לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום הורים לפעוטות
ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

נו, אז איך עבר חופש פסח? חוויות שהילד אהב במיוחד?
29/04/2016 | 12:40
9
134
אנחנו היינו, כרגיל, בפסטיבל הצגות הילדים בחיפה.
הקטנה חיכתה בכליון עיניים להצגה חתול תעלול, נהנתה מההצגה, אבל איכשהו נראה שהיא פספסה את העניין החד פעמי של הצגה ורוצה לצפות בה שוב...

היה פסח כיפי במיוחד :)
30/04/2016 | 12:57
1
159
וואו, יום אחרון לחופשה!
כהרגלי תכננתי מראש די בפירוט והתייעצתי עם חברות, כולל הכנת טבלה כדי שלא אשכח ושיהיו לי רעיונות בשלף. וזה באמת עובד - אם משהו מתבטל מיד יש רעיון חדש.
ערב חג - אירוח חברים וליל סדר עם הורי האיש.
חג ראשון - אייג'אמפ - טרמפולינות, פגישה עם חברים
יום א - ים - הכי כיף בעולם, אחה"צ הכנת כדורי שוקולד (כשרים!)
יום ב - הצגה חמודה מאוד עם חברים, וארוח"צ טעימה במסעדה יחד
יום ג - ג'ימבורי
יום ד - פיקניק בשרונה והספקתי גם לסדר ציפורניים תוך כדי, אירוח חברים ובית קפה עם חברה
יום ה - אצל אמא שלי בגינה וקצת שופינג
יום ו - ספארי!
היום - לונה פארק

אפשר לומר שהספקנו הרבה, ובמיוחד פגשנו הרבה חברים, ובאמת חיזקנו את הקשר - בים לבין עשינו גם הרבה עבודות אמנות, קראנו ספרים חדשים ובישלתי המון.

שתפו מה עשיתן!
וואו! באמת הספק מרשים מאוד לשבוע.
30/04/2016 | 13:09
114
אצלנו הקטנה הייתה בספארי עם אבא שלה ועם חברים, אבל לא בשבוע הזה.
היה הרבה זמן עם הסבתות והסבים, פסטיבל הצגות הילדים יומיים (יום אחד עם חברים), מוזאוני מדע, גני משחקים, והיום ים (שלושת האחרונים בלעדיי - כי אני עובדת) - ואם היינו מכניסים גם לונה פארק הילדות היו משתגעות משמחה, נראה לי.
אני הרגשתי כאילו אני הילדה ונהניתי כאילו זה חופש גדול
30/04/2016 | 21:57
78
פסטיבלדת 30! (לאלו מכם שמגדלים אותי מגיל 17.. לא בטוחה שבפורום הזה... או עדיין בכלל בתפוז... יש כאלה... אבל תאמינו לי) התחיל בדיוק יום לפני פסח... המשפחה של התינוק שאני מטפלת בו טסה לחו"ל מה שנתן לי הזדמנות לפצוח בחגיגה שבערך עדיין נמשכת... החבר לקח אותי למסעדה ויום כיף. יום כיף (כפול 3, שיהיה גם מחר) עם אמא, ויום כיף עם אחת הילדות שאני שומרת עליה (שהיא כבר כבר לא כל כך ילדה... אז הלכנו לעשות שופינג ביחד)... ועדיין בקנה לקחת את אח שלה לאחד מסרטי הילדים שהומלץ פה (זו... משהו) שאני רוצה לראות והוא התירוץ...
לנו היה מאוד נחמד :)
01/05/2016 | 00:44
1
62
היינו בשפע אטרקציות תודות למקום העבודה של בעלי שמארגן כרטיסים מוזלים לעובדים. בין המוצלחים קרקס שנחאי, מופע אופנועים בגני התערוכה, ומופע שירי קווין לילדים. בין לבין אכלנו הרבה כמובן. דווקא לא יצא לנו לטייל בטבע השנה. הקטנטונת עוד לא משתלבת לנו טוב בתוכניות כאלו. בתקווה שנה הבאה נחזור לטייל.
וואו! איפה עוד הייתם?
01/05/2016 | 06:33
6
היה כייף
01/05/2016 | 09:10
2
20
טיול בשמורת עין אפק שזה תמיד כייף.
ניצלנו את ההזדמנות לסוע לחנות המפעל של 'שורש' להצטייד לקראת הקיץ.
יום במדעטק שהתחיל בנסיעה במטרונית. למי שלא היה שם בשנה האחרונה, בקומת הקרקע בנו מתחם קטנטנים (עד גיל 8). אצלי בני 3,5 היו מוכנים להעביר שם יום שלם. יש שם קיר שגם ההורים ממש נהנו לשחק בו. לבוא עם בגדים למים + החלפה.
סטלבט אצל ההורים שלי - ההורים שלי הם מה שנקרא 'סבים פעילים פלוס' והם ערכו תוכניות של שבוע על היומיים שתכננו להיות אצלם. בסוף הילדים היו בארגז חול ובבריכה רוב הזמן.
לקינוח בעלי היה חולה יומיים, אבל היום כולם בגן/עבודה ואפשר להתחיל לנקות ולסדר את הבלאגן שהצטבר...
גם עבור בת השנתיים וחצי שלי
01/05/2016 | 09:52
1
10
המתקן עם המים במדעטק היה להיט, לפי מה שסיפרו לי. בעלי אמר שהיא כמעט נרדמה שם מרוב שהיא רצתה להמשיך לשחק. והקיר זה זה עם הצינורות? הם פשוט סיפרו משהו על צינורות שלא ממש הבנתי...
כן
01/05/2016 | 10:18
6
יש שני מתקנים מגניבים:
הראשון זה קיר מים עם כל מיני צינורות ושבשבות שמחברים לקיר עם מגנט ויוצרים מסלולים למים - להיט.
השני זה מערכת של זרנוקים שמסובבים כל מיני, סכרים, מיכלים ודליים שזה גם היה כייף מאוד עבורם.
יש כמובן עוד חלקים אבל אלה הלהיטים
היה די באיזי
01/05/2016 | 09:15
13
בגלל מגבלות רפואיות שלי ושל החצי (בו זמנית. סיוט).
אני לא חובבת אטרקציות המוניות אז בעיקר מפגשי חברים, משפחה וגינות.
אתמול הלכנו לספארי (היום האחרון של פסח אותו רוב האנשים מכריזים כחזל"ש + שבת = ריק ונעים לטיול) והיה כיף לחוות את הספארי הראשון עם הפשושה (הראשון שהיא בעניינים).
מישהי שמעה/התנסתה בהתקן IUB
01/05/2016 | 09:41
10
שמעתי עליו לראשונה לפני כשבוע, היות והתקן הורמונלי לא מתאים לי אני מתעניינת אבל אשמח לשמוע "חוויות משתמש"

ציוד וקניות לשבוע חדש
01/05/2016 | 00:45
7
10
צריכה המלצה לטיולון
01/05/2016 | 00:54
6
36
כן, שאלתי כבר בעבר וקיבלתי הצעות טובות ואיכשהו לא הסתדר. בינתיים עברה שנה ודברים השתנו. ד"ר בייבי למשל פשטו את הרגל אז שואלת שוב בבקשה:
אנחנו צריכים טיולון לתינוקת. היא יושבת יציב (כלומר צריך טיולון שמאפשר ישיבה זקופה) אבל גם מתעייפת וצריכה אפשרות של ישיבה שעונה אחורה. והיא עדיין ישנה צהריים אז צריך גם אפשרות של שכיבה כמה שיותר מלאה.
הפיצית שוקלת 6 ק"ג אז צריך משהו יציב שלא מתהפך מכל משב רוח, ובמקביל אמא שלה לא הדבר החזק ביותר בעולם אז לא עגלה ששוקלת 12 קילו (וגם לא 9).
צורת הקיפול לא רלוונטית, חיבור סלקל לא רלוונטי, ידית מתהפכת בונוס אבל לא קריטי.
הכרחי פגוש קדמי או אפשרות לחבר אחד כי היא צריכה להחזיק בזמן ישיבה.
הולכים הרבה ברגל אז צריכה עבירות טובה וצלון גדול. סל בעל נוכחות זה בונוס.
זהו, נראה לי שפירטתי את כל הדרישות שלי בדרך לעגלה שפשוט לא קיימת. אבל אולי מישהי מכירה משהו מתאים?
גם העלות היא שיקול כמובן אבל פחות כי אם יש עגלה שממש עונה על כל הדרישות שלי והיא מאוד מאוד יקרה אני מוכנה לקנות גם ביד שנייה.
תודה מראש!
מקלארן
01/05/2016 | 01:00
1
6
פחות...
01/05/2016 | 01:10
32
הוא נטול פגוש, יש לו שתי ידיות, סל מאוד קטן וצלון לא משהו. 
אלא אם כן את מדברת על איזשהו דגם ספציפי שאת ממליצה עליו. 
אבל תודה בכל מקרה
מה עם הסיטי מיני?
01/05/2016 | 05:54
1
26
(אני אישית לא אהבתי כשניסיתי בחנות, אבל רבים אוהבים).
01/05/2016 | 07:00
11
יש לנו ונראה לי עונה על כל הדרישות
יש עדיין 4 חנויות של ד"ר בייבי
01/05/2016 | 09:17
8
שווה לבדוק מה ההיצע...
תבדקי את הצ'יקו קורטינה
01/05/2016 | 09:35
5
היא טיפה גדולה ביחס לטיולון אבל היא עונה על כל הדרישות שכתבת, ולמרות שעברו המון שנים מאז השתמשתי בטיולון, אני זוכרת אותה מאוד לטובה.
היא לא קלה (10 ק"ג), אבל אם את לא סוחבת אותה במעלה המדרגות, מה אכפת לך, זה נותן יציבות טובה.
גמילה לה לה לה
30/04/2016 | 12:14
8
28
עזרה עם
30/04/2016 | 12:15
7
76
אז אנחנו בגמילה של הקטנה, די בהתחלה (רק כשבוע) אבל עד כה טפו טפו, אין פיספוסים כמעט בכלל וכשיש הסיבה לרוב ברורה.
אבל קקי, היו הצלחות, והיא מנסה כל פעם שמרגישה קקי (והיא אומרת שיש לה) מחכה לא מעט על האסלה אבל מלבד גוש פיצפון ממש לא יוצא, ברור לי שיש לה עוד וזה לא משתחרר.
עשתה בעבר כבר קקי בשירותים בלי בעיה, גם מהאסלה עצמה לא נראה שיש בעיה, חשבנו שאולי זה עניין של תנוחה והצענו שתשב יותר דומה לכריעה אבל זה כרגע לא מצליח.

השאלה שלי זה מה עוד אפשר לעשות לעזור לה?
חשבתי להוסיף לה לתפריט מאכלים שעושים לה בכללי קיבה יותר רכה, זה יעזור?
ובכלל אשמח לדעות
אתם אוכלים כשר לפסח?
30/04/2016 | 17:17
71
פשוט זה עושה עצירות בלי קשר לגמילה...
פירות קיץ
30/04/2016 | 17:33
5
75
אבטיח, ענבים, נקטרינות ולדעתי גם אגסים בשלים אמורים לעזור.
ממליצה להוסיף שמן זית בכל מה שניתן להוסיף.
שזיפים מיובשים או מים ששרו בהם שזיפים מיובשים (לשפוך מים רותחים על כמה שזיפים ולהשאיר למשך שעה לפחות). אם היא מסכימה אפשר גם לתת גרבר שזיפים.
לא מנסיון אישי (עקב אלרגיה) אבל כנראה שגם מוצרי חלב אמורים לעזור.

להימנע ממאכלים עוצרים: אורז, תפוחי אדמה, בננות.

מסכימה עם המגיבה מעליי, כשל"פ גורם לעצירות ויציאות קשות. כך שיכול להיות שהרקע אינו הגמילה אלא התזונה.

אחרי שהיא תצליח להוציא, כדאי לנגב עם מגבונים ולא עם נייר (פחות שורט ומכאיב) ואולי גם למרוח משחת החתלה (אפשר גם לפני היציאה, יעזור לעור להימתח בקלות רבה יותר).

שיהיה בהצלחה
עונה לשתיכן
30/04/2016 | 18:52
4
55
אנחנו לא כשלפ ואכלה כמו תמיד בשבוע האחרון
נמנע מהעוצרים, תודה על ההמלצה, וגם על הפירות קיץ

אני חוששת שמאכלים משחררים רק יותר ילחיצו אותה (לא בטוחה שהיא נלחצת, זאת יכולה להיות פרשנות שלי), היא צריכה קקי (כבר כל היום ואתמול) מרגישה שהוא עומד לצאת אנחנו עפות לשירותים מתיישבת וכלום. היא עם סבלנות ומחכה ונראה לפחות שהיא רוצה שיוצא, אבל ברגע שמרגישה שיוצא נלחצת ועוצרת. אני חוששת מה יקרה אם לא תצליח לעצור לגמרי, זה לא ילחיץ עוד יותר?
[שאלות של נובית ]
בזה אין לי נסיון
30/04/2016 | 19:52
3
31
העצירות התחילה אצלנו הרבה לפני הגמילה מהחיתולים, דווקא הגמילה העלתה את התדירות ומרגע שנגמלה לא היו שום בעיות לעשות קקי בשירותים.
אנחנו עדיין משתדלים להמעיט בתזונה עוצרת ולהרבות בתזונה מרככת ומשחררת, מוסיפים סיבים (נורמלקס) באופן קבוע ומתבלים כל מה שאפשר בשמן זית.
כחודש אחרי הגמילה מהחיתולים התקבע אצלנו נוהל קקי מיד אחרי ארוחת הערב ולפני המקלחת. האוכל הרב שבקיבה מסייע בהתנעת פעולת המעיים.

נזכרתי שגם פעילות גופנית אמורה לסייע מכיוון שהיא יוצרת תנועה של המעיים. אז מוסיפה להמלצות גם הליכה, ריצה או כל פעילות אחרת שבה מזיזים את הרגליים הרבה.
תודה על התגובה
30/04/2016 | 20:17
2
24
נראה מה יהיה בהמשך אצלנו
חצי בלת"ק: אם זה עניין של סבלנות לשבת אני מביאה להם לסיר
30/04/2016 | 21:53
1
17
/אסלה, משחק/ספר/עיתון (עד שלא ראיתם פעוטה בן שנתיים וארבעה נגמלת בעודה קוראת "גלריה" של הארץ...) ואם זה עניין של תנועה אז לנסות בכריעה
תודה, זה לא סבלנות
01/05/2016 | 06:58
10
היא יושבת שם הרבה זמן, לפעמים גם 10 דק
המלצה לתזונאית ילדים בנושא בררנות?
29/04/2016 | 19:15
2
111
היי,
אני מחפשת תזונאית מנוסה ומומלצת שעוסקת בבררנות של פעוטות.
אני גרה בחיפה, אבל אם היא עושה מפגשים דרך סקייפ במקום מפגשים פיזיים, היא יכולה להיות מכל מקום בארץ. 
תודה רבה!
לא מכירה תזונאית אבל האם שללתם ויסות תחושתי?
29/04/2016 | 23:21
77
לפעמים בררנות נובעת מקושי בוויסות תחושתי ואז איש המקצוע הנכון הוא מרפאה בעיסוק או קלינאית תקשורת, שתיהן ריכות להיות עם התמחות ספציפית בבעיות אכילה, כמובן.
מעבר לזה יש מרפאות אכילה בבתי החולים. שווה לברר ברמב"ם. יש בהן צוות משולב הכולל רופא, דיאטנית, פסיכולוגית, קלינאית ועוד, בהתאם לצרכים של הילד.
אנחנו מטופלים במרפאת אכילה בכרמל
30/04/2016 | 07:43
86
אם את שייכת לכללית אולי תוכלי לקבל הפניה לשם.
הם מטפלים בתינוקות ופעוטות עד גיל 3 אם אני לא טועה.
מבקש המלצה לכסא בטיחות לרכב...
26/04/2016 | 22:30
8
89
תודה מראש,

מה הצרכים שלכם?
26/04/2016 | 23:02
79
גיל, משקל, גובה?
עם כיוון התנועה או נגד?
יש התקני ISO ברכב או לא?
טווח מחירים רלוונטי?

ברכבים שלנו יש ברייטקס מרתון. אנחנו מאוד מרוצים. כל כסא עלה 1,400 ש"ח. השתמשנו נגד כיוון התנועה עד גיל שנה וחצי, אז הגיעה למשקל המיוחל של 9 קילו.
ברכב של סבא וסבתא יש קוסקו סנרה. אנחנו מאוד מרוצים. עלה בערך 350 ש"ח.
גם אצלנו מרתון של ברייטקס
27/04/2016 | 08:37
1
82
(לא דגם של קליק קונקט, אלא G4.1 או משהו כזה...).
הצרכים - מעבר מסלקל לכיסא בטיחות....
27/04/2016 | 08:38
17
רוצה גם המלצות - והצרכים
27/04/2016 | 11:12
4
79
יש לנו עבור הילדון כסא אוונפלו מאסטרו בשתי המכוניות.
באוגוסט צפוי להצטרף אליונ רכש חדש... אני לא מעוניינת בסלקל, אלא בכסא המתאים מגיל לידה.
יש לנו שתי מכוניות קטנות - סוזוקי סוויפט וניסאן מיקרה.
מה מומלץ מבחינת בטיחות, נוחות שימוש ומחיר (כאמור, צריך שניים)?

תודה!
בן כמה הילדון ומה משקלו
28/04/2016 | 08:39
3
116
אולי לרכוש משהו חדש דוקא לגדול (ועכשיו גיגלתי וראיתי שהמאסטרו לא מתאים לפני גיל שנה).
אני רכשתי להם את אוונפלו טיטאן. שני הקטנים מגיל אפס עליו, האמצעי כבר בן כמעט 4 ויושב בו בנוחות. היתרון שלו, בניגוד לכל דגם אחר של אוונפלו, שהוא צר יחסית, כמעט כמו הקוסקו סנרה.
בן שנה וחצי...
28/04/2016 | 12:15
67
משקל מתקרב ל 9 קילו
זו אחת הסיבות שעברנו למרתון במקום הטריומף.
29/04/2016 | 12:34
73
הטריומף פשוט רחב מדי (ויש לנו עוד שתי ילדות במושב האחורי). המרתון גם בטיחותי, וגם נכנס...
ראיתי את ה-sureride די בזול, נראה לי שנלך על זה
29/04/2016 | 14:59
46
זו הגרסא החדשה של הטיטאן.
תודה!
אז סתם עבדו עלינו -
26/04/2016 | 15:33
2
280
הייתה תקוות שווא שהחל מיום ראשון ייצאו לאכיפה כפי שפורסם
29/04/2016 | 14:11
1
73
מהיום: קנסות לרוכבי אופניים על מדרכות
01/05/2016 | 03:54
11
עד עכשיו נחשב החוק לאות מתה, אולם מעתה יירשמו קנסות בגובה 250 שקל. כמו כן יירשמו קנסות גם לעבירות תנועה של רוכבי אופניים כמו נסיעה באדום או נגד התנועה
עגלת תאומים או טרמיפיסט??
27/04/2016 | 11:44
16
160
אשמח לדעת מנסיונכם...
נכון להיום יש לנומיחד אחד חמוד ופעלתן עם טיולון משלו..
אומנם לא מרבה לשבת בו.. אבל זה שלו:)
בקרוב מצטרפת אחת נוספת, כשהיא תגיעה הוא יהיה בן 2וחצי.
האם יש צורך בעגלת תאומים או שטרמפיסט מספיק?
בטוחה שיש פה הורים שהיו במצב שלי שיוכלו לתת תובנות:)
לנו עם הפרש דומה (שנתיים ועשרה חודשים)
27/04/2016 | 12:20
132
הייתה עגלה שנקראת sit n stand של בייבי טרנד שנקנתה בארה"ב - אולי יש גם בארץ, לא יודעת. יש שם מקום לילד הגדול לשבת, והוא גם יכול לעמוד - הבעייה העיקרית היא שלדעתי זה מתאים רק מגיל חצי שנה לתינוק (שלו יש טיולון מקדימה). בינתיים אולי באמת אפשר להסתפק בטרמפיסט (לנו לא היה ולא זוכרת איך הסתדרנו בהתחלה).
לדעתי בגיל הזה מספיק טרמפיסט
27/04/2016 | 17:13
94
אבל את יכולה לדעת כמה הוא הולך ברגל...
לגבי הזה שלו - הייתי משווקת לו שהוא כבר גדול וזה מתאים לתינוקות, אבל לו יש מתקן מדליק שרק הוא יכול להיות עליו. אולי לתת לו לצבוע/לקשט עם מדבקות...
לדעתי לא זה ולא זה
27/04/2016 | 22:05
2
166
מזל טוב לרגל הרחבת המשפחה!
ילדון בן שנתיים וחצי הוא זאטוט פעיל ביותר, לרוב לא אחד שזקוק לעגלה אלא במקרים מיוחדים (בדרך לרופא, נניח).
עגלת תאומים זה דבר ענק ומסורבל ולא נוח בעליל
לי גם טרמפיסט היה מאד לא נוח (הרגליים שלי נתקלו בו כשדחפתי את העגלה)

בחודשים הראשונים (בזמן של גזילת הבכורה) כשהייתי עם שניהם השתמשתי במנשא (אצלי הפרש של שנה + 9) ומהר מאד החלפתי את המנשא בסבלנות - הזאטוט הולך (לאט) הפצפון בעגלה.
כשהגיעה השלישית (שוב הפרש של שנה + 9) לא השתמשתי בכלל במנשא -  עגלה ושני הלכים.
עכשיו השלישית בת שנה + 10 והעגלה נזנחה כליל. קשורה מתחת לבית ללא שימוש.
אז מניסיוני אין צורך.

מבינה מה את אומרת....הבעיה
27/04/2016 | 23:04
1
126
שהזעטוט שלי לא ממש הולך לידי יד ביד בסבבה.. הוא די פעלתני ואוהב את החופשיות שלו, נעצר לגעת ולחוות כל דבר.
עכשיו אם סתם אני בסבבה איתו עושה טיולון סיבוב קצר אז זה נחמד ואנחנו בשליטה, אבל אם יש באמת מטרה וצריך להגיע לאינשהו צריך לשים לו גבול והגבול היום היה לשבת בעגלב כי אחרת נגיע שנה הבאה לכביש ממול...
ככה זה כל הילדים
28/04/2016 | 08:36
103
ולכן צריך להבין שכל הליכה של חמש דקות הופכת לחצי שעה. ברגע שמפנימים את זה הכל יותר נינוח וזורם. גם מטרמפיסט הוא יכול להחליט שהוא יורד או לא עומד כי הוא ראה עלה שמעניין אותו...
יש לי הפרשים קטנים יותר
28/04/2016 | 08:34
112
שנתיים וחודשיים ואח"כ שנתיים ושבועיים. עגלת תאומים היא גדולה, מסורבלת, לא נוחה לאחסון או העמסה ברכב, בהרבה מקומות קשה לעבור עם עגלת יחיד אז תאומים - על אחת כמה וכמה.

אני התחלתי כמה חודשים לפני הלידה לתרגל את הקטן התורן בהליכה עצמאית. כל פעם עוד חצי דקה. כחודש לפני הלידה היתה גמילה טוטאלית מהעגלה (שלא ירגישו ש"גונבים" להם). לאחר הלידה הם הלכו לצידי ולפעמים כשהיה מרחק גדול הם "רכבו" על העגלה (יש לה פגוש כזה שמאפשר הרכבת ילד בדומה לטרמפיסט). מה שכן - תמיד תכננתי מיליון עצירות בדרך.
אצלי טרמפיסט הציל את חיי
28/04/2016 | 06:33
1
127
ההפרש אצלי שנתיים וחודש.
הקטן היה תמיד רגוע בעגלה, הגדול התקשה ללכת מרחקים ארוכים, ואני תמיד נסחבת עם מיליון תיקים.
בערך חודש לפני הלידה הפסקנו להשתמש בעגלה עם הגדול, וכשהקטן נולד שיווקנו לגדול את המקום החדש שלו על הטרמפיסט והוא ממש התלהב. שימש אותנו כ-8 חודשים. עכשיו הגדול כבר הולך בכיף, אבל עדיין אם ניסע לגן חיות או משהו כזה, ניקח איתנו. זה נוח, לא יקר, לא תופס מקום, והגדול יכול להחליט אם בא לו קצת כשמתעייף, וממש לא מסורבל כמו עגלת תאומים.

שמתי לב שהטרמפיסט הכי נוח עם עגלה עם אמבטיה. אצלנו כשעברנו לטיולון, הרגשתי שכל העסק פחות יציב, ובירידות פחדתי שיתהפך אחורה. (יש לי ברייטקס)
אוי, סליחה! זה אמור להיות בשרשור של volifood
28/04/2016 | 06:33
22
לנו יש טרמפיסט עם כיסא
28/04/2016 | 11:54
4
154
הגדולה הייתה בת שנה ותשעה חודשים כשהקטנה נולדה. בחודשים הראשונים השתמשנו בעגלת תאומים (קנינו ביד שתיים בזול ומתכוונים למכור בהמשך).  אבל מאז שהגדולה בת שנתיים היא כבר לא רצתה עגלה. וצודק מי שאמר זה מסורבל וזה תופס הרבה מקום וזה לא נכנס בחלק מהדלתות, ומסורבל על המדרכה. 

הטרמפיסט עם הכיסא זה אחלה. מתפרק. כשהיא לא רוצה זה מפורק מתחת לעגלה. כשהיא רוצה מרכיבים ברגע. זה נוח לה. היא היום בת כמעט שלוש ועדיין אנחנו משתמשים בזה בטיולים ארוכים. יכול להיות גם טרמפיסט עמידה אם רוצים (אני פחות אוהבת עמידה כי יש לה נטיה לנזק פתאום מהטרמפיסט כשהיא מחליטה שהיא רוצה לרדת, מה שהיא לא עושה בישיבה).  
ראיתי טרמפיסט עם כיסא בצד
28/04/2016 | 16:08
2
107
כיסא ישיבה ממש, לא כזה של אופניים, ולצד המושב של התינוק, אבל לא מסיבי כמו עגלת תאומים. סופר מגניב. 
גם אני ראיתי כזה ואין לי מושג איפה משיגים
30/04/2016 | 22:47
1
23
בכלל לא חשבתי לקרוא לזה "טרמיספט" ולעשות גוגל
עזר לי מאוד השרשור הזה
בבקשה
01/05/2016 | 00:42
17
לא היה לי מושג עד הרגע. גיגלתי. 

נראה מעולה, איפה קונים כזה?
30/04/2016 | 22:49
6
כפי שאת רואה - מספר התשובות כמספר האמהות
28/04/2016 | 12:11
1
96
אני חושבת שאת צריכה להתאים את הפתרון למשפחה הספציפית שלך.
אצלי, יש הפרש גדול אבל אני רק רוצה לחשוב מה היה קורה אם הגדולה היתה צריכה ללכת על ידי כשאני עם תינוקת בעגלה.
That was never going to happen.
זה כל כך תלוי בילד ואיך הוא מקבל את הסיטואציה, וכל ילד זה עולם ומלואו. כך שרק את תדעי מה שטוב לכם.
באופן כללי באמת עגלת תאומים זה לא פתרון נוח.
מה שאני הייתי עושה במקומך זה שמה את התינוקת במינשא ועם טיולון עבור הילד ה"גדול". כשהיא כבר תהיה בשלב של טיולון הוא יהיה בן שלוש ואז זה פחות קריטי. אבל גם טרמפיסט נשמע פתרון טוב.

ואגב. אני מאוד לא אוהבת את הביטוי "גנבת הבכורה" שעלה כאן בשרשור.
מחשבה יוצרת מציאות, ואם נותנים לילד תחושה שעושים לו איזה משהו נוראי ושצריך לרחם עליו אז ככה זה גם מרגיש לו.
תשדרו עסקים כרגיל וגם הוא ירגיש בטחון בכך.
אין ספק, ההתחלה קשה מאוד וגם לו יהיה קשה בהתחלה אבל אחרי חודש-חודש וחצי העניינים נרגעים (גם מבחינתכם ואז גם לו יהיה קל יותר) ואז כדאי שירגיש שבעצם קרה משהו חיובי או לפחות לא הרעה בתנאים.
כך זה אצלנו.
תודה על התגובות
28/04/2016 | 13:07
73
אז בנתיים אין צורךצלמהר לעגלת תאומים..
פיתרון המנשא כמובן שיהיה אבל גם הוא לא למרחקים ארוכים..
בתור התחלה נתחיל עם טרמפיסט כי בלי כלום שהוא יעמוד לידי ממש לא אופציה..
ההפרש בינינו שנה ועשר
28/04/2016 | 22:31
71
בחודש הראשון הקטן היה במנשא והגדול בעגלה. אח"כ הגדול עבר ללכת ליד העגלה. קנינו טרמפיסט. היה אולי 6 פעמים בשימוש. הם לומדים ללכת מהר.
שימוש במילים לא יפות שהילד קולט בגן...
25/04/2016 | 15:42
13
292
מכירים את זה שהילד משרבב באמצע משפט מילים כמו "אתה פיפי"? או שרק אני..? בעיקר כשהוא במצב רוח ליצני... איך למען השם גורמים לזה להיפסק??? הסברתי לילד שזו לא מילה שעושים בה שימוש כזה, הוא מבין לחלוטין ולראייה אומר לי "היום בגן ירדן אמר לי קקי, אמרתי לו שזו לא מילה"  אבל אז גם הוא עצמו משתמש בה בהלצות.. ואומר את זה למבוגרים ולסבתא.... נורא ואיום...
איך מפסיקים?
מוכר ותואם גיל. השאלה מה עושים?
25/04/2016 | 17:24
165
קודם כל, קקי, פיפי ועוד אלו בהחלט מילים  והוא מבין שזה מקפיץ אותך ומוציא ממך תגובה. 
ידוע שהם מבאים הרבה מילים מהגן שבבית לא משתמשים או מבאים גם התנהגויות שבבית זה אחר. 
לא תוכלי  שהוא לא ישמע את המילים בגן, אבל בהחלט כדאי לשנות גישה כי כרגע זה מקפיץ אותך וסוחט תגובה ואצל ילדים זה תמיד משהו רצוי. 
יש כמה אפשריות: 
א. לומר שאלו מילים של שרותים ולשאול אם יש לו צורך ללכת לשם ולעשות משהו בכל פעם שהוא משתמש בהן (סוג של הוצאת העוקץ מהמילים כדבר פוגע ולהחזיר אותן לקונטקסט המקורי ) 
ב. לומר לו שבבית לא משתמשים במילים האלו ככה ושאת לא תיהי לידו ולא תשחקי איתו כשהוא מדבר ככה כי זה לא נעים לך ואת לא רוצה להיות ליד ילד שמדבר לא יפה. זה מסר מאד ברור וחד, אם זה יפסיק את זה, כן אבל ייקח זמן והרבה עקביות. וגם זה ייתן לו את ההבנה שלמילים הללו יש כח ולכן ייתכן במצבים מסויימים של כעס או קונדסות שהן יחזרו. 
ג. כשהוא משתמש במילים הללו לשאול מה זה אומר. למה הכוונה, יש לי חברה שהבן שלה אמר לה שהיא קקי. כשהיא שאלה אותו אם זה משהו טוב או רע אז הוא אמר לה:"אימא, קקי זה משהו טוב וחשוב". היא אמרה לו יופי וזהו, בזה זה נגמר. בקיצור, מבחינתו זה אמר שהוא נותן לה מחמאה. 
ד. התעלמות. פשוט לא להתייחס. לא להגיד כלום, רק משפט קצר ש"ככה בבית שלנו מדברים" ולעבור הלאה. לא לתת לזה במה והצגה. התייחסות לקונית והלאה.

ובשורה התחתונה, אם תתני למילים הללו כח אז את תתני לו כח. אנחנו מבוגרים והוא ילד ולתת לו את הכח הזה להשפיע עלייך ועל הסובבים במילים זה דבר לא טוב ותיהיה אסקלציה בהמשך. 
מציעה בחום לנשום עמוק, להבין שזו תקופה של בדיקת גבולות מילולית ולא לתת לזה ל"הפיל אותך מהרגליים". 
בהצלחה רבה וחג שמח 

פיפי זו מילה מצחיקה. פשוט לצחוק ולהתעלם
25/04/2016 | 20:52
6
157
ממש לא עניין גדול.
מילא אם הוא היה מקלל קללות של מבוגרים. אבל פיפי? זו מילה שהיא לא קללה. סתם מילה. תלמדי אותו שגם קקי זו מילה - ואפילו טבעית. למה זה מפריע לך? והסבתות? מה אכפת לכם?
לצחוק כשהילד אומר לסבתא "את פיפי"?
26/04/2016 | 00:52
5
173
אני מסכימה איתך שזה לא עניין גדול ושהתעלמות יכולה להיות הפתרון, אבל קשה לי לדמיין את עצמי צוחקת מזה כאילו שזו בדיחה לגיטימית.
אז אל תצחקי. אם זה לא לגיטימי ולא מצחיק אל תצחקי
26/04/2016 | 14:20
1
174
אבל באמת שגם את וגם סבתא אנשים מבוגרים ומבינים שילדים לפעמים עושים שטויות. אפשר להתעלם וזהו. לא הייתי עושה בלאגן גדול. אפשר, כמובן. אפשר לדבר בתקיפות ולדרוש שזה יפסיק ולהעניש וכו'. אבל בעיני פיפי קקי וזה לא מצדיק בלאגן. יותר אין קהל אין הצגה.
כן בהחלט, אני מסכימה
27/04/2016 | 00:32
91
ממש לא התכוונתי שצריך להעניש את הילד על כל שטות שיוצאת לו מהפה... גם לא חשבתי שסבתא באמת נעלבת אם אומרים לה כזה דבר ברור שכולם מבינים שזה סתם.
פשוט נראה לי משונה לצחוק מזה - הרי הדרך הכי טובה להפסיק כזה דבר זה פשוט לא לצחוק מהבדיחה, אין טעם להמשיך לספר בדיחה שלא צוחקים ממנה.
בכל מקרה אהבתי את המשפט האחרון - אין קהל אין הצגה.
בטח
27/04/2016 | 14:57
2
80
צוחקים ואומרים את פיפי??? יו איזה מצחיק... איפה שמעת את הבדיחה הזאת? וככה הילד לומד שזה סבבה ולא מתרגשים.
ברור שלצחוק, מה עוד אפשר לעשות? להעניש ילד שאמר מילה פשוטה ויומיומית?

זה מעניין שאת ושושן ישר אמרתן אותו דבר
28/04/2016 | 00:09
1
78
כלומר "קפצתן" מזה שאמרתי שלא הייתי צוחקת מהבדיחה לעניין של ענישה. יש איזה אלף דברים בין לצחוק לבין להעניש, הלא כן?
בוודאי שיש, אבל לא משהו יעיל בהקשר הזה
28/04/2016 | 09:56
62
לשוחח עם הילד ברוגע ולהסביר לו שאלו לא מילים שמשתמשים בהן בהקשר הזה וכו' - זה לא יעבוד. יש התנהגויות אחרות שבהן זה כן יעבוד, כמובן. אבל בהקשר הספציפי הזה לרוב מה שיעבוד אלו שתי הקיצוניויות - או להתעלם / לעשות מזה צחוק עם הילד או לצעוק ולהעניש ולשים קו אדום בוהק. כל האמצע - לא ישפיע. ולכן אני מניחה שגם בלונד וגם אני עברנו מיד מקיצוניות אחת לאחרת. 
אצלנו לא היה עדיין
25/04/2016 | 21:48
124
אבל ברור לי שמתישהו זה יגיע.
אצלנו (בת 3.5) היה לא מזמן "אוי שיט". אמרה את זה ברצף 4 או 5 פעמים, תוך שהיא מצחקקת.
אמרתי שזה ביטוי לא מנומס ושאלתי מי אומר את זה. ענתה שהגננת והמטפלות בגן, כשקורה משהו לא טוב.
הסברתי שאנחנו לא משתמשים בביטוי הזה. בתגובה היא חזרה עליו פעם נוספת וזהו.

כמו שבגיל צעיר יותר הוא למד מגע מכאיב ומגע נעים (לא להרביץ, אפשר ללטף), כך הוא צריך ללמוד את השפעת המילים על הסובבים אותו, ונשמע שהוא בדיוק בשלב הלמידה.
לדעתי כדאי שהתגובות שלכם ושל בני המשפחה האחרים יהיו מתונות יחסית. אפשר להסביר לו שזה לא נעים ולא מנומס, להבהיר שאצלכם לא מדברים ככה, אבל לא לתת למילים הללו יותר מדי כוח ולא ליצור דרמה. בסופו של דבר מדובר בילד שמתרגל משהו חדש, אם לא תהיה דרמה, הוא יעבור למשהו חדש אחר בקרוב.

בגן של הבן שלי
25/04/2016 | 21:58
148
היתה לפני כמה חודשים תקופה של שפה מאוד בוטה. היה לי ברור שהילדון חוזר על המילים האלה (מטומטמת ודומיהן) רק כדי לראות אנשים מתעצבנים, אז השתדלנו לא להגיב.
זה עבר.
בגן הם עבדו על זה באופן קצת יותר מקיף, בין היתר הם התחילו להגיד מילים אחרות שנורא הצחיקו את הילדים אבל לא פוגעות. פעם אחת שמעתי את השיחה הזו - הילדון שלי קרא לגננת "גננת אשכולית" (ומתגלגל מצחוק) והיא אומרת לו שהוא "ילד קלמנטינה". זה היה פתרון ממש מגניב.
(היתה גם עבודה מקיפה יותר על התנהגות נאותה בכלל. אבל דיבורי נונסנס פתרו אצלנו ספציפית את בעיית הקללות).
אם אלו המילים
26/04/2016 | 19:27
104
שכרגע מביא מהגן תגידי תודה. אצלנו (בן 3) לומד מהילדים מילים שאפילו אני המומה. אז שמתי קו שפיפי קקי אין לי בעיה שיגיד (ובאמת שמשתמש ממש ממש בקושי) אבל מסבירה לו על שאר המילים והביטויים את המשמעות ועליהן לא מוותרת.
וגם אצלנו לימדתי אותו לשנות מילים לא יפות לעגבנייה וכו. ואז זה מצחיק אותו בדרך כלל ומקל על רגש הכעס.
אצלי שיחות פיפי קקי התחילו לקראת גיל שלוש וטרם חלפו
27/04/2016 | 01:10
1
131
הצטרפו אליהן גם פלוץ ותחתונים והן מבדרות את הילדים עד אין קץ, כולל הבכורה שחגגה חמש. הם גם מלמדים את הקטנה לומר אותן (בעיקר פלוץ כי היא אומרת לוץ וזה עוד יותר מצחיק).
בגן המילים האלו אסורות. בעיני הן לא חמורות ואני לא אוסרת. גם לא צוחקת. זה חלק מההווי הפרטי שלהם, ללא השתתפות מבוגר (אני שומעת בחצי אוזן מהחדר הסמוך).
אגב, לגבי הסבתא, שם החיבה של אמא שלי מתחרז עם המילה פיפי, אז היתה תקופה שהנכדים קראו לה טטה פיפי. וזה באמת היה מעלה חיוך. גם על פניה.

אני בוחרת את המלחמות שלי בקפידה, כי הם שלושה זאטוטים אנרגטיים, ואני אמא אחת הרבה יותר עייפה, והאיסור במקרה הזה חייב להיות מוחלט כדי שיכובד.
עבורי זה לא קו אדום ולא השקעתי שם כוחות.
אצלך בבית - לפי דעתך, הרגשתך, אמונתך.
מעניין שדווקא הבוקר נאמרו שתי מילים גסות שהוצאו מיד ובתקיפות
27/04/2016 | 22:18
108
אל מחוץ ללקסיקון - בן יונה וחרא - לא תחת קורת ביתי
עליהן אני מוכנה לצאת למלחמה - כי הן ברמת הקללה מבחינתי, ולא ברמת ההשתעשעות הילדית שאני מוכנה למחול עליה ולתת לה מקום (עם חיוך)
זוטרופוליס - סרט מתאים לקטנים ?
24/04/2016 | 12:24
17
186
בן 4, סף רגישות למפחידים נמוך מאד - כמעט הכל מפחיד.
מחר חברים הזמינו אותנו להצטרף לזוטרופוליס
אבל אני חוששת שיהיה מפחיד.
מישהו כבר ראה ? יש המלצות ?
יש הרבה קטעים מפחידים
24/04/2016 | 13:19
2
253
לא לפני גיל 7 לטעמי, וגם אז לא לילדים שמפחדים.
תודה רבה !
24/04/2016 | 15:02
1
126
הבריון כאן מפחד לראות את גרגמל, את הגנבים מבילבי ועוד רעים וטובים...
אנחנו מוותרים על האפשרות להתקרב לקולנוע לעוד הרבה זמן :)
תודה וחג שמח!
מחזקת את קרן לגמרי
24/04/2016 | 18:23
156
וגם קצת מצטערת שלא קראתי את זה קודם...
הייתי היום עם בת ה5.5 - כמעט קיבלה התקף לב כמה פעמים וגם אני די בטוחה שלא ממש קלטה  את הסיפור הבלשי
קיצר - אני נהנתי היא קצת פחות...
לא לגיל 4
24/04/2016 | 20:27
1
150
היינו היום עם שתי בנות רבע לשש. הסרט חמוד להפליא והן מאוד נהנו, אבל יש שם כמה סצינות מפחידות בהחלט והיו קטעים שכיסו את העיניים. חוץ מזה, יש שם כמה קטעים של אלימות ברמות שונות, שבעייתיים לילדים.
תודה לכל העונות. נצטרף לחברים אחרי הסרט :)
24/04/2016 | 21:01
26
מנצל"שת לשאלה דומה לגבי "ספר הג'ונגל"
25/04/2016 | 23:03
11
120
מתאים לבת 4?
לא ראינו
26/04/2016 | 10:14
94
אבל לדעתי מספיק להכנס לטריילר כדי להבין שלא

בעלי היה עם בן 8.5 ובן 6 ואומר שקפצו בכיסא והתחבאו לו בכתף
26/04/2016 | 14:15
1
165
אז... כנראה שלא.
ראיתי עכשיו את הטריילר וזה ממש לא מתאים
26/04/2016 | 14:18
121
נראה מאיים. תודה לכן!
בהקרנה רגילה? (לא תלת ממד, ברור שזה בעייתי לגיל הזה)
26/04/2016 | 23:11
7
101
בן השלוש שלי צפה, לא נרשמו טראומות בינתיים (וזה היה סרט ראשון שלו באולם קולנוע).

מה לא מתאים לדעתכם?
זה כנראה גם תלוי בילד
26/04/2016 | 23:39
83
מה התכנים שהוא מורגל אליהם, מה סף הפחד שלו. אחיין שלי שגדול מבת ה-4 שלי בחצי שנה הולך לצפות בסרט הזה בכיף. הוא כבר חבר לאחיו הגדולים וצפה בכל הסרטים של הארי פוטר ובעוד סרטים מפחידים. אנחנו במצב אחר כי היא הבכורה שלי ואני מצנזרת סרטים שמראש נראים לי מפחידים. אני בעד סרט קליל וזורם לגיל הזה, לא סרט שילדים גדולים יותר קופאים בכיסאותיהם כמו ששושן תיארה. אני לא יודעת מה הילד שלך הספיק לראות, יכול להיות שהוא כבר התחשל?
שאלתי את בעלי. הנה דוגמאות:
26/04/2016 | 23:57
5
154
שירחן הורג את אבא של מוגלי. שירחן גם הורג את אקילה, הזכר אלפא של הזאבים שמגדלים אותו. לא יודעת אם מתאים לך סצנות כאלה בגיל 3. 
יש את הקטע שבלו מציל את מוגלי מקא שהיה מקפיץ, והקטע ששירחן מזנק על מוגלי עם הבאפלו שהלחיץ את הבנים שלי. הקופים שחוטפים את מוגלי במקדש... 
כמו שכתבו לך, זה תלוי במה הילד שלך רגיל לראות בטלויזיה ובכלל. אני מניחה שזה גם תלוי מה בדיוק הוא מבין מהסרט. יכול להיות שהרבה עובר לו מעל לראש. 
הבנים שלי צופים בשגרה בתכנים מאוד מאוד מרוככים. מבחינתם מתח זה האם סופר סטרייקה ינצחו הפעם (רמז אם את לא מכירה את הסדרה: הם מנצחים תמיד...). אז קטעים כאלה של הפתעה וסיכוי למשהו רע שיקרה זה לא רגיל עבורם והם עשויים לקחת את זה קשה. 

רוב הקטעים הללו היו אחרי שכבר יצאתי
27/04/2016 | 00:12
4
128
(בעלי ואני לקחנו את בן השנתיים ובן השלוש, ולבן השנתיים נמאס לשבת במקום חצי שעה לתוך הסרט פלוס מינוס, אז יצאתי איתו), כך שקשה לי להגיב באופן קונקרטי, אבל הזינוק של שירחאן על מוגלי עם הבאפלו? זה נחשב למשהו שעדיף לא להראות לבן 3? הוזכרו כאן גם הטריילרים, ואותם ראינו יחד. מה מאיים בהם?
למען הסר ספק, אני לא מנסה לקנטר, אלא באמת להבין (בן בכור, אפס חברים עם ילדים, אפס ניסיון בדברים כאלה).

הזאטוטים שלי לא כל כך צופים בתכניות של ממש. הם צופים בעיקר בהופ ילדות ישראלית, קצת יובל המבולבל/מר עגבנייה, DVDים של סיפורים, הצגות (כמו ספר הג'ונגל ), סרטי טבע וכאלה. לא נראה לי שהם מחושלים למשהו. אולי זה באמת עבר מעל הראש של הבכור.
יכולה להעיד
27/04/2016 | 16:43
82
שבתור מבוגר שראה את הטריילר, אותי זה קצת הפחיד
(המוזיקה/האווירה/ הדמויות/סצנות מסויימות מפתיעות)
ייתכן שזה סובייקטיבי, אבל באופן כללי , לא הייתי לוקחת בטווחי הגיל האלו
אבל את מכירה את הילדים שלך הכי טוב, 
אין פה עדיף שלא. זה לא סרט על שואה, אבל-
28/04/2016 | 09:48
80
בקטע הזה של שירחאן שמזנק הילדים שלי קפצו בכסא מפחד. והם גדולים. אם היו בגיל של הילדים שלך, אין ספק שהיו מתחילים לבכות ומבקשים לצאת. אין ספק שהיו מחליטים שסרטים זה מפחיד ושהם לא רוצים יותר ללכת לסרטים וזה היה נמשך כמה חודשים טובים עד שהייתי מצליחה לשכנע אותם לנסות שוב. בהחלט יתכן שהיו מדברים על זה שוב ושוב ועל כמה זה הפחיד אותם. אולי מתעוררים בלילה מחלומות על זה. אולי אומרים שהם מפחדים ללכת לבד במסדרון החשוך בבית. זה לא שתצלקי את נפשם העדינה לעד זה פשוט שילד צעיר שנבהל ממשהו בסרט זאת חתיכת סאגה אח"כ להורים להתעסק איתה. חבל גם על הילד וגם על ההורים. כל הורה אמור להכיר את הילדים שלו או להיכוות מזה פעם אחת ואז להכיר את הילדים שלו. אני הראתי לבכור שלי את שיר הפתיחה של מלך האריות כשהיה בן שנתיים וחצי ויש שם קטע שהפילים כמעט דורסים איזה תרנגול הודו שפורח להם מתחת לרגליים ברגע האחרון. בכי היסטרי. למה? הוא "נבהל ועצוב "בשביל התרנגול הודו שכמעט נדרס. אבל הוא לא נדרס. הכול בסדר. לא משנה. הוא נבהל. הפחיד אותו. לא רוצה לראות את השיר יותר. ככה זה ילדים. 
אם שלך יותר חזקים נפשית ודברים עוברים מעליהם או סתם לא נוגעים בהם, אז סבבה. יש הרבה ילדים שלא מגיבים ככה. בואי נגיד שאם אראה לילדים שלי את  מלך האריות המלא כיום, כשהם בני 9 ו-6, והם יראו את הקטע על מופסה שמת, הם יהיו מאוד עצובים ויהיו לי חפירות על מוות ומי ימות ומי יטפל בהם כשאנחנו נמות במשך שבועות. לא מתאים לי לא בשביל עצמי ולא בשבילם. שיתעסקו עם זה כשמישהו בקרבתם באמת ימות ולא תהיה ברירה אחרת. יש מספיק סרטים אחרים שאין בהם מוות של הורה... אבל עוד פעם, אלה הילדים שלי. זה לא מחייב את שלך. 
לגבי בן השנתיים
30/04/2016 | 19:52
1
19
לא לוקחים ילד לסרט בגיל הזה. לא בגלל שהוא יפריע, אלא כי אסור לילד עד גיל שנתיים בכלל להיחשף למסכים.
נעשו מחקרים בנושא וחד משמעית זה גורם להפרעות קשב מאוחר יותר.
אז אל תראי לבן השנתיים יותר לא טלויזיה ולא סרטים, כמובן....
עד גיל שנתיים. הוא כבר בן שנתיים.
01/05/2016 | 10:31
1
ואם יש לך מחקרים חד משמעיים בנושא, אנא צרפי אותם (ואולי יהיה מצוין שם גם עד איזה גיל).
רישום לגן ושינה
26/04/2016 | 18:39
1
164

היי
אמא לילד ראשון, מעוניינת לרשום אותו לוחצו לקראת ספט הקרוב (הוא יהיה בן 5 חודשים) אשמח לדעת מהו תהליך ההרשמה, מה חשוב לדעת? האם פשוט ניגשים לגן ומגישים מועמדות? במידה ויש לכן המלצות למעונות באזור צפון תל אביב או רמת אביב אשמח לשמוע. 
בנוסף, בנןגע לשינה בלילה, הוא מתקשה לישון על הגב בעיקר מרים רגליים ומתכווץ, ולכן אני מבלה איתו לילות שלמים ערה. ניסיתי לעטוף אותו בשמיכה אבל זה לא תמיד עובד. יש לכן רעיונות כיצד להרגיל אותו לישון על הגב? יש לי בייביסנס אבל אני מפחדת לשים אותו על הבטן..
תודה,
לגבי גנים
26/04/2016 | 22:06
117
ההרשמה מזמן התחילה. למעשה בהרבה מקומות היא כבר נסגרה. את צריכה לחשוב עם עצמך מה חשוב לך בגן (מרחק מהבית, מספר ילדים בקבוצה, יחס מספרי צוות-ילדים, סוג האוכל, גישה חינוכית, חול/דשא סינתטי, חופשים, מדיניות ענישה, טווח גיל, מחיר... ) ואז לעשות סבב טלפונים ולראות איפה יש מקום. אחרי זה ללכת לסיורים בגנים שבהם יש מקום, לבקש המלצות מהורים וכשאת בוחרת - להרשם. ההרשמה מלווה בתשלום דמי רישום. אם את רוצה מעון של התמ"ת כמו ויצ"ו או נעמ"ת אז לדעתי את צריכה להרשם ואז מודיעים לך אם יש מקום עבורך או לא. אני לא סגורה על זה. יש עניין של זכאויות ומקומות שמורים לילדים ממשפחות חד הוריות וכדומה. אם את חושבת על גן פרטי אז ברגע שנרשמת נשמר לך מקום.
לגבי השינה - קצת קשה לי לענות כי הילדים שלי ישנים על הבטן מגיל אפס. טוב, לא נכון, עם הבכור ניסיתי לשים על הגב במשך כמה שבועות אומללים ואז שמתי על הבטן. אבל בכל מקרה הדילמה הזאת עומדת להיפתר עבורך ברגע שהילד מסוגל להתהפך בעצמו. בשלב הזה אין שום טעם לשים על הגב והוא יכול לישון בכל תנוחה שנוחה לו.
למישהי יש המלצה לגבי עורכי ספר/סרט על שורשי המשפחה?
25/04/2016 | 01:01
2
91
אנחנו רוצים להכין ספר/סרט על המשפחה ושורשיה, נשמח להמלצות אם למישהי יש, תודה
הוצאה גלילית
26/04/2016 | 19:12
1
57
אמינים, מנוסים, רגישים ומקצועיים. 
תודה רבה
26/04/2016 | 21:11
8
קוצים ברגל
25/04/2016 | 22:01
1
153
הבן שלי (בן 4.5) הסתובב בשבת יחף בחצר של ההורים שלי ונכנסו לו כמה קוצים לרגליים.
בראשון בבוקר הוצאנו עם פינצטה אחד שממש בלט החוצה והציק לו. זה כנראה קצת כאב, ומאז הוא בהיסטריה שלא נתקרב אליו עם הפינצטה...
יש עוד שני קוצים די גדולים, שנמצאים לגמרי מתחת לעור. זה מציק לו אבל לא מאוד - הוא מתלונן קצת, אבל דורך על הרגל, רץ ומשחק כרגיל.
לחכות שייצא? לנסות ולהוציא לבד, בכוח, עם בכי והיסטריה? ללכת לאחות? או שאולי יש למישהי פתרון אחר?
זה מציק לו?
26/04/2016 | 09:17
107
אם זה רק נמצא שם אבל לא כואב, הייתי מחכה עם זה ורואה לאן זה מתפתח, אם בכלל. לפעמים קוצים יוצאים לבד, לפעמים העור מעליהם מתייבש והם נופלים.
אם זה כואב, הייתי מכניסה אותו לאמבטיה לזמן ממושך. זה מרכך את העור ואח"כ יותר קל להוציא. בעצם את עניין האמבטיה כדאי לעשות בכל מקרה, זה לא מזיק ורק יכול לנקות ולרכך את המקום וזה כיף.
ואם אכן זה מציק ואפילו אולי אדום, אז כן, ללכת לאחות.
עובדת עצות...
26/04/2016 | 08:40
132
כי הכי כיף לקרוא משהו קליל בין כל ארוחות החג
http://www.facebook.com/ovedetezot

שאלת גמילה
24/04/2016 | 18:56
2
165
בת שנתיים ושבעה חודשים, התחלנו גמילה בשבוע שעבר. קנינו קופסא ומילאנו בפרסים, וכל פעם שהיא עושה בשירותים היא מקבלת פרס.
לוקחים אותה בערך כל חצי שעה לשירותים והיא מצליחה בערך פעם לפעמים פעמיים ביום, אבל רק לפי דרישה, לא מיוזמתה. אני רואה אותה מחזיקה את התחתונים ולוקחת אותה. היא אוהבת להחזיק את הטלפון בזמן הזה ורואה כל מיני סרטונים ואחרי כמה דקות הפיפי יוצא, מנגבים אומרים לו ביי ביי ומורידים את המים והיא בוחרת פרס.
השאלה שלי האם זו התנהלות טובה?
אגב קקי תמיד עושה רק בתחתונים/בחיתול ולא בשירותים. פיפי לפעמים מתאפקת הרבה זמן ולא עושה בכלל.. יכולה להתאפק שעתיים ויותר..
האם אתן ממליצות ביציאה מהבית להמשיך בתחתונים? כי כרגע רק בבית בלי חיתול.

תודה וחג שמח!
לגבי זה שאת יוזמת - סביר לחלוטין
24/04/2016 | 22:20
117
לוקח הרבה זמן עד שהם מפנימים, מזהים את הצורך ומסוגלים לדחות סיפוקים מספיק בשביל לעצור משחק וללכת לשירותים.
אני פחות מתחברת לפרסים, אבל כבר התחלתם עם זה. אולי תתני לזה עוד קצת זמן ובהמשך תתני פרס כל פעם שתלך מיוזמתה ותעשה.
קקי בחיתול - גם כן סביר לשלב זה של הגמילה. תני לזה זמן.
תחתונים בחוץ או לא - לפי כמה שאת מסוגלת להתמודד עם פספוסים ושירותים ציבוריים. לא יקרה כלום אם תמשיכי עם מדיניות תחתונים בבית - חיתול בחוץ עוד קצת.
בהצלחה!
יש מיליון דרכים לגמילה
24/04/2016 | 22:24
115
אם זה עובד בשבילכם ובשבילה אז זו התנהלות טובה
מזרן קשיח - עד איזה גיל?
24/04/2016 | 03:21
5
128
היי,
הבת שלנו בת שנתיים וחצי. מיטת התינוק שלה הופכת למיטת מעבר ע״י פירוק והרכבה, ומידת המזרן נשארת כפי שהיא. 
היא עדיין ישנה על מזרן קשיח (ספציפית קינג קויל אימג׳ין 360). יצא לי לישון על המזרן והוא היה הרבה יותר קשיח ממה שחשבתי. השכבה הספוגית היא מאוד דקה, וזה קצת כמו לישון על הריצפה מבחינת נוחות. 
עד מתי ילד אמור לישון על מזרן קשיח? והאם הוא באמת צריך להיות קשיח עד כדי כך?
תודה
מזרן קשיח עד גיל כשנה. המטרה היא מניעת מוות בעריסה.
24/04/2016 | 08:00
2
141
בגיל שנתיים וחצי כבר בטוח לעבור למזרן רך יותר. אצלנו למזרנים של התינוקות יש שני צדדים, וכשהילד מגיע לגיל שנה, הופכים לצד הרך יותר.
מרגיז שבחנות אמרו שזה עד גיל ארבע
24/04/2016 | 16:59
1
132
חבל שלא בדקתי את זה יותר לעומק.
יש מזרנים מומלצים במיוחד למיטת מעבר (שהיא בגודל של מיטת תינוק סטנדרטית), לגילאי פעוטות?

תודה!
אנחנו תמיד השתמשנו במזרן של התינוק,
24/04/2016 | 18:33
127
אבל אצלנו, כאמור, היה צד שני רך. הפעם אני חושבת להחליף, או בכלל לדלג על העניין של מיטת מעבר, בגלל העניין של מעכבי בעירה במזרני תינוקות. או אם למישהו ידוע על מזרנים לתינוקות בלי מעכבי בעירה, אשמח לשמוע.
הילדים שלי ישנו על זה במשך שנים. זה ממש לא הפריע להם
24/04/2016 | 18:05
158
קודם כל זה בריא לישון על מזרן קשיח, וחוץ מזה שקחי בחשבון שמשקל הגוף של ילדים קטן משלך ולכן התחושה שהם מקבלים היא שונה. בכל מקרה המזרן של מיטת התינוק עבר אצלנו למיטת מעבר שבה ישן הגדול עד גיל 6 או 7 בלי שום בעיה ועכשיו ישן בה הילד השני שחגג כרגע 6. לגמרי לא מפריע להם. ישנים טוב ולא מתלוננים על כלום.
למה לא?
24/04/2016 | 20:22
110
עד גיל שנה ממליצים לישון על מזרן קשיח כדי להימנע ממוות בעריסה. אבל אין שום בעיה להמשיך ולישון על מזרן קשה. אין שום סיבה להחליף, אלא אם הילדה מתלוננת על המזרן, מה שקשה לי להאמין כי במשקל גוף של גיל שנתיים וחצי היא בוודאי לא מרגישה הבדל. 
אין שום בעיה לישון על מזרן קשה. יש תרבויות שבהן ישנים על הרצפה. הכל עניין של הרגל ובהחלט אפשר לחסוך את הכסף והטרחה עד למעבר למיטת נוער.
מגיני שמש לרכב
23/04/2016 | 16:12
4
132
קניתי משילב וזה נופל ולא משהו , משהי ממליצה על מגיני שמש טובים אשמח להמלצות
שרוולי בד שמתלבשים על הדלתות
23/04/2016 | 20:27
143
קונים באייס, הום סנטר.
מה שהיא
23/04/2016 | 22:37
116
מחזיק לי כבר כמה שנים. מעולה.
אצלי לפעמים רוצים נוף ולפעמים רוצים לישון
23/04/2016 | 23:33
159
אני משתמשת בעיגולים הכסופים הגדולים האלה ששמים על השמשה הקדמית מבפנים, כשהם מקופלים לשניים.
שיתוף פעולה הורי + אקרובטיות מסויימת - מאפשרים לשים / להסיר אותם תוך כדי נסיעה בלי לעצור.
תודה רבה
29/04/2016 | 02:50
2
חידה: מי יודעת מה זה
18/04/2016 | 15:14
5
443
"אנסיפון פון פון"?
שיר ילדים צרפתי ישן, נדמה לי
18/04/2016 | 15:21
1
67
שתי נקודות!
18/04/2016 | 15:26
235
הבת שלי שרה את זה בבוקר, ובזכות העובדה שהיא שרה גם את יתר המילים (לה פטיטה מריונטה) הבנתי בכלל שזה בצרפתית, והלכתי לגגל את זה (את המילים האחרונות, לא את הראשונות שלא היה לי מושג מה הן בדיוק ואיך אמורים לחלק את המילה/מילים בכלל). מילא זה שהיא מביאה מהגן כל מיני דקלומים ושירים שאני לא מכירה, עכשיו היא מאתגרת אותי גם בצרפתית? .
Ainsi font, font, font, les petites marionnettes
19/04/2016 | 00:38
189
Ainsi font, font, font
Les petites marionnettes,
Ainsi font, font, font
Trois p'tits tours et puis s'en vont.

קישור לשיר וברקע אנימציה מתוקה:
ברוכה הבאה לחיי :) כך אני מפענחת שירים על בסיס שבועי
21/04/2016 | 12:51
1
218
מאז שעשינו רילוקיישן לבלגיה כמעט כל שבוע יש שיר חדש שאני לא מבינה ואז אני הולכת לגננת או לדוברת צרפתית מהעבודה ומנסה- "מכירה אלה קרוקרו,אלקרורו?" מכירה "אלה ברווזילה אי דונסלה סמבה"?, "מכירה מוניירסי דור דומלה דומלה"?" כמובן שלמה שאני אומרת אין שום קשר למילים המקוריות של השיר ותמיד הן לא מבינות מה אני רוצה ורק אחרי עשר דקות עולים על מה זה.
אני מספקת מופע בידור למזכירות בעבודה, הן לא מפסיקות לצחוק עלי.  
בדיוק ככה.
21/04/2016 | 13:03
188
לטענת הילדה היא למדה את השיר בגן מעוזרת גננת שנדמה לי שהיא באמת דוברת צרפתית (זה שהיא לא דוברת עברית אני בטוחה).
פסח כשר ושמח
( לעמוד שלי בתפוז )
21/04/2016 | 10:54
1
28
גולשות וגולשים יקרים,
אנו רוצים לאחל לכם חג פסח כשר ושמח!
מי ייתן והאביב יביא עימו התחלות חדשות,
הנאות מתוקות והמון הפתעות מרגשות.

לקראת החג הכנו לכם מהדורה חגיגית וכשרה לפסח
של חם בתפוז.

את כל הקישורים לאייטמים בכתבה תוכלו למצוא (כמו בכל שבוע)
בעמוד הפייסבוק שלנו

חג פסח שמח!
חג שמח גם מאיתנו!!
21/04/2016 | 18:21
13
צאפרי גונגה גונגה האם יש בו הרבה צל או רק שמש
20/04/2016 | 23:36
2
142
חשוב לי כי שבוע הבא יש שמש ולא בא לי יותר מדי שמש אז אני מחפשת אטרקציה עם צל אשמח לתשובות, אני שונאת שאנחנו נמסים בשמש כי שבוע הבא ממש הולך להיות חם אבל אם יש שם צל אז סבבה
היי
21/04/2016 | 08:33
1
186
היינו מזמן
עד כמה שזכור לי יש המון צל
הציפורים בצל
וגם ההופעה
ויש המון ספסלים מתחת לעצים
אבל יש גם מקטעי הליכה תחת השמש
תודה רבה
21/04/2016 | 14:52
31
חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
פורום הום סטיילינג
פורום הום סטיילינג
יוסי מוסיקה
יוסי מוסיקה
פורום ניתוחי בקע
פורום ניתוחי בקע
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום