לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
87738,773 עוקבים אודות עסקים

פורום לימודי פיזיקה

שלום וברוכים הבאים לפורום פיזיקה בתפוז! זה המקום שבו כולם יכולים להפגש, בכל הרמות ולדבר על פיזיקה! 

בין אם אתם תלמידים וצריכים עזרה בשיעורים או אנשים סקרנים שרוצים ללמוד כיצד העולם עובד, זה המקום לשאול את השאלות ולדבר.

אבקש להזכיר מספר כללים בהתנהלות הפורום:

• יש לשמור על אווירה נעימה ופתוחה בה הדעות של כולם נשמעות. אין להשתמש בשפה גסה, בוטה או תוקפנית כלפי אף אחד.
  • אין לפרסם הודעות פרסומיות. הן תמחקנה מיד.
  • נא לשמור על זכויות יוצרים ולא לפרסם קישורים פירטיים.

גלישה מהנה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לימודי פיזיקה

שלום וברוכים הבאים לפורום פיזיקה בתפוז! זה המקום שבו כולם יכולים להפגש, בכל הרמות ולדבר על פיזיקה! 

בין אם אתם תלמידים וצריכים עזרה בשיעורים או אנשים סקרנים שרוצים ללמוד כיצד העולם עובד, זה המקום לשאול את השאלות ולדבר.

אבקש להזכיר מספר כללים בהתנהלות הפורום:

• יש לשמור על אווירה נעימה ופתוחה בה הדעות של כולם נשמעות. אין להשתמש בשפה גסה, בוטה או תוקפנית כלפי אף אחד.
  • אין לפרסם הודעות פרסומיות. הן תמחקנה מיד.
  • נא לשמור על זכויות יוצרים ולא לפרסם קישורים פירטיים.

גלישה מהנה!

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 רוצים עזרה בשיעורי הבית? מספר הנחיות.
 - במקום לרשום את השאלה ולחכות לפתרון, אנא רשמו האם ניסיתם לפתור, כיצד והיכן נתקעתם. זה יסייע לענות לכם.

- היו סבלניים ואל תקפיצו את השאלה מיד אם לא עונים.

- יש להודות למי שסייע כדי לשמור על אווירה נעימה וחיובית.

המשך >>

לצפיה ב-'קצת בלגן - קרינת הוקינג ומסה'
קצת בלגן - קרינת הוקינג ומסה
25/09/2018 | 21:54
1
שלום , יש לי כמה דברים שלא מסתדרים לי ואשמח להסבר
1. אם מסה היא אינטראקציה של חלקיק עם שדה כבידה ואם יש חלקיקים ללא מסה, אז למה מגדירים אותה בחיי היום יום ככמות של חומר?
2. לא ברורה לי קרינת הוקינג. אני מבינה שבאופק האירועים חלקיק ואנטי חלקיק נפגשים , אחד נשאב ושני משוחרר לחלל ומושך החוצה אנרגיה מהחור השחור. איך הוא שואב אנרגיה החוצה אם שום דבר לא יכול לצאת מחור שחור?

צריכה קצת סדר, נראה לי שעשיתי סלט

תודה
לצפיה ב-'beam'
beam
25/09/2018 | 11:54
6
שלום כולם
למה הכח B,x שבפין שווה לאפס?

לצפיה ב-'באיזה גובה הוונטילטור הכי יעיל'
באיזה גובה הוונטילטור הכי יעיל
11/09/2018 | 13:49
2
11
כולל הסבר בבקשה
לצפיה ב-'בגובה הפרצוף?... '
בגובה הפרצוף?...
12/09/2018 | 19:32
1
14
הסבר: הכי נעים...
לצפיה ב-'צדקת. אני ציפיתי להסבר קשור לתנועה סיבובית של אויר.....'
צדקת. אני ציפיתי להסבר קשור לתנועה סיבובית של אויר.....
16/09/2018 | 21:41
7
אבל התשובה שלך סייעה לי מאוד . סתם הסתבכתי. תודה.
לצפיה ב-'עזרה דחופה - חוקי ניטון'
עזרה דחופה - חוקי ניטון
09/09/2018 | 15:46
10

שאלה 16
חמור מושך במהירות קבועה עגלה שמסתה 100 קילוגרם על פני משטח מחוספס שזווית שיפועו 70 ומקדם החיכוך הקינטי בינו לבין העגלה הוא 0.15. הזווית בין הרתמה למשטח היא 750  .
מצא את הכוח בו החמור מושך את העגלה.
מצא את כוח החיכוך והכוח הנורמאלי שפועלים על העגלה.
במצב אחר השתחרר יותר חבל וכתוצאה מכך הזווית בין הרתמה למשטח קטנה מ-750 ל-500. בהנחה שהחמור מושך עדיין באותו כוח, מצא את תאוצת העגלה.

[ת: א. 670.66 N   ב. 344.725N , 51.708 N ג. 2.374 m/s2]

לצפיה ב-'איך זה שהלחות באוויר מתעבה כבר בטמפרטורת החדר?'
איך זה שהלחות באוויר מתעבה כבר בטמפרטורת החדר?
04/09/2018 | 23:15
2
12
לפי ויקיפדיה טמפרטורת העיבוי של חומר זהה לטמפרטורת הרתיחה שלו (מעבר מנוזל לגז) וכפי שאנחנו יודעים מים רותחים ב 100 מעלות צלזיוס... אז איך זה ש-אדיי מים באוויר מתעבים בטמפרטורות הרבה יותר נמוכות מ 100 מעלות? למשל כאשר אני מוציא בקבוק בירה קר מהמקרר ומיד מתעבים על הדפנות שלו מים?

תודה מראש!

לצפיה ב-'אדי מים'
אדי מים
06/09/2018 | 18:35
1
10
יש אדי מים באויר אפילו שטמפרטורת האויר היא לא 100 מעלות, אז לא הבנתי את שאלתך.
לצפיה ב-'עזוב כנראה לא הייתי מרוכז... השאלה שהייתי צריך לשאול היא:'
עזוב כנראה לא הייתי מרוכז... השאלה שהייתי צריך לשאול היא:
07/09/2018 | 10:11
13
אם אדי מים מתעבים מתחת ל 100 מעלות, אז איך זה שהלחות באוויר בבית לדוגמה (שהטמפרטורה בו הרבה יותר נמוכה מ 100 מעלות) לא מתעבה כל הזמן והופכת לטיפות מים על הקירות, הריצפה והרהיטים?

לצפיה ב-'היי , אשמח לעזרה -תנועה מעגלית קצובה'
היי , אשמח לעזרה -תנועה מעגלית קצובה
03/09/2018 | 17:12
11

חוט שאורכו 2 מטר תלוי על תקרה ונע בתנועה מעגלית קונית כאשר בקצהו מסה של 30 גרם. הזווית בין החוט לאנך לתקרה 300. מצא את:
זמן המחזור של הכדור.
מתיחות החוט.
מהירותה הקווית של המסה.

[ת: א. 2.61 s  ב. 0.346 N  ג. 2.4 m/s  ]

לצפיה ב-'מה יקרה לאסטרונאוט שיוציא את ידו מחוץ לחללית?'
מה יקרה לאסטרונאוט שיוציא את ידו מחוץ לחללית?
14/08/2018 | 21:32
1
18
נגיד שאסטרונאוט בתחנת החלל יוציא את ידו החשופה אל מחוץ לחללית, מה בדיוק הוא ירגיש? את הקור העז של החלל? ואם זה בצד של השמש, את להט השמש? מה יקרה לו? האם היד שלו תשרוד ללא פגע כמה דקות מחוץ לחללית? האם הוא ישרוד? מה תהיה ההשפעה של פעולה כזו על האסטרונאוט ועל היד שלו?

תודה מראש!

לצפיה ב-'הפרשי לחצים'
הפרשי לחצים
15/08/2018 | 07:52
24
הוא ימות ביסורים תוך 30 שניות בשל הפרש לחצים גדול בין תוך הגוף לחלל.
אנחנו רגילים בכדרה''א להיות באיזון בין הלחץ הפנימי לחיצוני. בחלל יש ואקום, אין איזון.
לצפיה ב-'האם המזגן לא אמור לייבש את האוויר בבית ?'
האם המזגן לא אמור לייבש את האוויר בבית ?
14/08/2018 | 00:05
22
משום מה גם כשהמזגן בבית דלוק והטמפרטורה כביכול נוחה (25-26 מעלות צלזיוס) הלחות כל הזמן גבוהה (בסביבות 70% פלוס מינוס על פי מד טמפרטורה/לחות דיגיטלי) וכל הזמן מרגישים דביקים ומזיעים (גם אחרי מקלחת) בעיקר כשהולכים לישון עם ביגוד קצר ומתכסים בשמיכה דקה... חשבתי שמזגן בעצם פעולתו אמור בנוסף לפעולת הקירור גם להוריד את רמת הלחות באוויר, האם אני טועה? בדרך כלל במקומות ממוזגים אני לא מרגיש לחות כזו גבוהה כמו בבית, האם זה נורמלי? האם זה נשמע כמו בעיה במזגן?

אשמח לתשובות,
תודה.
לצפיה ב-'שאלה בלחצים '
שאלה בלחצים
12/08/2018 | 12:56
18
אנא מי יכול לסייע לי במתן תשובה
לצפיה ב-'אשמח לעזרה בשאלות בנושא מתקף ותנע'
אשמח לעזרה בשאלות בנושא מתקף ותנע
08/08/2018 | 11:37
2
25
היי, אשמח לעזרה בשתי השאלות הבאות לא הצלחתי אף סעיף ככה שאני צריכה עזרה בהכל אך כל עזרה שאקבל תהייה מבורכת
תודה רבה 

לצפיה ב-'שאלה ראשונה'
שאלה ראשונה
10/08/2018 | 21:12
11
  1. שימור אנרגיה של הכדור הקל (פוטנציאלית לקינטית)
  2. משימור אנרגיה של הכדור הכבד ניתן להגיע למהירותו מייד לאחר ההתנגשות ומשימור תנע במהלך ההתנגשות ניתן לקבל את מהירות הכדור הקל אחרי ההתנגשות.
  3. שימור אנרגיה (מקינטית לפוטנציאלית + יחס הגבהים.
  4. סכום אנרגיות קינטיות מיד לאחר ההתנגשות ביחס לאנרגיה פוטנציאלית התחלתית.
לצפיה ב-'שאלה שנייה'
שאלה שנייה
10/08/2018 | 21:15
7
  1. משפט מתקף תנע
  2. פירוק רכיבי התנע
  3. אנרגיה קינטית נשמרה
  4. הכוח הממוצע כפול זמן ההתנגשות שווה למתקף
לצפיה ב-'חימום באמצעות מיקרו גל ...'
חימום באמצעות מיקרו גל ...
01/08/2018 | 00:11
2
14
אם אני מחמם במיקרוגל חלב שהוצאתי מהמקרר בכלי נתון ל80 מעלות ב-X זמן, האם אחמם פי 10 חלב באותם התנאים בזמן של 10X בדיוק ?
לצפיה ב-'כן'
כן
01/08/2018 | 09:03
1
12
לתנור מיקרוגל יש הספק קבוע - זה כמות האנרגיה לשנייה שהוא משקיע בחימום. עבור כמות אוכל גדולה פי 10 יקח פי 10 זמן להגיע לאותה טמפרטורה.
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
01/08/2018 | 12:04
1
לצפיה ב-'מישהו יכול בבקשה להסביר לי כיצד עובד מעגל חשמלי?'
מישהו יכול בבקשה להסביר לי כיצד עובד מעגל חשמלי?
29/07/2018 | 10:03
12

או ליתר דיוק, כיצד עובד מעגל LC המכיל קבל טעון וסליל סילונואיד בלבד? לא לגמרי בדיוק הבנתי מה קורה במעגל הזה...מה שרק הבנתי שברגע שמאפשרים לקבל...מטענים חיוביים עוברים דרך הסליל לפלטה השלילית של הקבל...וכך למעשה נוצר זרם בסליל הגורם לשדה מגנטי. לא הבנתי מה קורה בהמשך? השדה המגנטי יוצר כא״מ בסליל...ואיך הדבר הזה גורם למחזוריות במעגל הזה? המון תודה למי שיוכל להסביר.

לצפיה ב-'מומנט כוח'
מומנט כוח
24/07/2018 | 17:20
8
22
שלום,

אין לי כל ידע בפיזיקה ואשמח להסבר קטן.
במפרט מברגת אימפקט של מקיטה נכתב כי היא מייצרת מומנט כוח של 175 ניוטון-מטר. במפרט של מאזדה 3 נכתב כי היא מייצרת מומנט כוח של 15 קג"מ, השווים ל147 ניוטון-מטר.
בהנחה שמנוע המברגה לא חזק יותר ממנוע המכונית...

מה ההסבר לזה? מה אני מפספס?

אשמח לכל הערה והארה בנושא

תודה רבה
לצפיה ב-'קג"מ כפול 9.8 שווה ניוטון X מטר'
קג"מ כפול 9.8 שווה ניוטון X מטר
27/07/2018 | 16:44
7
14
מגיע מתוך הקשר F=mg באשר g=9.8 מטר לשניה בריבוע זה תאוצת הנפילה החפשית ע"פ כדה"א.
לצפיה ב-'השאלה היא אחרת'
השאלה היא אחרת
28/07/2018 | 02:45
6
20
האם מנוע המברגה חזק ממנוע המכונית? אני מניח שלא, ולכן - אשמח להסבר.
הכיצד זה שבניוטון/מטר מברגה קטנה נראית כחזקה יותר ממנוע של מכונית ממוצעת?

לצפיה ב-'אוקיי, לא הבנתי את שאלתך...'
אוקיי, לא הבנתי את שאלתך...
30/07/2018 | 13:25
14
ועליה איני יודע לענות 
לצפיה ב-'ודאי'
ודאי
01/08/2018 | 09:02
4
14
זה לא מפתיע, ידוע שלמנועים חשמליים יש מומנט פיתול חזק יותר. המילה חזק פה היא מטעה. אם אתה מתכוון להספק - אז למברגה הספק נמוך יותר - כמה מאות וואט לעומת אלפי וואט של מנוע הרכב (746 וואט כפול כוחות הסוס) אבל מבחינת מומנט יכול להיות הפוך כמו שראית. למשל יש מכוניות ספורט חשמליות קטנות שמביסות בקלות תאוצות של מכוניות על עם מנועי בנזין ענקיים.
לצפיה ב-'דוגמא'
דוגמא
01/08/2018 | 09:54
3
16
טסלה מודל S, מכונית חשמלית סדרתית שנמכרת בארה״ב מגיעה ל440+ ואפילו 900 ניוטון-מטר של מומנט:

אגב, לא ידעתי איך מודדים הספק של רכב, מסתבר שפשוט לוקחים את המומנט ומכפילים במהירות הסיבובים של המנוע. זה אומר שההבדל בהספק בין המברגה שלך לבין המזדה זה לא המומנט אלא בעיקר מהירות הסיבוב.
לצפיה ב-'יפה.'
יפה.
01/08/2018 | 21:04
1
לצפיה ב-'אשכלל'
אשכלל
02/08/2018 | 01:16
1
16
ראשית, תודה לשניכם על ההתייחסות העניינית.

שנית -
א. האם אפשר כי המומנט מחושב על קוטר הציר המסובב? כלומר, מברגה שכזו יכולה לתת 175 NM לציר בקוטר של 0.25 אינץ', בעוד המכונית נותנת מומנט שהוא לכאורה נמוך, אך לציר גדול בהרבה (כך שכוחה בפועל, אם נשווה את קוטר הצירים המסובבים, הינו גדול יותר)?
בנוסף, נסכים שמברגה המסובבת ציר קטן בסל"ד X, תתן תוצאת סל"ד נמוכה יותר בהגדלת הציר המסובב.

ב. ואמנם שכלל איני בטוח במה ששערתי למעלה, קשה לי להאמין ששתי מברגות (מנוע המכונית מזין שני גלגלים) בעלות מומנט פיתול של 175 NM (הגם שהן חזקות מאד באופן יחסי) תוכלנה להזיז את אותה מכונית שמשקלה כטון וחצי.
וכמעין המשך לכך, אם אכן תצלחנה להזיז את המכונית - אזי שודאי יש להניח שבסל"ד נמוך בהרבה (בהתאם לפערים הקיימים בין גודל ציר המברגה לגודל הציר הבוקע ממנוע המכונית).
מה דעתכם?

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
03/08/2018 | 10:26
11
בקשר לא׳ לא יודע להגיד איך מודדים אבל המומנט לא קשור לקצב הסיבובים אלא רק לכוח שאיתו אפשר לסובב. זה כמו להגיד שאם מנוע מסוים מסיע מכונית במהירות 50 קמ״ש אז אם המכונית תהיה כבדה יותר היא לא תוכל להגיע ל50 קמ״ש - זה לאו דווקא נכון יש שיקולים אחרים.

בקשר לב׳ כבר אמרנו שההספק הנמוך יותר של המברגה קשור לסל״ד הנמוך אז זה ברור. חוץ מזה בשביל זה יש תיבות הילוכים.
לצפיה ב-'אנרגיה'
אנרגיה
17/07/2018 | 14:16
2
17
לכל האנרגיות: חשמלית (קבל/סליל), מגנטית (סליל), אלסטית (קפיץ), קינטית (מסה נקודתית) יש מבנה של חצי כפול קבוע כפול משתנה בריבוע. 0.5LI^2 ,0.5mV^2
איך זה של-E=MC^2 אין מקדם חצי?
לצפיה ב-'המקדם הוא ענין של קונבנציה...'
המקדם הוא ענין של קונבנציה...
19/07/2018 | 22:23
7
אם במקום לשים את מהירות האור (C) תשים sqrt(2)*C תקבל את המבנה שאתה מחפש...

שים לב שמבחינת מימדים אין הבדל בין הנוסחאות.

לצפיה ב-'הערה'
הערה
20/07/2018 | 21:02
20
האנרגיות "עם החצי" הן ביטויים קלאסיים. הנוסחא E=mc^2 היא אנרגיה יחסותית. ביטויים קלסיים וביטויים יחסותיים מגיעים משתי תורות שונות לחלוטין והם מתלכדים רק באנרגיות נמוכות. למען הדיוק הביטוי היחסותי שרשמת נכון רק במערכת המנוחה של הגוף. הביטוי היותר מדויק הוא E^2=p^2*c^2+m^2*C^4
לצפיה ב-'מישהו יכול להסביר בפשטות את עיקרון שיטות התיארוך הרדיומטרי?'
מישהו יכול להסביר בפשטות את עיקרון שיטות התיארוך הרדיומטרי?
17/07/2018 | 00:24
17
היי,

1. ניסיתי לקרוא קצת הסברים וצפיתי בכמה סרטוני יוטיוב אך עדיין אני חש קצת מבולבל לגבי הנושא. אני מבין שחומר א' (חומר אב) דועך בקצב קבוע לחומר ב' (חומר בת) אבל מה שלא מובן לי זה איך יודעים מה הייתה כמות החומרים בהתחלה? בסלע המקורי? תוכלו בבקשה להסביר לי לגבי שיטות התיארוך הנפוצות כיצד יודעים מה היה יחס החומרים (חומר האב וחומר הבת) בתחילת התהליך?

2. שאלה נוספת בנושא אך מכיוון קצת שונה, הבנתי שניתן לתארך סלעים שמכילים מינרליים מגנטיים לפי הכיוון שבו המינרלים האלו מסודרים בתוך הסלע, ושכיוונם תלוי בכיוון השדה המגנטי של כדור הארץ כאשר הסלע נוצר. כלומר אפשר לראות את המחזור המגנטי שטבוע בסלע. אבל איך מסיקים מזה את גילו של הסלע? כלומר כיצד יודעים באיזה קצב השדה המגנטי של כדור הארץ השתנה? ובאיזה קצב הקטבים התהפכו?

למשל, אם מוצאים סלע ורואים בו שהשדה המגנטי התהפך 37 פעמים, איך יודעים כמה זמן לקח כל היפוך? 20 מיליון שנה, או 375 מיליון שנה?

אשמח להסבר פשוט ככל האפשר, בעיקר לגבי השאלה הראשונה.

תודה מראש.
לצפיה ב-'צריך עזרה !!!דחופה!!! בפתרון שאלה במכניקה'
צריך עזרה !!!דחופה!!! בפתרון שאלה במכניקה
15/07/2018 | 17:03
29
אשמח מאוד לעזרה
לצפיה ב-'איך מדגימים כבידה על כדוה"א?'
איך מדגימים כבידה על כדוה"א?
12/07/2018 | 15:59
1
19
לא מצאתי אף ניסוי שמדגים שני חפצים על כדור הארץ, שמושכים אחד את השני.
אם, לדוגמה, נבנה פיר עגול וגבוה ונוציא ממנו את כל האויר, ואז נזרוק לתוכו שני כדורים, כך שהם יהיו בנפילה חופשית ומינימום חיכוך; האם הם ימשכו אחד את השני מספיק כדי לראות תנועה בעין בלתי מזוינת?
לצפיה ב-'צריכה עזרה בשאלת כבידה '
צריכה עזרה בשאלת כבידה
03/07/2018 | 14:01
1
36
חברים צריכה עזרה בסעיף ג ,לפחות רעיון או דרך חשיבה
לא יכולה להבחין בהבדל בין שני המקרים ! דחוףףף

לצפיה ב-'דרך חשיבה'
דרך חשיבה
03/07/2018 | 17:50
20
ג.1 בגלל מהירות גבוהה בכיוון התנועה הלווין עף לכיוון רדיאלי.
ג.2 הוא נע רדיאלית ישירות. הוא צריך את מהירות הזאת כדי להשתחרר מכוח המשיכה של כדור הארץ.  
לצפיה ב-'כרטיסים מגנטיים'
כרטיסים מגנטיים
03/07/2018 | 10:17
19
האם זה נכון ששמירת כרטיס מגנטי ליד הפלאפון הורסת את הכרטיס?אם כן, מדוע?איך זה קורה?
לצפיה ב-'מרחק של גליל מתגלגל'
מרחק של גליל מתגלגל
02/07/2018 | 14:26
1
15
היי, יש לי שאלה שאני לא מצליח לפתור ואשמח לעזרה:
גליל בעל רדיוס 0.5m מתגלגל ללא החלקה על משטח אופקי. הגליל מתחיל את תנועתו ממנוחה ונע בתאוצה זוויתית של 6rad/s^2. מה המרחק שעבר בין t=0 ל-t=3?

ניסיתי להיעזר בכל הנוסחאות שנתונות לי ולא הצלחתי להגיע לתשובה נכונה.
אני יודע שאני יכול למצוא בקלות את התאוצה המשיקית אבל גם אם אני רוצה להשתמש בה דרך הצבה במשוואה שמודדת את השינוי בזווית עדיין חסר לי נתון המהירות הזוויתית (אומגה) שמתחבא בתוכה, בגלל זה אני חושב שאולי צריך בכלל לכת לכיוון אחר. אפשר בבקשה הכוונה?
לצפיה ב-'לא משנה, הסתדרתי'
לא משנה, הסתדרתי
02/07/2018 | 21:22
4

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום טיפול CBT
פורום טיפולי CBT
פיינר את לביא
משרד עו"ד פיינר את לביא
פורום ייעוץ קריירה
פורום ייעוץ קריירה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה