לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2020120,201 עוקבים אודות עסקים

פורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 כללי הפורום    ייעוץ חינוכי    ייעוץ רפואי     קישורים    בתי מרקחת  
המידע והעצות בפורום אינם תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע,  ולא יהיה אחראי לנזק כתוצאה מהסתמכות עליו. 
אין להציע או לבקש תרופות בפורום!     הפרסום העצמי בפורום אסור!

בואו לגלוש אתנו!
המשך >>

לצפיה ב-'מה צריך יותר מזה בשביל להבין במה מדובר. לקרוא דחוף.'
מה צריך יותר מזה בשביל להבין במה מדובר. לקרוא דחוף.
15/02/2019 | 08:26
2
36
לצפיה ב-'פשוט מחריד. '
פשוט מחריד.
15/02/2019 | 20:53
1
14
ההיסוריה תשפוט את כל מי שהיה לו יד וחלק בדבר הזה.

לצפיה ב-'לא היה איכפת לי אם רק מבוגרים היו לוקחים את זה.'
לא היה איכפת לי אם רק מבוגרים היו לוקחים את זה.
16/02/2019 | 13:36
14
מצדי שיסממו עצמם לדעת. אבל כאשר הורים נותנים את זה בכוח לילדים חסרי ישע שאינם יכולים להביע התנגדות זה פשע לכל דבר.
לצפיה ב-'מחפשת המלצה על ד"ר סוניה בלבן לאבחון עבור הפרעות קשב '
מחפשת המלצה על ד"ר סוניה בלבן לאבחון עבור הפרעות קשב
13/02/2019 | 15:58
1
17
אבקש לקבל המלצה לבת 7 לאבחון דרך מכבי אצל ד"ר סוניה בלבן בחיפה
לצפיה ב-'לא'
לא
15/02/2019 | 20:42
7
אל תתני לידה בת 7 את הכימיקלים הנוראים האלה שמשמים כתחליף סם לנרקומנים.

לצפיה ב-'העלאת מינון שמנעה ריכוז דווקא?!'
העלאת מינון שמנעה ריכוז דווקא?!
13/02/2019 | 17:36
1
22
היי, המינון הישן שלי הפסיק להשפיע ואז הרופא העלה המינון, משתמשת בריטלין מסוג LA, אבל עם המינון החדש אני לא יכולה ללמוד בכלל, מרגישה כעס, יאוש, ושהראש רוצה להתפוצץ, נסיתי לקרוא, לא התרכזתי בשום מילה שקראתי לא הפנמתי כלום. 
האם זו תופעה רגילה, מה המשמעות שלה? מינון גבוה מדיי?!
אבל המינון עלה רק טיפה.

לצפיה ב-'מינון'
מינון
15/02/2019 | 20:39
7
מה את מתפלאת הגוף שלך מפוצץ בכימיקלים.
לצפיה ב-'תרופה וויאונס'
תרופה וויאונס
09/02/2019 | 17:39
1
37
שלום רב לכם ושבוע טוב, 

אני משלב תרופות פסיכיאטריות כמו דפלפט וסוליאן עם תרופה עכשיו כמו ריטלין L20, וכבר אחהצ אני לא ממוקד כמו שצריך ומפספס דברים, יוצא מהריכוז. ניסיתי קונסרטה 36 מ"ג, אבל היא לא עשתה לי טוב בכלל אחרי שבועיים. גם היו לי כאבי ראש עם ריטלין ונטייה לאימפולסיביות. ייתכן שיש לי רגישות לחומר של ריטלין או קונסרטה (אותו מרכיב סה"כ - מתפינדלאט ?)

שמעתי ביקורות מכמה מקומות וגם ע"י רופא אחד שתרופה כמוו וויאונס Vyvase  שאין לה תופעות לוואי רציניות, אבל היא יקרה יחסית. מישהו ניסה את זה על עצמו וזה עזר לו לתקופה ממושכת להתרכז ולא גרם לתופעות לוואי רציניות או שכן גרם? אודה מאוד על המשוב שלכם על התרופה הזאת. 

בכבוד רב ותודה מראש,
אדוארד.
לצפיה ב-'שמור נפשך'
שמור נפשך
15/02/2019 | 20:47
10
מפסיכיאטרים.
לצפיה ב-'מיואשת'
מיואשת
09/02/2019 | 15:00
1
33
שלום,
מאובחנת עם הפרעות קשב, לאחר שריטלין וקונצרטה לא עזרו לקשב כלל (רק גרמו לתופעות לוואי) הרופאה נתנה אטנט 20 מ"ג שגרם לעיפות ולא לריכוז(כנ"ל 30 מ"ג ויואנס) , גם האטנט-30 מ"ג גרם לסחרחורות והפרעות שינה, האם אפשר לשחק עם המינון של האטנט, או לוותר על התרופה הזאת?
תודה.
לצפיה ב-'הכי טוב'
הכי טוב
15/02/2019 | 20:46
9
שתגידי למי שרשם לך את הדברים האלה שינסה אותם בעצמו לראות אם הם עובדים.
לצפיה ב-'שימוש בסמארטפון ו-ADHD'
שימוש בסמארטפון ו-ADHD
09/02/2019 | 12:06
28
שלום לכולם, במסגרת לימודי התואר השני בפסיכולוגיה חינוכית אני עורכת מחקר בנושא השפעות השימוש בסמארטפון בקרב בני נוער עם ובלי ADHD.

יש לכם ילדים בכיתה ז'-יב'? אם כן- אשמח לעזרתכם!

אז איך אתם יכולים לעזור לי?
תיכנסו לקישור המצורף:
https://yvc.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_2bDSvTNPs...

לאחר מילוי פרטיכם תתבקשו לענות על שאלון קצר ומיד לאחר מכן יופיע קישור לשאלון שתתבקשו לשלוח לילדיכם (כלומר, הקישור לשאלון של ילדיכם יופיע בסוף השאלון שמצורף בקישור. מדובר בשאלון נפרד שאותו מתבקש לענות ילדיכם).
כל ההסבר הזה מופיע מסודר וברור בתוך הקישור.

ניתן לענות על השאלונים מהמחשב או מהסמארטפון, לנוחותכם.
המחקר אנונימי לחלוטין והנתונים הנאספים בו נשמרים לפי מספר נבדק בלבד. זהותך וזהות ילדך/ילדתך לא יתועדו. השמירה על פרטיותכם מובטחת!!!

למעוניינים- אוכל לשתף בתוצאות המחקר. כל שעליכם לעשות הוא לשלוח לי מייל ובו לכתוב שאתם מעוניינים לקבל את תוצאות המחקר (המייל שלי מופיע בקישור בחתימה שלי).

אודה מקרב ליבי על עזרתכם במילוי השאלון ובשיתופו.
לצפיה ב-'ריטלין ותחושת עיפות '
ריטלין ותחושת עיפות
01/02/2019 | 17:55
1
145
אני מטופל שלוש שנים בריטלין מאז שאובחנתי, אני משתמש בריטלין 40LA ללימודים בעיקר וזה עזר הרבה. אבל לאחרונה עם התחלת ההשפעה של הכדור אני מרגיש
עייפות וישנוניות ושבא לי כל הזמן ללכת למיטה, ואפילו מרגיש שהוא משפיע רק ל4 שעות (אולי מדמיין). אני לוקח התרופה ב ON ו OFF תלוי בתוקפת הלימודים והמבחנים, ובמשך שנתיים זה עזר מדהים. 
אני גם בדרך כלל אדם עם מיטבוליזים טוב (מהיר כנראה) כי תמיד אכלתי הרבה ולא השמנתי ויש לי מלא אנרגיות. האם זה יכול להשפעי על קביעת המינון הנכון? ואם כן, אך? ואזה מינון יכול להתאים?
אשמח לעזרה :)
לצפיה ב-'אין זה פלא '
אין זה פלא
15/02/2019 | 20:49
5
מדובר בסם לכל דבר שעושים בו שימוש נרקומנים שאינם יכולים להשיג את המנה שלהם.
לצפיה ב-'ריטלין ותרופות אקמול?'
ריטלין ותרופות אקמול?
01/02/2019 | 17:44
24
היי, האם מותר לקחת ריטלין LA ואקמול צינון, היותת ואני חולה ומפחיד אותי התגובות בין התרופות?
לצפיה ב-'טווח השפעה נמוך מהממוצע באטנט - סביב השעתיים '
טווח השפעה נמוך מהממוצע באטנט - סביב השעתיים
31/01/2019 | 11:17
58
שלום כרקע כללי, בן 31 מאובחן ASD בתקפוד גבוהה (אובחן מעט לאחר תום השירות הצבאי) + אבחנת ADD (אובחנה בגיל הנעורים) נלווית עם חשד להיפר - עם כי לא אומת בוודאות

מבחינת היסטוריית טיפול תרופתי טופלתי בריטלין בשחרור מושהה וקנצטרה עם השפעה לא מטיבה ואגרסיבית מאוד מבחינת תופעות לוואי, מה שגרם לי לזנוח את הטיפול ולוותר במשך כמה שנים , היות ולא היו פתרונות זמינים בסל דאז.

לאחרונה בהתוודע למגוון הטיפולים התרופתיים שנוספו מאז,  החלטתי שוב לנסות וקיבלתי מרשם לאטנט , התחלתי ליטול לפני כשבוע בטיטראציה של 10mg
ולאחר כשבוע העלתי ל20mg, מבחינת תופעות לוואי כמעט ואין , ואלו שיש סבילות ביחס עלות תועלת, העניין הוא שמבחינת נתוני השפעה מוצהרים התרופה צריכה להשפיע בין ה4-6 שעות , בפועל משפיע מיטבית סביב השעתיים בהפחתת ריגושת לגירויי סביבה והפחתת אימפולסיביות בשילוב ריכוז נאות, לאחר מכן צניחה לתוך ריבאונד מורגש היטב
חושד שהגוף מפרק את מנגנון הקפוסלה מהר מדי
האם במקרה שכזה כדאי לשקול החלפת טיפול?
או שמא הגוף מדגים עמידות ביחס טווח השפעה לתרופות הללו...

לצפיה ב-'cog fun'
cog fun
30/01/2019 | 09:24
1
36
היי, היכן ניתן להשיג רשימת מטפלים בשיטת cog fun בקריות
לצפיה ב-'מרפאות בעיסוק בשיטת cog fun'
מרפאות בעיסוק בשיטת cog fun
30/01/2019 | 21:19
24
כדאי לבקש בקופת החולים שלך רשימה של מרפאות בעיסוק בסביבתך, ואז לפנות אליהן ולשאול אותן מי עובדת בשיטת cog fun .
בעבר הייתה רשימת מטפלים שהוסמכו בשיטה, ואחר כך ירדה כנראה מן האינטרנט.

לצפיה ב-'רשימת מטפלים / מאמנים ל הפרעת קשב וריכוז במבוגרים בחיפה'
רשימת מטפלים / מאמנים ל הפרעת קשב וריכוז במבוגרים בחיפה
30/01/2019 | 14:21
1
34
שלום ,

אשמח לקבל רשימת מטפלים ו/או מאמנים אישיים להפרעת קשב וריכוז במבוגרים - באזור חיפה ( או הפניה לרשימות כאלה )

תודה

לצפיה ב-'אשמח לקבל תשובה , זה די דחוף לי ... תודה ויום טוב !'
אשמח לקבל תשובה , זה די דחוף לי ... תודה ויום טוב !
31/01/2019 | 08:48
15
לצפיה ב-'חרדות וטיקים בעקבות לקיחת ריטלין '
חרדות וטיקים בעקבות לקיחת ריטלין
28/01/2019 | 15:41
1
35
שלום,
בני בן 7.5 הובחן עם בעיית קשב וריכוז במידה נמוכה. לא איפרקטיבי,
הרופא נתן לו שבועיים ראשונים ריטלין 10 מ"ג, ואחרי שבועיים שהמורה בבי"ס אמר שלא רואה שיפור העלה ל-20 מ"ג
ומיד עם תחילת לקיחת הריטלין הילד התחיל לפתח חרדות שונות לא מוכן ללכת לשירותים לבד, לא עולה הביתה במדרגות לבד, מבקש שנרד לעלות אותו, מגיע לישון במיטה שלנו באמצע הלילה. ובנוסף התחיל לעשות ל מיני טיקים בעניים והידים,
מידי שראינו את התוצאות שהריטלין לרעה. הפסקנו לתת לו את התרופה,
כיום הוא כבר למעלה מחודש ללא הכדור, ועדין החרדות ממשיכות, וכן הטיקים לא פסקו,
רצינו לשאול, מה המלצתכם לעשות בעניין הטיקים והחרדות?
לצפיה ב-'יש לחזור לרופא המטפל'
יש לחזור לרופא המטפל
30/01/2019 | 20:42
21
ריטלין עלול להעיר טיקים וחרדות במי שיש לו נטייה לכך.
בדרך כלל, הפסקת נטילת ריטלין מפסיקה את התופעות האלה. 
בכל מקרה, יש להתייעץ עם נוירולוג במקרה של טיקים, ולהתייעץ עם פסיכיאטר במקרה של חרדות.
במידה שהטיפול השני היה עם שני כדורים של 10 מ"ג בבת אחת, זהו מינון מוגזם לילד בגיל בנך, אלא אם בנך שוקל 60 ק"ג ומעלה.
לצפיה ב-'ריטלין LA 30 מ"ג'
ריטלין LA 30 מ"ג
27/01/2019 | 11:38
1
32
שלום, איך אני בטור אמא יכולה להבחין/להבין שהריטלין כן משפיעה ועוזר לילד שלי?
שמעתי מכמה אנשים כולל רופה (שהיא רופת ילדים ובנוסף מתעסקת ברפואה משלימה) שאם לא יורד תאבון לילד זה עומר שכדור לא משפיעה,לא עובד
אולי יש מי שהוא שגם בדק לגבי עניין הזה..?כי אני יחסית  חדשה בתחום הזה אנחנו בטיפול רק 4 חודשים   ....אסמח לתשובות .תודה
לצפיה ב-'האם הריטלין משפיע?'
האם הריטלין משפיע?
30/01/2019 | 20:52
21
א. לכל סוג ריטלין יש משך השפעה אחר.
ריטלין רגיל - עד 4 שעות. ריטלין LA - עד 8 שעות. קונצרטה - עד 12 שעות.
ב. כל גוף מעבד את הריטלין באופן אחר, וייתכן מצב שהכדור ישפיע פחות שעות ממה שהיצרן כתב.
ג. הריטלין מתחיל להשפיע כחצי שעה עד שעה מרגע הבליעה.
ד. בזמן השפעה נכונה של ריטלין, הילד יכול לבצע משימות פאסיביות כמו קריאה, ומשעממות כמו סידור התיק.
ה. אם המינון נמוך מדי, הילד עלול להיות "זומבי".
ו. אם המינון גבוה מדי, הילד עלול להיות "היפר היפר".
ז. ברוב המקרים, ירידה בתיאבון היא אינדיקציה לכך שהריטלין משפיע לטובה על הריכוז. 
ח. כאמור, מה שקובע אם יש השפעה טובה על הריכוז, היא יכולת הילד לבצע משימות פאסיביות ומשעממות ויכולתו לפעול באופן מאורגן ומסודר.
לצפיה ב-'חרדות והפרעת קשב וריכוז'
חרדות והפרעת קשב וריכוז
23/01/2019 | 12:04
1
67
שלום,
בת 39 ואובחנתי עם הפרעת קשב וריכוז.בנוסף אני סובלת מאי שקט וחרדות. התחלתי שימוש בקונצרטה שעוזרת פלאים לקשב וריכוז אבל גורמת לאי שקט קיצוני נפשי ותנועתי וכן להרגשה שאני "על הקצה" מבחינת עצבנות.
מה הטיפול המומלץ להפרעת קשב וריכוז בשילוב עם חרדה ואי שקט?האם יש תרופה שנותנת מענה לשתי הבעיות או צריך לקחת בנוסף תרופה מרגיעה?
לצפיה ב-'דרוש יעוץ פסיכיאטר מומחה להפרעת קשב'
דרוש יעוץ פסיכיאטר מומחה להפרעת קשב
27/01/2019 | 08:35
40
שילוב של הפרעת קשב וחרדות מצריך ייעוץ של פסיכיאטר מומחה להפרעת קשב, היות שאנשים עם חרדות נמצאים בקבוצת סיכון לריטלין. 
ככל הידוע לי, התרופות להפרעת קשב שנותנים לאנשים עם חרדות, הן ממשפחת נוגדי החרדות, כמו סטרטרה או זייבן. 
כאמור, שילוב של הפרעת קשב וחרדה דורש יעוץ פסיכיאטר מומחה להפרעת קשב.
לצפיה ב-'קונצרטה ורטלין קצר - השפעות שונות'
קונצרטה ורטלין קצר - השפעות שונות
22/01/2019 | 14:24
2
53
אקדים ואומר שכבר קבעתי תור לנוירולוג, וברור לי שהפורום לא מחליף חלילה רופא. אבל אשמח לשמוע מנסיונכם:
הבת שלי בת 14, חילוף חומרים מהיר מאד. כל כדור שהיא לוקחת משפיע לפרק הזמן הנמוך של טווח ההשפעה, אפילו מעט פחות.

לוקחת קונצרטה 72. משפיע לפחות מ 10 שעות, ובשעתיים האחרונות חווה פעמים רבות דכדוך.
בשבתות כשלוקחת קצר טווח, לוקחת שניים וחצי כדורים (כלומר 25 מ"ג, מינון גבוה יותר מזה של הקונצרטה). לעיתים לוקחת שניים או שלושה סבבים, כי קצר הטווח משפיע עליה ל 3 שעות בלבד, וכשיש לה מבחן גדול וצריכה ללמוד לוקחת 2.5 כדורים כל 4 שעות - היא הרבה יותר מרוכזת ולא חווה דכדוך (לא ישים בימות השבוע משום שמצריך לזכור לקחת כל כמה שעות, וזה לא יקרה במהלך יום הלימודים, ומשאיר לה שעה בין לבין בה אינה מרוכזת).

כאמור, קבעתי תור לנוירולוג, אבל אני לא מצליחה להבין - הרי קונצרטה היא למעשה אותו חומר של הרטלין קצר הטווח, רק בשני פולסים של שחרור מושהה.
איך זה שהרטלין קצר הטווח לא יוצר דכדוך - גם כשלוקחת אותו 3 סבבים לאורך היום, בדומה לשלושת הפולסים של הקונצרטה, והמינון שלו אפילו מעט גבוה יותר?
יכול להיות שמשהו בהליך השחרור המושהה יוצר את הדכדוך?

התופעה מוכרת לכם מנסיונכם האישי?

תודה
לצפיה ב-'קונצרטה מול ריטלין קצר-טווח'
קונצרטה מול ריטלין קצר-טווח
27/01/2019 | 08:30
1
29
לפי היכרותי, דווקא ריטלין ,קצר" גורם לריבאונד (תופעת דכדוך ועוד צרות) ואילו הקונצרטה פחות גורמת, כי לריטלין "קצר" אין מנגנון השהייה, זהו חומר נקי, ולקונצרטה יש מנגנון השהיה שדואג לפירוק מבוקר של החומר בדם.
עם זאת, כל גוף מגיב אחרת גם לריטלין עצמו וגם למנגנון הפירוק שלו.
הריבאונד נובע מיציאה מהירה של הריטלין מזרם הדם, והשאיפה היא שהוא יצא באופן מתון.
פתרונות לריבאונד:
א. החלפה לריטלין עם מנגנון שחרור אחר
ב. החלפה לתרופה אחרת להפרעת קשב
ג. טריק להחליש את הריבאונד - לוקחים רבע כדור ריטלין "רגיל" רגע לפני התחלת התפוגה, כדי למתן את יציאת הריטלין מזרם הדם.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
29/01/2019 | 07:08
5
לצפיה ב-'ריטלין LA משפיע ל3-4 שעות'
ריטלין LA משפיע ל3-4 שעות
18/01/2019 | 14:30
1
57
שלום, אני לוקחת ריטלין 30 mg la והוא משפיע ל3-4 שעות בלבד.
לא מזמן עליתי מ20 ל30 וזה לא השפיע על זמן ההשפעה, רק על עוצמת ההשפעה ב3-4 שעות שהוא עובד ולכן לא רוצה לעלות במינון.
ניסיתי אטנט וזה היה הרבה פחות טוב מבחינת השפעה ותופעות לוואי.
האם יש הצעה למשהו חלופי? 
תודה

לצפיה ב-'השפעה קצרה מדי'
השפעה קצרה מדי
20/01/2019 | 10:07
40
להשפעה קצרה מדי יכולות להיות מספר סיבות:
א. מינון נמוך מדי ביחס למשקל הגוף. במקרה שלך זה הגיוני:
 LA20 = ריטלין רגיל 8 מ"ג, 
LA30 = ריטלין רגיל 12 מ"ג.
אלה מינונים שנהוג לתת לילדים צעירים בכתות יסוד.

ב. הגוף לא מפרק טוב את מנגנון ההשהיה של הכדור
במקרה כזה, כדאי לנסות לקחת ריטלין עם מנגנון השהיה אחר כמו קונצרטה.

ג. הגוף לא מגיב טוב לריטלין עצמו.
במקרה כזה, כדאי לעבור למשפחת האדרל.
לצפיה ב-'הפרעות קשב'
הפרעות קשב
18/01/2019 | 07:27
1
52
בני בן 7 מטופל במרפאת  ftt מינקות עקב בעיות במשקל. שוקל כיום 16.5 .
שנה שעברה בגן טופל ברטלין 5 (כדור של 10 שנחצה לשניים בהוראת נוירולוג). הרטלין השמיעה עליו לרעה מבחינת התאבון. אך בגן היה מי שידאג לו וישכנע אותו לאכול והציע לו ולא ויתר. בעליה לכיתה א הופסק הרטלין. התחלנו בתחילת שנה הילד אנטי אוכל שהוא בלע את הכדור ואין מי שידרבן אותו לאכול.. יכריח. יש בעיות התנהגות וקשב בבית הספר. 
האם יש פתרונות אחרים.. 
אשמח לתגובתכם.. התייעצו עם נורולוג.. לא ניתן לתת משהו אחר ממשפחת הרטלינים למינהם..

לצפיה ב-'רוב הכדורים להפרעת קשב מפסיקים את התיאבון'
רוב הכדורים להפרעת קשב מפסיקים את התיאבון
20/01/2019 | 10:00
40
גם משפחת הריטלין וגם משפחת האדרל הן משפחות ממריצות, שחלק מתופעות הלוואי שלהן הוא חוסר תיאבון.
הפתרון הוא להעיר את הילד מוקדם קצת יותר כדי שיהיה רעב בבוקר ולהגיש לו ארוחת בוקר מזינה וכייפית.
אחר כך לצייד אותו בחטיפים/ פירות שהוא אוהב ובמימיה עם מים אם מיץ לבית הספר. השתיה חשובה מאוד כדי לא לתייבש מן התרופה.
לצפיה ב-'הפרעת קשב או חרדה? '
הפרעת קשב או חרדה?
12/01/2019 | 23:25
1
74
שלום. לבתי בת ה9 יש קשיי ארגון ועמידה במטלות,ללא היפראקטיביות,  קשיי שינה אימפולסיביות וחרדה כללית.פנינו לפסיכיאטר ילדים והאבחון היה שלא ידוע אם הפרעת הקשב היא כתוצאה מהפרעת חרדה או להיפך. שהחרדה כתוצאה מקשיי הקשב. הומלץ על טיפול תרופתי לקשב כדי לראות האם עוזר. ניסינו פוקלין, ריטלין קצר וארוך וכולם לא טובים לה מגבירים חרדות ועושים אותה עצבנית, חסרת שקט ועוד יותר חסרת קשב וריכוז...
האם מקובל לאבחן בדרך זו? איך ניתן לדעת באמת מה גורם למה ולמי כדאי לפנות? אגב אם התרופות האלו עושות אותה ״ מוזרה״ האם זה אומר שיש יותר בעיה נפשית מאשר קשב? 
לצפיה ב-'פנו לפסיכיאטר ילדים שהתמקצע באבחון הפרעת קשב'
פנו לפסיכיאטר ילדים שהתמקצע באבחון הפרעת קשב
15/01/2019 | 16:37
40
באבחון הפרעת קשב יש לעשות "אבחנה מבדלת" ששוללת סיבות אפשריות אחרות לאיפיוני ההתנהגות. 
במצב של מספר הפרעות במקביל, למשל חרדה במקביל להפרעת קשב, בודקים מה עומד "בקדמת הבמה", מטפלים קודם כל בו, ואחר כך ממשיכים לבעיות הבאות. יש לערוך אבחון יסודי ואחריו תוכנית טיפול מנומקת.
חוזר משרד הבריאות:
אמות מידה לאבחון הפרעות קשב וריכוז בילדים, מתבגרים ומבוגרים
https://www.health.gov.il/hozer/mr40_2010.pdf
לצפיה ב-'שעורי נהיגה בילדים עם הפרעות קשב וריכוז.'
שעורי נהיגה בילדים עם הפרעות קשב וריכוז.
15/01/2019 | 08:48
1
50
היי חברים, אני אם לשני ילדים עם הפרעות קשב וריכוז. בני הגדול שסובל מהפרעת קשב וריכוז למד בעבר נהיגה אצל מורה לנהיגה רגיל, והשעורים נמשכו מעל המצופה. שמעתי על מורה לנהיגה שמתמחה בשעורי נהיגה במיוחד לילדים עם הפרעות קשב וריכוז, מאותו יום שהעברתי את בני אליו הכל הלך כשורה על הצד הטוב ביותר.לשמחתי עבר את הטסט אחרי מספר שעורים קצר.כמובן, שאת בני השני רשמתי גם אצל אותו מורה לנהיגה ואף הוא עבר את הטסט ללא כל בעיה. חייבת לו תודה גדולה על הסבלנות והמקצועיות בתחום זה. אין שני לו בתחום לימוד הנהיגה עם ילדים הסובלים עם הפרעות קשב וריכוז.המורה המקסים הזה הוא יוסי גנץ 052-2593566.
לצפיה ב-'טוב לדעת שיש מורי נהיגה שהתמקצעו בהפרעת קשב.'
טוב לדעת שיש מורי נהיגה שהתמקצעו בהפרעת קשב.
15/01/2019 | 16:27
20
לצפיה ב-'שאלה בנוגע להשכלה גבוהה'
שאלה בנוגע להשכלה גבוהה
11/01/2019 | 14:59
1
75
אני בעל add מאובחן.. לא היפר אבל עפיפון בכיתה בחומר הנלמד, וקורא כל דבר הרבה פעמים עד שמבין , ולרוב לא מבין אם החומר הוא קשה כמו מתמטיקה. בעבר השלמתי בגרויות סיימתי ממוצע 95 אקסטרני(במתמטיקה הצטיינתי בכיתה חח) . צרכתי ריטלין ואיתו פשוט הבנתי הכל סוג של איינשטיין. 
עכשיו אני תוהה אם להיכנס ללמוד השכלה גבוהה עם ריטלין או לוותר ולא ללמוד, כי אני לא רוצה לחזור לתופעות לוואי (עצבים שזה עושה בתום ההשפעה) גם התחזקתי מאז קצת בדת   ואני מרגיש גם שהריטלין קודם כל מוריד ברמה הרוחנית כי אתה בהשפעת סם, וגם בנוסף זה סוג של רמאות וזה לא פתר לי את הבעיה מהשורש כמו שלצורך העניין מישהו עושה ניתוח ואין לו משקפיים יותר. גם הרי זה ברור שאני לא אצרוך ריטלין כל החיים, וזה דבר זמני.. בכל אופן אני אובד עצות ואם לא אמצע טיפול הומופאתי אני ככל הנראה לא אחזור ללמוד נראלי, וגם מה יהיה בעתיד שאפסיק לצרוך אותו ואתקשה בריבוי משימות  ובקליטת החומר בעבודה  ועוד.. בכל אופן הריטלין נראה לי כמו סוג של אשליה שלא פותרת את המצב מהשורש (מניסיון בעבר שצרכתי שנתיים שהשלמתי בגרויות). אשמח לתשובה כנה ואובייקטיבית תודה. 

לצפיה ב-'תשובה כנה ולא אובייקטיבית'
תשובה כנה ולא אובייקטיבית
15/01/2019 | 16:23
62
הריטלין עוזר למוח להתרכז למספר שעות. 
כאשר השפעתו פגה, יש "ריבאונד" שניתן להתגבר עליו.
כמו כן, כאשר השפעתו פגה, המוח חוזר למצבו הקודם ואין השפעות גופניות לטווח ארוך.
הריטלין לא גורם לך לדעת את מה שלא למדת, אלא גורם לך להתרכז בלמידה שלך, ולכן איננו אשליה.
הריטלין לא מוריד ברמה הרוחנית, והיום רבנים בחברה החרדית מאוד תומכים בו כדי שהילדים ובחורי הישיבה ילמדו כפי חוכמתם ולא יתבזבזו בגלל חוסר יכולת להתרכז.
ריטלין הוא כמו משקפיים או קביים. הוא לא מרפא, אבל הוא עוזר כאשר צריך אותו.
נ.ב. לא שמעתי שהומאופתיה מרפאת הפרעת קשב. 
מי אני?
אמא לילדים עם הפרעת קשב שלמדו באקדמיה ועובדים בהיי טק ודודה לבחורי ישיבה ותלמידות חרדיים. 

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה