לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2591425,914 עוקבים אודות עסקים

פורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום הינו פורום תמיכה.  הייעוץ בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי.
אנא קראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בפורום.
גלישה נעימה
המשך >>

לצפיה ב-'5 וחצי שבועות מההפלה המחזור לא נראה באופק ללכת להיבדק?'
5 וחצי שבועות מההפלה המחזור לא נראה באופק ללכת להיבדק?
18/10/2017 | 15:03
3
לצפיה ב-'בדקת שהבטא התאפסה? ושהרחם נקי משאריות?'
בדקת שהבטא התאפסה? ושהרחם נקי משאריות?
18/10/2017 | 15:10
2
אם כן - אין צורך בבדיקות נוספות, המחזור יגיע, זה יכול לקחת 8 שבועות אחרי הפלה ולפעמים אף יותר, הגוף צריך להתאושש.
אם טרם נבדקת - אז כן, להיבדק.
לצפיה ב-'נבדקתי אחרי ההפלה והרופא נשים שלי אמר שהתוכן יצא ורק נשארו '
נבדקתי אחרי ההפלה והרופא נשים שלי אמר שהתוכן יצא ורק נשארו
18/10/2017 | 17:14
1
קרישי דם ואמר שהם יצאו במחזור שיגיע
לצפיה ב-'אני חושבת שנותנים 6 שבועות'
אני חושבת שנותנים 6 שבועות
19/10/2017 | 09:34
אם עוד שבוע לא יהיה לך מחזור תבדקי.
הרופא אמור לדעת לפי אולטראסאונד, בערך מתי יבוא המחזור.
לצפיה ב-'מעלה כהודעה ולא כתגובה כע קצת נלחצתי'
מעלה כהודעה ולא כתגובה כע קצת נלחצתי
16/10/2017 | 16:55
11
אמורים להתחיל ivf החודש בגלל בעיית זרע-ריכוז נמוך (כ4 מיליוו),יתר הפרמטרים תקינים.
מישהי יודעת לומר לי אם יישלחו ישר לאיקסי?

לצפיה ב-'4 מיליון זה ישר איקסי'
4 מיליון זה ישר איקסי
17/10/2017 | 09:03
3
לנו היה ככה ועשינו איקסי
לצפיה ב-'לא קצת מלחיץ?'
לא קצת מלחיץ?
17/10/2017 | 20:18
2
כל הנושא הזה של איקסי ממש מטריד אותי..
אם אני מטופל. אצל רופא בצפון אני יכולה לעשות אימסי אצל בר טוב ולהשאר אצל אותו רופא?
לצפיה ב-'איקסי'
איקסי
17/10/2017 | 21:22
יש לי ילדה בריאה מאיקסי מבית חולים כרמל (ציבורי), לא עשיתי ברטוב.
קראתי על איקסי בזמנו והסיכונים זניחים כל כך, כך שזה מעולם לא הטריד אותי.

לצפיה ב-'לגמרי כן'
לגמרי כן
19/10/2017 | 09:30
עובדים שם עם כל הארץ.

לצפיה ב-'4 מיליון זה המון, לא?'
4 מיליון זה המון, לא?
18/10/2017 | 08:49
1
למה צריך איקסי? אצלנו יש חצי מיליון והיו הפריות יפות בלי איקסי
אם הפרמטרים של התנועה/מבנה ממש לא תקינים אז יותר הגיוני.
קחי בחשבון- שככל שההתערבות גדולה יותר, יש יותר סיכונים..
לצפיה ב-'4 מיליון זה מעט'
4 מיליון זה מעט
18/10/2017 | 11:20
את בטוחה ששלכם זה לא איקסי?
כי בזמנו אמרו לי בבית חולים שעל כל ביצית צריך לפחות חצי מיליון תאי זרע על מנת לנסות להפרות רגיל. תשאלי בפירוש, כי ייתכן ועשו איקסי ולא אמרו. לנו לא אמרו שעושים איקסי עד שלא שאלתי מפורשות.
ביקשתי מהרופאה בזמנו לעשות רגיל אבל היא אמרה שכשיש לי 20 ביציות ו4 מיליון תאי זרע זה לא אפשרי

לצפיה ב-'סליחה על הבורות..מה זה איקסי?'
סליחה על הבורות..מה זה איקסי?
18/10/2017 | 08:58
4
לצפיה ב-'איקסי זה'
איקסי זה
18/10/2017 | 11:23
3
שתופסים זרעון בודד ומזריקים אותו ישירות לתוך הביצית על מנת להגדיל את הסיכוי להפריה, לעומת הפריה רגילה שמטפטפים את הזרע עם הביצית ונותנים להם לעשות את שלהם לבד..
באיקסי משתמשים כשיש בעיות זרע לא קלות או כשיש מיעוט ביציות ורוצים להגדיל סיכויי הפריה
לצפיה ב-'הבנתי..'
הבנתי..
18/10/2017 | 15:26
2
זה נשמע דוקא בעל סיכוי גבוה להצלחה, יש בזה סיכונים גבוהים יותר לעומת הפרייה רגילה? כי התגובות כאן לא נשמעות נלהבות
לצפיה ב-'סיכונים באיקסי שנויים במחלוקת'
סיכונים באיקסי שנויים במחלוקת
18/10/2017 | 19:05
1
יש הטוענים שלעוברי איקסי יש אחוז מסויים (מזערי) להפרעות כרומוזומליות.
לא יודעים להגיד למה. ההשערות הן
1. בהפריית איקסי מבטלים את הברירה הטבעית, כלומר בוחרים זרעון ו"מכריחים" אותו להפרות ביצית, שייתכן ובאופן טבעי לא היה מפרה.
2. שבעיית הזרע עצמה מעלה סיכויים למומים
3. שזה בכלת בגלל הביציות. נשים שזקוקות לאיקסי בגלל מיעוט ביציות או מיעוט הפריות רגילות מחכתחילה הביציות לא משהו..
רק אומר שיש לי ולעוד רבות בפורום הזה ילדי איקסי מדהימים ובריאים
לצפיה ב-'ודווקא בגלל הבחירה השרירותית של האיקסי'
ודווקא בגלל הבחירה השרירותית של האיקסי
19/10/2017 | 09:32
אני חושבת שיחד עם איקסי כדאי לעשות מיון זרע כדי לוודא שהזרע המפרה יהיה הטוב ביותר.
הבעיה במעבדות רגילות היא שבוחרים זרע אקראי שנראה טוב אבל אי אפשר לראות באמת את גרעין התא.
בהגדלה גדולה במיון זרע אפשר לברור זרע הרבה יותר אפקטיבי וככה למנוע את סיכון המומים.

* ואני אמא לילד איקסי מהמם 
לצפיה ב-'עולה כיתה ל-ivf..'
עולה כיתה ל-ivf..
18/10/2017 | 12:50
9
אז אחרי 3 הזרעות עם הורמונים כנראה שלא יהיה מנוס מ-ivf ורציתי להתייעץ אתכן איפה מומלץ להיות מטופלת...
התחלנו טיפולים עקב בעיית זרע (כל המדדים נמוכים: ריכוז, תנועה ומורפולוגיה 1%) ובנוסף תוך כדי גיליתי לצערי שגם ה-FSH שלי יצא די גבוה.. 
את ההזרעות עשיתי דרך קופ"ח כללית אצל פרופ' פרחי ששמעתי עליו רבות ובאמת היה מאוד נחמד (לי מאוד חשוב יחסיי אנוש אצל רופא) אבל הרגשתי שקצת התפספסנו בטיפול ולהזרעות היה סיכוי קטן יותר וחבל שלא הופנינו ל-ivf מוקדם יותר.
אז כרגע אני מתלבטת למי לפנות.. אם בפרטי אז למי?
שמעתי על אסותא רמת החייל- האם המחירים שם יותר שפויים מאשר טיפול אצל רופא פרטי ויש החזרים כלשהם? האם יש החזרים מכללית? אשמח לכל המלצה על רופאים או מרפאות!

ועוד שאלה קטנה- עשיתי היום בדיקות דם לפני התחלת טיפול והיה שם גם HIV- הבנתי שהתוצאות של זה לא יופיעו באתר כי זה נחשב חסוי.. האם אני צריכה להתקשר עוד זמן מסויים לרופא משפחה לוודא אם הגיעו התוצאות או שיזמנו אותי?

המון תודה למי שקראה... 

לצפיה ב-'אסותא'
אסותא
18/10/2017 | 15:20
1
אנחנו עמדנו להתחיל עם רופאה דרך הכללית אבל היחס שלה כל כך הכעיס אותי אז חיפשתי המלצות וכך הגעתי לד״ר דורון גולדברג והוא פשוט מדהים. מקבל במודיעין עילית, לוד ואסותא ראשלצ. הוא קשוב, מרגיע, אכפתי, תמיד זמין לכל שעה ובעיה..מעודד..באמת אין רופאים כאלה!
הוא מקבל גם באופן פרטי אך אם את מבוטחת של הכללית הוא יקבל אותך עם יחס פרטי ובמחירי הכללית :)
אני לא יודעת אם המחירים זהים בין רמת החייל לראשלצ אבל הגיוני שכן - אם אני לא טועה שאיבה עולה בסביבות ה600 בסבסוד של הקופה.
לגבי hiv - אם אני לא טועה זה כן הופיע לי באתר ובאפליקציה אבל במידה ועשית את הבדיקה ובכל זאת זה לא מופיע תצלצלי ותשאלי. זמן קצר לאחר הבדיקה כבר אמורה להיות תשובה.
שיהיה בהצלחה רבה ובשורות טובות במהרה!!!
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
18/10/2017 | 21:31
אני אשקול את מה שאמרת לגבי ד"ר גולדברג... האמת שגם ראשל"צ זה מעולה לי מבחינת מיקום...
לצפיה ב-'אני פה רק כדי לאחל בהצלחה '
אני פה רק כדי לאחל בהצלחה
18/10/2017 | 17:12
1
לא יכולה להמליץ כי עושה בציבורי ורחוק גאוגרפית, אבל מקווה שתעשי בחירה נכונה ושהדרך שלך תיהיה קצרצרה.

שאלה טובה לגבי HIV! עשיתי את הבדיקה ביולי ומשום מה הייתי בטוחה שראיתי את התוצאות באתר. בעקבות ההודעה שלך בדקתי ובאמת אין תוצאות, אז מחכה להשכיל מהתשובות שתקבלי.

לצפיה ב-'תודה '
תודה
18/10/2017 | 21:35
מאחלת גם לך ולכל הבנות כאן דרך קצרצרה
אעדכן אם אדע משהו לגבי התוצאות
לצפיה ב-'תוצאות'
תוצאות
18/10/2017 | 18:05
לגבי תוצאת hiv, צריך לגשת ישירות לרופא ולקבל ממנו את התוצאה. זה לא יופיע באתר ולא דרך מזכירות הסניף. הן גם לא יתקשרו מיוזמתן. בהצלחה!!
לצפיה ב-'לגבי HIV זה לא מופיע באתר, אני פניתי לרופאת משפחה שנתת לי הע'
לגבי HIV זה לא מופיע באתר, אני פניתי לרופאת משפחה שנתת לי הע
18/10/2017 | 20:24
1
הרופאת משפחה נתנה לי העתק.

לצפיה ב-'תודה בנות על המידע! אם למישהי יש עוד המלצות אשמח...'
תודה בנות על המידע! אם למישהי יש עוד המלצות אשמח...
18/10/2017 | 21:33
לצפיה ב-'מאוד ממליצה על וולפסון'
מאוד ממליצה על וולפסון
18/10/2017 | 22:06
עשיתי את התהליך במסלול הציבורי אצלם ופרופ' פרחי הנהדר הוא זה שהתאים לי את הפרוטוקול. אם לא אכפת לך שלא יהיה לך רופא אחד קבוע (אני פגשתי שם כמה וכולם היו מצויינים בעיני), אז אני ממליצה בהחלט (וזה גם לא עולה כלום, חוץ מההורמונים כמובן) 
לצפיה ב-'אני טופלתי במדיקל סנטר'
אני טופלתי במדיקל סנטר
19/10/2017 | 09:29
שאם אני לא טועה, נחשב בית חולים של הכללית כך שהעלויות לא אמורות להיות מאד גבוהות.
אני מטופלת פרטית של ד"ר באום - ממנהלי המרפאה - אבל כל הרופאים שם מצויינים, ככה שמעתי. 

עם ספירה נמוכה ומורפולוגיה נמוכה מוזר לי איך לקחו אתכם להזרעות. לא יודעת מה המדדים שלכם אבל אצלנו בבדיקה הטובה ביותר היו 8 מיליון תאים בריכוז, תנועתיות 40 ומורפולוגיה 0. ישר הודיעו לנו שחבל לנו על הזמן.

ממליצה לך עם נתונים כאלה ללכת למיון זרע לפני ההפריה. אני עשיתי את זה רק בהפריה השניה וזה אחרי שההפריה הראשונה הסתיימה בהפלה בשבוע 13. יכל להימנע וחבל.
לצפיה ב-'פרופיל הורמונלי ורזרבה שחלתית נמוכה'
פרופיל הורמונלי ורזרבה שחלתית נמוכה
18/10/2017 | 10:41
3
היי לכולן,
אשמח לשמוע מנסיונכן - 
בת 37.5, אחרי שני הריונות ספונטנים תקינים.
המחזור והביוץ שלי עכשיו סדירים (עושה מעקב זקיקים באולטרהסאונד). 
עשיתי עכשיו פרופיל הורמונלי ביום השלישי למחזור, וקיבלתי  FSH 11.4, ואסטרדיול 233.
אני מבינה שהערכים האלה יכולים לרמז על בעייה ברזרבה השחלתית.... שאר הערכים נראים תקינים.
מצד שני, בפעם הקודמת שעשיתי פרופיל, לפני כמעט שלוש שנים, היה לי FSH 16.2 ו E2 של 179, ובאותו מחזור נכנסתי להריון ספונטני ותקין. כך שלא ממש ברור לי המצב.
הבנתי שיש סוג של טיפול תרופתי שנועד לסייע במקרה של רזרבה שחלתית נמוכה, אשמח לשמוע מנסיונכן...
תודה רבה!
לצפיה ב-'רזרבה נמוכה לא שוללת הריון'
רזרבה נמוכה לא שוללת הריון
18/10/2017 | 15:08
1
בטח לא הריון ספונטני. נשים שעוברות טיפולים בד"כ ייתקלו ביותר בעיות כי רזרבה נמוכה משמעותה תגובה פחות טובה לטיפולים הורמונליים, אבל מי שכבר הצליחה להרות באופן טבעי למרות הרזרבה המופחתת - סביר שתצליח שוב.
לא ידוע לי על טיפולים ברזרבה נמוכה, יש אמצעים תרופתיים להוריד את ה-FSH באופן מלאכותי לפעמים עושים את זה כדי לקבל אישור מקופ"ח להמשך טיפולים, אבל זה תרגיל קוסמטי בלבד ולא באמת משפר את הרזרבה השחלתית, משום ש-FSH מוגבר הינו תוצאה של רזרבה מופחתת ולא הגורם לה.
ישנו גם תוסף בשם DHEA שיש נשים שיישבעו שעזר להן, אבל אין הוכחות חד משמעיות שהוא עוזר, יש רופאים שממליצים עליו ויש רופאים שחד משמעית אומרים שאין בו שום תועלת. לשיקולך.
לצפיה ב-'תודה תודה תודה! מידע חשוב ומועיל..!'
תודה תודה תודה! מידע חשוב ומועיל..!
18/10/2017 | 21:00
לצפיה ב-'התוצאות שלך לא מאוד גבוהות'
התוצאות שלך לא מאוד גבוהות
18/10/2017 | 23:00
נכון שיש עלייה, אבל חשוב יותר לבדוק AFC בתחילת סבב, וחשובה עוד יותר, התגובה שלך להורמונים.
העובדה שאת אחרי שני הריונות דווקא מעלה את הסיכויים להריון נוסף.
לדעתי, ואיני רופאה, כדאי להתחיל בטיפולים עצמם כדי לראות את התגובה להורמונים. בנוסף, הייתי משריינת תור לרופא תותח עם סבלנות למקרים כאלה. ההמלצה שלי היא על ד"ר איתי בר חוה. התורים רחוקים מאוד, אז כדאי לשריין מראש. מאחלת לך שלא תצטרכי את התור, מהסיבה הכי משמחת בעולם
לצפיה ב-'מי מומלץ מתוך הרשימה להיסטרוסקופיה אבחנתית( אשמח שתעזרו לי )'
מי מומלץ מתוך הרשימה להיסטרוסקופיה אבחנתית( אשמח שתעזרו לי )
18/10/2017 | 15:46
3
דר' בוסתן משה
דר' ברנדס קליין אורלי
דר' אטלס אילן
דר' עמית אמנון
פרופ' לבנשטיין ליאור
דר' אברהמי רוני
דר' קאופמן יובל
דר' פיינר בנימין
דר' גולדשמידט אייל
דר' עמיר מיכל
דר' ברקוביץ אלעד

תודה לעוזרות
לצפיה ב-'בטוחה שזה דר' גולדשמידט אייל ולא דר' גולדשמידט חן?'
בטוחה שזה דר' גולדשמידט אייל ולא דר' גולדשמידט חן?
18/10/2017 | 20:26
1
.
לצפיה ב-'כן ,למה?'
כן ,למה?
18/10/2017 | 21:15
לצפיה ב-'דר גולדנברג גם מצויין'
דר גולדנברג גם מצויין
19/10/2017 | 21:03
לצפיה ב-'תופעת לוואי גונאל?'
תופעת לוואי גונאל?
18/10/2017 | 09:03
1
בוקר טוב
התחלתי זריקות גונאל לפני כיומיים , ביומיים האלה שמתי לב שהשתן של הבוקר בצבע ירוק כהה..סורי על החדירה לפרטים למישהי זה קרה? זה נורמלי?
לצפיה ב-'הייתי יוצרת קשר עם הרופא'
הייתי יוצרת קשר עם הרופא
18/10/2017 | 16:11
לא מכירה תופעת לוואי כזו עם גונאל (וטופלתי בגונל במינון 75 מספר פעמים). ישנן פטריות שגורמות לצבע שתן כזה וישנן תרופות אחרות שעושות זאת. מציעה לך להבידק...
בהצלחה!
לצפיה ב-'זרע מוקפא'
זרע מוקפא
18/10/2017 | 15:34
2
נורא מבולבלת ולא מצליחה להבין את ההסברים של הרופאים אז אולי כאן אוכל לקבל הסבר - מה זה אומר ״מנת זרע״ ? כמה זה מכיל, לכמה הפריות כל מנה מספיקה, האם הכמות בכל מנה היא קבועה? וכו..
(זרע מוקפא משאיבה)

לצפיה ב-'בד"כ, מנת זרע = הפריה אחת'
בד"כ, מנת זרע = הפריה אחת
18/10/2017 | 15:40
1
מה הכוונה ב"זרע מוקפא משאיבה"? האם את מתכוונת לזרע שהופק באמצעות שאיבה מאשך? אם כן, זה נושא שלא מוכר לי ואני לא יודעת האם המנות זהות בנפח שלהן, ייתכן וזה משתנה כתלות בכמה הצליחו לשאוב...
בד"כ, כאשר אין מגבלה טכנית בגישה לזרע, שואפים שנפח המנה יהיה קבוע, אם כי כמות הזרעונים שכל מנה מכילה יכולה להשתנות, ובטח כמות הזרעונים התקינים.
לצפיה ב-'תודה על תשובתך'
תודה על תשובתך
18/10/2017 | 15:57
אכן הכוונה היא לזרע שנשאב ישירות מהאשך.
אם יש מישהו שיודע האם קיים הבדל בין מנות כאלה לבין מנות שהופקו בצורה אחרת - אשמח לתשובה
לצפיה ב-'תוצאות מעבדה שונות בהפרש של 3 שעות'
תוצאות מעבדה שונות בהפרש של 3 שעות
18/10/2017 | 11:57
1
שלום
עשיתי בדיקות דם בהפרש של כמה שעות ב2 מעבדות
התוצאות היו די שונות
בפעם הראשונה
Estradiol 246.3
Progesterone 1.6
וכעבור 4 שעות במעבדה אחרת
Estradiol 261.30
Progesterone  0.48
הרופא ראה רק את התוצאות הראשונות
מה המשמעות של הבדלים כאלה בטיפולי פוריות (הProgesterone  פי 3) וממה הם יכולים לנבוע?
תודה
לצפיה ב-'אין משמעות'
אין משמעות
18/10/2017 | 14:56
כל עוד הפרוגסטרון נמוך מ-2 זה אומר שאת לפני ביוץ, וזה כל מה שחשוב, לערך המדויק אין כל חשיבות.
גם אסטרדיול 246 ו-261 זה אותו דבר מבחינת המשמעות הטיפולית.
ההבדלים יכולים לנבוע מהעובדה שהבדיקות התבצעו במעבדות שונות, מתנודות שקורות בגוף (הגוף אינו מכונה, וההורמונים לרוב משוחררים ב"פולסים") וכו'.
לצפיה ב-'בטא נמוכה'
בטא נמוכה
17/10/2017 | 18:45
5
אני כרגע לא בטיפולים, הייתי בטיפולים בהריון קודם בעיקר סביב שלב לוטאלי קצר וגם חוסר הצלחה, ובסוף הריתי על בסיס ביוץ טבעי והזרעה (במהלך הפסקה מהזריקות).
לפני שלושה חודשים שאלתי אתכן על בטא נמוכה שלא הכפילה את עצמה שוב.
הייתי במעקב של הריון חוץ רחמי, בסוף נתנו לי ציטוטק ובזה זה הסתיים.

היום שוב חשדתי בהריון (ידעתי מתי בייצתי לפי מקלונים), אז עשיתי בדיקת דם ושוב בטא 39, לא מאמינה שזה קורה שוב, אבדוק שוב הכפלה ביום חמישי.

שתי שאלות - 
1. בדקתי גם פרוגסטרון והוא יצא 23.58 ng/mL
זה נמוך? לנסות לבקש מחר תמיכה, יש סיכוי שיעזור?
2. מרגישה מיואשת, בהנחה שהההריון הזה לא תקין, האם מצבים של 2 הריונות כימיים, זה משהו שרופא פוריות יכול לעזור? 
תודה לעוזרות
לצפיה ב-'מנסה '
מנסה
17/10/2017 | 23:28
2
מן הסתם את חייבת עוד בטא אבל בהנחה שלא הרית בדרך של טיפול  (מקווה שהבנתי נכון) אולי פשוט תפסת פה הריון צעיר
הפרוגסטרון די נמוך אבל שוב אולי את בראשית הדרך
תעשי בעיני ביום ה את כל הסט היינו בטא אסטרדיול ופרוגסטרון כדי שתדעי מה מצבך
מחזיקה לך אצבעות
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה, הלוואי'
תודה רבה על התשובה, הלוואי
17/10/2017 | 23:37
אבל אחרי מה היה לי לפני 3 חודשים אני לא אופטימית ורק מקווה שביום חמישי תהיה תשובה ברורה יותר לכאן או לכאן...
יש סיכוי שתמיכה של פרטגסטרון תעזור?
לצפיה ב-'תודה, הלוואי'
תודה, הלוואי
18/10/2017 | 10:23
אחרי מה שהיה לי לפני 3 חודשים אני מורידה תקוות. מה שיהיה יהיה, רק שתהיה תשובה ברורה.אין לי כח שוב לבלות במעקב מחשש להריון חוץ רחמי (שבסוף לא היה אבל לקח זמן עד שידעו).

לצפיה ב-'פרוגסטרון'
פרוגסטרון
18/10/2017 | 07:29
1
בתחילת הריון ללא טיפול הוא נמוך יותר וזה ממש בסדר. אני קראתי מפרופ' שגם 17 בלי טיפול זה בטווח. אז את יכולה להיות רגועה. הבטא הראשונה שלי בהריון הנוכחי טפו טפו שממשיך טוב, הייתה 39. אז מקווה בשבילך שהיא תוכפל ותתפתח טוב. בהצלחה!
לצפיה ב-'בטא 57 אוף... מה עושים?'
בטא 57 אוף... מה עושים?
19/10/2017 | 11:11
לצפיה ב-'אודה להמלצה'
אודה להמלצה
18/10/2017 | 08:28
1

אני בכללית וצריכה לעשות צילום רחם. על איזה רופא אתן ממליצות? אני מאזור המרכז אין לי בעיה לנסוע קצת.
אשמח לעזרה בנושא 

לצפיה ב-'דר טוגנרייך'
דר טוגנרייך
18/10/2017 | 19:50
לצפיה ב-'בטא נמוכה'
בטא נמוכה
17/10/2017 | 21:15
עשיתי היום בדיקת בטא שיצאה נמוכה 39, ופרוגסטרון 23.58 ng/mL (כרגע לא בטיפולים). נראה לי שהביוץ היה לפני שבועיים (לפי מקלונים).
האם יש טעם לבקש/להתעקש תמיכה של פרוגסטרון?

בהסטוריה - לפני שלושה חודשים, בטא נמוכה, שלא הכפילה את עצמה, חשד להריון חוץ רחמי, והסתיים רק בציטוטק.
ולפני שנתיים הריון תקין אחרי טיפולים בעיקר בגלל שלב לוטאלי קצר (שבסוף ההריון הצליח בדיוק בהפסקה מהזריקות, אבל כן עם הזרעה ותמיכה)

מיואשת...
תודה

לצפיה ב-'שאלה של אחרי החזרה..'
שאלה של אחרי החזרה..
18/10/2017 | 08:51
1
3 ימים אחרי החזרה.. הבטן קצת נפוחה אז לבשתי טייץ..
זה בעיה? לא מצאתי על זה שום התייחסות במרחב האינטרנטי...

-שואלת כי קצת כואבת לי הבטן התחתונה עכשיו
לצפיה ב-'אין שום בעיה'
אין שום בעיה
18/10/2017 | 09:51
באמת - את יכולה לעשות הכל כרגיל...
העובר אצלך בבטן בדיוק כמו אצל כל אישה אחרת שנוצר אצלה עובר ביחסי מין - ושום דבר שתעשי לא יכול להשפיע עליו - הכל מן אללה (או מהטבע, או מהסטטיסטיקה )
לצפיה ב-'בקשת המלצה על רופא נשים מתאים במרכז'
בקשת המלצה על רופא נשים מתאים במרכז
17/10/2017 | 01:25
1
נמאס לי שמסתכלים על הגיל הביולוגי שלי בלבד בלי להתייחס לנתונים שהם בחלקם טובים עם בעיה מסויימת שרופא נשים מסוים נתן לי להבין שהיא לא ניתנת לטיפול ובעצם היא ברת טיפול, לכן אותו הרופא המליץ לי על טיפולי פוריות עם קבלת תרומת ביצית.

ואני מעדיפה טיפולי פוריות עם ביציות משלי. ואני זקוקה להמלצות על רופא נשים מתאים באיזור המרכז שיתייחס אליי כראוי, יסביר לי הכול בלי להתעלם מנתון זה או אחר ובלי להחליט במקומי מה הכי טוב לי וייתן לי את הטיפולים האופטימליים המתאימים לי לפי בחירתי.

בתודה.

(אשמח לפרט יותר בהודעות פרטיות בלבד, תודה)
לצפיה ב-'ד״ר בר חוה או פרופ׳ זיידמן'
ד״ר בר חוה או פרופ׳ זיידמן
18/10/2017 | 09:01
לא יודעת בת כמה את אבל בשלב מסויים הגיל משמעותי ייתכן והוא צודק...
חוות דעת נוספת תמיד מומלצת
בכל מקרה ממליצה על שני הנ״ל, הם פרטיים והתורים די ארוכים
בהצלחה
איילת
לצפיה ב-'שאלת בטא'
שאלת בטא
15/10/2017 | 13:03
11
היי
עשיתי הבוקר בטא ( יום 12 להחזרת עובר מוקפא) וקיבלתי תוצאה 15...
מה זה המספר הזה? יש לזה סיכוי להתפתח?
החוסר וודאות הזו קשה לי!!
תודה ושבוע טוב
לצפיה ב-'נראה לי שזה אומר רק טוב!'
נראה לי שזה אומר רק טוב!
15/10/2017 | 13:33
ככל הידוע לי בטא מעל 5 הינה חיטבית ואחת על כמה בטא מעל 10 (כי אז יש חשש להריון כימי)
מזל טוב!!
והלוואי בשורות טובות לכולנו
לצפיה ב-'אני לא הייתי מפתחת תקוות'
אני לא הייתי מפתחת תקוות
15/10/2017 | 14:19
אני יודעת שעוברים מוקפאים נחשבים קצת יותר איטיים מטריים, ועדיין בטא 12 15 יום אחרי ביוץ נחשבת למאוד נמוכה, ופעמים רבות סף הבטא להריון הוא 25.
בהצלחה!
לצפיה ב-'רק עוד בטא ...'
רק עוד בטא ...
15/10/2017 | 17:05
8
בערך בפני עצמו הוא די נמוך
הוא יכול להתחיל לעלות (הריון צעיר) או חלילה לרדת (שאריות מביצים)
בקיצור זה קשה אבל קשה לדעת מראש

בהצלחה
לצפיה ב-'נכון...שכחתי ממבייצים'
נכון...שכחתי ממבייצים
15/10/2017 | 20:27
7
הזרקתי אוביטרל ביום ההחזרה ודקפפטיל לפני 8 ימים. אולי זה הדקפפטיל. באסוש.
יום שלישי בדיקה נוספת. תודה
לצפיה ב-'לא סגורה שדקקפטיל מכיל HGC'
לא סגורה שדקקפטיל מכיל HGC
15/10/2017 | 21:51
1
בכל מקרה עוד בטא
לצפיה ב-'דקפפטיל לא מכיל hcg'
דקפפטיל לא מכיל hcg
16/10/2017 | 09:33
לצפיה ב-'בא לי שתכתבי פה על בטא חמודה שחיכתה לך להיום '
בא לי שתכתבי פה על בטא חמודה שחיכתה לך להיום
17/10/2017 | 23:30
4
ואם זה לא קרה - מגה חיבוק
לצפיה ב-'גם לי בא,אבל לצערי הבטא ירדה'
גם לי בא,אבל לצערי הבטא ירדה
18/10/2017 | 05:16
3
לצפיה ב-'חיבוק גדול ובהצלחה בפעם הבאה '
חיבוק גדול ובהצלחה בפעם הבאה
18/10/2017 | 06:16
1
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
18/10/2017 | 06:35
לצפיה ב-''
18/10/2017 | 22:56
מצטערת מאוד.
הלוואי וזהו ה"פרומו" לקראת ההריון התקין שלך.
לצפיה ב-'האם לטסטומקס השפעה על המחזור'
האם לטסטומקס השפעה על המחזור
15/10/2017 | 10:45
3
הי בנות,
לפני חודשיים התחלתי למרוח טסטומקס 25 מ"ג פעם ביום. זה ההורמון היחידי שאני לוקחת כעת כל השאר זה תוספים כמו קיו 10, לארגנין, ח.פולית ועוד
אני כרגע מתחילה את הסבב השלישי (חבילה שלישית) אבל שמתי לב שמאז שהתחלתי את השימוש בטסטומקס, יש לי ממש שינויים במחזור החודשי. המחזור התארך, ההפרשות השתנו וכו..
האם מישהי מכן חוותה משהו כזה?
אשמח לתשובותיכן
יום נעים ואחרי החגים שמח :)
לצפיה ב-'לא ייחסתי לטסטומקס'
לא ייחסתי לטסטומקס
15/10/2017 | 22:01
2
אני גם משתמשת והמחזור הגיע באיחור של שבוע...לא ייחסתי את זה לטסטומקס...אבל אולי...
לצפיה ב-'תודה וגם תשובה מהרופא :)'
תודה וגם תשובה מהרופא :)
16/10/2017 | 08:49
1
הטסטומקס אכן עושה שינויים אבל ייתכן שזה דווקא מהסינרל שלקחתי בחודש שלפני..
מקווה שזה יגיע בקרוב כדי שאפשר יהיה להמשיך
לצפיה ב-'סינרל זה ה-גורם '
סינרל זה ה-גורם
17/10/2017 | 19:24
מניסיון של כמה סבבים
סינרל מאריך את המחזור....
מ28 כמו שעון ל38-40 יום כמו כלום

אצל אמי את מטפלת?  - יש לי ניחוש
לצפיה ב-'פרופיל הורמונלי'
פרופיל הורמונלי
17/10/2017 | 12:24
2
יום 3 למחזור יוצא יום שישי , קריטי אם אעשה ביום חמישי? 
תודה :)
לצפיה ב-'לא'
לא
17/10/2017 | 16:07
1
אפילו עדיף יום 2. לרוב, התוצאות תהיינה טובות יותר.
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
17/10/2017 | 16:16
לצפיה ב-'כמה זמן אחרי שאיבה עוד אמור לכאוב ולדמם קלות?..'
כמה זמן אחרי שאיבה עוד אמור לכאוב ולדמם קלות?..
17/10/2017 | 14:16
3
אתמול עשיתי שאיבה והיה דימום קל, הפסיק והיום שוב חזר (בניגוב..)

יש מיחושים ותחושה של התכווצות בבטן התחתונה. זה לא אמור לעבור כבר?

איך יודעים אם יש זיהום או משהו לא התפתח כשורה אחרי השאיבה?
לצפיה ב-'יומיים שלושה ימים אחרי שאיבה'
יומיים שלושה ימים אחרי שאיבה
17/10/2017 | 14:30
2
עוד סביר שיהיו הכתמות קלות וכאבי בטן. כאבי הבטן יכולים להימשך בגלל גירוי יתר ובגלל נטילת ההורמונים.
האם קיבלת אנטיביוטיקה מניעתית?
סביר שזיהום יגרום לחום. בכל מקרה, מדובר בתרחיש נדיר בימינו, וב-10 השנים שאני בפורום, לא נתקלתי במקרה כזה.
יש הפריות?
תרגישי טוב ובהצלחה
לצפיה ב-'תודה .. האם סביר שההחזרה תהיה ביום 3 למרות שיש דימום קל?'
תודה .. האם סביר שההחזרה תהיה ביום 3 למרות שיש דימום קל?
17/10/2017 | 14:42
1
יש הפריות.. מחזיקים אצבעות
לצפיה ב-'סביר שהדימום הוא מדיקור השחלות ולא מרירית הרחם,'
סביר שהדימום הוא מדיקור השחלות ולא מרירית הרחם,
17/10/2017 | 15:51
ולכן לא צריכה להיות מניעה מלהחזיר.
אם את חוששת שרירית הרחם מדממת, את יכולה לבקש מהרופא לבדוק אותך לפני ההחזרה
לצפיה ב-'ייעוץ כפול'
ייעוץ כפול
15/10/2017 | 21:24
4

היי,
ראשית תודה רבה על המידע והעידוד, זה עושה את שלו ברגעים קשים...��
אני בת 37 ובשנה וחצי האחרונות עברתי 3 הזרעות ו2 IVF, בשני לא היתה החזרה (הפריה שלא התפתחה כמצופה) והראשונה הניבה עובר אחד שהוחזר ולא נקלט. מבדיקות שעשינו לפני שנה הכל תקין, אך אני לא מגיבה להורמונים וקיבלתי את הכמות  המקסימלית. בשל המצב העגום פניתי לאייל פוליטי שהמליץ לשתות במשך חודשיים את הצמחים שהוא נותן ולאחר מכן לעשות טיפול עם מינון קטן מאוד או טבעי. בפגישתי עם הרופא הוא המליץ לחכות חודשיים ובנתיים לקחת  dhea
הבעיה היא שאייל פוליטי אומר שלא כדאי לקחת את  יחד dhea כי הצמחים אמורים לעשות את העבודה.
משהי היתה בסיטואציה דומה?

לצפיה ב-'את צריכה להחליט אם'
את צריכה להחליט אם
16/10/2017 | 23:29
1
אם את מקשיבה לבנאדם שטוען כי יודע מה מצב השחלות שלך על פי בדיקת דופק (רמז אין שום קשר פיזיולוגי ושום יכולת לדעת מה מצב השחלות מדופק) או שאת מקשיבה לרופא שלך.. החלטה קשה. (במידה וההנחיות סותרות.
סליחה על הציניות, פשוט נבצר מבינתי להבין איך נשים חכמות נופלות בפח הזה. אני מניחה שמנסים להיאחז בכל בדל תקווה, אבל בכל זאת. 
עכשיו יהיו שיבואו ויטענו כי עזר להן.. אני סקפטית למדי.. הרי אותן נשים עדיין המשיכו בטיפול הפוריות הקונבנציונלים.. לקחו צמחים אבל עברו שאיבות והחזרות.. ולא בדיוק הסתמכו רק על צמחים. הממ מעניין מה גרם להן בסוף להצליח
זוהי דעתי האישית בלבד
המון בהצלחה מכל הלב
לצפיה ב-'תודה'
תודה
17/10/2017 | 14:13
תודה על תשובתך(-:

לצפיה ב-'אכן צמחים הורמונלים יכולים להתנגש עם תוספים, '
אכן צמחים הורמונלים יכולים להתנגש עם תוספים,
17/10/2017 | 15:50
1
ובכלל, צריך להיזהר עם שילטב "דברים טבעיים" והורמונים.
את צריכה להחליט על מה את הולכת, על צמחים או על DHEA.

מה שלא תחליטי, שיהיה בהצלחה
לצפיה ב-'תודה רבה, עזרת לי מאוד.'
תודה רבה, עזרת לי מאוד.
17/10/2017 | 20:44
לצפיה ב-'לאחר בדיקת זרע מורפולגיה נמוכה'
לאחר בדיקת זרע מורפולגיה נמוכה
14/10/2017 | 13:04
15
לאחר בדיקה ראשונה גילו שלבעלי יש 0 אחוז מורפולוגיה והסיכוי הוא ככל הנראה יש ivf אבל לפני זה שלחו אותנו לעוד בדיקה בחודש הבא...
אני פשוט שבורה לא יודעת איך להכיל את הדבר הזה לעבור טיפול כזה קשה כולם מסביבי נכנסים טבעי ואני פשוט לא מצליחה לצאת מהדאון הזה.... �� 

לצפיה ב-'אל דאגה, '
אל דאגה,
14/10/2017 | 17:40
אצל רוב הזוגות שהבעיה אצלם היא זרע, נכנסים להריון מאוד מהר. אמנם לא במיטה, אבל דרך IVF טבעי במעבדה. ועוד דבר, מהצד, ה"שד" נראה הרבה יותר נורא ממה שהוא באמת.
טוב ששלחו אתכם לבדיקה נוספת. לעיתים יש הבדלים משמעותיים.
אולי יעודד אותך לדעת שברגע שעולים על בעיה, בדר"כ הדרך לפתרון קצרה, והלוואי שכך יהיה גם אצלכם.
נשמח שתעדכני אותנו.
שתהיה לך שהות מהנה בפורמנו, אך קצרצרה.
לצפיה ב-'הנתונים אצלנו זהים. וזה ממש לא סוף העולם'
הנתונים אצלנו זהים. וזה ממש לא סוף העולם
15/10/2017 | 12:03
7
נכון, IVF נשמע ממש לא מדהים. זה משהו שצריכים לעכל אותו ולעבד אותו.
אני ישר לקחתי קואוצ'רית כדי שתחזק אותי נפשית לתהליך. מי שהלכתי אליה, שירי אנקונינה טוביאס, היא גם מטופלת פוריות שיש לה 4 ילדים מ IVF (הם לא מוסברים). 
הסשנים איתה עזרו לי המון. נתנו לי המון חוזק נפשי.

מהבירורים שעשיתי, מורפולוגיה אפסית לא תמיד מטופלת נכון ב IVF רגיל מכיוון שהברירה של תאי הזרע במעבדה רגילה, לא תמיד נותנת לבחור את הזרעים הנכונים וכך יוצא שתהליך האיקסי, שבעצם מכריח זרע להיכנס לתוך הביצית, מביא לשם זרע פגום. 
בפעם הראשונה שעשינו טיפול שכנעו אותי ל IVF רגיל והתוצאה הייתה הריון והפלה. כשנכנסתי להריון חשבתי שאם כבר נקלטתי, הכל טוב. אפילו לא אמרתי כאן שנקלטתי כי רציתי לבוא אחר כך ולבשר שלמרות המורפולוגיה האפסית יש לי ילד אז זה קורה.
לצערי בשבוע 13 התבשרנו שהעובר לא בחיים ועברתי גרידה.
את הטיפול הבא דרשתי לעשות מייד אחרי הטהרה מהגרידה. בטיפול השני עברתי מיון זרע אצל פרופסור ברטוב. זה דבר ששמעתי עליו כאן מבלונד23 ומענבל. ביקשתי שבנות יספרו לי על הצלחות עם המיון איפה שנכשלו לפני כן ועלו לכאן בנות ואכן סיפרו.

שכנע אותי. ביצעתי.
בחנוכה האחרון קיבלתי דמי חנוכה מאלוקים. נסיך מדהים מדהים ומתוק.
בקרוב אצלכם!
לא להתייאש. באמת שאת צריכה להיות חזקה.
לצפיה ב-'תודה מאמי , כנסי '
תודה מאמי , כנסי
15/10/2017 | 12:17
6
תודה קודם כל על החוזק.. זה ממש עוזר:) איזה יופי שהצליח לכם! 
תגידי לגבי ברטוב קראתי עליו הרבה אפילו התעייצתי איתו בפורום שלו, הבנתי שיש לו שיטה משלו .. אולי כדאי ישר לקפוץ על כל התהליכים האלה ולהגיע ישר אליו?
מה העלות שלו ? 

לצפיה ב-'לגבי שיטת ברטוב'
לגבי שיטת ברטוב
15/10/2017 | 14:45
5
זה מיון זרע, כלומר לבחור את הזרע הטוב ביותר בהגדלה גדולה שאין בקופת חולים.
כשבאתי עם תמונה של הבן שלי להגיד תודה על הטיפול המסור, ביקשתי להיכנס למעבדה וראיתי מה עושים שם. 
את הזרע רואים לפרטי פרטים כך שאם יש בעיה במבנה, רואים ישר. במעבדה רגילה אי אפשר לראות את הפגמים האלה מאחר שלא מגדילים את הזרע ורואים את הפרטים. יכולים לקחת זרע לא טוב ואפילו לא לדעת (לא קשור למקצועיות הטכנאית). 

אני ישר הלכתי למיון זרע. רצו שנעשה אבחון ואמרתי שבאמת אין צורך. הבעיה ידועה והיא בעיית מורפולוגיה - כלומר מבנה. כשהמבנה לא תקין, עושים מיון וזהו.
זה עלה לי בסביבות 4,500 ש"ח.
שווה כל שקל ואת כל עוגמת הנפש שהייתה עלולה לעלות לי בטיפולים נוספים או כמו שהרופא שלי חשש, הפלות נוספות.

מהנסיון שלי, עם מורפולוגיה 0, לגמרי מיון זרע.
לצפיה ב-'הי'
הי
15/10/2017 | 15:04
4
גם לנו יש בעייה במורפולוגיה-1%, וניסינו IVF ללא המיון בהתחלה - לאחר שנתיים של נסיונות +2 כימיים עשינו מיון. זו הייתה הפעם הראשונה שהצליחו לגדל לבלסטו, נקלטתי בהחזרה ראשונה אחרי המיון -עכשיו בחודש שמיני. מאחלת לך דרך יותר קצרה משלי
לצפיה ב-'ואו... '
ואו...
16/10/2017 | 07:48
3
אז אתן אומרות שכדאי לעשות מיון לפני בכלל התחלת הטיפול ?
 אני בדיכאון .. מקווה מאוד שהדרך תיהיה קצרה.. 
מה אומרות יש סיכוי שהמורפולוגיה תשתנה? 
לצפיה ב-'אני הייתי מנסה איזה פעמיים-שלוש ללא מיון'
אני הייתי מנסה איזה פעמיים-שלוש ללא מיון
16/10/2017 | 08:56
1
יש כאלה שזה מצליח להם , כי יש מצב לאותו אחוז של מורפולוגיה אבל בעיות שונות בצורה של הזרע ... תראי אם מצליחים לגדל אותם לבלסטו... אצלנו היה תמיד אחוז הפריות גבוה אבל לפני המיון לא הצליחו לגדל מעבר ליום 3. כדאי לנסות את המיון אם אחרי מספר סבבים לא הולך ולא להמתין כמונו כמה שנים. אגב , אנחנו עשינו את המיון אצל יונה ברק ולא אצל בר-טוב, הייתה הרבה יותר זמינה והיה קצת יותר זול
לצפיה ב-'מורפולוגיה אפסית זה עוד לא 1%'
מורפולוגיה אפסית זה עוד לא 1%
17/10/2017 | 09:53
במדדים של מיליונים זה משמעותי מאד.
אני הלכתי על זה כדי לא לעבור שוב את ההפלה שעברתי. ולאור זה שהמתנתם כמה שנים ואז הצלחתם רק במיון, לא ברורה לי ההמלצה שלך.
לצפיה ב-'אני אומרת שכן, למרות שזרע הוא דינמי'
אני אומרת שכן, למרות שזרע הוא דינמי
17/10/2017 | 10:02
כמו שכתבתי כאן, אני חשבתי להיות הנס שיבשר פה בפורום שגם במורפולוגיה אפס אפשר להסתדר. 
גם לנו זה לא עבד ולי אישית חבל מראש על הניסיונות וההמתנות שלך (וחס וחלילה אם תעברי הפלה כמו שאני עברתי בגלל עובר לא תקין שנוצר מזרע לא תקין).
בהחלט יכול להיות שהמורופולוגיה תשתנה לטובה אבל את רוצה לעשות טיפולים אלטנרטיביים או לחכות לשיפור?
אני בת 38 ולא היה לי זמן לזה. אחר כך הרופא שלי אמר לי שטוב שעברנו מיון כי הוא חשש שנעבור הפלה אחרי הפלה.
ותודה לאל זה נחסך ממני.

לגבי מקום המיון, אני העדפתי ללכת למקום שבו נמצא הוגה השיטה, פרופסור ברטוב. גם שמעתי מכאן מטופלות מרוצות שלו אז בכלל חיזק את דעתי.
לצפיה ב-'לא להתייאש!!!'
לא להתייאש!!!
16/10/2017 | 14:34
2
קודם כל להירגע!
אם אמרו שהכל בסדר ו-IVF יעזור, אז זה מצויין!
טבעי, לא טבעי.... קישקושים. מכירה 2 חברות נכנסו גם מהפריה וגם טבעי.
בילד הבא תרגעי, לא תחשבי ואחד מהבודדים יעשה את העבודה.
אל תסתכלי על אחרים ומה קורה אצל אחרים מסביב. יש גם רבים שהייתה להם בעיה להביא ילד, אבל לא מפרסמים את זה. 
בהצלחה!
לצפיה ב-'אתמול הייתי בעוד רופא נשים '
אתמול הייתי בעוד רופא נשים
17/10/2017 | 10:48
1
הוא בכלל לא שלח אותנו לעוד בדיקה הוא אמר עם כמות הזרעים הזו ועם מורפולוגיה 0 אין מה לחכות ישר נתן לי הפנייה לבדיקות דם ונתן לי הפנייה למומחה פיריון ואמר אל תחכי ישר תלכי לטיפול IVF :( ..כבר קבעתי תור למומחה פיריון בת"א אבל מזה אומר בכלל המומחה הזה הוא נותן לי את ההפניה לIVF??
לצפיה ב-'כן,מומחה הפריון יתן לכם את ההפניה לivf'
כן,מומחה הפריון יתן לכם את ההפניה לivf
17/10/2017 | 18:44
ובדרך כלל הוא זה שיעבור איתך את כל התהליך עצמו.
קבעתם פגישה אצל רופא פרטי או דרך הקופה?
את יודעת באיזה בית חולים הוא מטפל? כי כשאת בוחרת רופא את בעצם בוחרת גם בית חולים שבו תטופלי.

אם את צרחכה המלצה על רופא שמבין גם בבעיות זרע אז אני ממליצה על דר אריה ברקוביץ.הוא מקבל גם דרך קופת חולים מכבי וגם לאומית.וגם אם את בקופה אחרת התשלום אליו לא גבוהה בכלל.(עובדת באסותא רשלצ)
מניסיון שלי יש הוא הכתובת כשיש בעיית זרע.
לצפיה ב-'יש תקווה'
יש תקווה
17/10/2017 | 18:36
2
אצלנו המצב היה הרבה יותר גרוע.
0 תאי זרע (בעיקבות כימותרפיה שעבר בצעירותו) נמצא זרע בניתוח וממנו יש לנו בן בכור.בניסיון לילד שני גם בניתוח לא הצליחו למצוא זרע.
אבל בזכות מעבדת mfc (שעובדת בשיטת ברטוב)
הצליחו למצוא לנו זרעים בודדים ולמיין אותם.
והיום יש לנו תאומים בן ובת.
דרך אגב בכל מיון שעשינו תוארו פגמים מורפולגים כמעט מכל הסוגים האפשריים.
ונדיר שהצליחו למצוא זרע בדרגה 1 ולפעמים אפילו לא 2.
גם העוברים שנוצרו דורגו נמוך.
הסיבוב שהצליח היה אחרי שבעלי התחיל ללכת לדיקור אצל דר סיטרמן במכבי טבעי.
התאומים הם מזרע בדרגה 2.אחד מהם היה עובר בדרגה 1 (פעם ראשונה שהיה לנו עובר כזה) והשני עובר בדרגה נמוכה יותר.
אז אם אנחנו הצלחנו אני מאמינה שגם אתם תצליחו.
ומניסיון שלי כשהבעיה היא בעיית זרע אז הרבה פעמים הדרך להריון תקין ויידים מלאות מאוד קצרה.
מקווה שככה גם יהיה אצלכם
ואם את צריכה עוד עזרה/ תמיכה אשמח לעזור כאן או בפרטי
לצפיה ב-'איזה יופי! '
איזה יופי!
17/10/2017 | 20:01
1
ממש שמחה לשמוע שהצלחתם! נותן באמת תקווה!
אני קבעתי תור לדר משה רויברוט מכירה? נמצא בתא. אני לא הולכת דרך פרטי שאמרתי את זה לרופא הוא צחק עלי ואמר שאין צורך.. אבל לגבי הד״ר שאת אומרת הוא גם מומחה פיריון? אם אני דרך מכבי איך אפשר להגיע אליו מבקשים אותו?
לצפיה ב-'דר ברקוביץ'
דר ברקוביץ
18/10/2017 | 19:02
אני אישית לא מכירה את רויברוט ואני מסכימה עם הרופא שלך שממש לא חייבים ללכת לרופא פרטי.
ברקוביץ מקבל חברי מכבי בקליניקה שלו בגבעת שמואל.
זימון תור במספר 03-532-4161
אם לא השתנה מאז...
אני ממליצה אליו כי לדעתי הוא מבין גם בזרע והוא בדרך כלל מביא לתוצאות מאוד מהר.אבל קחי בחשבון שיש נשים שלא מתחברות אליו ברמה האישית.הוא מטפל בהרבה מטופלות ןעושה הכל בעצמו.(הוא עטשה את המעקב זקיקים אצלו והוא באופן אישי עונה לך בסמס ומתקשר בעצמו לתת הנחיות מה להזריק ומתי)
המחיר של זה שאין לו הרבה זמן להסברים והוא לא מהרופאים שייחזיקו לך את היד.
לי אישית דווקא היה חיבור ממש טוב איתו,והרגשתי איתו יותר בנוח מהרופא הפרטי שהיה לי,אבל אני הגעתי אליו כשכבר היה לי המון ניסיון בטיםולים.

לצפיה ב-'איך נפרדים מרופא?'
איך נפרדים מרופא?
15/10/2017 | 10:59
5
מי יכולה לייעץ איך הכי נכון לקיים שיחת פרידה? האם ביקשתן את התיק הרפואי שלכן? 
אני מטופלת ע"י רופא פרטי ורוצה לקבל את כל התיק הרפואי.

תודה
לצפיה ב-'מנסה...'
מנסה...
15/10/2017 | 19:11
לגבי בדיקות רפואיות -
תמיד נשאר אצלי עותק
וכדאי שתנהגי כך גם - אם אין לך זה זמן טוב לבקש מהרופא הנוכחי עותק של הכל.

לגבי פרידה-
אני מספיק זמן בעסק...
הרופאה הראשונה שלי "נפרדה ממני" בדרך בוטה של ניתוק קשר והתעלמות ממענה לפניות שלי .
מהרופא השני שלי ... אחרי שחיבר לי פרוטוקול מהגיהנום ביקשתי ממנו לנוח קצת ולחזור לעניינים כאשר אתאושש - יצאתי ממנו כל כך מפוחדת בידיעה שיותר לא יראה אותי .
היו לי קצת נקיפות מצפון אבל מתוך תובנה שאני בעצם עוד אחת בקבוצה של מטופלות ושאין לאף רופא סנטימנטים מיוחדים אלי נרגעתי . הוא מעולם לא חיפש אותי.

תעשי רק מה שטוב לך
לצפיה ב-'מנסה גם'
מנסה גם
16/10/2017 | 08:46
לי היה רופא מקסים ובפרוטוקול השלישי אמרתי לו שאני מעוניינת לשמוע אפשרויות נוספות ואהיה בקשר בהמשך.
הוא מיוזמתו שאל אם יש לי את כל מה שאני צריכה מהתיק וגם איחל בהצלחה.
מאד חששתי מהפרידה ממנו אבל אני מרגישה שזה היה נכון ומכובד כך שבמידה וארצה לחזור אליו הדלת עדיין פתוחה..
בהצלחה שיהיה!
לצפיה ב-'נפרדים בצורה מכובדת ומכבדת'
נפרדים בצורה מכובדת ומכבדת
16/10/2017 | 09:40
1
הרופאים הטובים חסרי האגו מודעים היטב לעובדה שיש מעברים בין רופאים, ושהם רואים הצלחות במקום שעמיתיהם נכשלו, ולהפך.
כמו בכל פרידה בחיים, את אף פעם לא יודעת מתי דרככם יצטלבו שנית, ולכן אם הרופא נהג כלפייך ביושרה מקצועית, מגיע לו לדעתי שתוקירי אותו על כך.
הדרך שלי הייתה לומר פנים מול פנים, שאני מרגישה צורך להיוועץ עם רופא נוסף, ללא קשר להערכתי המקצועית הרבה כלפיו. הרופא הגיב בכך, שלא אכפת לו שאבשר לו ממי וממה אני בהריון, העיקר שזה כבר יקרה.
כמובן שכשבאים בגישה חיובית, נעים יותר לבקש את פרטי תוכניות הטיפול הקודמות.
מקווה שעזרתי.
בהצלחה, והלוואי שהשינוי יביא לשינוי.
לצפיה ב-'תודה!!'
תודה!!
16/10/2017 | 16:53
לצפיה ב-'אם הוא פרטי, את יכולה לכתוב פקס תודה או מייל תודה'
אם הוא פרטי, את יכולה לכתוב פקס תודה או מייל תודה
19/10/2017 | 11:03
ולבקש התיק במייל חוזר. אם זה של קופ"ח - עזבי ואל תביטי לאחור. אני טופלתי על ידי רופא זקן ופאסימי, אנטיפאת גדול, מקופת חולים לאומית, במשך בקושי חצי שנה. הוא נתן לי אולי שני פרוטוקולים שעבדו מתוך חמישה ובאחת הפגישות עמו (שנפלה על יום הולדתי!), בישר לי כלאחר יד (כשאני לבדי לגמרי, בלי שום נפש חיה לתמיכה), שהשחלות שלי סגרו הבאסטה ועלי ללכת לתרומת ביצית. כשהעזתי למחות על הזמן המועט שחלף מתחילת הטיפול ועל הסטטיסטיקות, צחק עלי ושאל אם אני רוצה לשוב אחורה בזמן. לא נשברתי מולו. לקחתי ממנו כמה מרשמים ויותר לא חזרתי. בע"ה, בפעם הבאה שאתקל בו זה יהיה עם בטן מזדקרת ואצבע משולשת. 

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל
ד
ד"ר יואל שופרו
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה