לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום גישור

שלום וברוכים הבאים לפורום גישור.

פורום זה הנו במה לשאלות, התלבטויות, התייעצות והכוונה לכל המתעניינים בגישור בכל תחום.

בנושאים אישיים אתם מוזמנים ליצור עימי קשר טלפוני ישיר, אני לשירותכם בכל עת.

רן ורדי, מנהל פורום גישור מגשר גירושין מומחה, מנהל את משרד הגישור  "לחיצת יד – הבית לגישור גירושין". מתמחה בתחום הגירושין והמשפחה, ומגשר בתחום דיני עבודה, בסכסוכים עסקיים וביחסי עבודה בחברות וארגונים

אני רואה בגישור שליחות, להוביל סכסוכים להסכמות הדדיות עם חיוך, ובמיוחד בתחום הגירושין, לסייע לבני זוג ברגעים הקשים של החיים, לתמוך ולהנחות את שיח הפרידה בינהם במקצועיות, במהירות ובאווירה חיובית, במטרה להגיע להסכם גירושין נכון, מיטבי ומוסכם.

גישור הוא תפיסת עולם ודרך חיים. ביום שנפנים ש"הסכמה תשיג יותר ממאבק", העולם שאנו חיים בו יהיה עולם טוב יותר.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גישור

שלום וברוכים הבאים לפורום גישור.

פורום זה הנו במה לשאלות, התלבטויות, התייעצות והכוונה לכל המתעניינים בגישור בכל תחום.

בנושאים אישיים אתם מוזמנים ליצור עימי קשר טלפוני ישיר, אני לשירותכם בכל עת.

רן ורדי, מנהל פורום גישור מגשר גירושין מומחה, מנהל את משרד הגישור  "לחיצת יד – הבית לגישור גירושין". מתמחה בתחום הגירושין והמשפחה, ומגשר בתחום דיני עבודה, בסכסוכים עסקיים וביחסי עבודה בחברות וארגונים

אני רואה בגישור שליחות, להוביל סכסוכים להסכמות הדדיות עם חיוך, ובמיוחד בתחום הגירושין, לסייע לבני זוג ברגעים הקשים של החיים, לתמוך ולהנחות את שיח הפרידה בינהם במקצועיות, במהירות ובאווירה חיובית, במטרה להגיע להסכם גירושין נכון, מיטבי ומוסכם.

גישור הוא תפיסת עולם ודרך חיים. ביום שנפנים ש"הסכמה תשיג יותר ממאבק", העולם שאנו חיים בו יהיה עולם טוב יותר.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
                    * * * *     ה ס כ מ ה   ת ש י ג   י ו ת ר   מ מ א ב ק     * * * *

המשך >>

גישור במשפחה חד מינית
30/05/2016 | 13:29
2
9
שלום לך רן, אשמח להבין האם אתה מבצע גישורים לפירוק חיים משותפים במשפחה חד מינית? וכן להבין מהי המסגרת המשפטית בה אנו מחויבים במסע הזה?
אציין שיש לנו שתי בנות בגיל גן.
בתודה מראש 
גישור משפחתי
31/05/2016 | 12:01
4
שלום דפי
גישור משפחתי מקפל בתוכו את כל סוגי המשפחה הקיימים. גישור בין זוגות חד-מיניים וודאי מכיל צדדים ייחודיים, אבל מהות הגישור אינה משתנה. גם המסגרת המשפטית של הגישור לא משתנה, בין אם זה גישור בין זוגות, שותפים לעסק או שכנים. במקרה של זוגות שנפרדים, המטרה היא להגיע להסכם גירושין, פרידה, וכד'.
הערה קטנה לגבי המילה "מסע" שהשתמשת בה: גישור אכן יכול להיות מסע מפרך ומתיש, אבל גם טיול לא ארוך ואפילו מהנה בחלקו. בהצלחה.
גישור במשפחה חד מינית
( לעמוד שלי בתפוז )
31/05/2016 | 15:38
5
דפי שלום, 
ראשית לשאלתך אני מגשר בגירושין והתרת חיים משותפים בכל סוג מצב וסטטוס של בני זוג.
כדי לתת מענה לשאלתך אודות המסגרת המשפטית בה אתן באופן ספציפית מחויבות, אני זקוק לאינפורמציה אודותכם, הסטטוס המדויק שלכן, נישואים אזרחיים בחו"ל או לא, רישום כזוג נשוי או לא, האם הבנות נולדו לחייכן המשותפים כזוג או אחרת, האם הבנות תחת אפוטרופסות משותפת של שתיכן, רכוש ועוד.
בהליך הגישור נטפל ונבוא להסכמות בכל הסוגיות הכרוכות בילדים ורכוש.
הערכאה המשפטית הרלוונטית לאישור הסכם פירוק השיתוף שלכן היא בית המשפט למשפחה.
כל עוד הגענו להסכם פירוק מוסכם בגישור ההליך הפורמלי הוא טכני מעיקרו. אם תדרש הכרעה משפטית המצב נכון להיום בישראל מורכב.
משפטית, נכון להיום, המצב הפורמלי בארץ סבוך בסוגיית גירושים של בני זוג חד מיניים. התרת נישואים לבני זוג יהודים (והשאלה הראשונה הנה מה דתכם) אפשרית במדינת ישראל רק באמצעות הדין הדתי. הדין הדתי הוא האינסטנציה המתירה גם נישואים אזרחיים בישראל. אלא שהדין הדתי אינו מכיר בנישואים חד מיניים וכאן נכנסנו למילכוד.
המשפט הישראלי מתיר כיום רישום של נישואים חד מיניים, ומכאן ברור שקם צורך אינהרנטי בפרוצדורה משפטית להתירם. קיימות פסיקות של בית המשפט למשפחה בנושא ועדיין המערכת אינה מגובשת דיה נכון להיום.

אתן מוזמנות לפנות אלי טלפונית, אשמח לסייע
050-9021310
בהצלחה 
רן ורדי

לימודי גישור
18/05/2016 | 09:07
7
17
שלום, אני עובדת סוציאלית שנים רבות וחשה שעורכת הרבה גישורים גם בלי התעודה... מעוניינת ללמוד כעת באופן מסודר גישור. שאלתי היא מה יהיו האפשרויות   הריאליות שלי  להתפרנס מכך אם זה במסגרת פרטית או ציבורית?
אודה לתשובתך.
עבודה בגישור
( לעמוד שלי בתפוז )
18/05/2016 | 09:32
6
25
ורד שלום,
שאלתך נכונה ולא פשוטה.
אתחיל ואומר שסטטיסטית למדו בישראל למעלה מעשרים אלף איש קורסי גישור בסיסיים וקיבלו "הסמכה רשמית" לגשר, אולם מעשית עובדים בתחום מאות בודדים, ומפה עשי לעצמך את הניתוח עד כמה הרצון ריאלי.
בכל מקרה יש מגשרים בישראל, אעיד על עצמי כמגשר ומנהל משרד גישור פעיל ועמוס עבודה (משרד מתמחה בתחום ספציפי - גישור גירושין), ומכך נובע שהדבר אפשרי.
אפשרי אבל הדרך לשם קשה ולא פשוטה, לוקח זמן רב ואנרגיות רבות לבנות את עצמך כמגשר מוכר ומבוקש בתחום התמחותך.
האפשרות הזו תלויה בעיקר במידת ההתאמה האישיותית שלך למקצוע הזה, ולמידת הרצון והנחישות שלך לעשות כדי להשתלב בתחום. 
שורה תחתונה - זה בהחלט אפשרי, זה כרוך בהתאמה אישית שלך לדבר, בהשקעה רבה מצידך ובהרבה נחישות וסבלנות.

המלצתי התייחסה אך ורק לאופציה הפרטית.. באשר לאופציה הציבורית וכעובדת סוציאלית, אינני יודע מה תחום התמחותך אולם בדקי מה מצב היערכות בתי המשפט למשפחה בנושא יישום החוק החדש - למיטב ידיעתי הם גייסו עובדים סוציאליים שיגשרו במסגרת החוק ואולי שם יש פתח להשתלב בענף.

בהצלחה
עבודה בגישור
18/05/2016 | 10:21
2
13
תודה רבה על תשובתך המהירה והמקיפה.
ורד-המגשרים שאני מכירה והם לא מעטים-
21/05/2016 | 08:49
1
11
לוקחים את הגישור כעיסוק ולא כמקצוע.
משמע:עובדים בעבודה עיקרית ומתגמלת והגישור הינו תוספת.
בודדים מאוד אלו שמתפרנסים רק מגישור.
ובזמן הקרוב,משיחול חוק גישור חובה חינמי של 4 שעות-אני צופה,(והלואי ואתבדה)עוד פחות עבודה למגשרים .
את מוזמנת לפנות אליי לפרטי ואסביר בנוסף.
21/05/2016 | 08:51
3
הבנתי שמגייסים כעת עו"ס למורך תגבור המדור
21/05/2016 | 08:58
2
11
לישוב סכסוכים.
אגב,רון-מה דעתך על כל שהמדינה תממן 4 שעות גישור חינמי?
דעתי
( לעמוד שלי בתפוז )
21/05/2016 | 10:34
1
23
הי שילה,
דעתי האישית שהפורמט המתוכנן של ביצוע כלל הגישורים לגירושין שעל פי החוק החדש על ידי עובדי מדינה הפועלים במסגרת היחידות לסיוע בבתי המשפט ובבתי הדין לא יעמדו בנטל.
יש 11-13,000 זוגות מתגרשים בשנה. כלומר 50,000 פגישות גישור חובה וזה מתייחס רק למכסת 4 הפגישות הראשונות המחויבות כמינימום לבחינת התכנות בחוק, מי שיצליח בהליך ימשיך לפגישות נוספות, זה יגיע לסדר גודל להערכתי של 70,000 פגישות גישור בשנה, כשהכל חייב לעמוד בלוחות זמנים צפופים של עד 45 יום לכל זוג.
בשביל להרים את זה צריך כמות חדרים וכמות מגשרים. תעשי לבד את החשבון כמה..
בתי המשפט חייבים למצות את ההליך הזה בתוך 45 יום מהגשת בקשה של כל זוג, כל זוג שלא ניתן יהיה לתת לו מענה על פי לוחות הזמנים שבחוק נכנס למצב של חריגה מהחוק, זוגות לא יוכלו להגיש תביעות כל עוד לא מוצה הליך הגישור, אני צופה בלאגן.
אני מבין שאיילת שקד הביאה תקציב כדי להרים את זה, אני מסופק אם הם באמת יהיו מסוגלים לעמוד בזה.
לכן ולאחר זמן, אני מאמין שבסופו של דבר, כמו בבתי המשפט שלום, יחליטו להסתייע במגשרים חיצוניים.
דבר נוסף - הנפגעים העיקריים מהחוק הם עורכי הדין למשפחה, אני מעריך שכדי להתמודד עם זה הם ירצו לגשר, ולכן הם ילחצו על שרת המשפטים לאפשר גישורים חיצוניים. הם השפיעו עליה לפני שנה בהחלטתה לדחות את יישום החוק, והם יעשו זאת שוב, ולטובת גישורים חיצוניים.
מעבר לכך דבר אחד בוודאות יקרה - כל מי שמתגרש ידע שיש הליך גישור. המודעות תגדל ויהיו כאלו שיעדיפו ביוזמתם לפנות למגשר פרטי ולא ליחידות הסיוע.
אוסיף ואומר שההצלחות עד כה בגישורים של יחידות הסיוע היו 50% (וזה על פי דו"ח על יחידות הסיוע בבתי המשפט שהוגש לפני כשנתיים לכנסת ישראל ומפורסם באינטרנט), אלו כידוע לך תוצאות נמוכות מאד ביחס למקובל בגישורים פרטיים. בני זוג המבצעים משא ומתן על מיליונים ועל ילדים ועל כל מה שיש להם בחיים יעשו את החשבון אם שווה להוציא כמה אלפי שקלים כדי לעשות זאת באופן פרטי או ללכת למה שהמדינה מספקת. זה קורה ברפואה ובתחומי ייעוץ וטיפול נוספים.
הערה אחת מעבר לכך.. אוסיף ואומר שהחברה שלנו תרוויח מכך שאזרחים רבים יכירו בהליך הגישור ובאפשרות לפתור סכסוכים מכל סוג בגישור, זה נכון כגישה לחיים ובמיוחד במציאות השסועה שנהייתה לנו כאן כיום.
זו כמובן רק דעתי האישית
היי רון.בהחלט חושבת כמוך אלא ש
21/05/2016 | 13:23
4
מטילה ספק ב 50% הצלחת יחידת הסיוע.לדעתי-הרבה פחות מכך.
ואחסוך ממך ומהמקום סיפורים על מקרים בהם נתקלתי,היגיעו לבסוף אליי.
מגשר בבית משפט
09/05/2016 | 17:09
2
22
רן שלום,
אם ברצוני לעבוד כמגשר בבית משפט בתביעות אזרחיות, מהו התהליך אותו עליי לעבור ? למי פונים ?
אני בעל תואר שני ובעברי הלא רחוק למדתי קורס גישור בסיסי.
גישור אזרחי בבית המשפט
( לעמוד שלי בתפוז )
09/05/2016 | 21:26
1
18
יוסי שלום,
מתכונת פעילות גישורים בתביעות אזרחיות נעשית במסגרת פרויקט מהו"ת בבתי המשפט ברחבי הארץ.
נכון להיום מדובר במסגרת סגורה של רשימת מגשרים המאושרת על ידי הנהלת בתי המשפט לפעילות זו ואשר אושרו לכך במכרז שנעשה מלפני מספר שנים. הוצהר שיש כוונה להרחיב את השורות ולהגדיר קריטריונים חדשים לקבלה.
מגשרי ישראל ממתינים מזה זמן רב לעדכון האמור. עד אז לא ניתן להצטרף לפעילות זו.
אם תעשה חיפוש בגוגל תחת "גישורי מהו"ת", תוכל אני מניח למצוא מידע נוסף.
מקווה שעזרתי
להוסיף-יש מגשרים בתביעות קטנות,
10/05/2016 | 08:00
12
כשירות חינמי.אלו התנדבו במסגרת"קול קורא".הלכך היתה כוונתך?
גם מסגרת זו כבר סגורה.
תודה למגשר רן ורדי
03/05/2016 | 09:28
1
30
רן היקר, אני מבקשת להודות לך מקרב לב על העבודה המדהימה שעשית עמנו, הגעתי אליך במצוקה אישית ובמצב נפשי לא טוב, איתן הגיע נסער מאד, דעתן ותוקפני, הפרידה של שנינו לאחר כל כך הרבה שנות נישואין ובמצב הקשה שנוצר היתה כואבת וקשה מאד והמחלוקות נוקבות ביותר, לא ראינו באופק מצב שנסכים על משהו.
כשהגענו אליך ידעת להרגיע ולהוביל את שנינו למקום מבטחים בצורה מעוררת כבוד והערכה, המקצועיות שלך לצד הסבלנות והתבונה הרגשית שלך מדהימים.
במבט לאחור לא הייתי מאמינה שבגישור אפשר להגיע לאן שהגעת עמנו, כל הכבוד לך. 
אפילו ילדי מבקשים ממני למסור את תודתם.
אז תודה ענקית    

נעמה
שמחתי לעזור
( לעמוד שלי בתפוז )
07/05/2016 | 00:54
13
נעמה יקרה,
עונג אמיתי היה לי לגשר בינכם ולהביא אתכם למקום הנכון עבורכם ועבור הילדים.
אכן היה פער גדול מאד בין האופן בו נכנסתם לגישור לאופן בו סיימתם את התהליך, זה בדיוק טבעו של גישור בגירושין.
אני שמח בשבילכם ואין סיפוק גדול מלראות זוג יוצא בחיבוק להמשך הדרך.
מכל הלב מאחל לכם בהצלחה.

רן
איך לבחור מגשר טוב לגירושים?
24/04/2016 | 13:40
4
27
אשמח לקבל עצה מקצועית ממנהל הפורום
בחירת מגשר
( לעמוד שלי בתפוז )
24/04/2016 | 16:53
3
26
שלום,
בהליך גירושין הבחירה במגשר קריטית ותשפיע הן על הדרך והן על התוצאה.
גישור בגירושין הנו תהליך מורכב הדורש כישורים, מיומנות, ידע וניסיון. 
רק שילוב של כל המרכיבים ובנוסף כימיה אישית אתכם המגושרים - תוביל לגישור הטוב ביותר עבורכם.
חשוב להבין כי מכל התחומים המטופלים בגישור, גירושין הוא המורכב מכולם. גירושין הנו גם הליך ייחודי בכך שבמידה וישנם ילדים מדובר בהסכמות שילוו את הזוג הגרוש לאורך המשך חייו, זהו אינו פתרון נקודתי אלא פתרון שתמשיכו לחיות עמו למשך שנים לעתיד לבוא.

מגשר גירושין הנו איש מקצוע אשר נדרש ממנו מעבר להכשרה בגישור ולהכשרה הספציפית בגישור גירושין, גם ובעיקר רקע וניסיון אשר יקנו לו כלים ומיומנויות שיאפשרו לו להתמודד נכון ואפקטיבי בסיטואציה מורכבת של פרידה זוגית.
מגשרים לגירושין שעברו הסמכה דומים למכונית שעברה רישוי, ההבדל בין הדגמים נותר רב והרישוי אינו מלמד על איכות הרכב.
מגשר גירושין טוב יהיה איש מקצוע מהשורה הראשונה בגישור גירושין, בעל כריזמה אישית ויכולת הובלה רגישה אמפטית ומנוסה של תהליך הגישור בין בני זוג.
חשוב שמגשר ישלוט בדיני משפחה, חוקים והלכות פסוקות עדכניות.
חשוב שמגשר יהיה פתוח יצירתי וגמיש מחשבתית ולא מקובע שבלונית כדי לתת לכם את המענה הספציפי המתאים לצרכים הספציפיים שלכם, שאפשר שהוא ייחודי ושונה מהמקובל. 
על המגשר להיות אמין, נייטרלי, דיסקטרי ואתי.
חשוב שהמגשר יהיה בן אדם, לפני שהוא מגשר.

איך יודעים?
השתדלו לקבל המלצות פרטניות ממכרים שעשו שימוש בשירותי המגשר.
התרשמו מהאופן שבו מוצג המגשר באתר האינטרנט שלו ומהחומרים שהוא מעלה.
צרו קשר טלפוני עם המגשר ושוחחו עמו, שאלו שאלות והתרשמו מהתשובות ומהאדם העומד מאחוריהם.
רצוי לבחור מגשר גירושין איכותי המתאים לכם רק לאחר פגישת היכרות בלתי מחייבת בה תוכלו להתרשם מהמגשר וכן להרגיש את מידת הכימיה שלכם עמו.

בהצלחה

לגבי מחירים של גישור
24/04/2016 | 22:25
2
16
תודה רבה על התשובה הארוכה אני מאמינה שזה יעזור מאד . האם אפשר לדעת כמה אתה גובה עבור גישור גירושים אצלך? ובכלל מה עלות סך הכל של כל הגישור?
אין מחיר אחיד.כל מגשר גובה סכום אחר.
25/04/2016 | 07:28
15
יש הגובים פר שעה-המקובל ביותר ושמעתי על גבייה גלובאלית.אגב-המחירים שונים במרכז  הארץ,בצפון ובצפון הרחוק.
אין לדעת מראש בכמה שעות גישור יהיה צורך.כמה שעות תלויה בפרמטרים רבים.
ביניהם-אופי הזוג,מערכת היחסים,ילדים ועוד.לא מקובל לציין על גבי הפורום מחירים,אלא במסר פרטי.לך לא ניתן לשלוח,בשל כינוי עם כוכבית.
מחירים לגישור
( לעמוד שלי בתפוז )
25/04/2016 | 08:16
17
שלום,
מענה מפורט לשאלתך תוכלי למצוא במאמר הזה, חלקו התחתון מוקדש לעלויות ממוצעות בגישור גירושין.
עלות מדויקת וסופית תלויה בכמות שעות הגישור שבני זוג צורכים בתהליך, וזה שונה מזוג לזוג (ותלוי בעיקר במורכבות המקרה ובמידת בשלות הצדדים להגיע להסכמות).
לפרטים נוספים תוכלי ליצור עימי קשר בטלפון 050-9021310

בברכה
רן

גישור ותואר במשפטים
10/03/2016 | 01:16
8
44
היי,
אני זקוקה להמלצה.
סיימתי כרגע תואר ראשון במשפטים.
למדתי את זה מלכתחילה בכדי לעסוק בעריכת דין בדיני משפחה.
לפתע, התחלתי לחשוב שיותר מתאים לי גישור בדיני משפחה.
שאלתי, בפרקטיקה, יש עדיפות לבחירת מגשרים עם רישיון עו"ד? או מספיק תעודת מגשר עם תואר במשפטים?
אני ממש מתלבטת כרגע וצריכה להחליט במהרה עקב הסטאז'. 

אודה לתשובתכם.
גישור ותואר במשפטים
( לעמוד שלי בתפוז )
10/03/2016 | 07:20
7
46
דניאלה שלום,
אתן לך עצה כללית שאינה לקוחה דווקא מנקודת מבטי כמגשר.
עשית תואר במשפטים - השלימי את המהלך והוציאי רישיון עריכת דין (עם כל המאמץ הכרוך בכך). זו המלצתי חד משמעית.
אני מניח שאת צעירה בתחילת דרכך ואינך יודעת לאן וכיצד יתגלגלו פני הדברים בעוד עשר ועשרים שנה, הפיקי את המרב מהלימודים, לרישיון עריכת דין עשויים להיות יתרונות עבורך בהמשך הדרך, וזה מעבר לרצון הנוכחי לעסוק בגישור, אל תגבילי עצמך אלא פתחי לעצמך את כל האפשרויות לעתיד לבוא. 
לגבי הפרקטיקה בגישור אינני בטוח שיש יתרון למגשר עם תעודת משפטן לעומת מגשר עם רישיון עריכת דין בכל הנוגע לבחירת מגשר על ידי לקוחות. יהיה לך כן יתרון כעורכת דין כשתוכלי לכתוב הסכמי גירושין \ צוואות וכיוב' עבור לקוחות המסיימים גישור.
אומר דבר נוסף והוא נכון ככלל מבלי שאני מכיר אותך אישית, בגלל מורכבות סיטואציית הגישור הוא מתאים יותר למגשרים בעלי ניסיון חיים, אינני יודע מה גילך אבל אם את בתחילת דרכך יקשה עליך להשתלב בתחום בגיל 24-25 ובמיוחד בתחום המשפחה. קחי זאת לתשומת לבך.

הערה אחת אומר והיא שאני מוצא טעם לפגם במגשרי גירושין העוסקים בו זמנית בייצוג בני זוג בבתי המשפט בהליכי גירושין, אלו שני הפכים באוריינטציה ולאדם אחד קשה מאד עד בלתי אפשרי להפוך כובעים באופן אפקטיבי בין שני הפכים בגישה. כלומר קצת קשה לסיים בשעה 16:00 יצוג של בעל במאבק נגד אשתו בדיון אגרסיבי בבית המשפט, ולהכנס בשעה 17:00 לגישור בין בעל לאשתו תחת כובע נייטראלי אמפטי רגיש ובגישה של חיוב. זה לא עובד.
אין שום בעיה עם עורך דין בהשכלה וברקע הבוחר למקד את העשייה שלו נטו בגישור.

בהצלחה

אהבתי,בעיקר את הפסקה האחרונה.
11/03/2016 | 09:28
6
26
להוסיף-מרבית עו"ד מגשרים בהם נתקלתי-באים ממקום מקובע מאוד של הפסיקה והחוק,מה שלא נותן להם אפשרות יצירתיות וזו אחת מאבני היסוד של הגישור,לטעמי.
עורכי דין מגשרים
( לעמוד שלי בתפוז )
11/03/2016 | 14:56
5
32
אני מסכים איתך שילה, ונחדד את הדברים כך שיהיו ברורים: מהיכרות שלי עם עורכי דין העוסקים גם בגישור, המאפיין הבולט שלהם הוא לנהל גישור במתכונת שבה הם "כמגשרים" ממליצים המלצות ומכוונים את הצדדים לפתרון הנראה להם כנכון.
זה נובע בדיוק מחוסר היכולת להחליף כובע באוריינטציה, הם ממשיכים לתפקד כעורכי דין שמייצגים צדדים שבאו אליהם לייעוץ וסומכים עליהם שיבחרו את הדרך וישיגו את המיטב. גישור כמובן אמור להתנהל אחרת לחלוטין.
בדיוק לכך התכוונתי.כבר גשרתי במקרים שכאלו
11/03/2016 | 17:56
4
17
כלומר:אחריי גישור שכזה.האם היגיעו להסכמות? כן,אפילו די  מהר ועם חיוכים.
אני חושב ש"קל" יותר בשיטה הזו של עורכי הדין
( לעמוד שלי בתפוז )
11/03/2016 | 18:25
3
21
ואני גם מניח שיש הצלחות קלות, כי היה עורך דין שאמר להם מה צריך להיות וגם שיכנע אותם שאם הם חושבים אחרת אז לא יעזור להם כי (בוחן מציאות) כך יפסק בבית המשפט.
השאלה מעבר להסכמות "ולהצלחת הגישור" היא מה באמת נכון לשני בני הזוג והילדים בסיטואציה הספציפית של כל צד, ולמול מה שבאמת חשוב לכל צד הם קיבלו "פסיקה של בית משפט בגישור" שאינה מתייחסת פרטנית אליהם וחושבים שכך צריך להיות.
לשיטתי-חשוב שהמתגשרים "שלי" יסיימו גישור
12/03/2016 | 09:30
2
15
עם ערך מוסף:יחס  קורקטי,אם לא חברי,בין ההורים.
מאמינה שתורם הרבה לנושא הילדים.
עד עתה-טפו...הצלחתי בכך.
בית המשפט ועו"ד כפי שהסברת,ברור שלא כולם אבל לצערי-חלקם הגדול,גורמים לתוצאה הפוכה.
חשיבותו של גישור כהלכה בגירושין
( לעמוד שלי בתפוז )
12/03/2016 | 09:46
1
19
הבעיה היא אצל זוגות שפונים לעורכי דין ואם התמזל מזלם (ועורך דינם לא הפנה אותם להליך של מאבק משפטי בו הוא עתיד לגזור קופון גבוה) הם נקלעים ל"סוג של הליך גישור" בניהולו של עורך דין שאינו מיומן בגישור או מנהל "גישור" באוריינטציה של בורר, כשהם בני הזוג כלל אינם מודעים למחירים של "גישור" שכזה.
בציניות ציינתי את הקלות והמהירות של "שיטת המגשר הבורר".
  • הם מפסידים פתרונות הקשובים לצרכים הספציפיים שלהם.
  • הם מפסידים אפשרות להגיע לאופטימיזציה במשא ומתן.
  • הם מפסידים מגוון גדול של אפשרויות מחוץ לקופסה ומחוץ להלך הרוח של הפסיקה העדכנית.
  • והם מפסידים את התהליך עצמו שמייצר תקשורת חיובית פורה ובונה בין שניים שעתידים להיות הורים משותפים לנצח, וצפויים לנהל תקשורת עתידית ברמה שבועית וחודשית לפחות עד שילדיהם יהיו בגירים. גישור טוב מייצר תשתית לתקשורת עתידית חיובית שרק בהמשך הדרך מתברר למתגרשים כמה היא חשובה ומשמעותית לאיכות חייהם העתידית.

בסוף בסוף כל זה מתקשר לשאלה של המשפטנית ששאלה כאן למעלה מה לעשות, ומתת הדיון הזה שלנו אני חושב שהבהרנו את הנקודה של "עורך דין -מול- מגשר", מה הוא מה, ומשמעויות.

ומה על "גוזרי הקופון" כעו"ד וככאילו מגשרים?
12/03/2016 | 11:13
14
גם בכאלו נתקלים חדשים לבקרים.
צריך להבין כי גישור אינו פישור ולבטח אינו בוררות.ורק מי שהוסמך,יכול לבצע גישור"כהילכתו".
קביעת מקום מגורים בעת משמורת משותפת
10/03/2016 | 10:20
4
44
מה נהוג לציין בהסכם גישור במשמורת משותפת לגבי איזור מגורים וכן לגבי מרחק מגורים אחד מהשני?
מקום מגורים במשמורת משותפת
( לעמוד שלי בתפוז )
10/03/2016 | 10:47
2
42
שלום, לפני שתעסקו בניסוח הכתוב בהסכם כדאי וראוי שתגיעו להבנות וסיכומים בינכם לבין עצמכם, בסופו של דבר זה מה שחשוב.
מהותה של משמורת (אחריות הורית) משותפת היא גידול משותף של הילדים, על כל המשתמע. הדבר אפשרי רק כששני הצדדים גרים בסמיכות ובאותו ישוב.
כמובן שאם האחד גר בדגניה א' והשניה גרה בדגניה ב' זה יהיה עדיין אפשרי, אבל הכוונה צריכה להיות מרחק שיאפשר לילדים חיי שגרה עם גישה לבית הספר, לחוגים, לחברים ולעיסוקים משני בתי ההורים.
זה המצב האידאלי ולטובת הילדים לכך יש לשאוף במידה ואתם רוצים משמורת משותפת.
במשמורת משותפת טובת הילדים עומדת לנגד עיננו, והגדלת מרחק הופכת את החיים לקשים לילדים וגובה מהם מחירים. 

גברים רבים מעוניינים כיום במשמורת משותפת כדי להוריד עלויות מזונות ולא על מנת להעניק פתרון טוב יותר לילדים, זו המציאות שאני נתקל בה יוםיום לצערי, ועדיין, כשבוחנים את טובת הילדים אין להתפשר על מרחק במשמורת משותפת, כך בחרתם ויש לזה מחיר, זו עצתי ברמה האישית לגמרי וזה מעבר לרצון הצדדים ולפסיקות בתי המשפט. הילדים שלכם מעל לכל.

תודה על התגובה
10/03/2016 | 11:11
1
21
המצב הוא שכיום אנחנו מתגוררים בעיר מסויימת שבה הילדים לומדים ורציתי שכך יהיה כתוב בהסכם עם מרחק מגורים סביר של חמישה ק"מ  מהמקום הנוכחי,
ולטענת בת הזוג זה לא מרחק ראלי ,דורשת לפחות 15 ק"מ ומה גם רוצה  שלא יצויין עיר המגורים .
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
10/03/2016 | 18:08
20
צביקה, אם אתם מנהלים הליך גישור, זו הבמה לדבר על הדברים, ממליץ בחום שתעלה בגישור את ההיבטים שציינתי בתגובתי הראשונה, חשוב להשים את הילד\ים במרכז הדיון ואת המשמעות לגביהם.
מרחק של 15 קילומטר מנתק את הילד\ים מסביבת החיים שלו, ואם עסקינן במשמורת משותפת שבה הסדרי הראיה חצי חצי הרי שאתם הולכים להקשות על ילדיכם.
זה מחזיר אותנו לסוגיה שהעלתי - עוד לא פגשתי זוג שמגיע לגישור ולא מצהיר שהילדים בראש סדרי העדיפויות, בהמשך הדרך מסתבר לעיתים קרובות שדברים אחרים חשובים יותר. והנה הגיע רגע האמת שלכם, מה יותר חשוב? הילדים או הרצון לחופש בבחירת מקום מגורים?
דברו על זה

ואתן לך עוד עצה, אם היא כבר יודעת שהיא מעוניינת להתנייד חמש עשרה קילומטר לעיר אחרת, האם אתה מוכן לעשות מעבר דומה ואולי כך לפתור את הסוגיה? סתם רעיון למחשבה קצת אחרת..

בהצלחה

משמורת משותפת-דורשת קשר מעולה בין ההורים,
11/03/2016 | 09:25
16
מגורים בסמיכות של ממש.
לטעמי-2-3  ק"מ אחד מהשני.מדוע?בתי ספר,חברים,חוגים וכדומה.שהילדים יוכלו להגיע בעצמם.מובן-תלוי בגילך כעת אבל הם גדלים ומהר.ומאר והסכם גירושין צופה את העתיד ,עד כמה שניתן,הרי שיש מקום לצין במיוחד כדי למנוע מחלוקות עתידיות.
מאחר ואתם כבר בהליך גישור-שם המקום להעלות סוגיות משמעותיות ואחרות.
בהצלחה לכם
סעיף העוסק במעבר דירה
09/03/2016 | 12:29
6
32

שלום אני בהליכי גירושין עם ילד בן 3. גרים בכפר סבא. בעלי עזב את הבית ועבר לתל אביב (שם גם עובד).
כעת מחפשת דירות באזור המרכז והשרון. אני יודעת שבאופן עקרוני בית משפט מתערב ומונע מעבר דירה במרחקים גדולים וכשטובת הילדים מול עיניהם, אך עדיין לא שקטה וחוששת שבעלי יתרפד את המעבר שלי לעיר מסוימת אם לא ייראה בעיניו המרחק מעיר מגוריו?
מה כדאי לי לבקש שעו"ד-מגשר שלנו ירשום בהסכם הגירושין כדי למנוע זאת? שוב אציין כי אין בכוונתי לעבור לצפון/דרום, אלא להשאר באזור השרון או לעבור למרכז.  
האם כדאי לציין משהו בסגנון 'האם רשאית לעבור דירה בטווח של עד 60 ק"מ' או משהו כללי יותר?
תודה רבה
טל

גירושין ומעבר דירה
( לעמוד שלי בתפוז )
09/03/2016 | 12:44
5
63
טל שלום,
לא לגמרי ברור מדבריך האם אתם מצויים כיום בהליך גישור המתבצע על ידי מגשר מקצועי או עורך דין? אם אתם מצויים בהליך גישור מקצועי, לתפיסתי לא נכון הדבר שאתערב כגורם חיצוני ואתן עצות לתוך הגישור כשאינני יודע ומכיר את כל הפרטים ואת שני צידי המטבע. הלא לשם כך לקחתם מגשר..

אומר רק שהשאלה הראשונה הנשאלת היא האם מדובר במשמורת אם?
שנית אמרת שאתם גרים בכפר סבא ובעלך עזב ועבר לתל אביב, כלומר מי שלקח צעד של מרחק הוא בעלך.
שלישית אומר שאין הגבלה בחוק על מעבר מגורים ועל מרחק, מאידך בתי המשפט לוקחים זאת בחשבון אם מדובר במרחק גדול ובמידה והאשה התרחקה נוהגים לחייב את האישה לקחת חלק בהבאת והשבת הילדה בהסדרי ראיה. אבל שוב, בעלך כבר בחר מיוזמתו להרחיק עצמו מכפר סבא לתל אביב, וכל חישוב יתחיל משם.

אסיים ואומר שמעבר לרצון שלך לנסח מה שיהיה כתוב בהסכם הגירושין, מה שחשוב הוא מה שתסכמו בינכם בהסכמה בגישור ולפני כתיבת ההסכם. הנושא שאת מעלה הוא סוגיה עקרונית ומהותית להסכמה בינכם, ולא אקט טכני של ניסוח משפט בהסכם.

יש לציין כי כבר היו מקרים בהם חייב בית המשפט את אחד
09/03/2016 | 15:23
2
18
הצדדים לחזור למקום זה  או אחר.
על כן-מאוד מומלץ  לציין המרחק בק"מ או זמן נסיעה.
בית המשפט..
( לעמוד שלי בתפוז )
09/03/2016 | 16:57
1
42
הי שילה,
ראשית אין תמימות דעים בקרב שופטים בסוגיה הזו שיש בה דילמה בין טובת הילדים לבין חופש הפרט.
מאידך אני לא חושב שזה רלוונטי למקרה המתואר בו השואלת חיה בכפר סבא ותעבור מגורים לדבריה באזור השרון \ המרכז. המקרים בהם בית המשפט מתערב ברמת איסור מעבר מגורים הוא כשצד עובר מהמרכז לצפון שעה וחצי נסיעה וכד..
כמו כן (ומפאת גיל הילד) אני מניח שמדובר במשמורת אם כשהאב הוא הצד שבחר להרחיק לתל אביב..
נראה כי יש הבדל בגישה כשצד אחד עובר
09/03/2016 | 18:22
15
לחיות ולעבוד בארץ אחרת,שם מרכז חייו לבין שני הורים החיים בארץ.
ואז-טובת הילדים עומדת מול ומעל לכל,בפני בית המשפט.
או לפחות-כך אמור להיות.
לשאלותיך
09/03/2016 | 16:51
1
18
רן שלום ותודה על המענה.
אכן מדובר במשמורת אם.
לא הבנתי מהיכן יתחיל החישוב? מן הסתם, מכפר סבא, לא?
אשמח אם תוכל להרחיב מעט יותר על ההשלכה של העובדה שבעלי עזב לתל אביב (כאמור, הרחיק עצמו).
תודה טל

תשובות
( לעמוד שלי בתפוז )
09/03/2016 | 17:03
21
טל שלום, הדיון יתחיל מכפר סבא מקום מגוריכם המשותף לפני הפרידה.
לשאלתך כשהאב הוא המקבל את הזכות (ויש שיאמרו חובה) להסדרי ראיה, הוא נתפס כזה שיפגע כשהמרחק גדל. מאידך הוא זה שהגדיל את המרחק כך שטענה לא יכולה להיות כלפיך כל עוד לא תרחיקי מטווח סביר.
כשהילד מעט יגדל חשוב להבין שזו גם פגיעה בילד, כי כשהילד גדל השהות אצל האב לעיתים הופכת להיות שהות של לילה ויותר, ובכל שהות כזו הוא מתנתק בגישה לחבריו, עיסוקיו, חוגיו ובית ספרו. יוצא מכך שהילד יפגע בסופו של דבר וזה חשוב ומהותי יותר מכם ומהנוחיות שלכם.
לכן כתבתי לך שהרבה מעבר למה יאמר בית המשפט זו החלטה מהותית שתשפיע על הילד וחשוב וכדאי שתדונו בכך ותקבלו החלטה מושכלת משותפת לטובתו.

אשמח להכוונה לאן פניי מועדות...
24/02/2016 | 14:21
2
78
שלום.
בעלי ואני החלטנו להפרד. היוזמה הגיעה ממנו. החלטנו להפרד בטוב, כולי תקוה שאכן זה מה שיקרה.
האם עכשיו אני פונה לגישור, או מספיקה פגישה אחת או שתיים אצל עו"ד לגירושין כדי שינסח את מה צריך?
אשמ לדעת מה התהליך.
רוצה רק לציין שלא יודעת כרגע מתי נתגרש סופית. מתי נלך לרבנות. זה לא מעסיק אותי עכשיו. כרגע ההחלטה שאחרי שנספר לילדים (מקוה שכמה שיותר מהר) הוא יעזוב את הבית.
אני אשאר בדירה שלנו. הוא אמר.
השאלה איפה ומה מנסחים כדי שכלכלית הכל יהיה ברור לשנינו

תודה

כניסה לגישור גירושין
( לעמוד שלי בתפוז )
24/02/2016 | 18:33
1
56
שלום,
יפה שהחלטתם להפרד בטוב, בחרו מגשר וצאו עימו לדרך.
זו הדרך הנכונה לוודא שהתהליך אותו תעברו נכון, הוגן וממצה את הרצונות והצרכים שלכם ושל הילדים.
לגבי התהליך - מדובר בסדרה של פגישות בה מעלים את כל הסוגיות שהנן חלק מהסכם הגירושין בינכם, במטרה להגיע בכל אחת ואחת מהן להסכמות. מדובר בהליך העוסק בכל מה שיש לכם בחיים, בילדיכם, בכל רכושכם, ובעתידכם הכלכלי, לא ממליץ לעשות זאת בדרך המקצרת פינות, הטעויות והנזקים יצוצו לאחר מעשה.
יחד עם זאת גישור גירושין הוא הליך מהיר המסתכם בתוך שבועות ספורים.
מציע לכם להמתין מעט עם עדכון הילדים לפחות עד שתסכימו על משמורת והסדרי ראיה, על מנת שהילדים יוכלו לקבל תשובה לשאלה הראשונה שישאלו אתכם "מה צפוי כעת לנו?".

בהצלחה
רן

תודה רבה
25/02/2016 | 04:40
10
גישור
20/02/2016 | 15:50
1
40
שלום לכולם, מצטרפת לצערי (או שלא) לפורום..
אני נמצאת בתהליך של "פרידה" כבר כמעט שנתיים מבעלי (אנחנו נשואים עוד מעט 3 שנים ויש לנו ילד בן שנתיים וחצי).
הקשר אף פעם לא היה בריא (בלשון המעטה) לא הייתה אלימות חלילה אך תקשורת היא מילה גסה אצלנו בבית ועם השנים הפערים בנינו גדלו כל כך למקום שאי אפשר לתקן..
ניסינו טיפול זוגי, היו המון שיחות של יחסנו לאן פלוס המון הבטחות חוזרות ונשנות (מצידו) שהמצב יישתנה - אך לשווא.
בכל אופן אני כבר חודש לא בבית, רוצה להתגרש - הוא לא רוצה אבל "יעשה מה שתבקשי".
יש בינו הסכמה על חלוקת הרכוש אך על המזונות הוא החליט שהוא "לא משלם שקל מעל המינימום" כי אין לו.
מבירור הבנתי שאם זה מגיע בהסכמה כמובן שעדיף גישור, ועכשיו לשאלתי...
כמה זה אמור לעלות גישור? אנחנו מאיזור הצפון.. הגיוני שזה עולה 5000-6000 שקל?? 
כמה זמן לוקח התהליך?
הם עוזרים להגיע לסכום המזונות? או שזה משהו שאנו כזוג צריכים לסגור בנינו?
מה הוא בעצם התהליך של הגישור? צריך לפתוח תיק ברבנות לפני?
אשמח לעזרה, תודה מראש!
כיצד מתנהל גישור בגירושין
( לעמוד שלי בתפוז )
20/02/2016 | 16:39
41
שלום לך,
לגישור מגיעים כשאין הסכמות או כשיש הסכמות חלקיות, זה בסדר, את יכולה להרגיש נוח עם נקודת הפתיחה הזו שלא הכל מוסכם.
בתהליך עצמו המגשר יסייע לכם להגיע להסכמות - אבל לא יחליט עבורכם, מגשר איננו בורר, ההחלטות בסופו של דבר של שניכם.
לגבי פתיחת תיק בבית הדין הרבני - לא פותחים תיקים לא ברבני ולא בבית המשפט לפני גישור, המגשר ינחה אתכם כיצד לפעול בסיום הגישור על מנת להשלים את הליך הגט.

לשאלות האחרות שלך אני מפנה אותך לאתר שלי שם תקבלי תשובות בהרחבה:

בהצלחה

רן שלום. מבקשת עזרה
10/02/2016 | 13:22
7
57
קיבלתי הפניה אליך וזקוקה לעצתך. אנחנו בהליכי גירושים. מה נכון לעשות כשבן הזוג מחליט במהלך גישור שהוא מעוניין להחליף מגשר כי הוא מעוניין במגשרת אשה...?

החלפת מגשר
( לעמוד שלי בתפוז )
10/02/2016 | 19:14
6
47
שלי שלום,
האם אתם בתחילת הגישור או בשלבים מתקדמים של הגישור? האם כבר הגעתם להסכמות בחלק הארי של הסוגיות? (משמורת, הסדרי ראיה, מזונות, רכוש)
האם את יודעת מהי הסיבה שמובילה לרצון הזה של בן הזוג להחליף מגשר? ומדוע דווקא מגשרת?
לגבי הגישור
10/02/2016 | 20:31
5
34
היה לנו שלוש פגישות עד עכשיו ויש הסכמות על משמורת וחלוקת זמנים.
הוא מרגיש שהמגשר נגדו ולא מסביר למה מעדיף רק אשה מגשרת.
החלפת מגשר
( לעמוד שלי בתפוז )
10/02/2016 | 23:52
4
36
מעט קשה לי לשפוט את האמירה לגבי "המגשר נגדו" כי לא הייתי שם, מגשר אמור להיות נייטרלי, לעיתים למרות הניטרליות צד שמרגיש "שלוחצים אותו" עשוי לפרש זאת כך, זה עדיין לא אומר שנפגעה נייטרליות, זה אומר שזו ההרגשה שצד קיבל או פירש.
מאידך יכול להיות שנפגעה נייטרליות וכל עוד אין הסבר מפורט מה גרם להבנה הזו קשה לשפוט.
חבל לעזוב גישור כשחלק מתכני הדיון כבר הוכרעו ואתם באמצע התהליך, מאידך שני הצדדים חייבים להרגיש נוח עם המגשר.
מבחינה זו חבל אבל יש לגיטימיות לכל צד לבקש זאת. מה שמפריע לכל מה שאמרתי עד כה הוא האמירה "מעוניין במגשרת אשה", זה מלמד שיש עוד אג'נדה שגרמה להחלטה.
נתקלתי כבר בעבר בהעדפות מגדריות למגשרים משני המינים, עשויות להיות לכך מספר סיבות ולא זה המקום לפרט, לבן זוגך יש כנראה את הסיבה האישית שלו ורק זו רלוונטית. לגופם של דברים אין באמת כל סיבה להעדפה מגדרית מכל סוג בבחירת מגשר בגירושין או בכל תחום אחר, הכל בראש של המגושר נטו.

אם התרשמותך שעבודת המגשר מקדמת את ההליך הייתי ממליץ לעשות הכל כדי למצות את ההליך, זה אומר לבדוק עם בן זוגך מה הסיבות האמיתיות להחלטתו ולנסות לשכנע, סה"כ את הצד השני להליך והוגן שתשמעי סיבה לעצירתו.

בהצלחה
יש לי עצה,מנסיון קודם.מדוע שלא
11/02/2016 | 10:24
1
34
תצרפו לגישור מגשרת,אישה?
לעיתים,תלוי במתגשרים ובעיקר-בסיבת הגירושין,גישור של שניים(במקרה זה גבר ואישה),מביא להסכמות,מאח רוכל צד מרגיש לא מאוים ולא"נגדו".
שקלו זאת.

לא רלוונטי הוא לא מאמין יותר במגשר ולא רוצה אותו
11/02/2016 | 17:28
9
תודה
11/02/2016 | 17:30
1
17
רן אתה כנראה צודק יש לו סיבה ודעה מראש. לדעתי ללא הצדקה
בגישור ככלל הוא מאמין?
12/02/2016 | 16:28
14
לעיתים אין כימיה עם המגשר/ת.נסו אחר או הציעי לו שניים.
ואם תהייה מגשרת-לך מתאים?תתגמשי?
גם אני סבורה שסיבותיו עמו.
מסרב להתגרש בהליך גישור
02/02/2016 | 11:59
4
55
בעלי מסרב להתגרש בהליך גישור. מה אני יכולה לעשות בנדון?
גישור כהליך רצוני
( לעמוד שלי בתפוז )
02/02/2016 | 15:43
38
דורית שלום,
גישור במהותו הנו הליך וולונטרי (רצוני), כלומר שני הצדדים באים לגישור מרצון, שני הצדדים מתנהלים בגישור מרצון (וזה אומר שבכל עת כל אחד מהם רשאי להפסיק את ההליך), ושני הצדדים חותמים על הסכם בתום הגישור מרצון.
הרצון הוא תנאי לגישור, ולא ניתן להביא אדם לגישור כנגד רצונו.
(זה אמור להשתנות בהמשך השנה כשיכנס לתוקפו חוק גישור חובה בגירושין (חוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה).
את יכולה לנסות לשכנע, ואת יכולה להפנות את בעלך לשיחת טלפון עם מגשר שיוכל להאיר את עיניו
מצרף לך מאמר שכתבתי לפני שבוע בנושא, כדאי שבעלך יקרא אותו

בהצלחה

מסרב להתגרש בהליך גישור
03/02/2016 | 13:54
2
35
דורית שלום;
כאמור, הליך גישור הוא הליך וולונטרי ונעשה בהסכמה.
צריך להבין המניעים לסירוב בעלך ולהציג בפניו האופציות האפשריות.
יתכן וישנה דעתו.
תשקפי בפניו את החלופות וכמראה תציגי בפניו את היתרונות והחסרונות בגישור.
לגישור יש יתרונות רבים ומשמעותיים בהליך היפרדות מנישואין, מה עוד שכאשר יש ילדים הקשר בין בני הזוג ממשיך להתקיים לטובת הלילדים.
להבנתי החסרונות בגישור מתגמדים לעומת היתרונות הרבים.

חסרונות בגישור...
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2016 | 17:25
1
42
טרם פגשתי כאלו.
אכן.אלא שיש אנשים שחייבם להגיע לבית המשפט
03/02/2016 | 19:13
28
כדי להבין זאת ואילו אחרים-גישור לא מתאים להם בשל אופיים או נסיבות וסיבות אחרות.
רוצה לעשות אפוטרופוס על אבא
03/02/2016 | 10:46
1
26
שלום לכם 
אז גגה יאנחנו ארבעה אחים שנמי בנים ושתי בנות במשך השנים הוריי נתנו לאחי לטפל בכל עניין הכספים ,עכשיו אימי נפטרה ואני חוששת שאחיי ישלחו את אבא למוסד ויישכיר את הבית של ההורים ויקח את הכסף , איך אני משכנעת את אבא שלי שצריך לעשות אופוטרופוס עליו ?  אבי סובל מדיכאון 
אפוטרופסות
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2016 | 17:31
17
אליס שלום,
צריך סיבה כדי לדרוש קבלת אפוטרופסות על אדם בוגר, אז ראשית יש להבין אם אובייקטיבית קיימת סיבה.
שנית, מעבר לחששות שלך ממליץ לשוחח עם אחיך ואחיותיך כדי להבין את רצונותיהם וכוונותיהם.
אם כולכם אחים ואחיות בוגרים מעל גיל 18 יש צורך שתידברו בינכם ותנסו לגבש החלטה משותפת במידה ויהיה צורך.
המציאות תמיד חוזרת ומוכיחה שאין חלופה להדברות. הדברות מתחילים בינכם לפני שפונים לגורם חיצוני לעזרה.
זו המלצתי, ואחרי שתעשי זאת יהיה לך כיוון מה צפוי ותחליטי מה עמדתך.

שאלה על מחירי גישור וכמה זמן נמשך גישור גירושין
23/01/2016 | 09:10
9
72
בעלי ואני נפרדים , אני מבקשת לדעת מה מקובל מבחינת מחירים ומשך התהליך אם נפנה לגישור?
תודה 
גישור גירושין - מחירים ומשך גישור
( לעמוד שלי בתפוז )
23/01/2016 | 09:39
7
73
שלום,
ראשית ברכותי על הבחירה במסלול של חיוב והסכמות בדרך הפרידה.
מחירי גישור בגירושין נקבעים בדרך כלל כמחיר לשעה, יש המציעים גם מחירי חבילה ומומלץ להמנע מאופציה זו.
לגבי תעריפים לשעה אפשר להריץ בגוגל את צמד המילים "גישור גירושין" ולהרים טלפונים ולשמוע מכל מגשר את תעריפיו. זה נע בין כמה מאות שקלים לשעת גישור ועד מעל אלף שקלים לשעת גישור.

לגבי משך ההליך זה תלוי בדרך כלל בשני מרכיבים:
1.רמת מורכבות המקרה
2.מידת התקשורת ובשלות הצדדים להגיע להסכמות
שני מרכיבים אלו יקבעו את כמות פגישות הגישור שידרשו לשם הגעה להסכם גירושין מוסכם.
כאמת מידה כללית בלבד אומר שלזוג ממוצע נדרש בין חמש לעשר פגישות בנות שעתיים להגיע להסכם גירושין מוסכם.

מקווה שעזרתי

עוד שאלות
23/01/2016 | 09:50
3
45
תודה רבה על התשובות המהירות , יש לי כמה שאלות על הדברים שכתבת:
- מחיר של אלף שקל לשעת גישור או יותר נשמע לי יקר מאד , האם זה מוגזם או שאלו מגשרים טובים יותר? אני חשבתי שגישור זול יותר מלפנות לעורכי דין וכנראה שלא ממש.
- למה אתה מתכוון באמירה מורכבות המקרה?
- כשאתה כותב חמש עד עשר פגישות, כמה זמן זה לוקח? כמה זמן אפשר לצפות שיעבור מתחילת התהליך ועד שנסיים גרושים?

תודה רבה
מחירי גישור ומורכבות גישור
( לעמוד שלי בתפוז )
23/01/2016 | 10:08
2
64

לשאלות הנוספות..

1. אכן מחירים של אלף ש"ח + מע"מ או למעלה מכך לשעת גישור זהו רף המחירים הגבוה בשוק, אין קשר הכרחי בין העובדה שזהו הרף העליון של המחירים לאיכות המגשר דווקא. מרבית המגשרים כולל הטובים שבהם גובים מחיר נמוך מכך.

2. לשאלה על מחירי גישור גירושין מול מחירי החלופה המשפטית של לקחת שני עורכי דין ולנהל תיק גירושין בבתי משפט - אתם מוזמנים לקרוא תשובה מפורטת עם פירוט עלויות השוואתי במאמר מפורט שכתבתי "כמה עולה להתגרש". גישור תמיד יהיה זול יותר, משמעותית.

3. כשכתבתי שמשך הגישור תלוי בין השאר במורכבות המקרה, כוונתי שמנקודת מבט אובייקטיבית יש מקרים מורכבים לגישור ויש מקרים קלים יותר לגישור.
לדוגמה, אם אחד מהצדדים עצמאי ובעלים של חברה או חברות פעילות, שותפויות, עסקים מיזוגים חברות בנות וכו - ובהנחה שאלו עסקים שנולדו בתקופת הנישואין - דינם להתחלק בין הצדדים, וזאת בשעה שבמרבית המקרים הצדדים לא מעוניינים לחלק עסק או עסקים לשניים. יש נתיבים לפתרון אבל זה לדוגמה מקרה ברמת מורכבות הרבה יותר גבוהה מטיפול בשני שכירים.
דוגמה נוספת יכולה להיות משמורת אם, גבר המשתכר 5000 ש"ח לחודש, וארבעה ילדים קטנים. הגבר תחת ההגדרות הללו פשוט לא יעמוד בתשלומי המזונות, אובייקטיבית לגמרי זו סיטואציה בעייתית לפתרון מן ההיבט הכלכלי, שוב גם פה יש פתרונות אבל הצדדים צריכים לעבור תהליך עם עצמם כדי לקבל החלטות ולהסכים להן.
יש דוגמאות רבות נוספות למורכבות.. ועדיין חשוב אולי לומר שמרבית המקרים אינם מורכבים 

4. לשאלת הזמן, אני בדרך כלל ממליץ לצדדים על מתכונת של פגישה (בדרך כלל בת כשעתיים) אחת לשבוע, אפשר לרווח או לרכז פגישות אחרת לפי רצון הצדדים, פגישה לשבוע נותנת לצדדים מרווחי זמן למחשבה והחלטה (לא על כל שאלה מקבלים החלטה במקום, לעיתים יש צורך בזמן למחשבה או התייעצות וזה בסדר), וכן בחלק מהפגישות אני מבקש מהצדדים לעשות עבודת הכנה ולהביא עמם נתונים, מה שגם צורך זמן התכוננות.
שורה תחתונה - אם תתרגמו את מה שכתבתי קודם אודות מספר פגישות ממוצע - זה אומר בממוצע 5 - 10 שבועות להסכם גירושין.

תודה רבה
23/01/2016 | 10:36
12
למדתי מהמתגשרים שלי,שבאיזורים שונים בארץ
24/01/2016 | 09:32
42
קיימים מחירים שונים לשעת גישור.בנוסף לדברים שכתב רן,איתו מסכימה בהחלט.
ברשותך רן-אוסיף:
24/01/2016 | 09:30
2
32
גם אופי המתגשרים והרקע שלהם-חשובים לא מעט לצורך להצלחת הגישור.
והעיקר-"כימיה" עם המגשר/ת.
הי שילה
( לעמוד שלי בתפוז )
24/01/2016 | 11:30
1
36
הנושא לא היה הצלחת הגישור, אלא משך ההליך
להצלחת הגישור יש בהחלט עוד פרמטרים
משך ההליך תלוי בגורמים רבים.
24/01/2016 | 11:53
24
צודק....
לאישה שמתעניינת בעלויות גישור והצלחה בהליך מול פניה לעורכי
25/01/2016 | 13:37
30
באופן גורף גישור הינו הליך  יעיל מכל הבחינות  :עלויות, היקף הפגישות והיעד :הסכם גירושין.אבל עליי לסייג עובדות אלה בכך ש10% נקראים בעגה המקצועית "מקרה קיר" אין סיכוי להגיע איתם  לגישור ולפיכך כל ניסיון כזה נדון לכישלון ,עוגמת נפש וביזבוז משאבים כספים.אם בעלך אינו מבריח נכסים ואינו עקשן ומאמין בחלוקה שוויונית
בהתאם לרכוש שצברתם הרי שגישור הינו אופציה מעולה.
אוכל לשלוח לך למייל נתונים ועובדות נוספות על סיכויי הגישור.נתונים פרי מחקרים שיובילו אותך להחלטה הנכונה.חשובה גם כימיה כמובן עם המגשר לפני הכול! בהצלחה!
עשר סיבות להתגרש בהליך גישור
( לעמוד שלי בתפוז )
24/01/2016 | 11:21
349
13,000 זוגות מתגרשים בישראל בממוצע בשנה, חלק מהזוגות פונה בתביעה לבית המשפט למשפחה וחלק לבית הדין הרבני, אולם בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה בה יותר ויותר זוגות מעדיפים לסיים את נישואיהם בהליך גישור ולהעזר לשם כך במגשר גישורין מומחה.
להלן עשר סיבות להתגרש בהליך גישור.

שאלה לגבי מסמך הסכם הליך גישור בין בני זוג. האם ניתן לתבוע?
23/01/2016 | 12:42
3
54
בהמשך לפוסטים שכתכבתי בעבר בנושא הליך גישור שהופסק ע"י האשה לקראת סיומו ( היתה טיוטה סופית של ההסכם)  ללא התראה וללא הודעה לא אלי ולא למגשרת.

השקענו כספים רבים בגישור לפגישות גם אישיות וגם משותפות.  וגם שילמנו כבר למגשרת על עריכת ההסכם שהיה כבר בטיוטה הסופית על כל ההסכמות שהיו.

בתחילת ההליך חתמנו על הסכם עריכת הליך גישור. כאשר כתוב שהצדדים מתחייבים לא לפעול משפטית כל זמן שמתנהל הליך הגישור.

האם זה הסכם לכל דבר? גם אם לא נקבע פיצוי בהסכם אם מישהו מפר אותו, האם אני יכול לתבוע מהאשה את הכספים שהשקעתי בגישור היות והיא הפרה את ההסכם ופעלה שלא בתום לב? ויש הוכחות לכך. בדברים שנאמרו ביני לבינה לאחר הגשת התביעה. ( לא בתכתובות עם המגשרת שאני מבין שזה חסוי)

השאלה שלי אחרי כל ההשקעה של הכספים, ומרות שהיו כבר הסכמות על הכל. היא מחליטה שלא מתאים לה ומנסה לסחוט יותר דרך תביעה ללא התראה או הודעה. מילא היתה מודיעה. או מתריעה. אבל לא כך המקרה.

האם אני יכול לתבוע ממנה את החזרת הכספים שהשקעתי בגישור?

תודה מראש.

הסכם כניסה לגישור איננו התחייבות להצלחת הגישור
( לעמוד שלי בתפוז )
23/01/2016 | 12:54
2
32
לשאלתך התשובה שלילית, אינך יכול לתבוע אותה על הפסקת הגישור או על עלות הגישור שלא הושלם לכדי הסכם חתום.
הסכם כניסה לגישור הוא הסכמה על הכללים שאתם לוקחים על עצמכם במסגרת הליך הגישור, כמו שכבר הסברתי לך בשירשור קודם זכותו של כל צד בגישור להפסיקו בכל עת, זה חלק ממהות הגישור שהנו הליך וולונטרי.

אז למה חותמים על מסמך הזכם להעריכת הגישור על כל סעיפיו?
23/01/2016 | 18:22
1
20
תודה רן.

אז מה הטעם בכלל לחתום על הסכם כניסה להליך גישור בו אני והאשה חותמים כי אנחנו מסכימים להיכנס להליך הגישור. על כל סעיפי ההסכם ביני לבינה לנושא הכניסה להליך. ( לא על ההסכם בסוף הגישור)

בו אחד הסעיפים אומר במפורש כי כל עוד הליך הגישור נמשך ואין הודעה של אחד הצדדים על הפסקת הגישור הצדדים מתחייבים שלא לפעול משפטית אחד נגד השני.

מה הטעם להסכם כזה?  או שזה רק פורמלית ובעצם זה לא משנה.

תודה שוב.
הסכם כניסה לגישור
( לעמוד שלי בתפוז )
23/01/2016 | 22:11
28
אין חובה לערוך הסכם כניסה לגישור, יש מגשרים הדוגלים בהחתמת הצדדים על הסכם זה, ויש מגשרים שנמנעים מכך.
זהו הסכם מסגרת הקובע כללי התנהלות לצדדים בגישור, לא מעבר לכך.

גרוש מבקש קבלות על חוגים
19/01/2016 | 23:35
2
33

שלום רב,
איך מציעים להתנהל מול גרוש שמסרב לשלם לחוגים ושיעורים פרטיים מבלי שיראה קבלות 
בהסכם אין אזכור לקבלות וגם לא לכולם יש קבלות
שאלה נוספת אם יש שירות חינמי לסיוע בהגשת תביעה בהוצאה לפועל על אי תשלום תשלומי חוגים ושיעורים פרטיים

מודה לעוזרים

מחציות וקבלות
( לעמוד שלי בתפוז )
20/01/2016 | 06:56
1
38
זו דוגמה לאיך פרט קטן שאינו כתוב בהסכם גירושין מצית בהמשך הדרך בעיה.

עקרונית תשלום מחציות מותנה בהגשת קבלות (קבלה מספיקה ולאו דווקא חשבונית מס), כשיש אמון בין הצדדים אפשר כמובן לוותר על כך, אולם כשאין אמון מוחלט קשה לדרוש תשלום הוצאות בכפוף להצהרה. נסי לחשוב על נקודת המבט של הצד השני..
כדאי לעבוד עם נותני שירות שמספקים קבלות, אחרת הבעיה תוותר בידיך.
במידה ולא ניתן, אפשר ברמה הלא פורמלית לחשוב על דרכים יצירתיות לקבל אמון הצד השני, למשל להציע לצד השני דיווח ברמה השבועית ומראש את לו"ז החוגים והשיעורים, דווח מראש ולא בדיעבד נותן יותר בטחון, ומאפשר בדיקה (יכול למשל להרים מדגמית טלפון לילד לאחר השיעור כדי לשאול איך היה ובכך גם לוודא שהדיווחים שהוא מקבל אמיתיים, יעשה זאת פעם פעמיים ויתן בך אמון לאחר מכן).

אפשר כמובן לפתור בגישור בעיות מכל סוג בהסדרי גירושין העולים לאחר הגירושין, במידה ולא צלחתם בכוחות עצמכם את הניסיון להגיע להבנות זו אופציה טובה.

אגב שיעורים פרטיים (חיזוקים בלימודים, אנגלית, מתמטיקה וכו) הם חלק ממחציות חובה, כשאת כותבת חוגים נשאלת השאלה על איזה חוגים מדובר ומה נאמר בהסכם הגירושין בנושא, חוגים (כגון ג'ודו, שחיה, קפוארה, מוסיקה, אמנות וכו) ככלל הנם מחציות רשות - כלומר יש להסכים עליהם מראש בהסכם הגירושין אחרת לא חלה חובה אוטומאטית על הצד שאינו משמורן לשלמן.

לשאלתך, סיוע משפטי חינם בהגשת תביעה בבית המשפט למשפחה (לזכאים בלבד בהתאם לקריטריונים של המשרד) ניתן לקבל באגף לסיוע משפטי של משרד המשפטים. סיוע מכל סוג אחר ניתן לקבל ביחידות הסיוע שבבתי המשפט למשפחה.
אולם אינני בטוח שיש טעם בניסיון לתבוע במקרה שכזה, אני לא רואה שופט\ת במדינת ישראל הפוסק אכיפת תשלום מחציות בגין קבלת שירותים בכסף שחור תוך עבירה על חוקי מס הכנסה ומע"מ!! בית משפט אינו יכול לאכוף אקט המנוגד לחוק באופן מובהק.

בהצלחה
בהוצאה לפועל יש מתנדבים שעוזרים
20/01/2016 | 15:29
21
למלא בקשות ותביעות.רק לידיעה.
שאלה לגבי למגשרת מותר להסתיר מצד שני הפסקת גישור?
16/01/2016 | 23:40
5
39
בהמשך לפוסט הקודם שלי לגבי הליך גישור שהופסק אשמח לדעת את הדבר הבא:

היות ולא ידעתי הגשת התביעה במהלך הגישור שהתנהל. ללא התראה ע"י האשה.

רציתי לדעת:

1. אם האשה הודיעה למגשרת כי היא מפסיקה את הליך הגישור ועומדת להגיש תביעה. ( מה שלא היה לטענת המגשרת) האם המגשרת צריכה/חייבת ליידע בכך את הצד השני?   או רק ליידע אותו כי הליך הגישור הופסק ע"י האשה ברגע שנודע לה על כך?

פשוט בשיחה עם המגשרת לאחר הגשת התביעה ללא התראה ע"י האשה המגשרת טענה בפני כי לא ידעה על כך וכי האשה לא הודיעה לה על הפסקת הגישור וכי מבחינתה הליך הגישור עדיין התנהל עד לאותו רגע.

ולפי דעתי האשה עלולה לטעון כי היא כן הודיעה לה על כך ובגלל שהליך הגישור חסוי אני לא אוכל לסתור זאת מה שהמגשרת טענה בפני בשיחות הטלפון שלנו לאחר מכן.

דרך אגב, שאלה תיאורטית ואולי מעשית:

אם הוגשה התביעה לבית המשפט ביום X.  ובגלל זה כמובן שאוטומטית הליך הגישור הופסק מיום זה בגלל מעשה זה.  האם אני יכול להשתמש בתכתובות אימייל של המגשרת לאחר מועד זה להוכחת טענתי היות ופורמלית מתאריך X הופסק למעשה הגישור?

חיסיון וסודיות בגישור
( לעמוד שלי בתפוז )
17/01/2016 | 15:19
4
33
שלום,
כפי שעניתי בשאלה קודמת חלים חיסיון וסודיות בגישור, במסגרת זו חלה סודיות (מפני הצד השני) על הנאמר בארבע עיניים בין המגשר לבין כל צד בנפרד.
אם המגשר קיבל הודעה אודות סיום הגישור על ידי צד, עליו לעדכן את הצד השני שהסתיים הגישור, אולם מעבר לכך אסור לו לפרט באזני הצד השני שום פרט שנאמר לו בארבע עיניים ולא קיבל אישור מראש לעדכן את הצד השני. אלו הם כללי המשחק בגישור ואתם אמורים לדעת זאת מראש טרם נכנסתם לגישור.

אין לעשות שימוש כלשהו במהלכים שנעשו בגישור מחוץ למסגרת הגישור, זה כולל בין השאר תכתובות צד מול המגשר.
מענין אם הדברים הסברו להם טרום תחילת הגישור ואם
18/01/2016 | 09:24
3
14
כל הצדדים חתמו על חסיון.משו מה ,השואל מתחמק מלענות.
ולשואל-הוגשה תביעה?אתהחיב להשיב בכתב הגנה,ואינת יכול להשתמש בפרטים שהועלו בגישור,כפי שהסובר לך.כולל הבאת מיילים.
לשילה - נחתם הסכם חסיון והסכמה של אי הגשת תביעה/פעולה משפטית
18/01/2016 | 11:28
2
17
אף על פי כן הוגשה תביעה ע"י האשה בזמן הליך הגישור לקראת סיומו.
לי המגשרת לא הודיעה על הפסקת הגישור. ולאחר הגשת התביעה טענה בפניי כי כמוני לא ידעה על כך.

בתביעה האשה מציגה כאילו בגללי הגישור הופסק כי המגשרת התייאשה ממני בגלל שלא הסכמתי לחתום על ההסכם שהתגבש. וזה כמובן לא נכון כי המתנו להערותיה של האשה לטיוטה הסופי ולא שמענו ממנה במשך חודש למרות תזכורות מהמגשרת.

בגלל שהאשה כותבת זאת בכתב התביעה כי כאילו בגללי הופסק הגישור, כיצד אני יכול להתמודד מול זה אם אני לא יכול לצרף את מה שהמגשרת אמרה לי לאחר הגשת התביעה?

האם מעצם זה שהתביעה הוגשה ובגלל זה טכנית ומעשית הופסק הגישור וכבר אין תהליך גישור בפועל אני אולי כן יכול להשתמש במה שהמגשרת רשמה לי לאחר הגשת התביעה?

השאלה לי בעצם איך להתמודד עם שקר שכזה אם אני לא יכול לצוטט או להשתמש בדברים שיסתרו את הטענה הזו?
חבל שפסחת על הצעתי אליך..
( לעמוד שלי בתפוז )
18/01/2016 | 15:44
1
36
כל שעליך לומר הוא שטענותיה של האשה אינן נכונות, נהפוך הוא, וכיוון שכך, אתה יותר מתשמח לשוב לשולחן הגישור על מנת להשלים שם את מה שהתחלתם וכמעט סיימתם.
אם לא הבנת אישתך סינדלה את עצמה בכתב תביעתה - כעת השופט\ת ישמח לאמץ את בקשתך ואשתך לא תוכל לסרב לה.
גם עבור השופט\ת תגובתה של אשתך להצעה לשוב לגישור תהיה מבחן לאמינותה.

אולם מעבר לכך, התעסקות בנסיבות סיום הגישור ומה נאמר בכתב התביעה בנושא זה מיותר כעת, אלו לא האלמנטים הרלוונטיים לפיהם שופט\ת יפסוק משמורת\הסדרי ראיה\מזונות\רכוש. זו תפאורה ולא מהות להחלטות שיפוטיות. קח את המלצתי או אל תקח, בכל מקרה בחירה של מי להפסיק את הגישור איננה מה שצריך להטריד את מנוחתך בהליך המשפטי, כפי שאתה יודע לכל צד בגישור עומדת הזכות המלאה להפסיקו, איך בכך כדי להשפיע על החלטה שיפוטית בהמשך באותו תיק, לכן עצתי לך שתביט קדימה ואל תתעסק יותר מדי במה שלא באמת חשוב עבורך כעת.
תודה רן!
19/01/2016 | 16:55
3
שאלה נוספת לגבי הליך גישור שהופסק.
15/01/2016 | 11:11
2
25
אני ואשתי היינו בהליך גישור לגירושין. חתמנו על מסמך שבו אנחנו מתחייבים שלא להגיש או לפעול משפטית אחד נגד השני בזמן הליך הגישור.

היינו על סף חתימת ההסכם ומסמך ההסכם היה בשלב טיוטא אחרונה.

כחודש וקצת לאחר שליחת ההערות הסופיות שלי למגשרת על טיוטת ההסכם, כאשר בזמן הזה לא היא ולא אני שמענו מהאשה בנושא ההסכם. למרות פניות של המגשרת לקבל את התייחסותה להערות על מנת ולסגור את ההסכם.

פתאום ללא התראה דפיקה בדלת ומוגשת לי תביעה למזונות דרך בית משפט שהאשה הגישה.

היא לא התריאה ולא שלחה מכתב ולא עדכנה כי היא מפסיקה את הגישור. גם המגשרת הודתה באוזניי כי היא מופתעת מכך כי היינו על סף סיום.

היות והאשה מציינת בכתב התביעה כי בגלל שלא רציתי לחתום על ההסכם המגשרת התייאשה ובגלל זה נפסק הגישור. מה שלא נכון ושקרי.

פניתי מהמגשרת לקבל מסמך/מכתב/אימייל בוא היא מציינת כי הליך הגישור הופסק מעצם הגשת התביעה ע"י האשה ללא התראה והודעה מראש וללא ידיעתה על כך.

מאז בקשתי המגשרת מתעלמת ממני ומציינת כי אין צורך במכתב שביקשתי כי מעצם התביעה ההליך הופסק.

וזאת לאחר ששילמנו כספים נכבדים לה לשם ההליך.

האם המגשרת מחוייבת לשלוח לבקשתי מכתב שכזה בהתאם לנסיבות האמיתיות של הסיבה האמיתית להפסקת הגישור?

תודה מראש.

ממש לא-הסברתי לך כתשובה לשאלותיך הקודמות.
15/01/2016 | 11:35
19
משהפסקתם את הליך הגישור,מכל סיבה,אין המגשרת חייבת לכם דבר.מה עוד שמכתב כפי שאתה דורש-יגרום לה לנהוג בניגוד לחסיון.שלמתם לה עבור גישור ולא עבור פעולות נוספות.
חיסיון בגישור
( לעמוד שלי בתפוז )
15/01/2016 | 11:50
26
חל חיסיון מוחלט על הליך גישור.
למגשר אסור להוציא אינפורמציה כלשהי (אף לא לבקשת בית משפט) אודות מה שאירע בהליך הגישור, בגלל מגבלת החיסיון. 

המקרה שתיארת מצער, בכתב ההגנה שלך יש לכתוב את האמת שלך, מאידך המגשר לא יוכל להפיק מכתב שיתמוך בגרסה כזו או אחרת.

לא רואה עצמי כיועץ משפטי - אולם מציע לך לשקול אמירה שלך בבית המשפט - שאתה לא רק שלא הפסקת את הגישור, אתה תשמח לשוב לגישור שהיה קרוב מאד לסיומו, במקום להתנהל בבית המשפט כחלופה.
שופט\ת ישמח לשמוע זאת וסביר מאד שיציע לצדדים לשוב לגישור.
לאשתך יהיה קשה לסרב לאור מה שכתבה בכתב התביעה שהגישה.
בנושא אתיקה מקצועית של מגשר והאם יכול לנהל הליך גישור במקרה.
15/01/2016 | 11:03
3
24
מגשר/ת שהם גם עורכי דין.

בגישור פרטי. גישור לצורך גירושין .

האם מותר למגשר/ת לנהל או להציע לנהל הליך גישור כאשר שבוע לפני פגישת ההיכרות של שני הצדדים עם המגשר/ת  ולפני שעלה נושא פרידה או נושא גישור בכלל, נפגשו המגשר/ת וצד אחד לשם פגישת ייעוץ בנושא הפרידה.

כאשר לאחר מכן בפגישת ההיכרות וגם לפני כן לא חשפה ולא עדכנה המגשר/ת את הצד השני כי היתה פגישת ייעוץ שכזו עם הצד האחר? וגם הצד שנפגש עם המגשרת הסתיר זאת לאורך כל הדרך.

ולמעשה נושא פגישת הייעוץ שהתקיימה נחשפה בהתכתבות סמסים בין המגשר/ת ובין צד לגישור לאחר פגישת ההיכרות.

לכן שאלתי האם למגשר/ת מותר לנהל הליך גישור פרטי ( לא דרך בית משפט) כאשר לפני כן נפגשה לשם ייעוץ באותו הנושא עם צד אחד שמעורב בגישור?

לאחר החשיפה המגשר/ת אענו כי בעצם הצד השני של הגישור שהסתיר את נושא הפגישה הוא האחראי לשקר ולהסתרה וכי הם חשפו את ההיכרות המוקדמת ולמעשה לא היה כדבר הזה.

מה עלי לעשות במקרה שכזה?

תודה.

1.כל הליך הגישור חסוי ולכם המגשרת לא חייבת
15/01/2016 | 11:31
1
20
להעביר לך כל מסמך על הפסקת ההליך.
2.אין להסתיר הכרות קודמת עם מי מהצדדים.פוגע בנטרליות של המגשר.עליו להודיע לצד השני על ההתכתבויות,אלא אם הצד השני ביקש בפירוש שלא לחשוף זאת.
3.מותר למגשר לנהל הליך גישור פרטי,שלא נשלח אליו ע"י בית המשפט.אלא שהוא כפוף לכללים.
4.לאשתך אסור להביא לבית המשפט כל פרט שהובא במהלך הגישור.
5.זה שאשתך הגישה תביעה במהלך הגישור-מראה על חוסר תום לב לנושא הגישור.
אני מקווה שחתמתם ,כולל המגשר,על התחייבות לחסיון.

אגב-ברור שעליך להגיש כתב הגנה.
15/01/2016 | 11:32
8
אתיקה של גישור
( לעמוד שלי בתפוז )
15/01/2016 | 11:40
22
שלום לך,
מגשר חייב להיות נייטראלי בגישור, זה חייב להתקיים הן במובן המעשי והן מהיבט הניראות (על מנת שהצדדים לגישור יתפסו אותו ככזה).
אין מניעה אתית שמגשר יפגש עם צד לפני תחילת גישור, מאידך זה מאד לא מומלץ!! מהיבט הנראות אני למשל מקפיד מאד לא לעשות זאת גם כשהצד שפנה אלי מבקש פגישה ראשונה אישית. 
לקיים פגישה נפרדת מוקדמת עם צד ולא לעדכן את הצד השני לגישור בדבר אותה פגישה - זהו אקט לא אתי בהליך גישור. פגישות אישיות הנן דיסקרטיות אבל לפגישה טרם הליך יש משמעות אחרת וחובה לעדכן במידה והתקיימה, אחרת צד יתפוס זאת כמגשר שמייצג צד, וזה בדיוק מה שאת\ה חש\ה כעת.

לשאלתך השניה, מגשר יכול לקיים גישורים באופן פרטי ללא הפנייה של בית המשפט, ומרבית הגישורים בגירושין מתקיימים כך כשצדדים מחפשים מגשר ופונים אליו ישירות.

לשאלתך השלישית, מעט קשה לי לענות, לא הייתי שם כדי להבין מי בדיוק אמר מה, מהמשתמע מדבריך יש לכאורה קושי של אמינות.

אם אתם בתחילתו של הליך הגישור, אני הייתי שוקל את המשכו כשאין אמון מוחלט במגשר, אמון מחויב בהליך שכזה.

מנהל/ת הפורום

אודות:
רן ורדי הנו מגשר המתמחה בגישור גירושין, הקים ומנהל את משרד הגישור "לחיצת יד – הבית לגישור גירושין". פועל כמגשר מומחה בתחום הגירושין והמשפחה, מגשר בתחו
עוד...
חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
רן ורדי- מנהל פורום גישור
מנהל פורום גישור
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ