לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום הינו פורום תמיכה.  הייעוץ בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי.
אנא קראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בפורום.
גלישה נעימה
המשך >>

לצפיה ב-'שלום לכולם'
שלום לכולם
24/09/2016 | 11:40
9
הי
אולי השם שלי מוכר לותיקות פה.
במשך המון המון שנים עברתי טיפולים החל מהזרעות ועד ל 6 טיפולי Ivf.
היינו מה״לא מוסברים״ עד הרגע האחרון
כלומר יש בעיית זרע קלה ובדיקות ה Amh שלי היו לא משהו, אבל אף אחד לא הצליח להסביר עד הסוף למה אני לא מצליחה להכנס להריון באופן טבעי.
בכל Ivf היו לי כלום זקיקים (רזרבה שחלתית נמוכה). ואיך כשהוא היו מכניסים בסוף בדרכ עובר אחד. לפעמים שתיים כי זה מה שהיה. אף פעם לא היו לי מוקפאים.
בכל ivf שינו לי את הפרוטוקול. כך שעברתי 6 פרוטוקולים שונים. ותמיד כלום זקיקים ואיזה עובר אחד או 2 שלא תפסו. באמת הרגשתי בשלב מסויים שאני כבר סוג של מבינה מאוד בנושא.  
ואז ב Ivf השישי נכנסתי להריון
ויש לי ילדה מהממת ששלשום הייתה בת שנה וחצי
אז אני רושמת את המסר הזה לכל אותן בנות פה שכואבות ומנסות ולא יודעות מתי זה יגיע.... שבסוף זה מצליח. וזה יכול לקחת המון זמן (חגגנו 10 שנות נישואין השנה) אבל תחזיקו מעמד.  
ועכשיו כשהקטנה שלי בת שנה וחצי אני מבינה שצריך לחזור לטיפולים אם אני רוצה עוד אחד או אחת.
ונחשו מה... אני לא זוכרת כלום מהטיפולים... ככה המח האנושי מתוכנת. לזכור את הדברים הטובים ולשים אחורנית את הדברים הפחות טובים.
אז חזרתי. בעוד חודש אתחיל פרוטוקול.
ברוכים הבאים לי ולשהות קצרה לכולנו ואם אני יכולה לעזור למישהי (למרות שהזיכרון שלי מתקופת הטיפולים עמום משהו... אני זוכרת רק שזו הייתה תקופה מאוד קשה) בשמחה.

לצפיה ב-'וואו'
וואו
24/09/2016 | 14:21
1
איזו דרך... זאת אכן תקווה מאוד גדולה.
אני מקווה שיש לך רופא טוב, זה חשוב.
והמון בהצלחה מקווה שהדרך הפעם תהיה קצרה ואף תופתעי כבר בקרוב. 
לצפיה ב-'תודה רבה על התגובה. '
תודה רבה על התגובה.
26/09/2016 | 07:34
אמן שיקח מהר לכולנו

לצפיה ב-'מרגש מאוד מאוד :-)'
מרגש מאוד מאוד :-)
25/09/2016 | 08:53
1
גם אני אוטוטו אתחיל סבב להריון שני, בינתיים דוחה כמה שיותר את הקץ. שיהיה בהצלחה ואמן והפעם השניה תהיה יותר קצרה. בכל אופן ברוכה השבה לפורום חדוב לציין שרוב הנשים עדיין מחכות לילד ראשון לכן זה לא המקום לסםר על חוויות ההורות וקשיים אבל בהחלט המקום לקבל תמיכה , ידע וכתף מהבנות. אנחנו שכבר הגענו וכבר הגענו לנחלה תפקידנו לעודד נשים שמצפות לכך. שולחת נשיקות ויאללה אמן וזה יהיה הטיפול המנצח
לצפיה ב-'אותו דבר'
אותו דבר
26/09/2016 | 07:35
וואו כמה שאני דחיתי את הקץ גם כן....
מקבלת לחלוטין את ההערה שלך
אני זוכרת שהמקום הזה היה לי בית חם וקיבלתי פה עצות טובות בזמן הטיפול הקודם
מקווה שיקח מהר לכולנו
לצפיה ב-'ברוכה השבה לשהות קצרצרה'
ברוכה השבה לשהות קצרצרה
25/09/2016 | 23:16
4
גם אנחנו בטיפולים לילד שני (הראשון מivf 3)
מאחלת לך שהפעם זה ילך לכם מאוד מהר.
לגבי הזיכרון מבינה אותך לגמרי.לא רק שלא זוכרים יש גם הרבה דברים שמשתנים.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
26/09/2016 | 07:38
3
עוד לא התחלנו. רק הייתי אצל רופא לפני כמה ימים והוא רשם לי כל מיני בדיקות לעשות בתקווה שנספיק לתפוס את המחזור הבא.
אני אשמח אם תרשמי לי (אפילו בפרטי אולי עדיף) איזה עוד דברים משתנים. זה בעצם יותר קשה?
ואני מקווה שגם לכם תהיה שהות קצרצרה
תודה
לצפיה ב-'מפעם לפעם יש יותר חידושים ואופציות '
מפעם לפעם יש יותר חידושים ואופציות
26/09/2016 | 19:32
1
לי יש מוקפאים אצל בר חווה ואין לי מושג איך אני מגיעה למצב שאני מבקשת החזרה .. האם צריך לחכות לתור אצלו?
לצפיה ב-'נראה לי אמורים לקבוע.. אבל יתנו לך מקוצר.. כי אולי'
נראה לי אמורים לקבוע.. אבל יתנו לך מקוצר.. כי אולי
26/09/2016 | 23:20
אין צורך ביעוץ אם את מתחננת ללכת על פרוטוקול החזרה שהצליח בעבר.

ואגב.. תיקון קטן.. המוקפאים אצל אסותא.. לא בר חוה. את יכולה לבחור ללכת לרופא אחר/ מטופלת צוות. ואפילו לשנע אותם (פחות מומלץ).
לצפיה ב-'לא התכוונתי לשינויים מהותיים'
לא התכוונתי לשינויים מהותיים
27/09/2016 | 00:35
הכוונה לדברים קטנים (כמו שבמכבי דורשים 45 יום הפסקה בין טיפול לטיפול בעבר לא הייתה הגבלה כזומאו שהמונפור היה דורש פעם עירבוב יותר מורכב)
לא משהו שהוא ביג דיל רק דברים קטנטנים שגורמים לי להרגיש שאני לא לגמרי שולטת בחומר.
לצפיה ב-'פוריות '
פוריות
26/09/2016 | 23:02
4
הי בנות, חדשה פה, אני בת 38.5 ולא קיבלתי מחזור 35 יום,  אני בלחץ !!!! עשיתי פעמיים בדיקת הריון ואני לא בהריון כולל בדיקת דם! רוצה להיכנס להיריון וחוששת שאולי הפסיק לי המחזור, והנה המחשבות מגיעות....אולי בטעות הגעתי לגיל המעבר....או שאצטרך טיפולים ...אשמח לתגובות, עצות  מה עושים????
לצפיה ב-'לנשום'
לנשום
26/09/2016 | 23:47
3
נשימה היא תהליך חשוב לשימור הפוריות (-:
איך המחזור שלך בדרך כלל, סדיר?
לפעמים קורה והמחזור מאחר. מאיחור יחיד אין סיבה להסיק פגיעה בפוריות.
אם המחזור לא מגיע תוך כמה ימים כדאי לעשות בדיקת דם לאסטרדיול ופרוגסטרון כדי להבין איפה את עומדת.
מאחלת לך לזכות בקרוב בהריון תקין.
לצפיה ב-'תגובה פוריות'
תגובה פוריות
26/09/2016 | 23:57
2
תודה רבה על התמיכה , באמת אחזור לעשות יוגה מרוב לחץ שכחתי לנשום ....
המחזור שלי  תקין מידי חודש בין 22-24 יום, השאלה אם לא צריך ללכת לעשות כבר את בדיקות הדם אחרי איחור של 35 יום...
לצפיה ב-'את יכולה'
את יכולה
27/09/2016 | 00:27
השאלה מה את מעדיפה, לחכות עוד כמה ימים או ללכת להדקר בהקדם.

לצפיה ב-'את יכולה'
את יכולה
27/09/2016 | 00:27
השאלה מה את מעדיפה, לחכות עוד כמה ימים או ללכת להדקר בהקדם.

לצפיה ב-'FSH גבוה'
FSH גבוה
26/09/2016 | 23:18
1
הי, אני חדשה כאן וזקוקה לעזרתכן. אני בת 43, עד שסוף כל סוף החלטתי להיות אם חד הורית,  התבשרתי ע"י רופא שאני אזדקק לתרומת ביצית, כי ה FSH שלי יצא 40. וציין מכבי בכלל לא יממנו לי טיפולי IVF
ועכשיו אחרי הבשורה הזאת, אני מרוסקת, מבולבלת ולא מסוגלת לחשוב על להיות אם חד הורית ועוד לא מהביצית שלי.
האם למישהי מכן היה FSH גבוה מאוד כשלי ובכל זאת הצליחה להרות מביצית שלה?
האם יש בכלל סיכוי להפחית את ה FSH ?
האם קופת חולים אחרת תאשר לי טיפולי IVF למרות ה FSH הגבוה?
אשמח לקבל הצעות
תודה,
מירב
לצפיה ב-'אני מצטערת'
אני מצטערת
26/09/2016 | 23:49
לא אשת בשורות אני - השילוב של הגיל והFSH אינו מבשר טובות.
בגילך נדיר למצוא נשים עם פוריות מצטיינת, וכשהערכים של הFSH כה גבוהים זה לא סימן טוב בכלל.
אין שום קופה שתאשר טיפולים עם ערך כזה.
אפשר לנסות להוריד עם דאה, יש הטוענות שדיקור עזר להן.
אך בכל המקרים אני לא חושבת שהיה מדובר בערכים כאלו בגיל כזה.
הלוואי ואני טועה. חיבוק.
לצפיה ב-'PGD'
PGD
26/09/2016 | 15:16
1
שלום לכולן,
אני מטופלת ivf+pgd, אני מנסה להגיע לפורום של pgd ולא מוצאת אותו. מישהי יודעת כיתד אפשר להגיע אליו?
תודה מראש,
אושרת
לצפיה ב-'PGD'
PGD
26/09/2016 | 23:44
זה קומונה ולא פורום, אולי בגלל זה לא מצאת.
ממליצה בחום.
לצפיה ב-'המלצות הערות והארות יתקבלו בברכה'
המלצות הערות והארות יתקבלו בברכה
25/09/2016 | 16:56
4
בת 42, כבר שנתיים בתהליך עם תרומת זרע.
עברתי 3 הזרעות עם הורמונים ו-8 סבבים של IVF במחלקה הציבורית של הדסה, אין לי ככ יכולת לתמרן בין בתי חולים מסיבות רפואיות, שלא קשורות ישירות לפוריות.
לפני שנה נקלטתי להריון, בטא שהתחילה נמוכה קפצה יפה אבל בשבוע 7 לא היה דופק ולבסוף ההריון הופסק עם ציטוטק.
לפני חודשיים בערך נקלטתי שוב, בשבוע 6 שק הריון ריק ולכן ההריון שוב הופסק עם ציטוטק.
עד כה הפרוטוקולים שקיבלתי היו מונופור 450 + דקא או 3 פרגובריס + צטרוטייד, בסבב האחרון שולבו כדורים של פמרה (כדורים לטיפול בסרטן השד) ל-5 ימים.
בכל הסבבים כמות צנועה של ביציות בין 2-6, בכולם היו החזרות גם אם רק של עובר אחד.
אני לקראת סבב נוסף ותוהה אם לבקש פרוטוקול טבעי או משהו נוסף שיכול לסייע.
בלי שום קשר לוקחת Dhea, Q10 חומצה פולית ועושה דיקור

לצפיה ב-''
25/09/2016 | 21:31
מקפיצה
לצפיה ב-'המלצות מישהי'
המלצות מישהי
26/09/2016 | 11:56
1
מקפיצה לעצמי..
לצפיה ב-'משהו הזוי אבל..'
משהו הזוי אבל..
26/09/2016 | 18:58
מצאתי ברשת מחקרים על מלטונין, שמעלה פוריות
נמכר בארץ כסרקודין ןבד"כ לא נותנים אותו מתחת לגיל 50
אפשר להזמין מחו"ל חופשי, אבל חשוב להיוועץ ברופא
לצפיה ב-'הארות'
הארות
26/09/2016 | 23:40
הדבר הראשון שקופץ לי זה שבשנתיים של טיפולים היית פעמיים בהריון.
פעמיים בהריון שלא החזיק וליבי איתך על זה.
אז קודם כל הייתי בודקת את הכיוון הזה - בדיקות קרישיות, היסטרוסקופיה, נוגדנים, בלוטת התריס, צילו רחם אם לא בוצע.
אחרי כל זה, עדיין הייתי מתלבטת עם הרופאים על קלקסן אמפירי.
אפשר גם לנסות סבב טבעי אחד ולראות האם מתקבל עובר יפה משמעותית (איך הם היו עד כה?)
סטרואידים בהחזרה? פיפל? ניסו להחזיר בלסטוציסט? האם אי פעם החזרת מוקפאים?
לצפיה ב-'האם אני מטופלת כהלכה? '
האם אני מטופלת כהלכה?
25/09/2016 | 11:06
23
אני בסבב ראשון של ivf.
ביום שלישי עברתי שאיבה על ידי בר-חווה. נשאבו 11 ביציות, ולמחרת התקשרו לבשר לי שהופרו 10 מתוכן, ושההחזרה תהיה ביום 5 (היום). 
אתמול בערב התקשרו אליי, ואמרו לי להתייצב להחזרה באסותא היום בשעה 11. דיווחו לי שהקפיאו שני עוברים ביום 3, ושאת השאר המשיכו לגדל.
הבוקר בשעה 10 (!), ממש לפני שעמדתי לצאת, התקשרו אליי שוב, ואמרו לי לא לבוא, כי אין בלסטוציסטים. כמו כן, אמרו לי שכבר ביום שלישי, בעת השאיבה, בר-חווה הבחין שהרירית ירדה מ-7.9 ל-7, ושהיא לא סדירה, דבר שלא נאמר לי בזמן אמת.
אין לתאר את האכזבה.
שאלותיי אליכן:
1. הרירית: כבר ביום השאיבה נראה היה שיש בעיה עם הרירית - מדוע לא קיבלתי טיפול שמטרתו לתקן אותה? לחילופין, למה לא הוסבר לי שאין סיכוי להחזרה החודש בתנאים הקיימים? (אני על סינרל ודקסתמזון מיום השאיבה).
2. ההחלטה לגדל 8 עוברים לבלסטוציסטים: האם מקובל בהחלטה סבירה ומקובלת מבחינה מקצועית? האם לא היה ראוי להתייעץ איתנו לפני כן, ולאפשר לנו לבחור חלוקה שמרנית יותר?
3. קצר בתקשורת: האם מדובר בהתנהלות תקינה, שבה לא מעדכנים אותי בעניינים כה מהותיים לטיפול???
תודה רבה.
לצפיה ב-'גם אני במקומך הייתי כועסת'
גם אני במקומך הייתי כועסת
25/09/2016 | 16:08
זו זכותך לדעת על מצב הרירית שלך, למה זה סוד? אני לא מבינה. גם אם לא ניתן היה לתקן את זה.

גם אני עברתי שאיבה ראשונה לא מזמן. הוזמנתי ביום 3 להחזרה ואני החלטתי בשיתוף עם הרופא לנסות ולגדל את כולם, אם לא הייתי רוצה, לא היו מגדלים. זה לא בסדר וגם ככה אין מספיק שיתוף אז במה שאפשר בהחלט צריך לשתף.
בנות מנוסות ממני יכתבו האם נהוג כך, אני כתבתי לך רק מה היה אצלי.

בכל מקרה מאחלת הרבה הצלחה, זכרי ששאיבה ראשונה היא מאוד אבחנתית. מקווה שלא יהיו לך עוד שאיבות אך במידה וכן תהיה, חשוב להסיק מסקנות. 
לצפיה ב-'מאוד מאכזב'
מאוד מאכזב
25/09/2016 | 16:36
אם מחליטים לא לבצע החזרה על סמך מה שרואים בשאיבה - הייתי מצפה שיודיעו לי מיד אחרי.
לגבי הגידול ליום 5 זה נושא מורכב - מצד אחד לעוברי יום 5 יש סיכוי יותר טוב להקלט, אבל מצד שני לא פשוט לעובר להגיע ליום 5.
אני אמא לעוברי יום 3, אז דעתי משוחדת. לפחות מנסיוני האישי תמיד היה טעם להתעקש על עוברי יום 3 ולהקפיא כבר ביום 3 את היפים שבהם.
זה משמח שכן הקפיאו לך שניים.
סך הכל נשמע כמו משהו שבוצע עם מחשבה אבל עם קצר רציני בתקשורת.
אני חושבת שכדאי לבקש להפגש עם הרופא ולקבל את התמונה המלאה - מה היה מצב העוברים, מדוע הוחלט כך או אחרת ומה מידת העדכון לה ציפית.
מקווה שאחד המוקפאים האלו יהפוך אותך לאמא.
לצפיה ב-'כל כך מצטערת לשמוע'
כל כך מצטערת לשמוע
25/09/2016 | 16:53
2
הרופא לא דן איתך בכלל בנושא ההחזרה לפני כן? לא הייתה ביניכם שום הבנה בנוגע לכמה מחזירים, באיזה יום וכו'? אם לא, לדעתי זה לא תקין.
כנ"ל לגבי הרירית, ובכלל - אם יש משהו חשוב שהרופא רואה, אם זה ציסטה, או בעיה ברירית, או מה שזה לא יהיה, הוא צריך לעדכן את המטופלת, אחרת מה הטעם?
אצלי הרופאה מראש נתנה הנחייה לגדל רק 2 לבלסטוציסט, לצערי שניהם לא התפתחו טוב, הוחזרו ולא יצא מזה כלום, אבל לפחות היא לא ביזבזה לי גדוד שלם של עוברים ותיאמה איתי הכל מראש, ועל זה אני מאוד מודה לה.
אני עוד לא יודעת מה יהיה בעתיד, אבל כמה שאני קוראת יותר על הנושא ככה אני מטילה יותר ספק בכל אסכולת הגידול לבלסטוציסט.
לא הצלחתי למצוא מחקרים שתומכים בטענה ששיעור ההריונות והלידות גבוה יותר עם בלסטוציסטים. ייתכן ואני טועה, אבל לא מצאתי. 
ואם נוסיף לזה את האחוז הנמוך של עוברים שמצליחים להגיע לשלב הזה במעבדה, נשאלת השאלה למה בכלל ממשיכים לעשות את זה.
התיאוריה טוענת שהמטרה היא לברור את העוברים החזקים ביותר ולהחזיר אחד אחד כדי להימנע מריבוי עוברים.
בפרקטיקה נוצר מצב שנשים שגידלו להן את כל או רוב העוברים ליום 5 נשארות עם מעט מאוד עוברים, אם בכלל, ונאלצות לעבור עוד ועוד שאיבות בזמן שיכלו, לפחות תיאורטית, להרות ממוקפאים.
תחזיקי מעמד 
לצפיה ב-'את כנראה צודקת '
את כנראה צודקת
25/09/2016 | 17:23
1
אני קוראת את הבלוג של דר דורון גולדברג והוא כתב שם לאחרונה על הגידול של בלסטוציסטים.. ושיש לו כעת הסתייגות מזה.
אני גם די בטוחה שהוא כתב שאין עליה בשיעור ההריונות.
סיבה שמחזירים ביום 5 היא שלמעשה העובר באופן טבעי מגיע לרחם ביום 5 ועובר יום 3 עוד לא. אבל מחקרים מראים שיש תקשורת של העובר עם רירית הרחם והוא מכין אותה להשתרשות כבר בשלב הזה.
ומה שהרופא שלי טוען ואני ממש מאמינה בזה, זה שעדיין תמיד עדיף לעובר להיות בתוך הרחם מאשר בחוץ.
לצפיה ב-'לגבי עליה בשיעור ההריונות.. תלוי ביחס למה..'
לגבי עליה בשיעור ההריונות.. תלוי ביחס למה..
25/09/2016 | 21:25
אם מסתכלים על סיכוי בהחזרה בודדת להריון- ברור שבלסטו לוקח ובגדול.
אם מסתכלים על סיכוי להריון כשיש x עוברים ואת כולם מגדלים רק ליום 3 או את כולם לבלסטו, יש סיכוי יותר גבוה דווקא כשלא מגדלים. כי לעובר יום 3 סיכוי גבוה יותר לשרוד ליום 5 ברחם מאשר במעבדה.

אני מאוד תומכת בבלסטו במקרים שיש בעיה בזרע או במידה ומדובר בטיפול אחרי מספר החזרות שכשלו (כלומר לא הייתה השרשה).

המדיניות של אסותא לגדל באופן דיפולטי כמעט תמיד לבלסטו ממש מכעיסה.

לגבי בר חוה.. מה שהכי מוזר לי בסיפור, פרט לכך שלא תקשרו דברים, זה למה להחזיר טרי ביום 5? הם לרוב מחזירים ביום 3.
לצפיה ב-'אם את שואלת אותי '
אם את שואלת אותי
25/09/2016 | 17:29
ממש לא.
אני מטופלת ביחידה ציבורית ואצל רופא שתמיד אבל ת-מיד יש שקיפות מלאה. אין משהו שלא נאמר לי ואין החלטה שאני לא מעורבת בה. אני עוברת את הדברים האלו על בשרי!! למה שלא יתייעצו איתי מה לעשות עם העוברים שלי???
אני מאוד מאמינה ברופאים, ויש מצבים רפואיים שבהם הם מחליטים נקודה.. כמו למשל כאשר הייתי מועדת לגירוי חמור הרופא לא הסכים בשום תוקף להחזיר לי עוברים. אבל עם כל הכבוד לגדל עוברים זה דבר משמעותי... שבאמת ייתכן שלא יישארו ממנו עוברים וידרוש ממך סבב נוסף לא פשוט של שאיבה. מה זה קייטנה? זה קשה.
הסיבה שלא מיהרתי לבר חווה על אף התשבוחות היא הקצר בתקשורת. יש דברים לא מקובלים בעיניי. גם יש עניינים מהותיים שטעויות או חוסר תקשורת חא אמורים לקרות איתם!!
צר לי בשבילך.. תהיי עם יד על הדופק הרבה יותר. והלוואי ובכלל לא יהיה על מה לדבר הלאה כי המוקפאים יעשו את העבודה.
לצפיה ב-'תודה בנות אתן מקסימות עם ההזדהות והכל '
תודה בנות אתן מקסימות עם ההזדהות והכל
25/09/2016 | 17:54
10
בינתיים הספקתי להתאושש מהכאפה של הבוקר, וגם קיבלתי הסבר הגיוני מהרופא, והבטחה לשתף אותי בהליך בעתיד. אני מקווה שזה לא יחזור על עצמו, ושלפחות חלק מהעוברים שנותרו יהפכו מחר או מחרתיים לבלסטוציסטים (יש חמישה כאלה, שמתוכם הבנתי שלשלושה יש סיכוי). הם אמנם יוקפאו ויוחזרו במחזור הבא, אבל אתנחם בעובדה שאולי אז הרחם יהיה במצב אופטימלי, והעיכוב ישתלם. 
תודה רבה על ההתייחסות שלכן .

לצפיה ב-'אליסקה, הוא נתן הסבר למה רצה להחזיר'
אליסקה, הוא נתן הסבר למה רצה להחזיר
25/09/2016 | 21:41
9
עוברים טריים דווקא ביום 5?
באופן כללי, בפרט לאחר שאיבה ראשונה מעדיפים להחזיר מוקדם.

גם בר חווה ממה שמכירה בגישה של להחזיר (אם אין סיבה מיוחדת) טריים ביום 3. בפרט אם נראה כבר אז שהעוברים לא מתפתחים יפה.
לי הם אמרו שבדיפולט זה יום 3 אך אם יררו ביום 3 שיש עוברים יפים, יחזירו ביום 5 (זה היה אחרי ש 5 החזרות קודמות של עוברי יום 3, במקום אחר, כשלו.. אז הייתה אצלי העדפה להחזיר יום 5).

אגב, יש אצלכם בעיית זרע?
לצפיה ב-'כן, הוא הסביר, ולמען ההגינות אביא את דבריו כלשונם'
כן, הוא הסביר, ולמען ההגינות אביא את דבריו כלשונם
26/09/2016 | 06:45
3
בעיקרון כבר היו לנו שלושה הריונות ספונטניים, שהסתיימו בגרידות בשליש הראשון, והוא חשב שבנסיבות כאלה אין מצב שלא יהיה לנו בלסטוציסט להחזרה. אלה המילים המדוייקות שכתב לי לאחר שפניתי אליו:
״בטיפולי הפריה בדרך כלל אין שחור ולבן. יש אוסף נתונים שאנחנו (במקרה הזה אני) מנסים למקסם מתוכם את הטיפול. ראשית לגבי הרחם, יש לך רחם אדונמיוטי (adenomyosis) כפי שהסברתי לך בעת פגישתנו ולכן לעיתים הרירית בו מעט בעייתית ולא אופטימלית וכך גם אבחנתי בעת השאיבה. אין טיפול ש"מתקן" את הרירית בעת הזו ועדיין הרירית מאפשרת החזרה ולכן התכנון היה להחזיר לך עובר יום 5 (בלסטוציסט) שאמור להאחז ברירית יותר "בקלות". מכיוון שהיו לך ביום שישי 4 עוברים טובים ועוד מספר עוברים בינוניים בחרתי (בהחלטה קלינית שלי) הן עקב מראה הרירית והן עקב הידיעה שרחמים תחת גירוי הורמונלי (בוודאי עם אדונמיוזיס) קולטים פתות טוב מאשר ללא גירוי הורמונלי להקפיא לך זוג עוברים, וקיוויתי שהיום יהיה לי בלסטוציסט להחזרה, והתוצאה שלא היה בלסטוציסט לאור ההריונות הספונטנים שלך לא היתה צפויה. היום עודכנתי שעדיין לא התפתח בלסטוציסט ויש 5 מועמדים (3 במיוחד) שיכולים להגיע לקו המטרה, אך אם הם יגיעו לשם מחר (יום 6) או מחרתיים (יום7), סיכוייהם להניב ילד יותר טובים אם נקפיא אותם ונחזיר אותם ביום 5 עתידי כמוקפאים מאשר אם נחזיר אותם מחר או מחרתיים. אנחנו נעדכן אותך כמובן בהמשך השבוע מה ארע. כפי שאת רואה יש הרבה שיקולים ואני מנסה להביא את כולם בחשבון ולהעניק לך טיפול מיטבי ולא העיקר לעשות לך החזרה (שזו כמובן אופציה פשוטה אך לאו דווקא נכונה)״.
לצפיה ב-'אני מקווה מאוד שאכן יתפתחו לבלסטוציסטים'
אני מקווה מאוד שאכן יתפתחו לבלסטוציסטים
26/09/2016 | 08:50
ושבחודש הבא תוכלו להחזיר ביום 5, או 3.. לפי שיקולכם.
סה"כ הוא הסביר יפה מאוד לדעתי. חבל רק שלא הסביר תוך כדי קבלת ההחלטות.
מספיק שהיו אומרים לך שכנראה תהיה החזרה למחרת (אבל לא באופן ודאי), זה כבר יותר נותן את התמונה הנכונה של המצב. כמובן שהחזרה היא אף פעם לא ודאית, אבל עדיין.. כנראה שהיה ניתן להניח שיש סיכוי שלא..
בהצלחה בהחזרה בחודש הבא!
לצפיה ב-'עשית בדיקות לקרישיות יתר?'
עשית בדיקות לקרישיות יתר?
26/09/2016 | 13:36
1
מה שתפס לי את העין הוא שאמרת שהיו שלושה הריונות ספונטנים שהסתיימו בגרידה בשליש הראשון.
עשו לך בירור להפלות חוזרות? קרישיות יתר יכולה לגרום למצב כזה וגם אומרים שבעיות במורפולוגיה של הזרע יכולות לגרום להפלות בשליש ראשון.
אז אני מסכימה עם חדשהפה2012 - אם עושים עוד שאיבות - הייתי הולכת לבדוק את נושא תקינות הזרע אצל ברטוב (אפילו לא חייבים לחכות לשאיבה. אפשר ללכת לעשות איבחון)
ובנוסף אולי כדאי לבדוק את נושא הקרישיות (או אפילו טיפול אמפירי בקלקסן)

אני מקווה שהעוברים יתפתחו כמו שצריך ויוקפאו ותוכלי להחזיר אותם בחודש הבא .
לצפיה ב-'ההפלות היו בנוכחות קלקסן במינון 100 :('
ההפלות היו בנוכחות קלקסן במינון 100 :(
26/09/2016 | 17:06
אין לי נטייה גנטית, אבל לפני כמה שנים היה לי אירוע קרישה אחרי טיסה, אז ידעתי שאני צריכה קלקסן, ובהמלצת קופרמינץ זה במינון גבוה. לא עזר לי.
לצפיה ב-'ולשאלתך, בעיית הזרע היא מורפולוגיה 3%.'
ולשאלתך, בעיית הזרע היא מורפולוגיה 3%.
26/09/2016 | 06:48
4
לצפיה ב-'אם חלילה תצטרכו שאיבה נוספת'
אם חלילה תצטרכו שאיבה נוספת
26/09/2016 | 13:14
3
תשקלו לבדוק בהגדלה גבוהה יותר.
אצלנו המרפולוגיה היא 2-3% (ויש בעיות נוספות בזרע אך שלא משפיעות על IVF), ולאחר הגדלה מצאו פחות זרעים באיכות טובה מאשר ביציות... אפילו אצל חלק מהבנות פה עם מרפולוגיה 0% היו לא פחות זרעים באיכות גבוהה מאשר אצלנו.
המרפולוגיה שנותנים בבדיקה הרגילה היא בהגדלה רגילה.. כשמגדילים יותר לעיתים רואים שיש בעיות שלא ראו אותם בהגדלה אחרת.

הסיבה שאומרת לך לבדוק היא שראשית כל הריונות שפוסקים לפני שבוע 13 בחלק מהמקרים זה בשל זרע לא תקין, כמו כן עוברים שמתקשים להגיע ליום 5 גם הרבה פעמים זה קשור לזרע.
במקומכם הייתי בודקת..

בהצלחה
לצפיה ב-'אנחנו'
אנחנו
26/09/2016 | 14:13
עברנו הריון שנפסק בשבוע 13
אחר כך נכנסתי להריון תקין אחרי מיון זרע
(מורפולוגיה 0%, 17 זרעים באיכות מצויינת).
לצפיה ב-'ברטוב'
ברטוב
26/09/2016 | 17:12
1
בעקבות ההפלות אכן שלחתי את בן הזוג לאבחון אצל ברטוב. האבחון העלה שמבין 150 תאי זרע, רק אחד הוא תקין. כמובן שהראינו את זה לבר-חווה, אבל הוא אמר שזו לא הסיבה להפלות, ושב-90% מהמקרים זה בכלל מסיבות אמהיות. לכן, לפי ההמלצה של בר-חווה, לא עשינו מיון זרע.
לצפיה ב-' לא יודעת מאיפה הוא הביא את ה 90% הזה. קראתי הרבה מאמרים'
לא יודעת מאיפה הוא הביא את ה 90% הזה. קראתי הרבה מאמרים
26/09/2016 | 19:51
על נושא הריונות כימים והפלות, ולמיטב זכרוני בעיות מרפולוגיה ובעיות כרומוזליות אצל הגבר הן הרבה יותר מ 10% (עניין הבעיות הכרומוזליות נדיר יותר, ואפילו הוא כשלעצמו זה סביב ה 5% בעיות כרמוזליות אצל הגבר בזוגות עם מעל 2 הריונות רצופים שפסקו בשלב מוקדם). ובעיות זרע זה אף גבוה יותר בהרבה ממה שזוכרת. עדיין.. נכון שזה משמעותית פחות מ 50%.. אבל אם כבר יודעים שיש בעיה בזרע, למה לצאת מנקודת הנחה שזו לא הבעיה.. כמובן שבמקרה של היסטוריה כמו שלך, חשוב לשלול כל סיבה "אמהית" שיכולה להיות.. אבל זה בנוסף, במקביל.. לא במקום.

האמת התאכזבתי לשמוע שזו ההתשובה שלו.. למרות שמאודדד מעריכה אותו.

פרט לאחד באיכות גבוהה, כמה היו בדרגה 2?
לצפיה ב-'זה נורא תלוי בעוברים'
זה נורא תלוי בעוברים
25/09/2016 | 21:30
תראי, אם העוברים לא היו ראויים להקפאה ביום 3, מגדלים אותם ליום 5 ונותנים להם אפשרות "להתגבר" על האיכות הלקויה. 
אני גם מאוד מאוד כעסתי שגידלו את שלי. היום כשאני מבינה יותר מה היה שם, אני יודעת שההחלטה לגדל ולעשות סלקציה היתה נכונה.
את לא רוצה מוקפאים. את רוצה הריון תקין.
אני לא יודעת אם צריך להתייעץ על דבר כזה. אבל כן לעדכן. לומר - העוברים שלך במצב X, אנחנו חושבים שצריך לעשות 1. 2. 3. 
פעם הבאה, תנסי לעשות החזרה ביום 3 ולא ביום 5. זו דעתי. הסיכוי שעוברים יישרדו ליום 5 הוא נמוך מאוד.
לגבי הרירית - זה היו אמורים לומר. תכתבי לבר חווה ותאמרי לו שהיית מצפה שיעדכן אותך בדבר כזה שהוא רואה בזמן שאיבה. שאיבה היא לא טכנאות.
אז יש דברים שטופלו על פניו נכון. יש שלא. תכתבי לו אישית. לא למזכירות. אלא אליו אישית באופן ישיר. הוא עונה דיי מהר.
לצפיה ב-'ככל שאני רואה את הגידול ליום 5 זה מכעיס יותר'
ככל שאני רואה את הגידול ליום 5 זה מכעיס יותר
26/09/2016 | 10:35
2
לפחות לגדל חלק קטן ליום חמש במיוחד אם השאיבה היא ראשונה ואבחנתית. בשאיבה ראשונה אי אפשר לשער את התגובה של הגוף, איכות ההפריה וכו'. אפשר רק לנסות וללמוד.

מרגיזה אותי העובדה שיש רופאים שמגדלים את כולם או רובם ואז הפלא ופלא... לא שורדים. ראיתי כמה בנות שאחרי שאיבה ראשונה לא נשארו להם עוברים. זו חוויה טראומתית משאיבה ראשונה וזה לא בסדר. אפילו לא לתת את זה כחוויה למטופלת. 
העובר שגדל לי בבטן, ואני כבר בסוף חודש שישי, הוא עובר יום 2.
העובר הקודם שגם השתרש אבל לצערי נפל בשבוע 13, גם היה עובר יום 2.

קטונתי מלדעת איך משפיע האנדו' שלך על ההחלטה לגדל את העוברים אבל לעניות דעתי היו צריכים להחזיר עוברים יום 3 או לפחות לנסות החזרה כפולה במקום "להשמיד" את כל העוברים על גידול.

סליחה שאולי יוצא שאני בוטה אבל ממש כואב לי לראות את התוצאות של הגידול המסיבי הזה לזוגות שפחות מבינים בטיפולי פוריות.
אוף!

לצפיה ב-'אבל היא אמרה שכן הקפיאו חלק ביום 3.. '
אבל היא אמרה שכן הקפיאו חלק ביום 3..
26/09/2016 | 13:17
1
ואגב, גם לדעתי היו צריכים להחזיר לה טרי ביום 3..
אבל זה לא נכון ששמו את כל הביצים (ביציות מופרות) בסל אחד.. יש לה מוקפאים.
לצפיה ב-'את הרוב גידלו, ופה הטעות'
את הרוב גידלו, ופה הטעות
26/09/2016 | 13:54
צריך לעשות את ההיפך. להחזיר חלק, להקפיא חלק ולגדל חלק - אבל קטן ולא הרוב.
לצפיה ב-' החלטה לגדל לבלסטוציסטים '
החלטה לגדל לבלסטוציסטים
26/09/2016 | 15:07
1
גם אני אצל בר חוה
גם לי יש רחם אדנומיוטי, שרק בר חוה איבחן.
גם אצלי החליט מעכשיו לגדל לבלסטוציסטים.
יש לי שלושה עוברים טובים מעבדתית מוקפאים ביום 2 (בשתי מבחנות) ועוד שני עוברים ביום 3 פחות טובים.
התבשרתי על ידי בר חוה שמציע ללכת שוב על שאיבה או לגדל את בני היומיים ליום שלוש ורק אם ישרדו להחזירם.
עברתי כבר 9 (!) שאיבות והשלוש האחרונות היו אצל בר חוה. אף פעם לא שרדו לי עוברים עד יום 5- הם דעכו להם איפשהו ביום שלוש.
מישהי מכירה האם יש מחקרים שמראים שעוברים שלא שורדים מבחינה מעבדתית, לא שורדים ברחם? כי מהמשרד של בר חוה נאמר לי "ההנחה הבסיסית היא שעוברים שלא יתפתחו במעבדה גם לא ישיגו היריון ברחם"
אז לפי ההיגיון הזה, האם עלי לעבור לתרומת ביצית? :(
אציין רק שבסבב הלפני אחרון נקלטתי להריון יחיד מעוברים טריים מיום 2 (ולא התפתח בשבוע 7).
לצפיה ב-'ההנחה הזו לא נכונה. הראו שברחם'
ההנחה הזו לא נכונה. הראו שברחם
26/09/2016 | 23:38
הסיכויים יותר טובים מאשר במעבדה. אך אכן.. מניחים שרוב העוברים שלא שרדו במעבדה לא ישרדו ברחם. אבל זה ממש לא 100%.
כמה החזרות עברת? האם כולן היו עם בטא שלילית?
בהרבה מקרים של ריבוי החזרות ללא השרשה אז מעדיפים להחזיר בלסטו כדי להגדיל סיכויי השרשה. אך אם ניסו לגדל אצלך ליום 5 וזה תמיד כשל.. אז מה שונה הפעם? למה לקחת סיכון?..

אגב, מה ניסית עד כה? סטירואידים?
אילו בדיקות עשית? היסטרו? קריוטיפ?
לצפיה ב-'מתי מפסיקות לנסות? '
מתי מפסיקות לנסות?
26/09/2016 | 16:27
הי,

אני בת 39. עד כה עשיתי שתי הזרעות, שלוש שאיבות וארבע החזרות. 
אני חייבת לומר שקצת נמאס לי. מילא הבירוקרטיה וההתרוצציות, אבל כל ההורמונים וההרדמות... המון עומס על הגוף :(
אני ובת זוגי החלטנו להקדיש את השנה (העברית) הקרובה להמשך הנסיונות, אבל האמת היא שכבר עכשיו אני קצת מיואשת...
אני מתארת לעצמי שזה מאוד סובייקטיבי, אבל אשמח לשמוע מכן -
כמה נסיונות עשיתן עד כה? 
מתי הייתן מפסיקות לנסות?

לצפיה ב-'המלצה לרופא פוריות של מכבי'
המלצה לרופא פוריות של מכבי
26/09/2016 | 14:22
שלום לכולן
אני כרגע אחרי בטא רביעית שמצבשעה ככל הנראה על הריון כימי...בכל התקופה הזו הייתי צריכה לרדוף אחרי המרפאה כדי לקבל התייחסות לבדיקות. שוקלת להחליף רופאה. 
אשמח לקבל המלצה לרופא שעובד עם מכבי. רצוי באיזור השרון. 
תודה
לצפיה ב-'יחי התקרה'
יחי התקרה
26/09/2016 | 07:50
חלק מהתרופות לקחתי בשבת מהסופר פארם ונראה לי שגם לא קיבלתי מספיק הנחה וגם לא נכנס לי לתקרה.
מסקנה: לקנות הכל מהקופת חולים.
מה שכן, עדיין אין לי מושג מהי התקרה, איזה תרופות נכנסות לתקרה ועל מה מקבלים הכי הרבה הנחה.

לצפיה ב-'עוברים שלא יתפתחו במעבדה גם לא ישיגו הריון ברחם'
עוברים שלא יתפתחו במעבדה גם לא ישיגו הריון ברחם
25/09/2016 | 23:26
אחת הבנות של בר חוה כתבה לנו: "ההנחה הבסיסית היא שעוברים שלא יתפתחו במעבדה גם לא ישיגו היריון ברחם".
האם מישהי יודעת מדוע זו ההנחה הבסיסית, והאם זה נכון? אולי מישהי מכירה מחקר רלוונטי?

לצפיה ב-'אננס, סלק וכו' מה דעתכן? '
אננס, סלק וכו' מה דעתכן?
25/09/2016 | 15:00
14
כמה, מתי ולמה? 
לצפיה ב-'עונה ממה שאני עושה'
עונה ממה שאני עושה
25/09/2016 | 15:43
סלק - לוקחת כמוסות של סולגאר (3 ביום). דווקא בסבב האחרון לא לקחתי.
אננס - בעיקר הליבה. אני טוחנת כמה שהסוכר מאפשר לי מיום השאיבה. זה יוצא משהו כמו 1-2 פרוסות ביום.
לצפיה ב-'אני'
אני
25/09/2016 | 16:13
לא אוהבת סלק, אין לי בעיית רירית וגם לא מצאתי את הכוסות של סולגאר אז ויתרתי על התענוג.

אננס- החל מיום לפני ההחזרה אוכלת כמה שיותר. זה טעים וכיף אז למה לא? חשובה ביותר הליבה למרות שפחות טעימה. 
לצפיה ב-'סלק זה טעים, בעיקר בתנור '
סלק זה טעים, בעיקר בתנור
25/09/2016 | 16:38
מודה שלא לקחתי לא זה ולא זה.
אוהבת מאוד סלק, אבל בדרך כלל מתעצלת לנקות אחרי ההכנה אז אפילו לא יכולה לטעון לאכילה קבועה.
לצפיה ב-'אננס'
אננס
25/09/2016 | 17:15
פעמיים אכלתי אננס. פעם אחת נקלטתי פעם אחת לא :) אז אי אפשר לדעת.
אכלתי 5 ימים מיום ההחזרה..
לצפיה ב-'אצלי'
אצלי
25/09/2016 | 18:17
יש לי בעיית רירית חמורה, היו סבבים בהם אכלתי כל יום סלק לפני ההחזרה מהיום ה5  לוסת. לא עזר רק עשה לי אנטי ובחילה. כמוסות סלק גם לא עזרו.
אננס מומלץ לאכול אחרי שאיבה או מיד אחרי החזרה. בעיקר את הליבה. מומלץ לחלקל אננ ל4-5 חלקים וכל יום לאכול פרוסה. ניסיתי רק פעם אחת ולא נקלטתי.
לצפיה ב-'בכלל לא ידעתי'
בכלל לא ידעתי
25/09/2016 | 19:46
יש עוד מאכלים/תוספים שכדאי לקחת?
לצפיה ב-'לא ממש אוהבת סלק'
לא ממש אוהבת סלק
26/09/2016 | 00:43
4
וגם לא צריכה כי אין בעיית רירית.
אננס השתדלתי לאכול פרוסה כל יום אחרי כל החזרה, ואת העלים אני משרישה, שלפחות משהו ישתרש פה... אז יש לי כבר שלושה עציצים של אננס והרביעי בדרך.
די מדכא למען האמת
לצפיה ב-'אז אננס מקופסאת שימורים לא הולך? '
אז אננס מקופסאת שימורים לא הולך?
26/09/2016 | 06:18
1
סלק טוב לרירית ואננס טוב למה?
לצפיה ב-'לא.. צריך את הליבה שלו'
לא.. צריך את הליבה שלו
26/09/2016 | 23:29
שאין בשימורים..
טוענים שזה טוב להשרשה.. שיש איזה חומר אנטי דלקתי או משהו כזה (לא זוכרת את הפונקציונאליות שלו) בליבה, ולכן זה מסייע להשרשה.
יש לזה סימוכין מדעי.. אך לא בטוחה שמשפיע בכמויות האלה.. מצד שני... לא מזיק וטעים...
לצפיה ב-'חח הצחקת'
חח הצחקת
26/09/2016 | 09:39
כן.. די עצוב. מקווה שלא תגדלי עוד אננסים בחייך. לפחות זה יפה?
לצפיה ב-'אני יכולה לפתוח פרדס'
אני יכולה לפתוח פרדס
26/09/2016 | 18:45
יש לי ארבעה אננסים בצנצנות, לכולם שורשים יפים ולי ביטא שלילית. בקרוב אשתול אותם אצל חמותי בגינה, אין לה מושג בכלל מדוע אני ״אובססיבית״ על אננס
לצפיה ב-'מתי אננס - אחרי הזרעה?'
מתי אננס - אחרי הזרעה?
26/09/2016 | 10:29
2
אם אני מבינה נכון, זה אמור לסייע בהשתרשות?
כלומר, כשבוע אחרי הזרעה אני כבר אמורה להיות אחרי כמה פרוסות טובות של אננס? (היום יום 5 אחרי הזרעה).
(בחיי, פעם לא הייתי אפילו פוזלת לכיוון. עכשיו אני כבר מוכנה לנסות הכל...).

לצפיה ב-'קחי הכל בערבון מוגבל'
קחי הכל בערבון מוגבל
26/09/2016 | 18:47
אבל כן, אמור לעזור בהשרשה. כאמור אכלתי ארבעה בשאיבה הקודמת ואין ניסים
לצפיה ב-'נראה לי שמתחילים מיום 3-5 מהביוץ.. כך שאת יכולה לנסות..'
נראה לי שמתחילים מיום 3-5 מהביוץ.. כך שאת יכולה לנסות..
26/09/2016 | 23:31
לצפיה ב-'החזרה'
החזרה
26/09/2016 | 09:07
9
תמיד לאחר ההחזרה הייתי מרגישה כאבים בבטן, תחושות כאלה מוזרות. הרופא אמר לי שזה העובר מנסה להשתרש. הפעם הוחזר לי עובר מושלם שהתחלק ל-8 תאים והנה אני לא מרגישה שום תחושות בכלל, כאילו אין כלום בבטן. האם זה בגלל שלא נחתי במיטה אחרי ההחזרה אז העובר נפל? 
תמיד הייתי הולכת לישון אחרי ההחזרה והפעם הזאת עבדתי על המחשב ואחרי זה בישלתי משהו. יכול להיות מקרה שהעובר נופל?
לצפיה ב-'מה פתאום'
מה פתאום
26/09/2016 | 09:34
רוב הסיכויים, ששום דבר שתעשי לא משפיע על העובר הזה. אולי אם תנסי לבנות בניין או משהו..
בתור אחת שהיו לה 2 הריונות אני יכולה לספר לך שפעם אחת הרגשתי ממש כאבי מחזור וגם היה דימום ופעם אחת לא הרגשתי כלום...
2 ההריונות האלו הסתיימו אבל זה לא קשור. אגב את ההריון השני שום דבר לא הצליח להפיל רק גרידה. הרמתי כבד עבדתי קשה מה לא עשיתי.. וכלום לא קרה.
בקיצור יכול להיות שתרגישי משהו יכול להיות שלא אפילו עד סוף ההריון.
שיהיה בהצלחה.
לצפיה ב-'אני תמיד אחרי החזרות הייתי הולכת לקניות'
אני תמיד אחרי החזרות הייתי הולכת לקניות
26/09/2016 | 10:28
7
ובשתיהן העובר השתרש והיה הריון.
הראשון לא החזיק מעמד לצערי - אבל גם לא נפל אלא הפסיק הדופק בשבוע 13.
העובר השני ברוך ה' חי ובועט כבר יותר מ 26 שבועות.

מייד אחרי ההחזרה נהגתי מהרצליה לרמת גן, הלכתי לקניות בסופר.. לא סחבתי ארגזים אלא קצת שקיות. ו... עשיתי הליכות.
בהריון הזה, עד שקיבלתי צירים מוקדמים ונהייתי בטטת כורסא.

לא קשור בכלל למה עשית או לא עשית. אגב, תזוזות משפרות את זרימת הדם אז אולי אפילו עשית טוב.
לא קשור לאם העובר ישתרש או לא.
לצפיה ב-'תודה לכן'
תודה לכן
26/09/2016 | 11:13
6
מקווה בעזרת ה' שתהיה לי שנה טובה ושאתבשר בשורות טובות.
השאלה אם אחרי ההחזרה הרגשתן תחושות בבטן או לא? אני תמיד הייתי מרגישה ועכשיו לא מרגישה כלום.
לצפיה ב-'ממש לא'
ממש לא
26/09/2016 | 13:15
הרופא לא היה אופטימי בהחזרה הראשונה. היה עובר אחד (בדיעבד התברר שהיה דרגה 2), וזו שאיבה ראשונה לאישה בת 36.5
ונקלט.
השאיבה השניה הייתה אחרי הגרידה. לא האמנתי שניסים קורים פעמיים, אבל הנס הזה בועט לי בתוך הבטן עד היום.

לצפיה ב-'חלק מהתחושות נובעות מההורמונים שלוקחים'
חלק מהתחושות נובעות מההורמונים שלוקחים
26/09/2016 | 13:43
4
אני גם חיפשתי סימנים והרגשות אחרי ההחזרה (למרות שידעתי שזה לא אומר כלום לכאן או לכאן ) אז אני מבינה את הרצון לדעת .
אבל האמת שאי אפשר לדעת. גם לאישה בהריון ספונטני לא תמיד יהיו סימנים. הסימנים למחזור ולהריון יכולים להיות דומים. ואפילו לאותה אישה בהריונות שונים יכולים להיות סימנים שונים.
ובפרט אם לוקחים הורמונים לפני/לתמיכה שמשפיעים על המערכת.

אני חייבת להגיד שכל המידע הזה לא עזר לי לא לחפש סימנים וגם אני חשבתי אותן מחשבות .
מאחלת לך בשורות טובות לשנה החדשה
לצפיה ב-'אני מדברת על הימים בין ההחזרה להשרשה'
אני מדברת על הימים בין ההחזרה להשרשה
26/09/2016 | 21:11
3
אלו ימים שתמיד הייתי מרגישה בהם תנועה בבטן, לחץ מסויים. הרופא אמר לי שזה קורה כי העובר מנסה להשתרש. אבל עכשיו אני לא מרגישה כלום, ממש כלום וזה מאד מוזר, תחושה כאילו העובר נעלם מהרחם. 
לצפיה ב-'נשמע לי הסבר ממש הזוי לתסמינים שבכלל אופיניים לתמיכה'
נשמע לי הסבר ממש הזוי לתסמינים שבכלל אופיניים לתמיכה
26/09/2016 | 23:16
2
ובכל מקרה.. לגבי זה שלא שכבת-
א. מחקרים מראים שלשכיבה ומנוחה אחרי החזרה אין היתרון.
ב. דווקא יש אשכולה שטוענת שבמנח רחם רגיל (לא רחם אחורי) ישיבה יותר טובה משכיבה.

בלי קשר, אם לא בדקת ערכי תמיכה ממליצה לבדוק (ממליצה תמיד אחרי החזרה.. בךי קשר למה שסיפרת)
לצפיה ב-'מה הכוונה ערכי תמיכה?'
מה הכוונה ערכי תמיכה?
26/09/2016 | 23:22
1
לבדוק רמת פרוגסטרון ואסטרדיול?
אני מקבלת 3 נרות אנדומטרין ו3 פרוגינובה.
לצפיה ב-'אכן. לגבי המינון שקיבלת, הוא סטנדרטי.. אבל כדאי לבדוק בדם...'
אכן. לגבי המינון שקיבלת, הוא סטנדרטי.. אבל כדאי לבדוק בדם...
26/09/2016 | 23:43
לצפיה ב-'החזרה'
החזרה
26/09/2016 | 16:31
6
היי בנות, זקוקה להתייעצות. אתמול עברתי שאיבה. נשאבו 5 ביציות. היום צלצלו מהמרפאה ובישרו שיש 4 הפריות תקינות. לאור העובדה שאני עם רזרבה ירודה זהו הישג משמעותי עבורי. מחר אמורה להיות החזרה. כששאלתי את הפקידה מה איכות העוברים היא לא יכלה לענות לי על זה וגם לא על כמה עוברים כדאי להחזיר. אני משערת שלא יחזירו 4 נכון? ואני בכלל מתלבטת האם לא כדאי לתת להם עוד יום במעבדה?  כשהעלתי זאת בפני הפקידה היא אמרה שלדעת הרופא כדאי להחזיר מחר. מבולבלת ולא יודעת מה לעשות. למישהי יש עצה? 

לצפיה ב-'מבינה אותך'
מבינה אותך
26/09/2016 | 18:54
זה באמת מתסכל שלא מתייעצים איתך
מציעה ככה:
קודם כל לא להחזיר 4 עוברים
מעבר לסיכון להריון מרובה עוברים, זה לא מעלה פי 4 את הסיכויים
כמו ששניים לא מכפילים את הסיכויים
כי הסיכוי לא תלוי רק בעובר אלא גם ברחם (לצערי :))
והרחם משתנה כל חודש, כמו גם ההורמונים
אם אפשר להקפיא- ללכת על זה
לא כבלסטו, אלא כיום 2 או 3
החזרה של יום 3 מקובלת מאד
בהצלחה רבה
לצפיה ב-'החזרה'
החזרה
26/09/2016 | 19:10
1
מאוד מקובל להחזיר ביום השלישי
גידול לבלטוציסט יוצע בדרכ למי שהיתה לה תנובה מרובה, שכן תהליך זה יש בו סיכון שמא העוברים לא ישרדו.
לגבי ההחזרה יש נייר עמדה של איל״ה לפיו בדרכ יחזירו שניים
באישה עם עוברים איכותיים והיא בת פחות משלושים יחזירו 1
במקרה שמדובר באישה מעל גיל 40, או שהיו 3 החזרות שלא הניבו הריון, יחזירו יותר
בכל מקרה עד 4
לצפיה ב-'אבל שימי לב שמדובר בהחזרה ביום 2! לא ביום 3... זה פחות שגור'
אבל שימי לב שמדובר בהחזרה ביום 2! לא ביום 3... זה פחות שגור
26/09/2016 | 20:21
לצפיה ב-'הייתי מחזירה שניים'
הייתי מחזירה שניים
26/09/2016 | 19:34
1
בתקווה שלפחות אחד מהם יחליט להישאר,
אם לא , חודש אחר כך מבקשת לעבור שאיבה חדשה,
ואת השניים שישנם להשאיר מוקפאים.

רק לעודד אותך,
סבב ראשון - ביצית אחת, אפס הפריות, אפס החזרות
סבב שני - 4 ביציות, 4 עוברים, 2 הוחזרו, עובר, דופק,  הפלה.
סבב שלישי - 4 ביציות, 2 עוברים, 1 תינוקת

כך ש.. לפעמים צריך את האחד שירצה להישאר.

את שני העוברים שנותרו אני מקווה לקבל אליי חזרה אחרי החגים.
בכל מקרה, אני בעד החזרה של שניים ולא יותר.
אני חושבת שלעוברים עדיף ברחם, החזירו לי פעמיים ביום השלישי מהשאיבה,
כלומר יום שאיבה, יום מנוחה, יום החזרה (אני לא בטוחה אם זה יום 2 או 3).

בהצלחה!!

לצפיה ב-'תודה, אכן עודדת...בהצלחה ושנה טובה עם בשורות טובות'
תודה, אכן עודדת...בהצלחה ושנה טובה עם בשורות טובות
26/09/2016 | 20:07
לצפיה ב-'כדאי להחזיר מחר 1-2 לדעתי. אבל מה לגבי החזרה כפולה? '
כדאי להחזיר מחר 1-2 לדעתי. אבל מה לגבי החזרה כפולה?
26/09/2016 | 20:20
לגבי מחר, לדעתי בהחלט כדאי להחזיר. בפרט במקרה של רזרבה נמוכה כל עובר חשוב, והתנאים ברחם הם יותר אידיאלים עבורם מאשר במעבדה. אבל כמובן שלא כדאי להחזיר 4 מתוך חשש להריון מרובה עוברים.
מצד שני... בשלב כה מוקדם קשה לדעת תקינות העובר. אז יכול להיות שכדאי לך לשקול (לא בטוחה שזה מה שכדאי לעשות, סתם מציעה אפשרות שיש לשקול אותה...), להחזיר 1-2 ואת השאר לגדל עוד יום-יומים ואז להחזיר עובר נוסף.
אם את מחליטה לא לעשות החזרה כפולה, אז לדעתי גם עדיף לך שיקפיאו בהקדם את השניים הנוספים. ובכל מקרה שלא יגדלו אותם ליום 5 (תתעקשי על זה! יש מעבדות שעושות זאת מתוך קמצנות על מקום בפריזר!). כי הסטטיסטיקה אומרת שפחות מ 50% מהם ישרדו ליום 5.. כבר עדיף לך שיקפיאו שניים ולא אחד בוגר יותר (ובטח שלא אפס )-:).
לצפיה ב-'דיקור'
דיקור
26/09/2016 | 19:32
2
האם דיקור ביום ההחזרה מומלץ???
לצפיה ב-' אני עשיתי דיקור לכל אורך הטיפולים'
אני עשיתי דיקור לכל אורך הטיפולים
26/09/2016 | 19:58
לפני, אחרי, בהתאם לתורים שהיו לי
וגם ביום ההחזרה

בהצלחה!
לצפיה ב-'במרפאה של בר חוה המליצו לנו יום אחרי החזרה של בלסטו'
במרפאה של בר חוה המליצו לנו יום אחרי החזרה של בלסטו
26/09/2016 | 20:06
חלק מהפעמים עשינו, חלק לא. האמת זה ממש לא פינוק מבחינתי...(להבדיל מרפלקסולוגיה או משהו כזה). לא כל כך מתחברת לזה.. אבל נראה לי שמי שזה מרגיע אותה או נותן לה אנרגיות טובות, אז כדאי...
לצפיה ב-' מעדכנת ומשתפת '
מעדכנת ומשתפת
25/09/2016 | 10:04
6
אז ככה...היה חשד להריון חוץ רחמי, לא ראו כלום בסונר. בטא שיחקה בטווח  300. קיבלתי מנה אחת של מטוטרקסט אבל אז התחילו הצרות. ביום רביעי לפני כמעט שבועיים שוחררתי מאישפוז, הגעתי בשישי לבדיקת דם והייתה ירידה יפה ל 197. באותו יום התחילו שלשולים קשים מאוד, חום והתייבשות אז אישפזו אותי הפנימית וקיבלתי אנטיביוטיקה, עלה חשד שמדובר בתופעת לוואי של הזריקה. את הבדיקה של היום השביעי עשיתי הפנימית ויצא 91 כך שלפחות מכיוון הזה כבר התחלתי לנשום. עד עכשיו אני בבית עם כאבי ראש חזקים כנראה מלחץ. השלשולים נרגעו אבל עדיין קיבה לא רגילה.
יום חמישי החלטתי על דעת עצמי לעשות בטא בקופה ויצא 113!! חשכו עיני...התקשרתי למחלקת נשים והרופא אמר שאבוא אליהם השבוע לעשות במעבדה שלהם את הבדיקה מחר. אני כבר באמת לא יודעת מה לעשות....אם הבטא אכן בעלייה אני בבעיה רצינית כי מטוטרקסט זה משהו שלא בטוח יוכלו לתת לי. אתן מכירות סיטואציה כזאת? מה יהיה איתי?? אני לא רוצה עוד אשפוז!!!
לצפיה ב-'כבר רציתי להגיב לך אז אבל קיוויתי שזה לא אותו מקרה. '
כבר רציתי להגיב לך אז אבל קיוויתי שזה לא אותו מקרה.
25/09/2016 | 10:35
1
עוד פעם אני מקווה שיסתיים אחרת אצלך.
אבל משום מה את מתארת בדיוק את מה שקרה לי לפני שנה וחצי .
אצלי נגמר בכריתת חצוצרה בניתוח חירום בגלל דימום פנימי בבטן.
היו שני עוברים אחד שידענו עליו שהתפתח עד שבוע 7 והשני היה הפתעה לא נעימה ..שהתפתח לו לאט לאט בחצוצרה .
ורק בגלל הבטא שירדה אחרי ההפלה וחזרה לעלות גילינו אותו.
כמו אצלך מתן מתוטרקסט ושחרור אחרי אשפוז של יומיים ותלונות מצידי על כאבים מוזרים ושלשולים.
ביום שהיתי אמורה לבדוק בטא לוודא ירידה .
תקפו אותי כאבי תופת .דווקא לא בבטן.
יותר באזור הגב והחזה  .
ואז הגיעו כאבים בצד שהקרינו לרגל.
משום מה כל זה לא הטיס אותי למיון ..חשבתי שאלו תופעות של הזריקה .
הכאבים נעלמו .
למחרת הכל חזר וטסנו למיון 
בus הראשון כבר ראו שיש דימום פנימי באגן וכלום בחצוצרות. 
הימוגלובין שיורד לו ומעיד על דימום פעיל .היווה את הסיבה לניתוח .
חצוצרה ימינית הרוסה כמעט לגמרי ודימום בתוכה.
המוזר שאצלי לא מצאו בבדיקה הפתולוגית שום ממצא שהיה הריון.
הרופא שלי אז הסביר שכל מה שקרה יכול להיות סיבוך של התרופה עצמה .
כאילו היא שגרמה לחוץ רחמי להתפרץ החוצה .אגב הבטא שלי מאז הגילוי ועד ההחלטה לנתח היתה 280.שזה ערך נמוך לתסמינים שהיו לי.
אז יקירתי אני מבקשת ממך לבדוק טוב טוב .
תתאשפזי אם צריך .ותעקבי אחרי כל כאב .במיוחד כאבים שמקרינים לרגל או טוסיק או כאבי לחץ בחזה.

לצפיה ב-'עוד מידע'
עוד מידע
25/09/2016 | 13:41
אצלי, ההריון הנוכחי, דווקא לא מטיפולים כך שהסיכוי לשניים הוא די נמוך.
לגבי השלשולים אני אושפזתי עם אבחנה של דלקת במעיים כי עשו לי סיטי בטן.
מחר אני שוב בבית חולים למעקב בטא. חוץ מכאבי ראש, עייפות ומעט אבל ממש מעט שלשול אין לי שום דבר. אני לא רוצה אישפוז סתם. יש לי 2 ילדים קטנים בבית.
בשונה ממך,עשיתי כבר פעמיים בטא שנראתה ירידה אחרי הזריקה. כשהייתי מאושפזת בגלל השלשולים עשו לי גם אולטרסאונד ולא ראו משהו מחשיד.
אני ממש מקווה שמדובר בפער בין המעבדות. לראייה, ביום שאושפזתי לקבלת הזריקה בקופה היה ערך של 409 וכעבור כמה שיותר במיון 343.
אני כבר לא יודעת מה לחשוב...מותשת
לצפיה ב-'לא מכירה את המשמעויות (חדשה) אבל שולחת '
לא מכירה את המשמעויות (חדשה) אבל שולחת
25/09/2016 | 10:57
לצפיה ב-'מוזר - לי אמרו שאין בכלל תופעות לוואי לזריקה'
מוזר - לי אמרו שאין בכלל תופעות לוואי לזריקה
25/09/2016 | 11:59
קיבלתי אותה לפני 3 חודשים, גם הריון חוץ רחמי שלא מצאו בסונר.
גם אצלי היתה עליה פתאום, ואז הבטא נעצרה למשך כשבועיים. ואז שוב חזרה לרדת. וקיבלתי זריקה כשהבטא היתה 1500 בערך. 
לקח מלא זמן עד שהתאפסה, בערך חודשיים וחצי... 
השאלה היא - האם החזירו לך עובר אחד או יותר?
לצפיה ב-'נשמע לא פשוט'
נשמע לא פשוט
25/09/2016 | 16:30
1
מקווה שמחר כבר המצב ישתפר.
טוב שאת במעקב צמוד ואשמח לשמוע עדכון.
לצפיה ב-''
26/09/2016 | 19:43

לצפיה ב-'דקפפטיל למסירה'
דקפפטיל למסירה
26/09/2016 | 19:23
בנות יש 5 מזרקים של דקפפטיל למסירה מנתניה
לצפיה ב-'הצילו.. אני על סף בכי'
הצילו.. אני על סף בכי
26/09/2016 | 10:21
10
הכל מוכן לקראת השאיבה... זקיקים, וערכי הורמונים... ורירית 3.6!!!
מה אני עושה????
פיספסתי את הסבב כאילו???
לצפיה ב-'את השאיבה לא פיספסת'
את השאיבה לא פיספסת
26/09/2016 | 11:10
1
אין מניעה לבצע את השאיבה, במידה וכל הפרמטרים הרלוונטיים תקינים - גודל זקיקים, רמות ההורמונים וכו'.
הדבר הכי גרוע שיכול לקרות זה, אם הרירית עדיין תהיה דקה מדי, שאולי יחליטו לא לעשות החזרה בינתיים אלא להקפיא, ולהחזיר מוקפאים אחרי הכנה טובה של הרירית.
מה מצב הרירית אצלך בדרך כלל, לאיזה עובי היא מגיעה לקראת הביוץ?
יש נשים שהרירית אצלן דקה ולא כל כך מגיבה לטיפולים, מצד שני יש כאלה שהרירית דקה אבל כן מגיבה היטב לטיפול באסטרופם, למשל, ומצד שלישי יש גם כאלה שאצלן היא דקה ונשארת דקה ועדיין נקלטות להריון.
אני אישית מכירה אישית מישהי שנקלטה עם תאומים בסבב מוקפאים עם רירית 5, אז עוד לא אבדה תקוותנו.
לצפיה ב-'אני לא ממש יודעת... זאת פעם ראשונה'
אני לא ממש יודעת... זאת פעם ראשונה
26/09/2016 | 11:21
יש לי שחלות פוליציסטיות ואני לא מבייצת אז אני לא יודעת מה עובי הרירית שלי בד"כ :(
אוף רציתי לסיים עם הסבב הזה כמה שיותר מהר ופתאום זה מתרחק ממני...

תודה על התגובה בכל מקרה :)
לצפיה ב-'לסיים שאיבה זה גם הרבה '
לסיים שאיבה זה גם הרבה
26/09/2016 | 11:49
2
קורה שהרירית מתכווצת לה אז לצורך ההחזרה הרופא
בטח יכין אותך כדי לא לקחת סיכון. אסטרופם למשל גורם לעיבוי הרירית
אז אל תתבאסי, סיימי בשלום עם השאיבה ומקסימום ההחזרה תהיה בעוד
חודש/חודשיים.  
הכל לטובה...  
לצפיה ב-'חודש/חודשיים ????'
חודש/חודשיים ????
26/09/2016 | 11:51
1
הרסת אותי עכשיו :)

לצפיה ב-'חס וכרפס! להיפך, התכוונתי לעודד'
חס וכרפס! להיפך, התכוונתי לעודד
26/09/2016 | 12:14
מה שבטוח זה להחזיר כשהרירית מכובדת מאשר צ'יקמוקית  
לצפיה ב-'רירית סרבנית'
רירית סרבנית
26/09/2016 | 18:41
4
גם אני ( ככל הנראה, אין סימפטומים קלאסיים) פוליציסטית , ללא ביוץ קבוע והבעיה העיקרית שלי היא הרירית. תאוריה שלי ( לא משהו שרופאים אמרו לי) היא שהרירית לא ״מספיקה״ אחרי הזקיקים שבגלל הפוליציסטיות גדלים מאוד מהר. אצלי היא לא מגיבה לאסטרופם ודומיהם אבל זה משפר אצל רוב הבנות.  ניתן גם לנסות מדבקות אוורל. בשאיבה ראשונה החזירו לי על רירית 5. לא נקלט. בשאיבה שניה גם משהו דומה אבל גם העוברים היו לא משהו. קשה לי לעודד עוד פרט לעובדה שאולי אצלך הסיפור יהיה שונה. ניתן גם לתת גונל במינון נמוך והאסטרוגן מהזקיקים בונה את רירית.
מה יה המצב בהזרעות? לרוב בהפריות ההורמונים יותר גבוהים ולכן גם הרירית צפויה לגדול יותר.
לצפיה ב-'אחותי היקרה הכל טוב'
אחותי היקרה הכל טוב
26/09/2016 | 18:51
3
מה שחשוב זה השאיבה
אח"כ אפשר להקפיא
יש גישה היום שאומרת freeze it all
ולפי הגישה הזו מחזירים רק מוקפאים על מחזור טבעי
נתמודד עם כל דבר בעיתו
קודם כל שאיבה ראשונה מוצלחת, פוריה וקלה
להביא גרביים חמות לאחרי ההרדמה, כריך ובקבוק שתיה
ולבקש מהאחיות תה חמים
לצפיה ב-'פספסת שאין לה מחזור טבעי סדיר'
פספסת שאין לה מחזור טבעי סדיר
26/09/2016 | 18:58
2
וגם אין בכלל ביוצים
לצפיה ב-'על אחת כמה וכמה'
על אחת כמה וכמה
26/09/2016 | 19:01
1
יש זקיקים? זה מצוין
במחזור של ההחזרה יכולו להמתמקד ברירית ומכסימום, אם נחשוב יצירתי, לעשות הזרעה של הזקיק שיהיה באופן טבעי, אם יהיה בע"ה, ולהחזיר את המוקפאים
נראה לי נכון לגשת לזה: בעיה- בעיה בתורה
קודם כל לעבור את השאיבה ושיהיו בע"ה הפריות יפות וקטנים יפים :)
אם יחליטו לא להחזיר הפעם- החזרה בסייקל הבא
הלוואי והיינו במסלול של ריצות קצרות, אבל אנחנו במסלול עם כמה הקפות בד"כ
ואם יש זקיקים, אז זה כבר משמח בשבילה מאד
לצפיה ב-'הגישה החדשה הזו אומרת'
הגישה החדשה הזו אומרת
26/09/2016 | 19:03
שכל ההורמונים של השאיבות מפריעים להחזרות
אז אולי זה לטובה?
מי יודע?
לצפיה ב-'מרפאת כללית שמבצעת מעקב זקיקים '
מרפאת כללית שמבצעת מעקב זקיקים
24/09/2016 | 18:23
16
היי בנות, 
אני מתחילה סבב חדש (ברציפות לאחר סבב ראשון כושל) ומחר יהיה היום השלישי למחזור ולכן הרופאה ביקשה שאגש למרפאה בקופה לבצע מעקב זקיקים ובדיקות דם.
יש לי הפניות שנתנה לי אבל במרפאה הצמודה אלי (קונקורד רמת גן) סירבו לקבל אותי עם ההפניה שלה וביקשו שקודם אמיר אותה להפניה מרופא של כללית. כשדיברתי איתה היא אמרה שנפלתי על מרפאה נוקשה יותר ושבשאר המרפאות לרוב לא עושים בעיות. מי יכולה לומר לי איזו מרפאה של כללית כן קיבלה הפניה מרופא פרטי לבדיקות דם וזקיקים?
הייתי ניגשת לאסותא אבל קיבלתי מחזור בשישי וכך רק מחר הטפסים לקופה יוגשו ובכדי שלא אבזבז חודש חשוב לי למצוא מקום שיקבל אותי מחר.
לצפיה ב-'את יכולה לבקש מרופא המשפחה שיוציא לך הפניה'
את יכולה לבקש מרופא המשפחה שיוציא לך הפניה
24/09/2016 | 18:27
1
גם אני נתקלתי בבעיה דומה ולא היו תורים לרופאים נשים. פשוט שאלתי את רופא המשפחה והוא הוציא לי הפניה למעקב זקיקים .
לצפיה ב-'הבעיה שאני לא אספיק לקבל ממנו הפניה'
הבעיה שאני לא אספיק לקבל ממנו הפניה
24/09/2016 | 18:35
מחר על הבוקר
לצפיה ב-'אם לא תסדרי, תדעי שאסותא עושיפ בדיקות )דם לפחות( גם'
אם לא תסדרי, תדעי שאסותא עושיפ בדיקות )דם לפחות( גם
24/09/2016 | 18:54
1
באופן פרטי. אם זוכרת נכון אז 90 שח לכל בדיקה.
אם גם אולטרסאונד יעשו לך בעיות אז אולי לנסות במוקד לאישה? יש שם רופא נשים תורן משארת שיכול להמיר לך את ההפנייה
לצפיה ב-'לא עוזר לי, צריכה גם זקיקים'
לא עוזר לי, צריכה גם זקיקים
24/09/2016 | 20:39
לצפיה ב-'זה מוזר...'
זה מוזר...
24/09/2016 | 19:22
5
גם אני עושה זקיקים בקונקורד ומגיעה לשם עם הפנייה של בר חווה בלבד, הבחורה שנותת את התור לזקיקים בכלל לא הסתכלה לי על ההפנייה ממנו...המקום ששם כן ביקשו ממני הפנייה מרופא זה במרפאה בנירים (ליד יגאל אלון), וגם לשם בפעם הראשונה שהגעתי באתי שוב עם ההפנייה של בר חווה, הטכנאית מסרה לי שהם בד"כ מבקשים הפנייה מרופא מהקופה כי יש בנות שמגיעות ועושות בדיקות על דעת עצמן וזו הדרך שלהם למנוע את זה...
לדעתי תגיעי מחר שוב לקונקורד, ותחכי לבחורה שנמצאת שם כל הזמן (עם שיער שחור ארוך חלק) היא זו שלא בודקת כמעט את ההפנייה, והיא ממש נעימה ונחמדה, תגיעי לשם ותביאי לה את ההפנייה בלי לומר כלום, שחקי אותה שאת כל הזמן מגיעה ותנסי לא להתנהג בצורה שונה ען כזו שמעוררת עניין..
אם הם כן יעשו בעיות, תבקשי להכנס לרופאה כללית באותה מרפאה כדי שתמיר לך את ההפנייה.
במקרה הכי גרוע, תגיעי לנירים 3, מהנסיון שלי שם, כולן שם די מנסות לעזור ולא תהיה לך בעיה.

בהצלחה!
לצפיה ב-'האמת מי שעשתה לי בעיות'
האמת מי שעשתה לי בעיות
24/09/2016 | 21:37
4
זו הבחורה שלוקחת את בדיקות הדם. היא גם ממש תילמה את ההפניה שלי כדי לשלוח לקבוצת וואצאפ של כל האחיות למען יראו וייראו.
לצפיה ב-'כמה אגו, כמה חוסר טאקט.'
כמה אגו, כמה חוסר טאקט.
24/09/2016 | 22:11
2
לצפיה ב-'הייתי כל כך בהלם שרק מאוחר יותר קלטתי'
הייתי כל כך בהלם שרק מאוחר יותר קלטתי
24/09/2016 | 22:16
1
שבנוסף לאגו ולחוסר הטקט, מדובר בהפרה חצופה ובוטה של הסודיות הרפואית כי הפרטים שלי היו על ההפניה.
לצפיה ב-'זו עבירה על החוק!'
זו עבירה על החוק!
25/09/2016 | 15:46
אני הייתי מתלוננת עליה. למען שהיא תראה ותירא!
חוצפנית
לצפיה ב-'איזו מרגיזה! גם לי עשו בעיות פעם אחת'
איזו מרגיזה! גם לי עשו בעיות פעם אחת
25/09/2016 | 00:20
וזה היה כשהייתי מלאה בהורמונים. בדכ לא נותנת להורמונים להשפיע עלי, באותה פעם בכוונה פתחתי את הברזים..  הייתי עם דמעות ואמרתי לה משהו כמו על כך שעוברת מספיק עם הטיפולים האלה גם בלי  שהם יקשו עלינו עוד יותר וכו וכו.. היא עיקמה פרצוף אך לקחה ממני דם בסוף. אך התעקשה להשאיר אצלם את ההפנייה (שאמורה להיות רב פעמית).
איכשהו מאז לא עשו לי צרות באותה מרפאה..

לצפיה ב-'לגבי בריאות האישה באבא אחימאיר'
לגבי בריאות האישה באבא אחימאיר
24/09/2016 | 22:49
זקיקים- אף פעם לא ביקשו ממני הפנייה. העיניין הוא אם יהיה לך מהיום להיום תור פנוי.
דם- פעם באתי עם הפניה מהרופא הפרטי, האחות ממש לא ששה לקבל אותי אבל אמרה שלא תיקח סיכון שיהיה לי בגללה גירוי יתר ואמרה לי שבאופן חד פעמי תקבל את ההפנייה.
אופציה 1
את יכולה ללכת למוקד חירום של מגדל המאה ולבקש מרופא להמיר לך את ההפנייה לכללית ( באסה שבמוקד רפואה דחופה צריך לשלם על ביקור).
אופציה 2- ללכת לבריאות האישה, לשחק אותה שלא ידעת שלא מקבלים הפניה של רופא פרטי, ולא לצאת עד שלא מקבלים אותך.
לצפיה ב-'הייתי הולכת לאסותא'
הייתי הולכת לאסותא
25/09/2016 | 08:31
4
לדעתי את יכולה ללכת לאסותא ולהשאיר פקדון. אני גם התחלתי באסותא כשלא היה לי התחייבות ביד. רק אחרי שבוע התחייבות הגיעה.
לצפיה ב-'בסוף הייתי בכללית'
בסוף הייתי בכללית
25/09/2016 | 19:05
3
עשו לי בעיות כצפוי עם בדיקות הדם, הרופאת משפחה לא היתה זמינה כהרגלה, הדקות נקפו והדמעות שלי עלו על גדותיהן. בסוף אחרי המון תסכול ושעה יקרה מהזמן שלי, זה הסתדר.
עם הזקיקים אגב אין בעיה להגיע עם הפניה מרופא פרטי.

לצערי גילו שיש לי ציסטות בשחלות, שאריות מהטיפול הקודם, ולכן לא אוכל להתחיל את הסבב החודש אלא אצטרך לחכות לחודש הבא, שזה היה שברון לב בפני עצמו
לצפיה ב-' כל הבירוקרטיה הזו מתישה'
כל הבירוקרטיה הזו מתישה
25/09/2016 | 20:07
אני מצטערת על הסבב שנדחה.
גם לי נשארו ציסטות מהטיפול ואמרו לי שזה תלוי אם הן מפרישות הורמונים או לא. אם לא- אז אפשר לעשות סבב.
לצפיה ב-'לגבי ציסטות'
לגבי ציסטות
26/09/2016 | 10:47
1
אחרי הגרידה הייתי להוטה להתחיל טיפול חדש כדי "לרפא את עצמי" ממה שעברתי.
עשיתי מעקב זקיקים והטכנאית חמורת הסבר של המוקד אמרה לי: יש לך ציסטות. הרופא יגיד לך מה זה אומר.
הרשו לי להתקדם ואחרי 2 זריקות צטרוטייד עצרו אותי.
את לא מבינה כמה בכיתי. את החיים שלי בכיתי וכל מה שלא בכיתי אחרי הגרידה.
התקשרתי להורים שלי, לחוד וביחד, ובכיתי שלא נותנים לי להתחיל. ממש דרמה ענקית.
בסוף התרציתי לקחת כדורי פרוורה - שהם הורמונליים אבל הכי פחות - ואחרי שבוע התחלתי שוב טיפול.
הפעם חזרו ציסטות אחרי המנופור אבל כבר המשיכו איתי.
מהטיפול הזה אני היום בהריון בסוף חודש שישי.

מאחלת לך בקרוב מאד מאד!
לצפיה ב-'ממש תיאור מדויק של מצבי הנפשי ביומיים האחרונים'
ממש תיאור מדויק של מצבי הנפשי ביומיים האחרונים
26/09/2016 | 15:41
הדבר היחידי שהחזיק אותי אחרי הבטא השלילית זו הידיעה שאני מתחילה סבב חדש.
ואגיד עוד כמה מילים על הגיהנום שעבר עלי אתמול בבוקר - הייתי 'תורנית אוכל' אתמול במקום ההתמחות שלי, מה שאומר שבשעה 10:00 יוצאים 20 פסיכולוגים מורעבים מהישיבה וזה תורי להביא את ארוחת הבוקר. הגעתי לכללית בשעה 7:30, המתנתי בתור. סירבו לקבל אותי לבדיקת הדם וביקשו שאדבר עם רופא המשפחה. חיכיתי על הקו לרופא המשפחה 40 דקות ללא מענה, הגעתי לכדי בכי למזכירות שיושבות במשרד, שגם הן ניסו להתקשר למרפאה שלי ללא הצלחה. ואז אחת מהן השיגה טלפון של מנהלת במרפאה שהבטיחה שתבקש את בדיקות הדם. אח"כ אמרו לי שתוך 10 דקות זה יעודכן במערכת, נכנסתי לאחות אחרי 10 דקות והיא לא זכרה אותי, צרחה עלי שאני נדחפת, וטרקה לי את הדלת בפרצוף. כשאני מוקפת נשים בהריון שמביטות בי בזעזוע (הרי הן הגיעו רק עכשיו, לא ידעו שאני תקועה שם כבר שעה וחצי). כל זה כשהשעה כבר 9 ורבע, אני יודעת שאני מאחרת לישיבה וכולם כולם כ-ו-ל-ם בהתמחות שלי ישימו לב שאני לא מצליחה להגיע בזמן וזה ממש הרגיש לי כמו 'לשים על השולחן' מול כולם את הקושי, המאבק, וחוסר היכולת לתפקד. בתוך כל ההתמוטטות שחוויתי שם והבכי לבעלי בטלפון ידעתי כבר - זה לא יקרה החודש. אם זה היה אמור לקרות, זה לא היה כל כך קשה.
ואז נכנסתי לזקיקים וזה בדיוק מה שנאמר לי. אה, וגם איחרתי ב20 דקות, כולם אמרו לי שהאוכל טעים, כי הם גוועו ברעב בהמתנה שאגיע.
אז עם כל הרצון להתחיל ולשאול אותך על הכדורים שלקחת שהעבירו את הציסטות, אני יודעת היום כמו שידעתי אתמול, זה לא הזמן להתחיל סבב חדש. וזה ממש ממש ממש כואב...
לצפיה ב-'דחוף... התלבטות בין 2 תורמים '
דחוף... התלבטות בין 2 תורמים
23/09/2016 | 15:50
17
היי לכולן...
אני בתהליכי IVF . ניסיון רביעי מאותו תורם (מחו"ל) לא צלח.
האם לבחור תורם חדש ?
התורם החדש שאני מתעניינת בו - הינו גוי מצד אימו ויהודי מצד אביו. התורם הצהיר שהוא ספרדי על אף היותו יהודי אשכנזי. להערכתי, זו הסיבה שהוא נבדק רק ל12 בדיקות גנטיות. מה דעתכן ? יתרה מזאת התורם החדש הינו בן 37 לעומת התורם הקודם שהינו בן 24.
שאלה נוספת : האם מישהי שמעה על מחקר שמעיד על מומים בעובר כאשר הפער בין גיל התורם לנתרמת מעל ל 10 שנים ?
אתן מוזמנות להפנות אלי שאלות שיסייעו לי לבחור בין השניים. ואפילו להפנות לבנק עצמו.
תודה רבה...אודה על הדחיפות בתשובות.

לצפיה ב-'לא מכירה מחקר כזה. '
לא מכירה מחקר כזה.
24/09/2016 | 08:24
מכל מה שכתבת, הצהיר ולא דובר אמת...לא הבנתי מדוע זה חשוב? האם חשוב לך תורם גוי בגלל העניין ההלכתי? האם חשוב לך שלא יהיה אשכנזי בגלל ענייני המחלות? לא ברור לי חוץ מגורם הגיל, מהם נתוני הזרע. לכי על נתוני זרע טובים יותר.
ואם עם תורם בן 24 זה לא צלח, השאלה היא האם ישנה בעיה שמשפיעה על ההצלחה?
אני מתכוונת למצב רירית הרחם, איכות הביציות, איכות העוברים וכיוצ"ב.
כמו כן,  גיל האישה הוא פקטור משמעותי.
לצפיה ב-'אם יש לך התלבטות כזו מהותית'
אם יש לך התלבטות כזו מהותית
24/09/2016 | 08:50
אז תבחרי אחד אחר לגמרי...
למה ללכת על השניים האלו?

לא שמעתי על המחקר הזה,
והוא גם לא נשמע לי הגיוני,
כי יש הרבה מאוד זוגות שיש בניהם פעם גילאים.

אגב, מוזר שיש תורמים מבוגרים,
בארץ, לפי מה שהבנתי, מגבילים את גיל התורמים.

אני חושבת שכדאי פשוט לבחור תורם אחר.

בהצלחה
אני גם יחידנית

לצפיה ב-'סליחה שאני ישירה ככה.. אבל'
סליחה שאני ישירה ככה.. אבל
24/09/2016 | 09:12
אם גילך הוא כפי שצוין בפרופיל שלך אז לא חושבת שאי ההצלחות עד כה טמונות בגיל התורם.
לצפיה ב-'הייתי הולכת על תורם אחר וצעיר יותר'
הייתי הולכת על תורם אחר וצעיר יותר
24/09/2016 | 11:20
1
אגב - אם האמא יהודיה, התורם הינו יהודי...
אם המטרה שלך לחסוך בעיות ברבנות (בין היתר) עדיף תורם לא יהודי.
הילד/ה שלך יהיו יהודים בכל מקרה
לצפיה ב-'שוב את טועה ומטעה'
שוב את טועה ומטעה
24/09/2016 | 16:51
ברבנות לא עושים בעיות להוצאת אישור יהדות לילדים מתרומת זרע.

לצפיה ב-'אם זוכרת נכון.. המחקרים מראים בעייה עם'
אם זוכרת נכון.. המחקרים מראים בעייה עם
24/09/2016 | 12:26
של גבר מבוגר, אך גם במקרה של גבר צעיר מאוד (פחות מעשרים).
גם לי זכורה כתבת ynet שהכותרת הייתה יותר מומים כשיש הפרש גיליים גדול בין הגבר לאישה, אך אם זוכרת נכון זה בסופו של דבר כי אחד מהם מבוגר בהרבה מהשני.. (או כאמור גם גבר צעיר מידי זו בעיה).

לגבי השאלה שלך.. לדעתי כדאי להחליף תורם.. לא יודעת אם לבחור שציינת או מישהו אחר, אך להחליף ולא לעשות עם הזרע שהיה בטיפולים הקודמים.

בהצלחה !!
לצפיה ב-'גיל הגבר'
גיל הגבר
24/09/2016 | 21:49
יש חשיבות לגיל גבר, לא קשור פער הגילאים אלא הגיל של כל אחד בפני עצמו.
אבל 37 זה לא נחשב מבוגר לגבר, אלא הכוונה 45 ומעלה.
לצפיה ב-'מחקרים מראים בעיות אצל גברים מעל גיל 50'
מחקרים מראים בעיות אצל גברים מעל גיל 50
25/09/2016 | 08:33
כמו אוטיזם למשל. הייתה כתבה שהראתה שסטטיסטית, גם אם גבר חושב שאחריו המבול ולא כמו אישה יש לו פוריות אין קץ - זה לא נכון.

בדקתי את זה לעומק מכיוון שיצאתי עם גברים בגיל הזה (מתה על הגיל המבוגר למרות שבסופו של דבר בעלי מבוגר ממני בשנתיים וחצי "בלבד").
ומכיוון שהיה דיבור עם מישהו מהעבודה, שגילו אז היה 57, להביא ילד יחד. אני הייתי אז רווקה, הוא היה רווק... אני התחתנתי בינתיים. הוא נשאר רווק.

גיל 37 הוא אחלה גיל לתורם זרע.
לא תמיד הם לא דוברי אמת בקטע של העדה. יש מצב שהוא חושב שהוא ספרדי אבל בעצם הוא אשכנזי או להיפך. הוא גוי, ומן הסתם פחות מודע לענייני עדות למיניהן.

מצטרפת לבנות שלמעלה לגבי הגיל שלך דווקא. כדאי לבדוק ברמת ההפריות מה תפקידן ומצבן של הביציות שלך.
מקסימום את יכולה ללכת על תורם אחר - בבחינת משנה מקום משנה מזל - ואם זה לא יעזור לך, תחשבי הלאה.

לצפיה ב-'אני לא רואה שום הגיון ביולוגי בטענה שפער גילאים משפיע'
אני לא רואה שום הגיון ביולוגי בטענה שפער גילאים משפיע
25/09/2016 | 11:07
8
הגיל של כל אחד - כן, הגיוני, וידוע שמשפיע.
אבל פער הגילאים? באיזה אופן בדיוק זה יכול להשפיע?
לגבי בחירת התורם, לא כל כך הבנתי מה ההתלבטות שלך. המוצא שלו? אם כן, אז למה?
בנוסף, סליחה על השאלה הפולשנית, אבל אפשר לשאול מה גילך?
בתפוז רשום 44, ואם זה נכון, אני לא חושבת שהחלפת תורם היא הדבר שאת צריכה להתעסק איתו כרגע.
כדאי לבדוק שנית את פרוטוקול הטיפולים שאת עוברת ולשקול אופציות נוספות, לאור הגיל.
זרע תורמים נבדק היטב לפני שהוא מוצע למכירה, ולרוב מדובר בזרע באיכות מצוינת.
בנוסף, בייחוד אם מדובר בבנק זרע בחו"ל, לרוב יש להם את המידע האם כבר היו הריונות ולידות מתורם X, והוא זמין לכל המעוניין.
(המידע הזה קיים גם בארץ, אגב, אבל פה הכל נעשה בשושו ויספרו לך רק אם תשאלי ישירות).
לצפיה ב-'למיטב זכרוני המחקרים דווקא מראים בעיה עם פער גילאים גדול'
למיטב זכרוני המחקרים דווקא מראים בעיה עם פער גילאים גדול
25/09/2016 | 12:51
1
אם כי לא ברור אם מקור הבעיה הוא לא בגיל מבוגר של הגבר.
בכל מקרה, עדיף ללכת על תורם שאת בטוחה בו ובגילו.
למה לא ללכת על צעיר? בריא בהרבה.
בכלל, מומלץ לקחת את הבדיקות של התורם ושלך לגנטיקאי ובכל מקרה להמשיך בתהליך בלי הפסקות.
בהצלחה

לצפיה ב-'לגבי בדיקות גנטיות מה שחשוב הוא כמה שיותר בדיקות '
לגבי בדיקות גנטיות מה שחשוב הוא כמה שיותר בדיקות
25/09/2016 | 12:54
בהתאמה לשלך, כמובן.
לא ברור לי למה להחליף.
טיפ חשוב שקיבלתי- לבחור רק תורם שיש לו הריונות ויש ממנו לידות.

לצפיה ב-'רק הע/ארה קטנה לגבי זרע תורמים...'
רק הע/ארה קטנה לגבי זרע תורמים...
25/09/2016 | 17:31
5
אני הריתי מזרע תורם,
ובמעבדה אמרו לי שהוא בינוני באיכות,
האמת שאני לא יודעת מה זה אומר,
אבל זה אומר שהוא לא באיכות מצויינת.
בהתחשב בזה שהריתי, אז לא עשיתי כלום עם המידע הזה,
אבל כן... כשאין הצלחות עם תורם אומרים להחליף,
כי לפעמים הזרע לא מתאים לביצית, זה קורה.. אין התאמה.
לפעמים הזרע לא איכותי כמו שאנחנו חושבות שהוא.

לצפיה ב-'מה הכוונה שלפעמים זרע לא מתאים לביצית ?'
מה הכוונה שלפעמים זרע לא מתאים לביצית ?
26/09/2016 | 14:43
3
הרי זרע של תורם אמור להיות איכותי מאוד... לפחות זה מה ״שמוכרים״ לנו....
מתי קורה שזרע לא מתאים לביצית ? בהנחה כמובן שאין בעיות גנטיות אצל אחד הצדדים....

אשמח להבהרה בנושא....
תודה!
לצפיה ב-'קיימת סברה'
קיימת סברה
26/09/2016 | 15:06
2
שיש מקרים של "אי התאמה" בין זרע וביצית.
לא לגמרי ברור לי שזו לא אגדה אורבנית.
יותר סביר בעיניי שיש בעיות כרומוזומליות, שלא תמיד מתבטאות בספירת זרע לא תקינה, או במראה ביציות\עוברים, ולכן לא תמיד מאובחנות.
וכשלא יודעים לאבחן מה הבעיה, יוצרים קטגוריות כמו "לא מוסברים" או "אי התאמה".
לצפיה ב-' יכול להיות אגדה, אבל קראתי לא פעם על'
יכול להיות אגדה, אבל קראתי לא פעם על
26/09/2016 | 16:20
"החלפתי תורם והצליח לי.."

בהתחשב בזה שלא התחתנו איתו, אז יש לנו את הפריווילגיה לבחור אחר...
לצפיה ב-'מעניין....'
מעניין....
27/09/2016 | 00:01
לצפיה ב-' טוב לדעת'
טוב לדעת
26/09/2016 | 15:10
אני לא לגמרי מאמינה ב"אי התאמה", אבל בהחלט יכולות להיות בעיות שגם לא תמיד ניתן לאבחן בבדיקת זרע רגילה.
וטוב לדעת שיש מקרים שהזרע לא באמת כל כך איכותי כמו שמבטיחים לנו. 
לצפיה ב-'גם לכן זה היה ככה אחרי שאיבה/ות?'
גם לכן זה היה ככה אחרי שאיבה/ות?
23/09/2016 | 16:25
14
אני מניחה שהשאלה אולי למי שעברה שאיבה/ות בלי החזרה מיד לאחר מכן,

עברתי את הראשונה לפני שבוע וחצי בדיוק, וכבר שבוע שיש לי גודש משוגע בחזה, ממש כואב, שלא נראה שמתכוון ללכת לשום מקום בקרוב...
מישהי מזדהה?

כמו כן ממש חשוב לי לברר:
1. הבנתי שהמחזור שלי אמור להקדים בכמה ימים/שבוע עכשיו, בגלל השאיבה? (או שלפחות ככה זה אצל רוב הנשים?)

2. נניח שזה קורה והוא אכן מקדים, זה אומר שמעתה ואילך הוא "מיישר קו" עם המועד המוקדם? או שהוא חוזר בסוף למועד המקורי?

אציין שבד"כ הוא מדוייק ביותר, מהפעם הראשונה ועד היום.
חשוב לי לדעת גם כדי לנסות לברר עם עצמי (ולהתנהל בהתאם) אם להמשיך לסבב נוסף בעוד חודש ואם כן מתי הוא יתחיל ומתי להיערך לטיפול, אין לי מושג...
וגם כי אני מאלה שסובלות כאבים רציניים במחזור אז אני ממש מכוונת דברים של עבודה, נסיעות וכו' ע"פ הימים האלה כדי שאוכל לנוח ככל האפשר בהם.
כרגע אין לי מושג איך לארגן לי את החודשים הבאים:))

ים ים ים תודה לעונות (=כבר אין לי איך להודות לעזרה הנהדרת שמוגשת כאן זו לזו.. מאוד מקל על הדברים)
לצפיה ב-'וסת 10 ימים אחרי שאיבה ללא החזרה'
וסת 10 ימים אחרי שאיבה ללא החזרה
23/09/2016 | 18:29
2
השאיבה הראשונה שלי הסתיימה ללא החזרה. הרופא אמר לי שאקבל וסת לאחר 10 ימים ( מיום לאחר השאיבה) וכך היה...
לצפיה ב-'וכמה במקור?'
וכמה במקור?
24/09/2016 | 13:13
1
כמה ימים אחרי השאיבה היית אמורה לקבל אם לא 10?
ומה קרה בחודש (ו/או בחודשים) שאחרי? זה המשיך כמו במחזור שהיה מוקדם או חזר לתאריך המקורי?
תודה!!
לצפיה ב-'במקור וסת סדירה כל 28 ימים'
במקור וסת סדירה כל 28 ימים
24/09/2016 | 13:24
לאחר 11 יום מהשאיבה וסת, ווסת אחריה לאחר 28 ימים בדיוק.
לצפיה ב-'נתנו לך דקא או אביטרל כמבייץ?'
נתנו לך דקא או אביטרל כמבייץ?
23/09/2016 | 23:06
1
אם אוביטרל אז יש סיכוי שלא יקדים לך.. לא בטוח. נראה לי שזה גם תלוי אם הרופא שאב הכל או לא.
אם דקא אז הוא לרוב מקדים אם לא לוקחים הורמונים לתמיכה.

לגבי גודש... כנראה תופעת לוואי מההורמונים..
והווסת שלך אם למדל היא באופן קבוע כל 28 יום, אז אחרי הווסת הקרובה זה יתחיל ספירה של 28 יום מאותו מועד.. ואז שאר הווסתות יסתדרו לפי זה (אם את לא על הורמונים).
מה שכן.. אצל חלק מהנשים הווסת קצת משתבשת בעיקבות ההורמונים גם בחודש העוקב.. כי הביוץ לעיתים קצת משובש.

לצפיה ב-'וואו איזה ידע..'
וואו איזה ידע..
24/09/2016 | 13:23
וואי כמה ידע יש לך! אני נופלת כל פעם מהתגובות שלך כאן.

אז אם הווסת משתבשת, איך אפשר להתכוונן נכון על מתי להתחיל סבב..?

בקשר לשאלה שלך: אני חייבת להגיד שעד עכשיו עדיין לא הצלחתי להבין את ההבדל בין אוביטרל לדקא...!!  במקור חשבתי שהם משחקים תפקיד דומה ויש להן אותה פונקציה, של לגרום לביוץ לקראת השאיבה.
לכן לא הבנתי למה במקור היה אמור להיות לי אוביטרל אחד וזהו בסוף הפרוטוקול; יומיים לקראת הסוף הרופא אמר לי (בפוקס, אחרי שמיוזמתי פניתי אליו בנושא אחר) להוסיף לו שני דקא.. ואז יום אחרי בשיחה אקראית עם ביה"ח הוא בספונטניות עשה עוד שינוי ל2 דקא בלבד, בלי האוביטרל.

וואו אני זוכרת כמה השינויים האלה בימים האחרונים הלחיצו אותי.. ביה"ח הינחה אותי א' והוא ב' והם התווכחו ביניהם... זה היה נורא.
זה על קצה המזלג:)
לצפיה ב-'אני עשיתי שאיבה ללא החזרה'
אני עשיתי שאיבה ללא החזרה
24/09/2016 | 19:09
7
אחרי השאיבה אמרו לי לקחת פרוגסטרון  10 או 14 ימים ולהפסיק ולרבל מחזור
לצפיה ב-'וואלה! לא שמעתי על זה...'
וואלה! לא שמעתי על זה...
24/09/2016 | 20:48
6
מה זה אומר לקחת, אלה כדורים?
תודה רבה על המידע!
לצפיה ב-'אוטרוגסטן (נרות וגינליים('
אוטרוגסטן (נרות וגינליים(
24/09/2016 | 22:40
5
כדי לדמות ביוץ אמיתי כנראה.
קיבלתי דקפפטיל כמבייץ במקום אוביטרל כי היה חשש לגירוי יתר
לצפיה ב-'הבנתי. ממה שאת יודעת, בד"כ נותנים משהו אחרי שאיבות? '
הבנתי. ממה שאת יודעת, בד"כ נותנים משהו אחרי שאיבות?
26/09/2016 | 11:07
4
אני לא קיבלתי כלום... וגם שום הנחיות על מה קורה מעכשיו
לצפיה ב-'לי אמרו אז'
לי אמרו אז
26/09/2016 | 12:37
3
לקחת נרות 10 או 14 ימים, לקבל מחזור ואז להמתין עוד חודש למחזור הבא ועשינו בו סבב מוקפאים. אני לא עברתי החזרה בשאיבה מחשש לגירוי יתר ולכן הקפאנו את כל העןברים
לצפיה ב-'מהידע שלך,זו ההנחיה לרוב הנשים? או שרובן לא לוקחות כלום אחכ?'
מהידע שלך,זו ההנחיה לרוב הנשים? או שרובן לא לוקחות כלום אחכ?
26/09/2016 | 13:35
2
לצפיה ב-'לא יודעת'
לא יודעת
26/09/2016 | 15:04
1
לצפיה ב-'תודה:))'
תודה:))
26/09/2016 | 23:30
לצפיה ב-'זה מאוד אישי'
זה מאוד אישי
26/09/2016 | 23:34
אצלי בסבב ללא החזרה וללא שום תמיכה המחזור הגיע בדיוק שבועיים אחרי השאיבה.
ככה ברגיל מדובר במבקר לא סדיר עד לא קיים.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא גירושין בשיתוף פעולה
אירוח בנושא גירושין...
עו``ד אלונה לוי תענה על שאלותיכם בנושא גירושין...
אירוח בנושא גירושין בשיתוף פעולה
אירוח בנושא גירושין...
עו``ד אלונה לוי תענה על שאלותיכם בנושא גירושין...
אירוח בנושא נכויות ותאונות
אירוח בנושא נכויות...
מומחי ביטוח לאומי כאן כדי לענות לכם על כל השאלות...
אירוח בנושא נכויות ותאונות
אירוח בנושא נכויות...
מומחי ביטוח לאומי כאן כדי לענות לכם על כל השאלות...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ד
ד"ר אליהו לויטס
פרופסור ברטוב- המרכז המקיף לפוריות הגבר
פרופסור ברטוב
טבורית- בנק דם טבורי
שימור דם טבורי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה