לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2609626,096 עוקבים אודות עסקים

פורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום הינו פורום תמיכה.  הייעוץ בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי.
אנא קראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בפורום.
גלישה נעימה
המשך >>

לצפיה ב-'שאלה בשימוש בגונל מחייב גם שימוש באוביטרל? ללא הזרעות או ivf'
שאלה בשימוש בגונל מחייב גם שימוש באוביטרל? ללא הזרעות או ivf
10/12/2017 | 16:54
1
לצפיה ב-'תבדקי עם הרופא שלך, זה עניין של פרוטוקול שהוא רושם לך '
תבדקי עם הרופא שלך, זה עניין של פרוטוקול שהוא רושם לך
11/12/2017 | 14:02
לצפיה ב-'גאה בעצמי '
גאה בעצמי
07/12/2017 | 16:56
13
אני רוצה קצת לשתף על שינוי גישה שעברתי בחודש האחרון ועזר לי מאוד.
אנחנו מנסים להיכנס להריון כבר יותר משנה, אבל רק לפני 3 חודשים התחלנו בטיפול אצל רופאת פוריות. מההתחלה הכל היה על אש מאוד גבוהה, הלחץ היה עצום והרגשתי שאני על רכבת הרים רגשית.
הרגשתי שאני מסתובבת בעולם וכל דבר קטן נותן לי "בוקס" בבטן ואני מתקפלת. הולכת לקניות ורואה פתאום אישה בהריון? בוקס.
פותחת פייסבוק ורואה תמונה של חברה שילדה? בוקס.
בעבודה פתאום לקוחה מבשרת שהיא בהריון (ויש לה עוד 2 ילדים קטנים, זה לא פייר!) בוקס. גולשת באינטרנט ורואה עוד זוג סלבס מאושר שמודיע שהוא בהריון? בוקס. והכי בוקס? ללכת לשירותים וכל פעם לפחד לנגב ולהסתכל...
אין לי מושג איך אומרים כל הזמן "הכי חשוב שתהיי רגועה", איך אפשר להיות רגועה במצב כזה? זה סוחט. גולשת בפורומים, בקבוצות פייסבוק, ואין לך למי לספר ואין לך את מי לשתף. גם בעלך, שאמור להיות באותה סירה כמו שלך- הוא לא באמת שם ואין לו מושג מה עובר עלייך.
הייתי מסתובבת בבית וממש מרגישה את הריקנות ולא יכולתי לתאר לעצמי מה עוברות נשים שנמצאות בתהליך הזה יותר זמן ממני, מה עוברות נשים שאין להם בכלל ילדים (יש לי ילד אחד)
כל כך פחדתי שזה יהרוס אותי, יהפוך אותי לאישה ממורמרת. כאב לי שעד לפני שנה הייתי מאושרת ומסופקת ועכשיו אני חיה את החיים בציפיה למשהו, ברדיפה אחרי משהו... מחכה שעוד יום יעבור ועוד יום במקום להנות ממה שיש לי, ממה שקיים.

ולאט לאט התחלתי לעבוד על עצמי כדי להפסיק את מעגל המחשבות הזה. אני יודעת שאי אפשר להגיד למישהו להיות רגוע- זה יעשה את הפעולה ההפוכה, אבל אני כן יכולה לעשות מה שאני אוהבת. אני מתמקדת עכשיו בי, במה שעושה לי טוב, אני מתאמנת, אני מבשלת, אני אוכלת טוב, אני מטיילת, אני קונה לעצמי דברים.
אני *לא* הופכת להיות עבד של תהליך הפוריות, לא הולכת לדיקור סיני יותר כי נמאס לי, לא עושה הפרשות חלה, קוראת תהילים, מוסרת את השם שלי לכל מיני אנשים כדי שיזרקו עליי מילה טובה בקבר הצדיק (ואין לי שום התנגדות לדברים האלה, אני פשוט מרגישה שזה לא יעשה לי טוב)
ואני מנסה להגיד תודה על מה שיש לי, על כך שיש לי ילד מושלם, ותודה-תודה-תודה שלא נאלצתי לעבור את התהליך הזה איתו, כי אני בטוחה שהיה לי הרבה יותר קשה ולא יודעת אם הזוגיות שלי הייתה שורדת את זה.
ותודה על מה שאני עוברת עכשיו, כי אני בטוחה שכשיהיה לי עוד ילד, זה יגרום לי להעריך, ולהוקיר תודה על כל רגע איתו, כי עברתי כל כך הרבה כדי לקבל אותו.
לצפיה ב-'קוראת את מה שכתבת עם דמעות בעיניים!'
קוראת את מה שכתבת עם דמעות בעיניים!
07/12/2017 | 17:15
1
תודה. מזדהה עם כל מילה! כואבת ומקבלת ״בוקסים״ בדיוק כמוך! לי לצערי אין עוד ילדים, אבל כל כך מייחלת ומצפה להם. אין לי ספק שיהיה טוב :) 
לצפיה ב-' '
09/12/2017 | 08:51
לצפיה ב-'תודה על מה שכתבת'
תודה על מה שכתבת
07/12/2017 | 18:39
1
נתת לי חומר למחשבה
נמצאת במצב דומה ומאבדת את עצמי
אנסה ליישם
שבת שלום
לצפיה ב-'בדיוק מה שאני הרגשתי'
בדיוק מה שאני הרגשתי
09/12/2017 | 08:53
שאני מאבדת את עצמי לטובת מישהי מרירה, עצבנית ועצובה.
החלטתי להילחם בזה. בהצלחה
לצפיה ב-'כל מילה...'
כל מילה...
07/12/2017 | 23:03
1
לצפיה ב-''
09/12/2017 | 08:53
לצפיה ב-'כתבת מקסים'
כתבת מקסים
08/12/2017 | 11:38
1
לצפיה ב-'תודה '
תודה
09/12/2017 | 08:54
לצפיה ב-'גם אנחנו בלי בונבונים. ורוב הזמן - משתדלים להיות בגישה שלך'
גם אנחנו בלי בונבונים. ורוב הזמן - משתדלים להיות בגישה שלך
08/12/2017 | 18:05
1
שתיארת כל כך יפה. באמת שמגיע לך כתר ואני בטוחה שאת אימא נפלאה. אנחנו מודים כל יום שמצאנו אחד את השנייה. שב"ה הגענו לטיפולים עם המשאבים הנדרשים. שיש לנו תודה לאל עבודה, בריאות, קורת גג, שלום בית. משפחות שלא לוחצות עלינו יותר מדי ולא מנדבות (רוב הזמן בכל אופן ) עצות מיותרות שאנחנו לא מבקשים. 

ביום שלישי האחרון, הייתה לי melt down. ההורמונים עשו את שלהם ובכיתי בכי תמרורים, תוך כדי חיתוך סלט (מלח, מיותר לציין, כבר לא נדרש בתיבול ). הבעלול המדהים חיכה שיזלגו כל הדמעות, לא נפגע, לא התווכח ורק חיבק. וכשחיבק ונישק שוב לפני השינה את העיניים הנפוחות, כבר יכולתי להביט בחצי הכוס המלאה. זו לא עקומה רציפה. יש עליות וירידות, אבל העצב הוא כמו עננה.
לצפיה ב-'מהממת '
מהממת
09/12/2017 | 08:59
אני מנסה אגב גם ליישם את הגישה הזאת בכל הנוגע לתרופות ותופעות לוואי.
חלק מהדברים שהפחידו (ועדיין מפחידים) אותי זה שאני אהפוך לסמרטוט בגלל התרופות, אשמין, בקיצור אהפוך למישהי אחרת. הפחדים שלי הם לא בלי ביסוס, גיסתי עברה טיפולי פוריות ופשוט הפכה למישהי אחרת, גם חיצונית.
אני מנסה להגיד לעצמי שרוב תופעות הלוואי הן פסיכולוגיות (אפילו שזה לא נכון כנראה) שזה שאני עייפה זה בגלל שקמתי מוקדם, וכל כאב שיש לי אני לא אוטומטית משליכה על הזריקות והכדורים אלא על דברים אחרים. אולי נשמע טיפשי אבל עוזר. אני לא מרגישה שהתהליך הזה גובה ממני יותר ממה שדרוש ככה.

הדבר היחיד שעדיין לא פתרתי עם עצמי... אני מאוד מנסה להגן על עצמי מאכזבה. אז לא מרשה לעצמי לקוות. אבל אז מכניסה את עצמי לסרטים שאופטימיות מאוד חשובה לתהליך ובלה בלה. מצד שני, בחודשים שכן הייתי מאוד אופטימית לא הצלחתי להיקלט ורק גרמתי לעצמי לתחושה איומה כשקיבלתי שלילי. בקיצור... עדיין מנסה להחליט אם אני אופטימיסטית או פסימיסטית.
לצפיה ב-'וואי ממש מרגישה שאני כתבתי את זה....'
וואי ממש מרגישה שאני כתבתי את זה....
10/12/2017 | 15:16
2
אני בדיוק באותה סירה! רק שלי ב"ה יש 2 ילדים שהגיעו תוך חודש כשהפסקתי גלולות היה לנו כייף,טיילנו, גידלנו אותם עד לפני שנה וחצי שרצינו עוד אחד ועד עכשיו מחכים.... לא מאמינה שעד לא מזמן חשבתי לשמש כפונדקאית אפילו כי אני בצי"ק נקלטת אז למה לא לעזור,(בעלי שלל את הרעיון לגמרי) כל הבדיקות תקינות וכל חודש מחדש המתח גובר ועולה ככל שמתקרבים ליום המיוחל. וכל חודש אני גם סופגת את אותם בוקסים!!! וכל כתבה על הריון, שימור דם טבורי, נשים עם בטן בפארק, בעבודה, רק בבניין שלנו יש 3 נשים בהריון..... וזה מציף וזה עולה בכל רגע אז איך אפשר לא לחשוב על זה? אני מנסה ולא מצליחה! והיום אני בצד הממתין, זה שממתין לנס קטן משלו! בהצלחה לכולן בנות
לצפיה ב-'ממש כמוני!'
ממש כמוני!
10/12/2017 | 16:19
1
אני גם רציתי להיות פונדקאית כי היה לי ממש כיף וקליל בהריון הראשון...
חשבתי שיקח לי בדיוק שניה להיכנס להריון שני, בקודם נכנסתי בניסיון הראשון!
אין לי ספק שזה יקרה. זה פשוט יהיה מסלול שונה. הכל קורה לטובה. אני מאמינה בזה. מאמינה שגם דברים שנראים לנו לא טובים באים ללמד אותנו שיעור חשוב על עצמנו.
לצפיה ב-'מסכימה איתך'
מסכימה איתך
11/12/2017 | 09:43
חשוב להיות בגישה חיובית ואופטימית, אנחנו עוד צעירות וזה יגיע, רק צריך להאמין!
חייבת לציין שחיזקת אותי מאוד עם כל מה שכתבת.
אחרי שיום שישי קיבלתי מחזור אחרי ציפייה למשהו טוב, נשברתי שוב, בכיתי קצת אבל הייתי חייבת להתאפס במהירות כי שעה אחרי רצתי למסיבת חנוכה של הבת שלי... החיים דינמיים וצריך להנות מהדברים הטובים שיש לנו.
מקווה שיהיו לך בשורות טובות בקרוב
לצפיה ב-'מוקפאים ביום השלישי 4 תאים'
מוקפאים ביום השלישי 4 תאים
10/12/2017 | 15:47
1
הרופא אומר שהם באיכות טובה, והם גם שרדו הפשרה...אבל אני קוראת בכל מקום שביום השלישי מצופה שיהיו 6-8 תאים...וכאן התפתחו רק ל4 תאים...
יש למישהי כאן סיפורי הצלחה מעודדים עם נתונים דומים?
תודה :)
לצפיה ב-'לאף אחת אין משהו מעודד? ��'
לאף אחת אין משהו מעודד? ��
11/12/2017 | 17:48
לצפיה ב-'סתם סיפור מעודד..'
סתם סיפור מעודד..
07/12/2017 | 15:49
21
לחברה שלי נולדו 2 ילדים אחרי שנים של ציפיה וטיפולי ו-ivf ממושכים ומפרכים.
היא בת 41 עכשיו ונכנסה בטעות להריון לפני כמה חודשים:) בקרוב אצלנו,כך או כך
לצפיה ב-'מרגש! שנזכה כולנו '
מרגש! שנזכה כולנו
07/12/2017 | 16:21
לצפיה ב-'יוווווו, תודה ששיתפת! איך נכנסים להריון בטעות??? '
יוווווו, תודה ששיתפת! איך נכנסים להריון בטעות???
08/12/2017 | 18:06
12
היא אמרה לך במקרה? אני אנסה הכל . שוב תודה על השיתוף.
לצפיה ב-'לא נראה לי שמשהו מיוחד'
לא נראה לי שמשהו מיוחד
08/12/2017 | 20:01
11
קודם היא היתה ממש לחוצה ואז שחררה לגמרי,הפסיקה לחשוב על זה וזה הגיע...
לצפיה ב-'אז הבעיה שלנו זה שלא שחררנו?????'
אז הבעיה שלנו זה שלא שחררנו?????
08/12/2017 | 20:18
3
מאוד דומה לכל המטיפים שרק חושבים שאם נרגע- ניכנס להריון.
אישית, אני מעדיפה את האמירה: "נכנסה להריון באופן בלתי מוסבר אחרי שנים של ציפייה", מאשר את המשוואה הזו של שחרור= כניסה להריון.
יש מספיק אנשים שתולים את הכניסה להריון במצבה הנפשי של האישה (במקום במצב הזרע, הביציות או הרחם), שלא לומר מאשימים אותה בהיעדר הריון.
צר לי. בטוחה שהתכוונת לטוב.
לצפיה ב-'אני קראתי פעם, שאחרי הריון ולידה, גם כאלה שהושגו ב IVF'
אני קראתי פעם, שאחרי הריון ולידה, גם כאלה שהושגו ב IVF
08/12/2017 | 20:30
2
גם כאלה שנקלטו סמי טבעי עם סיוע כלשהו, או פשוט כשלקח זמן של ניסיונות, הגוף במקרים רבים כאילו יודע. יודע איך להיקלט ואיך להרות. זה מוזר. חמותי שתחיה, לקח לה 4 שנים להיקלט בגלל בעיית זרע של חמי. לא היה בשנים ההן מה לעשות. רק לחכות בסבלנות שזרע הגבר ישתפר, ולהמשיך לנסות טבעי ולהתפלל. והיא נקלטה. את בעלי, כבר הרתה די מהר אחרי הראשון. להריון השלישי, נקלטה בבלי דעת בגיל 41, כשכבר לא חשבה שעם כל מה שהיה ובגילה, זה יכול בכלל עוד לקרות. כולם היו בשוק, לא חשבו שיהיו להם עוד ילדים או כדברי בעלי: "היינו בשוק לא מהתינוק, אלא מזה שהם בכלל עוד עושים את זה!!!" לא הייתי מתנגדת ליפול בסטטיסטיקה הזו (למרות שמזליקו כאלה בדרך כלל אני רואה אצל אחרות ולא אצלי ) אבל קודם - לעבור בחסדי שמיים את המשוכה הראשונה
לצפיה ב-'אצלי'
אצלי
09/12/2017 | 09:29
הריון ראשון אחרי 2 הזרעות, 3 שאיבות ו 6 החזרות שכללו קלקסן אמפירי ופיפל.
הריון שני אחרי 2 הזרעות, אחת טבעית שכשלה והשניה עם קצת פיורגון ואנדומטרין. כלומר היום עם עזרה קלה מה שנקרא (לפני כן ניסינו 3 חודשים בבית ולא הלך).
בעיית זרע.
אולי מזל, אולי הגוף באמת "למד", אולי כי הפעם באמת שחררנו כי כשכבר יש ילדים בבית יורדת איזושהי אבן מהנשמה.
מאמינה שכל אחת והגוף שלה. אולי יש כאלה שהלחץ משפיע אצלהן. מה שבטוח זה שלא אצל כולן כי היו גם הריונות בתקופת השואה, הריונות מאונס וכו'.
לצפיה ב-'אולי יותר קל לא אומר שאם'
אולי יותר קל לא אומר שאם
09/12/2017 | 10:19
משחררים זה עובד.
יש סיבות אחרות, חלקן ידועות (כמו קרישיות, למשל) וחלקן לא ידועות. לתלות את הכניסה להריון בלחץ של האישה זה אכזרי ויוצר רק רגשות אשם.
לצפיה ב-'"תשחחרי" ו"תרגעי" זה אש בשדה קוצים '
"תשחחרי" ו"תרגעי" זה אש בשדה קוצים
09/12/2017 | 11:20
5
כמה שטויות בתחום שמעתי....
הריון טבעי ...לבריאות שיהיה לה
אבל היא לא הרתה כתוצאה מזה.
לצפיה ב-'נכון, נכון.'
נכון, נכון.
09/12/2017 | 11:28
4
לדעתי , מי שבאמת יכולה וצריכה איכשהו להירגע, זה מי שכבר יש לה בונבון או שניים בבית. הכי הגיוני לדעתי להתמקד באימהות שיש לילד אחד, במקום לזו שאין לילד נוסף. זה גם חובה. מצד שני, גם במקום הזה לא הייתי, אז כנראה שזכות לדבר, אין לי. 
לצפיה ב-'שלילי מטיפול לילד שני'
שלילי מטיפול לילד שני
09/12/2017 | 14:56
3
מרסק באותה המידה כמו שלילי לילד ראשון.
ההבדל הוא שמשלילי לילד שני קמים מהר יותר כי יש פחות זמן לבכות על זה ויש מי שצריך אותך בתפקוד שממנו את לא יכולה לקחת יום חופש.

ההמתנה לבטא בפעם השניה אכן פחות מלחיצה כי שוב, אין זמן לחשוב על זה 24/7 ויש מספיק במה להתעסק כבר.
לצפיה ב-'כל שלילי שמקבלים הוא מרסק!'
כל שלילי שמקבלים הוא מרסק!
10/12/2017 | 15:05
2
במיוחד כשהבת הקטנה שלי בת 4.5 אומרת לי " אמא למה אלוהים לא מביא לנו תינוק"? אני מבקשת ומתפללת והוא לא מקשיב, איך ל _____ (הבת של גיסתי) הוא הקשיב ויהיה להם תינוק" (היא בהריון) פה, ברגעים האלה אני נשברת, איך מסבירים? קשה לי....
לצפיה ב-':('
:(
11/12/2017 | 08:52
1
התחלנו סבב 2 כשהיא היתה בת שנה אז לא יצא לי להתמודד עם שאלות. לא יודעת איך מתמודדים עם זה. מאחלת לך לבשר טובות לבתך בקרוב!
לצפיה ב-'תודה רבה, מקווה גם! '
תודה רבה, מקווה גם!
11/12/2017 | 09:51
לצפיה ב-'יש בטענה הזאת היפוך מוחלט של סיבה ותוצאה'
יש בטענה הזאת היפוך מוחלט של סיבה ותוצאה
09/12/2017 | 18:37
אישה לא מצליחה להיכנס להריון לא כי היא "לחוצה", אלא היא נכנסת ללחץ אחרי שלא מצליחה להרות, שוב ושוב.
להאשים את הלחץ באי-ההצלחה זה להפוך לגמרי בין סיבה ותוצאה, שלא לדבר על העמסת רגשות אשם מיותרים לחלוטין על האישה.

לצפיה ב-'בגיל 41 היא נכנסה טיבעי??? איזה יופי שמשחררים מסתבר הכל קורה'
בגיל 41 היא נכנסה טיבעי??? איזה יופי שמשחררים מסתבר הכל קורה
08/12/2017 | 21:50
6
לצפיה ב-'לא בהכרח. '
לא בהכרח.
08/12/2017 | 22:14
אצלי כשמשחררת, מקסימום יוצאים גזים
לצפיה ב-'לפעמים כן ולפעמים לא,הכל עניין של מזל בחיים'
לפעמים כן ולפעמים לא,הכל עניין של מזל בחיים
08/12/2017 | 22:29
2
בכל מקרה,מספיק לתקוף ,הכוונה היתה טובה וכן,אני מכירה שני זוגות שנולד להם ילד מיד אחרי שהם אימצו ילד.בכל מקרה,כל אחת והסיפור שלה.המטרה היתה לעודד את הבוגרות שבינינו שיש עוד סיכוי,זה הכל!!!

לצפיה ב-'יש כל כך הרבה סיפורים'
יש כל כך הרבה סיפורים
09/12/2017 | 05:35
שמעתי כל כך הרבה,
לפחות על 3 בנות בנות 40+ שנכנוס בטעות ובכלל תכננו
ועל חברה שלאחר 3 שנים של טיפולים שבהם עברה הכול _IVF, ניתוחים, הריון כימי שסרב) ולאחר שילדה את בתה הבכורה, מצאה את עצמה 4 חודשים לאחר הלידה בהריון טבעי ולא מתוכנן
לא יודעת מה הסיבות, אך אלו סיפורים של חברות שלי

בהצלחה לכולן, אמן אמן

לצפיה ב-'שימי לב בבקשה, '
שימי לב בבקשה,
09/12/2017 | 10:29
שהאמירה שלך שכשהאישה לא הייתה לחוצה, היא נכנסה להריון, יוצרת משוואה שסטרס מפריע להריון. אין יותר גרוע מרגשות אשם לנשים כאן שמנסות ללא הרף להרות. אישה שרוצה ילד ועוברת טיפולים רבים תהיה לחוצה, נקודה. אי אפשר אחרת. זה לא א7מר שהסטרס ימנע הריון, ולא אומר שה"שחרור" (ביטוי לא רלוונטי בעיניי) יעזור לה להיכנס להריון.
לחץ לא בריא לאף אחת, אבל אנא ממך, אל תצרי בבקשה משוואות שהתוצאה שלהן היא רגשות אשם לנשים שעוברות עוד ועוד טיפולים (ואני לא מתכוונת לכאלה שעברו 5 הזרעות ו- 5 ivf, כי עד כמה שזה קשה, זו תחילת הדרך עבור מי שעברה 13 או 20 טיפולי ivf). מניסיון מר, נשים שנמצאות זמן רב הטיפולים חשות רגשות אשם ממילא. הודעה שיש בה רמיזה על כך שהן אשמות בלחץ שלהן, רק מלחיצה עוד יותר.
לצפיה ב-'לא נכון. אם זה היה נכון, כבר היו'
לא נכון. אם זה היה נכון, כבר היו
09/12/2017 | 10:21
1
לי לפחות עשרה ילדים.
ואם זה היה מדעי, היו נותנים לכולנו כדורי הרגעה במקום גונדוטרופינים. בקיצור כלל לא נכון!
לצפיה ב-'כנ"ל, אני הכי רגועה שיש.. "שחררתי" כל כך הרבה פעמים'
כנ"ל, אני הכי רגועה שיש.. "שחררתי" כל כך הרבה פעמים
12/12/2017 | 21:01
אם אמשיך רק לשחרר כנראה לעולם לא יהיו לי ילדים...
לצפיה ב-'אורגלוטרן '
אורגלוטרן
07/12/2017 | 19:05
27
שלום בנות, 
היום קיבלתי פרוטוקול ראשון, תכף מתחילה טיפול ראשון. הרופא רשם לי גונאל 375 ו אורגלוטרן. מה אתן יודעות להגיד על הזרקת אורגלוטרן? איפה מזריקים? כואב במיוחד. לאחרי השאיבה רשם אוטרוגסטרן ואסטופם. קראתי שלאוטרוגסטרן יש תופעות לוואי נוראיות. מה אתן יכולות לומר מניסיונכן?
תודה
לצפיה ב-'שורף זה עניין אינדיבידואלי, קראתי הסברים על הפרוגבריס שבסוף'
שורף זה עניין אינדיבידואלי, קראתי הסברים על הפרוגבריס שבסוף
07/12/2017 | 19:40
כתבו איזה כיף זריקה לא שורפת ואני ממש סבלתי ממנה...

אני הזרקתי אורגלוטרן, זריקה מוכנה, לי לא היתה בעיה איתה, לא זוכרת שהיא
שורפת במיוחד.
הזרקתי פיורגון, ואחרכך אורגלוטרן ובסוף את זו שהכי שרפה לי הפרוגבריס.

אחרי כמה דקות מרחתי ארניקה.

בהצלחה
לצפיה ב-'אוטרוגסטן'
אוטרוגסטן
07/12/2017 | 20:51
לתמיכות עד כה קיבלתי אסטרופם ואוטרוגסטן, סובלת מכאבי ראש ולעיתים בחילות...
לצפיה ב-'לא זכורות לי תופעות מיוחדות לאוטרוגסטרן'
לא זכורות לי תופעות מיוחדות לאוטרוגסטרן
07/12/2017 | 21:06
19
אסתרופם כשלקחתי בבליעה )ולא וגינאלי) גרם אצלי למיגרנות.

ספציפית אורגלוטרן שורף טיפה, אך לא נמצא אצלי ברשימת השנואים (כמו קלקסן שממש שורף לי ודקא שאיכשהו לא מצליחה להכניס אותו לתוך העור, או פרוגרסטרון לשריר שגם שונאת)
לצפיה ב-'תודה רבה, באיזה אזור מזריקים? '
תודה רבה, באיזה אזור מזריקים?
07/12/2017 | 21:25
18
לצפיה ב-'זה זריקה תת עורית רגילה.. מזריקים לבטן'
זה זריקה תת עורית רגילה.. מזריקים לבטן
07/12/2017 | 21:53
17
לצפיה ב-'מתנצלת על כל השאלות'
מתנצלת על כל השאלות
07/12/2017 | 22:17
15
אם אתה יכול צריכה להזריק באותו יום גם גונאל וגם אורגלוטרן, באם אפשר אחד בבוקר ואת השני בערב. והאם אפשר להזריק 300 גונאל מזרק אחד ואת השאר ממזרק שני?
תודה, שמחה שאתן כאן
לצפיה ב-' אל תפצלי, מומלץ להזריק בשעות הערב'
אל תפצלי, מומלץ להזריק בשעות הערב
08/12/2017 | 09:40
תזריקי הכל אחד אחרי השני, תוך כמה ימים תתרגלי
וכן, את יכולה להזריק כמות ממזרק אחד ועוד ממזרק אחר, רק חבל על הדקירה,
כבר קרה לי עם פיורגון שסיימתי מחסניות והזרקתי 3 פעמים...

לצפיה ב-'מנסה לענות'
מנסה לענות
08/12/2017 | 09:43
13
גונל ניתן לפצל
כשהייתי לפני שאיבה הייתי מזריקה אורגלוטרן בבוקר וגונל בערב בהוראת הרופא.. אבל כדאי לוודא איתו שזה בסדר.. מאמינה שכן.
בהצלחה!
לצפיה ב-'זה מה שחשבתי לעשות '
זה מה שחשבתי לעשות
08/12/2017 | 09:52
12
לקחת אורגלוטרן בבוקר וגואל בערב. אני צריכה לקחת 375, זאת כמות שתחייב אותי לעתים להשתמש בשני מזרקים. מקווה שיעבור בשלום, נשמע סיוט.
לצפיה ב-'כדאי להתייעץ עם הרופא שלך,'
כדאי להתייעץ עם הרופא שלך,
08/12/2017 | 10:24
11
כי בדיקות הדם בבוקר, ותשובות מקבלים אחר הצהריים / ערב, לפצל את הזריקות יכול להשפיע על הבדיקות, תבדקי עם הרופא שלך לפני שאת מפצלת. אני קיבלתי הוראה להזריק הכל ביחד, בערב.

לצפיה ב-'תודה רבה, אתייעץ אתו'
תודה רבה, אתייעץ אתו
08/12/2017 | 11:32
10
לצפיה ב-'לדעתי האישית בכלל לא כדאי לפצל, גם ככה הזריקות האלו'
לדעתי האישית בכלל לא כדאי לפצל, גם ככה הזריקות האלו
08/12/2017 | 13:34
9
הן שיעבוד לזמן, אז לפחות לגמור את הכל בפעם אחת,
זה באמת לא נורא. הזרקתי כל ערב 3 זריקות, לפעמים יותר דקירות בגלל הפיורגון

לצפיה ב-'לגבי הגונאל את בטוחה שאין עטים גדולים יותר מ 300?'
לגבי הגונאל את בטוחה שאין עטים גדולים יותר מ 300?
08/12/2017 | 13:38
8
בפיורגון יש עטים של 900, ויש בהם טיפה יותר.

לצפיה ב-'יש 450 ו-900'
יש 450 ו-900
08/12/2017 | 17:15
7
אבל בכל מקרה ביום השלישי היא תצטרך להזריק פעמיים כי לא ישאר לה מספיק להזרקה שלישית וחבל לזרוק כמעט שליש מזרק.
לצפיה ב-'תשמעי בדרך כלל מזריקים יותר מיומיים, מה שאני עשיתי זה להשתמש'
תשמעי בדרך כלל מזריקים יותר מיומיים, מה שאני עשיתי זה להשתמש
08/12/2017 | 19:04
4
במחסנית של הפיורגון, לשים בצד את הסוף, ואחרי כמה ימים להשתמש בסופים של המחסניות, כך יצא שיום אחד הזרקתי 3 פעמים, אבל זה קרה ביום אחד,
ולא כל יום להזריק פעמיים....

חוץ מזה היא מזריקה 300 אז עט של 900 מספיק לשלושה ימים...
לצפיה ב-'צודקת, היה לי בראש שהיא מזריקה 350'
צודקת, היה לי בראש שהיא מזריקה 350
09/12/2017 | 13:46
3
ואז לאחר כל יומיים של הזרקה צריך לאחד מזרקים.
אם היא מזריקה 300 אז אני באמת לא רואה סיבה להזריק פעמיים.
לצפיה ב-'375'
375
09/12/2017 | 16:28
2
אני אמורה להזריק 375 למשך 7 ימים. ראיתי שהרופא כתב לי במרשם עטים של 300,לא מבינה את ההיגיון, זה אומר כל יום 2 זריקות ובהמשך 3 עם האורגלטרן, אולי אצליח לשכנע את הרוקח למכור לי עטים של 900
לצפיה ב-'תבקשי מרשם אחר אפילו במרפאת אם שלך'
תבקשי מרשם אחר אפילו במרפאת אם שלך
09/12/2017 | 17:05
עדיף את המזרק של ה 900 שיספיק לך ליומיים ועם השארית תשחקי אחר כך...
חבל כל יום מראש להידקר פעמיים.

לצפיה ב-'ממש מוזר.'
ממש מוזר.
09/12/2017 | 17:43
אולי טעות הקלדה. הלוואי שתצליחי לשכנע את הרוקח אבל הכי טוב אם יוכלו לתקן לך את המרשם.
לצפיה ב-'יש גונל 900'
יש גונל 900
09/12/2017 | 05:40
1
לצפיה ב-'תודה לכן הרופא החליף לי לעטים של 900'
תודה לכן הרופא החליף לי לעטים של 900
11/12/2017 | 18:51
לצפיה ב-'עלות '
עלות
09/12/2017 | 08:20
את זוכרת מה העלות בערך של האורגלטרן?
לצפיה ב-'אם אני לא טועה וזוכרת נכון'
אם אני לא טועה וזוכרת נכון
08/12/2017 | 09:44
4
אורגלוטרן זה בא באמפולות וצריך להזריק לשריר (למשל לטוסיק).
...למיטב זיכרוני. מקווה לא מתבלבלת.
לצפיה ב-'לא, בכלל לא. זריקה פשוטה, בבטן. מוכנה לשימוש.'
לא, בכלל לא. זריקה פשוטה, בבטן. מוכנה לשימוש.
08/12/2017 | 10:23
3
לצפיה ב-'שחר לי היה פרוטוקול ארוך עם גונאל 375 ודפפטיל קיבלתי במרשמים'
שחר לי היה פרוטוקול ארוך עם גונאל 375 ודפפטיל קיבלתי במרשמים
10/12/2017 | 12:54
2
בס"ד
2 עטים של 900 + 450 אחד - 2250/375= 6 ימים
הזרקתי הכל בערב
לגבי אוטרגסטן - תנסי לבקש אנדומטרין יותר ידידותי לדעתי
לשים פדים להגנה מהפרשות
לגבי אורגלוטרן - אנחנו חברות ...
שיהיה ב"הצלחה
לצפיה ב-'אוטרוגסטן '
אוטרוגסטן
10/12/2017 | 21:23
1
למה את מתכוונת שזה לא ידידותי? ואגב אורגלוטרן שומרים במקרר?
לצפיה ב-'אוטרגסטן לא מגיע עם מוליך מכניסים ביד ומלכלך אורגלוטרן לא '
אוטרגסטן לא מגיע עם מוליך מכניסים ביד ומלכלך אורגלוטרן לא
11/12/2017 | 08:59
בס"ד
צריך מקרר
ב"הצלחה !

לצפיה ב-'ביוץ אחרי הפלה טבעית'
ביוץ אחרי הפלה טבעית
09/12/2017 | 00:10
1
היי
אני אחרי הפלה טבעית. 4 במספר...
ההריון הגיע אחרי הזרעה. הרופא אמר לי שבגלל שזאת הפלה טבעית אין בעיה לנסות אפילו כבר החודש ואין צורך לחכות מחזור... לקחתי בחשבון שהביוץ יאחר קצת אבל אני כבר ביום 17 למחזור ואין זכר. עכשיו אני מבואסת שלא בדקתי לפני כי טבעי אני מבייצת יום 12-13 ואולי הוא בכלל היה כברנלמרות שלא היו לי הפרשות פוריות. ככ מבואסת שכנראה פספסתי. יכול להיות שהחזור ככ מתעכב אחרי הפלה בשבוע מוקדם?!!
לצפיה ב-'מצטערת על מה שאת עוברת'
מצטערת על מה שאת עוברת
09/12/2017 | 22:38
אחרי ההפלה הראשונה שלי חיכיתי חודשיים למחזור, משמע גם ביוץ לא היה.
ולאחר השנייה חיכיתי קצת יותר מחודש.
אז אני לא יודעת למה הרופא שלך אמר שמיד יהיה לך ביוץ.
לוקח זמן לבטא להתאפס וכל עוד הורמון הבטא קיים בגוף אין ביוץ.
בהצלחה בהמשך
לצפיה ב-'שאלה למי שעברה IVF'
שאלה למי שעברה IVF
09/12/2017 | 12:25
3
הי בנות, אני קוראת קצת על תהליך ההפריה ויש משהו שלא הצלחתי להבין.
(שאלה של מתחילים  ) -

כמה ביציות אפשר להפרות ממנת זרע אחת ?

בכל מנת זרע יש כ-6-7 מיליון זרעונים בתנועה אז תיאורתית אפשר להפרות באמצעות זה 6-7 מיליון ביציות ?!

אם כך כדאי לעשות כמה שאיבות ואז להפרות את כולם בבת אחת עם אותה מנה, לא?

לצפיה ב-'לשאלה האחרונה שלך... לפי הידוע לי לא עושים את זה...'
לשאלה האחרונה שלך... לפי הידוע לי לא עושים את זה...
09/12/2017 | 12:59
נדיר שמאפשרים לשמור עוברים ואז לעבור עוד שאיבה,
בדרך כלל עוברים שאיבה, מחזירים עוברים, כשהם נגמרים עוברים עוד שאיבה.
מקסימום מאפשרים לעבור שאיבה אחרי שאיבה ולשמור כמה עוברים,
אבל קשה לי להאמין שיתנו לך לעבור הרבה שאיבות כדי למקסם ביציות לטובת מנת זרע אחת, בכל מקרה, מהניסיון שלי, אפשר 'לגרד' מנה, אפשר להפשיר ולהקפיא שוב,
יש להם דרכים משלהם במעבדה.

אני לא  באמת יודעת כמה ביציות הם מאפשרים להשתמש במנה אחת של זרע, שאלה מעניינת! אשמח לדעת גם את התשובה....

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
09/12/2017 | 13:37
אז בהנחה שבדיקת הזרע מצויינת צריך בערך כמות של 10 מיליון תאי זרע בתנועה כדי להפרות ביצית אחת,כלומר כשלא עושים איקסי ,שמים 10 מיליון תאי זרע עם ביצית אחת ונותנים להם להתחבר לבד...
אם עושים איקסי אז בוחרים תא זרע אחד ומפרים בעזרתו את הביצית..

לגבי השאלה השנייה,בשביל לעבור שאיבות ואז להפרטת את כל הביציות צריך להקפיא את הביציות שנשאבו קודם..ולהקפיא רק ביציות ולא עוברים זה פחות טוב...ביצית מופרית נשמרת הרבה יותר טוב מביצית שנשאבה...
הכי טוב זה שאיבה והםריית הביצית ואז הקפאתם..
מקווה שהבנתי נכון את שאלתך :)
לצפיה ב-'מנסה לענות'
מנסה לענות
09/12/2017 | 22:35
עם הידע הידוע היום לא כדאי לשמור ביציות ולהפרות בעתיד, כלומר לעבור מספר שאיבות ואז להפרות מספר גדול של ביציות, כי היום יודעים לטפל טוב יותר בביציות מופרות מאשר בביציות קפואות.
קיים תהליך של הקפאת ביציות והפרייתן בעתיד, אבל זה עדיין לא מפותח כמו התהליך שבו מפרים מיד את הביציות.
לצפיה ב-'פרוגרסטרון 8nmol/l ארבע ימים אחרי "ביוץ"'
פרוגרסטרון 8nmol/l ארבע ימים אחרי "ביוץ"
07/12/2017 | 21:02
2
לפני החזרת בלסטו מוקפא על בסיס רירית טבעית ללא הורמונים. יום לפני ההחזרה ה e2 צנח ל 200 (היה 700 בביוץ), והפרוגרסטרון רק 8.. אמרו להתחיל לקחת 2 אנדומטרין ביום.. 
נשמע שהביוץ לא היה תקין.. האם כדאי עדיין להחזיר או לדחות לחודש אחר?
2 אנדומטרין ביום זה מספיק?? 
תודה למשיבות
לצפיה ב-'למה את חושבת שהביוץ לא היה תקין?'
למה את חושבת שהביוץ לא היה תקין?
08/12/2017 | 18:49
1
צניחה של אסטרדיול אחרי הביוץ היא תופעה תקינה ורגילה לחלוטין, וגם אם הפרוגסטרון קצת נמוך - את תהיי עם תמיכה. 
יש רופאים שבכלל נמנעים לבדוק אסטרדיול ופרוגסטרון אחרי הביוץ, כי זה חסר ערך טיפולי לטענתם וסתם מכניס את המטופלת ללחץ מיותר.
לצפיה ב-'כי עלתה בעבר האשערה שיש לי אי ספיגת גופיף צהוב'
כי עלתה בעבר האשערה שיש לי אי ספיגת גופיף צהוב
08/12/2017 | 20:58
או בעיה אחרת בביוץ. כי פרט לפעם אחת, בכל הפעמים שבדקו פרוגרסטרון אחרי 'ביוץ' כשלא הייתי על תמיכה, הערך נותר נמוך.. לפעמים אפילו לא עלה מעל 4.. ולכן עברנו להחזרות על בסיס הורמונלי (ה 6 החזרות מוקפאים האחרונות היו על בסיס הורמונלי(.
אבל יצא שהייתי בבדיקה בדיוק ביום הביוץ (אני פולציסטית, מועד הביוץ לא ידוע בלי בדיקה), והרופא פתאום אמר בואי ננצל זאת להחזרה על בסיס טבעי. לא יודעת אם הייתי צריכה לתזכר אותו לגבי עניין הפרוגרסטרון או לא..
לצפיה ב-'טוב אז אני לוקחת הפסקה מהטיפולים.. ויש לי שאלה..'
טוב אז אני לוקחת הפסקה מהטיפולים.. ויש לי שאלה..
08/12/2017 | 12:23
1
אני פוליציסטית וכידוע הביוץ והמחזור ממש לא סדירים!
מאחר ואני בחודשים האחרונים הייתי תחת טיפול הורמונלי והטיפול האחרון רק תמיכה, האם יכול להגיע ביוץ טבעי ונגיד בטווח הזמנים הנורמאליים (ביום ה14 של המחזור)? מישהי ניסתה? אשמח לקצת אור בקצה המנהרה.
לצפיה ב-'הכל יכול להיות '
הכל יכול להיות
08/12/2017 | 18:53
בעקרון אחרי טיפול הורמונלי ייתכנו שיבושים בביוץ, אבל אי אפשר לדעת לאיזה "כיוון", אם הוא יקדים או יאחר, או שבכלל יקרה בזמן הרגיל. לי פעם אחת הביוץ התעכב והתעכב עד שבוטל הסבב הטיפולי, ופעם אחת דווקא הקדים מאוד. אי אפשר לדעת איך הגוף יגיב.
לצפיה ב-'מישהי לקחה בניסיונות להרות אומגה 3 9 חודשים של סופהרב אפשרי?'
מישהי לקחה בניסיונות להרות אומגה 3 9 חודשים של סופהרב אפשרי?
07/12/2017 | 22:38
4
לצפיה ב-'אני עכשיו לקחתי במשך חודש'
אני עכשיו לקחתי במשך חודש
08/12/2017 | 09:42
1
הפסקתי.
מגעיל ברמות.
כאב לי הראש מזה והרגשתי מאוד לא טוב מזה.
הרגשה שאכלתי שומן של דג בכמויות.
ניסיתי של קופ"ח כללית מה שנקרא "דרך חיים" וגם אלטמן.

אם ילך לך, אז אושרך.
אומרים שזה טוב.

לצפיה ב-'של איזה לקחת שהיה מגעיל?'
של איזה לקחת שהיה מגעיל?
08/12/2017 | 21:53
לצפיה ב-'כן, ואפילו טוב להמשך'
כן, ואפילו טוב להמשך
08/12/2017 | 14:37
1
כך טוען ד"ר בר חוה.
בהצלחה
לצפיה ב-'איזה לקחת של סופהרב?? אומגה 3 - 9 חודשים - לקחת בניסיונות גם'
איזה לקחת של סופהרב?? אומגה 3 - 9 חודשים - לקחת בניסיונות גם
08/12/2017 | 21:51
לצפיה ב-'בדיקה ביתית'
בדיקה ביתית
06/12/2017 | 21:09
2
שלום ב27 לנובמבר הוחזר לי עובר מוקפא בן 3 ימים.
היום 6 דצמבר ביצעתי בדיקת הריון ביתית בערב ויצא לצערי ואכזבתי רק פס אחד. האם הבדיקה הבתית משקפת תוצאה אמינה בשלב זה?
תודה רבה מראש
לצפיה ב-'אם זה היה הריון טבעי את עכשיו כאילו 3 ימים לפני איחור'
אם זה היה הריון טבעי את עכשיו כאילו 3 ימים לפני איחור
06/12/2017 | 21:25
לדעתי יש עוד סיכוי שיצא חיובי.
לצפיה ב-'הבדיקות הביתיות מזייפות מלאאאא'
הבדיקות הביתיות מזייפות מלאאאא
07/12/2017 | 21:17
קרה לי שראיתי פס חלשלש, ולמחרת בדקתי שוב ולא היה שום פס.. ובדיקת דם מאותו בוקר הראתה בטא 80 (כשהסטיק היה אמור להיות מבטא 20). בסוף לא הכפיל תקין (כימי) אבל בדיקה ביתית לא חוזה עתידות
לצפיה ב-'מטופלות אסותא?'
מטופלות אסותא?
06/12/2017 | 18:35
12
האם הבדיקות ברשימה שמבקשים בשביל החזרת עוברים מוקפאים הם המלצה או חובה?
תודה
לצפיה ב-'חובה ואל תשחקי עם זה'
חובה ואל תשחקי עם זה
06/12/2017 | 19:31
1
לאחרונה, הם נוהגים לשלוח את מי שלא הביא את התוצאות, לערוך בדיקות באסותא באופן פרטי ביום ההחזרה.
כמובן שזה בעלות כספית שנחסכת לך אם תעשי את הבדיקות דרך הקופה.
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה'
תודה
06/12/2017 | 20:13
בעיקר בדיקות הדם הן החשובות?
יש גם פאפ וכירורג שד 
לצפיה ב-'על איזה בדיקות מדובר? '
על איזה בדיקות מדובר?
06/12/2017 | 19:42
1
לצפיה ב-'צירפתי למטה'
צירפתי למטה
06/12/2017 | 20:26
לצפיה ב-'מה? איזה בדיקות? אני באסותא ולא התבקשתי לבצע שום בדיקות'
מה? איזה בדיקות? אני באסותא ולא התבקשתי לבצע שום בדיקות
06/12/2017 | 20:13
6
לצפיה ב-'מדובר בבדיקות שמסומנות באיקס'
מדובר בבדיקות שמסומנות באיקס
06/12/2017 | 20:25
4
לצפיה ב-'אלה בעצם הבדיקות הדרושות לפני השאיבה'
אלה בעצם הבדיקות הדרושות לפני השאיבה
07/12/2017 | 11:27
לצפיה ב-'אלה בדיקות שדורשים לפני שאיבה'
אלה בדיקות שדורשים לפני שאיבה
07/12/2017 | 13:05
2
במידה ועברה שנה מהבדיקות הקודמות!
לפני החזרה לא ידוע לי על בדיקות שדורשים (כמובן במידה 
ולא עברה תקופה ארוכה מהשאיבה...) 

לצפיה ב-'עברו בערך 3 שנים מהשאיבה '
עברו בערך 3 שנים מהשאיבה
07/12/2017 | 13:37
1
לצפיה ב-'זו כנראה הסיבה... '
זו כנראה הסיבה...
07/12/2017 | 13:51
אך איני אומרת את זה מניסיון כי מעולם לא המתנתי הרבה
זמן מהשאיבה להחזרה.. 
לצפיה ב-'האמת שאני לא מבינה למה הם משגעים אותנו בשביל החזרת מוקפאים..'
האמת שאני לא מבינה למה הם משגעים אותנו בשביל החזרת מוקפאים..
07/12/2017 | 15:19
הבדיקות לא רלוונטיות בכלל להחזרת מוקפאים ...
(למעט בדיקת פאפ וא.ס. שד שכדאי לבדוק כאשר לוקחים הורמונים לטובת בריאותנו האישית)

כנראה שהשתנו נהלים, כי לא זכור לי שבקשו ממנו בהחזרות את הבדיקות
טוב לדעת

לצפיה ב-'יש מספר בדיקות שהן חובה'
יש מספר בדיקות שהן חובה
07/12/2017 | 20:42
שיהיה בתוקף גם אם מדובר רק בהחזרת עוברים.
ספירת דם, קרישיות, hiv, צהבת, ועוד כמה שלא זוכרת כרגע.
רק לאישה, בדיקות בעל אין צורך.
לצפיה ב-'מי כאן מטופלת בוולפסון ושמעה'
מי כאן מטופלת בוולפסון ושמעה
07/12/2017 | 14:30
1
שהחודש אין פעילות???
למה הודיעו רק עכשיו???
לצפיה ב-'ממש מעצבן'
ממש מעצבן
07/12/2017 | 20:05
לי הודיעו לפני 3 שבועות כשהגעתי לרופא, אבל לא ממש ידעו להגיד מתי השיפוץ בדיוק מתחיל.
לצפיה ב-'התייעצות'
התייעצות
07/12/2017 | 19:02
הי כולם, קצת חפירה...
בעברי שלב לוטאלי קצר, נכנסתי להריון בסופו של דבר עם הזרעה על בסיס ביוץ טבעי (חודשים לפני זה הייתי עם איקקלומין ואז זריקות) .
ולקחתי פרוגסטרון עד שבוע 9 נראה לי. כתוצאה מזה יש לי ילד בן שנתיים.

לפני כחמישה חודשים, החלטנו לנסות שוב בצורה טבעית, לאחר שראיתי שלאחר הלידה הביוץ הגיע בזמן והשלב הלוטאלי תקין.
נכנסתי לשני הריונות לא תקינים במהלך החמישה חודשים האלה, כאשר הבטאות היו נמוכות מאוד ועלו בצורה לא תקינה, מ 70 ל 84 וכו'. (חשד לחוץ רחמי בשניהם, אבל כנראה היו כימיים).
ולא לקחתי פרוגסטרון מכיוון שלא הייתי בטיפולים, והרופא שלי קצת מתנגד לזה (לא מאמין בזה). הריון אחד הסתיים בציטוטק, והריון שני הסתיים בצורה טבעית.

לאחר שהסתיים בצורה טבעית, הרופא אישר לי לנסות שוב (ראה שהכל יצא). כמובן שניסיתי...
הסכמתי גם אם הרופא נשים שלי (שהוא גם רופא פוריות מומחיותו, ויש שהולכות אליו פרטי) שהוא ירשום לי אוטרגסטן 200 ואקח רק ברגע שאראה שאני בהריון.
לפני שלושה ימים לא התאפקתי ובדקתי עם בדיקת ביוץ (שמזהה גם הריון לפי מה שראיתי) והיה נראה שחיובי, מיד התחלתי לקחת את האוטרגסטן 200. היום עשיתי בדיקת דם ויצא 398 (יום אחרי האיחור לפי מה שנראה לי) וזה נראה ממש בכיוון טוב, גם הרמת פרוגטסרון נראית טוב (>60.00)

כמה שאלות/תהיות -
האם יש טעם לדבר עם הרופא שלי ולבקש שירשום לי את הכדורים השניים של הפרוגסטרון (שכחתי את השם)? האם יש להם יתרון.

ושאלה הכי חשובה, אני זוכרת שאמר לי לקחת כדור אחד בבוקר, כדור בצהריים וכדור בערב. האם זה המינון שאומרים לכולם? אני לא זוכרת.

וכמובן האם נראה לכם שנטילת הכדורים יכולה להשפיע על רמת הבטא? 
כמובן שאחזור על הבדיקה ביום ראשון, אז אני באופטימיות זהירה.

לצפיה ב-'בדיקת HIV לפני פתיחת תיק באסותא'
בדיקת HIV לפני פתיחת תיק באסותא
07/12/2017 | 14:25
1
היי בנות,
חוזרת לטיפולים לילד שני.
יש בידי את כל תוצאות הבדיקות מלבד HIV(יש לי תוצאה מ2015 מניחה שלא רלוונטי) את הבדיקה לHIV ביצעתי רק היום ויקח כמה שבועות לקבלת תוצאה.
קיבלתי פרוטוקול טיפול ושבוע הבא יש לי פתיחת תיק והדרכת אחות באסותא.
נראה לכן בעייתי שאין בידי את התוצאה?
האם יתחילו איתי טיפול?
תודה לעונות
לצפיה ב-'לדעתי אין בעיה עד השאיבה '
לדעתי אין בעיה עד השאיבה
07/12/2017 | 16:31
עד יום השאיבה צריכה להתקבל הבדיקה. אבל פשוט תרימי טלפון אליהם...הכי בטוח. דרך אגב, לא לוקח לתוצאות כמה שבועות בדרכ...(גם אם הם אומרים ככה)
לצפיה ב-'איזה קבוצות בפייסבוק יש של פוריות?'
איזה קבוצות בפייסבוק יש של פוריות?
07/12/2017 | 15:09
לצפיה ב-'לפני כמעט שנה עברתי ניתוח להסרת פוליפ..'
לפני כמעט שנה עברתי ניתוח להסרת פוליפ..
06/12/2017 | 20:36
6
שאחריו מיד נכנסתי להריון, אחח איזו שמחה זו הייתה. זה עבד בדיוק לפי התוכנית (רציתי צמודים) אבל למישהו היו תוכניות אחרות, וההריון היה חוץ רחמי. חודשיים נלחמתי בו, בכיתי יום יום, סבלתי מכאבים יום יום ביקרתי במוקד,יום יום. עד שזה נגמר! יששש! אפשר להתחיל מחדש, אבל שוב למישהו היו תוכניות אחרות ואובחנתי עם נוזל בחצוצרה. אמרתי ניתן לזה עוד צאנס והופ הינה עוד הריון!! יששש!! אבל שוב התוכניות משתנות כי זה היה הריון כימי. באותו המחזור התחלתי טיפול ivf.טיפול ivf שני שכשל. מאז האבחון במלחמות עם עצמי, מנסה להתרומם אבל מגיע היום הזה, הערב הזה, הדקה הזו שזה מפיל אותי למטה, עם כל שתי מדרגות שמצליחה לעלות יורדת 20 אם לא 30. יש רגעים שאני מתמוטטת, יש רגעים שאני חזקה ויש רגעים כאלו שאני אפילו מתחילה כבר לוותר. זה תמיד איתי, בראש, בלב הצלקת, החוסר סיפוק הזה, הרצון שמשהו יצליח והוא פשוט לא מצליח.
אז בעלי החליט לעשות טיול משפחתי בחול, כמובן ששמחתי.. כמובן שזה בדיוק בזמן אחרי הטיפול השני כדי לא להיות שקועה בזה כל היום, אבל גם שם חשבתי רק על זה. הבדיקה השלילית כבר לא הזיזה לי, עצוב. אבל עכשיו, ברגע זה ממש נחת עלי העצב. וחשבתי על ההריון הראשון ההוא שגיליתי ב19.2.16 הפספוס הזה שיכלתי עכשיו להתחיל לחשוב כבר על ילד 3 (כמובן מודה על מה שיש).
שמעתי שחציית הים מטאפורה לפתיחת מחסום כלשהו בגוף, אז חציתי תים וחזרתי ללא אמונה על הזה שכל הזמן היו לו תוכניות אחרות בשבילי, הוא איבד אותי. עכשיו אני עם עצמי חושבת איך להתקדם... מה אני עושה הלאה.. הזמן לא עוצר, ואני מהאנשים שהכל חייב להיות לפי התוכנית, חייבת לדעת שהכל בסדר... אבל כרגע נמצאת במקום של הלא נודע וכנראה שזה מה שגורם לי להרגיש לא אני, לא במקום בטוח.
רצות מחשבות בראש בלי סוף... ההריון הכימי שדווקא כן הצליח טבעי והשני ivf שכשלו מעלים בי גם איזה שהוא ספק בכל הטיפולים האלה.. מצד שני מי הבטיח שאם אנסה שוב טבעי זה יצליח אבל אין לי זמן לבזבז.. אז מה עכשיו, לאן מתקדמים מה עושים? ניתוח חצוצרה? אין דרך חזרה משם.. ואם..ואם ואם... פשוט רוצה שכל האימה שאני נמצאת בה תיגמר כבר.. רוצה להיות במקום שליו ורגוע..
מצטערת על האורך.. פשוט חייבת לפרוק ושמישהו יקרא את זה. לא חייבות להגיב.. זה רק בשביל האוזן הקשבת. תודה למי שקראה עד פה.
בהצלחה לכל המנסות. הלוואי שזה יגמר כבר בשני פסים בבדיקה.
לצפיה ב-'הודיה המקסימה. תודה שחלקת. תודה על האיחולים.'
הודיה המקסימה. תודה שחלקת. תודה על האיחולים.
06/12/2017 | 20:55
מה אומר לך אחותי? איך אנחם אותך ובקושי לעצמי יש לי ניחומים? יושבת פה וממתינה כמו סימן שאלה. 

רק אבקש ממך יקירתי, שתשמרי על עצמך. שלא תשכחי את עצמך בתהליך המתיש הזה. שתהני מהאמהות ומהזוגיות ומכל החוויות שאת צוברת ביום יום. אל תתני לקושי לטשטש את כל היופי שב"ה יש בחייך. מגיע לך לחיות! מגיע לך להיות מאושרת! אתפלל עבורך ועבור כל המצפות. 
לצפיה ב-'תודה ששיתפת'
תודה ששיתפת
06/12/2017 | 21:02
מבינה אותך.
מנסה כבר שנתיים ילד שלישי.
שני הריונות כימיים.
הזרעות.
שאיבה והחזרות.
המון בכי.
בדידות.
ריקנות.
מודה על מה שיש.
לא מכירה את עצמי בכלל.
רכבת הרים.
גם אני רגילה שהכל וודאי ולפי התכנון.
רגילה להצליח.
שונאת אי וודאות.
קראתי עד הסוף.
מאוד מבינה.
בהצלחה.

לצפיה ב-'מאחלת לך שלאחר הפעם הבאה תתחילי'
מאחלת לך שלאחר הפעם הבאה תתחילי
06/12/2017 | 22:20
לחשוב על מספר 3!
לצפיה ב-'אתן מקסימות! מודה על כל מילה ומילה שחיממה לי את הלב!!!'
אתן מקסימות! מודה על כל מילה ומילה שחיממה לי את הלב!!!
06/12/2017 | 22:38
נישאר חזקות!! אנחנו לביאות!!
לצפיה ב-'הטוב עוד לפנייך...כוחות וחיזוקים לך ולכולן!!!'
הטוב עוד לפנייך...כוחות וחיזוקים לך ולכולן!!!
06/12/2017 | 23:56
לצפיה ב-'אלופה'
אלופה
07/12/2017 | 15:22
כמה כוחות נפש צריך כדי לצלוח דרך כזו. כמה תעצומות. 
זר לא יבין זאת, הייחולים כל חודש, כל יום, כל שעה, הציפיה.
בשבילנו זו מציאות יומיומית שקשה להבין מבחוץ.
איזו דרך עברת.. וכמה את חזקה.
אני מאמינה גדולה ברפואה, נכנסת בעבר להריון וזה יקרה בעתיד שוב.
בעתיד הקרוב

לצפיה ב-'מה נחשב ״יום ביוץ״ בהחזרת מוקפאים?'
מה נחשב ״יום ביוץ״ בהחזרת מוקפאים?
07/12/2017 | 13:48
2
בהכנה על בסיס טבעי יש ביוץ ולכן נוח לספור את הימים ולדעת מתי יש איחור , בהחזרה על בסיס הורמונלי לא בודקים את הביוץ אלא רק את הרירית וההורמונים, אז ממתי להתחיל לספור ימים כדי לצפות איחור - האם מהיום הראשון שמתחילים את הנרות?
מקווה שהשאלה שלי ברורה...
לצפיה ב-'שלושה או חמישה ימים לפני ההחזרה'
שלושה או חמישה ימים לפני ההחזרה
07/12/2017 | 14:47
1
שלום,
יום הביוץ שלך היה שלושה ימים לפני שהוחזרו עוברים (בני שלושה ימים) או חמישה ימים לפני שהוחזרו בלאטוציסטים (עוברים בני חמישה ימים).
בדר"כ הרופא שלי מנחה להתחיל לקחת נרות מיום הביוץ, אז להבנתי ניתן לספור םג כך.
בכל מקרה, ממליצה להסתמך על בדיקת הבטא ולא על ימי איחור כי עם תמיכה זה עלול לזייף..
מאחלת לך המון המון הצלחה וידיים מלאות!
לצפיה ב-'אמן! תודה!'
אמן! תודה!
07/12/2017 | 15:11
לצפיה ב-'בדיקת pgs'
בדיקת pgs
06/12/2017 | 19:15
1
יודעים כמה עולה באסותא?
ציינו כאן שטיפול ivf רגיל באסותא עולה 660 בערך,
איך זה?
אני מבוטחת עדיף במאוחדת ועולה רק הטיפול 1600
לצפיה ב-'660 השתתפות עצמית בשאיבה באסותא אבל זה בוטל בחוק צינון '
660 השתתפות עצמית בשאיבה באסותא אבל זה בוטל בחוק צינון
07/12/2017 | 12:07
בס"ד
למטופלות כללית לילד ראשון ושני החל מ 1/12/17
אני עברתי שאיבה ב 29/11/17 ושילמתי לצערי ...
לגבי PGS לי נאמר שזה 2700 ש"ח לדגימה
ודוגמים רק בלסטוציטים עוברים יום 5
וזה דוחה החזרה לחודש הבא
אני לא הגעתי לזה גם הפעם ...
הכל מדובר על קופ"ח כללית ואסותא רמת החייל
ב"הצלחה
לצפיה ב-'בדיקת אקוויסט/ הידרוסונגרפיה'
בדיקת אקוויסט/ הידרוסונגרפיה
05/12/2017 | 14:50
5
היי בנות,
נשלחתי לעשות צילום רחם והיסטוקרפיה אבחנתית. נורא מפחדת מהצילום רחם ושוקלת לעשות בדיקת אקוויסט במקום. אשמח לשמוע את דעתכן על העניין? האם מישהי עשתה בדיקת אקוויסט/ הידרוסונגרפיה במקום? האם זה ממלא את אותה הפונקציה? בנוסף- שאלה על צילום רחם - למה הכוונה ״לקבע את צוואר הרחם״- איך זה מבוצע? 
לצפיה ב-'לא עשיתי, אז עונה רק על השאלה'
לא עשיתי, אז עונה רק על השאלה
06/12/2017 | 19:34
האחרונה. קיבוע צוואר הרחם נעשה על ידי צבת שנקרא קלוצנג. לא נעים- לא נורא.
לצפיה ב-'לגבי צילום רחם'
לגבי צילום רחם
06/12/2017 | 20:20
בעיקרון זו בדיקה שממנה כולן חוששות בטירוף, ואחרי ששמעתי סיפורי אימה באמת הגעתי רועדת לבדיקה...אני מבינה שאת חוששת, בכל מקום שומעים שזו בדיקה נוראית אבל אם לומר את האמת השד לא כזה נורא..זו לא בדיקה נעימה אבל זה ממש מהיר וזה באמת לא כואב או טראומתי כמו שאומרים...אני לא מכירה את החלופות שרשמת אז לא יודעת מה יותר נוח אבל יכולה להרגיע אותך מבחינת צילום רחם...אפשר לסבול את זה...
לצפיה ב-'צילום רחם'
צילום רחם
06/12/2017 | 21:06
עשיתי
לא כואב בכלל
הקיבוע זה הכנסה של מפשק .
כמו שעושים בדיקה קניקולגית או פאפ.
אין מה לחשוש בכלל.
אל תחששי.
לצפיה ב-'לי זה היה קצת אחרת'
לי זה היה קצת אחרת
07/12/2017 | 10:22
1
לא רוצה לבאס ... אולי זה תלוי מבנה הרחם שלך או בממצאים (לי היו שרירנים)... אבל לי זו הייתה הבדיקה הכי כאובת שעשיתי בחיים שלי. בד"כ יש לי סף כאב דיי גבוהה ואפילו הלכתי לבדיקה לבד כי אמרתי שאין מצב שזה כזה כואב. אם הייתי צריכה לעשות שוב ,בטוח הייתי עושה בהרדמה .

לצפיה ב-'מזדהה'
מזדהה
07/12/2017 | 10:34
אני דווקא סבלתי מתפיסת צוואר הרחם, שזה מאוד תמוהה כי עברתי פאפ, הזרעות והחזרה. חשקתי שיניים וכשחשבתי שזה נגמר - המצבט השתחרר לו והייתי צריכה לעבור את זה מחדש. עוד פעמיים. הרופא טען שזה עניין של המבנה שלי והצליח בפעם השלישית לאחר שהחליף שם משהו.
לאחר שהסיוט הזה היה מאחוריי, הבדיקה עצמה כאבה אבל הייתה נסבלת.

עם זאת ולמרות הכל, עם כל העיכובים שנגרמו מהסיבוך הבדיקה עדיין מאוד קצרה, ובמידה והייתי צריכה לעשות אותה שוב (אני מצטמררת רק מהמחשבה) לא הייתי עושה בהרדמה. 

חם בפורומים של תפוז

המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום הורים בטיפולי פוריות
פורום הורים בטיפולי
פרופ' יוסף שלו- ייעוץ אישי מי שפיר
ייעוץ אישי - מי שפיר
פונדקאות מנור מדיק
פונדקאות ישראלית בחו"ל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה