לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2054620,546 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'הצלחת של אח שלי מלאה יותר'
הצלחת של אח שלי מלאה יותר
27/12/2017 | 14:52
4
264
בזמן האחרון מתגלעים הרבה ריבים בין שני הקטנים (בן 5 ובת 3.5) שמסתכלים אחד בצלחת של השני. אני משתדלת לחלק הכל שווה בשווה. כשקר אני מבשלת שוקו ונותנת גם 2 קוביות שוקולד ליד. בעוד שהקוביות נספרות, גובה השוקו לפעמים לא אחיד לגמרי, ומתחילה מריבה. אני מסבירה כל הזמן שיפסיקו להסתכל אחד בצלחת של השני, הם גם לפעמים אוכלים/שותים בבת אחת (כדי שאם למישהו יישאר האחרים לא יקנאו). ההסברים נופלים על אוזנים ערלות, ויש מקרים שבהם דבר נחמד (שוקו עם שוקולד זה נחמד, לא?) הופך למהומה רבתי ואני מתחרטת שבכלל הצעתי והכנתי.
לתחושתי מרוב שהם חוששים שיהיה להם פחות או שהם 'ידפקו' באיזה אופן, הם עסוקים בעיקר במה שיש לאחר ולא במה שיש להם.
מה הייתן עושות (חוץ מלא להכין שוקו)?
זה קורה עם עוד המון דברים, לאו דווקא עם מתוקים או עם אוכל בכלל (ספר שמקריאים, למשל). לפעמים אני לא יכולה לעשות תורנות שווה (לא כל ערב יש זמן לשלושה ספרים) והויכוחים מכלים את הזמן המשותף.
אני גם לא אמא שקונה אותו דבר (אם נניח הילדה מאד רצתה שמלה חגיגית, בהחלט יש מצב שאני קונה רק לה), ולא משתדלת שיהיה שוויון (בחינת כל אחד מקבל מה שהוא צריך).
לצפיה ב-'מה שאני הייתי עושה זה להתפעל'
מה שאני הייתי עושה זה להתפעל
27/12/2017 | 15:26
169
מהיכולות המתמטיות שלהם שמתקדמות, ואולי עושה איתם כל מיני ניסויים עם השוקו. למשל, אפשר לתת בשתי כוסות שונות ושהגובה יהיה שונה, אבל הכמות זהה. ואולי אחרי הרבה התעסקות מהסוג הזה יימאס להם לעשות השוואות כאלה. את יכולה גם לתת לו למזוג ולה לבחור, וכו'. יש הרבה דברים שאפשר לעשות, וזה דווקא נחמד ואפילו חשוב שהם שמים לב לכמויות.
לצפיה ב-'טבעי'
טבעי
28/12/2017 | 00:38
1
145
את יכולה להסביר שאת לא יכולה למזוג בדיוק אותו הדבר, לפעמים אחד מקבל טיפה יותר ולפעמים השני, ובסך הכל זה מתאזן. אם הם עדיין ממורמרים את יכולה להגיד פעם אתה בוחר, פעם את בוחרת. לחילופין אם הם גדולים מספיק למזוג לכוס, להגיד אחד מוזג והשני בוחר, ופעם השניה מתחלפים בין מי שמוזג ומי שבוחר. 

בנוסף, אני חושבת שכדאי לך להפסיק להציע שוקולד עם השוקו. נשמע שאצלך זה טקס, קר = שוקו+שוקולד. השוקו כבר מתוק מאוד עם הרבה סוכר, וחבל סתם להעמיס על הגוף מתקפת סוכרים בבת אחת. בכלל, אם חשוב לך הטקס של שתיה חמה כשקר, אולי תרגילי אותם גם לתה צמחים, למשל? או חלב חמים? את יוצרת אצלם רפלקסים פבלובים שכאשר קר, שותים שוקו. בעתיד, כשהם יהיו אדונים לעצמם, זה עשוי להתנקם בהם. 
לצפיה ב-'מציעה להסביר פעם אחת שאין אפשרות שיהיה שווה בדיוק..'
מציעה להסביר פעם אחת שאין אפשרות שיהיה שווה בדיוק..
28/12/2017 | 02:53
131
ולהפסיק להשתתף בחגיגה. זאת עוד שיטה להשיג תשומי ועל הדרך לפתח מיסכנות כדרך חיים. ראיתי ילדים כאלה גדלים עם מחשבה שמכופחים לאומת האח/ אחות לכל החיים ובסוף זה גם עלול להיות למציאות.
נבועות זעם בצד, אבל באמת מציעה לסרב להשתתף בדיונים כאלה ואפילו בכוונה לפספס עם גודל המנות ופשוט להגיד :"אנחנו כל פעם מדברים על זה ורבים עלזה, ואני לא רוצה יותר לדבר על זה. כל פעם יוצא קצת שונה וכוסות שונות ויש מאכלים בגדלים שונים ואני מפסיעקה לדבר על זה כי אני לא רוצה שנריב על זה בגלל שאני אוהבת את שניכם מאוד, מאוד ולא רוצה לריב."
ומאותו רגע להקפיד להגיד במצבים כאלה עם "זוכרים מה אמרתי?" ואם מתעקשים אז : "אני לא רוצה לדבר על זה יותר". לתת בצלחות שונות ובכוסות שונות כדאי לבלבל את "אויב" ואולי אפילו לו ולסרב לדון בנושא חד משמעית.
זאת המלצתי. גם עצה עם משחקים מתמטיים מעלי נשמעת מגניבה, אבל אולי אם ילדים עקשניים מאוד עיסוק כזה עלול להמשך לנצח.
לצפיה ב-'בעיני ההתמקדות צריכה להיות פחות בפתרונות'
בעיני ההתמקדות צריכה להיות פחות בפתרונות
28/12/2017 | 18:24
123
כי אין לזה סוף.. אבל בהחלט חושבת שנדרשת כאן הרבה יצירתיות וסבלנות...

ואני רוצה להביא נקודת מבט קצת שונה על איך להתמודד :
מתחת לכל הוויכוחים יש קנאה וזה מה שמבקש את תשומת הלב שוב ושוב.
להסכים להיות בהתבוננות הכואבת על הקנאה הזאת , ומתוך כך תוכלי להרגיש יותר חמלה כלפיי עצמך בנושא.
זה לא פשוט כי זה פוגש אותנו במקום כואב, וזה גם תהליך וזה ימשיך לעלות כל כמה זמן מחדש הכאב שמאחורי הקנאה וזה קשור להיותינו אימהות...
בכל פעם שמסכימים לפגוש עוד קצת את הכאב ששם, נוצרת עוד טיפה הסתגלות שלנו לעניין ומתרחבת היכולת להכיל את זה ולהתיידד עם המקום הזה.  
מתוך כך תוכלי להרגיש שינוי גם אצל הילדים.

לצפיה ב-'ילד בן שנה ו7 חודשיםם לא מדבר עדיין'
ילד בן שנה ו7 חודשיםם לא מדבר עדיין
27/12/2017 | 12:55
14
185
היי יש לי ילד בן שנה ו7 שעדיין לא מדבר
ומשום מה שמתי לב לאחרונה שהוא בחור תמיד חפצים בצבע ירוק למה ומדוע?
הוא נמצא בטיפול קלינאית ,גם כששואלים אותו איך עושה כלב,איפה אור וכד הוא לא מגיב ולא מצביע
אבל הוא כן ילד שמח,מחפש שצחיקו אותו ויש לו גסטות משלו
אשמח לדעת מה דעתכם?
תודה
לצפיה ב-'מה הקלינאית אומרת?'
מה הקלינאית אומרת?
27/12/2017 | 13:10
6
142
כמה זמן אתם אצלה? את מרוצה? רואה התקדמות?
אם לא - אני אומרת להחליף קלינאית, ואולי לקחת לאבחון במכון להתפתחות הילד - פשוט כדי למצוא את הטיפול הכי מתאים לו.
אגב, שמיעה בדקתם?
לצפיה ב-'תודה על תגובתך'
תודה על תגובתך
27/12/2017 | 13:43
5
151
כן כבר 3 חודשים רואים התפתחות אבל עדיים חסר לי כאילו שאני מבקשת משהו וזה לא שם עדיין או שואל איך עושה כלב איפה ראש,אור כאילו לא מבין אותי
ובמשחקים לא שם לגמרי כמובן שיש התקדמות הופך את כל המשחקים
הוא כן משחק עם אחיותיו קוקו ורוקד לא מדבר נורא קשה לי לכתוב
ופתאום לאחרנה שמתי לב שהוא בחור מכל המשחקים רק את הירוקים מה זה??
לצפיה ב-'אם את דואגת, תראי אותו לרופא התפתחותי'
אם את דואגת, תראי אותו לרופא התפתחותי
27/12/2017 | 13:46
1
124
ליתר ביטחון.
עשית בדיקת שמיעה? אם לא, אז את ממש חייבת
לצפיה ב-'ע'
ע
27/12/2017 | 14:18
97
בדיקת שמיעה יצאה תקינה
לצפיה ב-'אולי זה אומר שהוא אוהב ירוק?'
אולי זה אומר שהוא אוהב ירוק?
27/12/2017 | 14:04
2
115
בגדול אחד השלבים בהתפתחות (שקשור גם לשפה) הוא מיון לקטגוריות, והעובדה שהוא ממיין דברים בצבע ירוק היא אולי דווקא סימן שהוא מתקדם מבחינת השפה.
את יכולה לנסות לפתח את זה יחד איתו - למשל, להגיד בוא נסדר את הירוקים, ועכשיו את האדומים - ולהרחיב גם לסוגי קטגוריות אחרים - בוא נסדר את המכוניות פה, ואת הבובות פה, וכו'.
אני שמחה לשמוע שיש התקדמות - את יכולה לבקש מהקלינאית טיפים לגבי איך לפתח אצלו את השפה בבית. למשל - להקריא לו ספרים של מילה + תמונה (אותו ספר הרבה פעמים), ואז בהמשך להגיד את ההתחלה של המילה, לחכות ואז להגיד את הסוף, ואולי הוא יתחיל להגיד גם את הסוף (כי הוא כבר יודע בעל פה מה הולך לבוא).
ולא ענית לגבי בדיקת שמיעה.
לצפיה ב-'בדיקת שמיעה תקינה'
בדיקת שמיעה תקינה
27/12/2017 | 14:19
1
28
לצפיה ב-'מצוין! אז, כאמור, ההמלצה שלי'
מצוין! אז, כאמור, ההמלצה שלי
27/12/2017 | 14:21
110
היא לבקש מהקלינאית טיפים לגבי איך לקדם אותו בבית. לא צריך להפוך את כל הזמן בבית לזמן "טיפול", אבל אפשר כמה דקות פה וכמה דקות שם לתמוך בהתפתחות שלו בעזרת העצות שלה - והעובדה שאת, כאמא שלו, מעוניינת לקדם אותו, רק עוזרת.
לצפיה ב-'עונה'
עונה
28/12/2017 | 09:34
6
156
לגבי ה-לא מדבר עדיין, כל ילד והקצב שלו, כך הגישה שלי. אם הוא מטופל אצל קלינאית תקשורת אז מניחה שהיא תדע לעזור איפה שצריך.

לגבי הצבע הירוק , אפשר לקחת את זה לרמה של משחק כפי שהציעו לך כאן, משחקים של צבעים וכן הלאה.
ואפשר לקחת את זה רמה אחת יותר עמוק בהקשר של הבנת תדר הצבע והבחירה האינטואיטיבית של בנך דווקא בצבע זה וכאן יכולה לומר לך שהצבע הירוק מדבר על צמיחה, ריפוי ואיזון בכל הרבדים, וכן גם על כוח רצון חזק. כדאי לאפשר לו גישה חופשית לכל מיני חפצים , משחקים ובגדים בצבע ירוק. וגם להיות איתו הרבה בטבע הפתוח ובסביבת עצים. נראה שהוא יודע מה מחזק אותו

בהצלחה!

לצפיה ב-'לדעתי במצב כזה יש מקום לבדיקה אצל רופאה התפתחותית'
לדעתי במצב כזה יש מקום לבדיקה אצל רופאה התפתחותית
28/12/2017 | 11:04
114
זה לא יזיק.
קלינאית לרוב לא מבינה מספיק בתחומים שלא קשורים אליה ויכולה לפספס דברים.
לצפיה ב-'תגידי אורים כהורים, שמעת על זה'
תגידי אורים כהורים, שמעת על זה
28/12/2017 | 11:18
4
150
שיש ילדים שלא מדברים אף פעם? ושטיפול מוקדם יכול להיות ההבדל בין ילד שכן מדבר וכזה שלא? מה תעשי אם יתברר לך שהורה שייעצת לו ש"כל ילד והקצב שלו" יקבל את עצתך, לא ייקח את הילד לאבחון או לטיפול, וכתוצאה מכך הילד לא ידבר לעולם?
לצפיה ב-'מסכימה לגמרי'
מסכימה לגמרי
28/12/2017 | 12:02
3
139
כאמא לילד עם עיכוב שפתי, אני רוצה להגיד לך שאני לא סולחת לעצמי שבמקום לעשות לילד ניתוח כפתורים (כי זאת הסיבה לעיכוב), חיכיתי חצי שנה קריטית ביותר כי לקחתי אותו להומיאופט וחשבתי שהטיפול עזר.
ועכשיו הוא בטיפול קלינאית, הוא התקדם מאד. אבל לפני שידענו שתהיה התקדמות, כבר קבעתי פגישה לקראת ועדת השמה בגן שפתי. אז אם הייתי מחכה עוד קצת עם לטפל בילד, הוא כן היה מגיע לגן בחינוך מיוחד, עם עיכוב בשפה, תסכול מכך שלא מבינים אותו וכו'.
ובנתיים, למרות ההתקדמות,  אני גם לא יכולה לשלוח אותו לגן עריה רגיל כי הוא יילך לאיבוד במפגשים כי עדיין נשאר הפער. אז הוא יישאר עוד שנה בגן פרטי, עם ילדים שרובם יהיו קטנים ממנו, למרות שיכל לעלות לגן עריה וזה היה מקל גם עלי בהרבה מובנים.
לצפיה ב-'אבל אנה, למה שלא תסלחי לעצמך?'
אבל אנה, למה שלא תסלחי לעצמך?
28/12/2017 | 12:16
2
124
גם אם לקח חצי שנה נוספת, בסופו של דבר כן מצאת את הבעייה והילד נמצא בטיפול ומתקדם. וזה שהוא עכשיו עדיין בעיכוב לא אומר שהוא לא ידביק את הפער - נראה שדווקא רוב הסיכויים שכן. במקום לראות בזה כישלון תראי בזה הישג! הילד שלך עלה על המסלול הנכון והטוב בשבילו! אז מה אם הוא יהיה עוד שנה בגן פרטי? לא נראה שזה יפגע בו בשום צורה. נכון שיש בזה אולי קצת חסרונות מבחינה לוגיסטית, זו הוצאה נוספת, וכו' - אבל מבחינת הילד זו לא נשמעת בעייה.
לצפיה ב-'את צודקת, משתדלת להסתכל על הצד החיובי'
את צודקת, משתדלת להסתכל על הצד החיובי
28/12/2017 | 12:20
1
99
על ההתקדמות שלו וכד'.
אבל מדי פעם יש את השנייה הזאת שבה אני חושבת מה היה קורה אם היינו מנתחים קודם.
מקווה שידביק את הפער בסופו של דבר, ונשכח מהכל.
לצפיה ב-'אף פעם אי אפשר לדעת מה היה קורה אילו.'
אף פעם אי אפשר לדעת מה היה קורה אילו.
28/12/2017 | 12:23
98
אולי אם הייתם מנתחים קודם המנתח היה במקרה מפשל ועושה לו נזק? כל דבר יכול לקרות. הניתוח הצליח, הילד מתקדם, ולהסתכל אחורה ולחשוב שאולי היה יכול להיות יותר טוב לא עוזר בכלום, וגם, כאמור, אי אפשר לדעת מה באמת היה קורה.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
ד
זקוקים להשתלת שיניים?
ד
ד"ר יעקב יולנו

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה