לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום הינו פורום תמיכה.  הייעוץ בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי.
אנא קראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בפורום.
גלישה נעימה
המשך >>

לצפיה ב-'טיפול באקקלומין וכאבי בטן'
טיפול באקקלומין וכאבי בטן
20/11/2016 | 12:13
6
היי בנות, אני עכשיו בסבב רביעי של אקקלומין, השלושה הקודמים היו לא רצופים, עם הפרשים של חודש-חודשיים.
ובכל סבב היו לי כאבים בבטן התחתונה בזמן הביוץ ולאחריו.. גם עם הזרעות וגם כשעשינו בלי הזרעה.. אני מרגישה כאילו כאבים כאלה של עצירות.. ולפעמים אפילו קשה ללכת.. קרה לכן דבר כזה אחרי אקקלומין?
לצפיה ב-'קרה ונורמאלי...'
קרה ונורמאלי...
20/11/2016 | 15:35
קרה לי כשהיו לי זקיקים די גדולים (20-25 ממ) או יותר משניים ואז מרגישים לחץ ואי נוחות ללכת או לשבת....
לצפיה ב-'תופעה נפוצה מאוד. אבל למה להמשיך כל כך הרבה עם איקוקלמין??'
תופעה נפוצה מאוד. אבל למה להמשיך כל כך הרבה עם איקוקלמין??
20/11/2016 | 20:22
4
ומקווה מאוד שאת עושה מעקבי אולטרסאונד ודם במקביל (לוודא שהרירית טובה ושאין יותר מ 2-3 זקיקים מובילים).

אישית אני הגבתי הרבה יותר טוב לגונל F מאשר איקוקלמין. וגם הסיכונים בו (במינון המתאים להזרעות) נמוכים יותר, וכן גם תופעות הלוואי אצל רוב הבנות שפגשתי שניסו גם וגם.
לצפיה ב-'מה זה גונל F?'
מה זה גונל F?
21/11/2016 | 09:24
3
היי תודה על הייעוץ, רק מה זה הגונל הזה? בחיים לא שמעתי דבר כזה ולא הציעו לי.. את יכולה בבקשה לספר לי?
לצפיה ב-'גונלf'
גונלf
21/11/2016 | 10:27
2
אחת התרופות הנפוצות ביותר העוזרת לגידול הזקיקים. בדומה לאיקוקלמין, זה גורם לזה שיגדלו יותר מזקיק מוביל אחד.
במינון נמוך, זה מתאים להזרעות.
במינון גבוה זה מתאים ל IVF.

כל הבנות שמכירה שהיו להם טיפולים עם איקוקלמין והיו טיפולים עם גונל (במינון הזרעה), עם איקוקלמין היו תופעות לוואי ועם גונל לא. גם כאן, בקושי נתקלתי בבנות שמינון נמוך של גונל גרם לתופעות לוואי.
בנוסף סיכון למומים חלילה, וכו.. מראש מאוד נמוך, אבל גבוה באופן מובהק סטטיסטית עם איקוקלמין לעומת גונל.

אצלך פחות רלוונטי.. אבל גונל גם עוזר אצל נשים רבות לעבות רירית, ואיקוקלמין דווקא מדקק אצל נשים רבות.

אישית אני רואה רק יתרונות לגונל ביחס לאיקוקלמין. חיסרון יחיד.. זו זריקה ולא כדורים. אבל זריקה ממש קלה.. עט רב פעמי שפשוט מחליפים את הראש שלו ומזריקים.

מאוד ממליצה לשקול זאת עם הרופא
לצפיה ב-'גונל F'
גונל F
21/11/2016 | 12:10
1
זה זריקה חד פעמית? או שכל יום? 
לצפיה ב-'כל יום עד הביוץ'
כל יום עד הביוץ
21/11/2016 | 12:51
זה זריקה בצורת עט עם נוזל שכל יום מכוונים למינון הרצוי ומחליפים מחט חד פעמית. למחרת שוב. בהזרעות אני הזרקתי מהיום ה4 עד שהזקיק המוביל היה בגודל מתאים (עד יום 12-13) .
זאת באמת זריקה בקטנה, לא כואב ואין שום גירויים. ועם גונל יש שליטה טובה יותר בגדילת הזקיקים והתאמת מינון. מצריך בדיקות דם ואולטרסאונד אבל גם איקוקלומין כאשר ניתן ע״י רופא פוריות מצריך מעקב זקיקים.

אם רופא נשים נתן לך איקוקלומין ללא מעקב זקיקים, ולא רופא פוריות, לא הייתי ממשיכה לקחת. רופאי נשים לא ממש מבינים בתרופה הזאת ונותנים אותה כאילו זה ממתק. כבר רשמתי למשהי לפני כמה ימים על איקוקלומין שלקחתי 5 חודשים ללא מעקב והבעיה שלי בכלל עובי רירית ואסור היה לי בכלל לקחת אותו. רק כשעברתי לגונל אצל רופא פוריות עם מעקבי זקיקים צמודים עלינו על זה.

לצפיה ב-'מחפשת המלצה על דיקור סיני בחיפה'
מחפשת המלצה על דיקור סיני בחיפה
20/11/2016 | 12:07
2
שלום בנות. אחרי מחזור אחד של IVF כושל ולפני מחזור של החזרת עוברים מוקפאים. חשבתי לשלב דיקור סיני.
מישהי מכירה מדקר מומלץ בחיפה?
האם מישהי עשתה דיקור במהלך טיפולי הפוריות וזה באמת עזר?
תודה לעונות
לצפיה ב-'מכירה במצפה עדי, רבע שעה מהקריות'
מכירה במצפה עדי, רבע שעה מהקריות
20/11/2016 | 15:58

לצפיה ב-'מטפלות בדיקור סיני באזור חיפה '
מטפלות בדיקור סיני באזור חיפה
21/11/2016 | 12:00
הי,
מצרפת לך מספר טלפונים של מטפלות ברפואה סינית. אני לא מכירה את כולן באפון אישי (הן קולגות שלי) אבל אני יודעת שלכולן ניסיון רב בפוריות.
יהל דביר חיפה 050-5373979
נהאד לאון חיפה 054-446-1721
יעל שני ססלוב ברמת יוחנן ב"דרך נשית" קליניקה קהילתית לנשים  053-8259711
רז אוסטרליץ טבעון 04-9930419
ורדי בנש רביב טבעון  054-9324994
בהצלחה ובשורות טובות 
לצפיה ב-'צורך במיקרומניפולציה בהפריה מעידה על איכות זרע ירודה?..'
צורך במיקרומניפולציה בהפריה מעידה על איכות זרע ירודה?..
20/11/2016 | 09:28
6
ואם כן, מה עושים להשביח את איכות הזרע?

יש ויטמינים? תזונה מיוחדת?
לצפיה ב-'יכול להעיד על מגוון דברים'
יכול להעיד על מגוון דברים
20/11/2016 | 11:40
2
כן, מיעוט זרע ואיכות ירודה זה אחד מהם. 
אצלנו הושגו ככה שני הריונות בשני טיפולים - עם הזרע של בעלי זה רק מיקרומניפולציה.

משתמשים בזה גם כשדופן הביצית עבה.

לגבי ויטמינים או תזונה, לא שמעתי על מישהו שהושג אצלו שיפור משמעותי ביותר בגלל זה ולכן אפילו לא פנינו לכיוון. 
כל אלה שהושג אצלם שיפור, עשו דברים אחרים.

ומה גרוע כל כך במיקרומניפולציה?
לצפיה ב-'מה שמבאס זה הגילוי שאיכות הזרע לא טובה.. ושהסיכוי יורד'
מה שמבאס זה הגילוי שאיכות הזרע לא טובה.. ושהסיכוי יורד
20/11/2016 | 12:07
1
מה אפשר לעשות לשפר איכות זרע לפי נסיונך? 
לצפיה ב-'אצלנו ההבדל היה מיון זרע'
אצלנו ההבדל היה מיון זרע
20/11/2016 | 13:03
אני לא יודעת מה המדדים שלכם.
הריכוז הכי גבוה של בעלי היה 8 מיליון, תנועתיות סביב 30-40 אחוז ומורפולוגיה 0% בכל בדיקה (כולל הקפאה).

בניסיון IVF מיקרו ראשון נקלטתי אבל לצערי הדופק פסק וגילינו את זה בשבוע 13.
בניסיון IVF השני עשינו מיון זרע אצל פרופסור ברטוב. שם, עם מיקרוסקופים גדולים, הם בוררים את הזרע בהגדלה גבוהה בהרבה מהקיימת בבתי החולים ועובדים על זה לפעמים שעות.
במכון ברטוב, למרות המורפולוגיה האפסית של בעלי, נמצאו 17 זרעים בדרגה 1 - כלומר דרגה מצויינת.
וזו השאיבה שהניבה לנו את הפצפון שלנו (שבוע 34 פלוס) שזז לו בכיף כרגע.

לצפיה ב-'יש כמה סיבות למיקרומניפולציה'
יש כמה סיבות למיקרומניפולציה
20/11/2016 | 10:29
לפעמים גיל האישה..שאז מעטפת הביציות עבה ורוצים לפרוץ אותה, לפעמים הסיבה שיש מעט ביציות שנשאבו וככה מבטיחים שכולן יופרו...ולפעמים זו בעיית זרע.
לצפיה ב-'מיקרומניפולציה'
מיקרומניפולציה
20/11/2016 | 22:02
1
יש המון סיבות לביצוע של מיקרומניפולציה או בשמה הנוסף איקסי.
כמות מועטה יחסית של זרעים
כמות מועטה יחסית של ביציות וכשרוצים לוודא שכל הביציות יופרו
כמות מועטה של זרע לעומת כמות הביציות - כמו אצל פוליציסטיות ששואבים להן כמות ביציות גדולה.
בעיה בזרע או ביצית
פשוט כי זה עובד יותר טוב

רופאים רבים מציעים לעשות בסבב ראשון חצי חצי כדי לראות מה יעיל יותר.
גם לנו הציעו את זה ולבסוף תחת סעיף ביציות לזרעים הכל הופרה באיקסי.
אחוזי ההפריה היו טובים ומאז את כל ההפריות שלי עשינו באיקסי.
אין לי תלונות על התוצאות המתוקות של הענין.
לצפיה ב-'בפעם הראשונה שלי'
בפעם הראשונה שלי
21/11/2016 | 10:30
היו 11 ביציות.עשו חצי חצי......מתוך הביציות שהופרו יש לי ילדה.בת 9
לצפיה ב-'טיפול ללא הורמונים'
טיפול ללא הורמונים
18/11/2016 | 12:51
6
היי בנות. האם מישהי עשתה טיפול ללא הורמונים. זאת אומרת שהשאיבה תהיה ללא השראת ביציות אלא עם הביצית הטבעית שלי. לצערי אני כבר לא מייצרת ביציות ובעל טיפול בקושי יש אחת והרופא החליט שנעשה שאיבה עם הביצית הטבעית שלי. אשמח לדעת איך זה עובד? 

לצפיה ב-'סבב טבעי'
סבב טבעי
18/11/2016 | 22:54
5
הרעיון הוא כמו שכתבת - כמה שפחות הורמונים כדי לנסות ליצר ביצית איכותית על בסיס טבעי.
זה דורש הרבה מעקבים כדי לא לפספס אותה ולפעמים מוסיפים לקראת הביוץ קצת הורמונים כדי לתת בוסט סופי ולמנוע ביוץ עצמוני.
הסיכונים הם פספוס ביוץ ושלא תהיה הפריה.
אני מאחלת לך שלא תתקלי באף אחד מהם ושזה יהיה הטיפול המנצח.
לצפיה ב-'תודה רבה אקה'
תודה רבה אקה
19/11/2016 | 13:51
4
זאת הבעיה שלי שלאחרונה אני מבייצת ממש מוקדם. אוף אני פוחדת שהוא לא יפספס. התחלתי לקחת אסטרופם מהיום הראשון של המחזור למשך 5 ימים ואז אני מגיעה אליו. את לא חושבת שהוא היה צריך לתת לי הפנייה לבדיקות דם? קצת לא אחראי אני חושבת מכיון שאני עלולה לבייץ והוא יפספס
לצפיה ב-'אשמח להסבר תהליך'
אשמח להסבר תהליך
20/11/2016 | 10:47
2
של הפרייה טבעית עם בביתית שלי. מי שעשתה הפרייה ללא הורמונים ורק עם הביצית שלה אשמח להסבר על התהליך עצמו..
לצפיה ב-'יש לי תאומים מסבב טבעי .אל ייאוש'
יש לי תאומים מסבב טבעי .אל ייאוש
21/11/2016 | 17:53
1
חוזרת עוד שעתיים להסביר לך איך זה התנהל .
בנתיים רציתי לעודד .
אחרי 10 שאיבות עם הורמונים .
סבב בלי והתוצאה כפי שכתבתי בכותרת.
לצפיה ב-'היי נונו...'
היי נונו...
22/11/2016 | 07:42
שמחתי לקרוא את מה שכתבת.. מחכה לתגובתך������
לצפיה ב-'ביוץ'
ביוץ
20/11/2016 | 21:58
אני חושבת שלא אמור להיות ביוץ ב5-6 ימים הראשונים ואם יש כזה, ככל הנראה לא מדובר בביצית מאוד איכותות.
בטח תקבלי הפניות לבדיקות דם בפגישתכם הקרובה.
לצפיה ב-'בנות הצילו.... '
בנות הצילו....
20/11/2016 | 16:13
1
התחלתי ביום שישי לקחת אסטרופם ובמקום 2 ביום לקחת אחד. זאת טומרת אחד בשישי טחד בשבת והיום יום ראשון לקחתי 2 אחרי שהבנתי שיצאתי מטומטמת!!! כמה זה נורא להמשך טיפול??? אני עושה טיפול ללא הורמונים אלא שאיבת ביצית אחת הטבעית שלי בביוץ
לצפיה ב-'תעדכני את הרופא. סביר להניח שאם תמשיכי עם 2 זה יהיה בסדר אך '
תעדכני את הרופא. סביר להניח שאם תמשיכי עם 2 זה יהיה בסדר אך
20/11/2016 | 20:11
חשוב לוודא איתו
לצפיה ב-'אל תצחקו אבל יש לי שאלה של הבנה...'
אל תצחקו אבל יש לי שאלה של הבנה...
20/11/2016 | 07:43
1
שואבים את הביציות לפני הביוץ וממתינים שהם יבייצו במבחנה או שבמהלך הביוץ מתבצעת השאיבה?
הרי הביוץ הוא במשך כמה שעות (יום יומיים?), אז השאיבה המתוזמנת עם האוביטרל היא במהלך הביוץ עצמו או לפניו?
ממש מעניין אותי לדעת איך זה בדיוק הולך, שואבים זקיק, מניחים במבחנה ולידו את הזרע וממתינים לראות אם תהיה אינטרקציה או שממתינים לביוץ ואז הביצית "מתפוצצת" איכשהו והזרע מוצא את דרכו (במידה ומוצא ולא צריך מיקרו')?
לצפיה ב-'ביוץ'
ביוץ
20/11/2016 | 17:18
"ביוץ" הוא בעצם היציאה של הביצית מהזקיק, משם היא אמורה להגיע לחצוצרה ואח"כ לרחם.
בשאיבה לא מחכים שהביצית תצא אלא שואבים את הזקיק יחד עם הביצית, כלומר השאיבה נעשית קצת לפני הביוץ, ואח"כ שמים את הביצית במבחנה עם הזרע או שעושים מיקרומניפולציה (איקסי) כדי שתהיה הפריה.
לצפיה ב-' רופאות, מרפאות ומנהלות '
רופאות, מרפאות ומנהלות
18/11/2016 | 22:56
39
לצפיה ב-' '
18
לצפיה ב-'שאלה למטופלות בפרטי'
שאלה למטופלות בפרטי
18/11/2016 | 12:36
17
הייתי בנות, אני מתחילה ivf אצל בר חוה.
הוא הביא לי הפניה לבדיקות דם+ us
ונאמר לי שאני צריכה להמיר בקופה.
הלכתי לרופא משפחה ו הוא לא בדיוק הבין על מה מדובר. הרי אני צריכה הפניה רב פעמית, הוא נתן לבדיקות דם שאוכל לבצע כל יומיים .. ולמעקב זקיקים חד פעמי.
יכול להיות שאני צריכה לפנות לרופא נשים? אולי לרופא פוריות?
שאלה נוספת לבנות באיזור ת"א- ר"ג
איפה אתן מבצעות את הבדיקות הנל?באיזו מרפאה?
תודה

לצפיה ב-'באיזה קופה את?'
באיזה קופה את?
18/11/2016 | 14:55
12
בדיקות דם שרשום עליהן IVF מקבלים קופות גם אם זה לא רופא שעובד עם הקופה. לא יודעת להגיד לך אם זה ב 100% בכל הקופות אך במכבי לא עשו לי בעיות עם זה. לא עם הפנייה של שיבא, לא עם הפנייה של רופאים פרטיים (כולל בר חוה).

אבל רק כשמדובר בבדיקת דם דחופות של הורמונים ל ivf. אם הוא ייתן לך בדיקות אחרות כגון ספירת דם, קרישיות, ויטמין D, בלוטת תריס וכו אז במכבי לא מקבלים את ההפנייה שלו. ומשארת שגם בקופות אחרות.
לצפיה ב-'אני רוצה להבין '
אני רוצה להבין
18/11/2016 | 14:58
7
אם יש לי הפניה למעקב זקיקים ודם במכבי ראשלצ כי הרופא שלי שייך לסניף הזה , אז אני יכולה לגשת למכבי השלום לבצע מעקב ? הם יקבלו את ההפניה?
לצפיה ב-'לא מבינה מה את שואלת'
לא מבינה מה את שואלת
18/11/2016 | 16:47
1
ממי קיבלת את ההפנייה? על ההפניה רשום שזה לסניף ספציפי? אף פעם לא נתקלתי שזה לסניף ספציפי.

ממה שיודעת.. כשמקבלים הפניה  לבדיקת דם (סטנדרטיות) אז אפשר ללכת לאיזה מעבדה שרוצים.
לגבי אולטרסטונד מעקב זקיקים- יצא לי לעשות עם הפנייה מרופא פרטי ב 3 מקומות ולא עשו לי בעיה באף אחד מהם. אבל רשמה פה מישהי שלה כן עשו בעיה פעם. בכל מקרה נדרש להזמין תור ברוב המקומות.. אולי עדיף לשאול אז
לצפיה ב-'תודה:)'
תודה:)
19/11/2016 | 18:46
לצפיה ב-'למיטב זכרוני כן'
למיטב זכרוני כן
18/11/2016 | 18:26
אבל, אז את צריכה להעביר לו את התוצאות
הכי טוב תשאלי את הרופא
או האחיות
לצפיה ב-'אם את מטופלת של אחד הרופאים במרפאה של מכבי ראשלצ'
אם את מטופלת של אחד הרופאים במרפאה של מכבי ראשלצ
18/11/2016 | 23:38
3
מהניסיון שלי, אין שום בעיה לבצע את הבדיקות במקום אחר (אבל למיטב ידיעתי מכבי השלום לא עושים מעקבים). אם עשית במקום אחר אז את מצלמת את מעקב הזקיקים ושולחת להם במייל ואת בדיקות הדם הם רואים בעצמם ורק אחרי זה מתקשרים.

מבחינת מקומות למעקב - אני יודעת שבלי תור יש ברעננה (שהאולטרסאונד בפועל מתחיל לעבוד לפני שבע וחצי ולפעמים גם לפני שבע) ובני ברק (אולי יש עוד מקומות). בתל אביב יש את הדר יוסף אבל זה עם לקבוע תור.
לצפיה ב-'בהדר יוסף עד שעה 8 ללא תור. או ששינו את זה לאחרונה?'
בהדר יוסף עד שעה 8 ללא תור. או ששינו את זה לאחרונה?
19/11/2016 | 09:19
2
לצפיה ב-'כשאני ניסיתי לברר הבנתי שצריך תור'
כשאני ניסיתי לברר הבנתי שצריך תור
19/11/2016 | 10:29
1
אבל, זה מעודכן ללפני כמה חודשים ולא התעקשתי להבין מכיוון שבממילא רעננה היה לי יותר נוח.
לצפיה ב-'החל משעה 8, בוודאות צריך תור. לפני כן הגעתי כמה פעמים'
החל משעה 8, בוודאות צריך תור. לפני כן הגעתי כמה פעמים
19/11/2016 | 16:53
כשלא היה תור ליד הבית.. אפילו במוקד מכבי הפנו אותי לשם ואמרו שאפשר ללא תור.
אבל אולי משהו השתנה
לצפיה ב-'אני בכללית'
אני בכללית
18/11/2016 | 15:43
לצפיה ב-'מישהי בכללית שמטופלת אצל בר חוה יכולה לעזור?'
מישהי בכללית שמטופלת אצל בר חוה יכולה לעזור?
18/11/2016 | 15:46
2
לצפיה ב-'אני מטופלת של בר חוה ובכללית'
אני מטופלת של בר חוה ובכללית
18/11/2016 | 18:04
1
הוא נותן הפניה חד פעמית לus, איתה את ניגשת למרכז בו את מבצעת את מעקב הזקיקים.
ההפנייה תקפה לחודשים רבים.
בכל פעם את מעבירה את הכרטיס המגנטי שלך, והמזכירות רואות שיש לך הפניה כזו.
מעולם לא נתבקשתי להביא הפנייה נוספת.
כך זה אצלי בכל אופן.
בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
19/11/2016 | 09:14
אפשר לשאול באיזה מרכז את מטופלת?
לצפיה ב-'אני אצל בר חווה ובכללית'
אני אצל בר חווה ובכללית
18/11/2016 | 19:32
2
ובצפון אני פשוט מגיעה, ללא הפניה למרכז בריאות האישה ועושה דם ואולטראסאונד. הרופא משפחה שלי בכלל לא מעורב.
תתקשרי למרכז בריאות האישה הקרוב ותשאלי מה את צריכה להביא איתך. יש מרכזים שדורשים הפניה ויש שלא. בדרכ פתק כללי כזה של הקופה שעושים ממנו עותקים מספק את המעבדה של הקופה ושולחים את הדם בלי בעיה.
לצפיה ב-'מה זה פתק כללי של הקופה?'
מה זה פתק כללי של הקופה?
19/11/2016 | 08:56
1
תודה
לצפיה ב-'הפניה עם לוגו של הכללית'
הפניה עם לוגו של הכללית
19/11/2016 | 11:18
מצלמים וזהו. למעבדה מעבירים את אחד ההעתקים עם הדם.
במרכז בריאות האישה יש פתק כזה או הפניה. הכי טוב שתשאלי במרכז הקרוב אלייך מה הפרוצדורה
לצפיה ב-'הפניה של הזקיקים היא רב פעמית'
הפניה של הזקיקים היא רב פעמית
18/11/2016 | 22:15
את פשוט מצלמת אותה כמה פעמים אני מצלמת כל פעם 10 יח וזה מספיק לי לפרוטוקול ארוך.( בכללית גם)
וכל פעם שאת מגיעה למעקב זקיקים ודם את נותנת 1 וזהו. הפניה בתוקף לחודש.
לצפיה ב-' '
10
לצפיה ב-'מטופלות ברקוביץ׳ בדיקות דם- עזרה בבקשה'
מטופלות ברקוביץ׳ בדיקות דם- עזרה בבקשה
18/11/2016 | 10:31
9
היום הייתי אצל ברקוביץ׳ לפני הטיפול. הוא עשה לי US, קיבלתי את המרשמים להורמונים והוא פיקסס את הבקשה לכללית מושלם כדי שאוכל להתחיל את הטיפול באסותא.
אני אמורה לשלוח לו הודעה עם קבלת הוסת (שזה יהיה יום שני שלישי בשבוע הבא) לא קיבלתי ממנו הפניה מודפסת לבדיקת דם. האם שכחתי לבקש? או שיש הפניה במחשב של כללית? האם אוכל לגשת למרפאת בריאות האשה ולבקש מהם שיעשו לי גם אם אין לי ביד הפניה? או שרק באסותא? ואיך באסותא ידעו שאני מתחילה טיפול?

בבקשה תענו, אני רוצה לדעת האם לבקש ממנו בדיקת דם או שהכל בסדר. לא רוצה סתם להציק לו אבל מפחדת ליפול בין הכסאות.
לצפיה ב-'אז ככה..'
אז ככה..
18/11/2016 | 12:00
כדי לעשות בדיקות בכללית את צריכה בדיקות דם שיכניס למחשב (אם עובד בכללית..או הפניה? הרופא שלי עובד גם בכללית..) וטופס הפניה למעקב זקיקים.
באסותא: את פשוט מגיעה לוקחת תור לקבלה ושם פותחת תיק. גם אם עדיין לא הגיע טופס 17 או אישור מהכללית, עדיין תוכלי לתת ערבון (חתימה על טופס וחיוב אשראי על 0.01 אג) ולהתחיל. הם יתנו לך מדבקות שאותן תתני כל פעם לדם ולאולטראסונד. 

אני גם באסותא דרך הכללית ומעולם לא הלכתי לבדיקות בכללית..למרות הטירטור לאסותא, פשוט הבנתי שלפעמים הם עושים בעיות כי בעצם הם משלמים לאסותא כבר אז למה לנצל להם עוד משאבים. האמת בפעם הבאה אמרתי שאני אנסה כי זה באמת קשה לנסוע עד לאסותא כל הזמן. אולי לפני שההתחייבות מגיעה אפשר את הפעם פעמיים הראשונות..
לצפיה ב-'ברקוביץ'
ברקוביץ
18/11/2016 | 12:45
1
כשהוא נותן פרטוקול הוא בדרך כלל גם נותן הפניה רב פעמית לבדיקות דם
מוזר שהוא לא נתן לך...
אני חושבת שאת יכולה לעשות את הבדיקת דם באסותא ראשון ביון 07:00-08:00
(תתקשרי אולי בראשון לוודא איתן)
ובפעם הבאה שתהיי אצלו שוב לus תבקשי הפניה
לצפיה ב-'את חושבת שהוא שכח?'
את חושבת שהוא שכח?
18/11/2016 | 14:58
כי ברגע שאסמס לו שקיבלתי הוא בוודאי ירצה שאבצע בדיקת דם.  אבל אין הפניה מודפסת? כדאי לי להזכיר לו או שהוא קובע us ובדיקת דם זה רק יום למחרת?
אני טיפה מבולבלת עם ההתנהלות אצלו.
אנסה לברר באסותא גם. איפה את עושה את הבדיקות?
לצפיה ב-'אצלי הוא נתן הפנייה כללית'
אצלי הוא נתן הפנייה כללית
18/11/2016 | 13:07
5
הלכתי איתה לרופאת משפחה והסברתי לה שאני בטיפולים ומאז אני שולחת לה בקשות דרך האתר/אפליקציה לבדיקות דם. 
לצפיה ב-'סליחה על הבורות...'
סליחה על הבורות...
18/11/2016 | 14:59
2
איך מבקשים בדיקות דם מרופא משפחה דרך האתר?
לצפיה ב-'עונה'
עונה
18/11/2016 | 15:45
תבקשי מהרופא/ה משפחה שלך.. אני מבקשת מהרופאה שלי שתכניס לי בדיקות דם למחשב כל יומיים שלושה ל-3 חודשים (זה אוטומטי, את לא צריכה להתקשר כל פעם שהוא מפנה אותך) ואז את מסודרת ל-3 חודשים.
בהצלחה
לצפיה ב-'תיכנסי לאזור האישי שלך'
תיכנסי לאזור האישי שלך
18/11/2016 | 16:42
יש שם "בקשות למרפאה" ואז "בדיקות תקופתיות" ואת פשוט כותבת שם פרוגסטרון, E2, LH ואם צריך אז  בטא. אני לרוב באותו יום (יימי חול) מקבלת אישור כי הרופאה שלי נמצאת במרפאה בכל יום.

לאולטרהסאונד את לא צריכה כי הוא עושה את הכל בעצמו מלבד בימי שישי שהוא שולח לאסותא, לשם לא צריך הפנייה וזה לא עולה כסף.

כמו שאת רואה בנות כתבו פה עוד דרכים לבקש הפניות לבדיקות, כל אחת ומה שנוח לה, מה שבטוח זה שזה מאוד פשוט

לצפיה ב-'ומה לגבי us? '
ומה לגבי us?
18/11/2016 | 15:59
1
ממי קיבלת הפניה שתהיה תקפה לחודש טיפולים?
לצפיה ב-'ברקוביץ' עושה us בעצמו'
ברקוביץ' עושה us בעצמו
18/11/2016 | 16:54
לכן לא צריך הפניה. אם לא אז באסותא ולפי מה שהבנתי אם יש תיק פתוח לא צריך כל פעם הפניה
לצפיה ב-' '
1
לצפיה ב-'מעקב זקיקים מאוחדת הרצליה'
מעקב זקיקים מאוחדת הרצליה
17/11/2016 | 17:51
האם מישהי עושה מעקב זקיקים במאוחדת בהרצליה?
אם כן, אשמח לדעת איפה זה, האם יש בעיית חניה ומה השעות.
לצפיה ב-' '
4
לצפיה ב-'שאלה בשם חברה בנוגע להתנהלות רפואית'
שאלה בשם חברה בנוגע להתנהלות רפואית
18/11/2016 | 18:15
3
אני שואלת בשם חברה שעושה טיפולי פוריות בבית חולים פרטי דרך רופא פרט. הרופא לא נותן את מספרו וגם לא את המייל ולכן כל התקשורת היא דרך מוקד האחיות. בבוקר שחברתי אמורה להתחיל את הטיפול היא כמה מקוררת, כאבי גרון, אף, צרידות. היא התקשרה לאחיות בשעה 8:00 בבוקר, נאמר לה שיחזרו אליה , אך לא חזרו, האם ניתן בכלל לעשות זריקה כאשר היא חולה? בשעה 17:00 אחרי מיילים וטלפונים חברתי כתבה מייל וביקשה שיחזרו אליה דחוף, ושבשעה 18:00 יש לי כבר תור לזריקה. בשעה 17:50 אכן חזרה אחות ואמרה שמזריקים רגיל, חברתי הלכה לאחות והזריקה בשעה 18:00 את התרופה. בשעה 19:00 התקשרה אחות אחרת וטענה שכרגע שוחחה עם הרופא ואסור בכלל להזריק. החברה המזעזעת הסבירה לאחות שלפני שעה היא קיבלה החיה אחרת, אחות הופתעה מאוד וטענה שלא הגיוני, כי בזמן המחלה בכלל אסר להזריק ההורמונים.
ושהיא תדבר עם הרופא. לאחר כמה דקות התקשר רופא שהתנצל על אי הבנה וטען שאחות ראשונה טעתה ולא בדקה איתו ונתנה הנחיה על דעת עצמה, אבל לא קרה כלום מזריקה אחת לא יקרה כלום. חברתי כתבה תלונה להנהלת בית חולים וקיבלה תשובה שיחזירו לה רק את עלות התרופה שבוזבזה עקב זריקה שגויה, אבל מה עם עוגמת נפש וגם איך אפשר לסמוך על האחיות שמתנהלות כך? ואם היא הייתה נותת הנחיה לא נכונה? ואם זה יקרה לעוד פציינטית ואם החברה שלי הייתה מקבלת סיבוכים ועוד?
האם יש עילה לתביעה על רשלנות רפואית? והאם יש טעם לנסות לקבל פיצוי כספי?
לצפיה ב-'אכזבה'
אכזבה
18/11/2016 | 23:04
אני מבינה את האכזבה העמוקה של חברתך.
התנהלות כזאת היא בעיני דבר לא לגיטימי.
לגבי רשלנות רפואית - זה מושג משפטי ואני ממש לא עורכת דין.
למיטב הבנתי קודם כל יש להוכיח נזק ואני לא חושבת שחברתך תוכל לעשות זאת.
לכן לדעתי מדובר בבזבוז זמן וכסף.
אני מצטערת מאוד על עוגמת הנפש שהיא עברה ומקווה שבקרוב יגיע ההריון המיוחל.
לצפיה ב-'האם מותר להזריק הורמונים כשחולים? - בטח !!'
האם מותר להזריק הורמונים כשחולים? - בטח !!
19/11/2016 | 09:25
1
אלא אם כן יש מצב רפואי מיוחד ומחלות רקע בעיתיות / או מדובר לא באיזה צינון/שפעת/וירוס רגיל אלא מחלה קשה יותר שמקפיאה טיפולים.
אחרת מעולם לא שמעתי על זה שעוצרים טיפול באמצע. להפך, אפילו הליך של שאיבה (הרדמה מלאה) לרוב עושים גם כשחולים (כל עוד אין בעיות נשימה / כאבי בטן חזקים וכו). אז סהכ קבלת זריקה? לא מבינה למה הרופא החליט שלא, כנראה מפספסת משהו בסיפור רקע שלה.. אם מדובר בטיפול סטנדרטי ומחלה קלה, הסיפור הזה הזוי.
לצפיה ב-'מה שחדשהפה אמרה'
מה שחדשהפה אמרה
19/11/2016 | 19:18
לצפיה ב-'ד״ר דורון גולדברג'
ד״ר דורון גולדברג
20/11/2016 | 13:04
1
האם יש כאן מטופלות שלו? איך הוא מבחינה מקצועית?
לצפיה ב-'מצטרפת לשאלה של אליסקה'
מצטרפת לשאלה של אליסקה
22/11/2016 | 20:02
לצפיה ב-'בדיקות דם '
בדיקות דם
20/11/2016 | 11:30
הי בנות, עשיתי בדיקות דם כלליות ויצאו לי ערכים גבוהים ב MPV PDW ו PLCR. בנוסף בלוטת התריס שלי נוטה לכיוון ההיפר... מישהי מבינה בזה? האם עשויה להיות השפעה על הפוריות?

תודה
לצפיה ב-'מאובחנת אנדומטריוזיס מיואשת'
מאובחנת אנדומטריוזיס מיואשת
19/11/2016 | 21:39
2

היי בנות
אני ובעלי מנסים כבר 3 שנים.
לפני 3 שנים עשיתי לפרוסקופיה להסרה של ציסטה דרמואיד. בסוף הניתוח אמרו לי שאובחנתי כאנדומטריזיס קל ושצרבו לי כמה מוקדים.
התחלתי טיפולי פוריות אחרי הניתוח לקחתי כל הזמן הרמונים ועשיונו יחסים ואז הזרעות וכל חודש מחדש הווסתות היו הולכות ונהיות יותר קשות חמורות כאבי תופת, כאבים מעירים משינה ופעם אחת אפילו התעלפתי בווסת. שלא נדבר על הדימומים שיש לי כל הזמן אני כל הזמן מדממת!
אמרנו שלפני שנעבור ל- IVF נלך ליעוץ אז הלכנו לד"ר אליצור והוא אמר שאני צריכה לעבור ניתוח להסרה של המוקדים כי זה נשמע שיש לי אנדו בדרגה גבוהה וגם לצורך אבחנה שיש לי אנדומטריוזיס, ורק אז לעבור לIVF. 
אני המומה ומבואסת מהבשורה, הרי זה לא הגיוני שכל 3 שנים אני אלך לשולחן הניתוחים אפילו שזה "רק" לפרוסקופיה פעם שעברה התאוששתי רק אחרי חודש(!)
שאלתי אם אפשר לעשות IVF בלי הניתוח והוא אמר שאפשר אבל שזה לא כל כך יעזור כי ההורמונים יעשו לי נזק ושהדקירות של השחלה יכולים לפשט את האנדו עוד יותר.
בקיצור אני בדיכאון לא לא רוצה לעשות ניתוח ורוצה כבר ילד, 3 שנים זה יותר מדי זמן. מה לעשות???

לצפיה ב-'השאלה היא האם האנדו יכול להשפיע על טיפול ה-IVF?'
השאלה היא האם האנדו יכול להשפיע על טיפול ה-IVF?
20/11/2016 | 09:33
אם הבנתי נכון את תשובת הרופא, הוא בעצם ענה לך על השאלה ההפוכה, וסיפר איך הטיפול ישפיע על האנדו. אבל מה עם ההיבט השני, האם האנדו יכול להשפיע לרעה על תוצאות הטיפול? אם המגמה הכללית שלך היא לא ללכת לניתוח ו"לספוג" את הסבל של האנדו, זו לדעתי השאלה היותר חשובה שצריך לברר. כי אם זה "רק" סבל ואת מוכנה לחיות איתו - מילא, אבל אם הטיפול עלול לא להצליח בגלל האנדו  זה כבר מצב אחר לגמרי.
לצפיה ב-'כמטופלת שלו לשעבר עם אנדו'
כמטופלת שלו לשעבר עם אנדו
20/11/2016 | 10:13
זה לא שזה הכיוון שלו תמיד. בי הוא בהחלט הסכים לטפל אבל כנראה שהייתי מקרה קל יותר (ובאמת גם הושג הריון ויש ילדה). קחי בחשבון שאולי קשה להתאושש מניתוח להסרת מוקדים (עברתי פעמיים) אבל הטיפולים יכולים לעשות לך דברים גרועים פי כמה - גם מבחינת כאבים וגם מבחינת נזק בלתי הפיך. מציעה לך לשאול אותו אם פרוטוקול ארוך עם דיכוי מסיבי יכול לעזור (אצלי זה הספיק להשיג הריון - אחרי 8 סבבים ולא מעט זמן), ואם הוא חושב שהמקרה שלך חמור מידי מכדי שזה יעזור אז בהחלט הייתי מקשיבה לו. אין לו שום אינטרס לא לטפל בך - פרט לדאגה לבריאותך. הוא הרי זה שירוויח כסף אם יטפל בך, כך שאם הוא אומר את מה שאומר, זה דבר שצריך לקחת במלוא הרצינות. 
האם נבדקת על ידי מומחה לאנדו? ממליצה על רון שינמן שמקבל ממש ליד אליצור (ברחוב ראול ולנברג). 
לצפיה ב-'תוספים וויטמינים לשיפור איכות הביציות בנשים מבוגרות'
תוספים וויטמינים לשיפור איכות הביציות בנשים מבוגרות
17/11/2016 | 12:32
3
היי לכולן,
אודה להמלצות לגבי התוספים הפופולרים לשיפור איכות הביציות,
1.  DHEA - האם מומלץ 75 מג שמחולק 3 פעמים בין או בפעם אחת?
2. איזה מינון מומלץ Q10?
3. מה זה L ARGININ? ואיזה מינון מומלץ?
האם יש עוד תוספים, וויטמינים או פיטריות מרפא?
תודה

לצפיה ב-'תוספים לשיפור איכות ביציות'
תוספים לשיפור איכות ביציות
19/11/2016 | 18:39
1
לגבי מינונים- מעדיפה להשאיר למומחיות ממני.

כמובן, חובה להתייעץ עם הרופא/ה המטפל/ת בכל הקשור לתוספים.
חלק לא מאמינים בזה, אבל לפחות לא מתנגדים, וחלק מתנגדים ומבאס לדון איתם בזה, אבל זה הכרחי, ביחוד לגבי תוסף כמו מלטונין או DHEA, שיכול להשפיע בהרבה מובנים.
שימי לב, שלגבי חלק מהתוספים לא מדובר בהכרח בשיפור איכות ביציות, אלא בהיבטים נוספים של התהליך, כמו FSH , למשל. הכל מצריך קריאה קפדנית.

לגבי תוספים:

1. מלטונין 3 מ"ג, להלן מחקר:

בארץ מלטונין לא נמכר ללא מרשם רופא. אין בעיה להביא מחו"ל. חובה לדווח לרופא ולשים לב להנחיות הזהירות.

2. מיו אינוסיטול, להלן מחקר:

3. ויטמין D, הסבר ומתחתיו רפרנס להמון מחקרים:

4. אומגה 3, הסבר וציטוט מחקר:

4. ויטמין E- מהמחקרים שמצאתי, שנוי במחלוקת, מודה שלא העמקתי מספיק.

5. היו כאן המלצות גם על מזון מלכות- לא בדקתי מספיק להגיד משהו על זה

וכמו שרשמת נכון, DHEA, Q10, ו L ARGININ

לא רוצה להטעות עם הסבר לא מדוייק על ה L ARGININ 

לצפיה ב-'אני לוקחת'
אני לוקחת
19/11/2016 | 22:29
דאה 75 בשלושה כדורים של 25 כל פעם. פעם אחת ביום לפני השינה.
בנוסף לוקחת קיו 10 במינון של 60 ואם יש מבצע על מינון של 100 אז לוקחת 100. הבנתי שמומלץ על מינון גבוה יותר אבל זה מה שאני לוקחת.
בנוסף לוקחת גם ספירולינה שלא מזיקה לדברים אחרים.

לצפיה ב-'בדיקת קרישיות-אשמח לעזרתכן בהבנת התוצאות, בתודה מראש'
בדיקת קרישיות-אשמח לעזרתכן בהבנת התוצאות, בתודה מראש
16/11/2016 | 21:36
10
שלום!
בבדיקות בנוגע לקרישיות יתר יש תוצאה חריגה
Cardiolipin IgM Ab
10.5
וטווח הנורמה הוא 0-7.
סיכום
חיובי Cardiolipin IgM Ab נמצא*נמצא הטרוזיגוט למוטציית*Prothrombin G20210A

מה זה אומר? מה ההשלכות?
יש למישהי ניסיון בתחום?
תודה רבה!
לצפיה ב-'קרישיות יתר-יש למישהי ניסיון'
קרישיות יתר-יש למישהי ניסיון
18/11/2016 | 07:09
אז נקבע שיש קרישיות יתר.
איך זה משפיע על החיים?
יש ממה להמנע או להזהר באופן כללי?
ההמטולוג רק אמר לקחת קלקסן בזמן הטיפולים ההורמונלים. יש לזה תופעות לוואי?
אשמח לשמוע מניסיון של שנים אחרות.
תודה ושבת שלום!
לצפיה ב-'היי יש לי בדיוק אותו הדבר'
היי יש לי בדיוק אותו הדבר
17/11/2016 | 01:28
קרדליופין אלו נוגדנים בדם שמפריעים למערכת הקרישה בגוף. 
בהריון או בטיפולים שצורכים הורמונים , לוקחים מדללי דם  
לצפיה ב-'זה אומר שיש לך בעית קרישה מסוימת'
זה אומר שיש לך בעית קרישה מסוימת
19/11/2016 | 11:24
3
משני סוגים:
אפלה - שזה אוטואימוני והטיפול בדרכ הוא אספירין ו/או קלקסן
קרישיות גנטית - מוטציה בפקטור 2. אני מנחשת שצריך פה קלקסן אבל אני לא בטוחה.
אני חושבת שהכי טוב שלכי לקופרמינץ ותתייעצי על ההמשך. אם את צריכה קלקסן או טיפול אחר ואם כן, באיזה מינון.
זו גם שאלה - למה עשית בירור קרישיות והאם יש לך רקע של הפלות חוזרות? זה נתון משמעותי. 
לצפיה ב-'לא, לפי הבדיקות שהיא ציינה אין לה אפלה'
לא, לפי הבדיקות שהיא ציינה אין לה אפלה
19/11/2016 | 16:15
2
אפלה מאובחנת כאשר LAC נמצא גבולי או גבוה מהטווח.
לצפיה ב-'יש לה נוגדנים לקרדיוליפין'
יש לה נוגדנים לקרדיוליפין
19/11/2016 | 21:00
1
אפלה בגדול - זה השם לקרישיות על רקע אוטואימוני וזה תסמונת של נוגדנים נגד פוספטים שנקשרים לחלבונים. הנפוצים זה קרדיוליפין או לופוס אנטי-קואגולאנט. גם קרדיוליפין ממה שאני יודעת, וממה שבעבר רופא הסביר לי (ואולי לא הבנתי נכון) זה אחד התסמינים לאפלה.
לצפיה ב-'אני יודעת אחרת'
אני יודעת אחרת
19/11/2016 | 21:45
קרדיוליפין זו אכן קרישיות על רקע אוטואימוני, אך לא אפלה.
לצפיה ב-'קצת סדר בעניינים,'
קצת סדר בעניינים,
19/11/2016 | 16:21
3
נמצאו אצלך שני ממצאים המעידים על קרישיות יתר. האחד מהם הקרדיוליפין, המעיד על קרישיות יתר על רקע אוטואימוני - כאשר הגוף מייצר נוגדנים עצמיים, והשני - פרוטוקומבין (מכונה גם "פקטור 2"), שהוא מוטציה רווחת בבעיות קרישה.
לגבי הפרוטרומבין - מחייב קלקסן בהריון.
לגבי קרדיוליפין גבוה - תלוי מה הרקע. אם ברקע הפלות חוזרות, יש שינהגו להוסיף סטירואידים. אם ישנם ממצאים נוספים של מחלות רקע אוטואימוניות - זוהי עוד סיבה להוספת סטירואידים.
מסכימה עם פאשון, הכי טוב יהיה להתייעץ עם פרופ' קופרמינץ, שמבין בקשר בין בעיות קרישה להריון.
באופן כללי, טוב שמצאו את הבעיה, עכשיו הסיכויים לפתרון הולם עולים.

לצפיה ב-'תודה לכל העונות והסבר'
תודה לכל העונות והסבר
19/11/2016 | 18:42
2
שבוע טוב,
אני מעריכה את כל התגובות שלכן.
אסביר יותר- עוד לא ניסיתי להכנס להריון. אני רווקה מבוגרת-קרוב ל40 ואני במהלך תהליך של הקפאת ביציות לשימור פוריות.
אחרי סבב אחד של שאיבה שהיה גירוי יתר, הרופא ביקש שאקח גלולות Microgynon כדי לאזן את השחלות לפני הסבב הבא. לפני שהתחלתי את נטילת הגלולות הוא רצה שאבדוק קרישיות יתר "ליתר בטחון" ואלו הממצאים.
אולי אתן יודעות מניסיונכן-סליחה על ריבוי השאלות:
1. האם יש גלולות למניעת הריון שמותר לקחת אם יש קרישיות יתר?
2. קראתי בתופעות לוואי: "שימוש בקלקסן במשך יותר משלושה חודשים עלול להגביר את הסיכון לאוסטאופורוזיס ולשברים בעצמות".
מה עושים אם יש היסטוריה משפחתית של אוסטאופורוזיס? יש דרך למנוע את זה?
3. כאשר בעזרת ה' אמצא בעל וארצה להכנס להריון, האם אני צריכה מיד לפנות לרופא כמו פרופ' קופרמינץ או לנסות באופן רגיל ולקוות לטוב?
4. האם זה אומר שיש בעיות אוטאימוניות באופן כללי וצריך להמשיך לבדוק בעיות רפואיות אחרות?

תודה רבה ושכולנו נזכה להצלחה ובריאות!

לצפיה ב-'קשה לענות אבל אנסה'
קשה לענות אבל אנסה
19/11/2016 | 20:49
בגדול גלולות שכוללות אסטרדיול לא מומלצות לנשים עם בעיות קרישיות. יש רופאים שמתעלמים, יש שיגידו לך לקחת קלקסן תוך כדי ויש שיגידו לקחת גלולות עם פרוגסטרון או שלא יתנו כלום. אבל רק הרופא שלך יכול לומר לך לפי הממצאים איך ממשיכים מפה.
לגבי בריחת סידן - ממה שאני יודעת, זה נדיר ולא תוך 3 חודשים. פעם המטולוג ששאלתי אותו ביטל את זה. אני לא יודעת מה הסיכונים ומה הסיכויים לנטילת קלקסן ובריחת סידן ואישית, הז לא משנה לי כי אם אני צריכה לקחת, אני לוקחת בלית ברירה ומקווה לטוב. תחשבי גם על נשים שלוקחות כל ההריון. אם זה באמת ככה אז הן היו סובלות מאוסטפרוזיס והן לא. אצלי בר חווה אומר לקחת תוסף סידן ואני מקפידה. אני גם עושה ספורט שגם תורם לבניית העצם. 
לא הייתי מוותרת על פרופ קופרמינץ.
בגדול - מחלות אוטואימוניות זה בקטע של חבר מביא חבר אבל לא בהכרח ולא תמיד. אם מחפשם מוצאים. אם את מרגישה טוב ובדיקות הדם הכלליות שלך תקינות - למשל TSH, ספירה וכימיה, אני אישית, לא הייתי בודקת עוד משהו. אבל תתיעצי עם רופא....
לצפיה ב-'לגבי אוסטאופורוזיס- לוקחים סידן במינון גבוה במקביל ללקיחת'
לגבי אוסטאופורוזיס- לוקחים סידן במינון גבוה במקביל ללקיחת
19/11/2016 | 20:55
הקלקסן. אך יש להתייעץ על זה כמובן עם הרופא.
לגבי כשתרצי להיכנס להריון, בהחלט נראה לי שכדאי לך יהיה להתייעץ עם רופא כמו קופרמינץ. אחרת מגדילה סיכוי חלילה להפלות. לדעתי לא שווה לקחת סיכון.. מדובר ביעוץ חד פעמי בו הוא סביר להניח יגיד לך שאת צריכה קלקסן, ואולי גם סטרואידים. יתן לך מרשם ומכתב סיכום עם ההמלצה שלו. ומאותו רגע את יכולה לקבל את המרשם אצל רופא בקופה (רופא משפחה למשל...).

עניין נוסף... זה שהיה גירוי יתר, מרמז שהיו הרבה ביציות? אם אכן זה המצב והצליחו להקפיא הרבה ביציות תקינות, אז תתעלמי ממה שאומר בהמשך. אם לא, קחי בחשבון שהסיכוי של ביצית מוקפאת להפוך לילד באחד הימים, נמוך משמעותית מהסיכוי של עובר מוקפא. כדאי לך לשקול אם את עושה שאיבה נוספת, להקפיא גם כמה עוברים (עם זרע תורם). רק ליתר ביטחון... בטוחה שזו לא החלטה פשוטה, אך כדאי לפחות להיות מודעים לסטטיסטיקה ולעשות את ההחלטה כשכל הנתונים ידועים.

מה שלא תחליטי.. בהצלחה!
לצפיה ב-'רזרבה שחלתית נמוכה'
רזרבה שחלתית נמוכה
16/11/2016 | 10:28
5
שלום לכולם,
ברשותכם נישאר בעילום שם.
אנו נשואים כ 8 שנים ולנו ילד בן 4.
לפני כשנה נתבשרנו כי אשתי בעלת רזרבה נמוכה.
המדדים היו לא טובים בלשון המעטה. fsh גבוה ו amh מאוד נמוך.
התחושות היו קשות מאוד, ומבחינת הרופאים המצב היה חד משמעי: תרומה או כלום.
היינו אצל מספר רופאים, ביניהם כמה שמות מפורסמים כולל בפורום זה וגם הם אמרו אותו דבר.
אחרי השוק הראשוני, התחלנו ללמוד את הנושא והגענו לפורום היקר הזה.
היינו בפגישת ייעוץ לתרומת ביצית והחלטנו לקצוב זמן של מספר חודשים ולאחריו להתחיל בתהליך.
אשתי התחילה תרגול בשיטת אביבה וקבענו תור לד"ר בר חווה.
לזכות המרפאה של ד"ר בר חווה נאמר שזו פעם ראשונה שלא הרגשנו כמקרה סופני.
איתי החליט להתחיל תהליך שאיבה מהביציות הספורות שכן היו ועד אז לנסות הזרעות.
למרבה הפלא נקלטנו בהזרעה הרביעית (עם מתן הורמונים במינון נמוך).
לגבי שיטת אביבה, אין כמובן אפשרות לדעת אם זה תרם להצלחה אבל זה כנראה לא הזיק.
אנחנו כותבים את ההודעה הזו, בשביל אותם זוגות שנמצאים במצבנו.
אנו הרגשנו אבודים, לוטים בערפל ובלי יכולת להבין מה סיכויי ההצלחה המשוערים.
דעו שגם במצבים כאלה יש סיכוי. (והמצב שלנו לא היה טוב בכלל)
הצלחה רבה לכל בנות הפורום היקר הזה.
בסוף זה שווה הכל
:)
לצפיה ב-'איזה יופי !! תודה רבה על השיתוף. מקווה שיתן תקווה לרבות..'
איזה יופי !! תודה רבה על השיתוף. מקווה שיתן תקווה לרבות..
19/11/2016 | 17:03
לצפיה ב-'מה זה שיטת אביבה? '
מה זה שיטת אביבה?
19/11/2016 | 20:16
1
גם אני לא מייצרת ביציות ולא יודעת מה לעשות.
לצפיה ב-'תרגילי התעמלות שמטרתם להזרים דם לאזור האגן'
תרגילי התעמלות שמטרתם להזרים דם לאזור האגן
21/11/2016 | 19:27
גם אני עשיתי, לא יודעת אם עזר או לא, עשיתי 2 טיפולים שלא הצליחו.
תעשי גוגל, יש להם כמה "סניפים", כלומר מטפלות כאלה שאת מגיעה אליהן הבייתה ומלמדות אותך את התרגילים. מדובר ב- 2-3 פעמים בשבוע תרגול בבית, כל פעם חצי שעה בערך.
שלושה מפגשים כדי ללמוד את התרגילים (18 תרגילים סה"כ).
בהצלחה (:
לצפיה ב-'מה גיל האישה?'
מה גיל האישה?
20/11/2016 | 13:11
1
זה גם נתון שצריך לדעת..
בהצלחה רבה!!
לצפיה ב-'30'
30
20/11/2016 | 23:51
לצפיה ב-'המלצה על רופאת פיריון באזור תא'
המלצה על רופאת פיריון באזור תא
16/11/2016 | 16:51
3
היי אשמח להמלצה על רופאה של מכבי באזור תא המתמחה בפיריון לשם טיפולי הזרעה. תודה!
לצפיה ב-'המלצה על רופאת פריון מכבי'
המלצה על רופאת פריון מכבי
16/11/2016 | 18:48
אשמח להמלצה על רופאה להליך הזרעה של קופח מכבי באזור תל אביב. תודה!
לצפיה ב-'יש מרכז '
יש מרכז
19/11/2016 | 08:50
1
לבריאות האישה במכבי השלום
לצפיה ב-'תודה! יש לך אולי המלצה על רופאת נשים שם?'
תודה! יש לך אולי המלצה על רופאת נשים שם?
19/11/2016 | 21:58
לצפיה ב-'שאלה לגבי הזרעה ודימום'
שאלה לגבי הזרעה ודימום
18/11/2016 | 06:41
4
הי בנות, אולי תוכלו לעזור לי....
ביום רביעי לפני שבוע ב 9.11 עברתי הזרעה , ביום שני לפני כן הזרקתי אוביטרל ב 22:00. מאתמול בערב יש לי דימום די חזק שנמשך גם הבוקר. יכול להיות שהגיע מחזור 8 ימים אחרי הזרעה? קרה למישהי? תודה על העזרה
לצפיה ב-'כן..לי זה קרה'
כן..לי זה קרה
18/11/2016 | 12:37
1
בדיוק ככה. וזה היה וסת.
מקווה שאצלך זה לא המצב.
לצפיה ב-'מקווה...תודה רבה...'
מקווה...תודה רבה...
18/11/2016 | 12:44
לצפיה ב-'גם לי היה דימום כבר שבוע אחרי הזרעה'
גם לי היה דימום כבר שבוע אחרי הזרעה
18/11/2016 | 23:31
1
בשתי ההזרעות הראשונות שלי שהתחיל מדימום ממש עדין והפך לווסת, ככה גילינו שאני צריכה לקבל תמיכה לאחר הזרעה. מקווה שזה לא המצב אצלך, אבל במידה וכן תצטרכי לבצע הזרעה נוספת הייתי מבררת עם הרופא לגבי תמיכה.
בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה על התשובה...'
תודה על התשובה...
19/11/2016 | 00:02
לצפיה ב-'שאלה דחופה על הזרקה'
שאלה דחופה על הזרקה
16/11/2016 | 10:53
2
בטפשותי ובמהירותי הזרקתי כעת צטרוטייד ושכחתי להוציא בועת אויר. כמה זה נורא?
אני רואה שקצת התנפח לי בבטן באזור ההזרקה ויש לי בועית..  הצילו
לצפיה ב-'לא נורא'
לא נורא
18/11/2016 | 23:00
צטרוטייד זו זריקה תת עורית, אם יש בועת אויר קטנה זה לא אמור להפריע.
היו פעמים שלא הצלחתי להוציא את כל האויר בצטרוטייד אז פשוט השתדלתי להזריק בזוית כך שהבועה תהיה בסוף, לא קרה מזה כלום.
לצפיה ב-'לא קרה שום דבר'
לא קרה שום דבר
18/11/2016 | 23:00
צטרוטייד נוטה לגרום להופעת גירוי מקומי וסוג של גבעה אדומה.
להזריק בועית אוויר קטנטנה לבטן לא גורם נזק.
לצפיה ב-'אישורי טיפול IVF - מי יודע?...'
אישורי טיפול IVF - מי יודע?...
16/11/2016 | 20:44
1
שלום, האם ידוע למישהו מה המדיניות של משרד הבריאות לגביי FSH 20 במדידה בודדת בינתיים...האם זה תלוי בכמה הרופא ממליץ על אישור טיפול?

מישהו יודע על רופא מומחה שמטפל בכזה מצב? FSH 20...?? (אני בת 38)
תודה!
לצפיה ב-'שאלה טריקית'
שאלה טריקית
18/11/2016 | 22:52
מצד אחד זה בתוך הטווח המותר, מצד שני זה בחלק העליון שלו.
אני הייתי קובעת תור לאחד המומחים הגדולים בפרטי ומסבירה את המצב כדי לנסות ולקבל תור מוקדם:
בר חוה, זיידמן, משיח, רזיאל - ורואה מה יש להם להגיד.
יש לך רופא בקופה? אולי שווה לנסות בינתיים הזרעה עם הורמונים כדי לראות איך את מגיבה, כי זה מאוד חשוב.
אני חושבת שאישור לטיפול אחד יתנו לך, מה הלאה - תלוי איך יהיו התוצאות.
הייתי מנסה לעשות עוד בדיקת FSH, להקפיד שהיא ביום השני ושוקלת לגבי לעשות אותה בפרטי.
מקווה שאצלך זה רק מספר ולא מייצג באמת את הפוטנציאל.
לצפיה ב-'שתי שאלות לאחרי החזרה.. '
שתי שאלות לאחרי החזרה..
16/11/2016 | 14:27
1
במידה והנפיחות בבטן ירדה פלאים 10 ימים אחרי ההחזרה, זה סימן טוב או לא?..

כמה זמן אחרי החזרת בלטוציסטים ניתן לעשות בדיקת הריון? 
לצפיה ב-'בלסטוציסטים'
בלסטוציסטים
18/11/2016 | 22:48
הבטן היא מדד הפכפך, לא ניתן להסיק כלום לפי גודלה.
אבל, 10 ימים אחרי החזרת בלסטוציסט ניתן כבר לבדוק בטא.
בהצלחה.
לצפיה ב-'סחרחורת אחרי החזרה'
סחרחורת אחרי החזרה
17/11/2016 | 19:32
1
היום 3 ימים אחרי החזרת העובר מוקפא הרגשתי סחרחורת. לא חוויתי את זה בעבר.
האם זה סימן להשתרשות? או שזה השפעת הורמונים? הפעם קיבלתי זריקות ונרות אחרים לתמיכה.
לצפיה ב-'סימנים'
סימנים
18/11/2016 | 22:45
לצערי אין שום סימן וודאי להשתרשות.
אם הסחרחורת חוזרת - אני הייתי מדברת עם הרופא.
יתכן מאוד שאלו ההורמונים, אבל לא אני ולא את לא רופאות ולא יכולות לדעת בוודאות האם זו סיבה לדאגה.
לצפיה ב-'תרופות למסירה'
תרופות למסירה
16/11/2016 | 08:10
יש לי 2 תרופות למסירה לשימוש בתקופה הקרובה:
1. מנופור מולטידוז - 500 יח' (אתמול הכנתי 600 והשתמתשתי ב 100)
2. Puregon - 600 יח' (הכנתי לפני שבוע 900, השתמשתי ב 300)
תרופות טובות לשימוש 28 יום מרגע הכנתם
אני מבאר שבע
לצפיה ב-'שחלות פוליציסטיות לאחר סבב ראשון 1 של איקקלומין'
שחלות פוליציסטיות לאחר סבב ראשון 1 של איקקלומין
16/11/2016 | 13:26
8
כדור 1 ליום שלא צלח .

מתחילה היום סבב חדש היום זה היום ה 7 למחזור

הרופא גם ביקש להיום ב.דם
יצא פרוגסטרון -2.5
אסטרדיול -382

זה תקין ?.

לצפיה ב-'נראה לי שכן'
נראה לי שכן
17/11/2016 | 13:02
7
הבדיקות נראות תקינות. אבל את חייבת גם בדיקות אולטרסאונד.
אני מאוד לא בעד איקקלומין, אחת מתופעות הלוואי שלו היא דילול רירית רחם. מאוד כדאי לבדוק כדי לא לעשות סתם סבבים על עיוור ( עשיתי 5 כאלה!).  בכל מקרה לא לעשות יותר משלושה סבבים בגלל שהוא נשאר בגוף לעוד כמה חודשים. הרבה יותר מומלץ זריקות גונל, זה בכלל לא כואב , מחייב מעקב, השליטה בתוצאות טובה יותר.
מאחלת לך שלא תצטרכי יותר ושהטיפולים יסתיימו במהרה!
לצפיה ב-'תודה רבה שענית ! מעריכה זאת מאד.. ובכל אופן '
תודה רבה שענית ! מעריכה זאת מאד.. ובכל אופן
17/11/2016 | 13:24
3
זה רק סבב שני .. נראה מה יהיה ההשפעה שלו על הרירית הפעם.
פעם שעברה הכל היה בסדר .. ולא יודעת מה התפקשש אבל חשבונות שמיים לא לנו חח 

תודה ררבהעל העצה לוקחת לתשומת ליבי :) !!
לצפיה ב-'אני הריתי בסבב 3.5'
אני הריתי בסבב 3.5
18/11/2016 | 18:50
2
עשיתי 4 סבבים, אבל רק בשלושה היה ביוץ. הכל חייב להיעשות עם מעקב זקיקים (ורירית) ובדיקות דם. כדי לעבות את הרירית, מומלץ לאכול מאכלים "בוני דם" כמו סלק, כוסברה או עלים ירוקים אחרים (תרד, פטרוזיליה וכו'). בנוסף, בערך שבוע אחרי הביוץ נתנו לי תמיכת פרוגסטרון.
במקביל לטיפול הקונבנציונלי עשיתי גם דיקור סיני אצל מדקרת מומחית, והיא זו שנתנה לי את ההמלצות למאכלים בוני דם. בנוסף, בגלל השחלות הפוליציסטיות, שווה לבדוק את הדיאטה המתאימה לפוליציסטיות. אני רזה מאוד ובלי שום תסמינים של שחלות פוליציסטיות (פרט למחזור נדיר מאוווד), אבל בתהליכי הפוריות עשיתי את הדיאטה.

כיום ההריון ההוא הוא ילדה בת כמעט שנתיים, ועכשיו אני בהריון ספונטני ומפתיע, שבוע 13. לפני ההריון הזה עקבתי לפי "שיטת המודעות לפוריות" (חום השחר, הפרשות וכו'), אם זה מעודד...
אם יש לך עוד שאלות אני אשמח לענות.

בהצלחה!!!
לצפיה ב-'תודה רבה לך על הפירוט את מקסימה ! רק שאלה אחת '
תודה רבה לך על הפירוט את מקסימה ! רק שאלה אחת
20/11/2016 | 08:21
1
בילדה ההראשונה באיזה טיפול נקלטת אז ?
אצל מי טופלת ?
תודה רבה !
יום טוב
לצפיה ב-'זה היה טיפול איקקלומין...'
זה היה טיפול איקקלומין...
21/11/2016 | 16:58
נקלטתי בסבב 3.5 של איקקלומין (סבב שני הסתיים ללא ביוץ, אני סופרת אותו כחצי). אם אני זוכרת נכון, בסבבים 3-4 הביאו לי תחליף גנרי של איקקלומין, או משהו בסגנון, שנחשב עדין יותר. הטיפול הקונבנציונלי נעשה במקביל לטיפול ה"משלים" (דיקור ותזונה מתאימה לפוליציסטיות). אני לא יכולה לשים את האצבע על מה עשה את השינוי.

הרופא היה פרופסור מרגליות במרכז לבריאות האישה של מכבי, ברחוב אגריפס בירושלים. הכל במסגרת רפואה ציבורית (ותודה למדינת ישראל על הכיסוי הנדיב). ראיתי אותו פעמיים לדעתי... חוץ מזה רוב האינטרקציה הן עם אחיות המרפאה, שהן פשוט מלאכיות.

אני רק רוצה לזרוק מילת עידוד... אני, וגם את, נחשבות למקרה סופר קל. לדברי הפרופסור, בשחלות פוליציסטיות בנות רבות נכנסות להריון מהר יותר מאשר נשים שאין להן בעיה בכלל, כי אנחנו יודעות שיש לנו בעיה. אצלי למשל, מהרגע שהפסקתי גלולות ועד הכניסה להריון עברו שבעה חודשים - לא היינו צריכים לחכות שנה עד לקביעת תור לרופא פוריות, כי לדברי רופא הנשים שלי "לא נחכה שנה עד שתבייצי פעם אחת...".

אם את עדיין לא מטופלת במרפאת פוריות, את יכולה לבקש הפניה כבר עכשיו (ובעז"ה לא תצטרכי ללכת לתור). הטיפול במרפאות פוריות הרבה יותר מדויק, בזכות זמינות מעקבי הזקיקים ובדיקות הדם.
לצפיה ב-'גם אני ממליצה בחום לשקול גונל ובמקום איקוקלמין'
גם אני ממליצה בחום לשקול גונל ובמקום איקוקלמין
19/11/2016 | 17:13
2
ולא הצלחתי להבין מכותבת ההודעה האם עשתה מעקב זקיקים במקביל?
לא לקחת איקוקחמין דטנל או משהו אחר שמשרשה זקיקים ללא מעקבי אולטרסאונד !!!

אנחנו אחרי מספר מיזורי איקוקלמין הלכנו (מיוזמתי עם הפניה שמחזרתי, ללא שהרופא שלח אותי) למעקבי אולטרסאונד לקראת הביוץ.
ראשית האיקוקלמין צימק את הרירית למצב שהסיכוי להריון היה אפסי. ושנית- היו איזה 8 זקיקים גדולים!!! 8 עוברים פוטנציאליים ..  ממש מסוכן.
לצפיה ב-'היי מאמי עשיתי רק סבבה ראשון עם איקקלומין כדור 1 ליום עם'
היי מאמי עשיתי רק סבבה ראשון עם איקקלומין כדור 1 ליום עם
20/11/2016 | 08:31
1
מעקב זקיקים + ב.דם .. היה זקיק 1 מוביל רירית 11.6 עשיתי מעקב זקיקים וב.דם .
ולא צלח הסבב.

עכשיו התחלת סבב חדש של 2 כדורים ליום גם עם מעקב זקיקים בו.דם מקווה לטוב בע"ה . 

אני יתייעץ עם הרופא שלי לגבי גונל לפעם הבאה ..

תודה רבה מקסימה !
לצפיה ב-'מאחלת שהפעם הבאה תהיה לילד הבא... '
מאחלת שהפעם הבאה תהיה לילד הבא...
20/11/2016 | 20:25

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פרופסור ברטוב- המרכז המקיף לפוריות הגבר
פרופסור ברטוב
Developy - Your First Step as a Parnt
Developy - התפתחות, תזונה
ד
מתקשים בפוריות?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה