לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום קיצורי קיבה

ברוכים הבאים לפורום קיצורי קיבה. מטרת הפורום היא תמיכה במנותחים שעברו ניתוח לשם הרזיה וכן להוות את הדרך הראשונה לאלה שמגששים את דרכם לאחד מהפתרונות הניתוחיים.
הפורום הנוכחי עלה לאויר ב-2001 על ידי המייסד ומנהל הפורום הוותיק רוייקו, כשמטרתו היתה לסייע לאנשים להגיע לכדי ישום מעשי של המשימה. רצונו היה לספק מידע כללי שיקל על כל מי שנמצא ב"דרך" בבחירת הפרוצדורה הניתוחית האופטימלית.
עם זאת, המושג אופטימלי בהקשר זה הוא מעומעם. הרבה שאלות עולות. הרבה סימני שאלה ומעט יכולת ניבוי איזו הצלחה תהיה בהמשך הדרך. רשת האינטרנט מוצפת במידע מוטה מעצם היותו שיווקי. איך נדע באיזה ניתוח לבחור ומאיזה להמנע ? באיזה מנתח כדאי לבחור במצבים מורכבים? מי מנתח ואיפה? ובעיקר מה עושים לאחר הניתוח? כיצד מתמודדים. אלה שאלות מיידיות שאין עליהן תשובה בכל מקום, וכשהמנתח אינו זמין להשיב על שאלות, ניתן לקבל עליהן את התשובה גם כאן בפורום, על ידי מנותחים שעברו בעצמם אותן החוויות.
הפורום מתבסס על ניסיונם האישי של המשתתפים ואין לראות בנכתב משום יעוץ רפואי או להסתמך על הנכתב מנסיונם של הכותבים. בכל בעיה רפואית שמתעוררת תמיד יש לפנות אל הרופא המטפל.
מעל דפי הפורום נכבד אחד את השני ולא נכתוב הודעות פוגעות ובעלות תוכן לא ראוי... כל הודעה בעלת תוכן שכזה תוסר. כמו כן אנחנו לא חושפים שמות אישיים ולא כותבים מספרי  שלהם.
פנייה למנהל הפורום תעשה על ידי שליחת מסר אישי בלבד
בברכת השתתפות נעימה, מנהלי הפורום:  אופירA,  קובי d1

הנהלת הפורום:

אודות הפורום קיצורי קיבה

ברוכים הבאים לפורום קיצורי קיבה. מטרת הפורום היא תמיכה במנותחים שעברו ניתוח לשם הרזיה וכן להוות את הדרך הראשונה לאלה שמגששים את דרכם לאחד מהפתרונות הניתוחיים.
הפורום הנוכחי עלה לאויר ב-2001 על ידי המייסד ומנהל הפורום הוותיק רוייקו, כשמטרתו היתה לסייע לאנשים להגיע לכדי ישום מעשי של המשימה. רצונו היה לספק מידע כללי שיקל על כל מי שנמצא ב"דרך" בבחירת הפרוצדורה הניתוחית האופטימלית.
עם זאת, המושג אופטימלי בהקשר זה הוא מעומעם. הרבה שאלות עולות. הרבה סימני שאלה ומעט יכולת ניבוי איזו הצלחה תהיה בהמשך הדרך. רשת האינטרנט מוצפת במידע מוטה מעצם היותו שיווקי. איך נדע באיזה ניתוח לבחור ומאיזה להמנע ? באיזה מנתח כדאי לבחור במצבים מורכבים? מי מנתח ואיפה? ובעיקר מה עושים לאחר הניתוח? כיצד מתמודדים. אלה שאלות מיידיות שאין עליהן תשובה בכל מקום, וכשהמנתח אינו זמין להשיב על שאלות, ניתן לקבל עליהן את התשובה גם כאן בפורום, על ידי מנותחים שעברו בעצמם אותן החוויות.
הפורום מתבסס על ניסיונם האישי של המשתתפים ואין לראות בנכתב משום יעוץ רפואי או להסתמך על הנכתב מנסיונם של הכותבים. בכל בעיה רפואית שמתעוררת תמיד יש לפנות אל הרופא המטפל.
מעל דפי הפורום נכבד אחד את השני ולא נכתוב הודעות פוגעות ובעלות תוכן לא ראוי... כל הודעה בעלת תוכן שכזה תוסר. כמו כן אנחנו לא חושפים שמות אישיים ולא כותבים מספרי  שלהם.
פנייה למנהל הפורום תעשה על ידי שליחת מסר אישי בלבד
בברכת השתתפות נעימה, מנהלי הפורום:  אופירA,  קובי d1
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'ניתוח קיצור קיבה-אספירין'
ניתוח קיצור קיבה-אספירין
22/03/2017 | 20:43
1
2
היי לכולם לפני שנתיים עברתי ניתוח קיצור קיבה ירדתי 55 קילו 
כרגע בעקבות בעיה שונה אני צריכה ליטול אספירין
בתופעות לוואי קראתי על בעיות בקיבה.
האם יש בעיה לקחת אספירין לאחר ניתוח קיצור קיבה??
תודה
לצפיה ב-'לא ידוע לנו שיש בעיה כזו. אך הידע שלנו אינו רפואי'
לא ידוע לנו שיש בעיה כזו. אך הידע שלנו אינו רפואי
22/03/2017 | 23:35
אנו יודעים לייעץ פה אך ורק מניסיוננו ומניסיון מנותחים אחרים. אין פה ידע רפואי.
גם לא ידוע לנו איזה ניתוח קיצור קיבה עברת. 
כדאי לשאול מנתח את השאלה הזו, ולומר לו בדיוק איזה ניתוח עברת. רצוי לשאול את המנתח שניתח אותך, או את הצוות שלו במרפאתו. 
לצפיה ב-'כיוונון טבעת'
כיוונון טבעת
22/03/2017 | 19:26
1
7
היי ערב טוב 
נותחתי בעבר טבעת בשנת 99 עם מיני מעקף 
ניום מנוחת טבעת פעם 3 לאחר דלף. 
הטבעת הקודמת החזיקה 10 שנים והוחלפה כתוצאה מבלאי בספטמבר האחרון. 
לא מצליחה להבין אותה בשונה מהטבעת הקודמת לא מגיע לכיוונון הנכון כדי לרדת אם סוגרת מידי מקיאה וחייבת לפתוח פותחת רבע במיון אוכלת הכל ועולה במשקל מה עושים?  מישהו אחרי ניתוח שני טבעת וקלט שהטבעת הזו שונה מקודמתה?  תובנות 
בבקשה 
לצפיה ב-'טבעת אחת אינה דומה לטבעת הקודמת שהותקנה אצל אותו אדם'
טבעת אחת אינה דומה לטבעת הקודמת שהותקנה אצל אותו אדם
22/03/2017 | 23:32
1
כי מה שקובע הוא המנח שהטבעת מונחת על הקיבה שלך, כלומר האינטרקציה בינה לבין הקיבה שלך, וזה משתנה בכל ניתוח. 
לכן למידה של טבעת היא אישית, ולא תלויה בידע שלך מהניתוח הקודם של הטבעת.

מה שלא ברור לי בסיפור שלך זה כמה דברים, שגורמים לי לחשוד שאולי אין לך ידע, ואולי כאן בעיית ההבנה שלך. למשל, את אומרת שאת פותחת רבע CC במיון - למיטב ידיעתי אין חיה כזו מיון שפותח רבע CC. כך שצריך לברר איתך מה המידע הנכון. עוד דוגמה, את אומרת בשנת 99 נותחת טבעת עם מיני מעקף. עד כמה שידוע לי, לא היתה קיימת פרוצדורת מיני מעקף בשנת 99, וכן אין צירוף כזה של טבעת עם מיני מעקף ביחד באותו ניתוח. אז שוב, כנראה שהמידע לא נכון וצריך לברר מה הנכון.
גם לא ברור מה זה ניתוח טבעת פעם שלישית. מה קרה בכל פעם. וגם לא ברור מי ניתח ואיפה את כל ניתוחי הטבעת האלה, ואיזו טבעת זו. מניסיוני הרב מאוד, עקרוני מי המנתח ואיפה את פותחת וסוגרת (איכילוב?).

לכן מציעה לך להתקשר אלי, טל' 03-5781855, שנוכל לברר מה לא ברור ולשאול שאלות נוספות, ולפי התשובות להבין איך להדריך אותך במקרה שלך בצורה היעילה ביותר עבורך. זה לא רק הטבעת, זה גם ללמוד כללי התנהגות שאולי אינך מכירה ועשויים להיות מאוד משמעותיים להצלחה.

אם אינך מעוניינת להתקשר, לפחות קראי את כל המידע באתר שלי,
ועני לי כאן על גבי הפורום על התמיהות שהעליתי, וננסה לברר בכתב.

לצפיה ב-'עד כמה לפתוח?'
עד כמה לפתוח?
19/03/2017 | 09:26
4
27
שלום לכולם
אני עם טבעת כבר שבע שנים
ירדתי 40 ק"ג וב"ה שומר על המשקל מקיא לעיתים רחוקות מאד ובסה"כ מרוצה.
כל כמה חודשים הטבעת "נסגרת" מעצמה ואני פותח 0.25 מ"ל.
אני מזמן כבר לא עוקב ולא יודע מה מצבי מבחינת מילוי הטבעת. איך בודקים? עד מתי אפשר וכדאי להמשיך לפתוח?
תודה
לצפיה ב-'שלום לאורי עמי'
שלום לאורי עמי
19/03/2017 | 12:09
3
14
אם אתה מקיא לעיתים רחוקות  מאוד אז בשביל מה אתה פותח כל כמה חודשים 1/4 CC
בשלב ראשון אני מציע לעשות צילום ושט  קיבה או גסטרוקופיה לראות מה מצב הטבעת
כמה חומר יש ,יש אפשרות לבקש  מהרופא לשאוב את כל הנוזל  ולבדוק כמה אתה סגור  אפשרלפתוח  את הטבעת עד שתיהיה פתוחה בכלל 
אצל מי  אתה מבצע את הפתיחות?

קובי
לצפיה ב-'המשך'
המשך
19/03/2017 | 12:31
2
23
אני לא מקיא כי אני מרגיש ויודע מתי אני יכול להמשיך לאכול ומתי לעצור...
כשאני מרגיש חסום אני פותח- כשארוחת ערב מגיעה לשעתיים או כשאני מעביר יום שלם ולא מצליח לאכול כלום...
בעבר הלכתי לצוות של אבינוח באשקלון כיום אצל ד"ר גלינה באשדוד אבל הם רק פותחים לא מעבר לזה.
הכל בסדר אצלי רק מטריד אותי שאני לא יודע מה מצב הטבעת, ואולי זה לא צריך להטריד והכל בסדר...
לצפיה ב-'עמי'
עמי
19/03/2017 | 13:20
18
זה ממש לא בסדר שאתה צריך לפתוח כל פעם ,אני  מטובע 16 וחצי שנים  סגרתי פעמיים ,ובחיים לא פתחתי ,אני מציע לך ללכת לד"ר אבינוח ולספר לו שאתה פותח כל כמה חודשים ושיתן לך הפניה לצילום ושט קיבה ,או לגסטרוקופיה ,אפילו אפשרי לבקש מרופא המשפחה ,ועם התוצאות תבוא לאבינוח ,המצב שלך לא מוצא חם בעיני. כמה שהטבעת פתוחה זה לא כל כך מעניין ,כנראה שמרוב פתיחות איבדתה את החישוב .

קובי
לצפיה ב-'אין בעיה שאינך יודע כמה הטבעת סגורה. '
אין בעיה שאינך יודע כמה הטבעת סגורה.
22/03/2017 | 18:43
4
אחרי 7 שנים זה לא משמעותי כלל.
אחרי כמה שנים, זה נורמלי מאוד שכל כמה חודשים הטבעת השוודית נסגרת קצת מעצמה ונדרשת פתיחה של רבע CC (בניגוד לטבעת האמריקאית של קובי, שזה לא דוגמה בשבילנו). אתה עושה נכון מאוד, המצב של הטבעת שלך תקין מאוד, ואין לך מה לדאוג לגבי כמה יש לך בטבעת.
אפשר לפתוח הרבה מאוד מאוד פעמים, שנים רבות. לא צריך לדעת כמה נוזל יש. האינדיקציה שלך אם לפתוח (או לסגור) היא כמה אתה יכול לאכול, בדיוק כפי שאתה נוהג. 

מה שקובי הציע, לשאוב את כל הנוזל ולדעת כמה יש - לא רק שאינו נחוץ, גם לא בריא לטבעת (כלומר לאיזון של יכולת הקיבה שלך ולמנח של הטבעת). ובנוסף, זו בדיקה לא נכונה. כבר היו מצבים רבים שרופא שאב את כל הנוזל, ואח"כ הסתבר שעוד יש בטבעת נוזל לשאוב...
נכון שבאיכילוב מתייחסים לבדיקה הזו כאל תנ"ך קדוש ופועלים רק לפיה, אבל המציאות הראתה שזה מאוד לא מדויק, ומניסיוני הרב מאוד אני סבורה שהגישה הזו של איכילוב שגויה ומזיקה למנותחי הטבעת.

פשוט תמשיך להתנהל כמו שאתה מתנהל, זה בריא ואחראי. 
לצפיה ב-'ניתוח קיצור קיבה'
ניתוח קיצור קיבה
13/03/2017 | 22:13
1
67
אני לקראת סיום בדיקות ופגישה בפתח עם המנתח לקראת ניתוח קצור קיבה .בבקשה רציתי לדעת כמה זמן אחרי הניתוח ממש חוזרים לתפקד רגיל כמה זמן נשארים בבית חולים והאם יש כאבים ?
לצפיה ב-'ניתוח קיצור קיבה'
ניתוח קיצור קיבה
14/03/2017 | 14:22
40
מה זה ניתוח קיצור קיבה  שרוול / מעקף/מיני מעקף? לכל סוג של ניתוח זמן החלמה אחר לפי סוג הניתוח תתיעצי עם המנתח ,יש כאבים אחרי ניתוחים ,יש כאלה שבקושי מרגישים את הכאבים ויש כאלה שזמן ההחלמה והכאבים לוקחים הרבה יותר זמן 
בכל מקרה גם בבית החולים לבקש זריקה נגד הכאבים וגם בבית לקחת כדורים או נוזל נגד הכאבים ,לפי מה שהמנתח ימליץ ,לא כדאי לסבול

קובי
לצפיה ב-'טבעת '
טבעת
05/03/2017 | 23:55
2
48
שלום,
הbmi שלי כיום הוא בדיוק 40.
אני רוצה לעשות ניתוח טבעת אצל אבינח.
ביצעתי את כל הבדיקות תוך שבועיים. נותרו לי עוד 2 מפגשים עם דיאטנית (התקיימה כבר פגישה אחת מתוך השלושה)
יש לי מספר שאלות:
1. האם יש צורך להפגש עם אותה הדיאטנית בכל המפגשים? או שניתן לעבור לאחרת במידה והתורים רחוקים? פשוט זה הדבר היחיד שמעכב אותי כרגע.
2. הדיאטנית שנפגשתי עמה נמצאת במרפאת יועצים. כך שרופא המשפחה שלי אינו יכול להוציא את הסיכום של הפגישה עמה. האם אני צריכה לגשת לועדה עם כל הסיכומים של שלושת המפגשים??
3. הדיאטנית נתנה לי כמה הוראות ליישם באכילה היומיומית שלי כמו: לאכול 5-6 ארוחות ביום קטנות... לא לגעת באוכל משמין.. וכו'. האם רצוי ליישם זאת? היא אומרת שהיא צריכה להכין אותי לניתוח במידה ואתקבל. הבעיה היא שנאמר והקפדתי וירדתי במשקל זה מקטין לי את הbmi דבר שיגרום לוועדה לשקול את האישור לא?
4. מה עושים בוועדה בדיוק? מישהו יכול לפרט מהתחלה עד הסוף?

אני קצת הסתבכתי עם כל הסיפור הזה עם הדיאטנית.. משתוקקת כבר לעשות את הניתוח הזה. אודה לעזרתכם בתשובות.
לצפיה ב-'טבעת אצל אבינוח'
טבעת אצל אבינוח
07/03/2017 | 16:06
1
42
אני מציע להתקשר למזכירות של אבינוח הן ממש בכל הבירוקרטיה ,הן יוכלו לעזור לך \בתחום של הזמנת וועדה ,בתחום של כל החארטות של הדיאטנית ,לדיאטנית תגידי שאת עושה מה שהיא אומרת ,ותעשי מה שטוב לך ,מבחינת אי הירידה במשקל 
כדאי לעשות את זה בדחיפות ולא לבזבז זמן ,עם כל השטויות שמבקשים

קובי
לצפיה ב-'תודה קובי. '
תודה קובי.
07/03/2017 | 17:13
17
לצערי מבזבזים לי את הזמן עם המפגשים עם הדיאטניות.
את הבדיקות תקתקתי מהר מאוד.
אבל כל תור אצל הדיאטנית הוא בהפרש של כ3 שבועות עד לתור הבא.
מתסכל!
לצפיה ב-'שאלות שמטרידות אותי'
שאלות שמטרידות אותי
04/03/2017 | 20:33
3
55
שלום רב, לפני עשרים שנה עשיתי ניתוח טבעת מהסוג הישן, טבעת לא מתכווננת ניתוח עם פתיחת בטן. במהלך השנים ירדתי ועליתי במשקל. כרגע עם עודף משקל גדול.
לאורך השנים לא הייתי במעקב מעולם לא עשיתי צילום כיבה או ושט או גסטרוסקופיה .
לאחרונה חשבתי שכדאי לי להוציא את הטבעת כי למעשה היא מונעת ממני לאכול דברים שמסייעים לירדה במשקל כמו ירקות ובשר  האם ניתן להוציא טבעת לאחר כל כך הרבה שנים?

האם ניתוח מהסוג הישן מאפשר ניתוח חוזר.?

לצפיה ב-'טבעת לא מתכוננת'
טבעת לא מתכוננת
04/03/2017 | 22:37
2
51
לפי מייטב הבנתי יש אפשרות של ניתוח הוצאת הטבעת הלא מתכוננת ,אבל זה ניתוח די מסובך בגלל ההידבקויות סביב הטבעת ,אני מציע ללכת ליעוץ למנתח מוביל ,כמו ד"ר סובחי מאיכילוב ,שמנתח גם בפרטי ,נראה לי שתצטרך לעשות צילום ושט קיבה ,או גסטרוקופיה לפני זה כדי לראות מה קורה   
הבה בריאות!!

קובי

לצפיה ב-'תודה'
תודה
05/03/2017 | 09:25
1
25
תודה רבה, מה ידוע לך על אסנת רזיאל?

לצפיה ב-'אסנת רזיאל'
אסנת רזיאל
05/03/2017 | 13:03
30
תותחית בתחום הניתוחים הבריאטרית ,שמעתי עליה במשך השנים רק דברים טובים 

קובי
לצפיה ב-'ניתוח טבעת'
ניתוח טבעת
02/03/2017 | 13:42
3
55
היי קובי,
עברתי ניתוח טבעת לפני כ 12 שנה אצל פרופסור לנצברג בסורוקה. ירדתי בסביבות 40 קילו אבל בשנים האחרונות עליתי כ 15 קילו בחזרה.
היום הטבעת שלי פתוחה לגמרי.
יש לי תופעות של רפלוקס בלילה, שבהן יוצאים לי נוזלים מהאף ולפעמים נכנסים לקנה הנשימה כך שאני נחנקת.
חשבתי לעבור ניתוח הסרת הטבעת ובמקומה לשים שרוול כך שאוכל לרדת שוב . האם ניתוח כזה אמור להיות קשה? האם הוא אורך המון זמן? האם עושים את שתי הפעולות יחד או שצריך להמתין בין פעולה לפעולה? אני רוצה לרדת במשקל בדחיפות כי עודף המשקל מפריע לי מאוד. מה אתה ממליץ לי לעשות?
תודה

לצפיה ב-'מלכה 116'
מלכה 116
02/03/2017 | 14:38
44
מצער לשמוע שהטבעת לא מתפקדת ,ניתוח הוצאת הטבעת והחלפתה בשרוול או במיני מעקף יותר מסובכת בגלל ההידבקויות של הטבעת במשך השנים, בשביל זה צריל להתייעץ עם מנתח מיומן ,והוא יגיד לך האם הוצאת הטבעת והניתוח הנוסף יכולים להבצע בפעולה אחת ,אני ממליץ על ד"ר סובחי מאיכילוב יש לו הרבה ניסיון במקרים כאלה .
הרבה בריאות ובהצלחה!!!
לצפיה ב-'ניתוח חוזר לא ניתן לכל אחד שרוצה לרדת 15 קילו'
ניתוח חוזר לא ניתן לכל אחד שרוצה לרדת 15 קילו
03/03/2017 | 05:29
1
35
בכל הניתוחים השונים מתקיימת תופעה של ירידה גדולה בשנים הראשונות, ואח"כ עלייה מסוימת במשקל מסיבות שונות. כאשר אדם יורד מחצית מעודף המשקל שלו בעזרת הניתוח לאורך שנים, זה נחשב הצלחה בניתוח בריאטרי, ואינו מזכה בניתוח חוזר.
ניתוח שרוול אינו הבטחה שהמשקל לא יחזור עם השנים. וכן ניתוח חוזר הוא סיכון חיים גדול הרבה יותר מאשר ניתוח ראשון. 

לגבי הטבעת, כדי לבחון את הסיבות לעלייה במשקל ולרפלוקס, יש לברר מה אורח החיים שלך ואם ההתנהגות שלך עם טבעת היא נכונה. רפלוקס בלילה כמו שאת מתארת יכול להיגרם גם כתוצאה מאכילה בשכיבה, וסמוך לשינה, והימנעות משתייה שמנקה את הקיבה לאחר הארוחה האחרונה. והוא יכול גם להיגרם כתוצאה ממנח לא תקין של הטבעת.
לכן אני ממליצה לך להתקשר אלי, כדי לברר את אורח החיים שלך והתנהגותך עם הטבעת, ולראות אם יש דברים פשוטים שבהתנהגות שאפשר לשנות, ולהעלות את איכות החיים שלך ולאפשר הרזיה, או שיש לך בעיה בטבעת המסכנת את בריאותך, ומחייבת ניתוח חוזר. 

טל' 03-5781855, לא בשבת, ולהשאיר הודעה בתא הקולי, כדי שאוכל לחזור אלייך אם לא עניתי. 
לצפיה ב-'אני מציע לך להתקשר לאופירה'
אני מציע לך להתקשר לאופירה
03/03/2017 | 06:54
15
לצפיה ב-'רון שלום '
רון שלום
26/02/2017 | 10:14
1
48
רציתי לשאול האם קיבלת תשובה
ומהן באמת העלויות של ניתוח פרטי? 

לצפיה ב-'מי זה רון?'
מי זה רון?
27/02/2017 | 07:36
16
לצפיה ב-'כאבים אחרי ניתוח מעקף'
כאבים אחרי ניתוח מעקף
24/02/2017 | 10:59
2
70
שלום לכולם. עברתי ביום שלישי האחרון ניתוח מעקף. אתמול שוחררתי הביתה. יש לי כאבים חזקים בצד שמאל.
רציתי לדעת מתי יגמרו הכאבים האלה?
לצפיה ב-'כאבים לאחר שרוול'
כאבים לאחר שרוול
24/02/2017 | 16:53
60
זה דבר טיבעי אחרי ניתוח ,לכל אחד זמן החלמה שונה ,כך שקשה לי להגיד מה קורה ויקרה אצלך ,יש תופות נגד כאבים על תהססי לקחת לא כדאי לסבול 
הרבה בריאות ובהצלחה .

קובי
לצפיה ב-'ניתוח מעקף כמו ניתוח שרוול מבחינת הכאב '
ניתוח מעקף כמו ניתוח שרוול מבחינת הכאב
24/02/2017 | 16:54
25
לצפיה ב-'מעקף ???!!!!'
מעקף ???!!!!
22/02/2017 | 12:42
1
53
לקוראים ולקוראות שלום רב.
בתחילת התהליך ולפני בדיקות (שאותן אני עומד לעשות ביום מרוכז באסותא) . שוקל 150 קילו (BMI 48ׂ). עם בעיות לחץ דם ואפילו שווץ מוחי שעברתי לפני שנה וחצי כ"מתנת יום-הולדת"  בדיוק לכבוד יום הולדתי ה-39. זאת בנוסף לתחושת העייפות הכרונית והעובדה שאני מצונן באופן תמידי לאורך כל החורף.
הייתי בייעוץ פרטי אצל רופא מנתח שהמליץ על מיני מעקף. קראתי קצת על ההליך הרפואי ברשת. וגם על ניתוח מעקף. נשאלת השאלה למה לא עושים ניתוחי מעקף מלא בארץ (זה לפחות הרושם שקיבלתי). השאלה שלי היא כזאת האם לא עדיף ללכת "עד הסוף" אם כבר מנתחים. האם התוצאות לא נשמרות יותר לאורך זמן?

לצפיה ב-'וודאי שעושים ניתוחי מעקף קיבה בארץ'
וודאי שעושים ניתוחי מעקף קיבה בארץ
22/02/2017 | 15:09
46
וגם בחו"ל, כשגרה.
זהו הניתוח הוותיק ביותר מבין כל הניתוחים הבריאטריים, לאורך עשרות שנים.
בשנים האחרונות, לאחר שקצת התאכזבו מהשרוול, הוחל בפרוצדורה של מיני מעקף קיבה. וכיום זה מה שהבריאטרים בארץ ממליצים עליו, בצד השרוול. 
למה - צריך לשאול אותם. סיבה אחת, כדי לראות אם המשהו החדש הזה אכן מצדיק את התקוות שתלו בו (ולשמם הוא נוצר), ועוזר יותר משרוול ומשאר הפרוצדורות הניתוחיות שקלות יותר ממעקף קיבה, לטווח הארוך.

כמובן שמעדיפים תמיד פרוצדורה ניתוחית קלה יותר ממעקף קיבה, ולא הולכים עד הסוף כדי לא לשלם עד הסוף את הסיכונים והמחירים, שגם הם "עד הסוף". 
הרי יש ניתוח יותר "עד הסוף" ממעקף קיבה - מעקף תריסריון. אבל שם המחיר עלול להיות כל כך כבד, שעושים אותו במקרים קיצוניים.

במיני מעקף קיבה חוסכים השקה אחת, וזה יתרון משמעותי לאין ערוך. כי השקה (חיבור חדש של האיברים לאחר חיתוכם והפרדתם מהמקום המקורי) יכולה להיפרם עם השנים, ולחייב ניתוח חירום חוזר. זו סיבה טובה נוספת להעדיף ניתוח זה על מעקף קיבה מלא. 
מצד שני, זו פרוצדורה שאין איתה הרבה ניסיון של שנים, למרות שהיא מבוססת על הפעולות שבמעקף קיבה ובשרוול, ואינה משהו שונה לחלוטין. 
לצפיה ב-'ויטמינים לאחר ניתוח שרוול.'
ויטמינים לאחר ניתוח שרוול.
20/02/2017 | 17:23
3
48
שלום שאלה,שלושה חודשים לאחר ניתוח שרוול,
מהו המינון היומי לצנטרום בטבליות ?
תודה.
לצפיה ב-'צנטרום'
צנטרום
20/02/2017 | 20:16
2
35
העתקתי מהאינטרט "אם לוקחים סנטרום גוניר למציצה אז יש לקחת 4 ביום. 
לצפיה ב-'חידוד נקודה.'
חידוד נקודה.
21/02/2017 | 00:06
1
29
תודה על המענה.
כבר עברתי את השלב של הג'וניור,אכן לקחתי ארבעה ביום.
אני מדבר על הכדורי בליעה.
האם ידוע לך מינון יומי ? תודה.
לצפיה ב-'ויטמינים'
ויטמינים
21/02/2017 | 07:13
24
לא לא ידוע לי .מצטער...
קובי
לצפיה ב-'גסטרוסרופיה לאחר שאוול'
גסטרוסרופיה לאחר שאוול
19/02/2017 | 23:07
1
42
האם יש מצב שבעקבות בדיקת גסטרוסרופיה הורחבה הקיבה?
לצפיה ב-'שרוול'
שרוול
20/02/2017 | 07:39
33
ממש לא  ,בדיקת הגסטרו נעשית בסיב ממש דק ,שזה לא יכול לההרחיב את הקיבה

קובי

לצפיה ב-'Bmi'
Bmi
10/02/2017 | 22:42
3
76
אחרי אינספור נסיונות דיאטה למינהן, כלו כל הקיצים  
ואני מעוניינת לעבור ניתוח בריאטי, מודעת לזה שזה לא פתרון קסם
אבל מודה שצריכה עזרה...
הbmi שלי היום 38 , אין לי מחלות רקע
עד כמה זה קריטי שהbmi 38 ולא 40 מבחינת אישור הועדה ?

לצפיה ב-'וועדה'
וועדה
11/02/2017 | 08:37
2
67
BMI38 כמה את צריכה לעלות כדי להגיע ל40 בדרך כלל אני לא מציע לעשות את זה, אבל עם זה מספר ק"ג ממש בודדים אולי כדא לעשות את זה ,גם לשתות הרבה מים ולנסות להחזיק ,תנסי לגשת לוועדה מקסימום ידחו אותך

קובי
לצפיה ב-'השקילה היא בועדה? '
השקילה היא בועדה?
12/02/2017 | 08:25
1
63
או אצל הרופא משפחה ?
לצפיה ב-'בוועדה'
בוועדה
12/02/2017 | 17:02
38
לצפיה ב-'עצירה בירידה אחר שלושה חודשים'
עצירה בירידה אחר שלושה חודשים
08/02/2017 | 08:14
2
112
היי חברים,
לפני שלושה וחצי חודשים עברתי ניתוח שרוול.
ירדתי עד כה 20 קילו עד לפני שלושה שבועות עוד ירדתי קצת
מאז נעצרתי.. האם זה קרה למישהו?
טיפים להמשך?
תודה תודה
לצפיה ב-'הפסקת הירידה '
הפסקת הירידה
08/02/2017 | 13:16
1
106
3 חודשים וירידה של  20 ק"ג אחלה של ירידה ,ברור שיש מקרים של הפסקת הירידה ויכולה להיות גם עלייה ,אל תתרגשי מזה ,כמו שאני כותב פה בפורום הירידה במשקל כמו ריצת מרתון ולא ריצת 100 מטר ,מחלקים את מאמץ הירידה לתקופה ארוכה ,וכמו שלא עלית את המשקל ב3 חודשים כם לא תרדי ב3חודשים צריך לתת לוף לעשות את שלו לאכול את כל אבות המזון ,שלא יווצרו חוסרים בויטמינים ,כמו כל שלא תיהיה נשירת שיער ככל שהירידה תיהיה איטית ושקולה היא תישמר לתקופות ארוכות,אין זבנג וגמרנו \ץתשיכי לאכול רגיל לא להשתגע בקיצוניות לשתות הרבה מים ,את לא בתחרות עם אף אחד \מניסיוני של מעל 16 שנה ,אני בטוח שתרדי במשקל לא צריך להשקל 20 פעם ביום ,שקילה שבוועית מספקת  לעשות ספורט כמה שאת יכולה ,לא צריך להשתגע ,מבחורה שבטח לא עשתה ספורט אל תתחילי להשתתף בתריאלטון,כל דבר בעיתו 
אשמח לשמוע מה קורה איתך 
בהצלחה והרבה הרבה בריאות

קובי
לצפיה ב-'תודה רבה:)'
תודה רבה:)
09/02/2017 | 16:19
34
תודה רבה.
עזרת מאוד... המפתח הוא סבלנות והמשך הרגלים נכונים.
שוב תודהתודה
לצפיה ב-'כמה זמן זה לוקח'
כמה זמן זה לוקח
07/02/2017 | 16:20
1
103
שלום,
חדשה כאן. מתחילה עכשיו את התהליך. אני בשלב שבו קיבלתי הפניה מרופא המשפחה ומתחילה לבצע את הבדיקות השונות. מתכוונת לעבור את הניתוח בהדסה עין כרם.
אודה לכם ם תשתפו מנסיונכם - כמה זמן זה לוקח?
זה המון בדיקות?
כל כמה זמן מתכנסת הועדה ומחליטה?
תוך כמה זמן קובעים תור?

האם ברפואה פרטית (אסותא) ההליך הרבה יותר מהיר?

ושאלה אחרונה -
האם באסותא גם צריך ועדה? או שזה אחרת.

לצפיה ב-'שלום שרון'
שלום שרון
08/02/2017 | 07:56
65
בכל מקרה צריך ועדה לאישור הניתוח ,אף רופא לא ינתח בלי אישור מהוועדה ברור שבפרטי זמן ההמתנה הרבה יותר קצר ,הבדיקות לא המון בדיקות רגילות לפני ניתוח ,באם את עומדת בקריטריונים לוועדה אני מציע לעשות בפרטי ואז את יכולה  לבחור איזה מנתח שאת רוצה ,תתקשרי למנתתח תקבעו יחד על סוג הניתוח,תקבלי גם יעוץ בכל הפרוצדורות הדרושות 
בהצלחה!!!!
לצפיה ב-'ניתוח שרוול'
ניתוח שרוול
30/01/2017 | 14:56
1
108
היי, קוראים לי עדן אני בת 21
אני עכשיו בתהליכי הבדיקות לאחר שקיבלתי את המצלת הדיאטנית והרופא לניתוח.
אני צריכה לסיים את הבדיקות האחרונות ולגשת לוועדה .הBMI שלי הוא 43 ורציתי לדעת האם יאשרו לי ומה העלות של הניתוח . אני במכבי שלי וגם רציתי לדעת מה ההסדר איתם ובאיזה בתי חולים אני אוכל לעשות ואם יש רופאים שאתם ממליצים עליהם. אשמח לתגובות ועזרה|(:
לצפיה ב-'ניתוח שרוול'
ניתוח שרוול
30/01/2017 | 17:39
74
אין שום סיבה שבBMI 43 לא יאשרו לך את הניתוח ,באם אין לך בעיה מיוחדת 
מה שאני מציע לבדוק בסניף של מכבי יש להם את רשימת המנתחים בתי החולים וההשתתפות העצמית,

בהצלחה !!!

קובי
לצפיה ב-'מיני מעקף'
מיני מעקף
26/01/2017 | 13:37
2
162
שלום רב
אתמול הייתי אמורה לעבור ניתוח הוצאת טבעת+מיני מעקף. אולם לאחר שהמנתח ראה את חלל הבטן ואת ההדבקיות מיד שלל את המיני מעקף ועשה רק את הוצאת הטבעת. לדבריו יש הדבקיות בין הכבד והקיבה וכן היה גם מסביב לטבעת אך את הטבעת לבסוף שיחרר והוציא. האם ידוע על טיפול בהדבקיות? והאם לאחר תקופה של הוצאת הטבעת כן אוכל לעבור את המיני מעקף?
תודה לתשובתכם
לצפיה ב-'טבעת ומיני מעקף'
טבעת ומיני מעקף
27/01/2017 | 16:27
73
אני חושב שרק המנתח יוכל לענות על השאלות ,אני לא מכיר מקרה כזה .

קובי
לצפיה ב-'יש מצבים של הידבקויות ברקמות לאחר ניתוחים'
יש מצבים של הידבקויות ברקמות לאחר ניתוחים
30/01/2017 | 19:35
63
אין צורך לטפל בהם. עד כמה שידוע לי, אחרי חצי שנה מהוצאת הטבעת אפשר לעשות ניתוח חוזר. אולי גם פחות זמן. בררי הכל עם המנתח. 
לצפיה ב-'ניתוח שרוול לא הצליח'
ניתוח שרוול לא הצליח
26/01/2017 | 12:15
1
130
עברתי ניתוח שרוול לפני ארבע וחצי שנים. לצערי למרות שירדתי 35 קילו... אחרי שלוש שנים המשקל עלה שוב וחזרתי לנקודת ההתחלה. אני מתוסכלת וכמובן לא מצליחה לרדת שוב במשקל. האם מישהו יודע על פתרון ניתוחי חוזר... מה המדיניות של מכבי? אשמח לשמוע דעות מבעלי ניסיון ועצות
לצפיה ב-'ניתוח שרוול'
ניתוח שרוול
26/01/2017 | 13:17
97
מה זה ניתוח שנכשל ,האם זה  בגלל בעיה  בניתוח עצמו או בגלל התנהלות לא נכונה  באם זאת הסיבה השנייה ,גם ניתוח אחר כמו מעקף  או מיני מעקף או טבעת לא יעזור ,הניתוח משמש כלי עזר ולא יותר ,ואשר לרמות אותו 
בהצלחה ממתין לתשובה יש עוד ניתוחיםהשאלה האם הקופה מאשרת  כדאי לבדוק 

קובי
לצפיה ב-'המלצה למנתח באסותא בהסדר עם מכבי שלי'
המלצה למנתח באסותא בהסדר עם מכבי שלי
22/01/2017 | 15:10
2
100
שלום, אני חדש פה. עברתי לועדה לפני ניתוח באסותא. נדרשתי להשלים כמה דברים בתקופת חולים ולפקסס חזרה. אמרו לי שאחרי שאשלח חזרה אני צריך לקבוע תור עם מנתח. דבר ראשון רציתי לדעת אם אפשר לקבוע תור עם מנתח עוד לפני שקיבלתי את האישור הסופי?  בנוסף אשמח ממש לשמוע על המלצות למנתחים בבית חולים אסותא, אשר עובדים בהסדר עם מכבי שלי.  וכמה העלות בסופו של דבר?
תודה רבה לעולמים ולעונות :)

לצפיה ב-'מנתח באסותא'
מנתח באסותא
22/01/2017 | 17:46
207
תבקש מהמרפאה שלך את רשימת המנתחים שעןבדים עם מכבי באסותא  ומה העלות לכל רופא ,לפי זה תקבל תשובה על הרופאים המובילים

קובי
לצפיה ב-'אין שום בעיה לקבוע תור עם המנתח ואפילו תור לניתוח'
אין שום בעיה לקבוע תור עם המנתח ואפילו תור לניתוח
30/01/2017 | 19:32
57
לפני שהתקבל האישור מהוועדה.
לצפיה ב-'שאלה בקשר להסרת עודפים..'
שאלה בקשר להסרת עודפים..
10/01/2017 | 12:05
1
123
היי.שמעתי שניתן לעשות ניתוח להסרת עודפים דרך הקופה..
הבנתי שמאשרים רק במידה ויש "נזק" (העור משפשף חלקים וכ'ו..)
מישהו יודע אם אפשר לדבר על הצד הנפשי?
לצפיה ב-'הסרת עודפים'
הסרת עודפים
10/01/2017 | 13:41
98
לפי מייטב ידיעתי קופת חולים מאשרת ניתוחים להסרת עודפים ,רק במקרה של פצעים הנגרמים משיפשוף כתוצאה מזה \לא ידוע לי שמאשרים ניתוחים  כאלה בגלל בעיה נפשית  הנגרמת .
כדאי לשאול במזכירות הקופה ואם אין להם תשובה יש רופאים מחוזיים
בהצלחה!!!!

קובי

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום אלצהיימר
להתייעצות עם מנהל הפורום
פורום נזקי גוף
פורום נזקי גוף
ליאת גורדון  -עורכת דין
ליאת גורדון - עורכת דין

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה