לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום חינוך לגיל הרך

בילדים שלנו יש את הסקרנות הטבעית והדחף ללמוד. הילדים שלנו זכאים לכבוד ולהערכה, ובכדי שיוכלו להתפתח, לגדול, ולממש את הפוטנציאל הגלום בם, עלינו, ליצור את התנאים המתאימים עבורם. עלינו לספק את צורכיהם הפיזיים, הרגשיים והרוחניים.מכיוון שתהליך הגדילה של הילד מלווה בכישלונות וקשיים לצד ההצלחות, אנחנו כהורים צריכים לספק לו ``רשת בטחון`` של קבלה, תמיכה ואהבה. אנחנו, צריכים ליצור עבורו אוירה שתאפשר לו להיענות לאתגרים שהחיים מציעים מבלי לחשוש מכישלונות.איך עושים את זה? איך מטפחים ילד ומאפשרים לו להיות הוא עצמו מבלי שהרצונות, הפחדים והציפיות שלנו ``ישתלטו`` על החינוך? איך מדברים עם ילדים כך שתהיה החלפת דעות הדדית, הבעת רגשות וחשיפה אישית?כל אלה ושאלות רבות נוספות הן עניינה של קהילה זו. ננסה ללמוד, תוך כדי הקשבה ופתיחות, אחד מהשני. אין דרך אחת שהיא טובה מהשניה, לכל ילד והורה מתאימה דרך ייחודית שלהם ו``הצלבת`` הדעות תאפשר (כך אני מקוה) לכל אחד מאתנו למצוא את שביל הזהב בינו לבין ילדו.הפורום מיועד לדיונים בנושא חינוך לגיל הרך. הוא נועד לכל מי שיש לו או לה משנה חינוכית, או המעוניינים לגבש לעצמם משנה כזו, או להתלבט בנושאים הנוגעים למשנה כזו.כל דיון הקשור במישרין לנושאי חינוך לגיל הרך שייך לפורום הזה, ויתקבל כאן באזניים קשובות ולב פתוח.דיונים הנוגעים לנושאי הורות כלליים, ולא לנושאים הנוגעים בחינוך, אני סבורה שמקומם הנכון הוא פורום "להיות הורים", שחושף את המתייעצ/ת גם לכמות גדולה הרבה יותר של גולשים.אין צורך להדגיש (אך אדגיש בכל זאת), שכתיבה בפורום כפופה לתקנון תפוז. מעבר לכך, אלה הם כללי ההתנהגות בפורום "חינוך לגיל הרך":אין פרסומות בפורום - ניתן לפרסם בלוח המודעות של הפורום. פרסומות מעל דפי הפורום תמחקנה.יש להמנע מפרסום תמונות של ילדים בפורום - עם כל ההבנה שלי לרצון שלנו להתגאות בילדינו (ויש במה להתגאות!), אבקש להשאיר את הדיונים במסגרת מטרת הפורום, ולא לגלוש לשרשורי תמונות.יש להמנע משיחות פרטיות וקשקושים מעל דפי הפורום - לשם כך קיימת מערכת מסרים יעילה בתפוז. הפורום נועד לדיונים ענייניים. יש מקום רק ל-15 הודעות בעמוד הראשון של הפורום - הבה נשתמש במקום הזה בתבונה ולנושאי הפורום.יש להמנע מהתנצחויות בפורום - נסו לשבור את הפרדיגמה לפיה עליכם תמיד לומר את המילה האחרונה.עלבונות אישיים והתייחסות פרסונלית לגולש/ת ימחקו על פי שיקול דעתי הבלעדי - בהקשר הזה, אבקש אתכם מצד אחד לחשוב מראש, ואף לקרוא שוב, הודעות שלכם לפני שאתם שולחים אותן, ומצד שני, לתת קרדיט לאדם שעומד בצד השני של המסך, שהוא לא התכוון לעלבון אישי, ולנסות לקרוא את הודעתו שוב בעיניים אחרות לפני שמתלוננים. אפשר, ואתם מוזמנים, לפנות אלי במסרים בנושאים הנוגעים לאמור לעיל, אך אבקשכם להפעיל שיקול דעת לפני שאתם פונים אלי. מאד לא הייתי רוצה לקבל כל יום מסרים מגולשים שנעלבו מגולש זה או אחר.אני מאחלת לכולנו דיונים פוריים ומעניינים לאה_מ

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חינוך לגיל הרך

בילדים שלנו יש את הסקרנות הטבעית והדחף ללמוד. הילדים שלנו זכאים לכבוד ולהערכה, ובכדי שיוכלו להתפתח, לגדול, ולממש את הפוטנציאל הגלום בם, עלינו, ליצור את התנאים המתאימים עבורם. עלינו לספק את צורכיהם הפיזיים, הרגשיים והרוחניים.מכיוון שתהליך הגדילה של הילד מלווה בכישלונות וקשיים לצד ההצלחות, אנחנו כהורים צריכים לספק לו ``רשת בטחון`` של קבלה, תמיכה ואהבה. אנחנו, צריכים ליצור עבורו אוירה שתאפשר לו להיענות לאתגרים שהחיים מציעים מבלי לחשוש מכישלונות.איך עושים את זה? איך מטפחים ילד ומאפשרים לו להיות הוא עצמו מבלי שהרצונות, הפחדים והציפיות שלנו ``ישתלטו`` על החינוך? איך מדברים עם ילדים כך שתהיה החלפת דעות הדדית, הבעת רגשות וחשיפה אישית?כל אלה ושאלות רבות נוספות הן עניינה של קהילה זו. ננסה ללמוד, תוך כדי הקשבה ופתיחות, אחד מהשני. אין דרך אחת שהיא טובה מהשניה, לכל ילד והורה מתאימה דרך ייחודית שלהם ו``הצלבת`` הדעות תאפשר (כך אני מקוה) לכל אחד מאתנו למצוא את שביל הזהב בינו לבין ילדו.הפורום מיועד לדיונים בנושא חינוך לגיל הרך. הוא נועד לכל מי שיש לו או לה משנה חינוכית, או המעוניינים לגבש לעצמם משנה כזו, או להתלבט בנושאים הנוגעים למשנה כזו.כל דיון הקשור במישרין לנושאי חינוך לגיל הרך שייך לפורום הזה, ויתקבל כאן באזניים קשובות ולב פתוח.דיונים הנוגעים לנושאי הורות כלליים, ולא לנושאים הנוגעים בחינוך, אני סבורה שמקומם הנכון הוא פורום "להיות הורים", שחושף את המתייעצ/ת גם לכמות גדולה הרבה יותר של גולשים.אין צורך להדגיש (אך אדגיש בכל זאת), שכתיבה בפורום כפופה לתקנון תפוז. מעבר לכך, אלה הם כללי ההתנהגות בפורום "חינוך לגיל הרך":אין פרסומות בפורום - ניתן לפרסם בלוח המודעות של הפורום. פרסומות מעל דפי הפורום תמחקנה.יש להמנע מפרסום תמונות של ילדים בפורום - עם כל ההבנה שלי לרצון שלנו להתגאות בילדינו (ויש במה להתגאות!), אבקש להשאיר את הדיונים במסגרת מטרת הפורום, ולא לגלוש לשרשורי תמונות.יש להמנע משיחות פרטיות וקשקושים מעל דפי הפורום - לשם כך קיימת מערכת מסרים יעילה בתפוז. הפורום נועד לדיונים ענייניים. יש מקום רק ל-15 הודעות בעמוד הראשון של הפורום - הבה נשתמש במקום הזה בתבונה ולנושאי הפורום.יש להמנע מהתנצחויות בפורום - נסו לשבור את הפרדיגמה לפיה עליכם תמיד לומר את המילה האחרונה.עלבונות אישיים והתייחסות פרסונלית לגולש/ת ימחקו על פי שיקול דעתי הבלעדי - בהקשר הזה, אבקש אתכם מצד אחד לחשוב מראש, ואף לקרוא שוב, הודעות שלכם לפני שאתם שולחים אותן, ומצד שני, לתת קרדיט לאדם שעומד בצד השני של המסך, שהוא לא התכוון לעלבון אישי, ולנסות לקרוא את הודעתו שוב בעיניים אחרות לפני שמתלוננים. אפשר, ואתם מוזמנים, לפנות אלי במסרים בנושאים הנוגעים לאמור לעיל, אך אבקשכם להפעיל שיקול דעת לפני שאתם פונים אלי. מאד לא הייתי רוצה לקבל כל יום מסרים מגולשים שנעלבו מגולש זה או אחר.אני מאחלת לכולנו דיונים פוריים ומעניינים לאה_מ
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

לצפיה ב-'מה כדאי לבדוק שבוחרים גן ילדים?'
מה כדאי לבדוק שבוחרים גן ילדים?
05/12/2016 | 15:57
1
28
כל התוכניות והחדשות שמספרים על גנים שמתעללים שם בילדים, זה ממש מלחיץ!!
מה אתם חושבים שצריך לבדוק שבחורים גן
ראיתי פה טיפים, אבל מעניין אותי לדעת אלו עוד דברים חשובים 
איך לבחור גן ילדים
לצפיה ב-'הרבה דברים'
הרבה דברים
07/12/2016 | 14:51
גילאי הילדים בגן
מספר מטפלות על מספר ילדים
התזונה בגן (בעיקר אם חשוב לך משהו מיוחד).
פעילויות שעושים..
מחיר..
שעות..
מרחק מהבית ושיהיה נוח
צוות שמרגישים שאפשר לסמוך עליו.
גן שאין לכם איתו חילקי דיעות בקשר לדרכי חינוך הילדים.
מקום עם תחושה נעימה ובייתית .. צוות חם ונעים...
בטח יש עוד הרבה אבל זה מה שעולה לי כרגע
לצפיה ב-'שיתוף פעולה עם דיבלופי:המדריך להקראת ספרים- מגיל לידה עד חמש'
שיתוף פעולה עם דיבלופי:המדריך להקראת ספרים- מגיל לידה עד חמש
07/12/2016 | 12:58
1
שלום לכולם!

תפוז משיקים שיתוף פעולה עם אתר Developy.co.il.
אתר זה עוסק בהתפתחות תינוקות ופעוטות וכותבים בו מומחים בתחום על מגוון נושאים מעניינים להורים לילדים בגיל הרך.
הכתבה הראשונה היא בנושא הקראת ספרים לילדים מגיל לידה ועד גיל חמש:
מומלץ!

מוזמנים לשרשר מחשבות, רעיונות, הערות וכל העולה ברוחכם בנושא.

:)
לצפיה ב-'אפליקצית חיות לילדים 0-4 התורמת להתפתחות הילד !'
אפליקצית חיות לילדים 0-4 התורמת להתפתחות הילד !
02/12/2016 | 09:56
11

שלום לכל האימהות היקרות שפה !
אחי פיתח אפליקציה לילדים שמלמדת,
איך כלב נובח ?
איך רושמים כלב?
איך אומרים את המילה כלב?
יש כמובן עוד הרבה חיות , בליוי אנימציות בכל עמוד.
לא יודעת אם זה המקום אבל אני ממליצה לכן להוריד, ולתת לילדים משהו חינוכי.

Zoo Animals - Interactive learning for kids - FREE

קישור הורדה לחנות של אפסטור :

https://itunes.apple.com/WebObjects/MZStore.woa/wa/viewSoftware?id=1125358824&mt=8

לצפיה ב-'הריון שני בהפרש גדול, האם כדאי?'
הריון שני בהפרש גדול, האם כדאי?
26/11/2016 | 00:57
4
353
שלום לכולם, אני חדשה כאן. לא יודעת עד כמה הנושא קשור לפורום זה אך זה הפורום שנראה לי הכי מתאים. אז ככה, אני בת 30 ובעלי בן 38. יש לנו ילדה נפלאה בת 5. אנחנו נשואים 7 שנים וסה"כ בזוגיות 10 שנים. אני תמיד ראיתי את עצמי עד גיל 30 כבר עם שני ילדים  ובאידיאל - רציתי שלושה. אך כמו שאומרים רצונות לחוד, מציאות לחוד. כשהבת שלנו היתה בת שנתיים-שנתיים וחצי התעורר בי חשק עז לילד נוסף. אך בעלי בזמנו חשש מהנושא הכלכלי. אני לא עבדתי והוא ממש פחד שלא נוכל לעמוד כלכלית בילד נוסף. הוא כל כך חשש שאף נמנע מסקס לעיתים כי פחד שאכנס להריון וידע שאני מאוד רוצה. מפה לשם, עברו להן עוד שלוש שנים בהן עברנו דירה, מצאתי עבודה וכו'. הזמן טס והילדה כבר בת 5 וחצי. לפני קצת פחות משנה התחלנו לנסות להכנס להריון אך זה טרם קרה... בדיעבד בעלי היום מאוד מצטער על כך שחיכינו כל כך הרבה. הוא לא לקח בחשבון שכאשר נרצה- זה לא בהכרח יגיע מיד.  כל הזוגות סביבנו - משפחה, חברים, מכרים ועמיתים לעבודה כולם כבר עם שניים-שלושה ילדים. הילדה שלנו היחידה בגן מתוך 35 ילדים שהיא בת יחידה. אנחנו מוזמנים לבריתות ולמסיבות לידה בלי סוף והנושא איך לומר, מעיק. חברות שלי בהריון, אחת ילדה ממש היום. זוגות שאני הייתי בחתונה שלהם בהריון, הם כבר עם ילד שני... בקיצור- הבנתם את הפואנטה. עוד לא ממש עשינו צעדים להתחיל בדיקות וכאלה. אבל אנחנו קרובים לזה. ואני לא יודעת האם אני מוכנה להתחיל בסאגה הזאת. לא דמיינתי שנתקשה להכנס להריון. ההריון הראשון היה בכלל לא מתוכנן והגיע בהפתעה. מפריע לי שהילדה כבר בת 5 ושמרווח הגילאים יהיה מאוד גדול. היא מצידה לא אומרת מילה על אח או אחות, לא חסר לה בשום צורה. כשאחי נולד אני הייתי בת 10. זה מרווח גדול מדי בעיני. לא שהייתי מוותרת עליו היום חלילה, גם אז מאוד אהבתי אותו, אבל זה לא היה פשוט.  נכון שעוד לא הגענו לזה אבל בהנחה שאכנס להריון בשנה הקרובה, המרווח כבר יהיה כ-7 שנים. ואני לא יודעת האם בכלל כדאי להביא ילד שני במרווח כזה. אני יודעת שרוב האנשים לא חושבים על מרווח גילאים כמשהו שמכריע האם להביא ילד נוסף או לא, אבל אני מאוד רציתי שילדיי יגדלו יחד. לכל היותר 4 שנים הפרש. יותר מזה זה אחים שגדלים כל אחד בנפרד, תחומי עניין שונים, מקומות בילוי שונים... זה מאוד שונה ממה שאני רציתי ודמיינתי.
אז, עולה בי המחשבה אולי כדאי כבר לוותר ולהשאר עם ילדה אחת? 
בעלי לא רוצה לוותר ואני כבר לא יודעת מה אני רוצה. בתוככי יש בי כעס עליו שכאשר אני רציתי בזמנו וידעתי בלב שזה הזמן הנכון, הוא לא רצה. 
אז מצד אחד אני בודקת ביוצים, מחשבת תאריכים וכל הזמן נמצאת סביב הנושא הזה ומצד שני עניין הפערי גילאים פשוט לא נותן לי מנוח ומעלה בי ספקות.
אשמח לדעתכם בעניין, אולי תאירו לי קצת את המחשבות....
וסליחה שחפרתי

לצפיה ב-'זה נורא אינדיבידואלי'
זה נורא אינדיבידואלי
26/11/2016 | 11:03
115
אני אישית לא רואה עם כך בעיה. יש קושי כשההפרשים קטנים מאוד ויש קושי כשההפרשים גדולים מאוד אבל על הקשיים ניתן להתגבר.
זה נורא תלוי ילד ומשפחה ובסופו של דבר, לדעתי, אין סיבה שלא יהיה ביניהם קשר טוב בלי קשר להפרש הגילאים...

נשמע לי ממש קשה לנסות שנה ולא להצליח. זה מעלה המון חששות וחרדות. לגבי בדיקות וטיפולים ואולי גם כעס על מה שיכל להיות (או לא. הרי אין לדעת).
מאוד ברור שאת חוששת וזה מציף בך הרבה שאלות ופחדים... כדאי שאת ובעלך תשבו ותחליטו יחד מה הכי נכון לכם.

לצפיה ב-'אכן אינדיבידואלי'
אכן אינדיבידואלי
28/11/2016 | 10:44
93
יש לי 3 ילדים. השניים הגדולים בהפרש של שנה וחמישה חודשים, ואת השלישית, אחרי מסע יסורים גדול ילדתי כשהגדולה כבר היתה בת 7 והאמצעי בן 5.5
מסכימה עם מה שכתבו מעליי... זה מאוד אינדיבידואלי.
מצד אחד, למרות שחיכינו לשלישית המון זמן, החזרה למצב של הורות לתינוקת לא היה קל. הורות לתינוק היא הרבה יותר "צפופה" מאשר להיות הורה לבת חמש, ולי אישית זה לא היה קל.
מבחינת ההפרש - השניים הגדולים הם למעשה כמו תאומים, כך שזה חלק מהמשוואה, אבל הם אכן פחות משחקים עם הקטנה, שגדלה, למעשה, כמו ילדה יחידה. עם זאת, למרות שהאחים הגדולים לא משחקים עם הקטנה, הנוכחות שלהם בסביבה מביאה המון צדדים חיוביים (הם אוהבים ללמד אותה דברים, לקרוא לה סיפורים וכדומה).
אני חושבת שעניין ההפרש בין האחים הוא רק חלק ממערכת שיקולים, וכמו כל דבר בחיים, יהיו צדדים חיוביים וצדדים שליליים לכל החלטה שתקחו.
מקווה שעזרתי במשהו.

לצפיה ב-'לא החלטה קלה'
לא החלטה קלה
05/12/2016 | 04:02
1
39
צריך הרבה הרבה סבלנות בשביל להתחיל מחדש.
יש לכם יתרון שהראשונה שלך היא ילדה כי היא תקבל את הילד או הילדה החדשים הרבה יותר בקלות. לפחות סטטיסטית אני רואה שבנות הופכות להיות אמהות קטנות לעומת בנים שפחות נוטים לקבל את העובדה שיש עוד נסיך או נסיכה בבית.
גם אצלינו היו הרהורים בנושא, ואני החלטתי שיהיה ילד שני כי מאוד רציתי שלילדה שלי יהיה אח או תהיה אחות בבגרותה. קשה לי מאוד לגדל ילד נוסף, אבל אני מאמינה שזה רק טוב שיש להם אחד את השני.
לצפיה ב-'תודה על תגובתך'
תודה על תגובתך
05/12/2016 | 22:05
6
עדיף להיות עם אח או אחות, ללא ספק. השאלה, האם זה כבר קריטי במרווח גילאים שכזה. כמו שכבר ציינתי בפוסט לי יש אח בן 20 ואני כיום בת 30. אנחנו נמצאים בפאזות שונות לחלוטין בחיינו...הוא בעיצומו של השירות הצבאי ואני בחיי הנישואים, עבודה, משכנתא, ילדים... כאחות גדולה אני בהחלט אוזן קשבת. מייעצת אם שואל לעצתי... הילדה שלי מאוד אוהבת אותו. אבל הקשר הוא לא ברמה היומיומית...
לפעמים שואלת את עצמי אם הייתי בת יחידה עד כמה זה היה מפריע לי, והאמת - לא בטוחה שמאוד. 
אך בשורה התחתונה שנינו רוצים ילד או ילדה נוספים וכנראה שזה מה שקובע בסופו של דבר. תסכול נוראי שזה לא קרה עדיין...
לצפיה ב-'שאלה כללית'
שאלה כללית
27/11/2016 | 09:56
2
33
שלום לכולם
אני אמא לתאומים בנים בני שנה וארבעה חודשים(כמעט) אשר בנתיים גדלים בבית
רציתי לשמוע חוות דעת מכם, עד איזה גיל ניתן לגדל בבית ומתי רצוי להכניס למסגרת
יש לציין שאנו משתדלים להעניק להם גירויים ומפגש עם פעוטות אחרים כגון ג'ימבורי, הליכה לגן וכו
בנוסף גם המון משחקים בבית 
תודה על תשובותיכם

לצפיה ב-'השארת ילדים בבית'
השארת ילדים בבית
27/11/2016 | 19:37
1
18
שלום לך

אם הילדים מקבלים התנסויות מגוונות, חומרים שונים, פעילויות מוטוריות שונות ומפגש עם חברים, לדעתי אין סיבה אמיתית להכניס אותם לגן לפני גיל שנתיים ויש שיאמרו אפילו 3. זה מאוד אינדיבידואלי ותלוי ילד והורה ועד כמה מצד אחד קשה להורה ומצד שני עד כמה חסרה לילד חברה של ילדים קבועים בני גילו ופעילויות שונות.
אגב, בעיקרון, בינתיים אפשר ללכת פעם-פעמיים בשבוע לגן עם אמא ולהנות מכל העולמות- זמן עם אמא וחברותה ופעילות מכל מני גוונים וסוגים מצד שני. זה גם יכול להקל בעתיד על הכניסה לגן אבל זה נורא אינדיבידואלי.
כך או כך.. זה לגמרי תלוי בך ובילדים ומה שאת מרגישה שנכון לך.
לצפיה ב-'תודה על התשובה המפורטת'
תודה על התשובה המפורטת
27/11/2016 | 20:15
14
אנו באמת משתדלים לבצע את מה שכתבת 
מקווים למשוך עד גיל שנתיים לפחות
לצפיה ב-'עמדות הורים כלפי חגיגות ואירועים בגן'
עמדות הורים כלפי חגיגות ואירועים בגן
24/11/2016 | 20:56
11
הורים יקרים שלום רב!
אנו שמחות ומתרגשות להזמין אתכם לקחת חלק במחקר משותף (הראשון שלנו!!) שאנו עושות מטעם מכללת לוינסקי לחינוך. המחקר עוסק בנושא רלוונטי לכולנו ההורים, הבודק מהם עמדותיכם כלפי החגיגות המתקיימות בגני הילדים בשיתוף אתכם (רק גילאי טרום חובה וחובה).
השאלון אנונימי ומיועד לצרכי מחקר בלבד.
נשמח אם תמלאו את השאלון ותפיצו אותו הלאה,
ע"מ שנוכל להשפיע בנושא חשוב זה.
הקישור לשאלון מצורף להלן
תודה רבה על שיתוף הפעולה,
מעיין אמיר ורונית חקוק
לצפיה ב-'אשמח לעזרתכם'
אשמח לעזרתכם
14/11/2016 | 13:16
1
45
היי כולם,
אני מעוניינן להעביר סדרת שיעורים בנושא היגיינה בכיתתי (כיתה ד') ורציתי לדעת איך אפשר לקבל תרומות של סבונים, דאודורנטים, משחות שיניים וכדומה.
תודה מראש,
ירדן
לצפיה ב-'שאלה נורא מוזרה...אני אפילו לא יודעת אם היא אמיתית...'
שאלה נורא מוזרה...אני אפילו לא יודעת אם היא אמיתית...
15/11/2016 | 08:01
29
אם היא אמיתית- לא ברורה לי הבעיה- אפשר פשוט לבקש מכל ילד להביא את הדברים הנדרשים.
למה צריך בשביל זה תרומות?!?!
ומה בכלל בכוונתך לעשות בסדנה?
סדנה בנושא הגיינה בכיתה ד'?! נשמע לי ממש הזוי כל הקטע.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
לצפיה ב-'למציאת בייביסיטר'
למציאת בייביסיטר
14/11/2016 | 22:23
15

להורים ובייביסיטר הנה אתר לחיפוש בייביסיטר, הרישום בחינם. צרו מודעה באתר
http://goo.gl/HvVM1N
לצפיה ב-'אנחנו מחפשים עובדי טיפול וחינוך'
אנחנו מחפשים עובדי טיפול וחינוך
07/11/2016 | 11:47
20

שלום לכולם!
אנחנו מחפשים מטפלות לילדים בחינוך או החינוך המיוחד.
אפשרות למטפלת בפעוטות, בתינוקות, בשיטת DIR, בשיטת ABA, טיפול סיעודי ועוד.
במידה ומעניין אתכם או מכירים מישהו שמעניין אותו - אנא הפנו אותו למשרות הבאות שאנחנו ממש מחפשים נואשות עובדים אליהן:
דרושה מטפלת
דרושה מטפלת בשיטת DIR
דרושה מטפלת התנהגותית ABA
דרושה מטפלת סיעודית
תודה רבה!
לצפיה ב-'מחקר חדש על ילדים-להורים מעשנים. תיזכו לתמורה 250 שייח!!!'
מחקר חדש על ילדים-להורים מעשנים. תיזכו לתמורה 250 שייח!!!
04/11/2016 | 19:55
17
שלום רב,
אתם מוזמנים להיכנס לאתר:R4you.co.il
ולהשתתף במחקר "הורים לקטנטנים ומעשנים"
ותיזכו תמורה: 250 שייח תווי קניה!!!
הכנסו דרך הלינק הבא:
https://www.r4you.co.il/?s=%D7%94%D7%95%D7%A8%D7%9...
הורים לקטנטנים ומעשנים

לצפיה ב-'אשמח לעצות בנוגע להפעלות לילדים קטנים (3-4)'
אשמח לעצות בנוגע להפעלות לילדים קטנים (3-4)
01/11/2016 | 18:52
6
57
אהלן, אני עובדת עם ילדים בצהרונים.
אני כבר כשבוע בגן של  כ20 ילדים שהגילאים הם בין קצת פחות מ-3 (יש לי שם ילדים בני 2.8, 2.10 בערך) לילדים בני 4.
מחפשת פעילויות שונות לעשות להם בעיקר עכשיו בימי הגשם, מהכרותכם עם היכולות של ילדים בגיל הזה (אני לרוב עובדת עם בני 5-6)
מה עשיתי עד כה:
-משחקים סטייל "המלך אמר", משחק התנועות, משחק הפסלים.
-עשינו תיאטרון בובות ע"פ סיפור ואחריו כל אחד מהם קיבל דף צביעה שממנו הכינו בובות לעצמם (צבעו את הדפים ואז הדבקנו על מקל ארטיק)
-היום לכבוד הגשם, הבאתי מטריה, שרנו את השיר "ילדים ומטריה" והם המחיזו אותו (כל פעם ילד הזמין ילד מתחת למטריה)
-אח"כ קיבלו דפי צביעה של מטריות ומדבקות צבעוניות והדביקו מדבקות על המטריות.
-בצק צבעוני- הכנתי להם בתחילת השבוע ומוציאה להם לקראת סוף היום, הם מאד אוהבים.
-כמובן מקריאה סיפורים קצרים.

מחפשת דברים בסגנון הזה- שלא דורשים ישיבה ארוכה מידי (קשה להם)
אלו יכולות להיות יצירות קטנות וקצרות שמתאימות לגיל הזה
או משחקים/ הפעלות אחרות.

מה לא?
לא עם מספריים (נמסר לי מהסייעת שהם לא מיומנים במספריים ועדיף שלא, רק דברים שאנחנו גוזרות להם)
לא בישול/ אפייה. אין לכך תנאים בגן.

אשמח לכל עצה ורעיון.
לצפיה ב-'כל מני'
כל מני
02/11/2016 | 19:35
1
24
תחפושות (כובעים, צעיפים, חצאיות וכדומה)...
סיפורים ושירי משחק (שעושים תנועות)
צבעי אצבעות
גואש
להדביק עלי שכלת על בריסטולים
להכין ביחד עץ בשלכת (לצייר להם על בריסטול ענק מתאר של עץ והם ידביקו עלי שלכת עליו ומסביב)
משחקי מסירות בכדור (עדיף בישיבה במעגל וכל אחד מגלגל לאחר).
כלי נגינה שיתנסו בהם (תוף מרים, דרבוקות, חליליות ועוד)
להכין ביחד כדורי שוקולד (לא דורש תנור או מטבח)
להכין ביחד מיץ מפרות הדר (כל אחד מביא מסחטה וסוחטים יחד)
כרגע זה מה שעולה לי.
אם אחשוב על עוד אוסיף...
בהצלחה!
לצפיה ב-'קודם כל, תודה רבה'
קודם כל, תודה רבה
03/11/2016 | 19:54
15
אשמח להצעות ספציפיות לשירי/ סיפורי משחק.
לצפיה ב-'העיצה הטובה ביותר שיש לך לתת לך היא-'
העיצה הטובה ביותר שיש לך לתת לך היא-
15/11/2016 | 08:07
3
22
ללכת ללמוד או לקבל הדרכה פורמאלית משמעותית.
האם את גננת? סייעת? מטפלת? על תקן מה קיבלו אותך לגן?
מצטערת, לא הייתי רוצה שמי שעובדת בגן עם ילדיי תיכנס לפורום ותבקש רעיונות...
הייתי רוצה מישהי רצינית, שתלך ללמוד מקצוע, או שלכל הפחות תקבל הנחיות והדרכה שבועיות משמעותיות ממי שקיבל אותה לעבודה...

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
לצפיה ב-'חבל לי שלקחת את זה לכיוון הזה'
חבל לי שלקחת את זה לכיוון הזה
15/11/2016 | 11:37
2
19
לא אמרתי שאין לי ניסיון ואין לי ידע. וכמו שציינתי עשיתי איתם הרבה פעילויות שונות, אלא שהתקציב מאד דל וגם הרגשתי שיש לי מחסום רעיוני. פניתי לבקשת עזרה מניסיונם של אנשים. אני חושבת שזה רק לזכותו של בן אדם להגיד "לפעמים נגמרים לי הרעיונות" ולנסות להרחיב אופקים ולפתוח את הרעיונות למחשבות חדשות שאולי לא עלו לי או לא הועלו בפניי.
התלבטתי הרבה אם לפנות ולבקש עצות. לא אעשה זאת שוב. הכוונה בטח לא הייתה לגרום להורים לפקפק ביכולות של גננות/ סייעות וחבל שלכיוון הזה זה נלקח. 
לצפיה ב-'חבל שלא הצגת את עצמך ואת נסיונך...'
חבל שלא הצגת את עצמך ואת נסיונך...
15/11/2016 | 12:43
12
כאשר מבקשים עיצה או עזרה, רצוי להציג עצמנו- גם אם לא בשם- אבל הדברים היו נראים אחרת, אם היית כותבת שאת סייעת/גננת...(עד עכשיו לא ברור לי מה את, כי את בוחרת לא לכתוב), ושיש לך כך וכך שנות נסיון, אך נגמרו לך הרעיונות והתקציב דל...זה כבר נשמע אחרת לגמרי מאשר לבקש רעיונות לביצוע.
זה עשה רושם של בחורה צעירה שהכניסו אותה לעבוד בגן והיא לא ממש יודעת מה לעשות...וזה לא נשמע טוב.
אגב, ילדיי האישיים זכו וזוכים לגננות מופלאות ונפלאות ולסייעות מעולות.
וכוונתי ממש לא היתה לגרום להורים לפקפק בכלום. יש לי רק כבוד לאנשי מקצוע שעובדים עם ילדים, אבל כן חשוב לי שהם ידעו עבודתם ויעשו אותה נאמנה.

אני תמיד בעד להרחיב אופקים ועושה זאת בעצמי במקצוע שלי ובתשובה שלי אלייך עודדתי אותך לעשות זאת גם. 

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
לצפיה ב-'רעיונות אופרטיביים-'
רעיונות אופרטיביים-
15/11/2016 | 12:47
11
את יכולה ליזום פגישה עם גננת הגן ולהיוועץ איתה לגבי רעיונות ופעילויות.
כמו כן, את יכולה ללכת להשתלמויות בנושאים שונים שמוצעים עבור נשים שעוסקות במקצוע שלך (יש השתלמויות נפלאות לגננות וגם לסייעות).

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
לצפיה ב-'הזכות "לא לישון" בשעת הצהריים ...'
הזכות "לא לישון" בשעת הצהריים ...
30/10/2016 | 16:36
5
66
הסוגיה  "הזכות לישון בצהרים" מול "הזכות לא לישון בצהרים".    אני לא באה לשנות סידרי עולם  ((בנקים, קופ"ח )) אלא רק להדגיש את קיומם של "פרטים" בכל הגילאים.... שמנוחת הצהריים "איננה כוס התה שלהם" משלל סיבות שחלקן אינו תלוי בהם בכלל.     דעו לכם שמי שאיננו נרדם בקלות בצהריים - ונמצא במסגרת "קבוצתית" צפוי לעינויים (בלי מרכאות) וכל סוגי הענישה.   מעניין לקבל חוות דעת ממומחים לתחום החינוך   ((עמוס רולידר) ומולם ממומחים לתחום הפילוסופיה הפוליטית ולבסוף... גם לבחון את ההשלכות המשפטיות של זה
לצפיה ב-'למה מנהלת הפורום לא מוחקת את הדבר הזה? '
למה מנהלת הפורום לא מוחקת את הדבר הזה?
19/11/2016 | 18:57
4
6
לצפיה ב-'זו לא פרסומת או הודעה פוגענית'
זו לא פרסומת או הודעה פוגענית
30/11/2016 | 19:44
3
10
ותמוז לא מאפשר למחוק הודעות רק משום שהן תמוהות או נראות מוזר או לא ענייניות...
צר לי
לצפיה ב-'החלטה שלך, אבל תפוז מאפשר לנו למחוק הודעות תמוהות...'
החלטה שלך, אבל תפוז מאפשר לנו למחוק הודעות תמוהות...
30/11/2016 | 20:34
3
לצפיה ב-'כל עוד היא לא פוגעת, איני מוצאת לנכון למחוק'
כל עוד היא לא פוגעת, איני מוצאת לנכון למחוק
01/12/2016 | 14:43
1
7
מעבר לכך, אודה לך מאוד, אם כאחת מהמנהלות, תפני אלי במסר אישי להבא ...
לצפיה ב-'אין בעיה:)'
אין בעיה:)
01/12/2016 | 20:28
1
לצפיה ב-'מה לעשות. ילדה בת 10 פתאום מפחדת להיות לבד'
מה לעשות. ילדה בת 10 פתאום מפחדת להיות לבד
27/10/2016 | 10:15
3
331
הבת שלי בת 10 אז אני מקווה שזה עדיין מתאים בגיל לפורום הזה. לפני כחודש היא ראתה איזה סרטון אימה עם בובה שרוצחת. הבנים בכיתה הראו לכולם.
מאז היא מפחדת לישון לבד ואפילו מחפדת להיות בחדר לבד ומבקשת שנבוא לאסוף אותה מבית הספר ועוד...
וזה לא צומי... רואים שהיא באמת מפחדת והיא מתלוננת שהפחד הזה מפריע לה והיא לא מצליחה להתגבר עליו.
והיא ממציאה עוד דברים לפחד מהם כמו יצורים עם כוחות על ורוחות רפאים ועוד.... שום חיזוקים ושיחות לא עוזרים.
מה אפשר לעשות?
לצפיה ב-'הגיל הרך זה לא אבל כולם מוזמנים'
הגיל הרך זה לא אבל כולם מוזמנים
27/10/2016 | 20:18
99
פחדים אחרי סירטון אימה כפי שאת מתארת יכול להיות נורא מלחיץ באמת...

זה לא רציונאלי ויודעים שזה לא אמיתי (בגילה בדר"כ כבר יודעים) אבל זה פשוט לא עוזר.
הסיבה שזה לא עוזר היא שהפחד הוא לא רציונאלי ולכן חוקי ההגיון והמציאות לא חלים עליו.
הייתי מנסה דווקא לפנות לדמיון ולרגש כדי לעזור לה בפחד-
לקנות או להכין ביחד קמע ששומר עליה.
להכין לוכד חלומות...
לקנות ספרים בנושא של פחדים (יש המון).
לתת לה לצייר את מה שמפחיד ומה שיכול לעזור ועוד.

מצד שני חשוב ללמד אותה דרכים להרגע ומה אפשר לעשות כשהפחד משתלט עליה:
לנשום עמוק ולאט (לא מהר כי אז יכולה להגיע להיפר ונטילציה וזה ישיג את התוצאה ההפוכה).
לעצום עיניים ולדמיין משהו שמרגיע או מקום בטוח שאוהבת להיות בו...
להתקשר ולשמוע את הקול שלכם ולדעת שאתם שם בשבילה.
ללכת הביתה עם חברה עד שנרגעת קצת.
לצייר או לקרוא או לרוץ או כל דבר אחר שיכול לפרוק מתח ולעזור לה להרגע.
לכווץ שרירים מהרגלים ועד הראש... לאט לאט. להרגיש ככה את הגוף ול"חזור לקרקע".

ואם זה ממשיך תקופה ארוכה ולא נרגע, בהחלט הייתי מנסה להתייעץ עם יועצת/פסיכולוגית ביה"ס או פונה לייעוץ פרטי של מטפל רגשי כזה או אחר (לחרדות מטפלי cbt לדוגמא מאוד יעילים).

לצפיה ב-'אולי רנטה תוכל לעזור'
אולי רנטה תוכל לעזור
02/11/2016 | 08:30
82
לצפיה ב-'לפנות לפסיכולוגיה ילדים'
לפנות לפסיכולוגיה ילדים
02/11/2016 | 17:41
34
לקחת אותה לפסיכולוגיה ילדים. לא לטפל לבד. שכנוע והסברה לא עוזרים.
לצפיה ב-'עצלנות של ילדה '
עצלנות של ילדה
18/10/2016 | 12:28
15
516
הבת שלי בת כמעט ארבע, מוצצת אצבע (כשהיא עם אצבע בפה היא שוקעת במעין עולם משלה) ובעלת יכולת ריכוז של זבוב. נגיד אם היא צופה בטלויזיה אז כל שניה עוצרת ומדברת, כך גם עם ספרים, המשחקים נמאסים עליה מהר מאד. יכולה שעה לשכב על הספה עם האצבע בפה ולבהות ברצפה. מה לעשות והאם כדאי לפנות למרכז לגיל הרך להדרכה בנידון
לצפיה ב-'כמה שאלות'
כמה שאלות
18/10/2016 | 20:06
2
216
הי,

כך זה מאז ומתמיד עניין האצבע?
איך היא בגן?
מתי חוזרת הביתה?
איך היא ישנה?
יש שעות שזה יותר טוב?
מה קורה אם יוצאים לגינה?
מה קורה עם חבר/ה שפוגשת?

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
18/10/2016 | 20:16
1
191
היי, תודה על המענה המהיר,
* האצבע עוד מהאולטראסאונד בשבוע 20,
*הגיעה עכשיו לגן טרום חובה ולפני זה הייתה בגן פרטי עם רוב של ילדים הקטנים ממנה בכשנה ומעט בגילה, הגננות בגן טוענות שהיא שדה, משיגה כל מה שהיא רוצה ומתפעלת את הגדולים, בעיקרון מכירה את הצוות כמה שנים מהילד הגדול וסומכת עליהן.
*חוזרת בשעה 14:00 עם משבר עייפות, נותנים לה לנוח ולהתרגע
*בלילה מגיעה אלינו למיטה כמה פעמים ומוחזרת כלאחר כבוד למיטתה
*אין שעות מסויימות, מהבוקר עד הערב נכנסת למוד של עצלות
*גם בגינה יכולה לעמוד עם האצבע בפה ואם מבקשים ממנה להוציא אצבע ולשחק טוענת שלא בא לה ואין לה כוח. אלא אם יש ילדים מסויימים בגינה
*בינתיים נפגשה רק עם ילדה אחת מהגן והמפגש לא היה מוצלח מדי, עייפה מהבצק די מהר ונכנסה למוד הרגיל.
לצפיה ב-'אצבע בפה'
אצבע בפה
19/10/2016 | 20:09
178
הי,

אצבע בפה יכולה לגרום לילד לשקוע בעולמו ולהיות מנותק מהעולם אז ראשית רצוי לתזכר אותה להוציא את האצבע כשאתם איתה.
נשמע שבגן היא פעילה מאוד ביחס לבית אז אולי באמת משעמם לה ומה שמרגיע אותה ומעסיק אותה בבית זה אצבע בפה...
בגן היא כן יכולה להתרכז?
האצבע פחות בפה?
מה היא אוהבת לעשות וכן מצליחה לעשות. לאורך זמן?
לצייר? לצבוע? מדבקות? פאזלים? הרכבה? לגו? משחקי דמיון?
ניסיתם ללכת איתה לחוג?

לגבי הגינה... נשמע שקשה לה ליזום ולהיות חלק אלא אם יש את המוכר ואהוב. אפשר לקבוע עם החברים שהיא כן אוהבת בגינה, אם זה יותר מוצלח מאשר בבית.
שווה לנסות לטפח אצלה את הצד החברתי ולעזור לה ליזום ולתווך לה כשקשה לה (משעמם לי ואין לי כוח זה הרבה פעמים קשה לי, לא נעים לי, אני מתביישת, לא מרגישה בנוח או עייפה...).

לגבי השינה, שווה לבדוק אם ישנה מספיק, בעיקר אם מתעוררת הרבה. אולי כדאי להקדים לה מעט את שעת השינה ולהציע דברים שיעזרו לה להרגע ולהישאר בחדר ולא לעבור אליכם באמצע הלילה (מנורת לילה, פנס, דובי, בובה, לוכד חלומות וכך הלאה).
לצפיה ב-'אולי תניחו לילדה?'
אולי תניחו לילדה?
24/10/2016 | 00:31
5
147
לא נורמליות
לצפיה ב-'נשמעצת כמו תגובת טוקבק בויי נט'
נשמעצת כמו תגובת טוקבק בויי נט
24/10/2016 | 07:37
4
24
לצפיה ב-'גם כשהיא הייתה בבטן לא נתת לה פרטיות?'
גם כשהיא הייתה בבטן לא נתת לה פרטיות?
24/10/2016 | 08:52
3
90
אין מקום לברוח בשביל לבהות קצת
לצפיה ב-'אני מבקשת לשמור על תרבות הדיון'
אני מבקשת לשמור על תרבות הדיון
24/10/2016 | 09:41
2
77
אינך חייב/ת להסכים עם הדברים אך יש דרכים נעימות ומועילות יותר להביע את דעתך.
ובצורה עניינית יותר- ילד שמעדיף אצבע בפה על אינטראקציה הוא ילד ששווה לחשוב מה הגורם לכך- עייפות, צורך בהתנתקות, חרדה חברתית, ביישנות, בעיית ויסות חושי, קשב וריכוז, קושי ליזום ועוד הרבה סיבות אחרות. 
איני חושבת שהדבר נובע מעצלנות אך הצורך לבהות ולנוח מעט הוא לגיטימי כל עוד הוא לא הדבר היחיד שהילדה עושה.

ושוב- בפורום שומרים על תרבות הדיון. אני מבקשת לכתוב בצורה מכבדת

לצפיה ב-'לכנות ילדה בת ארבע "עצלנית" זה תרבותי?'
לכנות ילדה בת ארבע "עצלנית" זה תרבותי?
24/10/2016 | 09:58
75
נשים
לצפיה ב-'המגיבה העניינית החידה פה בשרשור'
המגיבה העניינית החידה פה בשרשור
24/10/2016 | 18:29
55
תודה, נתייחס לכא מהנקודות שציינת
לצפיה ב-'על תילחמו בילדה , זה יעבור מעצמו.'
על תילחמו בילדה , זה יעבור מעצמו.
24/10/2016 | 01:11
94
בלי לעשות מזה  "עניין". 
לצפיה ב-'היא בת פחות-4 זה גיל שיש להם עולם דימיוני מפותח'
היא בת פחות-4 זה גיל שיש להם עולם דימיוני מפותח
24/10/2016 | 09:59
71
יתכן שהיא צוללת לעולם הדימיוני שלה
וקשה לי קצת עם ההגדרה עצלנית לפעוטה
לצפיה ב-'אז אולי תצאי איתה לטייל כל פעם שהיא עושה את זה?'
אז אולי תצאי איתה לטייל כל פעם שהיא עושה את זה?
24/10/2016 | 10:26
1
67
למה ילדה בת 4 צריכה להתרכז בטלוויזיה או בספר, צאי איתה החוצה, ילד בן 4 צריך להיות פעיל גופנית ולא בטטה.
לצפיה ב-'היא ממש לא בטטה'
היא ממש לא בטטה
24/10/2016 | 18:28
50
חבל שהתגובות הן מנותקות מהמציאות
לצפיה ב-'אם זה כל כך מפריע לך, '
אם זה כל כך מפריע לך,
25/10/2016 | 17:40
1
91
האצבע בפה והבהיה, כדאי לפנות ליעוץ. אולי זה סתם השיטה שלה למשוך תשומת לב, או שאולי חלילה היא סובלת מהפרעת קשב וריכוז.
אבל לפעמים דברים כאלה חולפים. היא בסך הכל בת ארבע. יש לך עוד זמן, לפחת עד כיתה א' ,כדי להיות מודאגת.
לצפיה ב-'אכן'
אכן
25/10/2016 | 18:17
30
מתכוונת לפנות לפסיכולוגית של הגן שתשים עליה עין ותראה את התפקוד בגן.
לצפיה ב-'גמילה מחיתולים '
גמילה מחיתולים
05/10/2016 | 19:32
11
272

שלום רב,
בן שנה ושלוש, ניסיתי להושיבו על סיר ולהעסיק אותו בכל מיני ספרים, סיפורים, מחשקים, צעצועים. היה יושב כמה דקות ולאחר מכן היה קם והולך עושה פיפי על הרצפה. ניסיתי להסביר לו "פיפי עושים בסיר" וככה כמה וכמה פעמים היה יושב על הסיר, קם ועושה פיפי בצד...
פתאום הבנתי שאין אצלו את הקישור בין הסיר ללעשות פיפי בסיר, לא מבין מה ההגיון שבדברים ולמה הוא צריך לעשות בסיר ולא בתחתונים או על הרצפה... 
הוא בשל לגמרי לגמילה, מבין הוראות, מבצע פקודות, יודע להתאפק (עובדה שבבוקר הוא עושה המון פיפי בחיתול וככשמתי אותו על הסיר התאפק והלך עשה בצד).
השאלה איך גורמים לו לקשר הזה במוח בין הצרכים לסיר?
(הערה: ניסיתי להושיבו על ישבנון על האסלה- מת מפחד, ככה שהחלטתי להמשיך עם הסיר הוא פחות מאיים)
קיצור, איך גומלים?

לצפיה ב-'לא הבנתי- הוא בן שנה ושלוש או שהתבלבלת בכתיבה והוא בן '
לא הבנתי- הוא בן שנה ושלוש או שהתבלבלת בכתיבה והוא בן
05/10/2016 | 21:53
1
72
שנתיים ושלוש?!
אני ממש לא מומחית לנושא גמילה, אבל צריך הבהרה פה לגבי הגיל.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
לצפיה ב-'סליחה ומחילה'
סליחה ומחילה
06/10/2016 | 09:19
75
הוא בן שנתיים ושלוש....
לצפיה ב-'אוי. קיי- שנתיים ושלוש'
אוי. קיי- שנתיים ושלוש
06/10/2016 | 09:25
3
61
שוב- כותבת לא כמומחית בנושא, אלא פשוט כאמא וטיפה גם כמרפאה בעיסוק.
אמנם הילד שלך בן 2.3 וכאילו לפי הגיל- יכול היה להיגמל מהחיתול, אבל לפי התיאור שלך- הוא ממש לא נשמע בשל לזה.
אין טעם להאבק. תעזבי אותו. תני לו את הזמן הדרוש לו.
שני הילדים הגדולים שלי (כיום בת 10 ובן 7) נגמלו ממש מאוחר- בגיל 3 וחצי. הם פשוט לא היו מוכנים לפני כן, וזה בא להם לבד ומיוזמתם בגיל זה.
לא השתמשתי בכלל בסיר, אלא ישר לשירותים.
אל תלחיצי אותו סביב העניין. נשמע שאת צריכה לעזוב אותו לחודשים הקרובים, ולזרום איתו ולראות מה קורה הלאה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
לצפיה ב-'מה הכוונה מיוזתם?'
מה הכוונה מיוזתם?
06/10/2016 | 18:25
2
34
יענו לחכות לגיל בו הוא יראה שכל בני גילו גמולים ואז ירצה מרצונו להגמל? הגיוני?
דבר נוסף זה שאצלנו בגן של העירייה מגיל 3 כבר  לא מקבלים ילדים עם תיתולים, מצפים שהילד עד אז יהיה כבר גמול לחלוטין...
מה לגבי הלילה? גמילה מאוחרת יותר?
לצפיה ב-'מיוזמתם זה אומר לדוגמא שיום אחד הבן שלי '
מיוזמתם זה אומר לדוגמא שיום אחד הבן שלי
06/10/2016 | 19:00
1
54
פשוט רצה לעשות פיפי בשירותים, וכנ"ל לגבי ביתי.
אצל כל אחד הטריגר היה אחר. אצל הבת אני זוכרת שחברה לה הגיעה והלכה לעשות פיפי בשירותים ואז גם הבת שלי רצתה.
גמילה בלילה לרוב היא יותר מאוחרת. האינדיקציה היא לראות שהילד קם עם חיתול יבש מספר לילות ברצף, ואז יודעים שיש בשלות פיזית לגמילת לילה.
ועם כל הכבוד לגני עירייה- הם ממש לא מעניינים אותי. אם ילד לא בשל לגמילה, אז אי אפשר לגמול אותו בכוח, ולא בא בחשבון שהורים יהיו בלחץ בגלל סיבה זו.

כתבת: "אצלנו בגן של העירייה מגיל 3 כבר לא מקבלים ילדים עם חיתולים". מה זאת אומרת? אבל יש חוק שאומר שמגיל 3 ילד זכאי להיות בגן עירייה. אז את רוצה לומר לי שיש ראיונות קבלה?! .
תעשי טובה לעצמך ולילד- ואל תילחצי מהשטות הזו. ילד זה ילד. זה לא רובוט.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון, תפוז
09-7749028

לצפיה ב-'אני עדיין תוהה יוזמה של מי צריכה להגיע קודם'
אני עדיין תוהה יוזמה של מי צריכה להגיע קודם
13/10/2016 | 22:15
18
שלי או של הילד?
יש גישה שדולגת דווקא בכך שעל ההורים לקחת יוזמה ולא לחכות שזה יבוא מהילד... איך שאני רואה הוא דווקא מסתדר עם החיתול לא רע בכלל
את לא חושבת שככל שגומלים בגיל מאוחר יותר ככה זה יותר קשה?
לצפיה ב-'גמילה מחיתולים בגיל שנתיים ושלוש'
גמילה מחיתולים בגיל שנתיים ושלוש
06/10/2016 | 12:32
2
54
הי:)

שנתיים ושלוש זה קצת יותר הגיוני (למרות ששמעתי על רבות שגמלו לפני גיל שנה וחצי, זה תהליך ארוך יותר).
לפי מה שאת מתארת הוא בוחר לעשות פיפי לא בסיר אבל אולי לא הבנתי נכון. אם זה המצב אז אולי זה משחק שליטה שבו הוא בוחר לעשות מתי שנכון לו אבל אולי לא זו היתה כוונתך אז אכתוב בצורה כללית יותר איך לדעתי ניתן לגמול (עם המון סבלנות).
ראשית, לחשוף אותו לכך כמה שיותר (סרטים, ספרים, ילדים גדולים יותר וכדומה).
אחרי כן באמת להושיב על הסיר בצורה יזומה אבל לא לכל הילדים נוח בתנוחה זו (הוא לא רגיל אליה) ולפעמים דווקא לקחת לעץ הקרוב או למקלחון, יעשה עבודה טובה יותר כי זה גם מלהיב לנסות להשקות פרח או עץ או לקלוע לחור במקלחת...
עוד דברי מפספס. בלי כעס, בלי אכזבה או תחושה שעושים לך דווקא- לומר "פיפי עושים בשירותים, עכשיו ננקה" (אפשר לתת לו אחריות בנושא- להביא את הסמרטוט או הניירות הסוגים וכדומה).
צריך לשחרר לחץ ולזרום איתו בנושא ולראות איך זה יסתדר לו.
אם את עושה את כל זה ורואה שזה לא הולך אולי שווה לחכות לפסח (גמילה זה הרבה מוכנות של ההורים אבל גם הילד צריך להיות בשל לכך).
המון בהצלחה!

לצפיה ב-'משחקי שליטה'
משחקי שליטה
06/10/2016 | 18:28
1
24
נגיד וזה משחקי שליטה, מה עושים במקרה כזה?
לחשוף לספרים זה באמת רעיון טוב. לגבי פיפי בעמידה ליד העץ, צריך הרי להגיע איתו כבר לשלב בו הוא יגיד שרוצה פיפי, לא?
ןלמה גומלים דווקא בפסח ולא למשל בסוכות? מעניין....
לצפיה ב-'בדיוק כמו שלוקחים יזום לשירותים'
בדיוק כמו שלוקחים יזום לשירותים
07/10/2016 | 12:30
29
באותו אופן בדיוק אפשר לקחת לנסות לעשות פיפי על העץ... לומר לו לנסות או שעכשיו ננסה לעשות פיפי או שננסה להשקות את העץ כי צריך לגדול או כל טענה אחרת שיכולה להלהיב אותו.

לגבי צורך בשליטה. זה לגמרי תואם גיל וחלק מההתפתחות. כדי להקטין אפשר לנסות לתת בחירה בין 2 אופציות בכל מה שאפשר (בשירותים בעמידה או בסיר בישיבה? לחתוך לך מלפפון לקוביות או עיגולים? וכך הלאה).

והסיבה שגומלים דווקא בפסח ולא הסוכות היא פשוט כמות הבגדים שצריך לרחוץ כשמפספס ולא שום סיבה אחרת... ��
לצפיה ב-'חיתולים לגמילה'
חיתולים לגמילה
10/10/2016 | 12:45
1
24
יש חיתולים שהם שלבי מעבר בתהליך הגמילה
לצפיה ב-'יש של הרבה חברות'
יש של הרבה חברות
10/10/2016 | 14:41
23
קודם כל- הפרסום בפורום אסור.
שנית, יש פולאפס של חברות שונות וזה עניין של העדפה.
ומעבר לכך, חיתול הוא חיתול ואם מחליטים להמשיך לגמילה, אני לא מוצאת טעם בחיתול שכזה. אחד הרעיונות בתהליך הגמילה הוא שהילד ילמד מה התחושה שמלווה לכך שעושה פיפי. ואם זה נספג בחיתול ולא הוא ולא ההורה מודעים לכך, זה לא משרת את המטרה.
פולאפס נוחים אצל ילדים שעדין ישנים עם חיתול אבל לא מוכנים לחיתול וכדומה או ילדים שמנסים להוריד את החיתול וההורה עדין לא מעוניין לגמול בגלל סיבות שונות.
פחות מתחברת לזה כחלק מתהליך הגמילה
לצפיה ב-' ושנה טובה לכל גולשי תפוז '
ושנה טובה לכל גולשי תפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
29/09/2016 | 11:25
1
שנה טובה ומתוקה לכולם!
שתהיה לנו שנה של התחלות חדשות, שינויים, בריאות ואושר.

כתיבה וחתימה טובה
צוות תפוז אנשים
לצפיה ב-'שנה טובה'
שנה טובה
26/09/2016 | 22:34
1
12
שולחים שנות טובות למשפחה ולחברים?
לצפיה ב-'שנה טובה ומתוקה לכולם'
שנה טובה ומתוקה לכולם
28/09/2016 | 21:21
5
לצפיה ב-'עזרה בפעילות בייתית'
עזרה בפעילות בייתית
19/09/2016 | 12:27
7
86
שלום, ביתי בת שנה וחצי לא הולכת לגן אלא נשארת איתי בבית.
הייתי מעוניינת לדעת אילו פעילויות כדאי לעשות איתה בבית כדי שבסופו של דבר לא תגיע בעתיד לגן בפיגור, על מה לעבוד איתה מבחינה התפתחותית וכו'.
ובכלל, האם יש הכוונה כלשהי לחינוך ביתי לגיל הרך ולא רק לגילאי בית ספר?
תודה!
לצפיה ב-'הכל'
הכל
19/09/2016 | 18:42
48
ללכת לגינת משחקים ולהפגיש עם ילדים אחרים.
לתת לה לשחק בחול, דשא.
לתת לה לשחק עם מרקמים שונים.
לצייר איתה בצבעי פסטל ופנדה.
להדביק מדבקות.
צבעי אצבעות
משחקי דמיון (מטבח, בובות וכדומה)
לתת לה ללכת, לטפס ולהתנסות
לשיר לה שירי ילדים
לרקוד איתה
לשמוע מוזיקה
ללכת לג'ימבורי
ללכת לגן עם אמא
לשחק בבצק
מכוניות
לשבת מולה ולגלגל כדור הלוך ושוב
ללמד אותה למסור כדור (יקח זמן עד שתצליח)
לשחק משחקי קוקו
לשחק משחקי מחבואים
להקריא סיפורים

יש המון דברים לעשות .. הכל תלוי בשלב ההתפתחותי שלה ומה מעניין לה ולך.
מעבר לזה, יעזור אם תהיה לה איזו שיגרה של אוכל/שינה כדי שכשתכנס לגן, לא יהיה לה קשה מדי להסתגל לשיגרה כזו אבל מצד שני, זה גם תלוי ילד ואמא ובכלל...
תהני מהזמן איתה!

לצפיה ב-'אויש שכחתי'
אויש שכחתי
19/09/2016 | 18:43
4
53
משחקי הרכבה (לגו גדול או דופלו או משחקים אחרים תואמי גיל)
חרוזים גדולים ומשחקי השחלה
משחקי קוביות
משחקי התאמה (להתאים צורה לפתח לדוגמא)
לצפיה ב-',תודה רבה על התשובות! אך אני צריכה עוד עזרה בנושא...'
,תודה רבה על התשובות! אך אני צריכה עוד עזרה בנושא...
21/09/2016 | 12:14
32
הרבה מהדברים שהזכרת היא כבר עושה די הרבה זמן. טפו טפו טפו היא מאוד מתקדמת מבחינה התפתחותי, קוגניטיבית... הבעיה היא שיש לי הרגשה שהיא במסלול ההיפראקטיביות.
היא לא מסוגלת לשבת, קופצת מדבר לדבר. 
התחלתי לקחת אותה לגן ביחד ושמתי לב שבעוד שאר הילדים יודעים לשבת בריכוז, בעבודות יצירה, באוכל וכו' היא פשוט לא יודעת לשבת. גם כשהיא כבר כן מוכנה לבוא לריכוז זה תמיד בעמידה (אני יושבת ומראה לה שאני משתתפת), לא במעגל אלא יותר פנימה, אם הייתה קצת פחות פחדנית היא הייתה ניגשת לגגנת בזמן הריכוז (היא רוצה לגשת אליה, מבקשת ממני שאבוא איתה), גם אז היא איננה משתתפת בריכוז ברציפות, אלא נעמדת כמה שניות, רצה למשחקים, חוזרת, שוב רצה וכך הלאה. שמתי לב שתמיד היא צריכה שיהיה לה משהו ביחד (ספר, צעצוע, בובה) גם אם בכלל לא משתמשת בהם.
ביצירה היא מדביקה שתי מדבקות ורצה למשחקים, חוזרת לכמה שניות ושוב רצה.
באוכל אחרי ביס היא כבר קמה, משחקת עם הכיסאות, מתיישבת, נותנת ביס, שוב משחקת, גוררת ונעמדת על הכיסאות וכו'.
יש לציין שהיא כך גם בבית, גם כשמדובר בדברים שהיא מאוד אוהבת. בכל זאת קופצת ממשחק למשחק, וגם כשאני מנסה להושיב אותה למשחק ספציפי בלי גירויים מסביב עדיין קופצת ומחפשת במה להתעסק.
גם מנושא האכילה היא מאוד בעייתית, לא יושבת לאכול, מתרוצצת עד לרמה שיכולה להעביר יום שלם כשכמעט ולא אכלה כלל (נעה בין אחוזון 0 ל- 3).
אני מנסה לעשות איתה הרבה מהסברים שאמרת אבל פשוט אי אפשר (גם אבא, סבא וסבתא מנסים).
אשמח לטיפים ורעיונות איך אפשר לנסות להרגיל אותה להתרכז בדבר אחד ולשבת יותר מכמה שניות במקום אחד.
תודה וסליחה על האורך...
לצפיה ב-',תודה רבה על התשובות! אך אני צריכה עוד עזרה בנושא...'
,תודה רבה על התשובות! אך אני צריכה עוד עזרה בנושא...
21/09/2016 | 12:15
2
18
הרבה מהדברים שהזכרת היא כבר עושה די הרבה זמן. טפו טפו טפו היא מאוד מתקדמת מבחינה התפתחותי, קוגניטיבית... הבעיה היא שיש לי הרגשה שהיא במסלול ההיפראקטיביות.
היא לא מסוגלת לשבת, קופצת מדבר לדבר. 
התחלתי לקחת אותה לגן ביחד ושמתי לב שבעוד שאר הילדים יודעים לשבת בריכוז, בעבודות יצירה, באוכל וכו' היא פשוט לא יודעת לשבת. גם כשהיא כבר כן מוכנה לבוא לריכוז זה תמיד בעמידה (אני יושבת ומראה לה שאני משתתפת), לא במעגל אלא יותר פנימה, אם הייתה קצת פחות פחדנית היא הייתה ניגשת לגגנת בזמן הריכוז (היא רוצה לגשת אליה, מבקשת ממני שאבוא איתה), גם אז היא איננה משתתפת בריכוז ברציפות, אלא נעמדת כמה שניות, רצה למשחקים, חוזרת, שוב רצה וכך הלאה. שמתי לב שתמיד היא צריכה שיהיה לה משהו ביחד (ספר, צעצוע, בובה) גם אם בכלל לא משתמשת בהם.
ביצירה היא מדביקה שתי מדבקות ורצה למשחקים, חוזרת לכמה שניות ושוב רצה.
באוכל אחרי ביס היא כבר קמה, משחקת עם הכיסאות, מתיישבת, נותנת ביס, שוב משחקת, גוררת ונעמדת על הכיסאות וכו'.
יש לציין שהיא כך גם בבית, גם כשמדובר בדברים שהיא מאוד אוהבת. בכל זאת קופצת ממשחק למשחק, וגם כשאני מנסה להושיב אותה למשחק ספציפי בלי גירויים מסביב עדיין קופצת ומחפשת במה להתעסק.
גם מנושא האכילה היא מאוד בעייתית, לא יושבת לאכול, מתרוצצת עד לרמה שיכולה להעביר יום שלם כשכמעט ולא אכלה כלל (נעה בין אחוזון 0 ל- 3).
אני מנסה לעשות איתה הרבה מהסברים שאמרת אבל פשוט אי אפשר (גם אבא, סבא וסבתא מנסים).
אשמח לטיפים ורעיונות איך אפשר לנסות להרגיל אותה להתרכז בדבר אחד ולשבת יותר מכמה שניות במקום אחד.
תודה וסליחה על האורך...
לצפיה ב-'היא עוד מאוד צעירה וזה גם עניין של הרגלין'
היא עוד מאוד צעירה וזה גם עניין של הרגלין
22/09/2016 | 17:28
1
27
אז הייתי קודם כל מנסה לבנות סדר יום והרגלים.. מתי יושבים ובמה משחקים. לאכול, לדוגמא, רק ליד השולחן ואם קמים אז סיימה לאכול עד הארוחה הבאה...
לתת לה גם דוגמא אישית ולשבת איתה (בעיקר באוכל) ולפעמים זה גם עניין של גבולות... עכשיו כולם יושבים במפגש ואפילו להושיב עליך.
היא עוד מאוד צעירה ובגילה זה עוד די נורמלי להיות עם טווחי קשב קצרים. זה עניין של אימון, הרגל וגיל
לצפיה ב-'המון המון תודה! '
המון המון תודה!
25/09/2016 | 11:24
4
לצפיה ב-'מומלץ'
מומלץ
21/09/2016 | 20:34
33
משחקי הרכבה למיניהם, תדפיסי כל מיני ציורים ושתצבע והלגו דופלו יכול להיות מעולה בישבילה זה בדיוק לגיל הזה.
אני לא מכירה לעומק את החינוך הביתי, אבל ממליצה אולי לחפש באינטרנט או להתייעץ עם מישהו שמבין בנושא
לצפיה ב-'המלצה על ספריה של עפרה שפר ברוש'
המלצה על ספריה של עפרה שפר ברוש
21/09/2016 | 11:02
1
87
ספריה של עפרה שפר ברוש מומלצים להורים ולאלו הרוצים לקבל טיפים בנוגע לגידול ילדים. ממליץ עליהם בחום!
לצפיה ב-'אני מבקשת לא לפרסם בפורום'
אני מבקשת לא לפרסם בפורום
21/09/2016 | 18:37
9
לצפיה ב-'חייבת התייעצות דחופה אשמח לעזרתכם.'
חייבת התייעצות דחופה אשמח לעזרתכם.
15/09/2016 | 00:39
3
96
הבן שלי בן 3.5 בתקופה האחרונה מבקש להתקלח לבד...
אם אני מתווכחת איתו הוא ממש רב איתי.
קלטתי שהוא נהנה לשבת עם הדוש באמבטיה ולכוון אותו לאיבר שלו הוא לא מפסיק לגעת שם.
אני תוהה איך אני מסיטה אותו מהנושא הזה?
תקופה שאמרנו לו שאסור הוא נגע יותר בכוונה אז כרגע אנחנו מתעלמים אך עדין נורא מודאגים.
האם התופעה מוכרת?
לצפיה ב-'שלב התפתחותי נורמטיבי וטיבעי לחלוטין'
שלב התפתחותי נורמטיבי וטיבעי לחלוטין
15/09/2016 | 14:46
2
63
הבן שלך לומד את גופו ולומד שניים לגעת באיבר המין...
זה לגמרי לגיטימי ונורמלי, כל עוד לא אובססיבי בנושא או עושה זאת בזמנים לא מותאמים.
צריך ללמד אותו שלא נוגעים באיברים הפרטיים שלנו בנוכחות אחרים אלא רק בפרטיות (אין מה לעשות הוא יגע וזה גם בסדר שנוגע ובודק. ככה לומדים). דווקא באמבטיה זה גם כביכול זמן פרטי שלו אז אפשר לאפשר לו כמה דקות שיתקלח לבד ואז אתם תעזרו לו לסיים (אתם גם יכולים להנחות אותו- תשטוף במים, עכשיו נסבן.. בא נשטוף שוב וכך הלאה...).

לצפיה ב-'וואוו תודה רבה על התגובה!!!'
וואוו תודה רבה על התגובה!!!
15/09/2016 | 16:57
1
38
תודה. עזרת לי מאד !
לצפיה ב-'בשמחה'
בשמחה
15/09/2016 | 18:26
8

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום חדרי ילדים
פורום חדרי ילדים
אופני שחף
אופני שחף
יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה