לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום אספרנטו - שפה ותרבות
שלום וברוכים הבאים לפורום "אספרנטו - שפה ותרבות" בארץ הקודש (או כמו שאומרים אצלנו: Saluton kaj bonvenon).אליעזר זמנהוף חיבר את השפה הבינלאומית אספרנטו לפני כמאה ועשרים שנה כדי שתשמש שפה שנייה לכל בני האדם ותהווה גשר בין תרבויות שונות.עתה, בעידן האינטרנט, אנו באמת יכולים ליטול חלק בהקמת הגשר הזה, ובשימוש בו.שפת אספרנטו צמחה כמובן על רקע אידיאולוגי מסוים, והיא נושאת בחובה תרבות ורעיונות של שלום, הבנה ואחווה, ואולי מעל הכול - אמונה בטבע האנושי. אנו מאמינים בטבע האדם, ואולי לא בכל הרעיונות בהם האמין זמנהוף. לרוב, מספר הדעות כמספר האנשים. הפורום שלנו הוא פורום פלורליסטי, המזמין דיונים בשאלות אידיאולוגיות ובשאלות רעיוניות קוסמופוליטיות.אי אפשר כמעט לדבר על אספרנטו בלי לדבר על פילוסופיה של שפה, פילוסופיה של תקשורת ושל הבנה בין בני האדם. נשמח לדון כאן בנושאי תקשורת במובן הרחב, אפילו במנותק מאספרנטו - מהי בעצם תקשורת? מדוע היא כל כך חשובה לחלק מאיתנו? האם שפה היא הדרך היחידה לתקשורת? האם שני בני אדם שמדברים באותה שפה בהכרח מתקשרים טוב זה אם זה?מהי בעצם שפה? דמיינו לעצמכם עולם עתידני/דימיוני שבו היינו יכולים לתקשר בטלפתיה עם כולם ולא היה צורך בשפה...ומעבר לכל אלה, כולנו כאן כדי לעזור לכם ולמצטרפים חדשים לתהות על קנקנה של אספרנטו, לסייע בלימוד השפה, בהסברים דקדוקיים, העשרת אוצר המילים וכו'.אז נצלו את הבמה! שלכם,אלדד ו-kabeemulo

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אספרנטו - שפה ותרבות

שלום וברוכים הבאים לפורום "אספרנטו - שפה ותרבות" בארץ הקודש (או כמו שאומרים אצלנו: Saluton kaj bonvenon).אליעזר זמנהוף חיבר את השפה הבינלאומית אספרנטו לפני כמאה ועשרים שנה כדי שתשמש שפה שנייה לכל בני האדם ותהווה גשר בין תרבויות שונות.עתה, בעידן האינטרנט, אנו באמת יכולים ליטול חלק בהקמת הגשר הזה, ובשימוש בו.שפת אספרנטו צמחה כמובן על רקע אידיאולוגי מסוים, והיא נושאת בחובה תרבות ורעיונות של שלום, הבנה ואחווה, ואולי מעל הכול - אמונה בטבע האנושי. אנו מאמינים בטבע האדם, ואולי לא בכל הרעיונות בהם האמין זמנהוף. לרוב, מספר הדעות כמספר האנשים. הפורום שלנו הוא פורום פלורליסטי, המזמין דיונים בשאלות אידיאולוגיות ובשאלות רעיוניות קוסמופוליטיות.אי אפשר כמעט לדבר על אספרנטו בלי לדבר על פילוסופיה של שפה, פילוסופיה של תקשורת ושל הבנה בין בני האדם. נשמח לדון כאן בנושאי תקשורת במובן הרחב, אפילו במנותק מאספרנטו - מהי בעצם תקשורת? מדוע היא כל כך חשובה לחלק מאיתנו? האם שפה היא הדרך היחידה לתקשורת? האם שני בני אדם שמדברים באותה שפה בהכרח מתקשרים טוב זה אם זה?מהי בעצם שפה? דמיינו לעצמכם עולם עתידני/דימיוני שבו היינו יכולים לתקשר בטלפתיה עם כולם ולא היה צורך בשפה...ומעבר לכל אלה, כולנו כאן כדי לעזור לכם ולמצטרפים חדשים לתהות על קנקנה של אספרנטו, לסייע בלימוד השפה, בהסברים דקדוקיים, העשרת אוצר המילים וכו'.אז נצלו את הבמה! שלכם,אלדד ו-kabeemulo
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

תוכנית המועדון לשבוע הבא.
12/02/2016 | 09:31
8
שלום חברים,

ליום שלישי הקרוב, ז' באדר א' תשע"ו - 16.2.16, יכין לנו אלדד משפטים לתרגום מעברית לאספרנטו.
בואו לחדד את האספרנטו שלכם-שלנו בהנחייתו.

להתראות,
אלדד ומיכל.

פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2016 | 14:41
 יש לכם שאלות בנוגע לבריאות הפה? מתעניינים בהלבנת שיניים?
בפורום שיקום הפה תוכלו לשאול ולהתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2555

סובלים מעור פנים בעייתי? רוצים לדעת כיצד להיפטר מפצעי הבגרות?
בואו לדבר על זה בפורום אקנה - טיפול ושיקום העור
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2103

רוצה לצמצם את היקף הבטן ולעצב את פלג הגוף המרכזי?
פורום מתיחת בטן הוא המקום בשבילך!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2548

סובלת מעור עודף? רוצה לדעת כיצד להתמודד עם התופעה?
בפורום הסרת עודפי עור תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2547

יש לכם שאלות בנוגע לתטא הילינג? מתעניינים בשיטת הריפוי האנרגטית העוצמתית ביותר?
בואו לדבר על זה עכשיו בפורום תטא הילינג!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2423

תזכורת לתוכנית המועדון למחר - 9.2.16.
08/02/2016 | 20:33
2
16
שלום חברים,

ביום שלישי, ל' בשבט תשע"ו - 9.2.16, ירצה לנו עמרי, באספרנטו כמובן , על הנושא הבא:
"התגלית של הכוכב התשיעי במערכת השמש".

עד עתה היה ידוע על שמונה כוכבי לכת גדולים המקיפים את השמש, ועל עוד כוכבי לכת ננסיים, אסטרואידים ועוד.
אחרי שנים של מחקרים וחיפושים, טוענים שני חוקרים מקליפורניה שמצאו ראיות חותכות לקיומו של כוכב לכת ענק נוסף, התשיעי במספר, אשר מקיף את השמש פעם ב-15,000 שנים.
עמרי כתב על כך מאמר ב"גלילֵאו", וירצה לנו על הנושא בליווי מצגת.

*~*~*~*~*~*
אחרי ההרצאה - ישיבת הנהלה.

להתראות,
אלדד ומיכל. 
תוספת להרצאה של עמרי מחר
08/02/2016 | 20:36
34
מים במאדים:

בסוף ספטמבר 2015 הודיע מנכ"ל נאס"א, צ'ארלס בולדן, כי לפי ממצאים של חללית המחקר MRO, יש סיכוי לכך שנמצאו מים על פני מאדים, ועולם האסטרונומיה געש.
האם אכן יש סיכוי שקיימים חיים במאדים?

על כך נשמע מחר מפרופ' עמרי ונדל, בהמשך להרצאתו על כוכב הלכת התשיעי

Kluba programo por mardo, 9.2.16
08/02/2016 | 22:23
6
Karaj geamikoj,

En nia proksima klubkunveno, mardon, 9.2.16, Amri prelegos al ni pri la nova eltrovaĵo de la Planedo Naŭa en la sunsistemo.

Amri ĵus verkis artikolon pri tio por la sciencpopulara revuo Galileo.
Vi ĉiuj estas bonvenaj al tiu interesa prelego. 

* * *

Post la paŭzo okazos la estrarkunsido.

Ĝis la revido en la klubo,
Miĥal kaj Eldad

מזל-טובון ל-Odedo!
05/02/2016 | 10:39
5
25
Feliĉegan, Odedo!
Ĉion plej bonan!
Mi deziras al vi jaron plenan de sukcesoj, vojaĝoj, malkovroj, kontentiĝo,
Sanon, feliĉon kaj prosperon!

יומולדת שמח עודדו
05/02/2016 | 10:50
1
15
עודדו - מזל טוב!!! אמרו עכשיו ברדיו שהשנה תהיה טובה לדליים. ושהיצירתיות שלכם במיוחד השבוע תהיה מוצלחת. וגם כסף... בקיצור. כיף לנו שאתה איתנו באספרנטו ושיהיה לך יום מתוק ולנו באספרנטו עוד שנים רבות של הנאה ממך.
תודה לכם יקרים שלי! אוהב אתכם!
05/02/2016 | 11:12
4
עודדי, מזל טוב גם ממני.
05/02/2016 | 11:13
6
מזל טוב
06/02/2016 | 14:11
5
עם איחור קטן של יום, אבל לא נורא.
מזל טוב (bonan mazalon) עודד, mia amiko.
שיהיה לך עושר ואושר. שתצליח ושתמשיך להיות אדם נחמד וטוב כמו שאתה.\
בקיצור, מזל טוב.
עודד, מזל טוב ליום ההולדת שלך.
06/02/2016 | 15:49
2
התוכנית במועדון בשבוע הבא: 9.2.16
04/02/2016 | 21:09
3
10
אני משרשר את הודעתה של מיכל בעניין השיעור של יותם ("מספרים ראשוניים" - באספרנטו) לשרשור של עודדו (מדובר על מפגש המועדון ביום שלישי הקודם, 2.2.16).

אז הנה שוב ההודעה על התוכנית במועדון ביום שלישי הקרוב, בשבוע הבא:

שלום חברים,

ביום שלישי, ל' בשבט תשע"ו - 9.2.16, ירצה לנו עמרי, באספרנטו כמובן, על הנושא הבא: "התגלית של הכוכב התשיעי במערכת השמש".

עד עתה היה ידוע על שמונה כוכבי לכת גדולים המקיפים את השמש, ועל עוד כוכבי לכת ננסיים, אסטרואידים ועוד.
אחרי שנים של מחקרים וחיפושים, טוענים שני חוקרים מקליפורניה שמצאו ראיות חותכות לקיומו של כוכב לכת ענק נוסף, התשיעי במספר, אשר מקיף את השמש פעם ב-15,000 שנים.

*~*~*~*~*~*

להתראות,
אלדד ומיכל
על גילוי כוכב הלכת התשיעי - כולכם מוזמנים
04/02/2016 | 21:19
7
למפגש המועדון בשבוע הקרוב, ב-9.2.16.
ראו את ההודעה המפורטת לעיל.
Dankon.
05/02/2016 | 16:07
2
תוספת להרצאה של עמרי מחר
08/02/2016 | 20:29
4
מים במאדים:

בסוף ספטמבר 2015 הודיע מנכ"ל נאס"א, צ'ארלס בולדן, כי לפי ממצאים של חללית המחקר MRO, יש סיכוי לכך שנמצאו מים על פני מאדים, ועולם האסטרונומיה געש.
האם אכן יש סיכוי שקיימים חיים במאדים?

על כך נשמע מחר מפרופ' עמרי ונדל, בהמשך להרצאתו על כוכב הלכת התשיעי
ההרצאה של יותם על מספרים ראשוניים!
03/02/2016 | 11:07
5
27
Ni estis dek partoprenantoj hieraux en la klubo, kie Jotam Savorai kuragxe 'saltias al la profunda akvo' kaj instuis alt-nivelan matematikon esperante. Kompreneble tio ne estis facila, sed ni gxojis lian gvidadon al tiu bela kaj mistera lando de Euxklido kaj aliaj. Dankon! 
אופס, עודדי, הקדמת אותי.
03/02/2016 | 11:14
3
14
הפעם התכוונתי דווקא לדווח שוב, כי היה כל כך מיוחד. אבל יש לי הרבה "יציקות על הראש", כולל בעיות די מצמיתות במחשב, אז עדיין לא הגעתי לכך.
בכל זאת אוסיף גם את הדיווח שלי בהמשך היום. 
מיכל, אני משרשר להלן
04/02/2016 | 21:18
2
9
את ההודעה שלך, המקבילה להודעה של עודדו.
גם אני מאוד נהניתי במפגש ביום שלישי –
Koran dankon al Jotam
תוכנית המועדון לשבוע הבא - 9.2.16.
02/02/2016 | 17:23
1
26
שלום חברים,

ביום שלישי, ל' בשבט תשע"ו - 9.2.16, ירצה לנו עמרי, באספרנטו כמובן , על הנושא הבא:
"התגלית של הכוכב התשיעי במערכת השמש".

*~*~*~*~*~*

להתראות,
אלדד ומיכל. 
כיוון שהשיעור של אתמול היה כל כך מיוחד, החלטתי כן לדווח עליו
03/02/2016 | 16:27
34
היינו אחד עשר חברים (11).
כידוע לכם, יותם הציע לתת לנו שיעור במתימטיקה על המספרים הראשוניים - primoj. הסכמתי מיד, בתנאי שזה יהיה באספרנטו, והוא אישר זאת. האמת, שהיו אחדים שפקפקו ביכולתו להרצות בא-ו, והרגעתי אותם שיהיה בסדר, ואני סומכת עליו.

ואכן, יותם עמד במשימה בכבוד, היה מקסים, ונתן הרצאה חיננית במיוחד
הוא שולט בחומר באופן מושלם ומעורר השתאות. השיעור היה קצת קשה, כי היו מושגים וסימנים שלא הִכרנו מתקופות הלימודים השונות שלנו. אבל החומר מעניין, והוא לימד בביטחון, והיה גם משעשע ומרענן. לא בכוונה, אלא מתוך הֶרגל, עבר מדי פעם לאנגלית. ולפעמים בִּקשו ממנו לעבור לעברית, כשמשהו לא היה ברור. 
אז אספרנטו, אנגלית ועברית שִׁמשו קצת בערבוביה, אבל באמת שאספרנטו היתה השולטתתתתתתת1 

מה שהרשים אותי עוד, זה הספר שיותם העביר בינינו. זה ספרו עב הכרס של אוקלידס בשפה האנגלית - EUCLID'S ELEMENTS.
""יסודות" הוא חיבור בן שלושה-עשר חלקים, שכתב המתמטיקאי ההלניסטי אוקלידס מאלכסנדריה, מראשית המאה השלישית לפנה"ס."
את ספר המתימטיקה הגדוש הזה, קיבל יותם (תלמיד כיתה יו"ד) מהוריו כמתנת יום הולדת, לבקשתו ונראה שהוא מתמצא בו היטב.

Dankon, Yotam, kaj tutan estimon al vi 

Mi bedauras ke mi ne estis.
04/02/2016 | 17:58
5
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2016 | 15:13
2
 מתעניינים בצורפות? מחפשים טבעות נישואין וזקוקים להכוונה?
בפורום צורפות טבעות נישואין תוכלו לשאול ולהתייעץ!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2550

מעצבים את הסלון מחדש וזקוקים לייעוץ לגבי הוילונות? מתלבטים בין וילון ארוך לקצר?
בפורום וילונות תוכלו להתייעץ עם מומחה מתחום הוילונות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2549 

מעוניינים לדעת מהם הכלים הטובים ביותר להשקעה נבונה וחסכונית? רוצים לנסות להשיג את המקסימום משוק ההון?
בפורום ייעוץ השקעות תוכלו לקבל מענה לכל השאלות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/1591 

מתעניינים בעולם הגאדג'טים ורוצים לדעת מהם החידושים הכי חמים בתחום? היכנסו עכשיו לפורום גאדג'טים בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/673

יש לכם שאלות בנושא בריאות הגוף והנפש? מתעניינים בשיטת הרפואה הפונקציונלית?
בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2552 

רוצה לתקן את נזקי הזמן ולהעניק לפנים מראה צעיר יותר? מתעניינת בניתוח למתיחת פנים?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום מתיחת פנים!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2046

הפתעה למיכל - שיר לשבת מגרמנית!
29/01/2016 | 09:46
4
16
אתם כבר רגילים שאני מתרגם שירים מולחנים מעברית לאספרנטו - אז השבוע הפתעה! תרגום שיר של היינה מגרמנית... שיר על אהבה נכזבת, שהושפע מן הסתם מאהבתו הנכזבת של היינה הצעיר לבת דודתו.
אינני מבין מלה בגרמנית, וכמובן שלא בא בחשבון תרגום שיר לא ישירות משפת המקור, אבל כאן יש מקרה יוצא דופן: השיר של היינה תורגם לעברית בידי המשוררת רחל. והתרגום שלה כל כך טוב, שהוא בהחלט יצירה בפני עצמה, הראויה לתרגום.
בעזרת אלדד אותר המקור בגרמנית, ובקובץ המצורף יש לכם ארבע גרסאות להשוואה:
1. המקור בגרמנית (בדף השני).
2. התרגום של רחל.
3. תרגום נוסף לעברית, של חנניה רייכמן - שימו לב להבדל בינו לבין תרגום רחל.
4. התרגום שלי לאספרנטו, המבוסס על תרגום רחל.

לכל דוברי הגרמנית בפורום - אשמח מאוד לשמוע את חוות דעתכם. האם התרגום של רחל נאמן למקור? האם אולי הוא אפילו עולה עליו? וכמובן - הערות על התרגום שלי לאספרנטו.

שבת שלום!

אמיר 
תודה, אמיר. אכן, הצלחת להפתיע אותי, ובגדול.
29/01/2016 | 11:54
13
גם הנושא הכאוּב מדבר אל ליבי באופן מיוחד.
בינתיים רק הצצתי בקובץ שצירפת, וניסיתי לקרוא כמה שורות במקור.
מעניין אותי לנסות תחילה לתרגם לעצמי לעברית, לפני שאקרא את התרגומים של רחל ושל חנניה רייכמן. 
{אם כי שירה, מסובכת לי הרבה יותר משפת יום יום המּוּכֶּרֶת).

כרגע אצה לי הדרך לצאת מהבית, אז אדחה זאת לכשאוכל לקרוא בשקט.
תיקונים קלים
31/01/2016 | 15:56
2
8

Finiĝis la ludado kaj pasis la glor',   מציע בלי ה'לה' הראשון בשביל המשקל
Foriris jam for la miraklo:    בעייתי קצת לחזור על 'פור', לא?
Sed kial doloras ankoraŭ la kor'
Kvazaŭ plu daŭras la spektaklo?    שוב להוריד את ה'לה, וכן  במודוס היפותטי

והנה לאחר התיקונים המוצעים:
Finiĝis ludado kaj pasis la glor',
Foriris jam for la miraklo:
Sed kial doloras ankoraŭ la kor'
Kvazaŭ plu daŭras la spektaklo? 
האם אפשר
31/01/2016 | 17:31
1
5
האם אפשר בשורה הראשונה להשאיר את ה-la, אבל להפוך את ה-ludado ל-ludo:

'Finiĝis la ludo kaj pasis la glor

הנה הצעה מחודשת לכל הבית:

'Finiĝis la ludo, kaj pasis la glor
:Nun iris jam for la miraklo
'Sed kial doloras ankoraŭ la kor
?Kvazaŭ plu daŭras spektaklo

מה דעתך/דעתכם?
אז אתה מאבד משהו במשמעות
31/01/2016 | 18:00
6
הכוונה היא למשחק כשם פעולה, כמו למשל במשחק על הבמה, לא ש"ע כמו למשל "מונופול".
בקשה ישירה, ולא מרומזת.
26/01/2016 | 16:42
6
35
שלום חברים יקרים,

מה שלומכם?

ברשותכם, ברצוני לשתף אתכם בהרגשה שלי.
הַרְגָּשַׁתי לא נוחה: התלבטויות ועגמת נפש, כי אין לי שום מושג אם אתם מגיעים או לא מגיעים אל הקלובו.
ידוע לי שזה לא היה נהוג כך בעבר. אבל ביקשתי כבר כמה פעמים להודיע לי (ומי שלא נוח לו, שיודיע לאלדד) אם מתכוונים כן לבוא או לא לבוא לקלובו. אני לא חושבת שזה כל כך מסובך.

יש לי מחוייבות חזקה להגיע למועדון עד כמה שאפשר בכל שבוע, גם כשלא מתאים לי. ואם קורה שאני לא יכולה להגיע, לדאוג לכך שאלדד יבוא או מישהו מכם שיבטיח זאת מראש. העיקר שאף אחד לא יגיע וימצא מועדון ריק.

אבל גם אני כבר לא בחורה צעירה, כפי שהייתי רוצה להיות . וגם לי לא תמיד קל לבוא, לסחוב ציוד (לפעמים את המקרן עם כל התוספות שלו, לפעמים משחקי חברה, מילונים וכיו"ב), לעלות ולרדת כמה פעמים במדרגות הבניין וכו'.

אז אם הבקשה שלי לא נראית לכם מאד מוגזמת, אשמח מאד אם תודיעו לי מראש. בעיקר בימים של מזג אוויר לא נוח.

בתודה,
מיכל.

אם מעניין אתכם לדעת מה היה הערב במועדון, בבקשה.
27/01/2016 | 00:19
2
16
הִכרחתי את עצמי לנסוע למועדון. היה קשה מאד לראות מה קורה על הכבישים בחושך ובגשם די חזק ובלתי פוסק כל הדרך. נהגים השתוללו על הכביש, כאילו זה בוקר והשמש זורחת...
בקיצור, היה מפחיד לנהוג בתנאים אלה, והיתה לי הרגשה חזקה ועצבנית שאף אחד לא יבוא, ואז אכעס נורא גם על עצמי, שטרחתי בכלל לצאת.

אבל, להפתעתי, יהודית הגיעה קצת לפנַי! כך שהיינו שתיים הערב...
(זו כבר פעם שנייה בשלוש השנים האחרונות, שאני מקיימת ערב במועדון עם יהודית בלבד).

מה שהביך אותי, שיוסי סידר בשבילנו שני שולחנות ארוכים עם 14 כסאות פלסטיק סביבם, ועוד ערימה של 5 כסאות רזרביים ליד הדלת. התנצלתי בפניו, אבל הוא קיבל זאת ברוח טובה, כדרכו

התלבטנו קצת אם לשחק שבץ-נא או דומינו, ואיזה משנֵי משחקי הדומינו שהבאתי עדיף. אז בחרנו בדומינו של פירות, ירקות ומטבח. כי לשתינו אין עניין בדומינו של ענפי ספורט. 

דיברנו בינינו באספרנטו (רוב הזמן), ושיחקנו בכיף, עד שסידרנו את כל אבני המשחק כהלכה. 
מקווה שתוכלו לראות את זה בתמונה.
בסוף גם צילמנו זו את זו ליד הדומינו, אבל כידוע, אני לא מאחצנת חברים בפורומים, אז תסתפקו בתמונה לא מאויישת.

מתנצלת על מראה המילון שלי, המרופט מרוב שימוש.
27/01/2016 | 00:48
16
 זה עוד טוב, לעומת המילון הגדול של מורז'ן, שגם אחרי שהדבקתי המון דפים שלו, הוא התפרק לי לשלושה חלקים... ועוד קוראים לו "המילון הַשָּׁלֵם". 
יופי, נראה מעולה
27/01/2016 | 16:25
10
יש ימים כאלה שאנשים לא אוהבים לצאת מהבית, אבל העיקר שאם לא כמות, לפחות דאגת(ן) לאיכות
בהמשך לבקשה שלי, ובתודה לשאולי
28/01/2016 | 12:52
2
13
שלום חברים,

בתגובה לבקשתי שבראש השרשור הנוכחי, קיבלתי מכתב נעים וחכם משאולי.
ביקשתי וקיבלתי רשות ממנו לשלוח אותו לכולכם, גם בפורום:

היי מיכל,

כולנו יודעים שאת משקיעה הרבה מאמץ בניהול המועדון, ועושה (גם) בכך שירות חשוב למען אספרנטו והאגודה. נראה לי שקצת קשה לאנשים, בעיקר אלה שלא באים למועדון לעתים קרובות, לזכור להודיע כל שבוע אם הם באים או לא. בכל אופן, אפשר לקוות שהתזכורות שלך יעזרו, ולפחות חלק גדול מהחברים "הקבועים" יודיעו אם הם מתכוננים להגיע לפגישה במועדון.
באשר אליי, אני עובד כיום בימי שלישי אחרי הצהריים, כך שלא אוכל להגיע למועדון עד להודעה חדשה.

תודה על כל הפעילות שלך למען אספרנטו,
שאולי

להתראות במועדון שלנו, (:
מיכל.

כל הכבוד לשאולי
29/01/2016 | 01:36
1
10
וכל הכבוד לך.
תודה.
29/01/2016 | 11:47
5
הצעה בנושא המפגש הבא.
26/01/2016 | 20:58
7
21
שלום לכולם!
היום אני דיברתי על רעיון שהיה לי כבר כמה זמן, שהוא להעביר שיעור בקלובו. לאחר ששוחחתי היום אתו, הוא הציע שאני אציע אשאל את זה בפורום.
אני רוצה לעשות הרצאה בנושא מתמטיקה, והנושא המרכזי של ההרצאה היא מספרים ראשוניים. למי שלא יודע (או זוכר) מספר ראשוני הוא מספר שמתחלק רק בעצמו ובמספר 1 (לדוגמא-2,3,5,11...). בהרצאה אני אדבר קצת על סוגים של מספרים ראשוניים, על חיפוש מספרים ראשוניים, על השימוש של מספרים ראשוניים כיום ועל עוד כמה נושאים. צריך לציין כי לא צריך ידע קודם!!! אני אסביר ככה שכולם יבינו (לא צריך לפחד מזה שהנושא יהיה מסובך).
אני אשמח אם אתם תגידו כאן בפורום מה דעתכם על זה .(לרשום בבקשה, כי זה חשוב לי לדעת האם להעביר את זה בשבוע הבאה במועדון). אשמח לדעת מה דעתכם ואלדד יודיע האם השיעור יתקיים בסוף השבוע.
תודה רבה .
ĝis la revido
יותם סבוראי
היי יותם,
26/01/2016 | 21:58
3
17
אולי זה לא חשוב, אבל לא ציינת עם מי שוחחת היום על הרעיון...

מבחינתי זה בסדר גמור. אני מבינה שתיתן את השיעור באספרנטו, כי זה תנאי.

תודיע לי באיזה תאריך אתה רוצה לתת את השיעור, וכמה זמן אתה צריך. תוכל לקבל שעה ורבע, שעה וחצי.

להשתמע,
מיכל.
תודה
27/01/2016 | 08:15
2
10
אני דיברתי עם אלדד בנושא והוא הציע שאני אשאל את זה בפורום כי יכול להיות שיהיו אנשים שיתנגדו ללימוד מתמטיקה בקלובו. השיעור יהיה כמובן באספרנטו.
תודה רבה.
יותם
אם *כמובן* באספרנטו, אז מצידי הדלת פתוחה בפניך.
27/01/2016 | 12:06
10
אבל בוא נחכה באמת לתגובות של חברים.
אני חושבת שגם אנשים שפוחדים (משום מה) ממתימטיקה, באמת לא צריכים לחשוש מהנושא המרתק של מספרים ראשוניים. 

אם הנושא מוסבר באופן שכל אדם משכיל יכול להבין
27/01/2016 | 16:23
13
אז אדרבא, זה נושא מצוין! אני מאוד בעד. 
יופי, יותם.
28/01/2016 | 20:46
1
8
בקרוב אוציא מכתב לחברים על המפגש הקרוב בשבוע הבא.
ממתין לפרטים ממך במייל, כדי לכתוב את ההזמנה באספרנטו ובעברית.
כיוון שעדיין לא קיבלנו את הפרטים, ואני לא רוצה לעכב
29/01/2016 | 00:17
9
הודעה על תוכנית שכבר הסכמנו עליה, אנסח הודעה כללית, וכשיותם ישלח את הפרטים, נוסיף אותם.

הרצאה במתמטיקה.
29/01/2016 | 01:14
10
תמיד הייתי חלשה במתמטיקה. אשמח אם בגילי המתבגר אבין דבר אחד או שניים במקצוע הזה
תוכנית המועדון לשבוע הקרוב.
29/01/2016 | 00:34
7
שלום חברים,

ביום שלישי, כ"ג בשבט תשע"ו - 2.2.16, יתן לנו יותם הרצאה (באספרנטו) על אחד הנושאים של לימודי המתימטיקה. הנושא: "מספרים ראשוניים" - primoj.

יותם מבקש למסור למי שלא יודע (או לא זוכר), שמספר ראשוני הוא מספר שמתחלק רק בעצמו ובמספר 1 (לדוגמא - 2, 3, 5, 11...).
בהרצאה הוא ידבר קצת על סוגים של מספרים ראשוניים, על חיפוש מספרים ראשוניים, על השימוש במספרים ראשוניים כיום ועל עוד כמה נושאים.
הוא מציין שלא צריך ידע קודם!!! הוא יסביר כך שכולם יבינו (ואין צורך לחשוש מכך שהנושא יהיה מסובך).

ואני מוסיפה שהוא צודק, ושנושא המספרים הראשוניים לא רק שאינו מפחיד, אלא הוא נחמד ומעניין ביותר!

להתראות,
אלדד ומיכל.
ט"ו בשבט שמח לכולכם
24/01/2016 | 17:56
1
20
  האמת שבהתחלה התכוונתי להנחות מחר תוכנית לכבוד ט"ו בשבט, שמתחיל הערב. אך בדיעבד, החלטתי שלא יהיה לי די זמן להכין אותה, ולכן נקיים משחקי חברה.

ביקשתי מיוסי, מנהל המשק והאחזקה, והוא הבטיח להכין לנו שולחן ארוך וכסאות
(השולחנות הלבנים הקצרים נשברו). מקווה רק שלא יהיה מזג אוויר סוער, כך שכולכם תוכלו להגיע בשלום.     
להתראות. 
האספרנטיסטים החרוצים יבואו גם בשלג, אל דאגה
24/01/2016 | 19:28
15
"Nia diligenta kolegaro
de laboro paca ne laciĝos"
תוכנית המועדון לשבוע הבא:
22/01/2016 | 15:33
3
15
שלום חברים,

ביום שלישי, ט"ז בשבט - 26.1.16, אנחה ערב משחקי חברה.
(בתקווה שמזג האוויר יאפשר זאת ).

להתראות,
אלדד ומיכל.

Dankon por la mesg^o
23/01/2016 | 17:59
1
6
Kun ĝojo.
23/01/2016 | 22:38
5
Kluba programo por la venonta semajno, 26.1.16
23/01/2016 | 22:37
6
Karaj geamikoj,

Venontsemajne, mardon, 26.1.16, Miĥal gvidos vesperon de societaj ludoj. 

Miĥal kaj Eldad

קצר + בקשה: היתה לי הרגשה שרק אלדד ואני נגיע היום לקלובו,
19/01/2016 | 21:34
4
29
בגלל מזג האוויר הלא נוח. להפתעתנו, לא רק שהיינו שמונה הערב, אלא אפילו הרחוקים הגיעו: יותם מלהבים ויוסי מאשדוד Tutan estimon al vi, Jotam kaj Josi 

אלדד העביר לנו שיעור ערבית נחמד ומשועשע, ונראה לי שכוווולם נהנו, כולל אותו בעצמו . הוא הכין מראש את השיעור, אבל זרם עם כולנו לפי "דרישות הקהל" השונות.
האמת שזה די מצחיק ללמוד ערבית דרך אספרנטו + מדי פעם קריצות לשפות אחרות.

شكرا جزيلا, الداد
(מקווה שכתבתי נכון).

ובהזדמנות זו, בקשה לי אליכם, חברי המועדון:
ביקשתי בשיחה לפני כמה שבועות, שתודיעו לאלדד ו/או לי על כוונותיכם כן או לא לבוא למועדון בכל שבוע. זה יקל עלינו מאד את ההיערכות למפגשים. 
עד עתה, היו רק בודדים שהודיעו, וגם זה רק פעם ב-...
בתודה מראש.
כן, כתבת מצוין
19/01/2016 | 23:47
1
16
היום בהחלט היה שיעור מהנה (עוד יותר מהשיעור הראשון בערבית, לפני כמה שבועות). כולם השתתפו באופן ערני, לימדתי היום לא מעט אותיות – וגם לא מעט מילים. אני בהחלט נהניתי, יותר מהרגיל

חששתי שלא יבואו הרבה חברים למפגש היום, אבל התבדיתי.
גם אני מצטרף לבקשתה של מיכל לעיל: אם תוכלו להודיע למיכל, או לי, על כוונתכם (או אי-כוונתכם) להגיע למועדון, נוכל להיערך באופן מסודר יותר למפגשים.
20/01/2016 | 12:38
3
היה ערב נחמד ומשעשע.
21/01/2016 | 16:36
1
15
ריענן את זכרוני במה שלמדתי כבר מאלדד לפני כמה שנים
23/01/2016 | 20:03
הקלדה באספרנטו בווינדוס 10
17/01/2016 | 21:52
7
26
שלום לכולם,

חיפשתי בין כל השפות של ווינדוס 10 את אספרנטו, ולא מצאתי. יש דרך להוסיף את השפה הזאת למחשב כך שאוכל להקליד בה?
ברוך הבא
18/01/2016 | 08:34
3
23
למיטב זכרוני, היא לא קיימת כשפה עצמאית בחלונות, וכמקלדת עצמאית (נעזרתי באחד מחברינו כאן כדי להתקין לעצמי מקלדת ייעודית לכתיבה באספרנטו).
יש לך צורך מסוים להקלדה באספרנטו?
אני פשוט לומד אספרנטו באינטרנט
18/01/2016 | 21:56
2
21
באתר Duolingo, ואני רוצה להקליד בנוחות את האותיות המיוחדות, במקום כל פעם ללחוץ עליהן עם העכבר כשצריך.
אהה, הבנתי. כן, ממה שהתרשמתי,
18/01/2016 | 22:33
1
21
זה אתר ממש לא רע ללמוד אספרנטו, ואפשר להתקדם אתו די מהר.
יש לנו כמה תוכניות שאפשר להריץ על המחשב כדי לכתוב אספרנטו. אני עובד עם מקלדת ייעודית, אז לא התעמקתי בתוכניות הקיימות.

בכל אופן, אני מכיר אתר שמציע מספר מקלדות וירטואליות, ואולי הלינק הבא בכל זאת יקל עליך להקליד את האותיות האספרנטיות, לפחות בינתיים, עד שמישהו מהחברים כאן יציע לך משהו יעיל וקליל יותר:

http://esperanto.typeit.org/
בהצלחה בלימוד השפה!
!Sukceson

דרך אגב, אני מאוד אוהב את האתר הזה כמקלדת וירטואלית.
18/01/2016 | 22:41
13
באספרנטו משתמשים כאן בעיקר במקש הקונטרול עם כל אות, כדי לקבל את האות עם ה-ĉapelo, וכמובן, לקבלת אות רישית עם ה-ĉapelo צריך ללחוץ במקביל גם על מקש הקונטרול וגם על השיפט (כמקובל באותיות רישיות).

לפעמים אני משתמש באתר הזה להקליד רוסית, טורקית, ועוד:
russian.typeit.org
turkish.typeit.org
ועוד
הייתי שמחה אילו לי הייתה אפשרות כזאת.
18/01/2016 | 16:36
1
8
מה דעתך על הלינק
18/01/2016 | 22:34
14
שהעליתי בתשובה ל-shefshef? זה מקל עלייך מבחינת המקלדת?
תוכנה לשנוי מקלדת לאספרנטו
19/01/2016 | 14:35
10
אני משתמש כבר שנים ביישום שלהלן לכתיבה חופשית באספרנטו. וגם בווינדוס 10.
ההסברים להתקנה ושימוש באתר באספרנטו.
Mi skribas facile eĉ tiujn
Ĉ Ĝ Ĵ Ĥ Ŝ Ŭ     ĉ ĝ ĵ ĥ ŝ ŭ 
בהצלחה....
רמי

תזכורת באשר למפגש המועדון מחר, יום שלישי
18/01/2016 | 22:37
12
נמשיך בשיעור מס' 2 בערבית (כמובן, באספרנטו).
תהיה חזרה די מסיבית על האותיות שלמדנו בפעם הקודמת, ונלמד גם אותיות חדשות, מילים, ואפילו מספר משפטים.
אתם מוזמנים!
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
18/01/2016 | 15:35
 יש לכם שאלות לגבי עולם השייט הבינלאומי? חולמים על חופשה חלומית וזקוקים למידע?
בפורום טיולי שייט תקבלו את כל המידע הדרוש!

מתעניינים בקסמים וטלפתיה? רוצים ללמוד עוד על העולם הקסום והמיסתורי הזה?

סובלת מנשירת שיער וחולמת על פיתרון? מתעניינת בתוספות שיער לקראת אירוע ורוצה לקבל טיפים ורעיונות?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום תוספות שיער!

מהן האבחנות הרפואיות בתחום ההמטולוגיה? ממה הן נגרמות ומהם התסמינים שלהן? 
מוזמנים לדבר על זה עכשיו בפורום המטולוגיה כללי!

יש לך שאלות מתחום הרדיולוגיה? נמצא לפני בדיקה פולשנית ויש לך חששות?
בפורום רדיולוגיה תוכל להתייעץ עם מומחה מהתחום!

סובלים מפטרת ציפורנים? רוצים להתייעץ עם מומחה מהתחום לגבי דרכי טיפול אפשריות?
היכנסו עכשיו לפורום פטרת בציפורנים ותקבלו מענה אמין ומקצועי!

שכחתי לשלוח לכאן אמש את תוכנית המועדון, אז אפרט יותר:
15/01/2016 | 15:20
1
18
שלום חברים,

ביום שלישי, ט' בשבט - 19.1.16, יתן לנו אלדד את השיעור השני בערבית.

אנא, הצטיידו בדפים (או במחברת) ובעטים. 

להתראות,
אלדד ומיכל.

נִלְמַד במיוחד לכתוב אותיות חדשות ועוד מילים חדשות. נחזור גם על האותיות שלמדנו בשיעור הקודם.

La kluba programo en la venonta mardo, 19.1.16
15/01/2016 | 15:24
13
Karaj geamikoj,

En la proksima mardo, 19.1.16, Eldad prezentos al ni la duan lecionon en la araba lingvo. Ni precipe lernos skribi novajn literojn, kaj pluajn (novajn) vortojn. Ni ankaŭ ripetos la literojn, kiujn ni lernis en la lasta leciono.

Bonvolu kunporti paperojn (aŭ kajerojn) kaj skribilojn. 

Miĥal kaj Eldad

היידי בת ההרים בקרוב באספרנטו !
11/01/2016 | 20:39
2
22
הספר יצא במקור ב 1880 , תורגם לכ 50 שפות ומכר מעל 50 מיליון עותקים , ובקרוב סוף סוף גם באספרנטו. הוא יופיע רשמית בתחילת אפריל וניתן כבר לבצע הזמנה מוקדמת.
וההודעה המקורית שהתקבלה בדוא"ל של האגודה : 
Heidi de Johanna Spyri estas ĉefverko de la svisa literaturo aperinta unuan fojon en la jaro 1880 kaj intertempe tradukita al pli ol 50 lingvoj en totala eldonkvanto de pli ol 50 milionoj kaj multfoje filmigita. Tamen ĝis nun la verko ne ekzistas en Esperanto. Tion nun la eldonejo Allsprachendienst Esperanto GmbH ŝanĝos. La 1-a de aprilo 2016 aperos la unua volumo de la fama evoluromano por infanoj kaj tiaj kiuj ŝatas infanojn, kiel subtitolas la plej multaj romanoj de Johanna Spyri, en la internacia lingvo sub la titolo "La migro- kaj lernojaroj de Heidi". Ne maltrafu la okazon, certigu al vi vian personan ekzempleron persone subskribitan de la aǔtoro mendante vian propran libreton ĝis fine de marto. Heidi estas verko instrua pri la sorto de orfinfano el malriĉega lando (kio tiam Svislando estis), kiu estis forportita al riĉa feǔdburĝa familio en la tiama imperia urbo Frankfurto. La karakteroj de la libro estas eternaj kaj ĉiam aktualaj, kaj tio klarigas la daǔran sukceson de la libro. Ĝi estos nemalhavebla en ĉiu Esperanto-biblioteko!
סוף סוף בשפה שאפשר להבין
12/01/2016 | 09:51
6
בשפתה של היידי: dankĥe
16/01/2016 | 12:09
3
Kluba programo por la proksima mardo - morgaŭ
11/01/2016 | 12:34
13
Karaj geamikoj,

Morgaŭ, mardon la 12-a de januaro 2016, Doron gvidos legadon en Esperanto de Talmuda tragedio en kvar aktoj (pri la forta amikeco inter rabeno Joĥanan kaj rabisto Reŝ Lakiŝ).

Ni havos eblecon plibonigi nian paroladon kaj skribadon en Esperanto.

Ĝis morgaŭ'
Eldad kaj Miĥal.

חברים יקרים,

מחר, יום שלישי ה-12 בינואר 2016, דורון ינחה אותנו בקריאת טרגדיה תלמודית בארבע מערכות (על אודות הידידות האמיצה בין רבי יוחנן לשודד ריש לקיש).

תהיה לנו הזדמנות לשפר את הדיבור ואת הכתיבה באספרנטו.
*~*~*~*~*~*~*
לאחר ההפסקה תתקיים הישיבה החודשית של ההנהלה.

להתראות,
אלדד ומיכל.

חם בפורומים של תפוז
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
Flix וידאו
לירז בנגו יחסי ציבור
עד כמה העסק שלך מוכר?
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה