לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1879818,798 עוקבים אודות עסקים

פורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 כללי הפורום    ייעוץ חינוכי    ייעוץ רפואי     קישורים    בתי מרקחת  
המידע והעצות בפורום אינם תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע,  ולא יהיה אחראי לנזק כתוצאה מהסתמכות עליו. 
אין להציע או לבקש תרופות בפורום!     הפרסום העצמי בפורום אסור!

בואו לגלוש אתנו!
המשך >>

לצפיה ב-' שנה טובה וחג שמח '
שנה טובה וחג שמח
19/09/2017 | 14:13

חג שמח לגולשי האתר

שנה טובה ומתוקה
שכולנו נכתב ונחתם לחיים טובים ולשלום 

בברכה 
לצפיה ב-'עזרה- ד"ר בני רוטברג- '
עזרה- ד"ר בני רוטברג-
19/09/2017 | 11:41
10
פסיכיאטר ילדים ונוער.
האם מישהו יודע מה הטלפון שלו או כיצד ניתן להשיג אותו?
המספר שכתוב בגוגל אינו מחובר.

דחוף!
תודה.
לצפיה ב-'שילוב של ויואנס ואטנט + ויטמין C'
שילוב של ויואנס ואטנט + ויטמין C
18/09/2017 | 09:42
31
הי לכולם, מאוד אשמח על עזרתכם :)

1) אני משתמשת בויואנס 70 מג, התחלתי לפני שבוע בערך. זה קצת חלש, אבל עושה עבודה טובה באופן כללי.
היום הפעיל שלי ארוך יותר מ12 שעות, וחסרות לי עוד איזה 4 שעות, השתמשתי באטנט לפני ועכשיו אני מתלבטת האם ניתן לשלב את שניהם?
ויואנס 70 מג - בבוקר - סביבות 7:00
אטנט 20 מג - אחה"צ - סביבות 4 או חמש
זה יתן לי את המענה לשעות העבודה בערב (עצמאית)
אולי אפילו לפי הצורך, ולא כל יום...

האם זה מותר?
האם זה לא עמוס מדי מבחינה בריאותית?

2) בנוסף, אני צריכה לקחת ויטמין C, אבל עם ויואנס זה אסור ואני מנסה למצוא פתרון.

האם אפשר לקחת את הויטמין בערב? כשהשפעתו של ויואנס פגה?
אם אקח אטנט בערב, האם זה בסדר עם הויטמין?

מאוד מאוד אודה על תשובתכם, מי שיודע... :)
תודה רבה, יום מקסים!
לצפיה ב-'תכשיר זום מבית טבע למכירה'
תכשיר זום מבית טבע למכירה
17/09/2017 | 11:36
14
שלום רב שמי קרן מורה לחינוך מיוחד , בה יש לי ילד עם קשב וריכוז, קנינו בעבורו את התכשיר זום אך מפאת כך שאין לתכשיר הכשר עליי למוכרו, התכשיר חדש לגמרי במחיר של 70 ש"ח במקום 140 ש"ח 
קרן- 0583289030
לצפיה ב-'ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשב'
ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשב
11/09/2017 | 21:53
14
הייעוץ החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז, והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:הייעוץ החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז, והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:
א. אבחון דידקטי ופסיכו-דידקטי
ב. הוראה מתקנת ואיסטרטגיות למידה לילד עם הפרעות קשב.
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
ד. מוכנות ובשלות ללמידה בגילאים השוניםה. עזרת מערכת החינוך לתלמיד לקוי הלמידה
ו. בניית מערך תמיכה הורי וחינוכי לילדנו.
ז. מתי כדאי אימון אישי ומתי טיפול התנהגותי?
הנכם מוזמנים להפנות את שאלותיכם למומחי הפורום בלחיצה על 'הוספת תגובה' להודעה זו
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
אתם מוזמנים להפנות את שאלותיכם למומחי הפורום בלחיצה על 'הוספת תגובה' להודעה זו

לצפיה ב-'בבקשה עזרתכם'
בבקשה עזרתכם
13/09/2017 | 21:25
2
75
הילדה עלתה לכיתה ב. מהגן היו קשיים בריכוז נוטה לחולמנות ללא היפראקטיביות. עשיתי לה בכיתה א מבחן טובה יצא שיש עדות לקשב 0.89-. השם יודע מה זה אומר כי לא עשיתי עם זה כלום. שנה שעברה זכתה למורה מכילה שהייתה מתרגשת על כל הצלחה. השנה בדקה התשעים הוחלפה המורה למלכת קרח. המורה דיווחה כח הילדה חיה בעולם משלה מדברת לעצמה מנותקת ועוד שלל מחמאות - כבר הודבקה סטיגמה ולא נראה שהיא יוצאת מגדרה לעזור לה. שיעורי בית עם הילדה הם סיוט עבורי ומכיוון שהיא לא עובדת בכיתה מצטברים הרים של שיעורים. היא מקבלת שעות שילוב שהם טיפה בים סוער.
מאז שנפתחה שנת הלימודים אני בוכה עם כל הודעה שאני מקבלת. אני פשוט אובדת עצות מה אני עושה???

לצפיה ב-'דרוש אבחון רפואי של הפרעת קשב '
דרוש אבחון רפואי של הפרעת קשב
14/09/2017 | 04:52
39
אבחון רפואי יגיד לכם באופן מוסמך אם יש הפרעת קשב ובאילו תחומים היא מפריעה לילדה. בדיקת טובה בלבד איננה מספיקה.
האבחון גם ייתן המלצות קלות לעזרה בלימודים. למשל:
א. לשבת בשורה הראשונה קרוב למורה, כדי שלא יהיו הסחות מתלמידים אחרים. 
ב. לתת "מבחר" שעורי בית ולא את כל המשימות שקיבלו אחרים. למשל - אם  התלמידים קיבלו עשר שאלות, הבת שלך תקבל 3 שאלות. 
ג. אם הבת שלך לא מספיקה לכתוב בכתה, לדאוג לה לדף מודפס בסוף השיעור, או לסכם שתקבלו את המחברת של ילד מסודר כדי להעתיק. 

ד. אחרי האבחון, ללכת ליועצת בית הספר ולסכם מהן ההתאמות שתקבל הבת שלך. תנסי כבר עכשיו לסכם את הדברים האלה עם המורה החדשה.

ה. במידה שהרופא לא הציע התאמות לימודיות, לבצע אבחון דידקטי שיציע את ההתאמות האלו.

הערה: על פניו, נשמע מתוך תיאורך שלילדה יש הפרעת קשב ללא היפראקטיביות, שמאופיינת במוסחות עם חולמניות. כדאי לסיים בהקדם את האבחון הרפואי כדי לעזור לבת שלך להשתלב בחברה ובלימודים לפני שהיא תפתח דימוי עצמי שלילי של עצמה. בנוסף, הטכנאי של ה"טובה" לא למד רפואה, ויכול לתת רק את תוצאת הבדיקה הממוחשבת שבוצעה בחדר שקט וללא הסחות. זה איננו שיקוף של כל סביבת החיים של הילדה.

עוד הערה: לפעמים מורה שמדברת טובות על הילד עושה את זה כדי להסתיר שמשהו לא בסדר, וגורמת להורים לא לעשות כלום. אז אולי המורה הלא נחמדה תגרום לך לבצע אבחון מוסמך ולקבל המלצות מקצועיות כדי לעזור לה.

לצפיה ב-'כל מה שזיוה דינה אמרה!! ומחזקת'
כל מה שזיוה דינה אמרה!! ומחזקת
14/09/2017 | 10:53
17
בבקשה, בבקשה, למען הדימוי העצמי של ביתך - לכי לאבחון. אל תפחדי גם אם יציעו לך טיפול תרופתי. ההשלכות של גרירת הטיפול על הבת עשויות להיות ניכרות מאד בעתיד ואני מדברת מנסיון.
לטפל ולעזור. זה עוד מוקדם - הבת צעירה וזו רק תחילת השנה, עם טיפול נכון תהיו שתיכן מופתעות מהשיפור הניכר (גם בבטחון העצמי ובאינטראקציה עם ילדים אחרים מתוך דימוי עצמי משופר).
מחזקת אותך, זה לא פשוט כרגע, אני יודעת.
לצפיה ב-' מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם '
מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם
12/09/2017 | 12:56
5

מומחים ואנשי מקצוע חדשים מחכים לכם בפורומים הבאים 

בפורום משפט פלילי תוכלו לשאול הכל על התחום ולקבל תשובות מעו"ד מומחה

בפורום טיפול זוגי תוכלו להתייעץ ולשתף בבעיות בזוגיות או בבניית זוגיות

בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו לדעת איך לרפא את גופכם בעזרת תזונה ואורח חיים בריא

בפורום השקעות נדל"ן בקנדה תוכלו להתייעץ לגבי כל סוגי ההשקעות עם עו"ד ישראלי וקנדי

בפורום שמאות מקרקעין תוכלו לשאול על מיסוי נדל"ן, תכנון ובנייה, תביעות מקרקעין ועוד

בפורום נזקי גוף ותאונות דרכים תוכלו לקבל ייעוץ משפטי לגבי כל סוגי נזקי הגוף והתאונות

בפורום אוטיזם- גישה ביו רפואית תוכלו לדעת איך מפחיתים את התסמינים של אוטיזם לפי עקרונות הרפואה המשלימה

בפורום מכירות ופיתוח עסקי תוכלו לשאול על מכירות b2b, פיתוח עסקי, הגדלת רווחים ועוד

בפורום משפחות מורכבות תוכלו לשתף ולהתייעץ בהכל אם אתם נמצאים בפרק ב' מעט מורכב 

בפורום דרכון פורטוגלי ידברו אתכם על הוצאת דרכון ואזרחות פורטוגלית-אירופאית

גלישה נעימה

לצפיה ב-'אטנט ו-ויואנס לעומת ריטלין- מה הניסיון שלכם?'
אטנט ו-ויואנס לעומת ריטלין- מה הניסיון שלכם?
11/09/2017 | 18:11
3
46
היי לכולם

ניסיתי ריטלין בעבר שניים-שלושה סיבובים שונים לניסיון (גם רגיל וגם LA) עם יעילות בינונית, ללא תופעות לוואי משמעותיות.

חשבתי לנסות אטנט או ויואנס במקום הריטלין, בייעוץ רופא כמובן.

לפני הסיבוב האחרון שניסיתי התייעצתי עם רופא חדש שלא רצה לנסות אטנט לבקשתי (בגלל שכבר ניסיתי ריטלין, אלא ריטלין) ולא רצה להגיד מדוע הוא לא מסכים לנסות אטנט.

מה הניסיון האישי שלכם עם אטנט ו-וויאנס לעומת ריטלין לסוגיו ורונצרטה?
לצפיה ב-'הרופאים לא ממהרים'
הרופאים לא ממהרים
18/09/2017 | 09:31
2
18
לרשום אטנט. לא ברור למה. נותנים אטנט רק במקרה והתגובה לריטלין וחבריו לא הייתה טובה. אהה... וגם הוא הרבה יותר יקר, וגם הויואנס.
אני כבר שנתיים עם אטנט והוא כמעט מושלם! :) כמובן פה ושם גם לו יש חסרונות, אבל להגיד לך מהם לא יהיה נכון, כי זה מאוד מאוד אינדבידואלי ועד שלא מנסים לא יודעים. בגדול אני מאוד ממליצה על אטנט מנסיון אישי, גם לבן שלי זה הרבה יותר טוב, אחרי שלא הגיב כלל לריטלין.
ויואנס היא תרופה חדשה. כל התגובות עליה הן בניסיון מאוד קצר.
אני בדיוק עכשיו עברתי, לפני שבוע בערך ובנתיים אני מרוצה, יש כמה חסרונות גם, כמו כל דבר, אבל באופן כללי זה טוב!
אם אתה מגיב טוב לריטלין, אז אף רופא לא יתן לך את שני האחרים, לפי הניסיון שלי כמובן, אולי מישהו אחר יתן לך עצה אחרת.
בהצלחה :)
לצפיה ב-'היסטורית יש לאמפטמינים מוניטין רע'
היסטורית יש לאמפטמינים מוניטין רע
21/09/2017 | 20:34
4
קראתי על הנושא קצת בעבר, וממה שקראתי לאמפטימינים יש מוניטין רע מפני שהאמפטימינים (על צורותיהם השונות) היו קיימים לפני הריטלין, והייתה איתם בעיה של התמכרות. השתמשו בהם בהתחלה למטרות אחרות שאם אני זוכר נכון היו טיפול בהרזייה, דיכאון, עייפות, וכן גם במלחמת העולם השנייה ניתנו לחיילים נאצים ואם אינני טועה גם לחיילים של בעלות הברית כדי לשפר ביצועים ולמנוע עייפות, וממה שזכור לי ניתנו במינונים גבוהים לחיילים נאצים אשר חלקם התמכרו אליהם ופיתחו פארנויות וכן אחרי מלחמת העולם השנייה אנשים המשיכו להשתמש באמפטמינים משום שהתמכרו אליהם. אם אני זוכר נכון אז בגרמניה היה ניתן לרכוש בימים ההם אמפטינים ללא מרשם רופא. ולכן הוצאו מחוץ לחוק פרט לטיפול בנרקולפסיה, אם אינני טועה רק בארה"ב (כמו התרופה DEXEDRINE).לאחר מכן בשנות ה60 הריטלין יצא לשוק עם התוויות לטיפול בנרקולפסיה וכן ל-ADHD. התרופה הייתה הצלחה והשימוש בריטלין נהיה יותר פופולארי בשנות ה90 לטיפול בהפרעות קשב לאחר שההפרעה יותר התפרסמה והתפתחה מודעות אליה. למעשה ההצלחה השיווקית של הריטלין הייתה שהיא לא אמפטמין. בעקבות הצלחת הריטלין הושק בארהב ב1996 האדרל לטיפול בהפרעת קשב (שהיה שנים לפני כן בשימוש לנגד השמנה) בהצלחה רבה. ההצלחה השיווקית נבעה מכך שנאמר להורים שזה לא ריטלין... (כי ההורים אז פחדו מריטלין). אם אינני טועה אמפטימנים היו בשימוש רק בארהב עד השנים האחרונות, ואילו באירופה השתמשו רק בריטלין עד לשנים האחרונות, כמו גם בארץ, מאחר ואמפטינים לא היו משווקים באירופה. חוץ מזה שבארהב יש להם יותר ניסיון עם האמפטימינים ולכן אולי הרופאים יותר בטוחים בעצמם לרשום אמפטינים למטופלים. 
לצפיה ב-'לגבי מחיר אין עבורי הבדל גדול'
לגבי מחיר אין עבורי הבדל גדול
21/09/2017 | 20:40
3
לגבי מחיר אין עבורי הבדל גדול משום שאני נוטל ריטלין LA, ולא ריטלין רגיל משום שהרופא אצלו הייתי לא רצה לרשום ריטלין רגיל, אלא רק ריטלין LA או קונצרטה משום שלטענתו ריטלין רגיל יכול לגרום יותר לריבאונד -למרות שנטלתי בעבר ריטלין רגיל תקופה קצרה ולא הרגשתי ריבאונד אלא פשוט לאחר כ-4 שעות הרגשתי שהתרופה מפסיקה להשפיע. לטענתו ריטלין LA וקונצרטה פחות עושים ריבאונד.
בכל מקרה אני נוטל ריטלין LA 40 מג עם השפעה חלשה יחסית על ריכוז ועוררות וגם ניסיתי מינון יותר גבוה כמו 50 מג LA ו60 מג LA (אבל זה עושה יותר תופעות לוואי של חרדה בלי שיפור של ממש בריכוז). מה החסרונות שלך עם האטנט? חרדה? ריבאונד?
בגדול המולקולה של הויואנס אמורה לגרום פחות לחרדה, בגלל ההרכב הכימי שלה (כי האטנט משפיע יותר על נוראפינפרין דרך האיזומטר LEVOAMPHETAMINE) ופחות לריבאונד בגלל העליה והירידה ההדרגתית יותר בדם. דרך אגב בארהב יש תרופה שנקראת DEXEDRINE שהיא קצרת טווח ל4 שעות ומכילה את אותו החומר שמכיל הVYVANSE שנקרא DEXTROAMPHETAMINE
04/09/2017 | 22:11
16

הייעוץ החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז, והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:הייעוץ החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז, והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות

לצפיה ב-'אבחון BRC מבוגרים - תוצאות ביחס לנורמה? '
אבחון BRC מבוגרים - תוצאות ביחס לנורמה?
07/09/2017 | 09:17
6
31
שלום, 

אני לקראת גיל 30, ובשנים האחרונות עלה שיש לי הפרעת קשדב וריכוז שלא הייתה מאובחנת, התחלתי עכשיו תואר ראשון 
ואני רוצה לעשות אבחון עבור הלימודים 

האם תוצאות האבחון הן ביחס לנורמה של החברה והגיל? כי יש לי חשש שביחס לנורמה, לא יתגלה במבחן שיש לי הפרעת קשב וריכוז כי אולי היכולות שלי מעל הנורמה? במיוחד בקרב האנשים שעושים את האבחון? 

אני כנראה די חכם, יש לי בגרויות גבוהות ו740 בפסיכומטרי (שלא הייתי צריך ללמוד ולהשקיע בו) ומצד שני, יש לי גם 10 שנות לימוד ועד עכשיו לא הצלחתי לסיים תואר ראשון או לעשות דברים 

הפסיכיאטרית לא ממש הצליחה לענות לי ונראה שלא מבינה בתחום (הייתי אצל 3 פסיכיאטרים שלא ממש היו בקיאים בהפרעות קשב וריכוז אצל מבוגרים), אין לי יכולת כלכלית ללכת למכון מתמחה, כי אני בחובות ובמצוקה כלכלית 

אשמח לעזרה, תודה רבה 

לצפיה ב-'אספר מה שקרה לי'
אספר מה שקרה לי
07/09/2017 | 11:24
5
41
אני בת 29
מתחילה תואר שני.
התואר הראשון לקח 8 שנים ועלה לי בדמעות עצבים חרדה, תחנונים למרצים..וכמובן סיימתי באונברסיטה הפתוחה יותר קל כשלא חייבים לשבת בכיתה.

עשיתי אבחון לפני חודש,מוסקו. 
פחדתי בדיוק מאותו דבר שאתה מפחד ממנו, 
אבל המבדק הוא מטלה משעממת נורא ומלאת מסיחים ואחרי כמה דקות רציתי לשבור את המקלדת ולברוח משם. והאבחון הראה שיש לי קשב וריכוז חמור . הדבר היחיד שיצא תקין זה האמפולסביות .. פשוט כי העבודה דרשה ממני לעבוד על זה לפני כמה שנים.
לדעתי לעשות אבחון , גם אם יראה שזה פחות חמור ממה שאתה מרגיש , לעשות תואר עם בעיה לא מאובחנת זאת פשוט טעות ולא הייתי חוזרת על החוויה הזאת.

אגב מהמאמרים למבחן שיש לי היום בלימודים, התופעה שאת חושש ממנה , מתרחשת לעיתים אצל ילדים שפשוט חומקים מאבחון עד שלב מתקדם יותר בלימודים בגלל היכולות הגבוהות שלהם.בדרך כלל מאובחנים בהגעה ללימודים הגבוהים כי ריבוי המטלות והתחומים שצריך להתמודד איתם חושף את הקושי.

לצפיה ב-'היי פנינה! תודה!'
היי פנינה! תודה!
07/09/2017 | 11:35
4
22
אני מאובחן ע"י פסיכיאטרים (ככה הגעתי לזה לפני שנתיים) ובטיפול תרופתי מדי פעם 
אין לי ספק שיש בעיה חמורה

האבחון נועד רק להקלות בתואר ואני פוחד שהאבחון לא יעלה על זה, כי כאילו אצליח יותר מהנורמה וזה בסדר (כמו שכתבתי יש לי גם 740 בפסיכומטרי, גם מבחן ארוך שדורש ריכוז )

אני בטוח שאני מעל הממוצע במטלות, חשיבה וביצועים קוגנטיבים, הבעיה שאני הרבה הרבה הרבה פחות ממה שאני יכול (ניסיתי לעשות תואר ראשון במשך 5 שנים ולא הצלחתי - כי זה דורש יותר מלמידה של 1-3 ימים למבחן) ועכשיו אני שוב בשנה ראשונה בתואר ראשון וצריך הקלות והארכת זמן, כי במבחן של 4 שעות, אני מבזבז שעתיים בחלומות בהקיץ 
לצפיה ב-'קיצר מפחד שהאבחון BRC '
קיצר מפחד שהאבחון BRC
07/09/2017 | 11:38
3
21
לא יעלה על הפרעת הקשב והריכוז שלי - כי התוצאות יהיו טובות. אני יכול להתרכז בערך עם מאמץ 50 דק ואפילו אם לא אתרכז, כנראה אצליח... אז.... 

חוצמזה אני כבר אדם מבוגר, יכול להתמודד עם גירויים מפגרים פחות משעה.. והאבחון המטופש לא יעלה על זה ולא אקבל הארכת זמן בלימודים שאני זקוק לה כמו לאוויר

חושש 
לצפיה ב-'פסיכיאטר מומחה יודע להתחשב בכל המרכיבים'
פסיכיאטר מומחה יודע להתחשב בכל המרכיבים
07/09/2017 | 14:41
2
22
ידוע שמבדק ממוחשב הוא רק מבדק ממוחשב, ועשוי להראות תוצאות טובות אצל אנשים מאוד אינטליגנטים.
האבחון הקליני המוסמך של הפרעת קשב צריך לקחת בחשבון הרבה מרכיבים קליניים ולא חייב (!) להיעזר במבדק הממוחשב.
נראה לי שלא הגעת לפסיכיאטר מומחה מספיק, שידע להגדיר את הפרעת הקשב שלך ולהתאים לך טיפול תרופתי שכן יעזור לך להתרכז במשימות שדורשות ארגון וחזרה. 
כאשר הטיפול התרופתי באמת עוזר, אין צורך בכל ההתאמות.
לצפיה ב-'תודה, אבל לדעתי לא הובנתי '
תודה, אבל לדעתי לא הובנתי
07/09/2017 | 18:29
1
15
להקלות בלימודים חובה אבחון ממוחשב, לא מקבלים אבחון מפסיכיאטר ואני רוצה את ההקלות האלו

אני פשוט דואג שאולי "אצליח" באבחון.. באתי לשאול האם זה יתכן? כי ממה שקראתי המבחן הוא ממוחשב ומושווה לנורמה, אני מעל הנורמה 
אני גם בן 30 אז ההתמודדות שלי עם מבחן של 40 דק היא קלה יותר.. מכאן דואג 
לצפיה ב-'ממש עצוב לשמוע שהאבחון הממוחשב מחליף את הרופא באוניברסיטה'
ממש עצוב לשמוע שהאבחון הממוחשב מחליף את הרופא באוניברסיטה
08/09/2017 | 11:51
12
לצפיה ב-'אטנט ואיבחון לא שגרתי של קשב וריכוז'
אטנט ואיבחון לא שגרתי של קשב וריכוז
06/09/2017 | 21:10
2
42
היי,

לפני כמה שנים הפסיכיאטר המטפל שלי דאז (סבלתי מדיכאון וחוסר מוטיבציה תקופה משמעותית בחיי) רשם לי ריטלין והייתי אומר שזה שיפר את התפקוד שלי משמעותית, וזה מבלי באמת לאבחן קשב וריכוז אבל כן מתיאור של תסמינים שהם כמו קשב וריכוז, גם אם נגרמים ספציפית מדיכאון. אחרי כל מיני נסיונות\העלאות\שינויים אני סגור על 30 מ"ג של ריטלין לחודש.

לאחרונה אני מרגיש שזה פחות יעיל. יש איזה תהליך לקבלת אטנט? רופא המשפחה שלי אמר שבשביל אטנט ספציפית חייבים פסיכיאטר - האם זה יכול להיות כל פסיכיאטר או מישהו שמתמחה בקשב וריכוז?
לצפיה ב-'מבוגר עם הפרעת קשב כדאי שיטופל אצל פסיכיאטר מומחה להפרעת קשב'
מבוגר עם הפרעת קשב כדאי שיטופל אצל פסיכיאטר מומחה להפרעת קשב
07/09/2017 | 15:15
1
25
במיוחד כאשר מעורבות בזה בעיות נפשיות.
מלבד זה, לריטלין יש נטיה להעמיק דכאון, כך שאם הוא בכל זאת עזר לך, ייתכן שיש לך הפרעת קשב.

אם ה-LA30 הפסיק לעזור אחרי שעזר זמן רב, והכוונה היא לזמן של מעל שנה, ייתכנו הסיבות הבאות:
א. השמנת (זה תלוי משקל)
ב. אתה ישן פחות
ג. אתה לחוץ או מתוח יותר.
ד. LA30 זאת מנה נמוכה מאוד, וייתכן שהגוף זקוק עכשיו למנה בגודל הסטנדרטי.

בהצלחה!

לצפיה ב-'תודה רבה! '
תודה רבה!
07/09/2017 | 17:53
11
אני רק אחדד ואומר שאכן אני גם לוקח כדור בשם מירו, שבעקרון הוא אנטי דכאוני אבל נלקח במינון שמתאים לטיפול בקשיי הרדמות.
ושהריטלין הוא של 10 מ"ג במינון של שלושה כדורים ליום.
ושואלי אני לא לוקח אותו מספיק זמן כי העברתי מינון על הרופא משפחה לא מזמן אבל אכן העלתי במשקל. תודה רבה בשנית, אחפש פסיכיאטר מומחה לה"ק.
לצפיה ב-'טיפול מערכתי לילד עם ADHD'
טיפול מערכתי לילד עם ADHD
06/09/2017 | 23:38
1
41
היי.
אני אמא לילד בן עשר שאובחן לאחרונה במכון פרטי.
אני מתלבטת... האם לפנות לניאורולוג או לפסיכיאטר (מומחים בתחום) להמשך טיפול?
האם הוראה מתקנת יכולה לעזור?

אשמח לקבל המלצות לגבי ניאורולוג / פסיכיאטר ומורה להוראה מתקנת בחולון או מאזור המרכז?
כמו כן, מעוניינת גם בהדרכת הורים בתחום. יש המלצות (באותם האזורים)
תודה מראש 

לצפיה ב-'בחולון יש הדרכת הורים מטעם העיריה - ח.י.ל'
בחולון יש הדרכת הורים מטעם העיריה - ח.י.ל
07/09/2017 | 14:54
12
האבחון המוסמך להפרעת קשב הוא אבחון רפואי.
מוסמכים לאבחן פסיכיאטר או נוירולוג או רופא ילדים שעבר את הכשרת משרד הבריאות לאבחון וטיפול בהפרעת קשב.

הפרעת קשב משפיעה על כל תחומי החיים, והוראה מתקנת נוגעת רק לתחום אחד.
הטיפול המומלץ הוא:
א. טיפול תרופתי
ב. הדרכת הורים
ג. טיפולים בתחומי הקשיים לפי הצורך

לצפיה ב-'מחפשת מורה להוראה מתקנת בחולון'
מחפשת מורה להוראה מתקנת בחולון
07/09/2017 | 14:17
1
11
שלום לכם !
הילד שלי בעל הפרעת קשב וריכוז ללא היפראקטיביות , עלה השנה לכיתה ז' ואני חייבת למצוא מורה להוראה מתקנת . אולי מישהו מכיר ? תודה
לצפיה ב-'אפשר לחפש בגוגל אם אין כאן תושבי חולון'
אפשר לחפש בגוגל אם אין כאן תושבי חולון
07/09/2017 | 14:47
3
לצפיה ב-'ויואנס 50 - מרוכזת 9.5 שעות, לא רעבה/צמאה 12.5 שעות. הגיוני?'
ויואנס 50 - מרוכזת 9.5 שעות, לא רעבה/צמאה 12.5 שעות. הגיוני?
05/09/2017 | 10:16
7
45
תקין?

תודה

לצפיה ב-'לא יודעת אם תקין אבל גם אצלי'
לא יודעת אם תקין אבל גם אצלי
06/09/2017 | 17:43
4
45
עברתי מרטלין LA לפני יומיים.
מינון בויואנס 30.
אני אוכלת ארוחת בוקר מיד אחרי שאני לוקחת  את התרופה.בערך בחמש וחצי בבוקר.. ואז לא רעבה(וכמעט לא צמאה) כ-9 שעות ..אבל האוכל בהמשך היום מאוד מסודר .. (אני יודעת שיש מדינות שאישרו את זה לבעיות של אכילה כפיתית /אימפולסיבית אני מרגישה שזה מסדר את הקשר שלי עם אוכל למרות הכמה שעות בלי רעב..).

מטריד אותי שאני ממש מאושרת פתאום(חוששת שזה עובד גם לכיוון ההפוך).ואני גם מזיעה טירוף ממש מכלום..אבל הריכוז שלי מעולה..

לצפיה ב-'תודה, וההפרש בין משך הריכוז(9.5) למשך חוסר התאבון (12) מוכר?'
תודה, וההפרש בין משך הריכוז(9.5) למשך חוסר התאבון (12) מוכר?
07/09/2017 | 10:28
3
14
לצפיה ב-'קראתי כמה מחקרים'
קראתי כמה מחקרים
07/09/2017 | 11:14
23
יש שם גרפים - מדדו את רמת התרופה בדם. 
התרופה נמצאת בדם הרבה אחרי הזמן שאנחנו מתלוננות על ירידה בריכוז.
המחקר היה על הרטלין  על סוגיו אבל,אני מניחה שאם יעשו אותו דבר עם התרופה הזאת יקרה דבר דומה.

לדעתי זה מסביר את זה. 
אבל הייתי מדברת עם הרופאה- אולי 30 מספיק? 

אנצל את ההזדמנות כדי לשתף  שהתרופה הזאת בנתיים עושה לי טוב , החדר שלי  מסודר לדעתי בפעם הראשונה מאז שזה החדר שלי. וזה לקח רק 3 שעות . 
לצפיה ב-'כן, ההפרש הזה מוכר. תבדקי איך זה ספציפית בגוף שלך'
כן, ההפרש הזה מוכר. תבדקי איך זה ספציפית בגוף שלך
07/09/2017 | 15:07
1
8
לצפיה ב-'תודה. רק התחלנו ויואנס וחשבנו שאולי תלוי מינון. אז לא נשנה'
תודה. רק התחלנו ויואנס וחשבנו שאולי תלוי מינון. אז לא נשנה
07/09/2017 | 15:11
5
לצפיה ב-'הבהרה: היא בת 13, גבוהה ורזה. ויואנס 50. אולי קשור למינון?'
הבהרה: היא בת 13, גבוהה ורזה. ויואנס 50. אולי קשור למינון?
07/09/2017 | 10:31
1
12
לצפיה ב-'אני על 30'
אני על 30
07/09/2017 | 11:15
17
55 ק"ג .
אבל הבנתי שזה לא קשר ישיר בתרופה הזאת בין גיל ומשקל למינון..
לצפיה ב-'מבחן TOVA או MOXO'
מבחן TOVA או MOXO
03/09/2017 | 13:45
2
27
אני חבר כללית יש לי פלנטינום.
כמה עולה מבחן כזה או כזה ומה כדאי מביניהם?
לצפיה ב-'שתי הבדיקות מסובסדות לבעלי ביטוח משלים ב"כללית"'
שתי הבדיקות מסובסדות לבעלי ביטוח משלים ב"כללית"
07/09/2017 | 15:00
1
8
לצפיה ב-'אבל אינן מחליפות אבחון רפואי מוסמך של הפרעת קשב'
אבל אינן מחליפות אבחון רפואי מוסמך של הפרעת קשב
07/09/2017 | 15:16
3
28/08/2017 | 22:12
19

ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות

לצפיה ב-'בקשה קטנה מאמהות לילדים עם ADHD'
בקשה קטנה מאמהות לילדים עם ADHD
30/08/2017 | 01:18
65
היי,
חברה עורכת מחקר במסגרת התואר בפסיכולוגיה וחסרות לה משתתפות שהן אמהות- בעיקר חילוניות- לילדים עם ADHD. השאלון מיועד לאמהות לילדים בגילאי 6-12
תודה

לצפיה ב-'רטלין LA מינון'
רטלין LA מינון
25/08/2017 | 14:43
7
82
הי,
הובחנתי לא מזמן . ואני מנסה למצוא את הדרך הנכונה להסתדר עם התרופה,אשמח לעזרה(יש מגבלה על התרופות שאפשר בגלל אלרגיות מסכנות חיים , אז רוב התרופות פשוט אסור.)
התחלתי במינון של 10 ותוך כמה ימים עליתי לעשרים. במינונים האלה הרגשתי מעולה . רק שאחרי בערך 6 שעות יש איזה רגע שתוך דקות אני הופכת מאדם מסודר ויעיל (בצורה מפחידה) לשבר כלי ,בימים הראשונים זה היה ממש נורא בכיתי ולא יכולתי להמשיך את היום.
הרופאה ניסתה לרשום לי 30 ואז פתאום תופעות לוואי. אחרי 3 ימים שבקושי אכלתי, בקושי ישנתי והרגשתי שאני עוד רגע פשוט משתגעת דיברתי עם הרופאה ושאלתי אם אפשר לנסות 20 ואחרי כמה שעות עוד 20. 
וזה מה שיש לי כרגע.
מבחינת יעילות זה הדבר הכי טוב שקרה לי בחיים. ביום שני היה לי מבחן, פעם ראשונה שהצלחתי לשבת במבחן יותר משעה ולא גילתי אחר כך שדילגתי או שכחתי סעיף או דוגמאות .. זה פשוט עובד.
אבל:
1. בימים שהאסטמה/אלרגיות שלי מאוד פעילות זה מועיל הרבה פחות.
2. ירידה במשקל: 2 ק"ג ב-15 יום. למרות שברוב הימים אני אוכלת 3-4 ארוחות . ולמרות שכמעט ולא עשיתי ספורט בימים האלה.בנתיים זה בסדר אבל אני כרגע במשקל התקין שלי אחרי הירידה הזאת, זה נרגע אחרי כמה שבועות?
3. אני מאוד מודעת לרעשים. התקפלתי מהספריה מוקדם היום בגלל זה .ואני מתקשה לשמוע מוזיקה או לצפות בתוכנית זה הפסיק להיות כיף זה נתפס כרעש מטריד..
4.במינונים הנמוכים: הדופק שלי היה כמו הרגיל שלי (60 מקסימום במנוחה.. )ואז לא הרגשתי השפעה על פעילות גופנית  , במינון הנוכחי דופק 90  רוב שעות היום . זה פשוט כואב וקשה לי לעשות דברים ככה.

לקחתי הבוקר בשעה 6.ולא לקחתי את הכדור השני.אני מרגישה כאילו היה יום עמוס ועכשיו איזה 7 בערב, מבחנת יכולת להתרכז. את תופעות הלוואי אני בקושי מרגישה כרגע.

חיפשתי באינטרנט אבל ראיתי כל מיני מינונים ואני מתקשה להבין מה נכון.אני שוקלת כרגע 55 . אני בת 29 .
איזה מינון צריך להתאים?יכול להיות שאני צריכה לחזור למינון של 20?אם כן מה עושים בחצי השני של היום?
הרופאה הזכירה עוד תרופה באופציות (ויואנס Vyvanse)אולי להחליף?

תודה.

לצפיה ב-'מינונים, תופעות לוואי ותפקוד'
מינונים, תופעות לוואי ותפקוד
31/08/2017 | 22:11
6
51
באופן כללי, צריך לקחת את המינון הקטן ביותר שמשפיע לטובה על הריכוז עם הכי מעט תופעות לווי.

כמו כן, ההמלצה היא עד 12 שעות השפעה ביום, ואילו LA אמור להשפיע כ-8 שעות, כך שאם את לוקחת עוד כדור ייתכן שאת נותנת לגוף שלך השפעה ארוכה מדי. 

יש לבחור תרופה עם משך ההשפעה שאת זקוקה לו, ובתור מבוגרת, את תלמדי מהן השעות שבהן את צריכה להיות מרוכזת כדי לתפקד, ומהן השעות שבהן לא דרוש לך ריכוז כדי לתפקד.

יש אנשים שהגוף שלהם דורש הסתגלות של כשבועיים, במיוחד כאשר הדופק גבוה מן הרגיל. ייתכן שאת בקבוצת סיכון.  צריך השגחה של רופא שמכיר אותך וזמין למעקב אחרי התגובות שלך. בדרך כלל זה רופא המשפחה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
01/09/2017 | 14:29
13

לגבי קבוצת סיכון כן אבל היא עברה על הבדיקות והקרדיולוג אמר שמבחנתו שיתיחסו אלי כמו לבן אדם בריא..
הבעיה השניה היא האלרגיות שלי - אחרי המון עקשנות נוספו שתי תרופות השבוע ומאז הבעיה המציקה של דופק גבוה מאוד ,נעלמה. ואפילו עליתי כמה גרמים במשקל ..

הרופאה שלחה בקשה לקופת חולים לאשר ויואנס... לדעתה עדיף על מינון גבוה של רטלין.
בנתיים אחרי כמה ימים גרועים במיוחד.. העליתי מינון : 40 בבוקר ועוד 20 כעבור כמה שעות ..  בנתיים עובר עלי יום מעולה אפילו עבדתי כמה שעות היום (אחרי כשבועיים בבית) ולמדתי הרבה יותר ממה שתכננתי להספיק היום.להפתעתי  גם ישנתי אתמול בשעה מוקדמת וקמתי בלי בעיה בבוקר.
הבנתי שמבחנת מינון אפשר עד 90 (זה מה שהסביר לי הרוקח אתמול).. 
הדאגה העיקרית שלי היא בגלל שיש לי כל שבוע כמה ימים ארוכים(12 שעות  פלוס נסיעה הלוך חזור..) ..
ברגע שהתרופה לא משפיעה אני איטית יותר , הפגיעה הכי גדולה היא החברתית דווקא אני פשוט סובלת כשיש אנשים סביבי ובכל מצב חברתי טיפה יותר מורכב אני פשוט אבודה-אני מסוגלת ללמוד שמות ותאריכים למבחן בהיסטוריה אבל שמות של חברים והימי הולדת שלהם לא. וחוץ מזה הלמידה שלי יעילה לפחות פי 10 עם הרטלין . היכולת שלי לשבת בכיתה קצת יותר מהוכפלה -בלי רטלין המקסימום הוא סביב 45 דקות גם כשזה מבחן ..

עשיתי אבחון כי הגעתי לשלב בלימודים שאני מוכרחה להיות בשיעור. 

לצפיה ב-'הצעה'
הצעה
02/09/2017 | 21:49
4
17
אם LA משפיע עלייך הרבה פחות מאשר 8 שעות, יש חשד שאת לוקחת מינון נמוך מדי, או שהכדור "עדין מדי" עבורך.
בכל אופן, למשקלך, LA20 זה מינון נמוך מאוד.
אולי תנסי קונצרטה? היא ריטלין שמשפיע 10-12 שעות.
לצפיה ב-'מכיל לקטוז'
מכיל לקטוז
03/09/2017 | 17:46
3
10
זה  נורא מעצבן אבל ברוב התרופות יש משהו שאסור לי
לצפיה ב-'אוי... לי ידוע רק על ריטלין רגיל עם גלוטן'
אוי... לי ידוע רק על ריטלין רגיל עם גלוטן
07/09/2017 | 15:06
2
5
לצפיה ב-'אלרגניים בתרופות'
אלרגניים בתרופות
08/09/2017 | 13:17
1
9
הי,
לצערי יש בעיה בישראל ובדרך כלל אין סימון על האריזה של התרופה . פשוט כי אין חוק.
פניתי בעצמי למשרד הבריאות לגבי חוק סימון אלרגניים(מזון ותרופות)-תשובת השר :עובדים על זה מבינים את החשיבות.
בנתיים לצערי אני צריכה לבדוק באינטרנט ולהגיע לרופא עם רשימת אפשרויות .. ולפעמים ש דילמות גם במצבי חירום.. 
סלמדרול שנותים בתגובה אלרגית ובאסטמה באמבולונס צריך להיות מסומן כעלול להכיל חלב .. יש פעמים שלא נותנים כי הפראמדיק מעדיף לחכות להגעה למיון ושהם יחליטו, ויש פעמים בעיקר כשהתגובה שלי קשה שנותנים וזה לפעמים עושה מה שצריך אבל מחמיר תסמינים אחרים .. כבר כרגע שקיבלתי את התרופה וזה העביר אותי ממצב של שיחה עם צוות מדא לאין אוויר..
הסטרואדים הרגילים במיון גם הם עלולים להכיל חלב - התנפחה לי הלשון בפעם שעברה בגללם.

בכל מקרה באתר של בתי מרקחת קשובים יש רשימה אני התחלתי את החיפוש משם וכמובן מומלץ לוודא שהמידע מעודכן בעלון לצרכן.
אם יש פה עוד מישהו אלרגי שיש לו עוד מקור מידע אשמח לשמוע

לצפיה ב-'תודה רבה על המידע החשוב'
תודה רבה על המידע החשוב
09/09/2017 | 12:14
4
21/08/2017 | 21:49
26
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות

לצפיה ב-'ריטלין LA30 מ"ג'
ריטלין LA30 מ"ג
21/08/2017 | 21:21
2
77
לוקחת בבוקר, עובד מצוין ל6 שעות. אפשר לקחת עוד אחד? רוב ימי הלימודים ארוכים...ועד התור לרופא יש המון זמן...
קונצרטה עוד לא ניסינו, אבל עדיף לי שתאכל משהו באחת ואז תקח עוד כדור מאשר תהיה בצום עד שש בערב...
לצפיה ב-'מותר לקחת עד 12 שעות השפעה ביום'
מותר לקחת עד 12 שעות השפעה ביום
22/08/2017 | 13:34
1
58
LA אמור להשפיע 8 שעות...
LA30 היא מנה של 12 מ"ג.
אז לשיקולך
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
24/08/2017 | 20:48
27
עכשיו נשאר רק לשכנע את רוופאת הילדים לתת מינון כפול...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
 ורדה צדיק - מאמנת NLP בקריות לשינוי איכות החיים
מרגישים תקועים?
B'way- הורות ומשפחה בפרק ב'
גלית הלר זמינה עבורכם

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה