לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
73457,345 עוקבים אודות עסקים

פורום ייעוץ עסקי

פורום ייעוץ עסקי לעסקים קטנים ולחברות נועד לסייע בעצה ובהדרכה בנושא הלוואות עסקיות, מימון עסקי והלוואות לעסקים דרך קרנות מדינה. גולשים/ות המעוניינים/ות להתייעץ או להרחיב את הידיעה וההבנה בתחום, מוזמנים לשאול שאלות, להגיב ולהביע דעה. זאת, בתנאי שהדבר ייעשה בצורה מכובדת,  הוגנת ותמציתית. קריאה מהנה ומועילה לכולם

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ייעוץ עסקי

פורום ייעוץ עסקי לעסקים קטנים ולחברות נועד לסייע בעצה ובהדרכה בנושא הלוואות עסקיות, מימון עסקי והלוואות לעסקים דרך קרנות מדינה. גולשים/ות המעוניינים/ות להתייעץ או להרחיב את הידיעה וההבנה בתחום, מוזמנים לשאול שאלות, להגיב ולהביע דעה. זאת, בתנאי שהדבר ייעשה בצורה מכובדת,  הוגנת ותמציתית. קריאה מהנה ומועילה לכולם

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
09/04/2017 | 17:04
3
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-'קרן להלוואות בערבות המדינה'
קרן להלוואות בערבות המדינה
21/03/2017 | 17:17
41
הקרן בערבות המדינה הינה קרן שהחלה לפעול בשנת 2012 על מנת לעודד הקמה של עסקים חדשים. קרן זו מאפשרת מרחב נשימה גדול יותר לעסקים משלב ההקמה ועד להתפתחות 
הקרן פועלת במתכונת של תנאים נוחים לבעלי עסקים לקחת הלוואה על פי מספר קריטיונים ובארבע מסלולים שונים.
על מנת לבדוק זכאות לקבל ההלוואה ניתן לפנות למספר גורמים בניהם הבנקים. 

לצפיה ב-'איך גובה התשואה על ההון יכול להיות מוכתב מראש ?'
איך גובה התשואה על ההון יכול להיות מוכתב מראש ?
20/03/2017 | 13:22
1
56

נניח שהחברה מגייס הון ונותנת מניות תמורת הכסף שהיא קיבלה במזומן
האם לגופים המוסדיים, במשא ומתן עם החברה שרוצה לקבל מהם כספים במזומן,
יש יכולת לבקש שהתשואה על המניות (התשואה על ההון) תהיה בגובה מובטח ?
איך גובה התשואה על ההון יכול להיות מובטח לבעל המניות שנתן כספו לחברה תמורת המניות שקיבל מהחברה ? 
איך גובה התשואה על ההון יכול להיות מובטח מראש ?
לצפיה ב-'כדאי לפנות לרואה חשבון שמתעסק עם הנפקות או יועץ השקעות'
כדאי לפנות לרואה חשבון שמתעסק עם הנפקות או יועץ השקעות
28/03/2017 | 14:49
7
לצפיה ב-'מה ההבדל בין Full Ratchet ל Weighted Average ?'
מה ההבדל בין Full Ratchet ל Weighted Average ?
04/03/2017 | 00:46
1
19

בזמנו, כשהיו לי מניות אידיבי, אז היו דילולים (או חששות מדילולים). המניה הונפקה לאחר ההסדר חוב ב 8 ש"ח (או קרוב לזה), ואז היא ירדה במהלך הזמן עד שהגיעה לשפל של 90 אגורות. 
הסיבה לירידה היתה החשש מדילול במניה שיעשה אלשטיין.
השאלה שלי היא תאורטית. קראתי על מנגנון אנטי דילול שנקרא Full Ratchet
ועל מנגנון אנטי דילול אחר שנקרא Weighted Average

כאדם שהיה לו מניות אידיבי ודילול הוא הנזק הכי גדול במניה אידיבי, רציתי לדעת האם הייתי מרוויח יותר אם אנחנו בעלי המניות היינו מקבלים הגנה מדילול מסוג Weighted Average או שהייתי מרוויח  יותר אם אנחנו כבעלי המניות היינו מקבלים הגנה מדילול מסוג  Full Ratchet ?
באיזה סוג של הגנה מדילול מרוויח בעל מניה ? בהגנה מסוג  Full Ratchet או בהגנה מסוג Weighted Average ?

לצפיה ב-'הייתי ממליצה לפנות באחד הפורומים באשכול - שוק ההון'
הייתי ממליצה לפנות באחד הפורומים באשכול - שוק ההון
05/03/2017 | 11:55
11
לצפיה ב-'שלושה טיפים חשובים לשיחת שיווק בטלפון'
שלושה טיפים חשובים לשיחת שיווק בטלפון
27/02/2017 | 14:53
29
כמעט בכל עסק ניתן למצוא שימוש בשיחות טלפון למטרות שיווקיות או מכירותיות שונות: שרותי מועדון לקוחות, מכירה חוזרת, קביעת פגישות (טלמיטינג) לאנשי שיווק, מכירה ישירה בטלפון ועוד. ניתן להשתמש ב 3 חוקים בסיסיים על מנת להגביר את האפקטיביות של שיחות אלו:
1. ** טבעיות ***
טבעיות הינה המרכיב החשוב ביותר. בשיחה, קיים קצב טבעי שנוצר ללא מאמץ כאשר הדובר משוחח בטבעיות. כאשר הדובר מנסה לעשות משהו אחר מלבד לשוחח (מנסה להיצמד בכח לדפוס הדיבור שהוגדר לו; קורא / מקריא טקסט; עסוק בדברים אחרים), הקצב הרגיל של השיחה מופר והאפקטיביות שלה יורדת מבחינת הלקוח .
2. ** תרגול **
טבעיות מושגת על ידי הבנה ותרגול. כדי לייצר את הטבעיות הזו, יש להגדיר את תהליך השיחה, את השאלות הנפוצות עימן הדובר צריך להתמודד כמו גם התשובות להם ואת כל הכלים הנדרשים על מנת לבצע את מטרת השיחה. לאחר מכן, יש לתרגל את השיחה עד לנקודה שבה תוכלו לנהל שיחה לגמרי טבעית.
3. *** להתחבר לחווית הלקוח **
הלקוח (וחוויותיו, וצרכיו) הם מעניינים ואיש המכירות או הטלפן הם המתעניינים. סקרים וניסיון מראים ששיחות טלפון שבהן נמצא נושא שיחה מעניין עבור הלקוח נוטות לייצר קרבה ומכירה גבוהה יותר משיחות סתמיות (גם אם ארוכות יותר).
אז נסו להשתמש באחד או יותר מהחוקים , אין לי ספק שהתוצאות יגיעו.
בהצלחה !
לטיפים ומידע נוסף בקרו באתר שלנו : www.4ward.co.il
נשמח להתייחסותכם :)
משה הרשקו

לצפיה ב-'פטנטים תוכנית מצוינת'
פטנטים תוכנית מצוינת
26/02/2017 | 17:21
1
23
פטנטים מזמינים ייזמים להציע הצעות ליחידה של החממה היהודית טכנולוגית.
התוכנית מותאמת לייזמים וממציאים שחיים אורח חיים חרדי.
יש אצלנו גם תוכניות לייזמים שאינם תחת כותרת או מימון מגזרי
הפרוייקט הינו מגזרי, כאמור מטעם מקורות המימון.
נא ליצור קשר דרך צור קשר אתר פטנטים.
מיון ייערך למתאימים לאחר בחינה מקדמית.
פטנטים - פטנט מרעיון עד לעסק
פטנטים ללא השקעת יזם

לצפיה ב-'תודה על ההמלצה'
תודה על ההמלצה
24/04/2018 | 18:31
4
הי 
המון תודה על ההמלצה, זה בהחלט נראה כמו הצאה מפתה ומצוינת ליזמים שמעוניינים להוציא לפועל את הרעיונות שיש ברשותם, ומחפשים הכוונה מקצועית בנושא. אני יכול להוסיף ולהמליץ לבעלי העסקים וליזמים כאן בפורום על אפיק פרסומי נהדר ומיוחד, באמצעותו תוכלו לפרסם ולשווק את העסק שלכם בצורה מקורית. אני אוהב לעשות שימוש במוצרי פרסום שונים כמו: מטענים ניידים, רמקולים שולחניים קטנים, מחזיקי מפתחות, עטים ועוד מגוון מוצרים מדליקים ושימושיים, עליהם אני מדפיס את הלוגו של החברה, ונותן מתנה ללקוחות. מדובר במתנות שימושיות ואיכותיות, שיזכירו ללקוח שלכם את העסק שלכם בכל שימוש. 
לצפיה ב-'לגזור ולשמור > מרחבי עבודה משותפים!'
לגזור ולשמור > מרחבי עבודה משותפים!
25/02/2017 | 22:25
22
כלכלה שיתופית כבר אמרנו?
מצרפת קובץ תמונה המכיל מעל 20 חללי עבודה משותפים בהם ניתן לשכור עמדה או משרדים פרטיים, כמובן - במקביל להיצע מרביתם בתל אביב אבל כך תוכלו לקבל התרשמות ולהבין איך דברים עובדים, למנוי חודשי או חד פעמי, מעט עלויות ושירותים הניתנים במקום, כאן תוכלו למצוא גם מקומות שתוכלו לעבוד בהם באופן חד פעמי.

לרוב במתחמים הללו מתקיימים אירועים, כנסים והרצאות מה שמאפשר להרחיב את הNETWORKING שלנו ולגלות עולמות משיקים או אחרים לחלוטין.

אשמח להרחבות, עצות וביקורות.
לצפיה ב-'הצהרת הון בפעם הראשונה'
הצהרת הון בפעם הראשונה
20/02/2017 | 11:13
2
32
אני מנסה למלא הצהרת הון בעצמי, זה אמור להיות פשוט מאוד, מכיוון שאין כמעט מה למלא,
אשמח לקבל עזרה במספר שאלות.
אישתי ואני שכירים, ואני גם עוסק מורשה (התחלתי לפני שנה),
יש לי לקוח אחד, המחזור נמוך (כמה עשרות אלפי שקלים בודדים בשנה), עובד מהבית בזמני הפנוי, 
מדווח חדר אחד כהוצאה מוכרת לטובת הוצאות מוכרות חלקיות עבור ארנונה, חשמל וכו',
אין לעסק שום נכסים/התחייבויות/חובות/חשבונות/השקעות, ובאופן פרטי יש לנו רק דירה, רכב, 
חשבון בנק + בפק"מ, תכולת הדירה וביטוח מנהלים/קרן פנסיה.

א. סעיפים 1-35 (נכסי העסק) וגם 36-46 (השקעות בעסקים) וגם 81-100: להבנתי לכתוב ליד כל סעיף "אין", האם נכון?

ב. יש לנו רכב אחד בבעלותינו ועל שמינו, לא על שם העוסק המורשה, אבל אנו מדווחים עליו כדי לקבל הוצאה מוכרת חלקית (דלק וכו'), זאת מכיוון שהוא משמש גם לנסיעות עבור העוסק המורשה.
לכתוב אותו תחת הנכסים הפרטיים, ולא תחת "רכב וציוד כבד" של העסק, נכון? והאם במחיר עלות? (היום הוא שווה בערך 20% ממחיר העלות)

ג. קופה ובנקים - אין לי חשבון בנק עסקי, אני משתמש בחשבון המשותף הפרטי שלנו, האם לכתוב כאן "אין" ורק בחלק הפרטי לציין אותו?

ד. סעיף 16 - חייבים ולקוחות - יש לי רק לקוח אחד, והוא לא חייב לי כסף, עדיין צריך לצרף כנספח רשימה המכילה רק אותו עם חוב 0?

ה. תכולת הדירה - לכתוב שם נושאים כללים, כגון "ביגוד, ריהוט, מוצרי חשמל" וכו'? צריך לצרף רשימת תכולה מפורטת (החל מהסכומים המצויינים)?

ו. סעיף 63 - האם כאן לכתוב את הכסף שיש לנו בפק"מ בחשבון הפרטי? האם לציין ביטוח חיים שהוא ללא מרכיב חסכון?

ז. סעיף 63 - רק קופת גמל? מה בנוגע לקרן פנסיה וביטוח מנהלים? והאם לציין את כל הכסף שיש שם, או רק את ההפקדות שלנו?

תודה רבה לכל העוזרים!

לצפיה ב-'הצהרת הון - פנייה לרו"ח / יועץ מס'
הצהרת הון - פנייה לרו"ח / יועץ מס
23/02/2017 | 22:37
1
21
הייתי ממליצה לפנות לאחד מבעלי המקצוע הללו, יכול להיות שיש אפשרויות לייעוץ חינמי בנושא לדג' דרך ארגון פעמונים.

לצפיה ב-'האם עוזר גם בנושאי הלבנת הון?'
האם עוזר גם בנושאי הלבנת הון?
27/03/2018 | 18:46
6
היי זוהר,

רציתי לדעת האם הארגון שהצעת מסייע גם בנושאי הלבנת הון/חדש להלבנת הון.
אני לאו דווקא מדבר על ייצוג או משהו, אלא ייעוץ כיצד לפעול במקרה כזה (במיוחד שיש לי כרגע עסק פעיל והדבר האחרון שמתאים לי כרגע הוא שהעסק ייפגע מזה).

תודה!
לצפיה ב-'דו"ח שנתי (משפחתי) עוסק מורשה + שכיר'
דו"ח שנתי (משפחתי) עוסק מורשה + שכיר
06/02/2017 | 16:10
2
23

להבנתי אפשר להגיש לבד (אם אסתבך אקח איש מקצוע),
את הנתונים שלי כעוסק מורשה יש לי כמובן (סה"כ חשבונית אחד בחודש וקצת הוצאות מוכרות, הכל במערכת הממוחשבת באינטרנט),
את טופס 106 שלי ושל אישתי כשכירים נקבל ממקום העבודה בהמשך.

אילו עוד נתונים/טפסים אצטרך כדי למלא את הדו"ח השנתי למשפחתי?

לצפיה ב-'דו"ח שנתי (משפחתי) עוסק מורשה + שכיר'
דו"ח שנתי (משפחתי) עוסק מורשה + שכיר
08/02/2017 | 18:44
16
נכון שניתן להגיש לבד את הדוח וגם לקבל הדרכה במס הכנסה.

מומלץ פעם ראשונה לפחות לעשות עם מנהל חשבונות או יועץ מס כדי לקבל את מלוא הזכויות ולא להכשיל את עצמך.

לצפיה ב-'דו"ח שנתי'
דו"ח שנתי
14/12/2017 | 19:35
4
כדי למלא דו"ח שנתי, חשוב לדעת אילו דברים מקנים החזר מס, על מנת להקטין את חבות המס. לדוגמה, אישור על תשלומים לביטוח חיים, קבלות על תרומות
מקנים זיכויים במס. בנוסף,במידה והייתה לך זכאות לתואר,הדבר מקנה גם כן זיכוי במס וניתן לקבל בגינו החזרי מס. כמו כן, חשוב לדעת אילו הוצאות ניתן להפחית מתוך ההכנסות.
לצפיה ב-'תוכנית עסקית לצורך הלוואה בערבות מדינה'
תוכנית עסקית לצורך הלוואה בערבות מדינה
16/01/2017 | 16:29
3
59
שלום, רציתי לשאול עד כמה תוכנית עסקית לעסק קיים נבדקת בקפדנות על ידי הקרן.
כלומר התוכנית בנויה על תחזית, האם יתחקרו את התחזית הזו של ההכנסות וההוצאות? האם יבקשו חוזים ואסמכתאות?
ומה קורה אם אין בנמצא כאלה?
תודה
לצפיה ב-'תכנית עסקית - הקרן בערבות מדינה'
תכנית עסקית - הקרן בערבות מדינה
18/01/2017 | 19:57
38
אסף שלום,

כל תוכנית עסקית שמוגשת לקרן בערבות מדינה, נבדקת בקפידה .
ישנה חשיבות רבה לנתונים ההיסטוריים, בדר"כ הנתונים הנ"ל מלמדים אותנו על רמות הרווחיות הגולמית והתפעולית שהחברה  מסוגל לייצר וגם על יכולת ההחזר שלה .
כמובן שאם מדובר בתוכנית השקעות שכוללת שינויים מהותיים קרי רכישת מכונות, הקמת סניף נוסף וכדומה כרצוי כמובן שהנ"ל יבואו לידי ביטוי בתחזית הפיננסית ואז בבדיקת יכולת ההחזר התחזית הפיננסית תקבל משקל רב יותר.

מומלץ מאוד שכל תחזית דוח רווח והפסד תהיה מגובה ע"י אסמכתאות  במידה ואין חוזים חתומים, כדאי לצרף מכתבי כוונות (בעיקר אם מדובר בעסק עם תוצאות בעייתיות)

מקווה שעניתי, מוזמן להמשיך לשאול!
לצפיה ב-'חשוב מאוד...'
חשוב מאוד...
16/02/2017 | 19:50
1
21
אסף שלום,
בתור אחד שלקח חלק בהנהלת הקרן בעבר קיימת חשיבות מהותי לתכנית העסקית.
חשוב להבין, בניגוד לבנק עימו נוצרת מערכת יחסים, היכרות פרסונלית והבנה של צרכי העסק הקרן אינה מכירה את היזם ואת העסק. היכולת של הקרן להעמיק ולהכיר את רזי העסק די מוגבלת מטבע הדברים. לאור זאת לקרן קיימים פרמטרים מסויימים שיש לדעת להתיישר על פיהם. תכנית עסקית מסודרת בדגש על צרכי אשראי התואמים את מטרות הקרן, תחזית ברורה ונהירה ותזרים מזומנים צפוי צפויים להגדיל משעותית את הסכום שיאושר בתהליך.
בברכה,
אור-פיבוט ייעוץ עסקי
לצפיה ב-'מסמכים לצרף לתוכנית העסקית'
מסמכים לצרף לתוכנית העסקית
20/04/2017 | 13:02
7
תודה על המענה,ראשית כל

רציתי בבקשה לשאול:
איזה מסמכים יש לצרף לתוכנית העסקית?
האם יש לצרף שומות מס למספר שנים אחרונות?

האם יש מקום שניתן לצפות בתוכנית עסקית שכזו לדוגמא?
לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
09/01/2017 | 17:50
7
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

לצפיה ב-'כלי פרקטי - ניהול תזרים מזומנים, שלב אחר שלב'
כלי פרקטי - ניהול תזרים מזומנים, שלב אחר שלב
03/01/2017 | 16:16
2
149
מעדכנת שהועלה מאמר קצר הנותן תמונה אודות ניהול תזרים מזומנים.

בנוסף למאמר, מצ"ב קובץ ניהול התזרים אשר יקל עליכם בניהול.

מוזמנים, לפנות ולהמשיך לשאול בעקבותו!
לצפיה ב-'אהלן זוהר. מכירה את cashcontrol לניהול תזרים?'
אהלן זוהר. מכירה את cashcontrol לניהול תזרים?
04/01/2017 | 10:33
1
25
מאוד התחברתי לתוכן, זה בדיוק התהליך.

הבעיה היא שרבים מבעלי העסקים הקטנים לא מסתדרים עם האקסל, והוא מצריך מהם המון זמן.
גילוי נאות - אני המייסד של תוכנת ניהול תזרים לעסקים קטנים - www.cashcontrol.co.il

ניר
לצפיה ב-'ניהול תזרים'
ניהול תזרים
08/01/2017 | 09:57
18
העיקר זה לנהל תזרים, כל אחד ומה שנוח לו אחרי שבדק מה האופציות העומדות לפניו.
האקסל הוא דרך פשוטה אחת מיני רבות.
לצפיה ב-'הצמדה למדד בתוכניות חיסכון בבנק ...'
הצמדה למדד בתוכניות חיסכון בבנק ...
24/12/2016 | 15:06
2
42
האם מישהו כאן יודע איך הבנק מחשב את ההצמדה למדד בתוכניות חסכון צמודות מדד ?

האם המדד מתעדכן לחסכון בסוף כל שנה והריבית לשנה הבאה מחושבת על גבי הסכום הצמוד (שהינו גבוה יותר מהסכום שהופקד עקב ההצמדה ) או שההצמדה מחושבת בסוף תקופת החיסכון

לצפיה ב-'איך זה שאף אחד לא יודע ?'
איך זה שאף אחד לא יודע ?
26/12/2016 | 13:18
18
מוזר ...
אם לא כאן ... מי יכול לדעת ?
לצפיה ב-'הצמדה למדד בתכניות חסכון'
הצמדה למדד בתכניות חסכון
27/12/2016 | 09:14
20
היי גיל,

תחום ההתמחות שלנו אינו תוכניות חסכון פרטיות ולכן אנחנו נמנעות מלתת מענה שאינו מקצועי, היינו ממליצות לפנות לבנקאי טלפונית אפילו - שבוודאי ידע מיד את התשובה.

ובכל אופן, זהו קישור למחשבון חסכון באתר משרד האוצר וכמובן שיש שם גם אפשרות להצמיד את החסכון המחושב למדד.

מקווה שזה יעזור 

לצפיה ב-'הלוואה'
הלוואה
23/12/2016 | 00:33
4
57
היי לכולם,
אני בשלבי הקמת עסק של ייבוא ויש לי את הסכום ההתחלתי לייבוא. האם כדאי לי לקחת הלוואה כדי שהסכום יישמר בצד או להתחיל מסכום זה?
לצפיה ב-'ייבוא'
ייבוא
25/12/2016 | 10:56
40
הי,
השאלה הכללית כפי שנשאלה, אין בה מספיק פרטים בכדי לתת לך תשובה.
בכדי לדעת את המענה, את צריכה לחשב את הדברים הבאים:
1. כמות וסכום יבוא התחלתי.
2. הכנסת נתוני האשראי לרכישת הייבוא, ומועד תשלומם .
3. חישוב נתוני תשלום להובלה, מכס, תשלום עבור אחסון, עמילות מכס, תקינה של מכון התקנים, ועוד תשלומים במדה ויש, עם מועדי תשלומים מפורטים.
4. צפי למכירה - עם מועדי תשלומים ולפי האשראי שאת מתכננת להעניק לרוכשים.
5. מועד, כמות וצפי להזמנה הבאה של ייבוא וחוזר חלילה.
את כל אלה עלייך להכניס לטבלאות של הכנסות והוצאות, ובנוסף כמובן תזרים מזומנים צפוי.  
כל הנתונים האלה יחד, יתנו לך תוצאה כספית שתניב את התשובה אם הכסף שברשותך מספיק לפעולת היבוא או שתזדקקי להלוואה לכך.
מקווה שעזרתי,
תיאודור הרשקוביץ, יועץ עסקי
ג.נ.ה החזקות - ייעוץ עסקי
לצפיה ב-'הקמת עסק הון עצמי'
הקמת עסק הון עצמי
25/12/2016 | 12:11
1
36
מנסיוננו , עסק שגדל יזדקק לאשראים לצמיחה , בעיקר אם הוא בתחום הנותן אשראי ללקוחותיו , לכן אנו ממליצים להשתמש בהון העצמי כמנוף לגידול ולהשתמש כול פעם בחלק מההון העצמי כביטחון לאשראים שימנפו את יכולת הצמיחה

בכל אופן מוזמנת לתת פרטים נוספים ואשמח להתייחס
לצפיה ב-'הלוואות בערבות המדינה ללא ריבית'
הלוואות בערבות המדינה ללא ריבית
05/03/2017 | 18:49
20
יש חברות שמתמחות במתן הלוואות בערבות המדינה שווה לבדוק זה מאוד יכול לעזור להגדיל  את תזרים המזומנים של העסק מומלץ במיוחד לעסקים קטנים ובינוניים
לצפיה ב-'בהחלט כדאי ואף הכרחי...'
בהחלט כדאי ואף הכרחי...
16/02/2017 | 19:58
16
שלום רב,
בהחלט כדאי להשמש באשראי לצורך הקמת העסק.
דווקא גיוס אשראי לעסקים בהקמה באמצעות קרנות ייעודיות (כגון הקרן בערבות מדינה וקרן פועלים) לעיתים קל יותר בעת הקמת העסק ולא לאחר שנה מעת ההקמה לדוגמא.
בעת הקמת העסק, כאשר מצויידים בתכנית עסקית רצינית ומפורטת קל גיוס האשראי נבחן על בסיס פוטנציאל והתרשמות מהיזם. מנגד, אם תשמשי בהון העצמי שלך ולאחר שנה תבקשי לגייס אשראי, הבנקים והגופים הממניים יבחנו את התוצאות הכספיות של העסק, במידה והתוצאות אינן יהיו משביעות את רצונם תתקשי לגייס אשראי (למרות הפוטנציאל וההתקדמות בעסק שאת "מרגישה").
לאור זאת הייתי ממליץ להשתמש במינוף נכון ומבוקר, ולשמור דווקא את ההון העצמי לתקופות תתקשי לגייס אשראי.
בברכה,
אור - פיבוט ייעוץ עסקי
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
19/12/2016 | 08:49
1
44
אני שכירה ומעוניינת להתחיל פרויקט ח"פ בתשלום.
הפנו אותי לאתר הנ"ל:
http://www.atzmai.co.il/
מה דעתכם?
האם יש דרך טובה יותר עבורי (להמשיך לקבל שכר כשכירה ובמקביל לקבל שכר על עבודה נוספת כפרילאנס)
תודה

לצפיה ב-'ממליצה להתייעץ עם רו"ח'
ממליצה להתייעץ עם רו"ח
19/12/2016 | 14:42
15
יש משמעות האם זה פרוייקט חד פעמי או מספר פרוייקטים ומעבר לזה לסכומים בהם מדובר
לצפיה ב-'תכנית עסקית'
תכנית עסקית
19/12/2016 | 10:17
1
44
שלום לכולם,
מחפש מישהו שיודע לבנות תכנית עסקית. אשמח להצעות.
תודה
לצפיה ב-'מוזמן לפנות'
מוזמן לפנות
19/12/2016 | 14:22
35
אליי או למשרד.
0523232344 או 074-7010080
ובנוסף מוזמן לבקר באתר שלנו

אור דביר
מנהלת שיווק ומכירות, אזור מרכז
לצפיה ב-'האם התנאים הגיוניים?'
האם התנאים הגיוניים?
14/12/2016 | 07:45
3
39
אני בהליך להקמת עסק, הגשתי בקשה לקרן להלוואות בערבות מדינה ל-85000 ש"ח.
דרך בנק מזרחי קיבלתי 3.5%+פריים, כלומר 5.1%. לזה נוסף 1%, לקרן עצמה - יחד 6.1%. בנוסף אני נדרשת לסגור אצלם 10% מההלוואה (8500 ש"ח) ערבות עצמית שאקבל חזרה בתום תקופת ההלוואה - 6 חודשים גרייס + 36 חודשים.
מה דעתך? לי יש הרגשה שיכולתי להשיג תנאים דומים (6.1% או אפילו פחות), בלי כל הבלאגן והתנאים שלהם (דורשים ממני הררי ניירת מיותרת...)
לצפיה ב-'תנאי הקרן בערבות מדינה'
תנאי הקרן בערבות מדינה
14/12/2016 | 17:24
1
39
מניסיוננו הריבית דרך הקרן אטרקטיבית לעסקים בהקמה ולהערכתי אם תגשי לבנק ישירות הריבית תיהיה גבוהה יותר.

עמלת הקצאת בטוחה על סך 1% הינה חד פעמית ולכן לא נכון להוסיף אותה לחישוב הריבית הכללית, עמלה זו מקבילה לעמלת הקצאת אשראי בבנק או עמלת עריכת מסמכים- לכן גם בבנק תיהיה תוספת שכזו.

ה-10% הם בעצם  פקדון משועבד כנגד ההלוואה שאליו תידרשי בכל הלוואה בנקאית אחרת (ולרוב אף יותר).

בנוסף, ראיתי שכתבת שההלוואה הינה לשלוש שנים, מהיכרותנו ההלוואות ניתנות לחמש שנים. 

אשמח להמשיך לענות
לצפיה ב-'תודה'
תודה
14/12/2016 | 18:24
14
הבהרת לי כמה נקודות שבבנק ובקרן לא הסבירו לי כמו שצריך.
לצפיה ב-'הבעיה טמונה בשאלה'
הבעיה טמונה בשאלה
16/02/2017 | 20:08
17
שלום רב, באופן אינטואטיבי מרבית בעלי העסקים מגדירים הלוואה טובה ע"פ הריבית עם זאת קיימים פרמטרים נוספים לא פחות חשובים. לדוגמא אורך תקופת ההלוואה, הלוואה בריבית של P+1ֵ% נשמע טוב לא? אבל אם הלוואה היא לשנה? אז זה כבר פחות מפתה..
בקרן בערבות מדינה מקבלים הלוואה לתקופה של 5 שנים עם אופציה לגרייס בחצי שנה הראשונה. כמו כן, בעיני הערך המוסף בקרן בערבות מדינה היא האפשרות לממש את האשראי בבנק עימו אתם לא עובדים למרות שיעבוד שוטף שניתן לבנק אחר. כך למעשה אתם מפצלים את מקורות האשראי ולא שמים את כל הביצים בסל אחד ומעמיסים על בנק המרכזי שאיתו אתם עובדים - יש כאן חשיבות מכרעת, מאחר ומבנה נכון של מקורות אשראי יאפשר לגייס אשראי גם בעתיד.
בנוגע לריבית, קיבלת את ריבית הכי "גרועה" שניתן לקבל בקרן בערבות מדינה - זו הריבית המקסימלית. מנגד לפי סכום ההלוואה שקיבלת אני מניח שאת עסק חדש/בהקמה ולכן ככה"נ לא היית מצליחה לשפר באופן דרסטי ולא על זה "הייתי הולך לרבנות".
הערת אגב, אושר לך סכום יחסית נמוך, אם ביקשת יותר וזה הסכום שקיבלת סביר להניח שלא בנית תכנית עסקית מספיק טובה עבור הקרן. תזכרי כי בעוד כחצי שנה תוכלי כב לבקש שוב.
נראה שבמקרה שלך דווקא מדובר במוצר אשראי הכרחי.
שיהיה בהצלחה
בברכה,
אור - פיבוט ייעוץ עסקי
לצפיה ב-'בעלת עסק שנקלע לקשיים'
בעלת עסק שנקלע לקשיים
11/12/2016 | 17:46
1
38
מדובר על עסק קטן בתחילת דרכו. התחלתי אותו בלי הלוואה או משהו. אני זקוקה כעת להלוואה. לאן כדאי לפנות? לפי מה מחליטים מהי ההלוואה שמתאימה ביותר עבורי?
לצפיה ב-'עסק שנקלע לקשיים'
עסק שנקלע לקשיים
12/12/2016 | 14:14
29
היי,
כדי להבין מה המצב שלך ולתת עצה טובה, מלבד ההזדקקות להלוואה אני זקוקה לפרטים נוספים על המצב. הלוואות שונות מתאימות למצבים שונים.

מוזמנת גם לפנות עם פרטים נוספים בפרטי
לצפיה ב-'קושי בגביית עמלה מחברה...'
קושי בגביית עמלה מחברה...
10/12/2016 | 14:00
5
36
על עסקה מוצלחת נשאר לחברה לשלם לי עמלה.
החברה עברה במספר חודשים את מועד התשלום כפי שהתחייבה
בהסכם כתוב וחתום.
* איני מעוניין לנקוט בהליך משפטי או דמוי משפטי כדי להשאיר פתח להמשך עבודה מול חברה זו.
* ביצעתי תזכורות בכתב וכן מכתב לדרישת החוב כפי שסוכם.
הטענות לדחויות בלתי פוסקות הן רק תירוצים לדחייה מובנית !
*** באיזה רעיונות יצירתיים ניתן לפעול מול החברה על בסיס
הנתונים שציינתי וללא איומים ?
תודה.
לצפיה ב-'גביית תשלום - איחור בתשלום'
גביית תשלום - איחור בתשלום
11/12/2016 | 10:29
4
23
שים לב שלא בטוח שאתה מעוניין להשאיר פתח להמשך עבודה מול חברה שאינה משלמת לך. כמובן שזה תלוי בנסיבות פרטניות.

אך אני כן יכולה להגיד שאם כן תבחר בדרך משפטית, בהנחה שהינך עוסק מורשה אתה יכול לתבוע בהליך קצר באמצעות תביעות קטנות , מניסיון זה מהיר ויעיל.
לצפיה ב-'שלום זוהר'
שלום זוהר
11/12/2016 | 12:25
3
16
אני בטוח שהם שישלמו,השאלה / בעיה - מתי.
מדובר בסכום לא קטן וגם עסקה עתידית יכולה להיות בהיקף לא קטן,לכן לא כדאי לקלקל את היחסים עימם.צריך לחשוב גם קדימה.
בימהמ"ש לתביעות קטנות "קטן" עבורי לגבי עסקה זו.אך זה בימה"ש לכל דבר,ואיני מעוניין בכך,בטח לא בשלב זה של העיכוב.
עדיין מחפש משהו יצירתי שבוודאי ישנו "מתחת לפנס"...!
בכל אופן,תודה.
לצפיה ב-'מוסר תשלומים'
מוסר תשלומים
16/01/2017 | 16:03
2
14
הרעה החולה בארץ שלנו:
תשלום עבור שירות, אנשים לא ממהרים לשלם ואפילו מבקשים הנחות ברגע האחרון, כאילו שבארנונה יעשו לנו הנחה.
צריך להחתים כל לקוח מראש על צק ביטחון ועל חוזה, אחרת נוצר מצב שהתשלום הוא על בסיס ולונטרי.
לתבוע בבית משפט לקוח שלך, זה בעיה מבחינתי מאחר וזה מכתים את שמך לפעמים באינטרנט, ומצד שני לוקח לעיתים חודשים, שרק החניות, הנסיעות ואבדן ימי עבודה והלחץ וההמתנה מגיעים למאות שקלים וזה לא כלכלי.
דבר נוסף לקוח שתבעת, חבר מביא חבר לעולם לא נראה ממנו.
עדיף להגיע לפשרה, צריך לדבר עם הלקוח ולהעביר לו מסר נחוש שאי תשלום יהיה על גופתך, וצריך לדרוש ממנו לוח זמנים לתשלום, 
היה לי אחד כזה התקשרתי להציק לו כל יום, בסוף התייאש ממני ושילם,ועדיין יחסי עמו לא חרבו....

לצפיה ב-'תודה רמי.לקח לך קצת זמן....'
תודה רמי.לקח לך קצת זמן....
16/01/2017 | 18:03
1
9
יש בשורה בענייני: התמדתי,לא וויתרתי,התעקשתי - הכל באימיילים בניסוח מתוחכם ונחוש עד שהבאתי אותם "לדקה ה-90" - ואז הם קבעו איתי פגישה לתשלום.
לא התפשרתי,לא וויתרתי על אגורה,הם גם לא ניסו זאת.
תחושתי לאורך כל "המסע" היתה שהם ישלמו,אך ללא ידיעת המועד שיבצעו זאת.
בסופו של דבר,היה עלי להמתין מספר חודשים מעבר לתאריכים שנקבעו בהסכם המקורי.מה שכן,הם ביקשו פריסה נוספת עם דחיית מועדים,הסכמתי עד גבול מסוים ,וקיבלתי את כל הצ'קים על כל התשלומים בבת אחת !
סוף טוב,דרך - לא קלה...
לצפיה ב-'לקח לי זמן נכון, נכנסתי רק אתמול לפורום הזה:)'
לקח לי זמן נכון, נכנסתי רק אתמול לפורום הזה:)
17/01/2017 | 14:13
6
שמח שאתה גובה את הכסף

אסור לוותר על זה.

אנחנו נותני השירותים תמיד נתקלים בקשיים כאלה
לצפיה ב-'עסקים ללא יועצים עסקיים'
עסקים ללא יועצים עסקיים
07/12/2016 | 11:46
2
58
עד כמה לדעתכם עסק יכול להתקיים בצורה טובה בלי יועץ עסקי?
הלא יועץ עסקי זהו מקצוע שהתפתח רק בעידן האחרון. בעבר עסקים היו מצליחים גם ללא יועצים.

הייתי שמח לדעת מה דעתכם.
לצפיה ב-'עסק ללא יועץ'
עסק ללא יועץ
07/12/2016 | 14:18
30
רונן שלום,
אתה מעלה פה שאלה בעייתית. בתור משרד ייעוץ קיימת מידה של אחריות מקצועית, אתה אמון על נתינת ערך מוסף ללקוח שלך וככל שמדובר בלקוח בעל יכולות ניהול עסקיות אם אין לך ערך שכזה אתה באמת לא רלוונטי.
אך לרוב, לקוחות אשר מגיעים ליועצים בכל התחומים חשים שאין בידיהם כלים מספקים לניהול כלכלי או תחומי של העסק שהם שואפים לנהל בצורה הטובה ביותר.
עדיין לא נתקלתי בלקוח שפנה ליועץ כשניהל עסק מצליח ללא עזרה , ולכן השאלה שאתה מעלה בעייתית.
הכל תלוי בניהול העסק, בתחום ובכישורים אותם המנהל / היזם מביא עימו. ולכן שוב, אין תשובה ברורה או חד משמעית לשאלתך.

לצפיה ב-'עסקים ללא יועצים עסקיים'
עסקים ללא יועצים עסקיים
08/12/2016 | 11:47
30
הי רונן,
אני יזם סדרתי, עם הרבה ייזום עסקים מוצלחים מאד בעבר,  והיום יועץ עסקי.  אתה צודק בכך שתחום העיסוק - יועצים עסקיים הם התפתחות של השנים האחרונות, לפחות בתחום של יועצים לעסקים קטנים (יועצים לאירגונים גדולים וחברות גדולות תמיד היו כאן)
ממרום גילי ונסיוני, אני יכול לאמר בפה מלא וללא היסוס שאם יכול הייתי להיעזר ביועץ עסקי לפני 20 או 30 שנים למרות הצלחותי (והיו גם כשלונות) - הייתי מצליח הרבה יותר! יועץ עסקי היה נותן לי הרבה יותר ממה שהיה לי בעבר:
* חיסכון ניכר בכספים ובזמן ששילמתי על הקמת עסקים.
* מניעת טעויות שטעיתי ועלו לי בכסף וזמן.
* אופק רציני לשנים הבאות, עם חיזוי הכנסות והוצאות, תקציב וכו' (מי חשב על זה אז בכלל?)
* תכנון המימון וגיוס שותפים. (הכל נעשה ע"פ אינטואיציה ולא ע"פ חשבון כלכלי מדוייק)
* רישוי ורגולציה - שלא סודרו מראש והכניסו אותי למאבקים קשים.
* תכנון תזרים מזומנים (היו שירבוטים לא רציניים על מפיות של בתי קפה)
* תכנון השיווק והמכירות (כמעט ולא היה קיים).
כך אני יכול להמשיך עוד ועוד, על דפים שלמים - אך לא אתיש אותך, אתכם הקוראים...
גם היום כשאני מייעץ לעסקים, אני נתקל יום יום בעסקים שקועים בצרות עד צוואר, והיזמים - בעלי העסקים ללא כל ידע בסיסי כלכלי לניהול עסקיהם, ללא יכולת בקרה ותפעול העסק, ללא כלים אמיתיים לניהול העסק ולניתוח פעולותיהם.  
אני יכול להעיד בסיפוק על הצלחות מקצה לקצה - ממצב של הפסד טוטאלי, חובות ואיום בסגירה ופשיטת רגל והרס משפחה - מעבר מהיר לאיזון ורווח!, יציאה מחושך לאור.
כשעסק פונה להקמת עסק חדש אני כיועץ מעניק לו בדיוק את הכלים הדרושים לו להצלחה, ואפילו עוד לפני הקמת העסק בכלל את התשובה אם בכלל לעסק יש זכות קיום, אם לעסק יש הצדקה וסיכויי הצלחה!  לעיתים (לא רחוקות) הייעוץ אומר סטופ! עצור עכשיו - חבל על כספך ועל מאמציך, לעסק אין זכות קיום כלל. צא וחשב - כמה כסף ושברון לב נמנעו במקרה כזה?. במהלך איבחון העסק גם ניבחן אתה היזם, אם יש לך את יכולת היזמות והכושר להיות יזם עם כל המשמעויות הכרוכות בדבר. 
את הייעוץ אתה וכל אחד חייב למדוד במדד אחד בלבד הגיוני - מחיר לעומת תועלת!  בכל העסקים שאני מלווה, אני מוצא שהתועלת עולה עשרות מונים על המחיר.למעשה כיועץ, לא הייתי מעז לגבות כסף על כישלון. לעיתים קרובות תמצא אפילו מצבים שבה עצה אחת מבריקה תשנה לחלוטין פני עסק מדשדוש להצלחה.
יועץ עסקי לא בא כדי להחליף אותך היזם, אלא להשלים אותך, להוסיף לך את הניסיון והכלים, את המעוף והחזון, ואת הידע שחסר לך, ללות אותך אל ההצלחה.
תיאודור הרשקוביץ
יועץ עסקי
ג.נ.ה החזקות ייעוץ עסקי

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ