לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום קיצורי קיבה
ברוכים הבאים לפורום קיצורי קיבה. מטרת הפורום היא תמיכה במנותחים שעברו ניתוח לשם הרזיה וכן להוות את הדרך הראשונה לאלה שמגששים את דרכם לאחד מהפתרונות הניתוחיים.
הפורום הנוכחי עלה לאויר ב-2001 על ידי המייסד ומנהל הפורום הוותיק רוייקו, כשמטרתו היתה לסייע לאנשים להגיע לכדי ישום מעשי של המשימה. רצונו היה לספק מידע כללי שיקל על כל מי שנמצא ב"דרך" בבחירת הפרוצדורה הניתוחית האופטימלית.
עם זאת, המושג אופטימלי בהקשר זה הוא מעומעם. הרבה שאלות עולות. הרבה סימני שאלה ומעט יכולת ניבוי איזו הצלחה תהיה בהמשך הדרך. רשת האינטרנט מוצפת במידע מוטה מעצם היותו שיווקי. איך נדע באיזה ניתוח לבחור ומאיזה להמנע ? באיזה מנתח כדאי לבחור במצבים מורכבים? מי מנתח ואיפה? ובעיקר מה עושים לאחר הניתוח? כיצד מתמודדים. אלה שאלות מיידיות שאין עליהן תשובה בכל מקום, וכשהמנתח אינו זמין להשיב על שאלות, ניתן לקבל עליהן את התשובה גם כאן בפורום, על ידי מנותחים שעברו בעצמם אותן החוויות.
הפורום מתבסס על ניסיונם האישי של המשתתפים ואין לראות בנכתב משום יעוץ רפואי או להסתמך על הנכתב מנסיונם של הכותבים. בכל בעיה רפואית שמתעוררת תמיד יש לפנות אל הרופא המטפל.
מעל דפי הפורום נכבד אחד את השני ולא נכתוב הודעות פוגעות ובעלות תוכן לא ראוי... כל הודעה בעלת תוכן שכזה תוסר. כמו כן אנחנו לא חושפים שמות אישיים ולא כותבים מספרי  שלהם.
פנייה למנהל הפורום תעשה על ידי שליחת מסר אישי בלבד
בברכת השתתפות נעימה, מנהלי הפורום:  אופירA,  קובי d1

הנהלת הפורום:

אודות הפורום קיצורי קיבה

ברוכים הבאים לפורום קיצורי קיבה. מטרת הפורום היא תמיכה במנותחים שעברו ניתוח לשם הרזיה וכן להוות את הדרך הראשונה לאלה שמגששים את דרכם לאחד מהפתרונות הניתוחיים.
הפורום הנוכחי עלה לאויר ב-2001 על ידי המייסד ומנהל הפורום הוותיק רוייקו, כשמטרתו היתה לסייע לאנשים להגיע לכדי ישום מעשי של המשימה. רצונו היה לספק מידע כללי שיקל על כל מי שנמצא ב"דרך" בבחירת הפרוצדורה הניתוחית האופטימלית.
עם זאת, המושג אופטימלי בהקשר זה הוא מעומעם. הרבה שאלות עולות. הרבה סימני שאלה ומעט יכולת ניבוי איזו הצלחה תהיה בהמשך הדרך. רשת האינטרנט מוצפת במידע מוטה מעצם היותו שיווקי. איך נדע באיזה ניתוח לבחור ומאיזה להמנע ? באיזה מנתח כדאי לבחור במצבים מורכבים? מי מנתח ואיפה? ובעיקר מה עושים לאחר הניתוח? כיצד מתמודדים. אלה שאלות מיידיות שאין עליהן תשובה בכל מקום, וכשהמנתח אינו זמין להשיב על שאלות, ניתן לקבל עליהן את התשובה גם כאן בפורום, על ידי מנותחים שעברו בעצמם אותן החוויות.
הפורום מתבסס על ניסיונם האישי של המשתתפים ואין לראות בנכתב משום יעוץ רפואי או להסתמך על הנכתב מנסיונם של הכותבים. בכל בעיה רפואית שמתעוררת תמיד יש לפנות אל הרופא המטפל.
מעל דפי הפורום נכבד אחד את השני ולא נכתוב הודעות פוגעות ובעלות תוכן לא ראוי... כל הודעה בעלת תוכן שכזה תוסר. כמו כן אנחנו לא חושפים שמות אישיים ולא כותבים מספרי  שלהם.
פנייה למנהל הפורום תעשה על ידי שליחת מסר אישי בלבד
בברכת השתתפות נעימה, מנהלי הפורום:  אופירA,  קובי d1
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

עם טבעת וממשיכה להשמין :(
30/11/2015 | 08:11
3
86
שלום,
לפני כחודש עשיתי ניתוח טבעת . ביצעתי כבר סגירה ראשונה של 5 CC .
עדיין אין לי הגבלה ואני ממשיכה להשמין ולהשמין .
אני מתוסכלת ולא מצליחה להפסיק לאכול ולחזור למוטב.
האם נתקלתם במצב כזה שעדיין ממשיכים להשמין אחרי ניתוח ובסוף עם הסגירות יורדים במשקל והכל מסתדר ?

את רוצה להרזות את כל המשקל בחודשיים שלושה ?
30/11/2015 | 11:19
73
אי אפשר. תהליך סגירת הטבעת אורך ארבעה חמישה חודשים עד שמגיעים לנקודת הגבלה שממנה המשקל מתחיל לרדת בעקביות. המשיכי להגיע לסגירות אחת לחודש עד שתרגישי שהגעת לנקודת הסגירה שכופה עליך ירידה

סגירה ראשונה
30/11/2015 | 21:00
48
ברור  שאחרי סגירה ראשונה לא מרגישים הגבלה ,אני מבטיח לך שבסגירות הבאות תרגישי הגבלה ,ולא תוכלי לאכול כמויות כאלה גדולות ,בנתיים עד הסגירות הבאות תשתדלי לא לאכול מאכלים עתירי קלוריות לא לנשנש ,שוקולדים גלידות וכאלה דברים טעימים,הניתוח משמש כלי עזר לירידה במשקל ,והשינוי צריך להעשות בראש ,תעבדי על זה ,אשמח לשמוע מה קורה .  בהצלחה הרבה בריאות    

קובי

לרוב האנשים אין הגבלה כלל אחרי סגירה ראשונה
07/12/2015 | 01:04
31
אחת לארבעה שבועות צריך לסגור עד שמתפתחת הגבלה.
עד אז תהיי רעבה כרגיל.
השאלה למה את ממשיכה להשמין ולהשמין. 
אם את רוצה לפרט על כך, אשמח לעזור.
היי כאבים בטבעת- תרופה
30/11/2015 | 15:49
1
57
שלום לכם
לפעמים יש לי כאבים באיזור החזה. איני יודע אם זה מאיזור הטבעת עצמה, או מהוושט שמתאמץ לדחוף את האוכל, או מהקיבה העליונה. 

איזה כדור משכך את הכאבים האלו.

תודה רבה
צריך למנוע את זה, ולא במשכך כאבים.
07/12/2015 | 01:06
22
תנסה להקשיב לכאב יותר טוב, לכמה זמן הוא בא, מתי הוא מופיע ואיך אפשר להגדיר את עוצמתו.
תעשה בדיקות - צילום וושט קיבה תריסריון ופענוח רק אצל מומחה לטבעת, ולא אצל הטכנאי שביצע את הבדיקה או רופא המשפחה או כל כירורג שאינו מתמחה בטבעת.
אם צריך בדיקה אצל גסטרואנטרולוג תמשיך בירור. 
אבל לא להניח לכאבים הללו להיות, ורק לשככם.
פורום מדהים. לאור התגובות והמצוקה שלי, משתפת
30/11/2015 | 12:20
2
97
הי לקבוצה המדהימה פה שחבל שנחשפתי אליה רק לאחרונה, 15 שנים לאחר ניתוח....
כותבת מהבית. לראשונה מזה 17 שנה באותו מקום עבודה יצאתי היום מוקדם כי אני לא מרגישה טוב. יותר נכון מרגישה זוועה. כתבתי פה לפני כמה ימים שלאחר לידת ביתי הבכורה ב2006 ובעקבות הקאות אפילו של נוזל ד"ר אבינוח פתח לי את הטבעת. מאז עליתי הרבה, ילדתי שוב ב2011 ובכל פעם שהרגשתי רע הסעתי לשיקוף אצל ד"ר אבינוח בסורוקה, לראות שהטבעת לא זזה. אם להיות כנה - אני מרגישה שהניתוח היה טעות עבורי. טעות שאני משלמת עליה מחירים כבדים. למשל, הבחילה כבר 15 שנים חלק ממני. יום בלי בחילה הוא חגיגה.לא משנה מה אני אוכלת או לא אני עם בחילה שישנה שם תמיד. מידי פעם הקאות למרות שהטבעת פתוחה. הרבה תסכול.
כפי שסיפרתי, לאחרונה נחשפתי לתזונת פליאו למי שמכיר. במשך כמה חודשים הרגשתי שמצאתי את מקומי: אוכלים לשובע אוכל אמיתי, לא סופרים קלוריות ולא מחשבים נקודות וירדתי לי חיש מה 14 קג.
ופניתי פה בקבוצה כי לאחרונה אני מרגישה זוועה. צרבות - לזה נתנו לי אומפרדקס שקצת מועיל. החילות איומות, שיהוקים וליחה אינסופית. עכשיו אני ממש במצוקה גם פיזית וגם נפשית כתוצאה מזה: איך להקל על עצמי? מה לשנות במה שאני אוכלת או לא אוכלת (לראשונה בחיי אוכל אמיתי ובריא), איך משפרים את איכות חיי.
אופיר, כתבת לי ללכת להוציא נוזל מהטבעת ואולי אראה שבכך טמון הפתרון... למיטב זכרוני היא פתוחה לחלוטין. האם היא יכולה לשנות במהלך השנים את מידת הסגירות או הפתיחות שלה ללא התערבות?
כמובן שאלך למומחה גסטרו נוסף, שלא יפחד לעשות לי גסטרוסקופיה עם טבעת על הקיבה.
אבל בנתיים? איך נלחמים ההחילה? איך לא להיכנס לסרטים שיש לי משהו חלילה איום ונורא?
ולמי ששרד את החפירה שלי עד כה - תודה, אשמח לכל מחשבה שתקדם אותי.
לא לחפש היגיון בטבעת. לכי לשאוב שוב את כל הנוזל
07/12/2015 | 01:10
47
רק בגלל, שבלי שום היגיון, נחשפנו למקרים של אנשים שפתחו להם את כל הטבעת, לחלוטין, אבל כמה שנים אחרי כן, משום מה שאבו להם עוד נוזל. 
אם הטבעת פתוחה לחלוטין, צריך להוציא אותה. אין בכך שאלה. עם כל זה שד"ר אבינוח טוען שהיא במקום ולא זזה, יש בעיה רצינית והיא קשורה לטבעת. אני אומרת את זה לפי השיהוקים והליחה האינסופית והבחילות האיומות.

תעשי את זה אתמול, כולל את ניתוח הוצאת הטבעת, ותיפטרי מהבעיה. ברור לי שהיא זזה ולא במקום, למרות שלא רואים. נקווה שאין שם בעיה בעייתית יותר, אבל כל בעיה פתירה אם מוציאים את הטבעת (לאחר שווידאנו שאי אפשר לפתוח אותה עוד יותר). 
15 שנה של סבל ????
08/12/2015 | 08:44
28
למה את עושה את זה לעצמך? לכי להוציא את הטבעת, יש היום ניתוחים אחרים שבהם איכות החיים מעולה, בלי הקאות/צרבות/סבל...
ההמלצה שלי- להוציא את הטבעת ולעשות מעקף קיבה, כמובן בהנחה שבריאותית/רפואית זה מתאפשר
כאבים בהתקן הפורט של הטבעת-דחוף
27/11/2015 | 12:57
3
52
כבר מהבוקר יש לי כאבים בהתקן של הפורט כמו הרגשה של שריר תפוס אבל ממש שם מתחת לחזה באמצע. זה מצביע על בעיה בטבעת או שאני פרנואידית?
(נ.ב- אני פתוחה כבר כמה חודשים ובכלל עושה דיאטה אז זה לא יכול להיות בעיה של סגירה)
התקן הפורט
27/11/2015 | 15:34
1
52
הכאב שלך בהתקן הפורט ,לא קשור לטבעת ,שממוקמת בחלק העליון של הקיבה ,יכול להיות שריר תפוס אולי זיהום  באזור הפורט ,במידה וזה מתגבר או לא עובר  רצוי לשאול את המנתח,  

קובי
29/11/2015 | 09:45
11
כאבים בפורט מופיעים, לרוב בגירוי של שרירי הבטן
30/11/2015 | 11:22
27
אם את עושה ספורט או שוכבת אפילו על הבטן - על האיזורים של הפורט - זה גורם לכאב סביב הפורט. 
אם איזור הפורט לא אדום, לא מגרד ונראה מודלק, אז סביר שהכאב נובע מטראומה (ספורט, שכיבה, מכה וכיוצ"ב) 

כאבים חזקים אחרי שרוול+מעקף
29/11/2015 | 10:23
2
60
היי, עברתי לפני כחודשיים ניתוח שרוול+מעקף (מיני בייפאס) אצל פרופסור בוריס יופה(ראש מחלקת כיררורגיה בברזילי) שהוא למיטב הבנתי החלוץ בארץ בביצוע ניתוח כזה אדם מדהים ואישיות ראויה להערצה.
בעיקבות הניתוח התפתחו אצלי 2 כיבים (אולקוס) ולמרות טיפול אגרסיבי שאני מקבל עדיין יש לי כאבים חזקים.
אשמח אם מישהו יוכל להאיר את עיניי בנושא או להכווין אותי לפתרון תודה
שרוול ומעקף
29/11/2015 | 19:50
58
שאלה קשה לפורום ,אין לי מושג מה עושים במקרה כזה ,ממה באים הכאבים ,ממה התפתחו  שני כיבים ,אני לא מכיר מקרה כזה ,של מיני בייפס,אולי משהו בפורום יוכל לעזר.   אל תוותר תשב לרופא על הוריד שימצא פיתרון לבעיה ,הרבה בריאות.
אשמח לשמוע מה אומר המנתח  שנוכל לעזור במקרים דומים.
קובי

חוסר דיוקים
30/11/2015 | 11:16
44
עם כל הכבוד לפרופ' יופה, הוא לא חלוץ מעקף ולא מיני מעקף ולא של שום ניתוח בריאטרי.  אני מכיר עוד עשרה מנתחים - לפחות עשרה - שלקחו שחושבים שהם היו החלוצים של ניתוח כזה או אחר בתחום הבריאטריה. שינוחו קצת לפני שהם מלעיטים בקרדיטים לעצמם. 
מיני מעקף הוא ורסיה של מעקף קיבה. למעקף קיבה יש כמה ורסיות ומיני מעקף נעשה לפחות שלושים שנה. לגבי הורסיה הזו יש ויכוח לגבי החומצות שמגיעות לאנסטומוזה וצורבות אותה (ההשקה של מעי קיבה והתופעה של חזרת מיצי מרה ולבלב במעי) 
גם שרוול הוא ניתוח בן שלושים שנה לפחות וגם מיני בייפס עם טוויסטים קטנים מאוד ביחס למקור. החידושים העיקריים הוא הישום בלאפ' 
מה אורך המעי שנעקף או יותר נכון אורך המעי המשותף לספיגה ?  נאמר לך ? 
כותבת שוב, אולי הפעם אתגבר על הקושי הטכני לפרסם הודעה בקבוצה
26/11/2015 | 05:57
5
70
שלום שוב לכולכם
עברתי ניתוח טבעת אצל ד"ר אבינוח בשנת 2000. מאז עברו עלי המון דברים: ירידה, חתונה, לידות, עלייה וכעת לא מזמן אימוץ של תזונה שממש עושה לי טוב וירידה של 14 קג (הדרך עוד ארוכה). לפני כשלושה שבועות התחלתי להרגיש רע: רפלוקס, צרבות שיהוקים וכדומה. קבעתי תור לשיקוף אצל ד"ר אבינוח בסורוקה שאמר שהטבעת במקום ובסדר. המשכתי הלאה, למומחה גסטרו שמתעקש לצערי לעשות לי גסטרוסקופיה. הוא לא מוכן לעשות לי את הבדיקה ללא אישור בכתב מד"ר אבינוח....
האם מישהו כאן בסל או סובל מתופעות אלו?
האם מישהו ביצע גסטרוסקופיה כשיש לו טבעת? עד כמה זה מסובך או מסוכן?
וענין טכני - האם לשם אישור מד"ר אבינח עלי לקבוע שוב תור לשיקוף בסורוקה או שיש מקום שהוא מקבל ליעוץ (אשמח לטלפון של המרפאה). לי יש רק את המספר של הרנטגן בסורוקה....
תודה מראש לעונים ויום נהדר.
לאמא של ...
26/11/2015 | 07:28
38

נראה לי שיש לך בעיה בטבעת ,אין בעיה לעשות גסטרוקופיה שיש טבעת ,אני עשיתי את זה לפני שנה ,יש את הסיכונים הרגילים כמו בכל בדיקה. לא מבין למה הגסטרולוג  צריך אישור מד"ר אבינוח ,הוא צריך להחליט לבד ,בגלל התלונות שלך  
אפשר לקבוע תור לד"ר אבינוח
אסותא תל אביב 
רח' הברזל 20, רמת החי"ל. 
המרפאה פועלת בימי ד'.
לקביעת תורים לפגישה ראשונה: ברכה: 03-6513374. להתקשר בימים א,ב,ג,ה בין השעות 08:00-14:00. 
לקביעת תורים למעקב: סיגל וקרן: 03-9625653, 03-9615382. להתקשר בימים א, ב, ג, ה, בין השעות 08:00-14:00

*אסותא ראשל"צ
רח' לזרוב 27, אזור התעשיה המערבי. 
המרפאת פועלת בימי ו' אחה"צ.
לקביעת תורים: סיגל או קרן: 03-9625653, 03-9615382. להתקשר בימים א,ב,ג,ה בין השעות 08:00-14:00.
בית הרופאים, אשקלון
שד' בן גוריון 17, ליד קניון גירון 
לחברי קופות החולים כללית, מאוחדת ולאומית - המרפאה פועלת בימי א' בערב.  
לחברי קופת חולים מכבי - המרפאה פועלת בימי ב' בערב.
לקביעת תורים:  08-6711987/4. ניתן  להתקשר בימים א-ה בין השעות 09-14 ו- 16-20.

* מרפאת ש.ר.ן, באר-שבע
בית תנועת המושבים, רח' בן צבי 11 (פינת רח' התקוה)
לחברי קופות החולים כללית, מאוחדת ולאומית.  
המרפאה פועלת בימי ה' בערב.
לקביעת תורים:  08-6278151.  ניתן להתקשר בימים א-ה בין השעות 09-20.

* מרפאת בית הרופא, באר-שבע
שד' רגר 19. 
לחברי קופ"ח מכבי.
המרפאה פועלת בימי ג' בערב.
לקביעת תורים:  08-6652333.  ניתן להתקשר בימים א-ה בין השעות 09-20.
הרבה בריאות בהצלחה!!  

קובי

את צריכה בסך הכל לפתוח את הטבעת, לא צריך גסטרוסקופיה
26/11/2015 | 13:00
29
הצרבות, הרפלוקס והשיהוקים אמורים להיעלם. 
תפתחי ב-1/2CC את הטבעת.
אין ברירה, וזה יפתור את הבעיה, רוב הסיכויים.
לא עושים שום בדיקה אחרת, לפני שמנסים את הפיתרון הפשוט הזה.
תדווחי לנו מה קורה.
וואו אני ממש נרגשת מהתגובות המהירות ומחחמות הלב
26/11/2015 | 18:36
1
26
קובי ואופיר
ראשית תודה. אני כל כך לחוצה מהמצב שלקבל תגובות כל כך מהירות מפורטות ונעימות זה מצרך חשוב.
כאמור, הייתי אצל אבינוח כשהתחלתי להרגיש כך והוא אמר שמבחינת הטבעת אין בעיה והיא במקום ובסדר. מה גם שהיא פתוחה לגמרי כבר כמה שנים מאחרי הלידה של הבת הגדולה שהרגשתי רע והוא פתח לי.
אני שמחה לשמוע, קובי, שאין בעיה עם ביצוע גסטרוסקופיה ומקווה בליבי שאולי לא אזדק. בנתיים כדור אומפרדקס שקיבלתי מרופאת המשפחה לא עושה לי הטבה לצערי
אעדכן
ערב טוב! 
ואני אומרת, שתנסי לפתוח שוב את כל הטבעת. יתכן שתופתעי!
27/11/2015 | 00:22
12
גסטרוקופיה
27/11/2015 | 10:18
17
לפי דעתי  כדאי לעשות את הבדיקה בלי שום קשר לטבעת ,לאור התופעות שיש לך  תתיעצי עם רופא הגסטרו תספרי לו על התופעה ,ומה עושים במקרה כזה ,שהוא יתן לך פיתרון לבעיה .   או אולי תלכי לגסטרולוג אחר .

קובי

ד"ר חרמון הילה
25/11/2015 | 18:13
49
מיהו יודע אם ד"ר חרמון הילה עדיין מוגדרת "תיקים באפילה"??
מי יודע פרטים עליה??
ניתוח פלסטי אחרי בריאטרי
24/11/2015 | 18:45
1
61
הי לכולם,
מישהו עבר כאן ועדת עור של מכבי? יודע איך זה עובד? טיפים? והאם באמת מאשרים שם? איך זה עובד?

תודה!!!!!
אין עליכם...
אין לי ניסיון בזה. קופות החולים מאשרות רק במצב של פצעים ונזק
26/11/2015 | 08:52
20
אחרי סגירה שנייה.
22/11/2015 | 23:18
4
64
היי . אני כבר אחרי סגירה שנייה...סגרתי 1CC כמו שייעצתם לי כמובן
שזה גם מה שרציתי...לאט ובטוח.
סה"כ אני סגורה על 6CC מרגישה מצוין כמו לפני הסגירה.
שאלה: 1.האם יש מצב שהרופא טועה ומזריק לא במקום הנכון?
2. כמה אני צריכה להמתין עד לסגירה הבאה?
3. כמה כדאי לסגור בסגירה הבאה?
                                                               מראש תודה רבה- רונה
סגירה שנייה
23/11/2015 | 06:05
3
38
שמח לשמוע שאת מרגישה מצויין ,הרופא לא טועה יש לו ניסיון ולא סתם מזריק ,אין מצב, בן סגירה לסגירה מחכים חודש ,באם את מרגישה שהסגירה מספקת ויש הגבלה ,ואת יורדת במשקל  ,לא חייבים לסגור ,הסגירה  זה לא תורה שניתנה בהר סיני ,אמר לי פעם ד"ר סובחי סוגרים שצריך ,ולא לפי מה שכתוב בספר ,במידה ותסגרי תעשי את זה בזהירות אולי עוד 1CC  כמובן לשתות 3 כוסות מים לפחות אחרי הסגירה ,שלא יהיו הפתעות אחרי זה  בהצלחה בירידה במשקל   

קובי

סגירה שנייה
23/11/2015 | 23:36
2
25
קובי תודה על התייחסותך.
אולי לא הסברתי את עצמי...כשאמרתי שאני מרגישה מצויין התכוונתי שאין לי בעיה לאכול מה שאני רוצה ובלי שום הגבלה לכן תהיתי אולי הרופא טעה והזריק לחלל הבטן...

סגירה שנייה
24/11/2015 | 05:48
18

כנראה שהסגירה לא מספקת ,בפעם הבאה תרגישי יותר הגבלה, כל אחד מרגיש הגבלה במידה אחרת של סגירה.   

קובי

את צריכה לחכות 4 שבועות. לא פחות
26/11/2015 | 13:03
16
שינויים יכולים להתהוות בתקופה זו.
מצב טבעי שבסגירה שנייה עדיין אין הגבלה. 
לקראת הסגירה השלישית - תראי אם אין שום הגבלה, ותסגרי עוד 1CC.
דיאטת חלבונים לפני הניתוח.
22/11/2015 | 14:15
1
54
אני ר-ע-ב-ה משהו לא נורמלי.
מה אני יכולה לאכול בלי  הגבלה לפי הדיאטה הכי מקילה?
דיטאת חלבונים
22/11/2015 | 18:04
52
עושים את הדיאטה להקטין את  גודל הכבד ,שלמנתח יהיה הרבה יותר קל ,וזאת סיבה מספיקה להתמיד  בה.נכון שלא כל מנתח דורש .   להלן תפריט אגוזים ובוטנים – בסביבות 33 גרם חלבון ב-100 גרם אגוזים או בוטנים
<p>חזה הודו / חזה עוף – 30 גרם חלבון ב-100 גרם חזה</p> <p>דגים (טונה, סלמון, פוטית) – 26 גרם חלבון ב-100 גרם דג</p> <p>גבינה (לא כולל גבינת מוצרלה) – 32 גרם חלבונים ב-100 גרם גבינה</p> <p>בשר אדום (דל שומן) – 36 גרם חלבונים ב-100 גרם בשר בקר</p> <p>שעועית – 17 גרם חלבון ב-100 גרם שעועית</p> <p>ביצים – 13 גרם חלבון בכל 100 גרם ביצה (רצוי לא לאכול הרבה מדי בגלל הכולסטרול) בטח תמצאי משהו לאכול  תקופת הדיאטה קצרה  </p> <p>קובי</p> <p> </p> <p> </p>

קיצור קיבה וקרוהן
22/11/2015 | 12:52
3
86
שלום
מנותחת שרוול מזה שנה וחצי פלוס. ברקע קרוהן.
האם יש כאן מנותחים עם קרוהן?
תודה
היו כאן מועמדים לקראת ניתוח עם מחלת קרוהן
28/11/2015 | 10:28
2
23
לצערי לא ראיתי מנותחים לאחר הניתוח. 
איך המרגש לאחר הניתוח ? 
אני זוכר שבעצמי חשבתי שמה שיוצע למועמדים בעלי קרוהן יהיה שרוול קיבה משום שהוא לא מערב את המעיים (מעקף קיבה) ובכך לא חושף אותם להדרדרות במצב של שלשולים, תת ספיגה או בעיות של מחלת המעיים. 
מצב של טבעת לא ידוע מה יכול להיות: זיהום של הטבעת
ולבסוף נשארים רק עם הקטנת הקיבה - שרוול קיבה 
מה המצב אצלך כעת ? 
ככה ככה
01/12/2015 | 00:10
1
12
ירדתי לא מעט וזה נחמד, אך אני נורא סובלת מאז מהבטן.
מיד אחרי הניתוח, במשך חודשיים, סבלתי ממש קשות מכאבים נוראיים, והגעתי למיון 3 פעמים. תכל'ס לא טיפלו בי.
אחרי חודשיים כשהצלחתי להגיע לרופא הגסטרו שלי, הוא נתן לי אנציפלמד- שזה אנזימי לבלב, וזה הקל משמעותית. אולם עדיין אני סובלת נורא מגזים בבטן. המון. וכאבי בטן. נורא מתוסכלת מזה שאין הטבה, ושמאז הניתוח יש החמרה במצבי, שאני לא מוצאת ולו חולה קרוהן אחד שעשה ניתוח כזה, למרות שכל הרופאים אמרו לי שיש חולי קרוהן שעשו זאת ושהם מכירים. אז איפה הם?
כ"כ מקווה שלא עשיתי מקח טעות:(
אם למישהו יש רעיון רציני לפתרון, אשמח לשמוע ולהתעודד.
תודה
לא היו לך הרבה ברירות
05/12/2015 | 17:24
7
יש לך מחלת מעיים שיש בה עליות ומורדות בעוצמת ההתקפים ושיבוש מערכת העיכול, וזאת בלי קשר לניתוח לקיצור קיבה שעברת. 
אם תמצאי מנותח קרוהן שעבר שרוול קיבה או ניתוח בריאטרי אחר במה זה יסייע לך ? לטעמי כלום כי כל אחד שיש לו קרוהן סובל מתופעות השונות מחולה אחד לאחר. 
לא היו לך כל כך אפשרויות אחרות מבחינת ניתוח בריאטרי אלא רק ניתוח שרוול שבו אין מעורבות של המעיים. 
לדעתי עשית המקסימום שאפשר 
שלום לכולם! שאלה לגבי טיפול פסיכולוגי לאחר הניתוח
21/11/2015 | 11:51
51
שלום לכולם :)
עברתי ניתוח שרוול לפני כשבוע וברצוני לשאול את המנוסים שביניכם- האם אתם מכירים פסיכולוג/ית או קבוצת תמיכה לאחר הניתוח? (באיזור המרכז)                   אני מרגישה שזה חסר לי והייתי רוצה להתחיל בטיפול עם פסיכולוג/ית בריאטרי/ת כמה שיותר מהר. אשמח גם לשמוע דעות לגבי העדפות לטיפול פרטני או קבוצת תמיכה.
תודה מראש ויום נעים (:
PlayBuzz הגיע לתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
19/11/2015 | 12:04
6
מהיום ההודעות שלכם יכולות להראות אחרת!
בלחיצת כפתור תוכלו להוסיף סקרים, חידונים, תכנים ויראלים ותוכן אינטראקטיבי מתוך אתר PlayBuzz!

לחצו על האייקון של playbuzz (ליד צירוף הקבצים) - העתיקו את הקישור - ופרסמו את ההודעה!
אכילה בעמידה
15/11/2015 | 15:54
6
91
הסיפור שלי הוא כזה, בן 25, כ-5 שנים אחרי הניתוח, ירדתי הרבה עברתי עליות וירידות, וכרגע אני על משקל יציב, אוכל תזונה בריאה ושומר, מתאמן קבוע. מעבר לתקיעות מדי פעם, כל כמה חודשים הטבעת מצרה ואני הולך לפתוח קצת, כבר בערך שנה שאני לא מצליח לאכול בישיבה, רק בעמידה ובתקופה האחרונה זה קצת נמאס לי. שוקל ללכת לפתוח את הטבעת לגמרי, או אולי לפנות לניתוח להסיר אותה לגמרי אבל עדיין מפחד ממש לחזור אחורה.
מה עושים?
אכילה בעמידה
15/11/2015 | 18:39
62
למה להסיר את הטבעת ,אתה תחזור אחורה ,תעלה במשקל את מה שירדתה בתוספת ,שאלתה את הרופא למה האוכל יורד רק בעמידה ,אני מסכים איתך שזה מבאס  לאכול רק בעמידה ,בני אדם נורמלים  אוכלים בישיבה , תבדוק מה קורה לפני שאתה נוגע בטבעת,לעשות  ניתוח בשביל להסיר את הטבעת   זה כמו  להוריד  את היד ,בגלל איזה חצ'קון קטן ,לפני שאתה עושה  משהו תתיעץ עם המנתח או כמה \בטח יש להם ניסיון בקטע הזה .  אשמח לשמוע ממך אני מקווה רק בשורות טובות.   

קובי

אז תפתח עוד. מה הבעיה?
17/11/2015 | 00:09
4
32
כמו שכבר ציינתי
17/11/2015 | 11:52
3
45
אני פותח כל כמה חודשים, זה לא פותר את הבעיה.
אני חושב שזה משהו שקשור למבנה הגוף שלי (יש לי קיפוזיס)
או שזה אולי בעקבות העובדה שהתחלתי להתאמן ומבנה השרירים השתנה, או שיכול להיות שמשהו זז שם?
אלמזמר
17/11/2015 | 16:11
35
התשובה שלך אני  חושב שבגלל הקיפוזיס ,ואולי בעקבות העובדה שאתה  מתאמן בדברים כאלה שאתה חושב על צעד קיצוני אין כזה דבר אני חושב ,תיגש למנתח טוב שיתן לך תשובה ,ולא תיהיה באוויר בכל מיני תאוריות   

קובי

לא יודעת. אם אתה רוצה לפתוח לגמרי, פתח קודם כל חלקית
17/11/2015 | 18:58
1
25
אבל יותר ממה שאתה רגיל לפתוח, ואז תראה לפי התוצאה מה רצוי לך לעשות. אם לפתוח הכל או להישאר בסגירה חלקית.

אותה תופעה כמו אצלי. אני זמן רב לאחר הניתוח
22/11/2015 | 01:00
25
לפני עשרה חודשים פתחתי אחד וחצי סי סי ועדיין המעבר בטבעת קשה לי. עליתי שבע קילו בעשרה החודשים הללו ואני חושש לפתוח עוד. הקשיים בעבירות האוכל מתרחש בעיקר כשאני יושב ורק במעבר לעמידה אני מצליח להעביר את האוכל. גם זה בקושי. 

האם הגיוני שאני חודש אחרי הניתוח וכל הזמן רעבה?
15/11/2015 | 09:43
2
83
רעב
15/11/2015 | 18:46
1
96
כפי שאני זוכר עברת ניתוח שרוול את מרגישה רעב  בגלל שאת אוכלת מאכלים רכים שלא משביעים כל כך ,באם תתחילי לאכול כרגיל ,אני מקווה שתחושת הרעב תיפסק 

קובי

רעב- מה אני יכולה לאכול שיחזיק אותי יותר זמן?
17/11/2015 | 11:18
44
שאלה דחופה בבקשה
12/11/2015 | 14:31
2
92
שלום! יש לי בעיה. אני מטובעת וכמה שנים לא סגרתי.כעת אחרי לידה סגרתי קצת כדי לרדת כמה ק"ג.סגירה ראשונה לפני שבועיים סגירה של 1 ואתמול סגירה נוספת של 1 שחסמה אותי ואפילו רוק לא עובר לי. השאלה אם יש כאן אי מי שמכיר/ה רופא במאוחדת באזור המרכז שמקבל בשעות אלו. לא בא לי ללכת מלכתחילה למיון.
אשמח ואודה לתגובות מהירות.
יום טוב אסתי
שאלה דחופה
15/11/2015 | 18:41
40
מצטער שרק עכשיו  אני רואה את ההודעה ,אני מקווה שכבר הסתדרת   

קובי

לעולם אל תסגרי בקצב של 1CC כל פעם. רק 1/4CC כל סגירה.
17/11/2015 | 00:10
26
לאיזה סוג תזונה בעייתית הייתם ממליצים על טבעת?
08/11/2015 | 08:53
8
61
אני יודעת שהמעקף מומלץ לאוהבי מתוקים למיניהם,
והשרוול זה לאנשים שרק צריך קיצוץ בכמות האוכל.
לאיזה סוג תזונה בעייתית הייתם ממליצים את הטבעת?
סוג תזונה
08/11/2015 | 10:36
7
59
הטבעת מיועדת לאנשים שאוהבים לאכול כמויות ,וצריך קיצוץ בכמות האוכל ,הטבעת מגבילה את הכמויות שאפשר לאכול ,על ידי סגירת הטבעת
כל  ניתוח אפשר לרמות בנישנושים ,אולי מעקף הקיבה מוריד את החשק למתוקים בגלל הדמפינג    

קובי

האם יש סוגי אוכל שבעייתי לאכול בגלל הטבעת?
08/11/2015 | 14:41
6
53
או שאפשר לאכול הכל?
סוגי אוכל
08/11/2015 | 16:59
54
 אי אפשר לאכול הכל ,אבל זה שונה מאחד לשני ,אני לא יכול לאכול לחם ,רק בצורת צנימים,לא יכול לאכול עוף ,לא יכול לאכול פירות שיש בהם סיבים, כל אחד יספר על דברים אחרים שלא יורדים לו,אשמח לשמוע מהחברים המטובעים  מה הם לא אוכלים .
תודה למעיין שמעלה את הדברים האלה  

קובי

אני ועוד רבים יכולים לאכול הכל
08/11/2015 | 19:42
4
59
חלק מהמאכלים, כמו לחם מדגן מלא אצלי, אני יכולה לאכול רק בכמות קטנה מאוד. 
בשר וירקות אני יכולה הרבה. פירות יותר קשה לי. אני יכולה כמות קטנה. 
אצל כל אחד יש מצב אחר, מאכלים אחרים שעוברים אצלו יותר בקלות או בקושי. כל גוף מגיב אחרת, משום מה. 
וואו לא ידעתי שכל אחד מגיב אחרת...
09/11/2015 | 22:28
3
29
אני בטוחה שגם בכל ניתוח יש מאכלים (פחות או יותר) שלא ניתן לאכול-
אבל מה שכן, לא ידעתי שזה כל כך שונה אחד מהשני בטבעת.
טוב לדעת!
צריך להעשיר את הידע על כל סוגי הניתוחים ככה הבאים לבוא ידעו לעשות החלטה מושכלת....
כל אחד מגיב אחרת
10/11/2015 | 05:55
2
32
כל מי שרוצה לעבור ניתוח יבחר את סוג הניתוח שמתאים לו,ולא מה שחבר שלו עשה ולא מה שהמנתח מחליט,ציך להתייעץ אבל הההחלטה היא אישית,כי ההצלחה או הכישלון יהיו רק שלך   

קובי
תראה, היום זה בעיה להתייעץ עם מנתח
10/11/2015 | 08:10
1
38
אני יכולה לומר לך היום שרוב המנתחים אומרים או שרוול או מעקף (הם אפילו לא מעלים בכלל את האופציה של הטבעת).
ולעומת זאת, יש את ד"ר אבינוח שממליץ לרוב על הטבעת, ופחות על השרוול או מעקף....

זה בעייתי לעשות החלטה מושכלת כאשר המנתחים "נעולים" על סוגי ניתוחים....
היעצות עם מנתח
10/11/2015 | 19:00
33

מסכים איתך בכל מילה ,ד"ר אבינוח ממליץ על הטבעת ,כי הוא מאמין בסוג הזה של ניתוח,שאר הרופאים לא מעלים אופציה של טבעת, לא תמיד  בגלל  שיקולים רפואיים,אלא בגלל שיקולים  של נוחיות,טבעת צריך לסגור לפתוח , הרבה בלגנים ניתוח אחר מנתחים וזהו ,בלי בילבולי מוח  לא אומר שזה כולם ,לא רוצה להשמיץ 

קובי

אפשר בבקשה לקבל רעיונות מגוונים לתפריט לתזונה רכה?
09/11/2015 | 15:12
1
39
אם אפשר בבקשה תפריט מפורט... מתקשה לבנות תפריט לבד.
09/11/2015 | 15:16
28
אחרי סגירה ראשונה...
07/11/2015 | 23:05
5
47
היי . אני שלושה שבועות אחרי סגירה ראשונה 5CC מרגישה מצוין כמעט הכל עובר ובכל זאת נזהרת ונמנעת מדברים כמו לחם ובצקים.שאלתי: כמה מומלץ לסגור בפעם השנייה אני קוראת פה בפורום וממש חוששת לסגור ל10CC פוחדת מהקאות ...יש מצב לסגור פחות ? אני מעדיפה בהדרגה.
המון תודה.
סגירות
08/11/2015 | 07:26
37
ברור שאחרי סגירה ראשונה הכל עובר ,אפשר לסגור אחרי חודש ,תסגרי לאט לאט ,בסגירה השנייה סוגרים הרבה פחות ,אולי 2 CC אחרי הסגירה תשתי 4 כוסות מים במרפאה ותראי  מה קורה ,שלא יהיה מצב שהסגירה תיהיה גדולה מידיי. כל הסגירות במחשבה ,לא להשתגע ולסגור עד כדי חניקה.  צריך לאכול את כל  אבות המזון שלא יגרמו נזקים.

קובי

למה את חושבת שסגירה שנייה תהיה 10CC?
08/11/2015 | 19:48
3
30
רק בסגירה ראשונה סוגרים 5 בבת אחת. 
בסגירה שנייה סוגרים 2 או פחות. המנתח ימליץ על 2 בבת אחת.
אני ממליצה לך לבדוק במשך הזמן שנותר איך עובר לך האוכל, מה הכמויות שאת מסוגלת לאכול, ולסגור בהתאם להגבלה שלך, אם יש בכלל.
אם אין הגבלה, תסגרי 2CC כהמלצת המנתח. אם יש הגבלה תסגרי רק 1.5 או 1CC. 
את מוזמנת להתקשר אלי ולתאר את ההגבלה, ואציע לך כמה לסגור בסגירה שנייה.
המנתח יסגור כמה שאת מבקשת, פחות מ-2CC. יותר הוא לא יסכים בבת אחת. 

אחרי הסגירה יושבים ושותים לא 2 כוסות מים כהמלצת המנתח, אלא 4 כוסות, לא חייבים בבת אחת כמובן. רואים שהכל עובר בלי בעיות, אז הולכים הביתה. אם יש בעיות - צריך לגשת ולפתוח חלק (1/2 או 1CC), ולשבת ולשתות שוב 4 כוסות, לראות שהכל עובר. 

בהצלחה
טל' 03-5781855, אופירה
סגירה שנייה
09/11/2015 | 09:39
2
26
קובי ואופירה תודה רבה על תמיכתכם והייעוץ זה ממש עוזר..
בקשר לשאלתך אופירה .אני חדשה בתחום ... ואני ממש אבל ממש לא רוצה להפוך לאנורקסית ,רוצה לרדת לאט ובכייף ובלי סבל,
אין לי שום ממגבלה בכמויות אני יכולה לאכול קערה סלט ירקות בלי בעיה , אך יש מאכלים שנתקעים אם אני לא לועסת טוב או שהם לא ככ מתאימים לטבעת כמו קוסקוס קבוע נתקע, בצקים, אפילו חביתה אם אני לא לועסת טוב זה נתקע וזה עושה לי כאבים חזקים. 
תודה רבה ויום נעים-רונה

אז תסגרי רק 1CC בשלב הבא.
09/11/2015 | 11:23
1
25
ואחרי השלב הבא, תנסי לאכול ותתייעצי איתנו שוב, כמה לסגור בפעם הבאה.
זו הדרך היחידה להצליח בטבעת. להתייעץ בנו על כל צעד ושעל. 
אל תקשיבי למנתחים של ד"ר אבינוח, ובעיקר לא בנושאי תזונה...
חן חן ותודה רבה על היעוץ .
09/11/2015 | 11:53
9
האם שמעתם על המנתח שמעון ספוז'ניקוב?
08/11/2015 | 15:06
2
43
אני רוצה לעבור מעקף קיבה, והוא היחידי במכבי שמבצע את הניתוח (באסותא) בלי שכר מנתח.
האם השם הזה מוכר, או שעדיף כבר לשלם למנתח אחר?
תודה
השם מוכר היטב, הוא מפורסם וידוע, ויש לו המון ניסיון.
08/11/2015 | 19:43
34
לדעתי דר' ספוז'ניקוב מנתח בריאטרי מנוסה היטב
30/11/2015 | 11:25
21
ניתח אחיינית שלי שהפניתי אליו. סומך עליו כאחד הבריאטריים הטובים. 
חם בפורומים של תפוז
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
ד
זקוקים למידע אמין בנוגע
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
בשיבה בריאה -טיפול באלצהיימר
ד"ר רון בן יצחק
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה