לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'עניני גמילה '
עניני גמילה
30/07/2016 | 13:29
4
61
1. הגדולה שלי בת רבע לארבעת נגמלה נמאוד מוקדם לגמרי מיוזמתהסבלנו מרגרסיה נוראית כשהקטן נולד עברנו תקופה מאוד ארוכה ומסוייטת עד שהושג איזון
נכון להיום כבר שנה שהמצב סביר, במהלך השנה הזאת נגמלה גם לילה ללא תקלות.
אבל. היא לא הולכת לשירותים עד שלא מתחיל לברוח לה, יכולה לנסות להתאפק שעות ואם היא באמצע משהו היא תפספס (בקטנה, לא שחרור מלא אבל יצא)
כשמדברים על זה היא אומרת דברים כמו " אני צריכה לצייר אבל הפיפי יוצא" כהסבר לזה שהיא לא הלכה לשירותים
נוצר מצב שאנחנו מקפידים לקחת לפיפי בזמנים קבועים כדי לצמצם נזקים ובכל זאת כמעט כל יום יש זוג תחתונים אחד רטוב 
2. הקטן בן שנה ועשר (כמעט) מתחיל להראות סימנים של גמילה
גילה כבר מזמן את קיומו של הסיר וכשאנחנו בבית מבקש ללכת לעשות פיפי כל פעם שיש לו (בשעות שהסיר בטווח ראיה שלו החיתול נשאר יבש כל הפיפי בסיר)
בנתיים מחוץ לבית אין לו בעיה לעשות בחיתול
בספטמבר הוא נכנס לגן בפעם הראשונה אחרי שנתיים איתי בבית ואני מעדיפה לעשות גמילות למינהן רק אחרי ההסתגלות (טראומות מהגדולה)
האם הגיוני למשוך ככה עוד חדשיים?
ואם כבר בעניין הוא מאוד רוצה לעשות קקי בסיר ולא מצליח בגלל הזוית
בסוף זה נגמר בזה שהוא כורע ליד הסיר ועושה. איך פותרי את עניין הזוית
לצפיה ב-'לגבי הקטן'
לגבי הקטן
30/07/2016 | 18:57
27
אנחנו משכנו ככה כמה חודשים כי לא התאים לי לגמול באמצע השנה וגמלתי בחופשת הקיץ כשהייתי פנויה לזה נפשית והדרדס היה בן שנתיים. שנה אחרי אני לא רואה שנגרם נזק כלשהו ובנוסף בתחושה שלי הוא הגיע מאוד בשל והלך לנו יחסית קל (תוך חודש היה גמול גם צהריים ויחסית בלי פספוסים)
לדעתי כל עוד הוא לא מבקש להוריד חיתול לגמרי ורק מבקש לעשות בסיר ואתם זורמים זה אחלה. גם ככה שנה ועשר נחשב קטן יחסית כך שאין לך מה להילחץ לדעתי.
לצפיה ב-'לגבי הגדולה ולגבי הקטן '
לגבי הגדולה ולגבי הקטן
30/07/2016 | 21:42
25
לגבי הגדולה, מה שאתם בעצם עושים בזה שאתם לוקחים אותה בזמנים קבועים זה לקחת ממנה את השליטה ואת האחריות על הפיפי שלה (אני אומרת את זה אחרי שאנחנו עשינו אותו דבר ויועצת חינוכית בישוב שלנו האירה והעירה לנו על זה כשלגדול היה רגרסיה ולא ידענו מה לעשות). 
פיפי זה עניין של שליטה. היא כבר גדולה, גמולה ואם אין שום בעיה רופאית או נפשית /פסיכולוגית חמורה אז עצם זה שהיא מרטיבה בתחתונים זו בחירה שלה. כן, בחירה שלה. היא בודקת גבולות ורוצה להחליט בעצמה. לקרוא לזה בשם, לא פיספוס, לא ברח לה, לא יצא בטעות. בגיל הזה זו בחירה. 
תשחררו! תפסיקו עם הלקחת אותה ולתזמן לה.  פשוט תגידי לה "את ילדה בוגרת ונבונה, פיפי וקקי בשירותים" היא צריכה לתפוס שוב שליטה ופיקוד על הפיפי שלה. כל פעם שיצא לה פיפי בתחתונים פשוט תגידי "בפעם הבאה תעשי בשירותים" ותקחי אותה להחליף ולהתנקות ושהיא תעזור לך (כלומר שתוריד תחתונים, תעזור לך הישטף ותשים את התחתונים בכביסה). 
קר, קורקטי ולא להיכנס לאישיוז ולאמוציונאליות. 
אני יכולה להגיד שאצלנו, תוך יומיים הגישה הזו סיימה לחלוטין כמעט את הנושא. פעם במליון יוצא לו לפני שמגיע לשירותים וכל כך לא נעים לו שהוא כבר יודע שצריך ללכת בזמן. 

לגבי הקטן, הוא נמצא בשלב מקסים של טרום גמילה. אנחנו היינו ככה עם הגדול בערך מגיל של הבן שלך (אולי טיפה יותר צעיר) למעלה משנה + ואחר כך זה עשה את הגמילה הסופית קצרה וממש בסבבה.
אישית, הייתי משאירה את המצב כמו שהוא וזורמת בכיף. ביום שהוא יהיה מוכן את תדעי ותוך כמה ימים הוא יהיה גמול לגמרי. הוא גם די צעיר ולא הייתי לוחצת. לגבי הסיר והזוית, נסי להציע לו דווקא ישבנון על האסלה. הזוית שם טובה יותר, פחות מקום לפספס והוא גם ירגיש ממש גדול שהוא יושב על האסלה כמו אבא ואימא. 
אני לא חושבת שבגן בגילו מצפים שהוא יהיה גמול ובאמת המעבר לגן ידרוש הרבה הסתגלות אז ככה שנראה לי שהמצב לגמרי אחלה.
בהצלחה בהכל עם הכל 
לצפיה ב-'גמילה לה לה'
גמילה לה לה
30/07/2016 | 23:32
8
לגבי הילדונת, זה מאוד מוכר. אני חושבת שהפתרון של לקחת בזמנים קבועים הוא נכון ואין בו שום דבר בעייתי. מה שכן, לא הייתי לוקחת בזמנים קבועים לפי השעון אלא לפי פעילויות, או ליתר דיוק בין פעילויות. כלומר רוצה לצייר? קודם פיפי. סיימת לצייר ורוצה טלוויזיה? פיפי. הולכים לגינה? קודם תנסי לעשות פיפי. חזרנו מהגינה? פיפי. הרעיון פה הוא ליצור הרגל לעשות פיפי במעברים ואז גם יש פחות צורך לקטוע פעילות מהנה בשביל זה.
אולי הייתי מנסה גם לשחק איתה בלקטוע פעילויות ולראות שאפשר לחזור אליהן. כי לפי המשפט הזה שציטטת ברור שלצייר יותר חשוב בעיניה מהפיפי. אפשר לנסות להרגיל אותה שאפשר לעשות הפסקה בציור למשהו ולחזור, לשחק משחק קלפים ואז באמצע לעצור, לשים את הקלפים הפוכים כל אחד בצד שלו ולעשות משהו ואז לחזור. אפילו לתת לה ללחוץ על כפתור דמיוני ביד שלך בשביל להקפיא את המשחק ולחזור.

לגבי הקטן, אני מודה שלא הייתי מחכה. הוא בשל עכשיו, הוא מבקש מיוזמתו, אין סיבה בעיני לחכות. את לא יודעת איך תהיה ההסתגלות שלו לגן, את לא יודעת אם ייקח לו שבועיים או חודשיים ונראה לי נכון יותר לזרום איתו עכשיו, בטח שחופש וקיץ ונוח. נכון שאת יכולה "לשמר" את המודעות שלו בזה שתתני לו לעשות פיפי בסיר כל פעם שהוא רוצה במהלך היום או בזמן שהוא בבית ולשלוח לגן עם חיתול אבל... בעיני זה חבל נורא. לא בטוח שתהיה רגרסיה בגן. זה שמשהו קרה לגדולה לא מחייב שיהיה אותו דבר עם הבן.
לצפיה ב-'נשמע שהגדולה שלך רוצה להיות קטנה והקטן רוצה להיות גדול'
נשמע שהגדולה שלך רוצה להיות קטנה והקטן רוצה להיות גדול
31/07/2016 | 00:23
2
נתחיל בקטן - אם הוא מראה ממש סימנים, חיתול יבש ואפילו מתמודד עם קקי (הישג עצום לגילו מהסטטיסטיקה הפרטית שלי) - אני הייתי הולכת על גמילה.
ומה שיהיה אחר כך..... יהיה אחר כך ויזכה להתמודדות אז.

לגבי הגדולה -
מה המצב בגן? גם שם היא מרטיבה את התחתונים לפני שהיא הולכת לשירותים?
כשהתחתונים רטובים היא מרגישה חוסר נוחות? מחליפה בעצמה?
הגעתם פעם למצב שהתחתונים יבשים כל הזמן?

אני מניחה שאין בעיה רפואית משום סוג, ולכן ההתנהגות שלה נובעת מאיזשהוא צורך רגשי, אני מעריכה שרצון להישאר קטנה, לזכות בתשומת הלב ההורית סביב הרטבת התחתונים  (מישהו מתפנה אליה, עוזר לה להחליף, מתעסק איתה).
לצפיה ב-'הקטן התחיל לבכות כשאני יוצאת מהגן'
הקטן התחיל לבכות כשאני יוצאת מהגן
28/07/2016 | 20:57
11
182
בעבר הייתי שמה אותו, הוא היה מתחיל לשחק ובכלל לא הפריע לו שהלכתי. עכשיו הוא זוחל אחריי בפנים עצובות. עוד שבוע הוא בן שנה. שלב הגיוני או שאני צריכה לדאוג?
לצפיה ב-'לגמרי הגיוני'
לגמרי הגיוני
28/07/2016 | 21:05
33
לצפיה ב-'תראי'
תראי
29/07/2016 | 13:03
87
לאור זה שהוא שבר את הרגל אולי שם, בנסיבות לא ברורות, הייתי עורכת בירור מקיף מה קורה שם כי קודם השבר ועכשיו זה. נשמע לי שיש סיבה להתנהגות שלו. אולי יש שם מישהו אלים.
לצפיה ב-'שלב טיבעי וקשור להתפתחות קוגניטיבית'
שלב טיבעי וקשור להתפתחות קוגניטיבית
29/07/2016 | 20:53
8
71
הוא כבר מבין שכשאת הולכת את לא שם ובגיל הזה יש הרבה פעמים חרדת נטישה מסויימת.
מה שעוזר זה משחקי קוקו ומחבואים כמו גם פרידות קצרות וקבועות כשאת יוצאת מהגן (טקס קבוע של מעבר למטפלת אחרי נשיקה וחיבוק ואמירה כלשהי שנראית לך מתאימה (ציון אירוע שלאחריו תבואי או אמירה לגבי היום שיהיה או מה שנראה לך).
בדר"כ עובר אחרי שבועיים של טקס קבוע וברור ומשחקי קוקו (לעיתים רואים את החרדה גם בבית בהדבקות גדולה יותר ובעיקר בכניסה לשינה).
לצערי זה שוב קורה באזור גיל 18-24 חודשים ובאזור גיל 3 יש פחדים... אז יש ילדים שיש תחושה שזה בא והולך אצלם...
לצפיה ב-'המצב החמיר מאד, גם בבית הוא רץ אחריי'
המצב החמיר מאד, גם בבית הוא רץ אחריי
30/07/2016 | 09:31
4
66
לא מעניין אותו שהוא עם אבא, רואה אותי וזוחל כמו מטורף. ממש קשה להתנהל ככה כי סופ'ש זה הזמן היחיד שאני יכולה לנוח קצת.
לצפיה ב-'נסי לראות את זה בצורה חיובית. התינוק שלך אוהב אותך,'
נסי לראות את זה בצורה חיובית. התינוק שלך אוהב אותך,
30/07/2016 | 16:31
3
42
ומחפשים את קרבתך. זו הזדמנות טובה לחזק את החיבור ביניכם. עוד מעט הוא יהיה יותר גדול ויילך ואמא לא תעניין אותו באותה מידה. נצלי את השלב הזה - חבקי ונשקי אותו, שחקי איתו, הקריאי לו - אוטוטו הוא יוצא לעצמאות וחסל סדר תינוק ...
לצפיה ב-'אבל מה יהיה מחר בגן?'
אבל מה יהיה מחר בגן?
30/07/2016 | 17:31
2
51
אני מפחדת שיקטר כל היום ויחפש אותי.
ואנחנו תמיד היינו בקשר מעולה ��, אבל עכשיו זה מעיק. אני לא יכולה ללכת למטבח להביא מים לאח שלו, ישר הוא צורח.
לצפיה ב-'נו, ילדים קטנים זה מעיק, מה תעשי '
נו, ילדים קטנים זה מעיק, מה תעשי
30/07/2016 | 21:19
1
40
בבית אני ממליצה כל הזמן להגיד לו לאן את הולכת ("אמא הולכת לשים את הכוס במטבח"), לדבר איתו בזמן שאת לא בטווח ראיה, לשחק הרבה משחקי קוקו כדי להזכיר לו את כל הנושא של מה שלא רואים לא נעלם, לקחת אותו איתך או הזמין אותו לזחול אחרייך לכל מקום שאת הולכת. אם הוא מבין מספיק אז לתת לו "לעזור", לא יודעת, לתת לו בגד מהכביסה הנקיה לקחת איתך לחדר וכאלה. זאת תקופה, זה עובר, זה מעיק כמו המון דברים אחרים שמעיקים עם ילדים קטנים.
בגן מין הסתם הוא שוכח ממך אחרי כמה דקות ופונה לשחק. אם את דואגת תתקשרי אחרי רבע שעה ותבררי, או אם את לא לגמרי סומכת על הגן תתקשרי לאמא שמביאה לגן כמה דקות אחרייך ותבקשי ממנה דיווח.  אבל הפרידות יהיו קשות ומעצבנות בזמן הקרוב.
לצפיה ב-' אולי נחליף את השם של הפורום '
אולי נחליף את השם של הפורום
30/07/2016 | 23:55
12
"ילדים קטנים זה מעיק"
וכמו שבעלי אומר לי בערב בימים מתישים במיוחד:
רצית ילדים????  קיבלת !!

וברצינות - תשמעי, אמא זה לא כמו אבא.... מה לעשות, בפרט כשאת המטפלת העיקרית. גם אלי נצמדים יותר (כבר אין לי זוחלים) / מפריעים יותר כשאני בשירותים / מגיבים חזק יותר כשאני יוצאת מהבית / באים אלי יותר בתלונות ---- (אמא! אמרתי לך שאני לא אוהבת טחינה בכריך! ----- אבל אבא הכין כרירים אתמול ---אז תגידי לאבא שלא ישים לי טחינה בכריך !!!)

וברצינות - אם הוא נצמד כל הזמן זה נשמע מתאים התפתחותית, אם את מבחינה בשינוי בגן, אני עם בלונד, זה שווה בירור. בכל מקרה כדאי לך להתקשר לגן אחרי 10 דקות ולשמוע שהכל בסדר.
אצלי הגיל של הפרידות הממש קשות (בכי קורע לב, פרידה בתיווך פיזי של הגננת) היו בגיל 15 חודש כשהכנסתי את הקטנה לגן. הן חלפו תוך כמה שבועות ולא היו נעימות בכלל. בעלי לקח אותה במקומי בכל הזדמנות כי הוא פחות סובל מהבכי וממנו היא גם נפרדה יותר בקלות. אז אם יש אפשרות כזו אני ממליצה.
היום קורה שהיא שוכחת להגיד לי שלום כי היא רצה פנימה ומיד שוקעת בענייניה.
תזכרי כל הזמן שזה זמני (כמו כל דבר עם קטנטנים)
לצפיה ב-'בעיני זה לא טבעי כלל אם כבר היה טוב ופתאום יש נסיגה'
בעיני זה לא טבעי כלל אם כבר היה טוב ופתאום יש נסיגה
30/07/2016 | 21:04
2
43
זה מצב שיש לבדוק מדוע הוא קורה ומה לא טוב לתינוק בגן! לא טבעי בכלל!
לצפיה ב-'מה זה קשור לגן?'
מה זה קשור לגן?
30/07/2016 | 21:07
1
41
זה התחיל בפרידה בגן, אבל ביומיים האחרונים הוא בבית. ולא מוכן להישאר עם אבא דקה, או עם סבתא, או עם האחים שלו. נדבק אלי כל היום
לצפיה ב-'בראש השרשור כתבת שזה קורה רק "כשאני יוצאת מהגן"'
בראש השרשור כתבת שזה קורה רק "כשאני יוצאת מהגן"
30/07/2016 | 21:34
8
לצפיה ב-'המלצה על מחלק מנות'
המלצה על מחלק מנות
29/07/2016 | 15:21
5
68
אני רוצה לקנות מחלק מנות טוב ולא יקר מידי - מכירות אחד כזה?
ושאלה למי שיש לה את של BFREE - האם את ממליצה?
תודה
לצפיה ב-'אוונט'
אוונט
29/07/2016 | 16:29
47
הוא טוב אין לי מושג מחיר
לצפיה ב-'יש לנו אחד הכי פשוט שעלה 3 שקלים'
יש לנו אחד הכי פשוט שעלה 3 שקלים
29/07/2016 | 17:20
66
שורד כבר ילד שני. 
לצפיה ב-'לנו יש של לייף'
לנו יש של לייף
29/07/2016 | 21:49
1
47
עשה את העבודה.
לצפיה ב-'מחלק מנות של לייף '
מחלק מנות של לייף
30/07/2016 | 13:13
6
לצפיה ב-'מחלק מנות הכי פושט יעשה גם הוא עבודה מעולה'
מחלק מנות הכי פושט יעשה גם הוא עבודה מעולה
30/07/2016 | 23:35
13
(זה מה שהיה לי) ומתישהוא כשהמכסה הלך לאיבוד הייתי יוצאת עם קופסת פלסטיק קטנה (כזו לאחסון מזון שקונים ב 2.5 ש"ח בבאזר) עם קצת פורמולה + הכפית)
בעיני לא מוצר חובה
אבל אני בעלת סלידה עמוקה (מאד) מכל מה שקשור ל"תעשיית התינוקות"
ולמשל לא היתה לי אף פעם עגלה (רק טיולון)

לצפיה ב-'אמהות לילדי הגנים הפרטיים - איך הייתה מסיבת הסיום?'
אמהות לילדי הגנים הפרטיים - איך הייתה מסיבת הסיום?
30/07/2016 | 11:39
6
90
ואם עוד לא הייתה, למתי היא מתוכננת?
שתפו בכל מה שבא לכן.
לצפיה ב-'היה מצוין'
היה מצוין
30/07/2016 | 20:01
5
61
הילדה התרגשה מאוד, השתתפה בהכל ובאופן כללי היתה מאוד שמחה וגאה בעצמה.
ההפעלה ברוב השירים היתה בעמידה ובתנועה ולא בישיבה (כבוד לגננת שלנו!).
לא היו שירי קיטש (שוב כבוד לגננת שלנו!). היה קטע קצר של כמה שניות מתוך "אולי עוד קיץ אנחנו ניפגש" שבו הדמעות דגדגו לי, אבל מיד עברו לשיר אחר והדמעות חזרו פנימה.

קצת כאב לי הלב עבור ההורים של הילדים שפחות נהנו במסיבה. יש ילד אחד מקסים שבאופן קבוע באירועים כאלה בוכה ונצמד לאמא. כנראה שההמולה וההמון לא עושים לו טוב ועצוב לי שככה הוא חווה כל אירוע בגן. היו ילדים נוספים שבכו, קיטרו ונצמדו להורים.
אני חושבת שהיה קצת ארוך מדי, אבל אולי האורך נועד לרצות את ההורים שבדרך כלל שואפים למסיבות מושקעות.
לצפיה ב-'לגבי ההורים שהילדים שלהם לא השתתפו -'
לגבי ההורים שהילדים שלהם לא השתתפו -
30/07/2016 | 20:22
4
66
אצלנו עם הבכורה, הגננת החליטה משום מה לערוך את כל המסיבות במועדון חשוך עם תאורה פסיכדלית. הבת שלי לא קיבלה את זה בהבנה, ולא הסכימה להשתתף - אז רקדנו קצת בצד יחד חלק מהזמן, חלק אחר היא ישבה עליי - אבל לא הייתה שום סיבה ש"יכאב הלב" עבורי. זה לא כזה עניין קריטי, ולא נראה לי שהורים מרבים לקחת את זה כל כך קשה - נותנים לילד לעשות מה שהוא כן רוצה, נותנים לו בטחון ביתר הזמן - וזהו.
אצל הבת הקטנה עכשיו, היא השתתפה די יפה אבל מתישהו נעלבה מאיזה חבר וישבה איתי קצת - ואז חזרה להשתתף. במסיבה אחרת השנה היא כן השתתפה מאוד יפה וזה שימח אותי - אבל זה שהיא לא השתתפה כל כך עכשיו לא העציב אותי, כמו שלא העציב אותי שהבכורה לא השתתפה באף מסיבה. אלה ילדים קטנים, וזו לא הצגה בברודוויי...
לצפיה ב-'יש הבדל בעיניי'
יש הבדל בעיניי
30/07/2016 | 21:20
3
37
בין לא להשתתף לבין להיות במצוקה.
חלק מהילדים היו במצוקה, כולל אחד שבכה "הביתה הביתה".

אני מבינה שלכל אחד מאיתנו לא נוח ולא נעים במצבים מסויימים. חבל לי על הילדים שכל מסיבה כזו היא סיבה למצוקה עבורם. אני מודה שאין לי מושג אם המצוקה היא רק בזמן המסיבה, או גם לפני/אחרי.
לצפיה ב-'גם הגדולה שלי הייתה במצוקה בחלק מהזמן.'
גם הגדולה שלי הייתה במצוקה בחלק מהזמן.
30/07/2016 | 21:30
26
ואז יצאנו החוצה עד שהיא נרגעה (אם לא הרגיע אותה לשבת עליי). אגב, עד היום היא לא משתתפת במסיבות ובטקסים, ככל שמאפשרים לה לא להשתתף (ולרוב באמת מאפשרים). והיא כבר בסוף יסודי... דברים כאלה הם לא בשבילה - אז לא. זה לא איזה חלק מהותי בחיים, לשיר ולרקוד מול אנשים (לדקלם דווקא אין לה בעייה - אם מחייבים אותה. לרקוד היא לא רוקדת גם כשמחייבים...).
לצפיה ב-'אגב, החלק המעשי הוא, שאחד הדברים'
אגב, החלק המעשי הוא, שאחד הדברים
30/07/2016 | 21:33
1
32
שהיא שוקלת לעשות כשתהיה גדולה - הוא להיות זמרת . וזה על אף שהיא כמעט בכלל לא שרה...
לצפיה ב-'החלק המשעשע, לא המעשי...'
החלק המשעשע, לא המעשי...
30/07/2016 | 21:34
8
לצפיה ב-' אוכל, קדימה אוכל '
אוכל, קדימה אוכל
28/07/2016 | 17:18
47
209
המשך>>
לצפיה ב-' דיסני על הקרח ביציע - כדאי?'
דיסני על הקרח ביציע - כדאי?
30/07/2016 | 13:25
1
55
אפרופו השרשור שהיה פה על בן שאוהב עניני בנות, גם הבן שלי בן שלוש וחצי אוהב משחקי בנות ואני בטוחה שהוא יהנה מאאאוד מדיסני על הקרח (אחיו בן השש הטיל וטו חמור  כי "זה של בנות"). אז רציתי לקחת רק את הקטן לזמן איכות שלנו למופע בלי שהגדול יעשה לנו פרצופים שאנחנו שרים ורוקדים.

אבל יקר לי לשלם 145 שקל לכרטיס (כולל עמלות) בחלק שנקרא אולם.
ביציע זה עולה 70 שקל, השאלה היא אם שווה בכלל, אם רואים משהו?
לצפיה ב-'למה שלא תמצאי כרטיסים בהנחה?'
למה שלא תמצאי כרטיסים בהנחה?
30/07/2016 | 13:51
14
לצפיה ב-' האם לקחת טיולון לילדה בת 3 וקצת?'
האם לקחת טיולון לילדה בת 3 וקצת?
28/07/2016 | 12:11
10
172
מקווה שאני משרשרת במקום המתאים - אומנם לא קשור לאוכל, אבל כן להערכות לאוגוסט
אנחנו אמורים לטוס לקלאב ביוון בקרוב ואני ממש מתלבטת האם לקחת טיולון לבת שלי הקטנה או לא...מצד אחד לא השתמשנו בטיולון כבר המון המון זמן, מצד שני הטיסה שלנו מאוד מאוד מוקדם בבוקר ובטח יש טורים ארוכים בשדה...

מה אתן אומרות - סביר שהילדה בת 3 תהיה בטיולון או שזה מוגזם ?

תודה!
חופשה נעימה לכולן!
לצפיה ב-'סביר ומומלץ'
סביר ומומלץ
28/07/2016 | 12:47
26
לצפיה ב-'אנחנו לוקחים'
אנחנו לוקחים
28/07/2016 | 13:10
90
הדרדס לא ישב בעגלה/טיולון מאז גיל שנה וחצי בערך אבל לשבוע באילת החלטנו לקחת.
קשה לצפות שיהיה להם כוח ללכת את אותם מרחקים שאנחנו הולכים ובטח בשעות שהם לא רגילים.
לצפיה ב-'בעיני גיל 3 סביר לטיולון ויהיה לכם יותר נוח'
בעיני גיל 3 סביר לטיולון ויהיה לכם יותר נוח
28/07/2016 | 13:27
1
101
להתנייד ככה .

תנסי כמה פעמים להרגיל אותה מחדש לטיולון שלא יהיה לה הפתעה בטיול והיא לא תרצה..
לצפיה ב-'תודה רבה על התגובות!'
תודה רבה על התגובות!
28/07/2016 | 15:02
58
גם אני חשבתי ככה, אבל בעלי חשב שזה מוגזם.
ב4-5 בבוקר או ב10 בלילה  - נראה לי שהיא תאמץ בשמחה את העגלה...

לצפיה ב-'בגיל 3 ו-8 חודשים אנחנו לא לקחנו'
בגיל 3 ו-8 חודשים אנחנו לא לקחנו
28/07/2016 | 15:57
92
אמנם טסנו בשעות נוחות יותר, אבל בזמן ההמתנה בתור היא ישבה על המזוודות שהיו מונחות על עגלה של שדה התעופה. וכך גם בשדה התעופה בו נחתנו, עד שהגענו לרכב ששכרנו.
בתוך שדה התעופה היא התלהבה מהמסועים ורוב הזמן העדיפה ללכת בעצמה.
היו גם רגעים שהיא היתה על הידיים (שוקלת 13.5 קילו, סביר למרחקים קצרים), אבל בסופו של דבר היינו מרוצים שלא לקחנו איתנו טיולון.
לצפיה ב-'בגיל הזה לא הייתי לוקחת טיולון לאף אחד מילדיי, בחריג אחד - '
בגיל הזה לא הייתי לוקחת טיולון לאף אחד מילדיי, בחריג אחד -
28/07/2016 | 19:15
1
143
אם היא בשלב של כאבי גדילה (עברתי את זה עם שני הגדולים שלי בסביבות גיל 3).
נסיעה טובה !
אצלי כולם נגמלו מהעגלה סביב גיל שנה וחצי / שנה +9 ולא חזרו אליה, חוץ מתקופה קצרה סביב גיל 3 (כמה שבועות) בהם הייתי אוספת עם עגלה כי הרגליים כאבו להם.

לצפיה ב-'בכלל לא ידעתי שיש כאבי גדילה בגיל כל כך צעיר.'
בכלל לא ידעתי שיש כאבי גדילה בגיל כל כך צעיר.
28/07/2016 | 21:09
19
לצפיה ב-'אני מתכננת לקחת'
אני מתכננת לקחת
28/07/2016 | 23:02
71
ילדונת בת 3
הליכות ארוכות בשדה, המתנה, שעות מוקדמות של בוקר- מעדיפה שתשב בעגלה ולא תקטר שעייפה
וגם בחול- לפעמים רוצים לצאת לאיזה טיולון קצר בערב והיא כבר עייפה מכל היום
אני לא מוותרת, מניחה שזה יהיה בשימוש מועט מאוד אבל גם בשביל המעט הזה שווה לי לסחוב
לצפיה ב-'שלי עדיין נוסעת בטיולון לגן. בת שנתיים ותשעה חודשים.'
שלי עדיין נוסעת בטיולון לגן. בת שנתיים ותשעה חודשים.
28/07/2016 | 23:40
21
לצפיה ב-'לא חושבת שהייתי לוקחת אבל'
לא חושבת שהייתי לוקחת אבל
30/07/2016 | 13:07
38
יש הרבה ילדים בגיל הזה שעוד מסתובבים חופשי בטיולון גם סתם בדרך לגן וחזרה אז אם את חושבת שזה יקל עליכם למה לא
מה גם שבאמת בגיל הזה כבר מתחיל להיות קצת קשה להרים (לא יודעת כמה שלך שוקלת אבל המאוד ממוצעת גודל שלי שקלה בערך 16 קילו בגיל 3 וזה כבד)
רק לוודא שהילדה תהיה מוכנה לשבת בטיולון (לא היה סיכוי כזה עם הבת שלי)
לצפיה ב-'התחברות עם ילדה "בעייתית" - איך לנהוג ?'
התחברות עם ילדה "בעייתית" - איך לנהוג ?
29/07/2016 | 09:01
9
204
בתי בת 5.5 עולה לכתה א'
אני שואלת עקרונית לקראת השנה הבאה כי אני מניחה שהקשרים של השנה שהסתיימה לא יימשכו אל השנה הבאה (חוץ משני חברים מאד קרובים שאני גם מיודדת עם האמהות).

השבוע אירחנו כמה ילדים בביתנו, 4 חברים קרובים שהיו אצלנו המון פעמים לאורך השנה + חברה אחת קרובה פחות.
היה מאד מוצלח, אבל התרשמתי שהחברה הנוספת היא ילדה קצת 'רעה' - מתוחכמת, יודעת לחתור אל שלה, וגם שמעתי עליה כמה סיפורים במהלך השנה והבנתי שהיא שתלטנית.
למשל הבת שלי חזרה הביתה בלי צדפים כי הילדה ההיא התעקשה שתיתן לה את כולם. והיא גם קילפה לה נצנצים מיצירה שהכינה.
בקיצור, היא לא מוצאת חן בעיני כאמא. גם הבת שלי לא חברה קרובה שלה, אבל בכל זאת הזמינה אותה למסיבה.

בגיל הזה כל הקשרים החברתיים עוברים דרכי ומטופחים על ידי כי היא עוד לא עצמאית אחה"צ.

האם אתן 'מסננות' חברויות? מונעות מפגשים עם ילדים שפחות לטעמכן?

האם אתן מתווכות לילד תחושות שליליות *שלכן* כאמהות?
למשל כשחזרה עם היצירה המקולפת שאלתי למה הרשתה לחברה לקלף את הנצנצים והיא אמרה 'היא מאד רצתה אז נתתי לה'. דיברתי איתה קצת על נתינה ועל שמירה על דברים שחשובים לנו.

לצפיה ב-'אוי... מוכר'
אוי... מוכר
29/07/2016 | 10:23
126
בתחילת השנה הילדה ה*זאת* של הגן אימללה את הבת שלי ברמה שעירבנו את הגננת.
אחרי פסח נראה שיפור משמעותי ועכשיו בקיץ פתאום הפכו לחברות.
אני מודה שבאסיפת הורים גם התרשמתי לרעה מהאמא.
ואז... הבת שלי ביקשה שהילדה ההיא תבוא אלינו אחה"צ. הסכמתי בעיקר כי רציתי 'להרגיש' את הילדה הזאת בעצמי. להגיד שלא התלהבתי זה בלשון המעטה.
עכשיו הבת שלי רוצה ללכת אליה ועם זה ממש קשה לי. בינתיים יש קושי ארגוני אובייקטיבי אבל נראה לי שאני אדאג שהוא יימשך כל אוגוסט. בספטמבר הן נפרדות לגנים אחרים.

אז, כן.
אני מנסה לכוון לכיוונים שיותר נוחים לי. שההורים בראש דומה ולילד אין התנהגות שאינני מרוצה ממנה. אני עובדת מספיק קשה כדי לנקות מהילדים שלי כל מיני דברים שלמדו מהילדים האלה כשהמפגש ביניהם הכרחי (בגן או במסגרת המשפחתית) ואין לי כוונה לתת תחושה של אישור להתנהגות הזו מעצם העידוד של החברות - כי כפי שאמרת בעצמך, הקשרים החברתיים עוברים דרכי.
אני מאוד משתדלת שהם לא ירגישו את דעתי על הילדים האחרים אבל כן משוחחת על התנהגות לא רצויה שהיינו עדים לה. בדגש על מה כן עושים ולא על מה לא.
לצפיה ב-'כן, אני מסננת'
כן, אני מסננת
29/07/2016 | 13:02
113
אני מרגישה שאני ובתי לא בעונש, ואין טעם לארח בבית ילד שמציק לי או לה.
דוגמה: יש ילד שממש פרוע, שובב ואפילו לכיוון האלימות, גם מדבר דברים קשים, אני לא מזמינה אותו הביתה למרות שבתי ביקשה די הרבה. לאחרונה אמא שלו פנתה אלי שהיא רוצה שנארח אותו והתחמקתי (אבל כרגע לא מארחת בכלל כי סוף הריון וקשה לי מאוד פיזית לארח אז ממילא...).
דוגמה נוספת: ילד שהבת שלי חברה טובה שלו כבר מזמן (לא ברור לי למה... אני לא רואה בו משהו מושך אבל בחירה שלה) ולאחרונה מספרת לי שהוא מנסה לפקד עליה, לומר לה מה לעשות, משפיל וכל מיני דברים כמו "את תינוקת תזחלי" (נולדה לו החודש אחות תינוקת אז זו בטח ההשפעה אבל אותי זה מרגיז). אני משוחחת איתה על כמה חשוב שהיא לא תסכים שיתנו לה פקודות, ומה אפשר לעשות במצבים כאלה, עושה סימולציות ומדגימה מה ניתן לומר ולעשות ובעיקר מעצימה שהיא מחליטה על מעשיה בלבד ושהיא חכמה ובוגרת להחליט בעצמה ולענות וכו'. הילד כל הזמן מזמין אותה ואני לא שולחת אותה אליו (אבל במקרה שלנו גם נמאס לי מאמא שלו, שתמיד מזמינה כשהילדים האחרים שלה חולים ועוד כשאני בהריון... מכירות את אלה ששולחות את הילד חולה לגן ומדביק את כולם? אז זו היא.)
אני חושבת שהילד הזה רגע אחד נחמד ורגע אחד תוקפני ומגעיל כי ההורים שלו מתנהגים גם הם ככה, בחוסר עקביות, ולא בא לי להיות "קורבן" לכאלה יותר, זו גם לא השפעה טובה לטעמי על הילדה.
ילדים שהם חמודים וטובים, ולא תוקפניים או מעליבים, הרבה יותר כיף לי לקבוע איתם או לארח/להתארח בכיף.
לצפיה ב-'לא בתור אמא-'
לא בתור אמא-
29/07/2016 | 13:45
3
125
כילדה הייתה לי חברה כזאת ולימים הייתי חלק מחבורת בנות כאלה (-שההתייחסות ההדדית אחת לשנייה הייתה מאוד שלילית ולקח לנו שנים להיפרד ושזה יפסיק).

כשבגרתי גיליתי שההורים שלי לא סבלו אותן. כמעט את כולן שם כולל אחת שהייתה החברה הכי טובה שלי עוד מהגן. ממש שנאו אותן, אבל לא עשו עם זה כלום.
יש לי זכרונות של אמא שלי מלמדת אותי שאני לא צריכה להסכים להיות ה"עבד" שלה, שזה היה משחק מאוד נפוץ בנינו בגן ותחילת יסודי.
ת'אמת, הרגשתי בעיקר לא מובנת מול אמא שלי וכאילו אני עשיתי משהו לא בסדר כשהסכמתי למשחק. היה עדיף בעיני שהיא הייתה מנסה להבין מה גורם לי להתחבר לאותה ילדה, בייחוד שזה לא חד פעמי אלא דפוס ודינמיקה חברית כזאתי. ולתת לי כלים אחרים להשיג את מה שהייתי צריכה.
היה עדיף גם אם היא הייתה מצליחה לא להפגיש בינינו על פני כלפי חוץ להמשיך בחברות כשהיא רואה כמה זה שלילי.

כאמא אני עוד לא שם עדיין אבל אני שואפת לנהוג כמו שהייתי רוצה שינהגו איתי
לצפיה ב-'אבל אי אפשר לדעת מה גורם להם להתחבר'
אבל אי אפשר לדעת מה גורם להם להתחבר
29/07/2016 | 16:32
2
87
נניח, הילד ההוא שבתי אוהבת כל כך - הוא לא חכם, לא יפה, לא מעניין, לא פופולרי ולא מגניב. האמת שמעולם לא שמעתי אותו אומר משהו חכם. אז למה היא משחקת בעיקר איתו? ככה. אין סיבה נראית לעין. כמה שאני אנסה להבין מה מושך אותה בו, אני לא אדע.
לצפיה ב-'יתכן שמושכץ אותה דווקא הדינמיקה'
יתכן שמושכץ אותה דווקא הדינמיקה
29/07/2016 | 17:33
91
אולי היא נהנית שהוא מפקד עליה. אולי היא נהנית שהוא מוביל במשחקים ואומר לה מה לעשות והיא לא צריכה לקבל החלטות. 
לפעמים אנחנו רוצים להיות מובלים ולא מובילים. לפעמים להיות בחברתו של מישהו פחות מאיתנו, אם זה פיזית, אינטלקטואלית או חברתית גורם לנו להרגיש נעלים יותר. 
יכולות להיות הרבה סיבות. ניסית לשאול אותה למה היא מחבבת את הילד הזה?
לצפיה ב-'אני מסכימה עם שושן'
אני מסכימה עם שושן
29/07/2016 | 21:43
64
וגם אם לא יודעים, אני הייתי מעדיפה, שאמא שלי תנסה להיות שם לצידי, ולא להרגיש שאני עושה משהו רע.
בסופו של דבר התחושה הזאת לא הובילה לפירוק החברות ורק גרמה לי פחות לספר לה.

לצפיה ב-'ספציפית גם לא התחברתי להורים כי הגבולות שם הרבה יותר רופפים'
ספציפית גם לא התחברתי להורים כי הגבולות שם הרבה יותר רופפים
29/07/2016 | 14:09
111
מאשר אצלי בבית, כשהתארחה אצלנו באו לאסוף אותה לקראת 2000 (אמרו מראש שיתעכבו, אבל כשהגיעו כבר הייתי באמצע המקלחות) וכשהחזירו את הילדה מאירוח היא הגיעה לקראת 2030.
בשני המקרים דובר על סיום המפגש סביב 1900 / 1930.

אני מגלה שהחברויות שתפסו עד עכשיו הן עם בתים יחסית דומים לבית שלנו.
לא צפיתי את זה, אבל ככה זה התפתח, והאמהות שאני מיודדת איתן חולקות השקפת עולם/השקפה הורית דומה לזו שלי.

אהבתי את המשפט האחרון שלך, שהיית רוצה לנהוג בילדייך כפי שרצית שינהגו בך.
עלי ניסו מאד לגונן כילדה, להסביר לי בהמון מילים כל מיני רעיונות מסובכים (נניח לא להשאיל את כל הספריה שלי לחברה טובה שנסעה לחו"ל, ומעולם לא החזירה 11 ספרי מופת שאהבתי מאד). לי המילים לא כל כך עזרו. 
כמו בסרט עם יו גרנט, רווק + ילד, שבמקום לדבר עם הילד על איך להיות מקובל הוא קונה לו נעליים מגניבות. לא משנה שבסוף הילדים לוקחים לו את הנעליים, נדמה לי שעדיף ממש להתנהג חלק מהדברים, רק לא בטוחה איך. אם אתן עושות את זה או יש לכן רעיון איך עושים את זה, אשמח לשמוע.

לצפיה ב-'אני עושה כמוך'
אני עושה כמוך
29/07/2016 | 17:30
98
יש ילדים שלא נעימים לי או שההורים שלהם לא נעימים לי וכל עוד אני מסוגלת לנהל את העניין אני בהחלט לא תורמת למפגשים ביניהם מעבר למסגרת. אני גם מתווכת לילד שלי למה התנהגות מסוימת של הילד השני או למה דינמיקה מסוימת ביניהם לא נכונה בעיני.
מצד שני אני מנסה לתת לו ללמוד לבד ולהתנסות, בזמן שהם יחד במסגרת. אז למשל במקרה של היצירה והנצנצים, הייתי שואלת למה איפשרה את זה, בדיוק כמו ששאלת, ומנסה עוד קצת לברר אם זה לא הפריע לה ואיך היא הרגישה כשהיא עשתה מה שהילדה השניה ביקשה, ומה "יצא" לה מזה ועוד שאלות מנחות שאולי יבהירו לה שהדינמיקה הזאת לא אידיאלית, אבל בסופו של דבר זאת היצירה שלה וזכותה להסכים שיהרסו לה.
רק פעם אחת יצא לי לאסור באופן מוחלט כל קשר עם ילד. זה היה ילד שהתחביב שלו היה להעליל על הילד שלי ולהאשים אותו בכל מיני דברים שלא ביצע. הוא היה שקרן, אלים ומניפולטיבי והמשפחה שלו גיבתה אותו באופן מוחלט. לא התאים לי.
לצפיה ב-'אני מאמינה שלמנוע אי אפשר אלא לווסת בתוך הקיים-'
אני מאמינה שלמנוע אי אפשר אלא לווסת בתוך הקיים-
29/07/2016 | 20:19
64
במהלך החיים (גיל העשרה בעיקר) יקרו עוד כאלה התרחשויות והן תהיינה פחות בשליטתך ולכן עדיף לטעת שורשים חזקים שיעזרו לא להיכנע ללחץ חברתי, להפוך את ה"חנניות" (מה שזה לא יהיה שהוא ההפך מ"בעייתי") שלה לנקודת חוזק ועוצמה, ואולי אפילו שבעצמה תיטיב לבחור עם מי להתחבר ועם מי לא.. ומתוך כך גם נשמע שהילדה הזאת (השנייה) גורמת לחוסר נעימויות בשליטה שלה ואני מלמדת את הילדים - איפה שלא טוב לנו אנחנו לא נמצאים. ובמקביל משתדלת ליצור (אם לא מצליחה לבד) לה חברויות "חיוביות" כדי שלא יווצר ואקום. בכל אופן, אם יש איזשהו ניתוק אני תמיד אומרת להם שהם ילדים מקסימים וכיפיים ושההפסד הוא של הצד השני שלא יודע איך להתנהג ולכן מפסיד חבר/ה נהדר/ת - שלא יצאו בתחושה כאילו הם לא בסדר.
לצפיה ב-'"משרד הבריאות יפקח על האוכל בצהרונים"'
"משרד הבריאות יפקח על האוכל בצהרונים"
27/07/2016 | 07:35
6
166
חוזר המשרד שיושם חלקית השנה עשה הרבה טוב לאוכל בצהרונים של הילדים שלי (טעמתי כמה פעמים וחקרתי עוד כמה פ]עמים את התכולה). זה השלב הבא - פיקוח מלא:
לצפיה ב-' הלוואי שיתפוס'
הלוואי שיתפוס
27/07/2016 | 14:01
1
32
לצפיה ב-''
28/07/2016 | 22:09
1
לצפיה ב-'הלוואי'
הלוואי
28/07/2016 | 10:12
79
הרבה מהבעיה שאני מתמודדת איתה עם הבת שלי מקורה באוכל של הצהרון...
אפילו עם הסבים הגעתי לתוצאות, מול הצהרון זה רק לפעול דרך הילדה. אין עם מי לדבר שם.
או כפי שאמרו לי "אם לא מתאים לך יש עוד מסגרות ואת יכולה להעביר את הילדה"
לצפיה ב-'אני לא מבינה איך זה לא היה קודם בפיקוח מלא '
אני לא מבינה איך זה לא היה קודם בפיקוח מלא
28/07/2016 | 13:26
99
נראה לי דבר בסיסי לפקח על תזונה בגן ילדים.
לצפיה ב-'גם אצלנו השתפרו הארוחות. השאלה היא מה עושים עם הממתקים'
גם אצלנו השתפרו הארוחות. השאלה היא מה עושים עם הממתקים
28/07/2016 | 14:40
1
136
שנותנים להם בין לבין.
הבת שלי קיבלה באופן קבוע, מדי יום בגן ובעיקר בצהרון, ממתקים - פה בייגלה, שם ביסקוויט, שלוק, גלידה, מרשמלו. לא הצלחנו למנוע את זה, והבת שלי ממש התרגלה לקבל ממתקים באופן קבוע, ואפילו גרוע מכך: לימדו אותה התנייה בין מעשים טובים והתנהגות טובה לבין קבלת ממתקים. אני ממש מקווה שבגן הבא יהיה תיקון לכך, אבל אם לא - איך להתנהל?

אגב לפחות את הממתקיאדה הנוספת, סביב אמאבא של שבת וימי הולדת, הצלחנו לעצור בשיחות זועמות עם הגננת שתפקידה לשמור על כך שאלו לא יחולקו על ידי ההורים ה"מתנדבים" להעמיס על ילדינו ממתקים. כי ברגע ששקית ממתקים כבר אצל הילדה, אנחנו מצויים רק במשא ומתן עם ילדה בת 4 למזעור נזקים.
לצפיה ב-'אצלי הסייעת כל הזמן ביקשה לצ'פר את הילדים בממתקים למרות'
אצלי הסייעת כל הזמן ביקשה לצ'פר את הילדים בממתקים למרות
29/07/2016 | 20:23
90
שאסרתי על חיזוקים חיוביים חומריים בכלל ועל אוכל בפרט. כמו גם לארוחת ארבע נתנו פירות בלבד בלי הכריך עם השוקולד.
והכל היה כמובן באישור ההורים.. אז אולי שווה לרתום אותם...
אבל... אני לא רוצה לחשוב מה הלך שם ביום החופשי שלי :/
לצפיה ב-'מה ילד רגיל אמור לדעת בגיל שלוש?'
מה ילד רגיל אמור לדעת בגיל שלוש?
25/07/2016 | 10:22
18
366
שני הבנים הגדולים שלי מחוננים שידעו לקרוא שוטף בגיל שלוש ולבצע תרגילי חשבון ברמה של כיתה ב'.
הבן השלישי שלי רחוק מזה ותהיתי מה הוא אמור לדעת כדי שלא יהיה חריג לכיוון השני. הוא מזהה חלק קטן מהאותיות למרות שישבנו איתו לא מעט (פעם -פעמיים בשבוע בחודשים האחרונים). לא מזהה את השם שלו. יודע לספור עד עשר (וגם זה חדש יחסית). יודע צורות גיאומטריות וצבעים. סביר או מדאיג?
לצפיה ב-'סביר בהחלט.'
סביר בהחלט.
25/07/2016 | 12:07
11
267
זה מזכיר לי שהייתי פעם בביקור באיזה גן, כשחיפשתי גנים לבת שלי, והיה שם "שיעור" שאחת הסייעות העבירה לילדים, שהיו בערך בני שנתיים וחצי ככה. היא הרימה כרטיס עם ריבוע אדום, נניח, וניסתה לגרום להם להגיד שזה ריבוע אדום. הם כולם ישבו מולה והסתכלו עליה במבט של "מה את רוצה מאיתנו?" ולא אמרו כלום. זה היה מאוד משעשע. בגיל הזה, אם הוא יודע לדבר ברמה סבירה, זה מספיק בהחלט. הרוב גם יידעו לפחות חלק מהצבעים, ולספור קצת (לאו דווקא עד 10, ולאו דווקא לגמרי נכון). כל השאר - מספרים, צורות, אותיות - זה בונוס.
לצפיה ב-'לא אמורים לדעת צורות בגיל שלוש?'
לא אמורים לדעת צורות בגיל שלוש?
27/07/2016 | 01:59
10
48
לצפיה ב-'אפשר לדעת צורות אם מלמדים אותך או'
אפשר לדעת צורות אם מלמדים אותך או
27/07/2016 | 02:45
9
156
מדברים איתך הרבה על צורות, וכו׳. אבל בניגוד למילה כמו אמא או אבא, שבאמת מצופה שהילד ידע להגיד, כי כל הילדים שומעים את המילים האלה פעמים רבות, במקרה של ריבוע זה לא מאוד שונה מזברה, נניח - אם לא ראית זברות או תמונות או ציורים של זברות ואף אחד לא אמר לך את המילה זברה, לא תדע מה זה זברה (אולי זברה זה קצת חריג כי אפשר גם לא לראות זברה ושיגידו לך שזברה זה סוס עם פסים ושתדע מה זה סוס. מצד שני זו אולי כן אנלוגיה טובה כי בשלב מסוים - אולי לא בגיל שלוש - אפשר גם לדעת מה זה מלבן ושיגידו לך שריבוע זה מלבן שכל הצדדים שלו באותו גודל נניח).
לצפיה ב-'ברור שהילד יידע רק מה שהוא נחשף אליו או שלימדו אותו'
ברור שהילד יידע רק מה שהוא נחשף אליו או שלימדו אותו
27/07/2016 | 04:54
8
123
אבל זו בדיוק השאלה, למה ילד אמור - פחות או יותר - להיחשף עד גיל שלוש.
האם זה סביר שילד יגיע לגיל שלוש בלי לדעת כמה צורות בסיסיות (רבוע, עיגול, משולש)?
לצפיה ב-'בהחלט סביר. צורות הן לא'
בהחלט סביר. צורות הן לא
27/07/2016 | 09:25
4
134
משהו שעולה בשיחה סתם ככה - מישהו צריך להתכוון ללמד אותו את זה - או ההורה/מטפלת, או הספר/תכנית שההורה/מטפלת מקריא/נותן לו לצפות בה (גם אם ההורה לא הקריא את הספר מתוך כוונה ללמד צורות), או הצעצוע/מי שליווה אותו כשהוא שיחק הצעצוע אם הוא לא צעצוע מדבר, או הגן אם הוא בגן, או וכו'. זה לא מופיע סתם ככה בדיבור בדרך כלל - אנשים לא אומרים, נניח, תן לי את העיגול הזה, אלא תן לי את הצלחת הזאת. זה לא אומר שהוא לא ראה צורות - מן הסתם הוא ראה צורות בסיסיות כל הזמן - רק שאף אחד לא שיים אותן עבורו, או אמר לו אפילו שיש להן שם. כנ"ל לגבי אותיות - הוא ראה מן הסתם אותיות פעמים רבות, אבל אם אף אחד לא שיים אותן הוא לאו דווקא יידע בכלל שיש להן שם. לא לכל דבר יש שם.
לצפיה ב-'אני מבינה מה שאת אומרת.'
אני מבינה מה שאת אומרת.
28/07/2016 | 00:56
3
92
האמת, שבאופן משונה, דווקא מתוך ההסבר שלך למה זה תקין, אני מקבלת את הרושם שזה דווקא לא מצב הכי סביר, או לפחות לא הכי נפוץ.
האם זה סביר שאף אחד לא שיים לילד בן שלוש את הצורה ריבוע/עיגול/משולש? אני לא מדברת על טרפז שווה שוקיים אבל ילד שמשחקים איתו, מציירים איתו וקוראים איתו ולא ישמע את המילה עיגול עד גיל שלוש?
ההודעה שלך בהחלט מסבירה איך זה אפשרי מבחינה טכנית, לא האם זה הגיוני שזה יקרה.
לצפיה ב-'לא הבנתי - את טוענת שכל מי שמצייר'
לא הבנתי - את טוענת שכל מי שמצייר
28/07/2016 | 08:31
2
100
עם פעוט מצייר צורות ומשיים אותם? שכל מי שמקריא סיפורים מקריא ספרים על צורות או משיים את הצורות בספר? שכל מי שמשחק משחק משחקים שמלמדים צורות או מצביע על הצורות של הדברים במשחק?
אני חושבת שזה לא נכון, ותלוי במשחקים ובספרים הספציפיים - או ברצון של האדם ללמד אותו צורות.
תמיד כששואלים פה על צבעים אני מספרת על איך הבת שלי למדה צבעים בגיל מאוד מוקדם (לפני שנה וחצי) - פשוט היה לה פאזל של צבעים וקראנו את הספר מעשה בחמישה בלונים, אז היא למדה את הצבעים האלה. בניגוד לצורות, צבעים כן מופיעים גם בדיבור רגיל - ולכן אפשר ללמוד גם בלי שיהיה לך משחק או ספר ספציפי כזה בבית, גם אם אף אחד לא מנסה במכוון ללמד אותך - רק כנראה לאט יותר. צורות, מאחר שהן לא מופיעות בדיבור יומיומי, אפשר ללמוד רק אם מלמדים אותך במכוון או אם יש אמצעים כאלה ואתה נחשף אליהם. לנו בבית יש גם פאזל צורות ודלי צורות - אבל בשני המקרים אי אפשר ללמוד מהם את הצורות, כי כדי שהצעצועים יהיו בטיחותיים הפינות מעוגלות, כך שרק עיגול הוא באמת עיגול, אבל ריבוע, למשל, גם די דומה לעיגול. כך שבאמת צריך להיות איזה ספר שמלמד צורות או מישהו שרוצה ללמד צורות או משהו כדי שהילד ילמד - כי פה אפילו כשכבר יש משחקים כאלה הם לא ממש עוזרים.
לך זה נראה מאוד טבעי כי כנראה כן יש לך נטייה ללמד ילד צורות - אבל, כאמור, זה לא קורה "סתם", ואפילו לאו דווקא כשכבר יש משחקים שמעודדים דיבור על צורות (כמו הדלי והפאזל).

לצפיה ב-'משיים אותן...'
משיים אותן...
28/07/2016 | 09:22
13
לצפיה ב-'(וכמו כן הצורות בפאזל ובדלי הן בהכרח תלת מימדיות'
(וכמו כן הצורות בפאזל ובדלי הן בהכרח תלת מימדיות
28/07/2016 | 09:30
62
כך שבכל מקרה הן לא באמת עיגול או ריבוע - וזה בניגוד לצבעים שנשארים אותם צבעים גם בתלת מימד... אז צריך באמת שמישהו יצייר צורה או יצביע על ציור כזה בספר - וגם אז צריך להקפיד, למשל, שזה לא יהיה ציור של כדור. והסיבה שאני יודעת שצריך להקפיד הוא שעכשיו הצבעתי על צורה בספר ושאלתי את הבת שלי איזו צורה זאת והיא אמרה כדור. והיא צדקה, כי זה היה ציור דו-מימדי של כדור. אז לא תיקנתי אותה, כמובן...).
לצפיה ב-'אגב, כן סביר שהילד יידע מילים כמו אייפד, סלפי, יו-טיוב,'
אגב, כן סביר שהילד יידע מילים כמו אייפד, סלפי, יו-טיוב,
27/07/2016 | 20:55
2
124
ועוד הרבה מילים שבכלל לא היו קיימות כשהיינו קטנים...
לצפיה ב-'נקרעתי מצחוק בפעם הראשונה ששלי אמר "אייפד"'
נקרעתי מצחוק בפעם הראשונה ששלי אמר "אייפד"
28/07/2016 | 09:33
101
בכלל לא ידעתי שהוא מכיר את המילה... למרות שברור ששמע אותה...

לצפיה ב-'ואי, לפני כמה זמן בן החמש שלי אמר שהוא חייב לשלוח אימיילים'
ואי, לפני כמה זמן בן החמש שלי אמר שהוא חייב לשלוח אימיילים
28/07/2016 | 11:17
147
ואז הוא התעקש לשבת מול המחשב ולהקליד קצת בוורד.
זה היה נורא חמוד. וקורע.
לצפיה ב-'מה זה אומר ? שהוא נורמאלי '
מה זה אומר ? שהוא נורמאלי
25/07/2016 | 13:12
84
לצפיה ב-'האמת'
האמת
25/07/2016 | 22:25
253
למה ילד בגיל 3 צריך לדעת אותיות?
הוא צריך לדעת לדבר
לבטא את רצונו
לעשות פאזל
לאחוז צבע ולצייר
לרוץ
לקפוץ
לצפיה ב-'נורמלי לחלוטין'
נורמלי לחלוטין
26/07/2016 | 15:00
174
זה באמת מוזר לקבל ילד 'רגיל' אחרי ילדים 'שונים', ולא משנה לאיזה כיוון.
אם הילד במסגרת, את יכולה לשאול את הגננת איך הוא מתקדם. לה יש הרבה נסיון ויכולה להשוות לקבוצת השווים.
ממה שסיפרת נשמע שהוא מתקדם לפי המצופה מגילו.

לצפיה ב-'לא פשוט'
לא פשוט
27/07/2016 | 10:25
170
כשהילד השלישי יודע פחות מהאחים שלו. מקווה שיהיה לך קל כי השוואות לצערנו בלתי נמנעות גם אם הם לא ממש מפריעות לנו הם לפעמים צצות.
בעיקרון, ילד בן שלוש לא אמור לדעת יותר מידי, יותר נכון לא חייב, וזה לא אומר הרבה. אני בטוחה שהידע שלו והחוכמה הם חלק בלתי נפרד ממנו והדברים יצאו החוצה ממנו כשהוא יהיה מוכן לזה.
לצפיה ב-'ההפך (לדעתי)'
ההפך (לדעתי)
28/07/2016 | 09:09
149
האם הוא יודע? או לימדתם אותו?
במסגרות מסוימות (מאוד נפוצות - אנטרופוסופי לדוגמא וגם החינוך הרגיל) ילדים נחשפים לחומרי למידה שונים בגילאים 6,7 מסיבה שאז הם מפותחים מספיק ע"מ לקלוט את הנלמד בצורה טובה ללא נזק להתפתחות הטבעית שלהם. חשיפה ללמידה בגיל לא מתאים יכולה לגרום לתוצאה פחות טובה ולשנות את ההתפתחות הטבעית הנדרשת... (שוב לדעתי)

נועה
לצפיה ב-'מה שמלמדים אותו ומה שקולט מהסביבה '
מה שמלמדים אותו ומה שקולט מהסביבה
28/07/2016 | 13:32
98
אני עובדת עם גילאי 2-3 ויכולת הלמידה והקליטה שלהם מדהימה.
זה לרוב סוג של שינון איתם במיוחד בנושא של צורות וצבעים אבל  בעיני  משחקים תורמים ללמידה.

ילדים לרוב קולטים דרך התחושה, דרך המגע, דרך ההתנסות.

אני חושבת שחשוב להימנע מהשוואות ולזכור שמדובר בילד בן 3. זה לא ברור מאליו לדעת לקרוא בגיל 3 או לעשות תרגילי חשבון של כיתה ב' וזה לא אומר כלום אם הוא לא יודע לעשות את אלו.

לצפיה ב-'למה לי זה כן יכול לקרות / תמצית אסונות ב 5.5 שנות הורות'
למה לי זה כן יכול לקרות / תמצית אסונות ב 5.5 שנות הורות
24/07/2016 | 21:26
56
906
תשובה מנומקת למי שמתעקשת שלה זה פשוט לא יכול לקרות. נקודה.

גם אותי לימדו להסתכל ברכב, ובתחנת האוטובוס, ולספור את מספר השקיות שאני סוחבת כדי שלא תישכח אף אחת מהן מאחור. האמת שגם הייתי ילדה די מסודרת ותמיד חזרתי עם התיק הביתה (בניגוד לחברתי הטובה ביותר שבשנה אחת איבדה 5...
המשך>>
תשובה מנומקת למי שמתעקשת שלה זה פשוט לא יכול לקרות. נקודה.

גם אותי לימדו להסתכל ברכב, ובתחנת האוטובוס, ולספור את מספר השקיות שאני סוחבת כדי שלא תישכח אף אחת מהן מאחור. האמת שגם הייתי ילדה די מסודרת ותמיד חזרתי עם התיק הביתה (בניגוד לחברתי הטובה ביותר שבשנה אחת איבדה 5 תיקים שונים למורת רוחה של אמה) וגדלתי להיות אדם מבוגר די מאורגן.

היה נדמה לי שהדיבורים של ההורים על העייפות מוגזמים, כי, נו, באמת, אי אפשר לישון כבר איזה לילה ולהפסיק לקטר. כמה קשה זה יכול להיות.
כחיילת ומפקדת הייתי משכימה בחמש ועשרה בבוקר ולא ממצמצת גם כשהייתי הולכת לישון רק סביב חצות או אחרי.
כסטודנטית הייתי עושה 'לילה לבן' לא פעם לקראת בחינה או הגשה חשובה. נו, אז מה העניין עם ההורים ושעות השינה.

אז יקירתי, יש עייפות אחרת שנלווית להורות. כאן מדברים על הורות לקטנים. תתקשרי אלי עוד עשור ואספר לך איך זה להיות אמא לגדולים. כרגע אני אמא לקטנים.
וזה מתיש בדרך שקשה להסביר אותה. כי זה מתיש כל הזמן. אצלי בבית, כבר 5.5 שנים, כמעט כל לילה יש תינוק/פעוט תורן שצריך לקום אליו. להחליף לו. להאכיל אותו. להרגיע אותו מחלום רע. לחבק אותו בזמן ביעותי לילה (לא פיקניק). וגם אם הם ישנים בשקט - אני ישנה בכוננות.
דיברת על רופא או טייס, על יכולת להתכונן, להתארגן, לצפות, להיעזר.
יופי.
עכשיו תיכנסי בבקשה למשמרת.
מהלידה ועד בכלל.
ונראה איך את חיה בכוננות קבועה.

ילדים הם טמבלים. הם יכולים - לטבוע, לקפוץ, להידרס, לשתות אקונומיקה, לאכול כפתור, להיחנק משקית ניילון, להינעל בתוך מכונת כביסה, להתגלגל מכל המדרגות, לקשור חוט מסביב לצוואר, לבלוע חצץ ויש להם עוד אלפי דרכים יצירתיות להיפצע ולהיהרג.
אז את נמצאת בכוננות גבוהה וקבועה
ואת נמצאת בה כל הזמן

שניה, זה רק חלק אחד. כי בנוסף על העייפות והכונוות, עם ההורות את גם מאבדת את השליטה.
האמהות שמחזיקות שליטה מלאה בתוך ההורות מגדלות ילדים מאושרים חלקית.
לאורך זמן את לומדת לאלתר, להסתדר, "לזרום" ובאופן כללי להתאים את עצמך למציאות במקום להתאים את המציאות אלייך. החוקים נזילים יותר. כי הילדים גדלים כל הזמן. הם בני אדם חיים ונושמים והם משתנים תדיר.

ועוד הקדמה אחרונה לפני הרשימה הפרטית שלי -
אני אמא טובה, אני אמא אחראית
אבל אני גם בנאדם
וכבן אדם אני עשויה לבצע טעות
טעות מהסוג שבן אנוש מבצע
כלומר, טעות אנוש
וכן, לשכוח פעוט במכונית זו טעות אנוש
טעות אנוש איומה
הנוראה ביותר שעלולה לקרות
אבל עדיין טעות אנוש

אז אצלי -
קפצו ממיטת תינוק (2 ילדים)
רצו לכביש
נפל לי ילד מהידיים באמצע מעבר חצייה (והיו איתי עוד שתיים) וזה ציר תנועה ראשי
ילדה נחנקה מפיצוח שהצליחה לחטוף
(כמעט) אכלו שבר זכוכית שאותר בפינה (אחרי שתי ספונג'ות בגלל כוס שבורה)
ובטח היו עוד כמה וכמה 'כמעטים' שאני פשוט לא זוכרת כרגע.
אלה פשוט אסונות שנמנעו בוודאות ואותם אני זוכרת היטב.

אני אוהבת את הילדים שלי. מאד.
אני אדם נורמטיבי.
אני אמא אחראית.
ובכל זאת, לו היו הנסיבות שונות במעט, בממש ממש מעט -------------
מכונית אחת שהיתה נוסעת קצת יותר מהר
העין שלי שלא היתה מבחינה בזכוכית מתקרבת לפה של הפעוטה

בשנה שעברה היתה פעוטה שנחנקה למוות מחצץ שהצליחה לאכול בגן שעשועים. היא היתה עם אמא שלה. את בטח חושבת לך איזו אמא לא אחראית היא. ושלך זה לא יקרה.
ואני אומרת לך, כאמא לפעוטה שלישית כבר - שהם זריזים כמו שדים, שמספיק הרף עין אחד, ואולי פחות, ושלא את הכל אפשר תמיד למנוע.
ושבחיים צריך גם מזל.
שלא נדע !

לצפיה ב-'וירוס אפטות בפה אצל תינוקת'
וירוס אפטות בפה אצל תינוקת
26/07/2016 | 22:07
4
86
הי, שואלת גם פה - הגדולה שלנו עם וירוס אפטות בפה, כואב לה ואוכלת רק יוגורט, קוטג, אקטימל וכו'. לדאבוננו הקטנה (8 חודשים) הצליחה השבוע להגיע למוצץ של הגדולה ולמצוץ אותו. המשמעות היא כמובן הדבקה כמעט ודאית בתוך מספר ימים .
אני מאוד חוששת בגלל הגיל הצעיר ובגלל שהקטנה יונקת המון, היא גם אוכלת פירות ומרק אבל עדיין הרוב זה הנקה.
אשמח לשמוע מניסיונכן: 1. האם כשיש להם אפטות קשה להם לינוק? האם הם לוקחים בקבוק, זה פחות כואב להם?
2. מה אני יכולה לעשות כדי להתכונן - מרוב ייאוש אני חושבת לתת לה לטעום אקטימל, או מעדן, כבר עכשיו כדי לוודא שהיא לא אלרגית ומתוך חשש שאם יהיה לה את הוירוס היא לא תרצה לאכול כלום, אז שלפחות אוכל לתת לה משהו.
אשמח לשמוע כל עצה או תובנה שיכולה לעזור או סתם לעודד איך עוברים וירוס כזה בגיל כל כך צעיר, תודה!
לצפיה ב-'תתיעצי עם רופא הילדים'
תתיעצי עם רופא הילדים
27/07/2016 | 11:01
1
51
אני לא יודעת מה יש לגדולה שלך אבל יש תרופות מאוד יעילות לאפטות ואין שום סיבה שהיא תסבול כל כך. הרופא יגיד לך גם מה לעשות עם הקטנה.
לצפיה ב-'עונה'
עונה
27/07/2016 | 20:53
37
תודה, אבל כבר התייעצתי שתי רופאות ילדים.
אצל הגדולה זה עבר בסדר בסך הכל, כמובן שנתנו מה שאפשר להקל וזה עבר תוך יומיים - שלושה (כבר לא היה כאב משמעותי).
השאלה שלי כוונה לאמהות שעברו את זה מניסיונן., לגבי תינוקות צעירים מגיל שנה שיונקים.
לצפיה ב-'מצטרפת להמלצה לדבר עם רופא, אבל מעבר לזה'
מצטרפת להמלצה לדבר עם רופא, אבל מעבר לזה
27/07/2016 | 12:21
1
80
תינוקות יונקים סביר שירצו לינוק יותר כשהם חולים ולא פחות. גם עדיף לתת להם לינוק יותר כדי לקבל יותר הגנה חיסונית עבורם ולא פחות. ככה שבוודאי שלא הייתי מעבירה את התינוקת לאקטימל או מעדנים במקום הנקה. גם אם יכאב לה והיא תינק פחות, זה עדיין יותר מוכר, יותר מנחם ויותר טוב עבורה מכל אלטרנטיבה אחרת. אגב, אם את שואבת, את יכולה להכין לה קרטיבים קטנים מחלב אם וזה יקל עליה אם יכאב לה בפה.
מעבר להמלצה על תרופות וכו' קחי בחשבון שתינוקות לא מתים מרעב אחרי יומיים-שלושה. אפילו לא אחרי שבוע. אז יתכן שהיא תאכל פחות, יתכן שהיא תרד במשקל, היא בוודאי תהיה מסכנה ואת עוד יותר, אבל זה עדיין לא סוף העולם. יעבור הוירוס והיא תחזור לאכול ותחזיר לעצמה כל מה שאיבדה. רק חשוב לדאוג שתשתה מים, אפילו שלוק כל כמה דקות, כדי שלא תתייבש.
רק בריאות!
לצפיה ב-'תודה'
תודה
27/07/2016 | 20:57
43
שושן הרעיון של קרטיב הנקה הוא מצוין! בהחלט מאמצת אותו.  את צודקת, חלב אם הוא בעל יתרונות כל כך רבים שבאמת אני מאמינה שהוא "יעשה את העבודה" בעניין הריפוי. זו הנחמה שלי אם הקטנה תדבק. החלטתי לוותר על האקטימל והיוגורטים הממותקים, זה בניגוד גמור לאני מאמין שלי ובאמת שאין כמו חלב אם. נראה לי שחלב אם+נובימול אם נצטרך+אכין לה גם קרטיבים מפירות טבעיים+קוטג' שהיא אוכלת, יספיקו. הצלחת לעודד אותי, תודה:)
לצפיה ב-' דואג לעסק שלך'
דואג לעסק שלך
( לעמוד שלי בתפוז )
24/07/2016 | 11:55
18
15
 האם אתה כבעל עסק מכיר את כל הכלים השיווקים שעומדים לרשותך לצורך קידום העסק שלך? 
היום נארח בפורום ייעוץ עסקי את אריה טוקר, מומחה לשיווק שישיב על שאלותיכם מהתחום ויציג בפניכם את כללי הזהב שיעזרו לכם להרוויח יותר!

היכנסו כבר עכשיו
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1950/181017470

לצפיה ב-'המלצה על מכונת כביסה'
המלצה על מכונת כביסה
24/07/2016 | 17:53
17
102
היתה לי מכונה של AEG 6 קילו שהתקלקלה אחרי שנתיים וחצי ואני מאוד מאוכזבת
זה ברמה שטכנאי אמר שעדיף לקנות חדשה ולא לתקן (אין אחריות)

הלכתי קצת לאיבוד בהמלצות בזאפ ושמח לשמוע את המלצתכן אימהות לפועוטות שבטח מכבסות המון
מכונה אמינה 6 קילו דיגיטלית עם הרבה תכניות, תודה!
לצפיה ב-'אני מרוצה'
אני מרוצה
25/07/2016 | 22:33
1
88
מקונסטרוקטה ( בהקפדה על תוצרת גרמניה(
לצפיה ב-'תודה, בסוף באמת בחרנו קונסטרוקטה'
תודה, בסוף באמת בחרנו קונסטרוקטה
27/07/2016 | 14:54
24
כי היא דומה לבוש עם 5 שנים אחריות ב-120 שקל בלבד
לצפיה ב-'תקני מכונה עם הכי הרבה שנות אחריות במחיר הכי נמוך'
תקני מכונה עם הכי הרבה שנות אחריות במחיר הכי נמוך
26/07/2016 | 13:42
26
לצפיה ב-'לנו יש מכונה של בוש'
לנו יש מכונה של בוש
26/07/2016 | 14:13
2
72
אמנם 7 ק״ג ולא 6...
היא אצלנו שנתיים ואנחנו מאוד מרוצים בינתיים.
גם השירות עד כה היה ממש בסדר גמור (הרחבנו את האחריות ל-10 שנים).
לצפיה ב-'רק מחדדת'
רק מחדדת
26/07/2016 | 14:15
1
70
השתמשתי בשירות רק פעם אחת.. לא היו לנו תקלות משמעותיות תודה לאל.
לצפיה ב-'המלצות מכונת כביסה מייבש ומדיח כלים'
המלצות מכונת כביסה מייבש ומדיח כלים
26/07/2016 | 20:51
58
בבית 3 ילדים קטנים אז כולם עובדים כ-ל הזמן

המכונה של LG מעולה! 8 ק"ג לא הייתי קונה פחות
אנחנו הרחבנו אחריות ל 3 שנים ולאחרונה הרחבנו לעוד שנתיים, נדמה לי. היתה תקלה אחת בהתחלה והיא תוקנה במהירות ובאדיבות. השירות מעולה, רק לא זוכרת של מי.

מייבש של סמסונג, תענוג. עד כה המייבש הראשון והיחיד שלי. איתו טרם היו תקלות. 8 ק"ג. נרכש לכבוד הגמילה של האמצעי. ענק.

מדיח כלים - בוש - מ ע ו ל ה !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
זה מדיח בגודל מידי שקיבלתי מקרובי משפחה כשהם עברו דירה. הוא אצלי 8 שנים, מאז שיש ילדים עובד כל יום, לפעמים פעמיים ביום.
אצלם עבד עוד המון שנים, קרוב ל -10.
אל תקני גודל מידי. תקני את הגדול.

לצפיה ב-'מנצלשת בבקשה - עוברים דירה וצריכים'
מנצלשת בבקשה - עוברים דירה וצריכים
26/07/2016 | 16:38
5
113
לרכוש מכשירי חשמל ולא רק .
ואין חכם כבעל נסיון... אז פונה אליכן .

מתכוונת לקנות מכונה 8 קג' וראיתי גם אחת של סמסונג 9 קג'! ומייבש 8 קג' (לא התכוונתי לקנות מייבש אבל אין מקום מספק לייבוש הכביסה).

כיריים - יש למישהי סאוטר 5 להבות? יש לנו 4 להבות ואחת להבת טורבו. טרם החלטנו אם נעביר את הכיריים או שנקנה חדשות - 5 להבות ואחת מהן טורבו. השאלה היא האם אתן עושות שימוש בכל 5 הלהבות במקביל והאם יש מקו לכל הסירים על האש?

קולט אדים: הכיריים לא ליד חלון. בעלי רוצה. אני חושבת שמיותר. מה דעתכן? למי יש? מרעיש? ניקוי פילטרים וכו'?

מדיח כלים: וואלה הלכתי לאיבוד בתחום! גודל סטנדרטי. למה לשים לב?

ארונות הזזה - המלצות בבקשה. אנחנו מב"ש, אז רצוי מהסביבה.

ספה פינתית - נוח? פרקטי? שימושי? 

ובכלל, אודה להערות והארות נוספות! 

תודה מקרב !
לצפיה ב-'הצעות'
הצעות
26/07/2016 | 20:58
62
לגבי מכונה, מייבש ומדיח כתבתי.
לגבי הדברים האחרים אני לא יודעת.

אבל יש לי הצעה עקרונית -
לדעתי לא כדאי לקנות הכל בבת אחת, לפחות לא מה שלא הכרחי בוודאות
נניח קולט אדים - אפשר להתחיל בלי.... ולראות
כנ"ל לגבי ספה פינתית
אני אוהבת לפזר רכישות ולקנות בצורה ממוקדת כל פעם מה שנחוץ ולא הכל בבת אחת, לרוב זה עובד. תכף תראי (בנצלוש הקרוב) שלא תמיד.
לצפיה ב-'היי'
היי
26/07/2016 | 21:37
40
נשארת באותו איזור?...
לגבי מוצרי חשמל אני בעד אחריות הכי ארוכה
ברגע שאת קונה באחת החנויות (אני קניתי הכל מאלמ)
האחריות עוברת לשירות
אצלי היתה אחריות לשנה
על מוצרים נורא יקרים
טעות
הביטוח עולה נורא יקר
לכן ההמלצה היא אחריות ארוכה
יש לי קולט הוא בעיקר ליופי
ארון הזזה קניתי באיקאה
מאד מאד מרוצה
ארון שאנחנו עיצבנו לצרכים שלנו
וכל מדף מנוצל היטב

אחותי קנתה בזז דלת בבש עלה לה נורא יקר
אבל היא מרוצה

לגבי מייבש יש לי של פז גז מייבש שעובד על גז
מרוצה ממנו מאד

ספה -עניין של טעם

בהצלחה במעבר

לצפיה ב-'תודה לכן!'
תודה לכן!
27/07/2016 | 15:24
9
לצפיה ב-'לגבי הכיריים'
לגבי הכיריים
30/07/2016 | 13:14
1
9
לנו יש חמש להבות של סאוטר והן סבבה
הגודל מאוד נח ואני לא יודעת איך הסתדרתי עם כאלה של ארבע להבות (גם כשלא משתמשים בכולן עדיין הכיריים יותר גדולים)
מה שכן לשים לב לסידור הכיריים
שהלהבה הגדולה תהיה בצד ולא באמצע ואז זה באמת גדול ונח
ולגבי השאלות האחרות
אם עושים ארונות הזזה לא להתפתות לדלתות עם מסילה חיצונית
יש לנו ארו אחד כזה מטעמי גודל ואנחנו סובלים מהן עד היום.
ואני מאוד אוהבת סלון פינתי אבל יותר מהכל ה פונקציה של התאמה לחלל
לצפיה ב-'תודה רבה! '
תודה רבה!
30/07/2016 | 22:45
1
לצפיה ב-' צריכה המלצה על תנור '
צריכה המלצה על תנור
26/07/2016 | 21:19
4
94
קניתי תנור של בקו, הוא מקולקל ולא באחריות. אני צריכה תנור חדש.
קיבלתי המלצות על בלומברג, לה קסה ופירמה נוספת ששכחתי (רשום באיזשהוא מקום).

כל התנורים עולים בסביבות ה 2000 ש"ח.
לכולם טורבו אקטיבי (אפילו לא ידעתי שיש כזה דבר, בטח לא יודעת כמה זה חשוב)
לכולם יש בפנים אלומיניום עם איזשהוא סוג של ציפוי שאמור למנוע מהלכלוך להידבק או לפחות להפחית את הכמות
כולם דירוג אנרגטי A
אגב, שמעתי שיש דבר כזה ניקוי עצמי של תנור, למישהי יש? זה שווה? (כרגע מתכננת להמשיך לנקות כי ההפרש במחיר גדול)
יש לכן הצעה איך לבחור / המלצה משלכן ?

לצפיה ב-'ושוב אותה המלצה -אחריות!'
ושוב אותה המלצה -אחריות!
26/07/2016 | 21:39
1
120
כולם אופים אותו דבר
ויש לי תנור שמנקה את עצמו - בולשיט
לצפיה ב-'כן, חשדתי שזה המצב.... תודה !'
כן, חשדתי שזה המצב.... תודה !
26/07/2016 | 22:11
23
לצפיה ב-'ההמלצה שלי בתנורים - בוש'
ההמלצה שלי בתנורים - בוש
27/07/2016 | 07:39
1
97
יש לאמא שלי ולדודה שלי כבר מעל לעשור. שלי נרכש לפני כחמש שנים . בשלושת הבתים הוא עובד המון ובמגוון תכניות מספק (אפיה, גריל וטורבו לכל אחת מהאופציות, יש עוד שפשוט לא חקרתי מהן).
ניקוי עצמי זה בולשיט, חבל על הכסף.
שווה להשקיע במסילות טלסקופיות כי זה מאוד מקל על התפעול.
לצפיה ב-'במה המסילות מקלות?'
במה המסילות מקלות?
27/07/2016 | 10:27
66
אותי הן סתם מרגיזות

לצפיה ב-'מה עשיתן בסופ"ש האחרון'
מה עשיתן בסופ"ש האחרון
24/07/2016 | 08:24
9
110
מצאנו את עצמנו ללא "סינדול" של ארוחות משפחתיות ופתאום היה קשה לבחור מכל השפע

מחפשת רעיונות לשבועות הבאים. 
לצפיה ב-'אז אנחנו..'
אז אנחנו..
24/07/2016 | 08:30
239
אצלי בני 6, 4 ו-2.

בשישי אחה"צ ארזנו ארוחת ערב ונסענו לנמל ת"א. שעתיים במתקנים, חצי שעה על הים כולל שקיעה, גלידה (שזו היתה בערך ההוצאה היחידה כל הסופ"ש) ואח"כ עוד קצת מתקנים. הילדים היו בעננים.
בשבת בבוקר ארזנו ארוחת בוקר ונסענו לתל אפק (מקורות הירקון, יש לנו מנוי מטמון). הגדול קיבל הסבר שזה המקור של הנחל שראינו נשפך לים אתמול, עשינו טיול קצר לאורך הזרימה ובריכות השכשוך וכולם שכשכו והשתוללו (אני והחצי נחנו על המחצלת בכיף).
אחה"צ נסענו לים. היה מאוד סוער אז פרט לכפות הרגליים לא נכנסנו אבל הילדים שיחקו מלא בחול והשתוללו.

לצפיה ב-'אנחנו יוצאים לקמפינג ראשון עם הילדים - עצות תתקבלה בברכה'
אנחנו יוצאים לקמפינג ראשון עם הילדים - עצות תתקבלה בברכה
26/07/2016 | 20:15
7
158
גילאים דומים לאלה של mitmit (חמש וחצי, רבע לארבע, שנתיים)
יש לנו אוהל (גדול), מחצלות, שק"שים, נביא גם שמיכות וביגוד ארוך ללילה.
נוסעים לאתר שאין בו מקלחות, אבל יש  -  שירותים / ברזיות / תאורה / מקום מסודר להדלקת אש ולבישול ודשא שעליו נקים את האוהל.

מתלבטת אם להביא גזיה ולהכין אוכל חם או להסתפק בכריכים ואוכל מבושל קר - דעתכן?
מה לקחת לילדים במיוחד לקמפינג (חוץ ממה שלוקחים עבור כולם) ?
באופן כללי אשמח לכל טיפ ללילה מחוץ לבית עם הילדים

לצפיה ב-'כמה טיפים'
כמה טיפים
26/07/2016 | 20:33
144
כדור. ועוד כדור.
דרכים לתעסוקה כמו דפים וטושים וכד'.
ממליצה לך כן על גזיה. קודם כל בשביל קפה חם בבוקר :)
לארוחת בוקר מפנקת אפשר להכין בלילת פנקייק ולשים בבקבוק עם פיה צרה - כמו של הטחינה במסעדות או אפילו בקבוק ספורט, שומרים בצידנית עם קרח.
בחלק מהאתרים יש אפשרות לשכור מזרנים. חוסך קצת סחיבות מהבית.
לא יודעת איך אתם, אצלנו הם מתעוררים עם אור ראשון - בחמש וחצי.
היתרון הוא שמספיקים להתארגן ולקפל הכל כשעוד מוקדם ואפשר להיות ממש בין הראשונים באתרים מאוד פופולאריים ולהנות מהשקט (קרה לנו בפוקס בנחל שניר. הבנו את גודל ההישג כשרצינו לצאת וגילינו שסגרו את האתר עקב עומס מבקרים. ואנחנו בכלל לא הרגשנו).
כמובן שאפשר גם להשקיע קצת בהחשכת האוהל.
לצפיה ב-'קמפינג עם ילדים'
קמפינג עם ילדים
26/07/2016 | 21:43
120
מה שעולה על דעתי בלי שום סדר הגיוני:

מיקום מוצלח של האוהל חוסך הרבה אי נוחות. אם אתם הולכים לישון מוקדם - נסו להתרחק ממוקדי רעש. אם הילדים עלולים להתעורר בלילה ולרצות ללכת לשירותים, תחשבו מראש מה זה מצריך מכם. למשל שיהיה זמין משהו לשים על הרגליים, ואולי תרצו לשים את האוהל קרוב לשירותים. כוונו את הפתחים של האוהל כך שלא יהיו מול התאורה (או מול הזריחה). אם הילדים הולכים לישון לפניכם, שימו את האוהל קרוב לשולחן שתוכלו לשבת לידו בלי לנטוש את הילדים.

אוכל שאפשר בקלות להכין על גזיה - חביתות, שקשוקה (אפשר לקצר עם עגבניות מרוסקות מקופסה), פסטה (עדיף פסטה מסוג מהיר, ואפשר רוטב מוכן), אורז לבן.
לקצת יותר מתקדמים - ירקות מוקפצים (טריים, חתוכים מראש או אפילו לקט קפוא), סוגי בשר שונים במחבת סטייקים. תכל'ס, כל דבר שזמן הבישול שלו לא ארוך.
לדעתי זה מאד משדרג, במיוחד אם מטיילים ונהיים רעבים.

אפשר לעבור בסופר ברגע האחרון ולקנות לחם טרי, מוצרי חלב, בשר, גלידה...

לצפיה ב-'בדיוק חזרנו היום'
בדיוק חזרנו היום
26/07/2016 | 22:50
125
חזרנו היום מקמפינג בגליל העליון. בן 4 ובת שנה. היה מצוין!
קודם כל כן ממליצה על גזיה ומחבת. מאפשר להכין תה/קפה בערב ובבוקר, חביתות ובכלל לשדרג את הארוחות. לדעתי זה שיוצאים לקמפינג לא אומר שצריך להסתפק במועט ואפשר להנות גם מאוכל טוב ותנאים נעימים בשטח. שנה אחת קנינו סטייקים והכנו לא. ערב. זה קליל וטעים. 
במקום שאנחנו היינו יש מזרונים להשכרה ואז אין צורך בשק"שים. הבאתי סדינים, שמיכות דקות וכריות לכולם. בפעמים שלא הבאנו כריות הצטערנו על זה מאוד. ותכלס האוטו סוחב.. ולא יודעת לאן תיסעו אבל לא בטוח שיש צורך בבגדים ארוכים... חם בכל מקום.
להביא לילדים: אפשר שיבחרו לעצמם בובה, ספר, משחק אהוב. זה כיף פתאום באמצע שום מקום לפגוש את השמיכה והבובה שלך. לפחות לילדים שלי.
מצטרפת לכדור ועוד כדור. קצת צבעים ודפים. קצת ספרים. איזשהו משחק שיכול להעסיק אותם. מחצלת גדולה מחוץ לאוהל שמשמשת כסלון לכל דבר.
עזרה ראשונה, נובימול וכמה דברים בסיסיים. אתמול הקטנה העלתה חום ולא הבאתי כלום, הצריך שינוי בתכנון ונסיעה לעיר הקרובה. אז שיהיה.
זה מרגיש שלוקחים את כל הבית אבל באמת לא לחסוך לדעתי בקטע הזה. 
ותהנו!
לצפיה ב-'לגמרי גזיה'
לגמרי גזיה
26/07/2016 | 23:42
3
99
אנחנו נסענו עם הילדים אבל תמיד הצטרפנו למשפחות הסופר מאורגנות כך שלא נדרשנו לארגון מיוחד. הגזיה תמיד שידרגה הכל. פסטה/פתיתים לילדים, חביתות, תה חם וכו.
לצפיה ב-'איזו גזיה לקנות? יש כירת גז ויש גזיה עומדת '
איזו גזיה לקנות? יש כירת גז ויש גזיה עומדת
27/07/2016 | 11:19
2
76
הכירה נראית לי יותר יציבה (בכ"ז ילדים קטנים ולא חכמים בסביבה) האם למישהי יש נסיון? האם קשה לתפעל?
איזה מחבת כדאי? הפצפונת של חביתה אחת / הגדולה המשפחתית / משהו שונה? ייעודי לקמפינג (או שאין כזה דבר)
לקפה/תה יש פנג'ן, האם לטרוח עם כוסות זכוכית לקפה או שמוגזם עם הקטנים?
כל הכלים שלנו פלסטיק קשיח רב פעמי.

תודה לגבי העצה עם הבובות, בהחלט אקח וישדרג להם מאד את השהות (ויגדיל ביותר את כמות מכונות הכביסה כשנחזור, כי זה בובה ענקית לכל ילד + שמיכה+ כרית)
ואיך מכניסים הכל לאוטו רגיל? (אנחנו בטויוטה)
חשבתי לקחת שמיכות קלות במקום שק"שים כי גם בבית הם לא באמת מתכסים (חוץ מהאמצעי שקר לו), הגיוני?
לצפיה ב-'הכירה אכן יותר יציבה וגם יותר קשה לתפעול'
הכירה אכן יותר יציבה וגם יותר קשה לתפעול
27/07/2016 | 12:43
71
אבל עובדת
מאז שיש לנו הגזיה, לא נוגעים בכירה.
תקחי מחבת שלא תתגעגעי אליו כשלא תצליחי לנקות אותו אחרי הקמפינג. לא משנה הגודל.
כוסות זכוכית לקפה תלויות ברמת הרגישות שלכם לנושא (שלי אפס, של השכנגד שלי 100).
בובות ענקיות זה מיותר, יתפוס המון מקום באוטו ויגרר על העפר ברגע שתגיעו. לא לזה התכוון המשורר.
מה שלא נכנס באוטו כנראה שלא צריך... אפשר לשים תיק ייעודי שקושרים על הגג.
תקחי בגדים ארוכים, אין לך הערכה כמה קריר בלילה בחוץ.
לצפיה ב-'דיסהמלצה על אמגזית רוטפליים'
דיסהמלצה על אמגזית רוטפליים
27/07/2016 | 20:56
54
משב אויר הכי קל והיא לא נדלקת, או נכבית אחרי רגע. חיסלתי קופסאות שלמות של גפרורים בניסיון להדליק אותה, וקרה יותר מפעם אחת שכמעט נתקענו בלי אוכל בגלל זה. אחרי שמצליחים סוף סוף להדליק, פיזור החום די גרוע - יש נקודה לוהטת במרכז והשאר לא מספיק חם. בסוף נמאס לי וקניתי אחרת.

אני ממליצה לקנות דגם עם הצתה.

יש לי משהו מתקפל של GO NATURE שאני מרוצה ממנו. אני לא זוכרת את שם הדגם, אבל זה אחד הפשוטים יחסית.

לא ניסיתי כירת גז ניידת אלא רק גזיה. זה באמת דורש זהירות שלא יתהפך, אבל אם לא עושים בישולים מאד נרחבים, אפשר להרחיק את הילדים לרבע שעה בזמן הכנת האוכל. גם מכירה תצטרכי להרחיק ילדים.

אני לוקחת איתי את המחבת הרגילה וסיר רגיל, ולא נרשמו נזקים. לא יותר מלכלך מאשר הגז בבית.

נזכרתי בעוד משהו שהכנו פעם בטיול והיה שוס - סלט חלומי.
לצפיה ב-'ריור אצל בת שנתיים ועשרה'
ריור אצל בת שנתיים ועשרה
24/07/2016 | 19:13
11
167
הבת שלי בת שנתיים ועשרה חודשים
מריירת הרבה, אין קשר לנזלת. פשוט לא בולעת את הרוק. היא דברנית של ממש, והפה כל הזמן פתוח, גם אוכלת בפה פתוח, והמון רוק נוזל ומלכלך את החולצה. כל דבר קטן צריך סינר
פעם אמרו לי משהו על חולשה של השריר, אבל לא נראה לי שזה העניין.
זה משהו מוכר שעובר עם הזמן?
אולי כדאי לציין שנראה לי שיש לה דחיקת לשון, לא משהו שאיבחן מישהו מקצועי, אלא רושם שלי.
לצפיה ב-'גם שלי מרייר וגם לנו אמרו שיש לו שרירים חלשים'
גם שלי מרייר וגם לנו אמרו שיש לו שרירים חלשים
24/07/2016 | 19:39
1
130
איך החלטת שזה לא קשור? בכל מקרה, המליצו לנו לתת לו לשתות דרך קשית
לצפיה ב-'היא שותה מקשית'
היא שותה מקשית
25/07/2016 | 08:24
87
גם קראתי שכדאי לתת לאכול מזונות קשים, היא יודעת לאכול יפה גזר תפוח פלפל וכו.
מה עוד אפשר לעשות?
לצפיה ב-'אצלנו'
אצלנו
24/07/2016 | 21:27
3
112
הבן שלי עם היפוטוניה - מתח שרירים נמוך.
היה מרייר בטירוף עד גיל 3+.
הצעות מעבר לסינור: אפשר צמיד מגבת כמו של ספורטאים, וללמד אותה לנגב את הפה.
יש תרגילים של ריפוי בעיסוק כדי להפעיל קצת את השרירים באיזור, אם את רוצה אני אכתוב מה אנחנו עשינו.

לא זוכרת מתי עבר, אבל עכשיו הוא בן 5, וזה כבר לא היה בשנה האחרונה.
לצפיה ב-'אשמח אם תרשמי מה התרגילים, תודה'
אשמח אם תרשמי מה התרגילים, תודה
25/07/2016 | 10:24
2
71
אנחנו בתור להתפתחות הילד, אבל ייקח שנים עד שזה יקרה
לצפיה ב-'ממה שאני זוכרת'
ממה שאני זוכרת
26/07/2016 | 14:39
1
33
לתת מאכלים קשים (דזר, תפוח, קולרבי)
לשחק משחקי נשיפה (להעיף פונפונים עם קש, לכבות נרות, בטח יש עוד)
לנסות לעשות עיסוי באיזור הלחיים, לאורך כל הקו החיצוני של הלסת. אצלנו מה שעבד זה שהוא היה רואה את אבא שלו מתגלח ורוצה גם, אז בן זוגי היה שם לו קצף, ואז "מגלח" אותו תוך מגע עמוק באיזור הלחי.

בטוחה שיש עוד. אצלנו זה היה עניין ממש משני לקשיים העיקריים שלו, אז לא באמת הקדשנו לזה הרבה תשומת לב.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
28/07/2016 | 15:26
7
לצפיה ב-'לבן של חברה שלי היה אותו דבר, ואמרו לה שזה הלשון'
לבן של חברה שלי היה אותו דבר, ואמרו לה שזה הלשון
25/07/2016 | 03:04
3
125
הסתבר שהלשון מאוד מוגבלת בתנועה, לא מסתובבת כמו שצריך לכל הכיוונים, ובגלל זה יש את הריור. מציעה להתיעץ עם רופא, זה נשמע כמו משהו שבהתערבות קצרה והדרכה יכול להיפתר.
לצפיה ב-'לאיזה רופא הולכים?'
לאיזה רופא הולכים?
25/07/2016 | 08:25
2
18
לצפיה ב-'לא בטוחה, הייתי מתחילה ברופאת משפחה'
לא בטוחה, הייתי מתחילה ברופאת משפחה
25/07/2016 | 16:24
56
ורואה לאן היא שולחת אותי.
לצפיה ב-'לא בהכרח רופא'
לא בהכרח רופא
26/07/2016 | 14:35
50
מה שאת באמת צריכה זו מרפאה בעיסוק.
יכול להיות שצריך הפניה מהרופא כדי להגיע אליהן (בהתפתחות הילד).
לצפיה ב-'זה דווקא מאוד עניין של חולשת שרירים'
זה דווקא מאוד עניין של חולשת שרירים
25/07/2016 | 21:33
98
והכתובת היא התפתחות הילד (בפניה דרך רופא הילדים).
לצפיה ב-'מנשא לפעוט'
מנשא לפעוט
26/07/2016 | 10:37
1
89
מחפשת בדחיפות, לרכישה במחיר סמלי / למסירה, מנשא יד 2 לפעוט - כזה שנישא על גב ההורה.
איזור ירושלים והסביבה
תודה!
לצפיה ב-'תבדקי באגורה ויד2'
תבדקי באגורה ויד2
26/07/2016 | 13:58
34
חשוב בשבילך להגדיר מה המטרה ומה גיל הפעוט.
מנשא ארגו מאפשר נשיאה על הגב אבל לא הייתי סוחבת בו ילד בן שנתיים ובטח לא למרחקים.
אם המטרה היא להליכה במסלולי טיול אז חשוב לבדוק את נוחות הנשיאה, התאמה למבנה גוף, משקל המנשא, נוחות ישיבה לילד, סחיבת ציוד נוסף וכו כי יש פערי איכות ונוחות מאוד גדולים.
לצפיה ב-'מחפשת תרומות של תיקי בי"ס וגנים יד שניה'
מחפשת תרומות של תיקי בי"ס וגנים יד שניה
26/07/2016 | 13:43
39
שלום לכולן.
אני רוצה לפרסם את הפרוייקט שלי לאיסוף תיקים לביה"ס והגנים וציוד משלים עבור נזקקים.
בעקרון הפרוייקט היה אמור להסתיים ביום חמישי הקרוב, אבל אחרי שאספתי וחילקתי קרוב ל200 תיקים וציוד משלים בנוסף, מצאתי את עצמי עכשיו נזקקת לעוד בערך 50 תיקים, אז אני מרחיבה את החיפוש גם לתפוז...

התיקים הולכים גם לאנשים פרטיים שפונים על גבי עמוס הפייסבוק שלנו או דרך כל מיני גורמים אחרים, וחלק גדול מהתיקים הולך לנקודות חלוקה בכל הארץ, מועדוניות, מרכזי רווחה, פנימיות ושכונות מצוקה בהן יש מתנדבים שמסייעים לנו ולהקילה ומחלקים את התיקים למשפחות הילדים הנזקקים.

מי שיש לה תיקים ויכולה לסייע לנו - תבורך.

התיקים צריכים להיות במצב טוב בלבד, מכובסים עדיף, ושלמים לחלוטין. האיסוף נעשה בהרצליה או פתח תקווה, ובמקרים מסויימים אנחנו מצליחים לארגן שינוע ממקומות נוספים.

בקיצור, מוזמנות :)
לצפיה ב-'נפתח פורום פוקימון GO'
נפתח פורום פוקימון GO
( לעמוד שלי בתפוז )
26/07/2016 | 12:02
20
 אם גם אתם נפלתם לטירוף החדש שמשגע את העולם, הפורום הזה נועד בדיוק בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום פוקימון GO בתפוז, שם מחכים לכם פוקימונים נדירים ביותר:
לצפיה ב-'שתיה בלילה'
שתיה בלילה
24/07/2016 | 08:36
13
216
הבן הקטן בן שנה
שותה כ 4 בקבוקים , מאוד מזיע וכל מספר שעות מתעורר
רוצה שיתנו לו את הבקבוק
כמובן מפעילים מזגן והבקבוק לידו

כתוצאה מכך אנחנו לא ישנים, חיתול מפוצץ בפיפי וגולש לסדין

מה לעשות?
לצפיה ב-'מה הטמפ' בחדר?'
מה הטמפ' בחדר?
24/07/2016 | 08:43
3
146
האם אוכל משהו מלוח/מתוק לפני השינה (מצמיא)?
יש מאוורר, מזגן?
בדיקות דם תקינות (סוכר בעיקר)?

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
24/07/2016 | 12:58
2
146
טמפ כ 25
אוכלים ארוחת ערב רגילה (ביצה,לחם,פסטות/פתיתים וכדו)
יש מזגן שעובד לסירוגין
לא עשינו בדיקת דם

פשוט מתעורר ושותה לא מעט (היה יונק תקופה של כמעט שנה, והיה רגיל לקום לינוק אצלינו במיטה)

תודה
לצפיה ב-'שותה 4 בקבוקי מים בלילה?'
שותה 4 בקבוקי מים בלילה?
24/07/2016 | 13:49
146
הוא שותה במהלך שאר היום?
אוכל מספיק?
איך נרדם בתחילת הלילה? עם הבקבוק?
לצפיה ב-'לנו חם עם 25 '
לנו חם עם 25
25/07/2016 | 13:19
87
והמזגן עובד כל הלילה..אני שמה על 23 ושמה בגדים ארוכים ודקים ,ושמיכה דקה ..אם בעלי לא היה מעיר הייתי שמה גם על 20 ..לי אישית חם, יכול להיות שהתינוק שלך כזה..שחם לו
לצפיה ב-'הייתה לנו תקופה כזאת'
הייתה לנו תקופה כזאת
24/07/2016 | 20:59
114
בדיוק שנה שעבה, כשהייתה בת שנה וחצי.
מהר מאוד היא התרגלה לקום 3 פעמים בלילה באותן שעות שהייתה קמה כשאכלה בלילה.
חיכיתי להרבה כוחות והקלה במזג אוויר ועשיתי גמילת לילה. שוב.
היה קל יותר מבחינה מסוימת כי היא הייתה עם יותר הבנה, אבל גם כואב יותר, כי ידעה כבר להבהיר את עצמה יותר.
אחרי 3 ימים של התעורריות בלי מים, חזרה לישון לילות שלמים...
לצפיה ב-'נשמע שיש לו תלות להירדם עם המים'
נשמע שיש לו תלות להירדם עם המים
25/07/2016 | 14:47
7
101
ככה היה עם 2 הילדים שלי, בקבוק לידם, טיטול מנופח מפיפי כולל בריחה של חלק מהפיפי למיטה...
החלטנו על גמילת לילה כי כמו שאני לא קמה לשתות גם הם לא צריכים את זה.
כמו ש Mitmit אמרה שווה לעשות בדיקת סוכר כי כמות גדולה של מים יכולה להעיד על בעיה.
אבל בתור אחת שלמדה ייעוץ שינה וחוותה את זה עם 2 הילדים שלה הייתי ממליצה לנתק לך את הקשר שלו בין שינה למים, רוב הסיכויים שהוא נרדם עם בקבוק ואז מצפה להירדם איתו בשאר ההתעוררויות בלילה.
לצפיה ב-'אבל אם את כן קמה לשתות?'
אבל אם את כן קמה לשתות?
25/07/2016 | 23:33
6
93
אני אישית די כמוך, השינה שלי מאוד עמוקה ואני לרוב לא קמה בכלל. אבל יש המון אנשים שמתעוררים בלילה מצמא. במיוחד בימים חמים או אם ישנים עם מזגן שמייבש. מתעוררים, שותים שלוק מים וחוזרים לישון. זה נראה לי הגיוני שאם ישנים 8 שעות, או במקרה של ילדים לפעמים אפילו יותר קרוב ל-10-12 שעות, אז.. צמאים. לא?
לצפיה ב-'אני מתעוררת בלילה לשתות, וגם הבת שלי'
אני מתעוררת בלילה לשתות, וגם הבת שלי
25/07/2016 | 23:53
2
93
ואני באמת לא מוצאת לנכון "לגמול" אותה מזה. אבל במקרה שלנו - מתעוררות, שותות כמה שלוקים וחוזרות לישון... אני לא מומחית אבל ארבעה בקבוקים שלמים מדי לילה נשמע לי מצב קצת יותר קיצוני.
לצפיה ב-'גם לי, בלי ספק. אבל קשה לי עם הקביעה שלא צריך את זה בכלל'
גם לי, בלי ספק. אבל קשה לי עם הקביעה שלא צריך את זה בכלל
25/07/2016 | 23:58
1
18
לצפיה ב-' מסכימה.'
מסכימה.
26/07/2016 | 01:23
51
לא מבינה איך בקיץ הישראלי אפשר לדבר על "גמילה" משתיית מים.
לצפיה ב-'אני לא אומרת שלא צריך בכלל'
אני לא אומרת שלא צריך בכלל
27/07/2016 | 09:28
2
37
אני אומרת שלא צריך את זה בכמות הזו ואני לא הייתי משאירה בקבוק ליד תינוק כי זה גם לא נראה לי הכי בטיחותי שהוא ישתה מים בזמן שאני ישנה (ועשיתי את זה אבל אחרי שהבנתי שזה לא כל כך בטיחותי הפסקתי).
הבת הגדולה שלי בת 6 לרוב לא צמאה אבל אם כן היא תקום ותבקש מים באמצע הלילה.
אני פשוט אומרת שהרבה פעמים זה תלות, כמו שיש תינוקות שנרדמים עם חיתול וצריכים למולל אותו כשהם נרדמים, אז יש תינוקות שצריכים להירדם עם בקבוק מים, זה אותו דבר כמו להיגמל מבקבוק חלב רק לא כולל את בעיות השיניים
לצפיה ב-'עדכון לאחר 3 ימים'
עדכון לאחר 3 ימים
27/07/2016 | 09:59
1
59
הבן בגיל שנה כבר לא מתעורר באמצע הלילה, רק בתחילתו
הבת בת השנתיים  הבינה את הפרנציפ , אז אם צמאה ,הולכת למטבח לשתות מים.

אבל הבת עדיין קמה בחמש וחצי, בעבר קמה כל לילה לישון אצלינו במיטה וגם זה גמלנו אותה
אבל עדיין מתעוררת בחמש וחצי ומחכה לנו בכניסה לחדר, איך אפשר לגרום לה לישון יותר מאוחר?

תודה
לצפיה ב-'אני לא הצלחתי'
אני לא הצלחתי
27/07/2016 | 17:03
36
הילד שלי לרוב יקום בין 5:45 ל 6:15
נכון הייתי רוצה לישון יותר אבל מבחינתו זה כבר בוקר
לצפיה ב-'גן לילד בן שנה בנווה אביבים תל אביב'
גן לילד בן שנה בנווה אביבים תל אביב
24/07/2016 | 10:51
13
174
שלום..אני עתידה לעבור לשכונת נווה אביבים ולצערי אני לא מצליחה למצוא גן לילד שלי בן שנה..מישהי מכירה במקרה?
תודה

לצפיה ב-'תשובה קצרה ול מעודדת'
תשובה קצרה ול מעודדת
24/07/2016 | 11:13
5
181
אין גנים פרטיים... לפחות נכון ללפני 3-4 שנים כשאני חיפשתי.
יש נעמת ברחוב דניאל מוריץ, אם מתאים לך.
יש גנים באיזור של ברודצקי, ויש באפקה (בצד שצמוד לאוניברסיטה), שני האיזורים במרחק הליכה סביר מנווה אביבים.

לצפיה ב-'שאלונת...'
שאלונת...
24/07/2016 | 11:16
4
120
תודה...לאן רשמת בסוף?
לצפיה ב-'אני עובדת אוניברסיטה'
אני עובדת אוניברסיטה
24/07/2016 | 11:24
3
171
אז הוא היה בויצו של האוניברסיטה.
היינו מאוד מרוצים - עברנו מאז דירה לשכונה רחוקה יותר, ואני עדיין שוקלת מאוד ברצינות לשלוח את התינוק שיוולד לנו בקרוב לשם כשיגיע הזמן...

אני יכולה לתת לך שמות של גנים שחברים שלחו אליהם, שוב, הכל נכון ללפני 3-4 שנים אז יכול להיות שהשתנה...
חברים טובים שלחו את הילד בגיל שנה לפעוטון "פרפרים", ואחרי שנה כשגדל קצת העבירו אותו ל"ידיים אוהבות". היו מרוצים משניהם.
היה את "פעוטון חן" שנראה מאוד מוצלח כשאני חיפשתי, חברים שהלכו לשם סיפרו שהיו להם קצת קשיים בהתחלה שנפתרו אח"כ אבל אני לא יודעת איך היה ההמשך...
בעיני מצאו חן גם "הבית של יעל" ו"גן יעלי" (שני שמות דומים מאוד, אני לא זוכרת בדיוק) באיזור אפקה.
לצפיה ב-'את מקסימה'
את מקסימה
24/07/2016 | 11:35
2
125
תודה רבה...
אני עובדת בבורסה ברמת גן..אולי יהיה לי כבר עדיף לשים ליד העבודה...
לצפיה ב-'הייתי כן מסתכלת על גנים באיזור'
הייתי כן מסתכלת על גנים באיזור
24/07/2016 | 12:15
1
112
המרחק לא גדול, וזה מאוד מקל שהגן ליד הבית - אין בעיה להביא ביום שישי, אם את רוצה שמישהו אחר (אבא/סבתא/בייביסיטר) יוציא מהגן זה מאוד מקל וכו'.
אגב, שכחתי שיש גם ויצו ברחוב כפר יונה. לא מכירה אף אחד שהיה בעצמו, אבל לא שמעתי גם השמצות...
אני הסתובבתי כמה פעמים באיזור של מרכז ברודצקי - יש שם לא מעט גנים, את מיד תזהי... ואז נכנסתי והתעניינתי. זאת גם אחלה דרך לסנן, לראות איך הם מתייחסים לביקור מפתיע.
לצפיה ב-'תודה..אבדוק...'
תודה..אבדוק...
24/07/2016 | 12:22
19
לצפיה ב-'בזמנו היה גן שהרשים לטובה בשם "אביב" באפקה,'
בזמנו היה גן שהרשים לטובה בשם "אביב" באפקה,
24/07/2016 | 13:48
94
אבל זה היה לפני מספר שנים, וגם אז הוא היה יקר יחסית לשאר הגנים באזור. אני גם לא בטוחה מאיזה גיל הם מקבלים. לויצ"ו ברמת אביב ג', שגם נחשב אז מאוד טוב, לא הצלחנו להתקבל.
לצפיה ב-'בשליפה'
בשליפה
25/07/2016 | 10:02
2
85
גננת בוגרת ויצו ברמת אביב ג פרסמה בפייסבוק שהיא פותחת משפחתון. ההורים בשכונה ממליצים עליה, אזי כדאי לבדוק. אם תרצי אשלח לך בפרטי את שם הגננת והפרסומת שלה.
בכפר יונה יש נעמת שהוא שנוי במחלוקת. גם גן ידיים אוהבות שנוי במחלוקת. יש 3 ויצו ברמת אביב ג שהם נחשבים טובים. בנעמת ברמת אביב ג יש בלגן, אל תתקרבי.
תנסי את גן אפקה בזליג, סביר להניח שהם מלאים אבל אולי במקרה התפנה מקום.
מישהי פרסמה בפייסבוק שהיא מפנה מקום בגן הסביונים במוטה גור בגלל מעבר דירה. גן מומלץ, הם רק מקבלים מגיל שנה ו-3 חודשים אבל אולי יבואו לקראתך.
מוזמנת לשאול שאלות בפרטי.

לצפיה ב-'גן כיף לי מומלץ? באפקה..'
גן כיף לי מומלץ? באפקה..
27/07/2016 | 13:53
1
8
לצפיה ב-'לא מכירה אישית'
לא מכירה אישית
27/07/2016 | 14:17
17
אבל יש לי כמה זוגות חברים \ מכרים מהשכונה ששמו שם את הילדים שלהם והיו מאוד מרוצים.
לצפיה ב-'הי, גם מהשכונה'
הי, גם מהשכונה
25/07/2016 | 21:40
2
80
באמת יש מצוקה של גנים פרטיים בתוך השכונה עצמה, לקטנטנים יש אופציות של משפחתונים בבתים. באופן אישי אני פחות מתחברת לזה, ואנחנו באחד הגנים באפקה. 
אני מציעה לך להתקשר לכל הגנים באזור כי לרובם לא יהיה מקום לספטמבר הקרוב אז חבל על סתם להתלבט על אופציות שלא באמת קיימות.

שיהיה המון בהצלחה!
לצפיה ב-'יש המלצה על גן באפקה?תודה:)'
יש המלצה על גן באפקה?תודה:)
25/07/2016 | 22:23
17
לצפיה ב-'ת'
ת
27/07/2016 | 13:44
17
תודה..מכירה גן כיף לי?באפקה..

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום התפתחות ילדים עם צרכים מיוחדים
הורים לילדים עם צרכים
מנהיגים צעירים
מנהיגים צעירים
ד
ד"ר מיכה אלטמן

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה