לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1012810,128 עוקבים אודות עסקים

פורום ניהול כלכלת משפחה

פורום זה מיועד להעלות את תחום כלכלת המשפחה המשפיע על כל איש ואישה, ילדים, מבוגרים ומשפחות.
גולשים/ות המעוניינים/ות להתייעץ או להרחיב את הידיעה וההבנה בתחום מוזמנים לשאול שאלות, להגיב ולהביע דעה. זאת, בתנאי שהדבר ייעשה בצורה מכובדת, הוגנת ותמציתית.  קריאה מהנה ומועילה לכולם.

הפורום מנוהל ע"י גיל יהלום, יועץ ומאמן לכלכלת המשפחה וחבר הנהלת איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ניהול כלכלת משפחה

פורום זה מיועד להעלות את תחום כלכלת המשפחה המשפיע על כל איש ואישה, ילדים, מבוגרים ומשפחות.
גולשים/ות המעוניינים/ות להתייעץ או להרחיב את הידיעה וההבנה בתחום מוזמנים לשאול שאלות, להגיב ולהביע דעה. זאת, בתנאי שהדבר ייעשה בצורה מכובדת, הוגנת ותמציתית.  קריאה מהנה ומועילה לכולם.

הפורום מנוהל ע"י גיל יהלום, יועץ ומאמן לכלכלת המשפחה וחבר הנהלת איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'כלים להעשרת האינטלגצייה הפיננסית שלי'
כלים להעשרת האינטלגצייה הפיננסית שלי
27/08/2016 | 13:38
1
115

אני בן 33  בוגר תואר ראשון במנהל עסקים. אבל כמעט ללא ידע/אינטלגנציה פיננסית ובתחום הכלכלי. 
לאחרונה אני מבין את חשיבותו של ידע זה. 
אשמח לקבל המלצות על ספרים/חומרי לימוד/ אתרים ואף קורסים בתחום?
אשר שם אקבל בסיס וידע ואוכל לצמוח ולמנף את זה בהמשך 

לצפיה ב-'שאלה כללית מידי'
שאלה כללית מידי
28/08/2016 | 11:10
74
שלום אריאל 

האתגר בעידן הרשת הוא לא למצוא חומרים אלא להתמקד.
אין בעיה לספק חומרים/קישורים לבקשתך אבל לדעתי כדאי לך להתמקד כדי שלא תגיע למצב של מרוב עצים לא רואים את היער..
המלצה שלי :
1. תתחיל באתר "האוצר שלי" של משרד האוצר. הוא מכיל הרבה חומר בכל התחומים הפיננסיים של משק הבית. יתכן שתמצא אותו פשוט וטריוויאלי אבל הוא נקודת פתיחת מצוינת למה שאתה רוצה.
2. תמקד את השאלה לתחומים ספציפיים. ככל שהבקשה תהיה ממוקדת יותר כך תהיה גם התשובה.

בהצלחה רבה. 

לצפיה ב-'הורדת נתונים מהמוסדות הפיננסים אוטומטית בפרוטוקול OFX'
הורדת נתונים מהמוסדות הפיננסים אוטומטית בפרוטוקול OFX
24/08/2016 | 04:02
4
206
שלום,

שמתי לב שבארה"ב יש המון תוכנות מעולות לניהול כלכלת משפחה ותקציבים  משפחתיים.

בארץ יש ממש מעט (פיננדה דוגמא טובה לשירות בארץ). הסיבה המרכזית לדעתי
שמוסדות הבנקים וכרטיסי האשראי נמנעים מלתמוך בפרוטוקול OFX. אני יכול לנחש את הסיבות ואני יודע בתור מתכנת שזה כנראה לא בגלל סיבות של מורכבות טכנולוגית אלא אינטרס שלהם לא לאפשר לתוכנות אחרות למשוך את הנתונים באופן אוטומטי באמצעות הפרוטוקול הנ"ל.

רציתי להעזר בידע שלכם כדי להבין:
1 - האם אני טועה וקיים בארץ בנק ומוסד כרטיסי אשראי שתומך בהורדה אוטומטית באמצעות OFX (או QFX)?
2 - במידה ולא, מה ניתן לעשות כדי לקדם סוגיה כזו? האם מישהו ניסה בעבר? אולי מישהו מנסה לקדם את זה בימים אלו?

תודה :)
ערן
לצפיה ב-'זה כבר קיים בתוכנת Geltbox Money שעובדת בעברית'
זה כבר קיים בתוכנת Geltbox Money שעובדת בעברית
26/08/2016 | 11:09
2
124
ניתן להוריד OFX וסוגים נוספים של קבצים. 

בנוסף, הדפדפן המובנה של Geltbox מאפשר יבוא פשוט של מידע מכל אתר פיננסי בארץ ובחו"ל.
לצפיה ב-'זה לא רלוונטי לשאלה'
זה לא רלוונטי לשאלה
27/08/2016 | 04:55
1
65
שלום,
תודה על התגובה, השאלה שלי לא עסקה בתוכנות שתומכות בהורדת נתונים אלא בעצם יכולת הורדת הנתונים מהבנקים וכרטיסי האשראי.

יש עשרות תוכנות מעולות לניהול תקציב שמאפשרות יבוא  נתונים באמצעות OFX ואם האפשרות הייתה קיימת יכולנו לעבוד גם איתם...

האם מישהו יודע על גורם כלשהו שמנסה לקדם רגולציה בנושא זה למשל?

ערן.
לצפיה ב-'Geltbox Money היא תוכנה ייחודית בנוגע לאופן יבוא הנתונים'
Geltbox Money היא תוכנה ייחודית בנוגע לאופן יבוא הנתונים
27/08/2016 | 07:48
112
למיטב ידיעתי, Geltbox Money היא התוכנה היחידה שמאפשרת  יבוא נתוניםמכל אתר פיננסי בארץ או בחו"ל בלי קשר לתמיכת המוסד הפיננסי בפרוטוקול  OFX (או פרוטוקול אחר). אני התחלתי להשתמש בתוכנה בדיוק בגלל הסיבה הזו. 

המשתמש מבצע את יבוא הנתונים בעצמו פעם אחת ואז התוכנה עושה את זה בשבילו באופן אוטומטי. 

לצפיה ב-'גם מחפש - אשמח אם תעדכן '
גם מחפש - אשמח אם תעדכן
11/09/2016 | 21:52
40
הדבר הכי קרוב שאני מכיר הוא אפליקציית פיננדה
יכול להיות שעצומה או משהו דומה יוכל לעזור (אני אעבור בנק / חברת כרטיסי אשראי אם יהיה בנק שיספק את השירות)
לצפיה ב-'ניהול נכון של כלכלת המשפחה צריך להתרכז לא רק בהווה'
ניהול נכון של כלכלת המשפחה צריך להתרכז לא רק בהווה
25/08/2016 | 09:58
139
נכון
במרוץ העכברים שבו אנו נמצאים , ההווה הוא המלך
ככל שתחושת המחנק בהווה גבוהה , העתיד נהיה לא רלוונטי , העבר נעשה ובכן עבר.
דווקא ברגעים אלה , צריך לאזור אומץ ולהסתכל לחיסכון הפנסיוני בעיניים . 
כתבתי פוסט קצר בנושא , המטרה שלו היא להוות כלי פרקטי ויעיל לכל אלו שלא רוצים להתעמק מדי בנושא , אבל מרגישים שמשהו לא בסדר, שהם מפקירים את הנושא, שמישהו מרוויח על חשבונם.

לצפיה ב-' המייל שלי aimerkra@gmail.com'
המייל שלי aimerkra@gmail.com
25/08/2016 | 09:40
1
38
לצפיה ב-'מחפשת מאמנת כלכלית מחיר סביר aimerkra@gmail.com'
מחפשת מאמנת כלכלית מחיר סביר aimerkra@gmail.com
25/08/2016 | 09:51
34
לצפיה ב-'יועץ כלכלי לא יקר'
יועץ כלכלי לא יקר
24/08/2016 | 21:04
1
126
אשמח לקבל המלצה ליועץ כלכלי במחיר סביר אן בהתנדבות בנוסף לפעמונים אליהם אני מנסה לפנות
תודה
לצפיה ב-'המלצות לחו לפרטי ולא על גבי הפורום. הפרסום בפורום אסור. תודה'
המלצות לחו לפרטי ולא על גבי הפורום. הפרסום בפורום אסור. תודה
24/08/2016 | 22:14
38
לצפיה ב-'קרן השתלמות IRA'
קרן השתלמות IRA
22/08/2016 | 10:37
71
מהם התנאים שהצלחתם להשיג? כמה דמי ניהול ודמי קניה/מכירה?
מדובר על סכום של כ300k.
לצפיה ב-'שאלה על פיקדון בבנק'
שאלה על פיקדון בבנק
20/08/2016 | 15:06
8
178
ברשותי סכום כסף שצברתי במשך מספר שנים.
בהיעדר ידע בנושא שוק ההון, ובשל ריביות אפסיות על הפקדונות בבנקים, נתקלתי במודעה של בנק ירושלים על פקדון שאפשר לעשות דרכם.
אבקש לשאול מספר שאלות מכיוון שאיני מבין בנושא - 
הם מציעים לדוגמה פקדון למשך 5 שנים (ללא נקודות יציאה) וריבית קבועה בחישוב שנתי של 1.7%. 
נניח אפקיד 100,000 ש"ח, זה אומר שבכל שנה ארוויח 1.7% על הסכום, כלומר 1,700 ש"ח בשנה, וכ-8,500~ ש"ח ב-5 שנים?

האם זה בכלל משתלם באיזשהו קנה מידה? או שעדיף בכלל לפנות לשוק ההון לאחר למידה? האם אין סכנה שחלילה יקרה משהו לבנק במשך 5 השנים הללו?

זה הקישור להצעה שלהם:

תודה

לצפיה ב-'הציעו לי בבנק מזרחי פקדון קוקוס לשש שנים ב 2% לשנה. סגרתי.'
הציעו לי בבנק מזרחי פקדון קוקוס לשש שנים ב 2% לשנה. סגרתי.
22/08/2016 | 10:07
7
114
לצפיה ב-'מה יקרה אם תהייה אינפלציה של 3% לשנה בעוד שנתיים?'
מה יקרה אם תהייה אינפלציה של 3% לשנה בעוד שנתיים?
24/08/2016 | 01:12
1
73
לצפיה ב-'שאלה טובה. הסיטואציה הזו אפשרית אבל אני לא רואה מצב כזה.'
שאלה טובה. הסיטואציה הזו אפשרית אבל אני לא רואה מצב כזה.
24/08/2016 | 17:45
107
ועד שיהיה מצב כזה אני מרוויח לא רע בפקדון הזה.

מה יגרום לדעתך לאנפלציה להרים ראש מהנקודה השלילת שהיא בה עכשיו למצב של +3 אחוז? מתי לאחרונה (לא בימי ארידור העליזים) בישראל האנפלציה עלתה ב 3 אחוז במשך שנתיים שלוש?
לצפיה ב-'יש לי תחושה חזקה שהציעו לך פקדון עם 2% לתקופת הפיקדון '
יש לי תחושה חזקה שהציעו לך פקדון עם 2% לתקופת הפיקדון
27/08/2016 | 15:28
4
148
ולא לשנה.
אם תעלה לכאן דו"ח של הפקדון זה יהיה מעניין.
בנק ישראל מלווה כיום לבנקים כסף במחיר של 0.1% לשנה.
הבנקים מלווים לציבור כסף במחיר של 1.6% ומעלה (הלוואות פריים).
במצב כזה לא סביר שהבנק ילווה כסף ממך ולא מבנק ישראל.
אילו יעשה זאת הבנק הוא יפסיד כל חודש על הכסף שהוא מלווה לציבור.
בהצלחה.

לצפיה ב-'מתארגן על תדפיס מסך. אעלה עוד מעט.'
מתארגן על תדפיס מסך. אעלה עוד מעט.
27/08/2016 | 16:01
50
לצפיה ב-'מצב התדפיס. הסכום מוסתר אבל הוא לא העניק לי הטבה מיוחדת'
מצב התדפיס. הסכום מוסתר אבל הוא לא העניק לי הטבה מיוחדת
27/08/2016 | 16:18
2
134
כלומר זה לא היה סכום ג'מבו מיוחד במינו, אלה רגיל לגמרי.

הרבית היא ברוטו 1.95% ולא 2%. יחד עם זאת, הרווח עם ריבית דה ריבית (הכל במונחי ברוטו לפני מס) ביחס להשקעה ההתחלתית נותן 12.3%. אחרי מס 15% הרווח הכולל ביחס לסכום ההפקדה יהיה 10.44% ל 6 שנים. 

לצפיה ב-'אני מפרש את הצילום שהעלית בצורה שונה ממך'
אני מפרש את הצילום שהעלית בצורה שונה ממך
29/08/2016 | 21:41
1
131
לא רואה בשום מקום שכתוב שהריבית היא לשנה ולא לסך
תקופת הפיקדון.
לא מסתדר שהבנק יסכים לתת הלוואה בריבית פריים - 1.6%
וישלם על פקדון 1.95%. זה הפוך מהדרך שבה פועל בנק.
מציע לך להתקשר אליהם ולשאול מה יתרת הפקדון הנוכחית.
גם אם עברו רק כמה חודשים תוכל לחשב ולראות מהי הריבית
לשנה בקירוב.
בהצלחה.
לצפיה ב-'אם הסכומים היו גלויים היית רואה מיד שמדובר '
אם הסכומים היו גלויים היית רואה מיד שמדובר
29/08/2016 | 23:04
119
ברבית ד'ריבית על פני שש שנים שבכל שנה הריבית היא 1.95 אחוז.

דרך אגב, גם בדיסקונט וגם בבנק ירושלים יש פקדונות דומים. בדסקונט אתה מקבל את הרווח כמענק מיד בתחילת זמן הפקדון.

אין לי אפשרות לחשוף את הסכום בפלטפורמה כל כך ציבורית. תצטרך להאמין לי. אינני יודע אך הבנק מסוגל לתת ריבית כזו אבל כנראה שישנם שיקולים נוספים אותם אינך לוקח בחשבון. לפעמים בסופרמרקט= בנק, יש מוצרים במחירי הפסד אשר גורמים להגדלת הרווחיות של הסופרמרקט במודלי רווח נוספים.
לצפיה ב-'היי, זקוקה ליעוץ ועזרה די דחוף'
היי, זקוקה ליעוץ ועזרה די דחוף
18/08/2016 | 00:06
5
347
היי, שמי רותם ואני בת 22.
מגיל 20 אני גרה לבד כי אין לי ברירה אחרת...
בחודשים האחרונים הייתי במעברי דירה רבים (לא מצאתי דירה, סאבלטים, תשלומים לעורכי דין)
ומצאתי את עצמי אתמול עם מינוס של 10,000 שח בבנק. התחלתי תכנון כלכלי עם עצמי מאסיבי, עוד לפני חודש, אבל במהלך החודש ירדו לי בערך 3000 לא מתוכננים, שהם היו סוג של "זריקת כסף לפח". מדובר פה בחודש שכירות שסוכם שלא ישולם מסיבות מסוימות, אך במפתיע בעל הדירה פדה את השיק והחוק עומד לצידו, גם אם המוסר לא (בחיי שאם הייתי יודעת לפני הייתי לוקחת את עצמי בידיים).

אני ממש רוצה להוציא את עצמי מהמצב הזה, קודם שלא אהיה מפוחדת.

יש אפשרות לליווי מסויים חינמי, ואולי יעוץ מסויים לצעירים?

התחלתי להיכנס ל"בור" הזה לפני כחצי שנה, ואני חייבת לצאת ממנו.

החובות שלי הם שכר דירה וחשבונות בכל חודש (2600)
החזר הלוואה של 800 שח בכל חודש
ומדי פעם טיפולי פיסיותרפיה שאני חייבת לקחת. 

ייתכן ותהיה לי קצת עזרה מאבא בשכר הדירה...

המשכורת שלי נעה בין 4500 ל5500, ואני מעוניינת איכשהו ללמוד להתנהל עם זה

תודה, ולילה קסום,

רותם
לצפיה ב-'יש משהו שאף אחד לא יעשה בשבילך'
יש משהו שאף אחד לא יעשה בשבילך
18/08/2016 | 07:17
1
249
וזה לברר את מצבך הכלכלי האמיתי.
אף יועץ בחינמי או בתשלום לא יכול לזהות כל מיני הפתעות כמו צ'ק שמסרת ע"ס 3,000 שקלים.
אני מציע שקודם כל תאתרי ותרשמי את כל החובות וההוצאות שלך, שלא יהיו הפתעות.

לדוגמה:
כל 3 חודשים ירד סכום יפה על ריבית בגלל משיכת היתר (אוברדראפט), לא רשמת את הסכום הזה בהוצאות המתוכננות.

מצויין שהתעוררת, אבל אל תחכי לאביר על הסוס הלבן שיסדר לך את החשבונות, תתחילי כרגע בעצמך ואם יגיע - בכלל טוב.
לצפיה ב-'קישור שאולי יעזור לך'
קישור שאולי יעזור לך
18/08/2016 | 09:16
170

פני אליהם דרך צור קשר. אולי יוכלו לסייע בייעוץ כלכלי נכון
והחזרת חובות.
לצפיה ב-'שלום לך'
שלום לך
18/08/2016 | 09:12
162
קודם כל, לנשום עמוק. את מתחילה בשינוי התנהגותי (מעקב אחר הוצאות והכנסות עם יד על הדופק) וזה מבורך. יש קצת לחץ וחשש אבל חבל להפוך את זה לבור ששואב ממך כוחות נפשיים באופן מיותר.
שנית, את יכולה לפנות לארגונים שמסייעים בחינם כמו ארגון פעמונים. עם זאת, קחי בחשבון שבשל עומס הפניות ומיעוט המשאבים בידיהם זה יכול לקחת כמה חודשים לקבל מהם ייעוץ.
אבל, האור בקצה המנהרה- הוא כמו שנאמר לך כבר- יש הרבה שאת יכולה לעשות למען עצמך מבלי להזדקק לייעוץ חיצוני. הסוד של איזון התקציב הוא לנהל מעקב שוטף וצמוד אחר הכנסות והוצאות, כשבעיקר הוצאות הן החלק הטריקי, כמובן.
באופן אישי, אני אוהבת לבנות לעצמי את הכלי שבו אשתמש ומאמינה בטבלאות אקסל. כיוון שרובנו משלמים חשבונות חודשיים ומקבלים הכנסה חודשית אז ההיגיון אומר לבנות את התקציב החודשי. עם זאת, בתקציב החודשי יש להתחשב גם בהוצאות דו-חודשיות/ שנתיות וכו'. זה אומר שצריך לדעת שבחודש שהתשלום הגדול יירד יש לך מספיק כסף בחשבון לכך- אם זה אומר לחסוך לכך כל השנה או מספר חודשים ולהשאיר את הכסף הזה בחשבון או להחליט שמשיש לך חיסכון, כלומר סכום כסף שהצלחת לשים בצד- סכום מסוים ממנו נשאר בחשבון.
הרעיון הוא שלכל הפחות- את תצליחי לבסוף להגיע למצב שההוצאה החודשית שלך מתוכננת עד כמה שניתן, כשלהוצאות לא ידועות מראש, למשל, יש תקציב קטן שלא עוברים אותו. לצורך כך יידרשו, כנראה, וויתורים. על מה לוותר, מה חיוני, ומה פחות- את מחליטה. כל עוד את נותרת בגבולות התקציב. במצב אופטימלי- תצליחי גם לחסוך. אני אומרת זאת בזהירות כי ההכנסה שלך לא גבוהה ואני לא אוהבת להיות לגמרי לא רציונאלית או להגיד לאנשים שמעכשיו מומלץ להם לחיות על פת לחם ומים.

איך בונים תקציב? מתחילים ממה שידוע. כדאי לאסוף נתונים על כמה חודשים אחרונים. בדיוק מה נכנס, מה יצא. זה אומר שכדאי להגיע לדרגת הפירוט הגבוהה ביותר, ברמה של מה הולך לסעיף טיפוח, לסעיף לבוש, לסעיף בילויים וכו' וכו' וכו'. ככל שתגדילי לפרט את הוצאותייך (אפילו אם אינן חודשיות אלא שנתיות, כמו בדוגמא שמעליי- נתת צ'ק ושכחת מקיומו... זה הזמן גם לעבור על כל ההתחייבויות העתידיות שלך!) תקטיני רמה של אי ודאות לגבי מה עתיד לצאת מחשבונך.

בשלב שני, כאמור- ניתן להסיק מסקנות. מהן ההוצאות הקבועות שלך- למעשה (בסעיף ההכנסה לרוב קל לנו כי יש לנו מקורות הכנסה מצומצמים ודי קבועים, לרובנו). בתהליך הזה מגלים פעמים רבות שרופא שיניים פעם בשנה הוא לא בלת"ם אלא למעשה הוצאה קבועה לחלוטין שיש להתחשב בה ברמת הסעיף החודשי.
כשקיבלת תמונה ברורה ניתן לקרוא לה- "התקציב החודשי שלי". ואת התקציב הזה מתחילים לחשוב איך לשפר. אם גילית שבכל חודש את מוציאה, נניח, 1000 ש"ח יותר משאת מכניסה- עלייך לחשוב מהיכן ניתן לקצץ 1000 ש"ח. אולי תגלי שאת פשוט מעוניינת לעבוד בעבודה נוספת שמכניסה עוד 1000 ש"ח- גם לגיטימי.
והרעיון, אם לחזור לתחילת דבריי- הוא להמשיך ולעקוב באדיקות אחר התקציב הזה. כל הזמן. זה לגמרי שינוי בהרגלים שצריך להטמיע, כמו דיאטה- צריך לשמור אח"כ לשארית חייך. מה שקורה לאנשים לפעמים זה שאחרי שבנו את התקציב הם לא כל כך עקבו אחריו. ואם הם לא ניתחו את ההכנסות וההוצאות תקופתית- הם גם לא שמו לב לזה. אז את לא רוצה ליפול בזה, נכון?

בהצלחה ואת מוזמנת להעלות לפה שיקוף הוצאות והכנסות/ תקציב וכו' ולהתייעץ בכל נושא.
לצפיה ב-'להוציא 50% מהמשכורת על דיור זה לא סביר'
להוציא 50% מהמשכורת על דיור זה לא סביר
18/08/2016 | 18:15
171
ומשאיר אותך עם 2500 שח להתנהל כאשר זה כולל החזר הלוואה וחיסכון לסגירת מינוס.
איפה אוכל? איפה תחבורה/נסיעות? איפה הוצאות רפואיות? איפה תשלום חשבונות? איפה תקלות כמו קילקול טלפון או מחשב?
וזה לפני שהתחייבתי למותרות כמו ביגוד והנעלה (יש את הביגודית של ויצו) או איזה כוס קפה או סרט פה ושם...
בקיצור, מתמטית מה שאת מבקשת קרוב לבלתי אפשרי. תתחילי מלבדוק אפשרות להוזיל את הדיור (יש פרוייקט של מגורים עם קשישים) וזה יפנה לך קצת כסף לצאת מהבלאגן.
לצפיה ב-'נסי להרוויח עוד כסף. עבודה שניה וכו..אין ברירה.'
נסי להרוויח עוד כסף. עבודה שניה וכו..אין ברירה.
21/08/2016 | 18:25
46
לצפיה ב-'למנוע מאדם לקחת הלוואות נוספות\אשראיים\ אשראי חוץ בנקאי'
למנוע מאדם לקחת הלוואות נוספות\אשראיים\ אשראי חוץ בנקאי
13/08/2016 | 20:54
11
368
בן משפחה שלי איננו יודע להתנהל נכון עם כסף. כבר שנים שהוא לוקח הלוואות נכנס למינוסים וכו'.. (כבר נתקל כמה פעמים בהוצאה לפועל, בית משפט, פשיטת רגל, הפטר וכו'..)
מהיותו בן משפחה אנחנו תמיד דואגים לו ומנסים לכבות את השרפות שהוא יוצר. לפני כשנה לקחנו הלוואה אחת מרוכזת ומתוכננת בצורה כך שהוא יוכל לעמוד בהחזר שלה ולהתקיים בצורה צנועה במקביל, אלא שלאחר שנה גילינו שהוא לקח הלוואות נוספות (כמובן שהבנקים ישמחו לתת לו אותן למרות שודעים את מצבו הכלכלי). אינני מומחה רפואי אבל לי תמיד זה היה נראה שהוא מכור להלוואת ומינוסים ומבחינתו מסגרת אשראי של 10,000 היא כסף שיש לו ביד..ממש כמו אדם שמכור להימורים.
ושאלתי היא האם יש דרך למנוע מאדם אחר (כל דרך שהיא) מלקחת הלוואות מבלי שנדע, מלהכנס למינוס מבלי שנדע וכו' ?  לבנאדם יש בעיה, הוא לא יודע לעבוד עם כסף וכמובן שהבנקים והמלווים שמחים לנצל מטרות שכאלה. איך אפשר לעצור את זה ?
לצפיה ב-'רק אם מישהו יהפוך לאפוטרופוס עליו'
רק אם מישהו יהפוך לאפוטרופוס עליו
14/08/2016 | 08:29
5
101
וזה יקרה רק אם תוכיחו לבית משפט שהאדם בלתי אחראי למעשיו.
בקיצור להערכתי כלא משפטן אין צ'אנס וזכותו של אדם במדינת ישראל להרוס את עצמו כלכלית.

לקחתם הלוואה מרוכזת בשבילו ונתתם לו את הכסף? נראה לי חכם כמו לספק הרואין לנרקומן כדי לגמול אותו מסמים.
לצפיה ב-'תגיד לואי, למה אתה עם כוכבית אדומה ולא כינוי רגיל..'
תגיד לואי, למה אתה עם כוכבית אדומה ולא כינוי רגיל..
17/08/2016 | 02:49
4
42
לצפיה ב-'כי הוא לא רשום בתפוז'
כי הוא לא רשום בתפוז
19/08/2016 | 16:16
3
27
לצפיה ב-'מה זה אומר לא רשום..איך הוא יכול לכתוב תגובה ולא ניתן לשלוח '
מה זה אומר לא רשום..איך הוא יכול לכתוב תגובה ולא ניתן לשלוח
20/08/2016 | 22:59
2
39
לו מסר (אם רוצים)
לצפיה ב-'כלומר בנוסף לא ניתן לשלוח לו מסר..לא ידעתי שיש אופציה '
כלומר בנוסף לא ניתן לשלוח לו מסר..לא ידעתי שיש אופציה
20/08/2016 | 23:01
1
37
אופציה כזו..ראיתי הרבה שמות עם כוכביות אך לא הבנתי את המשמעות..
לצפיה ב-'זו אופציה שקיימת בחלק מהפורומים.'
זו אופציה שקיימת בחלק מהפורומים.
21/08/2016 | 06:59
12
לצפיה ב-'גם לי זה נשמע שאין אפשרות אחרת *להתערב בענייניו בצורה ישירה*'
גם לי זה נשמע שאין אפשרות אחרת *להתערב בענייניו בצורה ישירה*
14/08/2016 | 20:56
86
מבלי לנהל מאבק אפוטרופוסות שבו באמת תדרשו להוכיח ברמה הפסיכיאטרית שהוא לא אחראי למעשיו.
אין בת זוג או הורים שנשארו בטעות בחשבון/ות- אני מבינה- ועל כן אין כרגע מישהו שיכול להגביל את החשבון/ות.
ניסיתי לחשוב על עוד דרכים יצירתיות אך כמו שנאמר- האדם אחראי לחלוטין על מעשיו. הייתי לפחות מנסה להגן על נכסים משפחתיים אם יש לו חלקים בהם וכמובן שתהיה הבנה כללית סביבו שלא חותמים לו כערבים וכו'.
במקביל, אולי לדרבן אותו להעזר בייעוץ כלכלי ו/או טיפול כוללני (נפשי למשל...) זה או אחר. דוגמת קואצ'ינג. לכל אדם יכול להתאים משהו שונה.
לצפיה ב-'כמו שאין אפשרות למנוע ממישהו לעשן... '
כמו שאין אפשרות למנוע ממישהו לעשן...
15/08/2016 | 15:50
75
וסידור ההלוואה על ידיכם בהחלט לא הועיל
אלא העמיק את הבור. מסכים בעניין זה עם קודמי.

לצפיה ב-'זה נורא איך הבנקים וחברות האשראי עטים על אנשים כאלה'
זה נורא איך הבנקים וחברות האשראי עטים על אנשים כאלה
20/08/2016 | 15:12
2
63
להציע בלי בושה הלוואות לאנשים עם התנהלות כלכלית גרועה מוכחת, זה דבר שפל בעיני.
מדובר בפקידים נלוזים ורעים שחושבים רק על העמלה שיקבלו בסוף החודש. הם מתוגמלים על ידי החברה, דבר שרק מעודד אותם להמשיך בהתנהגות שפלה כל כך.

וכמובן נשאלת השאלה, היכן הרגולטור? (אענה לעצמי: כנראה ממתין למשרה הנחשקת הבאה באחד מהגופים הפיננסיים כש"יצא לאזרחות")
לצפיה ב-'זה לא יותר נורא מלמכור קוקה קולה (5 כפיות סוכר לכוס) לילדים '
זה לא יותר נורא מלמכור קוקה קולה (5 כפיות סוכר לכוס) לילדים
21/08/2016 | 11:31
1
55
תאגידים מסחריים בונים את המטריקס המקיף את אלו שבוחרים
בחיים ללא מודעות.
לצפיה ב-'זה לא סותר את זה שעל הרגולטור להתערב כדי לשמור על האזרח הקטן'
זה לא סותר את זה שעל הרגולטור להתערב כדי לשמור על האזרח הקטן
22/08/2016 | 15:54
42
בעולם אידיאלי אנחנו בוחרים את הממשל שיגן עלינו בצורה מיטבית מעוולות השוק החופשי, ביניהן תאוות הבצע של חברות הפינססים והביטוח.
זה לא מסתיים רק שם. על הרגולטור להיות אחראי לבריאות הציבור (לדוגמה, למסות משקאות ממותקים כפי שנעשה בבריטניה).
אי אפשר לפתור את החברות האלה מאחריות בגלל שזה "שוק חופשי" או "בחירה חופשית" של אדם כזה או אחר. די להיתממות.
לצפיה ב-'איך להחלץ מהלוואות ומינוסים'
איך להחלץ מהלוואות ומינוסים
13/08/2016 | 20:45
3
263
שלום,
אבא שלי שקוע תחת הלוואה של 60K ש"ח +24K הלוואה + 13K מינוס, המשכורת שלו היא סביב ה 5K.
הגענו למצב שבו חייבים לעשות משהו כי אבא שלי לא מצליח להחזיר אותן והמינוס בעו"ש גם הגיע כבר לסף.

מהן הדרכים האפשריות להתמודדות עם הבעיה ומהי הדרך המומלצת ביותר ?

תודה
האם לקיחת הלוואה של 100K כדי לסגור את המינוס ולהתחיל להחזיר את הכסף בצורה מבוקרת ובשתלם חודשי קבוע שנצליח לעמוד בו היא הדרך האופטימלית ? האם ישנן עוד דרכים להתמודד עם זה ?

תודה.
לצפיה ב-'הוא גר לבד? הוא משפחה של אחד?'
הוא גר לבד? הוא משפחה של אחד?
14/08/2016 | 19:22
75
לצפיה ב-'נראה כמו מצב של אין ברירה'
נראה כמו מצב של אין ברירה
14/08/2016 | 20:50
167
מבינה שאין שום חסכונות. כדאי לפנות ולקבל כמה הצעות מחיר- קרן הפנסיה, הבנק, חברות מימון וכו' וכו'. אולי לשקול הלוואה מקרוב משפחה- אם סומכים עליו בהחזר.
אבל -במקביל- איזשהו ייעוץ ו/או חינוך כלכלי במידה ויש בעיה בהתנהלות הכספית. למרות שזו משכורת שמראש קשה מאוד להתנהל איתה- דווקא בגלל זה צריך להבין איך הוא מתקיים ממנה בכבוד כרגע עם החזר ההלוואות ולאחר מכן.
יש עמותות שמספקות את הייעוץ הזה, למשל עמותה כמו פעמונים ששמה לה למטרה לסייע לאנשים עובדים בחינוך כלכלי.
לצפיה ב-'אין מצב שיקח הלוואה להחזר חובות. זה אסון בדוק'
אין מצב שיקח הלוואה להחזר חובות. זה אסון בדוק
21/08/2016 | 18:27
100
גם ככה ההכנסה החודשית לא מספיקה.

שינסה להרוויח עוד כסף. עבודה שניה וכו..אין ברירה. למה כאדם בוגר הוא מרוויח כלכך מעט?
לצפיה ב-'פנסיה'
פנסיה
11/08/2016 | 22:04
1
169
שלום!

רציתי להתחיל לנהל "מאבק" תשואת הפנסיה ועמלת הניהול.
רציתי לקבל ייעוץ איך עושים זאת?
ב. מה האחוז של התשואה שאליו צריך לשאוף?
ג. מה סכום העמלה שאליו צריך לשאוף.

תודה
לצפיה ב-'אין צורך במאבק ובשאיפות'
אין צורך במאבק ובשאיפות
16/08/2016 | 19:15
125
כבר עשו זאת בשבילך:

מי ניהול מופחתים, רק 0.001% מהצבירה ו- 1.49% מהפקדות.
בהצלחה.

לצפיה ב-'נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016'
נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016
03/08/2016 | 14:17
11
המשחקים האולימפיים של קיץ 2016 עוד רגע כאן, ואנחנו מזמינים אתכם לפורום אולימפיאדה ריו 2016 כדי להתעדכן ולדבר על כל מה שחם!

היכנסו כבר עכשיו:
לצפיה ב-'אני שואלת'
אני שואלת
02/08/2016 | 23:38
2
259
ומצפה לשמוע תשובה עניינית יותר ופרקטית לא כזו כמו שלך.
תודה על הניסיון.
לצפיה ב-'לשרשר אותך לאנשהו?'
לשרשר אותך לאנשהו?
05/08/2016 | 18:39
55
לצפיה ב-'על "חיסכון" במקביל להלוואה'
על "חיסכון" במקביל להלוואה
10/08/2016 | 16:06
103
מאמר שכתבתי פעם.
שימי לב למספרים.

מסכים עם כל קודמיי. אתם בדרך להתרסקות
וזה לא מאד משנה אם תסעו ב- 150 קמ"ש או 130 קמ"ש
מול הקיר.

הצד החיובי הוא שמצד אחד קיבלתם אפשרות להתחיל מחדש
ובמקביל יש לך מספיק מודעות כדי להבין שיש בעיה גדולה.

ממליץ לכם בחום לקבל כעת עזרה מקצועית כדי לא להמשיך עם
התירוץ של "לא יודעים להתנהל כלכלית". פעם גם לא ידעת לתדלק
את הרכב. זה היה מספיק חשוב והיום את יודעת.

בהצלחה,

רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
כותב הספר מדריך למשכנתא יעילה - http://www.effectivemortgage.co.il/spnv/
טיפים בחינם להחזרים נמוכים במשכנתא שלכם: http://www.effectivemortgage.co.il/tip
הרצאה שלי בנושא נדל"ן, השקעות ומשכנתאות: https://youtu.be/4x5fnkMmMSw
טלפון: 03-549-6611
לצפיה ב-'חסכון בפק"מ אל מול הלוואה מהבנק'
חסכון בפק"מ אל מול הלוואה מהבנק
02/08/2016 | 09:05
3
213
שלום לכולם!
לפני כשבועיים בעלי ואני עשינו איחוד הלוואות בבנק בתוספת עוד הלוואה לסגירת המינוס (כן זה לא אידיאל אבל מחוסר ברירה) כך שנכון לעכשיו יש לנו חובות בסך 40,000 שנפרסו ל-4 שנים.
במקביל הסתבר לנו שמגיע לנו בערך את אותו סכום מירושה ואמורים לקבל אותה בשבועות הקרובים. שאלתי היא: האם כדאי לחסוך את הסכום הזה בצד כדי להתחיל לחסוך לדירה? (נשואים שנים בלי חסכונות, תינוק בדרך ולא טיפוסים שמצליחים לחסוך) יש בכוותינו לבנות בית מוכן.. או לסגור את כל ההלוואות ולהתחיל מאפס אבל אז יש סיכון גדול שנחזור שוב לבור של הוצאות כי אנחנו כנראה לא בדיוק זוג שיודע להתנהל עם כסף?
אני רצת מבולבלת ואשמח לדעה מקצועית ולעזרה בעניין! אם ללכת על חסכון בפק"מ באיזה תכנית כדאי ולאיזה טווח כדאי להפקיד את הכסף? חשבנו בבנק אחר מהבנק שלנו (אנחנו בפועלים חשבנו בטפחות) האם יש השגות בעניין?
סליחה על האורך ותודה על כל הכוונה ועזרה!!
לצפיה ב-'את שואלת מה הדרך המועדפת להתאבד (כלכלית)'
את שואלת מה הדרך המועדפת להתאבד (כלכלית)
02/08/2016 | 18:54
1
177

ואני אומר שלא משנה אם ממילא מתרסקים.
אם התקציב שלכם לא מאוזן אז מה זה משנה אם תפלו דרך לקיחת הלוואה או דרך משיכת יתר מהעו"ש? ככה או ככה תגיעו לפשיטת רגל.

אם אתם לא רוצים להגיע לרחוב אתם קודם כל צריכים ללמוד לאזן בין הוצאות והכנסות.
שנים כזוג לא הצלחתם לאזן, המאזן שלכם כרגע שלילי ועכשיו המשימה תהיה יותר קשה, עם ילד חדש צפויה עליה בהוצאות וירידה בהכנסות.

אתם קודם כל חייבים לשנות את הגישה שלכם. במקום לקוות שאיזושהי ירושה קטנה תסדר לכם כמה חודשים בחיים וחוסר אחריות כי "אתם לא יודעים לחסוך"  ו"לא יודעים להתנהל עם כסף". תתפסו אחריות על החיים שלכם ושל הצאצא שבדרך אחרת הסוף יהיה מר וקרוב הרבה יותר ממה שאתם חושבים.

רכישת בית במצב הנוכחי נראית ראלית כמו רכישת מטוס פרטי לחופשת ראש השנה בהוואי.

צר לי על הבוטות אבל ביקשתם חוות דעת.

לצפיה ב-''
05/08/2016 | 18:36
63
הכל מתחיל ונגמר באיזון התקציב שלכם.

אח"כ ניתן לשאול שאלות כמו איפה לשים כסף נוסף.

אתם מוזמנים להתייעץ בפורום לגבי ניהול התקציב. בעקרון, כדאי שתאספו נתונים בסיסיים לכדי טבלה של הוצאות והכנסות חודשיות.
לצפיה ב-'אין מצב שתקבלו בחיסכון ריביות יותר גבוהות מאילו שאתם משלמים'
אין מצב שתקבלו בחיסכון ריביות יותר גבוהות מאילו שאתם משלמים
05/08/2016 | 12:26
112
עבור ההלוואה, לכן, בהנחה שלקחתם הלוואה שאין עליה קנס פירעון מוקדם משמעותי, מה שאתם צריכים לעשות זה לסגור את ההלוואה ובמקביל לעשות הוראת קבע חודשית לתוך פק"ם על הסכום שאותו הייתם אמורים לשלם כל חודש לבנק (או סכום גבוה מזה אם מתאפשר לכם).
בכל מקרה, אם לא תלמדו לאזן את החשבונות שלכם, זה לא יעזור. המתמטיקה של זה לא מורכבת, אבל היישום דורש משמעת עצמית ונחישות.
יש היום באינטרנט הרבה מאוד טבלאות וגליונות אקסל לניהול כלכלת המשפחה.
לצפיה ב-'השרדות/התנהלות כלכלית'
השרדות/התנהלות כלכלית
31/07/2016 | 15:46
4
355
אני בן 34 וחצי, מרוויח משכורת חודשית ממוצעת של 14K ברוטו
בזוגיות של 4 שנים עם בחור בן 24 , לפני תואר וללא השכלה אקדמית שמרוויח בערך 9-10K  ברוטו בתפקיד מכירות.

גרים ביחד בשכירות בדירה קטנה בעיר במרכז בארץ. מתנהלים כלכלית בצורה מאוד מחושבת, לא מבזבזים הרבה בחוץ, אוכלים בבית, מתנהלים עם רכב אחד.

ההון העצמי שהצלחנו לצבור עד כה הוא 160 אלף ש"ח.

מצליחים לחסוך כל חודש ביחד 8000 ש"ח.

לאחרונה התחלתי להכנס לחרדות ומחשבות שגורמות לי ממש למועקה ומחנק בגרון.

- עד שנגיע להון התחלתי מספק לדירה ייקח עוד שנים רבות.
- צריכים לקחת בחשבון שבן הזוג לא תמיד יעבוד במכירות וסביר להניח שבשנה-שנתיים הקרובות יתחיל ללמוד ויהיה סטודנט והוא לא יוכל לחסוך כסף.
- בינתיים הכסף נשפך על שכירויות...
- גם אם נגיע להון עצמי סביר, זה נשמע לנו טירוף לקחת משכנתא של מליון ש"ח ל30 שנה. זאת התאבדות כלכלית.
- מה עם ילדים? כל ילד לזוג הורים מאותו מין עולה בסביבות 300 אלף ש"ח.

איך אפשר לחיות בלי חרדות ומועקות במדינה שלנו כשמחירי הדיור בשמיים? כשזוג חד מיני לא יכול להביא ילדים בהליך זול?
מתים לטייל קצת בחו"ל שיעשה לנו קצת טוב לנפש אך כל טיול כזה ינגוס לנו עוד יותר בחלום הדירה.

מי עוזר לי לצאת מהסטרס הכלכלי הזה...?:(

לצפיה ב-'מה היה רע בתשובות שקיבלת לפני 3 חודשים?'
מה היה רע בתשובות שקיבלת לפני 3 חודשים?
31/07/2016 | 19:41
250
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1856/180692328/כלכלה_וייעוץ_פיננסי/ניהול_כלכלת_משפחה
מז"ט על העלאת השכר שקיבלת מאז, אבל לאלו תובנות חדשות אתה מצפה?
לצפיה ב-'אוסיף'
אוסיף
31/07/2016 | 21:02
1
229
שאם המצב מגיע ממש לתחושות קשות של חרדה ומחנק הפוגעות בתפקוד כדאי מאוד להעזר באיש מקצוע בתחום הטיפולי הנל..
מצבכם סביר ואני לא רואה סיבה שתחוש תחושות ככ קשות שיעיבו על השגרה וההרגשה.
לצפיה ב-''
02/08/2016 | 06:49
119
160K זה סכום שבהחלט אפשר להתחיל ממנו: אתם יכולים לקבל מימון של 75% עבור דירה, כלומר תוכלו לרכוש דירה בעלות של כ-600K שהשכירות עליה תכסה את המשכנתא שלה. 
לצפיה ב-'אין מה לדאוג (:'
אין מה לדאוג (:
07/08/2016 | 12:07
166
תקשיב קודם כל אתה צריך להפסיק לחשוש ולדאוג, מכיוון שהמחשבה יוצרת מציאות ולכן אם תחשוב טוב גם יהיה טוב. אין טעם להשקיע את האנרגיה שלך בפחד שנובע מן העתיד, תחייה את הרגע. תזכור שאתה יוצר את המציאות שלך. תסתכל על הצד החיובי של הדברים, ולפי מה שכתבת אני יכול לראות שיש לך המון דברים טובים שאתה יכול להתרכז בהם, יש לך זוגיות, לשניכם יש עבודה מצוינת, אתם מצליחים לחסוך 8 אלף בחודש (תחשוב שיש אנשים שלא סוגרים את החודש) אז המצב שלכם ממש טוב. חיוביות זה שם המשחק. אל תחשוב רחוק מידיי, תקבע לעצמך מטרות יותר קטנות שאתה יכול להשיג, בדרך למטרה העיקרית שלך. אני גם יכול להמליץ לך חומר לקריאה שעשוי לעניין אותך: http://www.globes.co.il/news/home.aspx?fid=3676
זה מאמרים של אלון גל, כמה מהמאמרים שלדעתי כדאי לך לקרוא הם:
 לא מספיק לצמצם הוצאות, לחיות את הרגע או להתכונן לעתיד, להתחיל בקטן עם הכסף הגדול, עושים סדר בבלגן ההוצאות. ממליץ לך בחום.

לצפיה ב-'שאלה קטנה על נושא שקשור לניהול פיננסי (קורס)'
שאלה קטנה על נושא שקשור לניהול פיננסי (קורס)
30/07/2016 | 18:09
1
92
הי, לא בטוח אם זה המקום הנכון אבל זה הכי קרוב שמצאתי
אולי במקרה מישהו מבין בנושא ויוכל לעזור לי בשאלה קטנה בקשורה לקורס ניהול פיננסי 

השאלה שניתנה "האם השקעה בהון חוזר תמיד מקטינה את ה-NPV".
אני חשבתי שהתשובה היא "לא", אבל ע"פ התשובות נראה שהתשובה היא שזה דווקא כן נכון

אם אפשר, אשמח להסבר / הבהרה למה זה נכון (או אפילו עוד יותר אשמח לדוגמא נגדית שמסבירה למה זה לא נכון תמיד

תודה
לצפיה ב-'תיקון קל - הנוסח המדויק היה:'
תיקון קל - הנוסח המדויק היה:
30/07/2016 | 19:55
41
האם השקעה בהון חוזר מקטינה (תמיד) את כדאיות הפרויקט
לצפיה ב-'שלום רב. ברצוני להשאר עם כרטיס אשראי אחד ולבטל את ויזה'
שלום רב. ברצוני להשאר עם כרטיס אשראי אחד ולבטל את ויזה
26/07/2016 | 18:31
12
181
כאל (אני איתו הרבה שנים) הכרטיס השני הוא של לאומי כארד. האם כדאי להשאר עם כרטיס בנקאי או שאין הבדל חוץ מזה שויזה גובים דמי כרטיס 20 ש' בחודש (!!!) ומתעקשים להתנות את ההנחה בגובה העסקאות בחודש דבר שמאוד מקומם אותי. לעומת זאת לאומי כארד לא יקחו ממני עמלה על הכרטיס לפחות במשך שנה ואחרי כן 10 ש'

תודה רבה
לצפיה ב-'לא ידוע לי על הבדלים מהותיים'
לא ידוע לי על הבדלים מהותיים
28/07/2016 | 05:52
4
94
אולי יש בתנאים שאני באופן אישי לא עושה בהם שימוש. כמו- עמלות המרה למט"ח, הלוואות (יקרות מאוד בכל חברת אשראי ובכל סוג כרטיס...), מסגרת וכו. בגדול הייתי הולכת על כרטיס עם העמלה הנמוכה ביותר (שאיפה ל 0) שמאפשר התנהלות חודשית תקינה ובמידה ולאורך זמן אני מוגבלת או הכרטיס אינו מתאים- מזמינה כרטיס אחר מתאים.
לצפיה ב-'מודה לך מה שמרגיז מיוחד זאת עמלת דמי הכרטיס. בלאומי כארד'
מודה לך מה שמרגיז מיוחד זאת עמלת דמי הכרטיס. בלאומי כארד
28/07/2016 | 12:08
3
77
הבטיחו לי כמו שציינתי עמלה אפס לשנה וגם אחרי שנה הנחה 50%. מעניין אין זה בשאר החברוה
לצפיה ב-'תלוי לקוח, מבצע וכו וכו'
תלוי לקוח, מבצע וכו וכו
28/07/2016 | 17:54
58
לדעתי כשהעמלה תתעדכן כדאי לנסות ולקבל הצעות מהמתחרים...
לצפיה ב-'לדעתי כבר שנים רבות אני נוהג לפי הכלל '
לדעתי כבר שנים רבות אני נוהג לפי הכלל
10/08/2016 | 16:08
1
55
בשביל שאתן לכם מלא כסף כל חודש (1.5%-0.5% מכל העסקאות
בכרטיס אשראי הולך לחברת האשראי) , אתם צריכים לשלם לי ולא
אני לכם. יש לנו 4 כרטיסים ואל אף אחד מהם איננו משלמים תשלום קבוע.

רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
כותב הספר מדריך למשכנתא יעילה - http://www.effectivemortgage.co.il/spnv/
טיפים בחינם להחזרים נמוכים במשכנתא שלכם: http://www.effectivemortgage.co.il/tip
הרצאה שלי בנושא נדל"ן, השקעות ומשכנתאות: https://youtu.be/4x5fnkMmMSw
טלפון: 03-549-6611
לצפיה ב-' אולי כי יש לכם 4 כרטיסים. לא חשבת על זה?'
אולי כי יש לכם 4 כרטיסים. לא חשבת על זה?
17/08/2016 | 02:48
13
לצפיה ב-'הכי זול - כרטיס לאומיקארד FREE'
הכי זול - כרטיס לאומיקארד FREE
28/07/2016 | 21:55
2
123
ללא עמלות אבל לא לקחת בו הלוואות או תשלומים דחויים כי הריביות גבוהות והוא גם לא משתתף בהטבות הכרטיסים האחרים כמו 1+1 על אטרקציות וסרטים
לצפיה ב-'אטרקציות וסרטים לא מעניינים'
אטרקציות וסרטים לא מעניינים
29/07/2016 | 00:04
1
71
אותי. יותר העמלות בתשלומים. לצערי לפני שנתיים לקחתי אצלם הלוואה. גם מהבנק. חבל שלא לקחתי רק מהבנק. אני חושבת שהם הורידו את הריבית על הלוואות

אני מודה לך

לצפיה ב-'ועוד דבר. זמני ההמתנה שם'
ועוד דבר. זמני ההמתנה שם
29/07/2016 | 00:07
59
מטורפים. אולי כי הרבה עוברים אליהם. זה מרתיע

לצפיה ב-'למה לא לקחת כרטיס שעולה 0 שקלים לחודש?'
למה לא לקחת כרטיס שעולה 0 שקלים לחודש?
31/07/2016 | 19:35
3
84
תבדוק את הכרטיסים החוץ בנקאיים, יש כאלה.
מה איכפת לך איך קוראים לו, לאומי כ.א.ל ישרכארט או שם אחר?
לצפיה ב-'כתבתי במפורש שיש לי ויזה כאל. 20 ש' לחודש. אתה לא קורא? אני '
כתבתי במפורש שיש לי ויזה כאל. 20 ש' לחודש. אתה לא קורא? אני
31/07/2016 | 21:34
2
76
רוצה לבטל אותו. הם מתנים הנחה 50% בגובה העסקאות בחודש וזה מקומם מאוד. ישראכארט היה לי. לא אהבתי ת'שירות שלהם. רק לאומי כארד בא בחשבון.
לצפיה ב-'ובאת לא אכפת לי איך קוראים לו..'
ובאת לא אכפת לי איך קוראים לו..
31/07/2016 | 21:34
21
לצפיה ב-'אז תבטל, מה אתה רוצה? מבקש ממני רשות?'
אז תבטל, מה אתה רוצה? מבקש ממני רשות?
01/08/2016 | 08:14
56
אז אני מרשה חלך לבטל אותו.
יפה שלא מעניין אותך איך קוראים לכרטיס ובלבד שיקראו לו ויזה ולא רק ויזה אלא רק של לאומי קארד.
לצפיה ב-'נפתח פורום פוקימון GO'
נפתח פורום פוקימון GO
26/07/2016 | 12:02
14
 אם גם אתם נפלתם לטירוף החדש שמשגע את העולם, הפורום הזה נועד בדיוק בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום פוקימון GO בתפוז, שם מחכים לכם פוקימונים נדירים ביותר:
לצפיה ב-'נפתח פורום שמאות מקרקעין'
נפתח פורום שמאות מקרקעין
21/07/2016 | 10:01
9
 האם אתם לקראת רכישה או מכירה של נכס? נמצאים בהליך לקיחת משכנתא וזקוקים לסיוע או הכוונה בהתנהלות עם שמאי הבנק?

בפורום שמאות מקרקעין בתפוז תקבלו תשובות לכל השאלות:
לצפיה ב-'הפקדה ל10 שנים'
הפקדה ל10 שנים
14/07/2016 | 09:00
2
265
בוקר טוב
מקווה שזה פורום מתאים לשאול
אני רוצה להפקיד 10,000 ש"ח ל10 שנים, באיזה מסלול כדאי?
לצפיה ב-'באף מסלול'
באף מסלול
14/07/2016 | 19:29
244
קנה את ממוצע המניות דרך אינדקס כלשהו
לצפיה ב-'אני הפקדתי לפני 3 שנים אמנם, סכום גדול יותר '
אני הפקדתי לפני 3 שנים אמנם, סכום גדול יותר
17/07/2016 | 02:45
213
ל8 שנים צמוד מדד! + 0.9 אחוז ריבית.

מנהל/ת הפורום

אודות:
גיל יהלום, יועץ ומאמן לכלכלת המשפחה. נולדתי בניו זילנד השקטה, אך כיום אני מתגורר עם אשתי סימונה ברמת גן. אני בעל תואר במשפטים ומשפטן מזה 18 שנה. מנהל
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

גיל יהלום-מנהל פורום ניהול כלכלת משפחה
להתייעצות עם מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו