לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2069420,694 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'הנושא הרטבת לילה'
הנושא הרטבת לילה
09/09/2019 | 18:13
43
לצפיה ב-'הרטבת לילה'
הרטבת לילה
09/09/2019 | 18:12
3
121
הי הבן שלי בן 6 עושה כל לילה פיפי כמו במיטה. עצות ? זה סיוט כי הוא ישן ממש ממש חזק ולא מודע. בבקשה האם משהי יכולה לעזור לי ולתת עצות אני מאד יודה. השינה שלו עמוקה.
לצפיה ב-'גלושונקה לבירור כמה שאלות בנושא ,,'
גלושונקה לבירור כמה שאלות בנושא ,,
27/09/2019 | 11:22
61
1.האם התייעצת גם עם רופא המשפחה בבעייה זו ?

2.האם הילד נשאר יבש במהלך יום שלם ומבלי פיקשושים, עד שמגיע הערב?

3.האם הילד שותה מספיק מים במהלך היום ,( 5 כוסות מים לפחות ?)
 שתיית מים לאורך היום  חשובה ומסייעת להרחבת שלפוחית השתן והכלת יותר נוזלים .

כדאי ורצוי לגשת ולבדוק עם הרופא את כול הבדיקות האפשריות בכדי  לוודא שאין כול בעייה פיסיולוגית.לאחר שכול הבדיקות יערכו יתכן שיימצא גם הפיתרון.

בהצלחה.

לצפיה ב-'עברתם בירור רפואי?'
עברתם בירור רפואי?
04/10/2019 | 13:37
1
63
הי

ראשית מסכימה עם הנאמר לך. מומלץ לעשות בירור רפואי בעניין.

במקביל צריך לוודא ששותה טוב ביום ושעתיים לפני השינה אינו שותה (לפחות עד שיצליח לשלוט בכך).

כמה שאלות נוספות-
אתם יודעים בערך מתי בורח לו?
הוא ישן כך עד הבוקר ואינו מתעורר?
האם כך תמיד היה או שזה עניין חדש?

יש הורים שפותרים את הבעיה בכך שלוקחים את הילד לשירותים בעצמם, לפני ששוכבים לישון. יש ילדים שבקושי מתעוררים מכך ועושים כמעט מתוך שינה כשמבקשים מהם. יש מי שמתעוררים...

אם הבעיה תמשיך ורופא הילדים התרשם שיש צורך, יכול להמליץ על טיפולים שונים ולהפנות לגורמים מקצועיים שיוכלו לעזור לעזור.

אגב, חשוב מאוד שישן מספיק בלילה ולא יהיה גמור מדי כשהולך לישון כי גם זה משפיע.

בנוסף לכל
לצפיה ב-'תודה יקרות עזרתן לי מאד'
תודה יקרות עזרתן לי מאד
29/10/2019 | 06:28
9
לצפיה ב-'מעבר לרמת גן'
מעבר לרמת גן
05/09/2019 | 15:01
1
97
אנחנו הורים לשני קטנטנים בני 2 ו-4 ומחפשים לעבור לרמת גן. מחפשת המלצות של הורים על איזורים - אנחנו מחפשים גנים ובתי ספר טוב, מגידות לשירותים כמו מכבי, חוגים ומתנסים, פארקים וגינות וכן קרבה לרחוב עם חנויות, פחות ניידים עם רכב ביומים ולכן מחפשים בעיקר נגישות. ממש אובדי עצות וחייבים לעבור מקרוב. שמעתי המון המלצות על בי"ס נטעים אבל רמת חן לא בשבילנו במחיר האם חייבים לגור בשכונה כדי להשתייך לבי"ס?
לצפיה ב-'נטעים'
נטעים
13/10/2019 | 11:22
53
נטעים הוא ביהס על אזורי - כלומר ניתן להגיע אליו גם ללא מגורים בשכונה (יש מסחני קבלה בקיץ).
אנחנו גרים באזור מרום נווה - גם קרוב למרכז חנויות, תחבורה וצירים מרכזיים. 
אזורים נוספים הם הרואה (רחוב מרכזי) או רחוב ירדן. כולם יחסית קרובים לתחבורה וניתן למצוא בקרבתם רחובות שקטים.

לצפיה ב-'תלת אופן ליקי דונה'
תלת אופן ליקי דונה
09/07/2019 | 13:19
370
אני מעוניינת לקנות לבן שלי תלת אופן מתקפל, יודעת שיש את הליקי דונה בשילב והסמארט טרייק...מישהי יודעת מה מומלץ יותר?
לצפיה ב-'שאלת התאמת אמבטיה לעגלה'
שאלת התאמת אמבטיה לעגלה
02/07/2019 | 08:00
1
103
שלום לכולם.
יש לנו עגלת תאומים של חברת baby jogger עם אמבטיה.
אנו רוצים לקנות עגלת יחיד (city mini) ורציתי לדעת האם האמבטיה של עגלת התאומים מתאימה גם לעגלת היחיד?

תודה מראש!
לצפיה ב-'למיטב זכרוני כן'
למיטב זכרוני כן
02/07/2019 | 17:07
56
אבל,למען הסר ספק כדאי שתוודאו בחנות בה תרכשו את עגלת היחיד.
לצפיה ב-'סטודיו "דפנוש חוט ומחט"- בגדי ילדים , תיקונים ועוד..'
סטודיו "דפנוש חוט ומחט"- בגדי ילדים , תיקונים ועוד..
02/07/2019 | 14:14
77
שלום לכולם,
פתחתי מחדש את סטודיו בגדי הילדים שלי "דפנוש".
הסטודיו ממוקם בדירתי, בהוד השרון, ובו שמלות יפהפיות לקטנות ולגדולות יותר.
כמו כן- אני עוסקת בעיצוב, תפירה , גם לגדולות ןתיקונים.
הנני בוגרת "שנקר"
אנא, צרו קשר עימי בנייד: 054-5648018.
דפנה- "דפנוש חוט ומחט"
לצפיה ב-'ילד שרק צורח'
ילד שרק צורח
30/06/2019 | 09:59
3
255
הבן שלי בן שנתיים וחודשיים. מגיל 0 לא ישן לילה אחד שלם. מתעורר כל כמה שעות בצרחות היסטריות, וכבר לא נעים לי מהשכנים (בטח חושבים מרביצים לילד כל היום)
כשמתעורר בצרחות שלו, זה יכול לקחת חצי שעה ויותר. שמתי לב שהוא בוכה עם עיניים פתוחות אבל בוהה באוויר, כלומר לא שם לב שאני מולו.
ניסינו לפנות לכל מיני מומחים כדי לבדוק אולי משהו גופני מפריע. ראיתי באינטרנט שיש כאב שמגיע רק בלילות בגלל שכיבה. אבל האורטופד אומר שהכל בסדר.
הוא ממש כל הזמן צורח, כנראה אופי. אם צריך טיפה להתאמץ הוא יצרח קודם את הנשמה ויתעצבן. נגיד משחק שרוצה נמצא במרחק 3 צעדים ממנו, והוא יושב, הוא לא יקום וייקח. אם משהו לא מצליח לו, נגיד לעשות מגדל ונפל, צרחות... הולך לי כמו גנסטר בבית ומחפש דברים להעיף. למדנו כבר שהוא נכנס לקריז שלו, שלא יהיה שום דבר בהישג יד שיוכל להרים.
אנחנו ממש מותשים מכך. והאחים שלו (בני 7 ו4) סובלים מזה כי לפעמים מעיר אותם בלילות. ואנחנו נותנים להם פחות תשומת לב כי כל רגע הקטן משתגע וצורח וצריך להרגיע אותו.
דוגמה, הבת שלי התחילה כיתה א ורציתי להקנות לה הרגלים של שיעורי בית. אבל לא יכולתי כי כל פעם שנכנסתי איתה לחדר לבדוק שיעורים, הקטן נכנס אחריי ולא נותן לי לשבת איתה בשקט.
מישהו מכיר תופעה כזאת של צרחות שלא פוסקות, הוא לפעמים צורח עד שמגיע להקאה
לצפיה ב-'ביעותי לילה?!?!'
ביעותי לילה?!?!
01/07/2019 | 07:22
120
נסי לקרוא במרשתת על העניין.ייתכן כי מלווים אותו ביעותי לילה.
במהלך היום, נראה שזה עניין של גבולות .
לצפיה ב-'אולי כדאי ללכת לאבחון מקיף יותר'
אולי כדאי ללכת לאבחון מקיף יותר
06/07/2019 | 10:18
120
גם רגשי, גם גופני.
כולכם סובלים - הוא, אתם והאחים שלו.
נשמע שיש אצלו מצוקה שהוא לא מצליח לתקשר החוצה.הייתי פונה להתפתחות הילד כדי לבדוק.
לצפיה ב-'גם אני מציעה אבחון בהתפתחות הילד.'
גם אני מציעה אבחון בהתפתחות הילד.
19/08/2019 | 21:01
61
הוא מדבר? האם ההתפתחות המוטורית שלו תקינה? מה קורה בגן?
לצפיה ב-'חברים יקרים היום שברתי את האצבע ביד ויש לי שתף דם באצבע יש ל'
חברים יקרים היום שברתי את האצבע ביד ויש לי שתף דם באצבע יש ל
24/06/2019 | 14:01
138
חברים יקרים היום שברתי את האצבע ביד ויש לי שתף דם באצבע יש לי כאבים עזים למשהו יש פתרון מהיר כי זה לא נסבל
לצפיה ב-'קנייה ומכירה של מוצרים לתינוקות'
קנייה ומכירה של מוצרים לתינוקות
22/06/2019 | 07:32
46
היי לכולם,

גיסי ואני יצרנו אפליקציה חדשה וחינמית למכירה, מסירה וקנייה של מוצרי תינוקות וילדים, חדשים או יד שנייה. ממש נוחה ושימושית, מתאימה בדיוק להורים עסוקים :)
קוראים לה buy4baby, למקרה שהקישור לא עובד.

מוזמנים להתרשם!

לצפיה ב-'שאלה/עצה בנוגע לגיל שנתיים ה"נורא".'
שאלה/עצה בנוגע לגיל שנתיים ה"נורא".
03/06/2019 | 15:34
2
227
הבן שלי חוגג או טו טו שנתיים. יחד עם המעמד המרגש, כבר כמה חודשים שאנחנו מרגישים את מה שאומרים שקורה במהלך השלב הזה. אנחנו לא מתרגשים שזה קורה וזה בדרך כלל חולף מאוד מהר. השאלה שלי היא אם יש משהו שהוא עשוי להיות too much או לשים לב אליו?

למה הכוונה, למשל כשהוא בהתקף עצבים בגלל משהו, בנקודות השיא זה מגיע לקצת צרחות שלו, הוא נושך משהו שהוא מחזיק או קרוב אליו, אם יש לו אוכל ביד או משהו הוא מועך ממש ב"קריזה". פעמים בודדות הוא גם "מרביץ" לי או לאשתי ומנסה לנשוך אותנו (זה באמת נדיר).

אנחנו מצדנו, מציבים גבולות ברורים, מציעים אלטרנטיבות כשאפשר. מנסים לשמור על הקו בין לא לעודד התנהגות כזאת ולא לתת "פרס", אבל גם לא לנהל איתו מלחמת עולם על משהו שאפשר להתגמש איתו בצורה כזאת או אחרת. אחרי שהוא נותן מכה אנחנו מסבירים לו שלא עושים את זה והמון עבודת מלל ועל הצד המנטלי, גם תוך כדי ואחרי שהוא נרגע.

שוב, אני מחדד, זה חלק מאוד שולי אצלו ובשגרה הוא מאוד מאוד חייכן, רגוע ומחובר אלינו. זה קורה לרוב רק איתנו (יותר עם אשתי), בגן אין תלונות שהוא מרביץ/נושך וכאלה.

אני מודע לכך שזו תופעה מוכרת ואף חשובה, השאלה היא האם גם אתם חוויתם דברים דומים או שזה נראה לכם טיפה על הצד ה....קיצוני יותר של העצבים?
לצפיה ב-'נקרא סביר ביותר.הילד "נורמלי"'
נקרא סביר ביותר.הילד "נורמלי"
03/06/2019 | 18:34
67
לצפיה ב-'ככה זה בגיל שנתיים,עד לגיל 3 שהוא הגיל היותר מאוזן.'
ככה זה בגיל שנתיים,עד לגיל 3 שהוא הגיל היותר מאוזן.
17/06/2019 | 11:39
53
לצפיה ב-'קנייה ומכירה של מוצרי תינוקות'
קנייה ומכירה של מוצרי תינוקות
24/05/2019 | 16:05
81
שלום לכולם,

שמחה לשתף ברעיון שהיה לי וגיסי עזר להפוך למציאות - buy4baby, אפליקציה לקנייה, מכירה ומסירה של מוצרים לתינוקות, חדשים או יד שנייה.

מקווים שתהנו מהשימוש, נשמח לשמוע פידבקים כדי להשתפר ושיתופים :)
לצפיה ב-'מעבר לבוסטר'
מעבר לבוסטר
23/05/2019 | 16:05
4
136
שלום לכן.

יש לי ילד בן שלוש וקצת ושמתי לב השבוע שקשה לי לקשור אותו בכסא ביטחות הרצועות קטנות עליו, והראש יוצא קצת החוצה והרגלים בחוץ... והשאלה שלי היא האם אפשר להעביר אותו לבוסטר גב ולחגור עם החגורה של הרכב.

תודה לכל העונות!!
לצפיה ב-'תבדקי אם אפשר להאריך את הרצועות ולהגביה את המגן לראש'
תבדקי אם אפשר להאריך את הרצועות ולהגביה את המגן לראש
23/05/2019 | 19:32
1
97
ברוב הכיסאות אפשר.
כעיקרון, בגיל 3 עדיף עדיין להשאיר בכיסא בטיחות ואם מעבירים לבוסטר, זה עם רצועות מובנות ולא עם החגורה של הרכב.
לצפיה ב-'אי אפשר'
אי אפשר
24/05/2019 | 11:04
87
הרצועות הן על הכי גבוה והכי גדול שאני יכולה ואין לי מגביע לראש זה כסא ביטחות מ0 עד 3?? קניתי אותו בזמנו לגדול שלי ופתאום השבוע שמתי לב שאני לא יכולה לחגור אותו אני נוסעת אולי פעם בשבוע אם הקטן כל השבוע אנחנו ברגל.... ויש לי בוסטר גב שמתפרק אבל בלי רצועות מובנות....... רק של הרכב
לצפיה ב-''
24/05/2019 | 07:29
1
80
אני העברתי סביב הגיל הזה את הילדים לבוסטר.בוסטר עם מושב ומשענת וחגרתי בחגורת הרכב.
תקראי באתר בטרם שם יש הנחיות הכי מדויקות.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
24/05/2019 | 11:05
80
תודה רבה הסתכלתי שם, ורציתי עוד תבנות....
לצפיה ב-'שלום לכולם'
שלום לכולם
21/04/2019 | 11:40
184
store4family
אתר קניות חכמות למשפחה לילדים ותינוקות, כל המוצרים הכי נחשקים, להיטים, איכותיים וזולים באתר קנייה חכמה למשפחה
לצפיה ב-'מדריך חינמי אין כסף - איך להיות אבא'
מדריך חינמי אין כסף - איך להיות אבא
16/04/2019 | 18:39
113
מדריך לגבר ההולך להיות אבא

נבנה ונכתב מאירועים שקרו לי אישית
שאלות ותשובות לאירועים משמעותיים

מה מוטל עליך בתור אבא לעתיד? מה אתה צריך להכיר? מה בעצם התפקיד שלך?

לצפיה ב-'אימהות יקרות- אשמח לעזרתכן '
אימהות יקרות- אשמח לעזרתכן
01/04/2019 | 12:57
205
אימהות יקרות,
מצ"ב קישור לשאלון קצר המיועד לאימהות. אשמח מאד אם תוכלו לעזור לי בסיום המחקר ולענות עליו. מי מכן שתרצה לקבל תוצאות המחקר, מוזמנת לפנות אליי בפרטים הרשומים בקישור.
תודה מראש :)

לצפיה ב-'אולי יהיה לכם רעיון'
אולי יהיה לכם רעיון
24/03/2019 | 17:41
1
243
אני רוצה לחגוג יום הולדת בסגנון תחנות בגינה לבן 4

חשבתי על תחנות יצירה, בועות סבון וספורט היתולי
מהיכן ניתן לשכור ציוד לספורט היתולי? או שיש דברים שאפשר להכין לבד?

אשמח לרעיונות...
לצפיה ב-'המון רעיונות הפעלה ליום הולדת ראי כאן:'
המון רעיונות הפעלה ליום הולדת ראי כאן:
14/05/2019 | 08:21
58
לצפיה ב-'בקשה לעזרה במילוי שאלון קצר בנושא הדרכת הורים'
בקשה לעזרה במילוי שאלון קצר בנושא הדרכת הורים
21/03/2019 | 19:24
77
היי
 אני עורכת מחקר שבוחן יעילות של הדרכת הורים, במסגרת תיזה בתואר שני בעבודה סוציאלית. ואני ממש רוצה לסיים אותו!
אם אתם הורים שנמצאים בשלב כלשהו של הדרכה, או שעברתם בעבר, מאוד אעריך את זה אם תענו על השאלונים. 
זה ממש ממש יעזור לי להתקדם, תודה תודה תודה!!!
אגב השאלון אנונימי כמובן ולוקח רק כמה דקות למלא אותו.https://goo.gl/forms/eg9OHdskjeihWAOI2
לצפיה ב-'רק לא עצמלה בכסף שלכם מקבלים גרותאה'
רק לא עצמלה בכסף שלכם מקבלים גרותאה
06/03/2019 | 16:58
198
אומרים לכם 5 שנות אחריות ?!!!  בשנה ההשנייה הכל כבר מתפורר . ושצריך אותם לתיקון מבקשים 25% ממחיר המוצר על תיקון . בטענה שזה לא נכלל באחריות .
תמונה שווה אלף מילים זה מה שתקבלו אחרי שנתיים .
לצפיה ב-'קלנאי תקשורת'
קלנאי תקשורת
03/03/2019 | 16:01
3
261
שלום לכן.

עשו תצפית על הבן שלי במעון ע"י קלנאי תקשורת מתוכנית מעג"ן של משרד התמ"ת עוד לפני שהיה בן שלוש, ואמרו לנו שהוא לא מדבר טוב כמצופה .מתי שולחים ילד לקלנאי תיקשורת.
לצפיה ב-'יכולה לספר'
יכולה לספר
04/03/2019 | 07:22
199
שאצל חברה, הילדה לא דיברה.בדקו אזניים ושמיעה .היא עברה ניתוח כפתורים ומשהו בשקדים בגיל שנתיים ומאז היא אצל קלינאית תקשורת בשביל שתדבר בהתאם לבני גילה.

לצפיה ב-'היי פיקוס'
היי פיקוס
05/03/2019 | 10:11
1
177
לא להאמין שהבן שלך כבר כמעט בן שלוש!
הייתי מבררת עם רופא הילדים (שסביר שממילא נדרשת הפנייה שלו) ובמקביל בודקת אפשרות לתאם תור לאבחון דרך קופת החולים וכמובן אלו הפניות/ המלצות/ טפסים יש להביא לאבחון. קחי בחשבון שלרוב אין תורים קרובים לאבחונים.
לצפיה ב-'האמת'
האמת
05/03/2019 | 15:29
151
האמת שהוא שלוש וחודשים בערך, וכן סיפרנו אותו....  יש לי תור למחר לרופאת משפחה כדי לקבל הפניה להתפתחות הילד שממילא לוקח זמן לקבוע תור....... ואני מכירה את המכון ולצערי לא היה לי כל כך הצלחה שם עם הבן הגדול..... אבל אסור להשוות בן ילדים ולא בן אחים....
לצפיה ב-'בת 4 '
בת 4
16/02/2019 | 13:00
6
514
שחום בתי בת 4 ו חודשיים שנה 2 גן טרום חובה
מאוד פעילה בכיתה אוהבת את המורה והחברות שלה משחקת נהנית שם
עושה הכל לאחרונה המורה 'מלמדת ' אותם את המספרים והם הגיעו עד מספר 5
שמתי לב שהם לא צבעו את המספר למשל בחומרים כמו פלסטינה או טוש , הם כתבו את המספר על ידה שתזכור לא נראה לי שזו השיטה הכי טובה בימים שלנו , בגן של האחיינית שלי הם עשו חרסינה מהמספר והרכיבו את המספר מחומרים כדי שהילד יזכור
אני שאלתי את הגננת אם בתי מכירה את המספרים ובבית התחלנו ללמוד את המספרים מ1 עד 5 לפני חודש הכירה את כולם היום היר קצת מתבלבלת , להניח לה או לא . כי אני רואה שהיא לא מתחברת לזה ואוהבת לעשות דברים אחרים לצייר לצבוע סתם לשחק ...
היא מתפתחת בצורה יפה קןלטת הכל אין לי סיבה לדאוג אך לחץ הסביבה סביבי כה גדול
למשל עוד שנתיים כיתה א היא לא מכירה גם אף אות חוץ מאותיות השם שלה , ונו היא אמורה לדעת עד 30 לא יודעת אם זה נכון חלק אומר שעד 10 מפקחת אומרת עד 30 !!
לפי דעתי אני מעדיפה ללכת בקצב שלה ולא לדחוף אותה הרי היא ץלמד בסוף כף עשתה בכל שלב בשלבי הלמידה שלה ובסוף הצליחה ובגדול לכן לא רוצה מבחינת דימוי עצמי לפגוע בה כי לא הכירה את המספרים . וכן הבאתי משחקים כדי ללמוד אוץם משום מה היא לא מתחברת
היא מכירה 1 . 4 ו 5 מתבלבלת בין 2 ל 3
בדיקת ראייה תקינה ועדכנית
וכן האחיינים יודעים גם אלף בית .... זה כן מלחיץ אותי ביני לבין עצמי אני שואלץ מדוע היא מתבלבלת  ... המורה אומרת לי שהיא מתבלבלת המון בים 1 עד 5 אבל אין טעם בללחוץ
עצות
וטוב שהוצאתי את המלים שלי

לצפיה ב-'העצה הכי טובה שיש לי לתת לך היא '
העצה הכי טובה שיש לי לתת לך היא
17/02/2019 | 12:43
322
להירגע, וכמה שיותר מהר.
יש גם ילדים שיודעים לקרוא בשתי שפות בגיל 3, אז מה?מה זה קשור לבת שלך?
גם הגדרות הפיקוח בעיני ממש אינן מחייבות אותך כאמא. שהגננת 'תלמד' בגן מה שהיא רוצה, ושהבת שלך תקלוט מה שהיא יכולה. זהו.

הדבר הבעייתי היחיד בכל הסיפור הזה הוא הלחץ שלך שבוודאי מוקרן אל בתך ונותן לה תחושה לא טובה. לכן שימי לב קודם כל אל עצמך ולא אל האחיינים/שאר העולם.

הבת שלי בת החמש מכירה רק את אותיות השם שלה וזה נהדר בעיני. הגדולים שלי עלו לבית הספר כשהם מכירים רק את אותיות השם שלהם והכל בסדר. לא הייתי דואגת כל כך במקומך.
לצפיה ב-'מוכנות לכיתה א'
מוכנות לכיתה א
22/02/2019 | 09:39
1
166
 כמו שאמרת, יש לה עוד שנתיים לכיתה א.  ובשנתיים האלה היא בשלה לקלוט את הנושאים האלה, כמו מספרים ואותיות. עכשיו היא מתחילה, תפרגני לה ואל תדאגי. היא בתחילת הדרך. תעזרי לה להנות ממה שהיא לומדת ויודעת. ואם מפריע לך שהגננת לא משתמשת בחומרים נוספים, תתני לה אותם בעצמך, בבית. אבל במטרה לפרגן ולהנות מכל דבר שהיא יודעת, לא לדאוג ממה שהיא לא יודעת עדיין.
תעזרי לה להנות מהלמידה, ותהני יחד איתה, ותהני ממנה:)

לצפיה ב-'תודות'
תודות
23/02/2019 | 09:19
111
היא בתי בכורה ולפעמים אני מרגישה תקועה בין גננות ואמהות ומפקחות בקשר לשאלה מ היא אמורה לדעת התשובה שאאמץ שתלמד המורה מה שתרצה והבת תקלט מה שהיא רוצה
אנו עושים פעיליות בבית משחקים כדי שתלמד את המספרים מ1עד 5 והיא לפעמים מכירה אותן ולפעמים מתלבטת אני כבר לא לחוצה וכל יום יומיים חוזרים על המשחק העיקר בכיף ובהנאה תודות בנות טוב ששאלתי
לצפיה ב-'תניחי לה'
תניחי לה
25/02/2019 | 19:45
153
בגיל הזה למידה של אותיות ומספרים זה ״בונוס״. כלומר, לא יקרה דבר אם ילד יתחיל גן חובה מבלי לדעת את הקונספטס האלו. אם עובדים עם הילדים, צריך לעשות זאת בצורה חווייתית, כמו שאמרת. חומרים שונים, שירים ומשחקים.
אני לילדים שלי נתתי לשחק עם אפליקציות לימודיות, מהן הם למדו את האותיות והמספרים ממש מהר. לא בטוח שהיום הייתי נוהגת כך, אבל אם זה חשוב לך, גם זו אופציה.
אם את רוצה ״לקדם״ את הבת שלך, הדבר הכי טוב שאת יכולה לעש7ת זה להיות איתה הרבה, לשוחח איתה,  לשחק איתה, ולקרוא יחד איתה ספרים, והרבה. זה יתן לה בסיס חזק להצליח בלימודים בבוא הזמן.
לצפיה ב-'חינוך שונה'
חינוך שונה
08/03/2019 | 10:51
103
הי, אני מגיעה מצד שונה קצת - הקטנה שלי בגן אנטרופוסופי.
בגדול הדגש לגילאים האלה (אצלנו) הוא התפתחות פיזית, דמיון, יצירה, חוסן נפשי. 
ילדים בגילאים כלאה לא צריכים (לדעתי) ללמוד לספור או אותיות.

בקיצור זה רגיל לגמרי, אין מה להשוות.

לצפיה ב-'קיבלת עצות מעולות: גם אני בעד להניח ולתת לילדה את הקצב שלה..'
קיבלת עצות מעולות: גם אני בעד להניח ולתת לילדה את הקצב שלה..
14/05/2019 | 11:22
59
הזכרת לי שהגננת של הבן שלנו כשהיה גיל 4 ,הזמינה אותנו לשיחה, ואמרה שיש צורך באיבחון פרטי לילד,בעקבות תוצאת איבחון כללי התפתחותי לגיל 4-שנעשה בגן .
עניין אותי איך קבעו זאת ,כי ידעתי מי הילד שלי ושהוא תמיד סקרן לגילו ו,חזק בידע בכול הנושאים שהוא אוהב .)
"כך התנהל  אצלינו האיבחון"- השיבה הגננת:
נתנו לילדים בני ה-4 דף ציור וביקשו מהם לצייר סולם,המאבחנים בדקו בציור כיצד כול ילד צייר את פסי השלבים של סולם ,מהשלב התחתון ועד לשלב העליון ,צריכים להגיע בקוים ישרים  לצייר כול שלב בסולם.
לאחר שהם בדקו ,הם ראו שהילד מצייר רק חצאי שלבים ולא סיים את הקו עד הסוף",
אמרתי לה: זה מה שהביא להחלטה להמשך איבחונים לילד,זה בכלל לא נראה לי מקצועי הקשבתי חייכתי ועברתי לסדר היום.
הגננת לא יודעת שהבן שלי לא אוהב לצייר בכלל, אלא מתעניין בדברים אחרים שעניינו אותו, כמו ליצור צורת ואותיות בעת משחק בפלסטלינה ובצק,לבנות ארמונות וגשרים מהחול הרטוב בחוף הים,נהנה ממשחקי הרכבה רכבות טחנות רוח ומנופים והרכבת פאזלים מאזין למוסיקה ולסיפורי-מדע,אבל ציור לא משך אותו בכלל,במקרה הטוב צייר על הקיר בחדרו כשהיה בגיל שנה,וכהתינוק המתוק ראה אותי נכנסת לחדר,מיד ניסה למחוק את הציור שצייר על הקיר,בעזרת חיתול בד שהיה ישן איתו,(
על זה הוא זכה בחיבוק גדול ,כי כבר אז ראיתי שהבין שאין לקשקש על קירות.)

ובגן,כמובן הילד הזה לא ניגש לשום איבחונים,כי לא הזדקק לכך, הרי צייר בגן ללא רצון וחשק ועשה זאת רק בגלל האיבחון.
לאחר שגדל הוא למד בביה"ס,הצטיין בלימודיו והמליצו להעבירו לכיתת מחוננים.
ילד שקורא המון ספרים משתתף בחוגים עם המון תחומי התעניינות ,אך ציור זה לא תחום התעניינותו לא אז ולא  היום,
מצד שני ,מאוד מוכשר ואפילו יודע לתקן את כול השלבים שמתקלקלים בתריסים ,הוא תמיד מצליח בידיו הקטנות להגיע למרווח שבין שלבי -התריסים ולהוציא שלב שנשבר ולהחליפו בשלב חדש.
המצחיק שבכול הסיפור הוא,שלאחרונה יצא לי לפגוש במרפאה את הגננת שלו מאותם ימים ,והיא שאלה על הילד,אמרתי לה שהבביה"ס המליצו להעבירו לכיתת מחוננים,
ואז היא אמרה" "תמיד הרגשתי שהוא ילד עם כריזמה ומעוף, וידעתי שיגדל ויצליח .
(שכחה שרצתה לפני כמה שנים לשלוח אותו לאיבחון ,בגלל הציור שצייר ללא חשק....)

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

בעלי מקצוע

שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
פורום רפואת חניכיים שתלים דנטליים
עברתם עקירה שן?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה