לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום פסיכומטרי

ברוכים הבאים לפורום פסיכומטרי!
נתקעת עם שאלה או שלא מצאת דרך קצרה לפתרון? הפסיכומטרי מלחיץ אותך? לומד/ת לבד ולא יודע איפה להתחיל? פה זה בדיוק המקום לשפוך את הכל!

פורום פסיכומטרי מיועד לכל מי שעומד להיבחן בבחינה הפסיכומטרית כדי לשאול שאלות,לתת טיפים, שיטות ועצות, להחליף חוויות, לקטר, לעודד וכל מה שקשור ללמידה לקראת המבחן.

מה זה בדיוק פסיכומטרי? מבחן הפסיכומטרי ללא ספק הוא ה"אבא" של כל המבחנים ומבחינת מוסדות ההשכלה הגבוהה משקלו כמעט זהה (בד"כ) למשקל תעודת הבגרות.
המבחן מתחיל במטלת כתיבה שנמשכת כ-30 דקות. שאר המבחן מורכב מ-8 פרקים בכמותי (מתמטיקה), מילולי ואנגלית, 20-23 שאלות בכל אחד ו-20 דקות מוקצבות לפתירת כל פרק.
הבחינה מנוהלת ומועברת ע"י "המרכז הארצי לבחינות והערכה" לאוניברסיטאות.

שימו לב - לפני כתיבת הודעות בפורום יש לקרוא את התקנון הפורום (שימו לב לכיתוב האדום בצד שמאל של הפורום) שיהיה בהצלחה לכולם!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פסיכומטרי

ברוכים הבאים לפורום פסיכומטרי!
נתקעת עם שאלה או שלא מצאת דרך קצרה לפתרון? הפסיכומטרי מלחיץ אותך? לומד/ת לבד ולא יודע איפה להתחיל? פה זה בדיוק המקום לשפוך את הכל!

פורום פסיכומטרי מיועד לכל מי שעומד להיבחן בבחינה הפסיכומטרית כדי לשאול שאלות,לתת טיפים, שיטות ועצות, להחליף חוויות, לקטר, לעודד וכל מה שקשור ללמידה לקראת המבחן.

מה זה בדיוק פסיכומטרי? מבחן הפסיכומטרי ללא ספק הוא ה"אבא" של כל המבחנים ומבחינת מוסדות ההשכלה הגבוהה משקלו כמעט זהה (בד"כ) למשקל תעודת הבגרות.
המבחן מתחיל במטלת כתיבה שנמשכת כ-30 דקות. שאר המבחן מורכב מ-8 פרקים בכמותי (מתמטיקה), מילולי ואנגלית, 20-23 שאלות בכל אחד ו-20 דקות מוקצבות לפתירת כל פרק.
הבחינה מנוהלת ומועברת ע"י "המרכז הארצי לבחינות והערכה" לאוניברסיטאות.

שימו לב - לפני כתיבת הודעות בפורום יש לקרוא את התקנון הפורום (שימו לב לכיתוב האדום בצד שמאל של הפורום) שיהיה בהצלחה לכולם!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'מה ההבדל בין get busted ל arrested ?'
מה ההבדל בין get busted ל arrested ?
24/09/2016 | 11:48
1
7
מה ההבדל בין
 get busted
לבין
arrested

?
לצפיה ב-'עונה'
עונה
24/09/2016 | 18:01
2
got busted=נתפס

he got bosted eating the last cookie  
הוא נתפס אוכל את העוגיה האחרונה

arrested=נעצר במובן של מעצר משטרתי

the policeman arrested the man after he got busted stealing the last cookie
השוטר עצר אותו לאחר שהוא נתפס גונב את העוגיה האחרונה
לצפיה ב-'קניית הערכה של מכון 800'
קניית הערכה של מכון 800
24/09/2016 | 15:23
6
לא יודע אם זה עוד רלוונטי אבל מעוניין לקנות. 
0508320030
לצפיה ב-'פסיכומטרי ובחינת מימ"ד'
פסיכומטרי ובחינת מימ"ד
22/09/2016 | 20:39
12
מה ההבדל ביניהם? האם אפשר רק עם בחינת מימ"ד+בגרות להתקבל לאוניברסיטה או שזה תקף רק למכינות האקדמיות?
ואיזה ספרים מומלצים ללמידה לפסיכומטרי?

תודה מראש לעונים.
לצפיה ב-'פסיכומטרי-רפואה לעם,חוות דעת מישהו?'
פסיכומטרי-רפואה לעם,חוות דעת מישהו?
21/09/2016 | 18:09
1
29
היי חברים אפשר חוות דעת בבקשה על קורס פסיכומטרי של רפואה לעם?
אתם ממליצים?או כדאי ללכת ישר לקורסים היקרים והפופלארים כמו קידום ויואל גבע?
לצפיה ב-'עונה'
עונה
24/09/2016 | 18:05
4
אני לא מכיר את רפואה לעם ולא יצא לי לראות את החומרים שלהם ולכן עליהם לא אגיב.

בכל מה שקשור להתלבטות בין קידום לבין יואל גבע זה לדעתי כמו להתלבט בין סובארו פשע יד שניה למרצדס-אתה תקבל את מה שאתה משלם עבורו.

יואל גבע יותר יקר ובהתאם יותר טוב,יש להם חומרים מעולים ושמעתי עליהם ביקורות טובות מאנשים שלמדו שם.
קידום הרבה יותר זולים,החומרים שלהם בינוניים (ואני מפרגן להם בבינוניים) אבל שוב,יחסית למה שאתה משלם אתה מקבל תמורה טובה למחיר.
לצפיה ב-'פסיכומטרי- מה הקטע? '
פסיכומטרי- מה הקטע?
17/09/2016 | 11:58
5
62
היי חברים,
אני מתחילה ללמוד לפסיכומטרי (כרגע עוברת באופן עצמאי על החומר, בהמשך מעוניינת לקחת קורס)
מה שאני הכי בעייתית פה זה החומר המתמטי, לכן רציתי לשאול לעצות וטיפים איך כדאי ללמוד למבחן הזה? הן מבחינה מתמטית והן מבחינת לשון ואנגלית.
אשמח לעצות, תודה :)
לצפיה ב-'הכנה לחלק הכמותי בפסיכומטרי'
הכנה לחלק הכמותי בפסיכומטרי
18/09/2016 | 11:17
35
שלום, החלק הכמותי דורש הכנה יסודית - כדי לפתור שאלה בהנדסת מרחב דרוש ידע בגיאומטריה, כדי לפתור שאלה גיאומטרית דרוש ידע של אלגברה וכדי לפתור שאלה באלגברה דרוש ידע של חשבון ברמה של סדר פעולות חשבון ופעולות במאונך.
לפני מספר נושאים שלא קשה לאתרם כאן, פירטנו את כל הנושאים שיש ללמוד לפסיכומטרי. הכנה טובה לחלק מתמטי מתחילה בלימוד נכון של יסודות (מבוא למתמטיקה).
לגבי "חומר" שאת לומדת אתו - חשוב שיהיה מדויק ומתאים לפסיכומטרי, כי הצלחה בפסיכומטרי היא לא רק עניין של ידע, אלא גם עניין של אסטרטגיה נכונה לבחינה. 
מבחינת הלשון - זוהי הגדרה רחבה מדי... מטלת כתיבה? אנלוגיות? השלמת משפטים? הסקה? הבנת קטע? אולי עדיף לשאול את המורה שלך כשתלמדי, זה חורג מגבולות ההודעה בפורום.

בהצלחה!
לצפיה ב-'"מה הקטע של פסיכומטרי" זו שאלה מורכבת'
"מה הקטע של פסיכומטרי" זו שאלה מורכבת
18/09/2016 | 15:25
3
39
אפשר לפרט ולספר על המבחן הזה ארוכות,מאיזו צורת מחשבה הוא נוצר ומה הוא בודק (או מתיימר לבדוק) אבל זה לא מעניין,מה שמעניין זה איך להצליח להשיג את הציון שאת צריכה על מנת שתוכלי להתקבל ללימודי התואר שאת רוצה.

דבר חשוב\בעיקר בנוגע לחלק הכמותי של הבחינה הוא ללמוד מחומרים טובים ועדכניים,יש הרבה זבל שם בחוץ.
טוב מאוד שבחרת לנסות ללמוד לבד ולא ישר ללכת "עם העדר" לקורס,ובכל זאת אני ממליץ לך לשקול להעזר במורה פרטי או חבר בעל כישורי הוראה ויכולת פסיכומטרית מצוינת על מנת שייתן לך פוינטרים ודרכים לפתור תרגילים.
לצפיה ב-'חבר פסיכומטרי'
חבר פסיכומטרי
19/09/2016 | 09:52
2
29
אנחנו מכירים הרבה חברים בעלי כישורי הוראת פסיכומטרי שהם לא מורים לפסיכומטרי בפועל? :) בדרך כלל למי שיש כישורים מוכחים, מלמד בפועל באחת החברות... ;)
לצפיה ב-'כן,אני '
כן,אני
19/09/2016 | 16:11
1
24
הענקתי שיעורים פרטיים טרם הפכתי למורה פסיכומטרי בפועל (היום אני מורה באחת החברות)

אם יש לה חבר שקיבל את ה700+ (אחד מעשרים ניגשים) כנראה שיש כמה עצות שהוא יכול לתת לה.

לצפיה ב-':)'
:)
21/09/2016 | 10:45
29
ראיתי כמה שקיבלו 800 עגול ולא הייתי מאפשר להם להגיע לכיתה אפילו לעשר דקות. ;)
לצפיה ב-'אנגלית באמצעות אסוציאציות ואיורים'
אנגלית באמצעות אסוציאציות ואיורים
15/09/2016 | 11:53
36
*לימוד אנגלית ע"י אסוציאציות ואיורים* - מיועד למי שעשה/יעשה בקרוב פסיכומטרי
אנו כרגע בשלבי סיום של מיזם גדול שמטרתו להפוך את לימוד אוצר המילים לחוויה כיפית וקלה (שימוש באסוציאציות ואיורים שעוזרים לזכור את המילים הקשות).
בתוך הקישור יש קטע וידאו (פחות מ-4 דקות) שמתחיל עם הסבר קצר על השיטה ומסיים עם מספר דוגמאות ומבחן עצמי. לבסוף יש 4 שאלות קצרות (כחצי דקה).
קישור לשאלון: https://goo.gl/forms/MfrMwFxgJg5moV5r1
תודה לעוזרים ובהצלחה בבחינה!
לצפיה ב-'אוצר מילים באנגלית ובעברית כמה צריך לדעת לבחינה?'
אוצר מילים באנגלית ובעברית כמה צריך לדעת לבחינה?
13/09/2016 | 20:33
2
40
היי רציתי לשאול.. מתוך כל המילון של המילים גם בעברית וגם באנגלית יש אוצר מילים ממש גדול
כמה אני אמורה לדעת לבחינה???
לצפיה ב-'זה לא הכמות'
זה לא הכמות
13/09/2016 | 21:46
36
אתה לא צריך להתמקד בכמות אלא באיכות, זאת אומרת ללמוד ולזכור ולא ללמוד רק כדי לעשות וי
מומלץ בין 25-30 מילים ביום לכל שפה.
ורבע שעה בתחילת הלמידה לעבור שוב על המילים שלמדת ביום קודם לכן, ולא לשבת יותר מחצי שעה אחרת זה לא יעיל.
ופעם בשבוע לעשות חזרה על יחידה שלמדת מתחילת השבוע עד סופו.
לצפיה ב-'אוצר מילים באנגלית'
אוצר מילים באנגלית
18/09/2016 | 11:21
17
הבחינה הפסיכומטרית דורשת ידע של כ-4,000-5,000 מילים באנגלית.

לגבי עברית - בשאלות מסוימות (בדרך כלל היא השאלה ה-6 באנלגויות) דרוש ידע מורחב של שפה. שאלה אחת, את יודעת... נוסף לזה, בעלי אוצר מילים עשיר יזכו לנקודות נוספות על עושר לשוני בחלק של מטלת כתיבה (כ-4 נקודות מתוך 24 שהן עד 25% מהציון המילולי שהוא בין 20 ל-60% מהציון, תלוי בדגש). לפשט - מומלץ להיות בעל אוצר מילים עשיר בעברית, אבל זה לא תנאי הכרחי לקבל ציון סביר. 
לצפיה ב-'ערכות פסיכומטרי'
ערכות פסיכומטרי
13/09/2016 | 21:40
43
היי לכולם,

אני מוכרת 2 ערכות פסיכומטרי, סמארט והייקיו ממועד יולי 14.

ערכה של סמארט :
ערכה מצוינת בעלת 24 ספרים כולל סימולציות
כרטיסיות
קלסר קורס, החומר שנכתב בכיתה.
מצרפת מבחנים של המרכז הארצי.

ערכה של הייקיו, ערכה חדשה שלא נעשה בה שימוש.
מכילה 10 ספרים ו-10 סימולציות
מצרפת ספר פסיכו-כיס שיש שם הסברים מפורטים.

*המתכונת לא השתנתה מאז ועד היום*
למעוניינים מוזמנים ליצור קשר בנייד 054-4968630

לצפיה ב-'לימוד אוצר מילים באנגלית באמצעות אסוציאציות ואיורים'
לימוד אוצר מילים באנגלית באמצעות אסוציאציות ואיורים
13/09/2016 | 16:40
47
שלום לכולם!
אשמח אם תוכלו לענות על השאלון המצורף בנושא לימוד אוצר מילים באנגלית.
אנו כרגע בשלבי סיום של מיזם גדול שמטרתו להפוך את לימוד אוצר המילים לחוויה כיפית וקלה (שימוש באסוציאציות ואיורים שעוזרים לזכור את המילים הקשות).
בתוך הקישור יש קטע וידאו (פחות מ-4 דקות) שמתחיל עם הסבר קצר על השיטה ומסיים עם מספר דוגמאות ומבחן עצמי. לבסוף יש 4 שאלות קצרות (כחצי דקה).
תודה מראש לכל העוזרים ובהצלחה לכם בבחינה!
לצפיה ב-'דף חדש לתרגול אנגלית'
דף חדש לתרגול אנגלית
12/09/2016 | 13:02
34
לצפיה ב-'למכירה - ערכה א של ניב רווח פסיכומטרי'
למכירה - ערכה א של ניב רווח פסיכומטרי
11/09/2016 | 13:25
35
צהריים טובים, מקווה שאני לא עובר על חוקי הפורום באיזושהי צורה.

ערכה א של ניב רווח פסיכומטרי. הערכה כוללת את כל הספרים לבחינה + סטופר + 5 סימולציות מקוריות חדשות + בונוס 4 סימולציות של המרכז הארצי. 

גמיש במחיר לרציניים! ויכול להגיע גם לעפולה, טבריה והסביבה!

הספרים ריקים לחלוטין (פרט לכ-10 עמודים בספר הסרת חלודה - רלוונטי ל3 ימי לימודים בערך). הספרים במצב מצויין ומגיעים עם כל החומר הנדרש להצלחה במבחן (קבלתי 690 - ממליץ!). 

בהצלחה בבחינה :)
אימייל: ototo8@gmail.com
לצפיה ב-'אפליקציה חינמית ללימוד מילים לפסיכומטרי'
אפליקציה חינמית ללימוד מילים לפסיכומטרי
11/09/2016 | 08:26
35
לצפיה ב-'שלום! מחירת סימולציות'
שלום! מחירת סימולציות
10/09/2016 | 19:49
42
מוכרת 10 סימולציות של פסיכו חדשות ולא משומשות
ב200 שח, המחיר ניתן למיקוח
רוני 0543162670
לצפיה ב-'מתלבטת לאן להירשם'
מתלבטת לאן להירשם
08/09/2016 | 15:08
3
84
אני צריכה חוות דעת לגבי פסיכומטרי.
לפני כמה חודשים עשיתי קורס בקידום והציון לא מספיק לי. מתלבטת אם לגשת שוב פעם לקורס אחר או ללמוד לבד.
מישהוא ממליץ על יואל גבע/ ניב רווח/ הייקיו ?
לצפיה ב-'קורס זה 50%'
קורס זה 50%
08/09/2016 | 17:46
72
קורס של קידום הוא קורס טוב. השאלה היא מה את הולכת לשנות בהכנה החדשה שלך - האם היה משהו שאת חושבת לנכון לשפר במה שאת עשית. כל אחד מהקורסים שדברת עליהם - יואל גבע, היי קיו (לא מכיר את האחרון כקורס בכיתה) הוא טוב. אבל בקורס טוב כבר למדת... מה יהיה אחרת בקורס החדש ובכמה נקודות את צריכה לשפר?
לצפיה ב-'כמו שנאמר '
כמו שנאמר
09/09/2016 | 12:45
58
הקורס בקידום הוא ברמה סבירה (לדעתי),ייתכן שקורס יעזור לך אבל ככל הנראה אין כל כך טעם שתשבי בכיתה בזמן שהמורה יסביר חומר שאת כבר למדת.

כמו שנאמר לפני-זה תלוי בך,ככל הנראה למידה עצמית או עם עזרה פה ושם של מורה פרטי יביאו תוצאות הרבה יותר טובות מאשר לקחת עוד קורס יקר.
לצפיה ב-'מה עם EZ WAY ?? הקורס שלהם ברמה מאוד גבוהה'
מה עם EZ WAY ?? הקורס שלהם ברמה מאוד גבוהה
14/09/2016 | 15:19
28
קיבלתי ציון גבוה ב45 נקודות מהציון הראשון שעשיתי בקורס אחר (שלא אזכיר את שמו שלא יחשבו שאני מלכלכלת).
בכל מקרה אני מסכימה עם מה שרשמו , 50 אחוז מההצלחה תלויה בך. החכמה היא לגשת לקורס שיש שם יחס אישי ועם מרצים מקצועיים ולא סתם.

לצפיה ב-'מישהו יודע מה היה הפיילוט היום?'
מישהו יודע מה היה הפיילוט היום?
05/09/2016 | 17:31
279
עשיתי את הנוסח שהיו בו 2 פרקי כמותי ברצף (4-5 )
לצפיה ב-'ez way פסיכומטרי'
ez way פסיכומטרי
05/09/2016 | 00:15
170
שלום
האם יש פה מישהו שלמד בקורס פסיכומטרי של ez way?
תודה
לצפיה ב-'יום יומיים לבחינה'
יום יומיים לבחינה
04/09/2016 | 12:21
142
חלק ייבחנו מחר,חלק עוד יומיים ואז הדבר הגדול והמפחיד הזה שנקרא פסיכומטרי יהיה מאחוריהם.

חלק ישיגו את הציון הנכסף ובשבילם פסיכומטרי והקורס יהיו לא אלא זיכרון רחוק וחלק ייאלצו לגשת שוב במטרה לשפר את הציון.

אני אישית חווה את המועד מנקודה של מורה,שהתלמידים שלו ניגשים ומתרגש בשבילהם. הדרכתי אותם לא ללמוד יום לפני המבחן בידיעה שלפחות חצי מהם לא יקשיבו לי,הדרכתי אותם הכי טוב שיכולתי להתמודד עם כל דבר שייקרה בפניהם באותו היום ובכל זאת אני מתרגש ואפילו חושש,אולי התלמידה הזו שנלחצה מסימולציות "תאבד את זה" בבחינה? או התלמיד שהיה גבולי בפרק האנגלית יקבל 132 במקום ה134 המיוחל? 

טוב נו,לא נותר עוד לעשות דבר אלא לאחל בהצלחה
לצפיה ב-'תשובות לסימולציה 2 של מכון 800'
תשובות לסימולציה 2 של מכון 800
01/09/2016 | 12:26
2
143
שלום,

למישהו יש תשובות (לא צריך פתרונות מלאים) של הסימולציה הנ"ל?
לצפיה ב-'כן יש לי '
כן יש לי
03/09/2016 | 14:32
1
59
מה המייל שלך?
לצפיה ב-'כבר קיבלתי'
כבר קיבלתי
03/09/2016 | 16:38
56
תודה רבה!
לצפיה ב-'אפליקציה נחמדה וחינמית ללימוד מילים'
אפליקציה נחמדה וחינמית ללימוד מילים
29/08/2016 | 20:35
82
לצפיה ב-'המילון המילולי בפסיכומטרי'
המילון המילולי בפסיכומטרי
29/08/2016 | 16:14
2
116
היי לכולם , שמתי לב בסימולציות האחרונות שעיינתי שכמעט ואין שימוש במילים מסובכות יתר על המידה חוץ מהאנולוגיות אין שאלות אחרות במילולי שדורשות מילים מהמילון נכון ?
לצפיה ב-'אכן כן'
אכן כן
29/08/2016 | 20:03
1
100
בשנים האחרונות הכיוון של המרכז הארצי הוא לכיוון של "יותר מחשבה פחות שינון" וכחלק מכך כמעט ולא נמצא מילים מטורפות באנלוגיות.
נראה לפעמים אשפה:חצים או מילים כמו "גילופין" וביטויים ברמה של "מתנה צרותיו" אך לרוב לא משהו מעבר לכך וגם אם אז רק באנלוגיות אחת מס' 6.

אגב ד"ר עתידי,לא סיימת כבר עם הפסיכו?
לצפיה ב-'לא לצערי'
לא לצערי
29/08/2016 | 20:17
79
עוד לא , זהו המכשול האחרון , אחרי שהשגתי ממוצע בגרות של 113.6 (ת"א)

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא גירושין בשיתוף פעולה
אירוח בנושא גירושין...
עו``ד אילנה לוי תענה על שאלותיכם בנושא גירושין...
אירוח בנושא גירושין בשיתוף פעולה
אירוח בנושא גירושין...
עו``ד אילנה לוי תענה על שאלותיכם בנושא גירושין...
אירוח בנושא נכויות ותאונות
אירוח בנושא נכויות...
מומחי ביטוח לאומי כאן כדי לענות לכם על כל השאלות...
אירוח בנושא נכויות ותאונות
אירוח בנושא נכויות...
מומחי ביטוח לאומי כאן כדי לענות לכם על כל השאלות...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום הגירה לאוסטרליה
פורום הגירה לאוסטרליה
פורום טיפול CBT
פורום טיפולי CBT
קנגרו שירותי הגירה בע
קנגרו שירותי הגירה בע"מ

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה