לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום חינוך לגיל הרך
בילדים שלנו יש את הסקרנות הטבעית והדחף ללמוד. הילדים שלנו זכאים לכבוד ולהערכה, ובכדי שיוכלו להתפתח, לגדול, ולממש את הפוטנציאל הגלום בם, עלינו, ליצור את התנאים המתאימים עבורם. עלינו לספק את צורכיהם הפיזיים, הרגשיים והרוחניים.מכיוון שתהליך הגדילה של הילד מלווה בכישלונות וקשיים לצד ההצלחות, אנחנו כהורים צריכים לספק לו ``רשת בטחון`` של קבלה, תמיכה ואהבה. אנחנו, צריכים ליצור עבורו אוירה שתאפשר לו להיענות לאתגרים שהחיים מציעים מבלי לחשוש מכישלונות.איך עושים את זה? איך מטפחים ילד ומאפשרים לו להיות הוא עצמו מבלי שהרצונות, הפחדים והציפיות שלנו ``ישתלטו`` על החינוך? איך מדברים עם ילדים כך שתהיה החלפת דעות הדדית, הבעת רגשות וחשיפה אישית?כל אלה ושאלות רבות נוספות הן עניינה של קהילה זו. ננסה ללמוד, תוך כדי הקשבה ופתיחות, אחד מהשני. אין דרך אחת שהיא טובה מהשניה, לכל ילד והורה מתאימה דרך ייחודית שלהם ו``הצלבת`` הדעות תאפשר (כך אני מקוה) לכל אחד מאתנו למצוא את שביל הזהב בינו לבין ילדו.הפורום מיועד לדיונים בנושא חינוך לגיל הרך. הוא נועד לכל מי שיש לו או לה משנה חינוכית, או המעוניינים לגבש לעצמם משנה כזו, או להתלבט בנושאים הנוגעים למשנה כזו.כל דיון הקשור במישרין לנושאי חינוך לגיל הרך שייך לפורום הזה, ויתקבל כאן באזניים קשובות ולב פתוח.דיונים הנוגעים לנושאי הורות כלליים, ולא לנושאים הנוגעים בחינוך, אני סבורה שמקומם הנכון הוא פורום "להיות הורים", שחושף את המתייעצ/ת גם לכמות גדולה הרבה יותר של גולשים.אין צורך להדגיש (אך אדגיש בכל זאת), שכתיבה בפורום כפופה לתקנון תפוז. מעבר לכך, אלה הם כללי ההתנהגות בפורום "חינוך לגיל הרך":אין פרסומות בפורום - ניתן לפרסם בלוח המודעות של הפורום. פרסומות מעל דפי הפורום תמחקנה.יש להמנע מפרסום תמונות של ילדים בפורום - עם כל ההבנה שלי לרצון שלנו להתגאות בילדינו (ויש במה להתגאות!), אבקש להשאיר את הדיונים במסגרת מטרת הפורום, ולא לגלוש לשרשורי תמונות.יש להמנע משיחות פרטיות וקשקושים מעל דפי הפורום - לשם כך קיימת מערכת מסרים יעילה בתפוז. הפורום נועד לדיונים ענייניים. יש מקום רק ל-15 הודעות בעמוד הראשון של הפורום - הבה נשתמש במקום הזה בתבונה ולנושאי הפורום.יש להמנע מהתנצחויות בפורום - נסו לשבור את הפרדיגמה לפיה עליכם תמיד לומר את המילה האחרונה.עלבונות אישיים והתייחסות פרסונלית לגולש/ת ימחקו על פי שיקול דעתי הבלעדי - בהקשר הזה, אבקש אתכם מצד אחד לחשוב מראש, ואף לקרוא שוב, הודעות שלכם לפני שאתם שולחים אותן, ומצד שני, לתת קרדיט לאדם שעומד בצד השני של המסך, שהוא לא התכוון לעלבון אישי, ולנסות לקרוא את הודעתו שוב בעיניים אחרות לפני שמתלוננים. אפשר, ואתם מוזמנים, לפנות אלי במסרים בנושאים הנוגעים לאמור לעיל, אך אבקשכם להפעיל שיקול דעת לפני שאתם פונים אלי. מאד לא הייתי רוצה לקבל כל יום מסרים מגולשים שנעלבו מגולש זה או אחר.אני מאחלת לכולנו דיונים פוריים ומעניינים לאה_מ

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חינוך לגיל הרך

בילדים שלנו יש את הסקרנות הטבעית והדחף ללמוד. הילדים שלנו זכאים לכבוד ולהערכה, ובכדי שיוכלו להתפתח, לגדול, ולממש את הפוטנציאל הגלום בם, עלינו, ליצור את התנאים המתאימים עבורם. עלינו לספק את צורכיהם הפיזיים, הרגשיים והרוחניים.מכיוון שתהליך הגדילה של הילד מלווה בכישלונות וקשיים לצד ההצלחות, אנחנו כהורים צריכים לספק לו ``רשת בטחון`` של קבלה, תמיכה ואהבה. אנחנו, צריכים ליצור עבורו אוירה שתאפשר לו להיענות לאתגרים שהחיים מציעים מבלי לחשוש מכישלונות.איך עושים את זה? איך מטפחים ילד ומאפשרים לו להיות הוא עצמו מבלי שהרצונות, הפחדים והציפיות שלנו ``ישתלטו`` על החינוך? איך מדברים עם ילדים כך שתהיה החלפת דעות הדדית, הבעת רגשות וחשיפה אישית?כל אלה ושאלות רבות נוספות הן עניינה של קהילה זו. ננסה ללמוד, תוך כדי הקשבה ופתיחות, אחד מהשני. אין דרך אחת שהיא טובה מהשניה, לכל ילד והורה מתאימה דרך ייחודית שלהם ו``הצלבת`` הדעות תאפשר (כך אני מקוה) לכל אחד מאתנו למצוא את שביל הזהב בינו לבין ילדו.הפורום מיועד לדיונים בנושא חינוך לגיל הרך. הוא נועד לכל מי שיש לו או לה משנה חינוכית, או המעוניינים לגבש לעצמם משנה כזו, או להתלבט בנושאים הנוגעים למשנה כזו.כל דיון הקשור במישרין לנושאי חינוך לגיל הרך שייך לפורום הזה, ויתקבל כאן באזניים קשובות ולב פתוח.דיונים הנוגעים לנושאי הורות כלליים, ולא לנושאים הנוגעים בחינוך, אני סבורה שמקומם הנכון הוא פורום "להיות הורים", שחושף את המתייעצ/ת גם לכמות גדולה הרבה יותר של גולשים.אין צורך להדגיש (אך אדגיש בכל זאת), שכתיבה בפורום כפופה לתקנון תפוז. מעבר לכך, אלה הם כללי ההתנהגות בפורום "חינוך לגיל הרך":אין פרסומות בפורום - ניתן לפרסם בלוח המודעות של הפורום. פרסומות מעל דפי הפורום תמחקנה.יש להמנע מפרסום תמונות של ילדים בפורום - עם כל ההבנה שלי לרצון שלנו להתגאות בילדינו (ויש במה להתגאות!), אבקש להשאיר את הדיונים במסגרת מטרת הפורום, ולא לגלוש לשרשורי תמונות.יש להמנע משיחות פרטיות וקשקושים מעל דפי הפורום - לשם כך קיימת מערכת מסרים יעילה בתפוז. הפורום נועד לדיונים ענייניים. יש מקום רק ל-15 הודעות בעמוד הראשון של הפורום - הבה נשתמש במקום הזה בתבונה ולנושאי הפורום.יש להמנע מהתנצחויות בפורום - נסו לשבור את הפרדיגמה לפיה עליכם תמיד לומר את המילה האחרונה.עלבונות אישיים והתייחסות פרסונלית לגולש/ת ימחקו על פי שיקול דעתי הבלעדי - בהקשר הזה, אבקש אתכם מצד אחד לחשוב מראש, ואף לקרוא שוב, הודעות שלכם לפני שאתם שולחים אותן, ומצד שני, לתת קרדיט לאדם שעומד בצד השני של המסך, שהוא לא התכוון לעלבון אישי, ולנסות לקרוא את הודעתו שוב בעיניים אחרות לפני שמתלוננים. אפשר, ואתם מוזמנים, לפנות אלי במסרים בנושאים הנוגעים לאמור לעיל, אך אבקשכם להפעיל שיקול דעת לפני שאתם פונים אלי. מאד לא הייתי רוצה לקבל כל יום מסרים מגולשים שנעלבו מגולש זה או אחר.אני מאחלת לכולנו דיונים פוריים ומעניינים לאה_מ
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

חייבת את עזרתכם
04/02/2016 | 18:16
4
12

שלום לכולם, אני ממש צריכה את עצתכן!
יש לי בת מתוקה בת 3 חודשים שלא מוכנה לטייל בחוץ.‏
ברגע שאני מניחה אותה בעגלה ואנחנו יוצאות לטיול אחרי 10 דקות היא מתחילה לצרוח צרחות אימים, אם אני מרימה אותה על הידיים היא נרגעת (וגם זה לזמן קצר) ואז אנחנו עושות את דרכנו הביתה על הידיים...
היא לא רגועה גם אם יוצאים לטייל אחרי שינה, היא לא מצליחה להרדם בעגלה (גם כשמפהקת) וממש מתעצבנת אם אני שמה על העגלה חיתול בד.
כנ"ל ואפילו יותר גרוע בנסיעות באוטו, ברגע שהיא מתקרבת לסלקל צרחות אימים, גם בכביש מהיר, שום דבר לא מרדים או מרגיע אותה... אנחנו יוצאות מהבית רק כשממש חייבים ללכת לרופא.
זה קרה למישהי מכן? יש לזה פתרון כלשהו? 
ממש אודה להתייחסות, אני ממש נואשת :(

היי מאיה-
06/02/2016 | 06:08
3
6
נשמע כמו אולי מצב של קושי בויסות החושי.
האם היא נולדה בזמן? באיזה שבוע? באיזה סוג לידה, ובאיזה משקל?
האם בבית היא רגועה? כיצד היא נרדמת? האם ישנה היטב? האם מגע מרגיע אותה? האם משחקת באוניברסיטה? האם מוכנה לשכב על הבטן? האם אוכלת היטב? ...
פרטי קצת יותר ואנסה לכוון אותך.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
נולדה בזמן
06/02/2016 | 07:10
2
8
בשבוע 40+2 במשקל 3600, הלידנ היתהקשה קרוב ל25 שעות בחדר לידה עם ואקום בסוף.
לפעמים יכולה לבכות בבית מכלום ןלא תמיד רגןעה, נרדמת ממש קשה אני מנסה שתרדם בעריסה מרימה ומורידה כל הזמן.. ביום מתעוררת אחרי 30 40 דקות. בלילה ישנה טוב דווקא.
להיות על הידיים שלי מרגיע אותה, משחקת באוניברסיטה.
ולא ככ אוהבת לשכב על הבטן, והיא על הנקה מלאה ואוכלת ועולה במשקל יפה.
תודה רבה :)

יש מצב שזה קשור למשהו במערכת העיכול?-
06/02/2016 | 22:20
1
6
כמו ריפלוקס או גזים?
ובלי קשר- האם נמצאת בעגלה בתוך "אמבטיה"? האם שוכבת על הגב או על הבטן בעגלה?
האם את מנסה לשים אותה בעגלה בבית? סתם לצורך הניסוי, וכיצד היא מגיבה? האם רגועה או לא?

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
גזים עברו לה
07/02/2016 | 13:33
2
בקשר לריפלוקס היא לא פולטת בכלל, קבעתי תור לרופא גסטרו לכל מקרה.
היא בתוך אמבטיה כן, על הגב.
בבית היא בסדר בתוך העגלה.. אולי קצת צפוף לה.
אפשר לנסות להעביר אותה לטיולון או שעוד מוקדם (בת 3 חודשים)?
אגב ניסינו מנשא ואין מצב בכלל, היא רואה רק את החזה שלי בתוך המנשא והיא רוצה לראות עולם, כשהיא על הידיים אז הכל טוב לה והיא מסתכלת בכיף.
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2016 | 15:13
 מתעניינים בצורפות? מחפשים טבעות נישואין וזקוקים להכוונה?
בפורום צורפות טבעות נישואין תוכלו לשאול ולהתייעץ!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2550

מעצבים את הסלון מחדש וזקוקים לייעוץ לגבי הוילונות? מתלבטים בין וילון ארוך לקצר?
בפורום וילונות תוכלו להתייעץ עם מומחה מתחום הוילונות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2549 

מעוניינים לדעת מהם הכלים הטובים ביותר להשקעה נבונה וחסכונית? רוצים לנסות להשיג את המקסימום משוק ההון?
בפורום ייעוץ השקעות תוכלו לקבל מענה לכל השאלות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/1591 

מתעניינים בעולם הגאדג'טים ורוצים לדעת מהם החידושים הכי חמים בתחום? היכנסו עכשיו לפורום גאדג'טים בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/673

יש לכם שאלות בנושא בריאות הגוף והנפש? מתעניינים בשיטת הרפואה הפונקציונלית?
בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2552 

רוצה לתקן את נזקי הזמן ולהעניק לפנים מראה צעיר יותר? מתעניינת בניתוח למתיחת פנים?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום מתיחת פנים!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2046

פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
18/01/2016 | 15:35
1
 יש לכם שאלות לגבי עולם השייט הבינלאומי? חולמים על חופשה חלומית וזקוקים למידע?
בפורום טיולי שייט תקבלו את כל המידע הדרוש!

מתעניינים בקסמים וטלפתיה? רוצים ללמוד עוד על העולם הקסום והמיסתורי הזה?

סובלת מנשירת שיער וחולמת על פיתרון? מתעניינת בתוספות שיער לקראת אירוע ורוצה לקבל טיפים ורעיונות?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום תוספות שיער!

מהן האבחנות הרפואיות בתחום ההמטולוגיה? ממה הן נגרמות ומהם התסמינים שלהן? 
מוזמנים לדבר על זה עכשיו בפורום המטולוגיה כללי!

יש לך שאלות מתחום הרדיולוגיה? נמצא לפני בדיקה פולשנית ויש לך חששות?
בפורום רדיולוגיה תוכל להתייעץ עם מומחה מהתחום!

סובלים מפטרת ציפורנים? רוצים להתייעץ עם מומחה מהתחום לגבי דרכי טיפול אפשריות?
היכנסו עכשיו לפורום פטרת בציפורנים ותקבלו מענה אמין ומקצועי!

בקשת עזרה מנשות הפורום...
12/01/2016 | 21:22
1
39

שלום,
אנו, שיפי ואלישבע, סטודנטיות לתואר ראשון בפסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה.
במסגרת קורס העוסק בשינה והפרעות שינה, אנו עורכות מחקר שבוחן מאפיינים הקשורים להתמודדות של נשים בהריון.
לצורך המחקר אנו זקוקות למשתתפות נשואות שהן בהריון. או למשתתפות נשואות שלא ילדו בשנה האחרונה. בגילאים שבין 20 ל46.
במידה ואת יכולה להתאים לנו נשמח אם תוכלי לבצע מטלה, אותה תורידי למחשבך.
 ולאחר מכן נבקשך לענות על כמה שאלונים.
 למותר לציין שביצוע המטלה ומילוי השאלונים נעשה באופן אנונימי ואין בו ציון של פרטים מזהים.
במידה ואת מוכנה להשתתף נשמח אם תורידי למחשבך את המטלה הבאה:

שימי לב! בעת הורדת המטלה, המחשב עלול להתריע על סכנה, אך אל דאגה, כל סכנה אינה נשקפת
הסיבה לכך היא שהתוכנה נעשתה בשפה שאינה מתאימה לכל מחשב ועברה סינכרון... לכן בעת פתיחת המטלה אנא לחצי שמור (ולא התעלם).
לאחר מכן בעת פתיחת המטלה, לאחר שהורדה, לחצי בבקשה על מידע נוסף (ולא על אישור) ולאחר מכן על פתח בכל מקרה \ הפעל בכל מקרה.
https://drive.google.com/file/d/0B2No8B9566rHQkhXR...
לאחר ביצוע המטלה נודה לך מאוד אם תוכלי להיכנס בבקשה לקישור הבא:
https://docs.google.com/forms/d/1nPJQz9nWtFJ1CIK-s...
בקישור זה תמלאי את תוצאות המטלה שעשית ומספר שאלונים נוספים.
תודה רבה רבה לך על שיתוף הפעולה אנו מודות לך מאוד על המאמץ....

תודה על שיתוף הפעולה!
שיפי ואלישבע
matala3012@gmail.com

בהצלחה!
13/01/2016 | 20:05
8
נסו גם בפורום הורים לפעוטות ופורום הקיון וכדומה.
ציורי קיר מורכבים - ילדה בת שנה ותשע
13/01/2016 | 13:35
2
36
הקטנה שלנו גילתה את עולם הצבעים והחלה מעטרת את קירות הבית והרצפה באיורי קאראנדאש.
למזלי הצירים היו מחיקים.קיבלתי יבלות קשות באצבעות.
איך להסביר לקטנטונת לא לחרוג מגבולות הנייר? הצפתי את הריצפה בניירות אך היא מעדיפה מרצפות וטיח.פעץ' קטנטן בישבן ובכף היד בזמן אמת גרמו לבכי אך לא הועילו.
או שתגידו לארוז את הצבעים ושתמתין עד גיל שנתיים וחצי שלוש אולי.

ברכות לכולם
לא יועיל "פעץ'" קטן...
13/01/2016 | 20:04
25
עדיף לומר מה כן או פשוט לקחת כל פעם שמציירת במקום לא מתאים...
(לא על הקיר! מציירים על הדף... ואם לא מקשיבה- פשוט לקחת ולהחזיר במועד מאוחר יותר ואז שוב- על הדף ואם לא אז לוקחים...)
איך להסביר?- פשוט להסביר-
20/01/2016 | 17:38
15
בקול רם וצלול (כפי שיורם מ"קרובים קרובים" אמר פעם)- לומר בצורה מאוד ברורה וחד משמעית ואסרטיבית מה מותר ומה אסור. להשתמש במשפטים קצרים. לא לנאום. "מותר לך לצייר על הדף" "אסור לצייר על הריצפה" "אסור לצייר על הקיר"" אני לא מרשה".
אם היא נשמעת- נפלא. אם לא- לקחת את הצבעים, ולהיות מוכנים לא להיכנס לבכי שוודאי יהיה.
הבעיה היא שהילדונת כבר ציירה על הקירות, כלומר- לא קבעתם את הגבולות בזמן, וכעת- יהיה יותר קשה להרגיל אותה. אבל אם זה הגבול שלך- אז אל תתני לה לחצות אותו. זה הרבה יותר פשוט ממה שעושים מזה:)

שיהיה בהצלחה!
שירה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2016 | 15:58
1
 נמצאים בשנות העשרים לחייכם ומחפשים מקום לדבר בו על הכול?
פורום עשרים פלוס הוא המקום בשבילכם! היכנסו עכשיו!

מתעניינים בשייט יאכטות? חולמים על חוויה רומנטית או הרפתקה כיפית לכל המשפחה?
היכנסו עכשיו לפורום יאכטות ותקבלו את המידע הדרוש

מתכננים אירוע משפחתי ומעוניינים באטרקציות מגניבות וייחודיות?
בפורום אטרקציות לאירועים תקבלו רעיונות שיהפכו את האירוע שלכם למושלם!

יש לכם שאלות לגבי מערכת אבטחה טובה ואיכותית לעסק שלכם או לבית המגורים?
היכנסו לפורום מערכות אבטחה ותקבלו מידע מקצועי ואמין!

מתלבטים אילו צמחים כדאי לשתול בעונה הנוכחית? יש לכם שאלות לגבי השקייה או דישון?
בפורום צמחים לגינה ולבית תוכלו לשאול ולשתף!
"נומרוס קלאוזוס" ע"י התעלמות מזיהום במעיים...
02/01/2016 | 15:43
24
עיינתי במקרה בעיתון האינטרנטי parasitology research  מחקר מדווח על ידי 3 חוקרים - serda kantarioglu    - nuri kiraz -ahmet aydin   - מצאו בצואה של ילדים אוטיסטים זיהום מסוג פטריית שמרים. = לצערי האנגלית שלי לא מושלמת אבל החשש  = כיוון שזיהום מביא לירידה מנטלית בעקבות כנראה מחסור תזונתי בספיגה = אזי יש כאן מנגנון של "נומרוס קלאוזוס" מתוחכם   - תלוי כמובן עד כמה אתם מוכנים ללכת עם הספקנות שלכם. אז קדימה לבדיקות צואה
ויסות חושי
31/12/2015 | 11:38
5
40
הייתי בהתפתחות הילד עם הבת שלי. הומלץ לנו לעשות גם ריפוי בויסות חושי וגם ריפוי רגשי.
רגשי התחלנו השבוע, אבל מה זה בדיוק ויסות חושי?
מישהו יודע מי עובד עם מכבי בעניין זה?
ריפוי בעיסוק
31/12/2015 | 21:16
22
או דרך התפתחות היחד או מרפא בעיסוק שעובד דרך הקופה (יש להם רשימה לפי איזורים), או פרטי...

בהצלחה!
מנסה לכוון כמרפאה בעיסוק-
09/01/2016 | 16:06
3
22
ויסות חושי הפך בשנים האחרונות לאיזה מן דבר כזה שמנפחים אותו יותר מדי- כל ילד עם קושי כלשהו (לדוגמא: התנהגותי, קשב וריכוז, הימנעות מפעילות כלשהי, ועוד), מפילים את העניין על נושא הויסות החושי. במרבית המקרים- זה ממש לא כך, ומגלים דברים לגמרי אחרים שדורשים טיפול והתייחסות.

את רוצה לפרט קצת יותר על הילדה? בת כמה היא? מי הפנה להתפתחות הילד? מי איבחן אותה בהתפתחות הילד? מה הקשיים המרכזיים שבעקבותיהם הומלץ על טיפול רגשי וטיפול בנושא הויסות החושי? איזה סוג טיפול רגשי הילדה התחילה?...ועוד כל מה שאת חושבת שיכול לעזור לי לעזור לך ולכוון אותך לטיפול המתאים.

שירה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

ריפוי בעיסוק
11/01/2016 | 15:09
2
15
שלום,
הילדה בת 4. אני פניתי מיוזמתי להתפתחות הילד כי היא כל הזמן צועקת, מתעצבנת, נשכבת על הרצפה. אנחנו מדברים והיא מתייחסת אלינו כמו לאוויר. חסרת סבלנות, אין לה את הסבלנות של לחכות למשהו שהיא רוצה. כל דבר זה כאן ועכשיו (גם אם היא מבקשת לאכול, אם היא מחכה קצת, יש מצב שהיא כבר לא תאכל).
יש לה קושי בהירדמות בלילה, השינה שלה מאוד קלה. כל צליל הכי קטן יכול להעיר אותה ולפעמים גם בעצבים. הגעתי למצב שבו אני ממש מחזיקה אותה כדי שתהיה מאוד עייפה לקראת ערב, ואז היא נרדמת מהר.
יש לה קוצים בתחת ברמה שאנחנו כבר מתעייפים מלהסתכל עליה. לראות טלוויזיה או לאכול, זה אף פעם לא על כיסא. תמיד בקפיצות ובלהסתובב סביב השולחן.
לאחרונה התחלנו טיפול ביצירה. היא מאוד נהנית ורוצה לחזור לשם. המטפלת אמרה כי יש כאן עניין גם של ויסות חושי, ואם נעשה את זה במקביל זה רק יכול לתרום לה.
כל הכבוד על הפירוט-
11/01/2016 | 16:00
1
18
מהפירוט שנתת, לאו דווקא עולה תמונה של ילדה עם קשיים בויסות החושי. יותר מהכל- ברור שנדרשת פה הדרכת הורים.
הילדה מתעצבנת, נשכבת על הריצפה, צועקת, חסרת סבלנות, קוצים בתחת, אף פעם לא יושבת בשקט, תמיד בקפיצות, מסתובבת על השולחן- יכול לתת בכלל תמונה קלינית של ילדה עם הפרעות בקשב וריכוז, או בעיה בגבולות. ממש לא בהכרח קשיים בויסות חושי. ממש לא.
כנראה שהמטפלת באומנות לא מבינה מספיק בעניין הויסות החושי או בנושא של אבחנה מבדלת בין זה לבין עניינים אחרים, וחבל מאוד.

המקרים הקשים של בעיות בויסות חושי קיימות אצל ילדים אוטיסטים או על הרצף התקשורתי, לא עלינו, וטוב שזה לא המקרה.
אני לא אומרת שאין פה איזשהו גרעין קטן של קושי בויסות חושי. אבל למי מאיתנו אין משהו כזה- אני למשל לא יכולה להיות בחדר שיש בו שעונים מתקתקים...
אבל ממה שתיארת- לא נשמע שזה הגרעין המרכזי, אלא משהו מאוד מאוד משני, אם בכלל.
קושי בהירדמות בלילה ושינה קלה- יש גם אנשים מבוגרים בלי קשיים בויסות חושי שסובלים מזה. את כותבת שאת מחזיקה אותה כדי שתהיה מאוד עייפה לקראת הערב- וזו גם טעות. ילד עייף צריך לישון, ולא צריך "לסחוב" אותו עד אפיסת כוחות (אני מזכירה לך שילד עייף גם מתקשה יותר לווסת עצמו).

לא יכולה לחכות למשהו שהיא רוצה- במילים מקצועיות קוראים לזה: "קושי בדחיית סיפוקים"- זה מאפיין כל ילד בן 4, וצריך ללמד אותם כיצד לדחות סיפוקים. כיצד?- זה כבר עניין מורכב הרבה יותר משאוכל לענות לך במחשב.
זה תהליך חינוכי ארוך, וזה חלק מהתפקיד ההורי.

בקיצור- לא נשמע לי פה שצריך מרפאה בעיסוק שמתמחית בויסות חושי, אלא אחת משני האפשרויות: או מרפאה בעיסוק שיכולה לעשות אבחנה מבדלת ויכולה לתת הדרכה הורית, או הדרכה הורית בלבד.

שיפסיקו להפיל כל בעיה התנהגותית-רגשית של הילד על נושא הויסות החושי. זו טעות, וזה מטעה הורים, ולא מאפשר קידום משמעותי לילד.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

שום תגובה? אפילו לא תודה קטנה על התגובה שלי?
26/01/2016 | 15:32
2
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
31/12/2015 | 15:54
2
 מחפשים פעילויות נחמדות לילדים בימים הגשומים של השנה?
היכנסו עכשיו לפורום יוצרים עם ילדים וקבלו רעיונות מקוריים!

מתעניינים בבר אקטיבי לאירוע מושלם? יש לכם שאלות לגבי בחירת האלכוהול?
היכנסו עכשיו לפורום בר אקטיבי ותקבלו תשובות להכל!

ההתמכרות שלך מפריעה לך לנהל אורח חיים תקין?
בוא לדבר על זה עכשיו בפורום התמכרות למין

מחפשים מטפל סיעודי עבור היקרים לכם מכל? יש לכן שאלות לגבי זכויותיו?
היכנסו עכשיו לפורום טיפול בקשישים ותקבלו מענה לשאלותיכם!

מתעניין בקרב מגע ומעוניין לקבל פרטים נוספים?
היכנס עכשיו לפורום קרב מגע הגנה עצמית ותקבל תשובות לכל השאלות!

הזמנה לפורום "יוצרים עם ילדים"
30/12/2015 | 14:48
1
16
פורום "יוצרים עם ילדים" פותח שעריו מחדש ומזמין אותכם לקחת חלק פעיל בדרך מצויינת לחוות חוויות עם ילדיכם, להעשיר את הידע בכל הקשור ליצירה, היכרות עם עולם חומרי היצירה.

בפורום נעלה רעיונות ליצירות בנושאים שונים, רעיונות לבילוי עם הילדים בבית ובחוץ ונעזור אחד לשני בחוויה היצירתית המשותפת עם הילדים-בבית,בגן ובביה"ס.

הפורום מיועד להורים, מורות,גננות וכל מי שמחפש דרך מעניינת וחוויתית לבלות עם ילדים.

בהצלחה!!!
31/12/2015 | 21:16
2
הורים לילדים בני 3 עד 11 - קראו בבקשה
28/12/2015 | 20:02
5
65
שלום לכם,

אני קלינאית תקשורת, ועורכת מחקר על צרידות בילדים.
אני מחפשת זוגות הורים חילונים או חרדים שימלאו שאלון.
על ההורים לבחור אחד מילדיהם ולמלא את השאלון המצורף (כל אחד מבני הזוג בנפרד), אינטרנטי ונוח, כ-10 דקות מילוי:

תודה רבה!
לשאלות ובירורים: rivkamexkar@gmail.com

בהצלחה!
29/12/2015 | 15:12
1
5
תודה רבה!
29/12/2015 | 21:43
1
אם אפשר לשאול
29/12/2015 | 15:15
2
27
למה את זקוקה לשמות וכתובות העונים?
יש אנשים רבים שירתעו מלענות על שאלון שדורש פרטים אישיים כגון אלו, למרות שאת מתחייבת שלא לעשות בהם שימוש...
אני מודעת לרתיעה, אבל מכיוון שזה מחקר אקדמי. ועדת האתיקה
29/12/2015 | 21:35
1
18
דורשת חתימה על 'הסכמה מדעת' של כל מי שמשתתף במחקר, 
וזה כולל מסירת שם (אפשר רק שם פרטי) ומקום מגורים (לא חייבים כתובת מפורטת, ותעודת זהות לא חובה).

מקווה שהסברתי טוב,
ערב מצוין!

ברור מאוד:)
30/12/2015 | 13:31
3
אפליקציות חינוכיות לילדים
28/12/2015 | 12:43
2
31
שלום וצהריים טובים,
אשמח בבקשה לקבל המלצות לאפליקציות חינוכיות טובות וחינמיות לילדים

תודה רבה!
באיזה גילאים?
28/12/2015 | 14:39
8
אפליקציות "שובי" אפליקציות חינוכיות ומהנות לילדים בחינם!
03/01/2016 | 14:06
16
אפליקציות "שובי" הינם אפליקציות חינוכיות, מהנות ומקוריות לילדים.  
היעד שלנו הוא ליצור חווית למידה טובה איכותית וכיפית לילד/ה
כרגע יש שתי אפלקיציות ובקרוב עוד :) 
1. משחקי חשיבה לילדים- לימוד מספרים, צבעים, אותיות, אנגלית בסיסית. 
 אנרואיד חינם-
https://play.google.com/store/apps/details?id=air....
אייפון חינם- 
https://itunes.apple.com/il/app/id814526053?l=iw
2. משחקי זיכרון לילדים אשר מפתחים את כישורי הזיכרון באופנים שונים ומקוריים.  
אנדרואיד חינם:
https://play.google.com/store/apps/details?id=air....
איייפון חינם: 
https://itunes.apple.com/il/app/id1061886472?l=iw
מוזמנת :) 
שובי : ) 
מתעכבים בדרך אל הגן....
23/12/2015 | 13:20
1
58
היי שלום,
הבן שלנו בן ארבע ותשעה חודשים, אוטוטו בן חמש:)
בעלי בדרך כלל לוקח אותו בבוקר, כי אני יוצאת מוקדם. בעלי לא עובד, ולכן לא לחוץ בבקרים והילד לוקח את הזמן, רוצה להחליף בגדים, מתמהמה, משחק, וגם כשבעלי אומר לו שממהרים וצריך ללכת הוא עדיין בשלו, מתעקש על דברים מסויימים, על נעליים מסויימות שרוצה שנקנה לו, על חולצה אחרת, על מכנס אחר. גם כשבעלי אסרטיבי איתו ואומר לו חד משמעית שעכשיו יוצאים, פותח את הדלת ואומר לו לבוא, גם אז זה יכול לקחת עשר דקות עד שייצא.
היום קמתי מאוחר לרציתי לקחת אותו לגן והוא ממש התלהב, אבל לא שם גרביים, לא נעליים, וכשאני לקחתי ופשוט שמתי לו אותן, הוא החליט שהוא רוצה חולצה אחרת וכו'. הייתי קונקרטית איתו אבל הרגשתי שאני צריכה פשוט לצאת מהבית וזהו. אז אמרתי לו : בייי מתוק, אבא ייקח אותך" חיבקתי ונישקתי והוא התפרץ בבכי ואמר: את תקחי אותי, בבקשה בבקשה אמא" והלב שלי לא נתן לי ללכת. בסופו של דבר .....הגענו שעה אחרי שהוא התעורר....דברתי עם בעלי שיהיה זריר איתו יותר בבוקר והוא תמך בזה. החלטנו לשבת ולשוחח עם הילד ולהסביר לו בקצרה שבבוקר ממהרים (למרות שאמרנו לו זאת מליון פעם), שיחה שתהיה בחדר שלו, במיוחד לנושא הזה.
אשמח לעיצות איך יוצאים מזה ואיך גורמים לו ל"התניע" בבקרים ובכלל - בכל יציאה מהבית.
המון תודה וסליחה על החפירה:)
מאוד מאוד נפוץ
25/12/2015 | 10:00
31
אצלנו עוזר סדר יום קבוע בבוקר.
ממש ברמת הלקום וישר לשירותים ואז ציחצוח ואז ארוחת בוקר, בגדים, נעלים וכך הלאה. ואם נשאר זמן, רק אז אפשר לשחק...
אם אחד מאיתנו ממהר והם לא מוכנים בזמן, הוא לא יוכל לקחת אותם לגן. הדבר נאמר להם- אם תרצו שאמא/אבא יקחו אתכם לגן אז תצטרכו להיות מוכנים מהר כי עוד מעט יוצאים. אחרת אבא/אמא יקחו אתכם.
יכולה לעזור טבלה עם תמונות של הדברים שצריך לעשות... כך יודע בדיוק ויכול ללכת לראות מה עכשיו. אם רוצים, אפשר לעשות מזה טבלה שבועית עם מדבקות, כשעומד בזמנים. אני אישית מעדיפה תוצאה טבעית נעימה- סיימת הכל מהר? יופי, יש קצת זמן לשחק עד שצריך לצאת (לראות סרטון/סיפור/ציור).
הכנה עובדת גם- עוד 5 דקות נצא לגן... שלא יפתיע אותו פתאום.
עוזר להפוך את הדבר למשחק לפעמים. או לשים שעון עצר או שעון חול.... בוא נראה כמה מהר תספיק. תחרות עם הורה או עם אח יכולה גם לעבוד- נראה מי מתלבש מהר יותר או מגיע ראשון...
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
24/12/2015 | 14:09
3
 כותב עבודה סמינריונית? צריך עזרה במציאת מקורות ביבליוגרפים?
היכנס עכשיו לפורום כתיבת עבודות אקדמיות ותקבל תשובות לכל השאלות!

סובלים ממחלת הקרוהן והקוליטיס? אתם לא לבד.
היכנסו עכשיו לפורום קרוהן וקוליטיס – תמיכה ותוכלו לשתף באנונימיות מוחלטת

עומדת ללדת? מתלבטת איך לבחור את הדולה המושלמת עבורך?
בפורום לקראת לידה – רופא ודולה תוכלי לשאול ולהתייעץ על הכל

מכורים לסדרה צעירים חסרי מנוח? עדיין רוצים להתעדכן בכל מה שקורה?
מוזמנים להיכנס עכשיו לפורום צעירים חסרי מנוח ולדבר על כל מה שחם!

סובלים מבעיות זיכרון? רוצים ללמוד תרגילים לשיפורו וחיזוקו?
היכנסו עכשיו לפורום שיפור הזיכרון וגלו דרכים להתמודדות!

קורס יסוד להסמכת מדריכי מונטסורי - מקומות אחרונים
21/12/2015 | 16:41
24
רוצים לגלות שיטה פורצת דרך בחינוך ?

נותרו מקומות אחרונים לקורס יסוד להסמכת מדריכי מונטסורי, לגילאי 2 – 6.

שיטת מונטסורי מיושמת בהצלחה כבר עשרות שנים בעשרות מדינות בעולם, במערכות חינוך שבהן למד למשל מארק צוקרברג, מייסד Facebook.

שיטת מונטסורי מאפשרת לילד להגיע למימוש הפוטנציאל שלו על מנת שיגדל להיות אדם עצמאי, שמח ומאושר, בעל הערכה ובטחון עצמיים ומיומנות לומד עצמאי.

קורס היסוד בשיטת מונטסורי מיועד למי שמאמינים בחינוך ילדים מתוך כבוד לילד ולדרך ההתפתחות אותה הוא עובר, ומעוניינים בעבודה מרתקת ומאתגרת, אשר תעשיר אותם ותתרום להתפתחותם האישית.

קורס זה הינו ייחודי בארץ, הוא נבנה ומועבר על ידי קבוצה של מדריכי מונטסורי מיומנים ומנוסים, בראשות ענבר אופק, מדריכת מונטסורי מוסמכת שיזמה ומלווה הקמת גנים ובתי ספר והפעלתם בשיטת מונטסורי.

הקורס נפתח בדצמבר 2015 וימשך כשנה וחצי.
הקורס יערך בקדימה בימי ראשון (17:00-21:30) .

נותרו רק מקומות ספורים!! בואו להיות חלוצי השיטה בארץ!

לפרטים ולקבלת תכנית הקורס:
ענבר אופק, טל 0528-520-520
המלצה על קלינאית תקשורת ממכבי
16/12/2015 | 10:29
11
הי שלום רב,
בני בן 5.5 מדבר היטב אך יש לו קושי בשליפה, הבנה מופשטת והינו זקוק לטיפולים בתחום השפה.
האם מישהו יכול להמליץ על קלינאית טובה ממכבי באזור המרז- בקעת אונו, פ"ת?
תודה ויום נעים
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
15/12/2015 | 17:47
3
 יש לך פחד במה? נתקל בקשיים לעמוד מול קהל ולהעביר מסר בצורה ברורה?
בוא לדבר על זה עכשיו בפורום פחד במה חרדת קהל

רוצה לשיר ולא רק באמבטיה? סובל מצרידות ולא מצליח למצוא לזה פתרון?
היכנס עכשיו לפורום פיתוח קול בריאות הקול ותוכל לשאול ולהתייעץ!

מחפשים מוהל לרגל הולדת הבן? מתלבטים לגבי ההשלכות של ברית המילה?
מוזמנים להיכנס לפורום מוהל ברית מילה ולהתייעץ עם מוהל מוסמך

סובלת מורידים בולטים ברגליים? מעוניינת למצוא לכך פתרון יעיל ואמין?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום העלמת ורידים

האזור האינטימי נפגע לאחר הלידה?
היכנסי עכשיו לפורום פלסטיקה וגינאלית וגלי את האפשרויות שעומדות לרשותך

ספר ובסופו עבודת יצירה
06/12/2015 | 17:12
1
29
שלום
בימים אלו הוצאתי ספר  ילדים שיוצא למכירה מוקדמת ובהנחה בהדסטרט.

רוצים להרדים את הילד בסיפור נחמד,?
רוצים ליצור יחד איתם עבודת יצירה ?
או סתם מתנה לילד שרוצים לפנק.

אשמח אם תכנסו לקישור ותתמכו בפרוייקט.

לצפייה בפרויקט היכנסו לקישור. בחרו תשורה, תמכו ושתפו.
תודה מראש,
דליה

הפתעה מתגלגלת-רוצים לדעת איך מפלצת הופכת לחברה ובסוף הסיפור לעבודת יצירה ?
מוזמנים להכנס לפרוייקט ולהיות שותפים בהגשמת חלום.

ttps://www.headstart.co.il/project.aspx?id=17196

הפרסום בפורום אסור...
06/12/2015 | 21:03
6
גן לתינוקות בשעות אחר הצהריים בחורף ....
06/12/2015 | 07:55
33
התגוררתי במקום נידח בעולם שבו גני הילדים התחילו בשעה 1 בצהרים . לא כל ילד מסוגל לקום מוקדם בבוקר  וכדאי שתהיינה אופציות שמתאימות לילדים הללו
שיעור ריקודלבלט בתוספת סטפס
29/11/2015 | 23:47
1
25

שלום . מצטער על עברית שלי ( Google Translate ) . אני עוברלראשון לציוןבארבעה שבועות עם בעלי ובת 3 בן שנה . היא הולכת כרגע לרקוד כיתה באנגליהשהיא חציבלט הזמן לאחר מכן הקש על ריקודים . האם אתה יכול להמליץ​​שיעור ריקוד / בית ספרשמכסה שני סגנונות אלהבשיעור אחד ? או שמא אתה יודע אלטרנטיבה טובה ?

איני מכירה אך בראשון חוגים רבים
01/12/2015 | 14:57
14
שווה לפנות למתנסים ולמרכזי חוגים בעיר ולברר מולם מה האופציות הקיימות.

בהצלחה!
חם בפורומים של תפוז
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
Flix וידאו
פורום ניתוחי בקע
פורום ניתוחי בקע
עלם חן- מופעי קסמים וטלפתיה
מופעי קסמים וטלפתיה
פורום פחד במה חרדת קהל
סובלים מפחד קהל?
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה