לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2654626,546 עוקבים אודות עסקים

פורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום הינו פורום תמיכה.  הייעוץ בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי.
אנא קראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בפורום.
גלישה נעימה
המשך >>

לצפיה ב-'חדשה כאן ו.... בעיקר מבוהלת ומבולבלת'
חדשה כאן ו.... בעיקר מבוהלת ומבולבלת
07/05/2018 | 23:00
9
היי בנות יקרות,
אז אני חדשה בפורום- אספר קצת על עצמי.
בת 31 נשואה + ילד מתוק בן שנתיים שהגיע מיד כשרצינו.
מחזור סדיר, מזהה ביוץ כמו שעון בדיקות הורמונליות תקינות.
מנסים להרות בערך 10 חודשים ללא הצלחה.. לפני כשבוע בעלי ביצע בדיקת זרע בהמלצת רופא הנשים שלי ואלו התוצאות שהתקבלו:
נפח: 2 מ"ל צמיגות: תקינה ריכוז: 70 מ"ל מס זרעונים כללי: 140 מ"ל תנועה סה"כ 33 אחוז טובה : 10 אחוז בינונית 20 אחוז איטית : 3 אחוז.
מורפולוגיה:11
ממה שהצלחנו להבין מהתוצאות הבעייתיות הינה בתנועתיות הזרע- 33 כשאמור להיות מעל 50.
בשבוע הבא יש לנו פגישה ראשונה במרפאת פוריות באסותא...
אני כל כך לחוצה...במשך כל התקופה בה ניסינו הייתי בטוחה שזה עוד רגע קורה כי הרי בבן שלי זה היה כל כך קל..והאכזבה בכל חודש מחדש קשה מנשוא..
ועכשיו אני בעיקר חרדה. אשמח לשמוע מכן, האם הבעיה בזרע היא חמורה? איזה פיתרון לדעתכן יוצע לנו על ידי רופט הפוריות? האם התנועה האיטית היא הגורם שמעכב את ההיריון המיוחל?
תודה על כל תשובה והצלחה רבה לכולן!

לצפיה ב-'תנועה איטית של הזרע לעיתים מסמנת על נוכחות חיידק'
תנועה איטית של הזרע לעיתים מסמנת על נוכחות חיידק
08/05/2018 | 11:11
2
כדאי לבקש לעשות תרבית ואולי יש חיידק שניתן לטפל בו ולשפר את איכות הזרע.
הריכוז והמבנה טובים ממש..
לצפיה ב-'(:'
(:
08/05/2018 | 11:24
1
סליחה על הבורות.. איזו תרבית? איפה? חח
אני אזכור לומר את זה כשנגיע לפגישה אצל הרופא
לצפיה ב-'זה כמו בדיקת זרע רגילה'
זה כמו בדיקת זרע רגילה
09/05/2018 | 10:31
פשוט בודקים את הזירמה לנוכחות של חיידק ואם יש - לוקחים אנטיביוטיקה.
אחרי שמטפלים, מחכים שבועיים או שלושה ועושים שוב בדיקה לראות שהחיידק עבר.
לצפיה ב-'אממ.. אצלנו התנועתיות 0'
אממ.. אצלנו התנועתיות 0
08/05/2018 | 21:09
5
וזו ממש לא הייתה הבעיה היחידה... (מרפולוגיה כמעט אפסית, צמיגות וכו) האורולוג וכן רופא הנשים התעקשו שאפשר להרות גם ככה. אכ כשהלכנו למחמוחים יותר הבנו שלא.. אבל בכל מקרה התנאים אצלכם נשמעים מעולה.
לצפיה ב-'את חושבת שעם הזרעונים האלה ניתן להרות באופן טבעי?'
את חושבת שעם הזרעונים האלה ניתן להרות באופן טבעי?
09/05/2018 | 09:35
4
לצפיה ב-'ממה שאני קוראת ויודעת אפשר להורות באופן טבעי '
ממה שאני קוראת ויודעת אפשר להורות באופן טבעי
09/05/2018 | 10:46
1
היו חודשים שלבעלי היה 12% תנועתיות ואמרו שגם במצב הזה אפשר להרות טבעי, ואל תשכחי שנתונים של גבר משתנים מחודש לחודש ויכול להיות שבבדיקה חודש הבא התנועתיות תהייה על 50% בינתיים שישתה אבץ זה מצוין לזרע.
לצפיה ב-'מאוד מאוד מקווה..'
מאוד מאוד מקווה..
09/05/2018 | 11:02
המון תודה על ההרגעה והטיפים.. נעשה בדיקת לחיידק ונתחיל לשתות אבץ.
בינתיים קונה לו בוקסר וקיבל הוראה להגיע הביתה ולהתפשט.
הוא עובד במשרד וכל היום במצב ישיבה וכל היום העניינים שם מתחממים מעל לטמפ' הרצויה...
גם קראתי איפשהו שבתנועתיות נמוכה ממומלץ לקיים יחסים באופן תדיר...
שנתבשר כולנו בהיריון תקין במהרה!
לצפיה ב-'ממה שיודעת בהחלט כן. אך כדאי'
ממה שיודעת בהחלט כן. אך כדאי
09/05/2018 | 19:04
1
ללכת לרופא פריון אם אתם מנסים כבר שנתיים.
אגב, אם הלידה הראשונה הייתה קיסרי אז מומלץ מאוד לעשות היסרו אבחנתי לוודא שלא היו שאריות ברחם. זו בדיקה פשוטה יחסית. אם שאר הבדיקות שתעשו יהיו תקינות יכול להיות שישלחו אותך לזה גם אם הלידה היתה רגילה
לצפיה ב-'מנסים 10 חודשים'
מנסים 10 חודשים
10/05/2018 | 09:19
הלידה של הבן שלי הייתה לפני שנתיים- לידה רגילה (ואקום אם זה משנה)
ואנחנו מנסים להרות שוב כבר 10 חודשים
מה זאת הבדיקה הזאת? איך היא מתבצעת?
לצפיה ב-'הפסקת חשמל... האם הלך המנופור והאוביטרל? '
הפסקת חשמל... האם הלך המנופור והאוביטרל?
09/05/2018 | 13:48
14
היי, היתה אצלי הפסקת חשמל. יש לי הורמונים במקרר.  האם הלכו האוביטרל והמנופור? 
לזרוק לפח? 
אני באמצע סבב. ממש תקלה אמיתית!!!

לצפיה ב-'כמה זמן הייתה הפסקת החשמל?'
כמה זמן הייתה הפסקת החשמל?
09/05/2018 | 13:53
6
כי יש קור שנותר במקרר, ומשמר מה שיש בו בפנים, גם בזמן הפסקת חשמל. בייחוד אם זה מקרר חדש. 

אם מדובר בקופסאות סגורות, יכולות להיות מוצלות מחוץ למקרר בטמ' סבירה עד שפותחים (אפילו שבבית המרקחת תמיד שומרים אותן בקירור, ליתר ביטחון). אם מדובר במבחנות שכבר נפתחו ועורבבו, זה שוב תלוי כמה זמן הפסקת החשמל.

לצפיה ב-'4 שעות '
4 שעות
09/05/2018 | 14:05
5
לצפיה ב-':( :( :('
:( :( :(
09/05/2018 | 14:20
4
לצפיה ב-'אולי תרימי טלפון לבית המרקחת של הקופה כדי לשאול?'
אולי תרימי טלפון לבית המרקחת של הקופה כדי לשאול?
09/05/2018 | 14:29
3
לדעתי זה רעיון טוב. את יכולה גם לשאול במחלקה בה את מטופלת, או את הרופא אם הוא זמין לך למסרונים בפון.
לצפיה ב-'בחברת פרינג - אמרו שלא ניתן לדעת אם נשמר ב 2-8 מעלות. לפח'
בחברת פרינג - אמרו שלא ניתן לדעת אם נשמר ב 2-8 מעלות. לפח
09/05/2018 | 14:36
2
אבל ברור שלהם יש אינטרס למכור...
מצד שני - באמת לא ניתן לדעת. אומרים שהטמפ במקרר נשמרת 4 שעות...
לצפיה ב-'אם זה בקופסה סגורה וטרם נפתח, לא הייתי זורקת.'
אם זה בקופסה סגורה וטרם נפתח, לא הייתי זורקת.
09/05/2018 | 14:41
1
בואי נחכה לדעה של יתר המלכות כאן. צילה1234 נקראת לדגל!!!
לצפיה ב-'צילה???'
צילה???
09/05/2018 | 14:47
לצפיה ב-'אני גם לא הייתי זורקת.. אולי רק את האוביטרל'
אני גם לא הייתי זורקת.. אולי רק את האוביטרל
09/05/2018 | 14:59
כי הוא זול ולא אכפת לי להוציא 35 שח
אבל תעשי רק מה שמרגיש לך נכון
לצפיה ב-'אם המקרר היה סגור במהלך הפסקת החשמל לא הייתי דואגת'
אם המקרר היה סגור במהלך הפסקת החשמל לא הייתי דואגת
09/05/2018 | 17:14
אם לא פותחים אותו הוא לא מאד מתחמם ב-4 שעות.
אבל ברור שחברת תרופות לא תיקח על זה אחריות.
כשהוצאת אותם מהמקרר הם היו קרירים או טמפ חדר?
לצפיה ב-'שמעתי שקראו לי...'
שמעתי שקראו לי...
09/05/2018 | 18:01
3
מבחינתי ואין אני רופאה או רוקחת
אוביטרל-גם ככה לא נשמר בבית מרקחת בקירור אלא במגירה מוצלת כך שנשמע לי שהכל טוב כל עוד לא הגרת למדבר.
מנופור-כמדומני כן מצריך קירור ועל כן אם מדובר בחבילה סגורה יש מצב שהייתי זורמת אם בקבוק מהול -לפח.
בהצלחה ��
לצפיה ב-'בקבוק מהול אמרו בחברה שאפשר להשאיר 28 יום גם מחוץ למקרר... '
בקבוק מהול אמרו בחברה שאפשר להשאיר 28 יום גם מחוץ למקרר...
09/05/2018 | 21:08
2
לצפיה ב-'וקופסה סגורה?'
וקופסה סגורה?
10/05/2018 | 00:03
1
לצפיה ב-'חייב קירור. לפי הוראות יצרן 2-8 מעלות. '
חייב קירור. לפי הוראות יצרן 2-8 מעלות.
10/05/2018 | 06:47
הרופא שלי אומר שהכל בסדר..   אבל לא נראה לי שאני אקח סיכון. רוצה סבב מוצלח!!
לצפיה ב-'אשמח לעזור, יש לי במלאי מה שתרצי '
אשמח לעזור, יש לי במלאי מה שתרצי
09/05/2018 | 19:59
לצפיה ב-'פרגניל ואסותא ראשון'
פרגניל ואסותא ראשון
09/05/2018 | 10:11
4
אז הפרוטוקול הארוך בתבל (מזריקה כבר 23 ימים!!) עומד להסתיים בשאיבה בשישי בבוקר... 
שתי שאלות -
א. איך אני מזריקה פרגניל? שואבת נוזל, מחזירה לאבקה, שואבת חזרה, ולישבן? 
ב. איך לעזאזל אני משיגה את IVF אסותא ראשון לתיאום מיכל זרע, אני על הטלפון מ 8 בבוקר ואין מענה... 
אני והבטן המחוררת שלי מודות לכן מראש
לצפיה ב-'מצטרפת לשאלה על פרגניל... צריך אחות שתזריק את זה לשריר? '
מצטרפת לשאלה על פרגניל... צריך אחות שתזריק את זה לשריר?
09/05/2018 | 14:20
3
איך קובעים? מה עם קופ"ח סגור?
לצפיה ב-'אני מזריקה לעצמי לשריר'
אני מזריקה לעצמי לשריר
09/05/2018 | 15:00
לצפיה ב-'אכן לשריר ולא תת עורי'
אכן לשריר ולא תת עורי
09/05/2018 | 18:03
באין קופת חולים -יש מוקד.
בהצלחה
לצפיה ב-'אחות הראתה לבן הזוג שלי איך. ומאז הוא הזריק לי לשריר'
אחות הראתה לבן הזוג שלי איך. ומאז הוא הזריק לי לשריר
09/05/2018 | 18:59
לצפיה ב-'שאלה לגבי תמיכה'
שאלה לגבי תמיכה
08/05/2018 | 22:11
3
היי בנות, אני אחרי שאיבה עם 2 דקאפפטיל כמבייץ, נשאבו 10 ביציות, הרופא נתן לי שני סינרל מינון 1 פעמיים ביום ודופסטון 1 פעמיים ביום במקום הקרינון,האם התמיכה הזו מספיקה?ומתי מתחילים עם האסטרופם? הייתי כל כך מטושטשת אחרי ההרדמה שאין לי מושג מה עושים, תודה רבה לכל מי שתוכל לתרום קצת אינפורמציה
לצפיה ב-'בגדול אלו שאלות לרופא אבל יאללה'
בגדול אלו שאלות לרופא אבל יאללה
08/05/2018 | 23:26
2
סינרל  - תמיכה מטורפת   משחררת הורמונים ממה שיש לך גם ככה בגוף.
דופסטון - תמיכה של פרוגסטרון - בגדול זה עוד מאותו הדבר אבל יאללה
מתי אסטורפם - למחרת ההחזרה
התמיכה היא אינדיבידואלית לכל אחת כך שמה שטוב לי לא בהכרח מתאים לאחרת
בבקשה תבררי עם הרופא את מועדי הלקיחה
בהצלחה
לצפיה ב-'היי צילה, תודה על העזרה :) בררתי עם הפרופ ורציתי לשאול אותך'
היי צילה, תודה על העזרה :) בררתי עם הפרופ ורציתי לשאול אותך
09/05/2018 | 14:05
1
אתמול הייתה השאיבה, את הסינרל והכדור לקחתי ב11 וב12:30 היתה לי הכתמה דמית קלה ממש בתחתונית, לא דימום, האם זה תקין?
לצפיה ב-'נשמע סביר אחרי שאיבה'
נשמע סביר אחרי שאיבה
09/05/2018 | 16:30
בגדול לא זוכרת דימום משמעותי מהשאיבות אבל את תעקבי אחרי עצמך ותעדכני את הרופא שלך בשעת הצורך.
בהצלחה !
לצפיה ב-'עוד שלילי לאוסף-עצוב כל כך'
עוד שלילי לאוסף-עצוב כל כך
08/05/2018 | 20:52
10
לצפיה ב-''
08/05/2018 | 20:57
לצפיה ב-'אני מצטערת'
אני מצטערת
08/05/2018 | 21:03
3
זה מאוד מאוד קשה
חיבוק ממני
מבינה אותך מאוד
לצפיה ב-'מרגישה זוועה, למה למה למה??? מה אפשר לעשות אחרת?'
מרגישה זוועה, למה למה למה??? מה אפשר לעשות אחרת?
08/05/2018 | 21:05
2
אין כוח
אני עייפה
נראה כאילו זה לא יקרה
לצפיה ב-'חשבתי עליך כל היום...'
חשבתי עליך כל היום...
08/05/2018 | 21:09
1
כתבת שהבדיקה היום, חיכיתי לשמוע ממך.

מצטערת על התוצאה, מבינה שהבטא ירדה.

צריך לאסוף את התחושות והקושי ולהוביל אותו למאמץ הבא.

לא פשוט...
לצפיה ב-'לקח לי זמן לאסוף את עצמי ולכתוב'
לקח לי זמן לאסוף את עצמי ולכתוב
08/05/2018 | 22:31
ממש קשה
התקווה הזאת שמתנפצת ברגע
המצב הזה של המתנה לקבל, המתנה לפגוש את הרופא
הרופא שלי אמר שהוא אופטימי

לצפיה ב-'מצטערת'
מצטערת
08/05/2018 | 23:04
עקבתי אחרי ההודעות שלך בימים האחרונים וממש קיוויתי שיצליח לך! גם אני אחרי כימי, זה יקרה בסוף אני בטוחה בזה. הדמעות שלי הפסיקו לעת עתה, מאחלת גם לך.
לצפיה ב-'חיבוק!'
חיבוק!
09/05/2018 | 04:35
אין הרבה מה לומר, רק שאנחנו מבינות.
מקווה מאוד שזוהי האכזבה האחרונה בשבילך

לצפיה ב-'מחבקת אותך ובוכה איתך'
מחבקת אותך ובוכה איתך
09/05/2018 | 08:26
1
בבקשה אל תתייאשי. ובבקשה נסי לעשות משהו כיפי בסופ"ש הזה, גם אם לא ממש בא לך. תפנקי את עצמך איכשהו. לכי למני/פדי, קני זוג חדש של נעליים ותצאי למקום שווה עם הבעלול. כשעוברים את המחסום הראשוני של לצאת, זה קצת מקל ועם האוכל גם בא התאבון. 
לצפיה ב-'Pand שלחתי לך מסר'
Pand שלחתי לך מסר
09/05/2018 | 10:20
לצפיה ב-'מבואסת בשבילך'
מבואסת בשבילך
09/05/2018 | 11:31
ממש הייתה לי תקווה!
חיבוק.
לצפיה ב-'רק רוצה לפרוק '
רק רוצה לפרוק
08/05/2018 | 09:47
10
אז בזמן האחרון.. המון קרובות משפחה הודיעו על הריון.
השבוע הגיסה ובת הדודה גם הודיעו על מין העובר.
כולם שמחים סביבי... ואני? סליחה, אני אוהבת אתכן עד השמיים, אבל קשה לי לשמוח בשבילכן (בלב כמובן.. חיוך חייב להראות, גם אם אינו אמיתי).

נשים מהמשפחה שהתחתנו הרבה אחרינו וחובקות כבר ילדים ושוב בהריון...

לא פייר 
לצפיה ב-'זה באמת לא פייר'
זה באמת לא פייר
08/05/2018 | 10:14
והכאב שלך מובן לגמרי. שלא יהיו לך רגשות אשם על הקנאה, את אנושית ואכן הלוואי שהיה תור להריון ושאף אחת לא היתה צריכה לעבור את המסלול הזה. הלוואי שתהיה לך בטא חיובית בקרוב.
לצפיה ב-'הייוש'
הייוש
08/05/2018 | 10:18
תראי, תמיד תהיה מישהי בהריון לידנו בתקופה הזאת, גיסה, אחות, שכנה, חברה בעבודה - לא חסר... אני יכולה להישבע שבשנה שבה ניסיתי להכנס טבעי (לפני שגילינו את בעיית הזרע) ראיתי איזה אלף נשים בהריון וגם גיסתי הספיקה ללדת ולהיות שוב בהריון. התחושה לא נעימה, אבל תמיד תזכרי עמוק עמוק בלב שזה יקרה ואת תהיי אמא, גם את תחווי את האושר הזה. ועד אז בלית ברירה תשתדלי לחייך בחוץ ולמלא את הימים בתכניות ובמטרות (ספורט למשל).
לצפיה ב-''
08/05/2018 | 10:30
כ"כ מבינה אותך... הסביבה זה אחד הדברים הקשים בתהליך הזה.. תמיד להסתיר שאצלכם הכל בסדר, לענות על שאלות שלפעמים באלך לצעוק את נשמתך ולהגיד עזבו אותי תנו לחיות בשקט!!!! ותפסיקו להיכנס לי לחיים !!
בסוף זה יגיע! אני בטוחה לכולנו.. פשוט צריך להיות סבלניים
לצפיה ב-'מבינה אותך'
מבינה אותך
08/05/2018 | 11:01
2
אצלי כרגע יש רגיעה, אבל אני מרגישה שאוטוטו כולן תתחלנה סבב שני.

אחיות של בעלי הרו חודש אחרי חודש (כמובן ששתיהן התחתנו אחרינו). זה עוד היה לפני שהתחלנו בבדיקות, כשחיינו באשליה שנקלט טבעי. כיום הילדים בני שנה וחודש ושנה וחודשיים.
לפני שבועיים ישבנו אצל ההורים שלי ואמא של בעלי מדברת איתו ומספרת לו שיש לה הפתעה.... הוא שאל על מה מדובר, והיא אמרה ששוב שתי האחיות בהריון ביחד!!! חשבתי שאני מתה. באמת. מסתבר שהמטומטמת הזאת עבדה עליו. 

לצפיה ב-'איזה אישה חסרת טאקט!'
איזה אישה חסרת טאקט!
08/05/2018 | 11:07
1
בחיי שהיא מנצחת את חמותי, שכשראתה צילום אומנותי שלי מאלבום החתונה, כזה שרואים לי בו רק את הזר מונח על ברכיי וכפות הידיים אוחזות בו, צחקה בקול רם ושאלה: "מה זה, פרסומת לדעא"ש?"
לצפיה ב-'לזכותה יאמר שיתכן וזה היה בתום לב'
לזכותה יאמר שיתכן וזה היה בתום לב
08/05/2018 | 11:44
עד לאותה תקרית בעלי אמר שהוא בטוח שהמשפחה שלו יודעת (לא סיפרנו) בגלל שאנחנו נשואים כבר 5 שנים.
אחרי השיחה הזאת, אמרתי לו שאני מאוד מקווה שאמא שלו לא באמת מנחשת, אחרת זה פשוט רוע טהור!!
האמת שמתאים לה לבוא ביציאה כזאת גם אם היא יודעת שאנחנו מנסים 

וחמותך - אין לתאר!!! 
לצפיה ב-'אני בדיוק באותן תחושות כמוך. כולל זעקות ה"לא פייר!" לשמיים'
אני בדיוק באותן תחושות כמוך. כולל זעקות ה"לא פייר!" לשמיים
08/05/2018 | 11:06
וטוב שאת פורקת פה. כל מה שאת מרגישה נורמלי ומותר. ואחלוק ברשותך משלי: אני כועסת במיוחד. כמאורסת, ניסיתי להתקרב ולהתחבר עם כל הנשים במשפחת בעלי. אבל גיסתי עשתה בזמנו קנוניה עם חמותי כדי לעכב את החתונה שלנו ולהרוס את כיף ההכנות אליה וגם בשנה הראשונה שלנו יחד, דאגה עם אמה למרר את חיי בכל מיני דרכים. והיא לא מקבלת שום עונשים, אלא מתנות. לה יש חמות שמתה עליה ושום ניסיונות בחיים. לדעתי, היא בכלל נקלטה מנפיחה שהביא בעלה לידה, ברגע שהם החליטו שהולכים על זה.

בשבוע שעבר, כעסתי במיוחד. חמותי יודעת שאני צריכה לעבור ניתוח (היסטרו' להוצאת פוליפים, שרק לאחרונה הסתבר שבגללם אני כנראה לא נקלטת בהחזרות). ביקשתי ממנה בפירוש שלא תספר לאיש. כי עם כל הכעס שלי מהעבר ומההווה לגיסתי בת המזל, לא יאה לספר דברים כאלה לאישה הרה שאולי תחשוב שלקחתי ממנה פוקוס. למרות הבקשה המפורשת שלי, היא סיפרה לה. כל כך כעסתי, שכשהיא סימסה לי שיהיה לי בהצלחה, עניתי תודה יבשה וכל טוב ולא מעבר לזה.
כנראה שעדיף לשמור לעצמנו להבא.

קשה להיות הזוג שתוהים לגביו, מצטערים עבורו ואולי מרחמים עליו. איך אנחם אותך חוץ מלתת לך חיבוק? רק אומר לך שב"ה אתם צעירים ויש זמן לנסות עוד ועוד. אנחנו חצינו 40 ונישאנו לפני כולם. ומתפללים שהגילוי המפתיע לגבי הפוליפים שהגיע רק לאחרונה, לא איחרנו בגללו את הרכבת.

שוב חיבוק ועוד תפילה עבורך.
לצפיה ב-'זה מאוד אנושי'
זה מאוד אנושי
08/05/2018 | 14:14
1
נראה לי שכולנו פה מבינות אותך מאוד. אני הגדרתי את עצמי פעם אדם שאוהב לעזור, אוהב את האנושות בכלל, ובכלל אני באה מהתחום הטיפולי.
במהלך הטיפולים, פשוט הרגשתי שנאה וקנאה לכל אחת ברחוב בהיריון. לא רציונלי כמובן. חברות שילדו או היו בהיריון בכלל לא יכולתי לראות. הילדים היחידים שהסכמתי לראות היו האחיינים והאחייניות שלי וגם זה, עלה לי במחיר נפשי קשה.

אח שלי ואישתו, שצעירים מאיתנו, והתחתנו אחרינו, כבר היו בהיריון חודש אחרי החתונה... וכמה זוגות חברים שלנו ילדו (כולם ביחד) בזמן הטיפולים- ואחרי פעם אחת שבאנו לבקר אותם וראיתי את כל הצעצועים והלול בסלון פשוט רציתי למות ולא חזרנו אליהם מאז. זה קנאה נוראית והאשמה, על כך שאת מרגישה אותה, כי באמת, מדובר באנשים שאת אוהבת- מאוד קשה. עולות מחשבות- "איזה בן אדם רע אני!".

זה מאוד מאוד אנושי. דובר פה רבות על כמה "היש" של אחרים מחדד בצורה מאוד כואבת את "האין" שלנו.  הרצון בילדים, הוא משהו כלכך בסיסי, ופשוט לא הייתי מבינה איך אנשים שפשוט "נכנסים להיריון" ככה סתם, בלי מאמץ, לפעמים אפילו בלי להתכוון...

את רק אנושית ובן אדם טוב, גם אם את לא שמחה בשביל הקרובות שלך, זה מאוד לגיטימי בעיניי. מאחלת לך הצלחה גדולה בקרוב מאוד. 
לצפיה ב-'תודה ששיתפת מאייבי'
תודה ששיתפת מאייבי
09/05/2018 | 08:50
אמנם הגבת לכותבת אחרת, אבל גם אני ממש הייתי צריכה לשמוע את זה. זה הזכיר לי שאני אנושית, לא איזה אדם רע. 
לצפיה ב-'תודה לכן על התמיכה בנות'
תודה לכן על התמיכה בנות
08/05/2018 | 21:11
שמחה לדעת שכאן אני יכולה לפרוק את מה שיושב לי על הלב מבלי שישפטו אותי, אלא להיפך.

אפילו את בעלי אני לא מרגישה מספיק בנוח לשתף בקנאה הזו שיוצאת ממני לאחרונה...

מאחלת לכולנו הצלחה בהגשמת המטרות והשגת האושר שלו אנו מייחלות כבר כל כך הרבה זמן! 
לצפיה ב-'איך זה עובד אצלכן?'
איך זה עובד אצלכן?
08/05/2018 | 21:12
2
אתן מקבלות עדכון על סטאטוס העוברים שגידלו/הוקפאו?

מי מעדכן? ומתי?
לצפיה ב-'בהחלט'
בהחלט
08/05/2018 | 21:29
כמה ימים אחרי סיום התהליך אסותא שולחים/מעלים לאיזור האישי שלך מה נסגר מבבחינת מוקפאים בקטע כמותי.
כדי לקבל מידע איבותי עלייך להגיע פיזית ולקבל עותק של דוח המעבדה המתאר מה קרה בכל הימים בין השאיבה להקפאה
לצפיה ב-'תודה...בודקת איך זה עובד אצלי..'
תודה...בודקת איך זה עובד אצלי..
09/05/2018 | 20:01
לצפיה ב-'עדכונים- בטא נמוכה והפכלה'
עדכונים- בטא נמוכה והפכלה
06/05/2018 | 14:58
10
יום ד' 12 יום מהחזרה עובר טרי- 19
יום ו'- 40
יום א' 83

הכפלה יפה, אבל בטא כל כך נמוכה.
אני צריכ לגשת לעשות בדיקת דם נוספת ביום שלישי.
איך מתמודדים?

לצפיה ב-'איזה יופי. חדשות מעודדות !!'
איזה יופי. חדשות מעודדות !!
06/05/2018 | 15:09
4
כשיש הכפלות יפות אין משמעות לערך האבסולוטי של הבטא.
את בהריון יקירה. מאחלת שימשיך תקין ומשעמם !

כמה היה הפרוגרסטרון עדיין סביב 30? אם כן שווה ליתר ביטחון לעלות תמיכה.

נ.ב- רק הערה אחת.. שק לרוב ניתן לראות סביב בטא 1500-2000 או שבוע 5+0, *המאוחר* מבין ה2. כלומר אם בשבוע 5+0 עדיין הבטא נמוכה, כדאי לחכות עוד איזה יומים לפני הבדיקה.
לצפיה ב-'הפרוגסטרון בעליה'
הפרוגסטרון בעליה
06/05/2018 | 15:18
1
ביום שישי היה 30 והיום 36
זה לא מדאיג שהבטא כל כך נמוכה?

לצפיה ב-'יופי שעולה. כדאי להמשיך לעכוב אחריו ואחרי הבטא. בהצלחה !!'
יופי שעולה. כדאי להמשיך לעכוב אחריו ואחרי הבטא. בהצלחה !!
07/05/2018 | 21:00
לצפיה ב-'הלוואי שזה היה נכון'
הלוואי שזה היה נכון
06/05/2018 | 15:43
1
אם זה היה נכון היה לי ילד מההריון הראשון שלי.
אצלי הבטאות היו
21
82 יומיים אחרי
180 יומיים אחרי
392 יומיים אחרי
ואז 135..
הפרוגסטרון היה 100+ בכל הבדיקות, האסטרדיול 1000+
הפסקתי תמיכה
עובר אחד נפל
חזרתי לבדוק איפוס
468 כעבור שבוע
500 ומשהו למחרת
600 ומשהו למחרת
אשפוז וחוץ רחמי

לצפיה ב-'מצטערת לשמוע. אך יש יותר מקרים שכן הסתיימו טוב אחרי הכפלות ט'
מצטערת לשמוע. אך יש יותר מקרים שכן הסתיימו טוב אחרי הכפלות ט
07/05/2018 | 20:58
ומהכיוון האחר.. יש בטאות שמתחילות בהרבה יותר מ 20 ביום האיחור וגם נגמרות בחוץ רחמי/כימי/הפלה/מולרי.

מאחלת בשורות טובות לכולן
לצפיה ב-'מה לא מסתדר לך ?'
מה לא מסתדר לך ?
06/05/2018 | 17:01
4
יקירה 
אם את מתחילה מבטא נמוכה ההכפלות עדיין מביאות לתוצאה נמוכה. כל עוד יש הכפלה נראה לי הכיוון שלך נכון.
לצפיה ב-'תודה, אמן אמן'
תודה, אמן אמן
06/05/2018 | 18:25
3
לצפיה ב-'יש חדש מהיום?'
יש חדש מהיום?
08/05/2018 | 21:13
2
חיפשתי עדכונים ממך..
שיהיו בשורות טובות !
לצפיה ב-'פתחתי שרשור חדש- הבטא ירדה משמעותית, שלילי נוסף לרשימה'
פתחתי שרשור חדש- הבטא ירדה משמעותית, שלילי נוסף לרשימה
08/05/2018 | 22:30
1
לצפיה ב-'מצטערת כל כך '
מצטערת כל כך
09/05/2018 | 19:10
לצפיה ב-'תמיכה לאחר החזרת עוברים'
תמיכה לאחר החזרת עוברים
08/05/2018 | 19:55
1
היי 
אחרי החזרת שני עוברים יפים ביום 3. 
מקבלת תמיכה של קרינון פעמיים ביום. 
היום זה היום ה8 להחזרה והתחלתי לדמם :(((( דימום חלש עם חתיכות דקות מוזרות. אני תמיד מדממת לפני בטא סביב השלב הזה.. 
הרופא אמר להוסיף זריקת פרוגסטרון. 
למנוסות בעניין דומה, מה אתן אומרות? ממש מיואשת ועצובה. 
קצת נמאס... 
לצפיה ב-'ראשית כל.. כדאי לעשות בדיקות דם...'
ראשית כל.. כדאי לעשות בדיקות דם...
08/05/2018 | 21:12
לראות מה מצב התמיכה, לפחות מה שניתן לראות בבדיקת דם.
שנית.. זריקת פרוגרסטרון היא לא נעימה וקצת יותר מורכת להזרקה (מזריקים לשריר) אך בהחלט יעילה והוזרת להקפיץ את הפרוגרסטרון
לצפיה ב-'זקוקה לדעתכן הכנה '
זקוקה לדעתכן הכנה
08/05/2018 | 06:31
5
תודה היי בנות יקרות ואמיצות..
אני 5 ימים אחרי החזרת עוברים. אחד טוב ושניים ממש לא. 
הבוקר נגמרו כל תקוותי- אין חום שחר, אין גודש אין כלום... איך מצליחים לקום מזה ופשוט ללכת לעבודה? נשבר לי הלב. אני כבר אחרי 4 נסיונות כושלים.
פעם אחרונה שהייתי בהריון חום השחר היה גבוה לאורך כל התקופה והיה גודש יחסית מההתחלה.
יש מישהי שללא חום וגודש התבשרה על הריון? אני מחפשת את התשובות הכנות כי רק אתן יודעות.
תודה לכן ובהצלחה החודש לכולן !!!
לצפיה ב-'מעולם לא בדקתי חום השחר'
מעולם לא בדקתי חום השחר
08/05/2018 | 11:12
עושים בטא ויודעים בודאות.
לצפיה ב-'גם אם היו לך סימנים זה לא אומר כלום.'
גם אם היו לך סימנים זה לא אומר כלום.
08/05/2018 | 11:13
אל תשכחי, שאת מופגזת בהורמונים. לא כתבת אם הריונך הקודם היה טבעי או לאו, אבל ב IVF אי אפשר לדעת מה התוצאות של ההחזרה, עד שהגיע הזמן לעשות בדיקה. גם אם היו לך תופעות, לא הייתי מחזיקה מהן. 

מישהי חכמה כתבה לי פה פעם, למצוא לי איזה קיר טיפוס טוב עד הבטא. אין מה לעשות חוץ מלהתפלל ולהשתדל להיות עסוקים. בגלל זה, דווקא טוב להכריח עצמך ללכת לעבודה. ואחר כך, לשופינג. זה קצת עוזר. מחבקת אותך ומאחלת לך חיובי.

לצפיה ב-'חום השחר? '
חום השחר?
08/05/2018 | 11:25
לצפיה ב-'את אחרי שאיבה או שזה מוקפאים?'
את אחרי שאיבה או שזה מוקפאים?
08/05/2018 | 11:26
לצפיה ב-'תודה למי שכתבה לי האמת היא '
תודה למי שכתבה לי האמת היא
08/05/2018 | 13:40
שואנישאני חובקת שני ילדים מהממים ששניהם הובאו בטיפולי ivf 
אני מתנצלת.. לא נעים לי לקטר פה בפורום כי יש לי שני ילדים ואני אומרת עליהם תודה ואני יודעת שיש פה בנות שנלחמות בשיניים להבאת ילד ראשון.

לשאלתכן בגלל שפעמיים הייתי בהריון אני זוכרת היטב את הגודש ואת החום בבקרים מעל ל37.0 השאלה אם יש בנות שללא אלו השיגו הריון? 
אני כבר מתחילה להרים ידיים ואומרת לעצמי שאולי צריך להודות על מה שיש (ואני מודה) ולוותר על החלום לילד שלישי ��

שוב תודה לכן... מכל הלב 
לצפיה ב-'המלצות לרופא פוריות מוצלח שעובד במאוחדת?'
המלצות לרופא פוריות מוצלח שעובד במאוחדת?
07/05/2018 | 16:50
2
היי לכולן
זוכרת שבעבר היו המון המלצות על רופא בשם ערן משהו שעבד בתור רופא פוריות בקופות חולים- אני רק לא זוכרת אם עבד עם מכבי או מאוחדת (בטוחה שלא בכללית)
בנוסף, האם יש לכן המלצות על רופאים שעובדים עם מאוחדת באזור המרכז/שרון?
רצוי מאוד כאלה שאינם מקובעים על דרך אחת ויחידה ומוכנים לנסות תהליכים כמה שיותר טבעיים ועם המינימום ההכרחי של הורמונים

המון תודה מראש 
לצפיה ב-'רופא מאוחדת'
רופא מאוחדת
08/05/2018 | 20:22
הי
ממליצה בחום על פרופ פרידלר, הוא מקבל בפנקס 14 בתל אביב. שיהיה בהצלחה.
לצפיה ב-'מנצלש"ת את עצמי- המלצה/דיס על ד"ר רונית מכטינגר?'
מנצלש"ת את עצמי- המלצה/דיס על ד"ר רונית מכטינגר?
12/05/2018 | 00:02
זכור לי שהיו פה מטופלות שלה בעבר.... צילה גם אם אני לא טועה
אשמח לשמוע איך היא בתור רופאה מטפלת- האם היא מקובעת על טיפול סטנדרטי ועם הורמונים? האם מוכנה גם לנסות להפחית הורמונים/ללכת על ביוץ טבעי במידה והמטופלת מבקשת? (נניח הזרעות ללא איקוקלומין במידה ויש ביוץ טבעי ומסודר)

ובכלל- אשמח לקבל עליה חוות דעת. תודה!

לצפיה ב-'התמודדות בעבודה'
התמודדות בעבודה
06/05/2018 | 18:44
25
אשמח לשמוע מכן איך ואם סיפרתן לעבודה שאתן בטיפולים? אני עומדת להתחיל טיפולים (ivf) וממש מתקשה לספר בעבודה. לא שלא יקבלו את זה, פשוט לא בא לי שידעו. כאילו, למה כולם צריכים להיכנס לי לרחם? האם יש בנות שלא סיפרו בעבודה? איך ומה כדאי להגיד? תודה
לצפיה ב-'עבודה'
עבודה
06/05/2018 | 19:01
בחודשים הראשונים לא סיפרתי .מאותה הסיבה שציינת.
לאחר מכן פניתי למנהלת שלי וסיפרתי רק לה והדגשתי בפניה שמבחינתי אני לא רוצה שידעו ואני מבקשת שלא תספר.
הרבה יותר נוח מאז שהיא יודעת.
אני בעיקר לא צריכה להמציא תירוצים.
מידי פעם אני מזכירה לה שזה סוד שלי ושלה. 
אני לא אוהבת לשתף ולכן פעלתי כך.
בהצלחה
לצפיה ב-'לא סיפרתי ...'
לא סיפרתי ...
06/05/2018 | 19:04
סיפרתי למישהי אחת שעזרה לי בפעמיים (בינתיים) שזה התנגש בעבודה.
אחרים לא יודעים , מעדיפה שלא ידעו....
מניחה שאם זה היה מתנגש בעבודה יותר הייתי צריכה להגיד.
לצפיה ב-'אני לא סיפרתי'
אני לא סיפרתי
06/05/2018 | 19:20
אבל לדעתי זה ממש תלוי כמה תיעדרי. 
אני מגיעה בזמן אחרי מעקבי זקיקים ובדיקות.
כשיש שאיבה והחזרה אז זה פעם בחודשיים-שלושה להיעדר יומיים.
אני העדפתי לא לספר.
לצפיה ב-'אני סיפרתי כשעברנו ל-IVF'
אני סיפרתי כשעברנו ל-IVF
06/05/2018 | 20:04
סיפרתי רק לשני המנהלים שלי, בעיקר כי לא רציתי להמציא תירוצים להיעדרויות.
הם קיבלו את זה מצויין, מאוד תומכים ושומרים על הפרטיות.
העבודה שלי דורשת ממני מידי פעם לצאת לשטח, לאתרי בנייה, דבר שאני לא רוצה לעשות מידי אחרי שאיבות ובעיקר לא אחרי החזרות. עצם זה שסיפרתי איפשר לי לבקש מהם שישלחו מישהו אחר במקומי. חייבת לציין לטובה, שהם לא מרבים בשאלות או מתחקרים, מספיק שאני אומרת שאני מעדיפה לא לצאת לשטח באותו יום/שבוע והם ישר נענים לבקשה כך שאני שמחה שסיפרתי.

לצפיה ב-'אני סיפרתי'
אני סיפרתי
06/05/2018 | 20:05
רק למנהלת האישית וגם לא ישר בהתחלה... יוצא לי לאחר הרבה בגלל מעקבים וזה לא היה נראה טוב, אז העדפתי לספר ולפחות להוריד את הלחץ הזה ממני... 
לצפיה ב-'אני גם סיפרתי '
אני גם סיפרתי
06/05/2018 | 21:18
אני סיפרתי לשני המנהלים שלי, כשאחת בעצמה עברה טיפולי פוריות. אני נעדרת המון , ואין מה לעשות זה חלק מהתהליך וזה הרבה יותר קל מאשר להמציא משהו בכל פעם. זה מאד אישי, לי פחות חשוב העניין שלא ידעו אני רואה את זה כחלק מחיי בשנתיים האחרונות . אני יודעת שזה לא קל לספר , מה שלא תחליטי שיעבור בקלות . 
לצפיה ב-'סיפרתי בעבודה'
סיפרתי בעבודה
06/05/2018 | 21:35
למנכ"ל ולסמנכ"ל .
אני עובדת מולם ובאמת כדי שידעו כמו שכתבו לפני שאם אני אומרת שאני לא יכולה אז יש סיבה טובה מאוד לכך. אקל עליי מאוד שהם ידעו.
סה"כ עבד לטובתי העריכו את זה שסיפרתי, דאגו מאוד והבינו איחורים/חיסורים.

פשוט אמרתי להם שאני מתחילה טיפולי פוריות ויהיו לי חיסורים או איחורים, אני אשתדל שזה לא יפגע בעבודה שלי וזהו...

אבל נראה לי מאוד תלוי במקום העבודה ובאנשים שאתה עובד מולם. 

עדכני מה החלטת. בהצלחה :)

לצפיה ב-'אני עובדת במקום לא גדול'
אני עובדת במקום לא גדול
06/05/2018 | 22:26
אז אצלנו כולם יודעים. הבוס שלי מאוד תומך ומאחל לי שזה יקרה כבר, אבל הוא לא בהכרח מוריד לי בעומס העבודה בגלל זה. גם יש לו יציאות מעפנות בסגנון: "קחי תרומה וזהו", או "קראתי היום על השחקנית הזו שעשתה פונדקאות וחשבתי עלייך".

הכל תלוי איך הלו"ז שלך ואיך את מצליחה לתמרן. במקום גדול, הייתי מספרת רק לממונה ישיר.
לצפיה ב-'אני סיפרתי'
אני סיפרתי
06/05/2018 | 23:18
בעיקר כי אני חייבת להיות בעבודה מוקדם בבוקר וכל בדיקת דם גוררת איחור.
את צודקת שזה פוגע בפרטיות. אני סיפרתי רק למנהלת אבל אחראית כ״א זרקה לי פעם שהיא היתה רוצה ילד רביעי, אבל בגיל שלה היא בטח תצטרך טיפולים ושאלה אותי אם זה קשה. (זה היה בחדר עם עוד אנשים מה שהדהים אותי וגמגמתי שאין לי מושג. היא הביטה בי מבולבלת ואני נקווה שהיא הבינה שעברה את הגבול).
אז נכון שיש לי הרגשה שהעובדה שאני בטיפולים היא סוד גלוי מאוד. אבל אני מוכנה ״לשלם״ את המחיר הזה ולא להיות בלחץ נוראי כל איחור וחיסור.
בהחזרה האחרונה ניגשתי למנהלת ואמרתי לה שלא אגיע לעבודה מחר. היא הביטה בי בתימהון וקצת כעס ושאלה למה.
עניתי שיש לי טיפול ומיד היא שינתה הבעה ואמרה בפשטות ״זה הכי חשוב בעולם. בהצלחה״.
המשפט הזה והגיבוי שאני מקבלת שווה לי את מחיר אובדן הפרטיות.
לצפיה ב-'אני סיפרתי'
אני סיפרתי
07/05/2018 | 06:49
המנהלת שלי שיושבת לידי התחתנה פעם 2 בגיל מבוגר ורצתה להביא עם הבעל החדש ילד. היא התחילה לדבר עם מישהי שעשתה טיפולים ולהתייעץ איתה, ואז התחילה בטיפולים. אז סיפרתי לה שגם אנחנו צריכים והיא בעצם זאת שדרבנה אותי להתחיל בתהליך. היה הרבה יותר נוח שהיא ידעה והבינה איחורים. 
בהמשך סיפרתי גם למנהלת נוספת, סתם כדי לשתף וכי ראיתי איך היא הכילה כל כך יפה את המנהלת שלי כשהיא סיפרה לה. בערך שנה אחר כך אותה מנהלת (השניה) עשתה בעצמה טיפולים של הקפאת ביציות. 
ואז יצא שרוב היום היו שיחות סביב טיפולים, עם המנהלות ועם הבחורה הנוספת שבטיפולים. בהתחלה שמרנו על דיסקרטיות ולאט לאט הטונים עלו ואני לא אתפלא אם עוד אנשים שמעו ויודעים, אבל כבר לא כזה איכפת לי. מסתבר שחצי מהחברה בטיפולים (בשבוע שעבר אחד הסמנכלים סיפר שהוא ואשתו בהריון שלישי טבעי אחרי 2 בנות שהגיעו מטיפולים קשים!).
לא מזמן נאלצתי לספר לחשבת של החברה כי הייתה לה איזו טענה בנוגע לאישורי מחלה שלי, וכדי להתייעץ היא פנתה לסמנכל שמעליה ומעלי ככה שגם הוא יודע עכשיו.. 

לצפיה ב-'אם את מרגישה שלא בנוח לספר,'
אם את מרגישה שלא בנוח לספר,
07/05/2018 | 07:43
3
אז אל תספרי.
לא תמיד הסביבה יודעת איך להתייחס. אמנם פעמים רבות יש התחשבות, אבל אם תספרי כשאת לא רוצה לספר, תרגישי ממילא גרוע.
אם את מתכוונת לספר, חשוב שציבי גבולות. תבקשי מראש שלא ישאלו אותך מתי את בטיפול, ומה התוצאות.
הלוואי שבקרוב תספרי להם שאת בהריון.
לצפיה ב-'זה מרגיש לי'
זה מרגיש לי
07/05/2018 | 08:51
2
כאילו לספר להם על הריון לפני שהוא נוצר. לא יודעת זה מרגיש לי מוזר. למרות ששוב לתחושתי יהיו כנראה אמפטים, ועדיין זה כזה אישי... תודה לכל התגובות
לצפיה ב-'בגדול אין סיבה לספר'
בגדול אין סיבה לספר
07/05/2018 | 09:20
לי היה חשוב לספר למנהלת שלי כי כל מעקב זקיקים גורר אצלי איחור משמעותי לעבודה, אבל אצל רוב הבנות זה לא משפיע והן מגיעות בשעה הרגילה וככה באמת אין צורך שידעו, מספיק לתרץ אחת לחודש משהו בשאיבה/החזרה ונגמר הסיפור. ממני ההסתרה דרשה הרבה אנרגיות.
אם זה לא משפיע לך על העבודה, אין שום סיבה שתספרי להם בניגוד לרצונך.

לצפיה ב-'מבינה אותך כל כך'
מבינה אותך כל כך
07/05/2018 | 22:41
לצפיה ב-'סיפרתי רק למנהל שלי'
סיפרתי רק למנהל שלי
07/05/2018 | 09:20
ולכמה חברים לעבודה שהרגשתי שאני רוצה לשתף אותם.
כל השאר לא יודעים ואני גם לא רוצה שיידעו
לצפיה ב-'כדאי לספר כדי לקבל הגנה מפיטורים'
כדאי לספר כדי לקבל הגנה מפיטורים
07/05/2018 | 10:29
4
זוג שנמצא בטיפולי פוריות מוגן מפיטורים בתקופת הטיפולים וזאת בתנאי שהוא דיווח על תחילת הטיפולים ולכן כדאי לספר, אני אישית סיפרתי רק למנהל הישיר בגלל הסיבה הזו וכל האיחורים/חיסורים
לצפיה ב-'לא צריך להודיע בתחילת הטיפולים'
לא צריך להודיע בתחילת הטיפולים
07/05/2018 | 10:56
3
החוק אומר
הוא/היא הודיע/ה למעסיק על הטיפולים לא יאוחר מ-3 ימי עבודה ממועד מתן הודעה מוקדמת לפיטורים (אם לא ניתנה הודעה מוקדמת - אז תוך 3 יום ממועד הפיטורים);
הוא/היא מסר/ה למעסיק אישור רפואי אודות טיפולי הפוריות בתוך 14 יום ממועד מתן הודעה מוקדמת לפיטורים (אם לא ניתנה הודעה מוקדמת - אז תוך 14 יום ממועד הפיטורים);
לצפיה ב-'מחדדת'
מחדדת
07/05/2018 | 11:09
2
מה שאת כותבת הוא נכון, אני גם ראיתי את הלינק הזה, אבל שימי לב שהם עושים הפרדה בין עובדת שנדרשה להעדר מהעבודה בגלל הטיפולים, לבין כזאת שלא. הציטוט שהבאת מופיע תחת מי שלא נעדרה מהעבודה וכתוב שמי שנעדרה צריכה לעדכן את המעסיק מראש (נראה לי הזוי, הרי גם היום כשאני הולכת לרופא כבר לא רושמים מה סיבת העדרות, אם יש לי ימי מחלה/חופש למה אני צריכה לפרט למעסיק איפה הייתי ומה עשיתי?)

מה שרציתי לחדד זה שכן מותר לפטר, אבל צריך אישור תמ"ת שיאשר שהפיטורים חוקיים ולא נעשים בעקבות הטיפולים.
מי שלא מספרת על הטיפולים מראש, במידה ותגיע לשימוע ורק שם תספר, למעסיק יהיה יותר קל להוכיח שההחלטה שלו מגיעה ממקום נקי, מאחר והוא קבע את השימוע לפני שידע, וזה יקל עליו לקבל אישור תמ"ת.
אם היא מספרת על הטיפולים, כשתזומן לשימוע יהיה יותר קשה למעסיק להוכיח שזה לא בגלל הטיפולים.
לצפיה ב-'גם בהריון אפשר לפטר עם אישור התמ"ת'
גם בהריון אפשר לפטר עם אישור התמ"ת
07/05/2018 | 14:32
1
לצפיה ב-'אני יודעת'
אני יודעת
07/05/2018 | 15:08
אבל לא על זה היה הדיון :)

נאמר לה שכדאי לה לספר כדי שתיהיה מוגנת מפיטורין בגלל הטיפולים.
אמרת שהיא לא חייבת לספר מראש בגלל מה שהופיע באתר כל זכות.
חידדתי שבכל מקרה היא לא "מוגנת מפיטורין" ולכן במקרה הזה לספר מראש יכול להיות לטובתה כי זה אמנם לא יגן עליה, אבל כן יהיה לה טיעון שהפיטורין נעשו שלא בתום לב.

לצפיה ב-'למה לספר?'
למה לספר?
07/05/2018 | 12:09
2
אלא אם כן בגלל ההיעדרויות הצפויות... אני לא סיפרתי לאף אחד, הייתי מגיעה לבדיקות הכי מוקדם שיכולתי כדי לצמצם את האיחורים למינימום, ובימי שאיבה וההחזרות פשוט אמרתי שאני לא מרגישה טוב או לוקחת יום חופש. 
הייתה בדיוק חברה אחת שסיפרתי לה, חברת נפש, וכל היתר זה ממש לא עניינם.
לצפיה ב-'תיזמון'
תיזמון
07/05/2018 | 13:48
מבחינת תיזמון מראש לא יודעת מתי לקחת חופש. האופציה היחידה היא באמת להגיד שלא מרגישה טוב
לצפיה ב-'רק כי אנשים בעבודה הם חלק מהחיים שלי...'
רק כי אנשים בעבודה הם חלק מהחיים שלי...
07/05/2018 | 22:05
ואני מספרת למי שהוא חלק מהחיים שלי (האמת גם למי שלא, אבל אני לא דוגמה)
רוצה להגיד, שכל אחת יכולה לספר ולהתמודד עם התהליך איך שמתאים לה... יש מי שחושבת שזה לא עניינם של אחרים, ויש אחרות כמוני שעוד שניה מספרת לנהג אוטובוס בבוקר...

לצפיה ב-'אני סיפרתי שנתיים אחרי שהתחלנו ivf בערך'
אני סיפרתי שנתיים אחרי שהתחלנו ivf בערך
07/05/2018 | 21:49
עבודה חדשה ולא רציתי שידעו. בדיעבד שמחה שכך בחרתי.
מצד שני.. אני מהאנשים שמחסירים את המינימום שבמינימום.. וגם חופשים לא לקחתי הרבה. אז אף אחד לא חשד. ידעו שיש עניין רפואי ברקע.. אבל לא נראה לי שניחשו.
לצפיה ב-'אני סיפרתי וממש מתבאסת על כך'
אני סיפרתי וממש מתבאסת על כך
08/05/2018 | 19:39
אם תחפשי פה שירשור שלי מלפני שבוע וחצי תראי שהיתה לי סיטואציה לא נעימה בכלל עם המנהלת.  היא תירצה למה היא לא מקדמת אותי עכשיו אלא מישהי חדשה שרק הגיעה וציינה שהתפקיד לחוץ מדי ויהיה לי קשה תוך כדי טיפולים.
הרגשתי שתוקעים לי סכין בגב ומשתמשים בפרט כל כך אישי מהחיים שלי, נגדי. 
המלצתי מהניסיון האישי שלי הוא שאם את לא נעדרת הרבה (למשל יכולה מדי פעם להודיע על יום מחלה כי לא מרגישה טוב), ואם האיחורים שלך עקב המעכבים פחות מורגשים, אז לא לספר. 

לצפיה ב-'שוקלת לעבור רופא'
שוקלת לעבור רופא
07/05/2018 | 22:20
2
הרופא שלי כרגע בכללית, והרופא שאליו אני חושבת לעבור בפרטי, ועובד עם מכבי. 
ואני תוהה לעצמי כמה מסורבל זה יהיה, מבחינת למשל לעשות הזרעות בין חודשי ה IVF, או מרשמים/ דם.. אם אוכל להמשיך להגיע לרופא שלי בכללית בשביל זה או שזה לא לעניין? :/ אשמח לדעתכן

לצפיה ב-'עונה'
עונה
08/05/2018 | 10:17
1
גם אני בכללית ועברנו לברקוביץ' בפרטי שהוא רופא קופה של מכבי. תמיד כיבדו את המרשמים שלו, גם לפני 3 שנים וגם עכשיו. לבדיקות דם הוא הביא לי רשימה והרופאת משפחה שלי הזינה אותה. טופסי 17 לכללית הוא שלח ומילא.
על הזרעות בין חודשי ivf אני לא יכולה לענות כי אין לנו מספיק זרע להזרעה..
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
08/05/2018 | 19:26
אני פשוט לא בטוחה איך זה עובד בד"כ, אם עושים גם את ההזרעות בפרטי?.. 
כסף שאפשר לחסוך נראה לי
לצפיה ב-'קיום יחסי מין בין סבבים'
קיום יחסי מין בין סבבים
07/05/2018 | 20:56
4
היי.... הרבה זמן לא כתבתי פה. 
אז חזרנו לנסיונות להרות אחרי איבוד ההריון שהיה מחוץ לרחם והוביל לכריתת חצוצרה. אנחנו מטופלים עם הזרעות, וכרגע אני בשלב הנוראי של לאחר הזרעה והמתנה לבדיקת בטא, שתהיה עוד שבוע. 
אני מרגישה שכל היחסים שלנו הלכו לעזאזל מאז שהתחלנו בסחרחרת המוטרפת הזו. אנחנו לא שוכבים כמעט בכלל, וכשכן  אז זה "כי צריך", ואני לא נהנית. כל פעם הוא רואה אותי על הכיסא כשרופא מחטט לי באיברים האינטימיים, שלא לדבר על הטירוף ההורמונלי שאני חווה, העלייה במשקל, החיצ'קון והתקפי הבכי. אני מפחדת שמכמה שאנחנו רוצים ילד, נאבד את הזוגיות. הוא טוען שהוא אוהב אותי ונמשך אליי לא פחות, ואפילו יותר, אבל אני מרגישה שאיבדתי את כל מה שהיה מיני בי... שלוש פעמים ביום נרות לתוך הואגינה, כאבים בכל הגוף, ציצים רגישים, הזרקות, נפיחות, בכי... איך אפשר בכלל לרצות משהו כזה...?

מישהי מכירה את התחושות הקשות האלה? או שאני לבד בזה? מה אפשר לעשות? אני כל כך מנסה להיות רגועה ושלווה למהלך הטיפולים אבל זה עוד משהו שמטריד אותי נורא
לצפיה ב-'את לא לבד חמודתי'
את לא לבד חמודתי
08/05/2018 | 11:24
אני התמוטטתי לפני כמה שבועות, אחרי עוד החזרה כושלת. וגיסתי שמאחוריה עבר מפואר של עישון (רגיל וגם של חומרים שונים ומשונים), נקלטה.
למחרת, אצל הרופא כשקיבלנו הנחיות חדשות, בכיתי את נשמתי אצלו וברכב, אחר כך, השתוללתי מהתמוטטות עצבים וחוסר יכולת להתמודד עם הכל. פעם ראשונה בכל התהליך הזה, שבעלי הבין באמת, מה עובר עלי. וכמה מתח ולחץ יש רק על הצד הנשי בתהליך. איך אנחנו גם צריכות לנצח על הכל, בבית, בעבודה, בטיפולים. לרוץ ממקום למקום, לנתב בין פקידים, לבתי מרקחת, לתאריכים, לזריקות, לבדיקות. ולהם זה עובר מעל הראש ומקסימום הם נותנים זרע ומלווים אותנו פה ושם. ואיך מפמפמים לנו תרופות בכמויות, עד שאנחנו שוכחות מי אנחנו.

תזכירי לעצמך שאת עושה את כל זה עבורו, לא רק עבורך. ומותר שיהיה קשה וזו לא אחריות שלך בלבד, להתאים את הנישואין שלכם למצב. תזכירי גם לו אם צריך. תבקשי ממנו, שידאג לכיף בזוגיות שלכם. שימצא לכם בילויים חדשים, מופעים, מסעדות, טיולים, פעילויות. תדרשי שזה יהיה עליו, כי את מרגישה שזה מקל עלייך ויתרום לכם, ככה שלא תשכחו את שניכם בתהליך הזה. שבסופו (שיבוא במהרה, בע"ה!), יהיו לכם גם ילדים וגם זוגיות יציבה. 

אני מאחלת לך חיובי ויודעת שתצליחי לאסוף את עצמך מהקושי הזה בדרך. הוא מגיע מדי פעם, אבל בסוף כולנו צולחות אותו.
לצפיה ב-'את לא לבד'
את לא לבד
08/05/2018 | 11:57
אני לא יכולה לסבול את התמיכה הנוראית הזאת. 
וגם יש לי וסתות מאוד ארוכות (4-5 ימי הכתמות ועוד 5-6 ימי דימום) ככה שרוב החודש אני לא במצב של יחסים. בפעם היחידה ששכבנו בזמן השימוש באנדומטרין (וגם זה אחרי חישוב מדוקדק של הזמן בין מתי שהכדור מפסיק לנזול למועד נטילת הכדור הבא) שרף לי ברמה הזויה שמאז לא חזרנו על זה.
אני מנסה לספק אותו בדרכים אחרות, אבל לגמרי עושה את זה כדי לצאת ידי חובה. איך אפשר לחשוב על זה בתוך כל הבלאגן שאנחנו נמצאות בו?

אם את מרגישה שזה שהוא רואה אותך על כסא הרופא מפריע לך, אולי תנסי ללכת בלעדיו? 
אולי תקחי מדי פעם הפסקה בטיפולים למען הנפש? חודש בלי הורמוניםםם, בלי נזילות ובלי שמחטטים בתוכך.
אני עכשיו בחצי שנה הפסקה. זה המון וקשה לי עם זה בטירוף. זה פרק זמן מאוד ארוך אבל אני מאוד נהנית מהחופש שזה מאפשר לי, ואני באמת רואה את השיפור בזוגיות שלנו. אז אני לא ממליצה לך סתם ככה לקחת חצי שנה הפסקה, אבל אולי מדי פעם זה יכול לעזור.
לצפיה ב-'אני ממש מזדהה איתך'
אני ממש מזדהה איתך
08/05/2018 | 12:35
גם החשק שלי בקרשים כל תקופת הטיפולים. השינויים בגוף, ההורמונים, התמיכה הנוראית, הבאסה... הכל עושה לי חוסר חשק אחד גדול.
אומנם בעלי מאוד רגיש ומתחשב בעניין הזה (ובכלל), אבל ברור לי שהוא מתבאס על זה ממש וגם אני. זה מדכא כשזה משפיע ככה על האינטימיות והזוגיות. 
אין לי הרבה איך לעזור מלבד להזדהות איתך, את לגמרי לא לבד, מאמינה שהזוגיות שלכם תנצח גם את זה ומקווה מאוד שבקרוב מאוד תצליחו, אומרים שאחרי השליש הראשון של ההריון החשק עולה פלאים (:
לצפיה ב-'את ממש לא לבד '
את ממש לא לבד
08/05/2018 | 14:52
אני תמיד חשבתי שכל הזוגות חווים קשיים ביחסים בתקופת הטיפולים. אנחנו לא הגענו להזרעות אבל הזרקתי גונאל-אף והיינו צריכים לקיים יחסים מתי שהרופא יגיד לנו  ואני נורא רציתי שזה לא יהיה טכני ולפחות קצת רומנטי.. ולזה דאג בעלי  הוא נורא השקיע בפעמים האלו וקיימנו יחסים גם בימים שלא היה צריך  לא הייתי זקוקה לתמיכה אחרי (רק זריקת אוריבטל נוספת שבוע אחרי הביוץ) אז זה אחרת ממה שהבנות פה חוות.. ואז נכנסתי להריון  ועכשיו אני מתביישת להגיד מתי הייתה הפעם האחרונה שהיו יחסים  והיחסים די הדרדרו עקב כך אבל בימים האחרונים אנחנו שוב מנסים לדבר ולטפח את המערכת היחסים .. מה שאני מנסה להגיד: אחרי שהטיפולים נגמרים באות עוד תקופות שזה ״יבש״ אבל ככה זה.. זה חלק מהיחסים.. אני החלטתי להשלים עם זה ולנסות לטפח את האהבה במקום (: (אם זה מתאים לכתוב את זה פה אני לא יודעת, אבל מה שקרה זה שהיינו במיטה באמצע כל זה  והתינוקת התחילה לבעוט נורא חזק ולא הצלחתי להתעלם ממנה..חח.. ועכשיו כל פעם שיש נסיון מצידו להתקרב אליי- היא מתחילה לבעוט  לו זה בכלל לא מפריע אבל לי כן..) 
לצפיה ב-'תוצאות בדיקת זרע'
תוצאות בדיקת זרע
07/05/2018 | 15:01
11
היי,
קיבלנו עכשיו תוצאות בדיקת זרע של בעלי, בנסיונות הקדומים להרות (לפני כשנה וחצי) נתוני הזרע שלו היו מעולים.
כעת קיבלנו נתונים שמאוד מאוד מטרידים אותי, אנחנו נפנה לייעוץ אך בינתיים אשמח אם יש מישהי יודעת עד כמה נמוך זה מורפולוגיה של 2%?

מצרפת את תוצאות הבדיקה:
נפח :    4.5  מ"ל. 

ריכוז:    106 X75  במ"ל                                                                            

מספר תאי זרע בדגימה:  337500000

בתנועה:45000000   % 60)                       
סוג  תנועה:   בעיקר   IV  III   
התנזלות:  מלאה 
צבע: לבנבן
PH: 7.5
לויקוציטים : בכמות בינונית -    3000000

בבדיקה מורפולוגית  נמצאו:
% 2 תאי זרע בעלי ראש, צואר וזנב תקינים                                                     
פתולוגיות ראש תא הזרע: % 76
פתולוגיות  MIDPIECE:  % 20
פתולוגיות זנב: %  2

סיכום:
ריכוז תאי הזרע - בתחום ערכי הנורמה של ה WHO
שיעור התנועתיות  - בתחום ערכי הנורמה של הWHO
ערכי המורפולוגיה של תאי הזרע התקינים - נמוכים מהנורמה של ה WHO

האם זה ישר IVF?
חשוב לציין שהריכוז הוא 75 מיליון

לצפיה ב-'היי , כנסי'
היי , כנסי
07/05/2018 | 15:18
הכל נראה תקין חוץ ממורפולגיה 2 אחוז , לא ניראלי שישר יפנו אותך לIVF, ינסו הזרעות.
לצפיה ב-'סה"כ נראה אחלה'
סה"כ נראה אחלה
07/05/2018 | 16:03
2
אצלנו היה הרבה פחות טוב (ריכוז ~15, תנועתיות 50%, מורפולוגיה 0-1%) והפנו אותנו להזרעות, למרות שבסוף נקלטנו כמה פעמים טבעי (וההפלות לא בגלל איכות זרע אלא הגלל אפלה שלי).

בקיצור, נראה טוב.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
07/05/2018 | 16:26
1
הנתונים נחשבים כבעיית זרע?
עד עכשיו הבעיה תמיד הייתה אצלי ופתאום זה...
הפתעה גמורה
לצפיה ב-'בבקש'
בבקש
07/05/2018 | 17:45
ה אשמח למענה מבנות נוספות
לצפיה ב-'הכל טוב! 2% מ-337.5 מליון זה 6.8 מליון תקינים'
הכל טוב! 2% מ-337.5 מליון זה 6.8 מליון תקינים
07/05/2018 | 19:48
6
זרע תותח
לצפיה ב-'את בטוחה?'
את בטוחה?
07/05/2018 | 19:50
5
שנינו בסרטים כל אחר הצהריים...
השוויתי עם הבדיקה הקודמת, שם הריכוז היה יותר גדול והמורפולוגיה 5 אחוז
לצפיה ב-'אנחנו ממחלקת הזרע'
אנחנו ממחלקת הזרע
07/05/2018 | 20:43
וזו בדיקה מעולה, הריכוז יותר ממפצה וצריך לזכור שמורפולוגיה זה מדד שנקבע על ידי המתבונן שבודק רק דגימה מסוימת של מעט זרעונים. אם הוא היה בוחר דגימה אחרת התוצאה היתה יכולה להיות שונה. גם אם נמנעתם יותר מדי (5 ימים למשל) אז המורפולוגיה תצא יותר נמוכה ולא משקפת.
לצפיה ב-'יכול להיות שההבדל נובע ממחלה כי צוין שנמצאו ליקוציטים'
יכול להיות שההבדל נובע ממחלה כי צוין שנמצאו ליקוציטים
07/05/2018 | 20:44
3
אבל גם מעיניים אחרות שמסתכלות וזמן שעבר..
בגלל הכמות, גם שני אחוזים זה הרבה.
שום סרטים:) בהצלחה.

לצפיה ב-'תודה- את חושבת ש-'
תודה- את חושבת ש-
07/05/2018 | 21:32
2
הליקוציטים ברמה הבינונית יכולים להפריע לכניסה להריון בנסיון טבעי?
לצפיה ב-'ליקוציטים זה תאי הדם הלבנים. אני לא באמת יודעת את התשובה'
ליקוציטים זה תאי הדם הלבנים. אני לא באמת יודעת את התשובה
07/05/2018 | 21:41
אבל לא נראה לי בעייתי
לצפיה ב-'הלויקוציטים בבדיקה'
הלויקוציטים בבדיקה
08/05/2018 | 11:33
יכולים להצביע על נוכחות של חיידק בזירמה.
התנועתיות גם קצת נמוכה אם ראיתי נכון וזה בהחלט יכול להסביר את זה. 
לגבי המורפולוגיה הנמוכה אפשר לנסות שוב אבל אם לא הולך, כן הייתי הולכת על בדיקה מקיפה יותר בהגדלה גדולה (אני אישית עשיתי מיון בברטוב ושמעתי עליהם הרבה טוב בקטע של פוריות הגבר). 

קודם כל תבצעו תרבית כדי לשלול נוכחות חיידקית בזירמה - לא קשור למחלה אצל בעלך. 
אם יש - לוקחים אנטיביוטיקה וזה מסתדר.
לצפיה ב-'עד לבטא.......!!!!!'
עד לבטא.......!!!!!
07/05/2018 | 20:19
4
בכל פעם מחדש... 
12 הימים הנוראים שלא זזים! 
לא נשאר עוד המון זמן, ביום ראשון הבטא. אבל הזמן לא זז :( 
שוב כבר מכינה את עצמי לכישלון נוסף, לא רוצה לטפח תקוות שווא. 
כבר לא מלטפת את הבטן כדי לא להקשר, כדי שהאכזבה תהיה פחות גדולה (אפילו שזה לא באמת יעזור..). שונאת את הימים האלו! 
מלאה בעצות טובות אבל מתקשה ליישם בעצמי לעצמי. 
וכמובן שדווקא היום מישהי בעבודה שאלה בני כמה הילדים (שאין לי..).
אוף :(
מעצבן!

לצפיה ב-'כל כך מוכר'
כל כך מוכר
07/05/2018 | 20:35
1
אין לי עצה טובה לתת. גם כשהצלחתי התחרפנתי 12 ימים, במיוחד לקראת הסוף. באותו יום שגיליתי על ההריון היה לי קרייסיס שלא מהעולם הזה ובכיתי בטירוף.
עכשיו שבועיים אחרי הלידה של קטני הכל מרגיש כמו הזיה.
פתאום זה קורה יקרה!
וכל השאלות המעצבנות ששואלים אותך בקשר לילדים, את כולן שאלו כאן. אנשים לוקחים את זה מובן מאליו.
את תתחרפני עד הבטא לא משנה איזו עצה יתנו לך..
תזכרי שגם כל שלילי כואב מקרב אותך לרגע שלך!
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
07/05/2018 | 23:01
והמון מזל טוב לכם ולקטני שבטוח זכה באמא מדהימה! 
שיהיה לכם המון בריאות, אושר ונחת!
באמת חרפון רציני ועיסוק בלתי פוסק בכל תחושה הכי קלה בגוף. 
שיעבור כבר השבוע הזה..... 
תודה לך! 
לצפיה ב-'גם אני צריכה לעשות בטא ביום ראשון'
גם אני צריכה לעשות בטא ביום ראשון
08/05/2018 | 08:54
1
אז מקווה שלשתינו תהיה תשובה חיובית.
הלחץ בלתי נסבל.
שיעברו הימים האלו כבר...
לצפיה ב-'בהצלחה לך מאיה יקרה!!!'
בהצלחה לך מאיה יקרה!!!
08/05/2018 | 21:39
לצפיה ב-' המלצות למדקר פוריות באיזור המרכז'
המלצות למדקר פוריות באיזור המרכז
08/05/2018 | 09:55
2
בעיקר כדי לטפל ברזרבה שחלתית נמוכה?
לצפיה ב-'קרן זליכה'
קרן זליכה
08/05/2018 | 10:57
מומלצת בחום
לצפיה ב-'אביב מסינגר'
אביב מסינגר
09/05/2018 | 10:06
לצפיה ב-'תזונה נכונה וספורט'
תזונה נכונה וספורט
05/05/2018 | 19:49
13
היי,
אז התזונה שלי דיי לקויה וגם לא עושה ספורט בכלל.
רוצה להתחיל לנהל אורח חיים בריא אבל לא יודעת מאיפה להתחיל.
מרגישה שצריכה דחיפה רצינית ועזרה, לפחות בהתחלה.
יש לכן עצות איפה אפשר לקבל תמיכה כזו בכדי להתחיל תהליך של להבריא את אורח החיים?

לצפיה ב-'אני הונחיתי להוריד פחמימות לפעם ביום, במקביל לטיפולים'
אני הונחיתי להוריד פחמימות לפעם ביום, במקביל לטיפולים
05/05/2018 | 20:00
2
וזה הביא תוצאות טובות. לגופו של עניין, הייתי מוצאת ספורט שמסקרן אותך לנסות, או אין לך בעיה לעשות, או נרשמת לסטודיו עם שיעורים של 45 דקות בכל פעם. תתחילי עם פעמיים בשבוע ותעלי לשלוש. וגם - בקופת חולים את יכולה להיפגש עם דיאטנית ולקבל ממנה הנחיות ותפריטים. מה עוד? פחות אוכל מטייקאאואט, יותר לבשל ולאכול בבית וגם לקחת אתך לעבודה אוכל ביתי. ככה יש שליטה על מה שנכנס בפנים.
לצפיה ב-'תודה PAND '
תודה PAND
05/05/2018 | 23:25
1
את יודעת אם כל אחת זכאית לפגישה עם דיאטנית? חיפשתי באתר של כללית ורק מצאתי שזה מעל BMI מסויים
לצפיה ב-'אולי מעל BMI זה חינם. אבל לדעתי אפשר בתשלום'
אולי מעל BMI זה חינם. אבל לדעתי אפשר בתשלום
06/05/2018 | 07:42
לכל אחד שרוצה וזו לא עלות כזו גבוהה. גם חייץ' נתנה רעיון מעולה עם האפליקציה. 
לצפיה ב-'לגבי הספורט'
לגבי הספורט
05/05/2018 | 21:07
6
אני מכירה את עצמי כפדלאה, ואני גם חוזרת נורא מאוחר מהעבודה. היה לי ברור שאין לי מה להרשם לחוגים כי גם יש לי מספר מצומצם מאוד של חוגים (בגלל השעה בה אני חוזרת, זה משאיר זמן רק לשיעור האחרון בכל יום) וגם הזמן שלוקח ללכת ולחזור.
אז הורדתי את אפליקצית 7minutes שמציעה מגוון תרגילים שלוקח רק 7 דקות לעשות. אפשר לעבוד על כך הגוף ואפשר לעבוד לפי אזור ספציפי (אצלי למשל נקודת התורפה היא הישבן). אז אני מתאמנת בבית שלי, בזמן שמתאים לי, וגם כשממש ממש אין לי חשק - אני מעודדת את עצמי שזה רק 7 דקות, מה זה כבר 7 דקות? זה צ'יק צ'ק נגמר. בזכות התרגילים הקצרים הצלחתי להתמיד תקופה ארוכה. כשזה כבר היה טבוע בי עברתי לחלק אחר באפליקציה - תוכנית אימונים חודשית (יש בכמה רמות) שבכל יום יש רצף אחר של תרגילים בדרגת קושי הולכת ועולה. בקטגוריה הקשה האימונים יכולים לקחת גם 40 דקות, אז אני מתאמנת מול סדרות קלילות בעברית, כאלה שלא צריך להיות מרוכזים במאה אחוז בשבילן, וזה מעביר לי את האימון בכייף.
אני משתמשת באפליקציה כבר שנה וחצי, אני הרבה יותר חטובה, חזקה ומרגישה טוב שאני מזיזה את עצמי. ממליצה על האפליקציה בחום. להתחיל עם ה-7 דקות ולהמשיך משם. אני יודעת שברגע שאני אגיד לעצמי שאני מתאמנת 3 ימים בשבוע אז כל יום אני אגיד "מחר", לכן אני מתאמנת כל יום. בימים שאין לי בכלל זמן, אני חוזרת לעוד אימון של 7 דקות במקום לתוכנית הארוכה, רק כדי לשמור על הרצף של האימונים.
חפרתי... אבל אני באמת ממליצה בחום.
לצפיה ב-'תודה. אנסה :)'
תודה. אנסה :)
05/05/2018 | 23:26
לצפיה ב-'תודה רבה על ההמלצה של האפליקציה'
תודה רבה על ההמלצה של האפליקציה
07/05/2018 | 11:42
1
הורדתי אותה ומקווה שאצליח להתמיד בזה.
לצפיה ב-'בכייף, בהצלחה!'
בכייף, בהצלחה!
07/05/2018 | 12:33
שימי לב שבהגדרות את יכולה לשחק עם ה-10 שניות הפסקה בין תרגיל לתרגיל (אם את מרגישה שזה קשה לך בהתחלה) ושאת יכולה גם לשנות את אורך התרגיל מחצי דקה, שזו ברירת המחדל, ליותר. 
לצפיה ב-'תודה על ההמלצה!'
תודה על ההמלצה!
08/05/2018 | 10:51
2
איך בדיוק קוראים לה? כי התכוונתי להוריד ומצאתי מליון אפליקציות בסגנון.. (מצורפת תמונה)
לצפיה ב-'השניה'
השניה
08/05/2018 | 10:55
1
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
08/05/2018 | 11:37
לצפיה ב-'יש דיאטניות מהקופה'
יש דיאטניות מהקופה
06/05/2018 | 00:26
את יכולה ללכת גם אם את לא בעודף משקל, נראה לי רק לפגישה אחת, בלי מעקבים.. אבל עדיין זה יכול לעזור.
לצפיה ב-'עונה'
עונה
06/05/2018 | 09:31
1
אישית הצטרפתי לשומרי משקל ועשיתי הרבה הליכות. ההצטרפות לקבוצה והשקילה הקבוצתית עזרו לי להוריד במשקל ולהרגיש יותר טוב לגבי התזונה שלי. כמובן שברגע שנקלטים הכל עף מהחלון עד הפעם הבאה שזה רלוונטי..
לצפיה ב-'תודה לכולן :)'
תודה לכולן :)
07/05/2018 | 20:01
לצפיה ב-'הפסקת טיפולים '
הפסקת טיפולים
06/05/2018 | 17:52
9
היי בנות,

אנחנו החלטנו להפסיק טיפולים ונסיונות להרות (עוד לפני הסבב שהיה)
אני רוצה לדעת מבנות שעשו זאת, בכל שלב שהוא איך הן חוו את התקופה הזו. אפשר גם בפרטי.
אני אאמלק את סיפורנו: אני בת 26, אנחנו לא מוסברים (צילום רחם תקין, יופי של זרע, מחזור סדיר) על פניו הכל תקין אך אני לא נכנסתי להריון כל השנה ושלושה חודשים האלו.  עשינו שלושה סבבים הזרעה על בסיס ביוץ טבעי רק עם אובי לתזמון ואסטרו לתמיכה, בטא שלילית.
השלב הבא היה להתחיל זריקות ואז החלטנו שלא מתאים לנו.
ממש חשוב לי לשמוע מבנות שחוו את הריגרסיה הזו בכל דרך שהיא, איך הן התמודדו עם ההחלטה הזו, שלפעמים כ״כ נכונה לנו אבל קשה ליישם אותה.
לב
לצפיה ב-'אתם צעירים, תנוחו... תחשבו מה עושים הלאה'
אתם צעירים, תנוחו... תחשבו מה עושים הלאה
06/05/2018 | 19:56
1
אני לא חושבת שכדאי להחליט החלטות כבדות מתוך מקום של כאב.

מדקתם בלוטת תריס? צליאק?

אני מניחה שאם רק תבקשי בנות פה יתנו לך רשימה של דברים לבדוק...

3 סבבים של הזרעות זה עוד לגמרי בתוך הסטטיסטיקות,
גם במיטה בבית לא מבטיחים כניסה להיריון בתוך שלושה נסיונות.

חיבוק גדול

לצפיה ב-'בדקנו '
בדקנו
06/05/2018 | 20:06
תודה יקרה על התגובה המעודדת.

ה-TSH שלי תקין. יש עוד משהו?
איך בודקים צליאק? אני כמעט ולא אוכלת קמח לבן (פעם-פעמיים בשבוע לכל היותר) ומשתדלת להמעיט בכל מה שקשור לסוכר לבן.
באופן כללי משתדלת מאד בעניין התזונה עוד מלפני אבל התגבר בתקופה של הנסינות (סופר פוד, ירוקים,שייקים,קטניות,אורגני וכו׳)
אני אשמח לשמוע מה עוד יש לבדוק. בדקתי את כל הדברים המקובלים עוד בשלבים המוקדמים כדי לשלול סיבות למה לא וזה חזר לי כמו בומברג עם הלא מוסברים.

לב לב
לצפיה ב-'הייתי שם'
הייתי שם
06/05/2018 | 20:14
1
אחרי שנה של ניסיונות ביניהם גם הזרעה או שתיים על בסיס טבעי, החלטתי ללכת על הזרעה עם הורמונים וזה הצליח... בהצלחה בכל אשר תבחרו!!
לצפיה ב-'כיף לשמוע'
כיף לשמוע
06/05/2018 | 20:23
מאד מחכה להיות שם
אני מעדיפה לחכות עוד קצת לפני ההורמונים..דווקא רוצה לעשות הפסקה מהכל
רוצה לדעת אם יצא לנשים לחוות פה תקופה כזו.

תודה לך ובהצלחה כמובן <3
לצפיה ב-'אם יש לכם אפשרות'
אם יש לכם אפשרות
06/05/2018 | 22:22
סעו לטייל לכמה שבועות. זה מאוד תורם לזוגיות, ועוזר לא לחשוב על זה כל הזמן, כשעסוקים בלחקור מקומות חדשים ולהיות מוקפים במראות יפים. 

אם אין אפשרות כזו - נסו למצוא פעילות זוגית לשניכם, פעם בשבוע. סלסה, ריקודי עם, ריצה, הליכות, יוגה. זה עוד משהו מחבר שעושה רוגע ואנרגיות טובות. תקפידו על דייט נייט שבועי ותשתדלו שהוא יהיה מחוץ לעיר וגם על יציאות של כל אחד מכם עם החברים/חברות שלו. זה תורם המון, כי עכשיו לדעתי חשוב שתבנו את הזוגיות שלכם ושתהיה יציבה לקראת הקמת משפחה. בטוחה שזה יבוא לכם מהר ממה שאת חושבת וגם אם בכל זאת תתחילו עם זריקות, זה לא סוף העולם כמו שזה נראה. אבל יש לזה עוד זמן. בהצלחה ובידיים מלאות בע"ה, במהרה.
לצפיה ב-''
07/05/2018 | 07:34
2
קודם כל חיבוק גדול. הבשורה שתצטרכו לעלות מדרגה אינה פשוטה לעיכול. לפעמים צריך זמן כדי להתמודד. אתם צעירים. צאו, בלו בנעימים, צברו כוחות, ואז תחזרו לטיפול המנצח שלכם...
אני מזקנות השבט כאן... ואני זוכרת היטב זוגות כמוכם, שחיכו לשלב הזריקות, ופתאום הווסת לא הגיעה מהסיבה הכי טובה בעולם. מאחלת לכם אותו הדבר.

לצפיה ב-'אתן מהממות '
אתן מהממות
07/05/2018 | 08:51
תודה על התגובות המעודדות, כולכן צודקות.. נקח אוויר, נעשה כיף ויהיה בסדר
תמיד היום שאחרי הבטא השלילית מרגיש יותר טוב..

חיבוק גדול לכולכן
עזרתן לי מאד במילים שלכן

לצפיה ב-'שום זקנה - המלכה האם'
שום זקנה - המלכה האם
07/05/2018 | 10:37
לצפיה ב-'היי יקרה. הייתי במקום שלך. שולחת לך חיבוק גדול'
היי יקרה. הייתי במקום שלך. שולחת לך חיבוק גדול
08/05/2018 | 10:01
אמנם אצלינו הבעיה הייתה ידוע- זרע גרוע, אבל אחרי כמה סבבים של הורמונים בלבד שלא הצליחו- שלחו אותנו לIVF ואז החלטתי שנכון לעכשיו- קשה לי עם המחשבה הזאת. ואכן הודעתי לבעלי שאני צריכה הפסקה, ולקחנו הפסקה של שנה וחצי - שבמהלכה גם טיילנו הרבה, וגם הכנו את עצמינו נפשית לתהליך שעלינו לעבור. אכן יכולה לומר לך שההפסקה הזאת עשתה לנו רק טוב, וכשחזרנו לטיפולים- הגענו עם הרבה כוחות- וב"ה הצליח!
מאחלת גם לך יקרה, שהלוואי ולא תצטרכו טיפולים כלל. ושגם אם בסופו של דבר תצטרכו- שיעבור בקלות, ויסתיים בהריון תקין ותשעה חודשים מלאים!!

חיבוק גדול ♥
לצפיה ב-'לא מצליחה לגדל בלסטוציסט'
לא מצליחה לגדל בלסטוציסט
06/05/2018 | 19:34
17
סבב ללא החזרה.... נשאבו 23 ביציות שמתוכן 15 הפריות תקינות. היום התקשרו לעדכן שהקפיאו 3 עוברים ביום 3... את כל השאר ניסו לגדל לבלסטו' אך אף אחד לא שרד... ☹ בשאיבות קודמות גם אף עובר לא שרד מעבר ליום 4 ... ניסיתי טסטומקס והסבב הזה היה עם הורמון גדילה... מה עוד אפשר לעשות?!?! 
יודעת שמספיק אחד טוב אבל היו לי כ"כ הרבה ציפיות הסבב הזה...  
לצפיה ב-'צר לי ע הבלסטו'
צר לי ע הבלסטו
06/05/2018 | 21:11
4
כמה דברים:
1. למה מביאי ותך למספר דו ספרתי של ביציות? פעמים הכמות על חשבון האיכות.
2. למה לגדל לבלסטו את רוב העוברים? עוברים ביום 2 או3 הם מקסימים.
3. נראה שניסית פעמים רבות את אותו הדבר...יש סיכוי ששינוי יביא לשינוי.
לצפיה ב-'מנסה לענות'
מנסה לענות
06/05/2018 | 22:40
3
1. בפעמים הקודמות שאבו לי 9 ו-13 ביציות.. וגם אז לא היה מי יודע מה.   
2. זה גם מה שאני לא מבינה... הרופא בגישה שעובר שלא גדל לבלסטו גם לא יתפתח ברחם... אני פחות חושבת כך אך מצד שני מאוד סומכת עליו. 
3. האמת שניסיתי 3 פעמים.. וכל פעם עם איזשהו שינוי... הטסטומקס,סטרואידים וההורמון גדילה... מקווה לשמוע מבעלות ניסיון על עוד איזשהם רעיונות ועצות... 
לצפיה ב-'למה מעמיסים עלייך כל כך הרבה'
למה מעמיסים עלייך כל כך הרבה
07/05/2018 | 08:37
2
הורמונים, כשאת עם תגובה שחלתית מצוינת?????
הוא שאמרתי, פרוטוקול עדין, עם מעט הורמונים, שאיפה ל4-5 ביציות בכל סבב, דיקור אצל מומחה לפוריות...בקיצור, טיפול עדין יותר כי יש סיכוי סביר שההורמונים מקלקלים לך את האיכות.
לצפיה ב-'שאלה טובה'
שאלה טובה
07/05/2018 | 14:00
1
אמרו לי שיש לי רזרבה נמוכה לגילי (32) אבל לא יודעת אם זה קשור... 
באמת אשקול את עניין הדיקור.
תודה רבה לך טוליתי ועל הפורום!
לצפיה ב-'עם תגובה כל כך יפה להורמונים'
עם תגובה כל כך יפה להורמונים
08/05/2018 | 08:49
לא סביר שהרזרבה שלך נמוכה.
לצפיה ב-'מזתומרת? יש לך 3 מתוקים במקפיא, זה סבב נפלא'
מזתומרת? יש לך 3 מתוקים במקפיא, זה סבב נפלא
06/05/2018 | 23:14
2
גם אצלנו לא גדלו מעבר ליום 3 לכן התעקשתי על החזרה ביום 2 כשהם עדין מושלמים ונקלט. יש עוברים שפשוט לא אוהבים את המעבדה.
ועם זאת, בדיוק היום, קיבלנו דו"ח מוקפאים ולראשונה אחרי שש שאיבות, יש לנו בלסטוציסט אחד יחיד. אצלי שאבו 20 והיו 10 הפריות, החזרתי 2 טריים מושלמים ביום 2 (שלא נקלטו לצערי) בקשתי להקפיא עוד 2 ביום ההחזרה ואת היתר גידלו והנה הפתעה. לא חשבתי שקיימת אפשרות כזאת. זה ממש המתיק לי את הכאב של השלילי.
אני טוחנת קיו10 ול-ארגינין ועוד מלא תוספים. לוקחת גם דקסמתזון. רציתי לנסות גם טסטומקס..
לצפיה ב-'ברור'
ברור
07/05/2018 | 14:07
1
ששמחה על שלושת השורדים במקפיא שלי, אך הציפיות היו כ"כ גדולות אחרי שאיבה כזו. גם היה סבב קשוח מבחינת התרופות והמעקבים אז זה מאכזב עוד יותר. 
לא ידעתי שאפשר לבקש מתי וכמה להקפיא (אף פעם לא שאלו אותי) תמיד סמכתי על הרופא (בר חוה). 
שיהיה לך המון בהצלחה והלוואי שתיקלטי עם הנותרים שיש לך!!!
לצפיה ב-'אמן אמן. גם לכם'
אמן אמן. גם לכם
07/05/2018 | 21:33
גם אותי אף אחד לא שואל אבל אני מטופלת אקטיבית, לומדת בעיקר פה בפורום ומיישמת בטיפולים. הרופאים סהכ בענין. נראה לי שנוח להם שאני מחליטה.
אין לך רזרבה נמוכה בכלל, אם בסבב רגוע את מפיקה 10 ביציות, זו תגובה מצוינת.
מה שהרופא התכוון לא הצליח (להפציץ בהורמונים להשיג הרבה ביציות כדי שיהיו כמה בלסטוציסטים להחזרות בסבב טבעי) אבל הוא חכם ודאג גם לגיבוי מיום 3.
הכל טוב.
בהצלחה

לצפיה ב-'אני לא מבינה גדולה, אבל בלוציסט זה לא המתכון היחיד להצלחה..'
אני לא מבינה גדולה, אבל בלוציסט זה לא המתכון היחיד להצלחה..
07/05/2018 | 08:15
1
אצלי גם שאבו מס' דומה של ביציות אבל הרבה פחות הפריות.
הוחזר לי עובר בן 3 ונקלט ב"ה והפך לילדה מהממת.
4 עוברים גודלו לבלוציסטים , אך לא יצא מהם כלום..

מאחלת לך 3 ילדים מקסימים מ3 מוקפאים יום 3
לצפיה ב-'הלוואי, אמן! '
הלוואי, אמן!
07/05/2018 | 14:32
תודה!

לצפיה ב-'ניסינו פעם אחת לגדל לבלסטו'
ניסינו פעם אחת לגדל לבלסטו
07/05/2018 | 09:23
1
הפשרנו 2 עוברים יום 2 וגידלנו אותם. אחד היה מספיק יפה להחזרה ביום 3, בטח באיכות דומה ל3 המוקפאים שלך, ויצר הריון. השני לא היה מספיק יפה, נשאר במעבדה לגדול לבלסטו, והגיע לפח אשפה לעוברים.
אני מקווה שגם העוברים יום 3 שלך ייצרו הריונות ובתקווה גם ילדים.
לצפיה ב-'מעודד לשמוע'
מעודד לשמוע
07/05/2018 | 14:50
תודה רבה :)
לצפיה ב-'בעיניי זו שערורייה'
בעיניי זו שערורייה
07/05/2018 | 12:18
2
אחרי שפעם אחת כבר בוזבזו כל העוברים ולא שרדו ליום 5, שוב לוקחים ומנסים לגדל את כולם, ומתוך 15 הפריות טורחים להקפיא ביום 3 רק שלושה???
התנהלות מזעזעת של הרופא והמעבדה. 
בלסטוציסט זה טוב ויפה ובעיקר טרנדי, אבל לא מבטיח הריון והיעדר בלסטוציסטים לא אומר שלא תהרי!!! 
גם אצלי לא הצליחו אף פעם לגדל בלסטוציסט נורמלי, וברגעים אלה נוחר לידי אחלה ילדון שהיה פעם מוקפא יום 3.
בפעם הבאה (שאמן שלא תצטרכי) במקומך הייתי מתעקשת להקפיא לפחות מחצית העוברים ביום 3.
לצפיה ב-'לגמרי מעצבן ומבאס '
לגמרי מעצבן ומבאס
07/05/2018 | 14:38
1
מרגישה שעושים עלי "ניסויים" והתקמצנו על המקום במקפיא..  
עדיין לא קיבלתי דוח עוברים לראות את ההתחלקות אבל לגמרי אברר מה היו השיקולים של הרופא. 
למדתי לפעם הבאה, שכנראה תהיה כי אני בשימור לפני ניתוח הסרת חצוצרה. 
תודה!!
לצפיה ב-'נשמע שההנחה היא שהבעיה בביציות. אבל מה עם הזרע?'
נשמע שההנחה היא שהבעיה בביציות. אבל מה עם הזרע?
07/05/2018 | 21:42
לעיתים בבדיקה רגילה המרפולוגיה נראת סבירה (למשל סביב 2%) אך בהגדלה נוספת רואים פתאום יותר פגמים.
בנוסף לכל הטיפים שנתנו פה.. אם המרפולוגיה 2-3 אחוז או פחות כדאי לשקול בדיקת זרע בהגדלה יותר (נעשה בארץ בברטוב או nmc)
לצפיה ב-'מסכימה עם מה שכתבו לך'
מסכימה עם מה שכתבו לך
07/05/2018 | 13:49
שלום חברה,
מצטערת מאוד לשמוע על הבלסטו', אולם אכן אפשר וכדאי להתנחם שיש 3 מוקפאים.

אני לגמרי חושבת שהעמיסו עלייך הורמונים,  ובאמת יכול להיות שהכמות באה על חשבון האיכות,  כי התגובה השחלתית שלך טובה מאוד!. אגב, לא ציינת אם את עם PCO או לא, אבל אני למשל כן והרופא מאוד נזהר תמיד עם המינון גם, שלא יהיה גירוי יתר.

אני ממש לא מסכימה עם הרופא שלך, ש"חייבים" בלסטו', גם אני אישית לא נקלטתי מבלסטו יפהפה של יום 5, וכך ממוקפא של יום 3!! בשום אופן לא הייתי מנסה שוב ושוב לגדל כלכך הרבה עוברים ליום 5, זה ביזבוז בעיניי כמו שכתבו לך פה וסתם כאב לב. 
הלוואי אמן שייקלטו המוקפאים ולא תצטרכי, אבל להבא- לדעתי סבב יותר עדין כמו שהציעה טוליתי (לא מבינה בהורמון גדילה וכל השאר, אבל מבחינת הורמוני גירוי), ולהסתפק בעוברי יום 2 או 3. מחזיקה לך אצבעות
לצפיה ב-'אני מבינה שהיו לך המון ציפיות מהסבב הזה, שטרם הסתיים אגב...'
אני מבינה שהיו לך המון ציפיות מהסבב הזה, שטרם הסתיים אגב...
07/05/2018 | 17:06
כי עוד יש לך 3 עוברים יפים וטובים,

רק לספר לך שעברתי סבב שלם של כמעט 30 יום זריקות שיצא ממנו 0 גדול ועגול,
ועוד סבב שיצאה ממנו 1 ...

אז זה שיש כמה עוברים זה כבר נס, ונאחל להם הצלחה אצלך בבטן!

בהצלחה בהחזרה!!

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ג'הארה דולה - בית מפנק ללידה טבעית
ג'הארה דולה
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר
ד
מתקשים בפוריות?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה