לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1005910,059 עוקבים אודות עסקים

פורום ניהול כלכלת משפחה

פורום זה מיועד להעלות את תחום כלכלת המשפחה המשפיע על כל איש ואישה, ילדים, מבוגרים ומשפחות.
גולשים/ות המעוניינים/ות להתייעץ או להרחיב את הידיעה וההבנה בתחום מוזמנים לשאול שאלות, להגיב ולהביע דעה. זאת, בתנאי שהדבר ייעשה בצורה מכובדת, הוגנת ותמציתית.  קריאה מהנה ומועילה לכולם.

הפורום מנוהל ע"י גיל יהלום, יועץ ומאמן לכלכלת המשפחה וחבר הנהלת איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ניהול כלכלת משפחה

פורום זה מיועד להעלות את תחום כלכלת המשפחה המשפיע על כל איש ואישה, ילדים, מבוגרים ומשפחות.
גולשים/ות המעוניינים/ות להתייעץ או להרחיב את הידיעה וההבנה בתחום מוזמנים לשאול שאלות, להגיב ולהביע דעה. זאת, בתנאי שהדבר ייעשה בצורה מכובדת, הוגנת ותמציתית.  קריאה מהנה ומועילה לכולם.

הפורום מנוהל ע"י גיל יהלום, יועץ ומאמן לכלכלת המשפחה וחבר הנהלת איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'משכנתה הפוכה'
משכנתה הפוכה
( לעמוד שלי בתפוז )
20/05/2019 | 12:55
6
11
יועצי משכנתאות ויועצים כלכליים, בעידודה של חברת ביטוח מסויימת, מנסים לשכנע לקוחות לקחת "משכנתה הפוכה" או למינוף רכישת נכס נוסף או לסגירת חובות.
משכנתה הפוכה ניתן לקחת רק בעלי נכס מגיל 60 ומעלה.
לעניות דעתי מדובר בהלוואה גרועה שכן הריבית עומדת על מעל 6% צמוד מדד ולרוב הלוואת בלון שבסופו של יום אין באפשרות הלווים להחזירה והם נאלצים למכור את הנכס המשועבד.
צריך למצות אלטרנטיבות אחרות, וברוב המקרים יש, מאשר לקחת משכנתה הפוכה.
אשמח לשמוע דעות הפוכות

לצפיה ב-'כל צעד שמנסים לשכנע אדם במצוקה לעשות הוא לרעתו'
כל צעד שמנסים לשכנע אדם במצוקה לעשות הוא לרעתו
20/05/2019 | 13:54
8
מנצלים את הטפשות וחוסר האחריות של אנשים שהסתבכו כדי להרוס את חייהם עוד יותר. זה נעשה כי זה משתלם לצד המשכנע.
לצפיה ב-'כדאיות היא עניין של אלטרנטיבות'
כדאיות היא עניין של אלטרנטיבות
20/05/2019 | 17:18
4
8
אם למשל מדובר בזקן ערירי שזקוק לכסף למחיה יקרה, נניח תרופות ואולי טיפול סיעודי, וכנראה שאין לו אופציה למקורות כספיים אחרים,
אז אולי זו הלוואה לא טובה, אבל בתכריכים אין כיסים, הוא צריך את הכסף כדי לחיות ולכן כדאי לו לקחת משכנתא הפוכה.
נכון שכנראה כדאי לו יותר למכור את הדירה ולגור בשכירות אבל לזקן ערירי הפתרון הזה בד"כ לא מעשי.
יש תופעה של זקנים בתל אביב שגרים בדירות ששוות הרבה כסף ואין להם כסף למזון ותרופות, האבסורד הזה צריך להפתר איכשהו.

אם לזקן יש יורשים יכול להיות שכדאי להם (אני מדברת רק על הפן הכלכלי ולא המוסרי) לממן את מחיתו והטיפולים הרפואיים שלו ואחרי כן הם ירוויחו את ההשקעה בירושה,
אם חוששים שהזקן יוריש בסוף את הדירה לחתול של השכנים אפשר ליצר מנגנונים של אבטחה כמו שהוא ימכור ליורשים את הדירה וישאר לגור בה בתנאים דומים לשל דייר בדמי מפתח.
בקיצור במקרה כזה ליורשים כדאי לתת את הכסף ולקבל באיזושהי צורה את הדירה במקום הסידור של המשכנתא ההפוכה.

יש את השרלטן גל שממליץ לצעירים לשכנע את ההורים שיקחו משכנתא הפוכה ויעבירו להם את הכסף כעזרה במקום ירושה, או חלקם בירושה (אם הם לא אחים יחידים). אין לי כוח להתחיל להסביר למה זו טעות.

שורה תחתונה, כדאי או לא כדאי מאוד תלוי בנסיבות.
לצפיה ב-'משכנתה הפוכה'
משכנתה הפוכה
( לעמוד שלי בתפוז )
20/05/2019 | 17:36
3
4
הדוגמאות שציינת ראויות אך לרוב נדירות.
לצערי, אנשים כמו "המאמן הלאומי" משכנעים צעירים ללחוץ על הוריהם לקחת משכנתה הפוכה כדי לרכוש נכס בארה"ב או לסגור חובות שלהם.
עוד יותר לצערי, הוא ודומיו מקבלים עמלת שיווק הן מחברת הביטוח שמספקת משכנתה זו ומחברת הנדלן המשווקת את הנדלן בארה"ב.
טובת הלקוח ממש לנגד עיניו וטובת ההורים המשעבדים עוד יותר
המאמן הלאומי, כבר אמרתי?
לצפיה ב-'אזור דרום תל אביב עמוס לעייפה במקרים נדירים כאלה'
אזור דרום תל אביב עמוס לעייפה במקרים נדירים כאלה
21/05/2019 | 07:41
2
5
וגם בצפון תל אביב לא חסר, להערכתי יש קהל גדול שללא משכנתא הפוכה יבלה את סוף ימיו בעוני גדול.

לגבי צעירים שנכנסו לחובות גדולים בגלל התנהלות כלכלית מופקרת ואלון גל מנסה לשכנע אותם להכניס גם את הוריהם לסחרור הזה, אני חושבת שדעתי ברורה.
אבל דעתי לא ממש משנה, משנה מה דעת אלו שמתנהגים בהפקרות כלכלית, ואני יכולה לנחש שחלק גדול מהם בטוח שהנה אלון גל מצא להם את קערת הזהב בקצה הקשת ועוד בעידוד של תוכנית טלויזיה שבטוחה שהיא תוכנית כלכלית
לצפיה ב-'משכנתה הפוכה'
משכנתה הפוכה
( לעמוד שלי בתפוז )
21/05/2019 | 08:03
1
2
אני לא נגד משכנתה הפוכה אלא שרק במקרי קיצון יש להשתמש באופציה זו ולעניות דעתי ישנן חלופות יותר טובות.
לענין תכנית הטלויזיה - לצערי אלון גל רכש רצועת שידור בתכנית המתיימרת להיות תכנית תחקירים רצינית ואיבדה את אמינותה. הייתי יותר שמח אם היו מדגישים שאלון גל רכש "פרסומת שיווקית" בתכנית אך אני לא נאיבי.
לגופו של ענין, להציע לצעירים שישפיעו על הסב לקחת משכנתה הפוכה בכדי לכסות חובות שלהם אציין מספר דברים:
1. נניח שהסב זוכה לאריכות ימים ועם הזמן הקרן והריבית יתקרבו למחיר הדירה? רוב הסיכויים שהחברה הממשכנת תממש את הנכס, מה יקרה לסב אז? להזכירך כי מימוש דירה תמיד תהיה במחיר נמוך ממחירי שוק.
2. נניח שהסב חלה וזקוק בדחיפות לכסף משמעותי שיוכל היה לקבל ממכירת הדירה וכעת אין באפשרותו?
3. נניח שהסב מעוניין להדיר את הנכדים המאושרים מהירושה וכעת אין באפשרותו.
4. מה יקרה אם הסב מעוניין בשלב מאוחר יותר לעבור לבית אבות כשבמרבית בתי האבות הדירה משמשת כבטוחה וכעת נמנע ממנו?
5. איפה אחריות הצעירים לחובות שלהם? הרי בפורמט זה הם מגלגלים את החוב לסב והם ממשיכים בחייהם
לצפיה ב-'מסכימה עם כל מה שרשמת חוץ מעניין אחד שהשארת פתוח'
מסכימה עם כל מה שרשמת חוץ מעניין אחד שהשארת פתוח
21/05/2019 | 11:52
אתה כותב שיש חלופות יותר טובות לזקן ערירי.
מהן החלופות הטובות יותר?
לצפיה ב-'אשראי'
אשראי
12/05/2019 | 10:31
5
146
אהלן,
בחברת האשראי שאני משוייך אליה ישנה כמובן  אפשרות לדחות את התשלום עבור הקניות על מנת לא להיכנס למינוס. האם אתה ממליץ על כך?
לצפיה ב-'אשראי מתגלגל'
אשראי מתגלגל
( לעמוד שלי בתפוז )
12/05/2019 | 11:13
68
משה שלום,
קח בחשבון כי ההצעה שחברת האשראי הציעה לך  נקרא " אשראי מתגלגל" שמחירו יקר מאד ( בין 14-18% ריבית שנתית ).
בפועל אתה יוצר חוב לכל דבר ועניין ואין הבדל גדול בינו לבין המינוס שלך.
אמנם חברת האשראי נותנת לך אוויר לנשימה מבחינה תזרימית אך את המחיר אתה תשלם בגדול בהמשך.
השאלה שאתה צריך לשאול את עצמך - האם אתה מתנהל תקציבית באופן מאוזן? כנראה שלא אחרת לא היית זקוק לדחות את התשלומים.
מציע בחום לבחון את ההתנהלות הכלכלית לפני שאתה מאבד שליטה.
לצפיה ב-'זו תהיה טעות חמורה לעשות זאת'
זו תהיה טעות חמורה לעשות זאת
13/05/2019 | 17:50
1
58
אין קסמים, אם אין לך כסף אל תקנה.
לצפיה ב-'אשראי מתגלגל'
אשראי מתגלגל
( לעמוד שלי בתפוז )
14/05/2019 | 15:13
47
מסכים לחלוטין שזו בעיה.
מה שמפריע לי זה שחברות האשראי לא ממש חושפות בפני הלקוח את המחיר שיאלץ לשלם עבור גלגול האשראי.
לדעתי, ניצול ציני של מצוקת משקי הבית.
ועם כל זאת, הדבר לא גורע מאחריות כל משפחה להתנהלות כלכלית נכונה ונבונה
לצפיה ב-'הם מציעים לך להכנס לשני מינוסים'
הם מציעים לך להכנס לשני מינוסים
14/05/2019 | 17:30
1
62
בהתחלה בגלל שאתה מנהל משק בית גרעוני תיכנס למינוס בכרטיס האשראי במקום בחשבון הבנק, כזה שיעלה לך הרבה כסף בריבית.
הריבית תהפוך את משק הבית הגרעוני לעוד יותר גרעוני, ואז בנוסף למינוס בחברת האשראי יהיה לך גם מינוס בחשבון הבנק.
יכול להיות שבמקרה כזה תבוא עוד חברת אשראי ותציע לך עוד כרטיס אשראי שתהיה בו במינוס, "כדי שלא תהיה במינוס בחשבון הבנק", או שהבנק ברוב טובו יתן לך הלוואה (בריבית יפה) כדי שלא תהיה במינוס,
וכך תמשיך ותתדרדר עד לשוק האפור וסוף שיגמר בבכי, הרבה בכי.

כדי לא להכנס למינוס צריך שההכנסות יהיו גבוהות מההוצאות, זו הדרך היחדיה.
לצפיה ב-'אשראי מתגלגל'
אשראי מתגלגל
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2019 | 08:39
44
הנה, הפעם אני מסכים עם כל מילה שכתבת
לצפיה ב-'הצעה לליווי '
הצעה לליווי
07/05/2019 | 16:49
4
83
שלום,
הציעו לי ליווי של יעוץ לכלכלת המשפחה בתשלום. רציתי לוודא האם בכלל ייעוץ עוזר? האם יש גם ייעוץ ללא תשלום?
אספר בקצרה אנחנו משפחה עם 4 ילדים בגילאים 12.9,5, ושנה. אני ובעלי משתכרים יחד כ20,000 ש"ח. 
נימצאים באוברדראפט קבוע של מעל 15,000 ש"ח.
לצפיה ב-'הצעה לליווי'
הצעה לליווי
( לעמוד שלי בתפוז )
07/05/2019 | 21:04
59
מוריה שלום,
שאלתך מעידה כי את חשה חוסר שליטה בניהול ההוצאות המשפחתיות שלכם.
ובכן, את בחברה טובה שכן מרבית המשפחות אינן מצליחות להתמודד עם ניהול כלכלת המשפחה שלהם.
בשל כך, אין ספק שאתם זקוקים לליווי איש מקצוע שיעזור לכם ויספק לכם כלים להתנהלות כלכלית נכונה.
אכן ישנם גופים וולונטרים המספקים שרות זה בחינם כדוגמת ארגון פעמונים שבגילוי נאות אומר שאני מתנדב שם.
אך צריך להבין שהליווי של פעמונים, מבורך ככל שיהיה, הינו חד מימדי ורק נותן כלים בסיסיים לניהול תקציב ותו לא.
יעוץ כלכלת משפחה מלא הינו הרבה מעבר לכך: מדובר באימון שינוי תהליכי ומתן ידע כלכלי מקצועי בתחומים רבים כדוגמת משכנתה, פנסיה, תכנון יעדים וחלומות כלכליים ועוד תחומים נוספים.
רק יועץ שלמד את המקצוע, וכן זה מקצוע נרכש, יכול לבצע ליווי מקיף ואמיתי.
לצפיה ב-'יכול לעזור רק אם תתחייבו לשתף פעולה'
יכול לעזור רק אם תתחייבו לשתף פעולה
13/05/2019 | 17:48
2
199
בדרך כלל לא עוזר כי רוב המבקשים יעוץ רק אומרים שיפעלו על פי ההנחיות ובפועל לא משנים את הרגליהם שהכניסו אותם לצרות מלכתחילה.
לצפיה ב-'יכול לעזור רק אם תתחייבו'
יכול לעזור רק אם תתחייבו
( לעמוד שלי בתפוז )
13/05/2019 | 17:57
1
61
אני מאידך מאמין לאנשים המבקשים שינוי.
החוכמה היא בהנעה לפעולה ובשינוי הרגלים של המשפחה ולשם כך נדרשות פעולות אימוניות ולא רק יעוציות.
קל? בטוח לא!!  אך יועץ מיומן מחד ומשפחה שכן מעוניינת בשינוי - רוב הסיכויים שהמשפחה תשנה הרגלים.
ואל תשכח שאם המשפחה נמצאת על קצה התהום, היא תבין לבד שאין לה ברירה
לצפיה ב-'יפה שאתה מאמין אבל אין סימן שחזרו לפורום לקרוא תגובות'
יפה שאתה מאמין אבל אין סימן שחזרו לפורום לקרוא תגובות
20/05/2019 | 12:48
25
זו כנראה רמת המחוייבות
לצפיה ב-'חוק נתוני אשראי החדש - יתרון או חיסרון?'
חוק נתוני אשראי החדש - יתרון או חיסרון?
( לעמוד שלי בתפוז )
30/04/2019 | 17:59
37
168
חוק נתוני אשראי 2016 נכנס לתוקף החודש ( 12419 )
מטרתו העיקרית של החוק - פתיחת שוק האשראי לשחקנים חדשים מלבד הבנקים הגדולים.
האם לדעתכם דירוג האשראי החדש ייטיב עם האזרח או לא?
לצפיה ב-'הייתי מעוניינת לשמוע את דעתך המנומקת'
הייתי מעוניינת לשמוע את דעתך המנומקת
01/05/2019 | 09:38
13
69
לפני שמביעה את דעתי
( לעמוד שלי בתפוז )
01/05/2019 | 09:56
12
72
מטרתו העיקרית של החוק - הסרת החסמים בשוק האשראי.
עד היום לקוח ותיק וטוב של הבנק שיבקש לקחת אשראי יפנה רק לבנק שלו שהרי הבנק מכיר אותו שנים רבות.
אך כצרכן נבון הלקוח יבקש לבדוק בבנקים אחרים אך אלו לא מכירים אותו ויאמרו לו "בוא תפתח חשבון אצלנו, תעבוד איתנו, נכיר אותך ואחרי זה נחשוב אם לתת לך אשראי"  או שיתנו לו אשראי במחיר רבית גבוהה לפצות על חוסר ההכירות איתו. גם גופים פיננסים אחרים יתמחרו את האשראי במחיר גבוה ע"מ לפצות את חוסר ההיכרות.
יתרה מכך, הבנק שלו עצמו שיודע שמדובר בלקוח שבוי, יתמחר את האשראי במחיר גבוה יותר למרות שמדובר בלקוח טוב.
החוק החדש בא להסיר אתמחסמי המידע ולאפשר לכל נותן אשראי להכיר, בהסכמת הלקוח בלבד, את כל היסטוריית הפיננסית של הלקוח. קבלת המידע תאפשר לתמחר את האשראי במחיר נמוך יותר.
כך לפחות מקווים בבנק ישראל.
לידיעתך, הריבית הממוצעת עומדת על סך 5.78%. לומר שהיא תרד בעקבות המידע? אני לא לגמרי משוכנע.
נושא הדירוג שיכנס בעוד מספר חודשים הוא נושא בפנינעצמו שארחיב בעניין בהמשך.
לצפיה ב-'המטרה ראויה, יוזמי החוק מקווים שהחוק יועיל לצרכנים'
המטרה ראויה, יוזמי החוק מקווים שהחוק יועיל לצרכנים
01/05/2019 | 14:48
11
45
כמובן שאם החוק יביא לתוצאה המיוחלת הוא יפגע בהכנסות הקלות של הבנקים וחברות האשראי.
אבל
לא נכון להעתיק מנגנונים מהעולם לישראל בלי להתחשב ביחודיות שלה.
היחודיות של ישראל היא השאיפה לחיות ברמת חיים מערבית, אבל רמת השכר נמוכה משמעותית מרמת השכר בעולם המערבי, יוקר המחיה גבוה משמעותי מהעולם המערבי, ולצערנו רמת השירותים שהמדינה מספקת לאזרח נמוכה משמעותית ממדינות רבות בעולם המערבי והיא הולכת ומתדרדרת.
המצב היחודי הזה גורם לכך שמשפחה ממוצעת בישראל מאוד רגישה לפגיעה ברמת ההכנסות שלה או עליה ברמת ההוצאות.
אם אחד מהמפרנסים מאבד את מקום עבודתו לכמה חודשים, או חו"ח חולה במחלה משמעותית, דירוג האשראי של משפחה כזו שהיה מצויין יתדרדר מהר מאוד תוך כמה חודשים לדירוג גרוע מאוד ויקבור (פיננסית) את המשפחה הזו, החוק הזה יקשה עוד יותר על משפחה כזו לחזור למצב נורמטיבי וידון אותה לחיי עוני.
ובישראל של היום בנניגוד ללפני 30 שנים הבטחון התעסוקתי של יותר ממחצית האוכלוסיה גרוע מאוד, חלק גדול מהם אחרי גיל 45 יאבד את מקום עבודתו ולא ימצא מקום עבודה חדש או לחילופין ימצא משהו אבל בשכר הרבה יותר נמוך.

לא רואה בחוק איזשהו מנגנון לטיפול ביחודיות הישראלית.
( לעמוד שלי בתפוז )
01/05/2019 | 15:20
10
35
אני מסכים כי השכבות החלשות יפגעו מהדרוג החדש הן בסירוב מתן אשראי והן במתן אשראי יקר יותר.
צריך לקחת בחשבון שהדרוג של כל אזרח יתבצע ע"ס השוואה לממוצע של כל יתר האזרחים ולכן בסופו של יום מדובר בדירוג יחסי לסביבה שאנו חיים בה.
יתרה מכך, המחוקק נתן את דעתו למקרים של מחלה/אבטלה וכדומה ויקים קרן של 50 מיליון ש"ח בשנה לתת מענה ללקוחות שאתרע מזלם באופן זמני ובגלל הורדת הדרוג הזמנית נותני האשראי יסרבו לספק להם אשראי.
נכון שמדובר בטיפה בים אך עדיין.
הדבר היותר חשוב, לדעתי, שהחוק מציע הוא שאנשי מקצוע בתחום יעוץ כלכלת המשפחה יספקו יעוץ לאזרחים כיצד לשפר את הדרוג שלהם וכיצד לשמור על הדירוג שלא יירד. החוק הסמיך "מיופה כח בתמורה" ואת לשכות האשראי לספק יעוץ זה שלמעשה ילמד את האזרח כללי ניהול כלכלת משפחה נכונה.
לצפיה ב-'לא דיברתי על שכבות חלשות אלא על מעמד הביניים'
לא דיברתי על שכבות חלשות אלא על מעמד הביניים
01/05/2019 | 17:14
9
33
אנשים מהעשירון השביעי והשמיני,
זוג נורמלי שמגדל 2-3 ילדים ומשלם משכנתא ואיכשהו מצליח לשמור על תקציב מאוזן,
במערב זוגות שנמצאים בעשירות השביעי והשמיני אם אחד מבני הזוג מאבד את העבודה הם יוכלו לחיות ממשכורת אחת ולצוף על פני המים הרבה יותר זמן מזוג ישראלי שנמצא באותם עשירונים וצריך פתאום לחיות ממשכורת אחת.
והחוק הזה ידאג לקבור את הזוג הישראלי הרבה יותר מהר.

האופציה לפרנסה נוספת בזכות החוק הזה היא הדבר היותר חשוב לך, לא שעיני צרה בך, מצידי שתרוויח המון, אבל זה לא יותר חשוב מהאופציה שאנשים טובים שעובדים קשה יזרקו לרחוב רק בגלל שאחד מהם לא עובד 9 חודשים.
( לעמוד שלי בתפוז )
01/05/2019 | 17:25
8
37
אני לא מזלזל באבדן פרנסה של מי מבני הזוג ובוודאי זו טלטלה גדולה למשפחה מכל הבחינות לרבות בפן הכלכלי.
ניהול מקדים של סיכונים לכל שכבת אוכלוסיה למקרים כאלה תאפשר למשפחה לצוף לתקופה קצרה "מעל המים".  ישנן פעולות רבות שניתן לבצע בקרות מקרה לצורך התארגנות מתאימה שתמנע או תצמצם למינימום את הפגיעה בדירוג במקרה הצר של הנושא עליו אנו מדברים.
לכן חשיבות רבה להיעזר ביועץ כלכלת המשפחה במקרים כאלה על מנת למצוא את הדרכים לא לפגוע בדרוג.
אם אקח את ארה"ב לדוגמה, אמנם כח הקניה של המטבע חזק יותר מהארץ אבל אוכלוסיות שלמות שעובדות לא מצליחות לעמוד בנטל התשלומים.  אני לא משוכנע שמצבנו קשה יותר וגם אם לצורך הויכוח נאמר שיוקר המחיה קשה כאן ( זה לא הפרמטר היחידי ) עם זה צריך להתמודד.
הדרוג לא בודק רמת הכנסה אלא מהי ההתנהלות הפיננסית והתנהלות אפשר לייעל ולשפר בכל מצב שהוא
לצפיה ב-'אם העובדות לא משכנעות אותך בטח שאני לא אשכנע אותך'
אם העובדות לא משכנעות אותך בטח שאני לא אשכנע אותך
02/05/2019 | 09:30
7
37
שתי ההוצאות הגבוהות ביותר לקיום משפחה נורמטיבית הן דיור ותחבורה.
יש הפרש עצום בין כמה משכורות צריך להשקיע אמריקאי לבין ישראלי ברכישת דירה רכב או דלק. מדובר במכפלות, במאות אחוזים, לא סתם הפרש.
אם אל השתכנעת שהפרשים של מאות אחוזים יוצרים הבדל תהומי - אז לא השתכנעת.
( לעמוד שלי בתפוז )
03/05/2019 | 09:09
2
28
מסכים איתך לחלוטין אבל חוק נתוני אשראי החדש לא בא לגשר פערים אלא לפתוח את שוק האשראי שנשלט כיום ע"י 5 בנקים, תוך כוונה לאפשר לשחקנים חדשים להיכנס ולעודד תחרות שתוביל להורדת עלויות אשראי.
אגב בארץ יש תמיכה סוציאלית שאין בארהב ומערכת בריאות ציבורית. כמו כן לא מעט משפחות עובדות בארהב מרוויחות כל כך מעט ולא מסוגלות לשלם חשבונות בסיסיים כך שלא תמיד הדשא של השכן ירוק יותר

לצפיה ב-'אנחנו הולכים במעגלים, אני נוקבת בפגיעה אפשרית במעמד הבינוני'
אנחנו הולכים במעגלים, אני נוקבת בפגיעה אפשרית במעמד הבינוני
05/05/2019 | 15:15
1
43
ואתה במקום להתייחס לנקודה עונה לי בססמאות של כמה טוב החוק הזה.
אני לא טוענת שהחוק לא טוב, אני רק אומרת שבישראל יש מצב יחודי שיכול להיות מאוד בעייתי ולא ראיתי שקיבל התייחסות, ומסתבר שגם אתה מעדיף לא להתייחס
( לעמוד שלי בתפוז )
05/05/2019 | 17:25
18
לא נתנצח בפורום זה, דעתך חשובה מאד ואני מעריך אותה אך איני סבור שמי מאיתנו יכול לנבא מה תהיה תוצאת החוק החדש. לא אני ולא את שהרי נבואה ניתנה ל......
אני לא מגן על החוק אלא על מטרתו.  מקווה שאכן יעמוד במטרותיו
לצפיה ב-'זה כי האמריקאי מקבל משכורת כל שבוע או כל שבועיים'
זה כי האמריקאי מקבל משכורת כל שבוע או כל שבועיים
03/05/2019 | 18:11
3
38
אבל יש מקומות בארה"ב שבהם גם רוב המשתייכים לחמישון העליון לא יכולים לקנות שום דירה, זה נכון במיוחד בקליפורניה ובמסצ'וסטס. רכב ודלק בכל מקום בארה"ב מאז ומתמיד היו הרבה יותר זולים מבישראל.
לצפיה ב-'לא קליפורניה ומסצ'וסטס, יותר הואלי ואזור בוסטון'
לא קליפורניה ומסצ'וסטס, יותר הואלי ואזור בוסטון
05/05/2019 | 15:21
2
22
שתי מדינות ענקיות, רק באזורים מסויימים העלויות בשמיים, כך גם במרכז מנהטן.

עלויות דיור בישראל עלו ב 10 השנים האחרונות כמו שלא עלו בכל העולם ולכן משפחות רבות בישראל מהמעמד הבינוני נמצאות באי בטחון תעסוקתי - להערכתי גבוה בהרבה מחלק גדול מאוד ממדינות ה OECD.

אי אפשר לאמץ חוק אמריקאי לישראל כמעט כמו שהוא בלי שום לוקליזציה ולצפות שלא יהיו חריקות, והחריקות יכולות להיות משפחות טובות שנזרקות לרחוב.
הייתי רוצה שהמחוקק הישראלי יהיה קצת יותר חרוץ ויעשה עבודה קצת יותר טובה.
לצפיה ב-'אפשר גם לבדוק בממוצעים'
אפשר גם לבדוק בממוצעים
05/05/2019 | 15:38
1
22
היחס בין מחיר הבית הממוצע לבין ההכנסה השנתית הממוצעת למשק בית, הן בקליפורניה, הן במסצ'וסטס והן בהוואי גבוה משמעותית ממקבילו בישראל, אני מדבר ברמת הState ולא ברמת הערים שציינת.
לצפיה ב-'אתה יכול לבדוק בית בואלי מול הכנסה בואלי'
אתה יכול לבדוק בית בואלי מול הכנסה בואלי
05/05/2019 | 18:39
25
או בית בסקרמנטו מול הכנסה בסקרמנטו
ולהשוות לבית ברמת אביב ג' מול הכנסה ברמת אביב ג' או בית בקרית מלאכי מול הכנסה ממוצעת בקרית מלאכי.
ואיך שלא תבדוק, כוח הקניה של ישראלי נמוך מאוד ובמקרה של פגיעה בהכנסות הישראלי מאוד פגיע
לצפיה ב-'צריך להקשות על האזרח לקחת הלוואות ולא להקל עליו'
צריך להקשות על האזרח לקחת הלוואות ולא להקל עליו
02/05/2019 | 04:40
21
52
כי הישראלים לוקחים יותר מדי הלוואות גם ככה, וכל מי שיגיד להם לא רק יעזור להם.

( לעמוד שלי בתפוז )
02/05/2019 | 05:31
6
36
אני לא משוכנע שלהקשות זו ההגדרה הנכונה אך אני מסכים כי צריך להבחין בין לקוחות הזקוקים להלוואות לצרכים נכונים כגון משכנתה, או הלוואה למטרה לעומת אלה שלוקחים הלוואות כדי לסגור מינוס.
החוק החדש יאפשר לנותני האשראי לקבל מידע על ההתנהלות הפיננסית של כל אזרח ואזרח.
יתרה מכך וכמו שהסברתי קודם, החוק החדש הקים מנגנון יעוץ כלכלי שיאפשר לאזרח חשיבה מחדש לגבי התנהלותו הכלכלית.
לצפיה ב-'קודם כל גם "מינוס" זו הלוואה'
קודם כל גם "מינוס" זו הלוואה
02/05/2019 | 08:00
3
39
ובתנאים גרועים ביותר. אני דווקא חושב שנכון לקחת הלוואה בתנאים יותר טובים כדי לסגור את משיכת היתר. בתנאי כמובן שלא מתחילים לייצר מינוס חדש מיד עם סגירת הקודם. במקרה כזה עדיף שיחזרו הצ'קים והחשבון יוגבל.
שנית אני לא חושב שנותני האשראי עצמם מתעניינים ביכולת ההחזר של הלווה ובוודאי לא מעניינות אותם המטרות שלו. העסק שלהם הוא למכור אשראי כדי להרוויח ריבית, והסיכון שאחוז מסויים מהלווים יתקשה להחזיר נלקח בחשבון. בדיוק כמו שהירקן רוכש סחורה הוא יודע שחלק ממנה לא יימכר והוא יצטרך לזרוק אותו.
שלישית ספק גדול בעיני שהישראלים ברובם רוצים לחשוב על ההתנהלות הכלכלית שלהם. אולי כשהם כבר מעבר לפי פחת. 
עכשיו נוצרת בעיה חדשה עם הנתוני אשראי שהספקים יוכלו לספר ללווה הפוטנציאלי שלפי הנתונים שלו מאד כדאי להם להלוות לו. בלי קשר אם זה נכון. שומע אדם שנורא רוצים להלוות לו כי הוא אחלה לווה ברור שהוא ממהר ללוות. בסה"כ נתנו לספקי האשראי עוד כלי שיווקי.

( לעמוד שלי בתפוז )
02/05/2019 | 08:13
2
30
לשון החוק ברור: נותני אשראי לא יוכלו לקבל מידע על הלקוח אלא רק בהסכמתו.
המידע שייך לאזרח ולא לנותני השירות.
וזה השוני הגדול.
המידע ינתן רק לנותן אשראי ספציפי שלקוח הגיע אליו ביוזמתו לבקש אשראי ובהינתן הסכמתו המפורשת של הלקוח.
אגב, זכות כל אזרח לבקש שלא יאספו נתונים בגינו ואף לבקש למחוק נתונים שכבר נאגרו.
לצפיה ב-'בארה"ב לא השכילו לעשות זאת'
בארה"ב לא השכילו לעשות זאת
03/05/2019 | 18:31
1
31
ומי שמסרב לאשר מסירת פרטי דירוג אשראי אפילו למעסיק או לבעל דירה להשכרה יכול למצוא עצמו ללא עבודה וללא בית. מובן שמותר לסרב, אבל לא פרקטי, אולי בישראל יאסרו להפלות מי שלא מוכן לספק לכל דורש פרטים אלה. מצד שני, לרוב האמריקאים יש "חורים של מסננת" בכפות הידיים, לכן אפשר להבין את מקור ההקצנה. 
( לעמוד שלי בתפוז )
04/05/2019 | 10:37
20
חוק נתוני אשראי החדש מאפשר קבלת מידע, בהסכמת האזרח, אך ורק לנותני אשראי.
ישנן כתבות ספין, מטבע הדברים, שכדוגמת ארה"ב גם מעסיקים, בעלי דירות להשכרה ידרשו דוח ודירוג.
לפי החוק החדש זה אסור עם עיצום כספי כבד בגינו (עשרות אלפי ₪).
אני לא מנסה כאן לסנגר על החוק החדש אך מציע לתת לו הזדמנות ולבחון לאחר תקופה את השגיו או כשלונותיו.
במסגרת החוק הוקמה ועדה מייעצת לממונה על נתוני האשראי, ששניים מחבריו הם יועצים כלכליים מהציבור.
מטרת הוועדה לבחון את השפעת החוק ובבמידת הצורך להמליץ למחוקק כל תיקון החוק באם יידרש.
לצפיה ב-'ככל שקל יותר לקחת הלוואות אנשים מוכנים לשלם יותר'
ככל שקל יותר לקחת הלוואות אנשים מוכנים לשלם יותר
03/05/2019 | 18:23
1
26
וכך יוצרים כדור שלג אינפלאציוני. אם רוצים להפסיק את התופעה ההרסנית הזו צריך להקשות בהדרגה על נטילת הלוואות ולהגיע בסופו של דבר למצב שבו לא ינתנו כלל הלוואות למטרת צריכה אלא רק למטרת פעילות עסקית, כדי ליצור מקומות עבודה ולשפר את התמ"ג.
( לעמוד שלי בתפוז )
04/05/2019 | 12:50
17
מסכים לחלוטין אך איני רואה את המדינה מקשה על הגופים הפיננסים במתן האשראי.
מאידך אסור להתעלם מאחריות המשפחות בנוטלן אשראי וכאן צריך לשנות ולחנך להתנהלות כלכלית בריאה ושקולה 
לצפיה ב-'אשראי הוא כלי לגיטימי להתנהלות פיננסית'
אשראי הוא כלי לגיטימי להתנהלות פיננסית
02/05/2019 | 09:26
11
45
באותו קו מחשבה ניתן להציע למנוע מאנשים רישיון נהיגה כי יש אנשים שנוהגים בצורה פרועה,
לא עדיף להוריד מהכביש את אלו שלא מתאימים במקום להעניש את כולם?
( לעמוד שלי בתפוז )
02/05/2019 | 10:03
18
תתפלאי אך מרבית האוכלוסיה מתנהלת פיננסית באופן תקין ולטובתם נועד החוק.
עוד לא נקבעו עובדות בשטח בכדי להיות פסימיים ולומר שהחוק סוגר אפשרויות לכולם. 
מציע לחכות ולראות אם באמת ייטיב אם לאו
לצפיה ב-'אשראי הוא כלי לגיטימי, אבל תלוי מה עושים בו'
אשראי הוא כלי לגיטימי, אבל תלוי מה עושים בו
02/05/2019 | 10:52
9
29
השימוש הכי נכון באשראי הוא לבנות משהו שיכניס כסף בעצמו וישלם את ההלוואה והריבית. למשל לפתוח ולנהל עסק, בתקווה שבעתיד העסק יכניס כסף כאמור.
הבעיה שאנשים פרטיים משתמשים באשראי למימון דברים שלא יכניסו אגורה.
במקרים רבים האשראי הופך אז לא לכלי אלא למוצר צריכה.
משתמשים באשראי כדי לחיות ברמת חיים שאינה נגזרת מההכנסות, בוודאי לא בהווה וגם לא ממש בעתיד.
ובעיה נוספת שנוצרת היא שספקי אשראי מעודדים התנהגות זו. במשל שלך תתארי לך שיבואן רכבי ספורט היה מעודד אנשים לנהיגה פרועה, כי מי שיש לו רכב יותר מהיר הוא  שינצח, ואז כולם ירצו לרכוש ממנו רכבים מהירים.

( לעמוד שלי בתפוז )
03/05/2019 | 09:00
20
מסכים עם כל הביקורת על כשלי שוק האשראי ועל התנהלות הלא תקינה של משקי הבית בבואם לקחת אשראי.
68% ממשקי הבית צורכים אשראי כדי לסגור מינוס או הלוואות ישנות ולא למען מטרה טובה, דבר המעיד על התנהלות כלכלית לא תקינה או במילים אחרות: משקי הבית חיות מעבר ליכולתם.
חוק נתוני אשראי לא בא לפתור בעיה זו אלא לנסות לאפשר ליותר שחקנים להיכנס לשוק האשראי ובכך להוריד את עלויות האשראי.
יתרה מכך החוק מספק מנגנון של איזונים ובלמים הן לנותני האשראי והן לצרכני האשראי.
ימים יגידו אם המהלך יעבוד כפי שתוכנן

לצפיה ב-'רוב האשראי הפרטי בישראל הוא לטובת רכישת דירות'
רוב האשראי הפרטי בישראל הוא לטובת רכישת דירות
05/05/2019 | 15:29
7
19
רכישת דירה למגורים איננה עסק שמכניס כסף, אתה מציע שאנשים יפסיקו לרכוש דירות?
אז מי ירכוש עבורם דירות מניבות כדי שיהיה להם איפה לגור בשכירות?
ההצעה שלך לא מעשית.
גם בשאר האשראי יש הרבה ישראלים לא אחראים אבל בהשוואה לעולם המערבי הישראלי הממוצע הוא דווקא אדם אחראי ולוקח הרבה פחות אשראי לצריכה מהארופאי או האמריקאי הממוצע.
יש ישראלים שמתנהגים בצורה לא אחראית, הפתרון הוא ללמד עוד מבית הספר התנהגות כלכלית נכונה לכו-לם ולא לחנוק את האשראי לכו-לם.

ישראל היא גן עדן לעשירים שלא מחזירים אשראי, עושים "תספורת" והישראלים הפשוטים משלמים את החובות שלהם בעיקר מהפנסיות שלהם.
לצפיה ב-'ההצעה שלו מעשית'
ההצעה שלו מעשית
05/05/2019 | 15:43
4
31
זה היה המצב ברוב העולם עד שנות ה20 המאוחרות של המאה ה20. הדירות התייקרו בגלל האשראי, משכנתא היא מלכודת. אלמלא היו מתחילים לגלגל את כדור השלג הזה עדיין היה אפשר לרכוש דירות ללא משכנתאות ברוב העולם. להחזיר את המצב לקדמותו הרבה יותר קשה, אבל אפשרי.
לצפיה ב-'הדירות התייקרו כי אנשים צריכים מקום לגור'
הדירות התייקרו כי אנשים צריכים מקום לגור
05/05/2019 | 18:36
3
20
ואין מספיק דירות במקומות שאנשים רוצים/יכולים לגור.
אלף בית של כלכלה לכיתה י'.
לצפיה ב-'ביקוש והיצע זה לא רק כמויות אלא גם מחירים'
ביקוש והיצע זה לא רק כמויות אלא גם מחירים
05/05/2019 | 19:21
2
22
ככל שיותר קל להשיג אשראי אנשים מוכנים לשלם יותר. אגב, לגבי הדירות, את טועה, אין מחסור בדירות, יש המון דירות ריקות גם בערים מבוקשות, כבר מספר שנים בונים יותר דירות משיכולים למכור.

הריבית על המשכנתאות נמוכה יותר מהריבית על כל סוג אחר של הלוואה (המצב לא תמיד היה כזה) וזו הסיבה שהדירות התייקרו יותר מכל מוצרי הצריכה האחרים. התלות בין מחירי הדירות לריבית המשכנתאות ולאחוזי המימון המאושרים ע"י הבנקים הרבה יותר חזקה מהתלות בין מחירי הדירות לבין כמות הדירות ה"חסרות" (ומסתבר שלא באמת חסרות).
( לעמוד שלי בתפוז )
05/05/2019 | 19:26
1
16
מסכים עם כל מילה,
עקרונית -משכנתאות מייקרות דיור.
מעשית זה כבר קרב אבוד.

לצפיה ב-'עדיין לא אבוד'
עדיין לא אבוד
05/05/2019 | 20:07
20
אם ימשיכו לצמצם (בהדרגה) את שיעור המימון שמוכנים להעניק עד שלא ינתנו יותר הלוואות לצריכה (אלא אך ורק לפעילות עסקית) הדיור יוזל בלית ברירה. אני מסכים איתך שזה לא יקרה אבל לא כי אי אפשר אלא כי יש יותר מדי אינטרסים פוליטיים למנוע זאת.
לצפיה ב-'בהחלט מי שאין לו כסף שלו לרכוש דירה - שיגור בשכירות'
בהחלט מי שאין לו כסף שלו לרכוש דירה - שיגור בשכירות
06/05/2019 | 07:15
1
33
מבחינה כלכלית בלבד - בלי להיכנס לשיקולים רגשיים - מגורים בשכירות לא עולים יותר מרכישת דירה במשכנתא. העלות משתווה ואפילו יכולה להיות נמוכה יותר, ובלי שום סיכון כספי.
דירות ירכשו אלה שיש להם כסף שלהם ולא צריכים ללוות, ויש כאלה רבים, והם ישכירו, כי להם השכרת דירה עשויה לשאת תשואה יותר גבוהה מהשקעה בשוק ההון.
לצפיה ב-'בהחלט מי שאין לו כסף שלו לרכוש דירה - שיגור בשכירות'
בהחלט מי שאין לו כסף שלו לרכוש דירה - שיגור בשכירות
( לעמוד שלי בתפוז )
06/05/2019 | 07:27
24
בהחלט מסכים כי מהרבה בחינות שכירות עדיפה על רכישת דירת מגורים אפילו אם ניקח את עליית ערך הנדלן.

לצפיה ב-'הישראלים זהירים ביחס לאמריקאים ולקנדים'
הישראלים זהירים ביחס לאמריקאים ולקנדים
03/05/2019 | 18:18
1
35
הפתיע אותי לגלות זאת, אבל ככה זה.

אני מסכים לחלוטין שצריך להקשות על לקיחת הלוואות, אבל הישראלים לא הכי גרועים בחוסר אחריותם.

אגב, הקלות בלקיחת הלוואות מקשה על כולם כי היא גורמת לאנשים להיות מוכנים לשלם מחירים שמעבר ליכולתם ובכך מעלה את האינפלאציה (שדרך אגב, גם בארה"ב, גם בקנדה וגם בישראל, מעלימה כמעט את עלויות הדיור מהמדד בשיטות מתוחכמות)
לצפיה ב-'הישראלים זהירים ביחס לאמריקאים ולקנדים'
הישראלים זהירים ביחס לאמריקאים ולקנדים
( לעמוד שלי בתפוז )
04/05/2019 | 12:59
28
תרבות צריכת האשראי בארץ קלוקלת.
אין ספק שהמדינה הגזימה בעידוד צריכת אשראי על מנת לעזור למשק העסקי ואכן הצמיחה במשק גדלה בעיקר כתוצאה משימוש יתר באשראי ע"י משקי הבית. 
הנגידה לשעבר פרוג אף הודתה שצריכת האשראי שאמנם משמשת כמחולל צמיחה למשק אך תוצאותיו הרסניות למשקי הבית.
קשה לי לראות את המחוקק מצליח לעמוד מול לובי הבנקים החזק ו"מדכא" את שוק האשראי.
מה שנותר הוא לנו, משקי הבית, לגלות אחריות אישית ולהתנהל באופן שקול ואחראי.
קשה, ברור, הכרחי- עוד יותר ברור.
לצפיה ב-'ייטיב בהכרח, תחרות תמיד מועילה לצרכן'
ייטיב בהכרח, תחרות תמיד מועילה לצרכן
03/05/2019 | 18:19
13
לצפיה ב-'צ'ק שחוזר'
צ'ק שחוזר
14/03/2019 | 10:50
3
187
אם נתתי למישהו אחר צ'ק שחזר.
מה רואים בחשבון שלי?
האם רואים חיוב וזיכוי? או שלא רואים כלום?
לצפיה ב-'אין כלל אצבע אבל'
אין כלל אצבע אבל
18/03/2019 | 17:48
2
126
יש עמלה (קנס) על צ'ק שחזר בחלק מהמקרים. בכלל, למה את משתמשת בצ'קים?
לצפיה ב-'כמובן שיש כלל אצבע '
כמובן שיש כלל אצבע
17/04/2019 | 12:42
1
68
כל צ'ק שחוזר גורר חיוב בחשבון ומיד אחרי זיכוי.
במידה ומדובר בטכני (טעויות רישום ודומיו) יש קנס יותר נמוך
במידה ומדובר באכ"מ (אין כיסוי מספיק) מדובר בקנס יותר גבוה 
חזרה של צ'קים צפויה להשפיע על דירוג אשראי.

לצפיה ב-'ד"א יש כמה סיבות לשימוש בצ'קים '
ד"א יש כמה סיבות לשימוש בצ'קים
17/04/2019 | 12:52
56
לדוגמא - 
בעלי דירות שדורשים צ'קים דחויים לכל תקופת השכירות.
צ'ק ביטחון אל מול בעל בית או כל הסכם מחייב אחר.

לרוב אין יתרון לעבודה עם צ'קים כיוון שקשה לשלוט על מועד הפירעון של הצ'ק.
יש מקרים שזו האלטרנטיבה הנהוגה 
לצפיה ב-'איך אפשר לבדוק אם כבר הפקדתי צ'ק שקיבלתי ?'
איך אפשר לבדוק אם כבר הפקדתי צ'ק שקיבלתי ?
11/03/2019 | 13:34
2
103
היי

מקווה שזה הפורום המתאים לשאלה.
אני תמיד מפקיד את הצ'קים שאני מקבל דרך האפליקציה (בנק דיסקונט) ואחר כך קורע את הצ'ק, השבוע מצאתי להפתעתי כמה צ'קים ועכשיו אני לא בטוח אם הפקדתי אותם כבר.
האם יש דרך לדעת אם כבר הפקדתי את הצ'ק בחשבון שלי בלי לנבור בדוחות שקיבלתי מהבנק ?
לצפיה ב-'בקלות'
בקלות
11/03/2019 | 21:15
1
90
יש לך אפשרות לראות בעובר ושב באפליקציה של בנק לפי הסכום
לצפיה ב-'או לפי מס צק'
או לפי מס צק
13/03/2019 | 23:46
63
בדרך כלל יש צילום.
לצפיה ב-'ייעוץ '
ייעוץ
11/03/2019 | 19:00
1
115
אי אשמח לקבל ייעוץ

לצפיה ב-'היי מירי'
היי מירי
11/03/2019 | 21:20
81
אשמח מאד לסייע. אם יש נושא ספציפי שתרצי להעלות כאן? באיזו פלטפורמה תרצי לקבל ייעוץ? אשמח לפרטים בכדי שאוכל לסייע. 
לצפיה ב-'שאלה בנושא פרסית חיובים דרך חברת האשראי'
שאלה בנושא פרסית חיובים דרך חברת האשראי
24/02/2019 | 06:14
5
159

אני משער שהרבה יתחברו לסוגייה הזו ואשמח ללמוד מחוכמת ההמונים.
כאשר מזמינים טיסות לחו"ל לכל המשפחה והסכום יוצא גבוה לדוגמה 3K$.
לעיתים קשה מאוד להצליח לשלם את החיוב בתשלום אחד (מה שהאתרים בחו"ל מאפשרים בלבד)
וכתוצאה מכך נכנסים למינוס.

כיצד אתם מתגברים על המכשול? איך אתם מבצעים זאת בחוכמה?
פורסים את החיוב דרך חברת האשראי למרות העמלה?
תודה 

לצפיה ב-'קודם חוסכים, אחר כך מזמינים ומשלמים בתשלום אחד'
קודם חוסכים, אחר כך מזמינים ומשלמים בתשלום אחד
01/03/2019 | 19:51
109
לא להיפך.

לא הגיוני קודם להזמין (כשאין מספיק כסף) ואחר כך לשבור את הראש איך לשלם או להסתבך אם למרות הכל אין מספיק כסף.

מצטער שפרסית אינני מבין, אם קשה לך מתורגמן גוגל יוכל לתרגם עבורך את הודעתי לפרסית (כהתייחסות לכותרת של הודעתך).
לצפיה ב-'اول، برای صرفه جویی در وقت صرفه جویی کنید،'
اول، برای صرفه جویی در وقت صرفه جویی کنید،
01/03/2019 | 19:56
86
فقط زمانی که تمام پولی که برای آن نیاز دارید، آن را سفارش می دهید و در یک لحظه پرداخت می کنید، هرگز در اطراف دیگر. این تنها راه قابل توجه برای انجام این کار است.
לצפיה ב-'כמו שענה קודמיי'
כמו שענה קודמיי
13/03/2019 | 23:46
1
86
לא משלמים על משו שלא קיים ואחר כך.מתלוננים.
אם אתם יןדעים שכל שנה אתם טסים שכום כזה אז תשימו חסכון קטן כל חודש בשביל הנסיעה זהאת...
תשלומים גם צריכים לשלם והריבית של חברות האשראי מטורפות עד גבול שוק שחור.
לצפיה ב-'קטונתי אבל הבחור ביקש עצה ולא הטפת מוסר '
קטונתי אבל הבחור ביקש עצה ולא הטפת מוסר
17/04/2019 | 12:52
40
לשאלתך, אין כאן תשובה נכונה, אם אתה מוכן לשלם ריבית בצע את הרכישה, אחרת, המתן.
לגבי הריבית - 
ככלל, מינוס היא הלוואה שלא בהסדר והריביות עליה הן מהגבוהות ביותר - בין 8%-12% (שנתי). במידה ומדובר בטווח זמן קצר על סכום קטן, העלויות מינוריות. במידה ואתה כבר היום יודע שזה יגרור מינוס ממנו לא תצא בקרוב שקול בזהירות.
בהצלחה !
לצפיה ב-'קשה להתעלם מהבעיה המהותית'
קשה להתעלם מהבעיה המהותית
19/04/2019 | 11:14
43
נכון שלא ביקשת הטפת מוסר, אבל מניסוח הפוסט שלך, אפשר להבין שאין לכם את הכסף כרגע, ובכל זאת אתם מוציאים אותו ובשביל זה נכנסים למינוס או לוקחים הלוואה. זה באמת דבר שקשה להתעלם ממנו. זה קצת כמו לשאול: יש לי בעיה כי כל פעם שאני נוהג שיכור, אני עושה כל מיני טעויות ותאונות קטנות. מה אתם ממליצים? אולי עדיף לרפד את האוטו מבחוץ? או שאולי עדיף לצפור כל הדרך שכולם יתרחקו?
פשוט אל תוציא כסף שאין לך. ואם זה נושא קריטי לכם, אז אין ברירה אלא לחסוך כל חודש קצת בצד עד שיצטבר מספיק לטיול. פריסת תשלומים זה אשלייה, והרבה מאוד אנשים נקלעים לצרות מהדבר הזה. 
לצפיה ב-'שאלה בנוגע לרכב'
שאלה בנוגע לרכב
11/02/2019 | 13:26
4
169
שלום  לכולם,
אנחנו מבצעים מעקב אחר ההוצאות שלנו כבר קרוב לשנה. לא יודעת אם זה עזר לדילול ההוצאות אך זה בהחלט מוביל למודעות צרכנית נבונה יותר. במשך השנה פלוס הזאת, הצלחנו לסגור חובות שהיו לנו ועכשיו אנחנו מתמקדים בחיסכון לקרן לשעת חירום. השאלה שלי היא בנוגע לרכב. יש לנו רכב מסוג יונדאי גטס שנת 2009, מליסינג. הוא שירת אותנו מצוין אך כבר שנתיים יש לנו בעיה איתו עם נזילת שמן חריפה. כל זמן מה לוקחים למוסך, הם "מתקנים" את התקלה אך לאחר חודש-חודשיים שוב אין שמן וצריך למלא. צריך למלא בערך פעם בשבוע לפחות חצי מיכל שמן. ההוצאות של השמן הם בסביבות ה-200 ש"ח לחודש. בעלי כבר רוצה להחליף רכב הוא אומר שעדיף מאשר כל הזמן לקנות שמן ולמלא ולהיות בלחץ שאין דבר שיכול לדפוק את המנוע. הבעיה שאין לנו כסף לשדרוג רכב! רק עכשיו סגרנו כמה הלוואות ואני לא מעוניינת לפתוח הלוואה נוספת רק בגלל רכב! המחיר של הרכב הזה בשוק הוא לא מהגבוהים, לא בטוח שנקבל עליו כסף אלא נשים בהחלפת חלקים או איך שלא קוראים לזה. אך האם ההוצאה של 200 ש"ח בחודש על שמן זו הוצאה סבירה או שעדיף לשים אותם בהלוואה שניקח על רכב משודרג יותר?
אשמח לחכמת ההמונים
לצפיה ב-'המשך'
המשך
11/02/2019 | 13:49
97
בנוסף יש לציין שבעלי מעוניין ברכב היברדי הוא לא מוכן למשהו אחר, הוא רוצה להשקיע במשהו טוב, שלא יגזול הרבה דלק ויהיה חסכוני. הבעיה שהרכבים האלה יקרים.. מ-א-ו-ד.. וכפי שאמרתי אין לנו לזה כסף ולא נצליח להימנע מלקחת הלוואה... שאני לא מעוניינת בה בלשון המעטה
לצפיה ב-'יש מכוניות לא היברידיות חסכוניות כמעט כמו היברידיות'
יש מכוניות לא היברידיות חסכוניות כמעט כמו היברידיות
12/02/2019 | 18:52
110
ומכיוון שאינן היברידיות הן זולות. לי יש כזו, שברולט קרוז, ממליץ.
לצפיה ב-'כשיש תקלה ברכב לא ידוע מתי היא תגיע לקריסה'
כשיש תקלה ברכב לא ידוע מתי היא תגיע לקריסה
13/02/2019 | 17:38
1
96
אי אפשר להתייחס לצריכת שמן כמו לצריכת דלק, כהוצאה קבוע למרחק נסיעה.
יש תקלה ברכב והיא כנראה תחמיר, לא ידוע אם מחר או עוד חודש אבל באיזשהו שלב תמצאו את עצמכם מול הוצאה מאוד גבוהה.

אני חושב שאתם צריכים לתקן את הרכב במוסך רציני שגם נותן אחריות על העבודה שלו.
לא סביר להמשיך לתרום כל חודש/חודשיים כסף למוסך ש"מתקן" את האוטו.
לצפיה ב-'מסכים עם יאיר '
מסכים עם יאיר
17/04/2019 | 12:58
28
מבחינה כלכלית, עדיף למצוא פתרון קבע במוסך רציני ולשלם על זה גם יותר.
בהחלט יותר כלכלי מאשר לשלם כל חודש 200 ש"ח ולהמתין לפיצוץ ובהחלט יותר כלכלי מאשר לקנות רכב חדש.

במידה והבעיה לא ניתנת לתיקון הייתי קונה רכב יד שניה חסכוני, היום שוק הרכב בגלל הצפות הליסינג ברצפה וכל מה שכתוב על מחיר מחירון זה רק המלצה ורחוק מאוד מהמציאות.

פחת על רכב חדש יד ראשונה הוא אסטרונומי וצפוי לעלות יותר מכל תיקון של רכב יד שניה סביר שתוכלו לרכוש

בהצלחה !

לצפיה ב-'שאלה בנוגע לפר"י'
שאלה בנוגע לפר"י
10/02/2019 | 15:27
2
147
התחלתי לחסוך כסף בצד לשעת חירום. קרן לשעת חירום. שמתי בפר"י כדי שהכסף יהיה לי זמין ונזיל בשעת הצורך. 
כתוב לי מועד "פירעון". שאלה קצת מצחיקה אבל אני לא מבינה - כשמגיע מועד הפירעון הכסף מופרש אוטומטית לעובר ושב? אם אני רוצה שהוא "ישכב" שם, בחיסכון, בצד, מעבר לתקופה של ה"פירעון" זה אפשרי? אני מעוניינת שזה יהיה החיסכון שלי בצד וזהו, לא בעו"ש.
לצפיה ב-'הכל אפשרי...'
הכל אפשרי...
13/02/2019 | 00:00
81
תבקשי פרעון עם נקודות יציאה כל יום לפי בחירה
וללא הגבלה
לצפיה ב-'אני רק שאלה'
אני רק שאלה
13/02/2019 | 17:40
72
חשבת לשאול את הבנק שנתת לו את הכסף שלך מה המשמעות?
או שמבחינתך שיעשו מה שבא להם?
לצפיה ב-'התנהלות כלכלית נכונה-עזרה'
התנהלות כלכלית נכונה-עזרה
27/01/2019 | 21:16
3
290
שלום לכם,

אני בן 30, רווק וגר אצל ההורים.
אין לי שאיפה להקים משפחה, יש לי בת זוג פיליפינית ואנחנו מתכננים לחיות בבית של ההורים שלי כל החיים. אנחנו לא מעוניינים להביא שום ילד לעולם הזה (אנחנו אפילו לא מקיימים יחסי מין, אין לי עניין בזה וגם לה זה לא כל כך חשוב).
כרגע אני עובד באיזה עבודה סתמית עם שכר של כ6000 ש''ח והיא מרוויחה קצת יותר ממני בתור מטפלת סיעודית. השכר הזה כרגע מספיק לי כי הכל על ההורים שלי, אבל אני לא יכול להסתמך עליהם תמיד ואני צריך לנסות להגיע ל8000 ש''ח.
בסך הכל אני חי חיים מאוד צנועים, כמעט סגפניים. אני לא יוצא ומבלה, לא טס לחו''ל, לא מעשן ולא שותה. למעשה, אני רק מחפש עבודה עם שכר קצת יותר גבוה כדי להישאר שם עד לפנסיה. בת הזוג שלי גם חושבת כמוני, אין לה ציפיות מהחיים וכל מה שאנחנו רוצים זה להעביר את החיים איכשהו.
בנתיים אני בודק כל מיני כיוונים תעסוקתיים, אולי נהג משאית, אולי נהג אוטובוס, אולי הכשרה מקצועית קצרה. אין לי סבלנות ללימודים אקדמאים.
אם אצליח להשתלב במשרה של 8000 נטו ובת הזוג שלי תכניס 6000 נטו, וסגנון החיים שלנו הוא מאוד מינימלי, נוכל לחסוך ביחד8000 ש''ח בחודש? אחרי הכל, אין לנו שכירותלשלם, לא מחזיקים רכב, ואוכלים רק בבית.
חשוב לנו שיהיה חיסכון כמה שיותר גדול למקרה של אבטלה והיעדר הכנסה במקרה של פיטורים.
בסופו של דבר, כאשר אצא לפנסיה, אעדיף לסיים את חיי בפיליפינים, שם המחיה זולה יותר, ועם הפנסיה שתהיה לי זה בטח יספיק. (יש לי עוד 37 עד לפנסיה, ובהנחה שהמחיה בפיליפינים תישאר נמוכה מישראל גם עד אז).

לצפיה ב-'לא מובן לי איך אתם חיים על חשבון ההורים שלך'
לא מובן לי איך אתם חיים על חשבון ההורים שלך
02/02/2019 | 11:24
205
מרוויחים יותר מ 12,000 שקלים לחודש, החיים שלכם סגפניים, ואתם לא חוסכים כל שנה לפחות 100,000 שקלים, כמובן לא כולל חיסכון פנסיוני.
אם אתכם חוסכים היום הרבה פחות כנראה שהחיים שלכם לא כל כך סגפניים, או סגפניים ובזבזניים.
להרוויח יותר זה תמיד רעיון טוב.
לצפיה ב-'בנוגע למעבר לפיליפינים'
בנוגע למעבר לפיליפינים
05/02/2019 | 13:52
175
כשתהיה זקן והבריאות לא תהיה משהו כאן יש לך טיפולי בריאןת חינם ובפיליפינים כנראה לא בחינם והרבה פחות טובה. אם תחיה שם תאבד את זכאותך במערכת הבריאות פה ותצטרך לחזור ולעבור תקופת אכשרה. טיפולים בריאותיים עולים הרבה
לצפיה ב-'ודאי שתוכלו'
ודאי שתוכלו
06/02/2019 | 18:17
165
אבל למה לסיים את חייך בפיליפינים כאשר בישראל הדירה שאתה גר בה תהפוך להיות שלך באופן רשמי? הרי לעולם לא תצטרך לשלם עליה שכירות.

אם תחסוך 100000 ש"ח לשנה (וגם תשקיע אותם) במהלך 37 השנים הבאות יהיו לך (מבחינת כוח קניה, לא מבחינת המספר האמיתי) יותר מ4000000 ש"ח, בגלל שאתה סגפן גם בישראל זה יספיק לך.

עוד לגבי להעביר את שנותיך האחרונות בפיליפינים, רמת הרפואה שם נמוכה, אתה לא רוצה להיות נתון לחסדי מערכת הבריאות שם, אם אתה רוצה לחיות במדינה זולה עם מערכת בריאות איכותית וזולה עבור למקסיקו. 
לצפיה ב-'מתלבט אם לחזור להורים או לחדש חוזה'
מתלבט אם לחזור להורים או לחדש חוזה
20/01/2019 | 23:58
15
670
אני בן 31, עברתי לגור לבד במרכז הארץ לפני שנה
ותכף נגמר לי החוזה. השכר דירה מאוד מכביד עלי
מצאתי עבודה שבקושי עוזרת לי לגמור את החודש אבל עוזרת לי מבחינה מקצועית. רציתי להוזיל את העלות שכר דירה (השותפים (דירה מחולקת) משלמים פחות בכמה מאות שקלים) אבל המשכירה לא רוצה להוזיל ולפי החוזה זה מתייקר במאה ש"ח והיא דורשת את זה. מה לעשות? להמשיך למרות הכל או לחזור תקופה להורים? (שנמצאים שעה נסיעה באוטובוס מהעבודה) ומהמרכז. תודה
לצפיה ב-'מה ההורים חושבים על חזרה שלך אליהם? מתאים להם?'
מה ההורים חושבים על חזרה שלך אליהם? מתאים להם?
21/01/2019 | 11:37
8
72
לצפיה ב-'מתאים להם אבל'
מתאים להם אבל
21/01/2019 | 16:10
7
207
הם רוצים שאעשה מה שטוב לי. וטוב לי במרכז לגור לבד
הבעיה היא שאני כרגע מפסיד כסף ולא חוסך שקל. ואם אני חוזר
צריך למכור את התכולה
לצפיה ב-'לכמה זמן מתוכנן המעבר הזה? מה התוכנית? יש כזו?'
לכמה זמן מתוכנן המעבר הזה? מה התוכנית? יש כזו?
21/01/2019 | 16:44
2
58
לצפיה ב-'אין תוכנית'
אין תוכנית
21/01/2019 | 16:49
1
159
עד להודעה חדשה. אני די בצומת תקוע. לפחות ככה מרגיש לי
ואין לי איזה משהו מיוחד שאני יודע להגיד לך לאיזה פרק זמן ומתי אעבור שוב
לצפיה ב-'זו הבעיה הכי גדולה שלך, אין לך יעד ולכן אין תוכנית'
זו הבעיה הכי גדולה שלך, אין לך יעד ולכן אין תוכנית
03/02/2019 | 11:55
113
לא החלטת מה אתה רוצה להיות ולעשות עוד 10-15 שנים, בטח לא עוד 25, אז אין לך תוכנית איך להגיע לשם.
תקבע את היעדים שלך ובהתאם תבנה תוכנית. כל מה שמקדם אותך לעבר היעד - טוב, מה שלא מקדם - לא כדאי.
בהתאם תדע איפה לגור ואיך להתנהל.
לצפיה ב-'אתה לוקח סיכון לא מחושב'
אתה לוקח סיכון לא מחושב
24/01/2019 | 18:14
3
158
כבר עכשיו הוצאותיך גבוהות מהכנסותיך (הרי כתבת שאתה מפסיד כסף), למה אתה עושה את זה לעצמך? מה תעשה כשיגמר הכסף ולא תוכל לשלם שכר דירה? תגור ברחוב?
לצפיה ב-'בשנה האחרונה כל'
בשנה האחרונה כל
24/01/2019 | 19:31
2
147
חודש ההוצאות היו לרוב גדולות מהכנסות. למזלי נכנסתי לזה עם חסכונות .
אתה ממליץ לשים את ההתפתחות המקצועית בצד ולחזור להוריי?

אני עובד ליד הדירה כרגע ולומד שם הרבה במקצוע שלי. אך למרות זו מרוויח גרושים
לצפיה ב-'אפתור לך את הדילמה'
אפתור לך את הדילמה
24/01/2019 | 19:36
1
166
אתה לא חייב לקבל מה שאני אומר, אבל לדעתי זה הפתרון הטוב ביותר:
עבור לגור עם הוריך אך אל תוותר על ההתפתחות המקצועית שלך, סע שעה לעבודה ושעה בחזרה אם צריך, שזה לא יהיה מה שימנע ממך להתקדם. אחרי שתתפתח מקצועית ותמצא עבודה מכניסה יותר עבור שוב לגור בשכירות.

נסיעות ארוכות הם חלק מהחיים, במיוחד בשלבי ההתחלה של התפתחות מקצועית. יש פשרות שאם לא לוקחים משלמים ביוקר ויש פשרות שאם לוקחים חשים תחושת החמצה כל החיים וחשוב להבחין ביניהן. לדעתי על התפתחות מקצועית אסור לוותר אבל להתפשר על נסיעות ארוכות זה כדאי, גם אם מדובר על מספר שנים.
לצפיה ב-''
24/01/2019 | 20:31
20
לצפיה ב-'למה השותפים משלמים פחות?'
למה השותפים משלמים פחות?
24/01/2019 | 17:58
5
135
למה הסכמת להיות הפראייר שמשלם יותר?

מכיוון שההורים מסכימים שתחזור וכבר עכשיו שכר הדירה כבד עליך מדי חזור להורים. לולי היית יכול לחזור להורים הייתי מציע לך לעבור לדירה אחרת בשכירות נמוכה יותר. אתה לא יכול להרשות לעצמך להכביד נטל שכהר כך כבד עליך מדי.
לצפיה ב-'אלו 3 דירות מחולקות'
אלו 3 דירות מחולקות
24/01/2019 | 18:05
4
152
ושבאתי להשכיר בחרתי את הדירה שלי. והיא לא הצליחה להשכיר אז היא הורידה לאחד ב200 שח ולשניה ב400 ש"ח

היום צריך להודיע לה. בעיקרון נוטה להמשיך
גם הדירה הצמודה אלינו דירה שמאוד מזכירה את שלי לוקחים 200-300 יותר משלי

לצפיה ב-'אם כך אתה צריך למצוא עבודה נוספת'
אם כך אתה צריך למצוא עבודה נוספת
24/01/2019 | 18:10
3
132
אתה לא יכול להרשות לעצמך מצב בו ההוצאות גבוהות מההכנסות כי זה יכניס אותך לצרות שלא תדע איך לצאת מהן.
לצפיה ב-'יש לי קצת חסכונות'
יש לי קצת חסכונות
24/01/2019 | 19:28
2
146
אבל חבל לי לשרוף הכל. התחלתי עבודה ליד הבית שאני גר כרגע שאני מרוויח בה גרושים אבל לומד הרבה על המקצוע שלי. בדילמה דילמתית
אם אני עוזב, צריך למכור את כל התכולה של הדירה.
לצפיה ב-'אל תשרוף חסכונות'
אל תשרוף חסכונות
24/01/2019 | 19:41
1
155
אם תשרוף חסכונות הם יגמרו ואז אתה עלול להגיע למצב שלא יהיה לך כסף לשכר דירה ותהפוך להומלס, זה מסוכן מדי, אל תתן לזה לקרות בשום אופן. אל תתן לנסיעות ארוכות לעבודה או ממנה להרתיע אותך, רבים נאלצים להתפשר על מגורים רחוקים מהעבודה עד שמתבססים כלכלית.

לגבי למכור את תכולת הדירה, זה פחות משמעותי מלהגיע למצב שנגמר הכסף ואין איפה לגור, הרי אם תהיה הומלס לא תוכל לעבוד בכלל. אני הייתי במצב הרבה יותר גרוע מלמכור את תכולת הדירה (ששכרתי) לפני שהיגרתי לקנדה, את רוב התכולה לא הצלחתי למכור ומסרתי לקרובי משפחה וחברים וחלק תרמתי, פשוט החלטתי לעבור מוקדם ככל האפשר מהרגע בו קיבלתי COPR. גם אם לא תמכור חלק מהתכולה זה לא סוף העולם, אבל להיות הומלס זה כן סוף העולם.
לצפיה ב-'אני רואה ועונה לך מצד ההורים'
אני רואה ועונה לך מצד ההורים
02/05/2019 | 09:49
50
תשכור לך דירת שותפים במחיר שאתה יכול להתחייב אליו, או שתבקש מההורים עזרה בתמיכה של 200 ש"ח שלפי מה שקראתי יעזרו לך אך אל תחזור לבית ההורים, בחיים צריך לצעוד קדימה ולא אחורה, זה לא נורא אם ההורים עוזרחם קצת, בשביל זה יש הורים, את בגיל שלא צריך לוותר על העצמאות שלך, בהצלחה.
לצפיה ב-'אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים'
אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים
08/01/2019 | 10:08
18

ביום ג', 15.1, בשעות 20:00-22:30, נארח בפורום תמ"א 38 את מר עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים.

על האירוח

הוספת מרפסות בבתים משותפים באמצעות בניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום.

על המתארח

עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים, בעל ידע עשיר וניסיון של למעלה מ- 10 שנים בתחום הבנייה, בדגש על עבודות פלדה מיוחדות.
מוביל בהצלחה ובמקצועיות את חברת נירים המתמחה בבניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום, והכל בתהליך קצר ומקצועי המבטיח תוצאה איכותית ואחריות לאורך שנים רבות.
לחברה לקוחות רבים וניסיון רב בבנייה במבנים קיימים, מגדלים ומבנים ציבוריים בכל רחבי הארץ, והיא מובילה בבניית קונסטרוקציית פלדה עם למעלה מ-500 מרפסות בשנה.
כחלק מחזונה לספק מענה איכותי ומקיף לכל אורך הדרך - תוכלו למצוא בחברה מחלקת רישוי ותכנון, הנדסה, תפעול, ביצוע ושירות לקוחות. 

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'שלום, בקשר להעסקת עוזרת בית'
שלום, בקשר להעסקת עוזרת בית
05/01/2019 | 19:50
18
151
שכרה: 450 שח בחודש (פעמיים בחודש)
אני מבקשת לשלם פנסיה ישירות ללא פתיחת חשבון וכו'...
1. כמה עלי לשלם בשנה? כמובן ללא החלק שלה
2. אשמח לקבל מספר = סכום, ולא את אופן החישוב המייגע...
תודה
לצפיה ב-'+20%'
+20%
31/01/2019 | 10:29
59
לפי מה שאני מכיר - צריך לשלם לעובד שלך כ-20% יותר מהשכר שלו.
במקרה הזה - עוד 90 שח.
כמובן שעדיף להתייעץ עם יועץ מס מוסמך (ואולי לשלם גם לו עבור הייעוץ)
לצפיה ב-'לעובד במשק בית צריך לשלם לקרן פנסיה וביטוח לאומי/בריאות'
לעובד במשק בית צריך לשלם לקרן פנסיה וביטוח לאומי/בריאות
02/05/2019 | 11:15
10
17
לקרן פנסיה צריך המעביד לשלם 12.5% והעובד 6%.
https://www.kolzchut.org.il/he/%D7%97%D7%95%D7%91%...
לביטוח לאומי/בריאות צריך המעביד לשלם 5.25% והעובד 2%.
http://www.btl.gov.il/Insurance/National%20Insuran...

12.5% של 450 שח לשנה הם 675 שח
לצפיה ב-'אני מאוד מודה לך! ומה לגבי "הבראה"? - ספציפי לגבי הסכום המדו'
אני מאוד מודה לך! ומה לגבי "הבראה"? - ספציפי לגבי הסכום המדו
03/05/2019 | 12:58
9
13
המדובר (450 בחודש)?
לצפיה ב-'על 450 לחודש המעביד משלם עוד 675 לשנה'
על 450 לחודש המעביד משלם עוד 675 לשנה
04/05/2019 | 12:43
4
16
לצפיה ב-'תוודדדהההההה'
תוודדדהההההה
04/05/2019 | 21:35
6
לצפיה ב-'האם 675 זה רק הבראה או כולל גם חופשה?'
האם 675 זה רק הבראה או כולל גם חופשה?
04/05/2019 | 21:38
2
14
כמה זה לשנה, חופשה והבראה, על שכר 450 בחודש, 5 שנים ותק?
המון תודה על הסיוע המופלא $$$$$
לצפיה ב-'אני טעיתי במענה הקודם, ה 675 זה לפנסיה.'
אני טעיתי במענה הקודם, ה 675 זה לפנסיה.
05/05/2019 | 01:24
1
8
אני גם לא בטוח שמבחחנה חוקית מותר לתת לעובד ישירות את הכסף ולא להפריש אותו לביטוח פנסיוני.

לגבי דמי הבראה, (וגם ימי חופשה), אני מקווה שהמחשבון בקו לעובד תקין
https://www.kavlaoved.org.il/%d7%9b%d7%9c%d7%99%d7...

או, כמו שאמר גיל, לקרוא באתר כלזכות ולחשב לבד

לצפיה ב-'במחשבון שנתתי אפשר גם לחשב פנסיה,'
במחשבון שנתתי אפשר גם לחשב פנסיה,
05/05/2019 | 01:45
6
2 בעיות במחשבון:
1.החישוב לא זהה להסבר בכל זכות (אחוזי המשרה קצת שונים)
2. לגבי ה 675, זה בשנתיים האחרונות. לפני זה, הסכום נמוך יותר במעט
לצפיה ב-'אני מאוד מודה לך! ומה לגבי "הבראה"'
אני מאוד מודה לך! ומה לגבי "הבראה"
( לעמוד שלי בתפוז )
04/05/2019 | 12:53
3
15
ממליץ בחום להיכנס לאתר "כל זכות" ולמצוא את כל המידע הרלוונטי בנושא
לצפיה ב-'גיל תודה, אבל אינך מדייק: זה לא הכי טוב להיכנס לאתר כל זכות'
גיל תודה, אבל אינך מדייק: זה לא הכי טוב להיכנס לאתר כל זכות
04/05/2019 | 21:34
2
13
הם מציגים את אופן החישוב אבל מה זה עוזר?! אני צריכה מנהל חשבונות, כבר לא משתלטת על ניהול העוזרת שלי...  רציני, כל התשלומים זה ממש מסובך. 
דווקא כאן עזרו לי!
לצפיה ב-'אני מאוד מודה לך! ומה לגבי "הבראה"'
אני מאוד מודה לך! ומה לגבי "הבראה"
( לעמוד שלי בתפוז )
04/05/2019 | 21:40
1
12
הפניתי לאתר כל זכות על מנת לקבל מידע  מקיף על זכויות וחובות בהעסקת עוזרת מעבר לתשובות ששאלת.
אני הראשון שאשמח לתשובות וסיוע כאן בפורום שהרי אני מנהל אותו��
לצפיה ב-'מצוין! אז אם לא קשה לך, אנא:'
מצוין! אז אם לא קשה לך, אנא:
06/05/2019 | 22:24
7
עבור עובדת משק בית ששכרה 450 ש"ח לחודש:
כמה הבראה בשנה
כמה חופשה בשנה
וזהו
תודה
לצפיה ב-'חישוב עצמאי של דמי הבראה'
חישוב עצמאי של דמי הבראה
05/05/2019 | 13:25
5
17
זה הדף באתר כלזכות
https://www.kolzchut.org.il/he/%D7%93%D7%9E%D7%99_...

לצורך החישוב צריך את הפרטים הבאים:
1. לאיזו תקופה המידע נדרש? האם החישוב עבור כל ה 5 שנים או רק שנה אחרונה? לידיעתך - בכל שנה הסכום אחר כי מספר ימי ההבראה משתנה בהתאם לוותק.
מהו תאריך תחילת העבודה?
2. מהו מספר שעות עבודה החודשי או השבועי? האם היא לא מקבלת שכר שעתי בכלל? גם כאן היה שינוי קל בימי העבודה החודשי/שנתי לפני שנה.
אם לדוגמא היא עובדת פעם בשבועיים 5 שעות אז מספר שעות העבודה החודשי אינו 10 שעות ומספר שעות העבודה השבועי הוא 2.5.
לצפיה ב-'עובדת פעם בשבועיים חמש שעות (45 שח לשעה)'
עובדת פעם בשבועיים חמש שעות (45 שח לשעה)
06/05/2019 | 22:27
3
14
הוותק הוא חמש שנים, והלאה...
תודה
לצפיה ב-'דמי הבראה 157.5 - יום הבראה שווה 378 שח, הוותק בין 5-10 מקבל'
דמי הבראה 157.5 - יום הבראה שווה 378 שח, הוותק בין 5-10 מקבל
12/05/2019 | 09:52
2
8
7 ימי הבראה בשנה.
אחוז המשרה הוא 2.5/42 (חמש שעות פעם בשבועיים).
הכפלה של כל הגורמים האלו ביחד נותנת 157.5 שח לשנה.
צריך לשלם גם ביטוח לאומי על אותם כספים.

חופשה משלמים במהלך העבודה כשהעובד נעדר. לא נותנים סכום
כסף במקום, למעט בעזיבה.
מספר ימי החופשה וכמה שווה הפדיון שלו (אם לפי 5 שעות) זה צריך עדיין לחפש.

לצפיה ב-'תודה! נכון שאני היחידה בארץ שמשלמת כל זה?!'
תודה! נכון שאני היחידה בארץ שמשלמת כל זה?!
12/05/2019 | 21:57
1
10
מי יכול לחשב לבד? זה ככ מסובך... חלקיות משרה, פעם בחודש / פעמיים... לא פשוט... תודה
לצפיה ב-'מסכים, זה אכן מסובך'
מסכים, זה אכן מסובך
13/05/2019 | 12:33
3
לצפיה ב-'עובדת פעמיים בחודש בכל פעם חמש שעות'
עובדת פעמיים בחודש בכל פעם חמש שעות
12/05/2019 | 08:24
51
שכר 45 לשעה 225 ליום עבודה.
עלי לחשב את כל חבילת התנאים הסוציאליים מהשנה השישית 
תודה

לצפיה ב-'תגידו, מה דעתכם על כרטיסי מועדון חבר?'
תגידו, מה דעתכם על כרטיסי מועדון חבר?
03/01/2019 | 19:36
1
98
בכל פעם שאני ניגש לקניות בשופרסל, יינות ביתן וכו....מציעים לי את הכרטיס חבר הזה .

אני קונה בדרךךך כלל בשבוע, בסביבות 600 שקלים

יש למישהו ניסיון עם הכרטיס הזה?
יש קאצ’ ?

נאמר לי שמדובר בהטבות על 10 אחוז על מספר מוצרים ובלה בלה בלה.

לא רוצה לעשות ואז לגלות על כל מיני חיובים, הטעיות וכו אחרי חצי שנה כמו שקראתי
בכל מיני קופונים ,הטבות שהביאו לכל מיני אנשים ואחר כך שיגעו להם את השכל שהם חייבים להם.

מה דעתכם?

יש בקהל כאלה שמשתמשים בזה?
תודה
לצפיה ב-'הקאטצ' העיקרי הוא דמי השימוש החודשיים בכרטיס'
הקאטצ' העיקרי הוא דמי השימוש החודשיים בכרטיס
07/01/2019 | 17:34
89
והאם השימוש בכרטיס הזה במקום בכרטיס אחר יפגע בך.
קאטצ' נוסף תלוי בך, האם תעדיף לערוך קניות במקום א' במקום במקום ב' בגלל שיש לך חברות כשבסופו של דבר מקום ב' דווקא יצא לך זול יותר.
לצפיה ב-'התלבטות לגבי מכירת דירה'
התלבטות לגבי מכירת דירה
26/12/2018 | 22:54
6
236
אני בן 50. עצמאי ורווק. עבדתי מאוד קשה בחיי וצברתי הון לא קטן. אולם בשנים האחרונות אינני בקו הבריאות ואני עובד מעט מאוד. הכנסותיי קטנו ואני גם לא בטוח שאחיה עד 120. בבעלותי דירה בשווי נקי של 4.5 מליון ש"ח (5.7 מליון פחות 1.2 מליון ש"ח משכנתא) ועוד חסכונות נזילים בסך 1.2 מליון ש"ח. סה"כ אני שווה 5.7 מליון ש"ח. שאלתי היא זו: אני חושב על אפשרות למכור את הדירה שבבעלותי (ולהיפטר מהמשכנתא שיש עליה). את הכסף לשים בתוכנית חיסכון סולידית (של 2% תשואה), לשכור דירה חדשה נחמדה, לרכוש רכב חדש, ולאכול גם מהקרן לאט לאט (כלומר גם לעבוד מעט וגם לאכול מהכסף שצברתי כך שלהערכתי כל שנה הסכום יצטמק בכ-200 אלף ש"ח, ובעשור החישוב שלי שהקרן תצטמק בכ-2 מליון). ממילא בעוד כעשור או 15 שנים אני צפוי לקבל ירושות גדולות כך שאם אגיע ליום לא יחסר לי דבר. רוב האנשים שהתייעצתי איתם אומרים לי שזה אסור באיסור חמור אולם אני מרגיש שאני רוצה גם לחיות קצת ולהינות מהכסף שעבדתי בשבילו קשה ואולי אף חליתי בגלל המאמץ שהשקעתי בו. האם זה נכון להישאר בדירה, להמשיך לשלם משכנתא ולהמשיך להתאמץ ולשרוד ורק כשאהיה בן 65 או 70 ואקבל ירושות גדולות אז לשחרר את החגורה מעט? או שאולי זכותי לשחרר את החגורה כבר כעת מהכסף שלי ולהינות טיפה יותר? נכון זה יאכל לי כשני מליון ש"ח מחסכונותיי אבל יישאר לי עוד די והותר.  
לצפיה ב-'ברור שזה מה שאתה צריך לעשות'
ברור שזה מה שאתה צריך לעשות
28/12/2018 | 16:50
165
אגב, אם תעשה השקעות מגוונות, אזי לאורך זמן התשואה תממן לך את המחייה וכמעט שלא תצטרך לנגוס בקרן.
לצפיה ב-'איזו תוכנית חיסכון סולידי תתן לך 2% תשואה נטו לשנה?'
איזו תוכנית חיסכון סולידי תתן לך 2% תשואה נטו לשנה?
31/12/2018 | 17:40
2
127
לא מכיר כזו.
אתה מדבר על הוצאה חודשית מאוד גבוהה.
אתה מניח הכנסה פאסיבית לשנה של 115,000 שקלים, 2% תשואה על 5,700,000 שקלים.
+ איזושהי הכנסה מעבודה, נניח 40,000 שקלים לשנה?
+ משיכה מהקרן של 200,000 שקלים לשנה.
סכ"ה הוצאה נטו של כמעט 30,000 שקלים לחודש
זוהי הוצאה של מי שחי ברמה מאוד גבוהה, אתה עמוק בעשירון העליון של מדינת ישראל ומתקרב למאיון העליון.

מה רמת החיים שלך היום שאתה רוצה "להינות טיפה יותר"?
האם אתה לא יכול ליהנות טיפה יותר מתקציב חודשי נטו של 20,000 שקלים לחודש ולא לאכול את הקרן בקצב כל כך גבוה?

נחמד לדעת שצפויה לך ירושה יפה, אבל דברים משתנים בחיים.
עד שהכסף לא בבנק שום דבר לא בטוח, מה תעשה אם תשרוף את מה שיש לך עכשיו ובגיל 65 יתברר שאתה תקבל ירושה הרבה יותר קטנה ממה שאתה צופה?
סביר להניח שבגיל 65-70 לא תהיה בריא יותר ויהיה לך הרבה יותר קשה לעבוד.
לצפיה ב-'יאללה צאו מהסרט הזה '
יאללה צאו מהסרט הזה
03/01/2019 | 19:27
1
130
כל אחד פה חושב שכל אלה שמגיעים בגיל 70 אז הוא כבר פג תוקף!!!

תראו את בינימין נתניהו ,
אהוד ברק
שלמה ארצי
ברוס ספרינגסטין
טום קרוז

והייתי נותן לכם גם עוד אלפי שמות של גברים בגילאים כאלה,שאני מכיר אבל הם אנונימיים .

לא כל מי שהוא בן 70 כבר רגל וחצי בקבר.

תתחילו לשמור על עצמכם
על הבריאות שלכם
תקפידו על תזונה
תהיו רזים
תחייכו לעולם
תרוצו כל יום

ואל תיכנעו לזיקנה.

אני בן 50 ומרגיש כמו בן 24 .
את הרופא משפחה שלי, ראיתי בפעם האחרונה בכיתה י”א שהייתי צריך אישור לנהיגה .

אז זה נורא לקרוא תבוסתנות כזו
לצפיה ב-'הבן אדם מסביר לך שכבר עכשיו הוא חולה וכמעט לא עובד'
הבן אדם מסביר לך שכבר עכשיו הוא חולה וכמעט לא עובד
07/01/2019 | 17:32
100
מצאת לו קוסם שיהפוך אותו לבריא בגיל 70?
לצפיה ב-'יש לי רעיון יותר טוב בשבילך'
יש לי רעיון יותר טוב בשבילך
31/12/2018 | 23:09
132
אל תמכור את הדירה, שכור דירה אחרת והשכר את הדירה שבבעלותך, למה לך סתם לאכול מהקרן? תשואת ההשכרה תהיה ללא ספק גבוהה מ2%.
לצפיה ב-'הצעה נוספת'
הצעה נוספת
15/01/2019 | 23:00
84
אפשרות אחת למכר ולקנות דירה 2 מיליון ובמה שנשאר לעשות מה שכתבת. חשוב שתהיה לך דירה בבעלותך שלא תגיע למצב שבסוף לא תהיה מרוה ותאלץ לישון ברחוב.

אפשר נוספת להשכיר ולשכור

לדעתי עם דירה אחת גם אם קטנה יותר וגם אם במיקום קצת פחות אטרקטיבי אתה חייב להישאר
לצפיה ב-'גביה חריגה (?) במסגרת האשראי'
גביה חריגה (?) במסגרת האשראי
16/12/2018 | 10:51
1
106
יש לי מסגרת אשראי באחת מחברות האשראי.
נראה לי שגובים ממני ריבית מופקעת.
אתן לכם את הנתונים ואודה לכם על חוות דעת.
מסגרת האשראי: 15,000 שקל
תאריך גביה: 10 לכל חודש.
סכום גביה חודשי: 1000 שקל (=סכום קבוע)
יום לפני תאריך הגביה נאמר לי שהיתרה לניצול במסגרת היא 4865 שקל
יום אחרי שגבו את סכום הגביה החודשי נאמר לי שהיתרה לניצול היא 5446 שקל.
ההגיון הפשוט אומר לי שהם גבו סכום של 419 שקל כריבית
(5446 פחות 4865 שווה 419)
התקשרתי לברר והם אמרו לי שסכום הריבית שגבו הוא 85 שקל בלבד.
אשמח אם תעשו לי קצת סדר.
תודה

לצפיה ב-'הריבית של סכום גביה קבוע היא ריבית מופקעת.'
הריבית של סכום גביה קבוע היא ריבית מופקעת.
20/12/2018 | 17:44
64
לא מסתדר לי שהריבית היא רק 85 שח. כמה קניות היו במהלך החודש?
ייתכן שהיו חיובים נוספים בין שני התאריכים.
את הריבית עצמה אפשר לראות בדף החשבון.
אם לא היו קניות במהלך החודש אז הריבית היא כ 10% שנתי
לצפיה ב-'אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס'
אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס
07/12/2018 | 14:55
15

ביום ה', בתאריך 13/12/18, בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את נדב טסלר, מנהל המוצר באגף השיווק של מנורה מבטחים פנסיה וגמל

על האירוח

החל משנת 2017 חייבים עצמאים לבצע הפקדות לחיסכון הפנסיוני. מעבר לחובה החוקית, הפקדות אלו מזכות אותם בהטבות במס. במסגרת האירוח נדון בסוגיות פנסיוניות לקראת תום שנת המס ונעלה טיפים והמלצות.

על המתארח

נדב טסלר, מנהל המוצר במנורה מבטחים, מרצה במכללת נתניה ובעל הבלוג פנסיוני, להבין את הפנסיה. יענה על שאלותיכם בנושא החיסכון הפנסיוני, הערכות להפקדות במסגרת פנסיית חובה לשכירים ועצמאים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'בקשה למילוי שאלון במסגרת לימודים אקדמיים'
בקשה למילוי שאלון במסגרת לימודים אקדמיים
06/12/2018 | 21:07
1
48
היי, אשמח ואודה לכם אם תקדישו מספר דקות מזמנכם ותענו על השאלון המופיע בקישור המצ"ב, לצורך כתיבת עבודת סמינר בתואר שני באו"פ.
השאלון מיועד לעובדים/ות שכירים/ות.
תודה על שיתוף הפעולה, וחג חנוכה שמח!
לצפיה ב-'למה צריך לעשות sign in כדי למלא את השאלון?'
למה צריך לעשות sign in כדי למלא את השאלון?
10/12/2018 | 15:46
34
למה שמה את השאלון בפורום ללא תנועה וללא משתתפים?
למה יש לי הרגשה שמדובר בעוד עבודה שתסביר לי שאני בעצם לא רוצה יותר שכר אלא משהו אחר כמו "גמישות"? למרות שאני יודע שאני רוצה כסף
לצפיה ב-'יוקר המחייה בישראל לזוג וילד שחוזרים לארץ'
יוקר המחייה בישראל לזוג וילד שחוזרים לארץ
28/11/2018 | 20:33
11
213
ערב  טוב , אנחנו זוז וילד בן שנתיים שחוזרים לארץ לאחר 7 שנות לימודים באיטליה. רכשנו דירה לפני כשנה באזור השרון ,שאלתי היא מה יוקר המחייה כיום בארץ ? האם הייתה הקלה לאחר המחאה הגדולה ? וכמה כסף בממוצע מוציאה משפחה בכל חודש ? תודה לעונים/ות 
לצפיה ב-'כמה כסף מוציאה משפחה ממוצעת בחודש באיטליה?'
כמה כסף מוציאה משפחה ממוצעת בחודש באיטליה?
29/11/2018 | 15:55
85
לצפיה ב-'הרבה יותר גבוה מלפני 7 שנים'
הרבה יותר גבוה מלפני 7 שנים
29/11/2018 | 19:39
181
צפו שיהיה לכם יקר משמעותית מבאיטליה (הייתי באיטליה ב2015, המחירים שם נמוכים מבישראל)
כדי שיהיה לכם קנה מידה: https://www.numbeo.com/cost-of-living/compare_citi...

ושיהיה לכם מושג כמה הולך לעלות לכם לחיות באזור השרון: https://www.numbeo.com/cost-of-living/city-estimat...
לצפיה ב-'יקר'
יקר
30/11/2018 | 10:15
110
המחירים ברובם עלו מלפני 7 שנים. 
הדבר הכי חשוב שתצטרכו לעשות כדי לא לשקוע זה לנהל תקציב ולבצע מעקב קפדני אחריו.
במקביל תחפשו את הדרכים לחסוך בהוצאות ואת המקומות הזולים ביותר לקנות בהם (יש הרבה קבוצות פייסבוק בנושא)
לצפיה ב-'בהנחה שדיור מחוץ למשוואה, די דומה כמו לפני 7 שנים'
בהנחה שדיור מחוץ למשוואה, די דומה כמו לפני 7 שנים
01/12/2018 | 17:14
1
109
ההוצאה העיקרית הנוספת היא רכב, ופה מחירי הרכבים דווקא שמרו על אותה הרמה (או ירדו), כנ"ל בטוח ודלק (דלק אפילו ירד מ 7 שקלים ל 6 שקלים).

הוצאה משמעותית נוספת היא מטפלת\גן ילדים, זה מאד תלוי בגיל הילד ומה אתם מתכננים עבורו, תבדקו מראש מה האפשרויות ומה המחירים באזור שלכם, כי פה השונות עצומה, אבל יש סבסוד מגיל 3 שלא היה ב 2011 .

לגבי מזון\ביגוד , המחירים די דומים, תבדקו באינטרנט באתרים רמי לוי, שופרסל, וכו'.

לגבי מוצרי אלקטרוניקה (TV, סמרטפונים) ושרותי סלולר, המחירים גם ירדו. גם פה אתם יכולים לבדוק הכל דרך האינטרנט.

לצפיה ב-'אפליקציות פרייסז או mysupermarket ודומיהן, או האתרים '
אפליקציות פרייסז או mysupermarket ודומיהן, או האתרים
01/12/2018 | 19:35
53
באינטרנט יכולים לתת מחירים של מוצרי מזון ועוד
לצפיה ב-'יוקר המחייה בישראל לזוג וילד שחוזרים לארץ'
יוקר המחייה בישראל לזוג וילד שחוזרים לארץ
02/12/2018 | 15:05
5
116
תודה חברים . האם מישהו יכול להעביר לי סכום - כמובן ממוצע - של הוצאות למשפחה בשקלים ? אודה לתשובות ..
לצפיה ב-'זה מאוד משתנה בין משפחה אחת לשניה '
זה מאוד משתנה בין משפחה אחת לשניה
03/12/2018 | 09:02
2
131
זה תלוי בהמון גורמים. 
בעיקר 3 הסעיפים המשפיעים ביותר הם דיור, תחבורה ומזון 
אבל כדי לסבר את האוזן אני ארשום לך את ממוצע ההוצאות אצלי לחודש לזוג ילד אחד). אני גר בגבעתיים
שכ"ד : 5000
רכב אחד: דלק 500, ביטוח+טסט+ תיקונים 700. סהכ 1200
 קניות בסופר (כולל חיתולים, תמל וכל מה שקשור לתינוקות): 2700
ארנונה חשמל מים גז:  900 
גן פרטי אחד: 2500
בילויים בחוץ (מסעדות, פעילויות לילדים): 800
קניות שונות לבית: 300
קופ"ח וביטוח: 200
בגדים: 200
עוזרת: 800 (כן, מרשים את זה לעצמנו)
טלויזיה ותקשורת: 150 . בלי סלולרי שיש מהעבודה.
אחר : 500-1000
סהכ  15000-16000 אלף שח 
לא כללתי חופשות, ירידת ערך של רכב ובלת"מים. בטח גם שכחתי כמה דברים קטנים. 

לצפיה ב-'מפורט, אבל כתבת רק הוצאות קבועות.'
מפורט, אבל כתבת רק הוצאות קבועות.
03/12/2018 | 21:24
1
100
כמה דברים חסרים: 
חופשות
הזמנות משלוחים (בין אם מזון, כמו פיצה למשל, בין אם רכישות דרך האינטרנט)
ירידת ערך של הרכב
ביגוד
תחזוקת בית (יותר תיקונים ושדרוגים, בנושא הנקיון כבר כתבת)
חסכונות לכם ולילד (כמה כסף מקצים לחסכונות בממוצע חודשי)
דמי כיס
הפרשה ל״קרן חירום״

אם שכחתי משהו (או יותר) הרגש חופשי להשלים.
לצפיה ב-'קראת עד הסוף או שהיית מוכן עם תגובה לא משנה מה ההודעה?'
קראת עד הסוף או שהיית מוכן עם תגובה לא משנה מה ההודעה?
05/12/2018 | 08:27
94
הנה השורה האחרונה של מה שכתבתי:
"לא כללתי חופשות, ירידת ערך של רכב ובלת"מים. בטח גם שכחתי כמה דברים קטנים. "
לגבי שאר הדברים שרשמת:
הזמנות משלוחים- אני אישית לא מזמין. ברור שמי שמזמין יאלץ להוסיף לתקציב
ביגוד- כללתי
תחזוקת בית- נכנס בשונות/אחר שכללתי
דמי כיס- לא רלוונטי אלי כרגע. 
חסכונות / קרן חירום- זו אינה הוצאה. זה חסכון. כותבת ההודעה שאלה על הוצאות. מיותר להסביר את ההבדל בין 100 אלף שקל, למשל, שמוציאים על חופשה מסביב לעולם, לבין 100 אלף שקל שאתה שם בתוכנית חיסכון. נראה לי שכל אחד מבין את ההבדל
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
03/12/2018 | 21:18
1
127
אני כבר לא חי בישראל, אבל כבר ב2015 (שהיא השנה האחרונה בה חייתי בישראל), עלות לזוג + ילד באיזור השפלה (כולל הכל, לא רק הוצאות קבועות כמו שמישהו כאן נתן דוגמה) הייתה מעל 20000 ש״ח לחודש, באיזור המרכז ובאיזור השרון יקר יותר מן הסתם, במיוחד דיור, כמו כן לא נראה לי שתמצאו דירה איכותית באיזור השרון ב5000 ש״ח לחודש וודאי שלא אם התרגלתם לרמת חיים גבוהה יותר באיטליה.
לצפיה ב-'איסתרא בלגינא קיש קיש קריא'
איסתרא בלגינא קיש קיש קריא
05/12/2018 | 20:28
111
אם בילויים מחוץ  לבית נחשבת בעיניך הוצאה קבועה אז באמת שאתה לא העיפרון הכי מחודד בקלמר

מנהל/ת הפורום

אודות:
גיל יהלום, יועץ ומאמן לכלכלת המשפחה. נולדתי בניו זילנד השקטה, אך כיום אני מתגורר עם אשתי סימונה ברמת גן. אני בעל תואר במשפטים ומשפטן מזה 18 שנה. מנהל
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ליאת בן שי שרותי תמלול
הכל בגלל מילה אחת!
גיל יהלום-מנהל פורום ניהול כלכלת משפחה
להתייעצות עם מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה