לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2773927,739 עוקבים אודות עסקים

פורום רשתות, פס רחב ו IP-TV

ברוכים הבאים לפורום רשתות ופס רחב.
מטרת הפורום היא לספק מידע ופתרונות בנושאי הקשורים ברשתות ביתיות וחיבורן לרשת האינטרנט.  בנוסף עוסק הפורום בצפיה בווידאו ושידורי טלוויזיה באמצעות רשת האינטרנט (IPTV).  

בפורום תוכלו לשאול שאלות, לקבל עדכונים ולמצוא מידע בנושאים רבים ומגוונים בתחומים הללו.  בארכיון הפורום שמורים מאות שרשורים ואנו ממליצים לכם להתחיל לחפש תשובות שם.  מידע נוסף ומדריכים ניתן למצוא באתר הפורום בכתובת http://www.netcheif.com.  

אם לא הצלחתם למצוא תשובות בארכיון או באתר הפורום, אתם מוזמנים לפתוח שרשור חדש.  בהודעה אנא ספקו את כל המידע הרלוונטי הנדרש, ובכלל זה סוג הציוד שיש לכם, תמונות מסך והאופן שבו אתם מתחברים אל רשת האינטרנט.  אנא העזרו במדריך זה.

אנו מקווים שתמצאו את הפורום מועיל ומהנה.  הערות והארות ניתן לשלוח למנהלי הפורום במסרים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רשתות, פס רחב ו IP-TV

ברוכים הבאים לפורום רשתות ופס רחב.
מטרת הפורום היא לספק מידע ופתרונות בנושאי הקשורים ברשתות ביתיות וחיבורן לרשת האינטרנט.  בנוסף עוסק הפורום בצפיה בווידאו ושידורי טלוויזיה באמצעות רשת האינטרנט (IPTV).  

בפורום תוכלו לשאול שאלות, לקבל עדכונים ולמצוא מידע בנושאים רבים ומגוונים בתחומים הללו.  בארכיון הפורום שמורים מאות שרשורים ואנו ממליצים לכם להתחיל לחפש תשובות שם.  מידע נוסף ומדריכים ניתן למצוא באתר הפורום בכתובת http://www.netcheif.com.  

אם לא הצלחתם למצוא תשובות בארכיון או באתר הפורום, אתם מוזמנים לפתוח שרשור חדש.  בהודעה אנא ספקו את כל המידע הרלוונטי הנדרש, ובכלל זה סוג הציוד שיש לכם, תמונות מסך והאופן שבו אתם מתחברים אל רשת האינטרנט.  אנא העזרו במדריך זה.

אנו מקווים שתמצאו את הפורום מועיל ומהנה.  הערות והארות ניתן לשלוח למנהלי הפורום במסרים.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

פעם ראשונה בפורום?  ברוך הבא!! 
בשלב ראשון כדאי לך לעיין 
במדריך למשתמש בפורום, להעיף מבט באתר האינטרנט של הפורום ולחפש בארכיון השאלות -- מרבית התשובות כבר נמצאות שם.

המשך >>

לצפיה ב-'Vlan'
Vlan
23/09/2018 | 11:30
14
48
שלום,
ברשותי נתב-מודם TP-Link VR200 במצב נתב בלבד המחובר למודם הוט.
יצרתי בנתב Vlan נפרד עבור ה- DVR כמו שאפשר לראות מצילומי המסך, מה שיצר שרת DHCP נוסף.
כרגע אין לי גישה ל-DVR מה-Vlan הראשי. הייתי רוצה לאפשר צפייה במצלמות - כלומר לאפשר גישה מה-Vlan הראשי ל-Vlan של המצלמות אך לא להיפך.
אני מניחה שאפשר ליצור ניתוב דרך אופציית Advanced Routing אבל לא ממש הבנתי מה לעשות.

אשמח לעזרה.
לצפיה ב-'דבר והיפוכו'
דבר והיפוכו
23/09/2018 | 19:00
29
פקודת PING לאחת המצלמות מהרשת השניה - עובדת?
המטרה ביצירת שתי רשתות IP נפרדות ע"י VLAN - היא יצירת הפרדה. כעת את רוצה לעקוף את הפרדה שיצרת. לא נראה לי שיש מצב... 

השאלה היא - מה מטרת ההפרדה הזאת מלכתכילה? אולי תוותרי עליה, ואז הבעיה פתורה באופן טבעי...
פתרון אחר/עקום יכול להיות - הקמת גישה למצלמות ע"י/מ שרת מרוחק (באינטרנט) , וגישה את אותו שרת מהרשת השניה.
לצפיה ב-'הסיפור הוא די פשוט, והוא שלצורך התקשורת בין VLANS שונים...'
הסיפור הוא די פשוט, והוא שלצורך התקשורת בין VLANS שונים...
23/09/2018 | 19:30
12
28
הסיפור הוא די פשוט, והוא שלצורך התקשורת בין VLANS שונים נדרש שיהיה בינהם ניתוב תקין וגם כללים מתאימים ב FIREWALL שמאפשרים את התקשורת זו. במוצר שיש לך, עם התוכנה המקורית שמגיעה מהמפעל לא ניתן לא רק לשלוט כלל על הניתובים אלה, אלה גם לא לקבוע את הכללים הנדרשים ב FIREWALL של המכשיר. הפתרון הפשוט הוא להשתמש בנתב שתומך בתוכנה OPENWRT שבה ניתן בקלות להגדיר את כל הדברים הנדרשים. הנתב כזה, מהזולים הוא C7 של TPLINK למשל. אבל, אם מדובר על זה שיש לך מכשיר NVR ולא DVR, אז גם יש לך מצלמות IP שמתחברות עליו. ואם זה המקרה, אז לצורך זה, צריך גם מתג מנוהל שתומך גם ב POE להספקת מתח למצלמות.
לצפיה ב-'-->'
-->
23/09/2018 | 20:25
11
15
תודה על התשובות,
כרגע יש לי DVR עם מצלמות אנלוגיות שבקרוב אחליף ל- NVR עם מצלמות POE. ה- NVR מכיל POE מובנה כך שיספק גם חשמל.
מטרת ההפרדה היא לצורך אבטחה - עם חס וחלילה יפרצו למצלמות/NVR, לא תהיה להם גישה לשאר המכשירים ברשת. ממה שהבנתי יש אפשרות ליצור ניתוב/כללים שיתנו גישה מה-VLAN הראשי ל-VLAN המצלמות אך לא להיפך וקיוויתי שדרך תפריט Advanced Routing יהיה אפשר לעשות זאת אבל ממה שנאמר פה זה אפשרי רק דרך OpenWRT.
כשיצרתי את Vlan המצלמות וסימנתי Enable Group Isolation כמובן לא יכולתי לגשת ל-DVR מהרשת הראשית אבל גם לא מבחוץ דרך האינטרנט הסלולרי ו-NoIp. אולי ה-DVR כלל לא מקבל חיבור לאינטרנט. כשביטלתי את הבידוד אז כמובן יכולתי להתחבר גם ברשת הפנימית וגם חיצונית אבל במצב זה אין בידוד אז פורץ יוכל לחדור לכל הרשת ולא משנה איזה Vlan.
לגבי מצלמות ה-IP עצמן, חשבתי אולי פשוט לחסום להן גישה ישירה לאינטרנט דרך Parent Control בנתב אולי כך שרק ל-NVR תהיה גישה לאינטרנט אבל כמובן עדיין לא ניסיתי אז לא יודעת אם יעבוד.
לצפיה ב-'מספר הבהרות והסברים...'
מספר הבהרות והסברים...
24/09/2018 | 00:05
10
11
ב OpenWRT או בכל FireWall פשוט אחר ניתן באמת להגדיר כללים שמאפשרים מה VLAN של רשת LAN לגשת ל VLAN של רשת המצלמות, אבל שלא תהיה גישה הפוכה וכמובן שבתוכנות של נתבים ביתיים פשוטים זה לא אפשרי. בנוסף לזה, לחבר מצלמות IP ישירות ל NVR זה רעיון גרוע במיוחד ויש לזה מספר סיבות. המתגים POE שבאים מובנים ב NVRs בדרך כלל לא מנוהלים ולא מאפשרים לא דיאגנוסטיקה ולא יצירה של VLANs , גם בדרך כלל מומלץ את ה NVR למקם במקום מוגן ובמקרה זה עדיף שמגיע עליו כבל רשת בודד. דבר נוסף, בשביל שלא ניתן יהיה לפרוץ למערכת של מצלמות אבטחה משתמשים בשרת VPN שנמצא ברשת ביתית ודרכו מקבלים גישה למצלמות אבטחה. שרת VPN כזה יכול להיות מוגדר גם על מערכת של OpenWRT למשל. הבעיה של מצלמות אבטחה לא מוגנות, היא לא רק בזה שדרכן מתחברים לשאר הרשת הביתית, אלה גם בדברים רבים אחרים. מהבעיה שיכולים למחוק הגדרות שלהן, דרך זה שיכולים למחוק את ההקלטות שלהן ועד למצב שיכולים למשוך את ההקלטות ולפרסם אותן באינטרנט. כל זה כמובן ניתן למנוע בקלות על ידי שימוש בחיבר VPN לרשת ביתית. 
לצפיה ב-'VPN'
VPN
24/09/2018 | 08:06
9
8
אכן חשבתי גם על אפשרות VPN ואולי בסופו של דבר אלך על זה אבל בעיה אחת היא שאם ארצה להתחבר למצלמות מהמחשב עם VPN, אני לא אוכל לגלוש ולעשות דברים אחרים בחיבור אינטרנט רגיל בו זמנית. אחשוב גם על OpenWRT על נתב C7 בשביל Vlans ויצירת כללים. חבל שלא ניתן לעשות זאת בממשק המקורי של טיפילינק שמאוד נוח.
לא ידעתי שמתגי POE מובנים ב-NVR לא ממש מנוהלים, כנראה היה עדיף סוויץ' POE מנוהל במקום. תודה על האינפורמציה.
לצפיה ב-'חיבור VPN, זה דבר מאוד גמיש וניתן להגדיר אותו כך למשל, ש...'
חיבור VPN, זה דבר מאוד גמיש וניתן להגדיר אותו כך למשל, ש...
24/09/2018 | 10:53
8
14
חיבור VPN, זה דבר מאוד גמיש וניתן להגדיר אותו כך למשל, שבמחשב שמחובר לשרת VPN הביתי שלך מרחוק, דרך אותו חיבור VPN יגיעה רק לתת רשת של המצלמות או לרשת הביתית מרחוק וכל התקשורת לאינטרנט בזמן זה תהייה דרך חיבור רגיל, שלא דרך VPN. אופצייה נוספת, היא להגדיר את חיבור VPN כך, שאותו המחשב או פלאפון שיהיה מחובר ל VPN מרחוק יגיעה דרכו לא רק למצלמות והרשת הביתית שלך, אלה גם לאינטרנט דרך חיבור הביתי שלך. כך ניתן לאבטח את החיבור אינטרנט שלך, שאת נמצאת ברשתות ציבוריות מפוקפקות או, אם את נמצאת בחו''ל ורוצה לצאת לאינטרנט דרך כתובת ביתית שלך, למשל לשירותים שזמינים רק מישראל.
לצפיה ב-'בהחלט מעניין, לא חשבתי שזה אפשרי בכלל. האם זה תקף גם למשל ל-'
בהחלט מעניין, לא חשבתי שזה אפשרי בכלל. האם זה תקף גם למשל ל-
24/09/2018 | 12:39
7
16
בהחלט מעניין, לא חשבתי שזה אפשרי בכלל. האם זה תקף גם למשל ל- OpenVPN שמוגדר כשרת בנתב והאם זה משהו שמגדירים חד פעמית? נכון שמצד אחד זה דבר טוב גם לגלוש באינטרנט דרכו אבל מצד שני עד כמה איטי זה לעומת גלישה רגילה.

הסתכלתי ב-C7 ואני רואה את האופציה שדיברת עליה, פשוט וקל

לצפיה ב-'לא רק שזה תקף לגבי OpenVPN, אלה גם ש OpenVPN זה פרוטוקול...'
לא רק שזה תקף לגבי OpenVPN, אלה גם ש OpenVPN זה פרוטוקול...
24/09/2018 | 17:46
6
11
לא רק שזה תקף לגבי OpenVPN, אלה גם ש OpenVPN זה פרוטוקול VPN הכי גמיש, גם במובן רחב יותר וגם בהקשר זה. ב OpenVPN ניתן לבצע הגדרות כאלה גם ברמה כללית של השרת, שתקפה כברירת מחדל לגבי כל הלקוחות שמתחברים, וגם ברמה פרטנית של לקוח בודד שניתן לאפיין ולהגדיר ניתובים מיוחדים בשבילו. כן ניתן ליצור פרופיל ללקוח מסויים שהוא יתחבר רק למצלמות ולא לרשת ביתית, או שהוא ינותב דרך חיבור אינטרנט ביתי בזמן שהוא משתמש בחיבור VPN, וכל זה בזמן שלקוחות אחרים של אותו השרת OPENVPN יקבלו פרופיל אחר שמתאים לצרכים שלהם. כל זה כמובן נדרש להגדיר פעם אחד בצד השרת ( הנתב ) ואם רוצים לבצע שינוי כלשה, ניתן תמיד לבצע את זה בהמשך.
בקשר לשאלה של, כמה זה איטי לגלוש דרך שרת VPN, אז התשובה, היא שהמגבלה היא הנקודה הצרה ביותר במערכת. למשל, אם מדובר על קו תשתית של הוט, ששם מהירות ה UPLOAD , היא כ 5M, אז רוחב פס המתקבל בערוץ VPN יהיה אותם 5M. אבל שימוש ב VPN לצורך גישה לאינטרנט הוא פתרון במקומות שזה נדרש. למשל על ידי שימוש כזה ניתן להשתמש באינטרנט בצורה מאובטחת בחיבור ציבורי או לעקוף חסימות של רשת כלשהיא שדרכה מחוברים או להתחבר לשירותים מחו''ל שלא זמינים מכתובות שהן לא ישראליות וכו'. כל אלה הם השימושים שלי למשל.

בקשר למימוש של שרת OpenVPN בתוכנה שאיתה C7 מגיעה מהיצרן. אז כפי שכבר יכולת להיווכח, כל התוכנות אלה נראות בעלות ממשק פשוט, רק שלא ניתן בממשק זה להגדיר את האפשרויות הנדרשות. בידיוק כפי שקרה עם נושא של VLANs . אופצייה אחת, היא להגדיר את כל מה שנדרש במערכת OpenWRT שתרוץ בנתב מתאים,למשל ב C7, אבל במערכת זו לדברים אלה לא מדובר על שימוש בממשק גרפי, אלה שחלק גדול של ההגדרות מתבצע כעריכה של קובץ תצורה או דרך ממשק CLI , למשל דרך חיבור SSH.
אופצייה נוספת, אם רוצים ממשק גרפי נוח ביותר בעל אפשרויות מתקדמות רבות וגמישות, אז ניתן להשתמש במערכת של PFSense שתרוץ על גבי מחשב קטן ייעודי בעל שני כרטיסי רשת שתשמש כנתב, כשרת VPN, כ FIREWALL וכו' לרשת ביתית. מערכת זו תומכת גם בניהול של VLANs ואני משתמש בה גם בבית וגם בארגונים שונים. כמובן שמחיר של מחשב שנדרש לצורך זה הוא גבוהה יותר מהמחיר של נתב ביתי כמו C7, אבל גם מה שמקבלים תמורת זה, זה דבר אחר לגמרי מבחינת אפשרויות וביצועים. צירפתי צילום מסך של הגדרות שרת VPN בחלקו הרלוונטי של מערכת זו וגם קישור להסבר על ההגדרות של הרלוונטיות של מערכת זו:

לצפיה ב-'הרבה אפשרויות שימושיות עד לרמת התאמה לכל יוזר. אני מבינה ששר'
הרבה אפשרויות שימושיות עד לרמת התאמה לכל יוזר. אני מבינה ששר
24/09/2018 | 20:44
5
13
הרבה אפשרויות שימושיות עד לרמת התאמה לכל יוזר. אני מבינה ששרת ה-VPN בקושחה המקורית של TP-Link די בסיסי ולא מקנה את כל האפשרויות הנ"ל אבל יפה שיש את האופצייה למי שלא רוצה להתעסק אם קושחות צד ג'. אגב, כפי שזה נראה בהדגמה, רק גרסא V4 כוללת שרת VPN מובנה, V1-3 לא - אלא אם כן הוסיפו בעדכון.הממשק של Tp-link יותר נוח אבל לא שוללת התקנת OpenWRT בסופו של דבר להוציא יותר מהנתב. על PFSense שמעתי הרבה דברים מצויינים כפי שאתה מציין חלק מהאפשרויות אבל לא פרקטי בשבילי כרגע לייעד מחשב לכך.
האם יש התנגשות בשימוש ב- TeamViewer? כלומר אם ארצה להתחבר מרחוק ל-TeamViewer במחשב ביתי, אין מניעה ע"י ה-VPN?
לצפיה ב-'לא רק ששרת VPN בקושחה מקורית לא נותן הרבה אפשרויות, אלה גם..'
לא רק ששרת VPN בקושחה מקורית לא נותן הרבה אפשרויות, אלה גם..
25/09/2018 | 08:02
4
9
לא רק ששרת VPN בקושחה מקורית לא נותן הרבה אפשרויות, אלה שגם את האפשרויות האלה שהוא נותן לא ניתן להשתמש בהם ברוב המקרים. בידיוק כמו שראית אז הכבר בהקשר של VLANS בקושחה המקורית. האופצייה כאילו קיימת, אבל חסרים בה רוב ההגדרות ואפשרויות הנדרשות לשימוש בה. בידיוק כך גם בכל הקשר אחר של קושחה מקורית. כמובן גם בהקשר של כללי FIREWALL, שפשוט לא קיימים בה כי כאלה שזמינים להגדרה למשתמש. גם הנושא של הניתוב. ובעצם כל דבר חלק מההגדרות שמגיעים עליו מתברר שהוא לא שלם.  
בקשר לשימוש ב TeamViewer. השימשוש בו דרך חיבור VPN הוא שימוש רגיל, כמובן במסגרת הרוחב פס הזמין, כי יישום זה תלוי שרת שנמצא באינטרנט.
ובקשר ל PFSense. בדרך כלל לא משתמשים במחשב PC רגיל, אלה במחשב קטן שמתאים לזה וגם די זול. דוגמה למחשב פשוט וזול סיני כזה, האיזור של 300$:

לצפיה ב-'אני גם לא מבינה את ההגיון במתן אופציה בקושחה המקורית אבל בלי'
אני גם לא מבינה את ההגיון במתן אופציה בקושחה המקורית אבל בלי
25/09/2018 | 10:33
3
8
אני גם לא מבינה את ההגיון במתן אופציה בקושחה המקורית אבל בלי יכולת הגדרה. באמת שחשבתי בהתחלה שלשם כך קיים Advanced Routing אבל לאץ
מחשב המיני נראה לא רע בשביל PFSense, אולי בעתיד אשתדרג לכיוון הזה. תמיד חייב שיהיה 2 חיבורי LAN בשביל PFSense?
לגבי OpenWRT - כך נראה הממשק והאפשרויות? http://dede67.bplaced.net/OpenWrtFreifunk/OpenWrtS...
כי זה ממש לא נראה נוח לתפעול ואני מניחה שמשתמשים בפקודות ו- cmd הרבה. לא עדיף דווקא DD-WRT?
מה שהתכוונתי עם Teamviewer זה אם למשל אני רוצה להתחבר ממחשב של חבר שאין לו הרשאה ל-VPN שלי, פשוט חיבור אינטרנט רגיל, האם Teamviewer יתחבר לTeamviewer ברשת שלי בלי בעיות או שבלי VPN לא ניתן? אני מאמינה שלא צריכה להיות בעיה.
לצפיה ב-'ההיגיון הוא בזה שאף אחד לא ישקיע בפיתוח של תוכנה מתקדמת'
ההיגיון הוא בזה שאף אחד לא ישקיע בפיתוח של תוכנה מתקדמת
25/09/2018 | 11:55
2
10
ההיגיון הוא בזה שאף אחד לא ישקיע בפיתוח של תוכנה מתקדמת במוצר שנמכר בכמה עשרות דולרים.
 בקשר לממש ניהול וובי של OpenWRT , אז הסימולטור שצירפת כולל ממשק מלפני יותר מעשור והיום הוא כבר נראה שונה. אבל חלק גדול מהתכונות המתקדמות ב OpenWRT נדרש לבצע דרך CLI , כפי שכבר כתבתי את זה לפני זה. 
בקשר לחומרה ל PFSense, אז כל נתב חייב לכלול מספר ממשקי רשת. ולצורך זה נדרש או מספר ממשקי רשת פיזיים או שימוש ב VLANs על גבי ממשק פיזי אחד. במקרה כזה ניתן להשתמש במחשב בעל כרטיס רשת פיזי אחד ובמתג שתומך ב VLAN Trunk וליצור מספר ממשקי רשת וירטואליים נפרדים, שכל אחד מהם ישמש לחיבור מתאים. צירפתי תרשים של חיבור כזה.
לצפיה ב-'>>>'
>>>
25/09/2018 | 21:19
1
4
זה מה שמבאס ב- OpenWRT, שצריך לעשות את רוב הדברים דרך פקודות ולא ממשק.
אני אומרת שאם חברה מחליטה להוסיף פונקציה מסויימת, שתדאג לעשות את זה מתפקד באופן מלא ולא חצי אפוי או שלא תוסיף בכלל וזהו, אבל זה המצב. מעניין לדעת אם גם ב-VPN בקושחה המקורית של הנתב המומלץ Asus RT-AC86U חיפפו או השקיעו - סה"כ זה נתב יקר יותר.
בסוויץ של Tp-link TL-SG108E שקניתי הוא יודע ליצור Vlans אבל לא יכול לתווך ביניהם ממה שהבנתי אז לא יעזור לי. אצטרך לחשוב באיזה דרך ללכת כדי להגן על הרשת והמצלמות.
לצפיה ב-'המתג המדובר, זה עוד דוגמה מובהקת למוצרים חצי אפויים וגם הוא'
המתג המדובר, זה עוד דוגמה מובהקת למוצרים חצי אפויים וגם הוא
26/09/2018 | 00:11
1
המתג המדובר, זה עוד דוגמה מובהקת למוצרים חצי אפויים וגם הוא מצד אחד מוגדר כמתג שלא מנוהל ומצד שני קיים בשבילו כלי שמיתיימר לנהל אותו, רק עם מגבלות בלתי אפשריות. בגדול בכל המקרים שבהם מוכרים ללקוח מוצר זול, לקוח מהר מאוד אחרי זה מבין שהוא רכש מסמר בלי ראש, כזה שתקוע לו סתם וגם כזה שלא ניתן לחלץ אותו. דרך אגב, גם אותו מוצר של ASUS, הוא מאותה המשפחה בידיוק. זו גם הסיבה שבגללה קיימות קבוצות של מפתחים שמנסים להשלים את תוכנה החסרה, כמו פיתוח של OpenWRT למשל. ובגלל שתוכנה זו, זה משהוא שמתפתח תוך כדי תנוע קיימיות לה יותר אפשרויות ממה שקיים בממשק ניהול וובי וגם יוצאים מנקודת הנחה שמי שכבר משתמש בתוכנה זו, הוא כבר מראש יודע להתמודד עם עבודה של הגדרת ציוד דרך ממשק פקודה או דרך עריכה של קבצי תצורה. גפ בגלל שאני מבין, ששימוש בכל האפשרויות הקיימות ב OpenWRT זה לא מתאים לכל אחד, זו גם הסיבה שהצעתי להשתמש ב PFSense, שהוא יותר קל לניהול, נותן ביצועים טובים יותר בגלל שמבוסס על חומרה חזקה יותר, אבל בגלל זה גם נדרש מראש לרכוש חומרה לא בעשרות דולרים, אלה במאות דולרים. כך שעל כל דבר משלמים במשהוא, אם זה בכסף, אם זה בזמן לימוד, אם זה בנוחיות התפעול או, אם זה בדברים אחרים. בכל מקרה מוצאים כאלה קנייניים ולא כאלה שכוללים תוכנה חינמית מתומחרים לא במאות דולרים, אלה באלפים רבים של דולרים, כך ששימוש בתוכנות כמו PFSense חוסכות יותר מ 90% ממחיר המוצר כזה.
לצפיה ב-'איך מזהים / מתחברים לרשת LTE בסלקום?'
איך מזהים / מתחברים לרשת LTE בסלקום?
25/09/2018 | 13:02
2
25
איך מתחברים לרשת LTE בסלקום?
אם זה נעשה אוטומטית, איך מזהים שאתה מחובר?
מה הקצבים להורדה/העלאה הצפויים?
לצפיה ב-'תתחיל מלהכנס להגדרות/סלולרי בטלפון שלך ולראות'
תתחיל מלהכנס להגדרות/סלולרי בטלפון שלך ולראות
25/09/2018 | 14:21
8
אם LTE נבחר 
לצפיה ב-'זהה סימון "4G"/"LTE" בסטטוס ליד איקון הסלולאר. תלוי במכשיר.'
זהה סימון "4G"/"LTE" בסטטוס ליד איקון הסלולאר. תלוי במכשיר.
25/09/2018 | 14:45
5
אמור להיות אוטומטי, רק שיש חברות (כמו למשל שלי - 012) שמטעמי קמצנות, דורשות רישום פרטני לטובת איפשור השימוש (חינמי) בLTE.
לצפיה ב-'שרשור רשתות'
שרשור רשתות
24/09/2018 | 21:50
2
80
אז ככה:
יש לי חדר תקשורת ראשי, יש בו טוטולינק שמחובר בWAN לפייבר. הוא משמש גם כשרת DHCP, ומפעיל רשת אלחוטית. יש חיבור כבל מהחדר הראשי למשני.
בחדר המשני נמצאים: ראוטר KW5212 של KASDA, מחשב עם כניסת רשת, ומדפסת אלחוטית.
אני רוצה להגדיר את הקאסדה שייכנס אליה כבל רשת מהראשי, ייצא ממנה כבל רשת ללפטופ, ושהיא תפעיל רשת אלחוטית (בצורת BRIDGE? AP?) כך שכל המכשירים בבית יהיו מחוברים *על אותה רשת*.
כלומר: בחדר המשני מתחברים לקאסדה דרך וויפי וכבל, ובשאר הבית מתחברים לוויפי ולכבל של הטוטולינק וכוווולם נמצאים על אותה רשת (זה קריטי, כי המדפסת חייבת להיות על אותה רשת כדי לפעול).
הקאץ': ניסיתי להגדיר את הקאסדה דרך הוויזארד כדי שהיא תהיה במצב BRIDGE, ניטרלתי בקאסדה את השרת DHCP, והגדרתי לה IP שונה מ192.168.1.1 (כדי שהקאסדה והטוטולינק לא יהיו על אותו אייפי). אני מצליח להתחבר לאינטרנט בכל המקומות, אבל לא מצליח שכולם יהיו על אותה רשת. רעיונות?
לצפיה ב-'לא לגמרי עקבתי אבל בשרשור למטה אמור להיות פתרון'
לא לגמרי עקבתי אבל בשרשור למטה אמור להיות פתרון
24/09/2018 | 22:09
1
19
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
25/09/2018 | 00:02
14
הסתבכתי קצת עם ההגדרת IP של הנתב המשני (הוא סירב לקבל את הכתובת 192.168.1.255 בטענה שזה תופס לו את הbroadcasting ip), אז שיניתי ל192.168.1.254 והקטנתי בנתב הראשי את הטווח DHCP שיהיה בין 192.168.1.10 ל192.168.1.253 ועכשיו הכל עובד מצוין.
המון תודה!
לצפיה ב-'חיבור לרשת האלחוטית הבתית אין גישה לאינטרנט...'
חיבור לרשת האלחוטית הבתית אין גישה לאינטרנט...
22/09/2018 | 20:07
11
23
שלום,

אני מצליח להתחבר לרשת האלחוטית הבתית אך אין גישה לאינטרנט.

מודם של סלקום.

עד לפני כמה ימים הכל היה בסדר...

מה יכולה להיות הבעיה?

תודה מראש,  
לצפיה ב-'יש אפשרות לוודא שקווית הכל עובד? '
יש אפשרות לוודא שקווית הכל עובד?
22/09/2018 | 20:36
2
6
לצפיה ב-'כן, קווית הכל עובד...'
כן, קווית הכל עובד...
22/09/2018 | 20:49
1
16
לצפיה ב-'ניסית כמובן לעשות ריסטרט לראוטר/מודם/המכשיר שלא מצליח להתחבר'
ניסית כמובן לעשות ריסטרט לראוטר/מודם/המכשיר שלא מצליח להתחבר
22/09/2018 | 21:03
11
?
האם חיבור אלחוטי מהסלולרי עובד בלי בעיה?
לצפיה ב-'רגע, הממיר של סלקום שמחובר עם מתאם אלחוטי חיצוני'
רגע, הממיר של סלקום שמחובר עם מתאם אלחוטי חיצוני
22/09/2018 | 21:21
7
14
לא מצליח להתחבר לרשת האלחוטית?
תעזוב את הפתרון האלחוטי בסלקום, הוא לא עובד טוב.
תבקש שישימו לך מוקה במקום (אם אפשר מבחינת מיקום הראוטר ומיקום הטלויזיה)

בכל מקרה, זו בעיה שגם התמיכה של סלקום טיוי צריכה לעזור לך
לצפיה ב-'עדכון פרטים:'
עדכון פרטים:
22/09/2018 | 23:37
6
13
כל הרשת הבתית מחוברת לארון תקשורת ששם מונח הנתב של סלקום.

כאשר אני מחבר נתב נוסף (בממד בחיבור קווי בלבד) 
נתב של בזק dgn2200v2

לא ניתן לגלוש ב wifi   (אין גישה לאינטרנט)

איך פותרים תפועה כזו ?

תודה,

לצפיה ב-'האם הנתב הנוסף מקונפג כמו access point? '
האם הנתב הנוסף מקונפג כמו access point?
22/09/2018 | 23:41
5
8
לצפיה ב-'את הנתב חיברתי ללא שום קינפוג - איך אני אמור להגדיר אותו?'
את הנתב חיברתי ללא שום קינפוג - איך אני אמור להגדיר אותו?
22/09/2018 | 23:58
4
10
(בצורת החיבור הזה הוא בכלל לא נותן לגשת ל IP של הנתב של בזק - להגדרות שלו)
תודה,

לצפיה ב-'כאן - חיבור נתב אלחוטי חדש לנתב אלחוטי קיים באופן קווי'
כאן - חיבור נתב אלחוטי חדש לנתב אלחוטי קיים באופן קווי
23/09/2018 | 00:08
3
167
לצפיה ב-'מדוע שהנתב המשני (של בזק) בחובר באופן קווי לנתב הראשי..'
מדוע שהנתב המשני (של בזק) בחובר באופן קווי לנתב הראשי..
23/09/2018 | 09:32
2
15
לא ניתן להכינס לכתובת ה IP של הנתב המשני (בזק) להגדרות שלו.

תודה,

לצפיה ב-'אולי בגלל ששניהם עובדים עם אותו מרחב כתובות? '
אולי בגלל ששניהם עובדים עם אותו מרחב כתובות?
23/09/2018 | 09:52
7
לצפיה ב-'בנתב המשני גם לא משתמשין בכניסת ה wan או כניסת ה lan הראשונה'
בנתב המשני גם לא משתמשין בכניסת ה wan או כניסת ה lan הראשונה
23/09/2018 | 11:00
9
לצפיה ב-'מבקש המלצה לנתב'
מבקש המלצה לנתב
22/09/2018 | 14:06
7
20
כרגע יש לי את הN600 של TP-LINK ודרוש לי ראוטר נוסף עבור דירה אחרת.
התשתית שלי ADSL של בזק והספק הוא אקספון במהירות 40MB
(אולי אגדיל מתישהו בעתיד ל100MB כרגע ממש אין לי בעיה עם המהירות)
דירה 80 מ"ר ללא ממ"ד
- מבקש המלצה איזה ראוטר מומלץ (בארץ או ב'עלי')

לצפיה ב-'אתה מחפש נתב ADSL או נתב אלחוטי שיתחבר למודם ראוטר'
אתה מחפש נתב ADSL או נתב אלחוטי שיתחבר למודם ראוטר
22/09/2018 | 14:48
6
43
שקיבלת/קנית/הישאלת מאקספון?
לצפיה ב-'חלופה לN600 הפרטי שלי. שלא אהיה תלוי באף חברה.'
חלופה לN600 הפרטי שלי. שלא אהיה תלוי באף חברה.
22/09/2018 | 15:11
5
21
שידע לקלוט את הרשת מהשקע ולפזר באלחוטי בבית
לצפיה ב-'הנה, אחד שטוב פי שניים מה-N600... '
הנה, אחד שטוב פי שניים מה-N600...
22/09/2018 | 22:43
4
86
שים לב, זה נתב נטו, כמו הN600, שיתחבר למודם ADSL.
לצפיה ב-'באמת תודה אבל הN600 לא מצריך עוד מודם הוא מתחבר ישירות לשקע'
באמת תודה אבל הN600 לא מצריך עוד מודם הוא מתחבר ישירות לשקע
22/09/2018 | 23:22
3
20
אני לא מתלהב להשתמש גם במודם, מעדיף את שניהם במכשיר אחד
דרך אגב הוא באמת נראה מעולה כבר באתי להזמין עד ששמתי לב להערה\הארה שלך שהוא מצריך מודם. אבל תודה!
לצפיה ב-'->'
->
22/09/2018 | 23:47
23

וכנראה שלנתב מודם שלך לא קוראיםם N600, זה מטעה....
לצפיה ב-'כן נראה ככה אבל עם 3 אנטנות'
כן נראה ככה אבל עם 3 אנטנות
23/09/2018 | 08:46
15
לצפיה ב-'מחפש מידע על מהירות גלישה ממוצעת ברשתות הסלולריות'
מחפש מידע על מהירות גלישה ממוצעת ברשתות הסלולריות
20/09/2018 | 20:28
6
25
אני מעוניין לעבור לחברה סלולרית אחרת בה הגלישה יותר מהירה. כיום לקוח של הוט מובייל.
האם מישהו יוכל להפנות למקור מידע לגבי מהירות הגלישה הממוצעת בכל אחת מהחברות הסלולריות?
בעבר Ookla פרסמה סטטיסטיקה כזאת, אבל היום הם נותנים רק מידע פר מדינה ולא יותר מזה.
לצפיה ב-'מה הבעיה לבדוק בפועל? מזמינים סים בחינם, מתחברים לחבילה'
מה הבעיה לבדוק בפועל? מזמינים סים בחינם, מתחברים לחבילה
21/09/2018 | 11:23
4
34
של 30-40 ש"ח לחודש למשך יום. (עלות של שנקל או פחות)
מנסים ומתנתקים.
אם עובד כמו שאתה רוצה, מנצלים את הסים לצורך ניוד.

בפלאפון אפשר לקחת סים של pmobile בבאג בחינם.
בפרטנר אפשר לקחת סים של 012 בחינם.
בסלקום עלות הסים 10-20 ש"ח (We4G או סלקום) או 49 בגולן

כמובן שאני מניח שאתה מקבל את אותו שרות סלולרי גם אצל הספק הראשי וגם אצל הוירטואלי
לצפיה ב-'מה הבעיה ?'
מה הבעיה ?
21/09/2018 | 14:48
1
29
למי יש כוח לכול הטלפוניה הזו ... ואחר כך להתנתק ... שלך פה שלך שם. את הנשמה מוציאים לך. ואחר כך למרות שהתנתקת ממשיכים לחייב עוד חודש. ואז שוב טלפונים .... פקסים .. תתקשר לפה תתקשר לשם. וטלפון לא מספיק רוצים פקס ורוצים פה ורוצים שם.
ובסוף ....... יצאת צודק !!!  זיכו אותך על הכול ... עד השקל האחרון + 100 שקל פיצויים.
והנשמה ? ........ יצאה.

ותוספת ... לא שמתי ליבי לכך שציינת SIM לפי שעות. צודק.
לצפיה ב-'יש חשיבות גם לשעות הבדיקה וגם למיקום הבדיקה.'
יש חשיבות גם לשעות הבדיקה וגם למיקום הבדיקה.
21/09/2018 | 14:57
40
בנוסף אפשר להשתמש בנתק (אזהרה - תנאי השרות שלהם - שמירת פרטיות)
התשלום על החבילה הוא לפי ימים.

ולגבי - התנתקתי ולא נותקתי - שומרים תעוד ובנוסף חוק הגנת הצרכן מאפשר כמדומני לתבוע ללא הוכחת נזק 10,000 ש"ח על המשך חיוב לאחר ניתוק (להתיעץ בפורום סלולר/צרכנות)

לצפיה ב-'הבעיה היא זמן פנוי...'
הבעיה היא זמן פנוי...
21/09/2018 | 16:06
1
21
אולי בלית ברירה אפעל כפי שהצעת, אבל מדובר בכאב ראש לא קטן.
לצפיה ב-'לא חייבים לנסות את כולם. בזמנו כולם התפארו שהרשת שלהם הכי...'
לא חייבים לנסות את כולם. בזמנו כולם התפארו שהרשת שלהם הכי...
21/09/2018 | 17:13
207
תתחיל מהסימים בחינם.

קח סים של pmobile ותתחבר לוואלה מובייל.
יעבוד טוב , מצוין.
לא יעבוד תנסה את פרטנר/012.
אתה לא עושה ניוד, אז זה לא משבית אותך בגלל תקלות ניוד (ככל שיש יותר ניודים הסבירות לתקלות עולה)

לצפיה ב-'אולי תשלים מיידע?'
אולי תשלים מיידע?
21/09/2018 | 19:50
20
אתה על רשת 4G (LTE) אצלם לפי החיווי במכשיר?
מה זה איטי? מה תוצאות בדיקת המהירות שלך באפליקציה של  SPEEDTEST.NET מול שרת מקומי ? מצאתי שרת מקומי מהיר  - SPD בפ"ת. אני מקבל שם 50:40M (DOWN/UP (עם 012).

לצפיה ב-'האם צריך לעדכן את הדף הזה בנוגע להגדרות סיבים'
האם צריך לעדכן את הדף הזה בנוגע להגדרות סיבים
19/09/2018 | 16:14
45
של פרטנר/סלקום/unlimited?
https://www.netcheif.com/Articles/BrdBandDefs/BrdB...
לצפיה ב-'מחפשת המלצה לראוטר אמין עם קליטה טובה'
מחפשת המלצה לראוטר אמין עם קליטה טובה
15/09/2018 | 18:55
8
48
שלום,
ברשותי ראוטר של D-LINK  דגם 6850U, לאחרונה יש ניתוקים מאבד לפתע את הרשת וכו'... עשיתי איפוס הגדרות, ריסט (לחיצה על הכפתור מאחורה) כיבוי והדלקה...מסתדר ליום-יומיים וחוזר חלילה.
אשמח להמלצה לראוטר טוב, שיהיה עם קליטה טובה (2 מחשבים מחוברים באופן קבוע לאלחוטי ומדי פעם הטלוויזיה (סמארט)
התקציב עד 400₪
אודה להמלצה על דגמים וחברות
לצפיה ב-'TP LINK'
TP LINK
15/09/2018 | 19:49
52
בהתאם לתקציב.
לצפיה ב-'אפשר לנסות את המלצת הפורום בסביבות 120 שח - totolink'
אפשר לנסות את המלצת הפורום בסביבות 120 שח - totolink
15/09/2018 | 21:59
5
43
חפשי בפורום
לרכישה בעלי אקספרס
לצפיה ב-'מעדיפה משהו עם אחריות מהארץ'
מעדיפה משהו עם אחריות מהארץ
15/09/2018 | 23:39
39
תודה על הקישור,
המליצו לי על netgear, איך הם?
לצפיה ב-'כנראה לא יתאים, הכותבת מכוונת למודם-נתב משולב... '
כנראה לא יתאים, הכותבת מכוונת למודם-נתב משולב...
16/09/2018 | 19:00
2
29
לצפיה ב-'או שהיא יכולה להשתמש בנתב שלה בתור מודם. '
או שהיא יכולה להשתמש בנתב שלה בתור מודם.
16/09/2018 | 22:14
1
25
לצפיה ב-'אכן,אפשר לבדוק ולנסות (בחיבור ישיר) אם אין תקלה במודם עצמו.'
אכן,אפשר לבדוק ולנסות (בחיבור ישיר) אם אין תקלה במודם עצמו.
16/09/2018 | 22:32
22
ואז להמשיך לפי הממצאים.
לצפיה ב-'קנית אותו או שקיבלת אותו מבזק בהשאלה?'
קנית אותו או שקיבלת אותו מבזק בהשאלה?
16/09/2018 | 22:33
13
לצפיה ב-'חוק פנייה לגופים ציבוריים באמצעי קשר דיגיטליים, התשע"ח-2018'
חוק פנייה לגופים ציבוריים באמצעי קשר דיגיטליים, התשע"ח-2018
16/09/2018 | 00:52
2
52
בהמשך לנצחונו, לכאורה, של הדוא"ל על הפקס וכיוצא באלו הכרזות שהובאו כאן בחודשים האחרונים, אם לא בשנים האחרונות:

למי שמתקשה: החוק באמצע העמודה השמאלית, "פרסום ברשומות": http://fs.knesset.gov.il//20/law/20_lsr_504225.pdf. סבור שהוא לא ממש ארוך, ודי קל לקריאה. לא עברתי על הפרוטוקולים שבעמודה הימנית. עוד פחות מזה התרשמתי מהבטחון שהרוחנו בהשואה לחיים הנוחים עד כמה שאפשר (לציבור) שהפסדנו. מייל אאוט, פקס, הרבה קבצים וטפסים אינסופיים, אפליקציות, תפריטיים קוליים יותר ארוכים מהודעה זו, תורים, ומה לא, אין (in בכתיב עברי). לתפארת היי טק אין (Hebrew for none, there is no = אין) 100% בטחון ניישן איזראל.
לצפיה ב-'וזה השרשור בפורום צרכנות, שם משתכנעים שהחוק מאפשר דוא"ל'
וזה השרשור בפורום צרכנות, שם משתכנעים שהחוק מאפשר דוא"ל
20/09/2018 | 06:04
15
ולאו דווקא מאפשר להתחמק משימוש בדוא"ל
לצפיה ב-'הגדרת מקום מרכזי לאחסון'
הגדרת מקום מרכזי לאחסון
13/09/2018 | 07:53
22
42
שלום,
יש לנו מספר מחשבים בבית ואני רוצה שמכל המחשבים יוכלו לשמור את הקבצים במקום מרכזי אחד כדי שאוכל לגבות בצורה נוחה.
מה לדעתכם הפתרון הטוב ביותר ?
האם לדוגמה לחבר את הדיסק החיצוני לראוטר של הוט ?
האם לשתף את הדיסק על המחשב הנייד ואותו לגבות ?

* יש לי בבית - 
מחשב נייד עם וידוס 10 שעליו נמצאים כל החומרים (מוסיקה, תמונות וכדומה)
מחשב נייח עם וינדוס 10, שמשמש למשחקים וענייני בית ספר
מחשב נייח עם וינדוס 7 שמשמש בעיקר לענייני בית ספר
ראוטר פייבר של הוט
דיסק חיצוני שאליו אני מגבה תמונות, מוסיקה וכדומה מהמחשב הנייד
מגבה לענן של מיקרוסופט

מה דעתכם ?
תודה !
לצפיה ב-'יש מגוון רב של פתרונות והפתרון הפשוט מבינהם הוא להשתמש ב...'
יש מגוון רב של פתרונות והפתרון הפשוט מבינהם הוא להשתמש ב...
13/09/2018 | 17:08
41
יש מגוון רב של פתרונות והפתרון הפשוט מבינהם הוא להשתמש במחשב נייח אחד שזמין כל הזמן ולשתף בו דיסק קשיח פנימי או חיצוני, כך שכל משתמש יוכל להתחבר עליו ולשמור בו את החומר שלו. 
רק הנקודה החשובה ביותר, היא להגדיר את שמות משתמשים שונים לכל משתמש ולתת להם גישה רק לספרייה פרטית שלהם. כי בגלל שמדובר כאן גם בילדים, אם לא מגדירים להם הגבלות גישה לספריות ובגלל שילדים לא בידיוק יודעים להשתמש במחשבים, הם פשוט ימחקו אחד לשני ולהורים את התוכן ואחרי זה גם לא ניתן לבוא לאף אחד בטענות. כך שאת המצב זה מונעים מראש.

לצפיה ב-'או ONEDRIVE או לחבר לראוטר דיסק קשיח חיצוני.'
או ONEDRIVE או לחבר לראוטר דיסק קשיח חיצוני.
15/09/2018 | 19:54
19
14
אני משתמש בשניהם וישן טוב בלילה.
לצפיה ב-'איך אני מחבר דיסק לראוטר ?'
איך אני מחבר דיסק לראוטר ?
15/09/2018 | 20:01
18
24
יש לי ראוטר של הוט עם יציאות USB.
אם אחבר את הדיסק לראוטר כ USB איך אראה אותו ?
לצפיה ב-'זה לא לתקוע וזהו, יש פרוצדורה לעשות.'
זה לא לתקוע וזהו, יש פרוצדורה לעשות.
15/09/2018 | 20:14
17
20
יש YOUTUBE שמסביר במפורט איך עושים את זה.
חפש.

בסוף התהליך את מקבל כונן רשת. בדרך כלל כונן Z.
לצפיה ב-'אשמח לקבל את הלינק לסרטון'
אשמח לקבל את הלינק לסרטון
15/09/2018 | 20:18
16
17
יש שם רק לראוטר של בזק
לצפיה ב-'איזה ראוטר ? מה ה IP שלו ?'
איזה ראוטר ? מה ה IP שלו ?
15/09/2018 | 20:23
15
6
לצפיה ב-'ראוטר של הוט - הוט Fiber4K'
ראוטר של הוט - הוט Fiber4K
15/09/2018 | 20:36
14
17
ה IP שלו - 192.168.1.1

לצפיה ב-'אתה תוקע את הכונן ביציאת ה USB של הראוטר'
אתה תוקע את הכונן ביציאת ה USB של הראוטר
15/09/2018 | 20:52
13
21
כעת
בסייר הקבצים בשורת הכתובת .. אתה מקליד 192.168.1.1//
נפתח לך חלון שבו אייקון של כונן רשת
קליק ימני עליו .. הגדר ככונן רשת

וזהו, עכשיו במחשב שלי יש לך כונן Z   כונן רשת.
בתמורה להסבר אתה תורם לאגודה למלחמה בסרטן 100 ש"ח. אפשר באתר שלהם בקלי קלות.

לצפיה ב-'לא הצלחתי להתחבר, אולי צריך להגדיר משהו בנתב ?'
לא הצלחתי להתחבר, אולי צריך להגדיר משהו בנתב ?
15/09/2018 | 21:05
12
8
לצפיה ב-'לאחר שהקלדת 192.168.1.1// ... מה אתה רואה ?'
לאחר שהקלדת 192.168.1.1// ... מה אתה רואה ?
15/09/2018 | 21:07
11
10
לצפיה ב-'אני מגיע למסך ההזדהות של הנתב'
אני מגיע למסך ההזדהות של הנתב
15/09/2018 | 21:14
10
14
מקיש admin  כשם המשתמש והסיסמא ונכנס להגדרות הנתב.
לצפיה ב-'לא יכול להיות. שים לב שהקלדת את ה / בכיוון הנכון.'
לא יכול להיות. שים לב שהקלדת את ה / בכיוון הנכון.
15/09/2018 | 21:16
3
8
לצפיה ב-'ניסיתי את כל הכיוונים, לא מצליח להתחבר לכונן, רק לממשק'
ניסיתי את כל הכיוונים, לא מצליח להתחבר לכונן, רק לממשק
15/09/2018 | 21:28
2
18
אני אדבר עם הוט מחר, תודה בכל מקרה !!
לצפיה ב-'אתפלא אם הוט יעזרו לך בנושא זה.'
אתפלא אם הוט יעזרו לך בנושא זה.
15/09/2018 | 21:39
1
7
לצפיה ב-'דיברתי עם הוט'
דיברתי עם הוט
16/09/2018 | 14:34
12
והם דווקא בדקו את הנושא
מסתבר שלא ניתן לחבר בממיר המסויים הזה דיסק חיצוני שיהיה זמין לכל המחשבים בבית
לצפיה ב-'בבקשה ... קצת לחפש'
בבקשה ... קצת לחפש
5
45
לצפיה ב-'גוגל ידידנו'
גוגל ידידנו
15/09/2018 | 21:43
4
20
לצפיה ב-'אילו בדיוק המיפויים שעשיתי'
אילו בדיוק המיפויים שעשיתי
15/09/2018 | 22:05
3
18
יש לי "הרגשה" שצריך להגדיר משהו בראוטר שיתן לבצע שיתוף של דיסק.
לצפיה ב-'איזה ראוטר ? תן קישור ל PDF שלו.'
איזה ראוטר ? תן קישור ל PDF שלו.
16/09/2018 | 15:10
1
8
לצפיה ב-'הוט פייבר 4K'
הוט פייבר 4K
16/09/2018 | 15:19
17

לא מכיר את ה PDF
לצפיה ב-'נסה את כול יציאות ה USB'
נסה את כול יציאות ה USB
16/09/2018 | 15:16
17
לצפיה ב-'שמע ידידי'
שמע ידידי
16/09/2018 | 15:25
25
זה מה שקורה כאשר משתמשים בכול מני קופסאות וקוראים להם ראוטר.
לצפיה ב-'חיבור למצלמות IP ביתיות'
חיבור למצלמות IP ביתיות
15/09/2018 | 19:55
6
27
שלום,

מאז שעברתי מאינטרנט ADSL לאינטרנט מהיר בטכנולוגיית סיבים אופטיים של פרטנר - אני לא מצליח להתחבר למצלמות IP או מכשירי אינפרא שנשלטים מרחוק באמצעות רשת אינטרנט אלחוטי.

מה לעשות? לשנות משהו בהגדרות הנתב D-LINK VDSL?

אודה לעזרתכם. תודה!
לצפיה ב-'בדוק עם פרטנר האם יש לך ip ציבורי'
בדוק עם פרטנר האם יש לך ip ציבורי
15/09/2018 | 20:03
5
24
או שאתה אחרי nat של הספק
לצפיה ב-'מה יותר טוב IP ציבורי או IP פרטי? תודה על המענה!'
מה יותר טוב IP ציבורי או IP פרטי? תודה על המענה!
15/09/2018 | 21:04
4
19
לצפיה ב-'עדיף Ip ציבורי (שאינו מאחורי nat) '
עדיף Ip ציבורי (שאינו מאחורי nat)
3
57
לצפיה ב-'תודה רבה. אברר. שנה טובה!'
תודה רבה. אברר. שנה טובה!
16/09/2018 | 02:08
8
לצפיה ב-'נמסר לי שיש לשלם 15 ש"ח לחודש על רכישת IP ציבורי קבוע '
נמסר לי שיש לשלם 15 ש"ח לחודש על רכישת IP ציבורי קבוע
20/09/2018 | 15:49
1
16
נמסר לי שיש לשלם 15 ש"ח לחודש על רכישת IP ציבורי קבוע (מספר IP קבוע ולא משתנה).

אני מעדיף IP ציבור משתנה. זה אפשרי?

אודה למענה. תודה לך!
לצפיה ב-'רוב הסיכויים שהם לא מבחינים בין '
רוב הסיכויים שהם לא מבחינים בין
20/09/2018 | 16:37
12
IP ציבורי (לא מאחרי nat)
לבין IP ציבורי קבוע (הדגש על קבוע)

אם אתה צריך גישה למצלמות אתה חייב ip ציבורי אבל לא חייב שיהיה קבוע וניתן באמצעות שירותי DDNS (יש חינמיים) להשיג את האפקט של קביעות 
לצפיה ב-'בזק שדרגה את רשת הליבה שלה עם ג'וניפר'
בזק שדרגה את רשת הליבה שלה עם ג'וניפר
13/09/2018 | 23:54
70
לצפיה ב-'עזרה - איך מוספים מדפסת לרשת ביתית'
עזרה - איך מוספים מדפסת לרשת ביתית
10/09/2018 | 11:44
4
35
שלום
יש לי מדפסת ברדר שיש לה אופציה אלחוטית .
האם יש למשהו אפשרות להפנות אותי להדרכה כיצד לגרום למדפסת להיות משותפת למי שמתחבר לרשת?
שנה טובה

לצפיה ב-'לא פרטת מהי מערכת ההפעלה, הנה מדריך לWIN10'
לא פרטת מהי מערכת ההפעלה, הנה מדריך לWIN10
10/09/2018 | 19:28
1
134
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
11/09/2018 | 01:12
24
לצפיה ב-'ברגע שהיא מחוברת לרשת האלחוטית'
ברגע שהיא מחוברת לרשת האלחוטית
11/09/2018 | 23:24
1
37
כל מי שנמצא ברשת (כולל הטלפונים הסלולריים) יכולים להשתמש בה.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
12/09/2018 | 18:30
12
לצפיה ב-'חיבור לרשת בממיר של סלקום '
חיבור לרשת בממיר של סלקום
10/09/2018 | 15:16
1
33
אמא שלי רכשה לפני כמה ימים ממיר של סלקום (היא מחוברת לאינטרנט וטלויזיה של הוט ורוצה עכשיו לראות אם כדאי לעבור לסלקום) כשבאתי להתקין אותו הבנתי שכדי להתחבר דרך wifi צריך מתאם רשת ובאתר שלהם רשום שהם נותנים אותו בלי תשלום.
חזרתי לחברה, שם אמרו לי שהדרך היחידה להתחבר לרשת היא להעביר כבל ישירות מהממיר לראוטר (שנמצא אצלה בחדר אחר צמוד) או לשים נקודת רשת בקיר ליד הטלויזיה, לא נראה לי הגיוני שאלו האופציות היחידות, האם זה נכון או שסתם מנסים לחרטט אותי כי הם לא רוצים לחלק מתאמים בכזאת קלות?
ורק שיהיה לי ברור: מתאם רשת זה בעצם מכשיר שמתחבר לשקע ואותו מחברים באמצעות כבל רשת לממיר (לפחות ככה מראים בסרטון באתר - הכי פשוט שיש) או שיש עוד כבלים, משהו מעבר לזה?
לצפיה ב-'הם נתנו בעבר מתאמי רשת. (לא יודע מה המצב היום)'
הם נתנו בעבר מתאמי רשת. (לא יודע מה המצב היום)
11/09/2018 | 23:20
24
בכל מקרה תתחבר כלקוח חדש (בטלפון) ותגיד שאתה צריך מתאמי רשת ואז תדע אם נותנים.

לצפיה ב-'שאלה לגבי בקרה/מעקב במקום העבודה'
שאלה לגבי בקרה/מעקב במקום העבודה
11/09/2018 | 17:24
4
48
שלום לכם!

במקום העבודה שלי אני גולש ממחשב נייח שמחובר לכבל Ethernet, מופעלות אצלנו הגבלות גלישה מסויימות ואין לנו אפשרות להוריד ולהתקין תוכנות. לפעמים כשאני נאלץ לבצע משהו דחוף במחשב אצלי בבית, אני מנתק את כבל הרשת שלהם ומתחבר לרשת של הטלפון הסלולרי שלי כדי לגלוש בחופשיות (להוריד+להשתמש Team Viewer, שחסומה לשימוש ברשת שלהם). 

השאלה שלי היא כזו- האם בזמן שבו אני מנותק לחלוטין מהרשת שלהם ואפילו כבל הרשת לא מחובר,וכתוצאה מכך אין לי גישה לתיקיות הרשת/המייל הארגוני, יש להם אפשרות מהירה* להמשיך ולבצע בקרה/לצפות בזמן אמת על הפעולות שאני עושה במחשב? בהנחה ולא השארתי סימנים אחרי (גלישה בסתר+אני מקפיד להתקין את התוכנה לשימוש חד פעמי ולמחוק את קובץ ההתקנה בתום השימוש).
בנוסף כדאי לציין שמלבד ההגבלות על הגלישה, אני יודע שמותקנת אצלנו במחשב אפליקציית צילומי מסך כלשהי. אני לא יודע אם הם משתמשים בה לאפשרויות מעקב, אבל אני יוצא מנקודת הנחה שהיא כן. במקרה הזה, האם היא פעילה כשאני לא מחובר לרשת שלהם?

(* אני מודע לכך שתמיד יש דרכים לראות מה עשיתי מבחינת התקנת תוכנות וכו', השאלה שלי היא האם יש משהו שיבלוט להם בזמן אמת/בדיקה מהירה או שהם יצטרכו ממש לחפור לעומק כדי לגלות?).

רק כדי להבהיר- אני לא עושה שום פעולות לא הגונות, רק רוצה לשמור על הפרטיות שלי. מהסיבה הזו אני תמיד גולש בסתר- לא כדי שהם לא ידעו, רק כדי שהם לא ישמרו סיסמאות/יוסרים פרטיים שלי.

תודה מראש!
לצפיה ב-'שאלה והצעה'
שאלה והצעה
11/09/2018 | 18:39
3
45
האם מקום העבודה שלך חשוב לך? אם כן, ונשמע שלהם חשובה מאוד האבטחה - אל תנסה להשתמש במחשב העבודה לשום מטרה שאינה עבודה. אתה רוצה גישה מרחוק למחשב בבית, אכן, דרך הטלפון זה ממש לא נוח , אז ההצעה שלי - תצטייד בטאבלט/LAPTOP פרטי ואת כל הפעילות הפרטית - תנתב דרכו.

ולהיבט הטכני - אז כן, תוכנות ניטור מתוחכמות  יפעלו תיאורטית גם OFFLINE, עם העברת מידע שנשמר מקומית ברגע שתתחבר לרשת.

ומניסיון אישי - יש אירגונים שתוכל לתאם איתם סידור של גישה מרחוק. בד"כ זה יהיה דרך VPN שלהם, רק - שלרוב בכיוון ההפוך... יש אירגונים אחרים (בד"כ ביטחוניים) שיקצו מחשבים יעודיים (אפילו בחדר מיוחד) לשימוש חופשי באינטרנט. תברר.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
11/09/2018 | 20:08
2
30
אפילו המחשבים ה"אזרחיים" אצלנו מנוטרים באותה צורה, כך שזה לא רלוונטי במקרה שלי. אשאר עם גלישה דרך הסלולר בלבד.
לצפיה ב-'--->'
--->
11/09/2018 | 21:52
1
57
אגב, יש לTV אפליקציה גם לסלולר, רק שזה די עינויי להשתמש בה....
לצפיה ב-'כן, היא די נוראית.'
כן, היא די נוראית.
11/09/2018 | 22:22
30
אני משתמש בה רק לפעולות פשוטות יותר וכשאין ברירה
לצפיה ב-'מועדון חבר - מבצעים של פרטנר לראש השנה בתחום האינטרנט'
מועדון חבר - מבצעים של פרטנר לראש השנה בתחום האינטרנט
07/09/2018 | 14:08
1
152
אינטרנט סיבים מהירות 200/20 במחיר 79 לחודש (חודשיים ראשונים חינם)
אינטרנט סיבים מהירות 100/100 במחיר 100 לחודש (חודשיים ראשונים חינם)

התקנה חינם
ראוטר בהשכרה בתוספת 10 ש"ח לחודש

יש גם מבצעים על פרטנר טיוי וגם על סלולר אבל הם לדעתי פחות אטרקטיביים.
(טלויזיה בחצי מחיר בחודשיים הראשונים, ממירים 3-5 בחצי מחיר)

לצפיה ב-'ועכשיו - ניתן להתקין את אפליקציית פרטנר טיוי על אפל טיוי ועל'
ועכשיו - ניתן להתקין את אפליקציית פרטנר טיוי על אפל טיוי ועל
10/09/2018 | 08:18
29
שיאומי מי בוקס (עם sideload או על ידי התקנת ה apk).

השבוע הופיעה האפליקציה לפרטנר טיוי בחנות של אפל גם למכשירי אפל טיוי.
(זה מה שדווח בערוצי האינסטגרם)
לצפיה ב-'צפייה בעידן+ עם ממשק PVR/TV בקודי - כעת גם עם לוח שידורים'
צפייה בעידן+ עם ממשק PVR/TV בקודי - כעת גם עם לוח שידורים
07/09/2018 | 17:57
4
71
מדריך כאן. צפייה מהנה וב-HD ...

https://www.hometheater.co.il/vt296401.html

חג שמח ושנה טובה לכולם!
לצפיה ב-'ניסית קודי נייד?'
ניסית קודי נייד?
13/09/2018 | 18:07
3
19

יש לו באג רציני שברגע שמשנים שם הגדרות של מיקום תיקיות  או מוחקים תיקיות עם תמונות של עטיפות הסרטים (תקיות שבגרסה רגילה פשוט נוצרות מחדש בהפעלה חדשה של התוכנה)
אז בהפעלה חדשה הוא עולה בהגדרות ברירת המחדל בלי ההרחבות.  ובפועל גם אפשר לראות שהתוכנה פשוט מחקה בעצמה בערך 150 מגה של קבצים.  ניסיתי כמה פעמים והקבצים פשוט נעלמים במצב הזה וכבר לא קיימים יותר.

לצפיה ב-'כן, זו ההתקנה הקבועה אצלי בחלונות, ואין שום בעיה שאני רואה'
כן, זו ההתקנה הקבועה אצלי בחלונות, ואין שום בעיה שאני רואה
13/09/2018 | 21:05
2
17
בהקשר לניגון ערוצים חיים בPVR/TV. זה נושא השרשור. ההתקנה מהאתר הרשמי ולא משום קובץ TEST1... לא משתמש בה לשום דבר אחר, כל היתר באנדרואיד....

לצפיה ב-'איפה מצאת גרסה ניידת באתר הרישמי?'
איפה מצאת גרסה ניידת באתר הרישמי?
14/09/2018 | 16:24
1
21
לצפיה ב-'זה קובץ התקנה הרגיל מכאן'
זה קובץ התקנה הרגיל מכאן
14/09/2018 | 17:10
18
רק אופן ההתקנה וההרצה טיפה שונה:
"How to run a portable installation of Kodi on a USB drive"
(אתה מתקין נניח לUSB או לכל מקום אחר, מקפיד לא להריץ,  ובונה את לינק הרצה לבד אליה עם p- )

לצפיה ב-'איפה dov981? '
איפה dov981?
07/09/2018 | 16:00
1
65
cheif שלחתי לך מסר תענה לי.
לצפיה ב-'לפי מקורות הזרים, החזירו אותו לאותו גן החיות שממנו הוא ברח.'
לפי מקורות הזרים, החזירו אותו לאותו גן החיות שממנו הוא ברח.
09/09/2018 | 09:23
27
לצפיה ב-'מאריך טווח / Extender - לרכוש בארץ או מסין?'
מאריך טווח / Extender - לרכוש בארץ או מסין?
05/09/2018 | 16:02
3
32
נקעה נפשם של חברים טובים שבאזור מסוים בביתם ה-wifi רחוק מלהיות אופטימלי / יציב.
אין אפשרות מעשית להעביר כבל רשת. מדובר בנכס שנבנה לפני כ-35 שנים, שני קומות+מרתף.
מסתבר שלפני אי-אלו שנים בזק מכרה להם זוג מתאמי HPNA הפועל על תשתית בזק (לא COAX) וכך יש קישורית קווית בין המרתף לקומת הכניסה.

מפה לשם ומשם לפה, הקומה השניה מחפשת wifi יציב יותר בתקציב צנוע.

הנתב המשדר wifi לקומה השניה ממוקדם בקומה הראשונה.
מדובר בנתב לא צעיר, אבל עושה את עבודתו. הקישורית האל-חוטית שלו: Complies with IEEE-802.11g / b WLAN standard. אפילו לא n.
מדובר בנתב המוגדר כ-AP. הוא מחובר למודם-נתב של בזק באמצעות מתאם ה-HPNA.

ת'כלס - איך משפרים את ה-wifi בקומה השניה?
1. העברת כבל רשת - לא מעשי יהיה יקר יחסית מאוד, זו לא דירת 65 מ"ר ואין לאף מושג איך בנויות ומה הולך בתעלות התקשורת. אין אפשרות להעביר חיווט גלוי.
2. הוספת מתאם HPNA - נדמה כמו אפשרות לא טובה.
---א. אין לי מושג אם הטכנולוגיה הזו יכולה לעבוד עם מספר מתאמים, חיפשתי מידע ולא מצאתי.
---ב. מתאם נוסף יקר למדיי / לחפש בebay ודומיו משומשים.
---ג. חייבים לוודא תאימות עם המתאמים הקיימים.
---ד. טכנולוגיה שנדמה שכבר נמצאת בבית הקברות של ההיסטוריה, לפני עשות הייתה נפוצה משמעותית. כעת? אפילו לא מצאתי מתאמים חדשים לרכישה מסין, דבר האומר שכנראה מדובר במשהו נישתי מאוד.

3. רכישת מגדיל טווח - האופציה אליה אני נוטה.
---א. הפשוטה ביותר. בלי חוטים, בלי מאמץ מיותר.
---ב. עשיתי ניסיון עם מגדיר טווח של Xiaomi (לדעתי - מגדיל שמוטב להימנע ממנו) ועבד באופן משביע רצון.
---ג. במידה ובוחרים באפשרות הזו, מה לקנות?
------a. החברה-חביבת הפורום ה-TOTOLINK? מחירו $16.55 (בעבר היה סביב 12...). בהתבסס על המפרט, המכשיר תומך גם ב-g/b. כאמור, הנתב(AP) אליו מאריך הטווח יתחבר, לא פועל ב-n.
------b. אולי עדיף לקנות משהו בארץ? מנעד המחירים עצום. אבל, בהתבסס על KSP, יש שלושה מארכי טווח רלוונטיים במחירים 89/95/105/139 ש"ח (tp-link / edimix / d-link). היקרים יותר, כבר dual-band.
האם המכשירים האלו עדיפים על פני ה-totolink? אשמח לעזרתכם בעניין הזה...
אשמח אם מישהו יוכל לכתוב עד כמה שאפשר בכלל לשער ולהניח האם המכשירים האלו חזקים יותר / פחות / באותה המידה מה-totolink (המחיר אינו רלוונטי להשוואה).

4. האפשרות האחרונה - רכישת נתב / נקודת גישה חדשה.
משהו חזק יותר שישדר טוב יותר וכו' וכו'. תומך n ואף ac?
בעיני האפשרות הזו נדמית יקרה משמעותית וחבל לבחור בה. מהירות ברשת הפנימית, מה שיש היום עובד מעולה, כך שאין צורך ליותר.
הדבר היחיד שרוצים לשפר הוא את ה-wifi בקומה השניה. המחשבה היחידה למה לבחור באפשרות הזו היא שמאריך טווח "אוכל חצי מהמהירות", אבל זה לא באמת משנה מכיוון שבכל מקרה המהירות האופטימלית בקונפיגורציה הנוכחית (מתאמי HPNA על זוג חוטי בזק) מוגבלת למדיי ואני מאמין שצוואר הבקבוק לא יהיה מאריך הטווח.

דעות? תובנות? הערות?
תודה רבה!
לצפיה ב-'מה עם מוקה או DEKA? מוקה זה על קו קואקס שמשודר עליו'
מה עם מוקה או DEKA? מוקה זה על קו קואקס שמשודר עליו
05/09/2018 | 23:20
2
32
הוט/יס. דקה זה קו פנוי (דקה יותר זול)
צריך 2 מתאמים ובהנחה שיש תשתית כבלים בין הקומות אפשר ככה להעביר אינטרנט בין הקומות.
עדיין צריך access point בקומה השניה
לצפיה ב-'אין תשתית COAX ואין קו פנוי.'
אין תשתית COAX ואין קו פנוי.
06/09/2018 | 12:15
1
40
לצפיה ב-'לא הבנתי, הרי יש לך כבר מתאמי HPNA, רק מנתב חלש?'
לא הבנתי, הרי יש לך כבר מתאמי HPNA, רק מנתב חלש?
06/09/2018 | 16:23
32
הם נותנים מהירות סבירה (חדשים יחסית)? אם כן - למה לא להמשיך להשתמש בהם אולי במיקום קרוב יותר לקומה ב, ועם נתב משופר (כנקודת גישה)?

בקיצור, תקנה את הנתב טוטולינק ב30-35$, שיחליף את הנתב G הקיים (יחובר לאותו HPNA או לניסוי כAP) ובא לציון גואל... בעתיד - אולי תבדוק אם הוא יספיק כנתב ראשי לשתי הקומות, או קנה עוד אחד שגם יחליף את הנתב הראשי...
לצפיה ב-'איזה טלפון קווי מתאם לטריפל של סלקום על תשתית בזק '
איזה טלפון קווי מתאם לטריפל של סלקום על תשתית בזק
03/09/2018 | 22:29
10
28
האם צריך טלפון IP או טלפון קווי פשוט 

זה יתאים?

לצפיה ב-'כל טלפון קווי (של בזק) יתאים. הבעיה שתצטרך את הראוטר של'
כל טלפון קווי (של בזק) יתאים. הבעיה שתצטרך את הראוטר של
03/09/2018 | 22:57
9
43
סלקום
לצפיה ב-'מה "הבעיה" עם הראוטר של סלקום למה זה בעיה ?'
מה "הבעיה" עם הראוטר של סלקום למה זה בעיה ?
04/09/2018 | 05:26
8
12
לצפיה ב-'שתי בעיות בראוטר של סלקום'
שתי בעיות בראוטר של סלקום
04/09/2018 | 06:42
7
47
1. אולי תרצה ראוטר vdsl שלך יותר מהיר ואיכותי
2. הראוטר של סלקום עולה עוד 10 שח לחודש (בהשאלה)

לצפיה ב-'מצד שני שירות הטלפוניה של סלקום זול הרבה יותר'
מצד שני שירות הטלפוניה של סלקום זול הרבה יותר
( לעמוד שלי בתפוז )
04/09/2018 | 08:31
6
59
לעומת בזק שגובה דמי שימוש או שמציעה חבילות של דקות במחירים לא ראלים, שירותי הטלפוניה של סלקום, פרטנר והוט זולים פי כמה (למי שעוד צריך כזה שירות בעידן הסלולר הלא מוגבל).
לצפיה ב-'הכי טוב זה מתאם מסלולרי לטלפון קווי'
הכי טוב זה מתאם מסלולרי לטלפון קווי
04/09/2018 | 20:34
5
14
לצפיה ב-'אתה מדבר על bluetooth כן?'
אתה מדבר על bluetooth כן?
04/09/2018 | 21:08
4
37
יש לך המלצה לאחד נחמד, לא יקר מדי?

לצפיה ב-'לא בלוטוס. משהו כמו זה אבל כמובן זול יותר'
לא בלוטוס. משהו כמו זה אבל כמובן זול יותר
04/09/2018 | 23:05
3
34

מצד אחד יש לו כרטיס סים.
מצד שני יש לו יציאת טלפון קווי
לצפיה ב-'תודה רבה. לא ידעתי שדבר כזה קיים (עם אפשרות לסים בפנים).'
תודה רבה. לא ידעתי שדבר כזה קיים (עם אפשרות לסים בפנים).
04/09/2018 | 23:33
2
10
לצפיה ב-'היום כבר לא צריך לרכוש מתאמים'
היום כבר לא צריך לרכוש מתאמים
( לעמוד שלי בתפוז )
05/09/2018 | 09:56
1
44
ישנם היום מכשירי טלפון קווי שמקבלים לתוכם כרטיסי SIM ואפשר להשתמש בהם כמו טלפון קווי רגיל.  רוב המוצרים הזולים (סביב ה-100 שקל) תומכים רק בדור 2 ולכן לא ממש יעילים.  מכשירים שתומכים בדור 3 עולים סביב 250 שקל.  הנה לך כמה לדוגמא - https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&S...
לצפיה ב-'אשריך. תודה רבה .'
אשריך. תודה רבה .
05/09/2018 | 13:43
36

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
רענן גל - משרד עו"ד
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
לשכת יועצי מס בישראל
לשכת יועצי מס בישראל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה