לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
85648,564 עוקבים אודות עסקים

פורום לימודי פיזיקה

שלום וברוכים הבאים לפורום פיזיקה בתפוז! זה המקום שבו כולם יכולים להפגש, בכל הרמות ולדבר על פיזיקה! 

בין אם אתם תלמידים וצריכים עזרה בשיעורים או אנשים סקרנים שרוצים ללמוד כיצד העולם עובד, זה המקום לשאול את השאלות ולדבר.

אבקש להזכיר מספר כללים בהתנהלות הפורום:

• יש לשמור על אווירה נעימה ופתוחה בה הדעות של כולם נשמעות. אין להשתמש בשפה גסה, בוטה או תוקפנית כלפי אף אחד.
  • אין לפרסם הודעות פרסומיות. הן תמחקנה מיד.
  • נא לשמור על זכויות יוצרים ולא לפרסם קישורים פירטיים.

גלישה מהנה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לימודי פיזיקה

שלום וברוכים הבאים לפורום פיזיקה בתפוז! זה המקום שבו כולם יכולים להפגש, בכל הרמות ולדבר על פיזיקה! 

בין אם אתם תלמידים וצריכים עזרה בשיעורים או אנשים סקרנים שרוצים ללמוד כיצד העולם עובד, זה המקום לשאול את השאלות ולדבר.

אבקש להזכיר מספר כללים בהתנהלות הפורום:

• יש לשמור על אווירה נעימה ופתוחה בה הדעות של כולם נשמעות. אין להשתמש בשפה גסה, בוטה או תוקפנית כלפי אף אחד.
  • אין לפרסם הודעות פרסומיות. הן תמחקנה מיד.
  • נא לשמור על זכויות יוצרים ולא לפרסם קישורים פירטיים.

גלישה מהנה!

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 רוצים עזרה בשיעורי הבית? מספר הנחיות.
 - במקום לרשום את השאלה ולחכות לפתרון, אנא רשמו האם ניסיתם לפתור, כיצד והיכן נתקעתם. זה יסייע לענות לכם.

- היו סבלניים ואל תקפיצו את השאלה מיד אם לא עונים.

- יש להודות למי שסייע כדי לשמור על אווירה נעימה וחיובית.

המשך >>

לצפיה ב-'כיצד משפיע מאוורר על מדחום ?'
כיצד משפיע מאוורר על מדחום ?
16/06/2018 | 13:07
1
15
שלום, אם מדחום בחדר מראה טמפרטורה מסויימת למשל 25 מעלות, ואז אני מפעיל מולו מאוורר שעושה עליו רוח, האם הקריאה שלו תשתנה?

תודה מראש.

לצפיה ב-'לא'
לא
16/06/2018 | 16:24
5
מאוורר לא מוריד טמפ', רק מזגן מוריד. כשרוח המאוורר פוגעת בעור האדם, יש תחושה כאילו הטמפ' ירדה. אבל זה לא עובד על מדחום. 
לצפיה ב-'קפלר'
קפלר
09/06/2018 | 23:13
4
15
איך זה שכוכבי הלכת נעים סביב השמש בסיבובים אליפטים ולא מעגליים מושלמים?. יש פה איזו נקודה סטציונטרית מינמלית שאומרת שאליפטי זה פחות אנרגיה ממעגלי?
לצפיה ב-'קושיה נוספת כדי להיות סגור על העניין'
קושיה נוספת כדי להיות סגור על העניין
16/06/2018 | 16:22
2
5
אספר מה שהבנתי ובסוף כל סעיף יש שאלה..
כדור הארץ כלוא בתנועה אליפטית סביב השמש. כלומר, לפעמים הוא עובר קרוב אליה ולפעמים רחוק ממנה. ויש פה שלושה עניינים:
1. בגלל שמסת כדור הארץ קטנה מהשמש פי מיליון לערך, השמש מצידה לא מתרגשת יותר מידי והיא מבחינתה נעה על צירה ולא במסלול אליפטי משלה כשאר כוכבי הלכת הסובבים אותה, כפי שהיה מצופה, אם המסה שלה הייתה באותו סדר גודל לזו של כדור הארץ. - הבנתי נכון? 
2. השפעת שאר כוכבי הלכת על מסלול כדור הארץ (למשל צדק) - זניח? אף אחד לא מדבר על זה..
3. כדור הארץ נע מהר יותר כאשר הוא קרוב אליה (=כוח משיכה גרוויטציוני גדול יותר) ולאט יותר כאשר הוא רחוק יותר מהשמש (=כח משיכה גרוויטציוני קטן יותר). 
השאלה: זה שכדור הארץ נע מהר יותר ולאט יותר במסלולו, כלומר הוא מאיץ ומאט, כלומר יש כוח שגורם לו להאיץ ולהאט - כל זה מוסבר על ידי גרוויטציה ניוטונית פשוטה?. כדור הארץ צריך לנוע יותר מהר כדי להגדיל את הכח הצנטרפוגלי שלו כדי לא ליפול אל השמש? זה פשוט נראה לי כמו רכבת הרים כזאת שבה יש חילופי אנרגיה בין אנרגיה פוטנציאלית כובדית לאנרגיה קינטית. סה''כ האנרגיה המכנית נשמרת. אבל אין מילה על זה. כשכדור הארץ נע מהר ולאט, קרוב ורחוק מהשמש, האנרגיה שלו תמיד קבועה?  
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
16/06/2018 | 23:10
1
10
  1. מסת כדה"א קטנה פי 333 אלף ממסת השמש (ולא פי מליון, לא שזה משנה לעניינו). השמש בהחלט נעה במסלול אליפטי סביב מרכז הכובד המשותף לה לכדה"א ולכל שאר כוכבי הלכת, הנמצא עמוק עמוק בתוך השמש עצמה (אך לא במרכזה). זהו אותו מרכז כובד סביבו נע גם כדה"א בממסלול אליפטי.
  2. השפעת שאר כוכבי הלכת איננה זניחה והיא בהחלט מסבכת את הבעיה. עד כמה מסבכת? מספיק כדי שאי אפשר יהיה לנתח את הבעיה אנליטית, אבל לא מספיק כדי לשנות באופן מהותי את חשבון שני הגופים. הפלנטות האחרות הן מקור להפרעות קלות בתנועה הפשטנית של שני גופים.
  3. אכן המהירות המשיקית קרוב לשמש גדולה מהמהירות המשיקית רחוק מהשמש. לא רק שזה מוסבר במודל קפלר, זה נובע ישירות מהמודל. ד"א, גם תנועה במהירות משיקית קבועה במסלול מעגלי היא תנועה מואצת (ההאצה מתבטאת בשינוי וקטור המהירות). האנרגיה המכנית של המערכת שמש-ארץ (ובכללי שמש-כל-הפלנטות) נשארת תמיד קבועה ויש 'תמסורת' בין האנרגיה הפוטנציאלית הכבידתית לאנרגיה הקינטית.
לצפיה ב-'ראשית, תודה על התיקונים. מטעויות לומדים..'
ראשית, תודה על התיקונים. מטעויות לומדים..
17/06/2018 | 12:21
4
שנית:
עבור סעיף 1: אתה מתכוון שגם לכדור הארץ וגם לשמש מסלולים אליפטים סביב מרכז כובד משותף. יש פה סימולציה מוגזמת. זה הכיוון?. אם כך, מה הרדיוס הציר הראשי/מישני של השמש במסלול האלפטי שלה סביב מרכז הכובד?.

עבור סעיף 3: כשאני זורק כדור לאוויר: בתחילה יש לו אנרגיה קינטית גבוהה ופוטנציאלית נמוכה. בשיא הגובה יש לו אנרגיה קינטית אפס ואנרגיה פוטנציאלית גבוהה. זה לא ככה עם קפלר: כשכדור הארץ קרוב לשמש הוא נע עם אנרגיה קינטית גבוהה, אבל גם האנרגיה הפוטנציאלית הכובדית שלו גדולה. כשהוא רחוק מהשמש: הוא נע לאט, האנרגיה הקינטית שלו קטנה אבל גם האנרגיה הפוטנצאלית שלו קטנה. – אז שני המקרים לא דומים.

לצפיה ב-'שאלה בנוגע למרחק בלימה'
שאלה בנוגע למרחק בלימה
31/05/2018 | 00:46
1
14
מרחק הבלימה של מכונית משפחתית הנוסעת במהירות של 30 קמ"ש הוא 70 ס"מ.
מה יהיה מרחק הבלימה של המכונית הזאת אם מהירותה תעלה ל-90 קמ"ש?

אפשרויות של השאלה האמריקאית:
6.3 מטר
2.10 מטר
5.25 מטר

בחרתי ב 2.10 מטר
אני צודק?
לצפיה ב-'לדעתי התשובה הנכונה היא 6.3 מטר'
לדעתי התשובה הנכונה היא 6.3 מטר
02/06/2018 | 09:25
6
מרחק הבלימה הוא ביחס ישר לריבוע המהירות
לצפיה ב-'אנרגיית חום'
אנרגיית חום
25/05/2018 | 11:20
1
26
שאלה :
מערבבים 2 ק"ג מים בטמפ' של ˚c90 עם 3 ק"ג בטמפ' של ˚c20. מה תהיה טמפ' התערובת שתתקבל? החום הסגולי של מים הוא 4200 (ג'ול לק"ג*מעלה)
לצפיה ב-'48 מעלות צלסיוס'
48 מעלות צלסיוס
26/05/2018 | 15:15
4
לצפיה ב-'אינטואיציה פיזיקלית לגבי ניסוי אידיאלי.'
אינטואיציה פיזיקלית לגבי ניסוי אידיאלי.
17/05/2018 | 09:58
32
נתוני הניסוי האידיאלי.
שני גלגלי פלדה נלחצים בהיקפם זה לזה.
אם נסובב את גלגל א, גם גלגל ב יסתובב.
זהו ניסוי אידיאלי של תמסורת תנועה היקפית מושלמת, ללא החלקה.
קוטר גלגל א 2 מ"מ, וקוטר גלגל ב 100 מ"מ.

הניסוי עצמו.
מסובבים את גלגל א 50 סיבובים שלמים, שהם בדיוק 18000 מעלות
כמה מעלות יסתובב גלגל ב ?
א: 360 מעלות בדיוק
ב: טיפה יותר מ 360 מעלות
ג: טיפה פחות מ 360 מעלות.
את התשובה הנבחרת יש לנמק בהסבר אינטואטיבי בלבד, ללא שימוש בידיעות
גיאומטריות ומתמטיות מקובלות.

בברכת אינטואיציה מוצלחת

א.עצבר

לצפיה ב-'אופטיקה לא-לינארית.'
אופטיקה לא-לינארית.
02/05/2018 | 15:16
3
40
אהלן
האם קיים ספר תשובות לספר:
Nonlinear Optics, Third Edition, Boyd

מכל חיפושי, העלתי חרס... 
לצפיה ב-'אולי זה קישור אפשרי...'
אולי זה קישור אפשרי...
03/05/2018 | 14:34
2
26

חיפשתי את המילים: solutions to nonlinear optics boyd

לצפיה ב-'זה לא זה..'
זה לא זה..
03/05/2018 | 16:40
1
15
הקדשתי יום שלם לחיפוש ספר התשובות, בכל מיני וריאציות בגוגל, נתקלתי, כמובן, גם בקובץ הזה. לא ברור לי מה זה הקובץ הזה אבל זה לא זה, זה לא תואם את השאלות בספר התאוריה+תרגילים. מי שלומד את הקורס (בתואר שני) - מכיר את הספר הזה (ואת הבעיה של האין תשובות) כי זה ספר הקורס. לפחות אצלינו, באריאל.
אבל תודה
לצפיה ב-'אין ברירה צריך להתחיל לחפור ולחפש בעיות דומות'
אין ברירה צריך להתחיל לחפור ולחפש בעיות דומות
03/05/2018 | 17:03
23
שנפתרו מספרים אחרים, מאמרים שבהם פותרים משהו דומה וכו'.

and when worse comes to worse solve the problems by yourself.

חפש ספרים של תרגילים פתורים באופטיקה לא לינארית.
יצא לי לקרוא מישהו כותב על הספר של Saleh על פוטוניקה שיש במהדורה השנייה תרגילים שבלי הספר פתרונות בלתי אפשרי לפתור אותן.

Good Luck!

לצפיה ב-'שאלה במכניקה '
שאלה במכניקה
18/04/2018 | 19:15
34
מרכבת הנעה במהירות קבועה  [V=90\ \frac{km}{h}]  משתחרר הקרון האחרון. הקרון משתחרר באותה מהירות שבה נעה הרכבת, ומאט בתאוצה קבועה מרגע שחרורו עד שנעצר במרחק  [L=0.2\ {km}]  מנקודת השחרור. בהנחה כי מהירות הרכבת לא השתנתה, מצאו את המרחק בין הרכבת לקרון ברגע עצירת הקרון. ה
לצפיה ב-'"משושים חלולים מסתובבים במעגל יוצרים שדה חשמלי ..."'
"משושים חלולים מסתובבים במעגל יוצרים שדה חשמלי ..."
15/04/2018 | 00:17
1
34
מישהו יודע מה הנודניק הזה רוצה? יש איזה נִיגֵ'ס בווינט שלא מפסיק להפיץ בכל כתבה את המסר הבא:

"HexaTron — משושים חלולים מסתובבים במעגל יוצרים שדה חשמלי ...
הדוחף את המכשיר מעלה, סופר דיאלקטרי BaTiO3"

לגבי ה BaTiO3 זה מה שעולה בגוגל.

מה הוא רוצה? האם יש בסיס מדעי או פיזיקלי כלשהו למשפט הסתום הזה שהוא לא מפסיק לרשום?

לצפיה ב-'באחת ההודעות הוא הוסיף: "Cavity Structural Effect"'
באחת ההודעות הוא הוסיף: "Cavity Structural Effect"
18/04/2018 | 20:53
16
מה זה אומר?

מה זה האפקט הזה?

לצפיה ב-'עזרה בתנועה הרמונית'
עזרה בתנועה הרמונית
14/04/2018 | 12:05
18
שלום

ניסיתי לפתור את הבעיה הרצ"ב אבל ללא הצלחה - לא קיבלתי את התוצאות בספר.

אמרתי שהאנרגיה האגורה בקפיץ הימני המכווץ שווה לאנרגיה האגורה בקפיץ השמאלי כאשר הוא מגיע למאסה השמאלית פלוס האנרגיה הקינטית של המאסה הימנית. מזה חישבתי את מהירות הפגיעה של המאסה הימנית במאסה השמאלית.
אח"כ עשיתי שימור תנע קווי עם התנגשות פלסטית וחישבתי את מהירות המאסה השמאלית אחרי ההתנגשות.

בשלב הבא אמרתי שהאנרגיה הקינטית של המאסה השמאלית שוה לאנרגיה הפוטנציאלית האגורה בקפיץ השמאלי בהתכווצות המקסימלית שלו.

אבל - כאמור - לא יצא כמו בספר.

מישהו יכול להאיר את עיניי איך פותרים?

תודה מראש
לצפיה ב-'ווקטור מהירות טריגונומטרי'
ווקטור מהירות טריגונומטרי
04/04/2018 | 10:40
1
36
שלום,
כיצד מציבים שניות בתוך ווקטור מהירות טריגונומטרי?

השאלה והתשובה מצורפות.
תודה.
לצפיה ב-'just do it'
just do it
06/04/2018 | 11:02
23
פשוט מציבים, משתמשים במחשבון ומוודאים שהוא על מצב רדיאנים radian או rad.
לצפיה ב-'ספר בעברית - קרוס מבוא להמרת אנרגיה הנדסת חשמל.'
ספר בעברית - קרוס מבוא להמרת אנרגיה הנדסת חשמל.
29/03/2018 | 19:48
24
שלום זה הפורום הכי קרוב שמצאתי להנדסת חשמל, מחפש ספר בעברית לקורס מבוא להמרת אנרגיה אם מישו מכיר או שמע אשמח לעזרה תודה!!

לצפיה ב-'.'
.
19/03/2018 | 23:26
16
.
לצפיה ב-'ברצוני לבנות מדיח כלים מומצא'
ברצוני לבנות מדיח כלים מומצא
10/03/2018 | 19:59
24
מאיזה חומרים על להשתמש כדי שהמדיח יחזיק תקופה ארוכה של שנים (היום בונים אותם מפלסטיק - כנראה מחמדנות של החברות המייצרות אותם)?
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום פסיכומטרי '
מחכים לכם בפורום פסיכומטרי
04/03/2018 | 13:25

חוזרים לפעילות עם מנהל מצוין בפורום המוקדש לאחת הבחינות הקשות והמאתגרות - בחינת הפסיכומטרי
בפורום, שיהווה סוג של "קבוצת תמיכה" לנבחנים, יינתן מענה מקצועי לשאלות הגולשים, יועלו טיפים ללמידה ושאלות מאתגרות, וכן יהיה ניתן להתלבט בכל הקשור ללימודים גבוהים.
היכנסו עכשיו לפורום פסיכומטרי

לצפיה ב-'יש עיסוק כזה....גיאומטריה פיזיקלית'
יש עיסוק כזה....גיאומטריה פיזיקלית
24/02/2018 | 12:29
11
76
לצפיה ב-'העימות הגדול בין מתמטיקאים ופיזיקאים מתרחש בזירה העגולה.'
העימות הגדול בין מתמטיקאים ופיזיקאים מתרחש בזירה העגולה.
27/02/2018 | 18:39
8
63
השופט - מכשיר מדידה חדשני.

התוצאה- הפיזיקאים מנצחים.

לצפיה ב-'מה שאתה כותב זו בדיחה אני מקווה.'
מה שאתה כותב זו בדיחה אני מקווה.
19/05/2018 | 22:44
7
12
אתה כותב שאורך המחוג הוא 680 מ"מ. [בהנדסה מקובל לרשום גם את הטולרנס למידה +-] ושהוא מצייר קו עגול סגור שהיקפו 4272 מ"מ.
איך חישבת את ההיקף של הקו העגול ?
אם ניקח את הערך של פיי , בדיוק של 10 מקומות עשרוניות  3.1415926535 ההיקף שיתקבל הוא 680X2X3.1415926535=4272.56600876
מכאן שכל מעלה הינה 11.8682389 וכן הלאה וכן הלאה....
כשאתה חורט את הגלגל הגדול תגדיר לחרט מידה 0.001+ 120 0.0-
ולגלג הקטן 0.0+ 2 0.001-
מבטיח לך בוודאות שהמחוג לא ישלים ב 100% סיבוב מלא

לצפיה ב-'כלל וכלל לא בדיחה, '
כלל וכלל לא בדיחה,
19/05/2018 | 23:23
6
10
זהו ניסוי מכני מדויק מאוד, והתוצאה המתקבלת היא מעבר לתחום השגיאה
הנלקחת בחשבון.
היות והתוצאה שלו מנוגדת למה שמקובל במדע, התגובה הראשונה תהיה
שזהו ניסוי מכני לא מדויק.
כך הגיב נציג מדווידסון סרטי מדע, וכשהזמנתי אותם לצפות בניסוי לא נעניתי.
לצפיה ב-'אני רואה שהשקעת לא מעט זמן וכסף בכדי להכין את הניסיונות שלך.'
אני רואה שהשקעת לא מעט זמן וכסף בכדי להכין את הניסיונות שלך.
20/05/2018 | 00:55
5
14
אבל כנראה שאין לך ניסיון הנדסי בכלל.
אין דבר כזה ציר בקוטר 2 מ"מ באופן אבסולוטי. חייב להיות לו טולרנס.
כמו שהצעתי לך, גש לחרט ובקש שיחרוט לך ציר בקוטר 2 מ"מ עפ טולרנסים + 0.0 ו - [מינוס] 0.001 מ"מ
כנ"ל דיסקה בקוטר 120 מ"מ עם טולרנסים +0.001 מ"מ ו -[מינוס] 0.0 מ"מ. אני מבטיח לך שבהשלמת 60 הסיבובים יחסרו כמה מ"מ להשלמת 360 מעלות של הדיסקה הגדולה.
חלק מההפרש יהיה בגלל הפרשים בין המידות האבסולוטיות למציאות וחלק יהיה בגלל החלקה.

לצפיה ב-'יפה, ההערות שלך הן ממש לעניין'
יפה, ההערות שלך הן ממש לעניין
20/05/2018 | 01:40
4
9
הזמנתי ציר של 2 מ"מ מארה"ב, עם רמת דיוק Class X
הטולרנס הוא- מקסימום  0.000510 +  מ"מ
הגלגל בקוטר 120 מ"מ, הוא מיסב כדורי המיוצר בדרגת דיוק הטובה ביותר
שהתעשייה המכנית מסוגלת לספק.
היה ברורו לי מראש שההיקפן אמור להבחין בשינוי זעיר ביותר, ובהתחלה כלל לא הייתי בטוח שההבחנה תושג.
כשההבחנה הופיעה הופתעתי מאוד.
חזרתי על הניסוי עוד 20 פעמים, וההבחנה שוב הופיעה.
אני עוד מקווה שנציג של דווידסון סרטי מדע יבוא ויצפה בניסוי.
גם הצעתי למוזיאון מדע לבוא ולצפות בניסוי, ולא נעניתי.

ולעניין נושא ההחלקה:
אם הייתי מקבל קצת פחות מסיבוב שלם, היה אפשר לטעון על החלקה.
אבל קיבלתי קצת יותר מסיבוב שלם, ומכאן המסקנה ההכרחית.
פאי של קוטר 2 מ"מ, קצת יותר גדול מפאי של קוטר 120 מ"מ.

התגובות שאני מקבל מובנות לי.
אלפי שנים מלמדים שפאי קבוע בכל המעגלים, ולא יתכן שניסוי מכני
יפריך את הרעיון הוותיק הזה, שבכלל הוא הוכח מתמטית.
אם הרעיון הוותיק הזה אינו נכון, גם ההוכחה המתמטית אינה נכונה
האם יש מישהו המאמין שהוכחה מתמטית אינה נכונה ?

לכן, לא פלא שדוחים את תוצאות ניסוי ההיקפן על הסף.
ולא פלא הוא, שבכלל לא מעונינים לצפות בניסוי ההיקפן.
לצפיה ב-'אני לא מכיר מידה עם טולרנס רק ב"כיוון אחד"'
אני לא מכיר מידה עם טולרנס רק ב"כיוון אחד"
20/05/2018 | 12:24
3
13
טולרנס חייב להיות "בשני הכיוונים" פלוס ומינוס.
אין דבר כזה - "דרגת הדיוק הטובה ביותר". היא צריכה להיות מוגדרת באופן כמותי.
דבר נוסף - במדידה כמו שאתה עושה צריך לדאוג לתנאים שאינם משפיעים על המידות. טמפרטורה קבועה, לחות קבועה ולחץ קבוע. בנוסף, מאחר והקפיץ מפעיל כוח על המנוף שמצמיד את הציר בעל הקוטר הקטן לגלגל הגדול, ישנה דיפורמציה בנקודת המגע שמשפיעה גם כן על המדידה. אני יכול להמשיך ולמצוא עוד סיבות נוספות מדוע הניסוי אינו עומד בתנאים מינימליים של ניסוי בקרה.
יש היום מכשירים מדויקים שיכולים למדוד היקפים וקטרים בדיוק של ננומטרים
(1 ננומטר = 10 בחזקת מינוס 9 מטר) ואני מבטיח לך שהיחס בין הקוטר להיקף יתכנס לערך של פאיי ככל שמספר המדידות יגדל בכל טווחי הקטרים של הגלגלים/צירים.
מעניין אותי, ככה סתם לדעת, מדוע אתה חושב שצריך להיות הבדל ביחס בין הקוטר להיקף של מעגלים קטנים למעגלים גדולים ? מה הניע אותך לחשוב כך ?
לצפיה ב-'מדוע צריך להיות הבדל ? מכיוון שמעגלים אינם דומים זה לזה'
מדוע צריך להיות הבדל ? מכיוון שמעגלים אינם דומים זה לזה
20/05/2018 | 15:33
2
8
ריבועים לעומת זאת, כן דומים זה לזה.
פרסמתי הרבה מאמרים בנושא, ואין טעם לחזור ולדוש בו.
עתה הגיע השלב המעשי של בדיקת הניסוי , על ידי מוסד מדעי מוכר.
( מכון ויצמן, טכניון, מכון תקנים , מעבדה לאומית לפיזיקה)
מעניין מי יבוא ראשון ?
לצפיה ב-'לא ברור לי מה כוונתך בהבדל בין ריבוע למעגל.'
לא ברור לי מה כוונתך בהבדל בין ריבוע למעגל.
20/05/2018 | 15:42
1
12
לדעתי ואולי לצערך אני לא מאמין שמישהו יטריח עצמו לבוא ולבדוק מבחינה מדעית/ניסויית מפני שהמערכת שלך אינה עומדת בקריטריון בסיסי של ניסוי.
בין היתר בגלל בדיקה ויזואלית דרך זכוכית מגדלת ? נו באמת, [יש פארלקסה במדידה כזו.]
יש היום ציוד מדידה משוכלל שיוכיח את מה שכתבתי לך בפוסט הקודם כולל מה אחוז השגיאה של התוצאות. ותראה שכל המדידות יובילו ל פאיי הקלאסי.
בכל מקרה שיהיה לך חג שמח וטעים.  
לצפיה ב-'חג שמח'
חג שמח
20/05/2018 | 16:10
לצפיה ב-'גיאומטריה פיזיקלית מפקיעה מהמתמטיקאים את העיסוק במעגלים'
גיאומטריה פיזיקלית מפקיעה מהמתמטיקאים את העיסוק במעגלים
03/03/2018 | 22:05
1
46
פעם ראשונה בהיסטוריה מופיע ניסוי ממשי בתחום הגיאומטרי, והוא שיוצר את המושג ...גיאומטריה פיזיקלית.
זהו ניסוי ההיקפן 

א.עצבר
לצפיה ב-'פאי פאי פאי יום הפאי 2018'
פאי פאי פאי יום הפאי 2018
14/03/2018 | 00:34
29
לצפיה ב-'פיזיקה של נדנדה'
פיזיקה של נדנדה
20/02/2018 | 11:46
5
37
איך תנועות רגליים וגוף של מתנדנד משפיעות בדיוק על תנועה של נדנדה?
לצפיה ב-'משנות את מיקום מרכז הכובד של המתנדנד'
משנות את מיקום מרכז הכובד של המתנדנד
22/02/2018 | 19:16
4
24
אם זה נעשה בתדירות המתאימה, תהיה הגברה במשרעת התנודות.
לצפיה ב-'עדיין לא ברור לי איך זה בדיוק עובד'
עדיין לא ברור לי איך זה בדיוק עובד
22/02/2018 | 20:01
3
20
למה כשאני בשיא הגובה מתיחת הרגליים והורדת מרכז הכובד שזה מה שילידים עושים (ושלא מייצר מהירות או אנרגיה פוטנציאלית) יגדילו את משרעת התנודה?
לצפיה ב-'האנרגיה להגברת התנודה באה 'מבפנים''
האנרגיה להגברת התנודה באה 'מבפנים'
25/02/2018 | 13:13
2
30
כלומר מהילד עצמו המניע את שריריו. ברמה הכי כללית שאפשר, אנרגיה כימית (בגופו של הילד) מתגלגלת באנרגיה של התנודה, לכן המשרעת גדלה. המנגנון עצמו הוא (לדעתי) תופעת הרזוננס, הילדים 'חשים' מה צריך לעשות כדי להגביר את משרעת התנודות.
לצפיה ב-'אבל איך אנרגיה פנימית יכולה להשפיע על תנע ו אנרגיה של מערכת?'
אבל איך אנרגיה פנימית יכולה להשפיע על תנע ו אנרגיה של מערכת?
25/02/2018 | 16:48
1
17
בהליכה זה קורה בזכות החיכוך עם הקרקע אבל פה יש רק אויר וגלגלת די משומנת.
לצפיה ב-'עובדה '
עובדה
27/02/2018 | 20:10
24
מעניין באמת לבדוק אם אפשר היה להגביר את התנודות בגלגלת מאוד משומנת (ללא חיכוך עם הציר). 
לצפיה ב-'חשמל'
חשמל
18/02/2018 | 18:47
1
28
ערב טוב.
כמה שאלות שהייתי רוצה לשאול שקשורות לחשמל.
הבנתי שמתח החשמל בארצינו הוא 220V או 230V?
לפי מה שקראתי, במידה ויש לי מכשיר שנקנה מארצות בדרכ' אצטרך ממיר מתח STEP DOWN על מנת לחבר אותו, כי מתח החשמל בארה"ב הוא יותא נמוך 110V.
מה קורה במידה ואני מחברת מכשיר מארה"ב ללא הממיר מתח?הוא נשרף?קיימת סכנת הדלקות?ומה קורה אם המצב הוא הפוך?במידה ואני לוקחת לארה"ב מכשיר שנקנה בישאל ולא מתקינה ממיר מתח?הוא לא יוכל להדלק כי אין מספיק זרימת חשמל?ומה בעצם עושה הממיר?הוא מתאים את רשת החשמל הביתית למוצר ולא ההיפך,נכון?אשמח להסבר של הדברים הללו כי זה אמת מסקרן אותי.עד אתמול בכלל לא ידעתי על דברים כאלו, כמו ממירי מתח וכו'.

לצפיה ב-'הסבר'
הסבר
14/04/2018 | 11:57
4
מכשיר שתוכנן לעבוד על 120 וולט יישרף אם יחובר ל 220 וולט (כמו בארץ). אם הוא יגרום גם לשריפה "מסביב" אין לדעת, אבל לא כדאי לקחת סיכון. 
מכשיר שתוכנן ל 220 וולט לא יוכל לעבוד על מתח של 110 וולט בארה"ב או לא יעבוד בכלל.

הדרך לעבור ממתח 220 וולט ל 110 וולט ולהיפך היא באמצעות רכיב שנקרא שנאי או טרנספורמטור בלעז. צריך ללכת לחנות מקצועית ולרכוש מן המדף. חשוב לציין בפני המוכר את הייעוד של השנאי, כי הוא צריך להיות מסוגל לספק את האנרגיה למכשיר מתאים (שנאי לשעון רדיו שונה מאוד משנאי למקרר). 

מתח הקיר (המתח בשקע) הוא מתח חילופין (לא חשוב מה פירוש הדבר). המתח עלין עובד המכשיר יכול להיות מתח חילופין (למשל מקרר) או מתח ישר (למשל טלפון סלולארי). 
אם מדובר רק על המרת מתח חילופין למתח חילופין אחר, דרוש רק שנאי. אם מדובר על המרת מתח חילופין למתח ישר דרוש מה שנקרא ממיר וגם זה רכיב שניתן לרכישה מסחרית מן המדף.  
לצפיה ב-'עבודה וכוח'
עבודה וכוח
11/02/2018 | 16:37
33
היי התחלתי ללמוד פיזיקה לאחרונה ואני די מבולבל מההבחנות בין מספר מושגים בסיסיים.

מישהו יכול לתת לי אינטואיציה לגביי כוח ועבודה והקשר שלהם למהירות ולהאצה?
מה קורה כשאני מפעיל כוח על מרחק קטן באופן אינפיניטסמלי? האם הוא פשוט 'מתכלה' (או מפסיק) מיד? והגוף ממשיך לנוע במהירות קבועה? וכאשר אפעיל את אותו כוח על גוף למשך מרחק גדול יותר, הוא פשוט יאיץ לעומת הגוף הראשון ביחס ישיר למרחק שעליו הפעלתי את הכוח? מישהו יכול להדגים לי השוואה של התנהגות של שני אובייקטים כאלה?

כשאני דוחף למשל עצם כבד סטטי, ונגיד שבתחילה הוא זז ולפיכך הכוח שהפעלתי עליו גדול מכוח החיכוך, אך לאחר מכן מהירותו קבועה, מה קורה כאן?

כמו כן, מישהו יכול להסביר לי את זה?
This formulation is very convenient for describing the energy requirements for traveling between different bodies in the solar system. We can imagine coming in to land on a planet. As we come closer to the planet, we gain kinetic energy. Because energy is conserved, we lose gravitational potential energy to account for this—in other words, U_gU
​g
​​ U, start subscript, g, end subscript becomes more negative.
This picture leads to the concept of a gravity well which you need to "climb out of" in order to transfer from one planetary body to another. The image below shows a depiction of the gravity wells of Pluto and its moon Charon, calibrated for a 1,000 kg spacecraft.

Exercise 3: Based on the plot shown in the image above, how much work needs to be done against gravity on a journey beginning at rest on the surface of Charon and arriving at the surface of Pluto with zero speed?

To leave the surface of Charon, we must first climb out of Charon's gravity well. Luckily we don't need to escape the whole system but go just far enough that we have enough energy to avoid falling back to Charon should our rocket shut off. This occurs when the red and blue lines cross.
Reading from the plot this requires (-.07)-(-0.175) = 0.105~\mathrm{GJ}(−.07)−(−0.175)=0.105 GJ.
At this point, we could simply fall into Pluto, but then all our gravitational potential energy would be transferred to kinetic energy, and we would crash into Pluto's surface. We want to land with zero speed, so we need to do work exactly equal to our gravitational potential energy to achieve this. Reading from the plot again we find this requires (-0.07) - (-0.737) = 0.667~\mathrm{GJ}(−0.07)−(−0.737)=0.667 GJ.
So, overall, we require a total energy of 0.105 + 0.667 = 0.772~\mathrm{GJ}0.105+0.667=0.772 GJ. This does not include any energy needed to account for velocity differences between the two objects.

האם עבודה ששווה לעבודה שהכוכב עושה על החללית לא יביא פשוט למהירות קבועה? מדוע כתוב כאן שזה יעצור את החללית? כמו כן, מדוע העבודה קבועה כאן? האם לא אמורה להיות עבודה אחרת לכל רגע בהנחה והעבודה של הכוכב על החללית משתנים?
לצפיה ב-'האם קרינת אינפרא אדום קצרה באורך גל של כ-1 מיקרומטר מסוכנת?'
האם קרינת אינפרא אדום קצרה באורך גל של כ-1 מיקרומטר מסוכנת?
08/02/2018 | 15:19
1
18
אני שוקל לקנות תנורי אינפא אדום למקלחות.
התנורים מחממים ע"י הפצת קרינת אינפרא אדום קצרה; אורך גל בטווח 0.7-1.5µm 
אורך הגל הקצר הוא אנרגטי ולכן מאפשר את החימום.
השאלה האם ישנה סכנה לכוויות ו/או לעיניים ? (I.R בלבד, ללא UV) 

לצפיה ב-'קרינה באורך גל זה לא אמורה להוות בעיה'
קרינה באורך גל זה לא אמורה להוות בעיה
19/02/2018 | 18:48
11
לצפיה ב-'מה הסיבה לזה'
מה הסיבה לזה
05/02/2018 | 16:13
2
37
שלום.

כבר מס' פעמים במהלך החורף, כשנכנסתי לאוטו בבוקר, אחרי לילה קר, אני רואה רטיבות על החלון מבחוץ.

מה הסיבה שרק במקום בו המגבים עובדים, יש רטיבות - לעומת החלק בו המגבים לא מגיעים בשמשה

לצפיה ב-'אולי'
אולי
06/02/2018 | 22:15
1
34
המגבים מורחים גרעיני התעבות על השמשה. כלומר השמשה מגרדת מהם חומר המשמש כגרעיני התעבות.
לצפיה ב-'אין ספק שלמגבים יש השפעה כלשהי'
אין ספק שלמגבים יש השפעה כלשהי
07/02/2018 | 10:31
20
השאלה, מה בדיוק ההשפעה?

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא יחסים בין כלה לחמות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום שני הקרוב תתארח ליאת פדות, מאמנת לתקשורת...
אירוח בנושא יחסים בין כלה לחמות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום שני הקרוב תתארח ליאת פדות, מאמנת לתקשורת...
אירוח בנושא טיפוח ושמירה על עור הפנים בגיל השלישי
אירוח בנושא טיפוח...
ד``ר רון יניב יענה על שאלות בנושא טיפוח ושמירה על...
אירוח בנושא טיפוח ושמירה על עור הפנים בגיל השלישי
אירוח בנושא טיפוח...
ד``ר רון יניב יענה על שאלות בנושא טיפוח ושמירה על...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

שמשי פסיכומטרי
מכון שמשי פסיכומטרי
פורום פסיכומטרי
פורום פסיכומטרי
חגי שלו - להצליח בקריירה ובעסקים
להצליח בקריירה ובעסקים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה