לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1154711,547 עוקבים אודות עסקים

פורום קיצורי קיבה

ברוכים הבאים לפורום קיצורי קיבה. מטרת הפורום היא תמיכה במנותחים שעברו ניתוח לשם הרזיה וכן להוות את הדרך הראשונה לאלה שמגששים את דרכם לאחד מהפתרונות הניתוחיים.
הפורום הנוכחי עלה לאויר ב-2001 על ידי המייסד ומנהל הפורום הוותיק רוייקו, כשמטרתו היתה לסייע לאנשים להגיע לכדי ישום מעשי של המשימה. רצונו היה לספק מידע כללי שיקל על כל מי שנמצא ב"דרך" בבחירת הפרוצדורה הניתוחית האופטימלית.
עם זאת, המושג אופטימלי בהקשר זה הוא מעומעם. הרבה שאלות עולות. הרבה סימני שאלה ומעט יכולת ניבוי איזו הצלחה תהיה בהמשך הדרך. רשת האינטרנט מוצפת במידע מוטה מעצם היותו שיווקי. איך נדע באיזה ניתוח לבחור ומאיזה להמנע ? באיזה מנתח כדאי לבחור במצבים מורכבים? מי מנתח ואיפה? ובעיקר מה עושים לאחר הניתוח? כיצד מתמודדים. אלה שאלות מיידיות שאין עליהן תשובה בכל מקום, וכשהמנתח אינו זמין להשיב על שאלות, ניתן לקבל עליהן את התשובה גם כאן בפורום, על ידי מנותחים שעברו בעצמם אותן החוויות.
הפורום מתבסס על ניסיונם האישי של המשתתפים ואין לראות בנכתב משום יעוץ רפואי או להסתמך על הנכתב מנסיונם של הכותבים. בכל בעיה רפואית שמתעוררת תמיד יש לפנות אל הרופא המטפל.
מעל דפי הפורום נכבד אחד את השני ולא נכתוב הודעות פוגעות ובעלות תוכן לא ראוי... כל הודעה בעלת תוכן שכזה תוסר. כמו כן אנחנו לא חושפים שמות אישיים ולא כותבים מספרי  שלהם.
פנייה למנהל הפורום תעשה על ידי שליחת מסר אישי בלבד
בברכת השתתפות נעימה, מנהלי הפורום:  אופירA,  קובי d1

הנהלת הפורום:

אודות הפורום קיצורי קיבה

ברוכים הבאים לפורום קיצורי קיבה. מטרת הפורום היא תמיכה במנותחים שעברו ניתוח לשם הרזיה וכן להוות את הדרך הראשונה לאלה שמגששים את דרכם לאחד מהפתרונות הניתוחיים.
הפורום הנוכחי עלה לאויר ב-2001 על ידי המייסד ומנהל הפורום הוותיק רוייקו, כשמטרתו היתה לסייע לאנשים להגיע לכדי ישום מעשי של המשימה. רצונו היה לספק מידע כללי שיקל על כל מי שנמצא ב"דרך" בבחירת הפרוצדורה הניתוחית האופטימלית.
עם זאת, המושג אופטימלי בהקשר זה הוא מעומעם. הרבה שאלות עולות. הרבה סימני שאלה ומעט יכולת ניבוי איזו הצלחה תהיה בהמשך הדרך. רשת האינטרנט מוצפת במידע מוטה מעצם היותו שיווקי. איך נדע באיזה ניתוח לבחור ומאיזה להמנע ? באיזה מנתח כדאי לבחור במצבים מורכבים? מי מנתח ואיפה? ובעיקר מה עושים לאחר הניתוח? כיצד מתמודדים. אלה שאלות מיידיות שאין עליהן תשובה בכל מקום, וכשהמנתח אינו זמין להשיב על שאלות, ניתן לקבל עליהן את התשובה גם כאן בפורום, על ידי מנותחים שעברו בעצמם אותן החוויות.
הפורום מתבסס על ניסיונם האישי של המשתתפים ואין לראות בנכתב משום יעוץ רפואי או להסתמך על הנכתב מנסיונם של הכותבים. בכל בעיה רפואית שמתעוררת תמיד יש לפנות אל הרופא המטפל.
מעל דפי הפורום נכבד אחד את השני ולא נכתוב הודעות פוגעות ובעלות תוכן לא ראוי... כל הודעה בעלת תוכן שכזה תוסר. כמו כן אנחנו לא חושפים שמות אישיים ולא כותבים מספרי  שלהם.
פנייה למנהל הפורום תעשה על ידי שליחת מסר אישי בלבד
בברכת השתתפות נעימה, מנהלי הפורום:  אופירA,  קובי d1
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'טיסה'
טיסה
15/01/2018 | 07:38
1
55
שלום - אני מנותחת טבעת יחסית חדשה סגורה כרגע על 9, הבנתי שלפני טיסה יש צורך בפתיחה של הטבעת , השאלה היא - מאיזה סגירה שי צורך בפתיחה לפני טיסה? אם אני סגורה 9 אז יש צורך או שזה מתחיל רק מסגירה של 10 והלאה?
לצפיה ב-'השאלה היא לא כמה את סגורה אלא מה מצב המעבר'
השאלה היא לא כמה את סגורה אלא מה מצב המעבר
15/01/2018 | 20:51
31
אם כמות האוכל שאת יכולה לאכול קטנה מאוד, ויש לך הגבלה גדולה מאוד מאוד, כדאי לפתוח בחצי CC לפני הטיסה.
גם תלוי לאן הטיסה ולכמה זמן. ואיזה זמינות למזון שאת רגילה אליו יש לך במקום אליו את טסה.
לטיסה לאילת לא צריך לפתוח...
לצפיה ב-'כאבים וצריבות בוושט'
כאבים וצריבות בוושט
15/01/2018 | 17:49
2
42
נותחתי לראשונה ע"י אבינוח לפני 8 שנים, כעבור 4 שנים נאלצתי לעבור ניתוח חוזר בשל דלף בטבעת.
חוויתי הקאות רבות מאוד במהלך השנים.
בחודשיים האחרונים אני מרגישה תחושת אי נוחות בגרון ובוושט, צריבות, תחושה שיש לי משהו בגרון והפחד נוראי.
בשבועות האחרונים חלה ירידה בתחושת הטעם והריח, יתכן שכתוצאה משפעת חזקה מאוד שעברתי ועדיין לא חלפה ממש.
יודעת שאני צריכה להיבדק וחוששת מהתוצאות.
האם יש כאן כאלה שחווים או חוו בעבר משהו דומה?
אודה לעזרתכם...
לצפיה ב-'מוכר מאוד. דלקת בוושט. לפתוח את הטבעת בחצי CC.'
מוכר מאוד. דלקת בוושט. לפתוח את הטבעת בחצי CC.
15/01/2018 | 20:49
1
31
צריך לפתוח את הטבעת ולהניח לדלקת להתרפא לפחות חודש בלי שום כאב ותופעות.
השפעת גם עלולה לגרום לכך. 
לא צריך להיבדק, רק לפתוח את הטבעת מיידית בחצי CC. אם התופעות חולפות, אז אין בעיה ולא צריך בדיקות.
אחרי שזה עובר, לא לסגור את הטבעת, אלא אם כן יש מעבר גדול מידי והשמנה. ואז לסגור רק רבע CC ולא חצי בשום אופן. 
לצפיה ב-'תודה רבה יקירתי'
תודה רבה יקירתי
16/01/2018 | 13:46
10
לצפיה ב-'לפני בדיקה אצל דיאטן קופח'
לפני בדיקה אצל דיאטן קופח
13/01/2018 | 08:43
1
50
הי, מעוניינת לעבור ניתוח שרוול. גובה1.70 משקל 104. ידוע לי שה-BMI נמוך אבל ברקע בעיות אורטופדיות, כאבי גב, תזוזת חוליות, כאבי ברכיים. הבנתי שיש ״דרכים״ לעגל למעלה את המשקל לפני הוועדה. אשמח לטיפים.

לצפיה ב-'יש לך BMI36. למה את רוצה לעגל?'
יש לך BMI36. למה את רוצה לעגל?
13/01/2018 | 22:18
39
יש לך בעיה אורטופדית, והיא אמורה לזכות אותך בניתוח ב-BMI הקיים.
תמציאי מסמכים רפואיים מתאימים וחותכים לגבי הבעיה הזו. וגם המלצה של הרופא האורתופד לניתוח כהקלה או פיתרון לבעיה הרפואי הזו. 

אין לך שום צורך בעיגול. 
עיגול זה גם לא פיתרון לאדם שיש לו BMI36. מי שיש לו BMI כזה, ואין לו מחלות הנלוות להשמנה - שימשיך להשתדל בכל כוחו לרדת במשקל או לשמור על המשקל הנוכחי ולקבל אותו. אין שום הצדקה לעשות ניתוח פולשני כדי להתמודד עם השמנה כזו. זו השמנה שבאופן יחסי יותר נורמלית ובריאה מאשר ניתוח בקיבה. 

עיגול זה גם לא פיתרון לאדם שיש לו BMI39 שנגרם כתוצאה מאכילה שהוא מסוגל לשלוט עליה, אבל מתעצל... מי שיש לו בעיה כזו, בכל BMI שהוא, שלא יילך לפיתרון של ניתוח אלא יתגבר על עצלותו וחוסר העניין שלו בהשכלה תזונתית. חבל לעשות ניתוח כשיש פתרונות זמינים טובים בריאים ויעילים הרבה יותר.

עיגול זה פיתרון אך ורק לאדם שלמשל יש לו BMI39, הוא סובל מהשמנה עקב כמויות מזון שנובעות מרעב שהוא לא מסוגל להתגבר עליו (למרות ידע בתזונה ולמרות הרבה ניסיונות לאכילה בריאה בעבר), נאלץ וצריך לעבור ניתוח, ורוצה להשמין בכוונה כדי להגיע ל-BMI40. במקרה כמו זה, חבל על הנזק ששיגרום לבריאות שלו ע"י השמנה יזומה, עדיף שיוסיף לעצמו באופן מלאכותי ושקרי 2.5-3 קילו. 
לצפיה ב-'ניתוח קיצור קיבה שנכשל'
ניתוח קיצור קיבה שנכשל
10/01/2018 | 17:12
3
158
שלום קוראים לי מיכ מיכ
עשיתי ניתוח שרוול לפני שלוש שנים ורזיתי מאוד יפה 
אבל עכשיו עליתי הכל בחזרה ואני לא עוברת בדלת 
השמנתי נורא ואני ניראית מגעיל 
אני רוצה לארגן תביעה יצוגית יש כאן אנשים שעברו דבר דומה?
מוזמנים ליצור קשר 0546683978
מיכל אתם יכולים לקרוא לי מיכ מיכ
לצפיה ב-'את רצינית? את מי את רוצה לתבוע ועל מה?'
את רצינית? את מי את רוצה לתבוע ועל מה?
11/01/2018 | 10:02
92
לא עדיף שתדאגי לבריאות שלך, במקום לעסוק ברעיונות הזויים?
לצפיה ב-'את נכשלת - לא הניתוח!'
את נכשלת - לא הניתוח!
11/01/2018 | 20:31
87
הצחקת אותי - אני לא יודעת אם בא לי לצחוק בגללך או לבכות בשבילך! תתעוררייייייייייייייייייייייייי על החיים שלך - עשו לך ניתוח לא קסם. אף אחד לא "מרפא" נטייה להשמנה - אבל נתנו לך "דחיפה" שתעזרי לעצמך! עדיף שתקחי את עצמך בידיים ואל תקחי את עצמך לבית משפט !
לצפיה ב-'תביעה יצוגית'
תביעה יצוגית
18/01/2018 | 18:39
62
הצחקת אותי ,מישהו הכריח אותך לעשות את הניתוח ההחלטה הייתה רק שלך ,אז באמת תתעסקי במראה שלך ,במה שאת אוכלת ,את רוצה לזלול  ולעלות במשקל ,תנצלי את הניתוח  כדי לרדת במשקל ולא לחפש לעשות כסף 
לצפיה ב-'התייעצות'
התייעצות
04/01/2018 | 12:34
2
103
אני עם טבעת 6 שנים לרוב חיה איתה בשלום וללא סיבוכים. בשבוע שעבר היא נחסמה לי לחלוטין ופתחו לי מעט במרפאה באשקלון (ד''ר שחר) מאז אני פשוט סובלללללת!!!!! בתחילה היו כאבי בטן חריפים ברמה שלא יכלתי לזוז עכשיו הם עדיין שם אך ברמה פחותה. גזים כלואים, עצירות, גרפסים, רפלוקס... לא נעים בכלל... כל מה שאני בולעת עובר עם כאבים וגרפסים... מרוב שהלכתי כפופה בגלל הכאבים כבר כואב לי גם הגב :( :( לא הצלחתי להשיג את אבינוח. מה לעשות? ומה הטלפון שלו אולי יש לי מספר שגוי או ישן.
לצפיה ב-'קודם כל לפתוח עוד קצת.'
קודם כל לפתוח עוד קצת.
05/01/2018 | 13:48
58
כמה "קצת" פתחו במרפאה באשקלון? 
אם פתחו 1/4 או 1/2CC, זה לא מספיק. צריך לפתוח עכשיו עוד 1/2CC לפחות, ואם גם זה לא יספיק לסלק את כל התופעות בלי יוצאת מן הכלל, לפתוח עוד 1/2CC, וכן הלאה, עד שכל התופעות ייעלמו.

במקביל, לעשות בדחיפות צילום - שיקוף וושט קיבה ותריסריון עם בריום. צריך לבדוק שהטבעת לא זזה מהמקום, או גרוע מכך - חדרה לרקמת הקיבה ופצעה אותה. את הצילום צריך לפענח אך ורק ד"ר אבינוח, ואם אי אפשר אז אפילו ד"ר שחר, אבל בשום אופן לא טכנאי הרנטגן או רופא המשפחה או כל כירורג אחר. (וגם ד"ר סובחי יודע לפענח היטב את צילומי הטבעת). 

הטלפון של ד"ר אבינוח נמצא באתר שלו, וכן כל הטלפונים של כל המזכירות, בשביל להבין את ההליך מבחינה פרוצדורלית ולקבוע תור לפענוח אצל ד"ר אבינוח וכד'. 

ככלל, לא אמורים להיות כאבים כאלה! אם יש כאלה כאבים רצים ופותחים הרבה, לא קצת. ומצלמים לראות מה קרה. גם חסימה טוטאלית פתאומית של הטבעת לא אמורה לקרות, וזה גורם לחשד שהטבעת זזה וצריך לתקן את זה ו/או לרוקן את כל הנוזל בטבעת. 
לצפיה ב-'גם אני סובלת מגזים כלואים'
גם אני סובלת מגזים כלואים
10/01/2018 | 17:16
39
וגרפסים נוראיים
לצפיה ב-'לפני ועדה למעקף קיבה'
לפני ועדה למעקף קיבה
30/12/2017 | 14:34
2
76
שלום לכולם. אשמח לקבל הכוונה מניסיונכם.
אני לפני ועדה למעקף קיבה וקצת לחוצה מהועדה. אשמח להכוונה איזה שאלות נשאלות שם ובעיקר מה עליי לענות כדי לעבור את הועדה ולא להכשל בה.
תודה מראש
לצפיה ב-'הוועדה מורכבת מפסיכולוג או עו"ס, דיאטן ורופא'
הוועדה מורכבת מפסיכולוג או עו"ס, דיאטן ורופא
30/12/2017 | 19:22
1
65
כל גורם מראיין אותך בין 5 דקות ל-20 דקות, לפי המצב והבדיקות שאת מביאה.
השאלות הנשאלות הן אינדיבידואליות לכל מטופל, והנושאים הם: היסטוריית השמנה, היסטוריית דיאטות (לא צריך לפרט פרטי פרטים, רק לספר מה ששואלים אותך), למה את רוצה לרדת במשקל.
שואלים גם על תמיכה סביבתית, הבנה של תהליך הניתוח והחיים אחריו.
בעיקר מיידעים אותך על המעקב אחרי הניתוח והחשיבות של תמיכה ומעקב במרפאה בריאטרית. 

את גם ממלאת שאלון לפני הוועדה, ובו שואלים על מצבך הבריאותי, נתונים אישיים וכד'. 

אם הבדיקות הרפואיות שלך בסדר (רופא משפחה יכול לתת לך מידע על כך) והקריטריונים שלך מתאימים (BMI 40 ומעלה, או 35 ומעלה עם מחלות נלוות להשמנה) - אין סיבה שלא תעברי את הוועדה.
לא צריך לענות תשובות נכונות, צריך לענות את האמת ובפשטות. 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
30/12/2017 | 19:41
22
אני עם bmi 37 וכבד שומני
מקווה לעבור את הוועדה
לצפיה ב-'עברתי וועדה וועדת חריגים, ואושר לי ניתוח טבעת חוזר'
עברתי וועדה וועדת חריגים, ואושר לי ניתוח טבעת חוזר
30/12/2017 | 19:28
2
61
הטבעת שלי התקלקלה, נהיה בה נקב והנוזל בורח ממנה.
קבעתי ניתוח תיקון טבעת, והתהליך לאישור הניתוח הוא בדיוק כמו של ניתוח ראשון - צריך בדיקות וועדה שמאשרת, ובנוסף צריך וועדת חריגים, שמאשרת ניתוח חוזר, במקרה שזה לא הניתוח הראשון.

לא משנה שזו פרוצדורה פשוטה - החלפת טבעת עקב דליפה. ההתייחסות של משרד הבריאות היא כמו לפני כל ניתוח חוזר.

בקיצור, עברתי במהירות את כל התהליכים, ויש לי תור לניתוח החלפת הטבעת בחדשה, באמצע חודש ינואר, שאני מקווה שגם אותו אוכל להקדים.

עליתי 12 ק"ג במשקל מאז הדליפה, בגלל תיאבון ורעב עצומים. למזלי ירדתי 10 בשנה קודם לדליפה, כך שב"ה לא חזרתי למשקל שלפני הניתוח הראשון. אבל בהחלט לא קל לי לנשום, ללכת, לרוץ, להתכופף, לגרוב גרביים ודברים כאלה.
לצפיה ב-'ואגב, יש לי טלפון חדש: 054-2578131. ניתקתי את הטלפון של בזק.'
ואגב, יש לי טלפון חדש: 054-2578131. ניתקתי את הטלפון של בזק.
30/12/2017 | 19:29
24
לצפיה ב-'בהצלחה'
בהצלחה
30/12/2017 | 19:44
20
לצפיה ב-'החלפת PORT'
החלפת PORT
29/12/2017 | 11:25
38
אני חייב דחוף החלפת פורט לטבעת. הטבעת מצוינת רק הפורט חדר החוצה את העור. האם מישהו מכיר רופא שמחליף אותו . ד"ר סובחי יודע לבצע זאת אולם הוא בחול. תודה 0556636258
לצפיה ב-'טבעת'
טבעת
18/12/2017 | 13:44
1
57
שלום - אני לפני סגירה ראשונה של הטבעת , הבנתי שסוגרים 5 
רציתי לדעת אם לאחר הסגירה הראשונה מתחיל שלב ההרזיה כי בנתיים לא ירדתי כלום?
לצפיה ב-'התהליך מאוד אישי אצל כל אחד ואחד'
התהליך מאוד אישי אצל כל אחד ואחד
19/12/2017 | 05:30
37
אם אין לך הגבלה, תסגרי 5CC בסגירה ראשונה.
אם תהיה לך הגבלה, אפילו חלקית, שמצריכה סגירות נוספות, תתחילי בירידה איטית במשקל. אם לא תהיה לך הגבלה, אז התהליך יחכה לסגירה הבאה, אחרי 4 שבועות. 
בטבעת חייבים סבלנות בהתחלה, אבל מרוויחים בהמשך את יכולת הניתוב של המצבים בתהליך. 
אני רזיתי בחמשת החודשים הראשונים אחרי הניתוח רק 6 קילו. ההרזיה הגדולה החלה אחרי כן, בסגירה השלישית.  
לצפיה ב-'מיני מעקף'
מיני מעקף
17/12/2017 | 17:40
1
90
היי...
אני 12 יום לאחר ניתוח מיני מעקף 
כבר כמה ימים שהפה שלי יבש בטירוף 
והלשון בצבע לבן 
גם שאני שותה הפה אחרי כמה דקות שוב פעם יבש
מישהו יכול לומר לי למה זה קורה? 
תודה...
לצפיה ב-'לשאול במרפאת המנתח, וגם אצל רופא משפחה.'
לשאול במרפאת המנתח, וגם אצל רופא משפחה.
19/12/2017 | 05:31
34
לצפיה ב-'התלבטות'
התלבטות
14/12/2017 | 21:44
2
77
אני עם טבעת כ8 שנים כבר שנתיים שהיא לא משפיעה למרות סגירות חוזרות
בהתיעצות בדרך למיני מעקף
אשמח לדבר עם "בוגרי" הניתוח הנל לגבי הניתוח סיכוניו ומשמעותו

כמו כן מתלבט בין ד"ר סובחי לד"ר שפירא אשמח להמלצות ולדיס המלצות

לצפיה ב-'טבעת שלא משפיעה שנתיים למרות סגירות'
טבעת שלא משפיעה שנתיים למרות סגירות
15/12/2017 | 05:49
1
67
האם עשיתם בדיקה לשלילת התנקבות הטבעת?
כאשר טבעת לא משפיעה, שואבים את כל הנוזל, רואים כמה יש בטבעת, ומזריקים שוב את הנוזל עם תוספת, ואז בודקים אחרי שבוע, ע"י שאיבת כל הנוזל כולו שוב, האם מה שהוזרק הוא מה שקיים.
אם הטבעת התנקבה, אחרי שבוע לא תהיה הכמות שהוזרקה לפני שבוע, אלא פחות בהרבה.

כאשר מאששים שטבעת התנקבה, אפשר פשוט להחליף אותה בחדשה, ואז היא תשפיע.
אם היית מרוצה מחיים עם טבעת, כדאי לשקול החלפת הטבעת ולא ניתוח שני.

לגבי ההתלבטות על מנתח למיני מעקף אינני יודעת לעזור. הפרוצדורה הזו מבטיחה מאוד, אך חדשה יחסית. זו אפשרות עדיפה כניתוח שני לאחר טבעת.
רק רציתי להעיר את תשומת ליבך לאפשרות החלפת הטבעת, אם לא שקלת אותה.
לצפיה ב-'טבעת שלא משפיעה'
טבעת שלא משפיעה
29/12/2017 | 11:27
26
הטבעת לא משפיעה כי מכרו לך סיפורים שהיא מלאה במיים. תזריק לפחות 13 ס"ס ותראה שלא תצליח אפילו לשתות מים. ואם לא תצליח לשתות מים אני אגיד לך מה לשתות כדי לא להתייבש ותוריד 4קילו בחודש. 
0556636258
לצפיה ב-'הוצאת טבעת בשל ארוזיה ומניעת עלה במשקל'
הוצאת טבעת בשל ארוזיה ומניעת עלה במשקל
12/12/2017 | 01:21
1
70
אני עם טבעת זה 7 שנים ירדתי במשקל ויציבה כל השנים. עכשיו הטבעת חדרה לתוך הקיבה [ארוזיה] ואיננה מתפקדת. אני ממתינה לניתוח להוצאתה.בנתיים, למרות ששומרת וממשיכה לאכול מעט ומוגבל עולה במשקל.יש למישהו עיצה \נסיון איך ומה ניתן לעשות כדי לעצור את העליה במשקל?אני יודעת על המטבוליזם הנמוך, אבל האם יש פתרון? ואולי דרך להמנע מניתוח חוזר בהמשך [טבעת או מעקף]?
לצפיה ב-'ממליצה על מעקב דיאטני קבוע'
ממליצה על מעקב דיאטני קבוע
12/12/2017 | 05:29
37
לכי בקביעות לדיאטנית בקופ"ח או קבוצת דיאטה.
זה מאוד אינדיבידואלי, גם המטבוליזם הנמוך, גם אורח החיים שלך, גם הגיל, גם המון דברים. המסוגלות הנפשית והפיזית שלך. אין פה כללים שאפשר להציע לך.

אחרי אירוזיה צריך להמתין לפחות חצי שנה עד לניתוח חוזר. כך שיהיה לך כבר ניסיון וזמן לחשוב אם את רוצה ניתוח חוזר. 
לצפיה ב-'תפר נפתח לאחר מיני מעקף'
תפר נפתח לאחר מיני מעקף
11/12/2017 | 00:07
2
73
שלום,
עשיתי ניתוח מיני מעקף קיבה ולאחר 3 שבועות בערך תפר אחד נפתח לי, היום ראיתי כבר את החוט שסגרו איתו את התפר (החוט יצא) יש לי ביקורת ב-20 לחודש אבל מה אני יכול לעשות עד אז? האם בביקורת יסגרו את התפר או משהו? זה מלחיץ... תודה!
לצפיה ב-'תפר שנפתח'
תפר שנפתח
11/12/2017 | 12:38
54
דבר ראשון לא להילחץ  ,מה שאני מציע ללכת לאחות במרפאה ושם תקבל את התשובה המוסמכת ,,לא נראה לי שזה משהו רציני 

קובי
לצפיה ב-'אתה מדבר על תפר חיצוני בעור, של אחד מהחתכים?'
אתה מדבר על תפר חיצוני בעור, של אחד מהחתכים?
12/12/2017 | 05:26
38
לך היום למרפאת האחיות בקופ"ח, ויעזרו לך במקום. 
לצפיה ב-'תזונה לאחר ניתוח '
תזונה לאחר ניתוח
08/12/2017 | 15:30
2
106
שבת שלום - אני שבועיים לאחר ניתוח טבעת - קיבלתי פה המון עצות עזרה והכוונה בעיקר חיזוקים מאופירה וקובי ותודה רבה - הכל בסדר - אני נמצדת לתפריט ויש לציין שאפילו מקדימה מעט בימים לגביי תוספות ושינויים בתזונה - אני עכשיו בעיקרון שבועיים אחרי הניתוח כבר אוכלת קציצות עוף תפוחא אורז עם מעט רוטב מעל כמובן כמות קטנה- מועכת עם המזלג , לועסת המון אוכלת לאט - פיקס! 
היום בסביבות 12 בצהרים תוך כדי הבישולים התיישבתי ואכלתי כפית וחצי אורז עם מעט רוטב - ברגוע הכל עבר מעולה . לצערי נכון - לא הספקתי לאכול כמוש צריך או לשתות (בישולים - ניקיון - יום שישי) אז התיישבתי שוב בשעה 2 וחצי בצהריים וניסיתי שוב להכניס כפית אורז ברוטב - לפתע הרגשתי חנק מטורף - לחץ אדיר בחזה - קמתי התחלתי להתנשף יצאתי לבחוץ לאוויר - לא נתתי לעצמי להקיא - לא מסוגלת , כמה דקות עד שנרגע לי .
עכשיו - מה זה היה? למה זה קרה? , אני רוצה להוסיף שיש לי חברה מטובעת כבר למעלה מ 7 שנים שומרת על המשקל ... והיא אמרה לי בלי קשר למה שקרה - שהטבעת בגוף אבל עדין פתוחה - או.קי הבנתי לא חודש לי , אבל היא טוענת שבגדול אני יכולה לאכול כל מה שאני רוצה רק בכמויות קטנות - האם זה נכון? מותר לי? אם כן אז למה התפריט שמצמידים לנו לאחר הניתוח? האם בכל זאת הטבעת יוצרת מעבר צר כבר מעכשיו טרם נסגרה או שאני טועה? בבקשה אני רוצה להתקדם לאט ובטוח - לא לסטות , לא להקיא - שהרצון יהיה בראש ובגוף יחד. תודה ושבת שלום 
לצפיה ב-'אי הבנה - החברה התכוונה ברמת העיקרון'
אי הבנה - החברה התכוונה ברמת העיקרון
10/12/2017 | 09:06
1
52
לא ב-3 השבועות הראשונים לאחר הניתוח. 
ברמת העיקרון, אכן, אם הטבעת פתוחה לגמרי, בדרך כלל המעבר שהיא יוצרת מאפשר אכילה רגילה, רק בכמות קצת יותר קטנה. בד"כ זה לא מאפשר הרזייה. 

ב-3 השבועות הראשונים שלאחר הניתוח הקיבה בטראומה, כי הונח על רקמתה החיצונית גוף זר שעיוות את המבנה שלה, והיא צריכה להתרגל אליו. הרקמה של הקיבה נהיית בצקתית, וזה כשלעצמו גודש את המעבר ואת איזור הוושט התחתון. 
במהלך הניתוח בוצעו עוד פעולות שהגוף צריך להחלים מהן, כגון ניפוח של גז להפריד בין האיברים הפנימיים.
לכן נוקטים בדיאטת החלמה זהירה והדרגתית, כדי להתמודד עם הבצקת ושאר הקשיים של הקיבה. בדיאטה זו כל מאכל אוכלים בנפרד, ובהדרגה מנסים את הקיבה למה היא מסוגלת. 

אם אוכלים במהירות או בלחץ, זה יכול להיתקע במעבר גם כשהטבעת פתוחה. במקרה זה נושמים ונושפים עמוק, מתהלכים בחדר ועושים תנועות בידיים (מפורט באתר "טבעת" שלי), עד שהלחץ משתחרר.
התנועות הללו עושות "מסאז'" לשרירי הוושט והקיבה ומניעות את האוכל שתקוע במעבר הצר. 

בזמן הדיאטה יש למידה אישית של הגוף שלך. כך שאת יכולה לדעת שבימי שישי ובזמן של לחץ, תאכלי מאכלים נוזליים ורכים בזמן הזה (משקאות חלב, מעדנים, קרקרים/פריכיות), ואת האורז והבשר תאכלי כשיש לך יותר זמן. בסעודת הלילה. 

בהמשך, אחרי שתהיה החלמה מלאה, תלמדי לשתות לפני שאת יושבת לאכול, ובכלל ברוב המקרים את האוכל שקשה יותר לאכול אוכלים בערב (ורק אחרי שתייה) וביום אוכלים אוכל יותר קל. כל אחד לפי הגוף שלו. 
את הביסים הראשונים אוכלים יותר לאט, ועם הפסקות. יש מקרים שאנשים לא יכולים לאכול את הביסים הראשונים בלי לשתות תוך כדי, אחרת הכל נתקע. ורוב האנשים לא יכולים בכלל לשתות בזמן שהם אוכלים. אז כל אחד מנסה מה שהגוף שלו מסתדר איתו. 
לצפיה ב-'תזונה'
תזונה
10/12/2017 | 19:20
17
שבוע טוב - אופירה תודהההה ענקית את לא מבינה כמה המקצועיות שלך והניסיון שלך עוזרים לי . אכן נכנסתי לאתר שלך ומשם בעצם הבנתי שכשנחנקתי קמתי והתהלכתי בנשימות עמוקות וזה עזר לי מאוד . אני אכן - התחלתי לאכול פתאום אורז קציצות וכו'... כל מה שעובר - כמובן לאט אבל ע"מ לא לפגוע בקיבה כמו שאת מציינת שבכל זאת אני אחרי ניתוח והקיבה בטראומה - אני יאמץ את העצה שלך למאכלים נוזלים וקלים בשעות הבוקר - והרבה שתיה לפני האוכל - ובערב (האמת שבשעות הערב הרבה יותר קל לי לאכול אוכל )לאכול את המאכלים "הכבדים" יותר. וואוו אני מקווה שלא פגעתי בקיבה או בכל מה שקורה עם הטבעת - עוד שבועיים תהיה לי סגירה ראשונה בע"ה - ואני מקווה שמשם יתחיל למעשה תהליך ההרזיה - כי אכן אני לא מרגישה שום שינוי מבחינת משקל - אבל כן מבחינה בריאותית (כבר לא מכניסה קמח/פיצות/ גאנק פוד) - אנרגיה הרבה יותר "קלילה" 
תודה תודה תודה
לצפיה ב-'מחפשת רופא לסגור טבעת '
מחפשת רופא לסגור טבעת
08/12/2017 | 20:19
2
51
שלום , 
מחפשת רופא/ה באזור תל אביב שסוגר טבעת ...עברתי לקופת חולים מכבי אני ישמח מי שמכיר/ה רופא/ה במכבי שסוגר טבעות .
או לסירוגין רופא/ה שניתן באופן פרטי לגשת אליו .י
לצפיה ב-'סגירת טבעת'
סגירת טבעת
09/12/2017 | 15:20
35
לפי מייטב ידיעתי דר אבינוח עובד עם מכבי והוא מקבל באסותא תבדקים עם המזכירה שלו סגירה זה לא דבר בהול או דחוף 

קובי
לצפיה ב-'רופא לסגירת טבעת'
רופא לסגירת טבעת
12/12/2017 | 01:15
31
ד"ר אבינח המומחה לטבעות
מקבל באסותא תל אביב ובאסותא ראשל"צ
לצפיה ב-'אורי בלום, בן 40, מת לאחר ניתוח קיצור קיבה'
אורי בלום, בן 40, מת לאחר ניתוח קיצור קיבה
05/12/2017 | 10:42
13
417
חדשות ממש מעכשיו...
מאוד מצערות וגורמות לחששות רבים.
אורי בלום בן 40 (בכיר בעיריית חיפה) מת אתמול מניתוח קיצור קיבה שעשה לפני חודש וממנו לא התעורר...
זה היה הניתוח השני וזה הסתיים אתמול בקריסת מערכות.
ניתוח במצב השמנת יתר ידוע שהוא מאוד מסוכן אבל עדיין זה מקרה מאוד חריג.
מישהו יודע עוד פרטים על המוות כתוצאה מהניתוח?
האם זה גורם לכם לחשוב פעמיים?

לצפיה ב-'מצער לשמוע'
מצער לשמוע
05/12/2017 | 14:41
155
בכל ניתוח יש סיכונים גם בניתוח קיצור קיבה ואני לא יודע את סוג הניתוח 
לכן מאשרים את הניתוחים למי שההשמנה שלו היא השמנה חולנית .
לא יודע  מה קרה במקרה הזה ,זה לא גורם לחשוב פעמיים זה לא ניתוח קוסמטי ,זה ניתוח להצלת חיים ,השמנת יתר גורמת לסכרת השמנת יתר גורמת לסתימת עורקים להתקפי לב ועוד צרות צרורות ,אם נשים על כף המאזניים ,את הסיכונים בניתוח והסיכונים בהשמנת יתר חולנית הראה לאן  הכף נוטה 
שוב מצער לשמוע ,אני לא יודע מה היה המצב לפני הניתוח ,באיזה מחלות היה המנוח חולה .

קובי
לצפיה ב-'יש אחוז של סיבוכים ואחוז של מוות בכל ניתוח'
יש אחוז של סיבוכים ואחוז של מוות בכל ניתוח
05/12/2017 | 20:53
8
151
והאמת, שגם בלהוריד את הרגל לכביש יש אחוז (מאוד גדול) של סיכון לפציעה קלה או חמורה או למוות.
זה לא גורם לאנשים לחשוב פעמיים האם לרדת לכביש, האם לצאת בבוקר מהבית והאם לנהוג ברכב. למה? כי צריך לחיות חיים נורמליים, וכי צריך לכמת את האחוז של הסיכון.

אחוז המוות בכל הניתוחים בריאטריים בשנת 2011 היה 0.2%. כלומר אחד ל-500. בשנת 2014 הוא היה 0.1%. כלומר אחד ל-1000.
זה כולל את אחוז המוות בניתוחים חוזרים, שהוא גבוה הרבה יותר מאשר בניתוח ראשון. וכן יש לזכור שאצל מנותחים שכבר סובלים מבעיות בריאותיות חמורות, אחוז המוות גבוה מאשר אצל מנותחים בריאים. 
מכאן המסקנה, שאחוז המוות במנותחים בריאים בניתוח ראשון הוא זניח באופן קיצוני.
בכל אופן, אחוז המוות מהמחלות שמייצרת ההשמנה גבוה הרבה הרבה יותר...

לכל נפטר מה-14 שנפטרו בשנת 2014 יש שם, משפחה וסיפור חיים. אצל כל אחד מהם, המוות היה 100% ולא 0.1%. ולא משנה אם הנפטר מת בשנת 2014 או נפטר אתמול, כמו המנוח. וגם לא משנה מה הנסיבות שגרמו למותו עקב הניתוח. 
במקרה של המנוח, מדובר היה באדם שגם סבל מהרבה בעיות בריאותיות, וגם היה אחרי ניתוח חוזר. כך ששום שינוי לא חל באחוזי המוות הידועים, עקב פטירתו המצערת מאוד. 

לכן אין שום סיבה לשינוי במחשבה האם ללכת לניתוח קיצור קיבה.
לצפיה ב-'לא מבינה למה עושים את הנתוח הזה'
לא מבינה למה עושים את הנתוח הזה
06/12/2017 | 16:56
7
131
הרוב אחרי 3 שנים משמינים בחזרה ועולים עוד יותר במשקל מאשר קודם, הבת שלי עברה ניתוח כזה היא וחברותיה שגם עברו כולם עולות בחזרה במשקל אז בשביל מה זה טוב? גם הבחור  הזה עבר ניתוח בשנית משקל, צריך לסדר את המוח אולי אז זה יעזור.

לצפיה ב-'את לא מבינה כי חסר לך מידע רפואי'
את לא מבינה כי חסר לך מידע רפואי
06/12/2017 | 21:09
5
113
בנוגע למטבוליזם של השמן המורבידי והצורך שלו בעזרה ניתוחית להקטנת הרעב.
כדי לפתור בעיה של שומן מורבידי, צריך עזרה גם בטיפול פסיכולוגי, וגם בניתוח, והכל לפי העניין, כי כל שמן מורבידי סובל מבעיות שונות אחרות ממשנהו, ואין אחד דומה לשני.

בנוסף, מי שעבר שרוול ועלה במשקל, יכול לעשות טבעת על השרוול ולהמשיך לעזור לעצמו. טבעת זה ניתוח קל מאוד ולא מסוכן, עם 0 אחוזי מוות.
רוב מנותחי השרוול עולים במשקל אבל לא מחזירים את כל משקל היתר שסבלו ממנו קודם לכן, אלא רק חלק ממנו. זה המידע שנצבר אצל רופאים ומנותחים אחרי מעל 10 שנות שרוול, ואינני יודעת מאיפה דלית מידע כאילו "אחרי 3 שנים הרוב משמינים בחזרה יותר מהמשקל הקודם". זה מופרך ומדומיין לחלוטין, ואין לזה שום בסיס. 

ספרי לנו, בבקשה, האם בתך וכל חברותיה הגיעו כבר למשקל שהיו בו לפני הניתוח?
לצפיה ב-'אופירה, יש לי תוספת קטנה לדברים שכתבת'
אופירה, יש לי תוספת קטנה לדברים שכתבת
07/12/2017 | 08:57
2
107
אני הייתי בעברי עם BMI של 46 (כיום BMI של 36 ללא מחלות נלוות, ואני ממשיכה בתהליך ההרזיה שלי).

אצלי באופן אישי הבעיה היתה פחות נושא של רעב - אלא בעיקר בחירות לא נכונות באוכל, ונשנשת. או בניסוח אחר: אכלתי הרבה ג'אנק פוד במקום אוכל מזין, ונשנשתי במהלך היום רק "קצת שוקולד" כל פעם וכך חיסלתי חבילה או שתיים של שוקולד ביום.

למיטב הבנתי (ושוחחתי על כך עם מנותחת קיצור קיבה ועם דיאטנית שעובדת עם מנותחי קיצור קיבה באחת מקופות החולים) - במצבים כאלו של נשנשת, הניתוח הרבה פחות מועיל מאשר במקרים כמו שאת מציינת של צורך בהקטנת הרעב.

אני לא מנסה לשלול את הניתוח. ברור לי שלך ולעוד מנותחים רבים הניתוח היה ממש מציל חיים ושיפר לכם את הבריאות ואת איכות החיים בצורה משמעותית. אבל אני לא חושבת שאפשר להכליל את הפתרון הזה על כלל "ציבור השמנים", ומי ששוקל את ההמלצה או האישור של הניתוח חייב לבדוק את ההתאמה של הטיפול למטופל.
לצפיה ב-'את מחזקת את דבריי, במילים אחרות -'
את מחזקת את דבריי, במילים אחרות -
07/12/2017 | 14:10
1
82
אני כתבתי: "כדי לפתור בעיה של שומן מורבידי, צריך עזרה גם בטיפול פסיכולוגי, וגם בניתוח, והכל לפי העניין, כי כל שמן מורבידי סובל מבעיות שונות אחרות ממשנהו, ואין אחד דומה לשני".
וגם את בדברייך מראה שכל אדם הבעיה שלו נובעת מסיבות אחרות ומתבטאת בצורת התנהגות אחרת, ולכן הטיפול צריך להיות לפי העניין.

ברור שניתוח אינו פיתרון ראשון לאנשים שבוחרים בחירות גרועות מאוד באוכל ואין להם מודעות תזונה. לכן הדרישה לפני ניתוח היא שאדם יהיה לאחר ניסיון בדיאטות בעבר, שלא הצליחו, ויש דרישה לביקור אצל דיאטנית, וועדה שבודקת את עדות הדיאטנית על אופי בעיית האכילה ועל היסטוריית ההשמנה והניסיונות לרדת במשקל. 

לכן כמו שאת לא חושבת שצריך לשלול את הניתוח, גם אני במקביל לא חושבת שהוא פיתרון יחיד וראשון, אלא פיתרון אחרון בהחלט, וגם אז בשילוב טיפולים מתאימים נוספים!
ברור לכל שהניתוח הוא לא מחליף מודעות לתזונה נכונה והשתדלות לנהוג על פיה. ולכן, למרות שהניתוח קיים בסל הבריאות, לא כל אחד זוכה לו, אלא רק מי שעובר וועדה קפדנית בהחלט. 

התפרצת כאן לדלת פתוחה, כי אני מעולם לא כתבתי שצריך להכליל את הפיתרון הזה על כלל ציבור השמנים, אלא עניתי לאשה שטענה: "אני לא מבינה בשביל מה בכלל צריך את הניתוח הזה"...
לצפיה ב-'בהחלט מחזקת, עם הרחבה מסוימת'
בהחלט מחזקת, עם הרחבה מסוימת
07/12/2017 | 19:43
53
ישנם הרבה אנשים כמוך שהניתוח הציל להם את החיים והבריאות, ושיפר את איכות החיים שלהם בצורה משמעותית.

אבל חשוב לזכור שהניתוח הוא לא טיפול פלא (וגם לא טיפול לעצלנים שרק רוצים קיצורי דרך) אלא פשוט כלי להרזיה, ממש כמו ספורט או תפריט של דיאטנית. וממש כמו שתפריט צריך להיות מותאם אישית, כך גם הטיפול בניתוח צריך להתאים למנותח. לדעתי הלא מקצועית, הרבה ממקרי הכשלון של הניתוח בהרזיה (במובן הזה שהניתוח הצליח, ללא סיבוכים, אבל המנותח עלה במשקל בצורה משמעותית אחרי ההרזיה הראשונית) נובעת מחוסר התאמה או חוסר בתיאום ציפיות לגבי ההשפעה של הניתוח. בסופו של דבר, אי אפשר להתחמק מהעובדה שכדי לרזות צריך לאכול פחות, לאכול בריא, ולהתעמל - גם אחרי ניתוח.
לצפיה ב-'הגעתי מהראשי, ויש לי עקרונית בעיה עם ניתוחים'
הגעתי מהראשי, ויש לי עקרונית בעיה עם ניתוחים
08/12/2017 | 18:36
1
76
שכוללים הרדמה מלאה ולא מבוצעים בבתי חולים שיש בהם מחלקת טיפול נמרץ רצינית
לצפיה ב-'חדר טיפול נמרץ'
חדר טיפול נמרץ
09/12/2017 | 15:32
72
מסכים איתם 

לצפיה ב-'השמנה אחרי ניתוח'
השמנה אחרי ניתוח
09/12/2017 | 15:13
86
כל  ניתוח משמש כל עזר לירידה במשקל ואפשר לרמות כל ניתוח 
זה שאת כותבת הרוב עולים אחרי זה במשקל .מניין לך את הידע הזה יש לך סקרים ,זה שהבת שלך ןכמה חברות העלו שוב במשקל זה לא אומר הרוב 
כמה את מכירה 5-10 אנשים זה לא רוב כמי שנמצא בפורוםם הזה 17 שנה אני מכיר הרבה מאוד אנשים שרזו  ,הניתוח מאושר בוועדה למי שיש לו השמנה חולנית ולא למי שרוצה לרדת כמה קילו בשביך להראות טוב 
יש הרבה שמרמים את הניתוח וקל מאוד לרמות כל סוג של ניתוח 

הרבה בריאות בהצלחה   
קובי

לצפיה ב-'עדיף להיות שמן חי מרזה מת'
עדיף להיות שמן חי מרזה מת
10/12/2017 | 01:15
2
53
קיצור קיבה זה לא קסם, זה מסוכן, אחת מתופעות הלוואי היא מוות.
לצפיה ב-'לסופרמן'
לסופרמן
10/12/2017 | 07:44
41
קיצור קיבה זה לא קסם זה רק כלי עזר לירידה במשקל.
כל ניתוח מסוכן זה ברור גם להיות שמן ברמה חולנית זה מסוכן מאוד ,סכרת שיכולה להביא לכריתת אברים ולמוות ,טיגליצרידים שגורמים לסתימת עורקי הלב והתקפי לב ולמוות ,ועוד הרבה מחלות קשות, נשים שלא יכולות להיכנס להריון בגלל עודף המשקל \אתה יודע כמה אנשים מתים מסיבוכים אלפים או יותר אז שים על כף המאזניים ותראה לאן הכף נוטה ,אני לא יודע בן כמה אתה וכמה אתה שוקל עדיף לרדת במשקל הדיאטה רגילה 

הרבה בריאות

קובי
לצפיה ב-'השמן חי עד שהוא מת (מסכרת, בחלקים...) '
השמן חי עד שהוא מת (מסכרת, בחלקים...)
10/12/2017 | 08:50
37
גם מנותח קיצור קיבה חי עד שהוא מת. והוא בכלל מת שמן. מהניתוח, לא מההרזיה!!!
אין פה שום שמן חי ורזה מת. 
ובכלל, אחת מתופעות הלוואי של החיים היא מוות. או מזקנה, או מתאונת דרכים. 

אז בלי דמגוגיות. 
משרדי הבריאות בכל העולם לא מורכבים מצבירי מטומטמים. יש סטטיסטיקות ברורות כמה בריאות מביא הניתוח וכמה חולי מביאה השמנה מורבידית.
ולכן הניתוחים בסל הבריאות ומביאים בריאות לאנשים.
כמו ניתוחי השתלת לב וכל סוגי הניתוחים האחרים שמיועדים להבריא בני אדם חולים. 

על סיכוני המוות בניתוחי קיצור קיבה כבר כתבתי בצורה מסודרת ומפורטת בשרשור זה, בלי דמגוגיות.
יש להבין שאלו סיכונים קטנים מאוד מאוד בעולם הכירורגי, כלומר יחסית לסוגי ניתוחים אחרים.
מה עוד שאין מחייבים איש לעבור ניתוח. שכל אחד יחליט איך הוא רוצה לחיות.
בקיצור, תיכנסו לפרופורציות באמצעות השכל, ולא להגיב מהבטן. 

לצפיה ב-'ניתוח שרוול'
ניתוח שרוול
06/12/2017 | 18:53
82

אז קצת על עצמי,
בקיץ 2015 החלטתי לעבור שינוי.
עברתי ניתוח קיצור קיבה ( ניתוח שרוול LSG) לאחר ניסיונות וכישלונות רבים להרזות ולשנות את אורח חיי.
באותו קיץ לאחר הפרוצדורה הרפואית והחלמה השלתי כ- 50 קילו. הניתוח נתן לי הזדמנות לפתח אורח חיים שונה, לחוות חיים שונים ולבנות מודעות לתזונה נכונה ולספורט מה שהוביל אותי להתמקצע באימון כושר גופני וריצה.
בתחילת התהליך מהר מאוד הבנתי שהניתוח אינו פתרון קסמים, כשהאתגר האמיתי מתחיל בכניסה חזרה הביתה מבית החולים.
האתגר מכיל בתוכו מחויבות גדולה מאוד לשינוי בתפיסה המחשבתית, בסביבה החברתית ובכל היבט אחר בחיים.
ולכן בכדי להגיע לשינוי משמעותי ולהצליח יש צורך בהחלטה ובמוכנות לעבודה עצמית קשה, לפני, תוך כדי ובעיקר לאחר התהליך הרפואי.
שם, בכניסה חזרה הביתה, לאחר התהליך הרפואי וההתאוששות מהניתוח, שם מתחילה העבודה הקשה.
ברגע הזה, בסיטואציה הזו תמיכה מהסביבה וייעוץ נכון וזמין מעלה את אחוזי הצלחת הניתוח והופכת את התהליך לבר ביצוע.
לרשותכם,
לייעוץ, תמיכה ואימון
ניצן רוזן 0523332351
https://www.facebook.com/nizanrozenpt/
nitsanrozen01@gmail.com
לצפיה ב-'כאבי בטן חזקים וגועל מאוכל '
כאבי בטן חזקים וגועל מאוכל
04/12/2017 | 13:16
3
148
עברתי ניתוח מעקף קיבה לפני חודש וחצי 
לא יכולה לאכול כלום 
כל דבר מגעיל אותי
מצליחה לאכול רק מרקים ואוכך טחון רך
אם אוכלת מוצקים מיד יש סחרחורות בחילות עד עלפון
וכאבי בטן מוגזמים בלתי נסבלים 
יש לציין שירדתי בחודש וחצי 19 קילו 
האם זה בסדר ?
לצפיה ב-'למועקפת '
למועקפת
04/12/2017 | 15:12
109
זה לא בסדר , ירידה גדולה  מידיי ,מעניין כמה עודף משקל היה לך 
לא נראה לי שזה סביר  שחודש טחצי אחרי הניתוח אי אפשר לאכול מוצקים 
אני מציע לספר את זה לרופא המנתח ולקבל ממנו תשובה ,לא לוותר ,ולשאול את הדיאטנית  מה לעשות ,,לא נראה לי טוב כל העסק הזה 

קובי
לצפיה ב-'בפירוש לא!'
בפירוש לא!
05/12/2017 | 03:40
1
91
יש לפנות למנתח. משהו מאוד לא תקין. 
לצפיה ב-'אל תדאגי יקירה, הכל יחלוף לך'
אל תדאגי יקירה, הכל יחלוף לך
06/12/2017 | 16:58
75
חוץ מהתיכון שהיה לך פעם, הוא יחזור אלייך בקלי בלוטו בעוד שנה שנתיים.

ועד אז תרגישי טוב.
לצפיה ב-'מנותחת טבעת '
מנותחת טבעת
30/11/2017 | 10:50
10
91
נותחתי ביום שני 27/11 ניתוח טבעת ע"י ד"ר אבינוח - הרופא אמר שאפשר להוריד את הסיכות כבר ביום שישי הקרוב (מחר) אבל בהנחיות שקיבלתי וגם האחות במרפאה - טוענים שצריך להמתין לפחות 10ימים - מה לעשות?
דבר נוסף - הרופא אמר שאם רעבים אפשר להתחיל תזונה כבר ביום השלישי - ובהנחיות שקיבלתי רשום רק מהשבוע השני , עד עכשיו רק שתיתי תה ומים וניסיתי כפית של מעדן כמובן לאט לאט וזה זרם לי , אני מרגישה רעב - האם לנסות לאכול לאט לאט או פשוט רק לשתות ? - אם האוכל זורם לי כמו ירקות מבושלים טחונים כמובן במידה מועטה - אז לאכול או לא? אני ממש לא רוצה להגיע למצב של הקאות וכאלה - בבקשה עזרההה
שאלה נוספת - יש לי כאבים מטורפים באזור בית החזה הבנתי שזה כנראה "הפורט" של הטבעת - האם זה אמור לעבור מתישהו או בגלל שהוא קיים שם הכאב הזה ישאר?
לצפיה ב-'ניצן רוזן יועץ ומאמן אישי למנותחים בריאטרים'
ניצן רוזן יועץ ומאמן אישי למנותחים בריאטרים
30/11/2017 | 11:50
9
72
היי,
תהיי רגועה.
הניתוח היה ממש לא מזמן, תני לגוף שלך להחלים ולכאוב קצת.
אישית הייתי מסתמך על הרופא המנתח מכייון שהוא מכיר אותך ואת הסיטואיה שבה הגוף שלך נמצא בה באופן אישי. מבחינת האכילה תהיי זהירה תראי איך הגוף שלך מרגיש בכל צעד והוא ידע לרמוז לך מתי את מגזימה.
ההמלצה האישית שלי היא שעם כל הקושי תנסי קצת לצאת מחוץ לבית ולעשות הליכות קצרצרות, זה יתרום להרגשה שלך מניסיון.
אם את צריכה עזרה בכל דבר את מוזמנת לפנות אלי, ניצן רוזן 0523332351,

לצפיה ב-'ניתוח טבעת '
ניתוח טבעת
30/11/2017 | 13:16
8
71
אז זהו שבאמת אני נרגעת קצת - נכון כואב , אבל זה באמת עדיין טרי , לגביי האכילה אני דיי זהירה - ניסיתי מרק צח אבל זה גרם לי לכאב בגרון מין שיעול לא נח אז עצרתי - והיום ניסיתי מעדן קל בקטנה באיטיות ואני נעצרת כשמרגישה "שובע" ,
אני לא תקועה בספה אני דיי זזה אבל באיזי - בגדול מרגישה שהסיכות זה מה שמחזיק לי את הכאב - נחכה עד שבוע הבא להוריד 
תודה על התמיכה והפורום כאן♥

לצפיה ב-'למנותחת הטרייה '
למנותחת הטרייה
30/11/2017 | 14:56
7
56
שמח לשמוע שאת אחרי הניתוח ,הכאבים זה דבר רגיל ,הכאבים באים בגלל האויר שמוכנס לחלל הבטן להפרדת האיברים הפניימים כעת הם יוצאים ואת מרגישה כאבים בחזה ובשכמות זה  אמור  להפסק אחרי כמה ימים ,גם הסיכות גורמות לאי נוחות ,בגע שיוציאו אותן תרגישי הקלה ,מה ששאני מציע לגשת לאחות בקופת חולים ולפי המצב היא תחליט האם להוציא אותן או  לדחות את הוצאתן בעוד יום יומייםיש להן לאחיות ניסיון בקטע הזה  אני מציע לך לאכול דברים קלים לראות מה יורד בקלות ,ברגע שזה גורם לך לאי נוחות או לשיעול להפסיק עם זה 
ברגע שתשמרי על זהירות הכל יהחיה בסדר 
מילת המפתח בהתנהגות אחרי הניתוח היא ס.ב.ל.נ.ו.ת 
בהלצלחה הרבה בריאות ,אנחנו פה לכל שאלה 

קובי
לצפיה ב-'טבעת'
טבעת
01/12/2017 | 09:28
6
35
תודה קובי - איזה כייף שיש את הפורום הזה עם אנשים בעלי ניסיון בטבעת , אז ככה - קיבלתי כמה תפריטים אחד מהדיאטנית מהוועדה ואחד מהרופא - כל אחד שונה בתזונה שלו , אני באמת משתדלת רק לשתות מים ותה וניסיתי ואף הצלחתי לאכול באיזי ירקות מבושלים טחונים - ועדיין לא עבר שבוע , לא נותנת לעצמי להגיע למצב של הקאה אבל כן השתעלתי כנראה מהמרק עמנו - עצרתי נחתי ונרגעתי.
השאלה שלי - האם בגדול לאחר תקופה של שבועיים - חודש כשעוברים לכלכה רגילה - האם ישנם מאכלים מסוימים שאסורים לחלוטין לאלתר או שהכל תלוי באדם עצמו וזה משתנה מאדם לאדם?
לצפיה ב-'תפריטים'
תפריטים
01/12/2017 | 12:36
45
לפי דעתי מי שמבין הכי הרבה בתפריטים שאת הדיאטנית בשביל זה  היא למדה ויש לה ניסיון ,.הרופא תפקידו לנתח ולסגור או לפתוח את הטבעת בהתאם ,ועם כל הכבוד הוא לא צריך להיכנס לנישות שלא שייכות לו ,
יש מאכלים שלא תצליחי לאכול לעולם זה שונה מאחד לשני ,תנסי תבדקי באם זה לא ירד אל תלחמי תוותרי אני לא מכיר ספציפית מאכלים שאסורים בתכלית האיסור ,  בהצלחה הרבה בריאות

קובי
לצפיה ב-'לגבי הסיכות - את יכולה לגשת ביום ראשון, אל תחכי 10 ימים'
לגבי הסיכות - את יכולה לגשת ביום ראשון, אל תחכי 10 ימים
01/12/2017 | 14:46
4
34
מהניסיון שלנו, אחרי 5 ימים מוציאים בדרך כלל את הסיכות (ובכל מקרה ספציפי שאי אפשר, האחות במרפאה יודעת להגיד לך לחכות עם חתך זה או אחר עוד יומיים). 
למעשה אפשר גם אחרי 4 ימים, כמו שאומר המנתח, אבל האחות במקום צריכה לקבוע לפי מצב החתכים עצמם, כי אם מוציאים מוקדם מידי זה נפתח ונסגר לצלקת לא יפה, וחבל. כשהצלקת יפה, אחרי שנה לא נשאר אפילו סימן. 
לחכות 10 ימים זה לא כדאי, כי יש סיכון שהעור יגליד מעל הסיכות ואז הוצאתן תחתוך אותו וזה כואב מאוד ובעייתי. 

תקראי את המידע באתר טבעת שלי. www.g-band.co.il.
כתוב שם שאפשר אחרי 3 ימים, ביום הרביעי, להתחיל כלכלה רכה, אם רעבים.
מי שרעב זה סימן שההחלמה שלו מהירה, לכן הוא לא צריך לחכות 7 ימים. אבל לא ביום השלישי, אחרי 2 ימים, אלא ביום הרביעי, אחרי 3 ימים.

ההוראות באתר טבעת מתאימות למנותחי טבעת. גם ההוראות של הרופא מתאימות להם. ואילו ההנחיות של הדיאטניות של הוועדה זהירות מידי ומתאימות למנותחי שרוול ומעקף קיבה, ולא לטבעת. 
יכולת לשתות גם משקאות חלב אחרי יומיים, וגם מעדנים חלקים. תאכלי כמה מעדנים שאת רוצה, זה כמו חלב. היום אפשר כבר לאכול ירקות מבושלים מעוכים או טחונים, אפשר פריכיות אורז, מוצרי חלב רכים - כלכלה רכה, מה שזקנים בלי שיניים אוכלים. יש פירוט באתר טבעת. 

בכל שלב וגם כשחוזרים לכלכלה רגילה, מנסים כל מאכל חדש בנפרד, כי הלמידה היא לפי המנותח ואין כללים. יש מנותחים שיתקשו מאוד לאכול מאכלים מסוימים, אפילו בשעות הערב (שבהן בד"כ יותר קל לאכול), ויעדיפו לוותר עליהם. זו למידה אינדיבידואלית.
כעיקרון, אין מאכל שאסור. רצוי לא להגזים בכמויות של משקאות מוגזים ומאכלים שחוסמים את המעיים (כמו אפרסמון). 

אם הכאב לא פוחת, יש לפנות למנתח. זה לא צריך להיות כאבים מטורפים. 

אפשר להתקשר אלי בכל שאלה, לא בשבתות וחגים - 054-2578131 (אופירה, מספר הטלפון חדש). 
לצפיה ב-'מנותחת'
מנותחת
01/12/2017 | 15:30
3
30
אז אוטוטו שבת שלום - ותודה לכם קובי ואופירה על ההקשבה והתמיכה , כייף לשמוע שאם אני מרגישה רעב זה סימן להחלמה מהירה - אז ביצעתי את הניתוח ב27 לנובמבר יום שני בערב ונראה לי שכבר ביום ראשון אלך לאחות לבדוק אפשרות להורדת הסיכות , הכאבים פוחתים מיום ליום - הכאב שבאמת "חדור" זה בין החזה כנראה שזה הפורט - השאלה אם גם הכאב הזה אמור לרדת בהדרגה או שזה משהו שישאר קבוע עקב מיקומו?
אז ניסיתי כרגע והצלחתי לאכול באיזי קמת חומוס טרי וחתיכת גזר עם חצי קציצה טחונים - בערך 1/2 שעה ברוגע , וזה זרם. אני שמחה לדעת שאוכל לאכול כבר פריכיות וכאלה - האם מותר לי גם אורז? עד מתי אני אצטרך לטחון את הכל?
לצפיה ב-'בשבוע השני מותר אורז רך מאוד מאוד.'
בשבוע השני מותר אורז רך מאוד מאוד.
02/12/2017 | 18:10
2
30
בשבוע השלישי אפשר אורז רך רגיל. 
קציצת בשר מתאים רק בשבוע השלישי, ועדיין לא בשבוע השני.
לא צריך לטחון הכל, מותר למעוך בשבוע השני והשלישי. ברביעי אפשר מאכלים רכים בלי למעוך, ואחרי השבוע הרביעי אפשר לטעום בשר רך רגיל ולא קציצה, ואפילו לחם.

אם האוכל עובר בסדר ובלי בעיות, אז: שבוע שני זה מהיום הרביעי ועד התשיעי.
שבוע שלישי זה מהיום העשירי ועד ה-15. שבוע רביעי זה מהיום ה-16 עד 21.
זאת אומרת הורדנו מהחודש הראשון 10 ימים. 

לא צריך להיות שום כאב בפורט לאחר ההחלמה מהניתוח.
אני לא מבינה מה זה כאב "חדור". 
לצפיה ב-'טבעת'
טבעת
02/12/2017 | 20:28
1
20
שבוע טוב תודה אופירה על המידע - נכנסתי גם לאתר שלך עזר לי מאוד , הכאב החדור זה בין החזה שתמיד מרגיש כאילו מישהו לוחץ לי שם "חדור בפנים" - אני מודעת שזה הפורט השאלה אם גם הכאב הזה עובר למרות שהפורט נשאר במקומו?
לצפיה ב-'לא צריך להיות שם כאב.'
לא צריך להיות שם כאב.
03/12/2017 | 22:24
13
לחץ בחזה (לא כאב חזק) יפחת ויחלוף תוך 3 שבועות מכסימום. 
אם לא חולף לגמרי אחרי הזמן הזה, או אם הכאב חזק מאוד - פני מיד למנתח ובררי מה זה.
לצפיה ב-'שינוי אורח החיים לאחר התהליך הכירורגי'
שינוי אורח החיים לאחר התהליך הכירורגי
29/11/2017 | 17:02
79
אז כן התהליך הכירורגי הינו משמעותי מאוד.
אך הוא לא הפיתרון השלם לשינוי אמיתי ומשמעותי כפי שמצופה. 
עברתי ניתוח שרוול לפני שנה וחצי וביצעתי שינוי מהותי באורח חיי.
אני אשמח לעמוד לצד מי שלאחר הניתוח ומבקש הדרכה וייעוץ בהכנסת הספורט לאורח החיים.
אשמח אם ישנם מטופלים שעברו את הניתוח ויישמחו לשתף אותי בקשיים שלהם למטרת מחקר.
תודה רבה,
ניצן רוזן 0523332351 nitsanrozen01@gmail.com

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

דלית וולאך - נטורופאתית
דלית וולאך - נטורופאתית
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה