לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2621526,215 עוקבים אודות עסקים

פורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום הינו פורום תמיכה.  הייעוץ בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי.
אנא קראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בפורום.
גלישה נעימה
המשך >>

לצפיה ב-'רמת פרוגסטרון'
רמת פרוגסטרון
28/12/2017 | 21:01
4

1.אחרי החזרת עובר מוקפא.האם מומלץ לעשות בדיקת דם יומיים-שלושה אחרי ,כדי לבדוק את מצב הפרוגסטרון והאם התמיכה אכן נספגת?יש לזה משמעות?לוקחת אסטרופם ואנדומטרין.הרופא שלי די פסיבי,מתעצבן כששואלים שאלות....

לצפיה ב-'ברור שכן כדאי'
ברור שכן כדאי
28/12/2017 | 22:35
3
מה אכפת לך לשמוע /לראות שהכל טוב?
שלי שולח תמיד לבדוק אחרי החזרה
ואם זה ביום 5 אז גם בבוקר החזרה
בהצלחה
לצפיה ב-'צודקת.תודה'
צודקת.תודה
28/12/2017 | 22:54
2
הוחזר היום עובר בן 3 ימים ומחר סגור.לנסות למצוא מקום פתוח או שראשון גם טוב?
לצפיה ב-'ראשון זה מוש'
ראשון זה מוש
29/12/2017 | 06:19
1
אבל אם המקרה מזדמן לך מחר אז יאללה.
אני לא יודעת מאיפה את בארץ אבל אם בא לך אז באסותא יש בדיקות דם בשישי אבל בתשלום אם את לא מטופלת שלהם.
לצפיה ב-'נפלא,תודה!!'
נפלא,תודה!!
29/12/2017 | 07:08
לצפיה ב-'כנראה פוסט פרידה מהפורום ולא מסיבה טובה..'
כנראה פוסט פרידה מהפורום ולא מסיבה טובה..
27/12/2017 | 11:23
20
הי בנות, 
לאחר הסיבוב ה-12 שלנו הרופאה החדשה נפגשה איתנו ואמרה שכדאי להתחיל לחשוב על תרומת ביצית. יש לי רזרבה שחלתית נמוכה והעוברים המופרים לא איכותיים בעליל (מתוך 12 הסיבובים היה היריון אחד שהסתיים בשבוע 8).
אני מתחילה לחשוב שכל ההחלטות שקיבלתי בטיפול היו לא נכונות בעליל והרופאים שהלכתי אליהם בהתחלה הלכתי מהמלצות של אנשים קרובים ולא מהחלטה מושכלת - בדיעבד, למצב שלי הייתי צריכה ללכת לרופאים אחרים לגמרי.
הייתי רוצה לדעת אם רק אני בסירה הזאת או שגם אתן קיבלתן החלטות מהמלצות אישיות או מהמלצות מסביבה מקצועית - פורומים או אתרים מקצועיים. לצערי חוץ מהפורום הזה אני לא מכירה שגם גורם מידע אחר שקיים על הפרייה חוץ גופית..
אני חושבת על מחזור טבעי אחרון לפני קבלת ההחלטה על מעבר לתרומת ביצית. אשמח לשמוע אם גם מישהי בפורום חוותה את זה ואיך קיבלתן את ההחלטה. תודה!!
לצפיה ב-'אל תהי קשה עם עצמך'
אל תהי קשה עם עצמך
27/12/2017 | 21:07
1
מאמינה שעשית מה שאת יכולה. תמיד שמגיעה איזה צומת מסתכלים אחורה ומתחילים להתחבט, זה טבעי. מצטערת לשמוע על ההמלצה של הרופא, אבל אני התחלתי לחשוב על זה גם...אני מעדיפה שיהיה לי ילד שאני אהיה אמא שלו (גם אם לא ביולוגית) מאשר לסבול שנים של טיפולים שאולי אולי בסוף בסוף יהיה לי ילד אבל אני אהיה כבר בלי כח. תמיד אפשר להמשיך לנסות אחרי שיש כבר ילד, ואולי יותר בנחת. זו רק דעתי, אני יודעת שיש הרבה בנות שקשה להן המחשבה וזה בסדר. כל אחת ואיך שהיא מרגישה. יש גם את הפורום של תרומת ביצית שאת יכולה להתייעץ שם. בכל מקרה אל תהי קשה עם עצמך..עשית מה שאת יכולה...עם הפנים קדימה.
לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
28/12/2017 | 15:19
תודה רבה! עודדת אותי מאוד
לצפיה ב-'זה טבעי שאת חושבת ככה'
זה טבעי שאת חושבת ככה
27/12/2017 | 21:50
1
המחשבות המנקרות הללו, במצב הרגשי העדין הזה, מגיעות בעצמן ולא תמיד מסתלקות כשאומרים להן. אבל זה לא בהכרח מה שהיה עושה את ההבדל. אני את רוב המחקר שלי וההחלטות שלי, עשיתי לבדי. בעלי זרם אתי, כי היו לי יותר זמן וסבלנות ממנו, לקרוא ולחפש. אבל לא הכרתי אישית ולעומק אף אחד שהמליץ לי. עשיתי מה שהרגשתי וזהו. 

את צריכה לעשות מה שאת מרגישה, כחלק מהתהליך של לאן פונים מפה. כל דבר שיעשה לך נוח וטוב. מחזור טבעי, התייעצות עם עוד רופא. אני במצב זהה לך ויכולה לומר לך, שהניסיונות הם גם חלק מהדרך שחייבים לעבור, בדרך לאופציות אחרות. זה מה שמביא אותך מנטלית לרצון לנסות גם דרך אחרת שלא חשבת עליה בכלל בהתחלה.

שולחת לך חיבוק גדול והמון אנרגיות טובות.
לצפיה ב-'תודה רבה! '
תודה רבה!
28/12/2017 | 15:20
לצפיה ב-'חזק ואמץ '
חזק ואמץ
28/12/2017 | 18:45
4
מצטערת לשמוע על מצבך, אך יחד עם זאת יש תקווה. זוהי לא סוף הדרך. גם אני פניתי למסלול תרומה אחרי שנה וחצי של התשה אינטנסיבית ובאמת שאין לדעת האם כל השיקולים היו נכונים או לא. לקחת את הדרך הכי טובה שיכלת באותו הרגע. הדרך הזו מורכבת והרבה פעמים מונעת משיקולים אמוציונליים ולא רק ראציונליים, לא תמיד אנחנו יודעות מה לעשות ולמי לפנות. הכי חשוב בעיני ,הוא להיות פתוחה לאופציה הזו. הרי בסופו של דבר, אנחנו רוצות להיות אמהות ולהשאר תקועה בטיפולים של שנים זה הכי מתסכל וקשה. מאחלת לך שתצליחי בכל דרך שתבחרי בה וממליצה בחום על הפורום של התרומה הוא עזר לי מאד. בהצלחה 
לצפיה ב-'תודה!!'
תודה!!
30/12/2017 | 17:47
3
האם התרומה הצליחה אצלכם?
לצפיה ב-'עוד בתחילת הדרך... '
עוד בתחילת הדרך...
30/12/2017 | 18:44
2
לצפיה ב-'אפשר לשאול לאיזה מכון פניתם?'
אפשר לשאול לאיזה מכון פניתם?
30/12/2017 | 19:06
1
לצפיה ב-'מנור-מדיקל '
מנור-מדיקל
31/12/2017 | 12:04
פגשתי את טלי שהיתה נחמדה מאד, הסבירה לי את הפרטים ומאז אני בתהליך . (יחידנית)
לצפיה ב-'איך יודעים שדווקא הביצית 'אשמה' ? בדקתם היטב היטב את הזרע?'
איך יודעים שדווקא הביצית 'אשמה' ? בדקתם היטב היטב את הזרע?
28/12/2017 | 19:00
1
האופציה של תרומת ביצית מבורכת, העיקר להיות אמא

לגבי השאלות שלך, כל החלטה נעשית ברגע נתון, הכי טוב שאפשר,
עם המידע שיש באותו הרגע. לא יעזור לך (לי, לכולנו בעצם) להתחבט על דברים
שעשינו בעבר...
לצפיה ב-'הזרע מצוין - ספירה מעולה ואיכות מצויינת'
הזרע מצוין - ספירה מעולה ואיכות מצויינת
30/12/2017 | 17:48
יש לי גם אנדומטריוזיס וגם רזרבה שחלתית נמוכה..
העוברים תמיד דורגו בינוניים ומטה (אם בכלל הצליחו להפרות).
תודה על החיזוק!
לצפיה ב-' לא קל לשמוע בשורה כזו. '
לא קל לשמוע בשורה כזו.
28/12/2017 | 19:40
4
חכמה שבדיעבד אינה חכמה. טיפולי פוריות הם ניסוי וטעיה. הרופאה שלך הדיעה למסקנה הזו אחרי שראתה מה לא הצליח. באותה מידה הטיפולים יכלו להיות נכונים עבורך.
יכולה לומר לך על עצמי, שבתוך 12 השנים שטופלתי, חלק גדול מההמלצות היה מהפורום.
אני בעד שאיבה במחזור טבעי או עם מעט הורמונים, וכל טיפול אחר לפני שאת ניגשת לתרומה (ומקווה איתך שלא תצטרכי אותה מהסיבה הכי טובה שיש), כי תרומה תחכה לך עוד שנים רבות, ואילו הביציות שלך יקרות ונדירות, וזה הזמן למצות כל טיפול. אני יודעת שיש מי שלא יסכימו איתו, ויאמרו שאם את רוצה להיות מהר אימא לכי על תרומה, אך לדעתי המעבר הנכון לתרומה יכול להגיע רק ממקום של מיצוי אמיתי.
מציעה להיכנס גם לפורום תרומה ולשאול גם שם.

שולחת חיבוק גדול, ומאחלת שיגיעו אלייך ימים טובים במהרה.
לצפיה ב-'טוליתי, התגובה שלך לא הייתה מיועדת לי, אבל נזקקתי לה'
טוליתי, התגובה שלך לא הייתה מיועדת לי, אבל נזקקתי לה
28/12/2017 | 21:14
1
תודה. אמרת בדיוק מה שאני מרגישה. רוב הזמן אני חשה פסיכית שאני חושבת את זה, כשכבר 3 רופאים אומרים להיפך. אבל יש תהליך בדרך לתהליך והוא לא רק פיזי. גם נפשי. ואי אפשר לעבור הלאה בלי שמסיימים גם אותו. תודה שוב.
לצפיה ב-'נכון כל כך. '
נכון כל כך.
30/12/2017 | 18:56
גם לנפש יש קצב משלה. והיא כוללת זמן להתאבל על מה שהיה ועל מה שלא יהיה.
כשאנשים שואלים אותי, מדוע לא עשיתי פונדקאות לפני שנים, אני מסבירה שזה לא יכול היה לקרות שנייה אחת לפני שזה קרה, בדיוק כמו שאחרי ניתוח לב פתוח לא הולכים במיידי לקפוץ בנג'י.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
30/12/2017 | 17:49
1
אני חושבת שבאמת אעשה עוד מחזור טבעי לפני שאוותר לגמרי :)
קשה לי מאוד המעבר המחשבתי על תרומה בגלל הסיבות שציינת ולכן אני עדיין מתלבטת לגבי זה.
לצפיה ב-'זה טבעי לחלוטין. '
זה טבעי לחלוטין.
30/12/2017 | 19:02
לא מכירה מישהי שעברה לתרומה בחיוך גדול וללא קושי בכלל.
לצפיה ב-'הזרעה/שאיבת ביצית ללא הורמונים'
הזרעה/שאיבת ביצית ללא הורמונים
28/12/2017 | 20:56
1
היי, אני לא רוצה לבלבל אותך, אני ממש לא נגד תרומת ביצית אבל אני מאוד ממליצה לנסות קודם הזרעה/שאיבה של ביצית טבעית במצב של רזרבה נמוכה.  במיוחד אם הגיל שלך כפי שמצויין בכרטיס- 33  , ואני מדברת מנסיון.
הייתי במצבך, בגיל 32 כשהייתי אמא לילד מהריון טבעי, ולאחר שנה של נסיונות להרות בשנית, עשית בדיקה והתברר שהרזרבה שלי נמוכה AMH=0.7    הFSH היה הרבה יותר גרוע. בקופה הפנו אותי לתרומת ביצית, הלכתי לרופא פרטי נחשב  , עברתי 4 IVF  עם הורמונים (פרוטוקולים קצרים ויחסית לא המון הורמונים), עפ"י דו"חות מעבדה- ביציות באיכות לא טובה. הייתי כבר מאוד מיואשת וקבעתי תור לד"ר בר חווה, החלטתי שאני מנסה חצי שנה ואם לא אצליח אפנה לתרומת ביצית , בעלי פחות אהב את רעיון התרומה (לדעתי זה פתרון מצויין, היה לי חשוב לזכות בילד נוסף גם אם זה לא גנטית שלי וידעתי שמבחינתי ארגיש שהוא שלי)
כשהגענו לבר חווה הוא הסתכל בדוחות מעבדה, בבדיקות שלי ובדק אותי פיזית, ואמר שלדעתו אני יכולה אפילו להרות טבעי ושההורמונים הורסים לי את איכות הביציות. אני ובעלי גיחכנו ואפילו הרגשתי אחרי הפגישה מעט מאוכזבת והצטערתי שלא העלתי את העניין תרומת הביצית.
הוצע לנו לעבור 3 הזרעות ואם לא יצליח ללכת להפרייה עם שאיבת ביצית טבעית.
הזרעה ראשונה ללא הורמונים למעט אורגלוטרן לדחיית הביוץ- נכנסתי להריון. לאחר מספר חודשים מהלידה, חזרנו לעוד טיפול, וב"ה שוב בהזרעה הראשונה הריון. 
אני ממש לא מתנגדת לתרומת ביצית, לדעתי זה פתרון מצויין רק שאת עדיין צעירה וכדאי לך לנסות לפחות מספר פעמים טיפולים ללא הורמונים.
שיהיה המון בהצלחה בכל דרך שתבחרי ובע"ה בשורות טובות.
לצפיה ב-'תודה! מסכימה לגבי המחזור הטבעי'
תודה! מסכימה לגבי המחזור הטבעי
30/12/2017 | 17:54
ניסינו כבר מחזור טבעי שהניב הריון שהסתיים בשבוע 8. המחשבה היא באמת לעשות מחזור טבעי נוסף לפני שמקבלים החלטה סופית.
תודה!!
לצפיה ב-'הרבה כוחות!'
הרבה כוחות!
29/12/2017 | 00:09
1
אני חושבת שלפני שהריתי עם הילד שלי זה היה סבב מספר שאני אפילו לא יודעת איזה. כבר הפסקתי לספור אז. מעל 12 זה בטוח. אולי 14 או 15. זה רק החזרות. ועוד היו 8 הזרעות לפני.
אני לא יודעת לאיזו רופאה הלכת, אני בשבילי הגעתי למסקנה כזו: אני צריכה רופא טוב שאני אאמין לו ואני אעשה מה שהוא אומר. שום המלצות מאינטרנט, קריאות מגוגל. או החלטות שלי בנוגע לטיפול. אני רחוקה שנות אור מעולם הרפואה. החלטה שלי רפואית שווה ללזרוק מטבע באויר. אין אינטרנט ודעות אחרות מעבר למה שרופא מטפל אומר. רק רופא שמטפל בי וזהו. לא משנה אם הוא עולה כסף ואני בשביל זה אצטרך לחסוך ולעבוד קשה. זו המסקנה שלי.
וזה מה שאני יכולה להמליץ לך. למצוא רופא טותח על. ושאת תאמיני לו מאוד.

אני קראתי לא מזמן בפייסבוק פוסט של אישה שהיא סיפרה איך התינוק שלה הגיע אליה. היא היתה בת 35 כשהיא ילדה אותו, וכ-10 שנים הם ניסו. עד שגילו שיש לה רזרבה שחלתית נמוכה. אבל היא עשתה פה טיפול אצל איזה רופא במדיקל סנטר הרצליה שהוא הניב עובר אחד. היא כתבה שהיא הלכה להחזרה והיא פשוט ידעה שהיא הולכת להיות בהריון ואפילו היא ידעה מה שם של התינוק יהיה. ובאמת מהעובר הזה שאף אחד לא האמין בו והוא גם הושג בקושי רב היא נכנסה להריון וילדה בן בריא.
יש גם כאלה סיפורים. 
בהצלחה רבה!
לצפיה ב-'עם אנדומטריוזיס ורזרבה שחלתית הסיפור קצת אחר'
עם אנדומטריוזיס ורזרבה שחלתית הסיפור קצת אחר
30/12/2017 | 17:56
הסיבה ששאלתי על אופן קבלת ההחלטות היא כי אני לא מרוצה מהרופאים הראשונים שהייתי אצלם - שידעו שיש לי קליניקה של אנדומטריוזיס אבל ממש הניעו אותי מלבדוק את זה לעומק בהפחדה שזה יכול להרוס את הטיפולים.
אני מאוד מרוצה מהרופאה האחרונה שלי שבאמת ניסתה הכל כולל הכל.. אליה ד״א הגעתי מהמלצה של רופאת הנשים שלי..
לצפיה ב-'אלרגיה להורמונים'
אלרגיה להורמונים
28/12/2017 | 09:24
2
היי, אשמח אם מישהי עברה חוותה או יודעת למי לפנות. אחרי כמה אבדני הריון אובחן אצלי אלרגיה לפרוגסטרון. לפני כל בטא חיובית מופיעה פריחה. מישהי חוותה משהו דומה או יודעת מי ואיך מטפלים בזה ויוגית להמליץ לי על רופא מומחה? תודה מראש
לצפיה ב-'האם האלרגיה היא לתכשיר המכיל פרוגסטרון או להורמון'
האם האלרגיה היא לתכשיר המכיל פרוגסטרון או להורמון
28/12/2017 | 19:34
1
הפרוגסטרון כפי שהוא נמצא בדם שלך?

ישנם תכשירים לתמיכה שאינם מכילים פרוגסטון, אלא גורמים לעלייה ברמה של הפרוגסטרון הטבעי שנמצא אצלך בגוף. השאלה היא אם ניסית תמיכה ע"י דקפטטיל, אוביטרל, סינרל, פרגניל?

אני מצטערת על האובדנים
האם עברת בירור לקרישיות יתר?
האם עברת היסטרוסקופיה?
תעני, וננסה לעזור.
לצפיה ב-'היי'
היי
28/12/2017 | 21:47
הטסט לאלרגיה נעשה עם הזרקה תת עורית של פרונטוגסט. אני לא יודעת להגיד אם זה גם לפרוגסטרון שמייצר הגוף. מה שכן הפריחה היא רק בבטאות חיוביות והסבב האחרון קיבלתי תמיכה של סינרל ודופסטון עד לבטא חיובית ופרגניל ודופסטון עד להפלה. הפרוגסטרון הפעם היה מאוד גבוה, מעל 190 ולמרות שלא קיבלתי פרוגסטרון הייתה פריחה.
לגבי ברור הפלות נעשה ברור מקיף כולל היסטרו, קרישיות וקריוטיפ וכולם תקינים. 
הייתי אצל פרופ כארפ לברור
לצפיה ב-'פענוח פרופיל הורמונלי, מישהי יכולה לעזור לי בזה?'
פענוח פרופיל הורמונלי, מישהי יכולה לעזור לי בזה?
28/12/2017 | 18:37
1
היי,
אז עשיתי פרופיל הורמונלי וקצת התבאסתי מהתשובות, קראתי בגוגל והבנתי שהאסטרדיול שלי קצת גבוה מהנורמה ואני לחוצה לגביי זה, הבנתי שזה יכול להעיד על רזרבה שחלתית נמוכה אבל אני רק בת 31. הייתכן? מה זה עוד יכול להעיד? עשיתי את הבדיקה ביום ה 3 למחזור.
בגדול עשיתי את זה אחרי גרידה שעברתי לפני 8 חודשים ולאחר 7 חודשים של נסיונות מאז ובנוסף מיעוט בדימום הווסתי (מחזור של יומיים בלבד). 

ESTRADIOL (E-2) 258 pmol/L 
LH 7.20 IU/L 
FSH 7.40 IU/L 
PROLACTIN 124.1 mIU/L 
PROGESTERONE <2 
DHEA SULPHATE 2.51 µmol/L
לצפיה ב-'האסטרדיול טיפה גבוה, אבל לדעתי, ואיני רופאה, '
האסטרדיול טיפה גבוה, אבל לדעתי, ואיני רופאה,
28/12/2017 | 19:42
זה לא משמעותי. סביר שאם היית בודקת ביום 2, התוצאה הייתה תקינה.
מאחלת לך פיצוי הולם על מה שעברת.
לצפיה ב-' הזמר אדיר גץ מגיע לאירוח בפורום '
הזמר אדיר גץ מגיע לאירוח בפורום
25/12/2017 | 13:58

ביום חמישי, 28.12, יתארח בפורום מצעדים וביקורת מוזיקה אדיר גץ, מהיוצרים המבטיחים בארץ, שהופעותיו הן סולד אאוט ושיריו הם להיטי רדיו ויוטיוב. בנוסף כתב שירים לאומנים כמו מירי מסיקה.
לרגל אלבומו החדש, תוכלו לשאלו אותו על האומנים שהשפיעו עליו, דעתו על המוזיקה הישראלית העכשווית, הסיפורים מאחורי להיטי הרדיו, שאיפותיו לעתיד ועוד

כתבו לאדיר על גבי שרשור האירוח כבר עכשיו!

לצפיה ב-'פרוטוקול ארוך או (חצי) טבעי'
פרוטוקול ארוך או (חצי) טבעי
28/12/2017 | 10:50
3
הי - בת 36, FSH לא מדהים (12 ביום 3 עם E2 גבוה)
3 שאיבות - 4 החזרות כולן שליליות...
2 פרוטוקולים קצרים: (1) גונאל 225 - שאבו 4, הפרו 1, החזירו 1 באיכות גבוהה (2) פרגובריס 300-450 -  שאבו 7, 3 הופרו, הוחזרו 2 עוברים באיכות בינונית  - אין מוקפאים
פרוטוקול ארוך - דקא +גונאל 450-600 - שאבו 12 - הפרו 4 - הוחזר 1 טרי באיכות מעולה (יום 3), ומחזור אחרי 1 קפוא בלצו באיכות טובה מאוד. 

מה עכשיו? 
בגדול נמאס לי  - אחרי שעשיתי בשנה 6 הזרעות ו4 החזרות IVF ואחרי שלא היה לי מחזור אחד בשנה האחרונה שלא הייתה בו איזושהי נוכחות הורמונולית - אני ממש נהנת מהחודש חופש הזה...
אבל קיבלתי אתמול מחזור ואני צריכה לקבל החלטות - או פרוטוקול ארוך נוסף  - הפעם עם סינרל ופרוגבריס או שמדגדג לי לעשות מחזור חצי טבעי, מינון מינמלי של הורמונים - ומה שייצא ייצא...
הרופא (הנהדר) שלי לא ממש הביע התלהבות מהרעיון הטבעי - הוא חושב שכדאי לנסות עוד סבב הורמונלי - ואני מתלבטת... 
לצפיה ב-'תסבירי לו שאת צריכה חופש. ואם כבר חופש'
תסבירי לו שאת צריכה חופש. ואם כבר חופש
28/12/2017 | 11:34
2
אז לנצל אותו לפרוטוקול טבעי. מי יודע? אחרי תחזרי להורמונלי. 
לצפיה ב-'תודה - יש עוד עניין שלא ציינתי'
תודה - יש עוד עניין שלא ציינתי
28/12/2017 | 12:55
אני עם זרע תורם - כך שיש עלות נוספת לכל סבב - כמובן
לצפיה ב-'שמעתי על פרוטוקול קצר וארוך, מה זה פרוטוקול טבעי?'
שמעתי על פרוטוקול קצר וארוך, מה זה פרוטוקול טבעי?
28/12/2017 | 15:49
לצפיה ב-'עבודה אחרי שאיבה ואחרי החזרה '
עבודה אחרי שאיבה ואחרי החזרה
28/12/2017 | 08:23
6
שאלה שמסקרנת אותי
1.אתן הולכות לעבודה יום אחרי שאיבה? הלכתי וסבלתי מכאבים וחשבתי לעצמי שאולי היה טוב לנוח ..מצד שני לא רוצה לקחת עוד חופשי מחלה כשההחזרה לפני..
2.אתן הולכות לעבודה יום אחרי החזרה? כאן דווקא לא הלכתי כי חשבתי שמנוחה תסייע להשרשה..העבודה שלי אינטנסיבית..מצד שני ההשרשה מתרחשת כמה ימים אחרי ההחזרה...
לצפיה ב-'כן וכן'
כן וכן
28/12/2017 | 09:56
למרות שאחרי שאיבה אני מצטערת שהלכתי. היה לי כואב בטירוף.
מותר גם לנוח :) כמובן גם הכל תלוי במצב האישי מול העבודה וכו'
יש אגב 40 שעות שמותר לך לקחת על חשבון טיפולים ולא על חשבון ימי מחלה (אם אינני טועה)
לצפיה ב-'לא וכן'
לא וכן
28/12/2017 | 10:24
אחרי השאיבה לא היה בא בחשבון. אני לא יודעת למה אבל במשך ארבעה ימים רציתי לישון. לא כאב לי ולא כלום, פשוט לא הצלחתי להחזיק את העיניים פקוחות. היא הייתה ביום חמישי ועד יום ראשון עדיין לא חזרתי לעצמי (וחוץ מזה שהייתי החזרה אז היה לי תירוץ).
יום אחרי ההחזרה הלכתי כרגיל.
לצפיה ב-'לא וכן'
לא וכן
28/12/2017 | 11:00
בינתיים עשיתי רק שאיבה אחת והיא נפלה על יום חמישי, אבל היו לי כאבים חזקים למחרת והיה לי קשה ללכת אז ברור לי שאם זה היה יום עבודה הייתי נשארת בבית.
יום אחרי ההחזרה הלכתי כרגיל, ואפילו היו לי יסורי מצפון שלא הלכתי לעבודה מיד אחריה.
אני לא חושבת שהמנוחה הזאת היא קריטית להשרשה (כל עוד את לא עובדת במשהו פיזי במיוחד), מצד שני, לא נקלטתי אז אין לסמוך על דעתי 
לצפיה ב-'תלוי בעבודה'
תלוי בעבודה
28/12/2017 | 11:09
אצלי היו בעבודה קטעים שדרשו קצת פעילות פיזית. בדרך כלל לקחתי חופש אחרי שאיבה. יום השאיבה ועוד יום.  אחרי החזרה לא תמיד.
עבודה משרדית בישיבה תלוי איך מרגישים.
לצפיה ב-'בשאיבה הלכתי רגיל למחרת. '
בשאיבה הלכתי רגיל למחרת.
28/12/2017 | 11:26
כי לא היו לי תופעות לוואי מיוחדות. בהחזרה, נשארתי אותו יום בבית ולמחרת הלכתי לעבודה. לא נקלטתי בכל 5 ההחזרות. חושבת להישאר בפעם הבאה שתהיה בע"ה  יומיים בבית, רק בשביל הפסיכולוגיה. 
לצפיה ב-'אחרי שאיבה'
אחרי שאיבה
28/12/2017 | 12:47
היו גם סבבים שהלכתי מהשאיבה לעבודה (תחבורה ציבורית או מישהו שמסיע).
אבל בדרך כלל לא כואב לי...
ואם כבר עדיף יום חופש רגיל מאשר שארית יום לאחר שאיבה 
לצפיה ב-'יכולות בבקשה להסביר לי על עובר בן 3 ימים או 5 ימים?'
יכולות בבקשה להסביר לי על עובר בן 3 ימים או 5 ימים?
27/12/2017 | 19:34
4
הי אשמח אם מישהי תסביר לי .
שאבו לי ביציות והן הופרו.
הרופא אמר שביום 3 יקרא לי להחזרה וייתכן ויחליט לגדל את העובר ליום 5 ואז עלי להגיע ביום 5 להחזרה.
עד היום החזירו לי יום 3 ולא צלח.3 החזרות.
אמר שאולי נאבד עוברים בין יום 3 ל5 ולא בא לי שזה יקרה. עבדתי קשה וקיבלתי מלאאאא זריקות לשאיבה הזו.
מצד שני הוא הפרופסור ומה לי ולהתערב ולבקש?? ואני צריכה לסמוך עליו ...
אני הייתי שמחה לקבל מכן הסבר על יתרונות וחסרונות יום 3 או 5 והאם מישהי נקלטה עם עובר יום 5 אחרי שעוברים יום 3 לא נקלטו?
תודה מראש
לצפיה ב-'עובר יום 5'
עובר יום 5
27/12/2017 | 20:59
3
אמור להגיע לבלסטו, וסיכויי ההשרשה של בלסטו טובים יותר מאשר עוברי יום 3. הדגש הם על סיכויי ההשרשה...זה לא אומר כלום על הההמשך כי הרי אם יש משהו כרומוזומלית לא תקין זה לא משנה איזה יום זה...הסיכון בלגדל בלסטו זה באמת הפסקת ההתפתחות ובעצם אז מאבדים את העובר. יש שיגידו שעובר יום 3 כן יתפתח ברחם ולאו דווקא יתפתח בצלחת מעבדה ואז כביכול ״איבדת״ עובר טוב. בדרכ מנסים לגדל לבלסטו אם יש מבחר של ביציות ואפשר כביכול לקחת את הסיכון...
שיהיה בהצלחה בכל מקרה
לצפיה ב-'אני מבולבלת'
אני מבולבלת
27/12/2017 | 21:11
2
תודה על תשובתך.
אז אני מבולבלת...
לא ישרדו כולם אבל סיכוי יותר טוב אבל לא בטוח שונה מיום 3???
יש למישהי נסיון בפועל? השתרשות יום 5?המלצה.?
לצפיה ב-'אין לי ניסיון'
אין לי ניסיון
27/12/2017 | 23:20
1
בטח יענו לך תכף, אבל:
אם עובר הגיע ליום 5 לבלסטו זה מעולה ועולים סיכויי ההשרשה.
אבל...אם הוא לא מגיע ליום 5 וכביכול מתבזבז כי ההתפתחות שלו הופסקה ולא מחזירים לך אותו, פה מתחילות לעלות השאלות. אם היו מחזירים אותו יום 3 אולי היה כן מתפתח ברחם (המקום הטבעי שלו).
אם יש הרבה ביציות לוקחים את הסיכון לגדל חלק ליום 5 ואולי לא יגיעו לזה כי יש גיבוי של האחרות שלא מגדלים ליום 5...
תראי זה לא מדע מדוייק לצערנו...
לצפיה ב-'לצערי יש לי ניסיון בשני המקרים ז"א הכי אידיאלי מבחינת סיכויי'
לצערי יש לי ניסיון בשני המקרים ז"א הכי אידיאלי מבחינת סיכויי
28/12/2017 | 11:02
בס"ד
השרשה להגיע ליום 5 בלסטוציסטים ולי זה קרה פעם אחת בכל 10 הסבבים
שעברתי עד היום ואז גם נקלטתי והכל היה תקין עד הפסקת התפתחות ודופק
בשבוע 11 כנראה בגלל בעיה כרומוזומלית (אם נשים לרגע בצד את האמונה שהכל משמיים) - גרידה

ובסבב האחרון - אחרי המקרה הקודם ובגלל הגיל המתקדם אוטוטו 41
רצינו אנחנו ופרופ משיח לעשות בדיקת PGS - דגימה גנטית של העוברים לפני החזרה - רק שדוגמים רק בלסטו וכל בדיקה עולה 2500 ש"ח

אבל רצון לחוד ומציאות לחוד (קב"ה אמרנו?) - פחדנו שהעוברים לא איכותיים
ולא ישרדו ליום 5 ונשאר בלי כלום להחזיר ...
לכן אחרי מחשבה הוחלט לוותר על הבדיקה ולהחזיר שני עוברים יום 2
ביום שישי עם כל הקושי - והתוצאה שלילית

ייעוץ חדש ביום ראשון בע"ה
לסיכום כמו שנאמר כלום לא ידוע ולא נגמר עד שמסתיים הריון תקין עם
לידה תקינה בידיים מלאות

תשע"ח - תהא שנה עם חיים חדשים לכולנו  !  18' - ח"י אמן כן יהי רצון
ב"הצלחה

לצפיה ב-'אחרי שאיבה'
אחרי שאיבה
28/12/2017 | 07:16
4
שלום לכולן, 
אתמול בערב עברתי שאיבה ראשונה, שאבו 15 זקיקים, עדיין לא יודעת מה מצבם. התעוררתי הבוקר עם לחץ בבטן התחתונה. זה נורמלי?
תודה
לצפיה ב-'לגמרי נורמלי'
לגמרי נורמלי
28/12/2017 | 08:00
1
לי שואבים הכי הרבה שניים כל פעם ויש לי תמיד כאבים שמזכירים כאבים מחזור, אחרי. את יכולה לקחת משכך והכי טוב שתקפידי לשתות הרבה. זה יחלוף. בהצלחה ובידיים מלאות במהרה בע"ה.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
28/12/2017 | 08:33
לצפיה ב-'בסדר גמור'
בסדר גמור
28/12/2017 | 08:25
1
גם אני אחרי שאיבה ועם כאבים ...זה נורמלי ושכיח.
צריכה לבדוק שהכאבים נסבלים ואין חום חלילה.
לצפיה ב-'תודה, בהצלחה'
תודה, בהצלחה
28/12/2017 | 08:34
לצפיה ב-'האם יכול להיות שפיספסתי?'
האם יכול להיות שפיספסתי?
27/12/2017 | 10:36
2
אני אמורה לעשות הזרעה מחר, אתמול בלילה לקחתי אוביטרל. היום בבוקר הלכתי למעקב, כי חששתי שאני מפספסת, מה שאכן אולי קרה. כי בבדיקת אולטרסאונד ראו שהזקיקים כבר בייצו.
מה אתן אומרות יש יסכוי להזרעה מחר או שזה מיותר?
לצפיה ב-'לדעתי זה לא מאוחר בכלל'
לדעתי זה לא מאוחר בכלל
27/12/2017 | 16:58
1
בעיקרון יש חמישה ימים שאפשר להיכנס להריון. יומיים לפני הביוץ (שבהם הזרע מחכה לביצית), יום הביוץ, ויומיים אחרי הביוץ (שבהם הביצית מחכה לזרע).
ככה שאפילו אם כבר היה ביוץ ההזרעה יכולה לעזור ובעזרת ה' גם יהיה הריון מזה!
מה שכן מאוד כדאי לזכור את העניין הזה שהיה ביוץ מוקדם למרות האוביטרל ואם ח"ו זה לא מצליח להגיד לרופא פעם הבאה שזה המצב. בעיקרון האוביטרל אמור לעשות כמה דברים, אם אני לא טועה הוא אמור לעכב את הביוץ, בנוסף לגרימת הביוץ אחרי 36 שעות ולכן חשוב מאוד שהרופא ידע שאצלך זה לא עבד בצורה הרגילה. 
לעניין ההזרעה אין כאן בעיה בכלל.
(אני לא רופאה- רק מטופלת עם הרבה ניסיון)
לצפיה ב-'תיקון קטן'
תיקון קטן
27/12/2017 | 21:09
לאחר הביוץ, הזרע יכול להפרות את הבייצית רק 24 שעות, לא יומיים.
לצפיה ב-'תסמונת אשרמן - שאלות, טיפים ותמיכה'
תסמונת אשרמן - שאלות, טיפים ותמיכה
24/12/2017 | 21:38
3
שלום לכולן,
אני אובחנתי עם תסמונת אשמרן לפני מספר חודשים, לאחר שתי הפלות בשנה שעברה. עברתי היסטרוסקופיה ניתוחית על מנת להפריד הידבקויות ברחם וטיפול הורמונלי במשך חודשיים על מנת לעבות את רירית הרחם. נראה שזה לא היה מספיק וההידבקויות חזרו. אני צריכה לעבור שוב פעם היסטרוסקופיה ניתוחית, הפעם עם הכנסת בלון לרחם. האם יש כאן מישהי עם אבחון אשרמן שיכולה לספר לי קצת על החוויה שלה?
לצפיה ב-'ניסיון של מכרה'
ניסיון של מכרה
24/12/2017 | 22:25
1
היא ניסתה הכול, וכשמצב הרחם לא השתפר פנתה בלית ברירה לפונדקאות.
הלוואי שלא תזדקקי לכך, ושתצליחי להרות לאחר הטיפול.
נשמח שתעדכני אותנו.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
27/12/2017 | 20:37
תודה על התגובה!
לצפיה ב-'גם אני עוברת את זה'
גם אני עוברת את זה
30/12/2017 | 13:42
לפני 8 שנים עברתי גרידה ומאז הרירית לא התאוששה, גם לא לאחר 3 ניתוחי פתיחת הידבקויות לאורך השנים... 
אף רופא לא הציע לי את הבלון לאחר הניתוח... דווקא לאחרונה שמעתי ממטפלת בשיטה לעיסוי הרחם (שהמליצו לי , אבל זו כמובן רפואה אלטרנטיבית) שלפני שאני באה אליה שאנסה ניתוח עם הבלון... 
אשמח מאוד אם תוכלי לומר לי מי הרופא שהמליץ על הבלון ומי יבצע את הניתוח והאם המליצו לך עליו... (אפשר כמובן גם בהודעה פרטית). 
תודה ובהצלחה!
לצפיה ב-'שאיבה ללא ביציות...'
שאיבה ללא ביציות...
26/12/2017 | 21:25
5
היתה לי השבוע שאיבה כושלת, כזו שאף פעם לא היתה ורציתי להתייעץ אתכן:
כל הסבב היה מוזר...בבדיקות היה זקיק אחד בלבד, בפרוטוקול זהה בשאיבה הקודמת, לפני כמה חודשים, יצאו 5 ביציות (הספיקו לשתי החזרות בראשונה בטא שלילית ובשניה כנראה כימי)
בשאיבה לפניה יצאו 3 ביציות זה היה לפני שנתיים ומכיוון שהיתה מוצלחת ויש לי תינוקת מזו, אז הרופא והפרוטוקול לא השתנו.
חשוב לציין אני מזריקה כמות נכבדת של הורמונים, 3 פרגובריס ועוד...
בדרכ במעקבים אצלי רואים כמה זקיקים שמתפתחים בכל מיני גדלים כולל קטנים... הפעם,בסבב הכושל לא התפתחו בכלל. לאורך כל הבדיקות בסבב ראו זקיק אחד בלבד. כאילו זה מחזור טבעי. ובסוף בשאיבה לא היו זקיקים!
מהניסיון שלכן, האם הרופא יכל  היה לצפות את הכישלון כשראו במעקבים שיש רק זקיק אחד  ובהשוואה לעבר ולחשוב אם כדאי להכנס בכלל לשאיבה?
האם זה משהו שקורה לגוף שלא מגיב בכלל כך פתאום? הסבב הזה היה אחרי חודש הפסקה...
האם נכון לנסות את הפרוטוקול הזה שוב כי כן יש הצלחה איתו, או לשנות ולחפש משהו מוצלח יותר?
תודה לכן 
לצפיה ב-'מהנסיון שלי...'
מהנסיון שלי...
26/12/2017 | 22:02
1
אני בפרוטוקול של ביוץ טבעי, כך שתמיד מוצאים לי ביצית אחת.
בסבב הקודם היה לי גם סבב הזוי. במשך כל המעקב הזקיק שיחק מחבואים והופיע כל פעם בצד אחר.
רמות גבוהות של LHגרמו לרופא שלי להחליט על שאיבה מוקדמת.
ההסבר שלו (שניתן לאחר השאיבה הכושלת) היה שההורמון הורס את הביצית ולכן ניסה להציל אותה.
כך או כך זה היה סבב דיכאון כי לא מצאו שום ביצית.
אני מבינה לליבך ואת העוגמת נפש הגדולה.
כן אוכל לספר שבדיעבד מצאו תת פעילות של בלוטת התריס (היה לי ערך של כ-14).
שלושה חודשים של כדורים והבלוטה חזרה לעצמה וגם הביציות.
בקיצר, ממליצה על בדיקת בלוטת התריס.
גם אם בדקת לפני חודש.
אצלי הכל היה תקין ופתאום היא התחרפנה.
לצפיה ב-'תודה יקרה אבדוק'
תודה יקרה אבדוק
27/12/2017 | 19:40
לצפיה ב-'אוי לא)-:'
אוי לא)-:
27/12/2017 | 18:59
2
כל כך מצטערת. בעיניי, מצב כזה גרוע משלילי.
אם הרופא היה יכול להציע לך לא להישאב- ברור. אם זה נכון להציע- בחכמה שבדיעבד - כן...אבל חכמה שבדיעבד אינה חכמה. למצוא  אשמים  להקל על תחושת חוסר , אך לא באמת לעזור לך.
אישית, אני מאמינה בביצית גם כשהיא יחידה. כך הגיע בני לעולם. את לא באמת יודעת מה היה קורה בחודש הבא לו הסבב היה מתבטל...ואולי גם בחודש הבא תהיה רק ביצית אחת...התוותרי עליה?!
שולחת חיבוק גדול ומאחלת לך הצלחה בטיפול הבא.
לצפיה ב-'נכון...'
נכון...
27/12/2017 | 19:44
1
מסכימה שזה יותר קשה משלילי. התקווה והחלום מתנפצים ברגע. 
ואני כזו משימתית ולוגית מנסה לנתח ולחשוב מה אפשר לשפר ולהפיק. מבינה שכאן לא היה משהו קונקרטי.
תודה על המילים,
אמן וטיפול הבא המנצח.
דרך אגב מישהי יודעת אם צריך עכשיו זמן המתנה...?
לצפיה ב-'תלוי בגישה של הרופא. '
תלוי בגישה של הרופא.
28/12/2017 | 22:15
לצפיה ב-'שלילי מספר חמש. '
שלילי מספר חמש.
27/12/2017 | 08:00
28
העובר תמיד מהמם, הרירית תמיד טובה.
אבל לפעמים חמסה זה לא כל כך מזל. 
העיניים בקושי נפתחות אחרי בכי של יומיים. פוחדת פחד מוות מהפגישה עם הרופא היום, אפילו שהוא מקבל ממני כסף והרבה. 
אימא וחמה שרות על תרומת ביצית. לא רוצה, לא רוצה, לא רוצה.

כל היכולה לעודד - תתקבל בחיבוק. ולכל מי שקראה עד כאן - חיבוק גם כן.  
לצפיה ב-'מה שצריך לעשות כדי לזכות לחבק תינוק משלך תעשי'
מה שצריך לעשות כדי לזכות לחבק תינוק משלך תעשי
27/12/2017 | 09:31
1
5 שלילי זה כבר כבוד אחותי.. מאמוש קחי את עצמך בידיים ותעשי כל מה שצריך בשביל לקבל חיובי!!! מאחלת לך שלא משנה מה יהיה הסבב הבא יצליח!!! מחבקת חזק, ושולחת את הכוחות האחורנים שנשארו לי לעצמי!!!
לצפיה ב-'מחבקת אותך חזק חזרה ושולחת כוחות '
מחבקת אותך חזק חזרה ושולחת כוחות
27/12/2017 | 09:46
מקווה שלא אכפת לך לקבל אנרגיות ממני. בידיים מלאות לך בהקדם, בע"ה.
לצפיה ב-'חיבוק עננננננק'
חיבוק עננננננק
27/12/2017 | 09:48
1
לא מכירה את הרקע לטיפולים שלך, אבל לאמא ולחמה את יכולה להגיד בבטחון שחמישה שליליים זה כלום במונחי טיפולי פוריות. אמנם כלום כואב, אבל באמת כלום.
ואמן שהניסיון השישי יהיה המנצח. 
לצפיה ב-'תודה. גם לך ממני. לא מובן לי מאליו העידוד שלי.'
תודה. גם לך ממני. לא מובן לי מאליו העידוד שלי.
27/12/2017 | 09:54
מקווה שחמישה שליליים זה כלום, גם בגילי המופלג (41). אוף.
לצפיה ב-'חיבוק גדול!!!'
חיבוק גדול!!!
27/12/2017 | 10:06
1
ושאלה, למיטב הבנתי איכות העוברים היא בעיקר לפי איכות הביציות..אם את אומרת שהעוברים שאת מחזירה תמיד מהממים אז זה אומר שהביציות טובות לא? אז למה תרומת ביצית?
או שאני טועה?

לצפיה ב-'אין כל הרבה ביציות בגלל הגיל. מקסימום שתיים לסבב.'
אין כל הרבה ביציות בגלל הגיל. מקסימום שתיים לסבב.
27/12/2017 | 10:15
רוב הזמן - אחת. וקרה פעם אחת שהן לא היו טובות. הרבה רופאים רואים רק את מבחן התוצאה - הריון. גם אימא שלי וחותנתי ככה. תרומה מקצרת תהליכים להשיג את זה. אבל מנטלית, עדיין קשה לנו עם זה ולא שלמים עם הרעיון. 

עדיין נזכרת בצחוק המתגלגל של הרופא מקופת חולים, כשהעזתי למחות אחרי שהודיע לי אחרי כולה שני סבבים וחצי שנה של טיפול, שאבוד לי.
לצפיה ב-'למה תרומת ביצית?'
למה תרומת ביצית?
27/12/2017 | 10:09
1
הביציות שלך לא טובות? בדו"ח ההפריות אמורה להיות סיבה אם זה המצב.

קודם כל אני מאמינה גדולה מאד ברפואה משלימה ויש את אייל פוליטי שההתמחות שלו היא באישה.
שנית, למה שלא תלכו לבדוק את הזרע יותר בדקדוק? יש לא מעט לא מוסברים שהלכו לאבחון זרע מקיף וראו שהבעיה היא בכלל בזרע. לא הייתי הולכת על תרומת ביצית לפני שהייתי בוחנת את האופציה הזו.

אמנם אני ממחלקת הזרע אבל יכולות להיות שם בעיות נסתרות למרות שבאופן גלוי הכל נראה בסדר.
לצפיה ב-'יש לנו בעיה במחלקת הזרע. בגלל זה התחלנו IVF'
יש לנו בעיה במחלקת הזרע. בגלל זה התחלנו IVF
27/12/2017 | 10:17
אבל הזרע שלנו מפרה את הביצית גם בלי איקסי, אחרי שעושים מיקרומניפולציה. אז את זה פתרנו. גם קריוטיפ וכרומוזום Y - בדיקות שעשינו - יצאו תקינות.
הביציות רוב הזמן טובות, גם אם לא רבות.
תודה רבה על תגובתך ועל ההמלצות. חיבוק וידיים מלאות לך במהרה.
לצפיה ב-'צילה מנסה...'
צילה מנסה...
27/12/2017 | 10:33
1
בוקר טוב יקירה
אני לא בטוחה שזה בכלל מעודד אבל חמישה שליליים זה כמדומני בתחום הסביר מבחינת הסטטיסטיקה של סיכויי ההצלחה. מאחורי כמדומני פי 4 ואני עדיין לא בייאוש מוחלט.
לגבי ת.ביצית- אני לא בטוחה שיש קשר בין מספר השליליים לבין מעבר לתרומת ביצית. בבחינת יש מי שלא מתאים בכלל לנסות עם הסל הטבעי שלה ותומלץ לתרומה ויש מי שתצליח איתן וזה רק עניין של למצוא את האחת...
ראש למעלה בבקשה
בכי עושה כאב ראש !

לצפיה ב-'תודה צילה. אין עלייך. חיבוק גדול ואיחולים לידיים מלאות לך '
תודה צילה. אין עלייך. חיבוק גדול ואיחולים לידיים מלאות לך
27/12/2017 | 10:40
וכמובן גם לחצי. אני יודעת ומאמינה כמוך. הבעיה ששרים לי מסביב, וקשה מאוד לשמור על אופטימיות וכוחות ככה. יש לי המון מה ללמוד ממך. 
לצפיה ב-'חיבוק גדול'
חיבוק גדול
27/12/2017 | 10:46
3
כ"כ קיוויתי בשבילך שהסימפטומים שהרגשת הם תסמיני הריון :(
אין לי מה לומר ואיך לעודד. רק להיות איתך בכאבך.
כל עוד יש לך אנרגיות להמשיך - תסנני רעשי רקע. הייתי מציעה לך לשתף את המשפחה כמה שפחות. הכוונות של כולם טובות, אבל את לא צריכה אנשים שיורידו אותך. 

אולי כדאי שוב לעבור רופא? או לפחות לקבל חוות דעת נוספת? אני מבינה שהיית אצל רופא שלא נתן לך תקווה ועברת לרופא אחר, אולי תמצאי רופא נוסף שמאמין בך ושיהיו לו דרכים יצירתיות שעוד לא ניסיתם.
לצפיה ב-'תודה דרלינג. חיבוק ענק גם לך.'
תודה דרלינג. חיבוק ענק גם לך.
27/12/2017 | 10:52
2
זה הרופא השלישי שלנו, והוא לרוב אופטימי וחביב, גם כשהוא מטפטף חלופות שלא נראות לנו עדיין. לגבי יצירתיות - אשאל אותו. 

רוב הזמן המשפוחה שלנו היו בס"דר. היציאות באין כניסה זה רק לאחרונה. רוב הזמן גם יש לי אנרגיות סבירות להמשיך - אבל כשאני משתפת שלא הלך,  לא בא לי לשמוע על תרומת ביצית כי "הטיפולים שאת עוברת קשים ומתישים". לכי תסבירי שזה לא פתרון קסם ושמנטלית זה לא כמו לקבל עירוי דם.

תודה שוב ובידיים מלאות לך ASAP.
לצפיה ב-'יקרה שולחת לך ענק! ונקודה נוספת למחשבה..'
יקרה שולחת לך ענק! ונקודה נוספת למחשבה..
27/12/2017 | 11:33
1
קודם כל תקשיבי אך ורק לעצמך, את יודעת הכי טוב מה נכון בשבילך!
לגבי העניין של תרומת הביצית - השאלה היא עד איזה גיל תוכלי להחזיק הריון תקין ושלא חלילה תזדקקי לפונדקאית ?
אני לא ממש מבינה את העניין מבחינה פיזיולוגית אבל לדעתי שווה להתייעץ בנושא שלא חלילה יקרה מצב שאת מבזבזת זמן בטיפולים נוספים ואז גם לא תוכלי להחזיק הריון שלך מתרומת ביצית ואז זה יותר מסובך.  מה שלא יהיה - מאחלת ב-ה-צ-ל-ח-ה
לצפיה ב-'תודה לך מור! חיבוק בחזרה!'
תודה לך מור! חיבוק בחזרה!
27/12/2017 | 11:39
אני גם תוהה לגבי מה שכתבת. הבפנוכו שלי סביר לפי הבדיקות (אמנם שרירני, אבל הרופאים לא מוצאים עמו בעיה וחוץ מצילום רחם לא ביקשו שאעבור שום בדיקה). אני כמובן אחפור שוב בנושא. וכידוע לך, נשים הרות בגילאים ממש מבוגרים מתרומה. זה כמובן לא אידיאל, אבל זה קורה עם תמיכה טובה.

לכן אני לא כ"כ ממהרת בכיוון. שלא תבינו לא נכון. איני פוסלת אף אחת שהולכת על זה. יש לי חברה מהטיפולים בת 46 שהרתה מתרומה כמעט מיד כשפנתה אליה וכשהיא בישרה לי שנקלטה, בכיתי מאושר עבורה. אבל אני וגם הבעלול בתהליך עם הרעיון ולא פייר ללכת עליו בלי שאנחנו שלמים, ורק כדי שכולם ישתקו.
לצפיה ב-'תודה לכולכן על התגובות. אתן מקסימות וכולכן בתפילותיי'
תודה לכולכן על התגובות. אתן מקסימות וכולכן בתפילותיי
27/12/2017 | 12:18
9
שתחזיקו כולכן בונבונים ASAP. 
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
27/12/2017 | 12:27
8
לא יכולה לקרוא כרגע את מה שכתבו לך לכן סליחה אם 
אחזור על השאלות..

אם העוברים שמוחזרים לך כ"כ יפים למה לרוץ לתרומת ביצית??
כמה עוברים מוחזרים לך כל פעם? 
לצפיה ב-'החזירו לי'
החזירו לי
27/12/2017 | 12:41
7
ארבע פעמים אחד בכל פעם. ובפעם הנותרת, שניים. היו סבבים שלא הניבו כלום, הייתה שאיבה אחת שהניבה ביציות חסרות זונה פוליצודה.

אני גם לא מבינה למה לרוץ לתרומה. חבל שלא הבנתי קודם שרופאים של קופ"ח ונשים שנושקות ל 40, זה לא שידעך טוב. ישר לרפואה פרטית, בלי לראות בעיניים.

תודה על תגובתך. מאחלת לך ידיים מלאות בהקדם.
לצפיה ב-'אוי לי מהכללות.... '
אוי לי מהכללות....
27/12/2017 | 13:07
6
יקירה, אני התחלתי את הטיפול רק בגיל 39 וכבר ב- IVF הראשון נקלטתי!
עברתי הפלה בשבוע 10 אבל זה כמובן כבר לא קשור.
אח"כ הריתי וילדתי בגיל 42 והיום בגיל 44 שוב בהריון!
אז צריך להיזהר כפי שכבר הבנת מלהקשיב לכל עצה...  
אבל ויש אבל גדול:
אצלי הסבבים היו מאד פורים, בממוצע 6 ובאחד לפני האחרון 17 (אבל זה כמובן בא ע"ח האיכות....). מה שחשוב לי לומר לך שלא ברור לי מדוע החזירו לך כל פעם רק אחד  בגיל הזה לא רק שהסיכוי שייקלטו יותר משניים מזערי, קיים אך מזערי אלא שזה ממש לבזבז למטופלת את הזמן ולגרום לה לקחת עוד ועוד הורמונים!

אני מעולם לא החזרתי יותר משניים ושני הסבבים המנצחים עד היום היו בכלל החזרות כפולות, כלומר 2 ביום 2 ועוד אחד ביום 5.
אני החלטתי שאני לא מבזבזת זמן ויגידו מה שיגידו מסביב וצדקתי
לצפיה ב-'תיקון'
תיקון
27/12/2017 | 13:13
4
* אני מעולם לא החזרתי פחות משניים...
לצפיה ב-'תודה שוב על תגובתך. כשהיו שניים - החזירו שניים'
תודה שוב על תגובתך. כשהיו שניים - החזירו שניים
27/12/2017 | 13:25
3
מוקפאים מעולם לא היו לי. כשהיה אחד, החזירו אחד. וכולם חוץ מאחד היו יפיופים. רק שהעדיפו מקום אחר לגור בו .

תודה על העידוד. זה מאוד עוזר.
לצפיה ב-'בטוחה שמעדיפים לגור אצלך '
בטוחה שמעדיפים לגור אצלך
27/12/2017 | 13:42
2
תראי, אני מעולם לא הלכתי לרופא פרטי, מלכתחילה הלכתי לרופא 
מהמם שהתחברתי אליו וידעתי שזה רק עניין של זמן כי הוא 'שמר' עליי, שלח
אותי לכל הבדיקות שצריך על הדרך.
האם במהלך התקופה החליפו לך את סוג ההורמונים? 
לצפיה ב-'קיבלתי כל מיני דברים'
קיבלתי כל מיני דברים
27/12/2017 | 13:58
1
ודווקא בסבבים האחרונים, פרוטוקולים די דומים. אולי אכן הגיע הזמן לגוון. זה יפה שמצאת רופא קופה עם נשמה. ותודה שחלקת את הסיפור. הוא נותן המון כח. 

הריון תקין ומשעמם וידיים מלאות .
לצפיה ב-'אחרי שני סבבים מקסימום שלושה'
אחרי שני סבבים מקסימום שלושה
27/12/2017 | 14:08
שבקושי מניב משהו, מחליפים הורמונים! זה די א-ב בתחום הזה
וחשוב מאד לא לטרטר סתם מטופלת ולא להעמיס עליה הורמונים
שכבר הוכיחו שאינם מתאימים לה.

לא פעם קראתי פה סיפורים על בנות שברגע ששינו להן את הסוג 
של ההורמון המוביל מה שנקרא, מעקב הזקיקים שלה היה יפה בהרבה
וכמובן גם השאיבה אז תתעקשי על שלך ואם הוא בשלו אז להחליף רופא.

יש כמה וכמה רופאי קופה עם נשמה.
אני לשמחתי קיבלתי המלצה יקרה מפז מחברה ומברכת עליה עד היום  
רופא קופה שתכלס מתנהג כמו פרטי. הלוואי ולא ישתנה 
לצפיה ב-'בגיל 42 נכנסת להריון טיבעי?'
בגיל 42 נכנסת להריון טיבעי?
27/12/2017 | 15:18
לצפיה ב-''
27/12/2017 | 15:01
3
לצפיה ב-'תודה דרלינג. חיבוקים גם לך.'
תודה דרלינג. חיבוקים גם לך.
27/12/2017 | 15:09
2
לצפיה ב-'41 זה לא 45'
41 זה לא 45
27/12/2017 | 15:51
1
ואפילו בגיל 45 קיים סיכוי,גם אם כמעט אפסי.
חמשה טיפולים זה לא 20 או 30 וכמעט בכל טיפול יש עוברים,אז למה להרים ידיים? קדימה,בכל הכוח לעבר הטיפול הבא. עדיף לשתף כמה שפחות ולשים אטמי אוזניים.בהצלחה!!!!!!!

לצפיה ב-'וואוו הרמת אותי. תודה רבה רבה לך. '
וואוו הרמת אותי. תודה רבה רבה לך.
27/12/2017 | 16:00
לצפיה ב-'מותר לקחת ויאגרה לפני הזרעה?'
מותר לקחת ויאגרה לפני הזרעה?
27/12/2017 | 14:01
שלום לכולן,
אני לא משיגה את הרופא שלי ומחר יש לנו הזרעה, בעלי מאוד נלחץ מהקטע הזה, מה שגורם לו קושי בזיקפה.
מישהי יודעת, האם מותר לקחת לפני הזרעה ויאגרה כדי שילך בקלות?
ממש יעזור לי אם יש למישהי מכן מידע על זה.
תודה
לצפיה ב-'6 ימים לפני מועד המחזור..פס???'
6 ימים לפני מועד המחזור..פס???
26/12/2017 | 14:25
10
היי בנות
ההזרעה והביוץ היו לפני שבוע ויומיים( יום א) אני צריכה (לא) לקבל ביום א הקרוב...
עשיתי היום בדיקת הריון..כמובן אין סבלנות :(
זה פס???
לצפיה ב-'במחילה '
במחילה
26/12/2017 | 16:54
אני מהנייד ולא ממש מצליחה לראות אבל לא הזרקת שום מבייץ כמו אוביטרל וחבריו ואכן יש שם פס אז שיהיה לך בצהלולים.  כך או כך רק בדיקת בטא בדם היא הפוסקת. 
לצפיה ב-'לא כל כך סביר.. מוקדם מידי'
לא כל כך סביר.. מוקדם מידי
26/12/2017 | 17:31
6
יכול להיות שלקחת פרגניל או אורביטרל או הורמון אחר שמכיל נגזרת של בטא?
לצפיה ב-'הוספתי תמונה נוספת.ההיא היי'
הוספתי תמונה נוספת.ההיא היי
26/12/2017 | 18:08
5
הייתה גרועה...יש מצב שזה פס??
לצפיה ב-'קשה לדעת'
קשה לדעת
26/12/2017 | 19:07
כי כל החלק השמאלי של החלון צבוע קצת בורוד ואיפה שאמור להיות הפס זה נגמר.
בתמונה הראשונה לא רואים שום פס.
להמתין או לעשות עוד בדיקה. בכל מקרה 6 ימים לפני זה ממש מוקדם
לצפיה ב-'ממש קשה לדעת'
ממש קשה לדעת
26/12/2017 | 19:44
3
אבל נדמה לי שרואה משהו!! בתמונה הראשונה לא רואה כלום, בשנייה טיפה.
האם לקחת אוביטרל אחרי ההחזרה? לפני השאיבה?
אני תמיד עושה בדיקות "סתם" רק בשביל לעקוב לראות מתי האוביטרל מתפוגג כדי שאם יהיה פס אדע למה לשייך (היתרון בקניית 100 בדיקות באיביי). אצלי לוקח בערך שבוע.
הייתי ממשיכה לעקוב ושומרת על אופטימיות זהירה...

אם את רוצה להשתעשע האמריקאים ממש קרועים בקטע הזה. יש אתר שבנות מעלות תמונות של הבדיקות ובנות אחרות מצביעות לפי הימים לאחר ביוץ. את 9 DPO

אגב אני לא כמה הם אמינים, אבל לפי אותו אתר חצי מהנשים בהיריון יכולות כבר לזהות בשלב הזה
לצפיה ב-'נכנסתי לאתר שהעלאת - הלם '
נכנסתי לאתר שהעלאת - הלם
27/12/2017 | 07:31
איזה קרועות הבנות שם!!!!
לצפיה ב-' בנות משועממות !! :)'
בנות משועממות !! :)
27/12/2017 | 10:36
1
לצפיה ב-'לגמרי חסרות חיים '
לגמרי חסרות חיים
27/12/2017 | 15:33
לצפיה ב-'המון תודה על התגובות'
המון תודה על התגובות
26/12/2017 | 19:38
לצפיה ב-'אני לא ממליצה להשתמש בבדיקה הזו.'
אני לא ממליצה להשתמש בבדיקה הזו.
26/12/2017 | 20:22
בפעם האחרונה בדקתי איתה 12 ימים לאחר הביוץ ויום לפני בדיקת דם. היא הראתה לי פס דומה ואפילו כהה יותר, ובסוף הסתבר שלא מדובר בהריון. ייתכן שפס החריטה בבדיקה הזו בולט יתר על המידה.
בכל מקרה, מחזיקה בשבילך אצבעות שבדיקת הדם תראה תוצאה חיובית!!! בהצלחה
לצפיה ב-'לפני IVF... טיפים בבקשה'
לפני IVF... טיפים בבקשה
25/12/2017 | 18:34
14
ערב טוב לכן,
אז הלכנו שוב לד"ר ברקוביץ' עם התוצאות של הבדיקות האחרונות והוא המליץ לנו על הפריה
הוא טען שאנחנו על הגבול ממש בין הזרעה להפריה ולדעתו עדיף ללכת על בטוח ולפנות ישירות לIVF.
אני ובעלי צריכים לעשות כמה בדיקות דם ואז לחזור אליו עם התוצאות לבניית פרוטוקול לכל התהליך.
אין לי מושג אפילו מה לשאול כדי לקבל את התשובות שאני צריכה (מה גם שיש לי פה עסק עם רופא שלא מנדב הרבה מידע...)
אשמח אם תוכלו לשפוך קצת אור על הנושא: לקראת מה אני עומדת עכשיו? מה סיכויי ההצלחה? בינתיים קראתי רק על מקרים של 6 סבבי טיפול ואף כפול מזה- זה בגלל שהמטופלת היתה מעל 35? כי אני רק בת 25... האם הגיל משפיע הרבה על סיכויי ההצלחה או שזה רק קריטריון שולי?
כמה פעמים מזריקים ולתקופה של כמה זמן בחודש? מה תופעות הלוואי?
כמה עולה כל הסיפור של התרופות? האם אפשר להזריק לבד?
מתי עושים מעקב זקיקים? באיזה שלב ואיך עושים שאיבת ביציות? 
כמה יהיה מותר לי להיעדר מהעבודה בגלל זה והאם יש לי זכויות מיוחדות בגלל הטיפולים? ובכללי כמה זמן לוקח סבב אחד של IVF?
האם כדאי לי לעשות ביטוח פרטי למקרה הצורך או שאפשר להסתמך רק על הקופה?
אשמח שמישהי תעשה לי קצת סדר בראש כי יש לי כל מיני מושגים שאני מכירה אבל אני לא מצליחה למצוא את הקשר ביניהם....
אני פשוט רוצה לראות את התמונה השלמה במקום לגלות כל פעם חתיכה ממנה.
לדעת מה עומד לפני, לפחות בפן הטכני. ועוד לא דיברנו על הפן רגשי...
לצפיה ב-'בהצלחה '
בהצלחה
25/12/2017 | 18:52
3
אחרי שתשבי עם הרופא, תקבלי פרוטוקול לטיפול ומרשמים,
עלות התרופות - תלויה מאוד במה שתקבלי, בכמות שתקבלי, אין לזה תשובה אחידה
כנ"ל זמן הטיפול- תלוי בגוף שלך ובתגובה שלך להורמונים,
יש פרוטוקולים שמתחילים בבדיקת דם ואולטרסאונד זקיקים כבר ביום השלישי של הווסת, ויש כאלו שמתחילים להזריק ביום השני/שלישי ורק אחרי 5 ימים בודקים פעם ראשונה,
מספר המעקבים מאוד תלוי בתגובה שלך, הרופא קובע מה להזריק וכמה זמן בהתאם לתגובת הגוף וההורמונים בגוף.

לגבי האם ללכת לפרטי, אני עשיתי את כל הטיפולים בציבורי, בסורוקה, ואני בסך הכל מרוצה, כמובן שטיפול פרטי היה יכול להיות נחמד יותר, ואולי נוח יותר מבחינת העבודה, אבל לא ראיתי סיבה לחפש פרטי, מה גם שלדעתי בבאר שבע אלו אותם רופאים...

לגבי תופעות לוואי, שוב - תלוי בהורומונים שתקבלי ובתגובה של הגוף שלך אליהם
אפשר לעבור טיפול כמעט בלי תופעות לוואי, ואפשר לחוות כל מיני..

לגבי העבודה, בעיקרון יש 40 שעות לטיפולים ולהריון, אני מעדיפה לא לתת פתק של מרפאת פוריות ואני הולכת לקחת אחר ממרפאת האם שלי.
בסבב האחרון שלי עברתי 3 מעקבים בבוקר, שאיבה והחזרה, לקחתי 3 ימי מחלה - שוב מאוד תלוי בגוף שלך ובתגובה שלך, היו איתי בנות בשאיבה שקמו וחזרו לעבודה,
אני העדפתי ללכת לנוח... וגם מבחינת העבודה שלי עדיף לקחת 3 ימים רצופים.

לגבי סיכויי הצלחה... שוב, סטטיסטיקה היא אכזרית, אי אפשר לדעת...
אני נקלטתי להריון בשאיבה השניה, אבל הוא הסתיים... והייתי בת 41.
כך ש... מי יודע... גם לזה אין תשובה.

אני מצטערת שאין לי תשובות אחרות עבורך, אבל הטיפולים האלו הם ניסויי וטעייה (ככה המילון אומר, אבל נשמע שגם ניסויי ותהייה הולך פה )
בהתחלה, צריך להכיר את הגוף, לבדוק איך מגיבים להורמונים... לומדים תוך כדי תנועה.

אז כדי לעשות לך קצת סדר בעניינים:
פגישה עם הרופא - מקבלת מרשמים לתרופות ופרוטוקול - מתחילה להזריק ביום שאומרים לך - אחרי כמה ימים מגיעה לבדיקות דם ואולטרסאונד זקיקים - מקבלת הנחיות הלאה.... כך עד השאיבה, ובע"ה החזרה - ובעז"ה ידיים מלאות....

אהה עוד משהו, תבדקי בסביבה שלך איפה יש בית מרקחת שיש בו את התרופות כדי לקנות ולא להיתקע, בדרך כלל יש במרכזי בריאות האישה, לפחות בכללית. ותמיד תקני מספיק עד הבדיקה הבאה, לא צריך לקנות את כל המרשם.
יש חודשים שאחרי פרק זמן מסויים מגיעים לתקרת תשלומים ומשם לא משלמים יותר, אבל לא נראה לי שמישהי הצליחה להבין פה מה התקרה ואיך מגיעים אליה

בהצלחה!!

לצפיה ב-'לגבי הפרוטוקול וכמות הבדיקות - הכל תלוי בהנחיות שתקבלי '
לגבי הפרוטוקול וכמות הבדיקות - הכל תלוי בהנחיות שתקבלי
25/12/2017 | 19:11
1
מהרופא, אפשר להזריק ביום השני / שלישי, אפשר ביום אחר,
בדיקות יכולות להיות מהיום השלישי לווסת, חמישי להזרקות / וכל קומבינציה אחרת אפשרית...

לגבי ההחזרה שכתבתי עליה, השאיבה הראשונה שלי הניבה 0, כך שלא היתה החזרה,
נקלטתי להריון ראשון בשאיבה השניה, בהחזרה הראשונה שלי, אבל לא הסתיים טוב.
מהשאיבה וההחזרה השלישית - נקלטתי להריון תקין, וממנו יש לי ילדונת.

בהצלחה!

לצפיה ב-'תודה רבה לך!'
תודה רבה לך!
25/12/2017 | 19:43
עכשיו זה נשמע קצת יותר מסודר...
וכמו שאומרים: "נחיה ונראה..."
מקווה לטוב...
לצפיה ב-' לגבי התקרה'
לגבי התקרה
26/12/2017 | 08:08
ניסחת את זה מעולה 
כבר הגעתי למצב שהיה כתוב לי "יתרה לתקרה" של 50 ש"ח והייתי צריכה לקנות השבוע תרופות ב 300 ש"ח וחשבתי שזהו, סוף לתעלומה, התקרה כנראה 2000 כי זה בערך מה שהוצאתי הרבעון אבל לא.... שילמתי עד השקל האחרון, ובמקום לרדת-היתרה לתקרה קפצה לכמה מאות  כנראה שלעולם לא נבין איך זה עובד .. 
לצפיה ב-'קיבלת כזאת תשובה יפה ומפורטת '
קיבלת כזאת תשובה יפה ומפורטת
26/12/2017 | 08:23
8
מוסיפה עליה עוד קצת:
מבחינת הזכויות בעבודה-קודם כל, במידה ואת עובדת מעל חצי שנה את מוגנת מפני פיטורין אלא אם קיבלו אישור תמ"ת.
העדרויות לטיפולים יורדות ממכסת ימי המחלה שלך ובהתאם לנהוג בחברה. אם מקבלים אצלך מחלה לפי חוק - אז לא תקבלי כסף עבור היום הראשון. אם נהוג אצלכם מחלה מהיום הראשון - תקבלי שכר גם אם איחרת כמה שעות בגלל מעקב. אני סתומה ובכלל לא ידעתי שמקבלים אצלנו מהיום הראשון ובמשך שנה ספגתי את האיחורים כי לא רציתי להביא אישורים שיחשפו את היותי מטופלת אם גם ככה לא מקבלים כסף.. מאז שגיליתי שאנחנו מקבלים מהיום הראשון-אני מביאה אישור גם באיחורים קטנים.
בעקרון את לא צפויה לאחר הרבה, הכל תלוי כמובן במרחק מהעבודה ובשעות העבודה. אצלי זה הסתכם ב 3-4 מעקבי זקיקים. ביום השאיבה כדאי לקחת חופש וביום ההחזרה יש בנות שחוזרות לעבודה מיד אחריה.

לי לא היו תופעות לוואי, אבל זה אינדיוידואלי ותלוי מינון. לרוב התרופות יש מקבילות ככה שאם תרופה מסויימת עושה לך רע חשוב לשתף את הרופא ואולי הוא יחליף.
ניתן להזריק לבד, לרוב מקבלים הדרכה קצרה במרפאה ומשם רוב הזריקות הן באותו שטנץ, בחלק יש הכנות כאלה ואחרות אבל אופן ההזרקה לרוב זהה. יוטיוב גם מלא בסרטונים ולי זה עזר יותר מכל הדרכה של גורם רפואה.

מבחינת ביטוח פרטי, לי יש ואני לא משתמשת בהם. אני בחרתי להיות מטופלת בציבורי והביטוח שלי לא מכסה תרופות. אם את מחליטה לטפל פרטי אז אולי שווה כן לעשות, אבל צריך לבדוק שאין תקופת אכשרה לפני (תקופה בה את צריכה להחזיק בביטוח לפני שאת יכולה "להנות" ממנו).

את אומרת שיש מושגים שאת לא מבינה-תרגישי חופשי לשאול.
אני ממש מבינה אותך, גם אני חייבת לדעת הכל לפני.
לצפיה ב-'אתן נהדרות! תודה על ההסברים המפורטים'
אתן נהדרות! תודה על ההסברים המפורטים
26/12/2017 | 08:50
1
זה הרבה יותר מרגיע לדעת שיש את מי לשאול ואיפה להתייעץ.
כרגע אין לי מישהי קרובה שאני מכירה שגם נמצאת בסיפור הזה, אז אני מרגישה די אבודה... מזל שיש את הפורום הזה.
לצפיה ב-'הפורום הזה בהחלט מקום חם ומחבק '
הפורום הזה בהחלט מקום חם ומחבק
26/12/2017 | 18:45
לצפיה ב-'אם את נעדרת לבדיקות קחי פתק מהמחלקה שלך, לכי למרפאת האם שלך'
אם את נעדרת לבדיקות קחי פתק מהמחלקה שלך, לכי למרפאת האם שלך
26/12/2017 | 18:44
5
ותבקשי פתק מקביל, ותני בעבודה שלך, כך לא ידעו למה את מאחרת.
חבל לקחת יום מחלה שלם על שעה איחור! שעות איחור יורדות ממאגר ימי המחלה,
בטח בכל עבודה יש איזשהו חישוב לאיחורים לטובת בדיקות.

לצפיה ב-'באסותא תל אביב בפתק שהם נותנים רשום רק אסותא'
באסותא תל אביב בפתק שהם נותנים רשום רק אסותא
26/12/2017 | 19:26
1
לא רשום באיזה מחלקה מדובר.
ובמרפאה שלי בכללית אם אני מבקשת יום מחלה הם בכלל לא דורשים לראות שום דבר, אני שולחת הודעה באינטרנט שאני מבקשת יום מחלה והרופא מנפיק לי
לצפיה ב-'עוד יותר פשוט מאצלי '
עוד יותר פשוט מאצלי
26/12/2017 | 19:56
לצפיה ב-'אין צורך '
אין צורך
26/12/2017 | 21:39
2
המחלה יורדת לי בשעות, לא בימים.
את הולכת פיזית כדי להמיר במרפאה? או שאונליין? זה נראה לי מטורף להוסיף את ההתעסקות הזאת לתיזוזים ולבירוקרטיה הרגילים.
מעדיפה שידעו בעבודה ולחסוך את האנרגיות. שתי המנהלות שלי יודעות. אז שגם הכספים ידעו, כל עוד לא פונים אלי בנושא אז אין לי בעיה.

לצפיה ב-'און ליין, נכנסת באינטרנט לשליחת בקשות למרפאה'
און ליין, נכנסת באינטרנט לשליחת בקשות למרפאה
26/12/2017 | 22:09
ותחת הזמנת בדיקות דם, אני רושמת בקשה ליום מחלה על תאריך...
גם אצלי מורידים רק שעות ולא יום שלם
לצפיה ב-'המנהלת שלי יודעת... אבל לא היא מטפלת בשעות מחלה והיעדרויות'
המנהלת שלי יודעת... אבל לא היא מטפלת בשעות מחלה והיעדרויות
27/12/2017 | 06:53
ואז זה עוד עיניים, ועוד פה, וכבר יצא לי לראות פתקים מונחים על השולחן שלא בטוח שמי שהביא אותם רוצה שידעו איפה ביקר ואיזה טיפול עבר.. לפחות בשנים האחרונות כתוב ביום מחלה שהסיבה רשומה במערכת, פעם היתה רשומה סיבה (ואז הייתי מבקשת שייכתבו כאבי בטן )

לגבי טרטורים את צודקת לגמרי, אבל קופת החולים קרובה אז לקפוץ לשם לכמה דקות זה כבר פחות מטריף אותי מכל שאר הדברים ואני גם לא בהכרח מביאה פתק באותו הרגע, אלא מחכה שיהיו לי 2-3 וממירה אותם ביחד, הפקידות בקופת חולים כבר מכירות אותי ואת הבקשה הזו

לצפיה ב-'מילה על סטטיסטיקות. '
מילה על סטטיסטיקות.
26/12/2017 | 22:06
אני יודעת כמה זה מפתה לקרוא את כל הנתונים ולנסות להבין מה עומד להיות.
אבל המלצה שלי, עזבי נתונים קרים.
את יחידה ומיוחדת ואת לא יכולה לדעת איפה תפלי בממוצע.
אני יכולה להעיד על עצמי. הסטטיסטיקה לא ניבא לי גדולות ונצורות.
אבל ניסיון 3 של IVF לומד היום לזחול.
וחוץ מזה, אני מכירה באופן אישי שלוש בנות מקסימות שנולדו בנסיון ראשון.
הכל אפשרי.
עזבי ממוצעים. תתרכזי בעצמך.
בהצלחה!!!
לצפיה ב-'גירוי יתר שחלתי'
גירוי יתר שחלתי
26/12/2017 | 12:23
3
שלום,
אני מעוניינת לדעת בבקשה
באיזה שלבים של טיפול IVF עלול להתפתח גירוי יתר שחלתי?
כלומר, הבנתי שלפני השאיבה לא יכול להיות..
עד מתי אני צריכה לחשוש שעשוי להתפתח גירוי יתר?
אם נניח בשבועיים שאחרי החזרת העוברים, כלומר בקבלת תשובת הבטא - עדיין לא יהיה גירוי יתר.  זה אומר שכבר לא יהיה? או שעלול להתפתח גם אח"כ? (שזה אומר בתחילת ההריון/לפני קבלת המחזור/אחרי קבלת המחזור)
אודה מאד לתשובה
לצפיה ב-'הכי נפוץ זה בתחילת הריון'
הכי נפוץ זה בתחילת הריון
26/12/2017 | 17:37
1
במידה ולא קיבלת אורביטרל או מבייץ/תמיכה המכילה בטא.
יש חוסר הבנה לגבי המנגנון ולמשל אצלי טענו בבית החולים אחרי השאיבה הראשונה כשאושפזתי שיש גירוי יתר למרות שזה היה לפני החזרת העוברים ולמרות שלא קיבלתי הורמון המכיל נגזרת של בטא. אכ מומחים רציניים יותר איתם דיברתי שללו זאת על הסף. וטענו שהיה מדובר במשהו אחר (ובאמת גם היה זיהום במקביל מהשאיבה וההצטברות נוזלים שהייתה היא לא בהכרח אומרת גירוי יתר).

בקיצור- ממה שאני הבנתי מכמה מומחים שמעריכה מאוד- ללא בטא או נגזרות שלה לא יכול להיות גירוי יתר. יתכן הצטברות נוזלים, שחלות נפוכות ושלל בעיות. אך זה לא בהכרח אומר גירוי יתר
לצפיה ב-'לא ציינתי מפורש.. אך כמובן שמי שמקבלת'
לא ציינתי מפורש.. אך כמובן שמי שמקבלת
26/12/2017 | 17:40
פרגניל או אורביטרל וכו, גם בהחלט יכולה לקבל גירוי יתר ללא הריון.
אבל בדכ ממה שמבינה, בשנים האחרונות רופאים נמנעים מלתת נגזרות בטא כאשר ה e2  גבוה לפני הזרקת מבייץ. גם בהנחיות לרופאים יש הוראה מפורשת לשקול מעל e2 של 8000 לתת דקא כמבייץ
לצפיה ב-'החל מכמה ימים אחרי השאיבה'
החל מכמה ימים אחרי השאיבה
27/12/2017 | 00:02
אצלי התחיל יומיים אחרי השאיבה, בלי שהייתה החזרה כלל.
במקרה שיש החזרה ונקלט הריון, גירוי היתר יכול להתחיל או להחמיר מאוחר יותר, עם עליית הבטא.

לצפיה ב-'אז הגיע הזמן לקבל קצת תמיכה...'
אז הגיע הזמן לקבל קצת תמיכה...
25/12/2017 | 17:53
5
פעם ראשונה שאני רושמת בפורום.
בת 33 כבר שבע שנים בטיפולים, אנחנו מהלא מוסברים
כל פעם שאיבות ללא מוקפאים, חוץ מהטיפול האחרון שהתברר ככימי.
מכל הטיפולים שעברתי יש 2 כימים, והריון תאומים שנפל בשבע 18.
הטיפול האחרון שבר אותי כל כך האמנתי בו ובסוף כלום...
לקראת יאוש מהטיפולים, שוקלת להפסיק את המרדף אחרי ילד או להמשיך לפונדקאות .
לא  מתאים לי אפילו לרשום פה לרוב עוברת דברים לבד אך צריכה  עצה / עזרה אולי דרך חדשה שעדיין לא ניסיתי, או סתם תמיכה וירטואלית(:
לצפיה ב-'שולחת עידוד וחיזוק מרחוק'
שולחת עידוד וחיזוק מרחוק
25/12/2017 | 23:55
חוץ מזה אין לי באמת מה לכתוב.
ניסים קורים
הנס שלך יגיע איכשהו ומתישהו.
הלוואי והטיפול הבא הוא הטיפול המנצח!
לצפיה ב-'קראת לי? '
קראת לי?
26/12/2017 | 06:24
אחרי 5 שנות מסע
יותר מדי שאיבות והחזרות שלא הביאו לשום דבר קונקרטי מלבד כאב לב ותחושת כישלון  המשכנו הלאה לפונדקאות.
תשאלי מה מעודד בזה?...
הרעיון הוא שמאוד רציתי את חוויות ההיריון המלאה אבל מכיוון שיש רצון ויש מציאות גם לעקוב אחרי ההיריון שלי בגוף של אחרת יהיה משהו . המטרה היא אמהות  וגם זאת דרך להיות אמא.
האם הרמתי ידיים מעצמי?
ממש לא.
ממשיכה במקביל.
משפחה גדולה=שמחה גדולה
לצפיה ב-'היי'
היי
26/12/2017 | 21:03
2
העצב שלך זועק מכל משפט. ואיך לא. כל כך הרבה שנים, כל כך הרבה תקוות. כל כך הרבה אכזבות.ושברונות לב איומים.
צר לי כל כך בשבילך, בשבילכם.
הלוואי שבמהרה תגיע נחמה גדולה.
ובנימה קונקרטית: מה הייתה הסיבה לאובדן ההריון בשבוע 18? האם היה קשר לתפקוד השלייה? שכן שני כימיים, ואובדן הריון (אם הוא קשור לתפקוד שלייה, אם הוא קשור להתפתחות איטית של העוברים) עשויים להצביע על בעיית קרישיות.
האם בדקת את הנושא?
ובכל מקרה, גם אם לא נמצאה בעיית קרישיות - בשלב שבו את נמצאת יתכן שכדאי לקחת קלקסןף שכן תיתכן בעיית קרישיות שעדיין א קיימת בדיקה עבורהף וכן קלקסן הוא אנטי דלתקי ועשוי לעזור גם בבעיות אוטואימוניות בלתי ידועות שמשפיעות על קליטה, התפתחוות ונשיאה של ההריון.
האם עשית היסטרוסקופיה כדי לשלול הימצאות של מחיצה?  -שגם היא עשויה להשפיע על קליטה ועל התפתחות ונשיאה של הריון?

מאחלת לך בכל ליבי שתמצאו יחד את הכוחות למצוא דרך להורות.
ובינתיים - חיבוק גדול.
יעל
לצפיה ב-'תודה על התמיכה(: '
תודה על התמיכה(:
26/12/2017 | 21:19
1

ההריון הפסיק כי זיהום עלה לקרומים והייתה ירידת מים מוקדמת.                      בנוגע לקרישיות עשיתי שתי בדיקות מתוך שלוש שיצאו תקינות נשאר רק lac להשלים, ובנוגע להיסטורוסקופיה כבר עשיתי כמה כי היו לי גם הרבה הדבקויות לאחר ההפלה. אבל כן צריכה באמת לסיים עם בדיקות הקרישה אולי כן יש קשר כי כל בדיקה אחרת כבר עשינו...   
לצפיה ב-'יש כ-15 בדיקות לקרישיות'
יש כ-15 בדיקות לקרישיות
26/12/2017 | 22:30
חשוב לעשות את כולן, וכאמור - במצבך כדאי לשקול נטילת קלקסן גם ללא בעיה ברורה.
צר לי כל כך על הנסיבות האיומות בהן איבדת את ההריון היקר. 
מקווה שאת ובעלך יודעים או תדעו לקבל תמיכה רגשית במידת הצורך, כי ודאי לא פשוט לכם - כיחידים וכזוג.
ליבי איתך.
יעל

לצפיה ב-'הורמון גדילה נורדהיטרופין '
הורמון גדילה נורדהיטרופין
25/12/2017 | 21:07
1
האם מישהי התנסתה בהורמון, בדקה על ההשלכו ת הרפואיות שלו מעבר לזה שנאמר לי שמאוד יכול לעזור לביציות איכותיות והפריות איכותיות יותר?
אשמח לשמוע 
תודה

לצפיה ב-'בר חוה משתמש בזה בפרוטוקלים'
בר חוה משתמש בזה בפרוטוקלים
26/12/2017 | 21:29
אז מאמינה שהרבה בנות פה התנסו. אני התנסתי באחד מהפרוטוקולים. לא יודעת להגיד על ההשלכות...לא בטוחה שזה משהו שבאמת אפשר לבדוק.
לצפיה ב-'עוד כימי לאוסף'
עוד כימי לאוסף
26/12/2017 | 21:22
2
אז אחרי הפלה ושלוש הריונות כימים (היסטרוסקופיה ובדיקת קרישיות כבר מאחוריי), קיבלתי הפניה לבדיקת קריוטיפ. בשיחה עם מוקדנית של ״מכבי״ התברר לי שמדובר באירוע מתגלגל שייקח זמן רב (יועץ גנטי של הקופה שימליץ וכו׳). האם ידוע לכן על מקומות בהם ניתן לבצע את הבדיקה באופן פרטי ולקבל תשובה מהירה? 
לצפיה ב-'מדיקל הרצליה. עולה כ 1200 לכל בן זוג'
מדיקל הרצליה. עולה כ 1200 לכל בן זוג
26/12/2017 | 22:56
1
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
27/12/2017 | 05:35

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום הורים בטיפולי פוריות
פורום הורים בטיפולי
פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל
פונדקאות מנור מדיק
פונדקאות ישראלית בחו"ל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה