לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2709127,091 עוקבים אודות עסקים

פורום פוריות

ברוכים הבאים לפורום פוריות. הפורום פתוח לכל הנשים והגברים המתמודדים עם אתגרי הפריון והמעוניינים לקבל מידע ו/או תמיכה, ללא קשר למצבם האישי, המשפחתי, וללא הבדלי דת, גזע ומין 
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי מקצועי. 

לתשומת לבכם-תקנון זה מוסיף על תקנון אתר "תפוז" ומרחיב חלק מהתקנות הקיימות. מטרת התוספת היא לתת מענה לאופי הייחודי של פורום פוריות, בהיותו בית חם למטופלות הפוריות ומקום בטוח עבורן לקבל ולתת תמיכה ולהתייעץ בנוגע לטיפולים. 

1. שרשור הודעות-
לשרשר פירושו להכניס תגובה להודעה קיימת כדי ליצור שרשרת (פתיל) הודעות, כלומר לא להכניס הודעה חדשה אם אפשר להכניס אותה כתגובה להודעה קיימת.
מה הרציונל? בעמוד אחד יש 15-20 הודעות ראשיות, ואינסוף הודעות משניות. 
כל הודעה חדשה שנכנסת דוחקת אחורה לעמוד הקודם את ההודעה האחרונה בעמוד. כל הודעה שמוקפצת מעמודים קודמים דוחקת גם היא את ההודעה האחרונה לעמוד הבא. הודעה שנדחקה אחורה כבר פחות נצפית, ופחות מקבלת תגובות.
מתי אפשר לשרשר?
- כשיש שרשורי נושא (כגון- "שאלות בנושא הורמונים", "המלצות רופאים")
- אם רוצים לכתוב על משהו שכבר כתבו עליו באותו עמוד
- אם רוצים לכתוב למישהו שכתב כבר. גם אם זה לא ממש לענין, אבל זה משהו שבאמת חבל לפתוח עליו הודעה ראשית, פשוט מכניסים הודעת "נצל"ש" (ניצול שרשור).
מתי אסור לשרשר הודעות ?   
- כאשר ההודעה או פתיל ההודעות עוסקים במשהו אישי או רציני מדי
-כאשר מישהי מכניסה הודעה על כשלון, או מספרת על משהו כאוב/חשוב/ רציני שקרה לה (לדוגמא-הודעות על כשלון טיפול, הודעות על בטא חיובית).

2. בהתאם לתקנון "תפוז"- אין לפרסם על גבי הפורום תרופות למסירה/ למכירה/ בקשה לקבלת תרופות. הודעות אלה תמחקנה.  

3. בהתאם לתקנון "תפוז"-  הפרסום באתר הוא בתשלום. אין לפרסם על גבי הפורום ללא אישור של הנהלת האתר.  
בנוגע לפרסום של קבוצות תמיכה או פעילויות ללא תשלום הנוגעות למטופלי פריון- יש לפנות להנהלת פורום פוריות לקבלת אישור טרם הפרסום. 
מפרסמים המעוניינים לקבל הצעה לפרסום מוזמנים לפנות ל"תפוז עסקים".

4. פרסום בקשת השתתפות במחקר מותנה באישור הנהלת פורום פוריות.

5. יש להתבטא מעל גבי הפורום בשפה נאותה. הודעות בהן נעשה שימוש בקללות תימחקנה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכים הבאים לפורום פוריות. הפורום פתוח לכל הנשים והגברים המתמודדים עם אתגרי הפריון והמעוניינים לקבל מידע ו/או תמיכה, ללא קשר למצבם האישי, המשפחתי, וללא הבדלי דת, גזע ומין 
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי מקצועי. 

לתשומת לבכם-תקנון זה מוסיף על תקנון אתר "תפוז" ומרחיב חלק מהתקנות הקיימות. מטרת התוספת היא לתת מענה לאופי הייחודי של פורום פוריות, בהיותו בית חם למטופלות הפוריות ומקום בטוח עבורן לקבל ולתת תמיכה ולהתייעץ בנוגע לטיפולים. 

1. שרשור הודעות-
לשרשר פירושו להכניס תגובה להודעה קיימת כדי ליצור שרשרת (פתיל) הודעות, כלומר לא להכניס הודעה חדשה אם אפשר להכניס אותה כתגובה להודעה קיימת.
מה הרציונל? בעמוד אחד יש 15-20 הודעות ראשיות, ואינסוף הודעות משניות. 
כל הודעה חדשה שנכנסת דוחקת אחורה לעמוד הקודם את ההודעה האחרונה בעמוד. כל הודעה שמוקפצת מעמודים קודמים דוחקת גם היא את ההודעה האחרונה לעמוד הבא. הודעה שנדחקה אחורה כבר פחות נצפית, ופחות מקבלת תגובות.
מתי אפשר לשרשר?
- כשיש שרשורי נושא (כגון- "שאלות בנושא הורמונים", "המלצות רופאים")
- אם רוצים לכתוב על משהו שכבר כתבו עליו באותו עמוד
- אם רוצים לכתוב למישהו שכתב כבר. גם אם זה לא ממש לענין, אבל זה משהו שבאמת חבל לפתוח עליו הודעה ראשית, פשוט מכניסים הודעת "נצל"ש" (ניצול שרשור).
מתי אסור לשרשר הודעות ?   
- כאשר ההודעה או פתיל ההודעות עוסקים במשהו אישי או רציני מדי
-כאשר מישהי מכניסה הודעה על כשלון, או מספרת על משהו כאוב/חשוב/ רציני שקרה לה (לדוגמא-הודעות על כשלון טיפול, הודעות על בטא חיובית).

2. בהתאם לתקנון "תפוז"- אין לפרסם על גבי הפורום תרופות למסירה/ למכירה/ בקשה לקבלת תרופות. הודעות אלה תמחקנה.  

3. בהתאם לתקנון "תפוז"-  הפרסום באתר הוא בתשלום. אין לפרסם על גבי הפורום ללא אישור של הנהלת האתר.  
בנוגע לפרסום של קבוצות תמיכה או פעילויות ללא תשלום הנוגעות למטופלי פריון- יש לפנות להנהלת פורום פוריות לקבלת אישור טרם הפרסום. 
מפרסמים המעוניינים לקבל הצעה לפרסום מוזמנים לפנות ל"תפוז עסקים".

4. פרסום בקשת השתתפות במחקר מותנה באישור הנהלת פורום פוריות.

5. יש להתבטא מעל גבי הפורום בשפה נאותה. הודעות בהן נעשה שימוש בקללות תימחקנה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'יש במאוחדת תקרת תשלומים לתרופות לילד שלישי?'
יש במאוחדת תקרת תשלומים לתרופות לילד שלישי?
28/12/2018 | 13:38
2
שלום לכן, זה הסבב הראשון שלי ואני מרגישה מוצפת מכל הפרטים, תזמונים, זריקות ותיאומים. במצב שלי גם אין טעם לשחק בהזרעות אלא מתחילים בIVF כך שאני מרגישה שקפצתי למים העמוקים.
אני מנסה לוודא שאני שולטת במה שקורה לי ועכשיו הנושא הוא התשלומים. במאוחדת שיא ההשתתפות העצמית היא 15% ועדיין יצא ששילמתי כ1500 ש"ח על התרופות . תוך כדי חשבון הרוקחת התקשרה למזכירות ע"מ לבטל את התיקרה, ואמרה לי שאין  תיקרה בתרופות פוריות. למישהי יש נסיון אחר? 
בהריון הקודם שלי הזרקתי קלקסן, אבל רופא הפוריות אמר שבנתיים אין צורך. קראתי שקלקסן נחשבת תרופה כרונית, זה יכול לעזור?
תודה מראש על כל עצה או תובנה.
לצפיה ב-'גם אני במאוחדת'
גם אני במאוחדת
28/12/2018 | 14:40
1
בטיפולים לילד שלישי, אין תקרת תשלומים לתרופות. 1500 ש"ח לתרופות לסבב זה מה שעולה לי פחות או יותר
לצפיה ב-'תודה, אני מבינה.'
תודה, אני מבינה.
30/12/2018 | 09:08
לצפיה ב-'עשיתי את הצעד הראשון...'
עשיתי את הצעד הראשון...
27/12/2018 | 16:02
5
והיום הייתי אצל רופאת נשים לקבל הפניה למרפאת פוריות וקבעתי לבעלי תור לבדיקת זרע.
אשמח לחוכמת ההמון כי אני לא מצליחה לעשות חיפוש בפורום.
אשמח להמלצה לרופא פוריות שעובד/ת בכללית באיזור חיפה שיהיה מקצועי ונעים לפגישה ראשונה.

הומלץ לי על תמר ארנון אך היא לא עובדת עם הקופה.

לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
27/12/2018 | 19:32
2
אני חוששת שאין לי המלצה, אני לא בצפון ולא בכללית. אני מאמינה שאחרות לא ענו עד עכשיו באותה סיבה (שלא תרגישי שמתעלמים מההודעה). אבל רציתי להגיד היי וברוכה הבאה. הצעד הראשון הוא מאד משמעותי, ואחריו מניסיוני דברים פשוט מתחילים להתגלגל.

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
28/12/2018 | 09:47
1
כן ראיתי, תודה...
יש פורום לקראת הריון.
לא אותו דבר.
לצפיה ב-'הבנתי, תודה :)'
הבנתי, תודה :)
28/12/2018 | 11:11
לצפיה ב-'עניתי לך בפורום השכן.'
עניתי לך בפורום השכן.
27/12/2018 | 23:15
1
לצפיה ב-'יש עוד פורום בנושא?'
יש עוד פורום בנושא?
27/12/2018 | 23:43
לצפיה ב-'ערכי הורמונים '
ערכי הורמונים
27/12/2018 | 13:33
4
היי, 
אני 5 ימים אחרי שסיימתי פרוגילוטון, מאתמול כתמים חומים וכאבי מחזור, אבל אין מחזור. 
ביצעתי היום בדירת דם
E2-119
Lh-2.07
פרוגרסטרון 0.60.
מישהי מבינה מה זה אומר ביחס למחזור?
סימסתי לרופא, ביקש שאבצע מחר מעקב זקיקים ונחליט אם להתחיל את הטיפול
לצפיה ב-'נראה לי שהורמונים שלך דווקא מאוד מתאימים לתחילת הווסת'
נראה לי שהורמונים שלך דווקא מאוד מתאימים לתחילת הווסת
27/12/2018 | 13:47
2
אבל חכי לתשובה של רופא
לצפיה ב-'נכון? גם אני חשבתי ככה'
נכון? גם אני חשבתי ככה
27/12/2018 | 13:58
1
לצפיה ב-'גם לי זה נראה ככה'
גם לי זה נראה ככה
27/12/2018 | 18:41
ואצלי הכתמות מסמלות את המחזור, אני מאמינה שתוך יום-יומיים תקבלי.
לצפיה ב-'הלכתי לאוטרסאונד'
הלכתי לאוטרסאונד
27/12/2018 | 19:03
היום, כי מסתבר שאין פה באזור בשישי. גם לפי האולטרסאונד זה נראה שאני במחזור.
דיברתי עם הרופא מחר מתחילה עם גונאל. מחזיקה לי אצבעות
לצפיה ב-'״לווי״ יקר של מרפאה פרטית'
״לווי״ יקר של מרפאה פרטית
26/12/2018 | 15:08
19
עוד עדכון התנהלות של מרפאה פרטית. כאשר רק הגעתי לשם, שאלתי במיוחד (וכמה פעמים) - מה המחיר של סבב. ענו לי כל פעם - 1200 שאיבה ו 1200 החזרה.  וזה באמת מה ששילמתי בסבב הקודם (2400₪ רק לרופא זה לא מספיק??). ובסבבים הזרעות שילמתי מחיר של הזרעות.  עכשיו פתאום התקשרו וביקשו 550₪ על ״לווי הטיפול הנוכחי״. משהו שאף פעם לא הזכירו אפילו. מה מצחיק (האמת שבכלל לא)-שילמתי על  לווי הסבב שלא התחיל, ולא יתחיל כנראה,כי בעקבות ה״לווי״ המסור של המרפאה השתבש לי הכל. לשאלתי מה פתאום החליטו לקחת ממני את 550₪ כשסבב לא התחיל וכנראה לא יתקיים, נעניתי-״איתי ביקש שתשלמי על לווי. הוא יכול להחליט שתשלמי פעם בחודש או פעם בשלושה חודשים-זאת החלטה שלו״. לווי של מה?? השפרצתי סינרל יותר משבועיים, גידלתי ציסטות והעלמתי מחזור-זה כל הסבב הנוכחי שלי. ולמה לא אומרים את זה מהתחלה, אלא אחרי חצי שנה וכמה סבבים במרפאה, כאשר בכל סבב לשאלה שלי על עלות הסבב, אף פעם לא הזכירו ״לווי״. אני צריכה מחר להעביר להם תוצאות המעקב, ואני לא יודעת איך אני אתקדם איתם- לא רוצה להתקרב למקום הזה ולשמוע ממנו. אני באמצע טיפול, ולא מסוגלת להמשיך שם. כל זה נראה כקומבינה גדולה ולא פיירית, ממש עושה לי טעם רע. בכיתי חצי שעה עכשיו, לא מצליחה להתרכז בעבודה. הלם טוטאלי. 
נ.ב. היום בבוקר התקשרו מאסותא ושאלו האם טיפול עם בר חוה הצליח והאם אני מעוניינת להמשיך? עניתי שכן אבל אולי אעבור לרופא אחר של אסותא. לא יודעת האם כל זה קשור, כבר לא מבינה כלום. 

לצפיה ב-'אני שילמתי 1000 על סבב שלא קרה...'
אני שילמתי 1000 על סבב שלא קרה...
26/12/2018 | 15:24
6
זה היה הסימן שלי לסיים את ההתקשרות עם דר' אלדר.
נכון שהייתי מטופלת פרטית שלו אבל כפי הנראה ההתנהלות שם (הוא היה או שעודנו
חלק מצוות המרפאה של בר חווה)
1000 שקל על שיחת הכנה ... על נייר....
יש גבול לכל עניין וזה היה הגבול שלי .
לצפיה ב-'זוכרת שכתבת את זה'
זוכרת שכתבת את זה
26/12/2018 | 15:35
5
אז התפלאתי מהחוצפה של רופא שלך.
ונפלתי בדיוק לאותו מקום.
אבל למה להודיע על זה באמצע טיפול שעומד להבטל?? אם הייתי יודעת מהתחלה-הייתי כבר סבב הזה עושה עם רופא אחר (שקבעתי אליו תור בסוף ינואר, במיוחד אחרי סבב הזה). כי זה כבר יותר מדי. כל סבב שאלתי כמה יעלה, ואף פעם לא הזכירו לווי... מה פתאום הוא החליט שעכשיו אני צריכה לשלם?  
אני מרגישה ממש רע :(. לא רוצה להמשיך איתם, אבל בינתיים תקוע שם, שלושה שבועות כמעט השפרצתי סינרל, שבוע פרוגינובה, ציסטות ואין לי מחזור נורמלי, מחר מעקב כדי להחליט מה יהיה-מה אני אעשה? 
לצפיה ב-'שימי לב שהסיפור דומה'
שימי לב שהסיפור דומה
26/12/2018 | 18:49
4
אני נדרשתי לשלם מחי רמלא עבור סבב שהיה ברור שלא יקרה בפועל.
כאן את פתאום נדרשת לשלם תשלום חריג.
קרוב לוודאי שהן שמו לב שהחודש כפי הנראה לא יוכלו לגבות ממך על החזרה ועל כן גובים ממך משהו על "ליווי".
אני יודעת שמדבור במרפאה של ירום הודו ובלה בלה בלה אבל התנהלות כספית הזויה כמו זה זה לא פגשתי .

לצפיה ב-'בדיוק ברגע זה כתבתי לך תגובה באותו נושא!'
בדיוק ברגע זה כתבתי לך תגובה באותו נושא!
26/12/2018 | 18:55
3
שקראתי שוב את תשובה שלך הראשונה והבנתי פתאום את הפויינטה-לפחות תשלום חריג לקחת ממני אם כבר לא שאיבה/החזרה. הזוי. רק שלי לא הודיעו שיבטלו, ואני ממשיכה לי להסניף הורמונים ומחר צריכה לעשות מעקב מיותר במקום ללכת לעבודה בבוקר. לא יאומן...ביזבזו לי חודש יקר ועוד שילמתי על זה

לצפיה ב-'שיטת מצליח...'
שיטת מצליח...
26/12/2018 | 19:57
2
ייתכו כי מדובר בשיטה ...ייתכן כי מדובר במדגם של מטופלות ששתינו עלינו בו בקטע רע ...ייתכן כי מדובר במנהג חדש... כך או כך בעיני גבייה על שירות שלא ניתן היא תחתית השפל ועל כן המשכתי הלאה .
עשיתי סבב 1 מאז עם רופא שיש כעת בקופת חולים - מקסים ביותר זה היה . שירות וזמינות של רופא פרטי (דרך מזכירה כמובן) עם 0 עלות. נכון שבמבחן התוצאה היתה השלילי הרגיל אבל לפחות לא שילמתי על זה אלפי שקלים.
לצפיה ב-'עכשיו ממייל תשובה שלהם הסתבר'
עכשיו ממייל תשובה שלהם הסתבר
26/12/2018 | 20:19
1
שהנחיה לקחת שבועיים סינרל -טעות. הזוי. אומרים לי עוד-״אפשר לשאוב את הציסטה ולהמשיך״. בעוד כסף כמובן. כל תשובה שלהם נוגדת לקודמת, ובגלל זה כל השקרים בולטים. למה זה קרה לי לעזאזל :(, איך הגעתי למקום הזה? עכשיו אני בלי מחזור ועם ציסטה ענקית, ואין לי למי לפנות חוץ מי מקום הנוראי הזה. ולא יודעת מתי הגוף שלי יחזור לעצמו אחרי ״לווי״ שלהם, ואני כבר 43.7. יושבת ובוכה. אין לי כוחות.
לצפיה ב-'תשמעי כדאי קודם כל לחת אוויר..'
תשמעי כדאי קודם כל לחת אוויר..
26/12/2018 | 20:31
תחשבי על הילדים שבבית..
אני מראש בגלל שמדובר בנסיון לילד שלישי החלטתי שאני לא מתאבדת על זה. ומה שיהיה יהיה. 
ולדעתי תעשי מה שצריך אצליהם לפתור את עניין הציסטה.. או אצל רופא אחר שתרכשי יותר אמון בו. 
מאוד מוזר בעיניי שקיבלת הנחייה לא נכונה לגבי הסינרל. אנחנו לא שפני נסיונות! 
לצפיה ב-'אולי תפני לרופא עצמו במייל? '
אולי תפני לרופא עצמו במייל?
26/12/2018 | 17:25
1
ותגידי לגבי הסבב הנוכחי.. ותסבירי את התחושה שלך. כבר שילמת?
ממש נשמע מרתיע, אין לנו כאלה כמויות של כספים... 
בכל אופן באנרגיות שליליות נראה לי עדיף לא להתחיל תהליך.. 
לצפיה ב-'אבל זאת הבעיה-כבר התחלתי לפני 3 שבועות!'
אבל זאת הבעיה-כבר התחלתי לפני 3 שבועות!
26/12/2018 | 18:06
אני תלויה במרפאה כרגע-אחרי דיכוי ארוך והייתי צריכה להתחיל זריקות אם הכל היה כשורה. לי יש הסבר אחד-הרופא החליט שסבב יבוטל ולכן רצה תשלום. התגובה שלי לכל הדיכוי הזה הייתה לא כמו שצריך-ציסטות, אין מחזור נורמלי, אסטרדיול גבוה...אז כנראה החלית שאין להמשיך ולפחות יקבל תשלום עבור ״לווי״ (שבאמת לא היה שם מה ללוות). 
או שזה קשור לשיחה שקיבלתי מאסותא בבוקר, כבר לא יודעת מה לחשוב.

לצפיה ב-'וואו ממש חוצפה!'
וואו ממש חוצפה!
26/12/2018 | 19:28
1
אני בהלם שככה פתאום "נזכרו". לגמרי סיבה לא להמשיך איתם מבחינתי.
לצפיה ב-'גם הנחיה שלהם לקחת סינרל שבועיים-הייתה טעות'
גם הנחיה שלהם לקחת סינרל שבועיים-הייתה טעות
26/12/2018 | 20:31
הסתבר. שילמתי על טעות שלהם 550₪ ובתמורה קיבלתי ציסטה ענקית והעדר מחזור. מתנה טובה מצוות פוריות לקראת גיל 44. הבעיה שאני צריכה איכשהו להחזיר את הגוף למצב נורמאלי, ואין לי רופא לפנות עליו כדי לסיים את הסבב הזה בכמה שפחות נזק. 
לצפיה ב-'לא הבנתי למה את חייבת להשאר שם'
לא הבנתי למה את חייבת להשאר שם
26/12/2018 | 20:30
5
אם את אומרת שהסבב הזה אבוד - אז תעברי מהר רופא כדי שתספיקי לעשות את הסבב הבא עם מישהו אחר.
זה נשמע ממש נורא, אני מצטערת שאת צריכה לעבור את עוגמת הנפש הזאת.
מעבר לזה שזה כואב בכיס, זה כואב בלב.
לצפיה ב-'הנחיה לקבל סינרל הייתה שגויה, הסתבר'
הנחיה לקבל סינרל הייתה שגויה, הסתבר
26/12/2018 | 20:38
1
פספסו את העדכונים שלי במייל.
ואני עדיין מסניפה סינרל.  עם ציסטה ענקית והמחזור נעלם. אני צריכה לצאת מסבב הזה ולצמצם את הנזק, אבל הם התחילו את הסבב-אז צריכים לסיים איתו איכשהו. אני באי וודאות מוחלטת ואני גם לא יכולה פשוט להפסיק תרופות על דעת עצמי ולחכות מה יקרה. אתמול הם אמרו משהו אחד, והיום משהו אחר לגמרי. אני לא יודעת איך לסיים את כל זה. יש לי תור לרופא אחר עוד חודש. אבל מי יודע מתי הגוף יחזור למצב שאפשר יהיה להתחיל סבב הבא. 
לצפיה ב-'ציסטה'
ציסטה
29/12/2018 | 23:12
אני לא מומחית גדולה אבל מהנסיון שלי יכולה להופיע ציסטה בכל סבב. אפשר לשאוב אותה (לדעתי ללא עלות נוספת) ולהמשיך עם הסבב אם כל השאר נראה בסדר. אל תוותרי אם לא צריך.

לאלדר לעולם לא התחברתי, גם מהיכרות איתו בקופה לפני טיפולים, גם מסבב אחד פרטי איתו הרבה לפני שעבד עם בר חווה, וגם מסיפורים אחרים ששמעתי במקרה מאותה תקופה.

תחושת הבטן שלי היא שלשיחה מאסותא אין קשר. מציעה בחום לנסות לפתור את זה ברגוע מול אחת הבנות. תבקשי מהן שיתקשרו אלייך.

בהצלחה ????
לצפיה ב-'זה הזמן לעזוב'
זה הזמן לעזוב
26/12/2018 | 20:49
2
גם במחיר של לוותר על החודש. תעברי רופא, הוא יידע איך להתקדם משם.
לצפיה ב-'הייתי עוזבת בשמחה'
הייתי עוזבת בשמחה
27/12/2018 | 08:48
1
אבל אני עדיין מקבלת דיכוי סינרל, צריכה לסיים את העניין במרפאה הזאת, הרי התחלתי שם את הסבב. יש לי תור לרופא אחר בעוד חודש. סבב הזה הלך כי ציסטה נשארה ולא זזה.
מצטערת על היום שפניתי לבר חוה. לפני חודש עשיתי שמיניות באוויר כדי להקדים את האישור מקופה, שילמתי 1000₪ רטרואקטיבי לקופה כדי שיאשרו לי טיפולים מדצמבר. הייתי צריכה להיות בסבב קצר עכשיו. ובסוף, בגלל המרפאה הזאת, לא אעשה טיפולים עד מרץ, שגם כך הייתי צריכה להתחיל במרץ בלי לשלם 1000₪ רטרו. מרגיז אותי נורא. הוצאתי המון כסף בלי לקבל כלום. בעצם לא-קיבלתי ציסטה ענקית תמורת תשלום ״סמלי״
לצפיה ב-'תחכי לראות מה מציעים לך היום ותחליטי'
תחכי לראות מה מציעים לך היום ותחליטי
27/12/2018 | 09:38
איך להמשיך.
אם הסבב אבוד, אני הייתי עוברת לרופא אחר, את לא שקטה מתחילת התהליך אצל בר חווה ולטעמי אי אפשר לעבור טיפול כזה בלי לסמוך על הרופא ולהרגיש בטוחה.
אל תלחיצי את עצמך עם הגיל, זה מה יש, את עושה את המקסימום וכל השאר לא תלוי בך.
לצפיה ב-'אוף... '
אוף...
26/12/2018 | 20:58
לצפיה ב-'אולי תנסי לדבר עם הרופא עצמו'
אולי תנסי לדבר עם הרופא עצמו
27/12/2018 | 16:40
לצפיה ב-'החלום ושברו 2 ... '
החלום ושברו 2 ...
25/12/2018 | 09:22
19
בס"ד
היי יקרות
חוזרת לכאן לעדכן בעצב גדול
יום א הייתי בקליניקה והקטנציק לא מתפתח ואין דופק
אותו סרט כמו לפני שנה ...
רק שהפעם הוא ממש קטן 5+6
אז עליתי למיון בדקו שאכן ושאר בדיקות
ואמרו לקבוע תור לגרידה...

הנחמה היחידה אולי שהפעם יש מוקפאים
חצי דרך חצי נחמה ...
אבל אם זה לא תקין בגלל
הגיל אז מה החידוש במוקפאים ?
רבות מחשבות ...                                                         
לצפיה ב-''
25/12/2018 | 09:37
כ"כ מצטערת שאת צריכה לעבור את זה שוב :(
אין מצב שיפול לבד? חובה גרידה?

לא בטוח שנפל בגיל הגיל, אולי זה היה עובר לא תקין שהגוף סינן והמוקפא החמוד שלך יתפתח לעובר מצטיין.
לצפיה ב-'אוווף'
אוווף
25/12/2018 | 09:51
מציעה לך ברגע שזה מאחורייך לעשות בירור הפלות חוזרות לפני שאת מחזירה עוד קפואים יקרים. רוב הסיכויים שעם שתי הפלות זה כבר לא מקרי...
ובינתיים חיבוק גדול.
לצפיה ב-':('
:(
25/12/2018 | 10:13
אוף

לצפיה ב-'מצטערת לשמוע'
מצטערת לשמוע
25/12/2018 | 13:01
לצפיה ב-'מצטערת לשמוע'
מצטערת לשמוע
25/12/2018 | 19:54
יכולה רק לשלוח חיבוק
לצפיה ב-'חיבוק ענק'
חיבוק ענק
25/12/2018 | 20:07
וגם תקווה שיצא לך תינוק ארטיק קטן מהמוקפאים שלך
לצפיה ב-'מחזקת מרחוק ומאחלת לך'
מחזקת מרחוק ומאחלת לך
25/12/2018 | 21:14
שבא יגמר בצורה של ילדון קטן בידיים...
לצפיה ב-''
26/12/2018 | 01:23
4
התרגשתי מאד מההודעות שלך בשבועות האחרונים, אני כל כך מצטערת לשמוע. 

אני חושבת שזה שיש מוקפאים, שלא היו קודם, זאת כן סיבה לאופטימיות. בהחלט יכול להיות שהעובר הבא שיחזירו יהיה תקין גם אם זה לא היה תקין. הלוואי שיצליח בפעם הבאה. 

לצפיה ב-'תודה יקרות על הכל ! נקבע לי תור לגרידה ב 9/1 בע"ה מחכה בעצב '
תודה יקרות על הכל ! נקבע לי תור לגרידה ב 9/1 בע"ה מחכה בעצב
26/12/2018 | 11:40
3
בס"ד
ושוב תודה
לצפיה ב-'למה גרידה?'
למה גרידה?
26/12/2018 | 14:14
2
מה לגבי ציטוטק?
לצפיה ב-'אני עם CP שיתוק מוחין מלידה בכסא גלגלים פוחדת מדימום '
אני עם CP שיתוק מוחין מלידה בכסא גלגלים פוחדת מדימום
27/12/2018 | 08:56
1
בס"ד

בלי שליטה וחולשה בבית יהיה קשה מאד לבעלי לעזור לי
אקח ציטוטק ביום הפעולה
אבל תהיה גרידה לצערי
לצפיה ב-'תרגישי טוב'
תרגישי טוב
27/12/2018 | 13:15
לצפיה ב-'כל ביצית מכילה את המטען הגנטי שלה'
כל ביצית מכילה את המטען הגנטי שלה
26/12/2018 | 11:51
1
ותמיד יש סיכוי שבאחד המוקפאים יש עובר תקין שמחכה להיקלט ולהפוך לילד.
אני מצטערת על האובדן ואל תאבדי תקווה
לצפיה ב-'אמן נועה יקרה מהפה שלך לבורא עולם'
אמן נועה יקרה מהפה שלך לבורא עולם
26/12/2018 | 13:10
בס"ד
קשה למצוא כוחות לרכבת הרים הרגשית הזו...
לצפיה ב-''
26/12/2018 | 16:34
1
השם ימלא את חסרונכם מהרה
מסכימה עם Kapachka לגבי בירור הפלות.
לצפיה ב-'אמן לכולן נברר בע"ה אחרי שנסיים '
אמן לכולן נברר בע"ה אחרי שנסיים
27/12/2018 | 09:07
בס"ד
לצפיה ב-'אוף, ממש נשבר לי הלב '
אוף, ממש נשבר לי הלב
26/12/2018 | 19:29
2
כל כך קיוויתי והחזקתי אצבעות שהפעם יהיה וף טוב. מאחלת לך שזה יקרה בקרוב.
לצפיה ב-'אמן תודה יקרה '
אמן תודה יקרה
27/12/2018 | 09:09
1
לצפיה ב-'שלחתי לך מסר'
שלחתי לך מסר
31/12/2018 | 19:30
וגם כאן 
לצפיה ב-'כשלון 14 סבבי IVF'
כשלון 14 סבבי IVF
24/12/2018 | 12:03
5
שלום לכן,
אני אחרי 14 סבבים של IVF במשך כשנתיים וחצי ו- 0 לידות.
היו שני הריונות שהסתיימו בהפלות. כל סבב היתה שאיבה חדשה שכן כל פעם יש רק זקיק אחד.

היה הריון כימי , היו שני סבבים ללא ביציות וכל היתר התסיימו עם החזרה ללא הריון.
אני בת כמעט 43 וכבר מיואשת. כן, יש לי ילד אחד בבית אבל אני ממש רוצה עוד !
מדובר על תרומת זרע.
נאמר לי שבר חוה מומחה במקרים כאלה? או שמניסיונכן מדובר במצב שכבר אבד על הקלח וצריך לשקול תרומת ביצית?

כבר מיואשת מכל התהליך. תודל על ה 'הקשבה'.

לצפיה ב-'היי, קודם כל חיבוק על הדרך'
היי, קודם כל חיבוק על הדרך
24/12/2018 | 22:37
הארוכה. מאוד לא פשוט..
אני גם אחרי 16 סבבים מלאים ב 4 שנים.
אכן בר חווה הוא הכתובת לגיל שלך.
הוא מאוד ממולץ, יצירתי ולא מוותר מהר..
לגבי תרומת ביצית- מניחה שתוכלי לקבל ממנו תשובה כנה..קשה להחליט מראש ללא כל הנתונים.
שימי לב שלבר חווה תורים ארוכים. תצייני את גילך כשאת מתקשרת לשם, אם תחליטי ללכת אליו..
אני יודעת שזה מקדם בתור הארוך שיש אליו (בין היתר על דרך הפנייה לרופאים שעובדים במרפאה שלו, כאשר הוא עובר יחד איתם על הפרוטוקולים שלך)
מאחלת לך הריון תקין וקל ממש ממש בקרוב.

לצפיה ב-'רק בר חווה'
רק בר חווה
25/12/2018 | 06:53
קראתי פה עליו רק ניסים ונפלאות
יש לו תורים ארוכים, נסי לרשום פה מדי פעם אם מישהי מוסרת תור, לפעמים יש כאלה
אבל... שימי לב שיתכן ויעשו לך בעיות במסירת התור, הם לא אוהבים את זה שמחליפים תורים בין הנשים, הם אוהבים להחליף בעצמם ולקדם נשים שאצלם בהמתנה
נסי לדבר לליבם
יש לי אחיינים תאומים פרי יצירתו של בר חווה
גיסתי פנתה אליו בגיל 45 אחרי ששנים לא הצליחה בכלל לייצר ביציות, הוא אמר לה שהוא נותן לה שני סבבים לנסות (עם פרוטוקול יצירתי ביותר) ואז אם לא יצליח אז רק תרומת ביצית.
אחרי שני סבבים שלא הצליחה היא התעקשה על ניסיון נוסף ובו נקלטה
שיהיה המון בהצלחה, לא קל לעבור דרך כזאת ארוכה ובסוף שלא יצא כלום
לפחות יש לך ילד בבית, מקווה שמנחם אותך

לצפיה ב-'בר חוה תותח, שווה לנסות'
בר חוה תותח, שווה לנסות
25/12/2018 | 13:53
לצפיה ב-''
27/12/2018 | 02:03
אני לא מכירה את בר חווה, רק נהנית מההמלצות שדלפו מהמרפאה שלו לפורום.יכול להיות שהוא הכתובת אבל מדובר בהמתנה ארוכה לתור וסכומי הוצאה לא מבוטלים שצריך לקחת בחשבון..
אם את מטופלת בציבורי אז בהחלט כדאי לפחות לנסות פרטי גם אם זול וזמין יותר כמו היחידות של אסותא, להחליף תורם אם לא עשית את זה כבר וללכת לבירור הפלות חוזרות.
גם אני התחלתי מאוחר.. זה לא פשוט אבל אפשרי.
שלא תדעי עוד צער. בהצלחה גדולה.
לצפיה ב-'חיזוק '
חיזוק
27/12/2018 | 07:00
באתי לחזק :)
אני אחרי 9 סבבי IVF במשך 3 וחצי שנים כשגם בכל אחד מהם הייתי צריכה לעבור שאיבה. לפני שאת עוברת לתרומת ביצית - האם עברת ייעוץ אצל יותר מרופא אחד? האם בדיקת פרופיל הורמונלי תקינה? האם עשית היסטרוסקופיה? האם הוצע לך לעשות פיפל? תשאלי את עצמך את כל השאלות הללו.
אני אחרי שניסיתי ובדקתי הכל, הלכתי לתרומת ביצית וראיתי שהשד לא כזה נורא :) (ורק לפרוטוקול - אני צעירה ממך בעשור, כן?)
מאחלת לך המון בהצלחה, ולא להרים ידיים ותוודאי שאת עושה את כל הבדיקות ואם יש צורך בתרומת ביצית לכי על זה...
המטרה מקדשת את האמצעים.
יש פורום מעולה כאן עם המון מידע. שיהיה המון בהצלחה!
לצפיה ב-'בטא נמוכה'
בטא נמוכה
25/12/2018 | 20:09
1
ערב טוב,
לפני כשבוע וחצי הייתה לי החזרה, ובדיקת בטא להיום בבוקר.
אתמול התחיל דימום וכאבי מחזור. דימום ממש של מחזור, לא היה לי ספק בכלל.
היום, להפתעתי, הבטא הייתה 7. אני יודעת שזה מאוד נמוך וכנראה מעיד על הריון כימי...
אבל רציתי בכל זאת לשאול... אולי למישהי הצליח הריון מבטא כל כך נמוכה? יש סיכוי לדעתכן, או שלא להתחיל לקוות בכלל?

תודה לעונות
לצפיה ב-' תמיד לקוות..'
תמיד לקוות..
27/12/2018 | 01:38
אין לי סיפור מעודד אבל מקווה איתך לבשורות טובות,
לצפיה ב-'איקקלומין ומעקב זקיקים'
איקקלומין ומעקב זקיקים
25/12/2018 | 09:08
2
בוקר אור,

המחזור שלי לא סדיר ומאחר.
הייתי אתמול אצל רופא הנשים שלי שהוא מומחה לפוריות. תחילה הוא נתן לי הפנייה למעקב זקיקים, לאחר מכן עשה לי אולטרה סאונד ואמר שלא נראה ביוץ או מחזור באופק ועל כן נתן לי 5 כדורי איקקלומין, ליטול במשך חמישה ימים. להמתין 5 ימים מיום סיום הכדורים ולקיים יחסי מין במשך שבוע וחצי יום כן-יום לא.
אם לא אקבל מחזור לעשות בדיקת דם להריון ואם אקבל מחזור להגיע אליו. 
שאלתי מתי לעשות את מעקב הזקיקים והוא אמר לי שבסוף אין צורך אם לוקחים את הכדורים. קראתי על התרופה בהרבה פורומים וראיתי המון תגובות לפיהן חייבים לבצע מעקב זקיקים ושזה חוסר אחריות שהרופא נותן כדורים בלי מעקב ובדיקות. כמובן שאני לוקחת את הכל בערבון מוגבל ומקווה שאפשר לסמוך על הרופא שלי, אולם עדיין חשבתי שכדאי שכן אלך לבצע את המעקב בכל מקרה.
אתמול התחלתי ליטול את הכדור וביום שישי אני מסיימת. מתי נכון לעשות מעקב זקיקים? 

תודה רבה,
יום נפלא! 

לצפיה ב-'מקפיצה - פליז עזרה'
מקפיצה - פליז עזרה
25/12/2018 | 12:24
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
27/12/2018 | 01:29
הרופא כנראה נותן לכם הזדמנות להקלט בלי טרטורי מעקבים. את כמובן יכולה לבצע את המעקב כי יש לך כבר את ההפניה אבל שבוע וחצי זה בהחלט טווח רחב לניסיונות ובהנחה שהבעיה היא שאין ביוץ, האיקקלומין יכול לעזור לפתור אותה.
ביוץ מרגע הפסקת האיקקלומין יכול לקחת בין חמישה לעשרה ימים אבל זה מוכר לי רק כשמתחילים לקחת את הכדור בערך עם סיום הדימום הווסתי. במצב שלך אני לא יודעת להעריך שום דבר, גם כי הרופא שלך נתן הנחיות על סמך אולטראסאונד ללא בדיקת דם להורמונים.
את הנעשה אין להשיב, תזרימי עם ההנחיות, תנצלי את ההפניה שקיבלת או שתשתמשי במקלוני ביוץ אם לא מתאים לך ללכת למרפאה כל יומיים על הבוקר ותקווי לבשורות טובות.. בהצלחה.

לצפיה ב-'money money money - איפה עובר הגבול?'
money money money - איפה עובר הגבול?
25/12/2018 | 09:51
39
אני ממש מתוסכלת מה"לא מוסברים" הזה.
אחרי שהוצאתי 900 ש"ח על היסטרו' אבחנתית ו-150 ש"ח על התייעצות עם רופא מומחה במסגרת הביטוח המושלם, אותו רופא הפנה אותי לביצוע אולטרסאונד אצל מומחית מסויימת. הוא הסתכל על הצילום רחם, לא ראה אינדיקציה לנוזל בחצוצרות (כך שדעתו מצטרפת לדעת הרופא שלי ולדעתו של מנהל המחלקה) אבל הפנה אותי בכ"ז.
מסתבר שדרך הקופה לא ניתן להגיע אליה - היא מקבלת נשים בהריון בלבד.
האופציה היחידה היא בפרטי, בעבור 1200 ש"ח.
חטפתי חום מהסכום וירדתי מזה.
בעלי חושב שכדאי לעשות, כי אולי יגלו משהו. 
ואני חושבת על איזו מסחטת כסף כל התחום הזה... ואיפה עובר הגבול לבדיקות?
אנחנו גם ככה כנראה נעבור לפרטי-שזו הוצאה לא מבוטלת.
הוצע לנו לבדוק גנטית את העוברים - שזה 4000 ש"ח לעובר.
חשבתי על מיון זרע, כי אולי בהגדלה יגלו שהזרע לא מצטיין כמו שהוא נראה - עוד כמה אלפים.
איך מחליטים לאיזה כיוון ללכת? על מה לוותר ועל מה לא?
הרי אין סוף לבדיקות ולבירורים שאפשר לעשות.

(הביטוח הפרטי שווה ל*** ולא מכסה ענייני פוריות).

לצפיה ב-'הבדיקות בפנוכו שעשית, הן ממש מקיפות עד כה'
הבדיקות בפנוכו שעשית, הן ממש מקיפות עד כה
25/12/2018 | 12:20
8
ולא הרחבת איזה US יש לרופאה הספציפית הזו, שיכול לגלות דברים שצילום רחם/היסטרו' לא. בכל מקרה, אולי תוכלי לפנות להחזר בדיקת מומחה מקופ"ח, או לוועדת חריגים בקופה. או להמתין עם זה קצת. תמיד אפשר לחכות עד שיהיו קצת יותר מזומנים ואז לפנות אליה.

לגבי מיון זרע - הייתי מתייעצת קודם עם אורולוג בקופ"ח של הבעלול עם בדיקת זרע עדכנית שלו ואם היה כבר, לפנות לעוד אחד לייעוץ. ואז משם, אפשר להתחיל לחשוב על בדיקת עוברים.
למיטב זכרוני, טרם עברתם הסטטיסטיקה של ממוצע הטיפולים. אז אפשר לעשות בירורים וזה חשוב, אבל לא חובה באופן אקססיבי. 
לצפיה ב-'לא חושבת שזה כזה מקיף'
לא חושבת שזה כזה מקיף
25/12/2018 | 12:38
7
כולה צילום רחם והיסטרוסקופיה.
לא שאני חושבת שיש עוד מה לעשות מבחינה פנימית, אבל בגדול לא עשיתי משהו יוצא דופן.

לא יודעת איזה US יש לרופאה הזאת, מניחה שפשוט מכשיר שנחשב טוב. הרופא מאוד המליץ עליה ועל יכולת הפיענוח שלה ומה שגרם לי לרצות ללכת בכיוון זה הודעה של מישהי מלפני כחודש - שבכל הבדיקות החצוצרות שלה יצאו תקינות וב-US שהיא עשתה אצל מומחית (ביקשתי את השם בפרטי וזו לא מישהי שאני אלך אליה..) התגלה נוזל. היא עשתה ניתוח וגילו ששתי החצוצרות במצב זוועתי למרות שמספר רופאים התעקשו שהן תקינות.
בגלל זה קצת קשה לי לשחרר מהבדיקה הזאת, למרות שאני ממש בספק שהיא תגלה משהו.

מזומנים יש. השאלה על מה להוציא אותם. הרי אין לזה סוף... אני כבר לא יודעת אם אני יסודית או היסטרית, אבל בכ"ז, באמתחתי כבר 5 שליליים. 
את הסטטיסטיקה הרשמית עברנו, מה שגם שלכאורה הכל תקין אז אני נלחצת גם מהחודשים בהם אנחנו לא בטיפולים ומנסים בבית - במצטבר זה המוווווון חודשים בהם לא הושג הריון. אבל גם אם לא מסתכלים על זה - 5 כשלונות זה לא מעט.

אני לא רואה סיבה לפנות לאורולוג כי הזרע תקין. גם על הכיוון הזה חשבתי בעקבות שרשור מהזמן האחרון, של מישהי שחזרה לספר שאחרי 6 כשלונות היא ניסתה מיון זרע למרות שלא הייתה אינדיקציה-ולא נמצאו תאים תקינים! המיון הפל אותה לאמא.

לצפיה ב-'אני בעד להקשיב לאינטואיציה.'
אני בעד להקשיב לאינטואיציה.
25/12/2018 | 12:42
6
יש מי שאומר שזו דרכו של הבורא, לתקשר עמנו. אז אם יש לך תחושה שללכת לרופאה הזו זה משהו נחוץ וקריטי, לכי על זה. 1,200 זה לא כזה הרבה, ואם זה ייתן לך מעט שקט נפשי (וזה גם אם לא ימצאו דבר), זה שווה כל אגורה.

אפשר לחכות עם כל יתר האופציות. ולדעתי 5-8 זה הממוצע הסטטיסטי, כך שאתם עוד בסדר. 
לצפיה ב-'במחלקה אמרו לי ש-4 זה הממוצע'
במחלקה אמרו לי ש-4 זה הממוצע
25/12/2018 | 12:48
5
וגם הפרופסור שנתן חוות דעת שניה אמר שאני כבר מעל לממוצע.

האינטואיציות שלי בד"כ מעולות, הפעם הן לא עובדות. אין לי שום מושג מאיזה כיוון הבעיה (אם בכלל מדובר בבעיה ולא בסתם נאחס) וזה לירות לכל הכיוונים.
אם זה היה רק זה - הייתי הולכת על זה.
אבל זה יכול להיות גם הזרע, וגם שהעוברים דפוקים גנטית, וגם שהמעבדה דפוקה... 

אני לא מצפה לקבל תשובות, כי אין תשובות, סתם פורקת.

מה שבטוח זה שאני צריכה להזדרז עם מעבר לפרטי, כי תוך חודש וחצי נגמרים לי העוברים ואני צריכה להיות מוכנה עם פרוטוקול במקום חדש.

לצפיה ב-'4 זה ממוצע (לבחורה צעירה בלי בעיות מיוחדות), חלק יקלטו בסבר'
4 זה ממוצע (לבחורה צעירה בלי בעיות מיוחדות), חלק יקלטו בסבר
25/12/2018 | 13:51
4
ראשון וחלק יקלטו אחרי 7 סבבים, 4 זה רק ממוצע, יש בעלי מזל שנדרשים לפחות, ויש מי שנופל בצד השני של הסטטיסטיקה.

בברכה,
מישהי שנקלטה להריון בהחזרת עוברים ה 9 שלה, והפכה לאמא ב"ה, 5 שנים מרגע שהתחילה לנסות להרות.
לצפיה ב-'אבל זאת הבעיה'
אבל זאת הבעיה
25/12/2018 | 14:02
1
שאי אפשר לדעת אם זה רק עניין של מזל, או שצריך לחפור בכל כיוון שלמדע יש עליו מידע.
אם הייתי יודעת שזה רק סטטיסטיקה - סבבה. יש לי אורך רוח. אני יכולה לחכות.
אבל אני לא יודעת, ואני נקרעת בין להמשיך ולנסות עד שיאיר לי המזל, לבין לחפש מה לא בסדר כי אולי יש בעיה וגם אם ננסה לנצח-לא נצליח עד שהבעיה לא תפטר.
ופה הבעיה שלי, שאני לא יודעת לאיזה כיוון ללכת וכמה משאבים להשקיע בזה.
לצפיה ב-'אני בעד לבדוק, ולא "לבזבז" זמן וכוח. אבל חייבת להגיד'
אני בעד לבדוק, ולא "לבזבז" זמן וכוח. אבל חייבת להגיד
29/12/2018 | 11:57
שדווקא הכיוון של ללכת לרופאה הספציפית לאולטרסאונד תלת מימד.. נשמע לי קצת מיותר. אני כבר 6 שנים בערך קוראת פה בקבוצה ולא ראיתי שזו אחת מהבדיקות שנפוץ שעולה על משהו   במידה וההיסטרוסקופיה וצילום רחם תקינים (להבדיל מהיסטרו, בלוטת תריס, קרישיות, ויטמין D, העמסת סוכר, קריוטיפ, מיון זרע וכו שכן ראיתי מקרים שעזר).

אז לשאלתך, אני בעד לשלם כסף וזמן על בדיקות ולא לעבור טיפולים לחינם. אבל לא כל בדיקה שווה את ההשקעה הכספית. אם יש לך הרגשה שהבדיקה תעזור, לכי לרופא שכן מסובסד. להבדיל מהיסטרוסקופיה שאני ממש ממליצה לעשות בפרטי, אולטרסאונד תלת מימד- פחות קריטי.
לצפיה ב-'לא קיבלת בטא חיובית באף אחת מ8 ההחזרות שלפני?'
לא קיבלת בטא חיובית באף אחת מ8 ההחזרות שלפני?
26/12/2018 | 11:47
1
לצפיה ב-'שלוש ראשונות היה שלילי, ברביעי כימי'
שלוש ראשונות היה שלילי, ברביעי כימי
29/12/2018 | 11:28
לצפיה ב-'אני חושבת שיותר מהכל זה עניין של אופי (ויכולות)'
אני חושבת שיותר מהכל זה עניין של אופי (ויכולות)
25/12/2018 | 15:48
1
אני לא יכולה להסביר ולא רוצה לחשב כמה כסף שפכתי על טיפולי פוריות, ובטח על הטיפול מסביב (דיקור/נטורפתיים/טיפול פסיכולוגי) לצד תרופות שלא בסל, רופא פרטי, ובדיקות מקיפות..שלא נדבר על הזרע (!!!!)
זה מתאים לי כאדם שידה קלה על הדק כרטיס האשראי ושנכונה לשלם כספים רק כדי להרגיש שהיא מתקדמת לאנשהו... אם זה נכון - לא יודעת.. אני בטוחה שהייתי יכולה לחסוך לא מעט כסף בדרך, אבל שוב, במקרה שלי, זה לא היה קורה...
אני מהר מאוד עזבתי את הרפואה הציבורית, זה לא התאים לי.. לא התורים, לא הנסיעות לבית חולים, ומבחינתי זה היה לגמרי שווה את הכסף...
כן חשבתי במונחים של מוצא אחרון, אז כשהלכתי לרופא פרטי פרטי (ולא דרך הקופה - התייחסתי לזה כמו הדבר האחרון שאני עוד יכולה לעשות כדי לקדם את העניין הזה).
עוד משהו על אופי - בגלל שכבר יצא לי לקרוא אותך לא מעט... נניח אני, מזמן כבר הייתי מסירה את החצוצרות - כי אני בן אדם כזה... רק בשביל הסיכוי הקטן  - פשוט הייתי הולכת ומסירה אותן (או לפחות את זו החסומה) - אני מבינה נשים שהן לא כמוני ולא רצות לעשות פרוצדורות רפואיות שאין ודאות שיש בהן צורך מוחלט... אבל אנשים שונים מתנהגים אחרות בסיטואציות מסויומות... ובסוף את צריכה להיות נאמנה לעצמך, ליכולות שלך ולסדרי העדיפויות שלו וגם להשקפת העולם שלך...
לצפיה ב-'את ממש צודקת'
את ממש צודקת
25/12/2018 | 16:37
זה לגמרי עניין של אופי, כי היד שלי באמת לא קלה על האשראי. וזה לא שחסר, בלי עין הרע. פשוט כך גדלתי-להיות מחושבת, לעשות שיקולי עלות מול תועלת. בגלל זה כ"כ קשה לי עכשיו - כי לא ידוע מה תיהיה התועלת של זה, אז קשה לי להתחיל לשפוך כספים סתם על כל מיני רעיונות שהרופאים זורקים לי כשגם הם עצמם לא יודעים מה יכול לעזור.

לגבי החצוצרות - אני מאוד הייתי בגישה של להסיר את החסומה. הרופאה שלי (ובעלי, שחרד מכל אקמול שאני לוקחת ובטח שלא היה מעודד אותי ללכת לניתוח) התנגדה לזה  בגלל שאין אינדיקציה ובגלל שאנחנו "עוד לא שם".
מה ששכנע אותי לרדת מזה (לפחות בינתיים) זה החשש שזה יפגע לי ברזרבה השחלתית ושבסוף אהיה בלי חצוצרות אבל גם בלי עוברים. בנוסף, מה ש(אולי) הביא אותי למצב של חצוצרה חסומה, זה ניתוח בטן שעברתי, כך שלעשות ניתוח כדי להסיר חצוצרה שלכאורה נפגעה כתוצאה מניתוח זה קצת אבסורד וגם מרתיע, כי חוויתי על גופי את הסיבוכים שבניתוח (למרות שיכול להיות שסתם תפסו טרמפ על הניתוח כדי להסביר את החסימה, כנראה שלעולם לא נדע).

לצפיה ב-'זאת שאלה מאוד טובה'
זאת שאלה מאוד טובה
25/12/2018 | 18:44
1
הרי אם היינו חלילה חולות באיזה משהו, שקשור לתחום אחר, "לא מוסברים" לא היה משהו שהיינו מקבלות...
אז בעצם למה בתחום הזה, לא מוסברים זאת סיבה?
מצד שני, לדעתי הרופאים כביכול "מכסים"את כל המקרים המצריכים טיפול אחר מ"הרגיל"... ואז הלא מוסברים מקבלים טיפול "רגיל".
האם זה נכון? 
האם זה בגלל שבעצם אנחנו לא "סופניות"? ועל הגב שלנו אפשר לעשות כסף?
האם לבדוק מה הסיבה המדוייקת,תעלה לקופה ולמדינה הרבה כסף ולא תניב בעצם פתרון יותר טוב ממה שאנחנו מקבלים היום?
גם אני לא מוסברת.. זה נורא מכעיס אותי שדפקו לי איזה סטאטוס כזה מעפן...
גם בהפלות אני" לא מוסברת"... ויכולה לבחור קלקסן אמפירי או כלום..
בעצם הרבה דברים בידיים שלנו...לעשות עוד ועוד בדיקות כדי למצוא מה הסיבה,וזה מאוד מעצבן...
אני חושבת שאני עשיתי רק את מה שהיה צריך פחות או יותר.. אולי רק אבחנתית עשיתי כמה פעמים ( להנעתי חח)..
חושבת שלא הייתי מוציאה יותר מידי כספים על זה... שוב...דעתי
כמו שגם מעצבן אותי ללכת לשרפ ( הולכת מידי פעם כשאין תורים בכלל..אבל משתדלץ להסתדר)
לצפיה ב-'נראה לי שההנחה אצלנו שזה רק עניין של זמן'
נראה לי שההנחה אצלנו שזה רק עניין של זמן
26/12/2018 | 08:08
ולא כנסיון לסחוט כסף.
כל עוד לא רואים בעיה, אז אין במה לטפל ומה שנשאר זה להמשיך כרגיל עם שינויים קלים.
כשיודעים במה לטפל אז מטפלים.
יכול להיות שנעשה את כל הבדיקות שהמדע מאפשר ועדיין נשאר ללא סיבה.
זה ממש מתסכל...

גם אני ממעטת לפנות לשר"פ, מעטות הבעיות שלא סובלות דיחוי ולרוב אין לי בעיה להמתין לתור גם כמה חודשים. אבל בענייני הפוריות אני מרגישה צורך לקדם את העניינים, כי להחזיר עובר אחרי עובר ולקוות לטוב כשאולי יש בעיה - מחרפן אותי. אני מרגישה צורך לקחת אחריות ולעשות מה שאני יכולה כדי לבדוק שבאמת הכל תקין ושלא מפספסים משהו, כי אני לא נעשית צעירה יותר...
לצפיה ב-'אני דווקא מוסברת'
אני דווקא מוסברת
25/12/2018 | 20:13
1
וכמות הכסף שהשקעתי בתהליך היא מטורפת. כולל שלל בדיקות, סבבים רק בפרטי שכוללים נסיעות למרכז (אני מהדרום ושם אין מי שמבין בכלל בבעיה שלי), רפואה משלימה ומה לא. מסכימה שזה עניין של אופי ושמח שידו קלה יותר על הכרטיס אשראי אז יותר קל לו להוציא.... לעומת זאת אני דווקא כן הייתי ממליצה על אורולוג (בקופה) או לפחות עוד בדיקות זרע... לבעלי מצאו גם משהו בנוסף לשלי..  
ורק להגיד שמכל זה כן יש לי ילד חמוד ומתוק שהיה שווה כל שקל... וגם הבא בעזרת השם
ילדי יוקרה
לצפיה ב-'אורולוג'
אורולוג
26/12/2018 | 08:02
למה פניתם לאורולוג? הייתה איזושהי אינדיקציה?
כי בדיקת זרע בעלי אמנם עשה מזמן, אבל בהזרעות ובשאיבות הכל נראה פיקס.
לצפיה ב-'הוצאות'
הוצאות
25/12/2018 | 20:49
2
גם לי קשה מאד עם עניין ההוצאות, כבר הוצאת סכומי עתק - על הקפאת עוברים, זרע מחו"ל ועוד שלל דברים. ובאמת אחד הדברים הקשרים הם כשמוציאים כסף על משהו שמרגיש בדיעבד מיותר. לכן אני מנסה (זה לא תמיד עובד) לשנות את איך שאני מסתכלת על זה ולא לחשוב שהוצאתי X כסף על זה וY כסף על ההוא, אלא לומר לעצמי שכיוון שאני לא יכולה לדעת מה יעבוד ומה לא, אני יורה לכל הכיוונים, מנסה כל דבר שיכול לעזור ומתייחסת לכל הכסף שאני משקיעה בכל כמכלול אחד שמושקע בילד.

אני לא יודעת אם זה היה הכי ברור, אז אנסה לתת דוגמא מתחום אחר - ניסיתי טיפולים פסיכולוגיים כמה פעמים ותמיד שאלתי את עצמי האם הטיפול מצדיק את ההוצאה האדירה. כשמסתכלים באופן מקומי, זה מרגיש כמו הוצאה ענקית, בטח כשמסתכלים על עלות-תועלת של פגישה אחת. אבל החלטתי שאם אמצא בסוף טיפול שבאמת יצליח לעזור, זה הופך את ההשקעה הכספית בכל הטיפולים לשווה את זה, כי כולם היו חלק מהחיפוש.

זה לא פותר את עניין הכסף, וזה לא שאני מוציאה בלי חשבון. אני גם משתגעת מהוצאות מיותרות. אבל אני מוצאת שלחשוב כך עוזר לי קצת להתמודד עם ההוצאות.

וקצת לתכלס - אם במקרה את מדברת על אולטרסאונד sono-hsg, עשיתי כזה ומתברר שאפשר לעשות בשערי צדק חינם דרך הקופה (לפחות במכבי, עם טופס 17). יש מישהי שעושה את זה פרטי, אבל אפילו אצלה במרפאה אמרו שהם לגמרי סומכים על שערי צדק, שהם לא מאמינים שהם עושים את זה פחות טוב.

לצפיה ב-'הכוונה היא לא לסונו היסטו''
הכוונה היא לא לסונו היסטו'
26/12/2018 | 07:54
1
אלא לאולטרסאונד "רגיל", או אולי במכשיר יותר איכותי, ע"י מישהי שמתמחה באולטרסאונד באופן ספציפי.

את צוקדת, צריך לשנות את ההסתכלות.
לצפיה ב-'סליחה אם בלבלתי'
סליחה אם בלבלתי
26/12/2018 | 10:28
בכל מקרה אני מסכימה עם לונדי, שאין מנוס אלא להקשיב לאינטואיציה בדברים האלה. הבעיה שמרוב רעשים קשה לשמוע אותה, זה לא פשוט.
רק כדי להבהיר - אני לא אומרת שאת צריכה להשקיע כסף בכל דבר לא משנה אם נראה לך שיעזור או לא, אני מבינה את ההתלבטות. רק אומרת שאם יש משהו שאת חושבת שאולי יעזור, ואת יכולה להרשות לעצמך, אז השקט הנפשי של לדעת שניסינו גם שווה מחיר לא קטן. לגבי האולטרסאונד - איזו החלטה שתקבלי נראית לי נכונה.
לצפיה ב-'אני במקומך לא הייתי מתלבטת בכלל לגבי האולטרסאונד של החצוצרות'
אני במקומך לא הייתי מתלבטת בכלל לגבי האולטרסאונד של החצוצרות
26/12/2018 | 00:41
4
 העניין עם החצוצרות כל הזמן מרחף מעליך עם סימן שאלה אחד גדול. אם יש סיכוי ללמוד משהו מהאולטרסאונד אז לדעתי כדאי להוציא על זה 1200 שקל אם יש לך. כמו שאמרתן, זה עניין גם של גישה לכסף, ואני מוציאה בלי לחשוב למרות שאין לי הרבה (אולי בגלל זה אין לי הרבה?). אני מסכימה מאד עם רכבת הרים שיש הגיון כלכלי בלירות לכמה כיוונים כשאת לא יודעת איזה כיוון הוא הנכון. 

מקווה שלא יהיה צורך, אבל אם תגיעי בסוף למסקנה שצריך להוציא חצוצרה, אשמח להרגיע אותך לגבי הניתוח (למרות שאני יכולה לשתף רק בנסיון שלי).

לגבי מיון זרע וכסף, יש אופציית ביניים של לעשות רק אבחון במעבדה שעושה מיון זרע, כדי שיספרו לכם איך הזרע נראה בהגדלה פי 6000. לי זה עלה בסביבות אלף שקל. בהמשך כשעשיתי מיון הורידו את המחיר של האבחון מהמחיר של המיון, אז אפשר לשאול אם הם עושים הנחות כאלה. 

לצפיה ב-'אני פשוט מתקשה לראות איך זה יקדם אותי'
אני פשוט מתקשה לראות איך זה יקדם אותי
26/12/2018 | 07:53
כאילו, כמה ה-US שלה כבר שונה מעשרות ה-US הקודמים שעברתי, ומצילום הרחם? בגלל זה קשה לי להוציא את הסכום הזה.
לפני חצי שנה הייתי אצל רופאה פרטית (ללא קשר לפוריות) שתכלס לא יצא לי מהביקור אצלה כלום, אבל שלמתי בשמחה כי הייתה לי אמונה שזה יעזור. ידעתי שיש לי בעיה ושהיא זאת שתתן את הפתרון. עכשיו אני בעצמי לא מאמינה שימצאו משהו, אז לכאורה אני צריכה לוותר על זה, אבל איפשהו זה כן מציק כי מהדהדת לי ההודעה של הבחורה שסיפרתי עליה...

מעניין מה שאמרת לגבי האבחון זרע, תודה! 
וזה גם סכום שנשמע לי הגיוני לטיפול כזה, יש פה עבודה וזה יתן לי תשובה חד משמעית, בניגוד לאולטרסאונד של דקה שאם יצא תקין עדיין לא ירגיע אותי...
לצפיה ב-'שאלה לגבי אבחון זרע'
שאלה לגבי אבחון זרע
26/12/2018 | 08:16
2
את הטיפולים עשיתם בעזרת מיקרומניפולציה?
כי קראתי עכשיו באתר של ברטוב וכתוב שזה נועד לכשלונות חוזרים במיקרומניפולציה. אצלי ההפריות היו רגילות. 
יש לך מושג למה הם מתייחסים רק למיקרו' ואם זה בעייתי מבחינתם שההפריות שלי רגילות?
לצפיה ב-'כן, מיקרומניפולציה'
כן, מיקרומניפולציה
26/12/2018 | 08:45
1
אני מניחה שכאשר יש אחוז הפריות טוב בלי מיקרומניפולציה אז מניחים שהזרע טוב ואין צורך במיון. בנוסף (אולי יותר חשוב) הם עובדים שעות על הזרע כדי לבחור את הזרעונים היפים, ובסוף נותנים לך כמות קטנה של זרעונים, בהתאם למספר הביציות. בשביל הפריות רגילות צריך כמות גדולה מאד של זרעונים.

לצפיה ב-'לא כל כך מדוייק'
לא כל כך מדוייק
31/12/2018 | 19:40
אצלנו הזרע מעולה ובכל זאת בסבב הראשון שלנו בתרומה עשו לנו מיקרומניפולציה וכששאלתי למה הרופא דר' אלי גבע אמר שזה מגדיל את הסיכוי, כך שזה לא בכל מקרה ולא אצל כל רופא.
לצפיה ב-'תודה רבה בנות, אין עליכן!'
תודה רבה בנות, אין עליכן!
26/12/2018 | 08:12
נתתן לי הרבה נקודות למחשבה ותוך כדי שאני עונה לכן אני מפנימה דברים.

בינתיים גיליתי שהרופאה הזאת מקבלת גם בבי"ח, אנסה להגיע אליה דרך שם. אם לא-נראה לי שאוותר בינתיים על הבדיקה הזאת .

נותרו לי 2 החזרות. הפעם מנסים לראשונה פרוג' ריטארד. אני כבר איבדתי אמונה ורק מחכה שהעוברים יגמרו ושאעבור לרופא פרטי ואז אוכל גם לבדוק את הזרע (כי הבי"ח שלי מחייב לתת את הזרע אצלם).
לצפיה ב-'הדעה שלי'
הדעה שלי
26/12/2018 | 11:54
1
Pgs נראה לי בזבוז כסף
מיון זרע לא רלוונטי לכם אם ההפריות בivf רגיל
אני הייתי מוציאה את הכסף על מעבר לרופא פרטי ועל ביצוע האולטרסאונד לבדוק שוב את החצוצרה
לצפיה ב-'לא יכול להיות שיהיו עוברים אבל שההשרה תכשל בגלל פגם בזרע?'
לא יכול להיות שיהיו עוברים אבל שההשרה תכשל בגלל פגם בזרע?
26/12/2018 | 13:24
בשתי השאיבות היו לי מעל 90% הפריות.
אבל הרי נוצרות הפריות גם של עוברים לא תקינים, איך אפשר להניח מזה שהזרע בסדר?
לצפיה ב-'גם אני הייתי מה"לא מוסברים"..'
גם אני הייתי מה"לא מוסברים"..
26/12/2018 | 12:45
5
עשיתי בעבר צילום רחם/היסטרוסקופיה וטופלתי ע"י רופאים פרטיים ומבחינתם הכל היה תקין לא ראו משהו שיכול למנוע קליטה - (7 שאיבות, 6 החזרות ו0 קליטות).

לאחר מכן שהבנתי ע"י טכנאית באסותא בעת ביצוע מעקב זקיקים שיש לי אנדומטריוזיס נבדקתי וטופלתי ע"י סוריאנו
עשיתי us מורחב ע"י זיצ'ק מיכל אשר חשדה שהחצוצרות חסומות.

לבסוף עשיתי ניתוח בגלל אנדו דרגה 4 ובניתוח הוסרו 2 חצוצרות מאחר והיו דבוקות ומלאות בנוזלים.

חזרתי לטיפולים (2 שאיבות ו2 החזרות) עדיין לא נקלטתי אבל היה הריון כימי.

מניסיון אישי הבנתי שלרוב ה"לא מוסבר" בהחלט מוסבר
ממליצה על us מורחב - שווה את הכסף.

***מתי ביצעת את הצילום רחם?

לצפיה ב-'זו הרופאה שאני מנסה להגיע אליה!'
זו הרופאה שאני מנסה להגיע אליה!
26/12/2018 | 13:19
3
עשית אצלה דרך המרפאה של דוד סוריאנו? כי לשם התקשרנו ושם קיבלנו את המחיר.
האמת שיש לי חשד לא מבוסס שאולי גם לי יש אנדו', זו עוד סיבה למה אריאל ויסמן הפנה אותי אליה.
בינתיים ראיתי שהיא מקבלת גם בשיבא. בעלי דיבר איתם היום ולא נשמע שיש בעיה להגיע דרכם. צריך לפקסס להם את ההפניה אז אעשה את זה מחר ואני מקווה שבאמת אצליח להגיע אליה בעלות זניחה.

את צילום הרחם עשיתי לפני כשנתיים, בעקבות ההסטוריה שלי של ניתוח בטן.
לצפיה ב-'עשיתי פעמיים'
עשיתי פעמיים
26/12/2018 | 14:24
2
פעם ראשונה ברמת החייל ובפעם השנייה במרכז לאנדומטריוזיס בשיבא

לדעתי יכול להיות שינוי מהצילום רחם מאחר ועברת שנתיים של טיפולי פוריות- מאחלת לך שאין שינוי.

ממליצה בחום על ביצוע us מורחב, הבדיקה די יסודית ולוקחת כשעה.

לצפיה ב-'שעה??'
שעה??
26/12/2018 | 14:28
1
מה יש לעשות שעה באולטרסאונד?
כשאת מציגה את זה ככה זה כבר נשמע רציני, חשבתי שזה כמו US רגיל רק עם מכשיר טוב יותר אולי. אם כך אז נראה לי שגם אם לא אצליח להגיע אליה בציבורי זה שווה את המחיר. זה מידע חשוב מאוד, תודה!

לצפיה ב-'כן'
כן
26/12/2018 | 14:45
לפי מה שזכור לי הבדיקה ערכה כשעה אבל אולי היא הייתה ארוכה בגלל שיש לי אנדומטריוזיס..
שווה להתקשר למרפאה ברמת החייל ולברר יותר פרטים על הבדיקה..

לצפיה ב-'מה זה us מורחב?'
מה זה us מורחב?
29/12/2018 | 21:33
ממי מבקשים הפניה?
כל הבדיקות שלי יצאו תקינות. לבעלי בעיה קלה בזרע.
לצפיה ב-'אני מחזקת את דעתה של רכבת הרים'
אני מחזקת את דעתה של רכבת הרים
26/12/2018 | 12:57
1
ברור שלא כל בדיקה תתברר כמועילה בדיעבד, אבל אי אפשר לדעת את זה מראש.
התהליך הזה כל כך מתסכל ומייאש, שאני החלטתי כן להוציא כסף על בדיקות פרטיות בתקווה לקצר קצת את התהליך.
בדיעבד (כמובן) לא גילינו משהו מועיל, אבל אני עדיין לא מתחרטת.
גם אנחנו לא מוסברים, והחלטנו שכל חודשיים-שלושה שעוברים ודברים לא מצליחים נוסיף עוד בדיקה, גם אם הרופאים חושבים שלא סביר שנגלה שם משהו.

ההחלטה המודעת הזו הוסיפה לי הרבה שקט, כי בחודשיים-שלושה שעברו בטיפול ידעתי שאנחנו נותנים זמן לסטטיסטיקה, וזה בסדר שאני לא מתרוצצת ובודקת אינסוף דברים. וכשכן בדקנו, אז הרגשתי שאני לפחות מנסה לקדם דברים.

ולדעתי כדאי לבדוק את החצוצרה במקרה שלך, כי יש סיכוי שתתגלה שם בעיה.
אם יש לכם עוברים יפים מ- IVF רגיל, לא הייתי בודקת את הזרע כרגע. בפרט לאור העובדה שכבר שתי שאיבות מאחוריכם.
לצפיה ב-'השאלה מה זה אומר לבדוק את החצוצרה'
השאלה מה זה אומר לבדוק את החצוצרה
26/12/2018 | 13:22
מה כבר אולטרסאונד יכול לגלות?
זה שהיא חסומה אני יודעת... עד כה אף אחד לא אבחן נוזל - יש סיבה שבאולטרסאונד שלה כן יראו פתאום? 
אני מנסה להגיע אליה דרך הציבורי. אם זה לא יעבוד אצטרך לשבור את הראש מחדש.
לצפיה ב-'לא מכירה את הסיפור שלך אבל מנסה בכ"ז'
לא מכירה את הסיפור שלך אבל מנסה בכ"ז
26/12/2018 | 15:20
3
אני אתחיל מהסוף- ביטוח פרטי אולי לא מכסה טיפולי פוריות אבל כן מאפשר התייעצויות עם רופא מומחה ואפשר לקבל על זה החזר (הגם שחלקי). פשוט תבקשו לכתוב בקבלה "ייעוץ" וזהו. זה לא הרבה אבל גם משהו.
אני לא יודעת כמה שאיבות והחזרות עשית, רק יכולה להגיד לך שבטיפולים לבן שלי החזרתי למעלה מעשרים עוברים (כן, עשרים...) ואף אחד לא נקלט למרות שהיו הפריות יפות, בלסטוציסטים, ושרדו הפשרה וכו וכו'. אצלי אין בעיה, יש רק בעית זרע אבל גם לא מהחמורות. עברתי את כל הבדיקות שכתבת ויצא תקין. 
בסוף עברתי רופא, עברתי מעבדה (לאסותא ראשון) וגם קופ"ח. חוץ מאת עצמי ואת בעלי החלפתי הכל -במקרה גם עברנו דירה לעיר אחרת (; 
ועל הסבב הראשון נקלטתי (עוד נשארו לי מוקפאים מאז- אחד מהם נאבק בזה הרגע להישאר איתי). לפעמים מדובר במעבדה טובה, וגם ברופא שיודע למצות את כל יכולות המעבדה. 
בדיקות לעוברים- על זה לרגע לא חשבתי כי זה טירוף כלכלי ולא הייתה סיבה לחשוב שמשהו איתם לא כשורה. 
אם כבר, תתחילי ממיון זרע. זה מה שאני הייתי חושבת.
יחד עם זאת, כתבת שיש לך חסימה בחצצוצרה (אבל לא מצאו נוזל, לא?). ממה שקראתי פה בפורום במהלך השנים וממה שאני יודעת באופן כללי זה יכול להיות גורם מפריע מאוד. אני זוכרת במעומעם סיפור של מישהי פה בפורום מלפני כמה שנים, שגם לה לא ראו נוזל והיא כן הסירה חצצורה ונקלטה מיד אחרי זה. 
אז לא הייתי אומרת לך לרוץ ישר ולהוציא חצצורה, אבל זה הכיוון הראשון לברר סופית לדעתי. 
אח"כ לדעתי תשקלי ברטוב או להחליף מעבדה. 
שיהיה לך בהצלחה
לצפיה ב-'עכשיו ראיתי מה מורנה כתבה לך- ואני מסכימה אתה'
עכשיו ראיתי מה מורנה כתבה לך- ואני מסכימה אתה
26/12/2018 | 15:24
לצפיה ב-'ועוד כמה דברים שחשבתי עליהם'
ועוד כמה דברים שחשבתי עליהם
26/12/2018 | 15:34
1
אם נשארו לך עוד עוברים להחזרה- יש עוד כמה דברים לנסות-
* להחליף פרוטוקול למשהו אחר
* פיפל
* לפעמים מנסים סבב עם סטירואידים
תתייעצי עם הרופא שלך ותנסו "לגוון" קצת את הפרוטוקול. 

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
26/12/2018 | 15:42
פיפל כבר עשיתי, ובחודש שעבר (שלא עשיתי בו טיפול) עשיתי היסטרוסקופיה עם שריטה של הרירית. גולדשמיט אמר שזה יכול לעזור לקליטה בחודשים הקרובים ולא רק בחודש בו היא נעשתה, אז נקווה לטוב...

הדיבור עם הרופאה היה שננסה הפעם קלקסן. כשהתקשרו לקבוע לי החזרה זרקו משהו על פרוגסטרון ריטארד, אז אני מניחה שהיא שינתה את דעתה. בעקרון כל החזרה הייתה טיפה שונה. פעם על בסיס הורמונלי, פעם טבעי, פעם עם פיפל, פעם עם מינון שונה של תמיכה..

נשארו לי 3 עוברים, אחד שאחזיר בקרוב ועוד שניים גרועים, שככל הנראה הוקפאו יחד, אז עוד חודשיים בערך אני אמורה לעשות שאיבה, אותה אני כבר רוצה לעשות במקום חדש.

עזרתן לי לסדר את הראש.
אני צריכה לעשות את ה-US ולעבור למרפאה פרטית. לבדיקות של זרע ושל העוברים כנראה שנניח בינתיים.

לצפיה ב-'אנחנו הוצאנו סביב ה-80 אלף דולר על בדיקות,זריקות והליכים'
אנחנו הוצאנו סביב ה-80 אלף דולר על בדיקות,זריקות והליכים
26/12/2018 | 19:32
יכולתי לטוס לארץ ולעשות הכל פה אבל רציתי גם לחיות פה ולא להיות על הקו וזה גבה מחיר.
עכשיו עומדים בעוד כמה חודשים להתחיל שוב לילד שני ולשמחתי החברה של בעלי מכסה 30 אלף דולר מהעלויות כך שאם יקרה נס ויספיק רק סבב אחד- זה יהיה מכוסה.
לצפיה ב-'געגועים'
געגועים
25/12/2018 | 19:44
9
מאז שאני לא בארץ (לפני כמה שבועות) הייתה איזו בעיה טכנית ולא יכולתי לגשת לפורום (הצלחתי פעם אחת בחטף מהעבודה). התקופה הזו המחישה לי עד כמה הפורום חשוב לי. זו הייתה תקופה לא פשוטה והפורום מאד חסר, גם היכולת לשתף וגם פשוט לקרוא ולהרגיש שהתהליך הזה הוא משהו שכולנו חולקות.

מדי פעם בדקתי לראות אם אני מצליחה להתחבר ולא הצלחתי, ועכשיו פתאום זה עבד! אז אני מנצלת מהר את ההזדמנות, למקרה שיפסיק לעבוד, להגיד לכולכן תודה שאת כאן.
לצפיה ב-'גם אני'
גם אני
26/12/2018 | 00:00
1
גם אני לא בארץ וגם לי יש בעיות להתחבר שנמשכות כמה שבועות. עכשיו הופתעתי שהצליח!

היו כמה שבועות שחשבתי שתפוז קרסו לגמרי וממש דאגתי. כשהצלחתי להיכנס לפני שבוע, גיליתי מלא הודעות שלא קראתי וממש שמחתי לגלות שהבעיה היתה רק אצלי והפורום עדין פעיל. תוך יום-יומיים הבעיה חזרה, ושב התנתקתי. 

שיהיה לך המון בהצלחה! מקווה שלא ינתקו אותנו שוב... 

לצפיה ב-'מחזיקה אצבעות!'
מחזיקה אצבעות!
26/12/2018 | 00:22
אני גם בהתחלה חשבתי שתפוז קרס (כל אתר תפוז לא עבד) ואז שלחתי את אמא שלי לבדוק אם האתר עוד חי וגיליתי שזו כנראה בעיה בחיבור מפה. מקווה גם שנגמרו הבעיות! בהצלחה גם לך :)
לצפיה ב-'תפוז חסמו את הגישה מחו"ל'
תפוז חסמו את הגישה מחו"ל
26/12/2018 | 07:47
4
כנראה כנסיון להתמודד עם הפריצות לאתר.
אני רואה בפורומים אחרים שאנשים מתחברים בצורות עוקפות כדי להסתיר את ה- I.P
כנראה שתפוז עושים נסיונות ולפעמים אפשר לגלוש ולפעמים לא.
מקווה שימשיך להיות פתוח  ושתוכלו לגלוש בכייף!
לצפיה ב-'תודה'
תודה
26/12/2018 | 10:30
זה מסביר את זה, באמת לא הבנתי איך בבת אחת זה נחסם במקומות שונים, אבל לא העליתי בדעתי שלאתר עצמו יש סיבה לחסום התחברות מחו:ל. אני עוד מעט חוזרת לארץ לעוד סבב, אבל אדע לפעם הבאה
תודה
לצפיה ב-'האם חסמו גם את הגישה מטלפון נייד?'
האם חסמו גם את הגישה מטלפון נייד?
26/12/2018 | 12:49
2
פעם הייתי מצליחה להיכנס מהנייד שלי כיום רק ממחשב רגיל
לצפיה ב-'ניסיתי רק מדפדפן בנייד'
ניסיתי רק מדפדפן בנייד
26/12/2018 | 12:57
אני לא יודעת אם יש לאתר תפוז אפליקציה, אבל ניסיתי מדפדפן בנייד וזה גם לא עבד. בינתיים נראה שחזר לעבוד, אז נקווה שהם החליטו לאפשר גישה מחו"ל
לצפיה ב-'גם לי היו בעיות מהנייד'
גם לי היו בעיות מהנייד
26/12/2018 | 15:44
שורת הכתובת הייתה מרצדת - כאילו מנסה להתרפרש שוב ושוב.
תקופה ארוכה זה לא עבד אבל לאחרונה כן הצלחתי.
*עשיתי נסיון עכשיו-עובד.
לצפיה ב-'גם אני רוצה להגיד לך ולכולן תודה'
גם אני רוצה להגיד לך ולכולן תודה
26/12/2018 | 16:28
1
שלא ויתרתן על הפורום למרות כל התקלות והקשיים.
על בעיות טכניות כדאי לדווח בפורום משוב כדי שגם יטפלו בהן: http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/168/מחשבים/משוב
אולי שמתן לב שהצליחו לשחזר חלק מתפריט "כלים ומידע", עדין לא את כולו, אבל זה סימן טוב שעובדים על זה..
הלוואי והיה אפשר להחזיר גם את המנהלות האהובות..
לצפיה ב-''
26/12/2018 | 17:47
לצפיה ב-'אז מעדכנת שוב'
אז מעדכנת שוב
26/12/2018 | 12:32
6
בגלל הרבה דברים שיש לי מסביב,החלטתי כן ללכת למאוחדת ,מרפאה רגילה של נשים.. שיבדקו אותי ואת ההפרשה.
למזלי,מצאו דופק... שזה היה מאוד נחמד,ולא מצאו סיבה לדימום..שזה גם נחמד..
מודה לכן על הכל,באמת,איך אמרו פה לפני,זאת תקופה שאתה כלכך בודד,כלכך מפוחד,וכלכך פגיע... אתה מפחד לנשום לחשוב ולטעות...
עזרתן לי,ומקווה שזה ימשיך לי תקין..
הפחד עדין משתק, ללא אוויר לנשימה.. רק רוצה לצלוח את זה
לצפיה ב-'הפחדים שלך כל כך מובנים'
הפחדים שלך כל כך מובנים
26/12/2018 | 12:48
אני רק היום התחלתי שבוע 8, אבל כבר הספקתי להגיע למיון, ללכת ל-3 רופאים שונים, לעשות בערך 6 א.ס.
זה מאוד מלחיץ במיוחד בהתחלה.
אבל חדשות כל כך טובות שיש עובר עם דופק.
דימומים לפעמים קורים בהריונות, זה יכול להיות גם בגלל התרחבות של רחם.
בכל מקרה, הייתי ממליצה לך לקחת תמיכה של פרוגסטרון, זה לא מזיק, אבל בהחלט יכול לסייע.
תבדקי גם רמות ההורמונים בדם.
שימשיך הריון קל ועגול.
לצפיה ב-'איזה יופי'
איזה יופי
26/12/2018 | 12:52
לצפיה ב-'שמחה לשמוע'
שמחה לשמוע
26/12/2018 | 12:59
מאד טבעי להלחץ מהדברים האלו, בייחוד לאור מה שכולן כאן עוברות בדרך לכניסה להריון. כל כך שמחה לשמוע שיש דופק ושהכל תקין
לצפיה ב-'חדשות מעולות!'
חדשות מעולות!
26/12/2018 | 13:15
לצפיה ב-'מקווה איתך שימשיך מלא ותקין בידיים מלאות. הפחד תמיד שם..'
מקווה איתך שימשיך מלא ותקין בידיים מלאות. הפחד תמיד שם..
27/12/2018 | 01:34
לצפיה ב-'איזה כיף לשמוע חדשות טובות'
איזה כיף לשמוע חדשות טובות
28/12/2018 | 00:40
לצפיה ב-'מומחה פריון שלא יעביר אותי 100 מזכירות ועובד עם כללית מושלם'
מומחה פריון שלא יעביר אותי 100 מזכירות ועובד עם כללית מושלם
24/12/2018 | 19:36
5
היי בנות יקרות,
אחרי בירור נרחב הבנו שעקב רירית דקה אנחנו צריכים להתחיל לעשות טיפולי פוריות, תחילה הזרעה והזרקות בתקווה שניקלט ככה ובמידה וזה לא יעבוד IVF.
אחרי שבאמת פגשנו מעל 6 רופאים, עשרות אולטרהסאונדים, איבחונים הזוים היסטרוסקופיה ועוד, אנחנו דיי אבודים, מתוסכלים ומרגישים כאילו לא מוצאים את הרופא הנכון שילווה אותנו לאורך כל התליך ויהיה, זמין, קשוב, נחמד, ומקצוען אמיתי אני אשמח לשמוע ממכן המלצות ממקור ראשון על רופא שכזה.     
למישהי יש מלאך שהיא ממליצה עליו? שעובד עם כללית מושלם ושמטפל בתל-אביב/ בשרון?
לצפיה ב-'ד"ר דורון גולדברג'
ד"ר דורון גולדברג
24/12/2018 | 21:26
1
כ"כ אנושי ותומך. אני אצלו בציבורי ומקבלת יחס של פרטי. הוא תמיד זמין ועונה על שאלות.. בטוחה שיכול לעזור.. מקבל באזור מודיעין ועובד באסותא רשל"צ ומדיקל סנטר.. אני ממש ממליצה
לצפיה ב-'מצטרפת להמלצה על ד"ר גולדברג'
מצטרפת להמלצה על ד"ר גולדברג
28/12/2018 | 12:13
עברנו אליו לאחרונה, הטיפול הוא דרך הקופה הציבורית אבל היחס הוא לא של רופא פרטי אלא של שותף למטרה ; הוא מתכתב איתי מהטלפון הפרטי שלו גם בעשר בלילה אם צריך, תמיד אבל תמיד עונה, דואג שהכל ברור ושאין עוד שאלות ומתייחס לכל גחמה שלי ושל בנזוגי. היבט נוסף שהוא אולי שולי אבל לי עושה תחושה נורא טובה- הוא תמיד קורא לי בשמי ומתייחס לתחושות שלי ולא מבטל אותן. זה כ"כ מחזק ולא מובן מאליו. בקיצור, מומלץ בהחלט.
לצפיה ב-'ד"ר גיא גוטמן'
ד"ר גיא גוטמן
26/12/2018 | 01:09
2
לא תצטרכי לעבור אפילו מזכירה אחת. (טוב, אולי מדי פעם, כדי לקבוע פגישה ראשונה למשל, בפגישה הראשונה את מקבלת את מספר הטלפון שלו והוא זמין תמיד בוואטסאפ).

עובד גם בתל אביב וגם בהוד השרון. בעיני הוא מאד נחמד ומאד מרגיע.

לצפיה ב-'איפה הוא עושה שאיבה או החזרה?'
איפה הוא עושה שאיבה או החזרה?
26/12/2018 | 12:07
1
לצפיה ב-'הרצליה מדיקל סנטר'
הרצליה מדיקל סנטר
26/12/2018 | 12:19
לצפיה ב-'אז כישלון בסבב.. איך מתמודדות ?'
אז כישלון בסבב.. איך מתמודדות ?
24/12/2018 | 00:04
8
אז דיכאון דיכאון
מה עושות כדי להתעודד?
חייבת למצוא כוחות 
לצפיה ב-'לגמרי נותנת לעצמי כמה ימים לשקוע בדיכאון'
לגמרי נותנת לעצמי כמה ימים לשקוע בדיכאון
24/12/2018 | 08:47
1
מתפרקת, בוכה, מתלוננת, שונאת את החיים... איכשהו זה מעורר אצלי תגובת נגד ורצון לצאת מזה, ובוקר אחד פשוט קמה עם כוחות מחודשים. אם אני מיד מנסה לשחק אותה חזקה ולהתעודד, זה רק גורם לי לשקוע בחרדות, ולהרבה יותר זמן.
לצפיה ב-'את מצליחה לתפקד ככה בעבודה?'
את מצליחה לתפקד ככה בעבודה?
24/12/2018 | 20:17
לצפיה ב-'תזרמי עם הדיכאון'
תזרמי עם הדיכאון
24/12/2018 | 09:42
כי זה שלב נחוץ בדרך לאיסוף כוחות והמשך הלאה. במקביל, תשתדלי לשמור על השגרה שלך, כי היא מאוד בריאה לנפש. גם להיות עסוקה כמה שיותר, מה שמנטרל מחשבות שליליות.

יום אחד במהלך אחד הסבבים (במקרה זה היה גם יום הולדתי), הודיע לי רופא קופח גועלי במיוחד, כשאני בלי איש לידי, שהוא מוותר עליי ושאני צריכה אופציות מבחוץ. הייתי שם לבד לגמרי ויותר מבוגרת ממך. באתי הביתה, דפקתי ניקיון פסיכי של הבית תוך כדי בכי, ולמחרת המשכתי בשגרה עם הכאב האדיר וכבר פתחתי תיק פוריות במקום אחר ואצל רופא אחר. השלמתי עם קיומו של הכאב ואני זוכרת שבקושי שבועיים אחרי זה, נסעתי עם בעלי לסופ"ש מתוכנן מראש לאילת. והצלחתי ליהנות מהאוכל, מהאווירה, ממזג האוויר, מהקניות וכמובן מהזמן המבורך ליחד ולזוגיות, למרות הכאב שעוד היה שם (כבר עמום).

עכשיו נדמה לך שאין לך מאין להביא כוחות, אבל תראי שהם יגיעו ממש בקרוב. מחבקת אותך XOXO ושולחת לך המון אנרגיות טובות מפה.
לצפיה ב-'בוכים...'
בוכים...
24/12/2018 | 09:52
זה מה שאני עושה.
שום דבר לא יכול לעודד אותי.
אני מסתגרת בעצמי, בוכה ולא נותנת גם לבעל להתקרב.
למחרת אני קמה חדורת מטרה לסבב הבא.
לצפיה ב-'גם אני ביום הראשון בדכאון'
גם אני ביום הראשון בדכאון
24/12/2018 | 13:46
לא יודעת אם בוכה...אבל שונאת את העולם.. וחסר שמישהו באותו יום בהריון לידי... 
לצפיה ב-'אז בכיתי אבל קשה אין לי אנרגיות לקום'
אז בכיתי אבל קשה אין לי אנרגיות לקום
24/12/2018 | 20:19
2
לתפקד בעבודה זה ממש קשהההההההה
בבית גם
ובעלי בכלל אני מוציאה עליו עצבים ואז מתוסכלת שאני מתנהגת אליו ככה כי מה הוא אשם.... 
קיצר זמן קשה אוףףףף
לצפיה ב-'גם בעלי ספג ממני מלא ריקושטים'
גם בעלי ספג ממני מלא ריקושטים
25/12/2018 | 07:51
1
בעיקר כשגיסתי ובעלה (שעשתה קנוניה יחד עם אמה לדחות לנו את החתונה), נקלטו לפנינו. אין לתאר את הכעס שבער בי, שאחרי כל מה שהן עשו לי ולנו כזוג, הן קיבלו להן את המתנה הזו מלמעלה כל כך בקלות כשאני עוברת ייסורי גיהנום, אפילו שמעולם לא חטאתי להן במאומה. וגם כעסתי על הבעלול, שאני זו שצריכה להתמודד גם עם עבודה תובענית וגם עם בדיקות ומנהלות מתישות וטיפול בבית, כשהוא בעצם לא צריך לעשות דבר מלבד להביא אותה בכוס פעם באיזה חודש חודשיים ואולי להסיע אותי חזרה הביתה. דבר מזה לא היה אשמתו, אבל הוא היה היחיד בסביבה להוציא עליו תסכולים ולמען האמת, עד שלא התפרקתי בפניו יום אחד אחרי עוד תור עגום אצל הרופא, הוא בכלל לא הבין כמה התהליך הזה בודד וסוחט נפשית. כמו ללכת סומא בחשיכה, ממש ככה. רק אז, הוא קלט כמה זמן הצלחתי להחזיק מעמד, בלי התמוטטות עצבים. אפילו הרופא ציווה עליו בחומרה לא להתייחס לדברים כמובן מאליו. לתת מעצמו, לחזר אחריי יותר ולפנק אותי כמה שאפשר.

תדעי לך, שדווקא העבודה היא ברכה. שם את יודעת מי את ומה את אמורה לעשות. שם את יכולה לקבל חיזוקים חיוביים לדברים טובים שאת עושה וזו גם שגרה להיתלות בה. ועוד משהו שאני ממליצה עליו - ספורט מכל סוג. הוא מעלה את מצב הרוח ואיכשהו גורם לנטל להיות פחות מאיים ויותר קל. קחי כל יום בפני עצמו. תשתדלי לנטרל מחשבות על עוד שבוע, על עוד חודש. תחיי מיום ליום ותראי שירווח לך.

לצפיה ב-'תודה על התגובה הזאת'
תודה על התגובה הזאת
25/12/2018 | 20:06
אני ממש מתחברת לבדידות בתהליך ....
מש מרגיש לי לבד .... בעלי מנסה להיות אמפטי אבל לא ממש הולך לו.... אמא שלי בכלל עצבנה אותי. וכל הגיסות שלי בהיריון .
אבל כל זה לא משנה כי אין לי מישהו לשבת איתו ובאמת לספר את שעל ליבי. נותר רק לבכות לבד ולחכות לתקווה של הסבב הבא

לצפיה ב-'פרוגילוטון ומחזור'
פרוגילוטון ומחזור
25/12/2018 | 13:06
2
בשבת סיימתי חבילה של פרוגילוטון שהתחלתי ביום הראשון למחזור לאחר שההחזרה לא צלחה. זאת כדי לא לקחת סיכון שהמחזור יתעכב וגם הסבב הבא של הטיפול. עדיין לא קיבלתי מחזור. סימסתי לרופא ושאלתי אותו האם כדאי לעשות בדיקת דם לראות מה מצב ההורמונים, ענה שאחכה עד חמישי ואם לא אקבל שאעשה.
מניסיונכן, כמה ימים לאחר סיום הפרוגילוטון המחזור אמור להגיע? ב- 7/10/18 קיבלתי דקא 3.75 לפני פרוטוקול ארוך, יש מצב שעדיין מדכא לי את המערכת?
ממש בציפייה לקבל ולהתחיל את הסבב.
לצפיה ב-'לא בטוחה שתשובתי תעזור לך'
לא בטוחה שתשובתי תעזור לך
25/12/2018 | 15:55
לי התחיל למחורת אחרי הפסקת אסטרדיול. ובכלל מוזר שהתחיל כי יום לפני האסרדיול היה בשמיים (לתחילת מחזור)-680.
ובדרך הלך לי הסבב.
את מכירה קצת את הסיפור שלי. אני לקחתי פרוגינובה (שזה גם אסטרדיול, כמו פרוגילוטון) בשבוע אחרון שלפני מחזור הצפוי, יחד עם סינרל שהתחלתי עוד שבוע קודם. הנחו אותי אם יום ראשון לא אקבל מחזור (שזה שבועיים מהביוץ)-בדיקות דם ואולטרסאונד, זה מה שעשיתי. באולטרסאונד היו ציסטות ענקיות שלא היו לפני שבועיים, אסטרדיול בדם 680, ורירית עבה מאוד -11.5.  אז הנחו להפסיק פרוגינובה. למחורת התחיל מחזור, אבל לא מחזור כמו תמיד-מאוד דל וחלש, יום וחצי והפסיק. בדרך כלל המחזורים שלי ממש מסיבים ביומיים הראשונים. זה לא פעם ראשונה שאני לוקחת סינרל לפני מחזור (כתמיכה, כבר פעמיים לקחתי), והוא אף פעם לא השפיע על מחזור. אבל פרוגינובה כן שיבשה לי משהו בגוף. אני ממש מצטערת שלקחתי אותה. הייתי צריכה ללכת על פרוטוקול קצר שהניב תוצאות טובות פעם שעברה, גם רופא חשב כך, לא יודעת למה הוא שינה לי הכל ברגע אחרון. יכל להיות שאצלך יהיה נסיון חיובי, זה נסיון אישי שלי. אני יודעת שלמנהלת הפורום דווקא היה סבב מנצך עם אסטרדיול שלפני המחזור. 
לצפיה ב-'האמת בגלל שיש בפרוגילוטון של חצי השני'
האמת בגלל שיש בפרוגילוטון של חצי השני
25/12/2018 | 16:11
גם פרוגסטרון, הוא דווקא אמור להביא למחזור
לצפיה ב-'עדכון לא טוב לא רע לא כלום'
עדכון לא טוב לא רע לא כלום
25/12/2018 | 12:41
1
אז אחרי שאתמול בצהריים לקחתי דופסטון אחד. ובערב אחד.
היום קמתי בלי הפרשות בכלל.
התקשרתי להדסה ( שם אני מטופלת)..סיפרתי את סיפורי. אמרו לי שזה בסדר לקחת דופסטון ( אז לקחתי גפ אחד בבוקר).
לגבי הלבוא,החלטתי שאין טעם להגיע לבדיקה. כי מה יראו ביום שלישי אם בראשון עשיתי us וראו רק שק.. אז זה סתם להתחרפן ולטרטר את עצמי, כשגם ככה אצטרך להגיע שוב.
אז סוכם איתה שאם לא יהיה איזה משהו נוראי אגיע או בחמישי או בראשון..
עכשיו נשאלת השאלה אם לא נפגע העובר..ואם הוא בכלל מתפתח. ואם אגיע בחמישי יש סיכוי שיראו משהו שלא ראו בראשון?
אני כלכל מבואסת,ומוטשת,ומרגישה ששם למעלה פשוט מתעללים בי
לצפיה ב-'זה דווקא עדכון טוב בעיניי'
זה דווקא עדכון טוב בעיניי
25/12/2018 | 14:09
זה שהדימום פסק זה מצויין!
ומחזק את זה שזה קשור לבדיקה שעברת יום קודם או להשתרשות העובר או לכל דבר זניח אחר.

השאלה שלך היא שאלת השאלות... אני בטוחה שכל אשה בכלל, וכאלה שההריון לא בא להם בקלות בפרט, מודאגת מבדיקה לבדיקה האם העובר ממשיך להתפתח.
אין מה לעשות אלא להתאזר בסבלנות.
אני מניחה שאחרי שבוע תוכלי לקבל אידניקציה אם השק גדל או לא.
הכל תלוי בהרגשה שלך-אם את חושבת שללכת לבדיקה ירגיע אותך-אז תלכי. קחי בחשבון שאם הדימום היה כתוצאה מהבדיקה, יתכן והיא תעורר אותו מחדש.

לצפיה ב-'מזמן לא כתבתי כאן, משתדלת לשחרר'
מזמן לא כתבתי כאן, משתדלת לשחרר
25/12/2018 | 13:21
2
אז אחרי הריון כימי,  שבא מיד לאחר הפסקת הדופק, אני לקראת החזרה.
היום  8 ימים עם אסטרופם עשיתי מעקב:
רירית 10 (:
אסטרודיל 2267
Lh  13.8
פרוגסטרון- 2.8

לא רגילה לערכי אסטרודיל גבוהים כאלה בסבב החזרה.
האם תקין?
לצפיה ב-'נראה מעולה. ב ה צ ל ח ה ! שיסתיים בידיים מלאות'
נראה מעולה. ב ה צ ל ח ה ! שיסתיים בידיים מלאות
25/12/2018 | 13:41
לצפיה ב-'יופי של ערכים. בהצלחה גדולה בידיים מלאות!'
יופי של ערכים. בהצלחה גדולה בידיים מלאות!
27/12/2018 | 02:32
לצפיה ב-'למה שמשהו קל ונחמד יקרה לי'
למה שמשהו קל ונחמד יקרה לי
24/12/2018 | 13:13
10
רק קושי וסבל...
אתמול עשיתי אולטרסאונד. אחרי בטא שבוע בשעבר של 6000. ראו שק..
נחמד...עד פה
בבוקר קמתי, לדימום קל.
לא הלכתי לבדוק כי זה לא היה מלווה בכאבים עדין, ומההפלות שלי עד כה הבנתי שזה לא עוזר השריצה בבית חולים...
אציין שברקע ילד רגיל בן 4.
אחריו 3 הפלות.. אחד שבוע 13 אחד שבוע 6 אחד 12.
12 ו 13 היו ללא דופק.
ושבוע 6 פשוט נפל...
כל הבירורים שעשינו,לא נצצא כלום...
עכשיו על קלקסן אמפירי...
אבל כבר מתיאשת..
לצפיה ב-'שום דבר שנגיד לא ירגיע אותך'
שום דבר שנגיד לא ירגיע אותך
24/12/2018 | 13:23
כי עם הסטוריה כזאת אין פלא שאת לחוצה, אבל בכ"ז... - יש לך דימום קל. זה קורה להמון נשים בהריון! זה מלחיץ, מציף מחשבות שליליות - אבל זה עדיין לא אומר כלום! יכול להיות שזו המטומה קטנה ובכל מקרה בשלב הזה אין ממש מה לעשות חוץ מלאחל לעובר האמיץ בהצלחה ולשלוח מחשבות חיוביות.
באמת, אין להסיק כלום מדימום קטן. אולי זה רק דימום כתוצאה מהבדיקה של אתמול.
מאחלת לך סוף טוב והרבה שלווה.
תעדכני.
לצפיה ב-'דימום יכולה להיות מכמה סיבות'
דימום יכולה להיות מכמה סיבות
24/12/2018 | 13:56
לא חייב להיות בגלל הפלה, יכול להיות שאת צריכה יותר תמיכה, בדקת פרוגסטרון?
עדיין לא להספיד,עדיין יכול להיות הריון תקין והכל יהיה בסדר.
בהצלחה.
לצפיה ב-'אני בעקרון בלי תמיכה כי זה היה טבעי'
אני בעקרון בלי תמיכה כי זה היה טבעי
24/12/2018 | 15:25
6
רק עם אוביטרלים..
האם הייתם לוקחים על דעת עצמכם ( כי כבר אין עכשיו בדיקות דם) כדור פרוגרסטרון ( יש לי דופסטון בבית)
לצפיה ב-'לא הייתי לוקחת על דעת עצמי'
לא הייתי לוקחת על דעת עצמי
24/12/2018 | 16:07
אני מאוד יקית בדברים האלה...

לצפיה ב-'היית אצל הרופא? '
היית אצל הרופא?
24/12/2018 | 17:55
3
לצפיה ב-'לא.אולי בגלל ההלם לא הגעתי בסוף'
לא.אולי בגלל ההלם לא הגעתי בסוף
24/12/2018 | 18:33
2
מחר אלך. בתקווה שאולי זה יפסק?
לקחתי על דעת עצמי דופסטון אחד...
כלומר קראתי שאין בעיה עם זה.. 
לא יודכת אם זה עזר או לא..
כלכך מבואסת מהמצב
לצפיה ב-'שולחת אנרגיות חיוביות וכוח'
שולחת אנרגיות חיוביות וכוח
24/12/2018 | 20:16
יש לך רופא שאת יכולה לחייג אליו? אם כן, אני במצבים כאלו לגמרי מתקשרת.....
ואם לא, גם ככה כבר לקחת דפוסטון, זה הזמן לעשות דימיון מודרך או לחשוב איך את נותנת כוח לעובר/ים שנמצאים שם שישארו עוד הרבה הרבה שבועות
תפילות גם עוזר למי שמאמין וגם למי שלא ;)
מחכה לשמוע בשורות טובות
לצפיה ב-'מה שלומך היום? מה מצב הדימום? עדכני אחרי הרופא'
מה שלומך היום? מה מצב הדימום? עדכני אחרי הרופא
25/12/2018 | 09:55
לצפיה ב-'גם אני חצי טבעי'
גם אני חצי טבעי
25/12/2018 | 09:42
רק עם אוביטרל, אבל בכל זאת קיבלתי ימבה הורמונים, אני עם אוטרוגסטן 3*200 ביום ואחת לשבוע זריקה של פרוגסטרון רטייד ושני כדורים של אסטרופם.
ממליצה לך כן לקחת לפחות פרוגסטרון ולעשות בדיקת דם.
גם אם זה חצי טבעי, בגלל שזו החזרה של מוקפאים, עדיין יש סיכונים.
מאחלת לך המשך הריון עגול וקל.
לצפיה ב-'הלואי ויש שם עובר לוחם ועקשן'
הלואי ויש שם עובר לוחם ועקשן
25/12/2018 | 09:49
שמחזיק בכוח. אולי זה דימום של העובר שלך שמשתרש עמוק יותר ברירית? מחזיקה אצבעות לבשורות טובות.
לצפיה ב-'ציסטות אחרי דיכוי סינרל ופרוגינובה'
ציסטות אחרי דיכוי סינרל ופרוגינובה
23/12/2018 | 10:44
12
אחרי ביוץ לקחתי שבועיים סינרל (לדיכוי) ושבוע פרוגינובה. הווסת לא הגיע במועד, היום באולטרסאונד הרופא ראה ציסטה ענקית 44х36 ממ וזקיק ענק של 19ממ (איך לפני המחזור? כנראה גם ציסטה). לפני ביוץ הכל היה טבעי בלי זריקות, עשיתי כמה מעקבים לפני ביוץ, לא היו כלל ציסטות. ממה  הן נוצרו-מבסינרל ופרוגינובה??האם ומתי מניסיון שלכן הן יעלמו? איזה דכאון...נדפק לי הסבב בגיל 43.7.
לצפיה ב-'היה לי משהו דומה בסס הקודם'
היה לי משהו דומה בסס הקודם
23/12/2018 | 12:57
1
אני התחלתי פרוטוקול ארוך עם דקקפטיל (3.75) ולמעשה לקחתי אותו אומנם ביום ה-21, אבל לפני שהתרחש ביוץ. זה יצר אצלי ציסטות. בגלל שמימלא הייתי בפרוטוקול ארוך והייתי אמורה להתחיל להזריק רק לאחר המחזור שבא לאחר מכן הן קטנו במהלך המחזור . ביום ה-3 למחזור התחלתי עם מונפור במינון נמוך והציסטות נעלמו. את לפני מחזור, המחזור אמור להעלים או להקטין אותם. חכי לסוף המחזור, לא בטוח שהסבב אבוד.
לצפיה ב-'תודה רבה. מחכה לתשובה מהמרפאה'
תודה רבה. מחכה לתשובה מהמרפאה
23/12/2018 | 13:20
לא מבינה איך בשבועיים הציסטה גדלה למימדים כאלה..
לצפיה ב-'לי הייתה ציסטה די גדולה אחרי דיכוי עם דקפפטיל'
לי הייתה ציסטה די גדולה אחרי דיכוי עם דקפפטיל
23/12/2018 | 13:07
4
המשכנו להזריק את הדקפפטיל גם לאורך המחזור ולמעשה התחלתי את הגירוי ( עם גונאל) רק ביום 8!! כמובן שזה היה נראה לי הזוי בזמנו, אבל זרמתי עם הרופא... ובינתיים הציסטה קטנה (לאיטה מאוד יש לומר)
שאיבה ביום 16 (ביוץ טבעי אצלי ביום 11), 2 עוברי יום 3 קפואים, אחד בלוצטויסט שהיה לא אופטימלי להקפאה, אבל עכשיו בועט לי בבטן בשבוע 34

לצפיה ב-'תודה רבה. מקווה '
תודה רבה. מקווה
23/12/2018 | 13:25
שהמחזור יתחיל ומצב ישתפר. אני מאוד לחוצה מבחינת הזמנים, כי יש לי נסיעה ב 17.01. התלבטתי האם לעשות סבב, במרפאה היו בטוחים שאספיק. ועכשיו הציסטה הזאת :(.
טוב שלא הקפיאו לך את הבלסטו :)
לצפיה ב-'לא ייאמן'
לא ייאמן
23/12/2018 | 13:28
2
למה לא היה אופטימלי להקפאה?
לצפיה ב-'לא זוכרת.. זה עניין של חלוקת תאים..'
לא זוכרת.. זה עניין של חלוקת תאים..
23/12/2018 | 13:39
1
בגלל שבהפשרה מאבדים תאים, לא מקפיאים עוברים יום 5 שלא התחלקו למספיק תאים... אני קיבלתי טלפון מד"ר חסון ב9:30 שיש עובר יום חמש אחד שאי אפשר להקפיא אבל אפשר להחזיר, ותוך שעה הייתי באסותא ראשון אחרי החזרה...
בכלל בסבב הזה למדתי לא לסמוך על האינטואציות שלי שמבוססות על כלום ולהקשיב למי שמבין...
לצפיה ב-'גם אני מטופלת אצלו'
גם אני מטופלת אצלו
23/12/2018 | 21:41
לצפיה ב-'ציסטות'
ציסטות
23/12/2018 | 18:54
4
הייי... יש מצבים בהם נוצרות "ציסטות פונקציונאליות" בעקבות השימוש בגונדוטרופינים ובתרופות השונות. 
ציסטות יכולות להיווצר ונוצרות גם במחזור רגיל וטבעי לפעמים והן נובעות מתפקוד השחלה (ונספגות מעצמן). בגירוי גבוה יותר של השחלה ע"י הטיפול הציסטות יכולות להיווצר בצורה חזקה יותר. בד"כ משנים את הפרוטוקול בהתאם ע"מ לאפשר לשחלה "לנוח" ולתת להן להפסג מעצמן אם זה אכן המצב. מבאס ובהצלחה!
לצפיה ב-'תודה רבה. אבל זה מה שמוזר-לא טופלתי '
תודה רבה. אבל זה מה שמוזר-לא טופלתי
23/12/2018 | 22:51
3
בגונדוטריפינים החודש. רק דיכוי אחרי ביוץ טבעי, שלהפך אמור לדכא ציסטות... 
לצפיה ב-'סינרל וציסטות'
סינרל וציסטות
24/12/2018 | 10:09
2
נכון, אבל א. זו אחת מתופעות הלוואי שלו וב. אולי בגלל שסינרל הוא GNRH אגוניסט - ז"א מייצר דיכוי ע"י זה שבשלב הראשון דווקא "סוחט" את ההיפופיזה וגורם להפרשה גבוהה של LH וFSH (גונדוטרופינים), אם השחלה הייתה רגישה לזה, אולי זה עורר את הציסטות. 
בסופו של דבר בהחלט נוצר עיכוב אבל זה לוקח זמן ובשלב הראשון דווקא יש עליה בהורמונים. כדאי לבדוק. 
בכל מקרה, מבאס שצריך להפסיק כדי לתת להן לעבור אבל הרבה פעמים דווקא ההפסקה יוצרת תגובה טובה יותר אז - בתקווה רבה :) 
לצפיה ב-'תודה. הפסקה בגילי מלחיצה אותי. הרופא'
תודה. הפסקה בגילי מלחיצה אותי. הרופא
24/12/2018 | 11:29
1
בכלל לא התרגש מהציסטה, והנחה להמשיך סינרל... קיבלתי היום מחזור, אבל הוא ממש חלש מהרגיל. אסטרדיול היה אתמול 680, כלומר גבוה בשביל שיתחיל מחזור, אז בכלל כל זה מוזר.
לצפיה ב-'בהחלט מבאס!'
בהחלט מבאס!
24/12/2018 | 12:42
זה באמת מבאס אבל אולי זה באמת לטובה אם הייתה תגובה שכזו....:/
אולי הוא לא התרגש כי בעצם עכשיו את כבר בשלב של דיכוי (בהתחלה היה דווקא עירור) אז מבחינתו זה פשוט להמשיך את העניין, עכשיו שיש דיכוי, עד שזה יספג. 
האסטרדיול באמת גבוה קצת לתחילת מחזור... מוזר אבל אולי נובע מעצם הלקיחה של הפרוגינובה - שהיא אסטרוגן
לצפיה ב-'החזרת מוקפאים'
החזרת מוקפאים
23/12/2018 | 22:10
4
היי בנות מה שלומכן? השבוע אחזיר מוקפאים.. רק שהתכנון של הרופא שלי היה להפשיר שלושה מוקפאים ולגדל אותם לבלסטוצסטים ולהחזיר אחד שישרוד ואם גם השאר ישרדו להקפיא.. היום החליט להפשיר אחד ולהחזיר אותו ביום שלוש.. ששאלתי על ההחלטה אמר שקצת לחוץ להחזיר בסופש ולכן מחזיר יום 3.. לא כ"כ הבנתי את הקשר ולא נעים לי לשאול שוב.. (ציבורי) מה דעתכן? בת 25 החזרת מוקפאים ראשונה. (בפגישה שהייתי אצלו אמר שרוצה לגדל לבסלטוציט כדי לא לטרטר אותי עכשיו חצי שנה בטיפולים... תודה רבה
לצפיה ב-'לעובר יום 3 יש סיכוי טוב בהרבה לגדול אצלך ברחם'
לעובר יום 3 יש סיכוי טוב בהרבה לגדול אצלך ברחם
24/12/2018 | 05:33
מאשר לגדול במעבדה.
אבל.. גידול במעבדה זה דרך לנפות את העוברים "הפחות איכותיים" שהסיכוי שלהם נמוך יותר.

אפשר להגדיר זאת כך- החזרה של בלסטו- סיכוי גבוה יותר להשרשה (כי העובדה שהעובר שרד מראה שהסיכוי שלו להשתרש גבוה), אבל סיכון גבוה יותר שתצטרכי שאיבות נוספות.. כי מבזבזים עוברים במעבדה כי התנאים פחות אידיאליים מאשר ברחם.

בקיצור- הדעות חלוקות אם עדיף להחזיר עובר יום 3 או 5. זה לא בהכרח פחות טוב להחזיר עובר יום 3.
לצפיה ב-'בגלל שזה ציבורי אני מניחה שהחזרה של יום 5 אמורה ליפול על '
בגלל שזה ציבורי אני מניחה שהחזרה של יום 5 אמורה ליפול על
24/12/2018 | 06:42
סופ"ש ושלזה הוא התכוון.
גם לי רצו לגדל עוברים ליום 3, אבל בגלל שהשאיבה הייתה ביום שישי וביום שבת לא מסתכלים על העוברים אז פספסו את שלב ההפריה ולא ראו אם ההפריות היו טובות או לא ולכן המשיכו לגדל אותם עד יום 5 כדי שיוכלו לבחון אותם יותר לעומק. אז איבדתי המון עוברים שלא שרדו ליום 5 אבל אולי היו שורדים ברחם אבל מה לעשות, אלו חסרונות הציבורי...
באופן אישי, ואני ממש לא מבינה בזה לעומק אבל מאיך שזה נשמע, אני מעדיפה דווקא את האפשרות השניה. בהפשרה העוברים מאבדים תאים והיא פוגעת בהם, להפשיר, לגדל (ולא בטוח שיגדלו), להקפיא ולהפשיר שוב... נשמע לי קצת מסוכן.
בהצלחה!
לצפיה ב-'אממ... אצלי דווקא הניסיונות לגדל בלסטו ממוקפאים גרמו לטירטור'
אממ... אצלי דווקא הניסיונות לגדל בלסטו ממוקפאים גרמו לטירטור
24/12/2018 | 08:42
1
אצלי הניסיונות לגדל בלסטו ממוקפאים כשלו, או שהם לא גדלו או שגדלו מעפנים ולא יצא לי מזה כלום חוץ מ״חצי הריון״ אחד כושל שלא התפתח והסתיים ללא דופק בשבוע 7. 
לעומת זאת כשהפשירו עוברי יום 3 והחזירו מיד - נקלט הריון תקין והתוצר שלו חגג שנה לאחרונה.
העניין הזה של בלסטוציסטים מאוד אופנתי אבל צריך לזכור שזה מבוסס על מחקרים מחו״ל ושם יש מעבדות אחרות ותנאים אחרים (אין חיה כזאת מימון טיפולי פוריות לכולם עד גיל 45, למשל, וזה לגמרי משנה את תנאי העומס והעבודה במעבדות). זה גם מאוד תלוי באישה ובעוברים, יש כאלה שלא אוהבים לגדול ליום 5 במעבדה אבל גדלים יופי ברחם.
בהצלחה!
לצפיה ב-'אצלי הפשירו ארבעה עוברי יום 3'
אצלי הפשירו ארבעה עוברי יום 3
24/12/2018 | 08:58
אחד החזירו באותו יום כדי שתהיה בטוח החזרה ואת שאר השלושה המשיכו לגדל ליום 5, אחד גדל והחזירו גם אותו והשניים האחרים לא שרדו. מההחזרה הכפולה הזו אני מצפה לילדה בחודש הבא (:
לצפיה ב-'יום 8 להחזרת בלצוסיסט מוקפא'
יום 8 להחזרת בלצוסיסט מוקפא
23/12/2018 | 14:40
6
היי יקרות
ביום ראשון האחרון האחזרתי בלצוסיסט מוקפא יום 5
ההחזרה היתה על בסיס טבעי גם בלי אוביטרל
אני עם תמיכה של 2 אנדומטרין ביום
מתי לדעתכן יכולה לעשות ביטא?
ההמתנה קשה, עצבנית עם הרבה מצבי רוח מהאנדומטרין ומהתמיכה :) גם לכן יש "פיוז קצר" מהאנדומטרין?
לצפיה ב-'ממליצים לעשות אחרי 10 ימים'
ממליצים לעשות אחרי 10 ימים
23/12/2018 | 14:44
1
אבל אני עשיתי כבר אחרי 6 ימים ואחרי 8 ימים ואחרי 10 ימים (בטא עלתה יפה).
אז אם אין לך סבלנות, אפשר לעשות כבר מחר.
9 ימים אחרי החזרת בלסטו, זה אומר 14 ימים אחרי הביוץ. זה כבר ייתן לך תשובה מדויקת.
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה רבה יקרה '
תודה רבה יקרה
23/12/2018 | 19:17
מקווה שגם לי זה יהיה חיובי ������������
לצפיה ב-'נראה לי שמחר את כבר יכולה לעשות'
נראה לי שמחר את כבר יכולה לעשות
23/12/2018 | 15:22
3
למרות שאני מהמחמירים והולכת לפי הנחיות המרפאה (שהן עצמן מחמירות ביותר... 14 ימים מההחזרה, ללא קשר לגיל העובר).

יש לי פיוז קצר מהאנדו' אבל לא בגלל ההורמונים, אלה כי זה דוחה אותי, מה גם שאני מקבלת 3 ביום אז אין לי הפוגות מהנזילות המגעילות  האלה...
לצפיה ב-'עשיתי ... יצא שלילי :('
עשיתי ... יצא שלילי :(
24/12/2018 | 17:29
2
לצפיה ב-'באסה :( חיבוק גדול'
באסה :( חיבוק גדול
24/12/2018 | 19:24
1
לצפיה ב-'תודה רבה אהובה'
תודה רבה אהובה
24/12/2018 | 19:56

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ג'הארה דולה - בית מפנק ללידה טבעית
ג'הארה דולה
ד
מתקשים בפוריות?
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה