לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1137711,377 עוקבים אודות עסקים

פורום קיצורי קיבה

ברוכים הבאים לפורום קיצורי קיבה. מטרת הפורום היא תמיכה במנותחים שעברו ניתוח לשם הרזיה וכן להוות את הדרך הראשונה לאלה שמגששים את דרכם לאחד מהפתרונות הניתוחיים.
הפורום הנוכחי עלה לאויר ב-2001 על ידי המייסד ומנהל הפורום הוותיק רוייקו, כשמטרתו היתה לסייע לאנשים להגיע לכדי ישום מעשי של המשימה. רצונו היה לספק מידע כללי שיקל על כל מי שנמצא ב"דרך" בבחירת הפרוצדורה הניתוחית האופטימלית.
עם זאת, המושג אופטימלי בהקשר זה הוא מעומעם. הרבה שאלות עולות. הרבה סימני שאלה ומעט יכולת ניבוי איזו הצלחה תהיה בהמשך הדרך. רשת האינטרנט מוצפת במידע מוטה מעצם היותו שיווקי. איך נדע באיזה ניתוח לבחור ומאיזה להמנע ? באיזה מנתח כדאי לבחור במצבים מורכבים? מי מנתח ואיפה? ובעיקר מה עושים לאחר הניתוח? כיצד מתמודדים. אלה שאלות מיידיות שאין עליהן תשובה בכל מקום, וכשהמנתח אינו זמין להשיב על שאלות, ניתן לקבל עליהן את התשובה גם כאן בפורום, על ידי מנותחים שעברו בעצמם אותן החוויות.
הפורום מתבסס על ניסיונם האישי של המשתתפים ואין לראות בנכתב משום יעוץ רפואי או להסתמך על הנכתב מנסיונם של הכותבים. בכל בעיה רפואית שמתעוררת תמיד יש לפנות אל הרופא המטפל.
מעל דפי הפורום נכבד אחד את השני ולא נכתוב הודעות פוגעות ובעלות תוכן לא ראוי... כל הודעה בעלת תוכן שכזה תוסר. כמו כן אנחנו לא חושפים שמות אישיים ולא כותבים מספרי  שלהם.
פנייה למנהל הפורום תעשה על ידי שליחת מסר אישי בלבד
בברכת השתתפות נעימה, מנהלי הפורום:  אופירA,  קובי d1

הנהלת הפורום:

אודות הפורום קיצורי קיבה

ברוכים הבאים לפורום קיצורי קיבה. מטרת הפורום היא תמיכה במנותחים שעברו ניתוח לשם הרזיה וכן להוות את הדרך הראשונה לאלה שמגששים את דרכם לאחד מהפתרונות הניתוחיים.
הפורום הנוכחי עלה לאויר ב-2001 על ידי המייסד ומנהל הפורום הוותיק רוייקו, כשמטרתו היתה לסייע לאנשים להגיע לכדי ישום מעשי של המשימה. רצונו היה לספק מידע כללי שיקל על כל מי שנמצא ב"דרך" בבחירת הפרוצדורה הניתוחית האופטימלית.
עם זאת, המושג אופטימלי בהקשר זה הוא מעומעם. הרבה שאלות עולות. הרבה סימני שאלה ומעט יכולת ניבוי איזו הצלחה תהיה בהמשך הדרך. רשת האינטרנט מוצפת במידע מוטה מעצם היותו שיווקי. איך נדע באיזה ניתוח לבחור ומאיזה להמנע ? באיזה מנתח כדאי לבחור במצבים מורכבים? מי מנתח ואיפה? ובעיקר מה עושים לאחר הניתוח? כיצד מתמודדים. אלה שאלות מיידיות שאין עליהן תשובה בכל מקום, וכשהמנתח אינו זמין להשיב על שאלות, ניתן לקבל עליהן את התשובה גם כאן בפורום, על ידי מנותחים שעברו בעצמם אותן החוויות.
הפורום מתבסס על ניסיונם האישי של המשתתפים ואין לראות בנכתב משום יעוץ רפואי או להסתמך על הנכתב מנסיונם של הכותבים. בכל בעיה רפואית שמתעוררת תמיד יש לפנות אל הרופא המטפל.
מעל דפי הפורום נכבד אחד את השני ולא נכתוב הודעות פוגעות ובעלות תוכן לא ראוי... כל הודעה בעלת תוכן שכזה תוסר. כמו כן אנחנו לא חושפים שמות אישיים ולא כותבים מספרי  שלהם.
פנייה למנהל הפורום תעשה על ידי שליחת מסר אישי בלבד
בברכת השתתפות נעימה, מנהלי הפורום:  אופירA,  קובי d1
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'התייעצות'
התייעצות
19/02/2018 | 15:40
1
6
שלום 
אני בלבטים ופחדים לגבי ניתוח בריאטרי ואחרי שנים ואינספור דיאטות , כנראה שזה יהיה הפתרון בשבילי, יודעת שזה לא קסם וגם בזה צריך לעבוד קשה , אבל אני צריכה עזרה .
הbmi שלי נושק ל39 ואני יודעת שמאשרים רק מ40, השאלה היא כמה זה קריטי מבחינת ועדה? 
יש לציין כי אני סובלת מלחץ דם גבולי ולוקחת כדורים 
יש לי תקווה?  

לצפיה ב-'וועדה'
וועדה
19/02/2018 | 21:39
2
ההבדל בן 39 ל40 ממש מזערי  יתר לחץ דם גבולי לא מהווה סיבה מספקת ,במקרה הזה אולי כדאי לעלות קצת במשקל ,או לשתות הרבה ולהחזיק ,אני מקווה שיאשר לך 

בהצלחה!!!!

קובי
לצפיה ב-'הערב אירוח בנושא היבטים פסיכולוגיים בהתמודדות עם ילד רגיש'
הערב אירוח בנושא היבטים פסיכולוגיים בהתמודדות עם ילד רגיש
19/02/2018 | 13:47

הערב בשעה 20:00 נארח בפורום הורים לפעוטות את ד"ר לי בר-יעקב, פסיכולוגית ומדריכת הורות.
באירוח תוכלו להתייעץ על כיצד להתמודד ולגדל ילד רגיש, שחווה את העולם בעוצמה רבה יותר מאשר אחרים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור האירוח כבר עכשיו!
לצפיה ב-'טבעת'
טבעת
13/02/2018 | 16:25
3
13
שלום!
יש לי טבעת כבר עשר שנים במהלך השנים פתחתי וסגרתי בהתאם למצב. פתיחה אחרונה לפני שנה. הכול היה טוב עמדתי במשקלי אך לפני חודש פתאום היו לי הקאות כל מה שניסיתי לאכול לא עבר כך במשך 5 ימים ופתאום האוכל עובר כאילו אין לי טבעת . כמו לפני הניתוח. מה יכול להיות האם קרה משהו לטבעת . לא כואב לי כלום ומרגישה טוב אך עליתי במשקל יותר ממה שאני רוצה.

לצפיה ב-'טבעת '
טבעת
13/02/2018 | 19:16
2
10
אכן יכול להיותשרה משהו לטבעת ,תעשה צילום ושט קיבה תראנ למנתח את הדיסק שיחליט צילום ושט קיבה יכול לאשר גם רופא משפחה 

קובי
לצפיה ב-'טבעת'
טבעת
13/02/2018 | 22:57
1
9
תודה . האם זה צילום רגיל או . us , צריך הכנה.
לצפיה ב-'זה שיקוף - צילום רנטגן עם בריום'
זה שיקוף - צילום רנטגן עם בריום
13/02/2018 | 23:22
6
מי המנתח שלך? איפה ביצעת סגירות ופתיחות לטבעת? באיזו קופת חולים את?
לצפיה ב-'השלכות של ניתוח קיצור קיבה'
השלכות של ניתוח קיצור קיבה
11/02/2018 | 15:15
1
45
שלום לכולם, אני בן 31 וכל חיי הייתי שמן. בשיא הגעתי ל115 או 120. היום אני על כ107 ולפני כחצי שנה הייתי 100. גובה 1.73
הדבר פגע ועדיין פוגע בי מבחינה חברתית, פרנסה ותעסוקה וכמובן זוגיות ובטחון עצמי.
בשיחות עם הוריי הם מתנגדים לניתוח הזה, ומצד אחד אני רוצה לרצות אותם אך מצד שני זה נורא מציק לי.
אני תמיד מרזה מעט, ומשמין בחזרה. 
נמאס לי.
אני רוצה להיות רזה ולהרוויח את מה שהפסדתי כל שנות חיי.
עם זאת, אני חושש מההשלכות של הניתוח. 
"התמזל מזלי" ואני לא סובל מלחץ דם, או סכרת. אני חושש מההשלכות של הניתוח והמאבק של "אחרי".
מה חשוב לי לדעת?
שמעתי לאחרונה על ניתוח "מיני מעקף" מה זה אומר? 
האם יש ניתוח שהוא הפיך? 
מה משך ההחלמה? מתי חוזרים לשגרה מלאה?
נקודה נוספת היא הנושא של עודפי העור.
העור שלי ממש בעייתי וחלק נכבד מלא בסימני מתיחה. לא יודע אם זה קשור או לא, אבל האם זה אומר שהעור פחות אלסטי ולכן הסיכוי בלעודפי עור הוא גדול?

האם מומלץ לעבור ניתוח כזה בבית חולים "פוריה"? האם המנתחים שם טובים?

לצפיה ב-'ה-BMI שלך נמוך מידי בשביל זכאות לניתוח'
ה-BMI שלך נמוך מידי בשביל זכאות לניתוח
11/02/2018 | 17:48
27
אם אין לך מחלות נלוות להשמנה, כגון לחץ דם גבוה, סכרת, מפרקים ושלד, לב, דום נשימה בשינה וכד'. 
רק במשקל 120 קילו יהיה לך BMI מתאים לניתוח, אבל אני מאוד מאוד ממליצה לך להמשיך להתאמץ לרדת במשקל ככל יכולתך, ולא לעלות במשקל עד 120 קילו, כדי שתהיה זכאי לניתוח. זה מאוד לא כדאי, כי הניתוח לא מבטיח לפתור לך את בעיית ההשמנה, ואם הגדלת אותה מ-107 ל-120 בכוונה תחילה, ללא שגופך בגד בך מעצמו, תצטרך להתמודד כל חייך עם השמנה יותר חריפה מאשר הבעיה שלך היום.
עליך לדעת שלהשמנה מורבידית יש השלכות קשות מעבר למחלות שהיא מייצרת - היא גם מקלקלת את חילוף החומרים וגורמת להשמנה מהירה בקצב הולך וגובר, וקושי הולך וגובר לרזות. כך שלהגדיל את המשקל רק בשביל זכאות לניתוח, "הגיוני" בדיוק כמו לכרות רגל כדי לרדת 20 קילו במשקל...

שומן פוגע בתעסוקה ובפרנסה אך ורק ברובד היכולת להתפרנס כדוגמן או כמאמן בחדר כושר. בשאר המקצועות אין בעיה עם השמנה מהסוג שלך.
מה שכן, חוסר ביטחון עצמי גורם לראיית ההשמנה כמשהו הרבה יותר בעייתי ומגביל מאשר מה שהיא באמת. וכמעגל קסמים, הראייה הזו מגבירה את חוסר הביטחון העצמי, שמגביר את הראייה הזו וכן הלאה.
חוסר הביטחון העצמי הוא זה שגורם לבעיות החברתיות והתעסוקתיות, כמו גם לסבל המוגדל מבעיית ההשמנה. הרזייה לא פותרת את בעיית חוסר הביטחון העצמי ואת הבעיות הנובעות ממנה, למרות שהיא אכן יכולה להוסיף מעט לביטחון העצמי. 

כדאי לך להפנים, שבעיה של נטייה להשמנה תהיה לך כל ימי חייך, ואי אפשר לחשוב במונחים של "נמאס לי" אלא במונחים של לשנות את החשיבה על ההשמנה. את זה, ואת הטיפול בחוסר הביטחון העצמי, עושים אצל פסיכולוג טוב. 
איך דרך להגשים באופן פלאי את הרצון שלך להיות רזה ולהרוויח את מה שהפסדתי כל שנות חיי. אין דרך (ואין צורך) להחזיר את העבר או לפצות עליו. יש סיבה טובה ללכת הלאה במקום טוב יותר, וזה עושים בטיפול נפשי. 
בטיפול כזה אפשר גם להגיע ליכולת פנימית והחלטה חזקה לבצע שינוי משמעותי באורח החיים שלך, למצוא את הכוחות לכך, ולרדת במשקל בצורה של עבודה קשה בשינוי התזונה ובמשטר קבוע של פעילות גופנית. כמובן שלא כולם מסוגלים, אבל זו הדרך. 
וזו הדרך היחידה לרזות ולשמור על הרזון - לחיות את זה יום יום כאורח חיים. ניתוח לא עושה שינוי כזה.

אם אתה חושש שאינך יכול לחיות במאבק של "אחרי", העצה היא ללכת בדרך האמצע - השתדלות לפי כוחותיך + קבלה עצמית של הנטייה להשמנה.

יש ניתוח הפיך במידה מסוימת, במובן שלא משנים כלום בגודל הקיבה - ניתוח הטבעת. אך כיוון שאינך זכאי לניתוח בלאו הכי, לא רלוונטי להסביר לך מה הבעיות האפשריות ומה היתרונות בניתוח זה.
כך גם לגבי משך ההחלמה והחזרה לשגרה.

סימני המתיחה לא מעידים שום דבר על הסיכוי לעודפי עור. אין הרבה יכולת לצפי בנוגע למצב העור לאחר הרזיה גדולה. 

ולסיום, אם היית זכאי לניתוח, לא הייתי ממליצה לעבור אותו בבית חולים "פוריה", "זיו" או "העמק". רק בבתי חולים גדולים שמאוד מאוד מנוסים בניתוחים אלה, עם מנתחים מפורסמים ובעלי ניסיון רב שנים, שתשאל אותנו קודם לכן על שמותיהם ונמליץ לך. 
לצפיה ב-'בחירת רופא'
בחירת רופא
11/02/2018 | 10:24
2
33
היום קיבלתי רשימה של רופאים שמנתחים באסותה ת''א בהסדר מכבי אני אשמח להמלצות בנסיון אישי שלכם
איזה רופא מומלץ או פחות מומלץ מהרשימה.

ד''ר סוסמליאן סרחיו
ד''ר גוטטיין דוד
ד''ר סקרן נאסר
ד''ר קידר אנדריי
ד''ר רזיאל אסנת
ד''ר מלר אילנית
ד''ר חרמון הילה

יש לי את כל מסמכים וכבעתי טור לועדה בריארטרית באסותה
האם תשובה מועדה היא מיידית ?
השאלה העם אפשר לקבועה עם מנתח כבר לפני ?
כמה פגישות בדרך כלל עושים עם מנתח לפני ניתוח ?

תודה רבה
לצפיה ב-'מנתחים '
מנתחים
11/02/2018 | 10:48
28
שמעתי במשך השנים הרבה על ד"ר רזיאל  ד"ר סוסמיליאן ,וד"ר קידר 
אפשר לקבוע עם מנתח תקבלי ממנו גם טיפים איך להתנהג בוועדה 
תתקשרי ותקבעי

קובי
לצפיה ב-'אני התרשמתי במיוחד '
אני התרשמתי במיוחד
11/02/2018 | 17:29
26
מרזיאל, גוטיין, קידר. 
שמעתי טוב על סקרן, סוסמיליאן, מלר.
לא מכירה את חרמון. 

אם התשובה מהוועדה היא מיידית - תשאלי את מזכירת הוועדה. 
עם המנתח כבר אפשר וצריך לקבוע תור, ואפילו תאריך לניתוח, לפני הוועדה.
עד כמה שידוע לי צריך פגישה אחת עם המנתח לפני הניתוח. פגישה נוספת יש לעשות עם המרדים. אסותא יגידו לך מתי לעשות את התור (בשבוע שלפני הניתוח).
לצפיה ב-'שאלת שמירה לאחר ניתוח '
שאלת שמירה לאחר ניתוח
10/02/2018 | 18:18
1
27
תמיד אומרים שהניתוח זה רק כלי וחייבים אחרי הניתוח לשמור דיאטה ופעילות גופנית . אבל למה שאדם שכבר הגיע לניתוח בריאטרי ,משמע לא היה מסוגל לשמור לאורך זמן על דיאטה ופעילות גופנית , יהיה מסוגל לעשות זאת אחרי הניתוח ( נכון שיש את הנושא של הורדת ''הורמון תאבון'' בניתוח שרוול אבל הבנתי שזה קטע די מינורי ולא לכולם עובד ) .
לצפיה ב-'אומרים... חייבים... דיאטה... פעילות גופנית...'
אומרים... חייבים... דיאטה... פעילות גופנית...
10/02/2018 | 19:25
21
הבעיה בכל המונחים שציינת, היא שהם לא מוגדרים במדויק, ולכן אי ההבנה שלך.
יש כאן שאלות, כגון: מי הם אלו ש"אומרים"? מה פירוש חייבים? מה זה דיאטה? כמה ואיזו פעילות גופנית?

קשה לדבר בכותרות בכל הנוגע לניתוח בריאטרי להרזייה. אבל בכל זאת, מטבע הדברים, לאחר ניתוח בריאטרי הרעב יורד (בין אם זה בגלל כריתת ההורמון ובין אם מסיבות אחרות...). ואז ברור שקל יותר לאכול כמות מוקצבת של מזון, אם לא רעבים לכמות גדולה יותר. 

אח"כ יש הרבה סיבות אינדיבידואליות, שמטבע הדברים נובעות גם מהסיבות האינדיבידואליות שגרמו לכל אחד ואחד לא להצליח לשמור לאורך זמן על דיאטה ופעילות גופנית לפני הניתוח.
יש מי שלא הצליח לשמור דיאטה שמקטינה כמויות מזון, בגלל שהיה רעב, ועכשיו הוא הרבה פחות רעב, אז הוא כן מסוגל ובקלות. 
יש מי שלא הצליח לשמור על תזונה בריאה כי היה מתוסכל נפשית מכובד המשקל, ואחרי שרזה והתסכול הנפשי הסתלק, נוספו לו כוחות נפשיים לשמירה על תזונה בריאה, לשינוי הרכב ארוחותיו, להתרחבות נפשית של סקרנות בבחינת טעמים חדשים והתרגלות למאכלי ירקות או משקאות דיאט שלא היה רגיל בהם, וכדומה. 
או שלמשל לא הצליח להאמין שהוא מסוגל, ואחרי שרזה התחיל להאמין בעצמו יותר, ונהיו לו כוחות של מסוגלות בזכות האמונה ביכולותיו.

יש מי שגם אחרי הניתוח לא מצליח לשמור במאה אחוז על אכילת מזון בריא (ואולי אפילו גם לא ב-50%), אבל כיוון שכמויות המזון שלו פחתו בהרבה, זה מספיק לו כדי לשמור על משקל נמוך. ואפילו אם יעלה חלק מהמשקל, עדיין הוא עלה רק חלק מהמשקל ולא את כל המשקל כולו. 

יש מי שלא הצליח לבצע פעילות גופנית כי לא היה לו כוח מרוב כובד ושומן, ואחרי הרזיה הוא נורא נהנה מפעילות גופנית.
ויש מי שלא יצליח או ייהנה לעשות פעילות גופנית גם אחרי ההרזיה, אבל אני לא יודעת מי החליט ש"חייבים". ברור שזה חיובי, אבל גם מי שלא מבצע כלל פעילות גופנית נהנה מהרזיה בזכות ניתוחים בריאטריים. הרזיה זה דבר בריא גם אם אדם לא נהיה דוגמנית וגם אם ה-BMI שלו ירד מ-50 ל-35 ולא ל-25. 

וכן הלאה וכן הלאה. כמספר המנותחים כך מספר התשובות לשאלה הזו. 
לצפיה ב-'לפני ניתוח'
לפני ניתוח
10/02/2018 | 02:13
1
29
היי, חדשה פה
הגעתי להחלטה שהגיע זמן לשינוי. יש לי עוד פגישה אחת עם הדיאטנית וגם הרצאה בנושא במכבי ואז סיימתי עם כל הבדיקות שצריך לעשות.
נאמר לי שאין צורך בפסיכולג או פסיכאטר זה נכון ?

אני אשמח להמלצות של מנתחים שעובדים עם מכבי באזור מרכז/שרון?
תודה רבה לעונים!

לצפיה ב-'מי שלא מטופל ע"י פסיכיאטר, אינו צריך להיבדק על ידיו.'
מי שלא מטופל ע"י פסיכיאטר, אינו צריך להיבדק על ידיו.
10/02/2018 | 19:10
8
לצפיה ב-'ד"ר חזן או ד"ר חרמון חוות דעת'
ד"ר חזן או ד"ר חרמון חוות דעת
08/02/2018 | 11:42
25
אשמח לקבל חוות דעת על ד"ר חזן או ד"ר חרמון מנתחת בתל השומר
אני אמורה לבצע ניתוח בעוד חודש
תודה
לצפיה ב-'ממליצה בחום על התוכנית של אלעז יוסף - בריאות מהטבע'
ממליצה בחום על התוכנית של אלעז יוסף - בריאות מהטבע
07/02/2018 | 10:13
2
24
דיאטת טורבו - בריאות ב5 ימים.

אלעז יוסף, N.D - נטורופת
מטפל בתזונה, B.ed
מאמן כושר אישי ומומחה לכושר גופני.
מנהל: קליניקת בריאות מהטבע
 כתב ב-YNET בריאות 

לצפיה ב-'שטויות. סתם פרסומת בלתי חוקית. כשיהיה לי כוח אעיף אותה.'
שטויות. סתם פרסומת בלתי חוקית. כשיהיה לי כוח אעיף אותה.
07/02/2018 | 18:59
7
לצפיה ב-'פירסומת'
פירסומת
07/02/2018 | 19:27
11
לא בבית סיפרינו
לצפיה ב-'שאלה קצרה'
שאלה קצרה
05/02/2018 | 12:54
2
54
ביצעתי את כל הבידיקות לקראת הועדה הרפואית והודפסו כל הטפסים. אך בדיקת הליקובקטר הגיעה רק היום (אינה מופיעה בטפסים שהדפסתי) והיא יצאה חיובית.
האם יש להם גישה לתיק הרפואי שלי כדי לראות זאת מלבד הטפסים שהבאתי?
כמו כן, האם זה משנה משהו לגבי האישור שלי לביצוע הניתוח? צריכה לדחות את הועדה הרפואית או שאין כל בעיה כל עוד אני אקבל טיפול? (הועדה בשבוע הבא)
אשמח לתשובה. 
לצפיה ב-'מאוכזבת'
מאוכזבת
05/02/2018 | 18:42
27
אני לא יודע אם זה יפריע לך בוועדה ,אני מציע לא לבטל  ,מה יכול להיות יגידו לך שצריך לטפל בבעיה

קובי
לצפיה ב-'אפשר לשאול מה הקשר בין הוועדה לבדיקת הליקובקטר?'
אפשר לשאול מה הקשר בין הוועדה לבדיקת הליקובקטר?
06/02/2018 | 11:46
19
לא שמעתי מעולם שצריכים לעבור בדיקה זו בין הבדיקות שנדרשות לוועדה.
לא צריך לדחות שום וועדה, ולא הצלחתי להבין ממה את מאוכזבת.
אשמח מאוד אם תעני על שאלותי.
לצפיה ב-'כניסה לכושר לאחר ניתוח'
כניסה לכושר לאחר ניתוח
31/01/2018 | 19:16
1
40
שמי ניצן רוזן, עברתי ניתוח קיצור קיבה ומאז התמחתי והתמקצעתי באימוני כושר וריצה.
למי שיש צורך בייעוץ ואימון אישי לאחר מעבר הניתוח שלו מוזמן לפנות אלי.
0523332351
https://www.facebook.com/nizanrozenpt/
לצפיה ב-'מוזמנים לעקוב אחר דף הפייסבוק שלי'
מוזמנים לעקוב אחר דף הפייסבוק שלי
01/02/2018 | 20:37
15
לצפיה ב-'אופירה/קובי HELP'
אופירה/קובי HELP
31/01/2018 | 07:33
8
35
אני מטובעת כחודשיים - כרגע סגורה 8 וחצי. לא מסוגלת לאכול בבוקר מלבד נס  קפה (אולי ופלה בצד- רך במיוחד), בצהרים אוכלת מעדן - שותה מרק לא מסוגלת להכניס ארוחת צהרים לפה! - גם אם זה שקשוקה/ בייצים / טונה / פירה ... תמיד נתקעים לי 2 הביסים הראשונים ומשם כבר לא בא לי להמשיך - לוקח לי דקות ארוכות עד ששניי הביסים האלה יורדים . הבנתי שגרעפסים כן עוזרים לזה אבל זה לא נעים בשולחן ולכן אני קמה או כבר מראש לא מזמינה צהרים בעבודה . הייתי סגורה 7 ובערב בבית הייתי מסוגלת לאכול מה שבא לי - לאט אבל מה שבא לי. מאז שסגרו אותי עוד 1 וחצי - אני מרגישה הגבלה משמעותית גם בערב - הבנתי מאופירה שאני צריכה "להניע את הוושט" - איך עושים את זה? לשתות לפני? כמה לשתות? אני לא רוצה להגיע להקאות (עברתי 2 - לא ממש אבל סוג של חנק והוצאה) ממש רוצה להצליח - לאכול כמו בנאדם ולעמוד מול הסגירות 
לצפיה ב-'מטובעת'
מטובעת
31/01/2018 | 07:51
4
24
חודשיים מטועת וכבר סגורה 8 וחצי ,נראה לי שהסגירהמהיר מאוד,לא מצליח להבין איך בסגירה האחרונה סגרו אחד וחצי מה שאני מציע לפתוח 1/2 ואז הכל יסתדר בלי כל הנעות ושט צריך לסגור בשכל לפני שיגרמו נזקים ,אין מה למהר בסגירות ,איכות חיים חשובה 

קובי
לצפיה ב-'סגירות'
סגירות
31/01/2018 | 12:22
3
19
סגרתי סגירה ראשונה אחרי חודש 5CC
סגירה שניה אחרי שבועיים 2 CC
סגירה שלישית אחרי שבועיים ½1 
נאמר לי שכל שבועיים אני צריכה להגיע לסגירה - היו שם אנשים סגורים על 11 , 13 איך זה יתכן ?! - אני יודעת שכל אדם לגופו אבל עדיין זה נשמע הזוי 
גם הירידה ממש איטית - רק 2 קילו עד עכשיו , אני לא ממהרת אבל לא חשבתי שזה כזה איטי - אין ספק שבכמויות האוכל ירדתי בצורה רצינית וזה בסדר - הבעיה שלי הייתה נשנושים בלילה - אז מה לעשות? לא להמשיך סגירות? להמשיך בחצאים? כל כמה זמן? 
לצפיה ב-'טבעת'
טבעת
31/01/2018 | 13:42
2
13
כל אדם לגופו כל אחד קצב הסגירות שונה ,,וגם קצב הירידה שונה  יש כאלה  שצריכים לרדת 50 ו60 ק"ג אז ברור שקצב הירידה שלהם יהיה הרבה גדול,,אל תסתכלי על אנשים אלה שסגורים 10או יותר ,אולי מרמים את הרופא \הם חושבים שהם לא יאכלו בכלל הם ירדו במשקל ,ההפך  הוא הנכון הטבעת צריכה להגביל את האכילה ,הגוף צריך לקבל את כל אבות המזון ,ואם לא י,כולים להיגרם נזקים חמורים לגוף מה שאני מציע לפתוח ב1/2  ,לאכול מאכלים בריאים לא לנשנש  אפשר מפעם לפעם משהו טעים בשביל הנפש ,מי אמר לך שצריך לסגור כל שבועיים ףבסגירות הגבוהות צריך לסגןר בחצאים לשתות 4 כוסות מים ולראות מה קורה ,ואם המים לא יורדים כמו שצריך לפתוח 1/4 
זה לא איכות חיים ככה אי אפשר להמשיך לחיות
הרבה בריאות 

קובי
לצפיה ב-'סגירות'
סגירות
31/01/2018 | 19:56
1
11
תודה קובי - נראה לי שאני אבטל את הסגירה הבאה ואשתדל לאכול יותר ירקות ודברים בריאים . איך אני אמורה "להפעיל" "לעורר" את הוושט לפני שאני מתחילה לאכול ? כי תמיד!!! בשניי הביסים הראשונים אני מרגיש עצירה 
לצפיה ב-'טבעת'
טבעת
31/01/2018 | 21:25
11
תפתחי ב1/4 או 1/2 ולא תצטרכי לעשות שום דבר ,איפה קראת על לעורר את הושט 
אולי אופירה מכירה את זה

קובי
לצפיה ב-'קודם כל אני חולקת על הרעיון לסגור כל שבועיים'
קודם כל אני חולקת על הרעיון לסגור כל שבועיים
01/02/2018 | 14:56
2
18
לפי הניסיון שלי צריך לסגור מינימום כל 3 שבועות, כי אחרי שבועיים יכול להיות עדיין שינוי במצב הסגירה. צריך לתת לכל סגירה לפחות 3-4 שבועות. אלא אם כן אין בכלל הגבלה, ונורא דחוף, אז שבועיים. וזה לא היה המקרה שלך, אחרי שסגרו לך 7CC.

ב-7CC כבר היתה לך הגבלה מסוימת. אמנם בערב יכולת לאכול הכל - אבל לאט. וזה אומר הגבלה בהחלט.
כשיש הגבלה ב-7CC לא סוגרים 1.5 אחרי שבועיים!!!!!!! לא סוגרים 1.5 כשיש הגבלה!!!
היית צריכה לסגור 1/2 עד 3/4CC בלבד. לא יותר. 
(אני יודעת שעשית מה ש"אמרו לך", אז הנה התוצאה. פה אנו מדריכים לעשות לפי השיטה שלנו ולא לפי שיטת האבינוחיה או ה"אמרו לי").
לכן צריך לפתוח 1/4CC -1/2 בהחלט. אין הנחות.

התנעת הוושט היא ע"י שתיית 2 כוסות מים לפני האכילה, ואכילת 2 הביסים הראשונים לאט. אם קשה להם לרדת, במקום גרפסים אפשר להתהלך בחדר, להניע ידיים, להשתעל ולקנח את האף. אחרי כ-10 דקות אפשר לשתות קצת כדי לזרז את הירידה שלהם. 

יש אנשים שסגורים 5 ולא יכולים לאכול כלום, ויש אנשים שסגורים 13 ויכולים לאכול הכל. הסיבות הן מבנה הוושט, מבנה הקיבה, מנח הטבעת, מבנה הגוף של כל אחד ואחד, הגיל, ההורמונים, המצב הנפשי, המין, חילוף החומרים, האדרנלין בגוף.
כלומר מליון סיבות, שהן סיבה טובה מאוד לא להשוות בין בני אדם ולא ללמוד שום דבר מהסגירה של זה ומהסגירה של ההוא. אפילו אין מה ללמוד מהסגירה שלך לפני שנה. הכל יכול להשתנות אצל אותו אדם במשך השנים. הדבר היחיד שאפשר ללמוד ממנו הוא יכולת האכילה שלך בלבד בזמן נתון - כרגע. 

לצפיה ב-'שבוע טוב '
שבוע טוב
03/02/2018 | 18:11
1
8
תודה אופירה - הבנתי , אז כרגע אני לא מתכוונת לסגור יותר - השאלה מתי כן? כשאני מתחילה להרגיש שההגבלה כבר לא קיימת כמו ביום הסגירה? זה נשמע כאילו אני ממהרת לסגור ואני לא! אני רוצה דרך חיים נכונה 
לצפיה ב-'אם את רוצה דרך חיים נכונה, למה את שואלת מתי כן לסגור?'
אם את רוצה דרך חיים נכונה, למה את שואלת מתי כן לסגור?
03/02/2018 | 19:52
10
הרי לטענתי את צריכה לפתוח 1/4 או 1/2 בשלב זה.

מה בכלל העניין לסגור כשיש הגבלה כל כך חזקה? 
אם אי פעם לא תהיה לך הגבלה כזו חזקה, לא תהיה לך שאלה אם לסגור או לא.
העניין הוא שבסגירה כל כך חזקה, לא תהיה לך בהמשך הפחתה של ההגבלה אלא ההיפך - דלקות ורפלוקס.

אם את רוצה דרך חיים נכונה, תפתחי עכשיו את הטבעת כפי שהצעתי.
בהמשך, אם יהיה צורך לסגור (כי לא תהיה ירידה במשקל במשך תקופה ארוכה כאשר יש צורך להוריד עוד הרבה), אז תשאלי (אותנו, לא את האבינוחיה) ותסגרי.
לצפיה ב-'סיכוי לדליפה לאחר 4 שנים'
סיכוי לדליפה לאחר 4 שנים
29/01/2018 | 09:01
1
40
שלום
עברתי ניתוח שרוול אצל ד"ר ניסים גרון לפני 4 שנים  . יש לי תחושה בזמן האחרון בבטן   לא הכי נעימה  יש זיכוי שזה יכול לקרות דליפה מהקיבה
לצפיה ב-'לצערי, זו לא הכתובת לשאלה כזו. יש לשאול מנתח בריאטרי.'
לצערי, זו לא הכתובת לשאלה כזו. יש לשאול מנתח בריאטרי.
29/01/2018 | 11:28
14
לצפיה ב-'ריפלוקס לילי '
ריפלוקס לילי
27/01/2018 | 23:53
2
46
היי. אני אחרי ניתוח טבעת שנתיים וחצי. בשנה האחרונה סובלת מריפלוקס בלילה
למרות שנמנעת לאכול בשעות מאוחרות...ישנה על שתי כריות וזה לא עוזר...סיוט שחוזר על עצמו כל לילה.
אשמח לשמוע עצה.
תודה רבה-רונה
לצפיה ב-'ריפלוקס'
ריפלוקס
28/01/2018 | 10:47
24
מה שאני חושב זה לפתוח קצת ב 1/4 את הטבעת ולראות מה קורה 
באם זה לא יעזור אולי לעשות צילום ושט קיבה ולראות מה מצב הטבעת  והמשיך בהתאם
הרבה בריאות

קובי
לצפיה ב-'אחרי שנתיים וחצי סביר שצריך לפתוח קצת את הטבעת'
אחרי שנתיים וחצי סביר שצריך לפתוח קצת את הטבעת
28/01/2018 | 23:56
13
תצטרכי לפתוח ב-1/4CC או ב-1/2CC.
אפשר לפתוח ב-1/2CC, כדי לתת למצב להחלים. זו התעייפות של שריר הוושט כתוצאה מהמאמץ המוגבר שהוא צריך להפעיל כדי לדחוף את האוכל דרך הטבעת.

לחכות לפחות חודש, ואז לראות אם צריך בכלל לסגור בחזרה או לא.
אם צריך לסגור - סוגרים רק 1/4CC ולא את כל ה-1/2CC. אחרת הריפלוקס יחזור שוב.
לצפיה ב-'רעב אחרי ניתוח קיצור קיבה '
רעב אחרי ניתוח קיצור קיבה
26/01/2018 | 17:46
2
59
שלום אני 4 ימים אחרי קיצור קיבה 
ואני מרגישה תמיד רעבה אני אוכלת כרגע נוזלים ומרקים אני לא מרגישה תחושות שובע תמיד יש לי ריר בפה וחשק לאוכל 
מישהו שגם עבר את זה? זה תקין? 
לצפיה ב-'רעב'
רעב
27/01/2018 | 07:00
37
מה זה קיצור קיבה  טבעת /שרוול/מעקף?
לצפיה ב-'השאלה - איזה ניתוח. 4 ימים אחרי ניתוח טבעת זה מאוד תקין'
השאלה - איזה ניתוח. 4 ימים אחרי ניתוח טבעת זה מאוד תקין
27/01/2018 | 18:31
30
אני עברתי לפני 11 ימים ניתוח טבעת, ואני רעבה עד השמיים, והייתי רעבה כבר מהיום שלמחרת. 
כי בניתוח טבעת ההחלמה קלה מאוד (שום דבר לא נחתך בתוך הגוף, רק חתכים עוריים) והקיבה כלל לא מוגבלת מיד לאחר הניתוח. אז ברור שרעבים. רק אחרי מספר הצרות של הטבעת מתחילים להרגיש שובע מכמות קטנה מאוד של אוכל.

בשרוול ובמעקף קיבה לא אמורים להרגיש רעב עד כדי כך. יש כאלה שמרגישים קצת רעב כי ההחלמה שלהם מהירה יותר. יתכן שבמקרה כזה צריך להתקדם קצת בכלכלה לחלב ומעדנים, ולראות אם זה משביע אותך יותר. 

אני מתמצאת בעיקר בניתוח הטבעת. אני התקדמתי עם הכלכלה בהתאם לגודל הרעב, והיום אחרי 11 ימים אני כבר אוכלת הכל רגיל פרט למאכלי בצק שמרים ובצק עלים (וכמובן לא מרזה בכלל), ומחכה לתחילת תהליך ההצרות. 
לצפיה ב-'לגבי ועדה רפואית'
לגבי ועדה רפואית
24/01/2018 | 18:12
1
52
צפויה לעבור ועדה רפואית בחיפה.
כשעולים על המשקל ויש מדידת גובה הם דואגים שתהי זקופה ממש ? או שמספיק לעלות רגיל? יש מישהי לידך ש"מיישרת אותך"? או שזה פשוט לעלות ולרדת?
אני מאוד על הגבול שבין לעבור ולא לעבור. מפחדת שעצם זה שירימו לי את הראש יפסול אותי. הם ממש דייקנים בבי אם איי ? יש לי בי אם איי 35 עם הגבלות רפואיות. אבל זה מאוד תלוי גובה. הם דייקנים לגבי בי אם איי לא פחות מ35? 
הועדה עוברת בקלות או שמחפשים איפה להפיל?
לצפיה ב-'ועדה רפואית'
ועדה רפואית
25/01/2018 | 07:00
31
שמודדים את הגובה עומדים זקופים כמובן שהראש רגיל לא מכופף אל תבני על זה תבני על הבעיות הרפואיות שיש לך מגובה  מכתבים של רופאים מקצועיים 

בהצלחה !!!   

קובי

לצפיה ב-'וועדה באסותא בבאר שבע'
וועדה באסותא בבאר שבע
23/01/2018 | 16:21
27
היי... אני מתנצלת שאני נודניקית בעניין. אבל קצת חוששת מהוועדה, ושלא ינסו להכשיל אותי בשאלות... על מה אני צריכה לשים דגש בועדה על מנת לשכנע אותם שאני מוכנה לניתוח הזה.
אם יש בפורום חברים שעברו את הועדה בבאר שבע באסותא אשמח גם לשמוע איך זה מתנהל.
תודה לכל העונים
לצפיה ב-'קיצור קיבה'
קיצור קיבה
23/01/2018 | 11:26
2
57
קיצור קיבה זה קיצור דרך לא מוצלח וסטטיסטי זה לא שווה. המון סבל לגוף ונפש וסיכונים! החיים אחרי זה לא חיים כי כל היום מכינים אוכל ומחשבים כל דבר בראש וזה מתסכל. חיים בשביל לאכול? יש פטרונות מוכנים כמו תחליפי מזון מאוזנים שמפנים לנו זמן מקניות ובישולים וסחיבת תיקים עם אוכל מהבית לכל מקום. למה לבחור בדרך כישלון , לסבול ולהפוך למאבד מזון בסופו של דבר וגם לשלם המון כסף על זה לאנשים שרק יודעים לשכנע?
לצפיה ב-'קיצור קיבה'
קיצור קיבה
23/01/2018 | 11:45
41
קיצור קיבה זה השלב האחרון  למי שלא הצליח בכל הדיאטות ולמי שההשמנה שלו חולנית 

קובי
לצפיה ב-'אתה שואל שאלה? לא כדאי שתשאל אותה יותר ברור? '
אתה שואל שאלה? לא כדאי שתשאל אותה יותר ברור?
23/01/2018 | 13:59
22
לצפיה ב-'מעקף קיבה'
מעקף קיבה
21/01/2018 | 21:38
67
היי לכולם. יום רביעי יש לי וועדה למעקף קיבה. ד"ר אובנת מאסותא באר שבע המליץ לי על הניתוח הזה. אין לי מושג למה בחר דווקא את זה. אמר שזה הכי מתאים לי.
אני במשקל 95 עם בעיות בריאות שמתחילות עקב עליה חדה במשקל תוך זמן קצר... 
אני לא מכירה עוד רופאים, ולא יודעת מה מומלץ יותר מהניתוחים שקיימים שקראתי כאן... 
אשמח קצת לסדר. יש המלצות על ד"ר אובנת. מישהו מכיר אותו? ואיך הניתוח הזה מעקף קיבה?
תודה לעונים
לצפיה ב-'התחלה חדשה '
התחלה חדשה
16/01/2018 | 11:10
2
88
חברים שלום לפני כחודש החלטתי סוף סוף לבצע ניתוח קיצור קיבה. התחלתי את התהליך ואתמול הייתה לי פגישה ראשונה עם דיאטנית בריאטרית שהתחילה לשכנע אותי לא לעשות ניתוח טבעת אלא לעשות ניתוח מיני מעקב. היא הפחידה אותי כי ניתוח טבעת לא מתאים להרבה אנשים ויש הרבה סיבוכים ממנו... תעזרו לי בבקשה עם החלטה אני לא יודעת מה לעשות ומאוד מפחדת
לצפיה ב-'תפקיד הדיאטנית הבריאטרית לשכנע אותך בזה'
תפקיד הדיאטנית הבריאטרית לשכנע אותך בזה
19/01/2018 | 11:18
1
59
ותפקידך לחשוב:
מה הביא אותך לחשוב דווקא על ניתוח הטבעת?
מה מפחיד אותך בדברי הדיאטנית?

חשוב מאוד להתאים את הניתוח עבורך לא בדרך של פחדים, אלא בדרך של חשיבה מושכלת. צריך להבין, למה הדיאטנית הזו המליצה דווקא על מיני מעקף ולא על שרוול.

להרבה אנשים ניתוח הטבעת לא מתאים, ויש הרבה סיבוכים ממנו.
להרבה אנשים לא פחות, ניתוח הטבעת מתאים ואין להם סיבוכים.
שלשום עברתי ניתוח החלפת טבעת בחדשה - הטבעת הקודמת "התפנצ'רה" - משום שניתוח זה מתאים לי ביותר ואין לי סיבוכים ממנו. 

כך שהעובדה הידועה, שלהרבה אנשים ניתוח הטבעת גורם לסיבוכים (שחלקם אפשר למנוע בעזרת הידע שצברנו כאן, בפורום, שהובא על הכתב באתר "טבעת" שלי - www.g-band.co.il), אינה בהכרח מביאה למסקנה שיש לעשות מיני מעקף, ויש להבין כיצד היא הגיעה למסקנה כזו. 
ולהחליט עפ"י הבנה, ולא עפ"י פחדים.
דיאטנית בריאטרית איקס (מסוימת) אינה כוח עליון, אין לה כוח ניבוי והיא אינה אוטוריטה ראשית מחליטה. כמו כן, היא לעולם לא תקבל אפוטרופסות על גופך. את מחליטה איזה ניתוח תעברי, ולא עפ"י דעת אדם יחיד. 
לצפיה ב-'דיאטנית בריאטרית '
דיאטנית בריאטרית
19/01/2018 | 18:17
35
יכולה להגיד לך מה שנוח לה - את צריכה לעשות מה שטוב לך , בדיוק כמו שאופירה אמרה - אף אחד לא אפוטרופוס על הגוף שלך מלבדך!
גם אני הייתי אצל דיאטנית בריאטרית (מאיפה בכלל הן צצו פתאום - אלק בריאטרית..) וגם לי היא לא "המליצה" על טבעת - עשיתי טבעת! למה? כי אחרי סקר מעמיק שקראתי ושאלתי והתעניינתי הגעתי למסקנה שזה הכי מתאים לי מכל ההיבטים - אז עשיתי! תעשי מה שטוב לך! אם חשבת מהתחלה על טבעת לכי על זה. אל תתני ליותר מידי דעות לבלבל אותך - החלטת? תבצעי! 
בהצלחה

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא קניות באינטרנט
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
אירוח בנושא קניות באינטרנט
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
אירוח בנושא התמודדות ההורים עם ילד רגיש
אירוח בנושא התמודדות...
פסיכולוגית ומדריכת הורים מייעצת ועונה על שאלות...
אירוח בנושא התמודדות ההורים עם ילד רגיש
אירוח בנושא התמודדות...
פסיכולוגית ומדריכת הורים מייעצת ועונה על שאלות...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
נפגעת מרשלנות רפואית?
פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה