לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2445924,459 עוקבים אודות עסקים

פורום פסיכומטרי

מטרת הפורום היא לסייע ולעזור בכל הקשור לבחינה הפסיכומטרית, ולשמש מעין "קבוצת תמיכה" לכל הניגשים לבחינה. בפורום יינתן מענה מקצועי לשאלות העולות מהגולשים בנוגע לנושאים שונים בבחינה, וכן בנוגע להתלבטויות כלליות הקשורות ללימודים גבוהים בכלל ולהכנה לבחינה הפסיכומטרית בפרט. בנוסף, בפורום יועלו מדי פעם בפעם הדרכות ועצות ללמידה, שאלות מאתגרות, עדכונים על הקורסים הנפתחים ב"שמשי פסיכומטרי", ועוד.
מוזמנים לתרום מידיעותיכם בפורום, ולהיות חלק מקהילת הפסיכומטרי הגדולה בישראל.
 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פסיכומטרי

מטרת הפורום היא לסייע ולעזור בכל הקשור לבחינה הפסיכומטרית, ולשמש מעין "קבוצת תמיכה" לכל הניגשים לבחינה. בפורום יינתן מענה מקצועי לשאלות העולות מהגולשים בנוגע לנושאים שונים בבחינה, וכן בנוגע להתלבטויות כלליות הקשורות ללימודים גבוהים בכלל ולהכנה לבחינה הפסיכומטרית בפרט. בנוסף, בפורום יועלו מדי פעם בפעם הדרכות ועצות ללמידה, שאלות מאתגרות, עדכונים על הקורסים הנפתחים ב"שמשי פסיכומטרי", ועוד.
מוזמנים לתרום מידיעותיכם בפורום, ולהיות חלק מקהילת הפסיכומטרי הגדולה בישראל.
 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 כל המידע הניתן בפורום זה הינו בגדר המלצה בלבד, וכך בלבד יש להתייחס אליו **
 אין לפרסם בפורום מידע עסקי ופרסומי על קורסי פסיכומטרי
המשך >>

לצפיה ב-'הערכת מטלת כתיבה'
הערכת מטלת כתיבה
03/07/2018 | 12:01
1
86
שלום רב,
אשמח מאוד להערכה של מטלת כתיבה שכתבתי. בנוסף אשמח להערכת ציון סופי בממד הלשון ובממד התוכן (בין 1 ל-6).
 
שאלת המטלה -
לאחרונה פורסמנו תקנות המעלות העלאה ניכרת את מחיר הסיגריות ומרחיבות את ההגבלות על העישון במקומות ציבוריים. בעקבות פרסום התקנות כתב העיתונאי שי גולדן:"אינני מעשן כבד. ליתר דיוק, יש ימים שבהם אינני ראוי להתקרא 'מעשן' כלל. את רוב הסיגריות שלי אני מעשן בחניון הבניין - מכלאה למעשנים שלמדתי לחבב בחלוף הימים - ועל מדרגות ביתי, באוויר הפתוח. למדתי להכיר בעובדה שהעישון מריד חלק לא מבוטל האנשים סביבי. אני מכבד את מבוקשם. עם זאת, אינני מבין מדוע עליי לשלם הרבה יותר על סיגריות ולהרגיש כפושע מבוקש בכל פעם שאני רוצה להדליק סיגריה ברחוב, שם מכוניות על אגזוזויהן מפחמות בשמחה גדולה את ריאות הציבור; ומדוע השוטר שצריך שיהיה מופקד על ביטחוני יפנה את משאביו המדולדלים למרדף אחריי."

לדעתכם, האם המעשנים אכן נרדפים, גפי שטוען שי גולדן?
 
החיבור שכתבתי -
"ידוע מזה עשרות שנים שעישון סיגריות מזיק לבריאות האדם. בנוסף, ידוע שעישון פסיבי - נוכחות בטווח קרוב למעשנים וחשיפה לעשן של הסיגריות שלהם - מזיק גם כן לבריאות. מחקרים רבים טוענים שהנזק של הסגריות לבריאות אף עלול להוביל למחלת הסרטן. בעקבות הסכנה הפוטנציאלית לבריאות האדם מעישון הסיגריות והחשיפה אליהם, לאחרונה המחלמה בהם עלתה שלב: מחירי הסיגריות הועלו במידה ניכרת והורחבו המקומות הציבוריים בהם אסור לעשן. לטענת העיתונאי שי גולדן, הצעדים הנ"ל מהווים רדיפה כלפי המעשנים. ונשאלת השאלה - האם הצעדים הללו אכן מהווים רדיפה או שמה הם נחוצים ואין בהם כל פסול? לדידי ההרחבה של מקומות האיסור על מעשנים מוצדקת ואף נדרשת; והעלאת מחירי הסיגריות במידה הניכרת אינה מוצדקת ובמקרה זה אני מסכים עם הטענה שאכן לא ראוי שבדרך זו המדינה תילחם בעישון הסיגריות.
לתפיסתי, הזכות הכי חשובה שתוכבד במדינה דמוקרטית היא הזכות לחירות - הזכות של אדם לעשות כרצונו ומבלי שיכפו עליו תפיסות או רצונות אחרים. יחד עם זאת, זכות לא מקנה רשות לפגיעה באחרים וזאת בהתאם לזכות חשובה נוספת - הזכות לחיים. ועל כן, לדעתי עישון במקומת ציבוריים עלול לפגוע באנשים אחרים ואף בבריאותם ואין לאפשר זאת. ולכן אני לא רואה כל פסול בהרחבת האיסור על עשיון במקומות ציבוריים. להפך: חובה על המדינה להגן על שלום גופם ובריאותם של אזרחיה ואין לקבל מצב שבו אנשים מעשנים בתנת רכבת למשל, ופוגעים באחרים שעלולים להינזג מהעישון. מה גם, שהעשן עצמו, מבלי להתייחס לנזג הבריאותי, מפריע פעמים רבות לאנשים רבים. וכל עוד שאין חוק שאוסר זאת, יש קושי מסוים בלבקש מאנשים להפסיק לעשן בסביבה שבה הם פוגעים באחרים.
אך יחד עם זאת, לדעתי העלאת מחירי הסיגריות במידה ניכרת מהווה התערבות בוטה ברצון הפרט וכפיית תפיסת המדינה על רצון האזרחים. כפייה כזו מהווה פגיעה בזכות לחירות ואין לקבל אותה. אני אישית לא מעשן ואף סבור שהעישון הוא מעשה לא חכם בלשון המעטה, אך אני גורס שאין לפגוע ברצון הפרט אלא במקרים בהם הוא פוגע באחרים.
לסיכום, לדעתי הרחבת המקומת יהצבוריים בהם אסור לעשן היא מוצדקת מאחר והיא מגנה על בריאות נפגעים מעישון. לעומת זאת, העלאת מחירי הסיגריות מהווה כפיית דעת המדינה על הפרט ופגיעה בחירותו והיא גובלת ברדיפת המעשנים."
לצפיה ב-'הערכת המטלה'
הערכת המטלה
( לעמוד שלי בתפוז )
03/07/2018 | 13:12
62
הי אבי,
 
תוכן - 3 (בעיקר בגלל העובדה שלא התייחסת ישירות לשאלה - האם המעשנים נרדפים או לא - אלא הבעת את דעתך על שתי פעולות ספציפיות שננקטו נגד ציבור המעשנים).
לשון - 5.
 
בהצלחה!
לצפיה ב-'יש מצב '
יש מצב
02/07/2018 | 09:43
1
60
שאם בעוד חודש אני אלמד את החיבור באופן עצמאי , אז מישהו יכול לבדוק לי בחינם ? . מישהו אולי מכיר אתרים או חברות שבודקות חיבורים בחינם ? .

לצפיה ב-'בדיקת חיבורים'
בדיקת חיבורים
( לעמוד שלי בתפוז )
02/07/2018 | 15:48
55
שלום,
 
ישנן לא מעט חברות המספקות שירותי בדיקה של חיבורים. הבדיקות נערכות על ידי אנשי מקצוע, ולכן גם עולות כסף. גם אנחנו, ב"שמשי פסיכומטרי" מספקים שירות כזה. (שולח לך בפרטי הצעה מסודרת).
מעבר לזה, כדי לקבל חוות דעת כללית ולאו דווקא מחייבת או מקצועית - אתה מוזמן להעלות את חיבוריך כאן בפורום, ולקבל תגובות מהחברים.

שיהיה בהצלחה!
לצפיה ב-'מיתוס'
מיתוס
22/06/2018 | 19:22
1
66
מה ההגדרה הטובה ביותר למיתוס בפסיכומטרי?
חבר הגדרתי לי את זה כאגדה, אחר מגדיר לי כאמונה בדבר מסוים, וויקיפדיה מקשקשת בקומקום עם הגדרה אחרת.
מה היא ההגדרה המתאימה לבחינה הפסיכומטרית?
לצפיה ב-'מילון בפסיכומטרי'
מילון בפסיכומטרי
( לעמוד שלי בתפוז )
26/06/2018 | 23:48
44
שלום נחום, שאלה מצוינת.
 
ראשית, חשוב שתשים לב: אין דבר כזה "הגדרה שמתאימה לפסיכומטרי". אין פירוש מסוים ומוגדר שדווקא אותו צריך ללמוד לפסיכומטרי. מעבר לזה, וחשוב לא פחות - אין פירוש אחד שהוא בהכרח יותר נכון מחבירו. בהחלט, קורה לעתים שלמילה נמצא כמה הגדרות שונות (מן הסתם, בדרך כלל ההגדרות קרובות זו לזו). ולכן אם תחפש במילונים שונים פירוש למילה "מיתוס", סביר להניח שתמצא הגדרות מעט שונות. אגב, אני אוהב יותר את הפירוש "סיפור-עם" למילה "מיתוס".
 
שנית, במתכונת הנוכחית של הבחינה, אנחנו נדרשים לפירוש מילולי של מילה בהקשר. בין אם מדובר באנלוגיות, בין אם מדובר בהשלמת משפטים או בשאלת היגיון אחרת, אנחנו נדרשים להבין את פירוש המילה כאשר היא מובאת בהקשר כלשהו. ולכן, גם אם לא תגדיר מילה מסוימת בהגדרה המדויקת שלה, אלא תדע הגדרה שהיא רק "בערך", הדבר צריך להספיק לך כדי לענות נכון על השאלה.
 
בהצלחה!
לצפיה ב-'מילות יחס באנגלית'
מילות יחס באנגלית
19/06/2018 | 11:53
1
139
אשמח לקבל חוקים או טיפים לדעת מתי להשתמש במילים at on in
הסבר ידידותי למשתמש
למשל
I was _ ?_  London
לצפיה ב-'מילות יחס באנגלית'
מילות יחס באנגלית
( לעמוד שלי בתפוז )
26/06/2018 | 23:38
20
הי ליאור,
 
תסתכל כאן בקישור. נראה לי שזה יכול לעזור לך מאד.
 
בהצלחה 
לצפיה ב-'ניסיון נוסף'
ניסיון נוסף
11/06/2018 | 10:12
1
47
היי,
אני מתכוון לגשת לבחינה פעם שנייה, הפעם בלי קורס (אני צודק?), כי בלי קשר לקבלה לאן שרציתי אני פשוט מרגיש שיכולתי להוציא ציון גבוה יותר ושלא הלך לי טוב. האם יש פה מרכיב של מזל ובחינה נוספת יכול להיות שיהיו שאלות שפשוט כן התאמנתי עליהן ואולי אהיה יותר מרוכז? כמה ציוני הסימולציות שיקפו והאם להתבסס עליהם בהחלטה להיבחן שוב? האם קורס נוסף לא יהיה משתלם כי אני כבר יודע במה אני חזק ובמה חלש ועליי לתרגל באופן ממוקד? אני אשמח לעצה האם אני פועל נכון וצודק בהנחות שלי 
לצפיה ב-'איך לגשת לבחינה פעם שנייה'
איך לגשת לבחינה פעם שנייה
( לעמוד שלי בתפוז )
20/06/2018 | 09:24
37
שלום יוני,
 
א. לגיטימי לגמרי לגשת פעם שנייה, ובהחלט סביר ומצוי שמקבלים בבחינה השנייה ציון גבוה יותר מאשר בבחינה הראשונה. לא עניין של "מזל" כפי שכתבת, אלא בעיקר עניין של היכרות עם התהליך. ההרגשה והידיעה שזו לא הפעם הראשונה שאתה נבחן, מפחיתה בצורה קריטית את הלחץ, וממילא בדרך כלל הביצועים טובים יותר.

ב. הסתמכות על ציוני הסימולציה תלויה בנתונים שאינני מכיר - אילו סימולציות עשית? במסגרת קורס? האם עשית את הסימולציות בתנאים האידיאליים? וכו'. בכל אופן, ללא קשר לציוני הסימולציות שעשית בעבר, לימוד לקראת היבחנות בפעם השנייה יכול להוביל אותך לשיפור הציון.
 
ג. איך הכי נכון ללמוד לקראת פעם שנייה? שוב תלוי בנתונים שאינני מכיר - כיצד למדת בפעם הראשונה? במידה ומדובר בקורס - האם היית נוכח בכל השיעורים? האם אתה מרגיש שמיצית את מה שהיה לקורס לתת לך? עד כמה הציון שקיבלת רחוק לדעתך מהציון שאליו אתה מסוגל להגיע? בכמה נקודות אתה מעוניין לשפר?
נסה לענות על השאלות האלה, ואז יהיה נכון יותר לכוון אותך לצורת הלימוד שטובה עבורך.
 
בהצלחה!
מנחם
לצפיה ב-'האם כדאי לדחות את הבחינה ?'
האם כדאי לדחות את הבחינה ?
01/06/2018 | 11:31
3
91
לא כל כך למדתי לחיבור , השקעתי יותר בתרגול שאלות מילוליות אמריקאיות .
עד כמה החיבור יכול לפגוע לי בציון ? האם יש לי די זמן כדי ללמוד אותו ? .
האם עדיף לדחות בגין זה את הבחינה למועד ספטמבר ? .
 
האם כדאי לקרוא את ספרי האונברסיטה המשודרת בתור חיזוק להבנת הנקרא ? ,
כלומר האם קריאת ספרים מסוג זה עוזרת לחלק של הבנת הנקרא או שמא עדיף במקום לתרגל פרקים מילוליים ?.
מנחם , בתור אדם דתי , מה דעתך לגבי לימוד גמרא , האם זה באמת מחדד את השכל ועוזר להבנת הנקרא ? . ( שלא תבין , אני די טוב בחלק המילולי - או לפחות ככה אני חושב , אבל אני מחפש דרכים להשתפר עוד ועוד בהבנת הנקרא ).
 
לצפיה ב-'לימוד חיבור'
לימוד חיבור
( לעמוד שלי בתפוז )
01/06/2018 | 12:32
2
71
הי שלום,
 
1. חיבור: החיבור הוא חלק חשוב ומשמעותי בבחינה. הוא מהווה 25% מהציון המילולי. השאלה האם נכון לדחות את הבחינה מושפעת מהרבה נתונים שרק אתה מכיר (מה הציון שלך כרגע? מה הציון שאליו אתה צריך להגיע? האם אתה לומד לבד / בקורס? האם יש לך חומרי לימוד זמינים לחיבור? כמה זמן ביום אתה מקדיש לטובת לימוד לבחינה? וכן הלאה..).
ברמה המעשית, יש לנו אפשרות לספק לך חומרי לימוד לתרגול מטלת החיבור.
 
 
2. קריאת ספרים. באופן כללי, נכון שקריאת ספרים מסייעת ומשפרת את יכולות ההבנה וההסקה שלנו. עם זאת, כהכנה לבחינה עצמה - אין כמו תרגול ממוקד בשאלות המנוסחות בסגנון הבחינה. לשם כך ניתן לפתור בחינות ישנות הנמצאות באתר של "המרכז הארצי". וגם כאן, אם חסרים לך חומרים - ניתן לקבל מאיתנו ספרי תרגול בנושא.
 
3. לימוד גמרא. כנ"ל. בעיניי, זהו לימוד שדורש יכולות שכליות גבוהות. אבל אם כרגע המטרה שלך היא התמקדות בתרגול לבחינה - לא זו הדרך.
 
בהצלחה!
 
לצפיה ב-'אבל '
אבל
01/06/2018 | 12:54
1
44
בחינות ישנות לא דומות במבנה התוכן שלהם לחלק המילולי של הבחינה ( שאלות פסקה . אז מדוע פרקי התרגול הישנים טובים כתרגול פרקי מילולי ?) . וכן , יש לי מקורות ללימוד חיבור , ואני כרגע לא עובד , כך שאני פנוי כל היום ללימוד פסיכומטרי . אבל האם בפרק זמן שנשאר - אני אוכל לדעת טוב את החיבור ? . או שבגלל החיבור עדיף לדחות ? .
לצפיה ב-'לימוד חיבור'
לימוד חיבור
( לעמוד שלי בתפוז )
01/06/2018 | 15:35
44
חיבור - לדעתי חודש זהו זמן מכובד להכרת נושא החיבור ותרגולו. אבל ההחלטה צריכה להיות שלך - אתה יודע כמה זמן לוקח לך להפנים דברים. אתה יודע מה רמת הכתיבה הבסיסית שלך, מה היכרותך עם השפה העברית, עם מילות קישור, וכו'. אך באופן עקרוני וכללי - פרק זמן של חודש הוא מספיק.
 
תרגול מילולי - הכי טוב לתרגל בספרי תרגול שנכתבו במיוחד לשם כך. בנוסף, תרגול בחינות ישנות. אין הכוונה לבחינות ישנות מדי שאינן תואמות את המבנה הנוכחי, אלא לבחינות מהשנים האחרונות.
 
בהצלחה!
לצפיה ב-'ללמוד לפסיכומטרי לבד תוך חודש?'
ללמוד לפסיכומטרי לבד תוך חודש?
29/05/2018 | 02:27
4
292
שלום חברים,
 
משום מה סברתי לתומי שלאנשים בגיל 30+ יש פטור מפסיכומטרי ולכן לא ייחסתי לבחינה זו כל חשיבות. להפתעתי נודע לי אתמול כי אצטרך לגשת לבחינה בכל זאת ע"מ להתקבל לחוג לפילוסופיה. הציון הנדרש הינו 550 ומעלה.
מועד הפסיכומטרי האחרון לפני ההרשמה לשנת הלימודים הקרובה הוא בתאריך 03.07- שהוא גם המועד האחרון שעליו נסמכות האוניברסיטאות.
 
שאלתי היא כדלקמן:
עד כמה יהיה ריאלי ללמוד לבד לבחינה בה היקף החומר הוא כה רחב, תוך חודש ימים בלבד, מבלי לקחת בחשבון את חלק האנגלית שבמבחן, שכן אנגלית היא כשפת אם בשבילי? יצויין כי אני עצמאי ויש באפשרותי לפנות את הזמן הדרוש לשם כך. קחו בחשבון שאני בן 33 ולא נגעתי בחומר לימודי מאז התיכון...
 
מאידך, איני כל כך לחוץ להתחיל את שנת הלימודים בשנה הקרובה, הסיבה העיקרית שבגינה אני מתעתד ללכת ללמוד היא שאני רוצה להעשיר את עצמי בידע ולחוות את חווית הלימודים במוסד אקדמי.
 
מהי המלצתכם? להשקיע חודש אינטנסיבי בלימודים או שמא לגשת לקורס מסודר וללמוד בישוב הדעת?
 
תודה רבה
לצפיה ב-'לימוד פסיכומטרי בחודש בודד'
לימוד פסיכומטרי בחודש בודד
( לעמוד שלי בתפוז )
29/05/2018 | 16:38
123
הי שלום,
אם נשקלל את כל הנסיבות שתיארת (יעד 550, האנגלית שלך היא ברמה גבוהה, יש לך זמן להשקיע) - אני ממליץ לך ללמוד בצורה מקוונת ועצמאית לבחינה, ולגשת לבחינת יולי הקרובה. אין טעם להמתין שנה.
 
לימוד מקוון כולל גם גישה לשיעורי וידאו וגם ערכת ספרים לתרגול.
 
פרטים נוספים על הלימוד המקוון תוכל לקרוא בקישור הזה
 
בהצלחה!
מנחם
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
04/06/2018 | 16:35
2
80
ראשית, בהצלחה רבה.
שנית, לגבי השאלה ששאלת: תלוי עד כמה אתה מהיר קליטה ומסוגל ללמוד לבד. אולי קבוצה תעזור לך. אני למדתי ב-1998 ושנה אח"כ. במקרה הראשונה, זה היה עם ביה"ס וזה היה איום ונורא. בקורס השני, האווירה הייתה יותר לימודית ולפני הגיוס. לפעמים, שנה זה כל ההבדל בין ציון בינוני מינוס לציון שמספיק עבור רוב המקצועות. 
בלי קשר, באיזה תחום אתה עוסק ומה אתה מתעתד ללמוד? יש קשר בין השניים?
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
05/06/2018 | 06:48
1
47
לא הייתי מעיד על עצמי שאני מהיר קליטה, אך עם זאת, יש לי זכרון פנומנלי.
 
אני כרגע עוסק בעיצוב גרפי ומתעתד ללמוד באחד מהמסלולים הבאים: תואר ראשון בפסיכולוגיה, תואר ראשון בביולוגיה (מדעי החיים) או תואר ראשון בספרות אנגלית.
לצפיה ב-'זיכרון טוב בטוח יעזור'
זיכרון טוב בטוח יעזור
05/06/2018 | 08:40
25
לצפיה ב-'רוצים להיות מדריכי פסיכומטרי?'
רוצים להיות מדריכי פסיכומטרי?
( לעמוד שלי בתפוז )
25/05/2018 | 12:59
64

"שמשי פסיכומטרי" ​מרחיבה את שורותיה, ומכשירה מדריכי פסיכומטרי להדרכה ​בחברה.
​דרישות סף: ציון פסיכומטרי 700 ומעלה. נגישות לעבודה באזור השומרון (אריאל). רקע בחינוך/הוראה - יתרון.
יש לשלוח קורות חיים ל menachem@shimshi-psy.co.il.
פניות מתאימות בלבד תיענינה.
לצפיה ב-'מחפש מורה פרטי ללימוד פסיכומטרי כמותי/מילולי'
מחפש מורה פרטי ללימוד פסיכומטרי כמותי/מילולי
22/05/2018 | 14:32
1
51
היי
 
מחפש עבור אחותי עם לקוי למידה מורה פרטי מנתניה לפסיכומטרי בחלק הכמותי והמילולי
לצפיה ב-'לימוד פרטני לפסיכומטרי'
לימוד פרטני לפסיכומטרי
( לעמוד שלי בתפוז )
22/05/2018 | 20:53
36
שלום מרדכי,
 
שלח לי בבקשה מסר בפרטי, ואנסה לעזור לך.
 
מנחם
לצפיה ב-'איפה כדאי לעשות קורס...'
איפה כדאי לעשות קורס...
22/05/2018 | 20:41
1
61
היי אני שוקלת לעשות קורס פסיכומטרי אצל יואל גבע...
אני צריכה לקבל בפסיכומטרי מעל 740. התייעצתי עם יואל גבע והמחיר שנתנו לי לאחר הנחה הוא בסביבות ה9000.
רציתי לשאול אם מישהו ניסה את הקורס של יואל והאם הלימודים באמת איכותיים.
בנוסף רציתי לשאול אם גם לכם לקחו כזה מחיר גבוהה...ואם יש הבדל בין הסניפים של יואל גבע מבחינת איכות הלימודים.
תודה רבה 
לצפיה ב-'מחיר קורס פסיכומטרי'
מחיר קורס פסיכומטרי
( לעמוד שלי בתפוז )
22/05/2018 | 20:51
70
הי מור, 
 
1. אין שום הצדקה בעולם לשלם 9000 ש"ח על קורס פסיכומטרי.
2. איכות של קורס פסיכומטרי לא נקבעת לפי המחיר שלו.
 
במקומך, הייתי שואל את עצמי שאלות אחרות לגמרי:
1. האם אני באמת צריכה 740? לאיזה מסלול לימודים?
2. האם אני יכולה לקבל 740? אני מבינה את המשמעות של ציון גבוה כל כך?
לאחר מענה על שאלות אלה, הייתי מחפש את המסלול הנכון ביותר להתכונן לבחינה, אבל כאמור למעלה - בשום פנים ואופן אין טעם וצורך לשלם 9000 ש"ח על הכנה למבחן.
לצפיה ב-'חברים עזרה !'
חברים עזרה !
14/05/2018 | 15:59
1
72
בביקורת מסעדות בעיתון "האדמה" נכתב: הסיבה לאינפלציית המסעדות
האוריינטאליות הפוקדת את לונדון, אינה אלא ניסיון פוסט-מודרניסטי לשלב את
המהגרים הרבים החיים בלונדון בתרבות הפנאי והמסעדות. ניסיון זה הוא כמו לעג לרש
, בשל מעמדם הסוציו-אקונומי של המהגרים החיים בלונדון רבתי. מי מהמשפטים הבאים דומה ברעיונותיו לרעיון המרכזי של הטקסט?
א- מסעדות המגישות אוכל יפני בלונדון, כדוגמאת סושי, מעסיקות מלצרים וטבחים
ממוצא ישראלי
ב- תחנת החדשות לדוברי הרוסית בישראל מעסיקה כתבים וקריינים ממוצא רוסי
ג- ההצגה "עולמו של אליעזר" המגוללת את סיפור חייו של אליעזר בן יהודה, מחיה
השפה העברית, מוצגת בשפה הצרפתית והאנגלית בלבד
ד- בתאטרון המרכזי של לונדון, מוצגת הצגה העוסקת בחייו של מהגר ממדינות המזרח
התיכון, הפתוח מסעדה המגישה מאכלים לונדוניים
לצפיה ב-'תשובה לשאלת היגיון'
תשובה לשאלת היגיון
( לעמוד שלי בתפוז )
17/05/2018 | 14:00
37
למען האמת, התשובות כאן לא ברורות לי לחלוטין.
אך אם אני צריך לבחור בכל זאת, הייתי בוחר את תשובה ג, היות וגם היא עוסקת ב"לעג לרש" כלשהו - להעביר את סיפורו של מחיה השפה העברית בשפה שאיננה עברית..
לצפיה ב-'אפליקציה מעולה ללימוד אנלוגיות: ״מה הקשר-אנלוגיות״'
אפליקציה מעולה ללימוד אנלוגיות: ״מה הקשר-אנלוגיות״
05/05/2018 | 11:58
78
היי
מי שרוצה להשתפר באנלוגיות ובאוצר מילים דרך אפליקציה מעולה ובחינם
אני ממליץ לכם לנסות את האפליקציה ״מה הקשר-אנלוגיות״
בהצלחה!
לצפיה ב-'היי, מתי מקבלים תוצאות של הבחינה שהייתה בערב פסח ?? כבר עברו'
היי, מתי מקבלים תוצאות של הבחינה שהייתה בערב פסח ?? כבר עברו
29/04/2018 | 16:41
1
66
30 יום !!!!
לצפיה ב-'ציוני אפריל'
ציוני אפריל
( לעמוד שלי בתפוז )
29/04/2018 | 23:58
103
הי אפרת,
על פי התחזית המעודכנת שבאתר המרכז הארצי, הציונים צפויים להתפרסם לכל המאוחר ב8.5 (אמצע השבוע הבא). ייתכן מאד שהפרסום יוקדם, וכבר בהמשך השבוע יישלחו הודעות לנבחנים.
עוד טיפה סבלנות...
לצפיה ב-'ביקורת על חיבור שכתבתי'
ביקורת על חיבור שכתבתי
29/04/2018 | 11:46
59
היי חבר'ה רשמתי פה חיבור אשמח שתביעו את דעתכם עליו ,מה לתקן  איפה להשתפר ,מה להוסיף , כל דבר תודה רבה (אין טיזר )
האם להמשיך בהפעלת  רשתות חברתיות כמו פייסבוק עם הדלפת המידע ?
קיימת מחלוקת בנוגע  לכח שניתן לרשתות החברתיות כיום עם התקדמות הטכנולוגיה . יש הסבורים כי יש להם יתרונות רבות ,למשל מאפשרים להקים בהם עמוד עסקי המיועד לשיווק עסקי , יוצרים רשת חברתית שבה כל אחד יכול להביע את דעתו ללא בעיה , לעומת זאת יש הטוענים כי רשתות חברתיות אינם ראויים לשרת אנשים כי פעמים רבות הן מדליפות מידע ,מצותתים לאנשים .
דעתי היא כי יש להמשיך לרשתות חברתיות לתפקד ,אנמק את סיבותיי בהמשך .
ראשית ,רשתות חברתיות מהוות מקום דמוקרטי למשתמשים . משתמשים ברשתות יכולים לפרסם את דעתם האישית ללא כל בעיה , בכל זמן שיחפצו כך שהמקום תמיד זמין ,המשתמשים יכולים להעלות רעיונות יחד ולשתף אחד את השני .
שנית ,רשתות החברתיות מהווים עמודי עסקים .ניתן להקים ברשתות עמודי עסקים המיועדים לשיווק עסקי, כך שאנשים המחפשים מידע אודות העסק מסוים או תחום עיסוק פונים לחיפוש וקבלת מידע באותם רשתות.
מנגד, יש הסבורים כי רשתות חברתיות אינם ראויים לשרת אנשים מאחר שנמצאו מספר עדיות שהן מדליפות מידע אישי ומצותתים לאנשים . אין ספק כי זו עבירה חמורה כי רשתות אלו אמורות לשמור על המידע ולא להפר את אמון המשתמשים . לכן לדעתי על מנת למנוע מקרים נוספים כגון אלו על המשתמשים להיות זהירים יותר , לשנות את הרגלי הצריכה . בנוסף רשתות החברתיות עליהם לעשות הכל על מנת לשמור על הזכיות של המשתמשים כמו זכות לכבוד ולפרטיות , מאחר שחלק מתפקידם הוא להגן על המידע של המשתמשים . אך שוב יש לנות את הרגלי הצריכה של המשתמשים ,עליהם להבין כי כל משהם מפרסמים עלול לשמש  כחור כנגדם .
לסיכום, לרשתות החברתיות יש יתרונות רבות ,בעזרת משתמשים רבים מצליחים לפרסם את העסק שלהם , הם יכולים להביע את דעתם בכל זמן ,להעלות רעיונות שונים .כמו כן על הרשתות החברתיות לעשות כל שביכולתם על מנת לשמור על הפרטיות של המשתמשים שתשמר ככל שניתן . בשל כך , אני תומכת בהמשך הפעלת רשתות חברתיות .

(תודה לכל משקרא עד כאן , אז מה אני יכולה לתקן, להוסף ,למחוק ?)
תודה רבה
 
לצפיה ב-'קידום או IQ'
קידום או IQ
22/04/2018 | 18:01
3
124
אני מחפש קורס פסיכומטרי לבן שלי הלומד בתיכון.
הבנתי שיואל גבע נחשב הכי טוב הבעיה היא שאין סניף בקירבת מגורנו והקורס אינו מתואם לתיכונים ומתנגש בבגרויות
לאומת זאת לקידום ו IQ יש קורסים של כחודש וחצי שמתאמים לתיכוניסטים ומחיר הקורסים נמוך משמעותית מיואל גבע (1500-2000 ש"ח מול 8000 ש"ח)
בנוסף לזה הקורסים של קידום  IQ ממוקמים בתיכונים ולכן לא צרכים לנסוע לקורס מרוחק.
השאלה מי מבן בתי הספר עדיף, ממה צריך להיזהר בכל בית ספר אולי בכללל עדיף ללמוד במסגרת עצמאית ללא בית ספר ואם כן איזה מסגרות עצמאיות יש ?
לצפיה ב-'בחירת קורס'
בחירת קורס
( לעמוד שלי בתפוז )
22/04/2018 | 19:33
112
שלום עופר,
 
אענה לך בזהירות הנדרשת, היות וחוקי הפורום לא מאפשרים לפרסם אודות חברות פסיכומטרי שונות.
עובדתית, איכות של קורס פסיכומטרי נמדדת בין השאר על פי המדריך. ישנם מדריכים ברמות שונות בכל חברה. ניתן "ליפול" על מדריך איכותי ומנוסה מאד בכל חברה, ומאידך אפשר להיקלע לקורס שמדריך אותו מדריך עם ניסיון מועט מאד.
לכן, לומר שחברה X נחשבת הכי טובה - קשה מאד. ייתכן שישנו מיתוג כזה, אבל האם הוא מצדיק נהירה אחרי אותה חברה? לא ממש.
לעניין קורסים הנלמדים בתיכון - לעתים מדובר בקורסים מקוצרים, הכוללים מספר קטן יחסית של מפגשים, המועברים על ידי מדריכים "טירונים". הראיה - המחיר. מחיר של 1500-2000 ש"ח לקורס פרונטלי הוא לא "מחיר אמיתי". חברות מספקות מדי פעם מחיר כזה על מנת ללכוד קהל שיהיה שבוי שלהם לקורסים חוזרים וכדומה, ולכן נוכל למצוא מחירים כאלה בעיקר בתיכונים, בנות שרות לאומי, בוגרי צבא וכדומה.
 
לגבי לימוד במסגרת עצמאית - כבר עלה כאן בפורום לדיון מספר פעמים הנושא של קורס מקוון, והתייחסנו אליו באריכות.
מוזמן לעיין באתר שלנו, "שמשי פסיכומטרי" (לינק לאתר תוכל למצוא כאן בפורום בהודעה הראשית ובפרופיל מצד שמאל), ותוכל לקבל שם מידע על קורס מקוון. בכללי, מדובר על לימוד עצמי בעזרת שיעורי וידאו מוקלטים, בעזרת ערכת ספרי לימוד ותרגול, ובעזרת תמיכה וליווי וירטואליים.
 
אם יש שאלות נוספות, אני כאן.
 
בהצלחה!
לצפיה ב-'קורס לתיכונים'
קורס לתיכונים
24/04/2018 | 13:00
1
70
אני מסכימה עם חלק ממה שמנחם אמר מעלי, לא עם הכל..
אני מאוד נזהרת במילים כדי לא לעבור על חוקי הפורות...
בכל קורס פסיכומטרי שתעשו זה עניין של הרבה מזל לזכות במורה איכותי וטוב ולא מרצה "חדש"..
הקורסים שמציעים IQ וקידום הם קורסים שמותאמים לתיכונים ותלמידי תיכון, הלימוד בהתאם למה שלה והמחירים בהתאם ליכולת שלהם..
בתור אחת שלמדה בקידום אני מדברת ומניסיון אצלם, לא קרה עדיין ששמעתי על מרצה לא טוב שלימד אצלם גם בקורסים לתיכוניים ובני משפחה שלי שעשו שם קורס לתיכוניים יצאו ממנו עם ציונים גבוהים ועם תחושות טובות מאוד..
לגבי למידה בבית אני אישית לא הייתי מצליחה, זה דורש המון כוח רצון ויכולת לשבת ללמוד לבד בלי "בריחה" למקומות ומריחת זמן... הכל תלוי באדם..
המון בהצלחה :)
לצפיה ב-'למידה בבית'
למידה בבית
( לעמוד שלי בתפוז )
24/04/2018 | 15:41
51
שיר, תודה על הדברים שכתבת.
בהחלט, למידה עצמית לא מתאימה לכל אחד ולכל אחת, ונדרשת כאן יכולת לשבת ללמוד.
אבל, כדי לא להשלות את המתעניינים, בכל מקרה ובכל אופן - כדי להתכונן לבחינה, יש צורך בכוח רצון גדול וחזק, וביכולת משמעותית לשבת ללמוד בבית בלי למרוח את הזמן. משך הזמן הנדרש לתרגול שיעורי בית, למעבר על מילונים ולשיפור האנגלית, לכתיבת חיבורים ופתרון סימולציות - הוא לא פחות מאשר משך הזמן הדרוש ללמידה הראשונית של החומר.
 
לצפיה ב-'כמותי'
כמותי
20/04/2018 | 15:27
9
84
את השאלה הבאה נתנו לי בטבלה כמו בשאלות הכמיויות בפסיכומטרי:
תא ההערות: קופסת דגנים של 500 גרם עולה 25 ש"ח.
תא תשובה א': המבצע הענק: קופסת הדגנים הוגדלה ב-50% והמחיר נשאר 25 ש"ח.
תא תשובה ב': המבצע החם: מחיר קופסת הדגנים הוזל ב-50%.
איזה תא בטבלה הוא בעל ערך גדול יותר, תא א' או תא ב'?
לצפיה ב-'השוואה כמותית'
השוואה כמותית
( לעמוד שלי בתפוז )
22/04/2018 | 00:30
8
47
שלום ספי,
 
אתה מציג כאן שאלה בסגנון "השוואה כמותית", סגנון שכבר לא קיים בבחינה.
 
ובעניין השאלה עצמה - חסר נתון בשאלה. מהם הגדלים שאותם מבקשים שנחשב? 
לצפיה ב-'השאלה היא מה המבצע שיותר משתלם.'
השאלה היא מה המבצע שיותר משתלם.
22/04/2018 | 11:32
7
36
המבצע בתא א' או המבצע בתא ב'?
המבצע החם או המבצע הענק?
לצפיה ב-'מה בדיוק השאלה'
מה בדיוק השאלה
( לעמוד שלי בתפוז )
22/04/2018 | 11:34
6
46
ספי, 
כדי שכל הגולשים יבינו איך ומה עונים, אנחנו צריכים לדייק בשאלה.
"מה המבצע שיותר משתלם" - לא יכולה להיות שאלה בהשוואה כמותית, כי בשאלות כאלה אנו נדרשים להשוות בין שני גדלים מתמטיים מסוימים. לכן שאלתי - אילו שני גדלים עלינו לחשב? 
מציע שתעלה כאן צילום של השאלה.
 
בהצלחה!
לצפיה ב-'נו, השאלה היא על המחיר x.'
נו, השאלה היא על המחיר x.
22/04/2018 | 12:01
5
40
וזו שאלת הכנה - שאמנם יותר קשה, אבל עוזרת להבין אחוזים. המתרגל אמר שחשוב שאני אתרגל אותה.
בקיצור אני צריך הדרכה.
הנה מבנה השאלה:
 
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
22/04/2018 | 12:51
4
25
בטור א', הקופסה הוגדלה ב50%, ולכן כעת משקלה 750 גרם, ומחירה - 25 ש"ח.
בטור ב', משקל הקופסה נשאר 500 גרם אבל המחיר קוצץ בחצי - 12.5 ש"ח.
המבצע בטור ב' יותר "משתלם".
 
לצפיה ב-'תודה. אבל עדיין לא'
תודה. אבל עדיין לא
22/04/2018 | 12:57
3
22
לא הבנתי למה, מבצע ב' יותר משתלם?!
מה משווים כדי לדעת מה יותר משתלם?
הוא אמר לארגן את הנתונים בטבלה, אבל אני לא יודע מה הכותרות ומה הנתונים שבודקים?
לצפיה ב-'נראה שצריך לחפש את המחיר לגרם,'
נראה שצריך לחפש את המחיר לגרם,
22/04/2018 | 12:59
2
37
נכון?
אז מה החישוב אם כן?
לצפיה ב-'המשך תשובה'
המשך תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
22/04/2018 | 13:12
1
64
איך יודעים שטור ב' יותר משתלם?
אם משלמים 12.5 ש"ח על 500 גרם, הרי שתמורת 25 ש"ח נקבל 1000 גרם..
ובטור א' קיבלנו תמורת 25 ש"ח רק 750 גרם...
 
ארגון הנתונים בטבלה עם כותרות וכו' - זה כבר אתה צריך לשאול את מי שהביא לך את השאלה הזאת מה בדיוק הוא רוצה ממך, כי כמו שרשמתי למעלה, זו לא שאלת פסיכומטרי.
לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
22/04/2018 | 13:51
24
לצפיה ב-'אנגלית'
אנגלית
21/04/2018 | 17:13
2
103
נתקלתי במילה שאינני מבינה.
הסתכלתי במילון וקיבלתי את ההגדרה הבאה.
המילה היא:
avoke
ופירושה:
to call from or back again.
מה תרגומה בעברית?
לצפיה ב-'avoke'
avoke
21/04/2018 | 17:35
1
56
לדעתי,ומהיכרותי עם המילה avoke זה לעורר,מילים נרדפות : pose,arouse..
דוגמה : Bee's stab may avoke sharp pain.
לצפיה ב-'תודה, אבל שגית...'
תודה, אבל שגית...
21/04/2018 | 18:31
46
בכל מקרה תודה!!!
המילה evoke היא לעורר, להעלות. או גם: לזמן. (זימון כאן היא קריאה לאלוהות או לישות אסטרלית לתוך מעגל או להשתתף בטקס מאגי (=קסום, לא טבעי) או דתי.)
והמילה ששאלתי, avoke היא to call from or back again, שאין לי מושג מה פירושה.
האמת, הייתי רוצה שתגיב, אם ראיתי הודעה זו.
לצפיה ב-'שיפור הציון'
שיפור הציון
17/04/2018 | 15:37
1
110
היי
האם אתם משפרים ציון בקורס נוסף או באופן עצמאי? לוקחים הפסקה או ישר ללמוד שוב?כמה נקודות אני עשויה לשפר? 
לצפיה ב-'איך לשפר ציון'
איך לשפר ציון
( לעמוד שלי בתפוז )
20/04/2018 | 11:47
98
הי מאיה,
 
כדי לענות לך על השאלה, צריך לדעת עוד מספר פרטים:
 
באיזה מסגרת למדת בפעם הראשונה (קורס/עצמי)? 
כמה נקודות את צריכה לשפר?
מתי עשית את הבחינה האחרונה?
 
לצפיה ב-'אנלוגיות'
אנלוגיות
13/04/2018 | 22:16
1
74
איך מגדירים את האנלוגיה הבאה:
מיתולוגיה : משל.
התשובות לא בידי אבל חשבתי על התשובה הבאה:
רומי : רומא
רומי - רומא הקדומה
רומא - רומי החדשה

מיתולוגיה - משל קדום
משל - מיתולוגיה חדשה.
נראה לי שאני שוגה - אפשר התייחסות.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/04/2018 | 23:24
38
שלום ספי
 
ההגדרה של מיתולוגיה היא: "מכלול ותולדות המיתוסים בחברה מסוימת". אני לא רואה קשר ברור בין "מיתולוגיה" ל"משל". 
אם ראית את האנלוגיה בספר פסיכומטרי כלשהו, שווה לבדוק בתשובות שבאותו הספר מהי בדיוק כוונת המשורר. על פניו האנלוגיה הזאת בעייתית מאד.
 
בהצלחה
לצפיה ב-'הבנת פסקה'
הבנת פסקה
09/04/2018 | 14:20
12
73
הייי שלום לכם ,אני כרגע קוראת מאמר לשיפור הקריאה שלי וההבנה במילולי
אני אשלח לעזרה בפסקה הזו , לא כך הבנתי אותה ניסיתי לסכם אותה אבל לא מצליחה אשמח לעזרה תודה .
"אריקסון סבר שבכל שלב בחיים נדרש האדם להכריע בין הקוטב של שמירת ריבונות ואוטונומיה אישית במקביל לשמירה על קשר וקירבה לאחר ,לבין הקוטב של ויתור על מוקד היוזמה והשליטה הפנימי ואובדן הסקרנות והיוזמה לקשר ."
 
ממש ממש אשמח לעזרה .
(כי כשקראתי את זה הרגשתי שאני קוראת מילה מילה ולא מצליחה לקשר בינהם וכלל למצוא את המשפט המרכזי)
 
((עוד דבר יש מקור ממנו אני יכולה לקרוא מאמר בעברית כמו האונברסיטה המשודרת חוץ מאתר גלילאו? ...))
 
תוודה וסליחה על החפירה ... 
 
 
לצפיה ב-'לפי דעתי הוא אומר את הדבר הבא :'
לפי דעתי הוא אומר את הדבר הבא :
09/04/2018 | 18:38
11
101
הוא חושב שבל מצב בחיים , אדם צריך להחליט בין שני מקרים שכביכול לא מסתדרים
זה עם זה  ( תקראי לזה מצבים נגדיים , הפוכים ) .
מצב א -שאדם ישמור על שלטון ועצמאות ששניהם השייכים לו באופן אישי , אבל במקביל
שיישאר בקשר עם אנשים אחרים בסביבתו .
מצב ב - עכשיו צריך להבין מה הכוונה במילים : ויתור מוקד היוזמה והשלטון הפנימי - איך זה מתקשר למה שנאמר מקודם בהקשר של השלטון והאוטונומיה ( עצמאות ) שזה מנוגד ? שכנראה במצב זה לאדם המתואר בפסקה אין כל כך חופש ושלטון מעצמו - אולי כי אנשים בסביבתו שולטים בו , ולכן בא החלק השני של המשפט ואומר : אובדן הסקרנות והיוזמה לקשר - כלומר בגלל שהאנשים האלה שולטים באדם המתואר בפסקה אז נמאס לו , והוא לא מעוניין בקשר איתם ( הרי אף אחד לא רוצה שיישלטו בו ) .מה גם שזה מתקשר לחלק הראשון של המשפט שאומר שאדם צריך לשמור על קשר עם אנשים בסביבתו .
אפשר לשאול מאיפה לקוח המאמר הזה ?
לצפיה ב-'מקור המאמר'
מקור המאמר
09/04/2018 | 19:41
10
51
תודה רבה לך
אני עכשיו קוראת את משכתבת אני מבינה לאט איך מתקשר .
לקוח מאתר הנקרא אלכסון מאמר ששמו "המשרד לטיפול בבדידות" יש בו מאמרים בכל מיני נושאים -חשבתי שזה מתאים לקורא לשפר את ההנבה שלי במילולי מקווה שזה יועיל .
לצפיה ב-'אני מקווה '
אני מקווה
09/04/2018 | 19:56
9
45
שלא הסתבכת עם ההסבר שלי שיצא די ארוך .
דרך אגב אשמח לדעת אם את מכירה אתרים באינטרנט שמספקים תרגול חינמי של
שאלות פסקה ( לא משנה לי מאיפה - העיקר לתרגל ) .
לצפיה ב-'תרגול נוסף לפסקה'
תרגול נוסף לפסקה
09/04/2018 | 20:42
8
41
אתרים שאני מכירה :יש את האתר GOOL שיש להם ספר חינמי להדפסה ..תרשום ספר בחינות גול 
תבחר באתר חשיבה מילולית ושם יש
בנוסףיש את האתר פסיכו psycho.co.il יש שאלות היגיון קצת מחזק מחליש אבל פסקה לא בטוחה שיש.
זיו כספי יש לו כמה קבצים של הבנת פסקה בחינם באתר.
בהצלחה לנו :)
לצפיה ב-'קודם כל תודה '
קודם כל תודה
09/04/2018 | 21:22
7
42
ידוע לי על Gool וזיו כספי . אבל יש עוד אתרים שמציעים שאלות פסקה בחינם ?.
(את מדברת על כמה שאלות פסקה שמצאת בזיו כספי ? (אני למשל מצאתי בסביבות ה-30 שאלות )) , ועל פסיכו הבנתי מחוות דעת ברחבי האינטרנט שמילולי זה לא התחום החזק שלהם .
 
לצפיה ב-'תרגול הבנת פסקה'
תרגול הבנת פסקה
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2018 | 22:51
6
31
הי חברים,
שתי הערות חשובות בנוגע לדיון שלכם כאן:
 
1. תמיד טוב לקרוא מאמרים שונים, ולשפר באופן כללי את יכולות ההבנה שלנו. אבל כדאי לשים לב שלתרגול פסיכומטרי אנחנו צריכים להתרכז ולהתמקד בטקסטים שנכתבו לשם כך - לשם תרגול פסיכומטרי. המשמעות היא שגם אם החלטתם לקרוא "סתם" טקסטים שאין להם זיקה לפסיכומטרי - התועלת יכולה להתברר כגבולית וכחלקית, וכמובן שאם נתקעתם והסתבכתם בהבנה של טקסט כזה - הייתי מציע לא להתפלפל בו, משום שייתכן שהטקסט עצמו לא בנוי נכון, וכו'.  (בלי להתייחס ספציפית למאמר שאותו הבאתם כאן).
 
2. תרגול חינמי ברשת קיים, אך בצורה מוגבלת - במיוחד בתחום המילולי. משיטוט באתרים השונים, לא תמצאו יותר מכמה עשרות תרגילים.
 
בהצלחה!
לצפיה ב-'יש לך מושג '
יש לך מושג
10/04/2018 | 11:48
5
39
מאיפה ניתן לתרגל עוד שאלות כאלה ? .
חבל לי לתרגל כרגע את הסימולציות של המרכז הארצי ( אני רוצה לשמור אותם לקראת
בחינת מועד יולי ) .
האם הדרך היעילה ביותר לתרגול שאלות שכאלה ,זה רכישת החומרים של החברות המוכרות ביותר (יואל גבע , מכון 800 , וניב רווח ) ? .
תודה מראש !.
 
לצפיה ב-'איך לתרגל'
איך לתרגל
( לעמוד שלי בתפוז )
10/04/2018 | 13:23
4
48
האם אתה לומד במסגרת של קורס כלשהו? עם ערכת ספרים כלשהי?
לצפיה ב-'למדתי '
למדתי
10/04/2018 | 14:58
3
27
אבל , אני משפר את הציון שלי באופן עצמאי .
 
לצפיה ב-'שיפור הציון'
שיפור הציון
( לעמוד שלי בתפוז )
10/04/2018 | 15:26
2
36
א. אם זה "רק" שיפור ציון, כדאי לך לתרגל בעיקר את הנושאים שבהם איבדת הרבה נקודות במבחן הקודם. 
ב. אם בכל זאת חשוב לך לתרגל תרגול טוב וממוקד, כדאי להשיג ספרי לימוד ולא להסתפק בתרגול חינמי באינטרנט. אבל לפני שאתה משיג או רוכש ספרים, תבדוק עם עצמך באופן כללי כמה ספרים אתה צריך, באילו נושאים אתה זקוק לספרים, ואז תוכל לקבל החלטה מה בדיוק לעשות. 
לצפיה ב-'איך אני יכול לדעת '
איך אני יכול לדעת
10/04/2018 | 15:48
1
32
באיזה נושאים אני חלש ? הרי הציון בא בתור מקשה אחת,בכל אחת מתחומי
הבחינה , ואין פירוט לגבי הצלחתי בתת הנושאים שבבחינה (הבנת פסקה, צירופים , אחוזים, ניסוח מחדש באנגלית , וכולי ) .
עוד דבר אחד ששמתי לב והוא שתמיד שאני מתייעץ עם אנשים או מדריכים מה לעשות עם החלק המילולי , הם לא תמיד עונים בצורה ברורה , אבל לעומת זאת , בכמותי כן .
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
10/04/2018 | 17:33
46
א. ודאי שאין פירוט בציון. אך אם ניגשת לבחינה והתכוננת אליה, אתה אמור לדעת פחות או יותר מהם הנושאים החזקים שלך ומהם הנושאים הפחות טובים. ניתן לדעת זאת על פי ההיכרות שלך עם עצמך, על פי ציוני הסימולציות שלך, וכו'. 
למשל, יש מי שיודע שבאופן כללי בגיאומטריה הולך לו טוב ומהר, ולעומת זאת באלגברה הוא מסתבך, וכדומה.
 
ב. כשניגשים להיבחן פעם שנייה או שלישית לשפר את הציון, כדאי להיות ממוקדים ולדעת כמה נקודות עליי לשפר, ולהחליט באילו נושאים להתמקד. אין טעם ללמוד מהתחלה את כל הנושאים במידה שווה. 
למשל, אם אני יודע שעליי להשתפר ב30 נקודות, ואני יודע שלא השקעתי מספיק זמן וכוח בבחינה הראשונה בכתיבת המאמר ובתרגול של תרשימים - אז מן הסתם אחד הדברים המרכזיים (לא רק, כמובן) שאעשה הוא ללמוד ולתרגל כתיבת מאמר ותרשימים. וכך בכל מקרה ומקרה.
 
ג. לגבי ההרגשה שלך שלא עונים לך בצורה ברורה על החלק המילולי. באופן מהותי, הנושאים הכמותיים הם מוגדרים יותר וממוסגרים יותר - ברור לכולם מה זו שאלה במעגלים ומה זו שאלה בבעיות אחוזים. יש נוסחאות ויש כללים בכל תת-נושא שכזה. אפשר להקיף את הנושא בצורה מאד ברורה, וגם להתאמן עליו בצורה ממוקדת.
לעומת זאת, הפרק המילולי מעצם הגדרתו כבודק יכולות הבנה ותפיסה כלליות - הוא הרבה פחות מוגדר וממוסגר. תחת הכותרת הכללית "שאלות הבנה והסקה" ניתן לשלב כל כך הרבה סגנונות של שאלות. ולכן, גם תרגול של הנושאים האלה לפעמים מרגיש לנו קצת מנותק, קצת "באוויר". אולי זו ההרגשה שאתה מנסה לתאר?
 

מנהל/ת הפורום

אודות:
מנחם שמשי, בן 35, נשוי ואב לחמישה. בעל תואר שני בחינוך במערכות למידה וטכנולוגיות למידה (בהצטיינות יתרה). בשנת 2014 השתתף בחידון התנ"ך למבוגרים, והוכתר
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

מנחם שמשי - מנהל פורום פסיכומטרי
שמשי פסיכומטרי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ