לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2425024,250 עוקבים אודות עסקים

פורום פסיכומטרי

מטרת הפורום היא לסייע ולעזור בכל הקשור לבחינה הפסיכומטרית, ולשמש מעין "קבוצת תמיכה" לכל הניגשים לבחינה. בפורום יינתן מענה מקצועי לשאלות העולות מהגולשים בנוגע לנושאים שונים בבחינה, וכן בנוגע להתלבטויות כלליות הקשורות ללימודים גבוהים בכלל ולהכנה לבחינה הפסיכומטרית בפרט. בנוסף, בפורום יועלו מדי פעם בפעם הדרכות ועצות ללמידה, שאלות מאתגרות, עדכונים על הקורסים הנפתחים ב"שמשי פסיכומטרי", ועוד.
מוזמנים לתרום מידיעותיכם בפורום, ולהיות חלק מקהילת הפסיכומטרי הגדולה בישראל.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פסיכומטרי

מטרת הפורום היא לסייע ולעזור בכל הקשור לבחינה הפסיכומטרית, ולשמש מעין "קבוצת תמיכה" לכל הניגשים לבחינה. בפורום יינתן מענה מקצועי לשאלות העולות מהגולשים בנוגע לנושאים שונים בבחינה, וכן בנוגע להתלבטויות כלליות הקשורות ללימודים גבוהים בכלל ולהכנה לבחינה הפסיכומטרית בפרט. בנוסף, בפורום יועלו מדי פעם בפעם הדרכות ועצות ללמידה, שאלות מאתגרות, עדכונים על הקורסים הנפתחים ב"שמשי פסיכומטרי", ועוד.
מוזמנים לתרום מידיעותיכם בפורום, ולהיות חלק מקהילת הפסיכומטרי הגדולה בישראל.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 כל המידע הניתן בפורום זה הינו בגדר המלצה בלבד, וכך בלבד יש להתייחס אליו **
 אין לפרסם בפורום מידע עסקי ופרסומי על קורסי פסיכומטרי
המשך >>

לצפיה ב-'מופנה למנחם או מדריך כלשהו '
מופנה למנחם או מדריך כלשהו
17/07/2018 | 17:00
7
בשאלות מעטות בתלת מימד ישנם שאלות שצריך להבין שזווית כלשהי היא זווית ישרה כלומר בת 90 מעלות , אבל זה לא נובע מעצם היותה זווית כזאת בגלל סוג הבסיס (אולי זה כן נובע שבסיסה הם : מלבן או ריבוע - אבל לא כאן טמון הקושי שלי-  ) , אלא הקושי שלי נובע שיש עוד דרך לקבוע שזווית כלשהי בגוף תלת מימדי שווה ל-90 ,והוא שכאילו אומרים שהזווית ככה ,בגלל שהפאות מאונכות זו לזו או משהו בסגנון , ולא כל כך הבנתי את זה !
 גם בספרים שאני מתרגל מהם פשוט אומרים שהזווית היא זווית ישרה , ולא מסבירים למה , ואיני מבין מדוע !. אשמח לציור או הסבר כלשהו שיבהיר לי זאת! .

לצפיה ב-'איך לומדים מילים באנגלית?'
איך לומדים מילים באנגלית?
( לעמוד שלי בתפוז )
09/07/2018 | 16:29
7
436

איך לומדים מילים באנגלית? המלצה לאפליקציה ללימוד מילים.

מתקשה ללמוד מילים באנגלית? ממליצים מאד על האפליקציה "פסיכו", מעולה ללימוד אוצר המילים לפסיכומטרי! (מתאימה גם לשיפור אוצר המילים בעברית, באותו אופן)
האפליקציה מותאמת בדיוק לרמת הבחינה, המילים מחולקות לפי יחידות בהתאם לרמת חשיבותן (יחידה 1: מילים קריטיות, יחידה 10: מילים פחות נפוצות בבחינה).

אופן הלימוד המומלץ:
1. סימון "אנגלית", סימון כל היחידות, סימון "מילים חדשות" בלבד. מעבר על כל המילים (אם מייאש, אפשר לעשות את זה יחידה-יחידה...) והגדרת נקודת הפתיחה. שלב זה חשוב מאד על מנת להגדיר יעדים ריאליים ללמידה, ולהצליח לחוש שיפור אמיתי.
2. בדיקה כמה אחוזים מהמילים באנגלית ידועות, ובדיקה כמה שבועות נותרו עד לבחינה.
הבחינה שלי רק בעוד חצי שנה או במועד לא ידוע? מעולה, נגדיר כשבועיים לכל יחידת לימוד, כך שתוך 20 שבועות אנחנו שורקים את המילון בעל פה.
הבחינה שלי בעוד זמן לא רב? נחלק את המילים שנותרו לנו ללמוד (על פי האחוזים או על פי מספר מילים) למספר השבועות שנותרו ללמידה, פחות שבוע אחד. למשל: ידועים לי 30% מהמילים באנגלית, ונותרו 8 שבועות. נחלק את 70% שנותרו ל-7 שבועות. השאיפה היא בערך 10% בשבוע.
יש יותר מדי מילים לא מוכרות / פחות מדי זמן? נבדוק כמה מילים הצלחתי ללמוד תוך 3 ימים (להתאמץ!). הכמות הכפולה מזה היא מה שסביר ללמוד בשבוע, או קצת פחות. זו השאיפה שלנו. למשל: תוך שלושה ימים הצלחתי להעלות 3% במילים. נגדיר לעצמנו כשאיפה ללמוד 5% בכל שבוע. עבר יום שלם והתקדמתי באחוז אחד? מעולה! חשוב לזכור: גם אם אצליח להתקדם מ-15% רק ל-40%, הדבר יכול להשפיע באופן דרסטי על ההצלחה בפרק האנגלית. ראשית, כיוון שהמילים החשובות ביותר נמצאות ביחידות הראשונות, כך שמילים אלו משמעותיות יותר. שנית, ככל שמבינים יותר מילים, פחות קריטי אם נותרו מילים לא מובנות, כיוון שניתן להבין מתוך ההקשר, לשפר ניחושים, וכן הלאה.
3. חשוב ביותר! משימת לימוד המילים הינה משימה סיזיפית (מי יודע מה הפירוש?) ולעיתים מייאשת. הדבר החשוב מכל הוא לא להפסיק. גם אם נצליח ללמוד כמה מילים פחות, וגם אם ניאלץ להנמיך ציפיות ויעדים, כל מילה נוספת שנלמד יכולה לתת לנו נקודות בבחינה. גם אם משום מה היה שבוע שלא הצלחת כל כך להתקדם, העיקר להמשיך, להמשיך ולהמשיך.

לצפיה ב-'זה לא מחט בערמת שחת? '
זה לא מחט בערמת שחת?
10/07/2018 | 11:02
3
36
מה הסכוי שהמילים שאצליח ללמוד הן אלו שיהיו בבחינה ואצטרך לדעת את פירושן? האם הזמן שמשקיעים באופן כל כך סזיפי-שווה את זה? לא כדאי לתרגל הבנת הנקרא/אנסינים?
בעברית אני כן מתרגל ככה מילים
באנגלית אני מרגיש תוך כדי שרוב המילים לא יהיו ואני יהיה  מתוסכל שככה התאמצתי אבל אנסה את מה שהצעת

לצפיה ב-'לימוד אנגלית'
לימוד אנגלית
( לעמוד שלי בתפוז )
10/07/2018 | 19:09
2
36
אהלן ירון,

יש היגיון בדבריך. ואכן, ישנה חשיבות רבה מאד לתרגל גם הבנת הנקרא ואנסינים.
אבל, בסופו של דבר, כדי להכיר שפה יש לשפר את אוצר המילים. אחד הכלים המרכזיים הוא ללמוד ולשנן את המילים בצורה ישירה, ועל כך הרחבנו בפוסט הקודם.
אתה לא צריך לחשוב במהלך הלימוד - "מה הסיכוי שהמילה הספציפית הזו תופיע בבחינה"? חשוב על כך שככל שאוצר המילים שלך באנגלית יהיה גדול יותר וטוב יותר, השליטה שלך בשפה תגבר. וככל שתשלוט בשפה, יהיה לך קל יותר להסתדר עם השפה האנגלית - לא רק בפסיכומטרי, אלא גם בהמשך הלימודים האקדמיים ובחיים בכלל.
לצפיה ב-'מהניסיון שלי בפסיכומטרי ובבחינת האמיר'
מהניסיון שלי בפסיכומטרי ובבחינת האמיר
12/07/2018 | 21:42
1
19
מבין המילים שלמדתי מתוך שינון, שכחתי כמעט הכל. מה שזכרתי זה המילים שלמדתי בזמן שקראתי באנגלית - ולא קטעים לפסיכומטרי אלא בלוגים או ספרים שהיו מעניינים בפני עצמם. היו שם מילים שלא הכרתי שהיו חלק מאוצר המילים של הכותב שהוא השתמש בהם שוב ושוב, וזכרתי אותם.

אני מפקפקת מאוד ששינון מילים באמת עוזר לשפר את האנגלית (ואכן, שיננתי מעט מאוד. פחות מחמש דקות ביום. ומכל זה הייתה מילה אחת שהופיעה בבחינה ועזרה לי).

בנוגע להבנת הנקרא ואנסינים - בעיניי זו מיומנות חשובה לכל אדם, וכל פעם שאני נתקלת בחיי היום יום באדם שמפגין חוסר הבנת הנקרא (בעיקר בעברית, אבל אני בטוחה שבאנגלית זה קיים עוד יותר) אני חושבת שהוא אידיוט. הבנת הנקרא היא בעיניי מיומנות חיים מינימלית, כמו לדעת לקרוא (כי מה הטעם לדעת לקרוא אם אתה לא מבין מה אתה קורא?).

אנסינים? הקשר בין זה להבנת הנקרא הוא מקרי למחצה, אבל מה שיש ללמוד זה אוסף מוגבל של טריקים - שווה את הזמן לדעתי.
לצפיה ב-'שינון מילים'
שינון מילים
( לעמוד שלי בתפוז )
17/07/2018 | 15:34
3
א. שינון הוא לא הכלי היחיד. הוא אחד מתוך מגוון רחב של כלים ושיטות לשיפור אוצר המילים.
ב. גם את "מודה" ששיננת מילים, אלא שלא ביצעת את השינון מתוך מילון שכולל רשימות מילים, אלא ביצעת שינון מתוך מילים לא מוכרות בטקסטים שקראת. כך או כך, יש לשנן מילים. כל אחד בצורה ובדרך שנוחה ויעילה עבורו.
ג. לא משננים מילים רק בשביל האפשרות שאותן מילים עצמן יופיעו בבחינה.. משננים מילים כדי להכיר את השפה טוב יותר. וכאשר נכיר את השפה טוב יותר ונשלוט בה, יהיה לנו קל יותר בפרק האנגלית.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
11/07/2018 | 12:41
6
לצפיה ב-'מה לגבי כתיבת מילון בעצמי?'
מה לגבי כתיבת מילון בעצמי?
17/07/2018 | 12:44
1
5
אשמח לחוות דעת על השיטה הבאה:
כל טקסט שאני קורא, בתרגיל, בספר או אפילו סתם בפייסבוק, אני מכניס לפנקס משלי מילה שלא הכרתי ועובר על הפנקס מידי פעם... עצם הכתיבה עוזר לי
לצפיה ב-'כתיבת "מילון"'
כתיבת "מילון"
( לעמוד שלי בתפוז )
17/07/2018 | 15:30
שלום יוני,

השיטה שהצגת היא בהחלט אפקטיבית. כמובן, רמת האפקטיביות משתנה מאחד לשני, אך בגדול היא שיטה טובה ויעילה. אם אתה מעיד על עצמך שהכתיבה מסייעת לך, אדרבה - תמשיך בצורה הזו.
כאן המקום להזכיר - לימוד שפה לא מתנקז לשיטה אחת ויחידה שבאמצעותה לומדים. יש מגוון של כלים ושיטות.

בהצלחה!
לצפיה ב-'יש לכם אוצר מילים? בואו נראה..'
יש לכם אוצר מילים? בואו נראה..
( לעמוד שלי בתפוז )
08/07/2018 | 13:08
2
88
שלושת השבועות שבין צום י"ז בתמוז לבין צום תשעה באב מכונים "ימי בין המצרים", ושלוש השבתות שבהם מכונות "תלתא דפורענותא" (שלוש של פורענות - שלוש הפטרות שנקראות בשבתות אלה בבתי הכנסת שתוכנן הוא פורענות).
השבת, פרשת פנחס, הייתה השבת הראשונה מבין שלוש שבתות אלו.

אילו מילים אתם מכירים שמשמעותן דומה למילה פורענות?

לצפיה ב-'פורענות...'
פורענות...
15/07/2018 | 11:13
1
7
משמעות המילה פורענות היא לא חד משמעית, תלויה בהקשר, לא? 

קטסטרופה, צרה...
לצפיה ב-'הפירוש המילולי'
הפירוש המילולי
( לעמוד שלי בתפוז )
16/07/2018 | 12:02
4
שלום שמרית,

בסופו של דבר, כלל הפירושים סובבים סביב משמעות אחת, גם אם ניתן לדייק ולהבחין בין תתי-משמעויות בהקשרים שונים.
לצפיה ב-'כל הקוט'
כל הקוט
08/07/2018 | 11:04
23
כל הקודם זוכה. הערכה הכוללת של ניב רווח שלא נפתחה מעולם. עולה 1709 באתר שלהם. אני בסוף לא צריך לגשת שוב אז אין לי למה להשתמש בזה.
16 ספרים שמהווים יחד קורס פסיכומטרי שלם ואיכותי, רק בחמישית מחיר. מהדורת 2018. המחיר כמובן סופי :)
זמין בטלפון ובווצפ 050-8801703
לצפיה ב-' חידת פסיכומטרי מס' 1 '
חידת פסיכומטרי מס' 1
( לעמוד שלי בתפוז )
04/07/2018 | 21:16
2
219
והפעם שאלה בתחום המילולי:

מי מהבאים יוצא דופן?
(1) חוח
(2) חריט
(3) צנין
(4) חרול

בהצלחה!
לצפיה ב-'אני יודע, אבל עם עזרים חיצוניים'
אני יודע, אבל עם עזרים חיצוניים
09/07/2018 | 11:07
19

את התשובה בעיניי, חריט, דווקא הכרתי - ארנק קטן
את יתר המילים הייתי צריך לבדוק - קוץ

אבל יש פה טריק...
טכנית התשובה יכולה להיות גם צנין. אי אפשר להכחיש ש-3 מילים מתחילות ב ח' ורק צנין לא. אז היא גם יוצאת דופן...

לצפיה ב-'"יוצא דופן" - רק מבחינת המשמעות'
"יוצא דופן" - רק מבחינת המשמעות
( לעמוד שלי בתפוז )
09/07/2018 | 11:18
16
התשובה שלך נכונה.

שים לב, כאשר אנחנו מדברים בחשיבה פסיכומטרית על יוצא דופן - אנחנו מתכוונים ליוצא דופן מבחינת המשמעות והתוכן של המילה, ולא מבחינות אחרות.
אחרת, אם נמשיך עם כיוון החשיבה שלך, גם "חוח" יכולה להיות תשובה יוצאת דופן, כי היא התשובה היחידה המורכבת מ3 אותיות, כל שאר המילים הן בנות 4 אותיות...
לצפיה ב-'הערכת מטלת כתיבה'
הערכת מטלת כתיבה
03/07/2018 | 12:01
1
59
שלום רב,
אשמח מאוד להערכה של מטלת כתיבה שכתבתי. בנוסף אשמח להערכת ציון סופי בממד הלשון ובממד התוכן (בין 1 ל-6).

שאלת המטלה -
לאחרונה פורסמנו תקנות המעלות העלאה ניכרת את מחיר הסיגריות ומרחיבות את ההגבלות על העישון במקומות ציבוריים. בעקבות פרסום התקנות כתב העיתונאי שי גולדן:"אינני מעשן כבד. ליתר דיוק, יש ימים שבהם אינני ראוי להתקרא 'מעשן' כלל. את רוב הסיגריות שלי אני מעשן בחניון הבניין - מכלאה למעשנים שלמדתי לחבב בחלוף הימים - ועל מדרגות ביתי, באוויר הפתוח. למדתי להכיר בעובדה שהעישון מריד חלק לא מבוטל האנשים סביבי. אני מכבד את מבוקשם. עם זאת, אינני מבין מדוע עליי לשלם הרבה יותר על סיגריות ולהרגיש כפושע מבוקש בכל פעם שאני רוצה להדליק סיגריה ברחוב, שם מכוניות על אגזוזויהן מפחמות בשמחה גדולה את ריאות הציבור; ומדוע השוטר שצריך שיהיה מופקד על ביטחוני יפנה את משאביו המדולדלים למרדף אחריי."

לדעתכם, האם המעשנים אכן נרדפים, גפי שטוען שי גולדן?

החיבור שכתבתי -
"ידוע מזה עשרות שנים שעישון סיגריות מזיק לבריאות האדם. בנוסף, ידוע שעישון פסיבי - נוכחות בטווח קרוב למעשנים וחשיפה לעשן של הסיגריות שלהם - מזיק גם כן לבריאות. מחקרים רבים טוענים שהנזק של הסגריות לבריאות אף עלול להוביל למחלת הסרטן. בעקבות הסכנה הפוטנציאלית לבריאות האדם מעישון הסיגריות והחשיפה אליהם, לאחרונה המחלמה בהם עלתה שלב: מחירי הסיגריות הועלו במידה ניכרת והורחבו המקומות הציבוריים בהם אסור לעשן. לטענת העיתונאי שי גולדן, הצעדים הנ"ל מהווים רדיפה כלפי המעשנים. ונשאלת השאלה - האם הצעדים הללו אכן מהווים רדיפה או שמה הם נחוצים ואין בהם כל פסול? לדידי ההרחבה של מקומות האיסור על מעשנים מוצדקת ואף נדרשת; והעלאת מחירי הסיגריות במידה הניכרת אינה מוצדקת ובמקרה זה אני מסכים עם הטענה שאכן לא ראוי שבדרך זו המדינה תילחם בעישון הסיגריות.
לתפיסתי, הזכות הכי חשובה שתוכבד במדינה דמוקרטית היא הזכות לחירות - הזכות של אדם לעשות כרצונו ומבלי שיכפו עליו תפיסות או רצונות אחרים. יחד עם זאת, זכות לא מקנה רשות לפגיעה באחרים וזאת בהתאם לזכות חשובה נוספת - הזכות לחיים. ועל כן, לדעתי עישון במקומת ציבוריים עלול לפגוע באנשים אחרים ואף בבריאותם ואין לאפשר זאת. ולכן אני לא רואה כל פסול בהרחבת האיסור על עשיון במקומות ציבוריים. להפך: חובה על המדינה להגן על שלום גופם ובריאותם של אזרחיה ואין לקבל מצב שבו אנשים מעשנים בתנת רכבת למשל, ופוגעים באחרים שעלולים להינזג מהעישון. מה גם, שהעשן עצמו, מבלי להתייחס לנזג הבריאותי, מפריע פעמים רבות לאנשים רבים. וכל עוד שאין חוק שאוסר זאת, יש קושי מסוים בלבקש מאנשים להפסיק לעשן בסביבה שבה הם פוגעים באחרים.
אך יחד עם זאת, לדעתי העלאת מחירי הסיגריות במידה ניכרת מהווה התערבות בוטה ברצון הפרט וכפיית תפיסת המדינה על רצון האזרחים. כפייה כזו מהווה פגיעה בזכות לחירות ואין לקבל אותה. אני אישית לא מעשן ואף סבור שהעישון הוא מעשה לא חכם בלשון המעטה, אך אני גורס שאין לפגוע ברצון הפרט אלא במקרים בהם הוא פוגע באחרים.
לסיכום, לדעתי הרחבת המקומת יהצבוריים בהם אסור לעשן היא מוצדקת מאחר והיא מגנה על בריאות נפגעים מעישון. לעומת זאת, העלאת מחירי הסיגריות מהווה כפיית דעת המדינה על הפרט ופגיעה בחירותו והיא גובלת ברדיפת המעשנים."
לצפיה ב-'הערכת המטלה'
הערכת המטלה
( לעמוד שלי בתפוז )
03/07/2018 | 13:12
38
הי אבי,

תוכן - 3 (בעיקר בגלל העובדה שלא התייחסת ישירות לשאלה - האם המעשנים נרדפים או לא - אלא הבעת את דעתך על שתי פעולות ספציפיות שננקטו נגד ציבור המעשנים).
לשון - 5.

בהצלחה!
לצפיה ב-'יש מצב '
יש מצב
02/07/2018 | 09:43
1
36
שאם בעוד חודש אני אלמד את החיבור באופן עצמאי , אז מישהו יכול לבדוק לי בחינם ? . מישהו אולי מכיר אתרים או חברות שבודקות חיבורים בחינם ? .

לצפיה ב-'בדיקת חיבורים'
בדיקת חיבורים
( לעמוד שלי בתפוז )
02/07/2018 | 15:48
35
שלום,

ישנן לא מעט חברות המספקות שירותי בדיקה של חיבורים. הבדיקות נערכות על ידי אנשי מקצוע, ולכן גם עולות כסף. גם אנחנו, ב"שמשי פסיכומטרי" מספקים שירות כזה. (שולח לך בפרטי הצעה מסודרת).
מעבר לזה, כדי לקבל חוות דעת כללית ולאו דווקא מחייבת או מקצועית - אתה מוזמן להעלות את חיבוריך כאן בפורום, ולקבל תגובות מהחברים.

שיהיה בהצלחה!
לצפיה ב-'מיתוס'
מיתוס
22/06/2018 | 19:22
1
39
מה ההגדרה הטובה ביותר למיתוס בפסיכומטרי?
חבר הגדרתי לי את זה כאגדה, אחר מגדיר לי כאמונה בדבר מסוים, וויקיפדיה מקשקשת בקומקום עם הגדרה אחרת.
מה היא ההגדרה המתאימה לבחינה הפסיכומטרית?
לצפיה ב-'מילון בפסיכומטרי'
מילון בפסיכומטרי
( לעמוד שלי בתפוז )
26/06/2018 | 23:48
29
שלום נחום, שאלה מצוינת.

ראשית, חשוב שתשים לב: אין דבר כזה "הגדרה שמתאימה לפסיכומטרי". אין פירוש מסוים ומוגדר שדווקא אותו צריך ללמוד לפסיכומטרי. מעבר לזה, וחשוב לא פחות - אין פירוש אחד שהוא בהכרח יותר נכון מחבירו. בהחלט, קורה לעתים שלמילה נמצא כמה הגדרות שונות (מן הסתם, בדרך כלל ההגדרות קרובות זו לזו). ולכן אם תחפש במילונים שונים פירוש למילה "מיתוס", סביר להניח שתמצא הגדרות מעט שונות. אגב, אני אוהב יותר את הפירוש "סיפור-עם" למילה "מיתוס".

שנית, במתכונת הנוכחית של הבחינה, אנחנו נדרשים לפירוש מילולי של מילה בהקשר. בין אם מדובר באנלוגיות, בין אם מדובר בהשלמת משפטים או בשאלת היגיון אחרת, אנחנו נדרשים להבין את פירוש המילה כאשר היא מובאת בהקשר כלשהו. ולכן, גם אם לא תגדיר מילה מסוימת בהגדרה המדויקת שלה, אלא תדע הגדרה שהיא רק "בערך", הדבר צריך להספיק לך כדי לענות נכון על השאלה.

בהצלחה!
לצפיה ב-'מילות יחס באנגלית'
מילות יחס באנגלית
19/06/2018 | 11:53
1
132
אשמח לקבל חוקים או טיפים לדעת מתי להשתמש במילים at on in
הסבר ידידותי למשתמש
למשל
I was _ ?_  London
לצפיה ב-'מילות יחס באנגלית'
מילות יחס באנגלית
( לעמוד שלי בתפוז )
26/06/2018 | 23:38
13
הי ליאור,

תסתכל כאן בקישור. נראה לי שזה יכול לעזור לך מאד.

בהצלחה 
לצפיה ב-'ניסיון נוסף'
ניסיון נוסף
11/06/2018 | 10:12
1
38
היי,
אני מתכוון לגשת לבחינה פעם שנייה, הפעם בלי קורס (אני צודק?), כי בלי קשר לקבלה לאן שרציתי אני פשוט מרגיש שיכולתי להוציא ציון גבוה יותר ושלא הלך לי טוב. האם יש פה מרכיב של מזל ובחינה נוספת יכול להיות שיהיו שאלות שפשוט כן התאמנתי עליהן ואולי אהיה יותר מרוכז? כמה ציוני הסימולציות שיקפו והאם להתבסס עליהם בהחלטה להיבחן שוב? האם קורס נוסף לא יהיה משתלם כי אני כבר יודע במה אני חזק ובמה חלש ועליי לתרגל באופן ממוקד? אני אשמח לעצה האם אני פועל נכון וצודק בהנחות שלי 
לצפיה ב-'איך לגשת לבחינה פעם שנייה'
איך לגשת לבחינה פעם שנייה
( לעמוד שלי בתפוז )
20/06/2018 | 09:24
22
שלום יוני,

א. לגיטימי לגמרי לגשת פעם שנייה, ובהחלט סביר ומצוי שמקבלים בבחינה השנייה ציון גבוה יותר מאשר בבחינה הראשונה. לא עניין של "מזל" כפי שכתבת, אלא בעיקר עניין של היכרות עם התהליך. ההרגשה והידיעה שזו לא הפעם הראשונה שאתה נבחן, מפחיתה בצורה קריטית את הלחץ, וממילא בדרך כלל הביצועים טובים יותר.

ב. הסתמכות על ציוני הסימולציה תלויה בנתונים שאינני מכיר - אילו סימולציות עשית? במסגרת קורס? האם עשית את הסימולציות בתנאים האידיאליים? וכו'. בכל אופן, ללא קשר לציוני הסימולציות שעשית בעבר, לימוד לקראת היבחנות בפעם השנייה יכול להוביל אותך לשיפור הציון.

ג. איך הכי נכון ללמוד לקראת פעם שנייה? שוב תלוי בנתונים שאינני מכיר - כיצד למדת בפעם הראשונה? במידה ומדובר בקורס - האם היית נוכח בכל השיעורים? האם אתה מרגיש שמיצית את מה שהיה לקורס לתת לך? עד כמה הציון שקיבלת רחוק לדעתך מהציון שאליו אתה מסוגל להגיע? בכמה נקודות אתה מעוניין לשפר?
נסה לענות על השאלות האלה, ואז יהיה נכון יותר לכוון אותך לצורת הלימוד שטובה עבורך.

בהצלחה!
מנחם
לצפיה ב-'האם כדאי לדחות את הבחינה ?'
האם כדאי לדחות את הבחינה ?
01/06/2018 | 11:31
3
74
לא כל כך למדתי לחיבור , השקעתי יותר בתרגול שאלות מילוליות אמריקאיות .
עד כמה החיבור יכול לפגוע לי בציון ? האם יש לי די זמן כדי ללמוד אותו ? .
האם עדיף לדחות בגין זה את הבחינה למועד ספטמבר ? .

האם כדאי לקרוא את ספרי האונברסיטה המשודרת בתור חיזוק להבנת הנקרא ? ,
כלומר האם קריאת ספרים מסוג זה עוזרת לחלק של הבנת הנקרא או שמא עדיף במקום לתרגל פרקים מילוליים ?.
מנחם , בתור אדם דתי , מה דעתך לגבי לימוד גמרא , האם זה באמת מחדד את השכל ועוזר להבנת הנקרא ? . ( שלא תבין , אני די טוב בחלק המילולי - או לפחות ככה אני חושב , אבל אני מחפש דרכים להשתפר עוד ועוד בהבנת הנקרא ).

לצפיה ב-'לימוד חיבור'
לימוד חיבור
( לעמוד שלי בתפוז )
01/06/2018 | 12:32
2
54
הי שלום,

1. חיבור: החיבור הוא חלק חשוב ומשמעותי בבחינה. הוא מהווה 25% מהציון המילולי. השאלה האם נכון לדחות את הבחינה מושפעת מהרבה נתונים שרק אתה מכיר (מה הציון שלך כרגע? מה הציון שאליו אתה צריך להגיע? האם אתה לומד לבד / בקורס? האם יש לך חומרי לימוד זמינים לחיבור? כמה זמן ביום אתה מקדיש לטובת לימוד לבחינה? וכן הלאה..).
ברמה המעשית, יש לנו אפשרות לספק לך חומרי לימוד לתרגול מטלת החיבור.

2. קריאת ספרים. באופן כללי, נכון שקריאת ספרים מסייעת ומשפרת את יכולות ההבנה וההסקה שלנו. עם זאת, כהכנה לבחינה עצמה - אין כמו תרגול ממוקד בשאלות המנוסחות בסגנון הבחינה. לשם כך ניתן לפתור בחינות ישנות הנמצאות באתר של "המרכז הארצי". וגם כאן, אם חסרים לך חומרים - ניתן לקבל מאיתנו ספרי תרגול בנושא.

3. לימוד גמרא. כנ"ל. בעיניי, זהו לימוד שדורש יכולות שכליות גבוהות. אבל אם כרגע המטרה שלך היא התמקדות בתרגול לבחינה - לא זו הדרך.

בהצלחה!

לצפיה ב-'אבל '
אבל
01/06/2018 | 12:54
1
35
בחינות ישנות לא דומות במבנה התוכן שלהם לחלק המילולי של הבחינה ( שאלות פסקה . אז מדוע פרקי התרגול הישנים טובים כתרגול פרקי מילולי ?) . וכן , יש לי מקורות ללימוד חיבור , ואני כרגע לא עובד , כך שאני פנוי כל היום ללימוד פסיכומטרי . אבל האם בפרק זמן שנשאר - אני אוכל לדעת טוב את החיבור ? . או שבגלל החיבור עדיף לדחות ? .
לצפיה ב-'לימוד חיבור'
לימוד חיבור
( לעמוד שלי בתפוז )
01/06/2018 | 15:35
35
חיבור - לדעתי חודש זהו זמן מכובד להכרת נושא החיבור ותרגולו. אבל ההחלטה צריכה להיות שלך - אתה יודע כמה זמן לוקח לך להפנים דברים. אתה יודע מה רמת הכתיבה הבסיסית שלך, מה היכרותך עם השפה העברית, עם מילות קישור, וכו'. אך באופן עקרוני וכללי - פרק זמן של חודש הוא מספיק.

תרגול מילולי - הכי טוב לתרגל בספרי תרגול שנכתבו במיוחד לשם כך. בנוסף, תרגול בחינות ישנות. אין הכוונה לבחינות ישנות מדי שאינן תואמות את המבנה הנוכחי, אלא לבחינות מהשנים האחרונות.

בהצלחה!
לצפיה ב-'ללמוד לפסיכומטרי לבד תוך חודש?'
ללמוד לפסיכומטרי לבד תוך חודש?
29/05/2018 | 02:27
4
161
שלום חברים,

משום מה סברתי לתומי שלאנשים בגיל 30+ יש פטור מפסיכומטרי ולכן לא ייחסתי לבחינה זו כל חשיבות. להפתעתי נודע לי אתמול כי אצטרך לגשת לבחינה בכל זאת ע"מ להתקבל לחוג לפילוסופיה. הציון הנדרש הינו 550 ומעלה.
מועד הפסיכומטרי האחרון לפני ההרשמה לשנת הלימודים הקרובה הוא בתאריך 03.07- שהוא גם המועד האחרון שעליו נסמכות האוניברסיטאות.

שאלתי היא כדלקמן:
עד כמה יהיה ריאלי ללמוד לבד לבחינה בה היקף החומר הוא כה רחב, תוך חודש ימים בלבד, מבלי לקחת בחשבון את חלק האנגלית שבמבחן, שכן אנגלית היא כשפת אם בשבילי? יצויין כי אני עצמאי ויש באפשרותי לפנות את הזמן הדרוש לשם כך. קחו בחשבון שאני בן 33 ולא נגעתי בחומר לימודי מאז התיכון...

מאידך, איני כל כך לחוץ להתחיל את שנת הלימודים בשנה הקרובה, הסיבה העיקרית שבגינה אני מתעתד ללכת ללמוד היא שאני רוצה להעשיר את עצמי בידע ולחוות את חווית הלימודים במוסד אקדמי.

מהי המלצתכם? להשקיע חודש אינטנסיבי בלימודים או שמא לגשת לקורס מסודר וללמוד בישוב הדעת?

תודה רבה
לצפיה ב-'לימוד פסיכומטרי בחודש בודד'
לימוד פסיכומטרי בחודש בודד
( לעמוד שלי בתפוז )
29/05/2018 | 16:38
85
הי שלום,
אם נשקלל את כל הנסיבות שתיארת (יעד 550, האנגלית שלך היא ברמה גבוהה, יש לך זמן להשקיע) - אני ממליץ לך ללמוד בצורה מקוונת ועצמאית לבחינה, ולגשת לבחינת יולי הקרובה. אין טעם להמתין שנה.

לימוד מקוון כולל גם גישה לשיעורי וידאו וגם ערכת ספרים לתרגול.

פרטים נוספים על הלימוד המקוון תוכל לקרוא בקישור הזה

בהצלחה!
מנחם
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
04/06/2018 | 16:35
2
52
ראשית, בהצלחה רבה.
שנית, לגבי השאלה ששאלת: תלוי עד כמה אתה מהיר קליטה ומסוגל ללמוד לבד. אולי קבוצה תעזור לך. אני למדתי ב-1998 ושנה אח"כ. במקרה הראשונה, זה היה עם ביה"ס וזה היה איום ונורא. בקורס השני, האווירה הייתה יותר לימודית ולפני הגיוס. לפעמים, שנה זה כל ההבדל בין ציון בינוני מינוס לציון שמספיק עבור רוב המקצועות. 
בלי קשר, באיזה תחום אתה עוסק ומה אתה מתעתד ללמוד? יש קשר בין השניים?
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
05/06/2018 | 06:48
1
32
לא הייתי מעיד על עצמי שאני מהיר קליטה, אך עם זאת, יש לי זכרון פנומנלי.

אני כרגע עוסק בעיצוב גרפי ומתעתד ללמוד באחד מהמסלולים הבאים: תואר ראשון בפסיכולוגיה, תואר ראשון בביולוגיה (מדעי החיים) או תואר ראשון בספרות אנגלית.
לצפיה ב-'זיכרון טוב בטוח יעזור'
זיכרון טוב בטוח יעזור
05/06/2018 | 08:40
13
לצפיה ב-'רוצים להיות מדריכי פסיכומטרי?'
רוצים להיות מדריכי פסיכומטרי?
( לעמוד שלי בתפוז )
25/05/2018 | 12:59
48

"שמשי פסיכומטרי" ​מרחיבה את שורותיה, ומכשירה מדריכי פסיכומטרי להדרכה ​בחברה.
​דרישות סף: ציון פסיכומטרי 700 ומעלה. נגישות לעבודה באזור השומרון (אריאל). רקע בחינוך/הוראה - יתרון.
יש לשלוח קורות חיים ל menachem@shimshi-psy.co.il.
פניות מתאימות בלבד תיענינה.
לצפיה ב-'מחפש מורה פרטי ללימוד פסיכומטרי כמותי/מילולי'
מחפש מורה פרטי ללימוד פסיכומטרי כמותי/מילולי
22/05/2018 | 14:32
1
40
היי

מחפש עבור אחותי עם לקוי למידה מורה פרטי מנתניה לפסיכומטרי בחלק הכמותי והמילולי
לצפיה ב-'לימוד פרטני לפסיכומטרי'
לימוד פרטני לפסיכומטרי
( לעמוד שלי בתפוז )
22/05/2018 | 20:53
28
שלום מרדכי,

שלח לי בבקשה מסר בפרטי, ואנסה לעזור לך.

מנחם
לצפיה ב-'איפה כדאי לעשות קורס...'
איפה כדאי לעשות קורס...
22/05/2018 | 20:41
1
46
היי אני שוקלת לעשות קורס פסיכומטרי אצל יואל גבע...
אני צריכה לקבל בפסיכומטרי מעל 740. התייעצתי עם יואל גבע והמחיר שנתנו לי לאחר הנחה הוא בסביבות ה9000.
רציתי לשאול אם מישהו ניסה את הקורס של יואל והאם הלימודים באמת איכותיים.
בנוסף רציתי לשאול אם גם לכם לקחו כזה מחיר גבוהה...ואם יש הבדל בין הסניפים של יואל גבע מבחינת איכות הלימודים.
תודה רבה 
לצפיה ב-'מחיר קורס פסיכומטרי'
מחיר קורס פסיכומטרי
( לעמוד שלי בתפוז )
22/05/2018 | 20:51
46
הי מור, 

1. אין שום הצדקה בעולם לשלם 9000 ש"ח על קורס פסיכומטרי.
2. איכות של קורס פסיכומטרי לא נקבעת לפי המחיר שלו.

במקומך, הייתי שואל את עצמי שאלות אחרות לגמרי:
1. האם אני באמת צריכה 740? לאיזה מסלול לימודים?
2. האם אני יכולה לקבל 740? אני מבינה את המשמעות של ציון גבוה כל כך?
לאחר מענה על שאלות אלה, הייתי מחפש את המסלול הנכון ביותר להתכונן לבחינה, אבל כאמור למעלה - בשום פנים ואופן אין טעם וצורך לשלם 9000 ש"ח על הכנה למבחן.
לצפיה ב-'חברים עזרה !'
חברים עזרה !
14/05/2018 | 15:59
1
55
בביקורת מסעדות בעיתון "האדמה" נכתב: הסיבה לאינפלציית המסעדות
האוריינטאליות הפוקדת את לונדון, אינה אלא ניסיון פוסט-מודרניסטי לשלב את
המהגרים הרבים החיים בלונדון בתרבות הפנאי והמסעדות. ניסיון זה הוא כמו לעג לרש
, בשל מעמדם הסוציו-אקונומי של המהגרים החיים בלונדון רבתי. מי מהמשפטים הבאים דומה ברעיונותיו לרעיון המרכזי של הטקסט?
א- מסעדות המגישות אוכל יפני בלונדון, כדוגמאת סושי, מעסיקות מלצרים וטבחים
ממוצא ישראלי
ב- תחנת החדשות לדוברי הרוסית בישראל מעסיקה כתבים וקריינים ממוצא רוסי
ג- ההצגה "עולמו של אליעזר" המגוללת את סיפור חייו של אליעזר בן יהודה, מחיה
השפה העברית, מוצגת בשפה הצרפתית והאנגלית בלבד
ד- בתאטרון המרכזי של לונדון, מוצגת הצגה העוסקת בחייו של מהגר ממדינות המזרח
התיכון, הפתוח מסעדה המגישה מאכלים לונדוניים
לצפיה ב-'תשובה לשאלת היגיון'
תשובה לשאלת היגיון
( לעמוד שלי בתפוז )
17/05/2018 | 14:00
26
למען האמת, התשובות כאן לא ברורות לי לחלוטין.
אך אם אני צריך לבחור בכל זאת, הייתי בוחר את תשובה ג, היות וגם היא עוסקת ב"לעג לרש" כלשהו - להעביר את סיפורו של מחיה השפה העברית בשפה שאיננה עברית..
לצפיה ב-'אפליקציה מעולה ללימוד אנלוגיות: ״מה הקשר-אנלוגיות״'
אפליקציה מעולה ללימוד אנלוגיות: ״מה הקשר-אנלוגיות״
05/05/2018 | 11:58
66
היי
מי שרוצה להשתפר באנלוגיות ובאוצר מילים דרך אפליקציה מעולה ובחינם
אני ממליץ לכם לנסות את האפליקציה ״מה הקשר-אנלוגיות״
בהצלחה!
לצפיה ב-'היי, מתי מקבלים תוצאות של הבחינה שהייתה בערב פסח ?? כבר עברו'
היי, מתי מקבלים תוצאות של הבחינה שהייתה בערב פסח ?? כבר עברו
29/04/2018 | 16:41
1
65
30 יום !!!!
לצפיה ב-'ציוני אפריל'
ציוני אפריל
( לעמוד שלי בתפוז )
29/04/2018 | 23:58
100
הי אפרת,
על פי התחזית המעודכנת שבאתר המרכז הארצי, הציונים צפויים להתפרסם לכל המאוחר ב8.5 (אמצע השבוע הבא). ייתכן מאד שהפרסום יוקדם, וכבר בהמשך השבוע יישלחו הודעות לנבחנים.
עוד טיפה סבלנות...
לצפיה ב-'ביקורת על חיבור שכתבתי'
ביקורת על חיבור שכתבתי
29/04/2018 | 11:46
56
היי חבר'ה רשמתי פה חיבור אשמח שתביעו את דעתכם עליו ,מה לתקן  איפה להשתפר ,מה להוסיף , כל דבר תודה רבה (אין טיזר )
האם להמשיך בהפעלת  רשתות חברתיות כמו פייסבוק עם הדלפת המידע ?
קיימת מחלוקת בנוגע  לכח שניתן לרשתות החברתיות כיום עם התקדמות הטכנולוגיה . יש הסבורים כי יש להם יתרונות רבות ,למשל מאפשרים להקים בהם עמוד עסקי המיועד לשיווק עסקי , יוצרים רשת חברתית שבה כל אחד יכול להביע את דעתו ללא בעיה , לעומת זאת יש הטוענים כי רשתות חברתיות אינם ראויים לשרת אנשים כי פעמים רבות הן מדליפות מידע ,מצותתים לאנשים .
דעתי היא כי יש להמשיך לרשתות חברתיות לתפקד ,אנמק את סיבותיי בהמשך .
ראשית ,רשתות חברתיות מהוות מקום דמוקרטי למשתמשים . משתמשים ברשתות יכולים לפרסם את דעתם האישית ללא כל בעיה , בכל זמן שיחפצו כך שהמקום תמיד זמין ,המשתמשים יכולים להעלות רעיונות יחד ולשתף אחד את השני .
שנית ,רשתות החברתיות מהווים עמודי עסקים .ניתן להקים ברשתות עמודי עסקים המיועדים לשיווק עסקי, כך שאנשים המחפשים מידע אודות העסק מסוים או תחום עיסוק פונים לחיפוש וקבלת מידע באותם רשתות.
מנגד, יש הסבורים כי רשתות חברתיות אינם ראויים לשרת אנשים מאחר שנמצאו מספר עדיות שהן מדליפות מידע אישי ומצותתים לאנשים . אין ספק כי זו עבירה חמורה כי רשתות אלו אמורות לשמור על המידע ולא להפר את אמון המשתמשים . לכן לדעתי על מנת למנוע מקרים נוספים כגון אלו על המשתמשים להיות זהירים יותר , לשנות את הרגלי הצריכה . בנוסף רשתות החברתיות עליהם לעשות הכל על מנת לשמור על הזכיות של המשתמשים כמו זכות לכבוד ולפרטיות , מאחר שחלק מתפקידם הוא להגן על המידע של המשתמשים . אך שוב יש לנות את הרגלי הצריכה של המשתמשים ,עליהם להבין כי כל משהם מפרסמים עלול לשמש  כחור כנגדם .
לסיכום, לרשתות החברתיות יש יתרונות רבות ,בעזרת משתמשים רבים מצליחים לפרסם את העסק שלהם , הם יכולים להביע את דעתם בכל זמן ,להעלות רעיונות שונים .כמו כן על הרשתות החברתיות לעשות כל שביכולתם על מנת לשמור על הפרטיות של המשתמשים שתשמר ככל שניתן . בשל כך , אני תומכת בהמשך הפעלת רשתות חברתיות .

(תודה לכל משקרא עד כאן , אז מה אני יכולה לתקן, להוסף ,למחוק ?)
תודה רבה

לצפיה ב-'קידום או IQ'
קידום או IQ
22/04/2018 | 18:01
3
110
אני מחפש קורס פסיכומטרי לבן שלי הלומד בתיכון.
הבנתי שיואל גבע נחשב הכי טוב הבעיה היא שאין סניף בקירבת מגורנו והקורס אינו מתואם לתיכונים ומתנגש בבגרויות
לאומת זאת לקידום ו IQ יש קורסים של כחודש וחצי שמתאמים לתיכוניסטים ומחיר הקורסים נמוך משמעותית מיואל גבע (1500-2000 ש"ח מול 8000 ש"ח)
בנוסף לזה הקורסים של קידום  IQ ממוקמים בתיכונים ולכן לא צרכים לנסוע לקורס מרוחק.
השאלה מי מבן בתי הספר עדיף, ממה צריך להיזהר בכל בית ספר אולי בכללל עדיף ללמוד במסגרת עצמאית ללא בית ספר ואם כן איזה מסגרות עצמאיות יש ?
לצפיה ב-'בחירת קורס'
בחירת קורס
( לעמוד שלי בתפוז )
22/04/2018 | 19:33
102
שלום עופר,

אענה לך בזהירות הנדרשת, היות וחוקי הפורום לא מאפשרים לפרסם אודות חברות פסיכומטרי שונות.
עובדתית, איכות של קורס פסיכומטרי נמדדת בין השאר על פי המדריך. ישנם מדריכים ברמות שונות בכל חברה. ניתן "ליפול" על מדריך איכותי ומנוסה מאד בכל חברה, ומאידך אפשר להיקלע לקורס שמדריך אותו מדריך עם ניסיון מועט מאד.
לכן, לומר שחברה X נחשבת הכי טובה - קשה מאד. ייתכן שישנו מיתוג כזה, אבל האם הוא מצדיק נהירה אחרי אותה חברה? לא ממש.
לעניין קורסים הנלמדים בתיכון - לעתים מדובר בקורסים מקוצרים, הכוללים מספר קטן יחסית של מפגשים, המועברים על ידי מדריכים "טירונים". הראיה - המחיר. מחיר של 1500-2000 ש"ח לקורס פרונטלי הוא לא "מחיר אמיתי". חברות מספקות מדי פעם מחיר כזה על מנת ללכוד קהל שיהיה שבוי שלהם לקורסים חוזרים וכדומה, ולכן נוכל למצוא מחירים כאלה בעיקר בתיכונים, בנות שרות לאומי, בוגרי צבא וכדומה.

לגבי לימוד במסגרת עצמאית - כבר עלה כאן בפורום לדיון מספר פעמים הנושא של קורס מקוון, והתייחסנו אליו באריכות.
מוזמן לעיין באתר שלנו, "שמשי פסיכומטרי" (לינק לאתר תוכל למצוא כאן בפורום בהודעה הראשית ובפרופיל מצד שמאל), ותוכל לקבל שם מידע על קורס מקוון. בכללי, מדובר על לימוד עצמי בעזרת שיעורי וידאו מוקלטים, בעזרת ערכת ספרי לימוד ותרגול, ובעזרת תמיכה וליווי וירטואליים.

אם יש שאלות נוספות, אני כאן.

בהצלחה!
לצפיה ב-'קורס לתיכונים'
קורס לתיכונים
24/04/2018 | 13:00
1
64
אני מסכימה עם חלק ממה שמנחם אמר מעלי, לא עם הכל..
אני מאוד נזהרת במילים כדי לא לעבור על חוקי הפורות...
בכל קורס פסיכומטרי שתעשו זה עניין של הרבה מזל לזכות במורה איכותי וטוב ולא מרצה "חדש"..
הקורסים שמציעים IQ וקידום הם קורסים שמותאמים לתיכונים ותלמידי תיכון, הלימוד בהתאם למה שלה והמחירים בהתאם ליכולת שלהם..
בתור אחת שלמדה בקידום אני מדברת ומניסיון אצלם, לא קרה עדיין ששמעתי על מרצה לא טוב שלימד אצלם גם בקורסים לתיכוניים ובני משפחה שלי שעשו שם קורס לתיכוניים יצאו ממנו עם ציונים גבוהים ועם תחושות טובות מאוד..
לגבי למידה בבית אני אישית לא הייתי מצליחה, זה דורש המון כוח רצון ויכולת לשבת ללמוד לבד בלי "בריחה" למקומות ומריחת זמן... הכל תלוי באדם..
המון בהצלחה :)
לצפיה ב-'למידה בבית'
למידה בבית
( לעמוד שלי בתפוז )
24/04/2018 | 15:41
42
שיר, תודה על הדברים שכתבת.
בהחלט, למידה עצמית לא מתאימה לכל אחד ולכל אחת, ונדרשת כאן יכולת לשבת ללמוד.
אבל, כדי לא להשלות את המתעניינים, בכל מקרה ובכל אופן - כדי להתכונן לבחינה, יש צורך בכוח רצון גדול וחזק, וביכולת משמעותית לשבת ללמוד בבית בלי למרוח את הזמן. משך הזמן הנדרש לתרגול שיעורי בית, למעבר על מילונים ולשיפור האנגלית, לכתיבת חיבורים ופתרון סימולציות - הוא לא פחות מאשר משך הזמן הדרוש ללמידה הראשונית של החומר.

מנהל/ת הפורום

אודות:
מנחם שמשי, בן 35, נשוי ואב לחמישה. בעל תואר שני בחינוך במערכות למידה וטכנולוגיות למידה (בהצטיינות יתרה). בשנת 2014 השתתף בחידון התנ"ך למבוגרים, והוכתר
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

מנחם שמשי - מנהל פורום פסיכומטרי
שמשי פסיכומטרי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו