לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
90609,060 עוקבים אודות עסקים

פורום לימודי פיזיקה

שלום וברוכים הבאים לפורום פיזיקה בתפוז! זה המקום שבו כולם יכולים להפגש, בכל הרמות ולדבר על פיזיקה! 

בין אם אתם תלמידים וצריכים עזרה בשיעורים או אנשים סקרנים שרוצים ללמוד כיצד העולם עובד, זה המקום לשאול את השאלות ולדבר.

אבקש להזכיר מספר כללים בהתנהלות הפורום:

• יש לשמור על אווירה נעימה ופתוחה בה הדעות של כולם נשמעות. אין להשתמש בשפה גסה, בוטה או תוקפנית כלפי אף אחד.
  • אין לפרסם הודעות פרסומיות. הן תמחקנה מיד.
  • נא לשמור על זכויות יוצרים ולא לפרסם קישורים פירטיים.

גלישה מהנה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לימודי פיזיקה

שלום וברוכים הבאים לפורום פיזיקה בתפוז! זה המקום שבו כולם יכולים להפגש, בכל הרמות ולדבר על פיזיקה! 

בין אם אתם תלמידים וצריכים עזרה בשיעורים או אנשים סקרנים שרוצים ללמוד כיצד העולם עובד, זה המקום לשאול את השאלות ולדבר.

אבקש להזכיר מספר כללים בהתנהלות הפורום:

• יש לשמור על אווירה נעימה ופתוחה בה הדעות של כולם נשמעות. אין להשתמש בשפה גסה, בוטה או תוקפנית כלפי אף אחד.
  • אין לפרסם הודעות פרסומיות. הן תמחקנה מיד.
  • נא לשמור על זכויות יוצרים ולא לפרסם קישורים פירטיים.

גלישה מהנה!

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 רוצים עזרה בשיעורי הבית? מספר הנחיות.
 - במקום לרשום את השאלה ולחכות לפתרון, אנא רשמו האם ניסיתם לפתור, כיצד והיכן נתקעתם. זה יסייע לענות לכם.

- היו סבלניים ואל תקפיצו את השאלה מיד אם לא עונים.

- יש להודות למי שסייע כדי לשמור על אווירה נעימה וחיובית.

המשך >>

לצפיה ב-'באיזה קצב גדל מספר הכוכבים? '
באיזה קצב גדל מספר הכוכבים?
15/02/2019 | 12:36
1
17
שלום,

שמשות נוצרות כל הזמן, וגם מתות (סופרנובות) אך באופן כללי האם מספר הכוכבים הכולל גדל או קטן? ובאיזה קצב?

בתלמוד רשום שמספר הכוכבים במערכת כימה הוא כ 100, כיום אנחנו יודעים שמספר הכוכבים שם קרוב יותר ל 1000. האם יכול להיות שבתקופת התלמוד (לפני כמה אלפי שנים) היו במערכת הכוכבים כימה כ 100 כוכבים, ומאז מספרם הלך וגדל?

לצפיה ב-'לא...'
לא...
15/02/2019 | 18:47
10
מס' הכוכבים בכימה הוא כ-3000. הכוכבים הבהירים במערכת הם בני כמה מליוני שנים, יתכן שבודדים שבבודדים ניצתו באלפי השנים האחרונות. הסיכוי שמידע מדעי אמיתי דלף לתלמוד הוא *אפס*.  אני לא כותב זאת בתור אתאיסט נלהב (אני ממש לא) אלא כאדם שמבין היטב את ההבדל בין עולם המדע לעולם הרוח.
לצפיה ב-'תרמודינמיקה - מה ההבדל בין חום לעבודה?'
תרמודינמיקה - מה ההבדל בין חום לעבודה?
10/02/2019 | 11:19
11
בחוק הראשון (ובהמשך, בכל העיסוק בתרמודינמיקה) מדובר בנפרד על Q ועל W כשני מרכיבי האנרגיה.
מדוע ההפרדה? מה ההבדל? הרי עבודה היא תהליך של העברת אנרגיה, והאנרגיה הזו יכולה להיות מסוג כלשהו - קינטית, גרויטציונית, כימית וגם חום.

לא ככה?
לצפיה ב-'עזרה בתרגיל בחשמל - כיתה ט''
עזרה בתרגיל בחשמל - כיתה ט'
07/02/2019 | 09:19
1
19
שלום,
אפשר עזרה בפתרון התרגיל?
לא הבנתי את התשובות

תודה
לצפיה ב-'מישהו יכול לעזור?'
מישהו יכול לעזור?
07/02/2019 | 18:47
7
סעיף ה' בבקשה
לא מבין איך הגיעו לתשובה
לצפיה ב-'שאלות בפיזיקה זווית קריטית'
שאלות בפיזיקה זווית קריטית
07/02/2019 | 12:38
12
2.
אלומת אור צרה ומקבילה מתפשטת באוויר ופוגעת במשטח גבול עם זכוכית בזווית פגיעה בת 24 מעלות. מקדם השבירה של האור הסגול הוא 1.532, וזה של האור האדום הוא 1.513. 
חשב את הזווית בין האור הסגול לאור האדום בתוך הזכוכית
3. 
מהי זווית החזרה גמורה (זווית קריטית) במעלות של זכוכית שמקדם שבירה שלה 1.5
(רשום רק מספר)
4.
זווית הקריטית (זווית ההחזרה הגמורה) בין אוויר לחומר מסוים היא 40.
חשב את מקדם השבירה. n=תשובה

5.
מקדם השבירה של חומר מסוים הוא 1.7.
חשב את זווית הקריטית (זווית ההחזרה הגמורה)

אני פשוט לא הצלחתי להבין איך לענות על השאלות הללו.
כל מי שיכול להסביר לי איך זה יהיה נהדר.
תודה מראש.
לצפיה ב-'מה הקשר בין שדה מגנטי של כוכב לכת ובין האטמוספירה שלו?'
מה הקשר בין שדה מגנטי של כוכב לכת ובין האטמוספירה שלו?
18/01/2019 | 21:05
1
14
שלום, בעקבות הכתבה הזו, לא הבנתי, מה הקשר בין שדה מגנטי ובין אטמוספירה? מדוע שהאטמוספירה של כוכב לכת תושפע משדה מגנטי? כיצד בדיוק?

לצפיה ב-'עבור אטמוספירה מיוננת הקשר מובן'
עבור אטמוספירה מיוננת הקשר מובן
19/01/2019 | 14:15
12
מעבר לזה - קטונתי.
לצפיה ב-'שאלה בפיזיקה בנושא ווקטורים'
שאלה בפיזיקה בנושא ווקטורים
11/01/2019 | 16:51
20
אשמח לעזרה בשאלה 23 לא הבנתי איך לפתור אותה

לצפיה ב-'עזרה בתרגיל ביחסות פרטית'
עזרה בתרגיל ביחסות פרטית
10/01/2019 | 21:27
3
25
שלום, אשמח מאוד אם מישהו יוכל לעזור לי:
חלקיק בעל מסה M ומהירות Vx מתפרק לשני פוטונים. מהו התנע של כל אחד מהפוטונים במערכת המנוחה של החלקיק?
תשובה סופית: התנע של כל אחד מהפוטונים שווה 0.5*M*C
איך יודעים שלשניהם אותו תנע? ניסיתי למצוא תנע ואז לעשות טרנספורמציה למערכת המנוחה אבל לא הצלחתי.
תודה רבה...
לצפיה ב-'היי'
היי
10/01/2019 | 21:36
2
24
במערכת המנוחה של החלקיק אין תנע לכן לאחר הפיצול גם אין תנע זה אומר שכל פוטון עף לכיוון אחר עם אותו גודל תנע כך שסכום התנע הוא 0. גם האנרגיה נשמרת. במערכת המנוחה האנרגיה היא mc^2 ולאחר מכן יש שני פוטונים עם אותו תנע כך שהאנרגיה היא  2pc^2 ונשאר לבודד את p.
לצפיה ב-'שאלת המשך קטנה'
שאלת המשך קטנה
10/01/2019 | 21:49
1
20
קודם כל תודה רבה. 
כשפתרתי שאלות כאלה במכניקה רגילה (התנגשויות פלסטיות, גוף שמתפרק לשתי מסות ועוד...) לא יכולתי להשתמש בשימור אנרגיה כי חלק מהאנרגיה אבדה כתוצאה מההתנגשות/התפרקות. היה מותר להשתמש רק בשימור תנע. ביחסות פרטית אני רואה שאפשר להשתמש בשימור אנרגיה בכל זאת?
שוב תודה רבה על העזרה
וגם: לגבי השאלה הקודמת, התשובה הסופית לא אמורה להיות תנע אחד חיובי ואחד שלילי (אך זהים בגודלם)? רשום שהתנע של שניהם 0.5*M*C אבל הכיוונים שונים. לא?
לצפיה ב-'הסבר'
הסבר
10/01/2019 | 23:19
18
שימור אנרגיה זה תלוי שאלה, זה לא אוטומטית בגלל שזה יחסות כללית. במקרה הזה החלקיק הופך לשני פוטונים, שום אנרגיה לא הולכת לאיבוד.

התנע הוא וקטור, לשניהם אותו גודל אבל כיוונים הפוכים, אז כן.
לצפיה ב-'חוקי המדידה'
חוקי המדידה
04/01/2019 | 09:41
29
מדידה תמיד תסתיים עם תוצאה של שני מספרים.
ככל שהמספרים קרובים יותר זה לזה, כך המדידה מדויקת יותר.
אם נתונים למבצע מדידה שתי מטבעות של מחצית השקל, הוא לעולם לא יוכל לקבוע
כי אורך הקוטר של מטבע א { שווה בדיוק) לאורך הקוטר של מטבע  ב
ומה כן מסוגל מבצע המדידה לקבוע ?
הוא מסוגל לקבוע אי שוויון בקטרים, אם מכשיר המדידה שלו מדויק מאוד מאוד.
תוצאה לדוגמה
קוטר מטבע א  25.997 מ"מ ( פלוס מינוס אלפית מ"מ)
קוטר מטבע ב  26.003 מ"מ ( פלוס מינוס אלפית מ"מ)

האם אפשר למדוד את אורך ההיקף של המטבעות ?
מכשיר למדידת אורך ההיקף לא קיים, 
ניסוי ההיקפן הציג מכשיר המודד יחס בין היקפים.
התוצאה: גיאומטריה חדשה באה לעולם, בעקבות מדידה פיזיקלית מדויקת
על גלילי מתכת בעלי צורה גיאומטריה כמעט מושלמת
הפיזיקה התערבה בגיאומטריה, ושינתה את המתמטיקה.
א.עצבר

לצפיה ב-'קליפה כדורית מוליכה נייטרלית'
קליפה כדורית מוליכה נייטרלית
30/12/2018 | 14:15
7
41
היי, רציתי לשאול מה המשמעות של קליפה כדורית מוליכה נייטרלית,
כלומר כיצד היא משפיעה על המערכת במקרה זה ובאופן כללי, האם היא משנה את השדה ואת הפוטנציאל במרחב?
בתודה מראש לעוזרים..

לצפיה ב-'נייטרלי זה הארקה'
נייטרלי זה הארקה
30/12/2018 | 21:47
6
15
זה אומר שהכדור ״מחובר״ לאדמה ואפשר להגדיר את הפוטנציאל עליו להיות 0. איך זה משפיע? בעקרון בבעיות כאלה אתה פותר משוואות דיפרנציאליות עם תנאי שפה. הקליפה עם פוטנציאל 0 זה תנאי שפה.
לצפיה ב-'אני חושש שבעניין זה אתה טועה'
אני חושש שבעניין זה אתה טועה
31/12/2018 | 22:06
5
28
ניטרלי --> ללא מטען חשמלי.
וכמו שאמרת, הארקה שקולה לאילוץ פוטנציאל אפס.

גיא: הפוטנציאל במרחב נקבע באמצעות סכימת כל התרומות אליו, ואלו מתקבלות מכל הגופים הטעונים כולל זה עליו אנו מחשבים את הפוטנציאל.
יוצא דופן הוא המקרה של הארקה שאז אתה מאלץ פוטנציאל אפס על הקליפה המוארקת. במקרה זה האילוץ 'טוען' את הקליפה במטען (ע"י מעבר אלקטרונים מהאדמה לקליפה - ואז היא נטענת שלילית, או מהקליפה אל האדמה - ואז היא נטענת חיובית) כך שסך כל התרומות לפוטנציאל על הקליפה המוארקת - כולל ממנה עצמה - יסתכמו לאפס.

לצפיה ב-'תודה! רציתי לשאול רק למה..?'
תודה! רציתי לשאול רק למה..?
01/01/2019 | 15:56
3
14
אז במקרה זה הקליפה המוליכה הנייטרלית שקולה לקליפה מוארקת בכך שהפוטנציאל עליה אפס?
אם כן, מה הסיבה לכך?
לצפיה ב-'הקליפה הניטרלית אינה שקולה למוארקת'
הקליפה הניטרלית אינה שקולה למוארקת
01/01/2019 | 20:56
2
13

בשלב הראשון (שני הסעיפים הראשונים) הפוטנציאל עליה שונה מאפס. חשבון פשוט מראה:  U=-KQ/4R. 
בשלב השני (סעיפים ג'ד') הפוטנציאל עליה הוא אפס אף שהיא אינה מוארקת. הסיבה: אילוץ פוטנציאל אפס על הקליפה האמצעית מחייב טעינה של האמצעית במטען  Q- (כלומר מתוך ה- 2Q- כמות של Q- עברה לאדמה). במצב זה תרומת הכדור הפנימי מקזזת את תרומה המטען שעל הקליפה האמצעית כך שהפוטנציאל עליה אכן אפס. 
מחוץ לקליפה האמצעית יראה הדבר כאילו אין כלל מטען. הקליפה החיצונית - היות והיא ניטרלית - "תראה" אפס מטען "בכל העולם" ובהתאם לכך הפוטנציאל עליה הוא אפס. 

לצפיה ב-'אם כך הקליפה הניטרלית אינה משנה את הבעיה. כן?'
אם כך הקליפה הניטרלית אינה משנה את הבעיה. כן?
01/01/2019 | 21:52
1
9
הרי היא אינה משנה את הפוטנציאל או את השדה
לצפיה ב-'אמת.'
אמת.
04/01/2019 | 06:22
12
אבל אם הבעיה לא היתה סימטרית היא כן היתה משנה את המצב היות ואז היא היתה מתקטבת. 
לצפיה ב-'כמובן'
כמובן
02/01/2019 | 20:35
18
תודה על התיקון, אני חלוד ותפסת אותי בזמן.
לצפיה ב-'הוא הצליח לבלבל אותי... (כוח המשיכה, קיים?)'
הוא הצליח לבלבל אותי... (כוח המשיכה, קיים?)
23/12/2018 | 22:55
2
26
אשמח אם מישהו יוכל לענות על הקושיות שהאיש הזה מעלה כאן מדקה 1:20 והלאה.

תודה.

לצפיה ב-'ענו לך בפורום השני'
ענו לך בפורום השני
24/12/2018 | 20:03
28
האיש הזה לא יודע ולא מבין מה הוא שח.
לצפיה ב-'צר לי'
צר לי
26/12/2018 | 08:45
28
שהצליחו לבלבל אותך, אולי תלמד קצת פיזיקה. בכל מקרה, תודה שנרשמת החודש לתפוז כדי להביא לידיעתנו את הסרטון הזה.
לצפיה ב-'תקשורת גלי רנטגן navCUB של nasa .....'
תקשורת גלי רנטגן navCUB של nasa .....
20/12/2018 | 00:24
1
9
מותה של רונה רמון ז"ל הביא אותי לחפש קצת מידע ברשת ונתקלתי במשהו ממש מוזר .   האם אין סכנה לבריאות בשימוש בגלים אלה ...נניח כשהם משוגרים מלוויין או חחלית או תחנת חלל....לכיוון כדור הארץ
לצפיה ב-'אולי זה נשק סודי ? מכוון לאדמה....'
אולי זה נשק סודי ? מכוון לאדמה....
20/12/2018 | 00:49
10
וכולם מקבלים סרטן
לצפיה ב-'עזרה בתרגיל בנושא הפוטנציאל והאנרגיה החשמלית (קלאסית 2)'
עזרה בתרגיל בנושא הפוטנציאל והאנרגיה החשמלית (קלאסית 2)
15/12/2018 | 09:20
1
20
היי. מצ"ב תרגיל מהמטלה בקורס קלאסית 2 בנושא הפוטנציאל האלקטורוסטטי והאנרגיה העצמית וההדדית. אשמח לעזרה גם בסעיפים הראשונים של התרגיל, כיוון שלא הבנתי מה הגבולות של r באינטגרל המשולש למציאת מטען האלקטרון. גם השדה החשמלי לא ברור לי איך לי למצוא אותו, האם לטנגרל על dq/r^2 או להתייחס כאל מטען נקודתי (הרי זה אלקטרון..)
בתודה מראש לעוזרים
לצפיה ב-'כמה תשובות:'
כמה תשובות:
16/12/2018 | 20:53
15
מטען האלקטרון: אינטגרציה כדורית. החלק הזוויתי הוא 4pi. האינטגרציה הרדיאלית על r^2\rho(r) zzz. האינטגרציה הולכת כמובן מאפס לאינסוף, היות והמטען מתפלג על כל המרחב (אבל התרומות מ-r-ים גדולים דועכות אקספוננציאלית.
שדה תקבל מ- דיוורגנס של E = רו חלקי אפסילון-אפס.
השאר יגזר מכל זה...
לצפיה ב-'דרושים מתנדבים לקויי למידה בבקשה (מתחננת)'
דרושים מתנדבים לקויי למידה בבקשה (מתחננת)
14/12/2018 | 21:31
7
היי חברים,
שמי קגנוביץ' ג'ני ואני סטודנטית לפסיכולוגיה וחינוך. במסגרת התואר שלי אני משתתפת במחקר וזקוקה נואשות לנבדקים בעלי לקות למידה.
אני פונה אליכם בבקשה למלא את השאלון המצורף. כן אני יודעת שאתם מאוד עסוקים ואתם בטח אומרים לעצמכם " אין לי זמן וכח לשטויות האלו" או " בטח מישהו אחר ימלא, לא נורא אם אני לא אמלא" אז לא. יש מעט מאוד מתנדבים ואני צריכה כל אחד ואחד מכם . בבקשה תעזרו לי. למה לעזור לי?? סתם בשביל לעשות משהו טוב בשביל מישהו היום.
אני מודה מכל הלב לכל מי שנגעתי לו בלב:)
https://goo.gl/forms/EM91cFnW7C51Flat2
לצפיה ב-'כדורסל מסתובב'
כדורסל מסתובב
24/11/2018 | 14:50
1
15
יש פעמים שכדורסל מסתובב תוך כדי הזריקה ויש פעמים שלא.
מה גורם לסיבוב? (כלומר, איך אני זורק אותו כך שנוצר סיבוב?)
האם הוא משפיע על תנועתו?
לצפיה ב-'אתה מפעיל עליו מומנט'
אתה מפעיל עליו מומנט
29/11/2018 | 14:34
8
וזה מייצר סיבוב. הסיבוב משפיע על מעוף הכדור באופנים שונים.
לצפיה ב-'עזרה בתרגיל בקינמטיקה'
עזרה בתרגיל בקינמטיקה
17/11/2018 | 12:32
1
24
שלום לכולם: נתקלתי בתרגיל שאני צריך לפתור ואני לא ממש עולה על הכיוון של הדרך לפיתרון. אשמח לעזרה בהבנה של כיוון הפיתרון הדרוש לתרגיל זה.(מצורפת תמונה של התרגיל). מה שעשיתי זה ציור של מערכת צירים x,y ועליה ציירתי את הווקטורים עבור המקדש והצריך מהראשית. ולקחתי את ווקטורי הכיוון של המיקום של השחקן (לא מהראשית), והבנתי מה זה הזוויות שחותכות את ציר ה x. אני לא מצליח להבין כיצד להתקדם משם.. אשמח להכוונה :)
לצפיה ב-'וקטור המקום שלך R מקיים את המשוואה'
וקטור המקום שלך R מקיים את המשוואה
17/11/2018 | 22:22
19
R+ut=R1
אתה לא יודע מי זה t ולא יודע לרשום את u במונחים של x-יחידה ו- y-יחידה. מבלי להיכנס לעובי הקורה נראה שמנתוני סעיף ג' אתה מחלץ את u ואת q ומנתוני סעיף ד' אתה מוצא את t.
לצפיה ב-'האם במפץ הגדול לא התממש בעצם החוק של אנרגיה ----> חומר ?'
האם במפץ הגדול לא התממש בעצם החוק של אנרגיה ----> חומר ?
01/11/2018 | 21:48
1
24
שלום, האם במפץ הגדול לא התממש בעצם הלכה למעשה החוק שגילה אלברט איינשטיין ולפיו אנרגיה יכולה להפוך לחומר? האם המפץ הגדול לא היה אנרגיה עצומה שהפכה לכל החומר ביקום?

לצפיה ב-'אם כבר...'
אם כבר...
15/11/2018 | 20:58
23
...אז (כמעט) אפס אנרגיה הפכה לכמות עצומה של אנרגיה פוטנציאלית (שלילית) וכמות עצומה של אנרגיה קינטית (חיובית)...
לצפיה ב-'מה דעתכם על הרעיון של עולם שטוח?'
מה דעתכם על הרעיון של עולם שטוח?
29/10/2018 | 22:30
6
38
האיש הזה מביא הרבה הוכחות כביכול לטענה של עולם שטוח:

1. השקר של נאס"א.

2. שקר הגרביטציה.

3. הוכחות לפי האופק.

מה דעתכם? אילו הפרכות יש לטענות שלו?

לצפיה ב-'בעיקר מה התשובה לטענה שלו'
בעיקר מה התשובה לטענה שלו
29/10/2018 | 22:56
24
בסרטון הזה, בקטע שמתחיל ב 5:15 דקות, וממשיך ב 7:40 ?

איך מלווין שמצלם ממרחק של מיליון קילומטר כדור הארץ נראה כזה גדול ביחס לירח, ואילו בצילומים של האסטרונאוטים מהירח עצמו פתאום כדור הארץ נראה כמו גולה כזו קטנה?

לצפיה ב-'ואיך אתם מסבירים את הזווית של קרני השמש?'
ואיך אתם מסבירים את הזווית של קרני השמש?
30/10/2018 | 12:18
24
בתמונה הזאת, וגם כאן, אם ממשיכים את הקרניים בקווים דמיוניים כלפי מעלה, זה נראה כאילו הן מגיעות ממקור אור שנמצא ממש קרוב לכדור הארץ... איך הקרניים מקבלות זווית כל כך גדולה זו מזו (לפחות 35 מעלות!) אם השמש נמצאת 150 מיליון קילומטר מאיתנו?

לצפיה ב-'לא עובד ככה'
לא עובד ככה
04/11/2018 | 19:58
2
39
פתחתי את הקישור וראיתי אדם יושב באוטו, נוהג ומקליט את עצמו מדבר. זאת בדיחה? אתה משתמש במילה ״הוכחות״ כנראה אתה לא מבין מה זה אומר להוכיח משהו. עול ההוכחה היא על טוען הטענה. אנחנו לא צריכים להוכיח שהוא טועה, הוא צריך להוכיח שהוא צודק. עד אז קבל טיפ - אל תאמין לשום דבר שאומרים אנשים ב youtube.
לצפיה ב-'לא להאמין לשום דבר שאומרים אנשים ביוטיוב?'
לא להאמין לשום דבר שאומרים אנשים ביוטיוב?
21/11/2018 | 11:53
1
34
גם אם הם אד וויטן... :->

לצפיה ב-'אם אתה יושב ורואה הרצאות שלו'
אם אתה יושב ורואה הרצאות שלו
23/11/2018 | 10:19
27
אז כנראה יש לך שיקול דעת בצפייה ביוטיוב מה יכול להיות אמין ומה לא.
לצפיה ב-'רמה נמוכה ביותר של טוענים'
רמה נמוכה ביותר של טוענים
14/11/2018 | 06:50
41
ותת-רמה (עד כדי עלבון לאינטלגנציה) של טיעונים. 
לצפיה ב-'האם הזמן בתוך חור שחור נעצר ? '
האם הזמן בתוך חור שחור נעצר ?
29/10/2018 | 00:41
1
40
מה קורה בעומקו של חור שחור? האם הזמן נעצר שם? אם כן, האם זה אומר שכל החלקיקים בפנים (מה שהם לא יהיו) קפואים במקומם ואינם זזים כלל?

כי אם החומר בתוך חור שחור נמצא בתנועה (כלומר החלקיקים בפנים בתוך הנקודה הסינגולרית) זה אומר שגם הזמן חייב לזרום, לא? האם חלקיקי החומר בתוך חור שחור יכולים לנוע ולזוז (אחד ביחס לשני) אם הזמן לא מתקדם? האם זו לא סתירה?

אשמח להסבר, תודה!

לצפיה ב-'לא'
לא
04/11/2018 | 20:08
27
הזמן נע רגיל עבור מי שנופל לחור שחור. תוך זמן סופי הוא יתרסק לנקודה הסינגולרית. לעומת זאת לצופה מרחוק זה יראה כאילו הזמן נעצר כי ״התמונה״ העדכנית של מי שנפל פנימה לא יכולה לברוח מהחור השחור אז מבחוץ התמונה האחרונה היא הרגע בו מישהו חצה את אופק האירועים והתמונה נתקעת אז כאילו הזמן נעצר.
לצפיה ב-'התקררות מים'
התקררות מים
16/10/2018 | 00:02
1
35
אני צריך למזוג לכוס מאבן ג'ייד שקניתי בסין מים בטמפרטורה של 60 מעלות( נטען ששתיית המים לאחר כמה שעות מורידה כולסטרול).
כמה זמן אחרי רתיחה בקומקום הטמפרטורה היא בסביבות 60 מעלות?
לצפיה ב-'למה לא'
למה לא
04/11/2018 | 20:10
18
תתחיל בלחקור את הטענה ששתיית מים מאבן ג׳ייד מורידה כולוסטרול. תבדוק איזה הוכחות יש לדבר הזה. נראה לי כמו ניצול טוב של הזמן. אם תגלה שלא, אז השאלה המקורית לא תטריד אותך.
לצפיה ב-'מהירות פולס במדיום'
מהירות פולס במדיום
05/10/2018 | 21:11
3
22
היי
אז אני קורא קצת על גלים ומחפש הסבר לתופעה שמהירות גל קבועה בתנאים נתונים. זה לא ברור באופן מיידי [עבורי]. מה ההסבר לכך שתדירות, אמפליטודה, הפרעה חזקה/חלשה - כל אלו לא רלוונטיים למהירות שבה גל נע.
למען האמת מספיק לחשוב על פולס ולשאול את השאלה כמה זמן ייקח לו לחצות את המדיום. תודה,
לצפיה ב-'גל העובר במדיום הוא'
גל העובר במדיום הוא
10/10/2018 | 20:12
2
26
הפרעה בצפיפות המדיום המתקדמת בתוכו. מדוע שתהא מהירות ההפרעה תלויה במקור ההפרעה ולא במדיום עצמו? מה ההבדל בין יד שמכה במים וגורמת להתפשטות גלים לבין אבן שנפלה וגורמת להתפשטות גלים? בשני המקרים נוצרה הפרעה, ועתה אלו הן תכונות המים שיקבעו באיזו מהירות היא תתקדם בהם.
לצפיה ב-'לא'
לא
13/10/2018 | 20:58
1
10
זה לא מובן אפריורי שאבן במשקל טון תגרום להפרעה המתפשטת באותה מהירות כמו הפרעה שנוצאת על ידי מכת יד.
לצפיה ב-'אותה מהירות בדיוק'
אותה מהירות בדיוק
13/10/2018 | 22:11
19
אבן במשקל טון תביא עימה יותר אנרגיה וזה יתבטא בגובה הגלים ולא במהירות התפשטותם. אם להכנס טיפה יותר לעומק, היות והגלים עתה גבוהים יותר ומהירות התפשטותם זהה, הרי שהמהירות האנכית של כל אלמנט מים גדולה יותר ושם נמצא האנרגיה הקינטית שבאה עם הפגיעה באבן.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

שמשי פסיכומטרי
מכון שמשי פסיכומטרי
פיינר את לביא
משרד עו"ד פיינר את לביא
עו
עו"ד דניאל ארנסט

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה