לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 כללי הפורום    ייעוץ חינוכי    ייעוץ רפואי     קישורים    בתי מרקחת  
המידע והעצות בפורום אינם תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע,  ולא יהיה אחראי לנזק כתוצאה מהסתמכות עליו. 
אין להציע או לבקש תרופות בפורום!     הפרסום העצמי בפורום אסור!

בואו לגלוש אתנו!
המשך >>

לצפיה ב-'אפשר לקבל את הטלפון של דר עמית רותם?אשמח להמלצות'
אפשר לקבל את הטלפון של דר עמית רותם?אשמח להמלצות
28/06/2017 | 15:32
לצפיה ב-' נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה '
נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/06/2017 | 13:11
1
 משפחות עם ילדים, טיולי בנות, צעירים, דתיים והגיל השלישי: גיאורגיה הפכה להיות היעד החם לחופשה מגוונת ולנו יש פורום חדש שיעזור לכם לתכנן את הטיול המושלם  היכנסו לפורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
לצפיה ב-'ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשב'
ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשב
19/06/2017 | 23:36
5
הייעוץ החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז, והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:הייעוץ החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז, והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:
א. אבחון דידקטי ופסיכו-דידקטי
ב. הוראה מתקנת ואיסטרטגיות למידה לילד עם הפרעות קשב.
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
ד. מוכנות ובשלות ללמידה בגילאים השוניםה. עזרת מערכת החינוך לתלמיד לקוי הלמידה
ו. בניית מערך תמיכה הורי וחינוכי לילדנו.
ז. מתי כדאי אימון אישי ומתי טיפול התנהגותי?
הנכם מוזמנים להפנות את שאלותיכם למומחי הפורום בלחיצה על 'הוספת תגובה' להודעה זו
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
אתם מוזמנים להפנות את שאלותיכם למומחי הפורום בלחיצה על 'הוספת תגובה' להודעה זו

לצפיה ב-'מחפשת מידע / מחקרים בעניין תא לחץ כטיפול ל ADHD. האם תוכלו '
מחפשת מידע / מחקרים בעניין תא לחץ כטיפול ל ADHD. האם תוכלו
19/06/2017 | 16:08
1
27
לכוון / להפנות אותי למחקרים אלה?

תודה מראש
לצפיה ב-'ראיתי כטיפול בפגיעה מוחית אבל לא ראיתי ל-ADHD'
ראיתי כטיפול בפגיעה מוחית אבל לא ראיתי ל-ADHD
20/06/2017 | 08:40
17
לצפיה ב-' פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל '
פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2017 | 12:32
1
 מסוכסכים עם השכן על רכוש משותף? מתמודדים עם דייר סרבן תשלום? 
מומחה בפורום ועד בית- בתים משותפים מחכה לשאלות שלכם

נתקלתם במקרה של רשלנות רפואית? אתם צריכים ייעוץ משפטי בנושא? עו"ד מהתחום מחכה לייעץ לכם בפורום רשלנות רפואית

העסק נמצא בקשיים כלכליים? צריכים ייעוץ פיננסי? פורום הלוואות לעסקים וייעוץ עסקי זה המקום בשבילכם

הקריירה נתקעה? מתקשים למצוא כיוון תעסוקתי בחיים? בפורום ייעוץ קריירה מחכים לכם בקוצר רוח וישמחו לייעץ לכם

בעיות ראייה, משקפיים, מולטיפוקל, עדשות ראייה, צילינדר -  מומחה אופטומטריסט כאן בשבילכם בפורום עדשות מגע ומשקפיים 

הבניין שלכם עומד לעבור תמ"א 38? לא יודעים מה הזכויות שלכם בפרויקט פינוי בינוי? היכנסו לפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית ותקבלו תשובות להכל

מתמודדים עם בעיות בעסק? רוצים להתייעץ לגבי קידומו? בפורום עסקים תימצאו פיתרונות להכל
לצפיה ב-' נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ '
נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2017 | 10:31
1
 יזמים צעירים? הקמתם חברה חדשה? זקוקים לייעוץ עסקי-משפטי?
פורום חדש, חם מהתנור, יענה לכם על כל השאלות בנושאים כמו גיוסי הון, הסכמי בעלי מניות ועוד ועוד.

לצפיה ב-'יעוץ חינוכי והתנהגותי למתמודדים עם הפרעת קשב'
יעוץ חינוכי והתנהגותי למתמודדים עם הפרעת קשב
14/06/2017 | 06:59
17
הייעוץ החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז, והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:הייעוץ החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז, והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות

לצפיה ב-' פורום הישרדות נפתח מחדש '
פורום הישרדות נפתח מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2017 | 13:00
4
 שורדים אמיתיים מכורים להדחות ומשימות חסינות
פורום הישרדות נפתח ומחכה לכם, במיוחד לרגל העונה החדשה המשודרת בימי רביעי ושבת ערוץ 2.
היכנסו ושתפו מי הפייבוריט שלכם

05/06/2017 | 22:37
28

ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות

לצפיה ב-' פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם '
פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם
( לעמוד שלי בתפוז )
07/06/2017 | 13:47
9

מחכים לכם מנהלים חדשים ופורומים שצומחים מחדש 

זקוקים לייעוץ בנושאים כמו התאזרחות של בני זוג זרים, ויזה, הגירה או אשרת עבודה בארץ? היכנסו לפורום מעמד זרים ומומחה ישיב לשאילותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2569

חושדת שבעלך בוגד בך? רוצים לגלות פרטים על אדם מסוים? היכנסו לפורום חקירות פרטיות ותבררו הכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2456

בעלי עסק חדש ונתקלים בקשיים? מעוניינים בצמיחת החברה? בפורום עסקים תקבלו פיתרונות להכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2292

מתמודדים עם הפרעות אכילה? זקוקים לתמיכה נפשית? 
יש לכם את מי לשתף   http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/198

הבניין שלכם לקראת תהליך פינוי בנוי או תמ"א 38? מומחה בפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית מחכה לשאלותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2454
לצפיה ב-'עזרה עם אטנט'
עזרה עם אטנט
07/06/2017 | 11:11
3
49
אני והבן שלי, בן .6.5 מאובחנים ושנינו נוטלים אטנט.
הוא החל לפני קצת פחות מחודש 10 מג פעם ביום, והתגובה שלו היא (טפו טפו טפו) מאוד טובה, כמעט ללא תופעות לוואי והתוצאה היא איזון באימפולסיביות ושיפור משמעותי בתיפקודים הניהוליים.
בקשר אלי אשמח לעזרתכם, אני לא אימפולסיבית ומשתייכת יותר לקבוצת החולמניים עם ליקוי חמור בתפקודים הניהוליים.
חייבת לציין שקשה לי מאוד למצוא נוירולוג טוב ולא מצאתי כזה עד כה...

נסיתי בעבר ריטלין והתופעות לוואי היו בלתי נסבלות, עברתי לאטנט. השיפור בתפקודים הניהוליים אמנם משמעותי וקל לי יותר להתארגן, אבל! אני מרגישה לחוצה ומבולבלת. אני עוסקת בתחום העיצוב ומרגישה שזה ממש מדכא את היצירתיות. יש עוד, אבל נקצר... :)
אני לוקחת אנט בעקביות כבר שנה. עדיין לא הבנתי מה המינון הנכון ונסיתי את כולם. מינון גבוה של 30 מג בכלל כמעט משתק אותי רגשית, 20 מג גורם ללחץ עצום וכך גם 10 מג. עכשיו לקחתי 5 מג וזה נחמד, אבל חלש...
האם מותר לשחק ככה עם מינונים? ביום אחד אני יכולה לקחת 10 בבוקר ו-30 בצהריים? 
האם התופעות שציינתי הן מוכרות והגיוניות?
יכול להיות שהכדור בכלל לא מתאים לי? יש לכם רעיון או ידע לגבי כדור אחר שלפי התיאור שלי יכול להתאים לי יותר?
נסיתי להעלות את כל אלה בפני הנוירולוג והוא פשוט הסיר כל אחריות מהכדור ובעצם טען שזה לא קשור לכדור... כמה מפתיע! לא עזר לי במיוחד...
ממש ממש אודה על עזרתכם! קצת מיואשת כבר... :(
לצפיה ב-'שני המרכיבים החשובים הם גודל המנה ומשך ההשפעה'
שני המרכיבים החשובים הם גודל המנה ומשך ההשפעה
10/06/2017 | 22:52
34
גודל המנה קובע כמה מ"ג ישתחררו למחזור הדם בכל רגע ממשך ההשפעה.
אם משיגים השפעה טובה עם מעט תופעות לוואי - סימן שגודל המנה מתאים.

משך ההשפעה קובע כמה שעות הכדור ישפיע.
לכל כדור משך השפעה אחד בהגדרה הרשמית, ומשך השפעה אחר על גוף המטופל. 
בוחרים את משך ההשפעה לפי הצרכים שלך.

ייתכן שבגלל אופי העבודה, כדאי לך לבחור לא לקחת כדור כאשר צריך הרבה המצאתיות, וכן לקחת כדור כאשר צריך לארגן, להתמקד ולעמוד בזמנים.

אני מקוה שהרוקח חגי שור יתפנה לענות על שאלתך.

לצפיה ב-'אטנט למבוגרים'
אטנט למבוגרים
11/06/2017 | 09:50
1
37
אפשר לקחת מינונים שונים בימים שונים.
הרופא, גם אם הוא מעולה, לא יכול לבדוק את השפעת הכדחור עלייך. אין מינון קבוע שנכון לכולם. לכן עליה וירידה במינון כדי לבדוק מה עובד הכי טוב עם מינימום תופעות לוואי - זו פרקטיקה מקובלת.
יש יתרון וחיסרון בטווח הפעילות של 6 השעות של אטנט. היתרון הוא בצמצום הזמן של תופעות הלוואי.
החיסרון שלרוב זה מעט מידי זמן. חיסרון נוסף הוא שלעיתים בעליה ובירידה מרגישים לא טוב.
את יכולה לנסות ויואנס. הוא פיתוח של האטנט והוא עובד יותר שעות. ההשפעה שלו יותר עדינה בדרך כלל. עד שלא תנסי לא תדעי.

לצפיה ב-'שמחה לשמוע שזה בסדר...'
שמחה לשמוע שזה בסדר...
11/06/2017 | 12:12
19
תודה רבה!
זה בדיוק מה שקורה, אבל אשקול בהקדם לנסות את הויואנס!
30/05/2017 | 15:51
19

ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות

לצפיה ב-'הפרעת קשב וריכוז'
הפרעת קשב וריכוז
29/05/2017 | 09:47
3
61
שלום,
לבני יש הפרעת קשב וריכוז, אמנם לא מהחמורות, אבל אני עדיין מעוניין ללמוד את הנושא.
אשמח אם תוכלו להמליץ לי על ספרים/מאמרים וכל חומר אחר שיעזור לי ללמוד את הנושא.

תודה
לצפיה ב-'ספרים בנושא הפרעת קשב'
ספרים בנושא הפרעת קשב
30/05/2017 | 16:03
55
לידע כללי בנושא אני ממליצה מאד על "לשלוט ב- ADHD, המדריך השלם והמוסמך להבנת הפרעות קשב וריכוז", מאת ד"ר ראסל בארקלי. דר בארקלי נחשב לפסיכיאטר המוביל בעולם בנושא הפרעת קשב, וכל שאר הספרים שלו ממול ים מאד
להורים ולילדים אני ממליצה על האיידיאיצ׳די שלי מאת לאורה וולמר שם תמצא גם המלצות להורים
יש, כמובן עוד ספרים רבים, אם תמקד אותי במה אתה מחפש עזרה, ולא רק ידע כללי, אוכל להמליץ על ספרים נוספים
לצפיה ב-'דעה שונה'
דעה שונה
05/06/2017 | 10:24
1
40
אני בא ממשפחה "מופרעת" לדורותיה, כולל ילדי שעכשיו כבר בוגרים. כך שמכיר את העניין לא רע.
כשרק נחשפתי לראשונה לעניין הפרעת הקשב, לפני כ-15 שנים, הייתי בגישה שלך. כלומר לחקור וללמוד את הנושא לעומק. אבל עם הזמן הגעתי לדעה שזו גישה שגויה. לפחות כשלא מדובר במצבים חריפים/פתולוגיים.
בסופו של דבר, מדובר במרכיב, כנראה פזיולוגי, "קטן", שמשפיע על מערכת גדולה ומורכבת להפליא של אישיות, התנהגות ושאר מרכיבי ה-"אדם". כמובן שיש אלמנטים משותפים, אבל עדין יש שונות גדולה מאוד בצורת הביטוי של התופעה בפרט, ובין ה-"מופרעים" בכלל.
רוצה לאמר - שהספרים, המאמרים וכיוב', מגדירים מודלים, מספקים נתונים סטטיסטיים, גישות וכיוב' מידע כללי, שאינו מותאם לילד הספציפי. ובסופו של דבר, כשלא מדובר במצבים קשים, אין באמת צורך בכל הידע המקצועי. הוא רק מבלבל ונוטע במוחך רעיונות שעשויים להיות משובשים. קצת כמו לתת להיפוכונדר לקרוא ספר רפואה - הוא כבר יגלה סימפטומים שלא חש בהם קודם...

לטעמי - כן לקבל הסבר והדרכה כלליים. בד"כ מי שעושה את האבחון אמור לספק אותם. להתחיל טיפול בריטלין. ואם הכל בסדר - גמרנו. יש לך ילד רגיל. אל תמשיך לחפור.
לצפיה ב-'עוד דעה שונה'
עוד דעה שונה
06/06/2017 | 09:52
33
אני שאבתי המון מידע וכוח מן הספרים, החוברות והכנסים בנושא הפרעת קשב. עם זאת, קריאת מידע רב עלולה להציף ולשתק, ולכן כדאי לקרוא במנות קטנות, ואם אפשר, לקרוא בדיוק על הקושי שמעסיק אתכם. 
למשל, אם מכירים את העקרון, שכדאי לפרק כל משימה גדולה למספר משימות קטנות, עושים צעד גדול בתמיכה בהתארגנות הילד.
או, אם מכירים את העקרון של ניהול מסגרת ביתית ברורה מאוד בלי "הנחות", עושים צעד גדול בכוון של בית רגוע וילד רגוע יותר.

אולי הכי כדאי להתחיל מהדרכת הורים ספציפית להפרעת קשב, כי שם מקבלים את העקרונות הראשונים ליישום ומשם אפשר להמשיך ולהרחיב את הידע.

בהצלחה!
לצפיה ב-'אטנט'
אטנט
29/05/2017 | 14:29
1
44
שלום בני בן 8 ומקבל אטנט 10 מ"ג בבוקר
האם יתכן הדבר שזה גורם לו לעצבנות יתר?
האם יש ריטלין רק ל 6 שעות?
לצפיה ב-'יש להתאים את סוג ומינון התרופה עם הרופא המטפל'
יש להתאים את סוג ומינון התרופה עם הרופא המטפל
03/06/2017 | 10:11
35
אונט היא תרופה ממשפחת האדרל, לא הריטלין.
עצבנות עלולה להצביע על מינון גבוה מדי.
חשוב לחזור לרופא המטפל כדי לנסות מינון אחר או תרופה אחרת, עד להשגת הקשב הרצוי עם מעט תופעות לוואי.
לצפיה ב-'שלום רציתי להתייעץ'
שלום רציתי להתייעץ
29/05/2017 | 13:28
1
50
יש לי אוטיזם בתפקוד גבוהה והפרעת קשב וריכוז. אני לוקח כרגע סוליאן 100 מג. מלודיל 100 מג. וציפרלקס 10 מג. האם כדאי לשלב כדור כמו ריטלין יחד עם התרופות הנל?
לצפיה ב-'שילוב ריטלין עם כדור נוגד חרדה מחייב פיקוח צמוד של פסיכיאטר'
שילוב ריטלין עם כדור נוגד חרדה מחייב פיקוח צמוד של פסיכיאטר
03/06/2017 | 10:16
18
לצפיה ב-'צבע חדר שינה'
צבע חדר שינה
29/05/2017 | 12:55
1
31
שלום,
האם יש עדיפות לצבע מסוים בחדר של ילד עם בעיות קשב וריכוז?
לצפיה ב-'רצוי צבע מרגיע'
רצוי צבע מרגיע
03/06/2017 | 10:18
19
ככל הידוע לי, ירוק נחשב צבע מרגיע, וכדאי לבדוק באינטרנט על עוד צבעים
לצפיה ב-'אשמח להמלצה על פסיכיאטר/ית ילדים באזור המרכז והשפלה'
אשמח להמלצה על פסיכיאטר/ית ילדים באזור המרכז והשפלה
28/05/2017 | 11:06
1
42
שעובד עם מכבי, לצורך אבחון הערכה לקשב.
תודה!
לצפיה ב-'יש למכבי מרפאת קשב בהרצליה'
יש למכבי מרפאת קשב בהרצליה
03/06/2017 | 10:07
29
כמו כן, המליצו כאן על הפסיכיאטרית איריס כהן יבין ממודיעין שעובדת עם מכבי.
לצפיה ב-'סיפור על ריטלין'
סיפור על ריטלין
27/05/2017 | 21:24
1
89
רציתי לדעת מה רמת אמינות הסיפור הבא. ברור לי שהסיפור בדיוני, אך האם האפקט באמת עד כדי כך דרסטי?
לצפיה ב-'סיפור הגיוני רק שהתרופה אחרת'
סיפור הגיוני רק שהתרופה אחרת
03/06/2017 | 10:01
44
ריטלין ונגזרותיו אכן עוזרים דרמטית לויסות הקשב וההיפראקטיביות.
עם זאת, קונצרטה היא הנגזרת היחידה שאסור לפורר.
קפסולה עם גרגרים היא של ריטלין la
22/05/2017 | 22:56
5
32

ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות

לצפיה ב-'נכות'
נכות
25/05/2017 | 16:40
25
שלום רב,
ראיתי באתר של ביטוח לאוני שניתן לקבל נכות ילדים לילד שלומד בכיתה רגשית התנהגותית ומקבל ריטלין או דומיו.
למה, לדעתכם, זה יכול להשפיע? עכשיו? בעתיד?
צבא? עבודה?
הערכה עצמית?
לצפיה ב-'זכויות'
זכויות
25/05/2017 | 16:42
3
26
ואם אפשר עוד:
אילו זכויות יש לילדים עם בעיות קשב וריכוז?
אילו זכויות יש לילדים עם בעיות רגשיות?
לצפיה ב-'זכויות והשפעות על הילד'
זכויות והשפעות על הילד
03/06/2017 | 10:25
2
27
לעניות דעתי, ההשפעה על הילד נגזרת מן היחס של הוריו. אם הם רואים בהגדרת הקשיים שלו טריגר לשינוי והתאמת היחס אליו כדי שיעמוד במחויבויותיו, אזי השימוש בזכויות מהווה עזרה.
אם ההורים רואים בהגדרת הקשיים תעודת ״פטור״ מהתחייביות של הילד ביחס לילדים אחרים, אזי השימוש בזכויות יעודד ילד עם מנטליות של חוסר מסוגלות ומסכנות.
לצפיה ב-'ומה הן הזכויות האלה?'
ומה הן הזכויות האלה?
04/06/2017 | 15:14
1
8
לצפיה ב-'זכויות ילד עם הפרעת קשב'
זכויות ילד עם הפרעת קשב
06/06/2017 | 09:56
16
ככל הידוע לי, ילד לא יוכר כנכה בביטוח לאומי רק בגלל הפרעת קשב.
עם זאת, ברגע שעבר ועדת השמה שקבעה שהוא מתאים לחינוך מיוחד, הוריו יכולים לבקש 2 נקודות זיכוי במס. כלומר, הם מקבלים זיכוי כאשר הם משלמים מס הכנסה באופן מעשי.
לצפיה ב-'קונצרטה+ריטלין'
קונצרטה+ריטלין
25/05/2017 | 01:36
1
58
שלום,
אני בת 44 נוטלת קונצרטה 54 מדי יום (וציפרלקס 15 מ"ג)
לפעמים בימים שבהם יש לי יותר מידי משימות אני מוסיפה ריטלין רגיל 10 מ"ג, או ריטלין LA מ"ג 20.(זה קורה בערך פעמים שלוש בשבוע...)
האם זה מינון מוגזם?
תודה
לצפיה ב-'מה שקובע הוא מבחן התוצאה'
מה שקובע הוא מבחן התוצאה
03/06/2017 | 10:30
21
באופן רגיל, לא מומלץ לעבור את 12 שעות השפעה של ריטלין ביום.
כדאי לברר עם הרופא המטפל את תופעות הלוואי שישנן/אינן בימים שאת לוקחת יותר.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה