לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2709127,091 עוקבים אודות עסקים

פורום פוריות

ברוכים הבאים לפורום פוריות. הפורום פתוח לכל הנשים והגברים המתמודדים עם אתגרי הפריון והמעוניינים לקבל מידע ו/או תמיכה, ללא קשר למצבם האישי, המשפחתי, וללא הבדלי דת, גזע ומין 
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי מקצועי. 

לתשומת לבכם-תקנון זה מוסיף על תקנון אתר "תפוז" ומרחיב חלק מהתקנות הקיימות. מטרת התוספת היא לתת מענה לאופי הייחודי של פורום פוריות, בהיותו בית חם למטופלות הפוריות ומקום בטוח עבורן לקבל ולתת תמיכה ולהתייעץ בנוגע לטיפולים. 

1. שרשור הודעות-
לשרשר פירושו להכניס תגובה להודעה קיימת כדי ליצור שרשרת (פתיל) הודעות, כלומר לא להכניס הודעה חדשה אם אפשר להכניס אותה כתגובה להודעה קיימת.
מה הרציונל? בעמוד אחד יש 15-20 הודעות ראשיות, ואינסוף הודעות משניות. 
כל הודעה חדשה שנכנסת דוחקת אחורה לעמוד הקודם את ההודעה האחרונה בעמוד. כל הודעה שמוקפצת מעמודים קודמים דוחקת גם היא את ההודעה האחרונה לעמוד הבא. הודעה שנדחקה אחורה כבר פחות נצפית, ופחות מקבלת תגובות.
מתי אפשר לשרשר?
- כשיש שרשורי נושא (כגון- "שאלות בנושא הורמונים", "המלצות רופאים")
- אם רוצים לכתוב על משהו שכבר כתבו עליו באותו עמוד
- אם רוצים לכתוב למישהו שכתב כבר. גם אם זה לא ממש לענין, אבל זה משהו שבאמת חבל לפתוח עליו הודעה ראשית, פשוט מכניסים הודעת "נצל"ש" (ניצול שרשור).
מתי אסור לשרשר הודעות ?   
- כאשר ההודעה או פתיל ההודעות עוסקים במשהו אישי או רציני מדי
-כאשר מישהי מכניסה הודעה על כשלון, או מספרת על משהו כאוב/חשוב/ רציני שקרה לה (לדוגמא-הודעות על כשלון טיפול, הודעות על בטא חיובית).

2. בהתאם לתקנון "תפוז"- אין לפרסם על גבי הפורום תרופות למסירה/ למכירה/ בקשה לקבלת תרופות. הודעות אלה תמחקנה.  

3. בהתאם לתקנון "תפוז"-  הפרסום באתר הוא בתשלום. אין לפרסם על גבי הפורום ללא אישור של הנהלת האתר.  
בנוגע לפרסום של קבוצות תמיכה או פעילויות ללא תשלום הנוגעות למטופלי פריון- יש לפנות להנהלת פורום פוריות לקבלת אישור טרם הפרסום. 
מפרסמים המעוניינים לקבל הצעה לפרסום מוזמנים לפנות ל"תפוז עסקים".

4. פרסום בקשת השתתפות במחקר מותנה באישור הנהלת פורום פוריות.

5. יש להתבטא מעל גבי הפורום בשפה נאותה. הודעות בהן נעשה שימוש בקללות תימחקנה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכים הבאים לפורום פוריות. הפורום פתוח לכל הנשים והגברים המתמודדים עם אתגרי הפריון והמעוניינים לקבל מידע ו/או תמיכה, ללא קשר למצבם האישי, המשפחתי, וללא הבדלי דת, גזע ומין 
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי מקצועי. 

לתשומת לבכם-תקנון זה מוסיף על תקנון אתר "תפוז" ומרחיב חלק מהתקנות הקיימות. מטרת התוספת היא לתת מענה לאופי הייחודי של פורום פוריות, בהיותו בית חם למטופלות הפוריות ומקום בטוח עבורן לקבל ולתת תמיכה ולהתייעץ בנוגע לטיפולים. 

1. שרשור הודעות-
לשרשר פירושו להכניס תגובה להודעה קיימת כדי ליצור שרשרת (פתיל) הודעות, כלומר לא להכניס הודעה חדשה אם אפשר להכניס אותה כתגובה להודעה קיימת.
מה הרציונל? בעמוד אחד יש 15-20 הודעות ראשיות, ואינסוף הודעות משניות. 
כל הודעה חדשה שנכנסת דוחקת אחורה לעמוד הקודם את ההודעה האחרונה בעמוד. כל הודעה שמוקפצת מעמודים קודמים דוחקת גם היא את ההודעה האחרונה לעמוד הבא. הודעה שנדחקה אחורה כבר פחות נצפית, ופחות מקבלת תגובות.
מתי אפשר לשרשר?
- כשיש שרשורי נושא (כגון- "שאלות בנושא הורמונים", "המלצות רופאים")
- אם רוצים לכתוב על משהו שכבר כתבו עליו באותו עמוד
- אם רוצים לכתוב למישהו שכתב כבר. גם אם זה לא ממש לענין, אבל זה משהו שבאמת חבל לפתוח עליו הודעה ראשית, פשוט מכניסים הודעת "נצל"ש" (ניצול שרשור).
מתי אסור לשרשר הודעות ?   
- כאשר ההודעה או פתיל ההודעות עוסקים במשהו אישי או רציני מדי
-כאשר מישהי מכניסה הודעה על כשלון, או מספרת על משהו כאוב/חשוב/ רציני שקרה לה (לדוגמא-הודעות על כשלון טיפול, הודעות על בטא חיובית).

2. בהתאם לתקנון "תפוז"- אין לפרסם על גבי הפורום תרופות למסירה/ למכירה/ בקשה לקבלת תרופות. הודעות אלה תמחקנה.  

3. בהתאם לתקנון "תפוז"-  הפרסום באתר הוא בתשלום. אין לפרסם על גבי הפורום ללא אישור של הנהלת האתר.  
בנוגע לפרסום של קבוצות תמיכה או פעילויות ללא תשלום הנוגעות למטופלי פריון- יש לפנות להנהלת פורום פוריות לקבלת אישור טרם הפרסום. 
מפרסמים המעוניינים לקבל הצעה לפרסום מוזמנים לפנות ל"תפוז עסקים".

4. פרסום בקשת השתתפות במחקר מותנה באישור הנהלת פורום פוריות.

5. יש להתבטא מעל גבי הפורום בשפה נאותה. הודעות בהן נעשה שימוש בקללות תימחקנה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'מתחילה לאבד את זה'
מתחילה לאבד את זה
03/01/2019 | 11:48
11
אני לא מצליחה להעביר שעה בלי לחשוב אם עדין יש דופק לעובר או שאין.
לא מצליחה להעביר שעה בלי לראות "סימנים" לזה שאין דופק..
אני לא יכולה כל היום לרוץ סביב אולטרסאונדים, מצד שני, הציפייה והזמן הזה שעובר מבדיקה לבדיקה, זה גורם לי להיות משוגעת. 
מה שהכי הזוי,שזאת אחתהתקופות העמוסות שלי ( בעלי טס לחול,ואני עם הילד 24/7, ועם הכלבה..ועוד יש לי קריירה מלאה בדברים)..
ואני עסוקה ,עסוקה בלחשוב דברים שלילים
לצפיה ב-'מחבקת אותך!'
מחבקת אותך!
03/01/2019 | 11:56
מוכר לי מאוד. אני הייתי ככה עד שהתחלתי להרגיש תנועות, עד אז פשוט חייתי על הסף של אובדן השפיות. במיוחד בהתחלה ממש, מראש לא היו לי יותר מדי תופעות הריון וזה שיגע אותי. היו קצת בחילות בשבוע 7 ואז הן פתאום עברו - רצתי לעשות אולטרסאונד. כל היום הייתי ממששת לעצמי את השדיים לראות שהגודש עוד שם, יום אחד קמתי והוא נעלם - רצתי לעשות אולטרסאונד (אגב, הוא חזר ונעלם ושוב חזר ושוב נעלם עוד הרבה פעמים, אז הבנתי כבר שזה לא אומר כלום). חשבתי שאני מאבדת את זה. זה משתפר רק כשמתחילים להרגיש תנועות וחוסר הוודאות קצת פוחת.
קבלי עוד חיבוק עננננק ותחזיקי מעמד!
לצפיה ב-'זה מאוד מאוד מוכר'
זה מאוד מאוד מוכר
03/01/2019 | 13:06
2
בהריון הקודם שלי כבר שקלתי להסתובב מחוברת למוניטור... 
מה שמנחם אותי במצבים כאלו זה שבתכלס- זה לא בשליטתי ואין לי מה לעשות ולהסתובב עם התקווה שיהיה בסדר. כל מה שאפשר זה לנסות להעביר את הזמן ולהתרכז בדברים אחרים. 
תחזיקי מעמד- שולחת לך חיבוק וחיזוק. 

לצפיה ב-'ואגב- אני עם בטא שעולה ממש מעפן'
ואגב- אני עם בטא שעולה ממש מעפן
03/01/2019 | 13:09
1
וכבר לא ברור מה קורה- אם מתפתח, אם תקין או מה.
בשלב מסוים הרופא שלי אמר להפסיק לבדוק בטא ולחכות לאולטרסאונד נוסף ביום שלישי. וגם אני כל שניה בודקת אם החזה עוד נפוח, אם יש לי בחילה, אם יש דימום, ומחפשת רמז בכל דבר ודבר.
האי ווודאות הזו- זה הכי הכי הכי קשה 
לצפיה ב-'הסימנים האלה הם לא סימנים טובים'
הסימנים האלה הם לא סימנים טובים
04/01/2019 | 10:58
כאב בחזה אצל חלק חזק יותר בשבוע 5 מאשר 6-7 (בשל ההורמונים). ורק בשבוע יותר מתקדם מתחיל לכאוב שוב.
בחיחות- יש מידי פעם יום טוב גם למי שסובלת מאוד, ועדיין.. ההריון נמשך.
בהצלחה יקירה ולא לשים לב "לסימנים" הם לא באמת אומרים משהו.
לצפיה ב-'החל משבוע 10 בערך אפשר להשתמש '
החל משבוע 10 בערך אפשר להשתמש
04/01/2019 | 10:55
במד ביתי למדידת דופק עובר. עולה כ 100 שח באייבי (למכשיר עם אישור FDA). מה שכן.. לפעמים לא מוצאים דופק עם המכשיר למרות שהכל תקין, ופשוט צריך ללכת לשתות משהו וכו ולנסות אחרי 10 דק. יש נשיל שזה יחרפן אותן לא למצוא דופק ועדיף להן מראש שלא יהיה את המכשיר בבית.
לצפיה ב-'נראה לי הסימן הודאי שהכל טוב רק כשיש תינוק'
נראה לי הסימן הודאי שהכל טוב רק כשיש תינוק
04/01/2019 | 11:34
מהניסיון שלי לנסות להבין ולחזות דברים עד לשלב שמרגישים תנועות - שום דבר לא עבד.
רק מוניטור ומכשירים אלקטרוניים עשו את זה טוב.
רק כשמגיע תינוק, נראה לי אפשר להגיד שההריון הסתיים ועוברים לשלב לא פחות מעניין ודורש: לגדל אותו.
עד אז- להירגע!!!
לצפיה ב-'מבינה אותך כל כך'
מבינה אותך כל כך
06/01/2019 | 10:52
2
אני בשבוע 15 ואין יום שאני לא חיה בחרדות של - אולי פתאום אין דופק? והUS האחרון היה לפני שבוע, אולי אלך לעשות שוב? ואיך אדע שהכל תקין היום שכבר שלושה ימים לא בדקתי? 
היום שלי פשוט סובב סביב הפחד הזה... במיוחד שהבטא לא הוכפלה במדויק בהתחלה ואז בשבוע 8 היה לי דימום מטורף שהיו בטוחים שזו הפלה, בדקו והכל תקין ואז גילו המטומה גדולה וקיבלתי זריקות פרוגסטרון יומיות במשך 5 שבועות.
היום אני בשבוע 15 והכל תקין, הדימומים פסקו, ההמטומה נספגה והעוברון מתפתח מעולה ועדיין אני בחרדות קשות במשך כל דקה ודקה ביממה.
נראה לי שזה לא עובר עד הלידה...
אבל החלטתי להפסיק לרוץ לUS בכל פעם שהחרדה אוכלת אותי, זה לא עוזר ולא מועיל. 
תנסי להתעסק בדברים חיוביים, או לפחות בדברים מסיחי דעת עד כמה שניתן.
מאחלת לך הריון תקין ומשעמם ובידיים מלאות 

לצפיה ב-'לתשומת לבך Caitriona'
לתשומת לבך Caitriona
06/01/2019 | 11:55
ותודה לך kai83 שנשארת לעודד
שימשיך לך מלא ותקין בידיים מלאות:)
הדאגה אף פעם לא עוברת. גם לא אחרי הלידה.. זה מה שעושה אותנו אמהות..
לצפיה ב-'אותי עודדת מאוד'
אותי עודדת מאוד
07/01/2019 | 11:36
תודה ששיתפת. 
מאחלת לך שיעבור בבריאות, בקלות ובשמחה. ואוטוטו תתחילי להרגיש תנועות- כך שגם תהני מזה וגם הצורך באולטרסאונד יפחת משמעותית 
לצפיה ב-'הפתרון - הריון פונדקאית בחו"ל'
הפתרון - הריון פונדקאית בחו"ל
06/01/2019 | 13:48
1
אני כמובן כותבת בצחוק מריר
בהריון כמו שלנו רמת הניתוק כל כך גבוהה כך שאין לי דאגה לכלום
היינו בביקורים בדופק ובשלוש סקירות
כל השאר סרטונים או מיילים
בבחינת NO NEWS GOOD NEWS
גם כשליידי היתה מאושפזת ידענו מזה רק בדיעבד...
שקט תעשייתי שכזה...
אבל ברצינות שאין רגע נראה לי נטול דאגה וזאת מתעצמת מיום הלידה והלאה
לא כדאי יותר מדי א.סאונד
נראה לי משלב מסויים זה יכול להזיק
תהיו חזקות

לצפיה ב-'צילה איזה כיף לקרוא! איפה עשיתן פונדקאות?'
צילה איזה כיף לקרוא! איפה עשיתן פונדקאות?
09/01/2019 | 11:59
לצפיה ב-'יחסי מין לפני שאיבה '
יחסי מין לפני שאיבה
05/01/2019 | 10:29
2
 היי,
כמה ימים לפני שאיבה מומלץ לקיים יחסי מין כדי שהזרע יהיה במצבו האופטימלי? 
לצפיה ב-'נראה לי שיומיים'
נראה לי שיומיים
05/01/2019 | 16:45
1
משום מה אני ההנחיות לפני שאיבה אני לא זוכרת, אבל מתקופת ההזרעות אני זוכרת שאמרו להמנע יומיים.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
06/01/2019 | 11:31
לצפיה ב-'מתי אפקטיבי לקחת קלקסן?'
מתי אפקטיבי לקחת קלקסן?
02/01/2019 | 18:03
15
אתמול עברתי החזרה. הצוות אמר שהרופאה רשמה בהנחיות קלקסן בסימן שאלה. ניסו לתפוס אותה כדי לשאול אם כן או לא-ללא הצלחה. 
היום הרופאה התקשרה אלי והוחלט שאקח. אבל היום המרפאה נסגרה מוקדם, אז אוכל לאסוף את המרשם ולקנות רק מחר בערב.
בשלב הזה אהיה כבר יומיים וחצי אחרי החזרה של עובר יום 5. לא הייתה אמורה להיות כבר השתרשות בשלב הזה? יש בכלל טעם להתחיל עם הקלקסן?
לצפיה ב-'בוודאי שיש טעם'
בוודאי שיש טעם
02/01/2019 | 18:28
3
כמו כל דבר בתהליך גם עניין הקרישיות הוא לא שחור ולבן. זה שלא לקחת עד עכשיו לא אומר שאספקת הדם במהלך ההשתרשות לא הייתה תקינה. ואם את עם קלקסן אמפירי,  בכלל לא ברור בדיוק איך הוא עוזר להריון.
בהריון הספונטני שעברתי עם קלקסן,  התחלתי אותו בערך כשראו דופק כי רק אז הצלחתי לעבור לרופא מומחה להריון בסיכון שהסכים לתת לי.  
לצפיה ב-'סורי, לא הבנתי כלום, אשמח אם תסבירי שוב'
סורי, לא הבנתי כלום, אשמח אם תסבירי שוב
02/01/2019 | 18:49
2
מצד אחד את אומרת שיש טעם, מצד שני את אומרת שלא ברור איך קלקסן עוזר להריון.
גם לא הבנתי את העניין עם אספקת הדם.

אגב, עשיתי את סט הקרישיות המלא והכל תקין.
אין לי מושג אם זה קלקסן אמפירי, המרשם עדיין לא אצלי.
לצפיה ב-'אנסה לכתוב בצורה יותר ברורה את מה שניסיתי להגיד'
אנסה לכתוב בצורה יותר ברורה את מה שניסיתי להגיד
02/01/2019 | 19:12
1
מצטערת אם ההודעה הקודמת הייתה מבלבלת.

קלקסן היא תרופה שמכילה הפרין - חומר שמעכב קרישה "מדלל דם", וניתנת מתוך מחשבה שיש קשר בין ארועי קרישיות והפלות. חשבתי שאת שואלת על תזמון הקלקסן מול ההשתרשות מתוך מחשבה שאם יש בעיות קרישה אולי ההשתרשות לא תצליח בכלל מפני שאספקת הדם לעוברון שמתחפר בדופן הרחם לא נוצרה כמו שצריך. אולי לא הבנתי אותך וזה לא מה שהתכוונת. בכל מקרה - גם בלי קלקסן ההשתרשות יכולה להתרחש בהצלחה רבה. ברוב המיקרים הקרישיות פוגעת בהריון בשלב יותר מתקדם וקשורה יותר להפלות ולא לבעיה בכניסה להריון עצמו בשלבים המאד ראשוניים שלו.
עכשיו לגבי קלקסן אמפירי - זה בדיוק המצב אצלך (ולדעתי גם אצלי) אין באמת שום סימן קליני לקרישיות יתר, כל הבדיקות תקינות. בתיאוריה, אין סיבה לטפל בנו במעכבי קרישה, אבל מעשית=אמפירית, לפעמים יש מצבים שהקלקסן פשוט עוזר.
וזה מביא אותי לנקודה השניה שכתבתי, שדרך ההשפעה שלו לא ברורה לחלוטין. כי לא ברור במאה אחוז אם ההשפעה של קלקסן על הצלחת ההריון היא באופן בלעדי דרך ההשפעה שלו על מנגנוני הקרישה. לפחות כך הסביר לי הרופא שלי להריון בסיכון .
לצפיה ב-'תודה רבה על ההסבר הברור, אני לוקחת אותו לא בגלל ענייני קרישה'
תודה רבה על ההסבר הברור, אני לוקחת אותו לא בגלל ענייני קרישה
03/01/2019 | 07:34
אני לוקחת את הקלקסן בלי סיבה. אני אחרי 5 כשלונות, והרופאה שלי העלתה את זה כאופציה והשאירה את זה לשיקולי. בגלל שאני יודעת שיש בנות שנקלטות אחרי קלקסן (כולל אחת המשתתפות בפורום הזה שטופלה אצל אותה רופאה כמוני ואחרי כשלונות חוזרים לקחה קלקסן-ומיד נקלטה) אז אמרתי יאללה, bring it on.
ממה שקראתי, חוץ מעניין הקרישה שכנראה לא רלוונטי אצלי, הקלקסן גם אנטי דלקתי.
אבל מה שלא מסתדר לי, זה שבשלב הזה אני מאמינה שאני כבר אחרי ההשתרשות, כך שזה מרגיש כאילו שפספסתי את ההזדמנות לעזור להשתרשות ואולי (וסביר להניח) שכבר אין למי לעזור. נשמע לי יותר הגיוני לקחת ממועד ההחזרה, או מלפני. וממש בא לי בא להזריק שבועיים סתם...
אני ממש מתלבטת אם לקחת, או לחכות לסבב הבא ולקחת נורמלי מההתחלה. 
לצפיה ב-'יש לי מרשם אומנם על שמי'
יש לי מרשם אומנם על שמי
02/01/2019 | 19:51
2
ולא רציתי עוד לקחת. אבל אם את רוצה יכולה לקנות ולהביא לך.
לצפיה ב-'תודה רבה מותק! יש לי מרשם, אני רק צריכה לאסוף אותו'
תודה רבה מותק! יש לי מרשם, אני רק צריכה לאסוף אותו
03/01/2019 | 07:27
1
ואעשה זאת היום כי אתמול אי אפשר היה, אני רק תוהה אם יש בזה טעם.
לצפיה ב-'אני אחרי 3 הפלות ( ללא דופק)'
אני אחרי 3 הפלות ( ללא דופק)
03/01/2019 | 09:50
כל הבדיקות שלי תקינות. ובכל זאת קיבלתי קלקסן.
שלי היה אבל מרגע שיש בטא חיובית..
האם זה יעזור או לא? הזמן יגיד..
ואם לא יעזור מצבי ממש חמור...
בכל מקרה, אין לי תובנות על הקלקסן, חוצמזה שזאת זריקה מסריחה חחח סליחה
לצפיה ב-'לא מבינה בקלקסן אבל'
לא מבינה בקלקסן אבל
03/01/2019 | 23:36
7
זוכרת שגם אחותי התחילה רק אחרי שראו דופק. (ולא בגלל שעברה רופא, היתה עם אותו רופא כל הזמן).

את לא יודעת שבנסיונות הקודמים שלך לא היתה השתרשות, את רק יודעת שלא היה סימן להריון בזמן בדיקת הבטא, אז למה להניח שכבר מאוחר מדי? אולי היתה השתרשות והקלקסן איכשהו יעזור להריון להמשיך להתפתח? 

הלוואי שיצליח הפעם  

לצפיה ב-'התחלתי לקחת לא בלב שלם.'
התחלתי לקחת לא בלב שלם.
04/01/2019 | 07:35
6
במקרה שלי זה נראה לי מאוחר מדי. אבל שיהיה...

לצפיה ב-'בהצלחה'
בהצלחה
04/01/2019 | 07:48
לצפיה ב-'קלקסן זה לא איזה משהו נוראי'
קלקסן זה לא איזה משהו נוראי
04/01/2019 | 08:09
4
זה לא הורמון,זה לא כדור שעושה נזק. אומנם זאת לא זריקה נעימה , ולפעמים יש ממנה גם כחולים,זה עניין כנראה של מזל או לא יודעת מה.
אבל זה או שיעזור או שלא..
ועדיף לא לחשוב מה אם הייתי לוקחת..בהצלחה!!!!! 
לצפיה ב-'לא נוראי, אבל אני עדיין לא בעד להכניס סתם חומרים'
לא נוראי, אבל אני עדיין לא בעד להכניס סתם חומרים
04/01/2019 | 08:16
3
וקשה לי המחשבה שאני מכניסה חומרים לגוף כשיש מצב שזה אחרי חלון הזמן שהם עוזרים בו.
מעדיפה לקחת מסודר מההחזרה.
החלטתי בכל זאת לקחת בעיקר כי זה העובר הנורמלי האחרון שלי, אז להשקיע בו מה שאפשר גם אם זה סתם. לשני העוברים שנשארו כנראה שגם קלקסן מההתחלה לא יעזור ולא שום דבר אחר... (האיכות שלהם על הפנים).
לצפיה ב-'זה לא כמו ההורמונים שעובדים רק בחלון זמנים הנכון ובסדר הנכון'
זה לא כמו ההורמונים שעובדים רק בחלון זמנים הנכון ובסדר הנכון
04/01/2019 | 08:30
כאן יש השפעה כללית ומצטברת, וגם ארוע ההשתרשות הוא תהליך מתמשך.
לא שאני בעד טיפול תרופתי מיותר אבל אני חושבת שאם הקלקסן ישחק תפקיד בהריון הזה, ההזדמנות שלו להשפיע עדיין לא חלפה.
לצפיה ב-'אם הקפיאו את העוברים כנראה שיש להם סיכוי'
אם הקפיאו את העוברים כנראה שיש להם סיכוי
04/01/2019 | 08:56
1
אני בהריון עם עובר שהאמבריולוגית התלבטה אם בכלל אפשר להקפיא (אם הבנתי נכון את השיחה בין האמבריולוגיות). 

אני ממש ממש ממש מבינה את חוסר האמון שלך אחרי כמה כשלונות, אבל הלוואי שתופתעי לטובה ממש בקרוב.

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
04/01/2019 | 11:11
אמרו לי שיש ל 2 עוברים טובים ושני עוברים לא טובים.
כשהתייבשתי לקראת ההחזרה הצצתי בתיק שהיה מונח לידי, וראיתי שהשניים שנשארו קיבלו דרוג של EB. לא ראיתי שום דבר כזה באינטרנט, הכי נמוך שראיתי היה D... אז זה נשמע ממש לא טוב. אבל כן, הם שרדו בהצלחה ליום 5. נקווה שישרדו הפשרה... נקווה עוד יותר שלא יהיה בהם צורך בכלל, אבל למה שהפעם הזאת תיהיה שונה מה-5 הקודמות? אני כבר איבדתי אמונה, עושה מה שאומרים לי כמו רובוט ולא מצפה לכלום.
לצפיה ב-'מעקב זקיקים, תחילת הדרך - אשמח לייעוץ'
מעקב זקיקים, תחילת הדרך - אשמח לייעוץ
31/12/2018 | 23:18
7
שלום לכולם/ן! 
קצת רקע - בת 34, בעלת עודף משקל גבוה, לפני שנה וחצי הריון ראשון ספונטני שנגמר מהר מאוד, מאז - ללא הצלחה.
מחזור סדיר מאוד (26-28 ימים בול). בחצי שנה האחרונה משתמשים במקלוני ביוץ, חשה בביוץ ובהפרשות פוריות.
בגלל שמקלוני הביוץ תמיד מראים עליה ב-lh, אך לא מגיעים לאותו חוזק פס כמו הפס ביקורת (מצ"ב דוגמא מהחודש), הוחלט על מעקב זקיקים.
היום, יו"מ 12 למחזור, בדיקה ראשונה (מקלוני הביוץ הראו שעבר הביוץ, אך אין טוב יותר מ-א.ס ודם)- 
בבדיקה, לא נצפה דוגלאס, עובי רירית 5.3 ממ וזקיקים קטנים.
בבדיקת דם: 
אסטאדיול 518pmol/l
Lh 14.8 iu/l
פרוגסטרון 7.8 nmol/l.

הטכנאית א.ס. שאלה אותי אם אני מקבלת מחזור בכלל, כי יש לי הרבה זקיקים קטנים (חשדה בפוליציסטיות?), עניתי שכן, כמו שעון. כמו כן, אמרתי לה שייתכן ואני אחרי ביוץ, והיא ענתה שהיא לא רואה שאריות ביוץ בכלל, ושעובי הרירית דק מדי להכנס בכלל להריון. 
מבואסת מאוד הלכתי לעבודה, זורקת את מקלוני הביוץ לפח.
בצהריים התקשרה האחות ואמרה שלפי הבדיקות דם אני בכלל אחרי ביוץ (כפי שהמקלונים חזו). ביקשה שאחזור לבדיקות דם עוד 4 ימים בערך, לבדיקת הורמונים כדי שנראה מה מצבם.
יחד עם זאת, אמרה שהכל נראה לה בסדר.
מה?! רירית דקה, זקיקים קטנים, ללא שאריות ועדויות לביוץ שכנראה והתרחש אתמול (לפי המקלונים והפרשות פוריות שהיו לי).
ייתכן ואני בכלל לא מבייצת (אולי זה שחוזק הפס במקלונים לא מגיע למקסימום מעיד על חוסר ביוץ) ? ייתכן ואני פוליציסטית עם מחזור סדיר? הביוץ מגיע ביום ה-9-11 למחזור, זה מאוד מוקדם!!

לאור נתונים אלו, אשמח לשמוע מניסיונכן מה התמונה.

אל דאגה, אלך גם לרופאה, אך הדבר מדיר שינה מעיני. אני ממש אשמח לשמוע דעות מניסיון.

בתודה מראש ואמן ושנת 2019 תביא איתה הריונות ולידות לכולן! 
לצפיה ב-'אל תרגישי שמתעלמים מההודעה'
אל תרגישי שמתעלמים מההודעה
01/01/2019 | 11:00
1
אני לא עניתי בינתיים כי אני לא באמת יודעת לענות, ובטח גם אחרות מאותה סיבה
נראה לי שאין מנוס אלא לחכות לדבר עם הרופאה ולראות מה היא חושבת.
דבר אחד שכן עשוי להיות שימושי - אני מצאתי שהמקלונים האלה ממש קשים לשימוש, אלא אם אני ממש מייבשת את עצמי (הרבה יותר משרשום), הם לא עובדים, ובסוף יוצא שהם מודדים כמה שתיתי יותר מאשר אם בייצתי. אישית מצאתי שclearblue עובדים אצלי הרבה יותר טוב
לצפיה ב-'היי רכבת הרים'
היי רכבת הרים
03/01/2019 | 16:22
תודה לך על התשובה. זה נכון, המקלונים לא רגישים במיוחד, אז אני פשוט לא עושה פיפי בערך 3-4 שעות (וממעיטה בשתייה), ואצלי זה מצליח לרוב. אני ממש טובה בלהתאפק, אני גם ככה מתאפקת מלא כל יום (כי זה מגעיל אותי לעשות מחוץ לבית).

לצפיה ב-'יש לי רק דברים מרגיעים לכתוב לך '
יש לי רק דברים מרגיעים לכתוב לך
01/01/2019 | 12:44
1
בכל מה שסיפרת, הדבר היחיד שנשמע לא תקין זה הגיגיה של טכנאית האולטרסאונד, שמוטב לו הייתה מתעסקת במה שהוכשרה לעשות (וגם זה כנראה לא בצורה מיטבית). 
ועכשיו בואי נעשה קצת סדר:
1) לפי בדיקות הדם אכן היית אחרי ביוץ, מה שאומר שכבר אין משמעות לעובי הרירית, כי אחרי הביוץ המבנה שלה משתנה וכבר אין משמעות לעובי כפי שנמדד באולטרסאונד. זאת הסיבה שלא בודקים את עובי הרירית אחרי הביוץ, אלא רק לפני.
2) ביוץ שמגיע ביום 9-11 למחזור הוא לא בעייתי, אלא אם כן את שומרת נידה ואז יש בעיה טכנית עם קיום יחסים, אבל רפואית זה לא בעיה בכלל, להיפך: זה אומר שיש לך שלב לוטאלי ארוך ויפה.
3) גם בדיקות ההריון וגם בדיקות הביוץ הביתיות אינן בדיקות כמותיות, אלא איכותיות, וחוזק הפס אינו מעיד על "איכות הביוץ". פס חלש לא מרמז על חוסר ביוץ (אם לא היית מבייצת לא היית מקבלת מחזור).
4) כדי לאבחן שחלות פוליציסטיות לא מספיק לראות הרבה זקיקים קטנים, לשם כך את צריכה לעשות בדיקת פרופיל הורמונליות ביום 2-3 לוסת. ובכל מקרה, גם אם יתברר שאת פוליציסטית, כל עוד יש לך ביוץ סדיר אין לזה יותר מדי השלכות על הפוריות.
5) האחות נתנה לך הנחיה לחזור על בדיקות הדם בעוד 4 ימים כדי לראות שהפרוגסטרון עולה בצורה תקינה.
6) בחודש הבא (אם תצטרכי ) אני מציעה שתתחילי את המעקבים מוקדם יותר, לפני הביוץ, כדי שתוכלי לעקוב אחרי עובי הרירית (בשלב שבו זה רלוונטי), הזקיק המוביל ורמות ההורמונים בדם.
7) עצה מניסיון: אל תשוחחי עם טכנאיות אולטרסאונד על דברים שהן לא מבינות בהם.
לצפיה ב-'היי א מורף'
היי א מורף
03/01/2019 | 16:39
תודה לך.
אכן, אני לא מחבבת את הטכנאית הזו, יש לי טעם מר ממנה - היא זו שאמרה לי בהריון ההוא שלעובר יש דופק איטי, באופן מאוד קריר ומרוחק.
1. עובי רירית- אם העובי רירית דק אחרח ביוץ, אז בכלל אין אופציה להשתרשות בעובי כזה (5.3), לא?
2. לא שומרים נידה, ולגבי שלב לוטאלי ארוך - עד ההפלה המחזור שלי התחיל עם יום גג יומיים של הכתמות חומות מקדימות. מאחרי ההפלה, יש לי הכתמות חומות יותר זמן לפני - במחזור האחרון שלי, היו לי כבר הכתמות חומות 7 ימים מלפני המחזור (כלומר מיום 7 לערך אחרי ביוץ)! הרופאה שלי לא התרגשה מזה בכלל, מצד שני, היא רופאת נשים ולא פוריות.
4. מצ"ב פרופיל הורמונלי מיום מחזור 4. אשמח לתגובות. הרופאה שלי אמרה שהמדדים מצויינים. לפי מה שקראתמ באינטרנט - לא.
5. עשיתי היום בדיקת דם, אלו התוצאות:

אסטרדיול 610 (למה עלה יחס לבדיקה הקודמת?!)
אל הייץ 12.5
פרוגסטרון 22.7.

מה דעתך בהשוואה לבדיקה הקודמת?

כשהייתי בביהח לקחת ציטוטק אחרי סיום הדופק, עשו לי בדיקת דם והפרוגסטרון עמד על 3.7 ננוגרם למל! אבל הרופאה לא אמרה לי כלום על זה! זה לא אומר שהרמה בהריון נמוכה מדי??

ואכן, אתחיל מעקב בזמן מוקדם יותר בחודש הבא
ואבקש טכנאית אחרת פעם הבאה. היא לא עושה לי טוב...

תודה לך. תבורכי.
לצפיה ב-'מה שאמרה מורף.. ובנוסף'
מה שאמרה מורף.. ובנוסף
01/01/2019 | 13:42
כדאי לשקול לנסות להוריד את כמות הפחממות שאוכלת. בפרט אם את פולציסטית.
במידה ויש סוכרת במשפחה הייתי גם מבקשת העמסת סוכר.
לפעמים סוכר בצום תקין לגמרי אך עדיין יש בעיה, וזה יכול להשפיע על פריון. (שוב.. אומרת בהקשר של פולציסטיות, לא יודעת אם זה נכון באופן גורף ... ).
לגבי פולציסטיות ווסת סדירה- מעל ל 10% מהנשים הן פולציסטיות, רובן עם ווסת סדירה.
לצפיה ב-'רדפתי אחרייך מהפורום השכן '
רדפתי אחרייך מהפורום השכן
06/01/2019 | 15:18
1
המסר שלי אלייך הוא גם כן מרגיע, אבל מזווית אחרת. למיטב הבנתי התוצאות שלך לא אידאליות, ובהחלט יכול להיות שאת פוליציסטית עם מחזור סדיר - כמוני. אני יכולה גם לומר לך שפוליציסטיות מושפעת מאוד מחילוף חומרים, משקל, תזונה ומאזן סוכר בדם, כך שיש גם אפשרות שלא תמיד היית במצב פוליציסטי פעיל ושזה משהו שהחמיר עם השנים.
אז נכון שכל עוד יש ביוץ לכאורה הפוליציסטיות לא אמורה להשפיע, אבל ממה שאני רואה מחצי שנה של מעקבים על עצמי, זה לא לגמרי נכון, אפילו אם לא יודעים להסביר למה.
מהתרשמות כללית משתי הבדיקות דם שהבאת, יש מצב שהביוץ קרה באסטרדיול נמוך מדי (כמו אצלי) ורירית דקה מדי, ובבדיקות יו"מ 4 הפרוגסטרון מאוד גבוה וגם האסטרדיול. קיצר, נראה שיש קצת בלגאן. אה ובנוסף לזה גם מה שאת מספרת על הכתמה של שבוע לפני המחזור.
אזזזזז כן, המסר עדיין מרגיע! כי סביר מאוד שכל הבלגאן ההורמונלי הזה הוא רעשי רקע, שאפשר לפתור ממש בקלות בטיפול תרופתי, וכנראה שבמינונים נמוכים יחסית, כי לפי כל הסימנים המערכת שלך עובדת ועובדת טוב. היתה הפריה, היה הריון, יש ביוצים. אני באמת מאמינה שרופא פוריות סביר יידע לאזן אותך בלי יותר מדי בעיות! פשוט צריך לגשת ולעשות, כי לעניות דעתי המצב אצלך כן מצריך התערבות.
לצפיה ב-'אהובה! קופצת בין 2 הפורומים...'
אהובה! קופצת בין 2 הפורומים...
06/01/2019 | 16:00
גם לי זה לא נראה טוב, אבל הרופאת נשים אמרה שהכל בסדר גמור (וגם האחות).
החודש במעקב זקיקים, פספסנו את הביוץ ב-א"ס ביום אחד, אבל בייצתי. אחכה לחודש הבא לעוד מעקב זקיקים אחד, וכבר יש לי תור לרופאה שלי מיד אח"כ, לקבל הפניה לרופא פוריות...

תודה לך מקסימה מהממת! מאחלת לנו הצלחה!

לצפיה ב-'שאלה של מתחילות.'
שאלה של מתחילות.
01/01/2019 | 21:19
4
צריכה לשנע את מנת הזרע לבית החולים שבו ישאבו לי את הביציות בפעם הראשונה.

שאלה, האם המיכל כבד? שואלת כי יש לי בעיה בכתף ולא יכולה לסחוב דברים כבדים וממה שראיתי כשגלשתי ברשת זה שהמיכל כבד.

חייבת להפסיק לקרוא מאמרים מיותרים ברשת.
לצפיה ב-'כבד אבל לא מאד'
כבד אבל לא מאד
01/01/2019 | 22:32
המיכל כבד, אבל לא כבד מדי לסחוב ביד אחת. אז אם את יכולה להרים בצד הלא פגוע, אולי זה יהיה בסדר?
יש לך אפשרות ללכת לבית החולים לפני ולבדוק בעצמך אם המשקל בסדר לך? נשמע לי הכי בטוח
לצפיה ב-'קחי איתך עגלה כזאת של שוק, רק למקרה שתצטרכי'
קחי איתך עגלה כזאת של שוק, רק למקרה שתצטרכי
01/01/2019 | 22:50
2
לצפיה ב-'זה מה שחשבתי לעשות, אני אקח איתי עגלה. תודה.'
זה מה שחשבתי לעשות, אני אקח איתי עגלה. תודה.
02/01/2019 | 20:08
1
לצפיה ב-'המיכל שוקל כשלושה קילו.'
המיכל שוקל כשלושה קילו.
03/01/2019 | 13:22
לקחתי עגלה של סופר ותיק ושקית,
בסוף לקחתי אותו בשקית כי הוא ממש לא היה כבד.
לצפיה ב-'עזרתכן בפיענוח'
עזרתכן בפיענוח
31/12/2018 | 18:50
20
הקדמה בשביל ההקשר: אני גריאטרית וזה סבב הIVF הראשון. (הריונות תקינים בעברי, הפלות חוזרות בשנים האחרונות).
אני אחרי חמישה ימים של גונאל F במינון 300 יחידות.
הבוקר ניצפו שלושה זקיקים: 11, 12, 15. יתכן שהגדול הוא בעצם הציסטה 18ממ שנצפתה באותה שחלה בתחילת המחזור?
E2 - 1240
Progesterone -   0.57

עוד לא קיבלתי הנחיות מהרופא, אבל אשמח אם מישהי יכולה לפרש מה מסתתר מאחורי המספרים? האם אפשרי שבהמשך יופיעו עוד זקיקים?

המון תודה!

לצפיה ב-'לא ממש יודעת לפענח'
לא ממש יודעת לפענח
31/12/2018 | 19:01
9
אבל יכולה להעיד מהניסיון שלי - להפתעתי גיליתי שזקיקים נוספים יכולים להופיע ואף לגדול משמעותית. ממצב במהלך המעקב שחשבתי שבמקרה הטוב יהיו שני זקיקים לשאוב, בסוף עם משחקי הורמונים הרופא הצליח להגיע לשבעה.

לצפיה ב-'מעודד! התקשרה האחות ואמרה להזריק אורגלטרן וממחר מונופור'
מעודד! התקשרה האחות ואמרה להזריק אורגלטרן וממחר מונופור
31/12/2018 | 20:15
8
עם הרכב כזה יש אפשרות לעוד זקיקים להצטרף? או רק לנוכחים, לגדול?

לצפיה ב-'נדמה לי שיכולים'
נדמה לי שיכולים
31/12/2018 | 20:20
7
אני לא לגמרי בטוחה באיזה שלב בפרוטוקול הצטרפו עוד, אבל אני חושבת שגם אחרי שהתחלתי עם השילוב של מנופור ואורגלוטרן. וגם - טכנאיות האולטרסאונד הרבה פעמים לא טורחות לציין את הקטנים (אני ביקשתי במיוחד), אז יכול להיות שיש עוד קטנים שאת לא יודעת עליהם.
לצפיה ב-'תודה, זאת עצה טובה, אני אשאל.'
תודה, זאת עצה טובה, אני אשאל.
31/12/2018 | 20:24
4
מחזיקה לשתינו אצבעות לבציר טוב.
לצפיה ב-'בהחלט! (איך זה שאין אייקון של להחזיק אצבעות?)'
בהחלט! (איך זה שאין אייקון של להחזיק אצבעות?)
31/12/2018 | 20:43
3

לצפיה ב-''
31/12/2018 | 22:28
2
לצפיה ב-'תודה לא גללתי מספיק למטה '
תודה לא גללתי מספיק למטה
31/12/2018 | 23:35
לצפיה ב-'נחמד! תודה'
נחמד! תודה
01/01/2019 | 20:17
לצפיה ב-'הבוקר שוב ראו רק 3 זקיקים שגדלו ואין עוד זקיקים קטנים כלל'
הבוקר שוב ראו רק 3 זקיקים שגדלו ואין עוד זקיקים קטנים כלל
02/01/2019 | 13:21
1
אחרי יומיים הזקיק הגדול גדל מ15 ל21ממ (איך יודעים שזאת לא הציסטה שהייתה בשחלה הזאת בתחילת המחזור?)
שני הזקיקים בשחלה השניה הם עכשיו 17 ממ ו 14 ממ.
הE2 1927 והפרוגסטרון 0.86
אני מרגישה שהכל דהר מהר והגעתי לזקיקים כמעט בשלים בלי לתת מחשבה על גיוס כמה שיותר זקיקים בימים הראשונים.  
לצפיה ב-'בפעם הראשונה זה כיול'
בפעם הראשונה זה כיול
02/01/2019 | 20:42
אני גם ממש התבאסתי שהיו 13 זקיקים קטנים ואז פתאום אומרים לי שיש אחד. הרגשתי שאולי אם היו עושים יותר  מעקבים, היו תופסים את זה קודם. אבל אני גם בסבב הראשון (אצלי הקפאת עוברים לעתיד בינתיים), והבנתי שהסבב הראשון הוא סוג של ניסוי כלים. יש יחסית מעט מחקרים ולא מקיפים וכל אחת מגיבה שונה, אז נראה לי שבסבב הראשון צריכים ללמוד מה נכון לגוף שלך, ומסבב לסבב יהיה אפשר לכייל.
אני לא חושבת שזה בלי מחשבה, אלא פשוט בלי ידע של איך הגוף שלך מגיב (וגם כשיודעים זה יכול להשתנות מסבב לסבב).
לגבי הציסטה אני באמת לא יודעת, אבל כן נשמע שהוא מתנהג כמו זקיק. מחזיקה אצבעות שמתוכו (או מאחד אחיו הקטנים) תגיע הביצית שבסוף תהפוך לתינוק.

לצפיה ב-'אצלי זה השתפר.'
אצלי זה השתפר.
02/01/2019 | 20:13
2
גריאטרית, סבב ראשון של IVF ואני על מונפור,
אחרי חמישה ימים ראו שלושה זקיקים
ועכשיו, אחרי 11 ימים הרבה יותר משלושה.

בהצלחה.
לצפיה ב-'איזה יופי'
איזה יופי
02/01/2019 | 20:21
1
אצלי זה לא קרה לצערי.
היית עם מונופור בלבד לאורך כל הטיפול? בלי גונאל F ?
לצפיה ב-'רק מונפור 375.'
רק מונפור 375.
03/01/2019 | 13:21
האמת שבפעמים הקודמות הייתי רק עם גונאל והיו לי כאבים מטורפים
והחודש הועברתי למונפור ואין כמעט כאבים.
לצפיה ב-'נראה לי שזה עוד יכול להשתנות'
נראה לי שזה עוד יכול להשתנות
03/01/2019 | 21:12
6
5-6 ימים זה רק חצי מהדרך עד לשאיבה. מה הרופא אומר?
לצפיה ב-'אחרי 7 ימים של הזרקות, מחר שאיבה. נשארתי עם שלושה זקיקים'
אחרי 7 ימים של הזרקות, מחר שאיבה. נשארתי עם שלושה זקיקים
03/01/2019 | 21:59
5
סה"כ יעברו 8 ימים מהרגע שהתחלתי להזריק . אני יודעת שאני זקנה אבל איכשהו ציפיתי ליותר. בחודש רגיל אני אמורה להגיע לזקיק אחד בשל ועכשיו יבשילו בסה"כ עוד שניים.
אני מתנחמת במה שרכבת הרים אמרה , שסבב ראשון הוא רק ניסוי כלים.
עם שלושה זקיקים, בטוח שזה לא יהיה הסבב האחרון.

יכול להיות שהתחלתי עם הגונאל מאוחר מידי? האחות אמרה לחכות ליומיים של דימום כבד, אצלי זה אומר לחכות ליום 4 של הוסת , כי ביומיים הראשונים יש לי רק הכתמות. מפני שאני לרוב מרגישה שיש ביוץ ביום 14, נראה לי שהייתי צריכה להתחיל ביום 2 לפי הספירה שלי ולא לחכות לדימום. הגיוני?
לצפיה ב-'להתחיל ביום 2 לדימום זה תקין, ההכתמות לא נחשבות'
להתחיל ביום 2 לדימום זה תקין, ההכתמות לא נחשבות
04/01/2019 | 02:07
1
כדאי לעשות אולטראסאונד ובדיקת דם להורמונים ביום 2 לפני שמתחילים להזריק כדי לודא שהמערכת מאופסת.
היה לי סבב שבו התחלתי להזריק רק ביום הרביעי וגדלו בו שני זקיקים.. אבל אני פוליציסטית (גם בת 44) ועברתי לפני כן כמה שאיבות שהניבו הרבה יותר, לכן ביקשתי לבטל את השאיבה ולהתחיל מחדש ביום 2. בסבב שהתחלתי במחזור העוקב שאבו עשרים ביציות..
מכיוון שזה סבב ראשון ואי אפשר לדעת, נותר רק לקוות להפריות יפות ולקליטה מוצלחת.. שלושה ילדים משאיבה אחת זה בכלל לא מעט:)
בהצלחה גדולה!
לצפיה ב-'תודה! אני עדיין לא מצליחה לחשוב על הזקיקים כילדים פוטנציאלי '
תודה! אני עדיין לא מצליחה לחשוב על הזקיקים כילדים פוטנציאלי
04/01/2019 | 08:38
הכל כל כך טכני בשלב הזה. פעולה ותוצאה, מינונים של תרופות, ערכי הורמונים בדם, מילימטרים של רירית וגולת הכותרת - מספר הזקוקים. קשה לדמיין מה יקרה אח"כ.

את חושבת שלהזרקת מונופור מההתחלה במקום גונאל  , כמו שכתבו כאן, יש יותר סיכוי?
לצפיה ב-'בהצלחה בשאיבה'
בהצלחה בשאיבה
04/01/2019 | 07:47
2
איפה את מטופלת? אני בגילך אגב עם פרוטוקול דומה. התחלתי עם גונאל 5 ימים  במינון של 375 וביום ה 6 עברתי למנופור ואורגולטרן. סבב שלישי, בקודמים הזרקתי במשך 12 ימים אז מניחה שגם בזה
כמו שמפעם כתבה חשוב לעשות בדיקת דם ואולטרסאונד. הרופא שלי מבקש ביום השני למחזור ואז ניתן לדעת מה מצב ההורמונים ומתי להתחיל. מקווה שזה יהיה הסבב האחרון שלך ואם לא הרופא בטח יערוך שינויים במינון או בתזמון.
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה רבה! תוצאות בדיקת דם באותו יום שהתחלתי להזריק (יום 4) :'
תודה רבה! תוצאות בדיקת דם באותו יום שהתחלתי להזריק (יום 4) :
04/01/2019 | 08:00
1
הפרוגסטרון היה 0.69
E2 היה 122
בא.ס. ראו בשתי השחלות זקיקים קטנים שלא נמדדו. וציסטה 18 ממ .

חשבתי שזה די בסדר ותואם לתחילת המחזור, לא? אפשר להסיק מזה אם כדאי היה להתחיל יומיים קודם?

הפרוטוקול שלי ממש דומה 6 ימים גונאל 300 ואז הספקתי להזריק רק עוד פעמיים מנופור ואורגלוטרן.  וזהו, הזקיק הגדול כבר היה 21 ממ.
כמה זקיקים היו לך בסבבים עם  הפרוטוקול הזה?
לצפיה ב-'בסבבים הקודמים '
בסבבים הקודמים
04/01/2019 | 11:08
היו פרוטוקולים אחרים בראשון רק גונאל ובהמשך אורגלטרון. היו 16 זקיקים, כולם הופרו והוחזרו רק יום 5,אבל לא היה הריון. בסבב השני, שהיה לפני חודש, שנה לאחר השאיבה הראשונה היו 9 זקיקים, הופרו 2 וגם הם לא היו איכותיים. זה היה פרוטוקול ארוך שהתחיל עם דקפפטיל ביום 21 למחזור ונמשך עם מונופור. יש בהחלט משמעות לגיל. ב אולטרסאונד שעשיתי אתמול, בחמישי, היו 5 זקיקים ועוד קטנים. זה היה אחרי 6 ימים עם הורמונים. אני מאוד מקווה לגלות בראשון שהקטנים גדלו.
איפה את מטופלת? באיזה בית חולים?
לצפיה ב-'רק 2 הפריות :('
רק 2 הפריות :(
02/01/2019 | 17:18
4
אוף פשוט אוף...
אתמול שאיבה אחרי פרוטוקול עם דאבל טריגר נשאבו 8 ביציות, עשינו גם פיקסי PICSI (שיטה למיון זרע) ובכל זאת רק 2 הפריות (עדיין לא יודעת מה איכותן) 
ממש אובדת עיצות...מצד אחד הביציות היו אמורות להיות בשלות יותר,גם נתוני הזרע נראו טובים יותר (ועוד שילמנו אקסטרה על מיון) 
מה עוד יכולה להיות הסיבה למספר ההפריות הנמוך כל כך?
לצפיה ב-''
02/01/2019 | 20:16
1
כל כך קשות הטלטלות האלה, וזה שיש כל-כך מעט מידע על איך לשפר את הדברים האלו. אני מקווה שאלו שכן הופרו טובות במיוחד, ויפצו באיכות שלהן על זה שיש שתיים.

לצפיה ב-'מאוד מקווה שאת צודקת'
מאוד מקווה שאת צודקת
02/01/2019 | 20:47
אבל איכשהו מאוד פסימית...כאילו מרגישה שהסבב הזה הוא כשלון שידוע מראש ומאוד לא מאמינה בעוברים האלה ברמה כזו שלא בא לי להמשיך עם התמיכה (וזה עוד לפני שהוחזרו..) יודעת שזה גרוע אבל כבר מיואשת
לצפיה ב-'גם לי תמיד היו מעט מאוד הפריות'
גם לי תמיד היו מעט מאוד הפריות
02/01/2019 | 20:47
1
מבאס. 
אצלי לא מצאו איזו סיבה מדוייקת לזה, וגם לא ממש היה מה לעשות. כי גם בפרוטוקול שונה לגמרי, הצליחו לשאוב יותר ביציות, עדיין אחוז ההפריות היה נמוך. למרות שיש לנו זרע מצטיין. 
תתנחמי הזה שצריך רק אחד כדי להצליח.. ואני תודה לאל כבר הצלחתי, אחת בבית ובבטן.  
לצפיה ב-'מעודד לשמוע'
מעודד לשמוע
02/01/2019 | 20:52
מאחלת לך לידה קלה ובידיים מלאות בע"ה, ומקווה שמאוד שבכל זאת אופתע לטובה
לצפיה ב-'ממתינה למתנה יקרה אני לא מצליחה לקרוא מסרים ואשמח '
ממתינה למתנה יקרה אני לא מצליחה לקרוא מסרים ואשמח
02/01/2019 | 13:15
בס"ד
לדעת מה כתבת לי
אז אם תרצי שלי לי מייל ואקרא
ATIYA25@GMAIL.COM
תודה
לצפיה ב-'עזרה בפיענוח בדיקת מעקב זקיקים'
עזרה בפיענוח בדיקת מעקב זקיקים
01/01/2019 | 17:48
7

היי מקסימות, שנה אזרחית טובה לכולן, כזו עם המון התחלות חדשות והפתעות נעימות לכולנו 

רקע קצר: ביום שני בשבוע שעבר הגעתי לרופא הנשים, כשמחזור אחד בלבד מאחר. עשה לי אולטרה סאונד ואמר שכנראה לא בייצתי והביא לי איקקלומין, כדור אחד במשך
חמישה ימים ואמר שלאחר עשרה ימים להתחיל לנסות, אם אקבל מחזור להגיע אליו ואם לא לעשות בדיקת הריון.
אתן ובצדק אמרתן לי שאני חייבת לעשות
מעקב זקיקים גם אם הוא לא הפנה אותי. היום עשיתי מעקב (היום ה9 מאז שהתחלתי לקחת את הכדורים).
תוצאות הבדיקה: רירית 7, זקיק אחד בגודל 15. הרופא שעשה את הבדיקה לא הסכים לתת לי מידע והאחות שנסתה לעזור אמרה שנראה תקין אבל שאני חייבת לקבל הוראות מהרופא. מכיוון שהרופא בכלל לא המליץ על מעקב, אשמח מנסיונכן לשמוע מה אומרות הבדיקות. האם זקיק אחד זה מספיק כדי להכנס להריון? אם היום הוא בגודל 15, תוך כמה זמן בממוצע יכול לגדול ל17-18 שלהבנתי זהו ביוץ תקין. אודה לעזרתכן כשי שארגע, התור לרופא נשים שלי רק בסוף החודש. 

מודה לכן, נשיקות ובשורות טובות לכולן.

לצפיה ב-'תחליפי רופא'
תחליפי רופא
01/01/2019 | 20:33
4
זה לא אחראי לתת איק' ללא מעקב זקיקים, ומעקב לא נותן תמונה מלאה ללא בדיקות דם! צריך לבדוק אסטרדיול, פרוגסטרון ו-LH.

ולשאלתך - בוודאי שאפשר להכנס להריון עם זקיק אחד! במחזור תקין בכל חודש גדלים בשחלות מספר זקיקים, ואחד מהם הופך להיות זקיק מוביל שהוא זה שמבייץ. יש לך הרבה זקיקים, לא רק אחד (ראי למטה שכתוב זקיקים קטנים) וזה תקין לגמרי שאחד מבשיל. כשיותר מאחד מבשיל - זה כבר סיכוי להריון מרובה עוברים.
הרירית שלך כבר בעובי המתאים להריון.
זקיק מבייץ נראה לי בטווח של 18-22, משהו כזה. בגלל זה החשיבות של בדיקות הדם. ברגע שהזקיק מגיע לגודל בו הוא יכול לבייץ לא יעזור לנו למדוד את הגודל שלו ורק ההורמונים בדם יגידו לנו מתי הביוץ מתקרב.
זקיק גדל ב- 1-2 מ"מ ביום. אני יכולה להגיד לך מהמעקב הקודם בו בדקתי יום-יום במשך 4 ימים - שבכל יום הוא גדל לי ב-2 מ"מ. לפי הלוגיקה הזאת, ממחר את כבר יכולה לבייץ, אבל כנראה שזה יקח עוד יום-יומיים. תתחילו לקיים יחסים, זה הזמן.
לצפיה ב-'תודה מקסימה!'
תודה מקסימה!
02/01/2019 | 10:45
3
הרגעת אותי. מודה לך, עזרת המון ����

אם יש נשים נוספות שיכולות לספר מנסיונן פרטים נוספים יותר מאשמח! 
לצפיה ב-'נזכרתי בעוד משהו שרציתי להוסיף אתמול-'
נזכרתי בעוד משהו שרציתי להוסיף אתמול-
02/01/2019 | 10:57
2
אמרו לך משהו על הציסטה? 
בעקרון ממה שאני יודעת לא אמורים לקחת הורמונים כשיש ציסטה, כי זה יכול להגדיל אותה ובד"כ או שמחכים שהיא תספג לבד (הרבה פעמים זה קורה אחרי הוסת) או שלוקחים גלולות כדי להעלים אותה.
לצפיה ב-'מדובר בציסטה ישנה'
מדובר בציסטה ישנה
02/01/2019 | 11:05
1
יש לי אותה לפחות 4 שנים. אני במעקב כל חצי שנה, היא לא גדלה במשך הזמן.
לצפיה ב-'בעבר אמרו לי שייתכן ותעלם'
בעבר אמרו לי שייתכן ותעלם
02/01/2019 | 11:08
אבל עם הזמן ראו שהיא קיימת ולא גדלה ואמרו לי מספר רופאים שהיא קטנה ואין סכנה ואין סיבה לנתח ושזה טוב שהיא במשך שנים לא גדלה אבל להיות במעקב כל חצי שנה
לצפיה ב-'מה ז"א הרופא לא הסכים לתת לך מידע??? '
מה ז"א הרופא לא הסכים לתת לך מידע???
02/01/2019 | 10:41
1
בכלל כל ההתנהלות לא מובנת לי, למה על מחזור אחד שאיחר לך הרופא ישר החליט לתת לך איקקלומין, ועוד בלי מעקב זקיקים? למה לא לחכות שהמחזור יגיע, ואם לא יגיע מקסימום לתת גלולות כדי להביא אותו, ואז לחכות לביוץ טבעי? ומה זה לעזאזל לא הסכים לתת לך מידע??? 
ולשאלותייך, כן, זקיק אחד זה כל מה שצריך כדי להיכנס להריון, בביוץ טבעי לרוב יש זקיק אחד בלבד וזה מספיק בהחלט.
קצת קשה לחזות מתי יהיה הביוץ בלי בדיקות דם, מבחינת גודל הזקיק יש טווח די רחב לביוץ - יש כאלה שמבייצות עם זקיק בגודל 18 ויש כאלה עם 24.
לצפיה ב-'הרופא שביצע את האולטרה סאונד '
הרופא שביצע את האולטרה סאונד
02/01/2019 | 11:03
לא הסכים לתת לי מידע ובצדק. אני אחליף רופא נשים אבל לא רציתי לפספס את הביוץ הקרוב ולכן ניסיתי לקבל מכן מידע רק כדי לדעת שהכדור עובד ושהכל בסדר ואין תופעות לוואי של ריבוי עוברים ורירית דקה.
תודה רבה מתוקה
לצפיה ב-'עדכון חצי מבאס חצי לא ברור '
עדכון חצי מבאס חצי לא ברור
01/01/2019 | 18:02
2
אז אחרי שהבטא של הבלסטוציסט שלי דשדשה לה קצת, מ 22 עלה ל 39, ואז 63
ואני כבר הייתי מבואסת ממש, פתאום קפץ ל 129, ואח"כ ל 453. אני כבר הרשיתי לעצמי לשחרר חיוך. והנה פתאום, אחרי יומיים הבטא רק 729. הפרוגסטרון גם קצת ירד (לפני יומיים בר חוה לא היה מודאג). היום, אחרי הבטא ביקשו שאגיע למרפאה לאולטרסאונד לוודא שלא מדובר בחוץ רחמי. נראה שהשק ממוקם בתוך הרחם, אבל לא וודאי כי הכל עוד מאוד קטן. עכשיו מחכה להנחיות. אז מצד אחד אני שמחה שלפחות זה לא חוץ רחמי (כנראה). ומצד שני, כל העניין הזה לא ברור. התקווה והמתח האלו- אני לא בנויה לזה. באמת. 
בטח ישלחו אותי שוב לבטא ואולי עוד אולטרסאונד. החוסר וודאות הזה משגע אותי! שיהיה כבר משהו חד משמעי שלפחות אני אדע באיזה רגש להיות.
נשמע מטופש, הא? 

לצפיה ב-'לא מטופש בכלל '
לא מטופש בכלל
01/01/2019 | 19:23
אני מחזיקה אצבעות שהבטא והאולטרסאונד הבאים יביאו תוצאות מרגיעות
נראה לי שחוסר הודאות והטלטלה הרגשית הם החלק הכי קשה

לצפיה ב-'אז ההנחיה היא להפסיק לבדוק בטא'
אז ההנחיה היא להפסיק לבדוק בטא
02/01/2019 | 09:29
ולחזור על אולטרסאונד בשלישי הבא. 
דווקא יש בזה משהו מעט מנחם- העיסוק בבטא מאוד הטריד אותי ולא הצלחתי 
להתרכז בשום דבר. כל הזמן בדקתי את הערכים ומה הם אומרים וכו'.
עכשיו אין מה לעשות חוץ מלחכות בלי ידיעה. זה נשמע מוזר אבל זה קצת עוזר לי- מה שיהיה יהיה,אין התעסקות, נקווה לטוב אם כי אני לא אופטימית במיוחד. 
לצפיה ב-'סינרל ושינה?'
סינרל ושינה?
31/12/2018 | 20:18
4
אני מתחילה לקחת סינרל ואני מתלבטת באיזו שעה לקחת אותו. ראיתי שיש כאלו שזה פוגע להן בשינה, אבל אני לא בטוחה אם כשלוקחים אותו קרוב לשינה, או באופן כללי במסגרת השיבושים שזה עושה.
מישהי ניסתה גם וגם ויודעת להגיד אם כדאי לקחת את זה מוקדם יחסית?
תודה!
לצפיה ב-'לי זה לא הפריע לשינה בכלל'
לי זה לא הפריע לשינה בכלל
01/01/2019 | 17:54
1
אבל לפעמים השפעות כאלו הן אינדיבידואליות 

לצפיה ב-'תודה'
תודה
01/01/2019 | 19:19
נקווה שגם לי לא יפריע (אבל ליתר בטחון אקח מוקדם)
לצפיה ב-'לא נראה לי שי קשר..'
לא נראה לי שי קשר..
01/01/2019 | 20:34
1
לקחתי כמה פעמים לפני השינה..
אישית לא הרגשתי שום תופעות 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
01/01/2019 | 22:03
לצפיה ב-'בשורות טובות: אושרה הצעת חוק של 40 שעות מחלה למטופלות פוריות'
בשורות טובות: אושרה הצעת חוק של 40 שעות מחלה למטופלות פוריות
30/12/2018 | 13:50
5
נראה לי שכרגע אושרה קריאה ראשונה.
אמל"ק: הרבה מקומות לא משלמים מחלה מהיום הראשון, לכן מחלה/איחורים בגין טיפולים לא משולמים. ההצעה קוראת לכך ש-40 השעות ישולמו מהיום הראשון.

אני מצרפת את הלינק למקור ממנו הבאתי את זה, ומציינת שהתגובות לפרסום נוראית למדי...

לצפיה ב-'יפה'
יפה
31/12/2018 | 01:13
1
מעניין אותי אם האנשים שכותבים את התגובות המגעילות האלה יודעים שהסבירות שהנכדים/נינים שלהם יגיעו לעולם בזכות טיפולים לא כל כך נמוכה. אולי זה כבר קורה והם לא יודעים.
לצפיה ב-'יפה מאוד, התקדמות'
יפה מאוד, התקדמות
31/12/2018 | 06:51
עכשיו נשאלת השאלה איך ארגונים וחברות ימסדו את החוק.

איך ה 40 שעות תקראנה? נקודה למחשבה.
לצפיה ב-'מה זה אומר בפועל?'
מה זה אומר בפועל?
31/12/2018 | 21:35
2
שיתווספו למכסת ימי המחלה המותר על פי חוק עוד 40 שעות נוספות?
לצפיה ב-'לדעתי לא'
לדעתי לא
31/12/2018 | 22:26
ממה שאני מבינה, מכסת המחלה תוותר אותו דבר, אבל בעבור 40 השעות האלה הכסף ינתן כבר מהשעה הראשונה.
רלוונטי למי שלא מקבלת מחלה מהיום הראשון.
לצפיה ב-'אין תוספת, זה מתוך ימי המחלה'
אין תוספת, זה מתוך ימי המחלה
01/01/2019 | 10:49
ההבדל הוא שעל פי חוק, ימי מחלה מעסיק לא חייב לשלם מיום ראשון. נדמה לי יום ראשון לא משולם, יום שני 50% ומיום שלישי משלמים מלא (אל תתפסו אותי במילה, לא סגורה על זה עד הסוף). יש מעסיקים שעל דעת עצמם נותנים תנאים טובים יותר - למשל אצלי משלמים יום מחלה מהיום הראשון.
החוק אומר שאם רשמת חיסור מחלה של שעה על רקע של פוריות - השעות האלו (עד 40) ישולמו לך במלואן.
לצפיה ב-'החלום שלי לרשום פוסט כזה בפורום המדהים הזה התגשם !!! כנסו ..'
החלום שלי לרשום פוסט כזה בפורום המדהים הזה התגשם !!! כנסו ..
30/12/2018 | 00:16
23
אז...קצת קשה לדעת מאיפה להתחיל ומה יותר חשוב ממה... אז מצטערת אם יצא טיפה ארוך...
הסיפור שלנו מתחיל לפני כ7 שנים שהתחתנו, היתי בטוחה שלהביא ילדים זה מהזה קל (כי אחותי ואמא שלי וחברות שלי פשוט נכנסו להיריון תוך חודש..אז ברור שגם אני, לא?) ובנונשלנט שלי לא רציתי ילדים בשנה הראשונה לנישואים...האמת שהיתי סטודנטית בת 25 אז בדיעבד אני יכולה להבין את עצמי... בכל אופן..אחרי שנה התחלנו לנסות, ואחרי 4 חודשים משהו בתוכי ידע שמשהו אצלנו לא בסדר..מפה לשם גילינו שבעלי אזוספרמי ...כשהתוצאה של הזרע הגיעה היינו בשוק..היינו בטוחים לא ב100 אחוז אלא ב 20000000 אחוז שזו טעות הקלדה ומה זה השטויות האלו..אפילו כעסנו... ואחרי שהכרחתי את בעלי לעשות 3 פעמים את הבדיקה הזו..הבנו שזו תחילת המסע שלנו...לא ידענו אז מתי/ איך זה ייגמר אם בכלל...זה היה היום הכי גרוע ושחור בחיים שלנו...
אז ברקורד שלנו הייתי מטופלת באסותא ראשון והיתי אצל טובי הרופאים הפרטיים (לא אציין שמות פה...) ...עשרות IVF ...פרוטוקול ארוך/קצר/ בינוני ומה לא...MFC וברטוב עשו עלינו קופות מטורפות (כל סבב היינו צריכים מיון וחיפוש אצלהם...), היסטרסקופיה, צילום רחם, פיפל, סטרואידים ... אנחנו גרים בצפון אז כל סבב זה חתיכת כאב ראש עם נסיעות למרכז (שגם הוסיף בצורה ממש לא טובה...).. הרופא המהולל (בציניות) האחרון פשוט החליט שהוא "הוכיח" שגם אצלי יש בעיה בביציות, ואני לא אוכל להיות אמא ... ככה פשוט...רשם לי את זה על גבי המייל !!! אתן יכולות לתאר לעצמכן את הכאפה המצלצלת שקיבלנו, ההשפלה, אבדן התקווה, השפל ותהום שהייתי בה... אחרי ככ הרבה טיפולים, אחרי ככ הרבה מאמץ, ובמיוחד אחרי ככ הרבה שנים.... אני כבר היתי מוכנה לאמץ, בעלי לא הסכים בשום פנים ואופן... ועברנו תהליך...המסע הזה הפגיש אותנו - כל אחד לחוד וביחד- בחוויות ונסיונות אינספור ... בירידות, ועליות, תקוות ואשליות, הלקאה עצמית, האשמה, בכי, כאב, פחד, חוסר אונים, נסיון להשלים עם זה שנהיה זוג ערירים,,,,ועוד הרבה רגשות בכל הקשת... אני מרגישה שעברתי גיהנום בעודי בחיים בתקופה הזו, למרות שהיו הרבה רגעים יפים וטובים ומאושרים, אבל הצל והעננה הזו של הטיפולים וזה שאנחנו לא הורים תמיד העיב עלינו באיזשהו מקום וניהל אותנו (סתם דוגמא מפגרת אבל מוחשית - אפילו לקבוע טיסות וטיולים לחו"ל היה קשה כי אין לדעת מתי אקבל מחזור ואתחיל סבב או אם הסבב יצליח ואז לא נטוס....) ...בינתיים גילינו גם מי החברים הטובים, ואני מודה שהתרחקתי מהרבה חברות שלא היו שם בשבילי (והיום חזרתי להיות חברה של חלקן בדרך מוזרה שכזאת...)..גם לא ככ שיתפנו אנשים..חוץ מהמשפחה הממש ממש קרובה...אפילו אותןם בשלב כלשהו החלטנו למדר מהתהליך כי הם היו לוקחים ללב וזה השפיע להם על הבריאות ברמות קשות...
הפייטרית שבתוכי לא התייאשה, והחלטתי לקחת פסק זמן לחצי שנה/ 8 חודשים ולהתמקד בעצמי. לא להיות מטופלת פוריות. לא להזריק. לא להיות תחת הורמונים שמנהלים אותי - כי כבר לא הכרתי את עצמי יותר...לא אהבתי את זו שהביטה בי חזרה במראה..לא הכרתי אותה יותר... העיניים שלי היו עצובות ככ שיום אחד ממש ריחמתי על זו שבמראה....וזו אני לעזאזל...ממתי הפכתי להיות צל עצוב שכזה?  (אני כותבת את זה עכשיו והדמעות יורדות רק מהזיכרון של הדרך שעברנו) ... במהלך ההפסקה הזו מאוד נהניתי, חזרתי לספורט אינטנסיבי וירדתי במשקל והתחטבתי ממש, הלכתי למלא טיפולי פנים בשביל הכיף, התקדמתי בעבודה, עבדתי על עצמי מנטלית (מדיטציות, יוגה, דיקור וארויגו) ואיכשהו במהלך הדרך גם התחלתי ללכת למקווה (למרות שאני ממש לא דתיה) ומצאתי שהחויה הזו של להיטבל במקווה ממש מטהרת אותי נפשית (לא יודעת איך להסביר את זה, או למה זה קורה, זו פשוט היתה הרגשה עילאית כל פעם אחרי המקווה)... כשהרגשתי שאני שלמה עם עצמי ומוכנה- לא מוכנה לחזור לטיפולים, אלא מוכנה להיות אמא, עברתי להיות מטופלת בצפון במקום שקרוב לבית, בבית חולים ציבורי הפעם (ולא פרטי) אצל רופא מדהים ומנהלת מעבדה מהממת (שאצלנו זה לא פחות חשוב בגלל שמוצאים זרעים ספורים ממש...וזה ממש תלוי בנסיון של החיפוש וכו') ...אחרי 2 סבבים שם נקלטנו.....והשמחה היתה עילאית שאין לתאר !!! פעם ראשונה מזה עשרות IVF שנקלטנו !! (אגב, את השאיבה הזו עברתי ללא הרדמה....זה אפשרי ולדעתי במקרה שלי זה גם עשה את ההבדל כי היתה לי בעיה עם חומרי ההרדמה בכל שאיבה) ....ההיריון היה היריון בסיכון גבוה שמהלכו גם יצאתי לשמירת היריון..אז ההיריון היה לא קל גם הוא... אבל....
היום אנחנו חובקים בן בכור... סופר יקר ומתוק וחמוד ומצחיק ויפה ומדהים והיהלום שבכתר - הנס שלנו.... הוא בן 4 חודשים והוא תמצית החיים... ואין יום שעובר שאני לא מודה לאלוהים על הנס הגדול הזה, על זה שנתן לי כח לעבור 6 שנים של יסורים וששלח לי פיצוי כזה מדהים... האמת שאני מתסכלת עליו לפעמים (הרבה פעמים) עם דמעות בעיניים כי אחרי שככ ייחלתי ופיללתי להיות אמא - פתאום זה הפך להיות מוחשי... בלידה, כששמו את פיצי עלי, הדבר היחיד שחזרתי ואמרתי היה - "ככ הרבה זמן חיכינו לך....ככ הרבה זמן".... 

להיות מטופלת פוריות הגדיר את מי שאני, ועד היום מגדיר אותי- כי בעיניי - once מטופלת פוריות- תמיד מטופלת פוריות...
היה לי חשוב להיכנס לפורום הזה ששימש לי בית ואוזן קשבת וממש תמיכה (מקצועית ונפשית) בעיקר בשנתיים/ שלוש הראשונות (מודה שאחכ היה לי קשה להתעסק כל הזמן רק בזה כי היתי נכנסת באובססיביות לפורום ולא היתה הודעה שלא קראתי...זה עשה לי לא ככ טוב בשלב מסוים אז החלטתי להפסיק) ...

אמן שכל אישה/ גבר/ זוג שרוצים ילדים- יהפכו להורים במהרה...כי רק כשהית בחושך אתה יודע להעריך את האור....אף אחד/אחת בעולם הזה לא יכול לתאר איזה סבל זה לרצות להיות הורה- ולא להצליח...פעם אחר פעם להתבשר בתשובה שלילית, להתאמץ ככל שאתה יכול ועדיין לא להצליח...ולראות את כולם סביבך עם ילדים מתוקים וחמודים- אבל גם אתה רוצה לחוות את זה...

מקווה שהסיפור שלנו מעודד ונותן תקווה...כי גם אם מספידים אותנו והרופאים חושבים שהם אלוהים בהתגלמותו - קורים ניסים/ הזדמנויות/ צירופי מקרים...
באהבה גדולה
לצפיה ב-'מרגש מאוד'
מרגש מאוד
30/12/2018 | 08:20
תודה ששתפת 
מאחלת לכן המון אושר ונחת.
באיזה בי"ח ציבורי נקלטת?
לצפיה ב-'מדהים!!!'
מדהים!!!
30/12/2018 | 09:31
בתור אזוספרמי ותיק, זה מאד מאד מרגש ומשמח לקרוא את הסיפור שלכם.

תודה רבה על השיתוף, הפוסט הזה מזריק המון אנרגיות וכח לכל מי שקורא אותו, התפעלתי במיוחד מהעצמה לא להתייאש ולהמשיך לטפל למרות כל הקשיים והאכזבות שבדרך.

אני אישית מרגיש שקבלתי ממנו הרבה הרבה אמונה ותקוה.

הרבה הצלחה ואושר בהמשך החיים
לצפיה ב-'ריגשת '
ריגשת
30/12/2018 | 10:28
הרבה נחת! וכן, גם אני לחשתי לבני, מבעד לדמעות, כמה חיכיתי לו. מילים לא יכולות לתאר את העוצמה שברגעים האלה.
לצפיה ב-'מזל טוב!!!'
מזל טוב!!!
30/12/2018 | 11:05
אני שמחה בשבילכם שאתם סוף סוף אבא ואמא, תיהנו ממנו, והלוואי שיהיה לכם תיקון על המסע הארוך ויהיה לכם מסע הרבה יותר קצר בדרך לילד/ה שני/יה
לצפיה ב-'מרגש!'
מרגש!
30/12/2018 | 11:11
תודה שנכנסת לפורום לחלוק את השמחה
משמח ומרגש!
לצפיה ב-'איזה מרגש'
איזה מרגש
30/12/2018 | 12:06
פשוט מרגשת כמה כיף לשמוע...
אני קוראת ורואה הרבה נקודות שמזכירות אותי .. גם מהצפון גם בעיית זרע גם כרגע במרכז הרבה כבר טיפולים מאחורינו ומחכה לתשובה חיובית.. 
אשמח לדעת באיזה בה"ח האחרון שהיית בצפון?

לצפיה ב-'ואו בהחלט מרגש כולי דמעות'
ואו בהחלט מרגש כולי דמעות
30/12/2018 | 12:42
ומאחלת לכולם סוף טוב... ומתוק עם ילדון בידיים
לצפיה ב-'כולי צהלולים פה'
כולי צהלולים פה
30/12/2018 | 12:47
8
מזדהה מאוד עם כל מה שכתבת
בדגש על מי זאת העולב הזאת במראה עם העיניים הנפוחות מבכי?
מזל טוב

לצפיה ב-'מחכה להודעה משמחת גם ממך '
מחכה להודעה משמחת גם ממך
31/12/2018 | 15:51
7
מה התאריך המשואר?

שיהיה המון הצלחה
לצפיה ב-'אכן יהיה נחמד להרים פה לעצמי'
אכן יהיה נחמד להרים פה לעצמי
31/12/2018 | 23:05
6
עניין של חודש וחצי עד חודשיים ואנחנו הופכות משתיים לשתיים +
לצפיה ב-' המון המון הצלחה '
המון המון הצלחה
01/01/2019 | 05:00
לצפיה ב-''
01/01/2019 | 22:55
לצפיה ב-'מזל טוב!!!'
מזל טוב!!!
10/01/2019 | 22:07
3
צילוש אני זוכרת אותך עוד מתקופתי!++++
שמחה מאוווד לשמוע שאוטוטו תחבקו תאומות!!!! איזה כיף
..
לצפיה ב-'פרשנות חמודה - בייבי בוי 1 בדרך'
פרשנות חמודה - בייבי בוי 1 בדרך
11/01/2019 | 06:57
2
ההריון התחיל משק אחד
שני הצטרף
ופרש
מברכת את מה שיש ולא מצטערת על מה שאין
לצפיה ב-'סורי..טעות שלי.. '
סורי..טעות שלי..
11/01/2019 | 22:22
1
בייבי בוי זה מושלם!!!!
לצפיה ב-'מחכה לראות את המוצר המוגמר '
מחכה לראות את המוצר המוגמר
12/01/2019 | 07:42
לצפיה ב-'מזל טוב '
מזל טוב
30/12/2018 | 19:12
לצפיה ב-'כתבת מקסים'
כתבת מקסים
31/12/2018 | 00:24
נראה לי שכל אחת מאיתנו יכולה להתחבר. מאחלת לך רק אושר
לצפיה ב-'הסיפור מקסים'
הסיפור מקסים
31/12/2018 | 06:53
התוצאה עוד יותר!
לצפיה ב-'יש לי דמעות בעיניים.. המון מזל טוב ורק נחת מהקטן'
יש לי דמעות בעיניים.. המון מזל טוב ורק נחת מהקטן
31/12/2018 | 15:49
לצפיה ב-'מרגש '
מרגש
31/12/2018 | 18:00
מזל טוב, תגדלו אותו בנחת ובשמחה ובהרבה כיף וטוב
(ו... בהחלט מותר לקטר על לילות ללא שינה...)

שהבא יגיע בקלות..

חיבוק
לצפיה ב-'מזל טוב!!!'
מזל טוב!!!
01/01/2019 | 09:38
מזדהה עם מה שכתבת..
מאחלת לכם הרבה אושר ונחת.
לצפיה ב-'צמרמורת בכל הגוף'
צמרמורת בכל הגוף
03/01/2019 | 14:05
אמאללה אני עם דמעות בעיניים , הפוסט הכי מרגש בפורום אין לי מילים אני חולמת על רגע כזה אני יודעת שיום אחד זה יבוא כל הכבוד לך על האומץ תיהני מהמתוק שלך ותמשיכי לחייך ולהיות אמא מקסימה 
לצפיה ב-'לבד'
לבד
30/12/2018 | 01:01
12
לאחרונה מרגישה ממש לבד.... 
רוב האנשים בחיים שלי יודעים על הטיפולים, אני אדם די פתוח ואין לי בעיה לשתף.
אבל פתאום קלטתי שהשיתוף מרחיק אנשים ממני ( חברה טובה שגרה רחוק ממני לא סיפרה לי שהיא בהיריון עד חודש שישי כי לא היה לה נעים לספר לי, חברה אחרת שממש מעורבת בסבבים התחמקה ממני כל השבוע וחצי האחרונים כי לא היה לה נעים לדבר איתי על הכישלון בסבב). 

זה ממש מבאס.... 
מכירות את התחושה? מה עושים עם בלבד הזה? אני רגילה לפרוק בלשתף :/
לצפיה ב-''
30/12/2018 | 02:59
1
אני מאד מסכימה איתך שאנשים שלא עוברים את זה לא יודעים איך לאכול את זה. גם אצלי זה לא היה סוד, אבל כן הבנתי באיזשהו שלב שלאנשים אין מושג איך לדבר על זה. (זה היה קיצוני במיוחד, כי עבדתי בעיקר עם גברים והגעתי למצב שהבן אדם היחיד שבאמת תקשרתי איתו בעבודה היתה האישה היחידה שעבדה איתי). גם הבן/ת זוג, אם יש לך, לא עובר את מה שאת עוברת ורחוק מלהבין הכל.

קודם כל, תמשיכי לשתף בפורום! לגבי החברות, נשמע שדיברת איתן על זה (כי את יודעת למה הן לא יצרו קשר), האם ניסית להגיד להן מה את צריכה מהן?

יש לי חברה שעכשיו בטיפולים, והיא משתפת בעיקר אותי, למרות שיש בינינו הפרש שעות גדול. מקווה שאני לפחות בסדר איתה. אני לא מרגישה שאני יכולה להסביר לחברות האחרות שלנו איך הן יכולות לעזור לה, וגם קשה לי להאשים אותן שהן לא יודעות לעזור - יש לי חברות שמתמודדות עם דברים מאד קשים בחיי המשפחה שלהן, ואני שומרת על קשר רציף בעיקר עם החברה שעוברת טיפולים, כי אני יודעת איך לעזור לה, ולא להן. 

מצטערת שאין לי ממש עצה בשבילך. אני חושבת ששאלת שאלה ממש קשה. גם אותי זה מאד העסיק ולא הצלחתי להגיע למסקנה. מה שבטוח, תמשיכי לשתף כאן בפורום ותנסי לדבר עם החברות. זה בסדר להתרחק קצת ממי שלא יודעת איך לדבר על זה ולהתקרב יותר למי שמסוגלת, אם יש כזו, אבל אם הן חברות טובות, אל תותרי עליהן מהר. כשתהיי בהריון הן ישמחו בשבילך עד השמים, ולא תביני למה הן לא ידעו להיות עצובות איתך כשהיית בטיפולים. נראה לי שהן פשוט לא יודעות איך. 

לצפיה ב-'תודה'
תודה
01/01/2019 | 00:05
שמחה שיש לך את מי לשתף...
בטוחה שהחברות ישארו פשוט לפעמים זה קצת קשה...
לצפיה ב-'יש לך חברות/קולגות שבטיפולים או שהיו בטיפולים?'
יש לך חברות/קולגות שבטיפולים או שהיו בטיפולים?
30/12/2018 | 08:19
1
בעקרון אני פורקת בעיקר בפורום.
חברות שהיו בטיפולים - אני מרגישה שלא מבינות אותי כמו שצריך כי הדרך שלהן הייתה קצרה יחסית והן לא מבינות בשמות של בדיקות או מונחים מסויימים, ולי אין כח להסביר, מה גם שמי שלא היה שם לא יבין כמו שצריך.
בעבודה יש כמה בנות בטיפולים שאני יודעת עליהן - אותן אני קצת משתפת.
חברות שלא היו בטיפולים-לא משתפת מהסיבה שאמרת-זה יכול להרחיק כי זה שם אותן במצב לא נעים, אין להן מילים לנחם, הן לא באמת מבינות מה את עוברת.
גם בעלי לא כזה מבין כי דברים עוברים לידו.
בפורום אני מוצאת את התמיכה שאני זקוקה לה. בנות שעברו את הדרך שלי, שאפשר להוועץ בהן ולהתמך בהן.
לצפיה ב-'איזה כיף שהפורום הזה קיים'
איזה כיף שהפורום הזה קיים
01/01/2019 | 00:06
בהחלט מקור תמיכה והשראה!!
לצפיה ב-'מזדהה'
מזדהה
30/12/2018 | 11:10
2
אצלי חלק יודעים וחלק לא. בהתחלה שיתפתי קצת יותר ואז הבנתי שאני צריכה להזהר כי אנשים יכולים לומר בטעות דברים שממש לא מתאים לי לשמוע ואני מאד רגישה. באופן כללי הטיפולים גורמים לי להרגיש מאד לבד, משהו בתוכי מתרחק מחברות - גם כשאני מדברת אתן, יש חלק בנפש שנשאר נעול ומגן על עצמו. ואני מאד מתאכזבת בכל פעם שאני מרגישה שמישהי שכן יודעת לא שם מספיק, או אומרת את הדברים הלא נכונים. אני יודעת שזה לא אשתמן, אבל מהמקום שאני נמצאת בו זה קשה.
חברות שעברו את זה בטוחות שאם זה הצליח להן זה חייב להצליח לי, והן גם לא מבינות שיש הבדל בין לעבור טיפולי פוריות לבד או עם בן זוג. ויש גם חברות יחידניות אבל שנכנסו להריון כל-כך מהר שהן לא מכירות את ענייני הפוריות.

אצל חלק מהחברות הריחוק נובע ממני, אצל חלק נובע מהן. יש אחת שמאד מעורבת ודווקא זו חברה שלפני כן לא הייתה הראשונה שהייתי מספרת לה דברים. גיליתי שבתקופות שונות בחיים, חברים שונים ממלאים תפקיד שונה, ואומרת לעצמי שזה בסדר אם עכשיו זה גורם לקצת התרחקות, אח"כ נתגבר על זה, כל עוד אני כן מוצאת את מי לשתף. מהבחינה הזו כמו שכתבו האחרות - הפורום מאד עוזר.

אבל כמה שלא ננסה לפרוק ולשתף, יש משהו בתהליך הזה שביסודו גורם לתחושה של לבד (לפחות אצלי, בטח יש כאלו שזה לא כך אצלן)
לצפיה ב-''
01/01/2019 | 00:08
1
אהבתי מאוד את החשיבה שחברים ממלאים צרכים שונים במהלך החיים. וכרגע זה הגיוני שיתרחקו כי גם אני ממלאת תפקיד אחר אצלן.

ומסכימה שהתהליך מאוד בודד :/
שולחת לך חיבוק של בדידות יחד
לצפיה ב-' '
01/01/2019 | 00:49
לצפיה ב-'אצלי רוב החברות התאדו מזמן'
אצלי רוב החברות התאדו מזמן
30/12/2018 | 11:29
2
בגלל שהתחתנתי הרבה אחריהן וזה מאותה סיבה שאת ציינת (לא היה להן נעים להיות לידי, כשהן כבר "מסודרות" ואני לא הייתי קרובה). חברה אחת יחידנית, בערך בגילי, הביאה שניים בלי שום בעיה ולמרות שקצת הכירה את העולם הזה, לא היה בלגן כמוני. לדבר עם אמי/אחותי/חמותי/גיסתי ניסיתי והגעתי למסקנה שזה מוריד אותי יותר, כי הן לא מבינות מספיק ומכוונות טובות, זורקות לעתים קלישאות שמעצבנות עוד יותר. הפורום הזה, הוא מה שמציל ומקהה קמעה את הבעסא. אז אל תהססי לכתוב כאן כשאת צריכה. בנוסף - רכשתי כמה חברויות בתורים לבדיקות בקופ"ח במסגרת הטיפולים. לא הפכנו מי יודע מה קרובות, אבל היו מספיק שיחות והזדהות והשתתפות, כדי שגם זה ירים מדי פעם. 

הכי טוב זה לדעתי להישען על הבעל. ואם לא די בזה, כי מה לעשות שרוב הנטל הוא עלינו, אפשר ללכת לכמה שיחות מקצועיות אצל מטפלת שמתמחה בפוריות. לדעתי בריאות נפשית שווה כל שקל בתהליך הזה. 
לצפיה ב-'אני בתור בקופח הכי לא מתקשרת'
אני בתור בקופח הכי לא מתקשרת
01/01/2019 | 00:11
1
אז כל הכבוד לך....
ואיך את מרגישה עם זה? שהחברות התאיידו? זה לא קשה לך?
לצפיה ב-'זה לא קשה. כי חברויות בין אנשים'
זה לא קשה. כי חברויות בין אנשים
01/01/2019 | 07:47
זה משהו שלפעמים נעלם עם השנים ועם השלבים שאנשים עוברים אליהם. כשמישהו בלאו הכי לא יכול להבין אותך, או פה ושם להכיל אותך כי הוא נמצא במקום אחר לגמרי ולעתים מעדיף פשוט לא להתעסק בזה כי הוא לא יודע איך לנהוג בך, אתה מוצא תחליפים ופתרונות אחרים. בגלל זה תמיכה נפשית של מישהו מקצועי בתהליך הזה, במידה שממש קשה מנטלית, לדעתי זה מאוד חשוב. 
לצפיה ב-'הלבד זה החבר הוירטואלי שלי..'
הלבד זה החבר הוירטואלי שלי..
30/12/2018 | 17:41
1
אצלי מלבד בעלי,שהוא מעורב ולפעמים גם משענת, אבא שלי גם מעורב, והוא כואב את כאבי על אמת...
יודעים 2 חברות שלי, שחמודות ,אבל לא מבינות מהחיים שלהן כלום,רווקות עדין..
אבל איו לי בעיה עם זה.. כי את הבאסה הן עוברות איתי ביחד גם מבלי להבין...
אבל אני חייבת להגיד,שיש לי פזיכולוגית...והיא בערך כמו הפורום הזה רק יותר אישי :)
וזה מחזק אותי .
מרגישה שהיא מבינה ואמפאטית. 
כואב את כאבי,וכועסת את כעסי..
הפורום הזה הוא טוב, אבל יש משהו שמאור מרוחק,ברגע שאתה לא מכיר באמת את הנפשות...
אבל בסופו של יום, הלבד הוא החבר שלך.. אתה בעצמך לא רוצה לחלוק..אז איך אפשק לצפות מהחברה להיות אחרת..  גם תמיד יש תקווה שהכל זמני.. ושזה כבר יגמר...
וזה לא נגמר כלכך מהר...
לצפיה ב-'מחזיקה אצבעות שיגמר מאוד מהר'
מחזיקה אצבעות שיגמר מאוד מהר
01/01/2019 | 00:12
לצפיה ב-'שאלת צטרוטייד'
שאלת צטרוטייד
30/12/2018 | 09:41
2
אז אחרי שכמה סבבי הזרעות לא הצליחו החודש עברנו ל-IVF.
אני ביום השישי למונפור והיום עשיתי בדיקת זקיקים והרופא אמר לי להזריק ציטוטייד בצהריים ובערב המונפור כרגיל וממחר להזריק אותם ביחד.

הגיוני להזריק אותם ביחד?
אחד אחרי השני?
לצפיה ב-'כן הגיוני.'
כן הגיוני.
30/12/2018 | 10:02
יש רופאים שמנחים להזריק ביחד בערב, ויש רופאים שממליצים להזריק מנופור בערב וצטרוטייד בבוקר.  שניהם בסדר.
לצפיה ב-'צטרוטייד טיפוס של בוקר'
צטרוטייד טיפוס של בוקר
31/12/2018 | 13:31
אני לא באמת זוכרת את ההסבר אבל זה משהו עם גלי ההורמונים המופרשים.
בקיצור - אני מכירה שצטרוטייד זה בוקר השאר ערב.

בהצלחה!
לצפיה ב-'שאלת בן זוג - '
שאלת בן זוג -
27/12/2018 | 15:25
20
טוב האמת בעיקר כי המחשבות שלי הולכות לכל מיני מקומות לא טובים.
אמרתי נפתח דיון חביב...ואופטימי..

אולי היה בעבר..

האם הולכות עם בן זוג? מלווה אחר, לבדיקות, לשאיבות? להחזרות? ביקור רופא לפרוטוקול?

אני רק לשאיבות
לצפיה ב-'שאיבות והחזרות וכן לקבלת פרוט' מהרופא'
שאיבות והחזרות וכן לקבלת פרוט' מהרופא
27/12/2018 | 15:51
US וגינאליים ובדיקות דם, כמו גם כל בדיקה אחרת, לבד לגמרי. אפילו שהיו שאיבה אחת והחזרה אחת שנאלץ להעדר. אז בשאיבה הייתי עם אחותי, ובהחזרה לבד לגמרי.

הוא גם בא אתי לצילום הרחם וברוב חוכמתו פגש אותי שם עם אופנוע (הייתי צריכה לשוב הביתה בגלל זה במונית), ובסצנה עצמה שבה הרמתי בצעקות את גג ביה"ח, בכלל היה בחוץ ועישן.
לצפיה ב-'עונה'
עונה
27/12/2018 | 18:38
למעקבים אני הולכת לבד.
לפגישות עם הרופאה בעקרון אני הולכת לבד, אבל אחת לכמה זמן כשאני מתייאשת ורוצה שיחת "יחסינו לאן" אני מבקשת שהוא יצטרף. 
פרוטוקול אני מקבלת לרוב בטלפון ולא צריכה להגיע למרפאה.
לצילום רחם הלכתי איתו כי פחדתי וגם לא ידעתי אם אהיה מסוגלת לנהוג.
להיסטרוסקופיה הייתי שמחה אם היה בא איתי, אבל הלוגיסטיקה של זה הייתה מסורבלת מדי אז הלכתי לבד.
לשאיבות כמובן שהוא בא איתי (הבי"ח לא מאפשר להביא את הזרע) ולהחזרות גם, למרות שהפעם היה סיכוי שההחזרה תפול בדיוק כשהוא בחו"ל אז תכננתי ללכת לבד (בסוף הוא כבר יהיה בארץ).
בקיצור, לפרוצדורות הוא מגיע אם זה מתאפשר, לשיחות ומעקבים שגרתיים לא. 
אין לי אלטרנטיביה כי אנחנו שומרים את הטיפולים בסוד - זה או איתו או לבד.

לצפיה ב-'בעלי מגיע איתי לשאיבות, כמובן'
בעלי מגיע איתי לשאיבות, כמובן
27/12/2018 | 19:06
3
כי זה הכרחי, היה איתי ב היסטרוסקופיה הניתוחית כי זה בהרדמה, ל אבחנתית הלכתי לבד, כמו גם להחזרות. לא רואה צורך שיגיע איתי להחזרות.
לצפיה ב-'הצורך שאני רואה'
הצורך שאני רואה
30/12/2018 | 13:42
2
בכך שיגיע להחזרות, הוא כדי לקרב אותו איכשהו לתהליך.
את ההזרקות אני עושה לבד. למעקבי זקיקים אני הולכת לבד, לרוב הפגישות עם הרופאה - לבד. רוב הזמן הוא לא חלק מהתהליך, וחשוב לי לחבר אותו לתהליך באיזשהו אופן. 
לצפיה ב-'את צודקת אבל...'
את צודקת אבל...
31/12/2018 | 18:58
1
בטיפול הלפני האחרון שלנו טסתי לבד והוא היה אחראי על כל הצד הבירוקרטי, וגם זו דרך לקרב אותו לשתף אותו בתהליך.
לצפיה ב-'אני חופשי עושה את זה'
אני חופשי עושה את זה
31/12/2018 | 22:42
גם אני הייתי בחו"ל לפני הטיפול האחרון.השארתי לו הנחיות של לבקש מרשמים ומאיפה לאסוף אותם ושישיג אישור מהקופה ל ivf... כשחזרתי המזכירה צחקה עליו וסיפרה שהוא היה ממש מודאג ולחוץ :)
עכשיו שאני צריכה לעבור אולטרסאונד ממוקד אני אומרת לו בדיוק למי לפנות כדי לקבוע תור ומה להגיד, פשוט כי אני שונאת את זה אז אני דוחה וככה לא יהיה ליתור בחיים.
אבל אני לא מרגישה שזה מקרב אותו, ההתעסקות במנהלות. 
אני מרגישה שלקרב אותו זה שהוא יהיה איתי בתכלס.
גם זריקות אני יכולה לבד, אבל אני נותנת לו להכין את הפרגובריס כי אני לא אוהבת את זה אז ככה זה גם מקל עלי והוא גם חווה יחד איתי.
אבל אולי זה ככה בגלל הבן אדם המסויים שהוא, הוא לא יצליח להתחבר רק על סמך התיאורים שלי. הוא יהנהן כאילו שהוא מבין, אבל הוא לא באמת מבין מה אני עוברת.
כשהוא מחזיק לי את היד בהחזרה ומסתכל איך שמים את הילד הפוטנציאלי אצלי ברחם-אז הוא מבין. 
כשהוא רואה אותי מזריקה-אז הוא מבין.

לצפיה ב-'בעלי'
בעלי
28/12/2018 | 00:35
אנחנו נוסעים לרמת החיל לשאיבות החזרות ויעוץ רפואי.
בשבילנו זה ממש סיבה לדייט. תמיד אחרי אוכלים במסעדה טובה ומתפנקים....
לצפיה ב-'רק איתו'
רק איתו
28/12/2018 | 12:06
אנחנו מגיעים לכל הבדיקות והטיפולים יחד. נראה לי שזה אחד הדברים שהכי מחזקים אותי (ואותו) בזמן הזה
לצפיה ב-'הולכת לבד להכל.'
הולכת לבד להכל.
28/12/2018 | 16:27
5
בהתחלה הלב שלי עצוב.
אחר כך התרגלתי.

לצפיה ב-''
28/12/2018 | 20:17
4
אני יודעת שיש פה עוד בלי בן/בת זוג, אבל לפעמים נדמה שכמעט כולן בפורום בזוגיות.
אמא שלי באה אתי לדברים הגדולים יותר, אבל בתורים ובבדיקות אני גם לפעמים מסתכלת על הזוגות והלב קצת נחמץ. אז רציתי להגיד שגם אני בתהליך לבד, יותר קל להיות לבד ביחד :)
לצפיה ב-'תודה '
תודה
29/12/2018 | 08:33
3
אמא שלי באה לשאיבה הראשונה, אחר כך באה פעם אחת באיחור (היתה תאונה בדרך, לא באשמתה), ופעם אחת לא נתנו להיכנס. אז כבר לא היה טעם לטרטר אותה לשאר השאיבות.

התחושה של לבד לא נגמרת, צריך ללמוד להתמודד איתה.
היה לי קשה גם בבדיקות היריון, להיות לבד.
אבל מתרגלים ומסתגלים
ועכשיו אלו החיים שלי ושל הילדונת שלי, וזה כבר הרבה פחות מורגש. הלבד.
(הלבד מועצם עכשיו כשרציתי לחזור לטיפולים, כי יש קשיים אחרים,
אבל זה כבר לפורום של אמהות יחידניות...)

חיבוק

לצפיה ב-'את ועוד אלפי אמהות יחדניות'
את ועוד אלפי אמהות יחדניות
29/12/2018 | 09:50
2
מכל סיבה שהיא , אתן דוגמא לנשים חזקות ואמיצות.
יש לי כמה וכמה חברות שהן רווקות ומחפשות בן זוג, והזמן לא הפרמטר הכי נעים במצב הזה, ולבד אין להן אומץ לעשות ילד.. לא שאני מאשימה.
ואני חושבת ( בדיוק גם בעלי בארהב ואני בבית לבד עם הילד, ועם קריירה, ועם התחלת הריון שנראת עקומה בינתיים), ובא לי להחזיר אותו באוזניים מרוב עצבים..
ואתן מלאות כוחות,והכי חשוב מלאות נתינה והכי לא אנוכיות.
והלבד , זה הפחד של כל אחד, כי לבד זה דבר יחסי.. והוא תמיד מפחיד , ומעצבן,ולא פיירי.. אבל החזקים שורדים ( גם בעוברים לא?...)
תמשיכו להיות חזקות, ואמיצות ולתת השארה לכולם..

לצפיה ב-'מקסימות שתיכן!'
מקסימות שתיכן!
29/12/2018 | 10:49
תודה רבה על העידוד והתמיכה, זה כל-כך עוזר
לצפיה ב-' תודה '
תודה
31/12/2018 | 17:56
לצפיה ב-'אני יחידנית, רק לשאיבה לקחתי את אמא שלי'
אני יחידנית, רק לשאיבה לקחתי את אמא שלי
30/12/2018 | 10:57
לשאר הדברים לא הרגשתי שום צורך בליווי.
לצפיה ב-'ברמת העיקרון וברמת המעשה'
ברמת העיקרון וברמת המעשה
30/12/2018 | 11:30
3
בגדול לכל המעקבים אני הולכת לבד.
לפגישות ייעוץ אנחנו הולכים ביחד.
לבדיקות משמעותיות יותר (היסטרוסקופיות, צילומי רחם, וכו') ולפרוצדורות עם הרדמה (שאיבות, גרידות והיסטרו ניתוחיות) - בעלי בא איתי אלא אם כן הוא בחו"ל. איכשהו קרה שמתוך 3 שאיבות בשתיים הוא היה בחול. מוכשר הבחור, חחחח.
אז אמא שלי ממלאת את מקומו כשצריך.
לצפיה ב-'מה את עושה כשהוא בחו"ל '
מה את עושה כשהוא בחו"ל
30/12/2018 | 19:15
2
מבחינת הזרע? בחודש שעבר, התחלתי את הטיפול מאוחר יותר כי בעלי היה בחו"ל.
לצפיה ב-'מקפיאים מראש'
מקפיאים מראש
31/12/2018 | 10:43
1
אני בת 43+ ולכן חבל לי על כל חודש. כשהוא נוסע לחו"ל אנחנו דואגים (כלומר אני דואגת, חחחח) שהוא יקפיא מראש. בתה"ש זה היה טיפונת יותר סיפור, כי היה צריך טופס 17 לפני. באסותא רק צריך הפניה מהרופא המטפל. קלי קלות. ובלי עלות.
וגם ככה תמיד אני בסרטים ביום של השאיבה (כלומר בכל הפעם שהוא בא איתי, חחח) שהוא יפספס את הכוס או לא יצליח, ובסוף כל הסבב יהיה לשוא ולא יהיה זרע להפריה... אז מהבחינה הזו אני תמיד יותר שקטה.

מה שכן - !!!חשוב!!! מאד - אם הוא מקפיא זרע, חשוב מאד שיחתום על ייפוי כוח שתוכלי להשתמש בזרע גם בהעדרו. במעבדה לא מחתימים כברירת מחדל, הוא צריך לבקש.
לצפיה ב-'טוב לדעת, תודה'
טוב לדעת, תודה
31/12/2018 | 17:51
בסבב  הקודם באלישע הרופא בכלל לא הציע את האפשרות הזאת, עוד סיבה טובה למעבר שלי לאסותא. אני קצת יותר מבוגרת ממך, גם לי אין שפע של זמן
לצפיה ב-'אני יכולה גם לענות למרות שאני לא בטיפולים יותר?'
אני יכולה גם לענות למרות שאני לא בטיפולים יותר?
31/12/2018 | 18:55
כן? אז יופי. כל פעם שהתחלנו טיפול חדש החצי הלך איתי לקבל פרוטוקול ולשיחה עם הרופא, וכשהיו הזרעות ושאיבות הוא גם בא איתי. לטיפולים בחו"ל טסתי פעם אחת עם חמותי, פעמיים עם אמא שלי ופעם אחת לבד כי החצי לא יכול בגלל בעיה רפואית לטוס וגם לא ממש רצה ולי זה היה יותר טוב. לבדיקות הלכתי לבדי תמיד, זה בבוקר מוקדם וזה בסך הכל מעקב זקיקים ובדיקת דם לא משהו רציני שצריך אליו ליווי. כשעשיתי היסטרו' פעם אחת אחותי ליוותה אותי וכמה פעמים אמא שלי.
לצפיה ב-'שאלה של מתחילה IVF'
שאלה של מתחילה IVF
29/12/2018 | 15:59
9
היי בנות
אני מתחילה עוד שבוע פעם ראשונה IVF באסותא רמת החייל.
יש לי בנייה בציפורניים- זה אפשרי או שצריך להוריד את זה?יש הגבלה?
לצפיה ב-'שאלה חמודית ממש'
שאלה חמודית ממש
29/12/2018 | 17:14
5
בגדול לפעולה שכרוכה בהרדמה את אמורה להגיע ללא לק על הציפורניים.
המראה של הציפורן הוא מדד לכמה חמצן מגיע אליה ומשממש לעוד סוג של בקרה עלייך.
אבל -
יש להם עוד כל כל הרבה הגנות בדיקות ומדדים כך שזה לא נראה לי בלתי אפשרי להגיע עם בנייה.
עם או בלי - בהצלחה!!!
לצפיה ב-'היי צילה'
היי צילה
29/12/2018 | 18:06
3
תודה על התשובה המהירה! עשיתי כמה ניתוחים בחיי ולא שמעתי דרישה כזו חח מוזר.
לדעתך הם יבקשו ממני להסיר את הבנייה?איזו אצבע צריכה לשמש כמדד?
לצפיה ב-'מד חמצן'
מד חמצן
29/12/2018 | 20:30
2
מולבש על האצבע המורה. נראה לי תבואי בכיף שלך עם ציפורניים מושקעות ��וייב חיובי....
לצפיה ב-'היי צילה #2'
היי צילה #2
29/12/2018 | 20:39
1
תודה צילה (((:!את מקסימה
רוצה לבוא בוויב הכי חיובי אבל לא בא לי שעל שטויות יפסלו אותי.
נראה לך שאם אבוא עם בנייה ולק בהיר יהיה בסדר? ((:
לצפיה ב-'נשמע לי שכן...'
נשמע לי שכן...
30/12/2018 | 12:42
לא באמת חושבת שצבע הציפורניים שלנו הוא המדד
רוצה לקוות שהם משגיחים הרבה מעבר
דר ויצלבסקי הוא המרדים הכי חמוד EVER
מסרי ד"ש
לצפיה ב-'כל יום לומדים משהו חדש (: '
כל יום לומדים משהו חדש (:
30/12/2018 | 21:25
לצפיה ב-'לגבי ג'ל אין בעיה'
לגבי ג'ל אין בעיה
29/12/2018 | 19:07
2
בניה לא יודעת.. אבל נראה לי שאותו דבר..
לצפיה ב-'מה הכוונה שלג'ל אין בעיה?'
מה הכוונה שלג'ל אין בעיה?
29/12/2018 | 19:31
1
מותר כל צבע או רק צבע בהיר?
באיזה אצבע מחברים את המד חמצן?
לצפיה ב-'אה לא בטוחה.. אולי תלוי באיזה בית חולים.'
אה לא בטוחה.. אולי תלוי באיזה בית חולים.
29/12/2018 | 20:02
אני עברתי שאיבה בפרטי עם ג'ל ולא הייתה שום בעיה ואף אחד לא שאל על הצבעים.. 
לצפיה ב-'האם מישהי נותחה לאחרונה ע"י ד"ר שלומי כהן'
האם מישהי נותחה לאחרונה ע"י ד"ר שלומי כהן
29/12/2018 | 22:41
2
במדיקל סנטר בהרצליה ?  (נותחה מכל סיבה שהיא..)

אשמח לשמוע חוות דעת והתרשמות איך היה שם ואיך היתה ההתנהלות שלו.
אני אמורה לעבור אצלו ניתוחון קצר וחוששת מאוד.

תודה
לצפיה ב-'עברתי אצלו היסטרסקופיה ניתוחית בנארא'
עברתי אצלו היסטרסקופיה ניתוחית בנארא
29/12/2018 | 23:31
לפני כ-10 חודשים. היתה לי מעט מאד אינטרקציה איתו, דיברנו אולי דקה לפני הכניסה לחדר ניתוח ודיברנו קצת אחרי. הוא היה מאד נחמד. בפעולה עצמה ישנתי אז אין לי מה להגיד. הרגשתי מעולה כשהתעוררתי ולא סבלתי משום כאבים. הוא הוציא לי פוליפים מהרחם, ובעקבות זה התחלתי לקבל מחמאות על הרחם היפה שלי. 

המזכירות שלו מאד עיצבנו אותי בשלב קביעת התור והאישור מהביטוח, אבל לא נראה לי שעל זה את שואלת. 
לצפיה ב-'עשה לי היסטרו' אבחנתית וניתוחית במאי האחרון'
עשה לי היסטרו' אבחנתית וניתוחית במאי האחרון
30/12/2018 | 09:18
באופן פרטי, אחרי שאיתר לי פוליפ מזרוב שהתנחל לי ברירית ועיוות אחד מקירותיה, מה שבדיעבד הסתבר כסיבה המרכזית למה כל העוברים המהממים שלנו לא נקלטו עד כה. בחסדי הבורא והד"ר כהן שליחו, הטיפול שבא אחרי היה המנצח. יש לו ידי זהב. אני תמיד סבלתי בבדיקות פולשניות. באבחנתית הוא החדיר סיב אופטי (לא כואב בכלל), אח"כ מתמר ואחר כך כמעט את כל כף היד שלו כדי לוודא שמה שראה בתלת מימד הוא נכון, ולא הרגשתי אותו בכלל. הוא חביב מאוד, נעים מאוד, מרגיע ומקצועי. חוץ מתופעת לוואי אחד של הטיפול שלו: כל מי שעובר תחת ידיו רוצה להתחתן אתו אח"כ. זה כולל ד"א גם את בעלי
לצפיה ב-'שאיבת ציסטה או גלולות?'
שאיבת ציסטה או גלולות?
27/12/2018 | 19:32
17
בגלל ציסטה 40ממ שנוצרה בשלב דיכוי סינרל אי אפשר להתחיל זריקות. לא נספגה כמו שקיוו. הציעו שתי פיטרונות -לשאוב את הציסטה ביום שני ומיד להתחיל זריקות או לנסות גלולות לשבוע ולראות האם ציסטה נספגת.  יש לי נסיעה לחו״ל ב 17 לינואר. לכן בינתיים שאיבת ציסטה לפני הזריקות נראה פיטרון יחיד שיכול שיציל את הסבב. 
למישהי יש ניסיון עם ציסטות? מה עזר ואחרי כמה זמן הציסטה נעלמה?
לצפיה ב-'איך שואבים ציסטה? '
איך שואבים ציסטה?
28/12/2018 | 08:28
2
לצפיה ב-'כמו ששואבים ביציות'
כמו ששואבים ביציות
28/12/2018 | 09:03
1
אותו הליך. הרופא אומר שציסטה תפריע לטיפול. שואבים אותה ומשם רגיל-זריקות ושאיבה. אם לוקחים גלולות אז מחכים שהיא תעלם ואז מתחילים. אני משתגעת מכל הסיפור ומסינרל הזה שכבר נצח לוקחת אותו. הייתי אמורה לעשות פרוטוקול קצר ולטוס לחו״ל לשבוע. הכל הסתבך, יש לי בחילות חזקות, כאבי ראש ונדודי שינה, בקושי מתפקדת. קבעו לי תור ליום שני לשאיבת ציסטה. עוד 600₪ ועצבים שלא נגמרים-מה אם סינרל ממושך עשה לי דיכוי חזק ולא אגיב מספיק טוב להורמונים? ואם לא אספיק עד הטיסה? בא לי לעזוב באמצע, רק אם אעזוב עכשיו-חבל על דיכוי ממושך שעשיתי לחינם.
לצפיה ב-'נשמעת החלטה לא פשוטה'
נשמעת החלטה לא פשוטה
28/12/2018 | 11:12
אחד הדברים הקשים בתהליך הזה זה שכל הזמן צריך לקבל החלטות בלי שבאמת יש לנו מספיק מידע
לצפיה ב-'אני לא מתמצאת, אבל נשמע שהייתי מעדיפה גלולות.'
אני לא מתמצאת, אבל נשמע שהייתי מעדיפה גלולות.
28/12/2018 | 12:45
1
למה לעשות התערבות פולשנית אם אפשר שלא? 
אני עם נסיעה לחול לא הייתי עושה שום סבב, למה צריך את הלחץ הזה.. 
אבל באמת שיקול שלך.
אני בדעה שמה שצריך לקרות יקרה, וללחוץ דברים לא יעזור.
לצפיה ב-'הגלולות שהם הציעו-לפחות לשבוע.'
הגלולות שהם הציעו-לפחות לשבוע.
28/12/2018 | 14:53
ויחד עם סינרל. כלומר להמשיך את הסבב ולא לעשות הפסקה של חודש כדי להפטר מהציסטות.רוצעם לראות אחרי שבוע האם גלולות עזרו, ואם כן -להתחיל זריקות. וזה לא מתאים לי מבחינת הלו״ז, אם אתחיל עוד שבוע-בטוח לא אספיק עד הנסיעה. 
אם לא סיבוך הזה של ציסטה-היה לי עודף זמן. בגלל שאף פעם לא היו לי ציסטות, זה היה בבכלל לא צפוי. ברור שאם ידעתי שיהיה כך-לא הייתי נכנסת לסבב. לא ברור לי למה מתעקשים שאמשיך... הייתי כבר עוצרת ומפספסת חודש. הרי שילמתי על הלווי, אפשר כבר לשחרר אותי. 
לצפיה ב-'מחשבה שעברה לי בראש'
מחשבה שעברה לי בראש
28/12/2018 | 13:27
8
אולי תגידי לרופא את כל האילוצים שלך ותשאלי אותו מה הוא ממליץ לך לעשות.
לצפיה ב-'אמרתי מזמן. הנסיעה שלי מעודכנת אצלם'
אמרתי מזמן. הנסיעה שלי מעודכנת אצלם
28/12/2018 | 14:41
7
והם כל הזמן אמרו שיש זמן. ובאמת אם לא ציסטה הזאת-היה לי עודף של זמן. עכשיו הכל הסתבך. היום אמרתי להם שאני רוצה להפסיק סבב. כי חוששת שלא אספיק ובנוסף עדיין לא קיבלתי טופס 17 מקופה. אבל הם אומרים שלא יוצאים כך מהסבב. שאם לא אקבל טופס 17- ימצאו לי טיפול חילופי. לא מבינה למה הם מתעקשים להמשיך. כנראה בגלל תשלום שאני משלמת להם עבור כל טיפול, זה פרנסה שלהם. אני מרגישה נורא, כנראה בגלל שבוע שלישי על סינרל. 
לצפיה ב-'אולי תבקשי לדבר ישירות עם הרופא?'
אולי תבקשי לדבר ישירות עם הרופא?
28/12/2018 | 16:15
6
בכל זאת למרות הפקידות אפשר לבקש במקרים חריגים.. 
או שתמשיכי וזהו לפי ההוראות ותשיגי טופס 17
לצפיה ב-'לא נראה לי אפשר לדבר איתי'
לא נראה לי אפשר לדבר איתי
28/12/2018 | 16:34
5
נתנו לך לדבר איתו פעם? הראה לי שלדבר זה כבר יעלה לי יותר מ 550₪  
בינתיים ממשיכה סינרל, מרגישה גופה מהלכת..
שאלה -עשית צילום רחם/ הסטרוסקופיה כדי שיאשרו לך טופס 17? 
לצפיה ב-'טופס 17 לאיזה מטרה?'
טופס 17 לאיזה מטרה?
28/12/2018 | 16:53
2
וכן עשיתי היסטרוסקופייה.לא בטוחה שזה קשור..
לצפיה ב-'לשאיבה והחזרה באסותא'
לשאיבה והחזרה באסותא
28/12/2018 | 17:22
1
לצפיה ב-'אני חושבת שלא יוצאים ככה מהסבב גם'
אני חושבת שלא יוצאים ככה מהסבב גם
28/12/2018 | 17:59
אני חושבת גם שצריך לעשות דברים בצורה מסודרת. לקחת מלא הורמונים, אני לא חושבת שזה טוב ככה פתאום להפסיק בלי מעקב.
הייתי מקשיבה למה שהרופא מציע לעשות עם כל האילוצים.
לצפיה ב-'מנסה להבין מה את שואלת '
מנסה להבין מה את שואלת
29/12/2018 | 13:45
1
לגבי צילום רחם וטופס 17. אף פעם לא נתקלתי בקשר בין שניהם, אבל אולי זה בגלל שעשיתי צילום רחם כחלק מהבדיקות שחייבים לעשות לקראת קבלת אישור לivf. מי אמר לך שיש קשר בין השניים?
לצפיה ב-'אני מהתחלה טופלתי בפרטי'
אני מהתחלה טופלתי בפרטי
29/12/2018 | 18:16
אז לא דרשו ממני שום בירור רחמי במרפאה. לפני כמה ימים עברתי על טפסים שבמרפאה הגישה לביטוח משלים שלי, וראיתי שם סעיף על צילום רחם, שאצלי לא בוצע. חבל שמרפאה לא הזכירו אף פעם צילום רחם. הרי הם יותר מבינים בדברים שצריך לבצע כדי לקבל אישור. 
לצפיה ב-'לי דיקור ממש עזר כשהיו לי ציסטות'
לי דיקור ממש עזר כשהיו לי ציסטות
28/12/2018 | 20:48
1
לא מצאתי ערך מוסף בדיקור במהלך טיפולים חוץ מכאשר היו לי ציסטות. זה כמה פעמים הקטין לי אותם משמעותית.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
29/12/2018 | 18:18
לצפיה ב-'מה שלומך? מה החלטת לעשות'
מה שלומך? מה החלטת לעשות
31/12/2018 | 17:52
בסוף?
לצפיה ב-'אסטרודיול שעולה ממש ממש לאט'
אסטרודיול שעולה ממש ממש לאט
28/12/2018 | 21:51
7
היי יקרות,
סבב חמישי פרוטוקול של דאבל טריגר...
שחלה ימנית רק זקיק אחד שחלה שמאלית 6 זקיקים
אחרי 5 ימים של פרוגבריס (אמפולה אחת)  האסטרוגן 2690 ויומיים של 150 מנופור ואורגלוטרן...האסטרוגן עלה ל2990
הגיוני שהאסטרוגן עלה רק ב30 ביומיים למרות שהזקיקים כן גדלו?
אחרי הבדיקה של היום הנחו אותי היום ומחר להגדיל מינון של מנופור ל300 יחד עם אורגלוטרן...כלומר להכפיל מינון (היום הזקיק הכי גדול היה 17) אין סיכוי שהזקיקים יבייצו מוקדם מהצפוי בגלל ההכפלה של המינון?
מה יכולה להיות הסיבה שרק שחלה אחת מתפקדת (אני בת 32 רזרבה טובה על פי שידוע לי)
מה יכולה להיות הסיבה שהאסטרודיול עולה בכזו איטיות?
האם ההכפלה במינון לא יכולה לגרום לביוץ מוקדם או הזדקנות של הביציות הקיימות?
תודה

לצפיה ב-'הייתי במצב קצת דומה'
הייתי במצב קצת דומה
28/12/2018 | 22:19
6
אצלי האסטרוגן היה דווקא גבוה יחסית למספר הזקיקים, אבל גם הגעתי למצב של זקיק בגודל 18 וההנחיה הייתה להגדיל את מינון המנופור (ל-375, שנראה לי אולי המינון הכי גבוה). וחששתי מאד שיהיה ביוץ. המשיכו והמשיכו ואמרו לי שהאורגלוטרן אמור להצליח למנוע ביוץ ושאפילו אם זקיק אחד יבייץ, יהיה אפשר כך לחלץ יותר ביציות מהאחרים. השאיבה הייתה בסוף חמישה ימים אחרי שכבר היה זקיק בגודל 18.
ברור שזה רק מקרה אחד, וזה לא אומר שיהיה כך אצלך, אבל אצלי ההימור של הרופא השתלם. כבר ממש נלחצתי לקראת השאיבה (עשיתי על דעת עצמי מעקב יום לפני השאיבה רק כדי לדעת שלא בייצתי והזקיק המוביל כבר היה 23).

לגבי האסטרדיול - אני לא יודעת מה הסיבה שהוא עולה לאט, אבל הוא לא נשמע לי נמוך. אני חושבת שאמור להיות 350-400 לכל זקיק מעל גודל 14, אז זה נשמע בדיוק.

ולגבי חוסר הסימטריה - אני לא יודעת מה קובע, אצלי בהתחלה הם גדלו בעיקר בשחלה אחת ורק בסוף הצטרפה השניה. גם במצב טבעי רק שחלה אחת מבייצת אז אולי זה טבעי שלפעמים יהיה חוסר סימטריה.

מקווה שעוזר קצת לשמוע שאפשר להגדיל מינון של מנופור ועדיין שלא יהיה ביוץ בזכות האורגלוטרן. מה שכן, יכול להיות שהזקיק הגדול כבר לא תהיה בו ביצית טובה, אבל אם את מרוויחה כמה אחרות שיש להן יותר זמן לגדול, אולי זה שווה.

לצפיה ב-'תודה!!האם גם אצלך עשו דאבל טריגר?'
תודה!!האם גם אצלך עשו דאבל טריגר?
29/12/2018 | 08:24
5
מקווה שגם אצלי יעזור להבשיל יותר ביציות...
זו פעם ראשונה שאנו מנסים דאבל טריגר (2 טריגרים לביוץ) נקווה שהפעם נצליח..

לצפיה ב-'אני לא בטוחה מה נחשב דרבל טריגר'
אני לא בטוחה מה נחשב דרבל טריגר
29/12/2018 | 10:51
4
אני עוד מאוד חדשה בנושא השאיבות, אז אני לא יודעת אם דאבל זה כשנותנים שתי זריקות שונות כטריגר או מנה כפולה או בפעמיים. אצלי היה אוביטרל ושני דקפפטיל כולם באותו זמן
לצפיה ב-'אז כן..עשית דאבל טריגר :)'
אז כן..עשית דאבל טריגר :)
29/12/2018 | 11:08
3
אפשר לשאול מה הייתה איכות העוברים בסבב הזה?
לצפיה ב-'למדתי עוד משהו :)'
למדתי עוד משהו :)
29/12/2018 | 11:30
2
האיכות היית לא משהו אבל אין למה להשוות כי זה היה סבב ראשון אז אני לא יודעת מה היה קורה בסבב רגיל. בהתחלה לא ממש הגבתי לגונאל וגם לא למנופור, עד שהעלו לי את המינון. בסוף הצליחו איכשהו ממצב שנראה שיהיה זקיק-שניים בגודל מתאים להגיע לשאוב שבעה, מתוכם חמש הפריות, ארבעה הגיעו ליום 3 ואז הקפיאו אותם. אבל רק על שניים אמרו לי איכות מעבדתית מצויינת, לא יודעת מה האיכות של האחרים, אבל אני מניחה שלא משהו.
לצפיה ב-'5 הפריות מתוך 7 זה מעולה'
5 הפריות מתוך 7 זה מעולה
29/12/2018 | 11:37
1
גם אם לא כולם שרדו ליום 3...עד כה האחוזים אצלי הרבה יותר נמוכים..(נניח 4 מתוך 11 או 1 מתוך 7) אז נראה שבהחלט משפר...(למרות שאין לדעת בוודאות,כי זה תלוי בכל כך הרבה פרמטרים) בכל אופן מאחלת לך המון בהצלחה בסבב הבא!! ��
לצפיה ב-'גם לך!'
גם לך!
29/12/2018 | 12:49

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום לידה פעילה וביתית
לידה פעילה וביתית
ג'הארה דולה - בית מפנק ללידה טבעית
ג'הארה דולה
מנור מדיקל- תרומת ביצית
מנור מדיקל תרומת ביצית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה