לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1929519,295 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'קונצים בהתלבשות'
קונצים בהתלבשות
05/12/2017 | 11:03
6
201
היי,
בתי בת 2.6 לאחרונה בבקשים כשמגיע הרגע שצריך להתלבש היא עושה כל מיני קונצים:

מתחילה לשחק עם הבובות בחדר , באה לחבק אתי וכל דבר אחר. רק שאני באה לצאת מהחדר ואומרת לה שנלך עם פיג'מה/יחפים/ כל דבר שלא נלבש אז היא מתבכיינת ומשתפת פעולה.
היום בבוקר לדוגמא אמרתי לה לסדר לפני הגן כרטיסיות שפיזרה על הרצפה והיא לא סידרה ואז אמרתי לה שצריכים ללכת לגן ושתסדר כשנחזור (לא סידרה כשביקשתי) אז היא התחילה לבכות עד שכבר נחנקה מהבכי . הרגעתי אותה ואמרתי לה לסדר מהר.
הסדר יום הולך כשהיא קמה אז היא רואה שירים/תכנית ואוכלת ביסקויט חשבתי היום אולי לשנות לה קודם כל מתלבשים ורק אז צופים בטלויזיה ואוכלים ביסקויט אז אולי תשתף פעולה...
דעתכם?
לצפיה ב-'שני פתרונות'
שני פתרונות
05/12/2017 | 12:50
114
הראשון - כמו שאמרת, להתנות את המשך הפעילות בבוקר רק לאחר שהיא מוכנה - התלבשה, צחצחה שיניים, נעלה נעליים ועכשיו יש זמן לנשנוש ותכנית עד שצריך לצאת. ככל שתבזבזי זמן בהתלבשות, יישאר לך פחות זמן לתוכנית
השני - ללכת לישון עם הבגדים של מחר. נראה שהיא מצאה דרך למשוך את תשומת לבך ולשחק איתך בבוקר, כשאין זמן ואת לחוצה לצאת. אם היא תלך לישון בבגדי הגן - לא תצטרכי להתעסק עם זה בבוקר והאפשרות שלה "לתפוס" את תשומת הלב שלך בבוקר נעלמת. לאחר שבוע-שבועיים כאלה, את יכולה לחזור לפיג'מה כרגיל ולראות אם היא הפסיקה עם ההתנהגות הזו.
לצפיה ב-'חמודה... יכול להיות שהיא רוצה למשוך עוד קצת זמן עם אימא '
חמודה... יכול להיות שהיא רוצה למשוך עוד קצת זמן עם אימא
05/12/2017 | 16:25
94
שווה להקדיש לזה מחשבה, כי אם כן אני בעד לראות איך אפשר לספק לה את הצורך הזה שלה באופן שאולי מצריך איזשהו שינוי בלו"ז של הבוקר על מנת לפנות מעט זמן ל"איחוד" וחיבור מחדש בינכן אחרי הפרידה של הלילה. זה לא חייב להיות ארוך, האיכות היא זאת שחשובה. אני למשל נוהגת מידי בוקר לשכב עם בני במיטה בזמן ההתעוררות ותוך כדי עושה לו קצת רפלקסולוגיה שהוא מאוד אוהב.
זמן של קרבה מן הסוג הזה בבוקר הוא ממלא ו"מטעין" את הילד להרבה מאוד שעות וזה משפיע לטובה גם על הרצון שלו לשתף פעולה.

וחוץ מזה אני גם בעד לשנות. להתנסות, לבדוק מה עובד ומה לא.
הרעיון שקיבלת של להלביש בגדים כבר בלילה כפיג'מה גם כן חוסך זמן.

ובאופן כללי בגיל הזה נדרשת לפעמים הרבה יצירתיות על מנת לגייס שיתוף פעולה ולשמור על אוירה נעימה בבית כך שלמשל אפשר לעשות איזשהו משחק סביב ההלבשה או כל רעיון יצירתי אחר שמתאים לשתיכן.
לצפיה ב-'שינויים'
שינויים
05/12/2017 | 21:34
61
אצלנו בתקופה שעשה הצגות בבוקר עזר להפוך את הסדר - קודם מתלבשים ואחר כך כל השאר.. תמיד היה אפשר לקחת את הארוחת בוקר בשקית לדרך לגן. יותר קשה לקחת ילד חצי לבוש.

תחרויות- הרבה פעמים עזר להציב אתגרים קטנים. מי מתלבש יותר מהר- אתה (בעזרתי) או אבא...

ועוד הערה- יכול להיות שהביסקוויט לא משביע אותה? הגדול שלי נהיה בכיין, עושה הצגות ולא מפוקס על מה שמבקשים כשהוא רעב. אצלנו בגיל הזה כבר אכל קערה של קורנפלקס עם כוס חלב בבוקר.
לצפיה ב-'קונצים בבוקר*'
קונצים בבוקר*
05/12/2017 | 22:23
68
טיפ ענק* אל תדליקי טלויזיה עד שהיא לא לבושה ומאורגנת לגן ויושבת מול השולחן עם ארוחת בוקר. תוך יום יומיים שתעשי את זה היא תבין שאין לה ברירה ושהיא חייבת להיות מאורגנת קודם, אז זה יהיה יותר קל.
בלי קשר, הבקרים הם לחוצים ואין זמן מיותר, לכן, עצה נוספת (מה שעובד אצלי) כשהבן שלי לא רוצה להתלבש/בורח/מטייל לו בבית עירום אני מתחילה לספר לו סיפור "מתוקי, אתה שומע, מיקי מאוס הלך לגן ופגש את חבר שלו"... תו"כ אני מלבישה, הוא מקשיב בהתעניינות ואני תוך 2 דק' סיימתי להלביש, לנעול נעלים ולסרק וכו'. מסיימת את הסיפור באלגנטיות ואז אוכל ותכנית אחת אהובה וזהו.
 בהצלחה!
לצפיה ב-'אני גם חושבת שעדיף לעודד אותה להתלבש'
אני גם חושבת שעדיף לעודד אותה להתלבש
06/12/2017 | 05:03
81
ורק אחרי שלבושה ומוכנה- אפשר לצפות בטלויזיה.
ברגע שאת פותחת טלויזיה- את פשוט נותנת לה סיבה למתוח את זה.

יכול להיות שזה נובע מרצון לזמן אמא נוסף, יכול להיות מעייפות- גם לנו לוקח זמן להתעורר ורובנו זקוקים לקפה כדי להתניע. נסי לנשום עמוק ולקחת בחשבון שאולי זה יגרר טיפה ואולי לתת לבעלך או אחים גדולים אם יש להתמודד איתה אם זה משהו שממש מחרפן אותך.
לצפיה ב-'היא רוצה באמת למשוך זמן איתך..'
היא רוצה באמת למשוך זמן איתך..
25/12/2017 | 18:52
4
ומשהו שלא הציעו זה להרפות מזה לחלוטין ותמיד אפשר לראות איך את יכולה לתת לה עוד תשומת לב בבוקר, אבל לעשות משהו אחר. להגיד לה כל רבע שעה לקראת יציאה שיוצאים עוד חצי שעה, רבע שעה ואז כשהגיעה הזמן פשוט לצאת ולא לאפשר להתלבש גם לא מהר.
לקחת בגדים לגן שגננת תלביש. אחרי פעם אחת כזאת או פעמיים היא תגמל מהעניין.
חשוב מאוד אני מדגישה להגיד לילדה שחייבים לצאת בזמן בלי שום כעס ואפילו להיות אמפטית לסבלה אם יהיה לה. להגיד שכן לא נעים, אבל חייבים ואת לא יכולה לאחר ושזה ממש בסדר שגננת תלביש אותה. העיקר בלי כעס!
כבר עברו כמה ימים ואת בטח יודעת אם עצות אחרות עבדו או שאולי את צריכה את שלי.
לצפיה ב-'ילד קטן שלי- עוד מעט בן 4!'
ילד קטן שלי- עוד מעט בן 4!
05/12/2017 | 22:19
3
168

ילד שלי.

פעם, מזמן, לפני הרבה זמן- (זה מרגיש כמו נצח...) כשלא היית קיים בחיינו
העולם התנהל כהרגלו,
 אבל עכשיו זה מרגיש שהכל היה חסר משמעות ותוכן כשלא היית...

פעם, שיא הערב שלי היה לראות מרתון של אבודים עם אבא, או לקפוץ לקפה האהוב עלינו ברוטשילד...
היום, שיא הערב שלי זה לנשק ולחבק אותך כשאתה רדום תחת השמיכה שלך ומחבק את הפינגווין שלך...

פעם, לא הבנתי איך אפשר להספיק- לעבוד, ללמוד, לנהל בית וזוגיות...
היום- אני מבינה שאפשר להספיק את כל מה שרשום בשורה מעל וגם לגדל ילד מא' ועד ת' בצורה מוצלחת,
 זה אפשרי.

פעם, ידעתי איך היום מתחיל אבל אף פעם לא ידעתי איך הוא יסתיים. לפעמים במסעדה, לפעמים בקולנוע....לפעמים בבירה על הבר...לפעמים במסיבה...
היום, יש לי שגרה, היום מתחיל בלשים אותך בגן, ומסתיים בלכסות אותך שוב בפעם המיליון....
( ותודה לאל על שגרה מבורכת שכזו)

פעם, חשבתי שיש לי הכל
היום, אני מבינה שלתקופה של פעם באמת היה לי הכל, וכשהרגשתי שאין לי הכל, שמשהו חסר, עשיתי הכל כדי להביא אותך לעולם ואז שוב הרגשתי שיש לי הכל.

פעם, ניסיתי כל הזמן לשמר ולשפר את המראה החיצוני שלי, אבל הייתי צעירה, אנרגטית, חתיכה....והיה לי את כל הזמן שבעולם להתעסק בזה.
היום, שאני אישה אחרי לידה, אני מקבלת את כל השינויים באהבה. עדין חשוב לי לדאוג למראה החיצוני שלי, אבל אני מבינה שהגוף כבר לא יחזור למה שהיה, החזה כבר לא יחזור למקומו, והעור השתנה. אבל, אני מקבלת את השינויים באהבה ומבינה שיצרתי חיים בתוכי, וזה גזל ממני דברים שקשורים גם למראה האסתטי, אבל נתן לי כל כך הרבה בתמורה.

פעם, אבא בשבילי היה ידיד, ואז חבר, ואז בעל.
היום הוא בעל אבל הוא גם אבא. הוא השותף שלי לחיים,
והשותף שלי לדאגה אליך. הוא ואני הם שני האנשים שאכפת להם ממך בדאגה הורית עמוקה וחזקה יחד, הוא מרגיש איתי יחד את הקוו'צ הזה שיש בבטן כשאתה מקבל מכה, יש לו את אותו אינסטינקט כמו שלי להעיף למישהו את היד אם הוא מציק לך, והוא כמוני יודע לתפוס אותך שניה לפני שאתה נופל...

פעם, רציתי לבלות, לרקוד, לקפוץ, לטוס, לפרוח, לחוות, לצפות, להרגיש, לכבוש את העולם.
היום, אני רוצה את אותם הדברים, אבל בסדר הפוך. קודם כל רוצה שתהיה בריא ומאושר, זה התנאי שלי לחיים טובים ומאושרים, אחרי שזה יתקיים אני מבטיחה להגשים את כל השאר.

פעם, ידעתי שאני רוצה להיות אמא, לא הבנתי לעומק את המשמעויות אבל היה לי המון מקום בלב ורציתי כל כך להכניס בשר מבשרנו ללב שלי, לחיים שלנו.
היום, אני יודעת שהפכתי לאמא בדיוק בזמן המתאים בשבילי, ולמרות, שלא הבנתי בזמנו מדוע הגורל מתאכזר אלי, למה כ"כ קשה לי להיכנס להריון, היום אני מבינה שעברתי את הכל בכדי שאתה תגיע לעולם, ותודה למי שאחראי על זה, תודה ענקית!!!

עוד מעט 4 שנים שאני אמא שלך
עם בואך לאוויר העולם הענקת לי את התואר אמא, אמא אוהבת אותך גוזל קטן שלי. שתמיד תהיה לנו בריא ומאושר.

לצפיה ב-'מקסים! '
מקסים!
06/12/2017 | 05:11
12
לצפיה ב-' מרגש... '
מרגש...
06/12/2017 | 14:36
9
לצפיה ב-'אני מאוהבת בך ילדון שלי'
אני מאוהבת בך ילדון שלי
11/12/2017 | 19:56
24

מאוהבת בך ילדון שלי.

בחיוך ההורס שלך,
בעורך הנעים,
במגע שלך, הממכר.

בחיבוק שלך,
בצחוק שלך, המתגלגל.

בידיים הקטנות שלך
שאתה מושיט אלי,
כדי להיאחז.

ביופי שלך,
בתמימות,
בזוהר.

בנחישות,
בעיקשות,
בטוהר.

מאוהבת בך ילדון שלי,
בפיקחות,
בערמומיות,
בתחכום.

ביופי,
בטוב הלב,
לא אמצא ילדון כמוך בכל היקום.

לצפיה ב-'מה עושים כשיש שתי מסיבות חנוכה במקביל?'
מה עושים כשיש שתי מסיבות חנוכה במקביל?
02/12/2017 | 10:25
9
273
לשני הקטנים קבעו מסיבת חנוכה במקביל ואי אפשר לשנות. בן 4 ב 17:00 ובן 2 ב 17:30. בעלי לא יכול לגיע לאף מסיבה.
מה שמשאיר אותי ואת אמא שלי שנמצאת אצלי בכל מקרה. הבעיה שהיא לא יכולה להרים אף אחד, ולרוב במסיבות האלה צריך להרים.
יש כמה אפשרויות:
1. אני הולכת עם הגדול והקטן מפסיד מסיבה
2. אני הולכת עם הגדול והקטן מגיע באיחור גדול
3. אני הולכת עם הגדול והקטן מגיע עם הסבתא ואני מבקשת מהגננת שתרים אותו אם צריך ומגיעה לקראת הסוף.
4. אני הולכת עם הגדול והסבתא מחליפה אותי באמצע, בתקווה שבגני מועצה כבר לא מרימים ילדים במסיבות.
מה דעתכם עדיף? האם כדאי לשאול את הגדול ולראות איך יגיב?
ברור לי שהמסיבה של הגדול חשובה יותר, אני גם רוצה לראות את האינטראקציה שלו עם ילדי הגן.
לצפיה ב-'לא יודעת, אצלנו אין הרבה הרמות - אולי ריקוד אחד'
לא יודעת, אצלנו אין הרבה הרמות - אולי ריקוד אחד
02/12/2017 | 11:08
1
173
בכל המסיבה, אם בכלל. אז ריקוד או שניים הוא לא יעשה, לא נורא.
הייתי הולכת עם הגדול למסיבה שלו ושהקטן יגיע עם הסבתא, ועוזבת עם הגדול למסיבה של הקטן ברגע שמתאפשר, כדי להציץ גם שם. ואם אפשר שהסבתא תצלם גם, זה עוד יותר טוב.
לצפיה ב-'(הכוונה שהקטן יגיע עם הסבתא למסיבה של הקטן).'
(הכוונה שהקטן יגיע עם הסבתא למסיבה של הקטן).
03/12/2017 | 10:25
38
לצפיה ב-'הייתי מוותרת על המסיבה של בן השנתיים בלי לחשוב פעמיים'
הייתי מוותרת על המסיבה של בן השנתיים בלי לחשוב פעמיים
02/12/2017 | 20:15
1
177
במקרה שהוא כבר יותר גדול ולכיוון גיל 3 וכבר כן מבין ומתרגש לקראת המסיבה הייתי כנראה בוחרת באפשרות 3.
בכל מקרה לא הייתי עוזבת את הגדול באמצע המסיבה כי יש סיכוי טוב שבזה תיגמר לו המסיבה והוא ירצה ללכת איתך.
לצפיה ב-'אני איתך, מוותרת על המסיבה של הקטן'
אני איתך, מוותרת על המסיבה של הקטן
02/12/2017 | 21:44
37
לצפיה ב-'אז לא תוכל להרים. אז מה?'
אז לא תוכל להרים. אז מה?
02/12/2017 | 20:19
4
179
אני בשנה שעברה הייתי במסיבת חנוכה בהריון מתקדם ולא יכולתי להרים. בקושי להתכופף.
עדיין הלכתי למסיבה ולא ויתרתי על אף ריקוד. הקטן (שהיום הוא הגדול) ידע שאני לא יכולה להרים ומצאנו את הדרך שלנו להנות...
לדעתי שסבתא תלך עם אחד מהם לחצי מסיבה ואת תצטרפי מאוחר (או תעזהי מוקדם לפי המסיבה שהחלטת להשאיר את הסבתא).
היכולה/לא יכולה להרים לא צריך להיות שיקול. ממילא בגילאי 3+ כבר יש הרבה הורים שקשה להם להרים מסיבות כאלה ואחרות
לצפיה ב-'השאלה היא הם יהנו עם הסבתא'
השאלה היא הם יהנו עם הסבתא
02/12/2017 | 22:11
3
154
או שיתבאסו שאמא לא איתם. הם מכירים איתה טוב ואוהבים אותה.
הקטן מן הסתם מבין פחות.
הגדול גם מקנא בקטן אז די בעייה להגיד לו שאני הולכת עם אחיו.
לצפיה ב-'אז אולי תלכי את עם הגדול'
אז אולי תלכי את עם הגדול
03/12/2017 | 10:21
160
וסבתא עם הקטן. מה לעשות שלפעמים יש אילוצים - את עושה הכי טוב שאת יכולה בהתאם לנסיבות, חנוכה שמח!
לצפיה ב-'אני עם איןאריותכאלה'
אני עם איןאריותכאלה
03/12/2017 | 17:26
1
128
אם הקטן פחות מבין ועוד לא בשלב של קנאה שילך עם הסבתא ותלכי את עם הגדול.
אין סיבה שלא יהנה מהמוזיקה. חברים. סופגניה ולך יהיו כמה תמונות לראות אחר כך
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
03/12/2017 | 19:00
33
לצפיה ב-' המלצת ה(סוף)שבוע! - לעשות שונה '
המלצת ה(סוף)שבוע! - לעשות שונה
01/12/2017 | 17:23
3
190
אני בעד חיים כמה שיותר קלים (מי לא?) ואני מוצאת שמה שחוסך אצלינו הרבה מאוד מאבקים מריבות ומלחמות זה - אני  , כלומר, כשאני מקדישה כמה רגעים או זמן להתבוננות על כל מיני דברים בחיי היומיום שאני נוהגת לעשות קבוע 'על אוטומט' ואז בעקבות הרהור/ מודעות/ מחשבה נוספת על העניין מחליטה שאפשר גם לשנות ולעשות אחרת - זה דבר קטן שיוצר שינויים גדולים וממש מקל על החיים אצלינו.

דוגמא ממש מהשבוע האחרון - לפני כמה זמן הלכנו לטייל בשדות ליד הבית שלנו והבן שלי מצא איזושהי עגלת בובות ישנה ומצ'וקמקת זרוקה בשדה. הוא החליט שהיא מתאימה לו כמכונית מירוץ ורצה לקחת אותה.
באופן טבעי באותו הרגע ישר עלו לי מחשבות - 'איכס, בטח כל הכלבים השתינו על זה, והיא מטונפת, ולא כדאי, ומה בכלל הוא צריך עגלה של בובות , הוא כבר גדול, ומה הקשר למכונית מירוץ..... ועוד אלף ואחת דברים שרק ניסו לחזק לי את ה-לא. אבל הוא היה כולו מאושר מהמציאה והחלטתי לשנות חשיבה ולהסכים ואפילו לקחנו אותה הביתה (טוב, מחוץ לדלת ) .

מאז העגלה הזאת משמשת אותו טוב יותר מכל חוג ספורט ​ , בזכותה הוא רוצה לצאת יותר לטיולים בחוץ, מערים עליה אבנים כבדות לנסות כמה היא יכולה לסחוב, רץ איתה בשדות, דוחף אותה בכוח בתוך שבילי בוץ וחוזר הביתה מותש ומזיע.  היה שווה לי לחשוב פעמיים.

אז עכשיו אתם -
תוסיפו המלצות לדרכי חשיבה שונות ששירתו אתכם ואת הילדים.
מתי יצא לכם לחשוב פעמיים ולעשות אחרת ממה שבדר"כ ולא לפעול על 'אוטומט'?

סוף שבוע זה זמן טוב להתבוננות על איך אנחנו יכולים לעשות או לחשוב שונה ולהביא אל תוך המשפחתיות יותר גמישות ויצירתיות בהתנהלות שלנו כך שזה יהיה לטובת כולם.
לצפיה ב-'ממחזרת תובנה ישנה'
ממחזרת תובנה ישנה
03/12/2017 | 11:29
2
206
פעם, כשהיינו נכנסים לחנות והילדים היו אומרים "אני רוצה", אני הייתי שומעת "תקני לי". בסוף נפל לי האסימון - זה לא הם, זאת אני. אז התחלנו להיכנס לחנויות ולהגיד "אני רוצה!" על כל מה שאוהבים ורוצים, מבלי לצפות לקנייה. כיף גם לי, מאוד משחרר (ונותן רעיונות למתנות ימי הולדת או למתנות סתם)
לצפיה ב-'אדיר! תודה על התובנה '
אדיר! תודה על התובנה
03/12/2017 | 14:20
32
לצפיה ב-'אני זוכרת לפני שנים'
אני זוכרת לפני שנים
05/12/2017 | 12:41
89
קראתי את התובנה הזו שלך בפעם הראשונה.
מאז היא מככבת אצלי במליון אנקדוטות קטנות לגבי הורות ובכלל

אז המון תודה !!
לצפיה ב-'רגרסיה בגמילה - עצות בבקשה'
רגרסיה בגמילה - עצות בבקשה
01/12/2017 | 11:17
6
210
הקטנה בת 3.5, גמולה יום ולילה ממזמן, פה ושם פספוסי לילה, פה ושם פספוס יום. התחילה בספטמבר טט"ח. נולדה לה אחות קטנה באוקטובר. מאז, או אולי גם קצת קודם, פספוסים במרבית הלילות.
היא עצמאית שחבל על הזמן, עושה פיפי וקקי בלי שום בעיה, פותחת וסוגרת בעצמה את הישבנון. שוטפת לבד ידיים.
תמיד עושה פיפי אחרון לפני השינה. תמיד קמה לפחות עוד פעמיים לשירותים לפני שהיא נרדמת (היא נרדמת אחרונה). סביב חצות לוקחים אותה יזום פעם נוספת. ו.... מצעים רטובים כל בוקר (כמעט).
בעלי טוען שצריך לקחת אותה כמה פעמים לאורך הלילה. אני טוענת שאין בעיה בשלפוחית ושזו פשוט רגרסיה.

צריכה עצות במישור הפסיכולוגי והפרקטי - אנחנו אף פעם לא כועסים אבל בהחלט קצת עייפים. יש משהו שהיית אומרות במצב כזה או שיחה היא מיותרת?
מתחיל להיות קר, אנחנו בקרוב עוברים לפוך - יש סוג שניתן לייבש במייבש כביסה?

היא ישנה על הר מזרונים במיטת המעבר, כל אחד עם שעוונית וסדין נקי, פיז'מה נקייה על השידה, הבעיה העיקרית היא עם השמיכה.
לצפיה ב-'הרבה סיפורים כאלה מופיעים כשמתחיל החורף.'
הרבה סיפורים כאלה מופיעים כשמתחיל החורף.
01/12/2017 | 11:24
1
137
החדר שלה מחומם מספיק? השמיכה מספיק עבה? 
לצפיה ב-'גם בעיני זה קשור לחורף'
גם בעיני זה קשור לחורף
02/12/2017 | 15:54
103
הקטן שלי נגמל ביום ושלקתי לגמול בלילה. בסוף השארתי לו טיטול אבל הוא קם עם טיטול יבש כמה חודשים. ואז, פתאום, כל בוקר הטיטול מפוצץ. לפני כמה ימים בכה ולקחנו אותו למיטה שלנו. ישן מכוסה וצמוד אלי, היה לו ממש חמים ונעים. ובאותו הבוקר הטיטול שוב היה יבש לגמרי.
אני הוספתי לו עוד שמיכה, מקווה שזה יעזור.
אולי תנסו לחמם את החדר?
לצפיה ב-'כמה דברים שעולים לי..'
כמה דברים שעולים לי..
01/12/2017 | 16:54
158
מצד אחד נראה ששיחה באמת מיותרת. מצד שני, את כאימא שלה יכולה לדעת ולחוש האם היא מודאגת מזה או מכך שאתם ההורים מודאגים / לא מרוצים , וצריכה איזשהי התייחסות שהיא מעין "אישור" ממך והכרה שמה שקורה לה ללא שליטה הוא טבעי, נורמלי, קורה לכולם ובעיקר - "מותר" לה, וזה יעבור.

וההתייחסות לא חייבת להיות מילולית, היא יכולה להיות גם מבט עמוק וחיוך הבנה בזמן שאת מחליפה לה/ עוזרת לה להביא מצעים ובגדים, מבט שאומר: זה בסדר, אני מבינה ואין לך מה לדאוג. זה מן מבט כזה מבין ותומך שאנחנו לפעמים נותנים לצד השני כשלא מתאים מסיבה כלשהי לומר מילים, בדר"כ כי אנחנו מבינים שכרוך בכך תחושת בושה ומבוכה.

זה מסוג הדברים שאני הייתי עושה כבדרך אגב, למשל הייתי בוחרת זמן שבו אני נניח מארגנת את המיטה וכבדרך אגב ומבלי לעשות עניין מוסיפה ש- אני שמה לב שבימים האחרונים יוצא לפעמים פיפי גם בלילה, זה קורה וזה יעבור לבד. ואז בדר"כ מעבירה נושא.

כלומר, הרעיון הוא שאם את מרגישה שזה נושא רגיש לה אז למצוא את הזמן המתאים ביותר ואת הדרך הקלה ביותר עבורה לשמוע ש- הכל בסדר. זה מסתדר לבד.

לגבי השמיכה - אולי שמיכת התכרבלות מפליז תהיה מתאימה? אנחנו ישנים עם כזאת ואני מכבסת באופן קבוע.
לצפיה ב-'מעדכנת - '
מעדכנת -
03/12/2017 | 10:27
1
144
3 ימים רצופים ללא דליפות, איזה כיף!
אנחנו תמיד אומרים לה שלא נורא, ובשביל מה יש מכונת כביסה, ובימים יבשים מאד משבחים.
לא יודעת מה היה שונה בימים האחרונים, מה גם שלא הערנו אותה לפיפי אז ישנה יותר רצוף ועמוק, אבל מברכת על השינוי ומקווה שיימשך, כי ברור לי שפיזית היא מסוגלת.
לצפיה ב-'איזה כיף!! '
איזה כיף!!
03/12/2017 | 14:21
14
לצפיה ב-'כמה דברים פרקטיים'
כמה דברים פרקטיים
06/12/2017 | 19:51
26
למי שנתקל בשירשור הזה כשהוא מחפש על גמילת לילה בחורף.

מגני מיזרן מעולים ממקס סטוק!
אחרי שניסינו כל מיני מגני מזרן מחנויות שונות, ממקס סטוק הם פשוט נדירים באיכות שלהם, הם עבים, לא נותנים לפיפי לעבור למזרן! לא נקרעים! לא בכביסה ולא בייבוש,
ויותר זולים מכל מקום אחר. 20 ש"ח לעומת 30 בחנויות אחרות.

אז אנחנו שמים מגן מזרן על המזרון עצמו, ואז סדין,מכסים את הילדה בציפה של שמיכה כדי שיהיה לה נעים,ומעל הציפה מגן מזרן נוסף שעוטף את השמיכת הפוך מלמטה. מקווה שההסבר ברור. זה מאוד עובד לנו! השמיכת פוך לא נרטבת, ואין צורך לכבס אותה -ואז היא תופסת את כל המכונה ועד שמתייבשת..וכו...
לצפיה ב-'תינוק מתלונן הרבה'
תינוק מתלונן הרבה
29/11/2017 | 15:40
12
290
היי בני בן ה5 חודשיים מתלונן הרבה. לא בוכה בכלל אלה מתלונן כימעט רוב מהלך היום. כמובן שאני תמיד ממלאת את מלוא צרכיו בזמן עם זה להחליף חיתול, אוכל עייפות, גרעפס ,בודקת שערה כרוכה, שאין פצעים עקיצות, חום גוף, שלא קר או חם לו מידי , כל היום מחבקת מנשקת משחקת איתו,וכו.. והכל תקין.. הוא פשוט לא מפסיק להתלונן (יש לציין שמידי פעם אפילו שאני נגשת אליו הוא נותן לי חיוך ממזרתי וחוזר להתלונן... ללא דמעות ללא בכי ללא אי נוחות בגוף רק קולות .. מה זה יכול להיות? מה אפשר לעשות?? הוא מתלונן כל הזמן .. רק במקלחת לא מתלונן ובטיול עם העגלה כל עוד היא בנסיעה אם נעמדתי עם העגלה 5 דקות לאחר מכן חוזר להתלונן.. הוא ישן טוב בלילה טפו טפו וגם שינת צהריים ובוקר קצרות.. מה זה יכול להיות? הוא נודניק... 
לצפיה ב-'בגילו זה ככה,,'
בגילו זה ככה,,
29/11/2017 | 18:49
1
137
בגילו הצעיר כול כך, כשהוא שוכב על גבו הרבה שעות,,זה קשה עבורו,
צריך מדי פעם ,להחזיק אותו בידיים, ומדי פעם להעביר אותו למשטח משחקים.("אוניברסיטה"), גם השמעת מוסיקה מאוד תרגיע אותו.
זהו שלב כזה ,שיעבור ממילא בעוד חודשיים שלושה עד שיידע לשבת ולעמוד,
ואז כבר יהיו ימים הרבה יותר קלים.
לצפיה ב-'אני משחקת איתו מלא'
אני משחקת איתו מלא
30/11/2017 | 14:54
76
ומפעילה אותו הוא מבלה גם על הידיים גם על המשטח פעילות עם צעצועים גם בטרמפולינה גם על הבטן גם על הצד (הוא מתהפך.. ככה שהוא לא נשאר במצב סטטי על הגב)
לצפיה ב-'ללכת לרופא לבדוק אוזניים, שיניים'
ללכת לרופא לבדוק אוזניים, שיניים
30/11/2017 | 11:34
2
125
אני בדעה שלא מתלוננים סתם אלא משהו מפריע.
אולי צומחת לו שן
אולי דלקת אוזניים
ואולי מפונק...
לצפיה ב-'אקבע תור'
אקבע תור
30/11/2017 | 14:56
74
אולי אוזניים.. אלך לרופא לבדוק
כי חשבתי שזה גם שיניים מרחתי לו ג'נג'י ג'ל זה לא מיגר את ההתלוננויות..
לצפיה ב-'אז הלכנו לרופא היום..'
אז הלכנו לרופא היום..
01/12/2017 | 11:34
100
מסתבר שצדקת -זה באמת אוזניים נתן לי משחה ואמר לתת נובימול .. תודה לך יקירה על העזרה ��
לצפיה ב-'גם כשאת איתו?'
גם כשאת איתו?
30/11/2017 | 14:34
2
86
גם כשהוא על הידיים?
אם כן - איך הוא אוכל? אוכל לאט? מתעייף בזמן הארוחה? מזיע?

זה כך מלידה?
לצפיה ב-'זה ככה כבר שלושה שבועות לערך'
זה ככה כבר שלושה שבועות לערך
30/11/2017 | 14:51
1
85
הוא אוכל בסדר מסיים 180 ב 7-10 דקות ככה.. כשהוא על הידיים לעיתים מתלונן ולעיתים לא
לצפיה ב-'לי זה נשמע רגיל - תינוק שרוצה להיות בתנועה בעגלה -'
לי זה נשמע רגיל - תינוק שרוצה להיות בתנועה בעגלה -
30/11/2017 | 15:02
79
גם על הידיים את יכולה ללכת איתו (אולי להחזיק בתנוחת אווירון - יש ילדים שזה מרגיע אותם יותר) ואולי זה ירגיע אותו יותר. אבל בגדול נשמע לי כמו תינוק רגיל - כזה עם "ברומטר" שבוכה כשאת יושבת ונרגע כשאת הולכת איתו על הידיים, כמו תינוקות רבים אחרים... טיולים בעגלה זה נהדר - וכשאת עוצרת את יכולה לנענע את העגלה (זכור לי את עצמי עומדת ומנענעת את הבכורה ). רק תקפידי לשים אותו גם מספיק על הבטן, כדי שיתפתח מוטורית וכבר לא ירצה כל כך הרבה שאת תקחי אותו ממקום למקום, כי הוא יוכל לזחול לשם לבד (אצלנו האמת אפשר היה להשכיב אותה על הבטן גם בעגלה - אבל זה תלוי בעגלה).
לצפיה ב-'תינוקות חשים הרבה מאוד דברים'
תינוקות חשים הרבה מאוד דברים
01/12/2017 | 11:15
3
113
שאנחנו לא מודעים אליהם. הם בעצם מאוד "פתוחים" ומרגישים הכל, החל מרגשות של אחרים ועד קליטה דרך החושים של ריחות אפילו עדינים מאוד, מראה, קולות ורעש , מגע - אפילו רוח יכולה לעיתים "להכביד" על תינוקות מסויימים.
וזה יכול להיות גם כמשהו משתנה כך שלפעמים זה "מציף" את התינוק ובפעמים אחרות או תקופות מסויימות התינוק מסוגל להכיל את שלל התחושות שהוא קולט מבחוץ.

בהקשר הזה אפשר לנסות להוריד גורמים שעלולים להציף , ליצור סביבה יותר שקטה ורגועה חושית ולראות לאורך זמן אם זה משפיע לטובה. לשלב תנועה כמו שהציעו לך. לעזור לו להסתגל אל העולם על ידי החזקה קרוב אלייך במנשא, זה נותן הרבה בטחון ושקט.
בנוסף, כמו שציינתי קודם, לעיתים קרובות התינוק מרגיש את חוסר השקט שבתוכנו וגם זה משפיע עליו ויוצר אצלו אי שקט. אז אולי גם זה שווה התבוננות, אם אכן קיים איזשהו חוסר מנוחה או מתח אצלך או בחיים שלך. לא בהכרח שצריך או שאפשר לעשות משהו בנידון, אבל עצם ההתבוננות היא חשובה לכשעצמה.

דבר נוסף ששווה לבדוק, לעיתים שינויים כאלו מתרחשים אחרי קבלת חיסון משום ההשפעה של חיסונים על הגוף.

לזכור שלפעמים אנחנו עושים את המכסימום ובכל זאת אין שינוי כך שלא לקחת אישית, כאילו משהו אצלך או בתגובות שלך אליו לא תקין. ובסופו של דבר גם מותר לו מותר לו לקטר ולהתלונן , רק לפני 5 חודשים הוא היה במקום מוגן ונעים ושום דבר לא הטריד אותו ועכשיו הוא במקום שונה לגמרי וצריך להסתגל. גם אני הייתי מקטרת על זה

וחוץ מזה ממשיכה להמליץ בכל הזדמנות וגם כאן, על פרחי באך. יכול להקל מאוד.

מאחלת לשניכם ימים רגועים והסתגלות קלה

לצפיה ב-'אוזניים'
אוזניים
01/12/2017 | 11:51
2
123
היי יקירה תודה על התשובה המושקעת ועל העזרה  מעריכה את זה מאוד�� ביקרנו היום אצל הרופא וזה בסוף אוזניים קיבלנו משחה אנטיביוטית ומשכך כאבים 
לצפיה ב-'וואו טוב שהלכתם לבדיקה! רפואה שלמה!'
וואו טוב שהלכתם לבדיקה! רפואה שלמה!
01/12/2017 | 11:57
1
29
לצפיה ב-'תודה מאמי שתיהיה שבת שלום ��'
תודה מאמי שתיהיה שבת שלום ��
01/12/2017 | 11:59
18
לצפיה ב-'ילד משתגע כשפוגש את אחיו'
ילד משתגע כשפוגש את אחיו
28/11/2017 | 10:51
15
298
ילד בן 4 מתנהג מצויין כשחוזר הביתה עם סבתא / מטפלת. נחמד, מנומס, מקשיב, עוזר - עד שאחיו בן שנתיים חוזר הביתה. ואז הוא משתגע. אני לא מגזימה
הוא מתחיל להתפרע ולעשות שטויות ואחיו התמים שמח מאד להצטרף לחגיגה. הם רצים בכל הבית, מתחבאים מתחת לשמיכה (הגדול מתחבא, הקטן קופץ עליו - מפחדת שהגדול ייחנק או שישבור עצם), קופצים, צועקים, לא מקשיבים. מרוב ייאוש, אני מדליקה טלוויזיה, ואפילו זה לא עוזר להם להירגע. אם הקטן מסתכל - הגדול מושך לו בבגדים, דוחף, מציע לו להצטרף אליו. ממש סיוט כשהם ביחד. כל אחד בנפרד - נחמד ביותר.
מוכר?
לצפיה ב-'זה נשמע כמו שני ילדים שאוהבים לשחק יחד.'
זה נשמע כמו שני ילדים שאוהבים לשחק יחד.
28/11/2017 | 11:00
11
155
עם הסבתא/מטפלת פשוט אי אפשר לעשות את הדברים האלה. אבל לי זה נשמע פשוט כמו ילדים קטנים שמתנהגים כמו ילדים קטנים, ולא נשמע רע.
לדעתי מה שהכי יעזור זה לקחת אותם לגן משחקים להוציא אנרגיה.
יש אצלנו ילדים בגן שכל יום הולכים לגן משחקים אחרי הגן.
לצפיה ב-'גם עם הסבתאות הוא משתגע'
גם עם הסבתאות הוא משתגע
28/11/2017 | 11:12
10
151
נראה לך תקין? סתם מתרגש לפגוש את אחיו?
בעייתי לצאת החוצה. אנחנו מנסים בשישי / שבת (אחרי זה הם גם נרדמים מוקדם יותר ומהר יותר).
במהלך השבוע יש הרבה הסעות / חשוך מוקדם.
מה גם שקשה להשתלט על שניהם.
דווקא בחוץ הם מתנהגים ממש טוב, סתם הקטן מטפס גבוה מדי ולא נצמד לאחיו (שגם צעיר מכדי להשאירו לגמרי בלי השגחה).
לצפיה ב-'אפילו בלי להתרגש - פשוט ילד שמשחק ומשתולל'
אפילו בלי להתרגש - פשוט ילד שמשחק ומשתולל
28/11/2017 | 11:23
9
147
עם חבר שלו. לקחת לגן משחקים ילדים פעילים זה פשוט ה-דבר שעושים - ואכן זה גורם להם גם להירדם מהר יותר. לא מעט ילדים בני שנתיים וארבע (גם אם לא כולם) צריכים מוצא לאנרגיה שלהם - גם מבחינה פיזית - וגן משחקים נועד בדיוק בשביל זה. במקום "להשתגע" מהם בבית - לוקחים אותם לגן משחקים וכולם מרוצים. אחרת הם הופכים את הבית לגן משחקים... אני מבינה שיש קשיים פרקטיים, אבל כמו שאמרתי, זה מה שעושות אצלנו אמהות - במיוחד כאלה עם בנים אנרגטיים. גם אני עשיתי את זה עם הגדולות בדרך חזרה מהגן - מודה שעם הקטנה פחות - היא הולכת לשכנים ומשתוללת שם .
אה, אבל מה שאני כן עושה איתה - יש לה חוג אחד פיזי בשבוע - בשנה שעברה זה היה חוג התעמלות מעולה, והשנה זה בלט כי זה מה שהיא רצתה - וכמעט כל ילדות הגן שם, ולעומת זאת בהתעמלות נמצאים חלק גדול מבני הגן. אני גם הולכת איתה לגן ולפעמים בחזרה - וגם ההליכה הזאת (או ריצה מצדה) מאפשרת לה להוציא לא מעט אנרגיה.
אצלנו יש גם חצר מקורה של הבניין שאפשר לשחק בה אם רוצים (הבנים של השכנים עושים גם את זה לא מעט). וגם מהילדות שלי אני זוכרת שתמיד היינו משחקים בחצר או בגן משחקים. לא יודעת, זה מה שילדים עושים... החיים המודרניים שבהם הם סגורים בדירה פחות מתאימים, לפחות לחלקם.
לצפיה ב-'נשמע הגיוני מאד'
נשמע הגיוני מאד
28/11/2017 | 11:36
8
125
לצערי, לא אעמוד בעוד חוג.אשתדל לקחת אותם החוצה.
אבל אולי יש רעיון מה אפשר לעשות בבית, אם אין אפשרות לצאת החוצה?
הגענו למצב שבן 4 רואה את האחים רצים על הליכון (אנחנו מכריחים אותם) והוא מתחנן לרוץ גם. אז התחלנו לאפשר לו לרוץ במהירות 3 קמ"ש, עם כל אמצעי בטיחות וכשאנחנו לידו.
אבל הוא לא יכול לרוץ כשהקטן בבית כי אז הקטן מטפס ואז זה כבר סכנת נפשות.
לצפיה ב-'בגן של הבת שלי יש הליכון לילדים קטנים'
בגן של הבת שלי יש הליכון לילדים קטנים
28/11/2017 | 11:52
1
151
(היה להם גם בשנה שעברה - כלומר מתאים לפחות מגיל 3, לא יודעת אם מתאים לגיל שנתיים - אבל לפחות אם הוא יטפס על זה זה פחות מסוכן).
משהו כזה
(אבל המחיר פה מאוד גבוה, ולא יודעת אם זה המחיר בכל מקום).
לצפיה ב-'רעיון ממש טוב'
רעיון ממש טוב
28/11/2017 | 12:09
124
רק שאין לי מקום  וקצת יקר. אבל נבדוק.
אולי גם אפשר למצוא באינטרנט במחיר סביר
לצפיה ב-'ויש גם דברים זולים יותר שמתאימים לגיל שנתיים - '
ויש גם דברים זולים יותר שמתאימים לגיל שנתיים -
28/11/2017 | 12:09
5
110
אוהל כדורים עם כדורים (עם או בלי מנהרה), טרמפולינה קטנה (אם כי צריך לוודא שתהיה רחוקה מספיק מהקיר, מניסיון...), כלי רכיבה שאפשר לרכוב עליהם בבית כמו בימבה, קורקינט, אופנוע קטן, משחקים פעילים יחסית (אנחנו שיחקנו לאחרונה ים-יבשה, למשל, עם בת ה-4 ובן השכנים), מגלשה קטנה עם משטח מתחתיה. על נדנדה כמו של איקאה הייתי ממליצה אלמלא בת מספר 2 הייתה מצליחה לפגוע באף שלה קשות באמצעות נדנדה שכזאת - אבל יש סוסי נדנדה, מקל עם סוס שאפשר לרכוב עליו, וכו' - בקיצור יש אפשרויות לתעל אנרגיה גם בבית, אם עושים את זה כמו שצריך.
לצפיה ב-'אוהל יש, גם בימבה'
אוהל יש, גם בימבה
28/11/2017 | 12:15
4
118
הופכים תוך שנייה לאזור מלחמה :
עם בימבה אפשר לדרוס / להתנגש ברהיטים / קירות / חלונות / להפיל ילד שנוסע על בימבה כך שהוא עף מרחק מאד יפה / סתם להחזיק מאחורה כדי שהאח הקטן לא יוכל לנסוע ויתחיל לבכות.
באוהל קל יותר לחנוק את האח בלי שאמא מספיקה להגיב / להפיל אוהל כך שאין אויר לנשום וכד'.
מטרמפולינה הם בטח יעופו / יעיפו אז אין לי אומץ.
יש גם מקל פוגו (ככה נראה לי קוראים לזה) - מתאים לבן 4 אבל אז דווקא בן שנתיים מנסה להפיל אותו ובסוף זה הפוך לחרב.
לצפיה ב-'תשמעי, אני מאמינה שאת צודקת,'
תשמעי, אני מאמינה שאת צודקת,
28/11/2017 | 12:22
3
123
כי על אף שעם הבימבות שיש לי בבית לא נראה לי שקל לעשות את הדברים שאמרת, יכול להיות שזה קשור לכך שיש לי בנות - כי על אף שהן מאוד מאוד פעילות, ואפילו מסכנות את עצמן (לכן נפגעו גם מהטרמפולינה, וגם מהנדנדה) - עדיין כשראיתי מה בן הדוד שלהן מסוגל לעשות בחצר כדי להפוך כל דבר למסוכן פי כמה ממה שהוא היה במקור, נדהמתי, וזו הייתה רמה של סיכון עצמי וסיכון של אחרים שלא נתקלתי בה בהורות שלי. את האמא, ואת יודעת הכי טוב מה כן או לא יסכן אותם. גם חרבות רכות יש לנו, אגב - וזו גם יכולה להיות אופציה (שעדיפה על חרב קשה...).
לצפיה ב-'אני רוצה בנות!!!'
אני רוצה בנות!!!
28/11/2017 | 13:57
2
154
אתמול התקשרתי למרפאה לוודא שיש רופא שיוכל להדביק פצע בסנטר. אז היא שואלת אותי: לא היית פה לפני שבוע? עניתי: כן, אבל עם ילד אחר.
אמא לבת לא תבין איזה אושר הרגשתי כשגיליתי שיש לידי מרפאה שנחזיקה דבק רפואי ולא צריך להיגרר למיון / מוקד.
ובמוקד טראומה בקופת חולים הרופא מכיר אותי בשם.
עם בנות זה בטח לא היה קורה לי.
לצפיה ב-'מצטערת לאכזב אותך, אבל גם אנחנו מכירים'
מצטערת לאכזב אותך, אבל גם אנחנו מכירים
28/11/2017 | 14:02
1
174
את כל מרפאות החירום ובתי החולים בסביבה, ואת כל המקומות שבהם אפשר לתפור פצע, וכו'. וגם אצלנו נרשמה שמחה כשנפתחה מרפאת חירום בסביבה.
כשיצאה לקטנה היד מהמקום לאחרונה, כתבתי בקבוצת וואטסאפ של הגן שאנחנו נוסעים למרפאה מסוימת (כי היינו אמורים להגיע לאיזה מפגש), ואז כולם כתבו "אולי תלכו למוקד הזה או למיון ההוא" וכתבתי להם על כל דבר - כן, אנחנו מכירים גם את זה, היינו גם שם... .
כאמור, הבנות שלי כן נפצעות - הן עושות פחות דברים מסוכנים, אבל מי שרגיל לעשות דברים מסוכנים ספציפיים גם לא נפצע מהם כל כך הרבה. הן, למשל, מטפסות מאוד טוב מגיל צעיר ולגבהים שלא ייאמנו - מזה הן מעולם לא נפצעו (טפו, טפו, טפו), רק מדברים שלכאורה לא מסוכנים באותה מידה.

ואני יכולה גם לנחם אותך בכך שאני הייתי שמחה לבן (לפחות עם השתיים הראשונות, עם השלישית כבר רציתי בת כי כבר יש לי בגדים וכו', ומה אני צריכה עכשיו להתחיל הכל מחדש עם בן...)... 
לצפיה ב-''
28/11/2017 | 14:14
15
לצפיה ב-'אם מדובר בצורך שלו להוציא מרץ ואנרגיה'
אם מדובר בצורך שלו להוציא מרץ ואנרגיה
28/11/2017 | 15:30
127
אז אפשר להתארגן מראש, עם כללים, מרחב בטוח בבית, רשימה מוכנה של פעילויות שונות וכו'.
אבל לדעתי כדאי לבדוק אם לא מדובר דווקא בצורך של הילד/ים בהכוונה של מבוגר בבית - אולי אפשר שהסבתא/ מטפלת יכינו מראש פעילויות שהן עושות *יחד* עם הילדים, משהו שמעניין את הילדים ושקל ליצור סביב זה איזושהי פעילות שהמבוגר יוזם מכוון ונוכח בה.
לצפיה ב-'אני רוצה רק להתייחס לפחד שלך מחנק שכבר עלה פעמיים בשרשור הזה'
אני רוצה רק להתייחס לפחד שלך מחנק שכבר עלה פעמיים בשרשור הזה
29/11/2017 | 11:32
1
164
אולי אני שאננה מידי - אבל קשה לי להאמין שאי פעם ילד בן 4 (או שנתיים לצורך העניין) נחנק מלהתחבא מתחת לשמיכה או מאוהל שהתהפך עליו.
זה פחד ממש לא ריאלי - שמיכה היא לא ניילון, אוויר חודר דרכה וגם בשביל להיחנק צריך להיות בלי חמצן לפחות חצי דקה, כשבזמן הזה הילד פשוט יצא מתחת לשמיכה אם ירגיש אי נוחות. זה לא שהוא ישן מתחת לשמיכה ולא מרגיש. וגם אז כנראה פשוט יתעורר מהקושי לנשום. אלו לא תינוקות קטנים, שיש חשש ממשי לחנק.
אז לדעתי, אם לילד לא מפריע שהוא מתחת לשמיכה ואחיו קופץ עליו, אני לא רואה איפה הבעיה בפעילות הזאת. זאת נראית לי דווקא השתוללות ממש נחמדה ובלתי מזיקה 
לצפיה ב-'כשאחיו שוכב עליו זה כן מסוכן'
כשאחיו שוכב עליו זה כן מסוכן
29/11/2017 | 13:02
157
הוא לא יכול להשתחרר גם אם ירגיש מצוקה.
לצפיה ב-' פורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר נפתח מחדש '
פורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר נפתח מחדש
28/11/2017 | 11:42
14

זקוקים לתשובות מקצועיות על ההריון והעובר

פרופ' יוסי שלו מייעץ לכם בנושאי אולטרסאונד בהריון, בדיקות מי שפיר, בדיקות סיסי שליה ועוד
בפורום אולטרסאונד נשים- מי שפיר שנפתח מחדש
היכנסו לשאול אותו שאלות

המשך גלישה נעימה

לצפיה ב-'כל דבר בפה '
כל דבר בפה
26/11/2017 | 11:16
4
185
שבוע טוב ומבורך ,
הבת שלי בת שנה ו 11 חודש ושמה כל דבר בפה גם בבית וגן בגן , הייתי בטוחה שהשלב הזה יעבור ברגע שהשיניים יצאו , האם זה משהו נורמאלי לדעתכם ?
כבר אין לי כוח לרדוף אחריה ולהגיד לה תוציאי מהפה , אסור לשים בפה , וכל היום אני ובעלי ברדיפה אחריה ....
לצפיה ב-'כן, נורמלי. לא קשור לשיניים.'
כן, נורמלי. לא קשור לשיניים.
26/11/2017 | 11:41
104
לא סתם כל הצעצועים מיועדים לילדים מגיל 3 ומעלה. ילדים רבים מכניסים דברים לפה עד הגיל הזה, ולפעמים אפילו מעבר.
לצפיה ב-'בטח נורמלי זה הזמן לסדר בבית...'
בטח נורמלי זה הזמן לסדר בבית...
26/11/2017 | 14:48
1
112
בגיל הזה אני אירגנתי את הבית כך שאצטרך לרדוף ולהיות על המשמר כמה שפחות , אז החפצים המסוכנים והקטנים הרמתי או הכנסתי לארונות וארגנתי בסלון מעין פינות עם כל מיני חפצים מעניינים ובטוחים להתנסות ולהכניס לפה.  
לצפיה ב-'תודה רבה לכל העונים'
תודה רבה לכל העונים
26/11/2017 | 17:16
15
לצפיה ב-'דעה שונה קצת'
דעה שונה קצת
07/12/2017 | 13:23
19
למיטב ידיעתי וניסיוני הדל, בגיל שנתיים זה כבר פחות תואם גיל להכניס לפה כל דבר, בוודאי לא כמו בגיל שנה. חוץ מאשר איברי גוף של חברים מהגן, כדי לנשוך - שזה תואם גיל עד מאוד ;) אבל דברים כמו חפצים וכאלה, כבר פחות אמורים לראות בפה של הילד בגיל הזה. אולי כדאי להתייעץ עם רופאת הילדים שלכם (אפילו רק כדי שתגיד שהכל בסדר ויש שוליים רחבים לנורמה של ההתנהגות הזו, תמיד טוב לדעת דברים כאלה :))
לצפיה ב-' מה למדתם מהילדים שלכם? '
מה למדתם מהילדים שלכם?
25/11/2017 | 14:22
3
149
חברה שלי וקולגה למקצוע העלתה פוסט מקסים לפייסבוק שבו סיפרה על מה שהילדים שלה לימדו אותה באופן שהיה חדש ולא מוכר לה לפני האימהות.
היא נתנה דוגמא פשוטה בנושא של ציור, שהיא הייתה רגילה שציור מציירים על דף נייר או משהו דומה, אבל בזכות הילדים שלה היא נפתחה לרעיונות ויצירתיות חדשים ולמדה שציור הוא גם יכול להיות מה שאנחנו קוראים לו - קישקוש.
הוא יכול להתקיים על קירות, על חלונות, על שולחנות, הוא יכול להיות עם הידיים או עם חלקי גוף שונים במריחה על משטח קשיח או על הריצפה ועוד מלא דוגמאות.
אני חושבת שמה שהיא התכוונה אליו בעצם הוא שהילדים שלה לימדו אותה גמישות וזה חיבר אותי באופן מאוד חזק לחווית האימהות שלי ולאיך שאני רואה את ההורות שלי כמסע של למידה והתפתחות אישית.

חשבתי לעצמי מה אני למדתי כאימא כאישה וכאדם מהילד שלי ובזכות האימהות וישר עלתה לי התשובה - הקשבה. למדתי להקשיב על באמת ולהתמסר להקשבה הזו שזה לדעתי לפעמים קצת מאתגר, גם פיסית לנוכח היומיום העמוס ובעיקר רגשית,  כי זה דורש ממני להכיל גם דברים שלא תמיד קל לפגוש בהם, אצלו אבל גם אצלי, וגם לעשות דברים באופן שונה, באופן שלוקח בחשבון, גם אם רק כהבנה, את זווית הראייה שלו.
אבל בסופו של יום זה מרגש אותי מאוד לימוד ההקשבה הזאת שמתאפשר לי בזכות האימהות ובמיוחד בזכות היותו של בני מי שהוא - עשיר בגוונים כל כך רבים של רגשות, מחשבות, רצונות, רגישויות שהם עולם שלם וכל כך ייחודי ושונה ממני, אבל גם מאוד דומה.
זה מרגש אותי כי עם הזמן הבנתי ששם בדיוק אני רוצה להיות וזה מה שאני שואפת אליו באימהות שלי - הקשבה אמיתית.
אז זה מה שאני למדתי מהילד שלי.

מה אתם למדתם מהילדים שלכם? כל דבר. לא חייב להיות כזה משתפך כמו שלי  

לצפיה ב-'שאלה מקסימה ותשובתי...'
שאלה מקסימה ותשובתי...
25/11/2017 | 21:05
162
למדתי שלווה וקצב אחר.יש כאלו שיכנו זאת "תעדוף".שנים רבות,רבות מידי לקח לי ליצור משפחה.עברי המיילדותי עולה על כל דמיון אבל זכיתי.ביתי ובני הם אושר עילאי.למדתי שהכל יכול לחכות.קודם הם ואחר כך כל העולם ואישתו.איתם בנחת,ברוגע,באהבה על כל המשתמע מכך."וויתרתי" על מרדף אינסופי בעבודה,כי היא שם תמיד,קבועה וקיימת.אמנם מאוד פרפקציוניסטית אבל לא "מתמסרת" יותר לכלום באופן טוטאלי חוץ מלילדיי.ידעתי כל השנים שאהייה אמא בכל רמ"ח אבריי ושס"ה גידיי אבל הילדים לימדו אותי איך לעשות זאת הכי נכון עבורם!
להיות נוכחת בכל שלב ושלב בהתפתחותם,לפעול בקצב שלהם,לדחות או לוותר על מה שלא חובה או מפריע למשפחה.בקיצור-להיות אמא!
שבוע טוב
לצפיה ב-'שאלה נפלאה '
שאלה נפלאה
26/11/2017 | 03:53
174
אומנם הקטנה עדיין קטנה, רק בת 7 חודשים אבל למדתי המון ממנה ומהדרך הארוכה שהייתה לנו עד שהגיעה לעולם.
למדתי מהי סבלנות- ההמתנה עד שהגיעה לעולם, היכולת שלי להיות סבלנית יותר ממש גדלה כי מה לעשות- הצרכים שלה קודמים לשלי.
למדתי שהיא מאוד דעתנית ושכנראה בכל זאת למדה את זה מאיתנו חח

למדתי שלא חייבים להניק כדי שיהיה קשר מיוחד וחזק.

למדתי שהמילה "אמא" שנאמרה כבר כמה פעמים פה גורמת לי לייבב ולהיות שלולית.
לצפיה ב-'למדתי המון'
למדתי המון
28/11/2017 | 20:24
86
אם חשבתי שאני בן אדם של נתינה, אז אחרי שהבן שלי נולד זה נהיה חזק יותר. בזכותו: למדתי שכשאני אוהבת משהו משהו חזק חזק אני מסוגלת להזיז הרים עבורו, לתת גם כשקשה, גם כשהעייפות משתלטת וגם כשאין כוחות.
למדתי שהמילים "בשר מבשרי" הם צמד חזק ומשמעותי מאד. 

ושלווה. למדתי שהדבר הכי חשוב בחיים שלי זה החיוך שלו, זה שהוא יהיה בריא ומאושר- כי שום דבר לא משתווה לזה.

ולאהוב את המשפחה הקטנה שלי שבשבילי היא הכי חשובה שיש.
לצפיה ב-'BLAKE FRIDAY'
BLAKE FRIDAY
24/11/2017 | 10:24
7
230
מודה שאני לא ממתלהבות הקניות, מתרחקת כמו אש ממבצעים ומעידוד קניות, יחד עם זאת, אוטוטו יש לבן שלי יומולדת 4, יש משהו מומלץ שכדאי לי לקנות לו? מרגישה שכבר יש לו הכל... 

תודה רבה
לצפיה ב-'לא יודעת לגבי בלאק פריידיי, '
לא יודעת לגבי בלאק פריידיי,
24/11/2017 | 13:14
4
209
אבל יש מבצע שווה על פליימוביל בסופרפארם - קנינו שם בית בובות שווה.
לצפיה ב-'מצטרפת להמלצה על פליימוביל'
מצטרפת להמלצה על פליימוביל
24/11/2017 | 18:36
1
206
אחת ממתנות יום הולדת 4 המוצלחות שקיבלנו (אצלנו מטורף על המזוודה של שוטר עם אופנוע וגנב ועל המסוק שקיבל בנוסף).

חוץ מזה, קיבלנו כמה משחקי קופסא/קלפים מוצלחים:
משוך בגזר
נסיך ונסיכה
דאבל

מזל טוב!
לצפיה ב-'הדאבל מככב אצלנו ! ממליצה בחום (כיף גם לגדולים)'
הדאבל מככב אצלנו ! ממליצה בחום (כיף גם לגדולים)
25/11/2017 | 10:46
48
לצפיה ב-'קניתי אתמול-אכן שווה! תודה'
קניתי אתמול-אכן שווה! תודה
01/12/2017 | 09:06
1
18
לצפיה ב-'תהנו!'
תהנו!
01/12/2017 | 09:23
5
לצפיה ב-'יש משהו שהוא רוצה?'
יש משהו שהוא רוצה?
25/11/2017 | 14:41
145
לבן שלי יש תמיד רעיונות משלו מה הוא היה רוצה אז זה הופך את החיים לקלים יותר....
אני באופן כללי אוהבת לקנות מתנות שמחזיקות מעמד הרבה זמן כמו פליימוביל כמו שהציעו לך, או כאלו שאפשר לשלב אותם בכל מיני משחקי דימיון שונים כמו קפלות.
אצלנו הוא משחק בקפלות באופן קבוע עד היום (בן 10+) כך שזה השקעה ממש טובה אם יש עיניין.
רעיונות נוספים מתוך מתנות אצלינו: מכונית על שלט, טלסקופ/ מקרוסקופ, קישוט מיוחד לחדר (אצלנו ביקש לאחד מימי ההולדת שעון קוקיה עתיק), אולי איזו חוויה מיוחדת בחוץ (אצלנו ביומולדת אחר ביקש טיול טרקטורונים),
וממליצה להשאיר פתח גם למתנות פחות שיגרתיות שאולי יעלו מכיוונו של בנך (כמו עציץ כן! הבן שלי מאוהב בקקטוסים ושמח לקבל כזה במתנה) .
כמו שכתבתי בהודעה החדשה מהיום, הילדים מלמדים אותנו לחשוב שונה, גמיש ופתוח
ויומולדת שמח!

לצפיה ב-'תודה לכולם '
תודה לכולם
27/11/2017 | 17:25
68
בהחלט שאבתי רעיונות
לצפיה ב-'מגן שמיכה - מישהי מכירה?'
מגן שמיכה - מישהי מכירה?
22/11/2017 | 12:17
18
217
שמעתי שיש דבר כזה - מגן שמיכה נגד פיפי (כמו שיש מגן למיטה).
מישהי מכירה?
יודעים איפה אפשר לקנות?
לצפיה ב-'גולף אנד קו? חנויות ציוד לתינוקות?'
גולף אנד קו? חנויות ציוד לתינוקות?
22/11/2017 | 12:43
122
יש גם מגן לכרית. קחי בחשבון שאי אפשר לייבש במייבש כביסה, אלא בתליה.
לצפיה ב-'מכירה'
מכירה
22/11/2017 | 17:52
14
141
לא "להיט".היה לי גם במיטות התינוק וגם במיטות הנוער.לא להיט כי הכיסוי "זז",מחליק בתוך הציפה וזה מעצבן ועושה מהשמיכה "מיש מש". אם הילד,מה שסביר להניח שלא,נרדם מכוסה,לא זז בלילה והשמיכה במקומה זה לא רע.
קניתי ב"ורדינון" אבל אפשר למצוא בחנויות מצעים,תינוקות וכיו"ב.
לצפיה ב-'אני הבנתי משרשור שהיה פה פעם'
אני הבנתי משרשור שהיה פה פעם
22/11/2017 | 20:09
13
183
שהכיסוי אטום - ולכן מאד מחמם וגורם להזעה.
לצפיה ב-'נכון בהחלט'
נכון בהחלט
22/11/2017 | 21:04
4
184
ואנה,אני מניחה שאת מחפשת מענה לפיפילילה שבורח.יכולה רק להציע לקנות שמיכת פוך סינטטי שמחממת מעולה (ממש אין צורך בנוצות) ושבורח....לכבס במכונה או אם משהו מקומי אז עם מטלית/מגבון ששמה עליו מרכך כביסה,מנגבת ומשאירה לייבוש.
השמיכות הללו לא יקרות ואני כל סוף חורף מעיפה וקונה חדשות.
לצפיה ב-'את אמיתית ? כל חורף את קונה פוך חדש ?? '
את אמיתית ? כל חורף את קונה פוך חדש ??
23/11/2017 | 08:42
3
45
לצפיה ב-'אכן כן'
אכן כן
23/11/2017 | 13:41
2
168
ושניים.יש לי תאומים.הגברת לא מפשפשת אבל לאדון מידי פעם בורח ולכן השמיכות עוברות כביסות ובסוף כל חורף עוברות,כלאחר כבוד לפח.השנה שילמתי 179 ש"ח לשתי שמיכות חדשות ודיינו
לצפיה ב-' איזה גודל שמיכה צריך לבן 4 ?? '
איזה גודל שמיכה צריך לבן 4 ??
23/11/2017 | 15:39
1
100
עד עכשיו לא השתמשתי בפוך לילדים... היה נראה לי לא נוח ומסורבל מידי.
הגדול בן 4, ישן במיטת נוער - צריך כבר גודל של שמיכת יחיד של גדולים או ששמיכת תינוק מספיקה? (מסתבר שיש לי 3 שמיכות תינוק שקיבלתי ומעולם לא השתמשתי בהן - אלו שמיכות די גדולות...).
וגם - מאיזה גיל אתן מכסות בשמיכת פוך? ממש מגיל של כמה חודשים?
סתם, כי פשוט לא מסתדר לי כל עניין הפוך - תמיד נראה לי שלילדים הרבה יותר פרקטי פליז עבה או צמר 
לצפיה ב-'שמיכת יחיד'
שמיכת יחיד
23/11/2017 | 15:44
99
תהיה קצת גדולה, אבל תכסה אותו כמו שצריך.
מצד שני, לפני שאת רצה לקנות, תבדקי מה הגודל של השמיכות שיש לך בבית.
אצלי בן 4 ישן עם שמיכת יחיד של גדולים ובן שנתיים עם שמיכת תינוק גדולה. והם באותו גודל
לצפיה ב-'מה בעיה עם מחמם?'
מה בעיה עם מחמם?
23/11/2017 | 10:30
7
142
הרי זאת שמיעת חורף.
יש לי שני ילדים שבורח להם המון. את שמיכות הפליז אני מכבסת רק כשמרגישים את הריח (פעם בשבוע בערך - אבל לכל אחד אני שמה שתי שמיכות), אחרת פשוט משאירה וזה מתייבש (ועדיין מצליחה למלא יפה את המכונה).
פוך בטח מתייבש לאט.
לצפיה ב-'יש בפנים שכבת פלסטיק'
יש בפנים שכבת פלסטיק
23/11/2017 | 13:13
6
134
זה יותר ממחמם - זה גורם להזעה רבה.
אני משתמשת בשמיכת צמר קטנה של ילדים עם בת ה 3.5 (יש לי שתיים) לרוב מתייבש עד הערב, מקסימום - למייבש. אצלי מריחים כהוגן וזה גם כל הבגדים שלה, הסדין והציפית.
פוך לא ריאלי לייבש כך כך מהר, נראה מה אעשה בשיא החורף.
לצפיה ב-'אולי אני לא מבינה'
אולי אני לא מבינה
23/11/2017 | 13:27
5
135
אז אם שמים שמיכה דקה יותר - זה גם יגרום לילד להזיע?
לצפיה ב-'לא אנה'
לא אנה
23/11/2017 | 13:49
4
137
מגן השמיכה בנוי מבחוץ מבד ששכחתי את שמו ומבפנים ניילון כמו שעוונית.הניילון הפנימי הוא שמאוד מחמם ויכול לגרום להזעה.
ממליצה לך לנסות את הפוך הסיננטי.אני קונה "אלסקה בלנקט" וכשבורח או מכניסה למכונה ומעלה למייבש או שאם זה נקודתי,כפי שציינתי למעלה,מגבון/מגבת עם מרכך כביסה ולנגב.
לצפיה ב-'גם פוך סינטטי תופס מכונה'
גם פוך סינטטי תופס מכונה
23/11/2017 | 14:02
3
113
וכמו שרשמתי, יש לי 2 ילדים עם בעיית הרטבה רצינית.
ויש לי פוך סינטטי בבית.
אגב, בעייה נוספת היא הזמן: בבוקר אני לא יכולה להפעיל מכונה כי אין מי שיעביר למייבש. וגם אין לי זמן לזה. ובערב אין מספיק זמן למכונה + מייבש מרגע שאני חוזרת הביתה ועד שזה הולכים לישון. וגם צריך כל הזמן לזכור שחייבים לכבס. זה יותר מדי לחץ, ואני מנסה להימנע מזה.
לצפיה ב-'רותם תודה - לא חשבתי על פוך סינתטי (וזול)'
רותם תודה - לא חשבתי על פוך סינתטי (וזול)
23/11/2017 | 17:16
110
אולי זה פתרון בשבילי לחורף הזה (אמן בלי ענייני פיפי עד החורף הבא... )
לצפיה ב-'אז תנסי מגן שמיכה'
אז תנסי מגן שמיכה
23/11/2017 | 20:49
1
79
ואגב,במחירי הפוך הסינטטי אפשר לשקול לקנות 4 ואם בורח לכבס ובינתיים לתת נקייה עד שהמכובסת תתיבש .
אגב אם תניחי הסינטטי על מתקן כביסה היא תתיבש מהר וללא צורך במייבש (יכולה להעמיד מכונה בלילה ובבוקר רק להוציא ולהניח על המתקן לייבוש) .
דבר אחרון- נקודה למחשבה...פיפילילה אולי כי קר להם???פליז וצמר ממש אבל ממש לא יחממו פעוט בן שנתיים או 4.
בהצלחה וחורף נעים,חמים ויבש 
לצפיה ב-'אבל הם גם ככה לא ממש נשארים מכוסים, לא?'
אבל הם גם ככה לא ממש נשארים מכוסים, לא?
24/11/2017 | 07:41
84
אז עוד עם שמיכת פוך שהיא כזאת גדולה ומסורבלת? או שיעלמו לגמרי מתחתיה או שישכבו עליה ואי אפשר יהיה למשוך אותה ולכסות שוב, לא? 
פליז עבה נראה לי יותר פרקטי ובשילוב של לחמם את החדר לסביבות 25 מעלות ולהלביש את הילד בשתי שכבות - זה נראה לי פתרון יותר מתאים (ואז גם יש לי תמיד שמיכה נוספת ליד המיטה ואם הם שוכבים על הראשונה, אני פשוט מכסה בעוד שמיכה)
לצפיה ב-'יש לי שתי שמיכות פוך'
יש לי שתי שמיכות פוך
24/11/2017 | 19:04
110
ואם בורח אני מכבסת ונותנת את השניה.
לצפיה ב-'בדיוק היום קניתי בסופרפארם'
בדיוק היום קניתי בסופרפארם
27/11/2017 | 21:15
71
עלה בערך 50 ש״ח
מקווה שיעזור
לצפיה ב-'איןאריותכאלה, את מקבלת הודעות פרטיות שלי? '
איןאריותכאלה, את מקבלת הודעות פרטיות שלי?
23/11/2017 | 13:18
2
58
לצפיה ב-'מקבלת ועונה כל פעם'
מקבלת ועונה כל פעם
23/11/2017 | 17:13
1
238
יוצרת איתך קשר בדרך חלופית
לצפיה ב-'אז אני זאת שלא מקבלת את ההודעות... '
אז אני זאת שלא מקבלת את ההודעות...
23/11/2017 | 17:27
175
מעניין מה זאת הדרך החלופית, איך אדע?... טוב אחכה בסבלנות.
לצפיה ב-'שאלת חום וגן'
שאלת חום וגן
21/11/2017 | 11:29
8
261
אחרי ששמעתי ממישהי בעבודה שיוצא לה לשלוח את הילדים עם חום קל לגן אני חייבת לשאול אתכן אם יוצא לכן גם ועם איזה חום תשאירו את הילדים בבית?
לצפיה ב-'ילד עם חום לא הולך לגן'
ילד עם חום לא הולך לגן
21/11/2017 | 11:34
183
אני לא יודעת מה זה חום קל. אם יש לילד חום אז הוא נשאר בבית.
אצלנו בגדול אם בבוקר נמדד 37.2 אני יודעת שעד הצהריים כבר יהיה לו 38 ואני משאירה בבית.

הורים ששולחים ילד חולה לגן פוגעים בילד שלהם שבמקום לנוח בבית ולהבריא צריך לשרוד במסגרת של גן ופוגעים ביתר ההורים בעצם החשיפה והגדלת הסיכון להדבקה.
לצפיה ב-'לא, עם סימן קריאה'
לא, עם סימן קריאה
21/11/2017 | 13:09
1
177
ילד חולה לא צריך להיות בגן. נקודה.
זה לא הוגן כלפיו, כי הוא עצמו זקוק לתשומת הלב ולשקט כשהגוף עדיין חלש.
זה לא הוגן כלפי הצוות שלא יכול להעניק לו את תשומת הלב לה הוא זקוק.
זה לא הוגן כלפי ילדים אחרים שנמצא ביניהם ילד שאינו במיטבו רגשית, ובעיקר לא הוגן כלפיהם וכלפי הוריהם שיש בסביבה ילד שעלול להדביק את הילדים ובעקיפין גם בני משפחה שהמערכת החיסונית שלהם חלשה כולל תינוקות למשל.
אז גם כשזה ממש לא מסתדר לנו בעבודה - הילד החולה נשאר בבית או לכל היותר מועבר לסבים.

לצפיה ב-'לא, ואני משאירה בבית '
לא, ואני משאירה בבית
21/11/2017 | 13:29
179
יום נוסף אחרי וירוס שלשולים והקאות (בדיוק סיימתי שבוע כזה עם הקטנה), ואשאיר בבית גם ילד 'מעוך' ללא חום.
אצלי בבית, אגב, רוב המחלות ללא חום בכלל, גם של ההורים.
לצפיה ב-'לא שולחים ילד עם חום לגן'
לא שולחים ילד עם חום לגן
21/11/2017 | 14:18
1
165
גם לא נותנים לו אקמול ושולחים.
ילד חולה מקומו בבית לא רק לצורך הגנה על הילדים האחרים אלא גם ובעיקר בכדי שיוכל להחלים כמו שצריך.
אם הילד עדיין מעוך ובלי חום - גם לא הולך לגן. ולא, אין לי סבתות פנויות לשמור על הילדים.
לצפיה ב-'גם אני לא שולחת'
גם אני לא שולחת
21/11/2017 | 17:34
112
מהסיבות שמנו לעיל וכשהילדים עם חום, חולים או "מעוכים" נשארת איתם ונעדרת מימי עבודה בלי שום חשבון בעניין. 
חד משמעי לא שולחים ילד עם חום לגן ושום עבודה לא תצדיק אחרת.

לצפיה ב-'לא שולחת את הילד שלי עם חום לגן'
לא שולחת את הילד שלי עם חום לגן
21/11/2017 | 18:46
110
גם לא עם חום קל. 
לצפיה ב-'גם אצלינו לא הולכים לפעילויות עם חום'
גם אצלינו לא הולכים לפעילויות עם חום
23/11/2017 | 13:15
103
ואפילו כשיש רק סימנים של טרום חום כמו כאב גרון או הרגשה פיסית לא טובה, נשארים בבית.
הסיבה היא בעיקר לשמור על הגוף שלנו כדי לא ליצור עוד יותר הרעה ולאפשר לו לנוח ולהתחזק.
לצפיה ב-'בתור גננת, מבקשת לא להביא ילדים עם חום'
בתור גננת, מבקשת לא להביא ילדים עם חום
25/11/2017 | 05:13
113
זה לא פייר כלפיהם שצריכים להיגרר מחוץ לבית כשהם לא מרגישים טוב וזה לא פייר כלפי שאר הילדים שיכולים להידבק וביננו-גם לא פייר לצוות שגם חשוף לחיידקים וגם צריך במקביל להתנהלות הרגילה בגן-גם לטפל בילד חולה שזקוק להיות הכלה וחיבוק ולצערי לא תמיד אפשר לתת את זה כמו שהיינו רוצים לתת, כי יש עוד X ילדים אחרים.
לצפיה ב-'תגידו, מה עוזר לכן להרגע?? '
תגידו, מה עוזר לכן להרגע??
21/11/2017 | 16:35
13
242
מה אתן עושות כשמרגישות שחייבות, מוכרחות להרגיע קצת את הראש מהיומיום ומהמחשבות??

לצפיה ב-'לישון'
לישון
21/11/2017 | 20:47
1
147
לישון, לישון, לישון. כי זה מה שחסר לאמהות עובדות.
לצפיה ב-'כנ"ל, שינה טובה ועמוקה.'
כנ"ל, שינה טובה ועמוקה.
21/11/2017 | 20:56
30
לצפיה ב-'שינה זה מעולה! השאלה אם אפשר באמצע היום '
שינה זה מעולה! השאלה אם אפשר באמצע היום
22/11/2017 | 07:57
1
120
אני התכוונתי לשאול על דרכים להרגיע את הראש העסוק שלפעמים מתיש אותנו.
מעניין אותי מה כל אחת עושה? מה עובד לכן כשאתן צריכות ליצור שקט פנימי לאותו הרגע?
לצפיה ב-'כוס קפה שקטה עם עצמי'
כוס קפה שקטה עם עצמי
22/11/2017 | 08:35
119
פרק בספר או סתם בהייה. סוג של הפסקת סיגריה מנטלית.

לצפיה ב-'הליכה ארוכה עם הכלבה'
הליכה ארוכה עם הכלבה
22/11/2017 | 10:35
2
143
וקלמנרבין, ממליצה בחום
לצפיה ב-'נצל"ש - מה זה קלמנברין??'
נצל"ש - מה זה קלמנברין??
26/11/2017 | 17:24
1
38
גם אני לפעמים מרגישה שאני צרכיה לקחת משהו להירגע. 
זה משהו טבעי?? זה לא מסוכן? ממה זה מורכב??
תודה
לצפיה ב-'זה להרגעה עשוי מצמחים ומגיע בטבליות'
זה להרגעה עשוי מצמחים ומגיע בטבליות
26/11/2017 | 17:56
43
יש המון דברים טבעיים שאפשר לקחת להרגעה, אני יותר אוהבת את אלו הטבעיים לגמרי שמשפיעים אנרגטית - רגשית כמו פרחי באך שהם מעולים ובכל הזדמנות ממליצה עליהם.

אפשר להעזר גם בפורמולות שונות של צמחים נטו שמיועדים להרגעה . זה מגיע בטיפות וגם כן טבעי לגמרי.

לפעמים צריך לנסות כדי לדעת אם משפיע, כי לא כל דבר שמשפיע על אחד ישפיע גם על אחר.  

לצפיה ב-'אצלי'
אצלי
23/11/2017 | 13:10
2
133
בשנה האחרונה מצאתי דרך שעובדת נהדר בשבילי להשקטת הראש כשצריך - אני פשוט נשכבת על הרצפה על הגב  זה ישר מחבר אותי לגוף ומנטרל את הרעש והמחשבות שבראש.
לפעמים ככה על הגב ועל הריצפה אני הופכת להיות איזה גשר למכוניות שעוברות מעליי או מידרכה לפליימובילים אבל השכיבה על הריצפה יש בה משהו כל כך מחבר לשקט שכלום לא מזיז לי
לצפיה ב-'לשכב על הרצפה זה משהו שלקחת מאיפשהו?'
לשכב על הרצפה זה משהו שלקחת מאיפשהו?
28/11/2017 | 12:36
1
43
זה הגיוני שזה מרגיע כ י זה מקום נמוך.
יש אזשהו חומר לקרוא על זה שמצאת? תודה
לצפיה ב-'אולי אפשר לקרוא על זה מהתחום של היוגה או פלדנקרייז?'
אולי אפשר לקרוא על זה מהתחום של היוגה או פלדנקרייז?
28/11/2017 | 15:35
29
לא יודעת... גיליתי את זה מתוך הנוכחות שלי על הריצפה כשאני לפעמים עושה תרגילי תנועה. אותי זה מחבר ליציבות ולתמיכה שהריצפה מאפשרת ואז מתאפשר לגוף להתמסר ולהרפות. 
לצפיה ב-'אפייה-זה כל כך עושה לי טוב בלב ובנשמה '
אפייה-זה כל כך עושה לי טוב בלב ובנשמה
25/11/2017 | 05:17
2
129
בגלל הקטנה לא ממש יוצא לי אבל עכשיו כשהיא כבר יושבת ויכולה לשבת בכיסא אוכל, התחלתי להושיב אותה בכניסה למטבח ואני מראה לה מה עושה וככה מבשלת/אופה והיא ממש מבסוטית כי אני ממש מראה לה ומסבירה הכל אז יחסית יושבת בסבלנות.

מקווה שמעכשיו אני אתחיל לאפות יותר

לצפיה ב-'איזה כיף לך ולה '
איזה כיף לך ולה
25/11/2017 | 08:08
1
102
תמיד כשאני צופה בתוכניות בישול או אפייה אני כל כך מתרשמת מאלו שאוהבים את העיסוק /תחביב הזה ושזה מרגיע אותם. אני ממש לא אוהבת לבשל או לאפות ואני מעדיפה לא לבשל או להתעסק עם הכנת אוכל בכלל, אם הייתה אפשרות כזאת.. בתוכי כן הייתי רוצה שזה יקרה, שאני יאהב את זה, אבל זה לא קורה.  
לצפיה ב-'האמת שמהרגע ששחררתי ובעלי לקח על עצמו להכין לו'
האמת שמהרגע ששחררתי ובעלי לקח על עצמו להכין לו
26/11/2017 | 03:45
91
נהיה לי שוב יותר כיף ומהנה ובמיוחד שהרבה זמן לא ממש הגעתי לבשל/לאפות כמו שצריך ובמיוחד האפייה- זה ממש כיף.
הכנתי השבוע אלפחורס איתה וממש נהנית לאכול את זה כי מלא זמן רציתי להכין ולא יצא ופשוט החלטתי להעז ולנסות ווואלה...עבד

אותי זה ממש מרגיע לאפות- זה לגמרי תרפיה עבורי ואני מאוד אוהבת לאפות עם ילדים. מחכה שתגדל ומחכה לה סט אפייה לילדים
לצפיה ב-'סקר חזרה לעבודה ומסגרת ראשונה/מטפלת:'
סקר חזרה לעבודה ומסגרת ראשונה/מטפלת:
21/11/2017 | 12:23
16
267
מעניין אותי לשמוע אם יש הבדל בין העיסוקים וסדר הלידה מבחינת העיתוי שבו שמתן את הילד במסגרת/אצל מטפלת/חזרתן לעבודה/לימודים במשרה חלקית/מלאה.
אז סקר (נא למלא לכל ילד):
1. ילד מספר:
2. מסגרת ראשונה של הילד (כלומר כשלא בטיפול בלעדי של ההורים - מי כן טיפל בו - סבתא/מטפלת/משפחתון/מעון/וכו'):
3. גיל הילד בעת כניסה למסגרת הראשונה:
4. עיסוק האם בעת הכניסה של הילד למסגרת (עבודה/לימודים, תחום עבודה, משרה מלאה/חלקית - אפשר לפרט או לא כרצונכן):
לצפיה ב-'עונה על שלושה ילדים'
עונה על שלושה ילדים
21/11/2017 | 14:21
1
215
1. ילד מספר: 1
2. מסגרת ראשונה של הילד (כלומר כשלא בטיפול בלעדי של ההורים - מי כן טיפל בו - סבתא/מטפלת/משפחתון/מעון/וכו'): גן (קבוצת תינוקיה של כ15 ילדים)
3. גיל הילד בעת כניסה למסגרת הראשונה: 3 חודשים
4. עיסוק האם בעת הכניסה של הילד למסגרת (עבודה/לימודים, תחום עבודה, משרה מלאה/חלקית - אפשר לפרט או לא כרצונכן): עבודה (לאחר אבטלה בהריון, התחלתי עבודה חדשה מיד עם החזרה מחל"ד), משרה מלאה, שעת הנקה.

1. ילד מספר: 2
2. מסגרת ראשונה של הילד (כלומר כשלא בטיפול בלעדי של ההורים - מי כן טיפל בו - סבתא/מטפלת/משפחתון/מעון/וכו'): גן (קבוצת תינוקיה של כעשרה ילדים)
3. גיל הילד בעת כניסה למסגרת הראשונה: 5.5 חודשים
4. עיסוק האם בעת הכניסה של הילד למסגרת (עבודה/לימודים, תחום עבודה, משרה מלאה/חלקית - אפשר לפרט או לא כרצונכן): עבודה, משרה מלאה, שעת הנקה.

1. ילד מספר: 3
2. מסגרת ראשונה של הילד (כלומר כשלא בטיפול בלעדי של ההורים - מי כן טיפל בו - סבתא/מטפלת/משפחתון/מעון/וכו'): גן (קבוצת תינוקיה של כעשרה ילדים)
3. גיל הילד בעת כניסה למסגרת הראשונה: 6 חודשים
4. עיסוק האם בעת הכניסה של הילד למסגרת (עבודה/לימודים, תחום עבודה, משרה מלאה/חלקית - אפשר לפרט או לא כרצונכן): עבודה, משרה מלאה, שעת הנקה.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
21/11/2017 | 15:25
28
לצפיה ב-'גם אמהות לילד אחד מוזמנות לענות כמובן, ואם טרם שמתן את'
גם אמהות לילד אחד מוזמנות לענות כמובן, ואם טרם שמתן את
21/11/2017 | 15:39
150
הילד במסגרת - אפשר לכתוב בן כמה הוא עכשיו, ואם אתן יודעות - מה הצפי למסגרת.
לצפיה ב-'עונה'
עונה
21/11/2017 | 17:39
153
1. תאומים בת ובן, בני 4 וחצי.
2+3. מסגרת ראשונה בגיל שנתיים+4 לפעוטון / מעון מ9:00 עד 12:00.
4. בכניסתם של הילדים למסגרת ראשונה- חל"ת ממשרד החינוך וליוויתי אותם כל השנה. בגיל שלוש+4 חודשים, כשעלו לגן עירייה- טרום-טרום חובה חזרתי למשרה מלאה בביה"ס.
גם השנה במשרה מלאה בביה"ס והקטנים בטרום חובה.
לצפיה ב-'עונה גם'
עונה גם
21/11/2017 | 18:48
121
1. ילד מס' 1
2. מסגרת ראשונה-גן  פרטי
3. גיל כניסה: 11 חודשים (היה איתי בבית עד אז)
4. עיסוק- חזרתי למשרתי המלאה לאחר שבועיים מיום הכנסתו לגן הפרטי.
לצפיה ב-'אצלנו'
אצלנו
21/11/2017 | 19:14
123
שני הבנים, כל אחד בתורו, הלך למטפלת בגיל 7.5 חודשים. לאחר מכן, הגדול הלך לגן בגיל 1.8 והקטן צפוי ללכת לגן בגיל שנה וחצי (ההבדל הוא רק לוגיסטי של תאריכי לידה ביחס לחודש ספטמבר)
אני עובדת כעורכת דין במשרה שקשה לי להגדיר אם נחשבת מלאה או חלקית. בגדול זה כמו משרה חלקית מהבחינה שאני יוצאת בזמן לאסוף את הילדים במרבית הימים אבל מלאה במובן זה שיש ציפייה שאני אתן שעות שמתקרבות למשרה מלאה אז אני מגיעה מוקדם בבוקר/עובדת בערב מהבית.
לא החלפתי עבודה בין שתי הלידות.
לצפיה ב-'עונה'
עונה
21/11/2017 | 19:50
108
בן ראשון, בן 4
נכנס לגן בגיל 7.5 חודשים - גן פרטי, קבוצה של כ- 5 תינוקות.
חזרתי לעבודה במשרה מלאה, וויתרתי מיוזמתי על שעת הנקה מתוך רצון טוב.

בת שנייה, בת שנתיים
נכנסה לגן בגיל 8 חודשים, אותו גן פרטי של הגדול (כשהוא נימצא כבר בקבוצת הבוגרים). הקטנה הייתה בקבוצה של כ- 7 תינוקות.
אחרי שבועיים של חופש בבית, חזרתי לאותה עבודה במשרה מלאה, מכיוון שלא הגיעה אליי עדיין המשאית עם המדליה שלי, ממש לא וויתרתי על שעת הנקה הפעם 

לצפיה ב-'עונה'
עונה
21/11/2017 | 20:46
116
ילדה ראשונה נכנסה למטפלת פרטית בגיל חצי שנה, ואני חזרתי למשרה מלאה. בגיל 1.3 נכנסה לגן.

ילד שני נכנס למטפלת (בשני ילדים) בגיל 7 חודשים ושוב חזרתי למשרתי המלאה אך בפועל יוצא לי פחות שעות. צפוי ללכת לגן אולי כשיהיה בן קרוב לשנתיים. נעשה ניסיון להכניסו לגן, שלא צלח, ולכן חזרתי לשיטת המטפלת.
לצפיה ב-'עונה'
עונה
22/11/2017 | 07:51
3
203
אצלינו כן יש הבדל בין העיסוק שלי לפני הלידה ואחרי לא באופן שעונה על מה ששאלת יש לי בן אחד בן 10 וחצי ואנחנו משפחה בחינוך ביתי כך שהוא לא נכנס למסגרת שהיא "קונבנציונלית". כמובן שזה הצריך מכולנו להערך בהתאם וחלק מהשינוי היה עבורי שינוי מקצועי. הפכתי לעצמאית בתחום של ייעוץ וטיפול (הורות, ריפוי טבעי/ אנרגטי ועוד).
לצפיה ב-'ירוקה מקנאה'
ירוקה מקנאה
22/11/2017 | 18:06
2
165
בנושא החינוך הביתי.היום דיברתי עם קולגה בעבודה ואמרתי לו שחלום חיי הוא חינוך ביתי לילדים אבל...הפרנסה...
יש לי שנה וחצי לזכות בלוטו,שאני לא ממלאה כלל.
כיף לכם
לצפיה ב-'אצלנו מי שתמיד מאוד רצתה חינוך ביתי'
אצלנו מי שתמיד מאוד רצתה חינוך ביתי
22/11/2017 | 19:09
168
(גם בלי לדעת שבאמת יש כזה דבר) היא הבכורה, שכבר בחטיבה ועדיין הייתה מעדיפה ללמוד רק בבית.
לצפיה ב-''
23/11/2017 | 13:00
15
לצפיה ב-'עונה על 4 ילדים'
עונה על 4 ילדים
22/11/2017 | 08:41
150
אנחנו קיבוצניקים, והנוהג כאן הוא חופשת לידה של חצי שנה ולאחריה חזרה לעבודה. כך שכל אחד מהארבעה שלי היה איתי חצי שנה בבית ואז נכנס לבית התינוקות. עד גיל שנה באתי להניק כל יום בצהריים, וכשעבדתי מחוץ לקיבוץ, שאבתי.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
22/11/2017 | 10:42
135
1. 1, 2
2. 1-מטפלת, 2-מעון
3. 12 שבועות
4. 1- לימודים (דוקטורט), 2-עבודה (פוסטדוק), משרה מלאה (פלוס). היתרון הגדול באקדמיה להורים הוא הגמישות בשעות העבודה.

מנסיוני אין שום דבר כללי בהורות. כל אחד מוצא לעצמו את הפתרונות שמתאימים ואפשריים לו ולכן אני בספק אם תוכלי להוציא מסקנה כוללת מהסקר הזה.
לצפיה ב-'עונה'
עונה
22/11/2017 | 23:27
102
ילדה ראשונה: מטפלת פרטית מגיל חצי שנה. נכנסה לגן פרטי בגיל 1.2. אני חזרתי לעבודה במשרה מלאה.

ילד שני: מטפלת לו ולאחותו בגיל 5 חודשים. בגיל חצי שנה נכנס לתינוקייה של נעמת. עבודה במשרה מלאה.
לצפיה ב-'ארבעה ילדים, כולם במעון נעמ"ת מגיל חצי שנה. עו"ד משרה מלאה '
ארבעה ילדים, כולם במעון נעמ"ת מגיל חצי שנה. עו"ד משרה מלאה
30/11/2017 | 13:25
12
לצפיה ב-'גן עיריה - האם הגננת שלכם משתפת את ההורים במה שנעשה בגן?'
גן עיריה - האם הגננת שלכם משתפת את ההורים במה שנעשה בגן?
22/11/2017 | 09:04
15
225
גן חובה, חודשיים וחצי אחרי תחילת שנת הלימודים, ואני מרגישה שאני לא יודעת מספיק על התכנים שהגננת מעבירה.
גננת ותיקה ונוקשה עם אג'נדה ברורה. באופן כללי נראה שההורים בעיקר מפריעים לה. בבוקר היא מאיצה כדי שהפרידה תהיה קצרה, כך שאין זמן להתרשם מהלוחות בגן או לנסות לדבר איתה.

היא לא שולחת אימיילים לגבי התכנים שמועברים ואנחנו מסתמכים רק על המידע שהבת שלי מספקת. לפעמים אנחנו מצליחים לחבר רסיסי מידע מהבת שלי עם רסיסי מידע מבן של חברה ואז מקבלים מושג ברור יותר.
לשמחתי הבת שלי מספרת לנו ביוזמתה לא מעט, בעיקר כשקורים דברים שמשאירים עליה רושם חזק (חיובי או שלילי).
אני מתוסכלת מכך שאין שום זרימת מידע מהגננת אל ההורים, ושהורים של ילדים שלא מספרים, בכלל לא יודעים שביום הזכרון לרבין הגננת תיארה לפרטי פרטים את הרצח ואת הנסיעה לביה"ח לאחר שהשכיבו את רבין באוטו, והם לא יודעים על התוכן שהועבר בנושא "גופי הוא שלי".

מנסה להבין עד כמה גננות אחרות משתפות את ההורים והאם המצב אצלנו חריג.
תוהה האם יש בכלל טעם לבקש ממנה לשלוח מדי פעם אימייל להורים והאם בקשה כזו לא תגרום ליותר נזק מאשר תועלת.
לצפיה ב-'אצלינו שולחים מייל כל שבועיים שלושה'
אצלינו שולחים מייל כל שבועיים שלושה
22/11/2017 | 09:21
2
145
לא מרגישה שזה מספק יותר מדי מידע
לצפיה ב-'גם אצלנו שולחים מייל, זה לא עוזר. ומחשבות על ימי זכרון בגיל '
גם אצלנו שולחים מייל, זה לא עוזר. ומחשבות על ימי זכרון בגיל
22/11/2017 | 09:37
1
171
אבל זה לא *זה*, כי הכותרות לא מסבירות לי מה שלום הילד הפרטי שלי. כשאני רוצה לדעת מה שלום הילדים שלי באמת אני מרימה טלפון בערב, לרוב קובעת שעה מסודרת לשיחה מראש דרך הווטסאפ, וכך מסבה את תשומת הלב של הגננת לילד שלי ומשיגה שיתוף פעולה ומידע אישי.

לגבי ימי הזכרון - השנה אני מתכננת להשאיר את הגדולה (אולי את כולם) בבית ביום השואה, אחרי שהבכורה נחשפה בשנה שעברה לתכנים מאד מטרידים מבחינתי כאמא.
מה שאת מספרת על רצח רבין מזעזע בעיני כתוכן לגילאי 5. נגד זה אין כ"כ מה לעשות חוץ מאשר לזכור את זה, לברר מראש בשנה הבאה, ואולי להשאיר בבית. לא חושבת שאפשר לבקש לשלוף ילד מפעילות קבוצתית, וודאי לא כשיש גם פעילויות מתמשכות שנפרשות על פני כמה ימים.
לצפיה ב-'גם אנחנו זועזענו'
גם אנחנו זועזענו
22/11/2017 | 10:08
160
באותו הערב בעלי התקשר לגננת על מנת להבין איך ייתכן שהיא סיפרה לילדים בכזה פירוט, והיא הסבירה שהיו ילדים שהגיעו עם מידע חלקי מהבית (כנראה דרך אחים גדולים יותר) ושאלו שאלות. התשובה שלה לא ממש מניחה את דעתי ולמרות שאני מבינה איך זה יכול להתגלגל לכדי פירוט כזה, אני בטוחה שהיה אפשר לנהל את השיחה עם הילדים באופן אחר. אבל אני לא מסוגלת להילחם בזה, בטח שלא בדיעבד.
אין לי מושג מה נעשה בימי הזכרון. מצד אחד אפשר להשאיר אותה בבית בשני ימי הזכרון, אבל ייתכן שהגננת תדבר איתם על הדברים גם לפני או אחרי היום הספציפי, וייתכן שהילדים ידברו ביניהם גם בימים שאחרי, ואז היא תקבל מידע חלקי שעבר פילטר אצל הילדים וזה עלול להיות גרוע יותר.
אתמול למשל היא באה עם משהו שאחד הילדים סיפר, על כך שמלך ירדן ירה במלך ישראל. אין לי מושג באיזה הקשר זה נאמר, אבל הסברתי שזה לא מדוייק, כי לישראל אין מלך, אלא נשיא וראש ממשלה.

גם אם הדברים שהבת שלי מספרת מזעזעים אותי, אני מסוגלת להתמודד עם זה, כי אז יש לי אפשרות לפתוח דיון ולעשות תיקון חלקי.
מה שיותר קשה לי זה הדברים שאני לא יודעת, הדברים שהיא לא מספרת ואין לי מושג מה היא שומעת ומה היא לוקחת איתה.

מבחינת זמינות הגננת - היא לא מספקת להורים את הסלולרי שלה. יש לנו את מספר הטלפון בבית ובגן, את האימייל שלה וזהו. מהורים אחרים הבנתי שאם רוצים לדבר איתה שיחה של יותר מכמה מילים, היא מבקשת לתאם פגישה פנים אל פנים מוקדם בבוקר לפני פתיחת הגן, או בשעה 14:00 אחרי סיום הפעילות בגן.
לצפיה ב-'קבוצת פייסבוק סגורה של הגן'
קבוצת פייסבוק סגורה של הגן
22/11/2017 | 10:12
130
מדי פעם הגננת מעלה תמונות או כמה שורות על תכנים שנלמדו בגן. ממש לא משהו מספק או שמאפשר להתרשם יותר מדי מה דובר ואיך דובר.

אצלנו רצח רבין לא תואר בכזה פירוט אבל הבן 4 שלי חזר לראשונה עם הקונספט של "מת". אני לא מבינה איזו חשיבות יש בכלל לציין את זה בגיל טרום חובה אבל קטונתי.
לצפיה ב-'הורות היא שיעור באובדן שליטה'
הורות היא שיעור באובדן שליטה
22/11/2017 | 10:38
2
139
וככל שהיא תגדל כך תדעי פחות ופחות לגבי מה שהיא נחשפת אליו כשהיא לא איתך. כי המבוגרים שסביבה ידווחו פחות, כי היא תספר פחות, כי בגיל יותר מתקדם היא מתחילה להיות בחברת ילדים בלי מבוגרים בסביבה ועוד ועוד.
אם את סומכת על הגננת, שחררי. ככל שתרצי להתמודד ולהגיב, את יכולה לעשות את זה רק למה שהילדה מספרת לך. אם את לא סומכת על הגננת, תעבירי גן. לפחות עכשיו את יכולה לנסות לעשות זאת. בביה"ס גם האפשרות הזו תילקח ממך (לרוב, למעט מקרי קיצון). קחי את זה כשיעור.
לצפיה ב-'אמביוולנטית'
אמביוולנטית
22/11/2017 | 10:54
105
מצד אחד ברור לי שהשליטה שנדמה לי שיש לי איננה אמיתית וגם היא תתפוגג בשנים הקרובות, מצד שני אני עדיין לא בשלה לוותר על העניין הפעוט הזה של קבלת מידע מהגננת (חלקי או מלא זה לא משנה לי, העיקר שיהיה משהו).
בשלב זה המצב לא גרוע עד כדי העברה לגן אחר, ויש גם שיקולים רבים נוספים שבגינם האופציה הזו לא רלוונטית כרגע.

תודה שהזכרת לי שבעצם הכל עניין של שליטה וחוסר שליטה 
לצפיה ב-'מתנצלת שמתפרצת אבל....'
מתנצלת שמתפרצת אבל....
22/11/2017 | 17:27
124
מרגישה שמאוד רוצה לחלוק על שני דברים-האחד,בהורות אין איבוד שליטה.אדם אחראי לחייו שלו ולחיי ילדיו.מקווה שהורים לא "שולטים" ומהמקום הזה חשוב שיהיה דיאלוג בין שני הצדדים במשוואה-הורה-ילד אחרת לא נדע מי ומה.יש הורים שבוחרים לא לשאול,לנהל דיאלוג מסיבות שלהם וגם הם הורים ואז סביר שהילדים לא יספרו.אם ערוצי התקשורת בבית פתוחים ומתעניינים אין סיבה שילד בכל גיל לא ישתף.מתבגרים פחות משתפים אבל בתנאים ביתיים נוחים אם הורה ישאל רובהסיכויים שהוא יקבל מענה.לעיתים אולי לאקוני אבל יקבל.
והאחר,השני,מכירה את מערכת החינוך לפני ולפנים.המשפט על מעבר...קצת קיצוני.המערכת תקשה לעיתים אך לא יתאפשר מעבר רק "במקרי קיצון" זו קביעה כלל לא נכונה ו/או חד משמעית כפי שמשתמע מן הכתוב.
לצפיה ב-'מדי פעם הגננת תולה איזה דף בכניסה לגן '
מדי פעם הגננת תולה איזה דף בכניסה לגן
22/11/2017 | 12:09
3
115
עם התוכן המרכזי שנלמד עכשיו (נראה לי שעכשיו הם לומדים על ההתפתחות של צמחים או משהו כזה). לפעמים היא גם נותנת איזו משימה שקשורה או הוראה כלשהי.
למשל, הילדים למדו/לומדים לזהות את השם שלהם, אז צריך לעזור להם לתלות את הפתק עם השם שלהם על הלוח כשהם נכנסים לגן. היינו צריכים גם להכין דף על השם של הילד (עם התמונה שלו ולמה קוראים לו בשם הזה, כינויי חיבה, וכו') שייתלה על לוח אחר בגן.
ללמידה על הצמח לא זוכרת שביקשו להביא משהו...
לצפיה ב-'אה, אבל אצלנו זה טרום חובה.'
אה, אבל אצלנו זה טרום חובה.
22/11/2017 | 12:31
24
לצפיה ב-'גם טרום חובה זה בסדר'
גם טרום חובה זה בסדר
22/11/2017 | 14:20
1
83
אני מנסה לקבל מושג מה קורה בגני עיריה אחרים, כי אני לא מרוצה מהמצב אצלנו ותוהה עד כמה זה סביר לצפות ולבקש אימייל עדכון מדי פעם.
בשנה שעברה היתה בטט"ח+ט"ח, היתה תחלופה גבוהה של גננות (3 גננות בשנה) ועדיין קיבלנו מדי פעם אימייל עם מידע על מה שנעשה בגן.
לצפיה ב-'אימיילים מהגננת אצלנו זה עניין ממש נדיר.'
אימיילים מהגננת אצלנו זה עניין ממש נדיר.
22/11/2017 | 14:22
71
אולי 3 בשנה או משהו בסגנון.
לצפיה ב-'מעורבות הורית'
מעורבות הורית
22/11/2017 | 15:24
91
בדיוק באותו עניין שוחחתי עם הגננת של ילדיי.
תאומים, בטט"ח, בשנה שעברה גננת מדהימה ומשתפת בלו"ז חודשי, במיילים מעדכנים, באפליקציה של תמונות (רימיני) בקיצור נפלא.
השנה, הגננת כאילו "נרדמה".יש להורים הנייד שלה, המייל ואפשר להתקשר בערב אבל קבעתי איתה שיחה פנים מול פנים והסברתי שאני אמא מאוד מעורבת.בכל יום, כשהילדים חוזרים מהגן אני שואלת ואין אצלי תשובות של "היה כיף בגן". אני מקבלת פירוט נרחב על הנעשה, אני יודעת מה בחוגי הבוקר, שמות המפעילים, הימים, הילדים ה"שובבים" בגן, מי בכה היום ומי לא... הכל!ושמחה מאוד על כך שהילדים משתפים. עם זאת, רוצה להיות מיודעת בקשר לתכנים באופן רציף כדי לשוחח בבית, כדי לשאול שאלות ולהרחיב יריעה ועוד. הגננת אמרה שקשה לה להיות כפופה ללו"ז חודשי ולכן תשלח שבועי. שמחתי ואכן שלחה.
מידי פעם מתזכרת אותה להעלות תמונות לאפליקציה ולעדכן הורים, באמצעות קבוצת הוואטס אפ, אם יש תכנים "אחרים" כמו שיננית שמגיעה למספר מפגשים, אדם שהגיע בחגי תשרי לתקוע בשופר וכיו"ב.
להגיד לך שהכל פיקס? לא! היא ידועה ומוכיחה בפועל שהיא "מעופפת" ולכן ממש לא מתביישת להזכיר לה שאני מבקשת להיות מעורבת.
חושבת, באופן אישי, שמעורבות הורית היא מאוד חשובה ומאוד קריטית בכל גיל. לא מסכימה עם גישת ה"שליטה הסתיימה". הורים בוחרים לעשות זאת. הורים שישאלו וילדים שירגישו שיש אוזן קשבת ו"מצע" ביתי נעים ונוח- ישתפו. אני עובדת מעל שני עשורים עם מתבגרים. הם מאווווווד רוצים ואוהבים מעורבות הורית.
במקומך, לא הייתי "מוותרת" ומבקשת מהגננת פירוט כזה או אחר, באופן שוטף.
בהצלחה
לצפיה ב-'לא חושבת שיש לך מה להפסיד מבקשה כזו'
לא חושבת שיש לך מה להפסיד מבקשה כזו
22/11/2017 | 15:31
81
במקרה הכי גרוע הגננת תסרב ...אבל ייתכן ותסכים
ולכן שווה לנסות .
תגידי לה שתשמחי לקבל פירוט (למשל במייל) על נושאים גדולים אותם לומדים
דרך הלימוד (טיילנו ב ...בנינו ..שתלנו ...ציירנו )כדי לשוחח עוד על הנושא בבית
ולהיות מעודכנים
לצפיה ב-'שיתפו מעט'
שיתפו מעט
22/11/2017 | 23:11
76
וגם אם כן, אני לא רואה איך זה יועיל, למשל, למה שקרה בגן ביום הזיכרון לרבין.
את התכנים עצמם אפשר למצוא באתר של משרד החינוך, מפורטים לפי חודשים, כולל הצעות לפעילויות.
מכיוון שניתן להתחקות אחר התוכן, אני מניחה שמה שבאמת היית רוצה הוא לדעת מראש איך זה יתנהל והאם ה*אופן* תואם את עמדותייך, וזה נראה לי בלתי אפשרי. בין היתר בגלל ידע קודם שמגיעים איתו, אבל לא רק. על כל הורה שמאמין ב"שחור" יש הורה שמתעקש על "לבן", ושלל גוני האפור שבתווך.
מצד שני, ובלי קשר למה שמתרחש בגנים אחרים, אני בעד לפנות לגננת ולבקש ממנה. לכל היותר המצב לא ישתנה. אני לא רואה איך זה יכול להרע את המצב (ואם כך יקרה, באמת שהתכנים הם הבעיה הקטנה).

לצפיה ב-'יש מייל שבועי ביום ושעה קבועים, בוודאי'
יש מייל שבועי ביום ושעה קבועים, בוודאי
30/11/2017 | 11:36
22
ככה צריך להיות. יש גם זמנים קבועים שבהם ניתן לשוחח טלפונית עם הננת.
לצפיה ב-' המלצת השבוע! - מוסיקה '
המלצת השבוע! - מוסיקה
22/11/2017 | 17:52
2
71
אצלינו בבית שומעים הרבה מוסיקה , ומגוונת .
זכור לי לטובה כילדה שהייתי מתעוררת קבוע לבקרים בהם אימא שלי הייתה שמה מוסיקה עברית וזה נשאר לי בזכרון כמשהו נעים וחיובי שאני אוהבת שקיים גם אצלינו.
הדבר השני שאני עושה כשמתעוררים בבוקר אחרי שאני פותחת את כל החלונות בבית - פותחת מוסיקה מהרדיו. יש לנו תחנת רדיו אינטרנטית של שירי אהבה באנגלית שאנחנו שומעים קבוע, רק שירים - בלי פרסומות וחדשות.

חוץ מזה שלכל אחד מאיתנו בבית יש גם סגנון והעדפות משלו וזו פעילות שאנחנו עושים כמעט באופן יומיומי - מידי פעם כל אחד מתחבר לנגן המוסיקה שלו ולאוזניות ופשוט מקשיבים לשירים. 

השבוע נתקלתי באתר אינטרנט שלא הכרתי של רדיו רק לילדים שנקרא "קולי אוזן" שמשדרת מוסיקה לילדים ברצף - שירים ישנים של פעם, גם מתוך פסטיבלים ישנים וגם סיפורים ברצף ועוד ועוד. בקיצור, ממש מקסים ושווה להיכנס להתרשם.

האם אתם מכירים עוד תחנות רדיו לילדים? או תוכניות רדיו לילדים?
ואיך אצלכם בעינייני מוסיקה?
הקטנים מאזינים לרדיו / שירים?
הוסיפו המלצות ושיתופים 

לצפיה ב-'מוסיקה'
מוסיקה
22/11/2017 | 18:12
77
אצלנו תמיד.מגיל 0 עוד כשהילדים שכבו על מזרוני פעילות השירים מ"הופ" התנגנו,דיסקי שמע יש לנו מלאאאאאא,שירים בדיסקים של דיוידי,באוטו לא זזים בלי מוסיקה ואת האהבה הגדולה של ילדיי למוסיקה אני חווה למורה למוסיקה,הפנסיונרית המדהימה,שהייתה שם בשבילנו,בשעתו,להזכיר כמה מוסיקה טובה לחיינו.
המלצות גם אני מאוד אשמח לקבל
לצפיה ב-'אצלנו מאוד אוהבים'
אצלנו מאוד אוהבים
22/11/2017 | 19:36
80
יש לנו דיסקים כמו פעם גם בבית וגם ברכב.
לקטנטנים יש לנו כמובן 100 שירים ראשונים ועוד מקבץ של 5 דיסקים שנקרא שירי הילדים הגדולים של כל הזמנים שזה אוסף של קלסיקות ילדות בביצועים מקוריים ונעימים מאוד.
אחר כך יש לנו עוזי חיטמן ואת הדיסק המדהים של ענן על מקל.

בגזרת הקלסיקות הגדול שלי מאוד אוהב את הדיסקים של פרפר נחמד ושל פיץ העכבר, את אריק איינשטיין ואת הדסיק של הכבש השישה עשר.

וכמובן מגוונים להם עם קלסיקה ישראלית ורוק ישראלי שאנחנו אוהבים לשמוע
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר '
מחכים לכם בפורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר
22/11/2017 | 16:27
23

זקוקים לתשובות מקצועיות על ההריון והעובר
פרופ' יוסי שלו מייעץ לכם בנושאי אולטרסאונד בהריון, בדיקות מי שפיר, בדיקות סיסי שליה ועוד.
היכנסו עכשיו לפורום אולטרסאונד נשים- מי שפיר המחודש

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'גמילה של בן 3'
גמילה של בן 3
22/11/2017 | 04:31
7
109
יש לי בן מתוק ורגיש בן 3, הכי הוא אוהב כשדברים נשארים בדיוק כמו שהוא מכיר אותם
בבית כבר כמעט שנה עושה פיפי באסלה לפני האמבטיה. לפני כמה שבועות ניסו לעודד אותו בגן להשתמש באסלה שם (יש להם אסלות קטנות ונמוכות), ונתקלו בהתנגדות מצידו, וביקשנו שיניחו לזה.
בינתיים בבית התחלנו להשתמש באסלה בבוקר בנוסף לערב, ואת הקקי מהחיתול זרקנו ביחד לאסלה.
לפני שבוע הוא התחיל לבקש ללכת לשירותים בגן והחלטנו שמתחילים גמילה והורדנו לגמרי את החיתול, מלבד במהלך השינה. הבעיה היא שהוא מסרב לעשות קקי באסלה וגם בסיר. הוא אומר שהוא פוחד, שאי אפשר. במהלך השבוע מאז שהורדנו את החיתול הוא עשה רק בתחתונים. אני יודעת שזו בעיה נפוצה, ואני יודעת שהוא רגיש ולחוץ ולא רוצה להלחיץ אותו יותר. מבחינתי זה בסדר אם הוא יבקש חיתול כשצריך לעשות ויעשה שם. הכי אני חוששת שזה יהפך למקור לחץ בשבילו ושהוא יתחיל להחזיק.
ניסיתי לשבת איתו בשירותים, להציע את הסיר שוב ושוב, לקרוא ספרים כשאנחנו שם, צוחקים ורגועים, אבל קקי הוא לא עושה (אפילו שזו השעה שלו ואני יודעת שרוב הסיכויים שהוא צריך).
מה עושים מכאן? איך מבהירים לו שזה בסדר לבקש חיתול אבל הוא צריך להגיד לפני שהוא עושה?
אם למישהי יש נסיון דומה, כמה זמן לקח אצלכם עד שהחשש מהקקי באסלה נחלש?

תודה וסליחה על האורך
לצפיה ב-'כן זה מוכר'
כן זה מוכר
22/11/2017 | 07:42
4
66
וגם אני בדעה ובגישה שאין מה ללחוץ או לנסות "לשדל" . הוא כנראה צריך את הזמן שלו ועם פחדים אצל ילדים רגישים יש לעבוד בעדינות ובקצב איטי יותר.
את יכולה פשוט לומר לו בדיוק את מה שכתבת - שזה בסדר לבקש חיתול / לעשות בחיתול. אגב, גם בתחתונים זה בסדר גמור אם לכם זה לא מפריע.
מתוך ההבנה שלך והגישה שלך שלוקחת בחשבון את הפחד שלו, תכווני את בנך לעשות קקי במקום בו הוא מרגיש בטוח.

במשך הזמן כשתרגישי שזה מתאים ולא מפחיד מידי עבורו, תעבדי איתו על "למשוך" החוצה את הרצון *שלו* להיות גדול/ גמול/ לעשות קקי בשירותים באופן שאת מתמללת לו את הפחד לצד המחשבות והרגשות והרצונות שלו.
בהצלחה!

לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
27/11/2017 | 19:50
3
12
(וסליחה על התודה המאוחרת, אני יכולה לכתוב רק ממחשב ספציפי...).

לעשות בתחתונים היה בסדר מבחינתי אם חשבתי שזה רק פספוסים. אבל מאחר ואני בטוחה שיש לו חשש אמיתי מהשירותים שלא בטוח שיפתר בתקופה הקרובה, אני מעדיפה שימשיך לעשות בחיתול.
נמשיך לקרוא על נפתלי ולא להלחיץ ובתקווה שהזמן יעשה את שלו.
לצפיה ב-''
28/11/2017 | 15:32
1
לצפיה ב-'יש קלטת מעולה שמסבירה לילדים,'
יש קלטת מעולה שמסבירה לילדים,
29/11/2017 | 20:20
1
16
בנושא נגמלים מחיתולים ,של חני נחמיאס,בהשתתפות ילדים .
קלטת מעולה  להסרת החרדות מהילדים,והבנת חשיבות הגמילה.
לצפיה ב-'כן, מצאתי ביוטיוב כמה קטעים מזה'
כן, מצאתי ביוטיוב כמה קטעים מזה
01/12/2017 | 16:30
11
רואים את זה לפעמים
לצפיה ב-'גמילה מחיתול'
גמילה מחיתול
26/11/2017 | 11:24
1
28
גמילה מחיתול היא שינוי מאוד משמעותי עבור הפעוט.
יש טיפול בעזרת פרחי בך אשר נותן מענה לחרדות פחדים ושינויים אצל פעוטים.
פרחי בך הן טיפות הנאספות מטללי בוקר אשר נמצאים על כותרות פרחים שונים.
השיטה קיימת כמאה שנה ובטוחה לשימוש.
אשמח לתת מענה נוסף באם תשקלו זאת.תודה אביטל
לצפיה ב-' גם אני ממליצה '
גם אני ממליצה
26/11/2017 | 14:58
21
פרחי באך הם עדינים וזמינים בבתי מרקחת שונים ואני באופן קבוע נעזרת בהם גם בעבודה שלי וגם באופן אישי לעצמי לילד שלי ולמשפחה.
בהחלט הייתי משלבת כאן לגמילה מחיתול ו*בנוסף* להכוונה והנחייה של ההורים את התהליך.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
פורום תרופות סבתא
פורום תרופות סבתא

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה