לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום קיצורי קיבה

ברוכים הבאים לפורום קיצורי קיבה. מטרת הפורום היא תמיכה במנותחים שעברו ניתוח לשם הרזיה וכן להוות את הדרך הראשונה לאלה שמגששים את דרכם לאחד מהפתרונות הניתוחיים.
הפורום הנוכחי עלה לאויר ב-2001 על ידי המייסד ומנהל הפורום הוותיק רוייקו, כשמטרתו היתה לסייע לאנשים להגיע לכדי ישום מעשי של המשימה. רצונו היה לספק מידע כללי שיקל על כל מי שנמצא ב"דרך" בבחירת הפרוצדורה הניתוחית האופטימלית.
עם זאת, המושג אופטימלי בהקשר זה הוא מעומעם. הרבה שאלות עולות. הרבה סימני שאלה ומעט יכולת ניבוי איזו הצלחה תהיה בהמשך הדרך. רשת האינטרנט מוצפת במידע מוטה מעצם היותו שיווקי. איך נדע באיזה ניתוח לבחור ומאיזה להמנע ? באיזה מנתח כדאי לבחור במצבים מורכבים? מי מנתח ואיפה? ובעיקר מה עושים לאחר הניתוח? כיצד מתמודדים. אלה שאלות מיידיות שאין עליהן תשובה בכל מקום, וכשהמנתח אינו זמין להשיב על שאלות, ניתן לקבל עליהן את התשובה גם כאן בפורום, על ידי מנותחים שעברו בעצמם אותן החוויות.
הפורום מתבסס על ניסיונם האישי של המשתתפים ואין לראות בנכתב משום יעוץ רפואי או להסתמך על הנכתב מנסיונם של הכותבים. בכל בעיה רפואית שמתעוררת תמיד יש לפנות אל הרופא המטפל.
מעל דפי הפורום נכבד אחד את השני ולא נכתוב הודעות פוגעות ובעלות תוכן לא ראוי... כל הודעה בעלת תוכן שכזה תוסר. כמו כן אנחנו לא חושפים שמות אישיים ולא כותבים מספרי  שלהם.
פנייה למנהל הפורום תעשה על ידי שליחת מסר אישי בלבד
בברכת השתתפות נעימה, מנהלי הפורום:  אופירA,  קובי d1

הנהלת הפורום:

אודות הפורום קיצורי קיבה

ברוכים הבאים לפורום קיצורי קיבה. מטרת הפורום היא תמיכה במנותחים שעברו ניתוח לשם הרזיה וכן להוות את הדרך הראשונה לאלה שמגששים את דרכם לאחד מהפתרונות הניתוחיים.
הפורום הנוכחי עלה לאויר ב-2001 על ידי המייסד ומנהל הפורום הוותיק רוייקו, כשמטרתו היתה לסייע לאנשים להגיע לכדי ישום מעשי של המשימה. רצונו היה לספק מידע כללי שיקל על כל מי שנמצא ב"דרך" בבחירת הפרוצדורה הניתוחית האופטימלית.
עם זאת, המושג אופטימלי בהקשר זה הוא מעומעם. הרבה שאלות עולות. הרבה סימני שאלה ומעט יכולת ניבוי איזו הצלחה תהיה בהמשך הדרך. רשת האינטרנט מוצפת במידע מוטה מעצם היותו שיווקי. איך נדע באיזה ניתוח לבחור ומאיזה להמנע ? באיזה מנתח כדאי לבחור במצבים מורכבים? מי מנתח ואיפה? ובעיקר מה עושים לאחר הניתוח? כיצד מתמודדים. אלה שאלות מיידיות שאין עליהן תשובה בכל מקום, וכשהמנתח אינו זמין להשיב על שאלות, ניתן לקבל עליהן את התשובה גם כאן בפורום, על ידי מנותחים שעברו בעצמם אותן החוויות.
הפורום מתבסס על ניסיונם האישי של המשתתפים ואין לראות בנכתב משום יעוץ רפואי או להסתמך על הנכתב מנסיונם של הכותבים. בכל בעיה רפואית שמתעוררת תמיד יש לפנות אל הרופא המטפל.
מעל דפי הפורום נכבד אחד את השני ולא נכתוב הודעות פוגעות ובעלות תוכן לא ראוי... כל הודעה בעלת תוכן שכזה תוסר. כמו כן אנחנו לא חושפים שמות אישיים ולא כותבים מספרי  שלהם.
פנייה למנהל הפורום תעשה על ידי שליחת מסר אישי בלבד
בברכת השתתפות נעימה, מנהלי הפורום:  אופירA,  קובי d1
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'מעקף ???!!!!'
מעקף ???!!!!
22/02/2017 | 12:42
1
5
לקוראים ולקוראות שלום רב.
בתחילת התהליך ולפני בדיקות (שאותן אני עומד לעשות ביום מרוכז באסותא) . שוקל 150 קילו (BMI 48ׂ). עם בעיות לחץ דם ואפילו שווץ מוחי שעברתי לפני שנה וחצי כ"מתנת יום-הולדת"  בדיוק לכבוד יום הולדתי ה-39. זאת בנוסף לתחושת העייפות הכרונית והעובדה שאני מצונן באופן תמידי לאורך כל החורף.
הייתי בייעוץ פרטי אצל רופא מנתח שהמליץ על מיני מעקף. קראתי קצת על ההליך הרפואי ברשת. וגם על ניתוח מעקף. נשאלת השאלה למה לא עושים ניתוחי מעקף מלא בארץ (זה לפחות הרושם שקיבלתי). השאלה שלי היא כזאת האם לא עדיף ללכת "עד הסוף" אם כבר מנתחים. האם התוצאות לא נשמרות יותר לאורך זמן?

לצפיה ב-'וודאי שעושים ניתוחי מעקף קיבה בארץ'
וודאי שעושים ניתוחי מעקף קיבה בארץ
22/02/2017 | 15:09
4
וגם בחו"ל, כשגרה.
זהו הניתוח הוותיק ביותר מבין כל הניתוחים הבריאטריים, לאורך עשרות שנים.
בשנים האחרונות, לאחר שקצת התאכזבו מהשרוול, הוחל בפרוצדורה של מיני מעקף קיבה. וכיום זה מה שהבריאטרים בארץ ממליצים עליו, בצד השרוול. 
למה - צריך לשאול אותם. סיבה אחת, כדי לראות אם המשהו החדש הזה אכן מצדיק את התקוות שתלו בו (ולשמם הוא נוצר), ועוזר יותר משרוול ומשאר הפרוצדורות הניתוחיות שקלות יותר ממעקף קיבה, לטווח הארוך.

כמובן שמעדיפים תמיד פרוצדורה ניתוחית קלה יותר ממעקף קיבה, ולא הולכים עד הסוף כדי לא לשלם עד הסוף את הסיכונים והמחירים, שגם הם "עד הסוף". 
הרי יש ניתוח יותר "עד הסוף" ממעקף קיבה - מעקף תריסריון. אבל שם המחיר עלול להיות כל כך כבד, שעושים אותו במקרים קיצוניים.

במיני מעקף קיבה חוסכים השקה אחת, וזה יתרון משמעותי לאין ערוך. כי השקה (חיבור חדש של האיברים לאחר חיתוכם והפרדתם מהמקום המקורי) יכולה להיפרם עם השנים, ולחייב ניתוח חירום חוזר. זו סיבה טובה נוספת להעדיף ניתוח זה על מעקף קיבה מלא. 
מצד שני, זו פרוצדורה שאין איתה הרבה ניסיון של שנים, למרות שהיא מבוססת על הפעולות שבמעקף קיבה ובשרוול, ואינה משהו שונה לחלוטין. 
לצפיה ב-'ויטמינים לאחר ניתוח שרוול.'
ויטמינים לאחר ניתוח שרוול.
20/02/2017 | 17:23
3
13
שלום שאלה,שלושה חודשים לאחר ניתוח שרוול,
מהו המינון היומי לצנטרום בטבליות ?
תודה.
לצפיה ב-'צנטרום'
צנטרום
20/02/2017 | 20:16
2
6
העתקתי מהאינטרט "אם לוקחים סנטרום גוניר למציצה אז יש לקחת 4 ביום. 
לצפיה ב-'חידוד נקודה.'
חידוד נקודה.
21/02/2017 | 00:06
1
5
תודה על המענה.
כבר עברתי את השלב של הג'וניור,אכן לקחתי ארבעה ביום.
אני מדבר על הכדורי בליעה.
האם ידוע לך מינון יומי ? תודה.
לצפיה ב-'ויטמינים'
ויטמינים
21/02/2017 | 07:13
5
לא לא ידוע לי .מצטער...
קובי
לצפיה ב-'גסטרוסרופיה לאחר שאוול'
גסטרוסרופיה לאחר שאוול
19/02/2017 | 23:07
1
13
האם יש מצב שבעקבות בדיקת גסטרוסרופיה הורחבה הקיבה?
לצפיה ב-'שרוול'
שרוול
20/02/2017 | 07:39
9
ממש לא  ,בדיקת הגסטרו נעשית בסיב ממש דק ,שזה לא יכול לההרחיב את הקיבה

קובי

לצפיה ב-'Bmi'
Bmi
10/02/2017 | 22:42
3
41
אחרי אינספור נסיונות דיאטה למינהן, כלו כל הקיצים  
ואני מעוניינת לעבור ניתוח בריאטי, מודעת לזה שזה לא פתרון קסם
אבל מודה שצריכה עזרה...
הbmi שלי היום 38 , אין לי מחלות רקע
עד כמה זה קריטי שהbmi 38 ולא 40 מבחינת אישור הועדה ?

לצפיה ב-'וועדה'
וועדה
11/02/2017 | 08:37
2
34
BMI38 כמה את צריכה לעלות כדי להגיע ל40 בדרך כלל אני לא מציע לעשות את זה, אבל עם זה מספר ק"ג ממש בודדים אולי כדא לעשות את זה ,גם לשתות הרבה מים ולנסות להחזיק ,תנסי לגשת לוועדה מקסימום ידחו אותך

קובי
לצפיה ב-'השקילה היא בועדה? '
השקילה היא בועדה?
12/02/2017 | 08:25
1
33
או אצל הרופא משפחה ?
לצפיה ב-'בוועדה'
בוועדה
12/02/2017 | 17:02
18
לצפיה ב-'עצירה בירידה אחר שלושה חודשים'
עצירה בירידה אחר שלושה חודשים
08/02/2017 | 08:14
2
52
היי חברים,
לפני שלושה וחצי חודשים עברתי ניתוח שרוול.
ירדתי עד כה 20 קילו עד לפני שלושה שבועות עוד ירדתי קצת
מאז נעצרתי.. האם זה קרה למישהו?
טיפים להמשך?
תודה תודה
לצפיה ב-'הפסקת הירידה '
הפסקת הירידה
08/02/2017 | 13:16
1
53
3 חודשים וירידה של  20 ק"ג אחלה של ירידה ,ברור שיש מקרים של הפסקת הירידה ויכולה להיות גם עלייה ,אל תתרגשי מזה ,כמו שאני כותב פה בפורום הירידה במשקל כמו ריצת מרתון ולא ריצת 100 מטר ,מחלקים את מאמץ הירידה לתקופה ארוכה ,וכמו שלא עלית את המשקל ב3 חודשים כם לא תרדי ב3חודשים צריך לתת לוף לעשות את שלו לאכול את כל אבות המזון ,שלא יווצרו חוסרים בויטמינים ,כמו כל שלא תיהיה נשירת שיער ככל שהירידה תיהיה איטית ושקולה היא תישמר לתקופות ארוכות,אין זבנג וגמרנו \ץתשיכי לאכול רגיל לא להשתגע בקיצוניות לשתות הרבה מים ,את לא בתחרות עם אף אחד \מניסיוני של מעל 16 שנה ,אני בטוח שתרדי במשקל לא צריך להשקל 20 פעם ביום ,שקילה שבוועית מספקת  לעשות ספורט כמה שאת יכולה ,לא צריך להשתגע ,מבחורה שבטח לא עשתה ספורט אל תתחילי להשתתף בתריאלטון,כל דבר בעיתו 
אשמח לשמוע מה קורה איתך 
בהצלחה והרבה הרבה בריאות

קובי
לצפיה ב-'תודה רבה:)'
תודה רבה:)
09/02/2017 | 16:19
22
תודה רבה.
עזרת מאוד... המפתח הוא סבלנות והמשך הרגלים נכונים.
שוב תודהתודה
לצפיה ב-'כמה זמן זה לוקח'
כמה זמן זה לוקח
07/02/2017 | 16:20
1
57
שלום,
חדשה כאן. מתחילה עכשיו את התהליך. אני בשלב שבו קיבלתי הפניה מרופא המשפחה ומתחילה לבצע את הבדיקות השונות. מתכוונת לעבור את הניתוח בהדסה עין כרם.
אודה לכם ם תשתפו מנסיונכם - כמה זמן זה לוקח?
זה המון בדיקות?
כל כמה זמן מתכנסת הועדה ומחליטה?
תוך כמה זמן קובעים תור?

האם ברפואה פרטית (אסותא) ההליך הרבה יותר מהיר?

ושאלה אחרונה -
האם באסותא גם צריך ועדה? או שזה אחרת.

לצפיה ב-'שלום שרון'
שלום שרון
08/02/2017 | 07:56
37
בכל מקרה צריך ועדה לאישור הניתוח ,אף רופא לא ינתח בלי אישור מהוועדה ברור שבפרטי זמן ההמתנה הרבה יותר קצר ,הבדיקות לא המון בדיקות רגילות לפני ניתוח ,באם את עומדת בקריטריונים לוועדה אני מציע לעשות בפרטי ואז את יכולה  לבחור איזה מנתח שאת רוצה ,תתקשרי למנתתח תקבעו יחד על סוג הניתוח,תקבלי גם יעוץ בכל הפרוצדורות הדרושות 
בהצלחה!!!!
לצפיה ב-'ניתוח שרוול'
ניתוח שרוול
30/01/2017 | 14:56
1
71
היי, קוראים לי עדן אני בת 21
אני עכשיו בתהליכי הבדיקות לאחר שקיבלתי את המצלת הדיאטנית והרופא לניתוח.
אני צריכה לסיים את הבדיקות האחרונות ולגשת לוועדה .הBMI שלי הוא 43 ורציתי לדעת האם יאשרו לי ומה העלות של הניתוח . אני במכבי שלי וגם רציתי לדעת מה ההסדר איתם ובאיזה בתי חולים אני אוכל לעשות ואם יש רופאים שאתם ממליצים עליהם. אשמח לתגובות ועזרה|(:
לצפיה ב-'ניתוח שרוול'
ניתוח שרוול
30/01/2017 | 17:39
49
אין שום סיבה שבBMI 43 לא יאשרו לך את הניתוח ,באם אין לך בעיה מיוחדת 
מה שאני מציע לבדוק בסניף של מכבי יש להם את רשימת המנתחים בתי החולים וההשתתפות העצמית,

בהצלחה !!!

קובי
לצפיה ב-'מיני מעקף'
מיני מעקף
26/01/2017 | 13:37
2
119
שלום רב
אתמול הייתי אמורה לעבור ניתוח הוצאת טבעת+מיני מעקף. אולם לאחר שהמנתח ראה את חלל הבטן ואת ההדבקיות מיד שלל את המיני מעקף ועשה רק את הוצאת הטבעת. לדבריו יש הדבקיות בין הכבד והקיבה וכן היה גם מסביב לטבעת אך את הטבעת לבסוף שיחרר והוציא. האם ידוע על טיפול בהדבקיות? והאם לאחר תקופה של הוצאת הטבעת כן אוכל לעבור את המיני מעקף?
תודה לתשובתכם
לצפיה ב-'טבעת ומיני מעקף'
טבעת ומיני מעקף
27/01/2017 | 16:27
50
אני חושב שרק המנתח יוכל לענות על השאלות ,אני לא מכיר מקרה כזה .

קובי
לצפיה ב-'יש מצבים של הידבקויות ברקמות לאחר ניתוחים'
יש מצבים של הידבקויות ברקמות לאחר ניתוחים
30/01/2017 | 19:35
43
אין צורך לטפל בהם. עד כמה שידוע לי, אחרי חצי שנה מהוצאת הטבעת אפשר לעשות ניתוח חוזר. אולי גם פחות זמן. בררי הכל עם המנתח. 
לצפיה ב-'ניתוח שרוול לא הצליח'
ניתוח שרוול לא הצליח
26/01/2017 | 12:15
1
87
עברתי ניתוח שרוול לפני ארבע וחצי שנים. לצערי למרות שירדתי 35 קילו... אחרי שלוש שנים המשקל עלה שוב וחזרתי לנקודת ההתחלה. אני מתוסכלת וכמובן לא מצליחה לרדת שוב במשקל. האם מישהו יודע על פתרון ניתוחי חוזר... מה המדיניות של מכבי? אשמח לשמוע דעות מבעלי ניסיון ועצות
לצפיה ב-'ניתוח שרוול'
ניתוח שרוול
26/01/2017 | 13:17
63
מה זה ניתוח שנכשל ,האם זה  בגלל בעיה  בניתוח עצמו או בגלל התנהלות לא נכונה  באם זאת הסיבה השנייה ,גם ניתוח אחר כמו מעקף  או מיני מעקף או טבעת לא יעזור ,הניתוח משמש כלי עזר ולא יותר ,ואשר לרמות אותו 
בהצלחה ממתין לתשובה יש עוד ניתוחיםהשאלה האם הקופה מאשרת  כדאי לבדוק 

קובי
לצפיה ב-'המלצה למנתח באסותא בהסדר עם מכבי שלי'
המלצה למנתח באסותא בהסדר עם מכבי שלי
22/01/2017 | 15:10
2
73
שלום, אני חדש פה. עברתי לועדה לפני ניתוח באסותא. נדרשתי להשלים כמה דברים בתקופת חולים ולפקסס חזרה. אמרו לי שאחרי שאשלח חזרה אני צריך לקבוע תור עם מנתח. דבר ראשון רציתי לדעת אם אפשר לקבוע תור עם מנתח עוד לפני שקיבלתי את האישור הסופי?  בנוסף אשמח ממש לשמוע על המלצות למנתחים בבית חולים אסותא, אשר עובדים בהסדר עם מכבי שלי.  וכמה העלות בסופו של דבר?
תודה רבה לעולמים ולעונות :)

לצפיה ב-'מנתח באסותא'
מנתח באסותא
22/01/2017 | 17:46
180
תבקש מהמרפאה שלך את רשימת המנתחים שעןבדים עם מכבי באסותא  ומה העלות לכל רופא ,לפי זה תקבל תשובה על הרופאים המובילים

קובי
לצפיה ב-'אין שום בעיה לקבוע תור עם המנתח ואפילו תור לניתוח'
אין שום בעיה לקבוע תור עם המנתח ואפילו תור לניתוח
30/01/2017 | 19:32
29
לפני שהתקבל האישור מהוועדה.
לצפיה ב-'שאלה בקשר להסרת עודפים..'
שאלה בקשר להסרת עודפים..
10/01/2017 | 12:05
1
95
היי.שמעתי שניתן לעשות ניתוח להסרת עודפים דרך הקופה..
הבנתי שמאשרים רק במידה ויש "נזק" (העור משפשף חלקים וכ'ו..)
מישהו יודע אם אפשר לדבר על הצד הנפשי?
לצפיה ב-'הסרת עודפים'
הסרת עודפים
10/01/2017 | 13:41
78
לפי מייטב ידיעתי קופת חולים מאשרת ניתוחים להסרת עודפים ,רק במקרה של פצעים הנגרמים משיפשוף כתוצאה מזה \לא ידוע לי שמאשרים ניתוחים  כאלה בגלל בעיה נפשית  הנגרמת .
כדאי לשאול במזכירות הקופה ואם אין להם תשובה יש רופאים מחוזיים
בהצלחה!!!!

קובי
לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 17:36
7
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

לצפיה ב-'שוקל ניתוח וחייב לשאול - אשמח לעזרה'
שוקל ניתוח וחייב לשאול - אשמח לעזרה
08/01/2017 | 20:47
3
152
גובה 168, משקל 114 ק"ג, גיל 40++
התחילו בעיות בריאות כמו לחץ גם גבוה והרבה מאוד ליפומות מפחידות.

אני בעצם שואל - אם כמעט שלא אוכלים ובגלל זה יורדים, אז למה לעשות ניתוח בשביל זה? אפשר לאכול באותה מידה ולרדת לא? אבל הבעיה שאני לא מצליח לא לאכול.... אז מה ההבדל אחרי הניתוח?

אשמח לפתיחת דיון ושיתוף... אני ממש מפחד לעשות את הניתוח אבל מצד שני מפחד גם לא לעשות אותו ולהמשיך להתדרדר...

תודה מראש!!
לצפיה ב-'נורא פשוט'
נורא פשוט
08/01/2017 | 22:34
119
בלי ניתוח אתה רעב כשאתה אוכל מעט מאוד. שמישהו יספר לי איך עומדים ברעב הזה...
ברור שאתה לא מצליח לא לאכול!!! אלא מה חשבת? שאפשר להתעלם מהרעב?
אחרי ניתוח אתה יכול לאכול מעט מאוד בלי להיות רעב.
הבדל משמעותי, לא כן?
לצפיה ב-'שלום ברבהאבא'
שלום ברבהאבא
09/01/2017 | 16:09
85
הניתוח מהווה שלב אחרון לאלה שלא הצליחו לרדת במשקל בדיאטות רגילות 
הניתוח מהווה כלי עזר לירידה במשקל ואתה צריך לשטף פעולה עם הניתוח , אפשר לרמות כל ניתוח באכילת מאכלים עתירי קלוריות ,או לנשנש ,אתה בן 40 וכבר יש ך בעיות רפואיות שיחמירו בשנים הבאות בגלל עודף המשקל שלך 
אני מבין את הפחד שלך מפני הניתוח ,וזה טיבעי ,השאלה להמשיך להישאר שמן עם כל בעיות הבריאות או לקחת את עצמך בידיים לרדת במשל ולפתוח פרק חדש בחיים ,ידידי שה לא יהיה קל 
תיגש למנתח שיסביר לך את כל סוגי הניתוח ותחליט

קובי
לצפיה ב-'חלון הזדמנויות'
חלון הזדמנויות
31/01/2017 | 02:29
33
בין 7-12 חודשים אחרי הניתוח אתה כמעט לא מרגיש רעב פיזי (פסיכולוגי יש מצב שכן).
בזמן הזה אתה אמור לעבוד על כמה דברים:
1. לתקן את הרגלי האכילה והפעילות הגופנית שלך, גם מבחינת הרכב המזון (העדפת חלבונים על פני פחמימות ושומנים, העדפת מזון בעל ערכים תזונתיים גבוהים על פני מתוקים ושטויות), גם מבחינת זמני אכילה (ארוחה כל 3 שעות - 3 בינוניות ו-2-3 קטנות), גם מבחינת הקשב שאתה נותן לארוחה שלך. גם מבחינת מה כמה ומתי אתה שותה (לא מתוקים, לא מוגזים). וגם מבחינת כמה אתה זז - מתחילים בזהירות בהליכות 3-4 שבועות אחרים הניתוח, ורצוי להתקדם משם גם לפעילויות דינאמיות ופעילויות שרירים ועיצוב.
2. להיות קשוב לגוף שלך. החיים המודרניים הורסים לנו את המנגנונים האוטומטיים של הגוף ואנחנו לא מפסיקים לאכול כשהגוף שבע אלא כשהעיניים שבעות והקיבה מתפוצצת. אחרי ניתוח הקיבה "מתפוצצת" מהר מאד ואז אתה מתחיל להקשיב. ואחרי חוויית הדאמפינג הראשונה תלמד גם לזהות מה עושה לך טוב ומה לא.
3. לטפל בחור השחור בנשמה שבגללו אתה רעב, ושאותו אתה מנסה לסתום עם אוכל. רוב האנשים שלא מצליחים לרזות באף דיאטה סובלים מאכילה רגשית, ואתה צריך לנצל את היתרונות של המגבלות הפיזיות על אכילה כדי לזהות את המקומות הרגשיים האלה שבהם אתה רוצה לחפש אוכל - ולהתמודד איתם. (ממליצה בחום רב ללכת לקבוצת תמיכה ואם צריך גם לטיפול פרטני).

ואני מבינה את הפחד שלך. אבל אני מניחה שכמוני עשית את כל סוגי הדיאטה, לבד, או עם דיאטנית, או עם המשפחה, או עם חבר/ה, או עם קבוצה, בחלבונים בלבד, בירקות בלבד, בלחמים בלבד, בשייקים, כל מה שהמציאו אני בטוחה שניסית.
אני התחלתי והפסקתי את התהליך לקראת ניתוח הרבה פעמים, עד שקיבלתי החלטה שאם לא אצליח לרזות בכוחות עצמי עד גיל 40 אני אעשה את הניתוח כדי למנוע התפתחות של סכרת.
מן הסתם לא הצלחתי... ובפועל ה-HBA1C שלי התחיל לעלות בגיל 38 ועשיתי את הניתוח קצת לפני יום הולדתי ה-39. בדיעבד - לא מבינה למה לא עשיתי אותו שנים רבות קודם.
אני אישית סבלתי מסיבוך של ניתוח השרוול ועברתי ניתוח מיני מעקף בתור תיקון - ולמרות זאת אם אנשים שואלים אותי אם לדעתי צריך לעשות התשובה היא: אם אתה רציני, אם אתה מבין שהניתוח הוא לא פתרון בפני עצמו אלא כלי, שהוא חלון הזדמנויות שניתן לך כדי לעשות את העבודה האמיתית שצריך בשביל לשנות הרגלים, ואם אתה מחוייב לעצמך מספיק בשביל להבין שלא תעבור הליך כירורגי בלי לעבור את ההליכים הפסיכולוגיים הנלווים כי אחרת אתה מבזבז זמן ומשאבים - עוף על זה.

המלצה אחת נוספת: כבר עכשיו סדר לך טיימרים בשעון או בנייד שיצלצלו לך כל 3 שעות. וכל 3 שעות, לא משנה מה אתה עושה, עזוב הכל ושב לאכול - בוקר צהרים וערב ארוחה בינונית שאתה צריך להקדיש לה בין 20-30 דקות. עשר וארבע ארוחת ביניים שאתה צריך להקדיש לה עד רבע שעה. כשעובדים עם טיימרים הגוף נכנס לשיגרה של אכילה כל 3 שעות, השחרור של אינסולין בגוף מאוזן וסדיר יותר, וגם פסיכולוגית כשאתה יודע שהארוחה הבאה שלך היא בשעה X לא משנה מה - קל לך יותר לשלוט בעצמך ולהזכיר לעצמך שלא שווה לחטוף עכשיו משהו כי עוד מעט הארוחה הבאה.
זו הכנה מצויינת לקראת הניתוח, וגם אחרי הניתוח, כשמנגנון הרעב שלך לא מתפקד - צלצול השעון יעזור לך לזכור לתת לגוף דלק גם כשאתה לא מרגיש שאתה זקוק לו.
הסלולרי שלי מכוון על 8:00 11:00 14:00 17:00 20:00 כבר כמעט שנתיים, וזה עובד.

ואזהרה אחת: בחצי השנה הראשונה סביר שתרד במשקל גם אם תרשה לעצמך מדי פעם שטויות. זו אשליה זמנית וזה עובר. בקבוצת התמיכה בה השתתפתי היו משתתפים שגילו שאחרי תקופת החסד הזו הגוף מתנקם - כי בינתיים קצב חילוף החומרים בגוף המנותח מאט...
לצפיה ב-'עזרה'
עזרה
03/01/2017 | 10:16
3
102
שלום 3 שבועות לאחר קיצור קיבה ...מנותחת שרוול לפני 3 שנים מ106 ירדתי ל48 ואז בעקבות משבר בריאותי עליתי 32 קילו ב8 חודשיים לאחר מאבק לא פשוט אישרו לי ניתוח חוזר למיני מעקף....אך זקוקה לליווי ותמיכה...

לצפיה ב-'ליווי ותמיכה'
ליווי ותמיכה
03/01/2017 | 13:27
80
האמת קשה לקבל פה ליווי ותמיכה מחוסר משתתפים פה בפורום  לצערי .,אני עומד תמיד לצידך ,כל שאלה אשמח לעזור לך ,גם אני גם אופירה ,ואולי עוד 2 משתתפים 
אולי טיפול פסיכולוגי יכול לעזור לך שתרדי במשקל והכי חשוב לשמור על ההשגים
בהצלחה אשמח לשמוע ממך 

קובי
לצפיה ב-'תמיכה וליווי נפשי'
תמיכה וליווי נפשי
04/01/2017 | 13:59
1
71
שלום רב. אספר על עצמי...
כל חיי הייתי שמן, כילד וכנער אהבתי לאכול תמיד - בחגים ובימי חול, בארץ וגם בחו"ל, אחרי שמשהו זרק לי הערה פוגענית וגם אחרי מחמאה שמנפחת את הלב באהבה, כששמח , כשעצוב, כשרע וגם כשטוב- אני מצאתי את עצמי במקרר, ירדתי על המזווה, חיסלתי כל מה שניתן היה ובמקרה חלף לידי.

בשנת 1998, כשאני בן 16 בלבד ושוקל 160 ק"ג החלטתי להילחם במוסכמות- בהורים, בחברה, בקופת החולים ולעבור ניתוח לקיצור קיבה(vbg) כדי לרזות ולאפשר לעצמי לפתוח בדרך חיים חדשה ובמערכת יחסים חדשה ביני לבין האוכל. אחרי הניתוח ואחרי שנגמרו מפגשי התמיכה שהתחייבתי ללכת אליהם, רק אז התחילה ההתמודדות הקשה והאמיתית.
עבדתי עם עצמי - בדרך הקשה - על פרידה מהדחף לאכילה רגשית - מהמפגשים הליליים עם המקרר והמזווה, ופרידה מלאה באבל עמוק וקשה ממגירת הממתקים והעוגיות.
עם השנים ופחות 75ק"ג למדתי מי אני מחדש, למדתי להפיק את המיטב מעצמי, לאהוב את עצמי כמו שאני, להעריך את הכוח שלי, להפרד מהאכילה הרגשית המפחידה ולצאת באמת לדרך חיים חדשה.
היום — 18 שנים אחרי, שבהם שמרתי על עצמי בקפדנות מול כל הקשיים, אני רוצה לעזור למי שעובר תהליך כזה עכשיו להצליח לרזות ולהשאר רזה שנים רבות כמוני. בזכות פרידה ראוייה ועמוקה מהאכילה הרגשית, בזכות קבלה עצמית, ובזכות שלווה ואהבה שאין לה גבול שמכניסה לחיים ריפוי אמיתי.
היום כשאני סטודנט לפסיכותרפיה הוליסטית, אני מעוניין לעזור לך מנותח/ת לקיצור קיבה כמוני, להביא את ההצלחה גם לתהליך ההרזייה וההתפתחות אישי שלך.
במסגרת הסטאז' שלי אני אשמח ללוות אותך בדרך החדשה שבחרת ללכת בה.
אני מחפש מטופל/ת המעוניין/ת בעזרתי בדרך לייצר הצלחה אמיתות בתהליך ההתפתחות, בהרזייה, בשמירה על ההרזייה, בפרידה מאכילה הריגשית, בשיפור הדימוי העצמי ובהתאהבות מחדש ב"אני" החדש שנוצר בעקבות הניתוח.
הטיפול שלי משלב שיחה וגם טיפולים אנרגטיים ומשום שאני פסיכותרפיסט בסטאז' עלות הטיפול נמוכה, סמלית, ושווה לכל נפש.
הטיפולים יתקיימו בביתי שבתל- מונד באווירה מכילה, רגועה, אינטימית ונעימה.
אשמח לספר לך על עצמי ועל הטיפול ולעזור לך לעלות על הדרך להצלחה אמיתית.
צור/י קשר 0507509498
ארז נוי
פסיכותרפיה הוליסטית אינטגרטיבית
לצפיה ב-'תשובה מפורטת'
תשובה מפורטת
04/01/2017 | 17:01
58
תנסי אין מה להפסיד ,בחור עם ניסיון שיכול לעזור

קובי
לצפיה ב-'קיצור הקיבה שלי'
קיצור הקיבה שלי
04/01/2017 | 13:49
145

כל חיי הייתי שמן, כילד וכנער אהבתי לאכול תמיד - בחגים ובימי חול, בארץ וגם בחו"ל, אחרי שמשהו זרק לי הערה פוגענית וגם אחרי מחמאה שמנפחת את הלב באהבה, כששמח , כשעצוב, כשרע וגם כשטוב- אני מצאתי את עצמי במקרר, ירדתי על המזווה, חיסלתי כל מה שניתן היה ובמקרה חלף לידי.

בשנת 1998, כשאני בן 16 בלבד ושוקל 160 ק"ג החלטתי להילחם במוסכמות- בהורים, בחברה, בקופת החולים ולעבור ניתוח לקיצור קיבה(vbg) כדי לרזות ולאפשר לעצמי לפתוח בדרך חיים חדשה ובמערכת יחסים חדשה ביני לבין האוכל. אחרי הניתוח ואחרי שנגמרו מפגשי התמיכה שהתחייבתי ללכת אליהם, רק אז התחילה ההתמודדות הקשה והאמיתית.
עבדתי עם עצמי - בדרך הקשה - על פרידה מהדחף לאכילה רגשית - מהמפגשים הליליים עם המקרר והמזווה, ופרידה מלאה באבל עמוק וקשה ממגירת הממתקים והעוגיות.
עם השנים ופחות 75ק"ג למדתי מי אני מחדש, למדתי להפיק את המיטב מעצמי, לאהוב את עצמי כמו שאני, להעריך את הכוח שלי, להפרד מהאכילה הרגשית המפחידה ולצאת באמת לדרך חיים חדשה.
היום — 18 שנים אחרי, שבהם שמרתי על עצמי בקפדנות מול כל הקשיים, אני רוצה לעזור למי שעובר תהליך כזה עכשיו להצליח לרזות ולהשאר רזה שנים רבות כמוני. בזכות פרידה ראוייה ועמוקה מהאכילה הרגשית, בזכות קבלה עצמית, ובזכות שלווה ואהבה שאין לה גבול שמכניסה לחיים ריפוי אמיתי.
היום כשאני סטודנט לפסיכותרפיה הוליסטית, אני מעוניין לעזור לך מנותח/ת לקיצור קיבה כמוני, להביא את ההצלחה גם לתהליך ההרזייה וההתפתחות אישי שלך.
במסגרת הסטאז' שלי אני אשמח ללוות אותך בדרך החדשה שבחרת ללכת בה.
אני מחפש מטופל/ת המעוניין/ת בעזרתי בדרך לייצר הצלחה אמיתות בתהליך ההתפתחות, בהרזייה, בשמירה על ההרזייה, בפרידה מאכילה הריגשית, בשיפור הדימוי העצמי ובהתאהבות מחדש ב"אני" החדש שנוצר בעקבות הניתוח.
הטיפול שלי משלב שיחה וגם טיפולים אנרגטיים ומשום שאני פסיכותרפיסט בסטאז' עלות הטיפול נמוכה, סמלית, ושווה לכל נפש.
הטיפולים יתקיימו בביתי שבתל- מונד באווירה מכילה, רגועה, אינטימית ונעימה.
אשמח לספר לך על עצמי ועל הטיפול ולעזור לך לעלות על הדרך להצלחה אמיתית.
צור/י קשר 0507509498
ארז נוי
פסיכותרפיה הוליסטית אינטגרטיבית
לצפיה ב-'פתיחת טבעת דחוף באיזור חיפה '
פתיחת טבעת דחוף באיזור חיפה
04/01/2017 | 11:07
54
אני צריך דחוף כירורג באיזור חיפה לפתיחת טבעת 
לצפיה ב-'שלום!! חדשה...'
שלום!! חדשה...
30/12/2016 | 21:40
3
127
היי... אז ביום שני עברתי ניתוח שרוול באסותא בראשל"צ... בנתיים בימים האלה הורדתי 4.5 קילו.
אשמח לדעת איך ההתמודדות עם כל הפרסומות של האוכל... האנשים שמדברים סביבכם על אוכל.. תמונות ברשתות החברתיות..
ובכללי אשמח לשמוע טיפים מכל אחד ואחת.

לצפיה ב-'שלום לחדשה'
שלום לחדשה
30/12/2016 | 23:59
73
שמח לשמוע שהכל עבר בשלום ואת יוצאת לדרך חדשה ,בפרויקט הארוך של ירידה במשקל .
הניתוח שעשית משמש רק ככל עזר לירידה במשקל.אפשר לרמות כל ניתוח באכילת מאכלים עתירי קלוריות או בנישנושים .
העלם מלא בפיתויים פירסומות ,תכניות אוכל בכל הערוצים לפי דעתי מידיי הרבה ,את צריכה לעשות סויץ'בראש לנתב את החיים מבחינת האוכל ,לדברים אחרים ,אני לא מכיר אותך ,יכול להיות שהאוכל היה פיתרון לבעיות אחרות ,שלא התמודדת איתם ,במקרה כזה אוי טיפול פסיכולוגי יעזור (זה באופן כללי לא במקרה שלך)
לצערי לא תקבלי פה בפורום  טיפים לנושא הזה ,כמעט ואין פה תגובות לצערי
מה שנותר לי לאחל לך בהצלחה ,תרדי במשקל בשכל לא למהר שלא יגרו חוסרים ופגיעה בבריאות  את צריכה להיות רזה והכי חשוב בריאה!!!

קובי
לצפיה ב-'שלום לחדשה'
שלום לחדשה
31/12/2016 | 09:05
1
42
כתבת שירדת 4.5 ק"ג ממשקלך תוך כמה ימים ,יכול להיות בלי לאכזב שהירידה הראשונית היא רק נוזלים ,וכי למה אני כותב לך את זה כי במשך המהלך יהיו ירידות יהיו עצירות ויתכן גם עליות מסויימות , התקיעה במשקל ואולי העלייה יכולים לפגוע  במצב הרוח שלך ,לכן אני מציע להשקל פעם בשבוע ולא כל יום ,זה יכול לשגע אותך 
בהצלחה!!!!

קובי
לצפיה ב-'תודה רבה קובי!!!!'
תודה רבה קובי!!!!
02/01/2017 | 21:28
28
עכשיו נשאר להמשיך לעבוד על הראש....
להיכנס לכושר להמשיך לרזות ולמצוא זוגיות!! חחחחח
לצפיה ב-'חברים אני צריכה עזרה לגביי ניתוח חוזר'
חברים אני צריכה עזרה לגביי ניתוח חוזר
28/12/2016 | 20:53
1
129
אני עברתי ניתוח שרוול לפניי 4 שנים וכמעט עליתי הכול רציתי לדעת אם יש משהו בקופת חולים לאומית עבר ניתוח חוזר ומה היה ועבר.  ממש צריכה עזרה כדאי לדעת לקראת מה אני הולכת ובכללי אני ב bmi 35
לצפיה ב-'ניתוח חוזר'
ניתוח חוזר
28/12/2016 | 22:41
88
תבדקי בקופת החולים האם הם ישתתפו בניתוח חוזר ,האם הבעיה בשרוול עצמו או שבגלל ההתנהגות שלך את העלת את כל המשקל ,תראי מה המדיניות של הקופה במקרים כאלה , 

קובי

לצפיה ב-'מנתח לניתוח שרוול המאושר על ידי מאוחדת'
מנתח לניתוח שרוול המאושר על ידי מאוחדת
25/12/2016 | 16:31
5
72
שלום, מחפשת המלצה למנתח ניתוח שרוול דרך קופת חולים מאוחדת
לצפיה ב-'מנתח שרוול המאוחדת'
מנתח שרוול המאוחדת
25/12/2016 | 16:58
4
63
תפתחי את האינטרט  קופת חולים מאוחדת רשימת מנתחים בריאטרים ,יש שם הרבה מנתחים ובאיזה  בית חולים הם מנתחים ,ומה ההשתתפות העצמית

קובי
לצפיה ב-'מאוחדת'
מאוחדת
25/12/2016 | 19:10
3
39
יש לי כבר את הרשימה. מחפשת מישהו שעשה דרך המאוחדת ויכול להמליץ על מישהו מהם
לצפיה ב-'מנתח שרוול'
מנתח שרוול
26/12/2016 | 08:06
39
ראיתי ברשימה יש הרבה רופאים מנתחים ידועים ,אני ממליץ על ד"ר סובחי ,ד"ר עסליה,רופאים שמובילים בתחום.

קובי
לצפיה ב-'אני נותחתי לפניי 5 ימים ברמב"ם אצל עסלייה'
אני נותחתי לפניי 5 ימים ברמב"ם אצל עסלייה
26/12/2016 | 16:43
71
היו איתי שניים מהמאוחדת שנותחו באותו ערב,
אני מכבי.

אני מנחש שהם מרוצים מהמנתח והניתוח.
אני לא רוצה להמליץ,
אבל בכל מקום שביררתי כשנה וחצי לפניי,
ובכל המהלך ברמב"ם
וועדה, טרום והניתוח
רובם ככולם של אנשי הצוות אמרו לי שבחרתי נכון.

בהצלחה!
לצפיה ב-'המלצה על מנתח בריאטרי באזור רחובות דרך מאוחדת'
המלצה על מנתח בריאטרי באזור רחובות דרך מאוחדת
16/01/2017 | 12:42
19
אני לא מצאתי רשימה באתר של מאוחדת לניתוח בריאטרי. מחפשת באזור רחובות. אשמח לקבל רשימה/המלצה.תודה
לצפיה ב-'יום הולדת לטבעת'
יום הולדת לטבעת
24/12/2016 | 08:00
9
93
16 שנה לטבעת והכל בסדר ,שימשיך כה עוד הרבה שנים טובות.
לצפיה ב-'מזללללל טובבבבבב!!!!!!'
מזללללל טובבבבבב!!!!!!
01/01/2017 | 14:50
8
35
אני אשמח אם תוכל לפרט קצת על המשקל/סגירות/פתיחות/הקאות/סיבוכים חלילה וכו' במהלך השנים האלה? 
א' זה מעניין לשמוע (הייתי בטוחה שתחת הכותרת "יומולדת לטבעת" יהיה סיפור אבל ראיתי שזה סוכם במשפט אחד).
ודבר שני, אני לפני הניתוח והרבה אומרים לא לעשות, ושאחר כך אפשר להשמין מהר שוב, ושהטבעת אפקטיבית למס' שנים בלבד... ועוד כל מיני דברים שאני מקווה שלא יקרו..
לצפיה ב-'שלום לינוי'
שלום לינוי
02/01/2017 | 07:50
7
32
הסיפור שלי די מוכר פה בפורום.עברתי את הניתוח בדצמבר 2000 ירדתי תוך חצי שנה 55 ק"ג ,מאז סגרתי פעמיים את הטבעת האמריקאית הישנה ,ומאז כ 13 שנה אני לא נוגע בטבעת תודה לאל  במשך השנים הקאתי אולי 5 פעמים ,בגלל אכילה מהירה ,במשך הזמן העלתי 7 ק"ג הטבעת משמשת ככלי עזר לירידה במשקל הטבעת משמשת בתור שוטר ,כמובן אפשר לרמות כל סוג של ניתוח באכילת מאכלים עתירי קלוריות או לנשנש מתוקים שוקולדים .יש הרבה הצלחות לצערי גם יש כישלונות ,כמי נמצא בפורום הזה משנת 2001  שהיה פעיל מאוד אני מכיר את הנושא של הצלחות וכישלונות ,היום  בעידן  הפייסבוק הפורום זה מחזיק מעמד בגלל שאני לא מוותר
מאחל לך בהצלחה הבה בריאות

קובי
לצפיה ב-'יפה'
יפה
02/01/2017 | 18:10
6
25
אחרי הניתוח סגרת פעמיים וזהו? לא פתחת אף פעם?
ומה הכמות שאתה יכול לאכול?
והאם אפשר לבלוע כדורים?
לצפיה ב-'ועוד שאלה'
ועוד שאלה
02/01/2017 | 18:12
4
27
הבנתי שלפתוח או לסגור עולה 100 ש"ח למבוטחי כללית.
אתה יודע מה המחירים בשאר קופות החולים? והאם יש הבדל במחירים בהתאם לסוג הביטוח (למשל כללית זהב לעומת כללית פלטינום)
תודה
לצפיה ב-'מאין המידע הזה?'
מאין המידע הזה?
04/01/2017 | 08:32
3
30
כירורג של קופ"ח כללית לא אמור לקחת שקל עבור פתיחה או סגירה של הטבעת.
מי שלוקח כסף עבור זה הוא כירורג שאינו של קופת חולים כללית, כלומר ד"ר אבינוח, למשל, שעושה עבור מבוטחי כללית את הפעולה באופן פרטי, כי הוא כירורג של קופ"ח מכבי. וכן רופאים אחרים של מאוחדת וכד'.
ד"ר אבינוח לוקח סכום כסף עבור כל פתיחה וסגירה של כל מבוטח שאינו מבוטח מכבי. עבור מבוטחי מכבי הפתיחה והסגירה אצל ד"ר אבינוח היא חינם. וכך גם מבוטחי מאוחדת מקבלים סגירה ופתיחה בחינם אצל כירורג של מאוחדת וכן הלאה.

לכן אין קשר לסוג הביטוח, אלא לסוג הקופה שאליה משתייך הרופא שאליו פנית לפתיחה או לסגירה. אם תשתפי בתהליך שאת עברת, נוכל להדריך אותך. 
לי לא ידוע שם של כירורג של הכללית, ויש לברר בקופה על כירורגים הפותחים וסוגרים טבעות. 
לצפיה ב-'כלומר אפשר לעשות פתיחה או סגירה אצל כל כירורג של כללית'
כלומר אפשר לעשות פתיחה או סגירה אצל כל כירורג של כללית
05/01/2017 | 20:24
2
27
כבר מהסגירה הראשונה?
לא אמורים לחזור לרופא המנתח למס' פעמים לאחר הניתוח? ואז הוא אמור לעשות את הפתיחה או סגירה?
והאם יש הבדל אם הרופא המנתח סוגר או כירורג של קופת חולים?
לצפיה ב-'את צריכה להבין משהו'
את צריכה להבין משהו
05/01/2017 | 22:58
29
את לא נותנת לי יותר מידי פרטים על הניתוח שלך, אבל אני מבינה מבין השורות שנותחת אצל ד"ר אבינוח.
אז בשנה הראשונה רצוי לפתוח ולסגור אצל הצוות של ד"ר אבינוח, כי יש להם סדר של סגירות ופתיחות שאת לא יודעת עדיין בעצמך. רק אחרי שאת מבינה בעצמך כמה לסגור וכמה לפתוח בכל מצב ומקרה, אפשר ללכת לכירורג אחר.

לא כל כירורג בקופה פותח וסוגר טבעות. רק מי שמכריז שהוא יודע לעשות זאת ונותן את השירות הזה. עד כה לא שמעתי על שום רופא של הכללית שעושה את זה. כך שכל ההסבר שנתתי לך זה כדי שתביני שסוג הביטוח המשלים שיש לך בכללית בכלל לא רלוונטי למחיר הסגירה והפתיחה, אלא המחיר נקבע לכל חברי הקופות שאינן מכבי, כי ד"ר אבינוח הוא לא רופא של כללית או מאוחדת או לאומית, אלא של מכבי.

לגבי הסגירות בשנה הראשונה המבוצעות אצל ד"ר אבינוח, רצוי מאוד להתקשר אלי ולהתייעץ איתי בשנה הראשונה, כדי להבין איך לסגור נכון עבורך, ולא להגיע למצב של סיכון שלפעמים הסגירות הקיצוניות של רופאי אבינוח עלולות להביא. בד"כ אין בעיה עם השיטה של אבינוח לסגירות, אבל יש מקרים שכן. וכל מקרה לגופו. 
בכלל, רצוי שתקראי את המידע באתר טבעת שלי (g-band.co.il), שמסביר את הנושא הזה במפורט. 

טל' 03-5781855, אופירה, לא בשבת
לצפיה ב-'באתר שלי יש גם סיפור הניתוח שלי'
באתר שלי יש גם סיפור הניתוח שלי
05/01/2017 | 23:04
23
והוא בטח יעניין אותך. היום כמובן אני 8 שנים אחרי הניתוח, ולא 4 כמו בסיפור.
במשך השנים האחרונות עליתי במשקל, אבל רוב הירידה נשארה על כנה, ברוך ה'. 
לצפיה ב-'טבעת'
טבעת
04/01/2017 | 17:06
21
לא פתחתי אף פעם ,לא היה לי צורך אני אוכל הכל לא באותה כמות כמו לפני הניתוח ,לא פיתות לא לאפות ,הכל במידה ,ברור שאני לוקח כדורים והרבה לצערי 

קובי

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

דלית וולאך - נטורופאתית
דלית וולאך - נטורופאתית
ד
ד"ר איאן וייט
טבעוני-  ריפוי ותזונה טבעית
טבעוני-ריפוי ותזונה טבעית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה