לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2454324,543 עוקבים אודות עסקים

פורום פסיכומטרי

מטרת הפורום היא לסייע ולעזור בכל הקשור לבחינה הפסיכומטרית, ולשמש מעין "קבוצת תמיכה" לכל הניגשים לבחינה. בפורום יינתן מענה מקצועי לשאלות העולות מהגולשים בנוגע לנושאים שונים בבחינה, וכן בנוגע להתלבטויות כלליות הקשורות ללימודים גבוהים בכלל ולהכנה לבחינה הפסיכומטרית בפרט. בנוסף, בפורום יועלו מדי פעם בפעם הדרכות ועצות ללמידה, שאלות מאתגרות, עדכונים על הקורסים הנפתחים ב"שמשי פסיכומטרי", ועוד.
מוזמנים לתרום מידיעותיכם בפורום, ולהיות חלק מקהילת הפסיכומטרי הגדולה בישראל.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פסיכומטרי

מטרת הפורום היא לסייע ולעזור בכל הקשור לבחינה הפסיכומטרית, ולשמש מעין "קבוצת תמיכה" לכל הניגשים לבחינה. בפורום יינתן מענה מקצועי לשאלות העולות מהגולשים בנוגע לנושאים שונים בבחינה, וכן בנוגע להתלבטויות כלליות הקשורות ללימודים גבוהים בכלל ולהכנה לבחינה הפסיכומטרית בפרט. בנוסף, בפורום יועלו מדי פעם בפעם הדרכות ועצות ללמידה, שאלות מאתגרות, עדכונים על הקורסים הנפתחים ב"שמשי פסיכומטרי", ועוד.
מוזמנים לתרום מידיעותיכם בפורום, ולהיות חלק מקהילת הפסיכומטרי הגדולה בישראל.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 כל המידע הניתן בפורום זה הינו בגדר המלצה בלבד, וכך בלבד יש להתייחס אליו **
 אין לפרסם בפורום מידע עסקי ופרסומי על קורסי פסיכומטרי
המשך >>

לצפיה ב-'עזרה בשאלת פסקה שאין לי מספר תשובה נכונה '
עזרה בשאלת פסקה שאין לי מספר תשובה נכונה
14/11/2018 | 22:10
1
12
מילה מוגדרת אוטולוגית אם היא מתארת את עצמה והטרולוגית - אם היא אינה מתארת את עצמה. למשל המילה "בעברית " היא מילה בעברית המתארת מילה בעברית , כלומר היא אוטולגית . המילה "באנגלית" היא מילה המתייחסת לטקסט באנגלית , אבל היא עצמה אינה באנגלית ולכן היא הטרולוגית . ומה בנוגע למילה " הטרולוגית " אם היא הטרולוגית , פירוש הדבר שהיא מתארת את עצמה , ולכן לפי ההגדרה, אינה הטרולוגית . אם היא אינה הטרולוגית,פירוש הדבר שאין היא מתארת את עצמה , ולכן לפי ההגדרה , היא הטרולוגית .    

מן הפסקה עולה אפוא כי-
1. הפרשנויות השונות למונח " הטרולוגי " אינן מתיישבות זו עם זו ויוצרות סתירה
2. יש סתירה בין העובדה שמילים אוטולוגיות הן הטרולוגיות לבין העובדה שמילים הטרולוגיות אינן אוטולוגיות
3. המונח "הטרולוגי" יכול ליצור סתירה רק אם הוא מוחל על מונחים בעברית שמשמעותם מושאלת מאנגלית
4. מעצם הגדרת המונח " הטרולוגי " נוצרת סתירה

עכשיו , אני חושב שזה תשובה 4 אבל אני לא בטוח . בכל מקרה , גם אם צדקתי אבקש לדעת למה שאר התשובות נפסלות , ולמה דווקא תשובה 4 היא הנכונה .
לצפיה ב-'עונה'
עונה
16/11/2018 | 17:58
1
1. הפרשנויות השונות למונח " הטרולוגי " אינן מתיישבות זו עם זו ויוצרות סתירה אין פרשנויות שונות למונח, לא קיימות
2. יש סתירה בין העובדה שמילים אוטולוגיות הן הטרולוגיות לבין העובדה שמילים הטרולוגיות אינן אוטולוגיות מילים אוטולוגיות הן לא הטרולוגיות, ההגדרות שלהן הפוכות
3. המונח "הטרולוגי" יכול ליצור סתירה רק אם הוא מוחל על מונחים בעברית שמשמעותם מושאלת מאנגלית לא רשום בטקסט, לא משתמש מהטקסט. יש לשים לב למילות הקצנה כגון "רק", כאן התשובה נפסלת יחסית בקלות בשל השימוש במילה "רק"
4. מעצם הגדרת המונח " הטרולוגי " נוצרת סתירה |בדגש| כן, הצביעו כאן על איזושהי סתירה חביבה שנובעת מעצם המילה הטרולוגי, זו התשובה הנכונה
לצפיה ב-'שאלה לגבי אוצר המילים'
שאלה לגבי אוצר המילים
12/11/2018 | 11:55
2
19
שלום,
יש לי חוברת של אוצר מילים בעברית ובאנגלית לפסיכומטרי שממנו היו לומדים לבחינה במתכונת הישנה (ללא מטלת כתיבה)... עדיין צריך ללמוד את אותו אוצר המילים? או שזה השתנה? אני די בטוח שזה אותו אוצר מילים גם עכשיו אבל החלטתי בכל זאת לשאול ליתר בטחון. החוברת שיש לי היא של יואל גבע.
תודה מראש למגיבים.
לצפיה ב-'המלצה'
המלצה
13/11/2018 | 15:06
12
צהריים טובים!
בגדול החוברת כנראה תהיה שימושית ללמידה, למרות שמאגר המילים משתנה דינאמית בין השנים להבנתי, אבל די בקטנה...
אני חושב שהכי נח ללמוד דרך אפליקציות לימוד מילים שיש היום בשוק בחינם וגיליתי שהן טובות ומקיפות ממש כמו במכונים... אני משתמש באפליקציית "אנגלית 150" ויש אפשרות לשמור מילים וללמוד מילים וזה ממש נח לי. אז הייתי ממליץ לך מהניסיון שלי להשתמש באפליקציות... 
בהצלחה!
לצפיה ב-'כדאי להחליף'
כדאי להחליף
16/11/2018 | 17:52
יש לך חוברת מלפני שנת 2012, העולם השתנה מאז וגם הפסיכומטרי.

גם אם בין החומרים שברשותך לבחינה עצמה יש הרבה מן הדומה, עדיף לעבור לחומרים עדכניים יותר, ולכל הפחות חומרים המעודכנים לנוסח הבחינה החדש.

אוצר מילים כדאי ללמוד מאפליקציה כמו מילון 800 או כל אפליקציה חינמית שנראית לך.
לצפיה ב-'ייעוץ והכוונה אישי חינם! '
ייעוץ והכוונה אישי חינם!
12/11/2018 | 19:46
7
מתעניינים בכל סוגי הלימודים, תואר ראשון, שני, קורסים, פסיכומטרי, השלמת בגרויות, וכאלה שמתלבטים איפה ללמוד ומה ללמוד?
לחצו על הקישור, וקבלו את המחיר הכי משתלם!!!  

לצפיה ב-'עזרה בשאלות'
עזרה בשאלות
29/10/2018 | 21:09
2
41
לשני יש 60 בובות.יותר משליש הן ירוקות.שליש מהבובות הירוקות הן בדמות צפרדע.
איזה מהמספרים הבאים יכול להיות מספר הבובות של שני שאינן ירוקות?
א.10
ב.15
ג.50
ד.40

בחנות בגדים מוכרים חולצות  טריקו במחיר 50 שקלים וחולצות פלנל במחיר 70 שקלים
ביום א מכרו בחנות חולצות בשווי 430 שקלים.
כמה חולצות נמכרו באותו יום?
א.5
ב.6
ג.7
ד.4
תודה :)

לצפיה ב-'תשובה א׳'
תשובה א׳
12/11/2018 | 12:09
16
לשני יש 60 בובות.יותר משליש הן ירוקות.שליש מהבובות הירוקות הן בדמות צפרדע.
איזה מהמספרים הבאים יכול להיות מספר הבובות של שני שאינן ירוקות?
א.10 - אם 10 אינן ירוקות, אז 40 הן ירוקות, וזה לא מספר שמתחלק ב3 (שליש מהירוקות אמורות להיות בצורת צפרדע) ולכן תשובה זו נפסלת.
ב.15 - אם 15 אינן ירוקות, אז 45 הן ירוקות, זה יותר משליש מ60, וזה מספר שמתחלק ב3, ולכן שליש שווה ל 15 (מספר הירוקות בצורת צפרדע).
ג.50 - אם 50 אינן ירוקות, אז 10 הן ירוקות, וזה נפסל כי רשום שיותר משליש מ60 (ז״א 21) צריכות להיות ירוקות, בנוסף, 10 לא מתחלק ב3 (שליש מהירוקות אמורות להיות בצורת צפרדע)​.
ד.40​ - אם 40 אינו ירוקות, אז 20 הן ירוקות וזה נפסל כי רשום שיותר משליש מ60 (ז״א 21) צריכות להיות ירוקות, וגם 20 לא מתחלק ב3 (שליש מהירוקות אמורות להיות בצורת צפרדע).
לצפיה ב-'תשובה ב׳'
תשובה ב׳
12/11/2018 | 12:18
9
בחנות בגדים מוכרים חולצות  טריקו במחיר 50 שקלים וחולצות פלנל במחיר 70 שקלים
ביום א מכרו בחנות חולצות בשווי 430 שקלים.
כמה חולצות נמכרו באותו יום?
א.5
ב.6 
ג.7 - 4 חולצות פלנל (70 כפול 4, ז״א 280), 3 חולצות טריקו (50 כפול 3, ז״א 150)​
ד.4​
לצפיה ב-'פסיכומטרי בבליך'
פסיכומטרי בבליך
24/10/2018 | 18:32
37
היי, רציתי לשאול אם מישהו עשה פסיכומטרי בתיכון בליך בבוקר (9:30) ומבחינת רעש אם יש בעיה? תיכון וזה...

לצפיה ב-'הערכת מטלת כתיבה'
הערכת מטלת כתיבה
15/10/2018 | 13:07
58
היי, אשמח לעזרה עם הערכת מטלת הכתיבה, אני לומדת בעצמי בבית ללא קורס או מדריך ולכן קשה לי להעריך לעצמי את הציון..
זה טקסט ראשון שחיברתי, אשמח להערות ונקודות לשיפור להמשך :)

המטלה: "בשיעורי ההיסטוריה בבתי הספר לומדים על אירועים ועל תהליכים שהתרחשו בעבר, על הגורמים להם ועל השלכותיהם. ברוב מדינות העולם מקצוע זה הוא אחד המקצועות המרכזיים הנלמדים בבתי הספר.

מדוע חשוב ללמד היסטוריה: כיצד לדעתכם לימוד ההיסטוריה תורמים לאדם ולחברה?

החיבור:
לימוד שושלת ההיסטוריה תופס רובד מרכזי במערכת החינוך, בתי הספר ואף באקדמיות בארץ ובעולם.
בשיעורים אלו לומדים על אירועים ותהליכים שהתרחשו בעבר, על הגורמים להם ועל השלכותיהם.
פן נוסף ששיעור זה מקנה הוא לימוד ההיסטוריה האישית של התלמיד ומשפחתו בדגש על האימרה "עץ ללא שורשים לא יוכל לצמוח". שיעורים אלו מקנים לתלמיד ידע על שושלת משפחתו, מגלי לו את רזי ההיסטוריה ומהווים חלק חשוב בזיקה של הלתמיד לעמו, ללאומו ולמשפחתו.

בחלוף השנים למדנו כעם, על בשרנו, את היופי בשימור המסורת, המצוות והמנהגים, וראינו איך שימור ידע זה מצליח ללכד אותנו כעם אחד, למרות התפזרות היהודים בגולה.
שימור ידע זה נמשך גם כיום ומלמד את צאצאינו את כגולת אבות אבותיהם בגולה, את תהליך בניית המדינה, ואיך למרות הכל נשארנו עם אחד ומלוכד.
לימוד זה מחדיר רצון להמשך המסורת הלאומית והדתית ולאהבת המולדת - תכונות שראוי להשריש בילדינו.

בנוסף, ההיסטוריה שלנו מרובת אויבים ומלחמות. אם לא נהיה עם ה"יד על הדופק" ו"נעצום עיניים" לא נלמד ממלחמות העבר, הניצחונות, הטעויות, ההפסדים ואף טקטיקות האויב.
דוגמה טובה לכך היא מלחמת יוה"כ. מלחמה שלא היינו ערוכים אליה וגבתה לנו בהמון חיי אדם. בעקבות שימור ההיסטוריה, מאז אותו יום המדינה דואגת להשריש באזרחיה וחייליה את אותו מקרה, לא "מעלימה עין" ובכך מוכנה יותר למערכה הבאה. אם נשכח את טעויות העבר שלנו הן יהפכו ל"עקב אכילס" ולא נוכל ללמוד ולהתפתח.

יש הסוברים כי כיום בעולם המודרני ההולך ומתפתח מיום ליום אין סיבה להמשיך ולהתרכז בלימוד ההיסטוריה במוסדות הלימוד מכיוון שהאיום היום-יומי שלנו כבר לא קיים, אנחנו במדינה של יהודים, עם צבא חזק ואין סיבה להמשיך ולהטמיע את מלחמות העבר בילדינו. אנשים אלו סבורים כי רצוי לדחוק נושא זה לפינה ובמקומו להכניס למרכז נושאים מפותחים יותר כגון: מתמטיקה, פיזיקה, מחשבים וכדו'.. אינני שוללת טענה זו על הסף אך אין להתעלם מהעובדה שלולא למדנו את ההיסטוריה לא היינו מגיעים לרמה כזאתי של ביטחון ואם כעת "נרפה את ידינו" יכול להיות שמצב זה לא ישאר כך לעוד הרבה זמן. בנוסף, גם בעולם הטכנולוגי, לולא היו חוקרים ובודקים את ממצאי העבר לא היו מגיעים לרמה כזאתי של התפתחות וידע.

לאור האמור לעיל, לימוד ההיסטוריה אכן תופס רובד מרכזי במוסדות החינוך, מלחמות ישראל, מלחמות העולם, השואה, הגולה - כל אלו חשובים להתפתחות העם היהודי בכלל והאזרח הפשוט בפרט.
אז בפעם הבאה שילדיכן חוזר אליכם עם עבודת שורשים, חשבו, האם העבר חשוב לא פחות מהעתיד?
לצפיה ב-'שיפור ציון פסיכומטרי'
שיפור ציון פסיכומטרי
15/10/2018 | 13:17
4
75
עשיתי פסיכומטרי לפני 4 שנים וקיבלתי 726.
לאחר תואר ראשון (שאסיים בקרוב) אני רוצה להתקבל ללימודי רפואה.
הממוצע של התואר שלי יהיה 90-92 ולכן אני חושבת שאני צריכה לפחות 750-760 כדי להתקבל ללימודים.
למדתי בזמנו ביואל גבע, יש לי את כל החומרים מלפני 4 שנים, מאמינה שאת הבסיס אני יכולה לרכוש בעצמי תוך זמן קצר.
השאלה - איך להגיע לרמה מאוד מאוד גבוהה? לקחת שוב קורס? לא יודעת אם אצליח להגיע ל760 ומעלה בלימוד עצמי. מפחדת לקחת סיכון.

מה אתם ממליצים?
לצפיה ב-'שיפור ציון'
שיפור ציון
( לעמוד שלי בתפוז )
15/10/2018 | 16:56
3
54
שלום,
א. הייתי מציע לך לבדוק איזה ציון מבקשים ממך כדי להתקדם ללימודי רפואה, ולא להסתפק בהשערות כלליות.
ב. הדפיסי את אחת הבחינות האחרונות ופתרי אותה בתנאים הרגילים של הבחינה. בדקי כמה את מקבלת.
חזרי לכאן עם התשובות..
לצפיה ב-'תודה על התשובה, עונה'
תודה על התשובה, עונה
15/10/2018 | 23:15
2
55
(ותודה גם על התשובה לגבי העלמותו של מועד פברואר).
א. בכל מוסד לימודים זה אחרת. בנתיים הצלחתי ליצור קשר רק עם אוניברסיטת תל אביב. עדיין אין ציון התאמה סופי לקבלה ובגלל זה הציון הוא רק בערך, זה לא השערה כללית.
היא חישבה לי כמה חישובים ויצא שאם הממוצע שלי בתואר הוא 92, אני אצטרך לפחות 750 פסיכומטרי, אבל יש מצב שאפילו כמה נקודות יותר כי תלוי אם ציון ההתאמה הדרוש יהיה 728 או 728.3 או 729 וכו'.
ב.מנסה רגע להבין את הבקשה שלך - למה לדעתך כדאי שאעשה בחינה כבר עכשיו לפני שעברתי על החומרים הבסיסיים? מה זה יעיד עליי? ברור שאקבל ציון נמוך יחסית. זה אמור להעיד על היכולת שלי לשפר ציון ל750 ומעלה?
ג.אגב, מה שמעת על קורס פרו של יואל גבע? כדאי? בהנחה שעשיית פסיכומטרי לפני 4 שנים ואני מעוניינת לחזור על הבסיס לבד (הקורס מתחילה בפברואר והמבחן באפריל, כלומר יש לי מספיק זמן לחזור על החומר ולתרגל).
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/10/2018 | 00:14
1
45
א. ציון סימולציה יכול לתת כיוון כמה מאמץ דרוש ממך. לא קריטי אם את עושה את הסימולציה כעת או בעוד שבוע לאחר שעברת ושיחזרת את החומר.
ב. את צריכה להבין שאין באמת תשובה "נכונה" לשאלה שלך. הכל ניסוי ותהייה. מן הסתם את לא צריכה קורס פסיכומטרי מלא. אבל מה כן יביא לך את הציון המיוחל (אם בכלל)? האם לימוד עצמי? ואיזה מין לימוד עצמי? והאם קורס ממותג כזה או אחר יעשה את השינוי?
ג. למעשה, אני במקומך הייתי מנתח היכן היו הטעויות שלי (האם התחלקו באופן שווה יחסית, או שהתמקדו בנושא מסוים), וניגש לתרגל עוד ועוד, בלי סוף. בסופו של דבר, בדרך כלל כשמקבלים ציונים גבוהים מאד (720 ומעלה) לא מדובר על חוסר ידע או שכחה של כלל מסוים, אלא חוסר ריכוז, עבודה מהירה מדי, או ידיעה לא מושלמת של אנגלית. את כל זה את יכולה לשפר בתרגול עצמי. יש לך חצי שנה, זה המון זמן. קדימה לעבודה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
16/10/2018 | 00:22
32
דווקא החלק המילולי היה הכי נמוך שלי. יש איזושהי דרך לדעת אם זה בגלל הפרקים או בגלל החיבור?
כמותי הכי גבוה (בפער - 146, לעומת אנגלית - 137, מילולי - 134), אנגלית באמת קצת קשה לי אבל מנסה להשתפר כל הזמן (גם מאז הפסיכומטרי ועד היום) אז מקווה שאהיה טובה יותר.
תרגול בהחלט הכרחי להצלחה. 
אעבור על הבסיס ואז אהיה חכמה יותר (החלטתית ומסקנתית).
שוב תודה :)
לצפיה ב-'מישהו יודע לשפוך אור על העלמותו של מועד פברואר?'
מישהו יודע לשפוך אור על העלמותו של מועד פברואר?
15/10/2018 | 13:11
1
40
פעם היו 5 מועדים בשנהו כיום רק 4. למה? האם יחזור? מי יודע?
לצפיה ב-'מועדי הבחינה'
מועדי הבחינה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/10/2018 | 15:28
36
שלום,

החל מתחילת 2018, ישנם רק ארבעה מועדי בחינה בשנה: אפריל, יולי, ספטמבר ודצמבר.
השינוי נעשה, בין השאר, כדי לאפשר בכל מועדי הבחינה היבחנות בשפה העברית והערבית, וכן היבחנות בתנאים מותאמים.
לצפיה ב-'איך פותרים את השאלה הבאה:'
איך פותרים את השאלה הבאה:
07/10/2018 | 12:06
2
66
המלבן הירוק הוא 4x. המשושה הוא משוכלל.
מה שטח המשושה?
לצפיה ב-'נתון לא ברור !'
נתון לא ברור !
08/10/2018 | 20:02
1
41
מזה המלבן הוא 4X ?!!!!
היקף , שטח , גובה , רוחב .......?????!
לצפיה ב-'שטח המלבן הוא 4x'
שטח המלבן הוא 4x
11/10/2018 | 03:29
13
לצפיה ב-'תוכנית לימוד עצמאית של יואל גבע'
תוכנית לימוד עצמאית של יואל גבע
30/09/2018 | 23:43
1
42
אהלן

ממש אשמח לתוכנית לימוד של יואל גבע, יש לי ספרים אבל לא למדתי אצלהם לפני

ובכלל כל עזרה במאיפה להתחיל ללמוד לבד בפעם השניה (פעם ראשונה בניב רווח)

תודה רבה :)
לצפיה ב-'לימוד עצמאי'
לימוד עצמאי
( לעמוד שלי בתפוז )
03/10/2018 | 23:51
46
שלום שמש, 

תן קצת יותר פרטים כדי שנוכל לכוון אותך:
בפעם הראשונה למדת באופן עצמאי אצל ניב רווח? וגם כיום - בפעם השנייה - אתה לומד לבד? או בקורס?
בכמה נקודות אתה צריך לשפר בהשוואה לציון הקודם?
כמה זמן פנוי יש לך ביום? ולאיזה מועד בחינה אתה רשום?
לצפיה ב-'דרושים משתתפים למחקר אימון למבחן פסיכומטרי!'
דרושים משתתפים למחקר אימון למבחן פסיכומטרי!
17/09/2018 | 14:50
39
למחקר חדשני, העוסק בשיפור יכולות פסיכומטריות, באוניברסיטת בן גוריון דרושים נבדקים שלומדים לפסיכומטרי מאזור באר שבע. ההשתתפות במחקר תמורת תשלום. המעוניינים מוזמנים להשאיר פרטים וניצור אתכם קשר. תודה, צוות המחקר https://goo.gl/forms/l7sUWu48UEqAA8x23
לצפיה ב-'בהצלחה השבוע לכל הניגשים לבחינת ספטמבר '
בהצלחה השבוע לכל הניגשים לבחינת ספטמבר
( לעמוד שלי בתפוז )
02/09/2018 | 09:07
86
מוזמנים להעלות כאן שאלות מהבחינה לאחר שתסיימו..
לצפיה ב-'טיימר'
טיימר
30/08/2018 | 23:18
44
איך אני מכוונת טיימר של חברת גולף?
לצפיה ב-'יש שיטה ללמוד בקבוצה עם חברים? '
יש שיטה ללמוד בקבוצה עם חברים?
30/08/2018 | 14:51
1
30
לצפיה ב-'נסה להסביר טוב יותר את שאלתך'
נסה להסביר טוב יותר את שאלתך
( לעמוד שלי בתפוז )
30/08/2018 | 15:06
13
לצפיה ב-'התיעצות לגבי מקום לימוד פסיכומטרי'
התיעצות לגבי מקום לימוד פסיכומטרי
21/08/2018 | 23:36
1
69
האים אחד שאינומלקויי למידה מתאים ומומלץ לעשות קורס כזה שכן הדורס לליקויי למיד  יותר אינטנסיבי
לצפיה ב-'לדעתי...'
לדעתי...
26/08/2018 | 12:42
48
הקורסים ושיטות הלימוד יהיו לדעתי זהות
אבל לקויי למידה מקבלים תוספת זמן בבחינה
לצפיה ב-'קומבינטוריקה'
קומבינטוריקה
19/08/2018 | 10:18
54
שאלת הכנה לקומבניטוריקה.
ישנה קבוצה 0,1,2,3. הפעולה היא חיבור בין 2 מספרים.
מצא את כמות התרגילים המקיימים a+b=b+a
(a,b איברים בקבוצה).
לצפיה ב-'כמה שאלות '
כמה שאלות
30/07/2018 | 11:35
1
67
האם תרגול שתי סימולציות ביום זה הרבה מידי? במרחקים של כמה שעות בין שתיהן...
מה התרגול האחרון שכדאי לי לעשות חוץ מסימולציות- האם גישה של לתרגל עוד מה שאני חלשה או "לוותר" עליו ולהמשיך לתרגל מה שאני טובה כדי שאפתור אותו מהר בבחינה ובלי טעויות....? איפה שמים את הזמן שהופך להיות יקר מאוד 

לצפיה ב-'מעוניין לקנות ספרי פסיכומטרי עדכניים'
מעוניין לקנות ספרי פסיכומטרי עדכניים
23/07/2018 | 18:44
1
59
משומשים
בירושלים
לצפיה ב-'שאלה באנלוגיות'
שאלה באנלוגיות
22/07/2018 | 18:30
3
88
נתקלתי בשאלה באנלוגיות, שפתרונה אינו ברור לי:

פקפקו! : אמונה

אכלו! : רעב
שקלו! : החלטה
הטרידו! : מנוחה
רחמו! : חמלה

תשובה 4 נפסלת בקלות, וגם שלוש ברור מדוע אינה נכונה (הטרידו זה לבטל מנוחה של אחר, ולא של מי שקוראים אליו). השאלה שלי היא מדוע תשובה 2 אינה נכונה - שקלו זו קריאה לערער על ההחלטה, כשם שפקפקו זו קריאה לערער על האמונה. אבל התשובה הנכונה היא 1, שגם בה ברור שמי שיאכל אז יהיה פחות רעב, 'יערער את הרעב' שלו. אבל מה הבעיה ב2?
לצפיה ב-'ממתי לשקול זו קריאה לערער על החלטה?'
ממתי לשקול זו קריאה לערער על החלטה?
22/07/2018 | 19:48
63
בשפה המדוברת, לפחות זו שאני מכירה, שוקלים לקבל החלטה. אם כי יכולים לשקול גם לערער עליה. במילה "לשקול" לא מובנית שלילה  של החלטה. היא נייטרלית.
לצפיה ב-'אני רואה את זה בצורה הזאת '
אני רואה את זה בצורה הזאת
22/07/2018 | 20:24
1
85
פקפקו היא מילת פנייה או ציווי הנאמרת לאחרים על מנת להפחית להם את האמונה .
בעוד שתשובה 2 לפי דעתי תוגדר באופן הבא : שקלו היא מילת פנייה או ציווי הנאמרת לאחרים על מנת שהם יגיעו לכדי החלטה ( לשקול בהקשר זה הכוונה היא לבחון דרכים שונות במחשבה ,ומתוכן לבחור אפשרות אחת ולהגיע לכדי החלטה ).
לגבי 1- אכלו היא מילת פנייה או ציווי הנאמרת לאחרים על מנת להפחית להם את הרעב .
לצפיה ב-'יפה מאד '
יפה מאד
( לעמוד שלי בתפוז )
23/07/2018 | 16:14
34

מנהל/ת הפורום

אודות:
מנחם שמשי, בן 35, נשוי ואב לחמישה. בעל תואר שני בחינוך במערכות למידה וטכנולוגיות למידה (בהצטיינות יתרה). בשנת 2014 השתתף בחידון התנ"ך למבוגרים, והוכתר
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

מנחם שמשי - מנהל פורום פסיכומטרי
שמשי פסיכומטרי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו