לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
82338,233 עוקבים אודות עסקים

פורום לימודי פיזיקה

שלום וברוכים הבאים לפורום פיזיקה בתפוז! זה המקום שבו כולם יכולים להפגש, בכל הרמות ולדבר על פיזיקה! 

בין אם אתם תלמידים וצריכים עזרה בשיעורים או אנשים סקרנים שרוצים ללמוד כיצד העולם עובד, זה המקום לשאול את השאלות ולדבר.

אבקש להזכיר מספר כללים בהתנהלות הפורום:

• יש לשמור על אווירה נעימה ופתוחה בה הדעות של כולם נשמעות. אין להשתמש בשפה גסה, בוטה או תוקפנית כלפי אף אחד.
  • אין לפרסם הודעות פרסומיות. הן תמחקנה מיד.
  • נא לשמור על זכויות יוצרים ולא לפרסם קישורים פירטיים.

גלישה מהנה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לימודי פיזיקה

שלום וברוכים הבאים לפורום פיזיקה בתפוז! זה המקום שבו כולם יכולים להפגש, בכל הרמות ולדבר על פיזיקה! 

בין אם אתם תלמידים וצריכים עזרה בשיעורים או אנשים סקרנים שרוצים ללמוד כיצד העולם עובד, זה המקום לשאול את השאלות ולדבר.

אבקש להזכיר מספר כללים בהתנהלות הפורום:

• יש לשמור על אווירה נעימה ופתוחה בה הדעות של כולם נשמעות. אין להשתמש בשפה גסה, בוטה או תוקפנית כלפי אף אחד.
  • אין לפרסם הודעות פרסומיות. הן תמחקנה מיד.
  • נא לשמור על זכויות יוצרים ולא לפרסם קישורים פירטיים.

גלישה מהנה!

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 רוצים עזרה בשיעורי הבית? מספר הנחיות.
 - במקום לרשום את השאלה ולחכות לפתרון, אנא רשמו האם ניסיתם לפתור, כיצד והיכן נתקעתם. זה יסייע לענות לכם.

- היו סבלניים ואל תקפיצו את השאלה מיד אם לא עונים.

- יש להודות למי שסייע כדי לשמור על אווירה נעימה וחיובית.

המשך >>

לצפיה ב-'פיזיקה של נדנדה'
פיזיקה של נדנדה
20/02/2018 | 11:46
2
4
איך תנועות רגליים וגוף של מתנדנד משפיעות בדיוק על תנועה של נדנדה?
לצפיה ב-'משנות את מיקום מרכז הכובד של המתנדנד'
משנות את מיקום מרכז הכובד של המתנדנד
22/02/2018 | 19:16
1
3
אם זה נעשה בתדירות המתאימה, תהיה הגברה במשרעת התנודות.
לצפיה ב-'עדיין לא ברור לי איך זה בדיוק עובד'
עדיין לא ברור לי איך זה בדיוק עובד
22/02/2018 | 20:01
4
למה כשאני בשיא הגובה מתיחת הרגליים והורדת מרכז הכובד שזה מה שילידים עושים (ושלא מייצר מהירות או אנרגיה פוטנציאלית) יגדילו את משרעת התנודה?
לצפיה ב-'חשמל'
חשמל
18/02/2018 | 18:47
8
ערב טוב.
כמה שאלות שהייתי רוצה לשאול שקשורות לחשמל.
הבנתי שמתח החשמל בארצינו הוא 220V או 230V?
לפי מה שקראתי, במידה ויש לי מכשיר שנקנה מארצות בדרכ' אצטרך ממיר מתח STEP DOWN על מנת לחבר אותו, כי מתח החשמל בארה"ב הוא יותא נמוך 110V.
מה קורה במידה ואני מחברת מכשיר מארה"ב ללא הממיר מתח?הוא נשרף?קיימת סכנת הדלקות?ומה קורה אם המצב הוא הפוך?במידה ואני לוקחת לארה"ב מכשיר שנקנה בישאל ולא מתקינה ממיר מתח?הוא לא יוכל להדלק כי אין מספיק זרימת חשמל?ומה בעצם עושה הממיר?הוא מתאים את רשת החשמל הביתית למוצר ולא ההיפך,נכון?אשמח להסבר של הדברים הללו כי זה אמת מסקרן אותי.עד אתמול בכלל לא ידעתי על דברים כאלו, כמו ממירי מתח וכו'.

לצפיה ב-'עבודה וכוח'
עבודה וכוח
11/02/2018 | 16:37
22
היי התחלתי ללמוד פיזיקה לאחרונה ואני די מבולבל מההבחנות בין מספר מושגים בסיסיים.

מישהו יכול לתת לי אינטואיציה לגביי כוח ועבודה והקשר שלהם למהירות ולהאצה?
מה קורה כשאני מפעיל כוח על מרחק קטן באופן אינפיניטסמלי? האם הוא פשוט 'מתכלה' (או מפסיק) מיד? והגוף ממשיך לנוע במהירות קבועה? וכאשר אפעיל את אותו כוח על גוף למשך מרחק גדול יותר, הוא פשוט יאיץ לעומת הגוף הראשון ביחס ישיר למרחק שעליו הפעלתי את הכוח? מישהו יכול להדגים לי השוואה של התנהגות של שני אובייקטים כאלה?

כשאני דוחף למשל עצם כבד סטטי, ונגיד שבתחילה הוא זז ולפיכך הכוח שהפעלתי עליו גדול מכוח החיכוך, אך לאחר מכן מהירותו קבועה, מה קורה כאן?

כמו כן, מישהו יכול להסביר לי את זה?
This formulation is very convenient for describing the energy requirements for traveling between different bodies in the solar system. We can imagine coming in to land on a planet. As we come closer to the planet, we gain kinetic energy. Because energy is conserved, we lose gravitational potential energy to account for this—in other words, U_gU
​g
​​ U, start subscript, g, end subscript becomes more negative.
This picture leads to the concept of a gravity well which you need to "climb out of" in order to transfer from one planetary body to another. The image below shows a depiction of the gravity wells of Pluto and its moon Charon, calibrated for a 1,000 kg spacecraft.

Exercise 3: Based on the plot shown in the image above, how much work needs to be done against gravity on a journey beginning at rest on the surface of Charon and arriving at the surface of Pluto with zero speed?

To leave the surface of Charon, we must first climb out of Charon's gravity well. Luckily we don't need to escape the whole system but go just far enough that we have enough energy to avoid falling back to Charon should our rocket shut off. This occurs when the red and blue lines cross.
Reading from the plot this requires (-.07)-(-0.175) = 0.105~\mathrm{GJ}(−.07)−(−0.175)=0.105 GJ.
At this point, we could simply fall into Pluto, but then all our gravitational potential energy would be transferred to kinetic energy, and we would crash into Pluto's surface. We want to land with zero speed, so we need to do work exactly equal to our gravitational potential energy to achieve this. Reading from the plot again we find this requires (-0.07) - (-0.737) = 0.667~\mathrm{GJ}(−0.07)−(−0.737)=0.667 GJ.
So, overall, we require a total energy of 0.105 + 0.667 = 0.772~\mathrm{GJ}0.105+0.667=0.772 GJ. This does not include any energy needed to account for velocity differences between the two objects.

האם עבודה ששווה לעבודה שהכוכב עושה על החללית לא יביא פשוט למהירות קבועה? מדוע כתוב כאן שזה יעצור את החללית? כמו כן, מדוע העבודה קבועה כאן? האם לא אמורה להיות עבודה אחרת לכל רגע בהנחה והעבודה של הכוכב על החללית משתנים?
לצפיה ב-'האם קרינת אינפרא אדום קצרה באורך גל של כ-1 מיקרומטר מסוכנת?'
האם קרינת אינפרא אדום קצרה באורך גל של כ-1 מיקרומטר מסוכנת?
08/02/2018 | 15:19
1
13
אני שוקל לקנות תנורי אינפא אדום למקלחות.
התנורים מחממים ע"י הפצת קרינת אינפרא אדום קצרה; אורך גל בטווח 0.7-1.5µm 
אורך הגל הקצר הוא אנרגטי ולכן מאפשר את החימום.
השאלה האם ישנה סכנה לכוויות ו/או לעיניים ? (I.R בלבד, ללא UV) 

לצפיה ב-'קרינה באורך גל זה לא אמורה להוות בעיה'
קרינה באורך גל זה לא אמורה להוות בעיה
19/02/2018 | 18:48
5
לצפיה ב-'מה הסיבה לזה'
מה הסיבה לזה
05/02/2018 | 16:13
2
15
שלום.

כבר מס' פעמים במהלך החורף, כשנכנסתי לאוטו בבוקר, אחרי לילה קר, אני רואה רטיבות על החלון מבחוץ.

מה הסיבה שרק במקום בו המגבים עובדים, יש רטיבות - לעומת החלק בו המגבים לא מגיעים בשמשה

לצפיה ב-'אולי'
אולי
06/02/2018 | 22:15
1
15
המגבים מורחים גרעיני התעבות על השמשה. כלומר השמשה מגרדת מהם חומר המשמש כגרעיני התעבות.
לצפיה ב-'אין ספק שלמגבים יש השפעה כלשהי'
אין ספק שלמגבים יש השפעה כלשהי
07/02/2018 | 10:31
11
השאלה, מה בדיוק ההשפעה?

לצפיה ב-'קרינת מיקרוגל'
קרינת מיקרוגל
25/01/2018 | 10:01
1
22
שלום לכולם מקווה שכאן זה המקום הנכון לשאות את השאלה שלי.
השותך הגאון שלי רצה לזרזר את תהליך הייוש של הגרביים שלו וכניס אותם לחימום במיקרוגל.המיקרוגל החל להדיף ריח ל שרוף שלא עובר.אז השאלה הראשונה אם הוא הפך ללא שמיש ועללי לזרוק אותו?
דבר נוסף, הוא לא זרק את הגרביים  שחוממו וגיליתי את זה אחרי שהוצאתי אותם ממכונה שרק סיימה לכבסץהמכונה הייתה מלאה גם בבגדים שלי. האם הקרינה שהיתה במיקרוגל הייתה יכולה איכשהו "להיספג בתוך בגד" ונפלטה בתוך הבגדים שלי במהלת הכיבוס?או שיכול להיות סיכוי שנפלט משהו רעיל אחר מהגרביים שלו לתוך הבגדים שלו במהלת הכביסה?
לצפיה ב-'לא, קרינה לא יכולה 'להיספג' בבד'
לא, קרינה לא יכולה 'להיספג' בבד
19/02/2018 | 18:50
1
בנוגע לפליטת רעלים - זו כבר שאלה ליצרנים.
לצפיה ב-'ארבעת היסודות: אש , אדמה , מים , אוויר '
ארבעת היסודות: אש , אדמה , מים , אוויר
19/01/2018 | 00:55
2
39
מדוע התפיסה הזו נחשבת למיושנת? האם תוכלו לתת לי דוגמא למשהו שאינו מהווה שילוב כלשהו של ארבעת היסודות הנ"ל? למשל זכוכית, ברזל... אלו הם דברים שנוצרים מאדמה לא?

לצפיה ב-'אתה אמיתי'
אתה אמיתי
19/01/2018 | 19:26
1
34
אם כן אתה כישלון של מערכת החינוך. אש זה יסוד? מים זה יסוד? אויר זה יסוד?
אתה שואל למה זה מיושן? בגלל שמדובר ברעיונות מיסטיים שהתפתחו אצל תרבויות שונות החל מ1800 שנה לפני הספירה, הרבה לפני ענפי המתמטיקה, פיזיקה, כימיה וביולוגיה. מפחיד שאנשים כמוך קיימים, בבקשה אל תתרבה.
לצפיה ב-':->'
:->
20/01/2018 | 11:31
25
כישלון של שטיפת המוח הידועה בכינויה מערכת החינוך.

לצפיה ב-'ההיקפן - מכשיר רגיש ומדויק, המודד יחס בין היקפי גלילים.'
ההיקפן - מכשיר רגיש ומדויק, המודד יחס בין היקפי גלילים.
17/01/2018 | 17:43
22
לצפיה ב-'הנחתה של גלי קול לעומת גלי רדיו'
הנחתה של גלי קול לעומת גלי רדיו
15/01/2018 | 12:06
19
ידוע שכאשר תדר של גל רדיו גבוה יותר (אורך גל קצר יותר) ההנחתה היא מהירה יותר למרחק מאשר תדרים נמוכים יותר (אורכי גל ארוכים יותר).

בגלי קול שמתי לב לתופעה הפוכה: ירי של תותח (תדרים גבוהים וגלים קצרים יותר) נשמע מאוד רחוק.
לעומת פיצוץ פצצה כבדה שגורמת לפיצוץ חזק הרבה יותר לא נשמע למרחק רב, כאן דווקא התדרים של הפיצוץ נמוכים יותר והגלים ארוכים יותר.

מדוע זה כך ?
לצפיה ב-'מאיץ החלקיקים בשוויץ'
מאיץ החלקיקים בשוויץ
07/01/2018 | 03:34
3
38
שלום לכולם
שאלה לי אליכם
קראתי ושמעתי במספר מקומות שבהפעלה ובמצב מסוים של מאיץ החלקיקים בשוויץ אפשר להרוס את היקום העולם האנושות ועוד וכו...ללא יכולת שיקום חזרה למצב הקיים שהיה על ידי כך שנוצר אנטי חלקיק (אנטי חומר) שהורס כל דבר כולל את החלקיק האלוהי שיצר את היקום העולם האנושות ועוד וכו... ובעצם יוצר מצב שאין כלום דהיינו כמו שהיה לפני המפץ הגדול אבל בלי הדברים שיצרו את המפץ הגדול כלומר ללא יכולת שיקום חזרה והשארת המצב הזה לנצח ואין סופיות
עריכה: שכחתי לציין שאני מדבר מבחינה מעשית ולא תאורטית
האם זה אכן אפשרי?
תודה לעונים.
לצפיה ב-'לא, זה לא אפשרי.'
לא, זה לא אפשרי.
08/01/2018 | 10:33
1
22
ברמה הגלובלית המאיץ בטוח לחלוטין מכל בחינה אפשרית (אבל לא הייתי ממליץ להכנס פנימה בזמן פעולתו).
לצפיה ב-'ובוזון הייגנס ("החלקיק האלוהי") ממש לא יצר את היקום'
ובוזון הייגנס ("החלקיק האלוהי") ממש לא יצר את היקום
10/01/2018 | 00:44
10
לצפיה ב-'כן, זה אפשרי.'
כן, זה אפשרי.
12/01/2018 | 16:44
51
מצד שני גם ככה לא יודעים איך היקום נוצר, אז יכול להיות שהוא יווצר מחדש בתהליכים ספונטניים.

לצפיה ב-'עבודה ואנרגיה - אלסטיות'
עבודה ואנרגיה - אלסטיות
05/01/2018 | 15:54
19
היי, אשמח לקבל עזרה ע"י הסבר או צילום של הדרך לפתירת סעיפי השאלה.

בתודה מראש ושבת שלום.
לצפיה ב-'"אפקט מבנים חלולים - משטח משושים חלולים רוטט יוצר שדה חשמלי"'
"אפקט מבנים חלולים - משטח משושים חלולים רוטט יוצר שדה חשמלי"
04/01/2018 | 23:55
1
31
שלום, יש איזה מגיב נודניק בווינט שמציף כל הזמן עם התגובה הזאת:

"אפקט מבנים חלולים - משטח משושים חלולים רוטט יוצר שדה חשמלי.. הדוחף את המשטח מעלה, לא-מתכתי / דיאלקטרי"

האם למישהו יש מושג על מה לעזאזל הוא מדבר? האם זה משהו מדעי/פיזיקלי?

לצפיה ב-'לא. קישקוש של טרחן כפייתי.'
לא. קישקוש של טרחן כפייתי.
13/01/2018 | 18:53
6
לצפיה ב-' פורומים חדשים מחכים לכם '
פורומים חדשים מחכים לכם
24/12/2017 | 13:19
2

פורום חדש יעסוק בדיני המס כולל תחום המיסוי הפלילי, בו תקבלו ייעוץ מעו"ד מומחה, לשעבר מנהל תחום במחלקת החקירות של רשות המיסים 
היכנסו עכשיו לפורום דיני מע"מ ומס הכנסה 

פורום חדש מרכז ייעוץ משפטי ומענה על שאלות בנושאים של ויזה, דרכון זר, הגירה, אזרחות ואשרת עבודה בחו"ל, בבריטניה וארה"ב בעיקר
היכנסו עכשיו לפורום ויזה ואזרחות בבריטניה וארה"ב
לצפיה ב-'שאלה על החוק הראשון והשני של ניוטון'
שאלה על החוק הראשון והשני של ניוטון
16/12/2017 | 11:41
2
33
סליחה אם זו שאלה טפשית, אבל גמרתי את התיכון לפני המון שנים וייתכן שיש משהו שפשוט פספסתי.

האם החוק הראשון של ניוטון הוא לא חלק מהחוק השני?
כלומר, החוק השני הוא F=M*A
אבל, כאשר F=0 אזי A=0 והגוף נשאר במצבו הנוכחי (שזה החוק הראשון)

אם זה נכון, החוק הראשון מיותר
אבל יותר סביר שיש משהו שאני לא מבין ואשמח להסבר

תודה
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
28/12/2017 | 08:54
6
לצפיה ב-'אני צריך הסבר קצת מפורט על התרגילים'
אני צריך הסבר קצת מפורט על התרגילים
15/12/2017 | 17:54
40
יש כאן 2 שאלות ,  שקצת לא מובן לי הפיתרון שלהם ,  תודה מראש לפותרים 

לצפיה ב-'מכניקה'
מכניקה
05/12/2017 | 18:27
38
שלום,

אשמח לעזרה בבקשה בתרגיל.
עד כה למדנו וקטורים, כוחות, כוחות שקולים, חוק ראשון ושלישי של ניוטון.
הבנתי מאנשים שהפתרון הוא מיידי אם פותרים באמצעות מומנטים אבל הבעיה שאנחנו עוד לא למדנו את זה וקיבלנו תרגיל כזה לעשות... ז"א שחייבת להיות עוד דרך חוץ ממומנטים אבל הבעיה שאני לא מצליח... אני יושב שעות על זה :\

תודה רבה לעונים ולעוזרים...

לצפיה ב-'חללית אימפולסיבית'
חללית אימפולסיבית
04/12/2017 | 21:54
3
43
שלום לכולם,
ברצוני להציג בפניכם היום סוג חדש של חללית שיכולה להגיע למאדים ובחזרה. אשמח לקבל תגובתכם. מצרף נוסחא ותרשים. 
לצפיה ב-'יש לך טעות בחישובים, זה לא יעבוד'
יש לך טעות בחישובים, זה לא יעבוד
08/12/2017 | 15:14
1
8
לצפיה ב-'מה הטעות?'
מה הטעות?
18/12/2017 | 14:57
14
לקחתי (m(e לא מדויק שיהיה יותר קל לחשב. מה עוד הטעות?
לצפיה ב-'איפה שאתה רואה חללית'
איפה שאתה רואה חללית
14/12/2017 | 17:31
26
אני רואה מעגל עם שני קבלים במקביל
לצפיה ב-'פיזיקה להנדסה- זקוקה בבקשה להסבר טוב'
פיזיקה להנדסה- זקוקה בבקשה להסבר טוב
13/11/2017 | 16:22
1
54
אני זקוקה לסיכום טוב, לא אכפת לי מצולם או כתוב, של תנועה מעגלית בקורדינטות פולאריות. כל הרעיון של הבעה לפי r ותטא, והכי חשוב, מה משמעות הגזירות של r ותטא (תטא דוט, תטא דותיים וכו)
ניסיתי לחפש בגוגל ולא מצאתי הסבר קריא וטוב של כל הנושא, לא מעבר לבסיס של קורדינטות פולאריות....
תודה!!
לצפיה ב-'הנה:'
הנה:
17/11/2017 | 22:21
42
הסתכלי על הנספח ברשימה הזו.
לצפיה ב-'תרגילים בקינמטיקה'
תרגילים בקינמטיקה
04/11/2017 | 15:11
46
אהלן,
אשמח לעזרה בפיתרון התרגילים , מרגיש כאילו חסרים לי נתונים או שלא הבנתי חלק קטן מהתרגיל , אשמח אם תוכלו להשלים לי את הפאזל.

לצפיה ב-'עזרה בהשתתפות בניסוי קצרצר'
עזרה בהשתתפות בניסוי קצרצר
04/11/2017 | 08:27
17

הודעה שהועברה:

שלום לכולם,

שמי מיכל שטיינמץ סטודנטית לפסיכולוגיה תואר ראשון, ובמסגרת התואר אני מעבירה ניסוי קצר על מעשי רמאות בהקשר בין-תרבותי.
אשמח אם תוכלו לעזור לי ולהשתתף בניסוי, לא לוקח יותר מחמש דקות והוא אנונימי לחלוטין!

לינק לניסוי - https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe4NTCFhw...

תודה מראש!
מיכל

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא קניות באינטרנט
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
אירוח בנושא קניות באינטרנט
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

DRSI Law Office
הגירה, ויזה ואזרחות בחו"ל
פורום טיפול CBT
פורום טיפולי CBT
פורום אזרחות בבריטניה וארה
מעוניינים באזרחות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה