לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1901419,014 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'עזרה פליז-פעוטה שיש לה שפתיים סגורות'
עזרה פליז-פעוטה שיש לה שפתיים סגורות
01/08/2017 | 21:17
4
257
הי לכולם
אני שסק ויש לי בת בת שנה וחצי, אתמול אצל הרופא התפתחותי גילינו שיש לה שפתיים סגורות. לא מכירה את זה והבנתי שיש מספר דרכים לטפל..ביתניים הרופא נתן  משחת אסטרוגן למרוח פעמיים ביום, עד שהאזור יפתח.
קשה לה להשתין (החור מאוד קטן) אבל חוץ מזה אין חום או משהו אחר.
הבנתי שהמשחה לא תמיד עוזרת ושאם צריך פונים לניתוח?? מישהי עברה את זה? טיפים? מה מומלץ לעשות במקרים כאלה? 

תודה למי שהגיעה עד לכאן
שסק
לצפיה ב-'אני מקווה שהרופא אמר לך'
אני מקווה שהרופא אמר לך
02/08/2017 | 08:50
236
שגם בלי טיפול בדרך כלל זה נפתח בגיל ההתבגרות.
אם זה לא מפריע לה ואין לה דלקות בדרכי השתן בגלל ריפלוקס אפשר לא לטפל כרגע, לשיקולך.
לצפיה ב-'אני הייתי ממליצה לבדוק גם עם רופא ילדים שהוא הומאופת'
אני הייתי ממליצה לבדוק גם עם רופא ילדים שהוא הומאופת
02/08/2017 | 10:54
191
או מתחום אחר של רפואה אלטרנטיבית ולקבל עוד חוות דעת והבנות גם מנקודת מבט הוליסטית וטבעית יותר.  
לצפיה ב-'אני מכירה את המסלול שאת מתארת'
אני מכירה את המסלול שאת מתארת
02/08/2017 | 15:46
1
228
משחה הורמונלית ואם לא עוזר וממשיך להפריע אז פרוצדורה כירורגית. כן מרגישה צורך להדגיש שבשום פנים ואופן לא להסכים לביצוע שום פעולה ללא אלחוש ראוי. כבר שמעתי סיפורי זוועה על רופאים ותינוקות "שלא מבינות כלום וישכחו" בהקשר הזה. עד כדי כך שמעתי שאישית אם זאת הייתה אני הייתי אומרת מפורשות בכל ביקור שאני מאפשרת רק בדיקה ולא שום פרוצדורה מעבר.  
לצפיה ב-'תודה על התגובות והעצות, טוב לדעת '
תודה על התגובות והעצות, טוב לדעת
06/08/2017 | 22:01
17
לצפיה ב-'ענייני גמילה '
ענייני גמילה
31/07/2017 | 09:54
6
159
שלום בנות,
הבן שלי בן שלוש ממש בעוד שבוע, דחיתי עד עכשיו את ענייני הגמילה ומתכוונת לגמול בחופש (שבועיים וחצי). 
התחלנו בקטנה אחה"צ ללבוש תחתונים, עדיין לא אומר לי שצריך פיפי ןלרב עושה על עצמו, מזה לא דואגת , כי עוד לא ממש התחלנו.
השאלה שלי (אולי קצת טיפשית..) איך ללמד אותם לעשות פיפי בשירותים, בישיבה? בעמידה ? האסלה קצת גבוהה ולפעמים מעמידה אותו על שרפרף ולפעמים בישיבה (על ישבנון) . זה לא מבלבל? עדיף להיות עקבית עם ישיבה ואז לעבור לעמידה?
תודה רבה לעונות
לצפיה ב-'האמת שזה בעיקר איך נוח לו'
האמת שזה בעיקר איך נוח לו
31/07/2017 | 10:19
119
אנחנו לרוב גמלנו עם עשיית פיפי על פרחים ואבנים וכו' בחוץ אז זה היה בעמידה. בבית היה להם סיר והם ניסו לקלוע לתוכו. היה כיף (NOT) לנקות את כל הרצפה והקירות אחרי זה. אם מסכים לעמוד על שרפרף ונוח לו אז מצוין. יש שרפרפים יציבים מאוד באיקיאה למשל. אם הוא לא צריך המון הגבהה אולי חבילת חיתולים סגורה תהיה טובה ויציבה עבורו? אבל אם נוח לו בישיבה ולא משפריץ החוצה אז גם זה אפשרי. בקיצור - מה שזורם.
לצפיה ב-'בעמידה נראה לי הכי נוח , לא? '
בעמידה נראה לי הכי נוח , לא?
31/07/2017 | 10:26
96
גם מאוד פרקטי כשאתם בחוץ ... תשימי לו שרפרף נוח או אם מעדיף אז בסיר.
כשיעשה קקי אז הוא יצטרך לשבת ואז תראי לו איך אפשר לעשות פיפי בישיבה.

לצפיה ב-'אצלי...'
אצלי...
31/07/2017 | 10:57
2
103
קניתי ישבנון, הנחתי בשירותים. בגן, האסלה נמוכה אז הוא עמד כמו שאר הילדים. בבית הוא עשה, בהתחלה, גם בישיבה ולמד, מעצמו, להכניס גם את הבולבולון לישבנון (הכניס היד ודחף אותו כלפי מטה).
לאט לאט למד להרים ישבנון ולעשות פיפי בעמידה, גם בבית. יש לו אחות תאומה שבהתחלה הייתה עושה פיפי רק עם הישבנון אז הוא היה ממוקם שם תמיד. היום שניהם יודעים לשבת על האסלה בלי.
קקי הם מניחים ישבנון כי למה להתאמץ באחיזת האסלה כשאפשר לשבת נוח, לקרוא ספר ולהתפנות?!?
רוצה לומר שבגן הוא יראה ילדים אחרים עושים ויחקה אותם.
אגב, פיפי בעמידה מול ישבנון, לא "להיט", זה משפריץ לכל עבר ולכן יכולה להציע במקום ישבנון לקנות שרפרף ומקטין אסלה וללמד שפיפי עולים על השרפרף ועושים וקקי- עולים על השרפרף, שמים מקטין אסלה והיידה.
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה רבה לכולכן'
תודה רבה לכולכן
01/08/2017 | 10:10
71
נראה לי שאני אזרום איתו , מה שיהיה, יהיה. רק שתהיה גמילה מוצלחת, הכי חשוב
לצפיה ב-'אצלי כולם השתמשו בסיר'
אצלי כולם השתמשו בסיר
01/08/2017 | 18:26
90
ובעמידה בחוץ. בבית בעמידה רק כשסיימנו לחלוטין את הגמילה
לצפיה ב-'אני התחלתי עם סיר'
אני התחלתי עם סיר
02/08/2017 | 12:40
68
הגננת המליצה. אמרה שזה מרגיש להם יציב וקרוב לאדמה. יש ילדים שנלחצים בשירותים גבוהים.
גם פיפי הוא התחיל בישיבה על סיר. הוא למד להתכופף קצת קדימה כדי שהבולבול יהיה בפנים. אח"כ לימדתי אותו לעשות גם בעמידה ליד עצים ושיחים בחוץ.
בגן השירותים קטנים, והבנתי ששם הוא עושה גם באסלה. איפה שפנוי.
אצלי רק לאחרונה נגמרו ענייני הקקי (זה לקח חודשיים וחצי), אז עכשיו מתכננת להתחיל להעביר אותו לאסלה גם בבית. יש לי שרפרף ממש נמוך (אולי עשרה ס"מ) בשביל שהוא יוכל לעמוד עליו ולעשות פיפי בעמידה. זה דבר מעולה (כי שרפרף גבוה אומר שהוא הרבה מעל האסלה וסיכויי ההשפרצה מסביב גדלים).
לצפיה ב-'מתלבטת איך להמשיך - ענייני גמילה'
מתלבטת איך להמשיך - ענייני גמילה
31/07/2017 | 13:14
3
159
בן שנה ועשר מדבר שוטף. לפני כמה חודשים קנינו ישבנון ואת הסיר של לולו . אומר כשיש לו קקי מצביע על החיתול ומבקש לשירותים. עושה קקי בשירותים. פיפי לא מבקש. עושה לפעמים בשירותים. לאחרונה התחיל באוטו שבאים מהגן להגיד פיפי לשירותים וגם שהולך לישון ורוצה לצאת מהמיטה.
אוגסט לפנינו ויש לי שבועיים חופש. האם לגמול? נשמע מוכן? איך להתחיל ? מה להכין? מה עושים עם הפיפי?
תודה!
לצפיה ב-'מה מרגיש לך?'
מה מרגיש לך?
31/07/2017 | 13:55
80
מרגישה שהוא מוכן? בשל? אם כן, לקנות תחתונים וישבנון (אישית לא אוהבת סיר וגם לא עשו אצלי בסיר).
אם הוא בגן, לומר לצוות שהוא מתחיל גמילה ויבוא מחר עם תחתונים. לדבר איתו ולשאול/ לומר- "רוצה שננסה כמו בוגרים עם תחתונים? תלך לגן בתחתונים וכשתרצה פיפי/ קקי תגיד ל(שם איש הצוות) ותעשה בשירותים כמו בוגר?" אם יביע עניין תלבישי תחתונים בבוקר ושימי עוד כמה להחלפה בתיק.
אם הוא בבית אותו הדבר. תחתונים ובשירותים הניחי ישבנון. שיבקש תלווי אותי, כלאחר כבוד, לשירותים שיעשה ותחזקי עם מלא מילים טובות.
אגב, אצלנו בשירותים יש שטיחון צמוד לאסלה וישבנון. השטיחון מונע תזוזות של הישבנון. את הישבנון, שהוא יציב וטוב, רכשתי ב"מוצצים".
אם האסלה אצלכם גבוהה תוכלי לקנות שרפרף (יש כזה כמו סולם עם שתי מדרגות) שיעלה עליו ויעשה בעמידה וקקי עם הישבנון או עם מקטין אסלה.
בגן, האסלה נמוכה ולכן הם מגיעים לבד. תתחילי כשהוא בגן, ככה יוכל לראות גם אחרים שעושים, ללמוד ולקבל מוטיבציה
איזה כיף! בהצלחה
לצפיה ב-'נשמע שכדאי לנסות'
נשמע שכדאי לנסות
01/08/2017 | 09:09
52
קקי הוא בדרך כלל הנושא הקשה יותר ואם עם זה הוא זורם אז מעולה.
מה להכין?
תחתונים ומכנסים והרבה (הרבה כביסות) למקרה שיהיו פיספוסים.
מגבות נייר לניגוב מהרצפה...
אפשר ספרים בנושא ולדבר איתו ולומר לו שמהיום הוא עם תחתונים כמו ילד גדול.
שרפרף כדי לעמוד עליו ולעשות פיפי באסלה.
וזהו בעצם.
יש לך כבר ישבנון...

מה שכן. אם הצוות בגן הוא לא אותו צוות בשנה הבאה, עלול להיות לו קצת קשה לשתף איתם פעולה בהתחלה וצריך להכין אותם מראש לכך שגמול ואיך את מבקשת ששה התנהל (מה שהכי חשוב זה להציע אבל לא ליצור מאבקי שליטה סביב הנושא).

ובשלב הראשון הייתי מתחילה כבר עכשיו להציע לו פיפי לפני האמבטיה או אפילו באמבטיה לקלוע לחור. 
בחוץ בהזדמנויות שונות- אם רוצה להשקות עץ/פרח. אם רוצה לנסות לקלוע ישר לאבן וכדומה...
ואם מצליח לשבח. ואם לא אז להחליף ולהזכיר- פיפי עושים בשירותים. בלי כעס או אכזבה.
יש ילדים שלוקח להם קצת יותר זמן ללמוד לשחרר לפי דרישה מצד אחד ומצד שני לעשות הכל ולא חלק חלק וזה בסדר... זה חלק מהתהליך
לצפיה ב-'גם לי נשמע שכדאי לנסות'
גם לי נשמע שכדאי לנסות
01/08/2017 | 17:12
55
אני הייתי מתחילה , אך לא כ"הצהרה" לגמילה אלא יותר כהזדמנות שקיימת ובלי ציפיות מיוחדות כי נשמע שהוא כעת לומד להרגיש את הגוף שלו וזה נהדר ומסקרן . הייתי בודקת ולומדת מה נעים לו - להיות עם חיתול?  בלי חיתול? איך הוא מרגיש כשהוא בלי חיתול? האם עדיין  מודיע ומבקש? והייתי מכינה את עצמי (ואת הבית) לקבלת "פיספוסים" , כשזה קורה אז פשוט להזכיר לו שפיפי וקקי עושים בשירותים/ סיר (אבל את בכל מקרה כותבת שקקי כבר עושה בשירותים, אז נהדר! ) .
לצפיה ב-' דרושים הורים דוברי עברית לסיוע בבדיקת שאלון מחקר '
דרושים הורים דוברי עברית לסיוע בבדיקת שאלון מחקר
01/08/2017 | 12:13
56
מפרסמת מודעה של חברה שזקוקה לעזרה. שימו לב - היא לא מחפשת נבדקים למחקר עצמו אלא רק אנשים שיבדקו את הניסוח של השאלות.

אם הילד שלכם היה חולה ב RSV (וירוס מאוד נפוץ, שגורם לזיהום בדרכי הנשימה העליונות) או בברונכיטיס, ב-3 השנים האחרונות, תוכלו מאוד לעזור לי.
במסגרת פרוייקט שלי, אני צריכה לתקף מבחינה לשונית שאלון מחקרי שיועבר בעתיד להורים כמוכם.

למה הכוונה?

אתם לא משתתפים במחקר, אלא יושבים איתי כ- 20-30 דקות לכל היותר, ומסבירים לי, בשפה שלכם, את הניסוחים של השאלות שמופיעות בשאלון.
המטרה היא לוודא שהשאלון כתוב בשפה ברורה ומובנת לכל אחד, כדי שבעתיד יוכלו להשתמש בשאלון הזה גם לדוברי עברית.
השיחה פשוטה מאוד, לא נדרש מכם ידע מוקדם, רק המון רצון טוב וקצת סבלנות. אפגוש אתכם במקום שנוח לכם.

אם נחה עליכם רוח העזרה  - אשמח אם תפנו אלי 054-4776944
תודה, מיכל

לצפיה ב-'ברית מילה רחוק מהבית'
ברית מילה רחוק מהבית
30/07/2017 | 15:15
15
220
שלום למי שיידע לעזור.
לפני מספר ימים נולד לנו בן ראשון וכרגע עומד לפנינו ענין הברית. אנו מעדיפים לעשות את הברית בקליניקה אצל אורולוג. פחות חשוב לנו נושא הטקס. אלא שנראה שאין אורולוג שעושה בריתות באזור שלנו (גרים בדרום) והנסיעה מהבית לקליניקה תהיה כרוכה בשעה וחצי נסיעה לכיוון.
האם יש משמעות לכך מבחינת רפואית? הדוקטור אומר שלא, אך כמובן הוא לא אובייקטיבי. הבנתי שחיתול לתינוק לאחר הברית הוא עניין מסובך (אסור שהתינוק ישהה בצרכים של עצמו) אך מה אם במהלך הנסיעה הארוכה התינוק כן יעשה צרכים? מישהו יוכל לשפוך לי אור על הנושא?
תודה
לצפיה ב-'יש רופא מוהל בלהבים, עוזר לך?..כמובן'
יש רופא מוהל בלהבים, עוזר לך?..כמובן
30/07/2017 | 15:19
2
41
לצפיה ב-'ייתכן שכן. אשמח לפרטים! יש לך ניסיון איתו? ... ותודה'
ייתכן שכן. אשמח לפרטים! יש לך ניסיון איתו? ... ותודה
30/07/2017 | 15:41
1
42
לצפיה ב-'שתי חברות שלי היו אצלו והיו מרוצות מאד'
שתי חברות שלי היו אצלו והיו מרוצות מאד
30/07/2017 | 15:45
143
מצרפת לך מה שעלה לי בגוגל

http://dmobile.co.il/dr-yuval-brith/home.aspx
לצפיה ב-'קודם כל מזל טוב'
קודם כל מזל טוב
30/07/2017 | 17:59
3
150
מלנו שני בנים אצל רופא ולא נאמר לנו שום דבר על ענייני חיתול. החלפנו מן הסתם חיתולים כשהיה צריך אבל לא נאמר לנו להקפיד במיוחד או משהו כזה. אם זה העניין שמטריד אתכם אז אפשר לתכנן את הנסיעה כך שיהיו כמה הזדמנויות לעצירה ולהחלפת חיתול (וגם להנקה ולמנוחה כללית). אני מבינה שאתם הורים בפעם הראשונה וזה נשמע מלחיץ ולא מוכר, אבל בסופו של דבר אפשר להחליף חיתול בכל מקום, לא רק על שידת ההחתלה :) אם זה הדבר היחיד שמונע מכם להמשיך בתוכנית אז תכנון נסיעה זה הפתרון לדעתי. 
אגב, יכול להיות שאתם מתקבעים על פלח צר מאוד של רופאים? אנחנו מלנו אצל רופא שבהכשרתו הוא נוירוכירורג, למשל. יש עוד רופאים מוהלים שהם לאו דווקא אורולוגים. אולי כדאי לחפש עוד קצת?
בהצלחה!
לצפיה ב-'עצירות בדרך נשמע רעיון טוב. אשקול את זה'
עצירות בדרך נשמע רעיון טוב. אשקול את זה
31/07/2017 | 10:22
2
20
לצפיה ב-'האמת שאני רוצה להדגיש - עצירות בדרך הן חובה'
האמת שאני רוצה להדגיש - עצירות בדרך הן חובה
31/07/2017 | 10:51
1
140
סביר להניח שבפרק זמן של שעה וחצי תינוק בן שמונה ימים ירצה לינוק או יבכה או יעשה קקי ולא תהיה לכם ברירה אלא לעצור ולטפל בו. ההמלצה שלי היתה לתכנן את הנסיעה כך שיש בה מקומות עצירה, כדי שאם התינוק שלכם בוכה לא תצטרכו לעצור בשוליים באמצע כביש 6 אלא מלכתחילה תסעו בדרך עירונית שאפשר לעצור בה בנוחות כל מטר. קשה לי להאמין שתינוק כאוב בן שמונה ימים יאפשר לכם נסיעה רצופה, אלא אם כן יקבל  מיד אחרי הברית תרופה שתטשטש אותו. 

לצפיה ב-'הבנתי... תודה רבה'
הבנתי... תודה רבה
31/07/2017 | 13:22
19
לצפיה ב-' '
30/07/2017 | 18:57
1
132
לא יודעת אם חשבתם על זה אבל יש רופאים מוהלים שמגיעים הביתה. אחותי עשתה כך את הברית, מאוד נוח ומקל. ולגבי נסיעה ברכב, אפשרי בהחלט גם ללא חיתול, זה דורש התארגנות בהתאם עם מגבות ומגבונים אבל ממש לא נורא. בהצלחה ושיעבור בקלות רבה!
לצפיה ב-'חשבנו על זה, אבל הבגלל המרחק רובם לא מגיעים עד אלינו הביתה'
חשבנו על זה, אבל הבגלל המרחק רובם לא מגיעים עד אלינו הביתה
31/07/2017 | 10:24
26
לצפיה ב-'בעניין הנסיעה הארוכה בדרך חזרה...'
בעניין הנסיעה הארוכה בדרך חזרה...
30/07/2017 | 19:55
2
179
אני לא יודעת אם חשבתם על זה, אבל לקשור תינוק שהרגע עבר ברית בסלקל לשעה וחצי - כשמקום הקשירה הוא בד"כ באזור החלציים, לא בהכרח הדבר הכי אידיאלי לתינוק... אנחנו עשינו את הברית כ- 10 דקות נסיעה מהבית ואמא שלי התעקשה שלא נקשור אותו, אלא אחזיק אותו עליי. בלב מאוד חושש עשיתי זאת, עטפתי אותו חזק עם שתי ידיים ושמתי את החגורה על שנינו ביחד. בעלי נסע ממש לאט וסופר בזהירות כל הדרך. אם תהיה לי אי פעם עוד ברית - אני מזמינה את המוהל/רופא אליי הביתה. 
כמו שאני רואה את זה, חשוב רופא/מוהל מנוסה כמה שיותר ועם המלצות מאנשים שאתם מכירים אישית. סוג הרופא לא מצדיק את המסע. וגם לי לא נאמר כלום על עניין הקקי אחרי הברית.
המון מזל טוב, שיעבור בקלות לכולכם והרבה נחת! 
לצפיה ב-'לא הייתי נוסעת עם תינוק בידיים בשום מצב'
לא הייתי נוסעת עם תינוק בידיים בשום מצב
30/07/2017 | 20:55
176
גם לא ממש לאט. ממליצה לך בחום לא לעשות זאת בשום אופן. אף פעם. התקני הבטיחות הם עניין של חיים ומוות, לא של נוחות / חוסר נעימות.

אנחנו עשינו את הברית במרחק שעה ורבע נסיעה מהבית. היה בסדר גמור.
הבאסה היתה הביקורת אחרי יומיים - שוב שעה ורבע לכל כיוון. קחי זאת בחשבון.
מ ז ל ט ו ב !!!!
לצפיה ב-'בעיני זה דבר מאוד מסוכן לעשות'
בעיני זה דבר מאוד מסוכן לעשות
30/07/2017 | 22:30
146
אם כבר סגרת על הילד חיתול אז החגירה של הסלקל מעל החיתול ומעל הבגדים זה לא מה שיכאיב לו אקסטרה. נסיעה עם תינוק לא חגור זאת סכנת חיים. לא שווה את זה בעיני.
לצפיה ב-'באופן אישי...'
באופן אישי...
31/07/2017 | 11:01
1
143
גם אני לא הייתי חסידת האירועים ומלתי את בני בבית.
הזמנתי מוהל מעולה ששמעתי עליו שבחים רבים, אורולוג ילדים מבי"ח פה במרכז הארץ, איש חובש כיפה, נחמד מאוד מאוד!!!
הוא נתן לי את כל ההנחיות, כינסתי מניין, אבי הביא את הכיסא מביה"כ, הכנתי קצת כיבוד לגברים, המוהל בא, מל בצורה מושלמת והלך.
יכולה לתת לך הנייד שלו ותברר איתו אם יהיה מוכן להגיע אליכם הביתה. לא יודעת כמה "דרום" אתם גרים אבל אישית לא הייתי "מטלטלת" את התינוקי באוטו בשביל ברית אלא הייתי מביאה מוהל הביתה.
מזל טוב.
גדלו אותו בנחת
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי לא צריך מנין בשביל מילה'
למיטב ידיעתי לא צריך מנין בשביל מילה
31/07/2017 | 15:00
24
לצפיה ב-'לדעתי לא נעים. לא נורא'
לדעתי לא נעים. לא נורא
31/07/2017 | 19:18
121
אנחנו עשינו את הברית אצל רופא עם הרדמה מקומית, ככה ששני הבנים אחרי הברית שקעו בשינה למשך שעתיים בערך והתחילו להרגיש אי נוחות רק כמה שעות אחרי כשההרדמה התחילה להתפוגג.
המוהל עטף את מקום החתך אחרי הברית וחיתל. לדעתי דרך החיתול ושתי שכבות בגדים אף אחד מהם לא הרגיש את החגירה של הסל קל (אחד מהם גם ישן בנסיעה).
הייתי מתכננת נסיעה עם מקומות אפשריים לעצירה במקרה שיהיה צורך בהנקה/החלפת חיתול. אבל מאוד יכול להיות שהקטן יישן ותוכלו לנסוע ישר הביתה.
אותי היה יותר מבאס לנסוע למחרת שעה וחצי כל כיוון לביקורת של המוהל ושווה לבדוק כמה המוהל רוצה בשביל לבוא אליכם.
ודבר נוסף, תשקלו לבקש מאחד ההורים/אחים שינהג. מדובר על נסיעה ארוכה שחלקה יכולה להיות עם תינוק בוכה שמוציא מריכוז בצירוף העייפות הכבדה של הימים הראשונים (במיוחד בילד ראשון). אני לא בטוחה שהייתי סומכת על עצמי להיות עירנית ומרוכזת.
לצפיה ב-'תאומות בנות 4'
תאומות בנות 4
30/07/2017 | 15:53
8
298
הי,
פרסמתי את הודעתי גם בפורום לחינוך בגיל הרך, אשמח לקרוא כמה שיותר דעות ועצות...
1. התאומות בנות 4 ,התפתחות תקינה, גמולות מחיתול במהלך היום כבר שנה, ובלילה הן בלי חיתול כחצי שנה. אחת מהן מפספסת בלילה אולי פעם בשבועיים וחצי..
והשניה מפספסת בלילה  כמעט כל לילה.
איך גומלים אותה בלילה? אם נעיר אותה באמצע הלילה, אז אנחנו לא מקבעים את זה שעושים פיפי בלילה.? הבנתי שהשאיפה היא שהגוף ילמד שבלילה לא עושים פיפי.
2. הבת השניה (זו שדווקא כן גמולה בלילה) עם סף תסכול נמוך וקושי בדחיית סיפוקים. נגיד אני מתעוררת בבוקר, היא ישר מתנפלת עלי "אימא, תשחקי איתי משחק קלפים, אני לא עונה (כי עוד לא התעוררתי)היא חוזרת עוד פעמיים "אימא תשחקי איתי.."אני עונה "רגע מתוקה,רק עכשיו התעוררתי, אני אכין כוס קפה" ואז היא יכולה לחזור שוב ושוב על הבקשה גם אם אני מסכימה לשחק ומודיעה: "עוד 5 דקות אחרי שאסיים להכין את הקפה ולהכין לך ולאחותך חביתה נשחק, וגם אם אני אומרת "לא, הבוקר אני צריכה לצאת מוקדם לעבודה,ולא יכולה לשחק" היא יכולה להמשיך לבקש ולהתבכיין. היא מגיבה על כל דבר בבכי. למשל היא מרמה במשחק, או מתנהגת לא יפה לאחותה-מעירים לה, היא פורצת בבכי...כל דבר בכי! מחרפן!
איך מתמודדים?
לצפיה ב-'עונה'
עונה
30/07/2017 | 21:17
150
לגבי הגמילה -בהחלט ייתכן שהגוף שלה טרם הבשיל. אנחנו נהגנו לקחת כל נגמל לפיפי בסביבות 2300/2400, עד שהפסיקו לדלוף.
לגבי הבכי וסף התסכול -לי זה נשמע עניין התנהגותי. ילדים לא יודעים לדחות סיפוקים - הם לומדים את זה, כל אחד בקצב שלו, באמצעות הצבת גבולות מכל מיני סוגים, וילדה בת 4 אמורה להיות מסוגלות להמתין כמה דקות. כמובן שזה גם עניין של אופי ונשמע שלה קשה יותר מאחותה - הייתי מתייעצת איתה מה יכול לעזור לה לחכות עד שאמא מתעוררת, אולי ספר, אולי יצירה, אולי קופסת הפתעות-בוקר מיוחדת (עם פיצ'יפקעס מהמקס) - מצד אחד משבחת מאד התאפקות ומצד שני אוסרת על התבכיינות.
לצפיה ב-'היי'
היי
31/07/2017 | 08:11
99
לגבי הגמילה,
גמילת לילה שונה מגמילת יום מאחר והיא תלויה בבשלות פיסיולוגית של הגוף ולכן לעיתים קרובות היא מתרחשת בקצב שונה ללא צורך בהתערבות ההורה כמו במהלך היום, וזה נורמלי. כך שנשמע שילדתכם זקוקה עוד לזמן של הבשלה. אני הייתי מחזירה חיתול מתוך רצון להקל ולעזור לה ומסבירה את העניין בלי שיפוטיות או כעס וכמובן מנטרלת השוואה לאחות אם עולה אצלה או אצל אחותה... כאמור, זה לא עניין של - ' היא לא הצליחה'. היא פשוט זקוקה לעוד קצת זמן. כל אחד והקצב שלו וכל קצב הוא נכון .

לגבי הנושא השני,
סף תסכול נמוך וקושי בדחיית סיפוקים הוא ממש מתאים לגיל 4 (או 5 או 6 ואפילו גדולים יותר). בעצם זאת לא באמת 'בעיה' אלא פשוט חוסר בגרות טבעית , היא עדיין ילדה קטנה . וגם כאן, כל ילד עם הרגישות שלו ומה שמשפיע עליו, זה לגמרי אינדבדואלי ובעיקר- סובייקטיבי. כי אם לדוגמא ילדה אחת מקנאה באחותה, או מרגישה 'פחות' ממנה אז הרבה פעמים ההתנהגות שלה תהיה ותורגש יותר 'תובענית' (וזוהי סתם דוגמא להבין איך הרגשה סובייקטיבית יוצרת אצל הילד רגישות כלשהי ומשפיעה על ההתנהגות , אין לי מושג אם באמת כך או לא אצלכם).
את גם מתארת שהיא בוכה הרבה ולכן גם נשמע שקיימת רגישות שונה מאצל אחותה שמצריכה מענה גם כן אחר ורגיש יותר.
במקרה השני שאת מתארת מה שאני הייתי עושה, הייתי מקדימה אותה עוד לפני הבקשה שלה למשחק ו"מזכירה" לה שהיא בטח רוצה לשחק ! זה עשוי להרגיע מאוד מהמתח אם אמא תשחק איתי או לא ומהבקשות החוזרות . אמא זוכרת אותי
עכשיו, אם יש לך אפשרות לשחק אז מצוין. אם אין אפשרות אז תתכונני לזה שיגיעו דמעות... זה חלק ממי שהיא. זה באמת מאוד מאכזב מבחינתה. היא רוצה אותך ישר על הבוקר ולא יכולה לקבל.... אולי יש משהו אחר קצר יותר שאת כן יכולה לתת לה ממך? אולי אפילו רק חיבוק ארוך ימלא אותה? תבדקי. את יודעת את מכירה אותה.
ואם בכל זאת נתת כל מה שאפשרי ועדיין יש בכי, גם זה בסדר. זה בטח לא מעיד שום דבר עלייך או על האמא שאת (כי אוטומטית זה מעלה אצלינו האמהות תחושה של מה עשיתי לא בסדר...) , זה קשור אליה ולעצבות או התסכול שלה מכך שלא מתאפשר לה לקבל את מה שהיא רוצה. הדמעות יוצאות, הכאב יוצא וזה עובר. תשימי לב שאחרי שמאפשרים את הבכי במלואו מתחיל רגע חדש. אחר ורגוע.
בהצלחה לשלושתיכן!
לצפיה ב-'תודה לכן "אין אריות " ו"אורים כהורים"'
תודה לכן "אין אריות " ו"אורים כהורים"
31/07/2017 | 08:31
2
129
נתתן לי חומר למחשבה.
לגבי הגמילה, הרגעתן אותי שזה משהו פיזיולוגי ואין מה לעשות, גם אני המשכתי להרטיב עד גיל מאוחר...

בעיני אגב זו טעות להחזיר חיתול בלילה, היא כבר חצי שנה בלי חיתול לילה, ושנה בלי חיתול ביום, ולהחזיר לה חיתול זה להגיד לה "נכשלת, את תינוקת! "  וזה משהו שמאוד יפגע בה! הן מאוד עסוקות בשלב הזה ב'אני גדולה, אני בוגרת, לא תינוקת, יכולה לבד וכו..."

לגבי הבת השניה, קיויתי לקבל עוד עצות  ללמד אותה לדחות סיפוקים...

אחשוב על מה שכתבתן... תודה! 
לצפיה ב-'שמחה לשמוע!'
שמחה לשמוע!
31/07/2017 | 09:58
1
98
לגבי החזרת החיתול - אם את מרגישה שזה לא נכון עבורה, תלכי עם הרגשתך.
באופן כללי רוצה לציין שהמסר שעובר הוא המסר שההורה מכוון אליו כשהוא בעצמו באמת מאמין בו. ולכן נדרש מההורה להרגיש שאין פה עניין של כשלון (או הצלחה) אלא החזרת החיתול נעשית כמענה חיצוני נטו לצורך הקלה על הסיטואציה (התעוררות, הרטבות, החלפת מצעים / בגדים וכו').
לגבי הבת השנייה ודחיית סיפוקים - את יכולה לנסות לכוון אותה להרגיש את הרגשות המנוגדים שבסיטואציה :
"אני מאוד רוצה לשחק איתך , מצד שני צריך להספיק ל...."
"את מאוד רוצה לשחק (או כל דבר אחר) ומאוכזבת שהיום אני ממהרת ואי אפשר"...
תראי איך זה משפיע ... נדרש סבלנות ורגישות בעניין.   
לצפיה ב-'תודה רבה! '
תודה רבה!
31/07/2017 | 11:15
16
לצפיה ב-'גם אני'
גם אני
31/07/2017 | 10:48
2
114
אני אמא לתאומים, בת ובן בני 4. במהלך היום, גם אצלי גמולים מזמן. בלילה חיכיתי. הפיצקית קמה יבשה כבר כמעט שנה. המחונן רטוב.
עד לפני חודשיים חיכיתי. בלילה ישנו שניהם עם פול-אפ. קיץ, חם, אני בחופש והחלטתי שמורידים. דיברנו, הסכימו. פיצקית קמה יבשה, כרגיל והמחונן רוב הלילות רטוב. מעייף ומתסכל להחליף מצעים, לקלח וכיו"ב. כמעט ש"נכנעתי" אבל דיברתי עם הגננת שהשביעה אותילא להחזיר טיטול ללילה. חיזקה ואמרה בסבלנות ושזה יקרה. אז המחונן מדבר כל ערב ואומר לבולבולון "אם לא תשמור על הכללים- תחזור לטיטולים" (משפט שלו נטו!) ואני שואלת אם יש פיפי דקה לפני ההרדמות ו...בבוקר קמה לכביסות. אגב, כל אנשי המקצוע ששאלתי אמרו חד משמעית לא להרים בלילה לפיפי. גם יועצת גמילה, גם רופא ילדים וגם הגננת. נראה לי שסבלנות היא מילת המפתח. מטיטולי בוקר גמלתי רק כשחשתי שהם "בשלים" כמו שכל דבר שהם עושים קורה רק בהתאם לקצב שלהם (זו משנתי החינוכית) אבל בלילה, לאור הנסיבות והעובדה שפיצקית יבשה- הכלתי הורדת טיטול על שניהם (תאומים...מתבוננים אחד על השני).מכאן, שהעצה היחידה שאני יכולה לעוץ לשתינו היא סבלנות.
בנוגע לדחיית סיפוקים גם אני חושבת שזה עניין התנהגותי. לדבר על זה איתה, לתמלל את הצורך בסבלנות ובסדר יום, להיות עיקבית, לא להתרגש מהבכי.
אצלנו ילד שבוכה יודע שהוא הולך לחדר, נרגע וחוזר לסלון. בגלל שהסלון הוא המרחב המשותף ובזמן בכי הם רוצים את ה"לבד" להרגע הם הולכים לחדר. בהתחלה הייתי מציעה וכשבחרו שלא הורתי ללכת כדי לאפשר לכל הבית להמשיך להתנהל ולבוכה מרחב להרגע. היום זה כבר חלק מהתנהלות הבית. לא צריכה לומר- הם עושים זאת בעצמם.
וכן....בכי זה אישיו
לצפיה ב-'תודה רבה! עזרת לי! '
תודה רבה! עזרת לי!
31/07/2017 | 11:19
1
102
לגבי הגמילת לילה-גם את חיזקת אותי שצריך להיות סבלניים ולחכות...

ולגבי דחיית סיפוקים , אני באמת מנסה לחשוב על זה מראש ולתכנן את התגובות שלי, ולא להגיב מהבטן כשהיא מתנהגת ככה, כי אז יוצאות תגובות רגשיות שלי-והן לא נכונות, וגם תגובות לא עקביות...
אני מרגישה שאני לא לגמרי משוכנעת מה המקור של ההתנהגות שלה, ולכן אני לא בטוחה מה התגובה הנכונה....
לצפיה ב-'מקור לציפור'
מקור לציפור
31/07/2017 | 14:02
91
הניחי למקור. מה זה בכלל חשוב? תלכי לפסיכולוג יגיד לך איקס, תלכי להדרכת הורים יגידו לך וואי, תשאלי את השכנה תגיד לך זד. זה משנה? היא רוצה כאן ועכשיו ואי אפשר. מותר לבכות מתסכול. ילדה בריאה. מותר גם "להתפוצץ" כשהיא בוכה, זה מרגיז ומעצבן השאלה מה עושים עם זה?!? אז לא "להתפוצץ" ולנזוף או לשאוג אלא כן להגיב בנחת (כן זה מצריך תעצומות נפש אדירות אבל מניחה שישא פרי) וכן להציב גבולות וכשהיא תזהה עיקביות היא תפסיק.
הילדים נבונים. הם מזהים איפה קשה ומנסים. אז לדבר, להסביר, להציב גבולות ולהיות עיקביים וככה היא תלמד שאין צורך בבכי.
סוג של למידה,אגב, לשתיכן
לצפיה ב-' כניסת מנהלת חדשה לפורום '
כניסת מנהלת חדשה לפורום
27/07/2017 | 16:37
18
281

אנו מברכים את אורים כהורים על כניסתה לניהול הפורום ומאחלים לה הצלחה והנאה בתפקיד

המשך גלישה מהנה

לצפיה ב-'בהצלחה '
בהצלחה
27/07/2017 | 22:13
158
ראיתי בצהריים בראש הפורום וחיכיתי להודעה הרשמית.

לצפיה ב-'Huh? מה זה המחטף הזה?'
Huh? מה זה המחטף הזה?
27/07/2017 | 22:48
8
313
מי זו אורים כהורים? אני רואה היא החלה לכתוב לפני חודש. מדוע היא מונתה למנהלת? האם זו הנחתה למנהלות? האם הן חיפשו מנהלת נוספת, ובחרו לפנו דווקא למישהי חדשה לחלוטין? מדוע אותה אנונימית לא טורחת להציג עצמה?
לא ברור הסיפור הזה. 
לצפיה ב-' איתך במאבקך הצודק.'
איתך במאבקך הצודק.
28/07/2017 | 08:56
81
לצפיה ב-'מחטף? מאבק?'
מחטף? מאבק?
28/07/2017 | 09:25
5
271
מה אני מפספסת?
שני עשורים אני גולשת בתפוז. הפורום הינו פורום פתוח, דהיינו כל אדם, באשר הוא, רשאי להיכנס לכאן, לקרוא הודעות ולהגיב.
הניהול היה ונותר באחריות תפוז. הם הממנים והגולשים שמעוניינים ו/או שתפוז חפץ בהם, נפגשים, מתמנים וכו'. ממתי המינוי הפך לנחלת הגולשים?
ממש שרשור מעורר תמיהה.
שבת שלווה ומבורכת

לצפיה ב-'דווקא כן חל שינוי בתפוז. לא כל כך מזמן,'
דווקא כן חל שינוי בתפוז. לא כל כך מזמן,
28/07/2017 | 09:56
4
281
אנשים התחילו לשלם כדי לנהל, כדרך לקידום עסקיהם. עוד אחת מהדרכים שבהן תפוז מנסה לחסל את עצמו. במקום לשלם למנהלים טובים שתורמים לגולשים, אנשים משלמים כדי לקדם את עצמם, ובלי קשר לכמה הם מועילים לפורום או כמה הם הורסים אותו.
לצפיה ב-'בהנחה ש...'
בהנחה ש...
28/07/2017 | 10:10
207
מה שכתבת הוא מבוסס ואמיתי אז חבל.חבל שכך הם פני הדברים אך אין לנו,כגולשים,הרבה השפעה .
מניחה שמי שמאיתנו נכנס לפורום שכזה,מבין ויודע שהמנהלים והגולשים המשתתפים אינם ברי סמכא,דהיינו אינם בעלי מקצוע מוסמכים כדוגמאת רופא,פסיכולוג וכיו"ב ודעתם/הצעותיהם הן בגדר עצה ודעה אישית בלבד.תרצה?תיקח ולהיפך.
יש במרשתת פורומים יעודיים של "בעלי מקצוע" שבהם ניתן להעזר.
אבל מכאן ועד למחטף ומאבק? לא בטוחה שפה זה העניין.
לצפיה ב-'אני מגיעה לכאן בהתנדבות ועם לב נקי '
אני מגיעה לכאן בהתנדבות ועם לב נקי
28/07/2017 | 10:24
277
מגיבה כאדם, כאמא ונכון - גם כאשת מקצוע. מי שירצה שייקח בשמחה את מה שיש לי לתת ומי שלא מתאים לו זה בסדר גמור. יש פה עוד המון משתתפות אחרות עם דעות ומחשבות ועצות שונות וטובות גם כן. כל משתתפת חשובה כאן באותה המידה ולכולם יש המון מקום  

לצפיה ב-'אבל לא ראיתי טלפון או שם עסקי של "אורים כהורים" '
אבל לא ראיתי טלפון או שם עסקי של "אורים כהורים"
28/07/2017 | 13:27
215
אז איזה מין פרסומת זאת ?
לצפיה ב-'לא משלמים למנהלי הפורום'
לא משלמים למנהלי הפורום
29/07/2017 | 14:07
214
זה לגמרי בהתנדבות.
וגם ההיפך לא נכון...

תפוז אכן השתנה בצורות שונות אבל יכולה להבטיח לך שזה לא המצב.

לצפיה ב-'בואו נכבד בבקשה את המנהלת החדשה ונקבל את פניה בצורה נעימה. '
בואו נכבד בבקשה את המנהלת החדשה ונקבל את פניה בצורה נעימה.
28/07/2017 | 13:55
241
בפורום הורים לפעוטות דנים בנושאים הקשורים להורות לפעוטות. לעניינים הקשורים להתנהלות תפוז או ההחלטות הניהוליות של המנהלות בפורום את מוזמנת לפנות לפורום תפוז משוב, להנהלת הקהילות ישירות או למנהלות במסר אישי. הודעות נוספות בנושא ימחקו.
בואו נכבד בבקשה את אורים כהורים שבאה לעזור לאיןאריות ולי ונקבל את פניה בצורה נעימה. מעבר להיותה אמא מנוסה, היא גם אשת מקצוע עם נסיון רב בתחום ההורות, כפי שהיו מנהלות רבות בעבר, בפורום הזה ובאחרים. לא רק שאין סתירה בין ניהול פורום לבין הכשרה מקצועית בתחום, אלא שהדבר מבורך ומאפשר לכל הגולשים להרוויח מהידע הרב של אותו מנהל או מנהלת.
איןאריות ואני שמחות מאוד שאורים כהורים מצטרפת אלינו ובטוחות שכולנו נהנה מנוכחותה כאן. חוץ מזה שאתן לא יודעות את זה, אבל כחול ממש מחמיא לה.
לצפיה ב-'תודה רבה על הברכות '
תודה רבה על הברכות
28/07/2017 | 10:16
1
262
שמחה מאוד להצטרף לפורום ולצוות המנהלות. מקווה ליהנות כאן במרחב הוירטואלי , מהשיח ומהאנשים , מקווה לתרום ככל יכולתי וגם להיתרם .

בחיי האישיים אני אמא  10 שנים (יוו איך הזמן עף...) , ההורות בשבילי זה המרכז ואני כל הזמן נעה במין "ריקוד" בין המשפחה לבין עשיתיי המקצועית לבין עשייתי לעצמי, על מנת לשמור על נוכחות שלי במשפחה כאמא וכבת זוג. לא תמיד זה פשוט כמו שכולנו האמהות יודעות.... אבל הרצון האמיתי בלב מחזיר אותי הביתה בכל פעם שאני "הולכת לאיבוד".

בחיי המקצועיים אני עושה כמה דברים ונהנית מהם בכל ליבי ,
אני עובדת עם הורים באופן פרטני כיועצת מנחה ומלווה , אני גם מנחה סדנאות שונות בתחום ההורות של קבוצות הורים/ אמהות.
בנוסף לזה אני גם מגיעה מתחום הטיפול ההוליסטי ועוסקת בכל מה שקשור בריפוי שלם של גוף-נפש-רוח , כך שאני עובדת גם עם ילדים וגם עם מבוגרים.
בעיניי 2 העולמות הללו משלימים לגמרי האחד את השני ואני אוהבת להגיד שאני עוסקת בריפוי מערכות יחסים בין הורה לילד ובין הורה לעצמו או לילד שבתוכו

זה ככה על קצה המזלג.
מקווה שיהיה לנו נעים כאן ביחד
שבת שלום לכולם

לצפיה ב-'אשמח לשמוע על הכשרתך המקצועית'
אשמח לשמוע על הכשרתך המקצועית
28/07/2017 | 14:26
224
בתחום ההורות, מאחר שאת מציגה את עצמך כאשת מקצוע בתחום. אילו תארים יש לך בתחום, מאילו מוסדות וכו'.
לצפיה ב-'איזה כיף, הקדימו אותנו! ברוכה הבאה אורים כהורים היקרה! '
איזה כיף, הקדימו אותנו! ברוכה הבאה אורים כהורים היקרה!
28/07/2017 | 13:39
180
סליחה שפספסנו בכמה שעות את הכניסה הרשמית שלך לתפקיד בכחול! 
בטוחה שכולנו נוכל להיתרם מנסיונך המקצועי והאישי ומתשובותייך הנעימות.
איןאריות ושושן

לצפיה ב-'בהצלחה לאורים כהורים:)'
בהצלחה לאורים כהורים:)
29/07/2017 | 14:10
3
270
ותודה רבה לשושן על שנים רבות מלאות חכמה...
לצפיה ב-'נראה לי שקצת הקדמת את המאוחר... '
נראה לי שקצת הקדמת את המאוחר...
29/07/2017 | 18:35
1
234
אבל הרבה אנשים מפנטזים לדעת איך תיראה ההלוויה שלהם עצמם, אז נראה שקיבלתי הצצה. 
לצפיה ב-'אה! איזה כיף שאת לא עוזבת!'
אה! איזה כיף שאת לא עוזבת!
29/07/2017 | 20:10
173
איכשהו כשקראתי את אחת ההודעות שאחרי הבנתי שאת נפרדת....
אני מאשימה את שעות השינה שלי 
סליחה ושמחה לשמוע שהבנתי לא נכון
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
31/07/2017 | 06:51
28
לצפיה ב-' אנשים, די! מה קורה פה?'
אנשים, די! מה קורה פה?
29/07/2017 | 19:20
250
בחייכם, ככה אתם מקבלים מנהלת חדשה? 
איואריות ואני קצת עמוסות כרגע, כל אחת מסיבותיה. ביקשנו מאורים כהורים להצטרף אלינו לתגבור. נכון, היא חדשה כאן, יחסית. אבל התרשמנו ממנה, מהכתיבה שלה וכן, גם מהידע שלה, האישי והמקצועי. היא לא פה כדי לקדם את עצמה, אלא כדי לתרום ולחלוק מנסיונה. מה גם שהיא פה בכינוי אנונימי, בדיוק כמו כולנו. 
במשך שנים היו בפורומים השונים מנהלים עם רקע מקצועי בתחומים רלוונטיים. היו רופאות, אחיות ודולות, מרפאות בעיסוק, מורות וגננות (כמו קרן שלנו, למשל) ועוד. כולם נהגו בשקיפות רבה לגבי מי שהם בחיים המקצועיים שלהם וכל הגולשים נתרמו מהידע שלהם. 
אז יצא מצב של חוסר תיאום והנהלת הקהילות הכניסו אותה לניהול בלי שנודיע על זה לפני כן. באמת חבל. אבל קורה. כולנו בני אדם. מכאן ועד כל התיאוריות קונספירציה האלה והחשדות שאתם מעלים כלפי מניעים של מישהי שבאה הכי בטוב כדי לתרום ולעזור? ועוד אחרי שביקשתי להימנע מזה? זה מעליב נורא, זה מעכיר את האווירה בפורום והכי חשוב - זה לגמרי לא מגיע לה. 
עכשיו אני מאוד מבקשת להניח לנושא, לקבל את אורים כהורים בברכה ובאהבה כמו שאנחנו תמיד עושים בפורום הזה, ואם למישהי יש שאלות פרטניות אליה, אלי או לאיןאריות אנחנו נשמח לענות במסרים. 
לצפיה ב-'מיואשת לחלוטין - בן שנתיים לא נרדם'
מיואשת לחלוטין - בן שנתיים לא נרדם
27/07/2017 | 11:48
9
262
המצב בבית בלתי נסבל - בן השנתיים מסרב להירדם עד לשעות ממש מאוחרות.
בסביבות גיל 8 חודשים לימדנו אותו להירדם לבד וזה עבד מצויין עד לפני כמה חודשים, אז למד לצאת מהמיטה.
בעבר היינו משכיבים אותו ויוצאים מהחדר. גג, נשארים חצי דקה.
תמיד התקשה להירדם, היה שוכב גם חצי שעה בלי להירדם.
אבל שכב בשקט, דיבר לעצמו והכל היה נהדר.
מרגע שלמד לצאת מהמיטה, החיים נהיו סיוט. יוצא בלי סוף, ניסינו להתעקש וזה פשוט מייאש. זה גם קשה פיזית כי הוא שוקל הרבה וזה נמשך בלי סוף. לצערי, עדיין ישן במיטת תינוק (כי אני מנסה להבין איך להנדס את המיטות של כולם והאם לשנות הרכב החדרים (2 חדרים ל- 4 ילדים) כשכל אח גדול ישן עם אח קטן (כדי שהקטנים לא יפריעו אחד לשני בלילה). כך שהוא גם לא יכול לחזור לבד למיטה וגם אני חוששת שייפול (בנתיים לא הייתה נפילה אחת באלפי הפעמים שיצא, אבל מספיקה פעם אחת).
הפתרון היחיד הוא לשבת לידו ואז הוא כן נשכב (אם אני לידו, אם אבא שלו מנסה להרדים - צורח ולא נרגע). אבל זה אומר לשבת חצי שעה ואפילו יותר. וזה לגמרי מנטרל אותנו (מה גם שהגדולים מחכים לזמן איכות אחרי שהקטנים נרדמים).
אם רוצים הרדמה מהירה, צריך לחכות עד 22. והוא משחק יפה, לא עייף ולא מקטר. אבל זה לגמרי לא הגיוני.
יש מה לעשות חוץ מכן להתעקש ולהחזיר אותו למיטה מיליון פעם? איך אפשר לקצר זמנים?
בזמנו, היה לנו סיפור דומה עם אחיו אז הוא הפסיק לישון שנת צהריים בגיל שנתיים וחצי. אבל מרגיש לי שהוא עדיין זקוק לשנת צהריים. יותר מזה, הרבה פעמים הוא נרדם כבר ב- 11 (קם ב- 5:30 לרוב).
האם כדאי להעיר אותו אחרי שעה? לא בטוח בגן יסכימו (בשנה הבאה כולם בטח עוד יישנו, יהיו בני שנתיים עד שנתיים וחצי כולם).
לצפיה ב-'סיפור/שניים לפני השינה הוא מקבל?'
סיפור/שניים לפני השינה הוא מקבל?
27/07/2017 | 11:56
2
122
האמת שלשכב לידו חצי שעה די שקול (מלבד הערך המוסף של הסיפור, החיבור איתכם, וכו') ללהקריא סיפור או שניים - חצי שעה זמן השכבה זה סביר בהחלט. צריך להתארגן כך שזה יתאפשר לו (להקריא סיפור אפשר לשני ילדים ביחד - זה מה שאני נהגתי לעשות עם שתי הגדולות כשהשנייה הייתה בגיל שלו).
לצפיה ב-'כן, מקבל סיפור'
כן, מקבל סיפור
27/07/2017 | 15:03
1
119
הוא מפריע לאחיו לכן מקריאים לכל אחד בנפרד.
לצפיה ב-'אז, כאמור, חצי שעה'
אז, כאמור, חצי שעה
27/07/2017 | 15:28
110
זה סביר - צריך למצוא דרך לתת לו אותה. עוד משהו שעוזר אצלנו זה לדאוג למספיק פעילות גופנית בחוץ במהלך היום - למשל גן משחקים לקראת הערב (כשכבר לא חם מדי).
לצפיה ב-'הוא ישן מ11 עד חמש וחצי אחה"צ?'
הוא ישן מ11 עד חמש וחצי אחה"צ?
27/07/2017 | 19:17
152
הבנתי נכון?
אולי צריך לעשות איזשהו שינוי עם שנת הצהריים על מנת שיגיע עייף יותר ללילה? לא הייתי מעירה אחרי שעה בלבד אבל כן מתבוננת ובודקת מתי נכון להעיר כך שמצד אחד יישן מספיק בצהריים ויהיה חיוני לאחר מכן ומצד שני יגיע עייף יותר לשינה בלילה.
אם גם זה לא עוזר אז בהחלט הייתי מארגנת את הזמן בצורה שונה לתקופה הזאת (לזכור שזה זמני..., לפעמים תקופות קשות נוטות להשכיח מאיתנו שהן עוברות בסופו של דבר) , כך שהייתי נוכחת לצידו כדי להקל עליו את ההרדמות, בזמן הזה הייתי מארגנת לעצמי זמן איכות גם עם עצמי וקוראת או עושה משהו אחר , ועם הילדים הגדולים מעבירה זמנית את זמן האיכות .
עוד רעיון - אולי תנסי לעשות לו מסאג' לפני השינה? רפלקסולוגיה בכפות הרגליים? "נעימי" בגוף? משהו שהוא אוהב ומרגיע?.... את מכירה אותו , תחפשי מה יכול להקל עליו.
תעדכני !
לצפיה ב-'כמה הוא ישן? מ 11 עד מתי?'
כמה הוא ישן? מ 11 עד מתי?
27/07/2017 | 20:18
4
103
בגן הוא נרדם ב 11?
זה זמן פעילות... הוא פשוט נרדם?

לצפיה ב-'בגן הוא ישן מ12:30 עד 15'
בגן הוא ישן מ12:30 עד 15
28/07/2017 | 08:03
3
141
בערך. אבל אם נניח הוא בבית והולך לגן משחקים, אז נרדם בעגלה בדרך כבר בסביבות 11 ואפילו לפני.
והוא מתעורר בבוקר בחמש וחצי.
לצפיה ב-'ומתי את מנסה להשכיב אותו שוב לישון?'
ומתי את מנסה להשכיב אותו שוב לישון?
29/07/2017 | 14:14
2
87
כי זה בהחלט נשמע שהוא נורא עייף וצריך צהרים.
גם נרדם נורא מאוחר וקם ב 5:30 אז לא נשמע שישן מספיק במהלך היום בלי השנ"ץ.
לצפיה ב-'בסביבות שמונה שמונה וחצי'
בסביבות שמונה שמונה וחצי
29/07/2017 | 18:45
1
29
לצפיה ב-'ניסית אולי להקדים לו את שעת ההשכבה?'
ניסית אולי להקדים לו את שעת ההשכבה?
30/07/2017 | 14:02
66
אם לוקח לו מלא זמן להרדם בגלל שעושה קונצים ובודק גבולות (מאוד תואם גיל) אז אולי שווה לנסות להשכיב כבר קודם כדי שירדם קודם וישן מספיק.
כשילדים (ומבוגרים האמת) עייפים מדי, מופרש קורטיזול בגלל הסטרס שזה מעורר בגוף ואז השינה פחות טובה ויותר קשה להרדם ובדרך כלל גם מתעוררים מוקדם יותר...
ואז אולי שווה ניסיון וכך גם יקום קצת יותר מאוחר בבוקר...
לצפיה ב-'החופש שיבש לי את שעת ההשכבה'
החופש שיבש לי את שעת ההשכבה
25/07/2017 | 21:35
9
346
כשאני לבד איתם אחה"צ אני לא מצליחה להשכיב לפני שמונה וחצי. לגדולה זה בסדר, רגילה לא לישון, הקטנה עדיין שונצ"ת אז מסתדרת, אבל האמצעי שלי עייף וסמרטוטי בשעה האחרונה של היום. הנסיונות להכניס אותו ראשון למיטה כושלים (הם ישנים באותו חדר) ואיכשהוא גם כשכולם מקולחים עד שבע ורבע (כמו היום) תמיד מישהו רעב ומישהו מחרבן ואז מתעורר איזה ריב מטופש (כמו היום) ואני לא מדלגת על זמן הסיפור - כשיצאתי מהחדר כבר היה 2020. אוף.
לגבי עזרה (מתבקש) - התיכוניסטיות בחופש, אמא שלי לרוב גורמת לעיכוב משמעותי בשעת ההשכבה (כי אנחנו מדברות ואני מאבדת תחושת זמן) וכשבעלי נמצא אנחנו משכיבים מוקדם ואין בכלל בעיה.
יש לכן עצות ?
לצפיה ב-'אולי תקבעי עם אמא שלך שמדברות רק אחרי שהילדים הולכים'
אולי תקבעי עם אמא שלך שמדברות רק אחרי שהילדים הולכים
26/07/2017 | 03:12
176
לישון ואז זה לא יעכב אותך עם ההשכבות.
לגבי אוכל- אם אכלו בארוחת ערב אין סיבה שיהיו ערבים ואם בחרו לא לאכול- הפסד שלהם והייתי בודקת היטב אם באמת הם רעבים או שזה סתם תירוץ להתעכב.
לצפיה ב-'זה נורא מוקדם להשכיב בשבע ורבע-וחצי בקיץ, בטח בחופש'
זה נורא מוקדם להשכיב בשבע ורבע-וחצי בקיץ, בטח בחופש
26/07/2017 | 08:25
213
אני לא חושבת שזה בהכרח תלוי במי משכיב, אלא פשוט שככה זה. הייתי פשוט זורמת ומשכיבה מאוחר יותר. זה מאוד משנה לך העניין הזה? אז יהיה עייף וסמרטוטי. ישכב על הספה ויילל קצת. לא כיף אבל לא שווה את העצבים שלך על כל האחרים שכן מצליחים לסחוב. לסיים השכבות של כולם בשמונה ועשרים זה סבבה לגמרי בעיני.
לצפיה ב-'אין הרבה מה לעשות'
אין הרבה מה לעשות
27/07/2017 | 14:07
4
188
זאת תקופה וזה יעבור
אני זוכרת שגם עברתי את זה בשלל וריאציות ותקופות שונות.
יכולה להציע לך לוח שנה עם ספירה לאחור לסיום החופש..?
לצפיה ב-'רגע.. מה אני מפספסת? '
רגע.. מה אני מפספסת?
27/07/2017 | 14:09
3
243
למה זה קשה לך? יש לך תינוק קטן?
לצפיה ב-'בקרוב'
בקרוב
28/07/2017 | 10:43
2
192
בינתיים רק בטן :)
לצפיה ב-' בשעה טובה יקירה! שיהיה ארוך, עגול ומשעמם!'
בשעה טובה יקירה! שיהיה ארוך, עגול ומשעמם!
28/07/2017 | 13:57
35
לצפיה ב-'מזל טוב '
מזל טוב
30/07/2017 | 10:37
14
לצפיה ב-'מנסה.. '
מנסה..
27/07/2017 | 19:21
149
מה עם להציע להירדם לידך בסלון אם הוא מאוד עייף?
לצפיה ב-'ילד סמרטוטי בכייני ועייף זה ממש לא שוס... ... .'
ילד סמרטוטי בכייני ועייף זה ממש לא שוס... ... .
27/07/2017 | 20:15
151
אולי יעזור שכשחוזרים מהמסגרת ישכב לנוח (אפילו לא כדי להרדם. סתם לנוח בשקט) לחצי שעה ואולי יצליח למשוך יותר?

זה מאוד קשה להתנהל עם ילד עייף וזה מתיש והאמת שזה גם לא כל כך פייר בשבילו... הוא עייף.
אפשר אולי להכין רק אותו לשינה לפני כולם ורק אחר כך לקלח ולהשכיב את הגדולים?

לצפיה ב-'נוטריון AR'
נוטריון AR
28/07/2017 | 10:07
73
היי יקרות
בשעה טובה הילדים של חברה עברו שלב ונשארו ברשותה כ20 מיכלי נוטריון AR אנטי ריפלקס
למכירה במחיר של 30₪ ליחידה, איסוף מראשון לציון
מוזמנות לפנות אלי במסר
שבת שלום
לצפיה ב-'תינוק שרוצה להיגמל מתמ"ל?'
תינוק שרוצה להיגמל מתמ"ל?
25/07/2017 | 10:10
6
222
הי לכולן,

בני בן 11 חודשים עוד יומיים ב"ה :)
קודם כל מעדכנת שהוא הולך ומשתפר באכילת מוצקים.
היה אוכל בקבוק נוטרילון בלילה ובבוקר. כבר בגיל חצי שנה הפסיק לקבל תמ"ל אחר הצהריים, סירב.
לפני השינה, מאז שהוא ביסס ארוחת ערב (קלה מאוד ולפעמים גם לא רוצה אותה!!! למשל אתמול זרק מהמגש לרצפה ולא אכל כלום) הוא פיתח הרגל לשתות ממש טיפה אחת (10, 20 מ"ל) ולדחות את הבקבוק בתנועת יד.
פעם היה שותה את הבקבוק בלילה ובבוקר. בזמן האחרון, ובהדרגה, ככל שאוכל יותר מוצקים, ככה לא רוצה בקבוק. לדוגמה היום בבוקר שתה 40 מ"ל והעיף את הבקבוק בנחרצות. כבר ב8 וחצי הוא מוכן לאכול ארוחה מוצקה. אגב, דייסות הוא מסרב בתוקף, אז גם פה נמנע ממנו לקבל תמ"ל.
הוא במשקל נמוך מאוד ועם חוסר ברזל, אז הייתי רוצה שימשיך לשתות בקבוק לפחות 1 מלא ביום, אם לא שניים. גם המטפלת מודאגת שהוא לא שותה תמ"ל, בגילו.
מה אומרות?
לצפיה ב-'תיראי'
תיראי
25/07/2017 | 10:41
118
במצב רגיל, ילד ללא בעיות אכילה, הייתי אומרת שזאת הזדמנות מצוינת להיפטר מבקבוק.
אבל, את מתארת ילד שקשה לו עם מוצקים ויתכן ויש פה בעיה מעבר לבינתנו הלא מקצועית, אז זאת שאלה מורכבת לענות עליה ובנות יכולות להטעות אותך.

אם הייתי אני בסיטואציה עם הילד הפרטי שלי, אומר לך מה הייתי עושה.
בעיית משקל, היתה לי עם שניים משלושת הילדים, לא מתרגשת.
כן הייתי לוקחת את הנושא הזה כפרוייקט לנסות להקל את המצב ולעזור לבן שלי להתמודד. אבל מנסה הכל בלי כעס עצבים ותסכול. על פניו, בין השורות את מציינת שהוא העלה כמות מוצקים והוריד תמל וזהו לרוב מצב הגיוני ובריא.

כמו שכתבתי לך, אחרי שבעבר ראיתי מה חברה שלי עברה ואת התוצאה היום אחרי שבע שנים, היא הגיעה למסקנה שאין הרבה ברירות והעצבים מיותרים. היא כן פנתה לאדלר להדרכה איך להתמודד עם הבן שלה שאובחן עם בעיית ויסות חושי. הוא אכל חמישה דברים בדיוק, היא כן עשתה לו בדיקות דם והיתה עם יד על הדופק, אבל נאלצה להשלים עם המצב. זה אומר שהוא לא אוכל מה שלא מסתדר לו, המלחמה מיותרת.
לצפיה ב-'לא חייבים תמ"ל'
לא חייבים תמ"ל
25/07/2017 | 12:22
117
אם חסר לו ברזל, תני לו תוסף ויטמינים שמכיל ברזל.
דברי עם דיאטנית לראות איך אפשר להעשיר את ארוחות המוצקים שלו.
לצפיה ב-'מה עם להחליף תמ"ל ו/או להוסיף ערכים תזונתיינתיים למוצקים?'
מה עם להחליף תמ"ל ו/או להוסיף ערכים תזונתיינתיים למוצקים?
25/07/2017 | 20:27
3
90
אולי הטעם של התמל הזה לא הכי מוצא חן בעיניו. ניסית סוג אחר או של חברה אחרת?
ניסית להחליף בקבוק?
ופטמה גדולה יותר אולי?

ואם זה לא עובד אז אי אפשר להכריח אותו לשתות תמל אבל בהחלט אפשר להעשיר את התזונה שלו בכל הזדמנות אפשרית.

לדוגמא, תוספת ברזל אפשר לתת בטיפות על פי הוראת רופא וגם להוסיף טחינה, שקדיה, חמאת בוטנים ודברים מזינים ועשירים אחרים בכל הזדמנות.... (גם ללחם וגם לפנקייקים/לביבות או פירות טחונים אם אוהב טחון).
כשיהיה אבוקדו אז גם.
להוסיף חמאה למה שאפשר ושמנת (לחם מטוגן למשל יכיל ביצה שמנת וחמאה לטיגון או אפילו להמיס מעל).
אפשר להוסיף בשר הודו אדום שעשיר בברזל ולהכין קציצות וכדומה מבשר זה.
יש הרבה אפשרויות לתגבר ואם יש בעיה אז שווה גם לפנות לדיאטנית ילדים להדרכה והכוונה (אם יש בעיית משקל אמיתית תקבלי גם הפנייה מרופא הילדים).

לצפיה ב-'בזמן שאני מחכה לתור לדיאטנית'
בזמן שאני מחכה לתור לדיאטנית
26/07/2017 | 12:52
2
116
אני בהחלט מוסיפה. מוסיפה טחינה, שקדייה. בוטנים הוא רגיש ואבוקדו שונא. הודו אדום מוסיפה, וכמובן תוסף ברזל. יש לי תפריט מדיאטנית, אבל החידוש האחרון זה שהוא דוחה את הבקבוק, והתור הבא יהיה עוד חודשיים... אין תורים בכללית.
לצפיה ב-'מנסה...'
מנסה...
26/07/2017 | 13:02
92
מסכימה עם קודמתי שהציעה להחליף תמ"ל. אם שתה מטרנה- נסי סימילאק ואולי גם נסי להסמיך ע"י הוספת הדייסה לתמ"ל. אפילו כף אחת של דייסת אורז או סולת.
מה עם מעדנים? מעדן לא קפוא, כמו גמדים נניח, בטמפרטורת חדר...מוצר חלב נחמד וממלא שיכול לבוא בחשבון במקום בקבוק או כתוספת?
וסליחה על הבורות אבל למה לא להתייעץ עם רופא הילדים במקום לחכות לדיאטנית?
בהצלחה
לצפיה ב-'ממש מאתגר אותך כל הזמן ...'
ממש מאתגר אותך כל הזמן ...
27/07/2017 | 20:09
77
מסרב גם לבקבוקים/פטמות אחרות?
ניסיתם להחליף?
מים שותה כן שותה?

הייתי מנסה להחליף גם את התמל עצמו אלא אם יש מניעה רפואית. אולי טעם אחר כן הסתדר לו
לצפיה ב-'בן שנתיים וחודשיים מטייל בלילה '
בן שנתיים וחודשיים מטייל בלילה
25/07/2017 | 21:29
5
223
HELP! 
הבנדיט מספר 2 שלי כבר חודש מטייל בלילות. 
קם מהמיטה כשעתיים עד שלוש אחרי שנרדם בין 2-6 פעמים בלילה! 
לא קם בצרחות, לא סהרורי, לא רטוב או קקי. שללנו טפילים במעיים (עשינו את הבדיקה) וגם תולעים בטוסיק. 
פשוט קם, לוקח מוצץ ומים או מוצץ ודובי ובא למיטה שלנו.
כבר למעלה מחודש אנחנו מחזירים בקביעות ובנחישות למיטה ואנחנו כבר עייפים בצורה שלא תאמן מזה וזה לא נראה שזה משתפר או מגיע לקיצו האפיזודה הזו (עם הגדול היו בעיותי לילה שנמשכו כחודשיים). 
סיפרנו כבר מתוך הנשיקה שהלכה לאיבוד מליון פעם את "כל אחד ישן במיטה שלו", כל עפם שמחזירים למיטה מבין קורי השינה שלנו ממלמלים את המנטרה "אבא ואימא ישנים במיטה לשהם ואתה ישן במיטה שלך".
כשהיה חולה ופעם אחת כשבעלי במסגרת העבודה היה חייב לישון לילה רציף בלי הפרעות וישנתי איתו בחדר אז הוא קם רק פעמיים.
מה עושים?!  
לצפיה ב-'אין לי הרבה מה להציע'
אין לי הרבה מה להציע
27/07/2017 | 08:25
2
114
אם כבר חודש אתם מחזירים בעקביות.
שתי הצעות ביניים:
1. לישון בחדר שלו עד שיצמצם התעוררויות (לפי מה שאת מספרת זה כנראה עזר בעבר).
2. להניח מזרון קטן על הרצפה בחדר שלכם. שיגיע וישכב מבלי להעיר אתכם. לפחות תהיו עייפים פחות.

אני מבינה אותו... נעים לישון ליד אבא ואמא.
הוא ישן בחדר עם אח גדול?
לצפיה ב-'כן, ישן עם אח גדול'
כן, ישן עם אח גדול
27/07/2017 | 10:47
106
האח הגדול לא מתעורר בכלל והקטני גם לא ניגש אילו או מעיר אותו. 
לצפיה ב-''
27/07/2017 | 19:24
86
חושבת כמוך בדיוק אותו הדבר.
נעים ומרגיע לישון ליד אבא ואמא

לצפיה ב-''
30/07/2017 | 14:41
1
76
בסוף אחרי יאוש גדול, חזרנו לרופא. 
אמר שגם אם הבדיקה לטפילים יצאה שלילית ייתכן והיא פספסה ונתן טיפול תרופתי נגד טפילים לשבוע + הפנייה לבדיקות אם אין שיפור. 
והפלא ופלא, הבנדיט חזר לישון כמו שצריך (כמובן שיותר חייכן, יותר סבלני ואוכל טוב יותר כי ישן כמו שצריך) ובא לציון גואל! 
הללויה לשינה רציפה בלילה! זה אף פעם לא  לא מובן מאילו ואף פעם לא over rated שינה רציפה. 
לצפיה ב-'מעולה מעולה !! איזה יופי'
מעולה מעולה !! איזה יופי
31/07/2017 | 10:30
49
טוב לשמוע שהרופאה הייתה עירנית ! שימשיך כך .
לצפיה ב-'רעיונות סופשנה למתנות '
רעיונות סופשנה למתנות
26/07/2017 | 12:32
7
132
היי חברות
הבנים בכיתות נפרדות  גן פרטי
אפשר רעיונות למתנות לגננות ולסייעות
תודה רבה
לצפיה ב-'מתנות'
מתנות
26/07/2017 | 12:57
3
113
אקדים ואספר שאני ממערכת החינוך ובכל שנה אני "גונזת" את המתנות. אף פעם הן לא ממש...איך לומר..."להיט" , לא שימושיות בעליל, החל מתכשיטים וכלה בספרים ובעצים עם חריטותכאלו ואחרות למיניהן.
השנה לקחתי על עצמי לקנות מתנות לצוות הגן ומצאתי בהמון חנויות תיקים משגעים במחירים ממש סבירים. טווח המחירים נע בין 50-100 ש"ח.
קניתי בחנות אקססוריז תיקים בכתום, צהוב, אופוויט, גדולים ופרקטיים וכולן היו מאוד מרוצות.
בהצלחה.
לצפיה ב-'אנחנו קנינו שובר זוגי לארוחת בוקר'
אנחנו קנינו שובר זוגי לארוחת בוקר
26/07/2017 | 15:09
1
40
לצפיה ב-'אני צריכה 10 מתנות ושוברים זה נפלא אבל יקר...'
אני צריכה 10 מתנות ושוברים זה נפלא אבל יקר...
26/07/2017 | 15:46
31
לצפיה ב-' אצלנו קנו עציצים עם פתק "שנון"'
אצלנו קנו עציצים עם פתק "שנון"
26/07/2017 | 18:17
125
ואני התלהבתי מהרעיון. באמת שמתי לב שהגננות התלהבו פחות (זה היה החלק ה"סמלי" של המתנה והיה גם תו קנייה מצורף - לפחות זה... ).
לצפיה ב-'מתנות אישיות ממך?'
מתנות אישיות ממך?
26/07/2017 | 15:59
1
116
אצלנו היו כמה אימהות שהביאו עציץ צמחי תבלין/קקטוס קטן. אפשר לקנות בכמה שקלים במשתלות ולעטוף יפה בבד אורגנזה עם סרט.
אם אין בעיה של כשרויות ואת מהאופות אפשר לקנות צנצנת זכוכית יפה ולמלא בעוגיות Home made.
לצפיה ב-'עוגיות'
עוגיות
27/07/2017 | 12:36
66
זה מקסים ואישי.
יש ב"מקס סטוק" קופסאות זכוכית בינוניות, עם סרט לבן נחמד, לעוגיות, בעלות של 5-10 ש"ח.
במרשתת יש מתכון מצויין לעוגיות חמאה לילדים. אנחנו אופים אותן יחד והן מאוד מאוד טעימות. זמן ההכנה קצרצר, המרכיבים פשוטים וזולים.את יכולה לרכוש רינגים/שבלונה בצורת פרח/לב לטובת העניין.
מקסים לקבל קופסא טעימה שכזו עם כמה עוגיות ופתק תודה.
לצפיה ב-'תלושים'
תלושים
27/07/2017 | 01:05
105
לא יודעת מה יש בדיוק בארץ. אם יש gift cards, זו המתנה המומלצת. אני יודעת בוודאות שיש gift cards למספר מסעדות, וזו יכולה להיות אופציה. 
לצפיה ב-'המלצה לכסא בטיחות, בישיבה'
המלצה לכסא בטיחות, בישיבה
26/07/2017 | 10:31
7
94
שלום לכולם
יש לנו כרגע באוטו סלקל של ברייטקס, אותו קיבלנו יחד עם העגלה, אמבטיה וכו (שמתפרקת אח''כ לטיולון)...
בקיצור, הילדה בת שנה וחצי יוצאת ממנו בקלות (!) מוציאה את הידיים מהרצועות, מסתובבת את כל הגוף ובקושי רגל אחת נשארת במקום..
לא בטיחותי. אז אנחנו מחפשים להחליף את הסלקל בכסא בטיחות, עם כיוון התנועה או נגד. היא שוקלת 11 ק''ג, חשוב לנו שתהיה לה אפשרות לשבת (שונאת לשכב) בכסא ושלא תוכל לצאת ממנו בקלות.

רעיונות מישהי?
תוד העל העזרה 
לצפיה ב-'סלקל בגיל שנה וחצי? לנו יש '
סלקל בגיל שנה וחצי? לנו יש
26/07/2017 | 11:17
98
מרתון G4.1 שגם הוא של ברייטקס. אין לי מושג כמה קל להשתחרר ממנו - יש קליפס לחזה אז אולי לא כל כך. הוא גם נגד כיוון התנועה וגם עם כיוון התנועה. לא יודעת מה מוגדר שכיבה - יכול להיות שאחורה זה יותר שכיבה, כבר לא זוכרת.
לצפיה ב-'בכסאות של ברייטקס יש אפשרות לשים את הכסא בישיבה נגד הכיוון'
בכסאות של ברייטקס יש אפשרות לשים את הכסא בישיבה נגד הכיוון
26/07/2017 | 13:28
3
51
הכוונה לכיסאות מרתון / בולווארד G4.1, או לסדרת הקליקטייט.

לי יש בולווארד קליקטייט שאני מאד אוהבת. החיבור שלו לרכב קל ופשוט במיוחד, והוא באופן כללי כסא טוב ונוח, עם מגבלות משקל וגובה מכובדות. אני הולכת לקנות עכשיו אחד כזה נוסף לתינוקת הבאה. החיסרון של הקליקטייט זה שהם יקרים וכבדים.

בכל כסא שיש לו אבזם בחזה (וכמעט לכל כסאות הבטיחות יש), יהיה לה מאד קשה לצאת אם הרצועות מהודקות כמו שצריך.
לצפיה ב-'אצלינו הקליפס באזור האגן'
אצלינו הקליפס באזור האגן
26/07/2017 | 15:54
2
44
ואולי בגלל זה יותר קל לה להשתחל החוצה
מכירות אולי את צ'יקו?
לצפיה ב-'הן מדברות על כיסא של ברייטקס'
הן מדברות על כיסא של ברייטקס
26/07/2017 | 16:02
44
ואתה כתבת שיש לכם סל קל.
בסלקלים ההנחה היא ששמים תינוק קטן ויש רק קליפס באזור האגן.
בכיסאות בטיחות יושבים ילדים גדולים יותר ולכן לרוב יש קליפס באזור החזה ואחד נוסף באגן.

לנו יש ברייטקס אדווקט נהדר בטווח המחירים היקר ולרכב השני לנסיעות קצרות יש לנו קוסקו סנסרה.
שניהם מאפשרים חגירה נגד כיוון הנסיעה.
לצפיה ב-'זה קליפס נוסף, לא זה שמחבר את הרצועות'
זה קליפס נוסף, לא זה שמחבר את הרצועות
26/07/2017 | 17:37
40
זה קיים בלא מעט סלקלים, וכמעט בכל הכסאות.
המטרה של הקליפס בחזה היא להחזיק את הרצועות במקום הנכון על הכתפיים. זה גם מקשה על הילד להתשחל החוצה - אלא אם כן הוא מסוגל לפתוח את זה, כמובן... רוב בני השנה וחצי לא מסוגלים.
לצפיה ב-'ילדה בת שנה וחצי ששוקלת 11 קילו לא צריכה להיות בסלקל'
ילדה בת שנה וחצי ששוקלת 11 קילו לא צריכה להיות בסלקל
26/07/2017 | 17:48
97
זה לא קשור ליכולת שלה לצאת ממנו. זה פשוט לא ההתקן המתאים. ברגע שתעברו לכיסא בטיחות, שזה ההתקן המתאים לגילה, תראו שיהיה לה הרבה פחות קל עד בלתי אפשרי להשתחרר ממנו, פשוט מפני שהוא מותאם לגילה ולממדיה.
לצפיה ב-'אם היא מצליחה להשתחרר סימן'
אם היא מצליחה להשתחרר סימן
06/08/2017 | 12:53
12
סימן שאת לא חוגרת כמו שצריך תקראו טוב טוב את המדריך של כסא הבטיחות שאתם קונים. הרצועות צריכות להיות הדוקות וצמודות לגוף
לצפיה ב-'דופלר...'
דופלר...
26/07/2017 | 17:35
79
מזל טוב ליולדות :)
הי יקירות
יש כאן מישהי שיש לה דופלר להשאלה לכמה חודשים?
השבועות מתקדמים והלחץ עולה, מנסה דרכים להפיג את המתח בין בדיקה לבדיקה
תודה מראש
לצפיה ב-' מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם '
מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם
23/07/2017 | 17:55
10

לא טובים בדייטים? מתקשים ביצירת קשר זוגי? בפורום מאמן אישי למציאת זוגיות תקבלו עצות בנושא 

מעדיפים דרכי טיפול טבעיים לגופכם? אתם צודקים! בפורום תרופות סבתא מחכים לכם

זקוקים לייעוץ משפטי בתחום הפלילי? המנהל החדש בפורום משפט פלילי, עו"ד אביתר גולני, מחכה לכם 

מקימים בריכת נוי או רוכשים אקווריום? גם בנושא הזה מומחה ישמח לייעץ לכם בפורום אקווריום ודגי נוי

בהריון? מתעניינת בתהליך שימור דם טבורי? היכנסי עכשיו לפורום דם טבורי לשאול הכל

מתמודדים עם קשיים ודילמות בזוגיות? לא מפסיקים לריב? כל אחד מאיתנו זקוק לטיפול זוגי לעיתים, אין לכם מה להפסיד

צו ראשון, שיבוץ, שמירות, שחרור משירות צבאי, השתמטות, עריקות, שיפוט: בפורום עורך דין צבאי יענו על כל השאלות בנושאים האלו

לצפיה ב-'שאלה על שכר למטפלת'
שאלה על שכר למטפלת
23/07/2017 | 15:13
1
148
אולי זו שאלה יותר לפורום הורים לתינוקות אבל אני אנסה את מזלי גם כאן.
אני מראיינת מטפלות לקראת החזרה שלי לעבודה.
הבנתי שבהרצליה השכר נע סביב 7,000 שח.
רציתי לדעת האם מקובל להוסיף נסיעות או שזה כלול במחיר (הלא זול בכלל).
בנוסף, אני יודעת שאני צריכה לשלם את חלק המעסיק של ביטוח לאומי ופנסיה. האם מקובל לנקות למטפלת את חלק העובדת לפנסיה (כלומר ה7 זה ברוטו ובפועל היא תקבל פחות ביד).

תודה ליודעות דבר
לצפיה ב-'בסופו של דבר זה תלוי מה סגרת עם המטפלת'
בסופו של דבר זה תלוי מה סגרת עם המטפלת
28/07/2017 | 18:54
40
מקובל לשלם נסיעות. אם ה-7 זה נטו או ברוטו ואם כולל נסיעות או לא כולל זה תלוי במה שאת מחליטה להציע ובמה שמקובל באזורך, כי אם את מציעה מעט יחסית לאזור אז מין הסתם יהיו לך פחות פניות. זה גם לגמרי לגיטימי לשאול אותן כמה הן רוצות וגם להתמקח קצת. 
לצפיה ב-'בת שנתיים אוכלת צבעים(ודברים אחרים)'
בת שנתיים אוכלת צבעים(ודברים אחרים)
20/07/2017 | 18:41
13
235
אחיינית שלי בת שנתיים וחודשיים  מכניסה לפה כל מה שאסור ! 
וזה לא שהיא פועלת מרעב, היא אפילו די בררנית ובוחרת לאכול רק מה שטעים לה(באוכל).

אבל שזה מגיע לצבעים, טושים, אודמים, סוללות קטנות... וחפצים אחרים היא מכניסה לפה.
בהתחלה חשבנו שזה שלב אוראלי , היינו מסבירים לה ברכות יחד עם זאת בצורה אסרטיבית שלא משתמעת לשני פנים.  שלא מכניסים את זה לפה ואז מעבירים נושא  . ובכל זאת היא המשיכה
אח"כ  הנחנו שזה השיניים, אבל גם זה עבר והיא המשיכה
ואז גם חשבנו שהיא  מתנה את תשומת הלב השלילית שהיא מקבלת מהכנסה של דברים אסורים לפה.  והחלטנו לנסות לא לייחס לזה עניין רב . אבל תפסנו  אותה שוב ושוב מתענגת (עד מאוד) על חבילת צבעי פנדה  כשהיא לגמרי לבד ואנחנו צופים באופן סמוי. והרי טעים, זה לא! אומנם לא רעילים אבל דברים אחרים כן.

בגלל זה היא עדיין בבית ולא נשלחה לאף מסגרת מהחשש שתכניס משהו לפה ואף אחד לא ישים לב.
חשוב לציין שהיא די נבונה, מבינה עניין, וקולטת סיטואציות חברתיות 
יודעת לומר מה היא רוצה. קשובה למה שאומרים לה . למעט ההרגל הלא בריא הזה
מישהו יכול לתת עצה? המלצה?

לצפיה ב-'זה נורמלי לגמרי, ולא פוסל'
זה נורמלי לגמרי, ולא פוסל
20/07/2017 | 19:46
158
הכנסה למסגרת. לא סתם כתוב על הכל מגיל שלוש ומעלה. ילדים קטנים מכניסים דברים לפה, והדרך הכי טובה להגן עליהם היא להרחיק כל דבר מסוכן מהסביבה שלהם. כשזה בית שגרים בו ילדים גדולים יותר זה נהיה קשה - אבל דווקא בגנים קל יותר לעשות את זה, ולרוב באמת עושים. הילדות שלי הכניסו דברים לפה גם אחרי גיל שלוש, אבל נכנסו למסגרות בגילאים שנה וחצי עד שנתיים.
לצפיה ב-'להרחיק מהישג ידה'
להרחיק מהישג ידה
20/07/2017 | 21:08
123
לא הייתי צופה בה לועסת חבילת פנדה או כל דבר אחר.
סוללות זו סכנה אמיתית! להרחיק, להשגיח ולהיות נחרצים. בעיקר להרחיק. אין שום סיבה שתגיע לסוללות אם היא מכניסה אותן לפה, ואם היא אוכלת גירי פנדה אז שלא תצייר בהם. כך גם לגבי כל דבר אחר שציינת.

וחוץ מזה - להתייעץ עם רופא הילדים.
לצפיה ב-'צריך לאבטח את הבית'
צריך לאבטח את הבית
21/07/2017 | 09:33
1
161
זה ממש לא בסדר שיש לפעוטה צעירה כל כך גישה לכל הדברים המסוכנים שאת מתארת. בית עם פעוטות צריך לאבטח וזה אומר שכל הדברים המסוכנים האלה צריכים להיות מחוץ להישג ידה. ההרגל נורמלי, ואין ספק שכל התגובות שלכם כן מעודדות אותה להמשיך. אני לא מכירה אף מבוגר (מלבד שחקני תיאטרון כנראה) שמסוגל באמת להגיב בשוויון נפש למשהו שמפריע לו. אנחנו מנסים לשלוט בקול שלנו ולא לצעוק וכו', אבל זה כן תשומת לב וכן רואים על הפנים שלנו שזה מפריע לנו והילדים קולטים את זה ונהנים מהמשחק: "אני אכניס צבע לפה ואז אמא תתעצבן ותבוא להגיד לי שאסור. עכשיו אני אבדוק אם זה עובד גם עם טוש. וואלה, זה עבד. רגע, זה יעבוד גם עם השלט של הטלוויזיה? יאיי. עבד. אני מלכת עולם. אני מצליחה להפעיל את כולם. איזה כיף."
לא שאני אומרת שצריך לאפשר לילדה לכרסם דברים מסוכנים בלי לעצור אותה, בהחלט צריך להעיר ולהסביר, אבל צריך פחות לצפות שההסברים יעזרו ויותר למנוע את הסיטואציות האלה מלכתחילה.
ממש לא הייתי נמנעת מלשלוח את הילדה לגן אם זאת הסיבה היחידה. דווקא הגנים מאובטחים ואין בהם גישה חופשית לדברים מסוכנים מהסוג הזה.
לצפיה ב-'מדובר בבית נורמטיבי , מאובטח שגידל שגידל כבר ארבעה לפניה'
מדובר בבית נורמטיבי , מאובטח שגידל שגידל כבר ארבעה לפניה
23/07/2017 | 13:10
115
הוא מאובטח ברמה ידידותית לילדים ופעוטות וזהיר במידה רבה.
יחד עם זאת בית פעיל ., הוא לא באמת יכול להיות סטרילי 24/7
יש עוד ילדים
לבן 9 יד משחק עם סוללות והיא נכנסה לחדר שלו ונגעה.
לבן 12 יש משחק חשיבה עם אבנים
לבת  7 יש בית בובות עם אביזרים
הם יודעים שזה צריך להיות סגור בארון אם לא משחקים.  וכשמשחקים לדאוג להרים לאחר מכן . ואם היא בסביבה להרחיק
וחוץ מזה המבוגרים (ההורים) עוקבים אחריה בבית בכל תנועה שלה , מרגע שהתחילה לזחול וללכת אין רגע מנוחה  ...וזה ברור
בצבעים היא מציירת ולכן קצת קשה לא לאפשר לה.

בנוגע על להתעסק על למנוע את הסיטואציות, הן נמנעות עד כמה שאפשר..
היא גדלה כמו כל הילדים. רק עם זהירות אקסטרה  (כי אצלם זה הפסיק בשלב מוקדם יותר)

לצפיה ב-'ומה כן אפשרי לה להכניס לפה? '
ומה כן אפשרי לה להכניס לפה?
21/07/2017 | 17:35
6
235
נראה שיש לה צורך גדול בלהכניס משהו לפה, ללעוס, למצוץ או סתם להרגיש. זה מספק צורך פנימי רגשי של הרגעה וכדאי לספק לה אותו מצד אחד ולא רק למנוע ממנה על ידי הסברים או מניעה יזומה. אני לא חושבת שההרגל הזה הוא לא בריא כל עוד יודעים לנתב את הצורך שלה באופן מדייק עבורה - מה מותר ללעוס ולהכניס לפה ומה לא. בקיצור, למצוא דברים שהיא כן יכולה להכניס לפה ולתת לה אותם או אפילו להכין לה מדף משל עצמה עם כל מה שכן אפשרי! וואו איזה כיף זה עבורה! 
לצפיה ב-'איזו תגובה נכונה וטובה'
איזו תגובה נכונה וטובה
22/07/2017 | 08:31
3
40
לצפיה ב-' תודה'
תודה
22/07/2017 | 16:17
2
27
לצפיה ב-'אווו ברכות'
אווו ברכות
27/07/2017 | 12:30
1
49
תתחדשי על החליפה הכחולה. מאוד הולמת אותך וראוייה לפורום.
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
28/07/2017 | 09:39
6
לצפיה ב-'את האצבע שלה :)'
את האצבע שלה :)
23/07/2017 | 13:13
1
118
את צודקת. באמת יש לה נטייה כזו להתעסקות אוראלית
היא גם מוצצת אצבע מינקות.
קנינו לה בעבר כל מיני משחקים שמיועדים לנשיכה. פחות עבד  הם לא מעניין אותה
ננסה לשקול  שוב, אולי עכשיו זה יהיה מעניין יותר.
תודה
לצפיה ב-'ומה עם מוצץ?'
ומה עם מוצץ?
30/07/2017 | 20:41
3
לצפיה ב-'לבדוק בדיקת דם לחוסרים'
לבדוק בדיקת דם לחוסרים
23/07/2017 | 10:48
1
150
למשל חוסר בברזל או אבץ, ידוע כגורם לתינוקות ופעוטות ללעוס חצץ ושאר צרות.
לצפיה ב-'נבדוק . תודה'
נבדוק . תודה
23/07/2017 | 13:14
20
לצפיה ב-'אשמח לקבל המלצה ליועצת גמילה באיזור רמת גן'
אשמח לקבל המלצה ליועצת גמילה באיזור רמת גן
22/07/2017 | 08:49
5
115
היי.

הגיע החופש הגדול ואיתו הנסיון של לגמול את הילד בן שנתיים ו 7. 
בינתיים הנסיון לא כלכך צולח ולכן חשבנו על לקחת יועצת שתבוא מספר פעמים הביתה ותעזור לנו עם התהליך.

אם יש לכם נסיון עם יועצות מומלצות אשמח לקבל פרטים שלהם. מדובר על איזור רמת גן.

תודה.
לצפיה ב-'יש לי ברעננה, מקבלת אצלה '
יש לי ברעננה, מקבלת אצלה
23/07/2017 | 10:46
85
אין בעיקרון יועצות חיתולים שבאות הביתה וגם לא צריך - את גומלת, לא היא. תקבעי פגישה ותלכי אליה, ללא הילד, היא כבר תדריך אותך. אגב מדובר בכמה וכמה וכמה מפגשים ובטח שלא פעם אחת. אצלנו זה היה משהו כמו 8 מפגשים.
לצפיה ב-'הוא הולך לגן עיריה שנה הבאה?'
הוא הולך לגן עיריה שנה הבאה?
24/07/2017 | 13:11
2
22
לצפיה ב-'לא... ממשיך באותו גן פרטי..'
לא... ממשיך באותו גן פרטי..
26/07/2017 | 15:44
1
48
אין לחץ לגמול... פשוט חשבנו לנצל את החופש ואת זה שהוא בבית ולנסות לגמול..
לצפיה ב-'אוקי'
אוקי
27/07/2017 | 10:14
38
אין לחץ זה טוב, כי אומר לך מניסיוני
-אומרים שגמילה זה תהליך נפשי רגיש שמשפיע על העתיד בדרך כלשהי...
-מוכנות לגמילה פשוט קורה. את יכולה לנסות היום וזה יהיה כישלון כי זה מוקדם מידי, ובעוד חודש זה יקרה בקלות מדהימה. לפעמים קשה לזהות, בגדול הילד צריך להיות מודע לתחושות ולרגשות שלו, זה סימן מקדים ליכולת.
למעט הילד הראשון שלי שהיה שם ניסיון אחד מוקדם שנטשתי אחרי חודש, גמלתי בקלות שלושה ילדים.
מאחלת לך בהצלחה

לצפיה ב-'אצלנו הגן הפרטי גמל את הילדה.'
אצלנו הגן הפרטי גמל את הילדה.
26/07/2017 | 18:19
57
למה התחלתם בחופש? הצוות לא שיתף פעולה? אצלנו הם לחצו עלינו לגמול ודי גמלו אותה בעצמם. תענוג...
לצפיה ב-'שאלה למי שהילד שלה עבר ניתוח כפתורים'
שאלה למי שהילד שלה עבר ניתוח כפתורים
20/07/2017 | 07:24
5
162
עשינו לקטן ניתוח לפני שבועיים. התלבטנו המון. מצד אחד, בדיקות שמיעה נוראיות באופן עקבי בכמה מכונים שונים ונוכחות של הרב  נוזלים. מצד שני, כן הייתה תחושה שלנו שהוא שומע.
היות והיה עיכוב שפתי, החלטנו לנתח.
הבנתי שאמור להיות שיפור מיידי, תוך יום יומיים. בדיקת השמיעה תהיה בעוד 4 שבועות. לתחושתי, אין כל שיפור. ממש כלום.
רציתי לשמוע איך זה היה אצלכם?
לצפיה ב-'אבל אם ממילא הרגשת שהוא שומע,'
אבל אם ממילא הרגשת שהוא שומע,
20/07/2017 | 12:37
4
118
איזה שינוי ציפית לראות? גם אם עכשיו הוא שומע טוב יותר, זה עדיין ייראה לך אותו דבר, והשיפור בדיבור לא אמור לחול תוך יום יומיים.
לצפיה ב-'הבנתי שכן יש שיפור תוך יומיים בדיבור'
הבנתי שכן יש שיפור תוך יומיים בדיבור
20/07/2017 | 12:46
3
128
אוצר המלים גדל וכד'. אולי לא הבנתי נכון.
אז רציתי לשמוע מנסיון תוך כמה זמן הורגש השיפור.
לצפיה ב-'לנו אמרו שנראה שיפור ראשוני תוך חודש בערך. '
לנו אמרו שנראה שיפור ראשוני תוך חודש בערך.
22/07/2017 | 19:14
2
97
וככה זה גם היה - שיפור ראשוני תוך שבועיים שלושה ברמת אוצר המילים - השאר תוך כמה חודשים. 
אפילו לא לקחנו אז לבדיקת שמיעה חוזרת, אלא רק לביקורת אצל הרופא. 
עכשיו אנחנו לוקחים כי יש תחושה של עצירה שוב. 

מקווה שזה לא היה נורא....

לצפיה ב-'אבל איך יודעים שהשיפור קשור לניתוח?'
אבל איך יודעים שהשיפור קשור לניתוח?
22/07/2017 | 21:04
1
82
הרי בכל מקרה יש התקדמות איטית כל הזמן.
לצפיה ב-'זה היה בדיוק בזמן שאמרו לנו שזה יהיה. '
זה היה בדיוק בזמן שאמרו לנו שזה יהיה.
23/07/2017 | 18:22
86
בטווח של שבועיים שלושה, התחילה התקדמות ממשית - כשלפני כן ההתקדמות בשפה הייתה ממש איטית. נוספו עוד ועוד מילים, היא התחילה לשאול "מה זה" ולתקשר, ואחרי לא הרבה זמן (חודש וחצי או משהו כזה) היא גם התחילה לחבר משפטים. 

אני מניחה שאי אפשר לדעת ב 100% - וכמו שאמרתי זה קשור כנראה גם לשינוי כללי בגישה שלנו.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
אופטיקה 6:6
אופטיקה 6:6
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה