לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום פסיכומטרי

ברוכים הבאים לפורום פסיכומטרי!
נתקעת עם שאלה או שלא מצאת דרך קצרה לפתרון? הפסיכומטרי מלחיץ אותך? לומד/ת לבד ולא יודע איפה להתחיל? פה זה בדיוק המקום לשפוך את הכל!

פורום פסיכומטרי מיועד לכל מי שעומד להיבחן בבחינה הפסיכומטרית כדי לשאול שאלות,לתת טיפים, שיטות ועצות, להחליף חוויות, לקטר, לעודד וכל מה שקשור ללמידה לקראת המבחן.

מה זה בדיוק פסיכומטרי? מבחן הפסיכומטרי ללא ספק הוא ה"אבא" של כל המבחנים ומבחינת מוסדות ההשכלה הגבוהה משקלו כמעט זהה (בד"כ) למשקל תעודת הבגרות.
המבחן מתחיל במטלת כתיבה שנמשכת כ-30 דקות. שאר המבחן מורכב מ-8 פרקים בכמותי (מתמטיקה), מילולי ואנגלית, 20-23 שאלות בכל אחד ו-20 דקות מוקצבות לפתירת כל פרק.
הבחינה מנוהלת ומועברת ע"י "המרכז הארצי לבחינות והערכה" לאוניברסיטאות.

שימו לב - לפני כתיבת הודעות בפורום יש לקרוא את התקנון הפורום (שימו לב לכיתוב האדום בצד שמאל של הפורום) שיהיה בהצלחה לכולם!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פסיכומטרי

ברוכים הבאים לפורום פסיכומטרי!
נתקעת עם שאלה או שלא מצאת דרך קצרה לפתרון? הפסיכומטרי מלחיץ אותך? לומד/ת לבד ולא יודע איפה להתחיל? פה זה בדיוק המקום לשפוך את הכל!

פורום פסיכומטרי מיועד לכל מי שעומד להיבחן בבחינה הפסיכומטרית כדי לשאול שאלות,לתת טיפים, שיטות ועצות, להחליף חוויות, לקטר, לעודד וכל מה שקשור ללמידה לקראת המבחן.

מה זה בדיוק פסיכומטרי? מבחן הפסיכומטרי ללא ספק הוא ה"אבא" של כל המבחנים ומבחינת מוסדות ההשכלה הגבוהה משקלו כמעט זהה (בד"כ) למשקל תעודת הבגרות.
המבחן מתחיל במטלת כתיבה שנמשכת כ-30 דקות. שאר המבחן מורכב מ-8 פרקים בכמותי (מתמטיקה), מילולי ואנגלית, 20-23 שאלות בכל אחד ו-20 דקות מוקצבות לפתירת כל פרק.
הבחינה מנוהלת ומועברת ע"י "המרכז הארצי לבחינות והערכה" לאוניברסיטאות.

שימו לב - לפני כתיבת הודעות בפורום יש לקרוא את התקנון הפורום (שימו לב לכיתוב האדום בצד שמאל של הפורום) שיהיה בהצלחה לכולם!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'ייעוץ לגבי פסיכומטרי פעם שנייה'
ייעוץ לגבי פסיכומטרי פעם שנייה
09/12/2016 | 20:32
3
עשיתי קורס פסיכומטרי ב-HighQ וקיבלתי 492. הגעתי לכל השיעורים בקורס אבל לא הצלחתי ללמוד הרבה בבית. יש לי בעיות של קשב וריכוז וזה לא היה לי קל בכלל.
מכיוון שהציון נמוך מידי זה יקשה עליי להתקבל להרבה פקולטות.
אני כנראה יצטרך לגשת למבחן פעם נוספת וכנראה אני לא יקח קורס נוסף בגלל העלות הגבוהה. בדקתי מספר בתי ספר ללימוד עצמי כמו ניב רווח, GOOL וכו'..
אפשר לקבל המלצה לאתר ללימוד פסיכומטרי שמתאים לבעלי בעיות קשב וריכוז?
לצפיה ב-'מועד דצמבר דופק בדלת!'
מועד דצמבר דופק בדלת!
07/12/2016 | 21:56
15
ב23/25 יגיע מועד דצמבר עלינו לטובה!

מכיוון שהפעם אני ניגש בתור מדריך פסיכומטרי זהו מועד מרגש עבורי שבו אני ניגש יחד עם תלמידיי (וגם לא משלם על הבחינה,הידד )

תרגישו חופשי לפרסם פה מי אתם,מתי ואיפה אתם ניגשים ומה מטרתכם,זה אם כמובן יש פה עוד גולשים בפורום.
לצפיה ב-'מחפשת שותף/ה ללמוד יחד לפסיכומטרי'
מחפשת שותף/ה ללמוד יחד לפסיכומטרי
29/11/2016 | 22:34
41
מאזור נתניה
אפשר לפנות בפרטי
לצפיה ב-'בדיקת חיבור'
בדיקת חיבור
29/11/2016 | 14:12
1
45
היי אנשים, ככה יש לי מכתב בהבעה מהאוניברסיטה :( עוד איזה שבוע וצריך לכוב חיבור ובתור סטודנטים אין לי כ"כ כסף לשם על בדדיקת חיבור באינטרנט חח אז אני מעלה את החיבור שלי לפה אם תוכלו לתת פידבקים :)

ישנם אנשים רבים כיום המתלבטים בין דיור בסביבה כפרית או עירונית, לכל אחת מצורות המגורים הללו ישנם יתרונות וחסרונות שונים.
בכפר יש יכולת לקשור קשרים בין - אנושיים אינטימיים בין חברי הקהילה לעומת העיר, ששם כל אדם חי "בבועה" משל עצמו ומרוכז במעגל המשפחתי המצומצם שלו.

מצד אחד, לכפר יש יתרונות רבים כמו הקרבה לטבע על ידי גידול חיות במשק בית וחקלאות אורגנית, שמירה על זכויות בעלי החיים לחיות בחופש מוחלט ללא הגבלה והדבר החשוב ביותר הוא שמירה על הכללים והנורמות החברתית שמוקבלות על כל חברי הכפר משום שהם אלה הקובעים אותם. שמירה על כללים אלה מפחיתה משמעותית את אחוז העבריינות והפשיעה בכפר.

לעומת זאת בעיר יש קהילה גדולה יותר ומגוונת יותר מבחינה תרבותית – חברתית מאשר בכפר, גיוון זה עוזר ומעודד להכיר אנשים מתרבויות שונות ובכך ללמוד על התרבויות והמנהגים השונים.
עם זאת, לא קיים בעיר קשרים אינטימיים בין האזרחים, ומתוך כך לא תמיד לכל חברי העיר יש מחויבות אישית לנורמות החברתיות של החברה כולה מה שיכול לגרום לעליית אחוזי הפשיעה לעומת הכפר.
עם החסרונות הנמצאים במגורים בעיר ישנם יתרונות שונים כמו: שמירה על שטחים חקלאיים בכך שהבנייה העירונית נעשית על שטח מצומצם יחסית לעומת הכפר, אפשרות להיחשף אל העולם הגדול, יכולת של יצירת קשרים בינלאומיים יותר בקלות לעומת הכפר ויישום עיקרון הגלובליזציה.

לסיכום, לאחר שהובא במאמר זה גם היתרונות וגם החסרונות בעיר ובכפר, הנני חושבת שהדיור בכפר יותר מממש את ערכי החברה והסביבה, בכך שהחברה היא יותר מלוכדת וכל אזרחיה חשים אחריות חברתית אחד כלפי השני ובפן הסביבתי, בכפר קיים עידוד רב לשמור על "אמא אדמה" מכיוון שהיא זו שבסופו של דבר מספקת לתושביה את מזונם.

לצפיה ב-'עונה'
עונה
29/11/2016 | 20:38
27
ישנם אנשים רבים כיום המתלבטים בין דיור בסביבה כפרית או עירונית, לכל אחת מצורות המגורים הללו ישנם יתרונות וחסרונות שונים.
בכפר יש יכולת לקשור קשרים בין - אנושייםקשרים בין אישיים,לא בין אנושיים. אינטימיים בין חברי הקהילה לעומת העיר, ששם כל אדם חי "בבועה" משל עצמו ומרוכז במעגל המשפחתי המצומצם שלו.קביעת דעה כעובדה,זוהי כתיבה לא עיונית. עדיף היה לרשום "ייתכן ובסביבת מגורים עירונית שבה לרוב נהוג לחיות בצורה פחות קהילתית מאשר צורת החיים הנהוגה ברוב הכפרים האדם המתגורר בעיר ייטה להישאר מרוכז במעגל המשפחתי המצומצם שלו,ובו בלבד.
מצד אחד, לכפר יש יתרונות רבים כמו הקרבה לטבע על ידי גידול חיות במשק בית וחקלאות אורגנית, שמירה על זכויות בעלי החיים לחיות בחופש מוחלט ללא הגבלה והדבר החשוב ביותר הוא שמירה על הכללים והנורמות החברתית שמוקבלות על כל חברי הכפר משום שהם אלה הקובעים אותם. שמירה על כללים אלה מפחיתה משמעותית את אחוז העבריינות והפשיעה בכפר.לא מספיק מנומק,כל הפסקה הקורא חושב "ולמה זה חשוב" וההסבר בסוף דל
לעומת זאת בעיר יש קהילה גדולה יותר ומגוונת יותר מבחינה תרבותית – חברתית מאשר בכפר, גיוון זה עוזר ומעודד להכיר אנשים מתרבויות שונות ובכך ללמוד על התרבויות והמנהגים השונים.
עם זאת, לא קיים בעיר קשרים אינטימיים בין האזרחים, ומתוך כך לא תמיד לכל חברי העיר יש מחויבות אישית לנורמות החברתיות של החברה כולה מה שיכול לגרום לעליית אחוזי הפשיעה לעומת הכפר.
עם החסרונות הנמצאים במגורים בעיר ישנם יתרונות שונים כמו: שמירה על שטחים חקלאיים בכך שהבנייה העירונית נעשית על שטח מצומצם יחסית לעומת הכפר, אפשרות להיחשף אל העולם הגדול, יכולת של יצירת קשרים בינלאומיים יותר בקלות לעומת הכפר ויישום עיקרון הגלובליזציה.
לסיכום, לאחר שהובא במאמר זה גם היתרונות וגם החסרונות בעיר ובכפר, הנני חושבת שהדיור בכפר יותר מממש את ערכי החברה והסביבה, בכך שהחברה היא יותר מלוכדת וכל אזרחיה חשים אחריות חברתית אחד כלפי השני ובפן הסביבתי, בכפר קיים עידוד רב לשמור על "אמא אדמה" מכיוון שהיא זו שבסופו של דבר מספקת לתושביה את מזונם.

הכתיבה לא עיונית-
הצגת שוב ושוב דעה כעובדה,יש עיוותים של צירופי מילים   ("קשרים בין אנושיים") והצגת המון נחרצות בטענות שלך. תוסיפי כמה פעמים "לדעתי" או "ייתכן ו..."
חסר שימוש במילות קישור
לא נימקת את הטיעונים שלך מספיק

באיזו אוניברסיטה את לומדת?

לצפיה ב-'מחפש למסור בחינם ספרי פסיכומטרי'
מחפש למסור בחינם ספרי פסיכומטרי
29/11/2016 | 14:35
43
נמצא ביוקנעם bruslag@gmail.com
לצפיה ב-'בניין הנדסה בבר אילן- שולחנות או כיסאות סטודנט?'
בניין הנדסה בבר אילן- שולחנות או כיסאות סטודנט?
12/11/2016 | 18:03
62
היי לכולם,
קיבלתי זימון לדצמבר לבניין הנדסה 1103 בבר אילן (חדר 22) ואני לא מוצאת עליו מידע באתר של גבע או בכלל לגבי אם יש בו כיסאות/שולחנות. מישהו יודע להגיד לי?

תודה!
לצפיה ב-'מחפשת תשובות לסימולציות של 800!'
מחפשת תשובות לסימולציות של 800!
11/11/2016 | 12:15
52
היי! אני מחפשת תשובות לסימולציות 1 2 ו3 של 800
סימולציה 1 (בתוך הספר רשום בצד שמאל למעלה 10-12) לסימולציה 2 (ששם רשום סימולציה 10) וסימולציה 3 (ששם רשום סימולציה 11)

תודה רבה!!
לצפיה ב-'באזור המרכז- מחפשת ספרים של קידום או ניב רווח למסירה/מכירה'
באזור המרכז- מחפשת ספרים של קידום או ניב רווח למסירה/מכירה
31/10/2016 | 09:45
41
בדגש על ספרי כמותי וחומר מרתוני-חזרות.
תודה מראש לעוזרים!
לצפיה ב-'למכירה סימולציות ניב רווח לא כתובות!!'
למכירה סימולציות ניב רווח לא כתובות!!
30/10/2016 | 22:46
56
לפרטים נוספים :sharon_i4@walla.com
לצפיה ב-'לימוד אוצר מילים באנגלית- שימוש ברמזים ואסוציאציות'
לימוד אוצר מילים באנגלית- שימוש ברמזים ואסוציאציות
28/10/2016 | 11:06
100
אהלן!
במשך כשנתיים עבדתי עם מספר אנשים על האפשרות ללמוד אוצר מילים באנגלית באמצעות רמזים ואסוציאציות המלווים באיורים. אשמח אם מי שזה מעניין אותו יבדוק את השיטה, יבחן את עצמו עד כמה השיטה הזאת עזרה לו ויענה על 4 שאלות קצרות (על הדרך אני מקווה שתבינו טוב יותר איך כדאי להשתמש באסוציאציות).
קישור: https://goo.gl/forms/MfrMwFxgJg5moV5r1
בהצלחה בבחינה!
לצפיה ב-'שיפור אנגלית'
שיפור אנגלית
25/10/2016 | 17:33
1
93
אני מצליח באנסין, אך בהחלפת משפטים ובחלק הראשון אני כמעט לא מצליח.
כיצד ניתן לשפר את האוצר מילים?

אני עושה בפעם השניה ללא קורס הפעם
לצפיה ב-'שיפור אוצר מילים'
שיפור אוצר מילים
27/10/2016 | 05:01
81
ישנם שלל אפליקציות ומילונים לשיפור אוצר המילים באנגלית,האפליקציה הפופולארית היא אפליקציה לימוד המילים של 800.

בהצלחה!
לצפיה ב-'תשובות בבקשה?'
תשובות בבקשה?
24/10/2016 | 16:56
61
היי תודה על האנלוגיות! אשמח לדעת את התשובות שלהן

לצפיה ב-'פסיכומטרי ללקויי למידה? המלצות?'
פסיכומטרי ללקויי למידה? המלצות?
18/10/2016 | 13:47
3
73
חוץ מזינוק , תודה
לצפיה ב-'על מה מדובר?'
על מה מדובר?
19/10/2016 | 04:19
50
יש לך הקלות מהמרכז הארצי? אתה עושה מפע"ם?

לצפיה ב-'EZ WAY - יש להם שיטה מעולה ללקויי למידה'
EZ WAY - יש להם שיטה מעולה ללקויי למידה
19/10/2016 | 13:57
59
ואני מכירה אישית חבר לקוי למידה שהסתבך עם הפסיכומטרי פעמיים ובפעם השלישית עשה וקיבל בזכותם ציון מאוד גבוה.
אני עשיתי דרכם את הקורס הרגיל וגם ממליצה מאוד
לצפיה ב-'אחד על אחד '
אחד על אחד
17/11/2016 | 12:18
15
אני עשיתי שם, מעולים!
לי ממש עוזר שיעורים פרטיים אז במידה וגם לך אני ממליץ בחום
לצפיה ב-'מכירת שתי ערכות פסיכומטרי '
מכירת שתי ערכות פסיכומטרי
17/10/2016 | 22:57
82
שתי ערכות פסיכומטרי מלאות - ערכה של HighQ וערכה של "אחד על אחד". כולל סימולציות של HighQ, נכתבו בעיפרון ונמחקו, כמו ערכות חדשות.
אפשר להעביר לאיזור המרכז.
פרטים נוספים במודעה כאן
לצפיה ב-'מכירת ספרי פסיכומטרי'
מכירת ספרי פסיכומטרי
09/10/2016 | 11:34
86
מוכרת ספרים של ניב רווח וקידום במחירים מוזלים
ליצירת קשר
לצפיה ב-'Knocked Up אני מבקשת להבין ולא סתם תרגום מכונה'
Knocked Up אני מבקשת להבין ולא סתם תרגום מכונה
04/10/2016 | 14:39
2
163
קיים סרט שנקרא Knocked Up
מצאתי את שם הסרט אחרי שחיפשתי בגוגל לדעת מה הפירוש והכוונה המדוייקת בעברית של המילים:
1.  get Knocked Up 
2. getting knocked up
3. got Knocked U

גם מהתרגום של אתר גוגל טרנסלייט וגם מהתרגום של אתר ב context reverso
אפשר להבין שמדובר בקיום יחסי מין שבהם האישה נכנסה להיריון בלי כוונה, מבחינת הסלנג היא "נדפקה" כי היא נכנסה להיריון בלי כוונה.
1. האם בהכרח הכוונה ב knocked up היא שהאישה נכנסה להיריון ?
2. האם בהכרח הכוונה ב knocked up שה"נדפקה" היא ממין נקבה ?
3. האם בהכרח הכוונה ב knocked up ש"הדפיקה" (כסלנג) היא לקיום יחסי מין או שהדפיקה יכולה להיות גם כשצרכן נכנס לחנות והמוכר הפקיע מחירים ולמעשה "עבד" על הצרכן ודפק אותו ואז גם אפשר להשתמש בסלנג שהמוכר knocked up את הצרכן "
4. האם בהכרח הכוונה ב knocked up היא שאם האישה נכנסה להיריון אז היא נכנסה בטעות מבלי שהיא התכוונה להיכנס להיריון ?

אני רוצה להעיר שאני שונאת תרגום מכונה בגלל שאי אפשר באמת ללמוד מזה כלום. נשארים בלי הבנה ונשארים טיפשים. לכן עדיף לשאול ולא להתבייש לשאול גם אם המונח אולי מביך. בסופו של דבר לומדים רק מאנשים ולא מ"תרגום מכונות".

שנה טובה ואודה על תשובה שתקפיץ אותי להבין את הכוונה של המונח knocked up מבלי שאתבלבל עם כל השאלות ששאלתי לגבי המונח הזה.
שנה טובה
לצפיה ב-'מנסה לענות '
מנסה לענות
04/10/2016 | 17:34
98

זה לא כל כך קשור לפסיכומטרי אז לא ארחיב...בכל מקרה אני מאמין שכאן תמצאי את התשובה.
לצפיה ב-'הבאת ילד מחוץ לנישואים'
הבאת ילד מחוץ לנישואים
09/12/2016 | 17:33
1
לצפיה ב-'תשלום לקורס'
תשלום לקורס
03/10/2016 | 21:35
1
112
שלום רב, אודה לעזרה, שואלת בעבור בתי. בתי היא חיילת המשתחררת בעוד חצי שנה. מעוניינת להתחיל ללמוד לפסיכומטרי. נאמר לה שהיא צריכה לשלם את הסכום כעת וכאשר יתקבל המענק שחרור ויועבר לחברה המלמדת את הפסיכומטרי, הם יעבירו לנו את הסכום. מכירים הליך כזה? המון תודה מראש
לצפיה ב-'עונה'
עונה
03/10/2016 | 22:31
59
רוב האנשים שמשלמים לקורס פסיכומטרי עושים זו באמצעות הפיקדון הצה"לי.
זה פשוט לשלם עבור הקורס באמצעות הפקדון.

הולכים למכון שבו מבקשים ללמוד,הם מביאים לך איזשהו טופס שבו רשום הסכום לתשלום ועם הטופס הנ"ל הולכים לבנק הפועלים או לאומי עם ת.ז ושם מביאים צ'ק שממוען ישירות אל המכון.

לקריאה נוספת:

לצפיה ב-'יש לי בעיה בהבנת המשמעות של משפט'
יש לי בעיה בהבנת המשמעות של משפט
03/10/2016 | 11:05
2
126
כתוב באנגלית:
"imagine if men were as disgusted with rape as they are with periods"
ואז אח"כ ליד זה כתבו באנגלית:
imagine if feminists were as disgusted
with female rapists and pedophiles as they are with men sitting
comfortably on a bus
בתוך ההקשר הזה, אני מבינה ש female rapists = נשים שאונסות
אבל אחרי female rapists כתוב and pedophiles כשהכוונה היא או לנשים פדופיליות או לגברים פדופילים ואני לא מצליחה להבין למה הכוונה בגלל שאחרי 
female rapists כתוב and
המיקום של ה and בין female rapists לבין pedophiles לא אפשר לי להבין אם הכוונה לנשים פדופיליות או לגברים פדופילים.
אודה לכם את תעזרו לי בזה.
באופן כללי, הבנתי ש"דמיינו שפמיניסטיות היו נגעלות מנשים שאונסות כפי שהן נגעלות מגברים אבל גם כאן מבלבל אותי המיקום של המילה sitting שנמצאת בין 
with men לבין comfortably - האם הגברים יושבים בנוחיות באוטובוס או שאותן פמיניסטיות יושבות בנוחיות באוטובוס ? מול מי יושב/ים בנוחיות ? מול הגברים ?

לצפיה ב-'עונה'
עונה
03/10/2016 | 16:54
1
69
pedophiles=פדופילים,בלי משמעות לפדופילים גברים או לפדופילים נשים.

תרגום המשפט השני:
דמיינו שפמיניסטיות היו נגעלות מאנסים ממין נקבה ופדופילים כפי באותה מידה שהן (נגעלות) מגברים שיושבים בצורה נוחה באוטובוס.

הגברים יושבים בנוחיות באוטובוס

אין סיכוי שבעולם שהמרכז הארצי ייתן משהו שאפילו קרוב לעורר מחלוקת וכעס כמו שיש פה.
לצפיה ב-'תודה ושנה טובה ומתוקה '
תודה ושנה טובה ומתוקה
03/10/2016 | 20:57
11
לצפיה ב-'ספרי אנגלית- במחיר מצחיק'
ספרי אנגלית- במחיר מצחיק
29/09/2016 | 16:42
3
102
5 ספרי אנגלית משומשים למכירה במחיר מצחיק:
מילון וספר אנגלית של ניב רווח+ 3 ספרים של יואל גבע.
בהצלחה!
לצפיה ב-'אולי כדאי שתפרסם את המחיר'
אולי כדאי שתפרסם את המחיר
30/09/2016 | 01:46
1
55
אם משהו מופיע בכותרת ראוי שיהיה רשום בתוכן
לצפיה ב-'צודק:)'
צודק:)
01/10/2016 | 20:11
59
המחיר-  50 שקלים.
שנה טובה ומתוקה מתוקה!
לצפיה ב-'up'
up
09/10/2016 | 14:07
24
עדיין רלבנטי.
לצפיה ב-' ושנה טובה לכל גולשי תפוז '
ושנה טובה לכל גולשי תפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
29/09/2016 | 11:24
7
שנה טובה ומתוקה לכולם!
שתהיה לנו שנה של התחלות חדשות, שינויים, בריאות ואושר.

כתיבה וחתימה טובה
צוות תפוז אנשים

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום הגירה לאוסטרליה
פורום הגירה לאוסטרליה
פורום מחשבים ניידים
פורום מחשבים ניידים
אפיקי חכמה בע
אפיקי חכמה בע"מ

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה