לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1975619,756 עוקבים אודות עסקים

פורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 כללי הפורום    ייעוץ חינוכי    ייעוץ רפואי     קישורים    בתי מרקחת  
המידע והעצות בפורום אינם תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע,  ולא יהיה אחראי לנזק כתוצאה מהסתמכות עליו. 
אין להציע או לבקש תרופות בפורום!     הפרסום העצמי בפורום אסור!

בואו לגלוש אתנו!
המשך >>

לצפיה ב-'ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשב'
ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשב
09/07/2018 | 19:04
14

א. אבחון דידקטי ופסיכו-דידקטי
ב. הוראה מתקנת ואיסטרטגיות למידה לילד עם הפרעות קשב.
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
ד. מוכנות ובשלות ללמידה בגילאים השוניםה. עזרת מערכת החינוך לתלמיד לקוי הלמידה
ו. בניית מערך תמיכה הורי וחינוכי לילדנו.
ז. מתי כדאי אימון אישי ומתי טיפול התנהגותי?
אתם מוזמנים להפנות את שאלותיכם למומחי הפורום בלחיצה על 'הוספת תגובה' להודעה זו

לצפיה ב-'סיבכו אותי..'
סיבכו אותי..
09/07/2018 | 14:10
10
40

כתבתי שהפסיכיאטרית צריכה לאשר את הטיפול של הנוירולוג קונצטרה או רייטלין..

מה שהיא עשתה נתנה לי סיכום עם החוות דעת. לא אישור לנוירולוג לתת או לא את הטיפול..
ת'כלס אני די תקוע בינהם...בקשתי פגישה איתה להבהרה ..שיהיה "חור" יכניסו אותי.
בנתיים שאלה אחרת מישהו נתקל בניתוקים? למשל שכנה שתיקנתי לה מחשב התקשרה אליי והיא מתחת לביתי..הייתי בחוץ אמרתי לה אני כבר בא מביא את המחשב..עליתי לבית היא לא ראתה..ואחרי כ10 דקות מתקשרת אליי...שחכתי מנה מהשיחה איתה לגמרי . רק שהתקשרה נזכרתי...
במרפאה בעיסוק אומרת זה לא קשב..הנוירולוג לא מתייחס..ולי אין כסף לפרטי..מתסכל הסיפור...
בנתיים יש לי לפחות תרגילים לקשב ריכוז.לעשות בבית.
לצפיה ב-'מה כתוב בחוות הדעת? אין התיחסות לטיפול תרופתי?'
מה כתוב בחוות הדעת? אין התיחסות לטיפול תרופתי?
09/07/2018 | 14:55
5
24
לדעתי נסה לשאול את הנויורולוג אם הסיכום של הפסיכיאטרית מספיק בשבילו כדי להחליט על מתן תרופה.
הניתוק שתיארת מאוד אופיני להפרעת קשב, אבל גם יכול להיות קשור למשהו אחר.  וחוץ מזה גם אנשים ללא הפרעת קשב "זוכים" למקרים כאלו  כל הזמן בגלל עומס המטלות והאירועים. בקיצור, מה שקרה עם השכנה יכול לקרות ואפילו קורה לכל אחד...
לצפיה ב-'הייתי אצל נוירולוג..'
הייתי אצל נוירולוג..
09/07/2018 | 15:05
4
19

עם אותו סיכום של הפסיכיאטרית..הוא הפנה את השאלה לפסיכיאטרית שהנתנה שוב את אותו סיכום..הוא לא נותן טיפול בלי אישור שלה והיא לא נותנת אישור.מנגד..ואני באמצע

באשר לניתוקים המרפאה בשיקום מוטרדת מזה...בגלל הכמות של זה..ובזמנים שאין לחץ..שוב היא אמרה שזה לא נראה לה הפרעת קשב ..הסיפור לא מתאים. לא זה ולא שהייתי ליד הבית ופתאום אני בסופר..מה קרה בין לבין גם עכשיו אני לא יודע..

אני אברר עם הקופה כמה תעלה חוות דעת נוספת..ואיפה יש...הבנתי לחפש פסיכיאטר שגם מומחה בהפרעות קשב...נקווה שאוכל לעמוד בזה ולברר את העיניין

תודה :)
לצפיה ב-'אוקי, עכשיו הבנתי...'
אוקי, עכשיו הבנתי...
09/07/2018 | 15:10
3
13
נחמדה הפסיכיאטרית...
הסיפור הראשון קורה כמו שאמרתי לכל אחד, גם אם זה קורה הרבה. ויש לזה אסטרטגיות פשוטות לתרגול כדי לשפר את המצב. הסיפור השני עם הסופר לא רגיל בכלל. ואולי באמת כדאי להחליף פסיכיאטר, אם היא לא מסוגלת להתיחס לענין התרופות. או אולי לא מכירה אותן מספיק. 

לצפיה ב-'קראתי את ההודעה הקודמת שלך.'
קראתי את ההודעה הקודמת שלך.
09/07/2018 | 15:14
1
12
לא הציעו לך סטרטרה? [תרופה לריכוז על בסיס SSR]

לצפיה ב-'לא '
לא
09/07/2018 | 20:39
6

יש רק בקשה של הנוירולוג לאישור של קונצרטה או ריטלין..
ממה שבדקתי למען האמת אני לא יודע אם אוכל לעצוד במחיר של סטרטרה 270 ש"ח לחודש אם הבנתי נכון.
לצפיה ב-'אחכה לפגישה איתה ונראה'
אחכה לפגישה איתה ונראה
09/07/2018 | 20:43
6

אין לי הרבה אופציות..זה מה שיש מקופת חולים.

ממה שהבנתי אני בעצמי היא "שיחררה" אותי ...ממעקב כלומר המצב שלי תקין. אולי בפגישה היא תתן את חוות הדעת הדרושה.
לצפיה ב-'ריטלין או קונצרטה למבוגר..'
ריטלין או קונצרטה למבוגר..
02/07/2018 | 17:07
3
32

היי,

אובחנתי עם הפרעת קשב שפגעה בזיכרון  בהערכה קוגנטיבית של קופת חולים כללית ..הנוירולוג הציע קונצרטה  או רייטלין כאמור..
אני בטיפול מרפאת ריפוי ועיסוק  לשימור אולי שיפור זיכרון..

מאחר ויש לי גם הפרעה נפשית מסוג הפרעת אישיות גבולית וגם פוסט טראומה והפרעת חרדה..באיבחונים..שכולל הפרעות שינה.
הפסיכיאטרית שלי תחליט אם אני יכול לקבל את אחד הטיפולים האלה.

יחד עם זאת מדריכת שיקום שלי טוענת שלא כדאי לי כך או כך בגלל שיש לי הפרעות שינה..ומאחר ואיני צעיר 47 ואני צריך את הטיפול למשך כל היום לא ממוקד לשעות לימודים או עבודה ( איני עובד נכה 100% ) ..גם אם הפסיכיאטרית תמליץ אז לא כדאי לי

כמובן שאין לי ניסיון עם התרופה כך שאיני יכול לדעת בעצמי..ובטח לא במצב המורכב יחסית שלי ..כוח הרבים אני מקווה יעזור  לי בשיקול הדעת הסופי..
לצפיה ב-'טיפול תרופתי להפרעת קשב והפרעות אחרות'
טיפול תרופתי להפרעת קשב והפרעות אחרות
07/07/2018 | 15:43
2
13
שלום רב, 
חשוב לוודא שחוסר הריכוז שלך אכן נובע מהפרעת קשב נוירולוגית ולא מהפרעות פסיכולוגיות או הפרעות שינה שגורמות לפגיעה חמורה בריכוז אבל מצריכות טיפול שונה.

האם ביררת אם הפרעת השינה שלך איננה נובעת מדום נשימה בשינה מסיבות גופניות? 

רוב התרופות להפרעת קשב הן תרופות ממריצות שמגבירות את הערנות ומגבירות חרדה למי שנמצא במצב זה. 
ככל הידוע לי, יש רק תרופה אחת להפרעת קשב שאיננה תרופה ממריצה והיא גם ממשפחת ה-SSRI לחרדות ודכאון, וזאת התרופה סטרטרה.

במצבך המורכב, ההמלצה היא להגיע לפסיכיאטר מומחה גם להפרעת קשב וגם לבעיות נפשיות. לצערנו, הרבה פסיכיאטרים אינם מומחים להפרעת קשב, אינם יודעים לבצע "אבחנה מבדלת" ואינם יודעים כיצד מתנהגות התרופות להפרעת קשב.

לצפיה ב-'בדקו ומצאו'
בדקו ומצאו
08/07/2018 | 00:38
1
11

אני בטיפול רב שנים...של פסיכיאטרית  היא הציעה את הבדיקה. ואיבחון ככל הניתן ביכולת שלי (קופת חולים ) בריפוי ועיסוק..

דום  נשימה אני לא חושב..עם כדורי שינה אני ישן טוב...לרוב. הולטר לב הראה הפעות קצב  "סינוס טכיקרדיה" יותר בלילה..טוענים שזה מחרדה..והחסרת פעימות לפעמים מרובות..לא משהו על דום נשימה , אלא אם כן צריך בדיקה אחרת..

בנתיים גם לא אישרו את הטיפול לא זה ולא זה ..ועל מה שהצעת לא שמעתי עדיין..ארשום לי אותו לשאול על זה זה נשמע יותר מתאים לי באמת

אני אפילו לא יודע איזה הפרעה בדיוק יש לי לבדוק את זה צריך 3000 ש"ח שאין לי...

הקרדיולוג אישר. נוירולוג הציעה מחכים לפסיכיאטרית...מומחה כזה שאת מציעה אם יש בקופה בכלל אני בספק..ובגליל העליון בפרט..

אני אצטרך ללכת עם מה שיש ולקוות לטוב..

לצפיה ב-'אבחון הפרעת קשב למבוגר בשרותי בריאות כללית בעפולה'
אבחון הפרעת קשב למבוגר בשרותי בריאות כללית בעפולה
11/07/2018 | 09:26
11
בשרותי בריאות כללית בעפולה הקימו לפני כשנה מרפאה לאבחון הפרעת קשב במבוגרים. המרפאה נמצאת במכון לבריאות הנפש של שרותי בריאות בעפולה. (לא בבית החולים)
הנה המידע על המרפאה:

לצפיה ב-'ריטלין בחופשות'
ריטלין בחופשות
08/07/2018 | 23:36
3
33
שלום לכולם, יש לי ילדה בת 6 שאובחנה כבר לפני שנה עם בעיות קשב וריכוז קשות.
לקראת כיתה א' התחלנו לתת לה ריטלין LA20  וזה מאוד מאוד עוזר לה. לא רק בתחום הלימודי, אלא גם בתחום ההתנהגות , המשמעת, ואפילו ההרטבה ממנה סבלה.
שתי התלבטויות: האם שימוש בכדור מגיל צעיר כל כך לא יגרום לה שלא להתמודד לבד עם הקשיים שלה ותפתח בו תלות בצורה כזאת שלא תוכל לתפקד בלעדיו ? הרי היא לא תיקח ריטלין מהבוקר עד הלילה וזה גם בכל זאת תרופה (סם..)
ב. האם לתת לה את הכדור גם בשבתות ובזמן חופשות וקייטנה? אלו זמנים שיש בהם הרבה פחות "למידה" 
לצפיה ב-'חמודה בת 6'
חמודה בת 6
09/07/2018 | 15:05
22
1. השימוש מגיל צעיר בדרך כלל מראה לילד מה הוא יכול, ואפילו קצת מלמד אותו לשלוט בעצמו, או להבין את התחושה של מפוקס מול לא מפוקס. בגיל ההתבגרות זה בא לידי ביטוי ביכולת  המשופרת של הנער לשלוט בעצמו, ולדעת איך זה מרגיש להיות מרוכז -מתי הוא מרוכז יותר ומתי פחות גם בלי כדור. בסביבות גיל 15, רוב הנערים והנערות מסוגלים להחליט מתי הם צריכים כדור ומתי לא. 
2. כל עוד יש קשיי התנהגות שפוגעים בחברה , בילדה עצמה ובהתנהלות שלכם כמשפחה, או של היום יום בקייטנה, כדאי לתת כדור גם בחופשים ובשבתות.

לצפיה ב-'לשתי שאלותיך'
לשתי שאלותיך
09/07/2018 | 18:58
23
להתלבטות  הראשונה: אין התמכרות לריטלין ולשאר התרופות להפרעת קשב.
המחקרים מראים שהשינוי משמעותי מתחיל לאחר כחמש שנים של טיפול תרופתי המשולב בהדרכת הורים. בארצות הברית מקובל להתחיל מגיל צעיר יותר בגלל זה. בישראל מתחילים מאוחר יותר. בכל מקרה, י שמרב כתבה, ככל שהילד מתבגר הוא מחליט מתי ואם לקחת כדור בהתאם לסדר היום שלו.
להתלבטות השניה: כל משפחה מחליטה אחרת. לרוב, אם הריטלין ממתן התנהגות שלילית ההורים נוטים לתת גם בחופש, לעיתים, כאשר רוצים שהילד יעלה במשקל בחופש, נותנים מינון נמוך יותר בהתייעצות עם הרופא המטפל.
לצפיה ב-'קצת באותה סיטואציה...'
קצת באותה סיטואציה...
15/07/2018 | 23:09
2
אצלנו זה בחורצ'יק בן 6 וחצי, שלפני כחודשיים סופסוף אובחן ומאז לוקח.
בינתיים בשבתות אני לא נותנת לו ריטלין, וסופגת את ההתנהגויות שלו (וזה לא קל...), כי הריטלין (LA 20) גורם לו שלא יירדם בלילה נורמלי. הוא הולך לישון נורא מאוחר מאז שהתחלנו. 
תכף הוא מתחיל חופשה (לומד במוסד חרדי, החופשה מתחילה עוד שבוע), ואין לי מושג איך אני הולכת לעבור אותה... במיוחד שאנחנו יוצאים עם כל המשפחה לכמה ימי כיף, והוא בטח ייצא מהמסלול חבל על הזמן....
בגלל מה שכתבתם כאן, שיעלה במשקל, אני שוקלת לא לתת לו בחופשה ריטלין על בסיס קבוע, כי הוא רזה מאין כמותו ובררן גדול גם בלי הריטלין.

אני לא יודעת מה לעשות.... אם לספוג את ההתנהגות הלעיתים בלתי אפשרית שלו, מה שעלול לייצר לו שוב את הדימוי השלילי שלאט לאט הוא מתחיל להשתחרר ממנו, או שיאכל ויישן כמו בנאדם...
נראה לי נוותר על ה"יאכל ויישן", לפחות חלק מהימים. אשמח לשמוע תגובות של עוד מנוסות...
לצפיה ב-'מכון זרחין ..האם מישהו מכיר?'
מכון זרחין ..האם מישהו מכיר?
06/07/2018 | 12:42
1
19
לטיפול בדיסלקציה והפרעות קשב.

לצפיה ב-'מקריאה ברשת נראה שהוא מטפל בדיסלקציה '
מקריאה ברשת נראה שהוא מטפל בדיסלקציה
07/07/2018 | 15:21
6
לצפיה ב-'הדרכת הורים'
הדרכת הורים
04/07/2018 | 09:56
2
35
בוקר טוב,
אשמח לקבל המלצה לגבי הדרכת הורים מגורם שמתמחה במשפחות בהם יש ילדים עם הפרעת קשב.
מחפשים באזור תא/רג/ גבעתיים.
תודה ויום נעים
לצפיה ב-'הדרכת הורים ADHD בהמרכז - מוזמנים להוסיף'
הדרכת הורים ADHD בהמרכז - מוזמנים להוסיף
07/07/2018 | 15:24
18
אני יודעת על:
מכון אניגמה - תל אביב
המכון של חגי ודורון - תל אביב
מכון מראות, כפיר הדר - רמת גן 

אני בטוחה שיש גם מטפלים שמדריכים באופן אישי.
לצפיה ב-'דר איריס ברכוז'
דר איריס ברכוז
09/07/2018 | 18:59
10
היא פסיכולוגית שמשלבת הדרכת הורים עם טיפול בילד, מומחית קשב וריכוז ומקבלת ברמת חן

לצפיה ב-'הפרעת קשב ורכוז'
הפרעת קשב ורכוז
03/07/2018 | 09:06
2
45
יש למישהו אחר נסיון עם 
כדור שנקרא אטנט או משהוא דומה
לצפיה ב-'אטנט - מידע ולא מנסיון אישי'
אטנט - מידע ולא מנסיון אישי
07/07/2018 | 15:27
23
אטנט הוא הגירסה הישראלית של אדרל, הכדור הנפוץ ביותר להפרעת קשב בארה"ב. 
הוא תרופה ממריצה כמו ריטלין, אבל חומרים קצת שונים. 
בישראל רושמים אטנט למי שיש נסיון לא טוב עם ריטלין.

באתר העמותה להפרעת קשב יש הסבר יפה על הטיפול התרופתי. 
ריטלין מופיע ראשון ומתחתיו אדרל:
לצפיה ב-'נסיון אישי'
נסיון אישי
09/07/2018 | 19:01
12
הבן שלי נוטל אטנט כבר שנתיים ומאד מרוצה, כמעט ללא תופעות לואי
אבל, חשוב לומר שכל אחד מגיב אחרת לתרופות!
לצפיה ב-'אטנט ואדרל'
אטנט ואדרל
29/06/2018 | 20:36
1
55
היי.
קיבלתי מרשם מהרופא לאטנט 20 מ"ג, ובנוסף אטנט XR 20 מ"ג (אני מניח שהכוונה לאדרל XR?)

זו פעם ראשונה שאני מקבל מרשם לאטנט/אדרל, לפני כן הייתי על ריטלין וקונצרטה.

כשניגשתי עם המרשם לאטנט XR לבית מרקחת בסופר פארם הם טענו שאין להם את התרופה הזאת ושאנסה במכבי פארם. אחרי קצת קריאה באינטרנט הבנתי שיש איזשהו טופס 29ג שצריך למלא כדי לנפק אותה? הרופא לא אמר לי שום דבר בנוגע לזה. האם זה רלוונטי במקרה שלי?

בנוסף, אשמח לדעת מה מחיר התרופה (בערך) והאם יש השתתפות מקופת חולים מכבי? לא הצלחתי למצוא את המידע באינטרנט..
לצפיה ב-'מחירי תרופות להפרעת קשב בקופות החולים'
מחירי תרופות להפרעת קשב בקופות החולים
07/07/2018 | 15:47
23
לצפיה ב-'מה הם החסרונות של מבחן BRC'
מה הם החסרונות של מבחן BRC
28/06/2018 | 13:56
1
66
וגם /בהשוואה לחסרונות מבחן טובה. דגש על חסרונות (לא יתרונות)
לצפיה ב-'בדיקות ממוחשבות'
בדיקות ממוחשבות
07/07/2018 | 15:54
12
בדיקת BRC היא בדיקה ממוחשבת יסודית של תפקודים קוגניטיביים שונים הדרושים ללמידה. כאשר רוצים למדוד תפקודים קוגניטיביים ולימודיים שונים, כדאי להשתמש בה.
כאשר רוצים להעזר בבדיקה ממוחשבת לאבחון רפואי של הפרעת קשב, אפשר להיעזר בבדיקות פשוטות יותר כמו "טובה" הותיקה ו"מוקסו" הישראלית, שבודקות רק תפקודי הקשב.
לצפיה ב-'בית אקשטיין '
בית אקשטיין
27/06/2018 | 03:08
35
שלום,
האם למישהו יש מושג מה שכר הלימוד שדורשים בבית הספר של בית אקשטיין.

תודה מראש
לצפיה ב-'המלצה על פסיכיאטר ילדים עם התמחות בלקות למידה '
המלצה על פסיכיאטר ילדים עם התמחות בלקות למידה
27/06/2018 | 02:17
1
24
שלום לכולם,
אשמח לקבל המלצה על על פסיכיאטר ילדים עם התמחות בלקות למידה 
באזור כפר-סבא ,רעננה,הוד השרון (אפשרי גם בתל אביב)
אשמח לקבל טלפונים

תודה מראש
לצפיה ב-'פסיכיאטר לא אמור לאבחן לקויות למידה'
פסיכיאטר לא אמור לאבחן לקויות למידה
07/07/2018 | 15:56
8
פסיכיאטר מומחה להפרעת קשב אמור לאבחן הפרעת קשב.
אבחון לקויות למידה יש לבצע אצל מאבחן לקויות למידה .
לצפיה ב-'צריכה תקווה...'
צריכה תקווה...
26/06/2018 | 22:29
1
38
הימים האלה קשים שוב...
בן 11.5, עבר באמצע השנה לכיתה קטנה בבית ספר אחר.
מקבל פריזמה וריטלין. 
אני ואביו התגרשנו לפני כ-4 שנים. האבא לא יציב ולא בקשר. 

היו התקפי זעם ואלימות כלפי וכלפי עצמו ובמהלך השנה, יחד עם הטיפול התרופתי לאט לאט היה שיפור. חברותי מאוד, חכם ומתקדם היטב בלימודים. נראה שגם גיל ההתבגרות הגיע אלינו מוקדם. 
בשבועיים האחרונים כעסים, בבית הספר ובבית. אירוע אלימות חמור כלפי שלאחריו מאוד נבהל ממה שעשה. היום פצע את עצמו עד זוב דם.

מה עושים? 
מצד אחד מקווה שיהיה טוב ומצד שני קצת איבדתי את התקווה היום. 

לצפיה ב-'יש המון מה לעשות'
יש המון מה לעשות
07/07/2018 | 15:59
11
א. הדרכת הורים לך
ב. עדכון הטיפול התרופתי. 
במיוחד אצל ילדים, יש שינויים במשקל ובחילוף החומרים, והתגובה לכל תרופה משתנה.
ג. לברר אם חלו שינויים בבית הספר. אולי היה ילד שהתנכל לו?
לצפיה ב-'תופעות לוואי לLA'
תופעות לוואי לLA
22/06/2018 | 15:14
2
58
היי, אשמח לעזרה, אני בת 26 יש לי ADHA, אני נוטלת ריטלין 40LA אבל כבר תקופה של כמה חודשים נותן לי תחושה של חוסר סבלנות ואנרגיה, משקלי 56-58. 
זה פחות עוזר לי להתרכז גם לדעתי ועליתי קצת ממשקל ממה שהייתי בהתחלת הטיפול, האם זה אומר שאני צריכה להעלות מינון ? ואם כן מה המינון המומלץ? כמובן שאני לא אעלה בלי ללכת לרופא אבל מעדיפה דיעה של מישהוא שניסה ויודע על מה אני מדברת , בבקשה, ממש אשמח לעזרה

לצפיה ב-'חוסר סבלנות ואנרגיה'
חוסר סבלנות ואנרגיה
24/06/2018 | 12:50
33
האם את נמצאת בלחץ? לא ישנה מספיק לאחרונה? מדוכאת? סובלת מבעיית בריאות?
אם כן, שינוי מינון לא יעזור.
אבל אם השיגרה שלך אותו דבר ורק עלית במשקל, כדאי ללכת לרופא ולשקול העלאה קטנה של המינון. 
לצפיה ב-'יכול להיות שהמינון גבוה לך מדי'
יכול להיות שהמינון גבוה לך מדי
25/06/2018 | 02:21
20
העלאה במינון דווקא יכולה לגרום להחמרה בתופעות לוואי ולא להפך.
לצפיה ב-'ריטלין ועייפות'
ריטלין ועייפות
22/06/2018 | 19:48
1
44
היי.
אני בן 30, משקל 70 ק"ג. מאובחן עם ADD.
במשך קצת יותר משנה "מנסה" את התרופות.
לוקח כבר כמה שבועות ריטלין LA 30 מ"ג כל בוקר חוץ מסופי שבוע.

לפני כן, לקחתי 20 מ"ג וגם ניסיתי 40 מ"ג. 20 מ"ג היה חלש מידי ולא השפיע. 40 מ"ג "הרג" אותי מבחינת תופעות הלוואי - יובש מתמיד בפה, דפיקות לב חזקות, לחץ וחרדה ותחושת מועקה שפשוט לא אפשרה לי לתפקד.
עם ה30 אני חווה פחות תופעות לוואי. אני לא חושב שהריכוז בשיאו אבל זה הרבה יותר טוב מללא התרופה. דבר אחד שאני חווה הרבה בזמן האחרון זה עייפות בסוף היום. (לקראת 6 בערב). עייפות כרונית שלא כל כך קשורה למציאות (אני ישן יחסית הרבה שעות בלילה והעבודה שלי לא מאומצת).

ניסיתי לפני כמה חודשים גם קונצרטה למשך כחודשיים - לא חידש כל כך. תופעות לוואי דומות ולעיתים מוחמרות.

האם הגיע הזמן לבדוק תרופות אחרות?
לצפיה ב-'עייפות בסוף התרופה'
עייפות בסוף התרופה
24/06/2018 | 12:46
28
עייפות בסוף השפעת התרופה היא תופעת לוואי מקובלת בשם "ריבאונד", תגובת הגוף ליציאת התרופה ממחזור הדם. היא מקובלת בכל התרופות ממשפחת הריטלין (קונצרטה) וגם אחרות.
ניתן להתמודד אתה על ידי אכילה ושתיה, להחזיר את התזונה שהחסרת במשך היום, וכן על ידי רגיעה, או החלפת התרופה. 
לשיקולך.
לצפיה ב-'שיטת קאסוטו'
שיטת קאסוטו
23/06/2018 | 09:25
1
30
שלום,
האם למישהו יש נסיון חיובי או שלישי עם שיטת קאסוטו לטיפול בהפרעת קשב?
אנו מתלבטים
תודה רבה!
לצפיה ב-'שיטת טיפול פסיכוביולוגית לטיפול בהפרעת קשב'
שיטת טיפול פסיכוביולוגית לטיפול בהפרעת קשב
24/06/2018 | 12:41
29

הפרופיל של דר' פנחס קאסוטו כפסיכולוג מציג שהוא מומחה מנוסה לבריאות הנפש. לא כתוב מהו נסיונו בטיפול בהפרעת קשב.
יש הרבה תוכנות בדיקה ממוחשבות למדידת קשב, ויש הרבה שיטות לא תרופתיות לטיפול בהפרעת קשב. אף אחת מהן לא נחשבת למתקדמת ביותר בעולם  מבחינת התועלת שלה לאורך זמן. 
לכל שיטה יש חסרונות ויתרונות, ולצערנו, לא נמצאה השיטה שמרפאת הפרעת קשב לתמיד, בין אם בהיפנוזה, בין אם בנוירופידבק, בין אם בהתנהגות ובין אם בתרופות. 
כל השיטות הידועות מספקות כלים להתמודדות או הקלה זמנית, כפי שמוכיחים המחקרים. 
אם הוא המציא שיטה שמרפאת הפרעת קשב, שיפרסם את שמה ואת המחקרים אודותיה.

לצפיה ב-'מינון אטנט'
מינון אטנט
24/06/2018 | 12:26
1
30
שלום, אני סטודנטית בת 26 ולוקחת אטנט 10 מג. קראתי שהמינון המקסימלי הוא 40 מל - זה מינון יומי מקסימלי? מינון שאפשר לקחת בבת אחת מקסימלי? לא ברור לי.
ה10 מג משפיע לשעתיים בלבד, האם כדי לעלות? האם ניתן לקחת כדור וחצי או שניים?

לצפיה ב-'איכות ההשפעה ומשך ההשפעה'
איכות ההשפעה ומשך ההשפעה
07/07/2018 | 16:08
3
את התרופה צריך לבדוק לפי שני מרכיבים: 

א. איכות ההשפעה - האם היא משפיעה עלייך?
בדרך כלל איכות ההשפעה תלוי בתגובת הגוף שלך ובגודל המנה.

ב. משך ההשפעה - כמה זמן היא משפיעה?
בדרך כלל משך ההשפעה תלוי בתגובת הגוף שלך ובסוג הכדור, אם הוא ארוך טווח או קצר טווח.

כדאי לחכות שבוע שבועיים של שימוש רצוף כדי להתגבר על אפקט השכנוע העצמי של הגוף, ואז לחזור עם תובנות לרופא המטפל. 
אם התרופה משפיעה היטב אבל לזמן קצר, אין טעם להעלות מינון בנטילה אחת, אלא צריך לקחת עוד כדור כעבור מספר שעות באישור הרופא המטפל.
לצפיה ב-'התקפי חרדה '
התקפי חרדה
21/06/2018 | 22:14
1
60
היי דר . התעלפתי והתפרכסתי לפני כ3 חודשים מעישון סמים וקיבלתי התקף חרדה . לאחר כמה התקפים נוספים אחרי האירוע ללא עישון החומר הגעתי למשבר ענק שהביא אותי לפסיכיאטר שרשם לי ריספרדל 1 מ״ל ולמוגין 25 מיליגרם. התחלתי לנטול אותם ב6.6 הרגשתי שבוע וחצי סביר ועכשיו מזה 4 ימים חווה התקפי חרדה ולפעמים מצוקה שמעוררת מחשבת התאבדות. מה לעשות ? 
לצפיה ב-'לחזור מייד לפסיכיאטר. לצערנו, אין כאן רופא.'
לחזור מייד לפסיכיאטר. לצערנו, אין כאן רופא.
24/06/2018 | 12:51
12
לצפיה ב-'רו"ח'
רו"ח
21/06/2018 | 17:22
1
41
נבחן בבחינות רו"ח של מועצת רו"ח/ מ.משפטים למד קודם בתיכון וקיבל הארכת זמן בתיכון מפסיאטר נוער, וגם אח"כ במכללה- גם על סמך מבחן BSR של מכון פסיכולוגי. אלא שהדוח של המכון שיבח אותו למרות שהמליץ על הארכת זמן.
מועמת רו"ח דחתה המלצה להארכת זמן זו בבחינותיה.
מה ניתן לעשות? האם יש ניסיון בעניין זה?
לצפיה ב-'כדאי לפנות לעמותת קווים ומחשבות להפרעת קשב www.keshev.org'
כדאי לפנות לעמותת קווים ומחשבות להפרעת קשב www.keshev.org
24/06/2018 | 12:54
10
לצפיה ב-'תזזיות יתר'
תזזיות יתר
19/06/2018 | 09:19
1
39
שלום ,, אשמח לשמוע ולקבל ייעוץ מהניסיון שלכם.
ילדה בת 8 תזזית יתר .ללא איבחון אך ברור שהגוף לא רגוע וזה מעכב במידת מה בלימודים.
אני רוצה להקל עליה אך מתנגדת לטיפול תרופתי. האם מישהו כאן ניסה טיפול טבעי כגון תוספי מגנזיום , ברזל , אומגה , אחר . ומהי מידת האפקטיביות ?
אני ממש אודה לתשובתכם.
אמא

לצפיה ב-'טיפול בתזזיתיות'
טיפול בתזזיתיות
24/06/2018 | 13:00
20
קודם כל, לא כל היפראקטיביות נובעת מהפרעת קשב.
אני מציעה לך לערוך אבחון רפואי אצל נוירולוג, ולקבל ממנו המלצות טיפול. 
את הטיפולים רק ההורים בוחרים ולא אף אחד אחר. אבל ראשית כל, כדאי לוודא שלא מדובר בחוסר ויסות חושי/תנועתי, בבעיית שינה, בבעיית מיקוד ראייה, בבעיית בריאות ועוד ועוד.
אם אכן מדובר בהפרעת קשב, יש מה לעשות גם בלי טיפול תרופתי:
חוג התעמלות/ שחיה/ אמנויות לחימה
ריפוי בעיסוק בשיטת cog-fun לבעלי הפרעת קשב
נוירופידבק 
לצפיה ב-'תופעות לואי קונצרטה'
תופעות לואי קונצרטה
18/06/2018 | 05:14
1
39
התחלתי לקחת קוצרטה והתחיל לי גרד ופריחה מטורפת האם זה יכול להיות קשור?
לצפיה ב-'כדאי לערוך בירור עם רופא המשפחה ואחר כך עם הרופא ל-ADHD'
כדאי לערוך בירור עם רופא המשפחה ואחר כך עם הרופא ל-ADHD
18/06/2018 | 23:09
22
באופן אישי, אינני מכירה תופעה כזאת בין האנשים שנוטלים קונצרטה.
ייתכן שהפריחה נובעת ממזון או משקה חדש לך, או מפרח או אביזר חדש בסביבתך. אם היית בחורה, הייתי שואלת אם התחלת לצבוע את השיער בצבע מתוצרת אחרת.
אם בדקת את כל אלה, ייתכן שאתה רגיש לאחד החומרים בקפסולה של הקונצרטה.
לצפיה ב-'ריטלין לא משפיע לעבור לאדרל?'
ריטלין לא משפיע לעבור לאדרל?
18/06/2018 | 22:55
1
44
היי, אני סטודנטית בת 26 משקל 57+, אובחנתי מאוחר מדיי בADHD (תהליך מתסכל). התחלתי טיפול בריטלין רגיל ועזר מאוד, כמו קסם! בשישה חודשים אחרונים השתמשתי ב ריטלין LA40 ועזר מאוד, אבל פתאום הפסיק להשפיע בכלל ולא עוזר וגם פוגע דווקא ביכולת הלמידה והריכוז, הרופא היעלה אותי ל 20+40LA וזה עדיין לא השפיע, אחרי תסכול ממושך מזה העליתי לעצמים המינון בהוספת ריטלין רגיל (ניסיון לפעם אחת) ואז התחלתי להרגיש שיפור ויכולת לשבת ולהתרכז וללמוד. כמו שאמרתי נסיתי פעם אחת את זה ובגלל שזה מינון גבוה מדיי האם עדיף לעבור אדרל ?
לצפיה ב-'אם קודם השפיע ועכשיו לא, צריך לבדוק את אורח החיים שלך'
אם קודם השפיע ועכשיו לא, צריך לבדוק את אורח החיים שלך
18/06/2018 | 23:04
39
יכול להיות שאינך ישנה מספיק, שאינך אוכלת היטב או שאת מתוחה מדי. זה אופייני לתקופת בחינות.
נדיר שריטלין מפסיק להשפיע.
כדאי לערוך בירור עם הרופא המטפל, ואם לא תמצאו את הסיבה, תעברי לאדרל, שהוא חומר אחר.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
אורנה זכאי - יועצת משפחתית
אורנה זכאי
פורום משפחות מורכבות
פורום משפחות מורכבות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה