לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1032010,320 עוקבים אודות עסקים

פורום ניהול כלכלת משפחה

פורום זה מיועד להעלות את תחום כלכלת המשפחה המשפיע על כל איש ואישה, ילדים, מבוגרים ומשפחות.
גולשים/ות המעוניינים/ות להתייעץ או להרחיב את הידיעה וההבנה בתחום מוזמנים לשאול שאלות, להגיב ולהביע דעה. זאת, בתנאי שהדבר ייעשה בצורה מכובדת, הוגנת ותמציתית.  קריאה מהנה ומועילה לכולם.

הפורום מנוהל ע"י גיל יהלום, יועץ ומאמן לכלכלת המשפחה וחבר הנהלת איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ניהול כלכלת משפחה

פורום זה מיועד להעלות את תחום כלכלת המשפחה המשפיע על כל איש ואישה, ילדים, מבוגרים ומשפחות.
גולשים/ות המעוניינים/ות להתייעץ או להרחיב את הידיעה וההבנה בתחום מוזמנים לשאול שאלות, להגיב ולהביע דעה. זאת, בתנאי שהדבר ייעשה בצורה מכובדת, הוגנת ותמציתית.  קריאה מהנה ומועילה לכולם.

הפורום מנוהל ע"י גיל יהלום, יועץ ומאמן לכלכלת המשפחה וחבר הנהלת איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'הגדלת הפרשה לקרן השתלמות'
הגדלת הפרשה לקרן השתלמות
17/02/2020 | 09:13
1
71
היי,
אני כיום מרוויח 14000 ברוטו, ומפריש לקרן השתלמות 2.5%. המעביד מפריש 7.5% כלומר סה"כ ההפרשה החודשית לקרן היא 1400 ש"ח. ראיתי שאני יכול להגדיל את % ההפרשה שלי, והבנתי שקיים פטור ממס רווחי הון למפרישים עד תקרה של 1570 ש"ח בחודש.
האם כך הדברים?
האם יש השלכות נוספות להגדלת % ההפרשה?
לצפיה ב-'קרן השתלמות'
קרן השתלמות
( לעמוד שלי בתפוז )
17/02/2020 | 13:54
22
עידן, ההפרשה המקסימלית היא של 10% מהברוטו ( עובד ומעביד ) עד תקרת 1570 ש"ח בחודש. כל סכום מעבר לכך מחוייב בתשלום גילום מס. כלומר אם יופרש 12% ועדיין בתקרת 1570 ש"ח עדיין תצטרך לשלם גילום מס כי עברת את "האחוז המותר".
ללא קשר מציע כי תתייעץ עם יועץ מס/יועץ פנסיוני לגבי האפשרויות
לצפיה ב-'באג במערכת נתוני אשראי'
באג במערכת נתוני אשראי
( לעמוד שלי בתפוז )
30/01/2020 | 09:19
15
לידיעתכם, התגלה באג במאגר נתוני אשראי:  יש אפשרות לכל אזרח לבקש "אי הכללה" שמשמעותו מחיקת כל הנתונים ואי איסוף מידע חדש.
מי שיש לו מספר שיקים או הוראות קבע שחזרו, קרוב לוודאי שלא יקבל אשראי מאף נותן אשראי שיבדוק עליו במאגר.
אם יבקש אי הכללה ומיד לאחר מכן יבקש להחזיר את איסוף המידע, אזי לא יראו שחזרו לו שיקים.
הבאג הוא שלא ירשם בשום מקום שהוא ביקש אי הכללה וכך נותן אשראי לא ידע על תרגיל זה.
מניח שבנק ישראל יעלה על תקלה זו ויתקן אותה בהקדם.
לצפיה ב-'אחריות של בני זוג עם חשבונות בנק נפרדים'
אחריות של בני זוג עם חשבונות בנק נפרדים
10/01/2020 | 11:24
4
58
אם לשני בני זוג יש חשבונות בנק נפרדים, האם במקרה שלבעל למשל יש מינוס בחשבון, יש אחריות לאישה?
לצפיה ב-'אחריות 2 חן בנק נפרדים'
אחריות 2 חן בנק נפרדים
( לעמוד שלי בתפוז )
11/01/2020 | 09:43
3
54
רק בעל החשבון אחראי לפעילות החשבון שלו אך האחריות במקרים מסויימים יכולה לזלוג.
ולמה הכוונה? - לא ניתן לדרוש מהאישה לכסות את המינוס של הבעל כמו שלא ניתן לדרוש ממנה לשלם את חובותיו ובמקרה קיצון אם הבעל לדוגמה נכנס להיך חדלות פירעון, האישה לא קשורה באופן ישיר להליך ולא ניתן לדרוש ממנה לשלם את חובותיו.
אולם במידה והאישה תרצה לקחת אשראי, יבקשו ממנה גם את נתוני האשראי של בעלה ומצב חשבונותיו עשוי להשפיע על החלטת נותן האשראי אם לתת לאישה או לא בגלל הבעל
לצפיה ב-'תודה על התשובה. אבל'
תודה על התשובה. אבל
14/01/2020 | 09:39
2
33
שמעתי על מקרים שבהם הבנק של הבעל פנה לאישה או לבנק שלה ודרש לכסות חובות. 
לצפיה ב-'חובות בעל'
חובות בעל
( לעמוד שלי בתפוז )
14/01/2020 | 09:55
1
40
שמעת לא נכון
אין לאישה כל אחריות לחובות הבעל בחשבונו אם היר לא חתמה שם כערבה.
אתן לך דוגה יותר קיצונית:  בן זוג שנמצא בהליך פשיטת רגל, לא ניתן לפנות לאישה כלל לשלם את החובות של בעלה
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
14/01/2020 | 10:31
7
לצפיה ב-'האם עמלת הקצאת אשראי היא עמלה דיפולטיבית לכולם?'
האם עמלת הקצאת אשראי היא עמלה דיפולטיבית לכולם?
10/01/2020 | 20:48
1
29
או שעלי לחתום על מסמך?
לאחרונה גיליתי שבנק דיסקונט גבה ממני עמלת הקצאת אשראי  בכל חודש ומעולם לא שמעתי על זה. האם הבנק יכול לעשות את זה ללא האישור שלי? האם אני צריך לחתום על מסמך "מסגרת אשראי" ?
לצפיה ב-'עמלת הקצאת אשראי'
עמלת הקצאת אשראי
( לעמוד שלי בתפוז )
11/01/2020 | 09:40
24
הקצאת אשראי או המסגרת שהבנק נתן לך היא למעשה הלוואה לכל דבר ועניין.
והלוואה עולה כסף ובמקרה הזה היא מתבטאת בריבית ובעמלה.
מציע לך לבדוק במסמכי פתיחת חשבון הבנק שלך ותמצא את התחייבותך לשלם סכום זה מה גם שבאתר הבנק תמצא את תעריפון כל העמלות שהבנק גובה מלקוחותיו.
השאלה שצריכה להישאל - האם נדרשת מסגרת? ואם כן להבין מהו המחיר שמשלמים עבור כך
לצפיה ב-'טבלת אקסל לניהול תקציב משפחתי'
טבלת אקסל לניהול תקציב משפחתי
09/01/2020 | 22:47
31
טבלת אקסל לניהול תקציב משפחתי להורדה 
נערכה על ידי יועץ פיננסי CFP 

לצפיה ב-'הכשרת חייבים בהליכי חדלות פירעון - חכמת המונים'
הכשרת חייבים בהליכי חדלות פירעון - חכמת המונים
( לעמוד שלי בתפוז )
08/01/2020 | 13:14
16
ביום א' הקרוב אני נפגש, מטעם איגוד יועצי כלכלת המשפחה,  עם נציגי כונס הנכסים הרשמי לצורך בחינת תכנים להכשרת חייבים הנמצאים בהליך פשיטת רגל ( חדלות פירעון ).
החוק החדש ממליץ כי חייבים יעברו הכשרה  להתנהלות כלכלית נכונה על מנת שלא יחזרו לסורם אחרי סיום ההליך.
מבקש את עצתכם בדבר התכנים שאתם חושבים שצריך להעביר בהכשרה.

לצפיה ב-'להשתמש בכסף שבקרן ההשתלמות לקניית דירה ?'
להשתמש בכסף שבקרן ההשתלמות לקניית דירה ?
04/01/2020 | 20:50
4
68
היי
אני יודע שזו שאלה כללית ואני לא מוסר מספיק פרטים אבל בכל זאת..
יש לי סכום כסף משמעותי בקרן השתלמות שאמור לשמש אותי גם בפנסיה ואנחנו רוצים לקנות דירה.
האם רוב האנשים ישתמשו בכסף שבקרן השתלמות או בכל זאת ישמרו אותו לפנסיה ?

לצפיה ב-'לעולם אל תפעל כמו רוב האנשים'
לעולם אל תפעל כמו רוב האנשים
04/01/2020 | 23:48
69
רוב האנשים גורמים לעצמם לחוסר ביטחון כלכלי לאחר הפרישה אשר יכלו למנוע.

בקיצור: אל תקנה דירה מהכסף בקרן ההשתלמות, שמור אותו לפרישה, תזדקק לו.
לצפיה ב-'קרן השתלמות'
קרן השתלמות
( לעמוד שלי בתפוז )
06/01/2020 | 10:10
67
לצערי רוב האנשים מושכים את כספי קרן ההשתלמות.
אני אומר לצערי, כי זהו כלי חיסכון חשוב לפנסיה.
לידיעתך ניתן לקבל הלוואה בתנאים מצויינים כנגד הכספים שבקרן וחלק מהתקופה עם גרייס. אולי זה הפיתרון הנכון.
מכל מקום מציע להיפגש עם יועץ לכלכלת המשפחה על מנת לבדוק את כל ההיבטים
לצפיה ב-'זה כמו לשאול כמה עולה מכונית, בלי להגיד איזה דגם ושנה'
זה כמו לשאול כמה עולה מכונית, בלי להגיד איזה דגם ושנה
06/01/2020 | 13:46
55
- בן כמה אתה וכמה שנים יש לך עד הפנסיה?
- כמה תהיה הפנסיה שלך עם ובלי הקרן?
- כמה אתה צריך כדי לחיות בנוחות?  לא רק כדי להתקיים במינימום אלא כדי לחיות ברווחה סבירה בפנסיה ולהנות מהשנים האלו.
- כמה עולה הדירה שאתה רוצה לקנות, כמה חסר לך שאתה צריך ללוות, ואיך תיראה המשכנתא עם ובלי הסכום של הקרן?  במילים אחרות, כמה יהיה ההחזר החודשי למשכנתא במקרה שתשתמש בקרן ובמקרה שלא?  

אתה צריך לעשות השוואה כלכלית של רמת החיים שלך בהווה (לפני יציאה לפנסיה) ובעתיד (בפנסיה), בשתי החלופות, עם שימוש בקרן ובלעדיה, ולהחליט מה עדיף לך.  

אי אפשר בכלל לייעץ לך כלום בלי לדעת את הפרמטרים האלו.  לא אמרת אפילו אם אתה בן 20 או בן 60.
לצפיה ב-'לדעתי אפילו רצוי הלוואה מקרן השתלמות '
לדעתי אפילו רצוי הלוואה מקרן השתלמות
10/01/2020 | 12:17
45
היי אני חושב שכדאי לחשוב של מסלול הלוואת בלון מקרן השתלמות 

יש לה יתרונות רבים כמו האפשרות להחזיר את הכסף לקרן ובמידה ולא 
רווחי התשואה , ללא מס רווחי הון נשארים שלך 

לצפיה ב-'מציאת שוכרים מתאימים'
מציאת שוכרים מתאימים
( לעמוד שלי בתפוז )
06/01/2020 | 10:08
29
הפחד הכי גדול של משכירי דירות הוא שהשוכרים לא ישלמו את דמי השכירות. נלקחים ביטחונות אך אף אחד לא רוצה להיכנס למאבקים משפטיים עם דיירים.
ישנה דרך למנוע עוגמת נפש מבעלי דירות על ידי הוצאת דוח דירוג אשראי לשוכרים. כך תוכלו לדעת מראש את מצבו הפיננסי של השוכר.

לצפיה ב-'תקנה 125 ותיקון 190 '
תקנה 125 ותיקון 190
28/12/2019 | 12:38
1
34
שמעתי שצריך להודיע על הרצון להשתמש בשתי האופציות האלו מראש. אבל לא מצליחה למצוא למי מודיעים על כך. אני פנסיונרית. אשמח לקבל תשובה.
לצפיה ב-'תקנה 125'
תקנה 125
( לעמוד שלי בתפוז )
29/12/2019 | 15:11
21
לגשת למס הכנסה

לצפיה ב-'בעיות בהעברת כספים לקופת גמל..'
בעיות בהעברת כספים לקופת גמל..
27/12/2019 | 12:58
1
37
קיבלתי מיועץ ההשקעות המלצה לקופת גמל והוא העביר לי מספר חשבון להעביר אליו את הכסף. סכום משמעותי עבורי.
שיצרתי קשר עם הבנק ביקשו שאעביר להם את הבקשה בפקס.
בנוסף בדקתי עם בית ההשקעות שהמספר חשבון שניתן לי תואם לשלהם.
1. מה קורה אם הפקס שמגיע לבנק מגיע לא תקין או עם טעות וזה עובר לחשבון הלא נכון?
2. מה קורה אם בית ההשקעות מתנער מההעברה למרות שהעברתי?
3. מה קורה אם יועץ ההשקעות מנתער מההעברה או מעביר את הכסף על שם מישהו אחר?
כיצד אני יכול להגן על הכסף?
תודה..
לצפיה ב-'בעיות בהעברת כספים לקופת גמל..'
בעיות בהעברת כספים לקופת גמל..
( לעמוד שלי בתפוז )
28/12/2019 | 09:27
24
העברות לקופות גמל מתבצעות באופן תדיר ואין עם זה כל בעיה.
הבנתי מדבריך שבדקת את חשבון הבנק מול בית ההשקעות ואיני רואה כל בעיה עם כך.
מה שאני לא מבין מדוע יועץ ההשקעות צריך להיות עוד בתמונה? מרגע שייעץ לך איזו קופת גמל לפתוח, תפתח אותה ישירות מול בית ההשקעות, תבקש גישה אישית לחשבונך ותעביר ישירות אליהם ללא כל מעורבות של יועץ ההשקעות.
ענין נוסף - מי עובד עם פקס בימינו. שלח דוא"ל לבנק עם הפרטים ושיבצעו העברה בהתאם. אם אתה כל כך חושש, גש באופן אישי לבנק ותוודא שהם מבצעים את ההעברה
לצפיה ב-'הגשת תלונה נגד הבנק'
הגשת תלונה נגד הבנק
( לעמוד שלי בתפוז )
27/11/2019 | 18:29
45
נפגשתי היום עם סגנית המפקחת על הבנקים האחראית על תלונות הציבור נגד הבנקים . סגנית המפקחת הסבירה את מנגנון הגשת תלונה של כל לקוח הסבור כי סניף הבנק שלו גרם לו עוול.
התלונה הראשונה צריכה להיות מופנית ליחידות פניות הציבור של הבנק או חברת האשראי עצמו המחוייב במענה תוך 30 ימים. אם התשובה לא מספקת כי רק אז יש לפנות בתלונה למפקחת על הבנקים.
מצרף לנוחיותכם רשימת נציבות תלונות הציבור של כל הבנקים וכן טופס מקוון להגשת תלונה למפקחת על הבנקים.
לצפיה ב-'דוח "דן אנד ברדסטרידט"- דירוג אשראי'
דוח "דן אנד ברדסטרידט"- דירוג אשראי
( לעמוד שלי בתפוז )
26/11/2019 | 13:31
14
אני שמח להודיע כי חברת דן אנד ברדסטריט השיקה דוח שכולל דירוג אשראי ומודל קבלת החלטות לדירוג שמיועד לבעלי רישיון מהממונה על נתוני אשראי בבנק ישראל.

כל המעוניין לקבל את הדירוג שלו עם הסיבות לקביעת הדירוג מוזמן לפנות אלי.
עלות - 100 ש"ח בלבד.
לצפיה ב-' מפגש השקעות אלטרנטיביות'
מפגש השקעות אלטרנטיביות
( לעמוד שלי בתפוז )
13/11/2019 | 18:04
33
ביום 10.12.19 יערך ברמת גן מפגש בנושא השקעות אלטרנטיביות.  במפגש יוצגו מגוון רחב של השקעות המתאימות לכל כיס, עם תשואות מובטחות ובטחונות גבוהים.
למי שהנושא מעניין אותו, מוזמן לפנות אלי.  הכניסה חופשית אך מחייבת בשיריון מקום.
לפרטים נוספים ניתן לפנות בטלפון 052-6704282
לצפיה ב-'דירוג אשראי'
דירוג אשראי
( לעמוד שלי בתפוז )
04/11/2019 | 17:24
5
65
באחד ההודעות הקודמות  פירטתי את חשיבות מאגר נתוני אשראי של בנק ישראל והשפעתו על כל אזרח בבואו לבקש אשראי ( הלוואות, מסגרת, משכנתה וכו').
לכל אזרח יש דירוג אשראי שנקבע לפי פרמטרים מסויימים המשקפים את יכולתו לפרוע הלוואה אם יקח וזהו אחד השיקולים של נותן אשראי האם לתת אשראי או לא ובאיזה מחיר ( ריבית ).
לכל אחד מאיתנו יש את היכולת להשפיע על הדירוג שלו בפעולות יחסית די פשוטות אך קודם לכן מוטב שיידע מהו הדירוג שלו ומהם הפרמטרים לחיוב ולשלילה שעל פיהם נקבע לו הדירוג.
לצורך "הכנת" כל אזרח לשיפור הדרוג, קבע המחוקק פונקציה שנקראת " מיופה כוח בתמורה" שיכול לקבל מידע שהלקוח עצמו לא יכול לקבל, לנתח את המידע ולייעץ לאזרח אילו פעולות עליו לבצע על מנת לשפר את הדירוג.
מיופה הכוח בתמורה, מתמנה על ידי בנק ישראל, לרוב יהיה יועץ כלכלת המשפחה.
ממליץ לכל אזרח בין אם מתכוון לקחת אשראי ובין אם לאו, לשקול להיעזר ביועצים שקיבלו מינוי "מיופה כוח בתמורה"
לצפיה ב-'למה שיהיה מצב בו אני יכול לקבל מידע עליי רק בתשלום לצד ג?'
למה שיהיה מצב בו אני יכול לקבל מידע עליי רק בתשלום לצד ג?
06/11/2019 | 22:02
4
23
לצפיה ב-'דירוג אשראי'
דירוג אשראי
( לעמוד שלי בתפוז )
06/11/2019 | 22:05
3
30
שאלה אובה.
לשכות האשראי הינן חברות מסחריות והן גובות תשלום בגין עיבוד המידע.
מיופה כוח בתמורה גם הם גובים תשלום בגין ניתוח המידע.
שרשרת המזון...
לצפיה ב-'אבל לטענתך אני לא יכול לפנות ישירות ללשכת האשראי ולקנות את'
אבל לטענתך אני לא יכול לפנות ישירות ללשכת האשראי ולקנות את
06/11/2019 | 22:17
2
53
הדוח
לצפיה ב-'דירוג אשראי'
דירוג אשראי
( לעמוד שלי בתפוז )
06/11/2019 | 22:20
34
דוח ריכוז נתונים מגיע לכל אזרח בחינם פעם בשנה קלנדרית.
דוח מצויין אך כולל נתונים יבשים.
במידה ותרצה לקבל את הדירוג ואת מודל ההחלטה בדבר הדירוג, תצטרך לשלם עבור כך
לצפיה ב-'דירוג אשראי'
דירוג אשראי
( לעמוד שלי בתפוז )
24/11/2019 | 10:39
12
אתה יכול לפנות ישירות ללשכת אשראי ולרכוש את הדוח. אני מדבר על הדירוג ועל קבלת החלטות מדוע כיצד נקבע הדירוג מבחינת נקודות חוזקה וחולשה
לצפיה ב-'בעיות בעסק משפחתי'
בעיות בעסק משפחתי
24/09/2019 | 11:15
7
220
היי, פרסמתי זאת בעידוד משתמש שמתכתב איתי בפורום צרכנות. אנחנו עסק קטן ומשפחתי, שמתמחה בהוצאת ספרים. אנחנו בקשיים זה זמן רב, אבל עכשיו זה ממש הגיע לקצה. אדם שחתם על חוזה עבור עסקה גדולה (בסדר גודל של למעלה מ-33 אלף אירו) עבור זכויות לספרים בגרמניה ובאנגליה, מעכב את התשלום (במכוון או שלא) מזה 3 שבועות. תשלום המקדמה אמור היה להתבצע עם גמר החתימה. שבוע אחרי החתימה, הוא תירץ את העיכוב בטענה ש "כולנו באותה הסירה". לאחר לחץ כמעט יומי, הוא אמר לנו לקראת אמצע החודש, שהכסף יגיע עד יום שלישי, לפני כשבוע. הכסף לא הגיע, על אף שהוא והשותפה האנגליה שלו (שהיא גם חברה שלו), אומרים ש "הכסף יצא מהחשבון". אין לי מושג לאן יצא הכסף, אבל אלינו לא בוודאות לא הגיע. היעדר המקדמה פוגעת לכל העובדים בעסק (שלושה) בחייהם הפרטיים, הבנקים מגבילים לנו כרטיסי אשראי ואנחנו בקושי יכולים למשוך כספים מהכספומט. עליי לציין, שעוד קודם, נשענו על ההלוואות מחברים ומקרובים, שנאלצו לסגור את הברז, כדי שלא יפשטו את הרגל לפנינו. בכל מקרה, המצב רע ומעיק. אני לא טיפוס שבוכה ובתשעת הימים האחרונים, בכיתי 7 פעמים, כולל אתמול לפני השינה והיום כשקמתי בבוקר. 
תכלס, מה עושים כדי לפתור את הבעיות לטווח הארוך והקצר? בלי הטפות מוסר בבקשה, רק פתרונות פרקטיים, כולל לגבי גביית התשלום מהגורם הגרמני. תודה. 
נ.ב- כהוספת חטא על הפשע, הזוג המאושר יצא לחופשה בת שבוע והשאיר אותנו עם החשבת, שהיא בחורה סימפטית וחיובית, אבל בעלת סמכויות מוגבלות. כתבתי ואף פרסמתי את דעתי עליהם, אבל ערכתי מחשש שהמנהל יחסום אותי.
לצפיה ב-'בעיות בעסק משפחתי'
בעיות בעסק משפחתי
( לעמוד שלי בתפוז )
24/09/2019 | 11:20
3
106
לצערי הגעת לפורום הלא נכון.  ממליץ לך לחפש את הפורום המתאים
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה ושנה טובה'
תודה ושנה טובה
24/09/2019 | 11:21
26
לצפיה ב-'גיל, אחד מהנושאים שהבחור מתקשקש איתם בפורום צרכנות'
גיל, אחד מהנושאים שהבחור מתקשקש איתם בפורום צרכנות
27/09/2019 | 15:34
1
88
היא העובדה שהעסק והחשבון הפרטי מעורבבים.
השאלה היא אם כאן בפורום אפשר לסייע לו להפריד בין הנושאים ולסייע בצד האישי.
לצפיה ב-'גיל, אחד מהנושאים שהבחור מתקשקש איתם בפורום צרכנות'
גיל, אחד מהנושאים שהבחור מתקשקש איתם בפורום צרכנות
( לעמוד שלי בתפוז )
28/09/2019 | 09:33
55
בוודאי, אין מניעה לענות לו בנושאים הרלוננטים לפורום שכן זו מטרתו
סברתי שהנושא שהציף לא קשור לפורום שלנו הפניתי אותו לחפש מקום מתאים אך אדרבא, מוזמנים החברים לסייע לו בתובנות,
לצפיה ב-'מקריאת ההודעות שלך בפורומים השונים אני מתרשם'
מקריאת ההודעות שלך בפורומים השונים אני מתרשם
29/09/2019 | 11:16
2
83
שאתם לא כל כך טובים בניהול עסק.
אולי אתם מבינים בהוצאת ספרים אבל לא בהתנהלות כלכלית.
למשל סיפרת שהכסף למעשה נכנס אבל שאתם לא ידעתם. והאשמת את הבנק שלא הודיע לכם שיש לכם כסף בחשבון. אתם צריכים לדעת איפה יכול להיכנס לכם כסף ולבדוק בעצמכם.
לדעתי אם עסק לא הולך ולא הולך, ויש בעיות ובעיות, צריך להתחיל לחשוב על סגירה ושינוי כיוון. במיוחד כאשר אין הבנה בהתנהלות כלכלית, כפי שעולה מההודעות שלך.

לצפיה ב-'זה אגב נכון, אנחנו כ"כ קטנים שאין תקציב לחשב'
זה אגב נכון, אנחנו כ"כ קטנים שאין תקציב לחשב
29/09/2019 | 14:39
1
95
הסתכלנו שבועיים רצופים בחשבון המט"ח והסכום הופיע רק באותו יום, שבו צלצלו מהבנק ושאלו למה אנחנו לא מפקידים ממנו. הם גם אמרו שהם ידעו ושניסו להשיג אותו בנדון. זה שקר, הם הסתירו מידע. העסק מנוהל ע"י אבא שלי, אני לא יכול לכפות עליו לסגור אותו. מה הוא יעשה בגיל 72? יש התחייבויות למחברים. אי אפשר לעזוב הכל ולעבור לאי בודד, זה בלתי אפשרי כרגע. 
לצפיה ב-'אם מטרת העסק היא לספק תעסוקה לאביך'
אם מטרת העסק היא לספק תעסוקה לאביך
29/09/2019 | 15:16
60
אז בסדר, זו מטרה ראויה. אבל אז מסכימים שהמטרה איננה להצליח כלכלית, ומסכימים לשלם את מחיר הקושי הכלכלי בשביל לספק את התעסוקה.
ואז גם למעשה צריך לברך על הקשיים כי הם נותנים לאביך משהו לעשות.

לצפיה ב-'מינוס'
מינוס
( לעמוד שלי בתפוז )
10/09/2019 | 15:13
8
166
לשכת האשראי דן אנד ברדסטריט, פרסמה כי מתוך 50,000 לקוחות שבדקה עד כה את נתוני האשראי שלהן, המינוס הממוצע בחשבון העו"ש של הישראלים: 25 אלף שקל
נתונים אלה שמתבססים על מאגר נתוני האשראי מגלים כי מחצית מהציבור זכו לדירוג אשראי גבוה, אך חלקם עדיין נוטלים הלוואות בריבית גבוהה.

לצפיה ב-'אוברדרפט יקר יותר מכל הלוואה'
אוברדרפט יקר יותר מכל הלוואה
11/09/2019 | 15:55
7
99
הדבר הנכון לעשות יהיה פשוט לבטל את האפשרות.

עדיף שאי אפשר יהיה להיכנס לאוברדרפט כלל, במצב חירום יקחו הלוואה, הריבית תהיה נמוכה מריבית האוברדרפט בכל מקרה.

ברוב העולם ממילא אין דבר כזה אוברדרפט.
לצפיה ב-'אוברדראפט הוא לא יקר מהלוואה באופן אבסולוטי'
אוברדראפט הוא לא יקר מהלוואה באופן אבסולוטי
12/09/2019 | 22:12
6
93
הריבית על האוברדראפט במרבית המקרים גבוהה מהריבית על ההלוואה אבל
1. את הריבית על ההלוואה משלמים על כל הסכום, את הריבית על האוברדראפט משלמים רק על הסכום שבו נמצאים במינוס
2. כשיש אוברדראפט אז אנשים שלא יודעים להתנהל עוצרים הוצאות (הבנק עוצר אותם, כרטיס האשראי לא מאפשר למשוך כסף או לקנות באשראי ועוד), כשיש הלוואה אפשר לחגוג שוב עם האוברדראפט
3. להלוואה עלולות להיות עלויות נלוות.

מצד שני, אם מגיעים לחריגה מהאובדראפט והוראות קבע מתחילות לחזור, אז העלות של האוברדראפט מאוד יקרה (שמעתי שבבנק הפועלים זה 55 ש"ח על כל הוראה שחוזרת)
לצפיה ב-'הלוואה לוקחים כהחלטה ונרתמים להחזרים עד לסיומה, אוברדרפט'
הלוואה לוקחים כהחלטה ונרתמים להחזרים עד לסיומה, אוברדרפט
20/09/2019 | 18:58
1
58
הוא מחלה חשוחת מרפא שהורגת אוכלוסיות שלמות. 
לצפיה ב-'יש אנשים שלוקחים הלוואה (הבנק מכריח אותם לקחת הלוואה)'
יש אנשים שלוקחים הלוואה (הבנק מכריח אותם לקחת הלוואה)
20/09/2019 | 22:34
49
רק בשביל להיות שוב באובר
לצפיה ב-'אוברדרפאט'
אוברדרפאט
( לעמוד שלי בתפוז )
20/09/2019 | 19:16
1
43
אחרת ניצול מסגרת אינה יקרה תמיד מהלוואה, אך מסוכנת יותר.
בהלוואה מקבל הלווה לוח סילוקין המציג את העלות בפועל של ההלוואה בניצול מסגרת אין.
הלוואה תוקפה קצוב, ניצול מסגרת היא אין סופית (כמעט).

לצפיה ב-'המסקנה - למרבית האנשים ההלוואה אכן זולה מהחריגה, אבל לבודדים'
המסקנה - למרבית האנשים ההלוואה אכן זולה מהחריגה, אבל לבודדים
20/09/2019 | 22:30
42
שבעצם נמצאים בחריגה זמנית במודע! האוברדראפט הוא יותר זול מהלוואה
לצפיה ב-'אוברדרפאט'
אוברדרפאט
( לעמוד שלי בתפוז )
20/09/2019 | 19:20
1
46
אחרת ניצול מסגרת אינה יקרה תמיד מהלוואה, אך מסוכנת יותר.
בהלוואה מקבל הלווה לוח סילוקין המציג את העלות בפועל של ההלוואה בניצול מסגרת אין.
הלוואה תוקפה קצוב, ניצול מסגרת היא אין סופית (כמעט).
אך הכי מסוכן הוא שמרבית האזרחים אינם מבינים שניצול מסגרת זו הלוואה לכל דבר ועניין שעולה להם לאנמעט

לצפיה ב-'יותר יקר מאוברדראפט זה אשראי מתגלגל'
יותר יקר מאוברדראפט זה אשראי מתגלגל
20/09/2019 | 22:32
18
לצפיה ב-'העברת רכוש לילדים'
העברת רכוש לילדים
( לעמוד שלי בתפוז )
23/08/2019 | 09:24
23
696
לאחרונה אני נתקל בלקוחות מבוגרים שבחרו להעביר עוד בחייהם את הרכוש לידי ילדיהם.
בהעברת נכסים מדור ההורים לדור הילדים במתנה או בירושה, קיים חשש כי הנכסים יהיו בסכנה אם בני זוג של הילדים ירצו להשתלט. אני ממליץ במידה וההורים מתעקשים להעביר את הנכסים, מוטב להעביר הנכסים לנאמנים, העברה פטורה ממס .
לצפיה ב-'לא הבנתי'
לא הבנתי
25/08/2019 | 14:51
3
214
מה זאת אומרת להעביר את הנכס לנאמן? אם הורה רוצה נגיד לתת כסף לילד שלו, או דירה, מה עניין להכניס באמצע נאמן?
לצפיה ב-'לאנהבנתי'
לאנהבנתי
( לעמוד שלי בתפוז )
25/08/2019 | 15:11
2
193
אני נתקל בלא מעט מקרים בהם הורים מבוגרים מסיבות כאלה ואחרות (מיסוי, קבלת קצבה, שקט תעשייתי ) מעבירים לילדיהם את הדירה שהם גרים בה או דירה שהם חיים מדמי השכירות.
זמן אחר כך בלחץ בן/בת הזוג, הילד מוציא את ההורים מהדירה ומוכר אותה.
לכן רשמתי את הפתרון שרשמתי על מנת להבטיח את זכויות ההורים
לצפיה ב-'ומה לגבי נתינת מתנה של דירה עבורם - חשוב לעשות הסכם ממון'
ומה לגבי נתינת מתנה של דירה עבורם - חשוב לעשות הסכם ממון
27/08/2019 | 22:17
182
כדי שהנכס יישאר אצל הילדים (הילדים צריכים לעשות הסכם ממון עם בני זוג)
לצפיה ב-'איך טכנית מעבירים דירה לנאמן כשהיא על שם הילד?'
איך טכנית מעבירים דירה לנאמן כשהיא על שם הילד?
01/09/2019 | 08:07
139
אגב התפרסמו לא מעט מקרים בהם הנאמן, גם אם הוא עורך הדין גנב את הרכוש/כסף, איך מתגוננים בפניהם?
לצפיה ב-'הכי טוב להשאיר את הדירה כמות שהיא.'
הכי טוב להשאיר את הדירה כמות שהיא.
02/09/2019 | 06:54
17
149
למה כל ההתחכמויות האלה? אם צריך לשלם מס אז שהילדים ישלמו. מה אכפת מה קורה אחרי מאה ועשרים? זה בעיה של הילדים אם מסתדרים או לא מסתדרים ביניהם ומחלקים רכוש ההורים בלי מריבות.
וכפי שנאמר, לא סומכת על נאמן.
לצפיה ב-'רלוונטי למי שמאמין שיהיו מיסים על ירושות'
רלוונטי למי שמאמין שיהיו מיסים על ירושות
03/09/2019 | 11:17
9
129
אנשים דואגים להעביר ירושה לצאצאים שלהם כי כן אכפת להם מה יקרה אחרי 120, אחרת היו מבזבזים את רוב או כל הכסף.
אם הם מאמינים שבעתיד יהיה מס על ירושות הם מעדיפים שסכום המס ילך לילדים ולא למס.
גיל יהלום טוען שהוא מכיר מקרים רבים, אולי יוכל לתת עוד דוגמאות מהמקרים שהוא נתקל בהם.

אני לא מאמינה שבישראל יהיו מיסים על ירושה כל עוד מי שדואג לטייקונים נמצא בשלטון.
ברור לי שמי שדואג לחלק מיליארדים לתשובה אלוביץ בימון ודומיהם עוד בחייהם לא ינסה לגבות את הכסף כמס על ירושה במותם.
אבל יכול להיות שהבוחרים יחליטו לבחור במישהו שידאג לחשבון החשמל שלהם ולא למי שדואג לתשובה שיסגור את החודש.
לצפיה ב-'ירושות'
ירושות
( לעמוד שלי בתפוז )
03/09/2019 | 11:48
113
אני לא חושב שהשיקול הוא מס ירושה.
לא רואה באווירה הציבורית שזה יקרה ואםניקרה מדובר על מס למשפחות העשירות.
המקרים שנתקלתי בהם מגוונים:
בין אם לקבל קצבאות או קוד משרד הבריאות שלא בהיכרח ביו מקבלים  ובין במקרים של הקטנת מס רכישה ברכישת דירה נוספת לבין מקרים שהורים רוצים להעביר את דירתם בחלוקה שווה בחייהם על מנת למנוע מריבות בעתיד עד להעברת דירה לאחד מילדיהם בו הם חפצים בייקרו כיוון שהוא זה שמטפל בהם לעומת הילדים האחרים או בילד שמצבו הכלכלי קשה יותר מהאחרים וההורים רוצים להבטיח את עתידו ולמנוע מאבק נגד הצוואה.  ועוד היד נטויה לדוגמאות נוספות.
לצפיה ב-'איך מס ירושה יוזיל את חשבון החשמל שלך?'
איך מס ירושה יוזיל את חשבון החשמל שלך?
05/09/2019 | 18:19
7
47
לצפיה ב-'Correlation does not imply causation'
Correlation does not imply causation
09/09/2019 | 14:36
6
52
מס ירושה לא יוזיל את חשבון החשמל שלי,
אותו אחד שדואג שחשבון החשמל של כולנו יהיה יקר כדי לדאוג לרווחים של טייקונים גם דואג שלא יהיה מס ירושה כדי לא לפגוע ברכוש הטייקונים.
לצפיה ב-'ירושות'
ירושות
( לעמוד שלי בתפוז )
09/09/2019 | 14:45
5
84
מס ירושה אינו הדיון כאן,
אם תרצו תפתחו דיון נפרד בנושא זה
לצפיה ב-'נראה לי שלפחות בתקופה הקרובה תסתדר בלעדי בפורום'
נראה לי שלפחות בתקופה הקרובה תסתדר בלעדי בפורום
10/09/2019 | 10:01
4
321
נראה שאני לא עונה על ציפיות הניהול שלך
לצפיה ב-'חוששני שהבנת אותו לא נכון. בסה"כ הוא הציע (בתגובה האחרונה)'
חוששני שהבנת אותו לא נכון. בסה"כ הוא הציע (בתגובה האחרונה)
11/09/2019 | 10:21
3
55
לפתוח שרשור בנושא מס ירושה כנושא בפני עצמו.

גם בהקשר החברתי שיוויוני ובעוד הקשרים (לדוגמא של מס מתנות)
לצפיה ב-'ירושות'
ירושות
( לעמוד שלי בתפוז )
11/09/2019 | 10:24
152
אכן לכך התכוונתי ��
לצפיה ב-'הוא לא הציע, הוא נתן הוראה'
הוא לא הציע, הוא נתן הוראה
11/09/2019 | 14:55
1
54
לי לא מתאים שיגבילו שרשורים מהתפתחות הטבעית שלהם, הדיון במס ירושה מאוד קשור לשאלות על הקדמת ירושה.
אני מכבדת את הוראת מנהל הפורום ואין לי כוונה לפעול בניגוד אליה, אבל מכיוון שההוראה לא מתאימה לי אני אדיר את רגלי ממנו. יכול להיות שאחזור עוד תקופה לבדוק אם יש שינוי במדיניות.
לצפיה ב-'חבל, כי אני חושב שאת תורמת לפורום, כמה שהוא פעיל'
חבל, כי אני חושב שאת תורמת לפורום, כמה שהוא פעיל
11/09/2019 | 15:12
23
לצפיה ב-'אם מדובר על דירה אחת ושני ילדים'
אם מדובר על דירה אחת ושני ילדים
05/09/2019 | 18:42
6
142
הסבירות שיחול מס ירושה נמוך מאוד, אבל כדי למנוע מריבות רצוי לקבוע בצוואה שכל אחד מהילדים הופך לבעלים של 50% מהדירה. כך לא תהיה להם סיבה לריב. אם צד אחד ירצה למכור לשני את חלקו גם לא תהיה בעיה.

אם בכל זאת חוששים ממס ירושה אז מוכרים את הדירה ונותנים לכל ילד מחצית מהכסף שהתקבל ובפעימות, כדי שגם במקרה של מס מתנות (הומצא בדיוק כדי להקשות על התחמקות ממס ירושה היכן שקיים) יוכלו להתחמק ממנו.

יש לזכור שמס ירושה אינו מס הוגן מכיוון שמדובר על כסף שכבר מוסה, ההורים רכשו את נכסיהם מכסף שכבר שולם עליו מס, לכן אם יחול מס ירושה יש לעשות הכל כדי להתחמק ממנו, אחרת זה מאפשר מיסוי של כסף שכבר מוסה או בקיצור מיסוי כפול.
לצפיה ב-'ירושות'
ירושות
( לעמוד שלי בתפוז )
05/09/2019 | 18:47
3
76
פיספסתם את הנקודה,
החשש אינו ממס ירושה אלא מסיבות אחרות שפורטו באחד הפוסטים הקודמים.
אוסיף עוד מניע שלא הזכרתי ולצערי נתקלתי גם בו וזה הרצון של ההורים המבוגרים "לרצות" את ילדיהם אם בעקבות לחץ ואם בשל החשש שהילדים יזנחו אותם.
קחו בחשבון שהורים בגיל מופלג כבר אינם חזקים מנטלית כפי שהיו וסף החשש והחרדות עולה מפלס בגיל זה וקל מאד לנצל זאת גם אם מדובר בבשר מבשרם
לצפיה ב-'זו דוגמה הממחישה את הצורך בביטוח סיעודי'
זו דוגמה הממחישה את הצורך בביטוח סיעודי
05/09/2019 | 18:58
2
73
מי שהפך לסיעודי מוחו כבר מחוק וניתן להפעיל עליו מניפולציות בקלות רבה.

כפי שכבר הכתב בשרשור זה, גם על נאמן אי אפשר לסמוך.
לצפיה ב-'ירושות'
ירושות
( לעמוד שלי בתפוז )
05/09/2019 | 19:00
1
45
לא צריךנלהיות במצב סיעודי כדי להיות במצב לחיץ ופגיע.

לצפיה ב-'קל וחומר שמי שסיעודי לחיץ ופגיע הרבה יותר'
קל וחומר שמי שסיעודי לחיץ ופגיע הרבה יותר
05/09/2019 | 19:12
29
לצפיה ב-'אצל ההורים שלי רשום שכל אחד מהאחים מקבל חלק שווה בדירה'
אצל ההורים שלי רשום שכל אחד מהאחים מקבל חלק שווה בדירה
09/09/2019 | 14:44
1
103
אם שני ההורים הולכים לעולמם, אם רק אחד מהם הולך לעולמו ההורה השני מקבל 100%.
אם אחד מהאחים עושה פעולה של נסיון השתלטות חלקו יורד לשקל אחד, לא חושבת שבמקרה שלנו יש צורך בסעיף כזה אבל מדובר בנוסח סטנדרטי.
כל הצוואה רשומה על עמוד בודד וכוללת לא רק את הדירה.
קל פשוט ומסודר.

מסתבר שבמדינת ישראל אם אתה ראש ממשלה או זוגתו אתה לא משלם מס על מתנות, לא מומחית לחוק, אולי יש עוד חריגים.

ההסבר על מס על ירושה הוא חברתי/סוציאלי, יצירת צ'אנס לדור הבא. איזשהו סוג של חלוקה מחדש של חלק מהעושר.
האמת היא כמובן שהשלטון יקח מס מכל מקום שהוא יכול, אלא אם לאלו שיצטרכו לשלם את המס יש מהלכים בשלטון.
לצפיה ב-'מהלכים זה לובי (או חמור יותר, שוחד)'
מהלכים זה לובי (או חמור יותר, שוחד)
09/09/2019 | 16:25
35
לצפיה ב-'הסכם ממון'
הסכם ממון
20/01/2020 | 15:07
5
זו הסיבה שיש צורך בהסכם ממון טוב 
לצפיה ב-'חינוך פיננסי'
חינוך פיננסי
( לעמוד שלי בתפוז )
24/08/2019 | 20:24
6
142
משרד החינוך החליט לשנות את מבנה הבגרות במתימטיקה ל 3 יחידות על ידי החלפת נושאים קיימים בנושאים אקטואלים ורלוונטים לנבחנים כמו אשראי והלוואות על מנת לספק לתלמידים כלים בחיי היום יום.
מה דעתכם?

לצפיה ב-'אם מהות החינוך היא ללמד ילדים להימנע מהלוואות'
אם מהות החינוך היא ללמד ילדים להימנע מהלוואות
25/08/2019 | 14:54
1
77
אז מצויין. אם המהות היא להסביר לילדים איך לחשב ולחפש הלוואות משתלמות יותר, ובכך בעצם להעביר את המסר שהלוואה היא כלי לגיטימי להתנהלות כלכלית אישית, אז לדעתי עדיף להימנע.

לצפיה ב-'חשוב ללמד אותם את מחיר הכסף את המשמעות של ריבית דריבית'
חשוב ללמד אותם את מחיר הכסף את המשמעות של ריבית דריבית
27/08/2019 | 22:14
21
לצפיה ב-'נשמע שמשרד החינוך מצא דרך לא ללמד מתמטיקה'
נשמע שמשרד החינוך מצא דרך לא ללמד מתמטיקה
01/09/2019 | 08:01
1
55
אפילו ברמה פחות מבסיסית של 3 יחידות, המשך דירדור מערכת החינוך בישראל.
כמו שמשרד החינוך המציא מקצוע "מדעים" כדי לא ללמד פיסיקה כימיה וביולוגיה בנפרד וכך לצמצם את מספר השעות המוקדשות למדע.
משום מה השיעור בנושאים אקטואלים לא בא על חשבון שיעורי דת.

הכל בהסתייגות, לא ראיתי מה בדיוק מבנה השיעורים החדש. אולי אני אופתע

כמובן שצריך חינוך פיננסי, אבל לא על חשבון מתמטיקה.
לצפיה ב-''
03/09/2019 | 00:00
5
לצפיה ב-'בהחלט החלטה מבורכת.'
בהחלט החלטה מבורכת.
03/09/2019 | 06:06
1
38
רק שצריך להתחיל לא רק בתיכון, אלא אפילו ביסודי נאמר בכיתות ז' ח'. ילדים צריכים להבין שכסף לא צומח על העצים וכדאי להבין איך המערכת הכלכלית פועלת. 
לצפיה ב-'מה הסיכוי שהשלטון ילמד את הילדים שהוא הרס להם את העתיד'
מה הסיכוי שהשלטון ילמד את הילדים שהוא הרס להם את העתיד
03/09/2019 | 11:08
37
וגם את ההווה, בגלל שהוא לוקח את כל המשאבים של המעמד העובד והתורם ומשקיע אותם במעט מאוד גורמים אינטרסנטים?
מה הסיכוי שהשלטון בעצם יסביר להורים (דרך הילדים) שהם חושבים שהכסף גדל על העצים ולכן הם לא מבינים שהכסף שהם עבדו עליו קשה והלך למיסים הולך למטרות שהם לא מאמינים בהן?
ושכל מה שההורים צריכים לעשות כדי לשפר את המצב זה פשוט לבחור בשלטון אחר?
לצפיה ב-'יעוץ פנסיוני ע"י הבנקים'
יעוץ פנסיוני ע"י הבנקים
( לעמוד שלי בתפוז )
21/08/2019 | 12:03
14
190
לאחרונה בנק גדול יצא בקמפיין לייעוץ פנסיוני אובייקטיבי ובלתי תלוי וכל זאת בחינם.
יעוץ אובייקטיבי משמעו - שהיועץ צריך להמליץ ללקוח על האפשרות הטובה ביותר עבורו מבין כל האפשרויות  המוצעות.
מה שהבנק לא מספר הוא שאמנם היעוץ הוא בחינם אך הבנק מקבל עמלה ( עמלת הפצה ) מקרנות פנסיה אליו הוא מפנה את הלקוח.
קרנות ברירת המחדל אינן משלמות עמלת הפצה בשל דמי הניהול הנמוכים ומכאן שהבנק הספציפי ובנקים אחרים אינם מפנים לקרנות המחדל.
יעוץ אובייקטיבי? מציע לחשוב פעמיים.

לצפיה ב-'האם הבנקים מיעצים בנוגע לביטוחי מנהלים?'
האם הבנקים מיעצים בנוגע לביטוחי מנהלים?
22/08/2019 | 21:07
2
31
לצפיה ב-'פנסיה'
פנסיה
( לעמוד שלי בתפוז )
23/08/2019 | 09:21
1
57
הבנקים נותנים יעוץ לכל המוצרים הפנסיונים לרבות ביטוח מנהלים, עם ההסתייגות שרשמתי קודם לכן
לצפיה ב-'הם מקבלים עמלת הפצה גם מביטוחי מנהלים'
הם מקבלים עמלת הפצה גם מביטוחי מנהלים
23/08/2019 | 16:38
38
ישנים וגם מקרנות פנסיה ותיקות?
לצפיה ב-'אתה יודע כעובדה שהבנקים לא מפנים לקרנות הנ"ל?'
אתה יודע כעובדה שהבנקים לא מפנים לקרנות הנ"ל?
01/09/2019 | 11:21
4
26
או שזו מסקנה שלך?
לצפיה ב-'הבנקים מקבלים 0.25% עמלת הפצה. קרנות הפנסיה ברירת המחדל לא'
הבנקים מקבלים 0.25% עמלת הפצה. קרנות הפנסיה ברירת המחדל לא
01/09/2019 | 22:51
3
34
לוקחות יותר מ 0.1%.

אגב, בקטע הזה (של עמלת הפצה) נתקלתי בעבר שבגלל היעוץ, קופת הגמל דורשת להעלות את דמי הנהול כדי שתוכל לשלם את עמלת ההפצה
לצפיה ב-'פנסיה'
פנסיה
( לעמוד שלי בתפוז )
01/09/2019 | 23:38
2
27
כפי שרשמתי,
קרנות ברירת המחדל לא משלמות לאף אחד עמלות הפצה לרבות הבנקים בשל דמי הניהול הנמוכים שהן גובות.
קרנות אלה אינן בונות על הפניות אלא על היותן קרנות "ברירת המחדל".
ומשם טענתי שהבנקים אינן נותנות יעוץ אובייקטיבי אלא תלוי עמלות. שירות חינם ללקוח אך לא שירות נכון ללקוח
זה נכון לכל משווק שחי על עמלות ולא על תשלום מהלקוח.

לצפיה ב-'אפשר רק לטעון שהבנקים הרבה יותר אוביקטיביים מסוכן הביטוח'
אפשר רק לטעון שהבנקים הרבה יותר אוביקטיביים מסוכן הביטוח
02/09/2019 | 06:18
20
כי סוכן הביטוח לא מקבל עמלות שוות מהחברות
לצפיה ב-'אז אתה לא מדבר מידיעה, זהו ניחוש (מלומד) שלך שזהו המצב'
אז אתה לא מדבר מידיעה, זהו ניחוש (מלומד) שלך שזהו המצב
03/09/2019 | 11:11
21
אבל יכול להיות שאתה טועה ואנשים שפונים לבנקים לקבל יעוץ מתייחסים גם לקרנות ברירת המחדל.
כמו שלסוכן הפנסיה שלי הרבה יותר כדאי להמליץ על ביטוח מנהלים ולא על קרן פנסיה אבל בכל זאת הוא ממליץ לי על קרן פנסיה.
לצפיה ב-'עד כמה שידוע לי הועדים הם אלה שקובעים ...'
עד כמה שידוע לי הועדים הם אלה שקובעים ...
02/09/2019 | 06:44
1
24
לאיזה ביטוח פנסיוני להצטרף. האדם הרגיל עסוק מידי כדי לטפל בדברים האלה וגם אין לו ממש הבנה. 
לצפיה ב-'הועדים היום לא קובעים. מה שקובע זה החוק (פנסיית ברירת מחדל)'
הועדים היום לא קובעים. מה שקובע זה החוק (פנסיית ברירת מחדל)
02/09/2019 | 07:48
23
אם בוצע מכרז לפנסיה, אז המעביד בוחר לפי תוצאות המכרז (בזה הועדים יכולים להשפיע)
לצפיה ב-'לי נראה סביר שסוכן של הבנק ימליץ קודם כל'
לי נראה סביר שסוכן של הבנק ימליץ קודם כל
12/09/2019 | 10:58
1
17
על מוצרי הבנק
לצפיה ב-'הנציג של הבנק הוא יועץ, לא סוכן. לבנק אין מוצרים בתחום'
הנציג של הבנק הוא יועץ, לא סוכן. לבנק אין מוצרים בתחום
22/09/2019 | 22:40
25
הפנסיוני
לצפיה ב-'לא בטוח'
לא בטוח
12/09/2019 | 11:38
1
11
דיברתי כרגע עם יועץ פנסיוני של אחד הבנקים הגדולים
יועצי הבנקים אמורים ליעץ גם בקשר לקרנות ברירת המחדל והם עושים זאת
אך אינם יכולים לקנות עבור הלקוח קרנות שאין הסכם הפצה בינן לבין הבנק ואם מרבית קרנות ברירת המחדל אין לבנקים הסכם הפצה
בבנק  שבו עובד הסוכן שאיתו דיברתי יש הסכם הפצה רק  אם אחת הקרנות, בקשר לאחרות הם מיעצים אך אינם יכולים לקנות עבורו
לצפיה ב-'המטרה של הסכם ההפצה שנתן את אותה עמלה, לא משנה על מי ממליצים'
המטרה של הסכם ההפצה שנתן את אותה עמלה, לא משנה על מי ממליצים
22/09/2019 | 22:44
9
אינו תקף במקרה זה, ולכן היעוץ יכול להיות לא אוביקטיבי.
בנוסף, עצם העובדה שהם לא מבצעים את ההעברה לאותן קרנות פנסיה עבור הלקוח, היא גם בעיה (יש לקוחות שיחליטו לא לבחור בקרן כזו בגלל הנושא הבירוקרטי התיאורטי)

מנהל/ת הפורום

אודות:
גיל יהלום, יועץ ומאמן לכלכלת המשפחה. נולדתי בניו זילנד השקטה, אך כיום אני מתגורר עם אשתי סימונה ברמת גן. אני בעל תואר במשפטים ומשפטן מזה 18 שנה. מנהל
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

בעלי מקצוע

גיל יהלום-מנהל פורום ניהול כלכלת משפחה
להתייעצות עם מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה