לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2709127,091 עוקבים אודות עסקים

פורום פוריות

ברוכים הבאים לפורום פוריות. הפורום פתוח לכל הנשים והגברים המתמודדים עם אתגרי הפריון והמעוניינים לקבל מידע ו/או תמיכה, ללא קשר למצבם האישי, המשפחתי, וללא הבדלי דת, גזע ומין 
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי מקצועי. 

לתשומת לבכם-תקנון זה מוסיף על תקנון אתר "תפוז" ומרחיב חלק מהתקנות הקיימות. מטרת התוספת היא לתת מענה לאופי הייחודי של פורום פוריות, בהיותו בית חם למטופלות הפוריות ומקום בטוח עבורן לקבל ולתת תמיכה ולהתייעץ בנוגע לטיפולים. 

1. שרשור הודעות-
לשרשר פירושו להכניס תגובה להודעה קיימת כדי ליצור שרשרת (פתיל) הודעות, כלומר לא להכניס הודעה חדשה אם אפשר להכניס אותה כתגובה להודעה קיימת.
מה הרציונל? בעמוד אחד יש 15-20 הודעות ראשיות, ואינסוף הודעות משניות. 
כל הודעה חדשה שנכנסת דוחקת אחורה לעמוד הקודם את ההודעה האחרונה בעמוד. כל הודעה שמוקפצת מעמודים קודמים דוחקת גם היא את ההודעה האחרונה לעמוד הבא. הודעה שנדחקה אחורה כבר פחות נצפית, ופחות מקבלת תגובות.
מתי אפשר לשרשר?
- כשיש שרשורי נושא (כגון- "שאלות בנושא הורמונים", "המלצות רופאים")
- אם רוצים לכתוב על משהו שכבר כתבו עליו באותו עמוד
- אם רוצים לכתוב למישהו שכתב כבר. גם אם זה לא ממש לענין, אבל זה משהו שבאמת חבל לפתוח עליו הודעה ראשית, פשוט מכניסים הודעת "נצל"ש" (ניצול שרשור).
מתי אסור לשרשר הודעות ?   
- כאשר ההודעה או פתיל ההודעות עוסקים במשהו אישי או רציני מדי
-כאשר מישהי מכניסה הודעה על כשלון, או מספרת על משהו כאוב/חשוב/ רציני שקרה לה (לדוגמא-הודעות על כשלון טיפול, הודעות על בטא חיובית).

2. בהתאם לתקנון "תפוז"- אין לפרסם על גבי הפורום תרופות למסירה/ למכירה/ בקשה לקבלת תרופות. הודעות אלה תמחקנה.  

3. בהתאם לתקנון "תפוז"-  הפרסום באתר הוא בתשלום. אין לפרסם על גבי הפורום ללא אישור של הנהלת האתר.  
בנוגע לפרסום של קבוצות תמיכה או פעילויות ללא תשלום הנוגעות למטופלי פריון- יש לפנות להנהלת פורום פוריות לקבלת אישור טרם הפרסום. 
מפרסמים המעוניינים לקבל הצעה לפרסום מוזמנים לפנות ל"תפוז עסקים".

4. פרסום בקשת השתתפות במחקר מותנה באישור הנהלת פורום פוריות.

5. יש להתבטא מעל גבי הפורום בשפה נאותה. הודעות בהן נעשה שימוש בקללות תימחקנה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכים הבאים לפורום פוריות. הפורום פתוח לכל הנשים והגברים המתמודדים עם אתגרי הפריון והמעוניינים לקבל מידע ו/או תמיכה, ללא קשר למצבם האישי, המשפחתי, וללא הבדלי דת, גזע ומין 
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי מקצועי. 

לתשומת לבכם-תקנון זה מוסיף על תקנון אתר "תפוז" ומרחיב חלק מהתקנות הקיימות. מטרת התוספת היא לתת מענה לאופי הייחודי של פורום פוריות, בהיותו בית חם למטופלות הפוריות ומקום בטוח עבורן לקבל ולתת תמיכה ולהתייעץ בנוגע לטיפולים. 

1. שרשור הודעות-
לשרשר פירושו להכניס תגובה להודעה קיימת כדי ליצור שרשרת (פתיל) הודעות, כלומר לא להכניס הודעה חדשה אם אפשר להכניס אותה כתגובה להודעה קיימת.
מה הרציונל? בעמוד אחד יש 15-20 הודעות ראשיות, ואינסוף הודעות משניות. 
כל הודעה חדשה שנכנסת דוחקת אחורה לעמוד הקודם את ההודעה האחרונה בעמוד. כל הודעה שמוקפצת מעמודים קודמים דוחקת גם היא את ההודעה האחרונה לעמוד הבא. הודעה שנדחקה אחורה כבר פחות נצפית, ופחות מקבלת תגובות.
מתי אפשר לשרשר?
- כשיש שרשורי נושא (כגון- "שאלות בנושא הורמונים", "המלצות רופאים")
- אם רוצים לכתוב על משהו שכבר כתבו עליו באותו עמוד
- אם רוצים לכתוב למישהו שכתב כבר. גם אם זה לא ממש לענין, אבל זה משהו שבאמת חבל לפתוח עליו הודעה ראשית, פשוט מכניסים הודעת "נצל"ש" (ניצול שרשור).
מתי אסור לשרשר הודעות ?   
- כאשר ההודעה או פתיל ההודעות עוסקים במשהו אישי או רציני מדי
-כאשר מישהי מכניסה הודעה על כשלון, או מספרת על משהו כאוב/חשוב/ רציני שקרה לה (לדוגמא-הודעות על כשלון טיפול, הודעות על בטא חיובית).

2. בהתאם לתקנון "תפוז"- אין לפרסם על גבי הפורום תרופות למסירה/ למכירה/ בקשה לקבלת תרופות. הודעות אלה תמחקנה.  

3. בהתאם לתקנון "תפוז"-  הפרסום באתר הוא בתשלום. אין לפרסם על גבי הפורום ללא אישור של הנהלת האתר.  
בנוגע לפרסום של קבוצות תמיכה או פעילויות ללא תשלום הנוגעות למטופלי פריון- יש לפנות להנהלת פורום פוריות לקבלת אישור טרם הפרסום. 
מפרסמים המעוניינים לקבל הצעה לפרסום מוזמנים לפנות ל"תפוז עסקים".

4. פרסום בקשת השתתפות במחקר מותנה באישור הנהלת פורום פוריות.

5. יש להתבטא מעל גבי הפורום בשפה נאותה. הודעות בהן נעשה שימוש בקללות תימחקנה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'הזרעה..'
הזרעה..
08/01/2019 | 21:52
2
היי לכולן, מחפשת קצת תמיכה.
לפני כשבוע עברתי הזרעה ראשונה. חוץ ממורפולוגיה גבולית (שלא הדאיגה את הרופאים, רק אותי) וBMI קצת נמוך שלי לא נמצאה סיבה לאי פריון. בתחילת המחזור שלפני ההזרעה לקחתי כדור איקקלומין ביום לחמישה ימים, שלא השפיע, ובסופו של דבר חיכינו לביוץ הטבעי שהגיע ביום ה30.
רציתי לשאול האם מישהי נקלטה בהזרעה ראשונה (או מכירה מישהי ש..)? או בהזרעה בכלל? והאם לזה שהאיקקלומין לא השפיע עלי אמורה להיות השפעה על הצלחת ההזרעה?
תודה מראש על התגובות
לצפיה ב-'הכול אפשר'
הכול אפשר
08/01/2019 | 22:26
אישית לא קרה לי, אבל יש לי חברה טוב שנכנסה להריון מהזרעה הראשונה. וההריון השני שלה היה ספונטני חמישה חודשים אחרי לידה.
אז ככה שהכול יכול להיות.
מאחלת לך בשורות טובות !
לצפיה ב-'אני, הזרעה ראשונה אבל עם'
אני, הזרעה ראשונה אבל עם
09/01/2019 | 09:50
הורמונים, לא עם איקקלומין
לצפיה ב-'בלבול בשלבים'
בלבול בשלבים
08/01/2019 | 21:46
5
אם קבלתי התחייבות לשלב א + ב
ולא הייתה החזרה האם ניתן להשתמש בהתחייבות זו או שנדרשת חדשה לשלב ג?
לצפיה ב-'שלב ג זה לא מיקרומניפולציה?'
שלב ג זה לא מיקרומניפולציה?
09/01/2019 | 06:25
4
אם לא נשאבו ביציות ולא עשו מיקרומניפולציה אז הגיוני שלא השתמשו בטופס 17. אם היו ביציות אבל לא הפריה אז כנראה שכן השתמשו. או שאני מבלבלת בעצמי?
לצפיה ב-'לשלב ג' תמיד צריכים להוציא התחייבות נפרדת?'
לשלב ג' תמיד צריכים להוציא התחייבות נפרדת?
09/01/2019 | 08:17
בין אם הייתה או לא הייתה החזרה בסבב?
לצפיה ב-'הייתה שאיבה'
הייתה שאיבה
09/01/2019 | 08:17
2
אך ללא החזרה
לצפיה ב-'את מתכוונת לשאול אם צריך טופס 17 להחזרת מוקפאים?'
את מתכוונת לשאול אם צריך טופס 17 להחזרת מוקפאים?
09/01/2019 | 08:27
1
אם זה מה שאת שואלת אז כן. גם אם לא היתה החזרת טרי, צריך טופס 17 להחזרת מוקפא.
לצפיה ב-'אוקיי! ת ו ד ה '
אוקיי! ת ו ד ה
09/01/2019 | 09:03
לצפיה ב-'האם יתכן הריון טבעי לאחר הסרת חצוצרות?'
האם יתכן הריון טבעי לאחר הסרת חצוצרות?
06/01/2019 | 18:13
6
ביום 19.12 הזרקתי פרגניל אחד ואוביטרל אחד, לקראת שאיבה עח בסיס טבעי שהתקיימה ביום 21.12.

בשאיבה לא נמצאו ביציות.

מאחר שמאז עד היום לא קיבלתי ווסת, עשיתי היום בדיקות דם באסותא, ובדקו לי גם בטא משום מה.

התוצאות הן:

אסטרדיול 1940

פרוגסטרון 3.1

בטא 94.5

מה פשר הבטא שהתקבלה? האם שאריות פרגניל/אוביטרל? עכול להיות פינוי כל כך איטי של הבטא הסינטטית?

אמנם קיימנו יחסים ביום הזרקת האוביטרל, אבל החצוצרות שלי הוסרו בניתוח בשנת 2013.

ככה שהסיכוי שזה משהו הינו אפסי. לא?

לצפיה ב-'שזה מעניין...'
שזה מעניין...
06/01/2019 | 19:38
אין לי מספיק מידע אבל נשמע שיש פה משהו...
את בטח צריכה לחזור על הבדיקות האלה...
הפרוגסטרון שלך ברצפה כך שאם יש פה הריון צעיר יש צורך בתגבור !!
אשמח לקרוא מה קרה איתך
לצפיה ב-'פרגניל זה הורמון של בטא, יכול להיות שהוא עדיין נמצא בדם?'
פרגניל זה הורמון של בטא, יכול להיות שהוא עדיין נמצא בדם?
07/01/2019 | 15:26
אבל, אני לא רופאה, יכול להיות שאני לא מבינה משהו.
לצפיה ב-'ממש מוזר'
ממש מוזר
07/01/2019 | 19:32
3
לא מכירה פרגניל אבל מניחה שהוא מתפנה בערך כמו האוביטרל, ועבר המון זמן מהזריקה ועד הבטא. מסקרן ממש. מה הרופא אמר?
בגוגל כתוב שיש סיכוי של 1-3% להכנס להריון אחרי כריתת חצוצרות.
לצפיה ב-'הרופא ביקש שאתחיל תמיכה'
הרופא ביקש שאתחיל תמיכה
07/01/2019 | 20:49
2
הרופא ביקש אתמול שאתחיל להזריק פרונטוגסט + קלקסן ולחזור על הבדיקות מחר.

בתור אחת שמקבלת בד"כ אחרי החזרה פרגנילים לתמיכה כל שלושה ימים, אני חושדת כבר מזה זמן שהבטא של הפרגנילים מתפנה לי מהגוף ממש לאט.

בד"כ במהלך הטיפולים שלושה ימים לאחר הזרקת הפרגניל האחרון (ו12 יום לאחר החזרה) מתקבלת לי בטא של בין 300-400, אשר לא מכפילה בבדיקה שנעשית אחרי יומיים אלא נשארת פחות או יותר על אותו ערך.

חלק מהרופאים סברו שמדובר בכימיים וחלק סברו שזה פינוי איטי של הפרגניל.

מכיוון שזה קרה לי כ-6 פעמים ברצף קשה לי להאמין שהיו לי שישה כימיים ברצף, ולכן אני מניחה שזה פינוי איטי של הבטא.

מצד שני בכל מקום שאני קוראת באינטרנט לא אמורות להישאר כלל שאריות פרגניל או אוביטרל 17 יום לאחר ההזרקה כפי שהיה הפעם, הזרקתי ב19.12 ונבדקתי ב 7.1.

ובכל זאת מה הסיכוי שקרה לי נס ונכנסתי להריון בלי חצוצרות (בתוך הרחם?), ככה שסביר להניח שמדובר עדיין בשאריות של הפרגניל והאוביטרל שהזרקתי לפני 17 יום.

אציין שאני במשקל תקין...

לצפיה ב-' הבטא ירדה'
הבטא ירדה
08/01/2019 | 19:57
1
אז הבטא ירדה ביומיים מ94.5 ל88.

ממש מעניין אותי אם זה באמת היה סוג של הריון או שאריות פרגניל.

לפחות זה ינחם אותי לדעת שכן היה ביוץ.

אחרי שבשאיבה הזו לראשונה לא היתה אפילו ביצית אחת.... אני בחששות שלא יהיו לי יותר ביציות אף פעם

לצפיה ב-'מצטערת לשמוע '
מצטערת לשמוע
08/01/2019 | 22:58
למרות שהנחת שזה תמיכה, עדיין ברגע שיש שביב תקווה זה מרסק.

נראה שיש יותר סיכוי לשאריות תמיכה מאשר להריון, אבל כנראה שלעולם לא נדע.
אל תסיקי מסבב אחד על העתיד. בדיוק מישהי מהעבודה סיפרה לי שבחמש שנים היא עשתה 5 החזרות, כי היו לה חודשים בלי ביציות בכלל, או חודשים שהעוברים לא שרדו. 5 שנים של כמעט כל חודש שאיבה וחמש החזרות בלבד!! מההחזרה החמישית נולדו לה תאומים.

מאחלת לך סבב מוצלח כפיצוי, ובלי תעתועי בטא.
לצפיה ב-'הצעת החוק עברה -40 שעות היעדרות בתשלום'
הצעת החוק עברה -40 שעות היעדרות בתשלום
08/01/2019 | 21:33
https://m.knesset.gov.il/News/PressReleases/Pages/press30.12.18.aspx
לצפיה ב-'עדכון עצוב'
עדכון עצוב
08/01/2019 | 19:01
6
אז היום עשיתי אולטרסאונד. אני אמורה להיות בשבוע 6+5 (למרות שאני מוחה נגד החישוב הזה, כי הביוץ היה אחרי איזה 21 יום כך שאני אמורה להיות שבוע 5+5, לדעתי. זה תמיד מחרפן אותי למה בטיפולים הולכים לפי ווסת כשיודעים מועד מדויק של ביוץ וגיל הריון מדויק. מילא). לענייננו- שק ההריון ריק.
זה היה די צפוי לאור הבטא המעפנה וגם שההורמונים האחרים לא ממש זינקו. אבל בכל זאת מאכזב מאוד. כבר היו לי ממש סימפטומים של הריון שזה הכי מייאש- הגוף רץ בכל הכוח על ריק. כאילו כואב לי גם על הגוף שלי, שכלכך מחויב לזה שהוא ממש מחזיק את ההריון בכוח. 
אני בלי תמיכה ואין לי דימומים. בנתיים ההוראה היא לחכות שבוע ולתת לגוף הזדמנות להפלה טבעית. אם לא, אצטרך לקחת ציטוטק. 
על הדרך בעלי (שהוא בדרך כלל הריאלי ביננו) ביקש לשאול את הרופא אם יש סיכוי שעוד שבוע יהיה משהו בתוך השק. עוד לא קיבלנו תשובה אבל אני כבר משערת שהיא תהיה שלילית. 
אוף. 
אני יודעת שזה מאוד שכיח, רבע מההריונות כך אומרים...ושזה מלכחתחילה לא היה תקין וכו' וכו', וכמעט לכל חברה שלי היתה הפלה/שק ריק/לא היה דופק או משהו כזה. אבל זה רק הופך אותנו לחלק מאחווה מאוד עצובה.
וגם זה לא הוגן. לנו, בנות הטיפולים, צריכה להיות איזשוהי הגנה מהסטטיסטיקה הזו. לא הוגן שאנחנו נופלות גם כאן וגם כאן. 
אני יודעת שזה ילדותי אבל אני מרשה לעצמי לקום ולצעוק שזה לא פייר. 
לצפיה ב-' אוף, החזקתי לך אצבעות.'
אוף, החזקתי לך אצבעות.
08/01/2019 | 19:10
לצפיה ב-'אני מסכימה איתך, זה באמת לגמרי לא פייר'
אני מסכימה איתך, זה באמת לגמרי לא פייר
08/01/2019 | 19:28
ולצערי, אין למי לבוא בטענות ואין מי שיתן לנו דין וחשבון על מה שקורה לנו. חיבוק.  
לצפיה ב-'באמת לא פייר '
באמת לא פייר
08/01/2019 | 20:07
לצפיה ב-'אוף!!!!!!!! ממש לא פײַר'
אוף!!!!!!!! ממש לא פײַר
08/01/2019 | 21:00
לצפיה ב-'צר לי לשמוע... אבל חייבת להגיד'
צר לי לשמוע... אבל חייבת להגיד
08/01/2019 | 21:32
1
ולנסות לנחם: שלפעמים דווקא מצב כזה, מביא להצלחה בפעם הבאה, כי הגוף כאילו כבר הרגיש הריון.... ואז כביכול או לא כביכול יותר קל לו להיקלט..
לפחות זאת האמונה שלי..
ובלי קשר,אני מאחלת שזה יבוא כמה שיותר מהר וקל..
לצפיה ב-'בעלי טוען בדיוק כמוך'
בעלי טוען בדיוק כמוך
09/01/2019 | 06:17
לצפיה ב-'החזרת מוקפאים'
החזרת מוקפאים
07/01/2019 | 23:08
9
הי, רציתי לשאול מי שהחזירה מוקפאים, איך הייתה הפרוצדורה?
יש לי כמה. הרופא מציע להפשיר את כולם ולגדל לבלסטוציסט, ומי שמתפתח להחזיר.. האים כך היה אצלכן? לא עדיף להחזיר אחד אחד?.. או שניים ולא את כולם? 

לצפיה ב-'מוקפאים'
מוקפאים
08/01/2019 | 07:56
היי, לי היו ארבעה יום 3.מחזירה אותם אחד אחד כי לא מעוניינת בתאומים. הרופא הסביר לי הסבר מסובך על הסיכויים כך או כך אך בשורה תחתונה זה רק עניין של פקטור של גיל ולחץ זמן.
בגלל שאין לי הרבה מחזירה אותם יום 3 ולא מגדלת. כרגע בסבב טבעי להחזרת אחד הארטיקים הקטנים שלי

לצפיה ב-'את בטוחה שהוא מתכוון להחזיר את *כל* מי שמתפתח?'
את בטוחה שהוא מתכוון להחזיר את *כל* מי שמתפתח?
08/01/2019 | 08:10
אני לא יודעת כמה מוקפאים יש לך, אבל לא נראה לי הגיוני שהוא ירצה להחזיר את כולם, אם נאמר יש לך 4 שיגדלו. אני בספק אם יחזירו לך יותר משניים, גג 3. בכל זאת, הריון מרובה עוברים זה לא צחוק.
הרבה פעמים מה שעושים זה לגדל ליום 5 ולהקפיא מחדש.
אני מעולם לא עשיתי את זה - מי שהוקפא אצלי ביום 3 הוחזר ביום 3.
אני מעדיפה מאוד להחזיר בבודדים (גם אני לא מעוניינת בתאומים) וחוץ מפעם אחת שהקפיאו לי בזוג אז לא הייתה לי ברירה - זה מה שאני עושה.

לצפיה ב-'זה תלוי'
זה תלוי
08/01/2019 | 13:06
6
האם הגעתם בעבר לבלסטוציסטים? הם מוקפאים כיחידים או בזוגות?
אצלי מתוך 6 עוברים, שניים הפכו לבלסטוציסטים. יש כאלה שאצלהם כולם מתפתחים ויש אחרים שאצליהם אף אחד לא מתפתח..
אם לא ניסיתם עדין, אין לדעת..
אם יש לך זוגות של יום 3 הייתי מפשירה זוג אחד ועושה החזרה כפולה. מחזירים ביום 3 את אחד המופשרים ואת השני מגדלים ליום 5. אם גדל, מה טוב וניתן להחזיר אותו או להקפיא שוב כבלסטוציסט אם את לא מעוניינת בתאומים.
אם אין ענין של אילוצי תקציב, או התחייבות של הקופה לא הייתי עושה צעדים דרסטיים כמו להפשיר ולגדל את כולם אלא פועלת במתינות כמו שהצעתי..
בהצלחה.
לצפיה ב-'אני בדילמה..'
אני בדילמה..
08/01/2019 | 14:10
5
לא הגעתי בעבר כי זה סבב ראשון...  
הרופא הציע לגדל את כל ה 4 המוקפאים לבלסטוציסטים, ומי שיגדל להחזיר..
לי זה באמת קצת מרתיע , כי חשש לאבד את כולם. טוען שמה שלא יגדל גם לא יתפתח ברחם וכך מקוצר התהליך..
מה דעתך?

לצפיה ב-'אני הייתי מסרבת.'
אני הייתי מסרבת.
08/01/2019 | 15:13
4
לא הייתי עושה פעולה של all or nothing.
זה ממש לא נכון שמי שלא יגדל ליום 5 לא היה מתפתח ברחם. הרחם הוא סביבה הרבה יותר מפנקת מהמעבדה. אם ככה הוא חושב אז למה מראש הוא לא גידל אותם ליום 5?
ואם כולם יגדלו? הוא יחזיר לך ארבעה?
לצפיה ב-'הבנתי שמניח שאין סיכוי שבאמת יהיו ארבעה..'
הבנתי שמניח שאין סיכוי שבאמת יהיו ארבעה..
08/01/2019 | 15:43
2
ומדובר בגג 1-2 
אני בדילמה באמת אם להסכים לזה.

לצפיה ב-'אי אפשר לדעת'
אי אפשר לדעת
08/01/2019 | 15:51
1
ואם כן יהיו יותר?
אז הוא יחזיר את כולם? או שיקפיא את השאר?
 גם כל ההקפאה-הפשרה הזאת לא טובה עבור העובר.
ואם אף אחד חלילה לא ישרוד? תשארי בלי העוברים.
אם הוא רוצה לגדל ליום 5, שינסה לגדל שניים. אם יצליח שיחזיר, אם לא יצליח אז לפחות עדיין ישארו לך שניים של יום 3.
לצפיה ב-'מצד אחד רוצה לסמוך על הרופא,.'
מצד אחד רוצה לסמוך על הרופא,.
08/01/2019 | 18:24
מצד שני באמת לא יודעת מה מקובל, זה סבב ראשון שלי..
האים היו לכן מקרים כאלה, מה רופאים בד"כ ממליצים? 

לצפיה ב-'מסכימה איתך'
מסכימה איתך
08/01/2019 | 17:27
לצפיה ב-'דקפפטיל וחום גוף נמוך'
דקפפטיל וחום גוף נמוך
08/01/2019 | 08:38
2
הי בנות,

עברתי ביום שישי הזרעה לאחר גונאל ודקפפטיל 0.2 (במקום אובטירול, עקב ריבוי זקיקים) שהוזרק ביום חמישי. היו 2 זקיקים מובילים בגודל 19 ועוד 5-6 בינוניים (15-17).
מקבלת אוטרוגסטן לתמיכה 3 פעמים ביום לנרתיק.
מיד אחרי הביוץ חום הגוף שלי היה יחסית גבוה (36.4) אך היום בבוקר משום מה צנח ל-36.1 (חום הגוף הרגיל שלי). מקריאה באינטרנט ראיתי שהדקטפפיל מדכא את הפורגסטורון אז אני מניחה שזה קשור...בכל זאת...אם יש מישהי שעברה פרוטוקול דומה אשמח לחוות דעתכן אם יש עוד סיכוי להריון בסבב הזה...

לצפיה ב-'אוי, זו ממש כמות לשאיבה..'
אוי, זו ממש כמות לשאיבה..
08/01/2019 | 12:45
1
את מקבלת תמיכת פרוגסטרון לכן מדידות החום הן לא מדד מתאים. בודאי שיש סיכוי להריון, רק שהוא עלול להיות מרובה עוברים מכיוון שזקיקים בגודל 15-17 יכולים בהחלט להבשיל לאחר הזרקת מבייץ..
את הנעשה אין להשיב וכרגע אפשר רק להתפלל לטוב.
ספרי לנו קצת רקע
זו הזרעה ראשונה שלך?
את מטופלת אצל מומחה פוריות?
מה הסיבה לטיפולים?

לצפיה ב-'תודה על התשובה- הרגעת אותי :)'
תודה על התשובה- הרגעת אותי :)
08/01/2019 | 14:27
קצת רקע-
בת 28, פוליציסטית. הפסקתי גלולות במאי האחרון ומאז לא קיבלתי מחזור טבעי.
לבעלי יש בעיה בשפיכה (בזרע עצמו אין בעיה...) ולכן הלכנו ישר להזרעות. 
זו ההזרעה השנייה שלנו.

הזרעה ראשונה הייתה עם גונאל בלבד ולאחר 10 ימים של הזרקות היה רק זקיק אחד מוביל.
ההזרעה השנייה הייתה לאחר 5 ימים של איקולקלמין ו3 ימים זריקות בלבד- אז גילינו שיש יותר מידי זקיקים ולכן הפסקנו את הטיפול לשלושה ימים ורק ש2 הזקיקים המובילים הגיעו "לבד" ל-19 הזרקנו מבייץ...
מכירה את הסיכון להריון מרובה עוברים- אין לי בעיה שיהיו 2 לצורך העניין...אם יהיו יותר יש את האופציה של דילול שהיא לא הכי נחמדה אבל החלטתי לקחת את הסיכון...
לצפיה ב-'רירית תלת קווית ואז אחידה?'
רירית תלת קווית ואז אחידה?
08/01/2019 | 07:52
3
היי לכולן ובוקר טוב! 
אז אני בסבב החזרה טבעית נוסף.
ביום ראשון: רירית 9.3 תלת קווית עם זקיק 18 מימין ו12 משמאל. 
היום הרירית 10.9 אבל אחידה ... הזקיק  מימין הפך לציסטה 30 והשמאלי 18. קרה למישהי ? איך מתלת קווית היא הפכה אחידה???  
לצפיה ב-'אם יש לך ערכים של בדיקת דם זה יהיה יותר ברור'
אם יש לך ערכים של בדיקת דם זה יהיה יותר ברור
08/01/2019 | 12:51
2
אם לא הזרקת מבייץ אז אני יכולה רק לנחש שהציסטה של ה-30ממ היא כבר גופיף צהוב אחרי ביוץ וזה מתאים למצב הרירית שהופכת מתלת שכבתית לאחידה לאחר הביוץ.
בהצלחה..
לצפיה ב-'דם'
דם
08/01/2019 | 14:20
1
פרוגסטרון 3.6
אסטריודיל 308
לצפיה ב-'אז הרופא אמר ביוץ וחמישי החזרות רב'
אז הרופא אמר ביוץ וחמישי החזרות רב
08/01/2019 | 17:28
לצפיה ב-'דקפפטיל ואוביטרל כמבייצים'
דקפפטיל ואוביטרל כמבייצים
08/01/2019 | 10:13
5
היי,
קיבלתי הנחיה מהרופא להזריק הבוקר 2 דקפפטיל ואוביטרל, לקראת השאיבה שצפויה להיות מחר אחה"צ.
הזריקה הראשונה של הדקפפטיל עברה בשלום, כנראה בשניה הזרקתי מהר, כי היה חמש בבוקר ורציתי לסיים עם הסיפור הזה, אבל איך שסיימתי להזריק היתה לי בחילה נוראית וסחרחורת. איכשהו במצב הזה הזרקתי את האוביטרל.
עכשיו, כמה שעות אחרי, הסחרחורות חלפו, ישנה בחילה קלה.
מוכר למישהי? רוצה גם לשאול, מה המטרה של הדקפפטיל בשילוב עם אוביטרל לפני שאיבה?
לצפיה ב-'קרה לי גם- בחילה וסחרחורת אחרי הזרקה'
קרה לי גם- בחילה וסחרחורת אחרי הזרקה
08/01/2019 | 11:10
1
יכול להיות שבאמת הזרקת מהר, או אולי פגעת בכלי דם, או אולי בגלל שהמזרק קר. ויכול להיות גם בגלל ההורמונים (-:  גם לי זה קורה אבל בדרך כלל עובר אחרי כמה דקות. 
אולי הבחילה היא מההורמונים באופן כללי? 
לא יודעת... 
שילוב של אוביטרל ודקפפטיל- לא מכירה. בדרך כלל זה אחד מהם. ממה שאני מבינה דקפפטיל אמור למנוע גירוי יתר ולפעמים מעדיפים להשתמש בו על פני אוביטרל.
בכל מקרה, שיהיה בהצלחה מחר. 
לצפיה ב-'תודה רבה, אין אצלי סיכוי לגירוי יתר'
תודה רבה, אין אצלי סיכוי לגירוי יתר
08/01/2019 | 11:17
לצפיה ב-'המון בהצלחה!! תשובות אין לי '
המון בהצלחה!! תשובות אין לי
08/01/2019 | 11:55
לצפיה ב-'רפואה שלמה'
רפואה שלמה
08/01/2019 | 12:09
1
הנה התשובה ששמרתי לי במועדפים:
בהצלחה גדולה
לצפיה ב-'תודה לשתיכן, מעניין הקוקטייל הזה'
תודה לשתיכן, מעניין הקוקטייל הזה
08/01/2019 | 12:18
לצפיה ב-'אחרי שאיבה'
אחרי שאיבה
07/01/2019 | 14:40
1
היי כולן,
עברתי אתמול בבוקר שאיבה.
מתי יודיעו לי כמה הפריות היו?
אני ממש במתח
לצפיה ב-'יממה אחרי יודעים תשובת'
יממה אחרי יודעים תשובת
07/01/2019 | 14:43
אם עד 16 נניח לא יודיעו לך את בהחלט יכולה להתחיל לשאול

בהצלחה
לצפיה ב-'החזרי תשלום קופת חולים'
החזרי תשלום קופת חולים
06/01/2019 | 13:25
7
שלום ,
אני ואשתי מתחילים תהליך של הפריות פעם ראשונה,
קנינו שלוש תרופות להזרקה , ואכן יש הנחה משמעותית , אך זה נראה כי מדובר על כ-1000 ש"ח תרופות לכל מחזור טיפולים .
האם יש דרך לקבל על זה החזר בדרך מסויימת ? 
לאשתי יש מאוחדת שיא הכי גבוהה , זה עדיין אמור לעלות ככה??
לצפיה ב-'טיפולי פוריות זה יקר...'
טיפולי פוריות זה יקר...
06/01/2019 | 14:52
1
אני לא יודעת להגיד לגבי מאוחדת, ואם זכרוני אינו מטעני 1000 נשמע לי הרבה ל-3 זריקות לא כולל תמיכה, אבל כמובן שזה גם תלוי בסוג הזריקות ובמינון.
אני לא מכירה דרך לקבל החזר על תרופות מעבר להנחה של הקופה.
יש הגדרה של "חולה כרוני" שבאופן לא ברור מוצמדת לחלק מהמטופלות והמשמעות שלה שהחל מתקרה רבעונית כלשהי מפסיקים לשלם. בעקרון מטופלות פוריות לא מוגדרות חולות כרוניות, אבל בכ"ז יש כאלה שיש להן את ההגדרה הזאת. היו עשרות דיונים בנושא בפורום ולא הצלחנו להבין מי מקבלת את זה ולמה אחרת לא.
העצה שאני יכולה לתת לך, שבמידה ומדובר בגונאל, כדאי לבקש מרשמים למינונים יותר קטנים ולקנות בהדרגה. למשל אם הרופאה רוצה 900, אז לבקש שתתן 2 מרשמים של 450 או שלושה של 300. בסבב הראשון שלי הזרקתי 150 למשך 6 ימים. ז"א  שיכלו להספיק לי 2 מזרקים של 600. אבל בגלל שהיה לי מזרק של 900 אז שליש ממנו הלך לפח, ואיתו הכסף (מזרק של גונאל טוב לחודש מיום הפתיחה). בכלל, אני מעדיפה לקנות רק חלק מהכמות שרשומה לי במרשמים ולהשלים במידת הצורך, כי הרבה פעמים המרשם יכיל כמות גדולה יותר ממה שצריך.
לצפיה ב-'ואם כבר בחסכון עסקינן'
ואם כבר בחסכון עסקינן
06/01/2019 | 14:57
יש קבוצות פייסבוק למסירת תרופות פוריות, אפשר לעקוב שם.
לצפיה ב-'לי יש מאוחדת שיא ואכן ההשתתפות העצמית היא רק 15%'
לי יש מאוחדת שיא ואכן ההשתתפות העצמית היא רק 15%
06/01/2019 | 16:51
אבל התרופות כל כך רבות ויקרות ששילמתי כמעט 1500 ש"ח בסבב הראשון שהיה לי החודש. הרוקחת ממש התקשרה לבקש שיבטלו לי את התיקרה תוך כדי  שהיא עשתה את החשבון!
כמו שהמליצו מעיליי אולי לא צריך לקנות את הכל בבת אחת, בסופו של דבר לא השתמשתי בכל המרשם ואני מקווה שהתרופות שלא נפתחו ישמשו אותי בחודש הבא. אבל זאת הייתה פעם ראשונה ולא חשבתי על זה בכלל.
קראתי איפהשהו שאם יש בעיית קרישיות ומקבלים מרשם גם לקלקסן אז כן נחשבים לחולים כרוניים ואז יש תקרה לתשלומים, אבל אין לי מושג אם זה נכון.

אם תגלו משהו לגבי מאוחדת, אשמח גם לדעת.

בהצלחה ושלא נזדקק להרבה טיפולים.  
לצפיה ב-'יש חוסר תמידי בזריקות קטנות במאוחדת.'
יש חוסר תמידי בזריקות קטנות במאוחדת.
07/01/2019 | 11:20
2
אני במאוחדת.
אז קודם כל יש תקרה, אינני זוכרת כמה היא אבל חודש שעבר לא הייתי צריכה לשלם על הזריקה האחרונה שקניתי כי עברתי את התקרה.

אני גרה במרכז וחודש שעבר הזרקתי גונל וזה היה פשוט סיוט אחד גדול למצוא גונל 300 ו-450. התקשרתי לכל בתי המרקחת של הקופה באזור והייתי בכמה מהם ובאחת הפעמים אפילו הייתה לי התפרצות בכי קטנה מול הרוקח המסכן מתסכול.
לכן אם מתעקשים על מינונים קטנים לבקש גם מרשם ל-300 וגם ל-450.
הבנתי שגם עם מונפור יש בעיות חוסר.

בהצלחה.
לצפיה ב-'מה גובה התיקרה?'
מה גובה התיקרה?
07/01/2019 | 11:38
לצפיה ב-'יש אפליקציה?'
יש אפליקציה?
07/01/2019 | 13:37
אני לא יודעת איך זה עובד במאוחדת, אבל לכללית יש באפליקציה אפשרות של בדיקת מלאי בבתי מרקחת - את כותבת את שם התרופה ואת האזור הג"ג ומקבלת רשימה.

לצפיה ב-'המשך'
המשך
13/01/2019 | 09:30
היי ,
לא הבנתי אכן מה גובה התקרה ?
ובנוסף לזה האם יש לי משהו לעשות כדי שאשתי תזכה בתואר " חולה כרוני " לקבלת החזרים.
בסופו של יום , האם יש משהו בשליטתי בכל הנוגע להחזרים ??
לצפיה ב-'שאלת הפרשות'
שאלת הפרשות
05/01/2019 | 11:30
18
שבת שלום! 
את ההפרשות של עד הביוץ אני מכירה היטב, קראתי בכל מקום אפשרי, ניסיתי על עצמי וכו'.
אשמח לקבל מידע מה קורה עם ההפרשות *לאחר ביוץ טבעי*.
מאז ההפלה, לפני שנה וחצי, אני שמה לב כי אחרי הביוץ ולקראת המחזור, בערך 10 ימים לפני המחזור, אני חשה תחושת רטיבות מיימית תמידית, כאשר 4-8 ימים לפני המחזור, מתווסף להן הגוון החום (והמחורבן המעיד על אי הצלחת החודש).
אשמח לשמוע מה ההפרשות האלה אומרות, הנה הן התחילו להן, ובטח גם ההכתמות החומות תיכף יתווספו להן (אני ביו"מ 17 ויוא"ב 6).

תודה! 

לצפיה ב-'תורמת מעט מניסיוני (ומחילה על התיאורים)'
תורמת מעט מניסיוני (ומחילה על התיאורים)
06/01/2019 | 11:32
17
אז הפרשות המבשרות ביוץ טבעי (ואצלי ד"א, גם כזה שמהונדס בסבב פוריות), הן ריריות וצמיגיות (מזכירות קצת ליחה/חלבון של ביצה). לפעמים שקופות/לבנות, לפעמים חומות (אבל לא דמיות).

אלה שאחרי (קרי רטיבות מימית תמידית), מבשרות אצלי על מחזור צפוי (מגיע בד"כ איזה 3 ימים אחרי שהן מופיעות) והחומות (שהן לא ריריות) - זו פשוט ההתחלה של המכשפה (הווסת).

אבל אני כן חייבת לומר לך, שלפעמים הפרשות חומות לא ריריות, הצביעו אצלי בגיבוי בדיקות דם, על ביוץ. לא על מחזור. לפעמים ביוץ מתבטא ככה. בהמשך, כשהתברר לי שאני נושאת פוליפ ברירית, הסתבר לי בדיעבד שגם הוא יכול לגרום להפרשות שכאלה, בזמנים לא קשורים.

מצרפת לך משהו שמצאתי כאן בפורום ואולי יבהיר טוב יותר:

לצפיה ב-'אוף זה מתסכל אותי ממש! '
אוף זה מתסכל אותי ממש!
06/01/2019 | 15:37
16
אני מודה לך מאוד על תשובתך, אני יו"מ 18 (!!!) וכבר לפני 3 ימים החלו ההפרשות המימיות (שקופות) והיום בצהריים גם התחילו מעט התכווצויות בבטן עדינות (בהריון הקודם, היחיד, וזה שהסתיים בהפלה, לא היו לי בכלל סימני מחזור לפני).
מניחה שעוד כמה ימים יתחילו ההכתמות החומות לצערי.
אמרו לי דיקור- עושה, שיח אברהם - עושה, דיאטה - עושה, מעקב זקיקים/ערכות ביוץ -עושה. לא בא לי להתחיל טיפולים עם הורמונים וכו'. מ-א"ס וגינלי אני סובלת, אז להתחיל עכשיו דברים יותר כבדים?!
מתוסכלת.
תודה לך פנד יקרה על התשובה שלך! מאחלת לך שהות קצרה פה
לצפיה ב-'אל תיהי מתוסכלת'
אל תיהי מתוסכלת
06/01/2019 | 16:18
15
מנסיוני הארווווווך שום דבר לא אומר כלום.
לי דווקא אין הפרשות בכלל אחרי הביוץ. לא מימיות ולא שום דבר אחר. כל גוף הוא שונה. האפליקציה שלי, אגב, אומרת שהפרשות מימיות הן סימן להריון.
אל תמהרי להספיד, במיוחד לא בשלב כזה מוקדם. בהנחה שאת מבייצת ביו"מ 14, עדיין לא הייתה השתרשות ככה שהגוף שלך אפילו לא יודע אם את בהריון או לא.
כל אחת שונה, תסמינים של אחת לא יהיו לאחרת ואי אפשר להסיק מזה כלום.

כל הריון שונה מקודמו, וזה שבהריון הקודם לא היו לך סימנים לא אומר שככה נראים אצלך הריונות.
נכון שההמתנה מחרפנת, אבל זה מה יש. אם אפשר היה לדעת בשלב כ"כ מוקדם או ע"פ תסמין כזה או אחר, לא היו עוברים עלינו כאלה ימים של מתח כל חודש. אבל אי אפשר לדעת אז אין מה לחפור בזה. כן מימי, לא מימי, כן חצ'קון, לא חצ'קון... באסה, אבל זה מה יש.

זה מעקב זקיקים ראשון שלך? אם כן, אל תמהרי להספיד... תתחילי בכמה חודשים של יחסים מתוזמנים, ובמקביל, אם עוד לא עשיתם זאת, אני ממליצה על בדיקת זרע וצילום רחם.
אם וכאשר תחליטי להתקדם לשלב הבא, אני יכולה להגיד לך שזה נראה מבעית בהתחלה, אבל כשמתרגלים לזה (ובמיוחד כשמתגברים על המחסום הרגשי) זה הופך להיות בקטנה. אף אחד לא מאיץ בך, תעשי כמה נסיונות שאת צריכה עד שתרגישי מוכנה לשלב הבא (בתקווה שלא תזדקקי). אגב, גם הזרעות לא מחייבות הורמונים. אני התחלתי בהזרעה ללא הורמונים.
לצפיה ב-'היי לך'
היי לך
06/01/2019 | 17:11
14
היי, אני מודה לך על הניסיון לעידוד - העלת לי חיוך וזה מה שחשוב

הביוץ היה ביום 11 למחזור (אני ביו"מ 18 היום ויוא"ב 7), ועכשיו מתחילים כל הסימנים שכבר הופיעו לי במחזורים הקודמים, כך שאני לא אופטימית.
בעלי יבצע בדיקת זרע בהקדם, ואני מתה מפחד מצילום רחם, אבל מבינה שזה דווקא חשוב לבצע בהקדם, שכן אם ישנה בעיה, עדיף לעלות עליה בהקדם ולא לבזבז זמן על ניסיונות "עקרים" (תרתי משמע) כל חודש בחודשו.
מה שמנחם אותי זה שכבר קרה הריון ספונטני, שהסתיים בהפלה, כך שיש סיכוי עוד שכל מה שצריך זה עוד להמשיך לנסות.
מה שכן, אני מאוד חוששת שהציטוטק מההפלה השאיר את חותמו. עד ההריון ההוא הכל היה תקין לחלוטין, ומאז ההפלה - מיגרנות במחזור (שבחיים לא היו לי), כאבי ציצי, הכתמות חומות מקדימות 5 ימים למחזור וכו'.

כל שנותר הוא לחכות...

תודה לכן,
התגובות עוזרות לי. מאוד.
תודות, אהבה ובריאות לכולן
לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
06/01/2019 | 19:28
12
הטיפולים דפקו לי את הביוץ ומביוץ ביוא"ב 14 התחלתי לבייץ ביוא"ב 9. בחודשיים האחרונים התחלתי לקחת תוסף תזונה טבעי (שורש מאקה) ותוך שבועיים הסתדר לי הביוץ (הוא תורם לאיזון הורמונלי). תשקלי לנסות.

אז אולי הפעם באמת המכשפה מתקרבת, אבל מה שכתבתי הוא כלל גם להבא - שאין כללים. להבא חבל שתתאמצי לפענח סוגי הפרשות, כי זה לא אומר הרבה.

צילום רחם זה דבר מאוד שוב. אני ניסתי שנה ושלושה חודשים עד שפניתי לרופאת פוריות. מיד נשלחתי לצילום רחם - שהעלה 2 חצוצרות חסומות. חבל לעשות טיפולים לשווא. על אחת כמה וכמה שעברת הפלה שיכולה לגרום לשאריות ולהדבקויות.

הכתמות גם לי יש 3-4 ימים לפני הוסת, הרופאה שלי לא מודאגת מזה.
לצפיה ב-'וואו'
וואו
06/01/2019 | 19:31
1
וואו. 2 חצוצרות חסומות? פתחו לך את החסימה בצילום?
מה אתם עושים כיום, IVF?
לצפיה ב-'פתחו לי צד אחד'
פתחו לי צד אחד
07/01/2019 | 07:41
הצד השני נותר חסום.
אנחנו מוגדרים כלא מוסברים, כי עם חצוצרה אחת אפשר להקלט טבעי ואנחנו לא נקלטים גם ב-IVF.
לצפיה ב-'שורש מאקה'
שורש מאקה
06/01/2019 | 19:35
9
ראיתי שיש כמה סוגים וכמה חברות - על מה את ממליצה?
האם לקחת בהתוויה מהומאופת/נטורופת?
אני לוקחת על דעת עצמי טיפות שיח אברהם. כן, אני יודעת שאסור בלי הוראה ממטפל ברפואה משלימה, אבל רציתי לתת לזה חודש ניסיון ואני לוקחת כ-30 טיפות בבוקר ביום כמומלץ לחיזוק ההורמונים.
אשמח לשמוע ממך על השורש.
חסידה גדולה של רפואה משלימה! תודה
לצפיה ב-'עונה גם'
עונה גם
06/01/2019 | 20:14
אני לקחתי משהו של femessence. קראתי מחקר על מאקה והורדת FSH ובמחקר השתמשו במאקה של החברה הזו, אז החלטתי לנסות אותם. לאורך התקופה שלקחתי דברים השתפרו, אבל גם שיניתי את התזונה ולקחתי תוספים נוספים (כולל שיח אברהם)

מה שכן - ברגע שאני עוברת להורמונים (אפילו כמה ימים לפני), אני מפסיקה עם שניהם, שלא יהיו התנגשויות. וגם כרגע אני לוקחת עשבים סיניים, אז לא לוקחת אף אחד מהם. אני מאמינה גדולה בתזונה ותוספים, אבל חסרים מחקרים על אינטראקציות עם ההורמונים שנותנים בטיפולים.

אני בניתי לעצמי מקריאה את מערך התזונה והתוספים, לקחתי מכל מקום את הדברים שנראו לי הגיוניים או שמצאתי להם תיקוף מחקרי (ועוד כמה דברים בבחינת לא יועיל לא יזיק כמו להשתדל לסיים מקלחות עם מים קרים יחסית).

לצפיה ב-'מוסיפה,'
מוסיפה,
06/01/2019 | 23:21
6
אין שום סיבה שתעשי צילום רחם רגיל, בטח אם את סובלת במיוחד מכאבים ומפחדת מההליך וכו' - אני עשיתי בשערי צדק את ההידרוסונוגרפיה (מה שרכבת הרים כתבה לך עליו), עלה לי אפס שקלים עם טופס 17 ממכבי, וזה כמעט לא כאב חוץ מהרגע שהצינורית הוכנסה מבעד לצוואר הרחם. זה אותו כאב שהיה לי גם בהזרעה, בדיוק באותו שלב - הוא לא נעים בכלל ונמשך בדיוק שניה אחת. יש גם את המפשק כמו ששמים בבדיקת פאפ, אבל אם נושמות ומרפות את השרירים זה לא אמור לכאוב. וזהו, חוץ מזה הבדיקה לא כאבה בכלל, אחריה היו רבע שעה כאבי מחזור, וראיתי באולטרסאונד את הנוזל עובר בכל חצוצרה, שזה היה ממש מגניב, ומרגיע.

לגבי שיח אברהם, ממש לא הייתי לוקחת על דעת עצמי בלי ליווי מקצועי כלשהו. זה מהצמחים האלה שאצל כל אחת משפיעים קצת אחרת, ושכל מינון שלו עושה אפקט אחר. הייתי אצל איזה מטפלת סינית שהתחילה איתי מ-20 טיפות, ואחרי שפתאום היה לי חודש ללא שום ביוץ היא כזה "כן, יכול להיות שהשיח אברהם פשוט כיבה לך את המערכת החודש"... הפסקתי מיד (וגם את המטפלת ההיא..).

דבר אחרון, שוב, כמו שכבר אמרו לך, "הורמונים" נשמע נורא נורא מפחיד ומבאס וגם אני התנגדתי לזה המון זמן, אבל תכלס יש דרך ארוכה והמון שלבים בדרך עד לממש IVF (שגם זה, אני מבינה יותר ככל שאני קוראת פה, לא סוף העולם בכלל), וכרגע אני בעיקר מתפעלת מכמה שזה עובד ואיזה טמבלית אני שחיכיתי עם זה כל כך הרבה זמן. אני משקיעה בטיפול בדיוק חמש דקות ביום, ומעקב זקיקים+דם 3-5 פעמים בחודש... זה ממש שטויות, קטן עלייך.
לצפיה ב-'אני באמת לא מצליחה להבין'
אני באמת לא מצליחה להבין
07/01/2019 | 08:05
5
מה שונה בבדיקה הזאת מבחינת הכאב.
אני לא חושבת שהמקרה שלך הוא דוגמא, כי לא התגלו לך חסימות.
ממה שאני מצליחה להבין, היתרונות הם זה שאין קרינה וזה שלא מכניסים יוד, שזה אולי בריא יותר לגוף.
אבל מבחינת פעולה חודרנית, מדובר באותה פעולה - ספקולום, החדרת צינורית, השפרצת נוזל. 
גם בנות שעשו צילום רחם ללא חסימות דיווחו שלא כאב להן ושכל ההפחדות הן סתם. החלק הכואב הוא הספקולום, ופתיחת החסימות - שאת זה עושים בשתי הבדיקות.
נראה לי קצת מטעה להגיד שלמי שסובלת מכאבים עדיפה הבדיקה הזאת כי היא לא כואבת. מעניין לשמוע מבנות שעשו אותה ולא היו להן חסימות.

לצפיה ב-'אז שאלתי,'
אז שאלתי,
07/01/2019 | 10:08
2
והוסבר לי שיש עוד פעולה כואבת בצילום הרגיל, שהיא תפיסת צוואר הרחם. היתה מישהי בפורום השכן שסיפרה שאצלה הוא כל הזמן השתחרר ורק נסיונות התפיסה הכאיבו לה יותר מכל שאר הבדיקה.
בבדיקת הידרו אין דבר כזה, הצינורית נכנסת, מנפחים בלון, וזהו.
אין לי מושג מה ההבדל בין הבדיקות שמביא לצורך בתפיסת צוואר הרחם באחת ולא בשנייה, אבל ממה שאני מבינה זה הגורם המכאיב העיקרי. וכן, אם יש חסימה אופן הפתיחה זהה ולכן הכאב שם אמור להיות זהה. ייתכן שאם כבר מאוד כואב מתפיסת צוואר הרחם אז הכאב בנוסף נחווה כחזק יותר...אבל אין לי מושג.
לצפיה ב-'הייתי סקרנית ובדקתי קצת באינטרנט,'
הייתי סקרנית ובדקתי קצת באינטרנט,
07/01/2019 | 11:37
מסתבר שתפיסת צוואר הרחם נעשית כדי להחדיר את הנוזל כמו שצריך, וש"אחת האפשרויות הטכנולוגיות להפחתת הכאב היא שימוש בצנתרים מיוחדים, שהשימוש בהם לא דורש תפיסתו של צוואר הרחם. צנתרים אלה כוללים בלון, שאותו מנפחים בחלל הרחם ולכן גם עלולים לאבד חלק מהמידע על תקינות של חלל הרחם."

בבדיקה שאני עברתי אכן היה ניפוח של בלון, אבל אותו "אובדן של חלק מהמידע על תקינות החלל" לא היווה בעיה אצלי אישית, מכיוון שעשיתי אולטרסאונד תלת מימדי בעבר במסגרת בירור של מחיצה (שבסוף לא היתה), כך שכבר הודגם שהרחם תקין.

לדעתי אם כאב הוא אישיו, עדיף לעשות שתי בדיקות לא כואבות במקום אחת כואבת
לצפיה ב-'המישהי הזאת היא אני '
המישהי הזאת היא אני
07/01/2019 | 12:33
אני סיפרתי את זה.
האמת שמכל הסיפורים שקראתי, כל הכאב שנשים סיפרו עליו היה מהלחץ של הנוזל בנסיון לפתוח חצוצרות חסומות, לא נתקלתי במישהי שסבלה כמוני מהתפיסה, אולי עניין של רופא לא מנוסה או משהו במבנה שלי, כפי שהוא טען (למרות שזה נראה לי חרטא כי בכל ההחזרות שעשיתי לא אמרו כלום על המבנה). 
מעניין שאל ההידרו עושים בלי תפיסה, זה באמת יתרון גדול.

לצפיה ב-'לי לא היו חסימות. אבל לצערי'
לי לא היו חסימות. אבל לצערי
07/01/2019 | 12:50
1
תפיסת צוואר הרחם שלי, נעשתה בברוטליות מאוד גדולה. וגם החומר שהוחדר, הכאיב מאוד. הספקולום עוד היה בדיחה. אבל מנגד - היו איתי בנות שלא הרימו את גג בית החולים בצעקות, מה שקצת ביעס אותי כי הייתי היחידה
לצפיה ב-'עשינו באותו בי"ח, כנראה שנפלנו על אותו מענה לא מקצועי'
עשינו באותו בי"ח, כנראה שנפלנו על אותו מענה לא מקצועי
07/01/2019 | 13:35
לצפיה ב-'האמת שאני דווקא לא בקטע של רפואה משלימה'
האמת שאני דווקא לא בקטע של רפואה משלימה
07/01/2019 | 07:49
אבל התבאסתי על המחזור שנדפק, אז החלטתי לתת צ'אנס. שיקול שלי לגמרי, ללא מעורבות של אנשי מקצוע.
בעקרון יש כל מיני צבעים של שורשים ויש צבע מסויים (שאני לא זוכרת מה הוא) שטוב במיוחד לפוריות. במוצר שאני משתמשת לא כתוב מה הצבע, אבל הוא עובד, אז לא איכפת לי...
יש קפסולות ויש אבקה. אני לוקחת את האבקה וזה ממש מגעיל, אבל אחרי שזה עבד לי אחרי שבועיים בלבד של שימוש, אני מפחדת להחליף למשהו שאולי יעבוד פחות טוב.
אני משתמשת בסוג הזה:
הספיק לי לקצת יותר מחודש של כפית ביום. אני מערבבת ביוגורט של הבוקר ואם אני לא אוכלת יוגורט אני מוסיפה את זה לנס.
התחלתי לקחת בחודש הפסקה, ובחודש שלאחר מכן עשינו החזרה על בסיס טבעי - אז לקחתי את המאקה עד יום לפני שהתחלתי עם ההורמונים. אני לא מתכוונת לקחת אותה בזמן סבב הורמונלי כי היא מסדרת את ההורמונים, אבל ההורמונים שאני לוקחת אמורים "לבלגן" את הגוף כדי שזה יתאים לצרכים שלנו, אז אני לא רוצה שתיהיה התנגשות.
לצפיה ב-'לגבי צילום רחם'
לגבי צילום רחם
06/01/2019 | 20:19
אני גם מאד חששתי, בייחוד שהוא היה אמור להיות באותו סבב כמו הזרעה וחששתי שיישאר יוד רדיואקטיבי. נתקלתי באפשרות של sono-hsg :
שאלתי את הרופא אם הוא מוכן לתת לי הפניה לזה, הוא הסכים ואז לקחתי טופס 17 לעשות בשערי צדק. הבדיקה גם הייתה לא נעימה (בעיקר בגלל מבנה הרחם שלי כנראה), אבל לא מעורבת בזה קרינה ולא מעורב חומר ניגוד רדיואקטיבי, אז העדפתי.
מה שכן - ממה שראיתי הדעות חלוקות לגבי היעילות של זה לעומת היעילות של צילום רחם רגיל (כנראה שלכל אחד מהם יש יתרונות עבור דברים מסויימים)
לצפיה ב-'תחילת הפריות'
תחילת הפריות
06/01/2019 | 13:27
3
היי ,
אני ואשתי מתחילים ממש בימים הקרובים מחזור ראשון של הפריה.
רציתי קצת לשמוע על דברים כמו :
איך אפשר לעבור את התקופה הקרובה בסבבה?
איך אני אמור לתפקד בשביל אשתי ? חח
יש דברים לעשות שמעלים את ההסתברויות , דברים מהתחום המשלים ?
או כל עצה כזאת או אחרת , אשמח
תודה
לצפיה ב-'בהצלחה!'
בהצלחה!
06/01/2019 | 14:44
אהבתי שאתה שואל איך אתה אמור לתפקד בשבילה :)
עצם זה שאתה כותב בפורום מראה על המעורבות שלך - כל הכבוד!
בעקרון זה תלוי בכל אחת והאופי שלה... לי מעורבות זה מאוד חשוב, שידע מתי הבדיקות שלי, שיבין קצת במונחים הכלליים... אין לי אנרגיות להסביר לו, במיוחד כשאני צריכה לחזור על זה כל פעם מחדש. תקרא קצת בגוגל.
אם הדרך חלילה תתארך, תנסה ללמוד על כיוונים אחרים, על איזה רופא מומלץ לחוות דעת שניה.
אם היא צריכה תמיכה פיזית או נפשית בזריקות - תתן לה. אני לא נותנת לבעלי להזריק לי (לא שהוא מסוגל...) אבל יש כאלה שכן רוצות שהבעל יזריק להן. בעלי נוכח בהזרקות והוא נושא כלי - מביא את מיכל המחטים, מכין לי את הזריקות...
אם תחוו שליליים, תראה מה עושה לה טוב מההכרות שלך איתה. אולי תראו סדרה מצחיקה, אולי תצאו להליכה או לאכול בחוץ, ואולי היא בכלל תרצה להתמודד לבד.

לצערנו, אין הרבה דברים שאפשר לעשות כדי להגביר סיכויים. רפואה משלימה - יש שיגידו שעזר, יש שיגידו שלא, ויש שיגידו שלא עזר לטיפולים אבל כן עזר לשמור על שפיות ולהיות רגועים יותר. 
יש תוספי תזונה שאפשר לקחת כדי להעלות את איכות הביציות ויש רופאים שבכלל ממליצים על תוספי תזונה לכל המטופלות. 

לצפיה ב-'איזה חמוד אתה'
איזה חמוד אתה
06/01/2019 | 16:14
מאחלת לכם שהתקופה תהיה קצרה ותעבור בטבעיות בסבבה. אם חלילה לא, הייתי מציעה שתהפוך את עצמך למש"ק חוויה ותרבות. תקפיד על דייט שבועי איתה, רק שניכם, בכל פעם במקום אחר. רצוי לצאת מחוץ לעיר כדי לשנות אווירה. תביא לה פרחים מדי פעם ותשתדל לקחת יותר מטלות בבית, כי טיפולים גוזלים מהאישה המון אנרגיה (מנהלות, בתי מרקחת, בדיקות וגם ההורמונים שמעייפים). אפשר גם לדרבן אותה להתעמל יחד. זה שומר על שפיות ועל משקל (שחשוב שלא יעלה בזמן טיפולים). בעלי היה עוזר לי עם ההזרקות, עד שהרגשתי נוח לעשות את זה לעצמי. אתה יכול להיות איתה או להחזיק לה יד, אם היא מעדיפה להזריק לבד. תחזר אחריה, ותשתדל להשכיל בעצמך לגבי התהליך, מכל המידע שיש בנט (מתסכל אישה שהגבר מצפה ממנה שתשלוט בכל החומר, ואז גם תעביר לו אותו. יש לה די על ראשה). הכי חשוב - אל תתייחס לזה כמובן מאליו. חשוב לשמור על שגרה, אבל גם לפקוח עין ולהיות קשוב על מה שעובר עליה.

ולגבי העלאת הסתברויות: לא יודעת מאיזה רקע של אי פוריות אתם, אבל בכל דבר שאתם מבקשים לנסות, תתייעצו עם הרופא. יש תרופות טבעיות שמשבשות ערכים במהלך סבב ולכן חשוב שיתירו לכם כל טיפול משלים שאתם רוצים לעשות, כדי שלא ייהרסו לכם סבבים שקשה להתחיל מחדש. בהצלחה ובידיים מלאות בע"ה, במהרה.
לצפיה ב-'איזה הודעה חמודה!'
איזה הודעה חמודה!
07/01/2019 | 01:39
האמת שזה עצוב שזה כל כך נדיר שגבר כותב כאן בפורום.

לא כתבת על איזה רקע אתם מטופלים. אני הייתי מטופלת על רקע בעיית זרע של בעלי. באיזשהו שלב, אחרי כמה כשלונות וכמה ריבים בהם הוא לא הבין מה אני רוצה ממנו, הוא החליט להתנזר מאלכוהול ועישון, להתחיל לעשות ספורט ולהתחיל לקחת תוספי תזונה. לא יודעת אם זה עזר לזרע, אבל לי זה מאד עזר להרגיש שהוא איתי בתהליך. 
לצפיה ב-'המלצה על רופא פיריון'
המלצה על רופא פיריון
06/01/2019 | 16:01
שלום בנות יקרות
לאחר תקופה ארוכה עם וייסמן רוצה ללכת לרופא אחר (מסיבות אישיות)
לאחר המון כישלונות, פונים לתרומת ביציות
קיבלתי רשימת רופאים ממכבי באזור שלי
רב הון אמיר
שכטר מורי
ברקוביץ אריה
גולד ערן
אורון שרית
וגמן ישראל
אלמוג רונית
את מי מיהם לבחור?
תודה רבה!!!
לצפיה ב-'מתחילה לאבד את זה'
מתחילה לאבד את זה
03/01/2019 | 11:48
11
אני לא מצליחה להעביר שעה בלי לחשוב אם עדין יש דופק לעובר או שאין.
לא מצליחה להעביר שעה בלי לראות "סימנים" לזה שאין דופק..
אני לא יכולה כל היום לרוץ סביב אולטרסאונדים, מצד שני, הציפייה והזמן הזה שעובר מבדיקה לבדיקה, זה גורם לי להיות משוגעת. 
מה שהכי הזוי,שזאת אחתהתקופות העמוסות שלי ( בעלי טס לחול,ואני עם הילד 24/7, ועם הכלבה..ועוד יש לי קריירה מלאה בדברים)..
ואני עסוקה ,עסוקה בלחשוב דברים שלילים
לצפיה ב-'מחבקת אותך!'
מחבקת אותך!
03/01/2019 | 11:56
מוכר לי מאוד. אני הייתי ככה עד שהתחלתי להרגיש תנועות, עד אז פשוט חייתי על הסף של אובדן השפיות. במיוחד בהתחלה ממש, מראש לא היו לי יותר מדי תופעות הריון וזה שיגע אותי. היו קצת בחילות בשבוע 7 ואז הן פתאום עברו - רצתי לעשות אולטרסאונד. כל היום הייתי ממששת לעצמי את השדיים לראות שהגודש עוד שם, יום אחד קמתי והוא נעלם - רצתי לעשות אולטרסאונד (אגב, הוא חזר ונעלם ושוב חזר ושוב נעלם עוד הרבה פעמים, אז הבנתי כבר שזה לא אומר כלום). חשבתי שאני מאבדת את זה. זה משתפר רק כשמתחילים להרגיש תנועות וחוסר הוודאות קצת פוחת.
קבלי עוד חיבוק עננננק ותחזיקי מעמד!
לצפיה ב-'זה מאוד מאוד מוכר'
זה מאוד מאוד מוכר
03/01/2019 | 13:06
2
בהריון הקודם שלי כבר שקלתי להסתובב מחוברת למוניטור... 
מה שמנחם אותי במצבים כאלו זה שבתכלס- זה לא בשליטתי ואין לי מה לעשות ולהסתובב עם התקווה שיהיה בסדר. כל מה שאפשר זה לנסות להעביר את הזמן ולהתרכז בדברים אחרים. 
תחזיקי מעמד- שולחת לך חיבוק וחיזוק. 

לצפיה ב-'ואגב- אני עם בטא שעולה ממש מעפן'
ואגב- אני עם בטא שעולה ממש מעפן
03/01/2019 | 13:09
1
וכבר לא ברור מה קורה- אם מתפתח, אם תקין או מה.
בשלב מסוים הרופא שלי אמר להפסיק לבדוק בטא ולחכות לאולטרסאונד נוסף ביום שלישי. וגם אני כל שניה בודקת אם החזה עוד נפוח, אם יש לי בחילה, אם יש דימום, ומחפשת רמז בכל דבר ודבר.
האי ווודאות הזו- זה הכי הכי הכי קשה 
לצפיה ב-'הסימנים האלה הם לא סימנים טובים'
הסימנים האלה הם לא סימנים טובים
04/01/2019 | 10:58
כאב בחזה אצל חלק חזק יותר בשבוע 5 מאשר 6-7 (בשל ההורמונים). ורק בשבוע יותר מתקדם מתחיל לכאוב שוב.
בחיחות- יש מידי פעם יום טוב גם למי שסובלת מאוד, ועדיין.. ההריון נמשך.
בהצלחה יקירה ולא לשים לב "לסימנים" הם לא באמת אומרים משהו.
לצפיה ב-'החל משבוע 10 בערך אפשר להשתמש '
החל משבוע 10 בערך אפשר להשתמש
04/01/2019 | 10:55
במד ביתי למדידת דופק עובר. עולה כ 100 שח באייבי (למכשיר עם אישור FDA). מה שכן.. לפעמים לא מוצאים דופק עם המכשיר למרות שהכל תקין, ופשוט צריך ללכת לשתות משהו וכו ולנסות אחרי 10 דק. יש נשיל שזה יחרפן אותן לא למצוא דופק ועדיף להן מראש שלא יהיה את המכשיר בבית.
לצפיה ב-'נראה לי הסימן הודאי שהכל טוב רק כשיש תינוק'
נראה לי הסימן הודאי שהכל טוב רק כשיש תינוק
04/01/2019 | 11:34
מהניסיון שלי לנסות להבין ולחזות דברים עד לשלב שמרגישים תנועות - שום דבר לא עבד.
רק מוניטור ומכשירים אלקטרוניים עשו את זה טוב.
רק כשמגיע תינוק, נראה לי אפשר להגיד שההריון הסתיים ועוברים לשלב לא פחות מעניין ודורש: לגדל אותו.
עד אז- להירגע!!!
לצפיה ב-'מבינה אותך כל כך'
מבינה אותך כל כך
06/01/2019 | 10:52
2
אני בשבוע 15 ואין יום שאני לא חיה בחרדות של - אולי פתאום אין דופק? והUS האחרון היה לפני שבוע, אולי אלך לעשות שוב? ואיך אדע שהכל תקין היום שכבר שלושה ימים לא בדקתי? 
היום שלי פשוט סובב סביב הפחד הזה... במיוחד שהבטא לא הוכפלה במדויק בהתחלה ואז בשבוע 8 היה לי דימום מטורף שהיו בטוחים שזו הפלה, בדקו והכל תקין ואז גילו המטומה גדולה וקיבלתי זריקות פרוגסטרון יומיות במשך 5 שבועות.
היום אני בשבוע 15 והכל תקין, הדימומים פסקו, ההמטומה נספגה והעוברון מתפתח מעולה ועדיין אני בחרדות קשות במשך כל דקה ודקה ביממה.
נראה לי שזה לא עובר עד הלידה...
אבל החלטתי להפסיק לרוץ לUS בכל פעם שהחרדה אוכלת אותי, זה לא עוזר ולא מועיל. 
תנסי להתעסק בדברים חיוביים, או לפחות בדברים מסיחי דעת עד כמה שניתן.
מאחלת לך הריון תקין ומשעמם ובידיים מלאות 

לצפיה ב-'לתשומת לבך Caitriona'
לתשומת לבך Caitriona
06/01/2019 | 11:55
ותודה לך kai83 שנשארת לעודד
שימשיך לך מלא ותקין בידיים מלאות:)
הדאגה אף פעם לא עוברת. גם לא אחרי הלידה.. זה מה שעושה אותנו אמהות..
לצפיה ב-'אותי עודדת מאוד'
אותי עודדת מאוד
07/01/2019 | 11:36
תודה ששיתפת. 
מאחלת לך שיעבור בבריאות, בקלות ובשמחה. ואוטוטו תתחילי להרגיש תנועות- כך שגם תהני מזה וגם הצורך באולטרסאונד יפחת משמעותית 
לצפיה ב-'הפתרון - הריון פונדקאית בחו"ל'
הפתרון - הריון פונדקאית בחו"ל
06/01/2019 | 13:48
1
אני כמובן כותבת בצחוק מריר
בהריון כמו שלנו רמת הניתוק כל כך גבוהה כך שאין לי דאגה לכלום
היינו בביקורים בדופק ובשלוש סקירות
כל השאר סרטונים או מיילים
בבחינת NO NEWS GOOD NEWS
גם כשליידי היתה מאושפזת ידענו מזה רק בדיעבד...
שקט תעשייתי שכזה...
אבל ברצינות שאין רגע נראה לי נטול דאגה וזאת מתעצמת מיום הלידה והלאה
לא כדאי יותר מדי א.סאונד
נראה לי משלב מסויים זה יכול להזיק
תהיו חזקות

לצפיה ב-'צילה איזה כיף לקרוא! איפה עשיתן פונדקאות?'
צילה איזה כיף לקרוא! איפה עשיתן פונדקאות?
09/01/2019 | 11:59
לצפיה ב-'יחסי מין לפני שאיבה '
יחסי מין לפני שאיבה
05/01/2019 | 10:29
2
 היי,
כמה ימים לפני שאיבה מומלץ לקיים יחסי מין כדי שהזרע יהיה במצבו האופטימלי? 
לצפיה ב-'נראה לי שיומיים'
נראה לי שיומיים
05/01/2019 | 16:45
1
משום מה אני ההנחיות לפני שאיבה אני לא זוכרת, אבל מתקופת ההזרעות אני זוכרת שאמרו להמנע יומיים.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
06/01/2019 | 11:31
לצפיה ב-'מתי אפקטיבי לקחת קלקסן?'
מתי אפקטיבי לקחת קלקסן?
02/01/2019 | 18:03
15
אתמול עברתי החזרה. הצוות אמר שהרופאה רשמה בהנחיות קלקסן בסימן שאלה. ניסו לתפוס אותה כדי לשאול אם כן או לא-ללא הצלחה. 
היום הרופאה התקשרה אלי והוחלט שאקח. אבל היום המרפאה נסגרה מוקדם, אז אוכל לאסוף את המרשם ולקנות רק מחר בערב.
בשלב הזה אהיה כבר יומיים וחצי אחרי החזרה של עובר יום 5. לא הייתה אמורה להיות כבר השתרשות בשלב הזה? יש בכלל טעם להתחיל עם הקלקסן?
לצפיה ב-'בוודאי שיש טעם'
בוודאי שיש טעם
02/01/2019 | 18:28
3
כמו כל דבר בתהליך גם עניין הקרישיות הוא לא שחור ולבן. זה שלא לקחת עד עכשיו לא אומר שאספקת הדם במהלך ההשתרשות לא הייתה תקינה. ואם את עם קלקסן אמפירי,  בכלל לא ברור בדיוק איך הוא עוזר להריון.
בהריון הספונטני שעברתי עם קלקסן,  התחלתי אותו בערך כשראו דופק כי רק אז הצלחתי לעבור לרופא מומחה להריון בסיכון שהסכים לתת לי.  
לצפיה ב-'סורי, לא הבנתי כלום, אשמח אם תסבירי שוב'
סורי, לא הבנתי כלום, אשמח אם תסבירי שוב
02/01/2019 | 18:49
2
מצד אחד את אומרת שיש טעם, מצד שני את אומרת שלא ברור איך קלקסן עוזר להריון.
גם לא הבנתי את העניין עם אספקת הדם.

אגב, עשיתי את סט הקרישיות המלא והכל תקין.
אין לי מושג אם זה קלקסן אמפירי, המרשם עדיין לא אצלי.
לצפיה ב-'אנסה לכתוב בצורה יותר ברורה את מה שניסיתי להגיד'
אנסה לכתוב בצורה יותר ברורה את מה שניסיתי להגיד
02/01/2019 | 19:12
1
מצטערת אם ההודעה הקודמת הייתה מבלבלת.

קלקסן היא תרופה שמכילה הפרין - חומר שמעכב קרישה "מדלל דם", וניתנת מתוך מחשבה שיש קשר בין ארועי קרישיות והפלות. חשבתי שאת שואלת על תזמון הקלקסן מול ההשתרשות מתוך מחשבה שאם יש בעיות קרישה אולי ההשתרשות לא תצליח בכלל מפני שאספקת הדם לעוברון שמתחפר בדופן הרחם לא נוצרה כמו שצריך. אולי לא הבנתי אותך וזה לא מה שהתכוונת. בכל מקרה - גם בלי קלקסן ההשתרשות יכולה להתרחש בהצלחה רבה. ברוב המיקרים הקרישיות פוגעת בהריון בשלב יותר מתקדם וקשורה יותר להפלות ולא לבעיה בכניסה להריון עצמו בשלבים המאד ראשוניים שלו.
עכשיו לגבי קלקסן אמפירי - זה בדיוק המצב אצלך (ולדעתי גם אצלי) אין באמת שום סימן קליני לקרישיות יתר, כל הבדיקות תקינות. בתיאוריה, אין סיבה לטפל בנו במעכבי קרישה, אבל מעשית=אמפירית, לפעמים יש מצבים שהקלקסן פשוט עוזר.
וזה מביא אותי לנקודה השניה שכתבתי, שדרך ההשפעה שלו לא ברורה לחלוטין. כי לא ברור במאה אחוז אם ההשפעה של קלקסן על הצלחת ההריון היא באופן בלעדי דרך ההשפעה שלו על מנגנוני הקרישה. לפחות כך הסביר לי הרופא שלי להריון בסיכון .
לצפיה ב-'תודה רבה על ההסבר הברור, אני לוקחת אותו לא בגלל ענייני קרישה'
תודה רבה על ההסבר הברור, אני לוקחת אותו לא בגלל ענייני קרישה
03/01/2019 | 07:34
אני לוקחת את הקלקסן בלי סיבה. אני אחרי 5 כשלונות, והרופאה שלי העלתה את זה כאופציה והשאירה את זה לשיקולי. בגלל שאני יודעת שיש בנות שנקלטות אחרי קלקסן (כולל אחת המשתתפות בפורום הזה שטופלה אצל אותה רופאה כמוני ואחרי כשלונות חוזרים לקחה קלקסן-ומיד נקלטה) אז אמרתי יאללה, bring it on.
ממה שקראתי, חוץ מעניין הקרישה שכנראה לא רלוונטי אצלי, הקלקסן גם אנטי דלקתי.
אבל מה שלא מסתדר לי, זה שבשלב הזה אני מאמינה שאני כבר אחרי ההשתרשות, כך שזה מרגיש כאילו שפספסתי את ההזדמנות לעזור להשתרשות ואולי (וסביר להניח) שכבר אין למי לעזור. נשמע לי יותר הגיוני לקחת ממועד ההחזרה, או מלפני. וממש בא לי בא להזריק שבועיים סתם...
אני ממש מתלבטת אם לקחת, או לחכות לסבב הבא ולקחת נורמלי מההתחלה. 
לצפיה ב-'יש לי מרשם אומנם על שמי'
יש לי מרשם אומנם על שמי
02/01/2019 | 19:51
2
ולא רציתי עוד לקחת. אבל אם את רוצה יכולה לקנות ולהביא לך.
לצפיה ב-'תודה רבה מותק! יש לי מרשם, אני רק צריכה לאסוף אותו'
תודה רבה מותק! יש לי מרשם, אני רק צריכה לאסוף אותו
03/01/2019 | 07:27
1
ואעשה זאת היום כי אתמול אי אפשר היה, אני רק תוהה אם יש בזה טעם.
לצפיה ב-'אני אחרי 3 הפלות ( ללא דופק)'
אני אחרי 3 הפלות ( ללא דופק)
03/01/2019 | 09:50
כל הבדיקות שלי תקינות. ובכל זאת קיבלתי קלקסן.
שלי היה אבל מרגע שיש בטא חיובית..
האם זה יעזור או לא? הזמן יגיד..
ואם לא יעזור מצבי ממש חמור...
בכל מקרה, אין לי תובנות על הקלקסן, חוצמזה שזאת זריקה מסריחה חחח סליחה
לצפיה ב-'לא מבינה בקלקסן אבל'
לא מבינה בקלקסן אבל
03/01/2019 | 23:36
7
זוכרת שגם אחותי התחילה רק אחרי שראו דופק. (ולא בגלל שעברה רופא, היתה עם אותו רופא כל הזמן).

את לא יודעת שבנסיונות הקודמים שלך לא היתה השתרשות, את רק יודעת שלא היה סימן להריון בזמן בדיקת הבטא, אז למה להניח שכבר מאוחר מדי? אולי היתה השתרשות והקלקסן איכשהו יעזור להריון להמשיך להתפתח? 

הלוואי שיצליח הפעם  

לצפיה ב-'התחלתי לקחת לא בלב שלם.'
התחלתי לקחת לא בלב שלם.
04/01/2019 | 07:35
6
במקרה שלי זה נראה לי מאוחר מדי. אבל שיהיה...

לצפיה ב-'בהצלחה'
בהצלחה
04/01/2019 | 07:48
לצפיה ב-'קלקסן זה לא איזה משהו נוראי'
קלקסן זה לא איזה משהו נוראי
04/01/2019 | 08:09
4
זה לא הורמון,זה לא כדור שעושה נזק. אומנם זאת לא זריקה נעימה , ולפעמים יש ממנה גם כחולים,זה עניין כנראה של מזל או לא יודעת מה.
אבל זה או שיעזור או שלא..
ועדיף לא לחשוב מה אם הייתי לוקחת..בהצלחה!!!!! 
לצפיה ב-'לא נוראי, אבל אני עדיין לא בעד להכניס סתם חומרים'
לא נוראי, אבל אני עדיין לא בעד להכניס סתם חומרים
04/01/2019 | 08:16
3
וקשה לי המחשבה שאני מכניסה חומרים לגוף כשיש מצב שזה אחרי חלון הזמן שהם עוזרים בו.
מעדיפה לקחת מסודר מההחזרה.
החלטתי בכל זאת לקחת בעיקר כי זה העובר הנורמלי האחרון שלי, אז להשקיע בו מה שאפשר גם אם זה סתם. לשני העוברים שנשארו כנראה שגם קלקסן מההתחלה לא יעזור ולא שום דבר אחר... (האיכות שלהם על הפנים).
לצפיה ב-'זה לא כמו ההורמונים שעובדים רק בחלון זמנים הנכון ובסדר הנכון'
זה לא כמו ההורמונים שעובדים רק בחלון זמנים הנכון ובסדר הנכון
04/01/2019 | 08:30
כאן יש השפעה כללית ומצטברת, וגם ארוע ההשתרשות הוא תהליך מתמשך.
לא שאני בעד טיפול תרופתי מיותר אבל אני חושבת שאם הקלקסן ישחק תפקיד בהריון הזה, ההזדמנות שלו להשפיע עדיין לא חלפה.
לצפיה ב-'אם הקפיאו את העוברים כנראה שיש להם סיכוי'
אם הקפיאו את העוברים כנראה שיש להם סיכוי
04/01/2019 | 08:56
1
אני בהריון עם עובר שהאמבריולוגית התלבטה אם בכלל אפשר להקפיא (אם הבנתי נכון את השיחה בין האמבריולוגיות). 

אני ממש ממש ממש מבינה את חוסר האמון שלך אחרי כמה כשלונות, אבל הלוואי שתופתעי לטובה ממש בקרוב.

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
04/01/2019 | 11:11
אמרו לי שיש ל 2 עוברים טובים ושני עוברים לא טובים.
כשהתייבשתי לקראת ההחזרה הצצתי בתיק שהיה מונח לידי, וראיתי שהשניים שנשארו קיבלו דרוג של EB. לא ראיתי שום דבר כזה באינטרנט, הכי נמוך שראיתי היה D... אז זה נשמע ממש לא טוב. אבל כן, הם שרדו בהצלחה ליום 5. נקווה שישרדו הפשרה... נקווה עוד יותר שלא יהיה בהם צורך בכלל, אבל למה שהפעם הזאת תיהיה שונה מה-5 הקודמות? אני כבר איבדתי אמונה, עושה מה שאומרים לי כמו רובוט ולא מצפה לכלום.
לצפיה ב-'מעקב זקיקים, תחילת הדרך - אשמח לייעוץ'
מעקב זקיקים, תחילת הדרך - אשמח לייעוץ
31/12/2018 | 23:18
7
שלום לכולם/ן! 
קצת רקע - בת 34, בעלת עודף משקל גבוה, לפני שנה וחצי הריון ראשון ספונטני שנגמר מהר מאוד, מאז - ללא הצלחה.
מחזור סדיר מאוד (26-28 ימים בול). בחצי שנה האחרונה משתמשים במקלוני ביוץ, חשה בביוץ ובהפרשות פוריות.
בגלל שמקלוני הביוץ תמיד מראים עליה ב-lh, אך לא מגיעים לאותו חוזק פס כמו הפס ביקורת (מצ"ב דוגמא מהחודש), הוחלט על מעקב זקיקים.
היום, יו"מ 12 למחזור, בדיקה ראשונה (מקלוני הביוץ הראו שעבר הביוץ, אך אין טוב יותר מ-א.ס ודם)- 
בבדיקה, לא נצפה דוגלאס, עובי רירית 5.3 ממ וזקיקים קטנים.
בבדיקת דם: 
אסטאדיול 518pmol/l
Lh 14.8 iu/l
פרוגסטרון 7.8 nmol/l.

הטכנאית א.ס. שאלה אותי אם אני מקבלת מחזור בכלל, כי יש לי הרבה זקיקים קטנים (חשדה בפוליציסטיות?), עניתי שכן, כמו שעון. כמו כן, אמרתי לה שייתכן ואני אחרי ביוץ, והיא ענתה שהיא לא רואה שאריות ביוץ בכלל, ושעובי הרירית דק מדי להכנס בכלל להריון. 
מבואסת מאוד הלכתי לעבודה, זורקת את מקלוני הביוץ לפח.
בצהריים התקשרה האחות ואמרה שלפי הבדיקות דם אני בכלל אחרי ביוץ (כפי שהמקלונים חזו). ביקשה שאחזור לבדיקות דם עוד 4 ימים בערך, לבדיקת הורמונים כדי שנראה מה מצבם.
יחד עם זאת, אמרה שהכל נראה לה בסדר.
מה?! רירית דקה, זקיקים קטנים, ללא שאריות ועדויות לביוץ שכנראה והתרחש אתמול (לפי המקלונים והפרשות פוריות שהיו לי).
ייתכן ואני בכלל לא מבייצת (אולי זה שחוזק הפס במקלונים לא מגיע למקסימום מעיד על חוסר ביוץ) ? ייתכן ואני פוליציסטית עם מחזור סדיר? הביוץ מגיע ביום ה-9-11 למחזור, זה מאוד מוקדם!!

לאור נתונים אלו, אשמח לשמוע מניסיונכן מה התמונה.

אל דאגה, אלך גם לרופאה, אך הדבר מדיר שינה מעיני. אני ממש אשמח לשמוע דעות מניסיון.

בתודה מראש ואמן ושנת 2019 תביא איתה הריונות ולידות לכולן! 
לצפיה ב-'אל תרגישי שמתעלמים מההודעה'
אל תרגישי שמתעלמים מההודעה
01/01/2019 | 11:00
1
אני לא עניתי בינתיים כי אני לא באמת יודעת לענות, ובטח גם אחרות מאותה סיבה
נראה לי שאין מנוס אלא לחכות לדבר עם הרופאה ולראות מה היא חושבת.
דבר אחד שכן עשוי להיות שימושי - אני מצאתי שהמקלונים האלה ממש קשים לשימוש, אלא אם אני ממש מייבשת את עצמי (הרבה יותר משרשום), הם לא עובדים, ובסוף יוצא שהם מודדים כמה שתיתי יותר מאשר אם בייצתי. אישית מצאתי שclearblue עובדים אצלי הרבה יותר טוב
לצפיה ב-'היי רכבת הרים'
היי רכבת הרים
03/01/2019 | 16:22
תודה לך על התשובה. זה נכון, המקלונים לא רגישים במיוחד, אז אני פשוט לא עושה פיפי בערך 3-4 שעות (וממעיטה בשתייה), ואצלי זה מצליח לרוב. אני ממש טובה בלהתאפק, אני גם ככה מתאפקת מלא כל יום (כי זה מגעיל אותי לעשות מחוץ לבית).

לצפיה ב-'יש לי רק דברים מרגיעים לכתוב לך '
יש לי רק דברים מרגיעים לכתוב לך
01/01/2019 | 12:44
1
בכל מה שסיפרת, הדבר היחיד שנשמע לא תקין זה הגיגיה של טכנאית האולטרסאונד, שמוטב לו הייתה מתעסקת במה שהוכשרה לעשות (וגם זה כנראה לא בצורה מיטבית). 
ועכשיו בואי נעשה קצת סדר:
1) לפי בדיקות הדם אכן היית אחרי ביוץ, מה שאומר שכבר אין משמעות לעובי הרירית, כי אחרי הביוץ המבנה שלה משתנה וכבר אין משמעות לעובי כפי שנמדד באולטרסאונד. זאת הסיבה שלא בודקים את עובי הרירית אחרי הביוץ, אלא רק לפני.
2) ביוץ שמגיע ביום 9-11 למחזור הוא לא בעייתי, אלא אם כן את שומרת נידה ואז יש בעיה טכנית עם קיום יחסים, אבל רפואית זה לא בעיה בכלל, להיפך: זה אומר שיש לך שלב לוטאלי ארוך ויפה.
3) גם בדיקות ההריון וגם בדיקות הביוץ הביתיות אינן בדיקות כמותיות, אלא איכותיות, וחוזק הפס אינו מעיד על "איכות הביוץ". פס חלש לא מרמז על חוסר ביוץ (אם לא היית מבייצת לא היית מקבלת מחזור).
4) כדי לאבחן שחלות פוליציסטיות לא מספיק לראות הרבה זקיקים קטנים, לשם כך את צריכה לעשות בדיקת פרופיל הורמונליות ביום 2-3 לוסת. ובכל מקרה, גם אם יתברר שאת פוליציסטית, כל עוד יש לך ביוץ סדיר אין לזה יותר מדי השלכות על הפוריות.
5) האחות נתנה לך הנחיה לחזור על בדיקות הדם בעוד 4 ימים כדי לראות שהפרוגסטרון עולה בצורה תקינה.
6) בחודש הבא (אם תצטרכי ) אני מציעה שתתחילי את המעקבים מוקדם יותר, לפני הביוץ, כדי שתוכלי לעקוב אחרי עובי הרירית (בשלב שבו זה רלוונטי), הזקיק המוביל ורמות ההורמונים בדם.
7) עצה מניסיון: אל תשוחחי עם טכנאיות אולטרסאונד על דברים שהן לא מבינות בהם.
לצפיה ב-'היי א מורף'
היי א מורף
03/01/2019 | 16:39
תודה לך.
אכן, אני לא מחבבת את הטכנאית הזו, יש לי טעם מר ממנה - היא זו שאמרה לי בהריון ההוא שלעובר יש דופק איטי, באופן מאוד קריר ומרוחק.
1. עובי רירית- אם העובי רירית דק אחרח ביוץ, אז בכלל אין אופציה להשתרשות בעובי כזה (5.3), לא?
2. לא שומרים נידה, ולגבי שלב לוטאלי ארוך - עד ההפלה המחזור שלי התחיל עם יום גג יומיים של הכתמות חומות מקדימות. מאחרי ההפלה, יש לי הכתמות חומות יותר זמן לפני - במחזור האחרון שלי, היו לי כבר הכתמות חומות 7 ימים מלפני המחזור (כלומר מיום 7 לערך אחרי ביוץ)! הרופאה שלי לא התרגשה מזה בכלל, מצד שני, היא רופאת נשים ולא פוריות.
4. מצ"ב פרופיל הורמונלי מיום מחזור 4. אשמח לתגובות. הרופאה שלי אמרה שהמדדים מצויינים. לפי מה שקראתמ באינטרנט - לא.
5. עשיתי היום בדיקת דם, אלו התוצאות:

אסטרדיול 610 (למה עלה יחס לבדיקה הקודמת?!)
אל הייץ 12.5
פרוגסטרון 22.7.

מה דעתך בהשוואה לבדיקה הקודמת?

כשהייתי בביהח לקחת ציטוטק אחרי סיום הדופק, עשו לי בדיקת דם והפרוגסטרון עמד על 3.7 ננוגרם למל! אבל הרופאה לא אמרה לי כלום על זה! זה לא אומר שהרמה בהריון נמוכה מדי??

ואכן, אתחיל מעקב בזמן מוקדם יותר בחודש הבא
ואבקש טכנאית אחרת פעם הבאה. היא לא עושה לי טוב...

תודה לך. תבורכי.
לצפיה ב-'מה שאמרה מורף.. ובנוסף'
מה שאמרה מורף.. ובנוסף
01/01/2019 | 13:42
כדאי לשקול לנסות להוריד את כמות הפחממות שאוכלת. בפרט אם את פולציסטית.
במידה ויש סוכרת במשפחה הייתי גם מבקשת העמסת סוכר.
לפעמים סוכר בצום תקין לגמרי אך עדיין יש בעיה, וזה יכול להשפיע על פריון. (שוב.. אומרת בהקשר של פולציסטיות, לא יודעת אם זה נכון באופן גורף ... ).
לגבי פולציסטיות ווסת סדירה- מעל ל 10% מהנשים הן פולציסטיות, רובן עם ווסת סדירה.
לצפיה ב-'רדפתי אחרייך מהפורום השכן '
רדפתי אחרייך מהפורום השכן
06/01/2019 | 15:18
1
המסר שלי אלייך הוא גם כן מרגיע, אבל מזווית אחרת. למיטב הבנתי התוצאות שלך לא אידאליות, ובהחלט יכול להיות שאת פוליציסטית עם מחזור סדיר - כמוני. אני יכולה גם לומר לך שפוליציסטיות מושפעת מאוד מחילוף חומרים, משקל, תזונה ומאזן סוכר בדם, כך שיש גם אפשרות שלא תמיד היית במצב פוליציסטי פעיל ושזה משהו שהחמיר עם השנים.
אז נכון שכל עוד יש ביוץ לכאורה הפוליציסטיות לא אמורה להשפיע, אבל ממה שאני רואה מחצי שנה של מעקבים על עצמי, זה לא לגמרי נכון, אפילו אם לא יודעים להסביר למה.
מהתרשמות כללית משתי הבדיקות דם שהבאת, יש מצב שהביוץ קרה באסטרדיול נמוך מדי (כמו אצלי) ורירית דקה מדי, ובבדיקות יו"מ 4 הפרוגסטרון מאוד גבוה וגם האסטרדיול. קיצר, נראה שיש קצת בלגאן. אה ובנוסף לזה גם מה שאת מספרת על הכתמה של שבוע לפני המחזור.
אזזזזז כן, המסר עדיין מרגיע! כי סביר מאוד שכל הבלגאן ההורמונלי הזה הוא רעשי רקע, שאפשר לפתור ממש בקלות בטיפול תרופתי, וכנראה שבמינונים נמוכים יחסית, כי לפי כל הסימנים המערכת שלך עובדת ועובדת טוב. היתה הפריה, היה הריון, יש ביוצים. אני באמת מאמינה שרופא פוריות סביר יידע לאזן אותך בלי יותר מדי בעיות! פשוט צריך לגשת ולעשות, כי לעניות דעתי המצב אצלך כן מצריך התערבות.
לצפיה ב-'אהובה! קופצת בין 2 הפורומים...'
אהובה! קופצת בין 2 הפורומים...
06/01/2019 | 16:00
גם לי זה לא נראה טוב, אבל הרופאת נשים אמרה שהכל בסדר גמור (וגם האחות).
החודש במעקב זקיקים, פספסנו את הביוץ ב-א"ס ביום אחד, אבל בייצתי. אחכה לחודש הבא לעוד מעקב זקיקים אחד, וכבר יש לי תור לרופאה שלי מיד אח"כ, לקבל הפניה לרופא פוריות...

תודה לך מקסימה מהממת! מאחלת לנו הצלחה!

לצפיה ב-'שאלה של מתחילות.'
שאלה של מתחילות.
01/01/2019 | 21:19
4
צריכה לשנע את מנת הזרע לבית החולים שבו ישאבו לי את הביציות בפעם הראשונה.

שאלה, האם המיכל כבד? שואלת כי יש לי בעיה בכתף ולא יכולה לסחוב דברים כבדים וממה שראיתי כשגלשתי ברשת זה שהמיכל כבד.

חייבת להפסיק לקרוא מאמרים מיותרים ברשת.
לצפיה ב-'כבד אבל לא מאד'
כבד אבל לא מאד
01/01/2019 | 22:32
המיכל כבד, אבל לא כבד מדי לסחוב ביד אחת. אז אם את יכולה להרים בצד הלא פגוע, אולי זה יהיה בסדר?
יש לך אפשרות ללכת לבית החולים לפני ולבדוק בעצמך אם המשקל בסדר לך? נשמע לי הכי בטוח
לצפיה ב-'קחי איתך עגלה כזאת של שוק, רק למקרה שתצטרכי'
קחי איתך עגלה כזאת של שוק, רק למקרה שתצטרכי
01/01/2019 | 22:50
2
לצפיה ב-'זה מה שחשבתי לעשות, אני אקח איתי עגלה. תודה.'
זה מה שחשבתי לעשות, אני אקח איתי עגלה. תודה.
02/01/2019 | 20:08
1
לצפיה ב-'המיכל שוקל כשלושה קילו.'
המיכל שוקל כשלושה קילו.
03/01/2019 | 13:22
לקחתי עגלה של סופר ותיק ושקית,
בסוף לקחתי אותו בשקית כי הוא ממש לא היה כבד.
לצפיה ב-'עזרתכן בפיענוח'
עזרתכן בפיענוח
31/12/2018 | 18:50
20
הקדמה בשביל ההקשר: אני גריאטרית וזה סבב הIVF הראשון. (הריונות תקינים בעברי, הפלות חוזרות בשנים האחרונות).
אני אחרי חמישה ימים של גונאל F במינון 300 יחידות.
הבוקר ניצפו שלושה זקיקים: 11, 12, 15. יתכן שהגדול הוא בעצם הציסטה 18ממ שנצפתה באותה שחלה בתחילת המחזור?
E2 - 1240
Progesterone -   0.57

עוד לא קיבלתי הנחיות מהרופא, אבל אשמח אם מישהי יכולה לפרש מה מסתתר מאחורי המספרים? האם אפשרי שבהמשך יופיעו עוד זקיקים?

המון תודה!

לצפיה ב-'לא ממש יודעת לפענח'
לא ממש יודעת לפענח
31/12/2018 | 19:01
9
אבל יכולה להעיד מהניסיון שלי - להפתעתי גיליתי שזקיקים נוספים יכולים להופיע ואף לגדול משמעותית. ממצב במהלך המעקב שחשבתי שבמקרה הטוב יהיו שני זקיקים לשאוב, בסוף עם משחקי הורמונים הרופא הצליח להגיע לשבעה.

לצפיה ב-'מעודד! התקשרה האחות ואמרה להזריק אורגלטרן וממחר מונופור'
מעודד! התקשרה האחות ואמרה להזריק אורגלטרן וממחר מונופור
31/12/2018 | 20:15
8
עם הרכב כזה יש אפשרות לעוד זקיקים להצטרף? או רק לנוכחים, לגדול?

לצפיה ב-'נדמה לי שיכולים'
נדמה לי שיכולים
31/12/2018 | 20:20
7
אני לא לגמרי בטוחה באיזה שלב בפרוטוקול הצטרפו עוד, אבל אני חושבת שגם אחרי שהתחלתי עם השילוב של מנופור ואורגלוטרן. וגם - טכנאיות האולטרסאונד הרבה פעמים לא טורחות לציין את הקטנים (אני ביקשתי במיוחד), אז יכול להיות שיש עוד קטנים שאת לא יודעת עליהם.
לצפיה ב-'תודה, זאת עצה טובה, אני אשאל.'
תודה, זאת עצה טובה, אני אשאל.
31/12/2018 | 20:24
4
מחזיקה לשתינו אצבעות לבציר טוב.
לצפיה ב-'בהחלט! (איך זה שאין אייקון של להחזיק אצבעות?)'
בהחלט! (איך זה שאין אייקון של להחזיק אצבעות?)
31/12/2018 | 20:43
3

לצפיה ב-''
31/12/2018 | 22:28
2
לצפיה ב-'תודה לא גללתי מספיק למטה '
תודה לא גללתי מספיק למטה
31/12/2018 | 23:35
לצפיה ב-'נחמד! תודה'
נחמד! תודה
01/01/2019 | 20:17
לצפיה ב-'הבוקר שוב ראו רק 3 זקיקים שגדלו ואין עוד זקיקים קטנים כלל'
הבוקר שוב ראו רק 3 זקיקים שגדלו ואין עוד זקיקים קטנים כלל
02/01/2019 | 13:21
1
אחרי יומיים הזקיק הגדול גדל מ15 ל21ממ (איך יודעים שזאת לא הציסטה שהייתה בשחלה הזאת בתחילת המחזור?)
שני הזקיקים בשחלה השניה הם עכשיו 17 ממ ו 14 ממ.
הE2 1927 והפרוגסטרון 0.86
אני מרגישה שהכל דהר מהר והגעתי לזקיקים כמעט בשלים בלי לתת מחשבה על גיוס כמה שיותר זקיקים בימים הראשונים.  
לצפיה ב-'בפעם הראשונה זה כיול'
בפעם הראשונה זה כיול
02/01/2019 | 20:42
אני גם ממש התבאסתי שהיו 13 זקיקים קטנים ואז פתאום אומרים לי שיש אחד. הרגשתי שאולי אם היו עושים יותר  מעקבים, היו תופסים את זה קודם. אבל אני גם בסבב הראשון (אצלי הקפאת עוברים לעתיד בינתיים), והבנתי שהסבב הראשון הוא סוג של ניסוי כלים. יש יחסית מעט מחקרים ולא מקיפים וכל אחת מגיבה שונה, אז נראה לי שבסבב הראשון צריכים ללמוד מה נכון לגוף שלך, ומסבב לסבב יהיה אפשר לכייל.
אני לא חושבת שזה בלי מחשבה, אלא פשוט בלי ידע של איך הגוף שלך מגיב (וגם כשיודעים זה יכול להשתנות מסבב לסבב).
לגבי הציסטה אני באמת לא יודעת, אבל כן נשמע שהוא מתנהג כמו זקיק. מחזיקה אצבעות שמתוכו (או מאחד אחיו הקטנים) תגיע הביצית שבסוף תהפוך לתינוק.

לצפיה ב-'אצלי זה השתפר.'
אצלי זה השתפר.
02/01/2019 | 20:13
2
גריאטרית, סבב ראשון של IVF ואני על מונפור,
אחרי חמישה ימים ראו שלושה זקיקים
ועכשיו, אחרי 11 ימים הרבה יותר משלושה.

בהצלחה.
לצפיה ב-'איזה יופי'
איזה יופי
02/01/2019 | 20:21
1
אצלי זה לא קרה לצערי.
היית עם מונופור בלבד לאורך כל הטיפול? בלי גונאל F ?
לצפיה ב-'רק מונפור 375.'
רק מונפור 375.
03/01/2019 | 13:21
האמת שבפעמים הקודמות הייתי רק עם גונאל והיו לי כאבים מטורפים
והחודש הועברתי למונפור ואין כמעט כאבים.
לצפיה ב-'נראה לי שזה עוד יכול להשתנות'
נראה לי שזה עוד יכול להשתנות
03/01/2019 | 21:12
6
5-6 ימים זה רק חצי מהדרך עד לשאיבה. מה הרופא אומר?
לצפיה ב-'אחרי 7 ימים של הזרקות, מחר שאיבה. נשארתי עם שלושה זקיקים'
אחרי 7 ימים של הזרקות, מחר שאיבה. נשארתי עם שלושה זקיקים
03/01/2019 | 21:59
5
סה"כ יעברו 8 ימים מהרגע שהתחלתי להזריק . אני יודעת שאני זקנה אבל איכשהו ציפיתי ליותר. בחודש רגיל אני אמורה להגיע לזקיק אחד בשל ועכשיו יבשילו בסה"כ עוד שניים.
אני מתנחמת במה שרכבת הרים אמרה , שסבב ראשון הוא רק ניסוי כלים.
עם שלושה זקיקים, בטוח שזה לא יהיה הסבב האחרון.

יכול להיות שהתחלתי עם הגונאל מאוחר מידי? האחות אמרה לחכות ליומיים של דימום כבד, אצלי זה אומר לחכות ליום 4 של הוסת , כי ביומיים הראשונים יש לי רק הכתמות. מפני שאני לרוב מרגישה שיש ביוץ ביום 14, נראה לי שהייתי צריכה להתחיל ביום 2 לפי הספירה שלי ולא לחכות לדימום. הגיוני?
לצפיה ב-'להתחיל ביום 2 לדימום זה תקין, ההכתמות לא נחשבות'
להתחיל ביום 2 לדימום זה תקין, ההכתמות לא נחשבות
04/01/2019 | 02:07
1
כדאי לעשות אולטראסאונד ובדיקת דם להורמונים ביום 2 לפני שמתחילים להזריק כדי לודא שהמערכת מאופסת.
היה לי סבב שבו התחלתי להזריק רק ביום הרביעי וגדלו בו שני זקיקים.. אבל אני פוליציסטית (גם בת 44) ועברתי לפני כן כמה שאיבות שהניבו הרבה יותר, לכן ביקשתי לבטל את השאיבה ולהתחיל מחדש ביום 2. בסבב שהתחלתי במחזור העוקב שאבו עשרים ביציות..
מכיוון שזה סבב ראשון ואי אפשר לדעת, נותר רק לקוות להפריות יפות ולקליטה מוצלחת.. שלושה ילדים משאיבה אחת זה בכלל לא מעט:)
בהצלחה גדולה!
לצפיה ב-'תודה! אני עדיין לא מצליחה לחשוב על הזקיקים כילדים פוטנציאלי '
תודה! אני עדיין לא מצליחה לחשוב על הזקיקים כילדים פוטנציאלי
04/01/2019 | 08:38
הכל כל כך טכני בשלב הזה. פעולה ותוצאה, מינונים של תרופות, ערכי הורמונים בדם, מילימטרים של רירית וגולת הכותרת - מספר הזקוקים. קשה לדמיין מה יקרה אח"כ.

את חושבת שלהזרקת מונופור מההתחלה במקום גונאל  , כמו שכתבו כאן, יש יותר סיכוי?
לצפיה ב-'בהצלחה בשאיבה'
בהצלחה בשאיבה
04/01/2019 | 07:47
2
איפה את מטופלת? אני בגילך אגב עם פרוטוקול דומה. התחלתי עם גונאל 5 ימים  במינון של 375 וביום ה 6 עברתי למנופור ואורגולטרן. סבב שלישי, בקודמים הזרקתי במשך 12 ימים אז מניחה שגם בזה
כמו שמפעם כתבה חשוב לעשות בדיקת דם ואולטרסאונד. הרופא שלי מבקש ביום השני למחזור ואז ניתן לדעת מה מצב ההורמונים ומתי להתחיל. מקווה שזה יהיה הסבב האחרון שלך ואם לא הרופא בטח יערוך שינויים במינון או בתזמון.
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה רבה! תוצאות בדיקת דם באותו יום שהתחלתי להזריק (יום 4) :'
תודה רבה! תוצאות בדיקת דם באותו יום שהתחלתי להזריק (יום 4) :
04/01/2019 | 08:00
1
הפרוגסטרון היה 0.69
E2 היה 122
בא.ס. ראו בשתי השחלות זקיקים קטנים שלא נמדדו. וציסטה 18 ממ .

חשבתי שזה די בסדר ותואם לתחילת המחזור, לא? אפשר להסיק מזה אם כדאי היה להתחיל יומיים קודם?

הפרוטוקול שלי ממש דומה 6 ימים גונאל 300 ואז הספקתי להזריק רק עוד פעמיים מנופור ואורגלוטרן.  וזהו, הזקיק הגדול כבר היה 21 ממ.
כמה זקיקים היו לך בסבבים עם  הפרוטוקול הזה?
לצפיה ב-'בסבבים הקודמים '
בסבבים הקודמים
04/01/2019 | 11:08
היו פרוטוקולים אחרים בראשון רק גונאל ובהמשך אורגלטרון. היו 16 זקיקים, כולם הופרו והוחזרו רק יום 5,אבל לא היה הריון. בסבב השני, שהיה לפני חודש, שנה לאחר השאיבה הראשונה היו 9 זקיקים, הופרו 2 וגם הם לא היו איכותיים. זה היה פרוטוקול ארוך שהתחיל עם דקפפטיל ביום 21 למחזור ונמשך עם מונופור. יש בהחלט משמעות לגיל. ב אולטרסאונד שעשיתי אתמול, בחמישי, היו 5 זקיקים ועוד קטנים. זה היה אחרי 6 ימים עם הורמונים. אני מאוד מקווה לגלות בראשון שהקטנים גדלו.
איפה את מטופלת? באיזה בית חולים?

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ג'הארה דולה - בית מפנק ללידה טבעית
ג'הארה דולה
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר
מנור מדיקל- תרומת ביצית
מנור מדיקל תרומת ביצית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה