לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1173011,730 עוקבים אודות עסקים

פורום קיצורי קיבה

ברוכים הבאים לפורום קיצורי קיבה. מטרת הפורום היא תמיכה במנותחים שעברו ניתוח לשם הרזיה וכן להוות את הדרך הראשונה לאלה שמגששים את דרכם לאחד מהפתרונות הניתוחיים.
הפורום הנוכחי עלה לאויר ב-2001 על ידי המייסד ומנהל הפורום הוותיק רוייקו, כשמטרתו היתה לסייע לאנשים להגיע לכדי ישום מעשי של המשימה. רצונו היה לספק מידע כללי שיקל על כל מי שנמצא ב"דרך" בבחירת הפרוצדורה הניתוחית האופטימלית.
עם זאת, המושג אופטימלי בהקשר זה הוא מעומעם. הרבה שאלות עולות. הרבה סימני שאלה ומעט יכולת ניבוי איזו הצלחה תהיה בהמשך הדרך. רשת האינטרנט מוצפת במידע מוטה מעצם היותו שיווקי. איך נדע באיזה ניתוח לבחור ומאיזה להמנע ? באיזה מנתח כדאי לבחור במצבים מורכבים? מי מנתח ואיפה? ובעיקר מה עושים לאחר הניתוח? כיצד מתמודדים. אלה שאלות מיידיות שאין עליהן תשובה בכל מקום, וכשהמנתח אינו זמין להשיב על שאלות, ניתן לקבל עליהן את התשובה גם כאן בפורום, על ידי מנותחים שעברו בעצמם אותן החוויות.
הפורום מתבסס על ניסיונם האישי של המשתתפים ואין לראות בנכתב משום יעוץ רפואי או להסתמך על הנכתב מנסיונם של הכותבים. בכל בעיה רפואית שמתעוררת תמיד יש לפנות אל הרופא המטפל.
מעל דפי הפורום נכבד אחד את השני ולא נכתוב הודעות פוגעות ובעלות תוכן לא ראוי... כל הודעה בעלת תוכן שכזה תוסר. כמו כן אנחנו לא חושפים שמות אישיים ולא כותבים מספרי  שלהם.
פנייה למנהל הפורום תעשה על ידי שליחת מסר אישי בלבד
בברכת השתתפות נעימה, מנהלי הפורום:  אופירA,  קובי d1

הנהלת הפורום:

אודות הפורום קיצורי קיבה

ברוכים הבאים לפורום קיצורי קיבה. מטרת הפורום היא תמיכה במנותחים שעברו ניתוח לשם הרזיה וכן להוות את הדרך הראשונה לאלה שמגששים את דרכם לאחד מהפתרונות הניתוחיים.
הפורום הנוכחי עלה לאויר ב-2001 על ידי המייסד ומנהל הפורום הוותיק רוייקו, כשמטרתו היתה לסייע לאנשים להגיע לכדי ישום מעשי של המשימה. רצונו היה לספק מידע כללי שיקל על כל מי שנמצא ב"דרך" בבחירת הפרוצדורה הניתוחית האופטימלית.
עם זאת, המושג אופטימלי בהקשר זה הוא מעומעם. הרבה שאלות עולות. הרבה סימני שאלה ומעט יכולת ניבוי איזו הצלחה תהיה בהמשך הדרך. רשת האינטרנט מוצפת במידע מוטה מעצם היותו שיווקי. איך נדע באיזה ניתוח לבחור ומאיזה להמנע ? באיזה מנתח כדאי לבחור במצבים מורכבים? מי מנתח ואיפה? ובעיקר מה עושים לאחר הניתוח? כיצד מתמודדים. אלה שאלות מיידיות שאין עליהן תשובה בכל מקום, וכשהמנתח אינו זמין להשיב על שאלות, ניתן לקבל עליהן את התשובה גם כאן בפורום, על ידי מנותחים שעברו בעצמם אותן החוויות.
הפורום מתבסס על ניסיונם האישי של המשתתפים ואין לראות בנכתב משום יעוץ רפואי או להסתמך על הנכתב מנסיונם של הכותבים. בכל בעיה רפואית שמתעוררת תמיד יש לפנות אל הרופא המטפל.
מעל דפי הפורום נכבד אחד את השני ולא נכתוב הודעות פוגעות ובעלות תוכן לא ראוי... כל הודעה בעלת תוכן שכזה תוסר. כמו כן אנחנו לא חושפים שמות אישיים ולא כותבים מספרי  שלהם.
פנייה למנהל הפורום תעשה על ידי שליחת מסר אישי בלבד
בברכת השתתפות נעימה, מנהלי הפורום:  אופירA,  קובי d1
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'טבעת'
טבעת
13/06/2018 | 22:05
1
26
היי דחוף עזרה!!!! סגרתי היום באסותא ושורף לי הוושט ורעידות בגוף למי לגשת במיקרה חרום. לא למיון ייפתחו לי הכל.
תודה על העזרה המהירה.
המייל שלי הוא efrstedry4@ gmail.com
לצפיה ב-'פתיחת טבעת'
פתיחת טבעת
13/06/2018 | 23:37
13
לפי מה שקראתי פה בפורום בעבר כדאי לגשת לאסף הרופא שם  פ]ותחים קצת את הטבעת ולא את כולה

לצפיה ב-'שרוול אחרי טבעת '
שרוול אחרי טבעת
08/06/2018 | 20:24
1
26
שלום רב 
אשמח לדעת האם מישהו כאן עשה שרוול אחרי טבעת ואם כן האם הוא מרוצה ?
אני מהותית טבעת בפעם שניה . 
בפעם הראשונה ניצחתי לפני 10 שנים עם הטבעת הישנה שהיא הרבה יותר מוצלחת בעיניי .. וירדתי במשקל הכל היה טוב עד שהטבעת זזה לי ועשתה כאבים.. המנצח הצלחת להחליף ולצערי הקשבתי לו .. הוציאו לי את הטבעת הישנה ושמו את החדשה .. ומאותו הרגע התחילו הבעיות . כאבים , לא יכולה להקיא(נחנקת אם עולה ריפלקס ההקאה) אז אם נתקע אוכל אני סובלת והיא גורמת לי כאבים עד שבפעם האחרונה ממש נחנקתי ממנה לא יכולתי לנשום בכלל. 
כיום הטבעת פתוחה ומיותר לציין שבכל התהליך הזה עליתי במשקל . 
אני רוצה להוציא אותה והמליצו לי לעשות שרוול אך אני חוששת.. אשמח לשמוע חוות דעת מאנשים שעברו משהו דומה .. והאם בכלל כדאי לי? בנוסף לכל המשרוולים.. האם גם בניתוח הזה מקיאים כמו בטבעת? 
תודה לכל העונים ושבת שלום
לצפיה ב-'שרוול'
שרוול
09/06/2018 | 17:33
17
אני מציע לך לבדוק ניתוח מיני קיבה , לפי מייטב ידיעתי ההצלחה בשרוול מוטלת בספק  כדאי לשאול רופא מנתח טוב מה הוא אומר

קובי

לצפיה ב-'וועדה + וועדת חריגים לפני ניתוח חוזר (בעקבות דליפה בטבעת)'
וועדה + וועדת חריגים לפני ניתוח חוזר (בעקבות דליפה בטבעת)
04/06/2018 | 21:23
1
29
שלום לכולם,
לפני כמה שבועות לפתע הפסקתי להרגיש הגבלה כלשהי באכילה ולצערי אכן מדובר בדליפה. קיבלתי הפנייה מד''ר אבינח לניתוח חוזר.
לראשונה נותחתי כבר לפני תשע שנים, הורדתי כ-70 קילו תוך שנה וחצי ומז שומרת על אותו המשקל. בשבועיים וחצי מאז הדליפה כבר עליתי כ-4 קילוגרם (למרות כל המאמצים) ולצערי נראה שבלי הטבעת אמשיך לעלות.
כעקרון, עשיתי כבר את כל הבדיקות, קבעתי ביקורים אצל דיאטנית וקבעתי תור לוועדה באסותא לתחילת יולי.
אני ממש נואשת לעשות את הניתוח החוזר ותוהה כמה זמן, מנסיונכם, לוקח לאחר הוועדה הבריאטרית לוועדת החריגים להחליט בנושא?
תודה!
לצפיה ב-'בעיקרון חודש. בפועל הרבה פחות'
בעיקרון חודש. בפועל הרבה פחות
08/06/2018 | 12:25
39
זה גם תלוי בתוצאות הוועדה. אם הוועדה מבינה שהניתוח לטובתך, כמו במקרה שלי, ההחלטה של וועדת החריגים יכולה להיות מהירה מאוד, אפילו שבוע. 

לשם כך דברי עם המזכירה של הוועדה באסותא, ובקשי ממנה להתערב בוועדת החריגים לטובתך (מבחינת דחיפות ההחלטה). זה מה שעזר לי לקבל תשובה תוך שבוע מוועדת החריגים. 
לצפיה ב-'קיצור קיבה'
קיצור קיבה
03/06/2018 | 13:13
9
43
שלום
קיבלתי מרופא המשפחה ( אני חברת מכבי) לבצע את הבדיקות לטובת ניתוח קיצור קיבה (עוד לא ברור איזה ואם בכלל) האם יש צורך קודם לבחור מנתח ואח"כ לבצע את הבדיקות?
ואם אפשר אשמח להמלצות של מנתחים בצפון ,רמב"ם או אסותא (נדמה לי)
תודה לעונים
לצפיה ב-'קיצור קיבה'
קיצור קיבה
03/06/2018 | 13:49
8
37
הבדיקות שרופא  המשפחה שוות כקליפת השום קודם כל את צריכה לבדוק מבחינת   BMI  האם את בכלל את מתאימה  לניתוח BMI 40 או 35 עם מחלות נילוות שקשורות להשמנת יתר כמו סכרת שמטופלת באינסולין כמו דום נשימה בשינה  כמו בעיות בפורוית,  דבר שני את צריכה לעבור ועדה להתקשר לאסותא לקבוע תור לועדה ולשאול אותם איזה בדיקות את צריכה ואז ללכת לרופא המשפחה שיתן לך את הבדיקות ,את יכולה במקביל ללכת למנתח שעובד עם אסותא ולהתיעץ  איתו על סוג הניתוח ,קיצור קיבה כולל הרבה סוגים של ניתוחים ,קיצור קיבה זה שם כללי 
בכל מקרה בהצלחה במה שתבחרי 

קובי
לצפיה ב-'רגע רגע...'
רגע רגע...
03/06/2018 | 14:49
7
32
הרופא יודע לבדוק BMI , נמצא שהערך הןא 37.4 ...
כרגע לא ידוע על משהו כרוני כמו מה שהזכרת סוכרת וכו... לכן עושים בדיקות לא?
ןבכל מקרה כל הבקשות של הועדה רשומות באתר של מכבי בצורה מפורטת כולל טופס פרטים ושאלות שצריך לענות עליהן. כתוב שם שאי אפשר לפנות לועדה בלי כל התוצאות של הבדיקות שרשומות בפרוטוקול, וגם יעוץ אצל מנתח , לא עדיף שאגיע עם תוצאות של בדיקות? אחרת מה יוכל לדעת עלי ?...או שאני מבולבלת לגמרי... כל אחד אומר אחרת.
אם אני חברת מכבי הניתוח הוא באסותא? כי כתוב שאפשר גם ברמבם..
איך אני מגיעה למנתחים מומלצים? חשוב !
אני מכירה כמה שנותחו ... כל אחד מהם מספר על פרוצדורה שונה...
איך לא לבזבז זמן ?
שוב תודה!
לצפיה ב-'רגע רגע'
רגע רגע
03/06/2018 | 15:43
6
30
ברור שכל אחד כולל הרופא יודע לבדוק את הBMI שלך 37.4 זה גבולי ובלי מחלות נילוות קשה לי להאמין שיאשרו לך,באם יש טופס של מכבי והרופא נתן לך את כל הבדיקות שרשומות זה אחלה ,אני חשבתי לתומי שהרופא נתן לך בדיקות דם כלליות 
אני מציע שתעשי את הניתוח באסותא  כי שם את יכולה לעשות את הניתוח ולבחור את המנתח שתרצי וגם זמן ההמתנה קצר יותר ,מה שאני מציע שתבררי באסותא עם איזה רופאים הם עובדים ותכתבי נראה האם אני מכיר משהו  ויכול להמליץ תקבעי תור עם המנתח הוא גם מכיר את כל הפרוצדורות בוועדה וגם יכול לתת לך המלצה ,דעי לך שהמלצות מרופאאים מקצועיים כמו אורטופד עדיפים ועושים רושם על חברי הועדה

בהצלחה
לצפיה ב-'רגע רגע'
רגע רגע
03/06/2018 | 16:07
16
תבררי האם ד"ר  אסנת רזיאל מנתחת באסותא חיפה היא  רופאה מומלצת מאוד

קובי
לצפיה ב-'הבנתי...'
הבנתי...
03/06/2018 | 16:13
4
20
טוב... עכשיו זה קצת יותר ברור. אמשיך עם הבדיקות ונראה לי שאחריהן
אוכל להחליט קצת יותר טוב.
בינתיים המון תודה על התשובה והסבלנות

לצפיה ב-'עושים את כל התהליכים במקביל'
עושים את כל התהליכים במקביל
08/06/2018 | 12:31
13
גם בוחרים מנתח, גם קובעים תור לוועדה, וגם עושים כעת את הבדיקות.
במשך התהליך יתברר לך אם חסרה בדיקה מסוימת, ואיך להחליט בין המנתחים השונים. 
עדיף להתייעץ עם 2-3 מנתחים כדי להחליט על אחד מהם. 
את התור לניתוח אצל המנתח, אפשר לקבוע גם אם עדיין לא עברת את הוועדה. אם לא תעברי, תבטלי את התור. אם זה ייקח זמן, תדחי את התור. אבל שכבר יהיה לך תור כדי לא להתעכב במקרה שהזמן של התור יתאים לתוצאות הוועדה.

כן, תצטרכי למצוא מחלה שמוגדרת מחלה נלווית להשמנה, כדי לעבור וועדה ב-BMI שהוא פחות מ-40. אבל בכל מקרה אל תימנעי מלגשת לוועדה, כי השיקולים שלה מורכבים. 
לצפיה ב-'ואל תשכחי להגיד לכל מכון בדיקה, שהבדיקה היא לניתוח בריאטרי'
ואל תשכחי להגיד לכל מכון בדיקה, שהבדיקה היא לניתוח בריאטרי
08/06/2018 | 12:33
2
13
כי יש בדיקה שצריך לעשות סמוך לניתוח.
אבל רוב הבדיקות גם 6 חודשים לפני הניתוח הן תקפות. 
לצפיה ב-'הי אשמח להמלצה בבקשה אם מכיר '
הי אשמח להמלצה בבקשה אם מכיר
20/06/2018 | 10:44
1
6
שמות הרופאים באסותא חיפה לניתוחים בריאטרים  הם
פרופ' בשארה בשארה
פרופ' מטר איברהים
פרופ' עסליה אחמד
ד"ר חזן דוד
ד"ר גרון ניסים
האם מכיר ? יש המלצות לאחד מה?

לצפיה ב-'כולם מוכרים בתחום הבריאטרי שנים רבות.'
כולם מוכרים בתחום הבריאטרי שנים רבות.
20/06/2018 | 14:36
3
לצפיה ב-'מתלבטת'
מתלבטת
02/06/2018 | 19:35
2
38
היי, אני בת 41, אמא ל4 ילדים, מיואשת מחוסר היכולת שלי להתמודד עם האוכל ועם עצמי ומתלבטת מאוד מאוד אם לעשות ניתוח... אולי תוכלו לעזור לי.
קודם כל הפחד הראשוני שלי הוא מסיבוכים קשים בעקבות הניתוח, שאני לא לוקחת סיכון גדול מידי...
דבר שני זה ההתמודדות אחרי הניתוח... איך מטפלים בילדים? (בעלי עובד המון שעות).
דבר שלישי זה פחד של שמנה (כמוני)... זה שאי אפשר יותר להינות מאוכל ... וזה בטח מטומטם אבל זה מטריד אותי.
והדבר האחרון זה עודפי עור... אם וכאשר הירידה היא משמעותית איך מתנהלים עם זה והבנתי שהניתוח הקוסמטי הוא יקר ומסובך אפילו יותר מהקיצור/שרוול.
אשמח לתובנות, הצעות... תודה מראש
לצפיה ב-'תאומים'
תאומים
02/06/2018 | 20:20
25
אני מבין את ההתלבטות שלך ואת הפחד בתור רעייה ואמא  ל4 ילדים , זה מצד אחד ברור שבכל ניתוח יש סכנות ויש את התקופה של ההחלמה והטיפול בילדים ,והבעיות של עודפי העור אחרי הניתוח ,מצד שני החיים בתור אישה שמנה והקושי לטפל בילדים והמחלות הנילוות לעודף משקל כמו יתר לחץ דם כמו סכרת כמו דום נשימה בשינה קחי   על כף את הסיכונים מצד אחד בניתוח ומצד שני את החיים במשקל עודף עם כל המשתמע מכך ותראי לאן הכף נוטה ,ההחלמה אחרי ניתוח שונה מאד לשני  בצורה קיצונית ולכן תצטורכי לקבל עזרה בתקופה אחרי הניתוח \עודפי העור בהרבה מקרים הניתוח הרבה יותר קשה  וההחלמה קשה יותר לתקופה ארוכה  
תחשבי הייטב לפני זה ,רק דעי לך שהניתוח נעשה למי שהBMI הוא 40 או 35 עם מחלות  נילוות וצריך לעבור וועדה שתאשר 
בהצלחה  במה שתבחרי  הרבה בריאות

קובי
לצפיה ב-'אפשר לפתור את ההתלבטות על ידי בירורים'
אפשר לפתור את ההתלבטות על ידי בירורים
08/06/2018 | 12:42
16
תבררי אם את מתאימה לניתוח. 
את יכולה לתאר פה את הנתונים שלך, וללמוד את ההתאמה שלך.
תבררי את אחוזי הסיבוכים השונים ותקראי על הניתוחים השונים. בכל ניתוח לוקחים סיכון מסוים. לכן חשוב להתנתח אצל מנתח מנוסה בבי"ח גדול שיש לו ניסיון רב בניתוחים בריאטריים, ולא בבי"ח נידח בצפון הגליל אצל מנתח לא ידוע...

צריך להיערך עם עזרה אחרי הניתוח, כדי לטפל בבית ובילדים. משפחה, חברים, עזרה בתשלום. אולי חופש שייקח הבעל מהעבודה. להיערך.

אחרי הניתוח אפשר ליהנות מאוכל וגם מההרזיה. מה שאי אפשר זה ליהנות מכמויות גדולות מאוד של אוכל. כי את שבעה אחרי כמות קטנה, ולא יכולה לאכול יותר.
כך שאם מאוד חשוב לך לאכול כמויות עצומות לפני שתשבעי, הניתוח אכן מונע זאת, ואולי עדיף לך לשלם בהשמנה. אבל אם חשוב לך להיות שבעה שלא רוצה לאכול יותר, ופחות שמנה - כדאי לך מאוד להיעזר בניתוח, אם את מתאימה. 

בנוגע לעודפי העור, אל תטרידי את עצמך בשאלה זו.
כשיגיע הזמן לכך, אם יגיע - יהיו לך גם תשובות. רוב רובם של האנשים לא זקוקים לניתוח הזה מבחינה בריאותית, והרוב אפילו מבחינה אסתטית. 
בהרבה מקרים מי שיורד במשקל הרבה אחרי הניתוח, עולה חלק מהמשקל במשך השנים, כך שיש הרבה שנים עד שצריך להחליט בנושא ניתוח להסרת עודפי עור, וזה בכלל תלוי בנתוני ההשמנה שלך שלא ידועים פה עדיין. ובעוד דברים שאינך יכולה לדעת איך יהיו עד שיהיו. 
לצפיה ב-'המלצות למנתחים בבקשה'
המלצות למנתחים בבקשה
31/05/2018 | 13:41
1
29
שלום, 
אמא שלי צריכה לעבור ניתוח לקיצור קיבה. אשמח לקבל המלצות למנתחים פרטיים באזור הדרום/שפלה שעובדים בהסדר עם כללית מושלם. 
תודה רבה!
לצפיה ב-'מנתחים'
מנתחים
31/05/2018 | 14:30
24
תתקשר לכללית שיגידו לך עם איזה מנתחים הם עובדים ואז נוכל להמליץ מהנסיון שלנו

קובי
לצפיה ב-'ויטמין D'
ויטמין D
28/05/2018 | 12:02
5
30
שאלה למי שיודע
עושים לי בעיה בקופת החולים עם אישור לבדיקת ויטמין D
עשיתי את כל בדיקות הדם האחרות אשר ביקשו, האם תהיה לי בעיה בועדה באסותא בלי תוצאות בדיקת ויטמין D?
תודה מראש,
לצפיה ב-'ויטמין D'
ויטמין D
28/05/2018 | 12:19
22
אני לא מבין למה קופת חולים הכללית  עושה לך בעיה בבדיקה שהיא  כלולה בסל כמו שאר הבדיקות הרגילות ,אני חושב שהועדה לא תעשה לך בעיה בגלל בדיקה אחת שהיא לא כל כך חשובה ,חוץ מזה אל תוותרי לקופת חולים זה מפליא אותי  שיש בעיה

קובי
לצפיה ב-'לא אמרת איזו בעיה עושים לך בקופת חולים עם הבדיקה.'
לא אמרת איזו בעיה עושים לך בקופת חולים עם הבדיקה.
28/05/2018 | 14:20
3
23
הבעיה היחידה שאני מכירה עם הבדיקה הזו בקופת חולים (מכבי), היא שמאשרים לעשות אותה רק אחת לשנתיים. כלומר אם עשית בתוך השנתיים לא תקבלי אישור.
לכן הפיתרון הפשוט מאוד לבעיה מסוג זה, שתבקשי את תוצאת הבדיקה האחרונה (או שיש לך את זה במחשב שלך), ותתני אותה לוועדה, למרות שהיא לא מהתקופה האחרונה.
זה הכל. 
לצפיה ב-'לא ברור לי'
לא ברור לי
28/05/2018 | 14:33
2
15
לא ברור לי קופ״ח עשתה פרצופים וסירבה.
לבסוף אחרי מספר טלפונים, שיחות עם הרופא ומנהל הקופה - אישרו! ויש בדיקת ויטמין d (:
לצפיה ב-'קופת חולים'
קופת חולים
28/05/2018 | 16:41
1
17
סתם נבלות אנשים רעים שרוצים להקשות את החיים 
שמח לשמוע שהכל הסתדר
בהצלחה בועדה והרבה בריאת

קובי
לצפיה ב-'תודה רבה!! '
תודה רבה!!
28/05/2018 | 17:00
3
לצפיה ב-'מטובעת ולפני ניתוח קוסמטי'
מטובעת ולפני ניתוח קוסמטי
27/05/2018 | 19:38
1
42
מטובעת מ2014 , בהתחלה הייתי סגורה רק על 7, בשילוב עם 3 פעמים פעילות גופנית שנמשכת עד היום, מה שהספיק לירידה, הירידה נמשכה במשך 4 שנים. לפני שנה פתחתי ל5 כשהגעתי ל 67 קילו ומאז ירדתי  עד 50 קילו. יותר ממאה קילו סך הכל. אפשר לומר שאיבדתי את התיאבון כמעט חצי שנה לאחר הניתוח והצלחתי להתמיד בשתיית מרקים עם ירקות מבושלים ושתיה כן באכילה מסודרת אבל ללא תיאבון.
כמו חוק מרפי בדיוק כשאני לפני ניתוח, הצלחתי לעבור התייבשות פנומנלית שלא קרתה מעולם, והטבעת שגם ככה לא היתה ממש סגורה פתחתי אותה ל 4, וכמעט 3 ימים שאני מקפידה לאכול בעיקר תזונה שמבוססת על חלבונים, כשאני אוכלת כל כמה שעות ארוחה קטנה בגודל קערה שמכילה קצת ביצה מקושקשת מעט ירקות וגבינה לבנה. פעמיים ביום אני אוכלת פתית עם גבינה. ושותה מים ו2 קעריות מרק עוף.  זה רק כדי לתת מעט רקע, התזונה היא בהתייעצות עם דיאטנית שמלווה אותי. חייבת לציין שהתיאבון לא חזר אבל התבקשתי להעלות כ 6 -10 קילו לפני הניתוח (לא כל כך הבנתי למה, אולי קשור לנוזלים שאיבדתי בהתייבשות)  
השאלות שלי הן, 
הראשונה כי אני לא נתקלתי בזה על עצמי, בפתיחות הקודמות, הבטן נפוחה כל כך וממש כואבת באיזור הקיבה אני מניחה ( צד שמאל מתחת לצלעות) הרגשת לחץ, כמה ימים עד שזה אמור להסתדר? 
השאלה השניה שלי האם פתיחה של 4 מספיקה (הכל עובר במסגרת ההגיון אני לא אוכלת פסטות לחמים ובצקים מן הסתם והגלוטן היחיד מגיע מהפתית), או שבגלל הטראומה מניתוח ככ גדול מצריכה פתיחה נוספת? 
השלישית היא במידה ואני סוגרת שוב לחמש לאחר הניתוח, למרות שמקווה להתחיל לשלוט באכילה כראוי, במיוחד שיקח זמן לפי מה שהבנתי עד שאוכל לחזור לפעילות הגופנית שהתרגלתי אליה, האם הגוף יודע מתי להפסיק לרדת? ומתישהו מתייצב על המשקל?

תודה שהגעתם עד כה 
לצפיה ב-'לא הבנתי אף אחת מהשאלות שלך'
לא הבנתי אף אחת מהשאלות שלך
27/05/2018 | 21:54
24
מה שכן הבנתי, שאת מבקשת להשיג שליטה על מה שאין לך ולי ולאף אחד שום שליטה - קצב הירידה של הגוף, הפסקת ירידה של הגוף, התייצבות משקל הגוף וכד'.
אז אי אפשר להשיג שליטה על מה שאין לנו שליטה עליו, גם אם הרבה פעמים נפשנו תדמה שאנו משיגות שליטה כביכול.

אני לא יודעת לפני איזה ניתוח קוסמטי את ניצבת, לא יודעת מה גילך ומה גובהך, ולכן הרקע שנתת חסר מאוד.
בוודאי שאינני יודעת מה קרה שהתייבשת, מה קרה במהלך ההתייבשות, ובוודאי שאין לי מושג מדוע בטנך נפוחה וכואבת, ומתי זה יסתדר. מי יכול לדעת?

אני רק יודעת שאין מספר CC בטבעת שהוא "פתיחה מספקת" או "סגירה מספקת". בוודאי שאין כללים כמה CC צריכים להיות בטבעת בכל מצב טראומטי...
הסגירה של הטבעת אינדיבידואלית לחלוטין ואין בה שום כללים. אי אפשר לומר "7 זה לא הרבה", "9 זה מספיק", "4 זה לא מספיק". הפתיחה והסגירה נמדדות אך ורק לפי המצב שמרגיש המטופל עצמו, ורק הוא יכול להעריך כמה לפתוח וכמה לסגור. רמת ההגבלה והתיאבון שלו הם שמאפשרים לו להעריך זאת. ההרגשה שלו היא הקובעת. 
אפילו לפני לידה אין כללים, וכל אחת מרגישה בעצמה כמה היא מוגבלת וכמה היא צריכה להפחית את הגבלה. והכל ניסוי וטעייה, כי אין שום מדד שאפשר להסתמך עליו. רק הרגשה של יכולת אכילה ושתייה.
לצפיה ב-'ניתוח מעקף לטיפול ברפלוקס (3 שנים אחרי שרוול)'
ניתוח מעקף לטיפול ברפלוקס (3 שנים אחרי שרוול)
24/05/2018 | 07:49
6
38
בוקר טוב,
אני מנותחת שרוול מלפני 3 שנים
בשנתיים האחרונות סבלתי מצרבות נוראיות שהיו בשליטה תחת כדורים ורפלוקסים. בתקופה האחרונה הכדורים התחילו לחפף והכאבים הורגשו מחדש.. לאחר ביקורת שנתית אצל הרופא המנתח ובדיקות שיקוף + אנדוסקופיה, הומלץ והוחלט על השלמה לניתוח מעקף קיבה לשם טיפול ברפלוקס.
מעוניינת להתנתח אצל אותו הרופא באסותא והבנתי שעליי לעבור ועדה בריאטרית מחדש. האם מישהו עבר את אותו התהליך? האם יכולה לפנות ישר לועדה באסותא או שצריכה לעבור ועדה בקופ"ח שוב? (מבוטחת בקופ"ח לאומית)
אשמח אם מישהו היה באותה הסיטואציצה ויוכל לתת לי עוד קצת מידע ופרטים.
תודה מראש
לצפיה ב-'ריפלןקס'
ריפלןקס
24/05/2018 | 09:36
5
27
מה שאני מציע להתקשר לאסותא ולספר להם את המצב שלך ולהתייעץ בקשר למקרה שלך שם אני בטוח תקבלי את התשובה הכי מוסמכת 
בהצלחה הרבה בריאות

קובי
לצפיה ב-'אסותא ביקשו ועדה'
אסותא ביקשו ועדה
24/05/2018 | 09:41
4
20
מאסותא אמרו לי שאני צריכה לעבור ועדה שלהם
אבל אני לא יודעת אם אני צריכה גם ועדה של קופ"ח על מנת לקבל טופס 17.
קבעתי תור לרופא המשפחה על מנת לקבל הפניות לבדיקות הרלוונטיות ולשאול, אבל הנחתי שגם להתייעץ כאן לא יכול להזיק (:
לצפיה ב-'ועדה'
ועדה
24/05/2018 | 09:52
3
10
מצטער  זה מה שאני יכול לעזור
בכל מקרה בהצלחה

לצפיה ב-'תודה רבה (:'
תודה רבה (:
24/05/2018 | 10:01
2
6
לצפיה ב-'לא. על הפרוצדורה בקופ"ח רק בקופה יכולים לענות לך'
לא. על הפרוצדורה בקופ"ח רק בקופה יכולים לענות לך
25/05/2018 | 11:43
1
10
כאן לא יודעים מה הפרוצדורה בקופות החולים השונות, מה עוד שהפרוצדורות השונות גם משתנות עם הזמן בכל קופה וקופה. 
אל תסתפקי במידע שתקבלי טלפונית מהמוקד של הקופה. הם לא באמת יודעים שם והם מטעים. בררי בסניף שלך. 
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
25/05/2018 | 11:51
4
הייתי אתמול בקופ״ח והנושא בבירור (:
לצפיה ב-'מפגש הכנה לניתוח '
מפגש הכנה לניתוח
20/05/2018 | 20:57
1
41
שבוע טוב וחג שמח :)
רציתי לשאול אם מישהו כאן שנותח באסותא , הלך למפגש הכנה ועד כמה הוא הכרחי ?
תודה רבה ולילה טוב
לצפיה ב-'אין לי תשובה'
אין לי תשובה
21/05/2018 | 12:51
26
תתקשר למי שהודיע לך באסותא האם הכרחי להשתתך במפגשי ההכנה 

קובי
לצפיה ב-'המלצה על ד"ר הילה חרמון'
המלצה על ד"ר הילה חרמון
16/05/2018 | 16:58
1
26
היי,
אני נמצאת בעיצומו של תהליך לניתוח בריאטרי בתל השומר.
יש לי פגישה בקרוב עם ד"ר הילה חרמון. האם יש מישהו שעבר אצלה ניתוח ויכול לתת המלצה או אי המלצה?
תודה רבה,
לצפיה ב-'לצערי לא מכיר'
לצערי לא מכיר
16/05/2018 | 17:26
11
לצפיה ב-'דליפה בטבעת'
דליפה בטבעת
12/05/2018 | 22:30
6
47
היי חברים שבוע טוב
רציתי להתייעץ ...מנותח טבעת מזה 13 שנה בערך
מגיל צעיר מאוד, יש לי סיבה טובה מאוד לחשוש שיש לי בעיה בטבעת
הטבעת הייתה פתוחה כמעט עד הסוף או לפחות אפשרה מעבר חופשי של הכל במשך חודשים כשהרגשתי שמעט הגזמתי סגרתי אותה והכל חזר לתפקוד רגיל למשך ארבעה שבועות...פליטה כשהייתי מגזים ואכילה איטית ומבוקרת בארוחות

ביום שני התעורתתי בבוקר והופ יכלתי לשתות מים וגם לאכול
לא מרגיש שום חסימה כמעט המשכתי כרגיל ובחנתי גם יום אחרי את העניין כששמתי לב שאני יכול לאכול סטייק בלי הרבה מאמץ הבנתי שאולי משהו השתבש :| , מחר בכל מקרה קבעתי תור ללכת לפתוח את הטבעת כיוון שאני טס לחודש לחול
אבל אני חושש שאם היא ניזוקה עלולה להתפתח דלקת עם חום וכדומה שתתפוס אותי בחו"ל ואני טס ליעד דיי הארדקור
מה ממולץ לעשות...אולי לפתוח לגמריי מחר? ואם היא אכן ניזוקה
זה מצריך ניתוח לתקן אותה/ להחליפה...?
אני לא מוותר עליה והשלמתי עם זה שאצטרך לחיות איתה למרות שכבר 11 שנים אני עם משקל תקין או מקסימום 6-7 קילו עודף (1.84)
אין לי ערכים מדוייקים של כמה הייתי סגור

מעט מודאג
אנא שתפו אותי מנסיונכם

תודה:)
לצפיה ב-'טבעת'
טבעת
13/05/2018 | 07:43
25
יש אפשרות  לראות עם יש דליפה בטבעת במידה ואין נוזל ,יכול להיות שהכל בסדר והטבעת תקינה ,כיוון שאתה נוסע לחול כדאי שתפתח את הטבעת שלא יהיו לךבעיות 
אחרי הנסיעה תוכל לסגור ,שלא יהיו לך  הפתעות 

בהצלחה בטיול והנאה

קובי
לצפיה ב-'למה דלקת עם חום?'
למה דלקת עם חום?
14/05/2018 | 15:15
4
25
ממה אתה חושש שתתפתח דלקת? טבעת שהתפנצ'רה שופכת מים לגוף, ואין בכך כל נזק בריאותי. לא תכולת הטבעת ולא חומר הטבעת עצמו - הם לא גורמים לנזק לגוף.
דלקת וחום עלולים להתפתח אם שואפים מזון לריאות דרך קנה הנשימה, או אם הטבעת ההדוקה מידי חודרת לקיבה ופוצעת אותה. 
במקרה שלך אין שום חשש כזה. אז למה עולה בדעתך מצב של דלקת עם חום?

אם היא התפנצ'רה, לא תצטרך בכלל לפתוח אותה, היא תיפתח מאליה. לא חשוב בכלל כמה היית סגור. 
צריך ניתוח החלפה של הטבעת, משהו מאוד קטן וקצר, עם הרדמה מלאה ואשפוז של חצי יממה. כמו ניתוח הטבעת עצמו. 
הטבעות החדשות אמורות להיות עמידות יותר, ויש תקווה שהן יחזיקו מעמד יותר מ-13 שנה.
אני עשיתי ניתוח החלפה בינואר 2018. 
לצפיה ב-'פרטים על ניתוח החלפה'
פרטים על ניתוח החלפה
17/05/2018 | 19:11
3
24
שלום אופירה, בדיוק נכנסתי לפורום לשאול שאלה על דליפה ואז רואה את השאלה הזאת בדיוק בזמן. :)
יש לי מספר שאלות בנוגע למצב של דליפה והחלפה אז אשמח אם תוכלי לשתף מנסיונך.

נותחתי כבר לפני 9 שנים (אבינח), שומרת על משקל תקין מאז, אבל עם הגבלה של הטבעת ופליטות (לא יודעת מה הטרמינולוגיה הנכונה, אבל קשה לי לקרוא לזה הקאות). במהלך השנים ניסיתי כמה פעמים לפתוח את הטבעת לחלוטין ו-"לנסות לבד", אבל זה תמיד מביא לעליה מאוד מהירה במשקל בצורה בלתי מבוקרת. כך שהשלמתי עם זה שהטבעת שם כדי להשאר.
מאתמול בצהריים מרגישה כאילו הסכר נפרץ ממש. הכל עובר ללא הגבלה כלל. זה עוד לא קרה לי אף פעם, חוששת שאכן מדובר בבלאי של הטבעת..

במידה ואכן אצטרך לעשות ניתוח החלפה, מה הפרוצדורה?
האם הרופא פשוט נותן הפניה לניתוח וזהו? האם צריך לעבור שוב ועדה כלשהי? כמה זמן המתנת לניתוח החלפה ואצל מי נותחת?
אני חוששת כיוון שהמשקל שלי תקין כבר שנים, אבל אני יודעת שתוך זמן מאוד קצר אעלה מאוד במשקל ואני לא יכולה להרשות לעצמי שזה יקרה.

קבעתי תור למחר אצל רופא שעובד עם אבינח (לד"ר אבינח עצמו אין תורים כמובן). חוששת ממה שיגיד..

תודה!
לצפיה ב-'עשיתי ניתוח החלפה אצל ד"ר אבינוח באסותא, דרך קופ"ח מכבי'
עשיתי ניתוח החלפה אצל ד"ר אבינוח באסותא, דרך קופ"ח מכבי
17/05/2018 | 21:17
2
41
אין צורך בהשתתפות עצמית לניתוח ההחלפה. הניתוח במימון מלא של הקופה.

הפרוצדורה היא כמו לפני ניתוח ראשון, וועדה באסותא וגם וועדת חריגים בגלל שזה ניתוח חוזר. ה-BMI שלי היה מעל 35, כך שלא היה ויכוח בוועדה לאשר לי את הניתוח החוזר. 
יש לעשות את כל הבדיקות לפני הוועדה. 
כדי לזרז את הפרוצדורה, קובעים כבר את התור לוועדה, והתור לניתוח, והתורים לבדיקות. משערים כמה זמן ייקח כל תהליך, ואם זה לא מצליח אז מבטלים ומשנים את התורים בהתאם. 

ולפני הכל, בודקים אם הבעיה היא פנצ'ר בטבעת וצורך בניתוח החלפה. 
כשתהיי אצל הרופא של אבינוח, תשאבו את כל הנוזל, תראו כמה יש ותחזירו חזרה, ותקבעי תור לעוד שבוע, ואז תשאבו שוב את כל הנוזל ותראו כמה נשאר. אם יש פחות, סימן שהטבעת מנוקבת והנוזל נשפך ממנה.
ואז את צריכה לראות את ד"ר אבינוח שייתן לך הפניה לניתוח חוזר, ולהתחיל לקבוע תורים לוועדה ולבדיקות ולניתוח חוזר לפי הפרוצדורה שהוא יסביר לך.
האפשרויות שלך הן בהתאם לקופה שלך, אז את צריכה לברר אותן בקופה שלך. 

עכשיו אני 4 חודשים אחרי הניתוח, סגרתי בתהליך ארוך עד 9.25CC, ורק עכשיו התחלתי לשבוע מכמות קטנה מאוד, איבדתי תיאבון והתחלתי לרדת במשקל סוף סוף. 
גם בניתוח הראשון (לפני 10 שנים), בחצי השנה הראשונה ירדו רק 7 ק"ג, ובחצי השנה השנייה ירדו עוד 18, סה"כ 25 ק"ג. ובחצי השנה שלאחר מכן עוד 9.

הפרוצדורה לקחה לי כ-3 חודשים. עליתי כ-17 ק"ג מאז הפנצ'ר ועד הגילוי והניתוח. הגעתי ל-BMI39. רק עכשיו ירד ל-38. 
לצפיה ב-'אוי לא.. :('
אוי לא.. :(
17/05/2018 | 21:38
1
29
ה-BMI שלי נכון לרגע זה הוא 20. מאוד לא הייתי רוצה שזה ישתנה.
אני גם במכבי, אבל מאמינה שבשום קופה הוועדה לא תאשר ניתוח טבעת לאדם רזה.. האם במקרה יש לך הערכה של מה קורה במצב כזה? האם ניתן לעשות את הניתוח החוזר במימון פרטי? אם כן, הערכה לעלות?
כמובן שאבקש בדיקה ואנסה לקבוע תור לד"ר אבינח, אבל לפי איך שזה מרגיש, מאמינה שאצטרך להחליף את הטבעת. מקווה שאתבדה אבל חוששת שזה המצב..
כמה חודשים לקח בין היום שבו קיבלת הפניה מניתוח מאבינח ועד שבפועל התבצע? (אני תוהה לגבי זמינות התורים אצל אבינח).

תודה לך על התשובות ומאחלת המשך ירידה קל :)
לצפיה ב-'תור לניתוח הוא לא הבעיה. יש זמין. '
תור לניתוח הוא לא הבעיה. יש זמין.
17/05/2018 | 22:34
15
לצפיה ב-'סקיני פסטה'
סקיני פסטה
12/05/2018 | 13:09
3
52
האם מישהו יודע האם מותר למי שעבר ניתוח מעקף קיבה לאכול סקיני פסטה?
לצפיה ב-'פסטה'
פסטה
12/05/2018 | 20:07
2
36
עדניף לשאול דיאטנית שמתמצאת  בסוג הזה של ניתוחים

קובי
לצפיה ב-'סקיני פסטה'
סקיני פסטה
13/05/2018 | 14:25
1
28
תודה אבל בינתיים לקחתי סיכון ואכלתי והכל עבר בשלום כך שנראה לי שאפשר לגבי הטעם של זה? פחות
לצפיה ב-'פסטה'
פסטה
13/05/2018 | 16:47
22
שמח לשמוע שניסית לבד והכל עבר בשלום אני מטובע ,ובהתחלה לפני 18 שנה בדקתי מה טוב לי מה יורד 
בהצלחה הרבה בריראות

קובי
לצפיה ב-'תודה לכולכם'
תודה לכולכם
11/05/2018 | 23:02
32
אנשים יקרים
אני קצת פחות משבועיים לאחר הניתוח. לפני כמה ימים היה לי מאד קשה, קראתי את השרשור הזה, ועם חילוקי הדעות, שהיו עניינים ביותר, ניחמתם אותי. שאבתי המון עידוד מכל מה שנכתב, ואני אסיר לכם תודה.
לצפיה ב-'החלפת טבעת'
החלפת טבעת
07/05/2018 | 18:37
5
49
היי לכולם,
יש לי טבעת כבר מעל 10 שנים. אני שומרת על הירידה שלי, אבל החיים שלי מאוד קשים בעקבות זה. זה אומר שאני לא יכולה לאכול כל היום, כי אני אוכלת מלא זמן ואין לי זמן בעבודה לכן אני על נס קפה כל היום ואוכלת רק בסביבות 18.00 בפעם הראשונה. כמו כן, בכדי להתחיל לאכול אני נעזרת בממרחים, כי אז האוכל מתחיל להחליק, ממרחים כמו חומוס, טחינה, מיונז, גבינות שמנת... כל אלה נורא משמינים ובגללם אני לא יורדת, אבל זו הדרך היחידה שלי להתחיל לאכול. בזמן האחרון אני מרגישה שזה מאוד פוגע באיכות החיים שלי, אני סובלת, הפסקתי ללכת למסעדות, אבל מצד שני אם אני אפתח את הטבעת אני יודעת בוודאות שאני אשמין ואני ממש לא מוכנה לזה. אני הייתי רוצה לעשות ניתוח כמו שרוול או מעקף, אבל ה BMI שלי רק 30 ואינו מספיק . האם אתם יודעים על דרך אחרת ? לעלות משקל בכוונה לא בא בחשבון. תודה.
לצפיה ב-'אי אכילה עד השעה 18:00'
אי אכילה עד השעה 18:00
08/05/2018 | 21:02
3
41
האמת, שאפשר לשתות יוגורט נוזלי עד לשעה 18:00, ולא להסתפק רק בנס קפה. 
בלאו הכי עדיף לשתות כמה שפחות קפה, אז יוגורט לשתייה הוא תחליף, וגם קצת קרקרים ללעוס במשך היום זה טוב (2 ביסים כל כמה שעות, לא צריך יותר). 
אפשר גם משקאות חלב אחרים בלי סוכר, שתכיני לעצמך עם חלב מדולל במים ותוספת טעם. 
אני מכינה יוגורט נוזלי בעצמי - יוגורט, מים, פרי מרוסק וממתיק מלאכותי. 

משעה 18:00, אפשר לאכול מעט כל שעה, כמה ביסים.
במקום ממרחים, אפשר לנסות לשתות משקאות חמים מיד לפני האכילה, ולאכול מעט מאוד בתחילה, להמתין 10 דקות, ולהמשיך לאכול עוד קצת. 
זה עדיף על גבינות שמנות או מיונז. בכל מקרה, קצת חומוס או טחינה זה לא נורא בתחילת הארוחה, הכל תלוי בכמות. 
לצפיה ב-'החלפת טבעת'
החלפת טבעת
10/05/2018 | 11:45
2
28
אופירה וקובי היקרים  תודה על ההתייחסות. אבל השאלה שלי הייתה אחרת. השאלה שלי הייתה, האם אתם מכירים מישהו או יודעים דרך איך לעבור ניתוח אחר בכדי להוריד את הטבעת מבלי לעלות את המשקל. 
לצפיה ב-'החלפת טבעת'
החלפת טבעת
10/05/2018 | 20:49
19
אני מציע לפנות למנתח טוב כמו ד"ר סובחי ולשאול האם אפשרי בניתוח אחד להוציא את הטבעת ולעשות ניתוח אחר צריכה להיות מיומנות טובה לעשות את זה

קובי
לצפיה ב-'בררי את הקריטריונים בקופ"ח קודם כל'
בררי את הקריטריונים בקופ"ח קודם כל
11/05/2018 | 03:57
17
אני חושבת ש-BMI30 מספיק לניתוח חוזר.
מצד שני, כיוון שניתוח חוזר הוא סכנת חיים גדולה הרבה יותר מניתוח ראשון, הצעתי לך, ולו לפחות עד תאריך הניתוח, לשנות התנהגות כדי לראות אולי בכל זאת תוכלי להסתדר עם הטבעת. 
לצפיה ב-'יוליה יקרה '
יוליה יקרה
09/05/2018 | 01:28
27
לדעתי ההרגלים שסיגלת ליצמך לקויים מיסודם!!!
אין דבר כזה אין לי זמן לאכול, נכון שמנותחי טבעת צריכים זמן כדי ללעוס את האוכל היטב ולעכל אותו אך בואי לא נגזים!!!
חצי שעה הפסקת צהריים זה סביר כדי לאכול מעט ובכמות מספקת.
את צריכה לחשוב איפה את מתנהלת לא נכון וחבל שכך!
כמנותח טבעת למעלה מ 20 שנים אני מפנה את הזמן בצהריים לחצי שעה.
לצפיה ב-'המלצות לכירורג למיני מעקף'
המלצות לכירורג למיני מעקף
07/05/2018 | 16:51
60
שלום, אני מחפשת כירורג עם המלצות טובות לביצוע מיני מעקף העובד עם כללית.  אודה לעזרתכם 
לצפיה ב-'עזרה לגבי פתיחה דחוף ביותר.!'
עזרה לגבי פתיחה דחוף ביותר.!
03/05/2018 | 19:47
4
57
מישהו יודע להגיד לי אם ניתן עדיין לפתוח מחר באסותא ראשל"צ??
ואם כן מה השעות?
תודה מראש לעונים.
לצפיה ב-'ד"ר אבינוח'
ד"ר אבינוח
03/05/2018 | 20:24
3
45
אסותא ראשל"צ
רח' לזרוב 27, אזור התעשיה המערבי, ראשל"צ. 
המרפאת פועלת בימי ו' בצהריים.
לקביעת תורים: סיגל או קרן: 03-9625653, 03-9615382.
(ניתן להתקשר בימים א,ב,ג,ה בין השעות 08:00-14:00)

לצפיה ב-'שעות?'
שעות?
03/05/2018 | 22:01
2
12
לצפיה ב-'אבינוח'
אבינוח
04/05/2018 | 07:06
1
23
לא יודע אפשר להתקשר ולשאול
לצפיה ב-'אבינוח אסותא ראשון'
אבינוח אסותא ראשון
04/05/2018 | 12:05
22
"ר אבינוח אליעזר כירורג , מנהל מרפאה בריאטרית טיפול בהשמנת יתר כרונית ימי ו' 13:00 - 19:00 מאוחדת/מכבי/ פרטי 03-9615382
03-9625653
050-5705010
 050-220096
לצפיה ב-' שמעתי המלצות לבלון לעודף משקל של 15 ק"ג '
שמעתי המלצות לבלון לעודף משקל של 15 ק"ג
03/05/2018 | 10:22
3
40
וטיפול ארוך שגם עולה  20000 ש"ח
האם באמת חדלו להאמין ביכולת שלך בעלי עודף משקל
לשלוט באכילה שלהם?
אני לפחות מעולם לא התלוננתי על קושי לרזות כשאני באמת נחוש.
הרי משם מתחיל הכל - מהאמונה באותו קושי וכניעה לו..
עכשיו עם כל הכבוד לרפואה ולנזק מהשמנה
הרי יש דרכים נוספות כמו בידוד או איסורים שמקבלים
כפי שמטיל על עצמו אדם דתי / צמחוני / טבעוני
או בעל רגישויות / אלרגיות.
איך אדם מגיע לאבוד האמון ביכולתו לשלוט על התזונה שלו
האם לא מוותרים בקלות - בשל הקושי המדומה שמטיפים עליו?
לצפיה ב-'עודף משקל'
עודף משקל
03/05/2018 | 13:12
2
48
אני מבין שעודף המשקל מפריע לך ,מי שעובר ניתוח להגבלת קיבה קיצור קיבה הוא אחד שניסה את ל סוגי הדיאטות וההשמנה שלו חולנית וגורמת לו לבעיות בריאות קשות  מי שמצליח לרדת במשקל ולשמור על ההשגים לבד שיבושם לו ,מי שלא מצליח במידה ויש לו השמנה חולנית יעבור ניתוח שיעזור לו לרדת במשקל ,ברור שהניתוח כל עזר לירידה במשקל ולא יעשה את העבודה במקומך 
המלצות לבלון לירידה במשקל אני ננגד \,הבלון לתקופה מסויימת ואחרי שיוציאו אותו חוזרים להרגלי אכילה לא נכונים השינוי צריך להעשות בראש ובעזרת דיאטנית שתיעץ מה לאכול ומתי
בהצלחה הרבה בריאות

קובי
לצפיה ב-'זו בדיוק התפיסה שאני מתנגד לה.'
זו בדיוק התפיסה שאני מתנגד לה.
04/05/2018 | 06:41
1
35
עודף המשקל לא ממש מפריע לי לראיה השמנתי לא ביום אחד
וגם כעת לא רואה בהשמנה כשלון .. העודף הוא ראיה שאכלתי טוב (מדי)
מנסיון העבר לרזות לא דורש מאמץ מעבר לתודעה
הגישה שיש "לעשות עבודה" כדי לרזות היא המכשול שמפחיד את הרוב
גם לא בעד דיאטנית מעבר להנחיות ראשוניות של אבות מזון הנדרשים
וסדרי גודל,  כי צריך את התחושה של העצמאות והאחריות האישית.
לדעתי עצם העובדה שטוענים שקשה לרזות האי שגורמת לקושי בדיעבד.
אבל לא מתיימר להכנס למצב התודעה של אחרים, בהצלחה.

לצפיה ב-'רון'
רון
04/05/2018 | 07:11
18
אם זה לא מפריע לך השמנת היתר ואתה חושב שלרדת במשקל זה קל אז אתה אדם מאושר ,לא כולם כמוך אנשים נלחמים בעודף  המשקל שנים ונכשלים עד כדי הגעה לניתוחים 

קובי

לצפיה ב-'קיצור קיבה'
קיצור קיבה
30/04/2018 | 15:16
5
86
היי,
התחלתי לקרוא ולהתעניין בניתוח קיצור קיבה, אני חברת מכבי שלי, כך שככל הנראה אבצע את הניתוח באסותא.
שמעתי המלצות חמות גם על מדיקל סנטר אך לפי מה שהבנתי אין השתתפות כלשהי מקופת החולים במידה ומחליטים להתנתח שם. האם זה נכון?
אחרי שקצת קראתי בפורום את ההודעות האחרונות, הבנתי גם שזה לא כ"כ משנה היכן בוחרים להתנתח אלא אצל מי. לכן אשמח לשמוע המלצות ודעות חיוביות או שליליות על ד"ר נאסר סקרן וד"ר סיגל ליברנט - שלמיטב הבנתי שניהם מנתחים באסותא רמת החייל.
בנוסף אציין שאני בעוד כחצי שנה אמורה להתחתן (טרם נקבע תאריך) ולכן אני מאוד חוששת שזה יהיה צפוף מדי מבחינת הזמנים, ההכנות, ההתאוששות ההחלמה וכו'...  (אציין שאני ב-BMI קיצוני לחלוטין מעל 50 ולכן אני יודעת שאני עומדת בקריטריונים. הייתי צריכה לעשות את הצעד הזה כבר מזמן אך עקב חששות ופחדים דחיתי את הנושא. כעת אני וארוסי מתכננים להתחתן בדצמבר ופתאום התחלתי לעכל שזה הזמן להתחיל...)
אני מאוד מאוד חוששת מההחלמה ומהסיבוכים שיש כמו בכל ניתוח, אשמח לשמוע מניסיונכם מהו בערך זמן ההחלמה הממוצע במידה והניתוח עבר בהצלחה? מתי בעצם ניתן לחזור לשגרה, לעבודה, לפעילות רגילה?
מה קורה לאחר הניתוח? האם אני אהיה "סיעודית" לכמה ימים? יצטרכו להוריד אותי ולעזור לי בשירותים ובמקלחת, או שאוכל לעשות את הפעולות הללו לבד? 
אשמח מאוד מאוד לכל תשובה וחוות דעת שהיא... תודה רבה מראש
לצפיה ב-'שלום למתעניינת'
שלום למתעניינת
30/04/2018 | 19:06
51
את מעוניינת בניתוח קיצור קיבה  ,מה זה קיצור קיבה  שרוול/ טבעת/מעקף קיבה 
אני שמעתי רבות על שני הרופאים על ד"ר סקרן ועל ד"ר ליברנט  שניהם מנתחים טובים ,לא משנה עם הניתוח נעשה במדיקל סנטר או באסותא חשוב במנתח ,במידה ואת רוצה לעשות טבעת ההמלצה על ד"ר אבינוח ,ההחלמה מהניתוחים לא קשה ןאת לא תיהי סעודית לא להגזים,  אני מקווה שעד החתונה תרדי במשקל ותיהי כלה רזה ויפה ,תהליך הירידה במשקל הוא תהליך ארוך וצריך סבלנות  אין הוקוס פוקוס 

בהצלחה ומזל טוב

קובי
לצפיה ב-'עכשיו זמן טוב להתחיל'
עכשיו זמן טוב להתחיל
02/05/2018 | 07:25
3
42
תהיי מנותחת תוך כ-3-4 חודשים, ותוך 3-4 חודשים נוספים החתונה - זה בסדר גמור (אם אין סיבוכים, בע"ה).

תצטרכי לבחור מנתח. אסותא מקום מעולה לניתוחים. הרופאים שציינת מוכרים פה ומנוסים. לא שמעתי הרבה המלצות לגביהם. 
תעשי כעת תור גם למנתח, להתייעצות, וגם לוועדה. אם תתחרטי, אין בעיה, מבטלים את התורים. 

קיצור קיבה זה שרוול או מעקף (לא טבעת). התאוששות - מספר ימים בביה"ח, ולא במצב סיעודי בכלל. רק כאבים. אח"כ יש כחודש של תזונה מיוחדת. מהעבודה צריך להיעדר 2-3 שבועות אחרי הניתוח. תלוי איזו עבודה ומה המצב. 
ההרזייה מהירה בחודשים הראשונים, איטית יותר בהמשך. נמשכת כשנה. 
לצפיה ב-'אופיררה'
אופיררה
02/05/2018 | 10:55
2
33
נכון טבעת זה הגבלת קיבה ,לא קיצור את צודקת

קובי
לצפיה ב-'היום לא מציעים להם טבעת בכלל. רק קיצור'
היום לא מציעים להם טבעת בכלל. רק קיצור
03/05/2018 | 00:29
1
36
רק מי שמעוניין בעצמו, בגלל הבנת היתרונות של זה, עושה את זה.
יבוא יום ויחזרו לזה, כמו בארה"ב. 

כמובן, יש גם חסרונות.
אני 3.5 חודשים אחרי ניתוח ההחלפה, וגרם אחד לא ירד.
18 קילו עליתי מאז שהתפנצ'רה הטבעת, הגעתי ל-BMI39.
ומאז הניתוח המשקל עומד יציב באופן מדויק, וגרם אחד לא ירד עדיין. 
סגירה כמעט של 9, ויש הגבלה לא רעה. אבל לא מספיקה. 
ההשמנה המהירה הזו בוודאי לא שיפרה את חילוף החומרים שלי... זו עוד סיבה למשקל התקוע באופן כל כך יציב...
לצפיה ב-'מצער לשמוע'
מצער לשמוע
03/05/2018 | 08:01
23
נקווה לירידה במשקל כמו שאת יודעת סבלנות
לצפיה ב-'מהו BMI המינימלי לניתוח?'
מהו BMI המינימלי לניתוח?
24/04/2018 | 16:14
6
52
שלום,
האם מאשרים ניתוחים בריאטריים לבעלי BMI הנמוך מעט מ 35 ( 33-34 ) אשר אינם עומדים בקריטריונים הרשמיים או שעלינו לצבור עוד מספר קילוגרמים על מנת שהבקשה תהיה רלוונטית?
לצפיה ב-'BMI'
BMI
24/04/2018 | 18:38
5
56
BMI לאישור ניתוח הוא 40 או 35 עם מחלות נילוות שקשורות בעודף המשקל   כמו בעיות בכניסה להריון בגלל עודף משקל בעיות אורטופדיות קשות עם מכתב לאורטופד במידה וישנה מחלת סכרת ברמה גבוהה שמצריכה טיפול אינסולין ,לא כדאי לעלות במשקל כי אחרי זה קשה להוריד את זה ,,ניתווח מכל סוג שהוא רק כלי כלי עזר חירידה במשקל קחי את זה בחשבון  
לצפיה ב-'אבל'
אבל
25/04/2018 | 12:48
4
50
הי. תודה על התשובה.
אני בן 36.יש לי BMI של 32.8 לפי מחשבון של שרותי בריאות כללית.
כמובן שיש את כל החולירות הנלוות של שומנים, לחץ דם, דום נשימה בשינה וכו', טרום סוכרת וכו'. 
אני אחרי בערך עשר שנים של דיאטות כאלה ואחרות.
אין סיכוי לקבל אישור לניתוח?
לצפיה ב-'ועדה '
ועדה
25/04/2018 | 13:12
2
39
אתה ממש גבולי מה שאני מציע ללכת למנתח ולהתיעץ איתו דום נשימה בשינה יכול לעזור ,למנתחים יש גם ניסיון  בכל  הבירוקרטיה ובועדות  בהצלחה הרבה בריאות

קובי
לצפיה ב-'ביטוחים משלימים'
ביטוחים משלימים
25/04/2018 | 14:52
1
34
יש אפשרות לעשות את הניתוח דרך הביטוחים המשלימים?
לצפיה ב-'ביטוחים פרטיים ומשלימים'
ביטוחים פרטיים ומשלימים
25/04/2018 | 18:04
34
שהוועדה לא מאשרת אין שום סיכוי שהביטוחים האלה ישלמו עבור הניתוח 
חבל על הזמן לא כדאי לנסות

קובי
לצפיה ב-'אין סיכוי לקבל אישור לניתוח במשקל כזה.'
אין סיכוי לקבל אישור לניתוח במשקל כזה.
25/04/2018 | 14:38
45
גם אין טעם לניתוח במשקל כזה. 
ניתוח אינו פטנט להורדה במשקל מתחת ל-BMI33. ברוב המקרים, הוא מאפשר לאנשים עם BMI50, 60, ואפילו 40, להגיע ל-BMI33. ולכן להם הוא מיועד.
אין הבטחה שהניתוח יוריד ממך את הק"ג שאתה מעוניין להוריד, כי הוא לא עושה משהו בנפרד מאורח חיים בריא, אלא רק בתוספת לו.
לאורך שנים לאחר הניתוח, יש ברוב המקרים השמנה חלקית, ולכן הניתוח לא הופך אותך לאדם רזה לכל החיים. הוא רק מיועד להפוך אותך משמן ענק לשמן נורמטיבי - שזה מה שאתה עכשיו. 
מההשמנה שלך צריך כלים אחרים כדי להיפטר.
בכל מקרה, בפחות מ-BMI35 לא תהיה זכאי לניתוח בגלל לחץ הדם הגבוה ודום הנשימה בשינה, כך שאין טעם. 
לא כדאי להשמין בכוונה, כי השמנה כזו פוגעת בחילוף החומרים באופן של נזק לכל החיים, שניתוח לא יוכל להצילך ממנו. להיפך. כדאי להמשיך להשקיע בקניית אורח חיים בריא ככל שאפשר, על כל מרכיביו, ולהימנע מניתוח כל עוד אפשר.
אם ההשמנה שלך כרונית, העלייה ל-BMI35 תגיע מאליה, בתהליך מטבולי פחות הרסני, במשך השנים. כל שנה שאתה נמנע מניתוח היא ברכה לטווח הארוך לבריאות שלך. אולי אנשים (או דמיונך) ציירו לך את הניתוח בוורוד, אבל התמונה הרבה יותר עצובה, מורכבת וכרוכה בפגיעה בבריאות שלך, שנחוצה אך ורק אם היא מיועדת כדי למנוע פגיעה הרבה יותר קיצונית וחמורה בבריאות שלך. וזה לא המקרה שלך. 

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
פורום תזונה ודיאטה
בואו לקבל ייעוץ והכוונה
פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה