לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1512015,120 עוקבים אודות עסקים

פורום הפרעות אכילה

הפורום שלנו הנו קבוצת תמיכה וסיוע נפשי. אנו לא מציעות כאן ייעוץ רפואי,כאן תוכלו להכיר משתתפים הלוקים בהפרעת אכילה כזו או אחרת: אכילה כפייתית דרך בולימיה, אנורקסיה וכל מה שבאמצע.
נא לא לפרסם מאכלים ספציפיים, BMI, משקל - ולקרוא את הנחיות הפורום לפני.
כל אחד ואחת מכם מוזמנים להתחבר אל מה ומי שמתאים לו, להכיר אותנו ולספר על עצמו. תכירו כאן גם כמה משתתפים אשר הפרעת אכילה אינה מחלתם וכי הם כאן על מנת להעניק תמיכה וכוחות נפשיים לכולנו.
אתם תמיד מוזמנים לכתוב ולספר על המעיק עליכם או להגיב להודעות של אחרים - אבל אתם חלק מאתנו וגם קריאה יכולה לחזק לפעמים, עד שתמצאו את הכוח לחלוק עימנו.  
אנחנו כאן כולנו כדי לעזור ולהיעזר - כל אחד במינון המתאים לו. כל אחד מוזמן לספר על עצמו מה שהוא רק רוצה, לספר על ההרגשה, על המצב רוח, על איך עבר היום, על הקשיים, על כל הסבל וכל מה שרק יושב לכם על הלב ומכאיב, לוחץ, מנסה להשתחרר החוצה. אתם מוזמנים לעשות זאת בפורום, בסביבה תומכת ומבינה. כולנו כאן אחיות ואחים לצרה. אין כאן מישהו היושב למעלה ונותן הנחיות. אנחנו כאן כולנו יחד, כל אחד בשלב זה או אחר של ההפרעה, תומכים אחד בשנייה, על מנת לנסות יחדיו לעבור את המשבר ולהמשיך קדימה. אתם מוזמנים להוציא פה את כל הלכלוך והרע - אנחנו נקבל זאת באהבה ובהבנה, כמו שנקבל בשמחה את הימים הטובים שיהיו, כשיגיעו. כל יום ביומו. אולי, עם הזמן, תגיעו גם להרגשה שהתמיכה באחרים נותנת לכם המון כוח להמשיך קדימה. אנו מרגישות כך, ואנו לא היחידות. יש פה קבוצה גדולה מאוד של מלאכיות ומלאכים הנותנים הכול מכל הלב כדי לעזור, לתמוך וכמובן גם להיתמך כשצריך.  דרכינו אינה קלה, יש ויהיו תמיד לא מעט עליות וירידות, אך כמו שכבר אמרנו... כל יום ביומו. כל קרב הוא קרב בפני עצמו, וגם אם הפסדנו בקרב אחד או שניים או שלושה - מה שחשוב הוא הניצחון במלחמה כולה. יחד נצליח לעבור את כל הקשיים. יחד ננצח את המחלה. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הפרעות אכילה

הפורום שלנו הנו קבוצת תמיכה וסיוע נפשי. אנו לא מציעות כאן ייעוץ רפואי,כאן תוכלו להכיר משתתפים הלוקים בהפרעת אכילה כזו או אחרת: אכילה כפייתית דרך בולימיה, אנורקסיה וכל מה שבאמצע.
נא לא לפרסם מאכלים ספציפיים, BMI, משקל - ולקרוא את הנחיות הפורום לפני.
כל אחד ואחת מכם מוזמנים להתחבר אל מה ומי שמתאים לו, להכיר אותנו ולספר על עצמו. תכירו כאן גם כמה משתתפים אשר הפרעת אכילה אינה מחלתם וכי הם כאן על מנת להעניק תמיכה וכוחות נפשיים לכולנו.
אתם תמיד מוזמנים לכתוב ולספר על המעיק עליכם או להגיב להודעות של אחרים - אבל אתם חלק מאתנו וגם קריאה יכולה לחזק לפעמים, עד שתמצאו את הכוח לחלוק עימנו.  
אנחנו כאן כולנו כדי לעזור ולהיעזר - כל אחד במינון המתאים לו. כל אחד מוזמן לספר על עצמו מה שהוא רק רוצה, לספר על ההרגשה, על המצב רוח, על איך עבר היום, על הקשיים, על כל הסבל וכל מה שרק יושב לכם על הלב ומכאיב, לוחץ, מנסה להשתחרר החוצה. אתם מוזמנים לעשות זאת בפורום, בסביבה תומכת ומבינה. כולנו כאן אחיות ואחים לצרה. אין כאן מישהו היושב למעלה ונותן הנחיות. אנחנו כאן כולנו יחד, כל אחד בשלב זה או אחר של ההפרעה, תומכים אחד בשנייה, על מנת לנסות יחדיו לעבור את המשבר ולהמשיך קדימה. אתם מוזמנים להוציא פה את כל הלכלוך והרע - אנחנו נקבל זאת באהבה ובהבנה, כמו שנקבל בשמחה את הימים הטובים שיהיו, כשיגיעו. כל יום ביומו. אולי, עם הזמן, תגיעו גם להרגשה שהתמיכה באחרים נותנת לכם המון כוח להמשיך קדימה. אנו מרגישות כך, ואנו לא היחידות. יש פה קבוצה גדולה מאוד של מלאכיות ומלאכים הנותנים הכול מכל הלב כדי לעזור, לתמוך וכמובן גם להיתמך כשצריך.  דרכינו אינה קלה, יש ויהיו תמיד לא מעט עליות וירידות, אך כמו שכבר אמרנו... כל יום ביומו. כל קרב הוא קרב בפני עצמו, וגם אם הפסדנו בקרב אחד או שניים או שלושה - מה שחשוב הוא הניצחון במלחמה כולה. יחד נצליח לעבור את כל הקשיים. יחד ננצח את המחלה. 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
חל איסור מוחלט על פירוט משקל, גובה, חישובי B.M.I, פירוט תפריטים בפורום!
חל איסור מוחלט על כתיבת תכני פרו אנה ופרו מיה בפורום!
חל איסור מוחלט על פרסום טיפול/מטפל/מכונים וכדומה!
אנא שמרו על תרבות דיון, כבדו והתחשבו במשתמשים האחרים.

המשך >>

לצפיה ב-'לחן ... אם את רואה . אנא , תני סימן'
לחן ... אם את רואה . אנא , תני סימן
21/10/2019 | 20:04
26
מותר אחרי כל כך הרבה זמן , לבקש שתצרי איתי קשר בפרטי ?
לצפיה ב-'הפרעת אכילה מהי?'
הפרעת אכילה מהי?
24/09/2019 | 21:00
24
את המאמר הבא כתבתי כמה שנים אחרי שהבת שלי הבריאה ממחלה זאת.
השאלות שלי איך זה קרה לה לא עזבה אותי עד שהבנתי עם הזמן ואת המאמר כתבתי כדי לעזור להורים המתמודדים עם ביתם או בנם המתמודדים עם קושי זה אך אני מאמינה שהכתוב במאמר יכול לעזור גם למי שעובר את ההפרעה ורוצה להבריא, לחצו על הקישור לעבור למאמר http://bit.ly/2kzz5iK
לצפיה ב-'היי.. זוכרות?'
היי.. זוכרות?
22/09/2019 | 13:32
2
53
לא חושבת שמישהי עוד כאן אבל אנסה בכל זאת...
לא הצלחתי להכנס מהמשתמש
פרפר בתוך אגרוף (רחלי) , hory0, לבשה (levshavur), פנס כחול,TinaBa, אלומת האור, lital172, קולדון, כמהאפשר, ועוד כל כך הרבה שאני זוכרת וסליחה מי שלא מוזכרת....
מתגעגעת..

לצפיה ב-'יווו מה שלומך??'
יווו מה שלומך??
23/09/2019 | 14:12
17
לצפיה ב-'אני זוכרת ... היי (:'
אני זוכרת ... היי (:
21/10/2019 | 19:57
8
לצפיה ב-'המלצה על פסיכיאטר מומחה להפרעות אכילה'
המלצה על פסיכיאטר מומחה להפרעות אכילה
24/03/2019 | 21:06
86
שלום, אשמח לקבל המלצה על פסיכיאטר או פסיכיאטרית שמומחה להפרעת אכילה לבת שלי שעובד עם קופת חולים מכבי מאזור השרון והמרכז. הבת שלי בת 22. עדיפות למטפלת אישה.
תודה
לצפיה ב-'עזרה(:'
עזרה(:
04/03/2019 | 15:41
94
היי חברים!
זה שאלון ממש קצר אשמח אם תוכלו להקדיש כמה דקות מזמנכם ולמלא(:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdzc7Ga3OCyNWUlAy0S95zmrBky16nYH6z_LfLSfY8uosGNYw/viewform?usp=sf_link
תודה רבה על ההשתתפות!
לצפיה ב-'מוסד לטיפול בהפרעות אכילה'
מוסד לטיפול בהפרעות אכילה
20/01/2019 | 13:22
140
שלום רב לכולם,

הבנתי שאשפוז במוסד ייעודי לטיפול בהפרעות אכילה יכול להיות לפעמים בעייתי מבחינת זמינות ומקום פנוי.

מה דעתכם על החלופה המומלצת על ידי משרד הבריאות שהיא אשפוז במחלקה פסיכיאטרית בבית חולים כללי לעומת אשפוז בבית חולים פסיכיאטרי?
האם מדובר פה ב"הרע במיעוטו"?

שאלה נוספת, במידה ואין מקום פנוי במוסד ייעודי לטיפול בהפרעות אכילה, האם ניתן או מומלץ בתור התחלה לאשפז במחלקה פסיכיאטרית לזמן קצר, נגיד חודש, עד שיתפנה מקום במוסד ייעודי?
לצפיה ב-'הריון'
הריון
09/01/2019 | 19:16
107
היי, רציתי לשאול אם מישהי מכן נכנסה להריון בתת משקל ואכילה דלה, וצלחה אותו? אני בטיפול פסיכולוגי ודיאטני, ומנסה בכל כוחי להכנס להריון בשמונת החודשים האחרונים (יש ביוץ ומחזור, אם כי לא סדיר), ורציתי לשמוע מבנות שהיו שם...חוששת שהBMI היחסית נמוך והתזונה הדלה מקשים על הכניסה, אם כי הרופאים אומרים שכל עוד יש ביוץ זה לא משנה...
ברור שבהריון אגביר את צריכת הקלוריות על מנת להעניק לתינוק את כל הנדרש לו
רונה
לצפיה ב-'להכיר חברות / חברים '
להכיר חברות / חברים
20/12/2018 | 19:17
111
היי,

התמודדתי ועדיין, אפשר להגיד ב"תהליכי החלמה" מאכילה רגשית/כפייתית/בולמוסי אכילה של כמה שנים טובות, אני מאוד אשמח להכיר אנשים שיכולים להבין, לדבר לתמוך ולשתף.. הסביבה שלי כמעט ולא מבינה מה עברתי, עדיין עוברת במאבק האינסופי והגיהינומי הזה עם הגוף.

תודה
הכי נוח כאן swanybird138@gmail.com

לצפיה ב-'מיומנה של ניצולת טיפול נפשי'
מיומנה של ניצולת טיפול נפשי
16/12/2018 | 01:25
115
היי
אני מזמינה אתכםן לקרוא בבלוג.
ואודה אם תעבירו אותו לאנשים שאתם מכירים ושנפגעו בטיפולי נפש.
תודה
שירה כמים.

הקישור לבלוג:

http://www.tapuz.co.il/blogs/viewentry/7459504
לצפיה ב-'הפרעות אכילה'
הפרעות אכילה
05/12/2018 | 16:00
137
שלום,
אני וחברתי ספיר, סטודנטיות שנה שלישית לעבודה סוציאלית במכללת תל חי.
אנחנו מעוניינות לחקור הבדלים בין הפרעות אכילה בהקשר של חמלה, אינטליגנציה רגשית, רווחה אישית ותרגול רוחני.
אנו מאמינות שככל שנגיע ליותר אנשים - נוכל גם להעלות מודעות בנושא וגם להביא ידע חדש ורלוונטי לעולם המחקר.
אם אתן או אתם מאמינים שתוכלו לעזור לנו, אנא צרו איתנו קשר או הגיבו וניצור אתכם קשר.
רון - 0508835899, מייל - ronbb93@gmail.com

כל שיתוף פעולה יעזור!
תודה מראש,
ספיר ורון.
לצפיה ב-'התקנת בלון בקיבה'
התקנת בלון בקיבה
23/11/2018 | 23:42
85
שלום
מי שמע על בלון ספאץ ויודע על רופאים שמתקינים כזה?
לצפיה ב-'אירוח בנושא סיעוד וביטוח לאומי'
אירוח בנושא סיעוד וביטוח לאומי
22/11/2018 | 17:17
17

ביום ב', 26.11, בשעה 9:30-12:30, נארח בפורום ביטוח לאומי את מר אשר בטלמן, ממונה בכיר באגף הסיעוד של ביטוח לאומי.  

על האירוח

בעקבות הרפורמה בחוק סיעוד ושינויים בתנאי הזכאות הכוללים העסקת בן משפחה בסיעוד, נדון בשאלות –

מה השתנה עתה לאור הרפורמה בסיעוד
האם ניתן עתה להעסיק בן משפחה בכל הארץ? אם לא, מתי יכנס לתוקף
מה אפשרויות הערעור העומדות בפני, לפני פניה לבית הדין לעבודה

על המתארח

ביטוח לאומי עם הפנים לציבור גם בפורום – מר אשר בטלמן, ממונה בכיר באגף סיעוד של המשרד הראשי במוסד לביטוח לאומי. תודה לדוברות ביטוח הלאומי על תיאום האירוח.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!
לצפיה ב-'מחקר הנוגע להחלמה מהפרעות אכילה'
מחקר הנוגע להחלמה מהפרעות אכילה
09/10/2018 | 10:27
110
מהי החלמה מהפרעת אכילה? הבעיה היא שכל אחד מגדיר אותה אחרת. לפעמים היא מוגדרת במונחים של משקל והעדר סימפטומים, אבל אם שומעים את הסיפורים של מחלימות, החלמה רחבה הרבה יותר מזה.
שמי מיכל, אני סטודנטית לפסיכולוגיה בתואר השני ואני מנסה לבנות ולבדוק שאלון החלמה מהפרעות אכילה המאפשר מדידה של החלמה באופן רחב ומקיף. השאלון, ושאלונים נוספים שמטרתם לתקף אותו, *מיועדים לכל הנשים*- בעלות הפרעות אכילה בהווה או בעבר, וגם למי שלא סבלה מהפרעת אכילה. אני מזמינה נשים בנות 18 ומעלה לקחת חלק במחקר החשוב. בתמורה להשתתפותך במחקר תוכלי לקחת חלק בסדנא למחלימות מהפרעות אכילה. בנוסף, תוכלי להשתתף בהגרלה על תווי קנייה בשווי 100 ש"ח.
מילוי השאלונים לוקח כרבע שעה, תודה מראש לכל מי שמוכנה לתרום. הנה הלינק:
https://ruppin.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_4GfoIQ...
המון תודות על הזמן והמאמץ שלך!
לצפיה ב-'ילדה בת 12'
ילדה בת 12
17/09/2018 | 11:56
1
180
צהריים טובים ,
הבתש שלי בת 12 בבית אוכלת הכל וגם איתנו במסעדות אך כשהיא נפגשת עם חברים או בבית הספר אינה אוכלת כלום .
האם התנהגות כזו יכולה להעיד על בעיה ?

לצפיה ב-'סימנים להפרעת אכילה'
סימנים להפרעת אכילה
24/09/2019 | 20:41
17
שלום, גיל 12 זה גיל שנערות מתחילות להתעסק עם המראה החיצוני שלהן ומכך שהפרעות אכילה יכולות להתעורר בגיל זה וכדאי מאוד לתת את הדעת על כך ולטפל בזה כמה שיותר מוקדם על מנת לא לתת לזה להדרדר.
בהחלט זה שהיא לא מרגישה בנוח לאכול בחברה, יכול להראות על תחילת הפרעה.
בתור אמא לילדה שבעבר סבלה מהפרעת אכילה ומהמקום התמים שלנו נתנו להפרעה להדרדר וששמנו לב לכך זה היה בשלב מתקדם ומסוכן במחלה זאת, לשמחתנו היא אחרי טיפולים ואישפוז יצאה לגמרי מההפרעה והבריאה לחלוטין והיום המחלה הזאת מאחוריה ומאחורינו כבר מספר שנים.
כתבתי מאמר על כך שיכולה לעזור לך מאוד, לכניסה למאמר על הפרעת אכילה 
לצפיה ב-'בירור מקום בטיפול בבולימיה'
בירור מקום בטיפול בבולימיה
13/09/2018 | 13:18
132
שלום,
אני מחפש מקום לטיפול בבולימיה עבור בשביל מישהי בת 25+, אשפוז פתוח דרך קופת חולים כללית...
אשמח להמלצות ועזרה לכל מי שיכול.
תודה רבה
לצפיה ב-'כל מחלה היא שיעור. מסכימים?'
כל מחלה היא שיעור. מסכימים?
26/08/2018 | 00:15
3
202
אז איך אתם מרגישים?
האם גם לכם לפעמים יש תחושה שיש לכם מצב מסויים (גופני או נפשי) שלא עוזב אותכם כבר הרבה זמן
אך הוא בא ללמד אתכם משהו?
האם אתם מכירים את התחושה שיש מתחת לפני השטח משהו שלא רואים, אך הוא קיים ומחכה שנגלה אותו?
לאחרונה יוצא לי לדבר עם אנשים רבים על החלום שלהם. על המצב האידיאלי שבו היו רוצים לחיות.
וכל זאת אחרי ששמעתי לפחות חצי שעה על המחלה או הבעיה שלהם.
תמיד מעניין להגיע לחלק הזה שבו אני מרגישה שמימוש החלום או יותר נכון אי המימוש שלו, איכשהו קשור גם למחלה או למצב שבו נמצאים.
יש שאומרים לי שהם היו רוצים להרגיש קלילות ופחות ביקורתיות כלפי עצמם (מעניין שאלו לרוב אנשים שיש להם מחלות אוטואימוניות - כלומר כאלו שבהן הגוף תוקף את עצמו)....
יש שאומרים שהיו רוצים להשקיע יותר זמן בעצמם ולעשות את הדברים שאוהבים (לרקוד, לטייל...) אך משום מה לא מעניקים לעצמם את הפנאי לעשות זאת
יש אנשים שמספרים לי שהיו רוצים לנשום לרווחה, לא לרוץ כל היום. מעניין שהם חווים קשיים בלחץ הדם, בריאות...
ואני? איפה אני בכל הסיפור?
אני מקשיבה, רושמת, לרוב מכוונת...וגם חושבת עלי. עד כמה אני יודעת להיות משוחררת באמת מהביקורת והציפיות הגבוהות שלי מעצמי?
עד כמה אני מאפשרת לעצמי את המנוחה? ועד כמה חכם הגוף שלי שבכל פעם שלא עושה זאת - הוא נותן את הסימנים.
אמנם סימנים גופניים אך אני יודעת, במיידי, שהנפש מעורבת ועוד איך.

למה אני כותבת לכם את הפוסט הזה? כי אני יודעת שמאחורי המסך את (או אתה - יודעת שיש פה גם גברים נפלאים) יושבת עכשיו וחושבת
למה יש לי את הפרעת האכילה הזאת? או למה אני לא מצליחה כבר שנים לצאת מהמעגל הזה? אולי משהו בי לא בסדר? אולי יש משהו שאני לא רואה על פני השטח וצריכה לגלות? אולי יש פה איזו תוכנה שחוזרת על עצמה, וכל עוד לא אכנס ממש פנימה לתוכה, ואשנה את האופן שבו זה עובד, אני לא אצליח לחיות חיים אחרים?
את צודקת בתחושה שלך. יש משהו מעבר שרק מחכה שנגלה. זה לא סתם שאת צמה. זה לא סתם שאת הולכת ומקיאה שוב ושוב. יש פה שיעור שהמצב הזה בא ללמד אותך. וכל עוד השיעור לא נלמד - זה לא יעבור. אין באמת תרופת פלא שלוקחים וזה עובר. יש מסע. מסע אמיץ להסכים לעבור אותו. שמתחיל בצעד אחד שבו את מודה: אני לבד לא יכולה ומוכנה לקבל עזרה ואכוונה. צעד אחד.
גם בתור אדם שמטפל באנשים חשוב לי להגיד לך, שאת לא היחידה שזקוקה לאכוונה. כל אדם באשר הוא זקוק. "כל מטפל זקוק למטפל" קראתי בספר נפלא בשבוע האחרון. אז כמוני כמוך. אנחנו ממש באותה סירה.
ואני רוצה לומר לך עוד משהו: אל תפחדי. מה שיתגלה לך בדרך הוא לא שחור ונורא כל כך. סך הכל את הולכת לגלות בדרך הזאת את עצמך השלמה. הרב גונית. עם כל התכונות וכל האפשרויות הגלומות בך. שיש האמת קצת מכל תכונה כזאת בכולנו.
אז בנשימה משותפת, ועמוקה,
מזמינה אותך, אותי, את כולנו בעצם, להסכים לצאת למסע של ריפוי אמיתי.
לא לשים פלסטרים על הבעיות שלנו, אלא להודות שהן קיימות כי בטוח הן באו להעביר אותנו שיעור. שיעור באהבה
שבוע טוב לכולנו!
יוליה בורוכוביץ'
לצפיה ב-'אשמח לנסות לסכם לראות אם הבנתי....'
אשמח לנסות לסכם לראות אם הבנתי....
26/08/2018 | 13:46
1
93
קודם שלום לך שמחה שאת מנהלת הפורום שזה עתה גיליתי.
תודה על כתיבתך אשמח להשתתף.....

את בעצם אומרת שאם יש לי מחלה או בעיה או מעגל רע כזה שאני בתוכו ("לופ" אני קוראת לזה)
אני צריכה קודם להכיר במצב הקיים ולהודות בו ולא לברוח 
ממנו אני אמורה ללמוד ולהסיק דברים
ולהבין שיש פה משהו שמעכב את החלום שלי....

להבין מה הדבר הזה ואיך אני פותרת אותו ומגשימה את החלום, לא לברוח, להסתכל על הבעיה בעיניים
לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
29/08/2018 | 00:26
38
סיכמת את זה ממש טוב. להסתכל לבעיה/לפחד בעיניים, ואפילו ללמוד לדבר איתו. , אני למדתי עם הזמן להפוך את הפחדים שלי לבני שיח, ממש מדברת איתם בכל פעם שעולה פחד או תחושה כזאת, ואז זה לא משהו שיושב אי שם רחוק ונסתר, אלא משהו שאפשר להתחיל להתמודד איתו. ושוב מה שעוזר לי, ויכול לעזור לעוד אנשים זה ההבנה שכל אחד מאיתנו זקוק למטפל ולאוזן קשבת ולמישהו לראות איתי ביחד את החיים. ולפעמים דווקא אדם שהוא זר לנו, יוכל לגלות לנו על עצמנו יותר מכל אדם קרוב. מעניין, נכון? תזכרי: "כל מטפל זקוק למטפל", לבד אנחנו לא באמת יכולים להתקדם לאנשהו ולצאת מאיזור הנוחות (לופ) שלנו תמשיכי להגיב ולעקוב. זה עושה טוב :) 
לצפיה ב-'מה המחלות והכאבים מספרים לנו'
מה המחלות והכאבים מספרים לנו
24/09/2019 | 20:53
5
כל מחלה וכאב המופיע בגוף ודרכו זוהי דרכה של הנפש לספר לנו על כאב וסבל שאנו עוברים בנפשנו, המחלה באה לספר לנו את סיפור הנפש כשאנו לא קשובים לה,
הדרך לריפוי היא רק ע"י הבנה של המתחולל בנפשנו , זה יכול להיות סיפור ישן שהולך איתנו שנים מבלי שנתן את הדעת עד שזה יוצא דרך מחלה פיזית , נפשית.
למאמר על מה המחלות מספרות לנו וכיצד ניתן להבריא מהם 
לצפיה ב-'איך יודעים לבחור מטפל אמין? או איך לדעת לתת אמון?'
איך יודעים לבחור מטפל אמין? או איך לדעת לתת אמון?
31/07/2018 | 11:00
104
הבוקר הקלטתי וידאו בנושא ורוצה להעביר את הנקודות האלו גם כאן.
שנים לקח לי לתת אמון באדם שדרכו התחלתי את ההחלמה שלי. שנים לקח לי לבחון אותו ולדעת שאוכל לסמוך עליו. היום, לוקח לי כבר הרבה פחות זמן לדעת אם זהו אדם שאפשר או אי אפשר לסמוך עליו.

אז על מה אני ממליצה לשים לב?

1. האם האדם מתמיד? האם יש לו דברים קבועים שעושה פעם ביום, פעם בשבוע, פעם בחודש, בשנה? התמדה זה סימן שיש פה דרך קבועה והתכונה הזאת מביאה איתה הרבה אמינות.

2. האם האדם הזה משקיע בעצמו? האם הוא שומר על הבריאות שלו? עושה ספורט מזין את גופו בדלק הנכון? עושה הפגת מתחים כשצריך? מאוד תורם ללכת אחרי מישהו שאין לו נפילות ועליות דרסטיות אלא מישהו שמחליף מצב מהר ויודעת לאזן את עצמו. כך הוא בהחלט יוכל גם לעזור לכם לשמור על האיזון. דוגמא אישית בקיצור :)

3. האם הוא שומר על קשר? לא נעלם פתאום, או קובע איתכם שעה לשיחה ואכן עומד בהבטחתו? שמירה על קשר היא קריטית בתהליך טיפולי ובכלל, בחיים, ואדם שיודע לשמור על קשר רציף ומדוייק, אני נוטה לתת בו אמון.

4. התנהלות עם כסף - אם משהו לא הלך, האם הוא מציע לכם חלופות איך להגיע ליעד שלכם? האם הוא מחזיר את מלוא הכסף? או חלקית, או אתם מרגישים שהכסף שלכם הלך לאיבוד? האם הוא בא לקראתכם אם יש צורך בהבנה של המצב ויש לכם את הרצון להחלים? בעיניי היחס לכסף הוא מאוד חשוב ואני רואה בו אחד מהסימנים החשובים כדי לבחון אמינותו של אדם.

אלו ההמלצות שלי, אשמח שתכתבו גם מהנסיון שלכם מה עוזר לכם לדעת שאפשר לתת אמון במטפל או בכלל באדם כלשהו?

ואם יש לכם קושי כלשהו עם נושא האמון - מוזמנים להעלות כאן שאלות ונענה עליהם ביחד.

יום טוב ואמין!

יוליה בורוכוביץ'

לצפיה ב-' כניסת מנהלת חדשה לפורום '
כניסת מנהלת חדשה לפורום
08/08/2018 | 12:25
1
98

אנו מברכים את יוליה באהבה על כניסתה לניהול הפורום ומאחלים לה הצלחה והנאה בתפקיד.

המשך גלישה מהנה

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
11/08/2018 | 17:14
48
אני כאן לכל שאלה והתייעצות.
מוזמנים להעלות שאלות, מצבים, לשתף באתגרים וכדאי גם בהצלחות!
יחד נבנה כאן סביבה נפלאה להחלמה!
באהבה,
יוליה בורוכוביץ'
לצפיה ב-'שאלה .. '
שאלה ..
05/08/2018 | 00:00
3
210
איך יודעים שבאמת זאת הפרעת אכילה ? ולא סתם הכל בראש .. ?
כאילו יש את הקול בראש שאומר שאחרי כל מה שנכנס לפה גם אם זה מים (לאחרונה) צריך ללכת להוציא את זה ולנקות את הגוף ..
ומצד שני יש את הקול שאומר :"די מספיק , שיגעת את הגוף.."
אני משתגעת מעצמי .
לצפיה ב-'בהמשך לשאלתך'
בהמשך לשאלתך
06/08/2018 | 22:29
2
132
הפרעת אכילה בעיניי היא כלל לא הפרעה באכילה אלא במחשבה ובהרגשה קודם כל. אח"כ זה בא לידי ביטוי בהתנהלות עם האוכל. אז כל עוד היחס שלנו לאוכל הוא אחר מאשר דלק נכון לגוף או משהו מחבר משפחתי/חברתי...אלא מתחיל להיות כבר מנהל אותנו או יוצא מהשליטה שלנו...יש פה סימן שמשהו לא באיזון. אני אישית לא אוהבת להיכנס לשמות איך קוראים להפרעה, כי תכלס מה שמשנה שזה מפריע לבן אדם בתפקוד שלו. ומה שהכי חשוב זה איך משתחררים מזה ומה לומדים תוך כדי במסע הזה. יש פה שיעור ללמוד. על עצמנו, על היחס שמגיע לנו, על היחס שאנחנו נותנים ומקבלים מאחרים. מה מגדיר אותי? הגוף או הפנימיות? יש פה כמה שאלות טובות לברר. ובטח - הכל במחשבה יתברר. ובהרגשה. ואז היחס לאוכל גם הוא יתאזן.
לצפיה ב-'היי'
היי
07/08/2018 | 18:57
1
72
תודה על התשובה , אבל לא באמת הבנתי הרבה ממה שאמרת .
הרבה מידי מידע בשביל פעם אחת .. 
אני לא חושבת שאני שמנה או לא ניראת טוב .. או לא יודעת מה  .. 
אני פשוט לא מבינה למה שלחו אותי לדיאטנית מומחית להפרעות אכילה .. 
מנסה לחשוב עם עצמי ולא עולה על משהו מיוחד .. 
לצפיה ב-'בהמשך למה שכתבת'
בהמשך למה שכתבת
11/08/2018 | 17:26
51
כתבת: "כאילו יש את הקול בראש שאומר שאחרי כל מה שנכנס לפה גם אם זה מים (לאחרונה) צריך ללכת להוציא את זה ולנקות את הגוף .. 
ומצד שני יש את הקול שאומר :"די מספיק , שיגעת את הגוף.." 
בדיוק בגלל הקול הזה שלחו לטיפול. כי הרי אדם שמתנהל רגיל פשוט אוכל וממשיך הלאה. לא חושב אחורה מה אכל וכמה ושצריך להוציא את הכל. ואם יש פה משהו שמתחיל "לשגע את הגוף" כמו שאמרת, אז זה משהו שכדאי להתחיל להחזיר לאיזון מחדש. 
את יכולה לכתוב על התשובה שנתתי לך מה חסר לך להבין? איזה משפט לא הבנת ואסביר ואפרט את הכל.
לגבי מה שאמרת: "אני לא חושבת שאני שמנה או לא נראית טוב" - זה נפלא! אפילו הייתי לוקחת את זה לכיוון של לכתוב או לומר לעצמך בקול מה אני כן? אני נראית טוב, אני יפה, אני.... ולאט לאט לחזק את הקול הזה בך. יש לזה השפעה ישירה על ההתנהלות עם האוכל. אם תרצי עוד אכוונה תכתבי כאן 

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

בעלי מקצוע

פורום טיפול CBT
פורום טיפולי CBT

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה