לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום גישור

שלום וברוכים הבאים לפורום גישור.

פורום זה הנו במה לשאלות, התלבטויות, התייעצות והכוונה לכל המתעניינים בגישור בכל תחום.

בנושאים אישיים אתם מוזמנים ליצור עימי קשר טלפוני ישיר, אני לשירותכם בכל עת.

רן ורדי, מנהל פורום גישור מגשר גירושין מומחה, מנהל את משרד הגישור  "לחיצת יד – הבית לגישור גירושין". מתמחה בתחום הגירושין והמשפחה, ומגשר בתחום דיני עבודה, בסכסוכים עסקיים וביחסי עבודה בחברות וארגונים

אני רואה בגישור שליחות, להוביל סכסוכים להסכמות הדדיות עם חיוך, ובמיוחד בתחום הגירושין, לסייע לבני זוג ברגעים הקשים של החיים, לתמוך ולהנחות את שיח הפרידה בינהם במקצועיות, במהירות ובאווירה חיובית, במטרה להגיע להסכם גירושין נכון, מיטבי ומוסכם.

גישור הוא תפיסת עולם ודרך חיים. ביום שנפנים ש"הסכמה תשיג יותר ממאבק", העולם שאנו חיים בו יהיה עולם טוב יותר.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גישור

שלום וברוכים הבאים לפורום גישור.

פורום זה הנו במה לשאלות, התלבטויות, התייעצות והכוונה לכל המתעניינים בגישור בכל תחום.

בנושאים אישיים אתם מוזמנים ליצור עימי קשר טלפוני ישיר, אני לשירותכם בכל עת.

רן ורדי, מנהל פורום גישור מגשר גירושין מומחה, מנהל את משרד הגישור  "לחיצת יד – הבית לגישור גירושין". מתמחה בתחום הגירושין והמשפחה, ומגשר בתחום דיני עבודה, בסכסוכים עסקיים וביחסי עבודה בחברות וארגונים

אני רואה בגישור שליחות, להוביל סכסוכים להסכמות הדדיות עם חיוך, ובמיוחד בתחום הגירושין, לסייע לבני זוג ברגעים הקשים של החיים, לתמוך ולהנחות את שיח הפרידה בינהם במקצועיות, במהירות ובאווירה חיובית, במטרה להגיע להסכם גירושין נכון, מיטבי ומוסכם.

גישור הוא תפיסת עולם ודרך חיים. ביום שנפנים ש"הסכמה תשיג יותר ממאבק", העולם שאנו חיים בו יהיה עולם טוב יותר.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
                    * * * *     ה ס כ מ ה   ת ש י ג   י ו ת ר   מ מ א ב ק     * * * *

המשך >>

פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2016 | 14:56
 יש לכם שאלות בנוגע לבריאות הפה? מתעניינים בהלבנת שיניים?
בפורום שיקום הפה תוכלו לשאול ולהתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2555

סובלים מעור פנים בעייתי? רוצים לדעת כיצד להיפטר מפצעי הבגרות?
בואו לדבר על זה בפורום אקנה - טיפול ושיקום העור
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2103

רוצה לצמצם את היקף הבטן ולעצב את פלג הגוף המרכזי?
פורום מתיחת בטן הוא המקום בשבילך!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2548

סובלת מעור עודף? רוצה לדעת כיצד להתמודד עם התופעה?
בפורום הסרת עודפי עור תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2547

יש לכם שאלות בנוגע לתטא הילינג? מתעניינים בשיטת הריפוי האנרגטית העוצמתית ביותר?
בואו לדבר על זה עכשיו בפורום תטא הילינג!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2423

מסרב להתגרש בהליך גישור
02/02/2016 | 11:59
4
19
בעלי מסרב להתגרש בהליך גישור. מה אני יכולה לעשות בנדון?
גישור כהליך רצוני
( לעמוד שלי בתפוז )
02/02/2016 | 15:43
11
דורית שלום,
גישור במהותו הנו הליך וולונטרי (רצוני), כלומר שני הצדדים באים לגישור מרצון, שני הצדדים מתנהלים בגישור מרצון (וזה אומר שבכל עת כל אחד מהם רשאי להפסיק את ההליך), ושני הצדדים חותמים על הסכם בתום הגישור מרצון.
הרצון הוא תנאי לגישור, ולא ניתן להביא אדם לגישור כנגד רצונו.
(זה אמור להשתנות בהמשך השנה כשיכנס לתוקפו חוק גישור חובה בגירושין (חוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה).
את יכולה לנסות לשכנע, ואת יכולה להפנות את בעלך לשיחת טלפון עם מגשר שיוכל להאיר את עיניו
מצרף לך מאמר שכתבתי לפני שבוע בנושא, כדאי שבעלך יקרא אותו

בהצלחה

מסרב להתגרש בהליך גישור
03/02/2016 | 13:54
2
12
דורית שלום;
כאמור, הליך גישור הוא הליך וולונטרי ונעשה בהסכמה.
צריך להבין המניעים לסירוב בעלך ולהציג בפניו האופציות האפשריות.
יתכן וישנה דעתו.
תשקפי בפניו את החלופות וכמראה תציגי בפניו את היתרונות והחסרונות בגישור.
לגישור יש יתרונות רבים ומשמעותיים בהליך היפרדות מנישואין, מה עוד שכאשר יש ילדים הקשר בין בני הזוג ממשיך להתקיים לטובת הלילדים.
להבנתי החסרונות בגישור מתגמדים לעומת היתרונות הרבים.

חסרונות בגישור...
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2016 | 17:25
1
11
טרם פגשתי כאלו.
אכן.אלא שיש אנשים שחייבם להגיע לבית המשפט
03/02/2016 | 19:13
8
כדי להבין זאת ואילו אחרים-גישור לא מתאים להם בשל אופיים או נסיבות וסיבות אחרות.
רוצה לעשות אפוטרופוס על אבא
03/02/2016 | 10:46
1
6
שלום לכם 
אז גגה יאנחנו ארבעה אחים שנמי בנים ושתי בנות במשך השנים הוריי נתנו לאחי לטפל בכל עניין הכספים ,עכשיו אימי נפטרה ואני חוששת שאחיי ישלחו את אבא למוסד ויישכיר את הבית של ההורים ויקח את הכסף , איך אני משכנעת את אבא שלי שצריך לעשות אופוטרופוס עליו ?  אבי סובל מדיכאון 
אפוטרופסות
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2016 | 17:31
6
אליס שלום,
צריך סיבה כדי לדרוש קבלת אפוטרופסות על אדם בוגר, אז ראשית יש להבין אם אובייקטיבית קיימת סיבה.
שנית, מעבר לחששות שלך ממליץ לשוחח עם אחיך ואחיותיך כדי להבין את רצונותיהם וכוונותיהם.
אם כולכם אחים ואחיות בוגרים מעל גיל 18 יש צורך שתידברו בינכם ותנסו לגבש החלטה משותפת במידה ויהיה צורך.
המציאות תמיד חוזרת ומוכיחה שאין חלופה להדברות. הדברות מתחילים בינכם לפני שפונים לגורם חיצוני לעזרה.
זו המלצתי, ואחרי שתעשי זאת יהיה לך כיוון מה צפוי ותחליטי מה עמדתך.

שאלה על מחירי גישור וכמה זמן נמשך גישור גירושין
23/01/2016 | 09:10
9
31
בעלי ואני נפרדים , אני מבקשת לדעת מה מקובל מבחינת מחירים ומשך התהליך אם נפנה לגישור?
תודה 
גישור גירושין - מחירים ומשך גישור
( לעמוד שלי בתפוז )
23/01/2016 | 09:39
7
31
שלום,
ראשית ברכותי על הבחירה במסלול של חיוב והסכמות בדרך הפרידה.
מחירי גישור בגירושין נקבעים בדרך כלל כמחיר לשעה, יש המציעים גם מחירי חבילה ומומלץ להמנע מאופציה זו.
לגבי תעריפים לשעה אפשר להריץ בגוגל את צמד המילים "גישור גירושין" ולהרים טלפונים ולשמוע מכל מגשר את תעריפיו. זה נע בין כמה מאות שקלים לשעת גישור ועד מעל אלף שקלים לשעת גישור.

לגבי משך ההליך זה תלוי בדרך כלל בשני מרכיבים:
1.רמת מורכבות המקרה
2.מידת התקשורת ובשלות הצדדים להגיע להסכמות
שני מרכיבים אלו יקבעו את כמות פגישות הגישור שידרשו לשם הגעה להסכם גירושין מוסכם.
כאמת מידה כללית בלבד אומר שלזוג ממוצע נדרש בין חמש לעשר פגישות בנות שעתיים להגיע להסכם גירושין מוסכם.

מקווה שעזרתי

עוד שאלות
23/01/2016 | 09:50
3
23
תודה רבה על התשובות המהירות , יש לי כמה שאלות על הדברים שכתבת:
- מחיר של אלף שקל לשעת גישור או יותר נשמע לי יקר מאד , האם זה מוגזם או שאלו מגשרים טובים יותר? אני חשבתי שגישור זול יותר מלפנות לעורכי דין וכנראה שלא ממש.
- למה אתה מתכוון באמירה מורכבות המקרה?
- כשאתה כותב חמש עד עשר פגישות, כמה זמן זה לוקח? כמה זמן אפשר לצפות שיעבור מתחילת התהליך ועד שנסיים גרושים?

תודה רבה
מחירי גישור ומורכבות גישור
( לעמוד שלי בתפוז )
23/01/2016 | 10:08
2
35

לשאלות הנוספות..

1. אכן מחירים של אלף ש"ח + מע"מ או למעלה מכך לשעת גישור זהו רף המחירים הגבוה בשוק, אין קשר הכרחי בין העובדה שזהו הרף העליון של המחירים לאיכות המגשר דווקא. מרבית המגשרים כולל הטובים שבהם גובים מחיר נמוך מכך.

2. לשאלה על מחירי גישור גירושין מול מחירי החלופה המשפטית של לקחת שני עורכי דין ולנהל תיק גירושין בבתי משפט - אתם מוזמנים לקרוא תשובה מפורטת עם פירוט עלויות השוואתי במאמר מפורט שכתבתי "כמה עולה להתגרש". גישור תמיד יהיה זול יותר, משמעותית.

3. כשכתבתי שמשך הגישור תלוי בין השאר במורכבות המקרה, כוונתי שמנקודת מבט אובייקטיבית יש מקרים מורכבים לגישור ויש מקרים קלים יותר לגישור.
לדוגמה, אם אחד מהצדדים עצמאי ובעלים של חברה או חברות פעילות, שותפויות, עסקים מיזוגים חברות בנות וכו - ובהנחה שאלו עסקים שנולדו בתקופת הנישואין - דינם להתחלק בין הצדדים, וזאת בשעה שבמרבית המקרים הצדדים לא מעוניינים לחלק עסק או עסקים לשניים. יש נתיבים לפתרון אבל זה לדוגמה מקרה ברמת מורכבות הרבה יותר גבוהה מטיפול בשני שכירים.
דוגמה נוספת יכולה להיות משמורת אם, גבר המשתכר 5000 ש"ח לחודש, וארבעה ילדים קטנים. הגבר תחת ההגדרות הללו פשוט לא יעמוד בתשלומי המזונות, אובייקטיבית לגמרי זו סיטואציה בעייתית לפתרון מן ההיבט הכלכלי, שוב גם פה יש פתרונות אבל הצדדים צריכים לעבור תהליך עם עצמם כדי לקבל החלטות ולהסכים להן.
יש דוגמאות רבות נוספות למורכבות.. ועדיין חשוב אולי לומר שמרבית המקרים אינם מורכבים 

4. לשאלת הזמן, אני בדרך כלל ממליץ לצדדים על מתכונת של פגישה (בדרך כלל בת כשעתיים) אחת לשבוע, אפשר לרווח או לרכז פגישות אחרת לפי רצון הצדדים, פגישה לשבוע נותנת לצדדים מרווחי זמן למחשבה והחלטה (לא על כל שאלה מקבלים החלטה במקום, לעיתים יש צורך בזמן למחשבה או התייעצות וזה בסדר), וכן בחלק מהפגישות אני מבקש מהצדדים לעשות עבודת הכנה ולהביא עמם נתונים, מה שגם צורך זמן התכוננות.
שורה תחתונה - אם תתרגמו את מה שכתבתי קודם אודות מספר פגישות ממוצע - זה אומר בממוצע 5 - 10 שבועות להסכם גירושין.

תודה רבה
23/01/2016 | 10:36
6
למדתי מהמתגשרים שלי,שבאיזורים שונים בארץ
24/01/2016 | 09:32
20
קיימים מחירים שונים לשעת גישור.בנוסף לדברים שכתב רן,איתו מסכימה בהחלט.
ברשותך רן-אוסיף:
24/01/2016 | 09:30
2
14
גם אופי המתגשרים והרקע שלהם-חשובים לא מעט לצורך להצלחת הגישור.
והעיקר-"כימיה" עם המגשר/ת.
הי שילה
( לעמוד שלי בתפוז )
24/01/2016 | 11:30
1
21
הנושא לא היה הצלחת הגישור, אלא משך ההליך
להצלחת הגישור יש בהחלט עוד פרמטרים
משך ההליך תלוי בגורמים רבים.
24/01/2016 | 11:53
13
צודק....
לאישה שמתעניינת בעלויות גישור והצלחה בהליך מול פניה לעורכי
25/01/2016 | 13:37
18
באופן גורף גישור הינו הליך  יעיל מכל הבחינות  :עלויות, היקף הפגישות והיעד :הסכם גירושין.אבל עליי לסייג עובדות אלה בכך ש10% נקראים בעגה המקצועית "מקרה קיר" אין סיכוי להגיע איתם  לגישור ולפיכך כל ניסיון כזה נדון לכישלון ,עוגמת נפש וביזבוז משאבים כספים.אם בעלך אינו מבריח נכסים ואינו עקשן ומאמין בחלוקה שוויונית
בהתאם לרכוש שצברתם הרי שגישור הינו אופציה מעולה.
אוכל לשלוח לך למייל נתונים ועובדות נוספות על סיכויי הגישור.נתונים פרי מחקרים שיובילו אותך להחלטה הנכונה.חשובה גם כימיה כמובן עם המגשר לפני הכול! בהצלחה!
עשר סיבות להתגרש בהליך גישור
( לעמוד שלי בתפוז )
24/01/2016 | 11:21
335
13,000 זוגות מתגרשים בישראל בממוצע בשנה, חלק מהזוגות פונה בתביעה לבית המשפט למשפחה וחלק לבית הדין הרבני, אולם בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה בה יותר ויותר זוגות מעדיפים לסיים את נישואיהם בהליך גישור ולהעזר לשם כך במגשר גישורין מומחה.
להלן עשר סיבות להתגרש בהליך גישור.

שאלה לגבי מסמך הסכם הליך גישור בין בני זוג. האם ניתן לתבוע?
23/01/2016 | 12:42
3
21
בהמשך לפוסטים שכתכבתי בעבר בנושא הליך גישור שהופסק ע"י האשה לקראת סיומו ( היתה טיוטה סופית של ההסכם)  ללא התראה וללא הודעה לא אלי ולא למגשרת.

השקענו כספים רבים בגישור לפגישות גם אישיות וגם משותפות.  וגם שילמנו כבר למגשרת על עריכת ההסכם שהיה כבר בטיוטה הסופית על כל ההסכמות שהיו.

בתחילת ההליך חתמנו על הסכם עריכת הליך גישור. כאשר כתוב שהצדדים מתחייבים לא לפעול משפטית כל זמן שמתנהל הליך הגישור.

האם זה הסכם לכל דבר? גם אם לא נקבע פיצוי בהסכם אם מישהו מפר אותו, האם אני יכול לתבוע מהאשה את הכספים שהשקעתי בגישור היות והיא הפרה את ההסכם ופעלה שלא בתום לב? ויש הוכחות לכך. בדברים שנאמרו ביני לבינה לאחר הגשת התביעה. ( לא בתכתובות עם המגשרת שאני מבין שזה חסוי)

השאלה שלי אחרי כל ההשקעה של הכספים, ומרות שהיו כבר הסכמות על הכל. היא מחליטה שלא מתאים לה ומנסה לסחוט יותר דרך תביעה ללא התראה או הודעה. מילא היתה מודיעה. או מתריעה. אבל לא כך המקרה.

האם אני יכול לתבוע ממנה את החזרת הכספים שהשקעתי בגישור?

תודה מראש.

הסכם כניסה לגישור איננו התחייבות להצלחת הגישור
( לעמוד שלי בתפוז )
23/01/2016 | 12:54
2
17
לשאלתך התשובה שלילית, אינך יכול לתבוע אותה על הפסקת הגישור או על עלות הגישור שלא הושלם לכדי הסכם חתום.
הסכם כניסה לגישור הוא הסכמה על הכללים שאתם לוקחים על עצמכם במסגרת הליך הגישור, כמו שכבר הסברתי לך בשירשור קודם זכותו של כל צד בגישור להפסיקו בכל עת, זה חלק ממהות הגישור שהנו הליך וולונטרי.

אז למה חותמים על מסמך הזכם להעריכת הגישור על כל סעיפיו?
23/01/2016 | 18:22
1
10
תודה רן.

אז מה הטעם בכלל לחתום על הסכם כניסה להליך גישור בו אני והאשה חותמים כי אנחנו מסכימים להיכנס להליך הגישור. על כל סעיפי ההסכם ביני לבינה לנושא הכניסה להליך. ( לא על ההסכם בסוף הגישור)

בו אחד הסעיפים אומר במפורש כי כל עוד הליך הגישור נמשך ואין הודעה של אחד הצדדים על הפסקת הגישור הצדדים מתחייבים שלא לפעול משפטית אחד נגד השני.

מה הטעם להסכם כזה?  או שזה רק פורמלית ובעצם זה לא משנה.

תודה שוב.
הסכם כניסה לגישור
( לעמוד שלי בתפוז )
23/01/2016 | 22:11
15
אין חובה לערוך הסכם כניסה לגישור, יש מגשרים הדוגלים בהחתמת הצדדים על הסכם זה, ויש מגשרים שנמנעים מכך.
זהו הסכם מסגרת הקובע כללי התנהלות לצדדים בגישור, לא מעבר לכך.

גרוש מבקש קבלות על חוגים
19/01/2016 | 23:35
2
17

שלום רב,
איך מציעים להתנהל מול גרוש שמסרב לשלם לחוגים ושיעורים פרטיים מבלי שיראה קבלות 
בהסכם אין אזכור לקבלות וגם לא לכולם יש קבלות
שאלה נוספת אם יש שירות חינמי לסיוע בהגשת תביעה בהוצאה לפועל על אי תשלום תשלומי חוגים ושיעורים פרטיים

מודה לעוזרים

מחציות וקבלות
( לעמוד שלי בתפוז )
20/01/2016 | 06:56
1
24
זו דוגמה לאיך פרט קטן שאינו כתוב בהסכם גירושין מצית בהמשך הדרך בעיה.

עקרונית תשלום מחציות מותנה בהגשת קבלות (קבלה מספיקה ולאו דווקא חשבונית מס), כשיש אמון בין הצדדים אפשר כמובן לוותר על כך, אולם כשאין אמון מוחלט קשה לדרוש תשלום הוצאות בכפוף להצהרה. נסי לחשוב על נקודת המבט של הצד השני..
כדאי לעבוד עם נותני שירות שמספקים קבלות, אחרת הבעיה תוותר בידיך.
במידה ולא ניתן, אפשר ברמה הלא פורמלית לחשוב על דרכים יצירתיות לקבל אמון הצד השני, למשל להציע לצד השני דיווח ברמה השבועית ומראש את לו"ז החוגים והשיעורים, דווח מראש ולא בדיעבד נותן יותר בטחון, ומאפשר בדיקה (יכול למשל להרים מדגמית טלפון לילד לאחר השיעור כדי לשאול איך היה ובכך גם לוודא שהדיווחים שהוא מקבל אמיתיים, יעשה זאת פעם פעמיים ויתן בך אמון לאחר מכן).

אפשר כמובן לפתור בגישור בעיות מכל סוג בהסדרי גירושין העולים לאחר הגירושין, במידה ולא צלחתם בכוחות עצמכם את הניסיון להגיע להבנות זו אופציה טובה.

אגב שיעורים פרטיים (חיזוקים בלימודים, אנגלית, מתמטיקה וכו) הם חלק ממחציות חובה, כשאת כותבת חוגים נשאלת השאלה על איזה חוגים מדובר ומה נאמר בהסכם הגירושין בנושא, חוגים (כגון ג'ודו, שחיה, קפוארה, מוסיקה, אמנות וכו) ככלל הנם מחציות רשות - כלומר יש להסכים עליהם מראש בהסכם הגירושין אחרת לא חלה חובה אוטומאטית על הצד שאינו משמורן לשלמן.

לשאלתך, סיוע משפטי חינם בהגשת תביעה בבית המשפט למשפחה (לזכאים בלבד בהתאם לקריטריונים של המשרד) ניתן לקבל באגף לסיוע משפטי של משרד המשפטים. סיוע מכל סוג אחר ניתן לקבל ביחידות הסיוע שבבתי המשפט למשפחה.
אולם אינני בטוח שיש טעם בניסיון לתבוע במקרה שכזה, אני לא רואה שופט\ת במדינת ישראל הפוסק אכיפת תשלום מחציות בגין קבלת שירותים בכסף שחור תוך עבירה על חוקי מס הכנסה ומע"מ!! בית משפט אינו יכול לאכוף אקט המנוגד לחוק באופן מובהק.

בהצלחה
בהוצאה לפועל יש מתנדבים שעוזרים
20/01/2016 | 15:29
12
למלא בקשות ותביעות.רק לידיעה.
שאלה לגבי למגשרת מותר להסתיר מצד שני הפסקת גישור?
16/01/2016 | 23:40
5
23
בהמשך לפוסט הקודם שלי לגבי הליך גישור שהופסק אשמח לדעת את הדבר הבא:

היות ולא ידעתי הגשת התביעה במהלך הגישור שהתנהל. ללא התראה ע"י האשה.

רציתי לדעת:

1. אם האשה הודיעה למגשרת כי היא מפסיקה את הליך הגישור ועומדת להגיש תביעה. ( מה שלא היה לטענת המגשרת) האם המגשרת צריכה/חייבת ליידע בכך את הצד השני?   או רק ליידע אותו כי הליך הגישור הופסק ע"י האשה ברגע שנודע לה על כך?

פשוט בשיחה עם המגשרת לאחר הגשת התביעה ללא התראה ע"י האשה המגשרת טענה בפני כי לא ידעה על כך וכי האשה לא הודיעה לה על הפסקת הגישור וכי מבחינתה הליך הגישור עדיין התנהל עד לאותו רגע.

ולפי דעתי האשה עלולה לטעון כי היא כן הודיעה לה על כך ובגלל שהליך הגישור חסוי אני לא אוכל לסתור זאת מה שהמגשרת טענה בפני בשיחות הטלפון שלנו לאחר מכן.

דרך אגב, שאלה תיאורטית ואולי מעשית:

אם הוגשה התביעה לבית המשפט ביום X.  ובגלל זה כמובן שאוטומטית הליך הגישור הופסק מיום זה בגלל מעשה זה.  האם אני יכול להשתמש בתכתובות אימייל של המגשרת לאחר מועד זה להוכחת טענתי היות ופורמלית מתאריך X הופסק למעשה הגישור?

חיסיון וסודיות בגישור
( לעמוד שלי בתפוז )
17/01/2016 | 15:19
4
19
שלום,
כפי שעניתי בשאלה קודמת חלים חיסיון וסודיות בגישור, במסגרת זו חלה סודיות (מפני הצד השני) על הנאמר בארבע עיניים בין המגשר לבין כל צד בנפרד.
אם המגשר קיבל הודעה אודות סיום הגישור על ידי צד, עליו לעדכן את הצד השני שהסתיים הגישור, אולם מעבר לכך אסור לו לפרט באזני הצד השני שום פרט שנאמר לו בארבע עיניים ולא קיבל אישור מראש לעדכן את הצד השני. אלו הם כללי המשחק בגישור ואתם אמורים לדעת זאת מראש טרם נכנסתם לגישור.

אין לעשות שימוש כלשהו במהלכים שנעשו בגישור מחוץ למסגרת הגישור, זה כולל בין השאר תכתובות צד מול המגשר.
מענין אם הדברים הסברו להם טרום תחילת הגישור ואם
18/01/2016 | 09:24
3
9
כל הצדדים חתמו על חסיון.משו מה ,השואל מתחמק מלענות.
ולשואל-הוגשה תביעה?אתהחיב להשיב בכתב הגנה,ואינת יכול להשתמש בפרטים שהועלו בגישור,כפי שהסובר לך.כולל הבאת מיילים.
לשילה - נחתם הסכם חסיון והסכמה של אי הגשת תביעה/פעולה משפטית
18/01/2016 | 11:28
2
9
אף על פי כן הוגשה תביעה ע"י האשה בזמן הליך הגישור לקראת סיומו.
לי המגשרת לא הודיעה על הפסקת הגישור. ולאחר הגשת התביעה טענה בפניי כי כמוני לא ידעה על כך.

בתביעה האשה מציגה כאילו בגללי הגישור הופסק כי המגשרת התייאשה ממני בגלל שלא הסכמתי לחתום על ההסכם שהתגבש. וזה כמובן לא נכון כי המתנו להערותיה של האשה לטיוטה הסופי ולא שמענו ממנה במשך חודש למרות תזכורות מהמגשרת.

בגלל שהאשה כותבת זאת בכתב התביעה כי כאילו בגללי הופסק הגישור, כיצד אני יכול להתמודד מול זה אם אני לא יכול לצרף את מה שהמגשרת אמרה לי לאחר הגשת התביעה?

האם מעצם זה שהתביעה הוגשה ובגלל זה טכנית ומעשית הופסק הגישור וכבר אין תהליך גישור בפועל אני אולי כן יכול להשתמש במה שהמגשרת רשמה לי לאחר הגשת התביעה?

השאלה לי בעצם איך להתמודד עם שקר שכזה אם אני לא יכול לצוטט או להשתמש בדברים שיסתרו את הטענה הזו?
חבל שפסחת על הצעתי אליך..
( לעמוד שלי בתפוז )
18/01/2016 | 15:44
1
24
כל שעליך לומר הוא שטענותיה של האשה אינן נכונות, נהפוך הוא, וכיוון שכך, אתה יותר מתשמח לשוב לשולחן הגישור על מנת להשלים שם את מה שהתחלתם וכמעט סיימתם.
אם לא הבנת אישתך סינדלה את עצמה בכתב תביעתה - כעת השופט\ת ישמח לאמץ את בקשתך ואשתך לא תוכל לסרב לה.
גם עבור השופט\ת תגובתה של אשתך להצעה לשוב לגישור תהיה מבחן לאמינותה.

אולם מעבר לכך, התעסקות בנסיבות סיום הגישור ומה נאמר בכתב התביעה בנושא זה מיותר כעת, אלו לא האלמנטים הרלוונטיים לפיהם שופט\ת יפסוק משמורת\הסדרי ראיה\מזונות\רכוש. זו תפאורה ולא מהות להחלטות שיפוטיות. קח את המלצתי או אל תקח, בכל מקרה בחירה של מי להפסיק את הגישור איננה מה שצריך להטריד את מנוחתך בהליך המשפטי, כפי שאתה יודע לכל צד בגישור עומדת הזכות המלאה להפסיקו, איך בכך כדי להשפיע על החלטה שיפוטית בהמשך באותו תיק, לכן עצתי לך שתביט קדימה ואל תתעסק יותר מדי במה שלא באמת חשוב עבורך כעת.
תודה רן!
19/01/2016 | 16:55
2
שאלה נוספת לגבי הליך גישור שהופסק.
15/01/2016 | 11:11
2
20
אני ואשתי היינו בהליך גישור לגירושין. חתמנו על מסמך שבו אנחנו מתחייבים שלא להגיש או לפעול משפטית אחד נגד השני בזמן הליך הגישור.

היינו על סף חתימת ההסכם ומסמך ההסכם היה בשלב טיוטא אחרונה.

כחודש וקצת לאחר שליחת ההערות הסופיות שלי למגשרת על טיוטת ההסכם, כאשר בזמן הזה לא היא ולא אני שמענו מהאשה בנושא ההסכם. למרות פניות של המגשרת לקבל את התייחסותה להערות על מנת ולסגור את ההסכם.

פתאום ללא התראה דפיקה בדלת ומוגשת לי תביעה למזונות דרך בית משפט שהאשה הגישה.

היא לא התריאה ולא שלחה מכתב ולא עדכנה כי היא מפסיקה את הגישור. גם המגשרת הודתה באוזניי כי היא מופתעת מכך כי היינו על סף סיום.

היות והאשה מציינת בכתב התביעה כי בגלל שלא רציתי לחתום על ההסכם המגשרת התייאשה ובגלל זה נפסק הגישור. מה שלא נכון ושקרי.

פניתי מהמגשרת לקבל מסמך/מכתב/אימייל בוא היא מציינת כי הליך הגישור הופסק מעצם הגשת התביעה ע"י האשה ללא התראה והודעה מראש וללא ידיעתה על כך.

מאז בקשתי המגשרת מתעלמת ממני ומציינת כי אין צורך במכתב שביקשתי כי מעצם התביעה ההליך הופסק.

וזאת לאחר ששילמנו כספים נכבדים לה לשם ההליך.

האם המגשרת מחוייבת לשלוח לבקשתי מכתב שכזה בהתאם לנסיבות האמיתיות של הסיבה האמיתית להפסקת הגישור?

תודה מראש.

ממש לא-הסברתי לך כתשובה לשאלותיך הקודמות.
15/01/2016 | 11:35
14
משהפסקתם את הליך הגישור,מכל סיבה,אין המגשרת חייבת לכם דבר.מה עוד שמכתב כפי שאתה דורש-יגרום לה לנהוג בניגוד לחסיון.שלמתם לה עבור גישור ולא עבור פעולות נוספות.
חיסיון בגישור
( לעמוד שלי בתפוז )
15/01/2016 | 11:50
25
חל חיסיון מוחלט על הליך גישור.
למגשר אסור להוציא אינפורמציה כלשהי (אף לא לבקשת בית משפט) אודות מה שאירע בהליך הגישור, בגלל מגבלת החיסיון. 

המקרה שתיארת מצער, בכתב ההגנה שלך יש לכתוב את האמת שלך, מאידך המגשר לא יוכל להפיק מכתב שיתמוך בגרסה כזו או אחרת.

לא רואה עצמי כיועץ משפטי - אולם מציע לך לשקול אמירה שלך בבית המשפט - שאתה לא רק שלא הפסקת את הגישור, אתה תשמח לשוב לגישור שהיה קרוב מאד לסיומו, במקום להתנהל בבית המשפט כחלופה.
שופט\ת ישמח לשמוע זאת וסביר מאד שיציע לצדדים לשוב לגישור.
לאשתך יהיה קשה לסרב לאור מה שכתבה בכתב התביעה שהגישה.
בנושא אתיקה מקצועית של מגשר והאם יכול לנהל הליך גישור במקרה.
15/01/2016 | 11:03
3
15
מגשר/ת שהם גם עורכי דין.

בגישור פרטי. גישור לצורך גירושין .

האם מותר למגשר/ת לנהל או להציע לנהל הליך גישור כאשר שבוע לפני פגישת ההיכרות של שני הצדדים עם המגשר/ת  ולפני שעלה נושא פרידה או נושא גישור בכלל, נפגשו המגשר/ת וצד אחד לשם פגישת ייעוץ בנושא הפרידה.

כאשר לאחר מכן בפגישת ההיכרות וגם לפני כן לא חשפה ולא עדכנה המגשר/ת את הצד השני כי היתה פגישת ייעוץ שכזו עם הצד האחר? וגם הצד שנפגש עם המגשרת הסתיר זאת לאורך כל הדרך.

ולמעשה נושא פגישת הייעוץ שהתקיימה נחשפה בהתכתבות סמסים בין המגשר/ת ובין צד לגישור לאחר פגישת ההיכרות.

לכן שאלתי האם למגשר/ת מותר לנהל הליך גישור פרטי ( לא דרך בית משפט) כאשר לפני כן נפגשה לשם ייעוץ באותו הנושא עם צד אחד שמעורב בגישור?

לאחר החשיפה המגשר/ת אענו כי בעצם הצד השני של הגישור שהסתיר את נושא הפגישה הוא האחראי לשקר ולהסתרה וכי הם חשפו את ההיכרות המוקדמת ולמעשה לא היה כדבר הזה.

מה עלי לעשות במקרה שכזה?

תודה.

1.כל הליך הגישור חסוי ולכם המגשרת לא חייבת
15/01/2016 | 11:31
1
9
להעביר לך כל מסמך על הפסקת ההליך.
2.אין להסתיר הכרות קודמת עם מי מהצדדים.פוגע בנטרליות של המגשר.עליו להודיע לצד השני על ההתכתבויות,אלא אם הצד השני ביקש בפירוש שלא לחשוף זאת.
3.מותר למגשר לנהל הליך גישור פרטי,שלא נשלח אליו ע"י בית המשפט.אלא שהוא כפוף לכללים.
4.לאשתך אסור להביא לבית המשפט כל פרט שהובא במהלך הגישור.
5.זה שאשתך הגישה תביעה במהלך הגישור-מראה על חוסר תום לב לנושא הגישור.
אני מקווה שחתמתם ,כולל המגשר,על התחייבות לחסיון.

אגב-ברור שעליך להגיש כתב הגנה.
15/01/2016 | 11:32
3
אתיקה של גישור
( לעמוד שלי בתפוז )
15/01/2016 | 11:40
13
שלום לך,
מגשר חייב להיות נייטראלי בגישור, זה חייב להתקיים הן במובן המעשי והן מהיבט הניראות (על מנת שהצדדים לגישור יתפסו אותו ככזה).
אין מניעה אתית שמגשר יפגש עם צד לפני תחילת גישור, מאידך זה מאד לא מומלץ!! מהיבט הנראות אני למשל מקפיד מאד לא לעשות זאת גם כשהצד שפנה אלי מבקש פגישה ראשונה אישית. 
לקיים פגישה נפרדת מוקדמת עם צד ולא לעדכן את הצד השני לגישור בדבר אותה פגישה - זהו אקט לא אתי בהליך גישור. פגישות אישיות הנן דיסקרטיות אבל לפגישה טרם הליך יש משמעות אחרת וחובה לעדכן במידה והתקיימה, אחרת צד יתפוס זאת כמגשר שמייצג צד, וזה בדיוק מה שאת\ה חש\ה כעת.

לשאלתך השניה, מגשר יכול לקיים גישורים באופן פרטי ללא הפנייה של בית המשפט, ומרבית הגישורים בגירושין מתקיימים כך כשצדדים מחפשים מגשר ופונים אליו ישירות.

לשאלתך השלישית, מעט קשה לי לענות, לא הייתי שם כדי להבין מי בדיוק אמר מה, מהמשתמע מדבריך יש לכאורה קושי של אמינות.

אם אתם בתחילתו של הליך הגישור, אני הייתי שוקל את המשכו כשאין אמון מוחלט במגשר, אמון מחויב בהליך שכזה.
סכסוך שכנים
06/01/2016 | 16:26
4
29
הבניין שלנו אמור לעבור שיפוץ של תמ"א 38. השגנו רוב מוחלט לצורך השיפוץ, אך יש עדיין קומץ שמתנגד. ניסינו להסביר לקומץ זה את היתרונות אך קשה מאוד להגיע לשיח נורמלי.

אנחנו לא רוצים לפעול בצורה שתעכיר את האווירה בבניין שלנו.
חשבתי שאולי כדאי לפנות למגשר.
האם לדעתך יש טעם בכך?
גישור בתמ"א 38
( לעמוד שלי בתפוז )
06/01/2016 | 16:45
3
22
בהחלט כדאי לנסות הליך גישור לטובת הגעה להסכמות, זו חלופה טובה יותר ובריאה יותר מאילוץ שכנים בהתאם לחוק תמ"א 38.
ממליץ לך לפנות למרכז הגישור הקהילתי הסמוך לביתך, בדרך כלל מרכזים אלו מתמחים בגישורים בין שכנים. 

בהצלחה
תודה!
06/01/2016 | 17:29
2
14
אתה מודע להצעות שיכולים להציע? האם יש סיכוי שיורידו אותנו מהפרויקט?
גישור לא עובד כך
( לעמוד שלי בתפוז )
06/01/2016 | 18:05
1
17
מהות הגישור איננה הגשת הצעות לפתרון.
בתהליך ינסו לאבחן את הסיבות, ינסו להבין את המוטיבציות, ינסו לבודד את מה שחשוב לאותם שכנים ומדוע, ומעבר לכל גישור נעשה בין צדדים, זה לא המגשר מול "השכנים הסרבנים", כל השכנים המעורבים יקחו חלק בגישור וישמעו אחד את השני, השיח והמשא ומתן מתקיים בין השכנים, ולא בין "השכנים הסרבנים" למגשר, אם תווצר בינכם פתיחות להקשיב - תבוא גם הישועה.
לנבא איזה פתרונות יעלו ומה יכול לקרות בגישור שכזה איש לא יוכל.
שוב גם לבדוק את האינטרסים של אותם
07/01/2016 | 08:39
11
שכנים.
אין לי ספק שמדובר בגישור מלא אמוציות,שעדיף,בכל מקרה,על פניה לבית המשפט.
מחקר על חייהם של ילדים להורים גרושים
23/12/2015 | 10:47
18
שלום לכולם,

אני יואה שורק, נעים מאוד,

עורכת מחקר על החיים של ילדים להורים גרושים, בגילאי 10-13

עד היום עוד לא נערך בארץ מחקר על ילדים להורים גרושים, בעודם ילדים

למחקר תהיה השפעה על קובעי מדיניות ואנשי מקצוע

כי הנושא של תמיכה במשפחות ובילדים במצבי גירושין מאוד לא מפותח כאן...

למי מכם שזה רלבנטי לו או לחבריו

אשמח שתצרו אתי קשר במייל yoasorek@gmail.com

אשמח לכל נכונות לעזור! אפשר גם לשלוח מסרים
יואה

הסכמה על דמי מדור
21/12/2015 | 09:27
2
49
רן שלום. אני ואישתי בסוף תהליך גישור. יש לנו הסכמה על רוב הדברים למעט על דמי המדור. לנו שני ילדים (רן-8 והילה-5) , אני שכיר ומרוויח 6500 נטו והיא עצמאית המשתכרת בין 5-7 אלף לחודש. מכיוון שיש לנו דירה הצעתי בהסכמתה שהיא תמשיך לגור בה עד תום המשכנתא (13 שנה) ותום המזונות (13 שנה) וא"כ נמכור אותה כאשר היא תיקח על עצמה את המשכנתא (350 אלף ש"ח, כ-2500 ש"ח לחודש). אני הצעתי לשלם 3500 ש"ח לחודש כולל השתתפות בביטוחי הדירה. היא לא מוכנה להתפשר על פחות מ-4000 ש"ח. עוד אמרתי כי אם בעתיד תהיה לי עליה במשכורת אוכל לשלם לה אף יותר. אני מוכרח לציין כי גם מה שהצעתי הוא גבולי עבורי מבחינת סגירת החודש, אפילו שאני גר עכשיו אצל ההורים. שאלתי היא: האם נכון מבחינה משפטית וגישורית לשלם 3500 ש"ח מזונות ומדור בהקשר למשכורת אותה אני מרוויח?
מדור
( לעמוד שלי בתפוז )
21/12/2015 | 21:17
34
יהונתן שלום,
ברמה העקרונית מגשר איננו נותן ייעוץ משפטי למגושרים, לשם כך אתה יכול להוועץ בעורך דין לצד הגישור על מנת לדעת שאינך עושה טעויות בתהליך וכדי לקבל בטחון לפני חתימה על הסכם גירושין.
בבית המשפט ישנם כללים ברורים לחישוב מדור ולחישוב דמי מזונות, יחד עם זאת בתי המשפט נוטים לפסוק מזונות ומדור בהתאם לשיקול דעתם ולא כתוצאה מאריתמטיקה סגורה, ובגישור אתם הזוג יכולים לקבל החלטות בהתאם לשיקול דעתכם, ובלבד שהחלטתכם תעמוד בסטנדרטים משפטיים המקובלים על השופט.

כשבעל משאיר דירת מגורים לאשתו וילדיו (אני מניח שהיא המשמורנית) מפחיתים מדור מחישוב המזונות, מאידך משכנתא נחשבת כמדור רעיוני וכשהאשה משלמת אותה הרי שלא יצאת ידי חובת מדור.
מעבר לכך שאלת גובה שכרכם ומידת השפעתו על גובה המזונות היא שאלה חמה שההלכה הפסוקה בה מצויה במגמת שינוי כיום, לא ניתן לומר כיום אמת משפטית חד משמעית בנושא אלא להבהיר כי ישנן תפיסות שונות של שופטים שונים בנדון, כך נכון להיום.

אני מניח שיש לכם מגשר/ת מיומן שמכוון את הליך הגישור כך ששניכם מקבלים תשובות לשאלות, אינני חושב שזה נכון שאני כמגשר אחר אכנס עם עצות באמצע תהליך שכזה.

אתה מוזמן להוועץ עם עורך דין משפחה או להסתייע בפורום דיני משפחה פה בתפוז.

ליונתן שלום רב
22/12/2015 | 16:25
28
כיום יש פסיקה המצדדת בהוצאות מדור ומזונות בהתאם גם להכנסת האישה וזאת בניגוד לעבר אז התייחסו רק להכנסת הגבר והפסיקה כיום לטובתך.אתה יכול גם לשקול מכירת הדירה  מאוד מומלץ וותר המון בעיות עתידיות וחלוקת הסכום שנותר וגם משמורת הדדית .אשמח לשלוח לך פסקי דין רלוונטיים. עכשוויים שיובילו אותך לפתרון הרצוי לך.בהצלחה.
סכסוך משפחתי בענייני ירושה
09/12/2015 | 11:38
5
234
שלום רן. לאחרונה קיבלנו ירושה גדולה  - סבתי נפטרה.
היו לה נכסים רבים, בינהם דירה גדולה במרכז תל אביב. היא הכינה צוואה מפורטת בה הורישה את הדירה ל 13 נכדיה. הדבר גרם למתח רב בין בני הדודים. חלקם מעוניינים בהשכרת הדירה וחלוקת הסכף בין כולם, אך אני ושני אחי מעדיפים שהדירה תימכר ונקבל כסף על הדירה כולה.
אנחנו לא מצליחים להגיע להסכמה, התפתחה מריבה גדולה שהגיעה גם להורים שלנו וכרגע אנחנו נמצאים באפס תקשורת.
איך אתה מציע להתמודד עם זה??
גישור ירושה
( לעמוד שלי בתפוז )
09/12/2015 | 11:50
4
63
ערן שלום,
הדרך הטובה ביותר להתמודד עם מצב מהסוג שתיארת הוא בגישור.
צריך להבין מהם הנכסים בהם מדובר, מה שווים ומה מצבם, וצריך להבין מה כל אחד מהיורשים\ות מעוניין\ת ומדוע, משם תסלל הדרך לפתרונות אפשריים.
העקרון הוא למכסם את האפשרות לממש את הצרכים האמיתיים של כל אחד מהיורשים\ות.
עליכם להבין שזה הליך של משא ומתן ובהליך שכזה כל הצדדים נדרשים לתת מקום גם לשותפים האחרים לירושה ולצרכיהם.
מעבר לכך זו משפחה, ופתרון ברוח חיובית וטובה של המצב חיוני להמשך קיום מערכת יחסים טובה בינכם, זה לא מצב בין שני ניצים שמחפשים פתרון לסכסוך נקודתי ולא יראו אחד את השני לאחריו, לכן בכל סוג של סכסוך משפחתי יש עדיפות לגישור כפלטפורמה שתאפשר קשר חיובי גם בהמשך הדרך.

לאחרונה פנו אלי לגישור שמונה אחיות מבוגרות (רובן סבתות) שירשו מספר דירות מאימן ולא הצליחו ליישב את המחלוקות בינהן, בדיוק כמו שאתה מתאר נוצר ריב וחוסר תקשורת בוטה, סכסוך משפחתי, חלקן כבר היו מיוצגות על ידי עורכי דין והעניין נדון בבית המשפט, השופטת שדנה בית שלהם בבית המשפט לא הצליחה להביאם להסכמות והפנתה אותן לגישור, הן הגיעו אלי, מה שנדמה בתחילה כמשימה בלתי אפשרית מוצא את הדרך לפתרון, אם קיים רצון תמיד ניתן למצוא את הדרך. לא להתייאש.

בהצלחה

לא צריך גישור בעניין הזה.
26/12/2015 | 07:26
3
27
מה שצריך זה לקחת עו''ד טוב ושיעשה הליך של פרוק שותפות, שזה אומר, מי שרוצה את הדירה ישלם את החלק שווה ערך למי שלא רוצה להמשיך להחזיק בה, פשוט אנחנו עברנו הליך שכזה.
גישור עדיף על פני הליך יקר ,מסורבל,ארוך
28/12/2015 | 09:27
2
25
שישאיר את בני המשפחה בסכסוך ארוך ונוקב.
אגב-להזכירך -שם הפורום ומהותו.וגם-האם אתחולקת על דעתו של מנהל הפורום ,שהוא גם עו"ד וגם מגשר?
זה  מקרה קלאסי לגישור.נקודה.
הי שילה
( לעמוד שלי בתפוז )
28/12/2015 | 11:06
1
30
אני מגשר, אינני עורך דין
כמוני כמוך....וגם מגשר נחשה ועוד איך!
29/12/2015 | 08:21
15
לקראת גירושין דיברתי עם מגשרת
02/12/2015 | 19:57
2
78
והמגשרת אמרה שעל שעת גישור היא לוקחת 600 שקלים ובנוסף לאחר כל פגישות הגישור אנחנו צריכים לשלם עוד 4000 ש"ח כדי שהיא תכין לנו את הסכם הגירושין.
האם ככה זה עובד? ככה מקובל?
אני חשבתי שזה שאנחנו יושבים איתה ומסכמים את הנושאים השונים בסוף היא אמורה להביא לנו דף עם כל הסיכומים שלנו בלי תוספת תשלום.
מחירים
( לעמוד שלי בתפוז )
02/12/2015 | 20:13
70
לשאלתך.. מקובל בגישור גירושין לגבות מחיר לשעת גישור, מקובל בגישור גירושין לגבות מחיר נפרד לכתיבת הסכם גירושין.
המחירים שציינת נמצאים בטווחים המקובלים בתחום, ולכל מגשר יש את המחיר שלו.

לגבי הערתך בסוף, לא ממש ברור מה ציפית לעשות עם "דף עם כל הסיכומים"? אתם זקוקים להסכם גירושין מוקפד ומקצועי חתום ומאושר בבית משפט, לכל מילה בהסכם הזה יכולה להיות משמעות עתידית בחייכם, זה לא זכרון דברים למכירת רכב, זה החיים שלכם, הילדים שלכם, כל רכושכם, והעתיד הכלכלי שלכם.

בהצלחה

אפשרי לבקש "סיכום הסכמות שהושגו בגישור".
05/12/2015 | 14:14
41
אך אלו אינן הסכם ,אלא רק בסיס להסכם.
עלות שעת גישור בנושא גירושין :בין 450 ל800 שקל ,תלוי מי המגשר והיכן בארץ.
יש מגשרים הגובים גלובלית.
עבור ההסכם-לדעתי,קצת יקר.
הסכם הגישור לא ברור!!!
24/11/2015 | 15:18
4
72
תבעתי, הגעתי להסכם גישור מול הנתבעים. לאחר ההסכם, הם לא שילמו את הכספים. עם זאת, כשאני מביטה בהסכם, יש בו בעיה והיא כזו: התביעה, הייתה מול כמה נתבעים שעשו שימוש בעו"ד אחד. בהסכם, לא מפורט מי מהם חייב מה, אלא הוא מול כולם כביכול. מה שאומר בעצם, שאם אגש להוצל"פ, כנגד מי אפתח התיק? ואם אני רוצה להפעיל עבור נתבע זה ולא אחר למשל... או שנתבע יטען שלמה פונים אליו ולא לאחרים למשל... לא מפורט בהסכם מי מהנתבעים חייב מה מהסכום הכללי שעליו הוסכם כפיצוי. מה עושים?
הוצאה לפועל
( לעמוד שלי בתפוז )
24/11/2015 | 15:24
33
בעיקרון כל הסכם (גם אם קיבל תוקף של פסק דין) שאיננו מגדיר בצורה חד ערכית מי משלם כמה למי ומתי - אינו ניתן לאכיפה בהוצאה לפועל.
מאידך יש מצבים בהם מסיבות שונות נכתב הסכם באופן שכזה, מומלץ מאד להמנע מכך ככל שניתן.
המקרה הספציפי שאת מתארת לא נראה לי יוצא דופן מבחינה זו אבל בכל זאת הייתי ממליץ לך להתייעץ בפורום משפטי פה בתפוז או להיוועץ בעורך דין.
לחלופין אפשר פשוט לגשת להוצאה לפועל ולהבין ממקור ראשון האם ומה ניתן לעשות.
זכרי שהאופציה לשוב לבית המשפט תמיד אפשרית, ואני מקווה שהסכם הגישור שלך לפחות מגדיר סנקציות למקרה אי תשלום, סנקציות שניתן לאכפם בפסיקה של בית משפט.
מי משלם מה
25/11/2015 | 10:51
2
22
שלום. אם לא מפורט בהסכם הסכום שכל אחד משלם (מאוד "מוזר" בלשון המעטה שמגשר הביא צדדים להסכם כ"כ לא ברור), את בטח יודעת איך זה אמור להתחלק, אז ככה תתבעי בהוצאה לפועל.
בהצלחה
זה עובד אחרת
( לעמוד שלי בתפוז )
25/11/2015 | 15:27
1
25
רם שלום,
תביעות תובעים בבית המשפט, בהוצאה לפועל אוכפים יישום תביעות שלא יושמו כדין.
טענות צד בעל פה מסוג "איך זה אמור להתחלק" שאינן כתובות בהסכם \ בפסק הדין ממש אינן יכולות לקבל משמעות כלשהי בהוצאה לפועל.
היא הרי יכולה לבוא ולטעון ש-X אמור לשלם 90% או 70% או 30% "כי כך היא יודעת שזה אמור להתחלק", צר לי אבל מה שלא כתוב לא יניע את ההוצאה לפועל לפעולה, לא הולכים לעקל לאדם חשבון בנק כי מישהו אמר ש..

אני יכול להעיד מניסיון אמיתי של מקרים שהגיעו להוצאה לפועל, מקרים בהם מתבקש מקצועית הסכם שאינו מגדיר סכום סופי לא יכולים לקבל יישום בהוצאה לפועל, יש ויש מקרים שכאלו ולוקחים בהם סיכון מסוים שעורכי הדין בשני הצדדים מבינים אותו.
למשל כשמסכמים שמעסיק ישלם לעובד פיצויי פיטורין 20,000 ש"ח ויקזז מהסכום הזה את יתרת הפיצויים שיש לזכות העובד בקרן הפנסיה (ויתרה מעודכנת איננה ידועה במדויק בזמן הגישור) - אין כאן סכום סופי ולא ניתן לאכוף בהוצאה לפועל. 
אם תעיין בפסקי דין תראה שמרבית פסקי הדין בנושא כזה יאמרו את הנוסח שציינתי, גישורים כנל, לא ניתן לאכיפה.
לפני שנה למשל גישרתי גישור מורכב של עשרים תביעות ביחד, עשרים עובדים מול מעסיק אחד, בנסיבות מורכבות, גישור אחד שריכז עשרים תביעות נפרדות, שני עורכי דין, ארבע שעות וסגרנו הכל, אבל לתחשיב היה חסר מידע טכני קטן המצוי במת"ש, מידע שאין מחלוקת בגינו, וסוכם שכל עובד לפי נתוניו יקבל כך וכך במכפלה מסויימת באותו נתון שיסופק בתוך שבועיים ימים על ידי מת"ש, סוכם מראש שדוח שיופק במת"ש ושהוא מראש מקובל על שני הצדדים והתוצאה של המכפלה מקובלת מראש.
הכל נחתם ואושר ויצא לדרך. ורצה הגורל וקרה דבר מה בדרך שלא איפשר ביצוע - והתיק חזר להליך משפטי כי לא הוגדר סכום סופי לכל תובע לתשלום ולא ניתן היה לאכוף בהוצאה לפועל. 
ואני יכול לפרט דוגמאות נוספות, כל מצב שבו אין סכום סופי חד חד ערכי, מי משלם כמה למי ומתי - לא ניתן לאכיפה.

המקרה המתואר בהודעה כאן שונה בתכלית, זה מקרה שבו לא היתה כל סיבה שלא לפרט סכומים סופיים ברורים, אין כל הצדקה במקרה שכזה שלא לסגור את כל הפינות.

ומכאן שחובה בכל הסכם גישור,להיות מאוד
26/11/2015 | 10:39
12
ספציפיים :מי משלם,כמה משלם,מתי משלם וסעיף עונשי על איחור בתשלום.

חוקיות זמן הגישור
16/11/2015 | 15:16
11
62
לפני כחודש עברתי גישור משפטי, בגישור הסכימו הצדדים על פשרה על סכום מסויים, המגשר נתן לביטוח זמן של שלושים יום להגיע להחלטה, שבוע אחרי הגישור ביקשה ממני חברת הביטוח טופס שכבר היה בראשותם ולא הבנתי למה הם מבקשים אותו שוב, כמובן ששלחתי אליהם שוב את המסמך שהם ביקשו, ה30 יום אמורים להסתיים ב 20 לנובמבר, עד היום עדיין לא קבלתי תשובה מהביטוח, צלצלתי אליהם והם טוענים שהשלושים יום יספרו מהרגע הבאת המסמך שהם ביקשו, נראה לי מוזר מאוד שהם מאריכים את תקופת הגישור על דעת עצמם וזה בניגוד למה שקבע המגשר, האם הדבר חוקי?

יישום החלטות גישור
( לעמוד שלי בתפוז )
16/11/2015 | 16:23
10
34
גיל שלום,
הסכם גישור יש לכבד כשם שמכבדים פסק דין של בית המשפט, מאידך קצת קשה להבין מדבריך מה בדיוק הוחלט בגישור?
כתבת שהוסכם בגישור על סכום פשרה מסוים, אבל גם כתבת שניתן לחברת הביטוח שלושים יום להגיע להחלטה? אולי התכוונת לומר שניתן לחברת הביטוח שלושים יום לבצע את התשלום? הרי החלטה התקבלה כבר בגישור.

בדוק היטב מה סוכם בהסכם הגישור, 30 יום ממתי? ואולי זה לא הוגדר ואז כתבתם הסכם לא סגור שלא תפר את כל הפרטים והנה נוצרה בעיה..
אני מאמין שחברת ביטוח תכבד הסכם שחתמה עליו, תעמוד להם על הראש ותשתף פעולה עם דרישותיהם אבל אל תוותר ותעקוב אחר ביצוע.
בסופו של דבר במידה ומדובר בגישור שקיבל תוקף של פסק דין מבית המשפט ולא קוים במועדו, ניתן לפנות להוצאה לפועל כדי ליישמו.
מאידך כדי לאפשר אכיפת ביצוע הסכם באמצעות ההוצאה לפועל, כל הסכם גישור חייב להגדיר סכומים ומועדי תשלום, כל הסכם שמשאיר סכום סופי או מועד תשלום פתוח או תלוי בדבר מה (ויש מצבים ספציפיים בהם לעיתים אין ברירה אלא לעשות זאת) - לא ניתן לאכיפה בהוצאה לפועל, ולכן מומלץ למגשרים במידת האפשר להמנע מכך.

לא מכיר את החוק
16/11/2015 | 16:47
9
21
המגשר עבר מחדר לחדר ובסופו של דבר הביא סכום שמקובל על שני הצדדים אבל העורך דין של הביטוח אמר שהוא צריך לקבל אישור סופי מחברת הביטוח, לכן המגשר נתן לביטוח 30 יום כדי לתת תשובה, גם לי לא היה ברור בדיוק המהלך הזה, לגבי החוקיות בעניין? אין לי מושג, אני יושב וממתין וכלום לא קורה ופתאום הם האריכו את תקופת ה 30 יום בטענה שהתקופה תתחיל אחרי שאגיש את המסמך שהם דרשו, מוזר מאוד בעיני כל העניין הזה, תודה לך על תשובתך בנושא ואולי יש לך דברים נוספים לומר לי אחרי מה שכתבתי כאן?
מה שאתה מתאר..
( לעמוד שלי בתפוז )
16/11/2015 | 17:30
8
36
הוא סיכום מותנה.
המגשר היה צריך לבדוק מראש שמי שמתייצב לגישור מוסמך לקבל החלטות, וכשזה לא נעשה, מגלים בסוף הגישור שמי שמחליט כלל אינו נוכח בגישור על כל המשתמע.
בסופו של הגישור שאתה מתאר לא נחתם הסכם ולכן לא ניתן לאכוף מאומה.
אני הייתי נותן להם את 30 הימים (בינכה הליך משפטי יארך זמן) כדי להוציא לפועל, ובתומם במידה ולא בוצע - פנה לבית המשפט.

תודה רבה לך רן ורדי, איש יקר אתה ועזרת לי מאוד!
16/11/2015 | 23:41
6
12
תודה ובכייף
( לעמוד שלי בתפוז )
17/11/2015 | 06:32
5
9
לא היה ברור לי המשפט:"המגשר עבר מחדר לחדר".האם מדובר
17/11/2015 | 08:24
2
22
בשיחה אישית1?האם המתגשרים לא ישבו יחד,בכלל?
לטעמי-על המגשר לבדוק מיד עם תחילת הגישור,אם נציג חברת הביטוח מורשה להחליט ו/או אם הוא יכול להעביר בקשה להחלטה ,למורשה ,בשיחת טלפון מיידית.כבר בצעתי גישור שכזה.
בהתחלה ישבנו יחד אח״כ
17/11/2015 | 09:35
1
16
עבר העורך דין של הביטוח לחדר הסמוך והמגשר עבר מחדר לחדר תוך כדי שכנועים הדדיים כדי לקבל הסכמה על סכום הפשרה, בסופו של דבר אחרי משא ומתן ארוך בוא כל הזמן השתנו סכומי הפשרה וזאת על פי דרישת עורכי הדין, בסופו של דבר הגענו לסכום שמקובל על שני הצדדים, אנחנו הסכמנו לסכום וגם הצד של הביטוח הסכים אבל לא יצא משם שום הסכם סופי וקבלנו את הרושם שככה זה אמור להיות בכל הגישורים ואת התשובה הסופית מקבלים תוך פרק זמן מסויים, האם זה אמור להיות ככה?
1.האם הוסבר לכל הצדדים מהו גישור?
17/11/2015 | 09:49
14
2.האם חתמתם,שני הצדדים,על חסיון הגישור?
משהו מפריע לי ,בדרך התנהלות הדברים,אותם הבאת.בגישור-מגיעים להסכמות המנוסחות להסכם,אפשרי גם הסכם בינים לתקופה מוגדרת,או שלא מגיעים.
אין תשובה סופית ,אלא הסכמה או אי הסכמה על דברים.
בוקר טוב לך רן ועוד שאלה קטנה לי אליך
17/11/2015 | 09:26
1
21
האם אני יכול לבוא בטענה כלשהי לעורך דין שלי שלא יידע אותי על הדברים שאמרת? כמו כן האם אני יכול לבוא בטענה למגשר שלא השכיל להבין את הבעיה בגישור וגם לא טרח ליידע אותנו ולמרות זאת לקח על הגישור סכום לא קטן של שכר טרכה שבסופו של דבר כנראה ירד לטמיון?, תודה לך רן.
תשובה לשאלה הקטנה
( לעמוד שלי בתפוז )
17/11/2015 | 16:00
23
זה חדש.. לא ציינת קודם שהיית מיוצג על ידי עורך דין בגישור, על מה שבינך לבין עורך דינך אני לא אכנס ברשותך. לגבי טענות למגשר אתה תמיד רשאי לפנות למנ"ת (המחלקה לניתוב תיקים) בבית המשפט בו הגשת את התביעה כדי לומר את דעתך על שירות הגישור שקיבלת בהפנייתם, תקבל מהם התייחסות.

חשוב רק לומר שכניסה לגישור ותשלום למגשר איננה מבטיחה לצדדים תוצאה כי התוצאה תלויה בראש וראשונה בצדדים עצמם. ועדיין היתה חובה לוודא שאתה מבין מה קורה בגישור ומה משמעות תוצאתו. אם היית מיוצג בגישור אזי החובה לכך חלה גם על עורך דינך.

על פניו,נראה לי כי עסקו בפישור(מלשון פשרה)
17/11/2015 | 08:27
18
ולא בגישור.גם הסכם ביניים בגישור-זה הסכם לכל דבר ומובן שיש לפרט בו תאריכים.
איך בוחרים מגשר?
10/11/2015 | 17:53
6
46
כלומר, איך אני יכול להיות שהצד השני לא יביא מגשר מהצד שלו שיהיה לטובותו?
בחירת מגשר
( לעמוד שלי בתפוז )
10/11/2015 | 18:04
5
54
איתי שלום,
שאלת שתי שאלות:
1.איך בוחרים מגשר? מתרשמים מהמקצועיות שלו, מהניסיון שלו, מהכימיה עימו.
2.איך להמנע ממגשר שיביא הצד השני שיהיה לטובתו? אין שום משמעות מי הצד שאיתר את המגשר, חלה חובה על כל מגשר להיות נייטראלי לחלוטין בהליך הגישור, המגשר לעולם אינו מייצג צד בסכסוך.

רצוי לבחור מגשר החבר בלשכת המגשרים מאחר
12/11/2015 | 09:34
4
33
ואז כישוריו המקצועיים נבדקו והוא מחוייב לכל הכללים המקובלים.
בנוסף-בדוק אצל הסובבים אותך מי היה מרוצה משירותי מגשר זה או אחר ופנה אליו.
כדי שתהיה רגוע-קרא קצת על גישור והיה בטוח:מגשר רק מוביל את התהליך ואינו נוקט עמדה בשום דרך וצורה.
בהצלחה לך ולכם.

שילה, לעניין חברות באיגוד מגשרים כזה או אחר אני חולק עליך
( לעמוד שלי בתפוז )
12/11/2015 | 17:06
3
45
שילה, לצערי עדיין אין בישראל של היום מערכת המחייבת הסמכה עיונית ומעשית ראויה למגשרים מעבר לחובת מעבר קורס בסיסי בן 60 שעות.
עשרות אלפי אנשים עברו בעשרים השנה האחרונות בארץ את הקורס האמור ו-99% מהם כלל אינם עוסקים בגישור.
התנאי היחידי להצטרפות מגשר כחבר בלשכת המגשרים הוא מעבר אותו קורס בסיסי, אפילו לא פרקטיקום כתנאי, ולפיכך אינני רואה כיצד חברות זו היא אמת מידה לבדיקת כישורים.
מעבר לכך יש לפחות שלושה איגודי מגשרים הפועלים כיום בארץ ולא רק לשכת המגשרים, והפוליטיקה הפנימית המאבקים והעדר ההתאגדות המשותפת בינהם לא יכולה להיות חלק מאמת מידה למי מהמגשרים החליט להתפקד ולשלם דמי חבר לאיזו אגודה ומי החליט בנסיבות הקיימות שלא להצטרף לפוליטיקה הזו.

הסוגיה עוד הרבה יותר בעייתית מעבר למה שאמרתי כי מקובל לשאול מגשר כמה זמן הוא עוסק בגישור ומקובל לאמוד את נסיונו בשנות וותק. בשעה שהמציאות הישראלית היא של "מגשרים" רבים שסיימו קורס בסיסי לפני עשר שנים וגישרו מאז ארבעה עשרה גישורים - אבל יש להם "עשר שנות וותק".

לצורך הדוגמה בית הדין לעבודה מפעיל עשרות מגשרים ומנהל מערכת המודדת סטטיסטית את ההצלחות שלהם בגישורים ברמות מורכבות שונות, כל תקופה מדורגים המגשרים לפי הצלחות ולנשיא\ת בית הדין יש דירוג איכותי ברור ושוטף. לדעתי במערכת מהו"ת התקיימה שיטת בקרה דומה. לא ניתן לעשות זאת בשוק החופשי ולכן האמת נותרת איפשהו בחלל האוויר לא באמת ידועה למישהו. לקוחות ניזונים מהתרשמות והמלצות למי שיש.

רוצה לומר שצריך לצאת מאמות המידה הקלות והנוחות לכאורה.
עורך דין טוב איננו מי שעבר מבחני לשכה וחבר בלשכת עורכי הדין ובאותה מידה מגשר טוב איננו מי שהוסמך בתום קורס בסיסי והצטרף כחבר בלשכת המגשרים ומשלם שם דמי חבר.
"איש באמונתו יחיה".
13/11/2015 | 09:25
2
33
ביחס לבית הדין לעבודה ומגשריו-בעיקר הדרך בה בוחר אותם-מוטב שלא אביע דעתי.
בהחלט מסכימה שהיגיע הזמן לחוק גישור ,או לפחות-
13/11/2015 | 09:27
18
תקנות גישור,עד לחקיקה ראויה.
אפשר לדון בהתאגדויות מגשרים, אשמח ללבן את הנושא בשרשור נפרד
( לעמוד שלי בתפוז )
13/11/2015 | 17:25
26
הי שילה, לא עסקינן באמונה שהבעתי בנושא לשכות, איגודי וארגוני מגשרים, ציינתי עובדה והסקתי ממנה מסקנה לוגית מתבקשת.
אולי אינני מצוי בפרטים ולשכת המגשרים עורכת מיון קפדני באופן כלשהו שאינני מודע לו ואשמח לדעת ולחזור בי מהמסקנה אליה הגעתי, אבל נכנסתי לאתר שלהם וראיתי מה נדרש כדי להצטרף והסקתי מסקנה שאינני רואה אחרת אפשרית, לא אמונה כרוכה בדבר.

אני סמוך ובטוח שגם את מצידך מצויה בפרטים של אופן ניהול פישורים וגישורים פנימיים וחיצוניים מסוגים שונים בבתי הדין לעבודה ומביעה עמדה מלומדת ממקור ראשון בנושא ולא בבחינת אמונה.

ושבת שלום לנו 
יש לי שאלה
06/11/2015 | 11:27
9
81
אנחנו רוצים להתגרש והלכנו לגישור שם אמרו לנו שאנחנו לא מתאימים לגישור.  הריב ביננו מאד קשה ונכון היו צעקות. נראה לי המגשר נבהל ואמר שאנחנו לא מתאימיים. השאלה שלי אולי הוא טעה ואיך קובעים. 
התאמה לגישור
( לעמוד שלי בתפוז )
06/11/2015 | 12:36
6
62
שלום לך,
אכן, יש זוגות שאינם מתאימים לגישור בגירושין.
אבל.. מניסיוני אני יכול לומר שכל מקרה לגופו וכבר נתקלתי לא אחת במקרים שהוגדרו כלא מתאימים, ולבסוף גישור פיצח את הסכסוך והביא להסכם טוב ונכון.

האם בפגישת הגישור עלתה סוגיית אלימות במשפחה או איומים בינכם?

ממש לא היתה אלימות באף שלב
06/11/2015 | 12:44
5
31
גישור תחת קשיים
( לעמוד שלי בתפוז )
06/11/2015 | 13:14
4
69
אני אנסה לנסח זאת בעדינות,
  1. יש מצבים ברורים של שחור \ לבן בהם אין לקיים גישור בגירושין.
  2. יש מצבים בהם אישיות הצדדים, אופי התקשורת בינהם ומידת בשלותם אינה תואמת ברמה כזו או אחרת את הליך הגישור.
מניסיוני חשוב להבחין בין שני המצבים ולא תמיד הדבר נעשה.

במקרה הראשון מדובר בנתוני פתיחה שכשהם מתקיימים אסור לקיים גישור.
  • אלימות במשפחה, כלפי האשה, כלפי הבעל, כלפי הילדים, או איום באלימות - אין לקיים גישור תחת אלימות שכן הדבר אומר שיש צד מאויים היושב מולך בגישור ולא יכול לקבל החלטות רציונליות אלא החלטות תחת איום.
  • חוסר יציבות נפשית - כשצד בגישור סובל ממחלת נפש או קיים חשש מוחשי ללקות בשיקול דעתו - אין לקיים גישור.
  • מכורים - התמכרויות קשות עשויות לפגום באופן מוחשי ביכולת שיקול הדעת של הצד המכור ולכן אין לקיים גישור במקרה זה.
  • כשצד אינו מוכן להתגרש או כשצד אינו מעוניין בגישור - גישור הוא וולנטרי וחיוני ששני הצדדים יהיו מעוניינים בקיומו ומעבר לכך מסכימים לתוצאה - גירושין.
  • חוסר תום לב - כשברור כי צד בגישור אינו פועל בתום לב, מסתיר לדוגמה נכסים, מתכנן להעביר את הילדים לחו"ל בלי ידיעת הצד השני, וכיוב - אין לקיים גישור, חיוני לקיים גישור רק במצב של שקיפות (לעיתים רבות השקיפות מוגבלת אבל יש שיקול דעת של המגשר עד כמה הנסתר רלוונטי לתוצאות הגישור).

במקרה השני מדובר בנתוני פתיחה שכשהם מתקיימים הגישור יהיה קשה, ארוך, מסורבל, ולא נעים - אבל הרבה פעמים אפשרי.
  • רמת עוינות גבוהה בין הצדדים
  • תקשורת אפסית בין הצדדים
  • אין אמון בין הצדדים
  • חוסר שוויון בין הצדדים (פערים אינטלקטואליים גדולים בעיקר)
  • התנהלות קשה ובעייתית בשיח בין הצדדים (צעקות, אי שיתוף פעולה, העדר ענייניות)
מקרים אלו שהגדרתי כקשים אבל אפשריים הם המצבים שמניסיוני מגשרים פוסלים בגישור, אבל חלק משמעותי מהם אפשרי לפיצוח. דרוש לשם כך מגשר מנוסה וכריזמתי שיודע מה הוא עושה, והדבר מהווה למגשר טוב אתגר אישי ענק. 

אם אתם שייכים לקטגוריה השנייה לא הייתי מרים ידיים, יתכן וזה אפשרי, האלטרנטיבה המשפטית פחות טובה מכל היבט, לכן שווה לנסות בכל מחיר.

אישית אני יכול להעיד כי יותר מפעם אחת הגיע אלי זוג קשה, עם תקשורת אפסית, התלהמות מילולית, עמדות קיצוניות, זוג שכבר נמצא בהליכים משפטיים מורכבים, עם הליכי הוצאה לפועל, צוי הרחקה, מגורים ברכב, ועוד ניסים ונפלאות, לעיתים זוגות שכבר עברו שניים או שלושה מגשרים ומרכזי גישור ומכולם הם נופנפו כלא מתאימים לגישור בפגישת היכרות. הם הגיעו אלי, בחרתי להתעקש וצלחנו יחד את הגשר להסכם מוסכם. זה אפשרי.
בעיני, במצבים אלו יש דבר אחד חיוני שבלעדיו אין גישור, והוא מדורג במדד ההתאמה מעל לקשיים - האם לשני הצדדים יש רצון כן להתאמץ על מנת לנסות ולהגיע להסכם גירושין מוסכם!! זה המבחן האמיתי בעיני במצבים הללו, אם זה מתקיים אני אישית לוקח זוגות קשים כאתגר, אם זה לא מתקיים חבל על הזמן לבזבז בגישור.

אישית אני יכול להעיד מגישורים בתחומים אחרים (גישורים בתחום העסקי ובדיני עבודה) כי לא אחת נכנסים אלי לגישור הצדדים עם עורכי דינם, ועורכי הדין שהנם אנשי מקצוע ניסו לנהל מו"מ מקדים ואומרים לי אין שום סיכוי לגישור, בוא תן לנו הפנייה לשופט, ואני מתעקש שיכנסו לגישור ואחרי שעתיים התיק מפוצח ויש הסכם.

הניסיון לימד אותי שהרבה תלוי במגשר, בעוד שמי שעובד לפי הספר ימהר לפסול.
לסיכום:
המקרים מהסוג הראשון - אין לקיים גישור.
המקרים מהסוג השני - קשה ובעייתי ומאתגר לקיים גישור.

בהצלחה

תודה רבה רן
06/11/2015 | 16:32
36
אני שמחה שפניתי אליך ותודה על הסבלנות בטלפון,מקווה שנצליח בגישור. שבת שלום לך

ווקא ה"קשים","מאתגרים"או אלו שהיגיעו לאחר שלא
07/11/2015 | 11:52
2
30
"הסתדרו" עם מגשרים אחרים-אלו המזכירים לי מדוע בחרתי בעיסוק,שלא לדבר על הסיפוק הרב.
לנושא"פערים אינטלקטואלים"-כאן בפירוש נבחנות התבונה והרגישות,שלא לדבר על מקצועיות,של המגשר.
( לעמוד שלי בתפוז )
07/11/2015 | 13:30
1
19
מסכים איתך לגמרי שילה, הסיפוק מהצלחה להעביר זוג "בלתי אפשרי" את הגשר עצום.
והזכרת לי את הפעמים שאני אמרתי לעצמי את המשפט הזה "בשביל זה בחרת לעסוק בגישור", יש כמה מצבים כאלו שאתה חש שעשית מצווה גדולה, זה קרה לי בכמה מצבים לאו דווקא רק בסיטואציה של זוג "בלתי אפשרי". אולי אספר בנפרד בהזדמנות..
אמרתי פעם לזוג ש"מכאן תצאו עם ערוץ תיקשורת ואפילו חברים"
07/11/2015 | 13:42
27
הם צחקו במבוכה...כאילו-לא יקום ולא יהיה.
בבוקר שאחרי ערב סיום הגישור, הם התקשרו.שניהם לחוד.ממני יצאו לשתות ולאכול יחד,מאז הם ממש בקשר הורי וחברי מכובד.אני יודעת כי בחגים וככה-מתקשרים לברך.וכן-אותו זוג גם חזרו לגישור כדי ללבן פרטים...עד שלמדו לדבר,להקשיב ומה שביניהם.
אך טבעי הוא,כי במהלך גישור,לעיתים
06/11/2015 | 12:39
1
37
יש פרץ של אמוציות.
יתכן המגשר אינו וותיק או מקצועימספיק,יתכן שלא היתה לכם כימיה איתו,מה שוקרה עם כל בעל מקצוע.יתכן גם שילוב של כל הגורמים ונוספים.
מציעה לכם בכל זאת לנסות גישור.אין אפשרות לכתוב לל/לכם בפרטי.חבל.
( לעמוד שלי בתפוז )
07/11/2015 | 13:36
3
התעניינות במגשרים לקראת הסכם גירושין
01/11/2015 | 21:24
1
62
שלום.
בעלי ואני החלטנו להפרד בצורה כמה שיותר טובה על מנת לא לפגוע בילדים. ברצוננו לפנות לגישור (עם העדפה לטוענת רבנית/ אדם דתי) באיזור חיפה/ קריות/ כרמיאל. כיצד מתחילים לחפש? היכן ניתן למצוא המלצות על מישהו שיערוך איתנו את ההסכם?
תודה
איתור מגשר
( לעמוד שלי בתפוז )
01/11/2015 | 22:55
54
מטי שלום,
מעל גבי הפורום אני מעדיף שלא להמליץ על שמות ספציפיים, יש מגשרים טובים.
אפשר להעזר בחיפוש ראשוני בגוגל כדי לקבל את המבחר המוביל בשוק.
שיהיה לכם בהצלחה

מנהל/ת הפורום

אודות:
רן ורדי הנו מגשר המתמחה בגישור גירושין, הקים ומנהל את משרד הגישור "לחיצת יד – הבית לגישור גירושין". פועל כמגשר מומחה בתחום הגירושין והמשפחה, מגשר בתחו
עוד...
חם בפורומים של תפוז
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
רן ורדי- מנהל פורום גישור
מנהל פורום גישור
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו