לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום הינו פורום תמיכה.  הייעוץ בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי.
אנא קראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בפורום.
גלישה נעימה
המשך >>

לצפיה ב-'עושים החזרה/שאיבה באסותא ראשלצ גם בשבת?'
עושים החזרה/שאיבה באסותא ראשלצ גם בשבת?
11/06/2017 | 08:42
2
לצפיה ב-'לא חושבת'
לא חושבת
11/06/2017 | 13:57
1
לפחות אצל הרופא שלי (ברקוביץ') לא עושים. אבל אין בעיה לתזמן את ההורמונים כך שיצא בשישי או ראשון. 
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
11/06/2017 | 19:10
לצפיה ב-'אישור ממאוחדת'
אישור ממאוחדת
10/06/2017 | 20:12
7
אנחנו עושות תמיד בדיקת דם פרופיל הורמונלי בין היום השני עד החמישי למחזור.  אני שואלת למה בעצם לא לעשות ביום הראשון וגם אוכל להתחיל טיפול פרוטוקול קצר עם אסטרופם.  מה יכול להיות שונה בבדיקה? 
לצפיה ב-'אני חושבת שבעקרון זה אמור להיות בסדר'
אני חושבת שבעקרון זה אמור להיות בסדר
10/06/2017 | 21:30
כשלי היתה בעיה עם מועד הבדיקה האחות אמרה לי לעשות אותה בין היום ה 1-6 של הוסת. אני חושבת שהם אומרים בין ה 2-5 כדי לודא שלא מתפספס. בכל מקרה הייתי מתייעצת עם הרופא קודם
לצפיה ב-'ההורמונים עשויים להיות עדיין גבוהים יחסית'
ההורמונים עשויים להיות עדיין גבוהים יחסית
10/06/2017 | 21:50
5
במיוחד אם לקחת תמיכה בחודש הקודם אבל גם במחזור טבעי.
אבל ככל שידוע לי אם את עושה בדיקה והיא תקינה זה אמין. ככה שאין לך מה להפסיד מזה, מקסימום אם יצא גבוה תעשי בדיקה נוספת ביום 2-5.
(אני מדברת על בדיקה לבדיקת איפוס הורמונים לפני תחילת טיפול בלבד. לפרופיל הורמונלי שנועד לתת מידע על מצב הפוריות אני לא בטוחה שזה תקף).
לצפיה ב-'זה רק בשביל להתחיל טיפול'
זה רק בשביל להתחיל טיפול
10/06/2017 | 22:39
4
אם אעשה בדיקה ביום השני למחזור אפספס עוד חודש מכיון שאת האסטרופם אני צריכה להתחיל לקחת מהיום הראשון למחזור. אם אעשה ביום הראשון אקח מיד אסטרופם אחרי הבדיקת דם. אבל אם הבדיקה לא תצא תקינה לא אוכל לחזור עליה למחרת מכיון שההורמונים שלי יהיו גבוהים מהאסטרופם. מה דעתכן???  יש הבדל ברמת האסטרדיול ביום הראשון לשני???
לצפיה ב-'רגע, אם את צריכה להתחיל טיפול כבר ביום הראשון'
רגע, אם את צריכה להתחיל טיפול כבר ביום הראשון
11/06/2017 | 09:07
3
אז מה את עושה אם לא עשית בדיקת דם? עושה בדיקת דם החודש ומתחילה טיפול בחודש הבא?
כי הייתי אומרת שאם ממילא תפסידי את החודש אז אין לך מה להפסיד מבדיקה מוקדמת, אבל עכשיו אני מבינה שאת בעצם צריכה את הבדיקה בשביל החודש הבא? אם כך, נראה לי שכדאי כבר לשאול את הרופא. זה כבר יותר מדי ספציפי ומדויק בשביל לנחש בפורום.
לצפיה ב-' זו שאלה לרופא'
זו שאלה לרופא
11/06/2017 | 09:38
לצפיה ב-'רק בשביל מאוחדת ולא בשביל הרופט'
רק בשביל מאוחדת ולא בשביל הרופט
11/06/2017 | 12:53
1
הקופה ביקשו פרופיל הורמונלי ורק לאחר מכן יתנו לי התחייבות! הרופא כן רוצה שנתחיל כבר טיפול במחזור הבא. אבל בשביל להתחיל טיפול אני צריכה אסטרופם מהיום הראשון וזה משפיע על הבדיקות דם. השאלה שלי היתה... למה עושים פרופיל הורמונלי מהיום השני ולא מהיום הראשון???
לצפיה ב-'פרופיל הורמונלי "מכויל" ליום השני'
פרופיל הורמונלי "מכויל" ליום השני
11/06/2017 | 13:32
אם זה רק בשביל הפרוצדורה, אז באמת נשמע שאין לך מה להפסיד מלעשות ביום הראשון.
אני מניחה שגם אם יצא קצת גבוה זה לא יהיה עד כדי כך קטסטרופלי שלא יאשרו לך טיפול בגלל זה (אם מישהו בכלל יסתכל על זה).
אבל קחי בחשבון שסביר שמהרגע שתשלחי את התוצאות ועד הרגע שתקבלי אישור יעברו כמה וכמה ימים.
לצפיה ב-'Ivf על בסיס ביוץ טבעי ללא הורמונים'
Ivf על בסיס ביוץ טבעי ללא הורמונים
09/06/2017 | 10:37
7
יש דבר כזה?
אחרי קבלת שלילי והרבה בכי.
האם למישהי יש נסיון עם דבר כזה? לשאוב רק ביצית אחת טבעית שמשתחררת לקראת ביוץ ולנסות לעבוד איתה, ללא הורמונים בכלל? רק אוביטרל ותמיכה נגיד.
האם הרופאים מאשרים זאת?
לצפיה ב-'זהירות מאכזבה...'
זהירות מאכזבה...
09/06/2017 | 10:56

אפשרי ומקובל
יכול להיות מעולה
ויכול להיות פחות...אצלי חיכיתי וציפית והיה זקיק מהמם ובדיקות טובות...
אבל בייצית לא היתה
לא חשבתי שזה יכול לקרות בכלל ולכן היה אכזבה גדולה
שני צדדים למטבע

לצפיה ב-'הפריה עם זקיק אחד טבעי'
הפריה עם זקיק אחד טבעי
10/06/2017 | 08:37
אני עשיתי הייתה ביצית ואפילו העובר דורג a אבל בסוף לא נקלט. השאיבה הייתה ממש בסדר בלי הרדמה לא כאב בכלל. אבל צריך לקחת בחשבון שזה זקיק אחד בלבד וממש עם מעט הורמונים רק 3 ימים.
לצפיה ב-'יתרונות וחסרונות של IVF על בסיס טבעי'
יתרונות וחסרונות של IVF על בסיס טבעי
10/06/2017 | 14:04
ראשית, מצטערת על השליליהבכי טבעי. תני לעצמך לבכות, ותפנקי את עצמך כדי לצבור כוחות.
עשיתי מספר הפריות כאלה, לרוב כשנשאבו ביציות, גם היו הפריות באיכות מעולה.
יתרונות:
1. לרוב, הרירית איכותית יותר כי היא לא ספגה הורמונים או שספגה מעט הורמונים בלבד.
2. הביצית המתקבלת לרוב איכותית יותר.
3. פתרון מצוין לבעלות תגובה צנועה להורמונים.
4. טיפול קל יותר מבחינת כמות הזריקות.

חסרונות:
1. לרוב נשאבת ביצית אחת בלבד. את שמה את כל יהבך עליה, על כל המשתמע מכך (היעדר הפריה, היעדר ביצית, קבלת טופס 17 מקופ"ח במקרה של כישלון).
2. יש צורך במעקב קפדני של בדיקות על מנת להימנע מפספוס ביוץ.
3. פספוס ביוץ על אף מעקב קפדני.

לגבי הרופאים ודעותיהם על טיפול טבעי, זה עניין של גאוגרפיה ועידן. ביפן לדוגמה, הטיפול בנשים צעירות עם בעיית זרע הוא ע"י סבבים טבעיים למשך שנה. פחות מקובל לתת הורמונים במקרים שהבעיה אצל האישה. אצלנו, לפני עשור היו כ- 3 רופאים בולטים שהיו בעד השיטה. היום יש יותר ויותר רופאים שמכירים ביתרונות הטיפול הטבעי.

בסופו של דבר, כמו כל טיפול פוריות, השאלה היא איזו דרך אופטימלית לאיזו מטופלת.

מאחלת שהטיפול הבא שלך יביא את התוצאה המיוחלת,
ועד אז, שולחת חיבוק גדול.

לצפיה ב-'תודה על התשובות ועוד'
תודה על התשובות ועוד
10/06/2017 | 19:48
1
אולי שווה "לבזבז" על זה כמה סבבים (מקווה שלא אצטרך).
אני אמנם חדשה "בעולם" הזה של ההפריות (חסימה דו"צ) אבל בהזדמנות זאת אני רוצה להגיד לכן כמה אתן אמיצות וחזקות ומחושלות. מעריצה כל אחת ואחת מכן, כל מי שעוברת ועברה אי פעם הפריה. כמה לא פשוט ולא קל. הכמיהה הזאת. המתח. ההורמונים. הספקות. ללילות ללא שינה. להכניס לגוף בריא ככ הרבה הורמונים. לקחת צ'אנס. לקום ולגרד כוחות כדי להמשיך עוד סבב ולקוות שהפעם זאת הפעם.
אמן כן יהי רצון שכולן יצליחו וישאו פרי בטן וגם חלילה אם לא להבין שזה לא סוף העולם וכן אפשר להשאיר חותם בעולם הזה ע"י התנדבות ועזרה לזולת, תהיי שלמה עם עצמך ושמחה ומסופקת. וע"י כך שאתן עונות אחת לשניה ומעודדות, מזדהות, אפילו מורידות דמעה, תומכות, מוסרות עודפים של תרופות זאת עבודת קודש ונשים צריכות לרומם אחת את השניה ולתמוך, לא רק במשבר אלא בכלל ביום יום, ליצור אחוות נשים ע"י פירגון ותמיכה, בלי עין צרה ובלי לקנא. אם נהיה אחת בשביל השניה נוכל להגיע רחוק.
שיהיה שבוע טוב
לצפיה ב-'מחזור טבעי'
מחזור טבעי
11/06/2017 | 12:38
הי,
אחרי 8 סבבי IVF ללא כל הצלחה הרופא שלי המליץ לי על מחזור טבעי.
התגובות שלי במחזורים הרגילים היו מאוד נמוכות - בין 2-5 ביציות (או בכלל לא) עם עוברים לא איכותיים יותר מדי, ושוב - ללא היריון.
המחזור הטבעי הלך אחלה. יצאה ביצית אחת שהופרתה לעובר בינוני.
ביום חמישי קיבלתי תוצאות ופעם ראשונה מאז שהתחלתי את הטיפולים שהייתי לי בטא חיובית (74) שהכפילה עצמה היום ל-254. אני עדיין נזהרת מלשמוח והאמת שעדיין קצת קשה לי לקלוט..
אני חושבת ששווה לנסות בייחוד אם לא יוצאות לך הרבה ביציות.
לצפיה ב-'לי זה הצליח '
לי זה הצליח
11/06/2017 | 13:01
עברתי שלושה סבבים בהם קיבלתי ״רק״ הורמונים למניעת ביוץ מוקדם.
נשאבה כל פעם ביצית אחת (האמת שבפעם הראשונה נשאבו שתיים, אבל אחת היתה לא בשלה).
לא התנסתי בסבבים אחרים אז אין לי השוואה.
זה יותר סיזיפי- עובדים קשה והכל תלוי בביצית אחת.
כאמור, לי זה עבד והביצית השלישית הצליחה.
מאחלת לך הצלחה בביצית הראשונה.
לצפיה ב-'ווואו. בהצלחה בע"ה!!! מחזיקה אצבעות לכולנו.'
ווואו. בהצלחה בע"ה!!! מחזיקה אצבעות לכולנו.
12/06/2017 | 20:12
לצפיה ב-'בדיקת היריון לאחר החזרת עוברים - נראה לי שעשיתי טעות...'
בדיקת היריון לאחר החזרת עוברים - נראה לי שעשיתי טעות...
08/06/2017 | 14:36
19
שלום לכולן,
נראה לי שעשיתי טעות גדולה. ביום שישי האחרון החזירו לי 2 עוברים. נאמר לי להגיע ב14/6 לבדיקת דם היריון.
בימים האחרונים אני מרגישה פה ושם קצת מחושים בחזה אבל לא משהו דרמטי ואני זוכרת שבהיריון הקודם שאמנם היה ספונטני הרגשתי לאחר שבוע טוב טוב את החזה וכך ידעתי שאני בהיריון.
מאתמול יש לי כאבים קלים כמו של מחזור, אין הפרשות יוצאות דופן או דימום אבל בהחלט מחושים של מחזור.
בשיא טפשותי עשיתי היום בדיקת שתן להיריון בערכה שקניתי, אפילו לא עשיתי את הבדיקה בשתן של הבוקר אלא בצהריים. יצא שלילי כמובן. אני סוג של מפורקת פה. הרי מה הסיכוי שייצא משהו חיובי ביום רביעי הקרוב?
לצפיה ב-'את לא אמורה לקבל תשובה חיובית היום.. קחי אויר הכל פתוח'
את לא אמורה לקבל תשובה חיובית היום.. קחי אויר הכל פתוח
08/06/2017 | 14:51
לצפיה ב-'אני בדיוווק באותו מצב'
אני בדיוווק באותו מצב
08/06/2017 | 16:01
10
יום שני שאיבה, שישי היתה החזרה, יום רביעי מוזמנת לבטא.
אני עושה בדיקות כבר כמה ימים והכל שלילי (קניתי 100 בדיקות באיביי, עושה פעמיים ביום).
יש בנות שכבר מזהות בשלב הזה, ויש בנות הריוניות שיוצא עדיין שלילי.
באופן כללי, 2/3 מההריוות ניתנים לזיהוי 10 ימים אחרי ביוץ - לפי אתר אמריקאי שמצאתי.
בעייני זה בכלל לא טיפשי לעשות מוקדם בדיקה, זה עוזר לעכל לאט לאט ולא לחטוף הלם אחרי הבטא. מקסימום הפתעה לטובה....

מבחינת תופעות, עד אתמול הרגשתי גירוי יתר קל ונהניתי מכל רגע (נפוחה מאד, שחלות גדולות שאני מרגישה בכל צעד). אתמול פתאום חזרה לי בטן שטוחה והתחילו כאבי ראש ושלשולים.

מאחלת לשתינו הפתעה נעימה ביום רביעי!! ריאלית, בדיקה היום לא באמת אמינה
לצפיה ב-'10 ימים לאחר ביוץ זה בהיריון ספונטני'
10 ימים לאחר ביוץ זה בהיריון ספונטני
08/06/2017 | 19:00
בהפרייה זה נראה לי קצת שונה...
בכל מקרה מאחלת לשתינו באמת הפתעה נעימה והיריון קל ותקין ובידיים מלאות. אמן!!!
לצפיה ב-'אני גם עשיתי ככה'
אני גם עשיתי ככה
08/06/2017 | 19:46
הריון מהזרעה. ביום 11 אחרי הזרעה יצא פס ממש ממש חלש בבדיקה ביתית של אי ביי. הלכתי לעשות בטא באותו הבוקר ויצאה בטא 8. חשבתי שאריות אוביטרל אבל לאחר יומיים עלתה ל 33.
לצפיה ב-'ואוו אני בהלם.רופא בפורום כתב לי שהבדיקה הביתית הייתה צריכה '
ואוו אני בהלם.רופא בפורום כתב לי שהבדיקה הביתית הייתה צריכה
10/06/2017 | 07:26
7
להיות כבר חיובית ביום חמישי בגלל שהעוברים היו בני 5 ימים כשהחזירו לי אותם.
אני לא מבינה למה מענים אותנו 12 יום כשאפשר לגלות הרבה לפני. 
מתבאסת לדעת שצדקתי בתחושותיי. אגב אין לי כבר שום תופעות שעוד היו קצת בהתחלה. אין בכלל רגישות בחזה, אין כלום. לא רואה טעם בכלל ללכת לעשות בדיקה ביום רביעי האמת. 
לצפיה ב-'טוב שכחת לציין פרט קטן..'
טוב שכחת לציין פרט קטן..
10/06/2017 | 08:48
3
רוב ההחזרות הן יום 3 אלא אם כן רושמים אחרת.
5 ימים אחרי החזרה של יום 5 אפשר לראות פס. אם 7 ימים אחרי אין..כנראה גם לא יהיה. בדיקת דם 12 יום אחרי זה באמת סטרץ מטורף..ומיותר.

לצפיה ב-'בהחלט. אז מתי אני אמורה לקבל מחזור אם קיבלתי אוביטרל ביום '
בהחלט. אז מתי אני אמורה לקבל מחזור אם קיבלתי אוביטרל ביום
10/06/2017 | 09:03
2
השאיבה, שהיה בתאריך 28/5?
יומיים לפני האובטירל קיבלתי 2 זריקות דקפפטיל ולאחר השאיבה קיבלתי את האוביטרל.

לצפיה ב-'11-14 יום מהאוביטרל'
11-14 יום מהאוביטרל
10/06/2017 | 09:54
יש נשים שהתמיכה מעכבת להן את המחזור, והוא יגיע רק אחרי כמה ימים שהפסיקו את התמיכה.
אצלי המחזור מגיע 12-14 יום מהאוביטרל לא משנה התמיכה..

לצפיה ב-'כשהעוברים בני 5 ימים'
כשהעוברים בני 5 ימים
10/06/2017 | 14:17
אפשר לבדוק בטא 10 ימים אחרי...
ווסת מקבלים בעיקרון 14 יום אחרי הביוץ אם כי יש חריגים. אבל במקרה של הפריות, בגלל שמקבלים תמיכה, אז הווסת יכולה לאחר...
מציעה לך בכל מקרה לעשות בטא.
לצפיה ב-'לצערי הוא כנראה צודק'
לצערי הוא כנראה צודק
10/06/2017 | 14:11
2
אנחנו באותה סירה...כל הבדיקות הביתיות עדיין שליליות. אני כמובן לא מפסיקה תמיכה ואגיע לבטא כמו ילדה טובה. עבדתי קשה עד עכשיו, נסיים כבר את הסבב כמו שצריך.
יסלחו לי טוליתי וכל הבנות שלא מאמינות בבדיקות ביתיות....כמובן שבדיקת דם יותר מדויקת ויש טעויות בסטיקים, אבל רוב הסיכויים שהבדיקה הביתית מנבא נכון. למען אותו סיכוי קלוש ממש חשוב לא להפסיק תמיכה, אבל לנהל ציפיות בהתאם. אני אבקש מחר שיקדימו לי את הבטא ליום שני ואז אוכל כבר להפסיק תמיכה, לקבל מחזור, ולהמשיך לסבב הבא. זו התעללות מיותרת בינתיים.
ביליתי את הימים האחרונים בהמון בכי וכאב. הנפיחות באה והולכת (בסבב שנקלט היא נשארה קבוע), עדיין רגישות בחזה (אבל פחות), כאבי ראש, כאבי גב, בחילות קלות מדי פעם ויומיים של שלשולים. כל התסמינים של תחילת הריון בלי הפס שחלמתי עליו.
לצפיה ב-'לפחות עוד יש לך תסמינים. לי אין כלום, אפילו כאבי המחזור פסקו'
לפחות עוד יש לך תסמינים. לי אין כלום, אפילו כאבי המחזור פסקו
10/06/2017 | 14:49
1
רגישות בחזה אין בכלל, וגם כאבי הכאילו לפני מחזור פסקו לחלוטין ואם כבר אז יש לי דווקא קצת עצירות...
אני גם אגב מאוד מאמינה בבדיקות הביתיות.
הייתי פעמיים בהיריון ספונטני והבדיקות הביתיות גילו אותם בצורה ברורה שבוע וחצי לאחר קיום יחסי המין. 
הם מסכימים להקדים בדיקות בטא? אין להם איזה פרוטוקול שהם מחויבים לפעול על פיו?
לצפיה ב-'הקדמת בטא'
הקדמת בטא
10/06/2017 | 14:59
נגלה מחר אם יסכימו להקדים. לדעתי הרופאה רשמה על אוטומט 12 יום בלי לשים לב לגיל העובר. פעם קודמת נתנו לי אחרי 10 ימים.
יש לי הפניה לבטא מרופא משפחה. התכנון היה שאם יהיה פס לא אצטרך להתאפק עד יום רביעי, אבל עכשיו סתם חבל על הטרטור.
אגב, עצירות ושלשול אלו שתיהן תופעות של תחילת הריון שקשורות לרמות פרוגסטורון גבוהות (במקרה שלנו, בגלל התמיכה כנראה).
מחכה לשמוע עדכונים ממך!
לצפיה ב-'עוד מוקדם. יום שבת זה זמן טוב לביתית'
עוד מוקדם. יום שבת זה זמן טוב לביתית
08/06/2017 | 18:15
לצפיה ב-'סטיקים אינם מדייקים בזיהוי הריון. '
סטיקים אינם מדייקים בזיהוי הריון.
10/06/2017 | 10:19
מאוד יכול להיות שאת בהריון, וסתם מרגישה רע.

מאחלת לך בטא חיובית ויפה, והריון תקין וקל.
לצפיה ב-'עוד הכל אפשרי...'
עוד הכל אפשרי...
10/06/2017 | 23:16
4
גם לי החזירו בלסטוציסטים. הייתי אמורה לטוס ביום העשירי אחרי ההחזרה. פרופ' לאופר הסכים שאעשה בדיקה ביום של הטיסה, אבל אמר לי שבשום פנים ואופן אני לא מפסיקה תמיכה אם התשובה שלילית. מבחינתו זה לא תופס. יותר מזה, הוא גם לא הסכים שאפסיק תמיכה לפי בדיקה ביתי ביום ה-14. הנחה אותי שרק אם אני מוצאת מעבדה בחו"ל והתשובה שלילית אני יכולה להפסיק. כל סיטואציה אחרת אני ממשיכה עד שאני חוזרת לארץ.
בסוף עשיתי בדיקה ביום העשירי, התשובה הייתה חיובית למזלי וטסתי בתחושה אחרת...אבל אפילו בבוקר של הבדיקה האחיות הזהירו אותי שסביר שיהיה שלילי וזה לא אומר כלום.
את בדקת ביום השישי להחזרה, ובבדיקה ביתית....זה לא אומר כלום!
לצפיה ב-'מבקשת סליחה מהרופא שלך ומהאחיות אבל...'
מבקשת סליחה מהרופא שלך ומהאחיות אבל...
11/06/2017 | 08:31
1
10 ימים אחרי החזרת בלסטו' זה בעצם כבר 15 יום מהביוץ. בשלב כזה אם יש הריון, הסיכוי הוא אפסי שלא תהיה בטא בבדיקת דם. זה כביכול כבר יום אחד איחור של הווסת.
בדיקה ביתית זה באמת כבר משהו אחר כי הן לא מדויקות.
ובמקרה של פותחת השרשור- היא אכן בדקה מוקדם מדי.
לצפיה ב-'הי, עשיתי בדיקה ביתית גם אתמול שזה 10 ימים מההחזרה '
הי, עשיתי בדיקה ביתית גם אתמול שזה 10 ימים מההחזרה
12/06/2017 | 08:02
יצא שלילי מובהק. 
אם לא הייתי בהיריון בעבר אז לא הייתי מספידה כל כך מהר, אבל מכיוון שאני מכירה היטב את התחושות ואת התגובה של הגוף שלי לתחילת היריון אני מבינה בצער רב שההחזרה הזאת לא צלחה (היא אגב הראשונה שלי).
בינתיים ממשיכה כמו ילדה טובה לקחת את התמיכה וממתינה לבדיקה ביום רביעי. במחלקה לא הסכימו בשום פנים ואופן להקדים לי אותה. כנראה ש12 יום לאחר ההחזרה זה המספר הרשמי המקסימלי שבו ניתן לראות היריון. פרוטוקולים אני מבינה וזה בסדר.
לצפיה ב-'ראשית שמחה שיצא לך חיובי :) האם היו לך תופעות כלשהן?'
ראשית שמחה שיצא לך חיובי :) האם היו לך תופעות כלשהן?
12/06/2017 | 08:06
1
כי לי אין כלום! בימים הראשונים עוד הייתה קצת קצת רגישות בחזה (לא מתקרב לרגישות שהייתה לי כשהייתי בהיריון) שבאה והלכה עד שנעלמה לחלוטין.
אין לי כלום כלום כלום וזה לא אופייני לי לתחילת היריון. 
אני לא מבינה למה הם אומרים שפחות מ12 יום לא ניתן באמת לדעת, זה ברור שכן ניתן...
לצפיה ב-'הגוף שלנו הוא לא מחשב...'
הגוף שלנו הוא לא מחשב...
12/06/2017 | 10:36
תאורטית את צודקת, יום עשירי אמורה להיות בטא, אלא ש...
בלסטוציסטים שהוחזרו לא מתנהגים בהכרח כמו בלסטוציסטים שהגיעו בעצמם אחרי טיול בחצוצרה...
אני מניחה שרופאים ואחיות לא אומרים סתם בשביל להשאיר אותנו באופוריה. לא חושבת שרצו להחזיק אותי בתקווה סתמית כי היה ברור שאני רוצה להפסיק תמיכה ולא להסתובב ככה בחו"ל...או לחפש מעבדה בחו"ל...
כבר היו פה בטאות נמוכות ביום 14, מה שאומר שיום/יומיים לפני לא היה כלום. חלקן התפתחו להריון וילד (לי אישית הייתה בטא נמוכה ביום 14 להחזרה שלא התפתח להריון , אבל עדיין ביום 10 כנראה לא היה כלום...וכן זה היה מבלסטוציסט)

אני כבר ממזמן לא בפורום... עם שלושה ילדים (מתוכם השלישית ספונטנית) וכל אחד מהם היו תופעות שונות לגמרי... בראשונה ממש הרגשתי פיזית את ההשרשה, בשני הייתי בדרך להספיד (באמת רק רציתי להפסיק תמיכה כבר) ואת השלישית גיליתי רק בשבוע 8...בכל זאת מי מצפה לספונטני אחרי טיפולים בגלל בעיית זרע קשה ורירית דקה שאף אחד לא חשב שיכולה להחזיק הריון...

את יכולה כבר להתכונן לשלילי.. אם זה יהיה חיובי תקפצי מאושר, אבל אם יהיה שלילי, כנראה שזה שאת מספידה לא באמת יפחית מהכאב...

לצפיה ב-'תמיכה'
תמיכה
11/06/2017 | 08:16
3
ברגע שמפסיקים לקחת תמיכה, (אוטרגסטן 3 פעמים ביום) מיד מקבלים מחזור? האם ניתן לקבל מחזור תוך כדי לקיחת תמיכה? האם העוברים שמחזירים יכולים להיקלט ללא תמיכה או שזה חובה?
יש אולי מקום שאפשר לקרוא ולהבין בכלל על כל הפרוצדורות של ה ivf?
לצפיה ב-'היי'
היי
11/06/2017 | 08:27
2
לא תמיד מקבלים מחזור מיד עם הפסקת התמיכה. זה אינדיבידואלי, תלוי מתי בגוף של אישה מסויימת ההורמונים מתאפסים ואז היא תקבל ווסת.
כן, ניתן לקבל ווסת גם תוך כדי תמיכה. לפעמים זה אומר שהתמיכה לא מספיקה ואז להבא צריך לתגבר אותה. מצד שני, יש כאלו שיקבלו ווסת בדיוק 14 ימים אחרי הביוץ גם עם תמיכה מספקת.
בהפריות נותנים תמיד תמיכה כי יוצאים מנקודת הנחה שבהליך שאיבת הביציות פוגעים במנגנון הטבעי של הפרשת הפרוגסטרון בגוף (שואבים את הביציות ואז אין גופיף צהוב שמפריש פרוג') ולכן נותנים פרוג' חיצוני בדמות תמיכה.
אם עושים סבב טבעי של החזרת מוקפאים אז לא חייבים לתת תמיכה אבל גם אז לדעתי חבל לקחת סיכון. אצלי נתנו לי תמיכה גם בסבב טבעי שכזה ואחרי שנקלט הריון, וראו שהפרוג' יפה, אמרו לי להפסיק די מהר.
יש אתרים של רופאים באינטרנט שמסבירים על התהליך ועל ההורמונים. לפרופ' זיידמן למשל יש אתר כזה.
בהצלחה!
לצפיה ב-'מפורט וברור. תודה רבה.'
מפורט וברור. תודה רבה.
11/06/2017 | 20:48
1
לצפיה ב-'בשמחה '
בשמחה
12/06/2017 | 06:24
לצפיה ב-'רירית וציסטה '
רירית וציסטה
09/06/2017 | 14:22
1
הי ,
היום עשיתי שאיבה מס' 5 אחרי לידת בני .. בבדיקות האחרונות אמרו שהרירית דקה והרופא אמר שיחליט בשאיבה לגבי אם תהיה החזרה או לא בגלל הרירית. החליט שהרירית לא מספיק טובה וכעת ממתינים.. 
בתחילת השנה עברתי היסטרו וגילו הידבקויות . פתרנו את זה בניתוח. ובחודש מרץ האחרוןהרירית הגיעה ל9.3 אבל הטיפול לא צלח וגם נוצרה לי ציסטה (תמיד אחרי הורמונים)
האם למישהי קרה מקרה דומה ? חשבתי שהרירית דקה בגלל הציסטה אבל הרופא לא חושב . יכול להיות שנוצרו שוב הדבקויות ??? או אולי זה באמת בגלל הציסטה? מאד מאוכזבת במיוחד מהלא נודע מתי יחזירו לי ואיזה עיכוב מיותר

לצפיה ב-'באיזו סוג של ציסטה מדובר?'
באיזו סוג של ציסטה מדובר?
10/06/2017 | 14:13
האם הציסטה מפרישה הורמונים?

לצפיה ב-'חוזרים לעבודה '
חוזרים לעבודה
08/06/2017 | 08:38
19
שלום לבנות הפורום הנחושות!
אני רואה שיש בנות חדשות בפורום, אז נתחיל בכמה מילות היכרות.
אני תושבת חוזרת בפורום. הגעתי לפה לפני כמעט שנתיים ומצאתי בית חם, מכיל ותומך.
התהליך שלי התחיל בשל רזרבה שחלתית נמוכה עד כדי חוסר בהירות אם היא קיימת בכלל (FSH 64).
עברתי שני רופאים, שלושה סבבי IVF, היסטרו ניתוחית אחת ומאות מחטים.
בכל סבב נמצאה ונשאבה ביצית אחת בודדת שהופרתה והוחזרה יומיים לאחר השאיבה.
הייתם שם בשבילי ברגעי המשבר, החרדה, רכבת ההרים הרגשית והתקווה שהבטא שהתחילה בסבב השילישי תגשים חלום.
עזבתי לפני יותר משנה ואסתפק בלומר שכל הברכות שלכן התגשמו. היה לי הריון ארוך, משעמם שנגמר בידיים מלאות.
מידי פעם חזרתי לבקר ולקרוא מה חדש. התרגשתי עם כל הצלחה וכאבתי לראות את האכזבות והכאבים של הבנות שעדיין נלחמות על זכות אנושית וטבעית כל כך.
אחרי מנוחה קצרה, אנחנו חוזרים לתלם. אני לא נעשית צעירה יותר (חבל) ובקרוב נתחיל את התהליך כשאני כ מעבר לגיל 40... בקיץ אפילו 41.
אני יודעת שיש מעלינו שעון ענק שמתקתק והזמן במקרה שלנו  לא עוזר ולא משבח.
עם נחישות גדולה כבעבר ועם דלק מחוזק במנועים, התחלנו את שלב הבדיקות המקדימות.
גיאלורוסה
לצפיה ב-'איזה כיף לשמוע '
איזה כיף לשמוע
08/06/2017 | 12:32
מזל טוב ("קצת" באחור...) ובהצלחה בסבב החדש!
לצפיה ב-'שאלה..'
שאלה..
08/06/2017 | 13:31
הי, קודם כל בהצלחה:) אפשר לשאול האם הקופה מאפשרת טיפולים ב FSH גבוה? גם אני עם רזרבה נמוכה ושואלת את עצמי אם ימשיכו בעתיד לאפשר לי טיפולים. עשית גם AMH?תודה..
לצפיה ב-'תודה לשתיכן! '
תודה לשתיכן!
08/06/2017 | 13:53
לצפיה ב-'בהצלחה! '
בהצלחה!
08/06/2017 | 22:33
9
בת כמה בתך / בנך?
מעניין אותי כמה זמן לקח לך לחזור לעבודה (;
לצפיה ב-'חזרה לעבודה...'
חזרה לעבודה...
09/06/2017 | 15:50
8
האמת שהתכנון היה לתת לי ארבעה חודשי חסד ומנוחה ואז לחזור לעבודה.
אבל לצערי הלידה נגמרה בקיסרי מה שמסבך את המצב.
בכל מקרה התור ליעוץ עתיד להיות בעוד חודש כשאהיה 4 חודשים לאחר הלידה.
קיבלתי מידע סותר לגבי כמה זמן מומלץ להמתין לפני הריון נוסף.
הבנתי שהאידיאל הוא שנה, אבל אני לא מתכוונת לחכות.
בפגישת היעוץ אבין יותר לגבי ההשלכות.
בכל מקרה אנחנו רוצים להתחיל כמה שיותר מוקדם את התהליך.
אנחנו לא יודעים כמה זמן יקח הפעם.
גיאלרוסה.

לצפיה ב-'לי אמרו לחכות שנה, וב IVF בהחלט דרשו שאחכה שנה'
לי אמרו לחכות שנה, וב IVF בהחלט דרשו שאחכה שנה
09/06/2017 | 16:01
6
בשביל לחזור לטיפולים. מפה לשם כבר עברו כמעט שנתיים..
לצפיה ב-'אחרי קיסרי?'
אחרי קיסרי?
09/06/2017 | 16:08
3
דיברתי עם הרופא שלע ואמרתי לו שילדתי קיסרי.
הוא אמר שלאור ההיסטוריה שלי והגיל הוא לא ממליץ להמתין.
אני רוצה לשמוע ממנו מהם הסיכונים להתחלת עבודה מוקדמת יותר.
אם הסיכונים הם לי (שמירת הריון, קיסרי נווסף) זה בהחלט סיכון שאני מוכנה לקחת.
אבל אם הסיכון הוא לעובר. אז אשמע הצעות.
את יודעת אם יש אפשרות לעשות רק סבבי שאיבות והקפאת עוברים?
גיאלרוסה
לצפיה ב-'לא יודעת... וגם יכול להיות שיש נהלים שונים במקומות שונים'
לא יודעת... וגם יכול להיות שיש נהלים שונים במקומות שונים
09/06/2017 | 18:49
בכל מקרה יש גם עניין של גיל, אני מבוגרת ממך בכמה שנים טובות..

לצפיה ב-'הסיכון הוא לקרע ברחם'
הסיכון הוא לקרע ברחם
09/06/2017 | 19:36
1
ללכת לייעוץ זה מעולה, וגם רעיון לא רע לעשות סבב שאיבות+הקפאות (אימצתי).

לי אמרו לחכות שנה, ובכל מקרה לא פחות מחצי שנה. 
מציעה לעשות היסטרוסקופיה מתישהו לפני כדי לוודא שאין הידבקויות, ואם יש לטפל בהן.
לצפיה ב-'השאלה אם הקופה תאשר...'
השאלה אם הקופה תאשר...
10/06/2017 | 09:03
בעצם למה לא?
זה למעשה טיפולי ״שימור פוריות״, לא?

לצפיה ב-' '
10/06/2017 | 10:22
1
כדי להתחשב בכל מי שעדיין נלחמת כדי להגיע לרגע המיוחל, ענייני לידה (וגם ילדים) בפורום הורים בטיפולים או במסר.

תודה על ההתחשבות.
לצפיה ב-'מקבלת ומתנצלת '
מקבלת ומתנצלת
10/06/2017 | 11:49
לצפיה ב-'היי מתוקה. בהצלחה!'
היי מתוקה. בהצלחה!
10/06/2017 | 14:07
ולגבי זמן ההמתנה- בר חווה ממליץ על חצי שנה המתנה כמדומני.

לצפיה ב-'איזה כיף לשמוע'
איזה כיף לשמוע
09/06/2017 | 13:43
2
קודם כל מזל טוב! הבאת איתך משב של שמחה ותקווה..
אני זוכרת שנכנסתי לפה בתחילת התהליך שלי ופניתי אלייך לשמוע מה עבד לך ואצל מי טופלת. התשובה שלך מאד חיזקה אותי.. שוב תודה רבה!
מצטרפת לשאלה מלמעלה על האישור מהקופה..
מאחלת לך המון הצלחה גם עכשיו.
בשורות טובות ושבת שלום ממני
לצפיה ב-'תודה ותשובה'
תודה ותשובה
09/06/2017 | 16:04
1
תודה רבה!
שמחה לשמוע שנתתי לך כוח!
לגבי השתתפות הקופה -
התשובה הפורמלית היא שלא.
וזה די מקומם בעיקר בשל העובדה ש ה-FSH הגבוה שלי
כנראה לא רמז נכונה על הרזרבה שלי.
התשובה המציאותית היא שיש קופות פחות מחמירות.
הצלחתי להוריד את רמת ההורמון באמצעות זריקות
ולכן כן קיבלתי השתתפות בסופו של דבר.
למזלי קופת חולים כללית לא בודקת היסטוריה של המטופלת (בניגוד למה ששמעתי
לגבי קופח מכבי) ולכן נדיבה יותר במתן אישורים. 
גיאלורוסה
לצפיה ב-'איזה זריקות קיבלת שהורידו fsh?'
איזה זריקות קיבלת שהורידו fsh?
09/06/2017 | 23:19
לצפיה ב-'ברוכה השבה אלינו'
ברוכה השבה אלינו
10/06/2017 | 10:24
1
כיף שחזרת! חסרת לנו כאן.
את אכן אחד המקרים המעודדים בפורום, ותודה שחזרת עךל סיפורך המעודד.
מאחלת הצלחה מהירה.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
10/06/2017 | 11:51
זה באמת כיף לחזור.
הפורום הזה היה נקודת אור עבורי.
אני שמחה להיות חלק ממנו.
לצפיה ב-'בהצלחה!!! '
בהצלחה!!!
11/06/2017 | 12:39
לצפיה ב-'כיווני מחשבה לטיפולים'
כיווני מחשבה לטיפולים
08/06/2017 | 17:05
4

שלום לכולן,

אבקש להתייעץ בשביל חברה (בהסכמתה):

היא מטופלת מזה כשנתיים אצל פרופ׳ יעבץ בניסיון להרות כאם יחידנית. אחרי שש הזרעות שלא צלחו עברה להפריות, היו כמה החזרות שלא הצליחו. פרוטוקול אחרון הופסק לפני השאיבה עקב גידול בבלוטת יותרת המוח שמטופל כעת. פנתה לחוות דעת שנייה אצל ד״ר מיכה באום שאמר שפשוט יש להמשיך בטיפולים וכעת היא בפרוטוקול ארוך אצל יעבץ. כבוגרת קצת טיפולים בעצמי, הטרידה אותי העובדה שהעבירו אותה שש הזרעות מבלי לעשות צילום רחם. אני יודעת שאין קסמים, אבל רציתי לשאול האם תוכלו להמליץ על בדיקות או פרוצדורות שאתן חושבות שכדאי לעשות? אולי להתייעץ עם רופא נוסף, כמו ד״ר בר חווה למשל? האם צריך לדוגמה לבדוק שאין נוזלים בחצוצרה או הידבקויות כלשהן? (עברה בעבר איזשהו ניתוח בטן). עזרתן לי בעבר ואשמח אם אולי אוכל לעזור לה במשהו. תודה רבה מקרב לב ��
לצפיה ב-'הצעות'
הצעות
09/06/2017 | 17:56
3
אני עשיתי לבד מצילום רחם בדיקת היסטרוסקופיה
ובדיקה לקרישיות יתר
לצפיה ב-'תודה רבה! ושאלה'
תודה רבה! ושאלה
09/06/2017 | 19:17
2
האם יש טעם בצילום רחם אם היא כבר בהפריות? האם ניתן לזהות כך נוזלים בחצוצרה או משהו אחר שעשוי להפריע פרט לחסימות?
לצפיה ב-'בהחלט'
בהחלט
10/06/2017 | 13:50
1
נוזלים בחצוצרה עלולים להפריע להשתרשות.
כל הכבוד לך על החברות והעזרה לחברתך. נשמח שהיא תגיע לכאן כדי לקבל חיבוק,
ובנוסף, שתענה על השאלות הבאות:
1. כמה זקיקים נשאבים בכל שאיבה ועל איזה מינון של הורמונים?
2. איך איכות העוברים?
3. כמה עוברים מתקבלים?
4. מה עובי הרירית והאם היא תלת שכבתית?
5. האם ידועה בעיה כלשהי?
6. האם כל הנסיונות היו מאותה תרומת זרע?  

שתענה וננסה לעזור.
לצפיה ב-'המון תודה טוליתי! העברתי לה'
המון תודה טוליתי! העברתי לה
10/06/2017 | 15:01
לצפיה ב-'תופעות לוואי בטיפולי הזרעה'
תופעות לוואי בטיפולי הזרעה
09/06/2017 | 15:23
5
שלום בנות,

אני חדשה פה בפורום ובתהליך הטיפולים גם כן..
אמורה להתחיל בטיפולי הזרעה עם שילוב הורמונים, כבר במחזור הקרוב.
קיבלתי מהרופא מרשמים לכדורים של פרוגינובה+איקוקלומין, וזריקה של אוביטרל.

אני קצת (הרבה) חוששת מכל תופעות הלוואי של הטיפול..

אשמח לשמוע מנסיונכן, איך התמודדתן עם זה? והאם אפשרי לעבור את זה ללא תופעות לוואי כלל?

לצפיה ב-'לי כמעט ולא היו תופעות'
לי כמעט ולא היו תופעות
10/06/2017 | 09:00
היה קצת אדמומיות מסביב מקום שהזרקתי בו את התרופה, היו קצת כרבים בשדיים....קצת נפיחות בבטן בשעות הערב...לא משהו בלתי נסבל. מקווה שגם אצלך יעבור בלי תופעות לווי חוץ מתופעת לווי אחת תינוק בסוף התהליך. בהצלחה
לצפיה ב-'ברוכה הבאה לפורום'
ברוכה הבאה לפורום
10/06/2017 | 10:27
3
לפני הכול, האם את מטופלת אצל רופא פוריות? הכוונה היא לרופא מומחה בטיפולי הפריה חוץ גופית, ולא לרופא גניקולוג "רגיל".

לגבי תופעות הלוואי, חשתי יותר עצבנית, והאסטרופם והאוביטרל ניפחו אותי. ההתמודדות שלי כללה החלפת מלתחה לבגדים רחבים יותר, או כפי שacka לימדה אותי "שופינגתרפיה".

בהצלחה
לצפיה ב-'תזכרי שתופעת הלוואי המשמעותית ביותר של הטיפול, יכולה '
תזכרי שתופעת הלוואי המשמעותית ביותר של הטיפול, יכולה
10/06/2017 | 10:28
להיות הריון
לצפיה ב-'בנוגע לעניין הנפיחות'
בנוגע לעניין הנפיחות
10/06/2017 | 10:48
1
אכן מטופלת אצל רופא פוריות.
אני בהחלט מקווה שתופעת הלוואי היחידה שאחווה היא הריון 

האם חווית את תופעת הנפיחות כבר בסבב הראשון? והאם מדובר בתופעה חולפת לאחר השימוש באוביטרל? (אני בעצמי שמנמונת לשעבר שעבדה קשה מאוד כדי לרדת במשקל.. לכן העניין מדאיג אותי)
לצפיה ב-'להפך, האוביטרל גורם לשחרור של הורמונים, '
להפך, האוביטרל גורם לשחרור של הורמונים,
10/06/2017 | 13:43
ובין היתר לשחרור פרוגסטרון ואסטרדיול. הפרוגסטרון הוא הורמון המרפה שרירים חלקים כמו רחם, קיבה וכו'. כשהשרירים מורפים יש יותר גזים במערכת העיכול, יותר עצירות ולכן הבטן יותר נפוחה.
הנפיחות הייתה אצלי כבר בסבב הראשון.
לגבי הדאגה הספציפית, ממליצה על הליכה מתונה. היא גם עוזרת לנפיחות וגם למצב הרוח. בנוסף, כל ספורט אחר שאת מתחברת אליו יכול לבלום עליית משקל מהורמונים. תצטיידי בכמה חולצות עם גזרה מטשטשת בטן.
לצפיה ב-'איקקלומין מול זריקות'
איקקלומין מול זריקות
07/06/2017 | 10:12
5
לאחר 2 הזרעות (במחזור טבעי) ואחת עם איקקלומין (50 מ"ג ביום ל-5 ימים) שכשלו, הרופא הציע לעבור לזריקות.
האם לא כדאי לנסות קודם מינון גבוה יותר של איקקלומין בטרם המעבר לזריקות? (בת 37)
תודה!
לצפיה ב-'לא'
לא
07/06/2017 | 12:38
לאיקקלומין עלולה להיות השפעה מאוד לא טובה על רירית הרחם, ובגילך גם סבב אחד איתו הוא סבב אחד יותר מדי.
לצפיה ב-'לא'
לא
07/06/2017 | 21:52
3
תעברי לזריקות. הדקירה כמעט לא מורגשת והרבה יותר יעיל ומטיב עם הרירית
לצפיה ב-'אני נקלטתי בהזרעה ראשונה עם גונאל'
אני נקלטתי בהזרעה ראשונה עם גונאל
07/06/2017 | 22:41
בדיעבד האיקקלומין (גם כן 50 מ"ג ) היה בזבוז של חודש יקר (הרירית היתה 4.3, לרוב שואפת ל-9)
לצפיה ב-'תופעות לוואי'
תופעות לוואי
08/06/2017 | 11:09
1
אין לי בעיה עם הזריקות (אני סוכרתית ומזריקה לעצמי כל הזמן) אני חוששת נורא מהתופעות לוואי....

לצפיה ב-'גם אני סוכרתית'
גם אני סוכרתית
08/06/2017 | 15:52
שמחה לדווח שלפחות אצלי ההורמונים לא השפיעו באופן דרמטי, אם בכלל, על האיזון  
בהצלחה!
לצפיה ב-'בנות יקרות, חייבת לשתף את סיפורי'
בנות יקרות, חייבת לשתף את סיפורי
07/06/2017 | 10:54
8
לא כתבתי פה הרבה זמן, אני נמצאת 4 שנים בטיפולים לילד שלישי (תאומים בני 6 בבית) על רגע אזוספרמיה של בעלי.
אתן בטח לא זוכרות, אבל העליתי פה הרבה פוסטים על התחושות שלי סביב הטיפול באסותא רמת החייל, תחושת הייאוש העמוק שהשתלטה לאחר שנים באותו בית חולים וכשלונות חוזרים, והתלבטתי מאוד האם לעבור בית חולים ולנסות במקום אחר.
כולן המליצו לי לעבור, אבל אנחנו פחדנו מהצעד הזה מאוד. כי מה לעשות- נפש האדם לא אוהבת שינויים..  ושכנענו את עצמנו בכל הסיבות האפשריות- יש שם את מיטב הרופאים, הצליח לנו עם התאומים שם, זה פשוט חוסר מזל וצריך לנסות.. והמשכנו עוד סבב ועוד סבב באותו מקום ובכל סבב הרגשתי עוד מסמר ועוד מסמר בארון הקבורה של התקווה שלי.
היו לנו שם סבבים נוראיים. בקושי יצאו ביציות, כמעט ולא מצאו זרעים, באחד מניתוחי הטסה של בעלי ע"י דר מדג'ר לא מצאו זרעים בכלל ואז נמסר לנו שכנראה יש עצירה בייצור והזרע של בעלי על כרעי התרנגולת.
החלום לילד נוסף מעולם לא הרגיש רחוק יותר. הייתי מיואשת ולא ראיתי שום תקווה, והרגשתי נפשית שהתחלתי אפילו להשלים עם זה ולהתחיל להתאבל על זה.
ועדיין- לא העזנו לשנות ולעבור. 
ואז הגענו לסבב האחרון שהקופה מאשרת לילד שלישי ואמרתי לבעלי שאני רוצה לעשות את הצעד הזה. 
הלכנו לד"ר ברקוביץ ששמענו עליו המלצות רבות, עברנו לאסותא ראשל"צ אבל הצעד הכי קשה מבחינתנו היה לעזוב את דר מדג'ר שמטפל בבעלי שבע שנים, כי מדג'ר לא מנתח ראשל"צ. בעלי עבר לפרופ' רביב.

מתחילת הסבב הכל היה אחר, וטוב. קיבלתי פרוטוקול אחר, היו פי 3 יותר ביציות.
שאבו לי 22 ביציות (בעבר לא הגעתי ליותר מ 8-10 גג, שמתוכן רק 3-4 היו בשלות) והכי חשוב מבחינתי, אבל הכי חשוב, מצאו לבעלי המון זרעים ואף הקפיאו 5 מנות (!!!!!) נוספות להמשך. 5 מנות!!! 
יצאו לנו 6 עוברים. חמישה מהם 8 תאים דרגה 1. בחיים לא הגענו לעוברים כאלה- תמיד היו עם שברים ועם פחות תאים. חמש מתוך שש. מושלמים.

פעם ראשונה החזרנו רק אחד. שנקלט.

4 שנים של כאב, שבעה סבבים, עוברים מקרטעים והחזרות כושלות. ותקווה אחת שנטשה לחלוטין.

סבב אחד באסותא ראשל"צ שהשאיר אותנו המומים. הסבב האחרון שמאושר על ידי הקופה. מעולם לא חשבתי שגם לי יקרה נס.

אין לי מושג למה זה קשור- אולי זה המעבדה, אולי זה ד"ר ברקוביץ שאמרו לי שהוא עושה ניסים, אולי זה הפרוטוקול, אולי זה רביב ששאב יותר זרעים- ואולי הכל צירוף מקרים אחד גדול.

היה חשוב לי לכתוב את זה כי אם יש ביניכן בנות שנמצאות זמן רב אצל אותו רופא ואותו בי"ח ומרגישות שזה לא זה, שאולי צריך עין אחרת, מעבדה אחרת, אבל מתמודדות עם הפחד הזה לשנות, ולהעיז, ולקחת סיכון- כי זה באמת צעד רציני להחליף צוות עיניי- בשבילי זה עשה את כל ההבדל..

מקווה שההריון הזה יהיה תקין, ומאחלת לכל אחת ואחת מכן לצאת בידיים מלאות.

קרן. 

לצפיה ב-'מחזקת את הדברים שנכתבו פה'
מחזקת את הדברים שנכתבו פה
07/06/2017 | 13:04
גם אני הייתי תקועה אצל רופא מסוים שהיה מאוד זמין ונוח לעבור אצלו את הטיפולים אבל הוא בעצם חירב לי כמה סבבים של IVF עקב חוסר יכולת לחשוב מחוץ לקופסא. 
אחרי מספר כשלונות בהחלט כדאי להעיז ולנסות רופא אחר, מעבדה אחרת, פרוטוקול שונה. 
בהצלחה לכולן.
לצפיה ב-'סיפור מדהים. שמחה בשבילך מאוד ומסכימה איתך על העצה '
סיפור מדהים. שמחה בשבילך מאוד ומסכימה איתך על העצה
07/06/2017 | 13:48
לצפיה ב-'תודה שחזרת לעודד ולהזכיר לנו כמה זה חשוב לא לפחד משינוי '
תודה שחזרת לעודד ולהזכיר לנו כמה זה חשוב לא לפחד משינוי
07/06/2017 | 17:29
מאחלת לך מכל הלב שההריון יסתיים בידיים מלאות ומאושרות
לצפיה ב-'איזה יופי לשמוע'
איזה יופי לשמוע
07/06/2017 | 20:59
המון מזל טוב ושימשיך חלק ויסתיים בידיים מלאות

לצפיה ב-'משנה מקום משנה מזל '
משנה מקום משנה מזל
07/06/2017 | 21:02
לצפיה ב-'הרבה מזל טוב!!! ושאלה'
הרבה מזל טוב!!! ושאלה
08/06/2017 | 13:27
1
איך עובד העברת רופא מבחינה בירוקרטית? כלומר איך מעבירים את התיק הרפואי וכו'...
ומה עושים אם יש מוקפאים ברמת החייל?

תודה!
לצפיה ב-'העברת תיק'
העברת תיק
09/06/2017 | 15:11
את פשוט יוצרת קשר עם אסותא רמת החייל והם מעבירים את התיק לאסותא ראשלצ בדואר רשום ובפקס,
אין לי מושג לגבי מוקפאים.. אף פעם לא הגעתי לשם ..

לצפיה ב-'כל כך שמחה לשמוע! גם אצלנו סיפור דומה במעבר מתא לראשלצ'
כל כך שמחה לשמוע! גם אצלנו סיפור דומה במעבר מתא לראשלצ
09/06/2017 | 15:53
אני זוכרת אותך וכל כך שמחה לשמוע שעשיתם את הצעד הזה.
גם בעלי אזוספרמי שנותח עי מדג'ר ויש לנו בן בן 6 מהשילוב של שלו ואסותא תא.
גם אנחנו חזרנו לרמת החייל ולמדג'ר בניסיון לילד נוסף ולניתוח שבו לא מצאו זרע.
עברנו לברקוביץ + אסותא רשלצ + mfc (שכן הצליחו למצוא זרע)
וגם אצלנו היה שיפור משמעותי ואני בהריון עם תאומיקס.

שההריון יעבור קל ומשעמם המון מזל טוב
לצפיה ב-'אזוספרמיה והפטיטיס עם זרעים בודדים בתנועה'
אזוספרמיה והפטיטיס עם זרעים בודדים בתנועה
07/06/2017 | 09:55
1

בעלי אובחן כאזוספרמי(חסר זרע מוחלט) לאחר טיפולי דיקור סיני אצל ד"ר סיטרמן, ולאחר שהוסבר לו שהוא חייב ניתוח, באופו פלא בתקופה האחרונה נמצאים זרעים בודדים בתנועה(7 קפסולות מוקפאות של סביב ה80-130 זרעונים בתנועה). בנוסף הוא נשא של צהבת b. מה שאומר שניתן לבצע את הטיפול אל ורק ברמב״ם או הדסה. התחלנו ברמב״ם כי שם גם הצליחו למצוא לו זרע.
גיבינו מס׳ קפסולות. וכעת התחלנו סבב ראשון.
עשינו שאיבה ביום ראשון, ובעלי נתן זרע, היו בודדים בתנועה והצליחו להכניס אותם לביציות. שאבו לי 18 והשתמשו ב12 משום ש6 לא היו בשלות. בסוף רק 10 היו תקינות כי אחת עברה הרבה הפריות ולא תקינה ואחת מתה. למחרת הודיעו לנו שזה לא כזה נראה טוב ואחר כך עידכנה שב7 היו סימני הפריה משניים(שהיתה התחלה של הפריה וזה הפסיק) וצריך לחכות עוד יום.
למחרת הרופא התקשר אמר שלא היו הפריות ושכנראה הבעיה היא בזרע כי הביציות היו טובות. אמר שננסה עוד פעם אחת ואם לא יצליח לשקול את האופציות שלנו.
אציין שכשעשו את השאיבה אמרו שיש גירוי יתר ושגם ככה לא תהיה החזרה. מרגיש לנו שעשו את השאיבה בשלב מאוחר מדי. מה גם שמתוך 18 ביציות הם השתמשו רק ב10 בסופו של דבר..
אנחנו ממש מפורקים, כי עד שהתחלנו להרגיש שפתאום אנחנו יכולים, שוב חזרנו אחורה.
חשבנו אולי בגלל ההפטיטיס לעבור להדסה. האם המעבדה והרופאים שם טובים יותר?
למישהו יש ניסיון עם ניסיון הפריה שלא הניב עוברים?

לצפיה ב-'אין לי ניסיון רק חיבוק גדול '
אין לי ניסיון רק חיבוק גדול
09/06/2017 | 15:40
גם בעלי אזוספרמי אז אני מכירה את העליות והירידות האלו.
את מוזמנת להיכנס לפורום אזוספרמיה פרסמתי שם את הסיפור שלנו אולי יצליח לעודד אותכם.
אני לא בטוחה שיש הצדקה לחשש שעשו את השאיבה מאוחר מידי.הרבה פעמים הכמות הגדולה של הביציות עולה באיכות אז הגיוני שחלק מהביציות לא היו בשלות.הבעיה היא בזרע ולא בביציות...
מקווה שבפעם הבאה התוצאות יהיו טובות יותר
(תבדקו אפשרות של שימוש באמבריוסקופ)
בהצלחה
לצפיה ב-'כמה שאלות לגבי אסותא רמת החיל'
כמה שאלות לגבי אסותא רמת החיל
09/06/2017 | 14:41
היי
אז אתמול היתה הפגישה ראשונה עם פרופ׳ זיידמן ) אחרי שחיכינו כ4 חודשים לתור ואחרי  3 סבבים של ivf שלא הצליחו עם הרופא הקודם איתו הבאנו ילד), חייבת להגיד שמאוד מאוד התרשמתי ממנו, הוא מאוד הרגיע, הסביר וענה על מיליון שאלות שהיו לי בסבלנות מדהימה.
אז עכשיו אנחנו מתחילים סבב ראשון איתו, היות ואת הטיפולים הקודמים כולם עשיתי במדיקל אז באסותא זה פעם ראשונה.
הבנתי שעליי לקבוע תור להדרכת אחיות.. האם זה משהו חובה ? האם יש מצב שיוותרו לי על זה?
פשוט ההדרכה הזאת נעשית רק בשעות הבוקר, ואני לא באמת חדשה בתחום הטיפולים והזריקות ולא באמת צריכה את ההדרכה הזאת..
האם למישהי יש מושג או התנסות אם באמת אפשר לדבר איתם על ויתור הפגישה הזאת?
באופן כללי מה המדיניות של הקפאת עוברים שם ( אסותא רמת החייל)?
ואיך המעבדה שם?

פתאום מרגיש כאילו זאת הפעם הראשונה

לצפיה ב-'פשוט לא מבינה מה אני עושה לא בסדר.....'
פשוט לא מבינה מה אני עושה לא בסדר.....
08/06/2017 | 12:45
17
4 החזרות 3 שאיבות, שלילי אחרי שלילי....
מתי הסיוט הזה יהיה מאחורי?
עשיתי צילום רחם, היטרוסקופיה, הכל!!! בסך הכל שחלות פוליציסטיות!!
מתי זה יגמר? נמאס לי כבר לבכות
לצפיה ב-' קודם כל, זה ממש לא אשמתך'
קודם כל, זה ממש לא אשמתך
08/06/2017 | 14:18
IVF הוא תהליך של ניסוי ותעיה, ויכול לקחת זמן. תפקידו של הרופא להסיק מסקנות מכל סבב לא מוצלח ולשפר את מה שיש לשפר.
האם הזרע נבדק? כמה ביציות נשאבו בכל סבב ומה היה מצב הביציות והעוברים?
אם תשתפי קצת יותר פרטים על מה שעברת, המומחיות פה יוכלו לחלוק איתך את תובנותיהן.
לצפיה ב-'גם אני שאלתי את עצמי את זה. '
גם אני שאלתי את עצמי את זה.
08/06/2017 | 15:21
15
מה עשיתי שהגעתי לגיל הבלות מוקדם.
מה אני עושה לא נכון שהעוברים לא נקלטים.
לצערי תחושת האשמה קיימת ומציפה למרות שהראש יודע שזה לא בשליטתי.
יקירה,
את עושה הכל נכון.
אבל לטבע חוקים משלו והגיון נסתר.
זה לא פשוט, אבל אנחנו יכולות רק לשמור על אופטימיות שקשה לסמוך על הרופא
ולהמשיך לנסות.
שולחת חיבוק
לצפיה ב-'אשמח לקבל את התובנות שלכן'
אשמח לקבל את התובנות שלכן
08/06/2017 | 15:57
14
אני בת 32, שואבים לי כל פעם 12-14 ביציות (לא מחשיבה את הפעם הראשונה שאז שאבו 50 ולא היו הפריות כמעט)
פעם אחת 4 הפריות ולא היה הריון
פעם שניה 10 הפריות, החזירו 2 ויש עוד 6 מוקפאים (שאני בכלל לא יודעת מה המצב שלהם)
זרע תקין, צילום רחם והיטרוסקופיה תקינים....איזה עוד בדיקות כדאי לעשות?
כמו שאמרתי, היו 4 החזרות ו3 שאיבות...
מה לעשות? להחליף רופא?
יש לי גם בעיה שאני לא מאמינה במוקפאים ועכשיו יחייבו אותי להחזיר אותם :(
לצפיה ב-'לא מאמינה במוקפאים??'
לא מאמינה במוקפאים??
08/06/2017 | 17:00
11
אז תאמיני!!! כי הפורום הזה מלא בנשים שהרו ממוקפאים, כולל אותי.
לי בכלל מעולם לא החזירו עובר טרי, כי עברתי שאיבה עם מלא ביציות ובגלל גירוי יתר כל העוברים הוקפאו.
השאלה האם לעבור רופא תלויה מאוד בדינמיקה שלך עם הרופא. האם את סומכת עליו? האם הוא מסיק מסקנות מסבבים שכשלו (דווקא נשמע לי שכן, לאור העלייה במספר ההפריות משאיבה לשאיבה)? האם יש לו הצעות וחידושים להמשך?
ותזכרי שיש לך עוד 6 מוקפאים (!!!) שזה שישה ילדים פוטנציאליים. תאמיני בהם, הם מסוגלים לעשות את זה.
רעיונות לדברים להעלות בפני הרופא ולנסות בהמשך הדרך: החזרת מוקפאים במחזור ביוץ טבעי (אם יש לך ביוץ טבעי), פיפל...
לצפיה ב-'בכללי,אני מאמינה בחדי קרן ופיות. בפריון, אני מאמינה במחקרים.'
בכללי,אני מאמינה בחדי קרן ופיות. בפריון, אני מאמינה במחקרים.
08/06/2017 | 18:45
10
הרגת אותי.
תפתחי אמונה ואני מאחלת לך שיצאו לך ממנה ילדים מקסימים.
איתם תוכלי להאמין בחדי קרן, יאטי, פיות, המפלצת מלוך נס,  וכל מה שהמדע לא הוכיח עדיין.
זה מדע, זה לא עניין של "אמונה".
אם את לא "מאמינה" במוקפאים אני ממליצה לך לא להאמין גם באנטיביוטיקה, וגם לא בטיפולי פוריות בכלל וכמובן לא ברופאים.
"מאמינה"? מדברים כאן על הליך מוכח ויעיל.
אגב, הילדים שנולדים ממנו עם פחות מומים, אם הם מעוברי מיקרומניפולציה.
אז יאללה, תתחילי להאמין.
בלי האמונה צאסק"א לא היתה אוכלת אותה.

לצפיה ב-'סוסבלון - לכנסת!'
סוסבלון - לכנסת!
09/06/2017 | 06:16
אני קורת פה עם חיוך ענק
חד קרן ...
לצפיה ב-'כשטיילתי בנפאל היה מישהו שנשבע לי חגיגית'
כשטיילתי בנפאל היה מישהו שנשבע לי חגיגית
09/06/2017 | 09:37
8
שהוא פגש את יטי בהרים

לצפיה ב-'חחחחח די נו אל תצחקו עלי!!!! '
חחחחח די נו אל תצחקו עלי!!!!
09/06/2017 | 09:48
3
אמרתי את זה בלהט הרגע שניה אחרי שראיתי שוב בטא שלילית...
הדבר הנכון להגיד הוא שאני לא מדמיינת את עצמי כבר יושבת מול המחשב יום אחד ורואה בטא חיובית מול העיניים :(
ואני בלחץ מזה שאני בלחץ ומפחדת שאני עושה לעצמי עוד יותר נזק....
ולגבי המוקפאים- אני אומרת לעצמי- אם לא הצלחתי עם שני טריים טובים, והרירית היתה סבבה והכל... אז למה שאצליח פעם הבאה??

לצפיה ב-'אני בכלל לא צוחקת , אני לגמרי מאמינה שיש קסם בעולם'
אני בכלל לא צוחקת , אני לגמרי מאמינה שיש קסם בעולם
09/06/2017 | 10:00
שיש ניסים בעולם,
שיש אמונה - כל אחד במה שמתאים לו, ביקום, באלוהים, באהבה, באנשים, ברוח,
בפרחים, בשמחה, בחיוך. תנסי פעם לחייך סתם ככה לאנשים ברחוב, תראי איך יחייכו אליך בחזרה. נדיר שיתעלמו.

אני מאמינה שיש ייקום מקביל שיש בו חדי קרן, ופיות שיניים, והרבה הרבה קסם וטוב.

אני ממש לא צוחקת.
לגבי המוקפאים, אני בתהליך להחזרת מוקפאים, אני מאמינה בהם, ומאמינה
שהם שלי, ומאוד מקווה שהם יוחזרו אליי ויקלטו, לפחות אחד מהם.

לא עברתי עד כה סבבים של מוקפאים, אבל יש לי כמה חברות שעברו
החזרות, וילדו ילדים בריאים ומקסימים. לפחות 2 מהן ילדו את הסבב השלישי שלהן
בחודשים האחרונים.

כך ש.. .תאמיני.
זה שיש מוקפאים, זה חלק מהנס בעיניי

צר לי על הבטא השלילית, אבל היא לא אומרת כלום על המוקפאים שיש לך

<הולכת לבדוק מה שלום הסלק-מעבה-הרירית-שמתבשל לו על הגז>

לצפיה ב-'עובדה שיש נשים שלא מצליחות עם טריים אבל כן עם מוקפאים'
עובדה שיש נשים שלא מצליחות עם טריים אבל כן עם מוקפאים
09/06/2017 | 10:16
יש בתהליך הזה הרבה אי ודאות, לפעמים החזרות לא נקלטות בלי שום סיבה מיוחדת, סתם סטטיסטיקה מרושעת (עקרונית אחוז ההצלחה המקסימלי בכל החזרה עומד על 30%).
ולפעמים דווקא החזרות טריים לא הולכות בגלל השתוללות ההורמונים, והחזרות מוקפאים כן.
וכן, מאוד מוכרת לי תחושת הייאוש, כשאת כבר לא מצליחה לדמיין מה זה לקבל בטא חיובית, ובכלל לא מבינה איך יש נשים שנכנסות להריון טבעי...
אבל זה יקרה, וכשזה יקרה תראי איזה כיף זה. ושיהיה בקרוב. 
לצפיה ב-'צוחקים איתך, לא עליך :) ומוקפאים עדיפים לפעמים- הסבר מדעי'
צוחקים איתך, לא עליך :) ומוקפאים עדיפים לפעמים- הסבר מדעי
09/06/2017 | 14:27
למוקפאים יתרונות שונים.
בין היתר יש היום גישה בעולם שאומרת "freeze it all", כלומר להחזיר רק מוקפאים.
בהחזרה על בסיס טבעי ככל הניתן, הגוף נקי יותר מהורמונים ויתכן שכך משתפרים התנאים עבור העוברונים.
למעשה, יש מקומות שטוענים שמחזורי מוקפאים יעילים יותר מהחזרת טריים.
מצד שני, יש גם מחקרים הפוכים.
אם כך, אין לדעת, ובמובן הזה באמת יש להאמין.
להאמין שהמחקר מראה לנו לעיתים שיש עדיפות למוקפאים ולעיתים שנתוני ההצלחה זהים, ובכל מקרה, שאין שום ראיה סטטיסטית להקלטות פחות של מוקפאים.

ולמה להקשיב לי וללהג שלי?

הנה הסברים מלומדים, יחסית. אלו לא מחקרים מקוריים, אלא סוג של סקירות ספרות, אבל יש בהן  ורפרנסים רלוונטיים שיובילו אותך למאמרים המקוריים:

והטענה שאין לכך אפקט (שימי לב לכותרת "אין יתרונות להקפאת כל העובדרים באופן שגרתי" \" ולא "יש חסרונות", כלומר זה לא עדיף אבל ודאי לא פחות טוב:

לצפיה ב-'אז הוא אחי בנפש :)'
אז הוא אחי בנפש :)
09/06/2017 | 14:12
1
לצפיה ב-''
09/06/2017 | 16:04
לצפיה ב-'כמו כולנו יטי שולטתתת'
כמו כולנו יטי שולטתתת
10/06/2017 | 12:53
1
לצפיה ב-'אכן, יטי המופלא, עם ביגפוט :), חיבוק לצילה הנהדרת'
אכן, יטי המופלא, עם ביגפוט :), חיבוק לצילה הנהדרת
10/06/2017 | 20:46
ועם כל דרי ארץ יצורי הפרא :)
לצפיה ב-'יש לי ילדה ממוקפאים אחרי מיקרומניפולציה'
יש לי ילדה ממוקפאים אחרי מיקרומניפולציה
08/06/2017 | 19:53
תאמיני ועוד איך תאמיני!
לצפיה ב-'נישקתי כמה וכמה תינוקות מתוקים'
נישקתי כמה וכמה תינוקות מתוקים
10/06/2017 | 21:23
שהיו ארטיקים מתוקים. 
בהצלחה. 
לצפיה ב-'הריון? ולאן זה הולך?'
הריון? ולאן זה הולך?
08/06/2017 | 16:37
4
תקציר האירועים הקודמים - וסת אחרונה, 9.5, הזרעה ביום ביוץ 11 (18.5) אבל בפועל ביוץ ביום 12 (הזרקתי אוביטרל ביום 10) - כך שאני עכשיו רשמית בשבוע 4+2 (אבל לפי יום ביוץ ב 4+4).
עבר עליי השבוע ההזוי בחיי - 
התחיל עם כאבי מחזור רגילים, המשיך באיחור במחזור המאוד מדוייק שלי - 
בדיקות הריון ביתיות שליליות (תודה לאיביי) ובטא ראשונה ביום ראשון (י15 יום אחרי ביוץ) - 22, פרוג'  - 5.9
הנחתי שכימי, ואכן התחלתי לדמם בכבדות - דימום מחזורי לכל דבר ואפילו חזק יותר כי היו בו קרישים (סליחה על המידע העודף).
הספדתי את ההריון, פתחתי בקבוק יין ואכלתי 3 רולים של סושי עם טונה וסלמון...
הרופא ביקש לחזור על הבטא ביום שלישי , ולהפתעת כולנו חזרה בטא 66, 
ביקש להזריק פרוג' אחת ליומיים (50 מ"ל) ולחזור על הבטא היום...
כל הזמן הזה אני עם דימום מחזורי שביומיים האחרונים נחלש אבל עדיין קיים - חום יותר ובעיקר בניגוב + הכתמות
הבטא של היום - כמעט הכפלה - 123, פרוג' 45, אסטרידול 405 (די נמוך, נכון?)
וההוראה של הרופא - יופי, מתקדם יפה - תחזרי עוד שבועיים...
אני עדיין מאוד סקפטית, חוששת מהריון חוץ רחמי, מבינה שכרגע אין הרבה מה לעשות, אבל תוהה אם יש? כמובן שאני אחזור כבר בראשון לבטא נוספת כי אני לא מחכה עכשיו שבועיים - שלא נדבר על זה שאני אמורה לטוס בחמישי הבא ללונדון לסופ"ש ארוך - ומתלבטת אם לוותר כליל או לזרום עם הבטא בראשון (למרות שבקצב הזה גם אם היא תהיה חיובית אני לא אוכל לשלול הריון חוץ רחמי לפני הנסיעה)
רעיונות? עצות? הרגעות?
כל החברות שלי עברו הריוןנות תקינים ומשעממים - מבחינתן אני בהריון וצריכה לשמוח - ואני שוכבת במיטה ובאופן הזוי ממש בטוחה שזה לא תקין ומקווה שזה ייגמר בלי דרמות גדולות.

לצפיה ב-'תעשי עוד בטא'
תעשי עוד בטא
08/06/2017 | 16:53
2
זה נכון שאם היא עדיין תהיה בעלייה- עדיין לא תוכלי לדעת בוודאות האם ההריון תקין, אבל אם היא תהיה בירידה - כבר תדעי שאת לא צריכה להמשיך תמיכה, ותאמיני לי שזריקות פרוגסטרון אחרי כמה ימים מעיקות על הנשמה (ובעיקר על הטוסיק) אפילו יותר מסאגת הבטאות הלא ברורות.
בהצלחה!!! אמן שיתאושש, ובתוך הרחם.
לצפיה ב-'הלוואי '
הלוואי
08/06/2017 | 18:04
מאחלת לך הכפלות יפות וידיים מלאות! ובינתיים.... אפשר לטפס על הקירות. לגמרי מבינה איך את מרגישה. הלוואי שהזמן יעבור לך מהר ושהבשורה בסופו תהיה משמחת ותוכלי להיות הריונית 'רגילה'.
לצפיה ב-'אתן מהממות באמת'
אתן מהממות באמת
08/06/2017 | 23:48
הלוואי, אבל אני רק מריצה תסריטי אימה בראש... כשמבחינתי הכי טוב זה אם ביום ראשון היא תרד והסדר ישוב על כנו... פחחחח... טוב זה בטוח לא עושה...
לצפיה ב-'מחזיקה אצבעות, תעדכני?'
מחזיקה אצבעות, תעדכני?
11/06/2017 | 22:32
לצפיה ב-'ושוב פסק הדופק והעובר הפסיק להתפתח'
ושוב פסק הדופק והעובר הפסיק להתפתח
07/06/2017 | 14:54
19
עצוב לי
עד שכבר היה דופק. היום עשיתי שוב בדיקה והרופא לא מצא דופק. ואמר שהעובר הפסיק להתפתח לפני שבועיים בערך.
הוא נתן לי הפנייה ל''ריקון רחם''. אמרתי לו שפעם קודמת זה נפל לבד ולא הייתי צריכה התערבות כירורגית והוא אמר שזה יכול לקחת הרבה זמן ומה שהוא הציע עדיף.
למי יש ניסיון בזה? מה עדיף?
ואיך בדיוק אני קובעת תור לזה? אני בכללית
והאם עדיף כבר ללכת לברור על הפלות או ששתיים לא נחשב הרבה?

לצפיה ב-'אוף אוף אוף אני כל כך מצטערת '
אוף אוף אוף אני כל כך מצטערת
07/06/2017 | 15:13
2
האם ב"ריקון הרחם" הכוונה לגרידה? הוא לא הציע לנסות ציטוטק קודם? הרופאה שלי אמרה בזמנו שמעדיפה לנסות ציטוטק כי היא מאוד לא אוהבת לעשות גרידות אצל נשים שחוזרות אח"כ לטיפולים, בגלל החשש לפגיעה ברירית.
בכללית שני סוגי ההפלות מבוצעות בבתי חולים, את צריכה להתקשר לבית החולים ישירות ולקבוע תור. אם זה ציטוטק זה מבוצע באשפוז יום או במחלקה הגינקולוגית, תלוי בבית חולים, אם זה גרידה אז אני מניחה שבאשפוז יום כירורגי (לא עברתי אז לא בטוחה).
בכל מקרה אני כן הייתי מחכה שבוע בתקווה שיפול לבד, אמנם אצלי זה לא קרה ובסוף עשיתי ציטוטק, אבל כדאי לתת סיכוי להפלה טבעית... רק לא למשוך את זה יותר משבוע.
לצפיה ב-'יש תורים זמינים לבתי חולים?'
יש תורים זמינים לבתי חולים?
07/06/2017 | 16:43
1
לצפיה ב-'תלוי איפה ולמה'
תלוי איפה ולמה
08/06/2017 | 06:32
בזמנו לציטוטק הייתי צריכה לחכות שבוע (בנוסף לשבוע שכבר חיכיתי שיפול לבד, הרגיש לי כמו נצח), אבל בהר בצופים זה נעשה במחלקה הגינקולוגית (סוג של אשפוז) ולכן התורים פחות זמינים.
במקומות בהם זה נעשה באשפוז יום לדעתי זה יותר דינמי, יש לי חברה ששלחו אותה באותו יום שראו שאין דופק ותוך שעתיים היא יצאה משם.
לצפיה ב-'מצטערת לשמוע ושולחת חיבוק'
מצטערת לשמוע ושולחת חיבוק
07/06/2017 | 16:29
2
גם אצלי היה לא מאוד מזמן הריון שהיה דופק ונפסק וגיליתי 3 שבועות אחרי רק... באיזה שבוע את? מתי כנראה הפסיק הדופק ? לי אמרו שסיכוי קלוש שיפול לבד בזמנו ( היתי שבוע 10.5 והעובר התאים ל7.5 או 8).המליצו על גרידא. מכיוון שרציתי לסיים כמה שיותר מהר עשיתי תוך יום פרטי אצל פרופ גולדנברג הידוע. לצערי עשה פאשלה והשאיר שארית שהביאה אותי לנסיונות להוציאה עם ציטוטק ואז להסטרו ניתוחית. אם יש אופציה עם ציטוטק אני היתי מנסה ( למרות שאין לי נסיון אישי עם זה). יש כאלו שזה מסיים אצלו מהר וטוב.... כן היתי הולכת לבירור הפלות חוזרות כי אין לך מה להפסיד ואם יש משהו זה ימנע את הכשלון הבא ... מאחלת לך שיעבור מהר, בכל דרך שתבחרי ושההריון הבא יהיה מוצלח !
לצפיה ב-'איך עושים ברור הפלות חוזרות?'
איך עושים ברור הפלות חוזרות?
07/06/2017 | 16:44
1
אצל רופאים ספציפיים? מה כולל הברור הזה? איזה בדיקות?
לצפיה ב-'מומחים לנושא כמו קופרמינץ ואחרים '
מומחים לנושא כמו קופרמינץ ואחרים
07/06/2017 | 16:50
ממליצה לך לשאול פה בפורום ויענו לך את כל הפירוט. ממה שאני יודעת וזוכרת בגדול זה רשימת בדיקות קרישיות , כל מיני נוגדנים למחלות אוטואימוניות , קריוטיפ אני חושבת , בדיקת מבנה הרחם ( צילום רחם/ הסטרוסקופיה בהתאם למה שצריך ) . 
לצפיה ב-'מצטערת מאוד על האובדן '
מצטערת מאוד על האובדן
07/06/2017 | 17:24
2
זו הפסקת דופק שנייה? אם כן הייתי שוקלת לגשת לגרידה  כדי לנסות ולבדוק קריוטיפ לעובר. כמובן שבכל הליך כירורגי יש סיכונים ואת צריכה לקחת זאת בחשבון.

יש אפשרות להמתין אם הרופא מאשר זאת, או לשקול מתן ציטוטק.
עבורי ההפלה עם ציטוטק הייתה קשה יותר, נאלצתי לעבור שני סבבים כי אחד לא הספיק. לאחר מכן עברתי גרידות בתה"ש, ההתאוששות עבורי הייתה קלה יותר.

לגבי כללית אני לא יודעת לענות. אני הופנתי למיון על ידי המוקד במכבי או רופא הנשים שלי, ניגשתי למיון תה"ש שם הומלץ על גרידה, וקבעתי במקום תור, אליו את מגיעה עם טופס 17 מהקופה.

עקרונית בירור הפלות חוזרות מבצעים אחרי שלוש הפלות בדרך כלל, ישנן בדיקות כמו סט קרישיות מלא שקופת החולים מאשרת רק בשלב זה, אבל אם הקריוטיפ של העובר יצא תקין, אני לא הייתי ממתינה לבירור הפלות חוזרות, חלקי לפחות.

הבירור כולל היסטרוסקופיה אבחנתית לשלילת מומים מבניים, במקומך בכל מקרה הייתי ניגשת לבדיקה הזו.
קריוטיפ לך ולבעלך. הייתי שוקלת לגשת בשלב זה אם הקריוטיפ של העובר ימצא תקין.
סט בדיקות קרישיות יתר - ניתן לגשת להמטולוג של הקופה שיתן מה שהקופה מוכנה לתת בשלב זה, ואחר כך, לאחר קבלת התוצאות, לשקול להשלים את היתר בפרטי.

מאחלת לך שהחלק הפיזי יעבור בקלות ובשלום (כי הנפשי לא עובר כל כך מהר) ושההריון הבא יסתיים בידיים מלאות

לצפיה ב-'עצובה איתך מאד'
עצובה איתך מאד
07/06/2017 | 23:05
1
לי היה קל יותר עם ציטוטק מאשר בגרידה, זה מאד אישי ותלוי בתגובת הגוף, שאינה ניתנת לחיזוי מראש.
בשני בבוקר גיליתי שאין דופק, ובאותו יום אחה"צ לקחתי 4 כדורים וגינלית בביה"ח. בערב התחיל דימום של מחזור. נמשך עד שישי בלי כאבים מיוחדים (פרט לכאב לב). בשישי בלילה נפלט שק ההריון, ישנתי מעט ונטלתי משככי כאבים. בא"ס ביום ראשון הרחם כבר היה ריק.
לצפיה ב-'הזמנה'
הזמנה
07/06/2017 | 23:07
מזמינה אותך בחום לפורום אובדן הריון לשאול כל שאלה, לשמוע עוד סיפורים מנשים שאיבדו הריונות, לקבל חיזוק וחיבוק והבנה. אם תרצי אנחנו שם, כל הזמן.
לצפיה ב-'זהו, אני אחרי ציטוטק'
זהו, אני אחרי ציטוטק
08/06/2017 | 15:49
9
ממתינה להפלה.
מישהי יודעת אם יש לכדור הזה תופעות לוואי?
אני עם שלשולים (סליחה על התאור) וצמרמורות ולא יודעת אם זה קשור או צירוף מקרים מזעזע
לצפיה ב-'תופעות לוואי מאוד אופייניות'
תופעות לוואי מאוד אופייניות
08/06/2017 | 17:06
אלה בדיוק התופעות שהיו לי. צמרמורות, הרגשה כללית של שפעת נוראית, כאב ראש, בחילות ושלשולים שלא ברא השטן... 
ניתן ורצוי לקחת משכך כאבים אם את סובלת, כאבי תופת לא יזרזו את התהליך ורק יענו את הנפש.
וקחי בחשבון שיכולה לעבור יממה ואף יותר עד שתראי את השק נפלט, גם אם יש דימום עכשיו.
תחזיקי מעמד. 
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי אלה תופעות לוואי מובהקות של הציטוטק'
למיטב ידיעתי אלה תופעות לוואי מובהקות של הציטוטק
08/06/2017 | 17:57
6
את כבר בבית? מישהו איתך?
התחיל דימום?
את שותה מספיק?
את סובלת מכאבים?
מצטערת על מה שאת עוברת
לצפיה ב-'הכל בסדר, חוץ מהכאבים '
הכל בסדר, חוץ מהכאבים
08/06/2017 | 18:13
5
אני בבית ממזמן. הדימום התחיל בערך שעתיים אחרי הציטוטק וההפלה (הגושים והדימום המסיבי) התחילו לפני שעה בערך.
הכאבים חזקים אבל אני ממש בסדר, אמא שלי מעסיקה את הילד שמשום מה החליט שהוא רוצה לקפוץ עלי ויהי מה...
לא ידעתי שיהיו כאלה תופעות לוואי. יתכן והייתי הולכת על גרידה אם הייתי יודעת.
קיבלתי בבי''ח נרות לכאבים. אני מניחה שזה הזמן לקחת אותם
תודה לכן על התשובות אתן מקסימות ומרגיעות
לצפיה ב-'זה הזמן לקחת אותם'
זה הזמן לקחת אותם
08/06/2017 | 18:18
1
אין שום סיבה לנסות להיות גיבורה, אם צריך קחי מסביב לשעון. ואל תשכחי לשתות הרבה. מקווה שהשק ייפלט בקרוב ותחושי הקלה (פיזית), וכפי שכבר אמרתי, אם תרצי את מוזמנת לבוא אלינו לאובדן הריון.
חיבוק.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
08/06/2017 | 18:24
לצפיה ב-'גם אני בזמנו התחרטתי שלא בחרתי בגרידה'
גם אני בזמנו התחרטתי שלא בחרתי בגרידה
08/06/2017 | 20:54
2
אבל היום אני מבינה שדווקא צדקתי (כנראה). 
התופעות האלה לא נעימות בכלל, זה נכון, אבל אם זה חוסך הרדמה וכל מיני סיבוכים אפשריים אז לטעמי זה שווה את זה.
דרך אגב, כשקיבלתי מנה שנייה של ציטוטק (אחרי שלושה ימים, ראו באולטרסאונד שהרירית עדיין מעובה), התופעות לא התקרבו בכלל לפעם הראשונה, חוץ מכאבי מחזור לא היה לי כלום... לכי תביני.
לצפיה ב-'מקווה שלא אצטרך לקחת עוד פעם'
מקווה שלא אצטרך לקחת עוד פעם
08/06/2017 | 21:08
1
נשמע לי נורא לחזור על זה
לצפיה ב-''
09/06/2017 | 06:11
לצפיה ב-'גם לי היו התופעות האלו'
גם לי היו התופעות האלו
08/06/2017 | 22:37
זה בסדר.
אצלי לקח כ 8 שעות או אפילו יותר עד שהדימום החל.
מצטערת שאת עוברת את זה.
אצלי זה עבר בקלות יחסית ובצורה טובה. זה כואב בלב וקצת בגוף, צמרמורות ודימום.. אבל את חזקה. תתגברי ותסתכלי קדימה.
לצפיה ב-'מנוגון - נעים להכיר? '
מנוגון - נעים להכיר?
07/06/2017 | 21:47
4
היי בנות ערב
סבב הבא  (מוקפאים )יהיה על טהרת המנוגון.
אפשר חוויות של משתמשות? תופעות לוואי?
יודעת שזה אינדיבידואלי אבל אולי...
לצפיה ב-'קצת צורב'
קצת צורב
08/06/2017 | 11:42
3
אני הזרקתי בצידי הירך, לא בבטן

בהצלחה!
יעל
לצפיה ב-'מניחה שזה פחות צורב מבטא שלילית - תודה'
מניחה שזה פחות צורב מבטא שלילית - תודה
08/06/2017 | 16:54
2
לצפיה ב-'זה בטוח'
זה בטוח
08/06/2017 | 21:44
1
(לי הוא הביא בטא חיובית)
בהצלחה כבר!!!!
יעל

לצפיה ב-'אמן'
אמן
08/06/2017 | 22:14
לצפיה ב-'מיון זרע ברטוב האם מלבד חור בכיס יכול גם לפגוע בתוצאות ?'
מיון זרע ברטוב האם מלבד חור בכיס יכול גם לפגוע בתוצאות ?
07/06/2017 | 22:55
15
הי ,

אז אנחנו חושבים על מיון זרע למרות שאין בעיית זרע. מורפולוגיה 4%.
חשבתי על הכיוון שנוא של הפלות.מכיוון שאין לי שום טכניקה אחרת .
הרופא חושב שזה מיותר וכאמור לפיו הזרע אחראי רק על 10%.וכל השאר זה הביצית,

שאלתי היא מלבד העלות הכלכלית האם יש כאלה שהמיון השפיע לרעה על מס' העוברים ואיכותם?
ממש מתלבטת...
לצפיה ב-'איקסי באופן כללי מעלה סיכון למומים '
איקסי באופן כללי מעלה סיכון למומים
08/06/2017 | 06:48
7
בין עם נעשה במעבדה בהגדלה של פי 400... 
או במעבדה למיון זרע - פי 6000. 
התהליך עצמו של קילוף הביצית והחדרת הזרע, אינו טבעי. 
תשאלי את הרופא על הסיכונים. 
ברקוביץ לדוגמא - מאוד ממליץ על איקסי ועל מיון. 

מצד שני... זה מעלה סיכון, אבל לא אומר בוודאות שהסיכון יתממש. 
אני מכירה ילדים בריאים שנולדו מאיקסי. 

לצפיה ב-'מיון זרע מיותר אם אין בעיית זרע,הטבע יודע יותר מכל אמבריולוג'
מיון זרע מיותר אם אין בעיית זרע,הטבע יודע יותר מכל אמבריולוג
08/06/2017 | 07:37
5
עזבו את הכסף
?if it ain't broken why fix it
לצפיה ב-'הסיכון באיקסי הוא מזערי ביותר'
הסיכון באיקסי הוא מזערי ביותר
08/06/2017 | 07:45
4
לצפיה ב-'לא מדוייק איקסי נקשר לעליה במומים קשים- מחקרים בפנים'
לא מדוייק איקסי נקשר לעליה במומים קשים- מחקרים בפנים
08/06/2017 | 08:48
3
כלמודת מומים בעובר , מציעה לנסות לצמצם כמה שניתן סיכונים.
כמובן, שאם אין ברירה עושים איקסי וגם אני מכירה לפחות ילד אחד מדהים מהטכנולוגיה הזאת.

עושה קופי פייסט להודעה קודמת שלי (סליחה על העצלנות) הוספתי עוד לינק, לגיוון :)

ומוסיפה גם את זה, המצוטט מאד (מעל אלף ציטוטים בסקולר), אם כי ישן יחסית (כן, אני יודעת ש 2002 במחקר זה עתיק)

The risk of major birth defects after intracytoplasmic sperm injection and in vitro fertilization

מיקרומניפולציה זה אחד הטיפולים הכי שנויים במחלוקת.
יש רופאים שממליצים להשתמש בטכניקה רק אם יש בעיות זרע.
 אני מציעה לחפש מאמר בשם:

Santa Claus in the fertility clinic
לא ניתן לצרף את הלינק, כי המאמר במגזים המקורי נעול, אם את לא גולשת עם מנוי, אבל התוצאה השניה היא PDF פתוח ברשת והוספתי בהמשך ציטוט מהסיכום (את תרצי אוסיף גם את האבסטרקט).

כתב אותו העורך של אחד ממגזיני הפוריות החשובים בעולם. מדובר במאמר "טרי" יחסית.
 הנה התייחסות למאמר, שמבהירה את חשיבותו. לא הייתי מביאה מאמר זניח, שפוסם בכ"ע זניח, כי זה מלמד את משקלו האקדמי, אם כי אני מקווה שדייקתי בעניין החשיבות. זה לא התחום האקדמי שלי:

https://www.sciencedaily.com/releases/2016/05/160521071201.htm

יש ממצאים לפיהם כשאין בעיית פוריות של הגבר, שיעור ההריונות שאיקסי משיג נמוך יותר משיעור ההריונות שהפרייה רגילה משיגה.
לפי מחקר גדול ומצוטט מאד, העליה בשיעור המומים הקשים בעקבות איקסי היא גדולה יחסית. גדולה, לענייניו, זה גם 3%. כל הסיכוי של בנות 40 פלוס לתסמונת דאון הוא 3% ורובן רצות לעשות דיקור למי שפיר רק בגללו אז מעבר, נאמר,  ל 6% הוא אדיר...המחקרים מדברים על עלייה מסויימת. ומי שנופלת בסטטיסטיקה הזאת, משלמת מחיר כבד, ובלתי נסבל אם המיקרומיפולציה לא נחוצה.
לא ברור מה גורם לעליה זו- הפגיעה בביצית, הבחירה האנושית בזרע שאינה מדוייקת כמו ברירה טבעית או הבעיות הקיימות באיכות הזרע מראש.
 אגב, מה שמנטרל את ההשפעות האלו הוא החזרת מוקפאים. כנראה שהעוברים הבעייתים לא שורדים את ההקפאה.
כשהבאתי את הטיעונים האלו בפני רופאיי, הם הסכימו שהם נכונים, ושהנושא מוכר וידוע ויש להתייחס אליו באופן רציני.
כאמור לעיל, מצאתי את המקור באנגלית,  אביא, לצורך נוחות בלבד, גם את הציטוט בעברית.

We clearly overestimate the effect of ICSI. We have arrived in a situation oftherapeutic illusionon a grand scale (‘the unjustified enthusiasm for ICSI on the part of patients and doctors’). Intending to improve their patients’ pregnancy probability by preventing fertilization failure, wellmeaning doctors actually decrease their chances. This has to stop. We all have pledged to ‘first do no harm’. But how? By critically appraising the literature, by making rational clinical decisions, by implementing new treatments only if based on robust evidence (and, in the absence of such evidence, by doing the necessary trial), by weeding out inappropriate use of tests and treatments, by contemplating the role of our own beliefs, biases, bigotries and dogmas, and by adjusting our clinical care when and where necessary, we ultimately will serve our patients best. Not by playing Santa Claus and doling out nicely wrapped presents of unnecessary, ineffective and costly care
והנה מטמקא :

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4843178,00.html

ןהנה הציטוט מטמקא. לא הייתי מתייחסת למאמר שם, אבל הכותבת נראית רצינית (לשם שינוי באתר הזה), ואת המידע מצאתי בעוד מקומות:
מחקר אוסטרלי ענק שפורסם ב־2012 בכתב העת היוקרתי New England Journal of Medicine, מצא שאחד מתוך עשרה תינוקות שנולדים בעקבות הטיפול ב־ICSI עלול לסבול ממומים מולדים בלב ובריאות, שיתוק מוחין או שפה שסועה. בעוד מחקרים קודמים הצביעו על סיכון מוגבר למומים מולדים בהפריית מבחנה בכלל, הרי שהמחקר הזה "ניקה" מהחשד את שיטת ה־IVF הסטנדרטית, והצביע על המיקרומניפולציה כאחראית לגידול בשיעור המומים.

החוקרים בחנו את שיעור מומי הלידה ב־308,974 הריונות, בהם 6,163 הריונות שהושגו לאחר טיפולי הפריה, והשוו את הסיכון למומי לידה בכל שיטות ההפריה הקיימות. כמו כן הם בחנו את הסיכון למומים מולדים בהריונות ספונטניים (כאלה שהושגו ללא טיפולי הפריה) בנשים עם היסטוריה של אי פריון, שבעבר הרו בעזרת טיפולים כאלה, והריונות ספונטניים בנשים עם היסטוריה של אי פריון אך לא טופלו בעבר בטיפולי הפריה.

המעקב אחר מומי הלידה בוצע עד שהתינוקות היו בני חמש. ממצאי המחקר הראו שבעוד בטיפולי ה־IVF הסטנדרטיים הסיכון למומים זהה לזה שבהפריה טבעית, הרי שהסיכון ללידת תינוק עם מום בטיפולי ICSI הוא 9.9% - כמעט כפול מזה שבהיריון טבעי (5.8%).
דוע עלולים טיפולי המיקרומניפולציה לייצר סיכון מוגבר?
הסיבות עדיין אינן ברורות לחלוטין, אך אחת ההשערות שהעלו החוקרים היא שהגורם עשוי להיות קשור לטכנולוגיית ה־ICSI, שהיא פולשנית מאוד וכרוכה בנעיצת מחט בתוך הביצית, שעלולה לגרום לה לנזק מכני או ביוכימי. ואכן, מחקרים שנערכו במכרסמים מצאו שהמיקרומניפולציה משנה את ה־DNA של הביצית המופרית ופוגעת בכרומוזומים.

במחקר שפורסם ב־2009 בכתב העת Human Reproduction, מצאו חוקרים שבמחצית מהמקרים שבהם הייתה פגיעה כרומוזומלית כזאת, הביצית המופרית המשיכה להתפתח לעובר בעל תצורה נורמלית לכאורה שניתן להשתילה, אך לא הצליחה להתפתח ברחם (מה שהוביל להפלות). חלק אחר של העוברים מביציות אלה, שנפגעו בצורה חמורה פחות, המשיכו להתפתח ברחם ולשרוד את ההיריון, אך לפגיעה היו השלכות ארוכות טווח על התפתחותם של העכברים שנולדו ועל בריאותם.
השערה אחרת היא שהסיכון המוגבר נובע משימוש בזרע בעל DNA פגום. "בטיפול IVF רגיל, שבו מפגישים את הביצית עם דגימת זרע בצלחת במעבדה, תא הזרע חייב להיות תקין כדי לחדור לביצית", מסביר ד"ר אריה יגודה, מומחה להפריה חוץ גופית ממכבי שירותי בריאות והרצליה מדיקל סנטר. "בשיטת ה־ICSI אנחנו מזריקים את הזרע לתוך הביצית, וייתכן שבחלק מהמקרים הזרע שהזרקנו פגום, כזה שלא היה מצליח להפרות את הביצית באופן טבעי, אבל ההזרקה הישירה עוקפת את המגבלה הזאת".
לצד הממצאים המצביעים על סיכון גבוה יותר למומים בטיפולי ICSI, יש לציין שמחקרים אחרים לא מצאו שיעור גבוה יותר של מומים, כך שהסוגיה עדיין שנויה במחלוקת. למרות זאת, "לדקור עובר צעיר ללא צורך בוודאי לא יועיל לו", אומר פרופ' אברס, ומצטט את שבועת הרופא: "פרימיום נון נוצ'רה, כלומר קודם כל אל תזיק. עזבו את העובר לנפשו, תנו לו להתפתח. יש לו מספיק קשיים שם בתוך צלוחית הפטרי".

מה שבטוח, אומרים חוקרים רבים, נחוצים בדחיפות מחקרים איכותיים וארוכי טווח שיבדקו את הסוגיה. "יש צורך להמשיך במעקב קפדני על ICSI", כותבים המחברים של מאמר בכתב העת Obstetrics and Gynecology International שפורסם ב־2013. "חייבים להיות הערכה וטיפול קפדניים במטופלים גברים כחלק מההערכה השגרתית של זוגות עם אי פריון, ולא להשתמש בטיפול אמפירי. אם ICSI הוא השיטה המתאימה ביותר, אזי הסיכונים הכרוכים בה של מומי לידה חייבים להיות מוסברים לבני הזוג".
והנה לינק נוסף שמתייחס למחקר בני אינגלנד ומציע זהירות עם איקסי:
לצפיה ב-'הלינק הנוסף'
הלינק הנוסף
08/06/2017 | 09:04
2
לצפיה ב-'טוב לא באמת אקרא את כל זה, אבל'
טוב לא באמת אקרא את כל זה, אבל
08/06/2017 | 11:59
1
יש לי ילדה בריאה מאיקסי. ובמהלך ההריון זה לא עניין אף אחד שזה איקסי (לא את הרופא מעקב, לא את הרופא של השקיפות/סקירות, לא את המעבדה כשעשיתי סקר ביוכימי ולא את הגנטיקאי שאמר חד משמעית שמי שפיר מיותר)
אם מיום זרע ואיקסי מקצר את הדרך להריון לא הייתי מתלבטת בכלל כי הסיכוי עולה על הסיכון ללא ספק.
לצפיה ב-'הדגש הוא על אם ואיש לא יודע, מה שיודעים שעולה הסיכון'
הדגש הוא על אם ואיש לא יודע, מה שיודעים שעולה הסיכון
08/06/2017 | 18:35
מנסיוני, לפעמים רופאים רבים עסוקים יותר בהשגת הריון ופחות בתוצאות שלו.
או כמו שאמר לי רופא "כן, הסיכוי למומים עולה ומקסימום נפסיק את ההריון"...
אז אני רוויתי מהפסקות הריון ולדעתי תפקידנו גם לשמור זו על זו מהליכים מיותרים שטומנים בחובם סיכון לא נחוץ.
|כמו שאת יכולה לראות, זו לא ממש רק דעתי, אני הדיוטה גמרה בעניין, אבל התבססתי על רופאים מובילים בעולם.

לצפיה ב-'סליחה אבל את מלחיצה סתם. הסיכון הוא מזערי עד כדי בלתי מורגש'
סליחה אבל את מלחיצה סתם. הסיכון הוא מזערי עד כדי בלתי מורגש
11/06/2017 | 08:21
לצפיה ב-'אני חושבת שזה מאד תלוי מה את רוצה...'
אני חושבת שזה מאד תלוי מה את רוצה...
08/06/2017 | 09:12
6
ובת כמה את. אם את צעירה ויש לך זמן, אולי את יכולה לנסות כיוונים אחרים (טבעי, דיקור, צמחי מרפא).

אני אישית בת 38 עוד מעט. יש לנו בעיית זרע אבל גם אם הנתונים היו נראים כמו שלכם הייתי מנסה. כי אני אחת שאוהבת לירות בכל התותחים כדי לקבל תוצאות. 
אצלנו ברטוב היה ההבדל במס' ההפריות ובזה שיש לנו עכשיו מוקפא. 
והכי חשוב - בלידת חי מתוק (כי בהפריה הקודמת זה הסתיים בהפלה).

לא הייתי אומרת שהזרע אחראי על כל כך מעט. זה לא נכון מחקרית.

ועוד דבר שהייתי נמנעת ממנו - להגיד כאן עד כמה איקסי לא טוב. פשוט כי זו האופציה היחידה של כמה מאיתנו וחבל שנלך להפריות עם הרגשה לא נעימה.
אני אישית הדחקתי את הנושא. הבן שלי טפו טפו מושלם ואני מקווה שאף בעיית בריאות לא נדבקה בו בגלל שנוצר מאיקסי.
לצפיה ב-'תפקידנו לשמור זו על זו ועדיף לומר בגלוי את כל המידע'
תפקידנו לשמור זו על זו ועדיף לומר בגלוי את כל המידע
08/06/2017 | 18:39
5
אני מעדיפה שיתנו לי את כל המידע.
אנחנו לא ילדות קטנות.
אנחנו אנשים מבוגרים.
אנחנו זכאיות לדעת הכל ולהחליט.
בלאו הכי רוב המידע נמצא ברשת.
לא ב"ד"ר גוגל", במחקרים אקדמיים. שימי לב שהבאתי רק מידע אמפירי, בדוק.
ואם אין ברירה- אז עדיף להכנס להליך בעיניים פקוחות.
מנסיוני, לפעמים רופאים רבים עסוקים יותר בהשגת הריון ופחות בתוצאות שלו.
או כמו שאמר לי רופא "כן, הסיכוי למומים עולה ומקסימום נפסיק את ההריון"...
אז אני רוויתי מהפסקות הריון ולדעתי תפקידנו גם לשמור זו על זו מהליכים מיותרים שטומנים בחובם סיכון לא נחוץ.
|כמו שאת יכולה לראות, זו לא ממש רק דעתי, אני הדיוטה גמרה בעניין, אבל התבססתי על רופאים מובילים בעולם.
יש ילדים נפלאים מאיקסי, אבל מי שיכולה להמנע מכך, צריכה לחשוב פעמיים ואף יותר...

לצפיה ב-'גם בהפריות "רגילות" מנסים איקסי'
גם בהפריות "רגילות" מנסים איקסי
11/06/2017 | 09:02
4
מכיוון שאם כבר הגיעו לפתחי הפריה, יש להניח שיש בעיות ידועות ויש בעיות שפחות ידועות אז מנסים חלק ככה וחלק ככה.

אבל אני אומרת דבר אחר.
יש פה לא מעט בנות שחייבות איקסי. לא צריכות ואולי אלא חייבות.
האם למענן לא כדאי קצת לעדן את הנושא ולא לתת עוד ועוד לינקים כדי לא לאכזב עוד לפני שדברים קרו?

זה אולי הבדל באישיות של שתינו ותמשיכי לחשוב שמחובתך לעדכן ולהתריע.
אני חושבת שגם אם זה נכון (לא שוללת את המחקרים שקובעים כך או אחרת) - בואו נתעדן לטובת אותן בנות שחוששות מזה וקוראות את הפורום.
במקרה שלא יהיו ילדים בלי איקסי, מה זה יעזור שתגידי פה שוב ושוב שאיקסי עלול להיות רע?

מבחינתי איקסי זה הכי טוב. זה מביא לי ילדים, נקודה.
רוב הרופאים שאותם קראתי אומרים שאכן יש אולי עליה קטנה במומים אבל היתרון עולה על החיסרון אלפי מונים (להביא ילדים בריאים לאנשים שלא מסוגלים אחרת).

מכירה לא מעט ילדים פגועים שנולדו להורים ללא הפריית מבחנה בכלל, והפסקות הריון שנעשו שוב ושוב להריונות טבעיים לגמרי...
כמו כל דבר בחיים, צריך לנהל סיכונים.
אבל כשבאים לעשות דבר כזה, צריך גם לדעת את הטוב ולא רק את הרע.

וכן, אני אופטימית ללא תקנה כי בתהליך שלנו חייבים.
לבעלי יש בעיית זרע, במשפחה של אבא שלי יש את הגן של סרטן השד (BRCA), ועדיין אנחנו בהפריות ובאיקסי כי אין ברירה אחרת.
אז יסלחו לי כולן שממש לא מעניינת אותי הסטטיסטיקה של האיקסי ואני חושבת שצריך להדגיש אותה כמה שפחות בריש גלי לטובת אלה שלא יכולות בלי.
אפשר לכתוב בהודעה פרטית למישהי שאת חושבת שלא כדאי לה כי... אבל קחי בחשבון שלפעמים איקסי יכול לעזור להפריות גם כשלא בטוחים שזה יקרה, מסיבות שכרגע לא ידועות לנו. 
רופא פוריות אמר לי שהרבה מאד סיבות לחוסר פוריות עוד לא ידועות לעולם הרפואה ובעתיד, הרבה מהלא מוסברים יהפכו למאד מוסברים...פשוט כרגע לא יכולים להסביר את הסיבה הספציפית שלהם.

בהחזרה הראשונה שלי, רופא אמר לי שיש סיכוי שיצליח ורוב הסיכויים שלא (מילים מדוייקות לגמרי). ובגיל 30 הסטטיסיטיקה אומרת שצריך 3-4 ניסיונות. הזכרתי לו שאז הייתי בת 36, אז הוא אמר "בגילך 5-6".
נקלטתי באותה החזרה. 
אחרי ההפלה שוב עשינו שאיבה והחזרה - ומציינת שהפעם עם מיון זרע ע"י ברטוב - ושוב נקלטתי והפעם הסתיים טוב ובכך שאני אמא.

אז אני משתדלת להתעסק בעצמי ולא בסטטיסטיקות.
וכן, אם היה לי ילד פגוע הייתי עושה הפלה. חד משמעית. וממשיכה עם איקסי כי ממש אין ברירה.
לצפיה ב-'עניין של גישה לחיים, הלוואי והייתי קוראת הודעה עם מידע כזה '
עניין של גישה לחיים, הלוואי והייתי קוראת הודעה עם מידע כזה
11/06/2017 | 13:11
3
ושוב, אם תקראי את הלינקים ואת מה שכתבתי:
 אם אין צורך באיקסי- לא עושים איקסי..
אם אין ברירה- עושים איקסי

אם אנחנו עושות בדיקות על בדיקות למנוע תסמונת דאון (שיש סה"כ ל 3% מהעוברים של נשים מעל גיל 42) מדהים שאנחנו לא עושות הכל להזהר מפרוצדורה שיוצרת פי 3 מומים קשים, לפי חלק מהמחקרים.
מה זה אחוז זניח? עליה של אחוז אחד ויחיד זה זניח? לא למי שקוראת כאן ונמצאת באחוז....
מנסיון, כי כל התקלות שקרו לי עוד היום קורות לאחוז זניח מהאוכלוסיה. אני מאחלת לכולן שלא יקרו להן. וכשזה קורה לך- זה לא זניח.
כל המקורות שהבאתי אקדמיים, לא כל מני הגיגים של בנות בפורומים או באתרים עממיים. הכל מגוגל סקולר, הכל עם מספיק ציטוטים.
את מוזמנת להדחיק- אני מעדיפה לעשות הכל על מנת להמנע מעוד הפלות.
שניים מרופאיי בעבר עשו איקסי ללא צורך, למרות שהיו לי מספיק ביציות (מעל 35) ואיכות זרע מעולה פלוס פלוס.
זה כנראה תרם לפגמים בעוברים שהוחזרו אח"כ.
הרופאים הנוכחיים שלי היו בהלם מכך שנעשה לי איקסי.
הם מתנגדים נחרצות לעשות לי איקסי.
אם מישהו היה מבהיר לי קודם את המשמעות, יתכן שהיו נחסכות לי הפלה או שתיים.
בארץ עושים לכולן כמעט, לפחות לחצי מהביציות, כדי להבטיח הפריות.
אין דיון רציני עם המטופלת על משמעות הדברים.
כפי שכתבת, את מעדיפה להדחיק, ולשים מבטחך באל וברופאים.
אני, מעדיפה ללמוד, לבחור מתוך הבנה ולשים מבטחי בתבונה שהאל נתן  לרופאים ולי, בידע שהפך נגיש למעננו ובמדע שהאל איפשר(ה) לנו ליצור.
אין מבחינתי מקום להדחקה בתהליך הזה.
כולנו מספיק בוגרות להכיל גם מידע פחות נעים.
מנסיון, זה עדיף על הפלה.
מצד שני, זה עניין של גישה לחיים.
ובזה כנראה לא נשנה זו את זו.
אפשר להיות "נחמדה" ואפשר להיות מעשית.
אני סומכת על כולן כאן שידעו לעבד את המידע ולהתמודד איתו.
כולן כאן (ובטח ובטח שאת אישית) מספיק אינטיליגנטיות לקרואו לעבד את המידע ולעזות את ההחלטות שלהן.
כולן ילדות גדולות.
ולכבודך אכלתי צהריים על המקלדת :) אז ברשותך אחזור לעבודה הדוחקת...

לצפיה ב-'יקירתי, אנחנו לא יודעים בבירור מתי צריך ומתי לא'
יקירתי, אנחנו לא יודעים בבירור מתי צריך ומתי לא
12/06/2017 | 09:12
2
ואמר לי רופא שגם הם לא ממש יודעים. עובדה שיש לא מוסברים שנקלטים רק באיקסי. למה? לא ברור.
רק שכשמנסים לבד, לפעמים קורות הפריות ולפעמים לא. 
כשאין הרבה ביציות וזרעים - חייבים לנסות כדי ליצור הפריות וליצור סיכוי.

זה לא שאני אומרת שאני הולכת על עיוור ורוצה דווקא פרוצדורה שתגרום מומים.
זה אומר שאנחנו *חייבים* את הפרוצדורה הזו ולכן לחזור ולהגיד שהיא לא טובה לא ייתן כלום.
כמוני יש עוד כמה וכמה נשים בפורום שחייבות את האיקסי. כמה בנות פה ממחלקת הזרע עם אוליגוספרמיה קשה או אזוספרמיה ומחבקות כל זרע שנמצא? אין הפריה רגילה במקרה הזה.
אז נגיד להן שוב ושוב שזה לא בסדר?

ככל שבגרתי, אמרו לי שלא טוב ללדת אחרי גיל 35 מחשש למומים. התחתנתי בת 35.5 והריתי לראשונה בגיל 36.. מה אפשר לעשות עם זה? יודעת שזה גורם לאופציה שיהיו יותר מומים והפלות וכו'. יש מצב שההפלה הייתה לאו דווקא מכיוון הזרע אלא מכיווני. ועדיין אני אמשיך ואנסה גם לילד שני ואני דקה מגיל 38.

שינסו אצלך ללא איקסי והלוואי ומצליחים.
כרגע אפילו לרפואה אין מידע מדוייק מתי כן ומתי לא. קל וחומר לנו.

לצפיה ב-'מי שחייבת- חייבת, מי שלא- יכולה להמנע, למה לא לתת מידע?'
מי שחייבת- חייבת, מי שלא- יכולה להמנע, למה לא לתת מידע?
12/06/2017 | 19:01
1
למה שנחליט בלי להבין מה המשמעות של החלטותינו?
הזלזול המוחלט שלך באפשרות שנוכל להציל ולו בחורה אחת מהפלה מיותרת אחת כאן, די מדהים.
וכל זה על מנת שלא תחשפי למידע שלא נח לך.
את מוזמנת לבחור בהדחקה ואמונה.
אני למודת תלאות ומעדיפה שכל מי שיודעת כאן על משהו שחשוב שאבין, תעדכן אותנו.
לצפיה ב-'יש שני צדדים לסיפור'
יש שני צדדים לסיפור
13/06/2017 | 12:22
את יכולה למנוע איקסי מבחורה שאולי זה הפיתרון שלה להורות.

מצידי תגידי שוב ושוב שאיקסי זה רע.
איקסי זה פיתרון יחידי לחלק מאיתנו. רוצה לעשות לנו רע ולהגיד לנו שאנחנו נתמודד עם מומים? בבקשה.
אני פה כדי להגיד לכולן שכשזה פיתרון יחיד או שהרופא חושב שזה נצרך - נא להיות עיוורות ולהתפלל לטובת הצלחת העניין.
לצפיה ב-'סבב ראשון- בבקשה צריכה חיזוקים'
סבב ראשון- בבקשה צריכה חיזוקים
07/06/2017 | 08:27
4
היי,
התחלתי בשבוע סבב IVF ראשון- הזרקות לקראת שאיבת ביציות. לא היו לנו לפני כן הזרעות או טיפולים קודמים כיוון שהבעיה הייתה מאוד מוגדרת (חוסר זרע) וישר הפנו אותנו לIVF. אנחנו אחרי שנה וחצי כמעט של בדיקות מקדימות, זה הרגיש כמו נצח ומצד אחד זה שהתחלנו השבוע זה סוף סוף מרגיש שמשהו מתקדם. מצד שני- אני מאוד חוששת, מיליון שאלות עולות לראש- איך אגיב אם זה לא יצליח, אם תתעורר בעיה אחרת וכו. אנחנו בני 32 וזה ילד ראשון... מאוד מצפים ומאוד חוששים. כשהתחלנו את התהליך לפני שנה וחצי וראינו שלבעלי אין זרע נכנסנו להלם והיה מאוד קשה. הייתה לנו שנה מאוד קשה. ונקבע שהוא יצטרך לעבור ניתוח. ופתאום הוא התבקש לתת עוד פעם זרע ממש לפני תחילת הטיפולים ונמצאו בודדים! שהוקפאו ישר! הייתי בשמיים וזה היה אור ירוק בשבילי להתחיל להזריק.
עכשיו שאני מזריקה ובתוך התהליך אני מתחילה לפחד- מרגישה בחרדה הרבה ודואגת. 
אשמח לשמוע על סיפורי הצלחה, האם יש כאלה שזה הצליח להם בסבב הראשון? אני לא יודעת מאיפה אני מביאה כוחות אם זה לא יצליח... אני כבר כמעט שנתיים מחכה רק להתחיל ועוד שנה של נסיונות טבעיים- והכל מתרכז בשבועיים של טיפולים.. מפחדת
תודה למי שקרא/ה ויכול/ה לעזור ולעודד.
לצפיה ב-'המון בהצלחה'
המון בהצלחה
07/06/2017 | 13:05
החששות מובנות לגמרי. אבל בסוף תחזיקי תינוק ביד ותדעי שהכל היה שווה את זה. המון בהצלחה. 
לצפיה ב-'אצלי IVF ראשון בגיל 36, החזרת עובר יחיד יום 3'
אצלי IVF ראשון בגיל 36, החזרת עובר יחיד יום 3
07/06/2017 | 16:33
כיום היא בת 6.5 ! לא היתה בעיית זרע אבל אם חיפשת סיפור להצלחה בהפריה ראשונה ...;)
שיהיה בהצלחה והרבה אופטימיות. 
לצפיה ב-'גם לי הצליח בסבב ראשון'
גם לי הצליח בסבב ראשון
08/06/2017 | 17:24
1
בגיל 36 עם בעיית זרע פלוס רזרבה נמוכה. לפני כמה ימים חגגנו לה שנתיים... עכשיו בגיל 39 עם רזרבה עוד יותר בעייתית עברתי החזרה שכשלה ועכשיו עוד החזרת מוקפא ומחכה לתוצאות, אבל זה כבר ממש לא קשור.
לצפיה ב-'תודה לכולן'
תודה לכולן
11/06/2017 | 09:30
ומלא בהצלחה פזית. 
מקווה לבשר בשורות טובות בקרוב. בינתיים נדקרת למוות כל ערב.
לצפיה ב-'IVF טבעי ללא הורמונים '
IVF טבעי ללא הורמונים
06/06/2017 | 07:33
14
מישהי שמעה?

שואבים ביצית אחת לאחר מעקב ביוץ.... בלי הורמונים לפני...
מפרים ומחזירים.
האם זה מעלה את הסיכוי או מוריד (מוריד בגלל הכמות, אבל מה לגבי איכות הביצית?)
כיצד משפיעים כל ההורמונים על איכות הביציות?אשמח לקבל מידע
לצפיה ב-'אני אישית לא עברתי '
אני אישית לא עברתי
06/06/2017 | 14:08
4
אבל אני יודעת שיש נשים שזה אכן הוביל אותן להריון המיוחל.
אכן, יש כאלה שההורמונים משפיעים עליהן לא טוב ואיכות הביציות כתוצאה, יורדת.
במקרים כאלה, כשעושים סבב טבעי, כפי שכתבת- אמנם שואבים רק ביצית או שתיים בסוף אבל הן יכולות להיות הרבה יותר איכותיות ולהוביל לעובר איכותי יותר שייקלט.
כמובן שלא ניתן לדעת מראש בוודאות אם את מתאימה לכך אבל רופא טוב יידע לאבחן ולהציע זאת אם הוא סבור שזה מקרה מתאים. בר חווה משתמש בשיטה הזו לא מעט. בעיקר נהוג להשתמש בה אצל נשים בוגרות יותר שגם ככה מס' הביציות שנשאהות אצלן לא רב או אצל נשים שעברו מס' רב של ניסיונות ללא הצלחה וכשיש אינדיקציה לביציות לא איכותיות.

לצפיה ב-'תודה. מה האינדיקציה לביציות לא איכותיות? '
תודה. מה האינדיקציה לביציות לא איכותיות?
06/06/2017 | 21:40
3
לצפיה ב-'האמת ש'
האמת ש
07/06/2017 | 06:15
2
בדכ כתוב בדוח מעבדה- ביציות שאינן תקינית מורפולוגית, מגורגרות, שחורות, עם וקואלות. כל אלה סימנים לביציות לא איכותיות אם כי רב הנסתר על הגלוי. אי אפשר לדעת בוודאות מה ההשפעה של התכונות האלההשל הביציות על העובר.
אבל בכז אפשר לנסות לשפר איכות על ידי הפחתת הורמונים. אצלי אגב נתנו הורמון גדילה כדי לשפר. אבל זה רק בר חווה משתמש בזה לדעתי. אצל מי את מטופלת?
לצפיה ב-'איך מקבלים את דו"ח המעבדה? '
איך מקבלים את דו"ח המעבדה?
08/06/2017 | 07:49
1
דו"ח של השאיבה?

מטופלת של ברקוביץ

לצפיה ב-'ניגשים לאסותא ראשלצ'
ניגשים לאסותא ראשלצ
08/06/2017 | 10:58
יחד עם תז ומבקשים את הדוח.
בהצלחה
לצפיה ב-'שמעתי שקראו לי'
שמעתי שקראו לי
08/06/2017 | 09:53
4
היי לולי .
אני עברתי תהליך מוצלח של הפריה במחזור טבעי.
אחרי טיפול תשיעי כושל למרות שנטרלנו כל בעיה שגרמה לאי הצלחה והפלות.
ברחווה המליץ לנסות מחזור טבעי .
ההסברים שלו היו שהביציות הטבעיות הרבה יותר איכותיות מביציות שהושגו לאחר גירוי הורמונלי.
החזרה על רירית שלא נחשפה להורמונים .
אחרי שהורמון גדילה לא הניב תוצאות טובות והעוברים שלי נשארו בינוניים מטה .
המילץ בחום על שאיבה מסוג זה.
התהליך כולל קצת נורמונים ,ציטרוטייד למניעת ביוץ וכדי שהוא לא יפגע בגדילת הזקיקים הוסיף קצת מוניפור .ההוספה הזאת שבשה את הגדילה לכן הפסיק אותה אחרי יומיים .
וכך גם הציטרוטייד .לפני השאיבה נתן 2 דקפפטיל ואוביטרל .
בשאיבה נשאבו 4 ביציות .2בשלות ו2 צעירות.
בגלל מיעוט הביציות ה 2 הביציות הופרו באיקסי ולא לקחנו סיכון.
ה2 הצעירות הושארו לחיזורים של הזרעונים ואכן היתה הפריה .אחת לא תקינה כי נכנסו שני זרעונים לביצית .
העוברים שהתקבלו היו הכי טובים שהיו לי איבר .הוחזרו 3 .
שניים נקלטו והיום הם בני שנה וחודשיים.
בהצלחה .
לצפיה ב-'מה שאת מתארת הוא לא טבעי'
מה שאת מתארת הוא לא טבעי
08/06/2017 | 15:49
2
צטרוטייד, מנופור, אוביטרל, דקפפטיל....
4 ביציות... 
לצפיה ב-'לא ממש לא .אם קראת טוב היית יודעת שזה מחזור טבעי'
לא ממש לא .אם קראת טוב היית יודעת שזה מחזור טבעי
09/06/2017 | 22:45
לטענות שלך.
א.ברחווה בעצמו קורא לטיפול מחזור טבעי.
ב.ציטרוטייד  למניעת ביוץ וזה ניתן בכל מחזור טבעי .
ג.המנופור כדי למנוע עצירת גדילה של הזקיקים הוסיף אותו בזקיק בגודל 12 מה שאומר שהזקיקים כבר היו ללא שום הורמון חיצוני.מונפור הופסק אחרי יומיים כי לא הביא לשום תועלת.
ד.אוביטרל לתזמון השאיבה .
ה.במחזור טבעי גודלות יותר מביצית אחת ,נכון שלרוב רק אחת מגיעה לבשלות .אבל יש לך מקרים של תאומים ושלשיות ללא טפולים .אצלי באופן טבעי בכמה חודשים נצפו שני זקיקים מובילים ללא גירוי .זה גם מרמז על ריזרבה נמוכה .הגוף נלחם להשיג הריון .זה אגב קורה גם לנשים לקראת מניפואזה .

לצפיה ב-'לא ממש לא .אם קראת טוב היית יודעת שזה מחזור טבעי'
לא ממש לא .אם קראת טוב היית יודעת שזה מחזור טבעי
09/06/2017 | 23:01
לטענות שלך.
א.ברחווה בעצמו קורא לטיפול מחזור טבעי.
ב.ציטרוטייד  למניעת ביוץ וזה ניתן בכל מחזור טבעי .
ג.המנופור כדי למנוע עצירת גדילה של הזקיקים הוסיף אותו בזקיק בגודל 12 מה שאומר שהזקיקים כבר היו ללא שום הורמון חיצוני.מונפור הופסק אחרי יומיים כי לא הביא לשום תועלת.
ד.אוביטרל לתזמון השאיבה .
ה.במחזור טבעי גודלות יותר מביצית אחת ,נכון שלרוב רק אחת מגיעה לבשלות .אבל יש לך מקרים של תאומים ושלשיות ללא טפולים .אצלי באופן טבעי בכמה חודשים נצפו שני זקיקים מובילים ללא גירוי .זה גם מרמז על ריזרבה נמוכה .הגוף נלחם להשיג הריון .זה אגב קורה גם לנשים לקראת מניפואזה .

לצפיה ב-'מי הרופא? מה היה בהחזרה? '
מי הרופא? מה היה בהחזרה?
09/06/2017 | 15:51
לצפיה ב-'מחזור טבעי'
מחזור טבעי
08/06/2017 | 11:36
3
הי,
אחרי שמונה טיפולי IVF ללא הצלחה עברתי עכשיו מחזור טבעי.
אני מאובחנת עם רזרבה שחלתית נמוכה ולכן ההצעה הייתה לעשות מחזור טבעי.
המחזור כלל הוספה של צטרוטייד ופרגובריס בימים האחרונים ואוביטרל לביוץ.
הייתה ביצית אחת שהופרת לעובר באיכות בינונית.
כרגע קיבלתי את תוצאות הבטא הראשונה והיא 74 (!!!) אני עדיין מתאפקת מלשמוח אבל זאת פעם ראשונה שראיתי תוצאת בטא חיובית :)
לצפיה ב-'גם אני עברתי טיפולים על בסיס מחזור טבעי'
גם אני עברתי טיפולים על בסיס מחזור טבעי
08/06/2017 | 14:24
2
כל פעם ביצית אחת.
השלישית הצליחה.
טיפולים על בסיס טבעי הם מאוד סיזיפים.
עובדים קשה ובכל פעם רק ביצית אחת.
אבל כנראה שהביציות יותר איכותיות.
בהצלחה!!
ל- PIZB מחזיקה אצבעות!!
אני התחלתי עם בטא של 79.
מקווה מאוד שהתוצאה תהיה זהה.
גיאלרוסה
לצפיה ב-'תודה!!!!'
תודה!!!!
08/06/2017 | 14:27
לצפיה ב-'מי הרופא? מה היה אצל בהחזרה? '
מי הרופא? מה היה אצל בהחזרה?
09/06/2017 | 15:52
מעניין מאוד!!

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ד
מתקשים בפוריות?
פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה