לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2766327,663 עוקבים אודות עסקים

פורום רשתות, פס רחב ו IP-TV

ברוכים הבאים לפורום רשתות ופס רחב.
מטרת הפורום היא לספק מידע ופתרונות בנושאי הקשורים ברשתות ביתיות וחיבורן לרשת האינטרנט.  בנוסף עוסק הפורום בצפיה בווידאו ושידורי טלוויזיה באמצעות רשת האינטרנט (IPTV).  

בפורום תוכלו לשאול שאלות, לקבל עדכונים ולמצוא מידע בנושאים רבים ומגוונים בתחומים הללו.  בארכיון הפורום שמורים מאות שרשורים ואנו ממליצים לכם להתחיל לחפש תשובות שם.  מידע נוסף ומדריכים ניתן למצוא באתר הפורום בכתובת http://www.netcheif.com.  

אם לא הצלחתם למצוא תשובות בארכיון או באתר הפורום, אתם מוזמנים לפתוח שרשור חדש.  בהודעה אנא ספקו את כל המידע הרלוונטי הנדרש, ובכלל זה סוג הציוד שיש לכם, תמונות מסך והאופן שבו אתם מתחברים אל רשת האינטרנט.  אנא העזרו במדריך זה.

אנו מקווים שתמצאו את הפורום מועיל ומהנה.  הערות והארות ניתן לשלוח למנהלי הפורום במסרים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רשתות, פס רחב ו IP-TV

ברוכים הבאים לפורום רשתות ופס רחב.
מטרת הפורום היא לספק מידע ופתרונות בנושאי הקשורים ברשתות ביתיות וחיבורן לרשת האינטרנט.  בנוסף עוסק הפורום בצפיה בווידאו ושידורי טלוויזיה באמצעות רשת האינטרנט (IPTV).  

בפורום תוכלו לשאול שאלות, לקבל עדכונים ולמצוא מידע בנושאים רבים ומגוונים בתחומים הללו.  בארכיון הפורום שמורים מאות שרשורים ואנו ממליצים לכם להתחיל לחפש תשובות שם.  מידע נוסף ומדריכים ניתן למצוא באתר הפורום בכתובת http://www.netcheif.com.  

אם לא הצלחתם למצוא תשובות בארכיון או באתר הפורום, אתם מוזמנים לפתוח שרשור חדש.  בהודעה אנא ספקו את כל המידע הרלוונטי הנדרש, ובכלל זה סוג הציוד שיש לכם, תמונות מסך והאופן שבו אתם מתחברים אל רשת האינטרנט.  אנא העזרו במדריך זה.

אנו מקווים שתמצאו את הפורום מועיל ומהנה.  הערות והארות ניתן לשלוח למנהלי הפורום במסרים.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

פעם ראשונה בפורום?  ברוך הבא!! 
בשלב ראשון כדאי לך לעיין 
במדריך למשתמש בפורום, להעיף מבט באתר האינטרנט של הפורום ולחפש בארכיון השאלות -- מרבית התשובות כבר נמצאות שם.

המשך >>

לצפיה ב-'חיבור מספר מחשבים לכדי מחשב אחד'
חיבור מספר מחשבים לכדי מחשב אחד
16/08/2018 | 23:18
5
יש לי רשת מחשבים עם 10 מחשבים שמריצים ווינדוס.

האם יש דרך לחבר את כולם לכדי מחשב אחד וורטואלי, כך שכמות ה core שלו יהיה סכום כל הליבות של כל המחשבים, כך שאם אריץ עליו תוכנה היה תוכל להשתמש בכל הליבות?

המטרה היא שיוכלו להשתמש במחשבים גם לשימושים אחרים,ורק מידי פעם אחת תרוץ תוכנה שמטרתה לנצל את כל הליבות.
לצפיה ב-'האם זאת הבשורה? '
האם זאת הבשורה?
16/08/2018 | 20:06
1
27
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=100...

"משרד התקשורת משחרר את החסם המשמעותי האחרון בדרך ליצירת תחרות בתשתיות האינטרנט: פרטנר וסלקום יניחו סיבים אופטיים דרך בורות תקשורת של בזק, ולא ייאלצו לחפור בורות משלהן • בזק מצאה בעבר דרכים יצירתיות לעכב את התחרות, וספק אם הפעם היא תיכנע בקלות"
לצפיה ב-'רק צריך לשים לב שזה מלפני שבוע'
רק צריך לשים לב שזה מלפני שבוע
16/08/2018 | 21:28
5
לצפיה ב-'טריפל סי - לא מצליח להיכנס לאתר Times Of Israel'
טריפל סי - לא מצליח להיכנס לאתר Times Of Israel
12/08/2018 | 14:00
19
67
אני מנוי ספק + תשתית של טריפל סי.
בחודשיים האחרונים אני מנסה להיכנס גם מהמחשב וגם מהטלפון הנייד לאתר https://www.timesofisrael.com ולצערי כל פעם אני מקבל הודעת שגיאה שאומרת This site can’t be reached.

אם אני הופך את הטלפון הנייד להוטספוט (גולן טלקום) ומחבר את המחשב דרכו, האתר עולה כשורה בלי בעיה מה שאומר שישנה איזו בעיה אצל טריפל סי.

התקשרתי אליהם והחליפו לי את ה-IP לקבוע כדי לבדוק אם העניין נפתר. הפלא ופלא, עם IP קבוע האתר עולה כמו שצריך. אמרו לי שהפתרון הוא רכישת IP קבוע ואין להם פתרון אחר כרגע.

מישהו יכול להסביר לי למה בחברת טריפל סי אני צריך לקנות IP קבוע כדי להיכנס לאתר אינטרנט סטנדרטי ולמה בתמיכה הטכנית שם חושבים שזה תקין?

אם יש כאן עוד לקוחות של טריפל סי שיכולים לבדוק אם האתר הזה עולה להם (ואין להם IP קבוע) אני אשמח. אשמח גם להצעות איך לפתור את העניין הזה.
לצפיה ב-'למה לא לנסות ספק אחר?'
למה לא לנסות ספק אחר?
12/08/2018 | 15:31
38
אם הם לא מצליחים לעזור לך והאתר הזה חשוב לך, יש היום עוד חברות שישמחו לקחת את כספך ולתת לך להכנס לאתר הזה בלי IP קבוע.
לצפיה ב-'לא יודע לענות, וכן יודע לשאול.'
לא יודע לענות, וכן יודע לשאול.
12/08/2018 | 16:15
3
38
ברור שיש הבדל אצל CCC בין IP קבוע ל IP שלך. יתכן ששלך הוא מאחורי NAT. האם ה IP שהראוטר מראה זהה לזה שמראה אתר כמו whatismyip.com? כל הענין נראה לי מעט מפתיע. חשבתי שבגלישה שגרתית כן/לא מאחורי NAT לא אמור להשפיע. מענין האם זה באמת מקור הבעיה, ואם/איך האתר הבעיתי תורם/מיצר אותה. אולי לפורום פיתוח אתרים, מספר 156, יהיה מה להוסיף.
לצפיה ב-'לא *אמור* להשפיע'
לא *אמור* להשפיע
12/08/2018 | 18:25
2
36
אמור זו מלת המפתח. ואם להם אין תשובה/פתרון אחר חינמי  - עדיף לך שתעזוב אותם.
אגב, אני ב018, גם אחרי NAT, ואין בעיה להכנס לאתר. אני גם הייתי שוקל להתלונן עליהם במשרד התקשורת, כי אינם עומדים בתנאי הרשיון שלהם - אספקת גלישה ל*כל* האינטרנט... 
לצפיה ב-'האם נסה לבטל ראוטר וציוד אחר שאולי יש לו בבית?'
האם נסה לבטל ראוטר וציוד אחר שאולי יש לו בבית?
12/08/2018 | 18:50
1
26
מאחר שהאתר עובד עם IP מאחורי NAT (ב 018), צריך לחבר את הציוד הבעיתי ישירות למה ש CCC מספקים. אולי יש בעיה בראוטר שיש לו, או ציוד ביתי אחר שנמצא בדרך? נדמה לי שבלי ראוטר בדרך, CCC צריכים לתמוך יותר. אם אי אפשר בלי ראוטר, האם שוה לנסות עם ראוטר אחר?
לצפיה ב-'אין קשר לראוטר'
אין קשר לראוטר
13/08/2018 | 14:38
17
כשהגדרתי באותו ראוטר משתמש אחר של טריפל סי (שמקבל כתובת IP קבועה) הבעיה נפתרה מיד.
לצפיה ב-'שרתי DNS'
שרתי DNS
( לעמוד שלי בתפוז )
13/08/2018 | 09:38
13
31
תחליף את שרתי ה-DNS המוגדרים אצלך כברירת מחדל לאחד השירותים הבין לאומיים האחרים - 8.8.8.8, 9.9.9.9 או 1.1.1.1 ותראה אם יש הבדל.
לצפיה ב-'ניסית עם ה-DNS של גוגל ולצערי זה לא עזר'
ניסית עם ה-DNS של גוגל ולצערי זה לא עזר
13/08/2018 | 14:36
12
27
אח"כ ניסיתי גם לגשת אל האתר עם קוד שכתבתי (דרך http get) ואני מקבל את השגיאה הבאה: 10054, 'An existing connection was forcibly closed by the remote host'.

נראה כאילו האתר חוסם את כתובת ה-IP שלי בלי שום סיבה.
לצפיה ב-'מעניין'
מעניין
( לעמוד שלי בתפוז )
13/08/2018 | 19:59
11
25
תעלה פלט של ping  ו- tracert לכתובת ה-ip של האתר. 
לצפיה ב-'הנה הפלטים של שניהם - תודה '
הנה הפלטים של שניהם - תודה
13/08/2018 | 21:06
10
32
פינג:
Pinging cds.w5r8a3k4.hwcdn.net [205.185.216.10] with 32 bytes of data:
Reply from 205.185.216.10: bytes=32 time=78ms TTL=56
Ping statistics for 205.185.216.10:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 78ms, Maximum = 78ms, Average = 78ms

טרייס:
Tracing route to cds.w5r8a3k4.hwcdn.net [205.185.216.10]
over a maximum of 30 hops:
  1     1 ms     1 ms    <1 ms  ARCHER_VR2600 [192.168.1.1]
  2    13 ms    11 ms    12 ms  Jennifer.ccc.net.il [109.226.1.20]
  3    12 ms    11 ms    12 ms  100.127.255.1
  4    13 ms    14 ms    11 ms  Angelina.ccc.net.il [109.226.1.49]
  5    79 ms    81 ms    79 ms  xe-8-1-2-990.edge5.London1.Level3.net [212.187.137.89]
  6     *        *        *     Request timed out.
  7    77 ms    78 ms    77 ms  ix-ae-20-0.tcore1.ldn-london.as6453.net [195.219.83.101]
  8    77 ms    76 ms    76 ms  if-ae-26-2.tcore2.ldn-london.as6453.net [80.231.62.57]
  9    76 ms    76 ms    80 ms  151.139.40.3
 10    79 ms   121 ms    90 ms  151.139.40.14
 11    78 ms    77 ms    77 ms  94.46.153.138
 12    77 ms    77 ms    76 ms  map2.hwcdn.net [205.185.216.10]
Trace complete.
לצפיה ב-'פלטים מעודדים'
פלטים מעודדים
( לעמוד שלי בתפוז )
14/08/2018 | 10:02
9
25
על פי הפלטים האלה כתובת האתר, ברמת ה-IP, נגישה מהמחשב שלך.  המסקנה המתבקשת היא שיש איזושהי בעית הגדרה במחשב שלך שמונעת את הגישה ברמת הדפדפן.  באיזה דפדפן אתה משתמש?
לצפיה ב-'ניסיתי עם כל דפדפן אפשרי'
ניסיתי עם כל דפדפן אפשרי
14/08/2018 | 11:33
8
21
כרום\פיירפוקס\אקספלורר. הבעיה קיימת לא רק במחשב אלא גם בסמארטפון שמתחבר אלחוטית לראוטר כך שלא נראה לי שמדובר בהגדרה כלשהי במחשב.

כמו שהזכרתי, כשאני הופך את הסמארטפון להוטספוט ומחבר אליו את המחשב (אינטרנט סלולרי דרך גולן טלקום), אין שום בעיה להתחבר אל האתר באיזה דפדפן שרוצים. 
איזה נתב יש לך?  הייתי מבצע RESET מלא לנתב ומבצע רק את ההגדרה הבסיסית הנדרשת לצורך גלישה ובודק מה קורה במצב הזה.
לצפיה ב-'VR2600. אתחלתי אותו וזה לא עזר.'
VR2600. אתחלתי אותו וזה לא עזר.
14/08/2018 | 14:56
6
18
כשעליתי מול התמיכה של טריפל סי הם נתנו גם לי שם משתמש וסיסמה זמניים ששימוש בהם נותן כתובת סטטית. זה פתר את העניין אבל נאמר לי שזה גורר עלות נוספת. לא נראה לי הגיוני לשלם על דבר כזה טריוויאלי.
אגב, אין בעיה של טיימאאוט בטרייס שהעליתי?
לצפיה ב-'ISP אחר?'
ISP אחר?
( לעמוד שלי בתפוז )
14/08/2018 | 17:12
5
26
יש סיבה ספציפית להשאר עם CCC?  אם אין פתרון אחר, תעבור לספק אחר.
לצפיה ב-'אין סיבה. אתן להם הזדמנות נוספת לפתור את העניין'
אין סיבה. אתן להם הזדמנות נוספת לפתור את העניין
14/08/2018 | 17:35
4
24
ואם לא אז אעבור.
בכל מקרה תודה רבה על העזרה!
לצפיה ב-'השערה'
השערה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/08/2018 | 17:56
2
29
לאור על הבדיקות שערכת אני משער שהבעיה היא לא אצלך אלא אצל CCC.  אני מוכן להמר שיש להם איזושהיא בעית ניתוב ל-CDN ש-TIMES OF ISRAEL משתמש בו.  אם ל-CCC יש אפשרות להקצות לך כתובת IP בסגמנט אחר (שאינה כתובת קבועה, כי באמת חבל על הכסף) מה טוב אם לא - והם לא יצליחו לפתור את הבעיה, כנראה שלא תהיה לך ברירה אלא להחליף ISP.
לצפיה ב-'תודה רבה לביא. אבדוק את הכיוון הזה.'
תודה רבה לביא. אבדוק את הכיוון הזה.
14/08/2018 | 18:00
12
לצפיה ב-'(ללא נושא)'
(ללא נושא)
14/08/2018 | 22:17
16
לצפיה ב-'אין צורך לעבור. אפשר לנסות בחינם'
אין צורך לעבור. אפשר לנסות בחינם
14/08/2018 | 18:45
32
הוטנט נותנים 4 חודשי חינם (הם גנבו ממני כסף בדצמבר אבל החזירו את הכסף עם פיצוי ובבדיקה שעשיתי, עכשיו הם לא גובים כסף על חודשי החינם כשמתנתקים)
אקספון  נותנים חודש ראשון חינם.
לצפיה ב-'האם ניתן להתקין על המייר של סלקום טיוי גוגל כרום ?'
האם ניתן להתקין על המייר של סלקום טיוי גוגל כרום ?
11/08/2018 | 20:29
6
18
לצפיה ב-'כן'
כן
11/08/2018 | 22:56
4
9
לצפיה ב-'אשמח לקבל הסבר איך מתקינים תודה'
אשמח לקבל הסבר איך מתקינים תודה
11/08/2018 | 23:10
3
11
לצפיה ב-'תבקש מהם "ממיר" אנדרואיד, ושם כרגיל, עם גוגל פליי.'
תבקש מהם "ממיר" אנדרואיד, ושם כרגיל, עם גוגל פליי.
11/08/2018 | 23:25
2
14
לצפיה ב-'איך אני יודע אם הממיר שלי הוא אנדרוייד ?'
איך אני יודע אם הממיר שלי הוא אנדרוייד ?
11/08/2018 | 23:34
23
תודה

לצפיה ב-'לא בטוח'
לא בטוח
12/08/2018 | 07:39
24
ממיר אנדרואיד זה סטרימר של שיאומי.
על הממירים הרגילים שלהם אי אפשר להתקין.

ועל השיאומי אני לא בטוח שאפשר להתקין כרום בצורה נורמאלית בלי משחקים.
לצפיה ב-'זה תלוי איזה ממיר יש לך'
זה תלוי איזה ממיר יש לך
( לעמוד שלי בתפוז )
13/08/2018 | 09:37
24
לפחות לגבי השיאומי (שיש לי אותו בבית), לא ניתן להתקין עליו את CHROME באופן ישיר.  ניתן להתקין אפליקציה שמפעילה אותו אבל זה די עקום.
לצפיה ב-'אחת ולתמיד - איך אני מסתיר את כתובת ה IP שלי?'
אחת ולתמיד - איך אני מסתיר את כתובת ה IP שלי?
09/08/2018 | 18:16
9
46
חברים,
התייעצתי לא מזמן אבל אף אחד לא ממש ענה לי.
יש אתר מסוים שאני רוצה להמשיך לגלוש בו אבל כל פעם מחדש הם עולים על כתובת ה-IP שלי וחוסמים אותי.
באמת שניסיתי הכל הכל הכל אבל כל פעם מחדש הם עולים על כתובת ה-IP שלי.
בבקשה,
למישהו יש רעיון באיזו תוכנה/אתר/מה אני צריך לעשות כדי שאוכל לשנות את כתובת ה-IP שלי מבלי שיעלו עליי תוך כמה שעות?

תודה!
אתה יכול לגלוש לאתר הזה תחת מעטה של תוכנת VPN כלשהי - יש מגוון מאודד רחב של תוכנות כאלה.  מצד שני, אם האתר הזה חוסם אותך כנראה שאתה עושה משהו לא טוב ואולי כדאי שתטפל בבעיה הזו על ידי שינוי אופן השימוש באתר.
לצפיה ב-'ניסיתי כל סוג של VPN אפשרי, כמה גם בתשלום - כלום לא עזר.'
ניסיתי כל סוג של VPN אפשרי, כמה גם בתשלום - כלום לא עזר.
09/08/2018 | 19:51
1
26
לצפיה ב-'אתה לא רושם מה האתר ומה אתה עושה שם. אז אפשר רק לנחש'
אתה לא רושם מה האתר ומה אתה עושה שם. אז אפשר רק לנחש
09/08/2018 | 21:12
46
שהאתר מזהה שזה אתה עם IP אחר, בגלל סגנון הכתיבה שלך או מה שאתה רושם שם.

לצפיה ב-'אחת ולתמיד - אתה צריך להבין, מה יתן לך להסתיר את כתובת IP ..'
אחת ולתמיד - אתה צריך להבין, מה יתן לך להסתיר את כתובת IP ..
10/08/2018 | 10:54
5
44
אחת ולתמיד - אתה צריך להבין, מה יתן לך, אם בכלל להסתיר את כתובת IP שלך. אם יש אתר מסויים שבו חוסמים אותך, אז זה רק אומר שאתה מבצע פעולות שאסורות ולא לגיטימיות באתר זה ופתרון ההגיוני היחידי הוא או להפסיק לבצע פעולות אלו או להפסיק לבקר באתר זה.
עכשיו בקשר ל"להסתיר את כתובת IP", אם מדובר על אתר שבנו אותו אנשי מקצוע מבוגרים ולא ילדים משועממים, שבגלל שאין להם מה לעשות משתעשעים ב"בניית אתרים", אז לא יתן לך כלום להחליף IP, להסתיר IP , להחביא IP, לזייף IP או כל שאר המושגים הלא קשורים שילדים משתמשים בהם בגלל שהם לא מבינים על מה מדובר בהקשר של אינטרנט. וכל זה בגלל שהאתרים ביותר מעשור שנים האחרונות לא מזהים את המשתמש רק או בכלל לפי כתובת IP שלו או לפי מה שרשום ב HTTP cookie אצלו, אלה שהאתרים בתקופה שלנו משתמשים במנגנון שמכונה בשם: Device fingerprint . ואני יכול לצרף קישורים למספר הסברים פשוטים על הנושא זה, שמובנים גם למי שלא מעורה בתחום המחשוב :

למי שעוסק בתחום של מחשוב בכלל או בתחום של ניהול מערכות מידע בפרט לא נדרש קושי רב בשביל לעקוף את המנגנון של device fingerprinting בדרכים פשוטות ביותר ותוך זמן קצר, אבל למשתמש הפשוט שלא מבין במחשבים זה יהיה קשה עד לבלתי אפשרי.

לצפיה ב-'כל VPN יסתיר את המכונה שלך'
כל VPN יסתיר את המכונה שלך
10/08/2018 | 13:10
4
50
אתה יכול לבדוק את זה בגוגל.  תנסה להיכנס למייל שלך תחת פרוקסי או VPN והם ירשמו לך שהם לא בטוחים שזה אתה כי אתה עם מכשיר אחר.  ויבקשו שתספק להם זיהוי כלשהו.
לצפיה ב-'נכון זה לא בכל המקומות ככה, אבל אתן לך דוגמא שככל'
נכון זה לא בכל המקומות ככה, אבל אתן לך דוגמא שככל
10/08/2018 | 14:24
3
34
הניראה עובדת ככה (באמת שאין לי מושג איך זה עובד אבל להבנתי אין קשר ל-IP).
תכנס לפה:
בחר לך שם משתמש, גיל ומיקום ותכנס לצ'אט.
עכשיו פנה לבחור כלשהו בחלון פרטי. לחיצה על שם המשתמש שלו תפתח לך חלון פרטי איתו (הגברים הם בצבע כחול).
בקש שיחסום אותך (כלומר כשאתה בחלון הפרטי איתו, הוא צריך ללחוץ על "התעלם" כדי שלא תוכל לשלוח לו הודעות).
אחרי שלוחצים עליך "התעלם", כשאתה מנסה לשלוח הודעות למתעלם, נאמר לך שאי אפשר כי הוא חסם אותך (משהו כזה).
כמובן רצוי להסביר מה הרעיון לאנשים שיבינו שאתה עושה ניסוי וכדי שיסכימו לשתף פעולה ולא יחשבו שאתה אדם מוזר.

עכשיו לשיטתך, אחרי שהתעלמו ממך בצ'אט, אם תתנתק מהצ'אט, תתנתק מהאינטרנט כדי שה-IP שלך יוחלף ואז תחזור שוב לצ'אט (עם IP חדש דנדש) ותנסה לפנות אל אותו בחור שהתעלם ממך, אתה אמור להצליח. 
אבל לא תצליח. ההתעלמות תשאר בתוקף.
התוקף קיים עד שהבחור שהתעלם ממך מתנתק בעצמו מהצ'אט.
אם הוא יחזור שוב לצ'אט (נניח בדיוק עם אותם פרטים), למיטב ידיעתי כן תוכל לפנות אליו מחדש כי זה לא אותו session שהיה מקודם.
נסה ותהנה.

אגב, אמרתי לך לפנות דווקא לגבר ולא לאישה וזה כי נשים כמעט תמיד אינן עונות כי הן מוצפות בפניות בצ'אט.
כמובן שיכול להיות שאם תסביר לה מייד על ההתחלה שאתה מנסה לעשות ניסוי ורק מבקש שתתעלם ממך היא תסכים .

לצפיה ב-'אני לא מכיר את האתר ולא יתחבר אליו בשביל לעשות בדיקות'
אני לא מכיר את האתר ולא יתחבר אליו בשביל לעשות בדיקות
10/08/2018 | 15:49
2
26
אבל יש עוד משתנים.

אתה יכול להיות מזוהה שם לפי היוזר שפתחת.  ואז האתר יכול לשמור מידע שמזהה אותך.  הוא יכול לשמור את המידע אצלו והוא יכול לשמור את המידע הזה אצליך בקיבצי העוגיות.

לצפיה ב-'לדעתי שום קשר ליוזר שלי, אבל בדקתי יותר לעומק:'
לדעתי שום קשר ליוזר שלי, אבל בדקתי יותר לעומק:
10/08/2018 | 16:45
1
29
השתמשתי בכרום.
הצלחתי אחרי הרבה זמן לבקש ממישהו שיחסום אותי והוא אכן עשה את זה (בדקתי).
התחלתי מהתותחים הכבדים.
החלפתי לדפדפן שונה (לפיירפוקס) ואף השתמשתי בגלישה פרטית.
נכנסתי לצ'אט עם פרטים אחרים לחלוטין (נשארתי גבר אבל כל הפרטים האחרים שונו כולל שם המשתמש).
פניתי לאותו אדם שחסם אותי בפרטי, והצלחתי לשלוח לו הודעה!

אחרי זה התחברתי בגלישה בסתר עם כרום.
גם עם פרטים שונים לחלוטין מאלו של מקודם.
עדיין הצלחתי לשלוח לאותו אדם הודעה פרטית כלומר החסימה שלו לא עבדה כבר.

לבסוף נכנסתי עם כרום כרגיל, אבל עם פרטים שונים לחלוטין מאלו של מקודם ופה כבר לא יכולתי לשלוח לאותו אדם הודעה כי הייתי חסום.

אז מסתבר שאפשר לעקוף את זה בקלות (עם גלישה בסתר או דפדפן אחר) אבל אם נכנסים מאותו דפדפן אפילו עם שם משתמש אחר ופרטים שונים לחלוטין, החסימה עומדת בעינה.

לצפיה ב-'אם החלפת דפדפן וזה עזר זה קשור לקבצי העוגיות'
אם החלפת דפדפן וזה עזר זה קשור לקבצי העוגיות
10/08/2018 | 17:29
38
לכל דפדפן יש קבצים כאלה בנפרד.

לצפיה ב-'ספורט 5 בדרך לסטינגYES !TV מ וRGE הגיעו להסכם.'
ספורט 5 בדרך לסטינגYES !TV מ וRGE הגיעו להסכם.
10/08/2018 | 13:33
32
לצפיה ב-'שאלה על תמיכה טכנית מחברת האינטרנט'
שאלה על תמיכה טכנית מחברת האינטרנט
08/08/2018 | 20:30
3
59
חמי ביקש עזרה היום בכך שאין לו אינטרנט בבית.
כשבאתי לבדוק ראיתי שאין בעייה של אינטרנט: הוא החליף חברה, והחברה החדשה התקינה לו את הנתב בנקודה פינתית בבית ומחשב אחד מסויים שרחוק ממנה מאוד לא קלט מספיק טוב את הרשת האלחוטית.
הפתרון היה די פשוט: לשרשר לנתב החדש את הנתב הישן שהיה לו כדי שיתפקד כAP, ומאז הכל עובד טוב (מעניין שאתמול בדיוק שאלתי שאלה דומה בפורום הזה).

מסתבר שחמי היה כבר בעשרות שיחות בשבועיים האחרונים עם חברת האינטרנט, והנציגות החליפו לו שלוש פעמים SSID, שני טכנאים טענו שהמחשב עצמו תקול, ואף אחד לא עלה על זה שיש בעיית קליטה של הרשת.
האם היה נכון מצידי לצפות מחברת האינטרנט שתעלה על הבעיה הזו? כמובן שהיא לא אמורה לפתור אותה, אבל אני חושב שזה לא מקצועי מצידם שהם לא עלו על זה.

דעתכם?
לצפיה ב-'שלילית. תוריד את רמת הצפיות.'
שלילית. תוריד את רמת הצפיות.
09/08/2018 | 21:34
2
67
בדיקה של החברה אמורה להיות מול נקודה קווית שמחוברת לנתב. מעבר לזה - זבש"ך...
לצפיה ב-'אבל היה גם טכנאי שראה את שני המחשבים'
אבל היה גם טכנאי שראה את שני המחשבים
10/08/2018 | 11:10
1
52
וגם מהמוקדנית אני מצפה שלפחות תשאל אם המחשב השני מצליח לזהות את הרשת, ומה עצמת האות.

בסופו של דבר מישהו שהיה עולה על זה היה חוסך לחברה ביקורי טכנאי, שעות מוקדן, ומכאן גם שבעקיפין כסף ללקוח.
לצפיה ב-'הכל נכון. זה לא באחריותם. אני במקומם גם לא הייתי שולח טכנאי'
הכל נכון. זה לא באחריותם. אני במקומם גם לא הייתי שולח טכנאי
10/08/2018 | 11:31
32
כל עוד יש את המהירות המובטחת קווית בנקודת ההתחברות.  
זה שהאנשים שם הם לא מיומנים  - מה לעשות... בעיה.
לצפיה ב-'מעבר לשוק הסיטונאי'
מעבר לשוק הסיטונאי
08/08/2018 | 13:53
9
70
שלום לכולם,

אני מנוי של בזק בתשתית ואקספון כספק (משלם לכל אחת בנפרד). בנוסף יש לי קו קל של בזק לפקס (כן, יודע שזו טכנולוגיה עתיקה) וכו׳. משלם:
25 ש״ח עבור קו קל
120 ש״ח עבור תשתית 100 מגה
17 ש״ח עבור ספק 100 מגה
אני יודע שחבילות של ״שוק סיטונאי״ זולות יותר (בין 70 ל-100 ש״ח לספק_תשתית) ושוקל מעבר אליהן. אך יש לי כמה שאלות:
  1. אני יודע שבתחילת הדרך בזק הערימה קשיים על לקוחות שוק סיטונאי, ניתוקים לא מוסברים וכו׳ - האם המצב עדיין כך?
  2. מכיוון שיש לי גם קו טלפון בבזק, אזדקק לקו טלפון של ספקית אחרת. כיצד הדבר עובד? האם אני מחוייב להשתמש בראוטר של הספקית (ואז אני צריך שספק האינטרנט יהיה גם ספק הטלפוניה) או שמשרשרים לראוטר קיים ציוד נוסף לתמיכה בטלפוניה? כיצד מחברים את כל נקודות הטלפון בבית לחיבור של הספקית לטלפוניה?
  3. איזה ראוטר (דגמים) מקבלים מהספקיות השונות (כרגע מעוניין לקחת ראוטר בהשאלה ולא לרכוש אחד בעצמי)? האם יש כאלו שיש להיזהר מהם (היום יש לי ראוטר מבזק 6850U שמספק אותי אז משהו בסדר גודל של הביצועים שלו יספיק לי)?
ד״א - לא מעוניין בהוט/הוטנט וכל נגזרותיהן...

תודה 
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
( לעמוד שלי בתפוז )
08/08/2018 | 15:27
8
47
1.  יד כיום כ-500,000 לקוחות בשוק הסיטונאי כך שאנחנו כבר הרבה אחרי מחלות הילדות.  אם שירות האינטרנט של בזק עובד אצלך כראוי, סביר שלא תהיה בעיה עם המעבר לשוק הסיטונאי.
2.  את הקו הקל אתה יכול להשאיר בבזק.  לגבי הקו שמשמש לצורך האינטרנט - הוא "מנוייד" לחברה אליה אותו עובר עם אותו מספר.  אתה מקבל מהחברה מודם/נתב/מתאם שיחות שדרכו מתבצעות השיחות.  כל שאר השלוחות בבית מתחברות לקו הזה.  הטכנאי שמבצע את ההתקנה יכול לסייע בכך.
3.  הדגם שאתה מקבל תלוי בחברה אליה אתה עובד.  אם אתה מעביר גם את קו הטלפון לצורך שיחות, אתה מחוייב לציוד של הספקית.
לצפיה ב-'אם ככה'
אם ככה
08/08/2018 | 15:36
3
34
1. עובד טוב בעיקרון.
2. הקו הקל של בזק יקר, חשבתי לבטלו ולקחת קו מספק אחר, זול יותר. אני עדיין לא מבין איך מחברים את כל השלוחות בבית לציוד של הספק (מעדיף להבין לפני שמתחיל בתהליך). כיום הראוטר של בזק יושב פשוט באחד השקעים בבית, וקו הבזק (טלפוניה) פשוט עובד. כאשר אעבור לספק אחרת, זה אומר שאצטרך לשים את הציוד שלו בארון תקשורת, באיזושהי נקודה שאליה כל השלוחות מתנקזות?
3. חשבתי שאולי יש רשימה של ציוד פר ספק... יש הבדלים? ספק עם ציוד שיותר טוב מספק אחר?
לצפיה ב-'עוד תשובות'
עוד תשובות
( לעמוד שלי בתפוז )
08/08/2018 | 15:43
2
40
2.  כל השלוחות בבית מחוברות אחת לשניה באופן טורי.  בדרך כלל מה שהטכנאי עושה זה שני דברים -
א.  מנתק את החיבור של בזק מהקרונה שנכנסת אליך לבית.
ב.  מחבר לשקע הטלפון הקרוב למודם כבל טלפון שיוצר מהמודם.
באופן הזה המודם מזין את כל השלוחות בבית.  אם נדרש ליד המודם גם חיבור טלפון, הוא מחבר את הכבל מהמודם למפצל שמצד אחד מתחבר לשקע ומצד שני למכשיר הטלפון.
3.  לכל חברה יש הדגם החביב עליה (לפעמים יש על כך מידע באתר של החברה) אבל בגדול הם זהים ולא על הפרמטר הזה הייתי בוחר את החברה - עדיף על מחיר ושירות.
לצפיה ב-'עכשיו הבנתי '
עכשיו הבנתי
08/08/2018 | 15:48
1
40
לא ידעתי שהחיבור הוא טורי, הייתי בטוח שיש נקודה (מרכזית) שממנה מתפצל לכמה נקודות (שלוחות)
לצפיה ב-'בבית חדש יש ארון תקשורת שממנו יוצאות כל השלוחות.'
בבית חדש יש ארון תקשורת שממנו יוצאות כל השלוחות.
09/08/2018 | 21:36
14
לצפיה ב-'עוד שאלה קטנה...'
עוד שאלה קטנה...
09/08/2018 | 10:40
3
39
ניתן להיות מחובר לספקית אחת בטלפוניה ולאחרת באינטרנט (שאף אחת מהן לא בזק, חוץ מהתשתית)?
לצפיה ב-'אם יש לך שני מספרי טלפון שונים, אין מניעה'
אם יש לך שני מספרי טלפון שונים, אין מניעה
( לעמוד שלי בתפוז )
09/08/2018 | 10:51
1
29
כלומר, אם יש לך מס. טלפון אחד לקו הקל ומס. טלפון שני לאינטרנט - אין בעיה שכל אחד מהם יהיה מחובר לחברה אחרת.
לצפיה ב-'תודא שרשום לפניך מספר הטלפון של קו האינטרנט לפני שתעשה משהו'
תודא שרשום לפניך מספר הטלפון של קו האינטרנט לפני שתעשה משהו
09/08/2018 | 16:21
16
תדאג שיהיה רשום אצלך מספר הקו של האינטרנט לפני שאתה עושה משהו. אם כרגע מספר הטלפון של הקו הקל הוא גם המספר שרשום בחשבונות שעליהם עובר האינטרנט, תשאל את בזק מה לעשות. אולי ירצו התקנה, או תשלום להפרדה לשני מספרים. בכל מקרה, שיהיה רשום לך מספר הקו ("הטלפון") של קו שמשמש לאינטרנט. עליך לדעת מספר שנראה כמו מספר טלפון. אל תסתפק בכך שהוא רשום בבזק, או שאולי הוא רשום אצל ספק האינטרנט. שיהיה רשום אצלך.
עד כמה שאני יודע, עד שמשרד התקשורת לא יאלץ את בזק לקים שוק סיטונאי לקוי טלפון שמשמשים לטלפון קוי, לכל ספק אחר של טלפון קוי דרוש מתאם טלפוניה. וברוב, אולי כל, המקרים זה חלק מראוטר.
לצפיה ב-'החברות שמספקות לך טלפון על גבי האינטרנט בארץ לרוב דורשות'
החברות שמספקות לך טלפון על גבי האינטרנט בארץ לרוב דורשות
09/08/2018 | 21:40
21
שהראוטר שלהן יתחבר לאינטרנט ויהיה גם מתאם קווי (גם אם האינטרנט יהיה של חברה אחרת).

הן לא נותנות לך מתאם קווי שיעבוד אחרי הראוטר של ספק תשתית האינטרנט או ספק האינטרנט.
לצפיה ב-'תתחילו לעבור ולהעביר אנשים לטלגרם...'
תתחילו לעבור ולהעביר אנשים לטלגרם...
09/08/2018 | 15:20
1
75
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5321295,0...
"החל מהשנה הבאה: פרסומות גם בוואטסאפ
למרות ההבטחות, אפליקציית המסרים הפופולרית תעבור למודל שמייצר הכנסות באמצעות פרסומות. איך זה יקרה ומה מחכה לנו?"

לצפיה ב-'פייסבוק רכשה את וואטאסאפ ב-19 מיליארד דולר'
פייסבוק רכשה את וואטאסאפ ב-19 מיליארד דולר
09/08/2018 | 16:29
47
"אחרי שפייסבוק רכשה את וואטאסאפ ב-19 מיליארד דולר ב-2014, היה ברור שהיא תצטרך בסופו של דבר לייצר ממנה גם הכנסות. על רקע זה עזב מייסד אפליקציית המסרים יאן קום את החברה לאחרונה, בין השאר בגלל שלא הסכים לשאוב מידע ממשתמשים כדי לבנות פרופילים עבור מפרסמים." מהכתבה.

אני ממש לא מאשים אותם שמכרו להם, אם הסכימו לשלם כל כך הרבה. .  אבל נראה לי שאם צוקי היה יודע שתהיה תוכנה בשם טלגרם שתיתן אותו דבר  + עוד דברים ובלי ריגול של החברה אחרי המשתמשים ובלי פרסומות, אז הוא לא היה משלם כל כך הרבה ואולי גם מוותר על הקניה.

לצפיה ב-'ייעוץ בקשר למעבר חברה'
ייעוץ בקשר למעבר חברה
09/08/2018 | 02:07
1
97
היי,
כיום יש לי בבית אינטרנט במהירות 15 מגה, התשתית היא בזק והספק הוא הוטנט. האינטרנט אחלה וכמעט ואין לי בעיות.
אבל אני משלם המון כסף על מהירות נמוכה, ולכן אני רוצה לעבור.
ראיתי שב-70-75 ש"ח לחודש אני יכול לקבל תשתית+ספק במהירות 100 מגה באחת מ-3 החברות: 018 אקספון/019/טריפל סי.
קראתי קצת חוות דעת עליהן מהשנים האחרונות, ויש המון אנשים שמתלוננים על איכות האינטרנט או על השירות שלהן. למשל שיש המון ניתוקים, שבשעות מסוימות המהירות נמוכה מאוד, ששמים את הלקוח מאחורי NAT וזה עלול לפגוע באיכות הגלישה וכו'.
רציתי לשמוע חוות דעת או המלצות לגבי החברות האלו, ואם לדעתכם כדאי לנסות אחת מהן, או שעדיף להוסיף כסף וללכת על חברה שנחשבת איכותית יותר.

תודה :)
לצפיה ב-'בא נתייחס למה שראית אחת אחת'
בא נתייחס למה שראית אחת אחת
09/08/2018 | 05:46
25
1. תלונות על איכות האינטרנט - המון ניתוקים - זה יכול לנבוע מבעיות תשתית (אבל אתה נשאר עם אותה תשתית פיזית) ובעיות ספק (הכי הרבה תחזור להוטנט כספק)
2. בשעות מסוימות האינטרנט איטי מאוד - זה בעיות ספק (הכי הרבה תחזור להוטנט כספק)
3. שמים את הלקוח מאחורי NAT וזה עלול לפגוע באיכות הגלישה (שוב - הוטנט)

במקרה שלא יעבוד לך ספק אחר עם תשתית בזק במסגרת השוק הסיטונאי, אתה יכול לבחור ספק+תשתית של הוטנט על גבי תשתית הוט במחיר 79 לחודש עבור מהירות 100-200 מגה. ההתקנה חינם. המחיר לשנה וכולל ראוטר של הוט.

לצפיה ב-' פרטנר מציעה חבילות אינטרנט המבוססות על תשתית הוט'
פרטנר מציעה חבילות אינטרנט המבוססות על תשתית הוט
( לעמוד שלי בתפוז )
06/08/2018 | 16:48
42
189
בשקט בשקט, מזה מספר שבועות ניתן לרכוש מחברת פרטנר חבילות ספק ותשתית ובנוסף גם חבילות טריפל, המבוססות על תשתית הכבלים של חברת הוט.  את כל הפרטים לגבי חבילות אלה והמחירים שלהן ניתן למצוא בפוסט המצ"ב.

המשך>>
בשקט בשקט, מזה מספר שבועות ניתן לרכוש מחברת פרטנר חבילות ספק ותשתית ובנוסף גם חבילות טריפל, המבוססות על תשתית הכבלים של חברת הוט.  את כל הפרטים לגבי חבילות אלה והמחירים שלהן ניתן למצוא בפוסט המצ"ב.

לצפיה ב-'פריסת רשת בבית חדש'
פריסת רשת בבית חדש
07/08/2018 | 09:58
31
42
שלום לכולם,
אני בונה בית חדש ורוצה לתכנן את פריסת הרשת הביתית בו.
אשמח לתובנות על התוכניות שלי:
הבית בן 3 קומות: קומת קרקע, קומה עליונה ומרתף.
חשבתי לעשות נקודת רשת קווית בכל אחד מהחדרים, ובנוסף לפרוס WIFI בכל הבית (סמארטפונים וזה...)
אני מתכנן לשים נתב אלחוטי עם 8 מבואות בכל קומה.
בקומת הקרקע הנתב יתחבר למודם של הספקית.
בשתי הקומות האחרות אשים נתב כנקודת גישה והוא יחובר בכבל לנתב הראשי.
בכל קומה אעביר כבל רשת מכל אחד מהחדרים אל הנתב של אותה קומה.
אני משער שהגדרת נתב כנקודת גישה אמורה להיות משהו טריויאלי בנתבים של היום, ולא תהיה לי בעיה לקרוא את המדריך ולהבין איך לעשות זאת.

האם התצורה הזו הגיונית?
לצפיה ב-'לא רע'
לא רע
07/08/2018 | 10:51
1
37
הצעות:
1.תדאג שהנתבים יהיו בעלי פורטים GIGA בקווי וגם 5GHZ באלחוטי בנוסף
ל2.4 GHZ
2. תשחיל כבלי רשת CAT6
3. במקביל לכבלי רשת תשחיל COAX שמתאים
לתקן HOT וYES לכל מקרה.
הערה
HOT יודעים לתת רשת אלחוטית וקווית דרך MOCA בCOAX
שלהם....אז שקול גם את זה
לצפיה ב-'תודה על התשובה'
תודה על התשובה
07/08/2018 | 11:01
22
אפרוש גם כבלים COAX כדי שיהיו זמינים.
רוב הסיכויים שלא אתחבר דרך הוט (יש לי רק ניסיון רע איתם), אבל אתה צודק שהתשתית צריכה להיות מוכנה.
לצפיה ב-'ייתכן שכדאי לפרוש נקודת רשת לטלויזיה ונקודת רשת אחרת למחשב,'
ייתכן שכדאי לפרוש נקודת רשת לטלויזיה ונקודת רשת אחרת למחשב,
07/08/2018 | 12:27
14
43
וזה כדי שלא תהיה חייב לעבוד במחשב אלחוטית וגם כדי שלא יעברו כבלים בין הטלויזיה למחשב.

לצפיה ב-'צודק, נקודה חשובה.'
צודק, נקודה חשובה.
07/08/2018 | 13:06
13
21
זה אומר שתי נקודות רשת בכל חדר: אחת למחשב ואחת לטלוויזיה.

לצפיה ב-'הכל תלוי במחיר. בבית חדש תוודא שאתה מקבל ארון תקשורת גדול'
הכל תלוי במחיר. בבית חדש תוודא שאתה מקבל ארון תקשורת גדול
07/08/2018 | 13:33
4
27
שתוכל לשים שם מפצל חשמל ושתוכל להכניס בו לפחות SWITCH 8 כניסות ובנוסף
1. ראוטר + מודם (זה יכול להיות 2 מכשירים אם אתה לדוגמא בפייבר)
2. מתאם לטלפון קווי ???
3. מגבר ?? (פעם הוט היו שמים מגברים)

אם תחליט לשים בכל קומה שקע אינטרנט בכל חדר למחשב וטלויזיה וכולם יהיו מחוברים, ייתכן ש switch 8 לא יספיק.

כדאי לבחון אפשרות לשים נקודת טלויזיה במטבח.

נכון להיום הייתי ממליץ לך (כשתתחבר) לקחת דווקא את הוט טריפל (בגלל כמות הממירים וגם בגלל שכל ממיר מיני פייבר הוא בעצם access point וזה חוסך לך לשים access point בכל קומה)
לצפיה ב-'הוא לא אוהב'
הוא לא אוהב
07/08/2018 | 13:44
23
את הוט על אף שציינתי קודם MOCA.
כבלול ב2 האפשרויות ולמקומות שצויינו
יספיק לשלב התכנון והביצוע הראשוני.
לאחר מכן.....העולם גדול
לצפיה ב-'חוץ מארון'
חוץ מארון
07/08/2018 | 14:17
27
תקשורת בכניסה לבית הייתי שם ארון תקשורת
בכל מפלס\קומה כמובן מותאם לכמות הכבלים
ולנפח הציוד .....ראוטר וכו....
לצפיה ב-'סוויץ' זה רעיון טוב'
סוויץ' זה רעיון טוב
08/08/2018 | 20:32
1
15
קשה למצוא נתב עם שמונה מבואות, ויותר זול לחבר אליו סוויץ' עם 8 מבואות. זה משאיר לי 11 מבואות בכל קומה ולדעתי זה מספיק. זה בטוח מספיק לכל המחשבים והממירים שיהיו בבית, וכל מכשירי הIOT למיניהם יסתפקו ברשת אלחוטית.

אני אקח בחשבון גם את הנושא של הטלפון הקווי.
לגבי הוט טריפל: יש לי נסיון מאוד רע איתם ואני נוטה ללכת על בזק ויס.

לצפיה ב-'אם אתה נהנה לשלם 50-100 ש"ח יותר וישן בשקט, זה שווה'
אם אתה נהנה לשלם 50-100 ש"ח יותר וישן בשקט, זה שווה
08/08/2018 | 21:46
16
(ההתיחסות היתה בקשר להוט)
לצפיה ב-'ובהמשך לרעיון של קודמי אך לא רק טלוויזיה'
ובהמשך לרעיון של קודמי אך לא רק טלוויזיה
07/08/2018 | 13:37
7
29
היום אינטרנט יכול להיות מחובר לתנורי
מטבח, מקררים מזגנים ותריסים חשמליים
וכמובן נקודת רשת ליד לוח חשמל לשם
חיבור בית חכם.
אחרון....מצלמות ואזעקות עם נקודות רשת.
המלצה נוספת: היכן שאתה יכול להימנע מאלחוט
עשה זאת על אף שזה די בלתי נמנע....
לצפיה ב-'עכשיו באמת הוא צריך ארון תקשורת עם סוויץ של 100 כניסות'
עכשיו באמת הוא צריך ארון תקשורת עם סוויץ של 100 כניסות
07/08/2018 | 13:43
5
24
אם צריך מחשב + טלויזיה
+ כל מזגן ותריס ותנור ומקרר ודוד 
+ כל המצלמות וגלאים של אזעקות
לצפיה ב-'הכנות תמיד רצוי לעשות כדי'
הכנות תמיד רצוי לעשות כדי
07/08/2018 | 14:08
23
לא לחפור קירות לאחר מכן. בבניית בית השחלות
של כבלים ב2000 שקל זה בהחלט סכום זעום
לעומת התוצאה העתידית.
לצפיה ב-'ואם הייתי מעיז עוד קצת'
ואם הייתי מעיז עוד קצת
07/08/2018 | 15:46
3
30
ומסתכל קדימה 10 שנים , הייתי סולל גם
סיב אופטי בין המפלסים
לצפיה ב-'עוד המלצה חסרת ערך של מי שלא מבין בנושא'
עוד המלצה חסרת ערך של מי שלא מבין בנושא
( לעמוד שלי בתפוז )
07/08/2018 | 20:32
2
32
סלילת הכבל האופטי היא החלק הפשוט והזול של העניין.  החלק היקר והמורכב בתהליך הזה הוא הריתוכים של הסיבים למחברים ובדיקות התקינות ואיכות הריתוך. המורכבות הזו והעלות של הציוד המעורב בה, הם הסיבות שבגללן בבתים ובמשרדים משתמשי בכבלי נחושת שמספקים היום מהירויות של עד 10G בלי שום בעיה.  אתה יכול להתעלם מההמלצה הזו שהיא חסרת ערך וסתם תעלה לך כסף.
לצפיה ב-'איפה ראית שאמרתי לחבר?'
איפה ראית שאמרתי לחבר?
08/08/2018 | 09:01
40
אמרתי להשחיל כהכנה. העתיד הוא לא מה שלביא שיפמן
קובע. את העתיד קובעת העלות, התועלת והביקוש של הצרכן.
הוא סוף סוף אמר פה דבר נכון: הסיב לא יקר ....אז תשחיל.

לצפיה ב-'הריתוכים זה חלק קל וממש לא יקר'
הריתוכים זה חלק קל וממש לא יקר
14/08/2018 | 21:27
8
מחיר כל ריתוך הינו כ 50 ש"ח כולל המחברים.
איש אופטיקה מיומן מבצע מאות ריתוכים ביום,זאת פעולה שמרביתה מתבצעת
באופן אוטומטי ע"י הרתכת של הסיבים.
ניתן לראות ביוטיוב סרטונים של צוותי אופטיקה, התהליך מאוד פשוט.
פשוט הצוותים שסלקום/פרטנר שולחים להתקנות בתוך הבתים, ברובם 
הינם טכנאים מתחילים שלא צברו את המיומנות הנדרשת.

לצפיה ב-'IOT זה נושא מאוד פתוח'
IOT זה נושא מאוד פתוח
08/08/2018 | 20:35
14
כנראה שהדברים הטריואליים: ממירים, קונסולות ומחשבים יחוברו ברשת.
יכול להיות שאפרוש נקודות גם למצלמות טלוויזיה.
שאר מכשירי הIOT יסתפקו באינטרנט אלחוטי.
לצפיה ב-'כמה הערות'
כמה הערות
( לעמוד שלי בתפוז )
07/08/2018 | 13:39
13
46
1.  כדי להגדיר נתב כנקודת גישה אלחוטית (כלומר חיבור קווי בין הנתב הראשי לנתב שמשמש כנקודת גישה) תעזר בפרק האחרון של המדריך הזה - http://www.netcheif.com/Articles/RouterAsAP/Router...

2.  בניגוד לעצת האחיתופל שניתנה לך כאן להתשמש ב-MOCA, כיוון שאתה פורס כבלי רשת בכל הבית - הם אלה שצריכים להיות התשתית לרשת שלך בבית.  השימוש ב-MOCA נעשה רק כאשר אין כבלי רשת פרוסים בבית.
לצפיה ב-'אחיטופל העביר לך את ניהול הפורום הזה במקרה ולעינייננו >'
אחיטופל העביר לך את ניהול הפורום הזה במקרה ולעינייננו >
07/08/2018 | 13:49
12
58
בנקודת מוקה יכולה לבוא גם טלוויזיה של
YES כי בכל נקודה כזאת מגיע כבל COAX.
לכן אמרתי 2 כבלולים לכל הבית

לצפיה ב-'אחיתופל נטש את הפורום לפני יותר מ-5 שנים...'
אחיתופל נטש את הפורום לפני יותר מ-5 שנים...
( לעמוד שלי בתפוז )
07/08/2018 | 14:33
11
45
ולפיכך הידע העדכני שלו אפסי.  הוא הוזהר מספר פעמים על כך שהוא מטעה את הגולשים והשואלים בפורום וחרב החסימה מתנופפת מעל ראשו.
לצפיה ב-'תתנהג יפה. הפורום לא שלך. משעמם לך?'
תתנהג יפה. הפורום לא שלך. משעמם לך?
07/08/2018 | 14:39
10
21
לצפיה ב-'לביא תפסיק להעליב את דוב'
לביא תפסיק להעליב את דוב
07/08/2018 | 16:07
11
לצפיה ב-'תתחיל להתנהג על פי כללי הפורום'
תתחיל להתנהג על פי כללי הפורום
( לעמוד שלי בתפוז )
07/08/2018 | 20:26
8
34
השטויות שאתה כותב מורידות את רמת הפורום ולתשובות שגויות ומטעות אין כאן מקום.  תתחיל להתנהג לפי כללי הפורום שאתה בוודאי מכיר היטב.  זו אזהרה אחרונה.
לצפיה ב-'לביא איפה חופש הביטוי?!'
לביא איפה חופש הביטוי?!
07/08/2018 | 21:11
14
לצפיה ב-'על איזה כלל הוא עבר לביא?'
על איזה כלל הוא עבר לביא?
07/08/2018 | 21:15
6
11
לצפיה ב-'כלל 112ב.1. בתקנון..'
כלל 112ב.1. בתקנון..
08/08/2018 | 15:17
5
18
לצפיה ב-'אני לא מוצא את התקנון'
אני לא מוצא את התקנון
08/08/2018 | 18:05
4
6
לצפיה ב-'אולי בגלל שאתה "אורח" כאן? '
אולי בגלל שאתה "אורח" כאן?
08/08/2018 | 18:15
3
26
כי על אורחים גם חלות הקלות מיוחדות בתקנון... 
לצפיה ב-'תן לי קישור לתקנון'
תן לי קישור לתקנון
08/08/2018 | 21:40
2
11
לצפיה ב-'------------------>'
------------------>
12/08/2018 | 15:39
1
15
לצפיה ב-'אני לא מוצא את זה בתקנון'
אני לא מוצא את זה בתקנון
14/08/2018 | 18:49
2
לצפיה ב-'סלקום תרכוש 70% מ-IBC בכ-100 מיליון שקל'
סלקום תרכוש 70% מ-IBC בכ-100 מיליון שקל
08/08/2018 | 11:28
5
32
לא הסכום ששולם מעניין אלה הפוטינציאל להזיז משהו כאן באינטרנט "המהיר"
יש תקווה?
לצפיה ב-'יש שם יותר מדי אפסים במנויים'
יש שם יותר מדי אפסים במנויים
08/08/2018 | 12:49
2
30
כאשר IBC בתרגום לעברית זה UNLIMITED שעליה
דווח לא מזמן שיש לה 6000 מנויים.
כך זה נראה.....
לצפיה ב-'כנראה הגיוני שמטרת הרכישה'
כנראה הגיוני שמטרת הרכישה
08/08/2018 | 15:02
1
26
והוצא כאן לא מעט כסף להוסיף שני אפסים לכמות המנויים-מימין כנראה...
לצפיה ב-'זה "משקי בית" , לא מנויים'
זה "משקי בית" , לא מנויים
08/08/2018 | 15:24
21
מדובר על מספר הדירות/בניינים שאצלם קיים חיבור. ברור שרק מעטים מהם מחוברים בפועל.

למה? - כי טריפל אפשר להשיג היום אצל כולם כמעט חוץ מאצל מאנלימיטד... כעת סלקום תשווק את סלכלום TV על התשתית שלהם והבעיה נפתרה - גם יש טריפל, וגם יש יש לסלכלום חיבור אופטי כנגד פרטנר-פייבר, שיקראו לו בטח - סלכלום-פייבר ...

לצפיה ב-'לדעתי, זו בשורה טובה עם היבט חמוץ אחד'
לדעתי, זו בשורה טובה עם היבט חמוץ אחד
( לעמוד שלי בתפוז )
08/08/2018 | 15:29
1
30
ההסכם הזה יחלץ, ככל הנראה, את IBC מהבוץ בו היא שקועה ויתן פוש רציני לדחיפת פריסת הסיבים בישראל - מה שישבור את הדואופול של בזק והוט ויביא למהירויות אינטרנט.  החלק החמוץ הוא ש-IBC תחת סלקום מחוייבת לחבר רק 40% מהבתים בישראל וברור מי יסבול מכך (פריפריה, איזורים חלשים וכיוב').
לצפיה ב-'גם בארה"ב הפריפריה סובלת, עד כדי שנדרש חיבור לוויני לפעמים.'
גם בארה"ב הפריפריה סובלת, עד כדי שנדרש חיבור לוויני לפעמים.
08/08/2018 | 18:32
23
יש להם הוט/בזק? יש להם יס? אז לא צריך לווין...
ובעידן המודרני, הפריפריה פרוסה גם בכמעט 100% בסלולאר, נכון? אז במחיר של 80~ ש"ח (קו 100M היום בהוט) יש אופציה להשתמש בסלולר/DATA של 100G ב30 ש"ח X3 .

נכון, לא 1G, אבל די מספק, לפריפריה.... הייתי אומר טוב יותר מאר"הב. ובטח זול בהרבה יותר. מספיק להתלונן כל הזמן....  
לצפיה ב-'הפיכה שידור אינטרנט כבלים ל-אטרנט'
הפיכה שידור אינטרנט כבלים ל-אטרנט
08/08/2018 | 11:18
3
33
שלום,
1)     יש לי מהשבוע HOTBOX של הוט,  עשיתי מנוי ל-200M.
עד עכשיו היה לי TPLINK ARCHER VR600 (מצויין)
האם ניתן להפוך את ה-VR600 ל-WIFI EXTENDER נטו?
ואם כן , איך?

2) האם קיים התקן אמין שהופך מ-CABLE ל-ETHERNET? 

תודה רבה,

רוני.

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
( לעמוד שלי בתפוז )
08/08/2018 | 15:36
2
19
1.  ה-VR600 יכול לשמש אותך כנקודת גישה אלחוטית - השאלה היא איך אתה רוצה לחבר אותו ל-HOTBOX - בחיבור קווי (עדיף) או אלחוטי (פחות טוב).
2.  יש כזה התקן - הוא נקרא MOCA.  אתה יכול לרכוש/לשכור אותו מ-HOT או לרכוש אותו בעצמך.  סקירה על דגם אפשרי יש כאן - https://www.netcheif.com/blog/?p=6596
לצפיה ב-'מנצל״ש - גם המתאמים של yes vod הם MoCA, לא?'
מנצל״ש - גם המתאמים של yes vod הם MoCA, לא?
08/08/2018 | 15:44
1
8
לצפיה ב-'מודם+ראוטר מומלץ מבזק'
מודם+ראוטר מומלץ מבזק
03/08/2018 | 08:42
15
57
שלום,

ברשותי מודם+ראוטר בשכירות מבזק מדגם DSL-6850U. בזמן האחרון קרו מקרים של ניתוקים, רשת אלחוטית שמפסיקה לתפקד וכו׳. אחרי שדיברתי עם התמיכה של הספק ושל בזק, בזק אישרו לי להחליף למודם+ראוטר חדש. שאלתי היא אילו מודם+ראוטר בזק מחלקת היום (הבסיסיים, לא הbe וכו׳) ואיזה הכי מומלץ לקחת (אני יודע שלא בטוח שיהיה כשאגיע לבזקסטור אבל בכל זאת)?

תודה 
לצפיה ב-'ומה לגבי AC?'
ומה לגבי AC?
03/08/2018 | 09:04
14
49
האם את הנתבים האלו מקבלים במסגרת הסכם השכירות הרגיל (10 ש״ח לחודש) או שהם עולים יותר?
לצפיה ב-'אל תצפה ליותר מדי'
אל תצפה ליותר מדי
( לעמוד שלי בתפוז )
03/08/2018 | 11:45
13
55
נתבי ה-VDSL שבזק נותנת ללקוחותיה לא מיועדים למשימות כבדות.  אם אתה רוצה תחליף אמיתי עם תמיכה ב-AC תצטרך לחפש בשוק ולא לקחת מבזק.  http://www.netcheif.com/Articles/VDSL_Router/VDSL_...
לצפיה ב-'האמת שממה שיש לי אני מרוצה'
האמת שממה שיש לי אני מרוצה
04/08/2018 | 08:46
12
51
לא מחפש סוס עבודה, אני רק רוצה משהו שיחליף את מה שיש לי ואולי טיפה יותר טוב.
לצפיה ב-'קח בחשבון שמה שיש'
קח בחשבון שמה שיש
04/08/2018 | 09:37
8
68
לך נתמך על ידי בזק וכל דבר
אחר ניתן להתכחשות והתחמקות מתמיכה
על ידי בזק.
הכלל הוא להשתמש בציוד הקצה שלהם
כל עוד אתה לא רוצה עימותים אתם. זה
נכון לכל חברות האינטרנט שעוסקות באספקת
ציוד קצה.
לצפיה ב-'מה שאתה כותב הוא שטות ומוחלטת בפעם הבאה אתה תחסם'
מה שאתה כותב הוא שטות ומוחלטת בפעם הבאה אתה תחסם
( לעמוד שלי בתפוז )
04/08/2018 | 12:06
7
60
ישנם בשוק עשרות נתבי VDSL שעובדים ברשת בזק ללא שום בעיה.  כאן יש רשימה מלאה - http://www.netcheif.com/Articles/VDSL_Router/VDSL_...

יתר על כן, החברות הפועלות בשוק הסיטונאי מספקות ציוד שונה לחלוטין מזה שבזק מספקת כך שההצמדות לציוד של בזק מיותרת לחלוטין.

אם אתה לא יודע - עדיף לשתוק, אחרת אצטרך להשתיק אותך בעוון הטעית הציבור ומסירת מידע שגוי.
לצפיה ב-'כל עוד בזק לא תומכים בכל הרשימה'
כל עוד בזק לא תומכים בכל הרשימה
04/08/2018 | 18:23
6
57
שאתה מציג ולא מוכרים את כולם בבזקסטור
אתה רק יכול לנסות להגן עליהם. נסה לקבל
תמיכה מבזק על חביב הפורום TOTOLINK
ותראה
לצפיה ב-'ממש, תמיכה לנתב נטו בבזק? מאיפה אתה מביא את זה?!'
ממש, תמיכה לנתב נטו בבזק? מאיפה אתה מביא את זה?!
05/08/2018 | 00:10
5
42
ומי בכלל מצפה לתמיכה של בזק לנתבים שנרכשים לבד, או מהספקיות. אם עד עכשיו לא הבנת שהשיקול לרכש עצמי הוא כספי בלבד, וללא כל חשש לתמיכה/אחריות בזק לציוד ששוויו 200 ש"ח -  זה די עצוב.  

לצפיה ב-'לא. אתה צודק ====>'
לא. אתה צודק ====>
05/08/2018 | 09:20
4
53
נתב נטו אינו ציוד קצה. אבל אני לא מוציא
מן הכלל את כל הנתבים שהם יושבים
ואחודים עם מודם DSL.
אני רואה חובה לספק תמיכה לציוד קצה.
אפשרות שניה היא ניפוק ציוד קצה חינם כדוגמת
הכבלים ששם המודם חינם.
במקרה כזה בDSL הלקוח יקנה מה שהוא רוצה אחרי
המודם או ישכור מודם\ראוטר מבזק או השוק החופשי שלה
בסכום חודשי קטן אבל כולל תמיכה.
הבעיה היא שהם מספקים משולב היום ואין אפשרות
לבחור. המצב הוא קנית לבד בחנות מודם\ראוטר משולב, אתה לעצמך.
דוגמה למה שהייתי קונה :

טעיתי?

לצפיה ב-'אם הבנתי אותך נכון אז אתה צודק. מי שרוצה תמיכה מבזק בנתב'
אם הבנתי אותך נכון אז אתה צודק. מי שרוצה תמיכה מבזק בנתב
08/08/2018 | 12:56
3
10
צריך נתב של בזק
כמוני למשל
לפותח השרשור אתה מוזמן לעדכן למקרה שגם שלי יתקלקל... ולמה אתה הולך לחנות ולא ביקשת שליח?
אגב, אם הולך הנתב, אפשר בינתיים לגלוש במחשב על חבילת האינטרנט של הטלפון?
לצפיה ב-'אם הולך הנתב וגם'
אם הולך הנתב וגם
08/08/2018 | 13:15
10
אם לא , כל סמארטפון יכול להפוך לנתב אלחוטי נייד.
בהגדרות שלו קיימת התכונה כאשר היא מופעלת
ובמחשב תראה ANDROID AP ואז תתחבר
לצפיה ב-'אוקיי, אז הייתי בבזק סטור'
אוקיי, אז הייתי בבזק סטור
08/08/2018 | 13:39
1
13
ונתנו לי את אותו הראוטר+נתב שהיה לי רק חדש. לא ידוע לי שיש שירות של שליחות, וגם אם כן מניח שבטח ירצו תשלום על זה (אבל לא באמת יודע).
לצפיה ב-' עם החדש... תעדכן אם יהיו בעיות :) בזמנו הציעו'
עם החדש... תעדכן אם יהיו בעיות :) בזמנו הציעו
08/08/2018 | 13:45
11
לי שליח ללא עלות למיטב זכרוני אבל בסוף הישן נשאר מתפקד אז הוא עדיין נמצא אצלי
אתה יודע לחבר אותו לבד? אני למשל הייתי צריכה תמיכה בשביל זה (לא להכניס חוטים איפה שהיו הקודמים כמובן, אלא להגדיר אותו במחשב או מה שזה לא יהיה, לעשות לו הפעלה ראשונית)
לצפיה ב-'מרוצה?'
מרוצה?
( לעמוד שלי בתפוז )
04/08/2018 | 12:04
2
54
יש לך ניתוקים לא ברורים באלחוט ואתה מרוצה?  הנתבים הללו לא מיועדים לעומס גבוה אבל אם לך זה מתאים - לך על זה.  כשאתה מחליף אתה מקבל את מה שיש במלאי ולא בדיוק יש לך בחירה.
לצפיה ב-'לא לחסום את דוב'
לא לחסום את דוב
04/08/2018 | 17:33
52
הוא תורם רבות לפורום. אני לא חושב שהוא עבר על חוקי הפורום.
לצפיה ב-'הנתב כבר זקן... עבד מצויין עד עכשיו'
הנתב כבר זקן... עבד מצויין עד עכשיו
04/08/2018 | 18:11
42
רוצה רק לדעת מה כדאי אם יהיו לי אפשרויות שונות מבזק
לצפיה ב-'הוט-נט משדרגת את תשתיות האינטרנט'
הוט-נט משדרגת את תשתיות האינטרנט
02/08/2018 | 17:33
14
63
לצפיה ב-'אני מניח שלביא יעדכן פה לגבי IIX'
אני מניח שלביא יעדכן פה לגבי IIX
02/08/2018 | 20:42
1
47
וגם מעניין יהיה לגעת האם הפס לחול חכור
וממי או שגם הוטנט הניחו סיב לאירופה
כמו טמרס ובזבל.
לצפיה ב-'לדעת'
לדעת
03/08/2018 | 06:30
20
לצפיה ב-'הם לא התחילו להשתמש בכבל אופטי'
הם לא התחילו להשתמש בכבל אופטי
03/08/2018 | 00:34
40
כל דבר פחות מזה כיום לא נחשב לשדרוג
לצפיה ב-'כבל אופטי או תשתית של אינטרנט אלחוטי שנותן מהירות דומה.'
כבל אופטי או תשתית של אינטרנט אלחוטי שנותן מהירות דומה.
03/08/2018 | 00:35
10
31
לצפיה ב-''
03/08/2018 | 06:28
9
13
לצפיה ב-'סיקלו. אתה מתקין בחלון צלחת מיוחדת ודרכה גולש'
סיקלו. אתה מתקין בחלון צלחת מיוחדת ודרכה גולש
03/08/2018 | 21:37
8
60
במהירות גבוהה באינטרנט.  זה פיתוח ישראלי שקיים בעולם ורק בישראל בגלל משרד התקשורת עדיין לא בשימוש כאן.
לצפיה ב-'הם לא יקבלו רישיון'
הם לא יקבלו רישיון
04/08/2018 | 09:47
3
38
בגלל הספקטרום הצפוף והצרכים הבטחוניים.
כל מה שאלחוטי נתקל בקיר אטום כמעט.
אני מכיר את סיקלו.
לצפיה ב-'אז איך תסביר שהם קיבלו רישיון לבצע ניסוי?'
אז איך תסביר שהם קיבלו רישיון לבצע ניסוי?
( לעמוד שלי בתפוז )
04/08/2018 | 12:07
2
38
מספיק לדבר שטויות.
לצפיה ב-'גם אלווריון קיבלו אישור'
גם אלווריון קיבלו אישור
04/08/2018 | 17:49
49
עם WIMAX. תזכיר לי איפה הם היום?
לצפיה ב-'זה כמו עם הסלולרי והמחירים הגבוהים שהיו'
זה כמו עם הסלולרי והמחירים הגבוהים שהיו
05/08/2018 | 21:24
18
ששנים נתנו לה הצדקות ואמרו שאי אפשר אחרת.

בסוף מישהו יתן בראש לכל המתנגדים והמערכת הזאת תתחיל לפעול גם בארץ.
לצפיה ב-'סיקלו. מתקינים בכלל לא בחלון, אלה בדלת ולא צלחת, אלה סיר ולא'
סיקלו. מתקינים בכלל לא בחלון, אלה בדלת ולא צלחת, אלה סיר ולא
04/08/2018 | 13:17
3
38
מתקין לא בחלון, אלה בדלת ולא צלחת, אלה סיר ולא גולש, אלה מחליק ומי שמתקין זה לא אתה, אלה זגג מוסמך. וכמובן, שאם זה פיתוח ישראלי, אז זה קיים בעולם, אבל לא בישראל. ודרך אגב, זה לא בשימוש כאן לא בגלל משרד התקשורת, אלה בגלל משרד החקלאות ופיתוח הכפר. 
לצפיה ב-'גם כאן ניכנסו הכוכביות שמקשקשות שטויות'
גם כאן ניכנסו הכוכביות שמקשקשות שטויות
05/08/2018 | 21:22
2
15
לצפיה ב-'כוכביות נכנסות אחרי שאלה שרוב הזמן נחים מתחילים לקשקש שטויות'
כוכביות נכנסות אחרי שאלה שרוב הזמן נחים מתחילים לקשקש שטויות
07/08/2018 | 08:34
1
17
הכוכביות נכנסות גם כאן וגם שם, אחרי שאלה שרוב הזמן נחים מתחילים לקשקש שטויות, זה כל הרעיון שבכוכביות.
לצפיה ב-'הכוכביות ממשיכות לקשקש שטויות '
הכוכביות ממשיכות לקשקש שטויות
09/08/2018 | 15:52
7
לצפיה ב-'להתנתק מנטפליקס זה לא מה שחשבנו'
להתנתק מנטפליקס זה לא מה שחשבנו
01/08/2018 | 23:33
6
86
https://www.geektime.co.il/netflix-sued-in-israel/
"הנוהל הזה סותר את סעיף 13ד לחוק הגנת הצרכן הישראלי, שלפיו ב”עסקה מתמשכת”, החברה מחויבת לגבות מהמנוי רק את החלק היחסי של החודש האחרון שלפני ביטול המינוי – פלוס עד שלושה ימים לביצוע הביטול. כלומר נטפליקס הייתה אמורה לחייב רק עבור עשרת הימים הללו (ועוד 3 ימים, ככה, בשביל שיהיה זמן לעדכן את המערכת), ורשאית לא לתת לו להמשיך להשתמש בו. לא לחכות לסוף מחזור החיוב."
לצפיה ב-'זה מתאים לפורום צרכנות'
זה מתאים לפורום צרכנות
02/08/2018 | 06:47
37
צריך לבדוק אם חוק הגנת הצרכן חל עליהם, עכשיו כשהם עושים מנוי מותאם לצרכן הישראלי (מבחינת המחיר, התכנים).
במיוחד כאשר מחויבים דרך פרטנר בשרות הזה
לצפיה ב-'חייבים למצוא תעסוקה לעורכי דין משועממים'
חייבים למצוא תעסוקה לעורכי דין משועממים
02/08/2018 | 11:51
1
39
"נזק בלתי ממוני שמשמעותו אכזבה, כעס ופיצוי על הכפייה להמשיך ולצרוך שירות שאתה לא מעוניין בו. בשפה המשפטית הדבר נקרא פגיעה באוטונומיה".

לא יודע, יש לי נטפליקס, פעם התנתקתי והתחברתי חזרה. לא זוכר שהרגשתי כאבים באוטונומיה.
לצפיה ב-'לכל חברה, לפחות בגודל של נטפליקס יש מחלקה משפטית'
לכל חברה, לפחות בגודל של נטפליקס יש מחלקה משפטית
04/08/2018 | 03:09
25
שאמורה לבדוק ולדעת את החוק המקומי באותה מדינה שבה היא פועלת.
ואז היא לא היתה עושה שטויות כאלה.

או שנטפליקס בונה על זה כלק מהרווחים שלה (יש לה הרבה לקוחות שמצטרפים ומתנתקים כל הזמן)
ופשוט קיוותה שלא ישימו לב.

לצפיה ב-'מתברר שגם בסמארט טיוי מצהירים על תשלום מלא גם על חלק מחודש'
מתברר שגם בסמארט טיוי מצהירים על תשלום מלא גם על חלק מחודש
05/08/2018 | 15:24
2
14
לצפיה ב-'אני לא מכיר את החברה'
אני לא מכיר את החברה
05/08/2018 | 21:28
1
29
אבל אם גם היא עושה את זה, אז אפשר לתבוע גם אותה.
לצפיה ב-'החברה היא טריפל C או CCC והשרות נקרא סמארט טיוי'
החברה היא טריפל C או CCC והשרות נקרא סמארט טיוי
05/08/2018 | 21:46
5
לצפיה ב-' לראשונה מזה זמן רב, גרסא חדשה ל-OpenWRT'
לראשונה מזה זמן רב, גרסא חדשה ל-OpenWRT
( לעמוד שלי בתפוז )
02/08/2018 | 12:34
7
45
לאחר 3 שנים של קפאון, משחררת קבוצת OpenWRT גרסא חדשה לקושחה הפופולרית שלה.  גרסא זו מהווה חדשות מצויינות למי שרוצה להפיק מהנתב שלו הרבה יותר ממה שהיצרן מאפשר באמצעות הקושחה המקורית.

כל הפרטים כאן - https://www.netcheif.com/blog/?p=7213
לצפיה ב-'תודה עדכנתי מ- 15.05.1'
תודה עדכנתי מ- 15.05.1
06/08/2018 | 03:38
6
27
לפתע משום מקום כשאני מחפש ip בגוגל הוא נותן לי כתובות מגרסה 6 ולא 4 כפי שאני מייחל לה.
מוזר מאוד.
למשל אני מקבל משהו שמתחיל ככה:
2a02:ed0 (השמטתי את השאר).
זה קורה בתוצאות של גוגל עצמן.
בעבר קיבלתי IP מגרסה 4 בכל חיפוש.
מניח שמשהו לא מוגדר טוב אצלי.

לצפיה ב-'מי ספק האינטנרט שלך?'
מי ספק האינטנרט שלך?
( לעמוד שלי בתפוז )
06/08/2018 | 14:27
2
16
בכל מקרה, אתה תמיד יכול לכבות את התמיכה ב-IPV6.
לצפיה ב-'אקספון סיטונאי.'
אקספון סיטונאי.
06/08/2018 | 17:12
7
לצפיה ב-'בנוסף, גם מקודם (לפני השדרוג), IPv6 עבד בראוטר,'
בנוסף, גם מקודם (לפני השדרוג), IPv6 עבד בראוטר,
06/08/2018 | 17:19
137
ועדיין בתוצאות החיפוש של IP בגוגל, קיבלתי IP מגירסה 4.

לצפיה ב-'זה אומר ש-IPv6 עובד אצלך עכשיו'
זה אומר ש-IPv6 עובד אצלך עכשיו
09/08/2018 | 20:31
2
7
כלומר שמשהו מוגדר אצלך נכון. אם קודם גוגל הראה לך כתובת IPv4, זה אומר שIPv6 לא עבד כי גוגל תומך בשניהם ומערכת ההפעלה נותנת עדיפות ל-IPv6.
לצפיה ב-'העניין הוא שגם מקודם'
העניין הוא שגם מקודם
12/08/2018 | 15:36
1
4
כשהייתי על openwrt רק בגרסה קודמת, בממשק הראוטר ראו שיש לי כתובת מסוג ipv6 לצד זו של ipv4.
כלומר גם מקודם לכאורה היה לי ipv6.

לצפיה ב-'אולי הנתב היה מחובר ל-IPv6'
אולי הנתב היה מחובר ל-IPv6
12/08/2018 | 22:02
2
אבל הוא כנראה לא חילק כתובות למחשבים ברשת והם לא היו מחוברים. כיוון שגוגל תומכים ב-IPv6 אם למחשב יש חיבור ל-IPv6 זה מה שאמורים לראות בבדיקה בגוגל. יש אתרים שמראים את שתי הכתובות.

לצפיה ב-'חיבור linksys wrt1900acs למודם סלקום'
חיבור linksys wrt1900acs למודם סלקום
30/07/2018 | 08:25
39
33
שלום חברים, 

יש לי את הטריפל של סלקום שכולל טלויזיה, אינרטנט 100mb וטלפון בייתי. 

בנוסף יש לי ראוטר linksys 1900acs ומודם centurylink c1000a, כמובן שניסיתי לחבר את המודם הזה לראוטר linksys ע״י הגדרת bridge והכל עובד, אך לצערי אין לי קו טלפון מה שמצריך להשתמש עם המודם של סלקום (מה שאני לא מעוניין). 

האם ישנה הגדארה כלשהי שאני יכול לבצע כדי שיהיה לי קו טלפון כמו שיש לי כשאני מחובר עם המודם/ראוטר של סלקום? 

תודה רבה,
לצפיה ב-'לפי התיאור שלך הלינקסיס לא תומך בקו טלפון, אז אם תרצה טלפון '
לפי התיאור שלך הלינקסיס לא תומך בקו טלפון, אז אם תרצה טלפון
30/07/2018 | 08:40
28
26
קווי של סלקום לא תוכל לוותר על המודם של סלקום.
ברמת התיאוריה אפשר לחבר את הראוטר של סלקום בתוך הרשת אבל הם כנראה לא מאפשרים את זה.
לצפיה ב-'אז מה עושים?'
אז מה עושים?
30/07/2018 | 09:18
27
72
אז אני חייב להשתמש במודם ראוטר שלהם בתור הנתב/מודם הראשון ורק לשרשר אליו את הלינקסיס?

לצפיה ב-'מלבד פקס אין'
מלבד פקס אין
30/07/2018 | 12:02
26
30
היום שימוש לטלפון קווי. אז השאלה שעולה
היא למה אתה בכלל צריך אותו?
לצפיה ב-'זה לא נכון להגיד שאין שימוש לטלפון קווי. מצד שני גם לפקס יש '
זה לא נכון להגיד שאין שימוש לטלפון קווי. מצד שני גם לפקס יש
30/07/2018 | 15:02
25
37
פתרונות אחרים.

דוגמא לשימוש בטלפון קווי - מוקד חירום ו/או אזעקה
לצפיה ב-' ידעתי שמישהו יפול לי לפח הזה ----->'
ידעתי שמישהו יפול לי לפח הזה ----->
30/07/2018 | 15:37
24
40
אז דע לך שכל טלפון קווי מלבד של בזק
הוא לא עומד בהפסקות חשמל:
1. פרטנר וסלכלום עובדים דרך אינטרנט ותלויים בחשמל ביתי
2. הוט עובד דרך הכבלים ותלוי בחשמל ביתי

רק בזק בציוד העתיק שלו מגובה חשמל בחוטים ומתאים למה שאמרת.

ולכן שאלתי כיוון שבעצם בצורה שהזכרת ניתן להשתמש בסלולר....אין הבדל.
לצפיה ב-'בדיוק לפני שבועיים ההורים שלי חזרו לבזק בטלפון הקווי בגלל'
בדיוק לפני שבועיים ההורים שלי חזרו לבזק בטלפון הקווי בגלל
30/07/2018 | 16:01
23
43
מוקד נטלי.

ואם תשים UPS על המתאם שיחות של הוט
או אם תשים UPS על מתאם השיחות + ראוטר של סלקום/פרטנר/014 אז אפשר לחבר אליהם את מוקד החירום
לצפיה ב-'ממש לא שוב פעם נפלת לי '
ממש לא שוב פעם נפלת לי
30/07/2018 | 16:27
22
46
למלכודת.: אלה שציינת מגובים חשמל בלבד בארון הסעף
בסביבה ולא לכל האורך של הכבל.
שים לב להודעות המוקלטות בשרות לקוחות שלהם וגם שאל
שם אם אתה יכול להתקין את נטלי על הקו שלהם ....על אחריותם.
וגם על פי דבריך נטלי נותן רק דרך בזק....מעניין מדוע?
ואני האדם האחרון שיפרגן לחברה המושחתת הזאת...אבל יש להם
טכנולוגיה עתיקה שאין לה תחליף בינתיים.
לצפיה ב-'אגב'
אגב
30/07/2018 | 17:04
2
34
האינטרנט , הDSL של בזק גם הוא לא מגובה
מפני הפסקות חשמל , עליו רוכבים סלכלום,
פרטנר ועוד אי אלו חברות טפילות.
על סיבים אופטיים כבר נגענו אתמול אפילו וגם
הם תלויים בחשמל.
רק בזק עם חוטי הנחושת....אבל גם שם עלול להיות
מצב שאיזשהו דביל ניסה בצומת כלשהי "לשכלל"
כי אז הבזק עלולה להפוך חס וחלילה לרוצחת.

לצפיה ב-'צריך את הקו בגלל האזעקה של פימה'
צריך את הקו בגלל האזעקה של פימה
30/07/2018 | 17:42
1
33
אני צריך את הקו רק בגלל האזעקה, אלא אם כן אני יכול להשתמש במודול לסים...
אבל אני לא בטוח שזה קיים.
לצפיה ב-'כפי שכתבתי'
כפי שכתבתי
30/07/2018 | 19:01
25
רק קו בזק ובנוסף אתה יכול להשתמש
בכל דבר אחר....אבל במקביל אליו.
לצפיה ב-'אם בהוט יש מגבר בחדר המדרגות ללא גיבוי אז אכן הפתרון'
אם בהוט יש מגבר בחדר המדרגות ללא גיבוי אז אכן הפתרון
30/07/2018 | 18:54
18
37
היחיד להפסקת חשמל זה בזק/סלולרי.
אני הלכתי על בטוח עם המעבר לבזק.

נטלי החוצפנים אמרו:
לכפתור החירום הפשוט אפשר לחבר לקו של בזק או הוט
כפתור החירום המתקדם ניתן גם לחבר לקווים של סלקום/פרטנר/014
וחוץ מזה ציינו שיש להם סוללת גיבוי ל 8 שעות למכשיר שהכל ממשיך לעבוד בהפסקת חשמל
לצפיה ב-'אבל.....אבל'
אבל.....אבל
30/07/2018 | 19:10
16
29
כאמור הוט עצמם לא לוקחים אחריות.
רק היום כשהתקשרתי אליהם היו  בהמתנה הודעות
שהרשת שלהם מנותקת עקב הפסקות חשמל
בישובים שלמים. להזכירך בשריפה בחיפה
חצי עיר הייתה מנותקת אצלם.
לצפיה ב-'זה נכון שהוט לא לוקחים אחריות, אבל מה קורה אם מצטרפים לנטלי'
זה נכון שהוט לא לוקחים אחריות, אבל מה קורה אם מצטרפים לנטלי
30/07/2018 | 19:19
2
23
כשכבר נמצאים בהוט/סלקום/פרטנר/014?
לצפיה ב-'עושים קו בזק'
עושים קו בזק
30/07/2018 | 19:22
1
42
אם הזקנים שלנו יקרים לנו ומחוברים למוקד חירום
לצפיה ב-'במקרה שלי זה גם יצא יותר זול לעשות קו בזק במקום קו הוט'
במקרה שלי זה גם יצא יותר זול לעשות קו בזק במקום קו הוט
30/07/2018 | 19:24
11
לצפיה ב-'ראה כאן התייעצות בפורום תביעות ייצוגיות'
ראה כאן התייעצות בפורום תביעות ייצוגיות
30/07/2018 | 19:20
12
34
לצפיה ב-' אותה התייעצות הייתה'
אותה התייעצות הייתה
30/07/2018 | 19:27
11
40
פה בפורום לפני 15 שנה בערך. חפש ותראה....
לצפיה ב-'יכול לעזור לי למצוא?'
יכול לעזור לי למצוא?
01/08/2018 | 18:29
10
7
לצפיה ב-'זה לא ישנה את האמינות'
זה לא ישנה את האמינות
02/08/2018 | 00:20
9
17
של הדבר היחיד שיש כרגע אמין בבזק
לצפיה ב-'אבל לכמה זמן הפסקת חשמל מספיקה האמינות שלו?'
אבל לכמה זמן הפסקת חשמל מספיקה האמינות שלו?
02/08/2018 | 06:37
8
8
לצפיה ב-'הרבה זמן'
הרבה זמן
02/08/2018 | 07:32
9
אין לי שמץ כמה אבל מעורבים שם UPS
גדולים.. זה לא חד משמעי בכל המקומות
ולא אותו מבנה בכל מקום. הרשת היום דיגיטלית
כולה.
לצפיה ב-'הפתרון שאני מציע'
הפתרון שאני מציע
02/08/2018 | 07:42
6
23
וכנראה שגם קיים הוא שימוש ברשת
טלפוניה נוספת מלבד בזק שהיא ממוסרת
במקום שהיא נדרשת ומגבה את אותו מקום.

לצפיה ב-'ומה בדיוק הפתרון?'
ומה בדיוק הפתרון?
02/08/2018 | 07:55
5
7
לצפיה ב-'איזשהו RELAY בין קו'
איזשהו RELAY בין קו
02/08/2018 | 08:02
4
25
בזק וקו סלולרי שיגבה כפי שכבר אמרתי
לצפיה ב-'אז למה במקרה כזה לא מספיק קו ראשי הוט/סלקום/פרטנר/014?'
אז למה במקרה כזה לא מספיק קו ראשי הוט/סלקום/פרטנר/014?
02/08/2018 | 08:46
3
11
לצפיה ב-'רק כקו משני'
רק כקו משני
04/08/2018 | 09:58
2
10
לצפיה ב-'ולא הסברת למה'
ולא הסברת למה
04/08/2018 | 15:07
1
7
קו ראשי הוט או אינטרנטי
קו משני סלולרי
מה רע בפתרון הזה?
למה חייב בזק ראשי?
לצפיה ב-'כי יש סיכוי'
כי יש סיכוי
04/08/2018 | 15:58
7
שהפסקת חשמל בשכונה שלמה \ אזור תשתק את שניהם.
לכן אמרתי
לצפיה ב-'סלולרי זה הכי גרוע'
סלולרי זה הכי גרוע
30/07/2018 | 19:19
38
מספיק שחלק מהרשת שלהם בתקלה.....או בעומס.....
לצפיה ב-'האם לא ניתן לגבות את מתאם הטלפון באל פסק?'
האם לא ניתן לגבות את מתאם הטלפון באל פסק?
01/08/2018 | 19:15
9
18
האם לא ניתן לגבות את מתאם הטלפון באל פסק?
לצפיה ב-'זה בדיוק מה שדוב טוען'
זה בדיוק מה שדוב טוען
01/08/2018 | 19:50
5
18
לצפיה ב-'תראה מה בזק כותבים'
תראה מה בזק כותבים
02/08/2018 | 07:59
4
29
האם להאמין?
כנראה שאין לנו פשוט ברירה:

לצפיה ב-'עכשיו צריך לחכות לשוק הסיטונאי בטלפון הקווי'
עכשיו צריך לחכות לשוק הסיטונאי בטלפון הקווי
02/08/2018 | 08:48
3
7
לצפיה ב-'לא יהיה כזה שוק'
לא יהיה כזה שוק
02/08/2018 | 09:12
2
24
כי קו קל של בזק עולה 25 שקלים בלבד
והיעוד שלו בדיוק מה שדובר פה.
דבר נוסף שצריך לזכור הוא התקנת
טלפון לא אלחוטי בקצה הקו לשם האמינות.
טלפון אלחוטי יכול לבוא בנוסף.
לצפיה ב-'מדברים כרגע על מחיר של 5 שח לקו קל ו 10 שח לקו רגיל. השאלה'
מדברים כרגע על מחיר של 5 שח לקו קל ו 10 שח לקו רגיל. השאלה
02/08/2018 | 15:05
1
12
אם זה יתממש ומתי
לצפיה ב-'לדעתי הטלפוניה העתיקה'
לדעתי הטלפוניה העתיקה
02/08/2018 | 20:36
17
של בזק אשר מהווה נכס חרום
לאנשים מסויימים צריכה להינתן
בחינם לכל מי שרופא ממליץ.
זה צריך להיות חלק מסל הבריאות\ביטוח לאומי
ולחצני המצוקה צריכים גם הם להיכלל בפנים.
כך צריך לנהוג במדינה מתוקנת שהאוכלוסיה
שלה מזדקנת.
לגבי פקסים: החוק שמבטל את הצורך בהם הולך
לעבור סופית בחודשים הקרובים ומיילים יחליפו אותם.
לצפיה ב-'כן'
כן
02/08/2018 | 00:24
2
18
גם לגבות את האינטרנט עם המודם המתנתק
וגם את יתר הדברים בדרך לספק?
זה תלוי בהרבה יותר מדי גורמים.
לצפיה ב-'אם מתאם הטלפון משולב בראוטר מצד אחד, ומחובר לטלפון מצד שני'
אם מתאם הטלפון משולב בראוטר מצד אחד, ומחובר לטלפון מצד שני
02/08/2018 | 02:25
1
23
אם מתאם הטלפון משולב בראוטר מצד אחד, ומחובר ישירות לטלפון מצד שני; והראוטר מתחבר לבד לאינטרנט כאשר האינטרנט מתנתק, אז נראה לי שיש לנו שרידות של משהו.99 אחוזים. כנראה שזה פחות מה משהו.99 אחוזים שקו טלפון של בזק נותן. אבל סבור שלחיבור מוניטור בריאות זה בהחלט מספיק. ובנוגע לאזעקה מפריצה, האם אין בה רכיבים אחרים עם מצבר או אל פסק נוסף?
לצפיה ב-'אתה לא מקשיב, יש עוד רכיבים שצורכים חשמל (לדוגמא בהוט זה '
אתה לא מקשיב, יש עוד רכיבים שצורכים חשמל (לדוגמא בהוט זה
02/08/2018 | 06:39
25
המגבר בחדר מדרגות) והם יפסיקו לעבוד כשתהיה הפסקת חשמל בבניין או באזור.

ומה יקרה אם זה יהיה בדיוק כשתצטרך אותם?
לצפיה ב-'השירות של אינפראביט גרוע'
השירות של אינפראביט גרוע
01/08/2018 | 09:47
4
38
הזמנתי סטרימר דרך אינפראביט. הקודי לא עבד בכלל. היו רק 2 שקעי USB ולא 4.
לא היו מוכנים לקחת אחריות.
לא לקנות מאינפראביט !
לצפיה ב-'מי זה בכלל אינפראביט?... לינק למוצר?'
מי זה בכלל אינפראביט?... לינק למוצר?
01/08/2018 | 12:05
2
16
לצפיה ב-'הסתכרנתי'
הסתכרנתי
01/08/2018 | 16:09
1
38
ומצאתי את זה:

יכול להיות?
לצפיה ב-'הסתקרנתי'
הסתקרנתי
01/08/2018 | 16:10
16
לצפיה ב-'באיזה מחיר קנית את הסטרימר. נראה לי שגם שם נפלת'
באיזה מחיר קנית את הסטרימר. נראה לי שגם שם נפלת
02/08/2018 | 06:52
13

חם בפורומים של תפוז

אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

כהן ישראלי ושות' - משרד עו
כהן ישראלי ושות'
פורום עסקים
פורום עסקים
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה