לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1929819,298 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-' אירוח בנושא תזונת ספורט '
אירוח בנושא תזונת ספורט
21/01/2018 | 12:17
1

כולנו עושים ספורט ושומרים על תזונה נכונה, טוב נו... לפחות מנסים.
אז עכשיו יש לכם הזדמנות מעולה להתחיל.
ביום רביעי, 24.1, נארח בפורום קרב מגע והגנה עצמית את אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית, קאוצ'רית ונטורופתית, בנושא תזונת ספורט.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור האירוח כבר עכשיו!

לצפיה ב-'בן שנתיים צמוד לאמא'
בן שנתיים צמוד לאמא
19/01/2018 | 12:37
2
111
לום
בני בן השנתיים קשור אלי בצורה לא כל כך טובה. כשאני איתו ,מגיעה הביתה או נמצאת איתו בכל מקום, הוא רק רוצה להיות עלי, אחרת צורח צרחות אימה ללא הפסקה בעקשנות של שעות. הוא אפילו לא כל כך משתף פעולה בלשחק איתי הרבה זמן,ומעדיף פשוט להיות עלי פיזית, על הידיים או על הברכיים ולגעת לי בשיער. כשנמצא בגן, עם אביו או סבתא או כל אחד אחר, הוא מתוק אמיתי, חייכן,צחקן ולא "עושה בעיות". איתי זה הרבה יותר נדיר.
אשמח לרעיונות איך להתמודד. ניסיתי לדבר איתו ולהסביר , ניסיתי לתת לו לבכות,להסיח את דעתו במשחקים או דברים אחרים, לדבר אליו ןלספר לו דברים כאילו הכל בסדר , כלום לא עוזר. הוא עקשן מאוד ומסוגל לבכות ולצרוח שעות.
אציין שהוא מבין הכל אבל עדיין לא מדבר, אומר לא מעט מלים אבל עוד לא משפטים,יודע להביע את עצמו. 
יש לו 2 אחים גדולים מקסימים שהוא אוהב אותם והם אותו, שמעולם לא התנהגו כך.
אשמח לעזרה!!
לצפיה ב-'מה הוא עושה כשהוא עלייך?'
מה הוא עושה כשהוא עלייך?
19/01/2018 | 12:57
71
מצחיק מה שאת מספרת, כי יש לי ילדה בת 4, בת שלישית בהפרש לא קטן מהגדולות (כמעט 6 שנים מהשנייה), וגם הדבר שהיא הכי אוהבת לעשות זה לשבת עליי, וגם אצלי הגדולות לא עשו את זה. אני חושבת שזאת הדרך שלה לוודא שאני איתה ולא עם מישהו אחר (שמתי לב שהיא גם לא סומכת עליי שלא אברח - אם אני הולכת מאחוריה היא מציצה לאחור מדי פעם כדי לוודא שאני עדיין שם, כי באמת קורה לפעמים שאיזו בת אחרת מבקשת משהו ואני צריכה לגשת אליה).

השאלה היא איך בדיוק את מנסה למנוע ממנו לשבת עלייך. יכול להיות שיעבוד, למשל, לתת לו לשבת עלייך זמן מסוים, ואז לשחק משהו שהוא לא יכול לשחק כשהוא עלייך, ושהוא יירד ביוזמתו אם הוא רוצה לשחק.

לצפיה ב-'נפרדות'
נפרדות
19/01/2018 | 13:01
80
היא אחת המשימות הגדולות בקשר של הורה-ילד, ומציאת המאזן הנכון היא מורכבת, כי הצרכים של הילד משתנים כ-ל הזמן ומצריכים התאמה חוזרת. 
קודם כל, זה שהאחים שלו היו שונים זה בסדר גמור, כל ילד מגיע עם האישיות הייחודית שלו והצרכים הפרטיים שלו. זה שהם מאותו "פס ייצור" לא הופך אותם לזהים, ואנחנו הורים שונים לכל ילד, כי כל ילד פוגש אותנו במקומות אחרים. 
אם הצורך שלו בהיצמדות מאד מאד חזק ומקשה עלייך כבר, ואת מרגישה שזה מוגזם עבורך (זה מה שנשמע מהפוסט שלך) - הייתי מתחילה ביצירת סיטואציות רבות יותר בהן הוא בחברת מבוגר אחר - נניח, יוצאת בערב או אחה"צ מהבית כדי לאפשר לקשר עם אבא / סבתא / מבוגר אחר להעמיק ולהתפתח. 
במקביל הייתי מתחילה לעבוד על גבולות פיזיים - נשמע שלא נעים לך שהוא יושב עלייך כל הזמן ונוגע בך, נסי לשבת צמוד אליו על הרצפה עם צעצוע, צמוד אליו על הספה עם ספר, צמוד אליו בשכיבה על המיטה, להצמיד כיסאות כשאוכלים ביחד - כלומר, לאפשר לו מידה גבוהה ככל האפשר של קרבה, אבל בלי מגע רצוף. אני לא הייתי מסבירה כי אני מבינה שההסברים לא מופנמים כלל, אלא פשוט משנה את ההתנהגות, מורידה אותו בעדינות ממני, מושיבה קרוב אלי, פותחת ספר ומתחילה להקריא. 
לצפיה ב-'רישום לגן - הורים פרודים - עניין רגיש'
רישום לגן - הורים פרודים - עניין רגיש
17/01/2018 | 22:12
2
166
אני ואביה של בתי נפרדנו ואיננו מתגוררים עוד יחדיו. האב אינו אזרח ישראלי וכרגע בעקבות הפרידה נמצא כאן ללא מעמד (בגלל טיפול לקוי של משרד הפנים ובירוקרטיה נוראית).

בתהליך הרישום לגנים עלי לציין אם אנחנו חיים באותה הכתובת. מכיוון שהתשובה היא לא עלי למלא טופס הצהרה מקוון להורים עצמאים וטפסים נוספים שאיני יודעת מהם.

החשש שלי הוא שעלי לציין את כתובתו החדשה של האב ומכיוון שכרגע הוא צריך להיות "מתחת לראדאר" אני רוצה להמנע מכך.

כמו כן, לגבי "הטפסים הרלוונטים" הנוספים שידרשו ממני - מישהו יודע מהם והאם יהיה צורך בהחלטת בימ"ש בעניין פירוד ומזונות?

מכיוון שזה נושא רגיש מאוד ולא שגרתי אני לא ממש יודעת כיצד עלי לנהוג. אשמח לשמוע חוות דעת ואולי נסיון של מישהו. תודה!
לצפיה ב-'אין לי מושג אבל...'
אין לי מושג אבל...
17/01/2018 | 22:29
127
נראה לי שהכי פשוט יהיה או לומר את האמת המלאה או לשקר.
אם נראה לך שתגיעי לכדי שקר, נראה לי שהשקר הכי פשוט יהיה לומר שאתם חיים באותה כתובת
לצפיה ב-'מנסה'
מנסה
18/01/2018 | 07:25
114
אם יש בעירך מנ"ע (מרכז נשים עירוני) או משהו כמו עמותת ידיד ואו עזרה משפטית
ללא תשלום/תשלום סמלי את יכולה לנסות לבקש שיפיקו לך תצהיר ובו תציינו את מעמדך המיוחד ואותו תצרפי לטופס הורה עצמאי,שעו"ד שיכין לך התצהיר יחתום לך גם עליו.אם יש לך איזו פסיקת בית משפט את לא צריכה התצהיר אלא תמלאי את הטופס,שעו"ד יחתום עליו ותצרפי החלטת בית המשפט.
בגלל שהכל טרי,מורכב שווה לגשת להתייעץ עם עו"ד.
בהצלחה
לצפיה ב-'עוד שאלת גן קצת דחופה'
עוד שאלת גן קצת דחופה
17/01/2018 | 07:33
9
201
בן 4 עולה לחובה. יהיה בן 5 וחודש בספטמבר, אמצע שנתון. קטן פיזית ודי ביישן בגן.
יש שתי אפשרויות: גן מעורב עם טרום חובה או גן חובה בלבד. בגן המעורב היתרון שיהיו בגן הרבה ילדים שיהיו צעירים ממנו (הגדולים של טרום חובה שזה אומר קטנים ממנו ב 7-8 חודשים). אבל גם יהיו הרבה ילדים גדולים ממנו בחצי שנה כי הם יהיו שנה שניה באותו הגן. והם גם יהיו יותר מגובשים.
בגן חובה כולם חדשים, יהיו גדולים ממנו וגם קטנים. כולם יעלו ביחד לכיתה א ( יש שלוש כיתות אבל מן הסתם יהיו לו הרבה ילדים שיכיר).
שני הצוותים מומלצים, על גן חובה לא מעורב קיבלתי קצת יותר המלצות.
אני נוטה לגן חובה, בין היתר כי הוא ביישן ועדיף לו לא להיכנס לגן עם הרבה ילדים מגובשים. ויש גם יותר סיכוי שיותר ילדים מהגן שלו יגיעו לשם כי יש יותר מקומות לחדשים (חוץ משני הגנים האלה יש עוד גן מעורב גרוע מאד).
לצפיה ב-'תגובה לשאלתך על פי מודל המחומש'
תגובה לשאלתך על פי מודל המחומש
17/01/2018 | 09:34
2
141
שלום אנה, אני סטודנטית לתואר שני באוניברסיטת תל אביב, הענה לשאלתך ברוח מודל המחומש:במודל יש 5 עקרונות שותפות, מנהיגות, אהבה, עצמאות וכללים.
שותפות- בן זוגך ואת צריכים לבדוק את כל האפשרויות ולבחור בחירה מושכלת ביחד לאיזה גן להרשם. 
מנהיגות- את ובן זוגך צריכים לבדוק את רוח הגנים לפני ההרשמה ולבדוק האם הגן תואם את הערכים בהם אתם מאמינם ורוצים להעביר לילד שלכם.
אהבה- את ובן זוגך רוצים את הטוב ביותר עבור הילד, תראו לו שאתם אוהבים אותו ובוטחים בו בכל גן שתבחרו, ככל שתראו לו שאתם אוהבים אותו וסומכים עליו במערכת החדשה כך יהיה לו קל יותר בגן החדש.
עצמאות- בנך עולה לגן חובה האמינו בו שהוא יוכל להסתדר בגן החדש, תנו לו לפתח את העצמאות שלו בדברים קטנים בבית ובכך חזקו אותו.
כללים- הכללים הינם על פי השקפת עולמכם, בחרו בגן ובגננת שמתאימים לכללים ולגבולות שלכם.
אני מאמינה שאתם מהורים תבחרו את הבחירה הנכונה ביותר עבורכם ועבור ילדכם. 
בהצלחה, ענבר

לצפיה ב-'למה את יוצאת מנקודת הנחה'
למה את יוצאת מנקודת הנחה
17/01/2018 | 10:53
1
115
שבן הזוג שלה מעוניין להשתתף בבחירת הגן? איך בכלל הגעת למסקנה שיש לה בן זוג?
לצפיה ב-'גם אני לא הבנתי את רלוונטיות המניפסט לשאלה שנשאלה ובכלל'
גם אני לא הבנתי את רלוונטיות המניפסט לשאלה שנשאלה ובכלל
18/01/2018 | 14:41
18
לצפיה ב-'גם אני בעד גן חובה'
גם אני בעד גן חובה
17/01/2018 | 10:37
87
נכון, הוא יהיה יחסית מהקטנים, אבל מעכשיו- זה תמיד יהיה כך, הוא תמיד יחסית מצעירי השנתון וצריך להתרגל.
מסכימה עם כל מה שאמרת. בנוסף, גן חובה יכין טוב יותר לכיתה א מגן משולב, לאו דווקא לימודית, גם חברתית, רגשית...
ולהכיר חברים שיעלו איתו ל-א׳ זה ממש חשוב בעיני
לצפיה ב-'נוטה לכיוון גן חובה'
נוטה לכיוון גן חובה
17/01/2018 | 11:20
4
75
ממה שתיארת - לא רואה יתרון למעורב (לא רואה יתרון בכך שיהיו הרבה קטנים ממנו). בשני המקרים יהיו גם קטנים וגם גדולים כי הוא איפשהו באמצע.
יש שני יתרונות לגן חובה:
1. יש להניח שתהיה יותר הכנה לכיתה א'.
2. השינוי בכיתה א' הוא גדול מאד. כמעט בבת אחת הם צריכים לשבת שיעורים שלמים על כיסא בכיתה. הבן שלי עכשיו ב א', וכמה שהוא ילד קל וזורם, היתה לו תקופת הסתגלות קשה - רק מאיזור חנוכה והלאה הדברים התחילו להסתדר. לכן אם הילדים מגן חובה יעלו איתו גם לכיתה א' זה יתרון משמעותי. לפחות זה חוסך את ההתמודדות החברתית בהתחלה, כי הוא כבר מכיר חברים.

לצפיה ב-'תודה בנות'
תודה בנות
17/01/2018 | 11:31
3
99
באמת בסוף רשמתי לגן חובה.
עכשיו רק גיליתי בעיה חדשה: אי אפשר לרשום עדיפות שנייה ולי זה חשוב כי יש שלוש אפשרויות, והגן השלישי הוא ממש זוועה. התקשרתי למועצה ואין אפשרות להוסיף הערות. אז רק נשאר לקוות שנקבל את הגן שרצינו.

לצפיה ב-'כשתגיעי לגשר, תערערי עליו... אין טעם לדאוג מעכשיו.'
כשתגיעי לגשר, תערערי עליו... אין טעם לדאוג מעכשיו.
17/01/2018 | 15:27
2
16
לצפיה ב-'הרבה יותר קשה לשנות החלטה אחרי שהכל נסגר'
הרבה יותר קשה לשנות החלטה אחרי שהכל נסגר
17/01/2018 | 15:58
1
78
מצד שני, כרגע בכל מקרה אין מה לעשות.
לצפיה ב-'זו בדיוק הנקודה - שאין כרגע מה לעשות.'
זו בדיוק הנקודה - שאין כרגע מה לעשות.
17/01/2018 | 15:59
74
יש רק עדיפות אחת, אז יש רק אחת.
לצפיה ב-'לקראת תחילת ההרשמה לגני העריה'
לקראת תחילת ההרשמה לגני העריה
14/01/2018 | 11:32
7
216
רושמות? לא רושמות?
אני בהתלבטות. נורא בא לי להעביר את הקטן לגן עריה. אבל מפחדת שלא יסתדר כי עדיין לא מדבר שוטף. כנראה ארשום ואחכה לסוף שנה.
הגן שלו מוכר. השנה יש 20 ילדים בני 3-4 על 3 נשות צוות. מניחה שיהיה דומה בשנה הבאה.
לצפיה ב-'וואו, 20 ילדים בני 3-4 עם 3 נשות צוות בגן עירייה'
וואו, 20 ילדים בני 3-4 עם 3 נשות צוות בגן עירייה
14/01/2018 | 11:50
4
177
נשמע מעולה.
אצלנו בטט"ח היו 26 ילדים עם גננת, סייעת וסייעת אישית של אחד הילדים שלא עושה המון מעבר. בט"ח התחלנו 29 עם גננת ושתי סייעות (לא יודעת איך קיבלנו עוד אחת), ועכשיו אנחנו 28 (שניים עזבו ואחת הצטרפה) עדיין עם גננת ושתי סייעות (וגם הסייעת האישית עדיין פה, אבל, כאמור, לא עושה הרבה).
לצפיה ב-'נראה לך?'
נראה לך?
14/01/2018 | 11:59
3
161
בגן פרטי.
בגן עריה 35 בוודאות.
לצפיה ב-' אה...'
אה...
14/01/2018 | 12:01
2
118
35 טט"ח? אולי כדאי לוותר. גם 26 טט"ח היה זוועה אצלנו, לפחות בהתחלה. זה גיל צעיר מדי לכזה יחס בין מספר אנשי צוות למספר הילדים. הם צריכים עזרה בניגוב, וכו'.
לצפיה ב-'35 טט"ח + ט"ח '
35 טט"ח + ט"ח
14/01/2018 | 13:21
1
120
הצוות ממש טוב (השלישי שלי שם השנה). יש גם מצב שלא אקבל את הגן כי זה לא שייך לאזור הרישום (כתבתי ערעורים ודיברתי ואפילו בכיתי עד שקיבלו את אחיו השנה).
לצפיה ב-'טוב, אין לי ניסיון עם טט"ח + ט"ח, '
טוב, אין לי ניסיון עם טט"ח + ט"ח,
14/01/2018 | 13:27
89
אבל אם יש לך ניסיון עם הגן הספציפי והוא טוב - אז זה כבר טוב.
לצפיה ב-'התלבטות'
התלבטות
14/01/2018 | 15:55
107
אני חושבת שההחלטה תלויה בצוותי הגנים.
גן פרטי (קטן) לא בהכרח יותר טוב מגן עיריה (גדול).
לצפיה ב-'אצלנו, השנה בגן ערייה'
אצלנו, השנה בגן ערייה
16/01/2018 | 21:47
73
אחרי שהיה 3 שנים בגן פרטי שבו הייתי מאד מרוצה,
חייבת להודות שהגן ערייה מדהים ואני יותר מרוצה ממנו מאשר הגן הפרטי, יש גני ערייה מעולים ומקדמים מאד.
בהצלחה. 
לצפיה ב-'גן חובה וכתה א'
גן חובה וכתה א
15/01/2018 | 15:16
4
180
הבת שלי עולה לגן חובה. בשנתיים האחרונות היא נמצאת במסלול מיוחד של גן עירייה עם ערך מוסף של תרבות יהודית וקהילתיות. למסלול הזה יש גם בית ספר שזוכה לביקורות טובות אך ממוקם בקצה השני של העיר. אני לא חושבת שארשום אותה אליו ואעדיף בית ספר באזור הרישום שלי (אני חד הורית ויהיה לי קשה לשלב זאת עם העבודה). השאלה שלי היא מה עדיף - לאפשר לה להמשיך עוד שנה עם החברים בגן שאני יודעת שהוא טוב ואז את כתה א היא תתחיל לבד או שמעכשיו להעביר אותה לגן חובה אחר שנמצא במסלול לבית הספר האזורי הקרוב. נמצאת בדילמה. תודה.
לצפיה ב-'לדעתי אם את בטוחה לאיזה בית ספר'
לדעתי אם את בטוחה לאיזה בית ספר
15/01/2018 | 15:48
1
103
תשלחי אותה, כדאי להכניס לגן החובה המתאים.
לצפיה ב-'גם לדעתי כדאי לשלוח לגן שקשור לבית הספר'
גם לדעתי כדאי לשלוח לגן שקשור לבית הספר
16/01/2018 | 08:08
76
כי גן זאת חממה (גם אם זה גן עריה) לעומת בית הספר. ואז לכיתה א' היא תוכל לעלות עם חברים וזה יקל מאד על ההתחלה. כי בגיל הזה כבר מתחילים עם חברויות שממשיכות לתוך היסודי.
לצפיה ב-'אני שלחתי לגן הטוב יותר בעיני'
אני שלחתי לגן הטוב יותר בעיני
16/01/2018 | 12:21
1
44
על אף שעלתה לגן חובה (כמעט) בלי חברים מטט"ח+ט"ח, ואז עלתה לכתה א' שוב (כמעט) בלי חברים מגן חובה.
הרוב הלכו לחטיבה צעירה ולביה"ס שלה, ואנחנו הלכנו לגן שאינו חלק מחטיבה צעירה ולביה"ס אחר. את ההחלטה קיבלנו בכל שנה לשנה העוקבת.
הבת שלי חזקה חברתית ובכל זאת חששתי. בדיעבד חששתי שלא בצדק. היא השתלבה מצוין בגן חובה והפיקה ממנו המון (גננת מעולה!) וגם ההשתלבות בכתה א' עברה מצוין (כרגע בכתה ב').
אם יש קושי חברתי - הייתי נוטה לגן שעולה לביה"ס. אם אין הייתי בוחרת לפי מה שנראה לי הכי נכון בנקודת הזמן הנוכחית. בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה רבה לכן!'
תודה רבה לכן!
16/01/2018 | 13:53
62
הבת שלי ידידותית מאוד ומתחברת בקלות אז אני מקווה שבאמת המעבר לבית ספר חדש לא יהיה לה קשה מדי! תודה!
לצפיה ב-'שאלת ערכת רופא'
שאלת ערכת רופא
16/01/2018 | 08:21
3
144
רציתי לקנות לילדים. אין לי זמן ללכת לחנויות אז רציתי לקנות באינטרנט. כל מה שראיתי נראה עוד הדבר: סטטוסקופ נחמד + מספריים מפלסטיק + מזרק קטן + כמה דברים קטנים. זה מה שאמור להיות? חוץ מהסטטוסקופ, משהו באמת שימושי למשחק?
לצפיה ב-'יש ערכות שקצת "פעילות"'
יש ערכות שקצת "פעילות"
16/01/2018 | 08:33
100
סטטוסקופ שמשמיע דפיקות לב, חלק מהמכשירים עושים אור (למשל בבדיקה לאוזן). תסתכלי אם כתוב לגבי זה משהו כשאת קונה.
לצפיה ב-'אני מאוד אוהבת את הערכה של פישר פרייס'
אני מאוד אוהבת את הערכה של פישר פרייס
16/01/2018 | 10:00
1
118
יש ערכות רבות שהן פשוט זבל - פלסטיק דק ושביר, פריטים קטנים ומצ'וקמקים, וכו'. בערכה של פישר פרייס אין שום דבר שמתקתק או עושה אורות (לגבי האורות נראה לי שטוב שכך, כי ילדים נוהגים להכניס את האור לעין), אבל המוצרים הם באיכות טובה וגדולים. הדבר היחיד שקצת מתפרק שם הוא העובדה שיש ספוג בסטטוסקופ שיכול להתפורר/ילדים יכולים לחבל בו (לכן יש לנו שתיים, כי במקורית הספוג כבר התפרק).
פרט לכך יש מדחום שאפשר לסובב לשני מצבים (יש חום עם פרצוף עצוב ואין חום עם שמח), מד לחץ דם שאפשר ללחוץ על החלק הצהוב ואז המחוג מסתובב (כלומר גם זה "פעיל"), פלסטר קשיח שעונדים כמו צמיד, מכשיר ל"התבוננות" בגרון או באוזן (בלי אור או משהו כזה), מזרק עם קצה מעוגל (שכמובן אפשר "להזריק" איתו, ויש לו קפיץ שמחזיר אותו חזרה למצב הפתוח), ו"תיק" בד שהכל נכנס לתוכו (גם חשוב).
מוצר מאוד טוב ובטיחותי - היחיד, לדעתי, שבאמת מתאים לילדים מתחת לגיל 3. בכלל המוצרים של פישר פרייס מאוד טובים מהבחינה הזאת.
לצפיה ב-'תודה. זה מה שחיפשתי'
תודה. זה מה שחיפשתי
16/01/2018 | 10:09
24
לצפיה ב-'בן שנתיים וארבע חרדתי ואובססיבי'
בן שנתיים וארבע חרדתי ואובססיבי
14/01/2018 | 06:32
10
228
היי,
מנסה להבין אם צריך ללכת לאבחון ואיזה.
הילד מדבר שוטף כמו ילד בן חמש.
יש לו זיכרון ברמה שזה מפחיד. יכול לזכור דברים מלפני שנה .
אין לו שום מאפיין של אוטיזם אבל אובסיסיבי ברמות
יכול לשאול את אותה שאלה 200 פעם
זוכר איך כל דבר בבית ממוקם ואם מזיזים שואל
רוצה כל יום את אותה תוכנית בטלוויזיה
אוכל דברים קבועים
רוצה את אותו ספר כל יום לפני השינה
מבקש לקבל את אותן תרופות לפי הסדר
מסכים שרק אני ארדים אותו
אצל סבא וסבתא מבקש את אותו ספר בשירותים
עדיין רודף אחרי בכל הבית ושאני בבית מעדיף לשבת לידי וללטף אותי או לשחק איתי
מאוד ביישן בגן אבל בבית שובב
עושה אותו דבר כל יום בכוונה לדוגמא מקשקש עם טושים על הריצפה ואני לוקחת וכל יום איתו דבר
מפחד מאוד מחיות בגן אבל כשאנחנו לוקחים לגן חיות מפחד נורא ובסוף משתכנע ללטף בעזרתנו
מאוד אוהב ילדים אחרים. מבקש ללכת לילדים ושילדים יבואו אליו.
אבל הרבה פעמים מבקש ממני דברים במקום לבקש מהם.
הגננת אומרת שבגן משתתף משחק מצייר אבל כן מאוד ביישן.
אני בהריון עם תאומים שבוע 30 אם רלוונטי 
מה עושים? צריך אבחון?

לצפיה ב-'אבחון למה? נשמע שהילד'
אבחון למה? נשמע שהילד
14/01/2018 | 09:18
6
203
הוא ילד בכור,קצת מפונק (אם אפשר בכלל להגיד על ילד בן פחות משלוש שהוא מפונק) - וחלק מהדברים אתם יכולים הרי לגדוע בעצמכם אם אתם רוצים.
למשל, אם הוא מקשקש עם טושים על הרצפה - למה הטושים נגישים לו? אם הוא שואל שאלה 200 פעם (אגב, אופייני לגיל) - אם אתם רוצים - תפסיקו לענות אחרי פעמיים, וכו'. אם לא תוכלי להרדים אותו איזה יום (או תיצרי מצב ש"לא תוכלי"), אז זה מה יש. אם הוא לא היה הבכור הוא היה רגיל לזה, פשוט, שאת לא תמיד עומדת לרשותו ושהוא לא יכול לקבל כל מה שהוא רוצה.
לגבי זה שהוא זוכר איפה כל דבר ממוקם בבית - גם הילדות שלי כאלה - זו לא בעייה אם הוא לא משתולל כשמזיזים אלא רק שם לב. אחת הבנות שלי אפילו שמה לב כשמשהו זז בארון צדדי סגור עם זכוכית חצי אטומה שבקושי רואים דרכה. ואני נהנית לשים משהו חדש איפשהו בבית ולראות איך הילדות מוצאות אותו תוך חמש שניות מהרגע שהן נכנסות הבייתה (בלי שאגיד להם שמשהו התחדש, כמובן). זה לא עניין לאבחון... כנ"ל לגבי זכרון טוב - תשמחי, אל תדאגי.
רק לגבי הפחדים - אם יש פחדים שבאמת נראים לך מוגזמים ומפריעים להתנהלות שלו ביום יום (ללטף חיות זה לא משהו כזה) אז אולי כדאי להיעזר בעזרה חיצונית כדי לעזור לו להתגבר עליהם, אם אתם לא הצלחתם לבד (אם כי לאו דווקא בגיל כל כך צעיר - לילדים קטנים יש הרבה פחדים שחולפים). גם ילדה פחדנית יש לי בבית, וזה באמת לפעמים מפריע לה לתפקוד. עזרנו לה להתגבר על פחדים רבים, אבל נשארו עדיין לא מעט. אבל המקרה שלה נראה לי חמור בהרבה ממה שאת מתארת - הפחד שלה עצום, כאילו עוד רגע הדבר שמפחיד אותה הולך להרוג אותה וזה סוף העולם. זה לא פחד קל שאחרי זמן התרגלות היא מתגברת עליו באותו יום - כל דבר דרש חודשים של התקרבות טיפה טיפה כדי להתגבר עליו.

לצפיה ב-'תודה. הרגעת אותי מאוד'
תודה. הרגעת אותי מאוד
15/01/2018 | 07:55
5
112
לגבי הטושים הם לא נגישים אני נותנת לו כשמבקש לצייר. מצייר יפה ואז מתחיל לקשקש.
אתמול הייתי איתו לבד בבית והיה ילד נהדר. קלטתי שאנשים אחרים באים הוא מתחיל להשתולל בשביל לקבל ממני תשומת לב. כי הוא רוצה אותי כל הזמן.
מניחה שזה מתקשר גם לנושא החרדתיות. 
וגם לנושא הביישנות. רק איתי הוא מרגיש בטוח...
אגב סבתא באה אתמול וקילחה...בכלל לא ביקש תרופות . הסיפר היה קצת מאוחר כי סבתא קילחה מוקדם אז היינו קצת בסלון אחרי. ביקש ספרים אחרים לגמרי...
בצהריים אכל אוכל שבדרך כלל לא אוכל. ואחר כך בערב שהמטפלת באה הכנתי שקשוקה ואכל כמו גדול שכאני עם אבא שלו הוא לא מסכים לטעום.
בקיצור הבעיה היא אצלי :)
אבל איך אני יוצאת מזה? איך אני מרגילה אותו להיות בטוח עם  אחרים כשאני נמצאת...ולהיות בטוח בחברה.
כי כשאני לא נמצאת אין בעיה בכלל...
לדוגמא אתמול המטפלת באה והוא לא רצה להיות איתה כי אני הייתי אז הוא התחיל לזרוק דברים ולהרביץ. היא לקחה אותו למרפסת איכשהוא הסיחה את דעתו והייתה לי שעה שלמה לנוח קצת ולהכין ארוחת ערב.
אבא שלו/סבתא שלו לא מצליחים כשאני נמצאת...
יודעת שזה בעיה שאני הרגלתי אותו ככה אבל עוד שנייה יהיו לו עוד שני אחים קטנים...
צריכה להוציא אותו מזה שהוא מרגיש בטוח רק בסביביתי..
מה יהיה עם אעשה קיסרי ואיעלם לו ל5 ימים פתאום?
לצפיה ב-'ממש ממש לא להוציא אותו מזה שהוא בטוח רק בסביבתך'
ממש ממש לא להוציא אותו מזה שהוא בטוח רק בסביבתך
15/01/2018 | 10:16
94
זאת ההתחלה בגיל הזה וזה יילך ויתרחב לעוד אנשים בסביבתו, האבא, הסבתות , מטפלות וכו'.
לא לפעול מתוך פחד לעתיד, זה לא נכון ולא מדייק עבור בנך. הוא צריך תשומת לב וקרבה כאן ועכשיו אז תתני לו בלי חששות ובלי פחדים כשאפשרי לך. תני לו בנדיבות. זה ימלא אותו בבטחון וזה מה שהוא צריך.
כשאת לא יכולה אז אי אפשר - ברגעים כאלו הוא לומד מהמציאות להסתגל למה שאפשרי ולמה שלא. מתוך כך מתאפשרת ומתפתחת אצלו גמישות ויכולת להתמודד גם עם מצבים שקשים לו.

לצפיה ב-'את יכולה לתאר קצת יותר'
את יכולה לתאר קצת יותר
15/01/2018 | 10:32
3
82
מה קורה כשאת שם ויש שם עוד מישהו? יש ילדים שלוקח להם זמן "להתחמם". את הבסיס הבטוח שלו, לכן כשמישהו נכנס, עד שהוא מתחמם הוא רוצה להיות איתך. לא כדאי לכפות עליו - למשל, אם סבתא נכנסת והוא נצמד אלייך, סבתא יכולה "לפתות" אותו, למשל אם היא מתחילה לשחק משחק מעניין - אולי מתישהו הוא יצטרף. אבל לגשת אליו ו"לתלוש" אותו ממך לא כדאי, כי זה רק יוביל להתנגדות ולבכי. בעיקרון בגילאים צעירים את אמורה להיות הבסיס הבטוח שלו - כשמשהו מפחיד אותו הוא נצמד אלייך, אבל כשהוא נרגע בעזרת הקירבה אלייך הוא בדרך כלל אמור להרגיש חופשי להסתובב ולחקור את הסביבה, לשחק, וכו'.
בגדול אם את בבית, אין סיבה מיוחדת שלא תהיי רוב הזמן בטווח ראייה שלו - גם כשאת מבשלת - כך שהוא יידע שאם קורה משהו הוא יכול לגשת אלייך ולהרגיש שוב בטוח. בעקרון כשהילדים גדלים קצת ומפנימים את תחושת הבטחון שהם קיבלו מהאם או מהמטפל הראשי (אם אכן קיבלו את התחושה, והאם נענתה להם כשהיו במצוקה והגיבה לאותות שלהם), הם כבר לא זקוקים לאם פיזית כדי להרגיע את עצמם, ומסוגלים להתמודד לבד. אבל בגיל שנתיים וארבע, וכשהוא אפילו עוד לא במסגרת, זה טבעי ואפילו טוב - זה אומר שהוא באמת נקשר אלייך ורואה בך משהו בטוח, ולפחות תיאורטית (לפי תיאוריית ההתקשרות) באופן הזה את מפתחת בו את היכולת להרגיש בטוח בעולם.
לצפיה ב-'כשאבא בבית הוא רוצה רק אותי'
כשאבא בבית הוא רוצה רק אותי
15/01/2018 | 11:00
2
80
אם הוא קם בבוקר הוא רוצה שאני אקום איתו. לא יכולה להישאר במיטה
אם אני מתקלחת או בשירותים הוא בא איתי.
אם שנינו בסלון הוא יהיה עם שנינו.
עם סבתא באה אז הוא איתם אבל פוזל אלי כל הזמן.
אני תמיד בטווח הראיה שלו. מבשלת או עושה כביסה. הבעיה שלפעמים בא לי לנוח במיטה קצת למשל אחרי יום עבודה שאבא שלו בא אז לא הוא בא לידי במיטה.
אם הוא רוצה לקחת אותו לגן משחקים לבד הוא בוכה שהוא רוצה אותי.
בשבתות תמיד הולכים כולם ביחד. גם עכשיו שאני בשבוע 31 וממש קשה לי.
אבל אם נשארים בבית יותר קשה כי רק אני איתו.
אני מבינה שזה טבעי ואין ברירה.
אבל ממש קשה לי פיזית עכשיו

לצפיה ב-'הוא כבר לא כל כך קטן,'
הוא כבר לא כל כך קטן,
15/01/2018 | 11:15
88
ואת יכולה להסביר לו את הדברים - למשל, ביום מסוים את יכולה להגיד שאת מאוד עייפה כי התעוררת בלילה ולכן את לא יכולה לקום עכשיו ואבא צריך לטפל בו - ופשוט אל תקומי, ותראי איך הוא מגיב.
לגבי מקלחת ושירותים - אממ... כשיש לי ילדות בגיל הזה והאבא לא שם, אני קוראת להן בכוונה לבוא איתי למקלחת או לשירותים כדי שאוכל להשגיח עליהן... כך שאני לא ממש רואה את הבעייתיות.
"פוזל אליי כל הזמן" - זה סבבה, זה ככה צריך להיות, ולא בעייתי מבחינתך.
לגבי מנוחה - שוב, את יכולה להגיד לו שאת לא מרגישה טוב עכשיו, וכו'.
לגבי ללכת לגן משחקים - אפשר להגיד לו שהולכים לגן משחקים ואז או ללכת על אופציה של את לא מרגישה טוב ולכן רק אבא יכול לבוא, או שאת תבואי לקצת ואז תגידי שאת צריכה ללכת באמצע פעילות (למשל נדנוד) - וכך אחרי כמה פעמים אולי הוא יסכים גם ללכת היישר לשם בלעדייך.
אם קשה לך להיות עכשיו איתו לבד בגלל ההריון המתקדם - נסי להשיג עוד עזרה איכשהו - גם מהסבתא, גם לנסות להרגיל לשחק עם האבא (בשיטה שתיארתי - שהאבא ישחק לידכם במשהו שהילד אוהב, והילד בשאיפה יצטרף), עוד זמן מטפלת, וכו'.
לצפיה ב-'אגב, עם הקטנה שלי (מספר 3),'
אגב, עם הקטנה שלי (מספר 3),
15/01/2018 | 11:39
81
הרבה דברים שהיא לא רוצה לעשות (כמו לקום עם אבא, נניח, או ללכת לשירותים...), אנחנו הופכים לתחרות - מי יגיע ראשון למטבח, נניח, או מי יתלבש ראשון, או אומרים שאם היא לא הולכת אז אנחנו נלך ונאכל את ארוחת הבוקר, וכו'. או אומרים לה לא לעשות את זה - נניח, אל תאכלי את המטוס (כשמאכילים אותה) ואז היא דווקא אוכלת אותו, כסוג של משחק, או אל תלבשי את המכנסיים, וכו'.
אצלנו אנחנו קצת מגזימים בשימוש של האסטרטגיה הזאת איתה, אבל בעיקרון זו אסטרטגיה שאפשר להצליח איתה (רק להשתדל לא לעשות אותה כל כך הרבה כמונו, כי, כאמור, אצלנו זה כבר מוגזם ואנחנו עושים את זה כל הזמן...).
לצפיה ב-'למה לא ללכת להתפתחות הילד'
למה לא ללכת להתפתחות הילד
14/01/2018 | 11:27
137
אם את מודאגת.
אגב, אחד המאפינים הבולטים של אוטיזם בתפקוד גבוה זה קושי בשינויים.
אבל רוב הסיכויים שזה סתם עניין של גיל. כי לדוגמה, ילד שאוהב שיקריאו לו כל יום את אותו הספר  לחלוטין נחשב תקין (לפי קלינאית התקשורת של הקטן).
לדעתי, תפני להתפתחות הילד, רק ליתר ביטחון. אבל אני אמא חרדתית מאד, בטח תקבלי עכשיו מלא הודעות שהכל תקין (ורוב הסיכויים שהן צודקות).
לצפיה ב-'מה לעשות'
מה לעשות
14/01/2018 | 16:02
1
128
כל אחד מהדברים שאמרת, כשהוא עומד בפני עצמו, אכן אינו מדאיג.
אבל כשהם מופיעים כולם ביחד אצל ילד צעיר זה יכול (אבל לא חייב ולא תמיד)
להעיד על איזשהו קושי.
השאלה היא עד כמה מה שאת כותבת מפריע לו לתפקוד היומיומי.
אם מפריע, הייתי לוקחת לאבחון.
לצפיה ב-'אני מתלבטת - מחשבות על הצבת גבולות ורגשי אשמה'
אני מתלבטת - מחשבות על הצבת גבולות ורגשי אשמה
15/01/2018 | 13:49
118
משחזרת את הקשר שהיה לי עם בתי כשהיתה בת שנתיים וארבעה חודשים. היא בהחלט היתה צמודה אליה הרבה יותר מאשר אל אבא שלה, הוא הצליח (בהשקעה נבונה) להפוך את זמן האמבטיה לזמן נחשק איתו, ועדיין היתה מבקשת אותי. כשלא יכולתי (ילדתי כשהיתה בת שנה ו-9 חודשים) הייתי אומרת שלא ומרגישה אשמה. גם היום הילדים מבקשים ממני הרבה מאד דברים כל הזמן, ועל חלק מהם שומעים לא - כי אני לא יכולה, כי אני לא רוצה, כי נגמרה לי הסבלנות - והלא שלי היום נאמר בנחת. איתה הרגשתי שאם אני לא נותנת לה את מה שהיא זקוקה לו אני מועלת בתפקיד שלי כאמא. היום אני לא מרגישה כך והלא אינו מלווה ברגשי אשם. 
באוזניים שלי הכל נשמע נורמלי - הוא נצמד אלייך כי הוא יכול. לאחותי יש ילד מהמם בן 4 וחודש שצמוד אליה עד היום. היא לא יכולה לדבר בטלפון 5 דקות בלי שהוא יהיה איתה על הקו, רק היא מרדימה אותו בלילות, ורק היא מקלחת וכו' וכו'. הפניות שלה אליו וההיצמדות שלו אליה מזינים זה את זה ומתאימים לשניהם. אצלך הלידה הצפויה תשנה את מאזן הכוחות בבית. לא תוכלי להיות פנויה אליו כמו קודם, גם אם תרצי. וזה בסדר גמור, זה חלק מהחבילה של הרחבת המשפחה. 

לגבי קבעונות - הגדולה שמעה בערך שנה את אותו סיפור לפני השינה. וככלל מבחר הספרים שהיתה בוחרת היא מצומצם מאד. אני לא ראיתי בכך בעיה. היום היא בררנית יותר מהאחים שלה באוכל. גם זה לא בעייתי בעיניי. 

לגבי תחושת בטן -  מה הגננת אומרת לגבי המקום שלו בגן? איך הוא מבחינת ההשתתפות? מילוי הוראות הצוות? משחק עם חברים? כפי שאמרתי, לי כל מה שאת מספרת נשמע טבעי ורגיל, ואני לא הייתי עושה שום דבר כרגע. ובכל זאת - אני מאמינה בתחושת בטן. אם את חוששת ולא רגועה יש מקום לפנות לאבחון מקצועי.
לצפיה ב-'הי...יש לי 2 שאלות'
הי...יש לי 2 שאלות
13/01/2018 | 07:53
9
239
1. מה הגיל הכי מוקדם שניתן לאבחן הפרעת קשב וריכוז ומה הפרוצדורה? אפשר דרך הקופה? פרטי? צריך טפסים מיוחדים? למי פונים?

2. האם יש לכם המלצה לתוכנות למידה/ משחקי מחשב ללימוד אותיות/ מספרים וכ'ו?
לצפיה ב-'ועוד שאלה לגבי חוגים'
ועוד שאלה לגבי חוגים
13/01/2018 | 08:12
4
162
הגננת והמרפאת בעיסוק אמרה שהוא חייב לחזק את חגורת הכתפיים אבל הוא מסרב ללכת לחוגים. ניסיתי ג'ודו, טאקאונדו, כדורגל, ספורט לילדים...הוא פשוט לא מוכן ללכת לחוג ואם כבר הצלחתי לשכנע אותו ללכת, הוא לא משתתף או פורץ בבכי אחרי 5 דקות...

האם להכריח אותו ללכת לחוג? האם להתמיד ולא לוותר?

לצפיה ב-'בן כמה הוא? אולי שחיית פעוטות יותר יתאים'
בן כמה הוא? אולי שחיית פעוטות יותר יתאים
13/01/2018 | 09:14
1
118
כי זה יחד עם אחד ההורים ויותר מרגיש כמו משחק מאשר חוג.
יש גם את כל הג'ימבורי של רשת פעלטון, לדעתי מעולה. יש שם מתקנים שמפעילים ומחזקים את כל הגוף.
בכל מקרה, ממש לא נראה לי שצריך להכריח. חוג אמור להיות משהו מהנה וכיפי. אם הוא לא רוצה, אז הוא לא רוצה.
לצפיה ב-'גם בגן שעשועים יש לפעמים מתקני טיפוס כמו למשל מגלשה גבוהה'
גם בגן שעשועים יש לפעמים מתקני טיפוס כמו למשל מגלשה גבוהה
13/01/2018 | 10:35
96
מתקן חבלים וכו
לצפיה ב-'לגבי החוג'
לגבי החוג
13/01/2018 | 18:57
94
ממש לא להכריח.
תמצאו משהו שמתאים לו ושהוא נהנה מזה. חגורת כתפיים אפשר לחזק גם בעזרת פעילויות שונות וכיפיות בבית. כשזה נעשה מתוך הנאה אפשר להתמיד והלמידה (במקרה הזה הלמידה של הגוף ) נעשית באופן טבעי ובקלות.
לצפיה ב-'לגבי חוגים'
לגבי חוגים
14/01/2018 | 10:12
63
אני אוהבת את פרוגרס . יש להם קבוצות במקומות שונים בארץ.
אם יש לכם שולחן בגובה מתאים אפשר לשבת מתחתיו ולצייר / להדביק על דף שהודבק לתחתית
לצפיה ב-'הדעות חלוקות'
הדעות חלוקות
13/01/2018 | 15:28
2
134
יהיו מי שיתנו לך גיל ספציפי, לעומת זאת רבים אחרים טוענים שאי אפשר לאבחן ילדים צעירים ובוודאי לא רכים מאחר ומה שנחשב ל"הפרעה" של קשב וריכוז הוא בסך הכל סמפטומים חיצוניים לחוסר בגרות שקיים אצל ילדים מן הסתם באופן טבעי..
ישנה עוד דעה נוספת שאותה שמעתי מכמה פסיכאטרים ופיסיכולוגים מתחום המוח שאומרת שלא קיימת בכלל יכולת לאבחן באופן נוירולוגי הפרעה כזאת.

הגישה שלי והניסיון המקצועי שלי הם עם הדעה השנייה.
אני מכירה ועובדת עם ילדים והורים שעל פניו נראה כאילו לילדים יש להם בעיית קשב וריכוז (או מאובחנים) אלא שמתוך התבוננות מעמיקה על הילד והבנת המניעים הפנימיים להתנהגות החיצונית, ההורה מתחיל להבין את ילדו באופן שונה ומתוך כך גם התנהגות הילד "פתאום" משתנה ומה שהורגש או אובחן כ"הפרעה" פשוט הופך עורו.

כדאי לשים לב לזה גם אם את/ה בדעה האחרת ולו רק כדי לאפשר לילד לצמוח מעל לתגיות ותוויות.

לגבי שאלתך השנייה, אינני מכירה משחקים כאלה במחשב. בטח בנות אחרות פה יוכלו לתת לך המלצות.

לצפיה ב-'ערב טוב'
ערב טוב
13/01/2018 | 21:07
88
מאוד אהבתי  את התגבוה השניה שלך אורים כשהתחלתי ללכת לפיזוטריה עם בתי כשהייתה בת 4 חודשים הפיזוטרפיסט פשוט אמר בצחוק לבת אין בעיה לאימא יש . כמובן שלפעמים אנו אלה שמרוב דאגות ומרוב זה שאנחנו רוצים ללכת כפי שמתוכנן אני גורמים לבעיות אצל ילדינו   הם פשוט מקבלים מה שאנו משדרים ומעניקים להם ..

תנסי שחייה הם פשוט אוהבים שחייה אל תכריחי אותו לשום חוג למורה לא אכפת לו ממנו כפי שלך אכפת ..
לצפיה ב-'הילד בן 4.8 ואין לנו ספק שקשה לו להתרכז'
הילד בן 4.8 ואין לנו ספק שקשה לו להתרכז
18/01/2018 | 17:24
27
ולא רק אנחנו מרגישים בכך. גם הגננת וגם המאבחנים שאבחנו אותו בגיל 2-3.
הוא מוסח בקלות, לא מצליח לשבת על הכסא כדי לעשות פעילות כלשהי, קופץ מנושא לנושא בשיחה, חולם בהקיץ, שוכח איפה הניח דברים, יש לו פוביה מבלונים וחרדות נוספות, התפרצויות זעם והוא מתקשה להתארגן בבוקר.
זו לא שאלה של האם יש לו בעית קשב וריכוז, זו שאלה של מתי מאבחנים ואיך מתמודדים...

לצפיה ב-'ממש לא הייתי מכריחה ללכת לחוג'
ממש לא הייתי מכריחה ללכת לחוג
15/01/2018 | 13:13
64
איזו תועלת תצמח מזה?
ההתנגדות רק פוגעת בו ובך ובקשר ביניכם. 
מה שכן, ניתן לפנות לבעל מקצוע ולבקש תרגילים מתאימים שניתן לעשות בבית תוך משחק. ככלל העבודה עם ההורה בגיל הרך היא לרוב המשמעותית ביותר.
לצפיה ב-'מגיע לנו מזל טוב!'
מגיע לנו מזל טוב!
15/01/2018 | 10:44
2
138
ביממה האחרונה נולדו לבנות שלי 2 בנות דודות מתוקות (אחת מהצד שלי, ואחת מהצד של בעלי)!
לצפיה ב-'מזל טוב כפול! אין כמו בנות הלוואי עליי'
מזל טוב כפול! אין כמו בנות הלוואי עליי
15/01/2018 | 12:48
1
22
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
15/01/2018 | 12:50
10
לצפיה ב-'האם יש כאן אבות בהורות משותפת כמוני?'
האם יש כאן אבות בהורות משותפת כמוני?
14/01/2018 | 17:16
225
אני פשוט סובל.
לצפיה ב-'מתלבטת מה לעשות'
מתלבטת מה לעשות
14/01/2018 | 09:07
4
175
התחלתי עם הבן שלי טיפול של מרפאה בעיסוק. לקחנו כי המליצו לנו באבחון שעברנו וגם כי קלינאית התקשורת המליצה.
הקלינאית חושבת שיש לו קשב קצר. הוא באמת נראה מאבד סבלנות במשימות קשות. ובאבחון אמרו שיש לו זמן עיבוד ארוך. שזה אומר שלפעמים הוא מגיב באיחור.
היינו בשלושה מפגשים ובשישי שיחת הורים.
באתי בדעה שזה מיותר. כל מה שביקשה שיעשה, עשה בצורה מושלמת. היא בעצמה ציינה שיש לו מיומנויות מעולות, אפילו מעבר למצופה.
כן ראתה שלא תמיד הגיב כי היה עסוק. 
גם היא לא הייתה מאד החלטית לגבי המשך הטיפול. אמרה שאולי כדאי עוד כמה מפגשים ולראות שוב. או לחכות מספר חודשים ואז לבדוק. הבעיה שלא הרגשתי שקיבלתי כלים להמשיך בבית לבד. כן סיכמנו שאם נמשיך, חלק מהפגישה תהיה הדרכת הורים.
מתלבטת איך לפעול. הקושי שלי הוא תפעולי, אני עוזבת את הילדים פעמיים בשבוע בשעות הערב וזה מבאס.
לצפיה ב-'לא הבנתי מה המטרה של הטיפול'
לא הבנתי מה המטרה של הטיפול
14/01/2018 | 09:27
3
92
של הריפוי בעיסוק, ומה היא רוצה לעשות בעוד כמה מפגשים האלה. זה שיש לו מיומנויות אולי לא רלבנטי אם זו לא המטרה של הטיפול, אבל לא ברור לי מה כן המטרה של הטיפול. ולגבי כלים להמשיך בבית - ביקשת ממנה כלים כאלה? אם לא, אולי תעשו עוד מפגש, תבקשי כלים לבית, ואז תחליטי אם את מרוצה מהם ורוצה לנסות תקופה לבד, או רוצה להמשיך. היא כבר מכירה אותו, וחבל לעזוב לפני שאת מקבלת מה שאת רוצה (כלים לבית), אם זה אפשרי.
לצפיה ב-'לקצר זמן עיבוד'
לקצר זמן עיבוד
14/01/2018 | 11:10
2
86
שזה אומר למנוע מצבים בהם הוא מרוכז במשהו ולא שם לב לסביבה. אם נמשיך, סיכמנו מראש שאקבל הדרכה בחלק מהזמן. כי עד עכשייו זה היה חצי טיפול חצי אבחון.
פשוט זה שהיא לא החלטית לגבי המשך הטיפול מפריע לי להתעקש כן להמשיך כשזה כל כך קשה לוגיסטית
לצפיה ב-'אבל מה מפריע לך לבקש'
אבל מה מפריע לך לבקש
14/01/2018 | 11:14
1
80
שהפגישה הבאה תהיה פגישת הדרכה? ואז להגיד תודה ולהפסיק את הפגישות (או להגיד שתפסיקו לתקופה ותראי איך זה מתקדם ואז אולי תחזרו) אם מה שהיא נותנת לך בפגישה הבאה מספק אותך? את צריכה להתחייב מראש למספר פגישות עתידיות?
אני מבינה שזה קשה לוגיסטית, אבל את יכולה להתארגן לעוד פעם אחת נוספת, לא? רק כדי לצאת עם משהו מועיל מהפגישות האלה במקום לצאת בלי כלום.
לצפיה ב-'רעיון טוב'
רעיון טוב
14/01/2018 | 11:19
73
אני מניחה שזה הכי טוב מבחינתי. מקווה שתסכים.
לצפיה ב-'התייעצות בנוגע ל-'גרגורים' '
התייעצות בנוגע ל-'גרגורים'
08/01/2018 | 12:50
8
264
היי,
התינוק החמוד שלנו בן 7 חודשים או טו טו.
מאוד חייכן, מאוד מגיב, מאוד סקרן אבל ממעט לגרגר/לקשקש.
חייב להדגיש, הוא כן מגרגר ומקשקש, אפילו מדי יום, אבל מעט מאוד יחסית (נגיד יכול לכמה שניות ביום וזהו (היה גם שלב שקצת גילה את הקול והיה 'צורח' קצת), כרגע זה בעיקר קולות מעין ינשופיים. 
שאלנו את הרופאת ילדים כשהיינו אצלה כהוא היה חולה והיא אמרה לחכות עד גיל 9 חודשים ואם עדיין הוא לא מתחיל כבר להגיד הבהרות די ברורות לבדוק לו את השמיעה (נבדק סמוך ללידה והיה תקין).

זו יותר שאלה מהניסיון שלכם - נשמע שזה תקין על פניו? מישהו חווה את זה או שזה נשמע חריג?

רק מוודא ליתר ביטחון.

תודה!
לצפיה ב-'וזה תמיד היה כך?'
וזה תמיד היה כך?
08/01/2018 | 13:10
3
109
והוא התחיל לאכול כבר מוצקים? ואין דברים אחרים (כמו היפוטוניה, למשל)?
אני שואלת כי יכול להיות שיש לו חולשה באזור של הפה. ובהחלט כדאי לבדוק שמיעה.
על פניו אכן נשמע לא טיפוסי, אבל זה לא אומר שזה לא יכול להשתנות עד גיל 9 חודשים - רק שכדאי לעקוב ולבדוק במקרה הצורך.
לצפיה ב-'תשובות קצרות'
תשובות קצרות
08/01/2018 | 13:36
2
117
בעיקרון תמיד היה כך.
כשהוא 'גילה' את הקול הייתה תקופה שהרגיש שהוא יותר 'מקשקש' אבל לא משהו שונה מהותית.
התחיל מוצקים קצת לפני חצי שנה.
נמצא בגן מגיל 4 חודשים +-.
אם זה משנה (רק בגלל העניין של הפה), השיניים הגיעו מוקדם מאוד, מגיל 4 חודשים התחלנו לראות את השיניים התחתונות האמצעיות שיצאו כבר כמעט עד הסוף ועכשיו מתחילות לצאת העליונות
לצפיה ב-'שני דברים -'
שני דברים -
08/01/2018 | 13:45
1
124
1. איך הוא מבחינה מוטורית? זוחל? מתי התהפך?
2. תינוקות נוטים לדבר ולמלמל יותר דווקא כשהם לבד בחדר - כדאי לכם לבדוק מה קורה כשהוא לבד (לשים מכשיר הקלטה או סתם להקשיב) ואולי תגלו שהוא דווקא כן ממלמל.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
08/01/2018 | 14:12
112
1. ממוצע לגילו - האמת שאני כבר לא זוכר בדיוק מתי התחיל להתהפך, אבל להערכתי בסביבות גיל 5 חודשים. היום מתהפך בקלות מהבטן לגב ומהגב לבטן. מבחינת זחילה/תנועה, הוא מסתובב על הציר (כאילו מסתובב סביב עצמו) ודוחף את עצמו אחורה, עדיין לא זוחל. לפי פוסט שאשתי קראה על תינוקות שנולדו בחודש שלו - רובם בערך באותו המצב.
2. עצה טובה, נבדוק את זה.
לצפיה ב-'כשהוא משמיע קולות, תתייחסו לזה כאילו שדיבר אליכם'
כשהוא משמיע קולות, תתייחסו לזה כאילו שדיבר אליכם
10/01/2018 | 09:35
3
98
נניח הוא ממלמל, תענו לו : "באמת ? מה אתה אומר "
בד"כ הוא יחזיר באיזה מלמול ואז תענו לו שוב "נכון, אתה צודק...זה ממש ככה"
לפעמים זה מעודד אותם לקשקש.
כשאתם עושים כל מיני פעולות תתמללו את מה שאתם עושים
(בוא נלך להחליף חיתול, בוא נלך לאכול בננה, אתה אוהב את הבננה נכון...)
תקראו בשמו עם חיוך - גם עוזר לפעמים לקבל גרגור בחזרה ....
בהצלחה !

לצפיה ב-'באיזה חודש הוא נולד ?'
באיזה חודש הוא נולד ?
12/01/2018 | 08:43
2
95
ספירת הזמן וקצב ההתפתחות לתינוקות שנולדו לפני הזמן שונה מאד.
לצפיה ב-'מי אמר שנולד לפני הזמן ?'
מי אמר שנולד לפני הזמן ?
13/01/2018 | 08:22
19
לצפיה ב-'ביום המיועד (זירוז)'
ביום המיועד (זירוז)
14/01/2018 | 08:49
14
לצפיה ב-'מכון להתפתחות הילד'
מכון להתפתחות הילד
08/01/2018 | 11:49
2
179
אשמח לעזרה, אם מישהי מבינה:
אני רוצה לקחת את הילד שלי לאבחון בהתפתחות הילד. לקח חודשיים עד שהגננת טרחה למלא את הטפסים. אבל קיבלתי את הטפסים ושלחתי אותם לאישור הקופה.
המליצו לי מאד על המכון של הקופה בעיר קרובה אלי ששייכת למחוז אחר. במחוז שלי יש רק רופאה אחת (ולא צוות רב תחומי) שמגיעילה ולא מקצועית. אולי יש עוד, אבל לא במרחק סביר.
לשמחתי, אישרו לי להגיע למחוז אחר.
פתאום קיבלתי הודעה שהחזירו את הבקשה בחזרה למרפאה ומעבירים אותנו לרופאה במחוז שלי.
התקשרתי למרפאה במחוז השני, התחננתי והמזכירה אמרה שהיא תבדוק מול הרופא (שהוא זה שהחליט להחזיר אותנו בחזרה למחוז שלנו). אם זה לא יעזור (הוא יהיה בעבודה רק בשבוע הבא) - מה אני יכולה לעשות?
לצפיה ב-'באיזו קופה את?'
באיזו קופה את?
09/01/2018 | 16:26
1
70
בכללית אפשר להגיש על כל מיני החלטות ערעור בכתב לועדת חריגים.
תבדקי עם מרפאת האם שלכם אם יש למי לערער ומה צריך להגיש לו לצורך כך.
לצפיה ב-'אני בכללית'
אני בכללית
09/01/2018 | 20:48
72
הפקידה לא ידעה לעזור. היא אמרה שאולי הרופאה יכולה לכתוב למה לשלוח אותי למקום שאני רוצה.
זה עבור ועדת חריגים?
לצפיה ב-' מה העסיק אתכן השבוע עם הילדים? '
מה העסיק אתכן השבוע עם הילדים?
05/01/2018 | 16:51
5
251
איזה אתגר היה לכן שהצלחתן לפתור אותו ואולי אפילו באופן שעזר לכן ולילדים לצמוח  או להתקרב  או פשוט לנשום לרווחה

משתפת במה שהיה אצלי, פחות קשור לבן שלי אבל בכל זאת תפס מקום מרכזי אצלי בשבועות האחרונים.
לפני כחודש נרשמתי לאיזה קורס מעניין ממושך של כמה חודשים שמתקיים במהלך הבוקר. זה אומר שבעלי לקח קבוע יום חופש כדי להחליף אותי בפעילויות עם הבן באותו יום ספיציפי. התלבטתי מאוד אם להשאר בקורס כי מצד אחד הוא יכול להעשיר אותי מקצועית מאוד ומצד שני משהו באינטואיציה הרגיש לי שזה לא זה.... גם הידיעה שבעלי לוקח חופש במיוחד כל שבוע קצת העיקה... בקיצור התבשלתי עם עצמי ורק השבוע הבנתי שזה לא זה וחתכתי. הייתי גאה בעצמי כי התגברתי על כל ה-'לא נעים' מהקבוצה ומהמורה שכבר הפכנו למגובשות ובמיוחד על כל לבטי השכל ההגיוניים מאוד שכמעט גרמו לי לא ללכת עם האינטואיציה שלי.

יצא דבר טוב נוסף שבעלי החליט בכל זאת לקחת חצי יום חופש באופן קבוע כדי לבלות עם הבן. אחרי השבועות שהיו יחד הוא הרגיש שחשוב לו לפנות עוד זמן לבילוי משותף . הידד !

אז שתפו, מה השתנה אצלכן השבוע לטובה? 

לצפיה ב-'איזה יופי וכל הכבוד לך על ההחלטה-זה לא ברור מאליו.'
איזה יופי וכל הכבוד לך על ההחלטה-זה לא ברור מאליו.
05/01/2018 | 20:17
1
221
אצלי היא קטנה- כמעט בת 9 חודשים אבל מתנהגת כמו פעוטה לגמרי
האתגר הכי גדול הוא להעסיק אותה על השינה הקצרה מאוד ומדי שיש לה ובמקביל גם להכין דברים לפעילויות ושיעורים פרטיים שאני מלמדת וכל זה בלי שינה כמעט.

אין לי מושג מאיפה יש לי עוד אנרגיות ... עכשיו גם הייתי אמורה להכין דברים אבל פשוט אני לא מצליחה להתרכז.
לצפיה ב-'אתגר מכובד בהחלט...'
אתגר מכובד בהחלט...
06/01/2018 | 17:20
136
נראה שאת עומדת בו בהצלחה אם את מצליחה לשמור על חוש ההומור
לצפיה ב-'זמן איכות'
זמן איכות
08/01/2018 | 14:49
2
173
אז במתברר שגם בעלי לקח חופש של שבוע ביחד איתי כדי לבלות עם הבנות
בהתחלה אמרתי לעצמי שהוא יברח מהבית ישתגע מהצעקות שלנו מהבכי החיתולים והבלגן...
נראה שטעיתי הוא היה שמח להיות איתנו .. הסתדר מצויין איתן אפילו השארתי אותו אצלן לכמה שעות   . היה כיף.. נחמד.. טיילנו .. כמובן שהם ההתעוררות של הקטנה כל שעתיין בלילה היה קשה אך .  הסתדרנו    .. הגדולה נהנתה מאוד ביחד איתנו .  ואיזה כיף שהצלחנו . .
בקשר לגדולה היא עדיין לא מדברת שטף אך מאוד ניכר שיפור בדיבורה ...כמעט כל שבוע היא מתקדמת וזה הכי חשוב בשבילי .. גם מבחינת אופי ואישיות היא יותר עצמאית וחזקה ומרגישה ניצחון אם היא עושה דבר מה ומצליחה בו ואני מעודדת אותה כל הזמן כדי לחוש את חווית ההצלחה ולהתקדם ...

לצפיה ב-' איזה יופי! משמח מאוד העידכון על הגדולה!'
איזה יופי! משמח מאוד העידכון על הגדולה!
09/01/2018 | 16:59
19
לצפיה ב-'כייף גדול!!'
כייף גדול!!
09/01/2018 | 22:44
71
שמחה עבורכם

לצפיה ב-'רגרסיה בגמילה - מתחילה לדאוג'
רגרסיה בגמילה - מתחילה לדאוג
05/01/2018 | 20:55
6
210
כמו שרשמתי כאן בעבר, אחרי כ 4 חודשים של גמילת יום מוצלחת ללא אף פספוס, התחיל לעשות צרכים במכנסיים. עברו כמה שבועות ואין שיפור. לא הולך לסיר בכלל, מרטיב מכנסיים כל חצי שעה. כן מסכים לשבת על סיר, וזה עוזר חלקית.
אני תוהה האם מדובר בבעית גמילה. אולי יש לו דלקת בדרכי השתן או סיבה אחרת בגללה בורח לו. כי גם ברגרסיה הייתי מצפה שמדי פעם יילך לסיר.
כן מעדכן כשבורח לו.
לצפיה ב-'מציעה שתלכי לרופא לבדוק או לשלול'
מציעה שתלכי לרופא לבדוק או לשלול
06/01/2018 | 07:23
122
משם (אם שלל בעיה רפואית) אפשר להמשיך לעוד כיוונים.
לצפיה ב-'מישהו מכיר מצב כזה?'
מישהו מכיר מצב כזה?
07/01/2018 | 10:18
4
105
אני ממש בלחץ שמשהו לא טוב קרה לו.
הוא פשוט משתין במכנסיים כל חצי שעה. החלפתי לו 15 זוגות. תוהה האם לא להחזיר טיטול.
ביקשתי הפניה לבדיקות שתן, אולי התקרר.
מה אפשר לעשות?
למישהו זה קרה ועבר מעצמו?
לצפיה ב-'לי היה ככה עם הגדולה'
לי היה ככה עם הגדולה
07/01/2018 | 23:29
3
105
בערך שבועיים שלושה בלי שום פספוס, ואז ר-ק פספוסים, ממש כל חצי שעה. אני לא לקחתי לרופא, היה לי ברור שזו רגרסיה. הילדה היתה לגמרי בריאה. וגם ידעה יופי לעשות פיפי בשירותים. אבל העדיפה לעשות במכנסיים. זה עבר לבד, אבל זה לקח זמן. הדיבורים לא עזרו, הייתי צריכה לגייס סבלנות והבנה (ולכבס הרבה).
לצפיה ב-'מה שמוזר שזה ממש מפריע לו'
מה שמוזר שזה ממש מפריע לו
08/01/2018 | 08:29
2
119
ישר בא אלי בבקשה להחליף. אומר לעצמו נו נו נו.
אולי זאת הדרך שלו לקבל תשומת לב? לא שמתי לב שהיא חסרה לו.
לצפיה ב-'אכן (גם) כך הילדים מאותתים לנו'
אכן (גם) כך הילדים מאותתים לנו
09/01/2018 | 17:11
1
101
על רצון לתשומת לב , קרבה וחיבור .
על פניו זה אולי לא "נתפס" כך אבל זה בדיוק זה.
ממליצה לעזור לו להבין שזה לא נורא ושזה אפילו נורמלי לגמרי, זה מוריד הרבה מאוד מתח מכתפיים של ילד קטן שמרגיש שהוא עושה משהו לא בסדר ונוזף בעצמו בדרך שלו.

ילדים קולטים דברים מכל מקום ומכל אחד, מידי פעם צריך לעשות להם "ניקיון" תפיסתי ורגשי כדי שידעו שהם בסדר גמור,
שידעו שאנחנו אוהבים אותם כפי שהם
ושהם ימשיכו לאהוב את עצמם כפי שהם ולא לכעוס על עצמם אם הם לא "מספקים את הסחורה" כפי שהם לפעמים חושבים בהתאם למה שהם קולטים...
זאת נוסחת הפלא, ובוודאי בהקשר של גמילה.
מקווה שהדברים יחזרו עבורכם לאיזון בהקדם.

לצפיה ב-'ולמה לא בסדר לומר שאני כועסת עליו'
ולמה לא בסדר לומר שאני כועסת עליו
09/01/2018 | 20:43
93
הוא צריך להבין שיש הבדל בין תשומת לב חיובית לשלילית. למה לא לשבח על הצלחה ? למה לא להסביר לו שהמצב לא נעים לי?
לא להתרפן ולהשפיל וכד' אבל כן להגיד שזה לא בסדר.
לצפיה ב-'ענייני גמילה'
ענייני גמילה
05/01/2018 | 08:36
11
171
היי בנות,
רציתי להתייעץ לגבי גמילה מפיפי.
הבן שלי בן שלוש וחצי כמעט. באוגוסט התחלנו גמילה. קקי עושה בשירותים ובלי פספוסים . פיפי לקחנו יזום ובעצם האחריות לא היתה אצלו . 
הוא מפספס המון פיפי ויכול להישאר רטוב לא מעט זמן, אם לא נשים לב. 
אנחנו מדברים איתו ומסבירים לו שיגיד כשיש לו ושפיפי עושים רק בשירותים ולפעמים אפילו כועסים :( 
השאלה לאן מתקדמים מכאן? מתי צריך להתייעץ עם איש מקצוע ואיזה?
אציין שהוא בגן פרטי עדיין ורק שנה הבאה ילך לגן עירייה אך עדיין בחששות שהפיפי לא יסתדר .
בלילה עדיין לא גמול. 

תודה!
לצפיה ב-'אז את בעצם אומרת שמאוגוסט '
אז את בעצם אומרת שמאוגוסט
05/01/2018 | 16:59
6
128
הוא לא עשה בשירותים מעצמו וגם לא אומר כשהוא צריך פיפי?
הבנתי נכון?
ואיך בגן?
ואיך הוא מגיב כשאתם מסבירים לו?
לצפיה ב-'אכן כך..'
אכן כך..
05/01/2018 | 19:06
5
108
פיפי הוא לא עושה מעצמו בשירותים, רק לוקחים אותו או שולחים אותו לעשות פיפי .פעם בכמה זמן יכול להגיד שיש לו פיפי ולרוב זה קורה כשהתחתונים רטובות.
כשמסבירים לו , יש פעמים שהוא פשוט משנה נושא או ש"מבטיח" שיעשה פיפי רק בשירותים.
בגן אותו הדבר, לוקחים אותו לעשות פיפי, אחרת עושה על עצמו וכמו שציינתי יכול להיות רטוב כולו ולא להגיד כלום.

לצפיה ב-'לפני שאענה אשאל אותך'
לפני שאענה אשאל אותך
05/01/2018 | 20:01
4
128
בתור אימא שלו, למה את חושבת שזה ככה? מה את מרגישה לגבי העניין?

וגם עוד שאלה - האם בנך אוהב להיות כחולמני?
לצפיה ב-'עונה לך...'
עונה לך...
06/01/2018 | 19:25
3
90
אני חושבת שבכוונה הוא לא עושה, לדעתי פשוט הוא לא מרגיש כשיש לו פיפי וקקי מרגיש, כנראה התחושות שונות.
אני מרגישה מתוסכלת מאוד, כי לא רואה שום שיפור לטובה וכמובן עם רגשות אשם (כמו כל אמא אני מניחה) שלא התחלנו גמילה קודם, כי קקי הוא ידע להגיד שיש לו עוד הרבה לפני הגמילה. 
ואציין שהייתי בסוף חודש תשיעי בזמן הגמילה , אבל בהחלט מכוונת מטרה לגמול.
הבן שלי ממש לא חולמני, אפשר לומר שבן טיפוסי, אוהב לקפוץ , להשתולל .... 
לצפיה ב-'עונה'
עונה
07/01/2018 | 18:39
2
53
ראשית מסכימה עם מי שכתבה לך להמשיך לקחת יזום.
אם בנך מרגיש בנוח עם העניין שאתם לוקחים אותו ואז גם אין פספוסים אז זה פתרון לבינתיים עד שעוד קצת יתבשל ויגדל ומתוך כך תוכלו לראות התקדמות.

דבר שני, איך זה בדיוק בא לידי ביטוי כשהוא לא שם לב? האם בנך כן מרגיש באותו הרגע כשהוא עושה פיפי בתחתונים? האם את הרטיבות בתחתונים מרגיש מייד או רק כמה זמן אחכ? כדאי לבדוק גם כאן כדי להבין יותר מה הקושי שלו. אבל הייתי עושה זאת עם הרבה רגישות ועדינות כי נשמע שהוא מודע ומתבייש.. חשוב לתת לו להבין שהכל בסדר, זה נורמלי, לכל ילד יש את הזמן שלו ושזה בסוף יקרה ויסתדר.

תתנו אמון שזה יקרה, זה חשוב מאוד גם אם זה לוקח זמן ומכל סיבה שהיא.  

לצפיה ב-'עונה ...'
עונה ...
08/01/2018 | 19:46
1
29
לרוב הוא לא מרגיש כשהוא עושה פיפי על עצמו, יכול להיות ספוג בשתן ולא ירגיש עד  שלא אגיד לו ואז כשאני אומרת לו שהוא עשה פיפי וצריך להחליף זה יכול לגרום להתנגדות ובכי או תגובה של "זה לא נורא בואי נחליף" . יש מקרים שהוא עושה טיפה פיפי בתחתונים ואז מרגיש ואומר יש לי פיפי, אבל לא הרבה כאלה. ניסיתי לדובב אותו שיגיד לי מה הוא מרגיש כשיש לו פיפי, אולי ככה ילמד לעשות לבד, אבל לא הצלחתי. 
אני באמת משתדלת להיות איתו סבלנית ועדינה , אבל מתסוכלת (לא מראה לו כמובן)
אני מניחה שהזמן יעשה את שלו . (מקווה שלא עוד הרבה זמן )
לצפיה ב-'פעם מרגיש ופעם לא'
פעם מרגיש ופעם לא
09/01/2018 | 16:57
30
זה מה שאת אומרת?
ואולי בפעמים שבהם נראה שלא מרגיש זה בעצם לא מפריע לו ?
יש פה כמה דברים להבינם יותר לעומק,
אלא שמבין המילים שאת כותבת אני קוראת שאולי קצת "נמאס" לו לבנך מההתעסקות סביב העניין? תדייקי אותי בבקשה אם אני טועה.
כך שאני חושבת שאם אכן זה המצב אז זה מחזק עוד יותר את מה שדיברנו עליו קודם שפשוט תלכו איתו לשירותים, לא לעשות עניין מתחתונים רטובים ומתוך כך לייצר לו שקט והרפייה מהההתעסקות הזאת. משם יתאפשר לו להבשיל ולצמוח בהדרגה ובקצב שלו.

זה מצריך מכם ההורים להכין עצמכם מראש לתקופה "חדשה" שכזו שבה אין ציפיות ואין רצון סמוי אלא הרפייה מוחלטת לצד אמון גדול שהדברים יסתדרו לטובה ושזה בסוף יקרה!
סוג של "עבודה עצמית" עבורכם ההורים, תחזקו אחד את השנייה ברגעים קשים ותנסו כמה שפחות לשמוע על ילדים אחרים ש"כבר גמולים", זה רק מלחיץ עוד יותר.
בהצלחה גדולה!

לצפיה ב-'זה לא נורא לקחת יזום '
זה לא נורא לקחת יזום
06/01/2018 | 19:57
3
89
אנחנו עשינו זאת שנים עם הבת הגדולה. הקטנה נגמלה לחלוטין בגיל שנה ו11 חודש. לא עשינו משהו שונה - הן פשוט שתי בני אדם שונים.
תעשו מה שנוח לכם. אם אתם לוקחים אותו יזום כל שעתיים ואין פספוסים - אז תעשו זאת ובא לציון גואל. אגב - מה הגננת אומרת?
לצפיה ב-'תודה...מעודד'
תודה...מעודד
07/01/2018 | 10:02
2
79
אז, אנחנו עדיין בגן פרטי והגננת לא אומרת כלום למען האמת , גם לגבי החלטה על גמילה לא תרמה להחלטה .
אציין שכשדיברתי עם מנהלת הגן (שהיא לא הגננת), אבל עם שנים של ניסיון בתחום , היא רק אמרה שאין לי מה לדאוג ושעד סוף שנה זה יסתדר.
החשש שלי , למרות שיש עוד לא מעט חודשים זה ההתמודדות בגן עירייה, שעל פי הבנתי לא ממש לוקחים לפיפי ולפעמים קוראים גם להורים? 
לצפיה ב-'עוד לא נתקלתי במקרה שקראו להורים.'
עוד לא נתקלתי במקרה שקראו להורים.
07/01/2018 | 13:23
1
103
גן עירייה הוא עדיין גן ומהניסיון שלי, הרבה פעמים, הוא אפילו טוב יותר מגן פרטי. גם בגן עירייה הגננות עוטפות את הילדים ומתיחסות אליהם כמו ילדים. הבעיה כמובן היא שיש הרבה יותר ילדים - אבל לא לכולם יש עניינים עם השירותים. בקיצור, אל תחששי עכשיו לגבי גן עירייה, אני מאמינה שבמקום סביר הם נענים לצרכים של הילדים (כך זה היה אצלנו).
אם הוא צריך יותר תזכורים עכשיו - אני לא רואה בכך כל רע. עם הגיל זה יעבור.
שאלתי לגבי הגננת/בעלת הגן כי הן ראו הרבה הרבה גמילות ויכולות לתת טיפים מניסיונן... אז שוה לשאול.
לצפיה ב-'תודה , הרגעת אותי :)'
תודה , הרגעת אותי :)
08/01/2018 | 19:47
14
לצפיה ב-'גן באנגלית'
גן באנגלית
07/01/2018 | 15:47
78
הי אני מחפשת גן דובר אנגלית בלבד במרכז
מישהי מכירה?
תודה רבה
לצפיה ב-'פונצ'ו/ שכמיה מפליז עזרה '
פונצ'ו/ שכמיה מפליז עזרה
05/01/2018 | 10:37
2
132
פונצ'ו /שכמייה מפליז איפה מוצאים? מידה2-4? 
לצפיה ב-'עושים בקלות '
עושים בקלות
06/01/2018 | 17:18
1
108
https://mashkiot.co.il/פונצו-דו-צדדי-חלק-א-מאת-יעל-גרינברג 
ועוד אופצה:
prdupl02.ynet.co.il/ForumFiles/10652932.doc

לצפיה ב-'תודה'
תודה
06/01/2018 | 20:56
70
נשמע מסובך עם התפירה
אולי שמיכת פליז עבה ואגזור חור לצוואר? יכול לעבוד?
לצפיה ב-'כאבי ראש ומצח לילד בן 4'
כאבי ראש ומצח לילד בן 4
03/01/2018 | 19:03
12
153
הי,
כאבי ראש לילד בן 4, לא משהו שגורם לא לו לתפקד אלא כאבים שבהאים והולכים. רופאת ילדים אמרה שהכל תקין
מנסיונכם ממה זה יכול להיות?
לצפיה ב-'דבר ראשון פרחי באך'
דבר ראשון פרחי באך
03/01/2018 | 19:48
5
121
ממליצה ממש ובכל הזדמנות. זה דבר נפלא, טבעי לחלוטין , זמין ומתאים לילדים כמו כפפה ליד. אני רוקחת לבן שלי באופן קבוע לא רק סביב עניינים רגשיים אלא גם כשיש מיחושים וכאבים שונים. הכאבים הפיסיים הרבה מאוד פעמים מקורם ברגש. כמובן שגם אני נעזרת בהם מתי שצריך.  
אני מתאימה אותם לתינוקות החל מרגע לידה! הם פשוט פלא, ממש כך.
בדיוק היום קראתי על קולגה שפירסמה בפייסבוק שהכינה פרחי באך לבת שלה בעקבות טיקים רגשיים מתוך לחץ בהקשר של לימודים ומבחנים, ולמרות שהיא מטפלת מנוסה , היא והילדה בעצמן הופתעו מהמהירות שבה הטיקים דעכו.
אז שווה ממש לנסות.
כמובן וכמובן שזוהי רק המלצה ואין הכתוב והמידע מחליפים או נותנים ייעוץ רפואי (לפני שמישהו פה יעוות את כוונתי )

ואם לא פרחי באך אז יש עוד לא מעט עזרים אלטרנטיביים אחרים שמתאימים לילדים וזמינים גם כן. אני אוהבת גם את אבני הקריסטלים שכבר כתבתי עליהם פה, גם איתם יש לי ניסיון מעולה ואני רואה איך הם משפיעים לטובה על ילדים (וגם מבוגרים!) גם פיסית וגם רגשית. שווה גם כן להיות פתוחים ולנסות.

שאלת על סיבות, אז אכתוב שמיסיוני כמו שציינתי, ישנם הרבה גורמים סמויים מן העין שיוצרים כאבים ותופעות פיסיולוגים שאין להם הסבר רפואי, כלומר שרופאים יגידו שהכל תקין ולא ימצאו כלום. זה כמובן משמח מאוד, יחד עם זאת עדיין צריך למצוא מענה לכאבים.
בנוסף, הרבה פעמים זה הולך ונעלם כמו שזה בא.
ועוד - לפעמים קשור לראייה. הוא מתלונן על קושי בראייה לרחוק? / קרוב?
ודבר אחרון, גם תמיד שווה לקבל חוות דעת נוספת ואולי אצל מישהו שמתמחה ספיציפית בנושא

בריאות שלמה!

לצפיה ב-'ואוו. תודה על תשובה מושקעת'
ואוו. תודה על תשובה מושקעת
03/01/2018 | 21:54
4
82
פרחי באך- נשמע מאד מעניין, הייתי מאד רוצה לנסות, מהיכן מתחילים?
כנ"ל לגבי אבני הקריסטלים...

לגבי הראייה- גם אני חשבתי על זה אך לא מתלונן, אולי אקח בכל זאת לבדיקה כדי להיות רגועה
עדיף רופא עיניים או אופטמטריס לדעתך?
לילה טוב ורב תודות
לצפיה ב-'עונה'
עונה
04/01/2018 | 08:07
3
89
ושתדעי באופן כללי שכל מה שאני כותבת עכשיו מתאים גם במקביל לטיפול או אבחון רפואיים אם צריך.
אני הייתי מתחילה עם קריסטלים כי זה עוד יותר פשוט וזמין מפרחי באך. קריסטל זהו גביש מינרלים בעל יכולת ריפוי על ידי תדרים כך שרק צריך להניח את הקריסטל (או כמה) על המקום הכואב או פשוט על הגוף באופן אינטואיטיבי לפי ההרגשה.
לכאבי ראש מאוד מומלצת קריסטל שנקרא אמטיסט, הוא בצבע סגול ויש כל מיני סוגים של אמטיסט וכל מה שאת או ילדך יבחר זה מצוין.
ממליצה לקחת את הילד לבחור גם כי זו חוויה מדהימה וגם כי הוא יוכל לבחור לעצמו.
אני מכירה 2 חנויות קריסטלים גדולות ואיכותיות אחת ברמת גן ואחת ברעננה. אם תרצי שמות אכתוב לך בפרטי.

לגבי פרחי באך, מי שגילה את כוחות הריפוי של הפרחים הללו היה רופא, מדען ובקטריולוג בשם אדוארד באך והוא חיפש דרך טבעית קלה וידידותית עבור החולים שלו להרפא ממחלות בפשטות וללא סבל. וזאת הגדולה של פרחי הבאך - פשטות.
וכאן אני ממליצה להכנס לאינטרנט כדי לקרוא טיפה על התמציות, מהבדיקה שאני עשיתי בעבר כל האתרים ש**מסבירים** על התמציות הם די אותו הדבר, אותו ההסבר.

אח"כ שלב הבחירה של מה לקנות, יש כמה אפשרויות - את יכולה לבחור מתוך ה-38 תמציות, את אלו שמרגישות לך מתאים לבנך על פי התיאור שלהם. זו יכולה להיות תמצית אחת או כמה. וללכת לקנות בבית מרקחת או לבקש שיכינו עבורך אם זה בית מרקחת שמכין בעצמו.

אם לא בא לך לבחור בעצמך אז את יכולה לבדוק עם בית המרקחת אם יש להם יועץ שיכול לעזור לך ולהמליץ על בחירה מתאימה.

או אפשרות נוספת היא ללכת למטפל/ת בפרחי באך והם מתאימים את התמציות וגם מכינים בעצמם בדר"כ.

אם תצטרכי עזרה נוספת בנושא של קריסטלים או פרחי באך אשמח לעזור.

לגבי ראייה, אני לא יודעת להגיד לך מי צריך.. אופטימטריסט הוא לנושא של ראייה, רופא עיניים הוא גם מטפל במחלות עיניים. יש לנו אופטימטריסטית מעולה ביותר שמקבלת ברמת גן. אם תרצי את השם אכתוב לך בפרטי.

ב ה צ ל ח ה!!

לצפיה ב-'תודה, מכירה את החנות'
תודה, מכירה את החנות
06/01/2018 | 22:18
2
42
המדהימה הזו, אם כי מעולם לא יצא לי לקנות בה.
אקפוץ השבוע לקנות אבן מתאימה.
לגבי בדיקת ראיה- זה ילך גם אם הילד לא משתף פעולה? 
לצפיה ב-'איזה כיף לך! '
איזה כיף לך!
07/01/2018 | 18:45
1
28
מעניין אותי מה בנך ייבחר לעצמו (או את עבורו). אם תרצי תעדכני פה.
אם התכוונת לחנות ברמת גן אז אני יכולה לכתוב לך בפרטי את שמה של מנהלת המקום, היא אישה מיוחדת במינה והיא תוכל לעזור לך.

לגבי בדיקת ראייה, יש מקרים שמצריכים הרחבת אישונים וזה לא נעים בכלל... בדיקה רגילה היא לא אמורה להיות בעייתית ואפילו יכול להיות חוויה חביבה, תלוי כמובן באופטימטריסט. כמור שציינתי אצלינו עבר בצורה נעימה מאוד הודות למומחית העדינה.

אגב, מה שלומו עד כה?

לצפיה ב-'תודה, אני אשמח לשמה של המנהלת,'
תודה, אני אשמח לשמה של המנהלת,
09/01/2018 | 22:43
19
למזל, הוא יותר טוב, פחות מתלונן, אך עדין הכאבים באים והולכים...מצח, אזור הרקה...ולפעמים באמצע הראש, כל הזמן במקום אחר... 
לצפיה ב-'רופא עיניים לילדים'
רופא עיניים לילדים
04/01/2018 | 08:45
100
כי רק הוא יכול לזהות לחץ תוך גולגלתי, וזה הדבר הכי מפחיד שאפשר לחשוב עליו בענין כאבי ראש.
על הדרך הוא יבדוק גם ראיה ויגיד אם יש סיבה ללכת לאופטומטריסט.
עוד טיפ: לרשום כל פעם שיש כאב ראש, ונסיבות מסביב לזה: מה אכל, מתי אכל, כמה ישן וכו'. ככה גילינו שאצלנו כאבי הראש מופיעים תמיד לפני ארוחות, וכשפתרנו את ענין הרעב (שהיא טענה שהיא לא מרגישה) נעלמו כאבי הראש ברובם. זו היתה העצה של רופא הילדים, וזו עצה טובה. זה מאפשר לגלות למשל גם אם יש מאכל מסוים שגורם למיגרנות (גבינה צהובה וקפאין - שוקולד, שוקו, תה - הם האשמים העיקריים אבל לא היחידים). אבל כל זה - אחרי שלילת דברים גרועים יותר אצל רופא העיניים. ותקחי משקפי שמש בשבילו כי הרחבת האישונים מקשה על היציאה לשמש אחרי הבדיקה.
לצפיה ב-'מים'
מים
04/01/2018 | 12:12
89
הבת שלי מפתחת כאבי ראש כשהיא לא שותה מספיק. בחורף לפעמים לא מרגישים את הצמא.
לצפיה ב-'מים'
מים
04/01/2018 | 12:15
54
הבת שלי מפתחת כאבי ראש כשהיא לא שותה מספיק. בחורף לפעמים לא מרגישים את הצמא.
לצפיה ב-'גם אנחנו בסירה הזו'
גם אנחנו בסירה הזו
06/01/2018 | 11:59
1
97
הרופאה שלחה לבדיקת דם ובדיקת עיניים. אחרי ששתיהן יצאו תקינות המליצה שנפנה לנוירולוג ועכשיו מחכים לתור שנקבע עוד כמה חודשים
מציעה לך לא להזניח את הבירור הרפואי
ובדיקת עיניים רק אצל רופא עיניים
לצפיה ב-'מאחלת רפואה שלמה'
מאחלת רפואה שלמה
08/01/2018 | 19:42
41
ומציאת פתרון במהרה!
לצפיה ב-'תודה לכולם, קראתי הכל'
תודה לכולם, קראתי הכל
08/01/2018 | 19:41
45
ימים קשים אז פחות פה אבל תודה רבה רבה

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום ניתוחי בקע
פורום ניתוחי בקע
פורום קרב מגע הגנה עצמית
פורום קרב מגע הגנה עצמית
פורום רפואת חניכיים שתלים דנטליים
עברתם עקירה שן?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה