לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום גישור

 פורום גישור עוסק בכל נושא, שאלה או התלבטות הקשורים לגישור ולהליכי גישור לסוגיהם, כגון גישור לגירושין, גישור משפחתי, גישור זוגי, גישור בסכסוכים עסקיים ועוד. עו"ד אילן יעקובוביץ - מנהל הפורום - הוא עורך דין ומגשר העוסק בעיקר בגישור בסכסוכי משפחה למיניהם כגון בין בני זוג מתגרשים, בין קרובי משפחה שיש ביניהם סכסוך עסקי או סכסוך ירושה, אך גם בגישור בסכוכים אזרחיים, כספיים ועסקיים. היות ועו"ד יעקובוביץ הוא גם מאמן אישי ויועץ מומחה למשפחה בהכשרתו, ניתן להעלות בפורום גם נושאים שאינם "משפטיים" ממש כגון התאמת מקרה זה או אחר להליך של גישור, היתרונות והחסרונות של גישור במערכת המשפחתית ועוד. נא לשמור על דיון מכובד ותרבותי, להקפיד על פרטיותם של אנשים אחרים ולהמנע מכל פרסומת שהיא. האמור בפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי וכל המסתמך על האמור בפורום עושה כן על אחריותו בלבד. שיהיו לנו דיונים פוריים ומהנים! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גישור

 פורום גישור עוסק בכל נושא, שאלה או התלבטות הקשורים לגישור ולהליכי גישור לסוגיהם, כגון גישור לגירושין, גישור משפחתי, גישור זוגי, גישור בסכסוכים עסקיים ועוד. עו"ד אילן יעקובוביץ - מנהל הפורום - הוא עורך דין ומגשר העוסק בעיקר בגישור בסכסוכי משפחה למיניהם כגון בין בני זוג מתגרשים, בין קרובי משפחה שיש ביניהם סכסוך עסקי או סכסוך ירושה, אך גם בגישור בסכוכים אזרחיים, כספיים ועסקיים. היות ועו"ד יעקובוביץ הוא גם מאמן אישי ויועץ מומחה למשפחה בהכשרתו, ניתן להעלות בפורום גם נושאים שאינם "משפטיים" ממש כגון התאמת מקרה זה או אחר להליך של גישור, היתרונות והחסרונות של גישור במערכת המשפחתית ועוד. נא לשמור על דיון מכובד ותרבותי, להקפיד על פרטיותם של אנשים אחרים ולהמנע מכל פרסומת שהיא. האמור בפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי וכל המסתמך על האמור בפורום עושה כן על אחריותו בלבד. שיהיו לנו דיונים פוריים ומהנים! 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום גישור
 

 ברוכים הבאים לפורום גישור. אתם מוזמנים לעלות כאן לדיון כל שאלה וכל נושא הקשור לגישור, בין אם גישור בסכסוכי משפחה, בין אם בסכוכים עסקיים ובין אם בכל סכסוך אחר. אנא הקפידו על שימוש בלשון נקיה, על שמירת פרטיות של אנשים אחרים (כלומר ללא פרטים מזהים) והמנעו בבקשה מכל פרסומת שהיא בפורום זה. חשוב להדגיש שכל האמור בפורום אינו ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי וכל המסתמך על האמור בפורום עושה זאת על אחריותו בלבד. שיהיו לנו דיונים פוריים ומהנים! 

המשך >>

לצפיה ב-'סכסוך בן אחים בעקבות ירושה'
סכסוך בן אחים בעקבות ירושה
25/10/2016 | 12:20
10
24
איך מתבצע הליך של גישור במצב כזה? נניח חלק מהאחים לא מוכנים לשבת למשא ומתן. מה אפשר לעשות?
לצפיה ב-'גישור אינו בהכרח משא ומתן.לגישור באים'
גישור אינו בהכרח משא ומתן.לגישור באים
25/10/2016 | 13:14
6
מרצון,לפתור בעיה בדרך נעימה יותר ולא רק.
האלטרטיבה-פנייה לבית משפט .שם ייקח שנים וסכומי כסף גדולים.

נראה לי שהחוק החדש "תופס"גם במקרה זה ואז יש להגיש,כהתחלה,בקשה לישוב סכסוך.אגב-בקשה כזו ניתן להגיש בכל מקרה,ללא עלות וללא עורכי דין.הצדדים יוזמנו לשיחה.
לצפיה ב-'גישור ירושה'
גישור ירושה
25/10/2016 | 18:47
3
11
רן שלום,
צריך לשבת ולדבר, ועל כך לא יכולה להיות מחלוקת, כי גם אותם אחים שכדבריך לא מוכנים למו"מ לא יהנו מהירושה כל עוד לא ישבו לדבר עם היורשים האחרים. האינטרס הדדי לכולם.
לעיתים יש רצונות שונים ולעיתים סותרים בנושא הנכסים ומה יעלה בגורלם, צריך להסביר לכל הנוגעים בדבר שכדי להתקדם צריך לדבר.
בגישור ישנם מספר דרכים לסייע לצדדים ליישב מחלוקות מסוג זה, אולם זה מתחיל מנכונות של כל היורשים להגיע לגישור.
לפני מספר חודשים גישרתי בין שמונה אחיות על ירושה מורכבת ומרובת נכסים, חלקן לא רצו לדבר, חלקן רצו למכור וחלקן רצו לקנות, חלקן בכלל גרו בנכסים, חלקן היו מיוצגות עם עורכי דין וחלקן לא.. שמחה וששון שנראה קשה מאד בתחילת הדרך. בסוף זה נגמר בחיבוקים, ללמדך שצריך רק רצון כדי להצליח וכשיש רצון ונכונות לדבר אפשר לעשות הכל.
לשאלתך הליך הגישור מתבצע רק כשכל הצדדים מסכימים לקיימו, ההליך כולל פגישות נפרדות ומשותפות לפי הצורך.
ממליץ שתפנה למגשר מקצועי מהתחום ותציג בפניו את כל הפרטים, משם תקבל המלצה כיצד להתקדם, לעיתים גם מגשר יכול לסייע בקידום ההליך באמצעות שיחה עם יורש שכדבריך אינו מעוניין כרגע לנהל משא ומתן, כך שזו אפציה שאתה יכול להסתייע בה במידת הצורך.
 
האלטרנטיבה תהיה הליך משפטי, יקר, ממושך ובכל מקרה לא ראוי כשמדובר בבני משפחה שחייהם משולבים זה בזה לנצח.
 
בהצלחה
רן ורדי, מגשר משפחה
 
 
לצפיה ב-'רן-האם אתה מציע שמגשר מקצועי'
רן-האם אתה מציע שמגשר מקצועי
26/10/2016 | 10:30
2
7
ישכנע סרבן גישור?
לטעמי-לגישור מגיעים מרצון אמיתי וחופשי ולא לאחר שכנוע.
או שמא לא הבנתי נכון נקודה זו.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
26/10/2016 | 18:41
1
6
ברור שלעיתים יש צדדים שמתלבטים, צדדים שמתלבטים זה עניין יומיומי בעולם שלא מכיר גישור, חלק מהצדדים אינם יודעים מהו גישור, האם כדאי או נכון לצידם לבוא לגישור, מה המשמעויות ומה האלטרנטיבות - שיחת טלפון בהחלט עשויה לסייע לאדם להחליט ובכל מקרה תרחיב את הבנתו את האפשרויות.
גישיתי המקצועית הנה לעולם לא ליצור ביוזמתי קשר לאדם שלא פנה אלי, אני לא איש מכירות (למרות שהצד שפנה לעיתים מבקש שאפנה לצד השני שלא מגלה עניין), אני יכול רק להציע ללקוח שפנה ונתקל בסרבנות של צד אחר להמליץ לאותו צד ליצור עימי קשר, אם אכן ייצור קשר, אתן לו את כל המידע, אני לא מנהל מסע שכנוע, אני מסייע לצדדים לפתור סכסוכים כשהם מעוניינים בכך.
אין שום הפרעה בעובדה שנתתי אינפורמציה לצד שפנה שאותו צד יחליט בעצמו לאחר אותה שיחה שהוא ייזם עימי אם הוא מעוניין בגישור או בדרך אחרת.
 
 
לצפיה ב-'תודה .מסכימה בהחלט'
תודה .מסכימה בהחלט
26/10/2016 | 19:12
1
אינפורמציה ולא שכנוע.
לצפיה ב-'גישור בסכסוך ירושה ותנאים בסיסיים לגישור'
גישור בסכסוך ירושה ותנאים בסיסיים לגישור
( לעמוד שלי בתפוז )
26/10/2016 | 11:05
4
7
רן שלום רב, 
 
סכסוך ירושה בין אחים הוא אחד המצבים הקלאסיים המתאימים לגישור, משום שמדובר במערכת יחסים נמשכת. פתרון הסכסוך באופן לא לוחמני מאפשר לשמר את היחסים התקינים בתוך המשפחה בעוד שהכרעה בבית המשפט תמיד תשאיר את אחד הצדדים בתחושה של קיפוח ומרמור.
גישור הוא משא ומתן שיתופי שמבוסס על מיקסום האינטרסים של כל הצדדים ומציאת פתרונות יצירתיים שלא תמיד ניתן להגיע אליהם בבית המשפט.
הגישור מתבצע ע"י שמיעת העמדה של כל צד, מיפוי נקודות ההסכמה ונקודות המחלוקת, הגדרת הנושאים שהולכים לדון עליהם ולאחר מכן דיון בכל נושא ונושא וגיבוש הסכמות שמבוססות על האינטרסים המשותפים של הצדדים. הרבה עבודה נעשית בגישור גם על התקשורת בין הצדדים והיכולת שלהם להקשיב אחד לשני ולהיות פתוחים להבין את נקודת המבט של הצד האחר.  
יחד עם זאת, כמו שקורה הרבה פעמים בחיים, לא תמיד ההיגיון הוא שמנהל את העניינים. כאשר אחד מהצדדים לא מוכן לשבת ולדבר מסיבה כלשהי ולאחר כל הניסיונות האפשריים לא ניתן להשיג את הסכמתו לכך, אין מנוס מפניה להליכים משפטיים. 
אגב, החוק החדש לא חל על סכסוכי ירושה
 
לצפיה ב-'משום מה חשבתי שכן ואוליי ראוי היה'
משום מה חשבתי שכן ואוליי ראוי היה
26/10/2016 | 19:14
3
2
שיחול על כל עניני המשפחה.לא כך?
לצפיה ב-'תחולת החוק החדש על סכסוכי ירושה'
תחולת החוק החדש על סכסוכי ירושה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/10/2016 | 19:42
2
3
סכסוכי ירושה במפורש מוצאים מגדר תחולת החוק (ראי הגדרת "תובענה בעניין של סכסוך משפחתי" בסעיף 2 לחוק. 
החוק לא חל על כל ענייני המשפחה, אפילו לא על כל התביעות שקשורות לגירושין. דוגמא: החוק לפי לשונו חל רק על תביעות בין בני זוג, בין הורים או בין הורים לילדיהם. אם למשל בסכסוך גירושין אחד מהצדדים טוען שהצד השני הבריח כספים להורים שלו, הוא יכול לתבוע את ההורים של בן/בת הזוג והחוק החדש לא חל. 
לגבי השאלה האם ראוי שהחוק יחול על כל ענייני המשפחה, זה עניין של דעה כמובן. אעיר בעדינות, שיש רבים שחושבים שראוי היה שהחוק הזה - ודאי בצורתו ובנוסחו הנוכחיים - לא היה נחקק כלל...
 
לצפיה ב-'הבנתי גם מי הטוענים.'
הבנתי גם מי הטוענים.
27/10/2016 | 10:24
1
2
לצפיה ב-'רבים וטובים'
רבים וטובים
( לעמוד שלי בתפוז )
27/10/2016 | 10:30
1
לצפיה ב-' הודעה למגשרי גירושין מחיפה ובאר שבע '
הודעה למגשרי גירושין מחיפה ובאר שבע
19/10/2016 | 14:57
37
שלום,
אני תר אחר שני מגשרים\ות הממוקמים באיזור באר שבע ובאזור חיפה למטרת שיתוף פעולה והפניית גישורים של לקוחות מאזור הצפון והדרום לטיפולם המסור.
פנייתי מיועדת למגשרי גירושין מקצועיים איכותיים ומנוסים בלבד לצורף האמור, מגשרים אשר התמחותם בגירושין ואשר אינם פועלים במקביל כעורכי דין מייצגים.
נא לפנות עם פרטיכם המלאים לתיבת המסרים
 
תודה
רן ורדי
לצפיה ב-'שאלה לגבי גישור'
שאלה לגבי גישור
05/10/2016 | 17:29
2
31
שלום רב, רציתי לשאול לגבי גישור. אני ובעלי היינו בטיפול זוגי שנה וזה לא הצליח - מתגרשים. הלכנו לגישור והמגשרת הסבירה שיש גם פגישות נפרדות שמה שאני אומרת בהם או מה שבעלי אומר, לא עובר לצד השני. זה מקובל? בטיפול שהיינו בו זה היה הפוך לגמרי! אי אפשר היה להפגש בנפרד עם המטפלת בלי שצד השני ידע מה אמרתי! מה הרעיון בדיוק?
לצפיה ב-'פגישות נפרדות בגישור'
פגישות נפרדות בגישור
( לעמוד שלי בתפוז )
06/10/2016 | 11:23
1
27
נטע שלום, 
 
התשובה היא כן - זה בהחלט מקובל בגישור לקיים פגישות נפרדות עם כל אחד מהצדדים כאשר הכלל הוא שמה שנאמר ע"י אחד מהצדדים בפגישה נפרדת, לא מועבר ללא רשותו לצד האחר. 
לא רק שזה מקובל, זה נחשב לאחד מהיתרונות של הליך הגישור בהשוואה להליכים משפטיים, בהם ודאי שהשופט לא יכול לשמוע צד אחד ללא נוכחות הצד האחר. זה יתרון, כי זה מאפשר למגשר לקבל יותר מידע, גם כזה שלא תרצי לחשוף בפני הצד האחר וגם מאפשר למגשר לעשות עבודה איתך ולומר לך דברים שלא נכון לומר בנוכחות הצד האחר. לפגישות הנפרדות יש תפקיד חשוב ומרכזי בהליך הגישור. 
את צודקת שזה הבדל בולט בין גישור לבין טפול זוגי, אך טפול זוגי גם נועד למטרות שונות מאשר גישור. טיפול זוגי מטרתו לפתור בעיות בתוך הזוגיות ולכן מקפידים על העקרון של "אין סודות". בגישור לעומת זאת מדובר על פתרון סכסוך ועל פירוק הזוגיות - זהו תהליך של משא ומתן למעשה ולכן הכללים שונים. 
לצפיה ב-'מדובר בשני תהליכים שונים שלכל אחד'
מדובר בשני תהליכים שונים שלכל אחד
26/10/2016 | 19:21
2
מהם מטרות שונות,ומכאן,לדעתי,נובע השוני בביצוע.
לצפיה ב-' ושנה טובה לכל גולשי תפוז '
ושנה טובה לכל גולשי תפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
29/09/2016 | 11:34
2
שנה טובה ומתוקה לכולם!
שתהיה לנו שנה של התחלות חדשות, שינויים, בריאות ואושר.
 
כתיבה וחתימה טובה
צוות תפוז אנשים
לצפיה ב-'שאלה לגבי גישור'
שאלה לגבי גישור
25/09/2016 | 12:29
13
48
היי, אני נשוי כבר 13 שנים ורוצה להתגרש. עוד לא דיברתי על זה עם האישה. אני רוצה לעשות את זה יפה ושוקל להציע לה לפנות לגישור, אבל הפחידו אותי ואמרו לי שהיא עלולה בתגובה ללכת ולתבוע אותי. רק כדי להבין, אם אני מציע לה גישור, זה יכול לפגוע בי בדרך כלשהי?
לצפיה ב-'שלום רן.'
שלום רן.
25/09/2016 | 13:41
8
32
החוק החדש קובע שכל זוג שמעוניין לפתוח  בהליך גירושין חייב לעבור הליך גישור  (מהו"ת) הכולל 4 מפגשים במרכז הסיוע המצוי בבית משפט הקרוב לאזור מגורייך.
באם ההליך נכשל רק אז כל אחד מבני הזוג רשאי לפתוח בהליכים משפטיים.
הצעת גישור לא יכולה לחבל נהפוך הוא.אם אשתך לא מעוניינת בגישור  ממילא יגיע שלב התביעות ההדדיות.
אם תרצה מידע נוסף תוכל לפנות במסר.בהצלחה.
לצפיה ב-'שוב בפעם העשרים-4 פגישות אינן גישור,לא קרובות לכך.'
שוב בפעם העשרים-4 פגישות אינן גישור,לא קרובות לכך.
26/09/2016 | 14:13
7
32
הן עוסקות בהכרת המקרה,הזוג,הנתונים שלהם ואם אפשר-החלטה על דרך לפתור את הבעיה.
בגדול-הצע לאשתך וראה את תגובתה.אתה עשוי להיות מופתע מהנכונות שלה.
לצפיה ב-'החוק החדש'
החוק החדש
28/09/2016 | 00:35
6
19
המחייב 4 מפגשי מהו"ת הינו גישור לכל דבר.כדאי להתעדכן .משפטנים מודעים לכך היטב.
לצפיה ב-'החוק החדש לא קובע גישור חובה'
החוק החדש לא קובע גישור חובה
( לעמוד שלי בתפוז )
28/09/2016 | 10:27
22
חלק גדול מהציבור טועה לגבי מהותו של החוק החדש שנכנס לתוקף ב- 17 ליולי (חוק הסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה). בתקשורת דיברו על החוק הזה כקובע גישור חובה. זו טעות ואי הבנה של החוק ושל מהותו. החוק לא קובע גישור חובה. הפגישות שאמורות להתקיים ביחידת הסיוע ליד בית המשפט או בית הדין, נקראות פגישות מהו"ת (מידע, היכרות ותיאום) ואינן פגישות גישור. המטרה שלהן היא לאפיין את הסכסוך בין הצדדים, לתת לצדדים מידע והצעות לגבי דרכים חלופיות ליישוב הסכסוך ביניהם במקום הליכים משפטיים ובמקרים המתאימים וכשיש נכונות ושיתוף פעולה של שני הצדדים, להפנות את הצדדים לגישור חיצוני - כלומר מחוץ ליחידת הסיוע, אצל מגשר שהצדדים אמורים לבחור מתוך רשימה של מגשרים שגובשה במשרד הרווחה. 
כל מי שמכיר את הליך הגישור יודע שלא יכול להיות דבר כזה "גישור חובה". גישור הוא הליך וולונטרי שלא ניתן לכפות אותו על אף אחד. 
המטרה של החוק היא לייצר "פסק זמן" לצדדים שבסכסוך, לפני שהם נכנסים להליכים משפטיים, שבו יוכלו לשקול אפשרויות וחלופות שונות ולבחור מה מתאים להם. 
מאז שהחוק נכנס לתוקף, הפרקטיקה ביחידות הסיוע היא שאם אין שיתוף פעולה של אחד הצדדים (כגון אי התייצבות לפגישות ביחידת הסיוע), מודיעים לבית המשפט שאין שיתוף פעולה והזוג מופנה למסלול רגיל של הגשת תביעות. 
לצפיה ב-'את שוב,טועה ומטעה.ראי הסברים מלומדים,בהמשך.'
את שוב,טועה ומטעה.ראי הסברים מלומדים,בהמשך.
28/09/2016 | 11:04
4
20
לצפיה ב-'לשילה ה"פסיכולוגית" של הפורום הנהנית'
לשילה ה"פסיכולוגית" של הפורום הנהנית
28/09/2016 | 19:52
3
22
לחלק ציונים על ידע של הגולשים בפורומים המשפטיים כולם. הערותייך  רק מעיבות על המקצועיות שלך הם מאוד בוטות.  אם את ממש חייבת להעיר יש דרך אחרת תרבותית.
ולעצם העניין  התייחסתי לחוק החדש המחייב 4 מפגשים ביחידת הסיוע ובאם יש התאמה  הפניה להמשך גישור במקום תביעות משפטיות.הגולשים שקיבלו את המידע ממני מעולם לא הוטעו נהפוך הוא הודו לי מאוד.
אם את חייבת להגיב נסי להימנע מלחלק ציונים איני מעוניינת בידע שלך .הוא ממש מיותר.
לצפיה ב-'מנהל פורום-אבקש מכאן ,בכוונה מכאן-למחוק '
מנהל פורום-אבקש מכאן ,בכוונה מכאן-למחוק
29/09/2016 | 09:03
2
17
לאלתר את התגובה החצופה,הבוטה,המעליבה והמיותרת מעליי.
סברתי כי זכותו של גולש להעיר לעצם הכתיבה,אך לא לגופו של אדם.
לצפיה ב-'לשילה ול- "דוקטורית לאהבה" '
לשילה ול- "דוקטורית לאהבה"
( לעמוד שלי בתפוז )
29/09/2016 | 11:41
1
31
אני שב ומזכיר את הכללים של הפורום:
נא להקפיד על דיון ענייני ומכובד. אפשר להתווכח לגופו של עניין, בבקשה לא לרדת לפסים אישיים, להתקוטט ולחלק ציונים זו לזו. זה גם מיותר וגם לא מוסיף כבוד לאיש. 
נא להקפיד להמנע מפרסומת אישית. אני מזכיר את זה באופן כללי ולאו דווקא בהקשר של ההתכתבות האחרונה ביניכן - והמבינה תבין. 
אני לא מעוניין לעסוק בצנזורה ומחיקת הודעות, אך אם לא יכובדו הכללים באופן חוזר ונשנה, לא אהסס לעשות כן. 
תודה ושתהיה שנה טובה לכולם! 
לצפיה ב-'גם אני לא מעונינת להיות מושמצת אישית ,רק משום שכתבתי הבהרה'
גם אני לא מעונינת להיות מושמצת אישית ,רק משום שכתבתי הבהרה
29/09/2016 | 12:28
17
בהתאם לכללים.
תפקידו של מנהל הפורום-גם למחוק,בזמן המתאים.
תודה ושנה טובה
לצפיה ב-'גישור'
גישור
26/09/2016 | 11:36
24
שלום רן,
 
כל הכבוד לך שאתה רוצה לנהל את הגירושין שלכם בצורה יפה באמצעות גישור. כמגשר אני ממליץ על ההליך היות והוא מאפשר להגיע להסכם הטוב ביותר לשניכם בדרך נעימה ובעלות שהיא נמוכה יחסית לאלטרנטיבות.
 
עפ"י החוק החדש לפני הגשת תביעה יש להגיש בקשה ליישוב סכסוך ולהשתתף בעד ארבע פגישות מהו"ת (מידע היכרות ותיאום) עם עובד/ת סוציאלי ביחידת הסיוע שליד בית המשפט. כך שגם אם אשתך תמהר להגיש ראשונה תביעה היא לא תוכל לעשות זאת.
 
לכן, דבר אתה והסבר לה על רצונך להיפרד בדרך יפה, אני רוצה להאמין שגם היא תבחר בדרך זו.
 
אשמח לשוחח בפרטי,
בברכת שנה טובה,
לצפיה ב-'גישור ומירוץ הסמכויות'
גישור ומירוץ הסמכויות
( לעמוד שלי בתפוז )
26/09/2016 | 11:40
2
17
רן שלום, 
 
כדי לענות באופן אחראי על שאלתך, חסרים פרטים. 
אם תפנה לאשתך בהצעת גישור, היא לא יכולה מייד לתבוע אותך, אך היא יכולה מייד ללכת ולהגיש בקשה שנקראת "בקשה ליישוב סכסוך" - לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני. המטרה של הליך יישוב הסכסוך הוא לנסות להביא אתכם לידי הסכם במקום להליכים משפטיים. אך אם הניסיון הזה לא יצליח, החוק קובע שמי שהגיש ראשון את הבקשה, יכול להגיש תביעות לערכאה שהוא בוחר. 
נושאים שונים שקשורים לגירושין כגון חלוקת הרכוש, משמורת ילדים, מזונות ילדים וכו', נמצאים בסמכות מקבילה הן של בית המשפט לענייני משפחה והן של בית הדין הרבני. השאלה איפה יתבררו תביעות שקשורות לנושאים האלו תלויה בשאלה מי הגיש ראשון את התביעות. מכאן הביטוי "מירוץ הסמכויות" - מה רץ מהר יותר לאיזו ערכאה. 
כאמור, אם אשתך תגיש מחר בבוקר בקשה ליישוב סכסוך בתגובה להצעת הגישור שלך, תהיה לה הזכות לקבוע לאיזו מבין הערכאות יוגשו התביעות. 
בשנים האחרונות, בהרבה מקרים אין משמעות רבה למירוץ הסמכויות, בגלל השינוי הגדול שחל בפסיקות של בתי הדין הרבניים. בהרבה מקרים לא יהיה הבדל בתוצאה הסופית בין בית המשפט לבין בית הדין. אך בהרבה מקרים בהחלט יש משמעות לשאלה אם התביעות יתבררו בבית הדין או בבית המשפט, כלומר יש משמעות קריטית לשאלה מי מגיש קודם את הבקשה ליישוב סכסוך
כדי לדעת אם במקרה שלך יש או אין משמעות לשאלה באיזו ערכאה יתבררו התביעות אם לא תצליחו להגיע להסכם, חסרים נתונים. ההמלצה היא לפנות לייעוץ משפטי שבו ניתן יהיה לאסוף את כל הנתונים הרלבנטיים ולתת לך ייעוץ בנושאים האמורים. 
אם אכן אין משמעות רבה לשאלה איפה ידונו התביעות, אין לך מה להפסיד מלנסות ולהציע לאשתך גישור. גם אם היא תזדרז ותגיש בקשה ליישוב סכסוך, ממילא זה לא ישנה הרבה. מצד שני, אם יש משמעות לשאלה האמורה, ההמלצה היא להגיש בעצמך קודם בקשה ליישוב סכסוך, ולאחר מכן לנסות גישור. 
לכן המלצה היא לפנות תחילה לייעוץ משפטי לפני שעושים צעד כלשהו. 
 
לצפיה ב-'תודה על ההבהרה.עד כמה שהבנתי מהחוק-בסיום 4 הפגישות,'
תודה על ההבהרה.עד כמה שהבנתי מהחוק-בסיום 4 הפגישות,
28/09/2016 | 11:03
1
14
מנסים,ביחד עם בני הזוג,לבדוק מהי הדרך המתאימ הלהם ,לסיים את הסכסוך.
אכן-לא בגישור עסקינן,בפירוש לא,גם אם יש כאלה שמפרשים כך.
רשימת המגשרים-טרם גובשה ומתגבשת בימים אלו.מובן שזכותם של בני הזוג
לפות לכל מגשר פרטי.
לצפיה ב-'הליך יישוב סכסוך ביחידת הסיוע וגישור'
הליך יישוב סכסוך ביחידת הסיוע וגישור
( לעמוד שלי בתפוז )
28/09/2016 | 15:15
11
אכן הפגישות ביחידת הסיוע אינן פגישות גישור. 
קיימת רשימת מגשרים שגובשה ע"י משרד הרווחה. זו רשימה זמנית, שכן טרם הותקנו התקנות שאמורות להסדיר את נושא הגישור בכלל ונוסח התקנות עדיין בדיון. כאמור הרשימה הקיימת היא זמנית, אך כמו שקורה הרבה פעמים במדינת ישראל, מאוד יתכן שההסדר הזמני יהיה ארוך טווח. 
כמובן שצדדים לסכסוך יכולים לבחור איזה מגשר שהם רוצים והם לא מחוייבים לבחור רק מהרשימה. 
לצפיה ב-'סכסוך בעסק משפחתי'
סכסוך בעסק משפחתי
27/09/2016 | 10:56
2
26
שלום לכם, אשמח אם תוכלו לעזור. אני ואחי מסוכסכים על רקע מחלוקות בעסק המשפחתי. פנינו בהסכמה לגישור בשביל לא להגיע לבתי משפט ולהוציא הרבה כסף. אבל המגשר לדעתי נוטה לצד שלו וכל הזמן מנסה לרמוז לי שאין לי קייס. רציתי לשאול איך אני מתמודד עם המצב הזה? האם זה חוקי שמגשר יתנהג בצורה כזאת? הוא לא אמור להיות נייטרלי?
לצפיה ב-'ברור שהוא אמור להיות נייטראלי אלא ש'
ברור שהוא אמור להיות נייטראלי אלא ש
27/09/2016 | 11:25
14
אולי זו תחושב שלך,בגל העדר כימיה?
אגב-תפקידו של המגשר בין השאר,להסביר לכם מהו סיכון וסיכוי אם הייתם פונים,למשל,לבית המשפט.ואולי לכך היתה כוונתו וכוונתך.
בכל מקרה-אל תרימו ידיים.נסו מגשר אחר,לא לפני שתסביר לו ותבהיר את העניין.
לצפיה ב-'נייטרליות בגישור'
נייטרליות בגישור
( לעמוד שלי בתפוז )
27/09/2016 | 14:46
12
שלום רב, 
 
כמובן שהמגשר חייב להיות נייטרלי ואובייקטיבי. אם אתה מרגיש שזה לא המצב, הייתי מציע בתור צעד ראשון לפתוח את זה מול המגשר בפגישה נפרדת (פגישה שהיא רק בינך ובין המגשר, ללא הצד השני). לשתף אותו בתחושה שלך, לפרט ולתת דוגמאות ולשמוע מה יש לו לומר. אם הוא מגשר טוב, אתה אמור לצאת מהפגישה עם תחושה מחודשת של אמון במגשר ובנייטרליות שלו. 
אם זה לא הולך ואתה ממשיך להרגיש כך, הייתי מציע להחליף מגשר. 
 
לצפיה ב-'חוק לחלוקה פנסיונית'
חוק לחלוקה פנסיונית
19/09/2016 | 12:45
1
30
שלום רב, האם מתקיימים כהלכה פסקי דין ההקשורים לחלוקה הפנסיה בעקבות חוק הפנסיה החדש? אני שמעתי לפחות של 2 מקרים שחברות הביטוח הערימו קשיים על הצדדים בעת ביצוע פס"ד בפועל
לצפיה ב-'חלוקת חסכון פנסיוני בגירושין'
חלוקת חסכון פנסיוני בגירושין
( לעמוד שלי בתפוז )
21/09/2016 | 15:45
28
החוק בהחלט מקויים. אך יש בו דרישות מאוד מדוייקות שצריך לעמוד בהן כדי שהגוף שמנהל את הקופה יוכל לבצע את החלוקה. צריך להמציא לגוף המנהל מסמך שנקרא "פסיקתה" - זו פסיקה תמציתית של בית המשפט שמציינת בדיוק את תקופת הצבירה, שיעור החלוקה ועוד. יש עורכי דין ומגשרים שלא מכירים מספיק טוב את הוראות החוק והפסיקתה שהם מבקשים לא עומדת בתנאים ואז חברת הביטוח או הגוף המנהל הרלבנטי מסרב לרשום. לא מדובר בקשיים שמערימים סתם אלא באי התאמות לדרישות החוק. 
זו עוד סיבה שבגללה חשוב שמי שעורך את הסכם הגירושין יהיה עורך דין מנוסה. 
 
לצפיה ב-'כניסת מנהל חדש'
כניסת מנהל חדש
( לעמוד שלי בתפוז )
19/09/2016 | 14:08
3
18
ברצונינו להודות רן ורדי על תקופת ניהול הפורום.
באותה הזדמנות, נאחל המון הצלחה למנהל הפורום הנכנס, עו"ד אילן יעקובוביץ.
 
המשך גלישה נעימה 
 
לצפיה ב-'תודה לרן ובהצלחה לאילן.'
תודה לרן ובהצלחה לאילן.
19/09/2016 | 19:01
7
לצפיה ב-'תודה לרן ובהצלחה לאילן'
תודה לרן ובהצלחה לאילן
20/09/2016 | 10:46
5
לצפיה ב-'בהצלחה למנהל הפורום החדש'
בהצלחה למנהל הפורום החדש
29/09/2016 | 13:20
6
מאחל לכולנו שנה טובה וחג שמח
לצפיה ב-'שאלתי היא בנושא מהו מחיר סביר לגישור'
שאלתי היא בנושא מהו מחיר סביר לגישור
15/09/2016 | 12:14
5
27
אני מתעניינת עבורי ועבור בעלי באפשרות של גישור לסיים את נישואנו. פניתי למספר מגשרים שמצאתי באינטרנט וגם נפגשתי פגישה אחת עם מישהי להכרות.
 
השאלה שלי היא מהי המחיר המקובל והסביר לתהליך כזה כולו. כי אני מקבלת הצעות שונות ומשונות. רוצה להבין מה נחשב הוגן.
 
לצפיה ב-'עלויות גישור'
עלויות גישור
15/09/2016 | 13:00
3
23
נכון להיום עלויות גישור בגירושין בדרך כלל נעות בין 400 ועד 1200 ש"ח לשעת גישור + מע"מ.
כל מגשר גובה את המחיר המתאים לו בטווחים הללו בדרך כלל.
העלות הזו מתחלקת בין הצדדים כשמדובר בחשבונות נפרדים.
מפגש גישור ממוצע אורך כשעתיים ונדרשים בדרך כלל בין 5 - 10 מפגשים כדי להשלים הליך גישור עבור "זוג ממוצע", חריגים לשני הכיוונים תמיד יהיו.
לכך יש להוסיף בדרך כלל עוד כשעתיים עבור הכנת "מזכר הבנות בגישור" ועוד סכום בסדר גודל של כ-5000 ש"ח עבור כתיבת הסכם גירושין על ידי עורך דין.
 
יש מגשרים שיציעו לכם "עסקת חבילה" של מחיר מוסכם וכולל, לא מומלץ.
 
בהצלחה
רן ורדי
מגשר גירושין ומנהל הפורום
 
 
לצפיה ב-'אני גובה 500 שקל לשעת גישור,עובדת עם עו"ד'
אני גובה 500 שקל לשעת גישור,עובדת עם עו"ד
15/09/2016 | 14:18
2
34
צמוד המלווה את הזוג  לרבנות/בית משפט לעניני משפחה,בד"כ ישירות לרבנות לחסוך עלויות.הוא גובה כ 2500 שקל + מע"מ.
נחוצות בין 5-10 שעות,אי אפשר לדעת מראש.
לעיתים יש צורך בבעלי מקצוע נוספים ,כמו אקטואר,או כלכלן .
מוזמנים לשלוח הודעה פרטית או למייל שלי,במידה ואתם מהצפון.
 
לצפיה ב-'תיקון:לשעת גישור בנושא גירושין'
תיקון:לשעת גישור בנושא גירושין
15/09/2016 | 14:19
14
לצפיה ב-'אישור ההסכם'
אישור ההסכם
15/09/2016 | 15:07
23
מומלץ בחום לאשר את ההסכם בבית המשפט למשפחה לפני הפניה לבית הדין הרבני.
נכון שאפשר לפסוח על השלב של בית המשפט למשפחה ולפנות ישירות לאישור וקבלת גט ברבני אולם לדבר יש מספר משמעויות שלא זה המקום לפרטן (זה אינו נושא השרשור) ובהמשך הדרך הצדדים או מי מהם עשוי להצטער על כך.
זה אורך בד"כ כשבועיים מרגע הפניה לבית המשפט ועד למועד אישור ההסכם מול שופט\ת בבית המשפט למשפחה.
מבחינת עלות מדובר באגרה בגובה 477 ש"ח.
לצפיה ב-'מחיר גישור'
מחיר גישור
16/09/2016 | 14:04
19
שלום לך,
 
להלן קישור למאמר שכתבתי בנושא. אני מקווה שזה יעזור לך להבין באיזה סדר גודל של סכום מדובר.
 
אם יש לך שאלות נוספות אשמח לענות.
 
בברכה,
לצפיה ב-'האם יש גישור שהוא גם תהליך טיפולי'
האם יש גישור שהוא גם תהליך טיפולי
12/09/2016 | 11:51
3
25
האם יש גישור שהוא גם תהליך טיפולי שעוזר לשני הצדדים להשלים עם התהליך?         
לצפיה ב-'אני מניחה שיש .אישית-במהלך הגישור,'
אני מניחה שיש .אישית-במהלך הגישור,
12/09/2016 | 12:08
17
"מגניבה" עקרונות של אימון אישי,לנושא השלמה עם תהליך הפירוד והגירושין, ,ראיית מטרות לעתיד,קשר עתידי וכו'.
האם לכך היתה הכוונה?או אחרת?
לצפיה ב-'גישור איננו טיפול '
גישור איננו טיפול
12/09/2016 | 22:43
1
17
ענת שלום,
לא הסברת לאיזו סיטואציית גישור כוונתך, האם גישור בגירושין או סיטואציה אחרת.
בכל מקרה לשאלתך גישור הנו הליך משא ומתן מונחה שמטרתו להגיע להסכמה בנושא שבו קיים קונפליקט.
טיפול הוא הליך שנועד להעביר את הצדדים טרנספורמציה מנטלית ברמה מסוימת.
אם מדובר בטיפול זוגי (בניגוד ליעוץ זוגי) הרי שרק פסיכולוג מוסמך רשאי לתת טיפול זוגי, וההליך במהותו איננו גישור.
אפשר שמגשר כזה או אחר מבצע פעולה שמסייעת לבני זוג לעכל את המצב אולם זה אינו הליך טיפולי לשאלתך, ומגשר אינו מוסמך לטפל.
 
 
לצפיה ב-'יש מגשרים שעובדים בצמידות עם אנשי מקצוע'
יש מגשרים שעובדים בצמידות עם אנשי מקצוע
13/09/2016 | 10:59
12
בתחום הטיפולי.
אני-בעד גישור פרופר ומי שימצא לנכון- יטפל מקצועית.בלי קשר בין הדברים.
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
25/08/2016 | 15:22
3
35
רומיתי על ידי מכון להסרת שיער, גבו ממני עשרים אלף שקל בהבטחות שהשיער יוסר לצמיתות מה שממש לא קרה. תבעתי אותם בתביעות קטנות והתקשרו אלי ממכון גישור לבוא לגישור בהרצליה בעוד חודש.
לא ידעתי אם להסכים אבל הסכמתי.
האם פעלתי נכון לדעתך?
לא לקחתי עורך דין, אמרו לי בבית משפט שאי אפשר.
לצפיה ב-'לדון קישוט'
לדון קישוט
25/08/2016 | 15:46
22
גישור הינו הליך מבורך אך עליך להיות מגובש ולהחליט מהו הסכום שאתה דורש בגין הנזק שנגרם לך.כדאי להגיע עם דרמטולוג העוסק בתחום לפגישה.אוכל להמליץ לך על רופאה מעולה .
לצפיה ב-'גישור בתביעות קטנות'
גישור בתביעות קטנות
25/08/2016 | 16:03
1
21
שלום לך,
המקרה שלך הוא מקרה שבו תביעה קטנה הועברה על ידי בית המשפט לגישור כחלק מהכשרות פרקטיקום הנעשות בשיתוף בתי המשפט לתביעות קטנות בישראל, כפי שאני מניח נאמר לך כי הגישור יתקיים באחד ממכוני ההכשרה בגישור כחלק מפרקטיקום של מגשרים מתלמדים ולכן נעשה בחינם. אל תחשוש מזה, אתה בידיים טובות, יש שם מגשרים מתחילים לצד מגשרים מדריכים מנוסים מאד שילוו את ההליך.
אין כל פסול בנכונות שלך לבוא לגישור מבחינתך, פשוט כי אין לך מה להפסיד בניסיון הזה.
אין צורך, זה לא מקובל וגם לא נכון להביא מומחים מטעם בהליך גישור, הליך גישור איננו הליך של הוכחות, את זה תשאיר להליך המשפטי במידה והגישור יכשל.
לגבי עורך דין, לא ניתן לקבל ייצוג של עורך דין בתביעות קטנות.
לגבי ההערה שנאמרה פה, אני מניח שאם הגשת תביעה בבית משפט, הגדרת בה סכום פיצוי מבוקש, כך שנקודת המוצא שלך מבחינת סכום פיצוי מבוקש ברורה לשני הצדדים, זכור שזו נקודת מוצא ותהיה פתוח מחשבתית להקשיב לצד השני ולמגשר\ת, בהליך הגישור לעיתים משנים דעה, אל תנעל.
אין לי מושג איך נראית התביעה שלך, אומר רק דבר אחד, נקודת כובד מרכזית בתיק כזה היא "ההבטחה לתוצאות" שלטענתך ניתנה בתחילת הטיפול, בדוק היטב איזה ראיות יש לך בנושא, אני מניח שעל זה יקום או יפול דבר.
 
בהצלחה
רן ורדי, מגשר ומנהל הפורום
 
 
לצפיה ב-'תיקון קטן והסבר.בתביעות קטנות -בד"כ אין להביא עו"ד '
תיקון קטן והסבר.בתביעות קטנות -בד"כ אין להביא עו"ד
26/08/2016 | 11:37
15
אלא אם הוגשה בקשה ובית המשפט אישר,אז גם לצד השני ינתן אישור.
אתה יכול להביא איתך מסמכים(לא עדין,כאמור!),וכן מישהו מטעמך,שיהיה איתך,לא יתערב,שאינו עו"ד ולא מתמחה.זאת תסביר גם לצד השני.
מציעה לך לבדוק שהצד השני לא הביא כמיצג,עו"ד או מתמחה למשפטים,כי נוהגים לעשות זאת.
כמי שגשרה בלא מעט תביעות קטנות,ממליצה לך מאוד ,גאכן לגשת לגישור וגם לצרף סרטון של כתבה שנערכה בנושא בערוץ 22  או 10,השבוע.
בהצלחה
לצפיה ב-'שלום בית'
שלום בית
21/08/2016 | 13:31
2
35
שלום רן,
הגשתי תביעה לגירושין ןסיכמתי עם עורך הדין סכום של 50,000 כטיפול בתביעה. במידה ואני ואשתי מגגיעים לשלום בית כמה אני אמור לקבל החזרים מהסכום ששולם? יש לציין שאין סעיף כזה בחוזה , פתיחת התיק נעשתה לפני 4 חודשים ולעת עתה היינו בדיון 1 בלבד.
לצפיה ב-'שלום בית'
שלום בית
21/08/2016 | 14:59
24
משה שלום,
שאלתך פחות רלוונטית לפורום הזה, אנחנו עוסקים פה בגישור.
אני מציע שלפני כל צעד פנה ישירות לעורך דינך ותדבר איתו, שמע מהי התייחסותו למקרה ומה הוא מציע בנסיבות.
אינני יודע מה אמור בהסכם ההתקשרות בינכם, לעיתים נחתמים הסכמים מסוג זה ללא ברירה של ביטול.
במידה ולא תגיע לפתרון שיראה לך הגון מול עורך הדין תמיד תוכל לשקול אופציות לישב את המחלוקת בינכם, גישור היא אחת מהן.
 
בברכה
רן ורדי, מגשר ומנהל הפורום
 
 
לצפיה ב-'למשה שלום רב'
למשה שלום רב
22/08/2016 | 20:46
18
אתה חייב להוסיף נספח להסכם עם עו"ד בדבר שכר טירחה במקרה של שלום בית.אל תוותר על נתון זה אוכל לשלוח לך הסכם בנדון.בהצלחה!!
לצפיה ב-'9 באב - חורבן הבית'
9 באב - חורבן הבית
14/08/2016 | 09:41
2
37
תשעה באב הוא מועד חשוב להזכיר לכל הזוגות הנשואים שהחליטו לפרק את המסגרת, שניתן ראוי ורצוי לא להפוך זאת לחורבן בית עבורם ועבור ילדיהם.
טראומה תמיד תהיה שם, אפשר לדאוג שזו לא תהיה חורבן.
 
גישור זו האופציה לצאת לדרך חדשה מבלי להחריב את הבית.
אתם מוזמנים לפגישת היכרות בלתי מחייבת, כדי לשקול את אופציית הגישור אשר תביא אתכם באורך חיובי, הוגן, נכון ומתאים להסכם גירושין מוסכם.
 
050-9021310
 
 

 
לצפיה ב-'כל כך נכון מה שכתבת!'
כל כך נכון מה שכתבת!
14/08/2016 | 12:15
1
17
לצערי מניסיוני כל מילה בסלע, לכו לגישור, רק בגישור.
עורכי דין ובתי משפט רק יזיקו לכם ובטח לכיס שלכם.
לצפיה ב-'מצטרפת להמלצה.מה עוד שהיום טרום התביעות,יש לעבור'
מצטרפת להמלצה.מה עוד שהיום טרום התביעות,יש לעבור
15/08/2016 | 11:27
9
ביחידה לישוב סכסוכים,למפגשים של 4 שעות.
לצפיה ב-'תכנית טלוויזיה חדשה בנושא גישור'
תכנית טלוויזיה חדשה בנושא גישור
14/08/2016 | 14:25
31
יושב לכם ריב על הלב?
לתכנית טלוויזיה חדשה בערוץ 2 שעוסקת בגישור ובישוב מחלוקות, אנו מחפשים אנשים היו מעוניינים לישב סכסוכים ומחלוקות בחייהם.
 
לפרטים נוספים שני גלעדי- 052-7722542
לצפיה ב-'שאלה?'
שאלה?
12/08/2016 | 10:45
6
39
יש לי שאלה. בעלי פתח נגדי בהליכים כרוכים בבית הדין הרבני טענה שאני בוגדת, כבר היינו בשני דיונים ואני לא רוצה לקחת עורכדין ורוצה לנסות לסגור הכל בהסכמה בינינו, הוא אמר שלא מעוניין לדבר איתי בכלל, איך אני משכנעת אותו לגשר על הסכסוך הזה?
לצפיה ב-'להביא בן זוג לגישור'
להביא בן זוג לגישור
12/08/2016 | 16:50
4
29
דניאל שלום,
ישנם יתרונות רבים לקיום הליך גישור בגירושין על פני הליך משפטי בבית הדין או בבית המשפט.
כדי להתגשר צריכה להיות לפחות רמה בסיסית של תקשורת בין שני בני הזוג, כמו כן הגישור רצוני ולכן על שניכם לגשת לגישור מרצונכם.
אם אני מבין נכון ההליך בבית הדין החל לפני החלת החוק החדש ואם אכן כך לא ניתן לכפות גישור על הצדדים. עליו להחליט שהוא מעוניין בגישור כמותך.
אם זו הדרך בה את מעוניינת תצטרכי למצוא את האופן לשכנע את בן זוגך.
- זה יכול להעשות בשיחה ישירה.
- זה יכול להעשות תוך סיוע של בן\בת משפחה שישוחחו עימו.
- את מוזמנת ליצור עימי קשר ואתן לך כמה טיפים טלפונית, ומעבר לכך הוא יוכל ליצור קשר טלפוני עימי (או עם כל מגשר שתבחרו) ולשמוע פרטים בטלפון. הרבה פעמים שיחת טלפון כזו בה ניתנת אינפורמציה חשובה על מהו גישור ויתרונותיו גורמת לבן זוג לחשוב שנית.
 
בהצלחה
רן ורדי, מגשר ומנהל הפורום
050-9021310
 
 
לצפיה ב-'עוד שאלה'
עוד שאלה
12/08/2016 | 23:53
3
11
מה בעצם היתרונות ואיך אני מוכרת לו את זה?
לצפיה ב-'גישור הוא תהליך חשוב ומהותי,מגיעים אליו בהסכמה'
גישור הוא תהליך חשוב ומהותי,מגיעים אליו בהסכמה
13/08/2016 | 07:50
11
ומרצון,לא,מוכרים " אותו!
חפשי בכל מנוע חיפוש וקראי.
לצפיה ב-'יתרונות בגישור'
יתרונות בגישור
13/08/2016 | 09:55
1
9
דניאל יקרה,
למיטב שיפוטי יתרונות הגישור "מוכרים אותו" לכל מי שמבין ומפנים אותם.
את יכולה לקרוא במאמר הזה את יתרונות הגישור בגירושין
כמו כן יש כאן מאמר נוסף המציג עשר יתרונות לגישור בגירושין.
 
בהצלחה
רן ורדי
מגשר ומנהל הפורום
050-9021310
 
 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
14/08/2016 | 00:04
4
תודה על העזרה
לצפיה ב-'בוחרת מגשר,מנסה לכתוב לבעל כי זו דרך טובה.'
בוחרת מגשר,מנסה לכתוב לבעל כי זו דרך טובה.
14/08/2016 | 11:24
6
אם יש לו עו"ד או טוען רבני-פני אליו.
יכולה למסור למגשר/ת כי בעלך לא משוחח איתך.יש מגשרים שיפנו אל הבעל ויסבירו לו מהו גישור ומהם יתרונותיו.
 
לצפיה ב-'סרט שושן צחור'
סרט שושן צחור
07/08/2016 | 21:32
1
27
שלום רן,
אני מחפשת את הגרסה המלאה של הסרט - שושן צחור שעוסק בגישור.
אשמח אם תוכל לכוון אותי.
תודה רבה,
אפרת
 
לצפיה ב-'הסרט שושן צחור'
הסרט שושן צחור
07/08/2016 | 22:41
26
בבקשה..
 
יש לך שם גם פרטים של הגורם המפיק במידה ואת זקוקה לעותקי מקור מלאים.
 
בברכה
רן ורדי, מגשר
050-9021310
 
 
לצפיה ב-'תודה לך רן מקרב לב על הטיפול המסור '
תודה לך רן מקרב לב על הטיפול המסור
05/08/2016 | 15:50
1
19
הי, מבקשת לנצל את הבמה הזו ולהודות לך רן מקרב לב על עבודת הקודש שעשית בגישור בין בעלי לביני בחודשיים האחרונים.
זה ממש מרגש לראות איך מקצה אחד הצלחת להביא אותנו למקום של כבוד הדדי והסכמות. חושבת שאם יש מישהו שזכה מכל המהלך הזה של הגישור איתך הוא הילדה.
המצב היה מורכב ובלעדיך אני חוששת שהדברים היו נגמרים אחרת ולא לטובה.
דרך הבמה הזו של הפורום פגשתי בך כמגשר, ודרך הבמה הזו של הפורום אני בוחרת להודות לך על עבודתך המופלאה.
המון הערכה ותודה, תמר
 
לצפיה ב-'שמחתי לסייע'
שמחתי לסייע
06/08/2016 | 09:38
12
תודה תמר על הפידבק.
מאחל לכם דרך מוצלחת בעתיד, ותקשורת טובה לאורך הדרך.
 
בברכה
רן, מגשר
050-9021310
 
 
לצפיה ב-'מידע מוקדם שאני צריך'
מידע מוקדם שאני צריך
04/08/2016 | 13:03
2
26
מעביד שלי לשעבר הגיש נגדי ונגד עובד נוסף תביעה משמעותית על הפרת זכויות יוצרים בטענה שהתפטרנו והשתמשנו במידע מיסחרי של החברה ופתחנו עסק מתחרה באמצעות המידע הזה. כמובן שהכל שטויות וזה ממש לא נכון.
קיבלנו שנינו כעת זימון לפגישת גישור בבית הדין לעבודה בירושלים. מה זה אומר והאם אנחנו חייב להשתתף בזה? עורכת דין שמטפלת בנו אמרה שבדרך כלל מגיעים שם לפשרות ואני חושש שפשרה משמעותה שאשלם כסף שלא מגיע.
לצפיה ב-'גישור בבית הדין לעבודה'
גישור בבית הדין לעבודה
04/08/2016 | 14:58
1
30
שלום לך,
לא ציינת מה גובה התביעה כך שמעט קשה לי להתייחס פרטנית, יש הבדלים בין סוגי טיפול בבית הדין לעבודה, תביעות עד סכום מסוים מוגדרות כד"מ (דיון מהיר) ומועברות להליך פישור שאיננו גישור, ותביעות מעל לסכום זה מוגדרות ס"ע ומועברות להליך גישור.
ברמת העיקרון לשני הצדדים קיימת הזכות להודיע לבית הדין שאינם מעוניינים בהליך הגישור, זהו הליך וולונטרי. באין רצון תתקדמו להליך המשפטי.
זכור שבגישור יש לכם שליטה מלאה על התוצאה, בהליך המשפטי אתם נפרדים מהשליטה שעוברת למותב שיפוטי שיחליט בתיק.
הבנת לא נכון את המסר של עורכת הדין שלך, הליכי גישור בבתי הדין לעבודה ובכלל ממש אינם דווקא מסתיימים בפשרה, הם באותה מידה יכולים להסתיים בדחיית התביעה או בקבלתה במלואה, הכל תלוי בנסיבות ובמידת ההבנה של הצדדים למה שנכון עבורם, כל מקרה לגופו.
גם פשרה כלשהי במידה וזו האופציה שמתקבלת בגישור איננה דווקא ב"אמצע". יכולה להיות תביעה של 100,000 שקל שבפשרה שולמו 10,000 שקלים, ויכולה להיות תביעה של 100,000 שקל שבפשרה שולמו 75,000 שקלים.
בדרך כלל הליך גישור בדיני עבודה משפטי מאד כי עוסק בזכויות וחובות, אבל ישנם מגוון מקרים אחרים מורכבים יותר ולא חד משמעיים. מאידך תביעת זכויות יוצרים כלל איננה תביעה בדיני עבודה ותיקים כאלו מועברים כיום לבית הדין לעבודה כי הנסיבות היו נסיבות של יחסי עובד ומעביד. 
 
עצתי שתיתנו צ'אנס להליך גישור, למעלה מחמישים אחוז מהתיקים בבתי הדין לעבודה נסגרים בהליכי גישור ופישור.
מה שעליכם להבין הוא שבכל תביעה יש לשני הצדדים סיכוי וסיכון, אם לקחת עורכת דין היא היועצת שלך והיא תעריך לך את גובה הסיכון שלכם בתיק ומה להערכתה הסתברות הסיכון.
לגישור מסוג זה אתם באים כדי "לקנות סיכון" - כלומר לקנות במחיר נמוך יותר את הסיכון המרבי המוערך, ואת זה בדיוק עושים שני הצדדים לתיק, לשניהם סיכויים וסיכונים. לכן כדאי מאד לתת צ'אנס להליך כזה במרבית המקרים.
 
בברכה
רן ורדי, מגשר ומנהל הפורום
050-9021310
 
 
לצפיה ב-'חבל שיש עורכי דין שטרם הפנימו את ההבדל בין גישור,פישור'
חבל שיש עורכי דין שטרם הפנימו את ההבדל בין גישור,פישור
06/08/2016 | 08:30
14
בוררות ושיחת מהו"ת.
לצפיה ב-'שלום, שאלה בעניין חוק החדש לגישור !!'
שלום, שאלה בעניין חוק החדש לגישור !!
02/08/2016 | 12:43
3
28
בעלי ואנוכי מבקשים לפרק את נישואנו, יש לנו שלושה ילדים וויכוח על משמורת.
מה בדיוק העניין הזה של החוק החדש שאומר שחובה גישור על כל זוג מתגרש? וגם לשאול מה יקרה אם בעלי ירוץ להגיש תביעה ברבנות?
גם רציתי לשאול מה הסיכוי שבעלי יקבל משמורת משותפת על הילדים אם אני מתנגדת?
 
תודה
לצפיה ב-'חובת גישור לפי החוק להסדר הדיינות בסכסוכי משפחה'
חובת גישור לפי החוק להסדר הדיינות בסכסוכי משפחה
02/08/2016 | 13:09
2
30
אודליה שלום,
החוק החדש מחייב זוגות הפונים להליך משפטי על מנת להתגרש לתת צ'אנס לגישור כהליך להגעה להסדר גירושין מוסכם ברוח חיובית.
ישבו עמכם ויבחנו אפשרות שתפתרו את המחלוקות בהליך גישור.
ישנם יתרונות מובהקים בהליך גישור כאופציה ליישב באמצעותה מחלוקות בגירושין, את מוזמנת לקרוא מאמר חשוב בנושא יתרונות הגישור בגירושין.
 
לגבי האפשרות ש"בעלך ירוץ להגיש תביעה בבית הדין הרבני" - האפשרות הזו חסומה בפניו כל עוד לא מיציתם את מפגשי ההכנה לגישור אליהם תופנו.
 
לשאלתך בנושא משמורת - צריך לשמוע יותר פרטים על מנת לתת לך מענה משפטי. אבל חשוב יותר להבין מה מקורן של אי ההסכמות כדי לאפשר לכם להקשיב אחד לשני ולהבין לבד מה נכון יותר עבורכם ועבור הילדים, כיפוף ידיים לא תמיד משקף את מה שבאמת אתם רוצים ומה שבאמת טוב לכם. זה בדיוק ההבדל בין מה שעושים בהליך גישור לעומת מאבק משפטי בניהולם של עורכי דין בבית המשפט או בבית הדין הרבני.
 
בהצלחה
רן ורדי, מגשר
050-9021310
 
 
לצפיה ב-'תודה רבה רבה'
תודה רבה רבה
02/08/2016 | 14:42
1
13
מעריכה מאד את התשובה המיידית שלך. אני אנסה לתת צאנס לגישור. זה גם תלוי בו  
לצפיה ב-'קצת לחדד.הפגישות עליהן מדבר החוק והתקנות-'
קצת לחדד.הפגישות עליהן מדבר החוק והתקנות-
03/08/2016 | 11:28
18
בהן יוסברו לצדדים חובות וזכויות על פי מצבם ויבדקו אפשרויות חילופיות לתביעות,
בינהן,כמובן-גישור.
אלו פגישות חובה,בלעדיהן לא ניתן להגיש תביעות לבית המשפט למשפחה וגם לא לרבנות.
בתום הפגישות,יוצעו,כאמור,לבני הזוג,הצעות בהתאם לנתוניהם. בכל מקרה כדאי להגיע ישירות לגישור,לנסות להגיע להסכמות,שיקבלו תוקף של הסכם,שיואשר בבית המשפט או ברבנות.אפשרות זו עומדת בפני המתגרשים.
בפני כל מי שבוחר גישור,במיידי.
חשוב לציין כי ניתן לגשת ישר לגישור,לא הפגישות הללו.
לצפיה ב-'בן זוג עם דירה ומשכנתא'
בן זוג עם דירה ומשכנתא
26/07/2016 | 20:59
6
34

התחלתי לצאת עם בנזוג מוסים. כבר תקופה די ארוכה.
אנחנו גרים יחד. הוא הציע- שבגלל שיש לו משכנתא די גדולה על דירה ואנחנו גרים בה - אשלם לו חצי משכ״ד שהדירה שלו שווה בשוק.
זה הכעיס אותי. למרות שלוגית- אם היינו שוכרים דירה אחרת הייתי משלם את הכסף הזה בכל מקרה.

אשמח לדעתכם
כנראה במצב הפוך לא הייתי מבקש ממנו כסף.
רציתי לשאול - ואני יודע שזה לא משנה, כי מה שאני מרגיש זה מה שחשוב -
זה סביר סיטואציה כזו?
הוא לא מוכן שאהיה בעלים של חלק מהדריה בטאבו. גם אם נאחד חשובונות הדירה תהיה שלו בלבד. לא מוכן שאשלם את כל החשבונות לבד.

אני די חושב לפרק זוגיות בגלל דבר כזה. כואב לי שזה טכני. אבל אני ככ חושש
 
לצפיה ב-'מגורים משותפים וחלוקת עלויות דירה'
מגורים משותפים וחלוקת עלויות דירה
26/07/2016 | 22:55
5
28
שלום לך,
נפתח ונאמר ששיח פתוח בין בני זוג הם המפתח לטפל בכל סיטואציה בינזוגית.
האם שוחחת באופן פתוח עם בן הזוג? האם אמרת לו מה אתה מרגיש לגבי דרישתו? האם הבעת את עצמך ואת המשמעויות עבורך?
בשיח פתוח אתה גם תשמע את הצד השני, מה מניע אותו, מה חשוב לו, למה חשוב לו.
שיח פתוח זו הדרך לנסות ולהגיע להבנה הדדית, זהו המפתח שמאפשר לשני צדדים להגיע להקשבה ולהבנה במקום שבלי תקשורת פתוחה עשוי להראות לעיתים כדרך ללא מוצא.
נסה לחשוב מדוע בעצם הבקשה איננה לגיטימית אם כפי שציינת יש לו הוצאות גדולות של משכנתא על הדירה...
האם מחצית מדמי שכירות דומים למחצית מעלויות המשכנתא שהוא משלם?
יש כאן כמה צדדים לבקשה ושניכם צריכים להביע עצמכם אחד מול השני כדי להשמיע ולשמוע.
מחד יש היגיון בסיטואציה שהצד שבבעלותו הדירה ומשלם עליה הוצאות יבקש השתתפות שלך בנטל כשאתה מתגורר בדירה עימו.
מאידך תשלום המשכנתא שאתה מתבקש לקחת בה חלק "קונה" לבן הזוג את הבעלות המלאה על הדירה לאורך זמן בעוד אתה אינך חלק מהבעלות הזו.
יש כאן שאלות נוספות, כמה זמן אתם מתגוררים יחד בדירה הזו, מהם התכניות שלכם לעתיד, עד כמה הזוגיות הזו רצינית עבור שניכם, ומה המשמעות של האמירה שלך שאתה חושב לפרק זוגיות עקב כך.
זוגיות מושתתת על נתינה, לא רק על קבלה, נתינה משני הצדדים, ונתינה היא המקום שבו אתה עושה למען השני, למען הרצון של הצד השני ולאו דווקא למענך ולמען רצונותיך, עד כמה אתה מרגיש ששניכם במקום הזה, עד כמה זה חשוב לך.
אינני יועץ זוגי וזה גם איננו הפורום לייעוץ זוגי, חשוב מה באמת חשוב לך בזוגיות ועד כמה הצד השני עונה על כך, נסה להבין את הצד השני ודברו דברו דברו, השמע את עצמך והקשב ברצינות לדברי הצד השני.
בהצלחה
 
 
לצפיה ב-'המון תודה. דברנו על הכל באריכות'
המון תודה. דברנו על הכל באריכות
27/07/2016 | 01:01
4
16
ונמשיך לדבר.
 
זה גישור באיזה תחום אגב אם לא זוגי?
 
 
לצפיה ב-'גישור'
גישור
27/07/2016 | 07:16
3
19
התחום הוא גישור זוגי, בהחלט.
גישור הוא תהליך משא ומתן המתנהל בסיוע מגשר מקצועי המשתמש בטכניקות מסוימות המקדמות את התהליך בשלבים מובנים לפתרון מוסכם. מה שאתם עושים בכוחות עצמכם הוא שיח בינכם.
 
בברכה
רן ורדי, מגשר
 
 
לצפיה ב-'תודה, מה זה שונה מייעוץ זוגי?'
תודה, מה זה שונה מייעוץ זוגי?
27/07/2016 | 12:29
2
14
״אינני יועץ זוגי וזה גם איננו הפורום לייעוץ זוגי״
 
מה ההבדל?
לצפיה ב-'גישור -מול- ייעוץ זוגי'
גישור -מול- ייעוץ זוגי
27/07/2016 | 19:14
1
13
יעוץ זוגי או טיפול זוגי הוא מתן שירותי ייעוץ וטיפול לזוגות המצויים בקושי והמעוניינים להשאר יחדיו, המטרה היא שיפור המערכת הזוגית.
גישור גירושין הוא מתן שירותי גישור לזוגות שקיבלו החלטה להתגרש ומעוניינים לעשות זאת ברוח טובה ובהליך של הסכמות ולא במאבק משפטי בבתי המשפט, המטרה היא הגעה להסכם גירושין מוסכם ומיטבי לכל הצדדים.
לצפיה ב-'ההבדל המהותי-ביעוץ-המיעץ מציע הצעות'
ההבדל המהותי-ביעוץ-המיעץ מציע הצעות
28/07/2016 | 08:01
15
כאלו ואחרות.
בגישור-ההסכמות באות מהצדדים תוך כדי הכוונת התהליך על ידי מגשר,אובייקטיבי.
ההסכמות בגישור-יכולות ובדרך כלל מקבלות "הכשר" כפסק דין מחייב לכל דבר.
יעוץ-אפש רלקחת ואפשר לא.
אגב-לשני התהליכים מגיעים מרצון טוב וחופשי,בד"כ.(ליעוץ לעיתים נשלחים על ידי הרבנות,לגישור-שיחות כאלו ואחרותלפי החוק החדש).

מנהל/ת הפורום

אודות:
אילן יעקובוביץ - עו״ד, מגשר ונוטריון, מתמחה בגירושין, דיני משפחה וירושה ומשפט אזרחי, בעל ניסיון של 18 שנה בתחום. עו״ד יעקובוביץ הוא גם מאמן אישי מוסמך
עוד...

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד אילן יעקובוביץ

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ