לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום קיצורי קיבה

ברוכים הבאים לפורום קיצורי קיבה. מטרת הפורום היא תמיכה במנותחים שעברו ניתוח לשם הרזיה וכן להוות את הדרך הראשונה לאלה שמגששים את דרכם לאחד מהפתרונות הניתוחיים.
הפורום הנוכחי עלה לאויר ב-2001 על ידי המייסד ומנהל הפורום הוותיק רוייקו, כשמטרתו היתה לסייע לאנשים להגיע לכדי ישום מעשי של המשימה. רצונו היה לספק מידע כללי שיקל על כל מי שנמצא ב"דרך" בבחירת הפרוצדורה הניתוחית האופטימלית.
עם זאת, המושג אופטימלי בהקשר זה הוא מעומעם. הרבה שאלות עולות. הרבה סימני שאלה ומעט יכולת ניבוי איזו הצלחה תהיה בהמשך הדרך. רשת האינטרנט מוצפת במידע מוטה מעצם היותו שיווקי. איך נדע באיזה ניתוח לבחור ומאיזה להמנע ? באיזה מנתח כדאי לבחור במצבים מורכבים? מי מנתח ואיפה? ובעיקר מה עושים לאחר הניתוח? כיצד מתמודדים. אלה שאלות מיידיות שאין עליהן תשובה בכל מקום, וכשהמנתח אינו זמין להשיב על שאלות, ניתן לקבל עליהן את התשובה גם כאן בפורום, על ידי מנותחים שעברו בעצמם אותן החוויות.
הפורום מתבסס על ניסיונם האישי של המשתתפים ואין לראות בנכתב משום יעוץ רפואי או להסתמך על הנכתב מנסיונם של הכותבים. בכל בעיה רפואית שמתעוררת תמיד יש לפנות אל הרופא המטפל.
מעל דפי הפורום נכבד אחד את השני ולא נכתוב הודעות פוגעות ובעלות תוכן לא ראוי... כל הודעה בעלת תוכן שכזה תוסר. כמו כן אנחנו לא חושפים שמות אישיים ולא כותבים מספרי  שלהם.
פנייה למנהל הפורום תעשה על ידי שליחת מסר אישי בלבד
בברכת השתתפות נעימה, מנהלי הפורום:  אופירA,  קובי d1

הנהלת הפורום:

אודות הפורום קיצורי קיבה

ברוכים הבאים לפורום קיצורי קיבה. מטרת הפורום היא תמיכה במנותחים שעברו ניתוח לשם הרזיה וכן להוות את הדרך הראשונה לאלה שמגששים את דרכם לאחד מהפתרונות הניתוחיים.
הפורום הנוכחי עלה לאויר ב-2001 על ידי המייסד ומנהל הפורום הוותיק רוייקו, כשמטרתו היתה לסייע לאנשים להגיע לכדי ישום מעשי של המשימה. רצונו היה לספק מידע כללי שיקל על כל מי שנמצא ב"דרך" בבחירת הפרוצדורה הניתוחית האופטימלית.
עם זאת, המושג אופטימלי בהקשר זה הוא מעומעם. הרבה שאלות עולות. הרבה סימני שאלה ומעט יכולת ניבוי איזו הצלחה תהיה בהמשך הדרך. רשת האינטרנט מוצפת במידע מוטה מעצם היותו שיווקי. איך נדע באיזה ניתוח לבחור ומאיזה להמנע ? באיזה מנתח כדאי לבחור במצבים מורכבים? מי מנתח ואיפה? ובעיקר מה עושים לאחר הניתוח? כיצד מתמודדים. אלה שאלות מיידיות שאין עליהן תשובה בכל מקום, וכשהמנתח אינו זמין להשיב על שאלות, ניתן לקבל עליהן את התשובה גם כאן בפורום, על ידי מנותחים שעברו בעצמם אותן החוויות.
הפורום מתבסס על ניסיונם האישי של המשתתפים ואין לראות בנכתב משום יעוץ רפואי או להסתמך על הנכתב מנסיונם של הכותבים. בכל בעיה רפואית שמתעוררת תמיד יש לפנות אל הרופא המטפל.
מעל דפי הפורום נכבד אחד את השני ולא נכתוב הודעות פוגעות ובעלות תוכן לא ראוי... כל הודעה בעלת תוכן שכזה תוסר. כמו כן אנחנו לא חושפים שמות אישיים ולא כותבים מספרי  שלהם.
פנייה למנהל הפורום תעשה על ידי שליחת מסר אישי בלבד
בברכת השתתפות נעימה, מנהלי הפורום:  אופירA,  קובי d1
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'רק רציתי לשתף שעברתי ועדה באסותא רמת החייל אתמול'
רק רציתי לשתף שעברתי ועדה באסותא רמת החייל אתמול
10/10/2016 | 17:38
4
121
היות וקראתי כאן בפורום הרבה בשבועות האחרונים החלטתי לשתף שעברתי את הועדה אתמול.... הבאתי את כל הבדיקות והמסמכים ועברתי את הועדה במקום.
עוד אשתף שהניתוח שרוול נקבע ל- 20/10 בבוקר ועכשיו אני ממש לחוצה.
כל כך רוצה את הניתוח אבל פתאום כשזה ממשי וממשמש ומגיע זה מלחיץ.
מבטיחה לעדכן אחרי כדי שאחרים יוכלו לקרוא וללמוד על הניתוח כפי שאני יכולתי ללמוד מכם.
תודה לכולם
לצפיה ב-'כל הכבוד בהצלחה'
כל הכבוד בהצלחה
10/10/2016 | 17:40
37
לצפיה ב-'מיכל 16'
מיכל 16
11/10/2016 | 17:26
47
זה דבר טבעי שמתרגשים לפני ניתוח ,תנסי להעביר את הזמן בפעילות שתשכיח ממך את המחשבות
מה שנאר לי לאחל לך בהצלחה הרבה בריאות.
גמר חתימה טובה 

קובי
לצפיה ב-'בהצלחה מיכל16 '
בהצלחה מיכל16
17/10/2016 | 08:42
25
יצא לי לקרוא בפורום הודעות שלך שאת מתחילה תהליך.
חייב לאגיד שעשית את הכל ממש מהר, כל הכבוד!

אשמח אם תוכלי לעדכן גם אחרי הניתוח.. איך את מרגישה וזה.
אצל איזה רופא/ה את עושה את הניתוח?
בהצלחה !!

חג שמח וגמר חתימה טובה.

לצפיה ב-'יש לי מחר ניתוח 21.10 בבוקר'
יש לי מחר ניתוח 21.10 בבוקר
20/10/2016 | 18:04
43
יש לי יום אחרייך 
מאחלת לך המון הצלחה והחלמה מהירה 
אני כל כך בלחץ כרגע עוד מעט יוצאת לבית חולים 
לישון בגלל שזה יוצא יום שישי אז ביקשו שאני יבוא היום לישון 
ומחר על הבוקר ניתוח!!!
לצפיה ב-'איך לשתף את המשפחה'
איך לשתף את המשפחה
06/10/2016 | 17:42
4
96
היי אני רוצה לעבור ניתוח שרוול ואני לא יודע איך לשתף את המשפחה בהחלטה שלי הם לא עם ראש פתוח לדברים כאלה והם לא יקבלו את זה טוב יש לכם רעיונות או סיפורים אישים תודה לכל העוזרים
לצפיה ב-'זו ההחלטה שלך'
זו ההחלטה שלך
07/10/2016 | 17:17
52
ולכן הם צריכים לכבד את זה. תנסה להסביר ששקלת את היתרונות והחסרונות ואתה מודע לסיכונים ובכ"ז רוצה לעשות את הניתוח, וזהו.
לצפיה ב-'שיתוף משפחה'
שיתוף משפחה
07/10/2016 | 17:56
2
58
הההחלטה שלך תודיעי למי שאת חושבת במיוחד למשפחה הקרובה ביותר,החיים שלך ואת לא חייבת לשתף ולשמוע הערות מטופשות ,של אנשים שלא יודעים מה זה להיות שמן מבחינה בריאותית  ומחינה אסטטית  ומי של מוצא חן בעיניו שיקפוץ לך......

בהצלחה!!!!

קובי

לצפיה ב-'למשפחה קרובה'
למשפחה קרובה
13/10/2016 | 01:35
1
34
הכוונה היא למשפחה הקרובה(אמא אבא אחות) והם בטוח לא יבינו אותי 
לצפיה ב-'אז שלא יבינו'
אז שלא יבינו
17/10/2016 | 20:46
24
לא שזה נעים ונוח, אבל אין ברירה, זה מה שהם.
תכין את עצמך שהם לא יבינו, ותסביר להם אינפורמטיבית מה אתה עומד לעשות, ורק ברמה הטכנית, ולא כדי לקבל את אישורם. תהיה מוכן מראש שאישור לא תקבל מהם. לכן אתה רק מוסר להם אינפורמציה טכנית.
אם הם יתווכחו איתך ברמת חוסר ההסכמה, תגיד להם שלא ציפית להסכמה מצידם, וזה לא הנושא. אתה לא מחפש את הסכמתם (או מבין שלא תקבל מהם הסכמה). 
לצפיה ב-'הסרת טבעת'
הסרת טבעת
06/10/2016 | 19:30
1
61
שלום רב, אני חדשה כאן...לפני עשרים שנה עשיתי ניתוח טבעת שהוא ניתוח מאוד מיושן עם פתיחת בטן...עוד לא התחילו את הניתוחים ללא פתיחת בטן . אלה התחילו כחודש חדשיים אחרי שכבר נותחתי.
לא אלאה בסיפורים, רזיתי...שמנתי...חזרתי ליויו הרגיל של אנשים שמנים. מעולם לא בדקתי את הטבעת לא עשיתי צילום אין לי מושג מה קורה בפנים. אני יודעת שהטבעת עובדת כי אני עדיין מקיאה מידי פעם כשאוכלת משהו שהוא לא מותאם.
רציתי לדעת אם אפשר להסיר את הטבעת.יש לי הרגשה שמצבי ישתפר כי אוכל לאכול ירקות בכמויות גדולות ובשר מה שלא קורה היום.
תודה

לצפיה ב-'הסרת טבעת'
הסרת טבעת
07/10/2016 | 17:51
44
למה להסיר את הטבעת ?? תעשי צילום ושט קיבה ותראי מה קורה עם הטבעת
לפי זה תחליטי ,לא צריך לקבל החלטות בלי לבדוק מה קורה.

קובי

לצפיה ב-'טבעת ננעלה.. עזרה בבקשה'
טבעת ננעלה.. עזרה בבקשה
03/10/2016 | 10:36
2
84
היי לפני כחודשיים וחצי עשיתי ניתוח טבעת אצל דר אבינוח. ביום רביעי לפני החג אבינוח סגר לי עוד 2 (סגירה שלישית) סהכ סגורה על 9. מיד אחרי הסגירה הרגשתי הגבלה בכמות האוכל והשתיה.. הצלחתי לאכול עשירית ממה שהייתי אוכלת בסגירה 7 שזה ממש מעט.. אתמול היה לי יום קשה לא הצלחתי להכניס כלום!!! אפילו במבה הקאתי (סליחה אם הגעלתי) גם שתיה הקאתי.. הבנתי שיש סיכוי שהטבעת ננעלה או משהו כזה..ממה נגרמת נעילה של טבעת?? מה עליי לעשות?? האם ללכת לאבינוח על מנת שיפתח קצת.. או לתת לטבעת לנסות להשתחרר לבד..הבנתי ממס מנותחים שלפעמים זה קורה והטבעת משתחררת אחרי כמה ימים לבד. מה נכון לעשות במצב כזה.. מיותר לציין שפשוט בכיתי מתסכול בערב חג :((
לצפיה ב-'נעילת טבעת'
נעילת טבעת
03/10/2016 | 17:43
68
חודשיים וחצי ואת כבר נעולה ב9 אני ממש בהלם ממהירות הסגירה שלך ,אני לא מביון איך סוגרים בסגירה שלישית מ7-9 לפי דעתי חוסר אחריות של ד,ר אבינוח ויסלח לי הרופא המלומד.  עכשיו חג ,באם המצב לא משתפר ואם את לא מצליחה לשתות ויש סכנה של התייבשות בימים חמים כמו של היום.כדאי ללכת לחדר מיון ולפתוח ב1 CC  לשתות 3 כוסות מים ולראות מה קורה ועם צריך לפתוח יותר
אני מציע לא להתקרב לבית חולים תל השומר כי שם הם לא רואים בעיניים ופותים הכל
תגשי  לבית חולים אסף הרופא או מעיני הישעה ושם יפתחו לך כמה שצריך,אם היתה בעיה של אוכל לא הייתי מודאג ,אבל שתייה זה משהו אחר
נקווה שהכל  יסתדר ,
שנה טובה 
אשמח לשמוע מה עשית
הרבה בריאות 

קובי
לצפיה ב-'ממה נגרמת נעילה של טבעת'
ממה נגרמת נעילה של טבעת
04/10/2016 | 19:22
55
נעילה של טבעת כמעט תמיד נגרמת מכך שאחרי שסגרנו 2 CC בסגירה השנייה (מ-5 ל-7), גם בסגירה השלישית סגרנו 2 CC במקום פחות מאשר בסגירה שנייה.
כמעט לכל מי שעשה את זה, ננעלה הטבעת. כי זו סגירה גדולה מידי.
כמובן בכל מקרה של סגירה גדולה מידי ננעלת הטבעת (ויש עוד סיבות שלא קשורות לסגירה גדולה מידי, אלא להתנהלות לא נכונה מסוג אחר). 

את סגירות הטבעת יש לבצע לפי ההמלצות באתר g-band.co.il שלי, ולא לפי המלצות ד"ר אבינוח וצוותו, אחרת תיאלצי לעבור מה שכל מי שעשה את זה כבר עבר... לא חבל? לא כדאי ללמוד מהניסיון של אחרים? אתר טבעת שלי נבנה על בסיס ניסיון מר של אחרים...

ברור שיש לפתוח לפחות מחצית מהסגירה, כלומר 1CC, כמו שאמר קובי. אין מצב שזה משתחרר לבד אחרי כמה ימים. אני יכולה למנות על אצבע אחת את המקרים שבהם טבעת משתחררת לבד אחרי כמה ימים, וזה לא המקרים של סגירה גדולה מידי ולא המקרים שבהם מקיאים שתייה ובמבה!!!
המקרים שבהם מקיאים שתייה הם המקרים שבהם מתייבשים אחרי יומיים וזקוקים לעירוי נוזלים... לכן במקרה שלך, כדאי מאוד לבצע בדיקת שתן, גם אם לא תזדקקי לעירוי נוזלים, כדי לברר התייבשות שניכרת רק בבדיקת שתן. 

המלצה נוספת שלי - לא סוגרים אף פעם טבעת ערב חג, ובוודאי שלא סגירה כזו ענקית! אני מתביישת בשביל הצוות של אבינוח שלוקח סיכונים כאלה ע"ח רווחתם ובריאותם של אנשים!
לצפיה ב-'שבועיים אחרי מעקף חוסר תחושבה בירך ימין '
שבועיים אחרי מעקף חוסר תחושבה בירך ימין
04/10/2016 | 15:13
1
90
ולפעמים תחושה של שריפה בירך ימין.... לעוד מישהו זה קרה? האם זה תקין וזה משהו שאמור לחלוף?
לצפיה ב-'לא תקין. מיד לפנות למנתח ולבקש הסבר לתופעה זו. '
לא תקין. מיד לפנות למנתח ולבקש הסבר לתופעה זו.
04/10/2016 | 19:23
24
לצפיה ב-'רוצה לעשות ניתוח לקיצור קיבה - מאיפה מתחילים?'
רוצה לעשות ניתוח לקיצור קיבה - מאיפה מתחילים?
01/10/2016 | 20:20
1
97
היי כולם :)
אחרי הרבה התלבטויות ופחד (שעדיין קיים) החלטתי להתחיל תהליך לניתוח קיצור קיבה.
הבנתי שהניתוח הכי מומלץ להיום הוא ניתוח שרוול.
מכיון שאני גר באזור באר שבע, החטלתי לוותר על מדיקל סנטר ולעשות באסותא בבאר שבע.
לפני ואחרי הניתוח צריך ללכת הרבה לפיגושת?
מישהו יכול לספר לי על המקום? והם בוחרים לי את הרופא?
כדי להתחיל את התהליך אני צריך ליצור קשר עם אסותא? יש הנחה לככלית פלטינום? או ללכת לרופא המשפחה?
לפי מה שקראתי בבית חולים פרטי זמן ההמתנה קצר יחסית לעומת בית חולים ציבורי.

ומה קורה אחרי הניתוח?
האם בית החולים והרופא ממשיכים ללוות אותי? אם יש בעיה חס וחלילה.
כמה בערך עולה הניתוח למבטוח ככלית פלטינום? הבנתי שיש איזה חוק חדש שיצא לאחרונה..

חג שמח ושנה טובה לכולם :)
תודה
לצפיה ב-'שנה טובה'
שנה טובה
02/10/2016 | 17:32
83
מה שאני מציע לפנות לאסותא בבאר שבע ,לקבל מהם את רשימת המנתחים  להתיעץ עם אחד מהם,בקשר לסוג הניתוח שמתאים לך ,ולא בהכרח מה שפופולרי היום.
לבדוק  באסותא כמה ההשתתפות בניתוח ,וכמובן האם יש לך את הזכות להינתח ,לעבור את הועדה שתאשר לך את הניתוח BMI 40  או 35 עם מחלות נילוות שקשורות לעודף המשקל שלך
לפי דעתי זאת הדרך הנכונה ,לא צריך בשלב ראשון לערב את רופא המשפחה ,
בהצלחה!!!!!
שנה   טובה הרבה בריאות

קובי
לצפיה ב-' ושנה טובה לכל גולשי תפוז '
ושנה טובה לכל גולשי תפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
29/09/2016 | 11:22
10
שנה טובה ומתוקה לכולם!
שתהיה לנו שנה של התחלות חדשות, שינויים, בריאות ואושר.

כתיבה וחתימה טובה
צוות תפוז אנשים
לצפיה ב-'שאלה לפני ועדה בריאטרית'
שאלה לפני ועדה בריאטרית
26/09/2016 | 19:07
2
120
אני מועמדת לועדה בריאטרית וקיבלתי תוצאה של קורטיזול של איסוף שתן גבוה מעט מה עלי לעשות?? כתוב בהפניה של בית החולים לפנות לאנדוקרינולוג אבל התורים אליו רק לעוד חצי שנה מה עלי לעשות?
לצפיה ב-'ועדה '
ועדה
27/09/2016 | 14:27
65
לא נראה לי שרמה גבוה של קורטיזול ,תעכב את התייחסות הועדה

קובי
לצפיה ב-'לא הבנתי איזו הפניה של איזה בי"ח'
לא הבנתי איזו הפניה של איזה בי"ח
28/09/2016 | 10:13
45
למי פנית לאחר שקיבלת את תוצאות הבדיקה? מי הפנה אותך לאנדוקרינולוג?
לצפיה ב-'סגירה ראשונה'
סגירה ראשונה
27/09/2016 | 11:40
1
66
סגירה ראשונה
הוזרק לי 5 cc 
כמה זה במספרים ? כלומר הידוק טבעת

לצפיה ב-'סגירה ראשונה'
סגירה ראשונה
27/09/2016 | 14:29
38
5 CC זה מה שסגרו לך .איזה מספרים את רוצה

קובי
לצפיה ב-'ניתוח טבעת'
ניתוח טבעת
24/09/2016 | 04:57
2
96
שלום.
יש לי כמה שאלות לגבי ניתוח טבעת.. אמשח אם תוכלו לענות לי בבקשה.
1) האם אפשר לעשות את הניתוח.. מי ששוקל בערך 130 קילו?
2) אחרי הניתוח גם יש תפרטי אכילה כמו אחרי ניתוח שרוול?
3) הטבעת לכל החיים?
4) קראתי שיש סוגים של טבעות שבדית / אמריקאית - מה ההבדל?
5) האם יש דברים שאסור לאכול או לשתות אחרי הניתוח?
6) תוך כמה זמן אפשר לחזור לשגרה אחרי הניתוח ולעבודה מאומצת?
7) הטבעת יכולה ליפול?
8) הבנתי שאפשר להגדיל או להקטין את הטבעת.. איך אני יודע שזה יהיה הכי טוב בשבילי? שלא היו הרבה הקאות.. ואצל מי עושים את זה?
9) כדי להתחיל תהליך.. לפנות לרופא המשפחה או לאסותא?

זהו חח.. מקווה שמישהו יודע ויוכל לעזור לי. אם היו לי עוד שאלות אשאל.
תמיד הייתי קורא על ניתוח שרוול.. מכיוון שאני קצת חושש מהניתוח אז החלטתי לבדוק את הניתוח הפחות מסובך.
בגלל שהקיבה שלי גדולה היא רוצה הרבה אוכל וקשה לי לעשות דיאטה לבד. אני מאמין שאם אעשה את הטבעת זה יוכל לעזור לי להקטין את הקיבה.. אני צודק?
ואם במידה הניתוח לא מצליח או אחרי כמה שנים אני שוב עולה במשקל אפשר להוריד את הטבעת? או לעשות שרוול?

תודה רבה
לצפיה ב-'טבעת'
טבעת
24/09/2016 | 16:44
57

1.הקריטריון לניתוח טבעת הוא BMI 40  או 35 עם מחלות נילוות 
2.אחרי הניתוח מקבלים תפריט אכילה כמו אחרי ניתוח שרוול.
3.הטבעת אמורה ללות אותך כל החיים
4.יש טבעות מסוגים שונים ההבדל בניהם טווח הסגירה ,לי יש טבעת אמריקאית כבר 16 שנה ,אני בטוח שהיום בשוק יש טבעות חדישות יותר.
5.אחרי ניתוח טבעת יהיו דברים שלא תוכל לאכול זה שונה מאוד מאחד לשני ,במשך הזמן תראה מה מתאים לך ומה עושה לך בעיות.
6.לא זוכר תוך כמה זמן אפשר לחזור לעבודה מאומצת אבל תוך תקופה קצרה שבוע 10 ימים תוכל לחזור לעבודה קלה.
7.יש אפשרות שהטבעת יכולה להחליק.
8.יש אפשרות לפתוח ולסגור את הטבעת עדיף לא לשחק עם זה הרבה.
9.אני מציע לפנות לאחד הרופאים המנתחים לבדוק איתו מה קורה המנתח גם מעודכן בכל הפרוצדורה הוועדה לאישור והבירוקרטיה 
מקווה שעזרתי לכל שאלה הפורום הזה קיים 
בהצלחה הרבה בריאות
קובי

לצפיה ב-'ניתוח טבעת'
ניתוח טבעת
26/09/2016 | 18:40
39
היום יש לעשותו רק אצל ד"ר אבינוח, כי הוא היחיד שמאפשר היום תמיכה בניתוח לאחר הניתוח. אי אפשר להצליח בניתוח זה ללא התמיכה שלאחר הניתוח (פתיחה, סגירה). 
אפשר לעשות זאת במשקל 130 ק"ג.
נותנים פירוט של כמה מותר לאכול בחודש הראשון שלאחר הניתוח. 
לא מוציאים את הטבעת מהגוף אם אין סיבה. היא אמורה להישאר כל החיים אם אין תקלה או בעיה שמחייבת להוציאה.
עושים היום רק את הטבעת השבדית המתכווננת. אמריקאית כבר לא אמורים לעשות היום.
אין משהו שאסור באכילה אחרי הניתוח. מומלץ לא לשתות הרבה שתייה מוגזת. 
בתלוי בהחלמה האינדיבידואלית, לשגרה אפשר לחזור אחרי שבוע ופחות. לעבודה מאומצת אחרי שבועיים-שלושה. 

ליפול? לאן ליפול? היא יכולה לזוז ממקומה וזה מצריך ניתוח תיקון. היא עלולה לחדור לתוך הקיבה, אך זה סיבוך נדיר, ובד"כ יתרחש במקרה של התנהגות לא נכונה באכילה עם הטבעת (התנהגות נכונה באכילה עם טבעת - מפורטת באתר טבעת שלי g-band.co.il). 

סגירה ופתיחה של הטבעת נעשים במרפאות של הרופא המנתח (ד"ר אבינוח) ברחבי הארץ, או אצל כירורגים מסוימים בקופ"ח שיודעים לפתוח ולסגור (אין הרבה כאלה שנותנים שירות זה). מרגישים בדיוק מתי הסגירה מספיק חזקה ואין צורך להמשיך לסגור. וכן מרגישים מתי צריך לפתוח. בכל מקרה של ספק, שואלים כאן או בטלפון שלי 03-5781855 (אופירה, לא בשבת) או בטלפונים של המנתח ומזכירותיו. 

להתחיל תהליך במשרד הקופה ובמקביל לקבוע תור לד"ר אבינוח (טלפונים באתר שלו). 

הטבעת מפריעה למעבר כמות גדולה של אוכל לקיבה, ובהחלט גורמת להקטנת הכמות. קשה לאכול עם טבעת, וכדי להגיע לאיכות חיים הטובה ביותר שאפשר (בלי הקאות), צריך להקפיד על הכללים הכתובים באתר טבעת. אם הניתוח לא עובד טוב, אפשר לעשות במקומו מעקף קיבה או שרוול במשך השנים. שרוול אחרי טבעת יש לו איכות פחות טובה בד"כ מאשר שרוול כניתוח ראשון. 
לצפיה ב-'בצקות לאחר ניתוח "טבעת"'
בצקות לאחר ניתוח "טבעת"
26/09/2016 | 00:36
4
55
שלום רב!
רציתי להתייעץ בנוגע לאמא שלי, שנותחה בניתוח בריאטרי מסוג "טבעת" לפני כ-10 שנים. לפני כ-3 שנים ביצעה ניתוח החלפת טבעת בעקבות תזוזת הטבעת ממקומה התקין. מאז החלפת הטבעת היא מרגישה שהטבעת לוחצת ולא מאפשרת לה לאכול בצורה תקינה, ואף גורמת לה לרדת במשקל. הבעיה היא שברגע שהיא "פותחת" (ובעצם מגדילה את קוטר הפתח שמאפשר מעבר מזון מהוושט לקיבה) את הטבעת – נוצרות אצלה בצקות בגפיים שמפריעות לה לתפקד. מה אפשר ומומלץ לעשות על מנת לאפשר לה לעלות במשקל בצורה הדרגתית ותקינה? והאם וכיצד ניתן להימנע מהיווצרות הבצקות?
אשמח לכל סוג של עזרה – המלצות / הכוונה תזונתית / והפנייה למומחים רלוונטים.
תודה רבה!

לצפיה ב-'שלום לך'
שלום לך
26/09/2016 | 06:37
3
35
יש אפשרות לפתוח או לסגור את הטבעת ברבע כל פעם ולראות מה הסגירה או הפתיחה היא הטובה ביותר
לא יודע מה הקשר בן הטבעת לבצקות  ,בצקות בגפיים באות בכלל בעיה בלב,או עודף נולים בגוף ולא בכלל בגלל הטבעת כדאי לפנות לרופא שיברר ממה הבצקות באות
הרבה בריאות 
בהצלחה

לצפיה ב-'בצקות לאחר ניתוח "טבעת" '
בצקות לאחר ניתוח "טבעת"
26/09/2016 | 09:53
2
36
תודה רבה! 
בגדול הבצקות מתחילות אך ורק ברגע שהיא פותחת .. ככה שקשה לי להניח שזה נובע מבעיה בלב או עודף נוזלים - כי אז הבצקת הייתה מלווה אותה באופו תמידי ולא מתפתחת ונעלמת עם הפתיחה והסגירה... 
לעוד מישהו מוכרת הבעיה? יודע איך להתמודד עימה? 
לצפיה ב-'בצקות'
בצקות
26/09/2016 | 12:02
19
האמת פעם ראשונה שאני שומע את זה  אני כבר בפורום הזה 16 שנה ,אולי שפותחים את הטבעת  אמא שותה כמויות הרבה יותר גדולות .לא מסוגל לחשוב על בעיה אחרת
נחכה אולי משהו יגיב פה בפורום

קובי
לצפיה ב-'קשה להבין מה הבעיה מכל כך מעט מידע'
קשה להבין מה הבעיה מכל כך מעט מידע
26/09/2016 | 18:27
24
אני ממליצה שהיא תתקשר אלי ואנסה להבין את הבעיה, ואז לחשוב למי אפשר לפנות כדי לפתור אותה.
זו בעיה שאנו לא מכירים פה, אך כיוון שיש לה ניסיון בזה, היא יכולה להצביע על המאפיינים שלה, ומהם אפשר לחשוב על הפיתרון. 
03-5781855 אופירה (להשאיר הודעה בתא הקולי). 

השאלות שעולות בדעתי כרגע הן:
האם לאחר פתיחת הטבעת והיווצרות הבצקות היא סוגרת בחזרה את הטבעת לסגירה הקודמת? 
כמה היא פותחת כל פעם כדי לעלות?
כמה רזתה עקב הסגירה? מה איכות החיים בזמן שהטבעת לוחצת?
מה היא אוכלת וכמה היא שותה בזמן שהטבעת סגורה, ומה בזמן שהיא פתוחה?
איך הבצקת מפריעה לתפקוד? באיזה שטחים של הגפיים היא מופיעה?
האם נעשתה בדיקת שתן וכליות? בדיקות דם?
האם היתה התייעצות ברופא המשפחה?
כמה זמן נמשכת הבצקת לאחר פתיחה? האם היא לא חולפת במשך הזמן?

בקיצור הרבה מידע חסר, וכדאי להשלימו בשיחת טלפון. 
לצפיה ב-'פתיחת טבעת עד סופה '
פתיחת טבעת עד סופה
25/09/2016 | 08:55
4
59

בוקר טוב , בלי לחפור לכם הרבה
אחרי שנתתי לנושא הרבה מחשבה החלטתי שאני רוצה לפתוח את הטבעת עד סופה.
השאלה שלי היא אם באסותא ראשלצ מוכנים לפתוח את הטבעת עד הסוף בפעם אחת ? כי בדכ הם לא ששים לעשות זאת ...
תודה והמשך יום טוב (:

לצפיה ב-'פתיחת טבעת'
פתיחת טבעת
25/09/2016 | 13:37
46
לפי מיטב הבנתי אין שום בעיה בפתיחת הטבעת עד הסוף
ישנה בעיה בסגירה שאמור להיות בשלבים.
בההצלחה 

קובי
לצפיה ב-'תדרוש שיפתחו עד הסוף בלי לשוש על כך...'
תדרוש שיפתחו עד הסוף בלי לשוש על כך...
26/09/2016 | 18:29
19
לצפיה ב-'מורידים הטבעת...'
מורידים הטבעת...
30/09/2016 | 01:39
1
40
אשמח לקבל אינפורמציה על כאלה שהורידו את הטבעת?
הצליחו להשאר מאוזנים במשקל?מה עושים בכדי לא עלות ולחזור ל11 קג?
מתה מפחד 
לצפיה ב-'הורדת טבעת'
הורדת טבעת
01/10/2016 | 15:32
33
הורדת הטבעת תגרום להשמנה ברגע שלא יהיה שוטר שזה הטבעת יהיה קשה מאוד לשמור על משקל תקין

שנה טובה 

קובי
לצפיה ב-'שלושה שבועות + אחרי מעקף קיבה'
שלושה שבועות + אחרי מעקף קיבה
19/09/2016 | 10:23
1
199
היי, עברתי ניתוח מעקף קיבה לפני כשלושה שבועות, אני מקפידה מאוד לאכול לפי ההנחיות, כרגע כוס מזון לפי ההוראות בכל כשלוש שעות, אבל אני לא מרגישה שאני מפסיקה לאכול בגלל שאני מלאה. אני גם מרגישה לעתים קרובות רעבה. למעשה אני בדיאטה... אני מתמידה בה, כי עברתי את כל זה כדי לרזות... אבל זה קצת מתססכל... משהו לא בסדר אצלי?
לצפיה ב-'השאלה כמה את רעבה'
השאלה כמה את רעבה
19/09/2016 | 23:59
127
האם באמת אין הבדל מדיאטה רגילה?
לצפיה ב-'החלמה'
החלמה
17/09/2016 | 14:36
1
128
שלום לכולם,
אני לפני ניתוח שרוול, עומדת על   bmi 36.6 עם מחלות רקע של סכרת גבולית ושחיקת סחוס במפרק האגן בת 35. מחכה בכליון עיניים לניתוח.
מעניינת אותי ההחלמה, עד כמה הכאבים חזקים אחרי, ומתי חוזרים לשיגרה- יש לי 3 ילדים קטנים בבית, ולעבודה.
בהצלחה לכולם !
לצפיה ב-'זה אינדיבידואלי'
זה אינדיבידואלי
20/09/2016 | 23:35
78
אני עברתי שרוול וההחלמה היתה קצת קשה לי. חזרתי לעבודה אחרי שבוע אבל הרגשתי אי נוחות לפחות עוד שבועיים.
בגלל סיבוכים עברתי שנה אח"כ מיני מעקף, וההחלמה היתה קלה משמעותית. אבל אני לא יודעת אם זה משום  ששקלתי כבר45 ק"ג פחות או שהמנתח היה טוב יותר או שפשוט קל יותר עם מיני מעקף.

בבית החולים תקבלי משככי כאבים טובים וביניהם אופטלגין.
תקני מראש אופטלגין נוזלי שיהיה לך גם בבית, הוא היה החבר הכי טוב שלי בימים הראשונים בבית.
לצפיה ב-'היי מישהו יודע איפה אפשר לפתוח טבעת עכשיו באזור חייפה'
היי מישהו יודע איפה אפשר לפתוח טבעת עכשיו באזור חייפה
14/09/2016 | 21:38
47
תודה מראש לעונים
לצפיה ב-'רוצה להתחיל תהליך של ניתוח אבל משהו עוצר אותי'
רוצה להתחיל תהליך של ניתוח אבל משהו עוצר אותי
10/09/2016 | 17:04
9
165
היי.
אני רוצה להתחיל תהליך לניתוח לקיצור קיבה אבל הפחד וממה שיהיה אחרי הניתוח אני מפחד נורא. אם הניתוח לא ייצליח? או היו סיבוכים (דליפה)? או אחרי הניתוח כל הזמן אקיא? או לא אצליח להתמיד? יש דברים שאסור לאכול וצריך לאכול לאט נכון? ואסור לשתות בזמן הארוחה (זה קשה!!).

אני קורא ורואה אנשים בעבודה שעשו את הניתוח והם נורא מרוצים ורזו ממש יפה.
איך להתגבר על הפחד? איך אתם עשיתם את זה?

אני בן 25 ושוקל בערך 134 קילו, מאוד קשה לי להרזות לבד. הקיבה כבר ענקית אני בקושי שבע.. ותמיד היא רוצה אוכל וקשה לעשות דיאטה.
אני מרגיש שאני לא באמת חי במצב שלי.. אתם מבינים אותי אני בטוח.

ותוך כמה זמן בערך אחרי הניתוח אם הכל בסדר אפשר לחזור לשיגרה? עבודה פיזית, הרמת משקל?

נורא נורא אשמח לעצות
תודה

לצפיה ב-'נגד פחד אין עצה אלא היגיון'
נגד פחד אין עצה אלא היגיון
11/09/2016 | 08:25
5
140
רק שלפעמים ההיגיון לא יכול לעזור, כי הפחד הוא יותר מאשר בלתי רציונלי, והוא משתק. ואז צריך טיפול יותר מקיף, כי פחד כזה אינו חל רק על נושא ניתוח קיצור קיבה, אלא בכל תחומי החיים, והבעיה אינה רק הניתוח. כך שברור שהניתוח לא יפתור את בעיית הפחד הכללית והמקיפה.

הפחד אינו רציונלי, ותפקידו לשתק ולמנוע פעולה. יש לענות לו תשובות רציונליות:
א. אם הניתוח לא יצליח, אז תישאר שמן. לא יקרה שום דבר יותר גרוע ממה שעכשיו בלאו הכי.
ב. אם יהיו סיבוכים או דליפה, אז תתמודד כמו כל אלו שזה קרה להם, ע"י פרוצדורות רפואיות עד לתיקון המצב. בלתי רציונלי להימנע מפעולה שתחזיר לך את החיים, בגלל סיכונים כל כך קטנים (שאפשר לפתור אותם ע"י התמודדות). מה אתה עושה לגבי הסיכון להיהרג בתאונת דרכים, בבואך לצאת מהבית ולעבור כביש? יוצא מהבית ועובר כביש לפי כללי הזהירות, כי אינך יכול לעצור את החיים בגלל הסיכון הקטן.
ג. אם תקיא כל הזמן, תיגש לביה"ח לפרוצדורת הרחבת שרוול.
ד. אם לא תצליח להתמיד, תחזור ותשמין ולא יקרה שום דבר יותר גרוע מאשר מה שקורה עכשיו.
ה. מעט מאוד דברים אסור לאכול, והם: שתיה מוגזת, ציפת פרי הדר (הקרום הדק של הפלח) ואפרסמון. כמה החיים נוראיים בלי 3 המאכלים הללו?
ו. כיום כשאתה אוכל הרבה, קשה להימנע מלשתות בזמן הארוחה. אבל כשאתה אוכל כל כך מעט, כמו אחרי ניתוח קיצור קיבה, מה קשה בזה? אתה משליך מהקושי היום, על מצב שונה לחלוטין שלאחר הניתוח, וכמובן טועה בהשלכה הזו.

החזרה לשגרה לאחר ניתוח יכולה להיות בין שבוע לשבועיים. זה קצת אינדיבידואלי. שגרת האכילה היא הדרגתית יותר, ואורכת כחודשיים של הסתגלות הדרגתית לכל המאכלים (לפי פירוט שיינתן לאחר הניתוח). 
לעבודה פיזית קשה אפשר לקחת בחשבון עוד שבוע (3 שבועות מהניתוח). להרמת משקל כבד רק חודש-חודש וחצי מהניתוח (תלוי כמה כבד). כנ"ל לגבי פעילות ספורטיבית כבדה. (אבל הליכה קלה אפשר גם 3 ימים אחרי הניתוח). 

כיוון שרוב רובם של הניתוחים מצליחים ועולים יפה, עליך להתרכז במחשבה ביתרונות הרבים שיש לחיים לאחר ניתוח מוצלח, ולא בסיכונים המועטים כל כך, שגם להם נתתי פתרונות פשוטים, כפי שראית.
למשל השובע התמידי, ההנאה מלשבוע אחרי כמות מזון זעירה, השחרור משעבוד נפשי לאוכל, ההרזיה והקלילות הפנימית, המראה החיצוני, מדדי הבריאות בבדיקות הדם, הביטחון העצמי ועוד ועוד. 
לצפיה ב-'אחלה תגובה'
אחלה תגובה
12/09/2016 | 18:16
4
82
הצלחת לחזק אותי גם..

דרך אגב מה הסיבה שאסור לשתות מוגז בכלל?
גם חצי שנה נגיד אחרי עדיין אסור?
לצפיה ב-'הרופאים הגיעו עם הזמן למסקנה'
הרופאים הגיעו עם הזמן למסקנה
13/09/2016 | 06:54
3
131
שהמוגז מאוד מנפח את השרוול והקיבות המוקטנות.
אפשר לשתות את המוגז לאחר שחרור חלק גדול מהגזים (משחררים את הפקק זמן מה, עד שעוזבים רוב הגזים את הבקבוק). 
לצפיה ב-'מעניין'
מעניין
13/09/2016 | 11:15
2
75
ואם משחררים את הגזים זה מפחית את התרחבות השרוול?
וביננו עד כמה זה משמעותי אם שותים כוס או שניים ביום?
לצפיה ב-'כשיש פחות גזים אז יש פחות גזים...'
כשיש פחות גזים אז יש פחות גזים...
13/09/2016 | 14:46
88
וממילא המוגז לא כל כך מוגז, ואז אין בעיה.

לגבי מוגז אמיתי, הרופאים הגיעו למסקנה הזו, ומפרסמים אותה, אך לא פרסמו מדוע ואיך הגיעו למסקנה הזו. כך שכל מה שאני יכולה זה לדקלם מה שפרסמו, אבל לא לדעת למה וכמה זה משמעותי בכמות קטנה.
לא הייתי לוקחת סיכון כזה בשביל כוס-שתיים ביום... הרחבת הקיבה משמעותית ביותר לגבי הצלחה בניתוח השרוול. 
לצפיה ב-'סתם לסבר את האוזן'
סתם לסבר את האוזן
20/09/2016 | 23:41
53
בתור מי שהיתה "מכורה" לדיאט קולה - לא שתיתי קולה ודומיו כבר שנה וחצי וזה ממש לא חסר לי.
אגב בחודשים הראשונים אחרי ניתוח הגזים גורמים אי נוחות ואפילו כאב בקיבה מעבר לעובדה שהרופאים מאד לא ממליצים לנפח אותה חזרה.

לצפיה ב-'והפחד?'
והפחד?
11/09/2016 | 11:17
73
אתה לא מפחד מבעיות ההשמנה?
לחטוף התקף לב? קריסת מערכות? סוכר? שבץ? לחץ דם?
לא להיות אב לילדים? ההשמנה גורמת גם לדילול הזרע...
כל הפחדים שלך לגבי הניתוח עצמו מגמדים לעומת מה יקרה לך אם לא תעשה את הניתוח...
ממליצה לעשות דף יתרונות/ חסרונות לניתוח ובלעדיו... ולראות בראייה מהצד מה עדיף לך ומה פחות...
סליחה שהייתי ככה ישירה אבל זה מאוד חשוב!
לצפיה ב-'פחד זה דבר מעולה !!'
פחד זה דבר מעולה !!
14/09/2016 | 21:48
62
בלי פחד היינו עושים שטויות, הפחד נועד למנוע מאיתנו לבצע מהלכים לא נכונים, כשיש פחד אנחנו חושבים, מבררים, ופועלים בהיגיון.

כמובן שהחיים מתחלקים לשניים לפני הניתוח ואחרי, כשגם לפני היה לך קשיים שהתרגלת אלייהם וגם אחרי יהיו קשיים ואתה תתרגל אלייהם, אז אל לך לחשוש מהבאות אלא להיות מוכן לו, כן לדעת שאתה הולך לעשות שינוי משמעותי בחיים ואתה הולך להנות מכל רגע ורגע, נכון שיש סיכון אבל היי, בשומן יתר הסיכון לא פחות מזה.....

אני מנותח (טבעת-אבינוח) כבר כמעט 10 שנים ירדתי, עליתי, סבלתי, נהנתי, אבל אני מבסוט כל שניה ושניה, גם שקשה לי אני זוכר כמה היה קשה לי לפני אז נכון לפעמים נחסם לי מטורף בגלל שעיתי שטויות וההיתי פזיז, ואז זה מסובך וקשה, אבל היה יותר קשה לישון בישיבה כי לא היה מגיע לי אוויר בשכיבה, והיה יותר קשה לאכול 2 לפה שוארמה פלוס עוד פיתה פלאפל בשביל לשבוע, והיה יותר קשה להתבייש שאני עולה לאטובוס בגלל שהלכתי חמש דקות וכולי נוטף מים ומתנשם כמו היפופוטם.
סיכום: קפוץ ראש למים, תלמד הרבה חומר, וסמוך על סמוך 
לצפיה ב-'מבינה אותך מאד'
מבינה אותך מאד
20/09/2016 | 23:39
40
התחלתי את התהליך והפסקתי אותו מספר רב של פעמים, ולקח לי 3-4 שנים לקבל החלטה ולעשות את זה.
ולמרות שבמקרה שלי היה סיבוך קטן ועברתי ניתוח מתקן - לא מתחרטת לשניה. ירדתי 55 ק"ג בשנה וקצת, הדימוי העצמי שלי והבטחון העצמי שלי השתפרו מאד, אני יכולה לקנות בגדים בכל חנות ולא רק אוהלים בחנויות לאנשים גדולים, והכי חשוב - ירדתי מהכדורים להורדת לחץ הדם ולהסדרת קצב הלב, והסיכון לפתח סכרת ירד משמעותית. (הפחד מסכרת היה הדחיפה שהייתי צריכה).
אז נכון שאני בת 40 ואתה עוד צעיר, אבל דווקא משום שאתה צעיר ויכול להתענג על היתרונות של גוף צעיר רזה ובריא יותר שנים - למרות הפחדים ממליצה ללכת על זה.

לצפיה ב-'אז מאיפה מתחילים ? ....'
אז מאיפה מתחילים ? ....
12/09/2016 | 17:22
5
126
שלום , יש לי תור השבוע לרופא משפחה, אני רוצה להתחיל בתהליך של קיצור קיבה אבל לא מבינה בפרוצדורות כלום . ה BMI שלי הוא 41 ויש לי כללית פלטינום. יש לי גם ביטוח פרטי ללא החרגות. רוצה לשאול מניסיונכם על התהליך הבירוקרטי. איך מתחילים ? למי אני צריכה לפנות ובאיזה שלב לשם קבלת אישור ובחירת בית חולים ? (אין לי בעייה ללכת פרטי אם זה מקצר את הזמן לניתוח). מתוך הנחה שהלכתי לרופא משפחה ועשיתי את כל הבדיקות הנדרשות, מה הלאה משם ? ....  תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
12/09/2016 | 18:01
1
99
היי.
על מנת לעבור ניתוח בריאטרי יש צורך לעבור וועדה רפואית שתבדוק את מצבך ותחליט אם ניתן לך אישור או שלא .
על מנת להגיע לוועדה יש צורך לעשות הרבה בדיקות מקדימות.
את רשימת הבדיקות אפשר לקבל מכל בית חולים שתרצי (הרצליה מדיקל, אסותא והציבוריים)
תתקשרי אליהם למחלקת בריאטריה ותבקשי רשימת הבדיקות
כשיהיה לך את רשימת הבדיקות הנדרשת תפני לרופא משפחה ותבקשי ממנו הפניות לכל הבדיקות שברשימה ותתחילי לקבוע אליהם תורים ולבצע אותם.
כשתסיימי את כל הבדיקות תוכלי לקבוע תור לוועדה בריאטרית באחד מבתי החולים שתרצי.
מאחר ויש לך פלטינום וביטוח פרטי תוכלי לבחור מי ינתח וגם איפה ולכן זה הרבה יותר נוח.
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה'
תודה רבה על התשובה
13/09/2016 | 10:13
41
עכשיו זה קצת יותר ברור לי... רופא המשפחה שלי אני מאמינה שיתן לי את כל ההפניות כי כבר דיברתי איתו על זה בעבר כשעוד לא הייתי בטוחה והוא אמר שבמידה ואחליט שאני רוצה את התהליך הוא יפנה אותי לכל מה שצריך.. רק לא כ"כ הבנתי מה הלאה.. אז בעצם אני מבינה שאחרי שאני מסיימת בדיקות אז אני פונה לבתי החולים כדי לעשות את הוועדה. תודה רבה.
לצפיה ב-'את כל המידע חייבים לתת לך במשרד הקופה בסניף שלך'
את כל המידע חייבים לתת לך במשרד הקופה בסניף שלך
13/09/2016 | 06:57
2
53
אם "לא יודעים" אז תדרשי שיידעו. תפני למנהל. 
לצפיה ב-'שאלת המשך ...'
שאלת המשך ...
13/09/2016 | 11:14
1
62
האם אני יכולה לפנות גם לבית חולים ציבורי וגם לפרטי ולבצע את התהליך בשניהם במקביל כדי לדעת ממי אקבל תור מוקדם יותר לניתוח ? (במידה ועברתי הכל כמובן ) . תודה.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
13/09/2016 | 11:25
52
בבית חולים פרטי תמיד תקבלי תור מהר יותר..מדובר על שבוע עד שבועיים בערך מרגע אישור הועדה .
בבית חולים ציבורי ההמתנה היא ארוכה הרבה יותר וגם יכול לקרות מצב שאת מגיעה לניתוח ומלץחליטים לדחות אותו כי נכנס מקרה דחוף שצריך עבורו את חדר הניתוח שלך.

בנוסף בבית חולים פרטי תוכלי לבחור מי ינתח בניגוד לציבורי ששם ינתח מי שיהיה באותו יום שם
לצפיה ב-'מתוסכלת, מבקשת יעוץ:'
מתוסכלת, מבקשת יעוץ:
07/09/2016 | 10:11
7
212
שלום וברכה.
עברתי שרוול לפני תשעה חודשים. ירדתי שלושים קילו עד כה.
הבעיה: הקצב הולך ומואט ולאחרונה עצר לחלוטין.
לשם הדגמה, משקלי הנוכחי נכון כבר מאז 19.6. לעומת זאת מאז 13.4 ועד 6.6 ירדתי חמישה קילו.
ברקע שלי יש שחלות פוליציסטיות, אי פעילות הורמונלית. חשבתי שגם זה חלק מהעניין כי הירידה שלי בסביבות אפריל היתה יחד עם קבלת וסת, ומאז לא היתה וסת. בייעוץ עם גינקולוג יזמתי וסת (בלי קשר למשקל, בכל מקרה לא בריא לחיות ללא וסתות) ולא ראיתי שזה מזיז משהו.
מבחינת מזון אני אוכלת הכל. כמויות קטנות מאוד. עושה מה שהודרכתי באופן מיטבי.
אני רוצה לרדת לפחות עוד עשרים קילו, ולא יזיק גם יותר מכך. התחלתי בBMI 48 וכעת בערך 37. זה בהחלט עדיין גבוה מאוד. 
מה עושים?
לצפיה ב-'היי איילת'
היי איילת
07/09/2016 | 14:38
6
115
לצערי גם לי יש את אותה הבעיה..לגבי הווסת ושכלות פוליצסטיות.
דבר ראשון תעשי בדיקות הורמונליות ובירור מקיף למה אין וסת?!
אצלי היה בגלל גלולות...לאחר בירור וחזרת הווסת למצב תקין התחלתי שוב לרדת במשקל.
דבר שני שתייה של הרבה מים עוזרת לירידה במשקל. אנחנו חושבות שאנחנו שותות מספיק.. אבלכנראה שלא.
כמו כן ממליצה להפחית בדברי חלב כי הם יוצרים גזים בבטן וזה מנפח את הקיבה.
טיפ נוסף לאכול יותר בשר וירקות ופחות פחמימות...
תעשי גם בדיקות דם כלליות ותראי שאין לך חוסר בויטמינים וברזל החוסרים לפעמים מעיטים קצב גם...
כמובן מומלץ להתייעץ עם דיאטנית בנוסף...
ולהרגעה אני ירדתי 37 קילו ואת ה7 האחרונים שלי אני יורדת בערך קילו בשבועיים וחצי שלוש...אז זה לא נורא...
בהצלחה :)
לצפיה ב-'תודה על ההתייחסות, זה קודם כל.'
תודה על ההתייחסות, זה קודם כל.
07/09/2016 | 15:32
5
68
תראי.
ביצעתי בדיקות הורמונליות והכל כשורה למעט השחלות הפוליציסטיות שזה תמיד ידעתי. כשאין וסת אני מביאה אותה. זה תמיד ככה אצלי.
אני שותה יחסית הרבה מים (לפני הניתוח שתיתי כמו גמל. כעת זה בהתאם לנפח הקיבה אבל שותה בהחלט)
גם עם דברי חלב אני לא מתפרעת. 
 בדיקות כלליות עשיתי והופתעתי שיש לי המוגלובין ממש גבוה (יותר מלפני הניתוח) וכנ"ל מחסני הברזל והויטמינים. ממש דוגמא לבריאות טובה 
בהתחלה עיצבנה אותי האיטיות. אבל עכשיו זו עצירה מוחלטת אז זה כבר מחרפן!!
לצפיה ב-'2.5 חודשים עצירה בירידה במשקל'
2.5 חודשים עצירה בירידה במשקל
07/09/2016 | 16:53
1
119
ויש לך עדיין עודף משקל לא קטן.
אני מאוד מאוד ממליצה לך להיוועץ בדיאטנית בריאטרית בנוגע לעצירה בירידה במשקל, וללמוד ממנה מה אפשר לעשות.
לצפיה ב-'זה רעיון טוב. '
זה רעיון טוב.
08/09/2016 | 09:19
52
עד עכשיו כולם אומרים לי 'זה נורמלי, זה בסדר ' וכו'. אני מבינה ממך שזה לא ממש תקין שזה המצב. אני אתייעץ בעז"ה. תודה. 
לצפיה ב-'תגידי מה עם פעילות גופנית?'
תגידי מה עם פעילות גופנית?
08/09/2016 | 07:51
2
53
ויש משהו נוסף שבדרך כלל מעיט עצירה.. לחץ...בעבודה בבית...
יש?
אההה וגם...השעות בין הארוחות, במידה והגוף רעב הוא יכנס למגננה ולא ישרוף שומן.. את עושה ארוחות ביניים?
לצפיה ב-'פעילות גופנית האמת שכמעט ולא עושה'
פעילות גופנית האמת שכמעט ולא עושה
08/09/2016 | 09:18
1
63
לחץ בעבודה ובבית יש והיה תמיד אבל לא מעבר לנורמה. עובדת קשה, כמו כולם...
ארוחות ביניים לא ממש. כלומר יכול להיות מצב שאני לא אוכלת שעות, אבל לא רעבה. אם אני רעבה אני אוכלת משהו .
לצפיה ב-'מצאנו את הבעיה'
מצאנו את הבעיה
11/09/2016 | 11:02
66
תראי... קודם כל לחץ... זה בעיה מספר אחת... תנסי לעשות נשימות ואולי דימיון מודרך להפגת הלחץ והסטרס..
כמו כן ממליצה לעשות מעט ספורט אפילו בבית.. חצי שעה קצת מתיחות יזרים את הדם בגוף קצת..
חייב לעשות ארוחות ביניים!!!!! פרי, מעדן, פירכית משהו...
הקיבולת שלנו קטנה ולכן הארוחות העיקריות אינם מספיקות..בלי ארוחות בניים הגוף רעב ונכנס למצב מלחמה ובעצם שומר על כל השומן למקרה "שישאר רעב"..
בהצלחה:)
לצפיה ב-'ניתוח שרוול בשבוע הבא'
ניתוח שרוול בשבוע הבא
06/09/2016 | 07:44
6
159
אחרי התלבטויות ולבטים החלטתי באמצע יולי לעבור ניתוח שרוול עברתי את כל הבדיקות ונקבע לי ניתוח לשבוע הבא במדיקל סנטר. עברתי ועדה ביום ראשון האחרון. השאלה שלי למי שכבר עבר ניתוח, האם דיברתם בטלפון או נפגשתם עם המנתח מעבר לפגישה הראשונית שלכם? הקשר היחידי שלי הוא עם המזכירה של המנתחת וגם זה בעיקר במייל (טלפונית רק פעמיים). הצוות עצמו של מדיקל סנטר בועדה וגם טלפונית מקסים, אבל יש לי שאלות ודאגות שרציתי לעלות בפני המנתחת האם זה מקובל לדבר טלפונית אתם לפני הניתוח כדי לשאול שאלות?

לצפיה ב-'אני דיברתי עם המנתח פעם אחת'
אני דיברתי עם המנתח פעם אחת
06/09/2016 | 14:46
4
107
בפגישה שבה הוא נתן לי המלצה לניתוח, ופעם שנייה ביום של הניתוח עצמו, אז שאלתי את כל השאלות שרציתי במידה והיו לי.
אבל אני שאבתי את רוב המידע מפורומים כמו זה.
לצפיה ב-'שיחה עם המנתח לפני הניתוח'
שיחה עם המנתח לפני הניתוח
06/09/2016 | 14:55
3
102
תודה על הפידבק. 
למרות שאישרו לי בועדה את הניתוח, התוצאות של בדיקת הרנדוסקופיה היו שיש לי בקע סרעפתי בקע סרעפתי אזופגיטיס דרגה A, הרופא שביצע את הניתוח לקח ביופסיה מפצע, כדי לבדוק אם זה חיידק, וגם בקע קטן בושט עם רירית מודלקת. כשאמרו לי את זה אחרי הבדיקה ביום חמישי האחרון הייתי בטוחה שידחו לי את הניתוח (זה מה שאמר לי הרופא גסטרו). אבל משום מה עברתי את הועדה - הכירורג רק ביקש לעקוב אחרי זה ולקחת כדורים לדלקת. (לא אנטיביוטיקה כי מחכים לתוצאות לראות אם זה חיידק). העברתי את התוצאות למנתחת אבל נראה שהניתוח קורה. אל תבינו לא נכון, אני שמחה שאני לא צריכה לחכות אבל קראתי אצל אחד המנתחים האחרים באתר שהוא לא מנתח אם יש דלקת בושט לדוגמא... האם למישהו שעבר את הניתוח היו תוצאות דומות בבדיקת הגסטרוסקופיה?
לצפיה ב-'זה משנה את התמונה'
זה משנה את התמונה
06/09/2016 | 15:03
2
72
ניסית לפנות למזכירה של הרופא המנתח ולקבוע איתו שיחה לפחות טלפונית?
לצפיה ב-'ניתוח שרוול עם בקע סרעפתי'
ניתוח שרוול עם בקע סרעפתי
06/09/2016 | 17:40
1
66
שלחתי לה הודעה מחכה שתחזור אלי
לצפיה ב-'חייבת לדבר עם המנתח, לפרט כל הנתונים'
חייבת לדבר עם המנתח, לפרט כל הנתונים
07/09/2016 | 16:49
49
יתכן שיציע לעשות לך דווקא מעקף קיבה במקום שרוול. 
יתכן שיציע לדחות.
בקיצור - הוא חייב לדעת על הממצאים הללו, לפרטיהם, ולשקול יחד איתך את המהלכים. 
לצפיה ב-'אתה יכולה להיפגש עם המנתח'
אתה יכולה להיפגש עם המנתח
06/09/2016 | 18:13
45
ניתן להיפגש עם המנתח באופן פרטי דרך קופת חולים בעלות של 170 שקל
לצפיה ב-'שוקלת ניתוח שרוול'
שוקלת ניתוח שרוול
02/09/2016 | 14:57
3
151
היי לכולם,
170 ס"מ משקל 109 עם (איך הרופאה אמרה...) אופק סוכרתי.
מבוטחת במכבי שלי ואחרי השינויים שלהם אין לי מושג מה ההשתתפות העצמית. מישהו יודע?
מעוניינת להתנתח באסותא עם המנתחת אסנת רזיאל.
לצפיה ב-'שרוול'
שרוול
03/09/2016 | 14:09
1
125
לבדוק את הזכאות שלך במכבי ,צריכים לשאול בקופה עצמה .
כדי לקבל אישור לניתוח צריך לעבור וועדה .הBMI שלך הוא 37.72 
בדרך כלל צריך BMI 40 לקבל אישור ,או 35 עם מחלות נילוות ,לא נראה לי שאופק סוכרתי זאת מחלה נילוות \ לפני שאת מתחילה תעברי את הוועדה ,שלא יהיה מצב של פול גז בניוטרל 

בהצלחה!!!

קובי
לצפיה ב-'שרוול'
שרוול
03/09/2016 | 14:11
93
ד"ר רזיאל רופאה מצויינת מהמובילות בתחום

קובי
לצפיה ב-'היי מיכלי :)'
היי מיכלי :)
04/09/2016 | 08:24
88
גם לי יש מכבי שלי..
התנתחתי באסותא באר שבע לפני חצי שנה ועלה לי 3000 ש"ח שניתן לפרוס בתשלומים.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ד
הבטן כבר לא מה שהייתה?
דלית וולאך - נטורופאתית
דלית וולאך - נטורופאתית
פורום שיקום הפה
פורום שיקום הפה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה