לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1206712,067 עוקבים אודות עסקים

פורום קיצורי קיבה

ברוכים הבאים לפורום קיצורי קיבה. מטרת הפורום היא תמיכה במנותחים שעברו ניתוח לשם הרזיה וכן להוות את הדרך הראשונה לאלה שמגששים את דרכם לאחד מהפתרונות הניתוחיים.
הפורום הנוכחי עלה לאויר ב-2001 על ידי המייסד ומנהל הפורום הוותיק רוייקו, כשמטרתו היתה לסייע לאנשים להגיע לכדי ישום מעשי של המשימה. רצונו היה לספק מידע כללי שיקל על כל מי שנמצא ב"דרך" בבחירת הפרוצדורה הניתוחית האופטימלית.
עם זאת, המושג אופטימלי בהקשר זה הוא מעומעם. הרבה שאלות עולות. הרבה סימני שאלה ומעט יכולת ניבוי איזו הצלחה תהיה בהמשך הדרך. רשת האינטרנט מוצפת במידע מוטה מעצם היותו שיווקי. איך נדע באיזה ניתוח לבחור ומאיזה להמנע ? באיזה מנתח כדאי לבחור במצבים מורכבים? מי מנתח ואיפה? ובעיקר מה עושים לאחר הניתוח? כיצד מתמודדים. אלה שאלות מיידיות שאין עליהן תשובה בכל מקום, וכשהמנתח אינו זמין להשיב על שאלות, ניתן לקבל עליהן את התשובה גם כאן בפורום, על ידי מנותחים שעברו בעצמם אותן החוויות.
הפורום מתבסס על ניסיונם האישי של המשתתפים ואין לראות בנכתב משום יעוץ רפואי או להסתמך על הנכתב מנסיונם של הכותבים. בכל בעיה רפואית שמתעוררת תמיד יש לפנות אל הרופא המטפל.
מעל דפי הפורום נכבד אחד את השני ולא נכתוב הודעות פוגעות ובעלות תוכן לא ראוי... כל הודעה בעלת תוכן שכזה תוסר. כמו כן אנחנו לא חושפים שמות אישיים ולא כותבים מספרי  שלהם.
פנייה למנהל הפורום תעשה על ידי שליחת מסר אישי בלבד
בברכת השתתפות נעימה, מנהלי הפורום:  אופירA,  קובי d1

הנהלת הפורום:

אודות הפורום קיצורי קיבה

ברוכים הבאים לפורום קיצורי קיבה. מטרת הפורום היא תמיכה במנותחים שעברו ניתוח לשם הרזיה וכן להוות את הדרך הראשונה לאלה שמגששים את דרכם לאחד מהפתרונות הניתוחיים.
הפורום הנוכחי עלה לאויר ב-2001 על ידי המייסד ומנהל הפורום הוותיק רוייקו, כשמטרתו היתה לסייע לאנשים להגיע לכדי ישום מעשי של המשימה. רצונו היה לספק מידע כללי שיקל על כל מי שנמצא ב"דרך" בבחירת הפרוצדורה הניתוחית האופטימלית.
עם זאת, המושג אופטימלי בהקשר זה הוא מעומעם. הרבה שאלות עולות. הרבה סימני שאלה ומעט יכולת ניבוי איזו הצלחה תהיה בהמשך הדרך. רשת האינטרנט מוצפת במידע מוטה מעצם היותו שיווקי. איך נדע באיזה ניתוח לבחור ומאיזה להמנע ? באיזה מנתח כדאי לבחור במצבים מורכבים? מי מנתח ואיפה? ובעיקר מה עושים לאחר הניתוח? כיצד מתמודדים. אלה שאלות מיידיות שאין עליהן תשובה בכל מקום, וכשהמנתח אינו זמין להשיב על שאלות, ניתן לקבל עליהן את התשובה גם כאן בפורום, על ידי מנותחים שעברו בעצמם אותן החוויות.
הפורום מתבסס על ניסיונם האישי של המשתתפים ואין לראות בנכתב משום יעוץ רפואי או להסתמך על הנכתב מנסיונם של הכותבים. בכל בעיה רפואית שמתעוררת תמיד יש לפנות אל הרופא המטפל.
מעל דפי הפורום נכבד אחד את השני ולא נכתוב הודעות פוגעות ובעלות תוכן לא ראוי... כל הודעה בעלת תוכן שכזה תוסר. כמו כן אנחנו לא חושפים שמות אישיים ולא כותבים מספרי  שלהם.
פנייה למנהל הפורום תעשה על ידי שליחת מסר אישי בלבד
בברכת השתתפות נעימה, מנהלי הפורום:  אופירA,  קובי d1
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'ניתוח הוצאת טבעת'
ניתוח הוצאת טבעת
12/11/2018 | 15:50
1
15
לפני שנה הוצאתי את הטבעת לאחר 15 שנים שהכל היה בסדר, הטבעת החליקה וחדרה לקיבה. כאמור הטבעת הוצאה הניתוח היה לא קל היה לי דלף שנסגר בסופו של דבר. מאז שמנתי bmi 35 עם מחלות נלוות. מתלבטת לגבי ניתוח בריאטרי נוסף. עצתכם בבקשה. 
לצפיה ב-'ניתוח נוסף'
ניתוח נוסף
13/11/2018 | 06:35
10
נראה לי שאת צריכה לעשות ניתוח אחר  תקבעי עם מנתח ליעוץ על סוג הניתוח

לצפיה ב-'אבינוח'
אבינוח
04/11/2018 | 10:08
6
34
בוקר טוב,
באיזשהו מקום אולי פה בפורום יצא לי לקרוא שאולי אבינוח עומד לצאת לפנסיה?
מישהו יודע אם הדבר נכון? אם הוא ימשיך לנתח?
לצפיה ב-'ד"ר אבינוח'
ד"ר אבינוח
04/11/2018 | 17:05
29
יכול להיות שהוא יוצא לפנסיה אני בטוח שהוא ימשיך לנתח בפרטי עוד הרבה שנים ,אבל כל שימחה בשעתה ,למה כבר לחשוב עכשיו מה יהיה

לצפיה ב-'ד"ר אבינח יצא לפנסיה '
ד"ר אבינח יצא לפנסיה
07/11/2018 | 13:23
4
31
ד"ר אבינח אכן יצא לפנסיה מעבודתו בבית החולים סורוקה, אך עדיין ממשיך לעבוד ולנתח במגזר הפרטי כגון אסותא / הרצליה.
לצפיה ב-'כנראה החליטו לעשות שינוי ולהוריד את הטבעות'
כנראה החליטו לעשות שינוי ולהוריד את הטבעות
09/11/2018 | 13:43
3
13

לצפיה ב-'על מה אתה מדבר רוייקו,מי עושה שינוי?'
על מה אתה מדבר רוייקו,מי עושה שינוי?
10/11/2018 | 10:28
2
12
לצפיה ב-'אבינוח '
אבינוח
10/11/2018 | 15:26
1
14
נראה לי שהוא כבר בגיל הפרישה
לצפיה ב-'אבינוח עוד לא בגיל פרישה אבל עצרו את הניתוחים '
אבינוח עוד לא בגיל פרישה אבל עצרו את הניתוחים
11/11/2018 | 08:54
22
בסורוקה. ככל הידוע לי, אם אינני טועה בפרטים ועל כך אסייגם, המצב שהיה עד לפני חודש הוא שעצרו בסורוקה ביצוע ניתוחים בריאטריים או לפחות עצרו אותם לזמן מה.
שמעתי שמאחורי המהלך הזה עומדת מנהלנית שהיתה בעברה הלא רחוק כירורגית בריאטרית שכעת עובדת במשרד הבריאות ואשר נתנו לה להחליט איך תראה הבריאטריה בישראל. קוראים לזה "סטנדרטיזציה של הבריאטריה". זו מנתחת שהיית שואל את עצמך, בזמנו, מה היא עשתה בתחום, איזה ניתוחים ביצעה, איזה יכולות טכניות היו לה, האם עשתה מעקפי קיבה ? אם כן איזה וכמה ? האם ביצעה מעקף תרסריון ? האם ביצעה רוויזיות  ?  אם כן איזה וכמה ? 
האם בקרוב נצטרך לנסוע לחו"ל כדי לעבור ניתוח טבעת או ניתוח לתיקון טבעת ? 

לצפיה ב-'מתיחת בטן'
מתיחת בטן
31/10/2018 | 07:27
1
28
שבוע ויומיים לאחר מתיחת בטן והטבור מלא מוגלה תקין?
לצפיה ב-'מוגלה לא נראה לי תקין כדאי לשאול את המנתח'
מוגלה לא נראה לי תקין כדאי לשאול את המנתח
31/10/2018 | 08:07
10
לצפיה ב-'החלפת טבעת - התלבטות'
החלפת טבעת - התלבטות
24/10/2018 | 17:13
3
34
הייתי היום אצל ד"ר אבינח לייעוץ עקב טבעת שדולפת (כרגע אין בה נוזל). הוא, כמובן, יעץ להחליף את הטבעת באחרת, אבל נתן לי גם את האופציה לעשות ניתוח להוצאת הטבעת לחלוטין. (אני לא יכולה לעשות ניתוח מסוג אחר בגלל תרופות קבועות שאני לוקחת וניתוחים אחרים יוצרים בעיה של ספיגת תרופות).
אני ממש מתלבטת מה לעשות. כרגע אני כמעט במשקל בו נותחתי לפני 9 שנים. לאחר הניתוח הקודם הצלחתי לרדת כ 25 ק"ג, ושמרתי על זה כמה שנים, עד שרימיתי את הטבעת והתחלתי לעלות חזרה - בעיקר בגלל החמרה במצב נפשי. בין היתר היו במהלך השנים פתיחות חלקיות של הטבעת, בגלל קושי לבלוע והיו גם הקאות מרובות. פשוט לא שמרתי טוב על הכללים.
אני מבינה את הרציונאל של החלפת הטבעת באחרת, אבל לא בטוחה שיש לי כוחות להתמודד עם טבעת חדשה. יש לי מערכת תמיכה טובה. מצד שני, עם כל התמיכה ההתמודדות הסופית צריכה להיות שלי.
אני יודעת שיש כאלה שממש הצליחו לרדת משמעותית עם טבעת ושומרים על המשקל החדש מעולה. אני גם מכירה כאלה שהוציאו את הטבעת ועשו ניתוח אחר, ומרוצים (כאמור, אני לא יכולה לעשות ניתוח אחר).
אני מתלבטת איך להעלות את המוטיבציה להחלפת הטבעת, ולשמירה על תזונה מתאימה, ואולי אני פשוט צריכה להוציא אותה לחלוטין ולהתמודד בלי שוטר (בשנתיים האחרונות המשקל שלי גבוה, אבל יציב). 
הערה: הדליפה בטבעת נתגלתה כשהחלטתי למקסם את הטבעת מחדש וסגרתי אותה כמה פעמים ללא הגבלה בין הסגירות האחרונות.
אשמח לסיעור מוחין ולמחשבות לשני הכיוונים.
תודה
לצפיה ב-'החלטתי - אני אחליף את הטבעת בחדשה'
החלטתי - אני אחליף את הטבעת בחדשה
25/10/2018 | 19:42
12
לצפיה ב-'האמת שהתשובה לשאלתך פשוטה מאוד'
האמת שהתשובה לשאלתך פשוטה מאוד
26/10/2018 | 14:56
1
29
או להחליף את הטבעת בחדשה, כמו שהחלטת,
או להשאיר את המצב כמות שהוא.
אין שום סיבה להוציא את הטבעת, עפ"י הנתונים שמסרת כאן. 

אם הטבעת ריקה מנוזל, הרי אכילתך חופשית כאילו אין לך טבעת. אז בשביל מה להוציא אותה? היא לא מפריעה בבטן, בדרך כלל (לפי מה שכתבת פה אני מבינה שהיא לא מפריעה לך כשהיא ריקה. אז אין סיבה להוציא טבעת שלא מפריעה). 

אם את מחליפה את הטבעת ומשתמשת בשוטר, תשתמשי בו בעדינות, בגלל הקושי שלך ומצבך הנפשי. ואם קשה לך בכל זאת, אז תעשי פתיחות עדינות לתקופות שקשה לך. 
קשה מאוד להתמודד בלי עזרה כאשר ההשמנה גדולה ומורבידית, והיו ירידות ועליות גדולות במשך השנים. חילוף החומרים מקולקל, וחייבים עזרה.
לצפיה ב-'תודה, אופירה'
תודה, אופירה
27/10/2018 | 19:43
8
לצפיה ב-'מדוע הפורום בתפוז לא מאובטח?'
מדוע הפורום בתפוז לא מאובטח?
23/10/2018 | 13:03
6
28
לצפיה ב-'פורום מאובטח'
פורום מאובטח
23/10/2018 | 22:07
24
אין לי מושג אולי קובי הצעיר או אופירה יודעים
לצפיה ב-'מאיזו בחינה לא מאובטח? למה כוונתך רומי?'
מאיזו בחינה לא מאובטח? למה כוונתך רומי?
24/10/2018 | 11:40
2
10
לצפיה ב-'הסבר לפורום לא מאובטח'
הסבר לפורום לא מאובטח
24/10/2018 | 18:03
1
18
בשורה העליונה של הכניסה לפורום (בדפדפן כרום) יש סימן קריאה וכתוב "לא מאובטח". בשאר הפורומים של תפוז לא ניתן לענות ולכתוב בפורום.
רק בפורום קיצורי קיבה הנ"ל ניתן לכתוב אבל גם כאן יש סימן הזהרה של "לא מאובטח". לפחות כאן בפורום אפשר לכתוב. בשאר הפורומים של תפוז אי אפשר.
לצפיה ב-'רומי, אין לי מושג על מה את מדברת'
רומי, אין לי מושג על מה את מדברת
26/10/2018 | 14:51
10
אני גולשת בדפדפן כרום. אין שום סימן קריאה בשורה העליונה של הפורום, ואין שום כיתוב "לא מאובטח". 

בשאר הפורומים של תפוז אני כותבת ועונה. אין לי מושג מה כוונתך שלא ניתן לענות ולכתוב. 

תפני לפורום "משוב", והנהלת הפורומים תענה לך על הבאג שאת מתארת. כנראה זה רק במחשב שלך, כי אצלי אין דבר כזה.
לצפיה ב-'מה זה מאובטח? שאלה זו צריך להפנות להנהלת הפורומים.'
מה זה מאובטח? שאלה זו צריך להפנות להנהלת הפורומים.
24/10/2018 | 15:20
7
לצפיה ב-'אני חבר במספר פורומים בתפוז וזה מופיע ברוב הפורומים '
אני חבר במספר פורומים בתפוז וזה מופיע ברוב הפורומים
25/10/2018 | 09:57
14
לצפיה ב-'שאלתי לאופירה וקובי'
שאלתי לאופירה וקובי
16/10/2018 | 17:09
3
48
כזכור, בערב חג הגעתי למעייני הישועה עם מצוקה גדולה של חוסר יכולת לשתות, התייבשתי ושם פתחו לי לגמרי את הטבעת, לבקשתי.
כעת אני עם טבעת פתוחה לגמרי, וממש לא בא לי לסגור אותה , לאחר הסבל שעברתי. האם אני חייבת גם להוציא אותה בניתוח, או שלא מפריע שהיא נמצאת בגופי (אולי יום אחד, לאחר שאוסיף משמעותית במשקל ארצה להתחיל לסגור ואז לא כדאי להוציא אותה)
מה דעתכם?  תודה.
לצפיה ב-'טבעת'
טבעת
16/10/2018 | 20:57
1
32
הטבעת  לא מפריעה לך ,ואין שום סיבה להוציא אותה ,אולי תחליטי לסגור את הטבעת במידה ותעלי הרבה במשקל

הרבה בריאות

קובי
לצפיה ב-'תודה לשני הקובים, אשאיר את הטבעת, אוכלת בצורה מבוקרת'
תודה לשני הקובים, אשאיר את הטבעת, אוכלת בצורה מבוקרת
17/10/2018 | 18:23
17
עד שבאמת אחליט לסגור מעט ובהדרגה. תודה לשניכם.
לצפיה ב-'היי רומי '
היי רומי
16/10/2018 | 22:40
28
דעתי כדעתו של קובי הגדול , כל עוד את חיה עם הטבעת בשלום ואין צורך רפואי להוציא את הטבעת חבל להכנס לתהליך של ניתוח (פשוט ככל שיהיה).
הטבעת יכולה להישאר במצב פתוח ללא שהיא מציקה לך, לכי תדעי מתי תזדקקי לשירות שלה.
בהצלחה

לצפיה ב-'שלום לכולם - התלבטות לפני ניתוח, עודפי עור'
שלום לכולם - התלבטות לפני ניתוח, עודפי עור
06/10/2018 | 11:49
3
77
אני בן 31 שמן. 113/1.72. אני כל החיים משמין ומרזה ולא מצליח לשמור על המשקל.
נפגעו לי החיים החברתיים והפרנסה וכמובן הביטחון העצמי.
אני שוקל לעשות שרוול, ומקריאה אוןליין הבנתי שהמיני שרוול מומלץ יותר.
כל הגוף שלי מכוסה בסימני מתיחה, בטן, זרועות, רגליים גב, חזה. מה שאני מוצא כמביך בטירוף, אבל מה לעשות זה העור שלי.
אם אעשה את הניתוח, האם גנטיקה כזו של העור שלי תגדיל את הסיכויים להיווצרות עודפי עור?
 האם יש דבר מסויים שאפשר לעשות על מנת להקטין את הסיכון בהייוצרות עודפי עור?

לצפיה ב-'קיצור קיבה'
קיצור קיבה
06/10/2018 | 12:40
36
אין כזה דבר נענע שרוול יש מיני מעקף,צריך להתיעץ עם הננתח  על סוג הניתוח שמתאים לך ולא מה שפופולרי עכשיו ,
לא מבין איך נפםגעו לך היחסים החברתיים והפרנסה מההשמנה הקטנה שלך 
עכשיעו בנוטגע לעודפי העור תרד בהתחלה במשקל ותראה איך העור יכיב והאם יהיו עודפי עור גדולים שתצטרך לעבור ניתוח אי אפשר לדעת  מראש כמה עור עודף יהיה לך

בהצלחה!!!

קובי

לצפיה ב-'עד כמה שידוע לי - אין מה שאפשר לעשות כדי למנוע עודפי עור'
עד כמה שידוע לי - אין מה שאפשר לעשות כדי למנוע עודפי עור
06/10/2018 | 20:40
34
אפילו לא מניעה חלקית.

מה שאני יודעת, שלא שאלת עליו, זה שעודף המשקל שלך קטן מידי מהקריטריונים לניתוח (BMI 38 כשהקריטריונים זה 40 ומעלה), ואם אין לך מחלות נלוות להשמנה, לא תהיה זכאי לניתוח.
כמו כן, כפי שנאמר לך, אין מיני שרוול, אז אתה מדבר על מיני מעקף.

והכי חשוב - אתה מוצא את סימני המתיחה על העור כדבר מביך בטירוף, וטוען שעקב ההשמנה נפגעו החיים החברתיים שלך, הפרנסה והביטחון העצמי.
ומניסיון וידע רב, אני יכולה להעיר את תשומת לבך, שיש לך טעות תפיסתית. יש לך בעיית ביטחון עצמי, שממנה נובעת חלק מההשמנה שלך, וממנה נפגעו חייך החברתיים והפרנסה.
מהשמנה בלבד לא נפגעים חיים חברתיים ולא פרנסה, ואין שום הכרח שיירד הביטחון העצמי. 
כך שניתוח (אם תהיה זכאי לו) אולי יעזור לך בבעיית האכילה הפיזית, אבל לא יפתור את בעיותיך הבסיסיות, שמהן נובעות בעיותיך בחיים, כפי שתיארת. 
לצפיה ב-'קפלי שומן ועודפי עור לאחר הניתוח'
קפלי שומן ועודפי עור לאחר הניתוח
11/10/2018 | 12:31
28
שלום לך!
אני עצמי עברתי ניתוח קיצור קיבה שרוול בתחילת אוגוסט 2018 (לפני טיפה יותר מחודשיים). מצבי בטרם הניתוח היה 104/1.72 - לא רחוק ממך. היום אני עומד להפרד מקידומת ה-80 למשקל שלי ואין לי קפלי שומן ועודפי עור.
מבחינת פעילות גופנית, אני שוחה הרבה ומקפיד ללכת הרבה. בין הדברים הללו, נראה שהגוף כולו מתעדכן באופן סינכרוני למדי.
ממה ששמעתי, מנותחים בעלי גוף הרבה יותר גדול משלך, עם BMI של 45 ומעלה היו צריכים להתמודד עם כפלי עור רציניים ולכן גם עשו ניתוחים פלאסטיים לאחר שסיימו את תהליך הירידה במשקל.
מקוה שזה עוזר.
לצפיה ב-'עודפי עור בבטן ברגליים ובידיים והגדלת חזה'
עודפי עור בבטן ברגליים ובידיים והגדלת חזה
05/10/2018 | 04:18
1
37
שלום שמי אלינור אני בת 18 עברתי ניתוח לירידה במשקל
וירדתי ירידה דרסטית של כמעט 80 קילו וכל העור שלי נפל בצורה מוגזמת .. 
עכשיו אמרו לי שמגיע לי את הניתוחים הללו בחינם רק כשהוועדה מאשרת רציתי לדעת אם נתקלת במקרה כזה ותוך כמה סמן קובעים ניתוח מסוג כזה ? 
אני אמורה להתחתן בקרוב ואני מאוד מתביישת ברגע שאצטרך לחשוף את גופי לגבר שאתחתן איתו (אני דתייה) 
תוכל להגיד לי יותר פרטים על הניתוחים ? 
אפשר לעשות את כולם ביחד ? 
או להוציא את כל העור עודף במכה אחת ? 
ולחכות עם ההגדלה ? 
לצפיה ב-'צריך להתייעץ בכל הדברים האלה במנתח פלסטי'
צריך להתייעץ בכל הדברים האלה במנתח פלסטי
05/10/2018 | 14:57
23
כמנתחים שמתמחים בהסרת עור עודף לאחר ניתוח בריאטרי, אנו מכירים כאן
את ד"ר בני מייליק 

ואת ד"ר טלי פרידמן 

שהומלצו מאוד ע"י מנותחיהם. 
לצפיה ב-'שלום וחג שמח'
שלום וחג שמח
28/09/2018 | 13:50
6
58
מנותחת טבעת עי אבחנות מסוף נובמבר, סגורה היום 10.50 , בחודש האחרון מתקשה להשאיר את האוכל בקיבה והכל נפלט , כשבדקתי את עצמי הבנתי מה לא טוב לי שהגעתי למסקנה שאני צריכה לחיות על כלכלה רכה - עד מתי???
כשהייתי אצל דר' שחר הוא טען שזה זמני עד שאסיים את שלב הירידה ואחכ אבוא לפתוח רבע או חצי ולשמור , זה הגיוני להיות במצב הזה עד היעד הסופי?
שולה המון מים בעיקר עם קרח מרוסק זה עובר פיקס! דואגת לא להתייבש אבל..
האם מזג האויר החם בחוץ משפיע במידה ניכרת על התהדקות הטבעת?
האם לפני טיסה לחול צריך לפתוח את הטבעת עקב לחץ אוויר?

לצפיה ב-'תגובה למטובעת'
תגובה למטובעת
28/09/2018 | 16:22
42
מה שאת צריכה זה לפתוח קצת את הטבעת ,הושט שלך התעייפה וכדי שלא יגרם נזק תפתחי [,אי אפשר לחיות כל הזמן על כלכלה רכה .10.5 סגירה חזקה מידיי 
לפני טיסה לא צריך לפתוח את הטבעת  תפתחי  עכשיו  ואני מקווה שהכל יסתדר אי אפשר לחכות לגמר  התהליך ולסבול

לצפיה ב-'מטובעת יקרה '
מטובעת יקרה
29/09/2018 | 12:37
4
40
המצב שאת מתארת לא תקין בעליל!!!
התשובה של הרופא עם כל הכבוד לו מקוממת ביותר, נראה אותו חי תקופה ממושכת על כלכלה רכה בלבד!!! ממש חוסר אחריות מצידו לדעתי.
אין קשר בין מזג האוויר החם בחוץ והתהדקות הטבעת, אני לא נוגע בטבעת לפני טיסה ולא קורה כלום לא בשל לחץ אוויר ולא בשל שינוי תזונתי.

לדעתי הוושט שלך פשוט מותשת , גשי לפתוח מעט בכדי לקבל קצת מרווח נשימה עשי לך יום נוזלים ואז נסי לאכול לאט לאט.

בהצלחה
לצפיה ב-'קובי תודה על החיזוק למה שכתבתי ,חג שמח'
קובי תודה על החיזוק למה שכתבתי ,חג שמח
29/09/2018 | 14:20
3
15
לצפיה ב-'(ללא נושא)'
(ללא נושא)
30/09/2018 | 23:47
2
30
קודם כל תודה על המענה - קבעתי תור לפתיחה ולשיקוף לוודא שהכל בסדר 
כמה לפתוח? רבע? חצי? 
מה זה וושט מותשת/עייפה? האם פגעתי בוושט ?
יש לי כאבים עזים כל הקאה באזור הפורט 
ברור שחשובה לי איכות החיים הרבה יותר "מהרזון" - השאלה היא -
סליחה על הבורות מחוסר ניסיון -
האם בפתיחה אפשר להעלות במשקל? או שזה פשוט מתאזן מאליו ?
מאז הניתוח הייתי רק בסגירות עד 10.50 בלי פתיחות , כמובן שאני לא רוצה להשמין אבל אין ספק שאני רוצה לנשום! 
לצפיה ב-'למטובעת'
למטובעת
01/10/2018 | 05:54
30
אני מציע לפתוח ב1/2 ,צרבת, רפלוקס (החזר ושטי קיבתי) הינה סימפטום שכיח לאחר ניתוח טבעת או שרוול. מצב זה מתרחש כאשר חומצה הנמצאת בקיבה עולה אל הוושט וגורמת לתחושה של "שריפה" או כאב במרכז החזה או בבסיס הצוואר. הסיבה העיקרית להופעת הרפלוקס הינה פגיעה בתפקוד הסוגר (ספינקטר) שבין הושט לקיבה. פתיחה לא בהכרח עלייה במשקל  באם תאכלי דברים לא משמינים 

קובי
לצפיה ב-'מצטרפת לדעת קודמיי - לפתוח כרגע את הטבעת'
מצטרפת לדעת קודמיי - לפתוח כרגע את הטבעת
01/10/2018 | 21:34
28
אולי רק רבע, אולי חצי - תחליטי.
אם את פותחת רבע, וזה לא מספיק, תלכי לפתוח עוד רבע. זו החלטה שלך. 
בדרך כלל, כשהוושט סובל, פותחים חצי CC.
אם תפתחי חצי CC, תני לזה להחלים לפחות חודש, ורק אח"כ תסגרי. ותסגרי רק רבעCC, לא את כל החצי. אם יהיה צורך בהמשך, אחרי 3 שבועות לפחות, תסגרי עוד רבע.

את צריכה להסתכל על העבודה עם הטבעת כעל משימה לטווח ארוך, לכל החיים. ולכן אם הוושט סובל - צריך לתת לו זמן להשתקם.
זה קורה במשך השנים - המאמץ לדחוף את האוכל מעייף את הוושט, והוא צריך מנוחות כאלה, כדי להשתקם. גם ההקאות לא מיטיבות עם בריאות הוושט, לכן כדאי ללמוד אורח חיים שמונע אותן.
יש כמה טכניקות אכילה שצריך לנסות, שכתובות באתר "טבעת" שבבעלותי. 

גם אם לא הגעת עדיין למשקל היעד, אפשר לפתוח, לתת לוושט להחלים ולהתחזק, ולראות אם צריך לסגור, ואם כן - רק בהדרגה, בשלבים, כמו שכתבתי. 
לא נורא בכלל להאריך את תהליך ההרזיה. 
נכון שאפשר לחיות במשך שנה על כלכלה רכה, וזה לא כל כך נורא, כשהמטרה היא לרזות עשרות ק"ג. אבל את מתארת כאבים עזים, וזה מאוד לא תקין. אפילו כאבים קלים זה לא תקין (ולכן אני לא מסכימה במקרה שלך עם ההצעה של ד"ר שחר). וחוץ מזה, אני לא מאמינה בלרזות על כלכלה רכה, ואח"כ תעברי לכלכלה אחרת והמשקל לא יעלה. יש עניין של חילוף חומרים, אנו לא יכולים להכתיב לגוף שלנו איך להתנהל.
לכן לדעתי צריך לדבוק באיכות חיים ובכלכלה סבירה שאפשר לחיות איתה, גם אם צריך להקריב כמה ק"ג על המשקל ולא להגיע למשקל היעד.
אנו לא יכולים לכפות את משקל היעד על הגוף שלנו, אלא הוא מכתיב לנו מה הוא יכול ומה לא.

אם תעלי 2-3 ק"ג במשקל עקב איזון בנוזלים (מה שסביר) - אל תתרגשי ואל תתייחסי לזה. במשך הזמן יתכן שזה יירד, ויתכן שלא. ייתכן שאחרי חודש תוכלי שוב לסגור את הטבעת ולהמשיך לרדת.
בכל אופן, שזה לא יהיה השיקול שלך למנוע החלמה של מערכת העיכול שלך כרגע!
לצפיה ב-'בקשת חירום לאופירה'
בקשת חירום לאופירה
23/09/2018 | 12:50
5
83
לאחר כ 6 שנים שנותחתי ע"י אבינוח ועשו לי טבעת , החל משלשום התחילו צרות, אין אפשרות לשתות אפילו כפית של מים, הכל יוצא בהקאה, התיבשתי לחלוטין והגעתי למיון חירום של הכללית, שם חיברו אותי לאינפוזיה עם פרמין נגד בחילות. התאוששתי לאחר האינפוזיה אבל היום שוב אותו מצב אין אפשרות להכניס כפית של מים - ישר מקיאה.
ניסיתי ליצור כל הבוקר קשר עם אבינוח, עם אסנת, סיגל, ברכה וכולם ואין תשובה מאף אחד.  ניסיתי בקופת חולים לקבל הפניה לבית חולים כלשהו כדי לפתוח את הטבעת לחלוטין (אני סגורה על 5 וחצי) אבל קופת חולים אצלנו לא עובד היום.
מה אתם מציעים לי לעשות? בבקשה אם אפשר להתקשר אלי לטלפון  0526456151  שמי בפורום היה רומי,
שמי האמיתי הוא אחדות טובה.  אופירה, אני יודעת שאת לא עונה בשבתות וחגים, אז בבקשה ממך לפני שנכנס החג , אנא תתקשרי אלי ותציעי לי מה לעשות  זה ממש מקרה חרום.  תודה.
לצפיה ב-'רומח 9121'
רומח 9121
23/09/2018 | 13:03
2
55
אני מציע ללכת לפתוח את הטבעת  עוד היום שלא תתיבשי  את לא צריכה שום הפניה מקופת חולים תגשי ישר לחדר מיון, אני מציע ללכת לאסף הרופא שם יפתחו לך כמה שתבקשי  או לכל בית חולים אחר  גם באיכילוב או בבילינסון  תעשי את זה עכשיו לא לחכות אפילו לא עד הערב 
הנייד שלי 0546120005  קובי
לצפיה ב-'קובי תודה לך על'
קובי תודה לך על
23/09/2018 | 18:16
1
38
העצה, הגעתי לבית חולים מעייני הישועה בבני ברק, פתחו לי לגמרי את הטבעת,
קיבלתי אינפוזיה נוזלים וכעת הכל בסדר.  תודה לך.
לצפיה ב-'שמחתי לעזור'
שמחתי לעזור
23/09/2018 | 18:17
13
לצפיה ב-'מס' טלפון חדש שלי: 054-2578131'
מס' טלפון חדש שלי: 054-2578131
25/09/2018 | 00:25
1
36
כל המספרים הקודמים לא רלוונטיים. בוטלו. 
תרשמי לך.
ברור שצריך היה לפתוח את הטבעת. הכל או חלק, לא משנה.
עכשיו תתאוששי מההתייבשות, תחזירי נוזלים, ותחזרי בהדרגה ובנחת לסגור את הטבעת - 3CC, עוד 1, עוד 1/2 וכך הלאה, לפי ההרגשה של ההגבלה.
לצפיה ב-'אופירה, תודה לך'
אופירה, תודה לך
25/09/2018 | 17:01
29
השלב הבא שלי הוא לא לסגור את הטבעת אלא להוציאה.
במשך 6 השנים שהיתה אצלי ושבהם עליתי וירדתי, והייתי עשרות פעמים לסגירות ופתיחות, החלטתי לוותר עליה.
תודה בכל אופן.
לצפיה ב-'לאחר 5 שנים של טבעת ושט רפויה,והמלצה לניתוח מתקן'
לאחר 5 שנים של טבעת ושט רפויה,והמלצה לניתוח מתקן
17/09/2018 | 13:08
4
50
היי חברים ממליצים לי על ניתוח מתקן 
כיון שהושט רפויה ועולים למעלה האוכל ו או המיצים 
וכמובן קושי בבליעה של האוכל ועיכולו, למרות שאני פתוחה לגמרי

ממליצים על ניתוח מתקן,

מי עשה מה עושים אילו ניתוחים ומי הרופאים המומלצים

טבעת עשיתי אצל אבינוח
לצפיה ב-'לא מבין ניתוח מתקן'
לא מבין ניתוח מתקן
17/09/2018 | 20:18
23
לצפיה ב-'ושט רפויה / סוגר ושט תחתון רפוי '
ושט רפויה / סוגר ושט תחתון רפוי
17/09/2018 | 22:43
2
35
ממה שאת מתארת זה מתאים למה שנקרא בשפה הרפואית GERD רפלוקס 
למעשה מצב שבו סוגר הוושט התחתון  (שריר הממוקם בחלק התחתון של הוושט) האמור להיות סגור כדי לשמור את המזון בקיבה, אינו פועל כראוי. לכולנו יש תחושה של רפלוקס מעת לעת, המתבטאת בגיהוק או בתחושה של חומצה בפה. סוגר הוושט התחתון לפעמים רפוי  בזמנים לא מתאימים, והתחושה היא של טעם רע בפה או תחושה רגעית קלה של צרבת .

אכן מבצעים ניתוח לתיקון וחיזוק הסוגר התחתון בוושט, 
ההליך הניתוחי נקרא fundoplication הוא מומלץ כאשר המטופל סובל מאד ונזקק לכמות גדולה של תרופות, חווה בעיות נשימה באופן קבוע. הניתוח הוא לפרוסקופי, כלומר  חתכים קטנים נעשים בבטן וצינור קטן עם מצלמה זעירה בקצהו ממוקם דרך אחד החתכים בכדי להתבונן פנימה. 
בניתוח מצרים בעטיפה חזקה את אזור המעבר בין הושט לקיבה ובכך מורידים את הרפלוקס. 
כירורג מומחה מבצע את הניתוח גם ד"ר אבינח מבצע זאת.
החלמה מהירה

לצפיה ב-'תודה קובי חידשת לי '
תודה קובי חידשת לי
17/09/2018 | 23:27
1
12
לצפיה ב-'בכיף '
בכיף
18/09/2018 | 08:04
6
לצפיה ב-'קשיים בלילה'
קשיים בלילה
12/09/2018 | 20:51
2
104
שלום רב
אני 3 שנים אחרי הניתוח...פתיחות סגירות ובשנה האחרונה הגעתי לאיזון.
בחןדש האחרון משהו השתבש...עדיין אוכלת בכמויות קטנות אבל מקיאה הרבה,הלילות הם הסיוט שלי...ישנה על 2 כריות ,נחנקת מליחה וחרחורים מידי פעם מקיאה ליחה וערימות טישו לאף ,והכי קשה לא מצליחה להרדם.
לא אוכלת ארוחות ערב ולא שותה מיצים כדי לנסות למנוע אבל  זה ממש לא עוזר.
למה זה קורה...?יש פתרון?
עוד אוסיפ שברגע שקמה מהמיטה הכל נעלם.
תודה רבהההה
לצפיה ב-'סיוטי שינה'
סיוטי שינה
13/09/2018 | 05:12
45
לפי דעתי יש התעייפות של הושט לכן אני חושב שכדאי לפתוח ממש קצת אולי רבע 

קובי
לצפיה ב-'חובה לפתוח כרגע. אחרי תקופה (כחודש) אפשר לסגור קצת. '
חובה לפתוח כרגע. אחרי תקופה (כחודש) אפשר לסגור קצת.
16/09/2018 | 13:55
15
לצפיה ב-'צריך להקים מטה מאבק מול מגמת משרד הבריאות'
צריך להקים מטה מאבק מול מגמת משרד הבריאות
08/09/2018 | 13:30
1
94
להגביל את תחום הטבעות לקיצור קיבה. 
זה לא סוד שבשנים האחרונות נוקט משרד הבריאות מגמה ברורה במטרה לצמצם או לחסל בעתיד את השימוש בטבעות להגבלת הקיבה.
במקום זה המשרד מקדם ניתוחים כמו שרוול, מעקף קיבה ומעקף תרסריון, רק לא טבעות.
מדובר על מאות אלפים שעברו בעברם ניתוח טבעת ולא יהיה מי שיטפל בהם בעתיד.
אם יחסלו את תחום הטבעות, הקרקע תשמט תחת רגלם של אלה שנותחו בעבר, שלא לדבר על אלה שירצו לבחור דווקא בניתוח טבעת ולהמנע מניתוח רדיקלי מסוכן שבו חותכים את הקיבה, עוקפים מערכת עיכול או כורתים איברים לצורך זה.
זרקתי כעת את הנושא לחלל האויר וארחיב בו בהמשך.
כעת צריך לחשוב על דרכי פעולה במטרה להתגייס ולהביא את דעת קהל המנותחים הרבים מול החלטות המשרד
לצפיה ב-'ישנה עוד אפשרות'
ישנה עוד אפשרות
26/09/2018 | 14:10
36
לא לאכול כמו בהמות שלוחות רסן ולעסוק בפעילות גופנית.
זה ייתר ניתוח מכל סוג
לצפיה ב-'שוקלת לעשות בלון ספאץ' בקיבה'
שוקלת לעשות בלון ספאץ' בקיבה
02/09/2018 | 12:47
11
100
שלום, אני שוקלת לעשות בלון ספאץ בקיבה
יש פה מישהו שאולי עשה (או שמע על מישהו קרוב שעבר את זה) הליך של ירידה במשקל באמצעות החדרה של בלון לקיבה שמצמצם את המקום בקיבה להכנסת אוכל?

אם כן...
אשמח לשמוע על האלטרנטיבה הזאת. איך עבר את החוויה הזאת, על הקשיים וההצלחות בדרך, האם הוא ממליץ, מה הסיכונים?? (לא רוצה לעבור ניתוח)
עד כמה זה עוזר, האם זה באמת עובד, האם אפשר לשמור אח"כ, איפה כדאי לעשות את ההליך הזה (הבנתי שהוא די פשוט, באמצעות טשטוש קל), איזה סוג של בלון, האם דרך חברות הביטוח ניתן לקבל החזר או השתתפות ? או דרך גורם אחר?

בתודה ענקית מראש!!! תבורכו!
לצפיה ב-'בלון'
בלון
02/09/2018 | 16:23
89
הבלון לתקופה של 1/2 שנה או שנה לרכוש הרגלי אכילה נכונים האמת לא יודע מה קורה שמוציאים את הבלון ,אני לא יודע נאיזה סוגי בלונים יש  היום אני שמתי בלון לפני 20 שנה שלא הצליח היום בטח זה יותר  משוכלל תבדקי באינטרט ותיצרי קשר עם מי שושה את זה מה הסיכונים והסיכויים ,לא הכל ורוד בשום הליך כזה גם בניתוח

בהצלחה!!   קובי
לצפיה ב-'בלון ספאץ'
בלון ספאץ
03/09/2018 | 21:56
7
77
אני עברתי תהליך של השתלת בלון ספאץ לפני כשמונה חודשים. עד עתה אני מאד מרוצה. במהלך החודשים האחרונים ירדתי במשקל כ-17 קג' ואני מקווה שעד להוצאת הבלון, בעוד כארבעה חודשים אוריד עוד 5 קג' ואגיע למשקל שרציתי מלכתחילה. בחרתי בבלון משום שלא רציתי להעזר בפרצדורה בלתי הפיכה , כמו ניתוח קיצור קיבה, מה גם שעודף המשקל שלי לא עמד בקריטריונים לניתוח שכזה. אני מרגישהשהבלון מתפקד כמו שוטר ומווסת את הכמויות שאני אוכלת. כשאוכלים יותר מדי, מרגישים מיד מלאים והתחושה לא נעימה , בלשון המעטה, ויכולה להיות מלווה גם בהקאות. עם הזמן למדתי מהי הכמות הדרושה לי להגיע לתחושת שובע. הירידה במשקל היא איטית יחסית לניתוח קיצור קיבה. הפרצדורה יקרה יחסית, לא קיבלתי החזר מהביטוח ועד כמה שידוע לי קופות החולים לא משתתפות. לי זה השתלם בכל מקרה. יש ליווי דיאטנית ופסיכולוגית לאורך השנה. אני לא נעזרתי בפסיכלוגית. ברור לי שהמבחן האמיתי יהיה לאחר הוצאת הבלון ושמירה על ההישג בהמשך. 
לצפיה ב-'וואו איזה יופי!! ככ שמחה לדבר עם מישהי שעשתה !!'
וואו איזה יופי!! ככ שמחה לדבר עם מישהי שעשתה !!
07/09/2018 | 18:20
61
קודם כל - מלא מלא תודה שהגבת ושיש לי כך הזדמנות לדבר עם מישהי שעשתה והצליחה כך!
ו - וואוו! אאיזה יופי!!
אני ממש שמחה בשבילך! איזה כייף...
האמת זה בדיוק המניעים שבגללם אני רוצה לעשות את הבלון ולא ניתוח...
17 ק"ג זה ההמון ואת תמשיכי עוד לרדת. זה נותן מוטיבציה ומדרבן להמשיך ולשמור אחרי שככ נהנים מהתוצאה..
רציתי לשאול...
אצל מי עשית? את ההליך עצמו - איפה עשית? (ואם את ממליצה..) ואיפה קיבלת את הליווי? כלומר, דרך איזו חברה? (יש את אופטימאל לא מכירה עוד הרבה..) 

המון המון תודה!! ושתיהיה לך שנה מדהימה:))
לצפיה ב-'היי...כמה דברים שאולי לא היו ברורים. '
היי...כמה דברים שאולי לא היו ברורים.
07/09/2018 | 18:28
5
64

לא ידעתי איך לערוך את התגובה, זאת לוטם=))

* כששאלתי איפה עשית את ההליך? הכוונה כמובן להכנסת הבלון לקיבה. ואיפה עשית את זה? באיזה בי"ח עשית וממליצה או בפרטי?
* השאלה השנייה הייתה אצל מי / דרך איזו חברה קיבלת את הליווי של הדיאטנית והפסיכולוגית? 

תודה רבה רבה וסליחה על החפירה ...פשוט אני בהתרגשות מעצם זה שאני יכולה לדבר עם מישהי שעברה את זה:)
לצפיה ב-'בלון ספאץ'
בלון ספאץ
08/09/2018 | 10:48
4
64
למיטב ידיעתי בלון ספאץ מתבצע רק באופטימל.גם בבתי החולים הציבוריים אפשר לבצע הליך כזה. בלון ספאץ יכול להשאר בקיבה למשך שנה, בעוד שבלוני הקיבה האחרים נשארים בקיבה לחצי שנה לכל היותר. בלון ספאץ ניתן לכיוונון במהלך השנה בהתאם  לצורך . בין אם זה הגדלת נפח הבלון, במידה שהתוצאות אינן מספקות. או הקטנת הנפח במקרה שמתגלים קשיי הסתגלות לבלון. אני לא נתקלתי באף אחד מהמקרים הללו. מלתכחילה ההתייסות שלי לבלון היא כאל קביים שיעזרו לי במהלך תהליך ההרזייה. הליווי של הדיאטנית והפסיכלוגית היא חלק מהשירות שניתן ע"י אופטימל. התשלום כולל הכל מלבד התרופות , שמלוות את התהליך. אני מאד מרוצה מהתהליך שעברתי ומהתוצאות ומאמינה שהצלחתי לסגל לעצמי הרגלי אכילה נכונים יותר.
לצפיה ב-'בלון ספאץ' - ממש מודה לך שאני יכולה לדבר איתך!!'
בלון ספאץ' - ממש מודה לך שאני יכולה לדבר איתך!!
08/09/2018 | 16:23
46
 וואו, נהדר! שמחה לשמוע!! נשמע שאת חזקה ומדהימה!

איזה יופי..וואי..כ"כ כייף. תחושת שחרור וחופש מהמועקה הזאת של כל השומנים והרגשי נחיתות והבושה והאי נוחות. (אני מדברת בשם עצמי..)
כן, שמעתי על בי"ח בילינסון ואיכילוב מומלץ שם לעשות. איפה את עשית? באיזה בי"ח ?
בגדול איך זה עובד - הולכים לפגישת ייעוץ באופטימאל והם מפנים לבי"ח כלשהו לעבור את ההליך?
זה נכון שבימים הראשונים יש קצת ככה אי נוחות ותחושות קשות?
איזה תרופות לוקחים??

תודה ענקית מראש ושנה מדהימה ותהני מלאא מהתוצאות ואמן לעולמים

לצפיה ב-'רק עוד שאלה ולא אציק לך יותר...בבקשה..'
רק עוד שאלה ולא אציק לך יותר...בבקשה..
09/09/2018 | 07:43
2
53

רק רציתי לדעת פחות או יותר איך זה עובד מבחינת סדר הדברים..בגדול אני הולכת לפגישת ייעוץ באופטימאל ושם כבר מפנים אותי לבי"ח כלשהו ששם אעבור את ההליך? פשוט אני לא יודעת באיזה בי"ח לעשות את ההליך. יש המלצות על איכילוב וביילינסון.

איזה תרופות לוקחים?
המעקב/ליווי של דיאטנים ופסיכולוגית זה יום בשבוע/יומיים?

תודה רבה רבה!! שנה מקסימה לך יקירה, עזרת לי המון!

לצפיה ב-'בלון קיבה ספאץ'
בלון קיבה ספאץ
09/09/2018 | 17:25
1
59
היי, את לא מפריעה לי בכלל ואני שמחה שאני יכולה לעזור. בפגישה באופטימל יציגו בפנייך את כל התהליך , את הסיכונים הכרוכים בו וכמובן גם את ההישגים ואחוזי ההצלחה. הפרוצדורה היא פרוצדורה קצרה (בערך 15-20דקות) ומתבצעת בטשטוש. לאופטימל יש שני מרכזים רפואיים , בנתניה ובתל אביב, בהם זה מתבצע.
התרופות שאותן תתבקשי לקחת מיועדות להקלה על תופעות הלואי וההסתגלות בימים הראשונים לאחר השתלת הבלון, לאחר מכן תדרשי לקחת תרופה מסויימת לאורך כל השנה, וכן מולטי ויטמין לתקופה קצרה .תקבלי הסברים מפורטים באופטימל, ובמידה ותחליטי לבצע את השתלת הבלון, הדיאטנית תרחיב את ההסבר. הפגישות עם הדיאטנית הן אחת לשבועיים שלושה. לגבי הפסיכולוגית, כפי שציינתי , לא נעזרתי בה, נדרשת פגישה מקדימה איתה, לבדיקת מידת ההתאמה שלך לתהליך.
מאחלת לך שנה טובה ובהצלחה. 
לצפיה ב-'וואו..מצויין!'
וואו..מצויין!
11/09/2018 | 14:37
38

שמחה לשמוע שהפגישות עם הדיאטנית לא פעם בשבוע כי אני עמוסה כרגע. גם עובדת גם לומדת. האמת היא שאני שומרת על הרגלי אכילה ועל תפריט. אני מטופלת כבר הרבה זמן במחלקה להפרעות אכילה בתל השומר. ועובדת חזק על הרגלי אכילה אך לא יורדת בגלל המון תרופות פסיכיאטריות וגם בגלל לפעמים יש לי אכילה לילית אבל מאוד פחת לאחרונה. בנוסף..התפריט שם יותר תפריט שמירה מאשר תפריט הרזייה. השאלה האם הפסיכולוגית תאשר אותי לתהליך בגלל שיש לי בעיות רגשיות. אבל תשמעי...לא מצליחה לרדת וזה לא לגמרי באשמתי. אני עושה את כל מה שאני יכולה. הולכת למכון 3 פעמים בשבוע ועושה הליכה של 45 דקות. ותרגילים. אין לי ברירה אחרת. אבל אולי אם יהיה אישור מהפסיכיאטרית והפסיכיאטרית אמרה שתאשר. אני לא מצליחה לרדת מהמאה קילו. ואני ממש משתדלת ועושה כל מה שביכולתי פשוט אין תזוזה במשקל. נקווה לטוב!!

תודה רבה לך!! על הכל! שנה מקסימה ותהני מהתוצאות ושיהיה לך הכי טוב בעולם! עזרת לי המון!
לצפיה ב-'אלטרנטיבה טובה למי שזה מתאים לו'
אלטרנטיבה טובה למי שזה מתאים לו
06/11/2018 | 11:14
11
אחותי עשתה תהליך הרזיה באמצעות בלון קיבה (בבסט מדיקל בחדרה) והיא מאוד מרוצה. נכון, זה הליך הרבה יותר שמרני מניתוח בריאטרי ולכן גם פחות סיכונים
אבל זה לא איזה פתרון קסם, הבלון בקיבה הוא רק כלי עזר למשך איזה חצי שנה כאשר המטרה של התהליך היא באמת לאמץ בזמן הזה אורח חיים בריא וזה אומר תזונה נכונה ובריאה, פעילות גופנית וכו׳ רק ככה זה יכול להצליח לאורך זמן!
בהצלחה!
לצפיה ב-' יום הולדת שמח קובי הגדול '
יום הולדת שמח קובי הגדול
31/08/2018 | 22:53
1
22
קובי היקר 
מזל טוב עד 120 שנות בריאות ואושר 
לצפיה ב-'תודה על הברכות'
תודה על הברכות
31/08/2018 | 23:40
7
לצפיה ב-'לאחר שנים של שקט הופיעה אצלי ארוזיה של הטבעת'
לאחר שנים של שקט הופיעה אצלי ארוזיה של הטבעת
27/08/2018 | 10:13
19
66
היי כולם
חשבתי שהגעתי לתקופת שקט והתכנסות סביב הדברים החשובים בחיי. הרבה שנים עברו מאז הניתוח הראשון ואז אלה שבאו אחריו כתיקונים. שנים של שקט היו וחשבתי שהטבעת הפכה חלק טיבעי מגופי. 
בשנתיים האחרונות החלו קשיים במעבר המזון ופתחתי בהדרגה את הטבעת והתחלתי בפתיחה הדרגתית. יחד עם חוסר תאבון מלחץ עבודה ורוטינה ירדתי ל 56 קילו. שידפון מוחלט. 
לפני שלושה חודשים עברתי בדיקת גסטרוסקופיה שבה רואים נדידת הטבעת לתוך הקיבה באופן חלקי ביותר. היא מבצבצת בחלון בדיוק במקום של האנסטומוזה - חיבור ההשקה בין המעי הדק לקיבה. זה גם מסביר את קשיי מעבר המזון. בעצם מה שקורה פה זה טבעת שיושבת על המעי, לוחצת עליו ומופיעה בחלק זה של החיבור. 
כעת עברו שלושה חודשים ואני עומד לעבור השבוע שוב גסטרוסקופיה על מנת לבדוק האם יש התקדמות בארוזיה. 
אציין כי מייד לאחר הממצאים הראשונים הופעתי אצל אבינוח והוא אמר לי שאין סכנה. אכן אין סכנה. אין תסמינים מלבד העובדה שעליתי תשע קילו בשנה שלמה. אני יחסית שומר על המצב כמות שהוא בגלל הסוויצ' שעברתי בראש לאורך השנים. בעיקרון, אני יכול לאכול הרבה יותר מבעבר, לפני הפתיחות, אבל מזל הוא שעברתי שינוי בהרגלי האכילה. 
מכאן תדעו: לא כל ארוזיה מחייבת הוצאה מיידית של הטבעת. בספרות לא ידועה תמותה מארוזיה. יש מגוון תסמינים של הגבלה או אי הגבלה ואין מצב אחיד. יש עליה מסויימת במשקל מעצם איבוד האפקט הניתוחי במשך הזמן. ככל שהמתקדמת הנדידה (ארוזיה) של הטבעת לתוך הקיבה כך הולך ומתבטל האפקט הניתוחי. 
אעדכן. 
יום טוב
לצפיה ב-'שלום רועי'
שלום רועי
27/08/2018 | 11:36
2
32
מצער לשמוע על הבעיה שיש לך עם הטבעת , כמה שנים הטבעת אצלך כבר לא זוכר,מתחיל להדאיג אותי אצלי הטבעת אואטוטו 18 שנה לא מרגיש שום שינוי ,מקווה שהכל בסדר ,עשיתי לפני 4 שנים בדיקת גסטרוקופיה והכל היה תקין,נקווה שימשיך ככה  חוץ מזה מה שלומך מה עם בעיית  הכתפיים האם עברתניתוח  
נקווה לבשורות טובות

קובי
לצפיה ב-'הגיל, הזמן, הכל נותן אותות לשמור היטב על הקיים'
הגיל, הזמן, הכל נותן אותות לשמור היטב על הקיים
28/08/2018 | 11:24
1
35
כידוע לך, נפלתי לפני שלוש חודשים ובלמתי עם יד ימין את נפילת הגוף. כתוצאה קרעתי ארבעה מהגידים שמסובבים את הכתף. בעצם את כולם. לא יכולתי להרים את היד, להרים כוס. זה קרה בדיוק לאחר התפטרות מעבודה לאחר 18 שנות עבודה. תאונה בבית, פשוט ככה. וזה הסטטוס הכי גרוע להמצא בו: אתה לא יכול לקבל שום עזרה כתוצלאה מהמצב: חוסר אונים טוטאלי. הכי קשה זה לשרוד את זה כלכלית. את האירוזיה גיליתי קודם לכן אבל היא היתה קיימת לדעתי לפחות שנתיים. זה לא התקדם משם עד כה ומחר יש לי בדיקה כדי לאושש את ההנחה הזו שהאירוזיה לא התקדמה. 
לעניין הכתפיים, יש פה מקום לחשוב על הסיפור של השלד, לאחר ניתוח מעקף קיבה: החלשות השלד ומערכת הגידים בגוף. אני חושב שאילו חיזקתי עצמי בפעילות ספורטיבית ממשית, הייתי יכול להמנע מקרע כזה של כל גידי הכתף. השיקום פה אורך חודשים ואני לא בטוח שתהיה חזרה מלאה. בינתיים אני פעיל כל העת להחזיר את הכתף ואת פעילות היד. כאבים מתגברים בלילות ומשך כל היום אבל אני נמנע בכל תוקף ממשככי כאב. יקח עוד זמן. גם החזרה לעבודה תקח עוד זמן. 

לצפיה ב-'רועי ידידי הצעיר'
רועי ידידי הצעיר
28/08/2018 | 12:04
27
הגיל נותן את אותותיו  אתה ילד ,אני כבר בן 69 ,נקווה שהאירוזיה בטבעת לא תתקדם
לעיניין הכתף עסק קשה וארוך צריך סבלנות צריך להתיעץ עם רופא טוב, מה לעשות ,ידוע שתאונה בבית מביאה אותך למצב  שאין פיצוי משום מקום וקשה לשרוד כלכלית
מאחל לך החלמה טובה כמה שאפשר מקווה שהכאבים יפסק ולא יציקו לך כל היום.
הרבה בריאות ושנה טובה

קובי,
לצפיה ב-'רועי איזה לא נעים '
רועי איזה לא נעים
29/08/2018 | 09:45
15
22
בכלל לא נעים שהאפקט הניתוחי הולך ומתבטל, ובכלל כל מה שעובר עלייך,
אך כמו שהכרתי אותך אתה חזק ותעבור גם את המכשול הזה.
שתהיה שנה טובה , שנת אושר ובריאות 
לצפיה ב-'קובי גם לך שנה טובה'
קובי גם לך שנה טובה
29/08/2018 | 10:37
14
10
לצפיה ב-'שנה טובה ומתוקה קובי הגדול '
שנה טובה ומתוקה קובי הגדול
30/08/2018 | 09:53
13
11
לצפיה ב-'האירוזיה התקדמה מהלך שלושה חודשים. כעת 75 אחוז ממנה פנימה'
האירוזיה התקדמה מהלך שלושה חודשים. כעת 75 אחוז ממנה פנימה
31/08/2018 | 12:24
1
25
בחלל הקיבה. מה שאומר שאין מנוס מהוצאתה. לפני חודש וחצי עברתי ניתוח קשה בכתף לאחר שארבעה גידים שמסובבים את הכתף כולה ניקרעו בנפילה. נותרתי לאחר הנפילה עם יד שמוטה וכאבים חזקים שהופכים את הלילה לגהינום. חודש קודם לכן החלפתי עבודה לאחר 18 שנות רצף. התחלתי עבודה חדשה כעובד מדינה וויתרתי.
תקופה לא פשוטה, כך שה "טרגדיה" של הטבעת מתגמדת לעומת כל דבר אחר שקרה לי. בשבילי לאבד את הטבעת זה לא פחות מאשר טרגדיה. לאחר 21 שנים של מאבק בהשמנה והניצחון בזה, כעת הכל יורד לטמיון. נכון שעשיתי עבודה פנימית אבל עם העליה של עשר קילו בשנה האחרונה אי אפשר להתווכח ואני חושש שמא זה ימשך. מי יאשר לי הכנסת טבעת פעם נוספת בעוד חצי שנה ? 
ביום א' הקרוב אבינוח יחזור מחו"ל ואז נדבר היכן יהיה הניתוח להוצאת הטבעת. מאמין שלמרות הלוקסוס של מכבי באסותא, הוא ירצה לבצע הניתוח בסורוקה בשל היתרונות של זמן, משאבים וגיבוי לשעת חירום. נקווה לטוב. 
עד לא מזמן שמרתי את דוחות הניתוח והמסמכים הרפואיים מכל השנים, כולל את דוח הניתוח מיולי 1999.  אני זוכר את התאריך הזה היטב. אותו זמן נפטר הזמר מאיר אריאל.בדוח היה סקיצה של הניתוח, היכן חיברו את המעי לקיבה. פרופ' חרוזי ביצע כריתה של כל העקומה הגדולה - שהיה מחולק מדורים מדורים והיה כמבוך. ההשקה היתה בחלק העליון של הפונדוס, שלוש ש"מ מתחת לוושט, שם גם הושמה הטבעת השבדית לימים. הטבעת לחצה על המעי משך שנים. המעי הדק בנוי אחרת מריקמת הקיבה והוא לא סובל חביקה מבחוץ של אף אביזר. כשניסו לשים טבעות ואביזרים על המעי הדק הוא תמיד בלע אותם פנימה, כך שרק ריקמת הקיבה יכולה להתמודד עם חביקה של טבעת. מאחר והטבעת לחצה באיזור זה (BED OF BAND) וזהו גם המקום של האנסטומוזה, הטבעת הציצה בחלון מתוך האנסטומוזה. משם גם עובר האוכל בדרך חתחתים.  בשלב זה היה אפשר לצפות בטבעת עדיין בצבע המקורי שלה לבן, שקוף. וכעת רואים שהטבעת הפכה שחורה, עכורה ואכולה עקב החומצות והמזון שתוקפים אותה
לפני שיתחיל החלק הזיהומי, שהרי הסימנים המתקדמים של אירוזיה הם העברת הזיהום דרך הטבעת אל הצינורית והלאה אל הפורט. כשהזיהום מגיע אל הפורט הרי שזה שיאו של התהליך ואז זה מצריך עירויי אנטיביוטיקה על מנת להתגבר על הזיהום
וכמו שאמרתי, יום א' הקרוב יקבעו הפרטים. סביר שזה יהיה באישפוז מיידי בסורוקה ולא בניתוח אלקטיבי

לצפיה ב-'סיפור קשה.'
סיפור קשה.
04/09/2018 | 15:01
26
היתה לי הרגשה שארוזיה של טבעת שמקיפה קיבה מעוקפת (קיבה עם מעקף קיבה) תהיה שונה מאירוזיה של טבעת שנכנסה לקיבה שלמה, בניתוח טבעת רגיל. 
לכן אני מקווה שמנותחי טבעת רגילים לא יסיקו יותר מידי מסקנות שלא רלוונטיות אליהם, מהסיפור של הטבעת שלך והאירוזיה שלה. כי זה משהו שונה. 

לך אני מאחלת החלמה מלאה.
על ניתוח טבעת חוזר, אחרי החלמה מהאירוזיה, אתה צריך להשיג אישור מהוועדה של מכבי. 
מניסיוני בוועדה של הניתוח החוזר, תתמקד בדיבור לא על המשקל אלא על העלייה בתקופה שמאז האירוזיה (ופתיחת הטבעת) ועד למועד הניתוח החוזר, על ההיסטוריה הניתוחית וההיסטוריה של ההשמנה, ועל כל עניין רפואי שמעיד על הצורך שלך בניתוח. 
אני לא מאמינה שיסתכלו על המשקל בוועדה של הניתוח החוזר. מאמינה שיאשרו לך אותו. רק זה פרוצדורה - הבדיקות כמובן, המלצת המנתח, הוועדה וגם צריך ועדת חריגים (כי זה ניתוח חוזר). 

וזו הסיבה שאנו כל הזמן מדברים על כך שניתוחים אינם קסם ופלא, פיתרון קל לבעיה קשה. 
ולכן אנו מסבירים שלא עושים אותם לאנשים ב-BMI31 ואפילו לא ב-BMI36, והקריטריונים לניתוח נכונים וצודקים (BMI גבוה והיסטוריית השמנה שלא משיגה הישגים בהרזייה בדרכים אחרות). 

אני היום אחרי השמנה עקב התנקבות הטבעת, וכבר 8 חודשים אחרי הניתוח החוזר, וה-BMI שלי 35. הירידה עד כה איטית מאוד, רק 8 ק"ג ירדו. אבל אני מאוד שמחה בירידה הזו. מקווה להגיע ל-BMI31.
צריך תמיד להסתכל על רמת הבעיה בקושי להוריד במשקל (חילוף החומרים) ולחשוב על הטווח הארוך של עשרות שנים שצריך לחיות אחרי הניתוח, עם קיבה מקולקלת או מוגבלת שיש הפרעה על פעילותה.
ולכן לא נוקטים באמצעים דרסטיים כל עוד יש דרכים קלות יותר. וגם כשאין, וחובה לנקוט באמצעי היותר דרסטי, צריך להביא בחשבון שיהיו תקלות ובעיות במשך השנים, ולקחת אורך רוח ולהוריד את הראש מול הגל שבא.

ממליצה לכולם תמיד לא לפתח ציפיות לרזון ולדוגמנות בעקבות הניתוח, אלא למשקל שפוי ולמדדי בריאות בלבד. לא לרוץ אליו בגיל צעיר, לפני שמוצו אפשרויות טיפול אחרות שיש יותר מסוגלות אליהן בגיל הצעיר. 
לצפיה ב-'חג שמח ושנה טובה גם לכם'
חג שמח ושנה טובה גם לכם
31/08/2018 | 12:33
10
13
נקוווה לשנה טובה, בטוחה ושלווה
שבעיות יפתרו במהרה 
לקובי הגדול מגיעה ברכת יום הולדת שמח 
וקובי באר שבע, לא שמעתי ממך עשור פלוס. מה שלומך ? איך אתה ? 

לצפיה ב-'שנה אובה'
שנה אובה
31/08/2018 | 18:41
1
5
רוייקו צרות באות בצרורות וחבל..... מקווה שהכל בסוף יסתדר ותחזור לחיים שקטים וטובים.
תודה על הברכות ליום ההולדת 
הרבה בריאות.

קובי
לצפיה ב-'שנה טובה'
שנה טובה
31/08/2018 | 18:41
2
לצפיה ב-'היי רועי '
היי רועי
31/08/2018 | 22:51
7
15
אני בסדר גמור שורד... אם אתה בב"ש דבר איתי ...
לצפיה ב-'מה שחששנו תמיד בקול רם: אבינוח יוצא לפנסיה'
מה שחששנו תמיד בקול רם: אבינוח יוצא לפנסיה
05/09/2018 | 09:45
6
40
האיש והאגדה של עולם הבריאטריה בארץ מסיים לעבוד בסורוקה בסוף החודש הבא. ימשיך לנתח באופן פרטי. 
היום פוגש אותו באסותא לדון בהוצאת הטבעת. כל כך עצוב. 

לצפיה ב-'פנסיה '
פנסיה
05/09/2018 | 10:31
5
26
אין מה לעשות כל אחד מגיע זמנו ,טוב שד"ר אבינוח ממשיך לנתח בפרטי 
מאחל לך  שניתוח הוצאת הטבעת יעבור בשלום ,אכן המקרה שלך מאוד עצוב 

שנה טובה ובשורות טובות

קובי
לצפיה ב-'קובי, מחק ההודעה האחרונה שלי'
קובי, מחק ההודעה האחרונה שלי
05/09/2018 | 23:51
4
26
הייתי אצל אבינוח היום. מזכירתו אמרה אחד והוא אמר דבר אחר. אז תמחק. 
יהיה בסדר. 
שנה טובה לכולנו
לצפיה ב-'הכל בסדר, לא חושבת שצריך למחוק '
הכל בסדר, לא חושבת שצריך למחוק
07/09/2018 | 15:23
3
22
יש איזה עניין - שכמו שאמרת, עדיין לא ברור, ואחד אומר כך והשני הפוך - שאחרי גיל 70 בי"ח ציבורי (או שזה קשור לקופ"ח כללית כי סורוקה שייך לה) לא יכול להעסיק רופא. 
זה נושא שמדובר כבר כמה זמן, בנוגע לסורוקה ולאבינוח, הצעיר הנצחי, שגילו הביולוגי בלבד מגיע כבר לגיל הנ"ל. 

אז קודם כל, גם אם זה נכון, לא לדאוג, נמצא שם ומנתח ד"ר שחר, שהוא מעולה והיה צמוד לאבינוח כמה שנים טובות בסורוקה ובמרפאות. כולם בידיים טובות, לא לדאוג. 
ויש עדיין המערכת הפרטית המסועפת של אסותא ומדיקל וכו'.
וחוץ מזה, כל הנושא עדיין לא ברור. 
אז הכל בסדר. 
לצפיה ב-'עברו שלושה שבועות מהוצאת הטבעת'
עברו שלושה שבועות מהוצאת הטבעת
18/10/2018 | 09:30
2
15
היי שוב
סיפרתי לכם על האירוזיה שהתגלתה בגסטרוסקופיה ועל הצורך להוציא את הטבעת. החששות היו ונותרו גדולים לפני ואחרי. הניתוח עצמו עבר מהר ובשלום על אף שהטבעת והוצאתה זיהמה את חלל הבטן. הושאר נקז משך כמה ימים ומתן אנטיביוטיקה אינטנסיבית לחיסול הזיהום. זה הסתיים מהר מאוד. 
בינתיים עברו שלושה שבועות. ההגבלה באכילה התרופפה לחלוטין. פחד לגלות שאני יכול לאכול כמעט כל כמות. הגוף שלי לא מורגל לעליה גדולה במשקל, לאחר שעברתי ב 2005 מתיחה חזקה של עודפי העור. ההרגשה שפשוט אין לאן להתרחב אפילו בתחום החמש קילו. עליתי בשלושה שבועות 4 קילו וזה מפחיד. אני רוצה לעצור את זה. אציין כי אני אחרי ניתוח כתף ושיקום כתף, בבית רוב הזמן.
אז אחרי שנים של הסתמכות על הטבעת, אני צריך לשנות את התזונה ואת החשיבה שאני צריך לנהל את ההגבלה באכילה. 
לכל הדבר הזה יש גם פלוס בכך שאני יכול לאכול מזונות שהיה לי קשה קודם. אני נהנה מאכילת ירקות ופירות. אולי אני בתקופת שחרור הרסן כי נהנה לגלות את חדוות האכילה. לאט לאט אני מבין שאני לבד בעסק הזה וצריך להרים אמברקס כי העליה במשקל יכולה להיות מטאורית. נקודה. זה אומר שינוי תזונתי: לעבור להרבה ירקות, לחם מחיטה מלאה, נפחים ונוזלים כאלמנט משביע והמנעות ממזונות משמינים. 
והדבר החשוב הוא להוסיף פעילות גופנית כדי להאיץ את חילוף החומרים וגם כדי לחשוב במושגים של הוצאה הכנסה קלורית מול מאמץ פיזי
תמיד חשבתי על האפשרות שבעתיד אצטרך לקחת יותר אחריות וזה הגיע. 

סופשבוע נעים

לצפיה ב-'מאחלת לך הצלחה רבה מאוד!'
מאחלת לך הצלחה רבה מאוד!
18/10/2018 | 13:46
1
5
לצפיה ב-'חודש וחצי עבר מאז הסרת הטבעת. איבדתי שליטה !!!'
חודש וחצי עבר מאז הסרת הטבעת. איבדתי שליטה !!!
09/11/2018 | 14:32
2
היי שוב
כזכור, היתה לי אירוזיה של הטבעת והיה הכרח להוציא אותה. פשוט סבלתי תקופה ארוכה מכך שהיא ישבה במקום הלא נכון. נהנתי מ 14 שנים של רזון, בריאות וחיניות וכאמור, ב 27/9,  אבינוח הסיר את הטבעת. שעה ורבע והייתי בחוץ. מיומנות שיש רק למנתחים מהסוג שלו. בניתוח שקלתי 63 קילו. כשבוע לאחר הניתוח התחלתי לאכול רגיל ולעלות. היכולת כעת לאכול היא בלתי מוגבלת. אני יכול לפוצץ את המעיים בכמות מזון בלתי נתפסת ואין שום מעצור מכני.
אני יכול לתת ביס ענק בתפוח והגוש הזה יבלע ויעבור כיאילו היה חרצן זעיר. אני פשוט מפחד מכך שאחזור למה שהיה לפני כמעט עשרים שנה ואני לא רוצה להיות שם. 
אני מקווה להחזיר את הטבעת בהקדם אחרת אני לא יודע מה יהיה

שבת שלום
רוייקו
לצפיה ב-'בחירת מנתח'
בחירת מנתח
19/08/2018 | 09:55
5
91
בוקר טוב לכולם, עברתי את הוועדה וכבר נקבע לי תור לניתוח בתחילת ספטמבר 
ובזמן האחרון אני רואה חוסר המלצה על המנתח שאני הולכת אליו
יש דבר כזה לעבור מנתח? 
אני אשמח לשמוע אם באמת יש משהו בחוסר ההמלצות עליו המנתח הוא ד"ר אבנת אמנון 
לצפיה ב-'מנתח '
מנתח
19/08/2018 | 14:09
3
75
ד"ר אובנת מנתח ידוע ומוכר איזה סוג ניתוח את רוצה לעבור  ואיפה האם הניתוח דרך קופת החולים מושלם או ביטוח פרטי 
לצפיה ב-'מנתח'
מנתח
20/08/2018 | 19:15
2
68
באסותא באר שבע, ויש לי מכבי שלי
הוא המליץ לי על ניתוח מיני מעקף
לצפיה ב-'ד"ר אבנת אמנון'
ד"ר אבנת אמנון
20/08/2018 | 22:36
75
מנתח מקצועי בעל נסיון של שנים בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר.
הוא לא האדם הכי נחמד אולי ולא חייכן או הכי מסביר אך הוא בעל נסיון עשיר בכל סוגי הניתוחים וממוקצע בהם מבחינת כך את יכולה להיות רגועה.
לצפיה ב-'או בנת'
או בנת
21/08/2018 | 18:05
50
קחי בשתי ידיים את התשובה של קובי הצעיר הוא מעורה במנתחים בבאר שבע הרבה מאוד שנים
\

קובי
לצפיה ב-'אפשר לבטל את הניתוח ולקבוע תור לניתוח אצל רופא אחר'
אפשר לבטל את הניתוח ולקבוע תור לניתוח אצל רופא אחר
19/08/2018 | 20:51
58
אבל צריך לבדוק את הפרוצדורה מבחינת קופת החולים!
לצפיה ב-'לפני ועדה וניתוח'
לפני ועדה וניתוח
11/08/2018 | 18:43
5
74
הי
רציתי לדעת איפה האתר של אופירה שהיה פעם ומאד עזר למנותחי טבעת חדשים
לצפיה ב-'אתר ניתוחי טבעת של אופירה'
אתר ניתוחי טבעת של אופירה
11/08/2018 | 20:52
55
g-band.co.i אני מקווה שהאתר הזה עוד קיים

קובי
לצפיה ב-'נקווה שאופירה תיכנס ותעזור לך'
נקווה שאופירה תיכנס ותעזור לך
11/08/2018 | 20:54
23
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
19/08/2018 | 14:30
1
5
לצפיה ב-'האתר תוקן'
האתר תוקן
19/08/2018 | 20:50
8

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
מירב אשל משרד עו"ד
פורום תזונה ודיאטה
בואו לקבל ייעוץ והכוונה
רעות מרכז רפואי שיקומי
רעות מרכז רפואי שיקומי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה