לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2691926,919 עוקבים אודות עסקים

פורום רשתות, פס רחב ו IP-TV

ברוכים הבאים לפורום רשתות ופס רחב.
מטרת הפורום היא לספק מידע ופתרונות בנושאי הקשורים ברשתות ביתיות וחיבורן לרשת האינטרנט.  בנוסף עוסק הפורום בצפיה בווידאו ושידורי טלוויזיה באמצעות רשת האינטרנט (IPTV).  

בפורום תוכלו לשאול שאלות, לקבל עדכונים ולמצוא מידע בנושאים רבים ומגוונים בתחומים הללו.  בארכיון הפורום שמורים מאות שרשורים ואנו ממליצים לכם להתחיל לחפש תשובות שם.  מידע נוסף ומדריכים ניתן למצוא באתר הפורום בכתובת http://www.netcheif.com.  

אם לא הצלחתם למצוא תשובות בארכיון או באתר הפורום, אתם מוזמנים לפתוח שרשור חדש.  בהודעה אנא ספקו את כל המידע הרלוונטי הנדרש, ובכלל זה סוג הציוד שיש לכם, תמונות מסך והאופן שבו אתם מתחברים אל רשת האינטרנט.  אנא העזרו במדריך זה.

אנו מקווים שתמצאו את הפורום מועיל ומהנה.  הערות והארות ניתן לשלוח למנהלי הפורום במסרים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רשתות, פס רחב ו IP-TV

ברוכים הבאים לפורום רשתות ופס רחב.
מטרת הפורום היא לספק מידע ופתרונות בנושאי הקשורים ברשתות ביתיות וחיבורן לרשת האינטרנט.  בנוסף עוסק הפורום בצפיה בווידאו ושידורי טלוויזיה באמצעות רשת האינטרנט (IPTV).  

בפורום תוכלו לשאול שאלות, לקבל עדכונים ולמצוא מידע בנושאים רבים ומגוונים בתחומים הללו.  בארכיון הפורום שמורים מאות שרשורים ואנו ממליצים לכם להתחיל לחפש תשובות שם.  מידע נוסף ומדריכים ניתן למצוא באתר הפורום בכתובת http://www.netcheif.com.  

אם לא הצלחתם למצוא תשובות בארכיון או באתר הפורום, אתם מוזמנים לפתוח שרשור חדש.  בהודעה אנא ספקו את כל המידע הרלוונטי הנדרש, ובכלל זה סוג הציוד שיש לכם, תמונות מסך והאופן שבו אתם מתחברים אל רשת האינטרנט.  אנא העזרו במדריך זה.

אנו מקווים שתמצאו את הפורום מועיל ומהנה.  הערות והארות ניתן לשלוח למנהלי הפורום במסרים.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

פעם ראשונה בפורום?  ברוך הבא!! 
בשלב ראשון כדאי לך לעיין 
במדריך למשתמש בפורום, להעיף מבט באתר האינטרנט של הפורום ולחפש בארכיון השאלות -- מרבית התשובות כבר נמצאות שם.

המשך >>

לצפיה ב-'המלצה על נתב במקום זה שמשכירה מבזק?'
המלצה על נתב במקום זה שמשכירה מבזק?
22/11/2017 | 10:44
12
26
D Link 225 B1 זה הדגם שכרגע יש לי כברירת מחדל (באנדל של טריפל סי ובזק). יש נתב זול (100-200 ש"ח או פחות) מומלץ? מהירות של 15 מגה

זאת השאלה שלי.

בנוסף,אני רוצה לחלוק סיפור ולשמוע אם יש לכם תובנות :
לדיירים הקודמים בדירה שלי היה תשתית של הוט (אינטרנט וכבלים) כשדיברתי איתם (וגם הודעה מסויימת שמופיעה באתר) אמרו שלא עובדים עם תשתית של הוט- אלא רק של בזק (יאללה בסדר נתקין בזק תשלום חד"פ של כמה עשרות שקלים).
 כרגע אני עם "באנדל" של ספק+ תשתית- ואני לא כל כך מרוצה כי הסיבה היחידה שהסכמתי לבאנדל עם בזק הייתה (בשיחה עם נציג של CCC שלצערי אין לי מוקלט) שזה כולל רשת אלחוטית תמורת 85 ש"ח לחודש. ביום השני או השלישי הרשת האלחוטית התחילה להתנתק כל 30-60 שניות וחוזרת שוב. בחיבור חוטי אין בעיה. טריפל סי אמרו תתקשרי לבזק אם יש בעיה עם הנתב, ובזק אומרים - יש שינוי בתדרים והכיול של הרשת היא רק אם תוסיפי עוד 7 ש"ח לחודש כי זה לא כולל רשת אלחוטית. בכל המסמכים שקיבלתי למייל אכן לא מוזכר רשת אלחוטית- אלא רק דובר בע"פ.
נראה לי שעשיתי טעות שהכנסתי את בזק אליי הביתה   גם טריפל סי לא משהו. אשמח לשמוח תובנות. הייתי בטוחה שרשת אלחוטית זה החלטה שלי- אם לחבר לראוטר או לא (במקום אחר רשמו לי שאני צודקת מהבחינה הזאת). 

לצפיה ב-'כמה תובנות'
כמה תובנות
( לעמוד שלי בתפוז )
22/11/2017 | 11:14
11
32
1.  את בטוחה שאת בשירות של 15M - כלומר ADSL - ועל זה את משלמת 85 שקל?  נראה מוגזם כיוון שבמחיר הזה ניתן לקבל מהירות הרבה יותר גבוהה.

2.  בעיות ברשת האלחוטית לא חייבות לנבוע מהנתב עצמו ויכול להיות שהן נובעות מהמרחק של המחשב לנתב או מעומס של רשתות אלחוטיות בסביבה.

3.  ה-7 שקלים לחודש שמבקשים ממך הם עבור תמיכה.
לצפיה ב-'עוד הערה: את תשלום ה7 ש"ח לחודש ניתן גם לבטל בכל עת'
עוד הערה: את תשלום ה7 ש"ח לחודש ניתן גם לבטל בכל עת
22/11/2017 | 12:01
1
21
למשל,  לאחר פתרון הבעיה הזאת...
לצפיה ב-'אני חושדת שהם עושים זאת בכוונה -'
אני חושדת שהם עושים זאת בכוונה -
22/11/2017 | 13:08
65
כלומר הוצג לי ש"שינוי תדרים" ברשת אלחוטית זה משהו שקורה כל הזמן, ככה שאם אבטל את ה-7 ש"ח ה"בעיה" תחזור מאוד מהר.

בשיחה שהייתה לי עם הנציג הוא אמר נאות לסדר את עניין התדרים- אבל פעם הבאה שאתקשר אני אצטרך לשלם (אגב, בעיה לא נפתרה אחרי השיחה של אתמול).  ועוד משהו- בזק טוענים שההסכם לא כולל רשת אלחוטית - למרות שאני משלמת 10 ש"ח בחודש הכרה על הנתב/ראוטר. בגלל זה אני מעלה את השאלה לגבי אופן השימוש בנקודת החיבור של תשתית+ספק שלי.
לצפיה ב-'אוקיי - '
אוקיי -
22/11/2017 | 13:01
8
25
1. בכל המיילים של הצטרפות לשירות אכן כתוב "בנדל של טריפל-אינטרנט פרטי 15 מגה". המחיר הוא ספק+תשתית (72 ש"ח פלוס מע"מ).

2. המרחק מהנתב הוא לא רלוונטי, הבעיה היא גם כשיושבים לידו (מונח על שולחן). היו לי יומיים-שלושה של רשת אלחוטית שפעלה כמו שצריך. לגבי עומס של רשתות אחרות- בבניין יש 6 דירות, לא מאמינה שהיו שינויים קיצוניים באיזור הקליטה.

3. תמיכה-לוגיסטית אני יכולה לחבר נתב/ראוטר שלי בלי קשר לשירות התמיכה של בזק? (ואם כן אשמח להמלצה) 
לצפיה ב-'לגבי 3, את אכן יכולה.'
לגבי 3, את אכן יכולה.
23/11/2017 | 12:23
7
14
את לא צריכה את בזק בכלל (מלבד שיהיה חיבור תשתיתי תקין).
את יכולה לקנות מודם שהוא גם נתב באופן פרטי ולהתחבר בעצמך.
את צריכה את שם המשתמש והסיסמה שלך ב-CCC (או כל ספק אחר שתרצי להתחבר אליו בהמשך).
כמובן, תצטרכי להכנס לממש הנתב ולהגיע לתפריט המתאים ולהכניס שם את שם המשתמש והסיסמה וגם ליצור לך חיבור מאובטח שלא כל אחד יוכל להשתמש לך ברשת (אלא רק מי שיש לו את הסיסמה שלה רשת שלך).
וכמובן שכל נתב יש לו תפריטים אחרים.
אני משתמש במודם/נתב הזה:
century link c1000a:
קניתי למיטב זכרוני מהבחור הזה והוא עובד לי פה כבר שנתיים ויותר (אולי אפילו 3, לא זוכר).
שימי לב שהוא משומש (גם אני קניתיו משומש).
באופן אישי הוא לא משמש אותי אלחוטית ולכן אני לא יודע לומר לך מה הטווח שלו או האיכות האלחוטית שלו.
אצלי מחובר אליו (חוטית) ראוטר (שהוא רק ראוטר) ואליו אנו מתחברים אלחוטית.
כלומר המכשיר שקישרתי אליו (c1000a) משמש אותנו כמודם בלבד.
בנוסף, אם אכן את יושבת ממש ליד הראוטר, לדעתי לא תהיה לך בעיה מבחינת טווח למרות שכמו שכבר אמרתי, לא בדקתי את איכותו האלחוטית, אבל נשמע לי מופרך לחלוטין שתהיה קליטה לא טובה עם נתב שיושבים מטר או שניים ממנו (וזה נכון לכל נתב).

כמו כן ולמרות שלא נשאלתי אני אוהב לדחוף את זה מדי פעם (עם ציבור הקוראים הסליחה על מיליון הפעמים שכבר ראיתם זאת) אני ממליץ לך לעזוב את ccc ולעבור לאקספון.
הם נותנים שנה מלאה ב- 69 שקלים לחודש ל- 100 מגה.

בעצם זה לכל מהירות אז בכל מקרה שווה לך לעבור לאקספון.
(כמובן לא לשכוח להתנתק מCCC לאחר המעבר כי אין פה ניתוק אוטומטי כמו בסלולאר. זה צריך להתבצע ידנית על ידך)

לצפיה ב-'לממש הנתב = לממשק הנתב'
לממש הנתב = לממשק הנתב
23/11/2017 | 12:24
3
לצפיה ב-'תוספת לצד המנה העיקרית:'
תוספת לצד המנה העיקרית:
23/11/2017 | 12:29
7
המודם/נתב שסיפרתי עליו מעט עושה רחשים משונים.
כאלו הוא קצת מתאמץ לפעמים אז אם יושבת לידו אולי זה קצת ינג'ס לך.
מתרגלים לזה (לפחות אני התרגלתי).
ושלא יובן שיש פה רעש של טרקטור כלומר לא להפוך את זה עכשיו לתרנגול שעושה קוקוריקו כל מספר שעות ומטריף את הנפש.
סה"כ אמרתי שיש לו רחשים כאלו שלא מצאתי במודמים/נתבים שהיו לי בעבר אבל זה גם לא ממש רציני ולא כל הזמן וגם כשזה כן קורה, לרוב אני לא שם לב לזה.

לצפיה ב-'אה שימי לב שאת יכולה לקבל מהם גם מודם/נתב מתאים ב-9.9 לחודש'
אה שימי לב שאת יכולה לקבל מהם גם מודם/נתב מתאים ב-9.9 לחודש
23/11/2017 | 12:32
9
אבל שוב, את לא חייבת.
את יכולה לעשות מה שאת רוצה.
זה לא הוט פה .

לצפיה ב-'תודה רבה, אלימלך ! '
תודה רבה, אלימלך !
23/11/2017 | 13:12
3
10
70 ש"ח זה איזור הסכום שאני מוכנה להשקיע (אין לי בעיה עם אלקטרוניקה מוחדשת, יש לי ניסיונות עבר טובים והסיכון הכספי נמוך) . 
אגב המוצר הוא משולב ראוטר+נתב? (כלומר גם לאינרנט בחיבור קווי וגם יצירת רשת אלחוטית)
לצפיה ב-'אכן כן זה מודם וראוטר במוצר אחד'
אכן כן זה מודם וראוטר במוצר אחד
23/11/2017 | 15:46
6
כלומר תוכלי להתחבר אליו עם כבל רשת ולקבל כך אינטרנט אבל גם תוכלי להתחבר אלחוטית ולקבל ממנו אינטרנט.
רק צריך להגדיר אותו כמובן... (וזה מתבצע ע"י חיבור מהמחשב שלך בעזרת כבל רשת אל הנתב עצמו וכניסה אליו והגדרתו).
אצלי הכניסה אל הראוטר הזה היא ע"י הקלדת הכתובת הזו בשורת הכתובת שבדפדפן (כמובן לאחר שאת מתחברת עם כבל רשת אל הראוטר (אני חושב שלכניסת ה- wan (שאמורה להיות צבועה בצבע שונה. אצלי כחול))):

192.168.0.1

האמת היא שיותר מזה אני לא זוכר, אבל למיטב זכרוני הבלתי זכור, המודם הזה מגיע מראש כך שאת לא צריכה להגדיר יותר מדי.
רק להכנס אליו ולהכניס בתפריט המתאים בו, את שם המשתמש והסיסמה שלך וכמובן ליצור רשת מאובטחת.
(במקרה שלי כן הצטרכתי להגדירו קצת יותר כי לא רציתי שהוא יתן את הרשת האלחוטית אלא הראוטר האחר שמחובר אליו).
קיצר אז אם את הולכת על זה, זו אמורה להיות כתובת הכניסה שלו.
הוא יבקש ממך את הסיסמה של ה- admin (אני חושב שאת ממש צריכה לכתוב admin בשם המשתמש) והיא אמורה להיות כתובה על גבו (ככה זה אצלי ואני מניח שלכל מודם זו סיסמה אחרת).

לצפיה ב-'אני פשוט מתעצל'
אני פשוט מתעצל
23/11/2017 | 16:19
1
8
אני צריך לעשות reset למודם הזה ולחבר אותו ישירות למחשב כדי שאאוכל להדריך אותך בדיוק מה לעשות כדי להגדיר את הראוטר הזה.
אבל אם תקני ותתקעי, את יכולה לשאול פה שוב ואז אולי אעשה את המאמץ.
פשוט כרגע זה יכול לחכות.

לצפיה ב-'עזרת לי די והותר '
עזרת לי די והותר
23/11/2017 | 16:32
4
אם אתקל בבעיה אשאל
לצפיה ב-'הדלקת מחשב מרחוק באמצעות WIFI'
הדלקת מחשב מרחוק באמצעות WIFI
21/11/2017 | 20:40
12
23
היי יש לי מחשב נייד של HP 
דגם:  G62-B50SJ

האם יש אפשרות להדליק את המחשב מרחוק באמצעות כרטיס ה WIFI שלו ? 
או לחליפין אם הוא נכנס למצב שינה האם ניתן להדליק אותו חזרה ? 
תודה 
לצפיה ב-'תלוי במתאם האלחוטי '
תלוי במתאם האלחוטי
21/11/2017 | 23:01
11
53
האם הוא תומך בWOWLAN או לא.

לצפיה ב-'מה ז בדיוק WOWLAN ? '
מה ז בדיוק WOWLAN ?
22/11/2017 | 14:11
8
11
ואיך אני בודק האם הכרטיס שלי עונה על הדרישה הזו?
לצפיה ב-'Wake on Wireless LAN. ומודגם במאמר (בתכונות מתאם הWIFI)'
Wake on Wireless LAN. ומודגם במאמר (בתכונות מתאם הWIFI)
22/11/2017 | 14:24
7
29
לצפיה ב-'אני לא יכול לפתוח את הלינק כרגע, האם מודגם'
אני לא יכול לפתוח את הלינק כרגע, האם מודגם
22/11/2017 | 15:56
6
12
האם מודגם כיצד לזהות האם הכרטיס רשת תומך ב 
Wake on Wireless LAN? 

תודה
לצפיה ב-'כן, כתבתי.'
כן, כתבתי.
22/11/2017 | 17:47
7
לצפיה ב-'בדיקת קיום תכונת WoL נעשה בלשונית מתקדם של מאפיני כרטיס הרשת'
בדיקת קיום תכונת WoL נעשה בלשונית מתקדם של מאפיני כרטיס הרשת
22/11/2017 | 17:53
4
15
במנהל ההתקנים וסביר שתמצא זאת רק על כרטיס הרשת הקווי, ולא בכרטיס האלחוט
לצפיה ב-'למה לנחש/להטעות?... יש מאמר מסודר ... '
למה לנחש/להטעות?... יש מאמר מסודר ...
22/11/2017 | 18:04
3
16
בדיקה/קינפוג בלשונית POWER זה ברור יותר, מאשר ADVANCED כפי שהוסבר שם. הנה בLAPTOP בן 5 שלי... ואין שום בעיה לקנפג את המחשב שאינו לפטופ שישאיר מתח בשקעי הUSB לטובת מתאם שאולי מחובר אליהם, אפילו במצב כבוי. עובדה, אני מטעין את הסלולארי שלי במצב הזה...
לצפיה ב-'כי קיום השדה השלישי בתמונתך (גם כשהשני מופעל)לא תמיד יפעל לך'
כי קיום השדה השלישי בתמונתך (גם כשהשני מופעל)לא תמיד יפעל לך
22/11/2017 | 18:34
2
21
אם אין לך משהו כזה במתקדם (השם תלוי ממנהל ההתקן) על כרטיס האלחוט

גם אם אני יכול להשאיר מתח ב-USB לטעינות ולהתקנים המחוברים עליו, זה לא הולך כך עם כרטיסי רשת, אלא שתמיכה ב-WoL תלויה בדגלי מנהל ההתקן (דריבר)
יש לי את מה שהצגת גם בכרטיס האלחוט, אך אין את זה במתקדם שלו כפי שיש בכרטיס הקווי, ואיני רואה את הכרטיס האלחוט מהתקן רשת אחר (גם עם ניסיון שליחת magic packet) כאשר אני עושה לו נטרול כיבוי לשמירת צריכת חשמל ומפעיל את allow to wake ומכניס את המחשב למצבי שינה. למה? כי למרות ההגדרה, המחשב לא נשאר מחובר לרשת האלחוטית במצב שינה עקב חוסר תמיכה ב- connected standby. כי להעיר למשל את Surface RT אשר כן תומך בזה אני כן יכול ויש לו כרטיס אלחוט בלבד

לצפיה ב-'אם אין באגים, המצב שלא נתמך יזוהה בלשונית POWER'
אם אין באגים, המצב שלא נתמך יזוהה בלשונית POWER
23/11/2017 | 08:52
6
והאפשרות תחסם... כמו למשל במחשב הזה (לצערי..)...

לצפיה ב-'שים לב שמדובר שם על הדלקה מטלפון דרך הויפי של מחשב המחובר ב-'
שים לב שמדובר שם על הדלקה מטלפון דרך הויפי של מחשב המחובר ב-
22/11/2017 | 17:48
1
16
כבל eth לאותה הרשת

מעטים ההתקנים שמאפשרים WoL של לקוח המחובר אלחוטית, ובנוסף ברוב המקרים כרטיס הויפי נכבה כאשר המחשב נכנס למצב שינה. להדליק מחשב מרחוק ניתן ברוב המקרים רק כאשר הוא מחובר קווית. באלחוט ניתן לרוב רק אם הוא תומך ב-connected standby שזו תכונה שלרוב זמינה רק על טאבלטים
לצפיה ב-'בקיצור בדקתי זה לא מופיע אצלי באלחוטי'
בקיצור בדקתי זה לא מופיע אצלי באלחוטי
23/11/2017 | 16:06
3
ולפי מה שאני מבין ממכם זה דיי נדיר שכרטיס הרשת האלחוטי שלי יתמוך בהדלקה מרחוק , וזה באמת ככה
תודה בכל אופן 

לצפיה ב-' סמייל 012 לא ניתקה לקוחות ותשלם 1.4 מיליון שקל'
סמייל 012 לא ניתקה לקוחות ותשלם 1.4 מיליון שקל
( לעמוד שלי בתפוז )
22/11/2017 | 11:20
2
28
לקוח של סמייל 012 ביקש להתנתק משירותי החברה, אך למרות פניות חוזרות ונישנות, החברה לא פעלה כבקשתו.  הוא לא התעצל והגיש כנגד החברה תביעה יצוגית.  זה לקח אמנם כשנתיים, אך בסופן הוא זכה ב-20,000 שקל ועורכי דינו ב-160,000 שקל.  בנוסף, החברה תפצה אלפי לקוחות כמוהו בעוד כ-1.2 מיליון שקל.  http://www.netcheif.com/blog/?p=7022
לצפיה ב-'הממ... נראה שהמרוויחים העיקריים הם, כמו תמיד, עורכי הדין... '
הממ... נראה שהמרוויחים העיקריים הם, כמו תמיד, עורכי הדין...
22/11/2017 | 11:58
1
19
אגב, לפי החשבון שלי, הפיצוי היה כ100 ש"ח ללקוח...
לצפיה ב-'המרויחים המשניים'
המרויחים המשניים
23/11/2017 | 13:22
9
הם כולנו, כצרכנים במדינת ישראל.
לצפיה ב-'לא מצליח לשנות הגדרות בראוטר של פייברבוקס'
לא מצליח לשנות הגדרות בראוטר של פייברבוקס
21/11/2017 | 19:30
1
19
אני מבטל את ה - wireless ומגדיר מצב bridge , אתחול וכלום .
ההגדרות לא נשמרות.

לצפיה ב-'עדיף שתבקש את הביצוע מהוט עצמם'
עדיף שתבקש את הביצוע מהוט עצמם
22/11/2017 | 12:11
12
כולל הגדרה אצלם של הסרת הרשת הביתית, כי מה שעלול לקרות, שבאיתחולי המערכת, התקשורת אליהם מאפסת שוב את הפייברבוקס למוד נתב...

לצפיה ב-' שירות DNS חדש מבטיח הגנה מאיומי סייבר'
שירות DNS חדש מבטיח הגנה מאיומי סייבר
( לעמוד שלי בתפוז )
20/11/2017 | 11:14
3
50
בימים האחרונים הופעל ברחבי העולם שירות DNS חדש המבטיח הגנה מפני איומי סייבר.  

ההגנה שהוא מספק, שלטעמי היא בסיסית למדי, מופעל על ידי ארגון ללא כוונת רווח תחת השם Quad9 בכתובת 9.9.9.9.  

מידע מלא ומפורט על השירות, היתרונות והחסרונות שלו והסבר כיצד להפעיל אותו ניתן למצוא בפוסט הבא - http://www.netcheif.com/blog/?p=7016 ;
לצפיה ב-'כל עוד השרתים עובדים בפרוטוקול שאינו מוצפן'
כל עוד השרתים עובדים בפרוטוקול שאינו מוצפן
20/11/2017 | 14:51
1
51
הם פשוט לא יכולים להבטיח פרטיות מול ספק האינטרנט. ספקט האינטרנט יכול בקלות לראות את כל התעבורה לשרתים האלטרנטיבים ואף להפנות אותה חזרה לשרתים שלו.
לצפיה ב-'לא נראה לי שזה נועד לצורך הזה'
לא נראה לי שזה נועד לצורך הזה
21/11/2017 | 16:57
9
לצפיה ב-'זיר"ה שילמו להם שבשביל שיחסמו אתרי אינטרנט שהם קבעו שפועלים '
זיר"ה שילמו להם שבשביל שיחסמו אתרי אינטרנט שהם קבעו שפועלים
21/11/2017 | 16:55
32
בניגוד לחוק?  
לצפיה ב-'נראה לי שטריפל סי נפלו'
נראה לי שטריפל סי נפלו
18/11/2017 | 23:22
5
59
 כנראה לא רוצים שאציק להם על החיבור הגרוע
לצפיה ב-'עדיין למטה. אולי אציע להם לעבור לאינטרנט של המתחרות :)'
עדיין למטה. אולי אציע להם לעבור לאינטרנט של המתחרות :)
19/11/2017 | 07:45
4
14
לצפיה ב-'נפילת דף אינטרנט אינו סימן שכל התשתית החיבור נפלה'
נפילת דף אינטרנט אינו סימן שכל התשתית החיבור נפלה
19/11/2017 | 07:55
3
31
אולי הם מעדכנים את אתר האינטרנט שלהם (website, httpd), וזמנית מציגים דף כזה בזמן עדכון השרת המחזיק באתר זה ותוכנו

חיבורי ה-bgp ושאר תשתית הרשת עובדים כשורה
לצפיה ב-'ברור, לא חשבתי שהשירות נפל. אני מחובר דרכם'
ברור, לא חשבתי שהשירות נפל. אני מחובר דרכם
19/11/2017 | 08:02
2
30
ואם הם מציגים את הדף הזה יום וחצי כי הם מעדכנים שרת, הם לא צריכים להתעסק בעידכוני שרת או במיחשוב באופן כללי :( שיתנו את זה למישהו שמבין...
לצפיה ב-'יש מצב ששומרים שבת בשרת?...'
יש מצב ששומרים שבת בשרת?...
19/11/2017 | 08:20
17
לצפיה ב-'כן, מסכים איתך שזה devops גרוע ;) , כי היה אפשר לפרוס ניהול'
כן, מסכים איתך שזה devops גרוע ;) , כי היה אפשר לפרוס ניהול
19/11/2017 | 08:28
39
הפרסה prod/ppe/dev/test ולמזג עדכון בלחיצת כפתור

המצב הנוחכי זו חויית משתמש קצה גרועה (ניטור)
לצפיה ב-'הפיכת מקלט WIFI למשדר WIFI?'
הפיכת מקלט WIFI למשדר WIFI?
18/11/2017 | 18:38
1
33
שלום לכולם.
שאלה.
יש לי מחשב נייח, וראוטר בבית. 
חיברתי למחשב הנייח TPLINK על מנת לקלוט WIFI שיהיה לי במחשב הנייח.

שאלתי היא, האם ניתן להפוך את אותו TPLINK גם למשדר לחזק את הWIFI בשאר הבית או שהוא נטו יכול לשמש כמקלט?
(מדובר בTP-LINK TL-WN821N 300mpbs)

תודה מראש.
לצפיה ב-'מקלט בלבד - לקוח (client), לא משדר (AP)'
מקלט בלבד - לקוח (client), לא משדר (AP)
19/11/2017 | 07:48
14
לצפיה ב-'איזה בנאדל הכי משתלם ? (VDSL-בזק)'
איזה בנאדל הכי משתלם ? (VDSL-בזק)
16/11/2017 | 08:25
2
51
אשמח לשמוע דרך מי הכי משתלם להתחבר לחיבור VDSL, מהירות 40MB-100MB.
אני צריך מהם תשתית, ספק ומודם כמובן לסנכרון. איזו חברה מספקת היום שירות
טוב במחיר סביר?
תודה!
לצפיה ב-'האם אתה צריך מודם או ראוטר אלחוטי?'
האם אתה צריך מודם או ראוטר אלחוטי?
16/11/2017 | 09:21
1
22
לצפיה ב-'מודם בלבד כפי שכתבתי, שישמש כ-BRIDGE'
מודם בלבד כפי שכתבתי, שישמש כ-BRIDGE
16/11/2017 | 09:46
39
יש לי ראוטר אלחוטי איכותי פרטי.
לצפיה ב-'חבילות טלויזיה'
חבילות טלויזיה
16/11/2017 | 08:10
1
79
אז בחודש האחרון יצא לי לנסות את פרטנר, סטינג, סלקום וחבילה צרה ביס.

שלושת הראשונים על תשתית אינטרנט והאחרונה על תשתית יס הרגילה.

בשורה התחתונה - אף אחד לא מושלם.
סיכום אפשר לראות בטבלה המצורפת.

חייב לציין שמבחינת תוכן ונוחות, מי שהכי הרשים אותי היו פרטנר. אבל תקלות צפייה חוזרות ונשנות זה משהו שלא מקובל היום. תוסיפו לזה שירות לקוחות גרוע ושקרן, ויש להם זמן עד שאנסה אתם שוב (אולי עוד חצי שנה-שנה יקבלו צ'אנס נוסף). בסה"כ יש מספיק ערוצים וב 110 שקלים יש את עידן+ על אינטרנט, כמה ערוצים ו VOD שלהם ונטפליקס (חצי שנה ראשונה חינם). יש הקלטה אוטומטית שבועיים אחורה ושלט נוח. שוב, ברגע שיפתרו תקלות הרשת שלהם, הם יהיו אופציה.

סטינג נחמד וב- 80 שח יכולתי לקבל תוכן שיספק אותי. הבעיה שהשירות עוד לא בשל (אין נטפליקס ואי אפשר להתקין על הממיר שלהם כרגע, אין אפשרות לעצור צפייה, שלט לא שולט גם על טלויזיה והממיר יקר נורא ולא משתלם).

יס סימפל הם נחמדים. הבעיה שהם היקרים ביותר 150 ש"ח, יש אומנם את ערוצי היס המוכרים שהם לא רעים אבל אין יוטיוב, אין נטפליקס, אין הקלטה אוטומטית לאחור והם יקרים.

מה שנבחר אצלי בסוף הם סלקום TV. משלם 99 שח לחודש, יש את עידן+ (התעקשתי שישדרו על האינטרנט כי ברירת המחדל שלהם זה אנטנה אבל הקליטה הייתה בעייתית). יש עוד כמה ערוצים, יש VOD נרחב מאוד עם כל סדרות HBO, יש יוטיוב, שלט מכבה ושולט על הטלויזיה ובסה"כ זול יחסית ומספק (יש לי כרגע בעיה קטנה עם העצירה, זה לא תמיד עובד אבל משער שזה משהו שיפתר מול התמיכה כי אצל אחרים הבנתי שאין בעיה).

מה שטוב, אין התחייבות ואין דמי התקנה כך שתמיד אפשר להחליף.
לצפיה ב-'תודה על הסקירה המועילה!'
תודה על הסקירה המועילה!
16/11/2017 | 08:32
16
לצפיה ב-'מציאת מהירות סינכרון tplink vr600'
מציאת מהירות סינכרון tplink vr600
16/11/2017 | 07:59
2
30
היי,

עברתי השבוע לחבילת 100 מגה ב CCC (בממשק הגרוע שלהם עם הבאגים אבל זה משהו אחר). אני זוכר שהיה מקום בממשק הניהול של הראוטר שאפשר היה לראות באיזו מהירות הוא מחובר לספקית. אני רק לא מצליח למצוא את זה.

מישהו זוכר איפה זה נמצא בתפריטים?

(על הדרך, אם הייתי לפני זה במהירות 40 מגה, יש איזה שינוי שצריך לעשות בהגדרות אצלי? כי נראה לי שבין 40 ל- 100 אמור להיות שקוף מבחינת הראוטר).

לצפיה ב-'אין לו תצוגה של STATUS ?'
אין לו תצוגה של STATUS ?
16/11/2017 | 15:59
1
16
לצפיה ב-'מצאתי :) תודה'
מצאתי :) תודה
18/11/2017 | 23:20
8
לצפיה ב-'גישה לכרומכאסט של פרטנרTV עם רשת ביתית מאחורי הנתב'
גישה לכרומכאסט של פרטנרTV עם רשת ביתית מאחורי הנתב
15/11/2017 | 17:00
27
שלום,

לאחרונה עברתי לפתרון הטריפל של פרטנר. מכיוון שהנתב (Dlink DSL-225) הוא שלהם, אני מניח שיש להם אפשרות לכניסה מרחוק, מה שעלול להתגלות כחור אבטחה בעתיד.

הייתי משתמש בנתב שלי אלא שאז לא מתאפשר לי לגשת ל Chromecast המובנה בממיר, שנמצא ברשת הפנימית של ה DLINK.

האם יש פתרון, או שצריך לסמוך על פרטנר?

תודה למשיבים
לצפיה ב-'איפה שואלים? לגבי ציוד לקליטת TV מצלחת לווין'
איפה שואלים? לגבי ציוד לקליטת TV מצלחת לווין
13/11/2017 | 15:47
6
42
ה"ראש" שבאנטנה דיש LNA השתנה בעשור האחרון? אצטרך לכוון גם לפי הקיטוב זאת בעיה קטנה.
נניח שלוקח ראש ומרכיב על דיש של YES זה יקלוט את התדרים של לוייני עמוס?
מדובר על מקלט עם יציאות RCA וראש דואלי עם 2 מחברים עם הברגה.
אין לי איך להציג את הקומפוזיט וידאו אבל יכול לחבר את השמע למגבר.
איפה קונים ציוד כזה? יש לי כבר דיש בחצר, נשאר רק לכוון.
לצפיה ב-'לא ממש ברור על מה מדובר, אבל, אם אתה מתכוון לשאלה על...'
לא ממש ברור על מה מדובר, אבל, אם אתה מתכוון לשאלה על...
13/11/2017 | 18:12
5
45
לא ממש ברור על מה מדובר, אבל, אם אתה מתכוון לשאלה על​ LNB , אז כמובן שבעשור אחרון השתנו הרבה דברים שקשורים באלקטרוניקה של LNB. למשל בגלל המעבר בשנים האחרונות למודולציות מורכבות במיוחד, כאלה כמו APSK למשל, נוצר צורך במכשירי LNB בעלי רעש מופע נמוך במיוחד. אבל השאלה מה הידע הזה נותן לך. 
כל מה שקשור ל LNA, אז בכמה עשורים אחרונים כבר לא משתמשים ב LNA במערכות קליטה מלוויין צרכניות, אלה שמשתמשים במערכות האלה, רק ב LNB. 
שאלה גם איזה שירותים אתה נדרש לקלוט. יכול להיות, שאם מדובר על שירותים שאתה נדרש להם משודרים עוד בתקנים ישנים ואתה לא צריך להחליף את ה LNB.
בכל מקרה, אם יש לך אנטנה של YES, נגיד 1.2 מטר קוטר, אז אתה יכול לקלוט את שידורים של לוויין עמוס, גם מבחינת תחום התדרים, מדובר על KU רגיל עם שידור בקיטוב לינארי ( אופקי ואנכי ) . קיימים שם מספר ערוצי טלוויזייה בודדים פתוחים בעברית וגם כמה תחנות רדיו בודדות גם. כמובן גם צריך מקלט לוויין מתאים לשיטת שידור שקיימת היום. היום כבר כמעט ולא משתמשים ביציאות אנלוגיות והשימוש הוא בדרך כלל רק בחיבור HDMI שדרכו ניתן גם להתחבר למערכת של שמע. 
גם לכוון את האנטנה נדרש צב''ד מתאים, אחרת אפשר לשרוף שעות על גבי שעות ולא להגיע לכלום.

לצפיה ב-'מקלט מתאים לשיטת שידור?'
מקלט מתאים לשיטת שידור?
13/11/2017 | 20:40
4
50
> "כמובן גם צריך מקלט לוויין מתאים לשיטת שידור שקיימת היום. היום כבר כמעט ולא משתמשים ביציאות אנלוגיות והשימוש הוא בדרך כלל רק בחיבור HDMI שדרכו ניתן גם להתחבר למערכת של שמע."

מה הקשר בין HDMI ויציאות אחרות לתצוגת אות וידאו לבין שיטת שידור DVB-S/S2 ואחרים? (עקרונית אם הטלויזיה תומכת ב-DVB-S/S2 בכניסת ה-RF הקואקסיאלית (כוללת מקלט לווין) באפשרותך לקנפג את הטלויזיה עצמה כמקלט לווין), העיקר שאתה מקנפג את הצלחת, הראש והמקלט/ממיר לתדר, קיטוב והלויין הנכון, איך אתה אחר כך מציג את האות המתקבלת מהממיר על הטלויזיה זה כבר סיפור אחר, לגבי איך להציג את הקומפוזיט וידאו, אפשר לחברו לטלויזיה מודרנית במתאמים, אבל אכן מקלט ישן כזה יקלוט רק SD

לגבי לווין עמוס3/7 של יס ( https://www.lyngsat.com/Amos-3-7.html , http://www.lyngsat-maps.com/footprints/Amos-3-Middle-East.html ), באזורינו יש גם לווינים נוספים

לצפיה ב-'לפני כמה שנים היה סיפור על ממירים פיראטים של יס'
לפני כמה שנים היה סיפור על ממירים פיראטים של יס
15/11/2017 | 04:02
3
38
שנמכרו לאנשים.  נדמה לי שבמגזר הערבי.
פשוט פרצו את הקידוד של יס.
ואחד עם ממיר פיראטי כזה היה יכול לצפות בכל הערוצים של יס בלי לשלם להם.

ואז פרסמו שהמשטרה פעלה ותפסה את הממירים האלה.

האם טכנולוגית יס יכולה לשנות את הקידוד של השידור שמשודר מהלויין על מנת לחסום את הפירצה הזאת?  או שמי שנשאר לו ממיר פרוץ שכזה עדיין יכול לצפות חופשי בכל השידורים של יס? (לפחות עד שיחליפו ללויין חדש)

לצפיה ב-'זו לא טכנולוגית יס, אלא סטנדרט הצפנה גלובאלי להצפנה ופיענוח '
זו לא טכנולוגית יס, אלא סטנדרט הצפנה גלובאלי להצפנה ופיענוח
15/11/2017 | 06:22
43
של התוכן המשודר מהלווין/כבלים בקידוד כלשהו ופיענוח של התוכן על ידי כרטיס הצפיה המשויך ללקוח וממיר/מקלט. כרטיס הצפיה (פיזי או וירטואלי ביישום) בעל מערכת הרשאות המנוהלת על ידי מערכת החיוב ונשלטת מרחוק ע"י מרכז השירות אשר יכול לכלול גם ממשק הזמנת ערוצים עצמית ע"י הלקוח עם העברת הבקשה דרך מערכת החיוב
כרטיס הצפיה הינו חלק ממערך סטנדרט צפיה בערוצי תשלום מוצפנים DVB-CI (עם ה-i בסוף, לא לבלבל בין קידוד תעבורת תוכן כבלים DVB-C/C2 !), ותפקידו לשלוט במה אמור להיות מפוענח על ידי המודול פיענוח CAM מתוך כל הנתונים שנתקבלים מהלויין/כבלים, ואחר כך מועבר אל מקלט/ממיר הלויין/כבלים ורק אז מועבר להצגה בטלויזיה או התקן קבלת נתונים אחר, ואיזה נתונים אמורים להשאר מוצפנים
מה שקורה עם ממירים פיראטיים, זה לכידת (תוך כדי שימוש, ע"י פתיחת הממיר ולכידה מחיבור קונסולה ישיר ללוח הממיר) נתוני הכרטיס וה-CAM מתוך ממיר פועל אצל לקוח בעל הרשאה לצפות בהכל (והממיר הזה עונה לדרישות סטנדרט ה-CI עד לפני CI+ 2.0), והעתקת הנתונים האלה אל CAM וכרטיס בממיר פיראטי תוך כדי שינוי כמה דגלים בתמסורת הזו כדי שהממיר והכרטיס הפיראטי לא ייזהו את עצמם כהממיר המקורי שממנו נלקדו נתוני המקור

לאחר יישום של חבילת סטנדרט CI+ 2.0 על ידי מפעיל שידור ערוצי הלווין ללקוח הקצה (DBS, להלן "יס"), סביר להניח שהימים של הממירים הפיראטיים הקולטים את יס יסתיימו (והדבר קשור רק לממירים, אתה יכול להמשיך להשתמש באותה הצלחת של יס וראש הדמודולטור לקליטת לויין אחר המשדר תוכן ללא הצפנה, או כזו הפועלת בסטנדרט ישן שיש לך קודים אליהם, אם הצלחת שלך מתאימה והציוד בקיטוב והתדר הנכון), כי להגנת התוכן תהיה בדיקת זמן אמת על כך שהאישורים לחיבור ופיענוח ניתנו ע"י גורם הנפקה מאושר, חתום ומאומת בכל עת, כלומר יצירת ערוץ חיבור מאומת (SAC) בין ה-CAM ומקלט הלויין, ושימוש בערוץ מאומת זה ליצירת מפתחות ייחודיים למקלט ו-CAM הספציפיים, והזדהות לפיענוח ע"י זוג המפתחות הזה. בנוסף אם בכל זאת איכשהו מצליחים לזייף את זה, קיים גם תהליך של ביטול/שלילה (revocation) של זוג המפתחות הזיהוי של CAM מסויים ע"י בדיקת קיום של טביעות המפתחות ברשימה שחורה SOCRL המתפרסמת ע"י המפעיל בערוץ הנתונים, ואופציונלית גם לבדיקת אי קיום שלילת חסימה זו ע"י רשימה לבנה SOCWL. כדי לשלול אפשרות שימוש ברשימות לא מעודכנות, אלא לבדוק כל פעם חדש, הרשימות מפורסמות עם זיהוי גירסא ותהליך אימות לגירסא אחרונה בלבד (טבלת RSD אשר גם חתומה נגד שינויים)

מידע נוסף להבנת המדובר:
לצפיה ב-'מעוניין בערוצים הפתוחים'
מעוניין בערוצים הפתוחים
15/11/2017 | 15:05
1
23
כגיבוי למה שמגיע דרך האינטרנט.
לצפיה ב-'אם כך, אז אלה הם נתוני קליטה בשבילך של השירותים הפתוחים שם..'
אם כך, אז אלה הם נתוני קליטה בשבילך של השירותים הפתוחים שם..
15/11/2017 | 17:26
32
לצפיה ב-'לפני שאני מזמין ארצ׳ר C9, אני צריך חיזוק'
לפני שאני מזמין ארצ׳ר C9, אני צריך חיזוק
12/11/2017 | 17:24
19
72
הבעיה:
הראוטר של הוט לא פותח פורטים, למשל 32600 נעול לי למרות שאני פותח בממשק שלהם, גם אין השפעה לDMZ. בשיחה עם התמיכה הנציג אמר שפתח, אבל אני רואה שהפורט עדיין סגור. ובאופן כללי אני רוצה שליטה על איזה פורטים אני רוצה פתוחים בלי צורך להתקשר אליהם כל פעם. 
הפיתרון שהוצע לי:
לרכוש נתב משלי (משהו שרציתי אבל עוד לא עשיתי), ולהגדיר את ההוט כגשר.
הפחד:
להוט בכל זאת תהיה שליטה על הפורטים ורכישה של ראוטר תהיה בזבוז כסף (מלבד אבטחה, כי משום מה אני לא מצליח להגדיר סיסמא חזקה לרשת האלחוטית שלי בראוטר של הוט)

טיפים, טריקים, שטיקים ועצות יתקבלו בברכה. 

לצפיה ב-'אין מצב.ניתן לפתוח כל פורט בהוטבוקס. אם הוא מקולקל - שיחליפו'
אין מצב.ניתן לפתוח כל פורט בהוטבוקס. אם הוא מקולקל - שיחליפו
12/11/2017 | 19:12
17
44
תמצא סיבות אחרות לקנות נתב.... "לא מצליח" זו לא סיבה טובה... זו העצה שלי..
לצפיה ב-'חליק ... פרגן לו ... רוצה להתקדם.'
חליק ... פרגן לו ... רוצה להתקדם.
12/11/2017 | 20:32
46
לצפיה ב-'עד שהוט יחליפו משהו תצא לי הנשמה ואני מעדיף כמה שפחות'
עד שהוט יחליפו משהו תצא לי הנשמה ואני מעדיף כמה שפחות
13/11/2017 | 12:50
15
19
התעסקות עם הנוכלים בחברות התקשורת הישראליות. 

וכן, ביקשתי שיחליפו, מחכה שיקבעו מועד. 
לצפיה ב-'כדאי שתבין, הסיכוי שזו תקלה בחומרה - אפשרי אבל נמוך'
כדאי שתבין, הסיכוי שזו תקלה בחומרה - אפשרי אבל נמוך
13/11/2017 | 13:18
14
24
מציע שתבדוק טעות בקינפוגים מחדש לפורטים פתוחים בעזרת אחד מאתרי הבדיקה ברשת כשהתוכנה המדוברת - פועל ללא FIREWALL ו AV פעיל על מחשב היעד.

אפשר גם לנסות לרסט לתצורת יצרן ולקנפג מחדש.
לצפיה ב-'הדבר היחיד שהשתנה זה הראוטר, מהזבל של בזק לזבל של הוט'
הדבר היחיד שהשתנה זה הראוטר, מהזבל של בזק לזבל של הוט
13/11/2017 | 13:25
13
36
בדקתי עם כמה אתרים, סריקה עם nmap ובתוכנה עצמה. הפורט מסרב להפתח לא משנה מה עושים. 
לצפיה ב-'ביטלת FIREWALL?'
ביטלת FIREWALL?
13/11/2017 | 14:02
12
15
מציע שתעלה תמונת מסך של הפתיחת פורט. נדמה לי שגם  להוטבוקס יש FIREWALL שאולי רצוי לבטל.
לצפיה ב-'ברור שהחומת אש מבוטלת'
ברור שהחומת אש מבוטלת
14/11/2017 | 09:29
11
21
הנה הפורט של פלקס, שגם נשאר סגור. יש עוד שני פורטים בנוסף אליו שאמורים להיות פתוחים והם לא. כמו שכתבתי, גם DMZ למחשב המדובר לא מגיב.
לצפיה ב-'שני הfirewalls (גם בנתב)?'
שני הfirewalls (גם בנתב)?
14/11/2017 | 09:37
10
10
מתישהו זה עבד?
לצפיה ב-'גם בנתב וגם במערכת הפעלה. עבד לפני שעברתי להוט.'
גם בנתב וגם במערכת הפעלה. עבד לפני שעברתי להוט.
14/11/2017 | 10:01
9
10
לצפיה ב-'מי הספקית כעת?'
מי הספקית כעת?
14/11/2017 | 11:24
8
16
ומי הייתה לפני שעברת? מהו הIP הציבורי שלך?
לצפיה ב-'ITC NG ltd שאין לי מושג מי הם'
ITC NG ltd שאין לי מושג מי הם
14/11/2017 | 12:16
7
62
את כל ההתחברות עשיתי מול הוט, בא טכנאי, חיבר, בדק שיש אינטרנט והלך. 

לפני שעברתי היה את בזק בינלאומי, פרטנר, סלקום. הכל שוק סיטונאי בתשתית בזק. 
הכתובת שלי היא 185.149.255.1xx 
עכשיו היה ״טכנאי״ של הוט שלא יודע את ההבדל בין פורט לאתר אינטרנט, אז אני עדיין תקוע עם פורטים סגורים. 
לצפיה ב-'ונראה שאין שינוי בהוט מבחינת שירות לקוחות'
ונראה שאין שינוי בהוט מבחינת שירות לקוחות
14/11/2017 | 12:44
5
21
חוזר לרכב על הרשת של השכן עד שימאס לו.
לצפיה ב-'והנה פלא, דרך השכן הפורטים שאני צריך פתוחים והכל תקין...'
והנה פלא, דרך השכן הפורטים שאני צריך פתוחים והכל תקין...
14/11/2017 | 12:50
4
9
לצפיה ב-'חשד בISP'
חשד בISP
14/11/2017 | 12:56
3
24
יש חשד שהISP NAT TYPE    לא טוב. (2/3 TYPE ?). היתה בעיה כזאת גם בהוטנט.
מציע שתבדוק מולם. יתכן ואפשר לוודא ע"י הפיכת המודם של הוט לBRIDGE ולראות אם הבעיה נמשכת.

תוכל גם לנסות UPNP בנתב, אולי יעזור ביישומים מסויימים.
לצפיה ב-'את כל ההתחברות שלי עשיתי מול הוט, אין לי בכלל מושג מי הספק '
את כל ההתחברות שלי עשיתי מול הוט, אין לי בכלל מושג מי הספק
14/11/2017 | 13:09
2
57
הזה, אין לי טלפון שלו, לא ידוע לי על שם משתמש וסיסמא ואני גם לא משלם לו. 

לצפיה ב-'הצעתי לך כמה דברים שאפשר לעשות. לשיקולך. '
הצעתי לך כמה דברים שאפשר לעשות. לשיקולך.
14/11/2017 | 14:07
1
18
ממילא רצית לקנות נתב חדש, גם אז נדרש לקנפג כBRIDGE...

לצפיה ב-'והצעתי את אותם הדברים כולל חשד ב-NAT של הספקית, למטה...'
והצעתי את אותם הדברים כולל חשד ב-NAT של הספקית, למטה...
14/11/2017 | 19:52
17
לצפיה ב-'185.149.252.0/22 דרך AS202940, הפירים: בב"ל ו-013'
185.149.252.0/22 דרך AS202940, הפירים: בב"ל ו-013
14/11/2017 | 20:47
17
בדיקת תת-רשת ספציפית יותר עם מסכה על 185.149.255.0/24 מקבלת ROA לא תקין

עוד ישראבלוף, הפעם בניהול חיבוריות משולב עם טימטום ישראלי קלאסי, כגון הגבלת מהירות העלאה ל-2mbit בלבד בטענה ש"מעולם לא תצטרך להעלות נתונים ואינטרנט נועד רק להורדות נתונים וצפייה בדפי אתרים" בלי הבנה בנושא חיבוריות ופורטים

זה מה שקורה כשמחברים "ספק+תשתית" יחד בלי לשים לב דרך מה מתבצע החיבור, ועוד ה"טכנאים" האלה....
לצפיה ב-'הגדרת המודם כגשר הופך אותו למעשה למתג ללא ממשק ניהול ניתוב'
הגדרת המודם כגשר הופך אותו למעשה למתג ללא ממשק ניהול ניתוב
12/11/2017 | 23:27
34
אלא רק עם ניהול התכונות האחרות של המודם (בדיקת סטטוס חיבור MTA (הטלפון), ובדיקת סטטוס חיבור בכבלים ועוצמתו)

גשר זה הפיכת החיבור לשקוף, זה אומר שמעתה שתגדיר כגשר, רק חיבור אחד (1) מבין ארבעת היציאות של ההוטבוקס יהיה פעיל, שאותו יש לחבר לנתב משלך. מעתה הנתב בלבד יהיה זה שאחראי על כל הניתוב ויצירת הרשת הביתית, והנתב יהיה זה שיקבל ישירות את הכתובת IP החיצונית/ציבורית מעבר למודם בשקיפות

אל דאגה, עם נתב פרטי אתה הבוס ברשתך הביתית

לגבי פתיחת פורט מסויים יש גם לבצע העברת פורט דרך NAT אל התקן עם כתובת רשת פרטית ולוודא שהפורט פתוח גם בתוכנת חומת האש באותו ההתקן כדי לאפשר חיבור בפורט זה

גישה אל מה שנשאר מממשק ניהול ההוטבוקס כאשר הוא גשר, מתוך הרשת האחרת של הנתב המחובר להוטבוקס, מתבצעת בכתובת 192.168.100.1 לכן יש לוודא שרשת הנתב אינה כוללת בתוכה 192.168.100/24 כי גם כשחיבור שקוף, ההתקנים המחוברים להוטבוקס עדיין פנימית מקבלים כתובת מתוך 192.168.100/24 , אך ללא ניתוב, כלומר אם השרת החיצוני אופשר חיבור DHCP עם שיוך MAC להתקן, ההתקן המחובר להוטבוקס יקבל IP ציבורי ישיר אם יש לך מספר מנויי אינטרנט לקבלת IP עבור יותר מהתקן אחד המחובר להוטבוקס, אם רק אחד, אז רק חיבור אחד: הנתב

באפשרותך להגדיר כגשר ולהגדיר כתובת MAC מדומה לכרטיס הרשת שלך במחשב, שיהיה תואם ל-MAC המודם, כך תקבל את אותו ה-IP החיצוני ששויך להוטבוקס שלך כאשר תחבר את המחשב ישירות להוטבוקס, כי גשר מעביר את ניתוב הכתובת החיצונית אל ההתקן הבא, לכן הכל יהיה תלוי מחומת האש במחשבך בחיבור כזה

ואז יהיה מובן אם אתה צריך נתב פרטי או לא, אם יש לך רשת ביתית, אז כן, אם ההוטבוקס הוא מודם נטו

במיקרה והפורט עדיין סגור, אז ככל הנראה יש לך חסימת פורט מצד ספק האינורנט שמספקת לך את כתובתך, טבלת NAT על כתובתך הציבורית לפני הקצתה
לצפיה ב-'איפה אפשר לקבל IP אמריקאי בשביל כמה דקות?'
איפה אפשר לקבל IP אמריקאי בשביל כמה דקות?
14/11/2017 | 11:58
3
39
היי
מחפש IP אמריקאי לכמה דקות.
מדובר באתר שמוכר משהו ורוצה לראות אם הבעיה ב-IP.
לקנות באתר עם כרטיס אשראי אני יכול, אבל, עם פייפאל לא. מעדיף עם פייפאל.
פתחתי יוזר חדש באתר ולא אכפת לי שמישהו ידוג את המידע. ברור שלא אזין את חשבון הפייפאל שלי דרך הIP האמריקאי. אני רוצה לראות אם אחרי שאני לוחץ checkout האתר יפנה אותי לפייפאל.
יש איפשהו מקום שאפשר לקבל IP אמריקאי לכמה דקות? חלק מהאתר הוא HTTPS אם זה משנה.
תודה!
לצפיה ב-'שירות VPN יכול סייע'
שירות VPN יכול סייע
( לעמוד שלי בתפוז )
14/11/2017 | 12:20
46
חלקם בתשלום - חלקם בחינם.  חינממים שאתה יכול לנסות - HOLA או hidemyass.  יש עוד רבים אחרים.

לצפיה ב-'תוריד דפדפן opera'
תוריד דפדפן opera
14/11/2017 | 16:57
1
56
יש שם VPN מובנה וחינמי ויש לו שרת בארצות הברית.
רק צריך לאפשר את זה בהגדרות.
ה-VPN לא עובד בברירת המחדל.

לצפיה ב-'תודה רבה! עבד מצוין! הורדתי את גרסת הportable'
תודה רבה! עבד מצוין! הורדתי את גרסת הportable
14/11/2017 | 19:26
49
למגיב הראשון - תודה לך!
לא הסתדרתי עם HMA, פעם היה להם עמוד מיוחד שאפשר לגלוש דרכו באופן חד פעמי אבל לא הצלחתי למצוא אותו.
ניסיתי את HOLA על הפיירפוקס ועבד מעולה! ניסיתי גם את אופרה וגם עבד מעולה.
תודה רבה!!
לצפיה ב-'אינטרנט בבית'
אינטרנט בבית
12/11/2017 | 14:36
6
43
שלום, כששני מחשבים נייחים צריכים חיבור רשת יציב.
הראוטר מחובר עם כבל למחשב בחדר אחד.
ויש לי מחשב נייח בחדר ליד. כרגע הוא מחובר עם אנטנה tp-link.
הוא משמש למשחקים.
מה האפשרויות שיש לי לחיבור יותר יציב
תודה
לצפיה ב-'האפשרויות הן להעביר כבל או להשתמש בכבלים קיימים'
האפשרויות הן להעביר כבל או להשתמש בכבלים קיימים
12/11/2017 | 15:03
5
32
לדוגמא - אם יש קואקס או קווי טלפון אז אפשר להעביר עליהם אינטרנט
לצפיה ב-'אשמח להסבר: מה זה קואקס?'
אשמח להסבר: מה זה קואקס?
12/11/2017 | 15:31
4
23
יש בחדר הנוסף נקודת טלפון
לצפיה ב-'כבל קואקסיאלי זה הכבל שלרוב משומש לתשתית טלויזיה'
כבל קואקסיאלי זה הכבל שלרוב משומש לתשתית טלויזיה
12/11/2017 | 15:57
3
31
אבל במקרה שלך אם אינך בקיא ולא רוצה להסתבך עם העברת רשת נוספת על בסיס תשתית אחרת (בקואקס זה להעביר חיבור MoCA של הוט, בטלפון זה פתרונות BSPOT של בזק, אבל סביר שבשניהם זה עדיין לא יהיה יציב מספיק), עדיף פשוט להעביר כבל ethernet רגיל ממיקום המחשב אל מיקום הנתב אם עד לחדר השני כולל יצירת חור בקיר ומיקום העברת הכבל יש פחות ממאה מטר

לצפיה ב-'האם ל BSPOT יש חלופה שהיא לא של בזק? '
האם ל BSPOT יש חלופה שהיא לא של בזק?
12/11/2017 | 16:08
2
23
אין להם במלאי ולכשיהיה הם מבקשים 15 ש"ח בחודש.
והאם ה-BSPOT מספק רשת יציבה יותר מהאנטנה TP-LINK שיש לי כרגע?
תודה
לצפיה ב-'אפשר לרכוש באופן פרטי'
אפשר לרכוש באופן פרטי
( לעמוד שלי בתפוז )
14/11/2017 | 11:22
1
23
פנה לחברת POWERNET ותדבר עם נורמן.
לצפיה ב-'תודה. אצור איתם קשר'
תודה. אצור איתם קשר
14/11/2017 | 11:33
9
לצפיה ב-'יו"ר ועדת הכלכלה בהתקפה על המדינה שלא משדרגת את עידן+לHD'
יו"ר ועדת הכלכלה בהתקפה על המדינה שלא משדרגת את עידן+לHD
13/11/2017 | 16:12
2
40
http://main.knesset.gov.il/Activity/committees/Economics/News/Pages/pr_131117.aspx

"זאת התנהגות מחוצפת – אי אפשר גם לדבר על תחרות וגם לבלום אותה
היו"ר כבל אמר את הדברים בדיון סוער של הוועדה בעניין והוסיף: לא יכול להיות שמיליון צופים יפגעו – מדובר ברשעות, חלמאות או טמטום; ח"כ נחמיאס ורבין: המדינה צריכה להיות אחראית לשידור ראוי; האוצר: שידור ב-HD יהיה אחד השיקולים במכרז להפרטת עידן פלוס שיצא בקרוב"

הקלטת הדיון:

לצפיה ב-'צריך להחליף את הממירים שבבתים בשביל HD?'
צריך להחליף את הממירים שבבתים בשביל HD?
13/11/2017 | 16:39
1
20
לצפיה ב-'תלוי בדגם'
תלוי בדגם
13/11/2017 | 17:21
44
דגמים יחסית חדשים (או מקלטי טלוויזיה חדשים יחסית ) יתמכו בקליטת DVB-T2 ולא תידרש החלפה.
הממירים ה"וותיקים" יותר, שתומכים רק  בDVB-T - כן, תידרש החלפה (כ150 ש"ח כאן, החל מכ-~15$ בחו"ל, אך ללא תמיכה בלוח שידורים בעברית ).

ימשיכו לשדר בינתיים גם בשיטה הישנה במקביל, בSD.
לצפיה ב-'מודם נתב לבזק לדירה קטנה'
מודם נתב לבזק לדירה קטנה
11/11/2017 | 18:33
5
27
אני סובל קשות מהנתבים שבזק מציעה. ונראה שאין ברירה אלא לרכוש נתב משלי.ראיתי שהציפ' של הפורום ממליץ על הטיפי-לינק VR600. האם יש משהוא קצת יותר זול לדירה קטנה ? חיבור סופר רחב בויפי לא כזה קריטי (הדברים החשובים באמת מחוברים בכבל) יש נתב טוב שנמכר בארץ/חול שיכול לסחוב ריבוי קונקשנים וכו' ולא יתקע ?

תודה!
לצפיה ב-'יש לך כעת מודם/נתב מבזק? הוא יוכל להישאר בנוסף?'
יש לך כעת מודם/נתב מבזק? הוא יוכל להישאר בנוסף?
12/11/2017 | 10:34
4
11
לצפיה ב-'כן. יש לי נטגיר שלהם. מה ממליץ ?'
כן. יש לי נטגיר שלהם. מה ממליץ ?
13/11/2017 | 15:39
3
14
לצפיה ב-'לקנפג אותו כמודם-BRIDGE, ולהוסיף נתב אוניברסלי'
לקנפג אותו כמודם-BRIDGE, ולהוסיף נתב אוניברסלי
13/11/2017 | 16:20
2
26
למשל כמו שהומלץ בשרשור הלא רחוק הזה:

לצפיה ב-'הוא מרגיש לי סיני... לא ?'
הוא מרגיש לי סיני... לא ?
15/11/2017 | 14:17
1
15
איזה פרמטר אני צריך לחפש בנתב כדי לדעת כמה הוא חזק מבחינת כמות קונקשנים פתוחים וכו׳ ? אין לי בעיה של קליטה.
לצפיה ב-'קרוב.. וויאטנמי נדמה לי.'
קרוב.. וויאטנמי נדמה לי.
15/11/2017 | 15:15
16
אין פרמטר יחד, בדע CPU + זכרון + איכות התוכנה.  REVIEW ברשת תמיד טוב. אצלי הוא סוס עבודה...
לצפיה ב-'IPTV: שבועיים אחרי - בדיקת "שידורי" 'HD' ברשת...'
IPTV: שבועיים אחרי - בדיקת "שידורי" 'HD' ברשת...
13/11/2017 | 10:26
244
בהמשך לדגימה שעשינו ביום שאחרי:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/20/182658423/%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91%D7%99%D7%9D/%D7%A8%D7%A9%D7%AA%D7%95%D7%AA_%D7%A4%D7%A1_%D7%A8%D7%97%D7%91_%D7%95_IP-TV

הנה תמונת מצב כעת:

14/10 - ~300KBps - ~720P~
http://10tv.nana10.co.il/

11 - ~230KBps - ~720P~
http://www.kan.org.il/live/tv.aspx?stationId=2

12 - ~450KBps - ~720P~
https://www.mako.co.il/mako-vod-live-tv/VOD-6540b8dcb64fd31006.htm?partner=headerNav

13 - 185KBps - ~420P~
http://reshet.tv/live/

לא ממש HD , אבל יש התקדמות, חוץ מערוץ 13, שנשאר מאחור, וקידם רק את התפריט של המהירויות ל1080P...
לצפיה ב-'מהירות גלישה בHOT'
מהירות גלישה בHOT
11/11/2017 | 19:53
4
38
שלום רב 
אני מחובר לHOT בחבילה של 100M download  ו 2M upload .
מחובר ברשת קווית של 1GB.
מתחבר בעזרת HotBox  (תצורת מודם בלבד)
ראוטר WR1043ND של TPLINK 
משתמש בחייגן של  הראוטר.
נמצא בחבילה של 100M gamer בבזק בינלאומי 

בדיקת מהירות מקבל 50M download  2M upload 
השאלה כרגע האם חבילת הגיימר מגבילה אותי ?

האם ניתן לבדוק את המהירות ישירות מול HOT ? 
ללא בזק .

בתודה צביקה 

לצפיה ב-'את המהירות הזאת אתה רואה בשרת הבדיקות (של הוט/בזב"ל)?'
את המהירות הזאת אתה רואה בשרת הבדיקות (של הוט/בזב"ל)?
12/11/2017 | 10:39
3
20
לצפיה ב-'עדיף יותר לבדוק מהירויות בדרכים שהוכיחו את עצמם לאורך שנים, '
עדיף יותר לבדוק מהירויות בדרכים שהוכיחו את עצמם לאורך שנים,
12/11/2017 | 15:38
37
מאשר שרת הבדיקות שלעיתים מזייף (ובכלל, חיבור חייגן VPN ב-PPTP/L2TP אינו יכול להחזיק מהירויות גבוהות, יש לבקש מהספק חיבור ללא חייגן עם כתובת סטטית המתקבלת אל הנתב ב-DHCP, ולהגדיר את הנתב לקבלת IP ב-DHCP מבחוץ עם שיוך ל-MAC של הנתב (כי ההוטבוקס במצב גשר ואינו צד לחיבוריות זו) )

קודם לוודא שהדיסק הקשיח אינו בשימוש ע"י איזה יישום שאוכל אותו עד 100% (בודקים במנהל המשימות) וזמן התגובה שלו קצר
אחר כך מנסים להוריד איזה torrent גדול שיש עליו הרבה סידים ופירים, היישום יראה לך את מהירותך האמיתית לחיבורך כי יאכל את כל הפס
לצפיה ב-'מהירות '
מהירות
12/11/2017 | 21:35
1
25
את המהירות אני רואה באתר speedtest

לצפיה ב-'תבדוק מול אחד מהשרתים שציינתי, ותראה מה התוצאה.'
תבדוק מול אחד מהשרתים שציינתי, ותראה מה התוצאה.
12/11/2017 | 22:15
12
לצפיה ב-'ננסה גם כאן - צריך עזרה במציאת קושחה לראוטרfortinet'
ננסה גם כאן - צריך עזרה במציאת קושחה לראוטרfortinet
12/11/2017 | 17:38
1
29
קיבלתי (מחברה שנסגרה) ראוטר של חברת fortinet
דגם fortiwifi 60b
הקושחה של הראוטר לא נמצאת (נמחקה אני מניח)

אני מנסה למצוא את הקושחה לראוטר הזה בגוגל כבר מספר ימים ללא הצלחה
פניתי לחברת fortinet הם לא מוכנים לתת

מישהו מכיר מקום שאפשר להוריד ממנו את הקושחה לראוטר (אני לא יודע אפילו איזה קושחה או מה שם הקובץ)
או יש לו גישה להורדות באתר של fortinet
או כל דרך להשיג את הקושחה הזאת
או להפנות למקום שכן אפשר להשיג את הקושחה
לצפיה ב-'נסה בפורום'
נסה בפורום
16/11/2017 | 21:47
10

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
לשכת יועצי מס בישראל
לשכת יועצי מס בישראל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה