לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1118311,183 עוקבים אודות עסקים

פורום קיצורי קיבה

ברוכים הבאים לפורום קיצורי קיבה. מטרת הפורום היא תמיכה במנותחים שעברו ניתוח לשם הרזיה וכן להוות את הדרך הראשונה לאלה שמגששים את דרכם לאחד מהפתרונות הניתוחיים.
הפורום הנוכחי עלה לאויר ב-2001 על ידי המייסד ומנהל הפורום הוותיק רוייקו, כשמטרתו היתה לסייע לאנשים להגיע לכדי ישום מעשי של המשימה. רצונו היה לספק מידע כללי שיקל על כל מי שנמצא ב"דרך" בבחירת הפרוצדורה הניתוחית האופטימלית.
עם זאת, המושג אופטימלי בהקשר זה הוא מעומעם. הרבה שאלות עולות. הרבה סימני שאלה ומעט יכולת ניבוי איזו הצלחה תהיה בהמשך הדרך. רשת האינטרנט מוצפת במידע מוטה מעצם היותו שיווקי. איך נדע באיזה ניתוח לבחור ומאיזה להמנע ? באיזה מנתח כדאי לבחור במצבים מורכבים? מי מנתח ואיפה? ובעיקר מה עושים לאחר הניתוח? כיצד מתמודדים. אלה שאלות מיידיות שאין עליהן תשובה בכל מקום, וכשהמנתח אינו זמין להשיב על שאלות, ניתן לקבל עליהן את התשובה גם כאן בפורום, על ידי מנותחים שעברו בעצמם אותן החוויות.
הפורום מתבסס על ניסיונם האישי של המשתתפים ואין לראות בנכתב משום יעוץ רפואי או להסתמך על הנכתב מנסיונם של הכותבים. בכל בעיה רפואית שמתעוררת תמיד יש לפנות אל הרופא המטפל.
מעל דפי הפורום נכבד אחד את השני ולא נכתוב הודעות פוגעות ובעלות תוכן לא ראוי... כל הודעה בעלת תוכן שכזה תוסר. כמו כן אנחנו לא חושפים שמות אישיים ולא כותבים מספרי  שלהם.
פנייה למנהל הפורום תעשה על ידי שליחת מסר אישי בלבד
בברכת השתתפות נעימה, מנהלי הפורום:  אופירA,  קובי d1

הנהלת הפורום:

אודות הפורום קיצורי קיבה

ברוכים הבאים לפורום קיצורי קיבה. מטרת הפורום היא תמיכה במנותחים שעברו ניתוח לשם הרזיה וכן להוות את הדרך הראשונה לאלה שמגששים את דרכם לאחד מהפתרונות הניתוחיים.
הפורום הנוכחי עלה לאויר ב-2001 על ידי המייסד ומנהל הפורום הוותיק רוייקו, כשמטרתו היתה לסייע לאנשים להגיע לכדי ישום מעשי של המשימה. רצונו היה לספק מידע כללי שיקל על כל מי שנמצא ב"דרך" בבחירת הפרוצדורה הניתוחית האופטימלית.
עם זאת, המושג אופטימלי בהקשר זה הוא מעומעם. הרבה שאלות עולות. הרבה סימני שאלה ומעט יכולת ניבוי איזו הצלחה תהיה בהמשך הדרך. רשת האינטרנט מוצפת במידע מוטה מעצם היותו שיווקי. איך נדע באיזה ניתוח לבחור ומאיזה להמנע ? באיזה מנתח כדאי לבחור במצבים מורכבים? מי מנתח ואיפה? ובעיקר מה עושים לאחר הניתוח? כיצד מתמודדים. אלה שאלות מיידיות שאין עליהן תשובה בכל מקום, וכשהמנתח אינו זמין להשיב על שאלות, ניתן לקבל עליהן את התשובה גם כאן בפורום, על ידי מנותחים שעברו בעצמם אותן החוויות.
הפורום מתבסס על ניסיונם האישי של המשתתפים ואין לראות בנכתב משום יעוץ רפואי או להסתמך על הנכתב מנסיונם של הכותבים. בכל בעיה רפואית שמתעוררת תמיד יש לפנות אל הרופא המטפל.
מעל דפי הפורום נכבד אחד את השני ולא נכתוב הודעות פוגעות ובעלות תוכן לא ראוי... כל הודעה בעלת תוכן שכזה תוסר. כמו כן אנחנו לא חושפים שמות אישיים ולא כותבים מספרי  שלהם.
פנייה למנהל הפורום תעשה על ידי שליחת מסר אישי בלבד
בברכת השתתפות נעימה, מנהלי הפורום:  אופירA,  קובי d1
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-' הזמר לירון עמרם מתארח בתפוז '
הזמר לירון עמרם מתארח בתפוז
12/12/2017 | 14:56
2

ביום שני, 18.12, יתארח בפורום מצעדים וביקורת מוזיקה לירון עמרם, מוזיקאי ייחודי שזוכה לשבחי המבקרים ו"תגלית השנה" באמצעי התקשורת. שירו ״חלום ישן״ היה השיר המושמע ביותר בגלגל״צ בשנה החולפת.

במסגרת האירוח תוכלו להתכתב עם לירון על ההשפעות המוזיקליות שלו, ההצלחה ברדיו, הקשר המוזיקלי עם אביו ועוד

כיתבו ללירון עמרם על גבי שרשור האירוח כבר עכשיו!

לצפיה ב-'הוצאת טבעת בשל ארוזיה ומניעת עלה במשקל'
הוצאת טבעת בשל ארוזיה ומניעת עלה במשקל
12/12/2017 | 01:21
1
9
אני עם טבעת זה 7 שנים ירדתי במשקל ויציבה כל השנים. עכשיו הטבעת חדרה לתוך הקיבה [ארוזיה] ואיננה מתפקדת. אני ממתינה לניתוח להוצאתה.בנתיים, למרות ששומרת וממשיכה לאכול מעט ומוגבל עולה במשקל.יש למישהו עיצה \נסיון איך ומה ניתן לעשות כדי לעצור את העליה במשקל?אני יודעת על המטבוליזם הנמוך, אבל האם יש פתרון? ואולי דרך להמנע מניתוח חוזר בהמשך [טבעת או מעקף]?
לצפיה ב-'ממליצה על מעקב דיאטני קבוע'
ממליצה על מעקב דיאטני קבוע
12/12/2017 | 05:29
4
לכי בקביעות לדיאטנית בקופ"ח או קבוצת דיאטה.
זה מאוד אינדיבידואלי, גם המטבוליזם הנמוך, גם אורח החיים שלך, גם הגיל, גם המון דברים. המסוגלות הנפשית והפיזית שלך. אין פה כללים שאפשר להציע לך.

אחרי אירוזיה צריך להמתין לפחות חצי שנה עד לניתוח חוזר. כך שיהיה לך כבר ניסיון וזמן לחשוב אם את רוצה ניתוח חוזר. 
לצפיה ב-'תפר נפתח לאחר מיני מעקף'
תפר נפתח לאחר מיני מעקף
11/12/2017 | 00:07
2
9
שלום,
עשיתי ניתוח מיני מעקף קיבה ולאחר 3 שבועות בערך תפר אחד נפתח לי, היום ראיתי כבר את החוט שסגרו איתו את התפר (החוט יצא) יש לי ביקורת ב-20 לחודש אבל מה אני יכול לעשות עד אז? האם בביקורת יסגרו את התפר או משהו? זה מלחיץ... תודה!
לצפיה ב-'תפר שנפתח'
תפר שנפתח
11/12/2017 | 12:38
8
דבר ראשון לא להילחץ  ,מה שאני מציע ללכת לאחות במרפאה ושם תקבל את התשובה המוסמכת ,,לא נראה לי שזה משהו רציני 

קובי
לצפיה ב-'אתה מדבר על תפר חיצוני בעור, של אחד מהחתכים?'
אתה מדבר על תפר חיצוני בעור, של אחד מהחתכים?
12/12/2017 | 05:26
3
לך היום למרפאת האחיות בקופ"ח, ויעזרו לך במקום. 
לצפיה ב-'תזונה לאחר ניתוח '
תזונה לאחר ניתוח
08/12/2017 | 15:30
2
25
שבת שלום - אני שבועיים לאחר ניתוח טבעת - קיבלתי פה המון עצות עזרה והכוונה בעיקר חיזוקים מאופירה וקובי ותודה רבה - הכל בסדר - אני נמצדת לתפריט ויש לציין שאפילו מקדימה מעט בימים לגביי תוספות ושינויים בתזונה - אני עכשיו בעיקרון שבועיים אחרי הניתוח כבר אוכלת קציצות עוף תפוחא אורז עם מעט רוטב מעל כמובן כמות קטנה- מועכת עם המזלג , לועסת המון אוכלת לאט - פיקס! 
היום בסביבות 12 בצהרים תוך כדי הבישולים התיישבתי ואכלתי כפית וחצי אורז עם מעט רוטב - ברגוע הכל עבר מעולה . לצערי נכון - לא הספקתי לאכול כמוש צריך או לשתות (בישולים - ניקיון - יום שישי) אז התיישבתי שוב בשעה 2 וחצי בצהריים וניסיתי שוב להכניס כפית אורז ברוטב - לפתע הרגשתי חנק מטורף - לחץ אדיר בחזה - קמתי התחלתי להתנשף יצאתי לבחוץ לאוויר - לא נתתי לעצמי להקיא - לא מסוגלת , כמה דקות עד שנרגע לי .
עכשיו - מה זה היה? למה זה קרה? , אני רוצה להוסיף שיש לי חברה מטובעת כבר למעלה מ 7 שנים שומרת על המשקל ... והיא אמרה לי בלי קשר למה שקרה - שהטבעת בגוף אבל עדין פתוחה - או.קי הבנתי לא חודש לי , אבל היא טוענת שבגדול אני יכולה לאכול כל מה שאני רוצה רק בכמויות קטנות - האם זה נכון? מותר לי? אם כן אז למה התפריט שמצמידים לנו לאחר הניתוח? האם בכל זאת הטבעת יוצרת מעבר צר כבר מעכשיו טרם נסגרה או שאני טועה? בבקשה אני רוצה להתקדם לאט ובטוח - לא לסטות , לא להקיא - שהרצון יהיה בראש ובגוף יחד. תודה ושבת שלום 
לצפיה ב-'אי הבנה - החברה התכוונה ברמת העיקרון'
אי הבנה - החברה התכוונה ברמת העיקרון
10/12/2017 | 09:06
1
9
לא ב-3 השבועות הראשונים לאחר הניתוח. 
ברמת העיקרון, אכן, אם הטבעת פתוחה לגמרי, בדרך כלל המעבר שהיא יוצרת מאפשר אכילה רגילה, רק בכמות קצת יותר קטנה. בד"כ זה לא מאפשר הרזייה. 

ב-3 השבועות הראשונים שלאחר הניתוח הקיבה בטראומה, כי הונח על רקמתה החיצונית גוף זר שעיוות את המבנה שלה, והיא צריכה להתרגל אליו. הרקמה של הקיבה נהיית בצקתית, וזה כשלעצמו גודש את המעבר ואת איזור הוושט התחתון. 
במהלך הניתוח בוצעו עוד פעולות שהגוף צריך להחלים מהן, כגון ניפוח של גז להפריד בין האיברים הפנימיים.
לכן נוקטים בדיאטת החלמה זהירה והדרגתית, כדי להתמודד עם הבצקת ושאר הקשיים של הקיבה. בדיאטה זו כל מאכל אוכלים בנפרד, ובהדרגה מנסים את הקיבה למה היא מסוגלת. 

אם אוכלים במהירות או בלחץ, זה יכול להיתקע במעבר גם כשהטבעת פתוחה. במקרה זה נושמים ונושפים עמוק, מתהלכים בחדר ועושים תנועות בידיים (מפורט באתר "טבעת" שלי), עד שהלחץ משתחרר.
התנועות הללו עושות "מסאז'" לשרירי הוושט והקיבה ומניעות את האוכל שתקוע במעבר הצר. 

בזמן הדיאטה יש למידה אישית של הגוף שלך. כך שאת יכולה לדעת שבימי שישי ובזמן של לחץ, תאכלי מאכלים נוזליים ורכים בזמן הזה (משקאות חלב, מעדנים, קרקרים/פריכיות), ואת האורז והבשר תאכלי כשיש לך יותר זמן. בסעודת הלילה. 

בהמשך, אחרי שתהיה החלמה מלאה, תלמדי לשתות לפני שאת יושבת לאכול, ובכלל ברוב המקרים את האוכל שקשה יותר לאכול אוכלים בערב (ורק אחרי שתייה) וביום אוכלים אוכל יותר קל. כל אחד לפי הגוף שלו. 
את הביסים הראשונים אוכלים יותר לאט, ועם הפסקות. יש מקרים שאנשים לא יכולים לאכול את הביסים הראשונים בלי לשתות תוך כדי, אחרת הכל נתקע. ורוב האנשים לא יכולים בכלל לשתות בזמן שהם אוכלים. אז כל אחד מנסה מה שהגוף שלו מסתדר איתו. 
לצפיה ב-'תזונה'
תזונה
10/12/2017 | 19:20
5
שבוע טוב - אופירה תודהההה ענקית את לא מבינה כמה המקצועיות שלך והניסיון שלך עוזרים לי . אכן נכנסתי לאתר שלך ומשם בעצם הבנתי שכשנחנקתי קמתי והתהלכתי בנשימות עמוקות וזה עזר לי מאוד . אני אכן - התחלתי לאכול פתאום אורז קציצות וכו'... כל מה שעובר - כמובן לאט אבל ע"מ לא לפגוע בקיבה כמו שאת מציינת שבכל זאת אני אחרי ניתוח והקיבה בטראומה - אני יאמץ את העצה שלך למאכלים נוזלים וקלים בשעות הבוקר - והרבה שתיה לפני האוכל - ובערב (האמת שבשעות הערב הרבה יותר קל לי לאכול אוכל )לאכול את המאכלים "הכבדים" יותר. וואוו אני מקווה שלא פגעתי בקיבה או בכל מה שקורה עם הטבעת - עוד שבועיים תהיה לי סגירה ראשונה בע"ה - ואני מקווה שמשם יתחיל למעשה תהליך ההרזיה - כי אכן אני לא מרגישה שום שינוי מבחינת משקל - אבל כן מבחינה בריאותית (כבר לא מכניסה קמח/פיצות/ גאנק פוד) - אנרגיה הרבה יותר "קלילה" 
תודה תודה תודה
לצפיה ב-'מחפשת רופא לסגור טבעת '
מחפשת רופא לסגור טבעת
08/12/2017 | 20:19
2
18
שלום , 
מחפשת רופא/ה באזור תל אביב שסוגר טבעת ...עברתי לקופת חולים מכבי אני ישמח מי שמכיר/ה רופא/ה במכבי שסוגר טבעות .
או לסירוגין רופא/ה שניתן באופן פרטי לגשת אליו .י
לצפיה ב-'סגירת טבעת'
סגירת טבעת
09/12/2017 | 15:20
11
לפי מייטב ידיעתי דר אבינוח עובד עם מכבי והוא מקבל באסותא תבדקים עם המזכירה שלו סגירה זה לא דבר בהול או דחוף 

קובי
לצפיה ב-'רופא לסגירת טבעת'
רופא לסגירת טבעת
12/12/2017 | 01:15
4
ד"ר אבינח המומחה לטבעות
מקבל באסותא תל אביב ובאסותא ראשל"צ
לצפיה ב-'אורי בלום, בן 40, מת לאחר ניתוח קיצור קיבה'
אורי בלום, בן 40, מת לאחר ניתוח קיצור קיבה
05/12/2017 | 10:42
13
241
חדשות ממש מעכשיו...
מאוד מצערות וגורמות לחששות רבים.
אורי בלום בן 40 (בכיר בעיריית חיפה) מת אתמול מניתוח קיצור קיבה שעשה לפני חודש וממנו לא התעורר...
זה היה הניתוח השני וזה הסתיים אתמול בקריסת מערכות.
ניתוח במצב השמנת יתר ידוע שהוא מאוד מסוכן אבל עדיין זה מקרה מאוד חריג.
מישהו יודע עוד פרטים על המוות כתוצאה מהניתוח?
האם זה גורם לכם לחשוב פעמיים?

לצפיה ב-'מצער לשמוע'
מצער לשמוע
05/12/2017 | 14:41
74
בכל ניתוח יש סיכונים גם בניתוח קיצור קיבה ואני לא יודע את סוג הניתוח 
לכן מאשרים את הניתוחים למי שההשמנה שלו היא השמנה חולנית .
לא יודע  מה קרה במקרה הזה ,זה לא גורם לחשוב פעמיים זה לא ניתוח קוסמטי ,זה ניתוח להצלת חיים ,השמנת יתר גורמת לסכרת השמנת יתר גורמת לסתימת עורקים להתקפי לב ועוד צרות צרורות ,אם נשים על כף המאזניים ,את הסיכונים בניתוח והסיכונים בהשמנת יתר חולנית הראה לאן  הכף נוטה 
שוב מצער לשמוע ,אני לא יודע מה היה המצב לפני הניתוח ,באיזה מחלות היה המנוח חולה .

קובי
לצפיה ב-'יש אחוז של סיבוכים ואחוז של מוות בכל ניתוח'
יש אחוז של סיבוכים ואחוז של מוות בכל ניתוח
05/12/2017 | 20:53
8
83
והאמת, שגם בלהוריד את הרגל לכביש יש אחוז (מאוד גדול) של סיכון לפציעה קלה או חמורה או למוות.
זה לא גורם לאנשים לחשוב פעמיים האם לרדת לכביש, האם לצאת בבוקר מהבית והאם לנהוג ברכב. למה? כי צריך לחיות חיים נורמליים, וכי צריך לכמת את האחוז של הסיכון.

אחוז המוות בכל הניתוחים בריאטריים בשנת 2011 היה 0.2%. כלומר אחד ל-500. בשנת 2014 הוא היה 0.1%. כלומר אחד ל-1000.
זה כולל את אחוז המוות בניתוחים חוזרים, שהוא גבוה הרבה יותר מאשר בניתוח ראשון. וכן יש לזכור שאצל מנותחים שכבר סובלים מבעיות בריאותיות חמורות, אחוז המוות גבוה מאשר אצל מנותחים בריאים. 
מכאן המסקנה, שאחוז המוות במנותחים בריאים בניתוח ראשון הוא זניח באופן קיצוני.
בכל אופן, אחוז המוות מהמחלות שמייצרת ההשמנה גבוה הרבה הרבה יותר...

לכל נפטר מה-14 שנפטרו בשנת 2014 יש שם, משפחה וסיפור חיים. אצל כל אחד מהם, המוות היה 100% ולא 0.1%. ולא משנה אם הנפטר מת בשנת 2014 או נפטר אתמול, כמו המנוח. וגם לא משנה מה הנסיבות שגרמו למותו עקב הניתוח. 
במקרה של המנוח, מדובר היה באדם שגם סבל מהרבה בעיות בריאותיות, וגם היה אחרי ניתוח חוזר. כך ששום שינוי לא חל באחוזי המוות הידועים, עקב פטירתו המצערת מאוד. 

לכן אין שום סיבה לשינוי במחשבה האם ללכת לניתוח קיצור קיבה.
לצפיה ב-'לא מבינה למה עושים את הנתוח הזה'
לא מבינה למה עושים את הנתוח הזה
06/12/2017 | 16:56
7
62
הרוב אחרי 3 שנים משמינים בחזרה ועולים עוד יותר במשקל מאשר קודם, הבת שלי עברה ניתוח כזה היא וחברותיה שגם עברו כולם עולות בחזרה במשקל אז בשביל מה זה טוב? גם הבחור  הזה עבר ניתוח בשנית משקל, צריך לסדר את המוח אולי אז זה יעזור.

לצפיה ב-'את לא מבינה כי חסר לך מידע רפואי'
את לא מבינה כי חסר לך מידע רפואי
06/12/2017 | 21:09
5
52
בנוגע למטבוליזם של השמן המורבידי והצורך שלו בעזרה ניתוחית להקטנת הרעב.
כדי לפתור בעיה של שומן מורבידי, צריך עזרה גם בטיפול פסיכולוגי, וגם בניתוח, והכל לפי העניין, כי כל שמן מורבידי סובל מבעיות שונות אחרות ממשנהו, ואין אחד דומה לשני.

בנוסף, מי שעבר שרוול ועלה במשקל, יכול לעשות טבעת על השרוול ולהמשיך לעזור לעצמו. טבעת זה ניתוח קל מאוד ולא מסוכן, עם 0 אחוזי מוות.
רוב מנותחי השרוול עולים במשקל אבל לא מחזירים את כל משקל היתר שסבלו ממנו קודם לכן, אלא רק חלק ממנו. זה המידע שנצבר אצל רופאים ומנותחים אחרי מעל 10 שנות שרוול, ואינני יודעת מאיפה דלית מידע כאילו "אחרי 3 שנים הרוב משמינים בחזרה יותר מהמשקל הקודם". זה מופרך ומדומיין לחלוטין, ואין לזה שום בסיס. 

ספרי לנו, בבקשה, האם בתך וכל חברותיה הגיעו כבר למשקל שהיו בו לפני הניתוח?
לצפיה ב-'אופירה, יש לי תוספת קטנה לדברים שכתבת'
אופירה, יש לי תוספת קטנה לדברים שכתבת
07/12/2017 | 08:57
2
46
אני הייתי בעברי עם BMI של 46 (כיום BMI של 36 ללא מחלות נלוות, ואני ממשיכה בתהליך ההרזיה שלי).

אצלי באופן אישי הבעיה היתה פחות נושא של רעב - אלא בעיקר בחירות לא נכונות באוכל, ונשנשת. או בניסוח אחר: אכלתי הרבה ג'אנק פוד במקום אוכל מזין, ונשנשתי במהלך היום רק "קצת שוקולד" כל פעם וכך חיסלתי חבילה או שתיים של שוקולד ביום.

למיטב הבנתי (ושוחחתי על כך עם מנותחת קיצור קיבה ועם דיאטנית שעובדת עם מנותחי קיצור קיבה באחת מקופות החולים) - במצבים כאלו של נשנשת, הניתוח הרבה פחות מועיל מאשר במקרים כמו שאת מציינת של צורך בהקטנת הרעב.

אני לא מנסה לשלול את הניתוח. ברור לי שלך ולעוד מנותחים רבים הניתוח היה ממש מציל חיים ושיפר לכם את הבריאות ואת איכות החיים בצורה משמעותית. אבל אני לא חושבת שאפשר להכליל את הפתרון הזה על כלל "ציבור השמנים", ומי ששוקל את ההמלצה או האישור של הניתוח חייב לבדוק את ההתאמה של הטיפול למטופל.
לצפיה ב-'את מחזקת את דבריי, במילים אחרות -'
את מחזקת את דבריי, במילים אחרות -
07/12/2017 | 14:10
1
42
אני כתבתי: "כדי לפתור בעיה של שומן מורבידי, צריך עזרה גם בטיפול פסיכולוגי, וגם בניתוח, והכל לפי העניין, כי כל שמן מורבידי סובל מבעיות שונות אחרות ממשנהו, ואין אחד דומה לשני".
וגם את בדברייך מראה שכל אדם הבעיה שלו נובעת מסיבות אחרות ומתבטאת בצורת התנהגות אחרת, ולכן הטיפול צריך להיות לפי העניין.

ברור שניתוח אינו פיתרון ראשון לאנשים שבוחרים בחירות גרועות מאוד באוכל ואין להם מודעות תזונה. לכן הדרישה לפני ניתוח היא שאדם יהיה לאחר ניסיון בדיאטות בעבר, שלא הצליחו, ויש דרישה לביקור אצל דיאטנית, וועדה שבודקת את עדות הדיאטנית על אופי בעיית האכילה ועל היסטוריית ההשמנה והניסיונות לרדת במשקל. 

לכן כמו שאת לא חושבת שצריך לשלול את הניתוח, גם אני במקביל לא חושבת שהוא פיתרון יחיד וראשון, אלא פיתרון אחרון בהחלט, וגם אז בשילוב טיפולים מתאימים נוספים!
ברור לכל שהניתוח הוא לא מחליף מודעות לתזונה נכונה והשתדלות לנהוג על פיה. ולכן, למרות שהניתוח קיים בסל הבריאות, לא כל אחד זוכה לו, אלא רק מי שעובר וועדה קפדנית בהחלט. 

התפרצת כאן לדלת פתוחה, כי אני מעולם לא כתבתי שצריך להכליל את הפיתרון הזה על כלל ציבור השמנים, אלא עניתי לאשה שטענה: "אני לא מבינה בשביל מה בכלל צריך את הניתוח הזה"...
לצפיה ב-'בהחלט מחזקת, עם הרחבה מסוימת'
בהחלט מחזקת, עם הרחבה מסוימת
07/12/2017 | 19:43
31
ישנם הרבה אנשים כמוך שהניתוח הציל להם את החיים והבריאות, ושיפר את איכות החיים שלהם בצורה משמעותית.

אבל חשוב לזכור שהניתוח הוא לא טיפול פלא (וגם לא טיפול לעצלנים שרק רוצים קיצורי דרך) אלא פשוט כלי להרזיה, ממש כמו ספורט או תפריט של דיאטנית. וממש כמו שתפריט צריך להיות מותאם אישית, כך גם הטיפול בניתוח צריך להתאים למנותח. לדעתי הלא מקצועית, הרבה ממקרי הכשלון של הניתוח בהרזיה (במובן הזה שהניתוח הצליח, ללא סיבוכים, אבל המנותח עלה במשקל בצורה משמעותית אחרי ההרזיה הראשונית) נובעת מחוסר התאמה או חוסר בתיאום ציפיות לגבי ההשפעה של הניתוח. בסופו של דבר, אי אפשר להתחמק מהעובדה שכדי לרזות צריך לאכול פחות, לאכול בריא, ולהתעמל - גם אחרי ניתוח.
לצפיה ב-'הגעתי מהראשי, ויש לי עקרונית בעיה עם ניתוחים'
הגעתי מהראשי, ויש לי עקרונית בעיה עם ניתוחים
08/12/2017 | 18:36
1
32
שכוללים הרדמה מלאה ולא מבוצעים בבתי חולים שיש בהם מחלקת טיפול נמרץ רצינית
לצפיה ב-'חדר טיפול נמרץ'
חדר טיפול נמרץ
09/12/2017 | 15:32
14
מסכים איתם 

לצפיה ב-'השמנה אחרי ניתוח'
השמנה אחרי ניתוח
09/12/2017 | 15:13
20
כל  ניתוח משמש כל עזר לירידה במשקל ואפשר לרמות כל ניתוח 
זה שאת כותבת הרוב עולים אחרי זה במשקל .מניין לך את הידע הזה יש לך סקרים ,זה שהבת שלך ןכמה חברות העלו שוב במשקל זה לא אומר הרוב 
כמה את מכירה 5-10 אנשים זה לא רוב כמי שנמצא בפורוםם הזה 17 שנה אני מכיר הרבה מאוד אנשים שרזו  ,הניתוח מאושר בוועדה למי שיש לו השמנה חולנית ולא למי שרוצה לרדת כמה קילו בשביך להראות טוב 
יש הרבה שמרמים את הניתוח וקל מאוד לרמות כל סוג של ניתוח 

הרבה בריאות בהצלחה   
קובי

לצפיה ב-'עדיף להיות שמן חי מרזה מת'
עדיף להיות שמן חי מרזה מת
10/12/2017 | 01:15
2
14
קיצור קיבה זה לא קסם, זה מסוכן, אחת מתופעות הלוואי היא מוות.
לצפיה ב-'לסופרמן'
לסופרמן
10/12/2017 | 07:44
6
קיצור קיבה זה לא קסם זה רק כלי עזר לירידה במשקל.
כל ניתוח מסוכן זה ברור גם להיות שמן ברמה חולנית זה מסוכן מאוד ,סכרת שיכולה להביא לכריתת אברים ולמוות ,טיגליצרידים שגורמים לסתימת עורקי הלב והתקפי לב ולמוות ,ועוד הרבה מחלות קשות, נשים שלא יכולות להיכנס להריון בגלל עודף המשקל \אתה יודע כמה אנשים מתים מסיבוכים אלפים או יותר אז שים על כף המאזניים ותראה לאן הכף נוטה ,אני לא יודע בן כמה אתה וכמה אתה שוקל עדיף לרדת במשקל הדיאטה רגילה 

הרבה בריאות

קובי
לצפיה ב-'השמן חי עד שהוא מת (מסכרת, בחלקים...) '
השמן חי עד שהוא מת (מסכרת, בחלקים...)
10/12/2017 | 08:50
6
גם מנותח קיצור קיבה חי עד שהוא מת. והוא בכלל מת שמן. מהניתוח, לא מההרזיה!!!
אין פה שום שמן חי ורזה מת. 
ובכלל, אחת מתופעות הלוואי של החיים היא מוות. או מזקנה, או מתאונת דרכים. 

אז בלי דמגוגיות. 
משרדי הבריאות בכל העולם לא מורכבים מצבירי מטומטמים. יש סטטיסטיקות ברורות כמה בריאות מביא הניתוח וכמה חולי מביאה השמנה מורבידית.
ולכן הניתוחים בסל הבריאות ומביאים בריאות לאנשים.
כמו ניתוחי השתלת לב וכל סוגי הניתוחים האחרים שמיועדים להבריא בני אדם חולים. 

על סיכוני המוות בניתוחי קיצור קיבה כבר כתבתי בצורה מסודרת ומפורטת בשרשור זה, בלי דמגוגיות.
יש להבין שאלו סיכונים קטנים מאוד מאוד בעולם הכירורגי, כלומר יחסית לסוגי ניתוחים אחרים.
מה עוד שאין מחייבים איש לעבור ניתוח. שכל אחד יחליט איך הוא רוצה לחיות.
בקיצור, תיכנסו לפרופורציות באמצעות השכל, ולא להגיב מהבטן. 

לצפיה ב-'ניתוח שרוול'
ניתוח שרוול
06/12/2017 | 18:53
26

אז קצת על עצמי,
בקיץ 2015 החלטתי לעבור שינוי.
עברתי ניתוח קיצור קיבה ( ניתוח שרוול LSG) לאחר ניסיונות וכישלונות רבים להרזות ולשנות את אורח חיי.
באותו קיץ לאחר הפרוצדורה הרפואית והחלמה השלתי כ- 50 קילו. הניתוח נתן לי הזדמנות לפתח אורח חיים שונה, לחוות חיים שונים ולבנות מודעות לתזונה נכונה ולספורט מה שהוביל אותי להתמקצע באימון כושר גופני וריצה.
בתחילת התהליך מהר מאוד הבנתי שהניתוח אינו פתרון קסמים, כשהאתגר האמיתי מתחיל בכניסה חזרה הביתה מבית החולים.
האתגר מכיל בתוכו מחויבות גדולה מאוד לשינוי בתפיסה המחשבתית, בסביבה החברתית ובכל היבט אחר בחיים.
ולכן בכדי להגיע לשינוי משמעותי ולהצליח יש צורך בהחלטה ובמוכנות לעבודה עצמית קשה, לפני, תוך כדי ובעיקר לאחר התהליך הרפואי.
שם, בכניסה חזרה הביתה, לאחר התהליך הרפואי וההתאוששות מהניתוח, שם מתחילה העבודה הקשה.
ברגע הזה, בסיטואציה הזו תמיכה מהסביבה וייעוץ נכון וזמין מעלה את אחוזי הצלחת הניתוח והופכת את התהליך לבר ביצוע.
לרשותכם,
לייעוץ, תמיכה ואימון
ניצן רוזן 0523332351
https://www.facebook.com/nizanrozenpt/
nitsanrozen01@gmail.com
לצפיה ב-'כאבי בטן חזקים וגועל מאוכל '
כאבי בטן חזקים וגועל מאוכל
04/12/2017 | 13:16
3
61
עברתי ניתוח מעקף קיבה לפני חודש וחצי 
לא יכולה לאכול כלום 
כל דבר מגעיל אותי
מצליחה לאכול רק מרקים ואוכך טחון רך
אם אוכלת מוצקים מיד יש סחרחורות בחילות עד עלפון
וכאבי בטן מוגזמים בלתי נסבלים 
יש לציין שירדתי בחודש וחצי 19 קילו 
האם זה בסדר ?
לצפיה ב-'למועקפת '
למועקפת
04/12/2017 | 15:12
38
זה לא בסדר , ירידה גדולה  מידיי ,מעניין כמה עודף משקל היה לך 
לא נראה לי שזה סביר  שחודש טחצי אחרי הניתוח אי אפשר לאכול מוצקים 
אני מציע לספר את זה לרופא המנתח ולקבל ממנו תשובה ,לא לוותר ,ולשאול את הדיאטנית  מה לעשות ,,לא נראה לי טוב כל העסק הזה 

קובי
לצפיה ב-'בפירוש לא!'
בפירוש לא!
05/12/2017 | 03:40
1
36
יש לפנות למנתח. משהו מאוד לא תקין. 
לצפיה ב-'אל תדאגי יקירה, הכל יחלוף לך'
אל תדאגי יקירה, הכל יחלוף לך
06/12/2017 | 16:58
27
חוץ מהתיכון שהיה לך פעם, הוא יחזור אלייך בקלי בלוטו בעוד שנה שנתיים.

ועד אז תרגישי טוב.
לצפיה ב-'מנותחת טבעת '
מנותחת טבעת
30/11/2017 | 10:50
10
40
נותחתי ביום שני 27/11 ניתוח טבעת ע"י ד"ר אבינוח - הרופא אמר שאפשר להוריד את הסיכות כבר ביום שישי הקרוב (מחר) אבל בהנחיות שקיבלתי וגם האחות במרפאה - טוענים שצריך להמתין לפחות 10ימים - מה לעשות?
דבר נוסף - הרופא אמר שאם רעבים אפשר להתחיל תזונה כבר ביום השלישי - ובהנחיות שקיבלתי רשום רק מהשבוע השני , עד עכשיו רק שתיתי תה ומים וניסיתי כפית של מעדן כמובן לאט לאט וזה זרם לי , אני מרגישה רעב - האם לנסות לאכול לאט לאט או פשוט רק לשתות ? - אם האוכל זורם לי כמו ירקות מבושלים טחונים כמובן במידה מועטה - אז לאכול או לא? אני ממש לא רוצה להגיע למצב של הקאות וכאלה - בבקשה עזרההה
שאלה נוספת - יש לי כאבים מטורפים באזור בית החזה הבנתי שזה כנראה "הפורט" של הטבעת - האם זה אמור לעבור מתישהו או בגלל שהוא קיים שם הכאב הזה ישאר?
לצפיה ב-'ניצן רוזן יועץ ומאמן אישי למנותחים בריאטרים'
ניצן רוזן יועץ ומאמן אישי למנותחים בריאטרים
30/11/2017 | 11:50
9
33
היי,
תהיי רגועה.
הניתוח היה ממש לא מזמן, תני לגוף שלך להחלים ולכאוב קצת.
אישית הייתי מסתמך על הרופא המנתח מכייון שהוא מכיר אותך ואת הסיטואיה שבה הגוף שלך נמצא בה באופן אישי. מבחינת האכילה תהיי זהירה תראי איך הגוף שלך מרגיש בכל צעד והוא ידע לרמוז לך מתי את מגזימה.
ההמלצה האישית שלי היא שעם כל הקושי תנסי קצת לצאת מחוץ לבית ולעשות הליכות קצרצרות, זה יתרום להרגשה שלך מניסיון.
אם את צריכה עזרה בכל דבר את מוזמנת לפנות אלי, ניצן רוזן 0523332351,

לצפיה ב-'ניתוח טבעת '
ניתוח טבעת
30/11/2017 | 13:16
8
42
אז זהו שבאמת אני נרגעת קצת - נכון כואב , אבל זה באמת עדיין טרי , לגביי האכילה אני דיי זהירה - ניסיתי מרק צח אבל זה גרם לי לכאב בגרון מין שיעול לא נח אז עצרתי - והיום ניסיתי מעדן קל בקטנה באיטיות ואני נעצרת כשמרגישה "שובע" ,
אני לא תקועה בספה אני דיי זזה אבל באיזי - בגדול מרגישה שהסיכות זה מה שמחזיק לי את הכאב - נחכה עד שבוע הבא להוריד 
תודה על התמיכה והפורום כאן♥

לצפיה ב-'למנותחת הטרייה '
למנותחת הטרייה
30/11/2017 | 14:56
7
24
שמח לשמוע שאת אחרי הניתוח ,הכאבים זה דבר רגיל ,הכאבים באים בגלל האויר שמוכנס לחלל הבטן להפרדת האיברים הפניימים כעת הם יוצאים ואת מרגישה כאבים בחזה ובשכמות זה  אמור  להפסק אחרי כמה ימים ,גם הסיכות גורמות לאי נוחות ,בגע שיוציאו אותן תרגישי הקלה ,מה ששאני מציע לגשת לאחות בקופת חולים ולפי המצב היא תחליט האם להוציא אותן או  לדחות את הוצאתן בעוד יום יומייםיש להן לאחיות ניסיון בקטע הזה  אני מציע לך לאכול דברים קלים לראות מה יורד בקלות ,ברגע שזה גורם לך לאי נוחות או לשיעול להפסיק עם זה 
ברגע שתשמרי על זהירות הכל יהחיה בסדר 
מילת המפתח בהתנהגות אחרי הניתוח היא ס.ב.ל.נ.ו.ת 
בהלצלחה הרבה בריאות ,אנחנו פה לכל שאלה 

קובי
לצפיה ב-'טבעת'
טבעת
01/12/2017 | 09:28
6
19
תודה קובי - איזה כייף שיש את הפורום הזה עם אנשים בעלי ניסיון בטבעת , אז ככה - קיבלתי כמה תפריטים אחד מהדיאטנית מהוועדה ואחד מהרופא - כל אחד שונה בתזונה שלו , אני באמת משתדלת רק לשתות מים ותה וניסיתי ואף הצלחתי לאכול באיזי ירקות מבושלים טחונים - ועדיין לא עבר שבוע , לא נותנת לעצמי להגיע למצב של הקאה אבל כן השתעלתי כנראה מהמרק עמנו - עצרתי נחתי ונרגעתי.
השאלה שלי - האם בגדול לאחר תקופה של שבועיים - חודש כשעוברים לכלכה רגילה - האם ישנם מאכלים מסוימים שאסורים לחלוטין לאלתר או שהכל תלוי באדם עצמו וזה משתנה מאדם לאדם?
לצפיה ב-'תפריטים'
תפריטים
01/12/2017 | 12:36
18
לפי דעתי מי שמבין הכי הרבה בתפריטים שאת הדיאטנית בשביל זה  היא למדה ויש לה ניסיון ,.הרופא תפקידו לנתח ולסגור או לפתוח את הטבעת בהתאם ,ועם כל הכבוד הוא לא צריך להיכנס לנישות שלא שייכות לו ,
יש מאכלים שלא תצליחי לאכול לעולם זה שונה מאחד לשני ,תנסי תבדקי באם זה לא ירד אל תלחמי תוותרי אני לא מכיר ספציפית מאכלים שאסורים בתכלית האיסור ,  בהצלחה הרבה בריאות

קובי
לצפיה ב-'לגבי הסיכות - את יכולה לגשת ביום ראשון, אל תחכי 10 ימים'
לגבי הסיכות - את יכולה לגשת ביום ראשון, אל תחכי 10 ימים
01/12/2017 | 14:46
4
19
מהניסיון שלנו, אחרי 5 ימים מוציאים בדרך כלל את הסיכות (ובכל מקרה ספציפי שאי אפשר, האחות במרפאה יודעת להגיד לך לחכות עם חתך זה או אחר עוד יומיים). 
למעשה אפשר גם אחרי 4 ימים, כמו שאומר המנתח, אבל האחות במקום צריכה לקבוע לפי מצב החתכים עצמם, כי אם מוציאים מוקדם מידי זה נפתח ונסגר לצלקת לא יפה, וחבל. כשהצלקת יפה, אחרי שנה לא נשאר אפילו סימן. 
לחכות 10 ימים זה לא כדאי, כי יש סיכון שהעור יגליד מעל הסיכות ואז הוצאתן תחתוך אותו וזה כואב מאוד ובעייתי. 

תקראי את המידע באתר טבעת שלי. www.g-band.co.il.
כתוב שם שאפשר אחרי 3 ימים, ביום הרביעי, להתחיל כלכלה רכה, אם רעבים.
מי שרעב זה סימן שההחלמה שלו מהירה, לכן הוא לא צריך לחכות 7 ימים. אבל לא ביום השלישי, אחרי 2 ימים, אלא ביום הרביעי, אחרי 3 ימים.

ההוראות באתר טבעת מתאימות למנותחי טבעת. גם ההוראות של הרופא מתאימות להם. ואילו ההנחיות של הדיאטניות של הוועדה זהירות מידי ומתאימות למנותחי שרוול ומעקף קיבה, ולא לטבעת. 
יכולת לשתות גם משקאות חלב אחרי יומיים, וגם מעדנים חלקים. תאכלי כמה מעדנים שאת רוצה, זה כמו חלב. היום אפשר כבר לאכול ירקות מבושלים מעוכים או טחונים, אפשר פריכיות אורז, מוצרי חלב רכים - כלכלה רכה, מה שזקנים בלי שיניים אוכלים. יש פירוט באתר טבעת. 

בכל שלב וגם כשחוזרים לכלכלה רגילה, מנסים כל מאכל חדש בנפרד, כי הלמידה היא לפי המנותח ואין כללים. יש מנותחים שיתקשו מאוד לאכול מאכלים מסוימים, אפילו בשעות הערב (שבהן בד"כ יותר קל לאכול), ויעדיפו לוותר עליהם. זו למידה אינדיבידואלית.
כעיקרון, אין מאכל שאסור. רצוי לא להגזים בכמויות של משקאות מוגזים ומאכלים שחוסמים את המעיים (כמו אפרסמון). 

אם הכאב לא פוחת, יש לפנות למנתח. זה לא צריך להיות כאבים מטורפים. 

אפשר להתקשר אלי בכל שאלה, לא בשבתות וחגים - 054-2578131 (אופירה, מספר הטלפון חדש). 
לצפיה ב-'מנותחת'
מנותחת
01/12/2017 | 15:30
3
19
אז אוטוטו שבת שלום - ותודה לכם קובי ואופירה על ההקשבה והתמיכה , כייף לשמוע שאם אני מרגישה רעב זה סימן להחלמה מהירה - אז ביצעתי את הניתוח ב27 לנובמבר יום שני בערב ונראה לי שכבר ביום ראשון אלך לאחות לבדוק אפשרות להורדת הסיכות , הכאבים פוחתים מיום ליום - הכאב שבאמת "חדור" זה בין החזה כנראה שזה הפורט - השאלה אם גם הכאב הזה אמור לרדת בהדרגה או שזה משהו שישאר קבוע עקב מיקומו?
אז ניסיתי כרגע והצלחתי לאכול באיזי קמת חומוס טרי וחתיכת גזר עם חצי קציצה טחונים - בערך 1/2 שעה ברוגע , וזה זרם. אני שמחה לדעת שאוכל לאכול כבר פריכיות וכאלה - האם מותר לי גם אורז? עד מתי אני אצטרך לטחון את הכל?
לצפיה ב-'בשבוע השני מותר אורז רך מאוד מאוד.'
בשבוע השני מותר אורז רך מאוד מאוד.
02/12/2017 | 18:10
2
15
בשבוע השלישי אפשר אורז רך רגיל. 
קציצת בשר מתאים רק בשבוע השלישי, ועדיין לא בשבוע השני.
לא צריך לטחון הכל, מותר למעוך בשבוע השני והשלישי. ברביעי אפשר מאכלים רכים בלי למעוך, ואחרי השבוע הרביעי אפשר לטעום בשר רך רגיל ולא קציצה, ואפילו לחם.

אם האוכל עובר בסדר ובלי בעיות, אז: שבוע שני זה מהיום הרביעי ועד התשיעי.
שבוע שלישי זה מהיום העשירי ועד ה-15. שבוע רביעי זה מהיום ה-16 עד 21.
זאת אומרת הורדנו מהחודש הראשון 10 ימים. 

לא צריך להיות שום כאב בפורט לאחר ההחלמה מהניתוח.
אני לא מבינה מה זה כאב "חדור". 
לצפיה ב-'טבעת'
טבעת
02/12/2017 | 20:28
1
12
שבוע טוב תודה אופירה על המידע - נכנסתי גם לאתר שלך עזר לי מאוד , הכאב החדור זה בין החזה שתמיד מרגיש כאילו מישהו לוחץ לי שם "חדור בפנים" - אני מודעת שזה הפורט השאלה אם גם הכאב הזה עובר למרות שהפורט נשאר במקומו?
לצפיה ב-'לא צריך להיות שם כאב.'
לא צריך להיות שם כאב.
03/12/2017 | 22:24
6
לחץ בחזה (לא כאב חזק) יפחת ויחלוף תוך 3 שבועות מכסימום. 
אם לא חולף לגמרי אחרי הזמן הזה, או אם הכאב חזק מאוד - פני מיד למנתח ובררי מה זה.
לצפיה ב-'שינוי אורח החיים לאחר התהליך הכירורגי'
שינוי אורח החיים לאחר התהליך הכירורגי
29/11/2017 | 17:02
42
אז כן התהליך הכירורגי הינו משמעותי מאוד.
אך הוא לא הפיתרון השלם לשינוי אמיתי ומשמעותי כפי שמצופה. 
עברתי ניתוח שרוול לפני שנה וחצי וביצעתי שינוי מהותי באורח חיי.
אני אשמח לעמוד לצד מי שלאחר הניתוח ומבקש הדרכה וייעוץ בהכנסת הספורט לאורח החיים.
אשמח אם ישנם מטופלים שעברו את הניתוח ויישמחו לשתף אותי בקשיים שלהם למטרת מחקר.
תודה רבה,
ניצן רוזן 0523332351 nitsanrozen01@gmail.com
לצפיה ב-'כתבה בנושא קיצור קיבה'
כתבה בנושא קיצור קיבה
29/11/2017 | 14:53
45
לכתבה שנערכת בחדשות 2 מחפשים אנשים שרוצים לעשו קיצור קיבה
נא לפנות בטלפון 0502104348
לצפיה ב-'התלבטות'
התלבטות
21/11/2017 | 14:30
4
84

אני בתחילת דרכי בנושא ניתוח כלשהוא לירידה במשקל.
רציתי לקבל המלצה על רופא מנתח . מאזור המרכז. ובכלל איזה סוג ניתוח
אכן יש לו הצלחה גדולה ביותר. עם תופעות לוואי פחותות ביותר.
אני יודעת שאלו שאלות כלליות מאוד.
אך אשמח לכל עזרה.

לצפיה ב-'למתלבטת'
למתלבטת
21/11/2017 | 20:09
1
53
לפני שמתחילים דעי לך שלפני כל ניתוח בריאטרי צריך לעבור וועדה  צריך שיהיה BMI 40 או 35 עם מחלות נילוות זאת ההתחלה,יש כמה סוגי ניתוחים הטבעת זה ניתוח הפיך שהיה בעבר הלהיט ניתוח שני זה שרוול ,שלישי מעקף קיבה  רביעי מיני מעקף ויש ניתוח ועוד סוג של ניתוח שכמעט ולא עושים אותו  מעקף תריסריון  צריך לקרוא על כל ניתוח על היתרונות או החסרונות הצלחה בניתוח תלויה רק בך אפשר לרמות כל ניתוח באכילת מתוקים ,היום כדאי להיכנס לפייסבוק יש הרבה קבוצות ,כדאי ללכת למנתח שעושה את כל סוגי הניתוחים ,המנתח שעושה ניתוחי טבעת הוא ד"ר אבינוח והוא דוגל הניתוחים האלה ,מנתחים נוספים זה ד"ר סובחי  ד"ר רזיאל ,השאלה מה את מעדיפה ניתוח טבעת שהוא הפיך או ניתוחים בלתי הפיכים כמו שרוול שמורידים 17 אחוזים מהקיבה ,או מעף קיבה או מיני מעקף 
תחליטי מה שאת חושבת שמתאים לך אחרי יעשוץ עם מנתח ,תחפשי באינטרנט יש עוד מנתחים מובילים ותחליטי 
בהצלחה אני פה ואופירה פה אולי עוד משהו יכנס ויעזור ,קשה לי להאמין ,אבל  נקווה 

כל טוב ובהצלחה

קובי

לצפיה ב-' למתלבטת'
למתלבטת
22/11/2017 | 20:36
41
 בהצלחה! אני לפני ניתוח ואני הולכת על טבעת אצל ד"ר אבינוח , אחרי מחקר מעמיק באינטרנט, חברים , אנשים שעברו את כל סוגי הניתוחים - החלטתי שרק טבעת כי זה ניתוח הפיך עם הכי פחות סיכונים - ובגדול - מעבר לזה אני לא צריכה ! 
תעשי את המחקר שלך - אל תפחדי לשאול שאלות , תשמעי מפי מומחים, רופאים , מנתחים , תקשיבי למנתחים מכל סוגי הניתוחים - ואז את תביני מה באמת הכי טוב בשבילך עפ"י המשקל הגיל ובכלל - ההרגשה הפנימית שלך
בהצלחה - והרבה בריאות ♥

לצפיה ב-'רופאים מנתחים במרכז'
רופאים מנתחים במרכז
22/11/2017 | 05:53
47
ד"ר סובחי ד"ר אוסנת  רזיאל 
לצפיה ב-'קיצור קיבה'
קיצור קיבה
29/11/2017 | 14:51
24
היי גל מחדשות 2 אשמח ממש אם תיצרי עימי קשר 0502104348

לצפיה ב-'הסרת טבעת'
הסרת טבעת
18/11/2017 | 20:21
2
54
שלום לכולם,
לפני שבוע עברתי ניתוח טבעת. ההחלמה מהניתוח לא קלה עבורי בעיקר מכיוון שאיני מצליחה לנשום עמוק,יש לי כאבים חזקים בצד שמאל בבטן ובחילות מרבית היום.
בקריאה של פורומים וקבוצות לאחר הניתוח פתאום מתחוור לי כי לא קיבלתי את מלוא האינפורמציה טרם הניתוח והעדויות על אלו שמקיאים עבר שנים ונמנעים ממאכלים מסויימים על חייהם גרמו לי להתחרט ברצינות על הניתוח.
ואני שואלת,
אם החלטתי להסיר את הטבעת האם המנתח עשוי להקשות עליי או שיש סיבה שלא יאשרו לי? מעדיפה עכשיו לפני שנגרם נזק ממשי לקיבה ו/א לושט....
על תשובתכם ממש ממש אודה.
לצפיה ב-'הסרת טבעת'
הסרת טבעת
18/11/2017 | 21:07
50
לפני שבוע עברת ניתוח טבעת  ובגלל כאבים שזה דבר רגיל שבוע אחרי טבעת החלטת להוציא את הטבעת ,בדבר נראה לי כשטות גמורה ,מעניין איך בכלל אישרו לךך את הניתוח ,איך הפסיכיאטר אישר לך שבגלל בעיה קטנה כבר את רוצה להוציא על מה את מדברת על ניתוח נוסף על הרדמה נוספת ,עם כל הסיכונים שיש ,בהרדמה אפשר למות את מודעת לזה ,לא רוצה להשתמש במילים חריפות ,אני כבר 17 /שנה בעוד חודש אחרי ניתוח טבעת  ירדתי 50 ק"ג ושומר על המשקל ,לא נגרם לי שום נזק ,לא מקיא כבר שנים ,אז יש מאכלים שונים ולא הרבה שצריך לבטל ,אז מה קרה ,את מעדיפה להיות שמנה עם כל המחלות שנילוות על סכרת על יתר לחץ דם ,כל בעיות פוריות ,אני לא יודע בת כמה את ואם אין לך את המחלות האלה הם יגיעו ,אז תחליטי שבגלל קצת כאבים בשבוע הראשון תוותרי על המתנה שניתנה לך ,גבירתי כל ניתוח שתעברי שרוול או מעקף קיבה יהיו לך כאבים שיש אחרי ניתוח ,ניתוחים אחרים הם בלתי הפיכים  לסיכום אל תחשבי בכיוון הזה בכלל ואם כן את עושה את השטות הכי גדולה בחיים,ובתור אחד שמנותח 17 שנה אל לעשי את זה ,הגוף שלך ההחלטה שלך ,אבל אני מבקש אל תעשי את השטות הזאת 
בהצלחה והרבה בריאות

קובי
לצפיה ב-'קודם כל את צריכה להחלים מהניתוח שעברת'
קודם כל את צריכה להחלים מהניתוח שעברת
19/11/2017 | 21:40
35
אם הכאבים חזקים אחרי שבוע, את צריכה לפנות למנתח ולהבין למה יש כאבים חזקים. 
לגבי בחילות, צריך להבין מתי את מרגישה בחילות, ומה את אוכלת כרגע. 

לגבי המידע שאת קוראת על עדויות של מנותחי טבעת - אי אפשר לקבל מלוא האינפורמציה לפני הניתוח, כי אי אפשר לדעת איך תהיה ההתנהלות של הקיבה שלך אחרי הניתוח. לכן אל תתייחסי לעדויות של אנשים אחרים, אלא תלמדי מה קורה לגוף שלך עם טבעת, ורק אז תחליטי אם להוציא או לא. 
בינתיים לא ייגרם לך שום נזק מהטבעת. לא בקיבה ולא בוושט. אם הטבעת פתוחה ולא סגרת אותה עדיין פעם אחת אחרי הניתוח, לא תהיה לך הגבלה באכילה ולא תוכלי לגרום שום נזק לגוף. 

אבל קודם - להחלים.
תתקשרי אלי לדבר על הבעיה בהחלמה שלך - 03-5781855, אופירה.
לצפיה ב-'שאלה...'
שאלה...
17/11/2017 | 15:58
2
64
בשבועיים האחרונים, מדי לילה אני מתעוררת עם תחושה שהאוכל עולה לי ושורף לי את הגרון..
אני קמה ומקיאה ממש מתוך הקיבה (טעם של קיא) סליחה על התיאורים ��
אין שינה שאני לא מתעוררת עם התחושה הזו, גם אם הפעם האחרונה שאכלתי היתה כמה שעות טובות לפני השינה..
מה זה יכול להיות? רפלוקס? קשור לטבעת?
יש דרך לפתור את זה?

לצפיה ב-'דורית 51'
דורית 51
18/11/2017 | 21:09
39
יוכל להיות שהטבעת סגורה מידיי ויש לך נזק בושט ,מה שאני חושב לפתוח קצת את הטבעת ולתת לושט לנוח

קובי
לצפיה ב-'כן, זה רפלוקס, וזה בגלל הטבעת. צריך לפתוח אותה'
כן, זה רפלוקס, וזה בגלל הטבעת. צריך לפתוח אותה
19/11/2017 | 21:35
33
צריך לפתוח אותה בחצי CC, ולתת לבעיה הזו להחלים.
אחרי כחודש, לסגור (אם צריך) ברבע CC בלבד.

תתקשרי אלי, כדי שנבין עוד פרטים. אבל כעיקרון, זה מה שצריך לעשות.
03-5781855 אופירה.
לצפיה ב-'לפני ניתוח...עזרההה'
לפני ניתוח...עזרההה
19/11/2017 | 00:54
1
58
אני עוברת ניתוח בעזרת ה בעוד חודש אני ממש מבולבלת היתי סגורה על עצמי שאני עושה שרוול אך לאחר פגישה עם המנצח הוא ממליץ לי על מיני מעקף והרופא של הועדה אמר לי שאני צעירה ואני רוצה עוד ילדים אז הוא לא ממליץ על המיני השאלה אם יש באמת קשר בין הדברים ומה יותר קשה? אשמח לקבל פרטים מאלו שעברו מיני מעקף שרוול אני יודעת הרבה כי אחותי עשתה לפני שנתיים תודה מראש
לצפיה ב-'אין לי שמץ של מושג מה הקשר בין ילדים לבין מיני מעקף'
אין לי שמץ של מושג מה הקשר בין ילדים לבין מיני מעקף
19/11/2017 | 21:33
32
צריך למצוא דרך לשאול את הרופא של הוועדה, שיסביר את דעתו. 
כמו כן, חפשי פורום רפואי מקצועי שבו עונה מנתח בריאטרי (אולי ד"ר רזיאל באתר מלב"י?), ושאלי את השאלה הזו.
כמו כן כדאי שתשאלי גם את המנתח שלך מה דעתו על הדעה הזו של הרופא של הוועדה.
לצפיה ב-'מכורה ל 2 פלפלים ירוקים-אדומים חריפים כל יום'
מכורה ל 2 פלפלים ירוקים-אדומים חריפים כל יום
18/11/2017 | 12:02
2
35

לפני שנים היה לי ידיד תימני שההורים שלו עשו סחוג תימני ומאז התמכרתי לסחוג החריף.
אין לי כוח לעשות סחוג לפי מתכון, אבל כל יום אני מגרדת 2 פלפלים (ירוקים ולפעמים אדומים אם הפלפל בשל מספיק) חריפים ועגבניה אחת, ואוכלת את זה בכף כאילו אני אוכלת קורנפלקס עם חלב בקערה.
ההורים שלי היו מתווכחים איתי שזה לא בריא לי כי זה חריף מידי.
גילו לי כבד שומני ומהסיבה הזאת רופאה הפנתה אותי לדיאטנית שנתנה לי תפריט שכתוב בו כוס ירקות ביום (מחולק לחצי בצהריים עם חזה עוף והחצי השנה של הירקות בערב עם טונה).
אז אני מאמינה שלכוס ירקות נכנסים גם 2 פלפלים חריפים ואני מאמינה שבגלל שפלפל ירוק-אדום חריף נחשב לירקות, אז מותר לי לאכול 2 פלפלים חריפים.
האם לדעתכם מותר לי לאכול 2 פלפלים ירוקים כל יום (הנפש שלי מתה על זה) ?
אימא שלי אומרת שאפילו פלפל אחד ליום זה הרבה מידי בשבילי בגלל הרגישות של הכבד (כבד שומני).
כמה מקסימום של פלפל חריף לדעתכם מותר כל יום לאכול לאנשים כמוני עם רגישות לבעיות בכבד (בגלל הכבד השומני) ?

לצפיה ב-'אין קשר בין כבד שומני לפלפל חריף'
אין קשר בין כבד שומני לפלפל חריף
18/11/2017 | 14:39
24
יש תופעה ידועה של התמכרות לחריפות ויש אנשים שמכורים לחריף, אבל זה נפשי. אם זה לא עושה לך צרבת או כל תופעה אחרת שמציקה לך, שיהיה לך בתיאבון.  הדיאטנית שלך לעומת זאת, קצת אהבלה, כי אין שום טעם להגביל כמות של ירקות בכלל אם המטרה היא להפחית כבד שומני. אם כבר להפך, מחקר מצא קשר בין רמות נמוכות של אשלגן בדם לבין כבד שומני. אשלגן נמצא בירקות, בסרדינים ובפירות. י

לצפיה ב-'לא יודעת מה הידע הרפואי של ההורים שלך'
לא יודעת מה הידע הרפואי של ההורים שלך
19/11/2017 | 21:30
25
ואם אין להם ידע רפואי, אל תתייחסי כלל למה שהם אומרים. 
פני לרופאים - שאלי את הדיאטנית בפשטות, אם מותר לך לאכול כל יום 2 פלפלים חריפים ועגבניה אחת. אני לא רואה שום סיבה רפואית שאסור לך. להיפך.

כבד שומני יש לכל מי שסובל מהשמנת יתר גדולה. האם את סובלת מהשמנת יתר?
בקשי מהרופאה הסבר מה זה כבד שומני, וכן מהדיאטנית. וגם תשאלי את הדיאטנית למה לא לאכול יותר מאשר כוס ירקות ביום. בד"כ ממליצים לאכול 7-8 מנות ירק/פרי ביום, אז למה רק כוס?

אני לא מבינה איזו רגישות יש בכבד שומני, לא שמעתי על כך מעולם משום רופא. ולמה לדעת אמא שלך חריף לא טוב ל"רגישות" הזו. יש לי הרגשה (הלוואי שאני טועה) שאמא שלך מדברת שטויות בלי שום מושג על מה שהיא מדברת.
לצפיה ב-'אשמח לתגובות..'
אשמח לתגובות..
19/11/2017 | 07:18
1
52
לגבי השאלה הקודמת ששאלתי אשמח לתגובות בזמנכם הפנוי ועוד שאלה מנתח דוקטור לב איטין מישהו עבר אצלו ניתוח יש חוות דעת??

לצפיה ב-'מעיין'
מעיין
19/11/2017 | 10:20
24
הפורום הזה מת לצערי ולא יודע אם משהו יענה לךתנסי בפייסבוק יש כל מיני קבוצות של מנותחים ,לצערי לא אוכל לענות לך

קובי
לצפיה ב-'כתובת הועדה '
כתובת הועדה
18/11/2017 | 22:19
2
36
ערב טוב,
מה הכתובת של הועדה במדיקל סנטר בהרצליה?
תודה 
לצפיה ב-'כתובת..'
כתובת..
19/11/2017 | 01:04
1
18
כתובת
החושלים 8 הרצליה 

לצפיה ב-''
19/11/2017 | 01:40
5
תודה רבה
לצפיה ב-'דחוף...כאבים בבליעה'
דחוף...כאבים בבליעה
13/11/2017 | 00:10
2
53
עברתי ניתוח טבעת לפני שנתיים וחצי..כבר שלושה ימים
כאשר אני בולעת יש לי כאב חד,אפילו כאשר אני שותה.
יש לי תחושה מציקה. מה זה יכול להיות?מה עלי לעשות??
תודה -רונה
לצפיה ב-'יכול להיות דלקת בוושט'
יכול להיות דלקת בוושט
13/11/2017 | 22:40
1
28
ויכול להיות תזוזה של הטבעת.
בגלל שהכאב הוא בזמן הבליעה, אני מאמינה שזו דלקת בוושט.
צריך לפתוח את הטבעת בחצי CC, ואם אין הקלה משמעותית, לפתוח בעוד חצי CC.
אחרי שיחלים, לחכות חודש בערך, ולסגור בקצב איטי של רבע CC כל סגירה, אחת לשלושה שבועות לפחות.

האם הרגשת הגבלה גדולה בתקופה האחרונה?
את יכולה להתקשר אלי, טל' 03-5781855.
לצפיה ב-'תודה רבה אופירה..'
תודה רבה אופירה..
14/11/2017 | 14:34
21
מה שקורה עכשיו...הכאבים פסקו אבל מרגישה מוזר...בולעת חופשי מה שלא היה קודם,כאילו שאין טבעת.
מה לעשות?
לצפיה ב-'ניתוח חוזר'
ניתוח חוזר
30/10/2017 | 14:04
4
101
שלום לכם,
לפני 4 שנים עברתי ניתוח שרוול, בשנה האחרונה חזרתי לעלות במשקל, החלטתי ללכת ליעוץ לגבי ניתוח חוזר, והגעתי לד"ר אבינוח, שכמובן ממליץ על הטבעת. בשיחה איתו הבנתי שמצאתי את שחפצה נפשי, התחלתי בדיקות לפני הניתוח החוזר כחלק מהבדיקות הגעתי לדיאטונית שממש הלחיצה אותי וביקשה ממני לעשות חושבים מחודשים לגבי הניתוח של הטבעת, לטענתה אנשים ממש סובלים מהטבעת, יש להם קשיים קשים באכילת מרקמים, הם נמנעים לאכול בספומבי כי מקיאים המון וממש הסבירה שאיכות החיים נפגעת לאין הכר. אני ממש חוששת, אשמח לשמוע ממנוחי טבעת את דעתם בנושא. חשוב לי לציין שהיא לא ניסתה להוריד אותי מניתוח אלא רק הסבירה לי מנסיונה( היא 3 שנים בתחום) מה היא חוותה ממנותחי טבעת.
תודה רבה,

לצפיה ב-'ניתוח טבעת'
ניתוח טבעת
30/10/2017 | 15:04
79
קראתי את מה שהדיאטנית  אמרה לך כל ניתוח יש את הפלוסים והמינוסים שלו 
אני שלעצמי עברתי ניתוח טבעת לפני כמעט 17 שנה ,אני לא מקיא ,נכון שניתוח טבעת דורש בהתחלה תחזוקה של סגירת הטבעת עד שמגיעים  לסגירה האופטימלית ,יש כאלה שלא מסתדרים עם הטבעת ,ועושים שרוול או מעקף קיבה ,נקווה שאת תצליחי 

קובי
לצפיה ב-'ניתוח טבעת'
ניתוח טבעת
31/10/2017 | 22:32
1
58
היי - גם אני לפני וועדה לניתוח - וגם לי הדיאטנית המליצה על שרוול במקום טבעת. אני מלכתחילה החלטתי ללכת על טבעת - ראיתי תוצאות של כלללל הניתוחים אבל המון תלוי באדם עצמו - התייעצתי פה עם קובי ואופירה וקיבלתי את התשובות שרציתי - טבעת! ד"ר אבינוח! בייעוץ אצל אבינוח בסופו של דבר ניתוחים שלא הצליחו חוזרים בסוף לטבעת - גם על שרוול - אז אני חוסכת לעצמי כאב וניתוח בלתי הפיך - והולכת בלב שלם על טבעת עם כל הכח רצון להצליח ולהיות בריאה - בהצלחה♥

לצפיה ב-'טבעת'
טבעת
01/11/2017 | 03:33
42
מסכים איתך  שהרוב תלוי במנותח עצמו ,הניתוח משמש ככלי עזר לירידה במשקל ,ובלי שיתוף פעולה הפרוצדורה  הניתוחים תיכשל 
בהצלחה לכל המנותחים

קובי
לצפיה ב-'יופי! ומה הפיתרון שלה???'
יופי! ומה הפיתרון שלה???
01/11/2017 | 13:04
46
להשמין בחזרה? 
היא רק אומרת מה לא טוב, אבל לא אומרת מה כן טוב...
הדיאטנית לא עשתה טבעת ולא שרוול. אני עשיתי טבעת, ויש לי סוד לגלות לדיאטנית שלך - טבעת היא ניתוח הפיך. כלומר - לא טוב, לא צריך!
כלומר אם הטבעת ממש גורמת לך סבל, קשיים באכילת מרקמים, המון הקאות - פשוט לפתוח את הטבעת ולא לסבול ממנה. תחזרי למצב הקודם של לפני הטבעת (בלי שום צורך להוציא את הטבעת). 

טבעת פתוחה לגמרי זה כאילו אין לך טבעת (ב-99.99% מהמקרים. יש מקרים נדירים מאוד שטבעת פתוחה לגמרי מגבילה במשהו, ומקרים נדירים במיוחד שטבעת פתוחה לגמרי מגבילה באופן שגורם סבל, וחייבים להוציא אותה (בניתוח קליל ולא מסוכן של רבע שעה). אז סיכון כל כך נדיר כדאי לקחת, ולא לסבול מהשמנה קשה.
ואם שמת טבעת, ואת סוגרת אותה וסובלת מכל התופעות שמלחיצות את הדיאטנית, את קוראת באתר טבעת (www.g-band.co.il), או שואלת פה או אצלי בטלפון (03-5781855), ומקבלת הסברים איך לאכול בלי לסבול ובלי להקיא. ברוב רובם של המקרים, אחרי הדרכה, אפשר ללמוד לאכול עם טבעת בלי להצטרך לסבול כלל. ומי שבכל זאת זה לא מצליח לו - שיפתח קצת. 
זה כל האסון...
ספרי לדיאטנית, והפני אותה לפורום זה ולטלפון שלי. היא תתחיל לזמר זמירות חדשות לגמרי, אחרי 3 שנים, וגם המטופלים שלה מנותחי הטבעת יזמרו בע"ה כנ"ל בהתאם. 

חם בפורומים של תפוז

המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
יאיר סמוגורה- משרד עורכי דין
יאיר סמוגורה- משרד עו"ד
עו
נפגעת מרשלנות רפואית?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה