לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום גישור

פורום גישור עוסק בכל נושא, שאלה או התלבטות הקשורים לגישור ולהליכי גישור לסוגיהם, כגון גישור לגירושין, גישור משפחתי, גישור זוגי, גישור בסכסוכים עסקיים ועוד. עו"ד אילן יעקובוביץ - מנהל הפורום - הוא עורך דין ומגשר העוסק בעיקר בגישור בסכסוכי משפחה למיניהם כגון בין בני זוג מתגרשים, בין קרובי משפחה שיש ביניהם סכסוך עסקי או סכסוך ירושה, אך גם בגישור בסכוכים אזרחיים, כספיים ועסקיים. היות ועו"ד יעקובוביץ הוא גם מאמן אישי ויועץ מומחה למשפחה בהכשרתו, ניתן להעלות בפורום גם נושאים שאינם "משפטיים" ממש כגון התאמת מקרה זה או אחר להליך של גישור, היתרונות והחסרונות של גישור במערכת המשפחתית ועוד. נא לשמור על דיון מכובד ותרבותי, להקפיד על פרטיותם של אנשים אחרים ולהמנע מכל פרסומת שהיא. האמור בפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי וכל המסתמך על האמור בפורום עושה כן על אחריותו בלבד. שיהיו לנו דיונים פוריים ומהנים! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גישור

פורום גישור עוסק בכל נושא, שאלה או התלבטות הקשורים לגישור ולהליכי גישור לסוגיהם, כגון גישור לגירושין, גישור משפחתי, גישור זוגי, גישור בסכסוכים עסקיים ועוד. עו"ד אילן יעקובוביץ - מנהל הפורום - הוא עורך דין ומגשר העוסק בעיקר בגישור בסכסוכי משפחה למיניהם כגון בין בני זוג מתגרשים, בין קרובי משפחה שיש ביניהם סכסוך עסקי או סכסוך ירושה, אך גם בגישור בסכוכים אזרחיים, כספיים ועסקיים. היות ועו"ד יעקובוביץ הוא גם מאמן אישי ויועץ מומחה למשפחה בהכשרתו, ניתן להעלות בפורום גם נושאים שאינם "משפטיים" ממש כגון התאמת מקרה זה או אחר להליך של גישור, היתרונות והחסרונות של גישור במערכת המשפחתית ועוד. נא לשמור על דיון מכובד ותרבותי, להקפיד על פרטיותם של אנשים אחרים ולהמנע מכל פרסומת שהיא. האמור בפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי וכל המסתמך על האמור בפורום עושה כן על אחריותו בלבד. שיהיו לנו דיונים פוריים ומהנים! 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום גישור

ברוכים הבאים לפורום גישור. אתם מוזמנים לעלות כאן לדיון כל שאלה וכל נושא הקשור לגישור, בין אם גישור בסכסוכי משפחה, בין אם בסכוכים עסקיים ובין אם בכל סכסוך אחר. אנא הקפידו על שימוש בלשון נקיה, על שמירת פרטיות של אנשים אחרים (כלומר ללא פרטים מזהים) והמנעו בבקשה מכל פרסומת שהיא בפורום זה. חשוב להדגיש שכל האמור בפורום אינו ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי וכל המסתמך על האמור בפורום עושה זאת על אחריותו בלבד. שיהיו לנו דיונים פוריים ומהנים! 

המשך >>

לצפיה ב-'איך על מגשר לפעול?'
איך על מגשר לפעול?
02/12/2016 | 13:12
2
14
<p>ראובן תובע את שמעון בסך 1,000 ש"ח, לאחר שהמגשר יושב עם ראובן בארבע עניים ראובן משתכנע לסגור את התביעה ולקבל 50 ש"ח. לאחר מכן המגשר יושב עם שמעון בארבע עניים ובסופו של דבר שמעון מסכים לשלם 950 ש"ח. מה על המגשר לעשות עכשיו, הרי כל הצעה שהוא יציע לצדדים בין 50 ל-950 הם יקבלו, האם עליו להציע האמצע דהיינו 500 ₪, או שהוא אמור לחשוב מה יהיה צודק ולהפוך לשופט סמוי? א.פ.</p> <p> </p>
לצפיה ב-'איך גישור אמור להתנהל'
איך גישור אמור להתנהל
( לעמוד שלי בתפוז )
02/12/2016 | 18:12
9
שאלה מעניינת ברמה התיאורטית. מבחינה מעשית, הליכי גישור בדרך כלל לא עובדים כך. גישור אמור להיות מבוסס על אינטרסים ולא על עמדות. מגשר טוב אמור לברר מה חשוב לכל אחד מהצדדים ומה המוטיבציה של כל אחד מהם. הפתרון לא חייב להיות רק בסכום הכספי אלא אפשר בגישור להרחיב את היריעה ולהתייחס בהסכם גם לדברים נוספים שיספקו את הצדדים. 
בכל מקרה, הצעה של המגשר צריכה להיות הכלי האחרון שהוא יעשה בו שימוש, ועדיף לאפשר לצדדים לנהל משא ומתן ביניהם וליצור פתרון בעצמם, דבר שגם משפר את יכולות התקשורת בין הצדדים ויתרום למערכת יחסים טובה ביניהם בהמשך (בהנחה ומדובר ביחסים נמשכים). 
לצפיה ב-'גישור'
גישור
03/12/2016 | 11:16
7
שלום לך אהרון,

כמגשר אני לעולם אינני פועל כפי שאתה מתאר.
ראשית אני שומע את הצדדים, מנסה לאתר אינטרסים ולאחר מכן בפגישות משותפות או נפרדות הצדדים בסיוע שלי מנסים למצוא אלטרנטיבות לפתרון ולהגיע להסכמות. בגישורים רבים הפתרון אינו רק כספי.
בכל מקרה האחריות למציאת פתרון מוסכם היא של הצדדים ולא של המגשר. לכן גם לעולם איני נוהג לנהל מו"מ דוגמת זה שתיארת.
לגבי הצעת מגשר, במרבית המקרים איני נוהג להציע הצעת מגשר. במקרים הספורים שזה קורה, ההצעה היא רק לצורך קידום הדיון ואני מקפיד להבהיר שהיא איננה מחייבת. 

בברכה,
טובי דנון.

לצפיה ב-'ירושה '
ירושה
30/11/2016 | 16:45
3
24
אמי נפטרה והורישה לי ולאחי נכס. אבי נפטר מזמן. 
קראתי שבעיקרון אין לבעלי זכות על הנכס. אלא אם השקענו בו. 
הענין הוא שמדי פעם בפעם מימנו דברים קטנים כמו עוזרת בית או תיקונים מכספנו המשותף. אם כי, אמי סייעה לנו רבות בגידול הילדים ובאופן קבוע גם באה אלינו לשמור עליהם ולטפל בבית כשעבדנו ללא תמורה כספית, כך שאפשר לראות בהשקעה שלנו בנכס גם 'תמורה' עבור ההשקעה שלה.

האם לאור התמונה הזו, יש לבעלי זכות בנכס שירשתי ? 
לצפיה ב-'שיתוף ספציפי בנכס שהתקבל בירושה'
שיתוף ספציפי בנכס שהתקבל בירושה
( לעמוד שלי בתפוז )
30/11/2016 | 18:01
2
17
שלום רב, 

את צודקת שעל פי החוק, נכס שקיבלת בירושה הוא "נכס חיצוני" כלומר כזה ששוויו לא יאוזן ביניכם במידה ותתגרשו. 
יחד עם זאת, לפי הפסיקה של בתי המשפט, במקרים מסויימים בכל זאת מייחסים לצדדים כוונה לשתף ביניהם נכס שכזה,אם הוכחה כוונה שכזו. בלשון המשפטית קוראים לזה "שיתוף ספציפי בנכס". אחד הפרמטרים שנקבעו להוכחת כוונת שיתוף כזו היא אכן השקעת כספים משותפים בהשבחת או תחזוקת הנכס. 
קשה לתת תשובה חד משמעית לפי מה שכתבת. בעקרון, ככל שההשקעה של הכספים המשותפים בנכס גדולה יותר ולאורך זמן רב יותר, כך גדלה הנטיה לייחס כוונה לשיתוף בנכס. 
כדי לקבל תשובה מדוייקת יותר, מומלץ לפנות לייעוץ משפטי מקצועי. אציין שנושא השיתוף הספציפי בנכס שאמור להיות חיצוני לפי החוק, הוא אחד הנושאים בהם יש מידה רבה של חוסר ודאות, במובן שקשה מאוד להעריך מה יפסוק בית המשפט אם וכאשר הנושא יגיע לדיון. לכן ההמלצה המעשית היא להמנע מכל עירוב שהוא של כספים משותפים בנכס החיצוני ולשמור על הפרדה מוחלטת. 
לצפיה ב-'כספים משותפים'
כספים משותפים
02/12/2016 | 10:22
1
8
תודה על התשובה המפורטת. הבעיה היא שהכספים שלי ושל בעלי הם משותפים כלומר אין לי כסף 'בצד' ולכן הכסף יצא מהחשבון הפרטי. מה גם שאמא שלי היא זו שתחזקה את הנכס לאורך זמן ובכספים גדולים. אנחנו נתנו רק מעט כספים. האם בית משפט יכול לקבל את הטיעון שהכספים שלנו הם תמורה להשקעה שלה בנו - כי לא שלמנו לה (מדובר על כך שהיא עשתה לנו הרבה מעבר למה שסבתא רגילה עושה. כמו תחזקה לנו את הבית ). 

לצפיה ב-'שיתוף בנכס ספציפי'
שיתוף בנכס ספציפי
( לעמוד שלי בתפוז )
02/12/2016 | 18:08
8
אני לא חושב שיש סיכוי רב לטיעון שהכספים המשותפים שהשקעתם בבית הם ״תמורה״ לעזרה של אמך לכם. יחסים משפחתיים שונים מיחסים עסקיים טהורים ובין המשפט לא מסתכל על זה כעסקת חליפין. 
יחד עם זאת, אם כדברייך עיקר ההשקעות בבית נעשו ע״י אמך וההשקעות של הכספים המשותפים שלכם היו קטנות, כך בהתאמה קטן גם הסיכוי שבית המשפט יראה בבית כנכס שהיתה כוונה לשתף אותו. 
צריך לומר גם שהתוצאה לא חייבת להיות שיתוף מלא או אי שיתוף בכלל, אלא בית המשפט יכול גם לפסוק על שיתוף באחוזים נמוכים יותר (פחות ממחצית). 
לצפיה ב-'מעוניינת ללמוד גישור'
מעוניינת ללמוד גישור
21/11/2016 | 17:59
4
19
מחפשת מקום ללמוד גישור,רצוי חולון בת ים-בשעות הבוקר-במכללת בת ים לא קיים  קורס כזה.
תודה לעונים
רות

לצפיה ב-'לימודי גישור'
לימודי גישור
22/11/2016 | 10:57
3
18
שלום לך,

תבורכי, גישור הוא הליך נהדר ליישוב סכסוכים וגם כלי לחיים.
יש כמה בתי ספר פרטיים וגם חלק מהמוסדות האקדמיים מעבירים קורס גישור. מציע לך לחפש באינטרנט ולוודא שאת בוחרת במוסד או בי"ס מוכר. אני לא מכיר מקומות בחולון או בת ים שמלמדים גישור.

בהצלחה,
טובי דנון - מגשר

לצפיה ב-'תודה טובי היקר'
תודה טובי היקר
22/11/2016 | 14:00
2
18
זה אינו פשוט כלל וכלל למצוא בי"ס לגישור במרכז.
חזרו אליי מהרבה מקומות,המקום הקרוב ביותר הוא הרצליה-או הכפר הירוק.
כמובן שאני מאוד רוצה ללמוד-חיפשתי באינטררנט,לפני ששאלתי כאן-והעליתי חרס בידי.
אוליי תוכל לעזור לי בבקשה-גם אם זה בי"ס פרטי-אפשרות גם לראשון לציון.
בברכה
רות
לצפיה ב-'לימוד גישור'
לימוד גישור
22/11/2016 | 21:30
1
18
לרות היקרה,

ידוע לי כי אונ' בר אילן וגם אונ' ת"א מעבירות קורסי גישור.
לגבי ראשל"צ, יש מרכז גישור קהילתי עירוני בראשל"צ, אני יודע שבעבר הם העבירו קורס גישור. נסי ליצור אתם קשר ולברר אם מתוכנן בקרוב קורס נוסף.

בברכה,
טובי.

לצפיה ב-'טובי-תודה רבה רבה'
טובי-תודה רבה רבה
22/11/2016 | 22:01
10
רות
לצפיה ב-'חובה לעבור פגישת מהו"ת בכל הליך אזרחי?'
חובה לעבור פגישת מהו"ת בכל הליך אזרחי?
09/11/2016 | 19:06
2
33
אני תבעתי שני ארגונים מסוימים על נזק שנגרם לי. לדעתי, אחד הצדדים אפילו לא שלח כתב הגנה עדיין. לא התקיים קדם דיון עדיין. כבר קיבלתי ממזכירות בית משפט הזמנה לפגישת מהו"ת. מה זה אומר? האם זה משהו פורמאלי? האם מישהו מהצדדים הנתבעים יזם את זה? האם זה אומר שכתבי הגנה כבר הוגשו ואני פשוט לא יודע על זה. תודה למשיבים. אחד הנתבעים שולח לשם את פרקליטת המחוז, קצת מפחיד אותי. אין לי עורך דין אפילו.
לצפיה ב-'כנראה שהתביעה שלך מעל 50000 שקל או הוחלט שהיא מתאימה לגישור'
כנראה שהתביעה שלך מעל 50000 שקל או הוחלט שהיא מתאימה לגישור
09/11/2016 | 19:22
46
מציעה לך ללכת לשמוע.אינך חייב להסכים.פגישה ראשונה,ממילא ללא עלות.
לצפיה ב-'פגישת מהו״ת בהליך אזרחי'
פגישת מהו״ת בהליך אזרחי
( לעמוד שלי בתפוז )
09/11/2016 | 20:39
26
שלום רב, 

פגישת מהו״ת (מידע, היכרות ותיאום) היא פגישה שמטרתה לברר אם הסכסוך מתאים לפתרון בגישור כאלטרנטיבה להתדיינות בבית המשפט. זה לא פורמלי, אלא ניסיון של המערכת גם להקל על העומס על בתי המשפט וגם לנתב את הצדדים במקרים המתאימים להליך של גישור שהוא לא לוחמני ויכול לחסוך הרבה זמן ועלויות לצדדים.
זה לא משהו שיוזם אחד הצדדים לסכסוך, אלא נעשה ביוזמת בית המשפט. 
ההתייצבות בפגישת המהו״ת הראשונה היא חובה. אתה חייב להתייצב לפגישה אך אינך חייב להסכים בה לדבר - לא לגישור ולא לפגישות מהו״ת נוספות (אם כי מומלץ לבוא ב- ״ראש פתוח״). 
בכל מקרה, מומלץ לך מאוד להיות מיוצג ע״י עורך דין, בפרט כאשר ציינת שהצד השני מיוצג. זאת הן לגבי פגישת המהו״ת והן לגבי המשך ההליכים, בין אם בגישור ובין אם בבית המשפט
לצפיה ב-'תיק'
תיק
05/11/2016 | 16:21
1
27
בתיק ת.ד 2 נתבעות.חברת הביטוח וביטוח לאומי.בדיון הוצעה פשרה .התובע הסכים.חברת הביטוח נתנה הסכמה אחרי חודשיים.המלל צריכים לתת הסכמה על הצעת השופטת שניתנה בנוגע לתביעת השיבוב שלהם לאחר הודעת ח.הביטוח.מיום הדיון עברו כבר 5 חודשים וטרם נמסרה הודעת המלל ובשבוע הבא נקבע דיון במידה והצדדים לא ילכו לפשרה.עכשיו מה שמעכב הליכה לפשרה זה תשובת המלל.האם זה נכון להודיע לבית המשפט שיתן החלטה לפני שמגיעים לדיון? האם זה נכון לשבת ולחכות ואם לא תנתן תשובה הולכים לראיות?
לצפיה ב-'ניסיון הידברות'
ניסיון הידברות
( לעמוד שלי בתפוז )
05/11/2016 | 21:36
16
למה בכל הזמן שחלף לא היה ניסיון להידבר עם המל״ל (באמצעות מי שמייצג אותו) כדי לברר מה עמדתו לגבי הצעת הפשרה? נראה לי שכך עדיף לעשות. בכל מקרה יתכן וכדאי להגיע לדיון ולאפשר לבית המשפט לנסות ולגבש הסכמות בין הצדדים ולהגיע לפשרה בכל אופן. 
לצפיה ב-'סכסוך בן אחים בעקבות ירושה'
סכסוך בן אחים בעקבות ירושה
25/10/2016 | 12:20
14
226
איך מתבצע הליך של גישור במצב כזה? נניח חלק מהאחים לא מוכנים לשבת למשא ומתן. מה אפשר לעשות?
לצפיה ב-'גישור אינו בהכרח משא ומתן.לגישור באים'
גישור אינו בהכרח משא ומתן.לגישור באים
25/10/2016 | 13:14
82
מרצון,לפתור בעיה בדרך נעימה יותר ולא רק.
האלטרטיבה-פנייה לבית משפט .שם ייקח שנים וסכומי כסף גדולים.

נראה לי שהחוק החדש "תופס"גם במקרה זה ואז יש להגיש,כהתחלה,בקשה לישוב סכסוך.אגב-בקשה כזו ניתן להגיש בכל מקרה,ללא עלות וללא עורכי דין.הצדדים יוזמנו לשיחה.
לצפיה ב-'גישור ירושה'
גישור ירושה
25/10/2016 | 18:47
3
84
רן שלום,
צריך לשבת ולדבר, ועל כך לא יכולה להיות מחלוקת, כי גם אותם אחים שכדבריך לא מוכנים למו"מ לא יהנו מהירושה כל עוד לא ישבו לדבר עם היורשים האחרים. האינטרס הדדי לכולם.
לעיתים יש רצונות שונים ולעיתים סותרים בנושא הנכסים ומה יעלה בגורלם, צריך להסביר לכל הנוגעים בדבר שכדי להתקדם צריך לדבר.
בגישור ישנם מספר דרכים לסייע לצדדים ליישב מחלוקות מסוג זה, אולם זה מתחיל מנכונות של כל היורשים להגיע לגישור.
לפני מספר חודשים גישרתי בין שמונה אחיות על ירושה מורכבת ומרובת נכסים, חלקן לא רצו לדבר, חלקן רצו למכור וחלקן רצו לקנות, חלקן בכלל גרו בנכסים, חלקן היו מיוצגות עם עורכי דין וחלקן לא.. שמחה וששון שנראה קשה מאד בתחילת הדרך. בסוף זה נגמר בחיבוקים, ללמדך שצריך רק רצון כדי להצליח וכשיש רצון ונכונות לדבר אפשר לעשות הכל.
לשאלתך הליך הגישור מתבצע רק כשכל הצדדים מסכימים לקיימו, ההליך כולל פגישות נפרדות ומשותפות לפי הצורך.
ממליץ שתפנה למגשר מקצועי מהתחום ותציג בפניו את כל הפרטים, משם תקבל המלצה כיצד להתקדם, לעיתים גם מגשר יכול לסייע בקידום ההליך באמצעות שיחה עם יורש שכדבריך אינו מעוניין כרגע לנהל משא ומתן, כך שזו אפציה שאתה יכול להסתייע בה במידת הצורך.

האלטרנטיבה תהיה הליך משפטי, יקר, ממושך ובכל מקרה לא ראוי כשמדובר בבני משפחה שחייהם משולבים זה בזה לנצח.

בהצלחה
רן ורדי, מגשר משפחה

לצפיה ב-'רן-האם אתה מציע שמגשר מקצועי'
רן-האם אתה מציע שמגשר מקצועי
26/10/2016 | 10:30
2
53
ישכנע סרבן גישור?
לטעמי-לגישור מגיעים מרצון אמיתי וחופשי ולא לאחר שכנוע.
או שמא לא הבנתי נכון נקודה זו.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
26/10/2016 | 18:41
1
53
ברור שלעיתים יש צדדים שמתלבטים, צדדים שמתלבטים זה עניין יומיומי בעולם שלא מכיר גישור, חלק מהצדדים אינם יודעים מהו גישור, האם כדאי או נכון לצידם לבוא לגישור, מה המשמעויות ומה האלטרנטיבות - שיחת טלפון בהחלט עשויה לסייע לאדם להחליט ובכל מקרה תרחיב את הבנתו את האפשרויות.
גישיתי המקצועית הנה לעולם לא ליצור ביוזמתי קשר לאדם שלא פנה אלי, אני לא איש מכירות (למרות שהצד שפנה לעיתים מבקש שאפנה לצד השני שלא מגלה עניין), אני יכול רק להציע ללקוח שפנה ונתקל בסרבנות של צד אחר להמליץ לאותו צד ליצור עימי קשר, אם אכן ייצור קשר, אתן לו את כל המידע, אני לא מנהל מסע שכנוע, אני מסייע לצדדים לפתור סכסוכים כשהם מעוניינים בכך.
אין שום הפרעה בעובדה שנתתי אינפורמציה לצד שפנה שאותו צד יחליט בעצמו לאחר אותה שיחה שהוא ייזם עימי אם הוא מעוניין בגישור או בדרך אחרת.

לצפיה ב-'תודה .מסכימה בהחלט'
תודה .מסכימה בהחלט
26/10/2016 | 19:12
25
אינפורמציה ולא שכנוע.
לצפיה ב-'גישור בסכסוך ירושה ותנאים בסיסיים לגישור'
גישור בסכסוך ירושה ותנאים בסיסיים לגישור
( לעמוד שלי בתפוז )
26/10/2016 | 11:05
8
51
רן שלום רב, 

סכסוך ירושה בין אחים הוא אחד המצבים הקלאסיים המתאימים לגישור, משום שמדובר במערכת יחסים נמשכת. פתרון הסכסוך באופן לא לוחמני מאפשר לשמר את היחסים התקינים בתוך המשפחה בעוד שהכרעה בבית המשפט תמיד תשאיר את אחד הצדדים בתחושה של קיפוח ומרמור.
גישור הוא משא ומתן שיתופי שמבוסס על מיקסום האינטרסים של כל הצדדים ומציאת פתרונות יצירתיים שלא תמיד ניתן להגיע אליהם בבית המשפט.
הגישור מתבצע ע"י שמיעת העמדה של כל צד, מיפוי נקודות ההסכמה ונקודות המחלוקת, הגדרת הנושאים שהולכים לדון עליהם ולאחר מכן דיון בכל נושא ונושא וגיבוש הסכמות שמבוססות על האינטרסים המשותפים של הצדדים. הרבה עבודה נעשית בגישור גם על התקשורת בין הצדדים והיכולת שלהם להקשיב אחד לשני ולהיות פתוחים להבין את נקודת המבט של הצד האחר.  
יחד עם זאת, כמו שקורה הרבה פעמים בחיים, לא תמיד ההיגיון הוא שמנהל את העניינים. כאשר אחד מהצדדים לא מוכן לשבת ולדבר מסיבה כלשהי ולאחר כל הניסיונות האפשריים לא ניתן להשיג את הסכמתו לכך, אין מנוס מפניה להליכים משפטיים. 
אגב, החוק החדש לא חל על סכסוכי ירושה

לצפיה ב-'משום מה חשבתי שכן ואוליי ראוי היה'
משום מה חשבתי שכן ואוליי ראוי היה
26/10/2016 | 19:14
7
36
שיחול על כל עניני המשפחה.לא כך?
לצפיה ב-'תחולת החוק החדש על סכסוכי ירושה'
תחולת החוק החדש על סכסוכי ירושה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/10/2016 | 19:42
2
40
סכסוכי ירושה במפורש מוצאים מגדר תחולת החוק (ראי הגדרת "תובענה בעניין של סכסוך משפחתי" בסעיף 2 לחוק. 
החוק לא חל על כל ענייני המשפחה, אפילו לא על כל התביעות שקשורות לגירושין. דוגמא: החוק לפי לשונו חל רק על תביעות בין בני זוג, בין הורים או בין הורים לילדיהם. אם למשל בסכסוך גירושין אחד מהצדדים טוען שהצד השני הבריח כספים להורים שלו, הוא יכול לתבוע את ההורים של בן/בת הזוג והחוק החדש לא חל. 
לגבי השאלה האם ראוי שהחוק יחול על כל ענייני המשפחה, זה עניין של דעה כמובן. אעיר בעדינות, שיש רבים שחושבים שראוי היה שהחוק הזה - ודאי בצורתו ובנוסחו הנוכחיים - לא היה נחקק כלל...

לצפיה ב-'הבנתי גם מי הטוענים.'
הבנתי גם מי הטוענים.
27/10/2016 | 10:24
1
12
לצפיה ב-'רבים וטובים'
רבים וטובים
( לעמוד שלי בתפוז )
27/10/2016 | 10:30
13
לצפיה ב-'חבל מאוד שילה שאת כותבת לפני שאת בודקת'
חבל מאוד שילה שאת כותבת לפני שאת בודקת
30/10/2016 | 09:22
3
44
את סתם מטעה אנשים.
לצפיה ב-'אפשר את זה בשחור על גבי לבן'
אפשר את זה בשחור על גבי לבן
30/10/2016 | 17:07
2
29
פשוט כי עורך דין מהטובים ביותר בתחום 
טען בפנינו שזה חל גם על ענייני ירושה 
לצפיה ב-'בשחור על גבי לבן'
בשחור על גבי לבן
( לעמוד שלי בתפוז )
31/10/2016 | 12:29
1
19
החוק המדובר נקרא חוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה (הוראת שעה), תשע"ה - 2014. סעיף 3(א) לחוק קובע כך:
"המבקש להגיש לערכאה שיפוטית תובענה בעניין של סכסוך משפחתי, לרבות בעניין של מזונות זמניים, יגיש תחילה לערכאה השיפוטית בקשה ליישוב סכסוך". 
כלומר החובה להקדים בקשה ליישוב סכסוך להגשת תביעה, חלה על על "תובענה בעניין של סכסוך משפחתי". 
הביטוי "תובענה בעניין של סכסוך משפחתי" מוגדר בסעיף 2 לחוק כך: 
" 'תובענה בעניין של סכסוך משפחתי' - תובענה בין בני זוג, בין הורים או בין הורים לילדיהם בכל אחד מהעניינים האלה: 1) ענייני נישואין וגירושין. 2) יחסי ממון בין בני זוג, לרבות תובענה כספית או רכושית הנובעת מהקשר בין בני הזוג ולמעט תובענה בענייני ירושה". 

כלומר, ראשית החוק חל רק על תביעות בין בני זוג, או בין הורים (לבין עצמם), או בין הורים לילדיהם. לכן למשל, החוק לא חל על תביעה בין אחים למשל, שהיא בסמכות בית המשפט לענייני משפחה. שנית, גם בין בני זוג, הורים או הורים וילדיהם, החוק לא חל על כל תביעה, אלא רק על אלו המפורטות בהגדרה בסעיף 2, וההגדרה הזאת כמו שראינו במפורש מוציאה תביעות בענייני ירושה מגדר תחולת החוק. 

זו לשון החוק המפורשת, בשחור על גבי לבן. 
לצפיה ב-'מטרת החוק-ציטוט:'
מטרת החוק-ציטוט:
03/11/2016 | 08:48
8
"1.מטרתו של חוק זה לסייע לבני זוג ולהורים וילדיהם ליישב סכסוך משפחתי ביניהם בהסכמה ובדרכי שלום,ולצמצם את הצורך בקיום התדיינות משפטית,מתוך התחשבות במכלול ההיבטים הנוגעים לסכסוך ובטובתם של כל ילד וילד".

לצפיה ב-' הודעה למגשרי גירושין מחיפה ובאר שבע '
הודעה למגשרי גירושין מחיפה ובאר שבע
19/10/2016 | 14:57
51
שלום,
אני תר אחר שני מגשרים\ות הממוקמים באיזור באר שבע ובאזור חיפה למטרת שיתוף פעולה והפניית גישורים של לקוחות מאזור הצפון והדרום לטיפולם המסור.
פנייתי מיועדת למגשרי גירושין מקצועיים איכותיים ומנוסים בלבד לצורף האמור, מגשרים אשר התמחותם בגירושין ואשר אינם פועלים במקביל כעורכי דין מייצגים.
נא לפנות עם פרטיכם המלאים לתיבת המסרים

תודה
רן ורדי
לצפיה ב-'שאלה לגבי גישור'
שאלה לגבי גישור
05/10/2016 | 17:29
2
60
שלום רב, רציתי לשאול לגבי גישור. אני ובעלי היינו בטיפול זוגי שנה וזה לא הצליח - מתגרשים. הלכנו לגישור והמגשרת הסבירה שיש גם פגישות נפרדות שמה שאני אומרת בהם או מה שבעלי אומר, לא עובר לצד השני. זה מקובל? בטיפול שהיינו בו זה היה הפוך לגמרי! אי אפשר היה להפגש בנפרד עם המטפלת בלי שצד השני ידע מה אמרתי! מה הרעיון בדיוק?
לצפיה ב-'פגישות נפרדות בגישור'
פגישות נפרדות בגישור
( לעמוד שלי בתפוז )
06/10/2016 | 11:23
1
53
נטע שלום, 

התשובה היא כן - זה בהחלט מקובל בגישור לקיים פגישות נפרדות עם כל אחד מהצדדים כאשר הכלל הוא שמה שנאמר ע"י אחד מהצדדים בפגישה נפרדת, לא מועבר ללא רשותו לצד האחר. 
לא רק שזה מקובל, זה נחשב לאחד מהיתרונות של הליך הגישור בהשוואה להליכים משפטיים, בהם ודאי שהשופט לא יכול לשמוע צד אחד ללא נוכחות הצד האחר. זה יתרון, כי זה מאפשר למגשר לקבל יותר מידע, גם כזה שלא תרצי לחשוף בפני הצד האחר וגם מאפשר למגשר לעשות עבודה איתך ולומר לך דברים שלא נכון לומר בנוכחות הצד האחר. לפגישות הנפרדות יש תפקיד חשוב ומרכזי בהליך הגישור. 
את צודקת שזה הבדל בולט בין גישור לבין טפול זוגי, אך טפול זוגי גם נועד למטרות שונות מאשר גישור. טיפול זוגי מטרתו לפתור בעיות בתוך הזוגיות ולכן מקפידים על העקרון של "אין סודות". בגישור לעומת זאת מדובר על פתרון סכסוך ועל פירוק הזוגיות - זהו תהליך של משא ומתן למעשה ולכן הכללים שונים. 
לצפיה ב-'מדובר בשני תהליכים שונים שלכל אחד'
מדובר בשני תהליכים שונים שלכל אחד
26/10/2016 | 19:21
22
מהם מטרות שונות,ומכאן,לדעתי,נובע השוני בביצוע.
לצפיה ב-' ושנה טובה לכל גולשי תפוז '
ושנה טובה לכל גולשי תפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
29/09/2016 | 11:34
3
שנה טובה ומתוקה לכולם!
שתהיה לנו שנה של התחלות חדשות, שינויים, בריאות ואושר.

כתיבה וחתימה טובה
צוות תפוז אנשים
לצפיה ב-'שאלה לגבי גישור'
שאלה לגבי גישור
25/09/2016 | 12:29
14
78
היי, אני נשוי כבר 13 שנים ורוצה להתגרש. עוד לא דיברתי על זה עם האישה. אני רוצה לעשות את זה יפה ושוקל להציע לה לפנות לגישור, אבל הפחידו אותי ואמרו לי שהיא עלולה בתגובה ללכת ולתבוע אותי. רק כדי להבין, אם אני מציע לה גישור, זה יכול לפגוע בי בדרך כלשהי?
לצפיה ב-'שלום רן.'
שלום רן.
25/09/2016 | 13:41
9
58
החוק החדש קובע שכל זוג שמעוניין לפתוח  בהליך גירושין חייב לעבור הליך גישור  (מהו"ת) הכולל 4 מפגשים במרכז הסיוע המצוי בבית משפט הקרוב לאזור מגורייך.
באם ההליך נכשל רק אז כל אחד מבני הזוג רשאי לפתוח בהליכים משפטיים.
הצעת גישור לא יכולה לחבל נהפוך הוא.אם אשתך לא מעוניינת בגישור  ממילא יגיע שלב התביעות ההדדיות.
אם תרצה מידע נוסף תוכל לפנות במסר.בהצלחה.
לצפיה ב-'שוב בפעם העשרים-4 פגישות אינן גישור,לא קרובות לכך.'
שוב בפעם העשרים-4 פגישות אינן גישור,לא קרובות לכך.
26/09/2016 | 14:13
8
57
הן עוסקות בהכרת המקרה,הזוג,הנתונים שלהם ואם אפשר-החלטה על דרך לפתור את הבעיה.
בגדול-הצע לאשתך וראה את תגובתה.אתה עשוי להיות מופתע מהנכונות שלה.
לצפיה ב-'החוק החדש'
החוק החדש
28/09/2016 | 00:35
7
41
המחייב 4 מפגשי מהו"ת הינו גישור לכל דבר.כדאי להתעדכן .משפטנים מודעים לכך היטב.
לצפיה ב-'החוק החדש לא קובע גישור חובה'
החוק החדש לא קובע גישור חובה
( לעמוד שלי בתפוז )
28/09/2016 | 10:27
41
חלק גדול מהציבור טועה לגבי מהותו של החוק החדש שנכנס לתוקף ב- 17 ליולי (חוק הסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה). בתקשורת דיברו על החוק הזה כקובע גישור חובה. זו טעות ואי הבנה של החוק ושל מהותו. החוק לא קובע גישור חובה. הפגישות שאמורות להתקיים ביחידת הסיוע ליד בית המשפט או בית הדין, נקראות פגישות מהו"ת (מידע, היכרות ותיאום) ואינן פגישות גישור. המטרה שלהן היא לאפיין את הסכסוך בין הצדדים, לתת לצדדים מידע והצעות לגבי דרכים חלופיות ליישוב הסכסוך ביניהם במקום הליכים משפטיים ובמקרים המתאימים וכשיש נכונות ושיתוף פעולה של שני הצדדים, להפנות את הצדדים לגישור חיצוני - כלומר מחוץ ליחידת הסיוע, אצל מגשר שהצדדים אמורים לבחור מתוך רשימה של מגשרים שגובשה במשרד הרווחה. 
כל מי שמכיר את הליך הגישור יודע שלא יכול להיות דבר כזה "גישור חובה". גישור הוא הליך וולונטרי שלא ניתן לכפות אותו על אף אחד. 
המטרה של החוק היא לייצר "פסק זמן" לצדדים שבסכסוך, לפני שהם נכנסים להליכים משפטיים, שבו יוכלו לשקול אפשרויות וחלופות שונות ולבחור מה מתאים להם. 
מאז שהחוק נכנס לתוקף, הפרקטיקה ביחידות הסיוע היא שאם אין שיתוף פעולה של אחד הצדדים (כגון אי התייצבות לפגישות ביחידת הסיוע), מודיעים לבית המשפט שאין שיתוף פעולה והזוג מופנה למסלול רגיל של הגשת תביעות. 
לצפיה ב-'את שוב,טועה ומטעה.ראי הסברים מלומדים,בהמשך.'
את שוב,טועה ומטעה.ראי הסברים מלומדים,בהמשך.
28/09/2016 | 11:04
5
31
לצפיה ב-'לשילה ה"פסיכולוגית" של הפורום הנהנית'
לשילה ה"פסיכולוגית" של הפורום הנהנית
28/09/2016 | 19:52
4
47
לחלק ציונים על ידע של הגולשים בפורומים המשפטיים כולם. הערותייך  רק מעיבות על המקצועיות שלך הם מאוד בוטות.  אם את ממש חייבת להעיר יש דרך אחרת תרבותית.
ולעצם העניין  התייחסתי לחוק החדש המחייב 4 מפגשים ביחידת הסיוע ובאם יש התאמה  הפניה להמשך גישור במקום תביעות משפטיות.הגולשים שקיבלו את המידע ממני מעולם לא הוטעו נהפוך הוא הודו לי מאוד.
אם את חייבת להגיב נסי להימנע מלחלק ציונים איני מעוניינת בידע שלך .הוא ממש מיותר.
לצפיה ב-'מנהל פורום-אבקש מכאן ,בכוונה מכאן-למחוק '
מנהל פורום-אבקש מכאן ,בכוונה מכאן-למחוק
29/09/2016 | 09:03
2
34
לאלתר את התגובה החצופה,הבוטה,המעליבה והמיותרת מעליי.
סברתי כי זכותו של גולש להעיר לעצם הכתיבה,אך לא לגופו של אדם.
לצפיה ב-'לשילה ול- "דוקטורית לאהבה" '
לשילה ול- "דוקטורית לאהבה"
( לעמוד שלי בתפוז )
29/09/2016 | 11:41
1
51
אני שב ומזכיר את הכללים של הפורום:
נא להקפיד על דיון ענייני ומכובד. אפשר להתווכח לגופו של עניין, בבקשה לא לרדת לפסים אישיים, להתקוטט ולחלק ציונים זו לזו. זה גם מיותר וגם לא מוסיף כבוד לאיש. 
נא להקפיד להמנע מפרסומת אישית. אני מזכיר את זה באופן כללי ולאו דווקא בהקשר של ההתכתבות האחרונה ביניכן - והמבינה תבין. 
אני לא מעוניין לעסוק בצנזורה ומחיקת הודעות, אך אם לא יכובדו הכללים באופן חוזר ונשנה, לא אהסס לעשות כן. 
תודה ושתהיה שנה טובה לכולם! 
לצפיה ב-'גם אני לא מעונינת להיות מושמצת אישית ,רק משום שכתבתי הבהרה'
גם אני לא מעונינת להיות מושמצת אישית ,רק משום שכתבתי הבהרה
29/09/2016 | 12:28
32
בהתאם לכללים.
תפקידו של מנהל הפורום-גם למחוק,בזמן המתאים.
תודה ושנה טובה
לצפיה ב-'דוקטורית את כל כך צודקת, את אפילו לא'
דוקטורית את כל כך צודקת, את אפילו לא
10/11/2016 | 15:34
11
יודעת כמה את צודקת.
לצפיה ב-'גישור'
גישור
26/09/2016 | 11:36
39
שלום רן,

כל הכבוד לך שאתה רוצה לנהל את הגירושין שלכם בצורה יפה באמצעות גישור. כמגשר אני ממליץ על ההליך היות והוא מאפשר להגיע להסכם הטוב ביותר לשניכם בדרך נעימה ובעלות שהיא נמוכה יחסית לאלטרנטיבות.

עפ"י החוק החדש לפני הגשת תביעה יש להגיש בקשה ליישוב סכסוך ולהשתתף בעד ארבע פגישות מהו"ת (מידע היכרות ותיאום) עם עובד/ת סוציאלי ביחידת הסיוע שליד בית המשפט. כך שגם אם אשתך תמהר להגיש ראשונה תביעה היא לא תוכל לעשות זאת.

לכן, דבר אתה והסבר לה על רצונך להיפרד בדרך יפה, אני רוצה להאמין שגם היא תבחר בדרך זו.

אשמח לשוחח בפרטי,
בברכת שנה טובה,
לצפיה ב-'גישור ומירוץ הסמכויות'
גישור ומירוץ הסמכויות
( לעמוד שלי בתפוז )
26/09/2016 | 11:40
2
29
רן שלום, 

כדי לענות באופן אחראי על שאלתך, חסרים פרטים. 
אם תפנה לאשתך בהצעת גישור, היא לא יכולה מייד לתבוע אותך, אך היא יכולה מייד ללכת ולהגיש בקשה שנקראת "בקשה ליישוב סכסוך" - לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני. המטרה של הליך יישוב הסכסוך הוא לנסות להביא אתכם לידי הסכם במקום להליכים משפטיים. אך אם הניסיון הזה לא יצליח, החוק קובע שמי שהגיש ראשון את הבקשה, יכול להגיש תביעות לערכאה שהוא בוחר. 
נושאים שונים שקשורים לגירושין כגון חלוקת הרכוש, משמורת ילדים, מזונות ילדים וכו', נמצאים בסמכות מקבילה הן של בית המשפט לענייני משפחה והן של בית הדין הרבני. השאלה איפה יתבררו תביעות שקשורות לנושאים האלו תלויה בשאלה מי הגיש ראשון את התביעות. מכאן הביטוי "מירוץ הסמכויות" - מה רץ מהר יותר לאיזו ערכאה. 
כאמור, אם אשתך תגיש מחר בבוקר בקשה ליישוב סכסוך בתגובה להצעת הגישור שלך, תהיה לה הזכות לקבוע לאיזו מבין הערכאות יוגשו התביעות. 
בשנים האחרונות, בהרבה מקרים אין משמעות רבה למירוץ הסמכויות, בגלל השינוי הגדול שחל בפסיקות של בתי הדין הרבניים. בהרבה מקרים לא יהיה הבדל בתוצאה הסופית בין בית המשפט לבין בית הדין. אך בהרבה מקרים בהחלט יש משמעות לשאלה אם התביעות יתבררו בבית הדין או בבית המשפט, כלומר יש משמעות קריטית לשאלה מי מגיש קודם את הבקשה ליישוב סכסוך
כדי לדעת אם במקרה שלך יש או אין משמעות לשאלה באיזו ערכאה יתבררו התביעות אם לא תצליחו להגיע להסכם, חסרים נתונים. ההמלצה היא לפנות לייעוץ משפטי שבו ניתן יהיה לאסוף את כל הנתונים הרלבנטיים ולתת לך ייעוץ בנושאים האמורים. 
אם אכן אין משמעות רבה לשאלה איפה ידונו התביעות, אין לך מה להפסיד מלנסות ולהציע לאשתך גישור. גם אם היא תזדרז ותגיש בקשה ליישוב סכסוך, ממילא זה לא ישנה הרבה. מצד שני, אם יש משמעות לשאלה האמורה, ההמלצה היא להגיש בעצמך קודם בקשה ליישוב סכסוך, ולאחר מכן לנסות גישור. 
לכן המלצה היא לפנות תחילה לייעוץ משפטי לפני שעושים צעד כלשהו. 

לצפיה ב-'תודה על ההבהרה.עד כמה שהבנתי מהחוק-בסיום 4 הפגישות,'
תודה על ההבהרה.עד כמה שהבנתי מהחוק-בסיום 4 הפגישות,
28/09/2016 | 11:03
1
25
מנסים,ביחד עם בני הזוג,לבדוק מהי הדרך המתאימ הלהם ,לסיים את הסכסוך.
אכן-לא בגישור עסקינן,בפירוש לא,גם אם יש כאלה שמפרשים כך.
רשימת המגשרים-טרם גובשה ומתגבשת בימים אלו.מובן שזכותם של בני הזוג
לפות לכל מגשר פרטי.
לצפיה ב-'הליך יישוב סכסוך ביחידת הסיוע וגישור'
הליך יישוב סכסוך ביחידת הסיוע וגישור
( לעמוד שלי בתפוז )
28/09/2016 | 15:15
22
אכן הפגישות ביחידת הסיוע אינן פגישות גישור. 
קיימת רשימת מגשרים שגובשה ע"י משרד הרווחה. זו רשימה זמנית, שכן טרם הותקנו התקנות שאמורות להסדיר את נושא הגישור בכלל ונוסח התקנות עדיין בדיון. כאמור הרשימה הקיימת היא זמנית, אך כמו שקורה הרבה פעמים במדינת ישראל, מאוד יתכן שההסדר הזמני יהיה ארוך טווח. 
כמובן שצדדים לסכסוך יכולים לבחור איזה מגשר שהם רוצים והם לא מחוייבים לבחור רק מהרשימה. 
לצפיה ב-'סכסוך בעסק משפחתי'
סכסוך בעסק משפחתי
27/09/2016 | 10:56
2
40
שלום לכם, אשמח אם תוכלו לעזור. אני ואחי מסוכסכים על רקע מחלוקות בעסק המשפחתי. פנינו בהסכמה לגישור בשביל לא להגיע לבתי משפט ולהוציא הרבה כסף. אבל המגשר לדעתי נוטה לצד שלו וכל הזמן מנסה לרמוז לי שאין לי קייס. רציתי לשאול איך אני מתמודד עם המצב הזה? האם זה חוקי שמגשר יתנהג בצורה כזאת? הוא לא אמור להיות נייטרלי?
לצפיה ב-'ברור שהוא אמור להיות נייטראלי אלא ש'
ברור שהוא אמור להיות נייטראלי אלא ש
27/09/2016 | 11:25
23
אולי זו תחושב שלך,בגל העדר כימיה?
אגב-תפקידו של המגשר בין השאר,להסביר לכם מהו סיכון וסיכוי אם הייתם פונים,למשל,לבית המשפט.ואולי לכך היתה כוונתו וכוונתך.
בכל מקרה-אל תרימו ידיים.נסו מגשר אחר,לא לפני שתסביר לו ותבהיר את העניין.
לצפיה ב-'נייטרליות בגישור'
נייטרליות בגישור
( לעמוד שלי בתפוז )
27/09/2016 | 14:46
21
שלום רב, 

כמובן שהמגשר חייב להיות נייטרלי ואובייקטיבי. אם אתה מרגיש שזה לא המצב, הייתי מציע בתור צעד ראשון לפתוח את זה מול המגשר בפגישה נפרדת (פגישה שהיא רק בינך ובין המגשר, ללא הצד השני). לשתף אותו בתחושה שלך, לפרט ולתת דוגמאות ולשמוע מה יש לו לומר. אם הוא מגשר טוב, אתה אמור לצאת מהפגישה עם תחושה מחודשת של אמון במגשר ובנייטרליות שלו. 
אם זה לא הולך ואתה ממשיך להרגיש כך, הייתי מציע להחליף מגשר. 

לצפיה ב-'חוק לחלוקה פנסיונית'
חוק לחלוקה פנסיונית
19/09/2016 | 12:45
1
36
שלום רב, האם מתקיימים כהלכה פסקי דין ההקשורים לחלוקה הפנסיה בעקבות חוק הפנסיה החדש? אני שמעתי לפחות של 2 מקרים שחברות הביטוח הערימו קשיים על הצדדים בעת ביצוע פס"ד בפועל
לצפיה ב-'חלוקת חסכון פנסיוני בגירושין'
חלוקת חסכון פנסיוני בגירושין
( לעמוד שלי בתפוז )
21/09/2016 | 15:45
34
החוק בהחלט מקויים. אך יש בו דרישות מאוד מדוייקות שצריך לעמוד בהן כדי שהגוף שמנהל את הקופה יוכל לבצע את החלוקה. צריך להמציא לגוף המנהל מסמך שנקרא "פסיקתה" - זו פסיקה תמציתית של בית המשפט שמציינת בדיוק את תקופת הצבירה, שיעור החלוקה ועוד. יש עורכי דין ומגשרים שלא מכירים מספיק טוב את הוראות החוק והפסיקתה שהם מבקשים לא עומדת בתנאים ואז חברת הביטוח או הגוף המנהל הרלבנטי מסרב לרשום. לא מדובר בקשיים שמערימים סתם אלא באי התאמות לדרישות החוק. 
זו עוד סיבה שבגללה חשוב שמי שעורך את הסכם הגירושין יהיה עורך דין מנוסה. 

לצפיה ב-'כניסת מנהל חדש'
כניסת מנהל חדש
( לעמוד שלי בתפוז )
19/09/2016 | 14:08
3
23
ברצונינו להודות רן ורדי על תקופת ניהול הפורום.
באותה הזדמנות, נאחל המון הצלחה למנהל הפורום הנכנס, עו"ד אילן יעקובוביץ.

המשך גלישה נעימה 

לצפיה ב-'תודה לרן ובהצלחה לאילן.'
תודה לרן ובהצלחה לאילן.
19/09/2016 | 19:01
10
לצפיה ב-'תודה לרן ובהצלחה לאילן'
תודה לרן ובהצלחה לאילן
20/09/2016 | 10:46
8
לצפיה ב-'בהצלחה למנהל הפורום החדש'
בהצלחה למנהל הפורום החדש
29/09/2016 | 13:20
11
מאחל לכולנו שנה טובה וחג שמח
לצפיה ב-'שאלתי היא בנושא מהו מחיר סביר לגישור'
שאלתי היא בנושא מהו מחיר סביר לגישור
15/09/2016 | 12:14
5
41
אני מתעניינת עבורי ועבור בעלי באפשרות של גישור לסיים את נישואנו. פניתי למספר מגשרים שמצאתי באינטרנט וגם נפגשתי פגישה אחת עם מישהי להכרות.

השאלה שלי היא מהי המחיר המקובל והסביר לתהליך כזה כולו. כי אני מקבלת הצעות שונות ומשונות. רוצה להבין מה נחשב הוגן.

לצפיה ב-'עלויות גישור'
עלויות גישור
15/09/2016 | 13:00
3
36
נכון להיום עלויות גישור בגירושין בדרך כלל נעות בין 400 ועד 1200 ש"ח לשעת גישור + מע"מ.
כל מגשר גובה את המחיר המתאים לו בטווחים הללו בדרך כלל.
העלות הזו מתחלקת בין הצדדים כשמדובר בחשבונות נפרדים.
מפגש גישור ממוצע אורך כשעתיים ונדרשים בדרך כלל בין 5 - 10 מפגשים כדי להשלים הליך גישור עבור "זוג ממוצע", חריגים לשני הכיוונים תמיד יהיו.
לכך יש להוסיף בדרך כלל עוד כשעתיים עבור הכנת "מזכר הבנות בגישור" ועוד סכום בסדר גודל של כ-5000 ש"ח עבור כתיבת הסכם גירושין על ידי עורך דין.

יש מגשרים שיציעו לכם "עסקת חבילה" של מחיר מוסכם וכולל, לא מומלץ.

בהצלחה
רן ורדי
מגשר גירושין ומנהל הפורום

לצפיה ב-'אני גובה 500 שקל לשעת גישור,עובדת עם עו"ד'
אני גובה 500 שקל לשעת גישור,עובדת עם עו"ד
15/09/2016 | 14:18
2
53
צמוד המלווה את הזוג  לרבנות/בית משפט לעניני משפחה,בד"כ ישירות לרבנות לחסוך עלויות.הוא גובה כ 2500 שקל + מע"מ.
נחוצות בין 5-10 שעות,אי אפשר לדעת מראש.
לעיתים יש צורך בבעלי מקצוע נוספים ,כמו אקטואר,או כלכלן .
מוזמנים לשלוח הודעה פרטית או למייל שלי,במידה ואתם מהצפון.

לצפיה ב-'תיקון:לשעת גישור בנושא גירושין'
תיקון:לשעת גישור בנושא גירושין
15/09/2016 | 14:19
19
לצפיה ב-'אישור ההסכם'
אישור ההסכם
15/09/2016 | 15:07
34
מומלץ בחום לאשר את ההסכם בבית המשפט למשפחה לפני הפניה לבית הדין הרבני.
נכון שאפשר לפסוח על השלב של בית המשפט למשפחה ולפנות ישירות לאישור וקבלת גט ברבני אולם לדבר יש מספר משמעויות שלא זה המקום לפרטן (זה אינו נושא השרשור) ובהמשך הדרך הצדדים או מי מהם עשוי להצטער על כך.
זה אורך בד"כ כשבועיים מרגע הפניה לבית המשפט ועד למועד אישור ההסכם מול שופט\ת בבית המשפט למשפחה.
מבחינת עלות מדובר באגרה בגובה 477 ש"ח.
לצפיה ב-'מחיר גישור'
מחיר גישור
16/09/2016 | 14:04
28
שלום לך,

להלן קישור למאמר שכתבתי בנושא. אני מקווה שזה יעזור לך להבין באיזה סדר גודל של סכום מדובר.

אם יש לך שאלות נוספות אשמח לענות.

בברכה,
לצפיה ב-'האם יש גישור שהוא גם תהליך טיפולי'
האם יש גישור שהוא גם תהליך טיפולי
12/09/2016 | 11:51
3
34
האם יש גישור שהוא גם תהליך טיפולי שעוזר לשני הצדדים להשלים עם התהליך?         
לצפיה ב-'אני מניחה שיש .אישית-במהלך הגישור,'
אני מניחה שיש .אישית-במהלך הגישור,
12/09/2016 | 12:08
24
"מגניבה" עקרונות של אימון אישי,לנושא השלמה עם תהליך הפירוד והגירושין, ,ראיית מטרות לעתיד,קשר עתידי וכו'.
האם לכך היתה הכוונה?או אחרת?
לצפיה ב-'גישור איננו טיפול '
גישור איננו טיפול
12/09/2016 | 22:43
1
25
ענת שלום,
לא הסברת לאיזו סיטואציית גישור כוונתך, האם גישור בגירושין או סיטואציה אחרת.
בכל מקרה לשאלתך גישור הנו הליך משא ומתן מונחה שמטרתו להגיע להסכמה בנושא שבו קיים קונפליקט.
טיפול הוא הליך שנועד להעביר את הצדדים טרנספורמציה מנטלית ברמה מסוימת.
אם מדובר בטיפול זוגי (בניגוד ליעוץ זוגי) הרי שרק פסיכולוג מוסמך רשאי לתת טיפול זוגי, וההליך במהותו איננו גישור.
אפשר שמגשר כזה או אחר מבצע פעולה שמסייעת לבני זוג לעכל את המצב אולם זה אינו הליך טיפולי לשאלתך, ומגשר אינו מוסמך לטפל.

לצפיה ב-'יש מגשרים שעובדים בצמידות עם אנשי מקצוע'
יש מגשרים שעובדים בצמידות עם אנשי מקצוע
13/09/2016 | 10:59
20
בתחום הטיפולי.
אני-בעד גישור פרופר ומי שימצא לנכון- יטפל מקצועית.בלי קשר בין הדברים.
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
25/08/2016 | 15:22
3
47
רומיתי על ידי מכון להסרת שיער, גבו ממני עשרים אלף שקל בהבטחות שהשיער יוסר לצמיתות מה שממש לא קרה. תבעתי אותם בתביעות קטנות והתקשרו אלי ממכון גישור לבוא לגישור בהרצליה בעוד חודש.
לא ידעתי אם להסכים אבל הסכמתי.
האם פעלתי נכון לדעתך?
לא לקחתי עורך דין, אמרו לי בבית משפט שאי אפשר.
לצפיה ב-'לדון קישוט'
לדון קישוט
25/08/2016 | 15:46
30
גישור הינו הליך מבורך אך עליך להיות מגובש ולהחליט מהו הסכום שאתה דורש בגין הנזק שנגרם לך.כדאי להגיע עם דרמטולוג העוסק בתחום לפגישה.אוכל להמליץ לך על רופאה מעולה .
לצפיה ב-'גישור בתביעות קטנות'
גישור בתביעות קטנות
25/08/2016 | 16:03
1
29
שלום לך,
המקרה שלך הוא מקרה שבו תביעה קטנה הועברה על ידי בית המשפט לגישור כחלק מהכשרות פרקטיקום הנעשות בשיתוף בתי המשפט לתביעות קטנות בישראל, כפי שאני מניח נאמר לך כי הגישור יתקיים באחד ממכוני ההכשרה בגישור כחלק מפרקטיקום של מגשרים מתלמדים ולכן נעשה בחינם. אל תחשוש מזה, אתה בידיים טובות, יש שם מגשרים מתחילים לצד מגשרים מדריכים מנוסים מאד שילוו את ההליך.
אין כל פסול בנכונות שלך לבוא לגישור מבחינתך, פשוט כי אין לך מה להפסיד בניסיון הזה.
אין צורך, זה לא מקובל וגם לא נכון להביא מומחים מטעם בהליך גישור, הליך גישור איננו הליך של הוכחות, את זה תשאיר להליך המשפטי במידה והגישור יכשל.
לגבי עורך דין, לא ניתן לקבל ייצוג של עורך דין בתביעות קטנות.
לגבי ההערה שנאמרה פה, אני מניח שאם הגשת תביעה בבית משפט, הגדרת בה סכום פיצוי מבוקש, כך שנקודת המוצא שלך מבחינת סכום פיצוי מבוקש ברורה לשני הצדדים, זכור שזו נקודת מוצא ותהיה פתוח מחשבתית להקשיב לצד השני ולמגשר\ת, בהליך הגישור לעיתים משנים דעה, אל תנעל.
אין לי מושג איך נראית התביעה שלך, אומר רק דבר אחד, נקודת כובד מרכזית בתיק כזה היא "ההבטחה לתוצאות" שלטענתך ניתנה בתחילת הטיפול, בדוק היטב איזה ראיות יש לך בנושא, אני מניח שעל זה יקום או יפול דבר.

בהצלחה
רן ורדי, מגשר ומנהל הפורום

לצפיה ב-'תיקון קטן והסבר.בתביעות קטנות -בד"כ אין להביא עו"ד '
תיקון קטן והסבר.בתביעות קטנות -בד"כ אין להביא עו"ד
26/08/2016 | 11:37
21
אלא אם הוגשה בקשה ובית המשפט אישר,אז גם לצד השני ינתן אישור.
אתה יכול להביא איתך מסמכים(לא עדין,כאמור!),וכן מישהו מטעמך,שיהיה איתך,לא יתערב,שאינו עו"ד ולא מתמחה.זאת תסביר גם לצד השני.
מציעה לך לבדוק שהצד השני לא הביא כמיצג,עו"ד או מתמחה למשפטים,כי נוהגים לעשות זאת.
כמי שגשרה בלא מעט תביעות קטנות,ממליצה לך מאוד ,גאכן לגשת לגישור וגם לצרף סרטון של כתבה שנערכה בנושא בערוץ 22  או 10,השבוע.
בהצלחה
לצפיה ב-'שלום בית'
שלום בית
21/08/2016 | 13:31
2
48
שלום רן,
הגשתי תביעה לגירושין ןסיכמתי עם עורך הדין סכום של 50,000 כטיפול בתביעה. במידה ואני ואשתי מגגיעים לשלום בית כמה אני אמור לקבל החזרים מהסכום ששולם? יש לציין שאין סעיף כזה בחוזה , פתיחת התיק נעשתה לפני 4 חודשים ולעת עתה היינו בדיון 1 בלבד.
לצפיה ב-'שלום בית'
שלום בית
21/08/2016 | 14:59
30
משה שלום,
שאלתך פחות רלוונטית לפורום הזה, אנחנו עוסקים פה בגישור.
אני מציע שלפני כל צעד פנה ישירות לעורך דינך ותדבר איתו, שמע מהי התייחסותו למקרה ומה הוא מציע בנסיבות.
אינני יודע מה אמור בהסכם ההתקשרות בינכם, לעיתים נחתמים הסכמים מסוג זה ללא ברירה של ביטול.
במידה ולא תגיע לפתרון שיראה לך הגון מול עורך הדין תמיד תוכל לשקול אופציות לישב את המחלוקת בינכם, גישור היא אחת מהן.

בברכה

לצפיה ב-'למשה שלום רב'
למשה שלום רב
22/08/2016 | 20:46
23
אתה חייב להוסיף נספח להסכם עם עו"ד בדבר שכר טירחה במקרה של שלום בית.אל תוותר על נתון זה אוכל לשלוח לך הסכם בנדון.בהצלחה!!
לצפיה ב-'9 באב - חורבן הבית'
9 באב - חורבן הבית
14/08/2016 | 09:41
2
46
תשעה באב הוא מועד חשוב להזכיר לכל הזוגות הנשואים שהחליטו לפרק את המסגרת, שניתן ראוי ורצוי לא להפוך זאת לחורבן בית עבורם ועבור ילדיהם.
טראומה תמיד תהיה שם, אפשר לדאוג שזו לא תהיה חורבן.

גישור זו האופציה לצאת לדרך חדשה מבלי להחריב את הבית.
אתם מוזמנים לפגישת היכרות בלתי מחייבת, כדי לשקול את אופציית הגישור אשר תביא אתכם באורך חיובי, הוגן, נכון ומתאים להסכם גירושין מוסכם.

050-9021310

לצפיה ב-'כל כך נכון מה שכתבת!'
כל כך נכון מה שכתבת!
14/08/2016 | 12:15
1
22
לצערי מניסיוני כל מילה בסלע, לכו לגישור, רק בגישור.
עורכי דין ובתי משפט רק יזיקו לכם ובטח לכיס שלכם.
לצפיה ב-'מצטרפת להמלצה.מה עוד שהיום טרום התביעות,יש לעבור'
מצטרפת להמלצה.מה עוד שהיום טרום התביעות,יש לעבור
15/08/2016 | 11:27
12
ביחידה לישוב סכסוכים,למפגשים של 4 שעות.
לצפיה ב-'תכנית טלוויזיה חדשה בנושא גישור'
תכנית טלוויזיה חדשה בנושא גישור
14/08/2016 | 14:25
35
יושב לכם ריב על הלב?
לתכנית טלוויזיה חדשה בערוץ 2 שעוסקת בגישור ובישוב מחלוקות, אנו מחפשים אנשים היו מעוניינים לישב סכסוכים ומחלוקות בחייהם.

לפרטים נוספים שני גלעדי- 052-7722542
לצפיה ב-'שאלה?'
שאלה?
12/08/2016 | 10:45
6
48
יש לי שאלה. בעלי פתח נגדי בהליכים כרוכים בבית הדין הרבני טענה שאני בוגדת, כבר היינו בשני דיונים ואני לא רוצה לקחת עורכדין ורוצה לנסות לסגור הכל בהסכמה בינינו, הוא אמר שלא מעוניין לדבר איתי בכלל, איך אני משכנעת אותו לגשר על הסכסוך הזה?
לצפיה ב-'להביא בן זוג לגישור'
להביא בן זוג לגישור
12/08/2016 | 16:50
4
38
דניאל שלום,
ישנם יתרונות רבים לקיום הליך גישור בגירושין על פני הליך משפטי בבית הדין או בבית המשפט.
כדי להתגשר צריכה להיות לפחות רמה בסיסית של תקשורת בין שני בני הזוג, כמו כן הגישור רצוני ולכן על שניכם לגשת לגישור מרצונכם.
אם אני מבין נכון ההליך בבית הדין החל לפני החלת החוק החדש ואם אכן כך לא ניתן לכפות גישור על הצדדים. עליו להחליט שהוא מעוניין בגישור כמותך.
אם זו הדרך בה את מעוניינת תצטרכי למצוא את האופן לשכנע את בן זוגך.
- זה יכול להעשות בשיחה ישירה.
- זה יכול להעשות תוך סיוע של בן\בת משפחה שישוחחו עימו.
- את מוזמנת ליצור עימי קשר ואתן לך כמה טיפים טלפונית, ומעבר לכך הוא יוכל ליצור קשר טלפוני עימי (או עם כל מגשר שתבחרו) ולשמוע פרטים בטלפון. הרבה פעמים שיחת טלפון כזו בה ניתנת אינפורמציה חשובה על מהו גישור ויתרונותיו גורמת לבן זוג לחשוב שנית.

בהצלחה
050-9021310

לצפיה ב-'עוד שאלה'
עוד שאלה
12/08/2016 | 23:53
3
17
מה בעצם היתרונות ואיך אני מוכרת לו את זה?
לצפיה ב-'גישור הוא תהליך חשוב ומהותי,מגיעים אליו בהסכמה'
גישור הוא תהליך חשוב ומהותי,מגיעים אליו בהסכמה
13/08/2016 | 07:50
19
ומרצון,לא,מוכרים " אותו!
חפשי בכל מנוע חיפוש וקראי.
לצפיה ב-'יתרונות בגישור'
יתרונות בגישור
13/08/2016 | 09:55
1
19
דניאל יקרה,
למיטב שיפוטי יתרונות הגישור "מוכרים אותו" לכל מי שמבין ומפנים אותם.
את יכולה לקרוא במאמר הזה את יתרונות הגישור בגירושין
כמו כן יש כאן מאמר נוסף המציג עשר יתרונות לגישור בגירושין.

בהצלחה
רן ורדי
מגשר ומנהל הפורום
050-9021310

לצפיה ב-'תודה'
תודה
14/08/2016 | 00:04
9
תודה על העזרה
לצפיה ב-'בוחרת מגשר,מנסה לכתוב לבעל כי זו דרך טובה.'
בוחרת מגשר,מנסה לכתוב לבעל כי זו דרך טובה.
14/08/2016 | 11:24
13
אם יש לו עו"ד או טוען רבני-פני אליו.
יכולה למסור למגשר/ת כי בעלך לא משוחח איתך.יש מגשרים שיפנו אל הבעל ויסבירו לו מהו גישור ומהם יתרונותיו.

מנהל/ת הפורום

אודות:
אילן יעקובוביץ - עו״ד, מגשר ונוטריון, מתמחה בגירושין, דיני משפחה וירושה ומשפט אזרחי, בעל ניסיון של 18 שנה בתחום. עו״ד יעקובוביץ הוא גם מאמן אישי מוסמך
עוד...

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד אילן יעקובוביץ

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו