לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2037520,375 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'איזו התאקלמות קשה '
איזו התאקלמות קשה
05/09/2018 | 12:34
5
411
באופן בלתי צפוי הבן שלי שכל כך חזק, עקשן ובטוח בעצמו מתקשה להסתגל לגן החדש. ולא סתם מתקשה - מסרב לצאת מהבית, מסרב להישאר בגן, צורח כשעוזבים אותו, מטפס על הגדר שמפרידה בין הגן שלו לגן של אחיו - ואז כשמחזירים אותו לגן - בוכה כל כך חזק שנרדם מתשישות.
בנוסף, גם לא מקשיב לצוות - מבחינת לא לצאת מהגן וכד'.
בבית בימים הראשונים התנהג כמו משוגע - צרחות, נשיכות וכד'. אתמול המצב בבית השתפר (אבל בלילה התעורר בצרחות, הסתובב בבית, עד שחזר לישון).
מכירה את הצוות, הן ממש בסדר.
האם לתת לזה זמן או שזה מוגזם ומדאיג?
לצפיה ב-'וואו. כמה קשה'
וואו. כמה קשה
06/09/2018 | 16:02
1
205
קודם כל חיבוק גדול, כי מאמינה שאת ממש סובלת יותר ממנו.
שנית, האם מדובר בגן שהוא מכיר?
מה גילו של הבן שלך?
ניסית להסביר לו?
כיצד מגיב הצוות?
האם יש שם דמות שפנויה להכיל את הקושי שלו?
לצפיה ב-'יש שיפור בגן'
יש שיפור בגן
06/09/2018 | 21:35
241
נכנס סביר ונפרד איכשהו.
אבל עכשיו מסרב לצאת מהבית.
מסרב להתלבש כי מבין מה יקרה אחרי זה.
הגן חדש לו ומוכר לי כי אחיו הגדול היה שם. אני מכירה את הצוות.
הוא בן 3. אי אפשר יותר מדי לדבר איתו.
לצפיה ב-'אוי ואבוי, נשמע נורא!'
אוי ואבוי, נשמע נורא!
07/09/2018 | 06:13
2
221
אין לי נסיון עם סיטואציה כזו, אבל התגובה שלו נשמעת מאוד מאוד מאוד חזקה. אני במקומך הייתי מתייעצת אולי עם רופאה או פסיכולוגית ילדים, נשמע שהילד במצוקה ממש ממש חזקה. בינתיים לא בטוח שהייתי שולחת אותו לגן, אלא אם יש לך דרך לרגל אחרי מה שקורה שם מבלי שהוא יראה אותך. 
לצפיה ב-'כמו שאמרתי, בגן המצב השתפר מטד'
כמו שאמרתי, בגן המצב השתפר מטד
07/09/2018 | 08:08
1
223
אבל היום לא רק סירב לצאת מהבית אלא לא היה מוכן להחליף בגדים ולנעול נעליים. ממש הייתה מלחמה.
לא יודעת מה לעשות.
אבל אחרי הגן חזר להתנהג רגיל לחלוטין.
לצפיה ב-'קצת בדיליי'
קצת בדיליי
12/09/2018 | 22:00
176
אצלי כשאחד לא רוצה אני מציעה לו להתלבש ולבא לא כדי ללכת לגן רק בשביל ללוות את אחיו וכשמגיעים הוא כבר רוצה להכנס וגם מקבל משהו מתוק בקטנה כדי שיהיה נעים להכנס.
זה לא פשוט בכל מקרה.. מאחלת לכולכם הסתגלות קלה ושנה טובה:)
לצפיה ב-'רעיונות למתנות ראש השנה לגננת תודה'
רעיונות למתנות ראש השנה לגננת תודה
04/09/2018 | 11:41
1
54
לצפיה ב-'לקנות קופסאת עוגיות יפה'
לקנות קופסאת עוגיות יפה
04/09/2018 | 17:37
117
אישית,אוהבת את השקופות עם הסרט למעלה,בתחתית מפית דמוי תחרה,חביבה שכזו,בבית לאפות עם הדרדרסים עוגיות-חמאה,טחינה....מה שמתחשק ובכל צורה שמתחשק,לצנצנת ולגננת.

לצפיה ב-'קשיים בגמילה'
קשיים בגמילה
04/09/2018 | 05:07
5
188
שלום, הבן שלי בן שנה וחצי, עד לא מזמן היה אוכל יחסית מגוון אבל במקביל עדיין שותה סימילק מבקבוק, בזמן האחרון, אולי בעקבות נסיונות שלי לגמול אותו מהבקבוק הוא פיתח אנטי לאכילה ושתיה של דברים אחרים, מה שקרה שבהתחלה הגמילה הלכה יפה והפסקנו את הסימילק לחלוטין לכמה ימים אבל אז הוא היה מצונן ואיבד תיאבון, דאגתי שהוא לא אוכל ושותה מספיק והחזרתי את הסימילק ומאז הוא כבר החלים אבל עברו כמה ימים והוא לא מסכים להפרד מהסימילק והבקבוק וגם מגלה התנגדות לאכילה או שתיה של כל דבר אחר שאינו תמ"ל בבקבוק. מעוניינת לשמוע אם למישהו היה ניסיון דומה מה כדאי לעשות, אודה מאוד לטיפים לגמילה או המלצות לאנשי מקצוע להתייעצות
לצפיה ב-'למה "לגמול"?למה לא לאפשר גם תמ"ל?'
למה "לגמול"?למה לא לאפשר גם תמ"ל?
04/09/2018 | 07:01
4
40
לצפיה ב-'כי כשיש לו אפשרות לבחור בין תמ"ל'
כי כשיש לו אפשרות לבחור בין תמ"ל
04/09/2018 | 07:24
3
164
לבין אוכל אמיתי אז הוא מעדיף תמ"ל, ראיתי שככל שהורדתי בהדרגה את התמל  ולא היתה לא ברירה אז נפתח לו תיאבון לדברים אחרים.
עוד בעיה שהוא רוצה חלב רק בבקבוק, למרות שהראה יכולת לשתות מכוס מעבר וגם כוס רגילה. אם אני אומרת לו שאין חלב בבקבוק ושיש אוכל אחר אז הוא בא איפה שהוא זוכר שהבקבוק היה פעם ומבקש ובוכה הרבה זמן...רק כשמבין שאין עכשיו בקבוק אז מוכן לאכול משהו אחר. ועכשיו גם זה נסוג הוא לא רוצה אוכל אחר מתעקש רק בקבוק עם תמ"ל
לצפיה ב-'עונה...'
עונה...
04/09/2018 | 16:57
115
הוא לא צריך לבחור.
אפשר לסדר עבורו הזנה שכוללת תמ"ל משמע,בבוקר,כשמתעורר,תמ"ל,בעשר-שתיים עשרה בננה,אחרי זמן,צהריים,אחה"צ אפשר גם תמ"ל,אחרי השינה,בערב מעדן,ביצה,כריך....ולפני שינה,תמ"ל.
כשהוא "יבין" שהוא לא בגמילה,שהתמ"ל לא מחוץ לתחום וגם הוא בא בחשבון,אני מניחה שהוא יהיה פנוי לאוכל אחר וירפה מהצורך "לגונן" על הבקבוק של התמ"ל.
אישית,לא מאמינה במושג "גמילה".
הילדה שלי מיצתה תמ"ל בגיל שנתיים ואחיה בגיל 4.
זה לא מה שמנע מהם תזונה אחרת,בנוסף.
אם הוא בבית,נסי לארגן לו את השילוב של תמ"ל ואוכל.
אם במסגרת חינוכית אז בבוקר תמ"ל,לפני שינה בערב,תמ"ל ובמהלך היום יש במעון בוקר,עשר,צהריים,אחה"צ.
בהצלחה.

לצפיה ב-'אין צורך בתמל אחרי גיל שנה'
אין צורך בתמל אחרי גיל שנה
18/09/2018 | 07:21
1
61
 טובה קראוזה – דיאטנית קלינית ומחברת הספר "המדריך השלם לתזונה בהריון": "התמ"ל לא הכרחי מעבר לשנת החיים הראשונה, וזו בדיוק העמדה של משרד הבריאות בארץ. יש כאן מעין מעגל קסמים: הורים חושבים שכדאי שימשיך עם התמ"ל כי כך הוא משלים לילד את כל מה שהוא לא מקבל בתזונה רגילה – לא מעט בזכות פרסומות לתמ"ל לפעוטות שהציגו את המצב כך - ואז לא מתעקשים על הרגלים בריאים של אכילה ועל הצגת מגוון של מזונות. הילד ממשיך להיות בררן, ההורים חוששים (ובצדק) שיפתח חוסרים וממשיכים עם התמ"ל - וחוזר חלילה. כמובן שאם ההורים מעוניינים בכך אין מניעה להמשיך לתת לפעוט תמ"ל, אבל לא במקום פיתוח הרגלי אכילה נכונים ותזונה מאוזנת".
לצפיה ב-'ובאותה המידה אין צורך ב"גמילה"'
ובאותה המידה אין צורך ב"גמילה"
18/09/2018 | 07:36
56
מבינה,בהחלט,את מה שקראוזה ציינה.
נקודה חשובה שהורים צריכים לדעת ולשים אליה לב.
חושבת שהתמ"ל יכול להיות בגדר שתיה אבל לא אוכל ועדיין לא מחבבת את המושג "גמילה".
אצלי שתו תמ"ל עד מתי שרצו,בנוסף לאוכל.
חתימה טובה.
לצפיה ב-'איך עבר היום הראשון ???'
איך עבר היום הראשון ???
02/09/2018 | 15:04
127
ומה שלום כולם אחרי הקיץ הארוךך? איך מרגיש המעבר מהחופש לשגרה?
לצפיה ב-'מחפשת תחתוני ילדים בזול (צריכה הרבה...). המלצות?'
מחפשת תחתוני ילדים בזול (צריכה הרבה...). המלצות?
02/09/2018 | 11:18
5
121
התחלתי עם הבן שלי גמילה מחיתולים ואני צריכה הרבה הרבה תחתונים. התחלופה מהירה מדי בשביל מכונת הכביסה שלי...
אם מישהי מכירה איפה מוכרים בזול (באזור המרכז או עם משלוח) אשמח לשמוע.
תודה ושנה טובה

לצפיה ב-'עלי אקספרס - יש שם מארזים של 12 תחתונים ב8-9$'
עלי אקספרס - יש שם מארזים של 12 תחתונים ב8-9$
02/09/2018 | 12:30
69
יוצא כ- 2.5 ש"ח לתחתון - תחתונים נוחים, 100% כותנה.
הם כ"כ זולים שאפשר פשוט לזרוק אותם במקרה של פיספוסי קקי .
אבל... עד שמגיע יכול לקחת חודש ואפילו יותר. אז אם את כבר מזמינה ממליצה להזמין לפחות 3 מארזים שיהיה שווה לחכות.

בינתיים - במקס סטוק למיניהם יש חבילות של 5 ב- 20 ש"ח.
אני ראיתי במקום בשם "מרכז הטקסטיל" חבילה של 7 ב- 20 ש"ח. זה ברמת גן, רח' בן גוריון פינת כצנלסון.

וכמובן NEXT. קצת יותר יקר - 7 תחתונים ב- 40 ש"ח, אבל תחתונים איכותיים ויפיפיים! משלוח חינם מעל 100 ש"ח ומגיע תוך 4-5 ימים.
לצפיה ב-'שווקים.בכל שוק אפשר למצוא בזול'
שווקים.בכל שוק אפשר למצוא בזול
02/09/2018 | 16:00
13
לצפיה ב-'במקס סטוק 4 ב16 '
במקס סטוק 4 ב16
02/09/2018 | 18:27
18
לצפיה ב-'זברה, סלקיישן וכו''
זברה, סלקיישן וכו'
02/09/2018 | 19:32
13
לצפיה ב-'במקס סטוק. בזול ואיכות טובה.'
במקס סטוק. בזול ואיכות טובה.
29/09/2018 | 20:01
6
לצפיה ב-'ימי הסתגלות בגן עריה - הגיוני?'
ימי הסתגלות בגן עריה - הגיוני?
30/08/2018 | 07:58
11
301
הקטן בן 3, עולה לטרום טרום חובה.
ילד בטוח בעצמו, מסתגל בקלות להכל, נפרד בבוקר ורץ לגן.
גיליתי שיש להם ימי הסתגלות. החדשים נשארים עד 10 ביום ראשון ועד 11 ביום שני. 
ילדים ממשיכים (הגן הוא טרום טרום עם טרום) נשארים כבר בהתחלה עד 14.
נראה לכן הגיוני לעשות ימי הסתגלות? בעיני, דווקא יבלבל אותו שהוא הולך והרבה ילדים נשארים. ושאחרי כמה שעות באים לאותו המקום לאסוף את אחיו מגן צמוד.
אני מכירה את הצוות מהשנה שעברה כשאחיו היה שם. נראה לכן נכון לבקש שכן יישאר יום מלא? כי הוא באמת לא זקוק לזה, ולי אין כוח סתם להציק לסבתא ולהריץ אותה הלוך חזור.
לצפיה ב-'כן'
כן
30/08/2018 | 20:52
2
182
נראה מאוד הגיוני לעשות ימי הסתגלות.
יש ילדים שזו פעם ראשונה שמתחילים מסגרת כלשהי, ויש ילדים שמגיעים מגן פרטי שכללי ההתנהגות וסדר היום מאוד שונים וזקוקים לימי ההסתגלות.
הילד שלך הוא לא הילד הראשון ו/או היחיד שעולה לגן, ואם החליטו על ימי הסתגלות כנראה שמצאו הגיון.

מצד שני, את מכירה הכי טוב את הילד שלך, ואם החלטת שהוא יכול להשאר כל היום, הצוות אמור לקבל את החלטתך. מקסימום יצרו איתך קשר אם יהיה לילד קשה.
לצפיה ב-'החלטתי לא לדבר איתם'
החלטתי לא לדבר איתם
30/08/2018 | 23:23
1
195
הילד שלי בטוח יכול להישאר יום שלם.
אבל לא שווה לי לריב על שטויות.
לצפיה ב-'למה את חושבת שיריבו איתך?'
למה את חושבת שיריבו איתך?
31/08/2018 | 10:11
42
לצפיה ב-'לדעתי לא צריכה להיות בעיה שישאר '
לדעתי לא צריכה להיות בעיה שישאר
30/08/2018 | 21:54
157
יחד עם זאת עלייך להיות ערוכה לאסוף אותו אם יתעורר קושי
לצפיה ב-'לא זה מה שיבלבל אותו, שהוא הולך ואחרים נשארים'
לא זה מה שיבלבל אותו, שהוא הולך ואחרים נשארים
31/08/2018 | 11:16
154
רוב הילדים מאד שמחים כשבאים לקח אותם מוקדם מהגן, חלקם אפילו מבקשים את זה.
אני לא חושבת שילד מתבלבל מזה שהוא רואה שחלק הולכים וחלק לא.

להיפך. הוא יראה חלק מהילדים רצים בשמחה אל מי שבא לאסוף אותם, והוא יצטרך להישאר.

בכנות - מה שגורם לך לאמר שהוא לא צריך הסתגלות זה לא הילד, אלא הסבתא. אני מבינה שזה כורח, אבל חבל.

לצפיה ב-'דעתי בנושא'
דעתי בנושא
31/08/2018 | 16:10
2
165
אני חושבת שבשביל חלק מהמורות שזה סבבה כי הילד חוזר מוקדם הרי בתי שנה שניה בטרום ובקשו לאסוף אותה ב 11 וחצי וכל השבוע הראשון הסתגלות
למי ההסתגלות ? הרי אם אמצא מישהו שיחזיר אותה ב 11 וב 12 לא הייתי שולחת אותה מלכתחילה
היא שם כי אני ובעלי בעבודה וכי גולם עסוקים
נ ק ו ד ה
לצפיה ב-'ומהצד השני....'
ומהצד השני....
31/08/2018 | 16:54
1
150
כאמא וכשייכת למערכת החינוך מבקשת להזכיר שגני הילדים ובתי הספר הם לא על תקן שמרטפים ואם יש ימי הסתגלות עומדת מאחורי זה חשיבה.
אם היא נכונה או שגוייה?אפשר לדון ולשנות,לרוב,החלטות,בהתאם לשיח.
שבת שלום
לצפיה ב-'אני מורה'
אני מורה
31/08/2018 | 19:51
150
ואני מאוד מכבדת מורות שעובדות קשה ואכפת להן
אך לצערי הרב זו התחושה שאני מקבלת שמרטפים
לא פעם ולא פעמים ראיתי אותן בוהות במסך מקלידות מחוברות לואטסאף
איזו תחושה אני אמורה ללקבל
מאוד מפריע לי שמורה זמינה בטלפון שלה ומחוברת
לצפיה ב-'הגננת זקוקה לזה יותר מהילד...'
הגננת זקוקה לזה יותר מהילד...
01/09/2018 | 00:23
2
233
הילדים שלי היו במספר גנים, בכולם ההורים לא התבקשו להשאר להסתגלות. רק באחד, בגן ישראלי, הגננת המלומדת  שהיתה גם הבעלים התעקשה שההורים ישארו בגן לחצי יום יחד עם הילד (וללכת הביתה עם הילד אחרי חצי יום). היה כל כך משעמם, וכל כך מיותר ורק דחה את ההסתגלות. אותה גננת בכלל התגלתה כטיפוס מעצבן במיוחד שבטוחה שהיא האותוריטה לילדים , וזה הרושם שאני מקבלת כשאני שומעת שגננות מכתיבות דברים כאלו.
את מכירה את הבן שלך, ואם את חושבת שזה מיותר אז תתעקשו לא לעשות זאת. הם יכולות לנגן לך שזה לטובת הילד, אבל את טובת הילד את מכירה ואין סיבה שסתם יטרטרו אותך.
לצפיה ב-'כמה אנטי לישראליות '
כמה אנטי לישראליות
01/09/2018 | 09:53
1
213
דנה,
התגובה כל כך כוחנית.
מזל שהאמהות בישראל, ברובן, יותר מכילות ומתונות.
לצפיה ב-'אין בי שום אנטי לישראליות'
אין בי שום אנטי לישראליות
04/09/2018 | 01:32
141
נהפוך הוא. יש לי אנטי לחוקים מטופשים שנהוגים משום מה בארץ. 
ותודה רבה על התגובה הכל כך לא כוחנית שלך, שבאה לחלק לי ציונים. 
לצפיה ב-'התלבטות חוג ראשון'
התלבטות חוג ראשון
29/08/2018 | 10:42
1
202
ילד בן 5, קטן ורזה. מאד עדין, לא מחזיר כשמרביצים לו.
יחד עם זאת, מאד ספורטיבי - למד מהר מאד לרכב על אופניים, מצליח לשחות בבריכה עם מצופים בלי שלימדנו אותו, מטפס גבוה מאד בלי פחד וכד'.
סיבולת אין לו -מתעייף מהר יחסית.
ההתלבטות היא לאיזה חוג לשלוח אותו: האפשרויות הן קרב מגע / ג'ודו או חוג התעמלות קרקע או כדורגל או טניס.
לצפיה ב-'הייתי מתייעצת עם הילד מה הכי מעניין אותו. ברוב החוגים'
הייתי מתייעצת עם הילד מה הכי מעניין אותו. ברוב החוגים
29/08/2018 | 15:18
132
ניתן להגיע לשיעור נסיון לפני ההרשמה.

אף אחד לא נולד ספורטאי ועם הזמן מתעייפים פחות ומפתחים עמידות.

לצפיה ב-'אמבטיה'
אמבטיה
28/08/2018 | 18:07
1
162
הקטנה (שנה וחצי) עד עכשיו מאוד אהבה את זמן האמבטיה.
לאחרונה ממש צורחת שלא רוצה.
לא יודעת אם זה מעייפות או שהיא הבינה שאחרי זה הולכים לישון או שזה שלב שהם עוברים מתישהו.
מישהו חווה משהו דומה ויכול לשפוך אור?

תודה מראש.
לצפיה ב-'נסי לשנות את הסטינג'
נסי לשנות את הסטינג
06/09/2018 | 16:04
50
קרה לי משהו דומה, אז התחלנו עם לעשות בועות, ורק אח"כ מסבנים וחופפים.
לצפיה ב-'פגישת היכרות בגן חדש'
פגישת היכרות בגן חדש
23/08/2018 | 12:20
7
288
בשבוע הבא יש מפגש היכרות בגן חובה.
כרגע, אין לי אפשרות להגיע.
בנתיים מנסה לבדוק האם אפשר להגיע במועד אחר.
אין לי את הפרטים של הגננת, רק המייל של הגן - לא אישי שלה. שלחתי מייל ולא קיבלתי תשובה. אני יכולה לנסות לאתר את המייל שלה או את הטלפון, אבל זה כאילו להתחיל את השנה ברגל שמאל (כי אצטייר כבעייתית ומציקה)
במידה ולא אצליח להגיע, מה הכי נכון:
1. לא ללכת בכלל
2. לשלוח את הילד עם סבתא
3. לשלוח את הילד עם אח גדול בן 13
האם אפשר לבוא עם אחיו הצעיר (בן 3) או שעדיף בכלל לא להגיע?
בשנה שעברה הוא היה בגן אחר באותו אשכול גנים, אז אולי מכיר קצת את הצוות.
זהו ילד שמאד מתקשה להיפרד, אבל הולך לגן עם הרבה מאד ילדים משנה שעברה, כולל החברים הכי טובים שלו.
לצפיה ב-'ועוד שאלה'
ועוד שאלה
23/08/2018 | 12:23
1
169
הקטן הולך לגן שאחיו הגדול היה השנה.
עד כמה חשוב כן להגיע למפגש?
הילד היה בגן הזה מספר פעמים עם אחיו, כך שהצוות מכיר אותו בגדול.
אני מכירה כמובן את הצוות ומאד מרוצה מהם.
הוא מסתגל בקלות לשינויים, נפרד בלי קושי.
לצפיה ב-'במידה והיה מצב קריטי שלא מאפשר לי להגיע ,,'
במידה והיה מצב קריטי שלא מאפשר לי להגיע ,,
25/08/2018 | 10:43
135
הייתי הולכת על האופצייה שהעלית - לשלוח את הסבתא,
זה בכול מקרה יהיה עדיף עבורך,מאשר לא להגיע בכלל.
לצפיה ב-'אני....'
אני....
23/08/2018 | 13:41
3
178
לא הייתי "מוותרת" על שום מפגש.
לוקחת הגדול במועד,לבד
והצעיר יותר,במועדו,לבד.
חושבת שיש רגעים בחיים שחשוב עבורם "להפוך עולמות" ולהיות נוכחים בהם עם הילדים, פחות עבור התכנים אלא יותר עבור הילדים ורווחתם הנפשית.
בהצלחה בכל מה שתבחרי לעשות.

לצפיה ב-'חושבת כמוך'
חושבת כמוך
24/08/2018 | 14:49
2
152
הייתי מוותרת על דברים אחרים והולכת
עם כל אחד מהילדים *בנפרד* לגן שלו.
מגיעה להם התחלה אישית וברגל ימין
לצפיה ב-'אני לא יכולה להגיע'
אני לא יכולה להגיע
24/08/2018 | 18:55
1
167
לא תמיד יש אפשרות, לכן רציתי להתייעץ מה עדיף בתנאים שנוצרו.
לצפיה ב-'ועוד משהו,,'
ועוד משהו,,
25/08/2018 | 10:50
167
במידה ולא הייתה לי אפשרות להגיע ,הייתי שולחת את הסבתא עם הילד,
ומבקשת מהסבתא  שתרשום מס' הטלפון וגם את האימייל של הגננת.

והעיקר שיהיה בהצלחה לילד בגן .
לצפיה ב-'לשלוח עם סבתא. לא עם אח גדול'
לשלוח עם סבתא. לא עם אח גדול
26/08/2018 | 11:13
148
או לא לבוא בכלל

לצפיה ב-'אח בן 3 מחבק בכח יותר את הראש של התינוק '
אח בן 3 מחבק בכח יותר את הראש של התינוק
22/08/2018 | 17:46
2
160
לבכור בן 3  ילד רגוע סקרן שאוהב ויודע להעסיק את עצמו ולשחק  אינטליגנטי מבין משתף ברגשות ויודע להעיר אפילו למבוגר לא יפה להגיד תלכו מפה וכו' אבל מצד שני מאוד אובססיבי לסדר לרכוש  ומתקשה לשתף אחרים בצעצועים שלו ואוהב להחזיק את הצעצועים פיזית ביד 
נולד אח חמוד בן 3 חודשים 
התחלה אמר זה אח שלי ולא נתן לאף אחד מלבד ההורים לגעת בו 
הסברנו לו שהאח הוא אח שלו גם נכד כמוהו וגם אחיין של הדודים שהוא בן משפחה הוא של כולנו הוא הבין וירד מזה ולא מתנגד לגישה של אף אחד לתינוק 
הוא מקבל תשומת לב ואהבה מלאה מכולם 
הבעיה היחידה שנשארה שמדי פעם הוא רוצה לחבק לתינוק את הראש  ולנשק אותו ועושה את זה  בכח יחסי מפחיד את אמא שלו שנכנסת ללחץ וכועסת עליו 
הוסבר לו שלא נוגעים בפנים של תינוק ושזה לא נעים לתינוק 
אבל נראה שיש לו צורך אמיתי לחבק ולנשק את אחיו
זה לא עניין של תשומת לב כי כרגע התינוק בכלל לא לוקח  ולא מוריד תשומת לב  ממנו 
איך לטפח את האהבה שלו לאחיו התינוק בלי שזה יגרום בטעות נזק לתינוק ובאופן שהאמא לא תלחץ 
מה עושים ? 

לצפיה ב-'תלמדו אותו לא לנשק בראש'
תלמדו אותו לא לנשק בראש
23/08/2018 | 12:26
102
אלא בבטן / בגב / ברגליים.
לצפיה ב-'מקסימון'
מקסימון
23/08/2018 | 14:30
110
אם הוא אינטיליגנט ומבין עניין הייתי מנסה להסביר שוב ושוב,בנועם כמובן וממקום של הבנה והכלה,שבראש זה מסוכן ואפילו הייתי מסבירה את הסיבה.
מעבר לכך,כמו שציינת,הכל מאהבה גדולה ומניחה שגם מהתרגשות ושמחה.
הוא בעצמו קטנצ'יק וחוץ מלומר לו אני חושבת שתפקידכם,כהורים,לפקוח עין על שניהם וכשרואים שזה עומד להגיע פשוט "לחסום",למנוע וגם אז בלי כעס ולחץ.
להסית אותו ולאפשר לו לנשק במקום אחר.
כשיעשה זאת לא לשכוח לחזק אותו "כל הכבוד.תראה איך אחיך שמח ומחייך שנישקת אותו ברגל.אתה אח מקסים ואוהב".
בהצלחה!
לצפיה ב-'מטפלת בת 22'
מטפלת בת 22
07/08/2018 | 11:09
6
302
לשני ילדים שובבים, בני 3 ו- 5.
הייתם לוקחים?
עם קצת נסיון, נראת נחמדה
לצפיה ב-'התשובה אצלך'
התשובה אצלך
07/08/2018 | 18:09
231
לך היא נראית?מרגיש לך נכון?היא נעימה ורצינית בעייניך?האינטואיציה האימהית שלך אומרת ששווה לנסות?
הילדים,אני מניחה,ילדים שמדברים ומדווחים ואת אמא ששואלת.
אם ,חלילה, משהו לא כשורה הם ידווחו.
לכי עם הלב והתחושות.
בהצלחה
לצפיה ב-'כן'
כן
08/08/2018 | 08:44
38
לצפיה ב-'ברור. ככה אני התחלתי לפני 10 שנים ;)'
ברור. ככה אני התחלתי לפני 10 שנים ;)
09/08/2018 | 12:17
171
נו טוב... 11 :)
לצפיה ב-'בגיל 23 כבר הייתי גננת עם תואר '
בגיל 23 כבר הייתי גננת עם תואר
10/08/2018 | 13:25
1
209
זה לא הגיל אלא האדם, הניסיון שצבר עם ילדים (אני עשיתי בייביסיטר מגיל 12 למשל!). אם את מרגישה שהיא תסתדר איתם- לכי על זה.

ואם זה לא הולך- נפרדים יפה וזהו.
לצפיה ב-'הקאות ליליות '
הקאות ליליות
08/08/2018 | 03:11
139
<i>שלום לכם   אני צריכה עזרה. בשבוע האחרון ממשהו השתלט עלי ואני בלילות מקיאה. מצאתי את עצמי פעם אחת עם אינפוזיה בגלל זה. השאלה עם אחרי שאני שותה מים אני רוצה להקיא? ועם לא אודה למענה מהיר    </i>
לצפיה ב-'היללללפ.. שינה '
היללללפ.. שינה
05/08/2018 | 16:12
7
224
יש לי 2 בנות חמודות הבכורה בת 3 וחצי והקטנה שנה וחצי .. במהלך היום הן משחקות נפלא נהדרות ללא כל בעיות נזגרות אין אלימות אני מבלה איתן רוב הזמן כי אני בחופשה אני מורה אנו נהנים יוצאים מבלים משחקים מרכיבים פאזלים ליגו וכל השאר...בעיה בלילה
כשהיה ממש חם במהלך השבועות שעברו בעלי הוציא את המיטות מהחדר שלהן לחדר שלנו בגלל המיזוג ... ומאז אני מתה מעייפות הקטנטונת יושנת בלול שלה והבכורה בינינו קורה שהיא נרדמה ואז מעבירים אותה למיטת המעבר שלה שהיא ליד מיטתנו היא פשוט קמה במהלך הלילה ויושנת מעליי ממש על כתפיי והצוואר שלי סביר להניח שכל הזמן היא חובטת בגב שלי בשתי רגליה...... הקטנטונת קמה בלילה בעלי מרים אותה ושם אותה גם במיטה שלנו בהנחה שכך היא רוצה כי קל לו יותר לשים אותה בינינו וכשהיא רואה את כולנו היא מתחילה לבכות ורוצה להצטרף אני פשוטטטט מתה מעייפות את התינוקת קל להחזיר לחדר שלה אך הבכורנ אני רואה שקשה יותר ומאוד היא כבר התרגלה והיא לא מוכנה לחזור בטענה שיש שם גנב והיא מפחדת .. החדר שלהן מאוד אינטימי אך חם החדר השני מאוד גדול לא בטילותי מבחינת שקעים וחלונות להיות חדר לפעוטות ... לכן בחרתי בחדר השני אני לא יודעת אם להרכיב מזגן יפתור את הבעיה או לא אני פשוט עייפה מדיי מאשר לחשוב לא יודעת מאיפה מתחילים לא יודעת איך אני אמורה לנתנהג כאשר היא באה בלילות הרי רוב הלילות אני שוקעץ בשינה כמו מתה מרוב עייפות ובעלי הוא זה שקם
אני גם מרגישה לחוצה הכלללללל באחריותיי מארוחת בוקר עד שינה כולל רחיצה בילוייים אוכל קניות לבנות הבעל עוזר אך אני מרגישה שלא מספיק אוקיי הוא עובד מ 7 עד 7 ועזר כשעבדתי אבל זה שאני בחופש לא אומר שאני צריכה לדאוג לכל הוא עושה קניות לבית וכל הדברים של טיסט אוטו חשמל מים טלפון.... אך בכל זאת אני רוצה שגם יעזור לי בסידור הבית ובהתארגנות של הבנות האם אני מגזימה או ...וכן שאהיה צודקת הוא עןזר יותר בזמן שאני חוזרת לעבודה  ...
אך קשה לי אני זאת שמנקה מבשלת מסדרת עושה כביסה כלים רצפה מה שלא .. חוגים רופאים ובלילה אני לא מצליחה לתפקדדד אפס אנרגיה ובצדק הן קמות יחד איתי ויושנות באותו זמן שלנו אני חושבת שעניין השינה הוא המכריע כאן כי אין איכות שינה ואין מספיק שעות שינה במהלך היום הן לא יושנות מאיפה להתחיל אני כבר נשברתתת
אני אסתדר עם כל שאר הנניינים בהנחה שעניין השינה פוטר כי אז יהיה לי לפחות שעה אחת עם עצמי ... סתם לשבת ולבהות בתקרה ..
לצפיה ב-'איך הן ישנות ביום?'
איך הן ישנות ביום?
06/08/2018 | 10:24
77
האם אפשר למצוא פתרון אחר מלבד שינה איתכם?
מאוורר? מאוורר תקרה?
לישון רק עם תחתון/חיתול?

לא שהן יחזרו בשמחה וקלות לחדרן ומיטתן אבל אולי כדאי לעבוד על זה כדי לקבל שינה איכותית שלא מתאפשרת ככה...
קשה מאוד לתפקד, ועוד עם 2 פעוטות, כשאת גמורה מעייפות. קשה גם כשלא גמורים מעייפות... זה מעייף ושוחק וזה ממש לא יותר קל מלצאת לעבודה. אפילו קשה יותר...
לצפיה ב-'שימי לך מזרון על הרצפה'
שימי לך מזרון על הרצפה
06/08/2018 | 10:55
5
111
ושלחי אותן לישון עם בעלך במיטה הזוגית בעוד את ישנה בשלווה על המזרון.
בקשי מבעלך לקום איתן בששי או שבת והשלימי שעות שינה בחדר השינה הסגור (הוא יוכל להשלים ביום השני של הסופ"ש).
הצטרפי אליהן לשנת צהרים כל יום. תיהני מזה שאת בבית. שום עבודת בית לא תברח עד שתקומו. אם תשני מספיק, כל עול הבית ייראה לך פחות נורא.
קחי את עצמך לבדיקות דם, יש מצב שחסר לך ברזל או ויטמין בי, שיכולים לגרום לעייפות. ואם אין לך כח - לפחות קחי מולטי ויטמין. לא יועיל, לא יזיק.
מצטערת, זה לא לטעמי לשלוח אותן לישון בחדר שלהן כל עוד כל כך חם ואין שם מזגן (והאמת, מזגן קטן כולל התקנה עולה כ3000 ש"ח, אולי כדאי בכל זאת לשקול את זה).
לצפיה ב-'תודות והמשך'
תודות והמשך
06/08/2018 | 16:44
4
108
אם המזגן יפתור את הבעיה אין ברירה אני אתקין
הבעיה שהגדולה תלויה בי מאווווד בלילות יותר היא מפחדת
מגנב מצל ואם תשן בחדרה אני בטוחה שתחזור 100 פעמים בלילה
אתמול נרדמו העברתי אותן ונשארו עד 3 בבקור יותר קלללל
אם יחזרו לחדרן הוא כמה שעות וכבר בןקר כי נחזור לגנים בקרוב
מדאיג אותי שהיא תלויה בי ולא יודעת איך מתחילים להרגיל אותה

במהלך היום הן לא ישנות בכלללל רק אם אנו בנסיעה
ומה שכן מעייף שהגולה קמה מוקדם מאוד לפני 8

לצפיה ב-'אז הבעיה היא לא החום וזה התחיל קודם?'
אז הבעיה היא לא החום וזה התחיל קודם?
08/08/2018 | 09:34
3
27
לצפיה ב-'כן'
כן
08/08/2018 | 21:11
2
69
זה התחיל קודם וזה מתחזק
החופש מתקצר והיא תלויה יותר אני מסבירה שבקרוב חוזרים
לגן ולעבודה והתלות גוברת
לצפיה ב-'פזילה לפני גיל שנה'
פזילה לפני גיל שנה
06/08/2018 | 13:43
84
בתי התינוקת מיועדת לעבור ניתוח לתיקון פזילה בגיל שנה.
אשמח להמלצות או דיס על מנתח\ת או על פיתרון שמרני אם קיים לפזילה ככ מוקדמת
וכל מידע נוסף- ההחלמה מהניתוח או כל דבר אחר
תודה
לצפיה ב-'האם לדעתכן המראה של ילד משפיע על יחס הגננות?'
האם לדעתכן המראה של ילד משפיע על יחס הגננות?
02/08/2018 | 09:14
6
306
ברור שלא אמור, אבל האם לדעתכן זה כן משפיע?
הבן הקטן עומד להיכנס לגן מועצה לראשונה בחייו (עד עכשיו היה בגן פרטי).
מדובר בילד חמוד ושובב מאד, אבל גם אסרטיבי מדי: כשלא מרוצה יכול להרביץ או אפילו לנשוך (היה לו עיכוב שפתי רציני מאד שטופל בהצלחה - מאז מהגן כמעט ואין דיווחים, אבל בבית כן נושך את אחיו בן 5).
אז ברור שאנחנו מנסים לשנות את ההתנהגות שלו, אבל אני מפחדת שהוא יקבל יחס שלילי מהצוות.
מבחינת המראה - הוא נראה מלאך - עור לבן, שיעור בלונדיני ארוך וגלי, עיניים כחולות.
לדעתי, זה עוזר לו להתחבב על הצוות.
בעלי מאד רוצה לספר אותו: קשה לחפוף לו ראש, והאמת היא שאני לא סובלת בנים עם שיער ארוך, ולמזלינו עד עכשיו לא חטף כינים - אבל מי יודע מה יהיה.
אבל אני רוצה לחכות שייכנס לגן, הגננות יתאהבו בו - ורק אז נספר אותו.
האם לדעתכן זאת סיבה מפגרת לא לספר אותו?
צוות הגן מקסים, אחיו היה שם השנה (אבל האח מתנהג מאד יפה בגן, בלי קשר לכלום)
לצפיה ב-'תספרי אותו'
תספרי אותו
02/08/2018 | 09:43
218
חם,לא נעים בראש.
אין קשר בין שערו הגולש להתנהלותו.
תספורת תהווה חלק ממשהו חדש,כניסה לגן של "בוגרים".
תספרי,תחזקי אותו ש"כמה שאתה יפה ובוגר".....
זה יכול להשפיע על הנשיכות.
בגן,חכי.ילדים מתנהלים שונה בבית מבגן.
תני לו קרדיט שהוא יהיה מקסים לא רק בזכות יופיו אלא כי הוא ילד מקסים.
בהצלחה.
לצפיה ב-'עד שלומדים להכיר את הילד'
עד שלומדים להכיר את הילד
03/08/2018 | 20:33
210
אז לדעתי כן, המראה החיצוני משפיע. ברגע שמכירים את האופי (ואצל הגננות אני מניחה זה קורה מהר מאוד), אין לכך כבר פונקציה. 
דווקא בגלל שהמראה החיצוני כן משנה בהתחלה, אני כן הייתי ממליצה לך לספר אותו. לא ברור לי מדוע בארץ כל כך פופולרי לתת לבנים ללכת עם שיער ארוך ופרוע (בדרך כלל גלי או מתולתל), דבר שמשדר לפחות עבורי לכלוך והזנחה. ספרי אותו, יהיה לו יותר נעים, הסיכוי לכינים ירד, ואפשר יהיה להתרשם מהיופי שלו בצורה טובה יותר. 
לצפיה ב-'ברור. לצערי על כולם זה משפיע יותר או פחות'
ברור. לצערי על כולם זה משפיע יותר או פחות
06/08/2018 | 10:27
141
אבל מהר מאוד לומדים להכיר וזה כבר לא ממש משפיע יותר.
מעבר לזה שאם הוא נראה מלאכי, הוא ככל הנראה יהיה נורא חמוד גם כשיהיה מסופר...
אם חם ויש כינים ולא נעים.. נראה לי חשוב לרווחתו של הילד שיהיה מסופר
לצפיה ב-'לא חייבים לכסח הכול...'
לא חייבים לכסח הכול...
07/08/2018 | 06:25
130
אני גם לא אוהבת בנים עם שיער ארוך אבל אני גם מאוד מאוד לא אוהבת את מראה המארינס הרווח בארץ. הם ילדים ולא חיילים.
אפשר לשמור על המראה החמוד אבל שיהיה גם מטופח - לכי לספר ותגידי לו שאת רוצה תספורת קצרה אבל שישתמש רק במספריים, שלא יגלח לו את השיער וישאיר לו פוני. ככה הוא ישאר חמודי ולא יראה כמו מועמד לשירות צבאי
לצפיה ב-'בתור גננת, כמובן שילד צריך להיות מסודר ונקי'
בתור גננת, כמובן שילד צריך להיות מסודר ונקי
10/08/2018 | 13:27
131
ושיהיה נעים להיות בקרבתו אבל זה שילד בלונדיני או עם עיניים כחולות לא יגרום לי לחבב אותו יותר. זה משהו שממש לא רלוונטי מבחינתי.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
ברנדוויז
ברנדוויז- תקשורת שיווקית
אורי דון יחייא - עו
עו"ד אורי דון יחייא

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה