לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
73397,339 עוקבים אודות עסקים

פורום ייעוץ עסקי

פורום ייעוץ עסקי לעסקים קטנים ולחברות נועד לסייע בעצה ובהדרכה בנושא הלוואות עסקיות, מימון עסקי והלוואות לעסקים דרך קרנות מדינה. גולשים/ות המעוניינים/ות להתייעץ או להרחיב את הידיעה וההבנה בתחום, מוזמנים לשאול שאלות, להגיב ולהביע דעה. זאת, בתנאי שהדבר ייעשה בצורה מכובדת,  הוגנת ותמציתית. קריאה מהנה ומועילה לכולם
 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ייעוץ עסקי

פורום ייעוץ עסקי לעסקים קטנים ולחברות נועד לסייע בעצה ובהדרכה בנושא הלוואות עסקיות, מימון עסקי והלוואות לעסקים דרך קרנות מדינה. גולשים/ות המעוניינים/ות להתייעץ או להרחיב את הידיעה וההבנה בתחום, מוזמנים לשאול שאלות, להגיב ולהביע דעה. זאת, בתנאי שהדבר ייעשה בצורה מכובדת,  הוגנת ותמציתית. קריאה מהנה ומועילה לכולם
 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'מסגרת אשראי'
מסגרת אשראי
06/08/2017 | 09:16
3
47
שלום רציתי בבקשה לשאול,
מה מסגרת האשראי שנותנים לעסק חדש בהקמה (סופרמרקט)
 
האם אפשר לקבל מסגרת אשראי בנוסף על הלוואה מהקרן?
לצפיה ב-'מסגרת אשראי והלוואה לעסק בהקמה'
מסגרת אשראי והלוואה לעסק בהקמה
06/08/2017 | 11:17
2
46
בוקר טוב אריה
 
מסגרת האשראי לעסק חדש בהקמה נקבעת בדרך כלל על ידי הבנק שבו מנוהל החשבון העסקי. כיון שמדובר בעסק בהקמה, וכיוון שאין לו היסטוריה של פעילות (לטוב ולרע), הנושא נתון לדיון. בדרך כלל, הבנק ידרוש ערבויות כנגד מסגרת האשראי.
יש לקחת בחשבון שמבחינת הבנק, הסוג הזה של עסקים מגלם סיכון לא קטן. אין מדובר חלילה בדעה קדומה כל שהיא. פשוט, עיון בסטטיסטיקה של שרידות עסקים מהסוג הזה מעלה תוצאות שאינן תומכות במתן אשראי שאיננו מגובה בערבויות.
 
באשר להלוואה - ניתן להגיש בקשה לקרנות המעניקות הלוואה בערבות המדינה. אם ההלוואה תאושר, המדינה תהיה ערבה ל-75% מסכום ההלוואה. אתה, כבעל העסק, תצטרך להעמיד ערבויות על סך 25% מסכום ההלוואה.
 
אין קשר בין מסגרת האשראי בבנק לבין ההלוואה מהקרן. הקשר היחיד האפשרי בין הפעילות הבנקאית לקרן נוגע לבעיות, אם ישנן או אם היו בעבר, בחשבון הבנק.הקרן איננה מאשרת הלוואות ללקוחות שהם בעייתיים בבנק.
 
כיון שמדובר בעסק מתחיל, הקרן תדרוש ממך גם להכין תוכנית עסקית מקצועית. האמת שהדרישה הזאת היא כמעט חובה, גם כשמדובר בעסקים פעילים. היא נחוצה על אחת כמה וכמה, כאשר מדובר בעסק מתחיל.
 
טיפ:
 
אם יש לך קשר והיכרות עם ספקים, כדאי לך לבדוק את האפשרות לקבל מוצרים בקונסיגנציה. ספקים של מוצרים "יבשים" ושימורים, נוטים לעבוד כך, עם אנשים שהם מכירים. גם ספקים של מוצרי בשר עובדים ככה לפעמים. כך, תחסוך מעצמך צורך באשראי.
 
מקווה שעזרתי
 
יום נפלא
לצפיה ב-'אשראי'
אשראי
06/08/2017 | 12:15
1
19
תודה על המענה,
 
1. אם כך מה אחוז הבטחונות שיבקשו על 150,000 מסגרת אשראי?
 
2. לגבי הבטחונות של ההלוואה בערבות מדינה, האם אפשר שחלק מההלוואה שתתקבל תהיה הבטחונות? או שחייבים הון עצמי שלי שיופקד בפיקדון
 
 
לצפיה ב-'בטחונות'
בטחונות
06/08/2017 | 13:01
18
לגבי השאלה הראשונה - זה תלוי בבנק.שוב, כיון שהעסק הוא חדש וכיון שמדובר בתחום שרמת הסיכון בו גבוהה יחסית, הדרישות של הבנק תהינה גבוהות באותה המידה.. 
 
לגבי השאלה השנייה - מדובר בהחלטה של הבנק שדרכו מתבצעת ההלוואה בפועל.
על פי הנוהל הקיים, אתה עצמך אמור להעמיד את הערבויות. אני לא חושב שיש מוסד בנקאי שעובד עם קרנות בערבות המדינה, שיהיה מוכן להבטיח לך מראש שהפתרון שאותו הזכרת אכן יהיה הפתרון בפועל. 
 
יום נפלא, בריאות והצלחה
 
 
לצפיה ב-'קרן בערבות מדינה'
קרן בערבות מדינה
28/07/2017 | 15:49
3
43
שלום רב,
 
פניתי לבנק פועלים לקבלת הלוואה מהקרן של כלל לפתיחת עסק
ודיברו איתי על 300,000 גג.
 
האם ניתן לפנות לקרנות נוספות כמו קרן קורט שקראתי עליה,
או הקרן בערבות מדינה ולקבל 300,000 נוספים?
כלומר אני שואל, האם ניתן לקבל מימון מ2-3 קרנות בו זמנית?
 
בנוסף האם לקרן פועלים וקרן בערבות מדינה או קורט, יש מנגנון כלשהוא שרושם אם הוגשה בקשה ואז הם יכולים לדעת שלא לתת הלוואה כפולה למי שפותח עסק?
לצפיה ב-'הלוואות לעסקים דרך יותר מגוף פיננסי אחד'
הלוואות לעסקים דרך יותר מגוף פיננסי אחד
30/07/2017 | 00:19
2
32
אמיר שבוע טוב
התשובה לסוגיה שהעלית היא מעט מורכבת. עם זאת, אנסה לקצר ולתמצת.
 1. באשר להגשת בקשה - ניתן להגיש בקשות לקבלת הלוואה לעסק ככל העולה על דעתך. הגשת הבקשה כשלעצמה היא הליך פורמלי ותו לא.
 2. באשר לתוצאות - הסיכויים שתאושר לך יותר מאשר הלוואה אחת עבור אותו העסק עצמו ולאותה מטרה הם קטנים, שלא לומר אפסיים, וזאת מהסיבות הבאות:
  • בכל בקשה, יש צורך להציג אובליגו. כשמדובר בסכומים גדולים, המלווה עלול לדרוש הגשת אובליגו נוסף סמוך מאד למועד קבלת ההלוואה בפועל. כך שאם קיבלת הלוואה אחרת, היא תבוא לידי ביטוי באובליגו - והאישור להלוואה עלול להתפוגג.
  • בכל בקשה יש צורך להציג תוכנית עסקית. התוכנית כאמור אמורה לפרט את מקורות המימון לעסק. בתוכנית אתה חייב לציין גם את הסכומים העומדים לרשותך ממקורות עצמיים. הלוואה שנטלת ממקום אחר איננה בשום פנים ואופן "מקורות עצמיים".
  • היועצים הפיננסיים של הגוף המעניק את ההלוואה יודעים, בדרך כלל, מה הסכומים הנדרשים להשקעה בכל סוג של עסק. כשהם יעלו על העובדה שהגשת (ונניח שקיבלת) אישור להלוואה מגוף אחר, הם יעצרו את התהליך באופן מיידי.
 3. אכן, יש מנגנון המפקח על הלוואות בערבות המדינה. את ההלוואה נותן לך הבנק או הגוף שאליו פנית, אבל את הערבויות מספקת המדינה. כל הלוואה עסקית הניתנת בערבות המדינה, נבדקת בשבע עיניים. בדיוק כפי שלא ניתן לקחת משכנתא משני בנקים עבור אותה הדירה, כך לא ניתן לקחת הלוואה בערבות המדינה עבור אותו העסק משני מוסדות פיננסיים שונים.
 4. אתה צריך לקחת בחשבון שמהסכום שאושר לך, הבנק ישאיר אצלו בפיקדון משועבד הרשום על שמך 25% מההלוואה שאושרה לך. לחילופין, הוא יכריח אותך להפקיד לפיקדון משועבד 75,000 ש"ח, מתוך 300,000 ש"ח, אם יש ברשותך סכום כזה. בנוסף, אתה תחתום על חוזה המונע ממך למשוך סכומים גדולים מהעסק לכל אורך תקופת ההלוואה. האיסור כולל גם חלוקת רווחים, שלא ניתן לבצע לכל אורך התקופה. 
 5. אינני שולל את האפשרות שמוסד פיננסי כזה או אחר יאשר לך הלוואה נוספת, בלי קשר לקרן בערבות המדינה. אבל הריביות ותנאי ההלוואה עלולים להיות דרקוניים. בנוסף, הוא ידרוש ממך ערבויות מוצקות, כולל החתמת ערבים, כשכל אחד מהערבים ערב על כל סכום ההלוואה. אני לא חושב שיהיה חכם להיכנס להרפתקה כזאת - אבל זאת רק דעתי הצנועה.
ההמלצה שלי היא כדלקמן:
א' - לפנות ליועץ פיננסי ולבנות תוכנית עסקית נאותה, אם עדיין לא עשית את זה. תוכנית עסקית טובה היא המפתח להצלחה.
ב' - לא לנסות להתחכם יתר על המידה. זאת בדיוק משמעות הפתגם "תפסת מרובה לא תפסת". אינני רוצה לחשוד בכשרים, חלילה. אבל אתה מוכרח להודות שניסיון לחלץ הלוואות לאותה מטרה מגופים שונים, עלול להיראות רע מאד, מנקודת המבט של המלווים. זאת בעיקר בעידן המודרני, שבו זרימת המידע בין גופים פיננסיים ואחרים לבין עצמם היא מהירה וחלקה.
ג' - לנסות את מזלך במקומות אחרים. אם אתה מאמין שהסכום שאושר לך קטן מדיי, ייתכן שגוף אחר יתן לך מענה הולם. אף שהבנק מבסס את גובה ההלוואה שהוא מציע על נתונים והערכות ריאליים, ייתכן שהמנהלים בגוף אחר יחשבו אחרת. 
ד' - לבדוק, ולחזור ולבדוק, את ההצעות השונות שאתה מקבל להלוואות בנקאיות או הלוואות חוץ בנקאיות. הדבר הנכון ביותר מבחינתך יהיה לפנות ליועץ עסקי ולהסתייע בו להתאמת הלוואה ליכולות ולצרכים שלך. אבל אם אתה רוצה לעשות את זה בעצמך ואם אתה מבין בנושא - גם זה מצוין. זכור שכל אחוז שתחסוך בריבית, וגם כל שבר אחוז, פירושו חיסכון כספי ניכר לאורך השנים. בנוסף, עלול להיות פער בין הסכום שבו אתה מעוניין לזה שהגוף המלווה מוכן להעניק. יועץ פיננסי טוב יכול לסייע גם בעניין זה.
 
מקווה שעזרתי, ולו במעט
ושיהיה לך בהצלחה
לצפיה ב-'הלוואות לעסקים דרך יותר מגוף פיננסי אחד'
הלוואות לעסקים דרך יותר מגוף פיננסי אחד
30/07/2017 | 23:07
1
22
1. תודה על המענה המפורט והרהוט
2. מה הכוונה אי משיכת רווחים, מאיזה סכום אסור למשוך?, האם אסור למשוך דיבידנדים או משכורות מנהלים בזמן זה?
3. האם אין קרן או גוף מסויים כלשהוא שנותנים מעל 300,000 לעסק בהקמה?
לצפיה ב-'הסכם הלוואה בערבות המדינה'
הסכם הלוואה בערבות המדינה
31/07/2017 | 08:10
67
בוקר טוב אמיר
 
אתחיל דווקא בתשובה לשאלה השלישית. התשובה היא חיובית - יש קרנות שעשויות להעניק הלוואות של יותר מאשר 300,000 ש"ח. גובה ההלוואה תלוי במטרה שלה, כמו גם באופי העסק. עבור פתיחת קיוסק בפינת הרחוב, הלוואה כזאת תהיה כנראה גדולה מדיי. עבור פתיחת מפעל יצרני קטן, מדובר בהלוואה שאולי תהיה קטנה מדיי.
 
הגדרה נאותה של סוג העסק וגובה ההשקעה הנדרשת מסייעת בהשגת ההלוואה המתאימה. התוכנית העסקית אמורה לציין גם מועד מוערך שבו ייווצר שיווי משקל בין ההוצאות לרווחים, וגם את גובה הרווח הצפוי המשוער.
 
בניית תוכנית עסקית איכותית ואמינה עשויה להשפיע על גובה הסכום שתקבל. אם תקרא תשובות שלי לשאלות קודמות, תראה שאני חוזר ומדגיש את החשיבות הרבה של תוכנית כזאת בדרך להשגת ההלוואה. אם התוכנית בנויה היטב, מהימנה ומשכנעת, ניתן בעזרתה להשיג סכומים גדולים יותר מאלה שבהם נקבת. תוכנית טובה אמורה לספק גם מסלול פעילות מוגדר לעסק ולמנוע התברברות וטעויות ניווט בדרך.
 
בכוונה תחילה אינני נוקב כאן בשמות של קרנות כאלה ואחרות. אינני רוצה ליצור את הרושם שיש לי העדפה לקרן או גוף פיננסי כל שהוא, כיוון שאין לי. המטרה העיקרית של הפורום הינה לספק מידע שיעזור. אם תרצה להרחיב את ההבנה שלך בתחום, אפשר לקרוא עוד כאן
 
באשר למשכורות ומשיכת רווחים
 
כאן אין ממש אחידות בין הקרנות השונות. עם זאת, יש קווים משותפים ביניהן:
 
משיכת רווחים: בעניין זה אין פשרות. כל עוד ההלוואה לא חוסלה, אין אפשרות לחלוקת רווחים. 
 
משכורות: כאן הדבר נתון לשיקול הדעת של בעל העסק. עם זאת, המשכורות צריכות להיות סבירות ומותאמות לגובה הרווחים. יש קרנות שבהן ההסכם מגדיר בפירוש את עניין משיכת המשכורות, בעיקר לבעלי העסק ולמנהלים, אם בסכומים ואם באחוזים מהרוווחים.
 
עובדים: חלק מהתנאים לקבלת הלוואות לעסקים מקרנות בערבות המדינה נוגע להעסקת מספר מוגדר מראש של עובדים. (בתנאי, כמובן, שהעסק אכן מייצר רווחים כצפוי).
 
מקווה שעזרתי
שיהיה לך יום נפלא
לצפיה ב-'פתרונות אשראי'
פתרונות אשראי
28/06/2017 | 16:47
3
69

היי משה, מהם פתרונות אשראי אפשריים לבעלי עסקים עם רישום BDI שלילי? 
 
לצפיה ב-'פתרונות אשראי אפשריים'
פתרונות אשראי אפשריים
28/06/2017 | 18:29
51
בעלי עסקים עם רישום BDI שלילי, עדיין יכולים להשיג מימון לצרכים שונים לעסק שלהם. ואולם ישנם שני תנאים שחייבים להתקיים לשם כך: 
תנאי ראשון – שאופי הרישום יהיה קל יחסית, כפי שאפרט בהמשך.
תנאי שני -  שלהלוואה שבעל העסק מבקש תהיה מטרה ברורה ומגדרת, שאיננה כיסוי המינוס בבנק או החזר הלוואות קיימות אחרות.

מהו רישום BDI "קל"? 
 
כמעט כל עסק נקלע בשלב כזה או אחר לקשיים מסוימים. בכל מקרה שבו היתה לעסק בעיה פיננסית כל שהיא, הוא יופיע במאגר העסקים של BDI עם רישום שלילי. גם עסק שהייתה לו בעיה זמנית מינורית, זוכה בכבוד המפוקפק הזה. רישום BDI קל עשוי להיות, למשל, עיקול על חשבון הבנק בגלל חוב קטן לחברת החשמל או אפילו, רחמנא לצלן, למס הכנסה. כל מי שלא חווה את החוויה הזאת – הרוויח. לעיתים לא מדובר בכלל על חוב, אלא על אי הסכמה באשר לגובה המקדמות השנתיות לתשלום. אלא שאצל מס הכנסה, כל דרישת תשלום עלולה להיות מלווה בעיקול חשבון הבנק. בדרך כלל, פתרון המחלוקת מסיר את דרישת העיקול. אבל למרבה הצער, הרישום של BDI ממשיך להופיע.
 
מהו רישום BDI "כבד"? 
 
רישום כזה יכול להגיע בגלל תביעה של ספקים, בעקבות אי תשלום חובות. תביעות מרובות עלולות להוביל לפירוק העסק, או לפחות להצביע על בעיה אקוטית בניהול שלו. במקרה כזה, שום מוסד פיננסי המכבד את עצמו, לא יאשר הלוואה. לא תועיל במקרה הזה גם התכנית העסקית הטובה והמרשימה ביותר.
 
מי שיש לו רישום "קל", יכול לקבל הלוואת משכנתא חוץ בנקאית כנגד נכסים. הלוואה כזאת ניתן לקחת בסכום שאיננו עולה על 60% מערך הנכס. תנאי ההחזר הם נוחים למדיי, וודאי אם מודדים אותם ביחס לתנאי ההחזר של הלוואות רגילות. הן פרישת התשלומים והן הריביות בעבור הלוואות כאלה הן בהחלט טובות.
 
פתרון אחר יכול להיות פנייה לקרנות שונות. מדובר הן בקרנות בנקאיות לעסקים, הן קרנות בערבות המדינה והן בקרנות אחרות התומכות ומסייעות לעסקים. הסתייעות ביועץ המבין עניין ומכיר את החומר, עשויה להניב תוצאות מצוינות – קרי הלוואה בריבית נוחה, פרישת תשלומים טובה ואפילו תקופת גרייס – דחיית החזרי ההלוואה בכמה חודשים.
 
תנאי הכרחי לקבלת הלוואות מהסוג הזה, הוא הכנה של תוכנית עסקית ברורה וברת ביצוע. תוכנית כזאת מגדילה את הסיכויים לקבל הלוואה מתאימה. גם בכתיבת התוכנית עצמה מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע גם אם תוכנית טובה איננה ערובה מוחלטת להצלחה, הרי שתוכנית גרועה היא מרשם בדוק לכישלון בגיוס הלוואה לעסק שלכם.
 
גם במקרה שבו יש לעסק רישום BDI "כבד", עדיין יש מה לעשות. אבל במקרים הללו השגת הפתרון דורשת יצירתיות רבה ויכולת מצוינת של היועץ הפיננסי. עם זאת, במקרים כאלה צריך לשקול היטב האם כדאי לקחת הלוואה, או שיש טעם בפירוק העסק. ("פירוק", שכן עסק איננו "פושט רגל" – רק אדם פרטי).
 
כפי שכבר הזכרתי, בעל עסק המבקש הלוואה לסגירת חובות, לא יזכה להלוואה. רק אם להלוואה יש סיכוי לסייע בהגדלת העסק והוספת מקומות עבודה, היא תתקבל. מי שיש לו רישום BDI שלילי, הנציגים של הקרן המלווה או של הבנקים יבחנו את הבקשה שלו בזהירות וביסודיות. אבל הדבר איננו אומר שמבקש ההלוואה יקבל סירוב אוטומטי.
 
אשמח לענות אל שאלות נוספות.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
03/07/2017 | 12:23
1
39
אכן כפי שצויין בתגובה הקודמת תלוי איזה רישום ב-BDI. חוב לספק שלא שולם הינו רישום שולי.
מנגד תביעה של בנק כנגד העסק הינו רישום חמור שדי מגביל את האופציות.
בכל מקרה, במקרים בעייתים שווה לחשוב על שיעבוד נכס כזה או אחר לטובת קבלת אשראי, כך לבנקים יותר קל לתת אשראי.
 
לצפיה ב-'שעבוד נכס כאמצעי לקבלת הלוואה'
שעבוד נכס כאמצעי לקבלת הלוואה
04/07/2017 | 00:11
29
שעבוד נכס נדל"ן הוא אכן פתרון הולם בחלק מהמקרים.
מנגד, צריך לזכור שיחד עם האופטימיות המלווה את השגת האשראי החדש, צריך לנקוט במשנה זהירות.
 
כל גוף פיננסי המכבד את עצמו יעניק הלוואה בתמורה לשעבוד נכס נדל"ן
- הריביות על הלוואה עם נכס משועבד הן נמוכות
- ניתן לפרוש את ההחזרים על פני תקופה ארוכה
- ניתן לקבל סכומים גבוהים יחסית
 
אבל אליה וקוץ בה
 
נטילת הלוואה בלא בדיקה מקדימה, עלולה להעמיק את הבעיה הפיננסית של העסק ולאו דווקא לסייע לו. כדאי להתייחס לקשיים שמערימים גופים פיננסיים על הלווה כסוג של אמצעי זהירות, ולא כמו דבר מעצבן, מיותר ומרגיז. מי שקבל סירוב, צריך לשאול את עצמו, למה גוף שכל עיסוקו הוא מתן הלוואות ויצירת רווחים, מסרב לתת לי הלוואה? הרי כל חייט רוצה לתפור בגד, כל בנאי רוצה לבנות בית. אז למה מי שרוצה להפיק רווחים פיננסיים מסרב לתת לי הלוואה? מה הוא יודע, שאני לא מבין ויודע?
 
זאת הסיבה שאני מדבר וחוזר ומדבר על בניית תוכנית עסקית, בחינת הפעילות העסקית וחיפוש דרכים לקדם ולהגדיל את העסק. 
בלי בדיקה עלול, חלילה, להיווצר מצב שבו לא רק שהבעיה של העסק לא תיפתר בעזרת ההלוואה - אלא היא תגרום לכך שבעל העסק יפסיד גם את הנכס. ששעבד כנגד ההלוואה.
 
זוהי בדיוק המטרה של תוכנית עסקית, כפי שאני חוזר ומזכיר.
 
אבי זצ"ל אמר לי פעם
"להפסיד כולם יודעים. הבעייה היא להרוויח"
משפט קצר, מלא הומור ומלא חכמת חיים.
 
אשמח לענות על שאלות נוספות
לצפיה ב-'עסק עונתי - מה הייתם ממליצים?'
עסק עונתי - מה הייתם ממליצים?
20/07/2017 | 09:32
1
27
שלום מר כסיף,
רציתי לשמוע את עצתך למרות שאיני מעוניין לחשוף פרטים אישיים/ספציפיים. מה באשר לקיחת הלוואה לעסק עונתי שנקלע בשל כך למשבר זמני? (לדוגמא, עסק הדברה שפעיל רק בקיץ). 
לצפיה ב-'הלוואה לעסק עונתי'
הלוואה לעסק עונתי
20/07/2017 | 11:45
20
לפני שאשיב, רציתי לומר שאין חובת הזדהות בפורום. אני כאן בשבילכם, וחברי הפורום נמצאים כאן איש בשביל רעהו – להתייעץ ולייעץ.

באשר לשאלה:
 
כל עסק עלול להיקלע, בשלב כזה או אחר, למשבר זמני. עסקים עונתיים, מטבע הדברים, חשופים לסיכון מהסוג הזה יותר מעסקים אחרים.

עסק עונתי שנקלע לקשיים, אכן יכול לגייס הלוואה.עסקית. זאת בהנחה שהמשבר הקיים אכן נובע מהעדר הכנסה, או מהכנסה נמוכה בעונה מסוימת. יחד עם זאת, כל גוף שיעניק הלוואה לעסק עונתי, ידרוש מהבעלים להכין תוכנית עסקית. תוכנית כזאת נועדה לשלוש מטרות:

א' – המטרה הראשונה של התוכנית העסקית לוודא שהעסק אכן רווחי במידה כזאת, שקיימת אפשרות לעבור בשלום גם את התקופה שבה ההכנסה נמוכה או לא קיימת. לדוגמא – אם ההכנסה של בעל העסק היא 7000 ₪ לחודש, ואם העסק לא פעיל חצי שנה, הרי שבחודשי הפעילות הוא חייב להכניס לפחות פי שלושה מהמשכורת הזאת. שליש להוצאות שוטפות, שליש למשכורת שוטפת ושליש לשכר בתקופה ה"יבשה".  
 
הדוגמה שהובאה כאן, היא, כמובן, רק חישוב לדוגמא ואין בה משום ייעוץ כל שהוא.
 
בכל אופן, היועץ העסקי שיכין את התוכנית יבקש נתונים כאלה ואחרים. על בסיס הנתונים הללו הוא יבין מהר מאד את המצב ואת הפוטנציאל העסקי הקיים.

ב' – מטרה נוספת של התוכנית כאמור הינה לוודא שהעסק יוכל להחזיר את ההלוואה בקלות. גם כאן תתבצע בחינה של העסק לעומק. אם לעסק אין יכולת החזר מלכתחילה, הרי שמדובר בדחיית הקץ ולא בנטילה של הלוואת הון חוזר – שזאת למעשה ההלוואה שאתה שוקל לבקש.

ג' – המטרה השלישית של התוכנית העסקית היא לבדוק אופציות להתפתחות עסקית והגדלת ההכנסה. גם כאן, יועץ מקצועי יכול להציע דרכים יצירתיות להתפתחות עסקית.

אם המצב שלך בעסק דומה למה שכתבתי, יש סיכוי לא רע שתוכל להשיג הלוואה בתנאים טובים ובפרישת תשלומים נוחה. אחרת, השגת ההלוואה תהיה משימה לא קלה. גם תנאי הריבית וההחזרים יהיו פחות אטרקטיביים. כגודל הסיכונים כך גובה הריביות.

חשוב לדעת: מומחים לדבר יכולים להשיג הלוואה בכל מצב. השאלה היא למה ההלוואה מיועדת, והאם נטילת ההלוואה מסייעת לעסק.
 
מקווה שהתשובה שלי עוזרת.
 
יום נפלא, שבת שלום.
 
 
לצפיה ב-'איפה ניתן להשיג הלוואות ללא ריבית?'
איפה ניתן להשיג הלוואות ללא ריבית?
11/07/2017 | 14:43
1
40
לצפיה ב-'הלוואות ללא ריבית לעסקים'
הלוואות ללא ריבית לעסקים
11/07/2017 | 15:10
63
ניתן להשיג הלוואות ללא ריבית או הלוואות בריביות נמוכות, מקרנות פילנתרופיות. קרנות כאלה פועלות על בסיס וולונטרי והמטרה שלהן לסייע לעסקים בשלבי ההתפתחות השונים שלהם.
עם זאת, הקרנות הללו דורשות מהלווה להציג
- תוכנית עסקית - תוכנית הפיתוח העתידי של העסק
- ערבים - 3 ערבים, כולל בן / בת הזוג של הלווה. כל אחד מהערבים ערב על כל סכום ההלוואה
- מסמכים נוספים על פי דרישת הקרן
 
הקישורים מפנים למאמרים העוסקים בנושאים שעליהם דיברתי.
 
הלוואות ללא ריבית לאנשים פרטיים ניתן להשיג דרך קרנות גמ"ח - אבל זה איננו תחום העיסוק שלנו.
 
מקווה שעזרתי
 
יום נפלא.
 
לצפיה ב-'שלום ובהצלחה'
שלום ובהצלחה
25/06/2017 | 16:08
3
96
1
אשמח לייעוץ-
האם אני יכול לקבל הלוואה במסגרת שירותי ייעוץ פיננסי כך שאוכל לשלם על השירות על בסיס הצלחת גיוס בפועל? 
לצפיה ב-'הדבר אפשרי. זאת, בתנאי שיש לך רישום BDI נקי.'
הדבר אפשרי. זאת, בתנאי שיש לך רישום BDI נקי.
25/06/2017 | 17:58
41
כן, הדבר אפשרי, אם מדובר במכרז בנקאי.
עם זאת, תנאי הכרחי להשתתפות במכרז, הינו שמבקש ההלוואה יהיה בעל BDI נקי מבעיות בלבד. בכל מקרה אחר, היועץ הפיננסי המלווה את הבקשה, יצטרך להשקיע זמן ומאמץ בכדי להשיג את ההלוואה.

משמעות מונח BDI נקי היא, שההיסטוריה הפיננסית של הלווה היא תקינה לחלוטין: 
- אין כנגדו רישום בהוצל"פ
- אין כנגדו רישום שלילי, כתוצאה מאי עמידה בהתחייבויות פיננסיות
- אין כנגד הלווה רישום שלילי בגין ניהול לקוי של חשבון הבנק. מדובר בעיקר בכל הנוגע להתחייבויות כלפי ספקים ונותני שירות – הוראות קבע שלא כובדו, צ'קים שלא כובדו, הגבלה בחשבון.
- אין כנגד הלווה בקשות של נושים לפשיטת רגל או לנקיטת הליכים פיננסיים כנגדו.
 
חברת BDI מוסמכת לספק ללקוחותיה את כל המידע הפיננסי הגלוי הקיים אודות אדם, עסק או חברה. בכל אחד מהנושאים שהוזכרו לעיל, קיים מידע החשוף לציבור. חברת BDI מרכזת את המידע הזה ומעבירה אותו בצורה מרוכזת ללקוחותיה. העדר רישום שלילי בחברת BDI מצביע על סבירות גבוהה לכך שהלווה אכן יעמוד בהחזרי ההלוואה.
 
אשמח לענות על שאלות נוספות או להרחיב עוד בנושא הזה..
לצפיה ב-'תשלום על בסיס הצלחה'
תשלום על בסיס הצלחה
25/06/2017 | 21:46
1
55
כדי ליצור מחויבות של לקוח לתהליך נהוג לגבות דמי רצינות ,הלקוח צריך להיות מחוייב להתהליך .
ניתן לבחון הסדרי תשלום על פי יכולות הלקוח
 
<font>שנ</font>
<font>​​</font>
<font>י פישר</font>
<font>כלכלנית ויועצת עסקית</font>
<font>נייד: 052-8448760</font>
<font></font>
 
לצפיה ב-'נכון, גביית "דמי רצינות" היא מדיניות מקובלת, אבל...'
נכון, גביית "דמי רצינות" היא מדיניות מקובלת, אבל...
25/06/2017 | 22:54
32
א' - יש כמה סוגים של מכרזים פיננסיים, שאין מתבצעת בהם גביית "דמי רצינות". דוגמה טובה לכך הם מכרזים למשכנתא, שבהם אין גביית כספים מהלווה הפוטנציאלי. 
 
ב' - בנושא הלוואות עסקיות, הן הלוואות בנקאיות והן הלוואות חוץ בנקאיות, האינטרס של העסק הוא ברור: גיוס הלוואה בתנאים הטובים ביותר האפשריים, במהירות הרבה ביותר.
 
עסק שה-BDI שלו נקי, יכול לגייס הלוואה במהירות. הערך המוסף של יועצים פיננסיים מקצועיים ואיכותיים, טמון ביכולת שלהם לשפר את תנאי ההלוואה ולהתאים אותם לדרישות של העסק מחד, וליכולת ההחזר שלו מאידך.
 
עסק שה-BDI שלו בעייתי, מצבו אכן שונה במקצת. אבל גם כאן, ניתן למצוא פתרונות הולמים. הדבר מורכב מעט יותר, אבל בהחלט אפשרי.
לצפיה ב-'פתחית עסק הצעד הראשון .. '
פתחית עסק הצעד הראשון ..
11/07/2017 | 10:22
1
43
מה צריך לעשות בשביל שהעסק יהפוך להיות ממשי וקיים .. להתחיל עם מס הכנסה ? להגיד להםאני הופך להיות עצמאי ?
 
לצפיה ב-'פתיחת עסק חדש'
פתיחת עסק חדש
11/07/2017 | 12:03
33
אם זה חברה בע"מ, אתה צריך לפתוח אותה באמצעות רו"ח או עו"ד
אם זה עוסק מורשה, צריך לגשת למע"מ ולהודיע להם על העסק החדש, וגם למס הכנסה. מס' ע"מ יהיה, במקרה הזה, מס' ת.ז. שלך.
 
טיפ:
 
גם מע"מ וגם מס הכנסה נוטים להערים קשיים על עסקים מתחילים. אם יש לך לקוחות שכבר מעוניינים לעבוד איתך, כדאי להביא מכתב כוונות ולהציג אותו למע"מ או למס הכנסה. זה לא תמיד קורה, אבל אתה עלול ליפול על פקיד שמקפיד באופן מיוחד על הנהלים...
 
אסור בשום פנים ואופן לעשות שום עסקה, לפני שנרשמת כהלכה במע"מ ומס הכנסה. ואם אתה מתכונן לשלם משכורות - גם בביטוח לאומי.
 
ההמלצה הכי טובה שלי היא להיעזר ברו"ח או עו"ד, לא לעשות את זה לבד. זה יעלה קצת כסף, אבל יחסוך הרבה עגמת נפש.
 
מקווה שעזרתי, ולו במעט.
לצפיה ב-'קניית עסק'
קניית עסק
09/07/2017 | 12:08
2
30

שלום משה,
מה עלי לבדוק כאשר אני קונה עסק?
האם יש איזשהו צ'קליסט שניתן להיעזר בו?
 
לצפיה ב-'בדיקת עסק לפני קנייה'
בדיקת עסק לפני קנייה
09/07/2017 | 14:13
25

שלום לך
 
רכישת עסק קיים היא נושא מורכב למדיי. השיקולים בעד הרכישה ונגדה הם מרובים ומורכבים ולא ניתן לכלול את כולם בסקירה המובאת כאן. זאת ועוד - גם אחרי הכרת מכלול השיקולים, עדיין ייתכן מצב שבו המסקנה לא תהיה חד משמעית. בשורות הבאות אנסה לתת מעין תרשים, מבט מגבוה שיכוון אותך לכיוון הכללי הרצוי.
 
שאלות שצריך לשאול בנוגע לעסק המיועד לרכישה
 
להלן שאלות בסיסיות שחובה לשאול. תשובה שלילית לאחת מהשאלות הללו, צריכה להדליק נורה אדומה.
 
א' – האם מי שרוכש את העסק ומתעתד להפעיל אותו מכיר את התחום שבו העסק פועל?
הפעלה של כל עסק דורשת התמקצעות. חנות ירקות, לדוגמה, היא עסק שלכאורה איננו דורש ידע מעמיק. נכון? זהו שלא. ירקן בלתי מקצועי שאיננו מכיר את הפירות והירקות השונים, לא יוכל לשרוד. אם הוא איננו יודע כיצד לבדוק את האיכות של פירות וירקות מסוימים, הוא יפסיד במהרה את כל הלקוחות שלו. אם הוא לא מכיר את אורך החיים של כל פרי וירק, הוא יפסיד. הידעת, למשל, שאורך החיים של משמש הוא שלושה ימים לכל היותר? מנגד תפוחים, ובמיוחד תפוחי יונתן חמוצים, יכולים להחזיק עד 10 ימים, ולעיתים יותר - תלוי במזג האוויר. 
ואם כך הדבר בחנות ירקות, הוא נכון על אחת וכמה וכמה בעסקים שהם לכאורה מורכבים יותר מקצוענות היא שם המשחק, אפילו בקיוסק.
.
ב' – האם העסק פעיל?
התשובה לשאלה הזאת מורכבת משתי אמות מידה: הראשונה – מה שרואים בעין: האם יש זרימה של לקוחות לעסק? מה גובה הרכישה הממוצע ללקוח? מה הפיזור של הרכישות לאורך שעות הפעילות של העסק?
כדי לקבל תשובה לשאלה הזאת, יש להגיע לעסק ולהיות נוכח בו בשעות שונות ובימים שונים. לכאורה, ניתן להגיע למסקנה גם אחרי עיון קצר ובחינה של הקבלות שהקופה הרושמת מוציאה. אבל אין טוב יותר ממראה עיניים. זאת, כיון שהקופה רושמת מה שנרכש. היא איננה רושמת מה קרה בפועל במשך היום.
.
אמת המידה השנייה נוגעת לסוג הרכישה הממוצע של לקוח. כאן יש חשיבות לא רק לנוכחות הפיזית בעסק, אלא גם לבחינת הקבלות. חנות מכולת, למשל, איננה יכולה להתפרנס מרכישות של לחם וחלב בלבד. זאת, כיון שמדובר במוצרים בפיקוח שהרווח עליהם נמוך במיוחד. חשוב שכל לקוח ירכוש דברים שהם מעבר למוצרי הבסיס. אם הדבר איננו כך - אין סיכוי לעסק.
 
ג' – האם העסק רווחי?
כאן, הדבר הנכון ביותר לעשות הוא לבחון את המאזן בעין מקצועית. מה הרווח הגולמי? מה הרווח הנקי? מהו ערך המלאים? מה גובה ההון החוזר בעסק?

ד' – האם העסק יציב?
מה מוסר התשלומים של העסק? האם הוא דוחה תשלומים לספקים?
האם יש המחאות או חיובים שלא כובדו בחשבון הבנק?
האם המשכורות לעובדים משולמות בזמן?
האם חובות העסק למדינה (מע"מ, מס הכנסה, מס מחזור) משולמים בעיתם?
האם יש סכומי כסף גדולים שטרם נגבו מלקוחות? מה היחס בין הסכומים שטרם נגבו להתחייבויות העתידיות של העסק?
 
ה' – האם לעסק יש מוניטין חיובי?
כאן התשובה מסובכת יותר ויש צורך לנקוט אמצעים שונים כדי לענות על השאלה. מוניטין טוב, אגב, כדאי שיהיה הן בקרב הלקוחות והן בקרב הספקים.
 
ו' - מדוע העסק עומד למכירה?
אם מדובר בבעל עסק העומד לצאת לפנסיה ואין לו ילדים המעוניינים להפעיל את העסק, ייתכן שמדובר במציאה ממש. אחרת, יש לחפור לעומק ולגלות את הסיבה האמיתית. 

ז' – האם לעסק יש אופק התפתחות?
זאת כבר סוגיה שצריכה להיבחן על ידי אנשי מקצוע. יש תחומי עיסוק לא מעטים, שעתידים להיעלם מהעולם או לחוות קיטון דרמטי במכירות וברווחים. לדוגמה – תחומים כמו מצלמות עם סרטי צילום או ספריות וידיאו נעלמו לגמרי מהעולם. זאת, למרות שעד לפני כשני עשורים הם היו רווחיים בצורה יוצאת דופן. לפני שרוכשים עסק פעיל, כדאי לבדוק היטב את העניין הזה.
 
באופן עקרוני, אין ממש צ'קליסט לבדיקה שיכול לעבוד בכל מקרה. מה שכן, מומלץ מאד לקבל ייעוץ עסקי מאנשי מקצוע מומחים לדבר. כמו כן, אם מי שמתעתד לרכוש את העסק מכיר את תחום העיסוק שבו פועל העסק, אין ספק שהוא יעלה על בעיות וכשלים
 
מקווה שעזרתי
ה
בהצלחה
 
לצפיה ב-'ארנונה בעסק'
ארנונה בעסק
11/12/2018 | 15:49
1
היי
אני אשמח לצוא תשובה לשאלה האם גם על ארנונה חל חוק של התיישנות חוב ארנונה?
לצפיה ב-'הלוואות בערבות מדינה'
הלוואות בערבות מדינה
01/07/2017 | 12:09
1
47
שלום רב בחשבון העסקי של העסק,
יש 3 אכמים ברצף של הלוואות שלא כיבדו
(החזר חיוב) אבל מייד לאחר מכן שילמנו את ההלוואות.
 
האם במקרה שיש 3-4 אכמים של הלוואות שלא כובדו,
יש טעם לבקש הלוואה בערבות מדינה?
לצפיה ב-'החזר חיובים בחשבון הבנק וקבלת הלוואה בערבות המדינה'
החזר חיובים בחשבון הבנק וקבלת הלוואה בערבות המדינה
01/07/2017 | 17:23
53
שבוע טוב סמי
 
כדי שלא "למתוח" אותך יתר על המידה, אומר תחילה שהתשובה היא, באופן עקרוני, חיובית. יש טעם לבקש הלוואה בערבות המדינה. אף שאינני מכיר את המקרה לעומק ואינני יכול לומר בבטחה שההלוואה אכן תאושר.
אבל יחד עם זאת, כדאי גם לקרוא את ההמשך... 
 
מטרת ההלוואה
 
הלוואות בערבות המדינה נועדו לסייע לעסקים. החזר חיובים בחשבון הבנק מחוסר כיסוי מספיק, מעיד על מצוקה. וסיוע לעסקים במצוקה הוא אחת המטרות של הלוואות בערבות המדינה לעסקים.

לפני שנדבר על מטרות ההלוואה ה"חיוביות", אציין בפירוש למה הן לא נועדו:
- הלוואות בערבות המדינה לא נועדו לכיסוי המינוס בחשבון הבנק
- הלוואות כאלה לא נועדו להחליף או "למחזר" הלוואות אחרות
- לבסוף, הלוואות כאלה לא נועדו לכיסוי הוצאות פרטיות של הבעלים. למעשה, המצב הוא הפוך. חלק מהתנאים לקבלת ההלוואה שאתה מבקש, היא התחייבות של הבעלים להימנע ממשיכות גדולות מהחשבון לאורך כל חיי ההלוואה.
 
מקווה שכבר הבנת את הרעיון. וכעת - למטרות הלגיטימיות של הלוואות לעסקים
 
הלוואות לעסקים נועדו לשלוש מטרות:
- פתיחת עסק חדש,
- סיוע לעסק בתהליך הצמיחה
- יצירת הון חוזר לעסק, במטרה לאפשר לו לתפקד בצורה טובה.
כיון שעל פי דבריך מדובר בעסק פעיל, הרי שנושא פתיחת העסק ירד מהפרק. אם ההלוואה נועדה לאחת משתי המטרות האחרות – קרי צמיחה עסקית או יצירת הון חוזר לעסק, בהחלט כדאי להגיש את הבקשה.
 
מה צריך כדי להגיש בקשה להלוואה
 
כדי להגיש את הבקשה להלוואה ולהגדיל את הסיכויים לקבל אותה, כדאי לצרף לבקשה כל מסמך שעשוי להיות רלבנטי
 
א' - דפי חשבון של שלושה חודשים לפחות. ייתכן שבגלל המצב המיוחד יהיה צורך בדפים של תקופה ארוכה יותר, כדי לוודא שהחזר ההלוואות הוא אכן עניין זמני
ב' - אובליגו של חשבון הבנק, כדי שניתן יהיה לעמוק על אופי החובות וההתחייבויות של העסק כלפי הבנק
ג' - אם העסק קיים יותר משנה, רצוי לצרף את המאזן האחרון ומאזן בוחן של השנה הנוכחית.
ד' - הדבר החשוב ביותר לעשות הוא לבנות תוכנית עסקית. התוכנית הזאת היא המצפן של העסק. תוכנית טובה מתווה את הדרך לקידום וצמיחה של העסק. כיון שכך, כדאי מאד להיעזר במומחים לדבר.
 
כחלק מבניית התוכנית העסקית, המומחה שמסייע בכתיבה שלה יבחן את העסק הקיים מכל זווית אפשרית. אם אכן העסק רווחי ויש לו היכולת להתאושש, הרי שכדאי להמשיך קדימה ולהגיש בקשה להלוואה. אבל אם המצב איננו כזה, הרי שכדאי לעצור בשלב הזה. שכן ההלוואה לא רק שלא תציל את העסק, היא עלולה גם לסבך את בעלי העסק עוד יותר מבחינה פיננסית.
 
המסמכים שצוינו לעיל הם, כמובן, מסמכים ראשוניים בלבד. ייתכן שלאחר בחינה מדוקדקת של הדברים, תתבקש להציג מסמכים נוספים. לדוגמא – רשימת לקוחות, רשימת ספקים, חשבונית ממוצעת ללקוח ועוד.
 
מה קורה אם הבקשה נדחית?
 
למרבה הצער, הדבר עלול לקרות. זאת, אף שקיים סיכוי גדול יותר שהיא תאושר, אם הדברים הם אכן כפי שתיארת אותם.
אבל גם אם ההלוואה לא תאושר, אין צורך להתייאש. אם אתה מאמין בעסק ואם הבדיקה המקדימה אכן תראה שלעסק שלך יש פוטנציאל להתפתח ולהצליח, יש עוד מקורות שמהם ניתן לקבל הלוואה לעסק. אולי לא בדיוק באותם התנאים של הלוואה בערבות המדינה, אבל עדיין בתנאים סבירים. הכל, כמובן, בהתאמה ליכולות ולצרכים האמיתיים של העסק.
 
מקווה שעזרתי
 
משה
לצפיה ב-'ריביות'
ריביות
26/06/2017 | 13:45
3
42
מה הריביות המוערכות שעסק יכול לקבל להלוואת דרך קרנות? מהן הריביות המקובלות להלוואות דרך בנקים?
לצפיה ב-'ריביות מוערכות'
ריביות מוערכות
26/06/2017 | 15:28
26
הריביות המוערכות שעסק יכול לקבל הן כדלקמן:
 
הריביות עבור הלוואות דרך קרנות מימון עשויות לנוע בטווח שבין 2% - 3% במקרה הטוב, לבין 5% לשנה במקרה הפחות טוב. הקרנות הפילנתרופיות הן אלה המעניקות הלוואות בריבית פריים (0.1% נכון להיום), בתוספת אחוזים בודדים, עד 2% שנתי.
 
להלן סקירה קצרה של גופים פיננסיים והריביות שהם לוקחים על הלוואות
 
1 - קרנות פילנתרופיות: קרנות אלה מעניקות הלוואות בריבית פריים או מעט יותר. (עד 2% לשנה נכון להיום). עם זאת, הלווה חייב להביא שלושה ערבים, שהקרן תבדוק אותם ביסודיות לפני אישור ההלוואה מדובר בבדיקה אמיתית ולא במשהו שטחי.
2 – קרנות בערבות המדינה: הריבית שהקרנות הללו גובות נקבעת באמצעות מכרז שהמדינה עורכת מעת לעת בין החברות המתמנחות בהלוואות עסקיות. הריביות שהקרנות הללו גובות עשויות לנוע בטווח שבין 3% - 5%. זאת בהתאם לנתונים של הלווה ונתונים אחרים הנלקחים בחשבון. המדינה ערבה על 75% מסכום ההלוואה והלווה ערב רק לרבע מהסכום. עם זאת, הלווה חייב להציג חזון עסקי, המגובה על ידי תוכנית עסקית ברורה.
3 – בנקים: הבנקים מעניקים הלוואות עסקיות הן באופן ישיר והן באמצעות קרנות שהבנקים הקימו במיוחד לצורך זה. הריביות על הלוואות בנקאיות עשויות לנוע בטווח שבין 5% לבין 8% ואפילו יותר. הדבר תלוי בציון האיכות שניתן ללווה, על פי מדדים שונים. לווה הנחשב טוב מבחינת הדירוג, יקבל ריביות נמוכות, של 6% ואפילו פחות. לווה שהדירוג שלו נמוך, יקבל הלוואה – אבל בריבית הגבוהה יותר. לקוח מוגבל, או כזה שיש כנגדו תיקים פתוחים בהוצל"פ, לא יקבל הלוואה, במרבית המקרים.
4 – גופים חוץ בנקאיים: חברות ביטוח, חברות אשראי וגופים פיננסיים אחרים מעניקים גם הם הלוואות לעסקים. זאת, כמובן, אחרי בדיקה שמתבצעת באשר ללווה. מרבית החברות הללו מציעות בדרך כלל הלוואה רק למי שיש ברשותו כרטיס אשראי. הטעם לכך פשוט – קל יחסית לברר פרטים על לווה כזה. לווה שאין ברשותו כרטיס אשראי נחשב מלכתחילה לווה בעייתי. הריביות שהגופים הללו גובים עשויות לטפס עד כדי  10% לשנה, כאשר הריבית עשויה לנוע בדרך כלל בסביבות 8% שנתי. הדבר תלוי, בראש וראשונה, בהיסטוריה הפיננסית של הלווה ובחוסן הפיננסי שלו.
5 – חברות הלוואה פרטיות: חברות כאלה פועלות על פי חוק ועל פי אישור מיוחד. הריביות שהחברות הללו גובות עלולות להגיע לכדי 21% לשנה – אחוז הריבית המרבי המותר על פי חוק. חשוב להבין שהפנייה לגופים כאלה נעשית אך ורק מחוסר ברירה, וכחלק מתכנית חילוץ פיננסי לעסק. 
 
בכל מקרה, הסתייעות בייעוץ פיננסי מקצועי, עשויה להוזיל בצורה משמעותית את עלויות ההלוואה ולשפר את תנאי ההחזר ופרישת התשלומים.
 
אשמח לענות לשאלות נוספות בנושא. 
 
לצפיה ב-'ריביות חשוב אך לא שיקול ראשון במעלה'
ריביות חשוב אך לא שיקול ראשון במעלה
27/06/2017 | 17:38
1
34
נתנאל שלום, מה היא הריבית בקרנות המימון הייחודיות לעסקים לבין הבנקים היא טבעית ולגיטימית עם זאת לטעמי ישנם פרמטרים שונים חשובים יותר:
1. הערך המוסף לדוגמא בקרן מדינה היא העובדה שניתן להעמיד את האשראי בבנק אחר שאתה לא עובד עימו - כך למעשה אתה מגוון את מקורות האשראי, לא שם את כל הביצים בסל אחד ושומר על היכולת לקבל אשראי מהבנק שלך בעתיד. הדבר מקבל חשיבות עליונה אם יש לך שיעבודים שונים בבנק שלך שמונעים ממך לעבוד עם בנק אחר, ולמעשה הקרן מדינה פותרת זאת.
2. שאלת לגבי הריביות אך לא לגבי גובה הביטחונות, לעיתים הביטחונות הנדרשים כנגד ההלוואה מעלים את שיעור הריבית ולא ניתן לנתק זאת מהחישוב.
3. איזו הלוואה אתה רוצה בבנק? יש המון סוגים הלוואות לזמן קצר הלוואול לזמן ארוך, ניכיונות של שיקים הלוואות לטובת יבוא, הלוואות לרכישת מכונות וכו'. לכל סוג כזה של אשראי קיים טווח ריביות שונה.
בברכה,
אור ראובני, 
מנכ"ל פיבוט ייעוץ עסקי מתמחה במציאת פתרונות מימון וגיוס אשראי לעסקים באמצעות קרנות מדינה, קרנות סיוע ייחודיות, מערכת הבנקאות ומקורות אשראי חוץ בנקאיים.
 
לצפיה ב-'בהחלט נכון'
בהחלט נכון
27/06/2017 | 17:58
15
התוספת של אור אכן במקומה. לפני שלוקחים הלוואה בכלל והלוואה עסקית בפרט, יש בהחלט צורך להתחשב במכלול שיקולים ולא רק בשיקולים צרים.
 
לא נותר לי אלא להודות לאור על הדברים
לצפיה ב-' כניסת מנהל חדש לפורום '
כניסת מנהל חדש לפורום
15/06/2017 | 16:39
19

אנו מברכים את משה כסיף על כניסתו לניהול הפורום ומאחלים לו הצלחה והנאה בתפקיד.
המשך גלישה מהנה
 
 
לצפיה ב-'רשימת עסקים חדשים'
רשימת עסקים חדשים
03/06/2017 | 02:15
1
40
שלום לכולם,

הייתי שמח לקבל מכם טיפים ורעיונות איפה ניתן להשיג רשימה של עסקים חדשים שנפתחו לאחרונה (רצוי מאוד עם פרטים ליצירת קשר)?
לצפיה ב-'לא ניתן להשיג רשימה כזאת'
לא ניתן להשיג רשימה כזאת
18/06/2017 | 12:00
24
וגם אם היא קיימת, מי שמחזיק בה לא יעביר אותה הלאה בקלות, אם בכלל
 
הדרך הנכונה ביותר היא לגרום לעסקים להגיע אליך. 
לצפיה ב-'הלוואה בערבות מדינה - כאשר יש הפסד בשנה מסויימת'
הלוואה בערבות מדינה - כאשר יש הפסד בשנה מסויימת
01/06/2017 | 17:44
51
שלום רב,
 
יש לי עסק, בשנת 2014 הפסד ובשאר השנים רווחים.
האם יש סיכוי שיאשרו לי בקשה להלוואה בערבות מדינה?
תודה רבה
לצפיה ב-'משיכת כספי קרן השתלמות / קופת גמל / פיצויים '
משיכת כספי קרן השתלמות / קופת גמל / פיצויים
25/05/2017 | 11:48
37
שלום 
יש לי כספים נזילים מקרן השתלמות , קופת גמל וקצת כספי פיצויים מהעבר הרחוק .
התשואה של הכספים הללו בשנים האחרונות היו בין 1%-2% לאחר ניקוי דמי ניהול וכו' .
ברצוני לשאול :
1. האם כדאי למשוך את הכספים הללו ולהשקיע אותם במקום אחר ? או שבגלל שיש לי פטור ממס עליהם עדיף להשאיר אותם שם עד שאני אהיה צריך להשתמש בהם  ?
2. האם יש הבדל בין משיכה של קופת גמל / קרן השתלמות / כספי פיצויים מבחינת הפטור ממס ?
3. חשבתי להוציא את כל הכספים הללו ולהכניס אותם להשקעה באתר "בלנדר " - מה דעתכם ? מישהו מכיר את האתר הזה ? ( בבנק שלי אמרו לי שהם לא מכירים את האתר הזה ולא כדאי לי לקחת סיכונים מיותרים )
4. מה ניתן לעשות עם הכספים כשהתשואה כזאת נמוכה ? יש לכם הצעות קונקרטיות ?
תודה רבה 
רוני
לצפיה ב-'אמזון'
אמזון
18/05/2017 | 02:15
37
האם יש מישהו בפורום שיכול להמליץ לי על קורס אמזון כלשהו?
לצפיה ב-'השקעה בפיקדון לילדים'
השקעה בפיקדון לילדים
17/05/2017 | 09:57
1
19
היי, 
באיזה אפיק כדאי להשקיע בחיסכון דרך ביטוח לאומי לילדים?
אשמח להסבר קצר מה השוני בין התוכניות השונות.
 
 
 
 
 
.................................
 
לצפיה ב-'הדרכת השקעות במיזם חינוך פיננסי'
הדרכת השקעות במיזם חינוך פיננסי
17/05/2017 | 13:54
18
היי, אני לא מבינה הרבה בנושא, אבל נרשמתי להדרכה במיזם פרקטי בנושא השקועות וידברו על הנושא הזה. אמליץ במידת הצורך
לצפיה ב-'מקדמות מע"מ-כמה זה לעוסק פטור שמתחיל מאפס?'
מקדמות מע"מ-כמה זה לעוסק פטור שמתחיל מאפס?
09/05/2017 | 16:05
23
שלום
אני רוצה להרשם כעוסק פטור ולהתחיל עסק מאפס
מעניין אותי לדעת אחרי שמגישים למע"מ את הטופס עם הצפי ההכנסות (לדוגמא צפי מינימלי בהתחלה)-עדיין מהו הסכום שהם יכולים לבקש ממני לשלם בתור מקדמות מע"מ/מקדמות ע"ח מס הכנסה?
 
בתודה מראש
לצפיה ב-' פרישת מנהלת הפורום '
פרישת מנהלת הפורום
07/05/2017 | 12:02
32

 
אנו מודים לזוהר דביר על תקופת ניהול הפורום ומאחלים לה הצלחה בהמשך הדרך.
המשך גלישה מהנה  
 
 
לצפיה ב-'הלוואה לרכישת רכב'
הלוואה לרכישת רכב
06/05/2017 | 17:41
27
שלום,

האם יש דבר כזה הלוואה של כ 60000 ש"ח ללא ריבית (ל 3 או 5 שנים)?
אם כן, איפה?
 
תודה
לצפיה ב-'תוכנית עסקית מה זה ?'
תוכנית עסקית מה זה ?
29/04/2017 | 04:38
2
38
ואיך כותבים אותה ??
לצפיה ב-'תוכנית עסקית'
תוכנית עסקית
25/06/2017 | 11:42
15
תוכנית עסקית היא מסמך המתאר את תהליך ההתפתחות העתידי של העסק. התכנית צריכה לתאר בצורה ברורה ככל האפשר את התהליך.
עוד פרטים ניתן למצוא במאמר הבא:
 
 
 
 
לצפיה ב-'קצת רקע מקדים לבניית תוכנית עסקית ושיווקית'
קצת רקע מקדים לבניית תוכנית עסקית ושיווקית
11/04/2018 | 19:16
2
ממליצה לך לפני בניית התוכנית לקרוא קצת רקע מקדים על אסטרטגיות שיווק ועסקים -

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ