לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2669326,693 עוקבים אודות עסקים

פורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום הינו פורום תמיכה.  הייעוץ בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי.
אנא קראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בפורום.
גלישה נעימה
המשך >>

לצפיה ב-'כמה מילים לעידוד'
כמה מילים לעידוד
08/07/2018 | 11:25
4

כמה מילים לעידוד - באהבה לכל אחת ואחת פה.
המסע שלי לקח 4.5 שנים. מהרגע שהפסקתי גלולות (יחי התמימות) ועד הרגע ששמו לי את הקטנה על החזה בחדר הלידה.
מסע ארוך. מתיש. קשה. לא חשבתי שאצטרך לעבור אותו. והיו רגעים שלא חשבתי שאצליח לעבור אותו. (וכ"כ הרבה רגעים של לנסות להבין למה דווקא אני צריכה לעבור אותו).
מי כמוכן תבינו מה שאני מנסה להגיד....
עברנו הכל במסע הזה - למדנו על עצמנו דברים שילוו אותנו כל החיים.
אני יודעת שאם הזוגיות שלנו עמדה בזה, היא כנראה אפילו יותר חזקה ממה שחשבנו.
ואולי רק זה היה שווה את הכל.

הרופא אמר לי בהחזרה האחרונה: אנחנו צריכים רק עובר אחד טוב שיקלט. אני בכיתי. אבל הוא צדק.
העובר(ית) היחידה שהחזרנו הצליחה להפוך לתינוקת מקסימה וחמודה (שאני מוכנה לוותר על כל שעת שינה בשבילה).

מאחלת לכל אחת מכן שתגיע לעובר הזה שיקלט. שימשיך. שיבעט לה בפנים. שיעשה אותה אמא מאושרת ובריאה.
ובינתיים - תתנו לעצמכן להרגיש. תבכו. תכעסו. תקנאו באחרות (הכל זה רגשות שאי אפשר להתכחש אליהן). אבל אל תפסיקו לקוות, להאמין, לשמוח ולהנות מהרגעים הקטנים. אתן בדרך לשם. אל תוותרו על החלום שלכן.

באהבה.
אמא חדשה בת חודשיים.
שרק רוצה להגיד לכן תודה שאתן קיימות ושהיא לא הרגישה לבד במסע הזה. וזה נתן לה כוחות ענקיים.

לצפיה ב-'תודה שחלקת. הייתי צריכה את זה.'
תודה שחלקת. הייתי צריכה את זה.
08/07/2018 | 12:47
והכי אהבתי, איך שאת מכירה גם בדברים הטובים, שהטיפולים מצמיחים. בעיקר החברות העמוקה עם הבעל, החוזק והעוצמות שאנחנו מפתחות וגם דבקות במטרה וסירוב לוותר עליה. 
לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
08/07/2018 | 20:39
נחת, ותהני מכל רגע, הרווחת את זה ככ ביושר! שאושר ושמחה יהיו מנת חלקך מעתה והלאה.
לצפיה ב-'מרגש, מזל טוב '
מרגש, מזל טוב
08/07/2018 | 20:49
לצפיה ב-'מזל טוב והרבה נחת, רק שמחות..'
מזל טוב והרבה נחת, רק שמחות..
09/07/2018 | 00:45
לצפיה ב-'ביוץ לאחר היסטרוסקופיה אבחנתית'
ביוץ לאחר היסטרוסקופיה אבחנתית
08/07/2018 | 18:23
היי בנות, תיאמתי תור לביקורת היס אבחנתית (לאחר ניתוחית שעברתי ) בדיוק באותו היום שאני מתחילה לבייץ..כלומר היום ה 10. לא היו לרופא תורים מוקדמים יותר, שכן הייתי מעדיפה לא לחכות עם הבדיקה לרגע האחרון. האם יש כאן עוד בנות שעשו את הבדיקה באותו היום וכמה שעות אחרי זה ניסתה להיקלט? אני שואלת כי אני לא יודעת אם זה ישבש את הקליטה, ובגלל שמחדירים לרחם נוזל..אודה לתשובתכן. 
לצפיה ב-'סקר טיפול זוגי בתקופת טיפולי הפוריות'
סקר טיפול זוגי בתקופת טיפולי הפוריות
07/07/2018 | 23:26
3

1. האם יצא לכן להיעזר בטיפול זוגי (אצל עו"ס או פסיכולוג) בעקבות טיפולי הפוריות?
2. באיזו מסגרת ? פרטית/קופת חולים.
3. האם לדעתכן חסר שירות כזה? כן/לא
4. האם הייתן מעוניינות ללכת שלטיפול זוגי בתקופת טיפולי הפוריות? כן/לא

לצפיה ב-'היי'
היי
08/07/2018 | 09:25
לא נעזרים כי רוב התקציב הולך לטיפול אך היתי רוצה שנאבד את הכל בצורה מסודרת זה רק יחזק אותנו ויפחית את המתחים שיש
לצפיה ב-'עונה'
עונה
08/07/2018 | 09:31
1. האם יצא לכן להיעזר בטיפול זוגי (אצל עו"ס או פסיכולוג) בעקבות טיפולי הפוריות? לא, וחבל :)
2. באיזו מסגרת ? פרטית/קופת חולים. הלכתי לבד לפסיכולוגית בשירותי בריאות הנפש באיזור שלי, שבדיוק פתחו מרפאה המיועדת למטופלות פוריות
3. האם לדעתכן חסר שירות כזה? כן/לא כן
4. האם הייתן מעוניינות ללכת שלטיפול זוגי בתקופת טיפולי הפוריות? כן/לא כן, וגם אחרי ...
לצפיה ב-'.'
.
08/07/2018 | 16:57
1. לא
3. מאמינה שיש הרבה אנשים שחסר להם
4. לא מאמינה בטיפול פסיכוטרפי עבורי , רק בתרופות. חבל שעוד לא המציאו איזה תרופת פלא לאנשים שעוברים טיפולי פוריות, כדור פלא שמחסל את כל התסכול והקושי בהתמודדות עם הטיפולעם. 
לצפיה ב-'חדשה פה ורוצה לשאול אתכן..איך מתחילים את התהליך?'
חדשה פה ורוצה לשאול אתכן..איך מתחילים את התהליך?
06/07/2018 | 02:33
27
היי לכולן,
אז אני חדשה פה נעים מאוד.
בקצרה זהו סיפורי: בת 39, רווקה, לא בזוגיות.
הלחץ מהמצב של לרצות ילדים התחיל כבר לפני כמה שנים אבל לאחרונה הוא ממש מייאש. עצוב לי לחשוב שלא אזכה להריון, לידה ולהיות אמא לעולם..הכמיהה לילד היא דבר עצום.

אני לחלוטין לא יודעת מה מצבי מבחינת פוריות אבל מכל מיני סימנים מסביב אני מניחה שיש בעיות הורמונליות כלשהן. וחוץ מזה הדבר הברור שמהווה בעיה זה הגיל שלי..

אני חושבת כבר המון זמן על הקפאת ביציות (לא מופרות) בתקווה שבקרוב אזכה לזוגיות ולפרטנר שאוכל להביא איתו ילד לעולם.

אז איך מתחילים דבר כזה בכלל? אני קודם כל צריכה בדיקה רפואית מקיפה כי לא ביקרתי אצל רופאת הנשים כבר שנים ארוכות ולא עשיתי בדיקות דם בכלל.
איזה בדיקות כדאי לעשות לשם התחלה ולאיזה מומחה/מומחית אתן ממליצות לי ללכת?
נ.ב. אני בקופת חולים כללית אבל גם רופאים פרטיים (יש לי גם ביטוח משלים וביטוח פרטי שכולל כל מיני עניינים של פריון..)
+ מתגוררת באזור ת"א

תודה

לצפיה ב-'רק לגבי הקפאת ביציות'
רק לגבי הקפאת ביציות
06/07/2018 | 14:12
10
בגיל 39 לא הייתי מקפיאה ביציות לא מופרות אלא רק עוברים (ביציות מופרות מתרומת זרע). ביציות לא מופרות לא באמת יכולות להבטיח לך הריון עתידי בגיל הזה וחבל לדעתי לעבור את התהליך הזה ולהוציא כל כך הרבה כסף סתם.
לגבי איך מתחילים נחכה שהמומחיות שבתהליך של טיפולים לאמהות יחידנית פה בפורום יגיעו ויש גם פורום לאמהות יחידניות בתפוז שגם בו יש הרבה נשים שיוכלו לתרום לך מהידע שלהן. בהצלחה.
לצפיה ב-'אני חוששת שאם אקפיא עוברים ולא ביציות.. זה יגרום ל..'
אני חוששת שאם אקפיא עוברים ולא ביציות.. זה יגרום ל..
06/07/2018 | 22:43
5
לבן זוג עתידי לחשוש מלהכנס לקשר איתי.
הבנתי באמת שיש סיכוי רב יותר להקלט אם מדובר בעובר שהוקפא מאשר לביצית אבל לא ברור לי אם מדובר בפוטנציאל הרבה הרבה יותר גדול שזה ממש משמעותי?

מה עם להקפיא גם ביציות לא מופרות וגם עוברים? אפשרי? ברור לי שזה מורכב יותר מבחינה מעשית- (עלות גבוהה יותר) אבל האם גם כיותר סיכון בהוצאת הביציות עצמן כי צריך  יותר  טיפולים והזרקות וכו'?

תודה
לצפיה ב-'השאלה אם מקפיאים ביציות בגיל 39 ? נראה לי שלא '
השאלה אם מקפיאים ביציות בגיל 39 ? נראה לי שלא
07/07/2018 | 10:01
1
את נזכרת מאוחר מידי. ולכן אם את רוצה ילד - זה הזמן לקבל החלטה. רוצי לרופא פיריון ובררי עם רופא מה האופציות שעומדות לפניך לאור נתונייך. אני מציעה לך להבין שכל דקה היא חשובה בגילך בייחוד עד גיל 40. ולכן מציעה לך להחליט מה את רוצה ? לחכות לבן זוג? או להביא ילד ? את יכולה להתחיל תהליך ותוך כדאי להכיר וזה נפלא ואת יכולה להחליט שזוגיות חשובה לך יותר והכל לגיטימי וזו החלטה שלך בלבד. אבל !! הגוף לא מתיישר עם ההחלטות שלך ואת צריכה לקחת את זה בחשבון . בהצלחה 

לצפיה ב-'באתר של משרד הבריאות כתוב עד גיל 41. ומצד שני באתר מכבי 39'
באתר של משרד הבריאות כתוב עד גיל 41. ומצד שני באתר מכבי 39
07/07/2018 | 16:12

אני טרם בת 39 (יש עוד כמה חודשים) אז אולי אני בדקה ה-99 אם אכן מדובר בגיל 39.
(אם מישהי יודעת בבטחון עד מתי אשמח לדעת)
לא יודעת אם זה קשור אבל אני בקופ"ח כללית. הגיוני יותר שמה שכתוב באתר של משרד הבריאות הוא הנכון אבל אני בספק שבמכבי ירשמו סתם 39. כנראה עקב הוועדות שהיו בנושא הקפאת ביציות משהו השתנה במשרד הבריאות ולא עדכנו באתר..

לצפיה ב-'החלטות'
החלטות
07/07/2018 | 11:36
2
ההחלטות האלה מאד קשות, ואני מכירה את הדילמה. בת 38 וגם רווקה - אבל אני בסוף קיבלתי החלטה לנסות להביא ילד, לא לחכות
נראה לי שהשלב הראשון, והכי חשוב, זה להבין מה המצב ולהתייעץ עם רופא, לראות מה האפשרויות שעומדות בפנייך. הבעיה היא שהתורים לרופאים הנחשבים הם רק לעוד הרבה זמן. מה שהייתי עושה:
* קובעת תור לאחד הנחשבים
* במקביל קובעת תור לרופא אולי פחות נחשב אבל שיש לו תור יחסית יותר קרוב
* והכי חשוב - מתחילה לעשות את הבדיקות. חלקן ודאי אפשר לקבל גם מרופא נשים, לפחות לבדוק הורמונים (בייחוד FSH) ביום השלישי למחזור. זו אולי לא הבדיקה המדוייקת ביותר, אבל היא תתן לך מושג. אולי רופא נשים יכול לתת לך הפנייה גם לאולטרסאונד וגינלי לבדיקת מספר הזקיקים. בדיקת AMH אפשר לעשות באופן פרטי
* לפני שהתחלתי את התהליך, הנחתי שמחזור בהכרח מעיד על ביוץ. זה לא המצב - הייתי מתחילה גם לעקוב אחרי ביוץ עם מדידת חום ובדיקות ביוץ ביתיות, כדי לדעת האם את מבייצת ומה הזמן בין הביוץ למחזור. ובכלל עוזר להתחיל להכיר את הגוף.

הדבר הכי מתסכל זה שפתאום צריך לבחור בין סיכוי לילד וסיכוי לזוגיות. אין תשובה נכונה. מבחינת הסיכוי לילד, הסיכויים הכי גבוהים אם פשוט תתחילי לנסות, אח"כ הקפאת עוברים ואח"כ הקפאת ביציות. מבחינת הסיכוי לזוגיות זה אולי הפוך. ואי אפשר באמת לדעת מה יהיה הסיכוי לכל אחד מהם בכל בחירה.
בגיל 35 התלבטתי אם להקפיא ביציות ובחרתי שלא - ממה ששמעתי הגעתי למסקנה שזה פשוט לא עובד מספיק טוב. יש אפשרות להקפיא גם ביציות וגם עוברים, בשביל השקט הנפשי שלך, אבל יכול להיות שתצטרכי כמה סבבים של שאיבה, זה תלוי במצב הביציות שלך.

בקיצור - זה מצב לא פשוט, ולפני שאת מקבלת החלטות, הייתי מנסה לגלות כמה שיותר מידע כדי שההחלטה תהיה מושכלת.
לצפיה ב-'לגמרי לגמרי החלטות קשות. אני מניחה שזה הדבר הכי נכון'
לגמרי לגמרי החלטות קשות. אני מניחה שזה הדבר הכי נכון
07/07/2018 | 16:24
1
לעשות - לפעול קודם כל למען סיכוי לילד. אני אאבד את הסיכוי לתמיד אם לא אתחיל עכשיו ובגלל זה רוצה ללכת על זה בכל הכוח.
כרגע יהיה הכי נכון להקפיא קודם עוברים ואחר כך ביציות כדי שהרעיון שאולי יש סיכוי קטן שזה יהיה ילד "שלנו" יתן לי כוחות לעבור את התהליך.
יום ראשון אקבע תורים כפי שהמלצת וגם לרופאת נשים כדי לקבל הפניות לבדיקות. (יש המלצה על רופאים שהם נחשבים הכי מומחים? אפשר גם בפרטי)
הגיע הזמן לקנות מד חום ולבדוק ביוץ (יש המלצה לבדיקה מסויימת שאומרים שהיא אמינה יותר?)
תודה

לצפיה ב-'בהצלחה'
בהצלחה
07/07/2018 | 17:49
וכל הכבוד על הגישה. הרגע הזה שבו ההכרה מכה מאד קשה. אצלי זה היה כשגיליתי שהFSH שלי גבוה, עד אז הייתי באשליה שודאי הכל בסדר.
אני חוששת שאני לא יכולה לעזור הרבה מבחינת המלצות, כי אני לא בארץ, אז לא היה לי ניסיון אישי, אבל בטח הרבה בנות בפורום יוכלו להמליץ. מבחינת רופאים פרטיים - יש הרבה המלצות, אבל מי ששמעתי עליו הכי הרבה המלצות (עוד הרבה לפני שהתחלתי את ההליך בעצמי) היה בר חוה. רק שהתורים אליו רחוקים-רחוקים.
בדיקת ביוץ - אני משתמשת גם בone-step, מהבדיקות פס שטובלים בשתן, וגם ב-clearblue. יותר קל לי עם הבדיקות כמו clearblue שאומרות בודאות כן/לא, במקום לנסות לפענח האם פס אחד יותר כהה מהשני. אז אני משלבת בין השניים - את הפס עושה בבוקר המאוחר ואת clearblue איך שאני קמה.

לצפיה ב-'לצערי עניין העלות הכלכלית של זה זה דבר שבמצבי לא חושבים עליו'
לצערי עניין העלות הכלכלית של זה זה דבר שבמצבי לא חושבים עליו
07/07/2018 | 16:07
3
ואני בכלל לא יודעת כלום לגבי העלות הצפוייה. אני מניחה שמדובר בסביבות ה- 30 אלף?
אם הבנתי דבר אחד בטוח מקראית התגובות פה זה שאין מצב שאני אקפיא רק ביציות ולא עוברים. מה שכן אני כן חושבת שאני רוצה לשמור לעצמי את "הרעיון" שיהיה לי סיכוי קטן שהילד יהיה מבן זוגי ולא תרומת זרע. גם אם זה סיכוי קטן זה יעזור לי נפשית לעבור את התהליך..
לצפיה ב-'זה 30000 שח לסבב אחד'
זה 30000 שח לסבב אחד
07/07/2018 | 16:17
2
לא כולל עלות תרופות...
תראי... ההמלצה היא להקפיא 20 ביציות...בגיל 36 (עם רזרבה נמוכה לגילי ) הגעתי ל 20 ביציות  בשלות (שהפכו ל 8 עוברים ברי החזרה) בארבעה סבבים.
תשאלי רופא אבל לדעתי אין בכלל אפשרות להקפיא ביציות אחרי גיל 35
לצפיה ב-'כמה ביציות בדר"כ ניתן להוציא בסבב אחד?'
כמה ביציות בדר"כ ניתן להוציא בסבב אחד?
07/07/2018 | 16:26
1
והאם זה כולל את החזרת העוברים ברי החזרה מאותן ביציות?
לצפיה ב-'אין לדעת! '
אין לדעת!
07/07/2018 | 19:50
זה מתסכל, אבל באמת אין לדעת. 
אפשר להוציא 9 ביציות ואפשר גם אפס. אל תחשבי על מספר. 
והצעה שלי - לכי על כניסה להריון, אם תמצאי בן זוג עתידי והוא לא ירצה אותך בגלל הילד, שילך לחפש לעצמו מישהי אחרת. 
לצפיה ב-'נשמע לי חסר טעם ...'
נשמע לי חסר טעם ...
07/07/2018 | 11:06
3
אם כבר הקפאת עוברים, זה משהו שאת צריכה להיות סגורה עליו. נשמע לי מיותר להקפיא ביציות בגיל כזה ... מניסיון של חברות זה לא ממש עבד... בהצלחה 
לצפיה ב-'כנראה הייתי צריכה אתכן כדי להסגר על זה.'
כנראה הייתי צריכה אתכן כדי להסגר על זה.
07/07/2018 | 16:30
2
עד שנכנסתי לפורום ושומעתי אתכן הייתי די בדילוזיה שאוכל להקפיא רק ביציות. עד היום פשוט התכחשתי לזה שהסיכוי אפסי למרות ששמעתי על זה.
לצפיה ב-'זה בסדר ... רבות מאיתנו היו שם '
זה בסדר ... רבות מאיתנו היו שם
07/07/2018 | 16:32
1
מבינה אותך לחלוטין. דילמות שלקח לי הרבה זמן להתמודד איתן והרבה בכי ירד שם עם הויתורים שאנחנו הרווקות נאלצות לעשות בסיטואציה הקשה הזו. הכי חשוב שעכשיו את מבינה מול מה את עומדת ותעשי מה שאת יכולה בשביל לפעול מהר. 
לצפיה ב-''
07/07/2018 | 16:41
לצפיה ב-'החלטה לא פשוטה, אבל את באמת כבר בגיל שצריך להחליט...'
החלטה לא פשוטה, אבל את באמת כבר בגיל שצריך להחליט...
07/07/2018 | 11:47
4
אני לא בטוחה שאפשר להקפיא ביציות לטובת שימור פוריות בשלב הזה,
אבל כן אפשר להקפיא עוברים, חשבת להיות אמא יחידנית?
אני כזו... בגיל 39 התחלתי טיפולים ובגיל 41 ילדתי את הילדונת שלי.
אני מאמינה שאם יגיע הבן זוג המתאים הוא יקבל אותי ואת הילדה שלי,
ובכל מקרה לא אפסיד את האמהות.
בגיל שלנו סביר להניח שגם אם תכירי בן זוג, כבר תקבלי אותו עם ילדים משלו....

לגבי הקפאה גם וגם, זו שאלה למחלקה בה תהיי מטופלת,
אבל באמת שכדאי לך להתחיל להריץ עניינים, זה לוקח זמן.

בהצלחה
*אני לגמרי משוחדת, אבל תחשבי על הורות יחידנית... לא לכולן זה מתאים,
אבל למי שכן.. זה שווה הכל.

לצפיה ב-'לא חושבת שאוכל להיות אמא יחידנית - יש לי בעיה רפואית מגבילה'
לא חושבת שאוכל להיות אמא יחידנית - יש לי בעיה רפואית מגבילה
07/07/2018 | 16:39
3
אז הסיפור לא פשוט כ"כ.
בדיוק בסוף שנות ה-20 כשחשבתי שהגיע הזמן להתיישב עם בן זוג ולהביא ילדים עברתי תאונת דרכים שהסתבכה ולא הסתיימה למעשה עד היום.
מאז עברתי ועוברת שנים של שיקום וכיום אני מתפקדת באופן חלקי לגמרי ומתקשה מאוד בעצמי וכל הזמן במלחמות.
אומנם אני נתמכת במשפחה אבל ההורים בבעיות רפואיות משלהם ולא בטוח עד כמה יוכלו לתמוך בי אז בטח ובטח שלא יודעת כמה יוכלו לתמוך עם הילד.
לא יהיה נכון מצידי להביא ילד לעולם כשאני יודעת שבגלל מצבי הוא לא יקבל אמא נורמלית. מילא לא אבא.
זה מצב מאוד מורכב. בגלל זה הדילמות פה קשות.

לצפיה ב-'אין לי תשובה אינפורמטיבית'
אין לי תשובה אינפורמטיבית
07/07/2018 | 22:51
רק רוצה לחזק אותך ולאחל לך הרבה הרבה הצלחה בכל דרך שתבחרי ללכת או שתיפתח בפניך
לצפיה ב-'הלוואי שיכולנו לעזור'
הלוואי שיכולנו לעזור
08/07/2018 | 11:02
אני חושבת כדאי לבדוק עם רופא פוריות טוב אם מבחינה גופנית את יכולה לשאת הריון כדי לדעת מה האופציות שלך כרגע.
חשבת על האופציה של הורות משותפת? אנחנו אף פעם לא יכולות לדעת אם ומתי בן זוג יגיע וגם הורות משותפת היא דרך להבטיח שלילד יהיה אבא שיהיה שותף מלא בגידול.
לצפיה ב-'הבנתי '
הבנתי
08/07/2018 | 14:04
ועדיין אני חושבת שכדאי להקפיא חלק כעוברים, בשביל להגביר את הסיכויי לילד,
כי מניסיון של חברה שהשתמשה בביציות המוקפאות - לא יצא מהן הריון,
ובסוף עברה עוד שאיבות והפריות... אז לקחת בחשבון שהנושא של הקפאת
ביציות עדיין לא מושלם.

תרגישי טוב, הרבה בריאות.

לצפיה ב-'בבקשה בבקשה המלצות על רופאים מומחים? בפרטי או פה'
בבקשה בבקשה המלצות על רופאים מומחים? בפרטי או פה
07/07/2018 | 16:43
6
זה יעזור לי מאוד לקדם את התהליך..
לצפיה ב-'בר חוה'
בר חוה
07/07/2018 | 19:44
4
ממליצה בחום על בר חוה. רופא בחסד עליון. התורים אליו די רחוקים, ולכן מומלץ לשריין תור בתקווה שעד שיגיע תורך כבר תוכלי לפנות אותו לטובת מטופלת אחרת, מהסיבה הכי טובה בעולם. בזמן הזה, כדי לא לבזבז זמן יקר פני לאחד מהרופאים העובדים במרפאתו של בר חוה, כך שתוכלי להקדים את תורך לבר חוה, במידת הצורך. רופא מומלץ שעובד עם בר חוה הוא ד"ר עידו אלדר. רופא מקסים וחכם (וגם נאה)
ממליצה להקפיא גם ביציות (ויפה שעה אחת קודם) וגם עוברים. הקפאת עוברים היא שיטה עם המון ניסיון והצלחות.

בינתיים, שוב, כדי לא לאבד זמן יקר, בקשי מרופא המשפחה פרופיל הורמונלי מלא ובצעי בימים 2-4 לווסת, עדיף כמה שיותר מוקדם. כדאי לבקש גם ספירת דם, כימיה בדם, נוגדנים לאדמת, צהבת ותפקודי בלוטת התריס.

זהו.
טוב שבאת לכאן.
שתהיה לך הצלחה מהירה
לצפיה ב-'הקדמת תור'
הקדמת תור
08/07/2018 | 00:33
3
כיוון שקבעתי תור לבר חוה לעוד המון זמן, אשמח לכל דבר שיכול לעזור להקדים את התור - איך קביעת תור לאחד הרופאים האחרים במרפאה יכול לעזור להקדים את התור? או שהתכוונת שאם קובעים לרופא אחר יש סיכוי שהתור יהיה מוקדם יותר?
ראיתי שעידו אלדר מקבל בכלליות ואני במכבי, או שהתכוונת לקבוע אליו תור פרטי?
תודה!

לצפיה ב-'ברגע שאת קובעת תור לאחד מהרופאים שעובדים עם בר חוה'
ברגע שאת קובעת תור לאחד מהרופאים שעובדים עם בר חוה
08/07/2018 | 11:38
אז את נפגשת עם רופאים תותחים ומוכשרים (ונאים ) וגם בר חוה עובר על כל פרוטוקול וזמין לכל שאלה.  כדאי לך לקבוע בהקדם.  הרבה בהצלחה לך
לצפיה ב-'וכמובן תרגישי טוב ושהכל יתגשם לך אמן!! '
וכמובן תרגישי טוב ושהכל יתגשם לך אמן!!
08/07/2018 | 11:43
1
לצפיה ב-'אקבע תור'
אקבע תור
08/07/2018 | 15:24
לא ידעתי שכך זה עובד. תודה :)
ומאחלת גם לך!
לצפיה ב-'רפואה שלמה מהרה מהרה'
רפואה שלמה מהרה מהרה
08/07/2018 | 00:17
אני ממליצה כדי לא בזבז זמן וכדי להוריד את עלות הרופא מהסכום העצום שאת משקיעה, להתקשר ליחידת ivf של אסותא רמת החיל ולקבוע עם אחד מרופאי הצוות. כולם תותחים, כולם מנוסים ואת מקבלת יעוץ של רופא פרטי ללא עלות ובטווח זמן סביר.
אם התורים במרכז בריאות האשה ארוכים את יכולה להוציא את ההפניות לכל הבדיקות הנדרשות גם מרופא משפחה.
בהצלחה
לצפיה ב-'הפסקת מחזור לאחר הפסקת גלולות כמעט שנה'
הפסקת מחזור לאחר הפסקת גלולות כמעט שנה
05/07/2018 | 13:57
9
בת 35 + 2. לאחר הלידה האחרונה ביולי 2016, נטלתי גלולות למניעת הריון וקיבלתי מחזור דמה לא אמיתי. החלטתי שאני רוצה להפסיק לקחת גלולות ולא להכניס יותר הורמונים לגוף.
באוגוסט האחרון הפסקתי ליטול גלולות ומאז לא מקבלת מחזור. 
פניתי לרופא נשים ונשלחתי לבדיקת ספירת דם ופרופיל הורמונלי. מצורפת. הבדיקות תקינות ומראות שאין ביוץ או מחזור באופק. הרופא לא יכול להסביר מדוע לא מקבלת וסת, אומר שלא מבייצת. הציע לקחת כדור ששוב זה להכניס הורמונים ומחזור דמה לא אמיתי. כמו שלקחתי גלולות. האם קרה למישהי?
הרופא לא יכול להחזיר מחזור, אבל בדק גם באולטראסאונד ולא רואה סיבה.
מה הייתם ממליצים לי לעשות?
לצפיה ב-'לפי ההורמונים את בסוג של דיכוי הורמונלי'
לפי ההורמונים את בסוג של דיכוי הורמונלי
05/07/2018 | 22:59
2
בהינתן שזה המצב, אפשר להחליט להמתין עוד קצת, או לקחת הורמונים.
לצפיה ב-'אפשר גם להיוועץ באנדוקרינולוג.'
אפשר גם להיוועץ באנדוקרינולוג.
05/07/2018 | 23:00
1
לצפיה ב-'תודה על המענה..'
תודה על המענה..
08/07/2018 | 07:29
החלטתי לקחת את המרשם של הכדורים שהגניקולוג נתן לי 21 יום, ולאחר מכן לראות שבאמת מקבלת מחזור בשבוע שלאחר מכן. למרות ששוב זה לא מחזור אמיתי וזה הורמונים, רק כדי לראות באולטראסאונד שזה משפיע. קבעתי תור לרופא ב- 5/8 מיד לאחר מכן..

לצפיה ב-'אני באותו מצב'
אני באותו מצב
08/07/2018 | 09:36
5
7 חודשים אחרי הלידה ואין מחזור באופק (לא מניקה ולא לקחתי גלולות, ומעולם לא היו לי שיבושים כאלה מחזור בעבר). הבדיקות ההורמונליות מאוד דומות לשלך, הרופאה שלי אמרה שהמערכת ההורמונלית שלי עדיין "רדומה" משום מה, והציעה לחכות עוד חודש-חודשיים ואם לא יקרה כלום היא תתן לי כדורים. בינתיים קיבלתי "חצי מחזור" (דליל מאוד וקצר מאוד) ומקווה שזה מבשר את תחילת ההתאוששות של הגוף... אני רוצה לחזור לטיפולים אחרי חגי תשרי, ומאוד לא רוצה להתחיל להלעיט את הגוף בהורמונים עוד לפני הטיפולים.
לצפיה ב-'נראה שהגוף שכח איך לבייץ..'
נראה שהגוף שכח איך לבייץ..
08/07/2018 | 11:18
2
אחרי כ"כ הרבה שנים שלקחתי גלולות וזה לא היה באמת מחזור אמיתי..
אחרי שהפסקתי לקחת הגלולות חשבתי שאני מנקה את הגוף ושהכול יחזור להיות טבעי מחזור אמיתי..
אבל עוד מעט שנה שאין לי מחזור בכלל.. כלום.
בנוסף אציין שירדתי במשקל לאחר שבהריון עליתי 25 קילו.. אז ירדתי הכול ואפילו יותר.. ואני נמצאת במשקל הכי נמוך שלי בעשר שנים האחרונות..
BMI 20 תקין ואוכלת מסודר, אבל בהחלט ירדתי באחוזי שומן ואני מתאמנת כל יום אירובי ורצה..
שאלתי את הרופא אם זה גם יכול להיות.. לא נתן תשובה בהירה.. כנראה גם הוא לא יודע..
מובן שהכול משפיע.. לחץ ומתח בעבודה.. קשיים וחרדות עם הילדים.. אוכלת תזונה מאוד מוקפדת עם מעט פחמימות ושומנים והתעמלות מוגברת..
בינתיים לוקחת הכדורים שנתן לי 21 יום ונראה בסוף החודש אם אקבל מחזור..
לצפיה ב-'לא בטוח שזה קשור לגלולות'
לא בטוח שזה קשור לגלולות
08/07/2018 | 13:51
1
אני לא לקחתי גלולות כבר שנים, ולפני ההריון והלידה המחזור שלי היה סדיר מאוד (למעט שיבושים קלים פה ושם שקרו בגלל הטיפולים). אפילו אחרי הפלה קיבלתי מחזור תקין מהר מאוד.
הרופאה שלי גם לא ידעה לתת הסבר חד משמעי, אמרה שיש קשר לסטרס, ואכן חוויתי המון סטרס בהריון ולאחר הלידה - הריון חרדתי מאוד, פטירה של אבא שלי כשהייתי בחודש שביעי, צהבת ילודים לבן המתוק שלי שלקחתי קשה מאוד, וכו'. אז אולי זה באמת קשור לסטרס...
לצפיה ב-'הכול יכול להיות.. אבל בתאכלס מה עושים'
הכול יכול להיות.. אבל בתאכלס מה עושים
08/07/2018 | 13:58
הרופאים לא יכולים להחזיר וסת טבעית..
אני אוכלת הרבה יותר שומנים ומשתדלת להוריד לחץ ..
אבל אין לי ככ מה לעשות אם זה שאין מחזור.
לצפיה ב-'נראה לי שכבר רשמתי לך בפורום המקביל שגם לי זה קרה'
נראה לי שכבר רשמתי לך בפורום המקביל שגם לי זה קרה
08/07/2018 | 11:38
1
אחרי הלידה קיבלתי רק מחזור חלשלוש 4 חודשים אחרי הלידה ו9.5 חודשים אחרי שבכלל לא נראה כמו המחזור שלי וגם אצלי ההנקה לא הצליחה והסתיימה מהר. ביום שמלאו לבן שלי שנה פתאום המחזור הרגיל שלי הופיע ומאז הוא היה סדיר שנה+, חוץ מחודש אחד שהוא החליט לאחר בו שבועיים, עד שסוף סוף יכולנו לחזור לטיפולים (חיכינו כמעט חצי שנה בגלל CMV..) ועשינו החזרת מוקפאים.
לצפיה ב-'הלוואי שגם אצלי הכל יתאושש בעצמו'
הלוואי שגם אצלי הכל יתאושש בעצמו
08/07/2018 | 13:47
אחרי הטיפולים של סבב א', בחיי שלא חשבתי שאי פעם אתגעגע למחזור. 
לצפיה ב-'שאלה למטופלות של בר חוה'
שאלה למטופלות של בר חוה
05/07/2018 | 22:18
69
אני לגמרי לא מבינה איך מתנהל טיפול במרפאה . אם מישהיא יכולה להסביר לי (אפשר בפרטי אם לא נוח פה)-אשמח מאוד. 

הייתי שם פעם אחד ביועץ ראשוני. קיבלתי מרשם להרבה תרופות על דף אחד, נאמר לי שאחר כך יבחרו במה יהיה הטיפול. הקשר הוא...
המשך>>
אני לגמרי לא מבינה איך מתנהל טיפול במרפאה . אם מישהיא יכולה להסביר לי (אפשר בפרטי אם לא נוח פה)-אשמח מאוד. 

הייתי שם פעם אחד ביועץ ראשוני. קיבלתי מרשם להרבה תרופות על דף אחד, נאמר לי שאחר כך יבחרו במה יהיה הטיפול. הקשר הוא רק במיילים - אני שולחת בדיקות, הם מעדכנים בתיק, כל פעם עונה מישהיא אחרת. 
היום עשיתי בדיקות פרופיל הורמונלי יום 2. שלחתי תוצאות ואמרתי להם שמחר אני אגיש טפסים של ivf בקופה. פטעום ב 21:00 מגיע מייל הנחיות: איתי נתן הנחייה- תזריקי צטרוטייד הערב (!) וממחר בבוקר עד יום ראשון, בדיקות דם ביום ראשון. 
אני. לא. הבנתי. כלום. כלום.
מרגישה מטומטם... מה פיספסתי? איפה אקנה תרופות ב 21:00 ועוד בלי מרשם?? 
לא הודיעו כלום-מה מצפה לי בפרוטוקול אחרי יום ראשון, למה מכינים אותי בכלל-הזרעות? Ivf? סתם יחסי מין בסוף ההזרקות? מה זה ההתרעה הקצרה הזאת? 
השבתי במייל עם שאלות, ענו לי שלא יודעים מראש מה התרופות, זה לפי הבדיקות... 

סליחה על פוסט לא מסודר. לא באה בטענות למרפאה בינתיים, אולי כך זה צריך להיות ואני פספסתי חשהוא בביקור הראשוני שלי שם? מבולבלת זה לא מילה להגדיר את מצבי כרגע. אם מישהיא יכולה להסביר לי איך הכל מתנהל שם ואיך להתכונן לטיפול אצלם-אהיה אסירת תודה. 

לצפיה ב-'גונל f ואורגלוטרן '
גונל f ואורגלוטרן
05/07/2018 | 23:47
4
מחפשת בשביל חברה ללא מימון, גונל f ואורגלוטרן  כמעט כל אזור בארץ יעזור..
תודה!
לצפיה ב-'יש לי אורגלוטרן, פני בפרטי אם רלוונטי'
יש לי אורגלוטרן, פני בפרטי אם רלוונטי
06/07/2018 | 13:16
1
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
06/07/2018 | 16:02
שלחתי לך הודעה.
לצפיה ב-'יש לי מזרק גונאל שנפתח ב 29.6 ונשאר בו עוד 175 אם זה עוזר'
יש לי מזרק גונאל שנפתח ב 29.6 ונשאר בו עוד 175 אם זה עוזר
07/07/2018 | 09:49
1
כמובן שנשמר בקירור כל הזמן.
למסירה מתל אביב.
לצפיה ב-'תודה, לא עוזר..'
תודה, לא עוזר..
08/07/2018 | 02:49
היא אמורה להתחיל חודש הבא אז כבר לא יהיה בתוקף מהפתיחה..
תודה בכל מקרה!

לצפיה ב-'מישהי הכינה טבלת מעקבים וטיפולים מוצלחת ורוצה לשתף בה? (:'
מישהי הכינה טבלת מעקבים וטיפולים מוצלחת ורוצה לשתף בה? (:
07/07/2018 | 00:36
5
(את הבסיס כמובן, בלי הפרטים).
או לחלופין - איך אתן עוקבות וזוכרות את כל הפרוטוקולים, התהליכים והתרופות? 
לצפיה ב-'אני עם דף הפרוטוקול של הרופא'
אני עם דף הפרוטוקול של הרופא
07/07/2018 | 07:36
2
יש בו מקום לתאריך
ערכי בדיקות דם
ערכי א.סאונד
מינונים של תרופות
הוא גם ככה בתיק - מגיעות תוצאות מעדכנת את הדף מעדכנת את האלדר ויאללה
כל סבב שמסתיים נכנס לקלסר
שם אני כבר יוצרת היסטוריה
יום יבוא ואראה לילד/ה מה עבתרי בדרך ...
בהצלחה
לצפיה ב-'תראי לו/ה, שידעו להם מה זה (:'
תראי לו/ה, שידעו להם מה זה (:
07/07/2018 | 14:34
1
בא לך להעלות צילום? (או בפרטי?). הטבלה שלי גם די כזו, אך יוצאת לי מאד מסורבלת משום מה.. 
אגב, התכוונת שאלדר הוא הרופא שלך? אשמח לשמוע לגביו.
תודה, בהצלחה 
לצפיה ב-'לגבי טבלה/אלדר'
לגבי טבלה/אלדר
07/07/2018 | 15:10
טבלה - הפרטים שלי מודפסים עליה ואני אחשוב איך להעלות לפה .
תכלס זה דף פרוטוקול שהיה לי אצל כל רופא כולל תה"ש שם הייתי לו מול רופא פרטי.
דר' אלדר - גם אם זה עוד לא נכון כרגע במציאות אני בטוחה שהוא יהיה בצורה מסויימת "אבי" ילדי
הוא מקצועי מאוד וידע עד כה להוציא ממני את המיטב כתרנגולת.
הוא מקשיב לרצונות/דעות שלי וזה פקטור חשוב.
זמינות טובה בתורים .
הוא לא מתלהב מדי או נותן תחושה שהגאולה ממש מעבר לפינה אבל זה מתאזן לי עם השאר.

בהצלחה

לצפיה ב-'בהתחלה הכנתי טבלה עם העמודות הבאות:'
בהתחלה הכנתי טבלה עם העמודות הבאות:
07/07/2018 | 19:52
יום מחזור E2 פרוגסטרון LH רירית גודל זקיקים הורמונים...

אחרי הטיפול ה-30 כבר הבנתי שהחוקיות אצלי היא שאין חוקיות, זכרתי מה לא לעשות, ו"זרמתי".
לצפיה ב-'כדי לזכור את התרופות יש לי אפליקציה'
כדי לזכור את התרופות יש לי אפליקציה
08/07/2018 | 01:14
נקראת medisafe, אני מכניסה ות כל ההורמונים, מתי צריך להתחיל, לכמה זמן, איזה כמות ובאיזה שעה וביום והאפליקציה נותנת תזכורות. מאוד נוח. אפשר להזין לשם גם את הפגישות, פרטי הרופאים, תוצאות ויש גם יומן 
לצפיה ב-'מישהי פה עשתה מעקבי US ודם באסותא ראשל"צ?'
מישהי פה עשתה מעקבי US ודם באסותא ראשל"צ?
07/07/2018 | 02:44
3
אשמח לשאלה בפרטי
לצפיה ב-'אני'
אני
07/07/2018 | 08:29
לצפיה ב-'אני, את מוזמנת לשאול'
אני, את מוזמנת לשאול
07/07/2018 | 11:46
לצפיה ב-'כן, מוזמנת לשאול.'
כן, מוזמנת לשאול.
07/07/2018 | 20:00
אענה בשמחה.
לצפיה ב-'הזרקת גונאל בזמן מחזור'
הזרקת גונאל בזמן מחזור
07/07/2018 | 11:02
2
היי,
הונחיתי על ידי הרופא לקחת גלולות (בעכבות היעדרות ידועה מראש שלו) ולהפסיק ולאחר 5 ימים להתחיל להזריק גונאל. הגיוני להזריק גונאל ביום השני למחזור? זה לא מעט מוקדם?
לצפיה ב-'הרבה פעמים אמרו לי להתחיל ביום השני או השלישי'
הרבה פעמים אמרו לי להתחיל ביום השני או השלישי
07/07/2018 | 11:59
1
בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה '
תודה
07/07/2018 | 13:49
לצפיה ב-'שואלת בשביל חברה בטיפולים, שלא רשומה פה'
שואלת בשביל חברה בטיפולים, שלא רשומה פה
05/07/2018 | 10:53
33
היא מטופלת צוות באסותא רמת החייל אבל הייתה פעם אחת אצל זיידמן. היא לא הבינה ממנו אם יש לו מעבדת זרע או שזה רק מעבדה שהוא עובד איתה...  והאם הוא בעד ברטוב ומיון זרע..  מי כאן יודעת?  כי יש להם בעיית זרע חמורה מאד.  היא צריכה רופא פרטי אבל מישהו שמאמין במיון זרע.  תודה תבורכו בנות :))
יש לה תור גם לרופא שלי בר חוה אבל רק לעוד חצי שנה.
לצפיה ב-'לדעתי הוא שותף באנדרולוגיה מד'
לדעתי הוא שותף באנדרולוגיה מד
05/07/2018 | 11:07
4
שעושים מיון זרע
לצפיה ב-'לא מכירה אותו אישית אבל לא הגיוני שהוא לא'
לא מכירה אותו אישית אבל לא הגיוני שהוא לא
05/07/2018 | 11:30
1
מאמין במיון זרע אבל נכנס שותף במעבדה שעושה מיון זרע     אולי זה באמת שולמן שותף שם. היה רופא שלי בעבר לפני שעברתי לבר חוה.
לצפיה ב-' יכול להיות'
יכול להיות
05/07/2018 | 16:31
היה על זה דיון פה לא מזמן. נסי לחפש.
בהצלחה בכל מקרה!!!
לצפיה ב-'לא הבנתי את דברייך. אם יש בעיה ספציפית וחמורה של זרע'
לא הבנתי את דברייך. אם יש בעיה ספציפית וחמורה של זרע
05/07/2018 | 20:22
1
אז לא צריך ללכת לרופא שמאמין ותומך במיון זרע??  את מציעה להמשיך טיפולים "על עיוור" בלי לטפל בבעיה החמורה שכתובה שחור על גבי לבן בבדיקות של בעלה??
וברור שהיא לא רופאה של עצמה. היא סך הכל רוצה להיות אמא במינימום טלטלות וקשיים.
לצפיה ב-'התשובה שלי פה זה מענה ל a morph '
התשובה שלי פה זה מענה ל a morph
05/07/2018 | 20:24
לצפיה ב-'ואם לא - אז שולמן'
ואם לא - אז שולמן
05/07/2018 | 11:09
1
הוא שותף שם וגם מאמין במיון זרע.
לבר חוה גם אין בעיה עם זה. אנחנו עשינו
לצפיה ב-'שולמן היה בעבר הרופא שלי. הוא מהמם אבל'
שולמן היה בעבר הרופא שלי. הוא מהמם אבל
05/07/2018 | 11:25
היא תיאמה עכשיו לברקוביץ' שמאוד מאמין במיון זרע..  ובמקביל היא תמתין לתור אצל בר חוה.  תודה לך
לצפיה ב-'ברקוביץ' ובר-חווה מאמינים במיון זרע'
ברקוביץ' ובר-חווה מאמינים במיון זרע
05/07/2018 | 11:20
1
לצפיה ב-'תודה בנות! לבר חוה יש לה תור לעוד מלא זמן.....'
תודה בנות! לבר חוה יש לה תור לעוד מלא זמן.....
05/07/2018 | 11:24
היא תיאמה עכשיו לברקוביץ'.
תודה :))
לצפיה ב-'חייבת להגיד משהו...'
חייבת להגיד משהו...
05/07/2018 | 20:15
23
אם היא מחפשת ״רופא שמאמין ב-X”, זה אומר שהיא למעשה מתפקדת כרופאה של עצמה, ורק מחפשת מישהו שיארגן בשבילה את הלוגיסטיקה המתאימה. זו גישה בעייתית בעיניי.
מותר ואף רצוי לקבל מספר חוות דעת, מותר ואף רצוי לנסות כל מיני שיטות וגישות ופתרונות, מותר ואף רצוי לעבור לרופא שמציע משהו חדש שעוד לא ניסיתם.
אבל מראש להחליט שאתם צריכים X ולחפש רופא שיסכים, זה להכניס את הראש למיטה חולה. יהיו רןפאים שלא יסכימו (אם הם לא חושבים שהטיפול נכון), ויהיו כאלה שיסכימו כי מה אכפת להם לתקתק עוד מטופלת ולהפקיד עוד צ’ק.
אמנם כל מטופלת פוריות מכירה את מצבה הכי טוב, אבל זה עדיין לא הופך אותה לרופאה והיא לא מסוגלת להחליט מה הטיפול המתאים לה. אני הייתי סומכת יותר על רופא שמסרב בתוקף לנסות טיפול שהצעתי כי הוא לא חושב שהוא מתאים, מרופא שמסכים לכל דבר כי הוא סתם יורה באפילה. 
לצפיה ב-'אני בחרתי לעבור לברקוביץ' כי הוא מאמין במיון זרע'
אני בחרתי לעבור לברקוביץ' כי הוא מאמין במיון זרע
05/07/2018 | 20:22
1
והחלטתי אחרי 2 שאיבות בלי זרעונים תקינים בכלל שאנחנו צריכים רופא שמאמין בX כשהX במקרה שלנו הוא מיון זרע. ההחלטה הזו היתה ההחלטה הנכונה בשבילנו וההצלחה הגיעה על הפעם הראשונה. הרופא הקודם שלי היה נגד מיון זרע כי הוא מיושן ולא ניסה אף פעם מיון זרע, הסירוב שלו לא נבע מניסיון וידע והתשובה שלו לבעיית הזרע שלנו היתה "מקסימום תעשו תרומת זרע". ההחלטה שלנו לברוח ממנו ולעבור לברקוביץ' היתה ההחלטה הנכונה.
לצפיה ב-'בדיוק ואני השבתי ל a morph. למעלה.....'
בדיוק ואני השבתי ל a morph. למעלה.....
05/07/2018 | 20:26
לצפיה ב-'קראתי שוב. ובחיי שאני לא מבינה '
קראתי שוב. ובחיי שאני לא מבינה
05/07/2018 | 20:30
זה כאילו שאלתי על A
וקיבלתי תשובה על Z... ������
לצפיה ב-'לא מסכימה איתך, ספציםית בהקשר של מיון זרע'
לא מסכימה איתך, ספציםית בהקשר של מיון זרע
05/07/2018 | 20:51
17
התנגדות של הרבה רופאים בארץ למיון זרע, היא התנגדות נחרצת לא משנה מה איכות הזרע. ובהרבה פעמים משירולים לא ענייניים..
יש רופאים בארץ שנגד בגלל שהם בריב או מלחמת אגו גלויה/סמויה עם מנהלי המרפאות (סהכ 3 מרפאות כיום נתנות שירות מיון זרע, עד לא מזמן היו רק 2).
או לחילופין מתוך גישת עולם, שכבר הוכחה כשגויה, שאם יש בעייה להרות ב ivf  זה בהכרח בשל האישה, כי ivf עוקף את בעיית הזרע כביכול (פרט למקרים שאין זרע כלל). מחקרים בארץ ובעולם כן מראים שיפור באיכות (שרידות העוברים) וכן ירידה באחוז ההפלות בעקבות שימוש במיון זרע בהגדלה, אך רופאים רבים טוענים שמי שעשה את המחקר זה מי שתומך במיון זרע ולכן זה "מכור". מצד שני.. איזה חוקר הוא אוביקטיבי לגמרי? ההנחה היא שאם המחקר נעשה נכונה עם קבוצת ביקורת וכו אז הוא מאימן ואין לשלול תוצאותיו. ועדיין יש הרבה שפשוט מגישה מיושנת, גישה מתריסה, או שיש מקרים שיתכן מתוך איזשהי גישה שוויניסיטת הם נגד.

זה לא שהרופאים שתומכים תומכים באופן גורף. תקראי את התגובות של בר חוה מלפני כמה ימים, לחצי מהבנות ששאלו על מיון זרע הוא רשם שבכלל נשמע שהבעיה בביצית ודווקא לא המליץ גורף. וגם היו כאן מספר מטופלות שלו שגם אמרו שאצלן הוא התנגד (כולל אחת מהן שלפי הסיפור שסיפרה פה, לדעתי, הלא מקצועית, בהחלט היה כדאי לנסות מיון). אבל.. במקרים מסויימים בר חוה כן תומך בזה. אצלנו למשל הוא לא העלה את הנושא אך כשאני העלתי הוא אמר שהוא בעד. והיה הבדל של שמים וארץ אצלי בתוצאה של ההפריות עם ובלי מיון. וגם עם מיון, רוב העוברים בהם ההפרייה הייתה עם זרע באיכות גבוהה (לפי המיון) הגיעו לשלב הבלסטו- תוצאה שנחשבת ליפה מאוד, ואילו עוברים שהופרו מזרע בדרגה נמוכה יותר (לא נמצאו מספיק זרעונים באיכות טובה, אז הפרו גם עם פחות טובים)  פחות מהם שרדו את יום 4.. וגם מה שכן היו פחות יפים והרוב לא הוקפא.

לסיכום- יש רופאים שתומכים במיון זרע, אך לא באופן גורף. למשל בר חוה. ממש לא מסכימה איתך שרופא כמו בר חוה למשל כשתגיע אליו מטופלת אז הוא יעשה מה שהיא אומרת בלי להפעיל שיקול דעת, ורק כדי לקבל ממנה עוד צ'ק. ויש פה בקבוצה בנות שבר חוה התעקש איתן שאין סיבה לעשות מיון- כהוכחה לכך.

מהצד השני, בהחלט יש רופאים שבאופן גורף נגד מיון זרע- לרופא כזה לא הייתי שולחת אף זוג עם בעיית מרפולוגיה בזרע.
לצפיה ב-''
05/07/2018 | 21:00
לצפיה ב-'מסכימה מאוד!'
מסכימה מאוד!
05/07/2018 | 21:18
15
תראי, לא ערכתי סקירת מחקרים על מיון זרע אבל הטענה לכך שאין מחקרים/ספרות היא לא נכונה כי יש כאלה בחו'ל, כולל שפורסמו בז'ורנלים רפואיים.

אצלנו יש כנראה גם בעיית ביצית וגם בעיית זרע. ועברנו 3 רופאים - אחד היה נגד, השני בעד (בזכותו בכלל חשבנו על זה, השלישי נייטרלי). ועובדה שההפריה היחידה שהיתה לי היא אחרי מיון.
שיקולי הרופאים, מה שלא יהיו (כן, גם אני נוטה לחשוב שיש בזה גם סקסיזם), לא ברורה לי תמיד. אבל מכעיס אותי לחשוב שאם האופציה הזו היתה מוצגת לי כבר בהתחלה אולי לא היו מתבזבזות לי ביציות, שגם ככה אין לי מהן הרבה.

ומה שהכי הכעיס אותי, הוא מנהלת המעבדה באחד מבתי החולים שבו טופלנו. הגעתי אליה לפגישה כדי לנסות להבין מדו'ח המעבדה אם פספסנו משהו. 2 דקות לתוך השיחה היא שמה את התיק שלי בצד והחליטה לשכנע אותי ללכת לתרומת ביצית (חרגה לגמרי מתפקידה!). כשאמרתי שאנחנו, ביחד עם הרופא, שוקלים מיון - היא נעמדה על הרגליים האחוריות, פשוט השמיצה את המעבדות שעוסקות בכך ואפילו ניסתה להפחיד אותי: אמרה לי שבמקרה של מיון אני חותמת לה שביה'ח (והיא והמעבדה שהיא מנהלת) לא אחראים על הילד שייצא מכזו הפרייה!!!!
יצאתי משם בוכה והמומה, עד שבן זוגי הזכיר לי שביה'ח לא אחראי על אף ילד שיוצא ב-ivf בשום מצב... ניסיון הפחדה לא מקצועי, מרושע ואפילו גובל ברשלנות בעיני. עד היום כשאני נזכרת בשיחה הזו אני מתכווצת.
לצפיה ב-'איזו חוצפנית מגעילה !!'
איזו חוצפנית מגעילה !!
06/07/2018 | 13:06
12
ואגב, אנחנו הבאנו זרע ממיון ולא ביקשו מאיתנו לחתום באסותא על כלום (פרט למסמכים הרגילים שכבר היו חתומים). למיטב זכרוני אפילו לא לחתום להם שהזרע שלנו..

ואיזו חוצפה להציע תרומת ביצית!
מי היא חושבת שהיא?? מינימום רופאה עם התמחות בפריון והכרה של התיק הרפואי שלך על בוריו. חוצפנית.

אני זוכרת בכמה היסוס וזהירות אמרו לנו כל פעם במעבדות השבחת הזרע להזרעות, שיש בעיה עם הזרע ושלא הצליחו להפריד את הזרע מהנוזל בשל אגלוטונציה קשה ושכדאי לדבר עם הרופא על IVF.. ממש התנצלו על שחורגות מסמכותן. וכמובן שהד"ר (בפרטי) 3 פעמים שכנע אותנו שזו שטות ושהן לא יודעות מה הן מדברות ואמר לנו מה שרצינו לשמוע (שלא צריך IVF) עד שאחרי ההחזרה הרבעית אמר "כן.. מראש בגלל שהזרע ככה אז הסיכוי היה אפסי, אם הפעם לא יצליח נלך ל ivf".
יצאנו מההזרעה המומים שפתאום שינה לגמרי את הטון. ואז כשדיברנו עם המזכירה שלו לגבי ivf פתאום נזכרה להגיד שההזרעות שלנו היו ללא הורמונים.. כך שהקופה לא תממן ivf "אז או שתשלמו על זה עשרות אלפי שקלים או שקובעת לכם עוד 3 הזרעות עם הורמונים". ברחנו משם ומעולם לא חזרנו. הרגשנו שרק סחטו כסף, בזבזו לנו מלא זמן ועייפו אותי נפשית ופיסית על טיפול שמראש חסר סיכוי. משם הלכנו ל IVF בציבורי. (הקופה אגב לא עשתה בעיות לאשר ivf בגלל איכות הזרע הירוד). ורק אחרי שנה+ בציבורי העזנו ללכת שוב לפרטי (הפעם לבר חוה).
לצפיה ב-'מרתיח!'
מרתיח!
06/07/2018 | 14:30
גם ברופא הזוי נתקלתי, אחד שהיה ממש ד''ר ג'קיל ומיסטר הייד...
אמרתי לעצמי שאולי זה גם משהו שצריך לעבור במסע הזה...
לצפיה ב-'ואת יודעת מה עוד?'
ואת יודעת מה עוד?
06/07/2018 | 15:34
10
יש לי הרגשה (לא בדוקה מחקרית כמובן) שהרבה מה"לא מוסברים" יכלו להפוך למוסברים עם מיון זרע.
מדובר על זוגות שעוברים שנים ארוכות של טיפולים מתישים.
למרות ההתנגדות של רופאים תחת הטענה של "לא יעיל" לא שמעתי אף רופא שטוען שזה מזיק. אז למה לא לנסות? ולו רק בשביל האלימינציה.
אז אמנם מדובר בעוד כמה אלפי שקלים, אבל: א. ההחלטה הכספית היא של המטופלת, ולא של הרופא ב. זה זניח לעומת שנים של תסכול ומפחי נפש, ולא מעט כסף (רק על השתתפות עצמית, ייעוץ רופא ותרופות הוצאתי על כל סבב כ-4000 ש') ובטח ובטח זניח לעומת עלויות של תרומת ביצית!!!
שלא לדבר על כך שאם יש בעיית זרע שמתכחשים אליה, גם תרומת ביצית לא תעזור וגם למקרה כזה נחשפתי: אישה שעברה מס' דו-ספרתי של ivf, לא אמרו להם כלום על הזרע, וכשתרומת ביצית מס' 3 לא הצליחה פתאום הודיעו במעבדה בחו'ל שיש בעיית זרע והציעו מיון.
אני הייתי תובעת את כל השרשרת, עד אלוהים
לצפיה ב-'מעניין '
מעניין
06/07/2018 | 20:39
5
אני חשבתי על זה- האם כדאי לעשות מיון זרע. מורפולוגיה 2% ושאר הפרמטרים מצויינים. רופא במרפאה פרטית שהיינו ביעוץ עצלו, התעקש שאם היו כמה הריונות מוצלחים-אז אין בעיה בזרע. אבל מורפולוגיה 2% נראת לי בעייתית. כמה עולה מיון זרע? 
לצפיה ב-'לכם עוד מוקדם לדעתי לחשוב על זה'
לכם עוד מוקדם לדעתי לחשוב על זה
06/07/2018 | 21:10
4
קודם כל זו רק בדיקה אחת עם מורפולוגיה 2% והמורפולוגיה נקבעת לפי העיניים של הבודק שלוקח דגימה מאוד קטנה מכל הדגימה שבעלך נתן. דבר שני, כשתעשו ivf אני מקווה שיהיו לכם מספיק ביציות לעשות גם הפרייה רגילה וגם איקסי ולראות איזה הפריות אצלכם טובות יותר. רק אם ההפריות באיקסי אז מיון זרע רלוונטי והוא עולה מינימום 3000 שקל, תלוי איזה מעבדה אתם בוחרים.
לצפיה ב-'מאמינה שעם מרפולוגיה 2% הדיפולט הוא איקסי'
מאמינה שעם מרפולוגיה 2% הדיפולט הוא איקסי
06/07/2018 | 22:14
2
לכל הביציות.
לגבר עם מרפולוגיה 2% שאין לו ילדים בהחלט הייתי ממליצה על בחינה של הזרע בהגדלה לאחר טיפולי ivf כושלים.
אצלה מדובר בגבר עם ילדים, ולפני שבכלל ניסו ivf.
אבל מאחר והשעון דופק ואם מבינה נכון גם ככה אם הם הולכים ל ivf זה פרטי לגמרי.. כלןמר עלות של מעל 20 אלף שח.. אז אולי כן כדאי לעשות בדיקה בהגדלה.
לצפיה ב-'יש להם ריכוז של 100 ומשהו מיליון'
יש להם ריכוז של 100 ומשהו מיליון
06/07/2018 | 22:30
לצפיה ב-'כן, אנחנו עושים פרטי ועלות היא מעל 20000'
כן, אנחנו עושים פרטי ועלות היא מעל 20000
06/07/2018 | 22:53
לכן אולי עדיף לבדוק כמה שיותר לפני.
אשאל במרפאה על זה.
הריכוז היה 140 מיליון.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
06/07/2018 | 22:46
בגילי לא נראה לי שיהיה ברבה מה להפרות. אין לי מימון ל ivf, הכל פרטי, לכן אין לי כמה וכמה נסיונות. אולי עדיף לכסות כמה שיותר בטיפול הראשון...לא יודעת. אני די פסימית לגבי תוצאות (או יותר נכון-ריאלית). 
לצפיה ב-'היה כאן מקרה בקבוצה לפני כמה שנים'
היה כאן מקרה בקבוצה לפני כמה שנים
06/07/2018 | 22:08
3
מישהי שכל הזמן אמרו לה שהזרע של הבעל הוא "באיכות זרע תורם", היא עשתה המון טיפולים ואף ניסו לשכנע אותה חלכת לתרומת ביצית (או שכבר ניסתה.. אני לא זוכרת). ואז החליטו ללכת לברטוב לבדוק זרע אחרי שבדקו כבר הכל. ומסתבר שבהגדלה רואים פגם קשה בראש של *כל* הזרעונים. בברטוב אמרו להם שאין טעם במיון זרע כי גם עם מיון הריון תקין לא ייצא להם כי פשוט אין זרע תקין. והיא סיפרה שהולכת לתרומת זרע.
זה ממש ממש ממש נדיר שהזרע נראה לגמרי תקין בהגדלה רגילה אך בהגדלה גבוהה יותר רואים כמות מטורפת של פגמים. אך קיימים מקרים כאלה.

דווקא לא נראה לי שבמקרה שהזרע נראה תקין כדאי לנסות מיון, אלא קודם בדיקת זרע אשר זולה בהרבה. וגם את זה.. לעשות אחרי ששאר הבדיקות יצאו תקינות, כי שוב.. מאוד נדיר שהזרע נראה לגמרי תקין ובהגדלה מסתבר שבכלל לא תקין ויש מיעוט זרע תקין אם בכלל.
לצפיה ב-'הבעיה היחידה עם אבחון זרע לפני מיון'
הבעיה היחידה עם אבחון זרע לפני מיון
06/07/2018 | 22:15
2
היא שזה די דומה לבדיקת זרע רגילה (יש אולי יותר פרמטרים) והתוצאות הן סטטיסטיות ולא קונקרטיות. כך שגם כאן ניתן לפספס.
אנחנו, למשל, ויתרנו על האבחון, הסתמכנו על הרופא האחד שהעלה את הרעיון, על תוצאות הסובבים עד כה ועל הרבה קריאה והחלטנו לסכן 3000 ש' וללכת ישר למיון.
לצפיה ב-'אנחנו גם הלכנו ישירות'
אנחנו גם הלכנו ישירות
06/07/2018 | 22:17
גם מתוך רצון לחסוך זמן, כי לא רציתי לדחות שאיבה, וגם כי הייתה לי הרגשה שזה יעשה הבדל, כמו שאכן קרה.
אבל.. בפרט אם נראה שהזרע תקין בבדיקה רגילה.. לא נראה לי שנכון ללכת ישירות למיון. רק כאשר המרפולוגיה נמוכה
לצפיה ב-'אנחנו עשינו מיון מורפולוגי'
אנחנו עשינו מיון מורפולוגי
06/07/2018 | 22:33
גם בmfc לפני שהלכנו למיון זרע. ההבדל היחיד ביניהם הוא במספר בזרעונים, במיון מורפולוגי בודקים אחד אחד 200 זרעונים ובמיון עצמו בודקים אחד אחד 2000 זרעונים. 
לצפיה ב-'ממש חוצפנית מגעילה'
ממש חוצפנית מגעילה
06/07/2018 | 14:19
1
גם ההצעה שלה לתרומת ביציות שבכלל לא היתה במקום וגם ההתנגדות שלה לתרומת זרע. הלוואי שהעובר שהוחזר לכם יראה לה שהיא טעתה.
אצלנו בכלל לא היתה התנגדות למיון למרות שזו היתה השאיבה הראשונה שלנו באסותא ראשון. ישר נתנו לבעלי כוס ואת החדר שם כדי שהוא יוכל לתת את הזרע ועזרו לו עם המדבקות והכל וmfc כבר העבירו את הזרעונים הממוינים למעבדה אחרי שהלכנו.
לצפיה ב-'באסותא ראשלצ הכל יותר ידידותי'
באסותא ראשלצ הכל יותר ידידותי
06/07/2018 | 14:27
הסיוט הבירוקרטי והחוצפה היו במקום אחר.
לצפיה ב-'באף תחום לא צריך לעצום עיניים'
באף תחום לא צריך לעצום עיניים
05/07/2018 | 21:23
1
ידע זה כוח, ולא רק בטיפולי פוריות אלא בכל תחום רפואי, בעיני, צריך לקרוא וללמוד ולהבין מה קורה.
אני נותנת לרופאים את כל הקרדיט על הידע והניסיון, אבל הם לא היחידים, תמיד יהיו דעות שונות ורפואה היא ממש לא מדע מדויק. כך מתפתחת הרפואה (וכל מדע שהוא,לצורך העניין), ולמטופלות יש זכות (ואולי אף חובה) לקחת אחריות על מצבן ובטח ובטח לא ללכת "על עיוור".
זו דעתי.
לצפיה ב-'מדויק! זו גם דעתי ! מכירה סיפורי רשלנות רפואית בכל התחומים'
מדויק! זו גם דעתי ! מכירה סיפורי רשלנות רפואית בכל התחומים
06/07/2018 | 13:14
צריך תמיד להיות מודעים לאיזה טיפול עוברים ולמה, לבדוק אלטנטיבות ולוודא שמקבלים טיפול נכון. בסופו של דבר רופאים הם בני אדם. כמו שכולנו עושות מידי פעם טעויות בעבודה, אז גם הם.
לצפיה ב-'סקר הזרקות '
סקר הזרקות
05/07/2018 | 23:10
13
בעקבות השרשור שפתחה יקירתנו hatalya, סקר על הזרקות:
1. האם מזריקה הכול לבד? כן/לא
2. אם ענית "לא", מי מפנק אותך בזריקות?
3. המקום הכי הזוי שבו נאלצת להזריק?
4. איך את מנחמת את עצמך אחרי הזרקה כואבת?

שבת שלום

לצפיה ב-'אני אתחיל'
אני אתחיל
05/07/2018 | 23:42
1
מזריקה הכל לבד כולל בישבן
לפעמים לקחתי איתי זריקות לחברות כדי שיהיו עדות ללא
יצא לי להזריק גונאל באמצע. ההופעה של אירוסמית ממש תוך כדי אפילו לא הלכתי הצידה ..
.. פעם גם הזרקתי קוקטייל של 4 פרגוביריס פלוס צטרוטייד בקמפינג במדבר על החול לאור המדורה
גלידה גלידה וגלידה
לצפיה ב-'גביע על הכנת הפרוגבריס בתנאי שטח למזלך לא צריך '
גביע על הכנת הפרוגבריס בתנאי שטח למזלך לא צריך
06/07/2018 | 12:49
קירור

לצפיה ב-'עונה'
עונה
05/07/2018 | 23:58
1. לא
2. בקופת חולים (חדר אחיות), שישי שבת בן זוגי עשה לי
3. במושב הקדמי של הרכב כשהילדים מאחורה. הם בכלל לא סמו לב כי היו עסוקים בריב על האייפד.
4. לא מנחמת, רק שיצליח.
לצפיה ב-'לא היו לי זריקות מסעירות במיוחד '
לא היו לי זריקות מסעירות במיוחד
06/07/2018 | 00:25
עד כה היו לי 3 סבבי הזרקות קצרות, אז תזמנתי את הלו"ז שלי בהתאם לזריקות ולכן יצא לי להזריק רק בבית.
אני מזריקה לבד, לרוב בעלי עומד לידי ונותן תמיכה רגשית ("איזו גיבורה" וכד'). לפעמים אני נותנת לו להכין את הזריקות שדורשות הכנה כדי שירגיש מעורב. 
לא מנחמת את עצמי אחרי הזרקה כואבת... ממשיכה בחיי והכאב עובר.
לצפיה ב-'איך השאלה הזו באה בדיוק עכשיו'
איך השאלה הזו באה בדיוק עכשיו
06/07/2018 | 00:52
1
אתמול בנהזוג חזר מנסיעה פתאומית שנפלה בדיוק על ההחזרה. מה שאומר שפעם ראשונה נאלצתי להזריק לעצמי שמן פרוגסטרון, ובגלל שהרופאה שלי משוגעת ומשתמשת בשמן פרוגסטרון כתמיכה (בנוסף לאנדומטרין) הייתי צריכה להזריק לעצמי כל בוקר במשך שבוע וחצי עד שהוא חזר. שיגעתי קצת את האחות בשאלות במייל, התאמנתי על מתיחות ובסוף עמדתי במשימה בגבורה ואפילו בלי יותר מידי סימנים כחולים. גאה בעצמי :)
ברגיל אני מזריקה לעצמי בבטן ובנהזוג מזריק בתחת. 
בתקופה שהייתי צריכה להזריק 3 חומרים שונים כל ערב ניחמתי את עצמי בכדור לינדט אחרי. רע לשומנים, טוב לנפש
לצפיה ב-'וואו, תותחית !!! '
וואו, תותחית !!!
06/07/2018 | 13:32
לצפיה ב-'בא לי גם '
בא לי גם
06/07/2018 | 06:36
בעקבות השרשור שפתחה יקירתנו hatalya, סקר על הזרקות:
1. האם מזריקה הכול לבד? כן/לא תת עורי זה קל... תוך שרירי  - עד כאן . בשביל זה הולכת לאחות.
2. אם ענית "לא", מי מפנק אותך בזריקות? יש אחיות מהממות אצלנו . אחת במיוחד שמתפללת על הילדים העתידיים שלי בכל מפגש.
3. המקום הכי הזוי שבו נאלצת להזריק? באוטו...בשירותים בעבודה...תוך כדי אסיפת הורים...
4. איך את מנחמת את עצמך אחרי הזרקה כואבת? מזכירה לעצמי שבטא שלילית כואבת הרבה יותר!
שבת שלום
לצפיה ב-'גם אני עונה'
גם אני עונה
06/07/2018 | 08:53
1. אני לא מסוגלת להזריק לבד. מאז שאני זוכרת את עצמי יש לי פחד ממחטים. הצלחתי להתגבר עליו ברמה שפעם הייתי דוחה בדיקות דם וחיסונים חודשים והיום אני אשרוד בדיקת דם יום אחרי יום אבל להחדיר לעצמי מחט אין מצב..
2. בעלי מזריק לי
3. ההזרקה הראשונה לivf הראשון יצאה ביום שאחותי התחתנה. בעלי הגיע עם הזריקה לחדר במלון שבו התארגנו אחרי שהיא וגיסי ושאר המלווים כבר יצאו לדרך והזריק לי
4. אחרי זריקה כואבת אני אומרת לו שהוא הכאיב לי חחח, גם זה משהו..
לצפיה ב-'גם אני רוצה, גם אני רוצה!!! '
גם אני רוצה, גם אני רוצה!!!
06/07/2018 | 11:59
1
1. האם מזריקה הכול לבד? בסבבים הראשונים, הבעלול עזר. פיתח שיטה של לספור עד עשר בגרמנית כדי להסיח את דעתי ולהצחיק אותי (שבע בגרמנית זה "זיבן". לא מצחיק???)

2. אם ענית "לא", מי מפנק אותך בזריקות ? בשלב מסוים, התחלתי להזריק לעצמי כדי לא להיות תלויה וזה ככה עד היום. בהתחשב בזה שיכולתי לא לעשות בדיקות דם עשר שנים רק מהפחד, אני די גאה בעצמי. הורידים שלי עדיין פארש, אבל לפחות הפחד העקרוני ממחטים, כבר איננו. 

3. המקום הכי הזוי שבו נאלצת להזריק? באמצע אחד הסבבים, בעלי אושפז בבית חולים בגלל הרעלת תרופות, שנתנו לו לכאבי גב אחרי תאונת דרכים. הגיע אמבולנס לקחת אותו מהבית, ואני עוד הספקתי לחטוף את הערכה והזרקתי לעצמי ליד המיטה שלו במיון, בתקווה שאף אחד לא יראה ויחשוב שאני איזה ג'אנקי שגונבת מבית חולים דתי סמים.

4. איך את מנחמת את עצמך אחרי הזרקה כואבת? בפעמים הראשונות יצאנו לאכול גלידה. היום זו כבר שגרה של בוקר/ערב, כמו צחצוח שיניים וקרם פנים. אבל אחרי בדיקות דם שלא מוצאים לי בהן ורידים (מה שקורה לעתים די קרובות), אני מפנקת את עצמי בקפה קר. 

לצפיה ב-'אני מראש מגישה את גב כף היד... יותר כואב, אבל מוצאים ורידים '
אני מראש מגישה את גב כף היד... יותר כואב, אבל מוצאים ורידים
06/07/2018 | 12:52
יותר בקלות ואם לוחצים ממש ממש חזק אז גם לא נשאר סימן אחר כך,
בניגוד לפנים המרפק שם נשארים לי סימנים כחולים גם שלושה שבועות...

לצפיה ב-'מיקום אקזוטי לא היה, אך מועד הזוי כן'
מיקום אקזוטי לא היה, אך מועד הזוי כן
06/07/2018 | 13:30
1-2. לבטן אני, לשריר ביקשתי מהבעל.
3. אחת השאיבות יצאה בחול המועד סוכות. אז מועדי הזרקות הזריקות נקבעו לשעה ספציפית בערב החג. התלבטנו מה לעשות בסוף החלטנו שמגיעים לארוחת החג עם המשפחה המורחבת. הכל תוכנן בקפידה עם המארגנים, איך הקידוש יהיה לפני המועד שהולכת להזריק את ארסנל הזריקות. אך כמובן.. מישהו מאחר ומחכים לו. הגיע בדיוק כשקמתי ללכת להזריק. בינתיים שמעל 30 איש מחכים בסוכה וסביבה (כפי שאמרתי.. המשפחה המורחבת.. כולל הצד השני של המשפחה של המארגנת), אני הולכת להזריק.  רק המשפחה הקרובה שלי והמארגנים ידעו לאן נעלמתי. ואני בלחץ לסיים כמה שיותר מהר כי כולם מחכים ותוהים איפה אני ומתעקשים שלא להתחיל בקידוש בלעדי.. כמובן שמהלחץ כשניסיתי להזריק אז אחד הדקא לא חדר את העור של הבטן ואז המזרק נפל לי ונגע במכנס (סכנה לזיהום). למזלי אני עודף  זהירה בדברים כאלה והבאנו איתנו מהבית אחד ספייר. חוזרת לאזור הסוכה חיוורת וכואבת, וכששואלים ליד כולם לאן נעלמתי אז מחווירה עוד יותר..

לגבי מה עוזר.. בתקופות שונות נהגתי אחרת. לפעמים העדפתי לשכב כמה דקות אחרי ודווקא להתמקד בלהרגיע את הגוף, ולפעמים העדפתי הסחות דעת ולהתעסק עם משהו אחר.

לצפיה ב-'שירותים ציבוריים באמצע מפגש עם חברות טובות'
שירותים ציבוריים באמצע מפגש עם חברות טובות
06/07/2018 | 19:07
שלא ידעו כלום, ממש בהזרקות הראשונות, כעוד הרגשתי שעולה לי הדופק
מההזרקות. הזרקתי בעמידה, וחזרתי לחברות...

לקחתי את הזריקות עטופות ליד בקבוק קפוא...

לצפיה ב-'גם לי מתחשק לענות '
גם לי מתחשק לענות
09/07/2018 | 10:43
1. בפעם הראשונה חברה הזריקה לי ומאז מזריקה הכל לבד.
2. שוב, מפנקת את עצמי.
3. המקום הכי הזוי שנאלצתי להזריק בו היה בית כנסת באזכרה של סבא שלי  כמובן שהלכתי לשירותים והתבודדתי עם המחטים 
4. לא מנחמת. מתפללת שהיא תעשה את העבודה לפחות.

לצפיה ב-'התייעצות'
התייעצות
05/07/2018 | 13:13
11
סבב רביעי הסתיים במפח נפש עצומה.
אני לא יודעת איך לאסוף את עצמי. מרגישה מרוסקת לרסיסים.  
מנסה לחשוב מה הלאה. 
אני אוהבת כ"כ את הרופא שלי ד"ר אלדר. הוא מקסים כבנאדם וכרופא, הוא נעים, יש לו ידי זהב באמת, 
אבל כשלון רודף כשלון ומסבב לסבב המצב מחמיר. 

אבל האם הייתן מחליפות רופא בשלב הזה?
מצד אחד הוא רופא טוב, בר חווה וכל השטויות שלו, וזה מאוד נוח לי להיות מטופלת שלו גם מהבחינה הטכנית של ההתנהלות. יהיה לי קשה לותר עליו. 
מצד שני אולי צריך גישה אחרת? ולמי לפנות אם כן?

נועה312 בבקשה לא להגיב לשירשור הזה. 
לצפיה ב-'אני מצטערת ממש'
אני מצטערת ממש
05/07/2018 | 14:09
4
אני חושבת שהשאלה היא -
א. אם יש סיבה נראית לעין - משהו לא עובד מספיק טוב? איכות עוברים?
ב. אם הרופא שלך מגוון בין הטיפולים גם ללא סיבה נראית לעין? (םרוטוקול ארוך/קצר, סוגי תרופות, שאיבה ללא החזרה והחזרה על בסיס טבעי, הורמון גדילה, סטרואידים  - סתם זורקת את הרעיונות שניסו עליי )

לצפיה ב-'מגוון מאוד'
מגוון מאוד
05/07/2018 | 16:51
3
מהבחינה הזאת באמת יש לו הרבה רעיונות. ניסינו פרוטוקול ארוך, טסטומקס, הורמון גדילה.. כל ההמצאות של בר חוה. וכן יש לו עוד רעיונות ודברים לשנות. 
אבל יש בעיית זרע שהוא מתעלם ממנה לחלוטין, יש מורפולוגיה 0, ולויקוציטים בכמות גבוהה. במקום להתמודד עם זה מתקיפים בכל הכוח את הבציות המסכנות שלי שלא מגיבות טוב. מינונים מאוד גבוהים ואני תוהה אם זה מתאים לי. 
מיון זרע פסלנו. 

לצפיה ב-'מיון זרע'
מיון זרע
06/07/2018 | 13:01
2
אם אפשר לשאול, למה מיון זרע נפסל?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
06/07/2018 | 13:30
1
ניסינו להפרות גם בICSI וגם רגיל. רגיל היתה תוצאה טובה יותר אז הפסקנו עם ה ICSI לגמרי בסבבים אחכ, והיו הפריות.  
לצפיה ב-'הבנתי תודה'
הבנתי תודה
06/07/2018 | 13:31
אצלנו לא מתאפשר בכלל רגיל בגלל הכמות וגם מורפולוגיה 0, כנראה שאצלכם הכמות טובה
לצפיה ב-'אני בגישה של משנה רופא משנה מזל'
אני בגישה של משנה רופא משנה מזל
05/07/2018 | 14:18
עשית כבר 4 שאיבות והחזרות? אם כן הגיע הזמן לעבור.
מכירה מישהו שהוא ואישתו היו אצל בר חוה עצמו, שעזר להם להביא את הבן הבחור. אבל אם ילד שני זה התעקב והתעקב סבב אחרי סבב, בסוף הלכו לברקוביץ אם לא טועה (מישהו מוכר שמקבל בבני ברק, לא בטוחה אם זה הוא) ובהחזרות עוברים של השאיבה הראשונה אצלנו, נכנסו להריון עם ילדה.
אין ספק שבר חווה רופא מדהים (וכאן אפילו לא מדובר בו אלא רופא אחר במרפאה), אך אפילו את הרופא הכי טוב בארץ אישית אני ממליצה להחליף אם אחרי כמה שאיבות אין הריון (אלא אם ידועה סיבה מדוע היו כשלונות כמו בעייה בביציות או גיל מאוחר או משהו אחר שהסטטיסטיקה עבורו היא מראש לא טובה).

לצפיה ב-'אפשר לקבוע תור לייעוץ אצל מישהו אחר'
אפשר לקבוע תור לייעוץ אצל מישהו אחר
05/07/2018 | 16:37
1
בלי להחליט שום דבר בינתיים. רק כדי להרגיש שיש עוד אופציות. ולפי זה להחליט מי בא לך יותר טוב. לפעמים האינטואיציה הנשית חזקה מהכל. את צעירה מאוד. אני אישית, לא חושבת שהייתי ממהרת להחליף בגילך, מישהו שיש עמו חיבור וגם עובד בקליניקת בר חווה. אבל כן הייתי רוצה להרגיש שיש עוד למי לפנות, במידה שבאמת הגיע הזמן לנדוד הלאה.

בהצלחה ובידיים מלאות בע"ה, במהרה.
לצפיה ב-'רעיון טוב'
רעיון טוב
05/07/2018 | 16:54
זה רעיון טוב מאוד לקבוע פגישת יעוץ, תודה לך.
אבל אני לא צעירה מאוד. כל יום השיער שלי נעשה לבן יותר והבציות זקנות יותר, ואני לא רואה את הסוף.

לצפיה ב-'עונה מהנסיון שלי '
עונה מהנסיון שלי
05/07/2018 | 13:43
2
הסבב לילד הראשון היה קצר יחסית. 
הסבב לילד השני (מאמינה שבעיקר בגלל גיל) לקח לא מעט זמן. 
בכל אותו הזמן הייתי אצל אותו הרופא (שממליצה עליו בחום!) - הסיבה שלא עזבתי היא כי מעבר לזה שאני מאוד מאוד מאמינה ובוטחת בו. הוא היה יצירתי, שינה פרוטוקולים ולא השלה אותי. היה מצד אחד אופטימי ומצד שני, מאוד כנה ואמיתי. בסופו של דבר, הגיע ההריון המיוחל! אני מאמינה שרופא שמשנה פרוטוקולים ומכיר את השיטות הטיפול החדשניות שווה להישאר אצלו. במידה ומדובר ברופא שנותן כל הזמן את אותו הטיפול והתוצאה (גם של כמות / איכות העוברים ) זהה, הייתי מנסה לעבור לרופא אחר. 
לצפיה ב-'תודה, באיזשהו מקום קיוויתי לתשובה כזו'
תודה, באיזשהו מקום קיוויתי לתשובה כזו
05/07/2018 | 23:05
1
כדי להרגיש טוב עם זה שאני לא ממהרת להחליף רופא.
כל סבב הוא שונה ונכשל כשלון חלוץ בצורה אחרת :)) 
סתם מסקרנות- מיהו הרופא עליו את ממליצה בחום?
לצפיה ב-'ערן הורוביץ'
ערן הורוביץ
06/07/2018 | 18:19
אם תרצי לשמוע על התהליך שלי, מוזמנת בשמחה בפרטי
לצפיה ב-'הפרוגסטרון תקין? '
הפרוגסטרון תקין?
06/07/2018 | 16:07
1
הבדיקה בוצעה יומיים לפני איחור
לצפיה ב-'לגמרי בצהלולים לך'
לגמרי בצהלולים לך
06/07/2018 | 17:43
בדקי שוב עוד יומיים.
בהצלחה. 
לצפיה ב-'מתי התור הבא לברקוביץ? '
מתי התור הבא לברקוביץ?
06/07/2018 | 13:16
2
כמה זמן המתנה?
לצפיה ב-'בינואר חיכינו 3-4 שבועות'
בינואר חיכינו 3-4 שבועות
06/07/2018 | 14:15
1
משהו כזה..
את התור הראשון לייעוץ קובעים עם המזכירה שלו וכשמגיע הזמן להתחיל טיפול צריך לסמס לו ואז הוא חוזר ואומר מתי לבוא
לצפיה ב-'tnx'
tnx
06/07/2018 | 23:54
לצפיה ב-'כאבים חזקים אחרי מונפור'
כאבים חזקים אחרי מונפור
06/07/2018 | 12:08
היי בנות אתמול התחלתי עם מונפור 350 מל, הבוקר התעוררתי עם כאבים חזקים בבטן תחתונה האם זה נורמלי ,קרה למישהי ? 
לצפיה ב-'זריקות למסירה באהבה '
זריקות למסירה באהבה
06/07/2018 | 11:48
1
1 אביטרל
2 ציטוטרייד
2 דקפטטיל
מאזור השפלה (מודיעין/ רמלה/ לוד /רחובות

לצפיה ב-'האם זה רלוונטי? היום קיבלתי פרוטוקול עם כל מה שאת מוסרת. '
האם זה רלוונטי? היום קיבלתי פרוטוקול עם כל מה שאת מוסרת.
08/07/2018 | 13:27
לצפיה ב-'הפרשות הפרשות הפרשות - מתנצלת מראש...'
הפרשות הפרשות הפרשות - מתנצלת מראש...
04/07/2018 | 09:57
2
היי יקרות,
שאלה שמטרידה אותי...ואשמח לשמוע עם קרה למישהי..
אני אחרי שני סבבים לא מוצלחים של איקקלומין על בסיס יחסים ומעקב זקיקים..
מסיום המחזור יש לי הפרשות שקופות/ לבנות בכמות מטורפת! ללא ריח/גרד וכו... ברמה שאני מחליפה תחתונים באמצע היום.
בחיים לא היה לי דבר כזה... מוכר למישהי?
תודה!
לצפיה ב-'כשהאסטרדיול גבוה, יש יותר הפרשות'
כשהאסטרדיול גבוה, יש יותר הפרשות
05/07/2018 | 23:04
1
בדיוק בצבעים שאת מתארת. האסטרדיול הוא ההורמון האחראי על צמיחת הזקיקים.
מציעה להשתמש בתחתוניות.

צר לי על הכשלונות. האם את מטופלת אצל מומחה לפוריות או אצל גניקולוג "רגיל"?
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
06/07/2018 | 00:53
היי,
תודה על התגובה!
עד כה הייתי מטופלת אצל רופאת אנשים שלי ובדיוק עכשיו עברתי למומחה פוריות...
לצפיה ב-'פרגובריס ומעקב זקיקים'
פרגובריס ומעקב זקיקים
05/07/2018 | 11:12
31
היי לכולן, חדשה בפורום
לפני יותר מחודש עשיתי צילום רחם בו פתחו חסימה בחצוצרה שמאלית ואילו הימנית כלל לא הודגמה בצילום, מה שאומר שייתכן וגם היא חסומה או שלא... (לדברי הרופאה שלי)
אני כרגע בסבב שלישי של הזרעות (בנק הזרע), מזריקה פרגובריס 150 יחידה אחת ליום כבר במשך 7 ימים. היום במעקב נצפו 2 זקיקים בלבד ימין-10 ושמאל-8, ממתינה לתשובות כמובן, אך נראה שבימין מתפתח הרבה יותר מהר.
החשש שלי שבמידה והזקיק בשמאל לא יתפתח מספיק והימני כן, הרופאה שלי תחליט לוותר על ההזרעה החודש בגלל אי הידיעה לגבי חצוצרה ימנית אם חסומה או לא.
מישהי שחוותה מקרה כזה? משהו דומה? ובכלל האם זו לא התפתחות מועטה ואיטית של זקיקים?
אודה למי שתתרום מהידע והניסיון שלה

לצפיה ב-'אישית הייתי ממשיכה בבירור של החצוצרה שלא ראו בצילום'
אישית הייתי ממשיכה בבירור של החצוצרה שלא ראו בצילום
05/07/2018 | 12:58
2
ובודקת את האופציה של רחם חד-קרני
לצפיה ב-'בדיוק מה שאמרתי לרופאה שלי'
בדיוק מה שאמרתי לרופאה שלי
05/07/2018 | 13:15
1
אבל היא חושבת אחרת.
היא טוענת שאין כרגע צורך להתעסק בזה מאחר ופתחו את צד שמאל וזה מספיק (המילים שלה). 
היא אומרת שאת הימנית פשוט לא ראו באותו רגע ויכול להיות שיום אחרי הייתי עושה את הצילום והיו רואים...
אני לא מבינה בזה כלום ודי הולכת "על עיוור" אחרי מה שהרופאה אומרת 
לצפיה ב-'אם יש לך דיסק של הצילום רחם הייתי הולכת לחוות דעת שנייה'
אם יש לך דיסק של הצילום רחם הייתי הולכת לחוות דעת שנייה
05/07/2018 | 13:23
בכל מקרה רחם חד קרני זו לא בעיה כל כך קשה, יש לי חברה שנולדו לה 2 ילדים בסוף בלי טיפולים עם רחם חד קרני, אבל כן כדאי לדעת כי ההריונות שלה כן נחשבו להריונות בסיכון והיא היתה במעקב במהלכם בגלל זה.
לצפיה ב-'מוכר '
מוכר
05/07/2018 | 13:05
1
היי וברוכה הבאה!
לי בצילום רחם פתחו את חצוצרה ימין וחצוצרה שמאל נותרה חסומה (חסימה ברורה).
קודם כל, ההבדל בין הזקיקים הוא 2 מ"מ, לא הייתי אומרת שימין מתפתח *הרבה* יותר מהר... גם מספיק שהטכנאי טעה במילימטר אחד בבדיקה בשביל שיהיה כמעט שיוויון.
בכל מקרה, לפני שעברתי להזרעות עשיתי מעקבי זקיקים עם קיום יחסים בבית ובשני המעקבים בייצתי מהצד החסום, זה הצד המועדף על הגוף שלי לביוץ. בגלל זה התחלתי עם הורמונים - כדי לייצר יותר זקיקים ושיהיה סיכוי גם לשמאל.
בהזרעה הראשונה היו לי 2 זקיקים גדולים יותר בימין (החסום) ואחד מעט קטן יותר בשמאל. בכ"ז נשלחתי להזרעה ורופא הפוריות (לא שלי, רופא תורן שעשה US באותו יום) אמר שהביצית גם יכולה לקפוץ לפעמים לחצוצרה השניה.
הרופא שעשה לי את ההזרעה אמר שסביר להניח שהביוץ שלי יהיה מהצד החסום אבל בכ"ז עשה לי את התהליך. לא יצא מזה הריון, אבל גם מ- IVF שעוקף חצוצרות לא יצא עדיין הריון...

בגלל המצב הזה, עברתי מהר מאוד ל IVF (זאת הייתה ההזרעה היחידה שעשיתי. בהמשך יצא לי לעשות עוד אחת, אבל זה כבר היה תוך כדי IVF)

מבחינת התפתחות הזקיקים, אני לא זוכרת מה זה פרובריס 150. אני לקחתי אמפולה של פרוגבריס ביחס של 1:1 במהלך IVF בשילוב עם מינון נמוך מאוד של גונאל - והפתחו לי 10 זקיקים.  בהזרעות לקחתי גונאל 100 והייתי עם 4-5 זקיקים. אני חושבת שביחס אלי קצב ההתפתחות של הזיקים שלך באמת איטי יותר, אבל שיקחו את הזמן... העיקר התוצאה בסוף :)

לא נראה לי שהרופאה תוותר על ההזרעה בגלל חצוצרה שיש ספק אם היא חסומה או לא. נראה לי שאם כבר לוותר - זו בחירה שלך אם לקחת את הסיכון שהמנה תתבזבז על חצוצרה חסומה.
אבל שוב, עוד מוקדם והזקיק הקטן יכול לעשות מהפך.
לצפיה ב-'תודה על התשובה המפורטת '
תודה על התשובה המפורטת
05/07/2018 | 13:30
בצילום היתה חסימה מלאה בצד שמאל ופתחו אותה (כאבים מהגיהנום).
צד ימין פשוט כתוב לא הודגמה והרופאה שלי טוענת שזה לא אומר כלום, כי ייתכן שיום אחרי כן היו רואים. וגם בשתי ההזרעות הקודמות היה זקיק אחד של 15 ושניהם בשמאל (הראשונה ללא הורמונים והשניה עם 7 ימים של גונאל 100 ועוד 3 ימים של גונאל 150) 
בעניין התפתחות הזקיקים, ביום שני האחרון היו אותם זקיקים בגודל שווה - 6, היום 10 ו-8. 
לכן כתבתי שבימין נראה שמתפתח יותר מהר, אבל תכלס אני די חדשה בכל זה, אז אולי אני טועה...
הפרגובריס בא באמפולה של 150 (ממס ואבקה) ואני מזריקה אמפולה אחת ביום. בהזרעה הקודמת הגונאל לא היה אפקטיבי ולכן הפעם הרופאה החליפה לפרגובריס שנראה שכן משפיע, גם אם באיטיות.
אני לא חושבת שאני אוותר על ההזרעה בכל מקרה, מתפללת שאכן יהיה מהפך רציני. וכמו שאמרת, העיקר התוצאה בסוף 

לצפיה ב-'אין לי ניסיון עם חצוצרות חסומות'
אין לי ניסיון עם חצוצרות חסומות
05/07/2018 | 13:53
6
אבל אישית לא הייתי מבזבזת מנת זרע שלא ברור אם בכלל יוכל להגיע ליעדו.
לא מובן לי איך הרופאה במצב כזה לא מעלה את האופציה של IVF.
לצפיה ב-'הייתי שמחה אם הייתה מעלה את האופציה'
הייתי שמחה אם הייתה מעלה את האופציה
05/07/2018 | 14:03
5
אבל עד כמה שידוע לי, לא מאשרים IVF לפני שמנסים מינימום של שלושה סבבים של הזרעות עם הורמונים ועד כה עשיתי רק הזרעה אחת עם הורמונים.

לצפיה ב-'לא בהכרח'
לא בהכרח
05/07/2018 | 14:32
4
אני עברתי אחרי הזרעה אחת (הרופאה שלי כתבה שעשיתי 2... בכל מקרה - זה לא היה 3). אישרו לי בקלות בגלל החצוצרה החסומה, ואת במצב די דומה.
חבל על המנות זרע, לא יזיק לשאול. מקסימום לא יאשרו הפעם אז תגישי שוב אחרי עוד הזרעה.
לצפיה ב-'עוד דבר'
עוד דבר
05/07/2018 | 14:34
3
אל תחכי שהרופאה תציע. בתהליך הזה כדאי להיות עם יד על הדופק ולהיות שותפים פעילים בתהליך. הרופאים הרבה פעמים לוקחים את הזמן. 
לצפיה ב-'הבעיה היא שאין לי כל כך עם מי להתייעץ'
הבעיה היא שאין לי כל כך עם מי להתייעץ
05/07/2018 | 16:35
2
משתדלת להיות שותפה פעילה בתהליך עד כמה שאני מבינה...
בהזרעה השניה היא רצתה לנסות שוב בלי הורמונים ואני לא הסכמתי. ביקשתי שלא לבזבז את הזמן ואת הכסף שלי והיא אמרה שתסכים רק בתנאי שאם ההזרעה לא תצליח, אעשה צילום רחם, מה שלטענתה בד"כ עושים בשלב מאוחר יותר...
אני חושבת שאם הפעם לא יצליח, אני אתעקש על IVF.
תודה על העזרה! 

לצפיה ב-'גם זה לא כל כך נכון'
גם זה לא כל כך נכון
05/07/2018 | 16:56
1
יש בנות ששולחים אותן לצילום רחם לפני שמתחילים הזרעות ולי אישית לא הסכימו לתת הורמונים לפני שעשיתי צילום רחם.
אני ממליצה במקביל לקבוע תור לרופא אחר לחוות דעת נוספת ואולי לעבור..
לצפיה ב-'זו הייתה הכוונה'
זו הייתה הכוונה
05/07/2018 | 17:22
שלא מתחילים הורמונים לפני צילום רחם.
הטענה שלה (בעקיפין) היא שמאחר ואני הגעתי אליה בגלל שאני רוצה להביא ילד דרך בנק הזרע ולא בגלל שנראה שישנה בעיית פוריות כלשהי, היא לא ממהרת לתת הורמונים. 
נראה שכיוונה לפחות לשלוש הזרעות ללא הורמונים ורק אז...
היא רופאה שנחשבת מעולה באזור שלי ולכן הלכתי אליה, אבל נראה שאני בהחלט צריכה לשקול חוות דעת נוספת.

לצפיה ב-'למה את לא עוברת ל IVF? '
למה את לא עוברת ל IVF?
05/07/2018 | 13:58
3
אם חלילה הסבב הזה לא יצליח, אז כדאי לשכול לעבור ל IVF...

חבל על הזמן שלך.. וכאבי הלב, וההורמונים והכסף וכו' וכו'
לפחות לנטרל בעיה שכן ידוע שיש לך..

(אם את מבוגרת מהגיל שרשום לך בכרטיס אז בכלל כדאי להתקדם הלאה).
לצפיה ב-'כמו שכתבתי כבר למעלה'
כמו שכתבתי כבר למעלה
05/07/2018 | 14:15
2
אין אפשרות לקבל אישור לIVF לפני שלושה סבבים של הזרעות עם הורמונים.
מבחינתי הייתי שמחה לא לעשות אפילו הזרעה אחת ומיד להיכנס לIVF 
והגיל שרשום בכרטיס שלי מדויק, עוד 4 חודשים 35 
לצפיה ב-'אבל זה לא נכון...'
אבל זה לא נכון...
05/07/2018 | 14:28
1
זה נכון לנשים שאין להן "שום" בעיה... רופא/ה שחושב/ת שבמצבך סיכוייך להרות ב IVF גדולים לאין שיעור מהזרעות, יכול להגיש בקשה ולקבל אישור מקופת החולים...

לצפיה ב-'מבחינת הרופאה שלי אין לי שום בעיה '
מבחינת הרופאה שלי אין לי שום בעיה
05/07/2018 | 16:37
אבל נראה מהתגובות פה שיש לי על מה להתעקש מולם.
תודה! 
לצפיה ב-'אני אהיה זהירה'
אני אהיה זהירה
05/07/2018 | 14:07
12
אני לא רופאה אבל כן מדברת מניסיון ארוך (לצערי)
למעשה לפי מה שאת מספרת יש לך פוטנציאל ל-2 אתגרים -
- מה שנקרא פקטור מכני - חצוצרה חסומה/רחם דו קרני, גם אם הזקיק בחצוצרה הפתוחה יכול להיות נוזל בחצוצרה החסומה שימנע הריון
- תגובה שחלתית נמוכה - אני לא יודעת מה הרזרבה שלך, אבל התגובה שלך ל150 פרגובריס לאחר 7 ימים צנועה ממה שהיו מצפים מאישה פוריה בגילך (35?). זה לא אומר הרבה על סיכוי הפריון, אבל כן שכל אחד מהגורמים הללו ובטח ביחד ובטח עם יש פה קניה של מנת זרע - מצריך התאמת פרוטוקול וניסיון לעבור ל IVF
כותבת את זה מי שעשתה החל מגיל 35 6 הזרעות (3 רגילות ועוד 3 הורמונליות) עד שהרופא הודה שאכן יש בעיית רזרבה והגעתי למחוזות ה IVF
לצפיה ב-'קיבלתי תשובות מהרופא '
קיבלתי תשובות מהרופא
05/07/2018 | 17:04
11
בנושא התגובה השחלתית הנמוכה - נראה שהוא מסכים איתך.
הוא אומר שהתגובה לפרגובריס אחרי 7 ימים לא מספקת בכלל ולכן ביקש שאוסיף עוד 4 ימים של פרגובריס 150 + גונאל 75 ואבוא למעקב ביום שני.
אכן בת 34.8 ואני לא יודעת מה הרזרבה או איך ניתן לקבוע אותה... ?? (סליחה אם אני שואלת שאלות מטופשות )
לגבי האתגר הראשון שציינת - הטענה היא שהחצוצרה הימנית אינה חסומה, אלא פשוט לא הודגמה בצילום ביום הספיציפי הזה. והחצוצרה השמאלית היתה חסומה ופתחו אותה.
לכן מבחינתם הפקטור המכני לא קיים 
אני בהחלט אקבע תור לרופאה שלי ואדרוש קצת יותר מידע ובחינה מעמיקה של הנושא של מעבר לIVF
תודה על העזרה!!!
לצפיה ב-'בבדיקת פרופיל הורמונלי ביום 3 - לפי רמת FSH'
בבדיקת פרופיל הורמונלי ביום 3 - לפי רמת FSH
05/07/2018 | 17:33
10
יש עוד דרכים -אבל ככה מתחילים את ההערכה של הרזרבה..וסביר להניח שעשית את הבדיקה הזו לפני תחילת הטיפולים
אם ה FSH שלך גבוה, יאשרו לך IVF גם בלי שלוש הזרעות

לצפיה ב-'FSH 7.18 בפרופיל הורמונלי'
FSH 7.18 בפרופיל הורמונלי
05/07/2018 | 17:44
9
זה נחשב גבוה?
לצפיה ב-'לא... נחשב תקין עם הe2 מתחת ל 150'
לא... נחשב תקין עם הe2 מתחת ל 150
05/07/2018 | 18:05
8
באמת לא מסביר את התגובה לפרגובריס
לצפיה ב-'E-2 בפרופיל הורמונלי 36.1 '
E-2 בפרופיל הורמונלי 36.1
05/07/2018 | 18:14
7
היום למשל, בתוצאות : E2 - 285, LH - 3.50, Progesterone - 5.2
אני באמת לא מבינה שום דבר בערכים האלה...

לצפיה ב-'יש לך ביוץ מאוחר בדרך כלל? מחזורים ארוכים?'
יש לך ביוץ מאוחר בדרך כלל? מחזורים ארוכים?
05/07/2018 | 18:29
6
בכל מקרה שימי לב שהפרוגסטרון שלך כבר גבוה.. משהו לא מסתדר הורמונלית  - מצד אחד ה E2 נמוך ובאמת הזקיקים קטנים, מצד שני הפרוגסטרון כבר עולה, אז זה אומר שהביוץ מתקרב...
מציעה לך לעשות חושבים עם הרופא/ה  
לצפיה ב-'מחזורים לא קבועים, אבל בד"כ לא פחות מ30 יום'
מחזורים לא קבועים, אבל בד"כ לא פחות מ30 יום
05/07/2018 | 18:57
5
בפעם הזו אחרי צילום רחם, הגדיל לעשות והגיע אחרי 39 ימים.
מבחינת הביוץ - הזרעה ראשונה ללא הורמונים וללא אוביטרל, ביום ה-19.
הזרעה שניה עם 12 יום גונאל ואוביטרל יום קודם, ביום ה-16.
כמו שכבר כתבתי, בשתי ההזרעות היה זקיק אחד של 15 בצד שמאל.
משהו ממש לא מסתדר...

לצפיה ב-'אז קודם כל יש לך ביוץ מאוחר'
אז קודם כל יש לך ביוץ מאוחר
05/07/2018 | 19:04
4
זקיק 15 הוא זקיק לא בשל ובדרך כלל מזריקים אוביטרל בזקיק  18 ומזריעים 36 שעות אחרי
אני שוב אומרת בזהירות ובגלל שאני מזדהה עם עניין רכישת הזרע שיכול להיות שהטיפול בך לא מיטיבי .
לצפיה ב-'לא ייתכן שזקיק 15 מספיק להזרעה?'
לא ייתכן שזקיק 15 מספיק להזרעה?
05/07/2018 | 19:41
3
כי גם אני חששתי שזה זקיק קטן מדי והבעתי את החשש בפני האחות שהתקשרה למסור לי את התשובה של הרופא/ה (יש שניים במרפאה ובכל יום אחד מהם בודק את המעקבים).
היא אמרה שזה לא רק גודל הזקיק אלא לפי בדיקת דם הוא החליט שאני צריכה להזריק אוביטרל באותו היום ו24 שעות אחרי לבצע הזרעה.
ואני כמובן חשבתי שכנראה זה עוד משהו שאני לא באמת מבינה בו...
אכן עניין רכישת הזרע וההורמונים יחד זה עסק יקר מאוד. 
אני מתחילה לקבל את הרושם שאני צריכה לעשות משהו, אם זה לשבת עם הרופאה שלי ולהבהיר דברים או במקרה הצורך פשוט לבדוק אופציה של מעבר לרופא אחר.

לצפיה ב-'יש לך את התוצאות של בדיקת הדם מההזרעה אז?'
יש לך את התוצאות של בדיקת הדם מההזרעה אז?
05/07/2018 | 20:17
2
יש בנות שגם מבייצות מזקיק קטן של 16 או 17. זה לא נפוץ אבל יכול לקרות.
לצפיה ב-'יש לי את התוצאות'
יש לי את התוצאות
05/07/2018 | 22:05
1
E2 - 498, LH - 16, Progesterone - 4.3
יום לפני ההזרעה.
לצפיה ב-'שוב אני לא רופאה'
שוב אני לא רופאה
05/07/2018 | 22:54
אבל הבדיקות מעידות מצד אחד על ביוץ (בטווח של 36 שעות מהבדיקה)  - אבל גם על זקיק לא בשל במקביל... כלומר יכול להיות שאת מבייצת עם זקיקים קטנים - אין לי מושג מה הן ההשלכות, אבל את צריכה לשאול את הרופאה על זה
לצפיה ב-'עדכון והתייעצות'
עדכון והתייעצות
09/07/2018 | 10:38
1
אחרי ההמלצות שלכן לגשת לרופא אחר עם התוצאות של צ. רחם, זה מה שעשיתי וגם הוא אומר שאין לי רחם חד קרני וקיימת חצוצרה בצד ימין, רק שביום הצילום התקשו להדגים אותה. מה שאומר שייתכן והיא חסומה וגם ייתכן שלא 
היום במעקב - אחרי 11 ימים של פרגובריס 150 + 4 ימים של גונאל 75
הזקיקים אכן גדלו, אבל המהפך שרציתי קרה בצד ימין ולא בשמאל...
רירית 10 // ימין - זקיק אחד של 17 (היה 10 לפני 4 ימים) // שמאל - שלושה זקיקים של 10(לפני 4 ימים היה אחד של 8).
נראה לי שישלחו אותי מחר להזרעה ואני ממש מבואסת מהסיכויים 

לצפיה ב-'תוצאות בדיקות דם מהיום. יש מצב שפספסתי???'
תוצאות בדיקות דם מהיום. יש מצב שפספסתי???
09/07/2018 | 11:33
הפרוגסטרון ירד מהמעקב הקודם של לפני 4 ימים. 
יש סיכוי שכבר היה ביוץ ופספסתי??
לצפיה ב-'עיכוב בווסת לאחר טיסה ארוכה?'
עיכוב בווסת לאחר טיסה ארוכה?
05/07/2018 | 22:20
1
היי בנות.
חודש ללא טיפול.
לאחר טיסה ארוכה (9 שעות.קונקשין ושוב 4 שעות..) יש סיכוי שהטיסה גרמה לשיבוש הווסת?
הייתי צריכה לקבל לפני שבוע (הרגשתי ביוץ שבועיים קודם לכן). ב.ביתית שלילית וגם לא מרגישה בהריון האמת..וזה לא דומה לשום תחושה שהרגשתי כשנקלטתי בעבר הרחוק..
יתכן והכל טמון בטיסה ובהפרשי השעות (ארהב)
תודה לעונות!
לצפיה ב-'טיסות ארוכות עושות עצירויות'
טיסות ארוכות עושות עצירויות
05/07/2018 | 22:37
אז הגיוני שגם עיכוב בווסת. אם לא תקבלי בזמן הקרוב, את יכולה ללכת לרופא נשים. במקרים מסוימים, גם נותנים כדורים לווסת, אחרי שעושים בדיקות. בהצלחה.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פרופ' יוסף שלו- ייעוץ אישי מי שפיר
ייעוץ אישי - מי שפיר
ד
מתקשים בפוריות?
מנור מדיקל- תרומת ביצית
מנור מדיקל תרומת ביצית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה