לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
77367,736 עוקבים אודות עסקים

פורום רפואה סינית

ברוכים הבאים לפורום רפואה סינית. מטרת הפורום היא, לספק מענה לשאלות הגולשים, בעניינים רפואיים ובריאותיים, מנקודת ראותה של הרפואה הסינית. אתם מוזמנים להעלות את שאלותיכם ואנו נשתדל לעשות כמיטב יכולתינו כדי לסייע במתן יעוץ.*חשוב לזכור! הפורום אינו מהווה תחליף, להתייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע. * וכעת, בואו נעשה הכירות קצרה עם הרפואה הסינית.הרפואה הסינית היא רפואה שהחלה להתפתח לפני כ 5000 שנים, על בסיס עקרונות פילוסופיים, סיניים עתיקים. ההתבוננות על האדם בעיניים סיניות, היא כעל חלק בלתי נפרד מהטבע וההתייחסות היא אל גופו של האדם, על כל חלקיו, כמערכת אחת, שאין בה הפרדה בין נפש לגוף. ברפואה הסינית, אין מטפלים במחלה, אלא באדם שיצר אותה, כאשר בבסיס הטיפול, קיימת השאיפה להביא את הגוף לאיזון. המטפל הסיני, משמש כמורה דרך, המנחה ומכוון את האנרגיה המכונה בסינית- צ'י, הזורמת בגופו של החולה, חזרה אל המסלול הנכון, על מנת שיושג איזון והמחלה תסולק. הטיפול ברפואה הסינית נעשה בעזרת אקופונקטורה [דיקור], צמחי מרפא סינים, טווינא- "הפיזיותרפיה הסינית", צ'י קונג ותזונה סינית.כיצד מאבחנים:האבחון ברפואה הסינית, נעשה באמצעות בדיקת הדופק והלשון של המטופל. אלה מספקים מידע רב ומאפשרים למטפל, לאמוד את מצבם האנרגטי של האיברים הפנימיים של המטופל ובהתאם לאינפורמציה שמתקבלת, מחליט המטפל, מה תהיה אסטרטגיית הטיפול. יחד עם זאת, בתהליך האיבחון, מתבצעים גם, תשאול מקיף, ובדיקה ע"י מגע, ראיה, הקשבה והרחה. נקודות הדיקור והמרידיאנים:תאוריית המרידיאנים ברפואה הסינית, היא אחת מאבני היסוד, להבנת רעיון זרימת האנרגיה [צ'י] בגוף. מערכת המרידיאנים בגוף, בנויה כרשת מסועפת של תעלות אנרגטיות, הזורמות לכל אורך ולרוחב הגוף. על גבי המרידיאנים, ממוקמות מאות נקודות דיקור אשר לכל אחת מהן אופי, תפקוד והשפעה שונים. פעולת החדרת המחט אל נקודת דיקור, גורמת לשפעול הנקודה פעולה המאפשרת לנקודה לבצע את תפקידה.האם דיקור כואב?מחטי הדיקור הן מחטים סטריליות. השימוש בארץ נעשה במחטים דקיקות, מאוד, באורכים שונים, לכן פעולת הדיקור בעיקרה אינה גורמת לכאב. במהלך הטיפול, מבצע לפעמים המטפל, פעולה של הנעת המחטים, עלמנת ליצור גירוי ועירור הנקודה. התחושה שמתקבלת אצל המטופל, לרוב היא כשל צביטה קטנה, או זרם פנימי קל.מה היא הטווינא? הטווינא היא שיטת העיסוי הסיני המסורתי, הנהוגה בסין מזה מאות שנים. משמעות השם טווינא היא- דחיפה ומשיכה. שיטה זו, הינה ענף התמחות נוסף ברפואה הסינית המסורתית [ TCM ] ומכונה "הפזיותרפיה הסינית". כיום משמשת הטווינא לטיפול בקשת רחבה של בעיות קשות כקלות, גם ככלי לריפוי מחלות קיימות וגם ככלי תחזוקתי למניעת התפתחות מחלות עתידיות. רפואת הצמחים הסינית:צמחי המרפא סינים הם אלמנט ריפוי נוסף ברפואה הסינית וניתנים בצורת טינקטורה [מיצוי אלכוהולי], אבקה, קפסולות, כדורים ואף כצמחים מיובשים לחליטה, או להכנה בדרך של בישול. פורמולות הצמחים מיועדות לטיפול במחלות ובעיות רפואיות רבות, משפעת וצינון קל ועד למחלות פנימיות, כרוניות וקשות כגון, מחלות כבד, כליות, סוכרת, מחלות עור ומצבים רבים אחרים.פורמולת הצמחים הנרשמת למטופל, מותאמת לו באופן אישי, בהתאם לנתונים שעלו באיבחון שביצע המטפל והצמחים כמו גם המינונים שלהם בפורמולה, נבחרים ונקבעים בקפדנות יתרה. הקריטריונים לקבלת התר לשימוש בצמחי המרפא בארץ, הינם מחמירים וההתר ניתן רק לאחר בדיקות שבסופן ניתקבל אישור FDA (מינהל המזון והתרופות האמריקני) ואישור משרד הבריאות הישראלי.באילו בעיות ומחלות מטפלת הרפואה הסינית?הרפואה הסינית יודעת לתת מענה לקשת רחבה מאוד של מחלות ובעיות רפואיות. הטיפול ייעיל לבעיות באספקט הפיזי והפיזיולוגי [תפקוד האיברים] של הגוף וגם לכאלה שביטויין הוא בפן הנפשי, הרגשי והקוגניטיבי: בעיות גניקולוגיות, מחלות שלדרכי הנשימה, ריאות, מערכת העיכול, בעיות כלי דם, בעיות הורמונליות, מחלות ובעיות של תפקודי כליות ומערכת השתן, מחלות עור, בעיות נויירולוגיות ואורטופדיות, מחלות של איברים פנימיים, בעיות שינה, מתח, חרדות, מגרנות, יתר לחץ דם, עודף כולסטרול ועוד.

אודות הפורום רפואה סינית

ברוכים הבאים לפורום רפואה סינית. מטרת הפורום היא, לספק מענה לשאלות הגולשים, בעניינים רפואיים ובריאותיים, מנקודת ראותה של הרפואה הסינית. אתם מוזמנים להעלות את שאלותיכם ואנו נשתדל לעשות כמיטב יכולתינו כדי לסייע במתן יעוץ.*חשוב לזכור! הפורום אינו מהווה תחליף, להתייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע. * וכעת, בואו נעשה הכירות קצרה עם הרפואה הסינית.הרפואה הסינית היא רפואה שהחלה להתפתח לפני כ 5000 שנים, על בסיס עקרונות פילוסופיים, סיניים עתיקים. ההתבוננות על האדם בעיניים סיניות, היא כעל חלק בלתי נפרד מהטבע וההתייחסות היא אל גופו של האדם, על כל חלקיו, כמערכת אחת, שאין בה הפרדה בין נפש לגוף. ברפואה הסינית, אין מטפלים במחלה, אלא באדם שיצר אותה, כאשר בבסיס הטיפול, קיימת השאיפה להביא את הגוף לאיזון. המטפל הסיני, משמש כמורה דרך, המנחה ומכוון את האנרגיה המכונה בסינית- צ'י, הזורמת בגופו של החולה, חזרה אל המסלול הנכון, על מנת שיושג איזון והמחלה תסולק. הטיפול ברפואה הסינית נעשה בעזרת אקופונקטורה [דיקור], צמחי מרפא סינים, טווינא- "הפיזיותרפיה הסינית", צ'י קונג ותזונה סינית.כיצד מאבחנים:האבחון ברפואה הסינית, נעשה באמצעות בדיקת הדופק והלשון של המטופל. אלה מספקים מידע רב ומאפשרים למטפל, לאמוד את מצבם האנרגטי של האיברים הפנימיים של המטופל ובהתאם לאינפורמציה שמתקבלת, מחליט המטפל, מה תהיה אסטרטגיית הטיפול. יחד עם זאת, בתהליך האיבחון, מתבצעים גם, תשאול מקיף, ובדיקה ע"י מגע, ראיה, הקשבה והרחה. נקודות הדיקור והמרידיאנים:תאוריית המרידיאנים ברפואה הסינית, היא אחת מאבני היסוד, להבנת רעיון זרימת האנרגיה [צ'י] בגוף. מערכת המרידיאנים בגוף, בנויה כרשת מסועפת של תעלות אנרגטיות, הזורמות לכל אורך ולרוחב הגוף. על גבי המרידיאנים, ממוקמות מאות נקודות דיקור אשר לכל אחת מהן אופי, תפקוד והשפעה שונים. פעולת החדרת המחט אל נקודת דיקור, גורמת לשפעול הנקודה פעולה המאפשרת לנקודה לבצע את תפקידה.האם דיקור כואב?מחטי הדיקור הן מחטים סטריליות. השימוש בארץ נעשה במחטים דקיקות, מאוד, באורכים שונים, לכן פעולת הדיקור בעיקרה אינה גורמת לכאב. במהלך הטיפול, מבצע לפעמים המטפל, פעולה של הנעת המחטים, עלמנת ליצור גירוי ועירור הנקודה. התחושה שמתקבלת אצל המטופל, לרוב היא כשל צביטה קטנה, או זרם פנימי קל.מה היא הטווינא? הטווינא היא שיטת העיסוי הסיני המסורתי, הנהוגה בסין מזה מאות שנים. משמעות השם טווינא היא- דחיפה ומשיכה. שיטה זו, הינה ענף התמחות נוסף ברפואה הסינית המסורתית [ TCM ] ומכונה "הפזיותרפיה הסינית". כיום משמשת הטווינא לטיפול בקשת רחבה של בעיות קשות כקלות, גם ככלי לריפוי מחלות קיימות וגם ככלי תחזוקתי למניעת התפתחות מחלות עתידיות. רפואת הצמחים הסינית:צמחי המרפא סינים הם אלמנט ריפוי נוסף ברפואה הסינית וניתנים בצורת טינקטורה [מיצוי אלכוהולי], אבקה, קפסולות, כדורים ואף כצמחים מיובשים לחליטה, או להכנה בדרך של בישול. פורמולות הצמחים מיועדות לטיפול במחלות ובעיות רפואיות רבות, משפעת וצינון קל ועד למחלות פנימיות, כרוניות וקשות כגון, מחלות כבד, כליות, סוכרת, מחלות עור ומצבים רבים אחרים.פורמולת הצמחים הנרשמת למטופל, מותאמת לו באופן אישי, בהתאם לנתונים שעלו באיבחון שביצע המטפל והצמחים כמו גם המינונים שלהם בפורמולה, נבחרים ונקבעים בקפדנות יתרה. הקריטריונים לקבלת התר לשימוש בצמחי המרפא בארץ, הינם מחמירים וההתר ניתן רק לאחר בדיקות שבסופן ניתקבל אישור FDA (מינהל המזון והתרופות האמריקני) ואישור משרד הבריאות הישראלי.באילו בעיות ומחלות מטפלת הרפואה הסינית?הרפואה הסינית יודעת לתת מענה לקשת רחבה מאוד של מחלות ובעיות רפואיות. הטיפול ייעיל לבעיות באספקט הפיזי והפיזיולוגי [תפקוד האיברים] של הגוף וגם לכאלה שביטויין הוא בפן הנפשי, הרגשי והקוגניטיבי: בעיות גניקולוגיות, מחלות שלדרכי הנשימה, ריאות, מערכת העיכול, בעיות כלי דם, בעיות הורמונליות, מחלות ובעיות של תפקודי כליות ומערכת השתן, מחלות עור, בעיות נויירולוגיות ואורטופדיות, מחלות של איברים פנימיים, בעיות שינה, מתח, חרדות, מגרנות, יתר לחץ דם, עודף כולסטרול ועוד.
הפורום לא פעיל
x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'כאב בכפות הרגליים ונפיחות בקרסוליים'
כאב בכפות הרגליים ונפיחות בקרסוליים
28/12/2008 | 16:18
8
3
לאימי יש כאבים בשתי כפות הרגליים בעיקר בעמידה ואחרי הליכה. היא סובלת גם מנפיחות בקרסוליים בעיקר בבוקר ואחר כך זה קצת יורד.
ממה זה נגרם ואיך אפשר לטפל בזה?
ניסיני לשים עלי כרוב וקליפות תפוח אדמה שאמרו לנו שיורידו את הנפיחות אך זה לא עזר.
תודה.
לצפיה ב-'האם נבדקה על ידי רופא?'
האם נבדקה על ידי רופא?
28/12/2008 | 18:10
7
האם סובלת מלחץ דם גבוה?
האם אורטופד ראה את הרגליים?

לא ניתן כך סתם לתת איבחון כוללני ולהציע עלי כרוב וקליפות תפו"א

מה עוד שקליפות תפוחי אדמה אפילו עלולות להזיק.
בריאות
לצפיה ב-'תודה על ההתייחסות המהירה'
תודה על ההתייחסות המהירה
29/12/2008 | 13:59
6
יש לחץ דם נמוך והרופא לא מוצא שום סיבה.
למה קליפות תפוחי אדמה יזיקו לה? אמרו לי שזה מוריד את הנפיחות.
הכפות רגליים גם חמות כל הזמן ולפעמים יש חוסר תחושה ושרפה.
מה דעתך?
לצפיה ב-'הי jasmin'
הי jasmin
29/12/2008 | 15:31
5
1
יכולות להיות לכך מספר סיבות כגון דלקות שונות, פגיעה בהחזר הורידי, ירדה בתיפקודי כליות, טראומה ועוד. ע"מ לאבחן במדויק ולהציע טיפול יעיל אני ממליץ לך לפנות למטפל מוסמך שיוכל לתת לך הסבר מעמיק יותר והצעה לטיפול (לרוב דיקור+צמחים).
בהצלחה ורפואה שלמה.
אופיר.
נ.ב.: הנחת קליפות תפו"א לאורך זמן עלולה לגרום להחלשת העצמות ולשברים מקומיים.
לצפיה ב-'תודה על התשובה אופיר'
תודה על התשובה אופיר
29/12/2008 | 20:03
4
3
אולי יש לך המלצה על מטפל או מטפלת טובים באשדוד?
לצפיה ב-'נזכרתי'
נזכרתי
29/12/2008 | 20:04
3
2
אני אחפש בלוח של המטפלים.
לצפיה ב-'לא מצאתי בלוח '
לא מצאתי בלוח
29/12/2008 | 20:46
2
1
לצפיה ב-'שלחתי לך מסר.'
שלחתי לך מסר.
29/12/2008 | 23:12
2
לצפיה ב-'לא מצליחה לשלוח לך מסר'
לא מצליחה לשלוח לך מסר
05/01/2009 | 15:31
1
צרי איתי קשר............
לצפיה ב-'מחפשת מטפל להפסיק הקאות בהריון - מודיעין'
מחפשת מטפל להפסיק הקאות בהריון - מודיעין
28/12/2008 | 18:45
1
1
שלום

אני מחפשת בשביל גיסתי מטפל מאזור מודיעין שיוכל לעזור לה להשאיר את האוכל ליותר מחצי שעה.
בגלל שהיא הייתה ככה כל ההריון הקודם, אז חשבנו אולי שינוי תזונתי יביא לשינוי. היא רק מאוד מבקשת בלי מחטים.

אני מניחה שזה יהיה רק במסרים, אז תודה מראש לכולם
איילת
לצפיה ב-'מטפל.'
מטפל.
28/12/2008 | 19:43
4
שלום לך.
ממליצה לפנות לשון גודמן. הוא פועל באזור מודיעין ואת פרטיו תוכלי למצוא בלוחות הפורום, בלחיצה כאן.
כל טוב.
שירי.

לצפיה ב-'שלום , '
שלום ,
26/12/2008 | 21:38
1
3
אני מחפשת מטפל פסיכולוגי בנשימות,
האם הגעתי למקום הנכון?

:)
לצפיה ב-'לא בדיוק.'
לא בדיוק.
26/12/2008 | 23:25
4
מה זה בדיוק, מטפל פסיכולוגי בנשימות?
לצפיה ב-'ראיתם את הכתבה על הכורכום בחדשות ?'
ראיתם את הכתבה על הכורכום בחדשות ?
25/12/2008 | 16:02
2
1
האם גם ברפואה הסינית משתמשים בכורכום לטיפול בסרטן?
לצפיה ב-'מוסף בפורמולות'
מוסף בפורמולות
25/12/2008 | 21:33
1
1
היי חוה. ברפואה הסינית, נהוג להשתמש בכורכום על חלקיו השונים כצמח מרפא שמוסף לפורמולות. אנחנו ברפואה הסינית ידענו מזמן, מה שרק עכשיו פורסם במדיה. ואכן משתמשים ברפואה הסינית בצמח, גם לטיפול ומניעת סרטן המעי הגס וגידולים ממאירים אחרים.
שירי.
לצפיה ב-'ואנחנו אחרונים שיודעים חחחח....'
ואנחנו אחרונים שיודעים חחחח....
26/12/2008 | 15:52
2
מדהים!
שבת שלום
לצפיה ב-'טיפול אלטרנטיבי ביובש בעיניים?'
טיפול אלטרנטיבי ביובש בעיניים?
24/12/2008 | 19:03
1
7
שלום, יש טיפול אלטרנטיבי ליובש בעיניים? זה מקשה עלי ללבוש עדשות מגע...
לצפיה ב-'כמובן.'
כמובן.
24/12/2008 | 19:37
4
כמובן שיש טיפול. מנסיוני עם מטופלים שסבלו מהבעיה, הרפואה הסינית יודעת לתת מענה יעיל מאוד. הטיפול יהיה באמצעות דיקור וצמחי מרפא. הרגישי טוב.
שירי.
לצפיה ב-'הלו סינים'
הלו סינים
22/12/2008 | 00:35
2
4
יש משהו שרציתי לשאול אותכם... האם ידוע לכם אם דיקור באמת עוזר לתופעות גיל המעבר? האם התופעות נעלמות או שרק פוחתות או מה?
לצפיה ב-'הלו tati'
הלו tati
22/12/2008 | 09:57
1
5
דיקור אכן עוזר (מאוד) לתופעות גיל המעבר במיוחד כאשר הוא בא בשילוב עם טיפול בצמחי מרפא סיניים (ולעיתים גם שנוי תזונתי). מידת ההפחתה בתופעות משתנה מאדם לאדם, אך בהחלט, במקרים רבים, התופעות נעלמות.
המשך יום טוב,
אופיר
לצפיה ב-'לאופיר היקר'
לאופיר היקר
24/12/2008 | 17:58
1
תודה על תשובתך.
כמה זה טוב לדעת שיש פיתרון.
לצפיה ב-'תסמונת התעלה הקרפאלית.'
תסמונת התעלה הקרפאלית.
23/12/2008 | 19:47
2
3
למטפלים היקרים בינכם.
איזה נקודות דיקור וצמחי מרפא הייתם ממליצים למטופל שסובל מCTS.?
אני מתכוונת באופן כללי נקודות שיכולות לעזור אני יודעת שזה קשור בסטגנציה של המרידיאנים של היד ואולי גם קשור ללחות.

תודה על התשובות,
הילה.
לצפיה ב-'הי הילה'
הי הילה
23/12/2008 | 21:53
1
5
כמטפלת את בוודאי מודעת לזה שאי אפשר להמליץ על טיפול בצמחים ובדיקור בלי פרטים ואבחנה.
אולי אפשר לומר שיש נקודות שמקובל להוסיף בתסמונת התעלה הקרפלית כמו li4 pc6 pc7 li5 אך גם אותן צריך לבדוק הן מתאימות לאבחנה וגם צמחים כנ"ל, אם יש נפיחות זה מעיד בדרך כלל על לחות וצריך להשתמש בצמחים מתמירי לחות, אם יש כאב צריך לבדוק אם הוא מסטגנציה של צ'י או דם ולהוסיף צמחים בהתאם לכך.
אם יש קושי בתנועה זה מעיד על סטגנציה או לחות וכו'.
האבחנה מאוד חשובה ואם תרשמי מה היא וקצת יותר פרטים על המטופל אז נוכל לעזוור יותר.
לצפיה ב-'מסכימה עם עומר.'
מסכימה עם עומר.
24/12/2008 | 13:28
2
לא רציני להמליץ על מרשמי נקודות וצמחים ללא אבחנה וללא יותר פרטים.
שירי.
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
22/12/2008 | 20:31
5
5
היי...
רציתי לדעת עם ברפואה סינית יש פיתרונות לנושא הגמגום \ בעיות דיבור
אני בן 24 ויש לי בעיית דיבור שהוא לא יוצא בצורה שוטפת אלא ישנם חסימות שאני לא יודע מאיפה הם באות שעוצרות את קצב הדיבור ולכן אני ניתקע בין המילים
אז אני שואל עם אפשר להיעזר ברפואה הסינית
לצפיה ב-'גמגום.'
גמגום.
22/12/2008 | 22:50
4
9
שלום רב.
הרפואה הסינית מתייחסת אל ההפרעה כאל: 1. חוסר איזון באלמנט האש. יכולת הביטוי ברפואה הסינית קשורה ללב אשר באלמנט האש. הלב "נפתח" כך ברפואה הסינית אל הלשון. ו 2. חוסר איזון באלמנט העץ- בטחון עצמי/חסימות. חוסר איזון באלמנטים אלה, קרי, מצב נפשי לא יציב ובטחון עצמי ירוד, הם הגורמים העיקריים להתעוררות הבעיה [אלא אם מדובר בבעיה כמו מבנה לא תקין של הלשון וכד']. הטיפול ברפואה הסינית ישאף במצבים אלה, להביא האדם לכך שמצבו הנפשי יתאזן ובכך לסייע לפתור את הקושי.
שירי.
לצפיה ב-'אפשר עוד מידע ...?'
אפשר עוד מידע ...?
22/12/2008 | 22:57
3
3
באיזה טיפולים מדובר?  על מה בעצם עובדים בכדי לאזן את הגוף?
ואיפה מבצעים את הטיפולים ?
ועם את מכירה או שמעת על מיקרים שהטיפול ברפואה הסינית אכן עזר בטיפול לגמגום העם יש תיקווה לנסות את התחום
ניסיתי כמה דברים ולללא הצלחה אז אני פונה לרפואה הסינית ..  מקווה שזאתי תיהיה התחנה הסופית
לצפיה ב-'טיפול.'
טיפול.
23/12/2008 | 13:14
2
3
הטיפול ברפואה הסינית, יתבצע ע"י דיקור, מתן צמחי מרפא, תרגילי נשימה וצ'י קונג. במצבים כאלה, אני משלבת גם טכניקה של דמיון מודרך ומדיטציה. הטיפולים מתבצעים בקליניקת המטפל אפשר לטפל גם דרך קופות החולים, אך הטיפולים במצבים שכאלה פחות יעילים מטיפול פרטי אצל מטפל. כמובן שיש תקווה ושווה לנסות.
שירי.
לצפיה ב-'מה זאת אומרת פחות יעילים?'
מה זאת אומרת פחות יעילים?
23/12/2008 | 14:29
1
4
את מיתכוונת שטיפול פרטי זה לא יעיל? שעדיף לעבוד על זה בבית באופן עצמאי יותר?
לצפיה ב-'לא קראת נכון את תשובתי.'
לא קראת נכון את תשובתי.
23/12/2008 | 14:54
3
כתבתי בפירוש ש"אפשר לטפל גם דרך קופות החולים, אך הטיפולים במצבים שכאלה פחות יעילים מטיפול פרטי אצל מטפל". לטיפולים בקופו"ח מוקצב זמן קצר יחסית והטיפול הוא פחות אישי ומעמיק מטיפול באופן פרטי בקליניקת מטפל. גם האבחנה אשר נעשית לכל מקרה בקופות החולים, היא לרוב אבחנה מערבית והטיפול הסיני "מולבש" עליה, לכן הטיפולים בקופות יעילים יותר לבעיות אקוטיות. לחוסר איזון ברמה הנפשית, במרבית המקרים, בטיפול שניתן באופן פרטי, מושגים תוצאות טוות יותר.
לצפיה ב-'מישהו מכיר מטפל טוב בדיקור סיני בבאר-שבע?'
מישהו מכיר מטפל טוב בדיקור סיני בבאר-שבע?
23/12/2008 | 13:05
1
16
אהלן,אני סובל מכאבי צוואר עקב תאונת WHIPLASH.פיזיותרפיה לא עזרה לי.שמעתי שדיקור יכול לעזור.מישהו מכיר מדקר טוב בבאר-שבע? תודה
לצפיה ב-'שולחת לך מסר.'
שולחת לך מסר.
23/12/2008 | 13:15
3
לצפיה ב-'שאלה על כיוון הזרימה של צ`י '
שאלה על כיוון הזרימה של צ`י
22/12/2008 | 07:19
1
4
אצל גבר ואישה שכחתי מה כיוון הזרימה במרידיאן החגורה, כיוון השעון או נגד אצל אישה זה הפוך כי היא יין. ועוד שאלה, מה כיוון הכניסה של הצ`י במרכז כף היד(לאו גון) נגד כיוון השעון או להיפך? אצל גבר ואישה זה שונה? ויד ימין ושמאל זה שונה? וכמה סיבובים יש בספירלת כניסה או יציאה לנקודת אקופונקטורה? זהו, פשוט אלו כל הדברים ששכחתי אז אשמח לקבל תזכורת, תודה! אני פשוט למדתי פעם צ`י קונג והפסקתי.
לצפיה ב-'כיוון כניסת הצ'י במרכז כף היד?'
כיוון כניסת הצ'י במרכז כף היד?
22/12/2008 | 19:26
6
לא מוכר לי העניין. כמה סיבובים בספירלת הכניסה לנקודת אקופונקטורה? מדוע זה מטריד אותך? אם בכל זאת.. אני סבורה שזה תלוי בעומק הנקודה, מיקום שטחי או עמוק.
שירי.
לצפיה ב-'DETOX'
DETOX
22/12/2008 | 12:05
6
17
שלום, רציתי לדעת אם זה בסדר לעשות ניקוי (DETOX) לגוף בזמן מחזור?
אני בת 31 ובריאה לחלוטין

תודה מראש למומחים
לצפיה ב-'תלוי.'
תלוי.
22/12/2008 | 14:03
1
13
תלוי מה כולל ה"ניקוי". אם זהו "ניקוי כבד" כפי שמתבצע ברפואה הסינית, לא צריכה להיות שום בעיה.
שירי.
לצפיה ב-'משום מה ההודעה הקודמת שלי לא עלתה'
משום מה ההודעה הקודמת שלי לא עלתה
22/12/2008 | 14:46
10
כתבתי שאני עושה ניקוי שאני אוכלת רק תפוחי אדמה מבושלים בלי שום דבר אחר.
אולי זה ישנה משהו..אני לא יודעת.
לצפיה ב-'ניקוי רעלים בזמן מחזור'
ניקוי רעלים בזמן מחזור
22/12/2008 | 14:38
3
163
שלום,
אני פחות ממליצה לעשות ניקוי כבד בזמן מחזור, אלא להתחיל אותו שבוע אחרי סיום המחזור.
בשבוע של המחזור יש שתי אפשרויות שימוש: 1. להפסיק לגמרי לזמן של שבוע וקצת את ניקוי הכבד,  2.להוריד מינונים של צמחים או לבחור צמחים שלא מניעים דם (לדוגמא להוריד כורכום שמניע דם ).
אפשר אולי לעשות ניקוי כבד על בסיס מיץ נבט חיטה או שעורה בשתיה, ואז אין בעיה לשתות את המיץ נבט חיטה או שעורה בזמן מחזור לניקוי כבד ומערכת עיכול.
כל שאר תלוי בסיפור המקרה האישי שלך, יכול להיות שאם יש לך תקיעות של דם בזמן מחזור לא תהיה בעיה לעשות ניקוי כבד גם בזמן מחזור עם פורמולה שמכילה כורכום.
אולם אם את בריאה ללא בעיות מחזור, לא הייתי עושה ניקוי כבד בזמן מחזור, אלא אם כן זה יהיה מיץ נבט חיטה.
זוהי דעתי, הקשיבי לגופך ולהגיון הפנימי שלך (בהעדר מטפלת מנחה), הם ינחו אותך מה נכון, כי יש כאלו מטפלים שגורסים שאין בעיה לעשות ניקוי כבד גם בזמן מחזור, וזו לא טעות אלא גישה. אני מאמינה שבזמן מחזור כל הוויתה של האישה רגישה מאוד, ואני ממעטת להתערב ונותנת לדברים להיות, ההתערבות מתבצעת רק אם  זה חלק מהטיפול.
בהצלחה!

אוריה עזאני- מטפלת מוסמכת ברפואה סינית, צמחי מרפא סיניים ואורה סומא.
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'תודה רבה לשניכן על התשובות '
תודה רבה לשניכן על התשובות
22/12/2008 | 14:45
2
10
לצפיה ב-'ניקוי כבד בזמן מחזור'
ניקוי כבד בזמן מחזור
22/12/2008 | 15:01
1
16
שלום,
טרם שמעתי על ניקוי כבד ע"י אכילת תפוחי אדמה.
לא נראה לי שיש עם זה בעיה. כלומר ניקוי כבד ע"י אכילת תפוחי אדמה בזמן מחזור. ומדוייק יותר לומר בזמן הדימום הויסתי.
בהצלחה:)

אוריה עזאני- מטפלת מוסמכת בדיקור סיני, צמחי מרפא ואורה סומא.
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'תפו"א'
תפו"א
30/12/2008 | 21:02
12
מומלץ בחום !
לצפיה ב-'דיקור סיני ובלוטת התריס'
דיקור סיני ובלוטת התריס
21/12/2008 | 11:53
2
4
שלום,
אני מקבלת טיפול בדיקור סיני מזה כשנה מסיבות שונות, ומאוד מרוצה.
לאחרונה עברתי מתת פעילות של הבלוטה לפעילות יתר. (אני 4 חודשים אחרי לידה)

האם ניתן לטפל ביתר פעילות של הבלוטה באמצעות דיקור?
כמה טיפולים זה אמור לקחת? (המטפל שלי טוען שאני מגיבה מהר לטיפול עד כה..)

תודה
לצפיה ב-'טיפול ברפואה סינית להיפרתירואידיזם.'
טיפול ברפואה סינית להיפרתירואידיזם.
21/12/2008 | 14:45
5
הטיפול במצב של היפר, לרוב קל יותר לטיפול והתוצאות מגיעות מהר יותר מבטיפול לתת פעילות של בלוטת התריס. לא ניתן לדעת מראש כמה טיפולים ידרשו, אך אם את אכן מגיבה טוב לטיפולים, אפשר שתוצאות יושגו בתוך חודשים מעטים.
בריאות.
שירי.

לצפיה ב-'הי'
הי
21/12/2008 | 22:25
1
את שואלת שאלות חשובות אבל מדוע את לא שואלת את המטפל שלך על כך?
הוא מכיר אותך הכי טוב והוא יוכל לענות לך על השאלות האלו יותר טוב מכולנו.
לצפיה ב-'מחלת ההרפס'
מחלת ההרפס
20/12/2008 | 18:06
2
3
אני סובלת כבר כעשר שנים ממחלת ההרפס וכל פעם שיש עקצוץ אני ישר שמה משחת זובירקס או שמן עץ התה אבל אז זה חוזר שוב ושוב
האם יש טיפול ברפואה הסינית/ברפואה המשלימה שיכול לחסל את הבעיה הזאת מהשורש?
לצפיה ב-'הרפס.'
הרפס.
20/12/2008 | 22:48
1
8
שלום רב.
הרפואה הסינית מסבירה את המחלה כמצב שבו פתוגן של חום רוח ולחות, חודר מהחוץ אל שכבות פנמיות, בהן הוא מתיישב ורוב הזמן קיים בצורה לטנטית, אך מעת לעת הוא מתעורר ותוקף ואז מופיעים התסמינים- פצע מפריש, כאב, גרד ועיקצוץ. הטיפול ברפואה הסינית מתבצע בעיקר ע"י דיקור וצמחי מרפא, אך ישנה התייחסות לטריגר- גורם ההתפרצות, אם יהיה קשור למצב נפשי, תרגילי נשימה ומדיטציה יקבלו חלק בטיפול, אם קשור לתזונה, תהיה התייחסות גם לכך.
את המחלה לא פשוט לרפא אך אפשרי. כדאי לדעת שמדובר בטיפול שאינו קצר, אולם לרוב שווה את הזמן והמאמץ.
רוב בריאות.
שירי.
לצפיה ב-'תודה רבה!!אדווח אם יהיו תוצאות...'
תודה רבה!!אדווח אם יהיו תוצאות...
22/12/2008 | 22:04
לצפיה ב-'חום גוף נמוך'
חום גוף נמוך
20/12/2008 | 07:45
4
167
האם זה נורמלי שאצל בן אדם בריא, חום הגוף יעמוד על 35.4?
לצפיה ב-'אפשרי.'
אפשרי.
20/12/2008 | 11:33
84
אם חום הגוף מופיע כך באופן קבוע ולאורך זמן רב ואם גילו של האדם הוא גיל מתקדם, זה יכול להיות תקין אע"פ שזה אינו מצב שכיח.
שירי.
לצפיה ב-'האם אותו אחד היה בשייטת?'
האם אותו אחד היה בשייטת?
20/12/2008 | 12:22
2
64
לצפיה ב-'הוא לא היה בשייטת'
הוא לא היה בשייטת
20/12/2008 | 12:52
1
44
וכמו כן מדובר בגבר בן 37, בריא בדר"כ.
הדבר היחיד הוא שהוא סובל מאלרגיות לאבק ופריחה מסוימת.
לצפיה ב-'אם חום הגוף נמוך באופן קבוע'
אם חום הגוף נמוך באופן קבוע
20/12/2008 | 14:00
405
אינו יוצר בעיות ואינו מפריע לתפקוד, זה תקין.
לצפיה ב-'דרישת שלום'
דרישת שלום
17/12/2008 | 20:58
5
1
גב' לפיד היקרה.. למרות שלא יוצא לנו להיות בקשר, רציתי להזכיר לך שאני אוהבת אותך וחושבת עליך.. וכמובן גאה..
נשיקות..
לצפיה ב-'רוב תודות, אבל..'
רוב תודות, אבל..
18/12/2008 | 00:11
4
1
ממי דרישת שלום? לא ציינת את שמך.
שירי.
לצפיה ב-'אין לך ניחוש??'
אין לך ניחוש??
19/12/2008 | 22:25
3
לפי ראשי התיבות של השם..??
לצפיה ב-'יש לי !'
יש לי !
20/12/2008 | 11:32
2
1
אני מקווה שאני מצליחה לנחש נכון, אלינה?
לצפיה ב-''
21/12/2008 | 00:00
1
2
נכון דרלינג..
למרות שלא יוצא לנו... את תמיד איתי..
שיהיה לך חג חנוכה שמח.
לצפיה ב-'חג שמח.'
חג שמח.
21/12/2008 | 17:01
איזה עונג.
אדבר איתך.
לצפיה ב-'פרפר בגרון'
פרפר בגרון
18/12/2008 | 12:28
1
היי..

אבחנו לי לפני בערך 4 חודשים תת פעילות בבלוטת התריס.
מאז עשיתי שינוי תזונתי (לפי הגיינה טבעית) ורזיתי איזה 10 קילו ווגם חילוף החומרים שלי השתפר. אז אני מניחה שאיזנתי את הבלוטה.

אבל לפעמים בעיקר בשעות הערב ולפני שאני הולכת לישון אני מרגישה בחלק התחתון של הצוואר (איפה שבלוטת התריס) מעין פרפור כזה או התרגשות.. קשה לי קצת לתאר את זה אבל זה גם מלווה בדפיקות לב חזקות.

מישהו כאן יודע להגיד לי למה זה קורה והאם זה מעיד על בעיה ?

לצפיה ב-'שלום galita123'
שלום galita123
18/12/2008 | 23:38
1
קשה לדעת על סמך הודעה בפורום מה הגורם לתופעות שאת סובלת מהן, מבלי לראות אותך ולאבחן בצורה רצינית, כיוון שהסיבות יכולות להיות רבות ומגוונות. במצבך, אני בפירוש ממליצה לגשת למטפל שיאבחן ויוכל לסייע לך בטיפול באותן תופעות.
הרגישי טוב.
שירי.
לצפיה ב-' אירוח בני מרמור בפורום.'
אירוח בני מרמור בפורום.
17/12/2008 | 09:03
16
39
ביום חמישי 18.12.08, בין השעות 17:00- 20:00, יתארח בפורום רפואה סינית, מר בני מרמור, הרכז הארצי של הרפואה הסינית בקופ"ח כללית- משלימה ומומחה לטיפול בילדים בטווינא (טיפול סיני מנואלי) וישיב לשאלות הגולשים בנושא מחלות ילדים והטיפול בהן.
שאלות למומחה ניתן לשרשר כבר עכשיו.
לצפיה ב-'שאלה למומחה לילדים'
שאלה למומחה לילדים
18/12/2008 | 10:21
3
8
בתי היפה בת הארבע סובלת כחצי שנה מהתקפי קוצר נשימה בממוצע אחת לשבועיים. התחלנו טיפול אינהלציה ולאחרונה הוספנו גם ונטולין.
מומחה אף אוזן גרון אבחן אלרגיה והמליץ להתחיל עם  סינגלייר. אנחנו קצת חוששים מתופעות הלוואי של התרופה ועדיין לא התחלנו.
רציתי לשאול מה רפואה סינית ומנואלית יכולה להציע ועד כמה הטיפול יהיה יעיל?
תודה, אמא נואשת.
לצפיה ב-'התקפי קוצר נשימה.'
התקפי קוצר נשימה.
18/12/2008 | 17:36
2
6
ערב טוב לך
הטיפול הקונבנציונאלי לאסטמה (שהיא מחלה אלרגית) נעשה בשלב הראשון על ידי מרחיבי סימפונות, בין התרופות ניתן למצוא את הוונטולין והבריקלין. הטיפול הינו סימפטומטי בלבד . בדרך כלל השימוש בתרופה יהיה פעמיים ביום. התרופה שקיבלת בשם סינגולר מבצעת אותו דבר על ידי חסימה בשרשרת התהליכים שבסופו של דבר מתרחש הכיווץ בברונכים וקוצר נשימה. כל עוד קיים קוצר הנשימה חייבים לקחת את התרופות.
על מנת לטפל בשורש הבעיה ניתן בהחלט לשלב רפואה סינית.  הטיפול ברפואה סינית נעשה בשילוב עם התרופות המערביות רק לאחר שיש שיפור ניתן בשילוב עם הרופא להוריד או להפסיק את מתן התרופה.
הרפואה הסינית רואה את האסטמה המופיע בינקות ובילדות כחולשה מולדת של הריאות.  ניתן לחזק את הריאות  על ידי שימוש במספר דרכים. הדרך הראשונה היא טווינא ילדים. בהתמחותי באוניברסיטת צ'נגדו בסין בילדים. הסבר לי שבתינוקות וילדים תחילה נטפל בטווינא ילדים ורק לאחר מכן צמחי מרפא ודיקור. ואכן לטווינא ילדים ישנן דרכים מעולות לטפל במחלות של דרכי הנשימה דרך אזורי הגירוי המיוחדים בגוף. בשילוב  תרגילי תנועה מודרכים להרחבת בית החזה למעלה ולצדדים , על ידי תרגילים אלו מתחילה השרירים החלקים בעץ הריאה נפתחים  הכיווץ לאט לאט משתחרר המוקוס שמטטבר בריאות מתפנה והנשימה נפתחת. במצבים חמורים יותר ניתן לשלב טיפול בצמחי מרפא סיניים להם יכולות גבוהות בין היתר בשיחרור ליחה והרפיית שרירי העץ הריאתי. וכמובן להוסיך דיקור (אקופונקטורה). ניתן ללמוד פרוטוקול טיפול למצבים אלו ולעסות את הילדה כל יום עד 3 פעמים השיפור יהיה מהיר.
מקווה שהצלחתי לענות על שאלתך בהצלחה. על כל שאלה נוספת ניתן לפנות אלי בטלפון או במייל.
בני
לצפיה ב-'תודה לך'
תודה לך
18/12/2008 | 19:35
1
2
לצפיה ב-'בבקשה רבה '
בבקשה רבה
18/12/2008 | 20:41
2
לצפיה ב-'תינוקת עם קוליק'
תינוקת עם קוליק
18/12/2008 | 11:01
1
4
שלום
הבת שלי (חודש וחצי) נורא סובלת מקוליק, מתפתלת כל הזמן ולא ישנה בלילה (ואנחנו איתה).
ניסינו כל מני חומרים,טבעיים יותר ופחות, ורובם לא כ"כ יעילים. אני מחפשת משהו אחר שיקל עליה. לרפואה הסינית יש מה להציע?

העייפה
לצפיה ב-'קוליק'
קוליק
18/12/2008 | 17:46
4
ערב טוב לך
תינוקות נולדים כשהאיברים שלהם עדינים המע4רכות חלשותולאט לאט הן מתחזקות. אחת מהמערכות החלשות היא מערכת העיכול, לכן מתן המזון משתנה מחלב אם דרך מזון מרוסק ועד למזון קשה. אחוז גבוהה מהתינוקות סובלים מקוליק שהוא בעצם כאב בטן הנובע מעיכול חלש. בתהליך העיכול המזון שנכנס לקיבה עובר פירוק ראשוני ומשם לתריסריון ולמעי הדק. כאשר מיצי העיכול לא מספיקים לפרק בהתאמה את המזון  מתרחשת בבטן תסיסה נגרם נפיחות וכמובן כאב. הטיפול הראשוני יכול להיות אמבט  חם החום יותר תנועה ומאפשר לגאזים להתפרק ומקל על הכאבים. ניתן למרוח את בטן התינוקת בשמן זית עם שומר.בטווינא ילדים אנו משתמשים בטכניקות עיסוי שונות וטפיחות קלות בגב ובצידי הגוף ובכך עוזרים לתנועת המזון במעיים ולספיגה טובה יותר. ככל שהמצב קשה יותר כך נטפל יותר פעמים ביום. כמובן טיפול של מטפל ברפואה סינית וטווינא ילדים יהיה איכותי יותר. ניתן למצוא מטפל בטווינ ילדים וללמוד פרוטוקול טיפול לקוליק ופשוט לשסות בבית.
תודה בני
לצפיה ב-'אמרו לי שרפואה סינית אולי תעזור'
אמרו לי שרפואה סינית אולי תעזור
18/12/2008 | 15:49
1
3
שלום בני מרמור
רוני שלי בן 5 וסובל הרבה מאוד מיציאות לא סדירות (עצירות).  הרופא משפחה לא מוצא לזה סיבה ונתן לי תרופות לעזור לו. חשבתי לקחת אותו לדיקור, אבל אין מצב, כי הוא מאוד חושש ממחטים.
אשמח לשמוע אם יש לך פתרון
לצפיה ב-'עצירות'
עצירות
18/12/2008 | 17:53
4
שלום לך
לעצירות יש מספר דרגות. תלוי כמה זמן סובלים מזה. כמה ימים יש עצירות וכמובן גיל הילד. אני לא יודע הרבה פרטים אך אני מאמין שאם הילד סובל מזה הרבה זמן עשיתם את כל הברורים הקונבנציונאלים כולל צילום בטן תחתונה על מנת לשלול בעיות אנטומיות ונוירולוגיות. הבעיה עם עצירות היא חסימה בתנועת התוכן במעי הגס. הדבר הטוב ביותר שיש לעשות הוא ליצור תנועה. על ידי טווינא ילדים ניתן בטכניקות ייחודיות לעזור לתנועה חלקה במעיים וכמובן אנו דואגים לטפל בשורש הבעיה  על מנת שהעצירותצ תעלם מה יותר מהר. חשוב לדעת שלילדים עצירות יכולה לבטא בעיה במישור האישי שיכלי/ריגשי. הרצון לשלוט בדברים הפרטיים שלי הרצון לעשות נגד הסביבה ולהראות שליטה. במיקרים אלו ניתן לשלב מעבר לטווינא ילדים טיפול קוגנטיבי להבין את הבכעיה לאפשר לילד לבטא אותה ולפתור אותה. מקווה שעזרתי.
תודה בני
לצפיה ב-'אחי בן שנה ושמונה'
אחי בן שנה ושמונה
18/12/2008 | 16:51
1
1
נכנס לגן בספטמבר, מאז הוא יותר בבית מאשר בגן
הוא חולה כל הזמן בדלקות עיניים , אוזניים , שפעות , דלקת ריאות ( פעמיים ) , אדמדמת וכו'
מלבד זה הוא ילד שמח וחייכן , אוהב לאכול ולשחק ( כשהוא לא חולה ).
האם רפואה סינית יכולה לחזק אותו שלא יחלה כל הזמן?
תודה!!!

לצפיה ב-'חיזוק מערכת החיסון'
חיזוק מערכת החיסון
18/12/2008 | 18:02
2
תחילה יפה מאוד שאת/ה דואג/ת לאח שלך.
תופעה זו מראה על חולשה של מערכת החיסון. אכן כשתינוק/ילד יוצא מהבית המוגן ובה במגע עם הסביבה החיצונית מערכת החיסון מתחילה לעבוד והרבה. מבחינה אימונולוגית (חיסונית) מערכת החיסון משיאה סביב גיל זה יש ילדים שהמערכת שלהם חלשה עדיין ואינה מסוגלת לטפל בווירוסים ללא תופעות של דלקות שונות. על ידי טיפול יום יומי ברפואה סינית /טווינא ילדים נייתן לתמוך במערכת החיסון ולעזור לה להסתגל טוב יותר להגנה על הגוף.  טיפול בטווינא ילדים הוא טיפול במגע (עיסוי) ואת/ה יכול/ה להשתתף בטיפול ולעזור הלכה למעשה לחיזוק של האח. אז תודיע להורים שלך ובהצלחה. בני
לצפיה ב-'דלקת אוזניים'
דלקת אוזניים
18/12/2008 | 18:35
3
3
שלום בני
בני בן השנתיים וחצי. סובל מדלקות אוזניים לעיתים קרובות מלוות בבכי והפרשות מוגלתיות. טיפלנו מספר פעמים בטיפול אנטיביוטי שעזר לזמן קצר בלבד. אינני רוצה לתת שוב אנטיביוטיקה האם יש דרך לפתור דלקות אלו בעזרת הטווינא?
לצפיה ב-'דלקות אוזניים'
דלקות אוזניים
18/12/2008 | 18:48
2
5
שלום לך
אכן אני נתקל בהרבה מקרים של בעיות באוזניים לילדים. אני לא קיבלתי הרבה פרטים אך צריך לדעת האם קיימת פגיעה בהתפתחות הדיבור ? האם דובר על ניתוח כפתורים. נתונים אלו יצנו לנו הערכה של חומרת המצב וכמה זמן יש לטפל עד למועד הניתוח. בטווינא ילדים בהחלט ניתן לטפל בבעיות אוזניים.  מבחינה אנטומית מבנה תעלת האוזן אצל תינוקות אופקי ביחס לבוגר היקף התעלה קטן ולכן מצטברים נוזלים אשר עלולים לגרום לדלקות. במצבים אקוטים אני משלב טיפול במצחי מרפא סיניים אשר מגבירים את תהליך הריפוי אך לילדים כדאי להימנע עד כמה שניתן מתרופות שונות. בטווינא ילדים ישנן טכניקות לטיפול במצבים אלו בדרך כלל ניתן לחוש את אזור העורף והכתפיים ולגלות שהשרירים שם מכווצים. לכן יש לעסות את האזורים האלו ולהרפות את השרירים דבר ליעזור לזרימת דם טובה ושיחרור הנוזלים. הטיפול באוזן מורכב וניתן להעזר במטפלי טווינא ילדים מוסמכים. טיפול באיכות גבוהה בהחלט יכול לעזור. מקווה שעזרתי על כל שאלה ניתן לפנות אלי.
תודה בני
לצפיה ב-'תודה, ועוד שאלה'
תודה, ועוד שאלה
18/12/2008 | 19:06
1
4
לא דובר על ניתוח ולא קיימת פגיעה בדיבור. כרגע המצב הוא טוב, האם כדאי להתחיל לטפל עכשיו או לחכות להתפתחות דלקת נוספת?
לצפיה ב-'המשך אוזניים'
המשך אוזניים
18/12/2008 | 19:09
4
יפה אם כך המצב הוא בהחלט טוב. פתגם סיני עתיק אומר " אל תחפור באר כשאתה כבר צמא" חשוב להתחיל לטפל כבר עכשיו על מנת למנוע התקפים נוספים.  
לצפיה ב-'אוכל לתינוקות'
אוכל לתינוקות
18/12/2008 | 19:11
1
3
עם אילו מאכלים אתה ממליץ להתחיל לתינוקות? ובאיזה גיל?
לצפיה ב-'תזונה לתינוקות'
תזונה לתינוקות
18/12/2008 | 20:40
2
הסינים טוענים ברגע שובוקעות השיניים התינוק יכול ללעוס. כיון שהשיניים יכולות לבקוע החל מגיל 3 חודשים הניסיון מראה שרק בגיל 6 חודשים כדי להתחיל עם מזון טחון. ההתחלה  חייבת להיות של מזון מבושל או מהודה וכמובן טחון כדי להתחיל עם מירקות כתומים בעיקר דלעת ודלורית אפשר להוסיף קישואים תפוח אדמה.  פירות - תפוח  עדיף צהוב או אדום מצוינים. חשוב לא לערבב בין סוגי המזון לראות שהירק לבדו מתעכל בקלות ואז להוסיף או לשנות לירק אחר. פירות לתת בין הארוחות ולא מיד לאחר הארוחה על מנת למנוע היוצרות תסיסה במעיים. האוכל יוגש בטמפרטורה חמימה חשוב ביותר. אפשר לשלב מחליטת שומר לתמיכה בעיכול בין הארוחות וכשהתינוק צמא. בתאבון
בהצלחה בני
לצפיה ב-'בני, אתה אלוף '
בני, אתה אלוף
18/12/2008 | 19:07
1
6
דבר ראשון ברצוני להודות לך בני מרמור על העזרה, התמיכה והידע הרב שאתה חולק איתנו! אתה אלוף!
בהצלחה באקדמיה!
לצפיה ב-'בבקשה '
בבקשה
18/12/2008 | 19:12
1
לצפיה ב-'למכירה ספר צמחים של בנסקי'
למכירה ספר צמחים של בנסקי
18/12/2008 | 16:01
641
Materia Medica של  Bensky (צמחים בודדים)
מהדורה אחרונה - חדש!!
רק ב- 550 ש"ח
אושרי
052-6130080
לצפיה ב-' פורומים חדשים בתפוז אנשים '
פורומים חדשים בתפוז אנשים
18/12/2008 | 13:48
1

בוא להיות חלק מנבחרת מנצחת! אנחנו כאן בתפוז מחפשים אותך- מנהל/ת הפורום הבא/ה!
דרושים מנהלים לניהול הפורומים הבאים:

שבוע סוף (פורום קיים)
המירוץ למיליון (פורום קיים)
מושבניקים (טרם נפתח)
אילמים וכבדי דיבור (טרם נפתח)
אנו נספק לכם את הכלים הטובים והידידותיים ביותר לניהול הפורום, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לשלוח את הטופס הבא.

בהצלחה
-------------

פורום "רוחני" משנה את פניו והופך לפורום יעוץ ואימון רוחני, בו תוכלו להחליף רעיונות, רשמים והתנסויות בכל הקשור לתחום
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

מעולם לא היה בית חולים מעניין יותר - בפורום אי אר תוכלו לדבר על השחקנים, הדמויות, העלילה וכל מה שמסביב

עונת הבחירות ממשמשת ובאה ואיתה גם הסאטירה המתבקשת. ארץ נהדרת חוזרת בגדול ואתם מוזמנים לפורום

מלחמת בני האדם בסיילונים נמשכת. לקראת העונה החדשה הקרבה עלינו לטובה, פורום בטלסטאר גלקטיקה פותח את שעריו מחדש

האח הגדול נתנה לה פייט רציני, אבל היא חוזרת ובגדול - העונה החדשה של הישרדות 2 תגיע בשבוע הבא ואנו כבר מכינים את הלפידים

פורום מחלות פנימיות בניהולו של ד"ר מוטי פריד, יסייע לכם לדעת לאיזה רופא לפנות, כיצד לפרש את תוצאות הבדיקות ועוד

אהבתם את הריאליטי האמריקאי הוותיק המירוץ למיליון? הפורום לגרסה הישראלית מזמין אתכם לרוץ כל הדרך לגמר

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

בעלי מקצוע

רוצה לנהל את הפורום?
מוביל בתחום שלך ?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה