לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
70877,087 עוקבים אודות עסקים

פורום גישור

ברוכים הבאים לפורום גישורכולנו מוצאים את עצמנו בקונפליקטים במהלך חיינו. רובם מתרחשים במערכות יחסים - בבית, במשפחה, עם השכנים או בעבודה. על ידי שיתוף פעולה והיעזרות בבעלי מקצוע בתחום ניתן לפתור גם קונפליקטים מורכבים, ולעתים אף להפוך את התהליך לבונה ומעצים עבורנו. מוזמנים לשאול כאן כל שאלה בנושא יישוב סכסוכים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גישור

ברוכים הבאים לפורום גישורכולנו מוצאים את עצמנו בקונפליקטים במהלך חיינו. רובם מתרחשים במערכות יחסים - בבית, במשפחה, עם השכנים או בעבודה. על ידי שיתוף פעולה והיעזרות בבעלי מקצוע בתחום ניתן לפתור גם קונפליקטים מורכבים, ולעתים אף להפוך את התהליך לבונה ומעצים עבורנו. מוזמנים לשאול כאן כל שאלה בנושא יישוב סכסוכים.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 כל הנכתב על גבי הפורום הינו בגדר המלצה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי
המשך >>

לצפיה ב-'הסדרי ראייה'
הסדרי ראייה
28/10/2018 | 11:28
3
30
שלום אורי,
אני ובעלי עומדים להתגרש. עד עתה אנחנו מטופלים ע"י עו"ד (כל אחד והעו"ד שלו)
למותר לציין שיש פערים בין  הצדדים שעדיין לא ניתן לגשר עליהם . בין אם זה נושא הדירה, ובין אם זה המשמורת. כמובן שמדובר גם בעלויות מאד גבוהות  עבור התהליך.
 הצעתי לבעלי שאולי כדי לפשר על הפערים העמוקים ניקח מגשר.
 שאלתי היא א- האם בכוחו של מגשר להביא לפתרון הבעיות בזמן קצר יותר?
ב- האם חייב להיות מגשר אחד שמוסכם על 2 הצדדים?
ג-מגשר חייב להיו גם עו"ד?
ד-האם בית המשפט מקבל את הסכם הגישור  ופוסק לפיו לגבי הגירושין?
לצפיה ב-'על גישור ואיך בוחרים מגשר'
על גישור ואיך בוחרים מגשר
( לעמוד שלי בתפוז )
28/10/2018 | 16:06
1
22
סיגל שלום וברכה, אשיב אחת לאחת:
א - חיובי. לגישור יש "קסם" ודינמיקה משלו, ופעמים רבות ניתן לגשר בו על פערים, שלא הצליחו לגשר עליהם במשא ומתן בין עורכי הדין.
ב - חיובי. המגשר מתמנה רק בהסכמת שני הצדדים.
ג - מגשר לא חייב להיות עו"ד, אבל לדעתי יש יתרונות כשהוא עו"ד. את יכולה לראות בשירשור ההודעות בפורום, במענה לשאלות קודמות של גולשים, תשובות ארוכות ומפורטות שלי על השאלה החשובה הזו.
ד - חיובי. כעיקרון, כל מה שההורים מסכימים - בית המשפט מאשר, למעט מקרים חריגים ביותר כמו למשל הסכמות שניכר עליהן שהן פוגעות בילדים. זה נדיר למדי. אני מניח שהמגשר שתבחרו, ועורכי הדין שלכם, יודעים את העבודה, ולא יכניסו להסכם סעיפים בעייתיים כאלה.
מוזמנת לשאול ולהתייעץ גם בהמשך הדרך :)
לצפיה ב-'על גישור'
על גישור
01/11/2018 | 16:20
8
תודה על תשבתך. נהנתי לקרא 
לצפיה ב-'א כן ב כן ג תא ד בדרך כלל'
א כן ב כן ג תא ד בדרך כלל
29/10/2018 | 08:48
14
אם אין קיפוח מהותי,של אחד הצדדים.
ללא מגשר והסכמות-לא ניתן להגיש תביעות מידיות,אלא אם תעברו ב"מרכז לישוב סכסוכים",
שליד בית המשפט למשפחה או רבני.
שם תחוייבו ב4 שעות שיחה.
רק לאחריהן תוכלו,אם תרצו,להגיש תביעות.
חוק חדש מיולי 2017
,
לצפיה ב-'אחרי החגים שמח, אודה לעצה...'
אחרי החגים שמח, אודה לעצה...
07/10/2018 | 12:13
1
44
השגרה חזרה ואיתה הצרות שלנו...
יש לי סכסוך יוצא דופן ואני תוהה האם תהליך גישור מסודר יכול לסייע.
אני גבר, מדובר בחילוקי דעות ביני לבין בן זוגי לשעבר, שחי איתי 7 שנים, היום לא.

עיניינים עדיין לא נפתרו אם זה דברים טכניים של רכוש וכסף ואם זה היבטים רגישיים ומשקעים.

המטרה - להמשיך הלאה בשלום ולהיפגש עם חברים משותפים ללא ריבים... 

האם כדי ללכת לאדם חיצוני? 
לצפיה ב-'גישור'
גישור
( לעמוד שלי בתפוז )
07/10/2018 | 12:37
30
שלום לך,

מה יוצא דופן בסכסוך שלכם?
לצפיה ב-'איך מוצאים מגשר'
איך מוצאים מגשר
12/09/2018 | 10:58
1
120
אין לנו חברים או מכרים (מפתיע...) שהתגרשו כך שהחיפוש הוא די חובבני דרך האינטרנט. בכל זאת אשמח לטיפים כיצד לאתר את המגשר שינהל לנו את התהליך?
האם חשוב שיהיה עו"ד ?
לצפיה ב-'איך מוצאים מגשר'
איך מוצאים מגשר
( לעמוד שלי בתפוז )
12/09/2018 | 12:24
45
שלום אלון, 

אפשר לחפש מגשר באינטרנט ולראות אם יש עליו המלצות חיוביות באתר שלו. כמובן עדיף המלצה מפה לאוזן, אך כתבת שאין לך את מי לשאול (אני שמח לשמוע שיש עדיין אנשים שאיש מחבריהם לא התגרש :) ). 

הכי חשוב זו התרשמותך האישית מהמגשר ותחושתך בפגישה הראשונה. לכן כשתחליטו עם מי לנסות, הסבירו לו שאתם באים להתרשם, ותבקשו לשלם בינתיים רק על הפגישה הראשונה (ולא מראש על כל התהליך). יש מגשרים שבכל מקרה לוקחים לפי שעות. 

לדעתי יש יתרון מסויים למגשר שהוא גם עורך דין לענייני משפחה, עקב היכרותו את "המציאות בשטח" ואיך הדברים עובדים בבתי המשפט. ומגשר שהוא גם עורך דין יכול תמיד לעשות עבורכם את "כל החבילה", כולל עריכת הסכם הגירושין והגשתו לאישור בית המשפט. אך מצד שני, בגישור לוקחים בחשבון שיקולים רבים ולא רק משפטיים, וגם משתמשים בכלים שאינם משפטיים לכן חשוב שיהיו באמתחתו של המגשר כלים מתחומי האימון והטיפול. ואציין שאני מכיר מגשרים מעולים שאינם עורכי דין, שזוכים להצלחות רבות, והם יודעים להיעזר לעתים בעורך דין חבר להתייעצות או לעריכת ההסכם, או לפעולה משפטית פורמלית כלשהי שמצריכה "חותמת", אם הם זקוקים לכך. 

מוזמן לפנות ולהמשיך לשאול, ובהצלחה רבה!
לצפיה ב-'האם יש אפשרות ששני עורכי הדין ינהלו את המו"מ בינהם? '
האם יש אפשרות ששני עורכי הדין ינהלו את המו"מ בינהם?
05/09/2018 | 16:58
3
24
אני לא יודעת אם זה המקום לשאול. הייתי רוצה איזה תהליך שאני אשב רק עם העו"ד שלי להגיד לו מה אני רוצה ואז הוא יסגור בשמי את ההסכם עם הצד השני. עם מגשר, בלי מגשר, לא משנה לי.
לצפיה ב-'מדובר בגירושין כמובן'
מדובר בגירושין כמובן
05/09/2018 | 17:00
9
לצפיה ב-'מו"מ בין עורכי דין'
מו"מ בין עורכי דין
( לעמוד שלי בתפוז )
05/09/2018 | 19:56
1
31
שלום מישהי, 

ודאי שזה אפשרי. עם גישור ובלי גישור. 

עם גישור - מעורבות עורכי הדין תהיה פחותה. המגשר ינהל את המו"מ, ועורכי הדין ילוו כל אחד את לקוחו, בעיקר בייעוץ (הם יכולים גם להשתתף בפגישת גישור, אך לרוב זה לא קורה).
בלי גישור - עורכי הדין ינהלו את התהליך.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
06/09/2018 | 15:38
4
לצפיה ב-'גישור לפני גירושין'
גישור לפני גירושין
02/09/2018 | 12:43
4
33
שלום רב, 
האם חובה לפנות לגישור לפני שמחליטים להתגרש?

תודה ויום טוב 
לצפיה ב-'האם יש "גישור חובה" לפני גירושין?'
האם יש "גישור חובה" לפני גירושין?
( לעמוד שלי בתפוז )
02/09/2018 | 13:11
3
32
שלום אורח, 

החוק להסדר התדיינויות, המכונה בפי הציבור "חוק גישור חובה", קובע שמי שמעוניין (או לפחות שוקל) להגיש תביעה נגד בן או בת זוגו, חייב קודם לפתוח "בקשה ליישוב סכסוך" (אגרת פתיחה 100 ש"ח) ולהגיע לפחות לפגישה אחת עם עובדת סוציאלית ביחידת הסיוע שעל יד בית המשפט. זוהי מעין פגישת גישור ללא עלות.
אם רוצים, מקבלים עוד 3 פגישות ללא עלות, ואפשר לבקש השתתפות עו"ד נייטרלי מטעם היחידה.
מעת פתיחת הבקשה, חייבים להמתין לפחות 60 יום עד שניתן להגיש תביעות.
המסלול הזה הוא רק למי ששוקל להגיש תביעה. אבל זוגות שמעדיפים לעשות הסכם אצל מגשר פרטי, יכולים לעשות זאת כמו שהיה לפני החוק, ואינם חייבים לעבור דרך המסלול שתיארתי קודם.
לצפיה ב-'במרכז לישוב בכסוכים מחייבים'
במרכז לישוב בכסוכים מחייבים
03/09/2018 | 08:49
2
27
ב4 שעות דיחה.בסיומן-מחלמטים בני הזוג אם לפנות לגישור או לתביעות בבית המשפט/רבנות.
המרכז פרסם מכרז למגשרים מומלצים,שתוצאותיו
לוטות בערפל.
לצפיה ב-'עד 4 פגישות. לא בהכרח כל הארבע. '
עד 4 פגישות. לא בהכרח כל הארבע.
05/09/2018 | 17:01
14
לצפיה ב-'בהכרח כל ה4'
בהכרח כל ה4
13/09/2018 | 06:34
4
לצפיה ב-'כמה זמן אמור לקחת גישור אם אין מחלוקות גדולות? '
כמה זמן אמור לקחת גישור אם אין מחלוקות גדולות?
24/08/2018 | 17:01
5
220
שלום,

החלטנו להתגרש וישבנו וסיכמנו בינינו את הדברים הגדולים, ימים שהילדים יהיו אצל כל אחד, מזונות (אנחנו מודעים לפסיקת בג"ץ) וחלוקת הרכוש. רוצים לסיים עם זה מה שיותר מהר. כמה זמן אמור לקחת הגישור?

אציין שהתקשרתי אתמול (חמישי) לכמה מגשרים מומלצים באזור שלנו ואמרו לי 3-4 חודשים. נשמע לי המון בהינתן שהרוב כמר מוסכם. אפילו בהנחה שאנחנו נכנסים לחגים.

תודה
לצפיה ב-'כמה זמן לוקח גישור לגירושין'
כמה זמן לוקח גישור לגירושין
( לעמוד שלי בתפוז )
24/08/2018 | 17:36
1
34
שלום מתגרשת, 

אין זמן אחיד לתהליך גישור. זה תלוי במגשר, במתגשרים/מתגרשים, ובפערים בעמדותיהם. 

היו לי גישורים קצרים שנסגרו לאחר פגישה אחת או שתיים. אך היו גם כאלה שהתחילו כמו שכתבת, כלומר שהצדדים הצהירו בתחילה שכבר סגרו ביניהם את הדברים "הגדולים" ולא נשאר כמעט על מה לגשר, אך בפגישה התברר שלמעשה הפערים גדולים יותר ממה שחשבו. 

זה יכול לקרות בגלל שצד אחד חושב שכמעט הכל סגור אך הצד השני אינו סובר כך. או, ששני הצדדים חושבים שכמעט הכל סגור, אך הם לא מודעים עדיין למכלול הנושאים שצריך לסגור בהסכם, ולא ירדו לפרטים. וכאשר הם רואים איך נראה הסכם גירושין, והמגשר שואל אותם על פרטים נוספים, הם מבינים שלמעשה יש עוד עבודה לעשות.
מניח שלאחר הפגישה הראשונה אצל המגשר, תדעו יותר טוב.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
27/08/2018 | 16:50
8
לצפיה ב-'כנראה שהתכוונו 3-4 חודשים כולל האישור בבימ"ש'
כנראה שהתכוונו 3-4 חודשים כולל האישור בבימ"ש
27/08/2018 | 12:57
2
21
כפי שכתבו לך, אין זמן אחיד, ובדרך כלל לוקח יותר זמן ממה שנדמה תחילה. אבל גם במקרה שלי שהיה מסובך וגם מקרים אחרים ששמעתי עליהם לקח פחות. יש בזה גם אספקט חיובי מכיוון שטוב אם יש קצת זמן "לעכל" את הדברים.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
27/08/2018 | 16:51
4
לצפיה ב-'תלוח הסמיכות הפגישות,בכמות הבעיות'
תלוח הסמיכות הפגישות,בכמות הבעיות
28/08/2018 | 07:31
17
ובאופי במח הזןג.
לא חותר מ8 שעות צפופות.
לצפיה ב-'האם לעזוב את הבית? '
האם לעזוב את הבית?
21/08/2018 | 08:55
8
46
שלום,
אנחנו זוג עם ילדים שאחרי שנים של נישואים לא מתפקדים וטיפול זוגי כושל, החלטנו להיפרד. פנינו למגשרת שהחלה להכין את ההסכם. הכיוון שפונים אליו לגבי הבית זה שהיא תקנה את חלקי בבית מכספים אחרים שמגיעים לה. הייתה לנו פגישה משותפת עם המגשרת וגם כל אחד נפגש איתה גם לחוד. בפגישה שלי איתה לחוד אמרתי שאני מעוניין לעזוב את הבית באופן מיידי אבל קראתי בכל מיני מקומות שזה רעיון רע ועדיף להישאר בדירה עד חתימת ההסכם או אפילו עד לאישורו בבית משפט. היא אמרה שזה משהו שאנחנו (אני ואשתי) צריכים להחליט ביננינו והיא לא יכולה להתערב. גם כשלחצתי מה ההשכות האפשריות, לא קיבלתי תשובה חד משמעית. רק חזרה שצריך להגיע להסכמות לגבי זה. אני ממש לא מרגיש בנוח להמשיך להתקל בה כל הזמן בבית למרות שכבר מזמן לא ישנים ביחד באותו חדר ויש לי לאן לעבור לגור ואפילו כבר ארזתי תיקים. אשמח לדעתכם. תודה.
לצפיה ב-'האם לעזוב את הבית לפני סיום הגישור'
האם לעזוב את הבית לפני סיום הגישור
( לעמוד שלי בתפוז )
21/08/2018 | 11:43
7
39
מבין את הקושי להישאר בבית בתקופה הזו. מצד שני לפעמים זה אכן יכול לפגוע בזכויות מסויימות (תלוי בנסיבות), לכן אתה צריך פגישת ייעוץ עם עורך דין. בפגישה מסודרת תוכל לקבל תשובה אחראית ומקצועית לשאלתך.
לצפיה ב-'תודה רבה, רק לוודא שהבנתי נכון'
תודה רבה, רק לוודא שהבנתי נכון
21/08/2018 | 12:42
6
38
אתה מתכוון שכדאי לי להיפגש עם עו"ד שהוא לא המגשרת שלנו?
לצפיה ב-'אכן'
אכן
( לעמוד שלי בתפוז )
21/08/2018 | 14:49
5
28
הבנת נכון.
המגשרת היא ניטרלית, ובנוסף כתבת שהיא לא רוצה להתערב בעניין זה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
21/08/2018 | 19:00
10
לצפיה ב-'דווקא אהבתי את אי ההתערבות'
דווקא אהבתי את אי ההתערבות
22/08/2018 | 08:44
26
של המגשרת.
לדעתי,היתה יכולה או אמורה לכוון לשיחה בנושא
ופתרון שיגיע מבני הזוג.
לא כך?
לצפיה ב-'גישתה נכונה אלא ש'
גישתה נכונה אלא ש
22/08/2018 | 08:46
2
28
יכלה לנהל שיחה בסוגיה,בה הפתרון יגיע מבני הזוג.
לצפיה ב-'כמובן הכי טוב שהפתרון יגיע מבני הזוג'
כמובן הכי טוב שהפתרון יגיע מבני הזוג
( לעמוד שלי בתפוז )
24/08/2018 | 17:38
1
22
אך לפי הנתונים שנכתבו בשאלה, המגשרת במקרה זה בחרה שלא לפתוח דיון בנושא.
לצפיה ב-'אכן וחבל שכך.'
אכן וחבל שכך.
28/08/2018 | 07:32
12
לצפיה ב-'שאלה כללית על גישור'
שאלה כללית על גישור
21/08/2018 | 14:51
6
37
הי, אשמח להסבר בבקשה. אם אנחנו הולכים לגישור ויש מחלוקת על נקודה אחת או שתיים ואי אפשר להגיע להסכמה. אז אין ברירה אלא ללכת לבית משפט או בית הדין הרבני. האם בבית המשט הדיון יהיה רק על הנקודות שנשארו במחלוקת או שפותחים הכל ומתחילים את כל התביעות מחדש, גם על מה שכבר הייתה הסכמה בעבר.

תודה
לצפיה ב-'נקודות שנותרו ללא הסכמה בגישור'
נקודות שנותרו ללא הסכמה בגישור
( לעמוד שלי בתפוז )
21/08/2018 | 17:21
5
26
שלום גל,
כל עוד לא חתמתם ואישרתם הסכם, כל צד יכול להודיע שהגישור לא צלח, ולהגיש תביעות על כל הנושאים שברצונו. כי גם הנושאים שבהם הגעתם להסכמה, זו הסכמה בעל פה שאינה מחייבת.
אם רוצים למנוע תרחיש כזה, אפשר באופן עקרוני לעשות הסכם חלקי, על הנושאים המוסכמים, ולהגיש אותו לאישור בית המשפט. אבל זה לא נפוץ, כי מרבית האנשים מעדיפים לסיים הכל ביחד. בפרט בענייני משפחה, שבהם בדרך כלל הנושאים השונים קשורים זה לזה ומשפיעים זה על זה.
ממליץ לך להתייעץ עם עורך דין בנוגע לדילמה הזו, כדי לקבל החלטה מושכלת. 
לצפיה ב-'עורך דין אצטרך בוודאות'
עורך דין אצטרך בוודאות
21/08/2018 | 19:59
4
18
ראשית, תודה רבה על תשובתך.

כל המשפחה שלה עורכי דין ומהסוג שלא בוחלים באמצעים. אני מתלבט אם כדאי לי כלל להיכנס לגישור כי אני חושש ממצב שיסחטו ממני ויתורים "לסגור דברים יפה", ואחרי שאוותר על הרבה דברים, יפנו לבית משפט להמשיך מאותה נקודה ולסחוט עוד. ויש לי יסוד לחשוש מתרחיש זה, מבלי להיכנס לפרטים איך זה נודע לי.

לצפיה ב-'חשש מוויתורים בגישור'
חשש מוויתורים בגישור
( לעמוד שלי בתפוז )
21/08/2018 | 20:17
3
21
מבין את חששך, אם כי הליך הגישור הינו חסוי, לכן ויתורים שלך לא ישמשו נגדך בבית המשפט במקרה שההליך לא יצלח.
בנוסף הסכמות בעל פה אינן מחייבות, אז תוכל לחזור בך אם תחוש שוויתרת יותר מדי.
בכל מקרה תשובתך מחזקת את ההמלצה, במקרה שלך, להתייעץ עם עורך דין. 
כשתהיה מלווה בעורך דין, תוכל להסכים לגישור ללא חשש. ויש לגישור יתרונות רבים אז כדאי לנסות.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
21/08/2018 | 21:14
3
לצפיה ב-'אגב.גם עורך דין יכול ללוות אותך בגישור'
אגב.גם עורך דין יכול ללוות אותך בגישור
22/08/2018 | 08:40
1
15
בתנאי שאינו מתערב בהליך ובתנאי שהצד השני יסכים לכך.
לצפיה ב-'ולחששך המוצדק-מגשר טוב'
ולחששך המוצדק-מגשר טוב
22/08/2018 | 08:41
17
ומקצועי-חייב להיות אובייקטיבי וממילא כל ההליך חסוי.
לצפיה ב-'גישור בין שכנים'
גישור בין שכנים
08/08/2018 | 11:44
2
42

אנחנו גרים באותו בניין כבר 10 שנים, לפני כחודשיים עברו לקומה מעלינו דיירים חדשים והם עושים המון רעש, ניסינו להעיר להם ללא הצלחה. מסתבר שהרעש לא מפריע רק לנו, אלא לכל הקומה. לישיבת וועד האחרונה הדיירים לא הגיעו. הפתרון המשפטי של להוציא להם מכתבים מעורכי דין הוא ברור, אבל אנחנו לא רוצים להגיע לשם כי הם בסה"כ חבר'ה נחמדים. ואני רוצה להסתובב בבניין בניעימות ובחיוכים ולא בסכסוכי שכנים. אנחנו מחפשים טכניקה לאיך אפשר להגיע ולגרום לבנאדם לשתף פעולה ולהבין גם את הצרכים שלנו. אשמח לטיפים שיביאו אותנו להגיע להבנה ולשלום כי זה רגע לפני פיצוץ שסתם יגרום לאי נעימות בין הדיירים.
לצפיה ב-'גישור בין שכנים'
גישור בין שכנים
09/08/2018 | 10:46
35
שלום,

בדרך כלל מרכזי גישור בקהילה עוסקים בסכסוכים כאלה בתשלום סמלי.
ממליץ לך לפנות לאחד המרכזים. אם היית מציינת מקום מגורים הייתי יכול גם להפנות אותך למרכז הרלוונטי.

טובי דנון.
לצפיה ב-'להתגרש בגישור'
להתגרש בגישור
07/08/2018 | 17:33
2
36
שלום אורי,
החלטתי להתגרש לאחר 10 שנות נישואין . אני בוחרת להתגרש בגישור ולא אצל עו"ד . בעלי כמובן בשוק מעצם הרעיון שאני רוצה להתגרש לא מבין מה קרה לי . טוען שהוא בכלל לא רוצה להתגרש, מפרט לי כמה השקיע בבית ובילדים  ומאשים אותי בהרס המשפחה.  כמובן שהטונים שעולים אצלנו בבית מרקיעים לשחקים  איך אני יכולה לגרום לו להגיע לגישור כדי לפחות לסיים בצורה נאותה. 

לצפיה ב-'מה עושים כשהצד השני לא רוצה להתגרש'
מה עושים כשהצד השני לא רוצה להתגרש
( לעמוד שלי בתפוז )
07/08/2018 | 18:38
35
שלום שירן, 
זה קורה הרבה.
מכיוון שרצונך להתגרש בשיתוף פעולה ולא במאבק (כפי שציינת), את רוצה להביא את בעלך להבנה שזהו הצעד הנכון ולרכך את התנגדותו.
אני מאמין שהמפתח לכך נמצא בידיים שלך. הצעד הנכון הוא שתפני בהתחלה לבד למאמן או למגשר שיש לו גם כלים מתחומי האימון/טיפול, והוא יעזור לך להבין את מה שרק את תוכלי להבין בסוף - מדוע בעלך מתנגד (לא הסיבות שהוא אומר אלא הסיבות האמיתיות) ואיך את יכולה להוביל שם שינוי.
זו לא עצה "משפטית", אבל כשעושים את זה נכון - זה עובד. 
כתבתי על זה הרבה וגם מיישם את זה בעבודתי, את יכולה למשל לקרוא כאן - https://www.mishpati.co.il/article/13058 , ומוזמנת גם ליצור קשר בפרטי. 
בהצלחה!
לצפיה ב-'הגישי בקשה למרכז לישוב סכסוכים'
הגישי בקשה למרכז לישוב סכסוכים
08/08/2018 | 07:28
22
הצמוד לכל בית משפט לעניני משפחה.
אין עלויות .
תוזמנו ל4 שעות שיחה,חובה.
לאחריהן-תחליטו באיזו דרך לנקוט.
שיחת מגזר עם צד אחד כדי לשכנע את הצד השני,טרום ההליך-נראית כפגיעה בעקרון האובייקטיביות,שהוא יסוד מוסד בהליך הגישור.
לצפיה ב-'נגיע לגשר '
נגיע לגשר
25/07/2018 | 10:53
2
57
מה קורה עד הגישור? 
איך מגיעים למצב שבו משכנעים את הצד השני להצטרף לדבר כזה שנקרא גישור כשאין לנו את היכולת / רצון לדבר מלכתחילה? 
האם אתם מציעים שירות שיניע את התהליך הזה לקראת הגישור עצמו ? 
לצפיה ב-'לגישור מגיעים מרצון טוב וחופשי.'
לגישור מגיעים מרצון טוב וחופשי.
26/07/2018 | 07:26
36
ניתן להתקשר למגשר ולמסור את הטלפון ל ד השני.
יש מגשרים המתקשרים מיוזמתם לצד השני,לצורך הנעת התהליך.
לי-נראה לא ראוי ופוגע בעיקרון האובייקטיביות.
לצפיה ב-'מה עושים כשהצד השני לא רוצה לבוא לגישור'
מה עושים כשהצד השני לא רוצה לבוא לגישור
( לעמוד שלי בתפוז )
07/08/2018 | 18:40
24
שלום עידן, 
זה קורה הרבה.
מכיוון שרצונך להתגרש בשיתוף פעולה ולא במאבק (כפי שאני מבין מדבריך), אתה רוצה להביא את הצד השני להבנה שזהו הצעד הנכון ולרכך את התנגדותו.
אני מאמין שהמפתח לכך נמצא בידיים שלך. הצעד הנכון הוא שתפנה בהתחלה לבד למאמן או למגשר שיש לו גם כלים מתחומי האימון/טיפול, והוא יעזור לך להבין את מה שרק אתה תוכל להבין בסוף - מדוע הצד השני מתנגד (לא הסיבות שהוא אומר אלא הסיבות האמיתיות) ואיך אתה יכול להוביל שם שינוי.
זו לא עצה "משפטית", אבל כשעושים את זה נכון - זה עובד. 
כתבתי על זה הרבה וגם מיישם את זה בעבודתי, אתה יכול למשל לקרוא כאן - https://www.mishpati.co.il/article/13058 ;, ומוזמן גם ליצור קשר בפרטי. 
בהצלחה!

לצפיה ב-'שלום לכולם,2 שאלות'
שלום לכולם,2 שאלות
18/07/2018 | 12:35
1
56
אני אמא ל- 3 ילדים קטנים, בתחילת תהליך פרידה מאביהם, בעלי.
ראשית אשמח לשאול כמה זמן/משאבים לוקח תהליך גישור לגירושין? כמה מפגשים? האם שינינו צריכים להיות תמיד נוכחים?

שנית- האם ישנה קייטנה לילדים בחופש / סדנא הקשורה לפיתרון סכסוכים? (-:
לצפיה ב-'כמה זמן לוקח גישור'
כמה זמן לוקח גישור
( לעמוד שלי בתפוז )
19/07/2018 | 00:51
47
שלום אורחת, 
משך התהליך תלוי במגשר וכמובן גם בהורים ובנסיבות המקרה. במרבית המקרים זה נע בין 4 ל-6 פגישות.
קייטנה שמלמדת ילדים איך ליישב סכסוכים? רעיון מעניין, לא ידוע לי אם קיים אבל יש בתי ספר שהכניסו לתוכנית החברתית שלהם פרוייקטים להכשרת מגשרים מקרב התלמידים, ועובדים על זה במהלך שנת הלימודים. מה מביא אותך לחפש את זה?
לצפיה ב-'גישור- לא בין שני אנשים '
גישור- לא בין שני אנשים
02/07/2018 | 11:09
2
58
האם אפשר לבצע הליך גישור בין יותר מ- 2 אנשים, למשל 5?
כמובן- לא גישור זוגי לפני גירושין.
לצפיה ב-'כן. במה מדובר?'
כן. במה מדובר?
( לעמוד שלי בתפוז )
02/07/2018 | 14:00
15
לצפיה ב-'בהחלט.וכבר קרה לי.'
בהחלט.וכבר קרה לי.
03/07/2018 | 06:11
18
לצפיה ב-'כמה גירושין לדעתכם אפשר למנוע ומה יכול מגשר לעשות? '
כמה גירושין לדעתכם אפשר למנוע ומה יכול מגשר לעשות?
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2018 | 13:01
2
388
מקרה אמיתי מאתמול: באו אלי זוג לגישור לגירושין. שניהם בני 35 מצפון הארץ, נשואים 12 שנים, ארבעה ילדים.  
כל אחד מספר את הסיפור שלו, ואני שומע שהם לא אומרים במפורש את המילה "גירושין" (למרות שבשביל זה באו...).
אני יכול להתחיל לדבר על חלוקת רכוש, מזונות... אבל מרגיש שהם עוד לא שם, וגם הבעיות שלהם הן בעיות שיש להרבה זוגות ואפשר לפתור אותן בטיפול.
מתברר שמעולם לא הלכו לטיפול, לא זוגי ולא אישי.  
במקרים כאלה יש לי דילמה, כי מצד אחד הם באו אלי לגישור לגירושין (אני גם מאמן ומטפל אבל הם לא באו אלי בכובע הזה) ולא מתפקידי לשכנע אותם לנסות טיפול זוגי. ומצד שני אני מתרשם שהם עוד לא עשו מה שאפשר כדי להתגבר על הבעיות שלהם, ויש ילדים באמצע... והם לא אומרים בהחלטיות שהם סגורים על גירושין (אם היו סגורים על זה, לא הייתי מתערב).
אז החלטתי לשתף אותם בדילמה שלי, ושאלתי האם ירצו לנסות טיפול. הם היססו, אז נתתי להם דוגמה והתחלתי קצת שיח "טיפולי" - והתוצאות היו מדהימות. הם העלו דברים שלא אמרו זה לזה מעולם, גילו דברים על עצמם והתחילו להבין שכשאחד הצדדים נפגע, זה לא בהכרח אשמתו של הצד הפוגע, אלא זה יושב על כאב של הנפגע - משהו שהביא איתו עוד מלפני הקשר ("פצעי ילדות" בשפה הטיפולית) וכשמודעים לזה אפשר לרפא את זה. אם כל אחד יקח אחריות ויעשה עבודה אישית במקום להפנות אצבע מאשימה אל השני, שניהם ייצאו מורווחים. בסוף ביקשו לעכב את הליך הגישור ולתת זמן להמשך טיפול.
אני משתף אתכם שלמרות שזו לא פעם ראשונה שזה קורה לי, זה מרגש אותי בכל פעם מחדש. אולי עוד יהיה להם טוב ביחד, וגם אם לא - הם ייצאו מוכנים לפרק ב' כדי שלא יעשו שוב את אותן טעויות.
אם הסיפור הזה מעניין או מרגש אתכם, והייתם רוצים לשמוע באיזה כלים אתם יכולים להשתמש כדי לפתור בעיות ולשדרג את הזוגיות שלכם (או של אחרים אם אתם מטפלים) - אשמח להזמין אתכם להרצאה שלי "אהבה ממבט שני", ב-28.6 בשעה 20:00 בפתח תקוה. הרצאה לא שגרתית על זוגיות, מכיוון שונה, בה אשתף אתכם בכלים מאוד עוצמתיים שיכולים לעזור לכל אחד. הפרטים בקישור הזה - https://lp.vp4.me/8443
לצפיה ב-'אני לא יודעת כמה כאלה יש'
אני לא יודעת כמה כאלה יש
21/06/2018 | 15:37
1
108
אבל דומני שהם לגמרי מתקזזים עם הזוגות שהיו אמורים להתגרש מזמן אבל פוחדים לעשות את הצעד ולכן חיים בבדידות, מריבות, בגידות, ואומללות.
לצפיה ב-'זו אחת הנקודות החשובות שיש לברר'
זו אחת הנקודות החשובות שיש לברר
22/06/2018 | 07:01
92
בתחילת כל הליך גישור:הכם פהי הזוג לפרידה או
לנסות לזקם.
יבחרו בדרך השנייה-אפנה לאיש מקצוע ואם יבקשו-אמליץ , או אנסה ליצור"ערוץ תיקשורת"
ואשלח אותם לנסותו.
נתקלתי והם,לשמחתי,יחד עד היום.
לצפיה ב-'מגשר שהיה עורך דין של אחד הצדדים'
מגשר שהיה עורך דין של אחד הצדדים
24/06/2018 | 11:15
6
57
האם אפשר לסמוך על עורך דין שייצג את אחד הצדדים שיהיה מגשר? הסיפור קצת ארוך. הזוגיות מקרטעת כבר כמה שנים. לפני 3 שנים אשתי פנתה לעו"ד לבדוק את זכויותיה והודיעה לי שהיא רוצה להתגרש. הטענה הייתה שאני עובד שעות רבות מאד, כולל הרבה נסיעות לחו"ל והיא בודדה. שכנעתי אותה לתת לזה עוד הזדמנות ושיניתי את סדרי העבודה שלי והלכנו לטיפול זוגי. מתברר שלא זאת הייתה הסיבה האמיתית ולאחרונה היא שוב הודיעה לי שרוצה להתגרש. אני לא אחזיק אותה בכוח ונתתי הסכמתי. היא חזרה לאותו עו"ד וביחד הגישו בקשה לישוב סכסוך. היינו בשתי פגישות ביחידת הסיוע והחלטנו ללכת על גישור. היא הציעה שהעו"ד שלה יהיה המגשר. אני כמובן סירבתי וביקשתי מישהו נייטרלי. אחרי כמה ימים היא אמרה שחשבו שאני אתנגד לגישור אז היא כבר שילמה סכום כסף גדול לאותו עו"ד כמקדמה והוא לא יכול להחזיר כי התחיל לעבוד על התיק אבל שהוא מוכן להשתמש בסכום הזה כתשלום על הגישור. הציעה שאני אפגש איתו כי הוא רציני וישר  ולמה ללכת למישהו שאנחנו לא מכירים כשכבר יש מישהו בקאליבר כזה שעובד איתנו. נפגשתי איתו ואכן עשה רושם רציני אבל עלו כמה מקרים בשיחה שנשמע כאילו שהוא עדיין מייצג אותה מולי ולא שהוא גורם נייטרלי. למשל בזמן ההמתנה לפגישות ביחידת הסיוע היא עזבה את הבית עם הילדים ועברה לבית הוריה שיש להם בית גדול במושב. למרות שהיחסים בינינו התנהלו על מי מנוחות, לא היו מריבות או משהו. אז הוא התחיל לענות לי בלהט שזאת זכותה והיא לא חייבת להישאר איתי באותו בית אם זה גורם לה אי נוחות ושהיא לא מונעת מני לראות את הילדים, להיפך, היא מסיעה אותם אלי ועוד דברים שגם התוכן וגם הנימה לא נשמעו נייטרליים בכלל. גם שאלתי אותו אם אין לו בעייה אתית והוא התחיל להתלהם שלא ייצג אותה, רק נתן לה יעוץ משפטי כמו שהוא יושב איתי עכשיו ושאני מוזמן לשאול עליו ואף אחד לא יטיל דופי ביושרה שלו. האמת שתחושת הבטן לא טובה ועם כל הכבוד, בשורה התחתונה אני לא סומך עליו. אבל אשמח לדעתכם אם סידור כזה נהוג ומקובל וזה רק אני שסתם פרנואיד ועושה מעכבר הר?  

לצפיה ב-'אם אתה לא סומך עליו אז חד משמעית לא'
אם אתה לא סומך עליו אז חד משמעית לא
24/06/2018 | 13:04
1
31
בלי קשר מה אתי (אתי מלשון אתיקה) ומה מקובל.
הסכום שאשתך שילמה לו בטל בששים לעומת הנזק שעשוי להיגרם לך.
דבר אחרון, אם עדיין לא עשית זאת, פנה גם אתה ליעוץ פרטני אצל עורך דין פן אשתך תגיע לגישור עם הרבה יותר ידע ממך.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
24/06/2018 | 18:59
6
לצפיה ב-'סמוך על תחושת הבטן שלך'
סמוך על תחושת הבטן שלך
( לעמוד שלי בתפוז )
24/06/2018 | 13:22
2
29
אמנם ראיתי מקרים שעו"ד נתן ייעוץ לצד אחד ואחר כך עשה גישור לשני הצדדים,  והגישור היה מוצלח. כמובן תנאי לכך הוא שקיפות מלאה, עוה"ד צריך לספר מה טיב הקשר שהיה לו עם אותו צד, להתחייב לנייטרליות וכו'. לא כל אחד מסוגל לעשות את זה, וחובתו של עוה"ד והמגשר לשאול את עצמו בכנות האם הוא יכול להיות נייטרלי במצב הזה. 

אבל מכיוון שהבטן שלך אומרת לך "לא" - אז לא... 

ואני מצטרף להמלצה שנתנו לך כאן, לפנות בהקדם לייעוץ משפטי שילווה אותך בהליך הגישור, אצל מגשר נייטרלי. 

בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה'
תודה
24/06/2018 | 19:00
2
לצפיה ב-'מגשר אמור להיות נארלי לחלוטין.'
מגשר אמור להיות נארלי לחלוטין.
25/06/2018 | 07:21
19
לא רואה כאן נטרליות.
אגב-מגשר מקצןעי חמסור לכם כל הפרטים הנדרשים ובכל זאת-לא תזיק פגישה אחת עם עו"ד

לצפיה ב-'התשובה טמונה (מספר פעמים) בגוף השאלה : לא!'
התשובה טמונה (מספר פעמים) בגוף השאלה : לא!
25/06/2018 | 14:43
24
גם אם נעזוב רגע את כל סיפור המסגרת... הבן אדם פשוט לא בא לך בטוב.. כל הקטע של ההתלהמות וה- Bad vibes... הכי לא מתאים.
ואם כן נתייחס לסיפור המסגרת, אז כל האופן שבו ניסו לדחוף לך אותו בדלת האחורית הוא הכי לא.
לצפיה ב-'גישור כקריירה'
גישור כקריירה
22/06/2018 | 22:28
1
49
שלום,

אני מתעניין בגישור כקריירה בעיקר בנושאי משא ומתן ועזרה לאנשים.
אני כבר 5 שנים עובד במסעדה ומרגיש תקוע כרגע.

כבוגר תואר ראשון בכלכלה וניהול איזה ניסיון עלי לדרוש אם אני נהנה בעבודה עם אנשים ומעניין בתחום הגישור ואף במשפטים.

לצפיה ב-'לימודי גישור'
לימודי גישור
( לעמוד שלי בתפוז )
23/06/2018 | 23:37
37
שלום גיא, 
לא הבנתי מה פירוש ניסיון שעליך לדרוש, לדרוש ממי? 
לצפיה ב-'האם גישור לגירושין יכול להתאים גם במקרים מורכבים? '
האם גישור לגירושין יכול להתאים גם במקרים מורכבים?
08/06/2018 | 11:37
5
67
שלום,

נפגשתי עם עורכת דין לאחר שקיבלתי החלטה להתגרש. כשניסינו להחליט איך להמשיך, עלתה השאלה על גישור. היא אמרה שבשל המצב שלנו, עצמאיים בעלי חברות שצריך לתמחר בעלי תיקי השקעות, ובעלי מספר נכסי נדל"ן, אנחנו לא מתאימים לגישור ואין כמעט סיכוי שמגשר יוכל להתמודד עם מורכבות המקרה. צריך לערב פה רואי חשבון, שמאים ואקטואר. הצעתה הייתה שנגיש בקשה ליישוב סכסוך בבית המשפט לענייני משפחה ובמקביל נפתח במו"מ מול הבעל ובא כוחו על תנאי הסכם הגירושין וחלוקת הרכוש.

ברור שהאינטרס שלה הוא שאבחר בייצוג משפטי ולא גישור ולכן אני מעט חשדנית. בסך הכל מדובר במישהי מאד חכמה ומנוסה, קיבלתי עליה המלצה מעורך דין שמלווה אותי כבר הרבה שנים, ובמקרה של ייצוג, הייתי בהחלט סומכת עליה.

אשמח לשמוע דעתכם.

תודה.
לצפיה ב-'לא מסכימה עם הדעה.בהחלט מתאים'
לא מסכימה עם הדעה.בהחלט מתאים
08/06/2018 | 21:53
33
לגישור.
מקובל,גם בגישור,לפנות לאקטואר ,שהוא אגב,רואה חשבון ולעיתיםמגם כלכלן.
הצעתה -גורמת לי אי נוחות.
לצפיה ב-'גישור במקרים מורכבים'
גישור במקרים מורכבים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/06/2018 | 22:13
3
44
שלום טלי, 
אין קשר בין העובדה שצריך להיעזר במומחים כדי להעריך את שווי נכסיכם, לבין ההתלבטות שלך (האם לפנות לגישור או לנהל מו"מ בין עורכי דין).
כמו שמגשר איננו אקטואר, כך גם עורכי דין אינם אקטוארים. בכל מקרה צריך להיעזר באקטואר, אז מה היתרון של עורכי דין על פני מגשר (בהקשר הזה)? מדוע לא לפנות לגישור, ושהאקטואר יעבוד בשיתוף פעולה איתכם ועם המגשר אם יש צורך?
בנוסף גם המגשר יכול להיות עורך דין. אם זה חשוב לכם, פנו למגשר שהוא גם עורך דין.
לגישור יש יתרונות רבים, למשל שאת ובעלך מנהלים תקשורת ישירה מול המגשר. זה תהליך אחר, אווירה אחרת, שלטעמי הם חשובים ונכונים. אז אם מראש היית מעוניינת בגישור, אני לא רואה סיבה לוותר על זה. 
את יכולה להמשיך לקבל ייעוץ משפטי מעורכת הדין שלך, במקביל לתהליך הגישור. היא תייעץ לך לקראת פגישות הגישור ותעבור על טיוטת ההסכם שהמגשר יכין.
בהצלחה רבה.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
10/06/2018 | 08:32
2
29
בוקר טוב ושבוע טוב,

אכן הטענה המרכזית שלה כנגד הגישור היה שחלק גדול מהעוסקים בתחום כלל אינם עורכי דין וחסרים השכלה משפטית ויכולים לגרום נזק רב (בכלל) ובמיוחד במקרים כמו שלנו. הם משתמשים בחוזים סטנדרטיים שאינם מכסים מה שאינו דירת מגורים, זמני שהות, מזונות, וגם אין להם את הידע לסגור מבחינה משפטית את האספקטים שחסרים באותם הסכמים שהם רגילים לעבוד איתם. 
לצפיה ב-'טענה לא ממש נכונה,'
טענה לא ממש נכונה,
10/06/2018 | 10:37
31
שבאה לנסות לשכנע אותל להעזר בשירותיה.
מנסיון.
לצפיה ב-'מניסיוני, יש באמת עו"ד ומגשרים שזה גדול עליהם'
מניסיוני, יש באמת עו"ד ומגשרים שזה גדול עליהם
25/06/2018 | 16:00
19
אצלי כמו אצלכם- סיפור מורכב יותר, יש חברות משותפות, מניות, אחוזי בעלות בעסקים שונים, נכסים וירושות.....
דווקא בשלב שבו חיפשתי עו"ד לייצוג הגעתי כחלק מהסיבוב גם להתייעץ עם עו"ד של ויצ"ו או נעמת (כבר לא זוכרת) ושם אמרה לי העו"ד בפירוש שזה גדול עליהם והם לא יודעים להתעסק עם משהו שהוא מעבר לדירת 3 חדרים וקצת חובות....
אבל לפחות היא היתה פיירית מספיק כדי להגיד את זה.

בסופו של דבר אנחנו אכן מפרידים כוחות בגישור, ומשתמשים באנשי המקצוע הרלוונטים (שבהם בכל מקרה היה צריך להשתמש גם אם הולכים להליך משפטי. פשוט פעמיים ולשלם כפול. כי כל אחד ירצה להביא אקטואר משל עצמו וכו'...)

אגב, אנחנו עשינו את הגישור שלבי.
קודם התגשרנו בנוגע לכל העניינים המשותפים לנו כבני זוג- הילדים, מזונות, בית המגורים , פנסיות וכו'...
ואח"כ ניגשים לטפל בחלוקה של כל הקטע העסקי. שם אנחנו נוטים להשאיר דברים על כנם. אנחנו גם עובדים יחד בחברות שלנו ומתכננים להמשיך לעשות זאת.
לצפיה ב-'האם אפשר להתחיל גישור גם אם אין סיבה והסכמה לגירושין? '
האם אפשר להתחיל גישור גם אם אין סיבה והסכמה לגירושין?
30/05/2018 | 08:37
4
64

שלום רב, 
אנחנו זוג בגילאי הארבעים עם ילדים קטינים. כבר שנים שהעסק לא מתפקד. בעלי הפך עם השנים לטיפוס מדוכדך, סגור וזעפן. היינו לפני כמה שנים בטיפול זוגי, הוא האשים אותי במצב, אני מאשימה אותו. סיימנו את הטיפול יותר גרוע ממה שהתחלנו אבל איכשהו נשארנו ביחד. לפני שנתיים היתה לי פרשיה רומנטיות קצרה שהוא לא יודע עליה אבל הרגשתי ממש רע עם זה אז הפסקתי למרות שהיו עוד הזדמנויות. מרגישה חנוקה עם בעלי, רוצה לסיים. בעבר חשבתי להמשיך עוד קצת עד שהילדים יהיו יותר גדולים אבל קשה לי מיום ליום. מרגישה שאני מתה מבפנים. עוד לא דיברתי איתו על פרידה אבל כנראה שזה לא יבוא לו בהפתעה. לא יודעת אם הוא יסכים או יתנגד. אני יותר נוטה לחשוב שיסכים וישתף פעולה. הבנתי שאני צריכה סיבה כדי להתגרש. האם זה שרע לי ואני רוצה שינוי בחיים זאת סיבה מספקת? האם אפשר בוקר אחד לבוא ולהגיד בוא נתגרש או שצריך לעשות עוד ניסיון לשקם את הקשר? האם מסגרת כמו גישור מאפשרת לבדוק את האפשרות להתגרש למי שנמצאים רק בתחילת התהליך או שצריך להגיע כששני הצדדים כבר הסכימו לגבי עצם הגירושים? תודה לעונים. 

לצפיה ב-'אפשר להגיע לגחשור בכל מצב אלא'
אפשר להגיע לגחשור בכל מצב אלא
30/05/2018 | 08:41
36
שיש להגדיר מטרה,בתחילת ההליך.לדעתי.
מגיעים לגישור רק בהסכמתשני הצדדים.
לצפיה ב-'מה רוצה הצד השני?'
מה רוצה הצד השני?
( לעמוד שלי בתפוז )
30/05/2018 | 17:03
2
37
שלום שמיים כחולים,
קודם כל בהצלחה:) קיבלת החלטה לעשות צעד לא קל, אבל אם את שלמה איתו זה יקל עלייך לעבור את זה.
הדבר השני שיכול להקל מאוד את התהליך, זה שגם הצד השני ירצה להתגרש או לפחות יסכים לזה ממקום של השלמה. כשרק צד אחד רוצה להתגרש והשני לא, תהיה סיבתו אשר תהיה (פגוע/מפחד/וכו'), זה לא מקום טוב להתחיל ממנו תהליך גישור לגירושין. גם אם הוא יסכים ללכת לגישור, הגישור עלול להיות קשה ויצופו בו גם עניינים שמצריכים כלים טיפוליים כי הוא עוד לא בשל לעצם המהלך. מהודעתך אני מבין שאת לא בטוחה איפה בעלך עומד בעניין, אז הייתי מתחיל משם - לבדוק את זה איתו, ברגישות ובהקשבה. 
אם הוא יסכים - לכו למגשר. אם לא יסכים, או שתרגישי שהוא מסכים ממקום מאולץ - כדאי ללכת למטפל, או למגשר שהוא גם מטפל או לפחות בעל כלים טיפוליים, לא בשביל לחזור לשלום בית (שהבהרת שאינך מעוניינת בו) אלא כדי לעזור לבעלך לעכל את העניין, להשלים איתו ובעצם לסגור את הפער ביניכם בנקודה הזו. זה ידרוש ממך סבלנות והכלה, אבל מנסיון - זה ישתלם לך בסוף. לפעמים הדרך הארוכה היא הקצרה והקצרה היא הארוכה...
בהצלחה רבה!
לצפיה ב-'תהליך בהסכמה'
תהליך בהסכמה
31/05/2018 | 09:55
36
שלום
אני מסכים עם מה שכותב אורי ומוסיף, שהגישור, מתחילתו ועד סופו, מותנה בהסכמת הצדדים ולא יכול להתקיים בלעדיה. זה אומר שכשתפני למגשר/ת הוא/היא יפנו לבעלך, אם תרצי, ויבקשו לדעת אם הוא מסכים לגישור. בלי הסכמתו, הגישור לא יתחיל. הוא יכול להתחיל כשאחד הצדדים עדיין מתלבט, אבל ההתלבטות הזו צריכה להסתיים מהר לכאן או לכאן. ההסכמה הזו לא אומרת הסכמה מראש לחתום בסוף התהליך על הסכם, כי כאמור, כל שלב בגישור נעשה רק ב...הסכמה כמובן.
לצפיה ב-'תודה רבה על תשובתך המעודדת'
תודה רבה על תשובתך המעודדת
01/06/2018 | 20:50
25
כשכתבתי את השאלה המקורית הייתי תחת השפעת עיצה לא מקצועית שעפ"י היהדות דרושה סיבה להתגרש, כמו בגידה או אימפוטנציה, וכנראה שאין לי סיבה כזאת. לאור ההבהרות שקיבלתי כאן, אני מבינה שמצבי טוב בהרבה מכפי שחשבתי ולכן אני מרכזת מעכשיו את כל המאמצים בגירושין, כי זה מה שאני רוצה. אני מקווה שזה יתרחש בהסכמה הדדית, וגם אם לא, אז נמצא פתרון. שבת שלום.
לצפיה ב-'בעד ונגד גישור'
בעד ונגד גישור
24/05/2018 | 08:55
12
206
אנחנו זוג עם ילדה לפני גירושין. הציעו לנו גישור אבל אני קצת חושדת. האם לא עדיף שהעורך דין שלי יסגור הסכם מול העורך דין שלו? ואם כבר נלך לגישור, מה עדיף, מגשר פרטי או מרכז גישור כמו הדדין? תודה. 
לצפיה ב-'עדיף גישור .המגשר רק מוביל את ההליך,'
עדיף גישור .המגשר רק מוביל את ההליך,
24/05/2018 | 09:23
4
50
ההצעות והרעיונות ולאחריהן ההסכמות-באים מכם.זול יותר,אפשרות לשחרר קיטור,מהיר יותר ואם המגשר איש מקצוע-דואג שהקשר ביניכם-לעתיד,יישמר,לטובת הילדים.
איזה מגשר עדיף?מי שתהיה לו אתכם כימיה.
ביחס לעורכי הדין-היום אין אפשרות להגיש תביעות אלא אם עברתם שיחות של 4 שעות המרכז לישוב סכסוכים,שליד בית המשפט או הרבנות או הגעתם להסכם בגישור. 
ספרי מה החששות שלך.את מרכז הגישור שהזכרת-איני מכירה.
לצפיה ב-'החששות שלי הם שבעלי הוא אדם יותר אסרטיבי ממני ועומד על שלו'
החששות שלי הם שבעלי הוא אדם יותר אסרטיבי ממני ועומד על שלו
26/05/2018 | 06:10
3
59
ואני פוחדת שאני אצא מהגישור בשן ועין. האם אפשר להגיע לגישור בליווי עורך שידבר בשמי?
לצפיה ב-'המלצה שלי'
המלצה שלי
28/05/2018 | 13:13
1
52
היא להגיע עם נקודות כתובות. ככה הוא לא יצליח לסובב אותך או, בנסיון שלך להימנע ממצב לחימה, לגרום לך להגיד נו טוב. בסדר.
תביני מה הזכויות והחובות שלך קודם. ואז יהיה לך קל יותר לנהל את המשא ומתן עם המגשר (או עורך דין).
ההבדלים הכי משמעותיים הם 1. רוח הדברים, אצל מגשר אמור להיות יותר נעים ובעתיד אפשרות גבוהה יותר לשיתוף פעולה שלכם אחד עם השני לטובת הילדה.
2. עלויות. לעורך דין כל אחד משלם בנפרד ועל כל רגע. אצל המגשר אתם מתחלקים ויש מי שמכוון את התהליך לסיומו.

אבל, גם אם את לא מסוגלת לפתוח את הפה, תבהירי על ידי מכתב מראש מה את צריכה ורוצה. כמו שהית עושה עם עורך דין.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
29/05/2018 | 14:14
10
לצפיה ב-'אפשרי אלא שאת אמורה לדבר וגם'
אפשרי אלא שאת אמורה לדבר וגם
30/05/2018 | 08:43
16
למען הנגימוץ-גם בעלך יגחע עם עו"ד.כדי שיהיה יחס שווה.
לא מבינה את.חשדך.מגשר מקצועי-ידע לנטרל
התלהמות ואסרטיביות יתר
לצפיה ב-'יש לכם כבר עורכי דין?'
יש לכם כבר עורכי דין?
( לעמוד שלי בתפוז )
24/05/2018 | 11:04
6
56
או שאת מתלבטת האם לשכור עו"ד? 
לצפיה ב-'מתלבטת אם לשכור'
מתלבטת אם לשכור
26/05/2018 | 06:13
5
62
המליצו לי על מישהו וקיימנו שיחה טלפונית. נשמע אדם נעים וחכם. הציע שנקיים גם פגישה במשרדו (בתשלום) ונגבש אסטרטגיה איך הכי כדאי לי לפעול. מן הסתם אי אפשר לצפות ממנו שיהיה אובייקטיבי כך שאני די יכולה לנחש מה תהיה תוצאת אותה פגישה. לכן אמרתי לו שכרגע אחשוב על זה בינתיים. 
לצפיה ב-'אסטרטגיה=מלחמה.'
אסטרטגיה=מלחמה.
26/05/2018 | 13:02
51
לכי ישר על גישור.
מגשר מקצועי ידע והוריד את רמת האסרטיביות של הבעל ולהעצים אותך.
לצפיה ב-'יש גם אסטרטגיה למשא ומתן'
יש גם אסטרטגיה למשא ומתן
( לעמוד שלי בתפוז )
27/05/2018 | 08:03
25
לצפיה ב-'במקרה שלך הייתי ממליץ לקבל ייעוץ משפטי'
במקרה שלך הייתי ממליץ לקבל ייעוץ משפטי
( לעמוד שלי בתפוז )
27/05/2018 | 08:17
2
51

שלום מיכל,

"שילה1" העלתה נקודה שצריך לקחת בחשבון - לעתים פנייה לעורך דין מובילה להסלמה. אבל בואי נסייג את זה, זה לא תמיד כך, תלוי מיהו עורך הדין ותלוי גם בך כי בסופו של דבר את קובעת את המטרות והוא עובד בשבילך, לא את בשבילו. את יכולה להגיע לפגישת ייעוץ כדי לקבל מידע, ואחר כך תוכלי לקבל החלטה מושכלת מה לעשות. יש גם "אסטרטגיה" למשא ומתן, לא רק למלחמה.

יש שתי גישות בנוגע לייעוץ משפטי פרטי במקביל לתהליך גישור: יש אנשים שסומכים לחלוטין על המגשר ואינם חשים צורך להתייעץ עם עורך דין פרטי מטעמם. ומאידך יש כאלה שמעדיפים להתייעץ באופן אישי עם עורך דין שלהם, במקביל לתהליך הגישור, כי המגשר הוא נייטרלי ואינו מוקדש לייצוג האינטרסים שלך.

אינני בא להכריע איזו גישה היא הנכונה מבין השתיים. הדבר תלוי בנסיבות. וממכתבך אני שומע שאת חוששת, לא רק מתוצאותיו של הייעוץ המשפטי אצל עורך הדין, אלא גם מבעלך וכוונותיו, וגם מתהליך הגישור שאת מרגישה שלבעלך תהיה עדיפות בו. אז אולי במקרה שלך כדאי להתייעץ עם עורך דין קודם (אם לא היתה לך כימיה עם עורך הדין ששוחחת איתו, חפשי עורך דין אחר).

"ידע =  כוח". לא חייבים לקחת את זה למלחמה, את יכולה להגיע אחר כך לגישור עם הידע שקיבלת מעורך הדין ולנהל משא ומתן מכובד להסכם, מעמדה של שוויון.

ולשאלתך הנוספת: אכן אפשר להגיע עם עורך דין לחלק מפגישות הגישור, בתיאום מראש עם המגשר כמובן.

בהצלחה!

לצפיה ב-'התיעצות במקביל להליך גישור ואף'
התיעצות במקביל להליך גישור ואף
27/05/2018 | 10:48
32
בתוך ההליך,לנסיוני,קצרה את ההליך ובססה את ההסכמות.
אני בעד.
בהליך כל כך קשה ובעל השלכות.לעתיד,כל התיעצות נותנת חיזוק להמשך.לא רק עם עו"ד.
זו מעין"רשת בטחון"שמנעימה את ההליך.
לצפיה ב-'תודה רבה לעו"ד יחייא'
תודה רבה לעו"ד יחייא
29/05/2018 | 14:13
21
קראתי בעיון ולקחת לתשומת ליבי. אני מודה לך על התשובה המושקעת.

מנהל/ת הפורום

אודות:
אורי דון יחייא, עורך דין ומגשר מוסמך, מומחה לענייני משפחה, גירושין, ירושות וצוואות מעל 15 שנים. בעל תואר שני במשפטים ובפילוסופיה. כעורך דין, אורי מייצ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד אורי דון יחייא

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו