לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2719627,196 עוקבים אודות עסקים

פורום פוריות

ברוכים הבאים לפורום פוריות. הפורום פתוח לכל הנשים והגברים המתמודדים עם אתגרי הפריון והמעוניינים לקבל מידע ו/או תמיכה, ללא קשר למצבם האישי, המשפחתי, וללא הבדלי דת, גזע ומין 
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי מקצועי. 

לתשומת לבכם-תקנון זה מוסיף על תקנון אתר "תפוז" ומרחיב חלק מהתקנות הקיימות. מטרת התוספת היא לתת מענה לאופי הייחודי של פורום פוריות, בהיותו בית חם למטופלות הפוריות ומקום בטוח עבורן לקבל ולתת תמיכה ולהתייעץ בנוגע לטיפולים. 

1. שרשור הודעות-
לשרשר פירושו להכניס תגובה להודעה קיימת כדי ליצור שרשרת (פתיל) הודעות, כלומר לא להכניס הודעה חדשה אם אפשר להכניס אותה כתגובה להודעה קיימת.
מה הרציונל? בעמוד אחד יש 15-20 הודעות ראשיות, ואינסוף הודעות משניות. 
כל הודעה חדשה שנכנסת דוחקת אחורה לעמוד הקודם את ההודעה האחרונה בעמוד. כל הודעה שמוקפצת מעמודים קודמים דוחקת גם היא את ההודעה האחרונה לעמוד הבא. הודעה שנדחקה אחורה כבר פחות נצפית, ופחות מקבלת תגובות.
מתי אפשר לשרשר?
- כשיש שרשורי נושא (כגון- "שאלות בנושא הורמונים", "המלצות רופאים")
- אם רוצים לכתוב על משהו שכבר כתבו עליו באותו עמוד
- אם רוצים לכתוב למישהו שכתב כבר. גם אם זה לא ממש לענין, אבל זה משהו שבאמת חבל לפתוח עליו הודעה ראשית, פשוט מכניסים הודעת "נצל"ש" (ניצול שרשור).
מתי אסור לשרשר הודעות ?   
- כאשר ההודעה או פתיל ההודעות עוסקים במשהו אישי או רציני מדי
-כאשר מישהי מכניסה הודעה על כשלון, או מספרת על משהו כאוב/חשוב/ רציני שקרה לה (לדוגמא-הודעות על כשלון טיפול, הודעות על בטא חיובית).

2. בהתאם לתקנון "תפוז"- אין לפרסם על גבי הפורום תרופות למסירה/ למכירה/ בקשה לקבלת תרופות. הודעות אלה תמחקנה.  

3. בהתאם לתקנון "תפוז"-  הפרסום באתר הוא בתשלום. אין לפרסם על גבי הפורום ללא אישור של הנהלת האתר.  
בנוגע לפרסום של קבוצות תמיכה או פעילויות ללא תשלום הנוגעות למטופלי פריון- יש לפנות להנהלת פורום פוריות לקבלת אישור טרם הפרסום. 
מפרסמים המעוניינים לקבל הצעה לפרסום מוזמנים לפנות ל"תפוז עסקים".

4. פרסום בקשת השתתפות במחקר מותנה באישור הנהלת פורום פוריות.

5. יש להתבטא מעל גבי הפורום בשפה נאותה. הודעות בהן נעשה שימוש בקללות תימחקנה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכים הבאים לפורום פוריות. הפורום פתוח לכל הנשים והגברים המתמודדים עם אתגרי הפריון והמעוניינים לקבל מידע ו/או תמיכה, ללא קשר למצבם האישי, המשפחתי, וללא הבדלי דת, גזע ומין 
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי מקצועי. 

לתשומת לבכם-תקנון זה מוסיף על תקנון אתר "תפוז" ומרחיב חלק מהתקנות הקיימות. מטרת התוספת היא לתת מענה לאופי הייחודי של פורום פוריות, בהיותו בית חם למטופלות הפוריות ומקום בטוח עבורן לקבל ולתת תמיכה ולהתייעץ בנוגע לטיפולים. 

1. שרשור הודעות-
לשרשר פירושו להכניס תגובה להודעה קיימת כדי ליצור שרשרת (פתיל) הודעות, כלומר לא להכניס הודעה חדשה אם אפשר להכניס אותה כתגובה להודעה קיימת.
מה הרציונל? בעמוד אחד יש 15-20 הודעות ראשיות, ואינסוף הודעות משניות. 
כל הודעה חדשה שנכנסת דוחקת אחורה לעמוד הקודם את ההודעה האחרונה בעמוד. כל הודעה שמוקפצת מעמודים קודמים דוחקת גם היא את ההודעה האחרונה לעמוד הבא. הודעה שנדחקה אחורה כבר פחות נצפית, ופחות מקבלת תגובות.
מתי אפשר לשרשר?
- כשיש שרשורי נושא (כגון- "שאלות בנושא הורמונים", "המלצות רופאים")
- אם רוצים לכתוב על משהו שכבר כתבו עליו באותו עמוד
- אם רוצים לכתוב למישהו שכתב כבר. גם אם זה לא ממש לענין, אבל זה משהו שבאמת חבל לפתוח עליו הודעה ראשית, פשוט מכניסים הודעת "נצל"ש" (ניצול שרשור).
מתי אסור לשרשר הודעות ?   
- כאשר ההודעה או פתיל ההודעות עוסקים במשהו אישי או רציני מדי
-כאשר מישהי מכניסה הודעה על כשלון, או מספרת על משהו כאוב/חשוב/ רציני שקרה לה (לדוגמא-הודעות על כשלון טיפול, הודעות על בטא חיובית).

2. בהתאם לתקנון "תפוז"- אין לפרסם על גבי הפורום תרופות למסירה/ למכירה/ בקשה לקבלת תרופות. הודעות אלה תמחקנה.  

3. בהתאם לתקנון "תפוז"-  הפרסום באתר הוא בתשלום. אין לפרסם על גבי הפורום ללא אישור של הנהלת האתר.  
בנוגע לפרסום של קבוצות תמיכה או פעילויות ללא תשלום הנוגעות למטופלי פריון- יש לפנות להנהלת פורום פוריות לקבלת אישור טרם הפרסום. 
מפרסמים המעוניינים לקבל הצעה לפרסום מוזמנים לפנות ל"תפוז עסקים".

4. פרסום בקשת השתתפות במחקר מותנה באישור הנהלת פורום פוריות.

5. יש להתבטא מעל גבי הפורום בשפה נאותה. הודעות בהן נעשה שימוש בקללות תימחקנה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'החזרת עוברים ביום השלישי'
החזרת עוברים ביום השלישי
11/03/2019 | 15:07
1
שלום לכולן

לצורך כתבת טלויזיה חשובה ומרתקת
אני מחפשת נשים שעוברות טיפולי פריון
והוחזרו להן בעבר עוברים ביום השלישי להתפתחותם.

ניתן לכתוב לי למייל :limorg@10.tv
ואחזור אליכן בהקדם

לימור
לצפיה ב-'אפשר לתת קצת יותר פרטים, מה נושא הכתבה?'
אפשר לתת קצת יותר פרטים, מה נושא הכתבה?
12/03/2019 | 10:06
לפני שאני שולחת מייל.
לצפיה ב-'עלות שמירת מוקפאים '
עלות שמירת מוקפאים
12/03/2019 | 09:27
1
כמה עולה אצלכן שמירת המוקפאים. אם הבנתי נכון, עד 5 שנים זה חינם בסל הבריאות ואח"כ זה עולה כסף...
בהצלחה לכולן
לצפיה ב-'שילמתי בבית חולים ציבורי באיזור 600 שח ל-5 או 10 שנים'
שילמתי בבית חולים ציבורי באיזור 600 שח ל-5 או 10 שנים
13/03/2019 | 09:16
לצפיה ב-'שאלה חשובה...'
שאלה חשובה...
11/03/2019 | 16:41
1
היי בנות... חדשה פה :)
שאלה לי... אני שבוע אחרי החזרת עובר קפוא. יומיים אחרי ההחזרה ובמיוחד ביום ה 5 וה 6 מהביוץ היו לי התכווצויות וכאבי בטן (כמו מחזור וכאילו חטפתי מכות ברחם) נמשכו יומיים ומאז יש רגיעה מוחלטת בתחושות. האם זה סימן רע שהכאבים נעלמו? אני מקבלת תמיכה של פרוגסטרון... האם יש בנות שקרה להן מצב כזה של כאבים שפסקו אחרי השתרשות וכן נקלטו? המון תודה מראש!!
לצפיה ב-'הכי טוב לנסות להמנע מלפרש סימנים'
הכי טוב לנסות להמנע מלפרש סימנים
11/03/2019 | 20:21
מאד קשה להמנע מזה, אבל יש כל-כך הרבה 'סימנים' שתמיד מפרשים בתקופה הזו כעדות שיש הריון וכעדות שאין הריון ורובם לא קשורים. אנחנו פשוט כל-כך שמות לב לכל דבר (וגם בכל זאת יש תסמינים שקשורים לטיפולים באופן כללי). לרוב זה לא באמת מעיד לא לכאן ולא לכאן. גם נשמע לי קצת מוקדם יום 5 כדי שזה יעיד על משהו.
בהצלחה!

לצפיה ב-'אוףףףףףףף זה ככ לא פייר...'
אוףףףףףףף זה ככ לא פייר...
08/03/2019 | 20:27
7
היום שבוע 7. היינו אמורים לראות דופק, אבל העובר נשאר כמעט באותו גודל שהיה לפני עשרה ימים ואין דופק. הרופא אמר להמשיך את כל התרופות (אסטרוגן, זריקות פרוגסטרון, קלקסן) ולבוא עוד שבוע אבל תכלס ברור לי שזה הסוף. היה לי לפני שמונה שנים בדיוק סבב כזה שאחריו עשינו גרידה וביופסיה של העובר ומצאו מוטציה גנטית קשה (טריזומיה 13). 
כזו רכבת הרים... זה היה הריון מתרומת ביצית (כלומר 25 אלף דולר) אחרי שנתיים נסיונות כושלים. הבטא התחילה מ-13 אז הספדתי אבל אז עלתה יפה ואפילו ראו שק ועובר קטן אז כבר ממש התרגשתי. אוףףףףףףףףףףףףףףף. מתה לבכות אבל אני בעבודה אז עושה את עצמי מול כולם... 
ושאלה פרקטית: קראתי פה תשובות מאירוח של קופרמינץ שהזכיר משהו בשם ׳נוגדנים עצמוניים׳. מישהי יודעת איך זה נקרא באנגלית או מה זה בכלל? תודה!  
לצפיה ב-'מצטערת מאד לשמוע'
מצטערת מאד לשמוע
08/03/2019 | 20:43
שולחת חיבוק ומחזיקה אצבעות שבכל זאת תופתעי לטובה

לגבי נוגדנים עצמוניים, בדקתי וזה נקרא באנגלית autoantibody. אלו נוגדנים שנוצרים נגד תאים/רקמות שקיימים בגוף והגוף לא אמור לתקוף. הם יכולים לגרום לכל מיני מחלות אוטואימוניות, תלוי בחלבון הספציפי שאותו הם תוקפים. במצב רגיל הגוף אמור לדעת לזהות תאים של עצמו ולא לתקוף אותם. נדמה לי שחלק מהבדיקות שעושים לפני טיפולי פוריות כוללות בדיקות לראות אם יש נוגדנים כאלו.

לצפיה ב-'וואו, שולחת חיבוקים'
וואו, שולחת חיבוקים
09/03/2019 | 08:30
איזה כאב לב.

לצפיה ב-'חיבוק. גם לא פייר וגם אין את מי להאשים- מאד מתסכל וכואב '
חיבוק. גם לא פייר וגם אין את מי להאשים- מאד מתסכל וכואב
09/03/2019 | 11:48
3
לגבי קופרמינץ, אחת הסיבות שישנה לקרישיות יתר שאינה תורשתית היא התפתחות של נוגדנים. נקרא תסמונת APLA.
ראיתי עכשיו שבאתר של הכללית יש הסבר די ממצה
לצפיה ב-'תודה עבור הלינק. מאד מעניין. '
תודה עבור הלינק. מאד מעניין.
10/03/2019 | 20:50
2
היו לנו כבר בעבר הריון כימי (ביטא שעלתה ואז ירדה), הריון והפלה בשבוע 6 בגלל הפסקת דופק וטריזומיה, והפלה בלתי מוסברת (אולי בגלל פוליפ) בשבוע 14. כך שלצערי מבינה את התהליך...

לצפיה ב-'אצלי הפלה ספונטנית בשבוע 14 "הספיקה" כדי לשלוח לברור קרישיות'
אצלי הפלה ספונטנית בשבוע 14 "הספיקה" כדי לשלוח לברור קרישיות
10/03/2019 | 22:06
1
ההפלה בגלל הטריזומיה כנראה לא קשורה לענין והריון כימי לא תמיד "נחשב" אצל הרופאים להפלה. עכשיו יש לך שוב סיפור של הפסקת דופק ואני מניחה שהביצית מתורמת צעירה, כך שהסיכוי לבעיה כרומוזומלית נמוך.
כך שיתכן שיש כאן סיפור של הפלות חוזרות על רקע משותף, ואולי שווה לבדוק קרישיות יתר - תורשתית ונרכשת (כלומר נוגדנים )
קרישיות יתר והפלות חוזרות זה השטיק של קופרמינץ. לפרופ' כארפ מתל השומר יש את הקטע שלו והוא מדבר על תגובה חיסונית של האמא שתוקפת את העובר/שיליה (שוב נוגדנים אבל משהו אחר). ואז הגישה שהוא מציע היא טיפול בסטרואידים שמרגיעים (לא רוצה לכתוב מדכאים כי זאת מילה מלחיצה) את מערכת החיסון.  
לצפיה ב-'תודה לך. קבעתי ייעוץ עם קופרמינץ כי כבר מכירה אותו'
תודה לך. קבעתי ייעוץ עם קופרמינץ כי כבר מכירה אותו
11/03/2019 | 16:54
טיפל גם באחותי וגם אני בקשר איתו כבר מהסיבוב הקודם. אני עם קלקסן 60 כבר מיום ההחזרה, אבל הוא אמר לי שיש עוד כמה טריקים ושנדבר. לא מכירה את כארפ...
לצפיה ב-'הלב נכמר, לא הוגן'
הלב נכמר, לא הוגן
09/03/2019 | 12:22
לצפיה ב-'פספסנו??'
פספסנו??
10/03/2019 | 10:58
8
הבוקר יום 13 הגעתי למעקב.
מחכים להזרעה על בסיס טבעי.
רירית 0.82
נצפו זקיקים קטנים דו צדדי.
אממה....
Lh 31.7
פרוגסטרון 3.5
ואסטרוגן 325.5

מה הסיכוי שהטכנאית אולטסאונד פספסה וכבר בייצתי??
מחכה לטלפון מהאחיות.
לצפיה ב-'אכן נראה שבייצת כבר'
אכן נראה שבייצת כבר
10/03/2019 | 11:21
7
אבל ייתכן שיש טעם עדיין לעשות את ההזרעה. מתי היה המעקב האחרון (לפני הנוכחי) ומה היה בו?
לצפיה ב-'היינו בחול אז לא היה מעקב קודם '
היינו בחול אז לא היה מעקב קודם
10/03/2019 | 11:35
6
אבל האסטרוגן לא נמוך מידי בשביל אחרי ביוץ?
אני גם אציין שכבר כמה ימים של הפרשות פוריות, כאבי בטן ומחושים...
הייתי בטוחה והזקיקים הקטנים מאוד הפתיעו אותי.
יכול להיות שהטכנאית אולטראסאונד לא ראתה דבר כזה??
לצפיה ב-'אולי שווה לעשות עוד מעקב'
אולי שווה לעשות עוד מעקב
10/03/2019 | 12:20
3
יכול להיות שכבר בייצת אבל אולי שווה לבדוק. קרה לי פעם שטכנאית אמרה לי שאין אף זקיק גדול והתעקשתי שתחפש (כי ראיתי שאחרות כתבו שהיה להן סיפור דומה וידעתי שאמור להיות זקיק) ואז היא מצאה בסוף זקיק בגודל 18 שהתחבא.
בגלל שהLH גבוה, נראה שאם לא בייצת עדיין, סביר שתבייצי מחר, אז אולי דברי עם הרופא, תשאלי אם יש אפשרות לעשות מעקב בבוקר ואז אם יש שם זקיק, לקבוע הזרעה לאותו יום.
מבחינת אסטרוגן - מה יחידות המידה? יש יותר מיחידה מידה אחת שמשתמשים בה. אם זה pg/ml, אז 325 לא נשמע לי מאד נמוך (זה אמור להגיע בערך ל-400), ואם זה pmol/l אז זה באמת נשמע נמוך ומעיד שאולי באמת כבר בייצת

אבל כמו שמורף אמרה, אולי שווה לעשות את ההזרעה היום אם הרופא חושב שהביוץ היה אתמול.
לצפיה ב-'היחידות אסטרוגן הם ב pmol/l'
היחידות אסטרוגן הם ב pmol/l
10/03/2019 | 12:58
2
ועדיין לא חזרו אלי מה שאומר שהיום זה כבר לא יקרה...

אבל נראה לי שהשלמתי עם זה.
אני רק רוצה להבין אם זה באמת "מאחורי" החודש ובכל מקרה נעבוד גם בבית.

חוויה מעניינת כל הסיפור מרדף הזה אחרי הביציות שלי חחחח.
יום אחד אני אשב עם הילד/ה שלי ואספר להם כמה כאב ראש הם עשו לאמא לפני שהם הגיעו לחיים שלה ושל אבא.

לצפיה ב-'חזרו אלי ואמרו לי שניפגש חודש הבא'
חזרו אלי ואמרו לי שניפגש חודש הבא
10/03/2019 | 18:25
1
לצפיה ב-'בהצלחה!'
בהצלחה!
10/03/2019 | 18:46
לצפיה ב-'לא נמוך מדי, תמיד יש ירידה באסטרוגן אחרי הביוץ'
לא נמוך מדי, תמיד יש ירידה באסטרוגן אחרי הביוץ
11/03/2019 | 10:31
1
בהצלחה בחודש הבא!
לצפיה ב-'תודה זה מרגיע'
תודה זה מרגיע
11/03/2019 | 15:43
טוב אז החודש עשינו את זה כמו שהטבע תכנן, ניסים קורים נכון?
לצפיה ב-'דקפפטיל כתמיכה'
דקפפטיל כתמיכה
10/03/2019 | 16:46
6
מישהי קיבלה דקפפטיל כחלק מתמיכה לאחר החזרת מוקפאים?
לצפיה ב-'זכור לי שהייתה פעם אחת'
זכור לי שהייתה פעם אחת
10/03/2019 | 19:27
בסבב שבו נקלט הילד שלי
לצפיה ב-'זו התמיכה שהייתי אמורה לקבל אם היה מה להחזיר '
זו התמיכה שהייתי אמורה לקבל אם היה מה להחזיר
10/03/2019 | 19:45
לצפיה ב-'הרופה שלי כל פעם רוצה לתת לי, וכל פעם מתחרטת'
הרופה שלי כל פעם רוצה לתת לי, וכל פעם מתחרטת
10/03/2019 | 19:57
3
אין לי מושג למה, אבל כבר 3 סבבים זה היה בתוכניות וברגע האמת קיבלתי תמיכה אחרת.
לצפיה ב-'אני אמורה לקחת את הדקא שלושה ימים אחרי שבוצעה החזרה'
אני אמורה לקחת את הדקא שלושה ימים אחרי שבוצעה החזרה
11/03/2019 | 07:26
2
של מוקפא. אני לוקחת כמובן גם אסטרופם ואוטרוגסטרן , אבל לראשונה ביקש שאתגבר גם עם דקא. ידעתי שנותנים אותו כמבייץ אבל לא כתמיכה. אגב אתמול הלכתי לרכוש זריקה בודדה והסתבר שבסבב של מוקפאים יש אישור לרכוש הורמונים מסוימים ואחרים לא. למזלי הרוקח מכיר אותי והסכים למכור לי (היה לי מרשם כמובן) אבל ללא הנחה.

לצפיה ב-'איזה קטע'
איזה קטע
11/03/2019 | 07:49
1
מעניין מה איכפת להם איזה הורמונים אני רוכשת מתי.
אבל מאיפה לרוקח לדעת אם זה שאיבה או החזרה?

לצפיה ב-'ממה שהצלחתי להבין הקופה נותנת אישור להורמונים לפני שאיבה'
ממה שהצלחתי להבין הקופה נותנת אישור להורמונים לפני שאיבה
11/03/2019 | 09:58
את לא יכולה למשל לקנות גונאל בסבב של החזרה. את ההורמונים שלוקחים כתמיכה ניתן לרכוש בכל שלב עם מרשם. כשהרירית שלי לא עלתה כמו שצריך הרופא רצה להציע לי להזריק מונפור/גונאל, אבל נזכר שבסבב של החזרה אין אישור לסוג הזה של ההורמונים ושאם ארכוש זה יהיה ללא הנחה. הרוקח רואה במחשב אם יש אישור. האמת שתמיד כשאני באה לרכוש תרופות אני מרגישה חמלה בעיניים ובהתייחסות של הרוקחים, אולי זאת סתם פרשנות מוטעית שלי.
לצפיה ב-'הפכת לאמא בשנה וחצי האחרונות לאחר טיפולי פוריות?'
הפכת לאמא בשנה וחצי האחרונות לאחר טיפולי פוריות?
11/03/2019 | 06:01
אנו רוצות להבין טוב יותר היבטים שונים של מה שעבר עליך מאז. 
נודה לך אם תעני על שאלון מחקר, מטעם אוניברסיטת בר אילן, במטרה להבין טוב יותר את החוויה של נשים במעבר להורות. 
אנונימיות מובטחת! אינך צריכה לרשום שום פרט מזהה על גבי השאלון. 
מילוי השאלון לוקח כ-10 דקות וניתן למלאו גם דרך הטלפון הנייד.
בברכה,
פרופ' אורית טאובמן – בן-ארי וצוות המחקר.
קישור לשאלון:
 https://biusocialsciences.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_6KK6bRmFCNihjkF

לצפיה ב-'פרגובריס - תופעות לוואי'
פרגובריס - תופעות לוואי
10/03/2019 | 12:04
1
שלום
לקחתי כבר יומיים פרגובריס במינון 225 כל יום ואני מרגישה מעין תחושה של דפיקות לב מואצות.
מישהי חוותה את זה גם עם שימוש בפרגובריס?
תודה ושבוע טוב!
לצפיה ב-'לי רוב ההורמונים עושים דפיקות לב.'
לי רוב ההורמונים עושים דפיקות לב.
10/03/2019 | 16:26
אני התחלתי היום עם לטרוזול ואני לא שומעת את המחשבות שלי
מרוב שדפיקות הלב שלי חזקות.

לפעמים זה עובר לי אחר פעם פעמיים שלקחתי
ולפעמים זה ממשיך כל יום עד שאני מפסיקה עם התרופה הספיציפית.

בהצלחה.

לצפיה ב-'מה אתן אומרות--הרופא בסדר? '
מה אתן אומרות--הרופא בסדר?
08/03/2019 | 21:26
4
אצל רופא פרטי, מטופלת באסותא. במהלך כל השאיבה והחזרות הכושלות הרגשתי שיש פאקים בדרך.... למשל שבשאיבה הוא לא בא לדבר איתי לא לפני ההליך ולא אחרי. הרבה פעמים אני צרכיה לרדוף אחריו לקבלת הוראות, עד שהוא עונה... הפעם החזרה אחרונה מסבב השאיבה- וביטא יצאה שלילית. ברור שצריך להפסיק עם כל התמיכות, וגם אסותא התקשרו באותו יום לתת לי את התוצאות. אבל הרופא לא יצר איתי קשר ( וזה קרה כבר אתמול ), לא אמר כלום... 
מתלבטת אם הוא באמת לא בסדר או שאני קצת מחפשת להאשים כי כל התהליך הזה רגשי ומתסכל
לצפיה ב-'יש שני סוגים של בסדר'
יש שני סוגים של בסדר
08/03/2019 | 22:00
1
יש בסדר ברמה המקצועית ובסדר ברמה האישית. ממה שאת מתארת, נשמע שהבעיה בהתנהלות שלו, גם ברמה המקצועית את מרגישה שיש פאקים?
בכל מקרה שני הדברים האלה חשובים, וכל אחת שמה משקל שונה על כל פן בטיפול. לי אישית חשוב יותר רופא כמה שיותר מקצועי, ואני מעדיפה לספוג את ההתנהלות של הקליניקה שלו בשביל להיות מטופלת על ידו. אחרות מעדיפות לבחור רופא שיהיה גם קשוב וזמין ואלו דברים מאד חשובים כי כמו שאת אומרת, זה תהליך מאד רגשי ומתסכל ולהרגיש שיש רופא שרואה אותך ודואג לך זה מאד משמעותי.
נראה לי שבמקומך הייתי שואלת את עצמי - איך הוא ברמה המקצועית? האם הקושי שיוצרת ההתנהלות שלו שווה את המקצועיות (אם את מרוצה מהפן הזה)? ואולי מבררת במקביל על רופאים אחרים (היו בפורום מדי פעם המלצות על רופאים גם מקצועיים וגם אנושיים).
מצטערת לשמוע לגבי הבטא

לצפיה ב-'אני חושבת שההתנהלות שלו היא לא בסדר גם ברמה המקצועית'
אני חושבת שההתנהלות שלו היא לא בסדר גם ברמה המקצועית
10/03/2019 | 14:51
אם הוא לא נותן הנחיות (כמו עכשיו עם הפסקת תמיכה) אז זה לא בסדר. 
זה חלק מהעבודה שלו.
ברמה האישית זה אם הוא חביב ואדיב או לא. 
לגבי לדבר לפני/אחרי שאיבה- זה פחות קריטי בעיני. לפעמים הם רצים ממטופלת למטופלת ולא מספיקים. למרות שגם פה- הרופא אמור להיפגש אתך ולהסביר מה בדיוק מה היה בשאיבה וכמה ביציות הוציאו. 

לצפיה ב-'אני מבינה אותך'
אני מבינה אותך
08/03/2019 | 23:46
לפני שהתחלתי את הטיפולים עברתי בין כמה רופאים ורופאות שפשוט לא הרגשתי חיבור אליהם עד שהגעתי לרופא הנוכחי שלי שאומנם אני מטופלת שלו דרך הקופה אבל הוא לגמרי נותן יחס של רופא פרטי וזמין 24/7 בטלפון וכל ההתנהלות שלי מולו (ואני מאמינה שכך כל המטופלות שלו) היא בטלפון ובווטסאפ,נותן הוראות והדרכה...מתקשר כשצריך, מנחם כשצריך, תומך ומעודד. ממש מבינה כמה חשוב יחס טוב מרופא..בעיקר בתחום כזה רגיש.
לצפיה ב-'מבינה אותך..'
מבינה אותך..
09/03/2019 | 00:00
גם לי קשה בפן האישי עם הרופא. מרגישה שהוא רואה בי עוד מספר, שפן נסיונות של הורמונים ופרוצדורות, ולא בן אדם..
בפן המקצועי חושבת שהוא מצויין, אבל הפן האישי בעיניי לוקה בחסר. הכל מול הפקידות, שלזה התרגלתי, אבל לפעמים צריך הסברים באופן ישיר, כשזה מורכב יותר, ולא מקבלת.. 
מצד שני רופא אחר מאוד מאוד נחמד, בן אדם קודל כל, שהייתי אצלו בעבר, יצאתי משאיבה כאובה ברמות מוגזמות.. אז לכי תדעי מה עדיף. 
לצפיה ב-'אולטסאונד אגן קטן'
אולטסאונד אגן קטן
09/03/2019 | 10:32
2
מישהי יודעת באיזה יום צריך לבצע את האולטסאונד? יש לי תור מחר, יוצא יום שמיני. עדיין יש שאריות מחזור ומרגישה קצת לא נעים. כשקבעתי את התור נאמר לי שצריך לבצע בין היום החמישי לעשירי. האם נשמע הגיוני?
לצפיה ב-'מה מטרת האולטרסאונד?'
מה מטרת האולטרסאונד?
10/03/2019 | 11:16
לא יודעת מה זה "אגן קטן", אבל בעקרון הרופא שהפנה אותך אמור להגיד לך מתי לעשות, תלוי אם המטרה היא מעקב זקיקים או משהו אחר...
אין בעיה לעשות את הבדיקה במחזור, המון נשים עושות את זה כל יום כחלק ממעקבי זקיקים וטיפולי פוריות, טכנאיות ורופאים מכירים את זה ומורגלים לזה.
לצפיה ב-'יקירתי הטכנאיות לא מתרגשות ממחזור הם רגילות בטח לא משאריות '
יקירתי הטכנאיות לא מתרגשות ממחזור הם רגילות בטח לא משאריות
10/03/2019 | 14:12
ב"הצלחה

לצפיה ב-'תסמינים.. שתפו אותי'
תסמינים.. שתפו אותי
09/03/2019 | 21:18
4
היי אהובות, כיאה לםמי בטא אני מחפשת תמיכה. קצת רקע, בת 26 בעברי הפלה אחרי הריון ספונטני לפני כשנה בשבוע 6. מאז םוליציסטית. בצילום רחם חסימה אחת ללא נוזל כנראה. היום אחרי החזרה 4 של שני עוברים לאחר פיפל כי עברנו לצד של הכישלונות חוזרים. שואלת מנסיונכן. הרגשתן סימנים כלשהם של השתרשות? בהיריון הקודם שלי כל מה שאני זוכרת זה שהקאתי 5 ימין לאחר הביוץ ואחרי שכבר ידעתי על ההריון היו שתי הפרשות חומות שבאו והלכו.
מחפשת קצת תמיכה.. אם הטיפול לא יצליח שוקלת לעשות עוד שאיבה והחזרה ולקחת פסק זמן של מינימום חצי שנה.. לעזרתכן אודה ��
לצפיה ב-'יקרה....'
יקרה....
10/03/2019 | 08:59
אין בדברים האלה חוקים....יש מי שתרגיש תסמינים מיד ויש מי שלא...ויש כאלה שלא ירגישו כלום....
בהחזרה הראשונה שלי הייתי מפרשת כל דבר כתסמין ומנסה לחפש ולשכנע את עצמי, בסוף התברר שלא נקלטתי. בהחזרה השניה לא הרגשתי שום דבר חריג לפני הבטא ואז התברר שנקלטתי. קצת לאחר מכן התחלתי להרגיש עייפות וכאבים בחזה.
מאחלת לך בטא יפה !!!
לצפיה ב-'היי דרלינג'
היי דרלינג
10/03/2019 | 10:30
אני בהחזרה המנצחת שלי, לא הרגשתי דבר. שום כלום. גם התופעות הידועות הגיעו רק כמה שבועות אחרי הבדיקות החיוביות. אני כן זוכרת את עצמי מפתחת כל מיני סימפטומים, אחרי ההחזרות הראשונות. כנראה בתקווה שזה יתפוס. מישהי פעם המליצה לי פה, למצוא קיר טוב לטיפוס לך אני מציעה, שתישארי עסוקה. ספורט מתון, פרויקט כלשהו שאת דוחה מלא זמן בבית/בעבודה, שופינג, בילוי טוב עם הבעלול וגם להזכיר לעצמך שאת צעירה, יודעים מה הבעיה, יש טיפול וזה יבוא בע"ה. מחבקת אותך ומאחלת לך כל תופעה שבעולם, שמבשרת על הריון בריא ותקין ועל ידיים מלאות XOXO
לצפיה ב-'כ"כ נכון'
כ"כ נכון
11/03/2019 | 07:35
לצפיה ב-'הגיוני השינויים האלה באולטרסאונד?'
הגיוני השינויים האלה באולטרסאונד?
10/03/2019 | 09:11
עושה מעקבים על מחזור טבעי על מנת להחזיר מוקפא.
המחזור שלי לא סדיר.
שבוע שעבר ביום 8 למחזור-  us נרשם רירית 5.4 , זקיק 15 וזקיקים קטנים.
היום (יום 11 למחזור) us נרשם רירית 4.4 , זקיק 14 וזקיקים קטנים.
למה ההבדלים האלה??
לצפיה ב-'עזרה - מנופור 1200'
עזרה - מנופור 1200
09/03/2019 | 18:02
15
הי, רציתי להבין. שואבים את הנוזל ומזריקים באותה מחט??
מההוראות נראה שכן.. אודה לעזרתכן.. נראה לי לא סטרילי. 
לצפיה ב-'לא נראה לי'
לא נראה לי
09/03/2019 | 19:26
3
אני התחלתי להזריק אתמול לראשונה מנופור - אני מזריקה מנופור מולטידוז, לא יודעת אם את מזריקה רגיל או לא ואם יש הבדל ביניהם. אני מזריקה 600 אבל פה בטוח אין הבדל אלא רק כמות כפולה.
ואחרי ההקדמה הזאת - במנופור מולטיזוד יש את המחט שמגיעה בצמוד למזרק עם החומר, ובתוך קופסא נפרדת יש (שנמצאת בתוך הקופסא הגדולה) יש 9 מזרקים עם מחט מובנית.
את המחט שמגיעה בצמוד לחומר מבריגים, מעבירים את הנוזל לאבקה, ואז כדי לשאוב משתמשים במזרקים האחרים.
ממש לא נשמע לי הגיוני להשתמש באותה מחט, מה גם שמחט הערבוב היא לרוב עבה.
לצפיה ב-'הי התכוונתי בזו ששואבים..'
הי התכוונתי בזו ששואבים..
09/03/2019 | 19:39
2
ב 1200 מכינים את התמיסה עם מחטים אחרות, ואז שואבים ומזריקים באותה אחת.
זה נראה לך הגיוני?..
לצפיה ב-'אההה עכשיו הבנתי'
אההה עכשיו הבנתי
09/03/2019 | 19:53
נראה לי הגיוני, וכך גם האחות הסבירה לי בהדרכה.
לצפיה ב-'כן זה נעשה באותה מחט'
כן זה נעשה באותה מחט
09/03/2019 | 20:04
לצפיה ב-'לא באותה מחט'
לא באותה מחט
09/03/2019 | 19:30
יש לך מחט שאיתה את שואבת את החומר ויש לך קופסא מלאה במחטים שאתם את מזריקה. אם את לא בטוחה יש ביו טיב סרטונים מעולים
לצפיה ב-'עד כמה שזכור לי כן באותה מחט'
עד כמה שזכור לי כן באותה מחט
09/03/2019 | 19:48
9
מערבבים במחט הערבוב ואז לוקחים מחט מהחד-פעמיות, שואבים כמה שצריך ומזריקים. גם למשל בהורמון גדילה זה אותו הדבר.
אני השתדלתי לשמור על התמיסה מכוסה במכסה המקורי שלה (למרות שהוא נופל), וכשזכרתי לפעמים חיטאתי את המקום שבו מכניסים את המחט לפני שהכנסתי.
בכל מקרה, הסרטון הזה מאד עוזר:
https://www.youtube.com/watch?v=-z353jIx-5g
לצפיה ב-'שמנו על זה סלוטייפ כדי לנסות להחזיק את המכסה במקום'
שמנו על זה סלוטייפ כדי לנסות להחזיק את המכסה במקום
09/03/2019 | 19:55
1
הם חייבים למצוא פתרון למכסה הזה. אם אתם רוצים שזה יהיה רב פעמי אז תעשו מכסה שאפשר לסגור.
לצפיה ב-'אני לא חושבת שאמור להיות רב פעמי'
אני לא חושבת שאמור להיות רב פעמי
09/03/2019 | 20:03
כנראה משום מה זה לא נחשב בעייתי שזה לא מכוסה (לא ברור לי למה). אבל גם בהורמון גדילה זה היה כך (אפילו לדעתי לא בא עם מכסה מראש). כנראה משהו בתכנון (בחומר הספציפי שדרכו מעבירים את המחט) אמור לוודא שלא תהיה בעיה. לא ממש ברור לי איך זה לא בעייתי, אבל אני מאמינה שאם היה צריך לכסות היו מספקים מכסה נורמלי. אני סתם כיסיתי ליתר בטחון
לצפיה ב-'תודה '
תודה
09/03/2019 | 20:09
6
אני כבר זרקתי את המכסה... אז מחזיקה את הבקבוקון בחוץ (נכון? לא חייב קירור?) 
לצפיה ב-'נכון'
נכון
09/03/2019 | 20:20
5
למרות שהאחות אמרה לי כן לשמור בקירור, אבל כשווידאתי עם הרוקח הוא אמר לי שמה פתאום, וגם על האריזה רשום לשמור במתחת ל-25 מעלות (למרות שאין טמפ' מינימום אז אולי מקרר זה גם בסדר...)
לצפיה ב-'כן, תודה..'
כן, תודה..
09/03/2019 | 21:13
4
ומה את עושה עם המחט שלא עוברת עור בקלות ויותר מכאיב?..
היום כאב לי יותר..
לצפיה ב-'זה משתפר קצת עם הזמן'
זה משתפר קצת עם הזמן
09/03/2019 | 22:11
2
גם לי המנופור כאב יותר מהגונאל, אבל בהדרגה התרגלתי (אולי למדתי בצורה לא מודעת להזריק בצורה יותר נכונה)

את שמה קרח לפני? אני לקחתי שקית קרח מהסוג שמקבלים בבית מרקחת עם התרופות, עטפתי במגבת דקה והשתמשתי בזה כדי קצת לאלחש את האזור.
נסי גם לשחק קצת עם המהירות - אמורים להחדיר את המחט מהר ואז להזריק את החומר לאט, אבל אפשר לשחק קצת עם מהירות ההזרקה (למרות שזה כמובן לא עוזר לכאב של המחט עצמה). יש גם המלצות על זוויות שונות להזרקה - אני תמיד מזריקה ב-90 מעלות, אבל יש מקומות שממליצים 45, אולי את יכולה לראות אם משהו אחד עובד לך יותר טוב?
לא ברור לי למה לא כל המחטים הן מהסוג הכי פחות כואב.

ואופציה ששקלתי אבל לא ניסיתי - לקחת מחט אחרת שיותר מסתדרים אתה (אבל עם מחט מספיק ארוכה לשאוב חומר), ולמדוד כמה צריך למשוך במחט השניה כדי שזה ייצא המינון המדוייק שאת צריכה (כי לכל מחט יחידות שונות). הבעיה שצריך לעשות את ההשוואה בין המחטים בצורה מאד מדוייקת, אז אני לא יודעת אם שווה להסתבך עם זה
לצפיה ב-'תודה. לא שמתי קרח..'
תודה. לא שמתי קרח..
09/03/2019 | 22:28
1
הזרקתי רגיל, וצרב לי אולי גם כי חיטאתי את הבקבוקון של המנופור עם אלכוהול..
אנסה שיטות אחרות.. 
לצפיה ב-'לגבי הצריבה'
לגבי הצריבה
10/03/2019 | 00:07
נראה לי שכשמחכים ונותנים לאזור (בבטן) שחיטאת להתייבש זה צורב פחות
לצפיה ב-'חשבתי שזה רק אצלי'
חשבתי שזה רק אצלי
10/03/2019 | 07:55
כזאת מחט דקה, לא הבנתי למה אני לא מצליחה להכניס אותה.
אני פשוט דוקרת בכמה מקומות עד שמוצאת מקום שנוח להכניס. בינתיים הזרקתי רק פעמיים, מקווה להשתכלל עם הזמן...

יש לי בעיה עם הזריקה הזאת - התחלתי להזריק ביום שישי ואז ראיתי בעלון שכתוב שהזריקה אסורה לשימוש למי שיש שרירן ברחם, ויש לי..
בסופ"ש אין עם מי לדבר אז המשכתי כרגיל מתוך הנחה שיומיים כנראה לא יעשו נזק, שלחתי מייל למחלקה ואראה מה יגידו לי לעשות.
לצפיה ב-'ספירת סבבים'
ספירת סבבים
09/03/2019 | 08:39
היי, 
מנסה לחשב עוד כמה סבבים הקופה תאשר לי. סבב שמתחיל בשאיבה ובו יש החזרה של טריים, ההחזרה היא נספרת כחלק מהסבב נכון? אני במאוחדת 
לצפיה ב-'עזרה עזרה'
עזרה עזרה
07/03/2019 | 19:14
9
בנות יקרות אשמח לעזרה..
ביצעתי בדיקת דם להריון 12 יום אחרי ביוץ בטא יצא 50 וזה תקין .מיום 9 אחרי ביוץ היו לי כאבים חזקים בבטן שפסקו סביב היום ה12.היום אני ביום 14 אחרי ביוץ והתחיל לי דימום קל..
הכאבים פסקו לחלוטין.
משהי יודעת מה יכול להיות...
ממש עצובה
לצפיה ב-'אל תספידי!'
אל תספידי!
07/03/2019 | 19:43
8
עשית בטא נוספת?
אולי 50 זה קצת נמוך ליום 12 אבל יכול להיות שהכל בסדר, בטא לאחר יומיים אמורה להיות מוכפלת אם זה הריון תקין.
מהמקרה שלי בהריון הראשון היה לי דימום קל ביום 15 נדמה לי..ובאותו יום ראינו שק הריון! שבוע לאחר מכן שוב דימום קל ואז איתרנו דופק (:

לצפיה ב-'בטא'
בטא
07/03/2019 | 20:01
7
בהריון הקודם שלי ביום 12 הייתי עם בטא 35..זה לא מה שמפחיד אותי..אחא הדימום
לצפיה ב-'אבל עשית בטא חוזרת היום? '
אבל עשית בטא חוזרת היום?
07/03/2019 | 23:46
6
לצפיה ב-'בטא'
בטא
08/03/2019 | 06:52
5
לא..ממתינה להפניה מהרופאה.
לצפיה ב-'תעדכני. מחזיקה לך אצבעות!!!'
תעדכני. מחזיקה לך אצבעות!!!
08/03/2019 | 09:00
4
לצפיה ב-'ההמשך'
ההמשך
08/03/2019 | 09:14
3
איזה מקסימה !תודה רבה לך..
הלכתי לקנות את הבדיקה של לייף שמזהה רמות בטא..כי רק ביום ראשון אני יוכל לבצע בדיקת דם...עד כמה הבדיקה הזאת אמינה?יצא לי 2 פסים עד בטא 100 ועוד פס חלשלוש בבטא 500
לצפיה ב-'באמת אל תספידי'
באמת אל תספידי
08/03/2019 | 10:57
דימום לא אומר סוף ההריון. היו לי דימומים קלים בהריון עם הבן שלי והכל היה תקין! נכון שזה מלחיץ אבל השתדלי להישאר רגועה! ואופטימית כמה שאפשר. יכול להיות שהם ימשכו מספר ימים ויפסיקו. ביום ראשון תעשי שוב בטא ויהיה לך מושג טוב יותר. בינתיים, באמת שאין סיבה להספיד אפילו שזה מאד מאד מלחיץ
לצפיה ב-'לא מנוסה בבדיקה הזו..'
לא מנוסה בבדיקה הזו..
08/03/2019 | 23:40
1
אבל את אומרת שזה זיהה את ההורמון אז מעודד לא?
אגב מה לגבי הדימום? פסק?

לצפיה ב-'עדכון'
עדכון
11/03/2019 | 14:01
הדמם פסק...זה היה יום של דימום ממש קל.
היום,5 ימים אחרי בטא 320(יומיים אחרי האיחור).
זה תקין????
לצפיה ב-'צילום רחם'
צילום רחם
06/03/2019 | 15:53
8
שלום לכל,
אני בת 38, לאחר 4 הריונות טבעיים. 
אני ובן זוגי מנסים מאוקטובר להכנס להריון ללא הצלחה. 
הרופא המליץ על צילום רחם. 
מאז הפגישה ממש מבולבלת. מה הסיכוי שיש חסימת חצוצרות ללא דלקת באגן או או מחלה אחרת ברקע?
מחפשת המלצה על רופא באזור המרכז שמבצע צילום. 

תודה רבה
לצפיה ב-'לא בהכרח מפנים לצילום רחם בגלל דלקת'
לא בהכרח מפנים לצילום רחם בגלל דלקת
06/03/2019 | 16:03
4
אחרי מספר ניסיונות של טיפולים רופאים מפנים לצילום רחם כדי לוודא שהבעיה היא לא מכנית - כלומר חצוצרות חסומות. 
גם אותי הפנו ללא בעיה כלשהי. אני עשיתי אצל ד"ר דניאל טוגנדרייך ברמת גן, היו לו תורים לאותו שבוע וממה שבדקתי הוא מאוד מומלץ בתחום הזה. 
הצילום עצמו זה שיחרור של נוזל יוד לחצוצרות וזה כמה דקות לא נעימות, אבל נסבל (כמובן כל אחת וסף הסבל שלה).
בהצלחה!
לצפיה ב-'.'
.
06/03/2019 | 16:14
3
תודה על התגובה הזריזה.
אז מתי בדכ מפנים?
יש פרוטוקול שמנסים דברים שונים ואז מגיעים לצילום?
מהו הטיפול התרופתי שהזכרת?
לצפיה ב-'בד"כ מפנים'
בד"כ מפנים
06/03/2019 | 16:25
2
כי פשוט חבל לעשות טיפולים סתם.
קודם מוודאים שאין חסימה שמונעת הריון, אם יש אז צריך לעבור ישר ל-IVF (במידה והיא לא נפתחת בעזרת הצילום).

אני למשל עשיתי צילום ממש בתחילת התהליך, והוא גילה שתי חצוצרות חסומות. יכולתי לנסות הזרעות גם עוד עשור ולא הייתי נקלטת...
זו בדיקה ממש חשובה.
לצפיה ב-'אוקי'
אוקי
06/03/2019 | 16:34
1
תודה.
ומה עם הבדיקה החלופית לצילום רחם? מישהי יודעת על ההבדל ביעילות שלה?
לצפיה ב-'קשה לדעת'
קשה לדעת
07/03/2019 | 11:11
קראתי גם מאמרים שאומרים שHSG יותר טוב וגם מאמרים שאומרים שsono-hsg יותר טוב. אולי יש דברים שאחד מזהה יותר טוב וכאלו שהשני (לא הצלחתי למצוא מידע מסודר). הייתה לי אותה התלבטות ובמקרה שלי החלטתי לעשות sono-hsg, כי לא הייתה לי סיבה להניח שהחצוצרות חסומות אז העדפתי להמנע מהקרינה והיוד הרדיואקטיבי. אבל זו לא בהכרח ההחלטה הנכונה עבור כולן - אני יודעת שיש הרבה בנות שמעדיפות HSG, זו בדיקה שמשתמשים בה זמן רב יותר.
אם את מחליטה ללכת על sono-hsg - אפשר לקבל מהרופא טופס 17 ולעשות אותה חינם בשערי צדק.
לצפיה ב-'כדאי לעשות'
כדאי לעשות
08/03/2019 | 08:09
זו בדיקה לא נעימה, אבל השד ממש לא ככ נורא. עשיתי אצל טוגנדרייך והיה ממש בסדר. 
לצפיה ב-'כמו שענו לך כולן..'
כמו שענו לך כולן..
08/03/2019 | 09:00
1
צילום רחם בדרכ עושים לפני תחילת הטיפולים , במסגרתהבדיקות המקדימות. לא בהכרח אומר שיש שם בעיה אבל כדאי לבדוק ולוודא. בדיקה לא נעימה אבל לא נוראית כמו שנוטים לחשוב. בהצלחה!
לצפיה ב-'ואו'
ואו
08/03/2019 | 09:24
תודה לכן ככ.
סופ"ש מגניב.
לצפיה ב-'החזרה על בסיס מחזור טבעי'
החזרה על בסיס מחזור טבעי
07/03/2019 | 16:52
4
היי בנות
האם מישהי *עם מחזור לא סדיר* עברה החזרה של עובר מוקפא על בסיס מחזור טבעי ?
לצפיה ב-'אולי אני'
אולי אני
07/03/2019 | 19:14
3
לא יודעת אם המחזור שלי נחשב לא סדיר - אחרי ביוצים קבועים ביום 14, יצא לי לעשות מעקב תמים ביום 9 ולגלות שאני בביוץ-בפוקס לא פספסנו (הרופאה התלבטה אם לשלוח אותי למעקב בחמישי או בראשון ובסוף בחרה בחמישי-מזל!)
מאז התחלתי לבייץ ביום 9 - כל חודש הזכרתי את זה מחדש לצוות כדי שיעשו לי מעקבים יותר תכופים.
בינתיים התאזן לי הביוץ בזכות המאקה, אבל אני עדיין מקפידה על מעקבים צפופים כי אין לדעת אם הוא ישתגע שוב.
לצפיה ב-'אצלי ממש לא סדיר..'
אצלי ממש לא סדיר..
07/03/2019 | 19:37
2
פעם אחרי חודש...פעם אחרי חודש וחצי...לא זמנים קבועים...
הרופא הציע שנעשה החזרה על בסיס טבעי אבל אני מפחדת שזה לא ילך והעובר יתבזבז...
לצפיה ב-'למה שהעובר יתבזבז?'
למה שהעובר יתבזבז?
07/03/2019 | 19:52
1
אם זיהיתם ביוץ-אז יופי.
אם לא זיהיתם ביוץ-אז לא עושים החזרה. יתבזבז חודש, אבל לא עובר.
אני חושבת שבמקרה שלך קשה מאוד לעשות סבב על בסיס טבעי-מהבחינה הנפשית והטירטורית (המצאתי מילה). לא פשוט לעשות בדיקות דם ואולטרסאונד כל יום-יומיים, ואצלך זה יכול לקחת גם חודש וחצי.
אם את מוכנה לעמוד בזה מבחינת המעקבים התכופים אז אני לא רואה פה דרך לפספס עובר.
לצפיה ב-'הרופא שלי אמר שנעקוב'
הרופא שלי אמר שנעקוב
07/03/2019 | 23:49
ואם הוא יראה שמתקדם טוב אז סבבה ואם לא אז ניתן תמיכה של אסטרופם...מקווה לטוב!
לצפיה ב-'תזונאית, חברה של חברה, המליצה לי על קומפלקס בי'
תזונאית, חברה של חברה, המליצה לי על קומפלקס בי
07/03/2019 | 20:59
1
מה אתן אומרות?
לצפיה ב-'לשיפור פוריות או כי יש לך מחסור בויטמינים מסוג בי?'
לשיפור פוריות או כי יש לך מחסור בויטמינים מסוג בי?
09/03/2019 | 12:15
בכל אופן, לא שמעתי על קומפלקס בי כמשפר פוריות.
לצפיה ב-'מתקשה להחליט'
מתקשה להחליט
05/03/2019 | 07:07
23

היי בנות, 
יש לי 2 ילדים מהזרעות מנסים להיכנס להיריון מעל שנה ללא הצלחה 
בשנה זו עברנו 7 הזרעות 
לא התבשרנו על היריון 
הרופא שלי אמר שלי שבגילי 36 וכמות הניסיונות מומלץ שאעבור לivf הסכמתי איתו 
כאשר הגעתי והוסבר לי התהליך חטפתי רגליים קרות

גם בעלי לא הבין למה לעבור פרוצדורה כזאת 
אז רציתי לשאול האם ההרדמה השאיבה באמת איומות? 
מה ההרגשה אחריי שאיבה? אפשר או אי אפשר לתפקד
מתי החלטתן ללכת לטיפול ivf ? 
תודה למסייעות 
צריכה לקבל החלטה אני עומדת לקבל וסת 
לצפיה ב-'ממש לא כזה איום'
ממש לא כזה איום
05/03/2019 | 07:42
5
את השאיבה את לא מרגישה כי את ישנה. ישנה טוב.
מההרדמה יש כאלה שמתאוששות יותר בקלות ויש כאלה שפחות. זה גם יכול להשתנות מפעם לפעם.
אני עשיתי שתי שאיבות - מהרדמה אחת התאוששתי בקלילות ואחרי ההרדמה השניה רציתי לישון יומיים.

אחרי שאיבה השחלות מוגדלות (בגלל ההורמונים) וכואבות. אפשר לתפקד, עם או בלי משככי כאבים, אבל צריך לא לאמץ יותר מדי את הגוף. 
השאיבה הראשונה שלי הייתה בחמישי, באותו יום התפנקתי בבית ולמחרת בשישי כבר יצאתי להסתובב בעיר בקצב שהתאים לי.
השאיבה השניה הייתה בשישי, בראשון הלכתי לעבודה כרגיל, אם כי הייתי די כאובה.

לדעתי תעברי ל IVF. 7 הזרעות זה לא מעט ואני לא רואה סיבה להמשיך במשהו שלא עובד.

אני החלטתי לעבור ל IVF אחרי שגיליתי חצוצרה אחת חסומה והבנתי דרך המעקבי זקיקים שהגוף שלי מעדיף לבייץ מהצד הזה. לא הייתה לי סבלנות לחכות לפעם בכמה חודשים שיהיה אפשר לעשות הזרעה כי אבייץ מהצד הפתוח. אחרי הזרעה אחת כבר עברתי ל-IVF.
לצפיה ב-'מעריכה את תשובתך '
מעריכה את תשובתך
05/03/2019 | 08:02
4
חששתי מאוד אפילו שאלתי איך בנות עוברות את זה 
כנראה שלפעמים אין ברירה 
העניין עם החצוצרה החסומה מעניין 
גם אני חוששת שיש לי חצוצרה חסומה זו מן הרגשה כזאת ולא עשיתי צילום רחם אחרי הלידות 
את בטוחה שהיא חסומה? רק בצילום ניתן לראות לפי מה שאני מבינה. 
תודה על התשובה קצת פחות חוששת 
לצפיה ב-'למה נראה לך שיש לך חצוצרה חסומה?'
למה נראה לך שיש לך חצוצרה חסומה?
05/03/2019 | 08:34
3
בעקרון אין סיבה לעשות צילום רחם אחרי הלידות. עשית קיסרי שמעלה סיכון להדבקויות?
שלי חסומה בוודאות - עשיתי צילום רחם.
גם אם יש לך חצוצרה חסומה את עדיין יכולה להקלט טבעי/בהזרעות.
בכל מקרה, IVF הוא עוקף חצוצרות.

זה די מוזר בעיניי שעשית 7 הזרעות בלי צילום רחם, זה א'-ב' כשמתחילים טיפולי פוריות.
אולי תבקשי הפניה לצילום רחם (שאגב, הרבה פחות נעים בעיניי משאיבה...) ואם יראו שהכל תקין תעברי ל-IVF. אם תגלי שיש חסימה וממש לא בא לך לעבור ל-IVF, תוכלי לתת לזה עוד כמה נסיונות במידה ויצליחו לפתוח את החסימה בצילום.
רק קחי בחשבון שמאוד לא פשוט לקבוע תור לצילום רחם, הרבה פונות לפרטי בגלל חוסר זמינות של התורים.
לצפיה ב-'בעבר עשיתי צילום רחם'
בעבר עשיתי צילום רחם
05/03/2019 | 08:45
2
הוא כבר לא רלוונטי 
אחרי הלידות לא עשיתי צילום רחם למרות שבהרגשה שלי משהו לא הגיוני
בפעמים הקודמות נכנסתי להיריון בהזרעה הראשונה והשניה והפעם עברו המון הזרעות וכאילו משהו לא מצליח שם
מרגיש לי חסום אבל הרופא לא בדעה שלי 
הרופא לא ראה טעם לעשות צילום רחם בגלל המחיר שהוא שווה למחיר של הivf 

לצפיה ב-'לא הבנתי את המשפט האחרון'
לא הבנתי את המשפט האחרון
05/03/2019 | 09:07
1
איזה מחיר?
פיזי? נפשי? כלכלי?

פיזי: במידה ויש לך חצוצרות חסומות את תוכלי להקלט טבעי, למה להעביר אותך IVF סתם ככה?
נפשי: הרבה יותר כיף להקלט בטבעי או בהזרעות מאשר לעבור דרך מתישה.
כלכלי: צילום רחם עולה טופס 17. IVF עולה, בהערכה גסה, כ-1000 ש"ח לסבב (תרופות).

לצפיה ב-'את צודקת '
את צודקת
05/03/2019 | 09:35
בעיקרון הוא לא חישב את מה שאעבוד 
מבחינתו זו פרוצדורה 
אני יותר חוששת ומעדיפה להיכנס יותר בטבעיות גם מבחינה רוחנית זה יותר חשוב לי לא להנדס את ההיריון
אני אנסה לחשוב על לעשות צילום רחם לפני כן 

לצפיה ב-'החלטה לא פשוטה'
החלטה לא פשוטה
05/03/2019 | 11:38
6
עמדתי בפני החלטה דומה (האם לעצור את ההזרעות באמצע ולעשות הקפאת עוברים) וכשקראתי את הדפים על IVF ממש נבהלתי.
יש דברים מפחידים בזה, ויכולים להיות סיבוכים, אבל נראה לי שזה גם תלוי מאד ברופא ובעמידה בהנחיות. אבל טוב שאת אוספת חוויות מאחרות, זו הדרך הכי טובה להחליט (אני גם החלטתי כן ללכת על זה אחרי שראיתי שהרבה בפורום וגם חברות שלי אמרו שזה היה בסדר).

החוויה האישית שלי:
ההרדמה הייתה בסדר גמור. אני לא אוהבת את העייפות כשמתעוררים, אבל זה עבר יחסית מהר
ההתאוששות אחרי - מרוב שקראתי כמה מתאוששים מהר, בפעם הראשונה הרגשתי טוב יום למחרת אז כבר התנהגתי כרגיל ואז התחילו כאבים אחרי שסחבתי משהו (לא יודעת אם בגלל זה). בפעם השניה נזהרתי אבל עדיין הייתי די מעוכה איזה שבוע או יותר אחרי (אולי כי שאבו הרבה יותר ביציות). לא כאבים נורא חזקים (פחות מכאבי מחזור כשהם מאד חזקים), אבל כן כאב, הרגשתי שאני צריכה להתנהל בזהירות, והייתי מאד תשושה. וכמובן בטן נפוחה (גם חברות שאמרו שלא היו להן תופעות לוואי אחרי, כשהזכרתי שהבטן נפוחה אמרו 'אה כן, נכון, הבטן נורא נפוחה'). עדיין יכולתי לתפקד, אבל פחות. זה שונה מחוויות שאני שומעת מרוב הבנות שישר חזרו לעצמן, אבל זה לא היה נוראי בכלל.

לגבי צילום רחם, יש גם אפשרות של sono-hsg, זה מה שאני בסוף בחרתי לעשות אחרי שקראתי קצת.

בהצלחה
לצפיה ב-'תודה על תשובתך '
תודה על תשובתך
05/03/2019 | 11:45
כל תשובה עוזרת בקבלת החלטה. 
המידע בדפים מלחיץ מאוד פיתאום חשבתי למה לי להכניס את עצמי לזה. הרגשתי שפן ניסיונות של המערכת ומצד שני זה הפיתרון הכי זמין לבעיה שלנו. 
מכיוון שיש לי שני ילדים אני פשוט בלחץ אבל עדיין הרבה זמן שזה לא מצליח וזה ממש ממש מרגיז. כמובן שמסביבי כולן כבר השיגו היריון וזה קצת מכווץ אבל אני עדיין מאמינה שהזמן שלנו לא הגיע וכשיגיע יגיע 
אחפש את האפשרות שנתת לצילום רחם ייתכן ואעשה צילום לפני ivf.
לצפיה ב-'בקשר לבדיקה שמחליפה את צילום הרחם'
בקשר לבדיקה שמחליפה את צילום הרחם
05/03/2019 | 15:00
4
התקשרתי לשאול 
אבל יש כמה דברים שלא הבנתי 
הם אומרים שהמים לא תמיד פותחים אז מה קורה אם מגלים חסימה והמים לא פתחו אותה אז מה הפיתרון לחסימה כי אם הפיתרון זה ללכת לivf אז הבדיקה מיותרת מבחינתי
לצפיה ב-'אפשר לצנתר חצוצרה'
אפשר לצנתר חצוצרה
05/03/2019 | 15:09
2
לצפיה ב-'את מכירה את הפרוצדורה? '
את מכירה את הפרוצדורה?
05/03/2019 | 15:15
1
מבחינת עלותה והסיכונים? 
האם היא מסוכנת ? מתחילה לחשוב שזו הסיבה שהרופא כבר העדיף להגיד לי ללכת לivf תודה על תשובותייך 
עזרת לי המון היום
לצפיה ב-'תעשי צילום רחם וזהו'
תעשי צילום רחם וזהו
05/03/2019 | 16:01
למה ללכת לבדיקה שאולי לא תפתור את הבעיה?
גם צילום רחם לא מבטיח שאפשר יהיה לפתוח את החסימה, אבל יש לו סיכויים יותר טובים.
אם את ממש לא רוצה להתעסק עם זה אז תלכי ישר ל-IVF. אבל הצילום חשוב בעיני, כי אם יש חסימה צריך להבין אם יש נוזל בחצוצרה או לא - הנוזל שמצטבר בחצוצרה רעיל לעוברים. לפעמים גם באולטרסאונד רגיל אפשר לחשוד בנוזל, אבל צילום רחם נותן אבחנה מדוייקת יותר.
לצפיה ב-'הדעות חלוקות'
הדעות חלוקות
05/03/2019 | 19:51
אני לא אומרת שבהכרח תעשי sono-hsg במקרה שלך, רק רציתי שתדעי שיש אופציה כזו, שתוכלי לשקול ולהחליט
קראתי קצת את הדעות בעד כל שיטה והגעתי למסקנה שכיוון שאין לי סיבה להניח שהחצוצרות חסומות, אני מעדיפה את הsono-hsg (בגלל שאין קרינה ולא מזריקים חומר רדיואקטיבי). אבל במקרים אחרים בהחלט יש יתרון לצילום רחם. יותר התעמקתי במה הסיכוי לגלות בעיות בכל אחת מהשיטות, פחות בסיכוי שזה יפתח חסימה. לא ברור לי למה שיהיה הבדל בין השיטות מהבחינה הזו (אולי זה קשור לצמיגות של הנוזל?), אבל יכול להיות שצילום רחם יותר פותח חסימות.

לצפיה ב-'רק הערונת לגבי ההרדמה - אפשר בלי'
רק הערונת לגבי ההרדמה - אפשר בלי
05/03/2019 | 14:53
6
אני חדשה בעסק ובנתיים עברתי רק שתי שאיבות, שתיהן בלי הרדמה. אם את מסוג האנשים שמתמודד טוב עם כאב והרופא סבלני ועדין, לדעתי זה אפשרי. מסוג הדברים שהם לא נעימים אבל גם לא נוראים.
אסייג ואומר שהיו לי רק 5-6 זקיקים בכל פעם, לו היו לי יותר מ10, אני לא חושבת שהייתי מנסה.
לצפיה ב-'קשה לי להאמין '
קשה לי להאמין
05/03/2019 | 14:58
5
שיצא לי יותר מ5 6 אבל בגלל שאני לא מכירה את הכאב אני לא יודעת מה להחליט 
כי אם במהלך הפרוצדורה ארגיש שזה בלתי אפשרי זה יהיה בעייתי
לצפיה ב-'אני חושבת שאפשר להתחיל עם "וריד פתוח" ולהחליט אם רוצים הרדמה'
אני חושבת שאפשר להתחיל עם "וריד פתוח" ולהחליט אם רוצים הרדמה
05/03/2019 | 15:08
3
ההרדמה ניתנת דרך הוריד.
אחרי שקראתי כאן ובעוד מקומות שזה אפשרי ובהולנד זאת אפילו ברירת המחדל, וידעתי שאני רוצה להמנע מהרדמה, החלטתי לנסות. אני מכירה את עצמי ויודעת שיש לי סף כאב גבוה ויכולה להעיד שלא הרגשתי שהגעתי לגבול שלי.

לצפיה ב-'כיף לך'
כיף לך
05/03/2019 | 15:10
2
אני לא יודעת את זה על עצמי 
כשהרופא שם את הספקולום אני ממש כאובה 
לצפיה ב-'אז נראה לי שפחות יתאים. '
אז נראה לי שפחות יתאים.
05/03/2019 | 15:14
1
בלי קשר לאיך יראו השאיבות, מאחלת לך שהדרך לילד הבא תהיה פשוטה ומהירה.
לצפיה ב-'אמן תודה לך'
אמן תודה לך
05/03/2019 | 15:21
על התמיכה . 
מאחלת לכולן כאן היריונות קלילים וכיפיים 
כולי תקווה שהדרך לא תיהיה מייגעת 
כי אני כבר מותשת משנה של ריצות 
אפילו לא חיפשתי עבודה מראש שזה מעסיק
לצפיה ב-'למה את חושבת שכ"כ מעט?'
למה את חושבת שכ"כ מעט?
05/03/2019 | 16:03
אני בגילך. יש לי 10-12 ביציות בכל שאיבה.

לצפיה ב-'Ivf'
Ivf
05/03/2019 | 16:00
1
היי, אני מעולם לא עשיתי הזרעות אלא ישר ivf בגלל הזרע היקר של בעלי.
בפעם הראשונה נקלטתי מיד והיום הוא בן שלוש.
עכשיו אני בסבבים לילד שני. בדרך כלל ביום השאיבה אני לוקחת חופש מהעבודה (אני גם עושה במרכז וגרה בדרום כך שזה גם נסיעה). ההרדמה ממש לא מורגשת ובדרך כלל כאבים נסבלים לגמרי. לרוב אחרי שאיבה בעלי ואני מסתובבים בתל אביב ונהנים תפקוד מלא :) יום אחרי אני חזרה בעבודה.
החזרה זה ממש ממש לא ביג דיל מבחינת תפקוד או כאבים.
לא פרוצדורה כזאת קשה בעיני כך ששווה לעבור אליה כדי להגדיל סיכויים.
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה ! כל דעה חשובה'
תודה ! כל דעה חשובה
07/03/2019 | 15:17
ברור לי שלכל אחת חוויה אחרת
שמחתי לקרוא את חווייתך 
נשמע כיף :) שתצלחו
לצפיה ב-'מה הפרוצדורה ב-IVF? '
מה הפרוצדורה ב-IVF?
06/03/2019 | 15:12
8
היי, לצערי קיבלתי וסת לאחר מספר ניסיונות הזרעה  ואני רוצה לעבור לשלב הבא - IVF.
תוכלו לספר לי קצת מה הפרוצדורה לגבי זה מבחינת בדיקות מקדימות שצריך לעשות? למשל, הבנתי שצריך בדיקה אצל כירורג שד (אם הייתי בסוף ינואר 2018 זה בסדר)? 
מאיזה יום צריך להתחיל להזריק ב-IVF? בהזרעות התחלתי מהיום ה-5...
יש לי תור אצל הרופא שלי ביום ה-3 למחזור - זה יהיה מאוחר מדי להתחיל כבר החודש עם התהליך? 
אני פשוט לא רוצה שהחודש הזה "יילך לפח" והייתי רוצה להתחיל כבר החודש (אם אפשרי כמובן)...
תודה
לצפיה ב-'שיהיה בהצלחה!'
שיהיה בהצלחה!
06/03/2019 | 15:31
אני משתפת אותך בנסיון שלי, קחי בחשבון שיכולים להיות שינויים קלים בין פרטי לציבורי וגם בין הרופאים השונים (למשל, ממני ביקשו בדיקת HIV ומחברה שלי לא).

-הרופא שלך צריך להגיש לקופה בקשה ל-IVF. מאשרים בקלות אם עשית 3 הזרעות עם הורמונים, או פחות מזה במידה ויש נסיבות שמצדיקות.
-צריך לפתוח תיק ביחידה בה את מבצעת את התהליך. מישהי לא מזמן כתבה שהיא עשתה את זה במעמד התור שלה אצל הרופא, אני הייתי צריכה לקבוע תור נפרד, בו עשו לי היכרות עם הצוות (כולל עו"ס) והסבר על הפרוצדורה, וכל מני טופסיאדה.
-יש בדיקות שצריך לעשות - אני חושבת שלפני פתיחת התיק, אבל אני לא בטוחה.
לחלק מהבדיקות לוקח זמן לקבל תוצאות, חלק מהמחלקות יסכימו להתחיל בתהליך לפני שיש תוצאות וחלק לא.
צריך מחלות זיהומיות (איידס, נראה לי שגם צהבת ואולי עוד משהו) עבורך ועבור בן הזוג, במידה ויש.
צריך פאפ (נדמה לי שיש לחדש כל 3 שנים, יש מחלקות שיבקשו כל שנה).
בדיקת כירורג שד 
בדיקות דם כלליות
נדמה לי שזהו.
בדיקת השד שלך לא בתוקף, יש לחדש אותה.

זריקות מתחילים ביום השני או השלישי לוסת.
זה לא מעט להספיק תוך פחות מחודש... אני ממש מקווה שתספיקי.
אישור קופה ל-IVF לוקח בין יומיים לחמישה בד"כ.

אני מציעה שתתקשרי ליחידת ה-IVF ותשאלי אותם מה הפרוצדורה, ממה שאני מבינה ממך לא פתחת תיק בכלל ולא הגשת בקשה לקופה, אם תפגשי עם הרופא רק בחודש הבא לא תוכלי להתחיל ישר טיפול. 
לצפיה ב-'תבררי אצל הרופא'
תבררי אצל הרופא
06/03/2019 | 15:32
2
אילו בדיקות ומה התוקף שדורשים משתנה קצת מרופא לרופא (אם כי נראה לי ששנה זה יחסית סטנדרטי לתוקף, אז אולי שווה לעשות עוד בדיקה אצל כירורג שד). הייתי מתקשרת למזכירות ומסבירה שאת רוצה לנסות להתקדם כמה שיותר מהר, לבקש שישלחו לך הפניות לבדיקות שצריך לפני שאפשר להתחיל
גם מתי מתחילים להזריק תלוי בתוצאות הבדיקות וברופא.
יכול להיות שאם התור ביום ה-3 זה יהיה קצת מאוחר, אבל גם את זה כדאי לשאול במזכירות - למשל לברר האם כדאי שתעשי מעקב ביום הראשון/שני למחזור ואז אולי כן יהיה אפשר להתחיל. אבל זה גם תלוי אילו בדיקות כבר עשית בשביל הזרעות ואילו לא, יש בדיקות שלוקח זמן לעשות.
לצפיה ב-'תודה על הפירוט בנות'
תודה על הפירוט בנות
06/03/2019 | 15:45
1
אני אצל רופא פרטי אז מניחה שאין את הקטע להגיש בקשה לקופה וזה, נכון?
פאפ, HIV ושאר בדיקות הדם למחלות זיהומיות עשיתי במהלך השנה כשפתחתי את התיק פוריות דרך הקופה והם הפנו אותי לכל אלו, אז לפחות זה יש. צריכה לבדוק אם בזמנו גם בן הזוג שלי עשה.
אני אדבר עם הרופא ואבדוק אם באמת לא יהיה מאוחר מדי להיפגש ביום ה-3.
חייבת להגיד שהפריה זה משהו שמאוד הפחיד אותי וקיוותי לא להגיע לזה, אבל ככל שקראתי פה בפורום מה זה בדיוק ואיך זה עובד, אני הרבה יותר פתוחה לזה ופחות לחוצה מהתהליך אז תודה לכן 
לצפיה ב-'תתקשרי לקליניקה שלו'
תתקשרי לקליניקה שלו
06/03/2019 | 18:19
אם זה רופא פרטי בטוח שהמזכירות שלו יודעות מה הפרוצדורה ויוכלו להנחות אותך בדיוק מה לעשות.

בהצלחה.
לצפיה ב-'תחילת IVF'
תחילת IVF
07/03/2019 | 09:53
3
הייי 
אני יכולה להגיד מהנסיון שלי שזה  בדיוק מה שקרה לי חודש שעבר והרופא ביקש חודש הפסקה בלי לגרות את השחלות למרות שכל הבדיקות היו לנו. וגם כי חיכינו לאישור מהקופה אבל בלי קשר הוא העדיף לקחת חודש הפסקה. בהתחלה לקחתי את זה קשה אבל זה עובר מהר ואולי כדי לתת לגוף שניה לנוח ולקבל תוצאות טובות יותר אח"כ. 
בהצלחה בכל מקרה !
לצפיה ב-'כן זה אכן לא יקרה החודש'
כן זה אכן לא יקרה החודש
07/03/2019 | 11:33
2
דיברתי איתו והוא אמר שצריך להיערך לזה מבחינת טפסים ופתיחת תיק וגם כמה בדיקות אז זה לא יקרה החודש...
אז מניחה שנעשה הזרעה שוב, לכן מרגיש לי שזה חודש קצת "מבוזבז" והייתי שמחה כבר להתחיל עם השלב הבא, אבל זה מה יש...
תודה!
לצפיה ב-'בתור מי שהייתה במקום הזה לפני פחות מחודש'
בתור מי שהייתה במקום הזה לפני פחות מחודש
07/03/2019 | 11:48
ובכיתי שהרופא אמר לי שצריך לחכות ! וכל מי שאמר לי "לא נורא תנוחי" רציתי להרוג אותו , זה עשה לי ממש טוב. אני אחרי הפלה מאוחרת ומאז אנחנו רק מנסים. פתאום החודש הזה שניסינו "טבעי" הרגשתי קצת כמו בן אדם נורמלי, יצאתי מהסחרחורת הזאת ואפילו אם כן כיוונתי לביוץ זה היה בספירת ימים רגילה ולא בבדיקות דם ומעקב זקיקים וצברתי המון כוחות לתהליך . מה גם שיש הגיון שהשחלות ינוחו מגירויים רגע , עשיתי בינתיים את כל הדברים שצריך, קניתי את התרופות קיבלתי את האישורים, סגרתי פינות בעבודה שיהיה לי חודש יותר רגוע עם הטיפולים ועכשיו אני מחכה בהתרגשות. 
אמנם ההפסקה הזאת נכפתה עלינו אבל כדי באמת לנצל אותה.
לצפיה ב-'אל תסתכלי על זה כחודש מבוזבז'
אל תסתכלי על זה כחודש מבוזבז
07/03/2019 | 13:13
תסתכלי על זה כחודש שבו את מסדרת את כל הטופסולוגיה כדי שבתחילת המחזור הבא הכול יהיה מוכן ולא תצטרכי לעשות הכול בלחץ.

שהרופא שלך יתן לך את כל המרשמים, לכי לקנות את כל הזריקות שאת צריכה, שהכול יהיה לך מוכן, שלא תגיעי פתאום לבית המרקחת ויגידו לך שאין בדיוק את הזריקה הזאת ותצטרכי לרוץ בית בתי מרקחת שונים, (מנסיון מר).
תוודאי שיש לך את כל טפסי ה-17, את כל ההפניות, את כל הבדיקות, את כל הניירת.
תעשי משהו בשביל עצמך החודש, לכי למסאז' או לאכול סושי או לטיול של יומיים עם חברות, תשתכרי לך יום אחד או תאכלי משהו ממש לא בריא שכבר הרבה זמן בא לך אבל את לא מרשה לעצמך כי את בטיפולים.

ובחודש הבא, תתחילי רעננה.

בהצלחה.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום פוריות הגבר
מתקשים להיכנס להריון?
ג'הארה דולה - בית מפנק ללידה טבעית
ג'הארה דולה
פורום לידה פעילה וביתית
לידה פעילה וביתית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה