לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1953519,535 עוקבים אודות עסקים

פורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 כללי הפורום    ייעוץ חינוכי    ייעוץ רפואי     קישורים    בתי מרקחת  
המידע והעצות בפורום אינם תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע,  ולא יהיה אחראי לנזק כתוצאה מהסתמכות עליו. 
אין להציע או לבקש תרופות בפורום!     הפרסום העצמי בפורום אסור!

בואו לגלוש אתנו!
המשך >>

לצפיה ב-'גואנפצין'
גואנפצין
21/04/2018 | 01:55
2
היי הפסיכיאטרית המקסימה שלנו המליצה לבדוק על התרופה הזו גואנפצין.הבנתי שהיא כמובן לא בסל אך היא טובה עם פחות תופעות לוואי. רציתי לדעת מה מחירה והאם מישהו התנסה איתה
לצפיה ב-'פתרון טבעי להפרעות קשב וריכוז - מה אומרות?'
פתרון טבעי להפרעות קשב וריכוז - מה אומרות?
20/04/2018 | 14:56
9
היי,
חברה המליצה לי על מוצר טבעי בשם "peace" לטיפול
בהפרעות קשב וריכוז, אמרה לי שהוא עשה פלאים לילד שלה
בחודש הראשון שהוא השתמש בו, ולאחר מספר חודשים נגמל
מהריטלין. אשמח לשמוע את דעתכן, זה הקישור לעמוד שלו

תודה ושבת שלום :)

אלכס
לצפיה ב-'כל כמה זמן צריך לעבור אבחון.?'
כל כמה זמן צריך לעבור אבחון.?
18/04/2018 | 06:38
22
‏אני  בעבר כבר אבחונתי שהייתי ילדה .הרופא  ‏שטיפלה בי היא לא רוצה לקבל אותי  ‏כבר בגלל שאני  ‏מבוגרת  היא שלחה אותי לפסיכולוגית .  ‏הפסיכולוגית רוצה לעשות   ‏אבחון מחדש ואני לא מצליחה להבין למה צריך לעשות עוד  ‏אבחון מוזר לי קצת

לצפיה ב-'פוקלין'
פוקלין
17/04/2018 | 21:37
17
שלום רב
קבלנו מרשם וקנינו 30 כדורי פוקלין 30 xr 
10 כדורים נרטבו ולכן נהרסו.
האם ניתן לגשת לרופא לקבל 10 כדורים נוספים או מה הפיתרון? משום שנותרנו ללא 10 כדורים עד סוף החודש.
תודה רבה
לצפיה ב-'אטנט כנוגד חרדה ודיכאון(?)'
אטנט כנוגד חרדה ודיכאון(?)
17/04/2018 | 15:53
14
שלום, אני מאובחנת כadhd, דיסתמיה וחרדה בעיקר חברתית. טופלתי בעבר בציפרלקס שהפסיק להשפיע. בהקשר להפרעות הקשב ניסיתי בערך הכל עד שהגעתי לאטנט שמתאים לי. לצערי הלוסטרל לא משפיע עלי, להפתעתי "תופעת הלוואי" של האטנט היא ירידה בחרדה ובדיכאון. ידוע לי שבאירופה כן משתמשים באדרל כנוגד דיכאון אך בארץ זה לא נהוג, האם ישנה תרופה שמיועדת לדיכאון וחרדה הפועלת על נוירוטרנסמטורים דומים לאלו של האטנט? בנוסף מהו המינון המקסימלי לאטנט כאשר לוקחים פעמיים ביום (מחכה לxr אבל בינתיים..)תודה. 
לצפיה ב-'סטרטרה והשמנה '
סטרטרה והשמנה
17/04/2018 | 09:22
28
בתי בת ה- 10 מטופלת בסטרטרה . בהתחלה כשנטלה בבוקר היה הורגש הטבה מסוימת בריכוז. אך שינינו לערב כי הייתה עייפות גדולה.כשהיא נוטלת בערב אין השפעה ואז הוחלט להעלות מינון. כרגע נוטלת  40 מג בערב (היא שוקלת שלושים קילו) ממתינים להשפעה כלשהי.
שאלתי היא: בתי העלתה במשקל בחודשים האחרונים, בדקתי את זה, הבת שלי לא אוכלת הרבה בשביל עליה שכזו. למעשה הסטרטרה גורמת לה לבחילה ולירידה בתיאבון. אבל עדיין יש עליה ניכרת במשקל.  האם זה תופעת לוואי של סטרטרה?
שאלה נוספת : אנחנו במכבי, האם יש המלצה לפסיכיאטר במכבי?
יש כאן כמה המלצות לפסיכיאטרים בפרטי או יועצים חיצוניים למכבי. האם אלה יכולים להוציא מרשמי מכבי? כי תרופות כגון סטרטרה יקרות מאוד בפרטי.
תןדה שרון

לצפיה ב-'שילוב של ויואנס וקונצרטה'
שילוב של ויואנס וקונצרטה
16/04/2018 | 12:30
35
אני נוטלת 50 מלגרם ויואנס ההשפעה היא פחות מעשר שעות. בימים ארוכים מעל ל12 שעות אני פותחת קפסולה נוספת ומערבבת חצי מהכמות במים אך אז יש לי בעיות שינה.
יש לי גם כדור קונצרטה 37  - האם ניתן לשלב ויואנס לקונצרטה יחד?

תודה
לצפיה ב-'לקויות למידה'
לקויות למידה
16/04/2018 | 12:13
32
האים האוני'/מכללה חייבת לקבלת את ההמלצות של האבחון שיש לי?
הבאתי אבחון שעשיתי ונאמר לי שזה נטול לשיקול דעת המוסד.
מה הטעם להביא אבחון אם אין התייחסות אליו?

לצפיה ב-'סטרטרה'
סטרטרה
15/04/2018 | 12:01
20
במידה והילדה יוצאת ליום טיול ולא נוטלת את הכדור ( דילוג על יום טיפול), האם עלולות להתפתח תופעות לוואי ? עד כמה חשוב להקפיד על נטילת הכדור בשעה קבועה ? האם יש הבדל בהשפעה כאשר נוטלים את הכדור בוקר או ערב ? תודות
לצפיה ב-'סטרטרה'
סטרטרה
12/04/2018 | 13:05
3
31
שלום רב, הבת שלי התחילה טיפול בסטרטרה לפני כחודש ( במינון עולה הדרגתי עד 50 מ"ג). בימים האחרונים, כשעה לאחר נטילת התרופה מתחילה לבכות ומתארת תחושת עצב, זה עובר מהר ובבוקר קמה בסדר.  ( נוטלת את התרופה בערב). האם זאת תופעה שכיחה כתופעת לוואי?
לצפיה ב-'סטרטרה ועצב'
סטרטרה ועצב
12/04/2018 | 17:38
2
31
זו תופעת לוואי מוכרת אם כי לא שכיחה.
אפשר לצמצם תופעות לוואי בסטרטרה אם מחלקים את המינון ל 2
אם אתם לוקחים 50 מג, תבקש משםר לפעמיים 25 ואז שתיקח בבוקר ובערב.
זה משטר טיפולי יותר טוב במיוחד אם אתם לוקחים בערב במקום בבוקר.
אם יהיו לך שאלות נוספות, אנא כתוב גיל ומשקל ואם היא לוקחת תרופות נוספות.
כל שינוי בטיפול מחייב כמובן אישור מרופא.
לצפיה ב-'סטרטרה'
סטרטרה
15/04/2018 | 11:53
1
15
שלום רב, תודה על תגובתך. בתי בת 14 שוקלת 39 ק"ג. לאחר טיפול במינון הדרגתי מטופלת ב- 50 מ"ג ימים ספורים. בשלב זה, אני לא רואה שינוי בריכוז ולא בהישגים הלימודיים. מלבד הדיכדוך עם נטילת הכדור, במשך היום המצב רוח טוב, מתלוננת קצת על כאב ראש. מה משך הזמן המקובל לנטילת הכדור עד שאפשר להחליט האם זה הטיפול הנכון עבורה ? כמו כן במידה ונחליט על הפסקה, ראיתי שהדעות חלוקת לגבי הפסקה מיידית או הדרגתית. מה עמדתך ? האם בעת תהליך ההפסקה עלולות להתפתח תופעות לוואי ? כמה זמן נדרש עד להוצאות השפעת הכדור ממחזור הדם ? רב תודות 
לצפיה ב-'סטרטרה'
סטרטרה
15/04/2018 | 14:40
14
אם לוקחים מעל חודשיים רצוי לרדת  בהדרגה. כל 3 ימים לרדת מדרגה. 2 מדרגות בסך הכל.
לא צפוי תופעות לוואי עם ההפסקה.
כדי לדעת אם עובד, צריך לחכות חודש במינון של 50 מג.
חוזר על המלצתי לפצל מינון.

לצפיה ב-'ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשב'
ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשב
03/04/2018 | 20:49
29
את שאלותיכם למומחי הפורום בלחיצה על 'הוספת תגובה' להודעה זו
א. אבחון דידקטי ופסיכו-דידקטי
ב. הוראה מתקנת ואיסטרטגיות למידה לילד עם הפרעות קשב.
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
ד. מוכנות ובשלות ללמידה בגילאים השוניםה. עזרת מערכת החינוך לתלמיד לקוי הלמידה
ו. בניית מערך תמיכה הורי וחינוכי לילדנו.
ז. מתי כדאי אימון אישי ומתי טיפול התנהגותי?
אתם מוזמנים להפנות את שאלותיכם למומחי הפורום בלחיצה על 'הוספת תגובה' להודעה זו

לצפיה ב-'למה דווקה אבחון פסיכודידקטי'
למה דווקה אבחון פסיכודידקטי
05/04/2018 | 07:19
31
צפו בקישור הבא
מדוע דווקא יש צורך באבחון פסיכודידקטי
לצפיה ב-'הורים לילדים עם הפרעת קשב וריכוז'
הורים לילדים עם הפרעת קשב וריכוז
04/04/2018 | 12:09
34
אם אתם הורים לילדים (7-13) עם הפרעת קשב וריכוז אני צריכה את עזרתכם.

למחקר מטעם אוניברסיטת חיפה: בסך הכל שאלונים מקוונים, פשוטים ושיכולים לעזור ספציפית לילדים שלנו- למה הם מתקשים חברתית? מה יכול לעזור להם?

תנו כמה דקות, זה הקישור, הכל פשוט וכל כך משמעותי!

בפנים יש את כל הפרטים וגם כתובת אימייל ליצירת קשר איתי לשאלות.

תודה!

לצפיה ב-'פוקלין'
פוקלין
31/03/2018 | 20:05
2
77
שלום רב, אני בעיצומה של למידה לקראת המבחן הפסיכומטרי. לאחר אבחון הומלץ לי על ריטלין 40 LA.
לקחתי אותו תקופה והוא הביא איתו תופעות לוואי לא נעימות של דיכאון.
התייעצתי עם הרופא ועברתי לקונצרטה. מאז שאני לוקחת את הקונצרטה לא חשתי שום תופעת לוואי כמו עם הריטלין. אך בעקבות לקיחת הקונצרטה לאורך זמן יעילותה פחתה.
הרופא העביר אותי לפוקלין ממש לפני כמה ימים ואני שמה לב שאני חווה עם הפוקלין את אותן תופעות הלוואי כמו עם הריטלין. האם זה הגיוני?
האם הפוקלין דומה יותר לריטלין מאשר לקונצרטה?

אשמח לתשובה. רויטל.
לצפיה ב-'קונצרטה ופוקלין'
קונצרטה ופוקלין
02/04/2018 | 23:03
50
החומר הפעיל בקונצרטה ובריטלין זהה.
דווקא פוקלין שונה.
אבל! אופן השחרור של החומר לדם בפוקלין XR ובריטלין LA דומים מאד.
ובתרופות האלו הרבה מאד פעמים, הקפיצות ברמת החומר בדם עושה הרבה בעיות.
לכן כנראה שזו הבעיה במקרה שלך.
פעמים רבות אחרי שימוש ראשוני צריך לעלות במינון. זה מאד שכיח ולא חוזר על עצמו.
לכן אם הקונצרטה היתה טובה, לא ברור לי מדוע הרופא החליף אותה במקום פשוט לעלות במינון.
את צריכה מומחה לקשב וריכוז. לא כל נוירולוג או פסיכיאטר מנוסים בזה.
כל האמור לעיל נכתב בהסתייגות, שכן אינני יודע איזה מינון קיבלת והאם ישנן עוד בעיות רפואיות. אז חזרי לרופא הזה או לאחר.

לצפיה ב-'פסיכומטרי'
פסיכומטרי
02/04/2018 | 23:05
26
דבר נוסף. תעשי את זה מהר.
הכי גרוע זה לשנות תרופה זמן קצר לפני המבחן
לצפיה ב-'מינון פוקלין'
מינון פוקלין
26/03/2018 | 15:10
1
148
אובחנתי לא מזמן  כבעלת קשב. 
בת שלושים. לוקחת פוקלין 20 מג ולא משפיע בכלל. 
האם אפשר לנסות לקחת שלושים ללא התיעצות עם רופא?
שוקלת שמונים ק״ג
לצפיה ב-'פוקלין'
פוקלין
29/03/2018 | 23:38
34
לא משנים מינון בלי להתייעץ עם רופא.
מינון של תרופות כאלה נקבע על ידי ניסוי .
אין מינון לפי גיל או משקל
יתכן שבאמת את צריכה לעלות מינון או לעבור לויואנס.
כאמור - לרופא
לצפיה ב-'פרוזק ורטאלין'
פרוזק ורטאלין
26/03/2018 | 08:12
1
170
אפשר לקחת אותם יחד את הפרוזק והרואלין
לצפיה ב-'פרוזק וריטלין'
פרוזק וריטלין
29/03/2018 | 23:40
26
כן התרופות האלה ניתנות לשילוב.
כשמשלבים צריך לעלות במינון בהדרגה איטית ולעקוב אחרי תופעות לוואי.
כמובן בפיקוח של רופא מנוסה
לצפיה ב-'אבחון לקווי למידה'
אבחון לקווי למידה
24/03/2018 | 11:41
1
37
אני סטודנט ויש לי קשיים בלימודים.
דברתי עם הייעוץ באוני והציעו לי לעבור אבחון.
רציתי לדעת אם יש מכון מומלץ לאבחון?
עלויות ומחירים?
תודה
לצפיה ב-'אבחונים'
אבחונים
25/03/2018 | 23:40
22
אבחון ליקויי למידה כדאי לעבור במוסד הלימודים שלך או במכון שהיועצת ממליצה. כך תהיה בטוח שמוסד הלימודים שלך יכיר באבחון.
אבחון הפרעת קשב יש לעבור אצל נוירולוג או פסיכיאטר מומחה להפרעת קשב.
לצפיה ב-'הפנייה לנוירלוג'
הפנייה לנוירלוג
19/03/2018 | 14:34
2
72
שאלה/הרהור....
אני יודעת שיהיו כאלה שיקפצו/יכעסו עלי, על התחושה, על ההרגשה, אבל אני אמא, עבדתי במערכת ויודעת גם איך זה נראה....
אני אמא לתאומים,
תאום 1 אובחן לפני עליה לכיתה א' ומטופל בריטלין במרפאה הנוירולוגית בבית החולים בעיר מגורינו,
השנה החלו בעיות ארגון, קשב, ריכוז, התנהגות עם תאום 2, בשיחה משותפת עם מחנכת הכיתה וגם יועצת החלטנו שאנחנו מתחילים תהליך בדיקה מול נוירלוג (כמו שעשינו תאום 1), אכן זימנתי תור, וקיבלתי מכתב וחשכו עיני.... למה??? למה להפנות ילד כ"כ צעיר למרפאת בריאות הנפש? למה לצור לו תיוג, הרי הילד עוד לא אובחן? לא נמצא שהבעיה היא מהפן הריגשי/פיסיאטרי/התנהגותי? למה לא לשלוח אותו למרפאה נוירולוגית??
למה כשהילד ירצה להמשיך לפרוח בבתי הספר השונים יהיה רשום מטופל/במעקב במרפאת בריאות הנפש?? למה לעשות כזה עוול לילד ועוד בגיל כ"כ צעיר??
אולי החכמות והמבינות ובעלות הנסיון יצליחו להסביר לי את ההגיון? כי אני לא מצליחה.
תודה לאלו שקרא עד כאן!!
לצפיה ב-'הפרעת קשב היא הפרעה התפתחותית'
הפרעת קשב היא הפרעה התפתחותית
21/03/2018 | 19:07
1
221
אצלנו כל הילדים טופלו אצל פסיכיאטרית של הקופה והגיעו לקצונה ולאקדמיה.
הייתרון של מומחה לבריאות הנפש הוא, שיש לו כלים לאבחן ולהמליץ על טיפול רגשי או התנהגותי, ולא להסתפק בכדור פסיכיאטרי כמו הנוירולוגים.

מלפני שנתיים, ספר האבחנות DSM-V מגדיר את הפרעת הקשב מוגדרת כהפרעה התפתחותית, ולא צריך לחשוש מתיוג פסיכיאטרי בגללה.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
10/04/2018 | 08:06
7
עזרת לי מאוד, הוספת לי קצת מידע שהיה חסר לי,
המשך שבוע מקסים.
googit
לצפיה ב-'קיבעון של מוסד אקדמי'
קיבעון של מוסד אקדמי
19/03/2018 | 21:29
1
64
השלום, 
אני סטודנטית למדעי המחשב, שמתמודדת עם הפרעת קשב וריכוז שאיתה אובחנתי בהיותי בת 15, כיום עשר שנים אחרי, שישה אבחונים, טיפול נויורולגי צמוד במשך שנים, וכיום טיפול פסיכולוגי ונטילת קונצרטה על בסיס יומי, מספר הפעמים ששמעתי עד היום שאני ״לא מספיק״, שלא אסיים 5 יחידות לימוד במתמטיקה בתיכון, שלא אקבל את הציון הפסיכומטרי שאצטרך, וכל ״לא״ כזה שקיבלתי בדרך, רק גרם לי להוכיח דווקא לכל הצדיקים שגרמו לי להבין שאני לא מספיק חכמה שאני מסוגלת. לצערי אני חווה קשיים אמיתיים בלימודיי, אשר פוגעים במצבי הנפשי. במהלך השנה הראשונה ללימודיי לאחר לימודים של שנה במכינה בטכניון, ציוניי היו טובים, עקב שינוי מסלול לימודים למדעי המחשב, ומשבר אישי שעברתי בתקופה שלפני, אני מרגישה שאני לא ממצה את יכולותיי. וש25 אחוז תוספת הזמן לט מספיקה לי, אבל מה שאני כן עונה עליו, נכון באופן מושלם כמעט תמיד. הבעיה היא שאני פשוט לא מספיקה, עד עכשיו למדתי לשכנע את עצמי שאני לא כמו כולם, ושזה בסדר אם לא אקבל ציונים טובים בכל המקצועות, במהלך לימודיי התקבלתי למשרת פיתוח, בזכות אנשים שראו את הפוטנציאל והאמינו בי, וכיום שנה אחרי כבר מדברים איתי על תפקיד עתידי עם סיום לימודיי, ומאוד מרוצים ממני. העניין שכרגע מקשה עליי, הוא עוד אחד מדפוסי הקיבעון של המערכת האקדמית, שמדבר דומה נפגעתי בעברי, כששכנעו את הוריי שעבורי לסיים חמש יחידות מתמטיקה ופיסיקה פשוט לא אפשרי, מה שכמובן היה לא נכון.
העניין הוא כזה - בסמסטר האחרון לקחתי קורס מסויים שהיה עבורי הכי קשה ומתסכל עד כה, בשבילי להתמודד עם לחץ כזה, בגלל ההפרעת קשב, הפסקתי לאכול, לא נרדמתי מחרדות, ובסופו של דבר עברתי את המועד א, היום אני כבר מבינה שלהישאר עם ציון עובר הייתה ההחלטה הנכונה. ניגשתי למועד ב, כי הייתי בטוחה שאצליח לשפר, כי חשבתי שלא התכוננתי מספיק, כאשר לכל השאלות שחבריי שאלו אותי ידעתי לענות ועזרתי להם ללמוד, מבלי להבין שלא החוסר למידה השפיעה, אלא החוסר בזמן, שוב מה שעניתי היה נכון באופן מושלם, פשוט לא הספקתי לענות על הרבה מאוד מנקודות. ניגשתי למועד ב, למרות שאבי שמכיר את ההתמודדות שלי, ההשקעה שלי, אמר שאני לא צריכה לגשת, נכשלתי במועד ב, בהפרש של ארבע נקודות, והמרצה טען שלדעתו אני צריכה ללכת להתייעץ עם יועץ לימודים בנוגע למסלול לימודיי. כשאת כל הקורסים עד כה עברתי, חלקם בהצלחה חלקם פחות, אבל עברתי, ולהיות סטודנט במדעי המחשב בטכניון זה לא עניין פשוט. סיימתי כרגע סמסטר חמישי מתוך 8, ולשמוע דבר כזה, מאדם שכנראה לא מבין את ההתמודדות של אדם כמוני, זה פשוט מתסכל ומוריד לי את המוטיבציה. לשאת את הלחץ הנפשי שעברתי בסמסטר בגלל הקורס האמור לא אוכל שוב, ואני חוששת שבגלל מרצה כזה, המוטיבציה שלי תיפגע ואוותר לעצמי על המסלול שבניתי, כמה אירוני שבדיוק היום בעבודה, קיבלתי פידבק- שהם לא ידעו שכניסה למשרת פיתוח יכולה להיות כל כך חלקה, ושרבים מהעובדים הותיקים שכבר אינם סטודנטים יכולים ללמוד מיכולותיי המקצועיות. אבי נלחם יחד איתי, ובזכות שני הורים ואני אחת, שרצתה להראות לכולם מה היא שווה, הגעתי לאן שהגעתי, אירי עשר שנים קשות מאוד של התמודדות עם הפרעת קשב, אני חוששת שאותו מרצה, יגרום לי לוותר על החלום שלי ועל הפוטנציאל ולעזוב הכל, כשלא נשאר לי הרבה בכלל, רציתי לשמוע חוות דעת מאנשים ששמעו מקרים דומים,
תודה רבה
לצפיה ב-'כן, אני מכירה סיפור דומה'
כן, אני מכירה סיפור דומה
21/03/2018 | 19:00
32
הבת שלי למדה בטכניון, לא מדעי המחשב.
כל סוף סמסטר קיבלנו מכתב שממוצע הציונים שלה לא מצדיק המשך לימודים, והיא הייתה אומרת לי: "אמא, אל תדאגי. כבר דיברתי איתם". 
בדרך היה מורה שאמר לה שאם הפרעת הקשב שלה גורמת לה להתבלבל במספרים, אין לה מה לעשות בטכניון. אז היא שכנעה אותו שהיא יודעת את הדרך רק שהמספרים לא תמיד מדוייקים, אבל התוכנות עוזרות לה לדייק.

כך המשיכה ללמוד עד שהגיע המבחן בכימיה, אותו לא הצליחה לעבור במשך 4 מועדים. 

היא התחילה לעבוד בתיכנות, אם כי זה לא היה המקצוע הראשי שלמדה בטכניון, אבל נראה שהיא מאוד מוכשרת לכך. 
כעבור מספר שנים (!), שילמה עבור סמסטר שלם כדי להיבחן במועד ה' בכימיה,  הצליחה לעבור את המבחן, השלימה את העבודה האחרונה וקיבלה את התואר.
כיום היא מפתחת תוכנה בחברת סטרט-אפ, אחרי עבודה במספר חברות. (החברה האחרונה הכי קרובה לבית שלה ועם השכר הכי גבוה).
מה המסקנה?
לסטודנטים עם הפרעת קשב יש דרכים פתלתלות משלהם, והם יכולים להשיג את מטרותיהם אם יאמינו בעצמם ולא יושפעו מפרופסורים שמכירים רק את המסלול הקצר והשבלוני.
לצפיה ב-'מילוי שאלון ADHD '
מילוי שאלון ADHD
18/03/2018 | 13:29
49
בבקשה צריך את עזרתכם במילוי השאלון במסגרת הלימודים בפתוחה. פרטים נוספים על המחקר המעניין בקישור השאלון.
תודה למשיבים !

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
אורנה זכאי - יועצת משפחתית
אורנה זכאי
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה