לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1990519,905 עוקבים אודות עסקים

פורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 כללי הפורום    ייעוץ חינוכי    ייעוץ רפואי     קישורים    בתי מרקחת  
המידע והעצות בפורום אינם תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע,  ולא יהיה אחראי לנזק כתוצאה מהסתמכות עליו. 
אין להציע או לבקש תרופות בפורום!     הפרסום העצמי בפורום אסור!

בואו לגלוש אתנו!
המשך >>

לצפיה ב-'פוקלין עדיף על ריטלין?'
פוקלין עדיף על ריטלין?
20/09/2018 | 11:00
1
10
שלום רב, לאחר שטופלתי בריטלין רגיל וריטלין 40LA שהיו לו תופעות לוואי ועם הזמן עבד פחות טוב,

הנירולוג העביר אותי לתרופת פוקלין והסביר לי שיש פחות תופעות לוואי והשפעה דומה לריטלין והסביר אך שזאת מוליקולת ריטלין חתוכה ורק החומר הפעיל לקחו.
השאלה שלי אם פוקלין עדיף על ריטלין מבחינת תופעות לוואי ואינו מזיק יותר מריטלין אז למה לא רושמים פוקלין מההתחלה? האם אני מפספסת מהשהוא ולפוקלין חסרונות בהשוואה לריטלין שלא נאמרו לי? 
לצפיה ב-'עוד שאלה אם אפשר'
עוד שאלה אם אפשר
20/09/2018 | 22:07
6
בגלל שפוקלין מכיל רק חומר פעיל קראתי שהוא מכיל כמות כפולה, כלומר 20מג מכיל יחידת בסיס של 40 
למרות שבריטלין 40LA מכיל יחידת בסיס של 16

אז קבלת מינו 20 מ"ג פוקליןXR לא נראה מוגזם למי שלקח קודם 40LA ריטלין? אני פשוט לא מבינה אך עושים המרה במינון בין שתי התרופות 
לצפיה ב-'ריטלין פג תוקף'
ריטלין פג תוקף
16/09/2018 | 22:07
15
היי
אני מאובחנת ובד"כ יש לי אספקת קבועה
כרגע נמצאת בארה"ב וחייבת לכתוב מאמר. לא יכולה להתרכז בלי 
הדבר היחיד שיש בנמצא זה ריטלין פג תוקף מפני שנה
האם מישהו נטל פעם ריטלין פג תוקף ושרד לספר?
בבקשה בלי עצות של תשיגי משהו אחר. פרחה לי הנשמה מלנסות, ויש לי דד ליין בעוד כמה שעות
לצפיה ב-'ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשס'
ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשס
10/09/2018 | 19:22
125
א. אבחון דידקטי ופסיכו-דידקטי
ב. הוראה מתקנת ואיסטרטגיות למידה לילד עם הפרעות קשב.
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
ד. מוכנות ובשלות ללמידה בגילאים השוניםה. עזרת מערכת החינוך לתלמיד לקוי הלמידה
ו. בניית מערך תמיכה הורי וחינוכי לילדנו.
ז. מתי כדאי אימון אישי ומתי טיפול התנהגותי?
אתם מוזמנים להפנות את שאלותיכם למומחי הפורום בלחיצה על 'הוספת תגובה' להודעה זו
שנה טובה
לצפיה ב-'חוג טניס חינם'
חוג טניס חינם
12/09/2018 | 11:17
20

שלום. אני בן 46, מאמן טניס מוסמך מטעם וינגייט באזור כפר סבא-הוד השרון-רעננה.
אני מעוניין לתרום חוג של פעם בשבוע לקבוצה ילדים עם צריכים מיוחדים ובתקווה
שנוכל בהמשך לשלב אותם בקבוצות הרגילות.
מי שמעוניין 054-5503398..

לצפיה ב-'רב קשב'
רב קשב
05/09/2018 | 05:05
1
39
בני בן 9 סובל מA/D/H/D/ ברמה נמוכה. עם מאמץ מצליח להתרכז אבל קשה.. מתפרץ אח"כ.. ריכוזית די עזרה לו. האם מישהו מכיר את התוסף רב קשב? האם זה עוזר? מידע מנסיונכם האישי יעזור לי מאד. תודה..
לצפיה ב-'אם ריכוזית די עזרה לו למה את מחפשת משהו אחר?'
אם ריכוזית די עזרה לו למה את מחפשת משהו אחר?
05/09/2018 | 14:16
24
מנסיוני האישי, שום דבר חוץ מתרופה כמו ריטלין לא עזרה. ולא רק לילד אחד שלי...

לצפיה ב-'סטרטרה'
סטרטרה
04/09/2018 | 13:04
39
הבן שלי מקבל סטרטרה 40מ"ג 
לא יודע לבלוע אותו אין הצלחה כלל
האם אפשר לפורר את הסטרטרה לתוך כפית עם מעדן
לצפיה ב-'אטנט '
אטנט
27/08/2018 | 20:45
1
51
בני בן ה12 (משקל 55 ק"ג) החל לנטול אטנט 10mg. 
לצערי, התרופה מלווה בכאבי ראש וכאבי בטן. 
האם זה עניין חולף של תחילת תרופה ומומלץ להמשיך לנטול או שכדאי להחליף תרופה ��?
לצפיה ב-'זה יכול להיות עניין חולף'
זה יכול להיות עניין חולף
07/09/2018 | 19:16
13
זה יכול לחלוף בהמשך. חשוב לקחת את התרופה אחרי אוכל כי רעב גם יכול לגרום לכאבי ראש למשל. אפשר לרדת לתקופה ל5 מג באישור הרופא ולראות מה המצב
לצפיה ב-'המלצה על מכון לאבחון פסיכודידקטי'
המלצה על מכון לאבחון פסיכודידקטי
16/08/2018 | 14:58
1
43
שלום לכולם ותודה מראש,
האם יש לכם המלצה על מכון לאבחון פסיכודידקטי באיזור פתח תקוה? עם עדיפות לכזה עובד עם הכללית.
כדי להתמקד אשמח לשמוע גם על מכונים שאינם מומלצים.
תודה מראש לעונים!
לצפיה ב-'כדאי לבדוק באתר "כללית" ואז לשאול מכרים'
כדאי לבדוק באתר "כללית" ואז לשאול מכרים
23/08/2018 | 19:55
13
לצפיה ב-'התנהגות אצל ילדים עם ADD'
התנהגות אצל ילדים עם ADD
15/08/2018 | 09:34
2
72
שלום,
לבני בן ה 9 בעיות קשב וריכוז ולקות למידה. רציתי לשמוע מהורים אחרים אם גם לילדים שלהם יש התנהגות מוזרה שמתלווה לכך וקושי למצוא חברים.
לצפיה ב-'מה זה התנהגות מוזרה?'
מה זה התנהגות מוזרה?
23/08/2018 | 19:56
29
לצפיה ב-'התנהגות יוצאת דופן די שכיחה '
התנהגות יוצאת דופן די שכיחה
26/08/2018 | 20:21
38
זה יכול לבוא עם היפר אקטיביות ואמפולסביות שגורמות להתנהגות תזזיתית או אמירת דברים "מוזרים" בחברה, משהו שמרחיק את הילדים מילדינו או ההתנהגות ההפוכה- "אסטורונאוט" שהתנהגותו מוזרה בגלל שהוא כל הזמן מעופף ולא ממש מחובר למציאות. בשני המקרים הילד בעיקר "לא שם לב", למה שקורה סביבו, מתקשה ללמוד קודים התנהגותיים -חברתיים, ולכן סובל מקושי למצא חברים.
ברוב המקרים כשהילד גדל המצב משתפר בעיקר אם הוא מקבל הדרכה מתאימה,  וכך גם הוריו. אם אין הדרכה להורים ולילד הוא עלול למשוך את קשייו החברתיים עד מאה ועשרים...
אני כבר סבתא,  נראה לי שהשתפרתי.
אבל הבוקר, כשקיבלתי ווצאפ שאני אמורה לשלוח לתשע חברותי הטובות...
לא הצלחתי לחשוב על יותר משתיים 
לצפיה ב-'שאלה קטנה על תופעת לוואי ל LA'
שאלה קטנה על תופעת לוואי ל LA
12/08/2018 | 15:19
1
63
אני משתמשת ב LA40 כבר שנה, בחודש/ חודשיים האחרונים יש לו תופעת לוואי מוזרה שלא הייתה בהתחלה, בסוף ההשפעה אני מרגישה סוג של עקיצות בעור/ מתחת לעור, זה כמו עקיצות קלות בעור שבא לך לגרד. אני לא זוכרת תופעה כזאת בהתחלה האם זה מהשהוא מוכר? או מהשהוא שצריך להדאיג אותי? זה לדעתי מלווה בחום כל שהוא, גם עם מינון יותר קטן של 20LA יש התופעה, בעבר לא הייתה או לפחות לא כזה בולטת, חשוב לי להגיד שלא משתמשת באופן קבוע כלומר לוקחת הפסקות.

לצפיה ב-'כדאי להגיע לרופא לבירור'
כדאי להגיע לרופא לבירור
24/08/2018 | 03:02
18
לפי תיאורך, התופעה הופיעה רק לאחרונה, כך שייתכן שמעורב גורם נוסף. 
כדאי לערוך בירור מול הרופא שמטפל בהפרעת הקשב שלך כדי לבדוק אם פיתחת רגישות לתרופה, או שזו תרופה גנרית חדשה, או שמעורבת רגישות בריאותית חדשה.
עד שתקבלי תור למומחה, מציעה לך לערוך בירור בריאותי מול רופא המשפחה.
לצפיה ב-'ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשב'
ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשב
06/08/2018 | 22:13
46
א. אבחון דידקטי ופסיכו-דידקטי
ב. הוראה מתקנת ואיסטרטגיות למידה לילד עם הפרעות קשב.
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
ד. מוכנות ובשלות ללמידה בגילאים השוניםה. עזרת מערכת החינוך לתלמיד לקוי הלמידה
ו. בניית מערך תמיכה הורי וחינוכי לילדנו.
ז. מתי כדאי אימון אישי ומתי טיפול התנהגותי?
אתם מוזמנים להפנות את שאלותיכם למומחי הפורום בלחיצה על 'הוספת תגובה' להודעה זו

לצפיה ב-'מינון- עזרה בהבנה'
מינון- עזרה בהבנה
07/08/2018 | 14:24
1
117
שלום, אני בת 26 , שוקלת 85 ולוקחת 2 כדורים של ריטלין 10 מ"ג רגיל שמשפיע למשך שעתיים בלבד.
אני רוצה לעבור לLA או לאטנט אבל לא יודעת מה המינון המקביל לכמות הזאת.
כמו כן מהי ההגבלה היומית לכל אחד (או לפי שעה כי הגיוני שיהיה פער שעות מינימלי בין המנות) ?
תודה
לצפיה ב-'מינון'
מינון
23/08/2018 | 19:58
15
כדאי שתגיעי לרופא מומחה להפרעת קשב.
מדברייך לא ברור אם את לוקחת כדור אחד בכל פעם או את שניהם ביחד.
רופא מומחה להפרעת קשב אמור לעזור לך להתאים כדור שישפיע למשך הזמן שאת צריכה.
לצפיה ב-'שימוש ברטלין '
שימוש ברטלין
06/08/2018 | 22:17
3
77
שלום חברים , 
אובחנתי בגיל 30 כסובל מהפרעת קשב וריכוז . 
תמיד הייתה לי בעיה/ות ותמיד סבלתי . רק לא ידעתי להגדיר את זה כך עד לאבחנה סופית . 
אני חושש מלהשתמש ברטלין באופן קבוע . 
ניסיתי רטלין 10 מ"ג רגיל לפניי כשנה וחצי  והרגשתי את ההבדל הקל . 
שניסיתי רטלין 30 מ"ג la , כמחצית מממה שאני אמור להשתמש(שוקל 90 ) , הרגשתי דווקא יותר תזיזתי ודברן יתר כן על המידה .  
בשני המצבים היה לי בעיות שינה קשות הרבה אחריי לקיחת התרופה . 
בכל אופן , אני חושש מהתרופה ומתופעות לוואי . 
מניח שחלקכם עם ניסיון ורציתי לדעת מה דעתכם בנושא ?
עיקר תופעת הלוואי שאני הכי חושש ממנה היא פסיכוזה . 
אני מבין שבזמנים אלה משערים כי התופעה נגרמת מייצור עודף של דופמין . 
ואילו התרופה רטלין יוצרת מצב של הגדל טווח הדופמי במוח למשך שימוש התרופה (מבלי להיכנס לאיך היא עושה את זה . ) 
מצד שני אני חושב שאם אמצא את הטיפול התרופתי המתאים זה יכול לשפר את חיי ומצד אחד אני חושש שמע אהיה חסר אחריות ואעשה נזק בלתי הפיך לעצמי .

מה דעתכם ? תודה על המענה (: 
לצפיה ב-'תופעות לוואי של ריטלין'
תופעות לוואי של ריטלין
07/08/2018 | 07:48
2
71
א. המינונים שאתה מציג הם נמוכים מאוד למשקלך, כך שתופעות הלוואי לא מייצגות מינון מקובל. 
ב.ריטלין הוא תרופה ממריצה, והאפקט הממריץ ממשיך לפעול גם אחרי שאפקט הריכוז פג. בדרך כלל זה עובר אחרי שבועיים-שלושה של שימוש רצוף. 
ג. ההמלצה היא לא לקחת ריטלין אחרי שעות הצהריים, כדי להצליח להירדם בלילה. ככל שהתרופה ארוכת טווח יותר, כדאי לקחת אותה מוקדם יותר.
ד. אתה כבר תלמד לדעת כמה שעות כל תרופה משפיעה עליך, מתי היא מתחילה להשפיע עליך מן הבליעה, ולחשב באילו שעות חשוב לך שהיא תשפיע ובאילו שעות אתה יכול להסתדר בלעדיה.
ה. אחת מקבוצות הסיכון לנטילת ריטלין היא אנשים עם נטיה לבעיות פסיכיאטריות.
נטיה זאת יש לבדוק לפני תחילת השימוש בריטלין.  
ו. אם ידוע שיש לך בעיה או שאתה כבר מטופל בתרופה פסיכיאטרית, יש לבדוק אם ריטלין משתלב עם התרופה שאתה נוטל או שכדאי לקחת תרופה להפרעת קשב שאיננה ממריצה.
לצפיה ב-'תודה על המענה . השאלה היא '
תודה על המענה . השאלה היא
07/08/2018 | 12:09
1
41
בנוגע ל  : 
א . הכוונה היא שאני אמור לקחת מינון גבוהה יותר ? לא הבנתי את החלק האחרון של המשפט . אני יודע זה נמוך , אך אני חושש להתחיל ישר מהמינון המומלץ ורוצה להתחיל לאט לאט . חוץ מיזה הנוירולוג אמר כי הוא לא יתן לי מינון גבוהה יותר עד אשר הוא יראה שהתרופה אינה משפיעה לי על השינה  . 
ה- הלכתי מיוזמתי לאיבחון של פסיכאטר בנושא , הוא אמר שהרטלין רק יעזור לדעתו . ואף רשם לי מרשם לרטלין גבוהה יותר והתיר להשתמש בתור התחלה ב30 
לא ידוע לי על בעיות פסיכאטריות חבויות . לאימי כן היו מעט בעיות שעברו להם . בעיות קלות . 
אין לי דרך לדעת . אך עדיין אני חושש מפסיכוזה והייתי שמח להרגעה בנושא ( : 

בנוסף , האם ידוע לך על דרך מומלצת לפתח או להגדיל את זיכרון העבודה ?
מעבר לנושא רטלין

שוב , המון תודה על המענה (=
לצפיה ב-'פסיכוזה זאת אגדה של רופאים מיושנים'
פסיכוזה זאת אגדה של רופאים מיושנים
23/08/2018 | 20:01
21
גם לי לפני 20 שנה הנוירולוגית סרבה לתת ריטלין "בגלל סכנת פסיכוזה". 
מאז אובחנתי באופן מסודר אצל פסיכיאטרית וגם קיבלתי ריטלין וגם הילדים שלי, ואף אחד מאתנו לא קיבל פסיכוזה. 
למבוגר עדיף טיפול אצל פסיכיאטר מומחה להפרעת קשב.

לצפיה ב-'מטפל מוסמך בשיטת קוג-פאן'
מטפל מוסמך בשיטת קוג-פאן
05/08/2018 | 21:41
2
45
האם יש מטפלים המוסמכים לטפל בשיטה ואם כן היכן ניתן למצוא אותם , אני צריכה מטפל עבור הבן שלי שאובחן עם ADD וקיבלנו המלצה על השיטה
לצפיה ב-'קוג פאן היא שיטה של ריפוי בעיסוק.'
קוג פאן היא שיטה של ריפוי בעיסוק.
06/08/2018 | 20:24
1
44
.אם הילד שלך מתחת לגיל 6 פני להתפתחות הילד בקופת החולים שלך, ואחרי פרוצדורה לא קצרה, תקבלו את הטיפול במסגרת הקופה. אם יש לכם ביטוח משלים טוב, אפשר עד גיל עשר. אם הוא גדול יותר או אם אין לכם זמן לחכות בתור הארוווווך, תתקשרי להתפתחות הילד ותבקשי שם של מרפאה בעיסוק שעובדת עם קוג פאן, ותפני אליה ישירות בפרטי. 
מלבד זאת, איפה אתם גרים? באיזור ירושלים יש לי כמה שמות שאני מכירה.

לצפיה ב-'הריטלין עוזר להתרכז אבל יש בעיה.'
הריטלין עוזר להתרכז אבל יש בעיה.
06/08/2018 | 20:47
6
102
שלום, אני לוקח ריטלין LA 30 מ"ג.
כשאני לוקח אני מצליח להתרכז אבל יש בעיה.
החומר(לימודי), כשאני לומד, נכנס מצד אחד, יוצא מצד שני.
אני לא יכול!!!!
 זה מחרפן אותי!!!!
מה אני אמור לעשות????
תודה לכל מי שיעזור.
לצפיה ב-'האם עברת אבחון גם ללקויות למידה?'
האם עברת אבחון גם ללקויות למידה?
06/08/2018 | 22:17
2
44
להרבה מהאנשים הלוקים בהפרעת קשב יש גם לקויות למידה, וכדאי להיעזר בהוראה מתקנת לשיפור אסטרטגיות הלמידה. יתכן וזו הסיבה לקשיים שלך.
אפשרות אחרת היא שמינון התרופה לא מתאים לך בשלב זה וכדאי להתייעץ עם הרופא המטפל
לצפיה ב-'כן, עברתי, יש לי דיסגרפיה קלה... '
כן, עברתי, יש לי דיסגרפיה קלה...
06/08/2018 | 23:25
1
39
אני לא חושב שהדיסגרפיה משפיעה כל כך... 
וההפרעות קשב וריכוז שלי הם מסוג ADD, אם זה משנה...

לצפיה ב-'אסטרטגיות למידה'
אסטרטגיות למידה
14/08/2018 | 21:53
30
אם יש לך גם לקויות למידה, אסטרטגיות  למידה עשויות לעזור
מורה להוראה מתקנת יכולה לתת לך מענה שיעזור לך גם לזכור.
הגישה היום לא מבדילה בין add ל adhd
לצפיה ב-'טיפים'
טיפים
06/08/2018 | 22:39
1
47
1. תפנה לרופא לייעוץ בנוגע לכדורים ותבקש הנחיות וייעוץ פדגוגי . אולי מגורם שנותן מענה בהקשר ללקויות למידה . 
2. תיצור צורך עמוק יותר ללמוד - יש המון שיטות להעמקת למידה  .חלקם ממש מתאימות לעיתים לבעיית קשב וריכוז ולשאר האוכלסיה . 
עלייך לנסח לעצמך דף שאלות של החומר אותו קראת , לקרוא אותו לפניי הלמידה ואז המוח שלך יהיה "בנוי " ויכין את עצמו לקבל את המידע ולאחסן אותו בצורה טובה יותר . זה בנוגע ללמידה עצמאית . ואפשר לחזור על התהליך על אותו לימוד עד שנקלט . 
3. במידה ואתם מדבר על שעורים בבית ספר ואינך יכול להשיג את המידע מראש אז אני מציע בנוסף להקליט את השעורים . 
4. בקש מהמורים שיהו קשובים לך ושישלמו את הפרטים ואת המידע . ואולי יתנו לך שעורי עזר . 
5.נשא ללמוד מדיטציית מיינדפולנס . השיטה יעילה מאוד ומסייעת באופן מוסיים . אגב מסתבר כי היא משנה את המוח  . 
6. תישן טוב ! קבע חוק שבשעה 11:00 אתה סוגר את המחשב ואסור לך לגעת בפלאפון ותתחיל להתארגן לשינה (מקלחת /שינה)

כך בחשבון שאני לא איש מקצוע ,אלא אדם עם ניסיון עצמי (לכל אחד עובד מה שעובד ).
היום יש הרבה אפשרויות ושיטות לחזק ובכך להגיע עם תיגבורת לבעיית הקשב . 

לצפיה ב-'תיקון נשא= נשא מוסיים=מסויים'
תיקון נשא= נשא מוסיים=מסויים
06/08/2018 | 22:41
10
לצפיה ב-'ייתכן שזה מינון נמוך מדי לנער במשקלך'
ייתכן שזה מינון נמוך מדי לנער במשקלך
07/08/2018 | 07:30
22
LA30 זאת מנה של 12 מ"ג ריטלין רגיל למשך 8 שעות. 
במידה שאתה שוקל לפחות 50 ק"ג, זה עלול להיות מעט מדי בשביל הריכוז שלך. 
כדאי לחזור לרופא המטפל.
לצפיה ב-'ריטלין LA גורם לתוצאה הפוכה'
ריטלין LA גורם לתוצאה הפוכה
02/08/2018 | 17:01
2
90
היי

אובחנתי כבר מגיל ילדות עם בעיות קשב וריכוז ולאחרונה בגיל 30 התחלתי טיפול בריטלין בהשגחת רופא משפחה (האבחון הראשוני והממלצות ניתנו ע"י ניורולוג)

ע"מ לקצר בסיפור, קיבלתי כ4 כדורי קונצרטה 54 שהשפיעו נפלא אבל היו לכדור תופעות לוואי קשות (כאב ראש אטומי בערב, לא לקחתי את הכדורים יום אחר יום אלא לפי צורך)

לאחר שסיימתי את 4 הכדורים, עברתי לריטלין LA 40 והיום לקחתי את הכדור הראשון ב10 בבוקר.
הייתי הכל חוץ ממרוכז: 
עצבני, תזזיתי, דופק מהיר, הרגשה כאילו ששתיתי יותר מידי קפה ושאני לא מסוגל לשבת במקום אחד (ולא שתיתי קפה), התאבון היה בסדר ולא נפגע. למען האמת די סבלתי ולא הצלחתי לתפקד.

האם אלה תופעות לוואי ידועות שיחלפו? למישהו קרה כזה דבר?
תודה!
לצפיה ב-'איני איש מקצוע אבל נשמע לי שאתה בידיים הלא נכונות'
איני איש מקצוע אבל נשמע לי שאתה בידיים הלא נכונות
03/08/2018 | 13:27
49
זהו לא ייעוץ רפואי בשום פנים רק מנסיוני האישי: 

1. כדאי שתתאבחן אצל פסיכיאטר טוב בצורה מסודרת ותעבור אצלו תהליך התאמת מינון או תרופה (ענין שיכול לקחת כמה פגישות). יש כאלו שלא מסתדרים עם סטימולנטים ונוטלים תרופות אחרות. נוירולוג ורופא משפחה הם לא אנשי המקצוע המתאימים לטיפול בהפרעת קשב אצל מבוגרים. 
2. אלא אם הנך מרגיש ממש לא טוב כדי להתרגל יש לקחת את הכדור שבועיים ברצף, בדרך כלל תופעות הלוואי חולפות. אפשר לקחת אקמול במקרה חריג. 
3. יש לאכול ולשתות לפני נטילת הכדור כדי לא ליטול על בטן ריקה. כמו כן יש להקפיד על שתיה מתמדת כדי ללחלח את הפה אחרת אכן מרגישים כאב ראש. כמו כן להקפיד לאכול באמצע היום למרות שאין תאבון אחרת הבטן תכאב אחרי ההשפעה. 
4. אין שום סיבה להשתמש ב LA ולא בקונצרטה, היא מוצלחת יותר מה LA שעולה ויורד בחדות. (אפשר להחזיק במקביל למקרים שלא רוצים השפעה של 12-14 שעות). 
5. רצוי מאוד לשלב טיפול פסיכולוגי בהפרת קשב \ אימון ADHD, בגיל מבוגר כבר נרכשים הרגלים וסגנון חשיבה שהתרופה לא תפתור. ריטלין ממריץ את המוח מה שמשפיע כתחושת רגיעה והפחתת הסחות דעת, אבל כמעט ולא שום אספקט אחר של ADD. זהו ענין לא זול אבל המחקרים מראים שיפור משמעותי לעומת נטילת תרופות בלבד. 

מקווה שדייקתי, שוב זהו אינו ידע מקצועי רק מנסיוני האישי. ממליץ על הספר "168 שעות של הפרעת קשב" שממש פקח את עיני. אפשר לרכוש בהנחה דרך העמותה הישראלית להפרעת קשב.
בהצלחה
לצפיה ב-'משתמש חדש בריטלין'
משתמש חדש בריטלין
07/08/2018 | 07:57
34
קודם כל, כדאי לך לדעת שגם קונצרטה 54 וגם LA40 הם מנה בגודל 15 מ"ג של ריטלין רגיל.
ההבדל הוא, שקונצרטה משפיעה כ-10 שעות, ואילו LA משפיע כ-8 שעות.

את הריטלין לסוגיו לא צריך לקחת כל יום, אבל אם רוצים שהגוף יתגבר על תופעות הלוואי, מומלץ לקחת בהתחלה כל יום.

כדי לא לקבל כאבי ראש, מומלץ לשתות הרבה מים בזמן השפעת הריטלין.

אם היה לך תיאבון וביחד עם זאת היית תזזיתי, יש חשש שהכדור הזה לא השפיע עליך.

בקיצור, או שקיבלת מרופא בלי הנחייה, או שלקחת מחבר, וזה לא חוקי.
לצפיה ב-'לא מצליחה להשתלב בעולם העבודה בגלל ADD '
לא מצליחה להשתלב בעולם העבודה בגלל ADD
01/08/2018 | 15:45
1
80
שלום,
מגיל תיכון אובחנתי בADD בגלל ששמו לב שאני איטית בכל דבר שאני עושה. 
זה מתבטא בכך שהחל מתהליך של חשיבה על משהו ועד לבצע אותו לוקח לי יותר זמן מאנשים אחרים.
הומלץ לי טיפול ברטלין. ניסיתי וזה נתן תוצאות מצוינות במבדקים אבל לא המשכתי לקחת אותו כי זה עשה לי תחושת סירחור.
מעבר לזה לא ניסיתי תרופות נוספות. 

היום אני בת 30 ונאבקת להילחם ולהתפרנס עם ADD.
אני לא לוקחת רטלין מהסיבה שאני סובלת מבעיות בריאות ואני מנסה לא להעמיס יותר מידיי תרופות על הגוף שלי.
כל מקום עבודה שאני מגיעה אליו אני נותנת מעצמי ומעל ומעבר.
אבל תמיד מעסיקים טוענים בפניי שאני לא עומדת בקצב והתפוקת העבודה שלי נמוכה מאוד בהשוואה לעובדים אחרים והם מאבדים את סבלנותם מהר. 
וכך יוצא מצב שאני עוברת מעבודה לעבודה כי לא מרוצים ממני כי אני איטית מידיי, כשאני יודעת מול עצמי שאני כן מנסה ומשתדלת לגייס את כל כוחותיי לכל מקום עבודה.  

אשמח לקבל כאן עצות מה כדאי לעשות..
מרגישה מיואשת מלעבור מקום עבודה שוב ושוב בגלל הADD ובאמת שאני רוצה לשפר את חיי. 
תודה לכל מי שמגיב!!!
לצפיה ב-'איטיות בגלל ADD'
איטיות בגלל ADD
01/08/2018 | 23:28
71
גם לי היתה הבעיה הזאת.
גיליתי ש:
א. לא הייתי מוכשרת לעבודות שעבדתי בהן
ב. מעסיק שהיתה לו סבלנות אליי, לא היה מוכן לוותר עליי אחר כך בגלל החריצות
ג. ריטלין מאוד עזר למקד אותי, אפילו בעבודות כפיים
ד. בעבודה שצברתי נסיון, למדתי להיות יעילה וזה העלים את האיטיות שלי
ה. רק בגיל 50 המצאתי לעצמי את העבודה שאני מוכשרת בה

המסקנה לפני גיל 50 היא, שכדאי לקחת ריטלין לעבודה חדשה, עד שמכירים אותה ולומדים לעשות אותה ביעילות, ואז אפשר לוותר על הריטלין.
לצפיה ב-'המסת ויואנס'
המסת ויואנס
31/07/2018 | 12:49
43
רופאת הילדים שלנו שהיא גם מתמחה בהפרעות קשב וריכוז טוענת שאפשר להמיס את הויואנס למשל 70מג ואז לתת חצי באותו רגע ואת החצי השני שמור במזרק במקרר עד למחרת בבוקר.

כך הילד יקבל 35 בכל יום.

האם זה נכון? מישהו ניסה ויכול להגיד שהכל בסדר עם התצורה הזו?

לצפיה ב-'רבקה ארוטשס'
רבקה ארוטשס
30/07/2018 | 15:17
2
55
משהו יודע היכן היא היום?
איך ניתן ליצור איתה קשר??
לצפיה ב-'כדאי לשאול את ראובן סדן'
כדאי לשאול את ראובן סדן
31/07/2018 | 09:39
1
31
ראובן פעל עם רבקה רבות בתחום הפרעת קשב. 
ככל הידוע לי, הוא נמצא איתה בקשר.
זה האתר שלו:  http://adhdsuccess.co.il/?page_id=819
לצפיה ב-'היי תודה לך '
היי תודה לך
31/07/2018 | 11:32
19
זיוה דינה .
אין משהו ישיר יותר?
אולי אנסה, אכן, דרכו.

לצפיה ב-'הגדלת מינון ריטלין'
הגדלת מינון ריטלין
27/07/2018 | 17:13
2
45
שלום,
נוטל ריטלין LA במינון 4 כפול 20 מ"ג ליום.
טרם חלפו 30 יום מאז הפעם הארונה שקיבלתי ריטלין.
הפסיאטר אישר הגדלה של 10 מ"ג של ריטלין רגיל היום
כאשר ביקרתי במרפאתו לצורך הנפקת מרשמי הריטלין
חדשים. כך שלמעשה קיבלתי מרשם של 4 כפול 20 מ"ג
ריטלין LA ל 3 החודשים הקרובים ומרשם נוסף של ריטלין רגיל
10 מ"ג ל 3 החודשים הקרובים.
שאלתי , האם על כל סוג ריטלין חלים ה 30 יום בנפרד? כלומר
אם אגש היום לבית המרקחת לקבל את הריטלין הרגיל בלבד למרות
שטרם חלפו 30 יום מאז הפעם האחרונה שקיבלתי ריטלין LA לא תהיה לי
בעיה?
לצפיה ב-'מינון ריטלין'
מינון ריטלין
27/07/2018 | 21:16
26
שלום רב,
אני יכול להסביר את מה שאני יודע בתור לקוח שמשתמש בריטלין.
כפי שהבנתי אתה משתמש ב 90 מ"ג ליום סה"כ.
ולכן על כל מרשם חלים 30 יום לפני שתוכל לקבל את הרשום במרשם הבא.
בכדי לפשט את התהליך, אני לקחתי על חשבון המרשם הקודם, כמות כדורים שתספיק עד תאריך המרשם הבא כך שבהמשך אני מקבל את שני המרשמים באותו תאריך.
מקווה שעזרתי.
לצפיה ב-'שתי אפשרויות'
שתי אפשרויות
28/07/2018 | 18:22
22
א. נסה ותראה ב. למען הסדר הטוב, אני מציעה לך לקחת את כל הכמות בתאריך אחד, כדי לא להצטרך לזכור שני תאריכים

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה