לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2664026,640 עוקבים אודות עסקים

פורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום הינו פורום תמיכה.  הייעוץ בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי.
אנא קראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בפורום.
גלישה נעימה
המשך >>

לצפיה ב-'המלצות לדיקור סיני '
המלצות לדיקור סיני
17/06/2018 | 13:47
3
היי,
פוליציסטית בת 34 לא מקבלת בכלל מחזור
רוצה לברר לגביי דיקור סיני 
האם יש לכן המלצות ?
והאם כדאי ללכת לעשות את הטיפולים האלה בקופת חולים כללית?

תודה 
לצפיה ב-'לא יודעת לגבי הקופה'
לא יודעת לגבי הקופה
17/06/2018 | 14:44
אני ממליצה על קרן זליכה
לצפיה ב-'לא ציינת מאיזה אזור את בארץ'
לא ציינת מאיזה אזור את בארץ
17/06/2018 | 15:16
1
אביב מסינגר מקבל ברמת אביב.
לצפיה ב-'צודקת.. אני מאזור הקריות. '
צודקת.. אני מאזור הקריות.
18/06/2018 | 23:28
לצפיה ב-'מודאגת אשמח לעזרה'
מודאגת אשמח לעזרה
17/06/2018 | 12:12
3
היי לכן,
אשמח לעזרה,
אני שבוע בדיוק לאחר הזרעה,
אסטרדיול-222
פרוגסטרון- 18.4

האם הפרוגסטרון נמוך מידי?
אני מרבלת קרינון 1 בבוקר. האם בעייתי?
מודאגת..
תודה
לצפיה ב-'לדעתי זה נמוך מדי במיוחד אחרי הזרעה כשיש גופיף צהוב'
לדעתי זה נמוך מדי במיוחד אחרי הזרעה כשיש גופיף צהוב
17/06/2018 | 12:48
זו הפעם הראשונה שאת בודקת פרוגסטרון אחרי ביוץ?
כדאי להתייעץ עם הרופא
לצפיה ב-'התשובה היא במבחן התוצאה'
התשובה היא במבחן התוצאה
17/06/2018 | 13:23
1
אם את לא מתחילה לדמם לפני הזמן, הכל בסדר. 
יש שונות די גדולה בין נשים שונות ברמות הפרוגסטרון המספקות, יש כאלה שיהיו סבבה עם פרוגסטרון 10 ויש כאלה שידממו עם 50.
לצפיה ב-'תודה לכן'
תודה לכן
17/06/2018 | 13:42
אני לרוב עם שלב לוטאלי קצר ולכן חוששת...
נראה לכן שזה הרס את הסיכוי של הטיפול להצליח?
לצפיה ב-'יאוש'
יאוש
14/06/2018 | 20:29
15
הגוף שלי התחרפן אחרי החוץ רחמי וחאחיריו כימי הוא לא חוזר לעצמו מחזורים קשים רירית סרבנית ואני לא מדברת על ההצפה הרגשית שהוא מעביר אותי מתחילה להבין שאולי פשוט צריך להניח להכל להשאר עם אחת שזה המון ולשמוח במה שיש נגמר לי הכוח להלחם לבדוק לחפש מה ניתן לעשות לדבר עם הרופא לרוץ לאסותא ובסוף לקבל שלילי
לצפיה ב-'את צריכה הפסקה.'
את צריכה הפסקה.
14/06/2018 | 22:15
2
מילא השליליים, אבל אחרי חוץ רחמי ואחרי כימי, חייבים לאפס הכל מחדש. ויש לך עוד זמן. את יכולה הפסקה של 3 חודשים, להקדיש לעצמך ולבעלול ולבייבי. זה חשוב. כדי לחשב מסלול מחדש וכדי לצבור אנרגיות וגם להתעודד. ואז להחליט מה הלאה. לא ממקום של ייאוש, אלא ממקום של כח. 

לצפיה ב-'תיק תיק תק השעון מתקשק'
תיק תיק תק השעון מתקשק
14/06/2018 | 22:59
1
אין זמן עוד רגע 39....ואחר קח 40....41 וכו
לצפיה ב-'לא דיברתי על שנה. רק על חודשיים שלושה '
לא דיברתי על שנה. רק על חודשיים שלושה
15/06/2018 | 07:46
זה ייתן גם לגוף זמן להירגע. חובה לטפל בו, לא?

לפעמים זה מה שעושה את ההבדל. בין לוותר לגמרי לבין לנוח ואז להסתער שוב.
לצפיה ב-'אולי לעשות שאיבה ולא להחזיר כרגע?'
אולי לעשות שאיבה ולא להחזיר כרגע?
15/06/2018 | 08:52
11
זה ייתן לך שקט שיש לך מוקפאים שמחכים לך ואני מקווה שבזמן הזה הרירית שלך תחזור לעצמה
לצפיה ב-'יש לי מוקפאים רק שהם לא נקלטים'
יש לי מוקפאים רק שהם לא נקלטים
16/06/2018 | 10:24
10
לצפיה ב-'מה עם היסטרוסקופיה? סליחה על הבנאליות?'
מה עם היסטרוסקופיה? סליחה על הבנאליות?
16/06/2018 | 10:47
1
אפשר לעשות, כדי לראות אם יש חלילה בעיה המונעת היקלטות. אצלי מצאו פוליפ ברירית ויש בנות שאחרי שמסירים להן דברים כאלה, נקלטות. 
לצפיה ב-'היי עשיתי הכל תקין'
היי עשיתי הכל תקין
16/06/2018 | 17:00
לצפיה ב-'כמה זמן עבר מהחוץ רחמי והכימי?'
כמה זמן עבר מהחוץ רחמי והכימי?
16/06/2018 | 13:13
7
כמה זמן כבר הרירית שלך בעייתית?
עשיתם היסטרו אבחנתית כמו שפאנד מציעה?
ניסיתם החזרות על בסיס טבעי והורמונלי ואסטרופם וגינלי?
לצפיה ב-'היי'
היי
16/06/2018 | 17:02
6
ניסיתי הכל מהכל עשיתי היסטרו....ניסיתי אסטרופם עשה ייתר גרוע האם פייפל יעזור ?ניתן לעשות בהחזרת מוקפאים?
לצפיה ב-'הייתה לי תקופה שהרירית הייתה גרןעה ממש'
הייתה לי תקופה שהרירית הייתה גרןעה ממש
16/06/2018 | 18:45
5
אך בגלל שבשאיבה היא הייתה בסדר, הרופא רשם לי החזרת מוקפאים עם פרוטוקול של הזרקת גונלF לפני והזרקת מבייץ. איך היתה הרירית בסבב שאיבה?

לגבי פיפל- כן, אפשר לפני החזרת מוקפאים. יש שעגידו שצריך חודש לפני ויש שיגידו באותו חודש. לא יודעת לייעץ בעניין.
לצפיה ב-'כמה גונאל הוזרק בסבב הזה?'
כמה גונאל הוזרק בסבב הזה?
17/06/2018 | 01:22
2
לצפיה ב-'אם זוכרת נכון, אחרי שכבר היה זקיק מוביל'
אם זוכרת נכון, אחרי שכבר היה זקיק מוביל
17/06/2018 | 10:32
1
בגודל 15 בערך, הזרקתי אורגלוטרן כדי לעכב ביוץ והזרקתי גונל 150 במשך 4-5 ימים. הרירית הייתה מהממת, אבל ה e2 היה עם 5 ספרות.. ובגלל שכבר היה לי בעבר גירוי יתר אז לא חזרו על הפרוטוקול הזה שוב. (אבל כן עשינו החזרה, ממה שזוכרת הסתיים בכימי, אבל אולי מתבלבלת עם הטיפול לפניו וזה היה שלילי..).
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
17/06/2018 | 10:39
לצפיה ב-'הרופא הוא בר-חווה נכון?'
הרופא הוא בר-חווה נכון?
17/06/2018 | 09:54
1
הייתי ממליצה למתרגשת38 לקבוע אליו תור ואם צריך, לעבור אליו
לצפיה ב-'אכן בר חווה. ממליצה עליו בחום.'
אכן בר חווה. ממליצה עליו בחום.
17/06/2018 | 09:58
לצפיה ב-'מה קורה לעוברים מוקפאים לאחר 5 שנים?'
מה קורה לעוברים מוקפאים לאחר 5 שנים?
15/06/2018 | 00:25
7
שלום,

האם מישהי מכירה את הנוהל באסותא לגבי עוברים שהוקפאו 5 שנים ומעלה? האם הקפאה לשנים נוספות הנה בתשלום?

תודה לעונות!
לצפיה ב-'את אמורה לבחור'
את אמורה לבחור
15/06/2018 | 01:03
6
אם את מעוניינת להמשיך להקפיא אותם או לא לשמור אותם יותר והמשך ההקפאה הוא בתשלום. להמשך הקפאה עוד לא הגענו אז אני לא יודעת אם משלמים מראש לעוד 5 שנים או פחות. אני ממליצה להתקשר אליהם ולשאול
לצפיה ב-'למישהי יש מושג לגבי עלויות המשך השימור?'
למישהי יש מושג לגבי עלויות המשך השימור?
15/06/2018 | 23:48
5
עד שיובררו הדברים...
לצפיה ב-'יש לנו מוקפאים באלישע'
יש לנו מוקפאים באלישע
16/06/2018 | 19:36
3
שאלתי מה קורה אחרי 5 שנים ואמרו לי שלהקפיא אותם לחמש שנים נוספות עולה אלפיים ומשהו שקל + מע"מ נכון להיום.
לא זוכרת את הסכום המדוייק.
אני מניחה שזה דומה בכל היחידות.
לצפיה ב-'מאוד מודה לך. שבוע טוב.'
מאוד מודה לך. שבוע טוב.
16/06/2018 | 22:15
לצפיה ב-'אלפיים שח לשנה או לחמש שנים?'
אלפיים שח לשנה או לחמש שנים?
17/06/2018 | 08:13
1
לצפיה ב-'אני הבנתי שזה לחמש שנים'
אני הבנתי שזה לחמש שנים
17/06/2018 | 08:22
די שווה האמת..

לצפיה ב-'באסותא 771 שח'
באסותא 771 שח
19/06/2018 | 23:54
לצפיה ב-'למה לא נקלט?? '
למה לא נקלט??
16/06/2018 | 12:02
8
נכון, עברתי רק הזרעה אחת וסבב אחד שלא צלחו, אבל יש לי נחיתה וחרדה גדולה כי העוברים "יפים" (ככה אמרה לי הבחורה מהמעבדה) והיה גם מוקפא אחד זהחזיק 5 ימים,, רירית הרחם עבה ובמצב טוב, אני כבר 5 חודשים מקפידה על תזןנה בריאה, אז למה בעצם זה לא נקלט??  למה שבעתיד זה ייקלט אם הפעם זה לא נקלט כשכל התנאים קיימים?    ממש אשמח לשמוע ממי שמבינה, ממי שעברה, מאיפה צוברים תקווה חדשה כשהסיבה לא ברורה?   
לצפיה ב-'ככה זה ... לא תמיד נקלטים. מבאס, אבל הלוואי והיו מצליחים'
ככה זה ... לא תמיד נקלטים. מבאס, אבל הלוואי והיו מצליחים
16/06/2018 | 12:26
1
לפענח את העניין הזה של קליטת עוברים.
גם אישה שרוצה להיכנס להריון לא תמיד נכנסת בניסיון הראשון,
כשאין בעיות אומרים עד שנה - 12 נסיונות,
ב IVF הסטטיסטיקה היא סביב 6 נסיונות... אם אני זוכרת נכון.

בהצלחה, לא להתייאש.

לצפיה ב-'תודה '
תודה
16/06/2018 | 23:32
לצפיה ב-'הגיל הוא גם פקטור משמעותי'
הגיל הוא גם פקטור משמעותי
16/06/2018 | 12:31
1
אם את אכן בת 42, כמו שמצוין, אז יש לכך השפעה על איכות הביציות. גם אצלי עוברים באיכות טובה , לא מעט גודלו ליום 5, החזרתי רק בלסטו, גם מוקפאים יום שלוש שהופשרו וגודלו עוד יומיים , שרדו והוחזרו. זרע באיכות טובה, רירית עבה מספיק, אני עושה ספורט באופן קבוע ותמיד אוכלת בריא ובכל זאת ההחזרות לא צלחו. זה לא אומר שלא יצליח לך בעתיד, נראה לי נכון לשנות בכל החזרה משהו אחד, אולי להוסיף תמיכה, אולי להחזיר דווקא ביום 3. בהצלחה, אמן שיצליח בקרוב.
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
16/06/2018 | 23:33
לצפיה ב-'גם כשהכל אידיאלי הסטטיסטיקה מדברת על כך'
גם כשהכל אידיאלי הסטטיסטיקה מדברת על כך
16/06/2018 | 14:48
1
שנקלטים אחת ל 3 נסיונות. גם באופן טבעי אצל זוג ללא שום בעית פריון.
ב ivf התנאים פחות אידיאליים (הרבה התערבות, וגם מראש מדובר על זוג עם בעיה כזו או אחרת), הסטטיסטיקה מדברת על כך שיקח לזוג לפחות 4 החזרות ב ivf עד שיקלטו להריון תקין. ככול שגיל האישה גבוה יותר כך נדרש אפילו יותר נסיונות.
לפעמים זה שלא נקלטים ממש לא אומר שיש בעיה לא ידועה, רק אומר שצריך להמתין עד שיבוא הטיפול המנצח. לצערי לא ניתן לדעת אחרי 1-3 החזרות כושלות אם מדובר רק בסטטיסטיקה או קיימת בעיה נוספת. לכן בדכ ממליצים אחרי 3 החזרות כושלות של עוברים יפים לעשות בדיקות נוספות כמו היבטרו אבחנתית וכו.
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
16/06/2018 | 23:33
לצפיה ב-'דנה,'
דנה,
16/06/2018 | 18:22
1
הי, את לא מכירה אותי, אני גלשתי פה לפני הרבה (מאוד) שנים, ושני הילדים שלי נולדו מפה. 
אני רוצה להגיד לך שני דברים:
קודם כל, זה בסדר להתייאש. מותר. היאוש הוא טבעי ומובן ולא פוגע בסיכויי ההצלחה שלך (שני ההריונות שלי נקלטו במחזורים שהייתי הכי מיואשת וחסרת אמונה, כשביקשתי את הטפסים לאישור הטיפול הבא בזמן שבאתי לטיפול עצמו).
שנית, הכרתי במהלך השנים מאות (בחיי, אני לא מגזימה) נשים שעברו טיפולים. פה, ובהריון אחרי, וב״הורים לאחר טיפולים״ שהיה פעם. מאות נשים, שכולן עברו את מה שאת עוברת, ולכולן היו קשיים מסוגים שונים, וכולן הצליחו. אני חושבת שבכל השנים האלה, ומכל מאות הנשים שהכרתי, כולן נכנסו להריון והפכו לאמהות, חוץ מ-2. אחת אימצה שני ילדים נהדרים וזכתה להיות אמא, והשניה בחרה מסלול אחר בחיים. יבוא היום ותשבי בבית כשהילדים שלך לידך, ותעני גם את לאשה שאת לא מכירה ותבטיחי לה שגם היא תזכה להיות אמא, אפילו אם קשה וגם אם מתייאשים. בסוף זה יקרה.
לצפיה ב-'הרבה תודה על התגובה'
הרבה תודה על התגובה
16/06/2018 | 23:35
עודדת אותי ��
לצפיה ב-'התערבות בגיל 42, פרופ' מרגליות משערי צדק מישהי מכירה?'
התערבות בגיל 42, פרופ' מרגליות משערי צדק מישהי מכירה?
13/06/2018 | 15:34
43
אני בת 42, יש לי ילדים בריאים. לפני שנה חצי ילדתי בלידה שקטה בשבוע 39+3. אח"כ נכנסתי להריון פעמיים. פעם הפלה בשבוע 6 ופעם הפלה בשבוע 14. עכשיו אני חצי שנה לא מצליחה להכנס להריון. בגלל הגיל לא רציתי לחכות והתחלתי לשאול על זה. שני הרופאים שראיתי אומרים שאין טעם בהתערבות בגיל כזה. הם כנראה צודקים,...
המשך>>
אני בת 42, יש לי ילדים בריאים. לפני שנה חצי ילדתי בלידה שקטה בשבוע 39+3. אח"כ נכנסתי להריון פעמיים. פעם הפלה בשבוע 6 ופעם הפלה בשבוע 14. עכשיו אני חצי שנה לא מצליחה להכנס להריון. בגלל הגיל לא רציתי לחכות והתחלתי לשאול על זה. שני הרופאים שראיתי אומרים שאין טעם בהתערבות בגיל כזה. הם כנראה צודקים, מה שמפריע לי הוא התחושה שאני לא ככ מעניינת אותם בגלל שיש לי ילדים כבר. ייתכן שזה שיקול לגיטימי אם להמליץ על התערבות לא פשוטה (וגם ככה אני במצב פח) אבל נראה שזה כל מה שהם רואים. מרפרוף בפורום הזה אני רואה שיש כאן כמה, אמנם מעטות, שמנסות כל מיני התערבויות אחרי גיל 40. אז כנראה יש מצבים שכן עושים את זה...?? אני תוהה אם שווה להתייעץ עם רופא שלא נופל מהכיסא מזה שמישהי עם 4 ילדים שואלת אם יש מה לעשות. דיברו איתי על פרופ' מרגליות משערי צדק, מישהי יודעת עליו? חשוב לי לומר שברור לי מאוד שהם צודקים, עם הגיל אין הרבה מה לעשות. זה רק התחושה הזו שהם לא לוקחים אותי ברצינות. מבינה למה רופא פוריות חושב שזה מצחיק שבאים אליו במצב כמו שלי אבל וואללה אותי זה ממש לא מצחיק והייתי מעדיפה שיתייחסו אליי ברצינות. תודה רבה. וסליחה אם מישהי נפגעה, באמת שאין במה לקנא. 
לצפיה ב-'מחזור ואנדומטרין'
מחזור ואנדומטרין
15/06/2018 | 12:17
4
הי
האם אפשר לקבל מחזור כל עוד אני לוקחת תמיכה של אנדומטרין?
לצפיה ב-'אני לא קיבלתי מחזור עם אנדומטרין'
אני לא קיבלתי מחזור עם אנדומטרין
15/06/2018 | 13:01
2
אבל יש לא מעט בנות בפורום שכן קיבלו. על כל אחת התמיכה משפיעה אחרת ואי אפשר לדעת.. בהצלחה בבטא
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
15/06/2018 | 14:06
1
לצפיה ב-'אני כן קיבלתי מחזור'
אני כן קיבלתי מחזור
15/06/2018 | 14:34
עם אנדומטרין. חודש אחרי עברתי לאוטרוגסטן ואיתו לא קיבלתי.
כמו שנעה אמרה, כל אחת מגיבה אחרת לתמיכה.
בהצלחה
לצפיה ב-'קרה לי פעם אחת, בסבב האחרון'
קרה לי פעם אחת, בסבב האחרון
16/06/2018 | 09:13
אבל זה לא שקיבלתי לפני הזמן, הייתי בחו"ל ומשכתי את הבטא ביומיים (כשאצלי במחלקה עושים בטא 14 יום מההחזרה) ככה שהייתי כבר 17 יום מה"ביוץ". 
לצפיה ב-'שואלת לחברה עם בעיות זרע אצל הבעל'
שואלת לחברה עם בעיות זרע אצל הבעל
12/06/2018 | 21:03
5
לבעלה בעיית זרע אזוספרמיה לא חסימתית, לא נמצאו תאי זרע.
אחד הפרופסורים המפורסמים בתחום אמר להם שהם יצטרכו ניתוח מיקרו טסה, ושהסיכויים שם לא גבוהים 50 אחוז ולכן כדאי להם להכין את עצמם לתרומת זרע.

איך אפשר להגיד על 50 אחוז שזה סיכוי נמוך???????????? ולמה לדבר על תרומת זרע בבדיקה ראשונית .
לצפיה ב-'אני חושבת שאני מנחשת מי אמר את זה'
אני חושבת שאני מנחשת מי אמר את זה
13/06/2018 | 08:02
אבל בכל מקרה, לא חשוב כמה הבשורה פסקנית, הולכים לחוו"ד שנייה. ממליצה על ד"ר יגאל מדג'ר שמקבל ברמת אביב בבית הרופאים. שמעתי שגם ד"ר רענן טל מעולה. גם לבעלי המליצו על ניתוח ועוד אמרו לו ש IVF לא יפתור את הבעיה, ואמנם טרם התבשרנו אבל תמיד מוצאים לו זרעים לעבוד עמם ואפילו היה מספיק כדי להקפיא. גם העוברים תמיד יפים. נכון שכל מקרה שונה, אבל זה לא סוף פסוק. 
חוץ מזה, שגם אם המצב קשה כמו שתיארת, עדיין 50% זה משהו ששווה להשקיע בגינו בניתוח. תרומה של זרע תמיד אפשר לקחת, לא בוער.

לצפיה ב-'תראי'
תראי
13/06/2018 | 09:37
2
קודם כל אני מקווה שהם עשו חיפוש לזרעים בזרימה בברטוב או mfc או שניהם לפני שהם בחרו ללכת לניתוח.
אם אין ומיקרוטסה זה הסיכוי היחיד שלהם אז נכון 50% זה אחוז גבוה שימצאו אבל לצערי 50% זה גם אחוז גבוה שלא ימצאו.
במפגשי הצפוניות שעשינו יצא לי להכיר 3 בנות שלצערי לא מצאו אצלהן והם נאלצו להשתמש בזרע תורם. אחת מהן, חביתוש, עדיין פה לפעמים ונראה לי שהיא תשמח לייעץ לחברה שלך

נקווה שבסוף יהיה טוב
לצפיה ב-'נראה לי שמה שהרגיז אותה זה לא עצם זה שאמר'
נראה לי שמה שהרגיז אותה זה לא עצם זה שאמר
16/06/2018 | 14:56
1
ש 50% זה סיכוי נמוך, אלא שרמז שאולי כדאי לוותר על הניתוח לגמרי כי זה "רק 50%" וללכת ישר לתרומה.
להבדיל, אם חס וחלילה מישהו היה אומר לי שכדי שאביא לעולם ילד ביולוגי צריכה לעבור ניתוח שהסיכוי הצלחה שלו 50-50, אין לי ספק שהייתי מעדיפה לעבור. כנראה גם אם סיכויי הצלחה משמעותית פחות מ 50%, הייתי נותנת הזדמנות. אלא אם הניתוח מסוכן מאוד ו 50% סיכון למוות או משהו כזה חס וחלילה.
אבל כן לא מדובר על ניתוח עם סכנת חיים ממשית.
לצפיה ב-'הסטנדרט'
הסטנדרט
17/06/2018 | 23:55
ואני יודעת את זה מבנות שאני מכירה שעברו את זה הוא שאם קובעים שאיבה ביחד עם הניתוח אז להביא גם זרע תורם כדי שלא יהיה מצב שבו יישאבו ביציות ולא יהיה במה להפרות אותן.
לא מדובר בהמלצה לא לעשות את הניתוח אלא ברצון שעדיין יצא משהו מהשאיבה במצב שבו חס וחלילה לא מוצאים זרע.
לצפיה ב-'בעיית זרע'
בעיית זרע
18/06/2018 | 20:21
שלום
לי יש בעיית זרע ונתנו לי זריקות במשך שלוש שנים
להעלות את הטוסטרון וזה לא השפיע על הגוף שלי,  
והרופא שלי אמר שירד ל30%הסיכוי למצוא זרע בניתוח,
וברוך השם בניתוח מצאו זרע,
אל דאגה 
בעזרת השם יצליחו
לצפיה ב-'שאלת פרגובריס למתחילים '
שאלת פרגובריס למתחילים
14/06/2018 | 19:13
15
1. יש מה לעשות עם הנוזל של הבקבוקון הנותר במידה והשימוש הוא אבקה על שני בקבוקונים?

2. אין צורך במקרר. נכון?

3. האם התפתחות הזקיקים היא מהירה יותר ביחס לתרופות אחרות או לא בהכרח?

4. מה עוד צריכה לדעת?

ת ו ד ה
לצפיה ב-'אני שמה בצד את הבקבוקונים האלו'
אני שמה בצד את הבקבוקונים האלו
14/06/2018 | 20:22
8
בשביל הפעמים שאני מצליחה לשפוך את הממיס הזה באוויר לפני
שנכנס לאבקה את הנותרים העפתי לפח מחזור תרופות בקופת חולים.

אין צורך במקרר.

אין לי מושג... שאלה טובה...

לצפיה ב-'ומוסיפה שאלה... אפשר למחזר את המזרק והמחטים באותו יום?'
ומוסיפה שאלה... אפשר למחזר את המזרק והמחטים באותו יום?
14/06/2018 | 20:23
4
כלומר אם אני צריכה 4 בקבוקוני אבקה, 2 ממיסים, האם אפשר להשתמש
במחטים ובמזרק פעמיים? פוחדת שיגמרו לי הערכות שנתנו לי..

לצפיה ב-'אני לגמרי מיחזרתי +ויש אלכוהול חוזר'
אני לגמרי מיחזרתי +ויש אלכוהול חוזר
14/06/2018 | 21:26
1
לצפיה ב-''
15/06/2018 | 10:25
לצפיה ב-'אם את צריכה ערכת הזרקה את מוזמנת לפנות בפרטי, אשמח למסור'
אם את צריכה ערכת הזרקה את מוזמנת לפנות בפרטי, אשמח למסור
15/06/2018 | 20:55
1
לצפיה ב-'תודה '
תודה
15/06/2018 | 21:37
לצפיה ב-'גם לך היה טיפול של בקבוקון נוזל מיותר?'
גם לך היה טיפול של בקבוקון נוזל מיותר?
14/06/2018 | 22:04
2
פתאום אוחזת בסרט שלא הבנתי את ההנחיות....
לצפיה ב-'כן...'
כן...
15/06/2018 | 10:27
1
אני מזריקה 4 פרוגבריס, כל 2 בממס, נשארים 2 ממסים,
אתמול נשפך לי אחד אז נותר אחד

לצפיה ב-'ת ו ד ה'
ת ו ד ה
15/06/2018 | 13:42
לצפיה ב-'צילה אוהבת פרגובריס'
צילה אוהבת פרגובריס
14/06/2018 | 21:26
5
1. יש מה לעשות עם הנוזל של הבקבוקון הנותר במידה והשימוש הוא אבקה על שני בקבוקונים? לא בטוחה שאמור לשאר לך נוזל שלא בשימוש..שתי אבקות את יכולה להמיס עם נוזל אחד אבל למה אבקה אחת על שני ממיסים?

2. אין צורך במקרר. נכון? אכן לא.

3. האם התפתחות הזקיקים היא מהירה יותר ביחס לתרופות אחרות או לא בהכרח? לא

4. מה עוד צריכה לדעת?  לי זה הפרוטוקול המועדף

ת ו ד ה
לצפיה ב-'אמרו לי 2 אבקות עם בקבוקון אחד'
אמרו לי 2 אבקות עם בקבוקון אחד
14/06/2018 | 21:47
4
מישהי עשתה כזה שילוב?
לצפיה ב-'מהילת פרגובריס'
מהילת פרגובריס
14/06/2018 | 22:24
3
נניח אמפולה אחת -
שואבת נוזל מזריקה לאבקה שואבת בחזרה ומזריקה.
שתי אמפולות -
שואבת נוזל מזריקה לאבקה שואבת בחזרה מזריקה שוב לאבקה שואבת בחזרה ומזריקה

על כל שתי אמפולות אבקה אפשר להתשמש בנזול אחד (או שניים אבל זה פעמיים דקירה)

בהצלחה
לצפיה ב-'3 אמפולות'
3 אמפולות
15/06/2018 | 00:06
2
אני מזריקה 3 אמפולות על ממס אחד, ככה הנחו אותי בבית החולים.
לצפיה ב-'סבבה -) אז יש חיה כזו....'
סבבה -) אז יש חיה כזו....
15/06/2018 | 09:26
לצפיה ב-'אפשר עד 3 אבקות לממס אחד, 4 כבר צריך לפצל '
אפשר עד 3 אבקות לממס אחד, 4 כבר צריך לפצל
15/06/2018 | 10:24
לצפיה ב-'פרופיל הורמונלי בבקשה עזרתכן'
פרופיל הורמונלי בבקשה עזרתכן
12/06/2018 | 23:12
14
היי כולן, אשמח ממש לעזרתכן. הבעיה שלנו היא זרע. יש לי תור לבר חווה בעוד חודשיים ולכן ביצעתי בדיקות. ביצעתי פרופיל הורמונלי ביום 2 למחזור. אסטרדיול - 94, Lh -3.4 ו-fsh - 9.2. ה-fsh לא גבוה? בשאיבה אחת לפני האחרונה היו לי 7 ביציות, ואז שינינו לפרגובריס והיו 16, נוצרו הרבה הפריות עם עוברים יפים. עכשיו זה אומר שגם יש בעיה אצלי? /:

לצפיה ב-'16 ביציות זה יפה'
16 ביציות זה יפה
13/06/2018 | 14:38
אני עוד לא הגעתי לכזו כמות והFSH שלי נמוך יותר משלך אז מה זה משנה? מה שמשנה היא התגובה שלך להורמונים ואת הוכחת שיש לך תגובה יפה. בהצלחה אצל בר-חווה.
לצפיה ב-'לא גבוה, מתחת ל-10 זה תקין. '
לא גבוה, מתחת ל-10 זה תקין.
13/06/2018 | 15:13
12
לצפיה ב-'זה קצת גבוה'
זה קצת גבוה
13/06/2018 | 15:36
11
רמת FSH תקינה עד גיל 33 היא עד 7
אבל זה ממש לא קריטי כל עוד יש תגובה טובה להורמונים
לצפיה ב-'הטבלה הזו בהחלט מלחיצה'
הטבלה הזו בהחלט מלחיצה
13/06/2018 | 15:54
10
לפי הטבלה אני ברף ממש גבוה של איזור גיל 40. העניין הוא שביצעתי לפני שנתיים בהפרש ממש קצר של חודש-חודשיים, והתוצאה הייתה פעם 6 ומשהו ופעם 8 ומשהו, אז לא ברור לי בדיוק השוני...

בינתיים הרופא אמר שמבחינתו תקין, אני באמת מקווה שזה תקין. אני מרגישה כמו במירוץ נגד הזמן ואני רק בת 30 עוד מעט, זה מטריף אותי...

בכל מקרה תודה רבה על התגובות
לצפיה ב-'יש לך עוד המון זמן'
יש לך עוד המון זמן
13/06/2018 | 16:03
1
את מגיבה מעולה להורמונים ואישית הייתי מתעלמת מהבדיקה הזו.. הfsh לא באמת מנבא טוב מה יקרה בעתיד ויכול להיות שימשיך להיות לך מחזור יחסית סדיר גם עוד 20+ שנים..
לצפיה ב-'תודה נועה'
תודה נועה
13/06/2018 | 16:15
לצפיה ב-'מה שחשוב זה כמות הביציות ואיכותן'
מה שחשוב זה כמות הביציות ואיכותן
13/06/2018 | 19:32
7
7 ביציות תקינות, זה נראה לי סביב הממוצע לאישה בת 30. לעומת זאת.. 16 זה מדהים! הרבה מעל הממוצע. עם כמות כזו ממליצה מאוד לשקול מיון זרע ברטוב אם הבעיה שציינת שיש בזרע היא מרפולוגיה. הסיכוי למצוא 16 זרעים יפים שיובילו לעוברים יפים, תוך שימוש בהגדלה רגילה.. עדיף כבר לעשות מיון זרע. נכון שזה עולה יקרררר אבל אם זה יחסוך לך עוד סבב שאיבה או סבבי החזרה עם עוברים בנוניים.. כדאי בהחלט לשקול.
לצפיה ב-'תודה מתייחסת'
תודה מתייחסת
13/06/2018 | 21:56
6
תודה שהגבת, אכן מורפולוגיה 0, אבל הכמות היא של כמה מיליונים, בדעקה אחרונה מלפני כמה חודשים 28 מיליון (כולל). היה אחוז גבוה של הפריות ועוברים יפים. הרופא שלי לא מאמין בהגדלה... בהנחה שהעוברים כאלה יפים, עדיין נדרש? תוכלי לומר מה בר חווה אומר על כך?
לצפיה ב-'אם היו לכם בלסטו יפים, אולי באמת מיותר'
אם היו לכם בלסטו יפים, אולי באמת מיותר
14/06/2018 | 21:25
5
כי ברוב המקרים כשהמרפולוגיה דפוקה העובר אחרי 4 ימים מפסיק להתפתח יפה. זה לא כל המקרים, אבל לרוב.
אם דיברת על עוברים יפים ביום 3, אז זה לא אינדקטיבי מספיק.

כשהעלנו את הנושא, בר חוה אמר שהוא מאוד בעד מיון זרע במקרה שלנו. אבל.. זה לא היה נשמע שהוא היה מעלה מיוזמתו את האופציה.
לצפיה ב-'אצלנו 2 עוברים מזרע דרגה 4 יצרו הריון'
אצלנו 2 עוברים מזרע דרגה 4 יצרו הריון
14/06/2018 | 22:10
3
לצפיה ב-'זה כמעט נס , לזרע כזה יש משמעותית'
זה כמעט נס , לזרע כזה יש משמעותית
15/06/2018 | 08:43
2
יותר סיכוי שיגרום לעובר שמתפתח לא טוב, וכן מגדיל את הסיכון להפלה עד שבוע 13.
כמובן שהכל עניין של סטטיסטיקה, ויש מקרים משמחים שזה מצליח, כמו אצלך.

מה שרשמתי לגבי, זה רק שהיה הבדל משמעותי באיכות העוברים (בין עוברים שהופרו עם זרע בדרגה גבוהה לעומת זרע בדרגה נמוכה יותר). לא יודעת אם למרות זאת יכל לצאת הריון תקין גם מעובר שנראה פחות יפה. לא נתנו לעוברים "הלא יפים" הזדמנות. אסותא בררנים לגבי מה נכנס להם למקפיא.
והטרי שהוחזר אלי בזמנו, היה העובר היפה מכולם ממה שהבנתי מהמעבדה (הטכנאית לא הפסיקה להתפעל מכמה יפה הוא ובדיוק "כמו בספר"). ועדיין הוא נשאר אצלי רק עד שבוע 6
לצפיה ב-'זה לא הסתיים בנס..'
זה לא הסתיים בנס..
15/06/2018 | 08:48
1
אבל העוברים צלחו בהצלחה את שלב הבלסטו
לצפיה ב-'מצטערת מאוד לשמוע '
מצטערת מאוד לשמוע
16/06/2018 | 11:49
לצפיה ב-'תודה רבה על התגובה'
תודה רבה על התגובה
14/06/2018 | 23:16
לצפיה ב-'אומגה 3 פרוביוטיקה בר חווה'
אומגה 3 פרוביוטיקה בר חווה
14/06/2018 | 23:52
3
היי לכולן, ידוע לי מחברה שמטופלת אצל בר חווה שהוא מבקש לקחת פרוביוטיקה ואומגה 3. 
בדקתי בסופר פארם ונאמר לי שיש אומגה 3 לנשים בהריון ואומגה 3 למי שלא בהריון. ידוע לכן על איזה אומגה 3 הוא ממליץ? בנוסף, ראיתי שיש פרוביוטיקה לנשים - לכך הכוונה? תודה לכן!
לצפיה ב-'כדאי לשאול אותו'
כדאי לשאול אותו
15/06/2018 | 01:10
אבל אישית אני משתמשת באומגה 3 לנשים בהריון של nordic naturals שנמכרת בiherb. זו אחת החברות שמוכרות אומגה 3 שהאומגה שהם מוכרים נבדקה במעבדות חיצוניות, לדעתי אין לה טעם לוואי של דגים, ותכלס גם האומגה שאלטמן מייבאים לארץ היא ממה שאני זוכרת מארה"ב.
גם פרוביוטיקה לנשים אני קונה בiherb אבל של חברות אחרות
לצפיה ב-'ההמלצה שקיבלתי במרפאה שלו'
ההמלצה שקיבלתי במרפאה שלו
15/06/2018 | 02:10
1
היא של פרוביוטיקה לנשים.

לגבי אומגה 3 לא צוין, אבל קיבלתי מעין שובר הנחה למוצרי אלטמן: אומגה 3 "9 חודשים" ייעודי להריון, פרנטל "9 חודשים" כנ"ל ופרוביוטיק פמינה - אז מסיקה שזה בסדר :)

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
15/06/2018 | 07:47
לצפיה ב-'היסטרוסקופיה ניתוחית- פרו"פ גולדנברג או ד"ר גולדשמידט'
היסטרוסקופיה ניתוחית- פרו"פ גולדנברג או ד"ר גולדשמידט
14/06/2018 | 13:14
21
אז...
אני צריכ הלקבוע היסטרוסקופיה ניתוחית. כבר קבעתי אחת אצל גולדברג (שחיכיתי לה חודשיים!) ו4 ימים לפני התברכנו בבטא יפה שביטלה את ההיסטרוסקופיה. הבטא ירדה לה ובמקומה עלה הצורך שוב לקבוע היסטרו. אבל..החוויה שלי מול גולדנברג היתה קצת לא נעימה. המזכירה שלו לא נגישה. גם הוא לא. ועד שבוע לפני הניתוח לא חזרו אליי עם פרטים לגבי הכנה לניתוח, בדיקות דם וכו'.. הרגיש קצת מפעל. גולדשמידט עשה לי את ההסיטרו האבחנתית והיה מאוד נעים, נגיש וברור. אבל, הבנתי שהוא עושה את הפרוצדורה במרפאה בה הוא מקבל מטופלות, בנארא ברמת גן. הלחיץ אותי הרעיון לעבור הרדמה במקום כזה ולא בבית חולים מסודר.. מה דעתכן? מישהי התנסה אצל אחד מהם? אשמח לשמוע ממכן.
לצפיה ב-'אומרים פה מלא דברים טובים על גולדשמיט'
אומרים פה מלא דברים טובים על גולדשמיט
14/06/2018 | 13:18
13
גם לעניין אבחנתית וגם לעניין ניתוחית. אני קבעתי בתחילה אצלו, ובסופו של דבר עשיתי במדיקל, אצל ד"ר שלומי כהן איילון כי היה לו תור מוקדם יותר והעלות הייתה די דומה. מישהי כתבה פה שכששאלה, נמסר לה שבמרכז נארא אין דיפיברילטור. אבל לפי מה שהבנתי, אין כאן מישהי עם חוויות בעייתיות חלילה מהיסטרו' ניתוחית שם. 
לצפיה ב-'במוחה של חרדתית קיצונית'
במוחה של חרדתית קיצונית
14/06/2018 | 13:21
11
למרות שאין שום סיבה, התרחיש הכי גרוע יקרה. לי. דווקא לי. ולמרות שאין בזה שום הגיון אני ממש רוצה להרגיש שאני במקום בטוח. רק שתביני, אני מהאנשים המוזרים האלו שנרגעים כשהם מגיעים לבית חולים. למה? כי אם יקרה לי משהו זה המקום הכי בטוח להיות בו. משוגעת. אני יודעת.
לצפיה ב-'אישית'
אישית
14/06/2018 | 13:26
הייתי מבררת אם יש להם היום דפיברילטור (אולי זה השתנה) ואם לא אז הייתי הולכת לגולדנברג.
זה פשוט הזוי שבמרכז רפואי לא יהיה דפיברילטור כשבגן הילדים של הבן שלי יש..
לצפיה ב-'חס וחלילה.'
חס וחלילה.
14/06/2018 | 13:27
3
את לא משוגעת וזה הכי נורמלי. לא נראה לי שהייתי מרגישה שונה במקומך. אולי מדיקל וד"ר שלומי עדיפים לך? תבדקי ותחליטי. 
לצפיה ב-'שמעתי פשוט המלצות על גולדשמידט וגולדנברג כ"הכי טובים". '
שמעתי פשוט המלצות על גולדשמידט וגולדנברג כ"הכי טובים".
14/06/2018 | 13:32
2
ממש הפחידו אותי שיש להידבקויות נטייה לחזור ושבכלל יש מצב שזה קרה לי בגלל גרידה.. אז המליצו לי ללכת לטובים ביותר..אבל מי קובע? ואיך יודעים? והאמת? נמאס לי כבר לקבל החלטות. בא לי שמישהו פשוט יבוא ויגיד: "היי, זה מה שעושים עכשיו וזאת תהיה ההחלטה הנכונה" ואני אקשיב, אחייך, ואעשה. ושיעזבו אותי ואת הרחם שלי בשקט.
סליחה. יום עם תסכול.
לצפיה ב-'פשוט תחליטי, מה יותר מפחיד לך. '
פשוט תחליטי, מה יותר מפחיד לך.
14/06/2018 | 14:03
1
לעשות במרכז רפואי עם גולדשמיט, או שתהיי רגועה יותר בבית חולים. וגולדשמיט תותח, זה נכון. אבל ד"ר כהן איילון גם כן והוא עושה גם במדיקל וגם בנארא. תעשי חיפוש פה בפורום ותראי בעצמך, כמה המלצות. 
לצפיה ב-'תודה, אני באמת אברר פה. הדעות פה באמת יותר מרגיעות'
תודה, אני באמת אברר פה. הדעות פה באמת יותר מרגיעות
14/06/2018 | 18:34
לפעמים, דווקא כי אתן מדברות מנסיון.
לצפיה ב-'ד"ר שלומי כהן מעולה!!!'
ד"ר שלומי כהן מעולה!!!
14/06/2018 | 14:02
2
עשיתי אצלו אבחנתית לפני שבועיים. היה קליל ורגוע.
אם הוא מבצע במדיקל - זה מעולה. לכי על זה.

ו.. הוא ממש חמוד, מקסים וחתיך 
לצפיה ב-'אכן חתיך וחמוד '
אכן חתיך וחמוד
14/06/2018 | 14:05
1
וצחק נורא לפני האבחנתית, כשסיפרתי לו שיש כאן שמועות שמלאכים נישקו את ידיו.

אחרי הניתוחית שעשה לי הצטערתי שאני נשואה. וגם בעלי (נדלק עליו אפילו יותר ממני. מפחיד ). 
לצפיה ב-'וואו עכשיו אני סקרנית!'
וואו עכשיו אני סקרנית!
14/06/2018 | 18:35
לצפיה ב-'עונה כמי שמזדהה עם המחשבה שכל מה שיכול להשתבש אכן ישתבש'
עונה כמי שמזדהה עם המחשבה שכל מה שיכול להשתבש אכן ישתבש
14/06/2018 | 14:59
2
מרוב שאני חרדתית, בהרדמות האחרונות בזמן שהייתי על השולחן, ביקשתי מהמרדים ומהרופא המנתח שישמרו עליי.

עברתי 6 הפלות בתוך 5.5 שנים, 3 מתוכן (שלישית, רביעית וחמישית) עם שאריות.
בעברי 5 גרידות ו-3 היסטרו ניתוחיות, האחרונה אצל גולדשמיט.
חצי שנה אחרי ההפלה השישית, דר' גולדשמיט איבחן הידבקויות ועברתי אצלו בנארא היסטרו ניתוחית להפרדתן.

מעבר למיומנות והמקצועיות של דר' גולדשמיט, הרגשתי שההרדמה היתה הכי מוצלחת מכל 12 ההרדמות שעברתי בשנים האחרונות בגין גרידות, היסטרו ניתוחיות ושאיבת ביציות.
בהרדמה בנארא התעוררתי ממש מהר, לא היתה לי בחילה, הייתי צלולה מיד (בשאר ההרדמות הרגשתי מסוממת למשך 12 שעות לפחות) ובאופן כללי הרגשתי שהמרדים היה ממש מקצועי.

אני חצי שנה אחרי ההפרדה וההידבקויות לא חזרו.
בלי קשר לרופא שתבחרי ולמקום שבו תעברי את הפרוצדורה, מאחלת לך שהחששות שלך הן מהפרוצדורה עצמה והן מהידבקויות חוזרות יתבדו.
לצפיה ב-'תודה על השיתוף!'
תודה על השיתוף!
14/06/2018 | 18:37
1
אצל גולדשמידט החדר שבו הוא מקיים את האבחנתית הוא גם החדר של הניתוחית? היה מרדים נוכח? אני יודעת שהוא מקצועי ועל זה אין לי ספק (עשיתי את האבחנתית אצלו והוא היה נפלא) אני פשוט חוששת מההליך. אני גם אחרי 2 גרידות והחוויה של להירדם על מיטה בלי חלק תחתון כשיש כל מיני אנשי צוות סביבך היא אף פעם לא חוויה שאצליח להתרגל אליה.
לצפיה ב-'אם אני לא טועה, חדרי הניתוח נמצאים בקומה 3'
אם אני לא טועה, חדרי הניתוח נמצאים בקומה 3
14/06/2018 | 22:49
לדעתי גולדשמיט עושה ניתוחיות עד 18:00, כך שמי שמשתחררת לפני כן, מקבלת את מכתב השחרור בקומה 3.
אני השתחררתי בערך ב19:00, אז ירדתי למשרד בקומה 2, נכנסתי אליו ל-2 דקות וזהו.

לפני הניתוחית, המרדים הגיע לשיחה קצרה איתי בחדר שבו החלפתי בגדים.
הפתעתי אותו עם הבקשה/דרישה שלי לתת לי זופרן בזמן ההרדמה ולפתוח לי וריד בגב כף היד (הכי נוח לי, למרות שהרופאים טוענים שזה יותר כואב).
כאמור, הוא לגמרי זרם עם הרצונות שלי ומבחינתי הוא עשה עבודה מעולה.
לצפיה ב-'ניתוחית טעות כתב '
ניתוחית טעות כתב
14/06/2018 | 15:15
לצפיה ב-'אני עברתי ניתוכית אצל גולדשמיט בנארא'
אני עברתי ניתוכית אצל גולדשמיט בנארא
14/06/2018 | 15:13
2
הוא עדין ומקצועי והאמת מוזר לגבי חוסר הנגישות, קבעתי את התור מהיום למחר והמזכירה שלו כל הזמן היתה בקשר טלפוני איתי. יש לך את הנייד שלה?
לצפיה ב-'היא רשמה שגולדנברג לא היה נגיש'
היא רשמה שגולדנברג לא היה נגיש
14/06/2018 | 15:59
לצפיה ב-'גולדשמידט היה ממש נגיש, גולדנברג היה הלא נגיש'
גולדשמידט היה ממש נגיש, גולדנברג היה הלא נגיש
14/06/2018 | 18:38
לצפיה ב-'ממליצה על גולדשמידט, אני בדרך לעשירי חינם אצלו '
ממליצה על גולדשמידט, אני בדרך לעשירי חינם אצלו
14/06/2018 | 15:24
2
לי יש נטיה להידבקויות לצערי, ועברתי סה"כ אצל גולדשמידט 4 אבחנתיות ושתי ניתוחיות.
עשיתי אותן בנארא. הכל היה נראה לי שם מקצועי. היה לי שם את השיחה הכי מעמיקה שהיתה לי עם רופא מרדים עד היום (ועברתי המון הרדמות בחיי, רובן בבתי חולים). התנאים מצויינים. מודה - לא בדקתי אם יש להם דפיברילטור. אבל אם יהיו לי שוב הידבקויות, אין לי ספק למי אני הולכת. ידי זהב, יחס אנושי, סופר מקצועי, וזמין.
לצפיה ב-'אוקיי, אתן כבר ממש מרגיעות, כנראה שפשוט אתקשר לברר'
אוקיי, אתן כבר ממש מרגיעות, כנראה שפשוט אתקשר לברר
14/06/2018 | 18:39
מה הם עושים במצב חירום ואם יש דפיברילטור.
לצפיה ב-''
17/06/2018 | 15:26
מצטרפת להמלצה.
לצפיה ב-'החוויה של מנרא מצויינת כולל המרדים שהיה מעולה'
החוויה של מנרא מצויינת כולל המרדים שהיה מעולה
14/06/2018 | 18:36
לצפיה ב-'החזרה ותחושת ריקנות...'
החזרה ותחושת ריקנות...
12/06/2018 | 18:20
6
הי בנות
ביום חמישי האחרון 7.6 ביצעתי החזרה של שני עוברים קפואים. הרופא ממש אופטימי אבל אני לא מפסיקה לחשוב ולהרגיש שאין סיכוי שזה יצליח...
אני מרגישה "ריקנות" בבטן... אני יודעת שזה נשמע מטופש...
היום 12.6 עשיתי בדיקת הריון ביתית שכמובן הייתה שלילי... האם זה מוקדם מידי?

ההמתנה והמתח יותר קשים מכל זריקה או שאיבה.
סליחה אם חפרתי.
לצפיה ב-'מוכר'
מוכר
12/06/2018 | 18:33
לא חפרת
זה המקום לפרוק
כל מה שאת מתארת מוכר לחלוטין
את עושה טעויות של מתחילות (:
בדיקת הריון 5 ימים אחרי זה מתכון לדיכאון.
עניין הריקנות מוכר. היה שיא :הזרקות שאיבות החזרות ועכשיו את אחרי אז יש תחושת ריק.
תמלאי את הריק.
במה שתבחרי.
מאחלת לך בטא חיובית והצלחה
לצפיה ב-'נובמבר המותק תיארה בדיוק מה שאני מרגישה אחרי'
נובמבר המותק תיארה בדיוק מה שאני מרגישה אחרי
13/06/2018 | 08:08
1
כי עד ההחזרה, יש תחושה של עשייה. ועשייה, נותנת תקווה. וכשאין יותר עשייה והתעסקות סביב הנושא, יש גם יותר מחשבות ויותר חוסר אונים. כי עכשיו, זה כביכול לא בידיים שלנו יותר (למרות שגם קודם, זה לא ממש היה בידיים שלנו, הגם שהרגיש כך).

אכן בדקת מוקדם מדי חמודתי. אבל מובן בהחלט למה. וזה בדיוק המקום לחפור, בכל פעם שקשה לך. לפעמים עוזר רק לפרוק. תשדלי להיות עסוקה. פרויקטים בבית, שופינג, ספורט מתון (לא כי אסור יותר מזה, כי פשוט באות מחשבות ותהיות אם התאמצת יותר מדי אחרי). זה קצת עוזר. 

לצפיה ב-'Pand76 '
Pand76
13/06/2018 | 19:47
לצפיה ב-'מטופש? אז כולנו מטופשות... את לא היחידה '
מטופש? אז כולנו מטופשות... את לא היחידה
13/06/2018 | 08:12
לצפיה ב-'בדיקה ביתית ...'
בדיקה ביתית ...
13/06/2018 | 21:10
1
גם אני מאלו שהתפתו לבדוק...
גם יום לפני הבטא בהחזרת מוקפאים הבדיקה יצאה שלילית...
בבדיקת הבטא - חיובית ! ובינתיים ממשיכה לעלות.... :)
לצפיה ב-'תודה, עודדתן אותי קצת'
תודה, עודדתן אותי קצת
14/06/2018 | 22:34
מקווה לטוב. 
לצפיה ב-'פרוטוקול חדש'
פרוטוקול חדש
14/06/2018 | 19:57
1
מתחילים סבב שני שבע״ה יהיה האחרון לתקופה הזו :)
שאלה קטנה,
הרופא נתן לי מרשמים לאוטרוגסטן ואסטרופם.
נאמר לי להתחיל לקחת מיום קבלת הוסת.
יש לנו עובר מוקפא אחד בן 3 ימים ולכן צריכה לקחת את זה במשך 3 ימים.
מה סיכויי ההצלחה של עובר מופקא? ועוד שאלה, מה התמיכה הזו אמורה לעשות בדיוק?
תודה רבה לכל המופלאות פה! בהחלט לא יודעת מה הייתי עושה בלעדייכן(למרות שאני לא מגיבה פה הרבה אבל קוראת את הכל!)
לצפיה ב-'כדאי שתבקשי מהרופא שיסביר לך את הפרוטוקול'
כדאי שתבקשי מהרופא שיסביר לך את הפרוטוקול
14/06/2018 | 20:51
כנראה שהוא עושה לך החזרה על בסיס הורמונלי מה שאומר שאת תיקחי רק אסטרופם כל יום עד שהרירית תהיה עבה ואז הוא יגיד לך מתי לקחת אסטרופם ואוטרוגסטן ביחד ואז 3 ימים אחרי שתתחילי עם האוטרוגסטן תהיה ההחזרה. את תמשיכי עם האסטרופם והאוטרוגסטן עד הבטא ואם הבטא תהיה חיובית אז כנראה שתמשיכי איתה עד הדופק. הפרוטוקול הזה הוא ממש לא רק ל3 ימים.
לצפיה ב-'כמה כואבת פרגובריס?'
כמה כואבת פרגובריס?
13/06/2018 | 10:23
13
מתחילה היום פעם ראשונה עם פרגובריס. מזריקה 3 אמפולות על ממס אחד. 

כמה כואבת הזריקה על הסקאלה בין גונאל לקלקסן? 
לצפיה ב-'לא מכירה קלקסן'
לא מכירה קלקסן
13/06/2018 | 10:31
אבל בעיניי הרבה יותר מגונאל.
יש לי סף כאב גבוה ואני מזריקה את הזריקה הזאת עם הפסקות כי קשה לי עם הכאב (מזריקה טיפה חומר, מחכה כמה שניות שהכאב ידעך, מזריקה עוד טיפה וכך הלאה). 
לא יודעת אם המינון משנה, אבל אני הזרקתי אמפולה 1 לממס 1.

מה שכן, להרבה בנות זה נותן תגובה מעולה ואז זה לגמרי שווה את זה. (גם התגובה שלי הייתה יפה, אבל לא שונה בהרבה מהתגובה לגונאל) 
לצפיה ב-'מכירה רק פרגובריס. פעם ראשונה היה בכלל לא כואב.'
מכירה רק פרגובריס. פעם ראשונה היה בכלל לא כואב.
13/06/2018 | 11:01
פעמים אחרות פעם יתר פעם פחות. אולי תלוי במי שמבצע זריקה (לא מזריקה לעצמי). אני כל פעם עשיתי בסניף שונה של קופת חולים אצל אחיות שונות (תלוי מה היה פתוח באותו ערב).
לצפיה ב-'ממש לא הקלקסן הארור! כמו כל זריקה אחרת'
ממש לא הקלקסן הארור! כמו כל זריקה אחרת
13/06/2018 | 11:10
4
קלקסן הוא סיוט. קיבלתי בניתוחים אחרים.
בקיסרי חתמתי ויתור.
לצפיה ב-'לגמרי רויאל קלקסן ארור טיפ להזרקת פרגובריס אחרי עירבוב לשאוב'
לגמרי רויאל קלקסן ארור טיפ להזרקת פרגובריס אחרי עירבוב לשאוב
13/06/2018 | 12:22
1
בס"ד
במזרק דק של מנופור מולטידוז עם מחט מובנית ואז לא כואב בכלל
ב"הצלחה
לצפיה ב-'טיפ מעניין! מה ההבדל'
טיפ מעניין! מה ההבדל
13/06/2018 | 19:39
בין המחטים?
לצפיה ב-'לצערי מורגלת היטב בקלקסן'
לצערי מורגלת היטב בקלקסן
13/06/2018 | 12:25
1
הזרקתי אותו במצטבר למעלה משנה. אם זה פחות כואב מקלקסן, הכל טוב
לצפיה ב-'הרבה הרבה פחות ובלי שום השוואה'
הרבה הרבה פחות ובלי שום השוואה
13/06/2018 | 12:30
קלקסן הוזרק לי לפני 11 שנה בניתוח לקיצור קיבה ולפני 5 ו 4 שנים בניתוחים פלסטיים.
כואב ממש ואני זוכרת עד היום כמה.
הזרקתי 3 אמפולות פרגובריס לפני שנתיים וממש לא זוכרת. זאת אומרת שזה ממש לא טראומטי.

לצפיה ב-'מה אמור לכאוב? החומר או המחט של הערכה?'
מה אמור לכאוב? החומר או המחט של הערכה?
13/06/2018 | 19:34
לצפיה ב-'תקפידי להזריק עם הערכה, אחרת יותר כואב'
תקפידי להזריק עם הערכה, אחרת יותר כואב
13/06/2018 | 19:55
3
אפשר לקרר לפני,
למרוח ארניקה אחרי,

בהצלחה
לצפיה ב-'יש לפרוגבריס ערכת הזרקה של מזרקים ומחטים בשני גדלים'
יש לפרוגבריס ערכת הזרקה של מזרקים ומחטים בשני גדלים
13/06/2018 | 20:01
2
מניסיון - המחטים שקיבלתי בקופת חולים הכאיבו לי הרבה יותר,
וגם היה הרבה יותר קשה לערבב איתם את המדלל והאבקה.
עוד משהו, תקראי את ההוראות, משום מה רק אחרי אין ספור של ערבובים
גיליתי שאם הופכים את הבקבוקון באויר כשהמחט בפנים, הרבה יותר קל לשאוב הכל...

בהצלחה, אני בקרוב מתחילה להזריק 4... מפחדת מהכמות ממש...

לצפיה ב-'השתמשתי בשני סוגי מחטים-כך הדריכו בקופה'
השתמשתי בשני סוגי מחטים-כך הדריכו בקופה
14/06/2018 | 13:52
1
עבה לעירבוב ושאיבה, והכי דק להזרקה. הכי דק היה בסניף אחד רק, אז לקחתי מעבודה. 
לצפיה ב-'כן, ברור - יש ערבוב ויש הזרקה, העניין הוא שמה שנותנים'
כן, ברור - יש ערבוב ויש הזרקה, העניין הוא שמה שנותנים
14/06/2018 | 16:49
בקופת חולים פחות נוח ממה שמגיע עם הערכה של הפרוגבריס,
משהו בעובי ובזוית של החור שאיבה של המחט.

לצפיה ב-'חזרתי לדווח'
חזרתי לדווח
14/06/2018 | 14:53
עוד זריקה, לא משהו מיוחד
בגלל שאני מזריקה 3 אמפולות, ההגנה קצת מייגעת - להזריק את הממס לאמפולה הראשונה, לערבב ולשאוב, להזריק לאמפולה השניה, לערבב לשאוב וכך גם האמפולה השלישית, ורק אז להזריק.
מתיש משהו.

אגב, בחיפושי אחר הוראות ביוטיוב ראיתי שכבר יש עט פרגובריס כמו של גונאל. יאללה, שיביאו אותה לארץ!
לצפיה ב-'הגוף שלי מתחרפן'
הגוף שלי מתחרפן
14/06/2018 | 06:27
7
אני אחרי פרוטוקול ארוך (דקפפטיל)-שאיבה-החזרה-שלילי צורב.
הגיעה וסת קצרה ומוזרה אחרי הפסקת התמיכות. 
ואתמול, תוך שבועיים מהדימום ההוא הגיע שוב דימום! וגם הוא נראה לא משהו בכלל... מה קורה לגוף שלי?? ככה זה יהיה מעכשיו?
לפני הפרוטוקול האחרון המחזור ארך בין 26-28 ימים.
מה אפשר לעשות? מה לבדוק? סתם רעיון שעלה לי בראש, אין לי מושג אם אני אומרת שטויות או לא,יכול להיות שמשהו בהפרשת הפרוגסטרון בגוף נדפק (בשאיבה הראשונה שלי הייתי צריכה תמיכה קלה של פרוג' ואחרי השאיבות האחרונות, טונות של ההורמון...)?
אודה לכל הכוונה שהיא... 
לצפיה ב-'במקרים שאני לא בטוחה בהם אני הולכת לעשות בדיקת דם'
במקרים שאני לא בטוחה בהם אני הולכת לעשות בדיקת דם
14/06/2018 | 09:58
5
הבדיקת דם תגיד אם התמונה מתאימה למחזור או לא ומה קורה להורמונים בגוף שלך עכשיו. אני תמיד מעדיפה לדעת מאשר להשתגע ממחשבות וכשמבינים בדיוק מה קורה אז יודעים אם צריך טיפול כלשהו או לא
לצפיה ב-'תוכלי לכוון אותי איזה בדיקות לעשות?'
תוכלי לכוון אותי איזה בדיקות לעשות?
14/06/2018 | 15:42
4
אבקש מרופא המשפחה שלי...
תודה רבה!!
לצפיה ב-'פרוגסטרון, אסטרדיול וLH'
פרוגסטרון, אסטרדיול וLH
14/06/2018 | 15:58
3
לצפיה ב-'תודה, ועוד שאלה אחת ודי'
תודה, ועוד שאלה אחת ודי
14/06/2018 | 16:07
2
את חושבת שיהיה רלוונטי לעשות את בדיקת הדם בראשון (כשאתמול בערב התחיל המחזור)? כי מחר אין פה בדיקות דם.
לצפיה ב-'אין מה להפסיד'
אין מה להפסיד
14/06/2018 | 16:15
1
קרה לי פעם אחת בינתיים שהופיע לי דימום חלש שבועיים אחרי תחילת מחזור וכשעשיתי את הבדיקות התברר שבאותו חודש הביוץ שלי פשוט איחר בשבועיים והדימום החלש היה בגלל שהערכים היו כמו במחזור. כשסוף סוף הגיע הביוץ באותו חודש הפרוגסטרון שאחרי הביוץ היה תקין אז זה עזר לי לעזוב את זה וחודש אחרי הביוץ הגיע כרגיל ביום ה14 למחזור כאילו החודש שלפני לא היה.
אני בדרך כלל מבקשת מהרופאת משפחה שלי שתזין את הבדיקות האלה בהפנייה שנפתחת כל יומיים במשך תקופה של כמה שבועות כשאני בטיפולים כדי שתמיד תהיה הפניה שאני אוכל להשתמש בה כשצריך.
לצפיה ב-'סליחה שאני מקפיצה לעצמי.'
סליחה שאני מקפיצה לעצמי.
17/06/2018 | 21:09
מעט מודאגת
לצפיה ב-'אז עשיתי היום בדיקת דם'
אז עשיתי היום בדיקת דם
17/06/2018 | 20:21
ונראה לי שאני כבר שניה מביוץ
אסטרדיול 807
פרוגסטרון קטן מ2
LH 11.6

אז ככה זה יהיה מעכשיו? 5-6 ימים מתחילת הדימום יהיה ביוץ????
זה הגיוני שבעקבות טיפול אחד פתאום יש כזה שינוי? יכול להיות שגם הFSH קפץ פתאום (שהיה לא מזהיר גם ככה, 9.5)?
אוף, מבואסת ממש.
יש מה לעשות ע"מ להאריך בחזרה את השלב שלפני הביוץ (בלי הורמונים כמובן...)?

לצפיה ב-'מתי אמור להיות ביוץ אחרי הפלה טבעית?'
מתי אמור להיות ביוץ אחרי הפלה טבעית?
14/06/2018 | 11:47
1
תודה רבה
לצפיה ב-'מאוד אינדיבידואלי, אבל עקרונית אחרי התאפסות הבטא'
מאוד אינדיבידואלי, אבל עקרונית אחרי התאפסות הבטא
14/06/2018 | 14:29
אני קיבלתי מחזור 5.5 שבועות אחרי ההפלה, כלומר הביוץ היה בערך 3.5 שבועות אחרי. 
לצפיה ב-'תרומת זרע'
תרומת זרע
12/06/2018 | 18:41
34
היי חברים.. אני ובעלי מתקדמים לצעד הבא אשר חשבנו שהוא לא יגיע - תרומת זרע..
אנחנו מעוניינים לייבא זרע מחו"ל. מישהו יודע מאיפה מתחילים??? מה הצעד הראשון?? אשמח לכל עזרה ותובנה בנושא או לדבר עם זוג שעבר תהליך דומה..

בנוסף - שאלה אולי קצת לא הגיונית, אבל רוצה לשאול בכל זאת -
האם ידוע כאן אם ניתן לקחת זרע כתרומה מבן משפחה של בעלי? על מנת לשמר את המטען הגנטי.

תודה רבה על כל עזרה ופיסת מידע!
בשורות טובות אמן!
לצפיה ב-'מנסה '
מנסה
12/06/2018 | 21:26
5
בנק זרע -
יש העובדים עם חו"ל אחד מהם כמדומני הוא קריובנק וגם זה של אסותא רמת החייל.

לגבי שאלה 2-
לא חוקי .
התרומות הינן אנונימיות. חוץ מזה שאת מסתכנת במשהו סטייל "נישואי קרובים" בקטע של מחלות גנטיות השם ישמור.
לצפיה ב-'שאלה טיפשית, תסלחי לי '
שאלה טיפשית, תסלחי לי
13/06/2018 | 10:14
4
למה אי אפשר פשוט להביא זרע של מי שרוצים במקום זרע של הבעל? פשוט להביא את זה כאילו זה שלו. הרי זה לא תרומת ביצית, גבר נותן זרע לפני ומביאים את זה בכלי מתאים למרפאה/בית חולים...איך ידעו של מי הזרע באמת? 
לצפיה ב-'לגמריי חשבתי על זה גם'
לגמריי חשבתי על זה גם
13/06/2018 | 10:36
מי ידע???
לצפיה ב-'אולי זה אפשרי אם יש בן זוג'
אולי זה אפשרי אם יש בן זוג
13/06/2018 | 11:40
אבל אם אין מאיפה יביאו זרע..
לצפיה ב-'לדעתי יידעו, כי עושים את הפרוצדורות הללו ביחידות IVF'
לדעתי יידעו, כי עושים את הפרוצדורות הללו ביחידות IVF
13/06/2018 | 11:41
1
או אצל רופא מורשה עם הציוד, והכל כדי לממן את הטיפול דרך הקופה. במקרה כזה, רשום במפורש בתיק הרפואי שלגבר יש בעיית זרע ויש תוצאות של הבדיקות שלו, שאישה מחויבת להמציא לפני תחילת כל התהליך. גם בדיקות זרע של קריוטיפ וכרומוזום Y.

ויותר מזה, הגבר צריך לחתום שהזרע שלו. ככה עושים ב IVF. אם למישהו פתאום ייראה עקום במעבדה שהספירה שונה באופן קיצוני ממה שהיה, עם כל מיני פרמטרים שבפיענוח בדיקת הזרע המקורית של הבעל אין, יכולים להאשים את שני בני הזוג בזיוף ובמרמה. וזה סיכון שלדעתי לא שווה לקחת. הם לא יוכלו יותר לעשות טיפולי IVF דרך המדינה בכלל.

לצפיה ב-'וגם - להעלים את המידע ממוסדות רפואיים, חושף אותם'
וגם - להעלים את המידע ממוסדות רפואיים, חושף אותם
13/06/2018 | 11:50
ואת הציוד הרפואי והמעבדות שלהם לזיהומים. אי אפשר לדעת איזה בדיקות עבר הזרע הזר, שמציגים כזרע הבעל. בזרע של הבעל, הרי מוודאים לפני כן שעבר בדיקות לנוגדני מחלות זיהומיות שונות ו HIV - דברים שחייבים לוודא שאין לפני שמשתמשים בזרע. בזרע זר, הצוות והמעבדה חשופים לזיהומים ולתביעות אפשריות מצד המטופלים האחרים במרפאה והם עצמם גם יכולים לתבוע בנזיקין את מי שרימה אותם ככה. 

צריך לעשות הכל לפי פרוצדורה, כי יש נימוקים למה היא כמו שהיא.
לצפיה ב-'קראתם לי '
קראתם לי
12/06/2018 | 21:42
27
או!
חיכיתי שמישהו/י פעם ישאל על זה!
אז סוס בסלון אמתך עשתה תחקיר על העסק.

לגבי תרומה- יש מלא מידע ברשת, פשוט תחפשי.
בנקים- יש רבים שמייבאים מחו"ל.
העצמאיים- קריובנק רמת השרון וקריובנק אסותר רמת החייל
ובבתי החולים למשל אסה"ר
יש 8 בנקים שמאושרים ע" משרד הבריאות ומהם מייבאים
תכלס' את יכולה לייבא מהם באופן עצמאי
חסכון של איזה 15 אש"ח

ועכשיו לחלק המעניין ממש:
לגבי תרומה מבן משפחה- זו פרקטיקה נפוצה ומאד מקובלת בארה"ב.
יש אלפי משפחות כאלו, לכל הפחות.
אצל זוגות לסביות (שומעת צילוש אחותי) זו פרקטיקה נוהגת, שמאפשרת קשר גנטי של שתי האמהות לצאצאים.... את התרומה לוקחים לרוב מאח/אחות.
לפעמים גם מהמין הנגדי- אחות יחידנית נעזרת בתרומת ביצית וזרע של אחיה והילד קשור אליה גנטית.
שם זה כ"כ מקובל שאין מה לשאול וגם עשו על זה מחקרים ויש משפחות של מפורסמות שהתראיינו על זה בגלוי.
אין שום חשש לגילוי עריות, כי אם נחשוב רגע- הרי הילדים לא יתחתנו עם בני הדודים, אם כבר הקטנו את הסיכוי.
בארץ?
חושך ופנטיות על פני תוהם
בצפון קפריסין? תפדלו. תרומה אנונימית.
תייצרו עוברים.
תחזירו לארץ
תעשו איתם מה שאתם רוצים.
מה שכן, אני נגד סודות במשפחה, אבל כאן אנשים פרימיטיביים ועדיף יהיה לספר למעטים מחוץ לחוג המשפחתי וגם במשפחה לחוג כמה שיותר מצומצם.
אבל כן, ההורים שלו יראו בילד נכד גנטי, הוא ירגיש קשר ביולגי לילד, זה אולי קמאי ומטופש, אבל עובדה שזה נורא חשוב להרבה אנשים, לכולם כמעט בעצם.
המחקרים? משפחות יותר מאושרות עם קשרים יותר טובים
כולם מרוצים
לצפיה ב-'הלכת רחוק - היא לא מדברת על תרומה כפולה !'
הלכת רחוק - היא לא מדברת על תרומה כפולה !
13/06/2018 | 06:41
11
אמאבא 17 כותבת על תרומת זרע  - לא נראה לי שהיא מדברת על תרומה כפולה.
אם היא זרע של אחיה לצורך העניין עם ביצית שלה - מקביל לנישואי קרובים מבחינת הזוועות הגנטיות שיכולות להיווצר.
לוקחת ביצית שלה עם זרע של גיסה - אולי לא זוועה גנטית אבל זוועה משפחתית לכל כיוון . הילד שייולד הוא "מסומן" על ידי הגיס...
בעיני עדיף אנונימי
לצפיה ב-'אם לא הבנת- הבעיה אצלי- סימן שהסברתי לא טוב- אז מסבירה שוב'
אם לא הבנת- הבעיה אצלי- סימן שהסברתי לא טוב- אז מסבירה שוב
13/06/2018 | 08:11
10
צילוש, פשוט התלהבתי שסופסופ שואלים על תרומה משפחתית.
יש לזה שתי גרסאות ידועות בעולם:

1. המצב של השואלת- לבעל יש בעיית זרע. על מנת שהילד יהיה קרוב אליו גנטית, נכד להוריו, דומה לו... לוקחים תרומת זרע מאחיו

https://www.thecut.com/2016/04/its-complicated-brother-sister-sperm-donor.html
זה מאד מקובל בארצות  הברית.

מצב דומה- זרע מאח שמשמש ברחמה של בת זוג מקובל גם בזוגות של שתי נשים, אז אחת מהן קשורה ביולוגית לילד דרך האח

תהליך כזה נעשה גם עם אחות שתורמת לגיסתה.

2.אחות זקוקה לתרומה כפולה. על מנת שיהיה לה קשר ביולוגי לילד הוא מזרע של אחיה.
זה מצב יותר נדיר, אך קרה גם קרה.
אין כאן בעיה גנטית- התורמת אישה מחוץ למשפחה. הילד עדיין קשור גנטית לאמא.

כל העניין מאד נפוץ ומותר בחו"ל, ולפי מחקרים הבעיה היחידה היא איך להסביר לילדים ומה.
מבחינת הקשרים במשפחה מסתבר שזה דבר נפלא.
וסה"כ כולם מרוצים.

זה כל כך נפוץ שיש מדריכים איך לבקש מבני משפחה תרומה:

לצפיה ב-'בארה"ב גם מקובל'
בארה"ב גם מקובל
13/06/2018 | 09:32
1
שקרובות משפחה יהיו פונדקאיות. יש הרבה סיפורים של נשים שהאמהות שלהן למשל היו הפונדקאיות שלהן וילדו את הנכדים שלהן. בארץ לדעתי גם זה לא אפשרי ותכלס חבל
לצפיה ב-'נכון :)'
נכון :)
13/06/2018 | 14:11
לצפיה ב-'כמה הרבה ידע. כפרות עלייך.'
כמה הרבה ידע. כפרות עלייך.
13/06/2018 | 10:21
7
את סוסבלוןפדיה

זה קצת נושק למצוות ייבום מהיהדות. הלא כן? חובה מוסרית של אח חי להקים זרע לאחיו המת, על ידי נישואין לאלמנת האח שלא הספיק להקים זרע לעצמו, כאילו עבורו ובמקומו. 

כשחושבים על זה, אחד לא יכול לבוא במקום השני. כי הילדים שיוולדו לנישואין כאלה, לא יהיו של האח המת. אבל כן תהיה להם זיקה גנטית ומשפחתית כלשהי אליו. 
לצפיה ב-'רעיון מקסים, להשוות לייבום, ריגשת אותי, רוצה חברותא?'
רעיון מקסים, להשוות לייבום, ריגשת אותי, רוצה חברותא?
13/06/2018 | 14:13
1
תגידי כשאת מחפשת חברותא :)
מרשה לי להביא ל Rב שלי (יהדות מתקדמת, זה Rב לא רב :) )
לצפיה ב-'מכיוון שבמקור זה לא הרעיון שלי בכלל, אז בהחלט '
מכיוון שבמקור זה לא הרעיון שלי בכלל, אז בהחלט
13/06/2018 | 14:19
לצפיה ב-'יש משהו על זה שמי שאין לו בנים חשוב כמת. ואפשר לחדש'
יש משהו על זה שמי שאין לו בנים חשוב כמת. ואפשר לחדש
13/06/2018 | 21:39
4
להתיר תרומת זרע מאח כייבום
למרות שיש פה עניינים עמוקים מן השאול..
ולפותחת השרשור הייתי מתרחקת מזה לחלוטין מהסיבה שצילה ציינה..
לצפיה ב-'מעניין. על זה לא שמעתי.'
מעניין. על זה לא שמעתי.
13/06/2018 | 22:08
2
זה לא נחשב סוג של ספק ממזרות? שבגינה צריך שהתרומה תהיה מגוי?

איך שלא יהיה ועם כל הקדמה, בבסיס אנחנו מאוד שמרנים ומאוד שבטיים. מי שהולך לחיות בחו"ל אחרי תרומה מקורבת שכזו - אחלה. שם מקבלים הכל. פה, יעשו מזה מטעמים ויהיה קשה לחיות. כולם נכנסים לך לרחם, לעניינים וגם לתחתונים. 
לצפיה ב-'זו לא הלכה, רק נזכרתי בכתוב מהגמרא וקישרתי'
זו לא הלכה, רק נזכרתי בכתוב מהגמרא וקישרתי
14/06/2018 | 00:05
1
אין לי מושג קלוש בענין.
את המחדשת המקורית פה, יש לך את זה, כמו לפני כמה זמן כשהצעת ללונדי לקיים מצוות שילוח הקן
ובנושא השבט, פחות מדאיג מה יומרו הסובבים, יותר מטריד מה יחושו התורם והנתרם ונשותיהם. זאת מאמאליגה רצינית..
גם פונדקאות זה נראה לי דבר בלתי אפשרי לחלוטין מבחינה רגשית ועם זאת מה שהזכירה נועה על אם פונדקאית לבתה הוא מקסים לגמרי.
אני מאמינה שיש פתרונות להכל והתורה היא תורת חיים ומי שמאמין בה יחפש ולא ישקוט עד שימצא.
לצפיה ב-'נכון. היו פונדקאיות אפילו בתקופת אברהם אבינו'
נכון. היו פונדקאיות אפילו בתקופת אברהם אבינו
14/06/2018 | 08:41
הגר שהרתה לו לדוגמה. אבל כן, יש מסעות רגשיים לעבור בדרך לאופציות הללו. זה לא זבנג וגמרנו. 
לצפיה ב-'טוב לדעת, אני אספר לאבא שלי '
טוב לדעת, אני אספר לאבא שלי
14/06/2018 | 09:51
לצפיה ב-'חוקי ivf בארץ '
חוקי ivf בארץ
13/06/2018 | 10:23
8
הזוים. אפילו כשאני רוצה לעשות פרטי לגמרי, אני צריכה להביא הסכם זוגיות או משהוא כזה מנוטריון, שגם יעלה לי סכום נאה (בנוסף ל 25000 שאשלם על ivf פרטי). למה אישה לא נשואה לא יכולה לקבל זרע ממי שהיא רוצה לתהליך הפרטי שכל הכסף הוא מכיסי??
לצפיה ב-'זה הסכם הורות'
זה הסכם הורות
13/06/2018 | 11:08
7
לא הסכם זוגיות.
וזה כדי להגן על ביה'ח (והמדינה) מתביעה אפשרית של בעל הזרע, שלא ישתמשו בזרעו אם יתחרט (או משהו כזה). זה מבוסס על תקדים שאכן קרה.
לצפיה ב-'אפשר להחתים את בן הזוג על תופס מתאים'
אפשר להחתים את בן הזוג על תופס מתאים
13/06/2018 | 11:27
6
בלי לשלם לנוטריון אלפי שקלים. וזה בהנתן שיש לנו 2,ילדים משוטפים. לי זה נראה הזוי.
לצפיה ב-'ממש לא אלפי שקלים'
ממש לא אלפי שקלים
13/06/2018 | 15:13
5
האגרה היא בערך 270 שקלים.
יש סכומים קבועים בחוק לזה, וכך אנחנו שילמנו.
לצפיה ב-'לא ידעתי, תודה. איפה עושים את המסמך הזה?'
לא ידעתי, תודה. איפה עושים את המסמך הזה?
13/06/2018 | 16:02
4
לצפיה ב-'אצל כל נוטריון'
אצל כל נוטריון
13/06/2018 | 16:08
3
אנחנו הגענו עם מסמך מוכן לפי נוסח שנתנו לנו באסותא וקצת שינינו.
אם תבקשו גם שיכינו מסמך אולי זה יעלה יותר, אבל עצם החתימה מול נוטריון שגם "מקשט" בכל מיני מדבקות וסרטים רשמיים זה בסביבות הסכום שכתבתי לך וזה קבוע בחוק.
לצפיה ב-'חתימה מול נוטריון- 50 ש"ח!'
חתימה מול נוטריון- 50 ש"ח!
14/06/2018 | 13:00
2
היי בנות!
ניתן להגיע לבית המשפט ברחוב וייצמן במהלך השבוע ויושבים שם עורכי דין צעירים בסטאז' שחותמים על מסמכים שדורשים חתימת נוטריון. אני ובן הזוג התחתנו רפורמית ובגדול זה אומר שאנחנו לא נחשבים נשואים בארץ. הלכנו, חתמו לנו, ושילמו 50 ש"ח. קל פשוט וזול.
לצפיה ב-'בטוחה שהם נותנים גם שירותי נוטריון?'
בטוחה שהם נותנים גם שירותי נוטריון?
14/06/2018 | 13:09
1
כי לא כל עו''ד הוא נוטריון.
אבל אם כן - יוזמה מעולה!
לצפיה ב-'אני חושבת שכן, כך או כך, שווה לבדוק!'
אני חושבת שכן, כך או כך, שווה לבדוק!
14/06/2018 | 13:15
לצערי אין טלפון שניתן להתקשר. פשוט להגיע..
לצפיה ב-'הייתי בטוחה שהניק שלך הוא סוס-בלון '
הייתי בטוחה שהניק שלך הוא סוס-בלון
13/06/2018 | 10:36
2
לצפיה ב-'גם אני!!!'
גם אני!!!
13/06/2018 | 12:22
1
לצפיה ב-'סוס בסלון על שם האלטר אגו שלי בילבי :)'
סוס בסלון על שם האלטר אגו שלי בילבי :)
13/06/2018 | 14:01
היא גידלה סוס במרפסת כי במטבח הוא רק יפריע ובסלון לא נח לו.
בואו נסכים שלא נח זה האנדר סטייטמנט של המאה לגבי מצבנו הנוכחי :)

לצפיה ב-'סוסבסלון שלחתי לך מסרון'
סוסבסלון שלחתי לך מסרון
13/06/2018 | 10:38
1
תודה על המענה יקירות!
לצפיה ב-'וכבר קיבלת תשובה, ומשהו שפאנד אהובתי אמרה כן'
וכבר קיבלת תשובה, ומשהו שפאנד אהובתי אמרה כן
13/06/2018 | 14:07
הרבה דברים נראו לי פעם:
פסולים אידיאולוגית
מטורפים
הזויים
יקרים
מסוכנים
ו human trafficking למשל
היום עשיתי את רובם ואני שוקלת את השאר

אז אל תתרגשי מכלום

אל תספרי יותר מדי לאנשים
תעשי מה שטוב לך
זהו
לצפיה ב-'מידע מעניין! '
מידע מעניין!
13/06/2018 | 19:50
לצפיה ב-'Fsh גבוה '
Fsh גבוה
13/06/2018 | 12:19
11
יצא לי בפרופיל יום 3 למחזור ערך  fsh 11.8 זה בעיה רצינית?? מה עושים
לצפיה ב-'זו לא בעיה רצינית'
זו לא בעיה רצינית
13/06/2018 | 14:33
6
את צעירה, עלית על זה בזמן, ומה שחשוב זה התגובה שלך להורמונים. 
לצפיה ב-'תודה מה הטיפול לזה??'
תודה מה הטיפול לזה??
13/06/2018 | 15:56
5
אני בת 32 עם 2 ילדים שהגיעו בהריון ספונטני
הפסקתי אמצעי מניעה לפני 4 חודשים יש ביוץ ושלב לוטאלי קצר
עם fsh כזה גבוה הדרך להריון הוא רק בהפריה? 
לצפיה ב-'לא ממש לא'
לא ממש לא
13/06/2018 | 16:07
4
את יכולה להיכנס גם להריון טבעי במיוחד אם הצלחתם בעבר. אם באמת יש לך שלב לוטאלי קצר רופא פוריות יוכל לתת לך פרוגסטרון לתמיכה אחרי ביוץ וזה יכול להספיק בשביל שתיקלטו להריון בבית
לצפיה ב-'תודה על ההרגעה '
תודה על ההרגעה
13/06/2018 | 16:21
3
אז מה זה בעצם fsh גבוה? מצב שאין ביציות טובות? אני לא מפסיקה לבכות

לצפיה ב-'ממש לא'
ממש לא
13/06/2018 | 16:44
2
FSH זה הורמון שכביכול אמור לתת הערכה לרזרבה השחלתית העתידית מבחינת כמות ביציות, פה מסבירים את זה יותר טוב
אבל הוא לא מעיד על איכות הביציות. איכות הביציות תלויה בגיל ואת צעירה יחסית.
לצפיה ב-'באמת?'
באמת?
13/06/2018 | 19:51
1
עודדת אותי באמירה הזאת. חשבתי שזה מעיד גם על איכות הביציות.
את בטוחה??
לצפיה ב-'אשמח גם לדעת'
אשמח גם לדעת
13/06/2018 | 21:47
אם fsh מעיד על איכות ירודה של ביציות
לצפיה ב-'יש פה נשים'
יש פה נשים
14/06/2018 | 11:09
3
שהצליחו להרות טבעי ללא התערבות רפואית? אני מאתמול זומבי לא מתפקדת 
לצפיה ב-'היי היי, אני עם FSH גבוה משלך (:'
היי היי, אני עם FSH גבוה משלך (:
14/06/2018 | 12:55
1
היי מתוקה,
אני בת 31 עם FSH גבוה משלך (פעם אחרונה שבדקתי, 21.6) ונכנסתי להריון כבר 4 פעמים.. זה לא מעיד על קושי להיכנס להריון. רק על הרזרבה שנשארה לך. במקרה שלי יש עוד בעיות ולכן לא סיימתי עדיין הריון עם ידיים מלאות. אבל אל יאוש. הFSH שלך גם בתוך קבוצת הFSH הגבוה נחשב מאוד מאוד נמוך. את יכולה לקחת נשימה עמוקה.

לצפיה ב-'פונה אליך במסר❤'
פונה אליך במסר❤
14/06/2018 | 15:17
לצפיה ב-'נכנסתי להריון טבעי בגיל 41.5 עם FSH 15'
נכנסתי להריון טבעי בגיל 41.5 עם FSH 15
14/06/2018 | 15:29
לצפיה ב-'צטרוטייד ומנופור עזרה '
צטרוטייד ומנופור עזרה
14/06/2018 | 10:49
3
בוקר טוב,
אתמול התחלתי להזריק צטרוטייד ומנופור הזרקתי את שתיהן בשבע וחצי בערב. היום לא אהיה בבית בשעה זו
האם גם היום אני אמורה להזריק באותה השעה או שאין לכך חשיבות?
בנוסף הצטרוטייד גרם לי לכאבים חזקים גרד נפיחות ופריחה זה תקין?
והאם הגיוני שזה כואב עד עכשיו מאתמול בערב?
אולי יש איזה טיפ לפני הזרקה שיכול להקל?

תודה
לצפיה ב-'פריחת צטרוטייד אני מכירה. תקין בהחלט.'
פריחת צטרוטייד אני מכירה. תקין בהחלט.
14/06/2018 | 11:49
1
לגבי הנפיחות. גם. כנ"ל הגרד. הכאבים - כי אולי פגעת בשריר, עם הזמן זה ישתפר ותהיי מיומנת. את יכולה לקבל טיפים מסרטוני הזרקה ביוטוב. יש מלא.

לגבי השעות: רופא שטופלתי אצלו, אמר לי שכל עוד הטווח של שעת ההזרקה דומה לבדרך כלל (נגיד טווח של שעה ומשהו אחרי המועד הרגיל), זה בסדר גמור. לרוב אני מנסה לדחות את שעת ההזרקה בהתאם ללו"ז הרגיל שלי. כשאני בכל זאת מחוץ לבית, אני לוקחת עמי מנופור בתוך תיק אוכל קטן שיש בו קרחון לשמירה על קירור (צטרוטייד לא דורש קירור ואפשר לשים בתיק רגיל), ומזריקה איפה שאני.
לצפיה ב-'להבנתי מנופור מוכן לא דורש קירור'
להבנתי מנופור מוכן לא דורש קירור
14/06/2018 | 12:10
רק לפני שמוהלים.
אח''כ כבר אפשר לשמור מתחת ל-25 מעלות (כך מצוין על הקופסה...)
לצפיה ב-'צטרוטייד וקצת כאבים'
צטרוטייד וקצת כאבים
14/06/2018 | 12:47
היי, אני מצטערת לשמוע שזה כאב לך. הבנתי שמבין הזריקות הצטרוטייד היא אחת מאלו שנשים חוות איתה הכי אי נעימויות, בין אם פריחה, גרד, או צריבה במקום אפילו לאחר כמה שעות. ההצעה היחידה שיש לי היא לשים קצת קרח על המקום כמה דקות לפני, ולראות סרטונים ביוטיוב שממש עוזרים להבין איך ניתן להזריק מהיר, יעיל ועם מינימום כאבים. במידה ומדובר בכאבים חזקים או פריחה שנשארה, תפני לרופא שלך להתייעצות. הפריחה שהייתי מקבלת מזה הייתה נשארת לשעתיים שלוש ונעלמת..
הלוואי שיהיה קל יותר בפעמים הבאות!

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

מנור מדיקל- תרומת ביצית
מנור מדיקל תרומת ביצית
ד
מתקשים בפוריות?
פורום דם טבורי
פורום דם טבורי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה