לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1992919,929 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'מנח שינה לתינוקת מצוננת '
מנח שינה לתינוקת מצוננת
21/09/2018 | 08:58
2
59
האם יש איזשהי תנוחה עדיפה להשכיב תינוקת מצוננת עם ליחה ונזלת מבין השתיים: על הבטן? גב?
(1. לרוב אני מניחה על הצד, 2. על הבטן = כשאני לידה משגיחה)

תודה
לצפיה ב-'עדיף על הצד עם מזרון מוגבה'
עדיף על הצד עם מזרון מוגבה
22/09/2018 | 18:23
1
39
אבל יש לשים לב שגם מהצד יכולים להתגלגל לבטן...
לצפיה ב-'נכון'
נכון
26/09/2018 | 13:26
1
לצפיה ב-'הבנים שלי מגיעים ראשונים לגן '
הבנים שלי מגיעים ראשונים לגן
16/09/2018 | 13:36
2
194
בגלל שהעבודה שלי רחוקה יחסית מהבית, אני מגיעה לעבודה די מאוחר בימים שאני שמה את  הבנים בגני העירייה. לכן אנחנו מגיעים הכי מוקדם שאפשר, ב- 7:30.
הבעיה היא ששאר הילדים לא מגיעים מוקדם.
מה שאומר שאני נכנסת למתחם, הסייעות רואות שנכנסתי ונאלצות להפסיק את שיחת בוקר שלהן כדי לקבל את הבנים שלי.
היום לדוגמה, הייתה לי הרגשה ממש לא נעימה. ברור שזאת העבודה שלהן, ואני לא הקדמתי. ובכל זאת...
אחת אמרה לי (בחיוך אומנם) שהן נוהגות לשבת בבוקר ביחד ולדבר. השנייה סתם קמה באיטיות ולא נראתה מרוצה.
מקווה שאחרי החגים יהיו עוד ילדים שיגיעו מוקדם, אבל מה אם לא? לנסות לאחר ב- 10 דקות, למרות שזה בעייתי (עושה הבדל בין להגיע עד 8:30 ללהגיע אחרי).
או שזה מה יש - אלה שעות העבודה של הגן ולא משנה מה דעתן של הסייעות?
לילדים זה לא משנה - אחד נפרד בקלות והשני עושה בעיות - אבל זה קורה גם כשמגיעים באיחור של חצי שעה.
לצפיה ב-'הייתי חצי מתנצלת (רק בשביל להיות נחמדה)'
הייתי חצי מתנצלת (רק בשביל להיות נחמדה)
16/09/2018 | 14:39
173
ואומרת להן שהבוס שלך כועס אם את מאחרת .

לצפיה ב-'אין לך מה להתנצל'
אין לך מה להתנצל
19/09/2018 | 21:53
113
והילדים בפירוש יכולים לקחת משחק (אותו מצב. לפני 27 שנים. אני) ולשבת עם עצמם ולאפשר לסייעות זמן "להתניע".
לצפיה ב-'קלינאית תקשורת'
קלינאית תקשורת
15/09/2018 | 11:00
1
148
היי
בן שנתיים וחודשיים תיכף, מתחילה איתו סדרת טיפולים אצל קלינאית אחרי החגים.
 אשמח לשמוע חוו"ד מכאלו שעברו את זה עם ילדיהם.. איך הלך? האם נותנים ש.ב. לתרגול בבית?
מה עושים אם הילד לא ישתף פעולה?זה החשש הכי גדול שלי
 מה בכלל עושים איתם בגיל הזה?
לצפיה ב-'אני הייתי'
אני הייתי
16/09/2018 | 13:29
113
היא בעיקר שיחקה איתו תוך כדי שהיא עושה איתו תרגילים שונים בהתאם לצורך הטיפולי. כן קיבלתי הנחיה מה לעשות בבית מבחינת התרגול.
כשהילד לא שיתף פעולה, היא פשוט ניסתה משחק אחר.
הבן שלי מאד נהנה בפגישות האלה.
לצפיה ב-'כאבי אזניים'
כאבי אזניים
09/09/2018 | 13:17
3
161
היי, לא יודעת אם זה המקום לשאול, אבל האם יש דרך לשחרר פקק שעווה מתינוקת בת חודשים ספורים בדרך פחות כואבת ממזרק עם נוזל אצל א.א.ג? אולי במצב אלחוש\טשטוש? 
לצפיה ב-'לא ראיתי אף פעם מזרק עם נוזל'
לא ראיתי אף פעם מזרק עם נוזל
12/09/2018 | 21:50
2
90
רופא אאג שואב את זה עם מן צינורית קטנה ואם זה קשה מדי אז צריך לרכך עם טיפות שמן (פראפין אני חושבת, לא סגורה על זה) ואז יותר קל להוציא. אולי גם שמן זית יעבוד אבל צריך לשאול.
כל מה שכתבתי מנסיון עם פעוט, לא תינוק, אז לקחת בערבון מוגבל.
לצפיה ב-'שמעתי גם על השיטה שתיארת'
שמעתי גם על השיטה שתיארת
12/09/2018 | 22:31
68
טוב, נשמע מה הרופא יגיד. תור עוד שבועיים. תודה :)
לצפיה ב-'לי שיחררו פקק שעווה עם מזרק כשהייתי בערך בת 7'
לי שיחררו פקק שעווה עם מזרק כשהייתי בערך בת 7
13/09/2018 | 08:53
82
זאת דווקא זכורה לי בתור חוויה נעימה - תחושה מאוד משונה כזאת כמו גל שמתנפץ בתוך האוזן. ייתכן ששמו לי גם טיפות לריכוך כמה שעות קודם, כי אני זוכרת שהגענו בבוקר ואז חזרנו אליו באותו ערב שוב בשביל המזרק.
עד כמה שאני זוכרת זה לא כאב בכלל.
לצפיה ב-'מושבי בטיחות'
מושבי בטיחות
05/09/2018 | 23:17
4
156
שלום,
יש לנו בת מקסימה בת 3.3 ואנחנו משתמשים בשבילה בכסא בטיחות (מדובר בכסא איכותי אמריקאי שנקנה אחרי מחקר רציני, לא זוכרת את שמו). היא השתמשה בו החל מגיל שנה אחרי שסיימנו עם הסלקל שקיבלתי מגיסתי (לא בטוחה איזה אבל היא קונה דברים איכותיים). אני אמורה ללדת בעזרת ה' עוד כחודשיים ויש לנו רכב קטן -מזדה 2 . מה שחשבתי לעשות כדי לחסוך כמה שיותר מקום ברכב - ואשמח אם תתקנו אותי אם אני טועה לדעתכן - הוא להעביר את בתי לבוסטר עם משענת (הייתי מעדיפה בלי משענת כדי לחסוך מקום אבל הבנתי שזה לא מספיק בטיחותי) ולתת לתינוק מגיל 0 להיות בכסא הבטיחות. מה שמביא אותי למס' שאלות:
1. האם אכן יש חשיבות לתת לה בוסטר עם משענת? אלו דגמים אתם יכולים להמליץ עליהם שהם טובים אבל צרים ותופסים פחות מקום?
2. מאיזה גיל זה מותר? אני קראתי גיל 3 ובעלי קרא באנגלית מגיל 4. 
3. לגבי התינוק - את הגדולה כמו שציינתי עד גיל שנה שמנו בסלקל. האם סלקל עדיף? בעלי לא אוהב את כסא הבטיחות לגיל הזה אבל אני שמעתי שזה לחלוטין מותר. האם יש מקטינים שאפשר לקנות כדי להתאים את הכסא לתינוק שרק נולד?
4. כל הערה/המלצה תתקבל בברכה. 
תודה!
לצפיה ב-'תשובות חלקיות'
תשובות חלקיות
06/09/2018 | 10:27
2
114
1. יש חשיבות לבוסטר עם משענת מבחינה בטיחותית. את יכולה לקרוא באתר של בטרם. ואם כבר משענת תחפשו בוסטר כזה עם הגנות צד. שימו לב שבמידה ואין אפשרות עגינה באיזופיקס לחפש בוסטר גב בעל משקל כללי של פחות מ4 ק''ג.
2. עדיף לעבור לבוסטר בגיל כמה שיותר מאוחר. אם יש אפשרות למשוך יותר בטוח בכיסא בטיחות.
3. לתינוק שרק נולד אני אישית הייתי מעדיפה סלקל לפחות לחצי שנה הראשונה. בסלקל טוב עם אזור תמיכה לראש התינוק יהיה יציב יותר בתוכו. רק שתדעי שממליצים לא לשים תוספות של ריפוד שלא נמכרו עם הכיסא המקורי, יש לכך חשיבות חס וחלילה בעת תאונה.

אם יש לך אפשרות את יכולה לרכוש סלקל לחצי שנה וככה לגרור עוד חצי שנה לגדולה בכיסא בטיחות.

לצפיה ב-'סלקל'
סלקל
06/09/2018 | 23:12
1
73
הסלקל שקיבלתי מגיסתי - היא השתמשה בו שנה ואנחנו השתמשנו בו שנה. אבל הבן שלה היום בן 4. את חושבת שצריך לקנות חדש במצב כזה? כמה זמן מותר/אפשר להחזיק בסלקל לפני שקונים חדש? והאמת שאני לא בטוחה איפה המקטין של הסלקל אבל אם אנחנו יודעים חברה ודגם - זה לא מספיק כדי לקנות מקטין מתאים? 
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
07/09/2018 | 13:06
74
על הסלקל צריך להיות כתוב התוקף שלו. לא בדיוק זוכרת איפה. אפשר להתקשר ליבואן/נציגות חברה של הכיסא בארץ ולברר איפה רשום וגם לגבי רכישת הריפוד המתאים.
לצפיה ב-'לא ככ מבינה את השיקול'
לא ככ מבינה את השיקול
23/09/2018 | 21:45
19
כתבת שהמטרה שלכם היא לחסוך מקום ברכב
האם הכוונה היא שאדם מבוגר אמור לשבת על הספסל האחורי יחד עם 2 הילדים?
כי לדעתי בכל מקרה יהיה מאוד צפוף ולא ישאר מקום
בגיל 3.3 אני הייתי משאירה בכסא בטיחות ולא מעבירה לבוסטר, ואם כבר בוסטר אז כזה עם הגנות צד.
כשנסענו במונית לא מזמן לקחתי לבת ה 5 שלי בוסטר שהוא רק הגבהה, ממש לא הרגשתי שהיא מוגנת כך, אז בטח שלא הייתי בוחרת בזה לבת 3.3 ובאופן קבוע.
לגבי סלקל או כסא בטיחות אני בחרתי בכסאות שניתן להרכיב נגד הכיוון ואחכ עם הכיוון, ואז אפשר להשאיר נגד הכיוון עד גיל שנתיים ולהמשיך להשתמש בכסא אפילו עד גיל 5 (עם כיוון הנסיעה), כך שמבחינה כלכלית זה נראה לי חסכוני יותר
לצפיה ב-'איזו התאקלמות קשה '
איזו התאקלמות קשה
05/09/2018 | 12:34
5
301
באופן בלתי צפוי הבן שלי שכל כך חזק, עקשן ובטוח בעצמו מתקשה להסתגל לגן החדש. ולא סתם מתקשה - מסרב לצאת מהבית, מסרב להישאר בגן, צורח כשעוזבים אותו, מטפס על הגדר שמפרידה בין הגן שלו לגן של אחיו - ואז כשמחזירים אותו לגן - בוכה כל כך חזק שנרדם מתשישות.
בנוסף, גם לא מקשיב לצוות - מבחינת לא לצאת מהגן וכד'.
בבית בימים הראשונים התנהג כמו משוגע - צרחות, נשיכות וכד'. אתמול המצב בבית השתפר (אבל בלילה התעורר בצרחות, הסתובב בבית, עד שחזר לישון).
מכירה את הצוות, הן ממש בסדר.
האם לתת לזה זמן או שזה מוגזם ומדאיג?
לצפיה ב-'וואו. כמה קשה'
וואו. כמה קשה
06/09/2018 | 16:02
1
152
קודם כל חיבוק גדול, כי מאמינה שאת ממש סובלת יותר ממנו.
שנית, האם מדובר בגן שהוא מכיר?
מה גילו של הבן שלך?
ניסית להסביר לו?
כיצד מגיב הצוות?
האם יש שם דמות שפנויה להכיל את הקושי שלו?
לצפיה ב-'יש שיפור בגן'
יש שיפור בגן
06/09/2018 | 21:35
181
נכנס סביר ונפרד איכשהו.
אבל עכשיו מסרב לצאת מהבית.
מסרב להתלבש כי מבין מה יקרה אחרי זה.
הגן חדש לו ומוכר לי כי אחיו הגדול היה שם. אני מכירה את הצוות.
הוא בן 3. אי אפשר יותר מדי לדבר איתו.
לצפיה ב-'אוי ואבוי, נשמע נורא!'
אוי ואבוי, נשמע נורא!
07/09/2018 | 06:13
2
171
אין לי נסיון עם סיטואציה כזו, אבל התגובה שלו נשמעת מאוד מאוד מאוד חזקה. אני במקומך הייתי מתייעצת אולי עם רופאה או פסיכולוגית ילדים, נשמע שהילד במצוקה ממש ממש חזקה. בינתיים לא בטוח שהייתי שולחת אותו לגן, אלא אם יש לך דרך לרגל אחרי מה שקורה שם מבלי שהוא יראה אותך. 
לצפיה ב-'כמו שאמרתי, בגן המצב השתפר מטד'
כמו שאמרתי, בגן המצב השתפר מטד
07/09/2018 | 08:08
1
167
אבל היום לא רק סירב לצאת מהבית אלא לא היה מוכן להחליף בגדים ולנעול נעליים. ממש הייתה מלחמה.
לא יודעת מה לעשות.
אבל אחרי הגן חזר להתנהג רגיל לחלוטין.
לצפיה ב-'קצת בדיליי'
קצת בדיליי
12/09/2018 | 22:00
118
אצלי כשאחד לא רוצה אני מציעה לו להתלבש ולבא לא כדי ללכת לגן רק בשביל ללוות את אחיו וכשמגיעים הוא כבר רוצה להכנס וגם מקבל משהו מתוק בקטנה כדי שיהיה נעים להכנס.
זה לא פשוט בכל מקרה.. מאחלת לכולכם הסתגלות קלה ושנה טובה:)
לצפיה ב-'רעיונות למתנות ראש השנה לגננת תודה'
רעיונות למתנות ראש השנה לגננת תודה
04/09/2018 | 11:41
1
44
לצפיה ב-'לקנות קופסאת עוגיות יפה'
לקנות קופסאת עוגיות יפה
04/09/2018 | 17:37
98
אישית,אוהבת את השקופות עם הסרט למעלה,בתחתית מפית דמוי תחרה,חביבה שכזו,בבית לאפות עם הדרדרסים עוגיות-חמאה,טחינה....מה שמתחשק ובכל צורה שמתחשק,לצנצנת ולגננת.

לצפיה ב-'קשיים בגמילה'
קשיים בגמילה
04/09/2018 | 05:07
5
156
שלום, הבן שלי בן שנה וחצי, עד לא מזמן היה אוכל יחסית מגוון אבל במקביל עדיין שותה סימילק מבקבוק, בזמן האחרון, אולי בעקבות נסיונות שלי לגמול אותו מהבקבוק הוא פיתח אנטי לאכילה ושתיה של דברים אחרים, מה שקרה שבהתחלה הגמילה הלכה יפה והפסקנו את הסימילק לחלוטין לכמה ימים אבל אז הוא היה מצונן ואיבד תיאבון, דאגתי שהוא לא אוכל ושותה מספיק והחזרתי את הסימילק ומאז הוא כבר החלים אבל עברו כמה ימים והוא לא מסכים להפרד מהסימילק והבקבוק וגם מגלה התנגדות לאכילה או שתיה של כל דבר אחר שאינו תמ"ל בבקבוק. מעוניינת לשמוע אם למישהו היה ניסיון דומה מה כדאי לעשות, אודה מאוד לטיפים לגמילה או המלצות לאנשי מקצוע להתייעצות
לצפיה ב-'למה "לגמול"?למה לא לאפשר גם תמ"ל?'
למה "לגמול"?למה לא לאפשר גם תמ"ל?
04/09/2018 | 07:01
4
35
לצפיה ב-'כי כשיש לו אפשרות לבחור בין תמ"ל'
כי כשיש לו אפשרות לבחור בין תמ"ל
04/09/2018 | 07:24
3
140
לבין אוכל אמיתי אז הוא מעדיף תמ"ל, ראיתי שככל שהורדתי בהדרגה את התמל  ולא היתה לא ברירה אז נפתח לו תיאבון לדברים אחרים.
עוד בעיה שהוא רוצה חלב רק בבקבוק, למרות שהראה יכולת לשתות מכוס מעבר וגם כוס רגילה. אם אני אומרת לו שאין חלב בבקבוק ושיש אוכל אחר אז הוא בא איפה שהוא זוכר שהבקבוק היה פעם ומבקש ובוכה הרבה זמן...רק כשמבין שאין עכשיו בקבוק אז מוכן לאכול משהו אחר. ועכשיו גם זה נסוג הוא לא רוצה אוכל אחר מתעקש רק בקבוק עם תמ"ל
לצפיה ב-'עונה...'
עונה...
04/09/2018 | 16:57
99
הוא לא צריך לבחור.
אפשר לסדר עבורו הזנה שכוללת תמ"ל משמע,בבוקר,כשמתעורר,תמ"ל,בעשר-שתיים עשרה בננה,אחרי זמן,צהריים,אחה"צ אפשר גם תמ"ל,אחרי השינה,בערב מעדן,ביצה,כריך....ולפני שינה,תמ"ל.
כשהוא "יבין" שהוא לא בגמילה,שהתמ"ל לא מחוץ לתחום וגם הוא בא בחשבון,אני מניחה שהוא יהיה פנוי לאוכל אחר וירפה מהצורך "לגונן" על הבקבוק של התמ"ל.
אישית,לא מאמינה במושג "גמילה".
הילדה שלי מיצתה תמ"ל בגיל שנתיים ואחיה בגיל 4.
זה לא מה שמנע מהם תזונה אחרת,בנוסף.
אם הוא בבית,נסי לארגן לו את השילוב של תמ"ל ואוכל.
אם במסגרת חינוכית אז בבוקר תמ"ל,לפני שינה בערב,תמ"ל ובמהלך היום יש במעון בוקר,עשר,צהריים,אחה"צ.
בהצלחה.

לצפיה ב-'אין צורך בתמל אחרי גיל שנה'
אין צורך בתמל אחרי גיל שנה
18/09/2018 | 07:21
1
32
 טובה קראוזה – דיאטנית קלינית ומחברת הספר "המדריך השלם לתזונה בהריון": "התמ"ל לא הכרחי מעבר לשנת החיים הראשונה, וזו בדיוק העמדה של משרד הבריאות בארץ. יש כאן מעין מעגל קסמים: הורים חושבים שכדאי שימשיך עם התמ"ל כי כך הוא משלים לילד את כל מה שהוא לא מקבל בתזונה רגילה – לא מעט בזכות פרסומות לתמ"ל לפעוטות שהציגו את המצב כך - ואז לא מתעקשים על הרגלים בריאים של אכילה ועל הצגת מגוון של מזונות. הילד ממשיך להיות בררן, ההורים חוששים (ובצדק) שיפתח חוסרים וממשיכים עם התמ"ל - וחוזר חלילה. כמובן שאם ההורים מעוניינים בכך אין מניעה להמשיך לתת לפעוט תמ"ל, אבל לא במקום פיתוח הרגלי אכילה נכונים ותזונה מאוזנת".
לצפיה ב-'ובאותה המידה אין צורך ב"גמילה"'
ובאותה המידה אין צורך ב"גמילה"
18/09/2018 | 07:36
26
מבינה,בהחלט,את מה שקראוזה ציינה.
נקודה חשובה שהורים צריכים לדעת ולשים אליה לב.
חושבת שהתמ"ל יכול להיות בגדר שתיה אבל לא אוכל ועדיין לא מחבבת את המושג "גמילה".
אצלי שתו תמ"ל עד מתי שרצו,בנוסף לאוכל.
חתימה טובה.
לצפיה ב-'איך עבר היום הראשון ???'
איך עבר היום הראשון ???
02/09/2018 | 15:04
113
ומה שלום כולם אחרי הקיץ הארוךך? איך מרגיש המעבר מהחופש לשגרה?
לצפיה ב-'מחפשת תחתוני ילדים בזול (צריכה הרבה...). המלצות?'
מחפשת תחתוני ילדים בזול (צריכה הרבה...). המלצות?
02/09/2018 | 11:18
4
99
התחלתי עם הבן שלי גמילה מחיתולים ואני צריכה הרבה הרבה תחתונים. התחלופה מהירה מדי בשביל מכונת הכביסה שלי...
אם מישהי מכירה איפה מוכרים בזול (באזור המרכז או עם משלוח) אשמח לשמוע.
תודה ושנה טובה

לצפיה ב-'עלי אקספרס - יש שם מארזים של 12 תחתונים ב8-9$'
עלי אקספרס - יש שם מארזים של 12 תחתונים ב8-9$
02/09/2018 | 12:30
63
יוצא כ- 2.5 ש"ח לתחתון - תחתונים נוחים, 100% כותנה.
הם כ"כ זולים שאפשר פשוט לזרוק אותם במקרה של פיספוסי קקי .
אבל... עד שמגיע יכול לקחת חודש ואפילו יותר. אז אם את כבר מזמינה ממליצה להזמין לפחות 3 מארזים שיהיה שווה לחכות.

בינתיים - במקס סטוק למיניהם יש חבילות של 5 ב- 20 ש"ח.
אני ראיתי במקום בשם "מרכז הטקסטיל" חבילה של 7 ב- 20 ש"ח. זה ברמת גן, רח' בן גוריון פינת כצנלסון.

וכמובן NEXT. קצת יותר יקר - 7 תחתונים ב- 40 ש"ח, אבל תחתונים איכותיים ויפיפיים! משלוח חינם מעל 100 ש"ח ומגיע תוך 4-5 ימים.
לצפיה ב-'שווקים.בכל שוק אפשר למצוא בזול'
שווקים.בכל שוק אפשר למצוא בזול
02/09/2018 | 16:00
11
לצפיה ב-'במקס סטוק 4 ב16 '
במקס סטוק 4 ב16
02/09/2018 | 18:27
14
לצפיה ב-'זברה, סלקיישן וכו''
זברה, סלקיישן וכו'
02/09/2018 | 19:32
11
לצפיה ב-'ימי הסתגלות בגן עריה - הגיוני?'
ימי הסתגלות בגן עריה - הגיוני?
30/08/2018 | 07:58
11
256
הקטן בן 3, עולה לטרום טרום חובה.
ילד בטוח בעצמו, מסתגל בקלות להכל, נפרד בבוקר ורץ לגן.
גיליתי שיש להם ימי הסתגלות. החדשים נשארים עד 10 ביום ראשון ועד 11 ביום שני. 
ילדים ממשיכים (הגן הוא טרום טרום עם טרום) נשארים כבר בהתחלה עד 14.
נראה לכן הגיוני לעשות ימי הסתגלות? בעיני, דווקא יבלבל אותו שהוא הולך והרבה ילדים נשארים. ושאחרי כמה שעות באים לאותו המקום לאסוף את אחיו מגן צמוד.
אני מכירה את הצוות מהשנה שעברה כשאחיו היה שם. נראה לכן נכון לבקש שכן יישאר יום מלא? כי הוא באמת לא זקוק לזה, ולי אין כוח סתם להציק לסבתא ולהריץ אותה הלוך חזור.
לצפיה ב-'כן'
כן
30/08/2018 | 20:52
2
157
נראה מאוד הגיוני לעשות ימי הסתגלות.
יש ילדים שזו פעם ראשונה שמתחילים מסגרת כלשהי, ויש ילדים שמגיעים מגן פרטי שכללי ההתנהגות וסדר היום מאוד שונים וזקוקים לימי ההסתגלות.
הילד שלך הוא לא הילד הראשון ו/או היחיד שעולה לגן, ואם החליטו על ימי הסתגלות כנראה שמצאו הגיון.

מצד שני, את מכירה הכי טוב את הילד שלך, ואם החלטת שהוא יכול להשאר כל היום, הצוות אמור לקבל את החלטתך. מקסימום יצרו איתך קשר אם יהיה לילד קשה.
לצפיה ב-'החלטתי לא לדבר איתם'
החלטתי לא לדבר איתם
30/08/2018 | 23:23
1
164
הילד שלי בטוח יכול להישאר יום שלם.
אבל לא שווה לי לריב על שטויות.
לצפיה ב-'למה את חושבת שיריבו איתך?'
למה את חושבת שיריבו איתך?
31/08/2018 | 10:11
34
לצפיה ב-'לדעתי לא צריכה להיות בעיה שישאר '
לדעתי לא צריכה להיות בעיה שישאר
30/08/2018 | 21:54
140
יחד עם זאת עלייך להיות ערוכה לאסוף אותו אם יתעורר קושי
לצפיה ב-'לא זה מה שיבלבל אותו, שהוא הולך ואחרים נשארים'
לא זה מה שיבלבל אותו, שהוא הולך ואחרים נשארים
31/08/2018 | 11:16
138
רוב הילדים מאד שמחים כשבאים לקח אותם מוקדם מהגן, חלקם אפילו מבקשים את זה.
אני לא חושבת שילד מתבלבל מזה שהוא רואה שחלק הולכים וחלק לא.

להיפך. הוא יראה חלק מהילדים רצים בשמחה אל מי שבא לאסוף אותם, והוא יצטרך להישאר.

בכנות - מה שגורם לך לאמר שהוא לא צריך הסתגלות זה לא הילד, אלא הסבתא. אני מבינה שזה כורח, אבל חבל.

לצפיה ב-'דעתי בנושא'
דעתי בנושא
31/08/2018 | 16:10
2
142
אני חושבת שבשביל חלק מהמורות שזה סבבה כי הילד חוזר מוקדם הרי בתי שנה שניה בטרום ובקשו לאסוף אותה ב 11 וחצי וכל השבוע הראשון הסתגלות
למי ההסתגלות ? הרי אם אמצא מישהו שיחזיר אותה ב 11 וב 12 לא הייתי שולחת אותה מלכתחילה
היא שם כי אני ובעלי בעבודה וכי גולם עסוקים
נ ק ו ד ה
לצפיה ב-'ומהצד השני....'
ומהצד השני....
31/08/2018 | 16:54
1
134
כאמא וכשייכת למערכת החינוך מבקשת להזכיר שגני הילדים ובתי הספר הם לא על תקן שמרטפים ואם יש ימי הסתגלות עומדת מאחורי זה חשיבה.
אם היא נכונה או שגוייה?אפשר לדון ולשנות,לרוב,החלטות,בהתאם לשיח.
שבת שלום
לצפיה ב-'אני מורה'
אני מורה
31/08/2018 | 19:51
137
ואני מאוד מכבדת מורות שעובדות קשה ואכפת להן
אך לצערי הרב זו התחושה שאני מקבלת שמרטפים
לא פעם ולא פעמים ראיתי אותן בוהות במסך מקלידות מחוברות לואטסאף
איזו תחושה אני אמורה ללקבל
מאוד מפריע לי שמורה זמינה בטלפון שלה ומחוברת
לצפיה ב-'הגננת זקוקה לזה יותר מהילד...'
הגננת זקוקה לזה יותר מהילד...
01/09/2018 | 00:23
2
202
הילדים שלי היו במספר גנים, בכולם ההורים לא התבקשו להשאר להסתגלות. רק באחד, בגן ישראלי, הגננת המלומדת  שהיתה גם הבעלים התעקשה שההורים ישארו בגן לחצי יום יחד עם הילד (וללכת הביתה עם הילד אחרי חצי יום). היה כל כך משעמם, וכל כך מיותר ורק דחה את ההסתגלות. אותה גננת בכלל התגלתה כטיפוס מעצבן במיוחד שבטוחה שהיא האותוריטה לילדים , וזה הרושם שאני מקבלת כשאני שומעת שגננות מכתיבות דברים כאלו.
את מכירה את הבן שלך, ואם את חושבת שזה מיותר אז תתעקשו לא לעשות זאת. הם יכולות לנגן לך שזה לטובת הילד, אבל את טובת הילד את מכירה ואין סיבה שסתם יטרטרו אותך.
לצפיה ב-'כמה אנטי לישראליות '
כמה אנטי לישראליות
01/09/2018 | 09:53
1
188
דנה,
התגובה כל כך כוחנית.
מזל שהאמהות בישראל, ברובן, יותר מכילות ומתונות.
לצפיה ב-'אין בי שום אנטי לישראליות'
אין בי שום אנטי לישראליות
04/09/2018 | 01:32
116
נהפוך הוא. יש לי אנטי לחוקים מטופשים שנהוגים משום מה בארץ. 
ותודה רבה על התגובה הכל כך לא כוחנית שלך, שבאה לחלק לי ציונים. 
לצפיה ב-'התלבטות חוג ראשון'
התלבטות חוג ראשון
29/08/2018 | 10:42
1
172
ילד בן 5, קטן ורזה. מאד עדין, לא מחזיר כשמרביצים לו.
יחד עם זאת, מאד ספורטיבי - למד מהר מאד לרכב על אופניים, מצליח לשחות בבריכה עם מצופים בלי שלימדנו אותו, מטפס גבוה מאד בלי פחד וכד'.
סיבולת אין לו -מתעייף מהר יחסית.
ההתלבטות היא לאיזה חוג לשלוח אותו: האפשרויות הן קרב מגע / ג'ודו או חוג התעמלות קרקע או כדורגל או טניס.
לצפיה ב-'הייתי מתייעצת עם הילד מה הכי מעניין אותו. ברוב החוגים'
הייתי מתייעצת עם הילד מה הכי מעניין אותו. ברוב החוגים
29/08/2018 | 15:18
115
ניתן להגיע לשיעור נסיון לפני ההרשמה.

אף אחד לא נולד ספורטאי ועם הזמן מתעייפים פחות ומפתחים עמידות.

לצפיה ב-'אמבטיה'
אמבטיה
28/08/2018 | 18:07
1
139
הקטנה (שנה וחצי) עד עכשיו מאוד אהבה את זמן האמבטיה.
לאחרונה ממש צורחת שלא רוצה.
לא יודעת אם זה מעייפות או שהיא הבינה שאחרי זה הולכים לישון או שזה שלב שהם עוברים מתישהו.
מישהו חווה משהו דומה ויכול לשפוך אור?

תודה מראש.
לצפיה ב-'נסי לשנות את הסטינג'
נסי לשנות את הסטינג
06/09/2018 | 16:04
26
קרה לי משהו דומה, אז התחלנו עם לעשות בועות, ורק אח"כ מסבנים וחופפים.
לצפיה ב-'פגישת היכרות בגן חדש'
פגישת היכרות בגן חדש
23/08/2018 | 12:20
7
257
בשבוע הבא יש מפגש היכרות בגן חובה.
כרגע, אין לי אפשרות להגיע.
בנתיים מנסה לבדוק האם אפשר להגיע במועד אחר.
אין לי את הפרטים של הגננת, רק המייל של הגן - לא אישי שלה. שלחתי מייל ולא קיבלתי תשובה. אני יכולה לנסות לאתר את המייל שלה או את הטלפון, אבל זה כאילו להתחיל את השנה ברגל שמאל (כי אצטייר כבעייתית ומציקה)
במידה ולא אצליח להגיע, מה הכי נכון:
1. לא ללכת בכלל
2. לשלוח את הילד עם סבתא
3. לשלוח את הילד עם אח גדול בן 13
האם אפשר לבוא עם אחיו הצעיר (בן 3) או שעדיף בכלל לא להגיע?
בשנה שעברה הוא היה בגן אחר באותו אשכול גנים, אז אולי מכיר קצת את הצוות.
זהו ילד שמאד מתקשה להיפרד, אבל הולך לגן עם הרבה מאד ילדים משנה שעברה, כולל החברים הכי טובים שלו.
לצפיה ב-'ועוד שאלה'
ועוד שאלה
23/08/2018 | 12:23
1
159
הקטן הולך לגן שאחיו הגדול היה השנה.
עד כמה חשוב כן להגיע למפגש?
הילד היה בגן הזה מספר פעמים עם אחיו, כך שהצוות מכיר אותו בגדול.
אני מכירה כמובן את הצוות ומאד מרוצה מהם.
הוא מסתגל בקלות לשינויים, נפרד בלי קושי.
לצפיה ב-'במידה והיה מצב קריטי שלא מאפשר לי להגיע ,,'
במידה והיה מצב קריטי שלא מאפשר לי להגיע ,,
25/08/2018 | 10:43
126
הייתי הולכת על האופצייה שהעלית - לשלוח את הסבתא,
זה בכול מקרה יהיה עדיף עבורך,מאשר לא להגיע בכלל.
לצפיה ב-'אני....'
אני....
23/08/2018 | 13:41
3
168
לא הייתי "מוותרת" על שום מפגש.
לוקחת הגדול במועד,לבד
והצעיר יותר,במועדו,לבד.
חושבת שיש רגעים בחיים שחשוב עבורם "להפוך עולמות" ולהיות נוכחים בהם עם הילדים, פחות עבור התכנים אלא יותר עבור הילדים ורווחתם הנפשית.
בהצלחה בכל מה שתבחרי לעשות.

לצפיה ב-'חושבת כמוך'
חושבת כמוך
24/08/2018 | 14:49
2
145
הייתי מוותרת על דברים אחרים והולכת
עם כל אחד מהילדים *בנפרד* לגן שלו.
מגיעה להם התחלה אישית וברגל ימין
לצפיה ב-'אני לא יכולה להגיע'
אני לא יכולה להגיע
24/08/2018 | 18:55
1
156
לא תמיד יש אפשרות, לכן רציתי להתייעץ מה עדיף בתנאים שנוצרו.
לצפיה ב-'ועוד משהו,,'
ועוד משהו,,
25/08/2018 | 10:50
160
במידה ולא הייתה לי אפשרות להגיע ,הייתי שולחת את הסבתא עם הילד,
ומבקשת מהסבתא  שתרשום מס' הטלפון וגם את האימייל של הגננת.

והעיקר שיהיה בהצלחה לילד בגן .
לצפיה ב-'לשלוח עם סבתא. לא עם אח גדול'
לשלוח עם סבתא. לא עם אח גדול
26/08/2018 | 11:13
141
או לא לבוא בכלל

לצפיה ב-'אח בן 3 מחבק בכח יותר את הראש של התינוק '
אח בן 3 מחבק בכח יותר את הראש של התינוק
22/08/2018 | 17:46
2
144
לבכור בן 3  ילד רגוע סקרן שאוהב ויודע להעסיק את עצמו ולשחק  אינטליגנטי מבין משתף ברגשות ויודע להעיר אפילו למבוגר לא יפה להגיד תלכו מפה וכו' אבל מצד שני מאוד אובססיבי לסדר לרכוש  ומתקשה לשתף אחרים בצעצועים שלו ואוהב להחזיק את הצעצועים פיזית ביד 
נולד אח חמוד בן 3 חודשים 
התחלה אמר זה אח שלי ולא נתן לאף אחד מלבד ההורים לגעת בו 
הסברנו לו שהאח הוא אח שלו גם נכד כמוהו וגם אחיין של הדודים שהוא בן משפחה הוא של כולנו הוא הבין וירד מזה ולא מתנגד לגישה של אף אחד לתינוק 
הוא מקבל תשומת לב ואהבה מלאה מכולם 
הבעיה היחידה שנשארה שמדי פעם הוא רוצה לחבק לתינוק את הראש  ולנשק אותו ועושה את זה  בכח יחסי מפחיד את אמא שלו שנכנסת ללחץ וכועסת עליו 
הוסבר לו שלא נוגעים בפנים של תינוק ושזה לא נעים לתינוק 
אבל נראה שיש לו צורך אמיתי לחבק ולנשק את אחיו
זה לא עניין של תשומת לב כי כרגע התינוק בכלל לא לוקח  ולא מוריד תשומת לב  ממנו 
איך לטפח את האהבה שלו לאחיו התינוק בלי שזה יגרום בטעות נזק לתינוק ובאופן שהאמא לא תלחץ 
מה עושים ? 

לצפיה ב-'תלמדו אותו לא לנשק בראש'
תלמדו אותו לא לנשק בראש
23/08/2018 | 12:26
90
אלא בבטן / בגב / ברגליים.
לצפיה ב-'מקסימון'
מקסימון
23/08/2018 | 14:30
98
אם הוא אינטיליגנט ומבין עניין הייתי מנסה להסביר שוב ושוב,בנועם כמובן וממקום של הבנה והכלה,שבראש זה מסוכן ואפילו הייתי מסבירה את הסיבה.
מעבר לכך,כמו שציינת,הכל מאהבה גדולה ומניחה שגם מהתרגשות ושמחה.
הוא בעצמו קטנצ'יק וחוץ מלומר לו אני חושבת שתפקידכם,כהורים,לפקוח עין על שניהם וכשרואים שזה עומד להגיע פשוט "לחסום",למנוע וגם אז בלי כעס ולחץ.
להסית אותו ולאפשר לו לנשק במקום אחר.
כשיעשה זאת לא לשכוח לחזק אותו "כל הכבוד.תראה איך אחיך שמח ומחייך שנישקת אותו ברגל.אתה אח מקסים ואוהב".
בהצלחה!
לצפיה ב-'בעיות התנהגות בן 3'
בעיות התנהגות בן 3
20/08/2018 | 09:23
2
186
רקע. ילד ראשון מפונק. קיבל הכול. ינק עד שנה וארבע. מאז ומעולם היו לו בעיות שינה. יש לו אחים תאומים בני חצי שנה. 
היה בא לישון איתנו כל לילה מאז ההריון. לאחרונה התחלתי להחזיר אותו. הוא המשיך לבוא עד שהתייאשתי והלכתי לישון לידו. לאחרונה ניסיתי להפסיק. הוא מתעןרר קבוע כל יום ב 12 בצרחות אמא הזאב יטרוף אותי בואי לישון איתי. צורח בלי הפסקה . אחר כך מבקש מים פיפי וכדומה. במהלך היום רואה כיפה אדומה בכיף. כל לילה אותה סאגה. אתמול צרח את נשמתו שעה. בסוף נרדם.
לא יודעת אם הפחד אמיתי או לא. בנוסף כשהאחים שלו בבית יושב בשטיח לידם משחק איתם לוקח להם את הצעצועים ומסרב בכל תוקף לשחק בדברים שלו.עושה הכול דווקא. מסרב לחלוק עם ילדים אחרים מהגן דברים . מרביץ להם. צורח. חשוב לציין שיש לו מלא זמן איתי. יומיים בשבוע אני איתו לבד אחרי צהריים. שישי ושבת מאוד מנסה להיות איתו. גם אבא סבא סבתא. כולם סביבו. אני אובדת עצות....מיואשת. מרגישה שהילד הולך לאיבוד
לצפיה ב-'בעיני גיל 3 הרבה יותר מורכב מ"גיל שנתיים הנורא" ממנו מזהירים'
בעיני גיל 3 הרבה יותר מורכב מ"גיל שנתיים הנורא" ממנו מזהירים
21/08/2018 | 00:38
1
159
ילד בן שנתיים שמשתטח על הרצפה זו סיטואציה יחסית מוכרת שאפשר ללמוד דרכים קבועות להתמודד איתה. ילד בן 3 הוא מצד אחד הרבה יותר מתוחכם, בעל אנרגיות אדירות (לעומת ההורה), ומנגד נטול יכולת מתקדמת של ויסות רגשי.
מחלקת את התשובה שלי לכמה חלקים.

גבולות
את מספרת שהוא מפונק - ושכולם מכרכרים סביבו - אמא אבא סבא סבתא. תני לי לנחש שהכרכורים לא עוזרים, והילדון בשלו. ממשיך לבכות/לצעוק/להשתולל. לפחות ככה היה אצלי כשניסיתי את הדרך הזו, מפני שהילד משתולל כדי לנצח במאבק. כרכורים = נצחון במאבק.
בעיני לא נכון להיכנע לרצונותיו, וצריך להציב לו גבול ברור, חזק, יציב וחד משמעי. לנו לא היה פשוט להציב גבולות לבתנו השלישית שהיא ילדה מהממת, בולטת, אינדיבדואלית ועיקשת - אבל גם לא היתה ברירה.
בעלי עמד מולה בחזית (יותר קל לו לעמוד בהשתוללות) ולא נתן לה שום תגמול חיובי על התנהגות כזו, אלא רק תגמול שלילי
היא משתוללת כי היא רוצה *דווקא* את הטוש האדום בו מציירת אחותה - היא לא מקבלת טושים בכלל. היא צורחת עד לב השמיים כי מישהו אחר דיבר עם סבתא קודם - לא נותנים לה את הטלפון בכלל. היא עושה דברים בכוונה תחילה - מציירת על הקיר/שופכת מים על הרצפה/קורעת ציור של מישהו אחר/זורקת צעצוע מהחלון - היא נענשת בפסק זמן בחדר (2-3 דקות).
כשגדלה מספיק ופיתחה יכולות של הרגעה עצמית - הספיקה לרוב אזהרה - אם תמשיכי להשתולל אני אצטרך להעניש אותך ותהיי בחדר ותבכי ואז תצאי ותבטיחי לא לצייר על הקיר - אז אולי נדלג על כל העניין של העונש ולא תציירי על הקיר?

להגיד לך שזה היה קל - לא. קצר - לא. אבל זה היה שלב ממש חיוני בהתפתחות שלה. הצבת גבול חיצוני לאורך זמן נטעה בה את הגבול הפנימי - והגבול הזה עוזר לילד לתחום את עולמו, להתנהג באופן מותאם לחברה, ומקנה לו בטחון וכוח בעמידה שלו מול העולם.
לעומת ילד שמוותרים לו ומרשים לו ונכנעים בפניו - שמבין שהוא כביכול חזק יותר מהמבוגרים, ויכול לנהל את עולמו, על אף שכמובן אין לו כלל את הכישורים לכך. זו עמדה מפחידה מאד לילד קטן.

פחדים
גיל 3 הוא גיל עמוס פחדים, חלק מהילדים מתחילים להתעורר בביעותי לילה - אם הוא לא לגמרי ער בזמן הצרחות ולא ממש מגיב אלייך - אלה ביעותי לילה ואין מה לעשות. יחלפו כלעומת שבאו. הוא בכלל לא מודע אליהם ולא זוכר אותם בבוקר, את הטראומה הקשה את סופגת ולא הוא.
אם אלה פחדים ולא ביעותי לילה - כדאי לתמלל אותם ולהנכיח אותם בזמן הערות שלו. אתה זוכר שבלילה חלמת על הזאב? אתה מפחד שהוא יבוא אלינו הביתה? בוא תראה את המפתח, אתה רואה, אמא נועלת את הדלת ואף אחד לא יכול להיכנס הביתה. יש לנו גם סורגים על החלונות. ואין זאבים בארץ, הם גרים בארצות רחוקות רחוקות.
הרחיקי את הפחד ממנו ככל שאת יכולה, וחזרי על המנטרה שמרגיעה אותו כל יום (הבן שלי שמח לגלות שיש מפתח בדלת ושהגנבים לא יכולים להיכנס, זה הספיק לו לגמרי).
בעיני אין קשר ישיר לכיפה אדומה, הפחדים צריכים 'לצאת' על משהו, אז הזאב ספג אותם. אם לא היה מכיר את כיפה אדומה אז יש גנבים, אנשים רעים, מפלצות, אריות ועוד ועוד.

אחים
ברור שהוא לא רוצה לשחק בצעצועים שלו.... הקטנים קטנטנים, מטופלים קומפלט, מזכירים לו שקשה להיות 'גדול', בגיל שכולו קונפליקט רצוף בין הרצון להיות גדול ועצמאי לבין הרצון להיות קטן ותלותי.

זמן עם אמא
מצד אחד זה חשוב, מצד שני - הוא בן 3. הוא חי *רק* בהווה. אם הוא רב עם ילד אחר בשעה 1555 ואת אוספת אותו ב1600 ושואלת איך היה היום שלו, תשמעי כמה היה נורא בגלל שיוסי והוא רבו כהוגן.
הזמן שלך איתו לא משפיע על הזמנים בהם הוא ביחד עם האחים שלו והקנאה מתעוררת, וגם הרצון להיות קטן. אי אפשר - וגם לא צריך להשקפתי - לשכך/להעלים/להצניע את הרגשות האלה. קנאה היא מאד לגיטימית לילדון בן שנתיים וחצי שקיבל שני אחים קטנים, והרצון להיות שוב קטן או רק קטן מאד טבעי בשלב הזה.

אני לא חושבת שהילד הולך לאיבוד, אלא שאת מרגישה חסרת אונים. תחשבי אם את יכולה לגייס התנהגות שמצד אחד נותנת לו מקום, רוך, אהבה וקבלה - ומצד שני מציבה גבול ברור להתנהגות שלא מקובלת עלייך. אם תרגישו שהצעד הזה קשה לכם - כדאי לפנות להדרכת הורים.

והערה לגבי העמדה הפנימית שלך - כשאני קוראת את דברייך אני מרגישה מאד חזק את הרצון שלך למלא את החסר שנוצר אצלו בעקבות לידת התאומים. אני חושבת לגמרי הפוך - מבחינתי נתת לו מתנה ענקית לכל החיים - הוא זוכה לחוות אחאות (בעלי בן יחיד, ממש לא פיקניק) ואם גם את תאמיני בזה ולא תרגישי אשמה, תקריני כלפיו משהו שונה, שאני מאמינה שיעזור ליחסים ביניכם.
לצפיה ב-'הזכרת לי דרך לסילוק הפחד של הילד בלילות ,,'
הזכרת לי דרך לסילוק הפחד של הילד בלילות ,,
21/08/2018 | 18:33
112
אצלי הילד היה מתעורר מפוחד באמצע הלילה,וצועק שישנו נמר גדול מתחת למיטה שלו,
הבנתי שהשיכנועים (שאין שם נמר),לא יכולים לשנות את רגשות הפחד של הילד, כי
זה מה שהוא חש שמפחיד אותו באותו הרגע .
ואז ,,, צץ במוחי רעיון: לתת לילד פנס קטן שיניח לידו ,בסמוך לכרית ,וכאשר ירגיש ש"הנמר" נמצא מתחת למיטה -הוא מיד יאיר לכיוון  ה"נמר" בפנס, ואז הנמר ייבהל מאוד מהאור החזק ויברח במהירות,כמו כול החיות שנבהלים מאוד כשהאור מסנוור אותם.

פתאום הילד הרגיש בטוח,קם מהמיטה התכופף והאיר בפנס את השטח שמתחת למיטה ומיד נרגע ואמר:
"זהו זה, הפנס הזה גירש את הנמר מהבית שלנו,ויותר הוא לא יחזור "
ומאז נשאר הפנס מונח לידו בכול לילה,וכך הוא הרגיש בטוח ויותר לא התעורר בלילות.
כלומר:
הבנתי את מצוקתו (הפחד) ושיתפתי איתו פעולה כשהזדהתי איתו בתחושותיו ,
ולא שללתי את עובדת נוכחות "הנמר" מתחת למיטה
לא ניסיתי לשכנעו לסלק מליבו את הפחד.

רק הסכמנו בינינו שהחיות פוחדות מאור מסנוור ,ובעזרת הפנס הוא יסנוור את הנמר
ויפחיד אותו כול כך,עד הנמר מרוב פחד כבר לא יחזור לעולם.

כך מצאנו דרך להתגברות על הפחד.("סילוק הנמר".) דרך הזדהות שלי עם רגשות הילד והמחשבה המשותפת איך ליצור מצב חדש (בעזרת פנס),שיסלק את הפחד שבליבו,
וכך ביחד פתרנו את הבעייה.
לצפיה ב-'מחקר לחיסון לCMV לנשים '
מחקר לחיסון לCMV לנשים
19/08/2018 | 12:20
78
דרושות משתתפות למחקר - חיסון ניסיוני לCMV במסגרת מחקר קליני.
לנשים בגילאים 18-35 בריאות לאחר בדיקת דם שלילית לנגיף ושיש אינטראקציה עם ילדים עד גיל 5 .
המשתתפות יתגמלו כספית.
במידעה ומעניין אותך לקבל פרטים נוספים /ואו להשתתף במחקר אנא פני לטלפון:
03-6974845 בימים א-ה 8-15 
ניתן להשאיר פרטים במייל crc@tlvmc.gov.il 
ואנו ניצור קשר.
לצפיה ב-'בוקר טוב רוצה להתייעץ איתכן .'
בוקר טוב רוצה להתייעץ איתכן .
16/08/2018 | 08:03
6
303
לא לראשי.

בן 1.9, לא הולך (מטופלים בהתפתחות הילד), לא מדבר (גם אחותו התחילה מאוחר מאוד - אחרי גיל שנתיים אבל היו לה כמה מילים, אצלו אין כלום), אני מדברת איתו בלועזית, שאר הסביבה עברית, מבין כל מה שאומרים לו (בשתי השפות), מבצע הוראות ויודע להביע מה הוא רוצה.

שאלתי היא איך יתייחסו אליו בגן (כיתת פעוטות) היות ואני מניחה שהוא יהיה היחיד "כזה".
האם יש איזה שהם דגשים/נקודות שעליי לציין בפני הצוות כדי להקל על התאקלמותו?

הוא מגיע לגן ממשפחתון בו שהה שנה וקצת עם עוד 5 ילדים בטווח הגילאים שלו.

בתודה מראש .
לצפיה ב-'פסלת בעיית שמיעה?'
פסלת בעיית שמיעה?
17/08/2018 | 10:59
151
ולגבי הגן- שלי דיבר מאוחר והסתדר בלי בעיות.
אל תדאגי.
אמרת שהוא יודע להביע את עצמו.
והוא לא יהיה היחיד, תמיד יש כמה כאלה.
לצפיה ב-'בתור אחת שהבן שלה היה היחיד שלא הלך בגן...'
בתור אחת שהבן שלה היה היחיד שלא הלך בגן...
17/08/2018 | 20:18
2
192
ואם להיות מדוייקת, הבן שלי הלך בגיל: שנה ו10 חודשים ו21 ימים...
אני יכולה לומר לך: אל חשש. הגננת והצוות יתייחסו אליו  רגיל כמו לכולם, הילדים- יתייחסו אליו גם באופן רגיל. זכור לי שפעולות מסויימות בני עשה על ה"ברכיים" כמו ציור בחצר בגואש, השתתפות במשחק מצנח שמחזיקים בידיים וכו'...
אני יכולה לומר לך בלב שלם, זה הרי רק עניין של זמן עד שהוא יתחיל ללכת...ואז הוא יישר קו. לגבי דיבור- אין לי עצה טובה. הבן שלי דיבר בגיל 8 חודשים- אז להביע עצמו הוא ידע....
הצוות יודע להסתדר עם כל קשת הילדים,
ויש רק עוד 5 ילדים...זה נפלא- מעט ילדים= יותר יחס!
המון בהצלחה.
נ"ב יכול להיות שיפתיע אותך ועד 2.9 יתחיל ללכת....זה קורה ביום אחד:) 

לצפיה ב-'אצלי '
אצלי
19/08/2018 | 01:38
1
134
הגדולה (שאינה דו לשונית) נכנסה לגן בגיל 1.9 עם פחות מעשר מילים (מו, האו, מיאו, שלום, ביי ביי ועוד בודדות). הילדים האחרים בקבוצת הגיל שלה דיברו שוטף (הם היו 6 בקבוצת הגיל הזו ועוד 12 בקבוצה של הקטנים). השתלבה מצוין.
הקטנה נכנסה לגן אחר בגיל 15 חודש והיתה היחידה שזחלה. כל האחרים כבר הלכו. היה בסדר גמור.
את כבר מצויה בטיפול, הבן שלך יודע להביע את עצמו. מניסיוני גננות הן מיוחדות במינן. הדבר היחיד שהייתי עושה זה שומרת על קשר הדוק יחסית עם הצוות בשלבים הראשונים עד להשתלבות מלאה.
בהצלחה!
לצפיה ב-'ליתר ביטחון, כדאי ש"תתרגמי" אותו לצוות '
ליתר ביטחון, כדאי ש"תתרגמי" אותו לצוות
19/08/2018 | 07:01
121
לדוגמה, איך הוא מראה שהוא רוצה מים או ידיים, כמובן רק  אם זה משהו לא לגמרי ברור.
לצפיה ב-'דיבור של פעוטות '
דיבור של פעוטות
20/08/2018 | 11:58
126
הדיבור מתפתח בהדרגה ,מתחילים בחצאי הברות עד לגיל 3 ,
ובגיל לשלוש רוב הפעוטות יודעים לדבר ולבקש ,באופן ברור ובמשפטים קצרים.
לצפיה ב-'תודה לכן וסליחה על האיחור בתגובה - הייתי ללא מחשב.'
תודה לכן וסליחה על האיחור בתגובה - הייתי ללא מחשב.
02/09/2018 | 11:12
14
לצפיה ב-'גן המפלצות'
גן המפלצות
15/08/2018 | 08:09
2
197
יש לי שני בנים (6.5, 4.5).
אני מתלבטת אם זה מתאים להם. הגדול קצת פחדן (והקטן נוטה לחקות אותו). 
ראיתי בסרטון שזה נראה חשוך. האם זה בגלל שזה צולם בלילה? או שזה במקום סגור וחשוך גם במשך היום? בקיצור - מנסה להבין האם זה מפחיד.
ואם זה בחוץ - האם המקום מוצל?
ואם יש המלצות על פעילויות אחרות מוצלחות שמתאימות, אשמח.
תודה 
לצפיה ב-'זה אכן באולם חשוך, אבל יש די הרבה אור גם מהמפלצות וגם מהאולם'
זה אכן באולם חשוך, אבל יש די הרבה אור גם מהמפלצות וגם מהאולם
15/08/2018 | 20:24
1
132
ליד. באולם הסמוך יש גימבורי לקטנים ופינת ציור.
המפלצות בעיקר צבעוניות ומצחיקות, לא ראיתי שהיו ילדים שפחדו מהן.
יש 2 משחקים - לספור כמה שיניים יש לכל המפלצות ביחד (מתאים לגיל 4.5) ולזהות משפטים משירים ולשייך כל משפט למפלצת שלו (אולי הגדול שלך יתחבר לזה, לדעתי מתאים לגיל לפחות 8).
מבחינת המחיר - לדעתי לא שווה מחיר מלא, אם יש לך 1+1 (לי היה מישראכארד) או הנחה מוועד עובדים כלשהו אז סבבה.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
16/08/2018 | 08:41
23

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום רפואת חניכיים שתלים דנטליים
עברתם עקירה שן?
ד
זקוקים להשתלת שיניים?
פורום עדשות מגע ומשקפיים
מרכיבים משקפיים או עדשות?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה