לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום רשתות, פס רחב ו IP-TV

ברוכים הבאים לפורום רשתות ופס רחב.
מטרת הפורום היא לספק מידע ופתרונות בנושאי הקשורים ברשתות ביתיות וחיבורן לרשת האינטרנט.  בנוסף עוסק הפורום בצפיה בווידאו ושידורי טלוויזיה באמצעות רשת האינטרנט (IPTV).  

בפורום תוכלו לשאול שאלות, לקבל עדכונים ולמצוא מידע בנושאים רבים ומגוונים בתחומים הללו.  בארכיון הפורום שמורים מאות שרשורים ואנו ממליצים לכם להתחיל לחפש תשובות שם.  מידע נוסף ומדריכים ניתן למצוא באתר הפורום בכתובת http://www.netcheif.com.  

אם לא הצלחתם למצוא תשובות בארכיון או באתר הפורום, אתם מוזמנים לפתוח שרשור חדש.  בהודעה אנא ספקו את כל המידע הרלוונטי הנדרש, ובכלל זה סוג הציוד שיש לכם, תמונות מסך והאופן שבו אתם מתחברים אל רשת האינטרנט.  אנא העזרו במדריך זה.

אנו מקווים שתמצאו את הפורום מועיל ומהנה.  הערות והארות ניתן לשלוח למנהלי הפורום במסרים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רשתות, פס רחב ו IP-TV

ברוכים הבאים לפורום רשתות ופס רחב.
מטרת הפורום היא לספק מידע ופתרונות בנושאי הקשורים ברשתות ביתיות וחיבורן לרשת האינטרנט.  בנוסף עוסק הפורום בצפיה בווידאו ושידורי טלוויזיה באמצעות רשת האינטרנט (IPTV).  

בפורום תוכלו לשאול שאלות, לקבל עדכונים ולמצוא מידע בנושאים רבים ומגוונים בתחומים הללו.  בארכיון הפורום שמורים מאות שרשורים ואנו ממליצים לכם להתחיל לחפש תשובות שם.  מידע נוסף ומדריכים ניתן למצוא באתר הפורום בכתובת http://www.netcheif.com.  

אם לא הצלחתם למצוא תשובות בארכיון או באתר הפורום, אתם מוזמנים לפתוח שרשור חדש.  בהודעה אנא ספקו את כל המידע הרלוונטי הנדרש, ובכלל זה סוג הציוד שיש לכם, תמונות מסך והאופן שבו אתם מתחברים אל רשת האינטרנט.  אנא העזרו במדריך זה.

אנו מקווים שתמצאו את הפורום מועיל ומהנה.  הערות והארות ניתן לשלוח למנהלי הפורום במסרים.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

פעם ראשונה בפורום?  ברוך הבא!! 
בשלב ראשון כדאי לך לעיין 
במדריך למשתמש בפורום, להעיף מבט באתר האינטרנט של הפורום ולחפש בארכיון השאלות -- מרבית התשובות כבר נמצאות שם.

המשך >>

לצפיה ב-'לינקים ואתרים עולים לאט'
לינקים ואתרים עולים לאט
23/06/2017 | 01:19
3
25
שידרגתי ל-40 מגה ב-VDSL2 בזב"ל והעיגול מסתובב ...ומסתובב
לוקח זמן רב עד שעולה הלינק דיברתי עם התמיכה התחברו מרחוק ואין כל שיפור לפני היה לי 15מגה וזה לא היה ...
ראוטר TP-LINK 9970 הכל מחובר בקווי אולי מישהו כאן יכול לעזור לפני שאני חוזר ל-15 מגה הטובים והישנים...בתודה מראש.
לצפיה ב-'שאלה טריוויאלית: כמה אתה מקבל בבדיקת מהירות בסיסית ?'
שאלה טריוויאלית: כמה אתה מקבל בבדיקת מהירות בסיסית ?
23/06/2017 | 13:38
2
21
לשרת בזב"ל? וישירות לבזק (תתיעץ עם בזק תחת איזה יוזר לבדוק)?
זה המינימום כדי לבודד בין בעיית תשתית, ספקית או מקומית שלך!

אגב, זה קורה בכל האתרים ? בכל הדפדפנים? רק באתרים בחו"ל או גם בארץ?
לצפיה ב-'חיבור איטי ללינקים "עיגול מסתובב " זמן רב מדי...'
חיבור איטי ללינקים "עיגול מסתובב " זמן רב מדי...
23/06/2017 | 16:05
1
21
בדיקת מהירות לבזק להפתעתי מצוינת כ42 הורדה ו-3.2 העלאה פינג 0.7 יכול להיות שהם חיברו את כל הבנין לחוט אחד יחיד ?? זה קורה בחלק מהאתרים ללא משהו מוגדר ,אולי זה בגלל "האבטחה בכבל התת ימי....???",ביקשתי מהם במפורש שלא רוצה מהם כל "אבטחה"לא בחינם ולא בתשלום....אז ביקשתי....חברים מי שיכול להוציא אותי מהבוץ הזה ,מודה מראש...
לצפיה ב-'נסה להתייחס/לענות *לכל* השאלות אם אפשר באופן ברור...'
נסה להתייחס/לענות *לכל* השאלות אם אפשר באופן ברור...
23/06/2017 | 16:32
18
למשל - "40 לבזק" - כמה לבזבל? ובהקשר לאבטחה: נסה ללא FIREWALL - לא המחשב ולא בנתב (אגב, מה דגם  הנתב?).
לצפיה ב-'Access point '
Access point
20/06/2017 | 09:37
23
42
יש לנו בית שצריך שטח כיסוי גדול. בקומת המגורים יש נתב ראשי חזק של LINKSYS, וגם בקומת הסלון יש נתב כזה שמוגדר ב Bridge כ Access point. יכול להיות שאנחנו יורדים מקומת המגורים לסלון, והחיבור נשאר עדיין על הנתב בקומת המגורים, למרות שבסלון יש לו מקור חזק יותר? האם המכשירם יודעים להתחבר ולעבור למקור החזק ביותר עבורם ?

לצפיה ב-'ב-WIFI אין נדידה אוטומטית'
ב-WIFI אין נדידה אוטומטית
( לעמוד שלי בתפוז )
20/06/2017 | 14:14
22
44
המצב שאתה מתאר הוא אפשרי כי ב-WIFI אין מנגנון נדידה אוטומטי מובנה (ROAM).  
לצפיה ב-'ומה עם מכשיר הקצה '
ומה עם מכשיר הקצה
20/06/2017 | 14:26
1
32
האם מכשירי הקצה, הטלפונים או המחשבים לא יודעים ללכת למקור האות החזק? הרי בסוף כולם יושבים על אותו SSD

האם מערכת MASH נותנת מענה לנושא? 

לצפיה ב-'כפי שכתבתי'
כפי שכתבתי
( לעמוד שלי בתפוז )
20/06/2017 | 14:44
41
נושא הנדידה ב-WIFI הוא מגבלה של הטכנולוגיה ולא של מכשיר כזה או אחר.  חלק ממערכות ה-MESH פותרות בעיה הזו אבל לא כולן ויש לבצע בדיקה מול המפרט של כל מערכת.
לצפיה ב-'כמובן שב WI-FI יש נדידה אוטומטית, אבל היא אופצייה או סט של..'
כמובן שב WI-FI יש נדידה אוטומטית, אבל היא אופצייה או סט של..
20/06/2017 | 15:45
19
55
כמובן שב WI-FI יש נדידה אוטומטית, ואפילו נדידה עם מעבר מהיר בין הנקודות גישה ללא שהלקוח מאבד את הכתובת שלו או שה SESSIONS שלו מתנתקות, אבל נדידה היא אופצייה או סט של הרחבות שחייבות להיות ממומשות בכל הנקודות גישה, בלקוחות שלהן וגם מוגדרות בנקודות גישה בצורה תקינה. למשל אחת מההרחבות האלה ששמה הוא 802.11r . מצד הלקוח קיימת בכל המערכות הפעלה של ה ANDROID ו IOS מהשנים האחרונות, כמובן גם ב Windows 10 ובכל ההפצות של ה Linux המוכרות. מצד הנקודות גישה ההרחבה הזו לא קיימת מהקופסא בציוד ביתי זול ביותר, אבל אחרי שמתקינים על נקודת גישה כזו את המערכת הפעלה המתאימה, למשל את LEDE , מקבלים גם תמיכה מלאה באפשרות של נדידה מהירה בין הנקודות גישה. על הציוד רשת מתקדם אני אפילו לא מדבר. למשל בציוד של CISCO האפשרות זו קיימת גם ברמת נקודת גישה וגם ברמת בקר.
אני כבר שנים משתמש באפשרות של נדידה בין הנקודות גישה, כולל גם ברשת ביתית שלי ויכול להעיד שהנדידה מתבצעת בצורה חלקה גם עם נקודות גישה שמריצות את LEDE. מצורפים הסברים על התקן המדובר :
בצד של הלקוח:
ובצד של נקודות גישה:
וגם מצורף צילום  מסך של ההגדרות הרלוונטיות מאחד הנקודות גישה שלי בבית.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
20/06/2017 | 21:23
1
23
קודם כל תודה רבה על התשובה המפורטת. לצערי זה כבר גדול עליי. 
יש בבית נתב ראשי, linksys wrt1900acs
בקומה המרכזית יש linksys ea9400 (דגם לא כל כך מוכר, אבל מאוד דומה ל 9500) שמוגדר ב BRIDGE
ובמרתף יש EA6350 שגם מוגדר כ BRIDGE 
זה יהיה מסובך לשים מערכת נדידה על המכשירים ?
לצפיה ב-'מכל המוצרים האלה, רק על linksys wrt1900acs ניתן להתקין את ..'
מכל המוצרים האלה, רק על linksys wrt1900acs ניתן להתקין את ..
20/06/2017 | 22:17
33
מכל המוצרים האלה, רק על linksys wrt1900acs ניתן להתקין את​ מערכת המתאימה, עד כמה שאני זוכר. אם תחליף גם את שני המוצרים הבעיתיים ל wrt1900acs למשל, אתה תוכל להגדיר את כולם בהתאם. בקשר לזה עד לכמה "זה יהיה מסובך לשים מערכת נדידה על המכשירים", הכל תלוי ברמת הידע והכרת המחשב שלך ויכולת הלמידה. למשל יש אנשים שבשבילם מדובר על דבר שבשיגרה ויש אנשים שלא מכירים כלל אפשרויות של נדינה ב WI-FI . חשוב רק להבין שהתקנת מערכת הפעלה חילופית מוחקת את התוכנה שמגיעה עם המוצר ומבטלת את האחריות שלו. מצד שני תוכנה חילופית הופכת מוצר מוגבל ביותר למוצר גמיש בעל תכונות מתקדמות שקיימות בדרך כלל רק במוצרים עסקיים ויקרים במאות אחוזים, כמו כן מערכת הפעלה חלופית יציבה הרבה יותר ונותנת אפשרות להתקין מגוון רב של מודולים נוספים שהייצרן של המוצר אפילו לא חלם עליהם. כל מה שנדרש זה ידע בהכרת המיחשוב ורשתות, כמו למשל שליטה ב Linux , מכיוון שהתוכנה היא על בסיס  LINUX ונותנת גישה ישירה לתצורה של המערכת.

לצפיה ב-'הכותרת שלך מטעה וחבל'
הכותרת שלך מטעה וחבל
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2017 | 08:09
16
30
תקן ה-WIFI הסטנדרטי אינו כולל אופציה של נדידה אוטומטית.  אמנם ישנן הרחבות לא סטנדרטיות לתקן שמאפשרות נדידה אבל ברוב המקרים הן קניניות וספציפיות לכל חברה.  המשמעות היא שמוצרים של חברות שונות לא ידעו לטפל בנושא הנדידה באופן אוטומטי.
לצפיה ב-'מין הסתם שהיא לא מטעה וכמובן שמדובר על ההרחבות סטנדרטיות ש..'
מין הסתם שהיא לא מטעה וכמובן שמדובר על ההרחבות סטנדרטיות ש..
21/06/2017 | 09:05
15
29
מין הסתם שהיא לא מטעה וכמובן שמדובר כאן על ההרחבות סטנדרטיות שגובשו וש​מגובות על ידי תקנים של 802.11 , שזה למי שלא יודע סימון של גוף תקינה IEEE לנושא של WI-FI . האותיות המוזרות האלה, כמו אות R למשל, שמייצגת בתקן WI-FI את ROAMING , הן אותיות של אותו התקן, כמו AC , כמו AD וכו' של האופציות שמייצגות את התחומי תדרים, אפנונים, מהירויות אפשריות וכדומה . בתקן זה אותיות מוזרות שונות וצירופי מספרים שונים מייצגים אפשרויות שונות שהתקן מאפשר. למשל יש כאלה, כמו אות i למשל שמייצגת את מנגנוני אבטחה והצפנה שונים, יש כאלה, כמו 802.1X שזה מנגנון משותף של כל תקן ETHERNET , גם קווי וגם אלחוטי, שמייצג גם הוא מנגנוני אבטחה והצפנה מתקדמים. יותר מזה לא מדובר על הרחבות תקן קנייניות, אלה על דבר מחייב את כל היצרנים שנועד להבטיח את התאימות עבודה מלאה של ציודים שונים של יצרנים שונים זה עם זה וגם אומץ על ידי כל החברות המפתחות ציוד ותוכנה. כמובן גם לא מדובר על משהוא חדש או מהפכני, אלה על דבר שקיים כבר שנים רבות, ועוד מעט כבר חוגג עשור. חבל שיש עוד אנשים שלא קוראים גם את הקישורים שצירפו להם, שמהם אפשר ללמוד את כל נתונים האלה. 
וגם לא מדובר כאן על משהוא תיאורטי​ או מחקרי, אלה שזה דברים שגם אני משתמש בהן כבר שנים רבות, כולל גם ברשת ביתית שלי, ואם לפני מספר שנים עוד הייה צורך להתאים את התוכנות ואת המערכות הפעלה לאפשרוית האלה על ידי התקנה של פטצ'ים שונים, אז היום כבר הכל בא מוכן מהקופסא ודורש הגדרות מינימליות. מצורף צילום מסך של ממשק ההתחברות WI-FI של אחד הסמארטפונים הישנים שלי, שניתן לראות בו את התמיכה עבודה בנדידה בין הנקודות גישה של אותה הרשת ביתית וגם ניתן לראות מהצילום מסך שהנדידה אפשרית ומתבצעת באותה הרשת.
לצפיה ב-'אם אתה כל כך צודק (ואתה לא - אבל זה כבר עניין אחר) אז...'
אם אתה כל כך צודק (ואתה לא - אבל זה כבר עניין אחר) אז...
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2017 | 09:32
14
27
מדוע אצל השואל שפתח את הדיון הזה לא התרחשה נדידה אוטומטית, במיוחד שיש לו נתב מודרני וסביר להניח גם ציוד קצה עדכני?
לצפיה ב-'גם את זה כבר הסברתי מקודם, אבל אנסה עוד פעם אחרונה....'
גם את זה כבר הסברתי מקודם, אבל אנסה עוד פעם אחרונה....
21/06/2017 | 10:04
13
28
גם את זה כבר הסברתי מקודם, אבל אנסה עוד פעם אחרונה​. פעם שלישית גלידה. 
כמו שנעמר בפיתגם הסיני העתיק, לטנגו צריך שניים. ובמקרה שלנו גם ציוד לקוח צריך לתמוך בנדידה וגם כל נקודות גישה אלחוטיות צריכות לתמוך בזה. וגם כמובן שצריך להגדיר בהתאם את הנקודות גישה, בצד הלקוח הכל מתבצע אוטומטי.
עכשיו נמשיך לציוד של פותח השירשור. כמו שכבר הסברתי מקודם, בין שלושת הנקודות גישה שיש לו, רק על אחת ניתן להתקין את המערכת ההפעלה המתאימה. רמז דק, תמיכה באחת מתוך שלוש, זה עדיין לא מספיק לנדידה. ונעבור לשאלה: למה דברים לא מתרחשים אוטומטית. התשובה לזה פשוטה. במחשוב וברשתות תקשורת, שום דבר לא נעשה מעצמו, אלה שלכל דבר נדרש תכנון מקדים ( בחירת ציוד המתאים, תוכנות תשתיות בדיקת היתכנות, לימוד של הנושא וכ' ) , אחרי זה ביצוע ההתקנות וההגדרות בצורה תקינה ורק אחרי זה, אם כל השלבים הקודמים נעשו בצורה תקינה, רק אחרי זה הדברים מתחילים להתבצע בצורה אוטומטית. כמובן שמבחינת המשתמש הפשוט זה לא כך, כי הוא מכיר רק את השלב שבו הדברים כבר מתבצעים אוטומטית. זו גם הסיבה שרוב המוצרים שמיועדים לשוק הביתי מגיעים, כך שאין בהן שום חופש פעולה או הגדרות מתקדמות, אבל למי שיש לו טיפה של ידע בהכרת המחשב, יכול להתקין לבד מערכת הפעלה שנותנת אפשרויות מתקדמות ועבודה בצורה יציבה ומאובטחת וכל זה על אותו הציוד הביתי הפשוט. 
זו בגדול התשובה, לזה למה הדברים לא נעשים אוטומטית מעצמם ב IT, למה הכרטיסים לא קופצים לבד לחריצי הרחבה בלוח אם, למה הכבלים לא מתחברים לבד לקונקטורים וגם לא משחילים את עצמם דרך הצינורות שנוצרים בעצמם בתוך הקירות. 
לצפיה ב-'הרבה מילים - אפס הסברים'
הרבה מילים - אפס הסברים
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2017 | 10:27
1
33
בשורה התחתונה - שני נתבים מתקדמים של LINKSYS + ציוד קצה מודרני ואין נדידה.
לצפיה ב-'אם אחרי כל ההסברים וכל הקישורים למאמרים הנושא עוד לא מובן לך'
אם אחרי כל ההסברים וכל הקישורים למאמרים הנושא עוד לא מובן לך
21/06/2017 | 11:17
54
אם אחרי כל ההסברים וכל הקישורים למאמרים חיצונים ( שמה לעשות גם הם כוללים הרבה מלים מסובכות ) הנושא עוד לא מובן​, אז ההמשך ההסברים יהיה כבר מיותר. 
לצפיה ב-'נדידה '
נדידה
21/06/2017 | 10:43
10
18
בהמשך לדיון, מסתבר של LINKSYS  מספרת שמערכת ה MAX STREAM  שלה פותרת את הבעיה. רק חבל שרק ראוטר אחד שלי עובד עם הטכנולגיה. 

דרך אגב, בבית אחר שביקרתי השבוע יש מערכת אלחוטית של ruckus
נתב ראשי בארון תקשורת + Access point בכל חדר. פשוט מדהים! אין פינה שבא אין קליטה מלאה. רק המחיר.... 
לצפיה ב-'הקישור לאתר של LINKSYS מתייחס לנושא של רפיטרים....'
הקישור לאתר של LINKSYS מתייחס לנושא של רפיטרים....
21/06/2017 | 11:50
9
27
הקישור לאתר של LINKSYS מתייחס לנושא של רפיטרים​ ( משחזרי אות ) . הדבר נותן אפשרות של הרחבת כיסוי ה WI-FI , ללא מעבר בין נקודות גישה כלל, אבל לא מדובר על ROAMING , אלה על שיחזור של אות של אותה נקודת גישה מקורית יחידה. כל זה בא על חשבון של המהירות תקשורת, שצונחת פלאים בכל הרשת עם הוספת של כל רפיטר נוסף. גם הכמות של הלקוחות האלחוטיים בתסריט שכזה היא מוגבלת וקטנה ביותר, מה שגם כל לקוח חדש שמצטרף לרשת מוריד את המהירות של כלל הרשת בצורה דרסטית, נוסף לזה כל הרפיטרים האלה לרוב משתפים את אותו הערוץ תקשורת, דבר שגם יוצר מצב של ניתוקים ומהירות העברת נתונים נמוכה בניגוד למספר נקודות גישה שכל אחת מהן פועלת בערוץ תדר שונה ומתבצע גם מיחזור תדרים, אם מדובר בתכנון נכון של הרשת עם מספר נקודות גישה.
אם כל זה מדובר על פתרון מאוד נפוץ ברשתות ביתיות בגלל שלא נדרשות כמעט שום הגדרות בציודים, אלה לרוב לחיצה על לחצן בודד בנקודת גישה וגם ברפיטר.

בקשר לציוד של RUCKUS , באמת מדובר על ציוד איכותי ופשוט שמשלב גם ביצועים טובים ואמינות גבוהה. המוצרים האלה ידועים לאו דווקא בגלל האפשרות של נדידה בין הנקודות גישה, אלה יותר בגלל קיבולת גבוהה של הלקוחות פר נקודת גישה וכיסוי מצויין. לרשת ביתית מדובר על פתרון מעולה, אם כל הרשת תוכננה בצורה מושכלת. המוצר הנפוץ שלהם להתקנה פנימית, הוא נקודת גישה בשם ZoneFlex R720 .
יצאה לי לתכנן מספר רשתות שהיו מבוססות על המוצר הזה. בהתקנה מקצועית מדובר על פתרון של שגר ושכח. מצורף קישור למפרט של המוצר:
מדובר גם על ציוד יחסית זול, אם משווים אותו בקני מידה של ציוד ארגוני, אבל למשתמש הביתי מדובר על מחיר הרבה יותר יקר מציוד זבל סיני שהוא הורגל עליו בישראל. מצורף מחיר של המוצר:

לצפיה ב-'לטובת האיזון - בחירה נבונה מה"זבל הסיני" מספיקה לרובנו... '
לטובת האיזון - בחירה נבונה מה"זבל הסיני" מספיקה לרובנו...
21/06/2017 | 13:06
24
לפחות לאלו שלא יכולים/מוכנים להשקיע רבע משכורת בנתב...
לצפיה ב-'אז לא הבנתי - יש ב-WIFI מנגנון ROAMIMG או שאין'
אז לא הבנתי - יש ב-WIFI מנגנון ROAMIMG או שאין
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2017 | 19:53
7
22
כי כל כך התעקשת שיש והנה עכשיו, בריש גלי, אתה מודה שאין מנגנון ROAMING בין נתב לנקודת גישה - במיוחד בציוד מודרני של חברה כמו LINKSYS.  אז מה בדיוק ניסית להוכיח?
לצפיה ב-'אם צריך לחזור על זה עוד פעם, כן יש ב WI-FI מנגנון ROAMING ..'
אם צריך לחזור על זה עוד פעם, כן יש ב WI-FI מנגנון ROAMING ..
21/06/2017 | 21:34
6
21
אם צריך לחזור על זה עוד פעם, כן יש ב WI-FI מנגנון ROAMING ​. והוא מתבצע , כמו שכבר הסברתי שלוש פעמים, רק, אם קיים ציוד שתומך בו והוא גם מוגדר בצורה נכונה. ואת זה בידיוק ניסיתי לא להכיח, אלה להסביר, אבל כנראה שגם לטנגו הזה של הסבר צריך שניים, גם שידור וגם קליטה . בקשר לזה שציוד ספציפי של יצרן מסויים לא תומך בתקן כלשהוא בכלל ובתקן של נדידה בפרט, אז גם את זה הסברתי מהתחלה, ומספר פעמים, שכל הציודים ברשת, גם הנתב וגם הנקודות גישה חייבים לתמוך בנדידה בשביל שהנדידה תתבצע. וכמובן, שאם רוצים רשת שתומכת בנדידה בין הנקודות גישה והנתב, כמו שכבר הסברתי גם מקודם, צריך מראש לבחור את הציוד התומך בזה.
אחרת את השאלה שלך אפשר לנסח גם כך:                    
אז לא הבנתי - יש ב-WIFI תקן AC או שאין. כי אני שמעתי שמישהוא רכש נתב מודרני של חברה ידוע ואין שם שום תקן AC . כך שכל מי שסיפר על זה שיש חייה כזו בשם תקן AC טועה ומטעה. 

ודרך הגב, בניגוד לתקן AC , שזה אפשרות שמבוססת חומרה, ואם היא לא קיימת בציוד, לא ניתן להוסיף אותה, ללא החלפת ברזלים, בניגוד לתמיכה ב AC את תמיכה בתקן הנדידיה ניתן להוסיף לציוד קיים על ידי התקנה של מערכת הפעלה מתאימה, אם הנתב נתמך בה. ולא רק מדובר על ההוספה לנתבים מתקדמים, אלה גם לישנים ביותר ולהכי זולים שנתמכים במערכות הפעלה כמו LEDE למשל. יש לי אתר מסויים שאת השידרוג הזה בוצע על גבי נקודות גישה של TP-LINK שהותקנו פיזית לפני מספר שנים רבות ואת האפשרות של  ROAMING קיבלו רק לפני שנה, והלקוחות של אותה הרשת מתניידים בין הנקודות גישה בצורה חלקה.
לצפיה ב-'אתה מוכיח את מה שאמרתי כל הזמן'
אתה מוכיח את מה שאמרתי כל הזמן
( לעמוד שלי בתפוז )
22/06/2017 | 09:46
5
25
התקן הבסיסי של WIFI אינו כולל מנגנון ROAMING ולראיה ציודים סטנדרטים, גם של יצרנים מכובדים כמו LINKSYS, לא תומכים בכך.  הציוד של LINKSYS מקבל את כל אישורי התקינה המקובלים ויחד עם זאת הוא אינו תומך במנגנוני ה-ROAM.  לכן כשאני כותב שציוד WIFI המקובל בסביבה ביתית אינו תומך ב-ROAM - אני צודק.  זה שיש ציודים מתקדמים, המיועדים לעסקים ועולים בהתאם, המיישמים הרחבות לתקן WIF המאפשרים את התכונה הזו אנה רלוונטית למי שרוכש ציוד לבית.
לצפיה ב-'אני הוכחתי כבר אין סוף פעמים ש ROAMING קייים גם בציוד ביתי..'
אני הוכחתי כבר אין סוף פעמים ש ROAMING קייים גם בציוד ביתי..
22/06/2017 | 21:21
4
16
אני הוכחתי והסברתי כבר אין סוף פעמים ש ROAMING קייים גם בציוד ביתי​ זול ביותר, ויותר מזה, הסברתי שגם בציוד ביתי ישן שה ROAMING לא היה קיים פעם, ניתן לשדרג את המערכת ההפעלה של הציוד ( כל ציוד שתומך ב OPENWRT למשל ) ולקבל תמיכה מלאה ב ROAMING גם בציוד ביתי ישן וזול.  דרך הגב, את הצילומי מסך של ההגדרות ROAMING לקחתי מציוד ביתי זול ישן.
יותר פשוט מזה ההסבר כבר לא יכול להיות. 

לצפיה ב-'מציע שע"מ לחסוך שרשור אינסופי של הפינג-פונג הזה, שנסכם...'
מציע שע"מ לחסוך שרשור אינסופי של הפינג-פונג הזה, שנסכם...
22/06/2017 | 23:01
3
20
שיש מימוש נדידה בציוד מקצועי
שאין מימוש של נדידה ע"י היצרנים של רוב רובו של הציוד הביתי (כאמור, הציוד זבל הביתי מסין שכולנו קונים)

והיות ואין תלות חומרתית לתכונה הזאת, יש מצב שחכמי הדור של WRT ודומיהם ואולי ציוד ביתי יקר יותר, יוסיפו תמיכה כזו אצל  שמוכן "להסתכן" ולאבד את האחריות שלו וישדרג קושחה.

(אין צורך להגיב... )

לצפיה ב-'*/אצל/אצלי מי/'
*/אצל/אצלי מי/
23/06/2017 | 07:39
1
16
לצפיה ב-'בידיוק, כמו שכבתי קודם: מאחד הנקודות גישה שלי בבית, אבל, אם'
בידיוק, כמו שכבתי קודם: מאחד הנקודות גישה שלי בבית, אבל, אם
23/06/2017 | 21:07
14
אם מהות השאלה היא בזה, שעכשיו התעוררו חששות שהתמיכה בנדידה ב WI-FI היא על בסיס שמות פרטיים או משפחה, נגיד מ א' עד ו', וכל מי ששמו מתחיל באות אחרי זה לא נתמך, אז זה לא המצב. גם, אם החשש שהתמיכה בתקן זה, היא על בסיס גאוגרפי, לפי אזורים, כמו במלחמת המפרץ, אז אין מגבלה מסוג זה, התמיכה של הנדידה ברשת WI-FI , היא כלל ארצית, ואפילו, לפי מקורות זרים יותר מזה.
ואם חידת חמיצר: "*/אצל/אצלי מי/" מייצגת דבר אחר, אנסה גם לענות לפי, כמובן במגבלות של בטחון שדה רשתי. 

לצפיה ב-'ניסיון אחרון בהחלט, יש תמיכה גם בציוד הכי פשוט אחרי התקנה...'
ניסיון אחרון בהחלט, יש תמיכה גם בציוד הכי פשוט אחרי התקנה...
23/06/2017 | 20:31
18
ניסיון אחרון בהחלט, יש תמיכה ב ROAMING חוץ מציוד ארגוני סביר, גם בציוד ביתי הכי פשוט וזול, כולל גם בזבל סיני וגם במיץ של הזבל, שאפילו אין לא שם יצרן ידוע, אחרי התקנה והגדרה של תוכנה מתאימה והגדרה הנדרשת. מדובר על כל ציוד שתומך ב OPENWRT . 
רשימה של ציוד כזה כוללת אלפי דגמי ציוד שמיוצר גם היום וגם נתמך ציוד לאחור של למעלה מעשור השנים. למי שלא מתיידד עם החיפוש בגוגל מצורפת רשימה חלקית ומקוצרת של הציוד הנתמך. לצורך זה ניתן לבקר בקישור:
הסבר יותר פשוט מזה כבר לא יכול להיות. אם גם הפעם זה לא הובן, אין צורך להגיב. 

לצפיה ב-'IPTV: פרטנר משיקה - ביום ג הבא'
IPTV: פרטנר משיקה - ביום ג הבא
22/06/2017 | 11:08
2
55
http://www.mako.co.il/nexter-consumerism/tv/Articl...
+ שת"פ עם נטפליקס. כעת נחכה ונראה כמה זה יעלה...
לצפיה ב-'מעניין'
מעניין
( לעמוד שלי בתפוז )
22/06/2017 | 12:40
1
31
מבין כל השקות ה-IPTV של התקופה האחרונה, זו דווקא נראית המעניינת ביותר.
לצפיה ב-'גם מעניין איך יתמחרו את ערוצי "ספורט-5 " בהצעה'
גם מעניין איך יתמחרו את ערוצי "ספורט-5 " בהצעה
22/06/2017 | 12:54
34
כי מבחינת נטפליקס - אני רואה רק חסרון "לקנות" דרכם...
לצפיה ב-'נתב של שיקפוינט'
נתב של שיקפוינט
21/06/2017 | 12:30
4
37
שלום רב,
הגיע אלי נתב check point  safe@office 500w
במסגרת ניסוי, חיברתי יציאת LAN מנתב בזק לכניסת WAN של השיק פוינט וזה עובד תקין.
יש גלישה מחלק כתובות מהטווח שלו (192.168.10.1) ועובד תקין.

יכול להיות?

בנתב רגיל זה מקבל כתובות מבזק
לצפיה ב-'כן, תקין'
כן, תקין
21/06/2017 | 13:00
3
32
באופן החיבור הזה (LAN>-<WAN) יש לך למעשה שתי רשתות - של שני הנתבים המשורשרים.
אתה כנראה שואף לרשת אחת (IP SUBNET של בזק) בשניהם. לטובת זה יש לחבר LAN>-<LAN ולנטרל את הDHCP והNAT בנתב החדש.
לצפיה ב-'נכון רק שבנתב אחר '
נכון רק שבנתב אחר
21/06/2017 | 13:10
2
25
בנתב אחר זה לא עובד.
שאלתי בשבוע שעבר איך ליצור 2 רשתות שונות, והתשובה לך רק דרך ה LAN מבלי לנטרל DHCP.

לכן הופתעתי שזה עובד עצמאי לגמרי
לצפיה ב-'חוזר בי - כתבת WAN'
חוזר בי - כתבת WAN
21/06/2017 | 13:12
1
15
לצפיה ב-'בקיצור, כול אות חשובה... :)'
בקיצור, כול אות חשובה... :)
21/06/2017 | 13:20
18
לצפיה ב-' פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל '
פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2017 | 12:30
4
 מסוכסכים עם השכן על רכוש משותף? מתמודדים עם דייר סרבן תשלום? 
מומחה בפורום ועד בית- בתים משותפים מחכה לשאלות שלכם

נתקלתם במקרה של רשלנות רפואית? אתם צריכים ייעוץ משפטי בנושא? עו"ד מהתחום מחכה לייעץ לכם בפורום רשלנות רפואית

העסק נמצא בקשיים כלכליים? צריכים ייעוץ פיננסי? פורום הלוואות לעסקים וייעוץ עסקי זה המקום בשבילכם

הקריירה נתקעה? מתקשים למצוא כיוון תעסוקתי בחיים? בפורום ייעוץ קריירה מחכים לכם בקוצר רוח וישמחו לייעץ לכם

בעיות ראייה, משקפיים, מולטיפוקל, עדשות ראייה, צילינדר -  מומחה אופטומטריסט כאן בשבילכם בפורום עדשות מגע ומשקפיים 

הבניין שלכם עומד לעבור תמ"א 38? לא יודעים מה הזכויות שלכם בפרויקט פינוי בינוי? היכנסו לפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית ותקבלו תשובות להכל

מתמודדים עם בעיות בעסק? רוצים להתייעץ לגבי קידומו? בפורום עסקים תימצאו פיתרונות להכל
לצפיה ב-'האם ניתן להתחשמל מקו המודם/ראוטר'
האם ניתן להתחשמל מקו המודם/ראוטר
20/06/2017 | 19:51
3
38
שאלה קטנה: האם ניתן ״להתחשמל״ מקו המודם/ראוטר? ניסיתי לחבר מודם מקבילי , והחזקתי את חוטי הראוטר (החשופים), כדי למדוד קונקטיביטי, במשך זמן רב (10-20 שניות) , כך שהזרם מין הסתם זרם דרכי. מאז (אתמול) אני מרגיש ממש רע. היתכן? אשמח לתשובה מבעל נסיון
לצפיה ב-'לא יודע מה זה חוטי הראוטר'
לא יודע מה זה חוטי הראוטר
20/06/2017 | 20:47
29
אם אתה מתכוון לכבלי רשת אז רמת המתח נמוכה ולא מורגשת.
אם הכוונה לחוטי ספק הכח ,גם כן לא מתחשמלים.
אם הכוונה לחוטי ה 220-V זרם חילופין אז מרגישים מאד.

לצפיה ב-'אולי עבר לך דרך זה וירוס'
אולי עבר לך דרך זה וירוס
21/06/2017 | 04:30
44
לצפיה ב-'עוד אפשרות'
עוד אפשרות
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2017 | 08:11
38
אם החזקת ביד את חוטי קו הטלפון, עובר בהם מתח שיכול להיות לא נעים.  זו אמנם לא התחשמלות מ-220V אלא ממתח הרבה יותר נמוך, אבל זה עדיין לא נעים.
לצפיה ב-'חיבור לאינטרנט'
חיבור לאינטרנט
19/06/2017 | 13:48
5
32
אני עובדת במקום שאין בו חיבור לאינטרנט.
האם קיימת אפשרות להתחבר לאינטרנט בצורה סלולרית?
היום אני מתחברת דרך הטלפון, אבל זה מאוד איטי.
לצפיה ב-'יש אפשרות לקנות מודם סלולארי או להשתמש במכשיר שלך כהוטספוט'
יש אפשרות לקנות מודם סלולארי או להשתמש במכשיר שלך כהוטספוט
19/06/2017 | 15:07
4
48
עם חיבור WIFI אליו מהמחשב. המהירות תהיה תלויה באיכות/מהירות המכשיר/מודם.
לצפיה ב-'תודה. איפה קונים מודם כזה?'
תודה. איפה קונים מודם כזה?
19/06/2017 | 16:09
3
14
לצפיה ב-'בכל חנות תקשורת (KSP, IVORY וכו)'
בכל חנות תקשורת (KSP, IVORY וכו)
19/06/2017 | 16:17
2
42
תצטרכי כמובן גם חבילת DATA/SIM ממפעילה סלולארית עבור המודם.  במדה ויש לך רשת ביתית, בסופו של דבר (אם השימוש אינו למחשב בודד) גם נתב שתומך במודם כזה - יעזור.

תשקלי פתרון של שימוש דרך המכשיר הסלולארי שפשוט הרבה יותר, אפילו אם צריך לקנות חדש/מהיר יותר.
לצפיה ב-'השותף שלך המליץ על huawei E5180'
השותף שלך המליץ על huawei E5180
20/06/2017 | 20:51
1
20
זו הכוונה שלה

לצפיה ב-'איך אתה יודע? אז תגיד לה איפה קונים אותו... '
איך אתה יודע? אז תגיד לה איפה קונים אותו...
20/06/2017 | 22:49
10
לצפיה ב-'אשמח לחוות דעת והמלצות על נתב'
אשמח לחוות דעת והמלצות על נתב
19/06/2017 | 10:55
4
43
עד היום השתמשתי במודם משולב נתב שקיבלתי מבזק מסוג netgear N600 .
יש איתו כמה בעיות, אין לו אנטנות משמע הקליטה לא משהו ויש באג סופר מעצבן שגורם לו כל כמה זמן להפסיק לשדר ב-5GHz ואז רק הפעלה מחדש מסדרת את הבעיה.

השאלה הראשונה היא האם פשוט להשתמש בnetgear כמודם ואליו לחבר את הנתב או לקנות מודם זול וקומפקטי ולחבר אליו את הנתב?
*אני מניח שניתן למכור את ה-netgear בכמה שקלים.

לעניין הנתב, אני רוצה משהו עם טווח ומהירות טובה, עם עדיפות לאופציה לעדכנת קשוחה חיצונית, כמו openVPN (למשל). נתקלתי בכמה דגמם שנראים מעניינים:

Linksys WRT AC1200 שעולה 87$ וה-Linksys AC1900 שעולה 150$ .  TP-Link AC1200  ועולה 65$  TP-Link Archer C7 שעולה 90 $
ה- TP-Link זולים יותר מה-Linksys וזה עוד לפני שאני מזכיר שה-Linksys מגיעים ללא האנטנות, מה הסיבה בעצם?

הבנתי שציוד אלחוטי מחו"ל לפעמים נתקע במכס, עד כמה זו בעיה גורפת? כי לפי בדיקה זריזה אותם הדגמים שנמכרים בחו"ל והזכרתי למעלה עולים בארץ יותר.

לצפיה ב-'כן, פשוט לקנפגו כמודם/BRIDGE'
כן, פשוט לקנפגו כמודם/BRIDGE
19/06/2017 | 15:05
1
33
יש נתבים מומלצים באתר הפורום
ואת ה-מומלץ התקציבי שלי A3002RU:

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
23/06/2017 | 19:17
5
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 20:46
1
33
LINKSYS נחשב מותג יותר "שווה" ולכן המחיר בהתאם.  לדעתי זה רק עניין של מיתוג וגם הציוד של TP-LINK הוא בסדר גמור.

הזמנת נתב מח"ל עלולה להתקל בבעיות במכס - כפי שכתבת - לכן כדאי להזמין מגורם שניתן להחזיר לו את המוצר מהמכס ולקבל את הכסף בחזרה.  למיטב ידיעתי רק באמאזון יש האפשרות הזו.
לצפיה ב-'אקח בחשבון, תודה'
אקח בחשבון, תודה
23/06/2017 | 19:18
3
לצפיה ב-'שוק הIPTV התקציבי (50 שח+) - מצב השוק'
שוק הIPTV התקציבי (50 שח+) - מצב השוק
19/06/2017 | 07:41
62
בצפיה להשקה של השירות של פרטנר TV החודש - הנה תמונה המצב של המתחרות כיום:
http://www.themarker.com/technation/1.4177946

תקציר לעצלנים:

טריפל C מ 50+
סלקום 99+
פרטנר  TBD - TV
הוט+רמי לוי - TBD
נטפליקס - מ-8$
אמזון פריים
 BBC/FRANCE/AU-YAHOO-7  - VPN וכו - מ-3$
צפיה-ישירה/UTube/BitTorrent - מ-0 ...
לצפיה ב-'סלב ליום אחד'
סלב ליום אחד
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2017 | 19:43
1
58
בשבוע שעבר התראיינתי אצל שגיא כהן מידיעות אחרונות והנה הבוקר, במוסף ממון, כתבה בנושא נתבים אלחוטיים בה אני מוזכר מספר פעמים.

לצפיה ב-'3000 שח? ואף מילה טובה על הסינים ה'עממיים' "שלנו"?...'
3000 שח? ואף מילה טובה על הסינים ה'עממיים' "שלנו"?...
19/06/2017 | 07:02
13
לצפיה ב-' נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ '
נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2017 | 10:30
4
 יזמים צעירים? הקמתם חברה חדשה? זקוקים לייעוץ עסקי-משפטי?
פורום חדש, חם מהתנור, יענה לכם על כל השאלות בנושאים כמו גיוסי הון, הסכמי בעלי מניות ועוד ועוד.

לצפיה ב-'התייעצות לגבע מודם-ראוטר'
התייעצות לגבע מודם-ראוטר
17/06/2017 | 16:55
3
63
שלום לכולם

אני מעוניין לקנות מודם ראוטר שיתאים למהירות 40 מגה של בזק.
מצאתי שניים באלי אקספרס, אך אני לא בטוח שזה יתאים למהירות הזו
אשמח אם מישהו יכול לעזור לי בזה.. 
ואם שניהם תומכים, אז איזה מם עדיף?

תודה רבה

לצפיה ב-'אף אחד מהם איננו *מודם*'
אף אחד מהם איננו *מודם*
17/06/2017 | 21:02
2
30
אם ראיתי במפרט זכר לזה - תפנה אותנו  לקטע הרלוונטי. אולי פספסתי.
לצפיה ב-'כתוב שזה With Modem Function'
כתוב שזה With Modem Function
18/06/2017 | 01:01
1
28
בשניהם
לצפיה ב-'לא רלוונטי. אתה זקוק לתמיכה במודם VDSL**'
לא רלוונטי. אתה זקוק לתמיכה במודם VDSL**
18/06/2017 | 07:05
38
אגב, כנתב נטו AC1200 תקציבי, אם לא דרושים לך פורטים גיגה קויים - אני בעד שניהם... :)
לצפיה ב-'בבקשה עזרה בלחיצות cat6'
בבקשה עזרה בלחיצות cat6
17/06/2017 | 08:33
2
54
אחרי יומיים עינויים וסרטונים מכל העולם, לא הצלחנו ללחוץ שקעים ותקעים.
אשמח מאוד לעזרה עם זה אנחנו מיואשים ויש לנו 20 נק לעשות
לצפיה ב-'הצעה: תשתמש בכבלים בCAT5E, שיספיק לעשור הקרוב...'
הצעה: תשתמש בכבלים בCAT5E, שיספיק לעשור הקרוב...
17/06/2017 | 10:30
56
בשקעים לא נדרשת לחיצה (אם מושחל CAT6)...
לצפיה ב-'בסך הכל כל מה שנדרש, זה...'
בסך הכל כל מה שנדרש, זה...
17/06/2017 | 21:26
47
בסך הכל כל מה שנדרש, זה​ מחברים מתאימים לכבל CAT6 . לכבל קשיח שמושחל בצינורות שבקירות משתמשים ב Keystones מתאימים. צד אחד בשקע רשת וצד שני בארון תקשורת. לחיבור בין השקעים וציוד רשת משמשים בכבלים מגשרים CAT6 שניתן לרכוש מוכנים או להכין עם כבל מתאים ומחבר מתאימים. המצב זהה גם בצד של הארון תקשורת, גם שם בין ה Keystones ופורטים של מתג משתמשים בכבלים מגשרים גמישים CAT6 מוכנים. 
לצורך החיבור של ה Keystones  לכבל המושחל לא נדרשים כלים מיוחדים. המחבר בנוי כך שהוא לוחץ את עצמו לתוך הגידים.
כל הסיפור של 20 נקודות לא צריך לקחת יותר משעה. כמובן שאחרי זה נדרש גם מכשיר בדיקה לצורך הבדיקה של החיבורים שבוצעו. 
מצורף קישור לדוגמה של המוצר Keystone  הנדרש:
http://www.mediagalaxy.co.il/rec/2667-שקע-קיסטון-3M-Volition-RJ45-K6A-STP-Jack-Category-6A
תהליך ההתקנה של Keystone על הכבל:
וגם צילומים של המוצר:

לצפיה ב-'ח זיר"ה הצליחו לסגור את אתר Sdarot.TV (סדרות) ?'
ח זיר"ה הצליחו לסגור את אתר Sdarot.TV (סדרות) ?
16/06/2017 | 13:38
4
70
או שסתם יש להם תקלה?
כי כבר כמה שעות שאי אפשר להיכנס.

לצפיה ב-'אז בנתיים אפשר לצפות מאתר http://www.tvil.me/'
אז בנתיים אפשר לצפות מאתר http://www.tvil.me/
16/06/2017 | 13:41
63
לצפיה ב-'אה, הם רשמו בפייסבוק שהם עברו כתובת'
אה, הם רשמו בפייסבוק שהם עברו כתובת
16/06/2017 | 14:20
71
לצפיה ב-'יש אתר שמסביר מיהם הח זיר"ה האלה..'
יש אתר שמסביר מיהם הח זיר"ה האלה..
16/06/2017 | 14:49
64
לצפיה ב-'מוזר'
מוזר
17/06/2017 | 19:39
55
עכשיו גם האתר הקודם שלהם חזר לפעול.

עדכון:
כולל גם בכתובת
לצפיה ב-'חישוב ניצול קוו תמסורת'
חישוב ניצול קוו תמסורת
17/06/2017 | 09:56
5
38
שלום רב,

אני מנסה לחשב את ניצול קוו תמסורת, הצלחתי להפיק דרך הFW דוח תעבורה לקוו לשעה או שבוע, אך לא הצלחתי להפיק דוח בזמן אמת על מנת לזהות אם יש פיקים. בכל זאת אני רוצה לחשב את הממוצע של ניצול הקוו במידה ויש תעבורה שבועית של 100G? האם אפשר לחשב ממוצע?
לצפיה ב-'זה פשוט: תסכם את ס"ה נפח התעבורה שנצרך ותחלק בשבוע'
זה פשוט: תסכם את ס"ה נפח התעבורה שנצרך ותחלק בשבוע
17/06/2017 | 10:28
3
28
יש הרבה תוכנות שיתנו לך את ס"ה הצריכה, למשל BITMETER2
לצפיה ב-'לפי חישוב שאמרת זה יתן צריכה ליום'
לפי חישוב שאמרת זה יתן צריכה ליום
17/06/2017 | 12:44
2
28
אני מעוניין לחשב ניצול מקוו התקשורת,כמובן בממוצע כי אי אפשר לדעת במדויק כיוון שיתכן שיהיו פיקים
לצפיה ב-'בוא תגדיר מה זה "ניצול מומצע" אצלך. כי בבי"ס שאני למדתי '
בוא תגדיר מה זה "ניצול מומצע" אצלך. כי בבי"ס שאני למדתי
17/06/2017 | 15:59
1
27
זה היה נפח לחלק לזמן - 100/7G ליום או 100/7/24 לשעה. אם תחלק אז זה גם במקסימום האפשרי (נניח קו של 40M*שעה) תקבל ב% בנירמול לאותן יחידות,  כמובן.
לצפיה ב-'כדי לקבל את הניצול הממוצוע באחוזים מקיבולת הקו'
כדי לקבל את הניצול הממוצוע באחוזים מקיבולת הקו
17/06/2017 | 18:50
23
בהנתן

X - התעבורה השבועית במגה בייט (MB)
Y -  קיבולת הקו במגה ביטים לשניה (Mbps)

X/(756*Y)

איך מגיעים לפקטור 756 אני משאיר כתרגיל לקוראים.
לצפיה ב-'מדורי דורות שקיים כלי מיוחד וחינמי בידיוק לזה, ששמו...'
מדורי דורות שקיים כלי מיוחד וחינמי בידיוק לזה, ששמו...
17/06/2017 | 16:49
36
מדורי דורות שקיים כלי מיוחד וחינמי בידיוק לזה, ששמו​ MRTG . כלי זה גם מפיק גרפים מדוייקים על בסיס יומי, שבועי, חודשי וכו'. הוא גם מסכם בצורה מדוייקת את הנתונים הנדרשים, לפי ההגדרה הרצוייה. הכלי מתשאל את הציוד דרך מפרוטוקול תיקני לניהול רשת בשם SNMP , שקיים בכל הנתבים, מתגים, מודמים, FW וכו'. בסיום הכלי מייצר דפי HTML שכוללים את כל הנתונים הנדרשים.
כמובן שקיימים גם מוצרים קנייניים כדוגמת PRTG . מצורפים קישורים לשני הכלים המדוברים:

לצפיה ב-'השירות שאתה מקבל מספקיות אינטרנט בארה"ב לעומת הארץ'
השירות שאתה מקבל מספקיות אינטרנט בארה"ב לעומת הארץ
16/06/2017 | 19:00
4
72
בזמן האחרון הייתי כמה וכמה פעמים בקשר עם שירות הלקוחות של חברת ATLANTIS BROADBAND המספקת שירותי כבלים טלפון ואינטרנט עבור לקוח במיאמי.
מה אומר לכם, חווייה מתקנת, לעומת הארץ. המתנה על הקו בין 3-5 דקות גג. אפילו הקריין שמציע שירותים נוספים ברקע לא מעצבן ומתלהם כמו אלה שמטרטרים כאן לקהל השבוי.
תהליך הזיהוי מינימלי. לא חושדים בך שאתה מתחזה למישהו אחר ומתחקרים אותך כולל מידת הנעליים.
ואיזה מקצועיות ועניניות..ביקשתי להחליף את הציוד של הלקוח למודם רגיל כי אנחנו מחברים אליו ראוטר פרטי. אין שום בעייה. גם לא לקבל IP קבוע. כאן בכבלים לא מוכנים לספק לך IP קבוע מעל 30 מגה אלא אם אתה לוקח נתב משולב שלהם, על מגבלותיו. שם בחיבור ללא חייגן (MPLS) של 200 על 30, אין להם שום בעיה לתת לך IP קבוע גם אם הנתב פרטי.
מבצעים החלפה מהיום למחר (דחיתי כי הלקוחות שומרי שבת). תעריף סביר - 40 דולר לביקור. אפשר גם ללכת לחנות שלהם ולהחליף במקום..
כל שאלה מענה מיידי הכל פשוט וענייני. אם מעכבים אותך לעשר שניות עד שהתשובה תעלה במחשב מבקשים סליחה שלוש פעמים..אמריקה.
מצד שני הלקוח משלם עבור חיבור של 200/30 127 דולר לחודש. המון כסף. ביקשתי איפוס סיסמה לדף החיובים שלו כדי לבדוק את החשבון..
לצפיה ב-'450 שקל לחודש ו-150 שקל לביקור'
450 שקל לחודש ו-150 שקל לביקור
( לעמוד שלי בתפוז )
16/06/2017 | 19:52
2
66
מבטיח לך שבמחירים הללו לא הייתי מקבל שירות שונה במהותו בישראל.
לצפיה ב-'יש לי לקוחות שמשלמים לספקים סכומים קרובים. לא עוזר'
יש לי לקוחות שמשלמים לספקים סכומים קרובים. לא עוזר
16/06/2017 | 21:17
1
52
ללקוח הזה למשל יש בישראל 2 חשבונות של נטויז'ן שניהם עם כתובת קבועה. אחד מהם חשבון מתועדף לארה"ב TAG4. משלם למעלה מכפול מחשבון רגיל.
לא צריכים הרבה שירות אבל כשצריכים אותו..אללה יסתור.
והערך של 127 דולר שם די דומה ל127 ש"ח כאן יחסית לשכר..לפחות אתה מעודכן בשער הדולר:)
לצפיה ב-'חולק עליך - למרות ש NV לא חביבה על הקהל'
חולק עליך - למרות ש NV לא חביבה על הקהל
20/06/2017 | 15:17
13
השרות העיסקי (ואני לקוח קטנטן ממש לחלוטין) זריז ומנסים מאוד לעזור כולל שיחות חוזרות מהתומך ומהשרות לוודא שהכל בסדר.
מוזר אבל אמיתי מלפני שבוע.
מצד שני השרות ללקוח פרטי זוועה
לצפיה ב-'השרות הכי טוב מספק האינטרנט זה שאתה לא צריך ממנו שרות'
השרות הכי טוב מספק האינטרנט זה שאתה לא צריך ממנו שרות
16/06/2017 | 22:52
57
זאת אומרת שאין בעיות ואין תקלות.

לגבי IP קבוע, למשתמש הרגיל זה משהו לא טוב.

הבעיה כאן זה לגבי חברות שנותנות IP  תחת NAT
במקום IP ציבורי נורמלי.
לצפיה ב-'מרכזיית פנסוניק KX-TEA308 והחלפת שלוחות'
מרכזיית פנסוניק KX-TEA308 והחלפת שלוחות
16/06/2017 | 11:48
2
27
שלום רב,
בבית של שכן יש מרכזיית KX-TEA308 המחוברת לשני קווי טלפון חיצוניים.
במרוצת השנים חלק מהשלוחות נהרסו. לא ידוע לי אם חוברו לנקודות הטלפוניה בבית טלפונים רגילים (במידה ואפשר. האם אפשר?) או שהן נותרו מיותמות.

הוא שאל אותי אם אפשר לחבר כל "טלפון חכם" [להבנתי המונח המדויק הוא  proprietary telephone] או שחייבים טלפונים של פנסוניק / ייעודיים נקודתית למרכזיה הזו.

במטבח יש לו טלפון מדגם KX-T7730.
כל מה שהוא רוצה שהשלוחות האחרות יעשו הוא אפשרות לעשות שימוש בשני הקווים ע"י מכשיר אחד כמו שיש ב-KX-T7730. שיחות בין שלוחות יכול להיות דבר נחמד אבל אינו הכרחי.

האם כל טלפון המיועד למרכזיות יכול לעבוד עם המרכזיה המדוברת או שחייבים מכשירים ייעודיים למרכזיה? (במשרד שלו החליפו את מערכת הטלפוניה ויש לו מכשירי טלפון. לא ידוע לי מה הדגם).

בנוגע להתקנה והשמשת השלוחות, לעת עתה אחפש מידע באינטרנט לפני שאשאל.
תודה רבה!

לצפיה ב-'במרכזיות הישנות, שאינן IP "טלפון חכם" רק של היצרן'
במרכזיות הישנות, שאינן IP "טלפון חכם" רק של היצרן
16/06/2017 | 19:07
25
הטלפונים האלה בנויים בפרוטוקול קניני ואינך יכול להנות מהשירותים החכמים אלא אם הוא של אותו יצרן.
אגב, גם במרכזיות IP קניניות מסוימות המבוססות על הפרוטוקול הפתוח SIP יש שירותים מסוימים אותם ניתן לקבל רק ממכשירים של אותו יצרן.

מרכזיות IP בקוד פתוח מבוססות אסטריסק עולות מעט, בעיקר לשימוש ביתי (אפילו מרכזיות בגודל כרטיס אשראי)  ומאפשרות חיבור של טלפונים פשוטים וחכמים של עשרות יצרנים. קוויים אלחוטיים ואף כאפליקציות מחשב/סמארטפון.

יחד עם זה, יש בשוק היצע גדול של טלפונים חכמים של פנסוניק יד שנייה במחירים זולים. יתכן שיהיה צורך בטכנאי לחיבורם וזה כמובן ייקר את ההוצאה..
לצפיה ב-'יצירת רשת אינטרנט מרשת קיימת'
יצירת רשת אינטרנט מרשת קיימת
13/06/2017 | 21:49
14
47

שלום רב,
יש לי בבית רשת אינטרנט של בזק.
אני רוצה לחבר כבל מהנתב ליחידת דיור סמוכה ולחבר נתב אחר וליצור רשת עצמאית.
כלומר, הנתב הנוסף, במקום שיקבל אינטרנט ממודם יקבל מנתב קיים.
אפשרי לביצוע?

לצפיה ב-'אבל פותח השרשור מעונין שהרשת ליחידת הדיור תהיה נפרדת'
אבל פותח השרשור מעונין שהרשת ליחידת הדיור תהיה נפרדת
16/06/2017 | 05:26
1
25
לכן אין צורך להגדיר את הנתב כ-AP. פשוט מחברים את הכבל מהנתב הראשי לכניסת WAN ומגדירים חיבור DHCP, כמו בכבלים. באופן זה הנתב המשני מבצע NAT והרשתות נפרדות.
לצפיה ב-'אכן, אם לא מעוניינים בשיתוף בין הרשתות.'
אכן, אם לא מעוניינים בשיתוף בין הרשתות.
16/06/2017 | 06:34
18
לצפיה ב-'אולי לא שאלתי נכון'
אולי לא שאלתי נכון
16/06/2017 | 07:19
3
14
את זה אני מכיר ועובד אצלי בבית.
הכוונה שיחלק כתובות ע"י ה DHCP שלו.

לצפיה ב-' פשוט לחבר את הנתב בWAN במקום בLAN'
פשוט לחבר את הנתב בWAN במקום בLAN
16/06/2017 | 07:56
2
24
וללא שום קינפוגים מיוחדים...
לצפיה ב-'עובד'
עובד
16/06/2017 | 16:32
1
12
אכן עובד.
הכתובות מקבל מה HDCP של הנתב של בזק.
אם כך, אני תוהה, מה ההבדל בין זה לבין מה שעשיתי לפי המדריך? - שם ביטלתי DHCP
לצפיה ב-'התוצאה שם היתה רשת אחת, משותפת, כאן יש שתיים נפרדות כעת.'
התוצאה שם היתה רשת אחת, משותפת, כאן יש שתיים נפרדות כעת.
16/06/2017 | 16:49
7
לצפיה ב-'rafid1'
rafid1
14/06/2017 | 06:25
6
38
בעבר הרחוק, למדת אותי לחבר לנתב של הוט(ליצאה 1) וליצור רשת שמחלקת כתובות
לצפיה ב-'ותראה מה יצא מזה... כלום... אתה שוב שואל... '
ותראה מה יצא מזה... כלום... אתה שוב שואל...
14/06/2017 | 22:07
5
17
לצפיה ב-'זה היה בהוט - היום אנחנו בבזק'
זה היה בהוט - היום אנחנו בבזק
15/06/2017 | 06:26
4
13
לצפיה ב-'כן, שמתי לב, שחלה התדרדרות..'
כן, שמתי לב, שחלה התדרדרות..
15/06/2017 | 07:06
3
13
לצפיה ב-'והתשובה לשאלה המקורית?'
והתשובה לשאלה המקורית?
15/06/2017 | 22:21
2
19
לצפיה ב-'כן באמת, ספר לנו - קראת אותה, ואיך היא? '
כן באמת, ספר לנו - קראת אותה, ואיך היא?
15/06/2017 | 22:37
1
15
כי היא בתגובה למסר הראשון... מזל ש"מישהו" כתב מדריך שלא תלוי בתשתית...
לצפיה ב-'כן עושה את זה בעצימת עיניים - עובד אצלי שנים'
כן עושה את זה בעצימת עיניים - עובד אצלי שנים
16/06/2017 | 08:22
19
בזמנו, בהוט, הדרכת אותי ליצור רשת נפרדת עם DHCP משלה-עבד מצויין.
השאלה אם אפשרי בבזק.

אגב,
בנתב LINKSYS WRT160NL זה עובד למס' שעות מדליק את הנורה של הלחצן WPS ונתקע

לצפיה ב-'הרשאת כתיבה לתיקיה ממחשב אחר ברשת הביתית.'
הרשאת כתיבה לתיקיה ממחשב אחר ברשת הביתית.
16/06/2017 | 15:11
11
יש לי מספר מחשבים ברשת הביתית, על כולם מותקנת וינדוס 7.

יש תיקיה שאני רוצה לשתף עם כל המחשבים בבית ולתת להם הרשאת קריאה.
את זה עשיתי בלי בעיה.

למחשב אחד ספציפי אני רוצה לאפשר גם לכתוב ולערוך את התיקיה הזו.
פה הסתבכתי .

איך אני מאפשר למחשב ספציפי ברשת הביתית לכתוב ולערוך תיקיה שנמצאת על מחשב אחר?

תודה
לצפיה ב-'WIRESHARK'
WIRESHARK
15/06/2017 | 14:08
1
37
שלום חברים,
אני רוצה לנתר תעבורה ממקור אחד ברזולוציה של רק אם היא קיימת או לא. עוד אופציה היא פשוט לבדוק אם יש שוני בהודעות בזמן תקלה.

אני מתכוון להתחבר עם לפטופ לסוויץ עם כתובת ה IP של המקור.

זו פעם ראשונה שאני משתמש בתוכנה אז האם צריך להגדיר משהו והאם יש אפשרות להקליט?

תודה

לצפיה ב-'סדר בסלט רשתות...'
סדר בסלט רשתות...
15/06/2017 | 21:37
34
הביטויים: "להתחבר עם לפטופ לסוויץ עם כתובת ה IP של המקור" ו "ברזולוציה של רק אם היא קיימת או לא" לא מייצגים כלום בהקשר של הנושא.
ניטור של התעבורת רשת אפשרי ברמה או של כל התעבורה או ברמה של כללי סינון שמוגדרים ב SNIFFER . מסננים אלה מאפשרים לבודד תעבורה רלוונטית לפי כתובות IP מוגדרות או ולפי קריטריונים כמו סוג הפרוטוקול, פורט מקור או ויעד וכו'.
כמובן גם המתג חייב לתמוך בזה ( בדרך כלל רבים ממתגים מנוהלים כן תומכים ).
התמיכה במתג מתבטאת​ בזה שבמתג ניתן להגדיר בפורט מסויים לבצע שיקוף של התעבורה מהפורטים הנדרשים. הפורט שמוגדר שמשקפים עליו את התעבורה, הוא פורט שעליו יתחבר המחשב שמריץ את ה SNIFFER .

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

repair-lab מעבדת מחשבים
repair-lab מעבדת מחשבים
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
לשכת יועצי מס בישראל
לשכת יועצי מס בישראל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה