לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2646026,460 עוקבים אודות עסקים

פורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום הינו פורום תמיכה.  הייעוץ בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי.
אנא קראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בפורום.
גלישה נעימה
המשך >>

לצפיה ב-'הזרקת פרגניל - איפה ואיך אתן עושות?'
הזרקת פרגניל - איפה ואיך אתן עושות?
24/03/2018 | 23:09
6
חזרתי עכשיו מבית החולים בו אני בדרך כלל מבצעת את זריקת הפרגניל על ידי אחות מיון נשים.
היתה לי חוויה מאוד לא נעימה ואפילו קצת משפילה ואני מחפשת פתרונות אחרים במידה וחלילה הטיפול הבא עלינו לטובה יכשל.
אז איך אתן עושות זאת?
תודה.
גיאלרוסה שיושבת על חצי ישבן כי עדין כואב לה
לצפיה ב-'קצת אומץ משתלם...'
קצת אומץ משתלם...
25/03/2018 | 00:08
הייתי צריכה בטיפול האחרון להזריק פרגניל ביום שישי ב 19:00 בערב...יותר תקוע מזה אין!!! אני קונטרול פריק מטבעי ואף אחד לא מתערב לי בהזרקות ובעיניים...חשבתי לעצמי מה עושים. בן הזוג הציע שהוא יעשה את זה והחלטתי להסכים, למרות שבכל הסבבים הקודמים הלכתי למוקד להזרקות תוך שריריות, חיכיתי בתורים ובזבזתי מלא זמן. צפינו בכמה סרטונים ביוטיוב והלכנו על זה...כשזה עבר לא האמנתי איך לא עשינו את זה לפני :) אז אם יש בן/בת זוג ממליצה לנסות...ואם לא...בן אדם אחר קרוב. בהצלחה
לצפיה ב-'אני מזריקה לעצמי פרגניל'
אני מזריקה לעצמי פרגניל
25/03/2018 | 06:28
מצריך קצת גמישות לטובת סיבוב פלג הגוף העליון אבל זה ממש ממש בקטנה.
היה לי יותר מסובך לפתוח את האמפולות מאשר להזריק ;)
בהצלחה!
לצפיה ב-'אני גם מזריקה לעצמי זריקות בישבן'
אני גם מזריקה לעצמי זריקות בישבן
25/03/2018 | 11:19
עומדת עם הגב למראה, ביד אחת מזרק בשניה פד אלכוהולי, מסובבת את הגוף, מחטאת, ופשוט מכניסה את המחט... כשמזריקים באופן יומיומי, הסימנים הכחולים כבר מסמנים את איזור ההזרקה..

לצפיה ב-'הבעל למד מיו טיוב.. אבל לרוב הייתי עושה זאת בקופת חולים'
הבעל למד מיו טיוב.. אבל לרוב הייתי עושה זאת בקופת חולים
25/03/2018 | 13:39
ביקשתי אישור מהרופאה והאחות הייתה מזריקה בלי בעיה.
הייתי עם הזריקה הזו עד שבוע 13.. פעמים בשבוע..
לצפיה ב-'תודה לכן! הבעל ישלח לסדנה ביו טיוב '
תודה לכן! הבעל ישלח לסדנה ביו טיוב
25/03/2018 | 14:16
אני מורידה את הכובע בפני אלו שמזריקות לעצמן.
בקושי אני מצליחה להזריק לעצמי בישיבה בבטן, אז בעמידה, מול ראי?
זה יותר מידי בשבילי.
למזלי הבעל חובב מחטים ולא מפחד.
אשלח אותו (הלוואי ולא אצטרך) ללמידה ביו טיוב.
ושאלה-
נניח הוא לא יזרוק טוב.
מה הנזק?
כאב?
התרופה לא תכנס טוב ולא תשפיע?

תודה
לצפיה ב-'בן הזוג כבר הזריק לי לשריר עשרות פעמים...'
בן הזוג כבר הזריק לי לשריר עשרות פעמים...
25/03/2018 | 14:36
מקבלים הנחיות בשעות לא שעות.. הלכנו פעם אחת למרפאת אחיות (של הקופה, לא פריון) בה אחות מדהימה הסבירה לבן הזוג איך להזריק. מאז הוא מזריק לי..

זריקות לבטן אני עושה, והאמת כאב לי הרבההה יותר כשהוא הזריק. אבל ליישבן מסובך לי לבד.
לצפיה ב-'מתי אמורים לראות שק חלמון'
מתי אמורים לראות שק חלמון
25/03/2018 | 09:08
9
נמצאת בשבוע 6 להריון
לאחר החזרת 2 עוברים טריים
באולטרסאונד נמצא שק הריון 1 בגודל 1 סנטימטר אך לא נמצא עדיין שק חלמון.
באיזה שלב אמורים לראות שק חלמון?
קבעו לי דופק ליום חמישי אך הרופא שהייתי אצלו היום אמר שיום חמישי עדיין לא יראו דופק.
לצפיה ב-'מתי בדיוק היתה השאיבה?'
מתי בדיוק היתה השאיבה?
25/03/2018 | 09:36
7
לצפיה ב-'השאיבה היתה ב25/2 וההחזרה 28/2'
השאיבה היתה ב25/2 וההחזרה 28/2
25/03/2018 | 09:47
6
לצפיה ב-'אוקיי אז עכשיו את בשבוע 6+0'
אוקיי אז עכשיו את בשבוע 6+0
25/03/2018 | 09:56
5
אני מקווה שביום חמישי תראו התקדמות ותהיו כבר יותר קרובים לדופק אם עדיין לא יהיה. 
לצפיה ב-'אני ממש מוטרדת:('
אני ממש מוטרדת:(
25/03/2018 | 10:59
4
לצפיה ב-'אני מבינה'
אני מבינה
25/03/2018 | 11:10
3
גם אני באותו מצב כמוך (יומיים אחריך) אבל אין לנו מה לעשות חוץ מלהתפלל ולקוות לטוב..
לצפיה ב-'עשית כבר אולטרסאונד?'
עשית כבר אולטרסאונד?
25/03/2018 | 11:52
2
לצפיה ב-'לא'
לא
25/03/2018 | 12:49
1
לצפיה ב-'שיהיו לנו בשורות טובות'
שיהיו לנו בשורות טובות
26/03/2018 | 07:19
לצפיה ב-'אצלי ראו בשבוע 5+4'
אצלי ראו בשבוע 5+4
26/03/2018 | 21:15
לצפיה ב-'שאיבה על בסיס טבעי'
שאיבה על בסיס טבעי
24/03/2018 | 17:56
11
הרופא שלי הציע שאיבה על בסיס טבעי שאולי יניב ביציות איכותיות יותר. אני מאוד חוששת, כי על פי הבנתי זה אומר שאיבה של ביצית אחת, ולכן סיכוי טוב שבכלל לא תהיה הפריה.
אשמח לשמוע אם למישהי זה עשה את ההבדל (כלומר, הריון שנוצר בעקבות שאיבה טבעית, ושלא קרה בשאיבות הורמונליות).
תודה :)
לצפיה ב-'גם אני מטופלת על בסיס מחזור טבעי'
גם אני מטופלת על בסיס מחזור טבעי
24/03/2018 | 19:07
1
ונכון. כל פעם מדובר על ביצית אחת במקרה שלי מקסימום שתיים.
אצלי תמיד הייתה הפריה והחזרה.
בנסיונות לילד 1 בפעם השלישית זה עבד.
עכשיו בנסיונות לילד 2 בינתיים אין הצלחה. אבל במקרה שלי (רזרבה נמוכה) זו הדרך.
גם אני הבנתי שבסבב כזה הביציות יותר איכותיות.
אני הסנגורית האולטימטיבית לביצית בודדת.
כאמור זקיק בודד הביא לי ביצית אחת בודדת שהיום היא ילד מאוד לא בודד.
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה, אני בהחלט שוקלת.'
תודה, אני בהחלט שוקלת.
24/03/2018 | 19:35
לצפיה ב-'לא מכירה מקרים של שאיבה טבעית'
לא מכירה מקרים של שאיבה טבעית
24/03/2018 | 19:10
1
והאמת שאני פעם ראשונה שומעת על האופציה הזו ואני מניחה (כמוך) שמדובר בביצית אחת גג שתיים, אמנם בשביל הפריה צריך רק ביצית אחת טובה וזרע אחד מוצלח. מצד שני אני אומרת שאם כבר עוברים שאיבה (שלפעמים זה לא כל כך נעים) עדיף לשאוב כמות יפה ולהגדיל סיכויים. בעיקר אם הגוף שלך מגיב טוב להורמונים ויש סיכוי לקבל הרבה ביציות....מה הסיבה שהרופא הציע שאיבה על טבעי?
לצפיה ב-'יש סברה שזה יכול להועיל לאיכות הביציות'
יש סברה שזה יכול להועיל לאיכות הביציות
24/03/2018 | 19:34
לא בטוחה שהסברה הזו מוכחת.
לצפיה ב-'אני אחרי שני סבבים של שאיבה על בסיס טבעי'
אני אחרי שני סבבים של שאיבה על בסיס טבעי
24/03/2018 | 19:31
5
בסבב הראשון נשאבו 3 ביציות, הפריה אחת, הסתיים בהריון כימי.
בסבב השני נשאבו 3 ביציות, 2 הפריות, נקלט הריון שהסתיים לצערי בשבוע 8 כשפסק הדופק..
באף סבב קודם לכן, רבוי הורמונים ככל שהיה, לא עברתי את הביצית/ שתיים. בחלק לא הושגו הפריות ובאף אחד מהסבבים לא הושג הריון. כעת ממתינה לסבב הטבעי הבא ומתפללת שהפעם ההריון יהיה מוצלח, משעמם ויסתיים בידיים מלאות..
מעבר לכך, ממליצה לך לקחת תוספים שונים שיכולים להשפיע לחיוב גם כן. אני לוקחת קיו 10, פרנטל, פרוביוטיקה, חומצה פולית, אומגה 3 ול-ארגנין.
בהצלחה רבה שיהיה ואביב שמח ופורח :)
לצפיה ב-'התחלתי לקחת את התוספים הנ"ל'
התחלתי לקחת את התוספים הנ"ל
24/03/2018 | 19:36
בהצלחה רבה גם לך!
לצפיה ב-'קיו 10 ול-ארגנין'
קיו 10 ול-ארגנין
24/03/2018 | 21:17
1
היי,
קראתי בכל מני מקומות ששני התוספים הנ"ל מסייעים לריבוי הרירית. מרגישה שמאז הגרידה שעברתי הרירית שלי גדלה בקצב קצת בעייתי. עשיתי היסטרוסקופיה ויצא תקין. האם התוספים האלו שציינתי אכן יעילים לעיבוי רירית ואם כן מה המינון המומלץ?

לצפיה ב-'עונה לשחר ולגלי'
עונה לשחר ולגלי
25/03/2018 | 06:37
לא יודעת לגבי עיבוי הרירית, אני חושבת שזה יותר עובד על הביציות אבל לא יודעת להגיד בוודאות.
בהתחלה לקחתי קיו 10 של אלטמן אבל מאז שגיליתי את iherbs, עברתי לdoctor's best. מאד חקרתי את עניין החברה ומצאתי עליהם הרבה המלצות טובות וreviews תומכים. אני באופן אישי לוקחת 600 מ"ג. אם אני זוכרת נכון קיו 10 וקרישיות מצריכים משנה זהירות ובוודאי שיש לשאול את הרופא לגבי המינון המתאים.
לגבי לארגנין, לוקחת כדור 1 אלף מג פעם ביום. קונה של סולגאר. גם מiherbs. הרבה הרבה יותר זול.
מקווה שעניתי :)
בהצלחה רבה וחג שמח!
לצפיה ב-'של איזה חב' קיו 10 ומה המינון? יש לי קרישיות מותר לקחת'
של איזה חב' קיו 10 ומה המינון? יש לי קרישיות מותר לקחת
24/03/2018 | 21:44
לצפיה ב-'מהמם מאחלת שהסבב הבא יהיה מנצח'
מהמם מאחלת שהסבב הבא יהיה מנצח
25/03/2018 | 07:20
לצפיה ב-'עברתי כמה שאיבות כאלה'
עברתי כמה שאיבות כאלה
25/03/2018 | 10:39
אני מאוד בעד סבבים טבעיים, במיוחד כשסבבים הורמונליים נכשלו.
אמנם צריך עצבי ברזל, אבל לרוב העוברים באמת איכותיים יותר.
ההצלחה שלי היא מסבב כזה. בסופו של דבר, פעמים רבות ההורמונים מקלקלים את איכות הביציות, ואפילו את, ואני מעריכה שכ 90% מגולשות הפורום, נוצרנו מביצית אחת, ותא זרע אחד.
אשמח לענות על כל שאלה בנושא.
לצפיה ב-'היסטרוסקופיה ביבי גיא'
היסטרוסקופיה ביבי גיא
23/03/2018 | 17:12
4
היי מישהי פה מכירה את ד"ר ביבי גיא לצורך היסטרוסקופיה?
לא בטוחה אם אני באמת צריכה. אחרי גרידה, היה מחזור, על פניו הכל נראה תקין
מעדיפה להימנע מפרוצדרות מיותרות. מה אתן חושבות?
לצפיה ב-'בבקשה עזרה'
בבקשה עזרה
24/03/2018 | 15:20
2
הבדיקה מחר, וממש נוטה לבטל, זאת תהיה טעות?
לצפיה ב-'בדיוק מה שהיה אצלי'
בדיוק מה שהיה אצלי
24/03/2018 | 15:28
1
אחרי הפלה והיסטרסקופיה ניתוחית, הרופא שבצע את ההיסטרסקופיה המליץ לעשות גם אבחנתית אחרי המחזור. עשיתי אצל גיא ביבי והתייעצתי איתו לגבי הצורך, הוא אמר שהוא היה מסתפק באולטראסאונד, אבל זה לשיקולי. בסוף עשיתי אצלו את ההליך, היה פשוט, קצר ונטול כאבים. 
לצפיה ב-'תודה '
תודה
24/03/2018 | 16:17
לצפיה ב-'זו בדיקה מאוד פשוטה'
זו בדיקה מאוד פשוטה
25/03/2018 | 10:11
ואצלי גם לא כאבה ( בשונה מצילום רחם) לדעתי שווה לעשות כדי לוודא שהכל בסדר.
לצפיה ב-'למסירה כמה תרופות לטיפול פוריות'
למסירה כמה תרופות לטיפול פוריות
24/03/2018 | 15:13
3
אהלן,
ברשותי התרופות הבאות:

PROGYNOVA 2MG בתוקף עד 2021
MICROPIRIN 75 בתוקף עד 2018/7
PROGESTERON RETARD 500 זריקה בודדה בתוקף 2021
ESTROFEM  2 MG בתוקף עד 2020
לצפיה ב-'מאיפה את?'
מאיפה את?
24/03/2018 | 19:53
לצפיה ב-'היי. רשמתי לך בפרטי. אשמח מאוד לאסוף ממך. תודהקבל '
היי. רשמתי לך בפרטי. אשמח מאוד לאסוף ממך. תודהקבל
24/03/2018 | 18:39
לצפיה ב-'איסוף התרופות מרעננה'
איסוף התרופות מרעננה
24/03/2018 | 23:54

אהלן,
ברשותי התרופות הבאות:

PROGYNOVA 2MG בתוקף עד 2021
MICROPIRIN 75 בתוקף עד 2018/7
PROGESTERON RETARD 500 זריקה בודדה בתוקף 2021
ESTROFEM  2 MG בתוקף עד 2020
לצפיה ב-'נגיף הזיקה'
נגיף הזיקה
23/03/2018 | 23:36
2
היי, אני ובעלי מתכננים ירח דבש בארצות הברית ומיד כשנחזור לעשות סבב שני של ivf. 
אנחנו שוקלים לשלב קאריביים בטיול, אבל שמעתי שאם נדבקים בנגיף הזיקה, צריך להימנע מכניסה להריון במשך תקופה מסוימת אחרי הטיול. 
אני מאוד רגישה ליתושים וקצת חוששת מדחיית הטיפולים, אבל מצד שני לא רוצה לפספס יעד כזה יפה על בסיס שמועות. 
מישהי יודעת משהו בנושא שלא משמועות של חברים ויכולה לעזור? 
תודה רבה 
לצפיה ב-'זה לא שמועות'
זה לא שמועות
24/03/2018 | 17:30
זה מופיע באתר של משרד הבריאות  - https://www.health.gov.il/PublicationsFiles/ZikaTr...

ההמלצה היא להמתין עם הריון אחרי ביקור במדינה עם זיקה  8 שבועות לנשים ו 6 חודשים לגברים
לצפיה ב-'כן זה נכון'
כן זה נכון
25/03/2018 | 02:12
בת דודה שלי גם טסה לחופשה באיזה מקום שנאמר לה להימנע מהריון לפני ואחרי הנופש מהסיבה הזו....
לצפיה ב-'שבוע טוב בנות ובשורות טובות ..'
שבוע טוב בנות ובשורות טובות ..
24/03/2018 | 19:47
3
מי אמורה לעבור בטא השבוע?בואו נחזק אחת את השנייה .
לצפיה ב-'בשורות טובות'
בשורות טובות
25/03/2018 | 01:23
1
ושני פסים יפים לכולן!!!
לצפיה ב-'רק מזכירה לכולן שגם אם אין 2 פסים זה לא בהכרח אומר אין הריון'
רק מזכירה לכולן שגם אם אין 2 פסים זה לא בהכרח אומר אין הריון
25/03/2018 | 14:41
לצפיה ב-'בהצלחה לכולן, שבוע טוב ובשורות טובות '
בהצלחה לכולן, שבוע טוב ובשורות טובות
25/03/2018 | 09:03
לצפיה ב-'בדיקת הריון ביתית שלילית'
בדיקת הריון ביתית שלילית
24/03/2018 | 15:43
5
היי בננות... 
עברתי החזרת 2 עוברים מוקפאים לפני 10 ימים
לא עמדתי בפיתוי ועשיתי בדיקת הריון ביתית שאמורה לזהות הריון 4 ימים לפני האיחור. הבדיקה יצאה שלילית ):
מה דעתכן?להספיד או שיש עוד סיכוי?
לצפיה ב-'לא להפסיק תמיכה עד בטא!'
לא להפסיק תמיכה עד בטא!
24/03/2018 | 17:47
אבל ריאלית רוב הסיכויים שזה שלילי. אצלי הבדיקה תמיד מדייקת בשלב הזה (לטוב ולרע). יכול להיות שבגלל שמוקפאים לוקח יותר זמן עד שאפשר לזהות. לא רוצה לתת לך תקוות שווא, אבל לא מספידים עד בטא. רק מתכוננים לאפשרות כדי לא לחטוף כאפה.....
לצפיה ב-'בוודאי שיש סיכוי'
בוודאי שיש סיכוי
24/03/2018 | 18:41
אם תסתכלי מאחורי האריזה , הבדיקה מזהה באחוזים גבוהים רק אחרי האיחור .. זאת אומרת שיש עוד 50-60 אחוז שאת בהריון והבדיקה לא מראה. הכל יכול להיות. בהצלחה
לצפיה ב-'עוברים של איזה יום?'
עוברים של איזה יום?
24/03/2018 | 19:14
בכל אופן  חכי לתאריך שנאמר לך לבדוק בטא והלוואי ותהיה תשובה חיובית!
לצפיה ב-'תודה על העידוד'
תודה על העידוד
24/03/2018 | 19:21
1
תלתלים לשאלתך - עוברים יום 2
לצפיה ב-'זה אומר שעברו 12 ימים מהביוץ, כביכול'
זה אומר שעברו 12 ימים מהביוץ, כביכול
25/03/2018 | 01:22
לעיתים כן ניתן לראות כבר בשלב הזה תוצאה אבל חכי לפחות ליום ה14 ואז תעשי(:
בהצלחה!!!
לצפיה ב-'יש פה בנות שעברו שאיבה ע"י ד"ר רוית נחום (שיבא)?'
יש פה בנות שעברו שאיבה ע"י ד"ר רוית נחום (שיבא)?
25/03/2018 | 00:46
3
לצפיה ב-'אם עדיין רלוונטי אז אני. '
אם עדיין רלוונטי אז אני.
27/03/2018 | 10:14
2
לצפיה ב-'הרגשת בסדר אחכ?'
הרגשת בסדר אחכ?
29/03/2018 | 13:28
1
פעם ראשונה שירד לי הרבה דם..
לצפיה ב-'הייתי מאוד כאובה, אבל זה בגלל שהמבנה האנטומי שלי בעייתי'
הייתי מאוד כאובה, אבל זה בגלל שהמבנה האנטומי שלי בעייתי
08/04/2018 | 08:25
השחלות מאוד גבוהות והתחננתי בפניה שתעשה הכל כדי להגיע אליהן  והיא אמרה שתקרא לרופא אחר אם תהיה בעיה ואכן הצליחה לשאוב הכל !!  אני הייתי כאובה מאוד כמה ימים אחרי והיה דימום קליל,  הכל חלף אחרי כמה ימים.

בכל אופן היא מבחינתי עשתה עבודה מצויינת.
לצפיה ב-'מוצרי טיפוח ופוריות'
מוצרי טיפוח ופוריות
23/03/2018 | 22:09
1
היי,
לא מזמן התפרסמה כתבה בynet על כך שבוצע מחקר בשיבא ומצא קשר בין בעיות פוריות וחומרים שנמצאים רבות במוצרי טיפוח (בעיקר לקים) בשם פתלאטים. האם מישהי כאן שמעה. השתתפה במחקר הנ"ל?
אשמח לשמוע את דעתכן בנושא האם יש להמנע משימוש בלקים ומוצרי טיפוח המכילים חומר זה (במיוחד בשלב של טיפולי פוריות).

תודה רבה מראש :)
לצפיה ב-'תחפשי בפייסבוק את הדף של ד״ר רונית מכטינגר'
תחפשי בפייסבוק את הדף של ד״ר רונית מכטינגר
24/03/2018 | 22:21
היא אחת החוקרות והיא פרסמה על זה היום בדף שלה.
לצפיה ב-'ד״ר ווליוביץ - המלצות / דיסהמלצות'
ד״ר ווליוביץ - המלצות / דיסהמלצות
23/03/2018 | 17:12
3
הי לכולן, לפני תהליכי ivf ואני מחפשת רופא. פגשתי את ד״ר ווליוביץ והוא מקסים בעיניי. לפני שאני מתחילה איתו אשמח לדעת אם יש המלצות או דיסהמלצות לגביו. שבת שלום לכולן
לצפיה ב-'יש לו מהכל'
יש לו מהכל
24/03/2018 | 00:28
1
עשיתי איתו 2 או 3 שאיבות וקצת מוקפאים.  הוא חייכן ובעל חוש הומור נהדר .הוא מגיב מהר כשצריך אבל -
1.הוא הכאיב לי בכל פעם שנגע. א.סאונד ..שאיבה.. פיפל....רק כשעברתי לאלדר הבנתי שלא כל מפגש עם הרופא חייב לכאוב.
2.מבולבל על חלל-חייבים לשמור אותו מאוד מפוקס.
בהצלחה!

לצפיה ב-'תודה, בסוף החלטתי ללכת עליו. נקווה שיצליח :)'
תודה, בסוף החלטתי ללכת עליו. נקווה שיצליח :)
02/04/2018 | 08:19
לצפיה ב-'אני הייתי מטופלת שלו'
אני הייתי מטופלת שלו
24/03/2018 | 21:37
הוא מקצועי, מנוסה ויודע מה הוא עושה. בן אדם טוב.
לגבי ההערות של צילה
אני עשיתי אצלו שאיבות בלי הרדמה ולא כאב בכלל
אכן צריך לשמור על פוקוס, לדעת מה את רוצה ולהזכיר לו, הוא גם אומר לך מה ומתי להזכיר לו.
הייתי מטופלת שלו כשניהל את נטקה בכללית אז לא הקפדתי.
לצפיה ב-'אוקי אז רק שאיבה הפעם, אז מה יהיה אחר כך?'
אוקי אז רק שאיבה הפעם, אז מה יהיה אחר כך?
23/03/2018 | 10:07
4
טוב אז הודיעו לי שאני עוברת רק שאיבה (גירוי יתר) ושההחזרה רק בחודש הבא ...
איך זה עובד? מבחינת תרופות והכל חודש שיש בו רק החזרה? 
תודה מראש על כל תשובה שיש לכן (:
לצפיה ב-'או שיעשו לך סבב החזרה טבעי - הרבה מעקבים, זיהויי ביוץ'
או שיעשו לך סבב החזרה טבעי - הרבה מעקבים, זיהויי ביוץ
23/03/2018 | 14:04
ואז החזרה,
או שיתנו לך כדורים כלשהם (אסטרופם / פרוגנובה וכדומה) ואז מעקבים, זיהויי זמן מיטבי לביוץ והחזרה.

(בשני המקרים ייתכן ותתבקשי להזריק אוביטרל לפני כן / אוביטרל ודקא / משהו כזה).
לצפיה ב-'קודם כל שתהיה שאיבה מוצלחת, עם התאוששות קלה ועוברים מושלמים'
קודם כל שתהיה שאיבה מוצלחת, עם התאוששות קלה ועוברים מושלמים
23/03/2018 | 14:12
בחודש שיש רק החזרה יש שתי אפשרויות:

החזרה על בסיס טבעי - מעקב זקיקים ודם די צמוד מכמה ימים אחרי הוסת כדי לתזמן את ההחזרה, יכול להיות שיתנו אוביטרל בשביל לשלוט בתזמון עוד יותר.

החזרה על בסיס הורמונלי (אם הביוץ שלך לא סדיר, או שהרירית בד"כ דקה או סתם כי אפשר לשלוט הרבה יותר בתזמון של ההחזרה) - תקבלי אסטרוגן (פרוגינובה/אסטרופם) בכדורים מתחילת המחזור, אחרי כמה ימים תתחילי לקבל גם תמיכת פרוגסטרון, בד"כ גם בכדורים וכמה ימים לאחר מכן (כתלות בגיל העוברים) תתבצע ההחזרה, ממשיכים לקחת את הכדורים לפחות עד לבטא ואם היא חיובית, לכמה שבועות נוספים. כאן מעקב דם/אולטרסאונד הרבה פחות צמוד כי הכדורים שולטים בכל התהליך.

אצלי ההחזרות הראשונות היו על בסיס הורמונלי כי הרירית שלי בד"כ קצת קמצנית. אבל בדיעבד, דוקא בהחזרות על טבעי הרירית היתה יפה יותר ונקלטו עוברים (שנפלו בשלב מוקדם אבל עדיין). אז אי אפשר באמת לדעת...

לצפיה ב-'בהצלחה!!! ואגב...'
בהצלחה!!! ואגב...
23/03/2018 | 20:46
זה אמנם אינדוידואלי מאוד אבל לדעתי זה עדיף, אחרי שאיבה הגוף מותש ועמוס בהורמונים..ובעיקר כשיש גירוי יתר וזה ממש לא נעים...וגם מסוכן...
כשעושים החזרה של מוקפאים הגוף יותר חזק ומאושש, בדרכ.
לצפיה ב-'עונה'
עונה
24/03/2018 | 18:53
אישית הייתי מבקשת להקפיא את העוברים הטובים ביום השני או השלישי ולא לנסות לגדל אותם לבלסטו.
לי היו שלוש החזרות מוקפאים, אחת על בסיס הורמונלי ושתיים על בסיס טבעי ורק באחת מהן לא נכנסתי להריון, בהחזרה הראשונה על בסיס טבעי, בגלל רופא אידיוט (שברחנו ממנו כמובן) שלא היה מסוגל לחשב את יום הביוץ והחזיר לי עוברים ביום הלא נכון לרחם.
בהחזרה על בסיס הורמונלי נותנים אסטרדיול לפני ההחזרה וכשהרירית מספיק עבה מוסיפים פרוגסטרון וזה יום ה״ביוץ״. בהחזרה על בסיס טבעי בדרך כלל לא נותנים תרופות לפני.
לצפיה ב-'מישהי פה התנסתה בהורמון גדילה GH?'
מישהי פה התנסתה בהורמון גדילה GH?
22/03/2018 | 21:49
3
ויודעת לספר על הצלחות? יתרונות? תופעות לוואי
מחיר?... 
תודה לעונות
לצפיה ב-'היה לי סבב אחד עם הורמון גדילה'
היה לי סבב אחד עם הורמון גדילה
23/03/2018 | 22:26
לא זכורות לי תופעות לוואי. התוצאה עם ה"ג הייתה יותר טובה מהפרוטוקול שלפניו (אז הביצית לא הבשילה ולא היתה הפריה) אבל לא הושג הריון. המחיר גבוה יחסית צריך לקנות בפרטי ואין השתתפות של קופח.
לפני חצי שנה אורבייטו אמר לי שמחקרים אחרונים מראים שהורמון גדילה עוזר לגייס ביצית נוספת מבדרכ אבל לא הוכח שההורמון מסייע בהשגת הריון או לידת חי. לא בטוחה לגבי המידע הזה. שווה להתייעץ עוד..
לצפיה ב-'הורמון גדילה'
הורמון גדילה
23/03/2018 | 22:13
עולה סביב 2000 שקל.
לא הרגשתי תופעות לוואי.
אחרי שנתיים של ניסיונות לא מוצלחים נראה לי שהצליח (בניסיון ראשון עם הורמון גדילה, אבל עוד שינויים רבים עקב החלפת רופא).
לצפיה ב-'התנסיתי'
התנסיתי
24/03/2018 | 17:54
ללא תופעות לוואי, אבל, לצערי גם ללא הריון.
לצפיה ב-'בדיקת הריון ביתית'
בדיקת הריון ביתית
23/03/2018 | 21:47
היי.
ביום שני האחרון בצעתי החזרת עוברים טריים (יום 4). 
האם מישהי מכירה בדיקת הריון ביתית שמגלה הריון (שאפשר לקנות בארץ ולא להזמין מחול) לפני הבדיקת דם שאצטרך לעשות?
תודה

לצפיה ב-'תל השומר או אסתותא רמת החייל וחוות דעת על פרפ' שולמן '
תל השומר או אסתותא רמת החייל וחוות דעת על פרפ' שולמן
22/03/2018 | 14:01
3
היי
אשמח לבעד / נגד שתי המחלקות בטיפול דרך רופאי המחלקה.
קבעתי תור לייעוץ ראשוני באסותא רמת החייל אצל פרופסור שולמן, אשמח לחוות דעת אם הוא מומלץ
לצפיה ב-'פרופ שולמן מהמם!! מקצועי ואדיב, היה הרופא הראשון שלי'
פרופ שולמן מהמם!! מקצועי ואדיב, היה הרופא הראשון שלי
24/03/2018 | 14:13
2
ולצערי אחרי כמה סבבים שלא הצלחנו (הריונות כימיים רק) אז עברתי לבר חוה.  שולמן מקסים ומקצועי עם הרבה הצלחות. ממליצהה! בהצלחה
לצפיה ב-'היית מטופלת שלו בפרטי'
היית מטופלת שלו בפרטי
25/03/2018 | 20:39
1
או באסותא?
אני ממש חוששת מטיפול דרך הצוות באסותא.. יש סיכוי לפול בין הכסאות שהטיפול הוא מול כמה רופאים?
לצפיה ב-'כן. היייתי מטופלת פרטית. '
כן. היייתי מטופלת פרטית.
26/03/2018 | 12:27
אני מעדיפה להיות מול רופא אחד.  אבל נראה לי שמטופלת צוות באסותא זה מסודר. השאלה האם אין לך בעיה לקבל הנחיות דרך האחיות ושאין לך גישה ישירה לרופא?  מה שתחליטי הכיקר שיהיה לך בהצלחה!!
לצפיה ב-'חסר לי מונופור'
חסר לי מונופור
23/03/2018 | 19:31
3
היי בנות,

יש למישהי אולי מונופור 1200, חסר לי למחר יום שבת. אני מאזור קרית אונו
לצפיה ב-'פייסבוק'
פייסבוק
23/03/2018 | 21:52
יש קבוצה של תרופות פוריות למסירה. ויש שם למסירה
לצפיה ב-'יש לי קופסא סגורה'
יש לי קופסא סגורה
24/03/2018 | 06:20
בואי לפרטי
לצפיה ב-'גם לי יש בתל אביב'
גם לי יש בתל אביב
24/03/2018 | 12:09
אבל אני אצטרך לקבל קופסאות חלופיות בימים הקרובים, כי אני אמורה להתחיל פרוטוקול
לצפיה ב-'pgd '
pgd
21/03/2018 | 12:38
7
שלום רב,

עבור זוג בו האישה נשאית של x שביר - האם משרד הבריאות מממן pgd? באם לא, מהי העלות והפרוצדורה לעשות זאת באופן פרטי? האם העלות היא לכל עובר בנפרד או לכל העוברים?

תודה רבה לעונות (ולעונים)
לצפיה ב-'מנסה לעשות סדר'
מנסה לעשות סדר
22/03/2018 | 15:08
6
תתחילו מייעוץ גנטי. ברגע שיש ייעוץ גנטי שמסביר את הסיכויים למחלה ההמלצה היא למצוא את הביתחולים שהכי מתמצא במחלה שלכם ויש לו הכי הרבה ניסיון. X שביר היא מחלה די שכיחה ולכן סיכוי גדול שלהרבה בתי חולים יש ניסיון אז תבחרו את זה שהכי קרוב הביתה/נוח וכו'.
בעיקרון ברגע שיש המלצה של יועץ גנטי צריך ללכת לבית החולים לבנות מערכת. את המערכת לוקח לבנות בין מספר שבועות למספר חוגשים ואח"כ אפשר להתחיל טיפולים.
אם אתם בבית חולים ציבורי הכל ממומן על ידי הקופה. אם אתם בוחרים בפרטי נדמה לי שאפשר לעשות בימינו PGD באסותא אז ה PGD עצמו יהיה תחת טפסי 17 במימון הקופה והתהליך שאיבה/החזרה וכו' בפרטי.

הניסיון שלי הוא בציבורי שבו פשוט מקבלים טפסי 17 לכל שלבי ה IVF שזה שאיבה, החזרה ומיקרו מניפולציה בד"כ ואם יש עוברים בריאים אז צריך טופס 17 ל PGD. זה טופס אחד לכל העוברים- לא לכל עובר בנפרד
לצפיה ב-'תיקון טעות'
תיקון טעות
22/03/2018 | 15:09
אם יש ביציות מופרות אז מבקשים טופס 17 ל PGD ואז בודקים אם יש עוברים בריאים
לצפיה ב-'pgd'
pgd
24/03/2018 | 09:56
4
אני רק רוצה להגיד גם שאף אחד לא מסביר בבתי חולים מה התהליך איך ומה ומו וזה חבל.
הם כמו רובוטים לא מסתכלים שיש אנשים לידם.
עכשיו כשקראתי מה שרשמת הבנתי את סוג הדרך הארוכה שצריך לעבור.
באיכילוב היו לי אנטיפטים כי שהגעתי כשלא ידעתי את התהליך וכרגע מציבים הרבה תנאים להמשך
מצער שזה ככה.

לצפיה ב-'ממש מפתיע אותי מה שחווית'
ממש מפתיע אותי מה שחווית
24/03/2018 | 10:57
לי היתה חוויה שונה לחלוטין באיכילוב....
צוות הגנטיקה שם מדהים בעייני, וכל כך אנושי. הם מלווים אותי יד ביד כבר מעל 3 שנים.
לצפיה ב-'יש קבוצת וואטסאפ'
יש קבוצת וואטסאפ
24/03/2018 | 11:41
אם תכנסו לקומונת pgd תבקשו שם להצטרף לקבוצת וואטסאפ ושם ידעו לתת לכם הרבה מידע. אני לא בקבוצה פשוט.
לצפיה ב-'Pgd'
Pgd
24/03/2018 | 21:55
1
היי ,
אכן יש קבוצת וואטסאפ שבה ניתן למצוא המון מידע והסברים. במידה ורלוונטי למישהי שעוברת או מתוכננת לעבור תהליך pgd מוזמנת לשלוח לי טלפון בפרטי ואצרף אותה לקבוצה
לצפיה ב-'תודה רבה לכולן ושאלה נוספת'
תודה רבה לכולן ושאלה נוספת
25/03/2018 | 11:53
אם אני מחליטה לעשות pgd פרטי, האם העלות היא 3000 שקל לבדיקה של כל עובר או לכל העוברים שהיו בטיפול הזה?
לצפיה ב-'pgd'
pgd
24/03/2018 | 09:48
רציתי לשאול לגבי הפריה מסוג pgd.
האם מבקשים לצורך הטיפול תוצאות בדיקות גנטיות המורכבות? האלה שבתשלום? או שמספק אותם רק מה שבסל של משרד הבריאות?
איכילוב למשל דרשו הכל מהכל (כדי לחפור מכל הכיוונים)
השאלה איך זה במקום אחר כמו אסותא? או שמעתי גם על וולפסון גם
תודה לעונות
לצפיה ב-'אנדומטריוזיס?'
אנדומטריוזיס?
22/03/2018 | 09:46
8
היי,
יש לי חצי שנה לאכול לי (ולכן) את הראש עד שאני חוזרת לטיפולים.

והפעם- איך הכנסתי לעצמי לראש שיש לי אנדומטריוזיס:
-קראתי שזה גנטי - לאחותי יש (גילתה בעקבות טיפולי פוריות)
-יש לי חצוצרה חסומה שלא נפתחה בצילום רחם והרופאה העלתה השערה שזה בעקבות הדבקויות מניתוח בטן שעברתי. נשמע לי הרבה יותר הגיוני שהיא חסומה בעקבות אנדו' ולא בעקבות ניתוח שהיה באיזור אחר בגוף בכלל.
-יש לי כאבים ביחסי מין
-בזמן מחזור יש לי כאבים חזקים (לא תופת, אבל מציקים מאוד) בצד של החצוצרה החסומה.

עכשיו השאלה שלי, האם יש טעם להכנס לבירורים בכלל?
הרי אני כבר עושה IVF, שאמור לעקוף את בעיית החצוצרות.
נניח שיגלו שיש לי אנדו' - זה ישפיע על הטיפול איכשהו? יש מה לטרוח?
לצפיה ב-'תראי'
תראי
22/03/2018 | 09:50
7
לגבי ניתוח בטן שעברת במקום אחר זה לא סותר. יש לנו חברים שעברו טיפולים כי 2 החצוצרות שלה היו סתומות בגלל ניתוח תוספתן שהתפוצץ לה בבטן שהיא עברה בתור ילדה. אני למשל עברתי קיסרי חירום ויש לי הידבקויות אבל אין לי הידבקויות ברחם אפילו שהניתוח עצמו היה ברחם.
לצפיה ב-'אין לדעת..'
אין לדעת..
22/03/2018 | 10:58
5
אני לא אומרת שזה סותר, אני אומרת שזה הגיוני (בשילוב עם התסמינים האחרים).
הרי גם זה שהרופאה אמרה שזה מהניתוח זה ניחוש. אי אפשר לדעת בוודאות. גם אצל החברה שלך אני מניחה שאי אפשר לדעת בוודאות. פשוט יש "מה להאשים".
ופתאום שקראתי את התסמינים הכל התחבר לי.
אולי זה אנדו', אולי זה מהניתוח, אולי זה משהו אחר בכלל.
יש לי עכשיו חצי שנה לבצע בירורים - זה הזמן לבדוק כל השערה.
לצפיה ב-'אכן כדאי לבדוק הכל'
אכן כדאי לבדוק הכל
22/03/2018 | 11:15
4
אבל אישית במקרה שלך הדבר שהייתי מתמקדת בו, בגלל זה שהחסימה של החצוצרה היתה בצד המרוחק מהרחם, הוא האפשרות של נוזל בחצוצרה שפוגע בהשתשרשות ובמצב כזה הייתי שוקלת לכרות אותה. אולי כדאי לעשות צילום רחם חוזר לבדוק אם החצוצרה שנפתחה באמת עדיין פתוחה ומה המצב כרגע.
לצפיה ב-'שאלה לגבי זה'
שאלה לגבי זה
22/03/2018 | 11:56
3
אם כורתים חצוצרה - זה פוגע איכשהו ברזרבה?
עדיין ניתן לשאוב את הביציות מהשחלות בצד הפגוע, או שהוא יוצא משימוש לגמרי?

רק המחשבה על צילום רחם חוזר מעוררת בי צמרמורת...

לצפיה ב-'עונה'
עונה
22/03/2018 | 12:23
זה לא מפריע לשאיבה כי בשאיבה דוקרים את השחלות להוציא את הביציות ולא עוברים בחצוצרות. אני לא חושבת שזה פוגע ברזרבה אבל יש פה מומחיות יותר ממני בנושאים האלה ובנות שעברו את זה (spirt, ענבל ח1 וכו') שיוכלו לפרט יותר ממני.
גם אני סבלתי בצילום רחם אבל אם הייתי צריכה הייתי עושה אותו שוב, לפעמים אין ברירה..
לצפיה ב-'נשמע הסיפור שלי'
נשמע הסיפור שלי
23/03/2018 | 22:51
1
מה שאת מתארת נשמע אנדומטריוזיס קלאסי ומחקר חדש הראה שחמישים אחוז ממטופלות הפריון מתגלות כחולות אנדו שואוקינג!! יחד עם זאת הפריה אכן הפתרון הכי טוב לאנדו אך מאחר ויש חצוצרה חסומה כמו שהי לי חבל שתעברי טיפולים כושלים כמוני ותגלי שיש נוזל, עדיף לוודא זאת בניתוח לפרוסקופי אבחנתי תוך בקשה חד משמעית לא לגעת בשחלות . לשאלך אן פוגע ברזרבה? לי לא פגע ברזרבה אבל כן פגע ביכולת להשיג ביציות בשלות ולמרות זאת מיד אחרי הניתוח נקלטתי עם בת שהיום בת שנתיים ושלושה חודשים . היום שאני בטיפולים לילד שני וגם כי עברו 3 שנים מההריון הראשון והאנדו חזר לחגוג הסיפור יותר רשה ועדיין לא איבדתי תקווה. ככל שתגלי את הבעיה מוקדם יותר הסיכוי שלך להשיג הריון ובה כמה ילדים גדול יותר. בהצלחה
לצפיה ב-'תודה על התשובה, שאלות נוספות'
תודה על התשובה, שאלות נוספות
24/03/2018 | 08:42
עכשיו אני כבר בלחץ...
אז עשית לפרוסקופיה ואיבחנו לך נוזל בחצוצרה ואז מה? הסירו אותה במעמד הלפרוסקופיה? או שעשו ניתוח נוסף?
מי הפנה אותך ללפרוסקופיה, רופא פוריות או שהיית במרפאת אנדו?
איך נעשתה האבחנה הראשונית לאנדו?
אני ממש מפחדת שתיהיה פגיעה בביציות... 
לצפיה ב-'לגבי ניתוחי תוספתן '
לגבי ניתוחי תוספתן
23/03/2018 | 22:53
אנדו בהחלט גורם לזה זה אחד מהתסמינים של אנדו. זאת לא מחלה שפוגעת רק באיברי הרבייה היא פוגעת בכל איבר ויכולה להגיע גם למוח. לי יש חשד לנגע בסרעפת
לצפיה ב-'דאה ו vfi'
דאה ו vfi
22/03/2018 | 22:54
1
שלום בנות מקסימות, 
אני כמעט שלטשה חודשים לוקחת דאה. יש לי רזרבה שחלתית לא משהו. כשלקחתי הורמונים, והרבה, לא הצלחתי להשיג הרבה ביציות. בקושי שתיים. לפני כמה חודשים עשיתי סבב טבעי שהניב ביצית אחת שלא הופרתה. אני רוצה לעשות שוב טבעי כי אני מאמינה שההורמונים לא הכי עוזרים לי. הרופא שלי חושב שזאת טעות כי כשמשתמשים בדאה הוא טוען, אפשר לנסות להפיק כמה ביציות ואני חושבת שמספיקה אחת טובה. כמובן שאין לי כת הידע או הניסיון שלו. מה אתן אומרות? 
לצפיה ב-'עדיף הורמון גדילה מדאה '
עדיף הורמון גדילה מדאה
24/03/2018 | 18:42

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל
ד
מתקשים בפוריות?
פורום לידה פעילה וביתית
לידה פעילה וביתית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה