לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2709327,093 עוקבים אודות עסקים

פורום פוריות

ברוכים הבאים לפורום פוריות. הפורום פתוח לכל הנשים והגברים המתמודדים עם אתגרי הפריון והמעוניינים לקבל מידע ו/או תמיכה, ללא קשר למצבם האישי, המשפחתי, וללא הבדלי דת, גזע ומין 
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי מקצועי. 

לתשומת לבכם-תקנון זה מוסיף על תקנון אתר "תפוז" ומרחיב חלק מהתקנות הקיימות. מטרת התוספת היא לתת מענה לאופי הייחודי של פורום פוריות, בהיותו בית חם למטופלות הפוריות ומקום בטוח עבורן לקבל ולתת תמיכה ולהתייעץ בנוגע לטיפולים. 

1. שרשור הודעות-
לשרשר פירושו להכניס תגובה להודעה קיימת כדי ליצור שרשרת (פתיל) הודעות, כלומר לא להכניס הודעה חדשה אם אפשר להכניס אותה כתגובה להודעה קיימת.
מה הרציונל? בעמוד אחד יש 15-20 הודעות ראשיות, ואינסוף הודעות משניות. 
כל הודעה חדשה שנכנסת דוחקת אחורה לעמוד הקודם את ההודעה האחרונה בעמוד. כל הודעה שמוקפצת מעמודים קודמים דוחקת גם היא את ההודעה האחרונה לעמוד הבא. הודעה שנדחקה אחורה כבר פחות נצפית, ופחות מקבלת תגובות.
מתי אפשר לשרשר?
- כשיש שרשורי נושא (כגון- "שאלות בנושא הורמונים", "המלצות רופאים")
- אם רוצים לכתוב על משהו שכבר כתבו עליו באותו עמוד
- אם רוצים לכתוב למישהו שכתב כבר. גם אם זה לא ממש לענין, אבל זה משהו שבאמת חבל לפתוח עליו הודעה ראשית, פשוט מכניסים הודעת "נצל"ש" (ניצול שרשור).
מתי אסור לשרשר הודעות ?   
- כאשר ההודעה או פתיל ההודעות עוסקים במשהו אישי או רציני מדי
-כאשר מישהי מכניסה הודעה על כשלון, או מספרת על משהו כאוב/חשוב/ רציני שקרה לה (לדוגמא-הודעות על כשלון טיפול, הודעות על בטא חיובית).

2. בהתאם לתקנון "תפוז"- אין לפרסם על גבי הפורום תרופות למסירה/ למכירה/ בקשה לקבלת תרופות. הודעות אלה תמחקנה.  

3. בהתאם לתקנון "תפוז"-  הפרסום באתר הוא בתשלום. אין לפרסם על גבי הפורום ללא אישור של הנהלת האתר.  
בנוגע לפרסום של קבוצות תמיכה או פעילויות ללא תשלום הנוגעות למטופלי פריון- יש לפנות להנהלת פורום פוריות לקבלת אישור טרם הפרסום. 
מפרסמים המעוניינים לקבל הצעה לפרסום מוזמנים לפנות ל"תפוז עסקים".

4. פרסום בקשת השתתפות במחקר מותנה באישור הנהלת פורום פוריות.

5. יש להתבטא מעל גבי הפורום בשפה נאותה. הודעות בהן נעשה שימוש בקללות תימחקנה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכים הבאים לפורום פוריות. הפורום פתוח לכל הנשים והגברים המתמודדים עם אתגרי הפריון והמעוניינים לקבל מידע ו/או תמיכה, ללא קשר למצבם האישי, המשפחתי, וללא הבדלי דת, גזע ומין 
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי מקצועי. 

לתשומת לבכם-תקנון זה מוסיף על תקנון אתר "תפוז" ומרחיב חלק מהתקנות הקיימות. מטרת התוספת היא לתת מענה לאופי הייחודי של פורום פוריות, בהיותו בית חם למטופלות הפוריות ומקום בטוח עבורן לקבל ולתת תמיכה ולהתייעץ בנוגע לטיפולים. 

1. שרשור הודעות-
לשרשר פירושו להכניס תגובה להודעה קיימת כדי ליצור שרשרת (פתיל) הודעות, כלומר לא להכניס הודעה חדשה אם אפשר להכניס אותה כתגובה להודעה קיימת.
מה הרציונל? בעמוד אחד יש 15-20 הודעות ראשיות, ואינסוף הודעות משניות. 
כל הודעה חדשה שנכנסת דוחקת אחורה לעמוד הקודם את ההודעה האחרונה בעמוד. כל הודעה שמוקפצת מעמודים קודמים דוחקת גם היא את ההודעה האחרונה לעמוד הבא. הודעה שנדחקה אחורה כבר פחות נצפית, ופחות מקבלת תגובות.
מתי אפשר לשרשר?
- כשיש שרשורי נושא (כגון- "שאלות בנושא הורמונים", "המלצות רופאים")
- אם רוצים לכתוב על משהו שכבר כתבו עליו באותו עמוד
- אם רוצים לכתוב למישהו שכתב כבר. גם אם זה לא ממש לענין, אבל זה משהו שבאמת חבל לפתוח עליו הודעה ראשית, פשוט מכניסים הודעת "נצל"ש" (ניצול שרשור).
מתי אסור לשרשר הודעות ?   
- כאשר ההודעה או פתיל ההודעות עוסקים במשהו אישי או רציני מדי
-כאשר מישהי מכניסה הודעה על כשלון, או מספרת על משהו כאוב/חשוב/ רציני שקרה לה (לדוגמא-הודעות על כשלון טיפול, הודעות על בטא חיובית).

2. בהתאם לתקנון "תפוז"- אין לפרסם על גבי הפורום תרופות למסירה/ למכירה/ בקשה לקבלת תרופות. הודעות אלה תמחקנה.  

3. בהתאם לתקנון "תפוז"-  הפרסום באתר הוא בתשלום. אין לפרסם על גבי הפורום ללא אישור של הנהלת האתר.  
בנוגע לפרסום של קבוצות תמיכה או פעילויות ללא תשלום הנוגעות למטופלי פריון- יש לפנות להנהלת פורום פוריות לקבלת אישור טרם הפרסום. 
מפרסמים המעוניינים לקבל הצעה לפרסום מוזמנים לפנות ל"תפוז עסקים".

4. פרסום בקשת השתתפות במחקר מותנה באישור הנהלת פורום פוריות.

5. יש להתבטא מעל גבי הפורום בשפה נאותה. הודעות בהן נעשה שימוש בקללות תימחקנה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'תמיכה לא עובדת'
תמיכה לא עובדת
15/01/2019 | 12:15
30
היי,
עוד מלפני ההחזרה היה לי ברור שהבטא תיהיה שלילית...
בינתיים הגיעו התוצאות רק לפרוגסטרון ולא לבטא - ואני לא מבינה איך עם כל התמיכה המאסיבית שקיבלתי הוא כ"כ נמוך?
בד"כ התמיכה  שלי היא 3 אנדומטרין ביום והפרוגסטרון עומד על 40.

הפעם קיבלתי: 3 אנדומטרין, 3 אסטרופם, 2 דופסטון ושתי זריקות של פרוגסטרון ריטארד (ביום ההחזרה ואחרי שבוע) והפרוגסטרון - 35.1.
איך כל התמיכה הזאת לא מדגדגת לי ומה אפשר לשנות?
לצפיה ב-'באופן כללי 35 זה לא נמוך'
באופן כללי 35 זה לא נמוך
15/01/2019 | 12:39
5
כלומר אם את בהריון (אמן), זה לא ערך נמוך להתחיל ממנו, אבל ביחס לכל מה שלקחת נראה לי שאולי היה צריך להיות גבוה יותר. חודש שעבר לקחתי 3 אנדרומטרין וכמוך פרוגרסטרון ריטאר ביום ההחזרה ושבוע אחרי והפרוגרסטרון היה 48 ביום של הבטא השלילית. אולי כדאי לך לבדוק באמצע ולא רק ביום של בדיקת בטא שאולי אז זה מאוחר מדי.
יכולה לומר לך שלגבי הדופסטון, היה חודש שלקחתי רק את זה כתמיכה ביחד עם אסטרופם והפרוגרסטרון היה נמוך באופן קיצוני במיוחד, נבהלתי נורא והבהלתי את הרופא שלי, זה גרם לו ללכת לקרוא מאמרים ולהתייעץ והוא חזר אלי עם תשובה שיש פער בין הרמה שבאה לידי ביטוי בבדיקת דם לבין רמת הפרוגרסטרון בפועל ברחם, כשלוקחים פרוגרסטרון  באופן פומי .
בינתיים מקווה שתקבלי תשובת בטא חיובית ואז הרופאה שלך תחשוב על דרכים לתגבר את הפרוגרסטרון.
לצפיה ב-'להחזיק הריון זה יכול, אני פשוט לא מבינה לאן נעלמה כל התמיכה '
להחזיק הריון זה יכול, אני פשוט לא מבינה לאן נעלמה כל התמיכה
15/01/2019 | 12:56
4
אף פעם לא עברתי את ה-40, אולי ב-2-3 יחידות.
ממש לא ציפיתי שעם ים תמיכה זה ירד, גם אם בקצת.
אני יודעת שהרמה ברחם גבוהה יותר, אבל עדיין יש כאן ירידה, גם אם זו לא הרמה האמיתית. 
מעניין שהדופסטון הוריד לך את הפרוגסטרון!
זו הפעם השלישית שאני לוקחת - לקחתי עד עכשיו רק בשני הסבבים של הטריים והיה סביר.
אני רואה שיש בנות שעם התמיכה יש להן מעל 100... אולי אני צריכה לנסות תמיכה אחרת.
או שזה לא משנה בכלל?
אם יש לי תוצאה של 100 לעומת תוצאה של 40, זה אומר שההריון יחזיק טוב יותר? או שהעיקר שזה בטווח?

בקיצר, אין לי עצבים. אני כ"כ פסימית שהתחלתי להספיד ולבכות כבר מאתמול ואני רק רוצה ללכת הביתה וזה שהתוצאות מתמהמהות לא עוזר.
אני כ"כ משוכנעת בשלילי שאמרתי לבעלי שאני לא מתכוונת לבדוק את התוצאות בכלל, אבל לא עמדתי בפיתוי ומרגע שנכנסתי לאתר לראשונה אני לא מספיקה לרפרש כל 5 שניות וזה ממש לא תורם לעצבים שלי.

לצפיה ב-'שלילי מספר 6'
שלילי מספר 6
15/01/2019 | 13:20
3
עם כל התמיכה ועם קלקסן.
לצפיה ב-'אוף מרגיז, קיוויתי שתבשרי בשורות אחרות'
אוף מרגיז, קיוויתי שתבשרי בשורות אחרות
15/01/2019 | 14:07
לצפיה ב-'אוףףף'
אוףףף
16/01/2019 | 00:21
1
חיבוק ענק על השלילי
מבינה שאת הולכת לסבב בפרטי עכשיו?
לצפיה ב-'תודה'
תודה
16/01/2019 | 07:22
לא עכשיו, אבל בקרוב.
בחודש הקרוב אני בחו"ל בדיוק סביב הביוץ ואח"כ יש לי עוד 2 עוברים שאני צריכה לחדוב מה עושים איתם.
לצפיה ב-'ניסית תמיכה אחרת?'
ניסית תמיכה אחרת?
15/01/2019 | 13:47
17
לא מבינה הרבה בתמיכה, אבל בר חוה נתן לי תמיד תמיכת סינרל. 5 ימים-שבוע אחרי החזרה/הזרעה הארכים תמיד היו בשמיים (90+, ואחרי שאיבה לפני חודשיים היה אפילו >127 ). רק שאם אין הריון, סינרל מתחיל לעבוד כדיכוי בסבב ארוך. ולי אישית עשה דיכוי יתר (יש הרבה בנות שעבד להם טוב כדיכוי ובר חוה טוען שסינרל דווקא יוצר תנאים אופטימלים לסבב הבא).
רק אוסיף-ההריון היחיד שנקלט לי-היה  בסבב קצרצר של הורמונים ויחסים, ותמיכה של אוטרוגסטן בלבד, הכי פשוט שיש. 
לצפיה ב-'כתבתי מה ניסיתי.'
כתבתי מה ניסיתי.
15/01/2019 | 14:03
16
ולא נראה לי שסינרל זה משהו שרווח בציבורי.

לצפיה ב-'עשיתי חיפוש בהודעות קודמות וראיתי שמ-30'
עשיתי חיפוש בהודעות קודמות וראיתי שמ-30
15/01/2019 | 14:13
3
זה נחשב תקין רמות של פרוגרסטרון. שולחת לך חיבוק, מקווה שלרופאה יהיו תשובות לגבי הפרוגרסטרון .
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
15/01/2019 | 14:22
2
לא בטוחה שתיהיה לרופאה הזדמנות לתת תשובות...
את החודש הקרוב אני כנראה מפספסת (טיסה קצרצרה לחו"ל, אבל ההחזרה נופלת בדיוק על הימים האלה) ואם אספיק לקבל תור בזמן - אני מקווה שהסבב הבא יהיה בפרטי. אם לא אספיק, אחזיר את 2 העוברים שנשארו ביחד (למרות שאני מתנגדת לזה באופן נחרץ). אם כן אספיק, אני מקווה שלא תיהיה בעיה מבחינת הקופה לוותר על העוברים ההם ולעשות שאיבה מחודשת (הם גם ככה לא באיכות טובה).
לצפיה ב-'אני חושבת שבדרך כלל לא מאשרים שאיבה כשיש עוברים מוקפאים'
אני חושבת שבדרך כלל לא מאשרים שאיבה כשיש עוברים מוקפאים
16/01/2019 | 07:07
1
אם כבר יש לך אישור לשאיבה אז זה דבר שונה. אני עשיתי פעם אחת שאיבה כשהיה לי עובר מוקפא - זה התאפשר כי נתנו לי מראש אישור ל-4 שאיבות אז לא הייתי צריכה לעבור דרך הועדה, רק לבקש מהמזכירה שתנפיק לי טופס 17.

לצפיה ב-'גם אני חושבת כמוך'
גם אני חושבת כמוך
16/01/2019 | 07:24
אז נראה לי שאחזיר את השניים בבת אחת כדי לסיים עם זה מהר.
לצפיה ב-'"אחרת" הכוונה למשהו אחר ממה שכתבת '
"אחרת" הכוונה למשהו אחר ממה שכתבת
15/01/2019 | 14:20
11
ובפרט סינרל. ראיתי לא פעם עדויות של בנות שעובד טוב כתמיכה. לא נראה לי שאם תבקשי בציבורי-לא ייתנו לך. בציבורי עובדים אותם רופאים פרטיים.
לצפיה ב-'שאלת אם ניסיתי...'
שאלת אם ניסיתי...
15/01/2019 | 14:25
10
כתבתי מה לקחתי, אז מן הסתם לא ניסיתי שום דבר אחר...

לא יודעת אם יש טעם להתעסק בזה. אם זו רמה מספקת של פרוגסטרון (במיוחד בהתחשב בכך שהרמה יותר גבוהה ממה שרואים בבדיקות הדם) אז אולי אני צריכה להניח לזה. סתם מוזר לי שלקחתי כ"כ הרבה והרמה רק ירדה.
השאלה אם יש יתרון לרמה גבוהה מאוד של פרוגסטרון על פני רמה תקינה אך נמוכה. כי אני מעדיפה לא להשתמש בחומרים שיש להן השפעות ארוכות טווח כמו סינרל.
לצפיה ב-'אני'
אני
15/01/2019 | 14:44
קראתי הרבה בנושא. ונראה לי שאצלי הוא גרם לדיכוי יתר כי משכו אותו יותר מדי זמן-פעם אחרונה 3 שבועות! ולא כדאי יותר משבועיים. כלומר עד שממרפאה התארגנו עם הנחיות אחרי בטא שלילי, הם אמרו להמשיך סינרל לעוד 5 ימים כדי להחזיק אותי מאופסת , וזה היה כבר יותר מדי. ופעם אחרונה בכלל הייתה ציסטה ומשכו עוד שבוע סינרל.  הסתבר שאגוניסט כן יכול לגרום לציסטות, יש את זה בהרבה ספרות. סינרל הכי נוח לשימוש אבל לא מתאים לכל אחת. עד תננסי לא תדעי. הבחירה שלך, כתבתי סתם למידע.

לי גם היה משהוא מוזר פעם-שבוע אחרי הזרעה ובלי שום תמיכה (!) פרוגסטרון היה 92, ופתאום עוד 4 ימים הופיע מחזור.
אולי אנחנו בכלל מדברות לא באותם היחידות..
לצפיה ב-'השפעות של סינרל'
השפעות של סינרל
15/01/2019 | 15:23
8
אשמח לשמוע אילו השפעות ארוכות טווח יש לזה (כי בדיוק לקחתי עכשיו, אולי אשקול מחדש אם לקחת בעתיד שוב)
לגבי פרוגסטרון - יש שינויים מאד גדולים בפרוגסטרון. לכן אומרים שאם רוצים מדד אמין של מצב הפרוגסטרון צריך למדוד שלוש פעמים (בפערים של כמה שעות אם אני זוכרת נכון). אז יכול להיות שבפעם שבה יצא 35 זה היה מקרי ובכלל בממוצע הפרוגסטרון היה גבוה יותר מבפעם שיצא 40
לצפיה ב-'מה ש"מבוגרת" כתבה בנוגע לדיכוי'
מה ש"מבוגרת" כתבה בנוגע לדיכוי
15/01/2019 | 15:42
7
וציסטות וכל הכייף שהיה לה. 

וואלה? לא ידעתי על הקטע עם השלוש מדידות, נשמע כמו העמסת סוכר 

לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
15/01/2019 | 16:14
2
הבנתי. חשבתי בהתחלה שהכוונה ארוכות טווח מעבר לסבב הבא. אני מראש לוקחת את זה כדיכוי, לא תמיכה, אז זה מצב אחר. אני גם נבהלתי מהחוויה שהייתה למבוגרת, אבל אצלי בינתיים זה בסדר

בהתחלה קראתי מאמרים כמו משוגעת על שלב לוטיאלי והיו כל מיני חילוקי דעות לגבי הדרך הטובה ביותר למדוד פרוגסטרון. גם הופתעתי לגלות שבדיקת דם היא בעצם לא הדבר הכי אמין, בייחוד כשמדובר בבדיקה אחת.
לא עשיתי העמסת סוכר, אבל נשמע לא כיף!
לצפיה ב-'סבב נאחרון כן לקחתי כדיכוי'
סבב נאחרון כן לקחתי כדיכוי
15/01/2019 | 16:16
תקראי תשובה שלי להייצ'
לצפיה ב-'גם אני לא עשיתי רק קראתי'
גם אני לא עשיתי רק קראתי
15/01/2019 | 16:20
לצפיה ב-'יש הרבה בנות '
יש הרבה בנות
15/01/2019 | 16:15
3
שטוב להן עם סינרל ונכנסות איתו להריון (תמיכה או המשך לסבב הבא אחרי בטא שלילי). ציסטות יכולות להווצר לאו דווקא עם סינרל, אלא מכל agonist שמשמש כדיכוי בפרוטוקול ארוך. זה לא קורה הרבה, אבל תופעה מוכרת. לי בטוח הייתה ציסטה ממנו כי עשיתי 3 מעקבי אולטרסאונד לפני ביוץ (הייתי בטוחה שתהיה החזרת קפואים לכן הרבה מעקבים) והכל היה תקין, סינרל קיבלתי יומיים אחרי הביוץ ולשבועיים. אחרי שבועיים-ציסטה 44 ממ, עוד שבוע סינרל, שאיבת ציסטה, 10 ימי זריקות-תגובה ירודה. סבב הזרעה הורמונלית באוגוסט-אותו דפוס: 18 ימים סינרל, זריקות, תגובה ירודה (שלהזרעה זה לא קריטי), עוד חודש-זקיק 17 ממ ביום שני של מחזור שזה כנראה ציסטה. לפי זה אני חושבת שלי אישית סינרל לא מתאים. ואם כבר-לא הרבנ ימים כי אני נכנסת לדיכוי די מהר.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
15/01/2019 | 16:25
2
בכל מקרה בינתיים כבר לקחתי והפסקתי, נראה איך יהיה הסבב הזה (אם כי הוא שינה עוד הרבה דברים בפרוטוקול). אכן לכל אחת מתאים פרוטוקול אחר, וקשה מאד לדעת מראש מה נכון. מבאס שאנחנו צריכות לעשות ניסויים על הגוף שלנו

לצפיה ב-'כמה זמן לקחת?'
כמה זמן לקחת?
15/01/2019 | 16:30
1
לצפיה ב-'שבועיים'
שבועיים
15/01/2019 | 16:57
לצפיה ב-'דופסטון'
דופסטון
15/01/2019 | 14:25
אם אני לא טועה, ואני לא אמורה
לי אמרו האחיות והרופאים, שדוםסטון בגלל שהוא דרך הפה, לא רואים תוצאות שלו בבדיקת דם של פרוגרסטרון ( כי הוא סינטטי או משהו כזה)..
לכן זה שהוספת אותו , לא תראי אותו בתוצאה..
וחייבת להגיד שעלי הוא עבד ועבד ממש טוב ( עיכב לי מחזור למשל כשהייתי צריכה)..
בהצלחה!!!!!
מחזיקה את כל האצבעות שזה השלילי האחרון שלך
לצפיה ב-'היי חייץ''
היי חייץ'
15/01/2019 | 20:53
1
ממש הצטערתי לשמוע על השלילי שלך.
לי יש ממש בעיה עם פרוגסטרון ותמיד נמוך אצלי. כעת בהריון ויכולה להגיד לך שההריון התחיל מבטאות והכפלות מצויינות ופרוגסטרון שהתחיל מ30 וירד ל25.. עכשיו כבר לא בודקת.. לקחתי 3 דופסטון 3 אסטרופם ו2 קרינון כל יום עד שבוע 12.
היחתי מאוד לחוצה מכך והרופא שלי (פרופסור פיש) הסביר לי שמחקרים הראו שתמיכה וגינלית לא מתבטאת בבדיקות דם ושרמות הפרוג' שבדם לא משקפות את הרמה ברחם. נשמע לי שהתמיכה שקיבלת מספיקה וגם הריונות טבעיים מתחילים מפרוגסטרון של כ30 לפי מה שאני יודעת...
הלוואי ותתבשרי ממש בקרוב בבשורות הטובות שלהן את מייחלת.
לצפיה ב-'תודה רבה רבה'
תודה רבה רבה
16/01/2019 | 07:25
לצפיה ב-'אין לי מושג למה, אבל שני דברים:'
אין לי מושג למה, אבל שני דברים:
16/01/2019 | 11:20
1. ההבדל בין 40 ל-35 לעניין ההריון הוא זניח. אני יודעת שזה לא מה ששאלת, ושאת תוהה איך יכול להיות שלמרות התמיכה המאסיבית יותר הפרוגסטרון לא רק לא גבוה יותר אלא אף נמוך יותר, אבל מבחינת היכולת להחזיק הריון שני הערכים תקינים וטובים וגם תכלס אין ביניהם הבדל... יכול להיות שאם היית בודקת יום קודם היית מקבלת 40 או 45.
2. לא בטוח בכלל שיותר פרוגסטרון = יותר סיכויים להריון תקין. הרמות של מעל 100 שלפעמים מגיעים אליהם בטיפולים הן לא רמות טבעיות ולעניות דעתי אין להן ערך מוסף. יכולה לשתף מניסיוני עם זריקות פרוגסטרון שהקפיצו לי את הערך למעל 120, הדבר היחיד שזה תרם לי היה עליית חום מסתורית שחזרה על עצמה כל ערב (פרוגסטרון מעלה חום) ותחושת חולי כללית. הריון תקין לא יצא מזה. זה היה הסבב היחיד שהסכמתי לתמיכה יותר מאסיבית, בשאר הייתי עם נרות אוטרוגסטן וזהו, וכך גם הריתי וילדתי.
לצפיה ב-'גם אצלי כשהבטא הייתי שלילית הפרוגסטרון היה נמוך'
גם אצלי כשהבטא הייתי שלילית הפרוגסטרון היה נמוך
18/01/2019 | 20:02
1
אפילו יותר נמוך מ- 30-40.

כשסופסוף נקלט הריון, הפרוגסטרון היה בסביבות 90-100.
אני לא חושבת שזו סיבה לדאגה, זה סביר שיש ירידה טבעית אם לא נקלט הריון. ברור שבלי תמיכה הערך היה נמוך משמעותית.
לצפיה ב-'כנראה שזה לא קשור לבטא'
כנראה שזה לא קשור לבטא
20/01/2019 | 08:45
הבנתי שבהריון רגיל גם ערך של 20 ואפילו פחות הוא תקין.
וגם אם זה בגלל שלא נקלט הריון - עדיין ציפיתי שהרמה תיהיה בהתאם לכמות המיכה.
ז"א שתמיד אני בודקת אחרי אותו מספר ימים מההחזרה, ותמיד הבטא שלילית, אז עדיין ציפיתי שאם אני לוקחת יותר פרוגסטרון זה יבוא לידי ביטוח בבדיקות.

הייתי אצל הרופאה והיא אמרה שלא כל סוגי התמיכה באים לידי ביטוי בבדיקות הדם (כמו שנאמר פה), ומה שהכי הוכיח לי את זה היה שהוסת הגיעה אחרי זמן כפול מהרגיל. ז"א שהרמה בגוף כנראה באמת הייתה גבוהה מהרגיל ולקח לה זמן לרדת, אפילו שבדם זה לא היה נראה ככה.
לצפיה ב-'שאיבה באסותא'
שאיבה באסותא
13/01/2019 | 11:31
25
למי שזוכרת סבב קודם באלישע הסתיים במפח נפש ואת הסבב הנוכחי עברתי לעשות אצל הרופא שטיפל בי כשגרתי במרכז ועובד עם אסותא רמת החייל. אז שאבו 9 ביציות והופרו 5. שזה כבר שיפור מאלישע. אבל, שניים במצב טוב, שניים במצב לא טוב (שזאת התפוקה שהשגתי באלישע) ואחד בסימן שאלה. אתמול היתה ההחזרה, ובגלל שלא עברו 3 ימים מלאים האימבריולוגית הציעה לגדל אותו ליום חמש ולראות אם ישרוד. אני בהתייעצות עם הרופא שלי חשבתי שהכי נכון להקפיא אותו אם מצבו יאפשר. אז היום צריכה לקבל תשובה לגביו. השיקול שלי היה שגם ככה הקופה (ובעלי) לא יאשרו לי שאיבה חודש אחרי חודש אז עדיף לי להחזיר מוקפא בחודש הבא, ליום חמש לא נראה לי שיש סיכוי שהיה מגיע.
אז החזרתי אתמול 2 במצב טוב, כי הרופא אמר שבגילי הריון תאומים הוא לא סביר.
מקווה לטוב.
באופן כללי עולם אחר אסותא, הרבה יותר מקצועי ונעים מאלישע. כ"כ מתבאסת שעשיתי שם סבב אחד.
לצפיה ב-'נשמע שאת בדרך הנכונה, מקווה שרק ימשיך להשתפר'
נשמע שאת בדרך הנכונה, מקווה שרק ימשיך להשתפר
13/01/2019 | 12:26
18
לצפיה ב-'תודה לך, אנחנו במצב דומה'
תודה לך, אנחנו במצב דומה
13/01/2019 | 12:41
17
ממש רוצה שזה יצליח. את יודעת כמה סבבים מאוחדת מממנת? יש לי מאוחדת שיא ואני בטיפולים לילד שלישי.
לצפיה ב-'גם אני'
גם אני
13/01/2019 | 12:48
7
לפי האתר עד 10 סבבים לילד, אבל בגילנו, ככל שימשכו זמן כך יצטרכו לממן פחות סבבים. אני גם לא בטוחה איך סופרים סבבים - יתכן שהחזרת מוקפאים הוא סבב נפרד.
לצפיה ב-'קודם כל בהצלחה לשתיכן'
קודם כל בהצלחה לשתיכן
13/01/2019 | 13:23
6
בקשר למאוחדת- מציעה לבדוק טוב טוב- לדעתי אצלם מוקפאים נחשבים לסבב מלא אז כדאי לקחת את זה בחשבון.
וגם הייתי בודקת אם אכן עשרה סבבים תקף גם לילד שלישי. לפי הזכור לי,  והסיבה בגללה ברחתי ממאוחדת, הם יותר קמצנים בטיפולים לעומת קופות אחרות.
לצפיה ב-'חיפשתי באינטרנט הגדרה ל"ניסיונות"'
חיפשתי באינטרנט הגדרה ל"ניסיונות"
13/01/2019 | 13:58
5
ולא מצאתי, באמת עושה רושם שהחזרת מוקפאים נחשבת לניסיון. בכל מקרה לא מיציתי 10 טיפולים.
לצפיה ב-'מקווה בשבילך שגם לא תמצי עשרה טיפולים'
מקווה בשבילך שגם לא תמצי עשרה טיפולים
13/01/2019 | 14:31
4
אבל אני מציעה לך לדבר עם המזכירות או אולי לברר מול המזכירות באסותא- ולשאול ספציפית לגבי מוקפאים וגם לילד שלישי.
משום מה, קופות חולים לא מניחות את כל הקלפים שלהן על השולחן, או ברשת לצורך העניין.
אני, אגב, גיליתי את זה עם מאוחדת בדרך הקשה בטיפולים לקראת ההריון השני שלי. הייתה לי שאיבה מטורפת עם 32 ביציות, ויצאו למעלה מעשרה עוברים (אף אחד לא נקלט- בעיקר רופא מעפן שגם לא ידע לעבוד נכון עם המעבדה). שאיבה אחרת עם עוד כמה עוברים וכו'. אז הגעתי לעשרה ניסיונות- רק על מוקפאים. לא ידעתי על זה בכלל- חשבתי שזה קלנדרי, ובטח לא ידעתי איך הם מחשבים החזרה (כי בקופות אחרות זה חצי סבב). גיליתי את זה כשניסיתי לאשר עוד החזרה או משהו (כבר עברתי לרופא אחר בשלב זה). 
בקיצור, עדיף תמיד לברר הכל מראש. לא כדאי להיות מופתעות פתאום. 
לצפיה ב-'ומי לדעתך יכולה להיות הכתובת הנכונה להנחות בנפתולי המערכת?'
ומי לדעתך יכולה להיות הכתובת הנכונה להנחות בנפתולי המערכת?
13/01/2019 | 14:38
2
זה באופן כללי הניסיון שלי עם מאוחדת, קשה מאד לקבל מהם תשובות ברורות ו"הסכנה" היא ליפול על מזכירה שלא יודעת ומסרבת לבקשות ליתר ביטחון.
לצפיה ב-'בגלל זה אולי כדאי לשאול באסותא את המזכירות'
בגלל זה אולי כדאי לשאול באסותא את המזכירות
13/01/2019 | 14:45
1
הן הרי מתעסקות גם בבירורקרטיה מול קופות החולים.
ומי שיש לה רופא פרטי- אולי לשאול במרפאה.

או פשוט לשבת על המזכירות של הקופה לתשובות ודאיות. 
גם אצלי בסניף לא היה להן מושג עד שלא קיבלנו אישור ואז הן עזרו לי לברר. 
לצפיה ב-'נראה לי שגם הרופא שלי יכול לדעת, הוא הרי עובד עם מאוחדת'
נראה לי שגם הרופא שלי יכול לדעת, הוא הרי עובד עם מאוחדת
13/01/2019 | 14:56
ונתקל במקרים דומים, אשאל אותו.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
13/01/2019 | 14:55
לצפיה ב-'לא ידעתי שיש מימון לילד שלישי'
לא ידעתי שיש מימון לילד שלישי
14/01/2019 | 01:03
8
איך זה הולך?
לצפיה ב-'תלוי באיזו קופה'
תלוי באיזו קופה
14/01/2019 | 09:52
6
בכללית למשל, עבור ילד שלישי אפשר עד שישה מחזורי טיפול בסה"כ (שאיבה+החזרה נחשב סבב, החזרת מוקפאים נחשב חצי סבב) .
שאר הקופות אין לי מושג.

*לילד ראשון ושני בכללית ניתן לקבל כ 5-6 מחזורי טיפול בשנה קלנדרית. לדעתי זה על אותו עיקרון במכבי אבל אני לא סגורה על זה.
* במאוחדת מותר עד עשרה טיפולים בסה"כ לכל ילד. איו לי מושג לגבי ילד שלישי- -צריך לברר אם אין על זה הגבלות. בכל מקרה, במאוחדת החזרת מוקפאים נחשב סבב מלא

לצפיה ב-'בכללית מגבילים ל-6 טיפולים בשנה לילד ראשון?'
בכללית מגבילים ל-6 טיפולים בשנה לילד ראשון?
14/01/2019 | 10:25
3
קיבלתי את הרושם שאפשר יותר. 
לצפיה ב-' מצ"ב קישור'
מצ"ב קישור
14/01/2019 | 10:52
2

זה גם מה שאני זוכרת שקראתי בפורום הזה לפני כמה שנים
לצפיה ב-'תודה בקישור ששלחת מדברים על'
תודה בקישור ששלחת מדברים על
16/01/2019 | 07:26
1
השתתפות של כללית מושלם במסלולי הסדר והחזר. אני לא בדיוק יודעת מה זה, אבל רשום שלא מדובר בטיפולים שמקבלים עבורם טופס 17: "לא תהיה השתתפות של כללית מושלם בגין טיפולי הפריה חוץ־גופית - לרבות בחירת רופא ו/או תרופות - הנעשים באמצעות טופס 17". אז אולי אפשר לעשות יותר טיפולים בשנה עם טופס 17? 

(לי בכל מקרה לא רלבנטי כרגע, סתם סקרנית. כשהייתי מטופלת עשיתי שאיבות בתדירות תכופה יחסית וקיבלתי מהרופא את הרושם שאני לא צריכה לדאוג שהקופה תגביל לי את כמות הטיפולים השנתית, אבל יכול להיות שהיתה שם אי הבנה). 

לצפיה ב-'אני באמת לא מומחית ובתכלס כל הידע המובא באינטרנט הוא עמום '
אני באמת לא מומחית ובתכלס כל הידע המובא באינטרנט הוא עמום
16/01/2019 | 11:50
לצערי, מניסיון, רופאים לא תמיד יודעים מה בדיוק הקופה מאשרת. 
אני גם לא ממש מבינה את הניסוחים של הכללית (וזה כל הקופות ככה. בדקתי כשעברתי ממאוחדת וחיפשתי קופה חדשה) ולכן אני מציעה לכל אחת, עם המקרה הפרטני שלה, לברר כמה שאפשר למה היא בדיוק זכאית.
לדעתי, מי שיודעות הן או המזכירות באסותא, או המזכירות במרפאות השונות שעובדות מול הקופות והאישורים. בקופה עצמה- צריך למצוא את אחת המזכירות בסניפים הגדולים. 
ולמה אני מדגישה את כל זה- כי לפעמים יש לזה השלכות על הטיפול עצמו. למשל, מספר עוברים להחזרה או הקפאה, ניהול נכון של טיפול וכו'. ותמיד טוב לדעת כדי לא להיות מופתעות. גם ככה יש כל כך הרבה בירורקרטיה וסידורים סביב זה.
אני כמעט נשברתי בעקבות המעבר ממאוחדת- ברגע האחרון נאלצתי לדחות סבב בשלושה חודשים- עד שעברתי קופה, וכל הבירורים וכל האישורים מסביב. אז עוד הייתי צעירה יותר, יש בנות שפקטור הזמן הוא הרבה יותר משמעותי בשבילן. 
לצפיה ב-'מי שבאסותא'
מי שבאסותא
15/01/2019 | 00:41
1
אחרי התשלום אפשר לקבל עוד החזר מהמושלם?
נגיד שילמתי להחזרה 300 שח את זה אפשר לקבל חזרה?
לצפיה ב-'לא חושבת. זו ההשתתפות העצמית לדעתי'
לא חושבת. זו ההשתתפות העצמית לדעתי
15/01/2019 | 09:03
לצפיה ב-'במאוחדת'
במאוחדת
14/01/2019 | 10:16
זה אכן 10 טיפולים, כנראה ברמת שהחזרת מוקפאים נחשב לסבב. אם יש לך מאוחדת שיא את משלמת 15 אחוז להורמונים. לגבי הרופא, שלי עובד עם אסותא, אני משלמת 100 ש"ח להתחייבות לכל סבב, באלישע אגב שילמתי 30 ש"ח.
לצפיה ב-'לי היו '
לי היו
13/01/2019 | 16:39
3
2 במצב לא טוב שרציתי להחזיר בנוסף ל2 במצב טוב. לא נתנו לי ואמרו שישאירו אותם לגדול, ברור שהם לא התפתחו וסתם נזרקו, עדיף היה להחזיר 4 כי בגילנו הריון מרובה עוברים לא סביר. 
לצפיה ב-'ועדיין באופן אישי '
ועדיין באופן אישי
13/01/2019 | 18:47
2
לא הייתי מחזירה 4 עוברים.
לצפיה ב-'ההפריה'
ההפריה
14/01/2019 | 10:00
1
היתה באיקסי או רגיל? 
לצפיה ב-'רגיל'
רגיל
14/01/2019 | 10:13
לצפיה ב-'מקווה איתך להחזרה מנצחת אני לגמרי בעד אסותא'
מקווה איתך להחזרה מנצחת אני לגמרי בעד אסותא
13/01/2019 | 21:59
1
לצפיה ב-'תודה'
תודה
14/01/2019 | 10:16
לצפיה ב-'הרבה זמן רציתמ לחלוק אבל'
הרבה זמן רציתמ לחלוק אבל
14/01/2019 | 13:24
9
יש משהו שמרגיש לי קצת "לא פיירי" להתלונן על הבעיות שלי..
זה נורא מבאס כי בעצם אני מרגישה ממש לבד, וזה היה המקום שהייתי פונה אליו.ועכשיו קצת קשה לי..
אזכיר, יש לי 3 הפלות ( שבוע 13, 6, 12)
שקרו בנסיון להביא ילד שני.
אחרי ההפלה האחרונה גם כמעט שנה לא נכנסתי להריון, שזה היה מוזר..ועכשיו נכנסתי,זה התחיח עם הפרשה דמית, שבסוף עברה, ועכשעו יש לי שוב הפרשות,אבל לא דמיות,כמו חרדל אדמדם כזה...
אני מרגישה שאני יוצאת מדעתי, ברמת השגעון. הימים לא עוברים.אנע כל שבוע באולטרסאונד.חוץ מבעלי וחברה אחת,אך אחד לא יודע שיש הריון. אני מתה מפחד לקבל "אין דופק" מהפה של הבחורה שעושה אולטרסאונד.
העבודה לא מעבורה לי אפילו את הזמן ( ויש לי עבודה אינטנסיבית). מרגישה שאפילו בעלי מאבד שפיות קצת.
גם בדיקת אולטרסאונד מרגיעה בדיוק ליום אחד,ואז שוב המחשבות שמציפות אותך. התחושות שהכל שוב יקרה מחדש.
אני על קלקסן אמפירי, מצד אחד יש לי תקווה בו , מצד שני,אף פעם לא הוכח שיש לי בעיה..
פשוט אבודה כלכך..יש לע פסיכולוגית, שעל המזל שלי גם טסה עכשיו לשבועיים חח...זהו, ממש רציתי לחלוק,יודעת שלכל אחת פה יש את הכאב שחה, כאב שהיה לי גם של בטא שלילית, ועכשיו יש לי כאב חדש..לא הכרתי אותו לפני...
זהו..אוף

לצפיה ב-'פייר מאד'
פייר מאד
14/01/2019 | 14:27
זה המקום לחלוק, ולקטר ולהוציא את הקשיים. נשמע קשה, וטבעי שיהיו לך חששות.
בשביל זה אנחנו כאן. אין לי משהו מועיל להגיד, יכולה רק לשלוח חיבוק
לצפיה ב-'למה לא פייר להתלונן על הבעיות שלך?'
למה לא פייר להתלונן על הבעיות שלך?
14/01/2019 | 14:30
מה שעברת הוא בכלל לא קל. וגם מה שאת עוברת עכשיו-עם כל הלחץ של מה שהיה והחששות-לא מאחלת לאף אחת חוויות כאלו. 
וברור לגמרי הפחד שלך, והחוסר וודאות הזו. אפשר להשתגע מזה.
תחזיקי מעמד, תחשבי חיובי (כי למה לא?)- יש לך כבר ילד אחד. זה אומר שהגוף שלך יודע את העבודה ואם הצלחת פעם אחת את תצליחי שוב. 
אני מבינה ומכירה את הלבד הזה, אבל יש לך גם את הפורום פה שהוא מהווה נחמה גדולה. 
שולחת לך חיבוקים ומחזיקה לך אצבעות.
לצפיה ב-'אין לי הרבה מה להגיד '
אין לי הרבה מה להגיד
14/01/2019 | 14:31
1
זה ממש בסדר להתלונן על בעיות, זה שהבעיות שלך שונות לא הופכות אותן לפחות כואבות/מטרידות.
אין שום דבר שאומר שיוכל להרגיע אותך, נראה לי שצריך לחיות עם הפחד הזה עד שעם הזמן ועם התנועות אולי הוא ילך ויפחת.
עוד אני יכולה להציע לך, לכתוב בפורום "הריון לאחר אובדן" (אל תשאלי איך אני מכירה... השיעמום בעבודה שולח אותי לפורומים שאני מעדיפה לא להכיר) שם יש בנות שמתמודדות בדיוק עם אותן פחדים. אני חלילה לא מגרשת אותך, שלא תביני אותי לא נכון! וברור שזה הבית ושפה מרגישים הכי נוח לחלוק, אבל שם אולי תוכלי לקבל עצות מבנות שכבר היו במצב הזה (עד כמה שאפשר לקבל עצות בכזה מצב של חוסר אונים).

לא כתבת כלום על תמיכה - לא אמרו לך לקחת? 

לצפיה ב-'אחרי ההפרשות בהתחלה'
אחרי ההפרשות בהתחלה
14/01/2019 | 18:13
לקחתי על דעת עצמי דופסטון וזה נרגע (אחרי יממה גם קבלתי אישור מהרופא)..
עכשיו אני כבר בעצם שבוע 9 ( שאומרים שכבר תמיכה לא קריטית למרות שאני לוקחת עדין)..
אין לי הפרשה דמית ,ואולי "נורמאלי" ואולי לא..
כל דבר גורם לי לספק... למשל בבוקר שאני לא עייפה, אני תוהה אם בעצם אין דופק כבר.. או כל מיני דברים הזויים
לפעמים כשאני כן עייפה,מפחדת לקטר לבעלי, כי אולי אין דופק,ואז על מה קיטרתי  
ממש פסיכית אני בחיי...
אני מזריקה קלקסן,והיו כמה פעמים שזה ממש לא כאב ולא שרף,ותהיתי אם אולי קיבלתי קלקסן מקולקל...
לוזינג איט,זה אפילו לא מתאר אותי...
אני יודעת שזה פשוט מה שאני צריכה לעבור,ויודעת שלא מחשבות חיובית ולא שליליות לא יעשו שינוי בדופק ...אבל אולי באיכות החיים שלי כן...
אבל עדין לא הצלחתי להתחבר, להרפות, להיות חיובית...
לצפיה ב-'התחושות שלך נורמליות '
התחושות שלך נורמליות
14/01/2019 | 20:16
ולגיטימיות. הגיוני שתהי בחרדה, אחרי שחווית הפלות. אני במקומך הייתי הולכת לבצע אולטרסאונד כשאת לא שקטה, לא יודעת באיזה קופה את, אצלנו במאוחדת יש אפשרות להגיע בלי תור לבצע אולטרסאונד לנשים בהריון בשעות אחה"צ. תגיעי, תגידי שאת לא רגועה ורוצה להיבדק. אני בהריון עם הבן הבכור שלי, שכרתי מכשיר שאפשר לשמוע אתו את הדופק של העובר. ואת מוזמנת לפרוק ולשתף.
לצפיה ב-'איזה כיף שאת בהיריון :)'
איזה כיף שאת בהיריון :)
15/01/2019 | 00:36
מותר לפחד, וחרדה בהיריון זה נורמלי ובטח אחרי מה שעברת...
תוציאו פה כמה שאת יכולה עד שהפסיכולוגית תחזור ותעזור לך להתמודד עם החרדה.
אולי את יכולה לנסות לעשות קצת הרפיות ככה להרגיע את המערכת יש מלא ביוטיוב.
ושיהיה קל ומשעמם
לצפיה ב-'כל כך מוכר...'
כל כך מוכר...
15/01/2019 | 10:51
זה משתפר באמת רק כשמתחילים להרגיש תנועות. עד אז היה לי סיוט, באיזשהו שלב אפילו הזמנתי מוניטור ביתי, ואז ביטלתי את ההזמנה כי הבנתי שבמקום להרגיע זה רק יחרפן אותי עוד יותר.
תחזיקי מעמד יקירתי ושימשיך תקין ומשעמם כל הדרך עד התל"מ. 
לצפיה ב-'אני שוב מזמינה אותך לפורום 'הריון אחרי אובדן''
אני שוב מזמינה אותך לפורום 'הריון אחרי אובדן'
15/01/2019 | 11:35
הרי זכית בהריון - הפרס הגדול - כל הפורום הזה עוסק בהשגת ההריון הנכסף - אז מה את מתלוננת? אבל ההריון שלך לא סטנדרטי, תמים, שמח - הוא הריון רווי פחדים ועמוס חרדות, הריון שמבחינתך יכול כל רגע להיפסק, להחזיר אותך שוב אל התהום של האובדן, שנפלת אליה כמה פעמים. את לא מדלגת לך בשמלה לבנה אל האופק מוקפת פרפרים, אלא בקושי נושמת, הזמן כמובן עומד ולא זז, האולטרסאונד לא מרגיע כלום, הידיעה שאין הבטחה מצמיתה ממש - בקיצור, הריון קל זה בטוח בטוח לא.
מבינה את החשש שלך שאולי כאן את דורכת על עצבים חשופים. נשמע שהנשים פה מכילות ומקבלות ולגמרי מבינות את הסיטואציה שלך, אבל אם לא ממש נוח לך ואת מחפשת מקום מדויק יותר - פורום הריון אחרי אובדן הוא מקום כזה, בית לכל ההריוניות שחוו אובדן, שהזמן לא זז להן, שמפחדות לשמוח, שמפחדות להיקשר, שלא מספרות, שבקושי ישנות בלילה.
אנחנו שם.
לצפיה ב-'פייר לגמרי'
פייר לגמרי
15/01/2019 | 20:51
הייתי בדיוק בסרטים שלך. הריון ראשון הייתי תמימה לגמרי אבל, הוא הסתיים בשבוע 8 וגם אני שמעתי את צמד המילים המצמרר "אין דופק" וזה עוד מרופא סליחה אנטיפט, הריון שני הסתיים בשבוע 13 בהפלה טבעית אחרי שהכל היה ממש בסדר וההריון השלישי הסתיים בלידה שקטה בשבוע ה20 אז עכשיו אני לא חוזרת לטיפולים אבל, מבינה מאד את ההרגשה שלך, את הפחד והחרדה שזה נגמר ואת הלחץ, הגעתי למסקנה שזה לא נגמר עד שיש ילד בריא ביד.
אם את חוששת ואני שוב מבינה מאד את החששות שלך לכי להיבדק. תסבירי את הרקע שלך, אני בטוחה שיבינו כי את בטח לא הראשונה ולא האחרונה שככה מפחדת. חברה שלי היתה רצה לא.ס כל פעם כשהיא הפסיקה להרגיש תנועות כך שמכירים את זה במוקדים. בעזרת ה' הריון קל עם ידיים מלאות הפעם.
לצפיה ב-'התייעצות דחופה'
התייעצות דחופה
15/01/2019 | 13:21
1
היי לכולן,
אז ככה...
בחודש שעבר עברתי החזרה של עובר מוקפא שהערך של הבטא יצאה 5.4 (חיובית אבל נמוכה ולא תקינה לפי מונחים רפואיים).
כמה ימים אחרי זה קיבלתי מחזור ואמרו לי ליצור קשר עם הרופא.
בנתיים בחודש הזה עברתי בדיקת היסטרוסקופיה וכעת אני ממתינה לווסת שתתחיל כדי להתחיל סבב נוסף.
העניין הוא שהווסת שלי מאחרת ב-4 ימים ואני לא מצליחה להבין מדוע....
יכול להיות שבחודש שעבר ביצעתי בדיקה בשלב מוקדם מדיי ובגלל זה הבטא לא הייתה גבוהה מספיק? ואם כן, אז למה קיבלתי ווסת בחודש שעבר? יש סיכויי שנקלטתי באופן טבעי למרות שאני עושים טיפולים 5 שנים כבר? ומה ההסיכוי שזה אכן הריון אם ביצעתי בדיקת היסטרוסקופיה? האם מישהי הרתה באופן טבעי אחרי הבדיקה למרות שנים ארוכות של טיפולים?
מישהי הייתה במצב דומה?
לצפיה ב-'בואי ננסה לעשות סדר'
בואי ננסה לעשות סדר
15/01/2019 | 20:43
לגבי חודש שעבר  -
בטא 5.4 היא לא בטא חיובית .היא ככל הנראה שארית של תמיכה אם היתה כזאת של פרגניל או אוביטרל אם השתמש כזאת. אם אומרת שקיבלת גם ווסת חדשה כמה ימים אחרי הבטא המעציבה ההיא.

לגבי החודש - הווסת החדשה מאחרת בארבעה ימים - גשי לבדוק בבדיקות דם רשמיות בטא פרוגסטרון ואסטרדיול וכך תדעי א. האם את כן/לא בהריון.
ב. אם למרבה הצער לא הריון- מה כן קורה מבחינה הורמונלית בדוף שלך .

בהצלחה!
לצפיה ב-'שאלה למי שמטופלת אצל בר חווה'
שאלה למי שמטופלת אצל בר חווה
14/01/2019 | 10:22
28
אחרי כשלון טיפול, תוך כמה זמן הוא נותן סיכום/הנחיות.
קצת רקע.. עשיתי אצלו בינתיים שני סבבים, בסבב הראשון העובר השתרש על שרירן ונתקע במשך שבועיים בשבוע 6 עם דופק חלש עד שפסק. אחר כך הוסרה השארית הריון ואח"כ הוסר השרירן.
ביום חמישי נכשל הסבב השני אבל הם אמרו שלא מתחילים מיד בגלל הסינרל וצריך לחכות ובימים הקרובים הוא ישלח הנחיות, לצורך העניין פעם קודמת הם גם אמרו שישלח סיכום אבל לא שלח כלום ובסוף הגעתי לשם ליעוץ נוסף. אז כמה זמן סביר לחכות לפני שאפנה אליהם שוב?

לצפיה ב-'כשהסבב הקודם שלי נכשל'
כשהסבב הקודם שלי נכשל
14/01/2019 | 11:14
1
קיבלתי ממנו מייל סיכום+ תוכנית עבודה אחרי חמישה ימים בערך מהבטא. משהו כזה. לדעתי תחכי גג שבוע. ואם את רוצה לשלוח מייל לפני- גם לגיטימי.
כל עוד הפניות נעשות ברוח טובה ובנימוס אני לא רואה שום סיבה לא לכתוב להם כשיש שאלות, תהיות וכו'. תמיד נעניתי ברוח טובה בחזרה, גם אם בסה"כ נאמר לי להמתין. 
אף פעם לא מזיק לשאול ולדעתי כמטופלת זו לגמרי זכותך. 

לצפיה ב-'תודה רבה על התגובה'
תודה רבה על התגובה
14/01/2019 | 11:50
לצפיה ב-'מצאתי שכדאי להציק להם'
מצאתי שכדאי להציק להם
14/01/2019 | 12:06
1
באופן כללי, מצאתי שצריך להציק להם שם. עוד לפני שהתחלתי את הטיפול שם כמה אנשים הכינו אותי שזה מקום מצויין אבל שצריך כל הזמן להיות עם היד על הדופק - לוודא שהם נותנים הנחיות מתי שצריך, שהם לא טועים, וכו'. אני בהחלט מסכימה שעדיף לכתוב בצורה נחמדה (אם כי פעם אחת כבר נשברתי וכתבתי מייל די תקיף), אבל גם לא לחשוש לכתוב ולשאול. אם הם אמרו שהוא יכתוב תוך כמה ימים, אולי תחכי ותכתבי להם בחמישי?
לצפיה ב-'כן..צודקת, נראה לי ניתן להם שבוע'
כן..צודקת, נראה לי ניתן להם שבוע
14/01/2019 | 12:12
לצפיה ב-'תציקי להם ותשלחי מייל'
תציקי להם ותשלחי מייל
14/01/2019 | 13:56
22
שאת רוצה סיכום סבב ותכנית המשך.
אבל למה אמרו לחכות בגלל סינרל, לא הבנתי? כשלוקחים אותו כתמיכה-ממשיכים ישר לסבב הבא, אצלי עשו כך פעמיים באותה מרפאה.  כי כשסבב נכשל-סינרל הופך מתמיכה לדיכוי (שלפי בר חוה זה דווקא מצב אופטימלי). רק שלא לכולן זה טוב (אותי סינרל מדכא יותר מידי ויוצר ציסטות, אבל יש המון בנות שהצליחו איתו).
לצפיה ב-'זה מוזר אם כך..'
זה מוזר אם כך..
14/01/2019 | 15:28
21
הנה העתק הדבק מהמייל => "אנחנו לא נוהגים לעשות טיפול הרומונלי חודש אחרי חודש, לאור זאת שלקחת סינרל בחודש האחרון המהלך הביוצי שלך החודש צפוי להתעכב מעט"
גם בגלל שזה דרך מושלם אז לא אמור להיות הקטע הזה של ההמתנה, הם בינתיים גם לא הגישו בקשה חדשה למושלם...
לצפיה ב-'בהחלט מוזר'
בהחלט מוזר
14/01/2019 | 18:56
20
אם עושים שוב טיפול אחרי סינרל, את אף אחד לא מעניין מהלך הביוצי כי גם כך עושים גירוי הורמונלי עם זריקות. 
וזה כתוב אפילו באתר של בר חוה-במקרה של שלילי סינרל יוצר לרוב תנאים טובים כדי לקבל תגובה שחלתית יותר טובה, זה כמו פרוטוקול ארוך. הם עושים את זה הרבה-ממשיכים לסבב ישר אחרי סינרל , איתי פעמיים עשו כך. דבר נוסף-הייתי בהזרעה ביום חמישי ובר חוה עצמו אמר לי שלא צריך הפסקה בין סבבים. אני הייתי אמורה לעשות שאיבה, אבל  בגלל דיכוי יתר של סינרל (כנראה) התגובה לגירוי הייתה לא מיטבית, לא היו הרבה זקיקים בגדלים נורמאלים ובכלל כל הסבב היה מצ'וקמק (ציסטה ששאב ו3 שבועות על סינרל במקום 2). לא רציתי לעשות שאיבה נל כמה זקיקים בלבד, אז במקום שאיבה עשיתי הזרעה.  
לצפיה ב-'צודקת, טוב שלא הסכמת לשאיבה'
צודקת, טוב שלא הסכמת לשאיבה
14/01/2019 | 22:21
19
חודש קודם אני לא גם לא הסכמתי לסבב, עשיתי שבוע אחרי שבוע היסטרוסקופיה ניתוחית ואז שבועיים אחרי הם רצו לעשות שאיבה על בסיס טבעי בזמן שהרירית דקה עם נוזלים (משהו כמו 6 כשהסטנדרט שלי 10.5-12), הרגיש לי כמו סיכוי אפסי בזמן שהייתי צריכה להתאושש גם מבחינה פיזית וגם נפשית וזה לא שיש לי ארסנל בלתי מוגבל של נסיונות סה"כ 4 ומהם 3 בסבסוד ובזה זה יגמר
לצפיה ב-'עשית היסטרוסקופיה אצלם?'
עשית היסטרוסקופיה אצלם?
15/01/2019 | 06:59
18
היו סיבות לעשות היסטרוסקופיה? 
אני לא עשיתי עדיין אבחנתית. המרפאה לפני חודש ממש לחצו שאעשה אבחנתית, ובאותו סבב בכלל תכננתי החזרת מוכפאים והם אמרו שזה בסדר לעשות באותו סבב... לא יצא לי לעשות לא הסטרוסקופיה (מסיבות לוגיסטיות) ולא החזרה (טעויות של מרפאה, כבר רגילה לזה). אחר כך בר חוה עצמו כתב שעדיף לעשות היסטרוסקןפיה חודש לפני שמחזירים מוקפאים. וביום חמישי בהזרעה, כששאלתי אותו מה עם היסטרוסקופיה-כדאי לי עדיין לעשות? הוא אמר שלא צריך כי הרירית בסדר גמור. מבלבלים אותי כל הזמן עם ההוראות שלהם...כן צריך-לא צריך, באותו סבב-חודש לפני...ועכשיו לי אמרו לבסדר ללכת לסבבים עוקבים ולך אמרו שהם לא עושים את זה. אני לחוצה בעיקר בגלל הגיל. אם לא אתחיל סבב עוקב עוד שבוע+, אז אהיה בהפסקה עד אפריל (בגלל הנסיעה במרץ), ובסוף מאי אני כבר 44. אבל מדאיג אותי שאולי לא כדאי מבחינה רפואית לעשות סבבים עוקבים וזה יפגע בתגובה ובתוצאות הסבב. 
לצפיה ב-'סיבות להיסטרו'
סיבות להיסטרו
15/01/2019 | 09:56
1
עשיתי אצל רן קידר, בגדול היה לי שרירן כבר מעל שנה בגודל 1 ס"מ שהעדיפו לא לגעת כי אמרו שהוא זניח וסיכוי קלוש שיפריע ואז עשיתי סבב ראשון אצל בר חווה שנקלט בספטמבר האחרון, העובר לא התפתח והיה עם דופק חלש עד שנפסק. הציטוטק לא עשה את העבודה, אז עשיתי היסטרו ראשונה שבסיכום הרופא רשם שהעובר השתרש על השרירן. כשהלכתי לביקורת אצל בר חווה הוא אמר שעדיף להוציא ושבוע אחרי עשיתי פעם שנייה גם אצל רן.
אני לא מבינה למה הם נותנים הנחיות סותרות, אגב אנחנו כמעט אותו גיל אני חציתי את ה - 43 בנובמבר (סורי, חייבת לפרוק, את המתנה ליום הולדת קבלתי בצורה של הפסקת דופק, שנתיים לפני זה היה תסמונת דאון ושנתיים לפני הדאון טריזומיה 18 וכולם יום יומיים לפני יום ההולדת, אם יש גורל או מה שזה לא יהיה הוא צוחק עליי יופי)
לצפיה ב-' '
15/01/2019 | 11:39
עצוב וקשה...גם עליי הגורל צוחק יופי...בדומה לשלך-יום הולדת 43 ביליתי בידיעה שהריון שנקלט לא תקין (לפי עליית בטא לא תקינה) ובציפיות להפלה,  ו3 ימים אחרי התחילה הפלה בשבוע 6+. 
ההנחיות הסותרות ממש מפריעות לי ויוצרות אי וודאות וקושי לסמוך על מרפאה. 

לצפיה ב-'אני אצל רופא אחר, הוא המליץ על היסטרו' בגלל שרירנים'
אני אצל רופא אחר, הוא המליץ על היסטרו' בגלל שרירנים
15/01/2019 | 10:10
15
אבל פשוט קבעתי תור בקופה עם ההפניה שלו, שרופאת המשפחה המירה לי. את השרירנים ראו בא.ס. שצריך לעשות כשמתחילים טיפולים.   
גם אני דינוזאור מבחינת המערכת ושרירנים הם עוד מאפיין של הגיל. הרופא לא היה מוטרד מהם בכלל וגם בהיסטרוסקופיה חלל הרחם היה תקין, עכשיו קצת מלחיץ לקרוא שהם יכולים להפריע להריון תקין בכ"ז.
לצפיה ב-'רואים את השרירנים באולטרסאונד רגיל?'
רואים את השרירנים באולטרסאונד רגיל?
15/01/2019 | 11:43
14
או צריך אולטרסאונד מיוחד? הרי עשיתי מלא אולטרסאונדים במעקבים, אף פעם לא אמרו משהו על שרירנים...
לצפיה ב-'כן רואים'
כן רואים
15/01/2019 | 12:04
13
אפילו ברמה שהטכנאית אמרה לי תוך כדי מעקב זקיקים וגם ציינה בטופס
לצפיה ב-'תודה'
תודה
15/01/2019 | 12:07
12
את עושה מעקבים בקופת חולים או באסותא?
לצפיה ב-'גם וגם'
גם וגם
15/01/2019 | 12:26
11
טכנית אני יותר אוהבת לעשות בקופ"ח כי מקבלים את הדף עם כל הנתונים ואז יש לי מעקב מסודר בקלסר עם כל ההיסטוריה, הבעיה שזה מצריך הגעה ב - 07:30 בבוקר ואז הלוגיסטיקה עם הילדים יותר מסובכת עבורי, אז איך שמסתדר
לצפיה ב-'הבנתי'
הבנתי
15/01/2019 | 12:43
10
אני רק בקופת חולים כי אני מבאר-שבע. מסובך מאוד ומלחיץ בכל סבב. כי צריכה לשריין מראש אלף תורים ל 8 בבוקר, כדי  לא לאחר בהרבה לעבודה (עובדת בעיר אחרת). וכל הזמן אוכלת את עצמי שאולי באסותה מיכשור טוב יותר ורופאים טובים יותר. חבל שאני לא יכולה להגיע לשם למעקב. וזה הזוי שמשלמים לאסותה שלב א אפילו אם משתמשים בו. אבל הם אומרים שאפילו אם אני מגיעה רק לשאיבה-חייבת להביא טופס 17 עבור שלב א, שזה 500₪
לצפיה ב-'איזה גזלנים '
איזה גזלנים
15/01/2019 | 13:03
3
כמות הכסף שנשפכת זה מטורף וזה עוד עם סבסוד.
אני כמעט 3 שנים במרוץ והוצאתי בערך 160 אלף (זה כולל יבוא מחו"ל של 22 מנות עד כה)
השתמשתי ב - 18 (15 בהזרעות) ומסך כל הנסיונות היו 3 כימיים ו 2 הפסקות דופק
התסמונת דאון שהייתה לפני הייתה מהריון עם בן זוג שלא היה מוכן לשמוע על נסיון נוסף וכך עברתי ליבוא
לצפיה ב-'נכון.'
נכון.
15/01/2019 | 13:25
2
אני שילמתי לאסותא על סבב ראשון 21000₪, וגם לבר חוה ותרופות בקטנה-עוד 3500₪.
אבל מצד של אסותא לקחת כבף על משהו שלא בוצע דרכם-ממש חוצפה.
לצפיה ב-'לא בטוחה שהבנתי - הבאת ט' 17 לאסותא ועדיין שילמת 21K?'
לא בטוחה שהבנתי - הבאת ט' 17 לאסותא ועדיין שילמת 21K?
17/01/2019 | 14:40
1
אם הקופה לא תאשר לי המשך טיפול, חשבתי להמשיך באופן פרטי. אני מבינה שהמחיר למעקבים + שאיבה זהה למחיר לשאיבה בלבד? וזה עולה 20,000 ש"ח?
לצפיה ב-'כשעשיתי סבב ראשון'
כשעשיתי סבב ראשון
17/01/2019 | 23:13
עוד לא עברה תקופת הכשרה של ביטוח משלים בקופה (עשיתי ביטוח משלים רק במרץ). אז לא היה לי עדיין טופס 17.  מעקבים ושאיבה+ החזרה באותו סבב~15100+ 5600₪ אם עושים הפריה באיקסי (לנו עשו לחלק מביציות כי בסבב ראשון לא יודעים האם צריך, הסתבר בסוף שלא צריך). החזרה בסבב אחר (מוקפאים)- 6500 או משהוא כזה. אם את מטופלת פרטי-בנוסף תשלמי גם לרופא פרטי על שאיבה/החזרה. זה סדר גודל של מחירים, לא זוכרת בדיוק, יכולה לבדוק כשאחזור.
למה שלא יאשרו? הרי מילד 3 יש כמה נסיונות. ללאומית זהב יש 7, רק שבחזרת מוקפאים גם נחשבת לנסיון  למרות שזה פי 3 יותר זול משאיבה

לצפיה ב-'אם יש התחייבות לאסותא - מעקב הזקיקים ובדיקות הדם הם בחינם? '
אם יש התחייבות לאסותא - מעקב הזקיקים ובדיקות הדם הם בחינם?
15/01/2019 | 13:04
5
גם לי יהיה יותר נוח להגיע לשם מאשר לסוע למרפאת הנשים של מאוחדת באמצע ת"א.
לצפיה ב-'כן'
כן
15/01/2019 | 13:20
2
בקופת חולים שלי יש התחייבות שלב א (הכנה ומעקבים) ושלב ב (שאיבה). ואסותא מחייבים להביא את שניהם למרות שאני מגיעה רק לשאיבה, כי אני מבאר-שבע. שלב א 500₪ שלב ב סביבות 1000₪. חוצפנים.
לצפיה ב-'בכלל לא ידעתי, כל פעם שאני חושבת שהשתלטתי על הבירוקרטיה '
בכלל לא ידעתי, כל פעם שאני חושבת שהשתלטתי על הבירוקרטיה
15/01/2019 | 13:45
1
אני מופתעת במקרה הטוב, או מרגישה חסרת אונים ואבודה במקרה הרע
לצפיה ב-'ברוכה הבאה למועדון '
ברוכה הבאה למועדון
15/01/2019 | 13:49
אני, הכל פעם שנופלת על ביורוקרטיה, זמרגישה בדיוק כמוך, ונראה לי שאנחנו לא לבד בזה
לצפיה ב-'את יכולה לבצע מעקב זקיקים'
את יכולה לבצע מעקב זקיקים
15/01/2019 | 16:41
1
בכל סניף של מאוחדת שהשירות הזה קיים. במרכז יש די הרבה. באיזה עיר את גרה? יש בגבעתיים, בני ברק, פתח תקווה
לצפיה ב-'כן, על הסניפים אני יודעת. אבל טוב שאסותא היא אפשרות חינמית'
כן, על הסניפים אני יודעת. אבל טוב שאסותא היא אפשרות חינמית
15/01/2019 | 17:05
לצפיה ב-'תחכי בסבלנות..'
תחכי בסבלנות..
14/01/2019 | 15:49
אצלי לקח איזה שבועיים או אולי קצת פחות מאז בדיקות הבטא.
במקביל כבר התחלתי לקבל הנחיות, ובהמשך הגיע המייל. 
אח"כ לשאלות לגבי המייל יש פקידה מיוחדת שעונה.
תאמינו לי מזמן לא ראיתי כמות כזאת של פקידות / מזכירות..
לצפיה ב-'תור לרופא פוריות'
תור לרופא פוריות
15/01/2019 | 00:00
היי בנות, חדשה כאן:)
לצערי מתחילים בבירור אצל רופא פוריות והמצב של התורים ממש קשה...
רציתי לשאול האם יש מישהי שמבטלת תור אצל פרופ' אריאל וייסמן ממכבי בראשון לציון במקרה? אם כן, ממש אשמח לדעת.
תודה רבה ושיהיה בהצלחה לכולנו!
לצפיה ב-'צריכה קצת תמיכה (ולא הורמונלית)'
צריכה קצת תמיכה (ולא הורמונלית)
12/01/2019 | 10:33
11
היי,
איך זה שבעבודה הימים טסים אבל ה-קאונטדאון למחזור זז בקצב של 100 שעות ליממה? או כמו שאיינשטיין אמר - הזמן זה דבר יחסי....
נמאס לי שכל חודש, כולל החודש- מיו"מ בערך 12 אני כבר יודעת שזה לא החודש שלי:
הייתי כבר בהריון ספונטני שהסתיים בהפלה די מהר. היו לי את כל התסמינים האפשריים בספר.
בערך מיו"מ 12 מופיעות לי הפרשות שקופות מרובות שמעידות שזה לא קרה (החודש, הביוץ הינ ביומ 10-11), ועכשיו אני ביו"מ 22, והנה הגיעו להן ההפרשות החומות (מחזור כל 27 יום, כמו שעון שיווצרי).
ואז מתחילות המחשבות - אולי בעקבות ההפלה נסתמו לי החצוצורות ואני חייבת צילום רחם דחוף? 
עזבו שכולם אומרים לי - הריון ספונטני? מעולה. זה אומר שאתם מסוגלים! 
אבל...אבל... אני מסתכלת על הצד השלילי - נסתמו לי החצוצורות, הזרע של בעלי בטח לא טוב (הוא בדרך לבדיקת זרע), ואנחנו מאלה שתמיד קוראים עליהם בעיתונים - לא הצליחו להכנס להריון עשר שנים, הלכו לפונדקאית, ותוך כדי התהליך - נכנסו להריון ספונטני בדרך נס... אולי ההריון ההוא היה בכלל המקרה הזה שהוא דרך הנס, ואנחנו רחוקים מזה שנות אור? 
אז אני אלך לצילום רחם, ושולחת את בעלי לבדיקת זרע, ואני עושה דיאטה, ודיקור ושיח אברהם... ובנתיים, חברות עם 4 ניתוחי רחם קודמים נכנסות להריון כאילו מהאוויר, ובעבודה כולן בהריון... ורק אני הדפוקה.
אני מתה לדעת מה לא בסדר, אבל עד הבדיקות הזמן לא זז.
אני סקרנית כל חודש בציפייה לסימני הריון, אבל הימים לא זזים.
אני מתבאסת כל חודש מחדש שאני מרגישה את ההפרשות השקופות, וסופרת כל יום שאין בו הפרשות חומות, אבל הזמן עד המחזור לא זז.
השבוע היה לי דימום מהחניכיים, והייתי בטוחה - הנה! כאבי שרירים והייתח בטוחה-הנה! גוגל אצלי מלא ב-"x כסימן להריון"... מלקקת סכו"ם כאילו אין מחר ומחכה לטעם המתכתי המוכר... 
וכל חודש מיואב 2-3 (יו"מ 11-14), אני כבר יודעת שזה לא יקרה...
הרופאה אומרת שההורמונים שלי נהדרים. נחכה אחרי מעקב זקיקים, אולי הביוץ מוקדם וזקוקה לתמיכה לאיפוס המערכת... 
ומה עם הצילום רחם?
והבדיקת זרע?
ואני בת 35
ואולי ההריון הקודם הינ בגדר נס?

תבוא כבר! אנחנו מחכים!

לצפיה ב-'אתם ממש בהתחלה, לא?'
אתם ממש בהתחלה, לא?
12/01/2019 | 18:12
6
אני יודעת כמה קל להכנס לסרטים סביב הדברים האלה, אבל אם אני זוכרת נכון אתם רק בהתחלה של טיפולי הפוריות, לא? נשמע שיש עוד כל-כך הרבה דברים שיכולים לעזור, ממש מוקדם ללכת לתסריטים הקיצוניים (אם כי אני באמת מזדהה ומבינה את ההליכה לשם).

דבר אחד לגבי ההפרשות - את בטוחה שאת מבייצת מתי שאת חושבת שאת מבייצת? (תזכרי שהביוץ לרוב יום אחרי שבדיקת ביוץ חיובית, ואפילו יכול להיות יותר מכך). לא ברור למה הן ממשיכות הרבה זמן מעבר לביוץ, אבל מה שאת מתארת נשמע כמו הפרשות לקראת ביוץ. הן קשורות לעלייה באסטרוגן לדעתי, אז אולי יש לך אסטרוגן גבוה ולכן הן ממשיכות, אבל הכי טוב לחכות לבדיקות

בכל מקרה, בימים הראשונים אחרי הביוץ אין סימנים שמעידים אם זה הצליח או לא - הביצית המופרית מטיילת לה במורד החצוצרה כמה ימים עד שהיא משתרשת (8-10 יום), ועד ההשתרשות הגוף בכלל לא יכול להבחין אם הייתה הפרייה או לא.

אני יודעת שזה מאד מלחיץ, אבל באמת יש לכם עוד כל-כך הרבה דברים (כולל פשוטים) לנסות שיכולים מאד לעזור.

בהצלחה
לצפיה ב-'צודקת...'
צודקת...
12/01/2019 | 18:24
5
צודקת בכל מה שאמרת.
אכן אנחנו בהתחלה.
לגבי הביוץ - החודש התחלתי מעקב זקיקים (והמשכתי עם הקיט ביוץ), כך שאני יודעת מתי בייצתי. ההפרשות הפוריות היו שם, בהחלט ואז נפסקו. אחרי מספר ימים החלה תחושת רטיבות תמידית והפרשות מיימיות:
1. זה לא היה לי בהריון הקודם
2. בהריון הקודם, יום אחרי הביוץ, כלומר, יום אחרי קיום היחסים היה לי ריח מוגבר מאוד של זרע (התקלחתי פעמיים בפחות מ-24 שעות כי לא הבנתי מה זה ואפילו שקלתי לא ללכת לעבודה מראש בושה), אחכ קראתי שזה ריח אופייני להקלטות. נכון שאין חוקים וכל הריון מאופיין בתסמינים אחרים, אבל בהריון הזה היו לי את כלל התסמינים האפשריים, כולל ההזויים ביותר.
לגבי הפרשות ואסטרוגן - עשיתי בדיקות דם במעקב זקיקים והכל היה תקין.

פתאום אני לחוצה כבר לבצע צילום רחם כדי לראות אם יש חסימה במקרה או לא...

הימים עצמם עוברים מהר, אבל ברגע שאני "נזכרת" בכל העניין הזה, הזמן עוצר מלכת ואני מחכה כבר לתור הבא לרופאה שלי כדי להתחיל להזיז עניינים...

זה סתם תסכול.

רשמת בסוף שיש דברים שנוכל לעשות - מה כוונתך?

תודה!
לצפיה ב-'לגבי הריח של הזרע'
לגבי הריח של הזרע
12/01/2019 | 19:05
1
היה לך ריח של זרע, כי שכבתם... אולי זה גם סימן להריון, אבל אצלי יש ריח של זרע יומיים אחרי הסקס (זה ממשיך לצאת גם אם לא מרגישים...) ככה שזה לא מהווה מדד.

אין לי הרבה מה להגיד לך.
אני קצת מקנאה בך שאת אוכלת סרטים.
אני כבר מזמן איבדתי את התמימות. מזמן הפסקתי לפרש סימנים. היה לי כל "סימן" אפשרי, כולל פיגמנטציה בפנים! וכל פעם הייתי בטוחה שזה באמת זה, עד שסימן-סימן חוויתי על בשרי שהוא לא בהכרח קשור להריון, ועכשיו אני לא שמה לב לשום סימן, ושום דבר לא אומר לי כלום. 
הכי טוב זה להגיד לך לא לחשוב על זה ולא לנסות לפענח כל דבר, אבל אני לא אומרת לך את זה כי ברור שזה בלתי אפשרי. אני רק מאחלת לך לא להגיע לשלב של האדישות בו ברור לך עוד לפני הנסיונות שגם החודש זה לא ילך.

צילום רחם את אכן חייבת לעשות, ואני לא יודעת באיזה אופן הסתיים ההריון הקודם שלך, אבל אולי שווה לבחון גם הסטרוסקופיה כדי לוודא שאין הדבקויות ברחם.

לצפיה ב-'ההריון הקודם הסתיים בציטוטק'
ההריון הקודם הסתיים בציטוטק
14/01/2019 | 21:24
האם ידוע לך על בעיות מכך?
בכלל, מאז ההפלה השתנתי הורמונלית וזה מחרפן...
לצפיה ב-'אין לי רשימה מיוחדת'
אין לי רשימה מיוחדת
12/01/2019 | 19:33
2
בדברים לעשות התכוונתי רק שבתהליך הפוריות יש הרבה שלבים, הרבה דברים שעוזרים להתגבר על בעיות אפשריות. שאתם עוד רחוקים מהשלב שניסיתם הכל ושום דבר לא עוזר, יש עוד את כל הדברים בארסנל הרגיל (הזרעות, הזרעות עם הורמונים בפרוטוקולים שונים, IVF מסוגים שונים ועוד דברים שקשורים בזרע שבהם אני לא מבינה וכו וכו)
לצפיה ב-'תודה. '
תודה.
14/01/2019 | 21:26
1
כל הפרוצדרות הללו מפחידות נורא.
יש לי מספר מכרות שעושות טיפולים, אחדות ספורות מהן חלו בסרטן השד (בגילאי 30) כנראה, להערכת הרופאים, בעקבות ההורמונים. פחד מוות.
לצפיה ב-'הפחיד אותי גם'
הפחיד אותי גם
14/01/2019 | 21:36
אני התחלתי בכמה הזרעות בלי הורמונים, רציתי כמה שיותר טבעי, ומצאתי את עצמי עושה הקפאת עוברים, ועוד עם מינונים גבוהים של הורמונים (ושלל סוגים). קודם ממש פחדתי אפילו מהמעבר להזרעה עם הורמונים, ואיכשהו מצאתי את עצמי ישר נזרקת למים העמוקים. זה היה לא פשוט, אבל הרבה פחות מפחיד משנראה לי מבחוץ.
יכול להיות שיש קשר בין ההורמונים לכל מיני בעיות בעתיד, אבל קשה לי להאמין שעושים טיפולים וכל-כך מהר פתאום חולים בסרטן. נשמע לי קצת חסר אחריות מצד רופא לומר שמישהי באזור גיל ה-30 חלתה בסרטן שד בעקבות טיפולים הורמונליים שעברה זמן קצר לפני. אם כבר, אולי היה סרטן וההורמונים עוררו אותו (לכן תמיד עושים בדיקות בתחילת הטיפולים).

לצפיה ב-'היי'
היי
12/01/2019 | 18:54
1
רוצה לדבר על נושא חשוב שנקרא הפניית קשב. כאשר אנחנו מפנים את הקשב שלנו לכל סימן קטן שקורא בגוף שלנו הדבר בעיקר מעורר חרדה. כאשר מתחילים לסרוק כל חלק בגוף לסימן כן/ לא אין בזה תועלת מלבד חרדה.
יכולה להגיד שבודאות כל היריון הוא שונה, לא תמיד יש את כל הסימנים ויותר מזה לפעמים אין סימנים בכלל .
הדרך הכי טובה לדעת אם יש ביוץ זה מעקב זקיקים ועל זה הייתי הולכת במקומך. לגבי השאר עזבי את הגוגל והסימנים כמה שזה קשה ממליצה להפנות את הקשב לדברים אחרים. רק התחלת ומאחל  לך שדרכם תהיה קצרצרה. מבינה את המחשבות השליליות והלחץ להיריון כל-כך... את יכולה להתאמן על הפניית קשב במדיטציה מיינדפולנס או בהסחות דעת  שונות אבל אין תועלת בסריקות האלו של הגוף הן עושות רק פחד וחרדה.
לצפיה ב-'בהחלט צודקת!!!!!!'
בהחלט צודקת!!!!!!
14/01/2019 | 21:28
קשה לי עם העובדה שהשגנו הריון די מהר בפעם הקודמת ועכשיו כבר לא.
בגלל שכולם אומרים לי - "כבר השגת הריון, המערכת עובדת ואתם בסדר", אני נלחצת עוד יותר. אולי ההריון הקודם היה מקרה נדיר של "נס"?

לצפיה ב-'הריון זה תמיד נס'
הריון זה תמיד נס
13/01/2019 | 01:28
1
המחזור שלך תמיד היה כזה או רק מאז האובדן?
אם הביוץ שלך ביום 11 והמחזור סהכ אורך 27 ימים זה אומר שלב לוטאלי ארוך של 16 ימים ולא פלא שאת מתחרפנת...
גם ההכתמות, מנסיון, תורמות לשגעת אבל, וזה אבל גדול, אף פעם אי אפשר לדעת, כי כל הסימנים לבא המחזור הם גם הסימנים להריון.
הרופאה אמרה שההורמונים שלך נהדרים אבל הפרשות אחרי ביוץ צריכות להיות לבנות ולא שקופות.. האם עשית גם את הבדיקה של יום 21 או רק של תחילת המחזור?
בכל מקרה תמיכת פרוגסטרון לא תזיק.
מאחלת לך הפתעה נעימה כבר בימים הקרובים. תהיי חזקה.
לצפיה ב-'היי מפעם'
היי מפעם
14/01/2019 | 21:33
המחזור שלי תמיד היה סדיר מאוד. אך מאז ההפלה השתנוהרבה דברים -
המחזור נשאר מדויק, פונקט על השעון, אך אם פעם היו לי הכתמות יום, גג יומיים, לפני המחזור, היום יש לי הכתמות כבר מהיום ה-22 למחזור, ועד קבלת המחזור עצמו שמגיע כל 26-28 יום. זה המון.
יש לי מגרנות הורמונליות שבחיים לא היו לי ועוד מיני תופעות.
החודש, במקביל למעקב, אבקש לבצע פרוגסטרון ביום ה-21 למחזור, ואבקש תמיכה בכל מקרה. אגב, הביוץ מגיע ביום ה-10-12 למחזור, ואחת לכמה חודשים אפילו עוד לפני זה. יש מצב שזה מוקדם מדי לפעמים?
החודש אדאג לבדוק הכל כבר מהיום ה-7 למחזור ונראה מה יהיה.
רוב תודות ובשורות טובות!

לצפיה ב-'טיפים להזרקת הורמון גדילה?'
טיפים להזרקת הורמון גדילה?
14/01/2019 | 12:14
2
כבר הזרקתי הרבה סוגים שונים של זריקות, אבל אתמול הזרקתי הורמון גדילה בפעם הראשונה וקצת הסתבכתי. ההוראות שקיבלתי מהרוקח ממש לא מספקות (תשאבי חומר ותזריקי), הקליניקה לא מאמינה בהוראות ובאינטרנט לא מצאתי כי מה שעושים בארץ לא סטנדרטי (משתמשים בהורמון גדילה שנועד לעבוד עם עט מותאם אבל מזריקים אותו עם מזרקי אינסולין).

יצא ששאבתי המון אוויר לתוך המזרק ואז היה קשה להתאים את הכמות. היום אנסה לשאוב מהאמפולה כשהיא הפוכה, כמו שעושים עם מנופור (שכחתי שכך אמורים לשאוב), אבל אם יש למישהי עוד טיפים, אשמח לשמוע.

תודה
לצפיה ב-'אני הזרקתי'
אני הזרקתי
14/01/2019 | 13:11
1
לא זוכרת משהו מיוחד חוץ מזה שלקח לי קצת זמן להבין מאיזה כיוון לשאוב... אבל מה שרוקנתי רוקנתי חזרה לאמפולה ... וגם השתמשתי במזרקי אינסולין קטנים.
כל פעם הרגשתי ששאבתי יותר מדי אבל האמפולההספיקה לי בול

לצפיה ב-'תודה'
תודה
14/01/2019 | 14:23
אקווה שהערב יילך קצת יותר בקלות
לצפיה ב-'מחזור ותמיכה'
מחזור ותמיכה
13/01/2019 | 08:10
15
בטח זאת שאלה מטומטמת אבל בכ"ז..עדיין בהתחלה...
אני מקבלת תמיכה (אוטרוגסטן) אחרי ההזרעה השנייה שעשיתי לפני כ-10 ימים (הזרקתי דקטפפיל כמבייץ ב3.1).
אם ההזרעה לא הצליחה, אני עדיין אקבל מחזור למרות התמיכה? או שרק אחרי הפסקת התמיכה אפשר לקבל מחזור גם אם ההזרעה לא הצליחה? איך יודעים בעצם אם להפסיק תמיכה או לא?
לצפיה ב-'לי קרה גם ככה וגם ככה'
לי קרה גם ככה וגם ככה
13/01/2019 | 08:53
אבל ברוב המקרים, המכשפה אצלי הגיעה לאחר הפסקת התמיכה. 
לצפיה ב-'לא הנחו אותך לעשות בטא או בדיקה ביתית?'
לא הנחו אותך לעשות בטא או בדיקה ביתית?
13/01/2019 | 09:05
9
בעקרון הוסת לא אמורה להגיע כל עוד את לוקחת תמיכה, אבל יש כאלה שכן מקבלות.
אם את עושה בטא - מפסיקים כאשר יש שלילי.
אם את לא עושה ואת רואה שהוסת לא מגיעה-תעשי בדיקה ביתית.
לצפיה ב-'הנחו לעשות בדיקה ביתית '
הנחו לעשות בדיקה ביתית
13/01/2019 | 09:12
8
סתם תהיתי...
כי פעם שעברה קיבלתי מחזור יומיים לפני שהייתי אמורה לעשות בדיקה (יום 12 לביוץ)
לצפיה ב-'הייתי מציעה לך לבדוק הפעם בטא ולבקש גם פרוגסטרון'
הייתי מציעה לך לבדוק הפעם בטא ולבקש גם פרוגסטרון
13/01/2019 | 09:29
7
כי אם קיבלת למרות התמיכה, יכול להיות שהתמיכה לא מספיקה.
אז רק כדי לדעת איפה את עומדת מבחינת הפרוגסטרון.
אני תמיד בודקת נורא מאוחר (14 ימים מההחזרה, וזה תמיד נופל לי על שישי אז נדחה לראשון - בד"כ בודקת אחרי 17 יום) וחוץ מפעם אחת בה קיבלתי אחרי 14 יום למרות התמיכה, בכל שאר הפעמים קיבלתי רק אחרי הפסקת התמיכה.
לצפיה ב-'עוד לא קיבלתי...ומקווה שלא לקבל :)'
עוד לא קיבלתי...ומקווה שלא לקבל :)
13/01/2019 | 10:59
6
סתם מכינה את עצמי לא להתלהב אם לא אקבל ביום שלישי מחזור כמו פעם שעברה...

לגבי בדיקת פרוגסטרון- בתמיכה וגינלית מן הסתם לא רואים תוצאה בבדיקת דם...? או שאני טועה?
לצפיה ב-'רואים'
רואים
13/01/2019 | 11:29
5
אני חושבת שהתוצאה שמופיעה היא מעט נמוכה יותר מהתוצאה האמיתית, אבל זה נותן אינדיקציה.
בכל בדיקת בטא אני בודקת גם פרוגסטרון, והוא תמיד סביב ה-40, שזו בדיוק הרמה הדרושה.
לצפיה ב-'אחלה, אז באמת אבדוק'
אחלה, אז באמת אבדוק
13/01/2019 | 11:45
4
נראה לי אעשה בטא+פרוגסטרון בחמישי בבוקר...מוקדם מידי לדעתך?
לצפיה ב-'אני מהמחמירים'
אני מהמחמירים
13/01/2019 | 11:49
3
בעקרון יום ה' זה 14 ימים מההזרעה (למרות שכתבת שעברו "כ" 10 ימים, אז אולי עברו פחות?).
אני מניחה שאת ההזרעה עשיתם יום-יומיים לפני הביוץ, ככה שתיהי ביום 12. בעקרון אפשר לבדוק בשלב הזה, אבל אני במקומך הייתי דוחה ליום א', כדי שלא יהיה לי שום ספק שהתשובה סופית. אם יודעת על עצמי שאם אבדוק קצת קודם, אשתגע ממחשבות שאולי זה שלילי כי בדקתי מוקדם יותר.
לצפיה ב-'הזרקתי בחמישי 3.1 מבייץ'
הזרקתי בחמישי 3.1 מבייץ
13/01/2019 | 11:55
2
הזרעות עשינו בשישי+שבת (כפולה).

לצפיה ב-'סליחה שאני נדחפת - '
סליחה שאני נדחפת -
13/01/2019 | 16:03
1
איפה עשיתם הזרעה ביום שבת?? הבנתי שבמוקד חירום נשים אפשר לבצע את זה, אבל אין איפה לעשות את ההשבחה לפני כן.
לצפיה ב-'שניהם בפרטי...'
שניהם בפרטי...
13/01/2019 | 17:57
השבחה אצל ברטוב והזרעה אצל הרופא שלי...

לצפיה ב-'מצטרפת לשאלה'
מצטרפת לשאלה
13/01/2019 | 20:08
3
לוקחת דופסטון פעמיים ביום מאז ההזרעה שהיתה ב1.1. האם אמורה לקבל מחזור?
ומתי לדעתכן אפשר לעשות בדיקת הריון? (מעדיפה לא בבוקר, כי לא רוצה לפני העבודה..)
לצפיה ב-'בעקרון אומרים 14 יום...'
בעקרון אומרים 14 יום...
13/01/2019 | 20:12
2
אבל אם את מעדיפה לעשות אחרי עבודה ולא בשתן הראשון של הבוקר אולי תחכי עוד יומיים
לצפיה ב-'אם אצליח לשרוד את הציפייה הנוראית הזו...תודה'
אם אצליח לשרוד את הציפייה הנוראית הזו...תודה
13/01/2019 | 21:25
1
לצפיה ב-'בהצלחה'
בהצלחה
14/01/2019 | 08:50
באמת קשה ממש לחכות....
מחזיקה לך אצבעות שההמתנה תהיה שווה <3 
לצפיה ב-'תחליף לאיקקלומין'
תחליף לאיקקלומין
12/01/2019 | 17:48
7
היי,
יש מחסור באיקקלומין בכל הארץ... קיבלתי מאחד הרוקחים תחליף בשם clomifene, מישהי מכירה? 
ואם יש למישהי טיפים של איך להזריק אוביטרל אשמח לשמוע.. לא יודעת אם אעמוד בלהזריק את זה בעצמי...
תודה ובשורות טובות ומשמחות לכולן
לצפיה ב-'יוטיוב'
יוטיוב
12/01/2019 | 17:57
חששתי מאד מעניין ההזרקות, גם לא ידעתי אם אצליח להזריק לעצמי, ומצאתי שמאד עוזר לצפות בסרטי יוטיוב שמדגימים את ההזרקה לפני. ואם את ממש חוששת ומעדיפה שאחות תעשה את זה - אני יודעת שבמכבי אפשר ללכת למוקד (לא לגמרי הצלחתי לגלות אם צריך הנחיה לאחות בשביל זה או לא), מאמינה שגם בקופות חולים אחרות
לצפיה ב-'זריקות'
זריקות
12/01/2019 | 18:57
אין ממש טיפים, צריך להתגבר על המחזור הרגשי. זו זריקה מאוד ידידותית. גם לי עזר לראות סרטוני יוטיוב (של נשים אמיתיות, לא שאחיות מדגימות. רציתי לראות משהו מוחשי). תופסים חתיכת שומן ומזריקים. אם יש בנזוג אמיץ את יכולה לבקש ממנו, אני מעדיפה שתיהיה לי שליטה ולכן אני עושה הכל בעצמי. את יכולה גם לבקש שאחות תזריק לך, אבל צריך להציג לה הוראות הזרקה מהמרפאה.
בהצלחה!
לצפיה ב-'הזרקות'
הזרקות
12/01/2019 | 18:59
מסכימה עם ההמלצה ליוטיוב.
תוכלי לראות כמה סרטונים שונים כדי לראות כמה זה פשוט.
אפילו לפי ההוראות זה פשוט.
יכולה להגיד שבתחילת דרכי בעלי הזריק לי ומהיר מאוד עברתי להזרקה עצמית - הרבה יותר נוח ופחות תלות.
אוביטרל באופן כללי זריקה ממש ממש לא כואבת בכלל לא מרגישים אותה (את העט)
לצפיה ב-'לא מכירה קלומיפן אבל מהשם של התרופה אני מסיקה שהיא'
לא מכירה קלומיפן אבל מהשם של התרופה אני מסיקה שהיא
13/01/2019 | 01:00
3
זהה לאיקקלומין ולכן אם כבר ניסית איקקלומין לא צריך להיות הבדל.
אני עברתי הזרעות עם איקקלומין לפני עשור בערך והיתה לי תגובה טובה. עם זאת, בשנה שעברה קיבלתי משהו אחר בשם לטרוזול, שאמור להיות הרבה יותר בריא למטופלת, וגם איתו היו לי תוצאות יפות. אז אני ממליצה לנסות לטרוזול.
בענין האוביטרל. בגלל שזו זריקה חד פעמית בדרך כלל (אפשר לקבל אותה גם כתמיכה) הייתי מבקשת מהאחות במרפאת הפוריות להזריק לי. זה מה שאני עשיתי בפעם הראשונה. אחרי שהבנתי את הענין ידעתי שאהיה מסוגלת לעשות את זה בפעם הבאה בעצמי וכשהגיעה הפעם הבאה באמת נעזרתי בסרטונים מהרשת כמו שהציעו לך מעלי וצלחתי את המשימה.
לך אני מאחלת שלא תצטרכי עוד הזרקות לצורך הענין ושזה לך הסבב המנצח. בשורות טובות ומשמחות גם לך:)

לצפיה ב-'שאלה '
שאלה
13/01/2019 | 11:40
2
קיבלת לטרוזול בסבב שאיבה? למה הוא מיועד בסבב שאיבה? הרי איקקלומין הוא תרופה שלא משמשת לסבב שאיבה כפי שידוע לי.. תודה
לצפיה ב-'קיבלתי לטרוזול בפרוטוקול החזרה'
קיבלתי לטרוזול בפרוטוקול החזרה
13/01/2019 | 21:37
1
ד"ר שביט, מנהל היחידה באסותא רמת החיל, הציע לנסות להחזיר עם לטרוזול מכיוון שקרא במחקר (אולי אבקש אותו..) שהתרופה מעלה את הסיכוי להשתרשות ואכן זו היתה ההחזרה המנצחת שלי:)
בגדול זוהי תרופה לטיפול במחלה, לא עלינו ולא על אף אחת, היא אמורה לצמצם את רמות האסטרוגן בגוף ונותנת את אותה התוצאה כמו איקקלומין על ידי מנגנון פעולה שונה.
אני מן הסתם ממליצה..
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
13/01/2019 | 23:15
בהחלט שווה לשקול. מקווה שלא אשכח את שם התרופה והפעולה שלה .
אני רואה שהיות מטופלת צוות אולי יותר טוב מלהיות מטופלת של רופא פרטי...ובהרבה פחות כסף. אולי כדאי לי לעבור לאסותא במקום לנדוד בין רופאים פרטיים
לצפיה ב-'הזרעה בביוץ טבעי '
הזרעה בביוץ טבעי
13/01/2019 | 18:42
5
שאלה למומחיות הפוריות כאן
רופא הפוריות דיבר איתי כשהייתי אצלו על אפשרות לעשות הזרעה בלי להזריק אוביטרל
זו פעם ראשונה שלי ואני ממש מעדיפה לנסות הכי טבעי שאפשר כרגע.
אז היום עשיתי מעקב זקיקים
זקיק 17
רירית 11
יש לי הפנייה לבדיקות דם מחר בבוקר
ואז מה?
התכתבתי איתו וכרגע התשובה היא - לפי בדיקות הדם, קשה לתאם הזרעה בלי אוביטרל. 
יש פה מישהי שהתנסתה בזה?
לצפיה ב-'שאלה נוספת '
שאלה נוספת
13/01/2019 | 18:48
3
ואם כן אקח את האוביטרל, מתי צריך להגיע עם הזרע למעבדה?
לצפיה ב-'עונה על החלק השני'
עונה על החלק השני
13/01/2019 | 18:56
2
ביוץ מתרחש כ-36 שעות אחרי האוביטרל. ההזרעה כנראה תקרה תוך פחות מ-36 שעות, כדי שהזרע יחכה ולא יהיו פספוסים.
את הזרע מביאים בבוקר ההזרעה. הוא עושה סיבוב של משהו כמו 45 דקת במעבדה ואת הזרע המשובח את מקבלת בבקבוקון ונוסעת איתו ישר למרפאה.
לצפיה ב-'מה שהרופא אמר לי '
מה שהרופא אמר לי
13/01/2019 | 18:58
1
זה בגדול יום כשיש זקיק 17 להזריק אוביטרל ואז יום למחרת + יומיים (הזרעה כפולה). אז זקיק 17 היה הבוקר, זה אומר שפספסתי את החלון לאוביטרל?
לצפיה ב-'את עדין יכולה להזריק בזמנך החופשי'
את עדין יכולה להזריק בזמנך החופשי
13/01/2019 | 21:51
עכשיו או מחר אם מסתדר לך יותר עם הלוז.
אפשר, אם כי כמו שהרופא אמר, יותר קשה להעריך מתי יהיה הביוץ לפי המעקב.
אם יש לך את הזריקה זמינה, לכי על זה.
בהצלחה גדולה
לצפיה ב-'אפשר לתזמן לפי בדיקת ביוץ'
אפשר לתזמן לפי בדיקת ביוץ
13/01/2019 | 23:06
זה פחות מדוייק, אבל אפשר לתזמן את ההזרעה לפי בדיקת ביוץ. לי יצא לעשות שתי הזרעות כאלו, גם רציתי להתחיל הכי טבעי שאפשר, והן לא הצליחו אבל גם עם אוביטרל לא הצליח. יצא לך להשתמש בבדיקות ביוץ? נראה לי שיותר קל לסמוך על האמינות אחרי תקופה שבה משתמשים בהן, ואז לומדים איזו נכונה לך ומתי לבדוק
לצפיה ב-'סבבים הורמונלים ברצף'
סבבים הורמונלים ברצף
11/01/2019 | 12:50
13
סבבים עם הורמונים ברצף-האם פוגע בתוצאות שאיבה? החודש תגובה אצלי הייתה לא אופטימלית, ירדתי להזרעה. אחרי המחזור רוצה לעשות שאיבה עם פרוטוקול אחר. אם לא-אז אהיה בהפסקה עד אפריל, כי במרץ אני נוסעת ל 10 ימים. הגיל לוחץ, במאי אהיה 44. המינון בסבב הנוכחי לא היה גבוה במיוחד -150.
מנסיונכן.
תודה
לצפיה ב-'אני מאד אשמח גם לדעת'
אני מאד אשמח גם לדעת
11/01/2019 | 18:32
6
אני כבר בת 44, עם שני ילדים בבית. הסבב הראשון שלי הניב 4 ביציות בלבד והפריה אחת בודדת. העובר הוקפא ביום 3.
עכשיו קיבלתי מהרופא פרוטוקול אחר לחלוטין. לא ברור לי אם הקופה תאשר שני סבבים ברצף, במיוחד כשיש קפוא אחד. אבל בגלל הגיל אני רוצה ליצר עוד עוברים לארסנל  . השאלה אם יש טעם להתחיל עוד טיפול בוסת הקרובה ולקוות שבנתיים יאשרו.
לצפיה ב-'אני לא נצלתי התחיבות הפעם'
אני לא נצלתי התחיבות הפעם
11/01/2019 | 18:44
5
כי לא הגעתי לשאיבה, במקום שאיבה החלטתי לעשות הזרעה כי היו מעט זקיקים גדולים והרבה קטנים. יש לי מוקפאים אבל הם מסבב פרטי בסוף אוקטובר, שילמתי עליו מכיס שלי 25000 כך שקופת חולים לא היה מעורב, ולא דיווחתי על זה. אז מבחינת הקופה זה היה אמור להיות סבב ראשון. מקווה שלסבב הבא תאשרו לי לחדש התחייבות שיש לי לסבב נוכחי, כי לא נצלתי אותו. השאלה האם זה שאני עושה סבבים ברצף לא יפגע בתוצאות. הבנתי שבגלל גיל חשוב לעשות שאיבות כמה שיותר מוקדם וליצור מלאי עוברים, כי איכות העוברים לא משתנה בהקפאה, אפשר להחזיר אותם בכל רגע-עוד חודש או עוד כמה חודשים (אם הם שורדים את ההפשרה כמובן).

לצפיה ב-'מעניין האם לגיל יש השפעה'
מעניין האם לגיל יש השפעה
11/01/2019 | 19:06
2
רק על איכות הביציות, כלומר האם ההשתרשות לא מושפעת ממרכיבים נוספים שקשורים לגיל המתקדם. מכירה מישהי שהחזירה עובר מוקפא בגיל 48 ונכנסה להריון.
לדעתי אם לא השתמשת בטופס 17 לצורך שאיבה, אז מבחינתם לא היתה שאיבה ולכן את זכאית לבצע שאיבה בחודש שלאחר מכן.
לצפיה ב-'יש השפעה, אבל כאן יש עוד קצת זמן.'
יש השפעה, אבל כאן יש עוד קצת זמן.
11/01/2019 | 19:11
לדעתי כל עוד המערכת ההורמונלית מתפקדת והאישה לא במנופאזה (גיל הבלות) בהחלט אפשר שיהיה הריון תקין. זאת עדיין מעמסה יותר גדולה על הגוף אבל בהחלט בדברים שאפשר להתמודד איתם - סיכוי עולה לסכרת הריון,  שרירי ריצפת האגן יותר אומללים.  עם ביציות עם מטען גנטי פגום בגלל הגיל, אין מה לעשות אלא לקוות למזל.
לצפיה ב-'יש'
יש
11/01/2019 | 20:11
בכיתה של בן שלי ילדה, שאמא שלה ילדה בגיל 48 תאומים. הייתי חושבת על תרומת ביצית, אבל הם ממש דומים לילדה הגדולה ולאמא עצמה.
מקווה שלא יעשו לי בעיות עם טופס 17, והחשוב-שלא יהיו ציסטות. בינתיים אני נוסעת לסקי עוד שבוע, אולי זה יאוורר אותי מכל העצבים בחודש אחרון.
לצפיה ב-'מבדיקה ממש לא מעמיקה שעשיתי עכשיו באתרים באנגלית'
מבדיקה ממש לא מעמיקה שעשיתי עכשיו באתרים באנגלית
11/01/2019 | 19:40
1
נראה שאם יש תגובה שחלתית מתונה, כמו אצלי למשל, אין בעיה. בנוסף בנשים מבוגרות, כמו שגם אנחנו אמרנו, לא רוצים לבזבז זמן. כנראה כשיש המון זקיקים רוצים לתת לשחלות לנוח  ובנשים צעירות יש יותר אורך נשימה.
יתרה על כך, טוענים שהתגובה יכולה להשתפר מסבב לסבב ויותר זקיקים מתגייסים.

יש את הקליפ הזה בעד מחזורים קרובים, לאו דווקא רצופים. אבל אין לי מושג מה התוקף המדעי שלו:
לצפיה ב-'תודה'
תודה
11/01/2019 | 20:05
כשבאתי להזרעה הרופא אמר שיש הרבה זקיקים, אבל משום מה לא גייסתי את הרוב, רק כמה גדולים. לא מתקרבת יותר לסינרל הזה. אני הייתי עושה הפסקה של חודש, אבל בגלל נסיעה לחו"ל זה יוצא חודשיים, חבל לי. לא מזמן הגדולה שלי התקשרה בפחד- חשבה שהיא בהריון. בקצב כזה אהיה סבתא לפני שאהיה עוד פעם אימא .
בקיצר, אם יהיה מצב לסבב (מעכשיו הפחד שלי-ציסטות בתחילת הסבב) - אעשה אותו. 
לצפיה ב-'עשיתי שאיבות חודש אחרי חודש והיתה תגובה טובה'
עשיתי שאיבות חודש אחרי חודש והיתה תגובה טובה
13/01/2019 | 02:16
5
אני מנחשת שתגידי שזה בגלל שאני צעירה  אבל שאלת אז אני עונה...
לצפיה ב-'איגי, באיזה קופה? עכשיו אמרו במאוחדת שצריך 30 יום בין שאיבות'
איגי, באיזה קופה? עכשיו אמרו במאוחדת שצריך 30 יום בין שאיבות
13/01/2019 | 10:47
3
לא יודעת מאיפה המציאו את המספר הזה אבל המשמעות שלו עבורי שאצטרך כנראה לדלג על מחזור.
אני מקווה שכל מזכירה לא ממציאה לעצמה תקנון
לצפיה ב-'לי אמרו במאוחדת 45 יום משאיבה לשאיבה'
לי אמרו במאוחדת 45 יום משאיבה לשאיבה
13/01/2019 | 11:23
1
לצפיה ב-'כן, בטלפון הסבירו לי שזה 30 יום מהשאיבה להגשת הבקשה'
כן, בטלפון הסבירו לי שזה 30 יום מהשאיבה להגשת הבקשה
13/01/2019 | 11:42
אז סה"כ הזמן הוא כנראה כ45 יום

אוף איתם.
לצפיה ב-'בקופ"ח כללית. אבל לא הייתי צריכה לבקש אישור, '
בקופ"ח כללית. אבל לא הייתי צריכה לבקש אישור,
13/01/2019 | 19:23
כי אישרו לי 4 שאיבות כשהגשתי את הבקשה הראשונה. הייתי צריכה רק לבקש מהמזכירה שתנפיק את הטופס 17 שכבר היה מאושר. 
לצפיה ב-'ברור '
ברור
13/01/2019 | 16:49
תודה על התשובה
לצפיה ב-'צילום רחם '
צילום רחם
13/01/2019 | 10:30
4
מנסה כבר כמה חודשים לקבוע תור ללא הצלחה 
יש תורים רק למרץ-אפריל ולא בא לי לחכות עד אז, מה גם שהמחזור שלי לא לגמרי סדיר אז איך אני אמורה לקבוע מעכשיו לעוד כמה חודשים??
חושבת לעשות בפרטי וזהו, למרות שזה כבד עליי מאוד כלכלית, אבל אין לי ברירה...
אשמח לקבל המלצות לרופאים טובים שכדאי לעבור אצלם את הפרוצדורה בפרטי, 
רצוי כאלה שעושים צילום רחם ביום שישי (לפחות לא להפסיד יום עבודה...)
מישהי מכירה?
לצפיה ב-'לא יודעת אם עובד בשישי'
לא יודעת אם עובד בשישי
13/01/2019 | 12:01
1
אבל ד"ר דניאל טוגנדריך עשה לי דרך מכבי אבל מקבל גם בפרטי..
ממש מומלץ
לצפיה ב-'בדקתי אצלו הוא מקבל בימי שני. תודה'
בדקתי אצלו הוא מקבל בימי שני. תודה
13/01/2019 | 12:09
לצפיה ב-'עשיתי את הצילום החלופי,'
עשיתי את הצילום החלופי,
13/01/2019 | 16:01
זה שעושים עם מים במקום חומר ניגוד ועם אולטרסאונד במקום רנטגן. אז אני לא יודעת לגבי הצילום הרגיל אבל כן יכולה לספר לך על החלופי (הידרוסונוגרפיה). אני מרגישה לפעמים שאני חופרת עליו אבל קשה לי לשמוע שלא מצליחות לקבוע תור וכבר מוותרות והולכות לפרטי כשאין צורך.
הבדיקה הספציפית הזאת מתבצעת בלניאדו ובשערי צדק (אולי גם איכילוב, לא הצלחתי למצוא פרטים), מקבלים טופס 17 על מלוא הסכום, היא מתבצעת ביום קבוע בשבוע, שני או שלישי בשני בתי החולים שבדקתי בהם, ומצאתי תור בהתראה של כמה ימים בשני בתי החולים. בהצלחה.
לצפיה ב-'אני עשיתי אצל טוגנדריך בפרטי '
אני עשיתי אצל טוגנדריך בפרטי
13/01/2019 | 18:33
קבעו לי תור לשבוע אחרי, לא יודעת לגבי יום שישי
אבל תנסי
לצפיה ב-'אז מה אתן עושות עד הבטא?'
אז מה אתן עושות עד הבטא?
11/01/2019 | 21:00
8
דברים ש"עוזרים" או גורמים לכן לחשוב שעוזרים וככה לפחות מרגישות שעושות משהו ולא בהמתנה בלתי נגמרת... 
למשל תזונה? מדיטציה ? כל רעיון יתקבל בברכה
לצפיה ב-'חוששת שאין כל-כך'
חוששת שאין כל-כך
12/01/2019 | 18:01
7
אני עושה הרבה דברים (תזונה, אמבטיות, ספורט) אבל באופן כללי - אין משהו ספציפי בתקופת ההמתנה (לא ידוע לי על משהו שאפשר לעשות ספציפית בתקופת ההמתנה שמגדיל את הסיכויים, מעבר לדברים כלליים שעוזרים). זו באמת תקופה נוראית, אז אני בעיקר מחפשת דרכים להעברת הזמן, או דברים מרגיעים, אבל לא מצאתי עדיין משהו שבאמת עוזר לה לעבור חוץ מהזמן עצמו שבסוף עובר.
לצפיה ב-'איזה תזונה את עושה?'
איזה תזונה את עושה?
12/01/2019 | 18:56
6
אני מחפשת משהו שייתן לי להרגיש שאני עושה משהו אקטיבי למרות שברור לי שאין משו כזה שהוא מוכח.. זה יעזור לי להרגיש טוב יותר עם עצמי
לצפיה ב-'אם היה משהו שאפשר לעשות...'
אם היה משהו שאפשר לעשות...
12/01/2019 | 19:09
2
ההשתרשות היא החור השחור של טיפולי הפוריות. לא ברור למה היא קוראת או לא קוראת.
אומרים שליבה של אננס תורמת להשתרשות.
לאכול בריא תמיד מומלץ, אבל זה לא מה שיגרום לעובר שלך להשתרש.
אולי תנסי מדיטציות, יש אפליקציות של מדיטציות שספציפית קשורות לפוריות ומתאימות לכל שלב - לשאיבה, החזרה, לשבועיים של ההמתנה...
יש כאלה שמנסות דיקור סביב ההחזרה.
לצפיה ב-'אשמח לשם של האפליקציות'
אשמח לשם של האפליקציות
12/01/2019 | 23:05
1
לצפיה ב-'mindful IVF'
mindful IVF
13/01/2019 | 07:45
זאת ספציפית אחת שנתקלתי בה, אבל אני בטוחה שיש עוד.

אם אני זוכרת נכון, היא לא חינמית, אבל יש בה חלקים חינמים. השתמשתי בה פעם, יום לפני השאיבה נראה לי. לא המשכתי איתה כי אני פחות מתחברת לדברים כאלה אבל נראה לי שהיא אחלה.
לצפיה ב-'אני קצת קיצונית'
אני קצת קיצונית
12/01/2019 | 19:30
2
כשגיליתי שהFSH גבוה, עוד די הרבה לפני שהתחלתי עם הניסיונות, עברתי לתזונה קצת קיצונית. זה לא מבוסס - זה שילוב של דברים שקראתי, היגיון ותחושת בטן. בנוסף לתזונה התחלתי יותר להקפיד על שעות שינה קבועות והלכתי לדיקור + עשבים.
מבחינת תזונה, בגדול - הורדתי דברים שמעלים סוכר (כולל אורז למשל והרבה מהפירות), בלי אלכוהול או קפה (כולל נטול), בלי מוצרי חלב, בשר/עוף/ביצים והרבה מהירקות - רק אורגניים, בלי מוצרים מעובדים מדי, בלי מוצרי סויה. ומשתדלת לשתות שייקים ירוקים ותה סרפד ופטל
גם התחלתי לקצת vitex (אבל רק אחרי שקראתי והגעתי למסקנה שזה מתאים לנתונים הספציפיים שלי) ומאקה ספציפית שהשתמשו בה במחקר (של חברת femessence)
זה היה חצי מהמקום שאת מתארת, זה נתן לי תחושה שאני עושה משהו אקטיבי, וחצי ממקום שהעדפתי להוריד כל דבר שלא מזיק להוריד אם יש סיבה לחשוש שהוא יפגע. אני לא יודעת לומר בודאות שזה עזר לפוריות, אבל יש מבחינתי עדויות חיוביות - השלב הלוטיאלי הקצר שלי התארך בהדרגה, עור הפנים נראה יותר טוב, המחזור נהיה יותר סדיר. וגם לא הייתי חולה, אפילו מצוננת, מאז שהתחלתי עם זה לפני יותר משנה.

אני לא אומרת שמה שאני עושה נכון לכל אחת - יש לכל אחת בעיה אחרת, ויש דברים שהיו ספציפיים לFSH גבוה או שלב לוטיאלי קצר (וגם חשוב לבחון את מאזן האסטרוגן/פרוגסטרון). ובנוסף, זו שאלה של המחיר הנפשי - אם יש משהו שקשה מדי לוותר עליו וזה גורם הרבה סטרס, אולי זה לא שווה (יש פעמים שאני מגזימה באדיקות וסתם מכניסה לחץ מיותר). אבל אם יש משהו מהדברים האלה שאת מתחברת אליו, אולי תרצי לאמץ
לצפיה ב-'את חזקה!!!!'
את חזקה!!!!
12/01/2019 | 23:11
1
כל הכבוד על ההחלטיות ועל היכולת להתמיד.
אקח ממך השראה וגם אחזור לדיאטה של האנדומטריוזיס שלי.
מזה vitex?
לצפיה ב-'תודה'
תודה
13/01/2019 | 09:50
זה מצחיק, אבל היה משהו יותר פשוט בקיצוניות כי לא הייתי צריכה להתלבט. אם רק הייתי מפחיתה דברים, בכל יום הייתי מרגישה שהיום יום קשה במיוחד ומותר לחרוג :)
vitex זה שיח אברהם, זה צמח שיכול לעזור במצבים מסויימים אבל יכול גם לפגוע במצבים אחרים. בכל מקרה אני כבר לא לוקחת את זה כי לא נראה לי נכון לשלב את זה עם טיפול הורמונלי, אי אפשר לדעת איך זה ישפיע

כל הכבוד, ולפעמים כבר ההחלטה לעשות משהו אקטיבי עוזרת. כמו שאמרת, זה יוצר תחושה שעושים משהו

לצפיה ב-'דיאה'
דיאה
13/01/2019 | 08:34
1
בנות שלוקחות דיאה , אתן לוקחות עד השאיבה או עד בדיקת בטא ?
התחלתי לקחת כשהייתי בטיפול אצל הרופא הקודם ובהוראתו, הרופא הנוכחי לא מאמין בזה, אז לא יכולה לשאול אותו.
לצפיה ב-'אני לקחתי בין סבבים. כי היא חירבנה לי את הערכים של ההורמונים'
אני לקחתי בין סבבים. כי היא חירבנה לי את הערכים של ההורמונים
13/01/2019 | 08:55
במהלך פרוטוקול. הרופא שלי לא הבין למה, עד שעדכנתי אותו שאולי זה בגלל זה ומיד הפסקתי. 
לצפיה ב-'מנסה להבין'
מנסה להבין
10/01/2019 | 22:00
1
שלום לכולם. מאוד אשמח לשמוע אם מישהו היה באותו מצב...
אני בת 42 לאחר 2 הפלות תוך חצי שנה. הסיבה להפלה העובר לא מתפתח -אין דופק או שק ללא עובר. היינו אצל 2 רופאים: 1.אומר שאולי כדאי ללכת ליעץ ביחידה להפריה חוץ גופית . רופא מס' 2 - אמר שאם אני רוצה ילד על גיל 45 - מה שבאמת עובד זה תרומת ביצית. אמר ש90% כשלון זה הגיל שלי. אשמח לדעת אם מישהו היה במצב כזה ובמידה וכן איזה מלצות הוא קיבל.תודה מראש לעונים
לצפיה ב-''
13/01/2019 | 00:29
שלא תדעי עוד צער..
הרופאים נותנים פתרונות שיתכן ויעזרו ויש עוד אפשרויות.
בגלל שהאובדנים הם קשים מנשוא כדאי לעשות בירור להפלות חוזרות לפני בחירת מסלול רפואי, זה יתן לך את הנתונים שיעזרו לך לבחור, תדעי אם זה רק ענין של גיל כמו שהרופאים היועצים שהיית אצליהם הציעו או שיש סיבה עם פתרון אחר. ובגלל שאת נקלטת בקלות בודאי שעדיף להמנע ממהלכים פולשניים לפני שיודעים מה הבעיה.
מאחלת לך הריון מלא ותקין מהרה מהרה
לצפיה ב-'כבר לא כותבת פה הרבה, אבל צילום רחם מספר 3 וזה...'
כבר לא כותבת פה הרבה, אבל צילום רחם מספר 3 וזה...
09/01/2019 | 12:16
1
לפני כשנתיים עשיתי צילום רחם שהיה תקין מלב מילוי מעט תת הומוגני שנבדק אחכ בהיסטרו וזוהה כהידבקויות עדינות שהוסרו בהיסטרו ניתוחית. מאז היו שני כימיים עוד שאיבות ועוד כלום. אז הלכתי לצילום רחם מספר 3 והפלא ופלא - קיבלתי צינתור על הדרך וגם גיליתי שפגמי המילוי מלפני שנתיים עדיין שם. לרופא אין הסבר לתופעה. כמו כן, כברו יומיים מאז הצינתור ועדיין כואב לי - מרגישה כמו פצע פתוח שמשתפשף. למישהי יש הסבר הגיוני למאיפה צצה לה החסימה הלא רצויה?
לא בא לי עוד היסטרו...
לצפיה ב-''
12/01/2019 | 23:49
אין לי הסבר רק נחמה..
כדאי לעשות עוד היסטרוסקופיה אבחנתית כדי לודא שהכל טוב
כדאי גם לעשות בירור לאנדומטריוזיס
חזקי ואמצי
לצפיה ב-'הי למישהי היתה חצוצרה חסומה?'
הי למישהי היתה חצוצרה חסומה?
12/01/2019 | 18:14
3
מקווה מאוד שלא אגיע לזה,
אבל איזה רופא מתמחה בעניין איבחון הבעיה בחצוצרה,
ואיזה רופא מומלץ לניתוח אים צריך? הבנתי שזה ניתוח לפרסקופי
תודה.. 
לצפיה ב-'לי יש, אבל אצלי לא מדובר על ניתוח'
לי יש, אבל אצלי לא מדובר על ניתוח
12/01/2019 | 18:59
2
יש לך רק חצוצרה חסומה אחת?
למה רוצים לנתח, אובחן נוזל?
אצלי אבחנו את החסימה בצילום רחם.
במקביל, יש לי תור לאולטרסאונד יותר רציני - פרופסור לפוריות המליץ לי על ד"ר מיכל זייצק (בשביל לוודא סופית שאין נוזל בחצוצרה).
אני גם יודעת שזה ניתוח לפרוסקופי, אבל אין לי המלצות בנושא.
לצפיה ב-'אני מחפשת באמת רופא להתייעץ.'
אני מחפשת באמת רופא להתייעץ.
12/01/2019 | 19:18
1
כן אצלי יש חשד לנוזל.
מי זו הרופאה שהומלצה ומה הפרטים שלה?..
תודה! 
לצפיה ב-''
12/01/2019 | 20:45
עניתי לך למסר ונזכרתי בעוד דברים שרציתי להוסיף, אבל פתאום אי אפשר להכנס לתיבת המסרים 
אז אני מקווה לזכור מאוחר יותר או מחר.
לצפיה ב-'הזרעה שנייה וסוף השבוע...'
הזרעה שנייה וסוף השבוע...
09/01/2019 | 17:05
12
היי בנות, אשמח להתייעץ, איכשהו כל פעם מחדש הביוץ נופל לי על סוף השבוע ומכניס את כל המערכת ללחץ. בחודש האחרון היה לי הריון כימי והמחזור איחר בכמה ימים, אז כבר שמחתי שזה ישבור לי את הרצף וסוף סוף יהיה ביוץ והזרעה באמצע השבוע - אבל נראה שזה גם הפעם לא יקרה, ושוב צריך לנסות לחזות מה יקרה כדי לא לפספס את הסיכוי להזרעה.

אז יו"מ 1 היה ב-1 לחודש, כלומר אני כרגע ביו"מ 9, הזרעה שנייה. מזריקה כבר 6 ימים מנופור 50. בבדיקה לפני יומיים היה זקיק של 10-11ממ, ואסטרדיול 850. 

בבדיקה היום הזקיק הזה גדל ל-13-14ממ, זקיק נוסף הצטרף בשחלה הנגדית בגודל 10ממ, והאסטרדיול 1500. LH ופרוגסטרון שניהם מאוד נמוכים עדיין, רירית 8.7 ממ, נוזל בדוגלס נצפה כבר בבדיקה של לפני יומיים (הטכנאית הראתה לי אפילו במסך איפה רואים את זה, אבל משום מה לא כתבה את זה בסיכום), ושוב נצפה היום. הפרשות נוזליות בשפע. קיצר - כל הסימנים שהביוץ אוטוטו כאן, רק שהזקיק קטן..

במחזור שעבר היה לי זקיק שגדל תוך 3 ימים מ-10 ל-19 (ואז הפך להריון כימי), ובכלל יש לי היסטוריה של זקיקים שנותנים קפיצת גדילה ענקית וביוצים ש"בורחים", אם כי נראה שבחודש הנוכחי הם בינתיים גדלים בקצב נורמלי.

אז עכשיו הרופאה נתנה הוראות - לרדת למינון הנמוך ביותר של מנופור ולחזור על הבדיקה ביום ראשון. אמרתי מיד שאין מצבבבבב שהביוץ יחכה עד אז. כבר הייתי בסרט הזה, לא מוכנה לאבד עוד חודש ככה. התפשרנו שאני אכן ארד למינון הנמוך במנופור, אבל אעשה מחר בבוקר עוד סט בדיקות ונדבר אחרי הצהריים לראות איך ממשיכים.

מה אתן חושבות? נניח שאזריק בחמישי אוביטרל ואז נעשה הזרעה בשישי בבוקר, בדיוק כמו שעשינו בחודש שעבר, הביוץ בטח יהיה בלילה בין שישי לשבת - הזקיקים יספיקו לגדול לפחות ב-3 ממ עד אז, אולי אפילו קצת יותר. אני לא מתלהבת מזה שהם יבייצו בגודל כזה קטן (אם הקטן שביניהם בכלל יבייץ), אבל מה האלטרנטיבה? לעשות עוד בדיקה בראשון והזרעה בשני? כשכבר היום האסטרדיול ב-1500? נכון שאין מצב?
לצפיה ב-'ובבדיקה הבוקר -'
ובבדיקה הבוקר -
10/01/2019 | 09:47
5
אכן זקיק 16ממ!
לצפיה ב-'לי זה נשמע כמו הזרעה ביום א''
לי זה נשמע כמו הזרעה ביום א'
10/01/2019 | 11:04
4
גדילה מ-14 ל-16 ביום זה נורמלי, גם אצלי גדל כל יום ב-2 מ"מ.
בשישי יהיה 18 + אוביטרל - שמביא לביוץ בראשון בבוקר עם זקיק 22.
אם זה ימשיך לגדול בקצב הזה זה נראה לי פיקס.
כמובן שכתלות בבדיקות דם.
לצפיה ב-'הכל תלוי בבדיקות הדם,'
הכל תלוי בבדיקות הדם,
10/01/2019 | 11:21
3
אבל אם יש סיכוי שהביוץ יברח כבר בשבת - וזה קרה לי כבר כמה וכמה פעמים - והזקיק הגיע כבר היום לגודל המינימלי הדרוש, לא עדיף לתפוס אותו על בטוח? מילא אם זו היתה פעם ראשונה ולא היינו מכירות את הגוף שלי, אבל כבר 4 פעמים ראינו שאצלי זה לא מתעכב הרבה, וברגע שהתנאים המינימלים מבשילים בום טראח. אז המנופור דואג שההורמונים יהיו גבוהים יותר אבל לא בא לי לקחת אפילו סיכון קטן שגם החודש הזה יברח לי...
לצפיה ב-'אל תקחי סיכון'
אל תקחי סיכון
10/01/2019 | 12:13
אם את רוצה לודא שהביוץ לא יברח תבקשי מהרופאה מרשם לצטרוטייד או אורגלוטרן
אני למדתי בטיפולים שעברתי שהתגברות על מניעות מביאה להצלחות:)
בהצלחה לסבב מנצח!
לצפיה ב-'לא מקובל בהזרעות'
לא מקובל בהזרעות
10/01/2019 | 12:21
אבל תנסי לבקש צטרוטייד. זו זריקה שמעקבת ביוץ. אני חושבת שלוקחים אותה עד (וכולל) היום שלוקחים את האוביטרל - זאת אומרת שאם ירצו הזרעה ביום א' יצא לך לקחת 2 כאלה.
נראה לי שזה לא בדיוק עניין של גודל מינימלי, זה טווח שמדבר על מתי בד"כ יש ביצית בשלה ומתרחש ביוץ באופן טבעי. זה לא שעל פי כלל ברגע שמגיע לגודל הזה אפשר לעשות הזרעה. הביצית צריכה להיות בשלה.
יכול להיות שבאמת אצלך זה קורה כבר בשלב הזה, הייתי מצפה מהרופאה שלך שאחרי כל הפשלות תיהיה אחראית ותקפיד עוד יותר, מזל שהתעקשת על בדיקת דם היום, זה לא אחראי לשלוח אותך לסופ"ש בלי מעקב מיום רביעי.
מה שבטוח - תתגברי יחסים בבית. אם יגידו לך הזרעה ביום ראשון תקמפרו היום/מחר ואז תתנו לזרע את שבת להתאושש.
לצפיה ב-'עדיין לא הגיעו תוצאות הדם!'
עדיין לא הגיעו תוצאות הדם!
10/01/2019 | 15:30
כבר חודשים הן מגיעות גג ב-14:30, ודווקא היום הן פשוט לא מגיעות.
לצפיה ב-'תוצאות דם:'
תוצאות דם:
10/01/2019 | 16:55
אסטרדיול 2329
פרוגסטרון 1.6
LH 3

אז נראה שלא פספסנו עדיין שזה טוב. אבל עם כזה אסטרדיול במחזור שעבר בדיוק אמרו לי להזריק אוביטרל כבר.
הזקיק גדל מאתמול להיום 3 מילימטר.
מחכה בכסיסת ציפורניים לטלפון מהאחות שתגיד לי כבר להזריק.
לצפיה ב-'הזרעה כפולה?'
הזרעה כפולה?
10/01/2019 | 19:37
4
תודה לכל העונות, האחות סוף סוף חזרה אלי קצת אחרי שש והסכימה שהכי טוב להזריק מיד אוביטרל ולעשות הזרעה מחר בבוקר, עם קימפורים לתגבור בשבת וראשון. הרופאה בהתחלה רצתה שאזריק רק מחר והזרעה בראשון, אבל יש לי הפרשות כל כך פוריות, ותכלס, גם אם לא נפספס את הביוץ עד אז, עם קצב הגידול שהזקיקים שלי מראים, יש מצב שעד ראשון יצטרפו עוד 3-4 לקלחת, וזה יהיה ממש לא טוב (הטכנאית בדקה היום ביסודיות וכבר הבוקר היו 4 זקיקים נוספים בגדלי 10-11). האחות הזכירה לרופאה שבדיוק ככה פספסנו אצלי ביוץ לא פעם ולא פעמיים, אז כולנו הסכמנו שמחר הכי טוב.

אני תוהה לגבי הרעיון של הזרעה כפולה.. הרופאה אמרה שהכי טוב הזרעה בשבת, אבל אם זה לא ייתכן, חשבתי שאולי יהיה עדיף לעשות אחת לפני שבת ואחת מיד אחרי, בלי שום קימפורים בין לבין. הרופאה לא חושבת שזה מועיל בשום דבר אבל השאירה את זה לשיקולי. אשמח לשמוע אם יש לכם דיעות בנושא, כי לי הוא חדש.
לצפיה ב-'אני לפני שבוע גם עשיתי הזרעה שנייה...'
אני לפני שבוע גם עשיתי הזרעה שנייה...
11/01/2019 | 15:55
3
ובחרתי לעשות כפולה הפעם. גם  הרופא שלי אמר שלכאורה אין ככ טעם אבל מבחינת ההרגשה שלי הרגשתי שיותר השתדלתי הפעם...מקווה שאכן יוכיח את עצמו
בקיצור עניין של הרגשה אישית!! אני הייתי עושה
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
11/01/2019 | 17:44
2
האמת שהנטייה שלי כרגע לפחות היא דווקא להשאיר את זה ככה, ההזרעה הבוקר וקימפורים מחר ומחרתיים. בחודש שעבר זה היה בדיוק אותו דבר (רק האוביטרל היה 4 שעות מוקדם יותר), והיתה מזה הפריה (הריון כימי), כך שנראה שזה אמור להספיק. והלוגיסטיקה שכרוכה בהשבחה וההזרעה כל כך מסורבלת, ולפחות כשזה ביום שישי הכל הרבה יותר פשוט, אבל ביום ראשון זה יהיה סרט אחר לגמרי.
בנוסף התחושת בטן שלי אומרת שסופשבוע שנחווה בו סקס וקרבה וכיף יהיה הרבה יותר פורה מאשר סופשבוע שבו נמשיך להתנזר כדי לשמור את הזרע ליום ראשון... מה גם שהביוץ אמור לקרות בשבת לפנות בוקר, מקסימום צהריים, כך שיום ראשון גם ככה יוצא די מאוחר, אם לא לגמרי מחוץ לחלון הפוריות.
בהצלחה לך עם הכפולה!!
לצפיה ב-'אה, וכדי להרגיש שאני משתדלת יותר החודש,'
אה, וכדי להרגיש שאני משתדלת יותר החודש,
11/01/2019 | 17:45
1
קיבלתי קרינון לתמיכה
לצפיה ב-'חחחחח'
חחחחח
11/01/2019 | 23:37
אני קיבלתי גם תמיכה (אוטרוגסטן)
יאללה סמאללה בהצלחה לשתינו
לצפיה ב-'היי בנות'
היי בנות
11/01/2019 | 16:05
4
מישהי יודעת לכמה זמן תופס פרוטוקול לסבב חדש של שאיבה?
היינו באסותא ביולי/אוגוסט לא כ"כ זוכרת ועדיין לא עשינו שאיבה.
לצפיה ב-'את מתכוונת לטופס 17?'
את מתכוונת לטופס 17?
11/01/2019 | 17:38
3
על שלי כתוב התוקף שלו
לצפיה ב-'לא טופס 17...'
לא טופס 17...
11/01/2019 | 17:43
2
כשאת מתחילה שאיבה הרופא נותן פרוטוקול, רשום מה צריך להזריק בכל יום מינונים וכו...
לצפיה ב-'לא חושבת שיש לזה תוקף'
לא חושבת שיש לזה תוקף
11/01/2019 | 18:31
ולא רואה שיהיה הבדל בפרוטוקול לאחר תקופה, אלא אם חזרת על בדיקות ויש משהו חריג.

לצפיה ב-'אם לא השתנה שום דבר מאז, אני מנחשת שאין סיבה לפרוטוקול אחר'
אם לא השתנה שום דבר מאז, אני מנחשת שאין סיבה לפרוטוקול אחר
11/01/2019 | 18:34

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום הורים בטיפולי פוריות
פורום הורים בטיפולי
פורום לידה פעילה וביתית
לידה פעילה וביתית
ג'הארה דולה - בית מפנק ללידה טבעית
ג'הארה דולה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה