לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1935619,356 עוקבים אודות עסקים

פורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 כללי הפורום    ייעוץ חינוכי    ייעוץ רפואי     קישורים    בתי מרקחת  
המידע והעצות בפורום אינם תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע,  ולא יהיה אחראי לנזק כתוצאה מהסתמכות עליו. 
אין להציע או לבקש תרופות בפורום!     הפרסום העצמי בפורום אסור!

בואו לגלוש אתנו!
המשך >>

לצפיה ב-'הערב אירוח בנושא היבטים פסיכולוגיים בהתמודדות עם ילד רגיש'
הערב אירוח בנושא היבטים פסיכולוגיים בהתמודדות עם ילד רגיש
19/02/2018 | 13:49
1

הערב בשעה 20:00 נארח בפורום הורים לפעוטות את ד"ר לי בר-יעקב, פסיכולוגית ומדריכת הורות.
באירוח תוכלו להתייעץ על כיצד להתמודד ולגדל ילד רגיש, שחווה את העולם בעוצמה רבה יותר מאשר אחרים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור האירוח כבר עכשיו!
לצפיה ב-'אבחון פסיכודידקטי'
אבחון פסיכודידקטי
18/02/2018 | 11:41
8
אבחון פסיכודידקטי , אבחונים נוספים קשורים להפרעת קשב וריכוז (ADHD) לא מטופלת בקרב מבוגרים, עלולה לגרום לבעיות הסתגלות בהמשך החיים הבוגרים. לבעיות אלו קיימת השפעה משמעותית על מערכות יחסים, קריירה, נהיגה ועוד העשויות להשפיע באופן דרמטי על איכות החיים.
הסימפטומים ההתנהגותיים הקשורים להפרעת קשב וריכוז (ADHD) גורמים למבוגרים לנהל מאבק יומיומי במצבים חברתיים ומקצועיים ויכולים לגרום למצוקה רגשית. למרבה המזל היום ניתן לאבחן הפרעה זו כבר בגיל צעיר ולקבל טיפול היכול לספק כלים להתמודדות עם קיומה של ההפרעה על איכות החיים.

עובדות שאולי לא ידעתם על הפרעת קשב וריכוז (ADHD) בקרב מבוגרים

בארצות הברית קרוב ל-16.4% מהמבוגרים סובלים מהפרעת קשב וריכוז (ADHD) אבל רק 4.4% מאובחנים בצורה פורמלית.
למרות החשיבה המסורתית אשר גורמת לאחוזי אבחון גבוהים יותר בקרב גברים לעומת נשים, כיום אנחנו מבינים כי נתון זה אינו מדויק וזאת מכיוון שנשים רבות פשוט לא מאובחנות ולא מטופלות.
לאדם בעל הפרעת קשב וריכוז (ADHD) יש פי 6 סיכוי להיות בעל לקות למידה כלשהיא או לסבול מקיומה של הפרעה פסיכיאטרית אחרת כגון דיכאון או חרדה.
היפראקטיביות וחוסר שקט אינם מהתסמינים הבולטים בקרב מבוגרים בעלי הפרעת קשב וריכוז (ADHD).במבוגרים הקושי עלול לבוא לידי ביטוי ביכולת להתרכז ולשמור על מיקוד במשימות משעממות, חוסר ארגון, שיכחה, קושי בשליטה בדחפים ובקשיים רגשיים.
מיקוד יתר (Hyper-focusing) אשר משמעותו התמקדות יתר בפעילות אחת הינו תסמין נוסף של הפרעת קשב וריכוז (ADHD) , אך תסמין זה נפוץ פחות. זהו דרכו של המוח להתמודד עם מסיחים הסובבים אותנו. למרות שלמיקוד יתר יכולות להיות יתרונות במידה ומנתבים אותו לעבודה פרודוקטיבית, הרבה פעמים זה עלול להוביל לבעיות ביחסים בין אישיים ובמקום העבודה.
עד 30% מהילדים ו25%-40% מהמבוגרים חיים עם שילוב תחלואות (קו-מורבידיות) של הפרעת קשב וריכוז (ADHD) יחד עם הפרעת חרדה.
עד 70% מהאנשים בעלי הפרעת קשב וריכוז (ADHD) יטופלו גם בדיכאון בשלב כלשהו בחייהם.
מבוגרים עם הפרעת קשב וריכוז (ADHD) יתקלו בבעיות כמו חוסר התמצאות במרחב, בעיות בזיכרון עבודה, חוסר סדר וארגון ויתקשו לסיים משימות בזמן.
מבוגרים עם הפרעת קשב וריכוז (ADHD) לרוב גם נוטים לסבול משעמום כרוני, איחורים ושיכחה.
לא כל המבוגרים עם הפרעת קשב וריכוז (ADHD) מתנהגים בדיוק אותו דבר. כל אחד מתמודד עם הקשיים והאתגרים בצורה שונה ומפתח לעצמו אסטרטגיות ייחודיים להתמודדות בחיי היומיום.
הפרעת קשב וריכוז (ADHD) לרוב נגרמת כתוצאה מגורמים גנטיים כאשר הסיבות הן בעיקר נוירולוגיות (קישוריות במוח וכימיה בין תאי עצב). גורמים כגון הורות גרועה, נפילות על הראש, אירועים טראומטיים בחיים, הסחות דעת מהטלוויזיה או הפלאפון, חוסר פעילות גופנית, אלרגיה למזון, צריכה מוגזמת של סוכר ועוד עלולים להחמיר את הסימפטומים של קשיי הקשב אך הם לכשעצמם אינם הגורם לקיומה של ההפרעה.
אבחון הפרעת קשב וריכוז (ADHD) הינו תהליך מורכב בעיקר בשל חשד לקיומם של הפרעות נוספות המסתירות את ההפרעה. לכן חשוב לעבוד עם איש מקצוע מומחה בתחום כאשר באים לבצע אבחנה.
מחקרים הראו כי הטיפול היעיל ביותר להפרעת קשב וריכוז (ADHD) הינו שילוב בין טיפול תרופתי, טיפול רגשי והדרכת הורים.
מקורות:

S.V & Biederman. J (2005) what is the Prevalence of adult ADHD: Results of a population screen of 966 adults. Journal of attention disorders, Vo.9.
Barkley, R. A. (2006). Attention Deficit Hyperactivity Disorder: A handbook for diagnosis and treatment (3rd edition). New York: Guilford Press, NY.

לצפיה ב-'אובדת עצות עם הטיפול התרופתי'
אובדת עצות עם הטיפול התרופתי
16/02/2018 | 00:26
1
41
אז ככה.
זה התחיל לפני 3 שנים. המןרה המליץ לפנות לאבחון קשב וריכוז . הלכנו. אובחן. והתחיל טיפול בריטלין כעבור חודש בערך התחילו טיקים בעיניים הלכנו לאבחון נוסף כעבור חודשיים והומלץ לשנות טיפול לקונצרטה 27. הכל נהיה נפלא וקבלנו ילד חדש במתנה. כך 3 שנים. עד שהתחילו טיקים שונים כמו תנועות עם הפה... תנועה מסוימת באצבע וכו הלכנו שוב לייעוץ והומלץ לעבור לויואנס 30 . עברנו. עכשיו כ3 חודשים אחרי התחלת הטיפול בויואנס הטיקים החמירו. תנועות בראש. תכיפות גבוהה יותר בטיקים שהיו וכד.
לא יודעת מה לעשות. אובדת עצות. רוצה לציין שהילד ילד מדהים קוצר מאיות במבחנים ומלא מכתבי הצלחה ונחת מהמןרה. 
מה לעשות?? לא יכולה לראות את הטיקים ולוידעת עם מי להתייעץ.
לצפיה ב-'סטרטרה'
סטרטרה
17/02/2018 | 22:58
14
שלום לך
אם תרופות ממשפחת ריטלין גורמות לטיקים יש 2 כיוונים:
1. לעבור לתרופה בשם סטרטרה שהיא ממשפחה אחרת 
2. להוסיף בנוסף תרופה נגד טיקים

ממליצה בחום לגשת לפסיכיאטר ילדים ולא לניורולוג. לצערי ניורולוגים פחות יודעים מה לעשות (מניסיון). 

המון בהצלחה 
אמא, שגם ילד שלה חטף טיקים ממשפחת ריטלין ורק פסיכיאטר הצליח לכוון ולהסביר ולהיות קשוב למצב 
לצפיה ב-'מבקשת עזרה בדחיפות מחפשת מישהו שיכול לעזור ולמסור/למכור'
מבקשת עזרה בדחיפות מחפשת מישהו שיכול לעזור ולמסור/למכור
15/02/2018 | 21:04
36
אני פונה למי שמוכן ויכול לעזור לי . אני סטודנטית באזור המרכז/שרון .נשארו לי שבועיים וחצי לסוף תקופת המבחנים עם 5 מבחנים לפני, ונלקח ממני לפני שבוע הילקוט אחרי ששכחתי אותו בכיתה ובו 2 קופסאות של המינון של (רטלין 10+קונצרטה54) 
בבית מרקחת ואצל הרופא כמובן אמרו שאין מה לעשות ועלי לחכות לחודש הבא.
אני מתחננת אם מישהו מוכן למסר או למכור לי את התרופה אני אהיה אסירת תודה

בבקשה במייל nuritfeldman123@gmail.com
לצפיה ב-'טיפול ללא תרופות'
טיפול ללא תרופות
15/02/2018 | 14:44
27
גם ילדכם משתולל , לא רגוע, לא מסוגל לדבר בשקט?

יש היום 200 אלף משפחות (200,000!!!) בישראל שמחפשים פיתרון אמיתי לקשיי הקשב והריכוז של הילד שלהם. 

עד היום המסלול היה רק אחד: הילד לא מרוכז או מפריע, שולחים אותו לאבחון, ואז דוחפים לו כדור ריטלין, עם כל תופעות הלוואי שיש בו. 

כנסו ללינק הבא כדי לקבל הזדמנות לחיים שונים עבור ילדכם ועבורכם.

לצפיה ב-'רעשים'
רעשים
14/02/2018 | 22:23
18
הבן שלי בן 8 שוקל 22 ק"ג אחרי שניסינו ריטלין 20 מ"ג  ואטנט הגענו לפוקלין 15 מ"ג -עברנו תרופות כי כל הזמן המורה טוענת שמאוד מפריע לו רעשים אפילו ילד שקם רגע מהמקום מישהו שעובר לידו כל רעש הכי קטן מפריע לו
אני אובדת עצות לא רוצה לעבור לתרופה שתשפיע יותר שעות כי גם כך לא אוכל הרבה...מה עושים?
לצפיה ב-'נטילת סטרטרה-כשבוע'
נטילת סטרטרה-כשבוע
13/02/2018 | 21:38
1
33
שלום. ביתי בת 9.5 נוטלת סטרטרה מזה השבוע... מתלוננת על חוסר תיאבון מוחלט למרות שלוקחת סירופ במינון מועט ביותר של 2.5מ"ל....
האם יתכן חוסר תיאבון ועייפות במינון שכזה?? תודה מראש
לצפיה ב-'תופעות לוואי סטרטרה'
תופעות לוואי סטרטרה
14/02/2018 | 09:06
26
עייפות היא תופעת לוואי שכיחה. במקרים האלה ההמלצה היא לקחת את התרופה בערב במקום בבוקר.
אבדן תיאבון היא תופעת לוואי נדירה אך אפשרית. שוב מתן בערב אולי יקל על זה.
תתייעצי עם הרופא ואפשר לשקול להמשיך עם מינון נמוך עוד מספר ימים כדי שהיא תתרגל לתרופה ותופעות הלוואי יחלפו. יש סיכוי טוב שזה יקרה.
לא כתבת אם היא נוטלת תרופות נוספות.
אם אכן היא נוטלת תרופות נוספות כמו ריספרידל, יש להקטין את המינון שלהם בשילוב עם סטרטרה, בתיאום עם הרופא.

לצפיה ב-'חסרת אונים לגבי הקשב וריכוז'
חסרת אונים לגבי הקשב וריכוז
13/02/2018 | 10:26
1
80
היי לכולם
חדשה כאן
הבן אובחן במבחן פסיכודידקטי ומוקסו בבעיית קשב וריכוז, דיסקלציה וריגשי
הבן שלי אומנם בן 12 אך חווה חוויות בחייו כגון אח בן 8 שאובחן ברצף האוטיסטי . מוות של מספר קרובים למשפחה ובחודשים האחרונים אנו, הוריו נפרדנו ובתהליך גירושין.
הבן שלי מאז ומתמיד היה מדבר בשיעורים הרבה ומראה סימני בעיית קשב וריכוז
מודעת לכך שהאבחון שביצענו בוצע בשלב מאוחר יחסית והיינו רדומים
עכשיו זה מחמיר בעקבות השינוי המשפחתי.
הילד מאוד רוצה להצליח אך לא מצליח ובבית הספר לאחרונה יותר ויותר קוראים לי לפגישות בעניין שרוצים לעזור אבל הכל בעיקר עומד על העניין הרגשי והקשב
היום המנהלת אפילו "איימה " שתפנה לפקידת סעד בגלל שאנו כבר לא מטפלים עם ריטליין. ועכשיו כשאני חושבת על זה אני מבינה שזה מחדל והיא עברה גבול.
השאלה שלי אליכם... מהן הפתרונות לטיפול.. הפרוד שלי לא ומכן לשמוע על ריטלין. אני כבר מוכנה לתת.
האם יש מכון מומלץ בו נטפל בכל העניין? רגשי. לקויות למידה. דיסלקציה וקשב וריכוז?
אציין כי כבר מספר חודשים אני מטפלת בעניין דרך קופת חולים לקבלת פסיכולוג דרך הקופה אבל זה לוקח מלא זמן. 
הבן מקבל גם רכיבה טיפולית על סוסים מזה כחצי שנה ומורה פרטית פעמיים בשבוע.
עזרו לי בבקשה
סליחה על האורך
לצפיה ב-'קודם כל אבחון ואחר כך התמקדות בבעיה הבוערת'
קודם כל אבחון ואחר כך התמקדות בבעיה הבוערת
14/02/2018 | 07:46
21
שלום רב,
מי שמוסמך לאבחן הפרעת קשב הוא או נוירולוג, או פסיכיאטר, או רופא משפחה שעבר קורס להפרעת קשב במשרד הבריאות.
אבחון פסיכודידקטי ואבחון ממוחשב אינם מוסמכים לקבוע הפרעת קשב נוירולוגית אלא חוסר ריכוז.

במקרה שלכם, אני מציעה לעבור אבחון אצל רופא מוסמך להפרעת קשב, ורצוי פסיכיאטר ילדים שהתמקצע בתחום, כדי שייעץ וימליץ בנושא הנפשי. 

אני מציעה לעשות סדר ולחשוב מהי הבעיה הבוערת ביותר.
אם זאת בעיה רגשית, יש תרפיסטים שאינם פסיכולוגים, כמו טיפול בהבעה ויצירה.
אם אכן זאת הפרעת קשב נוירולוגית, אין בינתיים תחליף לתרופה כדי להצליח להתרכז במהירות.
אם זאת דיסלקציה - אסטרטגיות למידה. (האם אכן הוגדר עם דיסלקציה?)

בקשר למנהלת, יש לה זכות למנוע ממנו להגיע לבית הספר אם הוא מסוכן לעצמו או לסביבתו. כל השאר זאת פרשנות שלה.

לצפיה ב-'מינון תרופתי'
מינון תרופתי
12/02/2018 | 23:13
1
34
היי. אני בן 31 שוקל 72 ק"ג, מטופל בשנה האחרונה תרופתית עקב ADD שהתגלה יחסית מאוחר.
בהתחלה לקחתי ריטלין SR 20 מ"ג. בהתחלה עבד מצויין אבל אחרי כמה שבועות זה היה מכניס אותי לדכאון ומצבי רוח. עברתי לריטלין LA בתחילה 20 ואותו המקרה. לאחר תקופה 40 - ואז התחילו תופעות לוואי נורא מעיקות כמו כאבים בחזה, קצב לב גבוה, יובש בפה ותחושת אי נוחות כללית.

הרופא המליץ שאנסה קונצרטה. סיפור דומה. התחלתי עם 36 מ"ג - דיכאון ותחושה שזה לא משפיע כמו שצריך, ניסיתי 72 (2 כדורים של 36) ותופעות הלוואי פשוט הוציאו אותי מדעתי - שוב כאבי חזה דפיקות לב וכו'..

אני מנסה למצוא את "נקודת האמצע" אבל אני תוהה - אולי המינון ה"גבוה" הוא המתאים בשבילי (אני באמת ממש מרגיש שיפור בריכוז) ותופעות הלוואי זה משהו זמני שיעבור?

לצפיה ב-'מינון תרופתי'
מינון תרופתי
14/02/2018 | 07:38
16
בהחלט ייתכן שאתה צריך מינון ביניים. (מצורף פירוט)
עם זאת, כדאי לעבור בדיקת קרדיולוג ולוודא שאינך בקבוצת סיכון לריטלין.
שתי הערות:
א. אסור לשבור קונצרטה או SR.
ב. מותר לפתוח את הקפסולה של LA ולקחת חלק מן הכדוריות שבתוכה.
ג. מותר לקחת שני כדורים מאותו סוג ובמינון שונה, כדי לייצור מנת ביניים.
ד. לפעמים תופעת הלוואי שציינת עוברת אחרי שהגוף מתרגל לכדור. בכל זאת, מומלץ בירור סיכונים לבביים עם רופא המשפחה או קרדיולוג.

SR20 = מנה של 8 מ"ג למשך כ-6 שעות.

LA20 = מנה של 8 מ"ג למשך כ-8 שעות.
LA30 = מנה של 12 מ"ג למשך כ-8 שעות.
LA40 = מנה של 16 מ"ג למשך כ-8 שעות.

קונצרטה 18 = מנה של 5 מ"ג למשך עד 12 שעות.
קונצרטה 36 = מנה של 10 מ"ג למשך עד 12 שעות.
קונצרטה 72 = מנה של 20 מ"ג למשך עד 12 שעות.
קונצרטה 54 = מנה של 15 מ"ג למשך עד 12 שעות.
לצפיה ב-'על פסיכיאטר'
על פסיכיאטר
11/02/2018 | 18:06
1
31
מחפש המלצה על פסיכיאטר טוב למבוגרים. 
עובד עם מאוחדת רצוי אזור רחובות . 
לצפיה ב-'מי מכיר פסיכיאטר מבוגרים מאזור רחובות ב"מאוחדת"?'
מי מכיר פסיכיאטר מבוגרים מאזור רחובות ב"מאוחדת"?
14/02/2018 | 07:51
3
לצפיה ב-'האור בקצה המנהרה'
האור בקצה המנהרה
10/02/2018 | 12:04
2
116
היי לכם באי פורום יקרים.

לפני 5 שנים, הפורום הזה היה הבית השני שלי.
בני, כמו כל ילדי האמהות והאבות כאן, אובחן כ hdhd.
כמה דמעות ידעתי כאן.כמה אוזן קשבת קיבלתי כאן.כאן שטחתי בצר לי את התלאות שעברנו הבן שלי ואני.
לא היה יום, שמערכת החינוך ,לא דאגה להתקשר אליי.
לא היה יום, שלא שטחו בפניי מעלליו, נכונים או לא..
הפכתי לאמא חרדתית, שכל טלפון הקפיץ אותה.
הימים, היו קשים, מאתגרים ולעיתים ירדה עליי העלטה.
אני פונה היום לכל ההורים כאן.
נכנסתי לכאן כי חשתי מחוייבות אישית להדליק את האור לכל אותם ההורים, שהאור לעיתים כבה להם.
חבקו את הילדים שלכם, האמינו בהם, הציבו גבולות ברורים, ובעיקר, שלא יעזו לומר לכם, שהריטלין הוא סם. אלמלא הריטלין , לא היינו מגיעים למקומות רחוקים.
אני זוכרת ימים אחרים, ימים בהם הייתה התנגדות של הבן שלי לריטלין.כמה מאבקים ידענו הוא ואני.מעולם לא ויתרתי לו.
מעולם לא נתנו לו אביו ואני את זכות ההחלטה.
עד גיל 18 אנחנו ההורים, אנחנו האפוטרופוסים וכל מילה נוספת מיותרת.
טיפלנו בו בכל דרך אפשרית.
בנוסף,
לא היה חוג, או מקום שלא הגענו אליו.
שחייה טיפולית, רכיבה טיפולית ובבגרותו כדורסל.הענקנו לו את היכולת להוציא את ההיפריות בספורט.
הלכנו יחדיו למטפלת בצורת מאמנת אישית.אז זה ממש היה חדש.
בסוף תיכון, הוא כבר נכנס לתלם, והיה גם מורה מבוגר אחד שהאמין בו וביכולותיו.לו אנו חבים את הכל.
הוא סיים את הבגרות בממוצע 100.
כמה גאווה ידעתי בסוף התיכון, כשהוא היה על הבמה בתפקיד הראשי.
לאחר התיכון, לא שהכל היה ורוד.
בצבא עדיין היו מהמורות.לא עזבנו.
תמיד האמנו ועודדנו.
גם צבא הוא סיים בהצטיינות.
הבהרנו לו שאצלנו אין אופציה לא לשרת.
אבל זה לא העיקר. אם מישהו חושב שהשרות מיותר זה גם בסדר.
אנחנו סברנו שההליכה וההצמדות בתלם זוהי חובת השעה.
היום, הבן שלנו לומד משפטים שנה ראשונה באוניברסיטה.
לעיתים אני משפשפת אוזניי, כשהוא דוחק בי לדאוג לו למרשם הריטלין.
לעיתים אני משפשפת עיניי, על שעות שלמות, ימים ארוכים ,כשהוא נצמד ללימודים, וכבר ללא העזרה שלנו ולא מרפה.
ועדיין אנחנו שם בארגון, בסדר , בכל אותם הדברים שעדיין קשים לו.

היום, אני מרגישה חובה מוסרית ואישית  להודות לפורום הזה, לזיוה, לחגי שור, שלא פעם התייעצתי עימו , ובעיקר לכם ההורים אני רוצה לומר, שתאמינו.לא משנה מה.
האמינו.
אל תוותרו לעצמכם.
אל תוותרו על ילדכם.

כי ההצלחה פנים רבות לה.
ומתוך הנפילות ומתוך הכאב , מגיעים למקומות נפלאים.
איתכם בלב.
אמא

לצפיה ב-'כיף לשמוע שהצלחתם בדרך שממליץ המחקר הקליני'
כיף לשמוע שהצלחתם בדרך שממליץ המחקר הקליני
10/02/2018 | 17:55
1
44
איזה סיפוק!!! כל הכבוד על ההשקעה והנחישות. זאת הדרך:
א. הדרכת הורים
ב. טיפול תרופתי
ג. טיפול התנהגותי 

מי שטוען שטיפול תרופתי זה להורים עצלנים, עושה את זה מתוך אינטרסים שאינם לטובת הילדים שלנו, כי הטיפול הוא רב מערכתי ובכל מעגל החיים. יישר כח!

לצפיה ב-'לגמרי!'
לגמרי!
10/02/2018 | 22:18
27
ותודה לפורום הנפלא הזה.

לצפיה ב-'המלצה על טיפול תרופתי'
המלצה על טיפול תרופתי
08/02/2018 | 14:35
3
46

חדשה בנושא ומבולבלת.. בני בכיתה ב', מאז עלה לאלף מפגין בעיות התנהגות וכן כאלו התואמות קשב וריכוז. בשנה האחרונה אני לוקחת אותו לפסיכולוגית פרטית אשר המליצה על אבחון קשב וריכוז והפנתה אותנו לפרופסור מוכר בתחום. היא טענה שהפרופסור יוכל לתת את דעתו האם מדובר אכן בקשב וריכוז "קלאסי" או שנובע מבעית התנהגות אחרת (היתה לו הסתגלות מאוד קשה לבית הספר ממגוון סיבות). מהמרפאה של הפרופסור ביקשו שנמלא שאלונים וכן ניתן לבית הספר למלא את אותם שאלונים מהצד שלהם.
השבוע היינו שם בפגישה ראשונה. על סמך התשובות לשאלונים בלבד הוא המליץ על התחלת טיפול תרופתי בריטלין LA  במינון נמוך. לטענתו אין צורך באבחונים נוספים, מבחנים וכו'.
האם אכן כך נהוג? מפחדת שהאצבע קלה מידי על ההדק ולא רוצה לרוץ לטיפול תרופתי.

לצפיה ב-'טיפול תרופתי ואבחון מוסמך להפרעת קשב'
טיפול תרופתי ואבחון מוסמך להפרעת קשב
09/02/2018 | 10:55
2
34
השיחה והתשאול אמורים לבדוק האם מדובר בהפרעת קשב נוירולוגית מלידה או מבעיות התנהגות או בעיות בריאות נקודתיות.
אם לא מדובר בבעיות כמו:
שינה לא טובה,
בעיות ראיה,
בעיות התנהגות שהחלו רק השנה,
קשיי למידה שאינם נובעים מחוסר ריכוז,
בעיות במשפחה או בסביבה,
אזי ייתכן שמדובר בהפרעת קשב, שהטיפול המומלץ בה הוא:
הדרכת הורים,
טיפול תרופתי,
טיפול התנהגותי או
טיפול רגשי.
אם טיפול רגשי ממושך לא עוזר, עדיף טיפול התנהגותיי

לצפיה ב-'תודה על תשובתך. שאלה נוספת ברשותך - '
תודה על תשובתך. שאלה נוספת ברשותך -
10/02/2018 | 15:39
1
12
מה ההבדל בין טיפול רגשי להתנהגותי?
לצפיה ב-'טיפול רגשי לעומת טיפול התנהגותי'
טיפול רגשי לעומת טיפול התנהגותי
10/02/2018 | 17:40
20
בטיפול התנהגותי הדגש הוא על תיאור המציאות העכשוית ואיך אפשר להתנהג אחרת כדי לשנות אותה.
המחקר מצא שטיפול התנהגותי הוא היעיל ביותר לבעלי הפרעת קשב.
בטיפול רגשי הדגש הוא על מה שקרה בעבר וגרם למטופל להרגיש רע כיום.
לצפיה ב-'סטרטרה גנרית'
סטרטרה גנרית
06/02/2018 | 10:11
1
55
הבן שלי בן 9 הפרעת קשב מלווה בחרדה. המלצת פסיכיאטרית לתת סטרטרה, טרם התחלנו.
כשחיפשתי לרכוש הגעתי לאתר טופפארמה שמציע סטרארה גנרית בשם אקספטה במחיר זול משמעותית!.
מה ידוע על כך?
לצפיה ב-'אתרים מסוכנים'
אתרים מסוכנים
09/02/2018 | 12:07
50
באתר הזה אין כתובת, אין פרטים שניתנים לבדיקה מי עומד מאחוריו, מקור התרופות אינו ברור, לא רשום מי מפקח עליו.
לא ברור לי כיצד מישהו מוכן להכניס לגופו משהו שמגיע מאתרים כאלה.
בכל העולם המערבי, מרשם תקף אך ורק אם הרופא רשום באותה המדינה שבה נמצא בית המרקחת. כך שכל אתר שמוכר תרופות כנגד מרשם ממדינה אחרת עובר על חוקי אותה מדינה. כאשר עוברים על חוקים.... לא ברור איפה זה נגמר.
יש סטרטרה גנרית זולה בהודו, וזה כנראה מה שהאתר מוכר. הבעיה שאין לך כל יכולת לפקח על איכות התרופה.
וגם ההובלה לא נעשית בטמפרטורה מבוקרת, אבל זו הבעיה הקטנה.
למען הגילוי הנאות: אני הבעלים של בית מרקחת בישראל שמוכר גם סטרטרה.

לצפיה ב-'גם אצלכם הילד מפריע, שוכח, מאבד, מוסח בקלות?'
גם אצלכם הילד מפריע, שוכח, מאבד, מוסח בקלות?
05/02/2018 | 14:21
63
מכון פועה מזמין אתכם להצטרף לסדנת הורות בקשב-

סדנא להורים לילדים עם בעיות קשב וריכוז.

מנחה: צביקה מור, מאמן ומנחה הורים MCIL בתחום הקשב הריכוז ADHD

ארבעה מפגשים, ימי ג', 20:00-22:30.

פתיחה: ה' אדר. מחיר בהרשמה מוקדמת עד כ"ז שבט.

לפרטים והרשמה 026517171 שלוחה 1/ ml2@puah.org.il.

בהצלחה!
לצפיה ב-'מבחן מחוננים מותאם באיחור'
מבחן מחוננים מותאם באיחור
02/02/2018 | 09:00
1
48
רציתי לשאול האם יש אפשרות לגשת למבחן מחוננים מותאם לילדים עם הפרעות קשב באיחור? בני עבר אבחון לאחרונה ונמצא שהוא מחונן והומלץ לשלבו בפעילויות למחוננים. תודה מראש לעונים
לצפיה ב-'איתור מחוננים'
איתור מחוננים
10/02/2018 | 18:05
14
כדאי לקרוא באתר משרד החינוך כאן:  http://edu.gov.il/owlHeb/Yesodi/OchlusiyotYechudiy...

פניות הורים:  02-5603051
לצפיה ב-'רפנידאט 10 מג'
רפנידאט 10 מג
01/02/2018 | 17:21
1
66
שלום. הלכתי לבית מרחקת אם מרשם של רטלין 10 מג ונתנו לי רפנידאט 10 מג מהסיבה שלא מחזיקים בבתי מרחקת של כללית יותר את התרופה. השאלה שלי אם זה אותו דבר ואם כן למה המרשם לא משתנה ? 
לצפיה ב-'רפנידאט'
רפנידאט
09/02/2018 | 10:34
46
רפנידאט היא תרופה גנרית לריטלין. כלומר אותו חומר פעיל שמיוצר על ידי יצרן אחר.
כמו אקמול ודקסמול.
הקופה עושה מכרז, ואם יש לה אופציה יותר זולה על אותה התרופה, היא תנסה (ובצדק) לחסוך.
לא אמור להיות שום הבדל בין התרופות.
הרוקח בבית המרקחת רשאי להחליף החלפה גנרית בין תרופות .
אם בכל זאת את מתעקשת לקבל ריטלין, זו זכותך, אבל הקופה לא תממן את זה ותשלמי מחיר מלא.
לצפיה ב-'ויואנס 30mg ואטנד 10mg'
ויואנס 30mg ואטנד 10mg
28/01/2018 | 11:03
1
80
לפי עלון התרופה ויואנס  30mg התרופה מכילה סוג אחד של אמפטמין בכמות של  30mg. כמו כן, יש סיכון גבוהה לפיתוח תלות בתרופה.
לעומת זאת, אטנד 10mg מכילה 4 סוגים של אמפטמינים בכמות של mg 6.4. כמו כן, יש סיכון בגובה לא ברור לפיתוח תלות בתרופה.

משיחות שערכתי הבנתי שלויונס יש פחות תופעות לוואי מכיוון שיש בה רק סוג אחד של חומר פעיל.
שאלתי היא:
א. הכמות בויואנס גדולה פי 5 מאטנד. אבקש הסבר.
ב. האם הסיכון לפיתוח תלות באטנד זהה לויואנס?
ג. האם אכן לויואנס יש פחות תופעות לוואי.
ד. מה תמליץ..

לצפיה ב-'ויואנס ואטנט'
ויואנס ואטנט
09/02/2018 | 10:50
22
שתי התרופות מכילות אמפתאמינים. זה שאטנט מכיל 4 סוגים שונים אינו משנה ואינו פחות או יותר מסוכן. ההבדל היחידי בניהם הוא מהירות הספיגה שמפחיתה תופעות לוואי.
האפשרות של שתי התרופות לפתח תלות שואפת לאפס בשימוש נכון ומושכל ובמינונים המתאימים.
אני עוד לא פגשתי אדם כזה.
בעבר הרחוק מאד, כאשר נתנו מינונים מופרזים כדי שזה יהיה "כדור מרץ", או אנשים שלקחו את החומרים האלו במינונים גבוהים בהסנפה אכן נפגעו ולכן האזהרות.
בדרך כלל לויואנס יש פחות תופעות לוואי מאטנט. זה לא תופס לכולם אלא לרוב.
צריך לשים לב שאטנט פועל כ 6 שעות בעוד שויואנס 10-12 שעות.
את לא יכולה להשוות בין המינונים ולהגיד שהכמות בויואנס היא פי חמש. זו טעות. המולקולה של ויאנס הרבה יותר גדולה מהמפתאמינים של אטנט והיא נספגת לאורך זמן כפול, אז אי אפשר לעשות השוואה פשטנית.
לכל תרופה ואצל כל מטופל צריך לחוד לעשות עליה הדרגתית במינון עד לתוצאה הרצויה.

לצפיה ב-'נשמח לעזרתכם'
נשמח לעזרתכם
27/01/2018 | 19:18
69
ערב טוב,
במסגרת עבודה סמינריונית של התואר השני, אנו מעבירות שאלון למדידת יכולת ההתנהלות של ילדים בשגרות היום יום.
השאלון מיועד להורים לילדים בגילאי 6-12.
נשמח מאוד לשיתוף הפעולה שלכם. תודה מראש :)

לצפיה ב-'תפקודי קשב ואיכות שינה'
תפקודי קשב ואיכות שינה
27/01/2018 | 17:50
68

הורים יקרים שלום,
רוצים ללמוד על תפקודי הקשב של ילדכם/ילדתכם? על איכות השינה של ילדכם/ילדתכם? לעבור חוויה מעניינת?
אם אתם הורים לילדים בכיתות ה- ו אתם מוזמנים להשתתף במחקר אורך המתמקד בהבנת תהליכי הסתגלות בקרב ילדים במעבר לגיל ההתבגרות ובוחן את ההשפעה של קשב, משפחה ושינה על הסתגלות ילדים.
במידה וכן- ללא כל התחייבות- ניתן לקבל פרטים נוספים
קטיה-0547841496

לצפיה ב-'ילדה בת 6.5'
ילדה בת 6.5
21/01/2018 | 14:35
1
91
ביתי בת 6.5 סובלת מקשיי קשב וריכוז וקשיים רגשיים , הפסיכיאטרית רשמה לה אטנט הילה מסרבת בכל תוקף לקחת את הכדור, ריסקנו אותו בתוך מעדן, בתוך מיץ לא עוזר כלום היא יורקת אנחנו חסרי אונים אשמח לשמוע עצה, היא מאוד בררנית בטעמים ובמזונות
לצפיה ב-'תרופה להפרעת קשב'
תרופה להפרעת קשב
24/01/2018 | 08:46
71
אפשר לנסות LA .
זאת קפסולה עם כדוריות קטנות. פותחים את הקפסולה ומפזרים במעדן, וכך לא מרגישים את הטעם שלהן. 
לעומת זאת, כאשר מפוררים כדור, מרגישים את הטעם המר.
כמו כן, יש כדורים שאסור לפורר בשום אופן.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא התמודדות ההורים עם ילד רגיש
אירוח בנושא התמודדות...
פסיכולוגית ומדריכת הורים מייעצת ועונה על שאלות...
אירוח בנושא התמודדות ההורים עם ילד רגיש
אירוח בנושא התמודדות...
פסיכולוגית ומדריכת הורים מייעצת ועונה על שאלות...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אוטיזם- גישה ביו רפואית
היכנסו לפורום
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
B'way- הורות ומשפחה בפרק ב'
גלית הלר זמינה עבורכם

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה