לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום פוריות
ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום הינו פורום תמיכה.  הייעוץ בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי.
אנא קראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בפורום.
גלישה נעימה
המשך >>

היי כולן טו בשבט שמח וצמיחה ופריחה לכולן מחפשת עידוד ...
25/01/2016 | 22:12
18
בס"ד 
היינו אצל פרופ משיח אתמול אחרי הכישלון האחרון 
נסענו את כל הדרך מהצפון במזג אויר סוער 
לחכות שעה וחצי לשים 1000 ש"ח על השולחן 
להכנס אליו למשפט וחצי 
"הזכרנו את המושג תרומת ביצית נכון? הסיכוי שלך להריון הוא 5%
בלות הגוף שמתחילה בדרך כלל בגיל 42 התחילה מוקדם אצלך" 
(אגב לפני שבוע יומולדת עברי שלי והיום לועזי - 39) 
"אבל בגלל שהשגנו התקדמות יפה בטבעי נעשה אותו דבר"
לגבי הקלקסן 40 - אמר שזה מספיק כמונע שניתן בגלל המגבלה
ולגבי פיפל הנושא מסובך כי צריך הרדמה - יישקל אם וכאשר בסיבוב הבא
לגבי בדיקות רחם - למעט שרירן לא משמעותי כהגדרתו הכל נראה תקין ב"ה

מה דעתכן?
איך אפשר לעזור להשרשה וקליטה בהנחה שנגיע לאותה תוצאה יפה בע"ה

ואולי הכל מיותר ועדיף ללכת לתרומה....  

אני לא מבינה עד כדי כך אבל...
25/01/2016 | 22:26
8
ראשית אני לא אוהבת את ההתיחסות למטופלות במספרים. יש בזה משהו פטרוני וזה חורה לי.
פיפל - לא עשיתי אבל הבנתי שלא חובה הרדמה.
מה זה בדיקות רחם? את חייבת לעשות צילום רחם וכדאי גם היסטרוסקופיה...אולטראסאונד לבדו לא מספיק כדי לדעת שהכל טוב.
הקלקסן - מה זאת אומרת ניתן בגלל המגבלה? איזו מגבלה? לפעמים צריך מינון של 60 לא 40. למה את על קלקסן?
נשמע שהוא מנפנף וזה מעצבן. לפני שאת מרימה ידיים, תלכי לבר חווה שממה שהבנתי הוא המומחה לכל המקרים "הקשים".

פאשון יקרה
26/01/2016 | 08:18
7
בבקשה, אנא, תשקלי היטב היטב לפני שאת כותבת לבחורה הזו שהיא גם ככה במצוקה את המשפט "את חייבת צילום רחם".
היא בIVF היא לא צריכה צילום רחם.
גם בר חווה, שהוא מומחה לכל הדעות נכון? לא עשה לי צילום רחם כי זה רק להזרעות. עובדה. אני אצלו, הוא יודע שלא עשיתי מעולם צילום רחם והוא סבבה עם זה. כי לא צריך. לא צריך. לא צריך. זו הטעיה לומר שצריך.
בבקשה אל תטעי, הבחורה המסכנה תילחץ סתם.
המגבלה שלה היא מחלה קשה שממנה סובלת וכבר כתבה פה כמה פעמים על כך...
תודה למגיבות חשוב לי להבהיר שCP
26/01/2016 | 15:08
2
ב"ה
אינו מחלה ! לא גנטי לא תורשתי ולא נוטלים טיפול תרופתי אלא מצב פיזי שנוצר בגלל חוסר חמצן במהלך או לאחר הלידה במקרה שלי רשלנות רפואית! שבגללה אני לא יכולה ללכת לבד אלא עם הליכון למרחקים קצרים וכסא גלגלים למרחקים ארוכים והסוג שלי הוא ספסטי שזה אומר שהוראות המוח לשחרור שרירים לא תקינות ולכן השרירים שלי קשים מאד כשהגוף בלחץ (כמו בבדיקות פולשניות ) ולכן אני חייבת הרדמה מלאה גם בהחזרה וגם בפיפל לצערי
ובגלל פחד מקרישי דם בגלל ישיבה ממושכת הקלקסן ניתן כמונע לדברי הפרופ
ברור שאני שמחה על האפשרות הנוספת
מקווה שלא נגיע לתרומה מה גם שאני לא בטוחה שזה מותר הילכתית... (ואל תקפצו אנחנו מלווים ע"י ארגון בוני עולם אם וכאשר נתייעץ...)
אני מתנצלת
26/01/2016 | 17:14
1
לא זכרתי שיש לך CP. ואני מבינה שזו הסיבה לקלקסן. יכול להיות 40 לא יספיקו ואולי צריך 60, דווקא בגלל המצב. כדאי להתייעץ עם עוד רופא לגבי זה, קופרמינץ או המטולוג. יש 2 אסכולות - 40 כמניעה או מ"ג לק"ג. אני מקבלת למשל 60.

ואני מבינה שזו הסיבה שיש קושי לעשות את הבידוקת רחם והפיפל. השאלה היא, האם ניתן לעשות את הכל בהרדמה אחת? אני מבינה את הקושי אבל אני מאמינה ששכדאי לעשות כל מה שניתן בגבולות האפשרי כדי לא להתחרט אחכ.
פאשון יקרה התנצלותך מתקבלת אשמח לעשות מה שצריך בהרדמה 1
26/01/2016 | 19:12
בס"ד 
אפילו בתשלום כמו שאמרתי לפרופ אם יש משהו כזה
למרות שהפרופ אומר שהרחם נראה תקין אז מיותר כרגע
ואל תדאגי אנחנו עם אצבע על הדופק
בלונד יקרה
26/01/2016 | 17:07
3
צילום רחם הוא חשוב. לא רק להזרעות כי אם יש נוזל בחצוצרה הוא יכול להפריע להשתרשות של עובר אחרי החזרה (כמו שהיה לענבלח1)
אני לא זוכרת רקע של כל אחת ויכול להיות שתהיה לה בעיה לעשות בגלל ה-CP. אני לא רופאה ולא יודעת מה הפרוצדורה במקרה כזה. ובכל מקרה, זה עדיין לא סותר את זה שצילום רחם כן חשוב גם במקרה של IVF. זה שבר חווה לא שלח אותך זה לא אומר שלא צריך/לא כדאי.
אני מבינה את כוונתך
26/01/2016 | 19:19
2
יש מקרה אחד להמון (נדיר מאוד מאוד) שיש נוזל בחצוצרה. נכון.
אבל את לא תבדקי בדיקה חודרנית את כל האוכלוסייה הבריאה, כמו שלא תעשי לכולם פט סיטי כדי לגלות סרטן בלי שום סיבה. כי אלה בדיקות שיש בצידן סיכון.
ברגע שיש אבחון אצל הגבר, והאישה אין לה שום עבר מיילדותי והכל נראה טוב בUS, מיטב הרופאים ואני מדברת על שורת פרופסורים שעברתי, כולם סברו שאין צל של מקום לצילום רחם. ואם בר חווה החליט ככה, אז אתה יודעת, צריך לסמוך על מישהו...
אם משיח היה חושב שצריך הוא כבר היה שולח אותה בטוח, הוא רופא נהדר ואחראי.
אגב אסותא מחייבים צילום רחם או היסטרוסקופיה
26/01/2016 | 19:42
1
אי אפשר לעשות אי.וי.אף ללא לפחות אחת מ 2 הבדיקות האלה.

אני עשיתי 10 מעולם לא דרשו ממני
27/01/2016 | 11:25
באסותא.
כך שזה לא נכון.
יש אפשרות למצוא רופא שיוכל לעשות את כל הבדיקות
25/01/2016 | 22:40
בהרדמה אחת? יש אפשרות כזו בכלל?

ממליצים פה הרבה על בר חווה, שווה להתייץ איתו

באתי לעודד
26/01/2016 | 08:23
1
מיוחדת יקרה,
זה נשמע מבאס באמת. לנסבוע שעות, יקר מאוד ואז פגישה מהירה עם המשפט על התרומה - זה קשה מאוד לעיכול.
אז הוא כן נותן לך עוד סבב טבעי. זה מעולה. בסבב הקודם הרי הצלחת להגיע לעובר תקין! זה שהוא לא נקלט זו כבר מקריות.
עזבי את האחוזים - כשזה קורה אז זה 100%.
תקשיבי למילים שכתבת "התקדמות יפה"!!
אני מבינה שבאמת מסובך לעשות פיפל בהרדמה...
אבל אולי זה בכל זאת אפשרי...
הדבר היחיד שאת יכולה לעשות כדי לעודד השרשה זה לאכול אננס טרי במשך כל הימים שאחרי ההחזרה 5 ימים. באמת שאין מה לעשות כדי לעודד קליטה מעבר לזה.
וגם אם תגיעי לתרומה, זה לא יהיה סוף העולם, אם כי חשוב לדעת שגם בתרומה אף אחד לא מבטיח קליטה. ככה זה אלה החיים - אם היו יודעים כיצד נקלט הריון כבר לא היו טיפולים בעולם.
בהצלחה!
את בידיים טובות - חברה שלי נקלטה אצל משיח להריון תקין בגיל מאוחר הרבה יותר משלך, משהו כמו 43, גם לה זה לקח כמה וכמה נסיונות.
ברור שאף אחד לא מבטיח כלום אני מאמינה בה' ובפרופ
26/01/2016 | 19:35
היי מיוחדת
26/01/2016 | 10:43
1
לאחרונה קראתי את כל העידכונים שלך וקיוותי לטוב.. 
קטונתי מלהציע עצות, אבל רק שאלה,
למה לא בעצם תרומת ביצית?
זה יכול להיות פתרון כל כך טוב עבורך.
את יכולה לעשות את זה באופן דיסקרטי, ומרגע שמתחיל להתפתח עובר, למי אכפת מי הביא את הגנים?  
כמובן שזו החלטה קשה, אני לא שם כרגע, אבל זה יהיה נשק יום הדין שלי.
מקווה כמובן לא להגיע לשם, אבל זו אופציה קיימת וזו אופציה טובה.
תחשבי על זה..
ההחלטה הזו יכולה לחזק אותך, ולהוביל אותך לנס שלך.
בהצלחה בכל מה שתחליטי.. 
התרגשתי צודקת בנושא הגנים אבל עדיין ...
26/01/2016 | 19:21
בהצלחה רבה!! אין לי עצות קונקרטיות
26/01/2016 | 17:57
1
פרט מלחזק את ידייך. תני לזה את הזמן שאת זקוקה  לו ויכולה לעמוד בו במגבלות הגיל והנסיבות, גם אם זה כרוך בחוות דעת שנייה ושלישית ומעבר רופא, עם כל הכבוד למשיח (ויש כבוד).
תרומת ביצית זו אכן החלטה רגשית ומהותית ביותר שצריך "להתבשל" איתה, לדעתי תקבלי את התמיכה והאישור מבחינה הלכתית.
מחזיקה אצבעות
התרגשתי מאד בקשר לחוות דעת ומעברים אנחנו מלווים ב
26/01/2016 | 19:27
בס"ד 

באירגון בוני עולם המדהימים 
שקיצרו לנו את התור למשיח מחצי שנה לחודש!
אז ב"ה אנחנו בידיים טובות 
מיוחדת יקרה,
26/01/2016 | 21:16
1
שמעתם מילים לא פשוטות. התחושה שלי היא שהוא מוכן לנסות שוב, אבל אוליי קצת מוותר מהר. אני חושבת שלפני ששוברים את הכלים, כדאי לקבל יעוץ ממוחה נוסף.
ההמלצה הקבועה שלי היא על ד"ר בר חוה, ומכיוון שהתורים אצלו רחוקים, אני מציעה לקבוע תור, ולקוות שעד שתורך יגיע כבר תהיי בהריון.
אגב, יש לא מעט שומרי מצוות שעושות תרומת ביצית.

תודה רבה טוליתי יקרה נתייעץ עזרתן לי מאד
26/01/2016 | 21:20
היסטרסקופיה ניתוחית להסרת פוליפים
25/01/2016 | 14:41
10
היי 
אני אמורה לעשות היסטרוסקפיה אבחנתית ובמידה ויהיו פוליפים לעשות היסטרסקופיה ניתוחית להסרת פוליפים. חשבתי לעשות את הבדיקה כבר בהרדמה ואם מוצאים משהו אז שכבר יוציאו (יש לי רירית מאוד עבה וחסימה חלקית בחצוצרה והבנתי שמסיבה זו הבדיקה יכולה להיות מאוד כואבת). אתן חושבות שזה אפשרי? בנוסף - האם מישהי יכולה להסביר לי הפרוצדורה של הניתוח? כמה זמן החלמה? האם יש סיכונים? כמה זמן הניתוח? וכו וכו? 
מישהי?
26/01/2016 | 14:04
9
מקפיצה
נראה לי ש...
26/01/2016 | 15:19
8
בארץ לא נוטים לעשות אבחנתית בהרדמה ואז לנתח במידת הצורך.
האבחנתית נעשית ללא הרדמה ואיני יודעת אםיש אפשרות אחרת. לגבי הניתוחית - אני עברתי את זה בקלות. השתחררתי תוך כמה שעות מבית החולים ויום למחרת כבר הרגשתי רגיל.
מציעה אבל לעשות אצל רופא תותח הן את האבחנתית והן את הניתוחית כדי שלא יהיו טעיוית באבחנה או בטיפול בזמן הניתוח...
המומלצים בפורום הם ד"ר גולדשמיט (שגם עובד נראה לי עם איזשהי קופה שאני לא זוכרת איזו) ופרופ' גולדנברג שנותחתי אצלו לאחר המלצות מרופאים שאמרו לי שהוא מס' 1 בתחום (פרטי). לשיקולך.
הי ענבל
27/01/2016 | 10:58
7
הבנתי שאפשר לעשות את האבחנתית בהרדמה (זו תוספת כסף אמנם אבל אפשרי). אני באמת צריכה לברר אם אפשר לעשות את שניהם ביחד. אגב, זה ניתוך ארוך?
לגבי רופאים - הרופא שלי הוא בר חווה והוא רוצה לבצע את הפרוצדורה. האם כדאי לבקש מישהו אחר שיעשה את זה הוא שהוא גם נחשב מהטובים?
בר חווה
27/01/2016 | 11:01
6
בר חווה הוא רופא מצוין (נקלטתי אצלו להריון). מאמינה שגם בתחום הזה הוא מצוין אבל אם את שואלת מי המומחים להיסטרו' בה' הידיעה: פרופ' גולדנברג ופה בפורום גם ד"ר גולדשמיט מאוד מומלץ.
החשש שלי
27/01/2016 | 11:03
5
הוא שאם אני אגיד לו שאני רוצה רופא אחר הוא לא יקבל את זה בצורה טובה... יש לרופאים הרבה אגו :) ומצד שני אני רוצה את הכי טוב... אוף

אז אם את מרגישה ככה
27/01/2016 | 11:06
4
אל תחששי. בר חווה דווקא מניסיוני לא בעייתי בדברים האלו. חוץ מזה, מה הוא יעשה? יחבל לך אח"כ בטיפולי הפוריות?? הרי זה לא סביר. מקס' קצת יעלב
אם את רוצה את הכי טוב, אני הייתי פונה במקומך לקבוע תור אצל פרופ' גולדנברג. הוא באמת מס' 1.
לוקח קצת זמן לתפוס את המזכירה שלו במרפאה אבל הוא שווה את הנדנוד. רופא אלוף.
שיהיה בהצלחה
תודה רבה. אשמח לעוד דבר קטן אם את יודעת
27/01/2016 | 11:07
3
האם יש סיכונים בניתוח מסוג זה? הידבקויות? פגיעה ברחם? בחצוצרות? בשחלות?
תודה רבה על כל התשובות!
בכל ניתוח יש סיכונים
27/01/2016 | 11:17
2
לא יודעת להגיד לך ספציפית מה הסיכון בניתוח הזה אבל בגלל הסיכונים בעיני חשוב לעשות אצל הרופא הטוב ביותר.
שאלת גם מה משך הניתוח. לדעתי אצלי היה פחות משעה. אבל לא בטוחה ב- 100%.
בכל מקרה זה ניתוח קליל ממש. לא כאב לי אחרי זה בכלל. אחרי הניתוחית אגב, מומלץ לעשות שוב היסטרו' אבחנתית כדי לוודא שהאזור החלים ואין הדבקויות. כך אני עשיתי. ברגע שיצא נקי, המשכתי בטיפולים.
אוף. נמאס לי כבר מכל הבדיקות האלה
27/01/2016 | 11:25
1
אני אברר לגבי הרופא. סתם נמאס לי כבר מכל הבדיקות/ניתוחים וכו. תודה רבה על כל התשובות!
מבינה אותך אבל אין הרירה... שיהיה רק טוב ובהצלחה
27/01/2016 | 11:40
הי בנות :(
26/01/2016 | 14:05
15
היום התבשרתי ע"י האחות שהיה כבר ביוץ שהתפספס ולכן לא תהיה הזרעה החודש , אני ממש מבואסת .
אני מטופלת של פרופסור פרחי שהוא מדהים ומקסים אך חוששת שמא לא לוקח אותי ממש ברצינות . איך ניתן לפספס דבר כזה?
בהנחיתו אמר לי להפסיק להזריק גונל 300 ולהגיע לבדיקות רק היום כלומר מיום חמישי ועד היום אני ללא זריקות וללא מעקב !
האם קרה לכן דבר כזה ? מה זה מעיד על הרופא? אני ממש מאוכזבת מאחר וכל חודש הוא קריטי עבורי , אני עם בעייית FSH 13.4 .

פספוס רציני ומטריד
26/01/2016 | 14:11
4
מיום חמישי ועד היום, כלומר 5 ימים אחרי הפסקת הגונאל את לא במעקב?! 
נשמע לי רשלני למדי או שאולי לא הבנת את ההנחיות? הוא לא אמר לך להזריק אוביטרל מתישהוא? 
צר לי שהתפספס החודש. ופספוס כזה בכמה ימים...לא בסדר ממש. לא הייתי נשארת אצלו.
להבא, אני ממליצהלך בחום להיות מעורבת בטיפול, לבדוק בעצמךאת בדיקת הדם וביחד עם גודל הזקיקים ולהיות עם האצבע על הדופק. רופאים עושים טעויות אבל חשוב שאנחנו נהיה ערות לכך. אני חלילה לא מאשימה אותך. זה פשוט הלקח שלי מכל הניסיונות הכושלים שלי. אני לא סומכת על שום רופא אלא רק על עצמי.
הי פאשון
26/01/2016 | 14:39
התחלתי את הסבב הזה עם 300 גונל במשך 6 ימים ובמעקב זקיקים הראשון נתגלו ציסטות ללא זקיקים , בהנחיתו הפסקתי גונל ונתבקשתי לאחר 5 ימים להגיע שוב למעקב זקיקים ודם. 
הרגשתי שזה לא תקין 5 ימים ללא מעקב אך שיערתי שיודע מה הוא עושה. 
כרגע שוחחתי איתו התנצל ואמר שהגוף שלי הגיב מהר מידי כנראה בגלל המינון הגבוה ... ומכתחילה הבדיקות לא היו משהו החודש .  בכל אופן זה לא מעודד ההתנצלות שלו. סתם ביזבזתי חודש 
עצוב לי :( 
פאשון. חשוב לי להגיד לך
26/01/2016 | 22:31
2
יכול להיות שהיא הבינה אותו לא נכון אני מטופלת אצלו ואני מאוד מרוצה . אף פעם לא פיספס ביוץ .אז לפני שאת ישר מכפישה את שמו תבדקי..
ממש לא הכפשתי אותו
26/01/2016 | 22:45
1
דווקא כתבתי שאולי היא לא הבינה....
תקראי שוב את הדברים.
כתבתי שזה פספוס. וזה נכון. כתבתי שזה רשלנות או שהיא לא הבינה ולכן כדאי לה להיות מעורבת בטיפול. לא כתבתי עליו שום דבר רע.
אני לא מכירה אותו והתייחסתי למקרה הזה. אני אישית, מאמינה שכשיש פספוסים צריך לשקול לעבור. זה לגיטימי לחשוב ככה.

קראתי מה כתבת..אבל בסדר כל אחת והדעה שלה
27/01/2016 | 00:08
..
אכן מטריד..
26/01/2016 | 14:44
2
לי זה גם קרה אצל פרופ' אחר פעמיים וזה הרגיש שהוא לא ממש יודע איך לטפל בי, פעם אחת עוד אפשר להבין אבל פעם שניה זה כבר לא מתאים, במיוחד אחרי הזרקות ובדיקות, הייתי מצפה שזה ממש לא יתפספס, זה ממש מכעיס וכל כך מאכזב.
אני עברתי לבר-חווה, אני מציעה לך או לתת לו הזדמנות נוספת ולהיות כל הזמן עם היד על הדופק (אפילו לבצע בדיקות יום כן יום לא) או ישר לעבור, אני לא אוהבת שזה קורה במיוחד במצבים קצת יותר בעייתיים (לי יש רזרבה שחלתית נמוכה גם)
בהצלחה!!
קבעתי תור לאיתי בר חווה
26/01/2016 | 14:54
1
שמעתי שהוא ממש מומחה לבעיה מהסוג שלנו (רזרבה נמוכה) אך לצערי התור רק במאי , אני אובדת עצות .. האם להמתין עד מאי ? או בינתיים להמשיך ולטפל אצל הנוכחי עד שיגיע התור ?
שאלה קצת אישית את לא חייבת לענות :) , מה ה FSH שלך ?
פשוט חדשה בעולם הזה .. מנסה להבין קצת יותר  
שולחת לך בפרטי..
26/01/2016 | 15:04
אולי היתה פה אי הבנה?
26/01/2016 | 15:34
6
בטוח לא יכול להיות מצב של הפסקת הזרקה לכמה ימים. נשמע לי כמו אי הבנה ביניכם, וכמה חבל...
לא זאת לא אי הבנה .. הכל בדיוק כפי שאמר , הגבתי לא טוב מאחר
26/01/2016 | 15:37
5
והמינון היה מאוד גבוה
הוא אמר להפסיק הזרקה ולחכות 5 ימים?
26/01/2016 | 15:59
4
אני אומרת שאולי לא הבנת את ההוראות נכון.
אין טיפול שבו מפסיקים הזרקה וסתם מחכים כמה ימים, זה לא יכול להיות, לכן חשבתי שאולי לא הבנת אותו או שהוא לא הסביר טוב.
ברגע שמפסיקים זה קוסטינג, אחרי יום יומיים הכול יורד לטמיון. אסור להפסיק הזרקה עד לאוביטרל (ביוץ) ולכן קשה לי להאמין שהוא נתן לך הוראה להפסיק בחמישי ולבוא רק בשלישי לבדיקה.
זה לא מדויק. אחרי קוסטינג אפשר להמשיך בטיפול...
26/01/2016 | 16:36
2
כן, אבל לא אחרי 5 ימים...
26/01/2016 | 19:20
1
קוסטינג זה מקסימום יומיים לא?
לאו דווקא יומיים, לפעמים גם 3 אבל מודה ש-5 ימים ללא בדיקה
27/01/2016 | 10:57
זה נשמע מוגזם.
היה צריך לשלוח אותה להיבדק לפני כן.
מבאס.
שוב חוזרת ואומרת אלו היו ההנחיות
31/01/2016 | 11:41
ופרופ' פרחי עומד מאחוריהן . נתבקשתי להפסיק להזריק מאחר וייצרתי ציסטות בשל המינונים הגבוהים כך שלא היה טעם להמשיך ולהזריק .
רופא פוריות מומלץ בלאומית במרכז..? אין, נכון?
27/01/2016 | 10:11
3
ד"ר ברקוביץ'. מכירה? מקבל בלאומית
27/01/2016 | 12:04
2
תודה אבל לא תודה
27/01/2016 | 13:48
1
חחח לשיקולך...
27/01/2016 | 14:08
לחץ וחרדה
26/01/2016 | 15:53
4
שלום בנות . לאחרונה מרגישה לחץ חזק מתחת לחזה באמצע . תחושה חזקה של לחת או חרדה שלא מרפה . ניסתי דיקור ולא עזר . האם גם אתן חוות זאת במהלך הטיפולעם ?? מה עוזר לכן להירגע ? האם אפשר לקחת כדורי הרגעה . אני היום אחרי שאיבה . והתחושה הזו מלווה אותי כבר ארבעה חודשים . זה בא והולך בגלים
2 חזיתות
26/01/2016 | 16:01
א. לשלול בעיה בלב. לא יודעת, אקו לב, אק"ג תקין?
ב. אם שוללים הרי שמדובר בחרדה. ואז הולכים לפסיכיאטר ולוקחים כדורים נוגדי חרדה.
מה דעתך?
היי
26/01/2016 | 16:46
זה מגיע משום מקום? האם אחרי פעולה כירורגית של שאיבה?
מצטרף לבלונד לבדוק אקו לב. בדיקה פשוטה (עשיתי אותה בעבר).
היות ואז וטיפולים, חשוב לבדוק קרישיות כי אם את מרגישה לחצים יכול היות שהגוף מייצר קרישי דם בעקבות הטיפולים והעלייה באסטרדיול ולכן ישלטפל כדי להימנע מתסחיפי ריאה.

האם יש לך סימפטומים נוספים? למשל קוצר נשימה? סחרחורת? תחושת עילפון? חרדה יכולה להיות רצף של הרבה דברים. זה יכול להיות התקף פאניקה או "סתם" הפרעת חרדה/הסתגלות לא פתורה כתוצאה מהמצב. כך או כך, אם זה באמת לחץ, אז הפתרון הוא לא סתם כדורי הרגעה כי הם יכולים לעשות גרוע יותר. בדרכ נותנים SSRI. התגובה אליהם איטית בערך כחודש אבל הם עושים טוב את העבודה. אפשר להתייעץ עם רופא משפחה ואל חייבים פסיכיאטר בשביל זה.
עד שתעשי בירור (ומסכימה עם הבנות מעלי שחשוב לעשות בדיקות)
26/01/2016 | 21:48
יש כדורים ללא מרשם שמותרים גם במהלך טיפולים והריון (רק כדאי ליידע את הרופא המטפל כשאת מתחילה לקחת).

תרגישי טוב והמון הצלחה
אישית
27/01/2016 | 09:21
אני בן אדם חרדתי. אני בעד תרופות באופן כללי וחושבת שלא צריך לסבול. המדד שלי לפחות לשימוש התרופה הוא כאשר הלחץ והחרדה מפריעים לשגרת החיים. בעיניי כדאי להיות רגועה כדי להתמודד בצורה טובה עם הבאות. אז חבל.
כמובן שכדאי לעשות דברים משלימים כמו שיחות ששוות זהב כשלחוצים וקשה דיקור וכל מה שעוזר לך להרגיש טוב.
מניחה שזה קורה להרבה מאיתנו את לא לבד :)
קבוצה למטופלות פוריות
26/01/2016 | 21:01
ערב טוב,
"מי שיש לו למה, יכול לשאת כמעט כל איך" (ניטשה)
יש דברים שרק מי שנמצא בנעליים שלך יכול להבין, ורק עימו את יכולה לחלוק, לשתף, לחזק ולהתחזק.
נותרו מקומות אחרונים בקבוצה אינטימית ודיסקרטית בתל אביב. אני מודעת לחששות, לספקות, ולכוחות הנדרשים, אך אני מזמינה אתכן לתת לזה הזדמנות. ניתן ליצור עימי קשר לקבלת פרטים נוספים במסר או בטל' מספר 054-2441168.
עלות כל מפגש בן שעה וחצי - 50 ש"ח בלבד.
מצרפת קישור להודעה שפרסמתי בפורום לפני מס' חודשים, ובה מידע עליי ועל מטרת הקבוצה.
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/180/17959883...

לימור

אוביטרל כתמיכה
26/01/2016 | 19:21
2
היי, האם אפשר להשתמש במחצית האמפולה שנשארה או שצריך כל פעם מזרק חדש? אמורה להזריק כל 45 ימים חצי אמפולה.

תודה
אם הפער הוא של יומיים שלושה - ניתן, אלא יותר - לא.
26/01/2016 | 21:17
1
תודה
27/01/2016 | 17:57
משך הצום לפני שאיבה
26/01/2016 | 11:49
9
בנות תגידו, הנחו אתכן פעם לצום יותר מ- 6 שעות לפני שאיבה?
למיטב זכרוני, אצלי הצום היה של 12 שעות.
26/01/2016 | 12:52
אבל אני גרה בחו"ל ומניחה שההנחיות טיפה שונות.
גם עשו לי חקירה בבית החולים וניסו לבחון אותי אבל זה היה לדעתי סתם לצרכי הומור
תמיד אמרו לי לצום מ 12 בלילה לשאיבה של 8 בבוקר
26/01/2016 | 12:54
כן, 6 שעות זה המינימום
26/01/2016 | 14:47
לי אמרו ש8 שעות זה בסדר גמור
ללא אוכל ושתיה
לא..
26/01/2016 | 14:48
אמנם עשיתי רק שאיבה אחת אבל ביקשו שאצום רק 6 שעות..
באסותא הנחו אותי בטלפון ואז גם המרדים שאל כמה זמן צמתי ולא העיר לי על זה..
בהצלחה
נדמה לי 8 שעות למזון ו-6 שעות לשתייה...
26/01/2016 | 15:14
6 שעות, מתוכן 3 ללא מים
26/01/2016 | 15:33
השאיבה הייתה ב13:30
26/01/2016 | 18:19
וההנחיה הייתה להתחיל לצום מהשעה 5:00 בבוקר
6 שעות ללא אוכל ו 3 שעות ללא שתיה
26/01/2016 | 19:46
אותי לא, תמיד 6
27/01/2016 | 11:48
בדיקת ביוץ לקראת הזרעה
26/01/2016 | 15:25
4
היי
אני מיועדת להזרעה כרגע.

רופא הפריון אמר שכשמנות הזרע יגיעו, כל יומיים נעשה בדיקת דם כדי לקבוע ביוץ מדיוק.
מה זה אומר? מיד יבדקו את הדם בזמן שאני עדיין שם? ואז אלך לקחת את המנה להזרעה? לא ממש ברור לי איך זה קורה בפועל...

מישהי הייתה שם ויכולה להבין איפה נתקעתי?..
תודה!
הזרעה
26/01/2016 | 15:46
3
היי, מנסה לענות לפי נסיוני,
לפני הזרעה במחזור טבעי (ללא הורמונים), בערך מיום 6-7 לוסת (לפחות כך היה אצלי, אם יש ביוץ מוקדם אולי מתחילים את המעקב קודם) מתחילים לעשות מעקב זקיקים (אולטרסאונד וגינאלי) ובדיקות דם להורמונים- Estadriol, LH, FSH, Progesterone. את המעקב עושים כל 2-3 ימים בהתאם להתקדמות לקראת ביוץ. כאשר הזקיקים מתקרבים לביוץ (מגודל 18ממ בערך) שוקלים את מתן ההורמון לתזמן ביוץ (אני קיבלתי אוביטרל) ולאחריו- 24-36 שעות מתרחש הביוץ ובזמן זה עושים את ההזרעה.
ביום ההזרעה- את מגיעה למרפאה/בי"ח עם המנה- מבצעים השבחה (לוקח בערך שעתיים) ואז מזריקים את הזרע עם מחט ארוכה לרחם. אם את עושה את כל התהליך באותו מקום, זה די פשוט. אם לא, רק צריך לדאוג להביא את המנה למקום ההזרעה. סה"כ פרוצידורה מאוד פשוטה

בהצלחה!
תודה ניקי!
26/01/2016 | 17:45
2
אז בעצם זו לא בדיקת דם? אלו בדיקות שמיד רואים תוצאות שלהן?
זה נשמע לי הגיוני, תודה על ההסבר המפורט!
אני מתרגשת.....
עונה
26/01/2016 | 18:04
1
זה שתי בדיקות-
דם- מקבלים תוצאה אחרי כמה שעות (בדכ עושים בבוקר ומקבלים תוצאה בצהריים)
אולטרסאונד וגינאלי- מקבלים מייד תשובה לגבי מצב הזקיקים

בהצלחה, באמת מאוד מרגש!
הבנתי עכשיו תודה
26/01/2016 | 18:42
אלישע
26/01/2016 | 16:06
מי מכן שמטופלת באלישע (לא פרטי) תוכל להגיד לי מי מהרופאים שם בתורנות של יום חמישי
מחזור לא מגיע
26/01/2016 | 14:45
2
הי בנות,
אני אחרי החזרה של 2 עוברים שלא הצליחה.
עשינו בטא בראשון והיא כאמור יצאה שלילי.
משבוע שעבר יש לי כאבי מחזור ואני מרגישה ממש "לפני" אבל המחזור לא מגיע.
אחרי ההחזרה הייתי עם תמיכה של קרינון פעמיים ביום ואסטורפם שלוש פעמים ביום.
אני מנסה להבין אולי התמיכה והכמות הגדולה של ההורמונים מעכבים את הגעת המחזור...
אשמח לקבל את עצתכן.
תודה
בהחלט ההורמונים והתמיכה יכולים לעכב.. זה ידוע
26/01/2016 | 15:01
שלעיתים אחרי סיום טיפול המחזור לא מגיע בזמן
הגיוני... המחזור יגיע כשההורמונים ירדו...
26/01/2016 | 16:24
אשמח לעזרה בפיענוח פרופיל....
26/01/2016 | 12:52
3
שיתפתי אתכן לא מזמן בכוונתנו להכנס שוב לתהליך... (המחזור האחרון גדע שוב את החלום להפך ל"נורמלית" אחרי ש"שילמנו את חובנו לאלוהי הטיפולים" בהריון הקודם...)
אז התחלתי בסבב הבדיקות המתבקש.
המספרים מדאיגים אותי קצת. 
מזכירה שאני בת 39 וחצי... (כן, בגיל הזה כל חצי חשוב!)
הבדיקה נעשתה ביום השני לוסת ואחרי 3 שעות ערות כמובן:
פרולקטין 46.0 mIU/l (מה זה??! למה ככה נמוך? ומה זה אומר?)
LH 4.4 IU/l
FSH 12.2 IU/l (האם נחשב נורא נורא גבוה? או שעדיין בגדר האפשרי?)
אסטרדיול 190.0 pmol/l
פרוגסטרון 2.7 nmol/L (לא נורא גבוה גם כן?)
טסטוסטרון 1.5 קטן מ nmol/L 
DHEA-S 1.16  micmol/l

אשמח לתובנות 
 תודה

תשובה רק לגבי ה-FSH
26/01/2016 | 13:41
אמנם גבוה מהנורמה אבל לא נורא בכלל.
מזה לא הייתי חוששת.
לגבי היתר, לא ממש מבינה בזה.
המון הצלחה
לגבי הפרוגסטרון
26/01/2016 | 14:05
1
ערך בסהכ תקין. זה היום השני אז יכול להיות שאם היית בודקת ביום השלישי היה יורד עוד. 
בכל מקרה, בהמשך הטיפולים אם התןצאה תהיה גבוהה לדעת הרופא, הבנתי שניתן לקחת סטרואידים על מנת להוריד את רמות הפרוגסטרון.
האסטרדיול שלך תקין.
יחד FSH/LH מעט גבוה אבל אני לא יודעת מה המשמעות של זה מבחינת הטיפולים. זה מעיד על רזרבה שחלתית נמוכה קטנה אבל לא משהו דרמטי מאוד כמו ענבל כתבה לפניי. תצטרכי שהרופא ייתן על זה את הדעת.
בשאר, אני לא מבינה כל כך...

תודה בנות... החלדתי ואני לא זוכרת כמעט כלום...
26/01/2016 | 14:56
מה שכן, כמעט בוודאות אני יודעת שאקח סטרואידים (גם בגלל האוטואימוני שלי) וכפי הנראה גם קלקסן...
אני לא מאמינה - עוד כימי
25/01/2016 | 14:36
15
בדיקת דם מהיום - 31.
אין לי כוחות יותר!!!!
בעקבות אחת הבנות פה שעשתה טיפול באותו תאריך שלי - ועשתה בדיקת שתן כבר ביום חמישי, עשיתי גם ביום שישי בדיקת שתן שיצאה חיובית... עשיתי שוב בשבת בדיקה אחרת ושוב יצאה חיובית, הייתי בעננים כל הסופ"ש. עד הרגע.
ציפיתי לראות בתוצאה לפחות 200, אבל לא - יצא רק 31.
יודעת כבר שהרופא יגיד לי לעשות בדיקה שוב ברביעי ואז להפסיק תמיכה ולחכות למחזור... 
מאז הגרידה היו לי כבר 2 הריונות כימיים, ברקע בעיית זרע. אני מרגישה נורא!!! וגם הודיעו לי היום ממקום עבודה אליו התראיינתי שהייתי בטוחה שהתקבלתי, שהתשובה שלילית. בא לי למות!!!
איזה בדיקות עושים להריונות כימיים חוזרים?
היי חמודה
25/01/2016 | 15:00
13
אני מצטערת לשמוע על הכשלונות.
לגבי הבטא הנוכחית, באיזה יום את לאחר ההחזרה?
מקווה שתהיה לך הפתעה וזה לא כימי הפעם (כמובן שבאמת צריך לבדוק הכפלה ברביעי) אבל אם זה כן כימי, אז ממליצה על בדיקת קרישיות יתר כי זה כבר יהיה כישלון שלישי שלכם וזה אכן מצריך בירור.
מעבר לכך, מהי בעיית הזרע שלכם? אחרי שתעשי בדיקת קרישיות יתר ואולי עוד בדיקות שימליצו פה, אולי שווה לכם לעשות מיון זרע במעבדת בר טוב. הטענה שלהם זה שמיון הזרע במהלכו בוחרים את הזרעונים הכי טובים, מפחית גם את הסיכוי להפלה.
מייחלת עבורך לנס.
בהצלחה אבל כתבי לי באיזה יום אחרי החזרה בדקת בטא...
יום 12 להחזרה של בלסטוציסט מוקפא
25/01/2016 | 15:30
12
ובטח בשישי - שבת היה יותר גבוה ובגלל זה יצא חיובי בשתן. אז זה בטח במגמת ירידה. אז ממש לא נראה לי שיש סיכוי שזה לא כימי.
ועשינו מיון זרע... (בעיית מורפולוגיה ותנועתיות) אומנם לא במעבדה של ברטוב אלא בשניה, והמיון הוביל לשני כימיים... 
אני חוששת שקרה לי משהו מאז הגרידה, אחריה היו הידבקויות ועשיתי הסיטרוסקופיה ניתוחית להסרת הידבקויות. אחר כך באבחנתית אמרו שהכל תקין ואז חזרתי לטיפולים, אבל לא הצליח.
מה זה בדיקת קרישיות יתר? זו בדיקת דם? כי נראה לי עשיתי... זו לא בדיקה שחייבים לעשות לפני הIVF?

לא, לא עושים לפני IVF
25/01/2016 | 15:38
3
זו בדיקה שהקופה מאשרת רק אחרי 3 הפלות (גם כימי ייחשב לצורך העניין). זה למעשה סט של בדיקות דם שאם אחת מהן יוצאת לא תקינה זה עלול לגרום להפלות חוזרות. עם קבלת התוצאות מומלץ ללכת למי שמתמחה בהפלות חוזרות ולא להמטולוג רגיל (מומלצים פרופ' קופרמינץ וקארפ). במקרה שיוצא לא תקין, הטיפול אגב הוא בזריקת קלקסן לאורך ההריון.
לגבי מיון הזרע- כמובן שאני חלילה לא אומרת שמעבדת MFC גרמה להפלות, אבל להבא ממליצה לעשות מיון זרע בבר טוב. לדעתי זו לא אותה רמה של עבודה. אצל בעלי התאמצו בבר טוב הרבה יותר ומצאו הרבה יותר תאים תקינים מאשר במעבדה השניה (אבל ברטוב גם יותר יקרים...).
עדכני בתוצאה של יום רביעי, אולי בכ"ז יקרה נס...
איך עושים את הבדיקה הזו? למי פונים?
25/01/2016 | 15:57
2
ממי מקבלים הפניה? מה צריך להביא? איפה הבדיקה מתבצעת?
לא עשיתי אצל ברטוב - משתי סיבות, אחת - שאני עושה באסותא ראשון ו MFC יותר קרובה, וגם אני מטופלת של ברקוביץ, וממה שהבנתי הוא לא מתלהב מברטוב, מסיבות אלו ואחרות, ולא היה בא לי להסתכסך איתו. 

עונה
25/01/2016 | 16:07
אני פניתי לרופא המשפחה שלי דרך האתר והוא הפנה את הבקשה להמטולוג שאמור לאשר אותה ואז אחרי שקיבלתי את רשימת הבדיקות שאישרו לי לעשות אז הלכתי למעבדה בקופה שעושה בדיקות קרישיות כי לא כל סניף עושה אותן. צריך לברר באיזה סניף מתבצע באינטרנט/בטל'.
נראה לי שאופציה נוספת זה לקבוע תור להמטולוג ולבקש ממנו הפנייה לבדיקות קרישיות בעקבות 3 הפלות.

אני קיבלתי את ההפניה מרופא משפחה
25/01/2016 | 17:11
כאמור בכללית זה לא דורש אישורים.
אם תרצי לעבור לברטוב תצטרכי לעזוב את ברקוביץ לצערי הרב... ממש חבל.
אההה. אוקיי
25/01/2016 | 15:48
7
אז עשיתם במעבדה ההיא, כן. גם לי היו רק כימיים ממנה.
מצטערת להסיק שברטוב הרבה יותר טוב במיונים מאשר אותה מעבדה. גם הרופא שלי הסביר לי שמדובר במעבדה שאין לה מספיק ניסיון, ולכן חזרתי לברטוב.
בדיקת קרישיות יתר זה סט שלם של בדיקות מעמיקות ביותר שיאשרו לך כי עברת 3 הפלות - זה התנאי בקופה. לוקח כחודש לבצע ולקבל תשובות אבל זה חשוב ביותר. אם רואים שיש לך קרישיות יתר, ויש הרבה בנו7ת כאלה, תידרשי להזריק מדלל דם כל ההריון וזה יפתור את הבעיה. המון בנות כאן מזריקות את המדלל.
ובברטוב הצליח והיה הריון תקין?
25/01/2016 | 16:02
6
אני רוצה להתחיל עכשיו את התהליך, כי גם ככה אצטרך לחכות חודש.
אז איך עושים את זה? מעניין כי דוקא הבדיקות דם של הקרישיות: 
PT-INR
PT-SEC
PT %
APTT-sec
יצאו תקינות...
חוץ מהקרישיות יש עוד בדיקות שצריך לעשות?
אלו בדיקות סטנדרטיות לדעתי. זה לא הסט של הקרישיות...
25/01/2016 | 16:08
מיכלי
25/01/2016 | 17:09
כן, היה הריון תקין מברטוב על הפעם הראשונה.
הבדיקות שכתבת זה תפקודי קרישה, לא באלה מדובר. יש סט ארוך שאני לא זוכרת איפה משיגים אותו, בזמני נכנסתי לפ0ורום הריון בסיכון ושם היתה רשימה, אולי מישהי פה תיתן לך? תבקשי. כן, תתחילי מיד את התהליך. באיזו קופה את? בכללית זה קל, במכבי בלגן...
פרט לקרישיות שחשוב שישלחו להכל, כדאי גם קריוטיפ
25/01/2016 | 23:57
3
גם לזה לא קשה לקבל הפנייה אחרי 3 הפלות.

מצטערת לשמוע על שעברת, מאחלת לך הריון בקרוב, תקין ועגול. מקווה שאפילו מצפה לך נס ואיכשהו הבטא הזו תמשיך תקין..

שאלה.. אחרי הגרידה עשית היסטרו אבחנתית לוודא שאין שאריות או הידבקויות? זה גם יכול לגרום לכימיים.

המון המון הצלחה, מקווה שמעתה יהו רק בשורות חיוביות
גם אני חשבתי על זה אבל היא כתבה שעשתה ניתוחית ואז אבחנתית...
26/01/2016 | 09:02
היו מלא הידבקויות אחרי הגרידה...
26/01/2016 | 13:51
1
עשיתי בעקבות זאת היסטרוסקופיה ניתוחית, ואחרי חודש אבחנתית ולפיה כבר לא היו הידבקויות. אבל יש לי הרגשה שזה קשור. כי לפני הגרידה לא היה לי אף פעם כימי ועכשיו שניים ברצף, וגם - המחזור שלי לא כמו פעם. לפני הגרידה היו לי מחזורים ממש חזקים וכואבים. עכשיו הדימום ממש קל, וכאב נסבל... ולפעמים אין בכלל כאב.
מה זה קריוטיפ - איך בודקים את זה? זו בדיקת דם? 
אני חושבת שאתחיל בלעשות עוד היסטרוסקופיה אבחנתית, לבדוק שוב שהכל נקי. בהיסטרוסקופיה אפשר לראות גם צ'יסטות בשחלות?
לגבי אבחנתית- אם לא עשית אצל אחד מהמומחים הגדולים
26/01/2016 | 14:45
נראה לי שבאמת כדאי לחזור על הבדיקה. יש רופאים שמפספסים דברים...

קריוטיפ- בדיקת דם, אצל שני בני הזוג. מה שבעצם מחפשים זה חוסר תקינו כרומוזלית אצל בני הזוג שגורמת לעוברים לא תקינים.

מה הרופא שלך אומר, שזה בטוח כימי?

שיהיה לך המון הצלחה!!
אויש ממי
25/01/2016 | 15:42
באיזה יום עשית את הבדיקה אחרי ההחזרה? יום 12?
מחרתיים תעשי הכפלה ותקווי לטוב.
אני כל כך למודת ניסיון בבעיות זרע האלה שגורמות להפלה מוקדמת. גם לי היו כאלה.
הפתרון לדעתי הוא באמת רק מיון אצל ברטוב. ניסיתם את זה? זה מעלה סיכוי באופן רציני.
וגם תצטרכי לעשות סט מלא של בדיקות קרישיות, לדעתי כדאי מאוד.
אסותא רמת החייל או אסותא ראשון לציון?
26/01/2016 | 13:36
אשמח לשמוע מה כדאי לבחור (עושה הקפאת ביציות).

תודה
היסטרוסקופיה ניתוחית
25/01/2016 | 09:10
16
עברתי אתמול את הניתוח ועבר ממש בסדר. מבחינה פיזית.
מה שמטריד אותי זה כשדיבר איתי הרופא לאחר הפרוצדורה הוא אמר שהוא הסיר הידבקויות (זה מה שדובר עליו טרם הניתוח,הידבקויות).
אחר כך, ראיתי שכתוב באחד הטפסים שקיבלתי שהוסרה מחיצה בגודל כשליש מחלל הרחם. ביקשתי מהאחות שתקרא לרופא והפעם הוא אמר שהייתה מחיצה שהוא הסיר. שאלתי אותו אם לא היו הידבקויות והוא ענה שלא. הייתי עוד חצי מטושטשת מההרדמה אז לא שאלתי אותו למה קודם לכן הוא אמר שהיו הידבקויות ולא מחיצה. מה זה הדבר הזה?! איך אני יכולה לדעת בוודאות מה היה לי ברחם?

אגב, חשוב לומר שלא דמיינתי כתוצאה מההרדמה שהוא אמר לי בהתחלה הידבקויות. בעלי היה לידי ושמע את זה גם.
עוד משהו
25/01/2016 | 09:20
1
בדוח ניתוח ושחרור כתוב באבחנות Incomplete septate d uterus
מה זה אומר?
זה אומר מחיצה
25/01/2016 | 09:23
האם ידעת לפני כן על קיומה של מחיצה?
האם עשית היסטרו' אבחנתית אצל אותו רופא ולא אבחנו מחיצה?

היי לולי. מי היה הרופא בסוף?
25/01/2016 | 09:21
5
את יכולה פשוט לצלצל אליו ולשאול
תודה על המענה המהיר
25/01/2016 | 09:39
4
את האבחנתית עשיתי אצל ד״ר גולדשמיט חן שאמר שזה מחיצה/ הידבקויות 25 אחוז.
הוא הפנה אותי לאולטראסאונד תלת ממדי ששם לא ראו כלום.
הייתי בייעוץ להיסטרוסקופיה ניתוחית אצל ד״ר שגיב רון (שעשה לי אתמול את הניתוחית)שאמר שאם לא ראו כלום באולטראסאונד אז זה כנראה הידבקויות כי מחיצה סביר להניח שהאולטראסאונד היה מגלה. בסוף כן מחיצה?

עכשיו בכלל נבהלתי כי היו לי כאבים בפה מאתמול בלילה, עכשיו הצצתי במראה וראיתי שיש לי דם וחתך גדול בין הלשון לחניכיים וממש כואב לי להזיז את הלשון. מה זה הדבר הזה?
אל תבהלי.
25/01/2016 | 09:45
3
לא אמור להיות קשר בין הפה לניתוח.
אולי פשוט פצעת את עצמך איכשהו?
אז אם בהתחלה חשדו במחיצה, זה הגיוני. כנראה באולטראסאונד לא אבחנו נכון.
תרגישי טוב
תודה יקירה!!!
25/01/2016 | 09:55
2
בכיף וכדי להרגע סופית, צלצלי וודאי עם הרופא שפשוט התבלבל...
25/01/2016 | 10:01
1
תודה ענבלי
25/01/2016 | 16:45
אני מבינה ששוב גולדשמיט צדק
25/01/2016 | 14:05
7
את יודעת שיש לי כבר כמה חברות במצבך - גולדשמיט אומר שיש מחיצה.
כולם טוענים שלא.
בסוף מסיבה כלשהי עושים ניתוחית והפלא ופלא מסירים מחיצה.
אצל החברה האחרונה, חודש אחרי הניתוח היא נקלטה להריון וכבר אוטוטו בחודש תשיעי.
מאחלת שזה יקרה גם לך.
גם אני ....
25/01/2016 | 16:26
2
4 רופאים אומרים קשת ולא מחיצה .
מדהים איך אחד מהם נחשב לתותח בסקירות של תלת מימד .ומחיד לחשוב שהיה רואה מום וחושב שהעובר סתם מחייך לו .
ורק הוא המלאך עונה לי בוואטסאפ מה קשת תשלחי לי תמונת תלת מימד ואני אגיד לך אם זה באמת לא מחיצה ,אחרי שכבר ראה אותה בהיסטרו.
ורק אני הייתי קרצייה
25/01/2016 | 20:25
1
ולחצתי עלייך לחץ חזק במיוחד ללכת להיסטרו' על אף דעותיהם של הפרופסורים. מזל שהייתי קרצייה
ברור המחיצה נקראת על שם טולית .חחח
25/01/2016 | 23:24
בל הכוונה שלי הייתה שגם אחרי שהוא כבר ראה שיש מחיצה וביקש תלת מימד לשלילת דו קרני ,הגדילו ואמרו שזה קשתתתתתת ולא אותם רופאים שלא עלו על המחיצה .רופא אחד שהלכתי אליו לתלת מימד .
ורופאים במחלקה בזמן אשפוז לעניין החוץ רחמי שקרה בדיוק שבוע אחרי הגילוי של הארורה .
ככה שאצלי זה מרתיח פעמיים .ואם לא הייתי שומעת לעיצתך אהובתי ,הייתי אולי אחרי עוד ועוד אובדן ..מזל שהתור לברחוה הגיע כי ברור לי שהוא היה מזהה אותה בשניה .

אמן ואמן! לכולנו!
25/01/2016 | 16:44
3
איך זה קורה לעזאזל??! מדהים מה שאת מספרת אקה. אם כך אני אקבע שוב אבחנתית חודש הבא לגולדשמיט. נראה שרק עליו ניתן לסמוך בתחום הזה.
מפחיד אותי לחשוב שהרוב הגדול של הרופאים פשוט חובבנים.
עד עכשיו באמת שלא חשבתי שהרופאים בפרטי בהכרח טובים יותר מאשר בציבורי אבל עכשיו... נראה לי כבר אעשה הכל פרטי מהיום.
מקווה שלא אצטרך, אבל אם כבר..פרטי.
גם אותי זה ממש הרגיז שהסביר לי דברים בדיוק כשהתעוררתי
25/01/2016 | 23:40
2
למשל איזה כדורים לקחת ומתי, וזה לא היה מספיק ברור מהדוח.. ובכלל הרבה דברים לא אהבתי בהתייחסות שלו. אבל... מהצד השני.. הוא משתמש במכשור הכי חדיש, ועושה בסופו של דבר עבודה יפה (כך ניתן היה לראות באבחנתית שעשינו אחרי אצל בר חוה). נראה לי שבגלל זה בר חוה המליץ עליו- כי במבחן התוצאות התוצאה יפה.

שיהיה המון הצלחה 
תודה
26/01/2016 | 08:04
1
הכי חשוב שתהיה עבודה טובה, והאמת, נראה לי שבזה הוא הצליח. אין לי כמעט דימומים ואני מרגישה רגיל לגמרי, כאילו לא עברתי שום פרוצדורה ברחם. מקווה שגם באבחנתית שאעבור יראו שהייתה עבודה טובה. אמן. היחס פחות מעניין. סתם מוזר לי שאמר שהוא הסיר הידבקויות ואחר כך פתאום שינה את דעתו ואמר מחיצה. מה אתה לא זוכר מה עשית לי ברחם לפני רבע שעה?! טוב נו, מקווה שעכשיו הדרך להריון תקין תתקצר...

המון תודה על המענה! בשורות טובות לכולכן!
זה גם מעבר לעניין הדימום וההרגשה אחרי ניתוח
26/01/2016 | 12:22
צורת הצלקת וכו, זה מה שחשוב בסופו של דבר לדעתי.

אבל חבל שהוא מקלקל לעצמו בכך שלא נותן יחס מתאים למטופלות.
פתיחת בטן להוצאת מיומה
24/01/2016 | 15:02
12
שלום לכולן,

התגלתה אצלי מיומה ולפי הגודל והמיקום הוחלט שצריך להוציא אותה בפתיחת בטן. רציתי לשאול אם יש למישהי המלצה על מנתח (לא חשוב האיזור בארץ) המתמחה בניתוחים מסוג זה (ספציפית בפתיחת בטן).

תודה רבה
בתל השומר יש שלל מומחים מצוינים לניתוחים מסוג זה
24/01/2016 | 20:09
1
שיהיה בהצלחה ובקלות.
תודה, קראתי כאן הרבה על גולדנברג
25/01/2016 | 08:52
מישהי יודעת אם הוא מתמחה גם בפתיחות בטן, או שבעיקר עושה לפרוסקופיות? 
היי יקרה
25/01/2016 | 09:42
2
מי ייעץ לך להוציא את המיומה בפתיחת בטן מלאה? לעניות דעתי ההחלטה צריכה להתקבל עם רופא מנתח... אותו רופא מנתח שאצלו את מעוניינת לבצע את הניתוח.
אני בהחלט ממליצה על פרופ' גולדנברג לייעוץ. את גם יכולה בעצם לשאול בטל' לפני שתגיעי לייעוץ אם הוא מבצע גם ניתוחים בפתיחה מלאה כדי שתדעי מראש.
בהצלחה!
המליץ לי רופא מנתח
25/01/2016 | 18:17
1
אבל אני לא בטוחה שאני רוצה שהוא יהיה ה-מנתח. הייתי אצלו קודם כל כדי לברר מה קורה, ועכשיו השאלה אם לפנות למישהו באופן פרטי, ואם כן אז למי.

לגבי גולדנברג, אני בטוחה שהוא מבצע ניתוחים גם בפתיחת בטן, השאלה אם הוא וירטואוז בזה כמו שאומרים עליו לגבי לפרוסקופיות. (אומרים=מהפורום הזה, אין לי כל כך הרבה מקורות מידע אחרים...)
אז זהו, זו שאלה טובה. אני הייתי אצלו בלאפ' והיה מצויין...
26/01/2016 | 09:08
כיום זה נעשה בעיקר בפתיחת בטן
25/01/2016 | 09:48
1
ולא בלפרוסקופיה, כי כשמוציאים שרירן בלפרוסקופיה צריך מכשיר שמרסק אותו כי זה  נוקשה ולא ניתן להוציאו דרך אחד הפתחים הקטנים כמו שעושים למשל עם ציסטה, אבל המכשיר ההוא הוצא משימוש מסיבה מסויימת ולא קיים בארץ למיטב ידיעתי (אולי אני טועה).
תודה על המידע
25/01/2016 | 18:19
אגב, מה גודל המיומה בדיוק?
25/01/2016 | 09:58
4
10 ס"מ
25/01/2016 | 18:19
3
אני חדשה בזה, אבל עד כמה שהבנתי זה נחשב די גדול.
כן, זה גדול. ייתכן באמת שלא ניתן בלאפ׳. שיהיה בהצלחה!!!
25/01/2016 | 21:17
2
תודה רבה!
25/01/2016 | 21:57
1
גם לי יש שרירן בגודל 4.6 ומרו לי שאין צורך להוציא אותו.אבל..
26/01/2016 | 10:51
אבל גם ראיתי הרבה פרסומות בטלוויזיה ובאינטרנט שניתן להוציא את השרירן על ידי לייזר בשיבא
כאבי בטן אחרי גונאל F
24/01/2016 | 10:23
19
בוקר טוב, 
אני אחרי טיפול (קצר מאוד..) של גונאל F, חמישה ימים של 50 יחידות שאחריהם עשיתי מעקב זקיקים (ריבוי זקיקים קטנים וציסטה אחת) ובדיקת דם.
הערכים לא מצאו חן בעיני הרופא שלי ולמחרת עשיתי שוב.
בשתי הבדיקות E2 ופרוגסטרון גבוהים ומתאימים לאחרי ביוץ או להריון שנקלט באופן טבעי לפני תחילת הטיפול, מה שנשמע לי מוזר מאוד.
בהנחיית הרופא הפסקתי את הזריקות, ומחכים לוסת כדי להתחיל מחדש.
העניין הוא, שכבר יומיים אחרי הפסקת הזריקות (אחרונה בחמישי) וכואבת לי הבטן, לא כאב חד שמפריע לתפקד, אבל כל הזמן נוכח.
זה טבעי? מוכר? אני סתם לחוצה? באמת יש סיכוי להריון? ואם כן- האם הזריקות עשו נזק?

סליחה על ההצפה בשאלות, אשמח לכל עזרה.

תודה רבה ושבוע טוב,
היי
25/01/2016 | 10:27
4
האם לא עשית בדיקת בטא לפני שהתחלת טיפול?
כמו כן, אם הרופא חושד בהריון, מדוע לא שלח אותך לבדיקת בטא מיד?
האם בוודאות התחלת את הזריקות לאחר ווסת? אולי זה היה דימום לא ווסתי? יש גם הריונות שמתחילים בדימום וכאב בטן גם יכול להיות בהריון.
לא בטוח בכלל שאת בהריון אבל כמובן שחובה לבדוק זאת.
בהצלחה.
היי :)
25/01/2016 | 13:49
3
לא עשיתי בטא לפני הטיפול, היה דימום קצר מהרגיל (3 ימים בלבד) שנראה והרגיש כמו וסת, לא ברור לי למה לא נתן לי לעשות בטא... אמר לחכות ולראות אם אני מקבלת או לא, ובהתאם לזה נמשיך
לא נשמע טוב מה שאמר לך
25/01/2016 | 13:52
2
לכי לעשות בדיקת בטא כבר מחר.
בקשי הפנייה מרופא משפחה אפילו. כמובן בטא כמותי...
בהצלחה.

אנסה לדבר עם רופא המשפחה שלי
25/01/2016 | 13:53
ולבקש בטא

תודה רבה!
רוב הרופאים לא דורשים בטא לפני טיפול, וזו טעות
25/01/2016 | 15:49
מיטב הרופאים רצו שאתחיל טיפול בלי בטא. תמיד בדקתי מיוזמתי.
מה יצאו ערכי ההורמונים?
25/01/2016 | 10:40
1
תעשי בטא כבר מחר. אם הוא חושב על הריון, איך הוא לא עושה לך בטא?
הצירוף של אולי הריון, זריקות, וכאבי בטן נשמע מחייב בירור, תעשי מחר בטא+הורמונים לתמונה ברורה ומלאה.
זה רופא בקופת חולים?
הייתי מתקשרת גם למרכז הטרטולוגי ושואלת אותם אם זריקות גונל F פוגעות בהריון צעיר. חשוב מאוד לדעת.
הערכים שהתקבלו
25/01/2016 | 13:53
בבדיקה הראשונה-
E2- 626
פרוגסטרון- 26.8

למחרת-
E2- 582
פרוגסטרון- 32.7

מאיפה אני יכולה לקבל הפניה לבטא? רופא משפחה גם יכול לתת?
אני מטופלת אצל הרופא הקבוע שלי, שהוא גם מומחה פריון ועובד דרך הקופה.

תודה!
תוצאות מוזרות
25/01/2016 | 13:56
6
נראה לי שזו הפעם הראשונה בתולדותיי בפורום - אבל לכי לסופרפארם ותקני בדיקה ביתית.
אם את בהריון את לפחות בשבוע 5-6, משהו שבדיקה ביתית תגלה בקלילות.
איך היתה הרירית במעקב הזקיקים?
אני מודה שאני בעיקר חוששת מהריון חוץ רחמי ואז היו רואים רירית דקה ובטא חיובית.
וזה גם עלולה להיות הסיבה ללחץ שאת מרגישה.
בטא אפשר לבקש מכל רופא, כולל רופא משפחה.
תעדכני בבקשה מה יוצא, כך או כך.
גם הרופא לא הבין את זה כלכך...
25/01/2016 | 14:01
5
הרירית הייתה דווקא בסדר, 10.8 מ"מ

מודה שאני קצת מוטרדת עכשיו, אולי לא הייתי צריכה להתייחס לזה בכזו קלות ראש...
היום אבקש הפניה לבטא, כמובן שאעדכן.

תודה רבה!
אולי תקפצי לקנות בדיקה ביתית?
25/01/2016 | 14:02
אקה צודקת. תקני ערכה ובמקביל גם על תוותרי על הפניה לבטא
25/01/2016 | 14:03
אז גם הרירית מתאימה להריון
25/01/2016 | 15:45
1
לכי לקנות בדיקה ביתית היום, מחר בטא והורמונים, ולא לשכוח לבדוק במכון הטרטולוגי בדחיפות האם מותר להמשיך הריון אחרי שהוזרק עליו גונל. נדמה לי שבעלון כתוב שזה אסור, אז תבדקי מה ההשלכות.
מכון טרטולוגי
26/01/2016 | 10:03
האישה הנחמדה שענתה לי אמרה שאין להם מידע על גונאל ותחילת הריון וציינה שזה סימן טוב, כי אם יש בעיות בדרך כלל מדווחים להם.
היא הסבירה שהחומרים בזריקה הם כאלו שמופרשים מהגוף ועל כן לא אמורים להוות סיכון.
נשמע באמת שגם הרירית מתאימה להריון. נחזיק אצבעות שאכן כך
25/01/2016 | 16:09
עדכון
26/01/2016 | 09:31
4
בוקר טוב,
שמעתי בעצתכן (חלקית) ועשיתי בדיקה ביתית, שלילית.
מחר יש לי בכל מקרה תור לרופא משפחה, אבקש שיתן לי הפניה לבדיקת בטא, רק כדי לוודא, אבל אני לא אופטימית בקשר לזה.

אוקי. טוב שאת עושה בטא ליתר ביטחון.
26/01/2016 | 10:32
2
הכאבים חלפו?

לא לגמרי
26/01/2016 | 10:33
1
יותר עמומים מאשר בתחילת השבוע
תרגישי טוב. מקווה שיחלפו במהרה. בהצלחה בהמשך
26/01/2016 | 11:49
תודה על העדכון, נכנסתי בכוונה כדי לבדוק מה איתך
26/01/2016 | 13:02
פרוגסטרון נמוך וביוץ
25/01/2016 | 19:43
18
אולי מישהי כאן יודעת:
במעקב זקיקים היה לי זקיק בגודל 19 מ"מ. הזרקתי אוביטרל.

כעבור 9 ימים עשיתי בדיקת פרוגסטרון, יצא לי 3.7.

הרופא שטיפל בנו פתאום לא מוכן לענות, רוצה שנבוא אליו פרטי. רופא אחר שפנינו אליו אומר שלא היה ביוץ.

יכול להיות שהיה ביוץ והפרוגסטרון כל כך נמוך? יכול להיות זקיק של 19 ולא היה ביוץ?

כל החודשים האחרונים המחזור שלי מגיע כל 30 יום פחות או יותר. (ואני פוליציסטית, בעיקרון).

הכול יכול להיות, בעיקר שלא היה ביוץ או שיש לך שלב לוטאלי קצר
25/01/2016 | 19:48
7
אצל פוליציסטיות היעדר ביוץ אינו נדיר...

מציעה להמשיך לעקוב אחר ההורמונים ולבצע US כדי להבין טוב יותר מה קורה.
אז מה קרה לזקיק?
25/01/2016 | 19:56
6
ואם הכל יכול להיות אז למה לא נותנים לי תמיכה?

אני מתחילה להתייאש מאוכלוסיית הרופאים...

יכול להיות שאת מבייצת בזקיקים גדולים יותר.
25/01/2016 | 20:17
5
תעשי בדיקות, כפי שכתבתי, כדי שנדע מה מצבך.
בשביל זה אני צריכה רופא...
25/01/2016 | 20:28
4
לאור זה שהרופא האחרון אכזב קשות, אני קצת הרבה בבעיה...
הפניה לבדיקת דם את יכולה לבקש מרופאת המשפחה/רופא נשים
25/01/2016 | 20:30
3
תגידי להם שאת צריכה לעשות בדיקה ואין הפנייה.. נראה לי שמיותר להתחיל להסביר ולפרט או להגיד שאת עושה מיוזמתך.. 
ואיזה בדיקה תעזור לי להבין
25/01/2016 | 20:43
2
אם היה ביוץ או לא?

יש לי בעיקרון מכתב הפניה למעקב זקיקים, אני מניחה שזה תופס לכמה זמן.

הבעיה היא שבלי רופא, יקרה כמו שקרה לי עכשיו - לא יהיה מי שירשום לי תמיכה, אם בסופו של דבר יתברר שבייצתי.
נשמע שאת ממהרת לחפש מרשם עוד לפני שברור מה הבעיה..
25/01/2016 | 23:14
1
יתכן ומדובר במקרה חד פעמי, יתכן ומדובר בבעייה בביוץ ולא אי ספיגת גופיף צהוב, ואז כל התמיכה שבעולם לא תעזור ללא הורמונים נוספים שיגרמו לייצור ביציות.. 

אם את עדיין לא מתחילה IVF, חשוב לדעתי שלפני שתמשיכי בניסיונות טבעי/ הזרעות שתשלמי את הבדיקה הזו. במידה ועדיין את לא סמוכה למחזור, הייתי הולכת אפילו מחר לבדיקת דם לנסות לראות מה תוצאת הפרוגרסטרון, יתכן וכפי שטוליתי אמרה את פשוט בייצת מאוחר יותר. 
במידה והערך נמוך, בחודש הבא במקומך לא הייתי לוקחת הורמונים, אלא חוזרת על הבדיקות.. עוקבת אחרי ביוץ (אולטרסאונד, E2, LH), עד לשלב שלא רואים זקיק, ואז בודקת פרוגרסטרון שבוע א"כ.
ובכל מקרה, כדאי שתמצאי רופא פריון נורמלי.. יש מרפאות/רופאים (לא ההכי מבוקשים, אך מספיק מוכשרים כדי לסייע במקרה כזה) שהתורים אליהם מאוד קרובים.. 

שיהיה המון הצלחה
אבל בדקתי פרוגסטרון
26/01/2016 | 06:24
התוצאה היא מאתמול (שני) 3.7. ולכאורה עם תוצאה כזו יכול להיות שהמחזור יגיע כל יום.
לא סביר שלא בייצתי עדיין, עבר מעל שבוע מאז הזקיק 19 מ"מ שלי.

אני מתחילה להבין שעדיף פשוט לעבור להורמונים וזהו.
ואם כבר אז מנסה שוב לחפש המלצה לרופא
25/01/2016 | 19:59
3
בפתח תקווה, בכללית, שעושה מעקבי זקיקים כמו שצריך.

לאן הולכות כל הנשים בפתח תקווה? זה או בלינסון או פרטי?
גבעת שמואל טוב לך?
25/01/2016 | 20:04
2
זה הרופא היחיד שעושה מעקבים בעצמו, ברקוביץ.
בקופה אף רופא לא עושה מעקבים בעצמו למיטב ידיעתי.
ברקוביץ פרטי
25/01/2016 | 20:15
1
מה פתאום הוא ציבורי במכבי
26/01/2016 | 08:10
ואם את בכללית זה 400 שקל שזה אולי פרטי אבל כמעט חינם.
גם אצלי תועד מקרה דומה
25/01/2016 | 20:28
5
הרופאים טענו שאו שלא מבייצת למרות שרואים זקיק גדול מוביל יפה, יש עלייה ב LH ו E2 ושבועיים אחרי יש מחזור, או שיש תופעה יחסית נדירה שנקראת "אי ספיגת גופיף צהוב". אבל מאחר שאני בשלב של IVF לטענת הרופאים זה "כבר לא מעניין" איזה משתי אופציות, מאחר וכל עוד יש רירית יפה ואני מקבלת תמיכה זה לא משנה אם היה או לא היה ביוץ תקין.

מה שכן.. יצא לי במקרה לעשות בדיקה לפני כמה חודשים במחזור טבעי, וראיתי תוצאה של פרוגרסטרון 20! שזה לא מאוד גבוה, אך כן שולל אופציה של לא מבייצת בכלל / אי ספיגת גופיף צהוב. כנראה שיש איזשהי בעיה, או שמבייצת מידי פעם ולא תמיד גם כשהכל נראה כאילו היה ביוץ... אבל כמו שאמרתי, בשלב שלי זה כבר לא מעניין.
אם את עדיין בשלב ההזרעות זה בהחלט קריטי להבין איזו משתי התופעות יש אצלך: א. אי ספיגת גופיף צהוב. ב. אי ביוץ. אם אופציה 2, אז צריך להבין אם זה מקרה חד פעמי (גם ללא פולציסטיות קורה מידי פעם, ולפולציסטיות בטח שבטח), אם זה לפעמים כן ולפעמים לא (ואם זה כך אז במה זה תלוי- יכול להיות מושפע אפילו מתזונה), או אם יש בעיה בביוץ ונדרש לקחת הורמונים (גונל F / איקוקלמין ודומיהם, כאשר אני מאוד לא מהתומכים של איקוקלמין).

אם מתברר שאכן יש בעיה בביוץ שלא תמיד מתרחש, מאחר שאת פולציסטית ממליצה לך בפרט אם את בעודף משקל (אצלי נתנו למרות שאני רזה)- להתייעץ עם הרופא לגבי לקיחה של גליקופג'. יש הרבה פולציסטיות שזה ממש "מעלים" את סממני התסמונת וגורם לביוץ תקין. זו תרופה נותנים בעיקרון לסכרת.. אך נמצאה כמסייעת לפולציסטיות להיות פחות פולציסטיות (ואגב.. בשלב שאת נמצאת בו להיות פולציסטית זה נראה כמשהו ממש שלילי, אבל חלילה מי שלא מצליחה ועוברת ל IVF זה הופך לעיתים לברכה.. כי רבות מהפולציסטיות במינון נמוך יותר משמעותית מהממוצע משיגות אותה כמות של ביציות תקינה ולעיתים אף יותר, אבל מאחלת לך שזה לא יהיה רלוונטי לך בכלל...).

שיהיה בהצלחה!
אם אני מקבלת
25/01/2016 | 20:38
4
כבר תקופה כל 30 יום, אז איך זה הגיוני שלא היה ביוץ? בד"כ אין ביוץ וגם אין מחזור!

בכלל לא רציתי להגיע להזרעות, אם אני מבייצת, למה לא לנסות??
אבל הרופא האחרון מהרגע הראשון דחף להורמונים, בקושי הסכים לתת לי מעקב זקיקים.
ועכשיו לא מסכים לבדוק, אומר שאני צריכה לקחת הורמונים ובשביל זה חייב לבוא אליו בפרטי בלי השתתפות קופה...

עכשיו אני מתחילה להתעצבן!
25/01/2016 | 22:02
אם הרופא בקופה אומר לך שלא ניתן לעשות הזרעות בקופה ודורש שתלכי אליו פרטי (הנבתי נכון?) הוא עובר על החוק. אסור לרופא לטפל במטופלים בפרטי אחרי שטיפל בציבורי, למעט מקרים מיוחדים (ויש לז היתרונות וחסרונות). לשדל לעבור לפרטי זה גם לא מוסרי. 
תראי, יכול להיות שהזקיק הפך לציסטה ולא בייץ. לי יש מה שחדשהפה ספרה על עצמה - ביוץ עם ערכי פרוגסטרון נמוך. ביוץ אבל לא משהו. או לחילופין יכולה לקבל מחזור ללא ביוץ ויש גם מקרים כאלה, אבל הם לא נפוצים...יש כל מיני סיבות למה שקרה לך (בהנחה שאכן היה ביוץ. תבדקי מתי המחזור יגיע יחסית לאותה בדיקה ותקבלי אינדיקציה אולי גבי מה התרחש מתי).
הצעה שלי - תפני לרופא פוריות מהקופה כמו שצריך ותעזבי את הרופא החמדן שלך. תפתחי תיק פוריות בקופה שלך. ניתן לעשות מעקב זקיקים על בסיס טבעי פעם-פעמיים כדי להבין איך המערכת האישית שלך עובדת. אם צריך הורמונים - אז אין ברירה. גם מבייצות צריכות לפעמים את הדחפה הזו. ואם תצליחי בלי - אשרייך.
מקווה שהצלחתי לעזור.
המלצה בכללית
25/01/2016 | 22:58
אמנם לא בפתח תקווה, אבל ממליצה על ד"ר גונן עופר במרכז בריאות האישה בהרצליה.
הוא מאוד יסודי מניסיוני האישי שלי. עלה על בעייה אפשרית ברגע, אחרי שרופא אחר שהייתי אצלו 8 חודשים לא העלה אף השערה.
רופא אחר ששמעתי עליו המלצות דווקא כן בפתח תקווה למיטב ידיעתי הוא ד"ר גדעוני יריב, אבל לא מניסיון אישי.  
לגבי "אין ביוץ --> אין מחזור" זה לא תמיד נכון, קיימים מקרים
25/01/2016 | 23:32
שזה לא כך, בפרט אצל פולציסטיות (כלומר שכן יהיה להם ווסת יחסית סדיר, אך שהביוץ לא תקין)

מסכימה בהחלט עם דברי פאשון, זה ממש מכעיס!

אנא המשיכי לקרוא רק אם את מנסה להרות כבר מעל לשנה.. אם לא אז התשובה לא רלוונטית...
גם אני הייתי בגישה של טבעי טבעי טבעי... לפני 4 שנים.. ואני חושבת שבגדול זו גישה נכונה.. רציתי מאוד ילד אך לא היה לחוץ לי להרות, היה יותר חשוב לי להמעיט בהורמונים, אבל... אני נפלתי בזה ובזבזתי הרבה הרבה זמן יקר וכעת 4 שנים א"כ ועדיין ללא ילד.. בזבזתי זמן לא בגלל שנתתי לזה הזדמנות- שעל זה לא מתחרטת, אלא שהעדפתי לשמוע בקול רופאים שאמרו לי מה שרציתי לשמוע ולא מה שהייתי צריכה לשמוע.
אצלי לא ברור עד היום אם יש בעיה בביוץ, ולפחות בזמנו כשהלכתי לרופא פרטי להזרעות הוא היה מודע היטב לתוצאות הבדיקה שהראו שאין עלייה בפרוגרסטרון, ולמרות זאת, ולמרות שיש מספר בעיות בזרע (כולל אגלוטונציה ותנועתיות אפס) נשארנו אצלו להזרעות רבות על בסיס טבעי וללא תמיכה כי הוא לא טרח להסביר לנו שאנחנו מבזבזים זמן, אלא פשוט "זרם" איתנו ונתן לנו את התשובות שרצינו והעדפנו לשמוע, עד שאיזה פעם אחת בזמן הזרעה, כשאמרנו לו שבמעבדה היו מופתעים שמתכננים להשתמש בזרע להזרעה הוא טרח לזרוק איזה מילה על כך שעם אגלוטונציה כנראה שמבזבזים את הזמן. אנחנו המשכנו משם ל IVF אך במקום אחר...

מה שמנסה להגיד... חשוב שתמצאי רופא טוב שאת סומכת עליו, רופא שכן יכבד את הרצון שלך ללכת על "טבעי" אבל שיהיה קונטרה ולא יזרום איתך על זה מבלי שיאמין שיש סיכוי בכלל. לגבי הזרעה- במידה ואין כל בעיה בזרע/ מבנה מכני בעייתי אצלך, אולי באמת אין סיבה, אך אם יש בעיה ולו קלה בזרע, ממליצה מאוד להמשיך עם הזרעות, אם יסתבר שאת מבייצת תקין אז הזרעות על בסיס טבעי. 

בהצלחה
זה שאת מקבלת לא אומר שבייצת
26/01/2016 | 08:11
מישהי עשתה טיפולים באסותא ויכולה להמליץ?
24/01/2016 | 09:55
10
אני לקראת הקפאת ביציות, ואשמח לשמוע המלצות לגבי אסותא מנשים שעשו טיפולי הפריה וכד'.
תודה
אשמח לשמוע :)
24/01/2016 | 10:20
3
אני מטופלת באסותא רמת החייל
24/01/2016 | 11:19
2
מרוצה מאד מהיחס ונראה שהם מאד מקצועיים אך הריון תקין טרם היה. אולי סטטיסטיקה רעה, אולי לא.
כנראה שלא כ״כ עזרתי לך...
עזרת לי מאוד!! יש המלצה על רופא ספיציפי? גם אם שמעת ממישהו
24/01/2016 | 11:29
1
ובכלל, שמעת הרבה המלצות על המרפאה?

אני לקראת תהליך אחר ממה שאת עושה- הולכת להקפיא ביציות ולא סגורה סופית איפה לעשות..

תודה
אני כרגע מטופלת אצל ד״ר רויבורט משה
26/01/2016 | 08:08
עוד לא זכיתי להריון תקין (5 החזרות, הפלה אחת) אבל הוא סבלני, לרוב מסביר ותמיד זמין בטלפון/ווטסאפ. לי אישית זה היה חשוב...
ממליצה על אסותא ראשון
24/01/2016 | 19:29
3
לא מכירה את רמת החייל, אבל מכל מה ששמעתי בראשון הרבה יותר סובלניים והמעבדה יותר טובה.
באמת? שמעתי הפוך.. יש מישהו מומלץ בראשון?
25/01/2016 | 14:25
2
אני בפרטי אצל בר חוה המלך
26/01/2016 | 06:23
אבל להבנתי כולם טובים שם
חד משמעית בר חווה
26/01/2016 | 15:20
אסותא
26/01/2016 | 06:59
אני אישית ברמת החייל. מאוד מרוצה יחס מעולה רגישות  סבלנות בקשר לרופא אני עם רופא פרטי אך לדעתי כולם שם מומלצים בהצלחה

במבחן התוצאה ראשון יותר טובים לטעמי
26/01/2016 | 08:09
זהו ...מיואשת...
25/01/2016 | 19:07
2
אז המחזור מאחר כבר שבוע. עם התרופות במקרר ופונדקאית שמחכה שאספר לה שקיבלתי ומתחילה זריקות...
מטופלת אצל ברקוביץ מחכה כבר נסיון נוסף אבל אין מחזור... מה עושים???
זהו להרים ידיים ללכת לתרומה וזהו...
רציתי להלחם על לפחות ביציות שלי..
אבל עם מה. למה לא מגיע המחזור אחרי חצי שנה שהיה מדיוק בול 28 יום. דווקא החודש כאילו דווקא... בא לי לצעוק... כל פעם שבעלי שואל אותי נו קיבלת... ואז הוא אומר לי תירגעי את סתם בלחץ... יש הצעות?
רגע יקירה,
25/01/2016 | 19:46
1
מה עם בדיקות הורמונליות? לפעמים הווסת סתם מאחרת (זה קורה גם אצל בעלות וסת מדויקת לחלוטין), ואני מקווה מאוד שכך זה אצלך. מציעה לבצע בדיקות לאסטרדיול, פרוגסטרון ובטא (אם יש אפשרות עקרונית להריון ספונטני), כדי לדעת מה מצבך.

זה באמת מתסכל, כי בא לך להתחיל, וודאי עברת מסע מייגע וקשה... אבל אם יש פונדקאית, אז הסוף הטוב קרוב.

שולחת לך חיבוק גדול, ומקווה שהעצבים הם בסך הכול העצבים המבטאים PMS...
הלוואי. מחר אעשה בדיקות דם...
25/01/2016 | 23:29
וממש מקוה שזה מה שאמרת.. אעדכן..
חם בפורומים של תפוז
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל
מנור מדיקל- תרומת ביצית
מנור מדיקל תרומת ביצית
ד
מתקשים בפוריות?
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה