לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2028820,288 עוקבים אודות עסקים

פורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 כללי הפורום    ייעוץ חינוכי    ייעוץ רפואי     קישורים    בתי מרקחת  
המידע והעצות בפורום אינם תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע,  ולא יהיה אחראי לנזק כתוצאה מהסתמכות עליו. 
אין להציע או לבקש תרופות בפורום!     הפרסום העצמי בפורום אסור!

בואו לגלוש אתנו!
המשך >>

לצפיה ב-'וידאו על הסב טקסט של חשיבה חיובית בתור מתמודדת עם הפרעת קשה '
וידאו על הסב טקסט של חשיבה חיובית בתור מתמודדת עם הפרעת קשה
24/04/2019 | 06:53
8
לצפיה ב-'רטלין וספורט'
רטלין וספורט
15/04/2019 | 21:57
11
שלוםלכולם.
רציתי בבקשה חוות דעת לגבי שימוש אימוני כוח או אירובי תחת השפעת רטלין SR 20 Mg   שאני צורך מידי יום.    (אני בן 54 ובגלל לחץ של זמן אין באפשרותי להפריד בין האימון לנטילת הכדור.           תודה.
לצפיה ב-'אשמח להמלצה למטפלת בשיטת קוגפאן'
אשמח להמלצה למטפלת בשיטת קוגפאן
08/04/2019 | 21:45
1
15
שלום,
חיפשתי באתרים ולא מצאתי את רשימת הממטפלים המורשים בשיטה.
מחפשת מטפלת לילדה בת 5 בשיטת קוגפאן באזור המרכז (הרצליה/רמת השרון)
תודה רבה
לצפיה ב-'כן, כבר לא מפרסמים את רשימת המטפלים המוסמכים'
כן, כבר לא מפרסמים את רשימת המטפלים המוסמכים
12/04/2019 | 07:58
3
לצפיה ב-'אטנט- משך פעילות וזמן מחצית חיים'
אטנט- משך פעילות וזמן מחצית חיים
07/04/2019 | 17:54
2
116
שלום רב

נהוג להגיד שאטנט פועל למשך כ6 שעות. יחד עם זאת, המידע מראה כי זמן מחצית החיים של התרופה הוא 13 שעות. כלומר אחרי 13 שעות נשארת חצי מהכמות של התרופה בגוף. אם כך, איך יכול להיות שהתרופה עובדת רק ל6 שעות אם אחרי 13 שעות נשארת חצי מהכמות של התרופה בדם?

שאלה נוספת היא האם עקב זמן מחצית חיים של 13 שעות האטנט גורם לנדודי שינה בשכיחות גבוהה ויותר מאשר ריטלין?

בתודה
לצפיה ב-'אטנט- משך פעילות וזמן מחצית חיים'
אטנט- משך פעילות וזמן מחצית חיים
12/04/2019 | 11:28
1
66
תשובה מלאה לשאלה שלך, מצריכה קורס בפרמקוקינטיקה. ננסה לפשט.
כשבולעים תרופה, כל תרופה, הרמה בדם עולה ויורדת בגרף דמוי פעמון.
הגובה והאורך של הפעמון מאד שונים מאדם לאדם.  תדמיין קו אופקי שחותך את הפעמון נניח באמצע הגובה. התרופה תתחיל להשפיע כאשר הרמה שלה תגיע לקו, ותסיים את פעולתה כאשר הרמה תחצה את הקו בדרך למטה.
ברור שנשארת תרופה בדם גם אחרי שהתרופה מפסיקה לעבוד. את התכונה הזו אפשר לנצל ולתת (רק אם צריך והרופא מאשר) עוד רק חצי מנה בעת שהתרופה יורדת, ואז בצירוף עם מה שנשאר מהמנה הקודמת - יש עבודה.
אחרי התיאוריה להלן התכלס:
על כל אדם כל תרופה משפיעה אחרת. לא תדע עד שלא תנסה. ריטלין רגיל עובד 4 שעות. אטנט עובד 6. הסיכוי שאם תיקח בבוקר יהיו נדודי שינה אינו גדול אבל קיים. אין קשר בין זה לבין הריטלין. אני מכיר מבוגרים שלא ישנים עם ריטלין 10 מג, וכאלה שלוקחים 30 מג אחרי הצהריים וישנים היטב. כאמור על כל אחד זה עובד אחרת.
סטטיסטית, לאטנט פחות תופעות לוואי מריטלין. אבל זה לא אומר כלום עליך.
לצפיה ב-'תודה רבה לרוקח חגי שור'
תודה רבה לרוקח חגי שור
13/04/2019 | 08:07
6
לצפיה ב-'ניסוי בתשלום למאובחנים עם ADD / ADHD'
ניסוי בתשלום למאובחנים עם ADD / ADHD
03/04/2019 | 17:21
55
שלום לחברי הפורום,
שמי נעמה, אני סטודנטית לתואר שני והתזה שלי עוסקת בקשר של חרדה לתפקודים קשביים בקרב אנשים בוגרים עם ADD / ADHD.

אני מחפשת משתתפים לניסוי בנושא זה במעבדת הקשב באוניברסיטת תל אביב, וחשבתי שזה עשוי להיות רלוונטי לחלקכם.
הניסוי אורך כ-45 דקות וכולל ביצוע מטלות קשב ממוחשבות ומילוי שאלונים, והתגמול על השתתפות הוא 40 ש"ח. 

דרישות השתתפות:
- סטודנטים (או סטודנטים לשעבר) עם אבחון רפואי של ADHD  / ADD (הכוונה היא שהאבחון ניתן ע"י רופא או שהאבחון מוכר ע"י קופת החולים)
- בין הגילאים 18-35
- בעלי ראייה תקינה (אפשרי גם עם משקפיים/עדשות) וראיית צבעים תקינה

לפרטים ניתן ליצור איתי קשר במייל: naamayavor@gmail.com

לצפיה ב-'ריטלין LA ילד בן 8 במשקל 22'
ריטלין LA ילד בן 8 במשקל 22
02/04/2019 | 13:29
1
29
בעבר קיבל 20 מ"ג
וכיום מקבל 30 מ"ג שלא ממש משפיע עליו לטובה.

האם יש אפשרות לגילו ומשקלו לקבל 40 מ"ג 
או להחליף את הכדור?
לצפיה ב-'כדאי להתייעץ עם הרופא המטפל'
כדאי להתייעץ עם הרופא המטפל
12/04/2019 | 07:55
7
לא תמיד הגדלת מינון פותרת כל בעיה. לא כתבת מה זה ״לא משפיע עליו לטובה״.
לצפיה ב-'סטרטרה זה הפתרון?'
סטרטרה זה הפתרון?
30/03/2019 | 17:17
1
30
שלום, בתי בת ה-9 סובלת מהפרעת חרדה והפרעת קשב וריכוז. ריטלין פוקלין אטנט וכל היתר הגבירו חרדות וסטרס. האם סטרטרה יכול להוות טיפול לשתי הבעיות? למרות שהתרופה היא גם נגד חרדה, האם יש סיכוי ששוב יהיה סטרס בזמן פעילות התרופה? כי זה היה ממש נורא הילדה לא תפקדה מרוב פחד, כמו משותקת. תודה
לצפיה ב-'לכאורה סטרטרה היא הפתרון המתאים, אבל תנו לגוף להגיד את דברו.'
לכאורה סטרטרה היא הפתרון המתאים, אבל תנו לגוף להגיד את דברו.
11/04/2019 | 00:20
4
לצפיה ב-'שאלון להורים לילדים בעלי ADHD'
שאלון להורים לילדים בעלי ADHD
25/03/2019 | 20:53
20
שלום רב,

אנו סטודנטיות לכלכלה בתואר ראשון באוניברסיטת אריאל אשר עורכות מחקר לטובת סמינריון.

המחקר בא לבחון טיפול חדש בהפרעת קשב וריכוז בשם נוירופידבק ומטרת המחקר היא לבדוק את הנכונות לשלם עבור טיפול נוירופידבק.

השאלון מיועד להורים לילדים הסובלים מהפרעת קשב וריכוז.

המחקר מועבר באמצעות שאלון אלקטרוני פשוט וידידותי והאנונימיות של ממלא השאלון מובטחת.

נשמח אם תוכל לקחת חלק במחקר. הצלחת המחקר תלויה בשיתוף הפעולה שלך.

תודה רבה,
מוריה צ'סנר ואופיר שלם
לצפיה ב-'בקשה לעזרה במילוי שאלון קצר'
בקשה לעזרה במילוי שאלון קצר
18/03/2019 | 11:51
7
היי לכולם,
אני עורכת מחקר במסגרת תיזה בתואר שני בעבודה סוציאלית, שבוחן יעילות של הדרכת הורים. אם אתם הורים שנמצאים בשלב כלשהו של הדרכה, או שעברתם בעבר, ממש אעריך את זה אם תענו.
תודה רבה!!!
אגב השאלון אנונימי כמובן ולוקח כמה דקות.
לצפיה ב-'שאלון בנושא הפרעת קשב וריכוז'
שאלון בנושא הפרעת קשב וריכוז
17/03/2019 | 20:17
18
שלום רב,

אנו סטודנטיות לכלכלה בתואר ראשון באוניברסיטת אריאל אשר עורכות מחקר לטובת סמינריון.

המחקר בא לבחון טיפול חדש בהפרעת קשב וריכוז בשם נוירופידבק ומטרת המחקר היא לבדוק את הנכונות לשלם עבור טיפול נוירופידבק.

השאלון מיועד הן לאוכלוסיה הסובלת מהפרעת קשב וריכוז והן לציבור הכללי, והוא מיועד לאנשים בגילאי 21 ומעלה.

המחקר מועבר באמצעות שאלון אלקטרוני פשוט וידידותי והאנונימיות של ממלא השאלון מובטחת.

נשמח אם תוכל לקחת חלק במחקר. הצלחת המחקר תלויה בשיתוף הפעולה שלך.

תודה רבה,
מוריה צ'סנר ואופיר שלם

לכל שאלה ניתן לפנות למייל- moriyaross1@gmail.com

לצפיה ב-'ריטלין וחוסר תיאבון'
ריטלין וחוסר תיאבון
10/03/2019 | 06:28
1
63
היי, אני חדשה פה, הבן בן 7 בכיתה א' התחיל לבלוע ריטלין רגיל 10 מ"ל , בשעות הבוקר, לפני כשבועיים,(קודם אוכל קערית קורנפלקס עם מעט חלב, ) ישנם תופעות כמו: חוסר תיאבון מוחלט עד השעה 15 בצהריים, וכשמגיע מהבית ספר הוא מאד עצבני, מתפרץ בבכי ללא סיבה, לוקח לו כחצי שעה עד שהוא נרגע. האם התופעות הללו רגילות? או שכדאי להפסיק לו את הריטלין? אשמח לתשובה.
לצפיה ב-'תופעות רגילות. כדאי לתת בבוקר ארוחה גדולה יותר.'
תופעות רגילות. כדאי לתת בבוקר ארוחה גדולה יותר.
16/03/2019 | 20:36
21
לשם כך, תעירי אותו מוקדם יותר, כדי שיספיק לפתח רעב בבוקר לפני שהכדור מתחיל להשפיע. (הכדור מתחיל להשפיע תוך חצי שעה עד שעה מן הבליעה).
בתיק, שימי לו נישנושים בריאים וטעימים לשעות בית הספר, והכי חשוב לשתות בזמן השפעת הכדור, כי הכדור מייבש.
אחרי תפוגת הכדור יש תופעה שנקראת "ריבאונד", כאשר שאריות החומר יוצאות ממחזור הדם בבת אחת, ואז הילד עצבני.
אם הגוף לא יתרגל מעצמו והתופעה לא תחלוף אחרי 3 שבועות, כדאי לחזור לרופא כדי לעבור לכדור שיוצא ממחזור הדם באופן מתון יותר מבלי לגרום לריבאונד.
לצפיה ב-'מספר מרשמים לחו"ל?'
מספר מרשמים לחו"ל?
06/03/2019 | 20:13
1
31
שלום, יש לי מרשם לאטנט ועוד כמה חודשים מתכנן לנסוע לארה"ב לכ2-3 חודשים. האם נותנים בארץ אפשרות לקחת 2-3 מרשמים בפעם אחת בשביל שיהיה לי בשהייה בחו"ל?
לצפיה ב-'ככל הידוע לי, צריך להציג מרשמים+כרטיס טיסה'
ככל הידוע לי, צריך להציג מרשמים+כרטיס טיסה
16/03/2019 | 20:28
9
הכי כדאי לשאול את הרוקח שלך.
לצפיה ב-'פסיכיאטר ילדים'
פסיכיאטר ילדים
02/03/2019 | 17:32
1
84
מחפשת בדחיפות המלצות על פסיאטר ילדים עם גישה טיפולית שונה עבור נערה בת 14 שסובלת מחרדות ודיכאון ונמצאת כעת במחלקה סגורה אבל מתדרדרת שם. תודה
לצפיה ב-'ייתכן שמכון אשפוז פרטי יהיה מוכן לקחת על עצמו את האחריות '
ייתכן שמכון אשפוז פרטי יהיה מוכן לקחת על עצמו את האחריות
16/03/2019 | 20:42
8
לצפיה ב-'ויואנס'
ויואנס
26/02/2019 | 08:54
1
69
שלום רב
אני בת 38 שוקלת 87, סובלת מocd ומהפרעות קשב והיפרקטביות מאז ומתמיד
מטופלת בכדורים לכל הבעיות.
אני נוטלת ויואנס 70 מג כבר שנה וחצי ועד לפני חודשיים הכל היה בסדר.
לפני הויואנס נטלתי קונצרטה 86 ואחריי כמה שנים הכדור עשה אותי עצבנית מאוד מדוכאת וחסרת סבלנות.
וכשהחלפתי את הכדור זה עבר.
בחודשיים האחרונים אני מרגישה שהויואנס עושה לי לא טוב, מועקה ודיכאון במשך היום....ומשעה ארבע ובערב אני מרגישה בסדר.
הכדורים הנל עוזרים לי לתפקד בעבודה ובלעדהם קשה לי לתפקד במשך היום.
אני לא יודעת מה עוד אפשר לעשות?

לצפיה ב-'בעצם את מרגישה בסדר בערב, אחרי שהכדור מפסיק להשפיע'
בעצם את מרגישה בסדר בערב, אחרי שהכדור מפסיק להשפיע
16/03/2019 | 20:48
17
היות שלפי דברייך הויואנס היה טוב במשך שנה וחצי,
האפשרויות הן:
א. או שהגוף שלך פיתח התרגלות לכדור, והכדור הפסיק להשפיע, 
ב. או שעלית במשקל, וצריך להגדיל מינון.
ג. או שקורה משהו בבריאותך הגופנית או הנפשית, שלא משתלב טוב עם הכדור.

בכל מקרה, יש לחזור לבירור מעמיק עם הרופא המטפל כדי לרדת לשורש הבעיה ולעדכן את הטיפול התרופתי..
לצפיה ב-'העלאת מינון שמנעה ריכוז דווקא?!'
העלאת מינון שמנעה ריכוז דווקא?!
13/02/2019 | 17:36
1
68
היי, המינון הישן שלי הפסיק להשפיע ואז הרופא העלה המינון, משתמשת בריטלין מסוג LA, אבל עם המינון החדש אני לא יכולה ללמוד בכלל, מרגישה כעס, יאוש, ושהראש רוצה להתפוצץ, נסיתי לקרוא, לא התרכזתי בשום מילה שקראתי לא הפנמתי כלום. 
האם זו תופעה רגילה, מה המשמעות שלה? מינון גבוה מדיי?!
אבל המינון עלה רק טיפה.

לצפיה ב-'מאיזה כדור עברת לאיזה כדור?'
מאיזה כדור עברת לאיזה כדור?
23/02/2019 | 19:26
19
לצפיה ב-'תרופה וויאונס'
תרופה וויאונס
09/02/2019 | 17:39
1
90
שלום רב לכם ושבוע טוב, 

אני משלב תרופות פסיכיאטריות כמו דפלפט וסוליאן עם תרופה עכשיו כמו ריטלין L20, וכבר אחהצ אני לא ממוקד כמו שצריך ומפספס דברים, יוצא מהריכוז. ניסיתי קונסרטה 36 מ"ג, אבל היא לא עשתה לי טוב בכלל אחרי שבועיים. גם היו לי כאבי ראש עם ריטלין ונטייה לאימפולסיביות. ייתכן שיש לי רגישות לחומר של ריטלין או קונסרטה (אותו מרכיב סה"כ - מתפינדלאט ?)

שמעתי ביקורות מכמה מקומות וגם ע"י רופא אחד שתרופה כמוו וויאונס Vyvase  שאין לה תופעות לוואי רציניות, אבל היא יקרה יחסית. מישהו ניסה את זה על עצמו וזה עזר לו לתקופה ממושכת להתרכז ולא גרם לתופעות לוואי רציניות או שכן גרם? אודה מאוד על המשוב שלכם על התרופה הזאת. 

בכבוד רב ותודה מראש,
אדוארד.
לצפיה ב-'אי אפשר ללמוד מאדם אחר לתגובת הגוף שלך, ועוד בשילוב תרופות '
אי אפשר ללמוד מאדם אחר לתגובת הגוף שלך, ועוד בשילוב תרופות
23/02/2019 | 19:25
6
לצפיה ב-'מיואשת'
מיואשת
09/02/2019 | 15:00
1
94
שלום,
מאובחנת עם הפרעות קשב, לאחר שריטלין וקונצרטה לא עזרו לקשב כלל (רק גרמו לתופעות לוואי) הרופאה נתנה אטנט 20 מ"ג שגרם לעיפות ולא לריכוז(כנ"ל 30 מ"ג ויואנס) , גם האטנט-30 מ"ג גרם לסחרחורות והפרעות שינה, האם אפשר לשחק עם המינון של האטנט, או לוותר על התרופה הזאת?
תודה.
לצפיה ב-'מה משקל גופך ומהם הכדורים והמינונים שקיבלת?'
מה משקל גופך ומהם הכדורים והמינונים שקיבלת?
23/02/2019 | 19:28
19
לצפיה ב-'שימוש בסמארטפון ו-ADHD'
שימוש בסמארטפון ו-ADHD
09/02/2019 | 12:06
72
שלום לכולם, במסגרת לימודי התואר השני בפסיכולוגיה חינוכית אני עורכת מחקר בנושא השפעות השימוש בסמארטפון בקרב בני נוער עם ובלי ADHD.

יש לכם ילדים בכיתה ז'-יב'? אם כן- אשמח לעזרתכם!

אז איך אתם יכולים לעזור לי?
תיכנסו לקישור המצורף:
https://yvc.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_2bDSvTNPs...

לאחר מילוי פרטיכם תתבקשו לענות על שאלון קצר ומיד לאחר מכן יופיע קישור לשאלון שתתבקשו לשלוח לילדיכם (כלומר, הקישור לשאלון של ילדיכם יופיע בסוף השאלון שמצורף בקישור. מדובר בשאלון נפרד שאותו מתבקש לענות ילדיכם).
כל ההסבר הזה מופיע מסודר וברור בתוך הקישור.

ניתן לענות על השאלונים מהמחשב או מהסמארטפון, לנוחותכם.
המחקר אנונימי לחלוטין והנתונים הנאספים בו נשמרים לפי מספר נבדק בלבד. זהותך וזהות ילדך/ילדתך לא יתועדו. השמירה על פרטיותכם מובטחת!!!

למעוניינים- אוכל לשתף בתוצאות המחקר. כל שעליכם לעשות הוא לשלוח לי מייל ובו לכתוב שאתם מעוניינים לקבל את תוצאות המחקר (המייל שלי מופיע בקישור בחתימה שלי).

אודה מקרב ליבי על עזרתכם במילוי השאלון ובשיתופו.
לצפיה ב-'ריטלין ותחושת עיפות '
ריטלין ותחושת עיפות
01/02/2019 | 17:55
1
180
אני מטופל שלוש שנים בריטלין מאז שאובחנתי, אני משתמש בריטלין 40LA ללימודים בעיקר וזה עזר הרבה. אבל לאחרונה עם התחלת ההשפעה של הכדור אני מרגיש
עייפות וישנוניות ושבא לי כל הזמן ללכת למיטה, ואפילו מרגיש שהוא משפיע רק ל4 שעות (אולי מדמיין). אני לוקח התרופה ב ON ו OFF תלוי בתוקפת הלימודים והמבחנים, ובמשך שנתיים זה עזר מדהים. 
אני גם בדרך כלל אדם עם מיטבוליזים טוב (מהיר כנראה) כי תמיד אכלתי הרבה ולא השמנתי ויש לי מלא אנרגיות. האם זה יכול להשפעי על קביעת המינון הנכון? ואם כן, אך? ואזה מינון יכול להתאים?
אשמח לעזרה :)
לצפיה ב-'אם שנתיים עבד יפה וכעת הפסיק, פנה לרופא המשפחה לבירור'
אם שנתיים עבד יפה וכעת הפסיק, פנה לרופא המשפחה לבירור
23/02/2019 | 19:32
23
כדאי לערוך בירור עם רופא המשפחה, שיתשאל אותך בקשר לשינה, בריאות, ראיה משקל, לחץ דם, מצב נפשי ועוד, וגם יפנה אותך לבדיקות דם.
ויפה שעה אחת קודם
לצפיה ב-'ריטלין ותרופות אקמול?'
ריטלין ותרופות אקמול?
01/02/2019 | 17:44
1
42
היי, האם מותר לקחת ריטלין LA ואקמול צינון, היותת ואני חולה ומפחיד אותי התגובות בין התרופות?
לצפיה ב-'כדאי לשאול את הרוקח לגבי תוספת ה"צינון"'
כדאי לשאול את הרוקח לגבי תוספת ה"צינון"
23/02/2019 | 19:40
2

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה