לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1856318,563 עוקבים אודות עסקים

פורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 כללי הפורום    ייעוץ חינוכי    ייעוץ רפואי     קישורים    בתי מרקחת  
המידע והעצות בפורום אינם תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע,  ולא יהיה אחראי לנזק כתוצאה מהסתמכות עליו. 
אין להציע או לבקש תרופות בפורום!     הפרסום העצמי בפורום אסור!

בואו לגלוש אתנו!
המשך >>

לצפיה ב-'טיפול ברספרידל לילד עם קושי בויסות והפרעת קשב'
טיפול ברספרידל לילד עם קושי בויסות והפרעת קשב
17/08/2017 | 20:08
1
31
שלום רב.
הבן שלי כמעט בן 6 והוא ילד מקסים ומאתגר.
הוא אובחן לפני כמה שנים עם קושי בויסות חושי ולאחרונה אובחן ע"י פסיכיאטר ויש לו בנוסף גם הפרעת קשב וריכוז+ היפרקטיביות וגם קצת הפרעת חרדה כללית בגלל שלעיתים הוא המנעותי ועם קשיי הסתגלות.
הקושי בויסות חושי וההפרעת קשב הם הכי קשים לנו.
הוא לעיתים אלים כלפי אחיו הגדול ממנו בשנתיים, אימפולסיבי ומאוד לא מווסת...הכל בקיצוניות אצלו.הוא צועק הרבה ולא רגוע
כמובן שהוא עבר ריפוי בעיסוק קבוצתי וטיפול רגשי באומנות אך התוצאות הן מינוריות.
הפסיכיאטר המליץ עכשיו על טיפול ברספרידל במינון 0.3 ליום ואמר שהתרופה מאוד עוזרת בויסות.
לאחר קריאה באינטרנט על התופעות לוואי אנו חוששים להתחיל בטיפול אבל מצד שני רוצים לעזור לו.
אוטוטו כיתה א ואושרה לו סייעת בגלל ההפרעת חרדה.
הפסיכיאטר אמר שנראה שיפור אחרי שבועיים של טיפול בתרופה.
אשמח לשמוע עוד על השפעות התרופה לטובה ולרעה, אם התרופה באמת עוזרת ו'שווה' את התופעות לוואי.
שאלה נוספת, איך אני מסבירה לבן שלי למה הוא צריך לקחת את התרופה?
הפסיכיאטר לא אמר מתי לתת את התרופה אבל בגוגל כתוב שמומלץ לתת בערב לפני השינה, זה נכון ואם יש הסבר למה מומלץ דווקא בערב?
סליחה על האורך ותודה מראש על הקריאה והמענה :)
לצפיה ב-'זהו טיפול מקובל מאוד ויש כאן הורים שילדיהם טופלו בריספרידל'
זהו טיפול מקובל מאוד ויש כאן הורים שילדיהם טופלו בריספרידל
19/08/2017 | 21:55
3
בנוגע להסבר לילד, אני מציעה להסביר לו בגובה העיניים עם דוגמאות מוחשיות לחוסר הוויסות מן המציאות שלו עצמו.
למשל:
אנחנו נותנים לך כדור שיעזור לך לא לריב עם אחיך בנושא...
אתה תקבל את הכדור כדי להתאפק לא לצעוק בכתה...
כדומה.
לצפיה ב-'ריטלין עייפות וחוסר מצב רוח - מינון חסר?'
ריטלין עייפות וחוסר מצב רוח - מינון חסר?
15/08/2017 | 20:50
1
40
שלום. אני בן 30 ומטופל בחצי שנה האחרונה בריטלין (בעיות קשב, הטיפול הוא כדי להתמודד בעיקר עם בעיות קשב בסביבת העבודה). משקלי 70 ק"ג

בתחילת הטיפול, לקחתי מינון של 20 מ"ג רטלין SR. ההשפעה הייתה טובה, אבל תופעות הלוואי שחוויתי הקשו עלי (כאבי בטן ודפיקות לב בעיקר)

בהמלצת הרופא, עברתי לריטלין LA. לקחתי תקופה 20 מ"ג ולא כל כך הרגשתי השפעה. הרופא המליץ לעלות ל40 מ"ג. תחושתי היא שLA ב40 מ"ג שווה ערך מבחינת התחושה שלי לSR ב20 מ"ג. הגיוני?

בכל מקרה, כבר כמה חודשים שאני לוקח מינון של LA ב20 מ"ג (חוץ מרגעים מיוחדים שאני לוקח 40 לעיתים נדירות), ולעיתים קרובות אני חש עייפות וחוסר מצב רוח. האם תופעת לוואי? האם עלי לדבוק ב40 מ"ג?
לצפיה ב-'זה אופייני למינון נמוך מדי'
זה אופייני למינון נמוך מדי
16/08/2017 | 14:27
12
כדאי להתאים מינון בתיאום הרופא המטפל. 
נהוג להעלות בהדרגה עד שמגיעים למינון הנמוך ביותר עם ההשפעה הטובה ביותר על הריכוז ועם מעט תופעות לוואי.

LA20 זאת מנה של 8 מ"ג.
LA40 זאת מנה של 16 מ"ג.
אילו מנות נמוכות לאדם במשקל 70 ק"ג בגילך.
כדאי להתאים מינון בתיאום הרופא המטפל. 
לצפיה ב-'איך לקחת ריטלין כמה פעמים ביום בצורה נכונה?'
איך לקחת ריטלין כמה פעמים ביום בצורה נכונה?
13/08/2017 | 22:45
3
25
שלום, אני לוקחת ריטלין רגיל 30 מג כפעמיים-ביום. בפעם הראשונה ההשפעה מאד קצרה במקרה הטוב שעתיים וחצי, בפעם השניה היא אורכת פחות ואם אני לוקחת בפעם השלישית בדרך כלל כבר בכלל לא עובד.. חוץ מכאב ראש לא עושה כלום. בנוסף אני סובלת מריבאונדים ארוכים מאד.. ניסיתי תרופות ארוכות טווח אך הן לא התאימו לו. מחכה כרגע שאדרל xr יהיה במלאי. עד אז אשמח לקבל טיפים לנטילה נכונה של הריטלין- האם לאכול לפני ארוחה כבדה או קלה? כמה זמן לחכות בין מנה למנה? מה הסיבה שבפעם השניה והשלישית ההשפעה פחותה? תודה ולילה טוב:)
לצפיה ב-'האם הרופא אישר לך מנה כזאת גדולה?'
האם הרופא אישר לך מנה כזאת גדולה?
15/08/2017 | 17:42
2
14
לעניות דעתי, לא הגיוני שמנה כזאת גדולה משפיעה כל כך מעט זמן. 
בנוגע לאוכל, הילדים שלי אומרים שההשפעה הכי טובה היא על בטן ריקה, אם כי זה לא כל כך בריא...

נראה כאילו יש משהו שמפריע לתרופה להשפיע עלייך. 
לצפיה ב-'אכן אושר לי'
אכן אושר לי
19/08/2017 | 00:22
1
2
אני לוקחת כבר כ10 שנים תרופות להפרעות קשב לצערי לא מצאתי תרופה מתאימה לטווח ארוך, קונצרטה ויואנס וla לא התאימו. אז נאלצת לקחת בינתיים מנות כפולות. אושר לי אדרל xr אך כרגע אין במלאי בארץ. 
לצפיה ב-'משך השפעה וגודל המנה'
משך השפעה וגודל המנה
19/08/2017 | 21:40
1
יש שני פרמטרים להגדרת יעילות התרופה:
א. משך השפעה - לכמה זמן היא משפיעה, והאם משך הזמן הזה תואם את הצורך שלך.
ב. גודל המנה - מהו גודל המנה שאת לוקחת, והאם הוא משפיע במשך הזמן שהוא אמור להשפיע. ברוב הפעמים, גודל המנה תלוי במשקל הגוף, אבל גם במרכיבים אחרים.

השאלה היא, אם הרופא שעוזר לך לבחור תרופות להפרעת קשב, מעודכן בסוגי התרופות, גדלי המנות ומשכי ההשפעות.

לדוגמה, קונצרטה 54 זאת מנה של 10 מ"ג שאמורה להשפיע עד 12 שעות. 
LA40 זאת מנה של 16 מ"ג שאמורה להשפיע עד 8 שעות. 

בברכה,

זיוה דינה
לצפיה ב-' פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה '
פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/08/2017 | 15:56

פורום השקעות בקנדה הוקם כדי לתת לכם מענה לשאלות רבות החל מסוג ההשקעה, מקום ההשקעה, מיסוי, נושאים משפטיים, ניהול ההשקעה, רווחיות ומימוש השקעה.
רוצים להשקיע בקנדה זקוקים לייעוץ מעורך קנדי וישראלי היכנסו עכשיו לפורום החדש >>
לצפיה ב-'ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשב'
ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשב
07/08/2017 | 21:29
15
הייעוץ החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז, והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:הייעוץ החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז, והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:
א. אבחון דידקטי ופסיכו-דידקטי
ב. הוראה מתקנת ואיסטרטגיות למידה לילד עם הפרעות קשב.
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
ד. מוכנות ובשלות ללמידה בגילאים השוניםה. עזרת מערכת החינוך לתלמיד לקוי הלמידה
ו. בניית מערך תמיכה הורי וחינוכי לילדנו.
ז. מתי כדאי אימון אישי ומתי טיפול התנהגותי?
הנכם מוזמנים להפנות את שאלותיכם למומחי הפורום בלחיצה על 'הוספת תגובה' להודעה זו
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
אתם מוזמנים להפנות את שאלותיכם למומחי הפורום בלחיצה על 'הוספת תגובה' להודעה זו

לצפיה ב-'פוקלין XR ועצבנות'
פוקלין XR ועצבנות
10/08/2017 | 17:58
1
24
שלום, הבן שלי בן שבע וחצי התחיל לקחת פוקלין XR 10 מג. שמתי לב שבחלק מהזמן הוא  עצבניבדרגות שונות ומתווכח הרבה.
האם זו תופעת לוואי שעשויה לחלוף לאחר תקופת הסתגלות? אם לא, האם כדאי כבר לנסות כדור מסוג אחר? 
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
15/08/2017 | 17:37
8
ייתכן שהעצבנות קורית כאשר התרופה יוצאת ממחזור הדם. זאת תופעת ריבאונד.
כדאי לחזור לרופא המטפל ולחשוב איך למתן את הריבאונד או אם יש סיבה אחרת וצריך להחליף כדור.
כדאי שתרשמי לעצמך כל יום מתי הוא לקח את הכדור ומתי התחילה העצבנות, כדי לקבל תמונה טובה של תופעת הלוואי הזאת.
לצפיה ב-'בקשת מידע על אבחון ומאבחנים. '
בקשת מידע על אבחון ומאבחנים.
07/08/2017 | 14:39
2
49
אבקש את עזרתכם, בני בן ה 8.5, העולה לכיתה ד', צריך לעבור אבחון. אני מחפש מאבחן מומלץ באיזור ראשון לציון או תל אביב.  האם מישהו יכול לתת את חוות דעתו על פרופסור אלי להט ? מהכתוב כאן בפורום- היו אנשים שסברו שידו קלה על מתן ריטלין ואחת הגדירה אותו כחפיפניק- האם זה נכון ?
האם מישהו יכול לתת את חוות דעתו על ד"ר איריס מנור ?

בני גם צריך ללכת למבחן מוקסו. האם יש משמעות לטיב הרופא המאבחן, כאשר יש שימוש במבחן המוקסו שאמור לתת ציון כמותי ואובייקטיבי ?
האם יש יתרון משמעותי לפסיכיאטר על פני נוירולוג, או להיפך, בעת אבחון הפרעת קשב לילדים ?
תודה מראש על עצותיכם. 
לצפיה ב-'הקפצה'
הקפצה
09/08/2017 | 19:32
15
הקפצה
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
15/08/2017 | 17:31
13
המשפחה שלי מטופלת אצל הפסיכיאטרית דר' איריס מנור בתל אביב. אני משערת שתוכל לקבל בסניף שלך רשימת רופאים שעובדים עם קופת החולים שלך (מהי?)

בבדיקת מוקסו, חשוב שאת הפענוח יעשה הרופא המאבחן ולא הטכנאי שהעביר את האבחון. אמנם זהו מבחן ממוחשב, אבל הוא איננו אובייקטיבי. אין מבחנים אובייקטיביים כשמדובר בבני אדם, ולכן צריך להכיר את כל ה"מסביב".

כאשר יש בעיות התנהגותיות או רגשיות בנוסף לבעיות הריכוז וההתארגנות, לפסיכיאטר יש ייתרון על פני נוירולוג . 
במידה שיש בעיות כאלה והילד אובחן אצל נוירולוג, ייתכן שתידרש גם עזרה של פסיכולוג או תרפיסט, ורצוי שגם הוא, כמו הרופא, יהיה מומחה להפרעת קשב.
לצפיה ב-'אטנט למבוגרים'
אטנט למבוגרים
06/08/2017 | 11:44
36
מישהו התנסה באטנט ויודע לומר מה ההבדל ביחס לריטלין?
האם אטנט יכול לגרום לעוררות יתר? מן העלון לצרכן עולה חשש שכזה... אשמח לחוויות אישיות. תודה
לצפיה ב-'פורום המבוגרים'
פורום המבוגרים
06/08/2017 | 11:27
2
29
רציתי לבדוק אם יש פה אנשים שמתגעגעים לפורום המבוגרים המיתולוגי, ורוצים לפנות יחד לתפוז ולחדש את פעילותו. הוא ממש חסר לי. הוא ליווה אותי בכל אבני הדרך
לצפיה ב-'כן, יש'
כן, יש
12/08/2017 | 02:59
1
14
הרבה הרבה  זמן לא ביקרתי בו ויום אחד גיליתי שנסגר.
למה הוא נסגר?        
לצפיה ב-'כי אבישי ק המנהל המיתולגי התעייף'
כי אבישי ק המנהל המיתולגי התעייף
12/08/2017 | 18:24
11
פניתי לתפוז והם יהיו מוכנים להחזיר.
אבל אני לא יכולה לנהל לבד.

אני חושבת שהכי טוב יהא אם ינהלו את הפורום 4 אנשים - שני מופרעי קשב, ושני אנשי מקצוע.  זה  יכול להיות גם 3 אנשים.

אין לי ספק שאנשי מקצוע ירצו לקדם את עצמם דרך הפורום.

אתה רוצה להירתם למשימה? לנהל את הפורום כשיקום (יחד עם אחרים)?

דרך אגב מבחינתי אם אבישי ק יצור קשר וירצה לנהל שוב כמובן ששמורה לו זכות ראשונים ולא נחליף אותו
לצפיה ב-'המלצה לנוירולוג ילדים מתמחה קשב וריכוז'
המלצה לנוירולוג ילדים מתמחה קשב וריכוז
03/08/2017 | 11:17
1
33
שלום, 
רופא שלנו הפסיק לעבוד עם כללית ואני מחפשת רופא נוירולוג ילדים המתמחה בקשב וריכוז באזור השפלה.
אפשר גם רופא פרטי.
זקוקה לרופא בדחיפות, רוצה להספיק עד תחילת שנת הלימודים.
המון תודה מראש

לצפיה ב-'מי מכיר נוירולוג/ פסיכיאטר ילדים שעובד עם "כללית" בשפלה?'
מי מכיר נוירולוג/ פסיכיאטר ילדים שעובד עם "כללית" בשפלה?
15/08/2017 | 17:25
8
את יכולה לבקש רשימה של רופאים מהסניף שלך.
לצפיה ב-'אופן מתן פוקלין XR'
אופן מתן פוקלין XR
31/07/2017 | 11:17
4
49
שלום, 
בני לא הצליח לבלוע את הכמוסה. פתחתי את הכמוסה ופיזרתי על כפית עם יוגורט אך ברגע שראה את הגרגרים עשה תנועת הקאה וחלק נשפך. האם מותר לערבב את הגרגרים בתוך המעדן? חששתי לקלקל את מנגנון ההשהיה. 
תודה רבה.
לצפיה ב-'אין לי נסיון עם פוקלין, אבל ב la'
אין לי נסיון עם פוקלין, אבל ב la
31/07/2017 | 13:11
1
28
לילדה שלי שיש לה ויסות חושי,
ורפלקס הקאה רק מהמחשבה על כדוריות התרופה,
סייע להשתמש בדניאלה (בננה, אם זה משנה ).
בזכות המרקם המוקצף של הדניאלה עובד לנו התהליך הבא:

2 כפיות
כפית אחת של דניאלה עם גבעה.
נועצים קצה של כפית ו'מחוררים' - אבל לא עד הקצה, ובתוך השקע זורים את גרגרי התרופה. באמצעות הכפית השניה לוקחים עוד דניאלה מהגביע, ומכסים איתה את הבור.
נוצרת כפית גדושה בה לא רואים את הכדוריות (לא מסתירים, ידוע שהן בפנים, אך לא רואים).
המגע הישיר עם הכדוריות מצטמצם כי יש דניאלה מכל הכיוונים.
עוד דבר שעוזר לבליעה הוא שהילד סותם לעצמו את האף - ואז את הכפית המכוסה מכל הכיוונים מכניסים לפה ובולעים במכה אחת. מיד אחרי לוקחים כפית דניאל נטו, בשביל להעביר את הטעם אם חלילה בצבץ.

בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
05/08/2017 | 23:20
2
לצפיה ב-'אופן מתן פוקלין XR'
אופן מתן פוקלין XR
05/08/2017 | 23:05
1
25
אין בעיה לערבב עם מעדן , או עם כל דבר אחר (שאינו חם)
רק לתת זמן קצר אחרי הערבוב.
לא לערבב עם כמות גדולה של מעדן, כי צריך לוודא שייקח את כל הכמות.

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
05/08/2017 | 23:21
4
לצפיה ב-'מעבר מdaytrana לויאנס - אשמח לתשובות מבעלי ידע / נסיון'
מעבר מdaytrana לויאנס - אשמח לתשובות מבעלי ידע / נסיון
30/07/2017 | 07:38
3
55
בוקר טוב.
ביתי משתמשת במדבקות daytrana  20, אין זמינות שלהן כבר מספר חודשים (אבל הצטברו אצלנו ולכן הסתדרנו), ולצערי הרב מאד הבנתי שגם אין צפי הגעה.
לפני מספר חודשים בביקורת אצל הנוירולוג דיווחנו על המחסור, והוא אמר לנו שאם יימשך ניתן לעבור לוויאנס.

אשמח לשמוע מבעלי נסיון על ההשפעות של ויאנס.
ביתי לומדת ימים ארוכים מאד בבית הספר, זקוקה להשפעה משמונה ורבע עד שש.
המדבקה עבדה היטב. הדבקנו באזור שש וחצי בבוקר, ההשפעה החלה בסביבות שמונה ורבע ונמשכה עד חמש וחצי רבע לשש.

1. תוך כמה זמן משפיע הויאנס?

2. מה משך ההשפעה שלו?   
   כאשר ביתי נוטלת la הוא משפיע ל 6 שעות לכל היותר (הקצה התחתון של טווח ההשפעה). האם גם לויאנס טווח השפעה?

3. קראתי שלמעשה זה שינוי בחומר הפעיל מול מדבקת ה daytrana. המדבקה מכילה רטלין, בעוד הויאנס הוא ממשפחה הדומה לאדרל. האם יכול להיות שתהיינה לכך השפעות שונות על כושר הריכוז שלה בלימודים? השפעות שונות על ההתנהגות שלה?

4. בחופש ביתי כמעט אינה נוטלת רטלין. רק קצר טווח בימים בהם היא מבצעת את השיעורים (הרבים) שקיבלה לחופש הגדול. האם מנסיונכם ישנן תופעות לוואי בימי השימוש הראשונים שחולפות אחר כך או תופעות לוואי שעשויות להופיע לאחר מספר ימים? או שאם לאחר פעם - פעמיים בדקנו והכל (אמן) תקין, אפשר לעצור להתחיל שימוש רציף עם תחילת שנת הלימודים?

תודה רבה למשיבים!

לצפיה ב-'כל יודעי הדבר בחופש? אולי חגי שור באזור?'
כל יודעי הדבר בחופש? אולי חגי שור באזור?
31/07/2017 | 08:08
10
לצפיה ב-'דיטרנה ויואנס'
דיטרנה ויואנס
05/08/2017 | 23:03
1
25
אכן לצערי יש מחסור עולמי בדיטרנה. התרופה תחזור, אבל אין עדין צפי.
לשאלותייך:
1. ויואנס מתחיל לעבוד תוך כחצי שעה בדרך כלל.
2. אין קשר למשך ההשפעה של ה LA. זה חומר אחר לגמרי. בממוצע הוא בין 10-12 שעות.
3. יתכן וזה ישפיע אחרת, לא תדעי עד שלא תנסי.
4. לפעמים יש תופעות שחולפות כמו כאבי בטן וראש. רצוי להתחיל לתת בחופש כי קשה לדעת מראש איזה מינון לתת ואת הניסיונות אולי עדיף לעשות בחופש. אחד היתרונות של ויואנס שניתן לשנות את המינון שלו באמצעים ביתיים. לפעמים שינוי קטן במינון מוריד או מעלה תופעות לוואי.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
09/08/2017 | 14:51
1
לצפיה ב-'הדרכת הורים'
הדרכת הורים
24/07/2017 | 20:28
3
39
מבקשת המלצות להדרכת הורים לילדים עם ADHA באזור חולון
לצפיה ב-'הדרכת הורים בחולון - קהילת הורים עושים ח.י.ל'
הדרכת הורים בחולון - קהילת הורים עושים ח.י.ל
25/07/2017 | 13:47
2
24
03-5027080
יש שם גם הדרכות להורי ילדים עם ADHD
לצפיה ב-'אשמח להמלצה להדרכת הורים באזור הקריות'
אשמח להמלצה להדרכת הורים באזור הקריות
07/08/2017 | 09:12
1
3
לצפיה ב-'תבררי איך המכון של יניב רוזן מקרית אתא ותספרי לנו'
תבררי איך המכון של יניב רוזן מקרית אתא ותספרי לנו
15/08/2017 | 17:21
1
לצפיה ב-' מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם '
מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם
( לעמוד שלי בתפוז )
23/07/2017 | 17:49
14

לא טובים בדייטים? מתקשים ביצירת קשר זוגי? בפורום מאמן אישי למציאת זוגיות תקבלו עצות בנושא 

מעדיפים דרכי טיפול טבעיים לגופכם? אתם צודקים! בפורום תרופות סבתא מחכים לכם

זקוקים לייעוץ משפטי בתחום הפלילי? המנהל החדש בפורום משפט פלילי, עו"ד אביתר גולני, מחכה לכם 

מקימים בריכת נוי או רוכשים אקווריום? גם בנושא הזה מומחה ישמח לייעץ לכם בפורום אקווריום ודגי נוי

בהריון? מתעניינת בתהליך שימור דם טבורי? היכנסי עכשיו לפורום דם טבורי לשאול הכל

מתמודדים עם קשיים ודילמות בזוגיות? לא מפסיקים לריב? כל אחד מאיתנו זקוק לטיפול זוגי לעיתים, אין לכם מה להפסיד

צו ראשון, שיבוץ, שמירות, שחרור משירות צבאי, השתמטות, עריקות, שיפוט: בפורום עורך דין צבאי יענו על כל השאלות בנושאים האלו

17/07/2017 | 20:44
23
הייעוץ החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז, והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:הייעוץ החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז, והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות

לצפיה ב-'מינון נכון של ריטלין'
מינון נכון של ריטלין
17/07/2017 | 19:51
1
89
לקחתי ריטלין LA 30 מ"ג.
זה השפיע עליי הפוך. במקום לעזור להפרעת הקשב, הפרעת הקשב החמירה.
קראתי בכתבה:
"כשלא מקבלים את המינון הנכון, מופיעות תופעות לוואי של אי שקט, עצבנות, כאבי ראש וכאבי בטן. הריטלין היא תרופה מעוררת, וכשהמינון נמוך מידי, התוצאה היא עוררות, אך בלי האפקט הרצוי על הפרעת הקשב".
זה גרם לי להבין שאולי קיבלתי מינון נמוך מדי.
מה המינון הנכון של ריטלין בשבילי? אני בן 33 ושוקל 100 ק"ג.
לצפיה ב-'המינון הזה נמוך מדיי עבורך ויש להתאים אותו עם רופא מומחה '
המינון הזה נמוך מדיי עבורך ויש להתאים אותו עם רופא מומחה
19/07/2017 | 09:07
44
זהו מינון שמתאים לילד צעיר.
עם זאת, כל גוף מגיב אחרת לכל תרופה, ולכן יש לערוך התאמה לגילך ומשקלך ביחד עם הרופא שמטפל בך, במידה שהוא מומחה לתרופות להפרעת קשב.
כמו כן, יש לוודא עם הרופא שאינך שייך לקבוצת סיכון שהתרופות האלה אינן מומלצות להן.
לצפיה ב-'הפרעת קשב בילדה בת 4'
הפרעת קשב בילדה בת 4
12/07/2017 | 19:07
3
55

שלום לכולם, בעקבות בעיות התנהגות בבית ובגן של בתנו בת ה4 החלטנו לפנות לאבחון כללי שיעזור לנו להבין מה בעצם הבעיה ולאיזה כיון טיפולי כדי ללכת. חשדנו שאולי מדובר בויסות חושי, חוסר סמכות הורית, הפרעת קשב ועוד ולא היינו בטוחים לאיזה סוג טיפול עלינו לפנות. לאחר תצפית בילדה במהלך משחק בגן התחזקה ההשערה שמדובר בהפרעת קשב ללא היפראקטיביות.
אשמח לשמוע כל עצה בנוגע למה עושים הלאה?
האם יש מכונים שמאבחנים בגיל צעיר? מהם המכונים המומלצים? נגיע לכל מקום בארץ.. האם יש הדרכת הורים מומלצת? הדרכה מומלצת לילד? 
עצות נוספות? המון המון תודה! 

לצפיה ב-'כדאי להתחיל במכון להתפתחות הילד'
כדאי להתחיל במכון להתפתחות הילד
17/07/2017 | 20:21
31
במכון יש אנשי מקצוע שונים ולדעתי זה מקום טוב להתחיל בו.
שם גם יוכלו להתאים טיפולים שמתאימים לגיל הרך כמו ריפוי בעיסוק.
בהמשך, אם זו תהיה ההמלצה תוכלו לפנות לאבחון רפואי ולהדרכת הורים.
הבעייה היחידה הם התורים הארוכים...
לצפיה ב-'יש פסיכיאטרים לגיל הרך מומחים להפרעת קשב'
יש פסיכיאטרים לגיל הרך מומחים להפרעת קשב
19/07/2017 | 09:13
1
30
אבל יש גם הרבה פתרונות אצל מרפאות בעיסוק שעברו הכשרה לטיפול בהפרעת קשב בשיטת POET
לצפיה ב-'אשמח להמליץ על מרפאה בעיסוק שמטפלת בגישת POET'
אשמח להמליץ על מרפאה בעיסוק שמטפלת בגישת POET
03/08/2017 | 23:43
10
מרפאות בעיסוק עם הכשרה מתאימה בתחום תוכלנה להבחין אם הקשיים בתפקוד הילד הם על רקע בעיה בויסות חושי או תסמיני ADHD, והכי חשוב, תוכל להציע כלים מעשיים שיעזרו לכם לשפר את תפקודו. 
תוכלי למצוא קישור לרשימת מרפאים בעיסוק , גם כאלה שעובדים עם קופות החולים, בתחתית העמוד הזה http://chap.haifa.ac.il/index.php/he/ot-research
בהצלחה!
לצפיה ב-'פסיכיאטר מומלץ בכללית'
פסיכיאטר מומלץ בכללית
10/07/2017 | 15:26
8
56
שלום רב
אבקש המלצה על פסיכיאטר מומלץ(רק מניסיון) לילד בן 7 עם הפרעות חרדה , בדידות ובעיות חברתיות
מאזור המרכז -ראשלצ, נסציונה רחובות  , תל אביב 
אנחנו מהכללית
תודה
לצפיה ב-'אנחנו מטופלים 15 שנים אצל דר' איריס מנור ממכון אניגמה ת"א'
אנחנו מטופלים 15 שנים אצל דר' איריס מנור ממכון אניגמה ת"א
10/07/2017 | 20:25
7
68
האם שאלת את הפורום שלנו כי הילד מאובחן גם עם הפרעת קשב?
לצפיה ב-'עדיין לא ...'
עדיין לא ...
11/07/2017 | 07:35
6
39
הילד עדיין לא מאובחן אבל 100 אחוז שיש לו את ההפרעה, יש לו את כל התסמינים האופייניים לקשב וריכןז, גם המורים מבחינים וגם אנחנו  בבית
מנסים לעבוד על שיפור הקשב , כרגע הוא בכיתה א אז אני מאמינה שלבסוף נצטרך לאבחן אותו
לצפיה ב-'אבחון לפני טיפול, ויפה שעה אחת קודם'
אבחון לפני טיפול, ויפה שעה אחת קודם
11/07/2017 | 09:52
5
49
אין טעם בטיפולים כאשר לא יודעים את מקור הבעיה. כי אז הטיפולים לא עוזרים. 
יש לנו המון סיפורים איך הילד הלך לפסיכולוג שלא עזר, כי לא הבין שמקור הבעיות הוא בהפרעת קשב.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
11/07/2017 | 16:35
4
19
אנחנו עדיין לא לקחנו אותו לאיבחון מכיוון ש
1. הוא בכיתה א ובינתיים יש שיפור שהידגים לימודיים
2. הוא סובל יותר מחולמנות , חוסר קשב ופחות היפראקטיביות וכו'
3. אנחנו לא בעד תרופות כמו ריטלין וכאלה 
השאלה האם לבצע איבחון תמיד על הפרק....

תודה 
לצפיה ב-'בעד אבחון בכל מצב, והסיבות:'
בעד אבחון בכל מצב, והסיבות:
11/07/2017 | 20:37
3
53
1. הפרעת קשב זאת לא תמיד הפרעה בלמידה, במיוחד לא בגילאים הצעירים, שבהם עדיין לא נדרשים הרגלי למידה מסודרים.
2. חולמנות ומוסחות עלולים להצביע על "הפרעת קשב טהורה" ללא היפראקטיביות. זאת הפרעה שאיננה מפריעה למורים ולהורים, אבל סוחבת בשקט את הילד אחורה.
(אני מכירה ילד שרק באמצע י"ב אמרו להורים שלו שהוא חימם את הכיסא כל התיכון).
3. רק אתם תחליטו אם לקחת תרופות או לא. לאף אחד אין רשות חוקית להכריח אתכם!

תמיד כדאי לערוך אבחון כדי לקבל חוות דעת מקצועית שתעשיר את הפרספקטיבה המאוד אישית שלכם, ההורים. כדאי לקבל המלצות מקצועיות לטיפולים. בסופו של יום, רק אתם ההורים תחליטו אילו טיפולים יקבל הילד שלכם, ומה נראה לכם שכדאי לדחות בשנה או יותר, אם בכלל.
לצפיה ב-'תודה לך!'
תודה לך!
12/07/2017 | 10:04
10
לצפיה ב-'איך זה הולך אצל איריס מנור מבחינת הכללית?'
איך זה הולך אצל איריס מנור מבחינת הכללית?
12/07/2017 | 10:05
1
46
שמעתי עליה.. היא כתבה ספרים בתחום
לצפיה ב-'מרפאות להפרעת קשב'
מרפאות להפרעת קשב
12/07/2017 | 14:22
65
דר' מנור מנהלת שתי מרפאות להפרעת קשב.
אחת מהן, ציבורית, שייכת לגהה ובחינם למבוטחי "כללית", אבל תורים ארוכים.
03-9728600
השניה, "אניגמה פלוס", פרטית בהסדר עם "כללית", כך שמקבלים החזר גדול.
03-6448122
לצפיה ב-' מכירים את כל הפורומים בתפוז '
מכירים את כל הפורומים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/07/2017 | 12:55
13

אם לא, אתם מוזמנים לגלות כמה...

פורום פילוסופיה לכל חוגג 16 שנה של פעילות ומזמין אתכם לקחת בה חלק

כותבים למגירה? חבל בואו לשתף את הגולשים בפורום שירה ופרוזה 

בפורום שישים פלוס תגלו שבכל גיל אפשר להכיר חברים חדשים ברשת

מכורים לגיימינג? יש לכם עם מי לדבר על כל המשחקים בפורום קונסולות משחק 

אף פעם לא מאוחר מידי... בפורום חסרי ניסיון זוגי ומיני בגיל מאוחר תמצאו קהילה תומכת ומקום לשתף ולפרוק 

רוכבים מקצועיים? לא יורדים מהאופניים שלכם? אופני כביש הוא הפורום בשבילכם

המשך גלישה נעימה
03/07/2017 | 22:37
26

ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות

חם בפורומים של תפוז

תחרות מפלצתית עם פרסים שווים במיוחד!
תחרות מפלצתית עם...
משתפים אותנו בסיפורים בדיוניים וזוכים בכרטיסים...
תחרות מפלצתית עם פרסים שווים במיוחד!
תחרות מפלצתית עם...
משתפים אותנו בסיפורים בדיוניים וזוכים בכרטיסים...
אירוח מומחה בפורום בנושא אבטלה
אירוח מומחה בפורום...
ביום ראשון, 13.8, יתקיים אירוח בנושא אבטלה בו...
אירוח מומחה בפורום בנושא אבטלה
אירוח מומחה בפורום...
ביום ראשון, 13.8, יתקיים אירוח בנושא אבטלה בו...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום הפסיכולוגית
פורום הפסיכולוגית
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה