לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2742227,422 עוקבים אודות עסקים

פורום פוריות

ברוכים הבאים לפורום פוריות. הפורום פתוח לכל הנשים והגברים המתמודדים עם אתגרי הפריון והמעוניינים לקבל מידע ו/או תמיכה, ללא קשר למצבם האישי, המשפחתי, וללא הבדלי דת, גזע ומין 
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי מקצועי. 

לתשומת לבכם-תקנון זה מוסיף על תקנון אתר "תפוז" ומרחיב חלק מהתקנות הקיימות. מטרת התוספת היא לתת מענה לאופי הייחודי של פורום פוריות, בהיותו בית חם למטופלות הפוריות ומקום בטוח עבורן לקבל ולתת תמיכה ולהתייעץ בנוגע לטיפולים. 

1. שרשור הודעות-
לשרשר פירושו להכניס תגובה להודעה קיימת כדי ליצור שרשרת (פתיל) הודעות, כלומר לא להכניס הודעה חדשה אם אפשר להכניס אותה כתגובה להודעה קיימת.
מה הרציונל? בעמוד אחד יש 15-20 הודעות ראשיות, ואינסוף הודעות משניות. 
כל הודעה חדשה שנכנסת דוחקת אחורה לעמוד הקודם את ההודעה האחרונה בעמוד. כל הודעה שמוקפצת מעמודים קודמים דוחקת גם היא את ההודעה האחרונה לעמוד הבא. הודעה שנדחקה אחורה כבר פחות נצפית, ופחות מקבלת תגובות.
מתי אפשר לשרשר?
- כשיש שרשורי נושא (כגון- "שאלות בנושא הורמונים", "המלצות רופאים")
- אם רוצים לכתוב על משהו שכבר כתבו עליו באותו עמוד
- אם רוצים לכתוב למישהו שכתב כבר. גם אם זה לא ממש לענין, אבל זה משהו שבאמת חבל לפתוח עליו הודעה ראשית, פשוט מכניסים הודעת "נצל"ש" (ניצול שרשור).
מתי אסור לשרשר הודעות ?   
- כאשר ההודעה או פתיל ההודעות עוסקים במשהו אישי או רציני מדי
-כאשר מישהי מכניסה הודעה על כשלון, או מספרת על משהו כאוב/חשוב/ רציני שקרה לה (לדוגמא-הודעות על כשלון טיפול, הודעות על בטא חיובית).

2. בהתאם לתקנון "תפוז"- אין לפרסם על גבי הפורום תרופות למסירה/ למכירה/ בקשה לקבלת תרופות. הודעות אלה תמחקנה.  

3. בהתאם לתקנון "תפוז"-  הפרסום באתר הוא בתשלום. אין לפרסם על גבי הפורום ללא אישור של הנהלת האתר.  
בנוגע לפרסום של קבוצות תמיכה או פעילויות ללא תשלום הנוגעות למטופלי פריון- יש לפנות להנהלת פורום פוריות לקבלת אישור טרם הפרסום. 
מפרסמים המעוניינים לקבל הצעה לפרסום מוזמנים לפנות ל"תפוז עסקים".

4. פרסום בקשת השתתפות במחקר מותנה באישור הנהלת פורום פוריות.

5. יש להתבטא מעל גבי הפורום בשפה נאותה. הודעות בהן נעשה שימוש בקללות תימחקנה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכים הבאים לפורום פוריות. הפורום פתוח לכל הנשים והגברים המתמודדים עם אתגרי הפריון והמעוניינים לקבל מידע ו/או תמיכה, ללא קשר למצבם האישי, המשפחתי, וללא הבדלי דת, גזע ומין 
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי מקצועי. 

לתשומת לבכם-תקנון זה מוסיף על תקנון אתר "תפוז" ומרחיב חלק מהתקנות הקיימות. מטרת התוספת היא לתת מענה לאופי הייחודי של פורום פוריות, בהיותו בית חם למטופלות הפוריות ומקום בטוח עבורן לקבל ולתת תמיכה ולהתייעץ בנוגע לטיפולים. 

1. שרשור הודעות-
לשרשר פירושו להכניס תגובה להודעה קיימת כדי ליצור שרשרת (פתיל) הודעות, כלומר לא להכניס הודעה חדשה אם אפשר להכניס אותה כתגובה להודעה קיימת.
מה הרציונל? בעמוד אחד יש 15-20 הודעות ראשיות, ואינסוף הודעות משניות. 
כל הודעה חדשה שנכנסת דוחקת אחורה לעמוד הקודם את ההודעה האחרונה בעמוד. כל הודעה שמוקפצת מעמודים קודמים דוחקת גם היא את ההודעה האחרונה לעמוד הבא. הודעה שנדחקה אחורה כבר פחות נצפית, ופחות מקבלת תגובות.
מתי אפשר לשרשר?
- כשיש שרשורי נושא (כגון- "שאלות בנושא הורמונים", "המלצות רופאים")
- אם רוצים לכתוב על משהו שכבר כתבו עליו באותו עמוד
- אם רוצים לכתוב למישהו שכתב כבר. גם אם זה לא ממש לענין, אבל זה משהו שבאמת חבל לפתוח עליו הודעה ראשית, פשוט מכניסים הודעת "נצל"ש" (ניצול שרשור).
מתי אסור לשרשר הודעות ?   
- כאשר ההודעה או פתיל ההודעות עוסקים במשהו אישי או רציני מדי
-כאשר מישהי מכניסה הודעה על כשלון, או מספרת על משהו כאוב/חשוב/ רציני שקרה לה (לדוגמא-הודעות על כשלון טיפול, הודעות על בטא חיובית).

2. בהתאם לתקנון "תפוז"- אין לפרסם על גבי הפורום תרופות למסירה/ למכירה/ בקשה לקבלת תרופות. הודעות אלה תמחקנה.  

3. בהתאם לתקנון "תפוז"-  הפרסום באתר הוא בתשלום. אין לפרסם על גבי הפורום ללא אישור של הנהלת האתר.  
בנוגע לפרסום של קבוצות תמיכה או פעילויות ללא תשלום הנוגעות למטופלי פריון- יש לפנות להנהלת פורום פוריות לקבלת אישור טרם הפרסום. 
מפרסמים המעוניינים לקבל הצעה לפרסום מוזמנים לפנות ל"תפוז עסקים".

4. פרסום בקשת השתתפות במחקר מותנה באישור הנהלת פורום פוריות.

5. יש להתבטא מעל גבי הפורום בשפה נאותה. הודעות בהן נעשה שימוש בקללות תימחקנה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'התחלת דימום ותמיכה'
התחלת דימום ותמיכה
26/02/2019 | 21:46
2
הי, כשמתחיל דימום קל (כנראה לקראת מחזור) מפסיקים את התמיכה?
נמאס לי מהתמיכה הזו.. אנדומטרין ואסטרופם
לצפיה ב-'אני הוספתי זריקות פרוגסטרון'
אני הוספתי זריקות פרוגסטרון
26/02/2019 | 23:09
כי לפעמים התמיכה לא מספיקה . לעולם לא מפסיקים תמיכה עד הבטא.... יש גם הריונות שלמים עם דימומים כך שמחזיקה לך אצבעות שזה המקרה.
לצפיה ב-'לא להפסיק!'
לא להפסיק!
27/02/2019 | 07:59
יכול להיות השתרשות ויכול להיות שצריך להגביר תמיכה.
לגמרי מבינה אותך... אנדומטרין שנאת חיי.
תעדכני את המרפאה.
לצפיה ב-'הפלה -מה אתן אומרות שכדאי לעשות?'
הפלה -מה אתן אומרות שכדאי לעשות?
24/02/2019 | 00:30
16
טוב אז העובר שלי נקלט ואז הכל היה טוב ושמח. ואז לא ראו דופק ואז הוא כנראה פרש אי שם בשבוע 6 וחצי. עכשיו אני כביכול בשבוע שמונה וחצי. חוץ מזה שבא לי למות .בא לי יותר שהוא יצא. הרופא אמר להפסיק תמיכה ולחכות עוד שבוע וחצי ולחזור אליו. אף פעם לא היתה לי הפלה לפני.... אני שוקלת האם ללכת כבר למיון ולגמור עם זה.
מישהי עברה משהו דומה ויכולה ליעץ לדעתה? לחכות או ללכת לגמור עם זה עם כדורים או גרידה?
לצפיה ב-'היי'
היי
24/02/2019 | 07:56
אני גם הייתי במצב הזה , הרופא המליץ על כדורים או גרידה , בכל מקרה לאחר שבוע בערך הכל יצא בדימום (תוכן ההריון)
לצפיה ב-'אני עברתי 3 הפלות, כל אחת שונה מהשניה'
אני עברתי 3 הפלות, כל אחת שונה מהשניה
24/02/2019 | 08:42
2
בראשונה כשלא הי הדופק, אמרו לי להמתין שבוע כי אולי יצא לבד ואכן כך היה. התחיל דימום קל ואחרי יומיים התחילה ההפלה. זו ההפלה הכי קלה שהיתה לי מבין השלוש.
בהפלה השניה כשהפסיק הדופק בשבוע 9 קיבלתי ציטוטק. זה כדור השטן מבחינתי, זה פשוט היה איום ונורא ולא אחזור על זה בחיים.
בהפלה השלישית שהייתה אחרי שהפסיק הדופק בשבוע 8 כבר ביקשתי גרידה וזה היה מהיר וקל אבל בגלל שהיה בפרטי עלה הרבה כסף.
אני לא הייתי מסוגלת להמתין עוד שבוע כמו שהרופאים אמרו עם עובר שידעתי שכבר אין לו דופק, היה לי קשה הרעיון וגם רציתי לגמור עם זה כמה שיותר מהר.
אם אין לך בעיה להמתין אז תמתיני עוד קצת. אם קשה לך עם זה אז ממליצה לבקש הפניה להפלה ולגמור עם זה כמה שיותר מהר.
שיהיה המון בהצלחה ושיעבור בקלות
לצפיה ב-'הציטוטק היה קשה בגלל כאבים?'
הציטוטק היה קשה בגלל כאבים?
24/02/2019 | 11:12
1
לצפיה ב-'גם'
גם
24/02/2019 | 11:24
בערך שעתיים אחרי שהחדירו את הכדור התחילו התכווצויות. במשך כמה שעות הייתי צמודה לשרותים כי כל פעם נפלט חלק אחר מתכולת הרחם. הדימום היה אדיר, הכאבים חזקים, אבל מה שהכי הפריע לי היו הצמרמורות. זה פשוט היה נורא. במשך כמה שעות, ביוני, בשיא החום רעדתי בצורה לא הגיונית, לא היה תנור בהישג יד בגלל שהיה כבר קיץ, שכבתי במיטה עם מיליון שמיכות והצטמררתי למוות.
כעבור 3 ימים חזרתי לבי"ח כדי שיגידו לי שלא הכל יצא וצריך לתת עוד מנה של הציטוטק. המנה השניה אומנם לא כאבה ככה ולא היו צמרמורות, אבל הדימום היה נוראי, במשך 10 ימים נשארתי בבית בלית ברירה, היו לי גם שלשולים שלא הפסיקו כל הזמן הזה. למזלי אחרי המנה השניה יצאה כל תכולת הרחם ולא הייתי צריכה גרידה בנוסף.
אחרי הגרידה לדוג', לקחתי יום חופש וזהו, יום אח"כ חזרתי לעבודה. דיממתי עדיין, אבל כמו מחזור וזהו
לצפיה ב-'עונה מנסיוני'
עונה מנסיוני
24/02/2019 | 08:51
6
כשאת כותבת "ללכת למיון ולגמור עם זה", את צריכה לקחת בחשבון שבמיון לא יקבלו אותך לגרידה מיידית ושציטוטק זה תהליך שיכול לקחת כמה ימים או אף כמה שבועות.

מתוך 7 ההפלות שעברתי, 4 הפלות היו עקב דופק שפסק בשבועות מוקדמים - 2 עם ציטוטק, 2 בגרידה.
היה לי נסיון אחד מאוד מוצלח עם ציטוטק, ונסיון אחד מאוד מאוד לא מוצלח שכלל בין השאר אשפוז ללילה בגלל הדימום הכבד וגרידה שבוצעה שבוע וחצי אחרי הציטוטק כדי להוציא את השארית שנותרה.
אחרי הפלת הציטוטק השניה, הגעתי למסקנה שאני מעדיפה גרידה.

מבחינת הסיכון לשאריות - היתה לי שארית גם אחרי הפלת הציטוטק השניה, אבל גם אחרי 2 גרידות, כך שבמקרה שלי הוצאתי את עניין השאריות ממערך השיקולים.
מבחינת הסיכון להידבקויות - היו לי אחרי ההפלה השישית והשביעית (שתיהן היו גרידות), וזה היה מאוד צפוי בעיניי שבשלב הזה יהיו הידבקויות.

משתתפת בצערך 
לצפיה ב-'וואווווו'
וואווווו
24/02/2019 | 11:01
3
איך מתמודדים עם כ"כ הרבה הפלות?
אני אחרי 3 וזה הורג אותי כל פעם מחדש
גם עשיתי כל מיני ברורים לגבי ההפלות ולא נמצאה סיבה
אצלך ידועה הסיבה?
יש מה לעשות כדי למנוע או להפחית סיכוי להפלה?
לצפיה ב-'הסיבה לא ידועה'
הסיבה לא ידועה
24/02/2019 | 12:05
2
כל ההריונות שלי ספונטניים, אחד מהם הסתיים בידיים מלאות.
מתוך 7 ההפלות, 3 היו יזומות בגלל ממצא גנטי שמורש ממני עם סיכוי של 50% הורשה בכל הריון. הממצא קשור לבעיות קוגניטיביות בלבד ואין לו ביטוי פיזי, כך שהוא לא הגורם להפלות שבהן הדופק פסק מעצמו.
את ההפלות בגלל הממצא שמורש ממני, ניתן למנוע באמצעות IVF+PGD, ולצורך זה עברתי 4 שאיבות. אבל הן הניבו מעט מאוד הפריות: מכל השאיבות ביחד, רק 5 עוברים הגיעו לשלב הבדיקה ומתוכם רק 2 לא נשאו את הממצא. ב-2 ההחזרות לא הושג הריון לכן חזרנו להריונות ספונטניים מתוך תקווה שמתישהו נהיה בצד הטוב של הסטטיסטיקה.
אחרי הפסקת הדופק השניה עברתי בירור קרישיות די מקיף (הריון חמישי, הפלה רביעית. הפסקות הדופק לא היו בהריונות רצופים), וכל התוצאות היו תקינות לחלוטין.

אני מעריכה ש-4 הפסקות הדופק הספונטניות נבעו מעוברים לא תקינים, אבל לא ערכנו להם בדיקות גנטיות, כך שלא ניתן לדעת בוודאות.
לצפיה ב-'משתתפת בצערך על האובדנים ומאחלת לך ידיים מלאות בהקדם!'
משתתפת בצערך על האובדנים ומאחלת לך ידיים מלאות בהקדם!
24/02/2019 | 13:52
1
רק רוצה להע\איר, שממצא גנטי מורש בהחלט יכול להיות אחראי גם להפסקות הדופק. ההתפתחות העוברית מואד מורכבת והרבה גורמים שנראים לנו לא קשורים - כן קשורים בשלבים האלה. יש מחקרים שמראים שבכ-60% מההפלות נמצא ממצא גנטי לא תקין, גם אם הממצא הזה בפני עצמו כן מאפשר חיים. רק לדוגמה, רוב ההריונות עם תסמונת דאון מסתיימים בהפלה בלי שהאישה יודעת מה הסיבה.
לצפיה ב-'תודה על האיחול'
תודה על האיחול
24/02/2019 | 14:02
ברור לי שחלק ניכר מההפלות שמתרחשות בשליש הראשון, מקורן בבעיות גנטיות בעוברים, בין אם בהורשה מאחד ההורים או כתקלה נקודתית בעובר עצמו כמו טריזומיה (דאון היא הטריזומיה הכי מוכרת, אבל יש טריזומיות אחרות).

כשציינתי שהממצא לא גורם להפסקת דופק מוקדמת, התייחסתי אך ורק לממצא הגנטי שלי (מקטע חסר בכרומוזום ספציפי).
הוא לא משפיע על שרידות העובר ברחם או מחוצה לו, אין לו ביטוי פיזי ולכן גם לא ניתן לזהות כלום בבדיקות אולטרסאונד. הדרך היחידה לדעת האם העובר נושא את הממצא הספציפי הזה, היא לבצע צ'יפ גנטי מDNA עוברי שנלקח בבדיקת סיסי שליה או בבדיקת מי שפיר.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
24/02/2019 | 11:12
1
מה עושים עם ההדבקויות? זה עובר?
וגם כשאת אומרת שהציטוטק זה תהליך שלוקח זמן זה אומר נגיד שצריך חופש מהעבודה כל הזמן הזה?  כנל לגבי גרידה?  
ובאופן כללי באמת עברת הרבה הפלות מקווה שלא תחווי כאלו יותר
לצפיה ב-'הידבקויות מצריכות הפרדה'
הידבקויות מצריכות הפרדה
24/02/2019 | 11:36
האבחון של הידבקויות הוא בהיסטרוסקופיה אבחנתית וההפרדה מבוצעת בהיסטרוסקופיה ניתוחית.

גם בציטוטק וגם בגרידה, נותנים בדרך כלל 3 ימי מחלה (כולל יום הפרוצדורה).
בהפלת הציטוטק הראשונה שלי שעברה די בקלות במובן הפיזי, קיבלתי 2 מנות בהפרש של 48 שעות זו מזו וחזרתי לעבודה שבוע אחרי המנה הראשונה.
בשנים האחרונות אני לא עובדת, ולכן עניין ימי המחלה פחות רלוונטי עבורי, אבל לקח לגוף שלי בערך שבועיים להתחיל להתאושש מהפלת הציטוטק השניה, בעיקר בגלל הדימום הכבד שהוביל לחולשה כללית. במשך כמה ימים הדימום פסק ואז חזר ושוב פסק ושוב חזר, ולבסוף בחרתי לעבור גרידה כדי לסיים את הסאגה.

אחד הקשיים עם ציטוטק וגם עם הפלה ספונטנית (שזה המצב שלך כרגע - הפסקת את התמיכה ואת מחכה שהרחם יתרוקן מעצמו), זה שלא ניתן להעריך האם הדימום יהיה קל או כבד, האם יהיו כאבים קלים או קשים. ולכן גם קשה להיערך מבחינת ההיעדרות המתוכננת מהעבודה.

מודה לך על האיחול ושולחת אותו בחזרה אלייך - הלוואי שזו ההפלה הראשונה והאחרונה שלך.
לצפיה ב-'כדורים.'
כדורים.
24/02/2019 | 09:05
אם כל הקושי בכדורים, עדיף פעולה לא פולשנית. זה כדור באמת מגעיל, אבל עושה את העבודה. לוקחים בבית חולים, בפיקוח, ואז שולחים הבייתה. 
לצפיה ב-'אני עברתי הפלה עם ציטוטק'
אני עברתי הפלה עם ציטוטק
24/02/2019 | 13:57
מבחינת תופעות לוואי, נפלתי בצד הקשה של הסטטיסטיקה - סבלתי מכאבי תופת, שילשולים, צמרמורות ובערך כל דבר שכתוב בעלון לצרכן. אבל הצלחתי להימנע מגרידה ומהסיכון לפגיעה ברירית, ולדעתי זה שווה את זה.
היום אני לא בטוחה שהייתי בוחרת בכדורים, כי כבר יש לי ילדון בבית שצריך את אמא שלו בריאה ומתפקדת, ואני לא יכולה להרשות לעצמי לעבור למצב ניוטרל ל-24 שעות, אבל ההפלה ההיא הייתה לפני הלידה וזה היה שווה את זה.
לצפיה ב-'אני חיכיתי להפלה טבעית ואח"כ השלמתי עם ציטוטק'
אני חיכיתי להפלה טבעית ואח"כ השלמתי עם ציטוטק
25/02/2019 | 13:25
2
אבל גם אחרי כל זה וסבב של ציטוטק נותרתי עם שארית ועכשיו צריך היסטרוסקופיה.
גם לי אמרו להמתין להפלה טבעית (ראו שק ריק בשבוע 6+) ואכן כך היה כמה ימים לאחר האולטרסאונד- אני הייתי בלי תמיכה. 
להבנתי, עדיף לתת לגוף הזדמנות לעשות את שלו, ואז אולי להמשיך לכדורים. זה עדיף על פני התערבות חיצונית, וודאי שעדיף על גרידה. 
לגבי הציטוטק- סבב ראשון עבר לי בסדר גמור. כאבים נסבלים, קצת צמרמורות, אבל נורופן סידר אותי.
הסבב השני היה כבר יותר עוצמתי וכלל עליית חום, כאבים חזקים וכו'. אם הייתי עובדת מחוץ לבית סביר להניח שהייתי לוקחת יום-יומיים מחלה, אבל פועל הייתי עם ילד חולה בבית, ואחר הצהריים עוד ילדה ובלילה עוד השלמתי עבודה... בתכלס סבלתי, אבל זה היה סביר. 

שולחת לך חיבוק וחיזוק. תעדכני מה קורה 

לצפיה ב-'תודה על התגובה והחיבוק'
תודה על התגובה והחיבוק
26/02/2019 | 14:40
1

זה נראה המון זמן של התעסקות עם ההפלה :/ מקווה שההיסטרוסקופיה תסיים את זה...

כרגע אני כבר שישה ימים בלי תמיכה ולא נראה שום דימום... נראה לי שביום חמישי אלך למיון ואבקש התערבות כדורים

לצפיה ב-'מאחלת לך שיעבור בקלות ובמהירות'
מאחלת לך שיעבור בקלות ובמהירות
26/02/2019 | 16:31
בעיני השלב בו את נמצאת עכשיו הוא הכי קשה- הידיעה שההריון
לא תקין והוא לא יוצא
כאילו הגוף לא משחרר. 
עם ההפלה מתחיל תהליך ההחלמה, ככה אני מרגישה. מאחלת לך שהוא יהיה מהיר
לצפיה ב-'עיסוי בספא אחרי הזרעה'
עיסוי בספא אחרי הזרעה
24/02/2019 | 10:25
4
היי בנות,

אני מתכננת ללכת לספא שכולל עיסוי בחודש הבא וזה ייצא שלושה שבועות מהזרעה שעשיתי לאחרונה. כלומר עד אז כבר אדע אם אני בהריון (אמן אמן אמן) או לא (אין מצב).

מהספא שלחנו לנו פירוט מה זה כולל וכתבו בין היתר "לא ניתן לבצע עיסוי לאנשים שעוברים טיפולי פוריות או טיפולי כימותרפיה, או שעברו בחצי השנה האחרונה".

האם ידוע לכן על מניעה לעשות עיסוי (כתפיים+גב נגיד) בזמן טיפולי פוריות?

לצפיה ב-'נשמע ממש מוזר'
נשמע ממש מוזר
24/02/2019 | 10:40
2
נגייייייייד שרוצים לכסות את עצמם שלא תגידי אחרי זה שלא נקלטת בגללם... אבל אני לא רואה שום סיבה להגביל בגלל טיפולים שנעשו חצי שנה אחורה 
חיפשתי בגוגל הצהרות בריאות של מכוני ספא שונים ולא נתקלתי במשהו דומה.
אני עצמי עברתי לא מעט עיסויים בתקופת הטיפולים וזה אף פעם לא היה בהצהרות.

אם את בהריון אז באמת לא מומלץ בשליש הראשון, וגם כשאפשר זה צריך להיות מסאג' יעודי לנשים הרות.
אם חלילה את במחזור, אני לא רואה שום הגיון לא לטפל בך רק בגלל שעברת טיפול.הייתי מתקשרת לספא ומוודאה איתם.

לצפיה ב-'תודה אני אבדוק'
תודה אני אבדוק
24/02/2019 | 22:26
1
נראה לי שהעניין הוא שבעיסוי לוחצים על נקודות מסוימות ומזרימים אליהן דם אז אולי מכאן זה נובע האיסור.
אני אבדוק מולם, אבל נראה לי שבספא תענה לי הפקידה שלא בהכרח מבינה בזה...

תודה בכל אופן
לצפיה ב-'זו הסיבה שבהריון, ונגיד גם בטיפולים, אבל מה הבעיה עם וסת '
זו הסיבה שבהריון, ונגיד גם בטיפולים, אבל מה הבעיה עם וסת
25/02/2019 | 07:31
שאחרי טיפול?
ועוד חצי שנה אחרי?  או שהחצי שנה מתייחס רק לכימותרפיה וזה סתם ניסוח בעייתי.
לצפיה ב-'כשאת בהריון אז עיסוי'
כשאת בהריון אז עיסוי
26/02/2019 | 15:00
צריך להיות על ידי מישהו מומחה ולא סתם ככה בספא על הדרך, בעיקר כי יש מקומות שאסור ללחוץ או לגעת בהם כי הם מעודדים לידה.
ככה שאישית - או אצל מעסה מומחה להריוניות או בכלל לא. חבל לסכן את ההריון.

בהצלחה

לצפיה ב-'מחסור באיקקלומין'
מחסור באיקקלומין
25/02/2019 | 06:50
1
היי,
הבנתי כי יש מחסור רציני באיקקלומין..
אשמח לקנות ממי שנשאר לה

תודה :)
לצפיה ב-'יש תרופה בשם קולימפן'
יש תרופה בשם קולימפן
26/02/2019 | 02:39
זה כמו איקקלומין לפי מה שהבנתי ויותר קל להשיג.. אני לקחתי אותה גם כי לא מצאתי איקקלומין
לצפיה ב-'ביוץ אחר ביוץ ללא מחזור????'
ביוץ אחר ביוץ ללא מחזור????
24/02/2019 | 21:37
5
לפני שבועיים ויומיים היתה לי שאיבה ללא ביציות. 
אתמול התחיל לי דימום מתון והיום בבוקר ביצעתי בדיקות.
מצאו זקיק 20!!!
אסטרודיול 932
אל.איץ 22
פרוגסטרון 6.3

בר חווה חושב שזה לא מחזור אלא דימום ואני לפני ביוץ.
יש דבר כזה????
תודה משי
לצפיה ב-'הדעות חלוקות'
הדעות חלוקות
25/02/2019 | 00:13
היה מחקר ב-2002 שהראה שיכולים להיות שני גלים של גדילת זקיקים, ואז חשבו שאולי אפשר לבייץ פעמיים, אבל אז יש כאלה שאומרים שהמחקר קטן מדי ולא משכנע. אני לא יודעת אם יש קונצנזוס. כל המדדים מראים שאת לפני ביוץ, אבל אני לא יודעת אם זה אומר שבאמת יהיה ביוץ. אבל אם בר חווה נתקל כבר בשני ביוצים במחזור וחושב שזה ביוץ אז זה כנראה אפשרי.
לצפיה ב-'ואללה, הייתה לנו שאיבה באותו יום? '
ואללה, הייתה לנו שאיבה באותו יום?
25/02/2019 | 19:56
2
עשית ביום שישי 8/2? אצל הדר לוי אמיר? כי גם אני באותו יום אצלה. עשיתי שם פאדיכות רציניות.. שכחתי על צום ואכלתי אגוז לפני, אז סירבו לעשות לי הרדמה. ואני בן אדם שעושה הכל מה שאפשר בהרדמה מלאה, אפילו טיפולי שיניים, כל כך מפחדת מכל כאב קטן. אז בכיתי שם כמו מפגרת, סירבתי להכנס לחדר ניתוח. שיכנעו אותי בסוף והיה בכלל לא נורא. כשבאתי להחזרה הרגשתי מה זה מבוכה
לצפיה ב-'זה תלוי בכמות הביציות'
זה תלוי בכמות הביציות
25/02/2019 | 22:16
1
כשזה מעט ביציות זה לא אמור להיות מאוד נורא.
מי עשה לך את ההחזרה בר חוה או הדר אמיר?
יש כבר בטא?
לצפיה ב-'בר חוה'
בר חוה
25/02/2019 | 22:33
היו רק 4 ביציות ומתוכם 2 עוברים. בטא שלילית כמובן. אצל רופא אחר אותו סבב כושל יעלה לי הרבה פחות.
לצפיה ב-'מעדכנת- ביוץ אחרי ביוץ'
מעדכנת- ביוץ אחרי ביוץ
28/02/2019 | 14:49
בר חווה המליץ על הזרעה ביום שני וכך עשינו.
היום נבדקתי שוב.
לא נמצאו זקיקים (שסיפרתי לטכנאית את סיפורי, אמרה שיש זקיק שנראה אחרי ביוץ).
רירית- 6.7 לפי הטכנאית נראית כמו לפני ביוץ.
ותוצאות הדם מאמתות שעברתי ביוץ:
אסטרודיול- 404
LH- 5.6
פרוגסטרון- 20
חשוב לציין שמיום שבת אני ממשיכה לדמם.
אומנם דימום חלש, אבל עדיין.
ימים יגידו אם הייתה שם ביצית.
לצפיה ב-'כמוסות סלק'
כמוסות סלק
25/02/2019 | 18:14
למישהי יש ניסיון עם הכמוסות? לא בטוחה לגבי המינון הרצוי. מישהי בפייסבוק כתבה שלקחה 6 ביום, כל פעם 2. 
לצפיה ב-'פרוטוקול ארוך'
פרוטוקול ארוך
25/02/2019 | 15:49
1
היוש,
עומדת לפני פרוטוקול ארוך, הרופא הנחה אותי ביום ה21 למחזור להגיע לבדיקת דם לבדוק פרוגסטרון ואם בייצתי להתחיל אסטרופם+דקא ...
היום ה21 יוצא ביום שיהי לי בעייתי להגיע לבדיקה, האם אוכל לבצע יום אחרי (ואז גם להתחיל במידת הצורך עם האסטרופם והדקא רק ביום ה22) או שקריטי ביום ה21? יכול לשבש את הטיפול? לפגוע בהצלחה?
תודה ובהצלחה לכולנו :)
לצפיה ב-'עדיף לשאול את הרופא'
עדיף לשאול את הרופא
25/02/2019 | 16:01
לי במצב דומה אמרו שלא קריטי יום לכאן או לשם אבל שעדיף להקדים (לעשות את הבדיקות יום לפני ההנחיה המקורית), אבל למה שלא תשאלי את הרופא? עדיף מאשר להחליט על דעת עצמך
לצפיה ב-'שישה ימים אחרי הזרעה'
שישה ימים אחרי הזרעה
25/02/2019 | 15:04
1
החודש ללא הורמוניים כלל 
ביום רביעי האחרון ביצענו הזרעה 
היום שישה ימים אחרי כאבי נוראיים בחזה 
כואב לי מאוד 
האם יכול להיות סימן למשהו? 
לצפיה ב-'הזרעה'
הזרעה
02/04/2019 | 16:31
זה לא אומר כלום
או ההורמונים שהוזרקו או הורמונים בהליך הריון
מתי עושה בדיקה?
לצפיה ב-'החזרת עוברים על בסיס השראת ביוץ'
החזרת עוברים על בסיס השראת ביוץ
23/02/2019 | 11:21
7
היי בנות,
רציתי לשאול אם מישהי מכן ביצעה החזרת עוברים על בסיס השראת ביוץ בכלל, ולטרוזול בפרט.
אין לי מחזור טבעי עקב שחלות פוליציסטיות, ושוקלת בשלב זה לעשות את ההחזרה באופן הזה.
שאלה נוספת, שנוגעת גם למי שעושה את ההחזרה על בסיס טבעי - האם אתן מקיימות יחסי מין גם סביב הביוץ ליתר בטחון?
מצד אחד נראה לי חבל לפספס את ההזדמנות (אין לי ביוץ טבעי כלל), אך מצד שני אני מאד חוששת מהריון מרובה עוברים.

לצפיה ב-'אני מקיימת יחסים סביב הביוץ'
אני מקיימת יחסים סביב הביוץ
23/02/2019 | 11:37
גם אני חוששת מהריון מרובה עוברים, אבל לאור העובדה שאני לא נקלטת לא מטבעי ולא מטיפולים, נראה לי שהסיכוי שאקלט גם טבעי וגם מהחזרה שואף לאפס...
לצפיה ב-'אני החזרתי עם לטרוזול החזרה מנצחת'
אני החזרתי עם לטרוזול החזרה מנצחת
25/02/2019 | 00:40
5
יש לי ביוץ טבעי אבל הרופא טען שמצא מחקר שמראה הצלחות בהחזרות עם לטרוזול.
אותי השאלה השניה לא הטרידה כי ההפריות אצלנו רק באיקסי ואני גם נורא רוצה תאומים בלי קשר.
שיהיה בהצלחה גדולה
לצפיה ב-'איזה יופי!'
איזה יופי!
25/02/2019 | 08:08
תודה רבה :)
לצפיה ב-'שאלה נוספת (אפשר גם במסר)'
שאלה נוספת (אפשר גם במסר)
25/02/2019 | 12:51
3
האם את מעקב הזקיקים (בין אם ההחזרה היתה על בסיס טבעי או לטרוזול) עשו לך במרפאת הIVF עצמה?
כשנפגשתי שבוע שעבר עם הרופא במרפאת הIVF אז אמר שאין בעיה לעשות את ההחזרה ככה אבל עכשיו כשביקשתי מרשם אמר לי שלא עושים את זה אצלם ושאלך למעקב אצל רופא בקופה ואחזור אליהם רק לצורך ההחזרה עצמה.
אני קצת בהלם מעצם התשובה כי ישבתי מולו שבוע שעבר והוא אמר שאין שום בעיה לעשות את זה גם בדרך הזו.
לצפיה ב-'באמת לא ברור'
באמת לא ברור
26/02/2019 | 15:01
2
אני הייתי מטופלת באסותא רמת החיל. הפרוטוקול היה של הרופא שם ובהחזרה המיוחדת הזאת לא היה לי אישור למימון של הקופה אז הלכתי לעשות את המעקב בקופה ליתר בטחון ושלחתי ליחידה את התוצאות. זו היתה רק בדיקה אחת כי ביום 11 כבר היו 2 זקיקים מוכנים לביוץ וקיבלתי הנחיה להזריק אוביטרל כבר באותו ערב. בדיעבד גם קיבלתי טופס 17 וגם הסכום של המעקב הוא ממש שולי יחסית למה שמשלמים על עבודת המעבדה.
לא יודעת מה השיקול של הרופא שלך. הכי טוב לשאול.
לי היה יותר קרוב ונח במילא לעשות את המעקב בקופה אבל אם זה לא המצב אצלך אז אין סיבה שתתזזי את עצמך כי המעקבים כלולים בהתחיבות של הקופה.
לצפיה ב-'ממש תודה על הפירוט! (שאלת המשך)'
ממש תודה על הפירוט! (שאלת המשך)
26/02/2019 | 15:15
1
בסוף הסתבר שהיתה אי הבנה מסויימת, והרופא כן יתן לי את המרשם לתרופה ויבדוק את הרירית בערך 2-3 ימים אחרי נטילת הכדור האחרון.
נשמע מההסבר שלך שגם אצלך היה ככה.
מה שלא הבנתי זה את מה שכתבת בנוגע למעקבים. 
מי בדיוק עשה לך את זה בקופה? אני צריכה לקבוע תור לרופא פריון ספציפי בקופה מבעוד מועד?
איך מתאמים בכלל דבר כזה? כי הרי אני מטופלת במרכז הivf הספציפי שבו אני עושה את ההחזרה, למה שמרכז בריאות כלשהו של הקופה יסכים לעשות לי מעקבים?
מי בסוף מחליט מתי מזריקים אוביטרל? הרופא ביחידת הivf או מי שעושה את המעקבי זקיקים?
ולא הבנתי למה צריך טופס 17 בכלל?
וכמה זה עולה אם לא נותנים אותו?

מצטערת שהפצצתי בשאלות אבל אני רואה שהתהליך הזה משמעותית פחות טריוויאלי ממה שחשבתי בהתחלה.
ממש אשמח לעוד מידע (אפשר גם במסר).
המון המון תודה!!!

לצפיה ב-'בירוקרטיה'
בירוקרטיה
27/02/2019 | 11:30
החזרה עם לטרוזול -
הרופא המטפל קובע את הפרוטוקול. ניתן להתחיל ליטול את הגלולה בימים 3-5 (מסיום המחזור). אני התחלתי ביום 3 למשך חמישה ימים. ביום 11 למחזור הלכתי למעקב בקופה משיקולי נוחות ושלחתי את התוצאות ליחידה.
אני דאגתי להוציא מראש הפניות לבדיקות דם ולמעקב זקיקים גם מרופאת הנשים שלי בקופה וגם מרופאת משפחה כי היה לי יותר קרוב ונח לעשות את המעקבים בקופה. אני מבוטחת של הכללית, המעקבים נעשים במרכזי בריאות האשה החל מהשעה 7:30 ללא תור. זה לא עולה כסף, כמו בדיקות דם רגילות שאת עושה בקופה עם הפניה. לא יודעת איך זה בקופות אחרות.
את התוצאות שקיבלתי שלחתי כאמור לאסותא וקיבלתי הוראה להזריק אוביטרל כדי לתזמן את הביוץ מה שהיה קריטי בגלל שעשיתי החזרה כפולה בימים 3 ו-5 והיה חשוב שזה לא יצא על שבת.
בשביל החזרה כמו גם בשביל שאיבה את צריכה אישור למימון של הקופה, לפחות באסותא, אני לא מכירה את ההתנהלות בביח ציבורי. המימון כולל את כל מה שצריך בשביל הסבב כולל מעקבים, עבודת מעבדה והפעולה עצמה (החזרה במקרה הזה)
לצפיה ב-'שאיבה '
שאיבה
25/02/2019 | 08:26
2
בוקר טוב
מה עושים במצב שיש זקיקים 20, 20, 19, 13, 10, 9,9 וקטנים יותר ?
אם אלך לשאיבה עכשיו יהיו רק 4 ביציות??
לצפיה ב-'אכן נראה ככה'
אכן נראה ככה
25/02/2019 | 08:56
יכול להיות שירצו לחכות כמה ימים כדי לתת גם לקטנים הזדמנות לגדול.
לצפיה ב-'מה זה "עכשיו"?'
מה זה "עכשיו"?
25/02/2019 | 10:05
אם את לוקחת אוביטרל היום, יש מצב שעד השאיבה הקטנים יגדלו עוד קצת ויבשילו.
אני פעמיים הלכתי לשאיבות עם מה שחשבתי שיהיו 6 ביציות, ויצאתי עם 10 ו-12 ביציות בשלות.
לצפיה ב-'מקלוני ביוץ'
מקלוני ביוץ
25/02/2019 | 00:16
2
החודש אנחנו בהפסקה קטנה מהטיפולים והחלטתי לנסות ללכת על הדרך הטבעית.. מי יודע אולי הפעם יתפס משהו. שאלה על מקלוני ביוץ- ניתן לבדוק בכל שעה של היום? גם עם השתן הראשון של הבוקר?

לצפיה ב-'תלוי בחברה'
תלוי בחברה
25/02/2019 | 00:21
מקלוני הביוץ אמורים להגיע עם עלון שאומר מתי אפשר לבדוק. לי יש שני סוגים - אחד שאפשר לבדוק אתו על הבוקר ואחד שאומרים לבדוק אחרי עשר. נראה לי שעם רוב המקלונים הפשוטים (הפסים הקטנים) אמורים לבדוק אחרי עשר. תראי מה כתוב על המקלונים שיש לך. אם עוד לא קנית מקלונים - לרוב אפשר למצוא את העלון באינטרנט (אם את רוצה להחליט מה לקנות על סמך זה)

לצפיה ב-'אני מכירה טווח של 10:00-20:00'
אני מכירה טווח של 10:00-20:00
25/02/2019 | 07:34
כי ה-LH עדיין נמוך בבוקר.
אני בודקת סביב 14:00.
לצפיה ב-'טיפול כינים.'
טיפול כינים.
24/02/2019 | 22:18
2
באו לבקר אותנו אורחים וישנו אצלו והביאו איתם אורחים נוספים.
המשפחה עזבה היום.
עשיתי טיפול שבוע שעבר לפני השאיבה.
שבוע שעבר הייתה החזרה ויש עוד שבוע עד בדיקת ההריון.
הרוקח אמר שזה בסדר לעשות טיפול בהריון.

אני לא חושבת שיש לי כינים אבל רוצה לעשות טיפול ליתר בטחון.

מה מציעות, לעשות טיפול או לחכות?
לצפיה ב-'מה עם טיפול טבעי?'
מה עם טיפול טבעי?
25/02/2019 | 00:00
שמן רוזמרין עוזר (אני מניחה שצריך למהול בשמן אחר, אני לא זוכרת). למרות שחשוב לציין שגם עם שמנים אתריים צריך להזהר - לריחות חזקים גם יש השפעה, וצריך לוודא קודם שבסדר להשתמש בשמן רוזמרין בהריון
לצפיה ב-'אני משתמשת בשוטף בשמפו נגד כינים לילדים למניעה'
אני משתמשת בשוטף בשמפו נגד כינים לילדים למניעה
25/02/2019 | 00:57
של מרוז או דר פישר וגם מסרקת עם מסרק צפוף בשוטף כדי שלא יהיו לי הפתעות. אני זוכרת איזה סיוט זה היה כשהייתי ילדה ולא מוכנה לעבור את זה עכשיו.
כל מה שמוגדר לילדים אמור להיות בטוח גם להריון (בתחום הזה לפחות. זה כמובן לא תופס לכל סוגי התרופות והטיפולים) אבל כדי להיות סגורה תתקשרי ליעוץ טרטולוגי של משרד הבריאות ותקבלי את החותמת הרשמית.
שתזכי לפיצוי חיובי מלא ותקין עוד שבוע. קשיים כאלה מכיוונים לא צפויים הם בדרך כלל סימן טוב לבאות.
לצפיה ב-'אסטרופם והפרשות'
אסטרופם והפרשות
24/02/2019 | 22:32
אוף ואוף. סבב רביעי של מוקפאים וכבר מתחיל להימאס לי מהעניין. כל פעם בערך ביום ה8 לאסטרופן מתחילות הפרשות חומות בהירות. זה תמיד מתקשר לי איכשהוא לחוסר קליטה. ששאלתי את הרופא שלי וגם עוד רופא שינהם לא היו מודאגים כי הרירית גדלה יפה וההורמונים היו בססדר.. מה אומרות? יש מישהי שהיה לה את זה ונקלטה? אני גם אחרי פיפל אבל ההפרשות זהות לכל החודשים הקודמים.. לצערי אין לי אפשרות לעבור סבב טבעי כי אני פוליצסטית..
לצפיה ב-'אמצעי מניעה בזמן טיפולי פוריות'
אמצעי מניעה בזמן טיפולי פוריות
24/02/2019 | 08:30
5
1. האם קיימות כבר גלולות למניעת הריון לגבר? לא ברור לי אם זה כבר זמין.
2. האם יש אמצעי מניעה שאישה יכולה להשתמש בזמן טיפולים מבלי לפגוע בפורייות?
תודה.
לצפיה ב-'???'
???
24/02/2019 | 10:18
3
למה להשתמש באמצעי מניעה כשהמטרה היא להיכנס להריון?
לצפיה ב-'גם אני תהיתי...'
גם אני תהיתי...
24/02/2019 | 10:54
1
והרעיון היחיד שעלה בדעתי זה במקרה שיש איזו מחלה גנטית וצריך לעבור ברירת עוברים, אז אולי בין הטיפולים לא רוצים להכנס להריון טבעי...
מענין...
לצפיה ב-'אולי'
אולי
24/02/2019 | 14:00
אבל אז לדעתי הפתרון היחיד הוא קונדום.
לצפיה ב-'חלק מהתרופות שניתנות בטיפולים עלולות להזיק במקרה של הריון'
חלק מהתרופות שניתנות בטיפולים עלולות להזיק במקרה של הריון
24/02/2019 | 19:13
אם עומדים לפני סבב שכולל הזרקת דברים שעלולים להזיק להריון צריך לוודא שאין הריון, גם לא צעיר, לפני שמתחילים זריקות. 
גם לפני צילום רחם לדוגמא אם נעשה יותר משבוע לאחר המחזור צריך להשתמש באמצעי מניעה בזמן שבין המחזור לצילום על מנת למנוע הריון צעיר שלא ניתן לזהות בבדיקה.
לצפיה ב-'1. אין גלולות לגבר'
1. אין גלולות לגבר
24/02/2019 | 19:15
התחיל פיתוח בכיוון אבל לא הגיע לכדי מוצר קיים. אמצעי המניעה היחיד באחריות הגבר הוא קונדום.
2. אין שום מחקר שמעיד שגלולות פוגעות בפוריות. אצלי כחלק מהסבב אני מקבלת גלולות כדי "לאפס" את המחזור. 
לצפיה ב-'עזרה במילוי שאלון קצר'
עזרה במילוי שאלון קצר
24/02/2019 | 17:31
שלום, שמי אריאלה ואני סטודנטית לסיעוד בשנה הרביעית שלי. במסגרת עבודת הסמינר שלי של חברתי ללימודים אנחנו מחפשות נשים שנכנסו להריון מעל גיל 35 באמצעות טיפולי פוריות, להשתתף בשאלון קצר ואנונימי כחלק ממחקר הבוחן את הקשר בין אופן הכניסה להריון בנשים מעל גיל 35 לבין הבחירה בבדיקות דיאגנוסטיות או בדיקת סקר מסוג NIPT. זמן מילוי השאלון הוא לא יותר מכמה דקות. נודה על ההשתתפות ונשמח אם תוכלו להעביר את השאלון הלאה.
לצפיה ב-'ביצית שחיכתה לזרע'
ביצית שחיכתה לזרע
22/02/2019 | 12:14
3
הייתי היום בשאיבה. נשאבה ביצית אחת...
העניין הוא שהיה בלאגן בקבלה שלנו היום. עשו לי את הקליטה ואז המחשבים של המזכירות נפלו, ואת בעלי לא הספיקו לקלוט והוא לא קיבל מדבקות.
מה שבסוף קרה זה שעשו לי את השאיבה ורק חצי שעה אחרי שכבר יצאתי מהשאיבה בעלי נתן את מנת הזרע.
האם זה בעייתי שהביצית חיכתה במעבדה לזרע? כל האחיות ששאלתי אמרו שזה לא בעיה, אבל זה מטריד אותי מאוד. תמיד בעלי נותן את הזרע באסותא לפני שאני מספיקה להיכנס לשאיבה.
לצפיה ב-'אני חושבת'
אני חושבת
22/02/2019 | 13:34
שהם יודעים שלא מדובר במשחקי ילדים וכמה כל ביצית חשובה לאישה ולזוג ובכלל.
ואם זה היה בעייתי, היו מחכים לזרע ואז עושים שאיבה.
ככה אני חושבת....
לצפיה ב-'הביציות שלי תמיד חיכו לזרע , אמרו לי שזה לא בעיה'
הביציות שלי תמיד חיכו לזרע , אמרו לי שזה לא בעיה
23/02/2019 | 04:32
יצא לי פעמיים לחכות די הרבה זמן שהזרע יגיע מהמעבדה בה עשיתי מיון זרע. הזרע הגיע אחרי שכבר שיחררו אותי הביתה. אמרו לי שזה לא בעיה, ואפילו הושג הריון (למעשה התכנון מראש היה שהביציות יחכו כי בעלי מתקשר למעבדה של הזרע רק אחרי שאני יוצאת מהשאיבה להגיד להם כמה ביציות נשאבו).   
לצפיה ב-'אני הייתי מיועדת לשאיבה ב 1000 ואמרו לי שהזרע יכול להגיע עד '
אני הייתי מיועדת לשאיבה ב 1000 ואמרו לי שהזרע יכול להגיע עד
24/02/2019 | 14:27
שעה 1300.

בהצלחה
לצפיה ב-'עזרה ביעוץ'
עזרה ביעוץ
22/02/2019 | 00:10
3
היי בנות זו פעם ראשונה שאני כותבת ופה אשמח לעזרתכן
אני בת 43
התחלנתי טיפל פוריות, בבדיקת רזרבה שחלתית יצא 0.14
התחלתי לקבל זריקה פרגובריס 250 מ"ל. אחרי שבוע עשיתי בדיקת דם
ויצא שאין ביצית.
למרות שקיבלתי מחזור חודשי טבעי, היתה לי הפלה ביולי
הרופאה אמרה לי שאין סיכוי להרות מבציות שלי רק מתרומות
האם מישהי נתקלה במצב כזה? האם באמת אין סיכוי ?
האם אפשר לבקש לקבל עוד פעם את הזריקות לעידוד הזקקים?
אודה לכן לעצות, רעיונות כל דבר
תודה
לצפיה ב-'תמיד כדאי לדבר עם עוד רופא'
תמיד כדאי לדבר עם עוד רופא
22/02/2019 | 15:03
1
אני לא יכולה לייעץ ספציפית, אבל אנסה באופן כללי. ההחלטה מתי לעבור לתרומת ביצית היא מאד אישית, נראה לי שכל אחת מגיעה אליה בנקודה אחרת בניסיונות. אם את רוצה להרות מביצית שלך, בהחלט שווה לפחות להתייעץ עם עוד רופא, בייחוד שנשמע שאת בשלב מוקדם בניסיונות. לכל אחד יש גישה אחרת בדברים האלה, ויש סיפורים על בנות שרופא אמר להן שילכו ישר לתרומה ובסוף כן הרו מביצית שלהן. הרופא שאני הולכת אליו, בר חווה, ידוע בתור עושה קסמים בהקשר הזה (של גיל ורזרבה שחלתית). יש כאלו עם חוויות יותר ופחות טובות מהטיפול אצלו, ובטח לבנות בפורום יהיו המלצות על עוד רופאים. בכל מקרה - שווה להתייעץ עם עוד מישהו.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
24/02/2019 | 13:42
תודה רבה לכן על תשובתכן אנסה לקבוע תור לרופא נוסף
לצפיה ב-'היי סליה'
היי סליה
23/02/2019 | 04:44
אני לא מבינה ברזרבה שחלתית. מסכימה עם רכבת הרים שכדאי לדבר עם עוד רופא. בגלל שבדרך כלל (ככה אומרים) יש המתנה ארוכה לבר חווה, והזמן קריטי במקרה שלך, ממליצה לך לקבוע תור לבר חווה, אבל בינתיים להתיעץ עם רופא שלישי. אולי מישהי בפורום תוכל להמליץ לך על רופא שאין אליו המתנה והוא מומלץ במקרים כאלו? אולי במרפאה של בר חווה יסכימו לקצר את ההמתנה על סמך הנתונים שלך?  בהצלחה!
לצפיה ב-'ירידה ב LH , אמורה להיות לפני ביוץ?! מה זה אומר?'
ירידה ב LH , אמורה להיות לפני ביוץ?! מה זה אומר?
24/02/2019 | 12:36
היי כולן,
המשכתי היום מעקב אחרי שהורידו לי את המינון של גונאל מ 75 ל 62.5 מיום חמישי...
בחמישי היו 3 זקיקים בגודל 13-14 בממוצע ועוד 3 בגודל 11
ובבדיקות דם הערכים הבאים
E2 היה 1327
פרוגסטרון 6.1
LH היה 9.9
היום בבוקר הייתי גם במעקב 
בא.ס. היו 2 זקיקים מובילים אחד של 20 על 16 והשני של 15 על 17 בערך.
ציפיתי לראות בבדיקות הדם עליה ב LH כפי שתמיד רואה אבל הופתעתי!!
התוצאות מהבוקר:
E2 יצא 1094 (ירד קצת מביום חמישי)
פרוגסטרון 6.3 (אותו דבר בערך)
והכי מוזר שה LH ירד ל 5.5 !! (היה 9.9 בחמישי!)
מה קורה כאן? הבנתי שאחרי ביוץ אמור לעלות הפרוגסטרון למעל 10 ...
משהו לא תקין? אולי בגלל ההורדה במינון של הגונאל? (אני מיועדת להזרעה אז רצו להמנע מריבוי זקיקים)
לצפיה ב-'שאלה חוזרת לגבי כדורי DHEA (מכירות?)'
שאלה חוזרת לגבי כדורי DHEA (מכירות?)
21/02/2019 | 21:14
6
הי, 
מעלה שוב את מה שכתבתי היום:
אשמח להמלצות איך/איפה לקנות כדורי dhea
בארץ, בהזמנה מחו"ל..
ואם יש למישהי ניסיון בשימוש בכדורים, אשמח לשמוע.
תודה, תודה 

לצפיה ב-'לא מכירה דאה, אבל אוהבת את אתר ויטה קוסט'
לא מכירה דאה, אבל אוהבת את אתר ויטה קוסט
21/02/2019 | 22:47
1

המשלוח די יקר אבל לרוב בתוספי תזונה זה עדיין יוצא יותר משתלם מאשר לקנות בארץ.

בדקתי לך גם באתר איהרב (שאני במיעוט אבל אני לא מחבבת אותו בכלל) וראיתי שבויטה קוסט זול משמעותית, אבל שוב -צריך לבדוק כמה עולה משלוח ולראות מה משתלם יותר.
לצפיה ב-'תודה לתגובה'
תודה לתגובה
24/02/2019 | 09:57
ותודה על הבדיקה הספציפית ב iherb (אין לי היכרות עם האתרים האלו בכלל )
לצפיה ב-'אני קונה בiherb'
אני קונה בiherb
22/02/2019 | 17:33
2
את של חברת natrol. בחודש הראשון רכשתי בהתאם למרשם של הרופא, עלה לי 260 ש"ח לחודש, קפסולות של 75. חודש לאחר מכן רכשתי מinerb,  זה ממש זול, המשלוח עולה יותר, סה"כ יוצא בערך 100 ש"ח, קופסא של 180 טבליות, אבל הן של 25 אז צריך לקחת 3 ביום. אומרים שלוקח 3 חודשים עד שרואים תוצאות, אני לא לוקחת 3 חודשים אז לא יודעת לומר לגבי ההשפעה. אגב עברתי רופא והוא לא מתנגד שאקח, אבל טוען שלא הוכח שזה עוזר. בכל מקרה הנחה אותי להפסיק בשלב של החזרת מוקפאים ולהמשיך אחרי בטא שלילית לקראת שאיבה.
לצפיה ב-'תודה, תודה!'
תודה, תודה!
24/02/2019 | 10:10
1
כמה זמן לוקח למשלוח להגיע..?

לצפיה ב-'4 ימים'
4 ימים
24/02/2019 | 18:53
לצפיה ב-'אני קונה באייהרב'
אני קונה באייהרב
24/02/2019 | 10:58
לפני ההריון הראשון לקחתי אותו משהו כמו 5 חודשים ורק אז חזרתי לטיפולים ונקלטתי בטיפול הראשון.
לא יכולה להגיד אם זה בגלל זה כי שיניתי כמה דברים בפרוטוקול הזה.
עכשיו לפני הריון שני (או חמישי יותר נכון, אחרי 3 הפלות) אני שוב לוקחת.
הרופא לא נגד זה, אבל אמר שאין מחקר שמראה בוודאות שזה עוזר.
בארץ זה עם מרשם ועולה פי 3 בערך מחו"ל ולכן קונה באייהרב. מזמינה עוד כמה דברים ואז המשלוח חינם.
ממליצה גם לקחת במקביל co q 10
גם לקנות משם
לצפיה ב-'טיפול מתארך.. מאד..'
טיפול מתארך.. מאד..
24/02/2019 | 09:41
1
היי,
אני בטיפול IVF די בסיסי בפרוטוקול שבעבר נולדו לי ממנו שני ילדים. התחלתי להזריק גונל אף במינון יחסית נמוך, ביום 10 הוספתי את הצטרוטייד, היום אני ביום 14 ויש לי רירית סבירה (7.2, בעבר נקלטתי להריונות גם עם 6, 6.5) אבל הזקיקים קטנים.... לפני 3 שנים היו לי מלא זקיקים שגדלו מאד מהר, עכשיו (למרות שהבדיקות דם מעידות שהרזרבה עדיין בסדר גמור) יש זקיק אחד גדול יחסית (19) עוד 2-3 סביב 10-12 ממ וכל השאר קטנים מזה..
הרופא העלה את מינון הגונל אף ונתן לי עוד יומיים של זריקות ושוב בדיקה.
האם משך הטיפול לא יפגע בסופו של דבר באיכות הביציות?
האם יש סיכוי שבאמת העלאת המינון תוביל לקפיצת התפתחות בזקיקים הקטנים?
לצפיה ב-'אני בסיטואציה דומה'
אני בסיטואציה דומה
24/02/2019 | 10:22
מזריקה הורמונים כבר מה9.2! ביומיים האחרונים הקטנים התחילו לצמוח. נקווה לטוב.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

מנור מדיקל- תרומת ביצית
מהפכה בטיפולי תרומת ביצית
פורום הורים בטיפולי פוריות
פורום הורים בטיפולי
ד
מתקשים בפוריות?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה