לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1022510,225 עוקבים אודות עסקים

פורום ניהול כלכלת משפחה

פורום זה מיועד להעלות את תחום כלכלת המשפחה המשפיע על כל איש ואישה, ילדים, מבוגרים ומשפחות.
גולשים/ות המעוניינים/ות להתייעץ או להרחיב את הידיעה וההבנה בתחום מוזמנים לשאול שאלות, להגיב ולהביע דעה. זאת, בתנאי שהדבר ייעשה בצורה מכובדת, הוגנת ותמציתית.  קריאה מהנה ומועילה לכולם.

הפורום מנוהל ע"י גיל יהלום, יועץ ומאמן לכלכלת המשפחה וחבר הנהלת איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ניהול כלכלת משפחה

פורום זה מיועד להעלות את תחום כלכלת המשפחה המשפיע על כל איש ואישה, ילדים, מבוגרים ומשפחות.
גולשים/ות המעוניינים/ות להתייעץ או להרחיב את הידיעה וההבנה בתחום מוזמנים לשאול שאלות, להגיב ולהביע דעה. זאת, בתנאי שהדבר ייעשה בצורה מכובדת, הוגנת ותמציתית.  קריאה מהנה ומועילה לכולם.

הפורום מנוהל ע"י גיל יהלום, יועץ ומאמן לכלכלת המשפחה וחבר הנהלת איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'החלטות'
החלטות
18/05/2018 | 06:15
5
243
שלום לכולם, מחפשת נקודות מבט נוספות בפתרון בעייתי.
אני מנהלת משק בית ובו 3 נפשות (אני ושני ילדים קטנים), ההכנסה החודשית שלנו היא כ 16,000 בחודש מההוצאות כ 15000 השוטף. ההפרש נחסך להוצאות חורגות ואין חסכון לטווח ארוך.
השאלה היא בעצם לגבי שני הסעיפים הגדולים בחשבון שלנו: רכב ומגורים. 
עלות הדיור שלנו היא 4200 (כולל הוצאות מים, ארנונה וכולי..) לדירת 4 חדרים באזור נוח מאוד.
עלות התחבורה היא עוד 4500 לרכב, כולל מימון של 2200, דלק, ביטוחים וכולי. חשוב לציין שזהו רכב עבודה ואני נוסעת כ 600 ק"מ בשבוע (לפחות) ויש לי אופציה לליסינג מהעבודה.
אז מה עושים? כדאי לעבור דירה לדירה קטנה יותר באזור מרוחק? אוכל לחסוך כ 700-1000 שקלים אם לא לחשב הוצאות מעבר
למכור את הרכב? חשוב לציין כי במכירה אכסה רק את המימון ואולי ישארו לי 10,000 שח. לעבור לליסינג מהעבודה?
המטרה שלי היא לצמצם הוצאות מרכזיות כדי לאפשר לחסוך ליום שחור כל עוד אני מרוויחה טוב ולאפשר חיים שאוכל לעמוד בהם במקרה ומצבי הכלכלי ישתפר.
תודה על עזרתכם
לצפיה ב-'על פניו נראה שעלויות האחזקה של הרכב שלך '
על פניו נראה שעלויות האחזקה של הרכב שלך
19/05/2018 | 15:24
1
156
גבוהות יותר מהעלות של הליסינג מהעבודה. 
ככל הנראה עלות הליסינג בעבודה תהיה 3000-3500 ש"ח בברוטו!
מה שאומר הפחתה נמוכה יותר בנטו (תלוי במס השולי שלך)
כך שנראה שהליסינג יפחית לך כ- 1500-2000 בנטו אבל מצד שני יחסוך לך 4500 בהוצאות.
אם אני צודק (כדאי לבדוק עם חשב השכר בחברה שאת עובדת בה) אז זו עסקה לא רעה שגם תשאיר לך עודף של 10K שקלים לבנים שאפשר לחסוך ליום שחור :)
וגם עודף תקציבי שאפשר גם אותו או חלקו להפנות לחסכון 
בהצלחה רבה
לצפיה ב-'עלות הליסינג בעבודה עלולה להיות גם הפחתה של 3000-4000'
עלות הליסינג בעבודה עלולה להיות גם הפחתה של 3000-4000
22/05/2018 | 07:55
93
בברוטו וגם הכנסה זקופה של 2500 שח (שווי שימוש ברכב)
לצפיה ב-'את כותבת שהילדים קטנים, אז אני מניחה שהם עדיין בגנים בתשלום'
את כותבת שהילדים קטנים, אז אני מניחה שהם עדיין בגנים בתשלום
21/05/2018 | 07:50
97
זאת התקופה הכי כבדה על משפחה בישראל... אחר כך החינוך הופך יותר זול. אז אם כך המצב, תחכי עוד שנה שנתיי עד שהילדים יעברו לגנים עירוניים ואז תוכלי לחסוך את כל הפער שנוצר וזה יכול להיות כמה אלפי שקלים.
לצפיה ב-'לא ראיתי בחישובים שלך איבוד ערך של הרכב הפרטי'
לא ראיתי בחישובים שלך איבוד ערך של הרכב הפרטי
21/05/2018 | 16:33
85
נראה לי שהוא עולה על החיסכון החודשי שלך, כך שאת נמצאת במאזן שלילי ולא חיובי כמו שנדמה לך.

נתת מעט מאוד נתונים וגם הם לא בהירים כך שאי אפשר לענות לך. הרי על פניו כדאי להוזיל עלויות אבל בכל זאת הגעת עם שאלה.
לדוגמה.
אמרת שתוכלי לחסוך 700-1000 שקלים במעבר לדירה קטנה יותר באזור מרוחק.
מה הכוונה במרוחק? האם התוצאה תהיה הגדלת ההוצאה על תחבורה?
כמה תחסכי במעבר לדירה קטנה יותר באזור בו את גרה היום?

לא ברור עניין רכב העבודה. אם הרכב משמש אותך בעיקר לעבודה כמה את תפגעי בברוטו/נטו שלך במעבר לרכב ליסינג של העבודה?
הרי לא הגיוני שאת תשלמי את החלק של נסיעות העבודה.

מאוד חשוב לחסוך ובטח ליום שחור. את כותבת על הכנסה חודשית של 16,000 ש"ח נטו, כנראה שאת משלמת לא מעט מס.
למה את לא חוסכת בקרן השתלמות? חלק יפה מהחיסכון יגיע מאי תשלום מס הכנסה ולא מהנטו.

בקיצור - חסרים המון פרטים כדי לתת בכלל כיוון נכון.
לצפיה ב-'על פי הכנסותייך הוצאות הדיור שלך סבירות אך הוצאות הרכב לא'
על פי הכנסותייך הוצאות הדיור שלך סבירות אך הוצאות הרכב לא
23/05/2018 | 20:01
108
מלכתחילה נראה שהרכב שקנית היה טעות קשה, מכיוון שאת נוסעת הרבה היית צריכה לקנות רכב היברידי, זה היה חוסך לך את רוב עלות הדלק (שהיא העלות העיקרית), בינתיים אני לא ממליץ על רכב חשמלי (בגלל שמחיר החשמל עבור רכבים גבוה משמעותית ממחיר החשמל בבתים וגם בגלל טווח הנסיעה המצומצם בין הטעינות) אבל על היברידי כן (צורך פחות ממחצית מכמות הדלק שצורך רכב בנזין רגיל עם מנוע באותו גודל ובעל כוח זהה).

לו אני במקומך הייתי עושה דבר אחד: מוכר את הרכב וקונה במקומו רכב היברידי עם מימון, תחסכי לפחות 1000 ש"ח לחודש מזה לבד כי את נוסעת הרבה. הרכב ההיברידי עליו אני ממליץ הוא Hyundai Ioniq, הרכב ההיברידי בעל תצרוכת הדלק הנמוכה ביותר הקיים היום, יותר חסכוני מToyota Prius (שעד לא מזמן היה הרכב ההיברידי החסכוני ביותר).

אני לא ממליץ לך לעבור לליסינג מהעבודה, זה יפגע בחסכונות הפנסיוניים שלך.
לצפיה ב-'עבודה, הערכות, אבטלה ועוד'
עבודה, הערכות, אבטלה ועוד
12/05/2018 | 18:40
3
223
עבדתי שנים רבות במשרה עם משכורת די טובה, לצערי בעוד חודשיים וחצי מקום עבודה נסגר ולא בטוח שאמצא עבודה בתחום. אשמח לקבל טיפים איך להיערך לאותה תקופה. יש לי חודשיים וחצי.
לצפיה ב-'תתחיל לחפש עבודה אחרת כבר אתמול'
תתחיל לחפש עבודה אחרת כבר אתמול
14/05/2018 | 12:17
130
והכוונה חיפוש אמיתי, כזה שבעצמו תופס חצי משרה.
במקביל תתחיל להערך כלכלית לאם לא תמצא עבודה חדשה, גם לתקופה בה תקבל דמי אבטלה ולמקרים של חוסר מזל גם לתקופה שכבר לא תקבל דמי אבטלה.
לצפיה ב-'בחיים יש רק דבר אחד בטוח - המוות שבסופם'
בחיים יש רק דבר אחד בטוח - המוות שבסופם
17/05/2018 | 19:40
1
127
כל השאר לעולם לא בטוח.

חפש עבודה - כל עבודה שתהיה מוכן לעשות מעכשיו, כדי להימנע או לקצר עד כמה שניתן את תקופת האבטלה ואם העבודה שתמצא לא תהיה במקצועך אז תוך כדי שאתה עובד חפש עבודה במקצועך. מחפשי עבודה מובטלים מופלים לרעה לעומת מחפשי עבודה שעובדים, זכור זאת.
לצפיה ב-'דרושים לעבודה מהבית במטח'
דרושים לעבודה מהבית במטח
26/07/2019 | 22:55
4
דרושים עובדים לעבודה מהבית 
http://www.aptilworksfromhome.com/

לצפיה ב-'דירה להשקעה - איך מתחילים '
דירה להשקעה - איך מתחילים
05/05/2018 | 20:09
6
214

שאלה לגבי השקעה ... מנסה להבין מה נכון ואיך נכון לעשות
קצת פרטים פיננסים
שווי הדירה בבעלותי בסביבות M1.6 , ונשארה לי משכנתא שלי 70 אלף שקל. – אני משלם 700 שקל בחודש
ההון עצמי נזיל 450 אלף שקל
קרן השתלמות שלא פדיתי עומדת על 400 אלף שקל
כחלק מההוצאות החודשיות בבית אני לוקחים שיש לו משכנתא של 2400 שקל – זה אומר שאחרי שאני מחסיר את ה 700 שאני באמת משלם אני חוסך 1700 שקל בסעיף זה
כאדם שהוא קצת חרד כלכלית ומה יהיה בעתיד , העובדה שתהיי לי דירה שניה תגרום לי שקט יחסי
חשבתי על שני כאזורים , רחובות שיש לה הרבה עוגנים טובים ואשקלון שלפי דעתי עדין מתפתחת.  רחובות נראית לי יקרה מדי ולכן אני חושב יותר בכיוון אשקלון – שכונת ברנע
אשקלון או רחובות
האם נכון דירה על הניר או יד שניה
איזה סכום של דירה נכון לקחת בהסתמך על הנתונים למעלה
בהתאם לסכום של הדירה , איך אני אמור לקחת את תמהיל המשכנתא או הלוואות .
בהסתמך על העובדה שהתשואה היא 3.5% מתי תחילים לראות שהשכירות משלמת לבד על המשכנתא
תודה

לצפיה ב-'בהסתמך על הנתונים שנתת ..'
בהסתמך על הנתונים שנתת ..
06/05/2018 | 17:05
147
אתה יכול לרכוש דירה ששוויה עד כ- 1.6M כאשר חלק מהמימון יבוא ממשכנתא על הדירה שבבעלותך כעת. 
לא נראה לי נכון להפנות את כל הכספים שעומדים כעת לרשותך לרכישת דירה. ועדיף לא "לרכז את כל הביצים בסל אחד". 
אין קשר בין התשואה לבין השאלה מתי רואים שהשכירות משלמת לבד את המשכנתא. אם לקחת משכנתא שההחזר החודשי עליה 3000 ש"ח והשכירות היא 3000 ש"ח אזי - יוצא שהשכירות משלמת את המשכנתא בלי קשר לתשואה השנתית על העסקה. 
שאר השאלות ששאלת דיי כלליות וקשה לענות עליהן. כדאי לבדוק בין 2 או יותר חלופות ולקבל החלטה 
אם יש לך שאלות נוספות אתה מוזמן לשאול כאן או בפרטי ואשמח לסייע.  
לצפיה ב-'כלל אצבע בהשקעות הוא גיוון ורוב הונך מושקע בנדל"ן למגורים'
כלל אצבע בהשקעות הוא גיוון ורוב הונך מושקע בנדל"ן למגורים
06/05/2018 | 17:29
3
127
עכשיו אתה מתכנן להשקיע יותר מ 100% מהונך (מינוף) בנדל"ן למגורים, זאת אומרת שאתה מגדיל את רמת הסיכון בהשקעות שלך לעומת המצב הקיים בו יש לך למשל השקעה בקרן השתלמות.
לצפיה ב-'כלל האצבע הזה מתעלם מאפקט ההתמקצעות שאובד בגיוון'
כלל האצבע הזה מתעלם מאפקט ההתמקצעות שאובד בגיוון
18/05/2018 | 00:04
2
87
ודרך אגב גיוון עם נכסים שמגמת השינויים שלהם בעלת
מתאם חיובי (כשהנדלן עולה הבורסה עולה ולהיפך) לא
נותנים שום יתרון כלכלי אלא רק נזק כאמור מעלה.
לצפיה ב-'אם השקעה בדירה תחרותית רק להשקעה בצורה מטופשת בשוק ההון'
אם השקעה בדירה תחרותית רק להשקעה בצורה מטופשת בשוק ההון
21/05/2018 | 16:41
1
66
אזי כנראה לא ממש כדאי להשקיע בדירה.

כי יש עוד אופציה, להשקיע בשוק ההון בצורה נבונה ובחרת להתעלם מהאופציה הזו.
לצפיה ב-'לא הבעתי דעה על אף אחת מהחלופות. '
לא הבעתי דעה על אף אחת מהחלופות.
23/05/2018 | 15:22
28
לצפיה ב-'למעוניינים במשכנתא'
למעוניינים במשכנתא
26/06/2019 | 09:55
8
בתנאים אטרקטיביים שכדאי לבחון - אופציה טובה לקבלת משכנתא, ממילץ להתחיל בהתייעצות איתם בנושא בעל ההכרעה בחייכם. 
לצפיה ב-'JORDAN'
JORDAN
01/05/2018 | 09:04
1
161
שלום,
אני עומד לפני לקיחת משכנתא של מיליון. ההכנסה שלי ושל ארוסתי כרגע היא 22 נטו. קיבלתי כל מיני פניות מיועצי משכנתאות. האם שווה ללכת לחברות ייעוץ האלו או כבר לעשות את זה לבד?
או בקיצור, מה עלינו לעשות כדי שנקח את המשכנתא הכי נכונה לנו?
לצפיה ב-'הכותרת לא קשורה'
הכותרת לא קשורה
01/05/2018 | 09:05
112
חשבתי שאני לא מחובר וזה שם משתמש כלשהו שעליי להזין
לצפיה ב-'מחפש להשכיר דירה לאדם בלי מינוס'
מחפש להשכיר דירה לאדם בלי מינוס
28/04/2018 | 15:48
1
159
רציתי לדעת אם אני מגזים?
ביקשתי משוכר מתעניין להראות לי פלט עו"ש עדכני. 
ראיתי שהוא במינוס 20K עם הלואות ומשכנתה. בתקופה שראיתי יש הכנסות יפות אך ההוצאות גדולות מכך משמעותית. הוא מוכן לתת לי ערב, אך לא מוכן לערבות בנקאית (אפילו של חודש שכירות) שלו או של הערב.

אני לא יודע אם זה מצב כלכלי נורמאלי לאדם בפריפריה בישראל או שהוא שוכר שרצוי להמנע ממנו 
לצפיה ב-'מה אכפת לך מה נורמאלי?'
מה אכפת לך מה נורמאלי?
30/04/2018 | 04:23
156
אתה רוצה לקחת סיכון שלא יוכל לשלם לך את השכירות? פשוט אל תשכיר לו.

מה תעשה אם הוא לא ישלם? יש לך כוח לטרטורים ובתי משפט?
לצפיה ב-'מטבחים'
מטבחים
17/04/2018 | 10:47
1
125
היי לכולם. אנחנו בעיצומו של שיפוץ. בדקנו כמה אופציות של חברות שמציעות מטבחים מודרניים (רצ"ב לינק). נשמ לדעות לגבי אם נגר או חברת מטבחים ומה בעצם יחסוך לנו כסף. כמו כן מתלבטים עדיין אם להשאיר את הספייס במטבח או לשים אי למטבח. כמובן שזה גם מייקר וגם מקטין מרחב ונשמח לעצות גם לגבי זה. תודה רבה
לצפיה ב-'ההמלצה הראשונה היא להחליף חברת פרסום וקידום אתרים'
ההמלצה הראשונה היא להחליף חברת פרסום וקידום אתרים
20/04/2018 | 16:00
74
החברה הנוכחית שלכם מפזרת הודעות ספאם במקומות שזה לא מביא לשום תועלת.
הקישורים ממילא הינם מסוג NOFLOW ומצביעים על דף פנימי בתפוז ולא לאתר שלכם.
בנוסף, לקוח פוטנציאלי שחושב שהוא מתייחס לשאלה רגילה ומסתבר לו שרומה על ידי מטבחי סמל
כאשר הוא לוחץ על הקישור, קרוב לודאי שיירד לו החשק לעבוד אתכם.
הנה, עכשיו יהיו גם כאלו שיגיעו לכאן לאחר שיחפשו מטבחי סמל. זה מה שרציתם?
לצפיה ב-'תחליף לאתר FEEX ?'
תחליף לאתר FEEX ?
09/04/2018 | 15:44
1
134
היי

אני הייתי משתמש באתר FEEX כדי להשוות את העמלות שאני משלם בקרנות השתלמות אבל עכשיו האתר בישראל לא פעיל, יש תחליפים דומים ?
לצפיה ב-'לא ברמה של FEEX אבל'
לא ברמה של FEEX אבל
10/04/2018 | 09:07
93
יש את האפליקציה Robinhoodpro
ואת האתר https://feezback.com/

ואפשר לנסות ללמוד מהאתר הזה:
לצפיה ב-'עזרה בתכנון והתנהלות'
עזרה בתכנון והתנהלות
06/04/2018 | 23:29
7
358
היי
אנחנו זוג צעיר עם תינוקת בת שנה
ההוצאות שלנו מה שהצלחנו לחשב מסתכמות ב14,500 שח :
משכנתא7000
חשמל 450
ארנונה 700
מים150
ועד350
גז100
תקשורת380
2רכבים-דלק900
2רכבים-ביטוחים,טסט,טיפול1200
ביטוחים כלליים דירה,בריאות,משלים,סיעודי,שיניים600
אוכל1750
ח כושר200
מנקה 450
כביש6 100
כלב 300

כאמור 14,500 אלף כדי להשאר מאוזנים.....
אבל כל חודש יש הוצאות לא צפויות (מתנות לאירועים, בילויים, חריגה בחשבון חשמל בחורף וכו) אני מעריכה ב1000 שח

אנחנו לא מחשבים שקל לשקל, אבל מצד קונים ביוחננוף, ובאמת שלא קונים קוויאר על בסיס יום יומי
חיים רגיל פחות או יותר

מישהו פה רואה דרך לחסוך ?
אולי אנחנו עושים משהו לא נכון??
אנחנו אמורים לשלם גן עבור הילדה ומדובר בעוד 3000 שח... שאין לנו מושג מאיפה אנחנו מביאים

תודה לעוזרים
לצפיה ב-'מיכל שלום '
מיכל שלום
08/04/2018 | 07:52
225
אמנם לא כתבת מה סה"כ ההכנסות בדיוק אבל אני מניח שהוא בסביבות 14,500 ש"ח.
לאור זאת יש הוצאה שממש קופצת לעין והיא המשכנתא שלכם. שמהווה כמעט 50% מסך ההוצאות/הכנסות. ממליץ על מיחזור המשכנתא שמטרתו להפחית את ההחזר החודשי.
מעבר לזה יש כמה סעיפים שבהם נראה לא סביר הסכום שכתבת כמו מזון 1750 וחשמל 450 
לצפיה ב-'שכחת להכניס להוצאות את ירידת הערך של הרכבים'
שכחת להכניס להוצאות את ירידת הערך של הרכבים
09/04/2018 | 09:47
172
ואז כשתרצו/תצטרכו להחליף רכב פתאום תהיה לכם הוצאה"בלתי צפויה".
גם בילויים זו לא הוצאה בלתי צפויה, אתם צריכים להחליט על תקציב שאתם יכולים להרשות לעצמכם לבילויים ולהסתדר איתו. אם לא יכולים להרשות לעצמכם אז לא יוצאים לבילויים שעולים כסף.

הבעיה העיקרית שלכם היא דיור והיא תגרור אתכם לפשיטת רגל.
אם אתם צריכים להוציא 3000 שקלים בנוסף להוצאות הקיימות אין לכם יכולת להחזיר משכנתא של 7000 שקל, ארנונה של 700 שקלים (חשבון דו חודשי של 1400 זה המון), וועד של 350 שקלים.
הדיור שלכם הוא האמא של הסבתא של הקוויאר והוא על בסיס יום יומי.
ברור שאפשר לחסוך בעוד סעיפים, צריך לחסוך בעוד סעיפים, חשוב לחסוך בעוד סעיפים אבל גם אם תחסכו בהם אתם לא יכולים להמשיך בהוצאות הדיור האלו.

אפשר להגיד לכם שתפטרו מרכב אחד ושכמעט 1000 שקלים רק על דלק לכל רכב שזה בערך 3,500 ק"מ לחודש זה הרבה יותר מידי.
אבל אולי בגלל מקום מגורים ומקום עבודה חיוני לכם 2 רכבים וחייבים לנסוע הרבה?

אז בלי לדעת מה הצרכים שלכם כמה דברים בקשר להוצאות בסעיפים שאינם דיור
בפינות:
חשמל חשבון דו חודשי של כמעט 1000 שקלים בחודשי המעבר, לא בחורף, זה המון, במיוחד כשיש לכם חשבון גז של 100 שקלים לחודש (שזה גם די הרבה).
אתם לא יכולים להרשות לעצמכם מנקה, תנקו לבד.
בתקשורת תפרטו ממה מורכבת ההוצאה. אי אפשר להתייחס בצורה עניינית לסיכום של טלפוניה טלויזיה רב ערוצית אינטרנט וכו'.
אוכל כולל או לא כולל טואלטיקה היגיינה נשית מוצרים כמו חיתולים ומוצצים לתינוק וכו'? אם כן אז נשמע סביר, אם לא אז שכחת עוד סעיף של הוצאה.
כלב 300 זה המון, על מה? פעם בשבוע פילה מיניון?
להדגיש, חשוב וצריך לחסוך בסעיפים האלו אבל גם כשתטפלו בהם הם לא יכולים לאזן לכם את החשבון, אתם חייבים לטפל בקוויאר היום יומי של הדיור או להעלות באופן דרסטי את ההכנסות.
לצפיה ב-'הכנסה משותפת של 15000 לא תומכת בשני רכבים'
הכנסה משותפת של 15000 לא תומכת בשני רכבים
12/04/2018 | 07:35
183
אחד מכם צריך להשמש בתחבורה ציבורית.
יתכן וכדאי לעשות שינויי מגורים או עבודה כדי להתקרב לאחת העבודות.
אם החזר המשכנתה שלכם לא ניתן להקטנה, מוטב למכור את הבית כעת
ולא בלחץ רב מאוחר יותר.

שני מבוגרים עם ילדה שצריכים מנקה זה קוויאר.

כמה שעות הקדשתם בשנה האחרונה לחיפוש אפשרויות
להגדלת ההכנסה? אם כבר מחזיקים שני רכבים + מנקה אז
את הזמן שהם חוסכים יש להשקיע בהגדלת הכנסות.
לצפיה ב-'אתם עושים הכל לא נכון בהנחה שהכנסותיכם 15K לחודש'
אתם עושים הכל לא נכון בהנחה שהכנסותיכם 15K לחודש
15/04/2018 | 13:31
185
אסור שהוצאות הדיור יעברו את ה30% מההכנסות בשום אופן, זהירים יותר אמרם 25%, המומלץ 20%.
אתם מוציאים 47% על משכנתא בלבד.
על ארנונה וועד אתם מוציאים 7% נוספים (ארנונה וועד נכללים בהוצאות דיור, לעומתם חשמל מים וגז נכללים בהוצאות Utilities), משמע הוצאות הדיור שלכם עומדות על 54% מהכנסתכם, זה מסוכן מאוד.
ברמת ההכנסות שלכם אתם לא יכולים להרשות לעצמכם יותר מרכב אחד.
הדבר השני שאתם צריכים לקצץ אחרי שתמכרו את אחד הרכבים הוא המנקה, אתם לא יכולים להרשות זאת לעצמכם ברמת הכנסתכם. מציאת דירה זולה יותר לוקח יותר זמן ולכן למרות שהוצאות הדיור שלכם הם הבעיה העיקרית, זה הדבר השלישי שאתם צריכים לעשות.
לצפיה ב-'אתם חיים הרבה מעבר ליכולות שלכם'
אתם חיים הרבה מעבר ליכולות שלכם
17/04/2018 | 07:32
163
ברמות ההכנסה שלכם דיור אמור להיות מקסימום שליש מההכנסות. אז קודם כל לחשוב איך מורידים את זה ל-5000 ש"ח (מיחזור משכנתא או מעבר לדירה זולה יותר). עוד ציינו פה את עניין הרכבים - אכן גדול עליכם שני רכבים... שאר ההוצאות סבירות, אם כי בעיני 450 ש"ח למנקה זה קצת פינוק במצב שלכם...
תנסו גם לעשות סדר בביטוחים, אולי תגלו שיש שם כפילויות.
בכל תקציב חייב להיות סעיף "הפתעות" שבעיני הוא לא פחות מ-500 ש"ח, לשם נכנסים אירועים, תיקונים (אינסטלטור, הדברה...), רכישות לבית (מכונת הכביסה שבקה חיים) ובכלל לא ראיתי סעיף של ביגוד והנעלה (או שאולי אתם נורא צנועים ומשתמשים רק בבגדים משומשים מגמ"חים...).
בקיצור - או להעלות את ההכנסות לכיוון ה-20000 או לחתוך בדברים הגדולים (דיור ורכב) ולקצץ בקטנים (מנקה, ביטוחים).
לצפיה ב-'החזר המשכנתא שלכם גבוהה'
החזר המשכנתא שלכם גבוהה
29/04/2018 | 17:54
100
הייתי אומר אפילו אסטרונומי, יותר מ 50% מההכנסות.
זה יכניס אתכם לבעיה מאוד גדולה בעתיד.

משקיע בב"ש
לצפיה ב-'דבר ראשון למכור את הדירה ולעבור לדירה זולה בהרבה'
דבר ראשון למכור את הדירה ולעבור לדירה זולה בהרבה
30/04/2018 | 04:36
116
במקרה שלכם אסור שהמשכנתא תעבור את ה3500 ש"ח לחודש.
הוצאות התקשורת שלכם גבוהות מדי, דברו מהנייח ועברו לטוקמנים.
מכרו את אחד הרכבים, ברמת ההכנסה שלכם אי אפשר להחזיק יותר מרכב אחד.
פטרו את המנקה, הכנסתכם לא תומכת בהחזקתה, נקו בעצמכם.
הבריזו מאירועים בטיעון שאין לכם כסף.
ככה ישאר לכם בדיוק בשביל לשלוח את הילדה לגן.
לצפיה ב-'אנונה'
אנונה
03/04/2018 | 00:58
2
154
בת 62, לפני פרישה, הכסף בקרן הפנסיה בטל בשישים,
אך יש לה תיק השקעות בגובה 700,000 ש"ח.
מעוניינים להעביר את הכספים למוצר שמצד אחד ינהל את התיק באופן סולידי ויעשה סדר גודל של 4% בשנה,
ומצד שני יפריש לה בכל חודש כ 4,000 ש"ח.
ברור שהקרן תגמר בשלב מסויים, אין כוונה להעלות סיכון ולמקסם תשואה כדי לנסות לחיות מהרווחים,
אלא להשקיע סולידית, לקבל אנונה חודשית וזאת עד אשר הכסף יגמר.

להבנתי, תיקון 190 לא רלוונטי מכיוון שהוא דורש שתהיה קצבת פנסיה מינימלית של כ 4,400 ש"ח בחודש,
בקרן הפנסיה שלה הסכום בטל בשישים, לא תהיה קצבה כזו, לכן תיקון 190 לא רלוונטי.

אם כך נותרו רק קופת גמל להשקעה ופוליסת חסכון,
ולהבנתי מבין שתי האופציות קופת גמל להשקעה מעט עדיפה יותר.

ללא קשר להמלצה, אלא מבחינה אינפורמטיבית נטו
1. האם המסקנה שלי נכונה, והמוצר היחיד הרלוונטי שאליו יש להעביר את ה 700,000 ש"ח שיושקעו באפיק סולידי ויפריש אנונה חודשית של כ 4,000 ש"ח,
הוא קופת גמל להשקעה?

2. בהנחה ותיקון 190 אכן לא רלוונטי, האם בכל מוצר כזה או אחר, היא תשלם 25% מס רווחי הון?

לצפיה ב-'תלוי - כמובן שהכל תלוי'
תלוי - כמובן שהכל תלוי
04/04/2018 | 09:31
99
1. נדמה לי שבקופת גמל זה לא נקרא אנונה אלא קצבה חודשית.
בכל אופן - תלוי במה משקיעים, מה הסיכון, מה הרווח וכו' - אי אפשר להמליץ ככה על רגל אחת.

2. אני חושב שהיא לא תשלם מס רווחי הון - ע"פ:
http://www.kolzchut.org.il/he/פטור_ממס_רווחי_הון_על_קופת_גמל_להשקעה_המשולמת_כקצבה_לאחר_גיל_60
לצפיה ב-'האם יש לה נכס משלה/בבעלותה?'
האם יש לה נכס משלה/בבעלותה?
29/04/2018 | 17:59
29
לצפיה ב-'השקעה וקצבה'
השקעה וקצבה
31/03/2018 | 00:16
9
217
שאלה בנוגע לבת 62, אלמנה, לקראת פרישה לגמלאות, קרן הפנסיה מכילה סכום זניח לחלוטין,
אך יש סכום של 700,000 ש"ח נזיל וזמין.

לאחר הפרישה לגמלאות (בקרוב) היא תצטרך למשוך מהסכום הנ"ל סדר גודל של 3,000-4,000 ש"ח בחודש,
בנוסף לביטוח לאומי לטובת מחייה שוטפת.
השאלה היא באיזה סוג מוצר כדי להשקיע את הכסף כדי שישא תשואה מסויימת,
וגם יפריש לה את הסכום הנ"ל באופן קבוע מידי חודש בחודשו.
לאור הגיל המבוגר, ברור לחלוטין שההשקעה צריכה להיות סולידית יחסית, נניח עד 15% חשיפה למניות,
ולכן הציפייה הריאלית לתשואה נטו (לאחר דמי ניהול ועמלות) תהיה סביב ה 4% שנתי (אולי קצת יותר).

כנראה שנקבל ייעוץ בתשלום, אבל בינתיים אשמח לדעת:
1. האם יש חברות/מוצרים שגם מנהלים תיק השקעות וגם מפרישים מהקרן סכום מסויים כל חודש כקצבה?
אם כן, אילו חברות (כולן?) וכיצד נקרא סוג מוצר זה?

2. במידה ומותר, האם מישהו יכול להמליץ על חברה/מוצר?

3. נניח ואני מתעניין בקרן השקעות מסויימת או במוצר מסויים,
האם יש אתר (ממשלתי?) שבו ניתן לראות את התשואה ודמי הניהול שהקרן/מוצר הזה עשה וגבה בשנים האחרונות?

4. נניח והכסף מנוהל בקרן השקעות, האם המס על הרווחים הוא תמיד 25% או שיש דרכים להקטינו?

תודה וחג שמח!
לצפיה ב-'לא כל כך ברור למה אתה שואל בפורום זה '
לא כל כך ברור למה אתה שואל בפורום זה
31/03/2018 | 11:09
3
110
אם אתה מתכוון לקבל יעוץ בתשלום.
מציע שתיצור קשר עם 2 גורמים לפחות ותקבל מהם תשובות/הצעות. 

על פניו קשה לראות איך אפשר להשקיע סכום כזה באופן שיניב 3000-4000 ש"ח כל חודש ועדיין יושקע באופן סולידי בלי לפגוע בקרן. 
אם יש דירה על שמה - מציע לבדוק גם את הנושא של משכנתא הפוכה. 

לשאלתך לגבי אתר בו ניתן לראות תשואות של מכשירי השקעה : 
funder.co.il 

בהצלחה וחג שמח

לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
01/04/2018 | 03:18
2
73
כנראה לא הסברתי היטב, ברור לי שהכסף לא יספיק לעשרות שנים קדימה,
השאלה לא היתה כיצד ממקסמים את ההשקעה וחיים על הרווח בלבד,
ואפילו לא כיצד חיים על הקרן + הרווחים.
הכוונה היא שהכסף ינוהל בצורה סולידית בחברה/קרן מסויימת,
החברה/קרן תשקיע את הכסף בצורה סולידית, תרוויח מה שתרוויח, לא בונים על רווח גדול,
ובלי קשר, בכל חודש האישה תקבל כ 4,000 ש"ח כקצבה מהקרן, עד אשר הכסף יגמר.
כלומר, המספרים, בהגדרה, לא אמורים להתחבר
הכוונה היא לאופציה הזו שציינת: "לאכול מהקרן ולדעת שמתישהוא הקרן תגמר".
כעת, אם אפשר, אשמח לקבל התייחסות לשאלותי בבקשה

1. האם יש חברות/מוצרים שגם מנהלים תיק השקעות וגם מפרישים מהקרן סכום מסויים כל חודש כקצבה?
אם כן, אילו חברות (כולן?) וכיצד נקרא סוג מוצר זה?
2. נניח ואני מתעניין בקרן השקעות מסויימת או במוצר מסויים,
האם יש אתר (ממשלתי?) שבו ניתן לראות את התשואה ודמי הניהול שהקרן/מוצר הזה עשה וגבה בשנים האחרונות?
האתר שציינת הוא אתר של חברה, האם הוא מדוייק ואמין?
אין אתר ממשלתי בנושא?

3. נניח והכסף מנוהל בקרן השקעות, האם המס על הרווחים הוא תמיד 25% או שיש דרכים להקטינו?

לצפיה ב-'supermarker'
supermarker
02/04/2018 | 05:05
1
62
השוואת חסכונות פנסיוניים מבית themarker:
לצפיה ב-'תודה, אבל צריך לדעת מה להשוות:'
תודה, אבל צריך לדעת מה להשוות:
02/04/2018 | 07:00
44

מעוניינים באנונה, תיקון 190 לא רלוונטי מכיוון שהוא דורש שתהיה קצבת פנסיה מינימלית של כ 4,400 ש"ח בחודש,

ללא קשר להמלצה, אלא מבחינה טכנית נטו
1. האם המסקנה שלי נכונה, והמוצר היחיד הרלוונטי שאליו יש להעביר את ה 700,000 ש"ח שיושקעו באפיק סולידי ויפריש אנונה חודשית של כ 4,000 ש"ח,
הוא קופת גמל להשקעה?

2. בהנחה ותיקון 190 אכן לא רלוונטי, האם בכל מוצר כזה או אחר, היא תשלם 25% מס רווחי הון?

לצפיה ב-'קוראים לזה אנונה. '
קוראים לזה אנונה.
01/04/2018 | 19:39
3
102
כאן תוכלו למצוא את התשובות למרבית השאלות: 
לצפיה ב-'תודה רבה, אם כך יש רק אופציה אחת בעצם'
תודה רבה, אם כך יש רק אופציה אחת בעצם
02/04/2018 | 00:26
2
66
מעוניינים באנונה, תיקון 190 לא רלוונטי מכיוון שהוא דורש שתהיה קצבת פנסיה מינימלית של כ 4,400 ש"ח בחודש,

ללא קשר להמלצה, אלא מבחינה טכנית נטו
הוא קופת גמל להשקעה?

לצפיה ב-'אתה אומר המון פעמים "סולידי", למה הכוונה?'
אתה אומר המון פעמים "סולידי", למה הכוונה?
03/04/2018 | 14:30
1
31
לצפיה ב-'עד 15%-20% מניות'
עד 15%-20% מניות
03/04/2018 | 14:45
38
לצפיה ב-'התשואה הנומינלית ברוטו של תיק סולידי תהיה בערך 4%'
התשואה הנומינלית ברוטו של תיק סולידי תהיה בערך 4%
30/04/2018 | 04:45
38
התשואה הריאלית נטו תהיה בערך 0.5%. 

תתפלא אבל בגילה גם 35% מניות זה הגיוני, אז אפשר להשיג בערך 7% נומינלי ברוטו (שזה בערך 3.5% ריאלי נטו). באופן כללי הגיוני להחזיק שיעור מניות שהוא 100 פחות הגיל ולבצע התאמות כל שנה (ואיזונים פעם ברבעון).

בכל אופן, תיק של 700000 ש"ח לא תומך במשיכת 3000-4000 ש"ח לחודש, מקסימום (במקרה הטוב) 2000 ש"ח לחודש.
לצפיה ב-'מה עמדתכם בעניין משיכת כסף מקרן השתמולת או קופת גמל?'
מה עמדתכם בעניין משיכת כסף מקרן השתמולת או קופת גמל?
24/03/2018 | 19:38
4
143
מטרה רכישת רכב. שומע לא מעט שממליצים להשאיר את הקרן השתלמות וקופת הגמל
למקרה דחוף וקריטי אחרת מומלץ לא לגעת.
מה עמדתכם? מה הנימוק שלכם?

עדיף לקחת הלוואה מקרן ההשתלמות ולא לפתוח אותה? למה?
לצפיה ב-'לא זה ולא זה'
לא זה ולא זה
25/03/2018 | 10:34
2
142
א. לא כדאי להשתמש בהשקעות לצורך צריכה (רכב), אלא לחסוך בנפרד
ובצורה מתוכננת עבור כל מטרה. אם החלופה היא לקיחת הלוואה, בשביל הרכב
אז התשובה כבר מורכבת יותר וכוללת העדפה של ניהול סיכונים. האם בכל הזדמנות
אחרת, היית לוקח הלוואה  בשביל לשים הכסף בבורסה?

ב. קרן השתלמות היא ממש לא מקום טוב בשביל כסף ל"יום סגריר". קרן השתלמות שמה
את הכסף בבורסה ברמת סיכון שיכולה להיות גבוהה. סביר להניח שדוקא "יום סגריר"
דוגמת תקופה ללא עבודה, יגיע יחד עם ירידות בבורסה ואז תצא קרח מכאן ומכאן.

כדאי ללמוד עוד על נושאים כלכליים ובכל מקרה לא לסמוך על "לא מעט ממליצים".
בהצלחה,

נ.ב.
אם שמעת את ההמלצה לא לפרוע את קרן ההשתלמות כדי
לרכוש רכב בגלל שהיא "פטורה ממס רווחי הון", התעלם מכך.
זהו מידע לא רלוונטי. גם בחלופת המשיכה אין כמובן תשלום
מס רווחי הון.
בהצלחה,

רימון חייט, MBA

יועץ מימון לדיור (משכנתה) רשום בהתאחדות יועצי המשכנתאות
כותב הספר משכנתה יעילה - http://bit.ly/2wIEaIS
טלפון: 03-549-6611
מאמרים מקצועיים על משכנתאות - http://bit.ly/2zl29N6
לצפיה ב-'אכן זה היה הנימוק של הממליצים, הפטור ממס.'
אכן זה היה הנימוק של הממליצים, הפטור ממס.
25/03/2018 | 22:40
1
88
מה דעתך? למה לא? כלומר בעניין הפטור ממס. הרי בקופת גמל להשקעה אם תמשוך
את הכסף תשלם 25% מס רווחי הון בשונה מקרן ההשתלמות.
לצפיה ב-'או פק"מ שהריבית שם אפסית...'
או פק"מ שהריבית שם אפסית...
25/03/2018 | 22:41
34
לצפיה ב-'המקרה הקריטי הוא הפנסיה שלך'
המקרה הקריטי הוא הפנסיה שלך
03/04/2018 | 14:35
65
לא רשמת גיל אבל סביר שהחיסכון הפנסיוני שלך לא יספיק לזיקנה וקרנות השתלמות וקופות גמל הן מסלול חיסכון שיכול להשלים את הפנסיה לרמת מינימום סבירה.

ההמלצה ללקיחת הלוואה ולא שחרור הקרן היא בעיקר לשמירת הותק.
אי אפשר לשחרר קרן שגילה פחות מ 6 שנים, אם פתחת את הקרן תצטרך להתחיל לצבור ותק מחדש.
מצד שני אם לקחת הלואה מקרן ההשתלמות לא תוכל להעביר את הכסף לקרן אחרת.

האם כדאי לקחת הלואה כדי לרכוש רכב פרטי - שאלה נפרדת
לצפיה ב-'שמירת ערך הכסף שקבלת ממכירת בית ?'
שמירת ערך הכסף שקבלת ממכירת בית ?
11/03/2018 | 19:39
2
186
אתה מקבל סכום גבוה שאתה לא רגיל, מה עושים.
מה עושים בתקופה הראשונה עד שמתארגנים.
האם הבנקים הם הכתובת ליעוץ או שהם אינטרסנטים.

לצפיה ב-'אין אינפלציה כך שהערך נשמר גם אם תשים את הכסף בעו"ש'
אין אינפלציה כך שהערך נשמר גם אם תשים את הכסף בעו"ש
12/03/2018 | 14:04
131
אתה מדבר על תקופה קצרה, הסיכויים להתפרצות אינפלציונית בחודש-חודשיים הקרובים מאוד מאוד קטנה.
לצפיה ב-'ברור שהבנקים אינטרסנטים'
ברור שהבנקים אינטרסנטים
17/03/2018 | 00:08
104
תתייעץ עם אנשים שמבינים שאתה סומך עליהם
לצפיה ב-'צ'ק בנקאי'
צ'ק בנקאי
04/03/2018 | 20:06
154
שלום
אם יש חשבון משותף של זוג, ורוצים להוציא צ'ק בנקאי - האם שני בני הזוג צריכים להגיע פיזית ולחתום?
או מספיק אחד מהם?
תודה
לצפיה ב-'האם ניתן לעשות העברת כספים בדואר דרך כרטיס אשראי'
האם ניתן לעשות העברת כספים בדואר דרך כרטיס אשראי
06/03/2018 | 00:10
1
58
מהמסגרת של הכרטיס עצמו? דואר או מקום אחר?
לצפיה ב-'נסה לשאול כאן'
נסה לשאול כאן
15/04/2018 | 14:46
23
דיונים על נושאי כלכלה שונים בטלגרם. הצטרפו כאן:

לצפיה ב-'חסכון אחוד או מפוצל'
חסכון אחוד או מפוצל
06/02/2018 | 20:34
2
189
שלום
אני עומד לפתוח תוכנית חסכון לילדי- קופת גמל להשקעה. בכל מצב הסכום הראשוני והסכומים החודשיים לא משתנים. השאלה היא האם נכון לפצל או לאחד. האם יש יתרון לכסף שהוא אחוד (אינטואיטיבית לא נראה שיש הבדל כי מדובר באחוזים...)היתרון לפיצול בהיבטי ניהול וסדר הוא ברור השאלה האם יש בזה הפסד כספי מצטבר
תודה רבה

לצפיה ב-'אין הבדל בעלויות, עדיף לפצל כי כך יותר קל לנהל את הכסף.'
אין הבדל בעלויות, עדיף לפצל כי כך יותר קל לנהל את הכסף.
07/02/2018 | 03:07
56
לצפיה ב-'מה הגיל שלך? באיזה גיל תרצה לתת את הכסף לילדים?'
מה הגיל שלך? באיזה גיל תרצה לתת את הכסף לילדים?
12/02/2018 | 14:04
44
לצפיה ב-'סל מזון חודשי 3 נפשות'
סל מזון חודשי 3 נפשות
01/02/2018 | 08:11
16
392
אנחנו זוג הורים וילדה בת 4.
סל המזון החודשי שלנו נע בין 2700-3000 ש"ח לחודש.
אנחנו קונים רק מזון לא ממתקים לא פלייקס לא חטיפים וכדו'.רוב הבשר הוא עופות ופעם בחודש צלי בקר עד 1קג.איננו צורכים נקניקים.
אין לי מושג מהיכן לקצץ.

אשמח לשמוע מנסיונם של אחרים.
מלבד עצות על קנייה בשוק כי אין לנו שוק רק מגה ושופרסל.
לצפיה ב-'הוצאות המזון שלכם סבירות (ביחס למחירים בישראל)'
הוצאות המזון שלכם סבירות (ביחס למחירים בישראל)
01/02/2018 | 17:01
9
263
אני חושב שאתם צריכים לבחון את ההוצאות האחרות שלכם.
ברמת המחירים בישראל הוצאות מזון סבירות לאדם בוגר (יחיד) הן בערך 1200 ש"ח, לכן הוצאות מזון לזוג + ילדה שעומדות על 3000 ש"ח לחודש (אני בטוח שרק ה3000 נכון וה2700 לא, בהוצאות מזון אתה צריך לכלול גם אכילה בחוץ ולא רק קניות בסופר. אם קנית לילדה גלידה זה גם נכלל בהוצאות מזון, אם קנית לעצמך כוס קפה זה גם נכלל בהוצאות מזון וכיו"ב) הן סבירות.

לצערך, הרשתות בהן אתה קונה הן היקרות ביותר, רמי לוי ויוחננוף זולות משמעותית ממגה ושופרסל (שופרסל היא היקרה ביותר בישראל, דרך אגב), אולי כדאי לך להוציא יותר על דלק כדי לקנות מזון ברשת זולה יותר, סביר להניח שהחיסכון במחיר המזון יהיה גדול יותר מעלות הדלק הנוסף שתצרוך.

אני זוכר שמאז שעברתי לקנדה ירדו הוצאות המזון שלי לפחות ממחצית ממה שהיו בישראל אבל אני לא יכול לתת לך עצה לקנות את המזון במדינה אחרת, הרי זה בלתי אפשרי.
לצפיה ב-'אני לא יודעת למה אתה אומר את זה. אלה הוצאות גבוהות'
אני לא יודעת למה אתה אומר את זה. אלה הוצאות גבוהות
02/02/2018 | 16:21
8
245
אנחנו 5 אנשים, מתוכם שלושה ילדים בגיל ההתבגרות, ואנחנו משלמים בממוצע 2500 ש"ח בחודש על כל הוצאות האוכל והסופר (בשלוש השנים האחרונות). זה כולל את כל מה שקונים בסופר, כלומר חומרי ניקוי, שמפו וכו'. זה כולל את האוכל ששני המבוגרים קונים בצהריים בעבודה, מדי פעם אוכל טייק אווי הביתה או פיצה. 
שופרסל היא בטח הרשת היקרה ביותר, ואין בכלל על מה לדבר שכדאי לבדוק משלוחים הביתה מרשתות יותר זולות. 
לצפיה ב-'אני חושד בטעות בחשבון'
אני חושד בטעות בחשבון
02/02/2018 | 17:43
7
236
האם חישבתם גם את הוצאות המתבגרים על מזון מתוך דמי הכיס שלהם? האם חישבתם כל מזון ומשקה שקניתם מחוץ לסופר? האם יש מוצרי מזון שלא נכנסו לחשבון שלכם? 2500 ש"ח לחודש ל2 מבוגרים ו3 מתבגרים נשמע לי בלתי אפשרי. זה אפשרי בארה"ב, קנדה, רוב המדינות במזרח ומרכז אירופה, כל אמריקה הלאטינית (למעט ונצואלה), רוב אפריקה ורוב אסיה אבל לא ישראל.
לצפיה ב-'החישוב מדויק'
החישוב מדויק
03/02/2018 | 18:43
6
220
אנחנו קונים הכל בכרטיסי אשראי ולכן הכל מתועד ונכנס לאקסל החודשי. יש לי תיעוד של ההוצאות החודשיות ברמת השקל לכל חודש בחמש השנים האחרונות. אני יודעת בדיוק כמה הוצאתי בממוצע חודשי בכל אחת מהקטגוריות בשנה האחרונה. שנינו עובדים בעבודה מאד מכניסה, כך שבכלל לא מדובר על לחסוך בהוצאות האוכל כדי לאזן תקציב - אנחנו בעודף גדול כל חודש. המטרה של התיעוד היא בעיקר סקרנות וגם רצון למנוע זחילה למעלה של הוצאות המחיה בעקבות ההעלאות שקיבלנו בשנים האחרונות. 

לשאלתך, המתבגרים כמעט ולא קונים אוכל בכספם - אחד בעיקר משחק במחשב אצלו או אצל החברים, השניה בעיקר בצופים והשלישית לפעמים מזמינה פיצה עם חברים (חלקה בענין הוא בערך 20 ש"ח, פעם בכמה שבועות). בחשבון הזה יש גם דברים שהם לא אוכל, כאמור - כל מה שקונים בסופר. גם אנחנו קונים עוף ודגים אבל לא בקר. הוצאות הטייקאווי זה לפעמים המבורגרים שהבן המתבגר רוצה לטרוף ואני לא רוצה להכין. אני מניחה שעם שלושה מתבגרים בנים העלות היתה גבוהה יותר - הוא אוכל משמעותית יותר מהבנות וגם מבקש יותר בשר אדום. בכל זאת, אני חושבת שיש טעם להשוות להוצאות של פותח השרשור - הם שלושה!

אנחנו לא קונים אוכל מוכן כמעט, בגלל שלא טעים לנו. אוכלים די פשוט - סנדביץ' בבוקר, בצהריים אורז/פסטה/פתיתים עם שניצל/קוביות חזה עוף/דג/טונה/קציצות הודו. תוספת של מרק עם ירקות או קטניות. ירקות בתנור, ירקות מבושלים. ממולאים. לפעמים קונים מפרום או קובה אצל השכנה, בשביל הכיף. פעם בחודש בערך יוצא להזמין אוכל - או המבורגרים או סושי. אני ובן הזוג אוכלים בעבודה חצי מהשבוע בערך, ובשאר הימים לוקחים אוכל. ארוחת ערב בבית - ביצים, סלט, גבינות. 

הקניה השבועית בסופר היא בערך 450 ש"ח, וכוללת בעיקר ירקות, קצת גבינות וחלב, ביצים, אורז, פסטה קטניות, קצת נקניק לפעמים, וכמובן גם שמפו, חומרי ניקוי, הגיינה נשית לבנות וכו'. פעם בחודש קניית בשר (כאמור עוף או דגים). אנחנו קונים קפה בחוץ לעתים נדירות. אני חייבת לומר שאנחנו בכלל לא חושבים על הגבלת הקניות או הגבלת האכילה, אלא בעיקר מטעמי בריאות מנסים לא לקנות אוכל מוכן כמו עוגיות, עוגות, מאפים קפואים, וכו'. עד לפני כשנתיים שלוש, הקניות השבועיות שלנו היו יותר קטנות, בערך 300-350 ש"ח, אבל אז כאמור הילדים היו יותר קטנים. בתקופה שגרנו בחו"ל, מספר שנים בגרמניה, העלויות היו הרבה יותר נמוכות, בערך חצי אם לא פחות, אז אני מסכימה עם מה שאמרת, בישראל הרבה יותר יקר.

מה שכן, יש לנו כלל - לא זורקים אוכל. מעדיפים לקנות מעט ולהתפשר כשפותחים את המקרר על פני למלא את המקרר ולזרוק בסוף משהו שלא נאכל. לקראת יום הקניות קורה שהילדים מתלוננים שאין מה לאכול, מה שבדרך כלל אומר שהם צריכים להזיז את עצמם ולהכין משהו. גם מוצרי חלב - קונים את הפשוטים ולא את היוגורטים המפונפנים עם כל התוספות והסוכר. 
לצפיה ב-'הבנתי את נמסר'
הבנתי את נמסר
06/02/2018 | 22:30
5
175
אז אני צריך להשכיר את הדירה שלי ולעבור לחיות במזרח הרחוק כמו מלך.
באשר לארץ,לא יודע אם משנה שופרסל או מגה.ההוצאות שלנו ב-2 הרשתות זהות. 
אני לא נגיש לשום רמי לוי עוף בשקל,שום חצי חינם ואין פה יוחננוף.התמכרנו לשופרסל כי אנחנו מקבלים מהם בדיוק את מה שאנחנו מזמינים באיכות ובטריות.
לא כלול בחשבון הוצאות מכולת שלנו Take Away,זה בסעיף בילויים ותענוגות וגם לא כלול מוצרי היגיינה וטיפוח זה בסעיף נפרד.
אנחנו לוגמים רק מיץ טבעי שנסחט היום בבוקר ולא שום משקאות קלים אחרים דגים ובשרים הטובים ביותר.לא נכניס הבייתה בקלה ולא עוף אנטיביוטי קפוא גם בחינם.אבל לא תראו אצלנו שוקולדים,קרטונים של פלייקס,קנקני שוקו יוטבתה,נקניקי סלמי ופסטרמה במשקל וגבינות קשות מפונפנות.פירות וירקות אגב,אני קונה אצל ירקן בשכונת מצוקה וזה לא עושה אותם יותר זולים.איננו אוכלים בעבודה כי אין לנו דבר כזה ובגן של הקטנה מגישים רק סנדוויץ ופירות.
לא מבין איך בקנדה ובדויטשלנד הקרות לא פושטים רגל על פירות וירקות או שהן מייבאות בזול מצפון ודרום אמריקה וממדינות השוק המשותף בהתאמה.
לצפיה ב-'האם יש לך רכב?'
האם יש לך רכב?
07/02/2018 | 03:05
3
142
אם כן אז במקום להתפנק עם משלוחים סע לקנות מזון ברשת זולה, הכסף שתחסוך יהיה יותר מעלות הדלק הנוספת. פערי המחירים בין הרשתות גדולים.

אם אין לך רכב אז תאכל פחות. אתה לא יכול לצפות להמשיך לקנות אותו הדבר באותה רשת יקרה ולחסוך כסף.
לצפיה ב-'מצבי הבריאותי אינו מאפשר'
מצבי הבריאותי אינו מאפשר
10/02/2018 | 20:57
2
163
ניהול קניות עצמאי במסות גדולות למעט השלמות בלבד בקטנה.
וגם אין לי זמן.אני עובד מבוקר עד ערב וכל מה שאני רוצה זה לחזור הבייתה ולהספיק להיות קצת עם הילדים.
שרמי לוי (ודומין) ישנע את עצמו לתוך העיר ויתמקם לא רק במתחמים זולים עבורו שזה אולי סוד המחירים הנמוכים יותר.יותר מהר להגיע מביתי לאתונה למשל מלהגיע למתחם הקניות הקרוב ביותר.
אלא שהזכירו את קנדה אן גרמניה התכוונו לדעתי לרשתות מרכולים עירוניות ולא למתחמי קניות בשוליים שצריך מאמץ להגיע אליהם.
לצפיה ב-'איך אתה יכול להגיע לאתונה בפחות זמן מלרמי לוי?'
איך אתה יכול להגיע לאתונה בפחות זמן מלרמי לוי?
11/02/2018 | 01:44
1
111
אם לוקח לך פחות זמן להגיע לאתונה מלרמי לוי גם המרחק מביתך לרמי לוי צריך להיות כמו המרחק מביתך לאתונה.

מדבריך אני מסיק שאין לך רכב בגלל מצבך הבריאותי, מה לגבי אשתך, האם היא בריאה? אולי כדאי שתקנה לאשתך רכב משומש ותעשו קניות איפה שזול? אשתך תנהג אם אתה לא יכול.

אם גם אשתך לא יכולה לנהוג, האם יש לך חברים או שכנים שיסכימו לעזור לך עם הקניות, כלומר אתה תתן להם רשימה וכסף והם יקנו עבורך היכן שזול וכך תחסוך כסף?

אתה צריך למצוא פתרון שבו תשלם פחות על מוצרי המזון. ממה שכתבת הסקתי שיש לך הרגלי אכילה בריאים, לכן אני מציע להמשיך לקנות את אותו אוכל במקומות זולים יותר, במקרה שלך זה דורש יצירתיות אבל אם לא תעשה את זה תוכל רק להמשיך להתלונן ולא לפתור את הבעיה.

ברור לי שהתבדחת בנוגע לאתונה, אבל שאר מה שכתבתי היה ברצינות.
לצפיה ב-'לקחתי את כל התגובות ברצינות ועשיתי השוואה קפדנית'
לקחתי את כל התגובות ברצינות ועשיתי השוואה קפדנית
11/02/2018 | 22:31
147
השוויתי בין רמי לוי,ויקטורי,ביתן,מגה ושופרסל.
השוויתי משקלים במקרה הצורך,הכפלתי יחידות כשמדובר ביוגורטים למשל.
כללתי את כל המוצרים שאני נוהג לרכוש למעט פירות וירקות שלא אקנה באונליין.
בשורה התחתונה הגעתי לתוצאה שמגה הכי יקר ואחריו שופרסל.
רמי לוי נמצא הזול ביותר מבין הרשתות שמשווקות באונליין.אך הפער בינו לבין שופרסל שם קניתי עד הלום הוא 10% בלבד ובאופן מרגיז אין לא את כל הדברים שעבורי זה MUST.יש מוצרים שהוא מוכר ארוז והם יותר זולים במשקל ברשתות אחרות או שהוא הזול ביותר אבל האריזה גדולה מידי והעודפים ילכו לזבל.
יכול להיות שהפער גדל משמעותית אם רמי לוי עושה מבצע "בעל הבית השתגע" של מוצר בסיסי בשקל.
כדי לשנות את מקור מצרכי המכולת שלי דרושה הוזלה של 20% לפחות.
מעתה בכל שבוע שאבצע הזמנה אעשה זאת במקביל ברמי לוי ושופרסל וכנראה אמצא פער משמעותי יותר ומשתלם.

תודה לכל העונים וסליחה על הסרקסטיות.
לצפיה ב-'מה אתה מתעצבן? '
מה אתה מתעצבן?
07/02/2018 | 09:57
135
שאלת שאלה, ענינו לך. לא רואה סיבה לטון הסרקסטי. 
אני לא קונה עוף בשקל, למעמן האמת בשר אני מזמינה מקצב פרטי, וגם שולחים לי עד הבית וזה גם נקי וגם איכותי (תבדוק את האתר של "פרה פרה" באינטרנט). אין לי רמי לוי קרוב, אבל הוא עושה משלוחים לפעמים, ולפעמים אני חוטאת בזה, והאיכות בדרך כלל בסדר גמור. אני לא שותה מיץ בכלל, וגם לא קונה גבינות מפונפנות, למרות שמדי פעם יש לי 150 גרם סלמי במקרר... שוקולד לפעמים יש ולפעמים לא. לאכול בעבודה משמעותו לקנות אוכל במזנון. לא בחינם ולא מסובסד. זה בהחלט יותר יקר מלהכין לבד ולהביא לעבודה (מה שאני עושה, כאמור, בערך חצי מהחודש). 

אני באמת לא יודעת איפה אתה גר, ולמה אין לך שום רשת מוזלת באזור, אבל באזור שלי ההבדל הוא כ- 30% בעלויות על אותם המוצרים. גם שופרסל וגם מגה יקרים מאד, ואני בכלל לא רואה הבדל באיכויות של המזון שיש לי בבית עם המשלוח מרמי לוי או מה שאנחנו קונים ביוחננוף. אנחנו קונים שם ירקות, פירות, מוצרי חלב, פסטות ותוספות שונות פחמימניות, ביצים, מוצרי הגיינה. יש לי מכולת ליד הבית ושם המחירים גבוהים עוד יותר - חוץ מחלב, לחם אחיד וביצים באמצע השבוע אנחנו לא קונים שם כלום. 

אם אתה מרגיש את ההבדל בין רשת זולה לרשת יקרה מבחינת "האיכות והטריות" אז אולי ה- 30% שאתה משלם שם מוצדקים בשבילך, אז למה אתה כועס?
לצפיה ב-'גם לי נשמע סביר לגמרי'
גם לי נשמע סביר לגמרי
02/02/2018 | 22:47
2
146
מקומות שמסתתרות בהם הוצאות -
גבינות ומוצרי חלב (מעדנים ודומיהם)
לפעמים הבדלים במותגים ובאריזות (אפילו באורז וכו').
מוצרים "מיוחדים" - קמח תופח, סוכר חום וכו'.
אגוזים ופירות יבשים.
שתייה (מוגזת, ממותקת וכו').
פירות וירקות שלא בעונתם (פלפלים למשל היו יקרים מאוד חודשים ארוכים השנה. רק לאחרונה מחירם ירד קצת).
אפשר לשקול לוותר על עוף באופן חלקי, ולהסתפק בשלוש פעמים בשבוע נניח. לא יודעת כמה זה משמעותי לכם.
בהצלחה
לצפיה ב-'מה שהוא יכול לחסוך על עוף הוא יבזבז על מה שיאכל במקום'
מה שהוא יכול לחסוך על עוף הוא יבזבז על מה שיאכל במקום
07/02/2018 | 03:12
1
119
עוף זה לא יקר במיוחד, ירקות הרבה יותר יקרים.

שינוי הרגלי האכילה שלו (ולפי מה שהוא כותב הם בריאים) לא רק יעלה לו יותר כסף אלא גם בבריאותו (וירקות לא אמורים להחליף עוף, גם לא להיפך). מה שנשאר הוא פשוט לצמצם כמויות.
לצפיה ב-'קטניות הן תחליף לעוף והן זולות משמעותית.'
קטניות הן תחליף לעוף והן זולות משמעותית.
07/02/2018 | 08:24
104
לא זוכרת שהצעתי להחליף עוף בירקות.
לצפיה ב-'הסכום כולל גם סבון משחת שיניים נייר טואלט אבקת כביסה'
הסכום כולל גם סבון משחת שיניים נייר טואלט אבקת כביסה
12/02/2018 | 13:58
2
114
מרכך כביסה סבון כלים/טבליות למדיח הגיינה נשית סכיני גילוח לגבר וכו'?
או כשאתה כותב "מזון" אתה מתכוון רק למזון?
לצפיה ב-'הלוואי!'
הלוואי!
12/02/2018 | 17:33
1
106
מוצרי ניקוי נכללים.אך מוצרי היגיינה אישית זה סעיף אחר בהוצאות שלנו שנע בין 250-350 ש"ח לחודש לשני מבוגרים ופעוטה.
לצפיה ב-'אם כך כדי שיוכלו לעזור לך אתה צריך להביא מידע רלוונטי'
אם כך כדי שיוכלו לעזור לך אתה צריך להביא מידע רלוונטי
13/02/2018 | 08:19
89
מידע רלוונטי הוא מה אתה רוכש בסופר וכמה הרכישה עלתה.
לא בעיה לדעת, בכל קניה אתה מקבל חשבונית.
כדאי שתרכז טבלה של רכישות במשך חודשיים שלושה, בשבוע/שבועיים יש הטיות.
אתה צריך לרשום גם מה הכלכלה האופיינית בבית, מה כוללות הארוחות שלכם, אחרת יהיה קשה להגיד איפה אפשר לחסוך.

מידע לא רלוונטי הוא מה אתה לא קונה.
אי אפשר לעזור עם מידע כמו "לא רוכשים נקניקים".
לצפיה ב-'שאלה על הוצאה ממוצעת'
שאלה על הוצאה ממוצעת
25/01/2018 | 22:34
7
313
שלום לחברי הפורום,
אולי תוכלו לכוון אותי. אני במצב שבו אני בקושי מצליח לגמור את החודש, בטח שלא לחסוך. לדעתי (ובניגוד לדעת אשתי) ההוצאות שלנו גדולות מידי בהרבה תחומים (אוכל, מים, חשמל). האם יש אתר שבו אפשר לדעת מה ממוצע ההוצאות בכל תחום?
לצפיה ב-'ונגיד שאישתך צודקת ואתם באמת לא מוציאים יותר מהממוצע'
ונגיד שאישתך צודקת ואתם באמת לא מוציאים יותר מהממוצע
27/01/2018 | 14:49
187

איך זה בדיוק מועיל לכם? איך זה גורם לכם לגמור את החודש או לחסוך?
בקיצור הממוצע ממש לא אמור לעניין אתכם. תעשו לכם תכנית כלכלית ייחודית להכנסות ולצרכים שלכם.
אם אתם לא חיים כבר היום בסגפנות, אז תמיד אפשר לחסוך קצת כמעט בכל סעיף:
באוכל פחות מזון מעובד ויותר קיטניות. בביגוד להסתפק ביד 2 וכו'
לצפיה ב-'הממוצע לא רלוונטי, המצב שלכם כן'
הממוצע לא רלוונטי, המצב שלכם כן
28/01/2018 | 21:56
3
152
לכן אתה בהכרח צודק, אם אתה בקושי מצליח לגמור את החודש הוצאותיכם גבוהות מדי.
לצפיה ב-'המידע הזה יעזור לי'
המידע הזה יעזור לי
29/01/2018 | 22:53
2
164
זה יכוון אותי יותר למקום שבו עלי לחסוך.
אם הוצאות החשמל שלי גבוהות מהממוצע אני אנסה להבין מה לא נכון בהתנהלות בתחום זה (אולי שימוש במכשירים זוללי חשמל) אם הן נמוכות מהממוצע כדי שאבדוק תחומים אחרים
לצפיה ב-'עליך לחסוך בכל הוצאה אפשרית'
עליך לחסוך בכל הוצאה אפשרית
29/01/2018 | 23:02
121
הממוצע לא יעזור (וגם אין אתר כזה).

כדי לחסוך חשמל צריך להחליף את כל הנורות ללדים, להכין אוכל בעיקר במיקרוגל, לנתק מכשירי חשמל מהשקע כאשר אינם בשימוש למעט מקרר וכיו"ב.

מוטב שתבקש טיפים לחיסכון בתחומים שונים מאשר את הממוצע, זה יעזור לך הרבה יותר.
לצפיה ב-'אתה צריך לנסות לחסוך בכל מקום אפשרי בלי קשר לממוצעים'
אתה צריך לנסות לחסוך בכל מקום אפשרי בלי קשר לממוצעים
12/02/2018 | 14:01
79
אם אתה יכול להפחית בהוצאות חשמל אז לא תפחית כי אתה מתחת לממוצע?
מה הקשר?
לצפיה ב-'חיסכון בהוצאות על אוכל'
חיסכון בהוצאות על אוכל
29/01/2018 | 23:07
151
לא לאכול בחוץ
בסופר מרקט לרכוש את המוצרים שמחירם ל100 גרם הוא הנמוך ביותר. די בכך שתשווה את מחירה של פיצה קפואה למחירה של פיצה במשלוח כדי שתבין כמה כס, אתה יכול לחסוך אם את כל מה שאתה מתכוון לאכול בחוץ תכין בבית, בעצמך במקום. אפשר לטייל בחוץ גם בלי להוציא אגורה, זה מה שהייתי נוהג לעשות כשהכנסותיי היו נמוכות. אתה תמיד יכול לקחת איתך בקבוק מים.
לצפיה ב-'חיסכון בהוצאות על מים'
חיסכון בהוצאות על מים
29/01/2018 | 23:21
140
לא לעשות אמבטיות אלא רק מקלחות. המקלחות קצרות: שטיפת כל הגוף והשיער במים, סבון על כל הגוף ושמפו על השיער, שטיפת כל הסבון והשמפו מהגוף והשיער.

התקנת חסכמים על כל הברזים.

שטיפת כלים במדיח בלבד ורק כשהמדיח מלא, זה צורך הרבה פחות מים משטיפת כלים ידנית וגם צריכת החשמל של מדיח כלים אינה משמעותית במדיחים היעילים.

גילוח במכונה חשמלית בלבד.

למלא כוס במעט מים לפני צחצוח השיניים ולטבול את מברשת השיניים לפני מריחת המשחה, לרוקן את כוס המים ולמלא אותה עד החצי, אחרי סיום הצחצוח לירוק את שאריות המשחה לתוך הכוס, לערבב עם המברשת, לשים פקק בכיור ולזרוק את מה שבכוס לכיור. למלא את כוס המים עד החצי שוב ולערבב את המברשת בכוס עד שהמברשת נראית נקיה. לשפוך את המים מהכוס לכיור, להוציא את הפקק ולנגב את הקצוות עם מטלית בעדינות במהלך ירידת המים בכיור כדי להימנע מהשארת כתמים בכיור. לסחוט את המטלית לתוך האסלה (אין צורך להוריד את המים אחר כך, זה לא מסריח). כך מצחצחים שיניים עם שימוש במינימום מים.
לצפיה ב-'התלבטות בין קנית נכס או סיום משכנתא'
התלבטות בין קנית נכס או סיום משכנתא
10/01/2018 | 18:53
8
229
שלום,
בבעלותי דירה שאני משכירה כל חודש בתשואה של 3,700 ש"ח
יתרת המשכנתא לדירה זו היא: 320,000 ש"ח
(המשכנתא מחולקת ל2 מסלולים : אחד מסתיים ב 2025 השני 2035)
יש ברשותי את הסכום הנ"ל כרגע.
השאלה שלי היא האם לשים את כל הסכום על יתרת המשכנתא
או להמשיך לשלם את המשכנתא (3300 לחודש)
ובכסף שיש לי לרכוש נכס נוסף?
(בסכום של חצי מליון)
לעזרתכם אודה,
אם אפשר להסביר גם את הסיבות לכאן או לכאן זה יעזור מאוד כי אנחנו ממש בלבטים. תודה
לצפיה ב-'למה לחיות עם חובות כשיש ברירה?'
למה לחיות עם חובות כשיש ברירה?
28/01/2018 | 21:59
7
141
סיימי את המשכנתא בלי לחשוב פעמיים, למה לך לשלם משכנתא עד המוות כשבמקום זאת את יכולה ליהנות מהכנסה פאסיבית נקיה שמספקת ביטחון כלכלי מעבר למשכורת?
לצפיה ב-'קוראים לזה מינוף, אפשר לעשות כסף ממינוף'
קוראים לזה מינוף, אפשר לעשות כסף ממינוף
13/02/2018 | 08:13
3
102
אבל לא נראה שהשואלת בשלה להתנהלות כזו
לצפיה ב-'אפשר לעשות כסף ממינוף רק אם התשואה '
אפשר לעשות כסף ממינוף רק אם התשואה
13/02/2018 | 13:08
2
92
שמקבלים גבוהה משמעותית מהריבית שמשלמים, כמו כן אין טעם לכך כאשר אין סיכוי ליהנות מההכנסה הפאסיבית ומשועבדים לחוב עד המוות.
לצפיה ב-'היא מסיימת חלק ראשון של המשכנתא עוד 7 שנים והשני עוד 17'
היא מסיימת חלק ראשון של המשכנתא עוד 7 שנים והשני עוד 17
01/03/2018 | 13:09
1
63
היא צריכה להיות מבוגרת מאוד כדי לא לסיים את המשכנתא עד המוות, גם אם אחרי החזרת החלק הראשון של המשכנתא היא לא תחליט להגדיל את סכום ההחזר של החלק השני.
אני לא יודעת מה הריבית שהיא משלמת לעומת התשואה, יכול להיות שהיא מרוויחה - יכול להיות שלא.

קיים גם גורם פסיכולוגי, אנשים נוטים להוציא כסף נזיל ולא להוציא כסף שאיננו נזיל.
יכול להיות שאם היא תמכור את הדירות היא תייצר את החובות מחדש והפעם לא תהיה לה דירה back to back לאזן את החוב.

בקיצור התשובה לא חד משמעית ותלויה בנתונים.
במקרה הספציפי של השואלת, מכיוון שהשאלה שלה כל כך בסיסית כנראה שהיא לא בנויה לעסקאות מינוף
לצפיה ב-'בעוד 10 שנים היא תעשה את זה שוב'
בעוד 10 שנים היא תעשה את זה שוב
30/04/2018 | 04:27
25
היא לעולם לא תיהנה מההכנסה הפאסיבית שלה ולצערה אי אפשר לקחת את הכסף לקבר.

מ3700 ש"ח לחודש אפשר לחיות (בצמצום) אם לא צריך לשלם משכנתא או שכירות, הכי נכון בשבילה עכשיו זה לכסות את המשכנתא ולעבור לחצי משרה.
לצפיה ב-'וואוו...וואוו.....למה אתה ממליץ לה לסגור משכנתא לא ברור לי'
וואוו...וואוו.....למה אתה ממליץ לה לסגור משכנתא לא ברור לי
29/04/2018 | 18:05
2
46
היא כתבה שזו דירה להשקעה, המשכנתא אינ יוצאת מכיסה אלא מדמי השכירות.

במקום לקבור את הכסף שיש לה בבלוקים שממיליא משלמים את עצמם (השכרה), אתה ממליץ לה לקבור שם כסף שניתן לעשות עימו תשואה/רווחים?

לא ברורה לי ההמלצה הזו?

משקיע בב"ש
לצפיה ב-'מי שמתלבט אין לו תוכנית פעולה'
מי שמתלבט אין לו תוכנית פעולה
30/04/2018 | 04:13
1
36
מי שאין לו תוכנית פעולה בדרך כלל לא משקיע נכון, מי שלא משקיע נכון כל הלוואה רעה לו. בכלל, המטרה צריכה להיות להגיע תוך מינימום זמן להכנסה פאסיבית שמכסה את כל הוצאות המחיה, דהיינו לעבוד רק אם רוצים ולא כי חייבים. אם השכירות משלמת את המשכנתא היא לא משלמת את הוצאות המחיה.
לצפיה ב-'הוצאות המחיה בין כה וכה הינן הוצאות כרגע'
הוצאות המחיה בין כה וכה הינן הוצאות כרגע
30/04/2018 | 15:26
34
לכן אם יש להם הזדמנות לרכוש נכס במינוף, והשכ"ד מכסה את הוצאות המינוף החודשיים, למעשה מישהו אחר רוכש עבורם את הנכס.

הנכס הזה בעתיד יהיה נקי מכל שעבוד, מה יותר טוב מזה?
מישהו אחר רכש עבורך את חלקו של הבנק בנכס?

כמובן שהעדיפות היא שיהיה גם הפרש תזרימי כל חודש, אבל אני טוען שגם אם אין ויש עסקה טובה שהשכ"ד במקרה הקיצן מכסה את המשכנתא, הרי שזו עיסקה טובה, כי מישהו אחר מבצע רכישה עבורך של הנכס.

אתה מכיר את השקפתי.

ומי שלא יודע להשקיע נכון, שילמד, זו לא פשוט אבל גם לא מדע טילים.

משקיע בב"ש
לצפיה ב-'עמלות בנק לניהול ניירות ערך'
עמלות בנק לניהול ניירות ערך
06/01/2018 | 12:58
1
83
הי

ברצוני להפתוח תיק השקעות בבנק. כחלק מזה ברצוני להוריד את דמי הניהול. אשמח לדעת מהם דמי ניהול טובים 
1. ניהול תיק השקעות
2. עמלת בנק על קניה ומכירה.

תודה
לצפיה ב-'נסה לשאול כאן'
נסה לשאול כאן
15/04/2018 | 14:47
9
דיונים על נושאי כלכלה שונים בטלגרם:

לצפיה ב-'שאלה כלכלית '
שאלה כלכלית
03/01/2018 | 09:46
150
1

מנהל/ת הפורום

אודות:
גיל יהלום, יועץ ומאמן לכלכלת המשפחה. נולדתי בניו זילנד השקטה, אך כיום אני מתגורר עם אשתי סימונה ברמת גן. אני בעל תואר במשפטים ומשפטן מזה 18 שנה. מנהל
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

גיל יהלום-מנהל פורום ניהול כלכלת משפחה
להתייעצות עם מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו