לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום פסיכומטרי

ברוכים הבאים לפורום פסיכומטרי!
נתקעת עם שאלה או שלא מצאת דרך קצרה לפתרון? הפסיכומטרי מלחיץ אותך? לומד/ת לבד ולא יודע איפה להתחיל? פה זה בדיוק המקום לשפוך את הכל!

פורום פסיכומטרי מיועד לכל מי שעומד להיבחן בבחינה הפסיכומטרית כדי לשאול שאלות,לתת טיפים, שיטות ועצות, להחליף חוויות, לקטר, לעודד וכל מה שקשור ללמידה לקראת המבחן.

מה זה בדיוק פסיכומטרי? מבחן הפסיכומטרי ללא ספק הוא ה"אבא" של כל המבחנים ומבחינת מוסדות ההשכלה הגבוהה משקלו כמעט זהה (בד"כ) למשקל תעודת הבגרות.
המבחן מתחיל במטלת כתיבה שנמשכת כ-30 דקות. שאר המבחן מורכב מ-8 פרקים בכמותי (מתמטיקה), מילולי ואנגלית, 20-23 שאלות בכל אחד ו-20 דקות מוקצבות לפתירת כל פרק.
הבחינה מנוהלת ומועברת ע"י "המרכז הארצי לבחינות והערכה" לאוניברסיטאות.

שימו לב - לפני כתיבת הודעות בפורום יש לקרוא את התקנון הפורום (שימו לב לכיתוב האדום בצד שמאל של הפורום) שיהיה בהצלחה לכולם!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פסיכומטרי

ברוכים הבאים לפורום פסיכומטרי!
נתקעת עם שאלה או שלא מצאת דרך קצרה לפתרון? הפסיכומטרי מלחיץ אותך? לומד/ת לבד ולא יודע איפה להתחיל? פה זה בדיוק המקום לשפוך את הכל!

פורום פסיכומטרי מיועד לכל מי שעומד להיבחן בבחינה הפסיכומטרית כדי לשאול שאלות,לתת טיפים, שיטות ועצות, להחליף חוויות, לקטר, לעודד וכל מה שקשור ללמידה לקראת המבחן.

מה זה בדיוק פסיכומטרי? מבחן הפסיכומטרי ללא ספק הוא ה"אבא" של כל המבחנים ומבחינת מוסדות ההשכלה הגבוהה משקלו כמעט זהה (בד"כ) למשקל תעודת הבגרות.
המבחן מתחיל במטלת כתיבה שנמשכת כ-30 דקות. שאר המבחן מורכב מ-8 פרקים בכמותי (מתמטיקה), מילולי ואנגלית, 20-23 שאלות בכל אחד ו-20 דקות מוקצבות לפתירת כל פרק.
הבחינה מנוהלת ומועברת ע"י "המרכז הארצי לבחינות והערכה" לאוניברסיטאות.

שימו לב - לפני כתיבת הודעות בפורום יש לקרוא את התקנון הפורום (שימו לב לכיתוב האדום בצד שמאל של הפורום) שיהיה בהצלחה לכולם!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-' נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה '
נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/06/2017 | 13:11
 משפחות עם ילדים, טיולי בנות, צעירים, דתיים והגיל השלישי: גיאורגיה הפכה להיות היעד החם לחופשה מגוונת ולנו יש פורום חדש שיעזור לכם לתכנן את הטיול המושלם  היכנסו לפורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
לצפיה ב-' פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל '
פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2017 | 12:32
4
 מסוכסכים עם השכן על רכוש משותף? מתמודדים עם דייר סרבן תשלום? 
מומחה בפורום ועד בית- בתים משותפים מחכה לשאלות שלכם

נתקלתם במקרה של רשלנות רפואית? אתם צריכים ייעוץ משפטי בנושא? עו"ד מהתחום מחכה לייעץ לכם בפורום רשלנות רפואית

העסק נמצא בקשיים כלכליים? צריכים ייעוץ פיננסי? פורום הלוואות לעסקים וייעוץ עסקי זה המקום בשבילכם

הקריירה נתקעה? מתקשים למצוא כיוון תעסוקתי בחיים? בפורום ייעוץ קריירה מחכים לכם בקוצר רוח וישמחו לייעץ לכם

בעיות ראייה, משקפיים, מולטיפוקל, עדשות ראייה, צילינדר -  מומחה אופטומטריסט כאן בשבילכם בפורום עדשות מגע ומשקפיים 

הבניין שלכם עומד לעבור תמ"א 38? לא יודעים מה הזכויות שלכם בפרויקט פינוי בינוי? היכנסו לפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית ותקבלו תשובות להכל

מתמודדים עם בעיות בעסק? רוצים להתייעץ לגבי קידומו? בפורום עסקים תימצאו פיתרונות להכל
לצפיה ב-'ספרי פסיכומטרי'
ספרי פסיכומטרי
18/06/2017 | 12:30
1
15
למי כאן יש למכור ספרי פסיכומטרי של יואל גבע
מעדיף סט שלם וכמה שפחות כתוב בעיפרון 
לצפיה ב-'לימודים בחרשן'
לימודים בחרשן
20/06/2017 | 14:10
8
חברה מובילה בתחום הפסיכומטרי במחירים נוחים ותוצאות מובטחות!
ליווי אישי וביטחון לאורך כל התהליך:

לצפיה ב-' נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ '
נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2017 | 10:31
1
 יזמים צעירים? הקמתם חברה חדשה? זקוקים לייעוץ עסקי-משפטי?
פורום חדש, חם מהתנור, יענה לכם על כל השאלות בנושאים כמו גיוסי הון, הסכמי בעלי מניות ועוד ועוד.

לצפיה ב-' פורום הישרדות נפתח מחדש '
פורום הישרדות נפתח מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2017 | 13:00
1
 שורדים אמיתיים מכורים להדחות ומשימות חסינות
פורום הישרדות נפתח ומחכה לכם, במיוחד לרגל העונה החדשה המשודרת בימי רביעי ושבת ערוץ 2.
היכנסו ושתפו מי הפייבוריט שלכם

לצפיה ב-' פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם '
פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם
( לעמוד שלי בתפוז )
07/06/2017 | 13:46
2

מחכים לכם מנהלים חדשים ופורומים שצומחים מחדש 

זקוקים לייעוץ בנושאים כמו התאזרחות של בני זוג זרים, ויזה, הגירה או אשרת עבודה בארץ? היכנסו לפורום מעמד זרים ומומחה ישיב לשאילותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2569

חושדת שבעלך בוגד בך? רוצים לגלות פרטים על אדם מסוים? היכנסו לפורום חקירות פרטיות ותבררו הכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2456

בעלי עסק חדש ונתקלים בקשיים? מעוניינים בצמיחת החברה? בפורום עסקים תקבלו פיתרונות להכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2292

מתמודדים עם הפרעות אכילה? זקוקים לתמיכה נפשית? 
יש לכם את מי לשתף   http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/198

הבניין שלכם לקראת תהליך פינוי בנוי או תמ"א 38? מומחה בפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית מחכה לשאלותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2454
לצפיה ב-'ספרי לימודי של פסיכו'
ספרי לימודי של פסיכו
04/06/2017 | 23:51
28
שלום,

מוכר ספרי לימוד לפסיכומטרי של "פסיכו" - במצב מצויין, נקנו לפני כשנה וחצי , כתובים חלקית בעפרון - "אוסף שאלות 700" + "חשיבה מילולית".
מחיר: שני הספר יחד ב-100 ש"ח.
לפרטים נוספים: 0547979581

תודה,
יבגני.
לצפיה ב-'אנלוגיות של יואל גבע'
אנלוגיות של יואל גבע
24/05/2017 | 14:59
66
שלום,
האנלוגיה היא:
פשפש : שער
א. ענף : עץ
ב. נישה : חדר
ג. פך : כד
ד. גג : מרפסת

אני מבין שפשפש זה שער קטן ולכן לפי דעתי התשובה היא ג. (פך זה כד קטן), אבל בתשובות רשום ב. ואני לא מבין למה וגם אין הסבר, עזרה בבקשה
לצפיה ב-'פסיכו או ניב רווח?'
פסיכו או ניב רווח?
22/05/2017 | 00:16
57
מעוניין להשתכלל ולהשתדרג בערכת פסיכומטרי
מה אומרים ניב רווח או פסיכו? או לקנות את שני הערכות ולפתור עניין?
לצפיה ב-'ממש צריך את העזרה שלכם!'
ממש צריך את העזרה שלכם!
17/05/2017 | 00:02
5
90
דבר ראשון-שתולים,אני מזהה אתכם,אל תנסו אפילו.
דבר שני-פורום מדהים,ראיתי איך אתם עוזרים,בבקשה עזרו גם לי:)
אז ככה,עשיתי פיסכומטרי בתיכון,ו2 אחרי הצבא בהפרש של שנה אחד מהשני,שניהם ביואל גבע. באחרון,מועד אפריל 17 קיבלתי ציון הנמוך מהדרוש לי ב20 נקודות. באמת שחרשתי את כל הסמולציות,את כל הספרים,את כל המבחנים של המרכז. אני לא יודע מה לעשות. אני רוצה לגשת שוב למועד ספטמבר אך איך? שוב פעם ביואל גבע? מורה פרטי? עם אילו חומרים? בבקשה בבקשה עזרו לי!
תודה:)
לצפיה ב-'שאלה שדורשת עומק ידע'
שאלה שדורשת עומק ידע
18/05/2017 | 09:18
2
69
כדי לענות לך, צריך לדעת את החלוקה הפנימית (מתוך 150) בכל פרק, ואת הציון. מה היה השיפור שלך מבחינה לבחינה (אילו ציונים קבלת?). זה שני דברים שונים מאוד - שיפור מ-570 ל-590 ושיפור של 700 ל-720 מבחינת המאמץ.

אשמח לקצת יותר פרטים. :)
לצפיה ב-'תודה על התגובה!'
תודה על התגובה!
18/05/2017 | 12:52
1
66
אז ככה:
646 רב תחומי
142 אנגליץ
129 מילולי
114 כמותי

שיםרתי ל709 רב כללי
146 אנגלית
143 מילולי
126 כמותי
תודה רבה!!
לצפיה ב-'נתחקר :)'
נתחקר :)
21/05/2017 | 09:22
47
תודה. לא הצלחתי להבין את המילה שבפירוט השני, נתחקר את הציון הראשון (אני מניח שהוא - הנכון): ובכן:

1. להעלות מ-646 ל-670-680 ריאלי - גם עם הכנה עצמאית. יחד עם זאת יש לקחת בחשבון שהיבחנות חוזרת היא לא "פרס אומץ" - אפשר להיבחן היבחנות חוזרת ולהישאר עם אותו ציון או אף לרדת טיפה, לכן חשובה הכנה.
(אני מצהיר שאינני מגייס כאן תלמידים ולא משווק דבר, עושה את זה מאהבה לתחום ונהנה לחלוק את הידע שנצבר במהלך יותר מ-20 שנות עיסוק בפסיכומטרי) :)

646 רב תחומי

142 אנגלית - כאן אין כל כך מה לשפר, מדובר ב-3-4 תשובות לא נכונות מתוך 44 שאלות, רק להיזהר לא להגיע לפחות ולהיות קשוב בשכתובים בעיקר.

129 מילולי - כאן יש צורך בשיפור והגעה ל-134-138. איך? בגדול - מדובר בחלק שהוא בשפת אמך, ידע - יש, צריך טקטיקה טובה ותרגול. בקליפת אגוז:

אתה צריך להגיע לשאלה 19 (הבנת הנקרא) בדקה ה-13, לא מעבר לכך, אחרת לא תשתפר. איך?

1. אנלוגיות - לא לעבור לצמדי התשובות לפני שהבנת את הקשר המקורי. 6 אנלוגיות צריך לסיים ב-2 דקות, לא יותר. 
תרגול מחזק: כך את הצמדים ממבחנים של המרכז הארצי, תסתיר את התשובות עם דף ותנסה להמציא צמד נכון משלך (לא חשוב הזמן בשלב הראשון, תרגל ככה 15-20 אנלוגיות ותראה איך השתפרת).
2. השלמת משפטים: החלק המסוכן ביותר במילולי - "שאלות דבק" - אפשר להיתקע שם ולבזבז זמן וגרוע מזה - להתעייף. רק דקה לשאלה, אם נראה לך שתשובה (1) נכונה - סמן אותה ואל תקרא אחרות. וכך הלאה. פסלת שלוש תשובות ראשונות - הרביעית נכונה, אל תקרא אותה, אל תתעיף, צחסור זמן ליתר השאלות.
3. היגיון- קודם קרא את השאלה שתמקד אותך בסוג השאלה (מחזק/מחליש, מסקנה מפסקה, רעיון מרכזי, תהליך רב-שלבי וכדומה), רק אחרי זה גש לקרוא את השאלה - זה יחסוך לך קריאה נוספת.
4. הבנת הנקרא - יש לקרוא קודם שאלה ראשונה, אחרי זה לחפש מידע בטקסט. השאלות תמיד מופיעות בסדר הופעת המידע בטקסט.
הכי חשוב: יש לפתור תרגילים בסדר בו הם מופיעים בפרק, זה מונע בלבול וסטיות.

אוף, על רגל אחת אמרני? :)

114 כמותי - כאן אתה צריך מורה פרטי (לדעתי טוב יותר מקורס, ואני חוזר - אני לא הפקתי מהפורום הזה שקל וככה זה יהיה לעולם, לא מגייס תלמידים).

בכמותי חייבים בסיס טוב. צרפתי קובץ עם שאלה מפסיכומטרי, מועד פברואר 2017.

כדי לפתור אותה, חייבים לדעת:
1. שכל המעגל זה 360 מעלות
2. שליש ממנו 120 מעלות
3. שזווית מרכזית (120 מעלות) הנשענת על אותה הקשת עם זווית היקפית גדולה ממנה פי 2, היינו, זווית BAC שווה 60 מעלות.
4. צריך לדעת, שאם שתי צלעות משולש שוות, הוא שווה שוקיים, והזוויות בבסיסו שוות.
5. צריך לזכור שסכום זוויות המשולש 180 מעלות.
6. צריך להרכיב משוואה (אם צריך): יש זווית ששווה 60 מעלות (נשאר 120 מתוך 180 מעלות), 120 מתחלקות ל-2 זוויות, כלומר - כל זווית 60.
7. צריך לזכור שאם שלוש זוויות משולש שוות (60), הוא שווה צלעות ואז BC גם שווה 1.

כל זה תוך 35-40 שניות (כי 7-9 שאלות ראשונות של פרק כמותי זה הזמן לפתרון).
לכן חשוב להבין, היכן חסר לך ידע (או זמן או כוח), לתחקר ולהשלים פערים.

בגדול - רמת הידע היא רמה טובה, צריך רק טקטיקה והשלמת פערים.

בהצלחה! :)

לצפיה ב-'משהו חדש'
משהו חדש
19/06/2017 | 15:19
1
19
אני דווקא לא הלכתי על החברות הרגילות, כי בסוף אתה מגלה שמאחורי הקלעים הן קורסות ואז פושטות רגל כמו קידום.
אני עשיתי בחרשן, אני עשיתי פסיכומטרי ואחי השלים בגרות במתמטיקה לקראת התואר. שם ממש עוברים על הדברים מהבסיס של הבסיס.
הוצאנו ציונים גבוהים! שווה לך לראות. זה האתר שלהם: 

לצפיה ב-'זה לא קידום שפשטו את הרגל, זה היי קיו. '
זה לא קידום שפשטו את הרגל, זה היי קיו.
20/06/2017 | 09:58
7
לצפיה ב-'התייעצות לגבי יואל גבע'
התייעצות לגבי יואל גבע
14/05/2017 | 21:05
1
143
שלום,
זקוק לעצה טובה לגבי יואל גבע. בבקשה כל השתולים,אל תגיבו. מריח אתכם מקילומטרים.

אז ככה. עשיתי פסיכומטרי פעם אחת לבד, מסימולציות ממש גבוהות  (730+) קיבלתי 660.  אני די מאמין בללמוד לבד. אבל אין לי זמן לבזבז, ואני זקוק ל750. כלומר, יש לי רק מועד אחד להגיע לציון הזה. וזמן של קורס ללמוד אליו. אני זקוק ליצירת אסטרטגיה אישית, לזהות נקודות חולשה וחוזק, וחניכה אישית. ביואל גבע אמרו שלר מגבילים את כמות ה"פגישות אישיות" עם המדריך. אז פה אתם נכנסים לתמונה. מה החוויה שלכם בנושא? לא לגבי הקורס (כל גומרי ההלל על הקורס  של יואל גבע, אל תגיבו. מודע למעלות הרבות של הקורס. יותר מעוניין בנושא המדריך והיחס האישי בכיתה של 40) האם הצלחתם לשבת עם המדריך על החוזקות והחולשות?  האם הוא נתן לכם תחושה של מטרד? בקיצור, זה ממש יעזור לי אם תגיבו.

לצפיה ב-'ממליץ לך לבדוק באחד על אחד '
ממליץ לך לבדוק באחד על אחד
16/05/2017 | 12:29
53
אני למדתי שם וזה סיפור מאוד דומה לשלי, הם מלמדים שיעורים פרטיים לפי הצורך שלך ומתמקדים בנקודות החלשות שלך ואיך אפשר לשפר אותם.
ממליץ לך לבדוק
לצפיה ב-' פורומים נפתחים מחדש '
פורומים נפתחים מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2017 | 12:26
8
  סובלים מכאב כרוני ואין לכם את מי לשתף?
פורום כאב עצבי וכאב כרוני נפתח מחדש על מנת לדבר על ההתמודדות ולקבל תמיכה אחד מהשני!

צריכים ייעוץ לגבי זכויות יוצרים או מפתחים מוצר חדש?
פורום קניין רוחני ופטנטים נפתח מחדש לכל היזמים שבנינו, היכנסו ושאלו את המומחה!

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'מוכר ערכה חדשה של קידום במחיר מציאה'
מוכר ערכה חדשה של קידום במחיר מציאה
10/05/2017 | 07:48
40
היי
ערכה חדשה של קידום למכירה, חדשה חדשה ללא שימוש בכלל וכמובן לא כתובה ובמחיר מציאה, זמין בצפון בעיקר
מחיר: 500 ש"ח, שלחו מסרון בפרטי
לצפיה ב-'עוגה'
עוגה
28/04/2017 | 20:32
1
79
איך חותכים עוגה לשני חצאים שווים בגודלם בעזרת סכין ושני אנשים?
לצפיה ב-'עוגה'
עוגה
28/04/2017 | 20:55
52
תענו מהר זה חשוב
לצפיה ב-' פורום שיחת גברים '
פורום שיחת גברים
( לעמוד שלי בתפוז )
26/04/2017 | 14:03
12
 רוצים להתייעץ על נשים? לדון על פוליטיקה, כסף וספורט? 
 היכנסו לפורום לדבר על הכל:
לצפיה ב-'הדרכת פסיכומטרי'
הדרכת פסיכומטרי
22/04/2017 | 16:40
3
106
איזה מכונים מקבלים מדריכי פסיכומטרי בלי ניסיון?
אם עושים קורס מדריכים בחלק מהמכונים צריך התחייבות לשנה?
מישהו יודע מתי מתחילים מיונים?
לצפיה ב-'הכשרת מורים לפסיכומטרי'
הכשרת מורים לפסיכומטרי
27/04/2017 | 10:15
2
91
שלוש שאלות, אנסה לענות על סמך הניסיון שלי בתחום (רק 20שנים :) )

ובכן:
1. מעטים המכונים שמקבלים מועמדים ללא ניסיון, אחד מהם זה היי קיו, עילו שמענו לפני מספר שבועות (לשמחתי החברה נרכשה וממשיכה לפעול). צריך גם להיות הוגן עם עצמך - "מדריך פסיכומטרי ללא ניסיון" זה לא מדריך, זה מועמד להדרכה.
2. אני הייתי אחראי להכשרת מורים באחד המכונים הוותיקים ותמיד התנגדתי לחיוב מורים חדשים להמשיך לעבוד לפחות שנה: מדובר בתלמידים שבאים כדי להתקבל ללימודים אקדמיים, הם תולים תקוות במכון ובמורה ואין טעם להחזיק מורה בכוח. אם תנאי שכר ויחס - טובים, מדריך יעבוד הרבה יותר משנה, אם לא - אין טעם להחזיק מישהו בכוח. אני סבור שכל מכון טוב לא יכרוך קורס הכשרה בהתחייבות לשנה. מאידך גיסא, אם אתה לא חושב שתעבוד בהדרכה שנה, חבל על הטרחה - קורס הכשרה וקורס ראשון דורשים המון השקעה, רק אחרי הקורס השלישי תרגיש את הכיתה כמו שצריך ויהיה לך קל (וכיף) ללמד, לפני זה - סיוט. :)
3. מיונים מתחילים כחודשיים לפני תחילת מועד הלימודים, למעשה, לפי הדרישה. שמעתי שקורסי תיכוניסטים רבים משמשים חברות כמו "קידום" מעין "קורסי הכשרה והתמחות", יש מיונים במתחילים לפני או מיד אחרי פסח.

מקווה שעזרתי.
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
09/05/2017 | 10:14
1
25
אתה מכיר עוד מכונים חוץ מהייקיו שמקבלים מועמדים ללא ניסיון? 
לצפיה ב-'מכונים שמקבלים מועמדים ללא ניסיון'
מכונים שמקבלים מועמדים ללא ניסיון
14/05/2017 | 13:56
27
אני מכיר כ-20 מכוני הכנה לפסיכומטרי :) הרציניים שבהם מקבלים מועמדים עם ניסיון. השכר ללא ניסיון הוא בין 42 ל-45 שקלים לשעה בערך, עם ניסיון מתחילים מ-60.

תנסה אולי בקידום - אני לא בטוח, אבל בקורסי תיכון לדעתי מורים ללא ניסיון. מציע שתבדוק.
לצפיה ב-'ספרי פסיכומרי'
ספרי פסיכומרי
19/04/2017 | 21:21
3
62
היי יש מישהו שמעוניין למסור /למכור ספרי פסיכומטרי ? תודה !!!
(אזור באר שבע )
לצפיה ב-'יש לי ספרי יואל גבע מועד דצמבר'
יש לי ספרי יואל גבע מועד דצמבר
30/04/2017 | 12:03
2
23
לצפיה ב-'ספרים'
ספרים
30/04/2017 | 18:41
1
25
מה המחיר לספרים ? אילו ספרים זה כולל זה כל הערכה ? והאם הם משומשים ?
לצפיה ב-'הרכה מלאה מלבד ספר בחינות וספר מרתון...משומשת אבל מחוקה'
הרכה מלאה מלבד ספר בחינות וספר מרתון...משומשת אבל מחוקה
02/05/2017 | 11:12
45
לצפיה ב-'מועדי פסיכומטרי 2017'
מועדי פסיכומטרי 2017
13/04/2017 | 13:15
136
לכל מי שלומדים במכון זינוק פסיכומטרי אז אלו מועדי הפסיכומטרי שהם מגישים אליהם לפסיכומטרי:
http://znk.co.il/article/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%93%D7%99-%D7%A4%D7%A1%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%9E%D7%98%D7%A8%D7%99-2017/
לצפיה ב-'פסיכומטרי זה לא המבחן,זו הגישה!'
פסיכומטרי זה לא המבחן,זו הגישה!
12/04/2017 | 15:15
142
חברים יקרים, רציתי לשתף אתכם באתר שלי אישית מאוד עזר לקבל החלטות ולחסוך זמן רב בתהיות הרבות שיש לכל סטודנט עתידי ולנבחני הפיסכומטרי כגון : האם לגשת לפסיכומטרי לאחר קורס? או למידה עצמית ? האם קורס באמת יעשה את השינוי ? האתר המצורף עזר לי מאוד ובעצם גרם לי להחליט ולהגיע לציונים אליהם שאפתי ואף מעבר. http://www.coursist.com/
בהצלחה רבה !
לצפיה ב-'שיפור הבנת הנקרא'
שיפור הבנת הנקרא
10/04/2017 | 01:48
3
92

שלום,
בבחינה הפסיכומטרית באנגלית ובעברית בפרט לוקח לי זמן רב להבין את הנאמר לעומק אם בכלל. אני במשך חודשים מחפש ספרים טובים באנגלית/עברית לשיפור הבנת הנקרא בשביל להגיע לשליטה טובה (לא ספרים לקריאה להנאה אלא ללימוד שיטות ואסטרטגיות לפיתוח וחיזוק הבנת הנקרא). הרבה מאמרים שקראתי באינטרנט המליצו על קריאה של מספר במילים בכל פעם וחיבורם לרעיון אחד שלם, ועוד מספר שיטות כמו הפסקת הקול הפנימי שלך וכדומה אך ראיתי מחקרים נגדיים שאינם תומכים בשיטות אלו כי הן הוכחו כשגויות.

הרבה המליצו לי על קריאה אקטיבית וביקורתית, בנוסף לשיטה SQ3R במיוחד עבור הפסיכומטרי. מה דעתכם, שיטות אלו יכולות לחזק אותי?
נוסף על כך, אין ספרים שמסבירים לעומק על השיטות האלו? (לא משנה אם זה באנגלית או בעברית, אין לי בעיה לקנות גם בכסף)
ספר נוסף שמצאתי באמאזון שמסביר כיצד לחזק ולהאיץ את הבנת הנקרא:
https://www.amazon.com/gp/product/15...=ATVPDKIKX0...

כדאי לקנות את הספר?
המטרה שלי להגיע למצב של פרו בהבנת הנקרא, ואין לי בעיה להשקיע כל יום שעה - שעתיים למשך של חצי שנה לפחות. אם השיטות לדעתכם חשובות ליישום על מנת לשפר את הבנת הנקרא, אשמח לקבל מקורות לקריאה באנגילת ובעברית שאפשר ליישם את השיטות לעיל עליהם. אשמח אם מישהו יכוון אותי בבקשה

לצפיה ב-'תיקון קישור בפנים'
תיקון קישור בפנים
10/04/2017 | 01:52
1
43
Reading with the Right Brain: Read Faster by Reading Ideas Instead of Just Words
לצפיה ב-'מצטרף לשאלה'
מצטרף לשאלה
17/04/2017 | 14:35
20
לצפיה ב-'כנס/י'
כנס/י
05/05/2017 | 15:34
16
היי. 
לא יודע מה רמת הקריאה שלך, אבל בכל מקרה, מדומני שהשיטות האלה הם פשוט הונאה אחת גדולה (את יכולה לראות לא מעט מחקרים נגדם). מכיוון שאמרת שיש לך חצי שנה לפחות עד המועד שאליו את/ה רוצה לגשת, הייתי ממליץ דווקא על השיטות הקלאסיות, קריאה של ספרים, ספרים אמיתיים. באנגלית - penguin readers לפי הרמה, ואז להעלות בהתאמה, ובעברית, לא יודע. מה שמעניין אותך. בכל אופן, עוד אמצעי לשיפור האנגלית, הוא האתר המדהים הנ"ל, שמתרגל אותך על אנסינים לפי הרמה שלך, וכשאת מצליחה אנסין בצורה מושלמת ברמה מסוימת, הוא מעלה אותך רמה. לא עברת את המבחן, מוריד אותך רמה. נדרשת הרשמה (בשביל לעקוב אחרי ההתקדמות) readtheory.org

בהצלחה!

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום טיפול CBT
פורום טיפולי CBT
פורום הפסיכולוגית
פורום הפסיכולוגית
repair-lab מעבדת מחשבים
repair-lab מעבדת מחשבים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה