לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
81688,168 עוקבים אודות עסקים

פורום שחלות פוליציסטיות PCO

ברוכות הבאות לפורום תמיכה של שחלות פוליצסטיות שהתחיל כבייבי של כנרת והנה היום הוא כבר הולך לבד!אנחנו שמחות להיות פה גם שכולנו יחד באותה סירה וגם בגלל שתמיד כיף לשמוע הצלחות.יש פה הרבה בנות כל אחת בגילה היא וכל אחת עם נסיונה היא, חשוב מאוד מאוד לציין שאף אחת פה לא מומחית (אלא אם כן ציון אחרת) זהו פורום תמיכה בלבד ולא בא כחשבון או במקום כל סוג של רופא!תהנו!!!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שחלות פוליציסטיות PCO

ברוכות הבאות לפורום תמיכה של שחלות פוליצסטיות שהתחיל כבייבי של כנרת והנה היום הוא כבר הולך לבד!אנחנו שמחות להיות פה גם שכולנו יחד באותה סירה וגם בגלל שתמיד כיף לשמוע הצלחות.יש פה הרבה בנות כל אחת בגילה היא וכל אחת עם נסיונה היא, חשוב מאוד מאוד לציין שאף אחת פה לא מומחית (אלא אם כן ציון אחרת) זהו פורום תמיכה בלבד ולא בא כחשבון או במקום כל סוג של רופא!תהנו!!!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'שחלות פוליציסטיות- אשמח לעזרה'
שחלות פוליציסטיות- אשמח לעזרה
01/11/2016 | 18:35
1
528
בת 28, מאורסת, סובלת משלחות פוליציסטיות מגיל 14. היו שנים שקיבלתי מחזור גם פעמיים בשנה. כל השנים טופלתי בגלולות. כיום מעוניינת להיכנס להריון בעוד כשנה. לבן זוגי יש חלום והוא מאוד מעוניין בתאומים. אז קודם כל זה מאוד מפחיד אותי, השאלה שלי מתי כדי לגשת ולהתחיל לעשות בדיקות? החתונה תהיה בקיץ הבא. בן זוגי מאוד מעוניין בהפרייה בשביל התאומים, האם זאת אופציה או שצריך לעבור תהליך של לקיחת האיקקרומן על מנת לקבל אישור? אשמח לעזרתכן :)
לצפיה ב-'אי אפשר לדעת כלום מראש'
אי אפשר לדעת כלום מראש
05/11/2016 | 21:11
266
יכול ללכת בקלות ויכול לקחת זמן ואולי גם תצטרכו בסוף טיפולי פוריות. גם לנשים שאין להן שחלות פוליציסטיות יכול לקחת עד שנה להיקלט. לגבי תאומים- חלום לחוד ומציאות לחוד... ז"א אני מבינה למה את חוששת וזה באמת לא פשוט- מדובר בהריון בסיכון, הלידה לא פשוטה וגם הגידול של הילדים יכול לאתגר כך שתריך לחשוב טוב אם בשביל זה לרוץ לטיפולים מעבר לעובדה שלא יתנו לכם לעבור לטיפול אם אין סיבה בריאותית וצריך לקחת בחשבון שגם הטיפולים הם לא פשוטים פיזית ונפשית ומדובר בהזרקת הורמונים לגוף.
כשתרצו להתחיל לנסות, תפסיקי את הגלולות ותראי קודם אם הווסת סדירה ותמשיכו משם... בהצלחה!
לצפיה ב-'פרופיל הורמונלי שחלות פוליציסטיות'
פרופיל הורמונלי שחלות פוליציסטיות
27/10/2016 | 21:54
398
שלום רב,

אני בת 29 מנסה להכנס להריון כחצי שנה, נשלחתי לפרופיל הורמונלי ביצעתי אותו ביום החמישי למחזור להלן התוצאות

TSH 1.24

Prolactin197.0  mIU/l     

LH - Luteinizing Hormone 7.8 IU/l         

FSH6.6  IU/l      

Estradiol (E2) 279.0  pmol/l       

Testosterone Total1.5 nmol/L-קטן מ      

Hydroxyprogesterone-17         1.4 nmol/l

DHEA-S 4.98

אציין שברקע- מחזורים לא סדירים (41,35 והאחרון שהגיע רק לאחר 76 יום)
באולטרסאנד שנעשה לי נאמר שיש לי שחלות פןליציסטיות אך ממה שהבנתי הבדיקות יצאו תקינות . אז אני מבולבלת..יש או אין שחלות פוליציסטיות?
ואם אין מה עוד יכולה להיות הסיבה למחזורים הלא סדירים?

·          תודה ובהצלחה לכולן :)

לצפיה ב-'בטא נמוך'
בטא נמוך
25/10/2016 | 17:02
1
217
היי
אני פוליציסטית ובזכות רופא מדהים יש לי כבר 3 ילדים
רציתי מאוד ילד רביעי וכשלא הלך בדרך הטבעי התחלתי איקקלומין.
על פי המעקב זקיקים היה לי זקיק אחד גדול בגודל 21 לפני שובעיים ויומיים.
היום עשיתי בדיקת דם והבטא יצא 30. זה לא נמוך מדי כדי שיהיה תקין? זה יכול להיות בסדר?
לצפיה ב-'יכול להיות תקין, א"א לדעת בלי לעקוב. מקווה שעשית שוב בדיקה '
יכול להיות תקין, א"א לדעת בלי לעקוב. מקווה שעשית שוב בדיקה
05/11/2016 | 21:05
82
ושעלה כמו שצריך
לצפיה ב-'נטורופתית של מכבי?'
נטורופתית של מכבי?
25/10/2016 | 08:47
139
היי לכולן,
האם מישהי מכירה נטורופתית מטעם "מכבי טבעי" המתמחה בשחלות פוליציסטיות? אני מחפשת באזור במרכז והשרון בעיקר.
עד כה לא נתקלתי במישהי שממש מתמחה.
תודה רבה
לצפיה ב-'הודעה חיובית :)'
הודעה חיובית :)
21/10/2016 | 13:10
2
463
היי בנות,
אני חייבת לכתוב לכן כמה מילים,
לפני שנתיים וקצת.. הייתי סוג של שורצת פה בפורום. זה היה המקום היחידי שיכולתי להבין מה קורה איתי ולגוף שלי.

הייתי פוליציסטית מאז ומתמיד. המחזור שלי הגיע בסביבות גיל 14 וחצי ומאז היה מגיע אחת לחצי שנה (במקרה הטוב).. עד שהתחלתי לקחתי גלולות בגיל 17 עד הרגע שרציתי להיכנס להריון.

בהתחלה ניסיתי מגוון טיפולים אלטרנטיבים כמו דיקור.. שלצערי לי לא הואילו אבל בהחלט הייתה הרגשה טובה אחרי כל טיפול.

אחרי זה, התחלתי לעשות מעקבי זקיקים עם איקוקלמין.. אחרי 2 סבבים אם אני לא טועה בהמלצת אחת הבנות פה, המשכתי אצל רופא פוריות בשם פרופ' פרחי (מדהים, וכל מילה נוספת מיותרת).

עשינו עוד איזה 2 סבבים של איקוקלמין (ב1 מהם היה הריון כימי, הבטא עלתה ל22 ואז התחילה לרדת..- מיותר לציין את גודל האכזבה)

אחר כך התחלנו זריקות.. בפעם השניה של הזריקות, נכנסתי להריון.. שוב הבטא נמוכה ואני חוששת שמדובר בהריון כימי, אז פרופ פרחי נתן לי תמיכה ואמר תמשיכי איתה עוד שבועיים ככה ל"נגד עין רעה" (חמוד ממש, כבר אמרתי?)
המשכתי את התמיכה והבטא עלתה יפה..
הסבב שנקלטתי בו הוא סבב שהייתי צריכה לעשות הזרעה ובעלי לא הספיק (מילואים) פרחי צחק ואמר טוב.. תהנו מיחסי מין בינתיים:)
הייתי בטוחה שהחודש אבוד ולכן הורדתי הילוך עם הלחץ... ודווקא אז זה היה הרגע שנקלטתי ברוך השם.
חוששת מכל פיפס הגעתי אט אט ללידה. ילדתי בת מהממת, ולא האמנתי שהיא שלי. למעשה עד היום (היא בת שנה וחודשיים) אני לפעמים לא מאמינה שהפלא הזה שלי.
ולמה אני כותבת לכן את זה? כדי שתדעו שבסוף מצליחים. אני כשהייתי במצב הזה הייתי נאחזת בכל הודעת הצלחה של בנות אחרות וזה היה מחזק אותי, שיש תקווה. אז מקווה שזה יחזק אתכן.

ולמה אני כותבת את זה עכשיו? הסבב המוצלח היה אחרי שמחת תורה.. לפני היינו בשמחת תורה אני ובעלי והספר היה פתוח, התחננתי להריון קל ותקין. אחרי זה נכנסתי. לא יודעת אם זה קשור או לא אבל.. יום שני הקרוב שמחת תורה, ואני מקווה שכמו שאני התבשרתי כך גם כל אחת מכן.

ודבר אחרון- איילת- את מהממת, הרגעת אותי לא מעט פעמים, את אפילו לא יודעת מי אני- רק רוצה להגיד לך תודה.

וזהו... בשורות טובות לכולן! ידיים מלאות לכולן! והכי חשוב-
א מ ו נ ה ומחשבות חיוביות.

מקווה שהצלחתי לחזק. :)
לצפיה ב-'שכחתי להוסיף'
שכחתי להוסיף
21/10/2016 | 13:15
1
205
אני פוליציסטית אבל ללא עודף משקל (שקלתי 53 לפני ההריון, 1.62)

למרות זאת, התחלתי לעשות דיאטה לחולי סכרת במקביל עם הטיפולים.. ובאותה תקופה נמנעתי ממש מסוכר וקמח לבן..

:)

לצפיה ב-'אולי באיחור אבל את מרגשת, ותודה על השיתוף!'
אולי באיחור אבל את מרגשת, ותודה על השיתוף!
24/11/2016 | 12:03
68
לצפיה ב-'שחלות פוליציסטיות היריון ואיקקלומין'
שחלות פוליציסטיות היריון ואיקקלומין
19/10/2016 | 15:55
1
340
שלום לכולן,

אני בת 33 הפסקתי גלולות לפני שנה ומאז היו לי שני מחזורים (לא סדיר בכלל).

הרופאה נתנה לי איקקלומין (מעוניינת בהיריון כמובן) .

המחזור כמובן לא הגיע עדיין וגם בדיקת היריון ביתית היא שלילית. (חודש מהמחזור הקודם).

אחרי כמה זמן כדאי לעשות בדיקת דם?

לצפיה ב-'איקקלומין מומלץ לקחת במקביל למעקב זקיקים ובדיקות דם'
איקקלומין מומלץ לקחת במקביל למעקב זקיקים ובדיקות דם
19/10/2016 | 20:08
179
איקקלומין לא בהכרח מביא ביוץ. אני עשיתי ארבעה סבבים, ובשלושה היה ביוץ. גם אני, כמוך, הייתי עם מחזורים נדירים מאוד. הכי נדיר היה שנה. לבסוף נקלטתי להריון ראשון. עכשיו אני בהריון שני ספונטני.
איקקלומין מביא להקטנה של רירית הרחם (היא צריכה להיות מעל 6 מ"מ כדי שתהיה השתרשות, למרות שאני נקלטתי להיריון עם 5 מ"מ), ועלול לגרום להיריון מרובה עוברים שיש בו סכנות נוספות. לבסוף, הוא עלול לגרום לפרוגסטרון נמוך אחרי הביוץ, אם היה ביוץ, מה שימנע השתרשות.

אם לא נקלטת להריון החודש, את אמורה לקבל מחזור 28-30 יום אחרי לקיחת הכדור הראשון, למיטב זכרוני.
אם לא מצליח החודש, אני ממליצה לבקש מהרופאה סבב נוסף, עם מעקבי זקיקים ובדיקות דם. נהוג לבצע מעקבי זקיקים (אולטרסאונד שבמהלכו רואים אם יש זקיק שמתפתח לביצית, ובנוסף מסתכלים על עובי הרירית) כל יומיים החל מהיום ה10 ללקיחת הכדור הראשון, ועד לאחרי הביוץ, ובמקביל לעשות בדיקות דם שיזהו את רמת הLH והפרוגסטרון. האם זו רופאת פוריות או גיניקולוגית רגילה? אני ממליצה לפנות למרכז לבריאות האישה או למרפאת פוריות (אין צורך ברופא פרטי - חבל על הכסף בינתיים. הבעייה שלנו קלילה!).

בנוסף, תוכלי למצוא עוד מידע בפורום "לקראת היריון" ו"פורום פוריות" (למרות שבפורום פוריות הבעיה שלנו נחשבת בעיה קלילה...). דברים לדוגמא - דיאטה לפוליציסטיות, שיטת המודעות לפוריות, זיהוי ביוץ, וכו'.

בהצלחה!
לצפיה ב-'קרישיות'
קרישיות
09/10/2016 | 02:07
109
שלום בנות
מישהי יודעת על טיפול לשחלות פוליציסטיות כאשר קיימת קרישיות יתר?
סובלת מאקנה ושיעור יתר
תודה
לצפיה ב-'הפסקת שימוש בגלולות לאחר 10 שנים'
הפסקת שימוש בגלולות לאחר 10 שנים
30/09/2016 | 11:21
1
257
היי בנות,
אני בת 24 והתחלתי לקחת לפני 10 שנים גלולות בעקבות שחלות פוליצסטיות.
נורא הייתי רוצה להפסיק את השימוש בגלולות בגלל שאני לא אוהבת לקחת כדורים ואני מרגישה ש10 שנים זה כבר יותר מידי. התייעצתי עם רופא שאמר שניתן להפסיק את הגלולות ולא לקחת אף כדור אחר במקום וגם אם לא אקבל מחזור במשך שנה זה בסדר וכאופציה נוספת הציע לי פרוברה לקחת פעם ב3 חודשים. הסיבה היחידה שבגללה אני חוששת להפסיק עם הגלולות היא שאני פוחדת שהאקנה יחזור וכמובן גם השיעור. לפני השימוש בגלולות סבלתי משניהם. יש מישהי שהפסיקה ולא חזר לה האקנה? אני תוהה אם העובדה שעברתי את גיל ההתבגרות תעזור ואולי האקנה לא יחזור באותה רמה שסבלתי קודם לכן.
אשמח לשמוע מכן, תודה!! 
לצפיה ב-'בדיוק כמוך'
בדיוק כמוך
09/10/2016 | 13:20
162
גם אני הפסקתי עם הגלולות, 
לצערי האקנה חזר מיד, אבל טיפלתי בו אחת ולתמיד עם רואקוטן
היום אני בלי גלולות ולוקחת פרוברה לקבלת מחזור אחת לכמה חודשים 

בהצלחה!
לצפיה ב-' ושנה טובה לכל גולשי תפוז '
ושנה טובה לכל גולשי תפוז
29/09/2016 | 11:34
12
שנה טובה ומתוקה לכולם!
שתהיה לנו שנה של התחלות חדשות, שינויים, בריאות ואושר.

כתיבה וחתימה טובה
צוות תפוז אנשים
לצפיה ב-'שחלות פוליצסטיות ודיאנה'
שחלות פוליצסטיות ודיאנה
22/09/2016 | 09:35
232
היי לכולם, אני מאובחנת בשחלות פוליצסטיות כבר 6 שנים ולוקחת דיאנה 6 שנים.
אני יודעת שדיאנה אלה גלולות מאוד חזקות ואני כבר שנים שסובלת מכאבי מחזור נוראיים, יש אומרים שהגלולה אמורה להפחית כאבים אבל זה לא עוזר... והאמת לאחרונה אני קוראת כל כך הרבה דברים על הדיאנה שממש בא לי להחליף גלולה אבל הבנתי שזו הגלולה היחידה שמביאים למי שיש שחלות פוליצסטיות זה נכון? האם יש פה מישהי עם גלולות אחרות עם פחות הורמונים שהרופא המליץ לה? עוד דבר יש למישהי המלצה לדיאטנית טובה שמתמחה בנושא? אני תקופה ארוכה מנסה להוריד במשקל ולא מצליחה לא משנה מה אני עושה אני לא מצליחה לרדת שזה ממש מתסכל.... צריכה עזרה =/
לצפיה ב-'מקלוני ביוץ שאלה...'
מקלוני ביוץ שאלה...
21/09/2016 | 23:36
215
היי אני פוליציסטית בת 28, רציתי לדעת, אם במידה והמחזור שלי סדיר, מגיע כל 20 ומשהו ימים, האם מקלוני ביוץ כן עשויים לעזור לי לדעת מתי הביוץ? או שלא משום שנוכחות ההורמון אצלנו תמיד גבוהה? אשמח להבהרה
לצפיה ב-'ערכי פרוגסטרון'
ערכי פרוגסטרון
01/09/2016 | 14:51
181
שלום,

אני בחורה בת 31, מאובחנת כבעלת שחלות פוליציסטיות.
נכנסתי להריון אחד לאחר 5 חודשים ללא ווסת תוך כדי נטילת פרוברה (לא קיבלתי מחזור ביום נטילת הכדור ולכן עשיתי בדיקות דם בהן התגלה שאני בהריון)

הוסת האחרונה שלי היתה ב29.7 והפסקתי ליטול גלולות מס' ימים לפי כן.

בבדיקה גניקולוגיות הרופאה ראתה כרגע המון זקיקים בשחלות ללא זקיק מוביל ונתנה לי לעשות בדיקת פרוגסטרון כדי לבדוק אם היה ביוץ.
התוצאה היא 145.8 . אשמח לדעת מה עשויה להיות משמעות התוצאה (בדיקת הריון ביתית יצאה שלילית)

תודה רבה מראש,
נעמה

לצפיה ב-'זקיקים ואסטרדיול נמוך'
זקיקים ואסטרדיול נמוך
25/08/2016 | 20:55
145
שלום,

סיימתי לקחת איקקלומין לפני 5 ימים והיום באולטרהסאונד היה זקיקים בגודל 12X13 לא גדלו מפעם קודמת ויותר מזה - האסטרדיול נמוך= 200
בפעמים הקודמות שלקחתי איקקלומין שבוע וחצי אחרי שסיימתי היה ביוץ.
האם זה אומר שהלכה לי הפעם הזאת?

לצפיה ב-'שחלות פוליציסטיות ושיעור יתר'
שחלות פוליציסטיות ושיעור יתר
20/08/2016 | 20:47
3
411

היי,
אני בת 24 ולפני כ9 שנים גילו לי שחלות פוליציסטיות עקב התחלה של שיעור יתר ומחזור לא סדיר. בנוסף לכך עברתי ניתוח להוצאת ציסטה. לאחר הניתוח התחלתי בלקיחת גלולות לסידור המחזור.
גם כשלקחתי את הגלולות השיעור היה קיים, לפני כשנה וחצי החלטתי להפסיק עם הגלולות, קיבלתי לאחר מכן מס' מחזורים ובשנה האחרונה לא קיבלתי שום מחזור.
כמובן השיעור התחזק והייתה עליה דרסטית קיצונית במשקל בערך כ15 ק"ג.
בימים אלו ואני שוקלת לעבור טיפולים להורדת שיער מהפנים לצמיתות, אך לפני כן רציתי לברר האם יש דרך לטפל בזה שלא בלייזר? פשוט גם שלקחתי גלולות סבלתי מהשיעור.
בנוסף לכך אשמח לשמוע איזה תזונה מומלצת לירידה במשקל, אני מנסה אך ללא הצלחה, הייתכן שזה קשור לשחלות הפוליציסטיות?
תודה,

לצפיה ב-'ניסיון שלי'
ניסיון שלי
23/08/2016 | 18:56
1
364
היי, רציתי לשתף אותך בניסיון שלי..
אני גם ללא גלולות (מעולם לא לקחתי כי פחדתי מהתופעות לוואי למרות שלפעמים המחזור לא סדיר) ורציתי להגיד לך שהתחלתי לייזר לפני 3 שנים, מאז אני נהייתי שעירה באופן קטסרופה...בהתחלה הכל היה טוב ויפה.. (ברגליים עבד יפה מאוד) בידיים 3/4 יד נהייתה לי צמיחה בזרוע עליונה ושחי גרם לצמיחה בבית שחי למטה ועל כל החזה.
כן כן שלא יספרו לך סיפורים אם את לא מאוזנת הורמונלית (בלי גלולות ולא מאוזנת באופן טבעי) יצמחו לך שערות במקומות שלא ידעת שאפילו יכולים לצמוח שם שעירות (המטפלות בלייזר יכולות לחרוג קצת עם המכונה שלהן לכיוון החזה והופלהה קורה אסון)... מתחרטת על היום שהתחלתי לייזר וכעת אני מתביישת בעצמי כמו לא יודעת מה שיערות בחזה בחיים לא חשבתי שיהיו לי(לא רק בפטמות אלא באמצע) והבטן בכלל נוראית וגם הגב.. (ידיים עליונות)

בקיצור תיזהרי לעשות לייזר כשאת לא על גלולות.. (חשבתי שלי זה לא יקרה וקרה לצערי ברמה שלא תיארתי..) אני כנראה אעשה אפילציה במקומות שבהם נהייתה החמרה ואתחיל לקחת דיאנה..

שאלה לי אלייך: כשלקחת דיאנה היה שיפור מבחינת השיער גוף? צומח לאט יותר? צפוף פחות.? היום היו לך תופעות לוואי?(יודעת שזה סובייקטיבי פשוט פוחדת)
לצפיה ב-'שיעור '
שיעור
11/09/2016 | 11:51
199
גם לי קרה משהו דומה מאוד כשהתחלתי לעשות לייזר - בידים ורגליים הכל היה סבבה ובפנים זה היה נוראי גם עכשיו זה ממש חמור והיום אמורה להתחיל אפילציה. 

לא ממליצה על לייזר בכללללללללל
הפסקתי לפני חודשיים לקחת גלולות אבל מאוד חוששת לעלות במשקל בגלל זה.. 
היה לך ניסיון עם זה? 
לפני שנתיים ירדתי 20 קג ועד עכשיו שמרתי אבל ממש חוששת שההפסקב עם בהגלולות תהרוס הכל 
לצפיה ב-'אל תעשי לייזר, בטח שלא באיזורים הורמונליים'
אל תעשי לייזר, בטח שלא באיזורים הורמונליים
21/09/2016 | 23:44
140
לצפיה ב-'פרוגילוטון ודימום בין וסתי'
פרוגילוטון ודימום בין וסתי
15/08/2016 | 09:25
111
היי, אולי מישהי נתקלה או עברה את זה.
כרגע נוטלת פרוגילוטון ,יום 11, וכבר 5 ימים שיש לי דימום. עקרונית המחזור אמור להתחיל רק בסיום החפיסה. וביום החמישי אמורה להתחיל איקאקלומין. אציין כי לא מדובר בדימום מסיבי אך גם לא סתם הכתמות. הרופאה אמרה להתחיל איקאקלומין היום, אבל לא מרגיש לי נכון כי זה לא דימום מחזור שאני מכירה. תודה 
לצפיה ב-'נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016'
נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016
03/08/2016 | 14:18
9
המשחקים האולימפיים של קיץ 2016 עוד רגע כאן, ואנחנו מזמינים אתכם לפורום אולימפיאדה ריו 2016 כדי להתעדכן ולדבר על כל מה שחם!

היכנסו כבר עכשיו:
לצפיה ב-'אוביטרל- הזרקתי עכשיו... מפחדת מתאומים....'
אוביטרל- הזרקתי עכשיו... מפחדת מתאומים....
31/07/2016 | 19:12
2
304
סבב שני של איקוקלמין (בהתחלה לקחתי 2 כדורים ולא הזיז כלום... עכשיו לקחתי 4 כדורים חמישה ימים. התפתחו 2 זקיקים מובילים. היום הזרקתי אוביטרל... לאט לאט מפנימה שיש סיכוי לתאומים.. האם זה סיכוי גבוה? אני פתאום נורא מפחדת...  לוותר על החודש? מה אתן אומרות...?
לצפיה ב-'לדעתי אל תוותרי'
לדעתי אל תוותרי
01/08/2016 | 16:38
206
היי לולה,
1. שני זקיקים מובילים לא אומרים שיהיו שתי ביציות.
2. גם אם יהיו שתי ביציות, זה לא אומר שיהיו תאומים. 
3. גם אם יהיו תאומים, זה לא אומר שתהיה בעיה.
4. גם אם תהיה בעיה, זה לא אומר שלא ניתן לפתור אותה.
5. בקיצור, אל תוותרי אל החודש , ושיהיה בהצלחה!
לצפיה ב-'שחלות פוליציסטיות'
שחלות פוליציסטיות
05/08/2016 | 14:03
296
שלום לכולם 

אני בת 28  מטר 1.63 משקל 61
הפסקתי לקחת גלולות לפני 10 חודשים בדצמבר 2015 מאז לא קיבלתי מחזור אנו מנסים להיכנס להריון ולכן התחלתי טיפול אצל הגינקולוגית מחודש מרץ 2016 היא ראתה אצלי שחלות פוליצסטיות והיה לה חשש שהמחזור לא מגיע בעקבות זה 
בחודש אפריל הרופאה רשמה לי טיפול של כדור אחד למשך 10 ימים תרופה שנקראת פרודפם והמחזור הגיע לאחר 15 ימים  (10 ימים כדורים ואז 5 ימים הפסקה).
מאז המחזור שוב פעם לא הגיע ובחודש יולי קיבלתי שוב פעם את הפרודפם לאחר 15 ימים המחזור בין היום ה-5 ליום ה-9 קיבלתי תרופה שנקראת -letrozol על מנת לגרום לביוץ -אתמול סיימתי לקחת את הכדור האחרון של הלטרזול
היום הייתי בבדיקת מעקב אצל הגינקולוגית היא ראתה באולטרסאונד שהמוקוזיס לא גדול זה ביום ה-10 של המחזור 

יש לי הרגשה שהטיפול לא מושלם. 
אשמח לחוות דעת נוספת, 
אני גרה בשוויץ ולכן השמות של התרופות קצת שונות.

אני יודעת שמקובל לתת איקקלומין במצבים דומים לשלי. האם הלטרוזול זה איקקלומין או שווה ערך? האם הטיפול נכון? 

אני משתגעת! 
תודה רבה לעונות!!

לצפיה ב-'העדר מחזור-אקנה-כניסה להריון'
העדר מחזור-אקנה-כניסה להריון
30/07/2016 | 08:04
3
300
שלום, אני בת 31, הפסקתי ליטול גלולות לפני שמונה חודשים ולא קיבלתי מחזור מאז. ( לקחתי גלולות יסמין במשך 11 שנה ולפני כן המחזור היה סדיר). נאמר לי במרפאת פוריות של איתי בר חווה שיש לי שחלות פוליציסטיות בצורה קלה מאד ושברגע שארצה ממש להכנס להריון אצטרך להגיע לטיפולים (שני גינקולוגים נוספים איתם התייעצתי סברו שאין לי שחלות פוליציסטיות). לפני כארבעה חודשים התחילה לי בעיה של פצעים בפנים (רק במצח והסנטר) ממנה לא סבלתי מעולם גם לא בגיל ההתבגרות. ניסיתי להתגבר על התופעה לבד עם קרמים/קוסמטיקאית וכדומה ולא הצלחתי. השבוע הגעתי לרופא עור והוא אמר שכנראה הדבר קשור בהעדר המחזור ושהאופציה היחידה שלי היא לקחת כדורי אנטיביוטיקה מינוציקלין למספר חודשים או לחזור לגלולות. גלולות איני רוצה ליטול כיוון שאני כן רוצה לנסות להכנס להריון לאחר חתונתי עוד חודשיים. כמו כן אם במקרה אכנס עד אז, לא אצטער...  אני מאד חוששת להתחיל טיפול אנטיביוטי שתופעת לוואי בדמות פטריות טורדניות עלולות להתלוות אליו. האם יש אופציות נוספות? אולי טיפול הורמונלי דומה לגלולות אך ללא המניעה מכניסה להריון? האם פרוגילוטון יכול לעזור?
לצפיה ב-'פוליציסטיות והפסקת גלולות'
פוליציסטיות והפסקת גלולות
01/08/2016 | 00:04
1
371
היי ליה,

גם אני פוליציסטית, הפסקתי גלולות וקבלתי מחזור לאחר חודש וחצי. כמה חודשים המחזור היה סדיר, לא היה נראה בUS שחלות פוליציסטיות אך לאחר כ8 חודשים המחזור חזר להיות לא סדיר(כמו בתקופה של לפני הגלולות) והתחילה תמונה של שחלות פוליציסטיות שלא היתה כמה חודשים לפני כן (גם כן בלי הגלולות). שמעתי מלא מעט אנשים, והרופא שלי אישר, שדווקא בשחלות פוליציסטיות בחודשים הראשונים לאחר הפסקת הגלולות לא רואים עדיין שחלות במראה פוליציסטי אבל לאחר כמה חודשים כן יראו, ואולי מכאן נבעה חוסר ההתאמה בין הרופאים.

מה שאני מנסה להגיד שלדעתי אין טעם להפסיק גלולות לפני שאת מתחילה לנסות להיכנס להריון. כל הלחץ של לפני החתונה גם ככה לא תורם. אני הייתי מבקשת מרופא הנשים כדור לקבל מחזור (לי נתנו פרוברה) וכשתקבלי מחזור לחזור לגלולות לפחות לחודשיים הקרובים. 
כשכן תתחילי לנסות להיכנס להריון ובמידה ולא תקבלי מחזור יצטרכו גם ככה לתת לך את הכדורים הללו בשביל להתחיל את הסייקל.

*כמובן שזאת דעתי בלבד, אז לקחת בערבון מוגבל.

בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה רבה רצהאצה :)'
תודה רבה רצהאצה :)
01/08/2016 | 16:26
69
לצפיה ב-'זה הסיפור שלי, אולי יעזור גם לך.'
זה הסיפור שלי, אולי יעזור גם לך.
01/08/2016 | 16:32
350

היי ליה, 
אני פוליציסטית מובהקת מבחינת המחזור - מעולם לא היה סדיר, הייתי על גלולות במשך שנים והפסקתי לקראת הכניסה להיריון. חוץ מזה אין לי שום תסמינים - אני רזה מאוד, ולמרות שיש לי פצעונים תמיד, הם לא חמורים מדי. 
לא קיבלתי מחזור אחרי הפסקת הגלולות, והתחלתי טיפולים די מיד (זה ייתרון של אין-מחזור, לא צריך לחכות שנה כדי להתחיל בטיפולים - רופא הנשים שלי אמר "טוב, לא נחכה שנה רק כדי שתבייצי פעם אחת..." ושלח אותי מיד למרפאת פוריות. בדרך כלל צריך להצהיר על שנת ניסיונות שלמה). 
ה"טיפולים" שעברתי היו כדורים דמויי איקקלומין להבאת הביוץ, ובנוסף מעקב זקיקים, ובדיקות דם כל יומיים בערך. במקביל וללא קשר עשיתי דיקור סיני אצל מדקרת מומחית, והקפדתי על דיאטה מתאימה לסוכרתיים, שיש שמאמינים שעוזרת בהורדת התסמינים של פוליציסטיות. בנוסף, בעקבות הספר "שיטת המודעות לפוריות", התחלתי לעקוב אחרי חום השחר ומיקום צוואר הרחם, כדי לראות את המחזוריות שלי.
אחרי שלושה וחצי סבבים של דמוי איקקלומין (חצי כי אותו חצי סבב לא הביא לביוץ), נכנסתי להיריון מוצלח והיום יש לי בת שנה וחצי שעדיין יונקת בכיף גדול.  קיבלתי מחזור רק שנה וחודש אחרי הלידה, ומאז קיבלתי 3 פעמים, בהפרש של 45 יום לערך.
מעולם לא לקחתי כדורים להבאת המחזור רק כדי לנקות את הגוף. רופאים רבים שראיתי, גם בארץ וגם במקום מושבי הנוכחי בארה"ב אמרו שאין בזה צורך. אני חושבת שככל שניתן להימנע מגלולות הורמונליות ואנטיביוטיקה - כך עדיף, ולו רק כדי שתלמדי להכיר את המחזוריות הטבעית שלך.
האם הפצעים מפריעים לך מאוד? אני מניחה שיש חששות לקראת החתונה עצמה, וגם היבטים אסתטיים יומיומיים. האם ניתן להסתיר את הפצעים ע"י איפור, או שהם ממש חמורים? 
אני ממליצה לך לבדוק אפשרות של טיפול אלטרנטיבי כמו דיקור סיני ודיאטה שמתאימה לשחלות פוליציסטיות, כבר מעכשיו. אולי זה יעזור... אני מרגישה שאת רוצה להימנע מהתערבויות.
אני לא מכירה טיפולים הורמונליים שעוזרים לפצעים, ולא אוכל לייעץ לך בכך. אני יודעת רק מה אני עשיתי, וגם זו - רק המלצה. 
ובכל מקרה - מזל טוב, ובהצלחה
לצפיה ב-'יום 19 אחרי עליית טמפרטורות, בדיקות שתן שליליות אבל וסת אין'
יום 19 אחרי עליית טמפרטורות, בדיקות שתן שליליות אבל וסת אין
25/07/2016 | 19:55
8
126
היי,
יש לי שחלות פוליציסטיות. בעבר הייתי יכולה שלא לקבל מחזור שנה. חוץ מזה אין לי כמעט תופעות לוואי.
אחרי טיפול איקקלומין ותמיכת פרוגסטרון הריתי וילדתי ילדה מתוקה לפני שנה וחצי, אותה אני עדיין מניקה (בדר"כ פעמיים ביום, אבל יש תקופות שבהן אני בכנסים ואז אני יכולה לא להניק יומיים שלושה). קיבלתי מחזור לראשונה לפני ארבעה חודשים. מאז הוא הגיע פעם נוספת. בדקתי חום השחר במהלך התקופה וראיתי שיש רק 7-9 ימים בשלב הלוטאלי. לא טוב, אבל גם לא נורא כי אנחנו לא מנסים להיכנס להיריון כרגע.
לפני 19 יום עלו הטמפרטורות שוב, ובנוסף צוואר הרחם היה רך וגבוה. הטמפרטורות היו גבוהות 3 ימים, אחר כך יומיים ממוצעות-גבוהות ואז לא מדדתי תשעה ימים כי המדחום היה מקולקל, במהלכן, בימים 9-11, היו לי כאבי בטן תחתונה. חזרתי למדוד עם מדחום תקין והטמפרטורות גבוהות גם עכשיו. בימים האחרונים יש לי כאבי בטן תחתונה. אתמול הכאבים היו ממש מציקים.
עשיתי כבר שלוש בדיקות שתן ביתיות ועוד אחת במעבדה. כולן שליליות. עשיתי היום בדיקת דם ואני מחכה לתוצאות. ובינתיים הוסת לא מגיעה ואני משתגעת.
מה אתן עושות כדי לא להשתגע כשהמחזור כל כך לא סדיר? כל חודש כמעט יש לי היריון מדומה שכזה, או לפחות שבוע וחצי של מתח. אני לא יכולה עם זה כבר. זה גוזל לי זמן, נוטע תקוות ומערבל רגשות. וזה עוד כשאנחנו לא לחוצים להיריון נוסף! בעוד כמה חודשים נחזור לנסות "ברצינות", ואז זה בטח יהיה סיוט מוחלט! אתן לוקחות איזשהן תרופות להסדרת הנושא? אני לא רוצה לקחת גלולות יותר... חשבתי שמדידת חום השחר וצוואר הרחם יעזרו לי בניטור, אבל הנה - זה רק מבלבל אותי יותר.
אשמח לעזרתכן
לצפיה ב-'אני אשנה כוון ברשותך.'
אני אשנה כוון ברשותך.
27/07/2016 | 00:08
7
143
א. לעשות בדיקת שתן. יכול להיות שיש לך דלקת בדרכי השתן.
ב. אם את לא מנסה להרות, לדעתי עזבי את כל העניין. בדיקות ביוץ דרך חום השחר הן לא הדבר הכי אמין בעולם. בטח שלא אצל אישה שעדיין מיניקה. בטח ובטח שלא אצל פוליציסטית.
כשתחליטו לנסות שוב להרות, ושזה יהיה לאחר גמר ההנקה, תעשו את זה בצורך מסודרת, כולל בדיקות דם כלליות לפני כן ותוך כדי. 
לצפיה ב-'אם לא אמדוד, איך אדע שאני אמורה לקבל וסת, ושאיני בהיריון?'
אם לא אמדוד, איך אדע שאני אמורה לקבל וסת, ושאיני בהיריון?
27/07/2016 | 17:56
6
78
תודה רבה על התשובה ועל הרעננות בשינוי הכיוון.
עשיתי בדיקת שתן במעבדה. הם לא אמרו משהו לגבי דלקת. אין לי תופעות שקשורות לזה. למה את חושבת שזה עלול להיות דלקת?

תוצאות בדיקת הדם היו כדלהלן:
300 E2 pg/mL
9.9 PROG ng/mL
1.7 LH mlU/mL
1.3 FSH mlU/mL
0.5 BHCG mlU/mL
כלומר, אני לא בהיריון (מזל, כי אחרת היו צריכים למצוא לי פרופסור מחליף לסמסטר ב ), ואני בשלב הלוטאלי (עם ערכים מאוד נמוכים לLH וFSH). 
אני חושבת שמה שקרה זה שהייתה לי טעות במדידה - שלושה ימי העלייה היו קשורים (אולי) למחלה. אחרי זה היו יומיים בינוניים שיכולים להיות כל דבר. אחר כך לא מדדתי תשעה ימים, במהלכם היו כאבים בבטן התחתונה, שיכולים להיות כאבי ביוץ (חשבתי שהם מחזור שכמעט מגיע, אחר כך תהיתי אם זו היתה השתרשות, אבל ייתכן שזה היה ביוץ). היו לי כאבי בטן גם לפני כמה ימים. בין מחזורי כאבי הבטן היו 9-10 ימים. כלומר, ייתכן שהביוץ היה אז (לפני 12 יום) או לפני שלושה ימים, או שכאבי הבטן בכלל לא קשורים .
בכל מקרה, אין ספק שהמחזור יסתיים ב12 הימים הקרובים, שהרי אני כבר בשלב הלוטאלי.
לגבי ההערה השניה שלך - אני לא יכולה לעזוב את הענין. אני צריכה לדעת אם אני בהיריון, כי אני לוקחת תרופות כמו רטאלין (ומניקה פעמיים ביום, וכן, אני יכולה לקחת את התרופות דמויות הרטאלין בהנקה, וידאתי את זה).
אני גם רוצה לדעת מתי אמורה להגיע הווסת.
ולבסוף, אנחנו משתמשים בקונדום ומנסים להיות זהירים כמה שניתן, וזו תוספת ביטחון.
המדדים עוזרים לי בכל אלה.
למה את אומרת שחום השחר לא אמין? אני ישנה לילות מלאים (סוף סוף! ). עד עכשיו, ולפני ההיריון הקודם, זה היה מדויק מאוד. האם לפוליציסטיות בפרט זה לא מדויק? 
ולבסוף - מה אתן עושות? בין אם אתן מנסות להיכנס להיריון באופן טבעי או להימנע ממנו, האם יש לכן עצות כדי לדעת מה קורה לכן בגוף?
תודה!
לצפיה ב-'באיזו מידה המחזורים שלך סדירים?'
באיזו מידה המחזורים שלך סדירים?
27/07/2016 | 21:51
5
53
כי אני בכלל לא בטוחה שאת בשלב לוטאלי. הפרוגסטרון שלך גבולי לגמרי ויש סיכויים לא רעים שבכלל לא בייצת מתישהו.
את הכוון לדלקת זרקתי בגלל השילוב של עליית חום עם כאבי בטן תחתונה.
לצפיה ב-'לפני ההיריון הייתי על גלולות. אחר כך...'
לפני ההיריון הייתי על גלולות. אחר כך...
28/07/2016 | 17:23
4
85
היי איילת,
המחזורים שלי לא סדירים:
לפני ההיריון: עד גיל 18 קיבלתי מחזור פעם בשלושה חודשים, עד שנה.
בין גיל 18 ל26 הייתי על גלולות נגד היריון ולהסדרת המחזור. עבד יופי.
הפסקתי לקחת גלולות לקראת הכניסה להיריון ולא קיבלתי מחזור למשך 4 חודשים. הוא הגיע רק באמצעות הטיפולים באיקקלומין.
היום אני בת 29. אחרי הלידה (עודני מניקה) קיבלתי בפעם הראשונה יותר משנה אחרי הלידה.
מאז קיבלתי פעמיים - ביניהם 45 יום. מתחילת המחזור האחרון עברו 40 יום.

לפי איזה מדדים את מסתכלת כדי לאמוד את ההורמונים? אני אשמח לשמוע על מקור מוסמך כי באינטרנט ראיתי הרבה טבלאות יפות עם ערכים שונים. כנראה שביחס לשלב לוטאלי אני אכן גבוהה ברמת האסטרדיול ונמוכה ברמת הפרוגסטרון (למרות שלפי חלק מהטבלאות אני בסדר...). טמפרטורות חום השחר עדיין גבוהות (36.8-37) מעלות כבר יותר מחמישה ימים.
אציין שלפני המחזורים הקודמים מדדתי טמפרטורות והצלחתי לראות את הביוץ קשור לעלייה בטמפרטורות. השלב הלוטאלי היה קצר מאוד במחזורים הקודמים.
אשמח לשמוע את התשובות שלך גם לשאלות האחרות ששאלתי. מה את (או כל אחת אחרת במצבי) ממליצה כדי לעקוב באופן קבוע? מה ניתן לעשות כדי לסדר את המחזור?
תודה
לצפיה ב-'ככה:'
ככה:
28/07/2016 | 19:32
3
51
שלב לוטאלי מאוד קצר זה אומר שמירב הסיכויים שלא יהיה פה הריון כי הפרוגסטרון לא יספיק.
ביוצים יעילים (הכוונה מתאימים לייצר הריון) לא מסתבר שיהיו פה כל עוד את מניקה. (הגם שהדברים קורים כל הזמן אבל הסיכויים הם לא גבוהים)
אני הייתי נוטשת את העניין כל עוד אני מיניקה.
לצפיה ב-'המטרה היא לעקוב אחרי המחזור (חסר המחזוריות) שלי'
המטרה היא לעקוב אחרי המחזור (חסר המחזוריות) שלי
28/07/2016 | 21:19
2
31
היי איילת,
אני לא מבינה איזה עניין כדאי לי לנטוש... 
אני לא מנסה להיכנס להיריון. אני מנסה לעקוב אחרי מה שקורה בגוף שלי. 
השאלה שלי די פשוטה - מה נשים בעלות שחלות פוליציסטיות עם תסמינים של מחזורים לא סדירים (עד כדי כמה חודשים ללא וסת) עושות כדי לעקוב אחרי מצבן, בין שהן מנסות להיכנס להיריון או להימנע ממנו.
תודה.
לצפיה ב-'היות שהמחזורים לא אמורים להיות סדירים'
היות שהמחזורים לא אמורים להיות סדירים
29/07/2016 | 13:44
1
45
הן מחמת הפוליציזם והן מחמת ההנקה, אני הייתי מסתפקת בלעשות בדיקת דם להורמונים כל כמה שבועות רק לוודא שאין הפתעות.
הייתי כוללת שם: 
פרוגסטרון (לדעת אם היה או לא היה ביוץ)
אסטרדיול שיתן תמונה כללית על פעילות שחלתית
ובטא. אם יש הפתעות הריוניות הוא יגלה לך אותן. 
לצפיה ב-'אני אמשיך לעקוב אחרי חום השחר ובנוסף אעשה בדיקות דם'
אני אמשיך לעקוב אחרי חום השחר ובנוסף אעשה בדיקות דם
01/08/2016 | 16:47
30
היי איילת,
בסופו של דבר קיבלתי מחזור 42 יום אחרי המחזור הקודם. כנראה שהטמפרטורות לא נמדדו טוב בגלל התקלה במדחום, ואני לא יודעת מה היה אורך השלב הלוטאלי. לא נורא.
בינתיים נראה שפרט לתקלה במדידה החודש, מדדי חום השחר די מדויקים לגבי. אני אמשיך לעקוב כך, ובנוסף אעשה בדיקות דם מדי פעם. הרופאה אמרה לעשות עוד כמה שבועות. היא אמרה שהתוצאות הקודמות בטווח הנורמלי, ושחוסר המחזוריות היא כנראה בגלל ההנקה והפוליציסטיות גם יחד, כמו שגם את ציינת.
תודה על העזרה!
לצפיה ב-'נפתח פורום פוקימון GO'
נפתח פורום פוקימון GO
26/07/2016 | 12:02
4
 אם גם אתם נפלתם לטירוף החדש שמשגע את העולם, הפורום הזה נועד בדיוק בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום פוקימון GO בתפוז, שם מחכים לכם פוקימונים נדירים ביותר:

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ