לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1165711,657 עוקבים אודות עסקים

פורום קיצורי קיבה

ברוכים הבאים לפורום קיצורי קיבה. מטרת הפורום היא תמיכה במנותחים שעברו ניתוח לשם הרזיה וכן להוות את הדרך הראשונה לאלה שמגששים את דרכם לאחד מהפתרונות הניתוחיים.
הפורום הנוכחי עלה לאויר ב-2001 על ידי המייסד ומנהל הפורום הוותיק רוייקו, כשמטרתו היתה לסייע לאנשים להגיע לכדי ישום מעשי של המשימה. רצונו היה לספק מידע כללי שיקל על כל מי שנמצא ב"דרך" בבחירת הפרוצדורה הניתוחית האופטימלית.
עם זאת, המושג אופטימלי בהקשר זה הוא מעומעם. הרבה שאלות עולות. הרבה סימני שאלה ומעט יכולת ניבוי איזו הצלחה תהיה בהמשך הדרך. רשת האינטרנט מוצפת במידע מוטה מעצם היותו שיווקי. איך נדע באיזה ניתוח לבחור ומאיזה להמנע ? באיזה מנתח כדאי לבחור במצבים מורכבים? מי מנתח ואיפה? ובעיקר מה עושים לאחר הניתוח? כיצד מתמודדים. אלה שאלות מיידיות שאין עליהן תשובה בכל מקום, וכשהמנתח אינו זמין להשיב על שאלות, ניתן לקבל עליהן את התשובה גם כאן בפורום, על ידי מנותחים שעברו בעצמם אותן החוויות.
הפורום מתבסס על ניסיונם האישי של המשתתפים ואין לראות בנכתב משום יעוץ רפואי או להסתמך על הנכתב מנסיונם של הכותבים. בכל בעיה רפואית שמתעוררת תמיד יש לפנות אל הרופא המטפל.
מעל דפי הפורום נכבד אחד את השני ולא נכתוב הודעות פוגעות ובעלות תוכן לא ראוי... כל הודעה בעלת תוכן שכזה תוסר. כמו כן אנחנו לא חושפים שמות אישיים ולא כותבים מספרי  שלהם.
פנייה למנהל הפורום תעשה על ידי שליחת מסר אישי בלבד
בברכת השתתפות נעימה, מנהלי הפורום:  אופירA,  קובי d1

הנהלת הפורום:

אודות הפורום קיצורי קיבה

ברוכים הבאים לפורום קיצורי קיבה. מטרת הפורום היא תמיכה במנותחים שעברו ניתוח לשם הרזיה וכן להוות את הדרך הראשונה לאלה שמגששים את דרכם לאחד מהפתרונות הניתוחיים.
הפורום הנוכחי עלה לאויר ב-2001 על ידי המייסד ומנהל הפורום הוותיק רוייקו, כשמטרתו היתה לסייע לאנשים להגיע לכדי ישום מעשי של המשימה. רצונו היה לספק מידע כללי שיקל על כל מי שנמצא ב"דרך" בבחירת הפרוצדורה הניתוחית האופטימלית.
עם זאת, המושג אופטימלי בהקשר זה הוא מעומעם. הרבה שאלות עולות. הרבה סימני שאלה ומעט יכולת ניבוי איזו הצלחה תהיה בהמשך הדרך. רשת האינטרנט מוצפת במידע מוטה מעצם היותו שיווקי. איך נדע באיזה ניתוח לבחור ומאיזה להמנע ? באיזה מנתח כדאי לבחור במצבים מורכבים? מי מנתח ואיפה? ובעיקר מה עושים לאחר הניתוח? כיצד מתמודדים. אלה שאלות מיידיות שאין עליהן תשובה בכל מקום, וכשהמנתח אינו זמין להשיב על שאלות, ניתן לקבל עליהן את התשובה גם כאן בפורום, על ידי מנותחים שעברו בעצמם אותן החוויות.
הפורום מתבסס על ניסיונם האישי של המשתתפים ואין לראות בנכתב משום יעוץ רפואי או להסתמך על הנכתב מנסיונם של הכותבים. בכל בעיה רפואית שמתעוררת תמיד יש לפנות אל הרופא המטפל.
מעל דפי הפורום נכבד אחד את השני ולא נכתוב הודעות פוגעות ובעלות תוכן לא ראוי... כל הודעה בעלת תוכן שכזה תוסר. כמו כן אנחנו לא חושפים שמות אישיים ולא כותבים מספרי  שלהם.
פנייה למנהל הפורום תעשה על ידי שליחת מסר אישי בלבד
בברכת השתתפות נעימה, מנהלי הפורום:  אופירA,  קובי d1
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'ניתוח מעקף לטיפול ברפלוקס (3 שנים אחרי שרוול)'
ניתוח מעקף לטיפול ברפלוקס (3 שנים אחרי שרוול)
24/05/2018 | 07:49
4
7
בוקר טוב,
אני מנותחת שרוול מלפני 3 שנים
בשנתיים האחרונות סבלתי מצרבות נוראיות שהיו בשליטה תחת כדורים ורפלוקסים. בתקופה האחרונה הכדורים התחילו לחפף והכאבים הורגשו מחדש.. לאחר ביקורת שנתית אצל הרופא המנתח ובדיקות שיקוף + אנדוסקופיה, הומלץ והוחלט על השלמה לניתוח מעקף קיבה לשם טיפול ברפלוקס.
מעוניינת להתנתח אצל אותו הרופא באסותא והבנתי שעליי לעבור ועדה בריאטרית מחדש. האם מישהו עבר את אותו התהליך? האם יכולה לפנות ישר לועדה באסותא או שצריכה לעבור ועדה בקופ"ח שוב? (מבוטחת בקופ"ח לאומית)
אשמח אם מישהו היה באותה הסיטואציצה ויוכל לתת לי עוד קצת מידע ופרטים.
תודה מראש
לצפיה ב-'ריפלןקס'
ריפלןקס
24/05/2018 | 09:36
3
4
מה שאני מציע להתקשר לאסותא ולספר להם את המצב שלך ולהתייעץ בקשר למקרה שלך שם אני בטוח תקבלי את התשובה הכי מוסמכת 
בהצלחה הרבה בריאות

קובי
לצפיה ב-'אסותא ביקשו ועדה'
אסותא ביקשו ועדה
24/05/2018 | 09:41
2
4
מאסותא אמרו לי שאני צריכה לעבור ועדה שלהם
אבל אני לא יודעת אם אני צריכה גם ועדה של קופ"ח על מנת לקבל טופס 17.
קבעתי תור לרופא המשפחה על מנת לקבל הפניות לבדיקות הרלוונטיות ולשאול, אבל הנחתי שגם להתייעץ כאן לא יכול להזיק (:
לצפיה ב-'ועדה'
ועדה
24/05/2018 | 09:52
1
4
מצטער  זה מה שאני יכול לעזור
בכל מקרה בהצלחה

לצפיה ב-'תודה רבה (:'
תודה רבה (:
24/05/2018 | 10:01
2
לצפיה ב-'מפגש הכנה לניתוח '
מפגש הכנה לניתוח
20/05/2018 | 20:57
1
16
שבוע טוב וחג שמח :)
רציתי לשאול אם מישהו כאן שנותח באסותא , הלך למפגש הכנה ועד כמה הוא הכרחי ?
תודה רבה ולילה טוב
לצפיה ב-'אין לי תשובה'
אין לי תשובה
21/05/2018 | 12:51
7
תתקשר למי שהודיע לך באסותא האם הכרחי להשתתך במפגשי ההכנה 

קובי
לצפיה ב-'המלצה על ד"ר הילה חרמון'
המלצה על ד"ר הילה חרמון
16/05/2018 | 16:58
1
10
היי,
אני נמצאת בעיצומו של תהליך לניתוח בריאטרי בתל השומר.
יש לי פגישה בקרוב עם ד"ר הילה חרמון. האם יש מישהו שעבר אצלה ניתוח ויכול לתת המלצה או אי המלצה?
תודה רבה,
לצפיה ב-'לצערי לא מכיר'
לצערי לא מכיר
16/05/2018 | 17:26
7
לצפיה ב-'דליפה בטבעת'
דליפה בטבעת
12/05/2018 | 22:30
6
32
היי חברים שבוע טוב
רציתי להתייעץ ...מנותח טבעת מזה 13 שנה בערך
מגיל צעיר מאוד, יש לי סיבה טובה מאוד לחשוש שיש לי בעיה בטבעת
הטבעת הייתה פתוחה כמעט עד הסוף או לפחות אפשרה מעבר חופשי של הכל במשך חודשים כשהרגשתי שמעט הגזמתי סגרתי אותה והכל חזר לתפקוד רגיל למשך ארבעה שבועות...פליטה כשהייתי מגזים ואכילה איטית ומבוקרת בארוחות

ביום שני התעורתתי בבוקר והופ יכלתי לשתות מים וגם לאכול
לא מרגיש שום חסימה כמעט המשכתי כרגיל ובחנתי גם יום אחרי את העניין כששמתי לב שאני יכול לאכול סטייק בלי הרבה מאמץ הבנתי שאולי משהו השתבש :| , מחר בכל מקרה קבעתי תור ללכת לפתוח את הטבעת כיוון שאני טס לחודש לחול
אבל אני חושש שאם היא ניזוקה עלולה להתפתח דלקת עם חום וכדומה שתתפוס אותי בחו"ל ואני טס ליעד דיי הארדקור
מה ממולץ לעשות...אולי לפתוח לגמריי מחר? ואם היא אכן ניזוקה
זה מצריך ניתוח לתקן אותה/ להחליפה...?
אני לא מוותר עליה והשלמתי עם זה שאצטרך לחיות איתה למרות שכבר 11 שנים אני עם משקל תקין או מקסימום 6-7 קילו עודף (1.84)
אין לי ערכים מדוייקים של כמה הייתי סגור

מעט מודאג
אנא שתפו אותי מנסיונכם

תודה:)
לצפיה ב-'טבעת'
טבעת
13/05/2018 | 07:43
15
יש אפשרות  לראות עם יש דליפה בטבעת במידה ואין נוזל ,יכול להיות שהכל בסדר והטבעת תקינה ,כיוון שאתה נוסע לחול כדאי שתפתח את הטבעת שלא יהיו לךבעיות 
אחרי הנסיעה תוכל לסגור ,שלא יהיו לך  הפתעות 

בהצלחה בטיול והנאה

קובי
לצפיה ב-'למה דלקת עם חום?'
למה דלקת עם חום?
14/05/2018 | 15:15
4
13
ממה אתה חושש שתתפתח דלקת? טבעת שהתפנצ'רה שופכת מים לגוף, ואין בכך כל נזק בריאותי. לא תכולת הטבעת ולא חומר הטבעת עצמו - הם לא גורמים לנזק לגוף.
דלקת וחום עלולים להתפתח אם שואפים מזון לריאות דרך קנה הנשימה, או אם הטבעת ההדוקה מידי חודרת לקיבה ופוצעת אותה. 
במקרה שלך אין שום חשש כזה. אז למה עולה בדעתך מצב של דלקת עם חום?

אם היא התפנצ'רה, לא תצטרך בכלל לפתוח אותה, היא תיפתח מאליה. לא חשוב בכלל כמה היית סגור. 
צריך ניתוח החלפה של הטבעת, משהו מאוד קטן וקצר, עם הרדמה מלאה ואשפוז של חצי יממה. כמו ניתוח הטבעת עצמו. 
הטבעות החדשות אמורות להיות עמידות יותר, ויש תקווה שהן יחזיקו מעמד יותר מ-13 שנה.
אני עשיתי ניתוח החלפה בינואר 2018. 
לצפיה ב-'פרטים על ניתוח החלפה'
פרטים על ניתוח החלפה
17/05/2018 | 19:11
3
15
שלום אופירה, בדיוק נכנסתי לפורום לשאול שאלה על דליפה ואז רואה את השאלה הזאת בדיוק בזמן. :)
יש לי מספר שאלות בנוגע למצב של דליפה והחלפה אז אשמח אם תוכלי לשתף מנסיונך.

נותחתי כבר לפני 9 שנים (אבינח), שומרת על משקל תקין מאז, אבל עם הגבלה של הטבעת ופליטות (לא יודעת מה הטרמינולוגיה הנכונה, אבל קשה לי לקרוא לזה הקאות). במהלך השנים ניסיתי כמה פעמים לפתוח את הטבעת לחלוטין ו-"לנסות לבד", אבל זה תמיד מביא לעליה מאוד מהירה במשקל בצורה בלתי מבוקרת. כך שהשלמתי עם זה שהטבעת שם כדי להשאר.
מאתמול בצהריים מרגישה כאילו הסכר נפרץ ממש. הכל עובר ללא הגבלה כלל. זה עוד לא קרה לי אף פעם, חוששת שאכן מדובר בבלאי של הטבעת..

במידה ואכן אצטרך לעשות ניתוח החלפה, מה הפרוצדורה?
האם הרופא פשוט נותן הפניה לניתוח וזהו? האם צריך לעבור שוב ועדה כלשהי? כמה זמן המתנת לניתוח החלפה ואצל מי נותחת?
אני חוששת כיוון שהמשקל שלי תקין כבר שנים, אבל אני יודעת שתוך זמן מאוד קצר אעלה מאוד במשקל ואני לא יכולה להרשות לעצמי שזה יקרה.

קבעתי תור למחר אצל רופא שעובד עם אבינח (לד"ר אבינח עצמו אין תורים כמובן). חוששת ממה שיגיד..

תודה!
לצפיה ב-'עשיתי ניתוח החלפה אצל ד"ר אבינוח באסותא, דרך קופ"ח מכבי'
עשיתי ניתוח החלפה אצל ד"ר אבינוח באסותא, דרך קופ"ח מכבי
17/05/2018 | 21:17
2
21
אין צורך בהשתתפות עצמית לניתוח ההחלפה. הניתוח במימון מלא של הקופה.

הפרוצדורה היא כמו לפני ניתוח ראשון, וועדה באסותא וגם וועדת חריגים בגלל שזה ניתוח חוזר. ה-BMI שלי היה מעל 35, כך שלא היה ויכוח בוועדה לאשר לי את הניתוח החוזר. 
יש לעשות את כל הבדיקות לפני הוועדה. 
כדי לזרז את הפרוצדורה, קובעים כבר את התור לוועדה, והתור לניתוח, והתורים לבדיקות. משערים כמה זמן ייקח כל תהליך, ואם זה לא מצליח אז מבטלים ומשנים את התורים בהתאם. 

ולפני הכל, בודקים אם הבעיה היא פנצ'ר בטבעת וצורך בניתוח החלפה. 
כשתהיי אצל הרופא של אבינוח, תשאבו את כל הנוזל, תראו כמה יש ותחזירו חזרה, ותקבעי תור לעוד שבוע, ואז תשאבו שוב את כל הנוזל ותראו כמה נשאר. אם יש פחות, סימן שהטבעת מנוקבת והנוזל נשפך ממנה.
ואז את צריכה לראות את ד"ר אבינוח שייתן לך הפניה לניתוח חוזר, ולהתחיל לקבוע תורים לוועדה ולבדיקות ולניתוח חוזר לפי הפרוצדורה שהוא יסביר לך.
האפשרויות שלך הן בהתאם לקופה שלך, אז את צריכה לברר אותן בקופה שלך. 

עכשיו אני 4 חודשים אחרי הניתוח, סגרתי בתהליך ארוך עד 9.25CC, ורק עכשיו התחלתי לשבוע מכמות קטנה מאוד, איבדתי תיאבון והתחלתי לרדת במשקל סוף סוף. 
גם בניתוח הראשון (לפני 10 שנים), בחצי השנה הראשונה ירדו רק 7 ק"ג, ובחצי השנה השנייה ירדו עוד 18, סה"כ 25 ק"ג. ובחצי השנה שלאחר מכן עוד 9.

הפרוצדורה לקחה לי כ-3 חודשים. עליתי כ-17 ק"ג מאז הפנצ'ר ועד הגילוי והניתוח. הגעתי ל-BMI39. רק עכשיו ירד ל-38. 
לצפיה ב-'אוי לא.. :('
אוי לא.. :(
17/05/2018 | 21:38
1
18
ה-BMI שלי נכון לרגע זה הוא 20. מאוד לא הייתי רוצה שזה ישתנה.
אני גם במכבי, אבל מאמינה שבשום קופה הוועדה לא תאשר ניתוח טבעת לאדם רזה.. האם במקרה יש לך הערכה של מה קורה במצב כזה? האם ניתן לעשות את הניתוח החוזר במימון פרטי? אם כן, הערכה לעלות?
כמובן שאבקש בדיקה ואנסה לקבוע תור לד"ר אבינח, אבל לפי איך שזה מרגיש, מאמינה שאצטרך להחליף את הטבעת. מקווה שאתבדה אבל חוששת שזה המצב..
כמה חודשים לקח בין היום שבו קיבלת הפניה מניתוח מאבינח ועד שבפועל התבצע? (אני תוהה לגבי זמינות התורים אצל אבינח).

תודה לך על התשובות ומאחלת המשך ירידה קל :)
לצפיה ב-'תור לניתוח הוא לא הבעיה. יש זמין. '
תור לניתוח הוא לא הבעיה. יש זמין.
17/05/2018 | 22:34
10
לצפיה ב-'סקיני פסטה'
סקיני פסטה
12/05/2018 | 13:09
3
26
האם מישהו יודע האם מותר למי שעבר ניתוח מעקף קיבה לאכול סקיני פסטה?
לצפיה ב-'פסטה'
פסטה
12/05/2018 | 20:07
2
16
עדניף לשאול דיאטנית שמתמצאת  בסוג הזה של ניתוחים

קובי
לצפיה ב-'סקיני פסטה'
סקיני פסטה
13/05/2018 | 14:25
1
10
תודה אבל בינתיים לקחתי סיכון ואכלתי והכל עבר בשלום כך שנראה לי שאפשר לגבי הטעם של זה? פחות
לצפיה ב-'פסטה'
פסטה
13/05/2018 | 16:47
9
שמח לשמוע שניסית לבד והכל עבר בשלום אני מטובע ,ובהתחלה לפני 18 שנה בדקתי מה טוב לי מה יורד 
בהצלחה הרבה בריראות

קובי
לצפיה ב-'תודה לכולכם'
תודה לכולכם
11/05/2018 | 23:02
18
אנשים יקרים
אני קצת פחות משבועיים לאחר הניתוח. לפני כמה ימים היה לי מאד קשה, קראתי את השרשור הזה, ועם חילוקי הדעות, שהיו עניינים ביותר, ניחמתם אותי. שאבתי המון עידוד מכל מה שנכתב, ואני אסיר לכם תודה.
לצפיה ב-'החלפת טבעת'
החלפת טבעת
07/05/2018 | 18:37
5
33
היי לכולם,
יש לי טבעת כבר מעל 10 שנים. אני שומרת על הירידה שלי, אבל החיים שלי מאוד קשים בעקבות זה. זה אומר שאני לא יכולה לאכול כל היום, כי אני אוכלת מלא זמן ואין לי זמן בעבודה לכן אני על נס קפה כל היום ואוכלת רק בסביבות 18.00 בפעם הראשונה. כמו כן, בכדי להתחיל לאכול אני נעזרת בממרחים, כי אז האוכל מתחיל להחליק, ממרחים כמו חומוס, טחינה, מיונז, גבינות שמנת... כל אלה נורא משמינים ובגללם אני לא יורדת, אבל זו הדרך היחידה שלי להתחיל לאכול. בזמן האחרון אני מרגישה שזה מאוד פוגע באיכות החיים שלי, אני סובלת, הפסקתי ללכת למסעדות, אבל מצד שני אם אני אפתח את הטבעת אני יודעת בוודאות שאני אשמין ואני ממש לא מוכנה לזה. אני הייתי רוצה לעשות ניתוח כמו שרוול או מעקף, אבל ה BMI שלי רק 30 ואינו מספיק . האם אתם יודעים על דרך אחרת ? לעלות משקל בכוונה לא בא בחשבון. תודה.
לצפיה ב-'אי אכילה עד השעה 18:00'
אי אכילה עד השעה 18:00
08/05/2018 | 21:02
3
25
האמת, שאפשר לשתות יוגורט נוזלי עד לשעה 18:00, ולא להסתפק רק בנס קפה. 
בלאו הכי עדיף לשתות כמה שפחות קפה, אז יוגורט לשתייה הוא תחליף, וגם קצת קרקרים ללעוס במשך היום זה טוב (2 ביסים כל כמה שעות, לא צריך יותר). 
אפשר גם משקאות חלב אחרים בלי סוכר, שתכיני לעצמך עם חלב מדולל במים ותוספת טעם. 
אני מכינה יוגורט נוזלי בעצמי - יוגורט, מים, פרי מרוסק וממתיק מלאכותי. 

משעה 18:00, אפשר לאכול מעט כל שעה, כמה ביסים.
במקום ממרחים, אפשר לנסות לשתות משקאות חמים מיד לפני האכילה, ולאכול מעט מאוד בתחילה, להמתין 10 דקות, ולהמשיך לאכול עוד קצת. 
זה עדיף על גבינות שמנות או מיונז. בכל מקרה, קצת חומוס או טחינה זה לא נורא בתחילת הארוחה, הכל תלוי בכמות. 
לצפיה ב-'החלפת טבעת'
החלפת טבעת
10/05/2018 | 11:45
2
18
אופירה וקובי היקרים  תודה על ההתייחסות. אבל השאלה שלי הייתה אחרת. השאלה שלי הייתה, האם אתם מכירים מישהו או יודעים דרך איך לעבור ניתוח אחר בכדי להוריד את הטבעת מבלי לעלות את המשקל. 
לצפיה ב-'החלפת טבעת'
החלפת טבעת
10/05/2018 | 20:49
10
אני מציע לפנות למנתח טוב כמו ד"ר סובחי ולשאול האם אפשרי בניתוח אחד להוציא את הטבעת ולעשות ניתוח אחר צריכה להיות מיומנות טובה לעשות את זה

קובי
לצפיה ב-'בררי את הקריטריונים בקופ"ח קודם כל'
בררי את הקריטריונים בקופ"ח קודם כל
11/05/2018 | 03:57
11
אני חושבת ש-BMI30 מספיק לניתוח חוזר.
מצד שני, כיוון שניתוח חוזר הוא סכנת חיים גדולה הרבה יותר מניתוח ראשון, הצעתי לך, ולו לפחות עד תאריך הניתוח, לשנות התנהגות כדי לראות אולי בכל זאת תוכלי להסתדר עם הטבעת. 
לצפיה ב-'יוליה יקרה '
יוליה יקרה
09/05/2018 | 01:28
21
לדעתי ההרגלים שסיגלת ליצמך לקויים מיסודם!!!
אין דבר כזה אין לי זמן לאכול, נכון שמנותחי טבעת צריכים זמן כדי ללעוס את האוכל היטב ולעכל אותו אך בואי לא נגזים!!!
חצי שעה הפסקת צהריים זה סביר כדי לאכול מעט ובכמות מספקת.
את צריכה לחשוב איפה את מתנהלת לא נכון וחבל שכך!
כמנותח טבעת למעלה מ 20 שנים אני מפנה את הזמן בצהריים לחצי שעה.
לצפיה ב-'המלצות לכירורג למיני מעקף'
המלצות לכירורג למיני מעקף
07/05/2018 | 16:51
43
שלום, אני מחפשת כירורג עם המלצות טובות לביצוע מיני מעקף העובד עם כללית.  אודה לעזרתכם 
לצפיה ב-'עזרה לגבי פתיחה דחוף ביותר.!'
עזרה לגבי פתיחה דחוף ביותר.!
03/05/2018 | 19:47
4
34
מישהו יודע להגיד לי אם ניתן עדיין לפתוח מחר באסותא ראשל"צ??
ואם כן מה השעות?
תודה מראש לעונים.
לצפיה ב-'ד"ר אבינוח'
ד"ר אבינוח
03/05/2018 | 20:24
3
31
אסותא ראשל"צ
רח' לזרוב 27, אזור התעשיה המערבי, ראשל"צ. 
המרפאת פועלת בימי ו' בצהריים.
לקביעת תורים: סיגל או קרן: 03-9625653, 03-9615382.
(ניתן להתקשר בימים א,ב,ג,ה בין השעות 08:00-14:00)

לצפיה ב-'שעות?'
שעות?
03/05/2018 | 22:01
2
9
לצפיה ב-'אבינוח'
אבינוח
04/05/2018 | 07:06
1
16
לא יודע אפשר להתקשר ולשאול
לצפיה ב-'אבינוח אסותא ראשון'
אבינוח אסותא ראשון
04/05/2018 | 12:05
15
"ר אבינוח אליעזר כירורג , מנהל מרפאה בריאטרית טיפול בהשמנת יתר כרונית ימי ו' 13:00 - 19:00 מאוחדת/מכבי/ פרטי 03-9615382
03-9625653
050-5705010
 050-220096
לצפיה ב-' שמעתי המלצות לבלון לעודף משקל של 15 ק"ג '
שמעתי המלצות לבלון לעודף משקל של 15 ק"ג
03/05/2018 | 10:22
3
27
וטיפול ארוך שגם עולה  20000 ש"ח
האם באמת חדלו להאמין ביכולת שלך בעלי עודף משקל
לשלוט באכילה שלהם?
אני לפחות מעולם לא התלוננתי על קושי לרזות כשאני באמת נחוש.
הרי משם מתחיל הכל - מהאמונה באותו קושי וכניעה לו..
עכשיו עם כל הכבוד לרפואה ולנזק מהשמנה
הרי יש דרכים נוספות כמו בידוד או איסורים שמקבלים
כפי שמטיל על עצמו אדם דתי / צמחוני / טבעוני
או בעל רגישויות / אלרגיות.
איך אדם מגיע לאבוד האמון ביכולתו לשלוט על התזונה שלו
האם לא מוותרים בקלות - בשל הקושי המדומה שמטיפים עליו?
לצפיה ב-'עודף משקל'
עודף משקל
03/05/2018 | 13:12
2
26
אני מבין שעודף המשקל מפריע לך ,מי שעובר ניתוח להגבלת קיבה קיצור קיבה הוא אחד שניסה את ל סוגי הדיאטות וההשמנה שלו חולנית וגורמת לו לבעיות בריאות קשות  מי שמצליח לרדת במשקל ולשמור על ההשגים לבד שיבושם לו ,מי שלא מצליח במידה ויש לו השמנה חולנית יעבור ניתוח שיעזור לו לרדת במשקל ,ברור שהניתוח כל עזר לירידה במשקל ולא יעשה את העבודה במקומך 
המלצות לבלון לירידה במשקל אני ננגד \,הבלון לתקופה מסויימת ואחרי שיוציאו אותו חוזרים להרגלי אכילה לא נכונים השינוי צריך להעשות בראש ובעזרת דיאטנית שתיעץ מה לאכול ומתי
בהצלחה הרבה בריאות

קובי
לצפיה ב-'זו בדיוק התפיסה שאני מתנגד לה.'
זו בדיוק התפיסה שאני מתנגד לה.
04/05/2018 | 06:41
1
24
עודף המשקל לא ממש מפריע לי לראיה השמנתי לא ביום אחד
וגם כעת לא רואה בהשמנה כשלון .. העודף הוא ראיה שאכלתי טוב (מדי)
מנסיון העבר לרזות לא דורש מאמץ מעבר לתודעה
הגישה שיש "לעשות עבודה" כדי לרזות היא המכשול שמפחיד את הרוב
גם לא בעד דיאטנית מעבר להנחיות ראשוניות של אבות מזון הנדרשים
וסדרי גודל,  כי צריך את התחושה של העצמאות והאחריות האישית.
לדעתי עצם העובדה שטוענים שקשה לרזות האי שגורמת לקושי בדיעבד.
אבל לא מתיימר להכנס למצב התודעה של אחרים, בהצלחה.

לצפיה ב-'רון'
רון
04/05/2018 | 07:11
12
אם זה לא מפריע לך השמנת היתר ואתה חושב שלרדת במשקל זה קל אז אתה אדם מאושר ,לא כולם כמוך אנשים נלחמים בעודף  המשקל שנים ונכשלים עד כדי הגעה לניתוחים 

קובי

לצפיה ב-'קיצור קיבה'
קיצור קיבה
30/04/2018 | 15:16
5
55
היי,
התחלתי לקרוא ולהתעניין בניתוח קיצור קיבה, אני חברת מכבי שלי, כך שככל הנראה אבצע את הניתוח באסותא.
שמעתי המלצות חמות גם על מדיקל סנטר אך לפי מה שהבנתי אין השתתפות כלשהי מקופת החולים במידה ומחליטים להתנתח שם. האם זה נכון?
אחרי שקצת קראתי בפורום את ההודעות האחרונות, הבנתי גם שזה לא כ"כ משנה היכן בוחרים להתנתח אלא אצל מי. לכן אשמח לשמוע המלצות ודעות חיוביות או שליליות על ד"ר נאסר סקרן וד"ר סיגל ליברנט - שלמיטב הבנתי שניהם מנתחים באסותא רמת החייל.
בנוסף אציין שאני בעוד כחצי שנה אמורה להתחתן (טרם נקבע תאריך) ולכן אני מאוד חוששת שזה יהיה צפוף מדי מבחינת הזמנים, ההכנות, ההתאוששות ההחלמה וכו'...  (אציין שאני ב-BMI קיצוני לחלוטין מעל 50 ולכן אני יודעת שאני עומדת בקריטריונים. הייתי צריכה לעשות את הצעד הזה כבר מזמן אך עקב חששות ופחדים דחיתי את הנושא. כעת אני וארוסי מתכננים להתחתן בדצמבר ופתאום התחלתי לעכל שזה הזמן להתחיל...)
אני מאוד מאוד חוששת מההחלמה ומהסיבוכים שיש כמו בכל ניתוח, אשמח לשמוע מניסיונכם מהו בערך זמן ההחלמה הממוצע במידה והניתוח עבר בהצלחה? מתי בעצם ניתן לחזור לשגרה, לעבודה, לפעילות רגילה?
מה קורה לאחר הניתוח? האם אני אהיה "סיעודית" לכמה ימים? יצטרכו להוריד אותי ולעזור לי בשירותים ובמקלחת, או שאוכל לעשות את הפעולות הללו לבד? 
אשמח מאוד מאוד לכל תשובה וחוות דעת שהיא... תודה רבה מראש
לצפיה ב-'שלום למתעניינת'
שלום למתעניינת
30/04/2018 | 19:06
33
את מעוניינת בניתוח קיצור קיבה  ,מה זה קיצור קיבה  שרוול/ טבעת/מעקף קיבה 
אני שמעתי רבות על שני הרופאים על ד"ר סקרן ועל ד"ר ליברנט  שניהם מנתחים טובים ,לא משנה עם הניתוח נעשה במדיקל סנטר או באסותא חשוב במנתח ,במידה ואת רוצה לעשות טבעת ההמלצה על ד"ר אבינוח ,ההחלמה מהניתוחים לא קשה ןאת לא תיהי סעודית לא להגזים,  אני מקווה שעד החתונה תרדי במשקל ותיהי כלה רזה ויפה ,תהליך הירידה במשקל הוא תהליך ארוך וצריך סבלנות  אין הוקוס פוקוס 

בהצלחה ומזל טוב

קובי
לצפיה ב-'עכשיו זמן טוב להתחיל'
עכשיו זמן טוב להתחיל
02/05/2018 | 07:25
3
30
תהיי מנותחת תוך כ-3-4 חודשים, ותוך 3-4 חודשים נוספים החתונה - זה בסדר גמור (אם אין סיבוכים, בע"ה).

תצטרכי לבחור מנתח. אסותא מקום מעולה לניתוחים. הרופאים שציינת מוכרים פה ומנוסים. לא שמעתי הרבה המלצות לגביהם. 
תעשי כעת תור גם למנתח, להתייעצות, וגם לוועדה. אם תתחרטי, אין בעיה, מבטלים את התורים. 

קיצור קיבה זה שרוול או מעקף (לא טבעת). התאוששות - מספר ימים בביה"ח, ולא במצב סיעודי בכלל. רק כאבים. אח"כ יש כחודש של תזונה מיוחדת. מהעבודה צריך להיעדר 2-3 שבועות אחרי הניתוח. תלוי איזו עבודה ומה המצב. 
ההרזייה מהירה בחודשים הראשונים, איטית יותר בהמשך. נמשכת כשנה. 
לצפיה ב-'אופיררה'
אופיררה
02/05/2018 | 10:55
2
23
נכון טבעת זה הגבלת קיבה ,לא קיצור את צודקת

קובי
לצפיה ב-'היום לא מציעים להם טבעת בכלל. רק קיצור'
היום לא מציעים להם טבעת בכלל. רק קיצור
03/05/2018 | 00:29
1
24
רק מי שמעוניין בעצמו, בגלל הבנת היתרונות של זה, עושה את זה.
יבוא יום ויחזרו לזה, כמו בארה"ב. 

כמובן, יש גם חסרונות.
אני 3.5 חודשים אחרי ניתוח ההחלפה, וגרם אחד לא ירד.
18 קילו עליתי מאז שהתפנצ'רה הטבעת, הגעתי ל-BMI39.
ומאז הניתוח המשקל עומד יציב באופן מדויק, וגרם אחד לא ירד עדיין. 
סגירה כמעט של 9, ויש הגבלה לא רעה. אבל לא מספיקה. 
ההשמנה המהירה הזו בוודאי לא שיפרה את חילוף החומרים שלי... זו עוד סיבה למשקל התקוע באופן כל כך יציב...
לצפיה ב-'מצער לשמוע'
מצער לשמוע
03/05/2018 | 08:01
15
נקווה לירידה במשקל כמו שאת יודעת סבלנות
לצפיה ב-'מהו BMI המינימלי לניתוח?'
מהו BMI המינימלי לניתוח?
24/04/2018 | 16:14
6
37
שלום,
האם מאשרים ניתוחים בריאטריים לבעלי BMI הנמוך מעט מ 35 ( 33-34 ) אשר אינם עומדים בקריטריונים הרשמיים או שעלינו לצבור עוד מספר קילוגרמים על מנת שהבקשה תהיה רלוונטית?
לצפיה ב-'BMI'
BMI
24/04/2018 | 18:38
5
40
BMI לאישור ניתוח הוא 40 או 35 עם מחלות נילוות שקשורות בעודף המשקל   כמו בעיות בכניסה להריון בגלל עודף משקל בעיות אורטופדיות קשות עם מכתב לאורטופד במידה וישנה מחלת סכרת ברמה גבוהה שמצריכה טיפול אינסולין ,לא כדאי לעלות במשקל כי אחרי זה קשה להוריד את זה ,,ניתווח מכל סוג שהוא רק כלי כלי עזר חירידה במשקל קחי את זה בחשבון  
לצפיה ב-'אבל'
אבל
25/04/2018 | 12:48
4
37
הי. תודה על התשובה.
אני בן 36.יש לי BMI של 32.8 לפי מחשבון של שרותי בריאות כללית.
כמובן שיש את כל החולירות הנלוות של שומנים, לחץ דם, דום נשימה בשינה וכו', טרום סוכרת וכו'. 
אני אחרי בערך עשר שנים של דיאטות כאלה ואחרות.
אין סיכוי לקבל אישור לניתוח?
לצפיה ב-'ועדה '
ועדה
25/04/2018 | 13:12
2
27
אתה ממש גבולי מה שאני מציע ללכת למנתח ולהתיעץ איתו דום נשימה בשינה יכול לעזור ,למנתחים יש גם ניסיון  בכל  הבירוקרטיה ובועדות  בהצלחה הרבה בריאות

קובי
לצפיה ב-'ביטוחים משלימים'
ביטוחים משלימים
25/04/2018 | 14:52
1
27
יש אפשרות לעשות את הניתוח דרך הביטוחים המשלימים?
לצפיה ב-'ביטוחים פרטיים ומשלימים'
ביטוחים פרטיים ומשלימים
25/04/2018 | 18:04
25
שהוועדה לא מאשרת אין שום סיכוי שהביטוחים האלה ישלמו עבור הניתוח 
חבל על הזמן לא כדאי לנסות

קובי
לצפיה ב-'אין סיכוי לקבל אישור לניתוח במשקל כזה.'
אין סיכוי לקבל אישור לניתוח במשקל כזה.
25/04/2018 | 14:38
36
גם אין טעם לניתוח במשקל כזה. 
ניתוח אינו פטנט להורדה במשקל מתחת ל-BMI33. ברוב המקרים, הוא מאפשר לאנשים עם BMI50, 60, ואפילו 40, להגיע ל-BMI33. ולכן להם הוא מיועד.
אין הבטחה שהניתוח יוריד ממך את הק"ג שאתה מעוניין להוריד, כי הוא לא עושה משהו בנפרד מאורח חיים בריא, אלא רק בתוספת לו.
לאורך שנים לאחר הניתוח, יש ברוב המקרים השמנה חלקית, ולכן הניתוח לא הופך אותך לאדם רזה לכל החיים. הוא רק מיועד להפוך אותך משמן ענק לשמן נורמטיבי - שזה מה שאתה עכשיו. 
מההשמנה שלך צריך כלים אחרים כדי להיפטר.
בכל מקרה, בפחות מ-BMI35 לא תהיה זכאי לניתוח בגלל לחץ הדם הגבוה ודום הנשימה בשינה, כך שאין טעם. 
לא כדאי להשמין בכוונה, כי השמנה כזו פוגעת בחילוף החומרים באופן של נזק לכל החיים, שניתוח לא יוכל להצילך ממנו. להיפך. כדאי להמשיך להשקיע בקניית אורח חיים בריא ככל שאפשר, על כל מרכיביו, ולהימנע מניתוח כל עוד אפשר.
אם ההשמנה שלך כרונית, העלייה ל-BMI35 תגיע מאליה, בתהליך מטבולי פחות הרסני, במשך השנים. כל שנה שאתה נמנע מניתוח היא ברכה לטווח הארוך לבריאות שלך. אולי אנשים (או דמיונך) ציירו לך את הניתוח בוורוד, אבל התמונה הרבה יותר עצובה, מורכבת וכרוכה בפגיעה בבריאות שלך, שנחוצה אך ורק אם היא מיועדת כדי למנוע פגיעה הרבה יותר קיצונית וחמורה בבריאות שלך. וזה לא המקרה שלך. 
לצפיה ב-'ד"ר שמעונוב מרדכי המלצות '
ד"ר שמעונוב מרדכי המלצות
23/04/2018 | 09:20
7
50

קראתי עכשיו על הניתוח החדש שאינו משאיר צלקת והוא היחיד שמבצע אותו.
מישהו נותח אצלו , לאו דווקא הניתוח הזה ויכול להמליץ?
או מכיר מישהו שנותח אצלו?
לצפיה ב-'איזה קשקוש גדול, מה זה השטויות הללו?'
איזה קשקוש גדול, מה זה השטויות הללו?
24/04/2018 | 10:07
3
44
איזה ניתוח חדש בדיוק שרק ד"ר שמעונוב מבצע?
ד"ר שמעונוב הוא לא כירורג בריאטרי אלא על פי הכתוב מומחה בגידולים בכלל שעל הדרך מבצע ניתוחים להשמנת יתר.
לפארסקופיה היא שיטת ניתוח שמנתחים רבים כבר מיישמים זה תקופה ארוכה מאוד, במיוחד בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר.
מציע שלפני שאת כותבת תבדקי ותבררי דברים, נשמע מאוד לא מקצועי אם הרופא המכובד אמר לך שרק הוא מבצע את שיטת הניתוח הנ"ל.
בכל אופן אני לא הייתי בוחר בו לנתח אותי!!!
לצפיה ב-'הכתבה הייתה מרוחה בכותרת של ידיעות אחרונות !'
הכתבה הייתה מרוחה בכותרת של ידיעות אחרונות !
24/04/2018 | 19:29
2
29
על כל העמוד האמצעי
זה לא ניתוח חדש זו שיטה חדשה , עם חתך אחד דרך הטבור במקום 3-5 חתכים בניתוחים המקובלים
וסך הכל שאלתי שאלה וביקשתי המלצה לא צריך להיות כזה עוין !
לצפיה ב-'ניתוח'
ניתוח
24/04/2018 | 20:09
25
אף אחד לא עויין אני ממליץ לא לסמוך על כתבה בעיתון ואין מצב שרק רופא אחד מבצע את הניתוח קובי  כתב שהמנתח הוא לא מהמובילים בתחום הבריאטרי
וכדאי שתחשבי האם להפקיד את גופך למשהו לא מהמובילים

קובי
לצפיה ב-'חס וחלילה לא עוין ואם חלילה נפגעת אז מתנצל '
חס וחלילה לא עוין ואם חלילה נפגעת אז מתנצל
25/04/2018 | 10:32
20
פשוט מכעיסה אותי שרלטנות של רופאים שחושבים שהמציאו את הגלגל.
מה גם שעם כל הכבוד הוא אינו כירורג בריאטרי בהכשרתו ע"פ מידע מהאינטרנט.
צריך לבחור במנתח מקצועי אשר בקיא בתחום , ולא להיות שפן נסיונות.
לצפיה ב-'ניתוח בריאטרי'
ניתוח בריאטרי
24/04/2018 | 12:19
1
41
כמו שקובי  הצעיר כתב תבררי הייטב  איזה מנתח את בוחרת ,אולי לא יהיו לך צלקות מזעריות  אבל הכל ייכשל ,תחשבי על זה שוב ,נראה לי קצת מסריח כל העסק של מנתח יחיד

קובי
לצפיה ב-'ד"ר שמעונות'
ד"ר שמעונות
25/04/2018 | 09:01
25
הופיע הבוקר בתכנית הבוקר בערוץ 13 ניתוח שנעשה דרך הקורקבן  ניתוח שאורך יותר זמן מהרגיל ,אין הרבה ניסיון 

קובי
לצפיה ב-'אף אחד פה לא נותח בניתוח זה'
אף אחד פה לא נותח בניתוח זה
25/04/2018 | 14:46
20
הניתוח אינו מוכר כלל לחברי הפורום (המעטים), וידוע לחברי הפורום שניתוח בריאטרי בקיבה להורדה במשקל הוא ניתוח שמחבל במערכת העיכול ופוגע בבריאות, וכן שהוא סכנת חיים, ולא איזו פרוצדורה כירורגית פשוטה שיש להתייחס אליה כלאחר יד ולקפוץ עליה בעקבות כותרות מרוחות בעיתונות פופוליסטית.

כותרות כאלה הן חלק מהטירוף השולט בעולם המערבי (ובישראל שבחרה בטמטום משווע לקחת מהעולם המערבי את כל הטירופים שלו), להכות בסנוורים את הגיונם של האנשים בנוגע לבריאותם ולאחריותם על חייהם, ולהשליך חיי אדם בידי מטורפים מסוג מנתחים/מדעני אטום/שליטים מגלומנים/רוצחים ושאר חסרי אחריות. 

פרוצדורה רפואית חדשה ומבטיחה ראוי היה לפרסם במידע רפואי מקצועי, בקרב כלל המנתחים שבמקצוע כולם ובמרפאות קופות החולים, ובוודאי שבמשרד הבריאות. ולא בעיתון פופוליסטי. אם רופא בודד (ולא מהמומחים ביותר) מפרסם דבר כזה, כדאי לבקש ממנו מאמרים רפואיים מקצועיים שבהם כתב על פרוצדורה זו כדי ללמוד אותה באמת, ולהבין מדוע רק הוא מבצע אותה ולא בעלי הניסיון האחרים. 
כדאי להבין מה גודל החתך הבודד ואיך מתרחשת ההחלמה בניתוח זה, כדי להבין אם ה"חיסכון" בצלקות עדיף או גובה מחיר יקר מידי. 
לצפיה ב-'בדיקת משקל בועדה בריאטרית '
בדיקת משקל בועדה בריאטרית
23/04/2018 | 07:32
1
29
  1. שלום יש לי שאלה,  בועדה בריאטרית בודקים משקל שוב?  או לא? 
לצפיה ב-'שקילה בוועדה תשובה חיובית'
שקילה בוועדה תשובה חיובית
23/04/2018 | 11:00
25
לצפיה ב-'כ 4 שנים אחרי ניתוח טבעת, יש לי ריפולוקס'
כ 4 שנים אחרי ניתוח טבעת, יש לי ריפולוקס
22/04/2018 | 13:31
2
36
שלום רב
במשך השנים הללו התנהלתי בקושי רב עם הטבעת הקאות סגירות פתיחות
היום פתוח יחסית הרבה ועדיין לעיתים נתקעת ומקיאה ולעיתים יכולה לאכול 2 חתיכות שניצל יפות
בחודש האחרון כמעט כל לילה מתעוררת עם מיצי קיבה צורבים ואם מחכה לבוקר אז ממש אוטומט הקיבה מוציאה את זה החוצה ופולטת מר חמוץ וצורב
מה עושים תודה
לצפיה ב-'טבעת'
טבעת
22/04/2018 | 17:51
17
צריך לעשות צילום ושט קיבה או  בדיקת גסטרו לראות מה קורה עם הטבעת במידה וישנה בעיה ,ואת סובלת כמה שנים אולי כדאי  לחשוב על ניתוח מסוג אחר אולי שרוול אולי מעקף קיבה ,כדאי ללכת עם הצילום למנתח טוב ולשמוע את חוות דעתו
הרבה בריאות

קובי
לצפיה ב-'צריך לפתוח קצת את הטבעת באופן זמני'
צריך לפתוח קצת את הטבעת באופן זמני
22/04/2018 | 21:46
12
ולהתייעץ עם ד"ר אבינוח בנוגע לרפלוקס הזה.
האם את אוכלת סמוך לשינה? אם כן, תדאגי להימנע שעתיים לפני השינה מאכילה וחצי שעה לפני השינה משתייה. 
אם זה לא מספיק כדי למנוע את התופעה, צריך לפתוח את הטבעת באופן זמני בחצי CC, ולראות אם זה פותר את הבעיה. אם זה פותר את הבעיה, צריך לחכות כחודש להחלמה של הוושט, ואז לסגור רבע CC (אם ההגבלה קטנה מידי). 

נפוץ שיש התעייפות של הוושט לאחר כמה שנות טבעת, ואז השריר שלו נחלש ומתקשה לרוקן את הפאוצ' של הקיבה לפני השינה. וזו התוצאה. 

צריך להיזהר מאוד מהתנהלות שכוללת הקאות יומיומיות, כי זה מתיש את שריר הוושט ומקלקל מאוד את הבריאות. ללמוד לאכול בלי להקיא באופן קבוע.
לשתות לפני אכילה, לאכול לאט את הביס הראשון ולהמתין כמה זמן, להפסיק לפני שמרגישים עומס. לפזר את האוכל על פני היממה ועוד ועוד דרכים למנוע אכילה עם הקאות.
כדאי לקרוא באתר טבעת את המידע. 
לצפיה ב-'המלצות'
המלצות
15/04/2018 | 00:59
4
47
אבקש עזרה עדכנית של חברי הפורום אודות ניתוח טבעת. אני בת 42 בוחנת אפשרות טבעת ברמה המידית. האם כדאי? מה הסיבוכים הקלאסיים? אכן הדלקות רבות? ההקאות הן חלק משגרת החיים אחרי הטבעת? אנא עזרתכם
לצפיה ב-'שלום לך'
שלום לך
15/04/2018 | 06:43
31
ניתוחי  טבעת בתור אחד שעבר ניתוח טבעת לםני 18 וחצי שנה ותודה לאל הכל בסדר ,ניתוח הטבעת היה פעם מהמובילים  היום יש ניתוחים נוספים ,הכל עיניין של אופנה  ניתוח הטבעת הפיך כמו שמכניסים את הטבעת אפשר להוציא אותה בניגוד לניתוחים אחרים  שהם לא הפיכים ,בניתוח טבעת צריך לפחות בהתחלה לסגור או לפתוח עד להתאמה מירבית
זה לא נכון שחלק מהחיים זה הקאות ,במשך השנים לומדים מה אפשר לאכול וממה שאפשר להימנע,אין דלקת זה לא נכון ,יש מקרים שהטבעת נחליקה או שיש פנצ'ר בפורט ואז מטפלים בזה   ההצלחות או הכישלונות תלויות בכל הניתוחים במנותח עצמו ,אפשר לרמות כל סוג של ניתוחו באכילת מאכלים עתירי קלוריום או בנישנושים 
אני ממליץ על ד"ר אבינוח לניתוח מהסוג הזה 

בהצלחה והרבה בריאות

קובי 
לצפיה ב-'המלצות '
המלצות
15/04/2018 | 12:02
29
שלום יהודית 
אני מנותח טבעת למעלה מ 20 שנה וחי איתה בשלום.
לא ברור לי על אילו דלקות את כותבת? אשמח אם תפרטי... אנשים לפעמים ניזונים משמועות ולא יודעים לתת מידע מדוייק.
הקאות הן לא מצב שגרתי ולא אמורות להיות חלק משגרת היום יום, לומדים לאכול נכון ומה עובר ומה לא.
כמי שמנותח טבעת הרבה מאוד שנים יכול לומר שאני אוכל כמעט הכל בכמות קטנה ומשביעה.
לצפיה ב-'צריך לדעת להתנהל נכון עם טבעת'
צריך לדעת להתנהל נכון עם טבעת
17/04/2018 | 23:36
22
ואז אפשר לחיות איתה בשלום. 

באתר טבעת יש הסבר מפורט, ואפשר לשאול אותי בטלפון כל הזמן - להתייעץ בכל בעיה:
054-2578131 (להשאיר הודעת SMS אם אין מענה). 
לצפיה ב-'טלפון חדש לייעוץ: 054-2578131 (להשאיר הודעת SMS אם אין מענה)'
טלפון חדש לייעוץ: 054-2578131 (להשאיר הודעת SMS אם אין מענה)
17/04/2018 | 23:36
9
לצפיה ב-'היי חברים יקרים, עברתי להגיד שלום'
היי חברים יקרים, עברתי להגיד שלום
13/04/2018 | 10:20
6
52
מה נשמע ? 
לא יאומן אבל עברו למעלה מ 20 שנה מאז הניתוח הראשון. אחריו באו עוד כמה ניתוחי תיקון. כבר כמה שנים טובות שאני לא כאן. כמה ? אני לא זוכר
מה שלומכם ? 
לצפיה ב-'שלום רועי'
שלום רועי
13/04/2018 | 11:11
35
מייסד הפורום ,היו זזזזזזזזזזזזזמנים ,הפורום נשאר על אש נמוכה ,יש פעילות פעם ב.... מי שיש לו שאלה נענה במהירות
הרבה בריאות

קובי
לצפיה ב-'היי רוייקו, אני זוכרת אותך היטב'
היי רוייקו, אני זוכרת אותך היטב
13/04/2018 | 13:42
33
היית מאד פעיל בפורום, עזרת, ייעצת וגם אני כבר לא פעילה בפורום כי הכל הלך כשורה עד לפני כשבוע שהיתה לי בעיה קטנה בפורט ומיד חזרתי לפורום ובאמת
קיבלתי ייעוץ ועזרה מאופירה וקובי הנפלאים.
לצפיה ב-'הכל טוב'
הכל טוב
13/04/2018 | 18:10
3
27
אני כמעט 10 שנים מהניתוח הראשון, ובחודש ינואר השנה עשיתי ניתוח החלפת הטבעת כי היא התפנצ'רה. 
עליתי הרבה במשקל בהמתנה לניתוח, ועד עכשיו לא ירדתי כלום.
סגרתי עד כה 4 פעמים, ל-8 ו-3/4. רק עכשיו יש הגבלה משמעותית.
לצפיה ב-'היי אופירה, '
היי אופירה,
14/04/2018 | 14:52
2
23
את יכולה בבקשה לתאר מה הרגשת  כשהתפנצ'רה הטבעת? כאבים, או כל סימן אחר? איך נהיה מודעים  לכך?
לצפיה ב-'פנצ'ר בטבעת זה פשוט חור קטן שנובע מבלאי'
פנצ'ר בטבעת זה פשוט חור קטן שנובע מבלאי
14/04/2018 | 20:35
1
28
אחרי 10 שנים בהחלט מותר לה. אני מכירה מישהי שזה קרה לה גם אחרי 4 שנים.
אין שום כאבים מכך שהטבעת מתבלית. פשוט נהיה לי תיאבון גדול מאוד.
אמנם בהדרגה, לא בבת אחת, אלא בכמה זמן. כי החור קטן, אז הנוזל יוצא ממנו לאט לאט, ולא בבת אחת.
אבל בשורה התחתונה, ראיתי שהרעב שלי נהיה מאוד גדול, וזה לא הגיוני בכלל. 
אז קודם הלכתי לסגור כמה פעמים, אבל זה לא עזר. חבל שלא בדקתי מיד את האפשרות הזו. בסוף הלכתי לבדוק - שאבנו הכל לראות כמה יש, והזרקנו 6CC (ובאמת כמה ימים התיאבון שלי פחת), ובשבוע שאחרי כן שאבנו הכל, וראינו שזה רק 3.5. כלומר יש חור קטן.
לצפיה ב-'זוכר שהתפנצ'רה לי הטבעת השבדית'
זוכר שהתפנצ'רה לי הטבעת השבדית
15/04/2018 | 19:20
20
נותחתי ב 2004 על ידי אבינוח ששם לי בזמנו טבעת שבדית על מעקף קיבה. הכל תיקתק פיקס עד 2010 ואז זוכר שהייתי בארוחה משפחתית. התאמצתי לאכול קוסקוס. הארוחה לבסוף עברה מצויין אבל תוך הארוחה הרגשתי שמשהו השתחרר. לא הייתי בטוח לגמריי כי התחושה של טבעת משתחררת היתה נפוצה תוך כדי ארוחה. תחילת היום היתה תמיד נפתחת ב ויאה דה לה רוזה: שתיה ממושכת של נוזלים חמים, נס קפה שהיה מתקרר כמה פעמים, נסיונות לגימה לגימה, שלוקים קטנים קטנים עם או בלי שתיה לסירוגין של משהו קר ליד.. תמיד זה היה מתחיל בפריצת מכשול מורכב מאוד כמו בחיל ההנדסה וזה היה קשה כי אם הייתי רעב הייתי חייב קודם להכניע את הטבעת עם שתיה. ברור שהיום הזה שבאתי לאותה ארוחה משפחתית, עבר קודם בפתיחת הטבעת בבוקר אותו יום. לא היה יום שלא היה את הטקס הזה של פתיחת ההיכל. 
למחרת היום לגמתי את הכוס הראשונה בשלוקים מהירים. שיפשפשתי את עיניי, צבטתי בבשרי להתעורר האם אני חולם ?  שוב שתיתי כוס, ושוב נוכחתי שאינני בעיצומו של הטקס. היום אין טקס, חשבתי. בצהריים גם לא היה טקס וגם לא בערב. גם לא ביום שלמחרת. הבנתי שהיו פה גרושין בלי עדים, בלי רבנות, ככה נפטרו ממני וזהו. 
התקשרתי ישירות לאבינוח והלה הזמינני אליו בדחיפות. נתן לשתות, צילם, הזריק לי עוד כמות של חומר לטבעת ואמר לבוא עוד ימים. באתי שוב ושוב החומר דלף. לציין כי החומר המוזרק לטבעת הוא חומר ניגודי הנראה בשיקוף כחומר כהה. תוך חודש אבינוח החליף את הטבעת למודל חדש שעד היום לא מתנהגת בכלל !!! כמו זו קודמתה. 
כל יום אני קם בבוקר ושותה חיש שתיים כל סוג של שתיה. יכול להתחיל באכילה מבלי להקיא ומבלי להכנס לחסימות מידיות. מה שכן, אני מרגיש איטיות ביכולת לקלוט את המזון אל תוך הקיבה. הכניסה חסומה היטב ועלי ללעוס היטב. הייתי אומר שהטבעת הזו מתנהגת כמו הטבעות האמריקאיות מה שהיה בעבר 9.75 ו 10
כמו כן, הפורט הוא יותר שטוח מורגש פחות על גבי הסטרנום

לגביך, אופירה, תתחילי לסגור ברבעים מדי חודש. את תראי שתגיעי להגבלה מספקת לבסוף. יכול להיות שתרגישי שהאפקט הניתוחי לא דומה למה שהיה לך קודם. 

לצפיה ב-'ניתוחים בריאטרים וצרבות '
ניתוחים בריאטרים וצרבות
14/04/2018 | 20:48
2
46
שבוע טוב
אני ממש לפני ועדה הייתי בפגישת ייעוץ אצל גוייטין והחלטנו על שרוול בגלל שאני סובלת מצרבות והוא אומר שבמיני מעקף יש סיכוי להחמרה ... אני מעולם לא הלכתי לאבחן ריפלוקס , ככה שאני לא יודעת אם זה משהו שקיים אצלי , זה מצב שאני פשוט חיה איתו, לוקחת אומפרדקס במקרה הצורך ומשתדלת להמנע ממאכלים מטוגנים מידי ומתובלים מידי... ואז הייתי בהרצאה של מכבי ויצאתי ממש מבולבלת , שם נאמר ששרוול טבעת ומיני מעקף לא מתאימים לאנשים שסובלים מרפלוקס ורק המעקף קיבה שקיים כבר 50 שנה הוא הניתוח היחיד שעוזר..דיברתי עם המרצה בסוף והיא אמרה לי לסמוך על גוייטין  ובתחושת בטן שלי כרגע משהו לא יושב טוב ואני לא יודעת מה להחליט .
הפחד היחיד שלי מניתוח מעקף הוא עניין השלשולים ששמעתי שיכול להרוס ממש את איכות החיים .
יש כאן מישהו עם מקרה דומה או ששמע על מקרה דומה ויכול לשפוך לי קצת אור
תודה ושבוע טוב

לצפיה ב-'מציע לחוות דעת נוספת'
מציע לחוות דעת נוספת
15/04/2018 | 06:44
25
לצפיה ב-'תתייעצי עם עוד שני מנתחים. אחד מהם - ד"ר קידר בבילינסון'
תתייעצי עם עוד שני מנתחים. אחד מהם - ד"ר קידר בבילינסון
17/04/2018 | 23:38
20
לצפיה ב-'ניתוח קיצור קווה '
ניתוח קיצור קווה
12/04/2018 | 13:43
1
46
היי את מי ממליצים לניתוח
לצפיה ב-'קיצור קיבה'
קיצור קיבה
12/04/2018 | 16:51
40
מה זה קיצור קיבה ,\שרוול /מעקף קיבה /טבעת ,אם זה טבעת ההמלצצה על ד"ר אבינוח ,יש הרבה מנתחים טובים מהמובילים ד"ר סובחי  ,פייגין ,מינץ .רובין.קוניארסקי תבדקי קודם באם את מתאימה מבחינת BMI ואחרי זה תתחילי לברר

בהצלחה הרבה בריאות 
 קובי
לצפיה ב-'כאבים באיזור הפורט'
כאבים באיזור הפורט
09/04/2018 | 17:19
8
34
היי אופירה וקובי , אני כ- 6 שנים לאחר ניתוח טבעת אצל ד"ר אבינוח,
הייתי בהתחלה פעילה בפורום  אך בשנים האחרונות אני רק צופה
בהודעות.
בחודש האחרון החלמתי מדלקת ריאות. היו לי הרבה שיעולים בזמן מחלתי.
כיום לאחר החלמתי, אני מרגישה כאבים חזקים באיזור הפורט.
אין אדמומית בעור אך יש לי חשש שאולי קרה משהו לפורט.
האם אפשר ע"י בדיקה אצל אבינוח לאבחן או שחייבת לעשות שיקוף? במגע עם המקום מרגישים את הבליטה של הפורט מתחת לעור, אך כך תמיד היה, גם אין תזוזה למקום אחר.
אני מאד מודאגת אבל גם חושבת שאולי מהשיעולים המטורפים שהיו לי במשך חודשיים , יכול להיות שכל איזור הושט  כואב לי בגלל השיעולים? אצפה לתגובתכם המהירה., והרבה הרבה תודות לכם.
לצפיה ב-'כאב באיזור הפורט'
כאב באיזור הפורט
10/04/2018 | 09:29
7
29
שלום רומי 

בהחלט רצוי לגשת להיבדק אצל ד"ר אבינח שכן הפורט לא אמור להציק מאחר והוא מקובע במעין כיס שנתפר עבורו.
כמו כן ייתכן וד"ר אבינח יחליט על צילום חזה / שיקוף על מנת לוודא שאין תזוזה שלו, וגם אם חלילה ישנה תזוזה אזי על ידי ניתוחון קצר באשפוז יום הוא מקבע אותו מחדש.

החלמה מהירה ובשורות טובות 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
10/04/2018 | 11:05
6
9
לצפיה ב-'המשך - כאבים בפורט'
המשך - כאבים בפורט
11/04/2018 | 10:28
5
22
דיברתי אתמול עם ד"ר אבינוח בטלפון והוא אמר שאני צריכה לפתוח ב חצי או אחד
שלם כי יכול להיום שנתקע שם משהו.
עליי לציין שאני כיום סגורה על חמש וחצי, ואם אפתח אחד אז ארד לארבע וחצי
ואז בטח אתחיל לעלות במשקל.
אגב במשך כל הזמן אני רק מקיאה אם אני אוכלת אוכל שהוא קצת מוצק.
היום אני הולכת לאסותא לפתוח, ועוד לא החלטתי אם חצי או אחד שלם.
תודה על התיחסותך קובי.
לצפיה ב-'טבעת'
טבעת
11/04/2018 | 12:07
22
ההקאות לא יכולות להמשיך את גורמת לעצמך נק תפתיח ב1/2 תשתי 4 כוסות מים במידה וירד  את יכולה ללכת הביתה באם לא תפתחי בעוד חצי 

קובי
לצפיה ב-'אבל אם נתקע שם משהו ותפתחי וזה ישתחרר'
אבל אם נתקע שם משהו ותפתחי וזה ישתחרר
12/04/2018 | 23:43
14
אז תוכלי אחרי שבועיים לסגור שוב.
כמה אפשר להשמין בשבועיים, אם משתדלים?
לצפיה ב-'היי אופירה וקובי,'
היי אופירה וקובי,
13/04/2018 | 13:39
2
16
ובהמשך , הייתי באסותא, פתחו לי ב 1 שלם, אני מרגישה הרבה יותר טוב, כנראה היתה לי , בנוסף, בצקת, איזור הפורט היה גם קצת נפוח, אני מרגישה כעת הקלה,
כעת אני סגורה על ארבע וחצי (לא מוצאת במקשים במקלדת  את סימון חצי)
וכבר קבעו לי תור לד"ר אבינוח לעוד חודש לסגירה מתונה , לאחר ההחלמה וההתאוששות מהסיפור.
אגב ד"ר אבינוח אמר שדלקת הריאות שהיתה לי היא כנראה כתוצאה מההקאות שהיו לי ובליעה שחדרה כפי הנראה לקנה הנשימה והשיעולים היו צורך להוציא ולפלוט וכנראה שגרמו לדלקת הריאות. בדיוק לא הבנתי את ההסבר שלו אבל לא רציתי לגזול מזמנם של האחרים ובהחלט נראה לי הגיוני שזה מה שקרה.
בכל אופן, תודה לכם אופירה וקובי, חברים לאורך שנים שעדיין ממשיכים לעזור כאן בפורום (בעבר התראינו באחד המפגשים שהיו פעם - אני זוכרת אותכם היטב
ואתם פשוט נפלאים.
לצפיה ב-'כן, הקאות גורמות לשאיפת פליטות לריאות'
כן, הקאות גורמות לשאיפת פליטות לריאות
13/04/2018 | 18:07
17
חלק מהפליטה לא יוצא החוצה מהוושט, ועלול להיכנס לקנה הנשימה, שצמוד לוושט, ומשם לריאות.
וזה גורם לדלקת ריאות שאנטיביוטיקה לא מרפאת אותה, כי זה לא זיהום חיידקי.
והשיעולים מיועדים לפלוט את האוכל שנשאף לריאות.
גם רפלוקס בלילה גורם לכניסת מזון לריאות, לכן אני כל כך מזהירה מפניו, וגם מהקאות (למרות שהקאות פחות מסוכנות מרפלוקס, תלוי כמה הקאות וכמה הוושט חזק). 

בקיצור, שוב לומדים, שכל בעיה שיש, אפילו לא מבינים מהי, פותחים 1CC או 1/2CC בהתאם לחומרת הבעיה, ורוב הבעיות נפתרות מעצמן.
ואח"כ אפשר לסגור בהדרגה. בדרך כלל אחרי חודש, אם מדובר בדלקת ובצקת או שריר וושט עייף ומוחלש. 
כאשר מדובר בבעיות רבות או חוזרות על עצמן, מומלץ לא לסגור בחזרה למספר הקודם, אלא קצת פחות, רבע או חצי פחות. 
לצפיה ב-'שמח לשמוע הרבה בריאות'
שמח לשמוע הרבה בריאות
14/04/2018 | 12:02
8

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
נפגעת מרשלנות רפואית?
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה