לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2668326,683 עוקבים אודות עסקים

פורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום הינו פורום תמיכה.  הייעוץ בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי.
אנא קראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בפורום.
גלישה נעימה
המשך >>

לצפיה ב-'שאלה על AFC'
שאלה על AFC
02/07/2018 | 08:32
8
האם AFC (מספר זקיקים) ביום שלפני הביוץ הוא מייצג? עשו לי אולטרסאונד במרפאה של בר חווה ביום הביקור והייתי לפני ביוץ (לפי גודל זקיק ובדיקת דם). יצא מספר נמוך. בגוגל מצאתי שAFC עושים ביום 3 של מחזור והבנתי ש AFC זה הפוטנציאל המקסימלי שלי שיכולים למצות בivf. האם מספר זקיקים הוא אותו דבר לאורך המחזור עד הביוץ?
תודה רבה

לצפיה ב-'AFC'
AFC
02/07/2018 | 09:15
7
עושים את הבדיקה בין יום 7 ועד יום 10 של המחזור, כדי לספור את כל הזקיקים שקיימים כולל הקטנים, להבדיל ממעקב זקיקים ששם בודקים רק את הזקיקים שהם מעל 10 מ"מ.
בנוסף, בודקים בבדיקה הזו את מצב הרחם, רירית הרחם, גודל הרחם, גודל השחלות מה שלא עושים במעקב זקיקים.
אם יש פחות מ-7 זקיקים, מצביע בדרך כלל על רזרבה נמוכה.
אבל לפעמים זה שונה מחודש לחודש.
בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה רבה. השאלה האם ביום 16 למחזור '
תודה רבה. השאלה האם ביום 16 למחזור
02/07/2018 | 10:04
6
 AFC (מספר הזקיקים כולל קטנים) יהיה אותו מספר כמו בימים 7-10? 
לצפיה ב-'למיטב הבנתי אפשר לבדוק בכל יום בחודש - אלו הם זקיקים במנוחה.'
למיטב הבנתי אפשר לבדוק בכל יום בחודש - אלו הם זקיקים במנוחה.
02/07/2018 | 10:44
5
לצפיה ב-'אין זקיקים שנעלמים במהלך המחזור הטבעי?'
אין זקיקים שנעלמים במהלך המחזור הטבעי?
02/07/2018 | 11:01
4
קראתי איפשהוא שזקיקים קטנים מתמוססים/נעלמים (לא זוכרת בדיוק) בשלב מסוים. כלומר ברור שאפשר לבדוק מתי שרוצים, אבל ההמלצה 7-10 יום -למה? אולי בשלב מאוחר זה כבר לא אותו מספר? 

לצפיה ב-'זו שאלה טובה שכדאי לשאול את הרופא'
זו שאלה טובה שכדאי לשאול את הרופא
02/07/2018 | 11:11
אני לא יודעת אם הם נעלמים או אולי מתנוונים ומתכווצים ואם עדיין אפשר לראות אותם באולטרסאונד טוב או לא.
לצפיה ב-'אחרי ביוץ הזקיקים כבר לא נראים לדעתי'
אחרי ביוץ הזקיקים כבר לא נראים לדעתי
02/07/2018 | 11:12
2
כך שהבדיקה לא אמינה אחרי הביוץ.
המטרה של הבדיקה לראות מה פוטנציאל של הרזרבה השחלתית ולהתאים את הפרוטוקול לפני IVF.
רופא שלי הנחה אותי לעשות לפני הביוץ.
הביוץ שלי בדרך כלל ביום 14 של המחזור, לכן אני עשיתי ביום 10.
בתחילת המחזור הזקיקים מאוד קטנים ולא תמיד סופרים או רואים אותם, לכן חשוב לעשות אחרי שנגמר הדימום ולפני הביוץ.
לצפיה ב-'אני חושבת שבדקו לה לפני הביוץ'
אני חושבת שבדקו לה לפני הביוץ
02/07/2018 | 11:28
לצפיה ב-'בדקו לפני הביוץ כשהביוץ '
בדקו לפני הביוץ כשהביוץ
02/07/2018 | 12:29
אמור להתרחש בתווך של יום-יומיים.
לצפיה ב-'היסטרוסקופיה אבחנתית - המלצה לאחד מהרופאים'
היסטרוסקופיה אבחנתית - המלצה לאחד מהרופאים
01/07/2018 | 09:31
6
הי,
אשמח להמלצה או דיס המלצה (מניסיון אישי) לביצוע היסטרוסקופיה אבחנתית/ניתוחית אצל אחד מהרופאים הבאים:
ד"ר רון שניימן
ד"ר דניאל טוגנדרייך
ד"ר יובל קאופמן
פרופ' ברצל בן חור
ד"ר מוטי גולדנברג
תודה
לצפיה ב-'ד"ר חן גולדשמידט'
ד"ר חן גולדשמידט
01/07/2018 | 14:42
1
אמנם לא מופיע אצלך ברשימה אבל רופא מעולה לביצוע גם אבחנתית וגם ניתוחית. איש מקסים, ידי זהב ומקצועי שאין דברים כאלה. מולץ בחום!
לצפיה ב-'ממליצה עליו גם לאבחנתית'
ממליצה עליו גם לאבחנתית
01/07/2018 | 19:27
ניתוחית העדפתי לעשות בבית חולים (אסותא)
לצפיה ב-'לא רשום אצלך ברשימה - ד"ר גולדשמיט. מיומן ומקצועי'
לא רשום אצלך ברשימה - ד"ר גולדשמיט. מיומן ומקצועי
01/07/2018 | 14:58
לצפיה ב-'עשיתי צילום רחם אצל דר טוגנדרייך '
עשיתי צילום רחם אצל דר טוגנדרייך
01/07/2018 | 22:00
היי אני עשיתי צילום אצל דר דניאל טוגנדרייך והוא היה ממש נחמד.
הסביר לי לפני כל דבר שעשה וסך הכל היה ממש עדין. את שאר הרופאים לא מכירה..
לצפיה ב-'לא גולדשמידט'
לא גולדשמידט
02/07/2018 | 10:03
עשיתי אצלו אבחנתית שבוע שעבר. מעבר לזה שזו מסחטת כסף משומנת היחס שם ממש עיצבן אותי-
לא נותנים חלוק, לא נותנים משהו להתכסות, צניעות מינימלית, האחות עומדת מולי ואומרת לי להתפשט. הבדיקה עצמה לקחה פחות מדקה, וגם אחרי שהסתיימה האיצו בי להתלבש מהר תוך כדי שהם בוהים בי ערומה.. הרגשתי ממש לא נעים. שום בדיקה שעשו לי עד עכשיו לא התייחסו אלי ככה. בנוסף לא חיטאו את האיזור לפני עם לידוקאין. בבדיקה קודמת שעשיתי בקופה כן חיטאו. קיצר הכל קרה מהר עם מינימום מיקצועיות ויחס מזעזע.  
לצפיה ב-'אני הייתי מרוצה מגולדשמיט'
אני הייתי מרוצה מגולדשמיט
02/07/2018 | 10:36
שמעתי מחברות גם המלצות על גולדנברג אבל אין לי ניסיון אישי אצלו
לצפיה ב-'כועסת ממש עזרה והתייעצות'
כועסת ממש עזרה והתייעצות
01/07/2018 | 15:31
10

כתבתי כאן מקודם שמחר מבצעת צילום רחם. התקשרו לקראת הצהרים וביטלו
( אחרי שכבר כמה חודשים מבטלים לי כי הרופא עבר תאונה ).. ניסיתי בתל אביב וגם שם הרופאה בחופשה . נשאר בירושלים ובחיפה .
שאלה: האם יש אפשרות לבצע במקום פרטי? איפה ? מה עלות הבדיקה עם מישהי יודעת ? 
שאלה נוספת: האם לדעתכן חשוב לבצע את הצילום לפני שממשיכים בהזרעות או להמשיך כרגיל ?
תודה��
לצפיה ב-'חשוב מאוד לבצע, אבל לא הייתי עוצרת את הטיפול'
חשוב מאוד לבצע, אבל לא הייתי עוצרת את הטיפול
01/07/2018 | 15:47
ממש מבאס.
אפשר לעשות את הצילום בפרטי עד כמה שידוע לי, אבל לא יודעת פרטים נוספים.
הצילום מאוד חשוב. אני עשיתי אותו לפני ההזרעות, ומצאו לי 2 חצוצרות חסומות. אם הייתי עושה הזרעות הייתי עושה אותן לחינם. בצילום פתחו לי חצוצרה אחת, אחרת ההזרעות היו מיותרות. 
אבל, לא הייתי מפסידה חודש בגלל זה, הייתי מנסה עוד הזרעה ועושה את הצילום בחודש הבא.
לצפיה ב-'כמה הזרעות עשית? האם יש סיבה משוערת לאי פריון?'
כמה הזרעות עשית? האם יש סיבה משוערת לאי פריון?
01/07/2018 | 15:50
2
האם הזרע והפרופיל ההורמונלי תקינים? האם עברת ניתוחי בטן בעבר?
לצפיה ב-'עונה'
עונה
01/07/2018 | 16:30
1
עשיתי 2 הזרעות מתרומה. ולכן כל הזרעה מיותרת זה בזבוז כמות וכסף.
הרופא המליץ לעשות צילום בשל דלקת אפנדיציט שקצת הסתבכה ולבסוף הוסר.
אין כרגע בעיות פוריות מיוחדות, מקווה שגם לא יתגלו כאלו אחרי הבדיקה  סתם מרגיז.. ובעיקר שצריך לתזמן בדיקה כזאת ולחשב מראש וחודש הבא אני חוששת לפספס בשל נסיעה לחו״ל. פשוט רציתי כבר לסיים עם זה כדי שאוכל להמשיך בשקט עם ההזרעות. 
אם מישהי מכירה אופציה אחרת אשמח לעזרה.
תודה
לצפיה ב-'הבנתי, בגלל הרקע של אפנדיציטיס לדעתי כדאי מאוד לעשות צילום'
הבנתי, בגלל הרקע של אפנדיציטיס לדעתי כדאי מאוד לעשות צילום
01/07/2018 | 16:41
ניתוחי בטן מעלים את הסיכוי לכל מיני הידבקויות, חסימות בחצוצרות וכו', אז לטעמי כדאי מאוד לעשות את הצילום לפני שאת ממשיכה את ההזרעות, במיוחד בגלל המחיר הגבוה של המנות (מי כמוני יודעת...  ).
תנסי לקבוע בבתי חולים אחרים, אפילו בעיר אחרת (בזמנו עשיתי בשערי צדק והצלחתי לקבל תור בתאריך שהתאים לי ובזמן יחסית קצר) או בפרטי.
לצפיה ב-'אצלי איכשהו..'
אצלי איכשהו..
01/07/2018 | 17:15
2
פישלו בפרוטוקול של ההזרעות... אמרו שיעשו אחרי ההזרעה הראשונה אבל המשיכו בלי זה... ואחרי השלישית כבר עברתי לIVF (במקום אחר) ששם אמרו שאם עד עכשיו לא עשיתי צילום רחם בשלב הזה זה כבר מיותר לעשות (לא יודעת למה) ...
בכל מקרה עכשיו אחרי החזרה ראשונה מIVF בשבוע 8... :)
לצפיה ב-'אמרו שזה מיותר כי IVF עוקף חצוצרות'
אמרו שזה מיותר כי IVF עוקף חצוצרות
01/07/2018 | 17:20
1
אז גם אם הן חסומות, לכאורה זה לא משנה ו-IVF אמור לעבוד.
לכאורה, כי לפעמים יש מצבים של נוזל בחצוצרות שיכול להפריע להשתרשות גם ב-IVF, אז זה לא תמיד נכון...
לדעתי צילום רחם זה חלק בסיסי מבירור פוריות וכדאי לעשות אותו לפני שמקבלים החלטות ועושים דברים.
אה, והכי חשוב: בשעה טובה!
לצפיה ב-'תודה רבה :) '
תודה רבה :)
01/07/2018 | 17:21
על ההסבר והאיחולים :)
לצפיה ב-'אני עשיתי פרטי לפני כמה שנים'
אני עשיתי פרטי לפני כמה שנים
01/07/2018 | 21:42
עלה לי 2500 שח כי היה לי חשוב שזו תהיה רופאה ולא רופא.
זה רק ענין של כסף.. את יכולה לפנות לכל רופא פרטי ולבצע את הבדיקה מהיום למחר.
בהצלחה..
לצפיה ב-'מנחשת שזה מאוחדת'
מנחשת שזה מאוחדת
01/07/2018 | 22:51
1
אותו מקרה היה לי בשבוע שעבר. ביטלו לי יום לפני ברחובות. בירושלים היו מאוד נחמדים ונעימים והכניסו אותי לתור כדי שלא אפספס את החודש.
ואם זה באמת במאוחדת אז אני מאוד ממליצה על ירושלים. הרופא שעושה מאוד נחמד, מסביר ועדין, מנסה גם ללא התפיסה פעם ראשונה. והטכנאית, היא מלאכית!!!
לצפיה ב-'תודהאכן נכנסתי לרשימת המתנה'
תודהאכן נכנסתי לרשימת המתנה
02/07/2018 | 08:39
לצפיה ב-'טיפול בלטרוזול'
טיפול בלטרוזול
01/07/2018 | 08:00
2
היי בנות,
האם מישהי לקחה לטרוזול בטיפול פוריות או מכירה מישהי ?

האם הטיפול הצליח ?

תודה רבה.

לצפיה ב-'אחותי'
אחותי
01/07/2018 | 21:23
אני רואה שלא ענו לך אז אני עונה, למרות שאין לי הרבה מה להגיד בנושא. 

אני לקחתי לטרוזול כשעשיתי הזרעות אבל מראש ידענו שאין לנו הרבה סיכוי בהזרעות (בגלל האיכות של הזרע) ועברנו ממש מהר ל-ivf.

אחותי נכנסה להריון עם לטרוזול (ביחסי מין), אבל היא נכנסה להריונות גם לפני זה אז זאת גם לא דוגמה טובה. 

זה שלא קיבלת פה דוגמאות להצלחות של לטרוזול לא אומר שזה לא יעיל. הבנות שהצליחו עם לטרוזול בטח נמצאות בפורום היריון ולידה, או עסוקות עם הילדים שלהן...

לצפיה ב-'גם אני רוצה לדעת..'
גם אני רוצה לדעת..
01/07/2018 | 21:46
קיבלתי לטרוזול בפרוטוקול של החזרת מוקפאים...
משהי ניסתה?
לצפיה ב-'מכון מומלץ לפוריות הגבר'
מכון מומלץ לפוריות הגבר
30/06/2018 | 21:01
9
שלום לכולן,
אשמח לשמוע המלצות/ דיס על מכון לפוריות הגבר.
המכונים שמצאנו בחיפוש בגוגל:
MFC
ברטוב
אנדרולוגיה מד
מנסים להבין איזה מהם עושה את הבדיקות המקיפות והאמינות ביותר.
תודה!
לצפיה ב-'יש גם את יונה ברק'
יש גם את יונה ברק
30/06/2018 | 21:22
אני לא מכירה את כל המכונים ולא יודעת להמליץ, מצטערת. רק רציתי להוסיף לך אחד לרשימה.
לצפיה ב-'לא מכירה באופן אישי'
לא מכירה באופן אישי
30/06/2018 | 22:38
אבל הרבה בנות פה בפורום המליצו על ברטוב..
הרבה הצלחה!
לצפיה ב-'תשאלתי את כולם לקראת מיון זרע'
תשאלתי את כולם לקראת מיון זרע
30/06/2018 | 23:14
והחלטנו בסוף על mfc.

על פניו נראה שברטוב בודקים יותר לעומק, אבל גם עולים הרבה יותר ולא היינו בטוחים אם זה נחוץ.

במקור היינו אמורים ללכת בכלל לאנדרולוגיה מד, כי הם מול אסותא רמת החייל וגם בגלל הרופא וזה מאוד מקל.
אבל בהמשך החלפנו רופא ובי'ח, ו-mfc היה יותר נוח ונגיש.

מה שכן, כולם סופר נחמדים ואדיבים. מציעה לך להתקשר אליהם, לבדוק מה הם נותנים לעומת הצרכים שלכם ולהשוות.
בהצלחה!
לצפיה ב-'מה שרשמת זה מכונים למיון זרע, רופאים'
מה שרשמת זה מכונים למיון זרע, רופאים
01/07/2018 | 07:28
אורולוגים המומחים בפריון הגבר יש מספר כאלה ואין בהכרח קשר למכונים שרשמת. אם המרפולוגיה נמוכה או יש בעיה בזרימה ורוצים לוודא שאין איזה רובד חיידקי שם, אז אכן הם מתאימים לזה. כלומר כל מה שקשור למיון זרע, ולבדיקות של הזרע.
אבל !! הייתי ממליצה ללכת רק אחרי שהייתם אצל אורולוג המומחה בפריון הגבר.
נ.ב- "שולחת אותכם" לאורולוג פריון הגבר, אך ממליצה שגם אם יגיד לכם שאין צורך במיון אז במידה והמרפולוגיה היא 2% או פחות, שכן תעשו בדיקת זרע בהגדלה באחד משלושת המכונים שציינת.

לגבי במי לבחור.. לא יודעת.. יכולה לספר לך מה הייתה ההתנסות שלי, אך פחות רלוונטי למי שעושה שאיבה ביום חול.. אני עשיתי בתקופת חגים.. בהתחלה תכננתי לעשות ב MFC בשל הקירבה לאסותא ראשון (ומבירורים שעשיתי למרות שראיתי שיש יותר המלצות על ברטוב המרחק כן נראה לי משמעותי יותר). אך הם הבריזו לי ! השאיבה הייתה במהלך חגים, וכשהתקשרתי אליהם ענה מוקד שהבחור שם טען שעובדים בחול המועד, ואכ, יומים לפני השאיבה כשהתקשרתי לתאם סופית פתאום אמרו שלא עובדים! למזלי ברטוב כן עבדו. אז הלכנו אליהם ולא מתחרטים, היו מקסימים, והם חלק מהסיבה שתודה לאל ההחזרת עוברים ה 9 הצליחה. אבל.. כן היה קושי עם המרחק.. בגלל החג כל האזור של אסותא ראשון היה מפוצץ ובעלי שהיה איתי בשאיבה ואכ נסע להביא את הזרע התעכב איתו מלא זמן ולא מצא חנייה ואסותא כבר לחצו עלינו שצריך את הזרע.. ובקיצור בלאגן !.
לצפיה ב-'אני אישית פניתי לברטוב'
אני אישית פניתי לברטוב
01/07/2018 | 10:12
1
קראתי כאן על בנות שהלכו ל MFC וברטוב והמליצו בין שניהם על ברטוב.
המכונים השניים לא היו קיימים בתודעה אז.
לא מזמן יצא לי לדבר עם מטופלת פוריות אחרת שאמרה שבעלה הלך לחיפוש אצל יונה ברק ולא נמצאו תאים - ואז היא ביררה קצת יותר לעומק ונודע לה שההשכלה של יונה ברק היא בעצם פילוסופיה. כלומר היא כנראה מעסיקה אצלה עובדים שיודעים את העבודה אבל היא עצמה לא מהתחום. 
אנדרולוגיה מד ו MFC שייכים בכלל לגניקולוגים.
פרופסור בנימין ברטוב הוא היחיד בעצם שהוא עצמו חקר את הזרע ואת פוריות הגבר.

אם אצטרך לעשות שאיבה נוספת, אבחר בברטוב.

לצפיה ב-'למה הכוונה?'
למה הכוונה?
01/07/2018 | 11:46
מה זאת אומרת ההשכלה של יונה ברק בפילוסופיה? את מתכוונת שיש לה PhD ולא MD? לפי הרשימת פרסומים באתר שלה היא פרסמה מאמרים מדעיים בתחום, חלקם ביחד עם פרופסור ברטוב. 

בנוסף, אני חושבת שהיא עושה את המיון בעצמה (אולי עובדים עוזרים לה). ומבחינת נוחות, היא נותנת שירות מעולה- פגשה אותנו בשבת ב-5 בבוקר, עבדה על הזרע בעצמה עד 12 בצהריים והסיעה אותו בעצמה ליחידת ה-ivf. אם היא ממיינת טוב או לא, אני לא יודעת.

לצפיה ב-'אישית'
אישית
01/07/2018 | 10:23
2
הבן שלי תוצרת MFC ולדעתי גם MFC מעבדה טובה אבל לבדיקת מיון מורפולוגי שתבדוק את המורפולוגיה ואם יש איזשהו חיידק בזרע הייתי הולכת לברטוב.
לצפיה ב-'ברטוב'
ברטוב
01/07/2018 | 13:06
1
היי,
אנחנו ביצענו בדיקה אצל ברטוב בגלל מורפולגיה נמוכה
עשינו כולל בדיקה לחיידקים ונצא חיידק.
בעלי לקח אנטיביוטיקה וחזרו על בדיקה חוזרת ואז נמצא חיידק אחר.
מישהי נתקלה בזה שהחיידק נעלם?
לצפיה ב-'לפעמים אם יש שתי אוכלוסיות חיידקים'
לפעמים אם יש שתי אוכלוסיות חיידקים
01/07/2018 | 19:56
אז בגלל שהמשאבים מוגבלים אחת רק מסגסגת בכמות גבוהה. אם לוקחים אנטיביוטיקה שהורגת רק את הדומיננתית אז השנייה מתחילה להתרבות. מה המליצו לכם? לקחת עכשיו אנטיביוטיקה אחרת? אגב, תבדקי לגבי החיידקים שאמרו לכם שנמצאן בנוזל הזרע, אולי כדאי שגם את תקחי אנטיביוטיקה אם אלו חיידקים שמתרבים טוב גם באיברים נשיים.

לנו גם המליצו על הבדיקה של נוזל הזרע למציאת חיידקים, בגלל מוביליות אפס ואגלוטונציה גבוהה. אבל הרופא שהיה לנו בזמנו התעקש שאין צורך ופשוט נתן אנטיביוטיקה רחבה. לא שינה כלום בזרע.. (אבל כמובן זה לא אומר שאין חיידק, יכול להיות שלא מגיב לאותה אנטיביוטיקה).
לצפיה ב-'רירית לא עקבית'
רירית לא עקבית
01/07/2018 | 14:36
2
לקראת החזרת בלסטוציט מוקפא. מזריקה כבר.... הפסקתי לספור, אבל הרבה ימים, מנופור 150, וגם 300 לכמה ימים, דקסמתזון, צטרוטייד, פיפל (פעמיים במחזור זה!), gcsf...
והרירית מקרטעת.
גדלה לאט (מאד) עד 7 מ"מ (שיא של החודשים האחרונים) ביום ה'. והיום, 3 ימים אחרי, 5.2 מ'מ, וגם זה כי הטכנאית פירגנה לה. 
אציין שהרירית שנמדדה ביום ה', נמדדה במכשיר אחר, ע'י רופאת פוריות, שהרופא שלי סומך עליה. 
גם הזקיקים צצים ונעלמים להם...
כשרק התחלנו את הטיפולים, לפני יותר משנתיים, לא היתה בעיית רירית. ניסיתי סלק, אננס, דיקור (לא במחזור הזה), אסטרופם.... שום דבר לא הזיז לה.
קרה למישהי? יתכן שעובי הרירית משתנה ככה?
אני כבר מיואשת ועייפה...
לצפיה ב-'יכול להיות שבגלל הפיפל?'
יכול להיות שבגלל הפיפל?
01/07/2018 | 15:21
1
הרופאה שלי אמרה שהפיפל יכול לפגוע בגדילה של הרירית
לצפיה ב-'לא ידעתי. תודה'
לא ידעתי. תודה
01/07/2018 | 17:31
זו לא פעם ראשונה שאני עושה פיפל... 
אף פעם הרירית לא הצטיינה, אבל הספיקה.... הפעם כנראה שלא. 
לצפיה ב-'הזרקת פרגניל'
הזרקת פרגניל
28/06/2018 | 20:23
12
באיזו מחט להשתמש להזרקה? גודל 25G זה בסדר?
אני בחורה די רזה, והמחט של ה 21G נראת לי עצומה..
לאלחש את האיזור אולי עם אמלה או משהו?
אני לא אוכל ללכת לאחות כי ההזרקה היא באמצע הלילה

לצפיה ב-'השם של הניק שלך...... '
השם של הניק שלך......
28/06/2018 | 22:12
1
את יכולה לאלחש עם אמלה או להצמיד שקית של סנפרוסט קפואה לאיזור
של ההזרקה. זה מקפיא את המקום ומאלחש טבעי..   לגבי המחט נחכה לבנות שמכירות.  בהצלחה
לצפיה ב-'חח תודה'
חח תודה
29/06/2018 | 13:25
לצפיה ב-'את יודעת שזו זריקה לשריר, כן?'
את יודעת שזו זריקה לשריר, כן?
29/06/2018 | 12:48
6
מזריקים לישבן. לא צריך שכל המחט תהיה בפנים. תבקשי ממי שיזריק לך שיראה הדרכות באינטרנט.
צריך מזרק ירוק, לא זוכרת גודל, אסור דק יותר, החומר טיפה שומני ולא יוצא טוב ממחט דקה.
לצפיה ב-'אני יודעת שזו זריקה לשריר כן... '
אני יודעת שזו זריקה לשריר כן...
29/06/2018 | 13:25
5
ואני אזריק לעצמי
ירוק זה 21 :((
לצפיה ב-'אין מישהו שיכול לעזור לך? קשה להזריק לשריר לבד'
אין מישהו שיכול לעזור לך? קשה להזריק לשריר לבד
29/06/2018 | 17:47
4
לצפיה ב-'קשה לבד בגלל המיקום או בגלל הכאב?'
קשה לבד בגלל המיקום או בגלל הכאב?
29/06/2018 | 21:35
3
לצפיה ב-'רק המיקום.. אם מזריקים נכון אז בקושי כואב'
רק המיקום.. אם מזריקים נכון אז בקושי כואב
29/06/2018 | 23:42
2
לצפיה ב-'לי דווקא ההזרקה כאבה. '
לי דווקא ההזרקה כאבה.
30/06/2018 | 16:07
1
לצפיה ב-'בפעם הראשונה שהזריקו לי'
בפעם הראשונה שהזריקו לי
30/06/2018 | 20:13
לשריר (נפלתי על אחות מדהימה)- לא כאב, בקושי הורגש, אכ האזור הרגיש כמו שריר תפוס אבל פרט לזה עבר ממש חלק. פעם שניה, הבעל הזריק, וכאב נורא וגם נשאר סימן נוראי למשך כמה שבועות. עם הזמן בעלי ממש השתפר. הזריק עשרות פעמים (קיבלתי ג'סטון יומי בחלק מההחזרות) ולמד איפה ואיך הכי פחות כואב. כמובן שלפעמים היו מקרים שפישל (ופעם אחת שלא יודעת מה השתבש, ונזל דם בכמויות לפני שהספיק לשים פד על זה והדם ליכלך את המיטה), אבל כבר סלחתי לו

בכל מקרה, מודה שלהזריק לעצמי לשריר מעולם לא היה לי אומץ. למזלי הבעל היה בארץ בכל הפעמים שנדרשתי להזריק לשריר.
לצפיה ב-'איך הלך לך?'
איך הלך לך?
30/06/2018 | 09:27
2
לצפיה ב-'עבר בשלום, כואב.. תודה!'
עבר בשלום, כואב.. תודה!
01/07/2018 | 16:32
1
עכשיו  לחכות ציפיה מורטת עצבים
לצפיה ב-' '
01/07/2018 | 18:48
לצפיה ב-'האם פרופיל הורמונלי ביו"מ 4 נותן תוצאה אמינה?'
האם פרופיל הורמונלי ביו"מ 4 נותן תוצאה אמינה?
28/06/2018 | 23:32
9
תודה לעונות!
לצפיה ב-'תודה שהוצאת לי את המילים מהפה '
תודה שהוצאת לי את המילים מהפה
29/06/2018 | 06:29
נכנסתי לשאול בדיוק את זה
המחזור התחיל אתמול ....
לצפיה ב-'נראה לי שיום 3 הכי נותן אמינות '
נראה לי שיום 3 הכי נותן אמינות
29/06/2018 | 07:22
לצפיה ב-'קצת תלוי לאיזה צורך...'
קצת תלוי לאיזה צורך...
29/06/2018 | 07:49
2
אם כדי להבין את המצב אז בגדול כן... רזרבה שחלתית נמוכה לא תצוץ ביום 4... בהנחה שלוקחים בחשבון ש e2 גבוה מוריד וממסך רמות fsh
אם כדי לקבל אישור לטיפולים. אז זה הרבה יותר טריקי כי הבדלים בין יום 3 ל4 יכולים להשפיע.
לצפיה ב-'לצורך הבנת המצב במטרה להיכנס לטיפולים'
לצורך הבנת המצב במטרה להיכנס לטיפולים
29/06/2018 | 09:56
1
שואלת עבור חברה יחידנית שאמורה להתחיל הזרעות. המחזור הגיע אתמול. האם יום ראשון (יו"מ 4) ייתן תוצאה טובה או שכדאי לה לחכות למחזור הבא? (בת 39)
לצפיה ב-'אני הייתי עושה ביום 3 או 2'
אני הייתי עושה ביום 3 או 2
29/06/2018 | 10:43
לצפיה ב-'תודה רבה !!'
תודה רבה !!
29/06/2018 | 12:07
1
לצפיה ב-'אני הייתי מבצעת ביום 1 לווסת'
אני הייתי מבצעת ביום 1 לווסת
30/06/2018 | 16:08
וכך מקבלת תוצאות העונות לציפיות...
לצפיה ב-'מאוד תלוי מתי יגיע המחזור הבא....'
מאוד תלוי מתי יגיע המחזור הבא....
01/07/2018 | 04:23
1
אם המחזור הבא יגיע בעוד 24 יום הרי שהיום השלישי נחשב כבר כיום בו יש סיכוי שהFSH גבוה אומנם אם המחזור הבא יגיע בעוד 30 יום היום ה3 הוא היום הכי אופטימלי.
וטוליתי אולי לבצע פרופיל ביום הראשון זה מעולה לצורך אישורי קופה לIVF ובשביל ההרגשה אבל לא משקף את המצב האמיתי
לצפיה ב-'אבל מה שטוליתי אומרת ואני מסכימה איתה זה שבגיל 39 לא ממש '
אבל מה שטוליתי אומרת ואני מסכימה איתה זה שבגיל 39 לא ממש
01/07/2018 | 12:35
משנה המצב האמיתי... בטח לא לבחורה יחידנית שבכל מקרה צריכה לעבור טיפולים כל שהם...
אני הייתי במצב דומה (קצת יותר צעירה) והגעתי מהר מאוד למסקנה שזה פשוט לא משנה.. אני גם אעשה את כל הטיפולים כדי להצליח, אני צריכה שקופת החולים תממן, אף אחד מהרופאים שלי לא התייחס ל FSH אלא הפיק לקחים מטיפול לטיפול...
כלומר - הידיעה שלי היא לא רלוונטית, ובגלל זה למשל לא עשיתי בדיקת AMH - לא מצאתי שום טעם בלדעת מה המצב האמיתי...
לצפיה ב-'תדירות הזרקת פרוגסטרון ריטארד'
תדירות הזרקת פרוגסטרון ריטארד
30/06/2018 | 23:24
3
היי לכולן, אשמח לעצתכן. אני בסבב של החזרת מוקפא. הרופא הנחה לקחת 2 קרינון ביום והזרקת פרוגסטרון ריטארד 250 - כל שני וחמישי. יצא לי לשמוע שיש הנחיות להזריק כל 3 ימים. לאחר השאיבה האחרונה שבה הייתי עם קרינון אחד כתמיכה והיה כימי אני מרגישה שאני מפקפקת בכל דבר. האם הייתן מזריקות כל 3 ימים או דוברות בהנחייה? תודה רבה 
לצפיה ב-'תראי'
תראי
01/07/2018 | 10:27
הוא בעצם אמר לך להזריק פעם אחת בהפרש של 3 ימים ובפעם השנייה בהפרש של 4 ימים. זה לא נראה לי הבדל כל כך גדול אבל אישית עוד לא "זכיתי" בלהתנסות בזריקות האלה. אישית הייתי עושה בדיקת דם ורואה מה מצב הפרוגסטרון אחרי 2 הזרקות כאלה ומוודאת שהתמיכה באמת מספיקה ואם לא, מבקשת הנחיות נוספות.
לצפיה ב-'אם מזריקים את כל ה-500'
אם מזריקים את כל ה-500
01/07/2018 | 11:10
1
יחד עם קרינון מספיק כל 6 ימים.
אם מזריקים חצי אמפולה - כל 4 ימים
אני ויתרתי על קרינון, הוא לא עושה לי טוב, אז הייתי מזריקה כל 3 ימים.
התמיכה בהחלט הספיקה.
לצפיה ב-'תודה לכן'
תודה לכן
01/07/2018 | 11:34
מחר בכל מקרה אבדוק את מצב הפרוגסטרון . קראתי קצת לתוך הלילה וראיתי שיש גם הנחיות להזריק את ה-500 פעם בשבוע, אז בינתיים דובקת בכך.
לצפיה ב-'צילום רחם היסטרוסלפינגוגרפיה'
צילום רחם היסטרוסלפינגוגרפיה
01/07/2018 | 09:54
3
היי בנות,
אני אחרי הזרעה שניה שלא צלחה.
לפני מספר חודשים הרופא הפנה אותי לצילום רחם היסטרוסלפינגוגרפיה( יתבצע מחר) בשל עניין עם אפנדיציט שקצת הסתבך לפני מספר שנים.
האם הצילום הזה יעיל? האם הזרקת היוד תעזור בפתיחת הידבקויות אם יש?
ואשמח לכל דיעה והסבר שלכן בעניין.
תודה רבה����
לצפיה ב-'לפעמים כן ולפעמים לא'
לפעמים כן ולפעמים לא
01/07/2018 | 10:33
בצילום מצאו לי 2 חצוצרות חסומות. אחת הצילום פתח (כנראה שמדובר יותר בהפרשות וכאלה, משהו שיותר קל לפתיחה) והשניה לא נפתחה (הרופאה חושדת שזו הדבקות מניתוח בטן גדול שעברתי).
בהצלחה!
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי'
למיטב ידיעתי
01/07/2018 | 10:51
1
צילום רחם פותח חצוצרות חסומות. לגבי הידבקויות, אין לי מושג. אבל הוא כן עוזר לאבחן ויש כזו מין אגדה לגביו, שהוא מגביר סיכויים להיקלט, כי משחרר ומנקה הכל. 

בהצלחה ובידיים מלאות במהרה, בע"ה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
01/07/2018 | 13:31
לצפיה ב-'10% "אשמת" הזרע ו 90% "אשמת" הביצית'
10% "אשמת" הזרע ו 90% "אשמת" הביצית
28/06/2018 | 11:32
16
שאלה...
ראיתי שהמספרים הנ"ל חזרו בתשובות של דר בר חווה בהקשר של הריונות כימים והפלות. מישהי יודעת אם באמת אלו המספרים? איך זה נמדד בכלל?
הייתי מופתעת כי רשם את זה בהקשר של נשים שדיווחו שידוע שיש בעיה בזרע.. ציפיתי שבמקרים כאלה אם האישה יחסית צעירה ולא רואים בעיה בביצית אך כן בזרע, שהתרומה של הזרע להריונות כושלים גבוהה יותר (אם מוציאים משקלול גורמי קרישה ושאר בעיות שלא קשורות לזרע או ביצית).

זה דיון תאורטי מתוך סקרנות שלי.. 
לצפיה ב-'אני מניחה'
אני מניחה
28/06/2018 | 11:43
3
שהכוונה היא כשהזרעון שבו השתמשו תקין. גם בבעיית זרע הכי קשה מספיק זרעון אחד תקין כדי להיכנס להריון ובדיוק בשביל זה המציאו את האיקסי.
אצלנו הבעיה היתה שלא מצאו בכלל זרעונים תקינים בשתי השאיבות הראשונות. בגלל זה עברנו רופא ובית חולים ועברנו למיון זרע ובינתיים היו לנו טפו טפו טפו 100% הצלחה בכניסה להריון באסותא ראשון עם הזרעונים הממויינים.
לצפיה ב-'אבל יש פגמים שלא מונעים בלסטו אך כן גורמים להפלות '
אבל יש פגמים שלא מונעים בלסטו אך כן גורמים להפלות
28/06/2018 | 19:44
2
כגון פגמים מסויימים בראש הזרעון.
אני זוכרת שאפילו היה פה מקרה של מישהי עם עוברים שנראו יפה (ואגב גם זרע שנראה בתחילה תקין, כמו "זרע תורם") ואחרי אינספור סבבים בדיקה של הזרע בהגדלה נאמר להם ש 100% מהזרע פגום ואין טעם אפילו במיון אלא ישר תרומה. מעניין מה קרה איתה..
מישהי יודעת על מי אני מדברת?
לצפיה ב-'כמו שרשמתי בעבר'
כמו שרשמתי בעבר
28/06/2018 | 19:56
1
אני דוגמה חיה לזרע גרוע שיצר עוברים שנקלטו ועברו את שלב הבלסטו בהצלחה ונפלו..
עדיין, ברגע שמוצאים במיון זרעונים תקינים אני מסכימה עם הטענה שההצלחה יותר קשורה לביצית מאשר לזרעון בהנחה שהוא תקין.
לצפיה ב-'לגבי '
לגבי
28/06/2018 | 20:09
זרע תקין בהגדלה- בהחלט, מסכימה או לפחות מקווה שזה נכון ולא נדרשת הגדלה יותר מאשר מה שעושים היום..
אבל התשובה עם ה 90-10 ניתן לבנות ששאלו על מיון זרע והרופא אמר להן שהסיכוי גבוה יותר בהרבה שהבעיה בביצית. זאת למרות שידועה ברקע בעיית זרע.
ואגב, למזלי אצלנו אותו רופא דווקא כן תמך כשהצעתי מיון זרע. ואני באמת חושבת שזה עשה הבדל. לא מצאו מספיק זרע באיכות גבוהה, ובהחלט רואים הבדל באיכות בין העוברים שהופרו עם זרע טוב והעוברים שעם זרע פחות טוב שהרוב הפסיקו להתפתח או היו באיכות שלא מתאימה להקפאה.
לצפיה ב-'עוד לא יצא לי לקרוא את השרשור'
עוד לא יצא לי לקרוא את השרשור
28/06/2018 | 11:46
אבל בהחלט לא מסכימה עם זה.
גם מחקרים לא מדברים על רוב נשי של כישלון, זה משהו שנחשב מאד ערכאי - החשיבה הזו.
יש לזרע תפקיד מאד מכובד ביצירת עובר בר קיימא ולידת תינוק חי.
לצפיה ב-'אני אישית מכירה כבר את התשובה הזו.'
אני אישית מכירה כבר את התשובה הזו.
28/06/2018 | 13:12
7
הרופא שלי עוד לפני שהתחלתי טיפול אמר שהגיל עושה את שלו והביציות מזדקנות בצורה מטורפת, גם אם אני מרגישה צעירה, הגוף מגיב אחרת.
אני נראית הרבה יותר צעירה, אני רזה, אוכלת אוכל בריא, עושה ספורט כמעט כל יום במשך שנים ובכל זאת...
בשאיבה האחרונה נשאבו 3 ביציות מ-6 זקיקים, זאת אומרת 3 ריקים!!!
מתוך 3 ביציות רק הפריה אחת והעובר באיכות לא טובה שעצר את התפתחותו ביום 3 עם 5 תאים.
אז לא היה מה להחזיר, זה ריסק אותי בצורה מטורפת וכל זאת ביום ההולדת שלי.
וגם כשאני העליתי את שאלת הזרע, האם בוודאות בוחרים באיקסי את הזרעון הכי טוב, הרופא שלי אמר שה-90% זו אשמת הביציות ורק 10% הזרע.
וגם אין לנו בעיות זרע, לבעלי יש זרע מצוין, הבעיה היא אצלי.
אז כן, יכול להיות שבוחרים בזרעון לא נכון, אבל את זה לא נידע בוודאות.
ונראה לי שהרופאים כן יודעים על מה הם מדברים.
אם הייתה טכנולוגיה לפני 20 שנים של הקפאת ביציות, לא הייתי חושבת פעמים, כנראה שכן צריך לשמר פוריות בגיל כמה שיותר צעיר.
הטבע עושה את שלו.
מאחלת לכל הבנות האמיצות והגיבורות שאני מאוד מעריכה, בקרוב מאוד לנצח את המלחמה ולהחזיק כבר איזה ילדון חמוד.

לצפיה ב-'בברכתך תבורכי, מקסימה.'
בברכתך תבורכי, מקסימה.
28/06/2018 | 14:54
5
באחד המפגשים שלנו עם הרופא, הוא לא התאפק וזרק לי בתסכול: "יש לי מטופלות 12 שנה צעירות ממך, נראות פח, אבל פוריות אש. ואת נראית מבחוץ גג 28
ומבפנים - הכי לא".

אני אוהבת אותו וסומכת עליו, אז לא נעלבתי. אבל זה בהחלט פרדוקס. נשים בנות 35-40 ומעלה, נראות היום צעירות בהרבה מגילן. אבל כנראה שאת השעון זה לא מרשים. 

לצפיה ב-'את השעון זה לא מרשים בכלל. לא מדגדג לו אפילו '
את השעון זה לא מרשים בכלל. לא מדגדג לו אפילו
28/06/2018 | 17:40
לצפיה ב-' רופא שמספר לפציינטית שמטופלות אחרות שלו "נראות פח" '
רופא שמספר לפציינטית שמטופלות אחרות שלו "נראות פח"
29/06/2018 | 11:08
2
רק על השימוש בשפת הרחוב הגסה, לא היה רואה אותי שוב אצלו.
לצפיה ב-'את המילה "פח" אני הוספתי . זה לגמרי עיבוד שלי.'
את המילה "פח" אני הוספתי . זה לגמרי עיבוד שלי.
29/06/2018 | 11:13
1
התסכול, את יודעת. הוא דיבר על נשים צעירות שנראות מבוגרות, ועל "מבוגרות" כמוני, שנראות פחות.

רוב האנשים נותנים לי 12 שנה פחות. מבפנוכו אני כבר בפנסיה
לצפיה ב-'אוי ואבוי. נבהלתי לרגע '
אוי ואבוי. נבהלתי לרגע
29/06/2018 | 19:24
לצפיה ב-'מי זה הרופא הזה שנשמור מרחק'
מי זה הרופא הזה שנשמור מרחק
01/07/2018 | 11:47
גועל נפש של דיבור.
לצפיה ב-'אגב לגבי הזקיקים הריקים'
אגב לגבי הזקיקים הריקים
01/07/2018 | 10:46
אצלי הורדה של גונל והכנסת פרגובריס לפרוטוקול סייעה לטיפול השני להיראות אחרת.
9 ביציות במקום 2 בטיפול הראשון.
יכול להיות שפרוטוקול אחר יניב תוצאה שונה.
אצלי גם עלתה האופציה להשתמש בדקא כמבייץ יחד עם אוביטרל. בשאיבה השניה האחות משום מה אמרה שהרופא אמר שלא ושוב יצאו ביציות לא בשלות.
הרופא אמר לי שבשאיבה השלישית להיות רק איתו בקשר לגבי זה.

לשמחתי השאיבה השניה הצליחה מעל המצופה (יש לי נסיך בן שנה וחצי) - אז הדקא עוד מחכה.
אבל אולי שינוי בפרוטוקול יוכל לגרום לך למספר ביציות רב יותר.
לצפיה ב-'האמת שזה נשמע די הגיוני'
האמת שזה נשמע די הגיוני
28/06/2018 | 14:50
הביצית -אם אני לא טועה היא התא הכי גדול בגוף.
תא כל כך גדול- יכול מאוד בקלות לפתח בעיות
לכן גם הקפאת ביציות זה לא פיתרון כל כך מוצלח, כי ביציות מוקפאות לא תמיד מופשרות טוב וכו..
לעומת הקפאת זרע- שנחשבת בטוחה ויעילה

גם מראש יש (אמור להיות לפחות, אצל אנשים לא מאותגרי זרע שכמונו) מיליוני זרעים שרובם המוחלט לא תקין- לעומת ביצית 1 בודדה שאמורה להיות מושלמת

לצפיה ב-'התרומה של הביצית משמעותית יותר, ויש לכך סיבה "טובה". '
התרומה של הביצית משמעותית יותר, ויש לכך סיבה "טובה".
28/06/2018 | 20:06
1
בזמנו, פרופ' זיידמן הסביר לי כי הביצית אינה רק תא שתורם את התוכן הגנטי שלו, אלא גם תא פונדקאי עבור תא הזרע. מספיק כשתא פונדקאי משהו לא תקין (כמו למשל ייצור המיטוכונדריות האחראיות על האנרגיה), כדי לייצר בעיית פוריות.

לצפיה ב-''
28/06/2018 | 21:09
לצפיה ב-'מחזורים אחרי ivf'
מחזורים אחרי ivf
29/06/2018 | 14:02
8
האם השתנה אצלכן המחזור אחרי ivf?

אז אחרי חודש של ivf עם יחסית מעט הורמונים עקב fsh גבוה, עברתי מחזור אחד שבו הביוץ הקדים (ימ9 כשבדרכ הוא בימים 10-11) והיה פחות מורגש מבדרכ שיש לי כאבי ביוץ עזים. ווסת.
והחודש שרק התחיל גם קצת מוזר... ימ6 בדיקת ביוץ ללא פס בכלל, ימ7 פס חלש לא כמו הביקורת, והיום ימ8 ללא פס! בדרכ אני מקבלת פס חזק שמעיד על ביוץ, יום או יומיים ואז נחלש... וגם שוב הימים מוקדמים בטירוף לתוצאה כזו! ממש בא לי לבכות, כאילו לא מספיק המצב מתסכל אז גם בחודשים טבעיים הכל התחיל להשתבש :(
ורופאת הנשים שלי סירבה לתת לי מעקב זקיקים החודש בטענה שזה לא יעזור לי וגם ככה אני לא עושה שום טיפול החודש ומי יודע אם בכלל יש לי ביציות...!! 
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי'
למיטב ידיעתי
29/06/2018 | 16:45
2
בדיקות ביוץ ביתיות לא מדויקות בכלל.
יודעת מחברה שבדקה במקביל למעקב זקיקים ובבדיקות דם - והיה פער ניכר...
לצפיה ב-'אז אצלי'
אז אצלי
29/06/2018 | 21:30
1
הן ממש מדויקות, כבר שנים משתמשת ותמיד זיהו לי ביוץ והשלב הלוטאלי קבוע כמו שעון... ועכשיו שיבושים, זה מבאס. מקווה שיסתדר
לצפיה ב-''
29/06/2018 | 21:55
מחזיקה לך אצבעות
לצפיה ב-'את יכולה להשתמש בהפניה ישנה למעקב זקיקים'
את יכולה להשתמש בהפניה ישנה למעקב זקיקים
29/06/2018 | 18:14
1
אני משתמשת עם אותה מדצמבר, 2017, כל פעם מדפיסה או מצלמת. אני בהפסקה מטיפולים אבל עוקבת אחר הביוץ, הולכת למעקבי זקיקים לראות מה המצב. חודש אחד לאחר הפסקת ההורמונים ועדיין לא בייצתי. הגוף קצת משתגע אחרי הורמונים.
לצפיה ב-'זה לא היה כזה הרבה'
זה לא היה כזה הרבה
29/06/2018 | 21:32
הורמונים... לכן זה מוזר. חשבתי עצם הדקירות בשחלות שזה שיבש שם משהו. מבאס. ותודה אני אנסה להוציא מעקב זקיקים מהרופא משפחה. לא ברורה לי הקמצנות הזו לבדיקות מהרופאת נשים...
לצפיה ב-'אצלי השתבש'
אצלי השתבש
30/06/2018 | 06:47
דווקא במהלך ההחזרות הטבעיות.
בסבב שאיבה גם אני הייתי יחסית עם מיעוט הורמונים ואחריו הביוץ המשיך להיות כמו שעון במהלך החזרה אחת הורמונלית ועוד אחת טבעית ובשניה הטבעית בייצתי ביום 9. עכשיו אני בהפסקה וממשיכה לבייץ ביום 9. מבאס ממש.
גם אצלי הבדיקות ביוץ מדייקות.
את צריכה הפניה לאולטרסאונד זקיקים? כי אצלי במרפאה אני פשוט צריכה להתקשר לקבוע תור ולא צריך הפניה. בדיקות דם תנסי לקבל מרופא המשפחה.
לצפיה ב-'היום שוב פס חלש'
היום שוב פס חלש
30/06/2018 | 21:12
1
אז אולי עוד לא היה ביוץ... עדיין מצב משובש ומוזר!
לצפיה ב-'פס חלש לא אומר כלום'
פס חלש לא אומר כלום
01/07/2018 | 10:24
ויש הרבה סיבות שיום אחד יהיה פס ויום אחרי לא, הבדיקות האלה הן לא מדע מדויק והן לא בדיקות דם. בטיפולים אני ממליצה על מעקב שכולל בדיקות דם ואולטרסאונד ולזרוק את הבדיקות הביתיות, גם של ביוץ וגם של הריון, לפח.
לצפיה ב-'פיפל'
פיפל
29/06/2018 | 20:13
5
בנות לוחמות ספרו לי כל מה שאתן יודעות על פיפל.
האם יש מומחה לזה?כמה אמור לעלות?כל אחד יכול לעשות?מתי יש חשיבות לתאריך?בקיצור אשמח לכל מידע בעינין
שבת שלום
לצפיה ב-'עונה מהניסיון שלי'
עונה מהניסיון שלי
29/06/2018 | 23:06
עשיתי פיפל במרפאה של הרופא המטפל שלי. עלה 350 שח בלבד. עשיתי בימים הראשונים לאחר בלת הווסת. נראה לי יום חמש ואז גם התחלתי את הסבב. הבדיקה לא הייתה נעימה אבל קצרה ביותר. בסבב הזה הושג הריון שהסתיים לצערי בשבוע 8.
שיהיה לך המון בהצלחה!
לצפיה ב-'עשיתי בציבורי ללא עלות'
עשיתי בציבורי ללא עלות
30/06/2018 | 06:42
הרופאה שלי עשתה לי את זה. כל רופא פוריות יכול, אולי גם כל רופא נשים.
יש 2 מועדים לעשות את זה: אחד היום ה 20 ומשהו לדימום, ואחד בימים הראשונים של הוסת. אני עשיתי בתחילת הוסת. 
מדובר בבדיקה קצרצרה שהיא בעצם ביופסיה. מכניסים ספקולום ולוקחים חתיכה קטנה מהרירית. לא נעים בכלל אבל קצר. ההחלמה של הרירית מהפציעה עשויה להעלות את הסיכוי להשתרשות. אחר כך הרירית נשלחת לביופסיה (כי במקור לזה הבדיקה נועדה).
הרופאה הסבירה לי שבגלל הפציעה יש סיכוי שהרירית לא תגדל כמו שצריך (הייתי בסבב מוקפאים טבעי) אבל היא גדלה לי יפה. הריון לא יצא מזה.
לצפיה ב-'הי, בעיניי זה עוזר תנסי '
הי, בעיניי זה עוזר תנסי
30/06/2018 | 10:26
באחת הפעמים שנכנסתי להיריון לדעתי זה ממש עזר, כי הייתי תקועה אחרי גרידה ולא זזתי כמה חודשים ואחרי הפיפל ישר נכנסתי להיריון. עשיתי אצל הרופא הפרטי שלי בר חוה לי אישית זה כאב ,זה כמו פאפס ... אבל כמה דקות וזה שווה את זה. לדעתי לא משנה אצל מי עושים היא לא בדיקה מסובכת אבל שווה לנסות... זה לא היה יקר במיוחד לא זוכרת בדיוקץ, יש חשיבות לתאריך ולתזמון חושבת שזה ממש בסיום המחזור . בהצלחה 
לצפיה ב-'פיפל'
פיפל
30/06/2018 | 16:05
1
פיפל היא שריטה על ברירית הרחם. יש הטוענים כי היא מסייעת להשתרשות.
בפורום שלנו, היו מקרים רבים שבהם כנראה שפיפל עזר, מוזמנת לערוך חיפוש על הניק "סבגבגית".
לגבי העיתי, יש פיפל לוטאלי ויש פיפ פוליקורלי. פיפל לוטאלי נעשה לאחר הביוץ, לפני מחזור הטיפול, ופיפל פוליקולרי נעשה לפני הביוץ. העיתוי קשור בעיקר לגישת הרופא.

בהצלחה
לצפיה ב-'תודה'
תודה
30/06/2018 | 20:25
הללואי ומכאן תבוא הישועה
לצפיה ב-'הטסת זרע מחו"ל'
הטסת זרע מחו"ל
28/06/2018 | 21:37
3
הי
נדמה לי שכבר שאלו בעבר דברים דומים, אבל אני לא מצליחה למצוא את המידע בחיפושים, אז אשמח לשמוע אם מישהי יודעת על הליך הטסת זרע מחו"ל. הכוונה לא הזמנה של זרע מחו"ל דרך בנק זרע בארץ - אני גרה בחו"ל, והזמנתי לכאן כמה מנות זרע. אחרי שלושה ניסיונות שלא הצליחו, הגעתי למסקנה שעדיף שאחזור לישראל לתקופה לעשות את הטיפולים שם, כי הם מאד לא רציניים פה. הייתי רוצה לקחת את הזרע מפה, ולא בטוחה איך זה מתנהל, בייחוד אם אני רוצה לעשות את זה בעלות יחסית שפויה (לטוס אתו בעצמי). האם מישהי יודעת:

* איפה בארץ אפשר לאחסן את הזרע? האם אפשר לפנות לכל בנק זרע? אם כן - יש המלצה על מקום שבו כדאי לאחסן זרע מוקפא?
* איך מתנהל העניין עם המיכלים? האם אני שוכרת כאן מיכל ושולחת חזרה?
* צריך כנראה גם אישורים כאן וגם אישורים מישראל כדי שאוכל להביא את הזרע - מישהי יודעת מה התהליך?

ראיתי שלאיכילוב יש שירות שבו הם עוזרים בזה, אבל הם לוקחים 3000 שח לא כולל העלות של המשלוח, זה רק לליווי. המחיר נראה לי די מוגזם, לכן אני רוצה לנסות להביא אותו בעצמי, אלא אם למישהי יש ניסיון עם מקום אחר שלוקח מחיר קצת יותר שפוי?

תודה!

לצפיה ב-': "גולשות נכבדות, אנא עזרתכן"'
: "גולשות נכבדות, אנא עזרתכן"
30/06/2018 | 16:10
תודה רבה
לצפיה ב-'לי יש חברות שששינעו דרך אסף הרופא'
לי יש חברות שששינעו דרך אסף הרופא
30/06/2018 | 16:24
1
למיטב ידיעתי זה צריך להיות מבנק שמאושר על ידי משרד הבריאות, אבל אני לא סגורה על זה ב100 אחוז.
מה שאני כן חושבת זה שאת חייבת בנק קולט בארץ ושלך אין כל מגע עם המיכל
עצמו, הבנק השולח שולח לבנק הקולט. ולמיטב. ידיעתי העלויות באיכילוב הן הזולות ביותר
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
30/06/2018 | 19:19
תודה רבה על המידע, אני מרגישה קצת אובדת עצות. אנסה לברר בבנקים בארץ מה האפשרויות מהצד שלהם. במקור הבנק ממנו זה הגיע מאושר על ידי משרד הבריאות, אבל זה עבר לקליניקה שאני מטופלת בה כאן, כאן זה נמצא עכשיו. אנסה לברר אם יש אפשרות שהקליניקה תשלח לאיכילוב או לאסף הרופא
ותודה לך טוליתי שדאגת שייראו את ההודעה :)

לצפיה ב-'דכאון'
דכאון
29/06/2018 | 17:18
4
בול כמו שעון 28 יום שלוש בצהרים והיא באה עם כל הכוח שלה עברה את כל התמיכה והתחילה לדמם אפילו צאנס לבטא לא נתנה הגיע המחזור עוד כישלון אחד גדול יותר מידי עבורי .
עצובה מאוד מדוכאת ומתוסכלת כל מה שבה לי זה להכנס למיטה ולישון אך הבטחנו ועשינו הסכם שהטיפול לא יפגע בבית
לצפיה ב-'כשאת בודקת בטא תבדקי גם תמיכה'
כשאת בודקת בטא תבדקי גם תמיכה
29/06/2018 | 17:48
בהנחה שאת אחרי החזרת עוברים חשוב לוודא שהתמיכה מתאימה, בדכ לא אמורה להגיע ווסת אם לוקחים תמיכה מסיבית
לצפיה ב-'אני מצטרפת לחדשה'
אני מצטרפת לחדשה
29/06/2018 | 20:43
2
כדאי לבדוק שהתמיכה מספיקה כי עם תמיכה מספיק חזקה המחזור לא אמור להגיע לפני הבטא. 
אני חושבת שמגיע לך יום אחד לנוח ולבכות ושיום אחד שתיקחי לעצמך לא ייפגע בבית, הבכי משחרר ויעזור לך להמשיך הלאה.
לצפיה ב-'תודה בנות'
תודה בנות
29/06/2018 | 20:49
לצפיה ב-'לא מדויק'
לא מדויק
02/07/2018 | 20:28
גם כשהתמיכה טובה,
אם אין הריון, הגוף מעצמו מוריד את הפרוגסטרון והמחזור מגיע

נכון, שיש מקרים שהתמיכה מונעת את המחזור
אבל הגעת המחזור לפני בטא (ברמה של יום לפני, יום הבטא) - ממש לא מוכיחה שהתמיכה לא מספיקה

בכל אופן, כמובן שכדאי לבדוק כמה ימים אחרי ההחזרה את רמות הפרוגסטרון כדי לוודא שהתמיכה מספקת
לצפיה ב-'האם מישהי מטופלת אצל דר קטי שלוש'
האם מישהי מטופלת אצל דר קטי שלוש
29/06/2018 | 10:24
2
שלום,
רציתי לברר אם יש לכן המלצות/נסיון מדוקטור קטי שלוש?
היא מקבלת בכללית אך הטיפול אצלה ב מדיקל סנטר הרצליה..
כמו כן, פתחתי תיק בבנק הזרע בהמלצתה באיכילוב כך שאני צריכה לשנע את הזרע - וזה קצת מסרבל את התהליך
אודה לתגובותיכן :)
לצפיה ב-'לא מכירה את ד"ר שלוש. אבל אם היא מטפלת במדיקל'
לא מכירה את ד"ר שלוש. אבל אם היא מטפלת במדיקל
29/06/2018 | 16:36
1
יש בנק זרע במדיקל (הקפאנו שם זרע לבעלי). למה לפתוח בבנק באיכילוב? לא כ"כ מובן לי. האם זה כי במדיקל רק מפקידים ולא נותנים תרומות?
לצפיה ב-'הבהרה לנושא'
הבהרה לנושא
29/06/2018 | 18:34
אני רווקה בת 41
וכאשר באתי לדר שלוש היא אמרה שהמטופלות שלה ממליצות על איכילוב אז פתחתי תיק שם- לא ידעתי שהיא מטפלת במדיקל.
כבר ביצעתי הפריה IVF פעם אחת והייתי צריכה לשנע את הזרע - סיפור לא פשוט..
גם לפתוח תיק בבנק זרע אחר לוקח זמן..
מה שאני בעצם שואלת האם יש למישהי נסיון עם דר שלוש ספציפי/נסיונות /הצלחה?
אני פשוט שוקלת אם לעבור רופא או לעבור לאיכילוב- לטיפול צוות רופאים
פשוט קצת מבולבלת :)

לצפיה ב-'שאלות על מעבר לרופא פרטי'
שאלות על מעבר לרופא פרטי
28/06/2018 | 08:49
21
בוקר טוב וחמישי שמח!

התשובה של בר חווה טלטלה אותי אתמול ואני מתחילה לשקול ברצינות לעבור לרופא פרטי.
יש לי כמה שאלות: 

*למישהי יצא לעבור רופא (וכתוצאה מכך- בי"ח) בזמן שיש לה מוקפאים? מה קורה עם המוקפאים? אני צריכה לעשות שוב שאיבה והמוקפאים שיש לי (כרגע אין לי, אבל אני רוצה לתת עוד צ'אנס לציבורי לפני שאני ממשיכה הלאה) נשארים בבי"ח הקודם, או שאפשר להעביר אותם, ואם אפשר, איך זה מתבצע?

*האם אפשר לעשות בדיקות דם בקופה בזמן שאני מטופלת בפרטי? מניחה שכן. אני קוראת שאתן מדברות על המרות וכאלה. האם יש צורך להמיר גם אם מדובר ברופא פרטי שיש לו הסדר עם הקופה? המעמסה הבירוקרתית הזאת לא עושה לי טוב...

*האם ברגע שאני עוברת לפרטי אני מאבדת את ההנחה הגבוהה על תרופות שיש לי מהכללית, או ששוב יש פה את עניין ההמרה ואם רופא קופה ממיר את המרשם (מה זה אומר בכלל? שהוא פשוט כותב את המרשם על טופס של הקופה?) אז ההנחה מתקבלת כרגיל?

*יש את היעוצים של הקופה - 3 בשנה. מה זה אומר מבחינת פגישות עם הרופא, אפשר להשתמש ביעוץ רק לפגישה ראשונה - כל פעם עם רופא אחר, או שאפשר להשתמש בזה לפגישות עם הרופא לקבלת פרוטוקול עד שנגמרים היעוצים ורק אז לשלם יקר?

*מה הדרך הכי זולה לקבל טיפול בפרטי? אני רואה שיש הבדלים עצומים בסכומים שמשלמות פה, לא רק מבחינת הסכום שגובה הרופא אלא מבחינת ההשתתפויות והמסלולים השונים. איך זה עובד?

*מה יתן לי בעצם לעבור לפרטי? שימו בצד את העניין של "קשר ישיר עם הרופא" כי זה לא משהו שחסר לי, וגם היום אני מקבלת פרוטוקולים רק מהרופאה שלי. אפשר להניח שרופא פרטי בהכרח יותר מקצועי מרופא קופה? או שהיתרון שלו הוא בחופש הפעולה? (לא כפוף לנהלי הקופה). אם המשפט השני נכון, האם הוא נכון גם במקרה שזה רופא שעובד עם הקופה? 

*זו שאלה בשביל הבעל החשדן שלי: האם אתן מרגישות שהרופא דוחף אתכן לבצע כל מיני פעולות רק בגלל שזה פרטי והוא יהנה מהתשלום? כשסיפרתי לבעלי שבר חווה המליץ לשקול הסרת חצוצרה, הוא אמר "בטח שהוא ימליץ. הוא רוצה שתעשי אצלו." אני לרגע לא חושבת שזה נכון, אבל זה נשמע כמו דבר שיכול לקרות. איך אפשר לסמוך על הרופא שהמניעים שלו טהורים ולא כלכליים?

*שאלה אחרונה (הגעתן עד כאן? כל הכבוד!)
יש המלצה לרופא פרטי שעובד עם הכללית ונמצא באמצע בין חיפה למרכז? מעדיפה לא להסתבך עם לוגיסטיקה של מרחקים ארוכים.

המון תודה!
לצפיה ב-'מנסה לעזור'
מנסה לעזור
28/06/2018 | 09:16
11
קודם כל, בפרטי את עדיין זכאית לכל ההנחות של הקופה, כי ממילא הקופה מאשרת את הטיפול וממנת אותו, החלק הפרטי הוא רק התשלום לרופא שבחרת (ולאסותא, כי הוא ביח פרטי אז יש השתתפות עצמית מסוימת אם את מטופלת שם). 
מרשמים לפעמים צריך להמיר ולפעמים לא, אם הרופא שבחרת הוא מורשה חתימה בקופה שלך (אם למשל מקבל גם בקופה, עובד בביח ששייך לקופה או מורשה חתימה מסיבה אחרת) - אז לא צריך להמיר. אחרת כן, אבל זה לא ביג דיל ולא צריך להטריד אותך.
לגבי בדיקות בקופה זה מאוד תלוי במדיניות במרפאה בה את עושה את הבדיקות. בעקרון קופות בחולים לא אוהבות שמטופלות Ivf עושות בדיקות במרפאות הקופה כי ההתחייבות לתשלום לבית החולים בו את מטופלת מכסה גם את הבדיקות, כלומר אם את עושה את הבדיקות בקופה - הקופה למעשה משלמת עליהן פעמיים וזה הפסד כספי כמובן. אבל יש מרפאות שיותר גמישות עם זה ולא מתערבות, לעומת כאלה שכן. 
את הזכאות לייעוצים ניתן לנצל כל עוד על החשבונית יהיה כתוב ״ייעוץ״, וזה לגמרי בינך ובין הרופא.
לגבי האם כדאי לעבור לפרטי או לא, בעיניי זה לגמרי עניין של תחושה. אני טופלתי בשרפ הדסה רק בגלל שרציתי להקדים את התור, וחוץ מזה לתחושתי זה היה די מיותר. אבל אצלי ב״ה הסיפור נגמר יחסית מהר (7 הזרעות ו-4 החזרות, הריון אחד שלא התפתח והריון אחד בידיים מלאות), אני די בטוחה שאם זה היה מתעכב עוד הייתי רצה לפרטי ולו בשל התחושה של טיפול בידי הטובים ביותר. אבל תכלס, הרי כל אותם מומחים שמקבלים בפרטי עובדים גם איפשהו בציבורי... אז לשיקולך. העיקר שתזכי לחבוק כבר אוצר משלך. ❤️
נ. ב. אגב, ההריון המוצלח המיוחל שלי הגיע דווקא בסבב החזרה שעשיתי במסלול ציבורי בהדסה, אחרי שהתייאשתי מהכספים האדירים לפרטי... במקרה באותו יום עשתה את ההחזרות פרופסורית שהיא חלק מהצוות הקבוע במחלקה, ועשתה לי את ההחזרה בשנייה, בלי הנחיית אולטרסאונד ובלי כלום, וגם הייתה עסוקה ב להדריך איזו מתמחה או סטאז׳רית שהייתה איתה... יצאתי מאוד פסימית ומייאשת אבל התוצאה ישן עכשיו שנת בוקר ונוחר קלות.
לצפיה ב-'תודה, עוד שאלות בבקשה:'
תודה, עוד שאלות בבקשה:
28/06/2018 | 09:59
10
אז בעצם גם כשאני מטופלת בפרטי הקופה יכולה לאשר/לא לאשר לי בדיקות מסויימות? אם רופא פרטי מפנה לבדיקות לקרישיות יתר למשל (אני כבר עשיתי, סתם לצורך הדוגמא) הקופה יכולה להגיד לא?

הבדיקות דם בקופה זה סופר חשוב לי... אין שום סיכוי שאסע כל יומיים רק בשביל בדיקות דם . כרגע אני מטופלת בבי"ח ועושה בדיקות בקופה, אבל יכול להיות שזה קשור לזה שהרופאה שלי מטפלת בקופה (היא מראש אמרה לי שאם אבחר בבי"ח שיותר קרוב אלי גאוגרפית לא אוכל לעשות בקופה).

איזה אופציות יש כדי להמנע מתשלום לבי"ח? יש רופאים שמטפלים בפרטי ואת הפעולות עצמן עושים בבי"ח ציבורי? ואם אני מטופלת בפרטי אבל השאיבה/החזרה יוצאים ביום שהרופא לא נמצא בו בבי"ח הציבורי? כיום כשאני מטופלת בציבורי זה ברור שזה עניין של מזל ואם הרופאה לא נמצאת מישהו אחר עושה, אבל איך זה מסתדר עם פרטי?

שוב תודה! 
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
28/06/2018 | 10:17
3
1) כן. אבל זה מאוד נדיר וצריך להיות משהו ממש חריג... עקרונית הקופה יכולה לא לאשר גם טיפול שרופא של הקופה מפנה אותך אליו (למשל כל העניין של מטופלות שעשו כמה סבבים ללא החזרות כלל וכד׳ ואז הקופה דנה במקרה ועלולה שלא לאשר טיפולים נוספים). אבל לא יצא לי לשמוע שעושים בעיות עם בדיקות מוכרות ותהליכים מקובלים.
2) רופא שמקבל בפרטי אך את הפעולות עושה בציבורי - דבר כזה קיים רק במסגרות שר״פ (שירות רפואי פרטי שמופעל בבתי חולים ציבוריים), כל אני טופלתי, ושם באמת אין השתתפות עצמית לבית החולים. אבל אם מדובר בבית חולים פרטי כמו אסותא - יש השתתפות עצמית שלא ניתן להתחמק ממנה.
3) לא קרה לי מצב שהרופאה שלי לא הייתה כשהיה צריך לעשות משהו, אז אני לא יודעת בדיוק איך זה עובד. פשוט התאמנו את תהליכי הטיפול לזמנים שהיא הייתה בארץ, כשהייתה בחול והייתי במעקבים היא הייתה זמינה בטלפון ורק היא המשיכה לתת הוראות טיפול. וביום שישי שלפני השאיבה (שהייתה ביום א) כשהיא החליטה שחשוב מאוד שאעשה עוד בדיקת דם, היא באופן אישי באה לבית החולים ולקחה לי דם.
לצפיה ב-'יש לי סלט בראש'
יש לי סלט בראש
28/06/2018 | 10:35
1
מה ההבדל בין שר"פ לפרטי? שבראשון הטיפול הוא ע"י רופא פרטי בבי"ח ציבורי ובשני הכל פרטי?
איך יודעים מי מקבל בשר"פ? יש איזו רשימה?
לצפיה ב-'כן'
כן
28/06/2018 | 20:14
שרפ למיטב ידיעתי קיים רק בבתי חולים בירושלים, אבל אולי גם בשיבא? לא בטוחה.
וכן, בבתי חולים יש את הרשימות של מי שמקבל בשרפ. אבל שוב, זה קיים רק בבתי חולים בודדים ואם את לא מטופלת באחד מהם זה לא רלוונטי.
לצפיה ב-'מוסיפה,'
מוסיפה,
28/06/2018 | 21:09
התשלום לבית חולים הפרטי הוא לא מאוד גבוה. באסותא למטופלות מכבי זה סביב 700 שח לשאיבה+ החזרה, ו 300 להחזרה.
את רוב העלות (אלפי שקלים) מסובסד מהמדינה.

אני אישית את בדיקות הדם עשיתי בקופה, גם בתקופה שטופלתי בציבורי וגם אכ אצל בר חוה. כשטופלתי בציבורי אז הבעיה העיקרית הייתה שהבדיקות לא תמיד הגיעו בזמן לדיון רופאים, אז לפעמים התעקשו שאבוא לבדוק אצלם.

לצפיה ב-'לגבי השאלה האחרונה שלך'
לגבי השאלה האחרונה שלך
28/06/2018 | 10:19
5
אין דבר כזה... רופא פרטי (גם אם הוא עובד בנוסף בבית חולים ציבורי) מבצע את הפרוצדורות בבית חולים פרטי.
העלות במסגרת המושלם היא 660 שח לשאיבה פלוס החזרה (לא סכום מבוטל אבל שילמתי על תרופות בסבב יותר מזה). אם הרופא שלך עובד גם בקופת החולים בה את חברה אין עלות והטיפול יבוצע תמורת טופס 17 סטנדרטי
לצפיה ב-'רוצה לוודא שהבנתי'
רוצה לוודא שהבנתי
28/06/2018 | 10:32
4
אם למשל הרופאה הנוכחית שלי הייתה מקבלת פרטי, הייתי עוברת את הפרוצדורות בבי"ח פרטי ולא משלמת כלום לאף אחד, למעט טופס 17? או שהייתי משלמת לרופאה אבל לא לבי"ח?

אגב, אני לא בטוחה שאין דבר כזה, בהנחה שאין הבדל בין פעולות שקשורות לפוריות לכאלה שלא. את הניתוח שעברתי שקלתי בהתחלה לעבור אצל מנתח מאסותא שעובד כמנהל מחלקה בבי"ח ציבורי, והייתי צפויה לעבור את הניתוח בבי"ח הציבורי ולא באסתוא כי ככה הרופא העדיף (הוא מנהל המחלקה אז היה יכול לבחור את הצוות והייתה לו יותר שליטה על דברים).
לצפיה ב-'יש תשלום לרופא ותשלום לבית החולים'
יש תשלום לרופא ותשלום לבית החולים
28/06/2018 | 10:43
3
אני הייתי אצל 2 רופאים פרטיים
אחד שעובד בקופה. הוא הוציא לי הפניות ומרשמים דרך הקופה ואז רק 660 למדיקל (והחל מינואר 2018 גם את זה לא והבאתי טופס 17 רגיל. אבל הוא באמת רופא זהב שלא גובה כסף ממבוטחות הקופה.
בסבב אצל בר חוה שילמתי לאסותא 660 שח פלוס התשלום לבר חווה (סדר גודל של 2500 שקל)

לכל אחת יש שיקולים כלכליים שונים ואחרים וגם מקורות מימון שונים, במקרה שלי יש גם עלות גבוהה לכל מנת זרע (קניתי זרע מחול) וטיפולי הפריון עלו לי בסך הכל עשרות אלפי שקלים עד היום. קצת כמו שמשפצים בית ופתאום כסף מאבד פרופורציות , כשהחלטתי לעבור לבר חוה החלטתי שאני מתעלמת מההיבט הכספי, מבחינתי זה היה שווה כל שקל ולו בגלל החשיבה מחוץ לקופסה, היצירתיות והעובדה שוואלה זה הצליח. הרופא הקודם שלי שהיה מהמם ברמה האישית היה בגישה שהכל סטטיסטיקה... שצריך לנסות ומתישהו זה יצליח... למרות שלא הייתה כמעט עלות לטיפולים לא יכולתי להתמודד עם זה יותר. זה פשוט לא התאים חי והגישה של בר חווה התאימה לי הרבה יותר.
לצפיה ב-'פרוטוקול יצירתי'
פרוטוקול יצירתי
28/06/2018 | 21:04
2
הי לונדי,
אכפת לך לפרט מה היה שונה בפרוטוקול של בר-חוה שכן הצליח?
תודה!
לצפיה ב-'זה פחות העניין של הפרוטוקול עצמו'
זה פחות העניין של הפרוטוקול עצמו
29/06/2018 | 11:04
1
והרבה יותר ההתאמה האישית למצב שלי, כולל וזה הכי הרשים אותי - שינוי וחשיבה מחדש תוך כדי הפרוטקול..
בגדול עשינו פרוטקול ארוך עם דקא וטסטומוקס מהיום ה 21 למחזור, הוא נמשך עד היום ה 6 בגלל ציסטה, ואז התחלטי גונאל 300 (סולידי יחסית אליי) עם הורמון גדילה ל 12 יום - ויתרנו תוך כדי על הצטרטוייד והמנופור בגלל גדילה איטית ושווה של הזקיקים.
הפרוטקול הזה הגדיל לי את כמות ההפריות ב 100% בערך
התכנון המקורי היה להקפיא עוברים ולהחזיר רק במחזור הבא על בסיס טבעי, אבל היה בלסו אחד שאי אפשר היה להקפיא אבל אפשר היה להחזיר, והחלטנו מהרגע להרגע להחזיר אותו  - הוא נקלט ועכשיו אני מחזיקה לו אצבעות
מה שעוד עשינו נוסף זה שלקחתי פרדינזון מיום ההחזרה - אחרי שאחת הבדיקות המורחבות שהוא שלח אותי אליהן יצא לא חד משמעית... 
לצפיה ב-'תודה על הפרטים ומחזיקה לך אצבעות '
תודה על הפרטים ומחזיקה לך אצבעות
30/06/2018 | 18:25
לצפיה ב-'היי'
היי
28/06/2018 | 09:51
2
קודם כל אני מבינה, גם אותי התשובה של בר חווה טלטלה אתמול. הלכתי לייעוץ אצל אנדוקרינולוג מומחה לפוריות שהתארח בעבר בפורום כבר לפני 4+ שנים והוא שלח אותי הביתה בלי שום המלצות נוספות חוץ מלבדוק שוב FSH ומסתבר שלפי בר-חווה הוא היה צריך לשלוח אותי לסונר לאדרנלים..

לא ניסיתי להעביר מוקפאים אבל אני יודעת שאפשר. כדי לשאול את הרופא הפרטי שאליו תלכי ואת הבית חולים שאיתו הוא עובד איך בדיוק עושים את זה.
לי לא היתה בעיה לעשות בדיקות דם בקופה במקום באסותא ראשון. הלכתי לרופאת משפחה פעם אחת בחודש כדי שהיא תזין לי את כל הבדיקות ובזה זה נגמר. הרופא שלי לא עובד עם הכללית אבל אף פעם לא הצטרכתי להמיר מרשמים או להתווכח על טופס 17 לטיפולים.
לגבי הייעוצים של הקופה, רק הרופא המסויים שאליו תלכי יוכל להגיד לך איך הוא עובד ומה אפשר ואי אפשר לעשות. ההנחה של כללית על התרופות ניתנת לפי מספר הילדים ולא לפי איפה את מטופלת ולא משתנה אם את עוברת לפרטי.
בר-חווה הוא רופא בכללית מושלם ובעצם אם תילכי אליו תוכלי להשתמש בייעוץ. אני חושבת שההבדל במחירים גם תלוי אצל מי את מטופלת, אצל בר-חווה זה עסק יקר לעומת ברקוביץ' אבל במקרה שלך נראה לי שעדיף בר-חווה.
מי שאני מכירה שבר-חווה שלח אותה להוציא חצוצרה לא אמר לה לאן ללכת ולא לקח לה כסף על הפעולה.. והיא בכלל הלכה לרופא שמקבל מהכללית בחיפה בשביל זה ורק אחרי שהיא התאוששה מהניתוח היא חזרה לבר-חווה.
לצפיה ב-'תודה רבה נועה!'
תודה רבה נועה!
28/06/2018 | 10:23
1
יש לי המון חומר למחשבה... כואב לי הראש 
קצת מתחרטת ששאלתי כי עכשיו אני שוב מוטרדת ובודקת ומבררת, ואני בכלל בהפסקה! אני חושבת שהפעם האחרונה שבכיתי הייתה בכשלון האחרון במרץ... עד אתמול. כ"כ כייף לי להיות בהפסקה ולא לחשוב על זה, למה הייתי צריכה להכניס לעצמי רעיונות לראש עכשיו...

אני קוראת אותך ונופל לי עוד אסימון. אולי גם אני צריכה  ללכת לאנדוקרינולוג מומחה בפוריות? הסירו לי את האדרנל והייתי בליווי של אנדו' למשך 5 שנים (לפני שניסינו להרות), אבל בכל התקופה הזאת לא בדקו לי את התפקוד של השני, רק אמרו לי אחרי הניתוח שהשני מפצה על העדר הראשון. ועכשיו אני קוראת שיש כל מיני עניינים עם אדרנל ופורית...
כואב לי הראש, כבר אמרתי?
לצפיה ב-'אם תמצאי אנדוקרינולוג טוב אני אשמח לקבל את הפרטים שלו'
אם תמצאי אנדוקרינולוג טוב אני אשמח לקבל את הפרטים שלו
28/06/2018 | 14:21
לצפיה ב-'לשאלותייך '
לשאלותייך
28/06/2018 | 18:04
1
טופלתי אצל רופא פרטי בהסדר עם הקופה, הלכתי אליו במסגרת פרטית -  את הivf  עשה  בבית חולים פרטי ולכן התשלום היה -טופס 17 לבית החולים ו3000ש"ח לרופא .
שימי לב שאין החזר על ivf בכללית.
מגיעים לך 3 התייעצויות  בשנה קלנדרית -כל  התייעצות  150 ש"ח. יש רופאים שנותנים יעוץ על חשבון הבעל, לא כולם .
הוא היה רופא של קופה ולכן הבדיקות הופיעו במחשב של הקופה 
רופא שלא עובד עם הקופה שלך -נותן לך את הבדיקות ורופאת משפחה מזינה אותם למחשב.
לגביי מרשמים -רופאים בפרטי נותנים לך מרשם איתו את הולכת לבית מרקחת -מבחינת תשלום אין הבדל אם את מטופלת בפרטי או בציבורי .
הדרך הכי זולה -ניתן  לברר ישירות עם הרופאים -ואח"כ ניתן לבדוק פה בפורום .
אני לא חושבת שיש הבדלים מאד גדולים אולי רק בין המרכז לפריפריה אבל שימי לב יש טיפול בבית חולים פרטי ( יותר זול ) -שם אין רופא פרטי אלא סבב רופאים -כל פעם רופא אחר עושה את הפרוצדורה.
טופלתי בציבורי ובפרטי -אני חושבת שעדיף פרטי, אך בטח שיש יוצאים מן הכלל , עדיף פרטי - זמינות, יש למי לפנות, אדם אחד שמולו את עובדת, לוחות זמנים . מצד שני יש את השיקול הכלכלי ומדובר בסכומים מאד גדולים- מה שמביא אותי לשאלה שלך -אני תמיד חשדנית לגביי רופאים. וכן חושבת שיש רופאים גרידים .נקודה.  תמיד צריך להתייעץ במקביל.
מקווה שעזרתי ....

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
01/07/2018 | 09:15
לצפיה ב-'בדיקות בקופה'
בדיקות בקופה
28/06/2018 | 21:07
יש לי תשובה חלקית, לגבי בדיקות מעקב: ניתן לבצע אותן בקופה, זה די תלוי ברופא ובהעדפה שלו. 
אני הייתי מבקשת בתחילת כל חודש במייל מרופאת המשפחה שלי להזין הפניה מתחדשת לבדיקות E2 ופרוגסטרון.
לצפיה ב-'תשובה חלקית מאד'
תשובה חלקית מאד
29/06/2018 | 00:34
2
הי, אני אוסיף למה שכבר ענו לך. 

אני מטופלת בהרצליה מדיקל סנטר אצל רופא שעובד עם כללית. לא משלמת לא לרופא ולא למדיקל סנטר. אני חושבת שאני מקבלת יחס כמו רופא פרטי (הרופא זמין בוואטסאפ ובטלפון ומקבל אותי גם במרפאה הפרטית ללא תשלום). אני לרוב מעדיפה לעשות את בדיקות הדם והאולטרסאונד במרפאת בריאות האישה של כללית ואין עם זה שום בעיה, אפילו אם שכחתי לבקש הפניה מהרופא שלי. הפניה לבדיקות דם אני מבקשת בכללית אונליין (הכי קל). אם אני מגיעה בלי הפניה לאולטרסאונד הן מכניסות אותי לרופא שיושב שם באותו יום והוא נותן הפניה (אני יודעת שזה מידע מאד ספציפי לגבי המרפאה בעיר שלי, אני מקווה שגם איפה שאת גרה לא עושים בעיות).

כשהרופא בחו״ל - רופא אחר בהרצליה מדיקל סנטר מחליף אותו בפעולה עצמה. את ההוראות הוא עדיין נותן בטלפון לי או לאחות. נראה לי שמבחינת זמנים יש לבית חולים פרטי יתרון (אם את לא שומרת שבת), כי אפשר לעשות שאיבות והחזרות בשבת. 

מה לגבי האופציה של ללכת ליעוץ חד פעמי אצל בר חווה? אחר כך תוכלי להמשיך את הטיפול אצל בר חווה או אצל רופא (שאת סומכת עליו, כמובן) שעובד דרך הקופה.

לצפיה ב-'נשמע בדיוק מה שאני מחפשת - מי הרופא?'
נשמע בדיוק מה שאני מחפשת - מי הרופא?
01/07/2018 | 09:14
1
פחות מעניין אותי הטייטל "רופא פרטי" אלא יותר רופא שיהיה פתוח, שלא יטען "סטטיסטיקה" אלא יבדוק הכל מסביב, ומהנסיון שלי רופא שעובד רק בקופה פחות פתוח לזה.
מאוד חשוב לי לעשות בדיקות במקום מגוריי כי זה לא הגיוני לנסוע כל יומיים.
אשמח לדעת מי הרופא והאם את מרוצה.

אני חושבת שאכן אבקש יעוץ אצל רופא. אולי דווקא לא בר חווה (חוץ מזה שבטח יהיה תור רק בעוד חצי שנה) כי כבר קראתי את דעתו (שכמובן מסתמכת על דיווח שלי ולא על עיון בתיק הרפואי, אבל הבנתי את הכיוון שלו) כדי שתיהיה לי חוו"ד נוספת. 
עכשיו נותר רק למצוא רופא... 

תודה רבה

לצפיה ב-'שלחתי לך מסר'
שלחתי לך מסר
01/07/2018 | 10:55
קיבלת?
לצפיה ב-'בדיקות זרע חריגות בזמן IVF'
בדיקות זרע חריגות בזמן IVF
27/06/2018 | 20:45
14
שלום,
עברתי IVF לאחרונה.
נתוני הזרע של בעלי היו תקינים באופן עקבי לאורך כל השנה האחרונה (נעשו 4 בדיקות זרע, האחרונה בהן היתה בחודש אפריל 2018).
בכל התוצאות ריכוז במ"ל עומד על 138-168 מליון, תנועתיות של 45%.
יום לאחר פרוצדורת הIVF התבשרנו מהמעבדה שאיכות הזרע של בעלי היתה גרועה - סך הכל היו 80 מליון תאי זרע בדגימה, מתוכם רק 15% בעלי תנועתיות כלשהי. השאר חסרי תנועה.
דגימת הזרע הזו ניתנה לאחר יומיים וחצי של המנעות מיחסים, כמו גם בכל שאר הבדיקות הקודמות.
התוצאות האלה היו חריגות מאד, ועל כן בעלי חזר על בדיקת הזרע יומיים וחצי לאחר הפרוצדורה. התוצאות שהתקבלו הן תקינות לחלוטין, כמו בכל שאר הבדיקות - ריכוז של 200 מליון, תנועתיות של 45%.
אנחנו חושדים שהמעבדה התבלבלה בין הזרע של בעלי לזרע של זוג אחר או לחילופין איחסנה את הזרע בתנאים לא ראויים ופגמה באיכותו.
אשמח לשמוע את דעתכם לאור הממצאים הנ"ל.
תודה.
לצפיה ב-'פלוקטואציות בזרע'
פלוקטואציות בזרע
27/06/2018 | 21:03
1
פלוקטואציות (תנודתיות קיצונית) בבדיקות זרע היא תופעה מוכרת
אפילו בנתינה של זרע שעה לאחר שעה 
כך שבהחלט יכולות להיות תוצאות שונות  בצורה חריגה
לצפיה ב-'פלקטואציות בזרע'
פלקטואציות בזרע
27/06/2018 | 21:56
תודה רבה על תשובתך.
באיזה מספרים מדובר? פלקטואציה של 10% מהממוצע? של 90%?
לצפיה ב-'זכית בבונוס'
זכית בבונוס
27/06/2018 | 21:21
1
הרופא החרוץ שלנו ענה לך על השאלה, על אף שלא שירשרת את השאלה לשירשור האירוח.
לצפיה ב-'צודקת :) אני חדשה פה, ועוד לא ממש מבינה איך זה עובד'
צודקת :) אני חדשה פה, ועוד לא ממש מבינה איך זה עובד
27/06/2018 | 21:59
לצפיה ב-'גם אצלנו איכות הזרע בשאיבה הראשונה'
גם אצלנו איכות הזרע בשאיבה הראשונה
28/06/2018 | 11:18
7
הייתה הגרועה אי פעם.
כשיצאתי מהשאיבה והייתי עוד חצי מעורפלת, ניגשה הטכנאית שניסתה למצוא זרע, ואמרה שהיא מצטערת אבל לא הצליחה לעבוד עם הדגימה שקיבלה. והמליצה לנסות לתת עוד מנה.
אצלנו כן ראו בעיית זרע עוד בשאר הבדיקות, אבל לא ברמה כזו שיהיה חשש שלא יהיה עם מה להפרות !
אני לא ממש יודעת איך המנגנון עובד אבל נראה לי שבגלל הלחץ הנוראי שהיינו בו והפחד לפני השאיבה* זה השפיע על איכות הזרע, והוא היה הגרוע אי פעם. אני יודעת שלוקח לזרע 3 חודשים ליווצר אך מניחה שיש גם דברים שיכולים להשפיע גם בזמנים סמוכים יותר למתן הזרע
(*לגבי החששות.. מעבר לחששות הרגילים לפני שאיבה ראשונה, רצה הגורל ו 3 ימים לפני השאיבה הראשונה שלי גיליתי שמישהי שמכירה אישית, שבועיים קודם לכן נפטרה בשל דום לב ולא התעוררה מהרדמה של שאיבה, וההסברים על כך שזה לא קשור לטיפולים אלא לעצם ההרדמה וכו לא לגמרי הרגיעו אותי, והבעל שלי ניזון מהחששות שלי).
אגב, בשאיבה שא"כ כבר עשינו כמה שבועות לפני הקפאה של מנת זרע, רק כדי לוודא "שיהיה עם מה לעבוד" גם אם המנה באותו יום לא תהיה מוצלחת.

לצפיה ב-'מצטערת לשמןע על החוויה שלך'
מצטערת לשמןע על החוויה שלך
28/06/2018 | 12:53
6
אשמח לשמוע באופן פרטי באיזה בי"ח עברת את הפרוצדורות.
במקרה שלנו, כיוון שהתוצאות היו כל כך קיצוניות ביחס לשאר התוצאות, ביקשנו לראות את הדו"ח של איכות הזרע.
קיבלנו דו"ח שלא מצויינים בו ת.ז. לא שלי ולא של בעלי, כתוב רק השם שלי והוא כתוב לא נכון, אין שם וחתימה של ממלא הדו"ח, אין תאריך ושעה, וגם הנתונים שמופיעים שם הם חלקיים בלבד (רק נפח ותנועתיות). אחרי שראינו שהדו"ח מולא בצורה רשלנית שכזו, זה העלה אצלינו את החששות שקרה פה משהו לא תקין.
בעקבות זה בעלי הלך שוב לעשות בדיקת זרע (אותו זמן המנעות כמו תמיד, יומיים וחצי אחרי הפרוצדורה), והפלא ופלא הבדיקה שוב יצאה תקינה כמו תמיד.
לצפיה ב-'אני רואה שאת מאיזור חיפה'
אני רואה שאת מאיזור חיפה
28/06/2018 | 16:06
1
רק תוודאי שהמעבדה שבה קיבלתם את התוצאות הורודות היא לא המעבדה המדוברת כי אז כדאי לקחת את התוצאות שם בעירבון מוגבל
אני מאוד ממליצה על בדיקה במעבדה שלישית ורביעית ויש מספיק מעבדות באיזור
לצפיה ב-'ממש אודה לך'
ממש אודה לך
28/06/2018 | 16:22
אם תשלחי לי את שם המעבדה במסרון כי לא הצלחתי להבים מהשרשור איזו מעבדה זו.
אני חושבת שאת צודקת. חשבנו לעשות עוד בדיקה במקום אחר בימים הקרובים.
לצפיה ב-'הזוי שלא היה רשום פרטים, את בטוחה'
הזוי שלא היה רשום פרטים, את בטוחה
28/06/2018 | 21:41
3
שלה הייתה מדבקה עם הפרטים שלכם או שמדובר בדף שמשודח לדפים אחרים עם פרטים או משהו כזה?
לשאלתך, כשעברנו ל IVF בהתחלה היינו בתל השומר (טופלנו שם כשנה וחצי בערך אם לא טועה), אכ עברנו לאיתי בר חוה (שאיבה באסותא). אגב, לא רשמתי מפורש אך כן היו בסוף הפריות בשאיבה הראשונה, ממנת הזרע השנייה שניתנה באותו יום. אך גם היא הייתה באיכות ירודה.
לצפיה ב-'..'
..
28/06/2018 | 22:03
2
סרקו לנו את הדו"ח הנ"ל ושלחו במייל.
לא היתה שום מדבקה ושום אינדיקציה למי שייכת הדגימה הזו, פרט לשם שלי שהיה כתוב לא נכון. גם לא היתה אינדיקציה לגבי מי כתב את הדו"ח ובאיזה תאריך.
הבנו שאמור להיות תיעוד יותר מפורט בגרסה ממוחשבת של התיק (שלא הבנו שיש כזו, עד שלא התחלנו להעלות תהיות בנוגע לתקינות הדו"ח. חשבנו שהתיק קיים רק בעותק קשיח, וניתן לסרוק את כולו או לסרוק דו"ח בודד מתוכו, שזה מה שביקשנו), ובימים הקרובים ננסה לקבל את התיק כולו (כרוך בתשלום) בתקווה שישפוך קצת אור על מה שנעשה עם הדגימות שלנו.
לצפיה ב-'כדאי תמיד שיהיה העתק של התיק '
כדאי תמיד שיהיה העתק של התיק
29/06/2018 | 12:45
1
גם למשל תחליטו לעבור מרפאה.. גם אני שילמתי בתל השומר כדי שיצלמו
לצפיה ב-'גם אני שילמתי על העתק אבל ביקשתי את ההעתק כשהחלטנו לעבור'
גם אני שילמתי על העתק אבל ביקשתי את ההעתק כשהחלטנו לעבור
29/06/2018 | 20:45
לצפיה ב-'אפשר לדעת איך התבשרתם על זה מהמעבדה?'
אפשר לדעת איך התבשרתם על זה מהמעבדה?
28/06/2018 | 14:58
1
כי בסה"כ כמות של 80 מיליון עם 15% תנועתיות זה עדיין נחשב תקין, לא?
בהנחה שיש לדוגמא 4 מ"ל זה יוצא 20 מליון למ"ל שזה נחשב טוב.

האם הודיעו לכם מהמעבדה?
והאם נמנעו מלהשתמש בזרע הנ"ל?..
לצפיה ב-'לשאלתך'
לשאלתך
28/06/2018 | 16:19
15% תנועתיות נחשב לא תקין. מעל 40% זה תקין.
הרופא אמר שהזרע היה חלש באותו יום ולכן היו מעט הפריות והיו צריכים לעשות איקסי בכל הביציות. 
זה ממש הפתיע אותנו, לכן פנינו למעבדה בבקשה לקבל את הדו"ח עם התוצאות. והופתענו מאד לגלות שבדו"ח אין שום פרטים כמעט (כולל שלנו, כגון ת.ז. וכו', שעת ותאריך ביצוע הבדיקה, שם הבודק).
לצפיה ב-'אירוח ד"ר איתי בר-חוה'
אירוח ד"ר איתי בר-חוה
25/06/2018 | 22:13
101
גולשות יקרות,

גאות ושמחות להודיעכן כי ביום רביעי יתארח בפורום שלנו, לא אחר מאשר, ד"ר איתי בר חוה, ויענה על שאלותיכן בנושא פוריות. שימו לב, שאלות בנושאים אחרים (מעקב הריון ולידה) ימחקו.

פרטים על האורח...
המשך>>
גולשות יקרות,

גאות ושמחות להודיעכן כי ביום רביעי יתארח בפורום שלנו, לא אחר מאשר, ד"ר איתי בר חוה, ויענה על שאלותיכן בנושא פוריות. שימו לב, שאלות בנושאים אחרים (מעקב הריון ולידה) ימחקו.

פרטים על האורח שלנו:

ד"ר איתי בר-חוה בוגר ביה"ס לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים.
התמחה ברפואת נשים, מילדות ופוריות בבית חולים השרון. במהלך התמחותו השתלם במרכזים הרפואיים אלברט איינשטיין, קורנל ולנוקס הילס (כולם בניו-יורק).

ד"ר איתי בר-חוה ניהל בפועל את היחידות להפריה חוץ-גופית בבי"ח השרון (מרכז רפואי רבין) ובמרכז הרפואי ברזילי (אשקלון). עובד כיום בעיקר במרכז לפוריות ברמת אביב. את טיפולי הפוריות מבצע ד"ר בר-חוה במרפאתו ובמרכז הרפואי אסותא ראשון לציון. בנוסף משמש ד"ר איתי בר-חוה כרופא בכיר ביחידת האולטרסאונד של המחלקה הגניקולוגית במרכז רפואי וולפסון בחולון.

ד"ר איתי בר-חוה שימש כמרצה בבתי הספר לרפואה של אוניברסיטת תל-אביב ואוניברסיטת בן-גוריון, מנחה ומדריך סטודנטים ומתמחים לרפואה.

אתן מוזמנות לשאול את האורח שלנו שאלות. אנא הקפידו לשרשר את שאלותיכן להודעה ראשית זו.

אירוח מעניין ומועיל
מנהלות פורום פוריות
לצפיה ב-'רירית עבה מידי?'
רירית עבה מידי?
28/06/2018 | 19:25
1
ערב טוב
האם יכולה להיות בעיה של רירית עבה מידי?
עברתי עכשיו על כל האולטרסאונדים שלי, ראיתי אצלי רירית של 9.5 ביום 11,  11 ביום 15 למחזור, אפילו 13 ...
בדקתי באינטרנט וראיתי שגם רירית עבה מידי זו בעיה...
מישהי יודעת מה המשמעות של זה? והאם אני צריכה לדאוג שהרופא שלי בכלל לא ראה את זה?

לצפיה ב-'רירית 13 היא לא עבה מדי לדעתי'
רירית 13 היא לא עבה מדי לדעתי
28/06/2018 | 19:59
וצריך לבדוק את הרירית לדעתי דווקא גם בשלב המחזור לפני שהתהליך הביוצי מתחיל כדי לוודא שהיא דקה בתחילת מחזור 

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר
בפורום אולטרסאונד נשים -
ג'הארה דולה - בית מפנק ללידה טבעית
ג'הארה דולה
פורום לידה פעילה וביתית
לידה פעילה וביתית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה