לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1221612,216 עוקבים אודות עסקים

פורום קיצורי קיבה

ברוכים הבאים לפורום קיצורי קיבה. מטרת הפורום היא תמיכה במנותחים שעברו ניתוח לשם הרזיה וכן להוות את הדרך הראשונה לאלה שמגששים את דרכם לאחד מהפתרונות הניתוחיים.
הפורום הנוכחי עלה לאויר ב-2001 על ידי המייסד ומנהל הפורום הוותיק רוייקו, כשמטרתו היתה לסייע לאנשים להגיע לכדי ישום מעשי של המשימה. רצונו היה לספק מידע כללי שיקל על כל מי שנמצא ב"דרך" בבחירת הפרוצדורה הניתוחית האופטימלית.
עם זאת, המושג אופטימלי בהקשר זה הוא מעומעם. הרבה שאלות עולות. הרבה סימני שאלה ומעט יכולת ניבוי איזו הצלחה תהיה בהמשך הדרך. רשת האינטרנט מוצפת במידע מוטה מעצם היותו שיווקי. איך נדע באיזה ניתוח לבחור ומאיזה להמנע ? באיזה מנתח כדאי לבחור במצבים מורכבים? מי מנתח ואיפה? ובעיקר מה עושים לאחר הניתוח? כיצד מתמודדים. אלה שאלות מיידיות שאין עליהן תשובה בכל מקום, וכשהמנתח אינו זמין להשיב על שאלות, ניתן לקבל עליהן את התשובה גם כאן בפורום, על ידי מנותחים שעברו בעצמם אותן החוויות.
הפורום מתבסס על ניסיונם האישי של המשתתפים ואין לראות בנכתב משום יעוץ רפואי או להסתמך על הנכתב מנסיונם של הכותבים. בכל בעיה רפואית שמתעוררת תמיד יש לפנות אל הרופא המטפל.
מעל דפי הפורום נכבד אחד את השני ולא נכתוב הודעות פוגעות ובעלות תוכן לא ראוי... כל הודעה בעלת תוכן שכזה תוסר. כמו כן אנחנו לא חושפים שמות אישיים ולא כותבים מספרי  שלהם.
פנייה למנהל הפורום תעשה על ידי שליחת מסר אישי בלבד
בברכת השתתפות נעימה, מנהלי הפורום:  אופירA,  קובי d1

הנהלת הפורום:

אודות הפורום קיצורי קיבה

ברוכים הבאים לפורום קיצורי קיבה. מטרת הפורום היא תמיכה במנותחים שעברו ניתוח לשם הרזיה וכן להוות את הדרך הראשונה לאלה שמגששים את דרכם לאחד מהפתרונות הניתוחיים.
הפורום הנוכחי עלה לאויר ב-2001 על ידי המייסד ומנהל הפורום הוותיק רוייקו, כשמטרתו היתה לסייע לאנשים להגיע לכדי ישום מעשי של המשימה. רצונו היה לספק מידע כללי שיקל על כל מי שנמצא ב"דרך" בבחירת הפרוצדורה הניתוחית האופטימלית.
עם זאת, המושג אופטימלי בהקשר זה הוא מעומעם. הרבה שאלות עולות. הרבה סימני שאלה ומעט יכולת ניבוי איזו הצלחה תהיה בהמשך הדרך. רשת האינטרנט מוצפת במידע מוטה מעצם היותו שיווקי. איך נדע באיזה ניתוח לבחור ומאיזה להמנע ? באיזה מנתח כדאי לבחור במצבים מורכבים? מי מנתח ואיפה? ובעיקר מה עושים לאחר הניתוח? כיצד מתמודדים. אלה שאלות מיידיות שאין עליהן תשובה בכל מקום, וכשהמנתח אינו זמין להשיב על שאלות, ניתן לקבל עליהן את התשובה גם כאן בפורום, על ידי מנותחים שעברו בעצמם אותן החוויות.
הפורום מתבסס על ניסיונם האישי של המשתתפים ואין לראות בנכתב משום יעוץ רפואי או להסתמך על הנכתב מנסיונם של הכותבים. בכל בעיה רפואית שמתעוררת תמיד יש לפנות אל הרופא המטפל.
מעל דפי הפורום נכבד אחד את השני ולא נכתוב הודעות פוגעות ובעלות תוכן לא ראוי... כל הודעה בעלת תוכן שכזה תוסר. כמו כן אנחנו לא חושפים שמות אישיים ולא כותבים מספרי  שלהם.
פנייה למנהל הפורום תעשה על ידי שליחת מסר אישי בלבד
בברכת השתתפות נעימה, מנהלי הפורום:  אופירA,  קובי d1
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'טבעת נסגרת פתאום'
טבעת נסגרת פתאום
04/02/2019 | 06:25
3
20
שלום לכם.
אני מנותחת טבעת כבר 8 שנים. נכון להיום הטבעת פתוחה 6.5 cc, כבר כמעט שנתיים, ללא שינוי. חשוב לציין שבשנים האחרונות (3 שנים) עברתי לתזונה טבעונית, לכן נמנעת מאכילת מוצרים מהחי. בשבועיים האחרונים מקיאה די הרבה ולא מצליחה לאכול כמו שצריך. שותה עם קש, מדי פעם מנסה לשתות שייקים של פירות וירקות כדי להכניס ערכים תזונתיים, אבל לרוב, גם אותם מקיאה. לא מקיאה הכל, אבל את הרוב. נראה לי חשוב לומר שאני מקיאה ריר קצפי, גם בבקרים, עוד הרבה לפני הארוחה הראשונה. מה לדעתכם אני צריכה לעשות? האם לפתוח? לחכות? 
לצפיה ב-'שלום לך'
שלום לך
04/02/2019 | 07:59
1
23
מה שאני מציע לעשות צילום  ושט קיבה או בדיקת גסטרוקופיה לבדוק מה מצב הטבעת אולי קרה  לה משהו אולי החליקה חס וחלילה ,מצב כזה של הקאות לא יכול להימשך ,אשמח לשמוע מה התוצאות 

קובי
לצפיה ב-'תודה לך עלהתשובה המהירה'
תודה לך עלהתשובה המהירה
04/02/2019 | 08:17
14
לא מרגיש כאילו משהו קרה שם, למרות שזה נכון לבדוק. אני כן שומרת על המשקל שהגעתי אליו (ירדתי 70 קג במהלך השני. כמטובעת), ואני מרוצה. חשבתי שאולי יש שם משו שנתקע, ולכן הבלאגן. בכל מקרה אבקש הפניה לגסטרו. 
שוב תודה��
לצפיה ב-'השאלה מה קורה עם שתיה -'
השאלה מה קורה עם שתיה -
08/02/2019 | 10:52
10
שתיה מבוססת חלב
שתייה חמה
שתייה קרה

האם את שותה מספיק?
האם שתייה מבטלת את הריר הקצפי?

לא הייתי רצה לגסטרו. הוא עלול למצוא דברים שלא קיימים, בגלל חוסר הידע והניסיון שלו עם טבעת. בכל אופן, לקחת את דבריו (ותוצאות הבדיקה) בערבון מוגבל מאוד, ולסמוך על הניסיון הפרטי שלך. 
קיבה עם טבעת מתנהגת באופן מאוד אישי, לכן הניסיון הפרטי שלך מאוד חיוני. 
לצפיה ב-'ניתוח חוזר'
ניתוח חוזר
27/01/2019 | 13:47
4
39
היי,

עברתי לפני 6-7 שנים ניתוח שרוול עם ירידה של 53 קילו סה"כ. שמרתי על המשקל במשך 3-4 שנים ולאחר מכן נכנסתי ל 2 הריונות שבכל אחת מהם העליתי בין 20-30 קילו. עליתי כמעט את רוב המשקל בחזרה. אני מעוניינת לעשות תיקון לשרוול ולעבור מיני מעקף או מעקף מלא. אני רוצה לעבור ניתוח אחרון חביב בידיעה שזה ישמר לאורך כל החיים עם תת ספיגה נמוכה .... ה BMI שלי כרגע 34 עם מחלות נלוות , האם לדעתכם יאשרו לי את הניתוח....? ואם כן איזה ניתוח עדיף לטווח הארוך מיני או מעקף מלא...?
לצפיה ב-'מיני מעקף או מעקף ROUX EN Y הם אותו ניתוח'
מיני מעקף או מעקף ROUX EN Y הם אותו ניתוח
02/02/2019 | 19:34
2
25
בדיוק רק שבמיני מעקף יש חיבור אחד במקום שניים. התוצאה אותה תוצאה. בשני הניתוחים המנתח יכול לבחור כמה מעי דק לעקוף כדי לשלוט לטווח ארוך על תוצאות הירידה. 
עשו כמה מחקרים מהו האורך של המעקף האופטימלי וזה משהו שמשתנה בין אדם אחד לשני. זה לא קבוע. כל אחד מגיב אחרת לאחר הניתוח. יש שממעקף קצר ( 1 מטר) משלשלים את נשמתם, ויש מנותחים שלא מזיז להם והם סובלים מעצירות כרונית. כך גם לגבי ספיגה.
יש תמימות דעים לגבי מעקף פרוקסימלי של 1 מטר. אומרים שזה לא באמת ניתוח תת ספיגה ואם מוסיפים לזה גם חופש אכילה עם הזמן (כן, זה קורה גם במעקף), הרי שחייבים לעקוף לפחות שני מטר. יש מנתחים שמבצעים רק את המעקף המדיאלי (עד האמצע של המעי) ומכאן ויותר מזה יש יותר תופעות של תת ספיגה. מנסים למצוא את האמצע: מה יהיה פחות נזק לטווח ארוך עם אפקט תת ספיגה יעיל. בכל אופן, יש לקחת מולטיויטמין לכל החיים, סידן וברזל לכל החיים. 

לצפיה ב-'רועי תודה על התשובה המפורטת'
רועי תודה על התשובה המפורטת
03/02/2019 | 07:31
11
לצפיה ב-''
04/02/2019 | 12:00
8
תודה רבה :)
לצפיה ב-'אין לדעת אם יאשרו את הניתוח'
אין לדעת אם יאשרו את הניתוח
08/02/2019 | 10:59
12
יתכן שכן, במקרה של ניתוח חוזר. זה תלוי בהרבה פרמטרים אחרים, לכן תדאגי להביא כמה שיותר מסמכים רפואיים על מצבך. 

כולנו רוצים ניתוח אחרון חביב שיישמר לכל החיים, כאשר תת הספיגה נמוך לשמירה על קליטת ערכים תזונתיים מיטבית. אלא שהרצון הזה אוטופי מידי ולא מציאותי מספיק, כך שהוא כשלעצמו לא יועיל כלל. 
מה שהופך את הדברים למציאותיים מספיק, הוא שילוב בין אורח חיים בריא לבין מציאות שלא תלויה כלל ברצוננו ובהתנהגותנו (גנטיקה + נתוני חיים + נסיבות חיים + אלף דברים נוספים, כשמעל לכל - רצון המנהל של העולם). 

כך שהעצה היחידה והנכונה ביותר היא - תעשי מה שאת יכולה, ותקבלי באהבה מה שאת לא יכולה לשנות. 
ושיהיו לך ולמשפחתך חיים טובים מאוד ומאושרים. 
לצפיה ב-'כאבים בפורט'
כאבים בפורט
14/01/2019 | 22:26
1
43
אני רק שאלה... 
מטובעת כבר 9 שנים ומרוצה מאד.
פעם בשנה בערך אני מרגישה קושי לבלוע ברמת השתייה, או הקאה תוך כדי שינה. 
כשזה קורה אני פותחת בין 0.3 ל0.5 cc וזה מסתדר.
הבעיה היא שאחרי הפרוצדורה הזאת אני חוטפת התקף כאבים איומים בפורט, ובנוסף עוויתות הקאה מטורפות בלי להקיא. העסק נמשך בין חצי שעה לשעתיים ושוכך מעצמו. 
יש מישהו שיודע להסביר את התופעה? 
לצפיה ב-'אין לי מושג. לא שמעתי על זה'
אין לי מושג. לא שמעתי על זה
16/01/2019 | 20:01
24
תשאלי את הרופא שפותח, או את ד"ר אבינוח. 

מלבד הבעיה הזו, הצורך לפתוח כל שנה ואפילו כל כמה חודשים זה תהליך נורמלי מאוד. אין לך מה לדאוג בנוגע לכך. 
בכל מקרה, אם לפעמים את מרגישה צורך לסגור, אל תסגרי אף פעם חצי סיסי בבת אחת, אלא רק בקפיצות של רבע כל פעם, ולפחות 3 שבועות בין סגירה לסגירה.
לצפיה ב-'שלום. רוצה להתייעץ בבקשה.'
שלום. רוצה להתייעץ בבקשה.
14/01/2019 | 05:07
7
70
לפני שמגיעה לקיצורי קיבה וכולי רציתי לשאול על אלטרנטיבות שנשמעות פחות רדיקליות כמו כדורים, וזריקות קסנקס....
חוששץ מתופעות הלוואי, וגם לא מבינה כמה הם יעילים.
אני במשקל עודף של כשלושים קג.
תודה מראש
לצפיה ב-'שלום לך'
שלום לך
14/01/2019 | 08:37
6
47
קודם כל תבדקי בבקשה מה הBMI שלך  והאם את בכלל מתאימה לניתוח האם ה BMI שלך 40 או 35 עם מחלות נילוות  דבר שני ניתוח הוא הפיתרון האחרון לירידה במשקל אחרי /שנכשלו כל האמצעים האחרים.אל איזה כדורים  וזריקות את מדברת 
"קסנקס הינה תרופה פסיכיאטרית, אנטי-חרדתית"  לא מאמין שכדורים כאלה יכולים להוריד 30 ק"ג במשקל  לפני ניתוח צריך לחשוב על עזרה של דיאטנית  תחשבי הייטב לםני כל צעד שאת עושה בהתיעצות עם רופא
בהצלחה!!!
לצפיה ב-'קובי שלום ותודה רבה לתשובתך המהירה'
קובי שלום ותודה רבה לתשובתך המהירה
15/01/2019 | 00:18
5
39
אז ככה -

התבלבלתי בשמות. התכוונתי לסקסנדה שזה זריקות בעצם.
לא זוכרת מה הבי אמ איי שלי אבל הדיאטנית שאני הולכת אליה כבר חצי שנה בקביעות - אחת לשבוע או אחת לשבועיים היא גם דיאטנית בריארטרית והיא אומרת שיש לי זכות לניתוח.
הגעתי אליה לפני כחצי שנה במשקל 102 קג.
אני בת 59, גובה 1.68, שחיקת סחוס די רצינית בברכיים.
מאז שהגעתי אליה ירדתי שישה קג בחצי שנה.
שמהם כקילו אני עולה ויורדת כל הזמן.
נתקעתי שם.
בשבועות האחרונים אני םתאום שוב לא מסוגלת לשמור.
מתסכל אותי המצב.
אמנם היא די אופטימית מהירידה המתונה שלי, אבל...
לא יודעת.... אולי אני פשוט בשבוע רע, וצריכה לתת עוד צאנס להמשיך בדרך הזאת פלוס פעילות גופנית.....
[אני שוחה די בקביעות פעמיים בשבוע, אבל גם עם זה הפסקתי בשבוע האחרון... לא ממש יודעת מה יש לי, רוצה כל הזמן לישון]
אני תוהה מה הייתם עושים במקומי.....
הולכים על ניתוח.....
על כדורים...
על בלון...
או ממשיכים בתהליך האיטי עד מאוד, בהנחה שאכן אצליח להמשיך לרדת...
תודה שוב לכל תגובה

לצפיה ב-'תודה שוב לתשובה. עשיתי החלטה כרגע'
תודה שוב לתשובה. עשיתי החלטה כרגע
16/01/2019 | 10:31
2
30
אני מתחילה להשתתף בקבוצה ונראה אם זה יעזור,
לפני שמגיעה לצעדים דרסטיים.
תודה שוב ובהצלחה לכולםן
לצפיה ב-'צודקת'
צודקת
16/01/2019 | 15:41
1
24
צריך לעשות את כל המאמצים לפני שפוגשים את סכין המנתחים

לצפיה ב-'תודה קובי'
תודה קובי
17/01/2019 | 10:39
10
לצפיה ב-'זריקות לעצם או כדורים - זה שיטות שאנו לא מכירים כאן'
זריקות לעצם או כדורים - זה שיטות שאנו לא מכירים כאן
16/01/2019 | 19:58
1
25
ולא יכולים לייעץ עליהן. 
יש פה מעט מאוד משתתפים. בדרך כלל רק אני וקובי, המנהלים, עונים.

יש לך בערך BMI36, שזה מזכה בניתוח מי שיש לו מחלות נלוות להשמנה, והבעיה האורתופדית שלך נחשבת מחלה נלווית להשמנה (ואולי אפילו יש לך עוד מחלות נלוות). 

הירידה שלך היתה מצוינת, הבעיה היא להמשיך לרדת או לשמור על התוצאה. וזו התמודדות כל החיים. וגם אחרי ניתוח יש התמודדות כל החיים. 
בעיה.

בלון זה פרוצדורה שלא ממומנת ע"י סל הבריאות ולכן עולה הרבה כסף, ולא פותרת את הבעיה אלא לתקופה של כמה חודשים. אז אני אישית לא הייתי הולכת עליה מהסיבות האלה.
כדורים הייתי מנסה, אם יש. 
קבוצת תמיכה בוודאי שהייתי מנסה, והלוואי שזה היה כלי שמתאים לי. אני יותר מאשמח אם זה כלי שיעזור לך ואפילו קצת. 
למעשה, כל כלי עזרה שעוזר הוא חשוב, ולפעמים הפיתרון מורכב מכמות רבה של כלי עזרה, שכל אחד מהם עוזר רק טיפה, וביחד הם מצטרפים לעזרה גדולה. 

לניתוח הייתי הולכת רק כפיתרון אחרון, ולא באופן שסותר כלי עזרה אחרים, כי גם אחרי ניתוח צריך במשך השנים (אחרי שהתיאבון חוזר ויעילות הניתוח פוחתת) להיעזר בכלי עזרה אחרים, אז מאוד כדאי להכיר אותם ולהשתמש בכל מה שעוזר אפילו קצת. 
לצפיה ב-'אופירה, תודה רבה רבה'
אופירה, תודה רבה רבה
17/01/2019 | 10:47
17
התשובה שלך ממש פיכחה אותי.
חושבת שהחלטתי שאנסה עכשיו שילוב של דיאטנית, קבוצת תמיכה ודיקור.
המון המון תודה.
מקווה שאת בטוב [סימן שאלה, המקלדת שלי מקולקלת]......

לצפיה ב-'נותחתי ע"י ד"ר הנייה פייגן'
נותחתי ע"י ד"ר הנייה פייגן
02/01/2019 | 16:02
2
43
שלום
כבר בפגישה הראשונה בבית החולים נתנה לי הרגשה שיש על מי לסמוך ,הורידה לי את מפלס החרה וגרמה לי "להתמסר" אליה ,לא מובן מאילו במצבי 
וכך גם בניתוח עצמו.
לסיכום :  כנראה שאלוהים איהב אותי לכן שלח לי את ד"ר הנייה פייגן.
תודה לך על הכול !!!
לצפיה ב-'ד"ר פייגין רופאה מצןיינת'
ד"ר פייגין רופאה מצןיינת
02/01/2019 | 18:51
24
לצפיה ב-'ד"ר אניה פייגין רופאה מעולה ובעלת נסיון'
ד"ר אניה פייגין רופאה מעולה ובעלת נסיון
03/01/2019 | 10:06
12
לצפיה ב-'יום הולדת לטבעת'
יום הולדת לטבעת
23/12/2018 | 21:37
37
18 שנה לטבעת ואני מבסוט
לצפיה ב-'כאבים באזור הפורט'
כאבים באזור הפורט
12/12/2018 | 10:41
44
שלום - אני מטובעת מזה שנה ובימים האחרונים מידי ערב לפני השינה - אני חשה כאבים עזים באזור השמאלי לפורט (הפורט יושב באזור בית החזה) במיוחד בזמן שכיבה (ישנה על 2 כריות גדולות) ובזמן קימה , כשאני נוגעת באזור אני מרגבישה את הפורט עוד רגע יוצא לי מהגוף - מה זה? זה נורמלי? כאב של לחץ כמו שנתקע משהו בוושט 
לצפיה ב-'אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות'
אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות
05/12/2018 | 13:13
6
ביום ד', בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את אבי לבנט, מומחה להומאופטיה

על האירוח

טיפול במחלות חורף כגון שיעול, שפעת והצטננות, באמצעות תרופות הומאופתיות.
ההומאופתיה היא שיטת ריפוי טבעית, עדינה, יעילה ובטוחה, אשר מותאמת אישית לכל אדם על פי המאפיינים הייחודיים שלו ברמה גופנית ונפשית. הטיפול ההומאופתי יעיל בפתרון של בעיות גופניות, רגשיות ומנטאליות ,הן כרוניות והן אקוטיות. הטיפול יוצר שינוי רחב היקף, שורשי ומעמיק אשר השפעתו ניכרת לטווח ארוך ברבדים שונים של חיי המטופל.

על המתארח

אבי לבנט, עוסק בתחום הטיפול על גווניו השונים מעל 20 שנה, ומתמחה בהומאופתיה יותר מעשר שנים. במהלך השנים הללו למדתי תורות ושיטות שונות במקומות שונים בעולם מטובי המומחים בכל תחום.
תחום זה של עיסוק הינו תהליך התפתחות אינסופי המוביל אותי כאדם, באופן מתמיד, לגבהים חדשים, תחומים מגוונים, דינאמיות רגשית ומנטאלית אשר ממנה אני יוצר תהליך אישי וייחודי, עבור כל אחד מהאנשים שמגיעים אלי לטיפול.
ניסיוני הרב, עם מגוון רחב של מחלות וקשיים בתחום הגופני והרגשי, מאות רבות של מטופלים, ארגז כלים רחב, ומסירות רבה לעבודה ולמטופלים שלי, מאפשר לי לעזור לאנשים שונים בהרבה מאוד תחומים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!
לצפיה ב-'האם אתם בלחץ?.....'
האם אתם בלחץ?.....
29/11/2018 | 08:56
47
מכירים את הדג אבו-נפחא שמתנפח בשעת-לחץ?   יש לו פטנט שקשור לבלוטות הפרשה פנימית.... =   וודאו שהפרשת הקורטיזול אצלכם בגוף לא הופכת אתכם כמו אבו-נפחא....כשהגוף מתמלא במים . אולי מדען עם חוש הומור   דאג לכך שבספרי הלימוד של הפיזיולוגיה של הדגים חסר עמוד אחד
לצפיה ב-'כאבים בפורט'
כאבים בפורט
25/11/2018 | 23:05
1
38
היי , אני שנה עם הטבעת מסתדרת יופי , פעם ככה פעם ככה , ביומים האחרונים יש לי כאבים באזור הפורט נוטה לצד שמאל של הפורט , כשאני נוגעת באזור הפורט (ומתגברת בכח על הצמרמורת) אני מרגישה כאילו משהו בצד מלבד הפורט , אין לי מושג מה אבל הכאבים לפעמים תוקפים ממש כמו לחץ של 2 אצבעות במקום. כן היה לי קשה ביומיים האלה מבחינת הקאות , יכול להיות שזה הלחץ דל ההקאות על הצלעות או שזה משהו שמצריך בדיקה?
לצפיה ב-'השאלה כמה זה כואב'
השאלה כמה זה כואב
29/11/2018 | 00:57
27
אם הכאב חזק, יכול להיות שיש זיהום ודלקת, וצריך לגשת לבדיקה אצל רופאי אבינוח.
אם הכאב קל, חכי עוד כמה ימים, ושימי לב אם הוא מחריף או הולך ונעלם. 
לצפיה ב-'לפני בריאטרי - הקטנת שטח המטבח ואביזריו'
לפני בריאטרי - הקטנת שטח המטבח ואביזריו
25/11/2018 | 14:17
53
ניתוח בריאטרי משפיע מבחינה סימבולית על המקום שמיועד למזון באישיות.

המטבח הוא הרחבה פסיכולוגית של המקום למזון.

הקטנת שטח מטבח / מקרר / סירים, 
מסייעת להקטין את הצורך באוכל, לפני פניה לניתוח.

לצפיה ב-'ניתוח הוצאת טבעת'
ניתוח הוצאת טבעת
12/11/2018 | 15:50
4
65
לפני שנה הוצאתי את הטבעת לאחר 15 שנים שהכל היה בסדר, הטבעת החליקה וחדרה לקיבה. כאמור הטבעת הוצאה הניתוח היה לא קל היה לי דלף שנסגר בסופו של דבר. מאז שמנתי bmi 35 עם מחלות נלוות. מתלבטת לגבי ניתוח בריאטרי נוסף. עצתכם בבקשה. 
לצפיה ב-'ניתוח נוסף'
ניתוח נוסף
13/11/2018 | 06:35
51
נראה לי שאת צריכה לעשות ניתוח אחר  תקבעי עם מנתח ליעוץ על סוג הניתוח

לצפיה ב-'תתייעצי במנתחים טובים, כגון ד"ר קידר מביילינסון'
תתייעצי במנתחים טובים, כגון ד"ר קידר מביילינסון
18/11/2018 | 21:40
2
34
מן הסתם שימליצו לך על מיני מעקף קיבה.
לצפיה ב-'פרופ' אנדריי קידר עבר לפני שנתיים לאסותא אשדוד '
פרופ' אנדריי קידר עבר לפני שנתיים לאסותא אשדוד
23/11/2018 | 10:51
1
39
לא עובד עוד בבלינסון
לצפיה ב-'ממש כרגע קראתי שהוא מנהל את מח' הבריאטריה במעייני הישועה'
ממש כרגע קראתי שהוא מנהל את מח' הבריאטריה במעייני הישועה
24/11/2018 | 19:21
38
בבני ברק.
היה ראיון איתו בעיתון חרדי גדול, ושם כתוב שהוא טוען שניתוח הטבעת עבר מן העולם, וניתן מידע מוזר לגבי שרוול, מעקף קיבה ומיני מעקף קיבה.
מידע מוזר מאוד שטוען שבשרוול יש בעיה של ספיגת מזון וויטמינים, שאין במעקף קיבה מלא... בדיוק ההיפך.
וכן מידע מוזר על איך נעשה מיני מעקף קיבה ואיך מעקף קיבה. עד היום לא הבנתי איך נעשה מיני מעקף קיבה. כתוב שם שהוא עוקף את הקיבה כמו במעקף קיבה בדיוק, ומגיע עד אמצע המעי הדק. אז מה ההבדל?

המאמר עצמו מעביר רושם כאילו ניתוח קיצור קיבה מחסל את בעיית ההשמנה. וזה כל כך לא נכון... ברור שהמאמר מקדם את המחלקה הבריאטרית של בי"ח מעייני הישועה. אבל להעביר כזה מסר?

עוד מסר מוזר בעיני - האדם לא אשם בהשמנה שלו, אבל אחרי הניתוח הוא אחראי לשינוי אורח חייו ולשמירה על המשקל החדש.
נו, באמת. זה נכון לגבי אנשים שאוכלים אוכל לא בריא שהם יכולים לוותר עליו. אבל לא לגבי הכמויות. כי אם הבעיה היא שהוא רעב, כי הניתוח איבד עם השנים את האפקט של הקטנת הרעב? הגנטיקה שלו וחילוף החומרים הגרוע לא השתנו בעקבות הניתוח, והם שעומדים לו לרועץ בהשמנה מכמות אוכל גדולה יותר עקב רעב.
ואם יש לו עדיין בעיות נפשיות, והוא לא מצליח לוותר על סוכר? נכון, שיילך לטיפול נפשי. אז אני הולכת כבר 35 שנה, והן עדיין לא נפתרו. אז האחריות עלי או שניתוח זה לא פיתרון שמחסל את ההשמנה אלא רק עוזר (ב"ה) להקטינה?
לצפיה ב-'אבינוח'
אבינוח
04/11/2018 | 10:08
8
78
בוקר טוב,
באיזשהו מקום אולי פה בפורום יצא לי לקרוא שאולי אבינוח עומד לצאת לפנסיה?
מישהו יודע אם הדבר נכון? אם הוא ימשיך לנתח?
לצפיה ב-'ד"ר אבינוח'
ד"ר אבינוח
04/11/2018 | 17:05
68
יכול להיות שהוא יוצא לפנסיה אני בטוח שהוא ימשיך לנתח בפרטי עוד הרבה שנים ,אבל כל שימחה בשעתה ,למה כבר לחשוב עכשיו מה יהיה

לצפיה ב-'ד"ר אבינח יצא לפנסיה '
ד"ר אבינח יצא לפנסיה
07/11/2018 | 13:23
6
67
ד"ר אבינח אכן יצא לפנסיה מעבודתו בבית החולים סורוקה, אך עדיין ממשיך לעבוד ולנתח במגזר הפרטי כגון אסותא / הרצליה.
לצפיה ב-'כנראה החליטו לעשות שינוי ולהוריד את הטבעות'
כנראה החליטו לעשות שינוי ולהוריד את הטבעות
09/11/2018 | 13:43
5
50

לצפיה ב-'על מה אתה מדבר רוייקו,מי עושה שינוי?'
על מה אתה מדבר רוייקו,מי עושה שינוי?
10/11/2018 | 10:28
4
27
לצפיה ב-'אבינוח '
אבינוח
10/11/2018 | 15:26
3
48
נראה לי שהוא כבר בגיל הפרישה
לצפיה ב-'אבינוח עוד לא בגיל פרישה אבל עצרו את הניתוחים '
אבינוח עוד לא בגיל פרישה אבל עצרו את הניתוחים
11/11/2018 | 08:54
2
60
בסורוקה. ככל הידוע לי, אם אינני טועה בפרטים ועל כך אסייגם, המצב שהיה עד לפני חודש הוא שעצרו בסורוקה ביצוע ניתוחים בריאטריים או לפחות עצרו אותם לזמן מה.
שמעתי שמאחורי המהלך הזה עומדת מנהלנית שהיתה בעברה הלא רחוק כירורגית בריאטרית שכעת עובדת במשרד הבריאות ואשר נתנו לה להחליט איך תראה הבריאטריה בישראל. קוראים לזה "סטנדרטיזציה של הבריאטריה". זו מנתחת שהיית שואל את עצמך, בזמנו, מה היא עשתה בתחום, איזה ניתוחים ביצעה, איזה יכולות טכניות היו לה, האם עשתה מעקפי קיבה ? אם כן איזה וכמה ? האם ביצעה מעקף תרסריון ? האם ביצעה רוויזיות  ?  אם כן איזה וכמה ? 
האם בקרוב נצטרך לנסוע לחו"ל כדי לעבור ניתוח טבעת או ניתוח לתיקון טבעת ? 

לצפיה ב-'היום הייתי אצל אבינוח במטרה להחזיר את הטבעת'
היום הייתי אצל אבינוח במטרה להחזיר את הטבעת
18/11/2018 | 19:20
1
38
אם חשבתי שהתבגרתי בעניין האכילה, התבדתי. אין לי כל הגבלה. לעומת זאת אני מרגיש רעב ומתקשה לעצור בכמות קטנה. ניסיתי כמה פעמים להווכח האם יש קשר בין מרקם מזון לכמות המזון אבל נוכחתי לדעת שאני יכול לאכול גם חצי כיכר לחם ואם לא אעצור אז גם החצי השני יכנס.
הפחד די גדול. אני מאוד מקווה שאוכל לשלוט בהמשך העליה ומקווה עוד יותר שיאשרו לי את הניתוח בלי קשיים מיותרים. 
אני אצטרך לעמוד בפני ועדה בריאטרית, ועדת חריגים, ליתר דיוק. מי עומד בועדות האלה ? איך זה מתנהל ? 
נקווה לטוב 

לצפיה ב-'הייתי בוועדת חריגים באסותא כדי להחליף טבעת שהתפנצ'רה'
הייתי בוועדת חריגים באסותא כדי להחליף טבעת שהתפנצ'רה
18/11/2018 | 21:39
35
היה לי BMI גבוה, השמנתי לא מעט אחרי הפנצ'ר, הגעתי לוועדה הרגילה באסותא, סיפרתי איך הטבעת עזרה לי למנוע רעב ואיפשרה הרזייה, איך ההרזייה גרמה להקטין את הסוכר והטריגליצרידים בדם, סיפרתי הכל על הקושי להתגבר על רעב, עניתי על כל מה ששאלו, כולל רקע פסיכיאטרי רלוונטי ובעבר.
יש שם עו"ס ודיאטנית, רופא שמתעניין רק בבדיקות הרפואיות, והם אלו שמדווחים לוועדת החריגים, אליה אנחנו בכלל לא מגיעים, ותפקידה להחליט אם לאשר ניתוח חוזר. בגלל שהוא חוזר.
אם הוצאת טבעת כי היא התקלקלה, ואתה צריך אותה בחזרה כי עלית במשקל בלעדיה, רוב הסיכויים שיאשרו ניתוח חוזר.

לצפיה ב-'מתיחת בטן'
מתיחת בטן
31/10/2018 | 07:27
1
57
שבוע ויומיים לאחר מתיחת בטן והטבור מלא מוגלה תקין?
לצפיה ב-'מוגלה לא נראה לי תקין כדאי לשאול את המנתח'
מוגלה לא נראה לי תקין כדאי לשאול את המנתח
31/10/2018 | 08:07
19
לצפיה ב-'החלפת טבעת - התלבטות'
החלפת טבעת - התלבטות
24/10/2018 | 17:13
3
51
הייתי היום אצל ד"ר אבינח לייעוץ עקב טבעת שדולפת (כרגע אין בה נוזל). הוא, כמובן, יעץ להחליף את הטבעת באחרת, אבל נתן לי גם את האופציה לעשות ניתוח להוצאת הטבעת לחלוטין. (אני לא יכולה לעשות ניתוח מסוג אחר בגלל תרופות קבועות שאני לוקחת וניתוחים אחרים יוצרים בעיה של ספיגת תרופות).
אני ממש מתלבטת מה לעשות. כרגע אני כמעט במשקל בו נותחתי לפני 9 שנים. לאחר הניתוח הקודם הצלחתי לרדת כ 25 ק"ג, ושמרתי על זה כמה שנים, עד שרימיתי את הטבעת והתחלתי לעלות חזרה - בעיקר בגלל החמרה במצב נפשי. בין היתר היו במהלך השנים פתיחות חלקיות של הטבעת, בגלל קושי לבלוע והיו גם הקאות מרובות. פשוט לא שמרתי טוב על הכללים.
אני מבינה את הרציונאל של החלפת הטבעת באחרת, אבל לא בטוחה שיש לי כוחות להתמודד עם טבעת חדשה. יש לי מערכת תמיכה טובה. מצד שני, עם כל התמיכה ההתמודדות הסופית צריכה להיות שלי.
אני יודעת שיש כאלה שממש הצליחו לרדת משמעותית עם טבעת ושומרים על המשקל החדש מעולה. אני גם מכירה כאלה שהוציאו את הטבעת ועשו ניתוח אחר, ומרוצים (כאמור, אני לא יכולה לעשות ניתוח אחר).
אני מתלבטת איך להעלות את המוטיבציה להחלפת הטבעת, ולשמירה על תזונה מתאימה, ואולי אני פשוט צריכה להוציא אותה לחלוטין ולהתמודד בלי שוטר (בשנתיים האחרונות המשקל שלי גבוה, אבל יציב). 
הערה: הדליפה בטבעת נתגלתה כשהחלטתי למקסם את הטבעת מחדש וסגרתי אותה כמה פעמים ללא הגבלה בין הסגירות האחרונות.
אשמח לסיעור מוחין ולמחשבות לשני הכיוונים.
תודה
לצפיה ב-'החלטתי - אני אחליף את הטבעת בחדשה'
החלטתי - אני אחליף את הטבעת בחדשה
25/10/2018 | 19:42
26
לצפיה ב-'האמת שהתשובה לשאלתך פשוטה מאוד'
האמת שהתשובה לשאלתך פשוטה מאוד
26/10/2018 | 14:56
1
51
או להחליף את הטבעת בחדשה, כמו שהחלטת,
או להשאיר את המצב כמות שהוא.
אין שום סיבה להוציא את הטבעת, עפ"י הנתונים שמסרת כאן. 

אם הטבעת ריקה מנוזל, הרי אכילתך חופשית כאילו אין לך טבעת. אז בשביל מה להוציא אותה? היא לא מפריעה בבטן, בדרך כלל (לפי מה שכתבת פה אני מבינה שהיא לא מפריעה לך כשהיא ריקה. אז אין סיבה להוציא טבעת שלא מפריעה). 

אם את מחליפה את הטבעת ומשתמשת בשוטר, תשתמשי בו בעדינות, בגלל הקושי שלך ומצבך הנפשי. ואם קשה לך בכל זאת, אז תעשי פתיחות עדינות לתקופות שקשה לך. 
קשה מאוד להתמודד בלי עזרה כאשר ההשמנה גדולה ומורבידית, והיו ירידות ועליות גדולות במשך השנים. חילוף החומרים מקולקל, וחייבים עזרה.
לצפיה ב-'תודה, אופירה'
תודה, אופירה
27/10/2018 | 19:43
13
לצפיה ב-'מדוע הפורום בתפוז לא מאובטח?'
מדוע הפורום בתפוז לא מאובטח?
23/10/2018 | 13:03
6
40
לצפיה ב-'פורום מאובטח'
פורום מאובטח
23/10/2018 | 22:07
45
אין לי מושג אולי קובי הצעיר או אופירה יודעים
לצפיה ב-'מאיזו בחינה לא מאובטח? למה כוונתך רומי?'
מאיזו בחינה לא מאובטח? למה כוונתך רומי?
24/10/2018 | 11:40
2
17
לצפיה ב-'הסבר לפורום לא מאובטח'
הסבר לפורום לא מאובטח
24/10/2018 | 18:03
1
42
בשורה העליונה של הכניסה לפורום (בדפדפן כרום) יש סימן קריאה וכתוב "לא מאובטח". בשאר הפורומים של תפוז לא ניתן לענות ולכתוב בפורום.
רק בפורום קיצורי קיבה הנ"ל ניתן לכתוב אבל גם כאן יש סימן הזהרה של "לא מאובטח". לפחות כאן בפורום אפשר לכתוב. בשאר הפורומים של תפוז אי אפשר.
לצפיה ב-'רומי, אין לי מושג על מה את מדברת'
רומי, אין לי מושג על מה את מדברת
26/10/2018 | 14:51
23
אני גולשת בדפדפן כרום. אין שום סימן קריאה בשורה העליונה של הפורום, ואין שום כיתוב "לא מאובטח". 

בשאר הפורומים של תפוז אני כותבת ועונה. אין לי מושג מה כוונתך שלא ניתן לענות ולכתוב. 

תפני לפורום "משוב", והנהלת הפורומים תענה לך על הבאג שאת מתארת. כנראה זה רק במחשב שלך, כי אצלי אין דבר כזה.
לצפיה ב-'מה זה מאובטח? שאלה זו צריך להפנות להנהלת הפורומים.'
מה זה מאובטח? שאלה זו צריך להפנות להנהלת הפורומים.
24/10/2018 | 15:20
12
לצפיה ב-'אני חבר במספר פורומים בתפוז וזה מופיע ברוב הפורומים '
אני חבר במספר פורומים בתפוז וזה מופיע ברוב הפורומים
25/10/2018 | 09:57
22
לצפיה ב-'שאלתי לאופירה וקובי'
שאלתי לאופירה וקובי
16/10/2018 | 17:09
3
63
כזכור, בערב חג הגעתי למעייני הישועה עם מצוקה גדולה של חוסר יכולת לשתות, התייבשתי ושם פתחו לי לגמרי את הטבעת, לבקשתי.
כעת אני עם טבעת פתוחה לגמרי, וממש לא בא לי לסגור אותה , לאחר הסבל שעברתי. האם אני חייבת גם להוציא אותה בניתוח, או שלא מפריע שהיא נמצאת בגופי (אולי יום אחד, לאחר שאוסיף משמעותית במשקל ארצה להתחיל לסגור ואז לא כדאי להוציא אותה)
מה דעתכם?  תודה.
לצפיה ב-'טבעת'
טבעת
16/10/2018 | 20:57
1
44
הטבעת  לא מפריעה לך ,ואין שום סיבה להוציא אותה ,אולי תחליטי לסגור את הטבעת במידה ותעלי הרבה במשקל

הרבה בריאות

קובי
לצפיה ב-'תודה לשני הקובים, אשאיר את הטבעת, אוכלת בצורה מבוקרת'
תודה לשני הקובים, אשאיר את הטבעת, אוכלת בצורה מבוקרת
17/10/2018 | 18:23
28
עד שבאמת אחליט לסגור מעט ובהדרגה. תודה לשניכם.
לצפיה ב-'היי רומי '
היי רומי
16/10/2018 | 22:40
33
דעתי כדעתו של קובי הגדול , כל עוד את חיה עם הטבעת בשלום ואין צורך רפואי להוציא את הטבעת חבל להכנס לתהליך של ניתוח (פשוט ככל שיהיה).
הטבעת יכולה להישאר במצב פתוח ללא שהיא מציקה לך, לכי תדעי מתי תזדקקי לשירות שלה.
בהצלחה

לצפיה ב-'שלום לכולם - התלבטות לפני ניתוח, עודפי עור'
שלום לכולם - התלבטות לפני ניתוח, עודפי עור
06/10/2018 | 11:49
3
110
אני בן 31 שמן. 113/1.72. אני כל החיים משמין ומרזה ולא מצליח לשמור על המשקל.
נפגעו לי החיים החברתיים והפרנסה וכמובן הביטחון העצמי.
אני שוקל לעשות שרוול, ומקריאה אוןליין הבנתי שהמיני שרוול מומלץ יותר.
כל הגוף שלי מכוסה בסימני מתיחה, בטן, זרועות, רגליים גב, חזה. מה שאני מוצא כמביך בטירוף, אבל מה לעשות זה העור שלי.
אם אעשה את הניתוח, האם גנטיקה כזו של העור שלי תגדיל את הסיכויים להיווצרות עודפי עור?
 האם יש דבר מסויים שאפשר לעשות על מנת להקטין את הסיכון בהייוצרות עודפי עור?

לצפיה ב-'קיצור קיבה'
קיצור קיבה
06/10/2018 | 12:40
63
אין כזה דבר נענע שרוול יש מיני מעקף,צריך להתיעץ עם הננתח  על סוג הניתוח שמתאים לך ולא מה שפופולרי עכשיו ,
לא מבין איך נפםגעו לך היחסים החברתיים והפרנסה מההשמנה הקטנה שלך 
עכשיעו בנוטגע לעודפי העור תרד בהתחלה במשקל ותראה איך העור יכיב והאם יהיו עודפי עור גדולים שתצטרך לעבור ניתוח אי אפשר לדעת  מראש כמה עור עודף יהיה לך

בהצלחה!!!

קובי

לצפיה ב-'עד כמה שידוע לי - אין מה שאפשר לעשות כדי למנוע עודפי עור'
עד כמה שידוע לי - אין מה שאפשר לעשות כדי למנוע עודפי עור
06/10/2018 | 20:40
54
אפילו לא מניעה חלקית.

מה שאני יודעת, שלא שאלת עליו, זה שעודף המשקל שלך קטן מידי מהקריטריונים לניתוח (BMI 38 כשהקריטריונים זה 40 ומעלה), ואם אין לך מחלות נלוות להשמנה, לא תהיה זכאי לניתוח.
כמו כן, כפי שנאמר לך, אין מיני שרוול, אז אתה מדבר על מיני מעקף.

והכי חשוב - אתה מוצא את סימני המתיחה על העור כדבר מביך בטירוף, וטוען שעקב ההשמנה נפגעו החיים החברתיים שלך, הפרנסה והביטחון העצמי.
ומניסיון וידע רב, אני יכולה להעיר את תשומת לבך, שיש לך טעות תפיסתית. יש לך בעיית ביטחון עצמי, שממנה נובעת חלק מההשמנה שלך, וממנה נפגעו חייך החברתיים והפרנסה.
מהשמנה בלבד לא נפגעים חיים חברתיים ולא פרנסה, ואין שום הכרח שיירד הביטחון העצמי. 
כך שניתוח (אם תהיה זכאי לו) אולי יעזור לך בבעיית האכילה הפיזית, אבל לא יפתור את בעיותיך הבסיסיות, שמהן נובעות בעיותיך בחיים, כפי שתיארת. 
לצפיה ב-'קפלי שומן ועודפי עור לאחר הניתוח'
קפלי שומן ועודפי עור לאחר הניתוח
11/10/2018 | 12:31
45
שלום לך!
אני עצמי עברתי ניתוח קיצור קיבה שרוול בתחילת אוגוסט 2018 (לפני טיפה יותר מחודשיים). מצבי בטרם הניתוח היה 104/1.72 - לא רחוק ממך. היום אני עומד להפרד מקידומת ה-80 למשקל שלי ואין לי קפלי שומן ועודפי עור.
מבחינת פעילות גופנית, אני שוחה הרבה ומקפיד ללכת הרבה. בין הדברים הללו, נראה שהגוף כולו מתעדכן באופן סינכרוני למדי.
ממה ששמעתי, מנותחים בעלי גוף הרבה יותר גדול משלך, עם BMI של 45 ומעלה היו צריכים להתמודד עם כפלי עור רציניים ולכן גם עשו ניתוחים פלאסטיים לאחר שסיימו את תהליך הירידה במשקל.
מקוה שזה עוזר.
לצפיה ב-'עודפי עור בבטן ברגליים ובידיים והגדלת חזה'
עודפי עור בבטן ברגליים ובידיים והגדלת חזה
05/10/2018 | 04:18
1
55
שלום שמי אלינור אני בת 18 עברתי ניתוח לירידה במשקל
וירדתי ירידה דרסטית של כמעט 80 קילו וכל העור שלי נפל בצורה מוגזמת .. 
עכשיו אמרו לי שמגיע לי את הניתוחים הללו בחינם רק כשהוועדה מאשרת רציתי לדעת אם נתקלת במקרה כזה ותוך כמה סמן קובעים ניתוח מסוג כזה ? 
אני אמורה להתחתן בקרוב ואני מאוד מתביישת ברגע שאצטרך לחשוף את גופי לגבר שאתחתן איתו (אני דתייה) 
תוכל להגיד לי יותר פרטים על הניתוחים ? 
אפשר לעשות את כולם ביחד ? 
או להוציא את כל העור עודף במכה אחת ? 
ולחכות עם ההגדלה ? 
לצפיה ב-'צריך להתייעץ בכל הדברים האלה במנתח פלסטי'
צריך להתייעץ בכל הדברים האלה במנתח פלסטי
05/10/2018 | 14:57
36
כמנתחים שמתמחים בהסרת עור עודף לאחר ניתוח בריאטרי, אנו מכירים כאן
את ד"ר בני מייליק 

ואת ד"ר טלי פרידמן 

שהומלצו מאוד ע"י מנותחיהם. 
לצפיה ב-'שלום וחג שמח'
שלום וחג שמח
28/09/2018 | 13:50
6
76
מנותחת טבעת עי אבחנות מסוף נובמבר, סגורה היום 10.50 , בחודש האחרון מתקשה להשאיר את האוכל בקיבה והכל נפלט , כשבדקתי את עצמי הבנתי מה לא טוב לי שהגעתי למסקנה שאני צריכה לחיות על כלכלה רכה - עד מתי???
כשהייתי אצל דר' שחר הוא טען שזה זמני עד שאסיים את שלב הירידה ואחכ אבוא לפתוח רבע או חצי ולשמור , זה הגיוני להיות במצב הזה עד היעד הסופי?
שולה המון מים בעיקר עם קרח מרוסק זה עובר פיקס! דואגת לא להתייבש אבל..
האם מזג האויר החם בחוץ משפיע במידה ניכרת על התהדקות הטבעת?
האם לפני טיסה לחול צריך לפתוח את הטבעת עקב לחץ אוויר?

לצפיה ב-'תגובה למטובעת'
תגובה למטובעת
28/09/2018 | 16:22
53
מה שאת צריכה זה לפתוח קצת את הטבעת ,הושט שלך התעייפה וכדי שלא יגרם נזק תפתחי [,אי אפשר לחיות כל הזמן על כלכלה רכה .10.5 סגירה חזקה מידיי 
לפני טיסה לא צריך לפתוח את הטבעת  תפתחי  עכשיו  ואני מקווה שהכל יסתדר אי אפשר לחכות לגמר  התהליך ולסבול

לצפיה ב-'מטובעת יקרה '
מטובעת יקרה
29/09/2018 | 12:37
4
51
המצב שאת מתארת לא תקין בעליל!!!
התשובה של הרופא עם כל הכבוד לו מקוממת ביותר, נראה אותו חי תקופה ממושכת על כלכלה רכה בלבד!!! ממש חוסר אחריות מצידו לדעתי.
אין קשר בין מזג האוויר החם בחוץ והתהדקות הטבעת, אני לא נוגע בטבעת לפני טיסה ולא קורה כלום לא בשל לחץ אוויר ולא בשל שינוי תזונתי.

לדעתי הוושט שלך פשוט מותשת , גשי לפתוח מעט בכדי לקבל קצת מרווח נשימה עשי לך יום נוזלים ואז נסי לאכול לאט לאט.

בהצלחה
לצפיה ב-'קובי תודה על החיזוק למה שכתבתי ,חג שמח'
קובי תודה על החיזוק למה שכתבתי ,חג שמח
29/09/2018 | 14:20
3
21
לצפיה ב-'(ללא נושא)'
(ללא נושא)
30/09/2018 | 23:47
2
41
קודם כל תודה על המענה - קבעתי תור לפתיחה ולשיקוף לוודא שהכל בסדר 
כמה לפתוח? רבע? חצי? 
מה זה וושט מותשת/עייפה? האם פגעתי בוושט ?
יש לי כאבים עזים כל הקאה באזור הפורט 
ברור שחשובה לי איכות החיים הרבה יותר "מהרזון" - השאלה היא -
סליחה על הבורות מחוסר ניסיון -
האם בפתיחה אפשר להעלות במשקל? או שזה פשוט מתאזן מאליו ?
מאז הניתוח הייתי רק בסגירות עד 10.50 בלי פתיחות , כמובן שאני לא רוצה להשמין אבל אין ספק שאני רוצה לנשום! 
לצפיה ב-'למטובעת'
למטובעת
01/10/2018 | 05:54
40
אני מציע לפתוח ב1/2 ,צרבת, רפלוקס (החזר ושטי קיבתי) הינה סימפטום שכיח לאחר ניתוח טבעת או שרוול. מצב זה מתרחש כאשר חומצה הנמצאת בקיבה עולה אל הוושט וגורמת לתחושה של "שריפה" או כאב במרכז החזה או בבסיס הצוואר. הסיבה העיקרית להופעת הרפלוקס הינה פגיעה בתפקוד הסוגר (ספינקטר) שבין הושט לקיבה. פתיחה לא בהכרח עלייה במשקל  באם תאכלי דברים לא משמינים 

קובי
לצפיה ב-'מצטרפת לדעת קודמיי - לפתוח כרגע את הטבעת'
מצטרפת לדעת קודמיי - לפתוח כרגע את הטבעת
01/10/2018 | 21:34
38
אולי רק רבע, אולי חצי - תחליטי.
אם את פותחת רבע, וזה לא מספיק, תלכי לפתוח עוד רבע. זו החלטה שלך. 
בדרך כלל, כשהוושט סובל, פותחים חצי CC.
אם תפתחי חצי CC, תני לזה להחלים לפחות חודש, ורק אח"כ תסגרי. ותסגרי רק רבעCC, לא את כל החצי. אם יהיה צורך בהמשך, אחרי 3 שבועות לפחות, תסגרי עוד רבע.

את צריכה להסתכל על העבודה עם הטבעת כעל משימה לטווח ארוך, לכל החיים. ולכן אם הוושט סובל - צריך לתת לו זמן להשתקם.
זה קורה במשך השנים - המאמץ לדחוף את האוכל מעייף את הוושט, והוא צריך מנוחות כאלה, כדי להשתקם. גם ההקאות לא מיטיבות עם בריאות הוושט, לכן כדאי ללמוד אורח חיים שמונע אותן.
יש כמה טכניקות אכילה שצריך לנסות, שכתובות באתר "טבעת" שבבעלותי. 

גם אם לא הגעת עדיין למשקל היעד, אפשר לפתוח, לתת לוושט להחלים ולהתחזק, ולראות אם צריך לסגור, ואם כן - רק בהדרגה, בשלבים, כמו שכתבתי. 
לא נורא בכלל להאריך את תהליך ההרזיה. 
נכון שאפשר לחיות במשך שנה על כלכלה רכה, וזה לא כל כך נורא, כשהמטרה היא לרזות עשרות ק"ג. אבל את מתארת כאבים עזים, וזה מאוד לא תקין. אפילו כאבים קלים זה לא תקין (ולכן אני לא מסכימה במקרה שלך עם ההצעה של ד"ר שחר). וחוץ מזה, אני לא מאמינה בלרזות על כלכלה רכה, ואח"כ תעברי לכלכלה אחרת והמשקל לא יעלה. יש עניין של חילוף חומרים, אנו לא יכולים להכתיב לגוף שלנו איך להתנהל.
לכן לדעתי צריך לדבוק באיכות חיים ובכלכלה סבירה שאפשר לחיות איתה, גם אם צריך להקריב כמה ק"ג על המשקל ולא להגיע למשקל היעד.
אנו לא יכולים לכפות את משקל היעד על הגוף שלנו, אלא הוא מכתיב לנו מה הוא יכול ומה לא.

אם תעלי 2-3 ק"ג במשקל עקב איזון בנוזלים (מה שסביר) - אל תתרגשי ואל תתייחסי לזה. במשך הזמן יתכן שזה יירד, ויתכן שלא. ייתכן שאחרי חודש תוכלי שוב לסגור את הטבעת ולהמשיך לרדת.
בכל אופן, שזה לא יהיה השיקול שלך למנוע החלמה של מערכת העיכול שלך כרגע!

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז
אורית הרטום - דיאטנית קלינית ורופאה סינית
אורית הרטום
פורום נזקי גוף,תאונות דרכים וביטוח
פורום נזקי גוף ותאונות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה