לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום הינו פורום תמיכה.  הייעוץ בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי.
אנא קראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בפורום.
גלישה נעימה
המשך >>

לצפיה ב-'הי, האם למישהי היו דימום למרות נרות אנדומטרין?'
הי, האם למישהי היו דימום למרות נרות אנדומטרין?
27/09/2016 | 11:58
3
לצפיה ב-'לי היו. 10 ימים לאחר ההחזרה. הריון כימי'
לי היו. 10 ימים לאחר ההחזרה. הריון כימי
27/09/2016 | 22:27
לצפיה ב-'לי היו 10 ימים אחרי החזרה'
לי היו 10 ימים אחרי החזרה
27/09/2016 | 22:44
אבל כבר ביום 8 להחזרה גיליתי שאני בהריון ולאחר שראתי דימום הזרקתי גסטון עד שבוע 11
לצפיה ב-'לי המחזור הגיע למרות האנדומטרין'
לי המחזור הגיע למרות האנדומטרין
28/09/2016 | 03:30
שאלתי את הרופאה אם זה אומר שהתמיכה לא מספיקה, היא אמרה שלא, זה נורמלי לגמרי. 
לצפיה ב-'כיצד סינרל עוזר בתמיכה?'
כיצד סינרל עוזר בתמיכה?
28/09/2016 | 00:45
היי בנות יקרות
עברתי הזרעה לפני יומיים והרופא ביקש שאתחיל תמיכה של סינרל.
מישהי יכולה להסביר את המנגנון? כיצד הוא תומך?
כמו כן אני אמורה להזריק אוביטרל ביום 6 להזרעה.
מדוע?
אשמח לתשובתך
תודה

לצפיה ב-'אשמח לתשובותיכן'
אשמח לתשובותיכן
27/09/2016 | 22:58
3
היי בנות,
עברתי שאיבה ב18 לחודש, החזרה ב23- יום שישי. ככה שאני כמעט 5 ימים אחרי החזרה של שני עוברים בלסטוציטים בדרגה 2 אחרי pgd, וכבר יומיים עם כאבי מחזור די חזקים, מרגישה כאילו אני אמורה לקבל מחזור כל רגע, אבל אין שום דימום.. זה נורמלי? זה מנבא משהו לטוב או לרע? בהחזרות הקודמות (החזרה רביעית) לא הרגשתי כלום כלום והבטא תמיד הייתה שלילית.. ככה שאני צריכה להתאפק ממש חזק כדי לא לפתח מזה ציפיות...
ובנוסף, מישהי יכולה בבקשה להסביר לי איך עובד הדירוג של העוברים, כמה שיותר נמוך יותר טוב?
ועוד שאלה אחת-- אני רוצה לעשות בדיקה ביתית ביום ראשון ערב החג, שזה יוצא יום עשירי להחזרה. במידה והיא תצא חיובית, (הלוואי הלוואי הלוואי הלוואי) יכול להיות שזה שאריות אוביטרל או שעד אז זה כבר בטוח מתנקה מהגוף?
תודה רבה חברות!
לצפיה ב-'רק לגבי כאבי המחזור'
רק לגבי כאבי המחזור
27/09/2016 | 23:20
אצלי זה סימן טובות, אלו היו כאבי השתרשות. (לא תמיד ניבאו על ההמשך)
בהצלחה (:
לצפיה ב-'אם אני זוכרת נכון לאוביטרל לוקח עד 14 יום להתנקות מהגוף'
אם אני זוכרת נכון לאוביטרל לוקח עד 14 יום להתנקות מהגוף
28/09/2016 | 00:06
אז אפשר לעשות בדיקה ביתית ביום ראשון אבל תמיד לזכור שהבדיקות האלו לא אמינות ב100%.
לגבי דירוג עוברים אז עובר בדרגה 1 הוא הכי טוב 2 פחות וכו'.
מקווה שהכאבים הם באמת בגלל השתרשות אבל עד הבטא אין דרך באמת לדעת,מחזיקה לך אצבעות.
לצפיה ב-'למה לא לעשות בטא אחרי 10 ימים וזהו? '
למה לא לעשות בטא אחרי 10 ימים וזהו?
28/09/2016 | 00:07
ברוב הקופות יש מרפאות שעובדות במתכונת שישי ועושות בדיקות דם הקשורות ל ivf.

בדיקת שתן ביום 10 מההחזרה בהחלט יכולה לצאת שלילית גם אם הבטא חיובית. לא חבל להרוס לעצמך את החג לחינם?

לגבי הכאבים.. יכול להיות שקשור להשרשה.. לא ניתן לדעת..
לצפיה ב-'FSH גבוה'
FSH גבוה
26/09/2016 | 23:18
8
הי, אני חדשה כאן וזקוקה לעזרתכן. אני בת 43, עד שסוף כל סוף החלטתי להיות אם חד הורית,  התבשרתי ע"י רופא שאני אזדקק לתרומת ביצית, כי ה FSH שלי יצא 40. וציין מכבי בכלל לא יממנו לי טיפולי IVF
ועכשיו אחרי הבשורה הזאת, אני מרוסקת, מבולבלת ולא מסוגלת לחשוב על להיות אם חד הורית ועוד לא מהביצית שלי.
האם למישהי מכן היה FSH גבוה מאוד כשלי ובכל זאת הצליחה להרות מביצית שלה?
האם יש בכלל סיכוי להפחית את ה FSH ?
האם קופת חולים אחרת תאשר לי טיפולי IVF למרות ה FSH הגבוה?
אשמח לקבל הצעות
תודה,
מירב
לצפיה ב-'אני מצטערת'
אני מצטערת
26/09/2016 | 23:49
לא אשת בשורות אני - השילוב של הגיל והFSH אינו מבשר טובות.
בגילך נדיר למצוא נשים עם פוריות מצטיינת, וכשהערכים של הFSH כה גבוהים זה לא סימן טוב בכלל.
אין שום קופה שתאשר טיפולים עם ערך כזה.
אפשר לנסות להוריד עם דאה, יש הטוענות שדיקור עזר להן.
אך בכל המקרים אני לא חושבת שהיה מדובר בערכים כאלו בגיל כזה.
הלוואי ואני טועה. חיבוק.
לצפיה ב-'שיטת אביבה'
שיטת אביבה
27/09/2016 | 09:07
תנסי לפנות למדריכה של שיטת אביבה דרך האתר שלהם. לי זה עזר להוריד fsh גבוה
לצפיה ב-'למה שלא יממנו??...'
למה שלא יממנו??...
27/09/2016 | 09:32
2
לפי חוק ביטוח בריאות ממלכתי, טיפולי IVF מאושרים עד גיל 45, וגם אם יסרבו לממן לך טיפולים מהביציות שלך בגלל ה-FSH הגבוה (נראה לי שזה מה בהרופא התכוון), אז במקרה של תרומת ביצית את זכאית לטיפולים עד גיל 54!

לגבי ה-FSH, לצערי הוא אכן לא מבשר טובות, ואין משמעות "להפחית" אותו, FSH גבוה הוא סימפטום של רזרבה שחלתית נמוכה, וגם אם נוריד אותו איכשהו - זה לא ישנה את מצב הרזרבה השחלתית הירודה.

גם אני בתהליך להיות אמא יחידנית, ואני חייבת להגיד שמדברייך משתמע שאת עדיין לא ממש סגורה על עצם הרעיון. אם זה המצב, אני מציעה לך לחשוב על זה טוב טוב, כמה שזה נשמע נדוש.

זה תהליך לא קל, גם מעצם מהותו וגם בגלל שאנחנו עוברות אותו ללא בן\בת זוג, ובמיוחד לאור הנתונים שלך; וכמה שהתהליך מרגש כך כל תשובה שלילית מרסקת יותר.

וכמובן שצריך לחשוב גם על היום שאחרי, הרי המטרה של כל המסע הזה היא ילד, והילד הזה צריך לגדול עם הורה ששלם עם עצמו.

חשוב לי להבהיר שאני לא מנסה לשכנע אותך לא לעשות את זה, אלא לעשות רק דברים שאת שלמה איתם. מאחלת לך המון הצלחה בכל אשר תבחרי. 
לצפיה ב-'אני לא הייתי שלמה לגמרי עם התהליך שעברתי'
אני לא הייתי שלמה לגמרי עם התהליך שעברתי
27/09/2016 | 10:21
עד ההפלה , אז הבנתי כמה אני רוצה להיות אמא.

לא תמיד אפשר לדעת רגשית, מהלב,
אז פועלים מהראש, פיזית, רציונלית.

לצפיה ב-'הייתה פה מישהי עם FSH 64 שנכנסה להריון מהביצית שלה. לא זוכרת'
הייתה פה מישהי עם FSH 64 שנכנסה להריון מהביצית שלה. לא זוכרת
27/09/2016 | 10:21
את גילה או היוזר
לצפיה ב-'יקירתי זה לא גבוה!! זהכבר מנפאוזה'
יקירתי זה לא גבוה!! זהכבר מנפאוזה
27/09/2016 | 15:21
אם היית צעירה הייתי תומכת בטיפולים טבעיים אבל לאור גילך לא חושבת שגם אם תצליחי להניב ביצית יהיה עובר תקין גנטית ומורפולוגית להריון. מאוד קשה ההחלטה על תרומת ביצית ובהחלט קשה לוותר על חלום לילד גנטי משלנו. הייתי בכל זאת מנסה טיפול אחד אך על מנת שיאשרו תקחי גלולות להורדתההורמון. בהצלחה את תהיי אמא
לצפיה ב-'שמעתי פה בפורום סיפורים על הריונות עם FSH מאד גבוה'
שמעתי פה בפורום סיפורים על הריונות עם FSH מאד גבוה
27/09/2016 | 16:20
1
חפשי את הסיפור של גיאלרוסה...
אל תוותרי עדיין.
בהצלחה! 
לצפיה ב-'ונקודה למחשבה... '
ונקודה למחשבה...
27/09/2016 | 23:23
אין לי מושג בנוגע לעלויות... ואני יודעת שכולנו רוצות ילד שלהן  - גנטית.
אבל אם תחשבי על זה, זה באמת כזה חשוב? האם בגלל זה תוותרי על הרצון להיות אמא?
המטען הגנטי חשוב, אבל גם ככה חצי ממנו לא מגיע ממך.... וולכי תדעי, אולי בסוף הילד בכל מקרה היה דומה לאבא (גם אם הביצית שלך)....
והכי חשוב, עם כל הכבוד למטען הגנטי, הכי חשוב זה החינוך והאהבה שאת תתני לילד או הילדה שלך. לך הם יקראו אמא - לא למישהי אחרת... וכל מה שתלמדי ותשקיעי בהם - ככה הם יהיו.

אני חושבת שצריך להסתכל על חצי הכוס המלאה (עם כל הצער) ולשמוח שלפחות יש את האפשרות הזו. ומוטב מוקדם מאשר מאוחר.... כי גם זה לא הולך להיות פשוט ככל שיעבור הזמן.

בהצלחה!!!

נ.ב המייל לא נכתב כביקורת או נזיפה... רק להאיר לך נקודת  מבט שונה, לפני שיעבור עוד זמן...
לצפיה ב-'בהתלבטות, אנא עזרתכן'
בהתלבטות, אנא עזרתכן
27/09/2016 | 10:26
7
אני מנסה כל הבוקר להתרכז במטלות שלי ולא מצליחה...אשמח להתייעץ איתכן ולשמוע מה דעתכן.
אחרי שעברתי גרידה בשבוע שעבר והגעתי למניין 3 הפלות, החלטתי לבדוק לעומק כמב דברים. אז קצת רקע:
היו לי 2 הפלות, לידה (מאיקקלומין) אחרי הריון בסיכון (סוכרת וקרישיות). בסיום ההנקה, רציתי לחזור לנסות להיכנס להריון. ניסינו הזרעות עם איקקלומין והורמונים. כלום. התחלנו IVF - כמעט בכל השאיבות היו החזרות רחמים. בשאיבה אחת מתוך 25 בציות יש מוקפא אחד. ובשאיבה אחרת מתוך 20 בציות יצא ההריון האחרון (שנפל) ומוקפא אחד.
בפרוטוקול האחרון היה ארוך+פרדניזון+אספירין. וכנראה שזה מה שעשה את השינוי.
בר חווה חושב שאני צריכה פרוטוקול ארוך/טבעי. לא הזכיר את נושא הפרדניזון.
אתמול הייתי אצל פרופ' דרור מאירוב לחוו"ד שניה. הוא הסתכל על פרופילים הורמונלי שעשו לי בעבר. גם התייחס לעניינים אנדוקרינים אחרים שעלו בהריון האחרון שנפל...התייחס לציסטה גדולה מחוץ לשחלה...וכאליו נתן לי מענה מאוד נרחב אבל לא תשובות חותכות, אלא הפניה לבדיקות.
אני מתלבטת...לעזוב או להישאר עם בר חווה? אני נמצאת אצל בר חווה רק 3 שאיבות. לא יודעת אם נותן לי מענה אישי. למשל לא התרגש מהערך של TSH 4 בהריון והייתי צריכה לבד לעקוב ולבקש טיפול, קלקסן 80 לפי קופרמינץ - גם לדעתו זה שטויות. גם מעולם לא ראה פרופיל הורמונלי שלי ולא נתן את הדעת עליו וכן יש מה לראות שם! מצד שני, הוא רופא מקצועי וטוב. אני יודעת שהוא יצירתי ולא קונבנציונלי. ואולי גם לא נתתי לו מספיק הזדמנות. גם לקפוץ מרופא לרופא כל 3 שאיבות זה לא בדיוק דבר נכון.. אבל...לא יודעת....
אצל מאירוב - יש הסתכלות נרחבת. הרופא הזה בעל ידע עצום. סופר נחמד ונגיש.
מה דעתכם?
לצפיה ב-'לדעתי הכי חשוב זה החיבור שלך לרופא והאמון שלך בו. '
לדעתי הכי חשוב זה החיבור שלך לרופא והאמון שלך בו.
27/09/2016 | 10:37
1
לצפיה ב-'נכון אבל קשה לי להחליט'
נכון אבל קשה לי להחליט
27/09/2016 | 10:47
את בר חווה אני מכירה. הוא לא נגיש. אבל בגרידה הוא היה דיי בסדר. הוא לא הכי אמפתי בעולם אבל אני מאמינה בו.
מאירוב הוא מאוד נעים. נראה אמפתי וגם בו יש לי אמון. 
שניהם מקצועיים אבל מתייחסים להבטים שונים בגוף שלי. ובגלל שהבעיה אצלי מורכבת אני מבולבלת.
לצפיה ב-'להחליט לא להחליט?'
להחליט לא להחליט?
27/09/2016 | 13:04
2
אני לא מהמומחיות פה, אבל הנה המחשבות שעולות לי, אולי הם יתנו לך כיוונים למחשבה.
אולי אפשר בנתיים לעשות איזה שילוב של הדברים:
אם יש לך הפניות לבדיקות- לעשות אותם.
בנוסף (וסליחה שאני לוקחת דברים מהודעה אחרת שלך. אני לא סטוקרית! באמת! ) - לשלוח את בן הזוג לבדיקת זרע.
ועד שיגיעו התוצאות, לעשות עם בר חווה סבב ארוך\טבעי עם פרדניזון וקלקסן (הוא לא צריך לאהוב את הרעיון . מספיק שיתן לך את המרשם. במקרה הזה הייתי סומכת על קופרמינץ)

נשמע שיש לך המון ביציות לסבב, אבל לא יוצאים הרבה עוברים איכותיים. כבר קראתי פה על מקרים שעברו לפרוטוקול שהניב משמעותית פחות ביציות, אבל איכות העוברים השתפרה.

ועוד משהו - אם לטענת בר חווה הבעיה היא בביציות, אולי כדאי לך להתחיל לקחת את התוספים שיכולים לעזור (Q10, דאה. בטח בחיפוש אפשר למצוא מה רלוונטי).
וגם בן הזוג יכול לקחת את התוספים שעוזרים לזרע. גם אם לא מצאו בעיית זרע "רישמית". זה בטח לא יזיק וממילא לוקח כמה חודשים עד שרואים השפעה של התוספים (גם אצל האישה וגם אצל הגבר) - אז אם לא בטוחים מה הבעיה ויורים לכל הכיוונים, זה אחד מהדברים שיחסית קל לעשות.

אולי אחרי עוד סבב אחד עם בר חווה ותוצאות הבדיקות שיגיעו, יהיה לך עוד מידע שיקל עליך להחליט מה הלאה (או בתקווה: יהיה הריון תקין ומלא ואת המסקנות תוכלי לספר לנו יחד עם הודעה על לידה , שיעזור לדורות הבאים... )

לצפיה ב-'לגבי מספר הביציות'
לגבי מספר הביציות
27/09/2016 | 20:00
זה בדיוק מה שמאירוב אומר. הוא מעדיף לתת לי מינון ממש נמוך ולקבל יותר איכות. זה סיכון, אולי זה לא יעבוד. מי יודע?
את בעלי שלחתי לבדיקת זרע נוספת. אני אבצע את הבדיקות. 
אני פשוט מרגישה שבר חווה לא היה יסודי איתי. מצד שני הוא הביא לי הריון. אני לפעמים שואלת את עצמי, אם הוא היה יותר עם האצבע על הדופק...אולי הייתי מגיעה מאוזנת להריון והוא היה שורד. אין תשובה על זה. אבל אלו תהיות...
אני אתבשל בחג אני מניחה....
נ.ב. - לרגע לא חשבתי שאת סטוקרית!!! אני גם לומדת המון על הבנות פה מקריאת ההודעות שלהן
לצפיה ב-'מסכימה עם להחליט לא להחליט'
מסכימה עם להחליט לא להחליט
27/09/2016 | 23:12
לדעתי, נחמד או לא נחמד... לא רלוונטי. הכי חשוב מקצועי ושאת סומכת עליו.
אגב - מה עם פרופ' ויסמן מאסותא ראשון?
המליצו לי עליו מאודדדדד
חברה שהביאה 3 ילדים מטיפולים... הרבה טיפולים. בסוף הגיעה אליו.
וגם על ברקוביץ ממליצה בחום (וממש לא בגלל נחמדות....)
אולי לפני שאת מחליטה תבדקי גם אותם?
יכול גם לבלבל, אבל לפחות תדעי שבחרת מה שהכי מתאים לך.
לצפיה ב-'עוד שאלות...'
עוד שאלות...
27/09/2016 | 14:49
- בר חוה לא נתן לך נורדיטרופין?
הוא נותן כי הוא חושב שזה עוזר לאיכות הביציות.
- מבחינת פרדינזון - גם אם הוא לא אמר מהשהו על זה, הוא בכל מקרה יתן לך (נראה לי) רק בסבב הראשון הוא דיבר על הפרדינזון אבל נתן לי אותו בכל סבב שהיה לי.
לצפיה ב-'...'
...
27/09/2016 | 23:04
בסוף החלטות כאלה מתקבלות דרך לב ולא דרך שכל. לי מאוד מפריע זה שדר' בר חווה לא הסתכל על פרופיל אנדוקריני שלך. בעיניי זה must.
גם לי לצערי היו 3 הפלות והרגשתי שאני נופלת בין הכיסאות, כי אנדוקרינולוגים לא הבינו בגינקולוגיה וגינקולוגים לא הבינו באנדוקרינולוגיה.  עד שמצאתי רופא שיש לו התמחות כפולה. מקווה שהוא יודע מה הוא עושה....
לא מכירה את פרופ' מאירוב, אז אין לי מה להגיד עליו.
אני אחרי רופא ציבורי התייעצתי עם דר' זיידמן, שהיה מקסים, אבל לדעתי לא הבין את כל הסיבוכיות ואז הגעתי להתיעצות עם רופא נוכחי - פרופ' רבינוביץ ונשארתי אצלו.

לצפיה ב-'פענוח בדיקת זרע וסיכויי השגת הריון'
פענוח בדיקת זרע וסיכויי השגת הריון
27/09/2016 | 18:45
1

היי כולם,
לאחר 7 חודשי ניסיונות ללא הצלחה, ביצעתי בדיקת פרופיל הורמונלי שיצאה תקינה. המחזור שלי סדיר ואני מזהה ביוץ. בעלי ביצע בדיקות דם להורמונים שהיו תקינות ובדיקת זרע, להלן התוצאות:
נפח: 2.2
ריכוז תאי זרע: 187 מיליון
ריכוז תאי זרע בזרימה: 411 מיליון
תנועה 60 % (30% מהירה, 30% בינונית)
סה"כ תאי זרע בתנועה 246 מיליון
יש אגלוטינציה
מורפולוגיה : 5% תקינים (פתולוגים מתוכם בראש 58, צוואר 29, זנב 9)
0.5 לאוקוציטים.
קצת מודאגים לגביי האגלוטינציה והמורפולוגיה (שבבדיקה אחרת ירדה  ל4% תקינים). 
רופאת הנשים לא ייחסה חשיבות לאגלוטינציה ואמרה שזה לא משמעותי. כך אמר גם האורולוג ואמר שמבחינתו כל הבדיקה תקינה ורק שלח לעשות צילום אולטרסאונד שטרם בוצע.
 שווה להתחיל לברר לגביי השבחה והזרעה? לקבל חוות דעת מאורולוג אחר? שנינו בני 30 דרך אגב.יש לי תחושת שהרופאים לא מייחסים מספיק חשיבות לאגלוטינציה ולמורפולוגיה גבולית שכזו. מה אתן אומרות?

לצפיה ב-'לא חושבת שהאגלוטונציה מעניינת כשיש כל כך הרבה שכן בתנועה..'
לא חושבת שהאגלוטונציה מעניינת כשיש כל כך הרבה שכן בתנועה..
27/09/2016 | 22:58
לגבי מרפולוגיה- 4 ומעלה זה גם תקין...

אבל... למרות שזה נחשב למוקדם יחסית (7 חודשים) במקומך הייתי הולכת מתישהו בחודשים הקרובים להזרעות, מנסה קודם כל הזרעות על בסיס טבעי.. ללא הורמונים (פרט לאולי אוביטרל לתיזמון הביוץ אם הרופא לא בטוח במאה אחוז מתי מבייצת). זה יעזור קצת לזרע להגיע למקומו.

בנוסף יש תוספי מזון שלעיתים עוזרים בשיפור מצב הזרע. בעלי לקח Q10, e400 ולארגנטין. וראינו שיפור מסויים. קחי בחשבון שהשיפור מגיע אחרי חודשיים שלוש של לקיחה רצופה.. כי הזרע של היום נוצר לפני כשלוש חודשים..

לצפיה ב-'דחו אותי בגלל החגים'
דחו אותי בגלל החגים
27/09/2016 | 10:48
2
קבעתי תור כמקובל במרפאה
אך אמרו לי שבגלל החגים הם לא עובדים
אז פספסתי מחזור אחד
והמחזור השני נופל שוב על החג השני , מה שאומר שהכל נדחה בחודשיים
זה לא אמיתי !
האם במרפאה פרטית זה שונה?
לצפיה ב-'עניתי פה בטעות'
עניתי פה בטעות
27/09/2016 | 22:40
לצפיה ב-'לא בהכרח... גם אסותא בחופש.... '
לא בהכרח... גם אסותא בחופש....
27/09/2016 | 23:14
לצפיה ב-'עוברים שלא יתפתחו במעבדה גם לא ישיגו הריון ברחם'
עוברים שלא יתפתחו במעבדה גם לא ישיגו הריון ברחם
25/09/2016 | 23:26
5
אחת הבנות של בר חוה כתבה לנו: "ההנחה הבסיסית היא שעוברים שלא יתפתחו במעבדה גם לא ישיגו היריון ברחם".
האם מישהי יודעת מדוע זו ההנחה הבסיסית, והאם זה נכון? אולי מישהי מכירה מחקר רלוונטי?

לצפיה ב-'לא מצאתי לנכון להתעמק במחקרים בנושא'
לא מצאתי לנכון להתעמק במחקרים בנושא
27/09/2016 | 11:04
לי תמיד החזירו עוברים יום 2.
בשתיים מתוך שתיים של ההחזרות האלה נכנסתי להריון.

ההנחה הבסיסית הזו נשמעת לי מוטעית. יגידו בנות שקראו מחקרים בנושא, אולי יותר מאוחר אחפש בנט אם יש - עוברים גדלים טוב יותר ברחם.
ההנחה הבסיסית של כמה ממחלקות ה IVF "לקחת את החוק לידיים" ולקבוע הנחה כזו, שעל סמך זה מגדלים את העוברים עד ליום 5 ואז חלק לא שורדים - זו הטעות.

אפשר לנסות ולראות. אבל אסור להניח הנחות "בסיס" כאלה.
לצפיה ב-',תגדירי לא התפתחו'
,תגדירי לא התפתחו
27/09/2016 | 11:43
האם עובר בין 5 תאים ביום 3 נחשב לא התפתחו? עוברים עם שברים?
בגדול זה נכון. אם את רואה שהאיכות של העוברים ירודה, הרחם לא יעשה קסם והם פתאום יתקנו את עצמם. אבל הטווח הוא רחב והשאלה היא מה רמת העוברים.
ההנחה היא שאם יש התפתחות במעבדה - הסיכוי שהם יתפתחו גם ברחם גדול.
אם לא, כנראה שיש בעיה וגם ברחם הם לא יתפתחו.
לצפיה ב-'כפי שרשמתי לך בפוסט אחר, מחקרים מראים אחרת'
כפי שרשמתי לך בפוסט אחר, מחקרים מראים אחרת
27/09/2016 | 19:41
1
ההיתרון של עובר יום 5 הוא שסיכויי ההשרשה שלו גבוהים יותר.. אבל הרבה עוברים לא שורדים לשלב הזה.. אז אם את מתייחסת לסיכוי לשרוד מיום 3 ל 5+ הסיכוי להשרשה ביום 5, ביחס לסיכוי ההשרשה ביום 3, את תראי שלעובר יש סיכויי הצלחה קצת יותר גבוהים אם הוחזר ביום 5, ולא לקחת סיכון וגידלת.
מהצד השני.. בהחלט יש קורלציה גבוהה בין טיפולי החזרה רבים ביום 3 ללא השרשה לבין זה שלא מצליחים לגדל לבלסטו.. עצם זה שלבלסטו סיכויי השרשה גבוהים יותר, זה מחזק את זה.

ולכן.. אם היא הייתה אומרת לך "רוב הסיכויים שעובר שלא שרד במעבדה ליום 5 לא היה שורד ברחם", אז הטענה שלה בהחלט מסתדרת עם הנתונים הידועים.. אבל זה לא חד משמעי.  ובהחלא יש עוברים של יום 3 ששורדים ברחם אך לא היו שורדים במעבדה (אחרת מבחינה סטטיסטית לא היו מקבלים במאמרים שפר כמות עוברים (לא פר כמות החזרות!) סיכוי גבוה יותר אם בכל ההחזרות יחזירו עובר יום 3 ולא יגדלו ויחזירו מה ששרד ליום 5).
לצפיה ב-'תודה. '
תודה.
27/09/2016 | 22:34
קראתי גם מה שענית לי בשירשור שנצל"שתי.
תודה לכולכן על התשובות.הגענו למסקנה מכל המשתרשר שנלך על החזרת עוברים ביום שלוש
תודה
לצפיה ב-'לא מאוד מאמינה בהנחה הזו'
לא מאוד מאמינה בהנחה הזו
27/09/2016 | 14:52
(לא שזה משנה במה *אני* מאמינה... אבל בכל מקרה...)
בכל פעם שניסו לגדל לי בלסטו - הם לא שרדו
כל הריון שהיה לי - היה מעוברי יום 3, ולא כולם היו איכותיים.

לצפיה ב-'המלצות הערות והארות יתקבלו בברכה'
המלצות הערות והארות יתקבלו בברכה
25/09/2016 | 16:56
6
בת 42, כבר שנתיים בתהליך עם תרומת זרע.
עברתי 3 הזרעות עם הורמונים ו-8 סבבים של IVF במחלקה הציבורית של הדסה, אין לי ככ יכולת לתמרן בין בתי חולים מסיבות רפואיות, שלא קשורות ישירות לפוריות.
לפני שנה נקלטתי להריון, בטא שהתחילה נמוכה קפצה יפה אבל בשבוע 7 לא היה דופק ולבסוף ההריון הופסק עם ציטוטק.
לפני חודשיים בערך נקלטתי שוב, בשבוע 6 שק הריון ריק ולכן ההריון שוב הופסק עם ציטוטק.
עד כה הפרוטוקולים שקיבלתי היו מונופור 450 + דקא או 3 פרגובריס + צטרוטייד, בסבב האחרון שולבו כדורים של פמרה (כדורים לטיפול בסרטן השד) ל-5 ימים.
בכל הסבבים כמות צנועה של ביציות בין 2-6, בכולם היו החזרות גם אם רק של עובר אחד.
אני לקראת סבב נוסף ותוהה אם לבקש פרוטוקול טבעי או משהו נוסף שיכול לסייע.
בלי שום קשר לוקחת Dhea, Q10 חומצה פולית ועושה דיקור

לצפיה ב-''
25/09/2016 | 21:31
מקפיצה
לצפיה ב-'המלצות מישהי'
המלצות מישהי
26/09/2016 | 11:56
2
מקפיצה לעצמי..
לצפיה ב-'משהו הזוי אבל..'
משהו הזוי אבל..
26/09/2016 | 18:58
1
מצאתי ברשת מחקרים על מלטונין, שמעלה פוריות
נמכר בארץ כסרקודין ןבד"כ לא נותנים אותו מתחת לגיל 50
אפשר להזמין מחו"ל חופשי, אבל חשוב להיוועץ ברופא
לצפיה ב-'תודה'
תודה
27/09/2016 | 22:33
שאלתי אותה היום אבל היא לא היתה בעד
לצפיה ב-'הארות'
הארות
26/09/2016 | 23:40
1
הדבר הראשון שקופץ לי זה שבשנתיים של טיפולים היית פעמיים בהריון.
פעמיים בהריון שלא החזיק וליבי איתך על זה.
אז קודם כל הייתי בודקת את הכיוון הזה - בדיקות קרישיות, היסטרוסקופיה, נוגדנים, בלוטת התריס, צילו רחם אם לא בוצע.
אחרי כל זה, עדיין הייתי מתלבטת עם הרופאים על קלקסן אמפירי.
אפשר גם לנסות סבב טבעי אחד ולראות האם מתקבל עובר יפה משמעותית (איך הם היו עד כה?)
סטרואידים בהחזרה? פיפל? ניסו להחזיר בלסטוציסט? האם אי פעם החזרת מוקפאים?
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
27/09/2016 | 22:32
תודה על ההתייחסות
היום הייתי אצל הרופא ראיתי את ההודעה שלך רק עכשיו
לא היו מוקפאים ולא היו בלסטו׳ הכי הרבה שמשכנו היה לגדל ליום רביעי (שאיבה ראשון החזרה חמישי ) וזאת בשל אילוצי לו״ז. בגלל שאין הרבה ביציות לא רוצים להסתכן ולגדל לבלסטו
שאלתי לגבי פרוטוקול טבעי אבל היא אמרה שהיא מעדיפה לחזור בינתיים על הפרוטוקול שהצליח גם אם ההריון לא היה מוצלח, מאחר והוא הניב 4 ביציות לעומת טבעי מניב רק אחד. הביציות לפי חוו״ד המעבדה תקינות אין לגביהן הערות כגון מגורגרות .העובדרים
בד״כ מקבלים ציון A או Ab
צילום רחם עשיתי לפני שנתיים, אשאל מחר את המרפאה לגבי שאר הבדיקות שהמלצת
לגבי פיפל, הרירית שלי עד כה יפה בין 8-10 ותלת שכבתית האם פיפל לא פוגע ברירית?

לצפיה ב-'המלצה לרופא פוריות של מכבי'
המלצה לרופא פוריות של מכבי
26/09/2016 | 14:22
3
שלום לכולן
אני כרגע אחרי בטא רביעית שמצבשעה ככל הנראה על הריון כימי...בכל התקופה הזו הייתי צריכה לרדוף אחרי המרפאה כדי לקבל התייחסות לבדיקות. שוקלת להחליף רופאה. 
אשמח לקבל המלצה לרופא שעובד עם מכבי. רצוי באיזור השרון. 
תודה
לצפיה ב-'יש המלצות ?'
יש המלצות ?
27/09/2016 | 08:17
2
כרגע עובדת עם ד"ר אמודאי. לא  מרוצה מחוסר הזמינות שלה. קיבלתי המלצה לד"ר ברקוביץ בגבעת שמואל. יש עוד המלצות ?
לצפיה ב-'פרופ אריאל וייסמן בראשון - לא הייתי מטופלת שלו רק פגישת ייעו'
פרופ אריאל וייסמן בראשון - לא הייתי מטופלת שלו רק פגישת ייעו
27/09/2016 | 09:54
1
הוא מאוד סבלני ונחמד וגם מאוד ייסודי.
שמעתי אליו רק דברים טובים לאורך השנים ממטופלות שלו.
בעבר אני יודעת שהוא היה מאוד נגיש למטופלות שלו לא יודעת איך זה היום
לצפיה ב-'מחזקת'
מחזקת
27/09/2016 | 21:53
חברה שלי טופלה אצלו , היא כרגע בהריון משאיבה שלישית. היא מאוווד המליצה עליו וגם אמרה שהוא זמין למטופלות ועשה לה את השאיבות וההחזרות, חינם למטופלות מכבי( שקלתי גם להתחיל אצלו. אבל אני בכללית אז בנתיים אני לא  אצלו)  . המינוס היחיד הוא שקביעת תור ראשון אליו לוקח כמה חודשים.
לצפיה ב-'החזרה ביום רביעי - איזה בדיקות דם לעשות ומתי?'
החזרה ביום רביעי - איזה בדיקות דם לעשות ומתי?
27/09/2016 | 08:18
7
מקבלת תמיכה אנדומטרין פעמיים ביום 
לצפיה ב-'בערך 5 ימים אחרי ההחזרה '
בערך 5 ימים אחרי ההחזרה
27/09/2016 | 08:44
5
(אם זה עוברים יום 3. פחות אם זה עוברים יום 5)
לבדוק פרוגסטרון וE2 (אסטרידול) לראות שהתמיכה מספיקה.

בהצלחה!

לצפיה ב-'דווקא עדיף 3 ימים אחר כך '
דווקא עדיף 3 ימים אחר כך
27/09/2016 | 09:07
4
כי אחרי 4-5 ימים עובר בן 3 ימים כבר משתרש. ועדיף לוודא שהערכים מתאימים כבר לפני.
לצפיה ב-'אין מה לבדוק מחר או מחרתיים? '
אין מה לבדוק מחר או מחרתיים?
27/09/2016 | 20:18
3
כלומר ביום של ההחזרה או יום אחרי?
לצפיה ב-'ומה צריכים להיום הערכים?'
ומה צריכים להיום הערכים?
27/09/2016 | 20:19
2
לצפיה ב-'אגב - '
אגב -
27/09/2016 | 20:20
1
סליחה על התיאור, אבל אני מרגישה של האנדומטרין יוצא לי על התחתון....
זה נורמלי?

כדאי לבקש תמיכה אחרת?
לצפיה ב-'זה נורמלי'
זה נורמלי
27/09/2016 | 20:51
כשקיבלתי אנדומטרין הייתי ישנה עם תחבושת הגיינית גדולה, מהסוג השמור לימים הקשים של המחזור... כי עם תחתונית רגילה כבר קרה שהגועל נפש הזה עבר את התחתונים והפיג'מה והכתים את הסדין
לצפיה ב-'עוברי יום 5, לבדוק ביום ההחזרה. עוברי יום 3 יומים אחרי החזרה'
עוברי יום 5, לבדוק ביום ההחזרה. עוברי יום 3 יומים אחרי החזרה
27/09/2016 | 20:32
לצפיה ב-'סירוב קופה להמשך מימון טיפולים (לאחר ניסיון ראשון)'
סירוב קופה להמשך מימון טיפולים (לאחר ניסיון ראשון)
27/09/2016 | 13:16
1
לא יאומן, אבל קיבלתי סירוב מקופת חולים מכבי על המשך מימון טיפולים, לאחר ניסיון ראשון ויחיד של הפרייה ללא החזרה. כרגע מטופלת אצל רופאת קופה ויש לי תור לבר חווה בנובמבר. מה עושים? האם הוא יכול לערער על החלטת הקופה? האם לתת לרופאה שלי כרגע לערער? מה הסיכויים שאקבל ניסיון נוסף? (יש לי רקע של הריון מוצלח לפני שנתיים, בת 42)
לצפיה ב-'ברור לערער - מה יש להפסיד? אמרו למה סירבו? '
ברור לערער - מה יש להפסיד? אמרו למה סירבו?
27/09/2016 | 20:17
תבדקי איזה ביטוחים משלימים במכבי  יש לך ומה הם אומרים.
לצפיה ב-'החזרה'
החזרה
26/09/2016 | 09:07
13
תמיד לאחר ההחזרה הייתי מרגישה כאבים בבטן, תחושות כאלה מוזרות. הרופא אמר לי שזה העובר מנסה להשתרש. הפעם הוחזר לי עובר מושלם שהתחלק ל-8 תאים והנה אני לא מרגישה שום תחושות בכלל, כאילו אין כלום בבטן. האם זה בגלל שלא נחתי במיטה אחרי ההחזרה אז העובר נפל? 
תמיד הייתי הולכת לישון אחרי ההחזרה והפעם הזאת עבדתי על המחשב ואחרי זה בישלתי משהו. יכול להיות מקרה שהעובר נופל?
לצפיה ב-'מה פתאום'
מה פתאום
26/09/2016 | 09:34
רוב הסיכויים, ששום דבר שתעשי לא משפיע על העובר הזה. אולי אם תנסי לבנות בניין או משהו..
בתור אחת שהיו לה 2 הריונות אני יכולה לספר לך שפעם אחת הרגשתי ממש כאבי מחזור וגם היה דימום ופעם אחת לא הרגשתי כלום...
2 ההריונות האלו הסתיימו אבל זה לא קשור. אגב את ההריון השני שום דבר לא הצליח להפיל רק גרידה. הרמתי כבד עבדתי קשה מה לא עשיתי.. וכלום לא קרה.
בקיצור יכול להיות שתרגישי משהו יכול להיות שלא אפילו עד סוף ההריון.
שיהיה בהצלחה.
לצפיה ב-'אני תמיד אחרי החזרות הייתי הולכת לקניות'
אני תמיד אחרי החזרות הייתי הולכת לקניות
26/09/2016 | 10:28
11
ובשתיהן העובר השתרש והיה הריון.
הראשון לא החזיק מעמד לצערי - אבל גם לא נפל אלא הפסיק הדופק בשבוע 13.
העובר השני ברוך ה' חי ובועט כבר יותר מ 26 שבועות.

מייד אחרי ההחזרה נהגתי מהרצליה לרמת גן, הלכתי לקניות בסופר.. לא סחבתי ארגזים אלא קצת שקיות. ו... עשיתי הליכות.
בהריון הזה, עד שקיבלתי צירים מוקדמים ונהייתי בטטת כורסא.

לא קשור בכלל למה עשית או לא עשית. אגב, תזוזות משפרות את זרימת הדם אז אולי אפילו עשית טוב.
לא קשור לאם העובר ישתרש או לא.
לצפיה ב-'תודה לכן'
תודה לכן
26/09/2016 | 11:13
10
מקווה בעזרת ה' שתהיה לי שנה טובה ושאתבשר בשורות טובות.
השאלה אם אחרי ההחזרה הרגשתן תחושות בבטן או לא? אני תמיד הייתי מרגישה ועכשיו לא מרגישה כלום.
לצפיה ב-'ממש לא'
ממש לא
26/09/2016 | 13:15
הרופא לא היה אופטימי בהחזרה הראשונה. היה עובר אחד (בדיעבד התברר שהיה דרגה 2), וזו שאיבה ראשונה לאישה בת 36.5
ונקלט.
השאיבה השניה הייתה אחרי הגרידה. לא האמנתי שניסים קורים פעמיים, אבל הנס הזה בועט לי בתוך הבטן עד היום.

לצפיה ב-'חלק מהתחושות נובעות מההורמונים שלוקחים'
חלק מהתחושות נובעות מההורמונים שלוקחים
26/09/2016 | 13:43
8
אני גם חיפשתי סימנים והרגשות אחרי ההחזרה (למרות שידעתי שזה לא אומר כלום לכאן או לכאן ) אז אני מבינה את הרצון לדעת .
אבל האמת שאי אפשר לדעת. גם לאישה בהריון ספונטני לא תמיד יהיו סימנים. הסימנים למחזור ולהריון יכולים להיות דומים. ואפילו לאותה אישה בהריונות שונים יכולים להיות סימנים שונים.
ובפרט אם לוקחים הורמונים לפני/לתמיכה שמשפיעים על המערכת.

אני חייבת להגיד שכל המידע הזה לא עזר לי לא לחפש סימנים וגם אני חשבתי אותן מחשבות .
מאחלת לך בשורות טובות לשנה החדשה
לצפיה ב-'אני מדברת על הימים בין ההחזרה להשרשה'
אני מדברת על הימים בין ההחזרה להשרשה
26/09/2016 | 21:11
7
אלו ימים שתמיד הייתי מרגישה בהם תנועה בבטן, לחץ מסויים. הרופא אמר לי שזה קורה כי העובר מנסה להשתרש. אבל עכשיו אני לא מרגישה כלום, ממש כלום וזה מאד מוזר, תחושה כאילו העובר נעלם מהרחם. 
לצפיה ב-'נשמע לי הסבר ממש הזוי לתסמינים שבכלל אופיניים לתמיכה'
נשמע לי הסבר ממש הזוי לתסמינים שבכלל אופיניים לתמיכה
26/09/2016 | 23:16
4
ובכל מקרה.. לגבי זה שלא שכבת-
א. מחקרים מראים שלשכיבה ומנוחה אחרי החזרה אין היתרון.
ב. דווקא יש אשכולה שטוענת שבמנח רחם רגיל (לא רחם אחורי) ישיבה יותר טובה משכיבה.

בלי קשר, אם לא בדקת ערכי תמיכה ממליצה לבדוק (ממליצה תמיד אחרי החזרה.. בךי קשר למה שסיפרת)
לצפיה ב-'מה הכוונה ערכי תמיכה?'
מה הכוונה ערכי תמיכה?
26/09/2016 | 23:22
3
לבדוק רמת פרוגסטרון ואסטרדיול?
אני מקבלת 3 נרות אנדומטרין ו3 פרוגינובה.
לצפיה ב-'אכן. לגבי המינון שקיבלת, הוא סטנדרטי.. אבל כדאי לבדוק בדם...'
אכן. לגבי המינון שקיבלת, הוא סטנדרטי.. אבל כדאי לבדוק בדם...
26/09/2016 | 23:43
2
לצפיה ב-'בדיקות'
בדיקות
27/09/2016 | 09:00
1
אוקי את בודקת ערכים
ואם זה נמוך את מודיעה לרופא 
והוא משנה לך בהתאם?
הרופא שלי לא שלח אותי לבדוק ערכים
לא יודעת אם הוא יאהב את זה שאני
בודקת
לצפיה ב-'אם את רואה שנמוך באופן חריג (מוזמנת לרשום פה ערכים ונגיד לך)'
אם את רואה שנמוך באופן חריג (מוזמנת לרשום פה ערכים ונגיד לך)
27/09/2016 | 19:46
מה אכפת לך מה הרופא אוהב או לא אוהב?? העיקר להציל את הטיפול ולתת סיכוי הכי גבוה שניתן לעוברים..
אם מדובר בערך גבוה או על הגבול.. אינך חייבת ליידע אותו בבדיקות.

לצפיה ב-'לא תמיד מרגישים את ההשתרשות'
לא תמיד מרגישים את ההשתרשות
27/09/2016 | 09:05
1
העובר ממש ממש קטן וההשתרשות היא לא פעולה כזו מסיבית שבהכרח תרגישי אותה.
יש נשים שבכלל לא מרגישות כלום - לא בהשתרשות, ולא בתחילת הריון ואפילו לא בכל השליש הראשון.

אני מקווה שהעובר שלך משתרש לו ברחם בשקט, בלי להפריע לאמא

לצפיה ב-'אני מקווה'
אני מקווה
27/09/2016 | 09:09
כי כבר הייתי בהריון מ-ivf לפני שנה ואני יודעת מה מרגישים כשנקלטים
לצפיה ב-'האם אני מטופלת כהלכה? '
האם אני מטופלת כהלכה?
25/09/2016 | 11:06
34
אני בסבב ראשון של ivf.
ביום שלישי עברתי שאיבה על ידי בר-חווה. נשאבו 11 ביציות, ולמחרת התקשרו לבשר לי שהופרו 10 מתוכן, ושההחזרה תהיה ביום 5 (היום). 
אתמול בערב התקשרו אליי, ואמרו לי להתייצב להחזרה באסותא היום בשעה 11. דיווחו לי שהקפיאו שני עוברים ביום 3, ושאת השאר המשיכו לגדל.
הבוקר בשעה 10 (!), ממש לפני שעמדתי לצאת, התקשרו אליי שוב, ואמרו לי לא לבוא, כי אין בלסטוציסטים. כמו כן, אמרו לי שכבר ביום שלישי, בעת השאיבה, בר-חווה הבחין שהרירית ירדה מ-7.9 ל-7, ושהיא לא סדירה, דבר שלא נאמר לי בזמן אמת.
אין לתאר את האכזבה.
שאלותיי אליכן:
1. הרירית: כבר ביום השאיבה נראה היה שיש בעיה עם הרירית - מדוע לא קיבלתי טיפול שמטרתו לתקן אותה? לחילופין, למה לא הוסבר לי שאין סיכוי להחזרה החודש בתנאים הקיימים? (אני על סינרל ודקסתמזון מיום השאיבה).
2. ההחלטה לגדל 8 עוברים לבלסטוציסטים: האם מקובל בהחלטה סבירה ומקובלת מבחינה מקצועית? האם לא היה ראוי להתייעץ איתנו לפני כן, ולאפשר לנו לבחור חלוקה שמרנית יותר?
3. קצר בתקשורת: האם מדובר בהתנהלות תקינה, שבה לא מעדכנים אותי בעניינים כה מהותיים לטיפול???
תודה רבה.
לצפיה ב-'גם אני במקומך הייתי כועסת'
גם אני במקומך הייתי כועסת
25/09/2016 | 16:08
זו זכותך לדעת על מצב הרירית שלך, למה זה סוד? אני לא מבינה. גם אם לא ניתן היה לתקן את זה.

גם אני עברתי שאיבה ראשונה לא מזמן. הוזמנתי ביום 3 להחזרה ואני החלטתי בשיתוף עם הרופא לנסות ולגדל את כולם, אם לא הייתי רוצה, לא היו מגדלים. זה לא בסדר וגם ככה אין מספיק שיתוף אז במה שאפשר בהחלט צריך לשתף.
בנות מנוסות ממני יכתבו האם נהוג כך, אני כתבתי לך רק מה היה אצלי.

בכל מקרה מאחלת הרבה הצלחה, זכרי ששאיבה ראשונה היא מאוד אבחנתית. מקווה שלא יהיו לך עוד שאיבות אך במידה וכן תהיה, חשוב להסיק מסקנות. 
לצפיה ב-'מאוד מאכזב'
מאוד מאכזב
25/09/2016 | 16:36
אם מחליטים לא לבצע החזרה על סמך מה שרואים בשאיבה - הייתי מצפה שיודיעו לי מיד אחרי.
לגבי הגידול ליום 5 זה נושא מורכב - מצד אחד לעוברי יום 5 יש סיכוי יותר טוב להקלט, אבל מצד שני לא פשוט לעובר להגיע ליום 5.
אני אמא לעוברי יום 3, אז דעתי משוחדת. לפחות מנסיוני האישי תמיד היה טעם להתעקש על עוברי יום 3 ולהקפיא כבר ביום 3 את היפים שבהם.
זה משמח שכן הקפיאו לך שניים.
סך הכל נשמע כמו משהו שבוצע עם מחשבה אבל עם קצר רציני בתקשורת.
אני חושבת שכדאי לבקש להפגש עם הרופא ולקבל את התמונה המלאה - מה היה מצב העוברים, מדוע הוחלט כך או אחרת ומה מידת העדכון לה ציפית.
מקווה שאחד המוקפאים האלו יהפוך אותך לאמא.
לצפיה ב-'כל כך מצטערת לשמוע'
כל כך מצטערת לשמוע
25/09/2016 | 16:53
2
הרופא לא דן איתך בכלל בנושא ההחזרה לפני כן? לא הייתה ביניכם שום הבנה בנוגע לכמה מחזירים, באיזה יום וכו'? אם לא, לדעתי זה לא תקין.
כנ"ל לגבי הרירית, ובכלל - אם יש משהו חשוב שהרופא רואה, אם זה ציסטה, או בעיה ברירית, או מה שזה לא יהיה, הוא צריך לעדכן את המטופלת, אחרת מה הטעם?
אצלי הרופאה מראש נתנה הנחייה לגדל רק 2 לבלסטוציסט, לצערי שניהם לא התפתחו טוב, הוחזרו ולא יצא מזה כלום, אבל לפחות היא לא ביזבזה לי גדוד שלם של עוברים ותיאמה איתי הכל מראש, ועל זה אני מאוד מודה לה.
אני עוד לא יודעת מה יהיה בעתיד, אבל כמה שאני קוראת יותר על הנושא ככה אני מטילה יותר ספק בכל אסכולת הגידול לבלסטוציסט.
לא הצלחתי למצוא מחקרים שתומכים בטענה ששיעור ההריונות והלידות גבוה יותר עם בלסטוציסטים. ייתכן ואני טועה, אבל לא מצאתי. 
ואם נוסיף לזה את האחוז הנמוך של עוברים שמצליחים להגיע לשלב הזה במעבדה, נשאלת השאלה למה בכלל ממשיכים לעשות את זה.
התיאוריה טוענת שהמטרה היא לברור את העוברים החזקים ביותר ולהחזיר אחד אחד כדי להימנע מריבוי עוברים.
בפרקטיקה נוצר מצב שנשים שגידלו להן את כל או רוב העוברים ליום 5 נשארות עם מעט מאוד עוברים, אם בכלל, ונאלצות לעבור עוד ועוד שאיבות בזמן שיכלו, לפחות תיאורטית, להרות ממוקפאים.
תחזיקי מעמד 
לצפיה ב-'את כנראה צודקת '
את כנראה צודקת
25/09/2016 | 17:23
1
אני קוראת את הבלוג של דר דורון גולדברג והוא כתב שם לאחרונה על הגידול של בלסטוציסטים.. ושיש לו כעת הסתייגות מזה.
אני גם די בטוחה שהוא כתב שאין עליה בשיעור ההריונות.
סיבה שמחזירים ביום 5 היא שלמעשה העובר באופן טבעי מגיע לרחם ביום 5 ועובר יום 3 עוד לא. אבל מחקרים מראים שיש תקשורת של העובר עם רירית הרחם והוא מכין אותה להשתרשות כבר בשלב הזה.
ומה שהרופא שלי טוען ואני ממש מאמינה בזה, זה שעדיין תמיד עדיף לעובר להיות בתוך הרחם מאשר בחוץ.
לצפיה ב-'לגבי עליה בשיעור ההריונות.. תלוי ביחס למה..'
לגבי עליה בשיעור ההריונות.. תלוי ביחס למה..
25/09/2016 | 21:25
אם מסתכלים על סיכוי בהחזרה בודדת להריון- ברור שבלסטו לוקח ובגדול.
אם מסתכלים על סיכוי להריון כשיש x עוברים ואת כולם מגדלים רק ליום 3 או את כולם לבלסטו, יש סיכוי יותר גבוה דווקא כשלא מגדלים. כי לעובר יום 3 סיכוי גבוה יותר לשרוד ליום 5 ברחם מאשר במעבדה.

אני מאוד תומכת בבלסטו במקרים שיש בעיה בזרע או במידה ומדובר בטיפול אחרי מספר החזרות שכשלו (כלומר לא הייתה השרשה).

המדיניות של אסותא לגדל באופן דיפולטי כמעט תמיד לבלסטו ממש מכעיסה.

לגבי בר חוה.. מה שהכי מוזר לי בסיפור, פרט לכך שלא תקשרו דברים, זה למה להחזיר טרי ביום 5? הם לרוב מחזירים ביום 3.
לצפיה ב-'אם את שואלת אותי '
אם את שואלת אותי
25/09/2016 | 17:29
ממש לא.
אני מטופלת ביחידה ציבורית ואצל רופא שתמיד אבל ת-מיד יש שקיפות מלאה. אין משהו שלא נאמר לי ואין החלטה שאני לא מעורבת בה. אני עוברת את הדברים האלו על בשרי!! למה שלא יתייעצו איתי מה לעשות עם העוברים שלי???
אני מאוד מאמינה ברופאים, ויש מצבים רפואיים שבהם הם מחליטים נקודה.. כמו למשל כאשר הייתי מועדת לגירוי חמור הרופא לא הסכים בשום תוקף להחזיר לי עוברים. אבל עם כל הכבוד לגדל עוברים זה דבר משמעותי... שבאמת ייתכן שלא יישארו ממנו עוברים וידרוש ממך סבב נוסף לא פשוט של שאיבה. מה זה קייטנה? זה קשה.
הסיבה שלא מיהרתי לבר חווה על אף התשבוחות היא הקצר בתקשורת. יש דברים לא מקובלים בעיניי. גם יש עניינים מהותיים שטעויות או חוסר תקשורת חא אמורים לקרות איתם!!
צר לי בשבילך.. תהיי עם יד על הדופק הרבה יותר. והלוואי ובכלל לא יהיה על מה לדבר הלאה כי המוקפאים יעשו את העבודה.
לצפיה ב-'תודה בנות אתן מקסימות עם ההזדהות והכל '
תודה בנות אתן מקסימות עם ההזדהות והכל
25/09/2016 | 17:54
15
בינתיים הספקתי להתאושש מהכאפה של הבוקר, וגם קיבלתי הסבר הגיוני מהרופא, והבטחה לשתף אותי בהליך בעתיד. אני מקווה שזה לא יחזור על עצמו, ושלפחות חלק מהעוברים שנותרו יהפכו מחר או מחרתיים לבלסטוציסטים (יש חמישה כאלה, שמתוכם הבנתי שלשלושה יש סיכוי). הם אמנם יוקפאו ויוחזרו במחזור הבא, אבל אתנחם בעובדה שאולי אז הרחם יהיה במצב אופטימלי, והעיכוב ישתלם. 
תודה רבה על ההתייחסות שלכן .

לצפיה ב-'אליסקה, הוא נתן הסבר למה רצה להחזיר'
אליסקה, הוא נתן הסבר למה רצה להחזיר
25/09/2016 | 21:41
14
עוברים טריים דווקא ביום 5?
באופן כללי, בפרט לאחר שאיבה ראשונה מעדיפים להחזיר מוקדם.

גם בר חווה ממה שמכירה בגישה של להחזיר (אם אין סיבה מיוחדת) טריים ביום 3. בפרט אם נראה כבר אז שהעוברים לא מתפתחים יפה.
לי הם אמרו שבדיפולט זה יום 3 אך אם יררו ביום 3 שיש עוברים יפים, יחזירו ביום 5 (זה היה אחרי ש 5 החזרות קודמות של עוברי יום 3, במקום אחר, כשלו.. אז הייתה אצלי העדפה להחזיר יום 5).

אגב, יש אצלכם בעיית זרע?
לצפיה ב-'כן, הוא הסביר, ולמען ההגינות אביא את דבריו כלשונם'
כן, הוא הסביר, ולמען ההגינות אביא את דבריו כלשונם
26/09/2016 | 06:45
3
בעיקרון כבר היו לנו שלושה הריונות ספונטניים, שהסתיימו בגרידות בשליש הראשון, והוא חשב שבנסיבות כאלה אין מצב שלא יהיה לנו בלסטוציסט להחזרה. אלה המילים המדוייקות שכתב לי לאחר שפניתי אליו:
״בטיפולי הפריה בדרך כלל אין שחור ולבן. יש אוסף נתונים שאנחנו (במקרה הזה אני) מנסים למקסם מתוכם את הטיפול. ראשית לגבי הרחם, יש לך רחם אדונמיוטי (adenomyosis) כפי שהסברתי לך בעת פגישתנו ולכן לעיתים הרירית בו מעט בעייתית ולא אופטימלית וכך גם אבחנתי בעת השאיבה. אין טיפול ש"מתקן" את הרירית בעת הזו ועדיין הרירית מאפשרת החזרה ולכן התכנון היה להחזיר לך עובר יום 5 (בלסטוציסט) שאמור להאחז ברירית יותר "בקלות". מכיוון שהיו לך ביום שישי 4 עוברים טובים ועוד מספר עוברים בינוניים בחרתי (בהחלטה קלינית שלי) הן עקב מראה הרירית והן עקב הידיעה שרחמים תחת גירוי הורמונלי (בוודאי עם אדונמיוזיס) קולטים פתות טוב מאשר ללא גירוי הורמונלי להקפיא לך זוג עוברים, וקיוויתי שהיום יהיה לי בלסטוציסט להחזרה, והתוצאה שלא היה בלסטוציסט לאור ההריונות הספונטנים שלך לא היתה צפויה. היום עודכנתי שעדיין לא התפתח בלסטוציסט ויש 5 מועמדים (3 במיוחד) שיכולים להגיע לקו המטרה, אך אם הם יגיעו לשם מחר (יום 6) או מחרתיים (יום7), סיכוייהם להניב ילד יותר טובים אם נקפיא אותם ונחזיר אותם ביום 5 עתידי כמוקפאים מאשר אם נחזיר אותם מחר או מחרתיים. אנחנו נעדכן אותך כמובן בהמשך השבוע מה ארע. כפי שאת רואה יש הרבה שיקולים ואני מנסה להביא את כולם בחשבון ולהעניק לך טיפול מיטבי ולא העיקר לעשות לך החזרה (שזו כמובן אופציה פשוטה אך לאו דווקא נכונה)״.
לצפיה ב-'אני מקווה מאוד שאכן יתפתחו לבלסטוציסטים'
אני מקווה מאוד שאכן יתפתחו לבלסטוציסטים
26/09/2016 | 08:50
ושבחודש הבא תוכלו להחזיר ביום 5, או 3.. לפי שיקולכם.
סה"כ הוא הסביר יפה מאוד לדעתי. חבל רק שלא הסביר תוך כדי קבלת ההחלטות.
מספיק שהיו אומרים לך שכנראה תהיה החזרה למחרת (אבל לא באופן ודאי), זה כבר יותר נותן את התמונה הנכונה של המצב. כמובן שהחזרה היא אף פעם לא ודאית, אבל עדיין.. כנראה שהיה ניתן להניח שיש סיכוי שלא..
בהצלחה בהחזרה בחודש הבא!
לצפיה ב-'עשית בדיקות לקרישיות יתר?'
עשית בדיקות לקרישיות יתר?
26/09/2016 | 13:36
1
מה שתפס לי את העין הוא שאמרת שהיו שלושה הריונות ספונטנים שהסתיימו בגרידה בשליש הראשון.
עשו לך בירור להפלות חוזרות? קרישיות יתר יכולה לגרום למצב כזה וגם אומרים שבעיות במורפולוגיה של הזרע יכולות לגרום להפלות בשליש ראשון.
אז אני מסכימה עם חדשהפה2012 - אם עושים עוד שאיבות - הייתי הולכת לבדוק את נושא תקינות הזרע אצל ברטוב (אפילו לא חייבים לחכות לשאיבה. אפשר ללכת לעשות איבחון)
ובנוסף אולי כדאי לבדוק את נושא הקרישיות (או אפילו טיפול אמפירי בקלקסן)

אני מקווה שהעוברים יתפתחו כמו שצריך ויוקפאו ותוכלי להחזיר אותם בחודש הבא .
לצפיה ב-'ההפלות היו בנוכחות קלקסן במינון 100 :('
ההפלות היו בנוכחות קלקסן במינון 100 :(
26/09/2016 | 17:06
אין לי נטייה גנטית, אבל לפני כמה שנים היה לי אירוע קרישה אחרי טיסה, אז ידעתי שאני צריכה קלקסן, ובהמלצת קופרמינץ זה במינון גבוה. לא עזר לי.
לצפיה ב-'ולשאלתך, בעיית הזרע היא מורפולוגיה 3%.'
ולשאלתך, בעיית הזרע היא מורפולוגיה 3%.
26/09/2016 | 06:48
9
לצפיה ב-'אם חלילה תצטרכו שאיבה נוספת'
אם חלילה תצטרכו שאיבה נוספת
26/09/2016 | 13:14
8
תשקלו לבדוק בהגדלה גבוהה יותר.
אצלנו המרפולוגיה היא 2-3% (ויש בעיות נוספות בזרע אך שלא משפיעות על IVF), ולאחר הגדלה מצאו פחות זרעים באיכות טובה מאשר ביציות... אפילו אצל חלק מהבנות פה עם מרפולוגיה 0% היו לא פחות זרעים באיכות גבוהה מאשר אצלנו.
המרפולוגיה שנותנים בבדיקה הרגילה היא בהגדלה רגילה.. כשמגדילים יותר לעיתים רואים שיש בעיות שלא ראו אותם בהגדלה אחרת.

הסיבה שאומרת לך לבדוק היא שראשית כל הריונות שפוסקים לפני שבוע 13 בחלק מהמקרים זה בשל זרע לא תקין, כמו כן עוברים שמתקשים להגיע ליום 5 גם הרבה פעמים זה קשור לזרע.
במקומכם הייתי בודקת..

בהצלחה
לצפיה ב-'אנחנו'
אנחנו
26/09/2016 | 14:13
עברנו הריון שנפסק בשבוע 13
אחר כך נכנסתי להריון תקין אחרי מיון זרע
(מורפולוגיה 0%, 17 זרעים באיכות מצויינת).
לצפיה ב-'ברטוב'
ברטוב
26/09/2016 | 17:12
6
בעקבות ההפלות אכן שלחתי את בן הזוג לאבחון אצל ברטוב. האבחון העלה שמבין 150 תאי זרע, רק אחד הוא תקין. כמובן שהראינו את זה לבר-חווה, אבל הוא אמר שזו לא הסיבה להפלות, ושב-90% מהמקרים זה בכלל מסיבות אמהיות. לכן, לפי ההמלצה של בר-חווה, לא עשינו מיון זרע.
לצפיה ב-' לא יודעת מאיפה הוא הביא את ה 90% הזה. קראתי הרבה מאמרים'
לא יודעת מאיפה הוא הביא את ה 90% הזה. קראתי הרבה מאמרים
26/09/2016 | 19:51
3
על נושא הריונות כימים והפלות, ולמיטב זכרוני בעיות מרפולוגיה ובעיות כרומוזליות אצל הגבר הן הרבה יותר מ 10% (עניין הבעיות הכרומוזליות נדיר יותר, ואפילו הוא כשלעצמו זה סביב ה 5% בעיות כרמוזליות אצל הגבר בזוגות עם מעל 2 הריונות רצופים שפסקו בשלב מוקדם). ובעיות זרע זה אף גבוה יותר בהרבה ממה שזוכרת. עדיין.. נכון שזה משמעותית פחות מ 50%.. אבל אם כבר יודעים שיש בעיה בזרע, למה לצאת מנקודת הנחה שזו לא הבעיה.. כמובן שבמקרה של היסטוריה כמו שלך, חשוב לשלול כל סיבה "אמהית" שיכולה להיות.. אבל זה בנוסף, במקביל.. לא במקום.

האמת התאכזבתי לשמוע שזו ההתשובה שלו.. למרות שמאודדד מעריכה אותו.

פרט לאחד באיכות גבוהה, כמה היו בדרגה 2?
לצפיה ב-'לא יודעת עדיין'
לא יודעת עדיין
27/09/2016 | 07:06
1
אמרו לי שאקבל דו״ח עוברים ביום רביעי. אני אפילו לא יודעת אם לפחות חלק מחמשת העוברים שרדו עדיין...
לצפיה ב-'מחזיקה אצבעות '
מחזיקה אצבעות
27/09/2016 | 08:12
לצפיה ב-'לגבי בעית הזרע והפלות'
לגבי בעית הזרע והפלות
27/09/2016 | 09:37
אני חייבת להודות שזה משהו שמעסיק אותי הרבה בימים האחרונים.
אני עברתי הפלה שבוע שעבר. אבל בר חווה ישר אמר שהבעיה היא בביציות שלי בלבד, למרות שיש הרבה סיבות אחרות שיכולות לגרום להפלה. ומה שהכי היה לי מוזר - זה שכבר שנה, אף אחד לא בקש מבעלי לעשות בדיקת זרע פשוטה. בבדיקות לפני שנה יצא לו פעם אחת 5 במורפולוגיה ופעם 7. הטרידה אותי הגישה השוביניסטית הזו שלא בודקת במקביל גם את הגבר. אולי משהו השתנה אצלו בשנה הזו? למה ישר לטעון שהבעיה היא באיכות הביציות בלבד? אולי יש גם בעיה באיכות הזרע? 
ואני חייבת להודות....אני מתחילה להתאכזב מכל מיני תשובות שלו:(
לצפיה ב-'גם אני על האמירה הזו'
גם אני על האמירה הזו
27/09/2016 | 08:58
שוב , קטונתי מלחלוק על המומחה הגדול לפוריות, אבל אני לא מצליחה להבין את האמירה וההנחיה הזו.
90% בגלל בעיות באישה נראה לי מספר מוגזם. לא מבינה איך הוא הגיע לזה. אבל אני יודעת שהרבה פעמים מפילים את האשמה על החלק הנשי במשוואה ואני בטוחה שחלק גדול מזה לא בצדק.
זה פשוט יותר "קל" מאשר להאשים את הגבר. (אבל זה כבר עניין חברתי/כלכלי/מגדרי לדעתי. ויתרתי על המגילות שיש לי לכתוב בנושא )

אם ידועה בעיה בזרע, אני הייתי מתעקשת על ברטוב . לא במקום הטיפול בך, אלא בנוסף. לא מבינה איך זה יכול להזיק (למעט העניין הכספי. אבל עוד ועוד סבבים יעלו יותר בכסף, בריאות וקושי נפשי)
ואני יודעת שבעיות מורפולוגיות מסויימות כן גורמות להפלות בשליש ראשון. אבל הדיעה הזו לא בקונצנזוס (אם כי מקריאה בפורום היה לי הרושם שבר חווה הוא יותר פתוח לדברים שלא נמצאים במיינסטרים בנושא הפוריות).

מאחלת לך שתקלטי בקרוב וכל הדיון הזה יהיה תאורטי
לצפיה ב-'תמוה בעיניי מה שאמר בר חווה'
תמוה בעיניי מה שאמר בר חווה
27/09/2016 | 10:46
אני מבינה שיש גורם נשי לפעמים (אני עדיין לא יודעת אם הגיל שלי לא גרם להפלה כי בגיל מבוגר יותר נוטים לזה).
ואני מנסה לסנגר על ד"ר בר חווה שמאחר שהוא מתמחה בבעיות נשיות, רק את זה הוא רואה... 
אבל להגיד שברוב המקרים אלה סיבות אמהיות? זה יכול להיות נכון אולי ללפני כמה עשורים שאז חשבו שהפלות נגרמות בגלל האישה. היום יודעים להגיד שבסך הכל בעיות נשיות וגבריות נוטות לאותם מספרים ואת השאר תופסים הלא מוסברים.

בעיות גבריות היום נוטות גם הן לגרום להפלות בשליש ראשון. ויש פה מישהו שעובד איתי שיוכל להעיד על כך. 10 שנים גררו אותם בטיפולים כשהבעיה היא בכלל בזרע. הם התחילו, כמונו, כמה חודשים אחרי החתונה מאחר שהזרע שלו לא היה טוב גם להזרעות.
אחרי עשור, ואחרי שאשתו עברה קרוב ל 40 טיפולים, אירוע מוחי והפלה בשליש ראשון - הם נרשמו לאימוץ. רגע לפני ביקשה ממנו קרובת משפחה לנסות רק עוד ניסיון אחד והמליצה על ברטוב. היום יש להם שלישיה.
הוא ישב והסביר לי את החשיבות של זה לפני הטיפול הראשון שלי. אבל אז אמרו לי לחכות ולנסות להיקלט בלי זה ורק אם לא אקלט - אז לנסות. הוא ניסה להסביר לי שכישלון אחד הוא מדכא מספיק וחבל. בסופו של דבר עשיתי מה שאמרו לי הרופאים, כן הצלחתי להיקלט, איבדתי את העובר בשבוע 13.
בפעם השניה, למזלי הרופא שלי - ד"ר מיכה באום - תמך, עשינו מיון ביום השאיבה. מחר נכנסת לשבוע 27.
עד היום ד"ר באום אומר לי שהוא לא דואג מפוטנציאל כמות הזרע של בעלי, אלא מהמורפולוגיה שלו (שאלתי אותו לגבי עתידנו אחרי הלידה שמתקרבת). ובשביל מורפולוגיה קיים המיון.

בכל מקרה ברגע שחווים חוסר קליטה או הפלות חוזרות, למה לא לנסות את המיון? במיוחד כשעשיתם אבחון.
מקסימום במקרה הגרוע ביותר,החיסרון הגדול הוא ששילמתם 4,200 ש"ח.
זה עדיף על לנסות שוב ושוב ולהיכשל.
זה לדעתי לפחות.

לצפיה ב-'זה נורא תלוי בעוברים'
זה נורא תלוי בעוברים
25/09/2016 | 21:30
תראי, אם העוברים לא היו ראויים להקפאה ביום 3, מגדלים אותם ליום 5 ונותנים להם אפשרות "להתגבר" על האיכות הלקויה. 
אני גם מאוד מאוד כעסתי שגידלו את שלי. היום כשאני מבינה יותר מה היה שם, אני יודעת שההחלטה לגדל ולעשות סלקציה היתה נכונה.
את לא רוצה מוקפאים. את רוצה הריון תקין.
אני לא יודעת אם צריך להתייעץ על דבר כזה. אבל כן לעדכן. לומר - העוברים שלך במצב X, אנחנו חושבים שצריך לעשות 1. 2. 3. 
פעם הבאה, תנסי לעשות החזרה ביום 3 ולא ביום 5. זו דעתי. הסיכוי שעוברים יישרדו ליום 5 הוא נמוך מאוד.
לגבי הרירית - זה היו אמורים לומר. תכתבי לבר חווה ותאמרי לו שהיית מצפה שיעדכן אותך בדבר כזה שהוא רואה בזמן שאיבה. שאיבה היא לא טכנאות.
אז יש דברים שטופלו על פניו נכון. יש שלא. תכתבי לו אישית. לא למזכירות. אלא אליו אישית באופן ישיר. הוא עונה דיי מהר.
לצפיה ב-'ככל שאני רואה את הגידול ליום 5 זה מכעיס יותר'
ככל שאני רואה את הגידול ליום 5 זה מכעיס יותר
26/09/2016 | 10:35
5
לפחות לגדל חלק קטן ליום חמש במיוחד אם השאיבה היא ראשונה ואבחנתית. בשאיבה ראשונה אי אפשר לשער את התגובה של הגוף, איכות ההפריה וכו'. אפשר רק לנסות וללמוד.

מרגיזה אותי העובדה שיש רופאים שמגדלים את כולם או רובם ואז הפלא ופלא... לא שורדים. ראיתי כמה בנות שאחרי שאיבה ראשונה לא נשארו להם עוברים. זו חוויה טראומתית משאיבה ראשונה וזה לא בסדר. אפילו לא לתת את זה כחוויה למטופלת. 
העובר שגדל לי בבטן, ואני כבר בסוף חודש שישי, הוא עובר יום 2.
העובר הקודם שגם השתרש אבל לצערי נפל בשבוע 13, גם היה עובר יום 2.

קטונתי מלדעת איך משפיע האנדו' שלך על ההחלטה לגדל את העוברים אבל לעניות דעתי היו צריכים להחזיר עוברים יום 3 או לפחות לנסות החזרה כפולה במקום "להשמיד" את כל העוברים על גידול.

סליחה שאולי יוצא שאני בוטה אבל ממש כואב לי לראות את התוצאות של הגידול המסיבי הזה לזוגות שפחות מבינים בטיפולי פוריות.
אוף!

לצפיה ב-'אבל היא אמרה שכן הקפיאו חלק ביום 3.. '
אבל היא אמרה שכן הקפיאו חלק ביום 3..
26/09/2016 | 13:17
4
ואגב, גם לדעתי היו צריכים להחזיר לה טרי ביום 3..
אבל זה לא נכון ששמו את כל הביצים (ביציות מופרות) בסל אחד.. יש לה מוקפאים.
לצפיה ב-'את הרוב גידלו, ופה הטעות'
את הרוב גידלו, ופה הטעות
26/09/2016 | 13:54
3
צריך לעשות את ההיפך. להחזיר חלק, להקפיא חלק ולגדל חלק - אבל קטן ולא הרוב.
לצפיה ב-'זה לא נכון מה שאת אומרת באופן גורף'
זה לא נכון מה שאת אומרת באופן גורף
27/09/2016 | 09:31
2
אישה לא צריכה מוקפאים. היא צריכה הריון.
יש נשים, ואולי זה המקרה, אני לא יודעת, שהעוברים שלהם לא ראויים להקפאה ביום שני או שלישי. אז נותנים להם לגדול בצלחת, אולי יהיה מנגנון תיקון עצמי. הסיכוי נמוך אך קיים.
זה לא נכון לומר שאסור לגדל לבלסטוציט. זה פשוט לא נכון. אני יכולה להגיד לך שאצלי - את הטובים הקפיאו (ביום 3) והרוב המוחץ היו גרועים ממש, לא רואיים להקפאה ואכן - גדילו. הם לא שרדו אבל זה היה הדבר הנכון לעשות.
צריך להסתכל על התמונה הכוללת - מה מצב העוברים, כמה עוברים יש, מה בעיות הרקע שיש לאישה. 
בר חווה גם נתן הסבר מאוד מקיף ומשכנע על הסיבה להליך. אני חושבת שהוא מבין מה שהוא עושה...בכל זאת....
לצפיה ב-'השאלה היא כמה עוברים נשארים'
השאלה היא כמה עוברים נשארים
27/09/2016 | 10:58
1
ברגע שאת רובם מנסים לגדל, כי ככה ייקלטו בקלות (כך הבנתי מההסבר שניתן לה) - זו השערה. השערה שהובילה בסופו של דבר למצב שלא נשארו הרבה.
למה, אם כך, לא נסות לגדל רק חלק ולראות?
או לחילופין להודיע לה שרוב העוברים ימשיכו לגדול לחמישה ימים כדי להיקלט בקלות אבל יש לזה סיכון לא מבוטל.
הייתי רוצה שיתייעצו איתי וישמעו את דעתי. יש לאישה זכות לדעת שגידלו את כל העוברים ומה הפוטנציאל שיש לזה. אם היא מבינה ומקבלת - מה טוב.
ואולי שווה לעשות החזרה כפולה ולנסות?
ואולי שווה להחזיר יום 2 או 3?
ואולי אותה אישה רוצה להחליט מה יעשו בעוברים שלה?
לצפיה ב-'אצלנו ביעוץ אצל בר חוה'
אצלנו ביעוץ אצל בר חוה
27/09/2016 | 19:16
הוא הסביר שבכוונתו לגדל את כל מה שלא יוחזר לבלסטו. וגם נימק למה. היינו אחרי הרבה החזרות עוברים שכשלו והרבה בטאות שליליות. אז זה היה הגיוני.

לגבי מיון זרע- הוא ממש תמך. לכן מוזרה לי עוד יותר התגובה שלא במקרה הזה..
אולי בשל האנדו במקרה של אליסקה הוא נוטה להאמין שזה לא הזרע. אך בהינתן העובדה שכבר עשו בדיקת זרע ושם ראו שגם הזרע בעייתי.. מוזר לי שלא המליץ על מיון...
לצפיה ב-' החלטה לגדל לבלסטוציסטים '
החלטה לגדל לבלסטוציסטים
26/09/2016 | 15:07
4
גם אני אצל בר חוה
גם לי יש רחם אדנומיוטי, שרק בר חוה איבחן.
גם אצלי החליט מעכשיו לגדל לבלסטוציסטים.
יש לי שלושה עוברים טובים מעבדתית מוקפאים ביום 2 (בשתי מבחנות) ועוד שני עוברים ביום 3 פחות טובים.
התבשרתי על ידי בר חוה שמציע ללכת שוב על שאיבה או לגדל את בני היומיים ליום שלוש ורק אם ישרדו להחזירם.
עברתי כבר 9 (!) שאיבות והשלוש האחרונות היו אצל בר חוה. אף פעם לא שרדו לי עוברים עד יום 5- הם דעכו להם איפשהו ביום שלוש.
מישהי מכירה האם יש מחקרים שמראים שעוברים שלא שורדים מבחינה מעבדתית, לא שורדים ברחם? כי מהמשרד של בר חוה נאמר לי "ההנחה הבסיסית היא שעוברים שלא יתפתחו במעבדה גם לא ישיגו היריון ברחם"
אז לפי ההיגיון הזה, האם עלי לעבור לתרומת ביצית? :(
אציין רק שבסבב הלפני אחרון נקלטתי להריון יחיד מעוברים טריים מיום 2 (ולא התפתח בשבוע 7).
לצפיה ב-'ההנחה הזו לא נכונה. הראו שברחם'
ההנחה הזו לא נכונה. הראו שברחם
26/09/2016 | 23:38
הסיכויים יותר טובים מאשר במעבדה. אך אכן.. מניחים שרוב העוברים שלא שרדו במעבדה לא ישרדו ברחם. אבל זה ממש לא 100%.
כמה החזרות עברת? האם כולן היו עם בטא שלילית?
בהרבה מקרים של ריבוי החזרות ללא השרשה אז מעדיפים להחזיר בלסטו כדי להגדיל סיכויי השרשה. אך אם ניסו לגדל אצלך ליום 5 וזה תמיד כשל.. אז מה שונה הפעם? למה לקחת סיכון?..

אגב, מה ניסית עד כה? סטירואידים?
אילו בדיקות עשית? היסטרו? קריוטיפ?
לצפיה ב-'לא ניתן לבדוק את "ההנחה הבסיסית" הזאת מחקרית'
לא ניתן לבדוק את "ההנחה הבסיסית" הזאת מחקרית
27/09/2016 | 09:49
2
מהסיבה הפשוטה שאם מגדלים עוברים במעבדה והם לא מתפתחים, לעולם לא נדע האם הם היו מתפתחים הרחם.
גם היום, בעידן של evidence-based medicine יש הרבה אסכולות ברפואה שמתבססות לא על תוצאות חד-משמעיות של מחקרים, אלא על תחושות בטן\ניסיון\הגיון\אמונה של קבוצת רופאים זו או אחרת.
אני לא טוענת שזה לא נכון, אני לא רופאה. אבל זו טענה שלא ניתן לבדוק מחקרית.
לצפיה ב-'אפשר לבדוק בעקיפין, וכך עשו..'
אפשר לבדוק בעקיפין, וכך עשו..
27/09/2016 | 12:04
1
לקחו קבוצה גדולה של נשים ב ivf וחילקו אקראית לשתי קבוצות. קבוצה אחת הוחזר להן תמיד עוברי יום 3, קבוצה שניה תמיד עוברי יום 5. (לא זוכרת אם הוחזר עובר אחת או שניים, אך אותו דבר בשתי הקבוצות).
באופן מובהק סיכויי ההשרשה וההריון בעוברי יום 5 פר החזרה היו גבוהים יותר.. אבל.. וזו מסקנת החוקרים.. אם מנרמלים לכמות הפריות/ כמות העוברים ביום 3, אז יש פר אותה כמות עוברים יותר הריונות מעוברי יום 3. מכאן הניחו הכותבים שעובר שלא שרד במעבדה כן היה לו סיכוי מסויים לשרוד ברחם.. כי עובדה שפר כמות עוברי יום 3 היו יותר הריונות עם עוברי יום 3 מאשר יום 5.

ולמרות זאת.. יכולה להגיד על בשרי.. הרבה החזרות ללא השרשה יכולות ממש להתיש. ולדעתי נשים שיש להן הרבה עוברים אך יש היסטוריה של כשלונות חוזרים ואי השרשה (ב IVF, לא סופרת הזרעות), בהרבה מקרים כדאי לעבור לבלסטו. פר עובר פחות סיכוי אך פר החזרה סיכוי גבוה יותר.
לצפיה ב-' אני רואה שגם את חופרת במאמרים... '
אני רואה שגם את חופרת במאמרים...
27/09/2016 | 15:35
אז אם המחקר "העקיף" (אפידמיולוגי) מרמז על מסקנה הפוכה, אני בכלל לא מבינה מאיפה הנחת היסוד הזאת נובעת.
כנראה בסופו של יום, המסקנה היחידה שאפשר להגיע אליה בוודאות היא שכל אחת ומה שעובד אצלה.
לצפיה ב-'לאחר החזרה '
לאחר החזרה
27/09/2016 | 17:36
היי בנות, היום עברתי החזרה של 3 עוברים יפים. לפי הרופא (בר חווה) ניתן לחזור לפעילות רגילה כבר היום, כולל ספורט .לציין שספורט ואימונים אירובים הם חלק מאוד עיקרי בחיי. מה אתן אומרות? אני משתגעת....
לצפיה ב-'צסטה דרמואיד'
צסטה דרמואיד
27/09/2016 | 15:22
כתבתי כאן לא מזמן על התלבטות אבל אני מרגישה שאני עומדת בצומת לא ברורה בכלל.. ולא כ"כ יודעת מה לעשות
אחרי שנה מאוד קשה בטיפולים עשיתי הפסקה והחלפתי רופא (מסיבות שונות).
פניתי לד"ר ברקוביץ אחרי התלבטויות ובעקבות ההמלצות מהקבוצה ובכלל.
התחלנו תהליך עם הרופא כשהמטרה ברורה לכיוון של IVF ד"ר ברקוביץ ביקש שנבדוק גם בכיוונים שלא חשבנו ולאחר מכן כבר יצאנו לדרך.
נתן לי מרשם לאטרופם כשבוע לפני הוסת וחזרתי אליו עם התחלת הוסת. אז הוא בדק אותי פעם ראשונה וראה צסטה ידועה (4 ס"מ) שהרופא הקודם שלי בחר להמשיך ולטפל גם מבלי לבדוק אותה.
ברקוביץ הכריז שהוא לא מטפל בי עד שלא אבדוק מהי הצסטה.
הלכתי ובדקתי- עשיתי בדיקות דם ואולטרסאונד בבי"ח. נמצאה צסטה מסוג דרמואיד.
הרופא מהאולטרסאונד הפנה למרפאת טרום ניתוח אולם בע"פ אמר לי שבגודל הזה לא מנתחים ואין שום סיבה שלא לעשות טיפולי פריון.
ברקוביץ מתעקש שרוצה מכתב מסודר מרופא גניקולוג שאין מניעה לעבור טיפולים..
הלכתי לרופא נשים מהקופה והתייעצתי איתו בדבר הצסטה וגם הוא חושב שאין צורך לנתח אבל כשביקשתי ממנו מכתב בנושא נמנע בצורה ידידותית.
אני כ"כ לא מבינה ולא יודעת מה לעשות?! מי יכתוב לי כזה מכתב?
וברור שכולם מעוניינים לשמור על עצמם ויחד עם זאת מסבירים לי בצורה ברורה שאין מניעה להמשיך בטיפולים...
אוף!!!!
לצפיה ב-'אננס, סלק וכו' מה דעתכן? '
אננס, סלק וכו' מה דעתכן?
25/09/2016 | 15:00
15
כמה, מתי ולמה? 
לצפיה ב-'עונה ממה שאני עושה'
עונה ממה שאני עושה
25/09/2016 | 15:43
סלק - לוקחת כמוסות של סולגאר (3 ביום). דווקא בסבב האחרון לא לקחתי.
אננס - בעיקר הליבה. אני טוחנת כמה שהסוכר מאפשר לי מיום השאיבה. זה יוצא משהו כמו 1-2 פרוסות ביום.
לצפיה ב-'אני'
אני
25/09/2016 | 16:13
לא אוהבת סלק, אין לי בעיית רירית וגם לא מצאתי את הכוסות של סולגאר אז ויתרתי על התענוג.

אננס- החל מיום לפני ההחזרה אוכלת כמה שיותר. זה טעים וכיף אז למה לא? חשובה ביותר הליבה למרות שפחות טעימה. 
לצפיה ב-'סלק זה טעים, בעיקר בתנור '
סלק זה טעים, בעיקר בתנור
25/09/2016 | 16:38
מודה שלא לקחתי לא זה ולא זה.
אוהבת מאוד סלק, אבל בדרך כלל מתעצלת לנקות אחרי ההכנה אז אפילו לא יכולה לטעון לאכילה קבועה.
לצפיה ב-'אננס'
אננס
25/09/2016 | 17:15
פעמיים אכלתי אננס. פעם אחת נקלטתי פעם אחת לא :) אז אי אפשר לדעת.
אכלתי 5 ימים מיום ההחזרה..
לצפיה ב-'אצלי'
אצלי
25/09/2016 | 18:17
יש לי בעיית רירית חמורה, היו סבבים בהם אכלתי כל יום סלק לפני ההחזרה מהיום ה5  לוסת. לא עזר רק עשה לי אנטי ובחילה. כמוסות סלק גם לא עזרו.
אננס מומלץ לאכול אחרי שאיבה או מיד אחרי החזרה. בעיקר את הליבה. מומלץ לחלקל אננ ל4-5 חלקים וכל יום לאכול פרוסה. ניסיתי רק פעם אחת ולא נקלטתי.
לצפיה ב-'בכלל לא ידעתי'
בכלל לא ידעתי
25/09/2016 | 19:46
יש עוד מאכלים/תוספים שכדאי לקחת?
לצפיה ב-'לא ממש אוהבת סלק'
לא ממש אוהבת סלק
26/09/2016 | 00:43
5
וגם לא צריכה כי אין בעיית רירית.
אננס השתדלתי לאכול פרוסה כל יום אחרי כל החזרה, ואת העלים אני משרישה, שלפחות משהו ישתרש פה... אז יש לי כבר שלושה עציצים של אננס והרביעי בדרך.
די מדכא למען האמת
לצפיה ב-'אז אננס מקופסאת שימורים לא הולך? '
אז אננס מקופסאת שימורים לא הולך?
26/09/2016 | 06:18
2
סלק טוב לרירית ואננס טוב למה?
לצפיה ב-'לא.. צריך את הליבה שלו'
לא.. צריך את הליבה שלו
26/09/2016 | 23:29
1
שאין בשימורים..
טוענים שזה טוב להשרשה.. שיש איזה חומר אנטי דלקתי או משהו כזה (לא זוכרת את הפונקציונאליות שלו) בליבה, ולכן זה מסייע להשרשה.
יש לזה סימוכין מדעי.. אך לא בטוחה שמשפיע בכמויות האלה.. מצד שני... לא מזיק וטעים...
לצפיה ב-'ברומלין'
ברומלין
27/09/2016 | 14:35
בסימוכין המדעיים שאני מצאתי על זה, כתוב שיותר מידי ממנו מזרז לידה, במדינות שבהן אננס הוא חלק מהתזונה היומיומית (דרום אמריקה וכיו"ב) ולא פרי אקזוטי כמו פה.
לצפיה ב-'חח הצחקת'
חח הצחקת
26/09/2016 | 09:39
כן.. די עצוב. מקווה שלא תגדלי עוד אננסים בחייך. לפחות זה יפה?
לצפיה ב-'אני יכולה לפתוח פרדס'
אני יכולה לפתוח פרדס
26/09/2016 | 18:45
יש לי ארבעה אננסים בצנצנות, לכולם שורשים יפים ולי ביטא שלילית. בקרוב אשתול אותם אצל חמותי בגינה, אין לה מושג בכלל מדוע אני ״אובססיבית״ על אננס
לצפיה ב-'מתי אננס - אחרי הזרעה?'
מתי אננס - אחרי הזרעה?
26/09/2016 | 10:29
2
אם אני מבינה נכון, זה אמור לסייע בהשתרשות?
כלומר, כשבוע אחרי הזרעה אני כבר אמורה להיות אחרי כמה פרוסות טובות של אננס? (היום יום 5 אחרי הזרעה).
(בחיי, פעם לא הייתי אפילו פוזלת לכיוון. עכשיו אני כבר מוכנה לנסות הכל...).

לצפיה ב-'קחי הכל בערבון מוגבל'
קחי הכל בערבון מוגבל
26/09/2016 | 18:47
אבל כן, אמור לעזור בהשרשה. כאמור אכלתי ארבעה בשאיבה הקודמת ואין ניסים
לצפיה ב-'נראה לי שמתחילים מיום 3-5 מהביוץ.. כך שאת יכולה לנסות..'
נראה לי שמתחילים מיום 3-5 מהביוץ.. כך שאת יכולה לנסות..
26/09/2016 | 23:31
לצפיה ב-'החזרה'
החזרה
26/09/2016 | 16:31
8
היי בנות, זקוקה להתייעצות. אתמול עברתי שאיבה. נשאבו 5 ביציות. היום צלצלו מהמרפאה ובישרו שיש 4 הפריות תקינות. לאור העובדה שאני עם רזרבה ירודה זהו הישג משמעותי עבורי. מחר אמורה להיות החזרה. כששאלתי את הפקידה מה איכות העוברים היא לא יכלה לענות לי על זה וגם לא על כמה עוברים כדאי להחזיר. אני משערת שלא יחזירו 4 נכון? ואני בכלל מתלבטת האם לא כדאי לתת להם עוד יום במעבדה?  כשהעלתי זאת בפני הפקידה היא אמרה שלדעת הרופא כדאי להחזיר מחר. מבולבלת ולא יודעת מה לעשות. למישהי יש עצה? 

לצפיה ב-'מבינה אותך'
מבינה אותך
26/09/2016 | 18:54
זה באמת מתסכל שלא מתייעצים איתך
מציעה ככה:
קודם כל לא להחזיר 4 עוברים
מעבר לסיכון להריון מרובה עוברים, זה לא מעלה פי 4 את הסיכויים
כמו ששניים לא מכפילים את הסיכויים
כי הסיכוי לא תלוי רק בעובר אלא גם ברחם (לצערי :))
והרחם משתנה כל חודש, כמו גם ההורמונים
אם אפשר להקפיא- ללכת על זה
לא כבלסטו, אלא כיום 2 או 3
החזרה של יום 3 מקובלת מאד
בהצלחה רבה
לצפיה ב-'החזרה'
החזרה
26/09/2016 | 19:10
1
מאוד מקובל להחזיר ביום השלישי
גידול לבלטוציסט יוצע בדרכ למי שהיתה לה תנובה מרובה, שכן תהליך זה יש בו סיכון שמא העוברים לא ישרדו.
לגבי ההחזרה יש נייר עמדה של איל״ה לפיו בדרכ יחזירו שניים
באישה עם עוברים איכותיים והיא בת פחות משלושים יחזירו 1
במקרה שמדובר באישה מעל גיל 40, או שהיו 3 החזרות שלא הניבו הריון, יחזירו יותר
בכל מקרה עד 4
לצפיה ב-'אבל שימי לב שמדובר בהחזרה ביום 2! לא ביום 3... זה פחות שגור'
אבל שימי לב שמדובר בהחזרה ביום 2! לא ביום 3... זה פחות שגור
26/09/2016 | 20:21
לצפיה ב-'הייתי מחזירה שניים'
הייתי מחזירה שניים
26/09/2016 | 19:34
1
בתקווה שלפחות אחד מהם יחליט להישאר,
אם לא , חודש אחר כך מבקשת לעבור שאיבה חדשה,
ואת השניים שישנם להשאיר מוקפאים.

רק לעודד אותך,
סבב ראשון - ביצית אחת, אפס הפריות, אפס החזרות
סבב שני - 4 ביציות, 4 עוברים, 2 הוחזרו, עובר, דופק,  הפלה.
סבב שלישי - 4 ביציות, 2 עוברים, 1 תינוקת

כך ש.. לפעמים צריך את האחד שירצה להישאר.

את שני העוברים שנותרו אני מקווה לקבל אליי חזרה אחרי החגים.
בכל מקרה, אני בעד החזרה של שניים ולא יותר.
אני חושבת שלעוברים עדיף ברחם, החזירו לי פעמיים ביום השלישי מהשאיבה,
כלומר יום שאיבה, יום מנוחה, יום החזרה (אני לא בטוחה אם זה יום 2 או 3).

בהצלחה!!

לצפיה ב-'תודה, אכן עודדת...בהצלחה ושנה טובה עם בשורות טובות'
תודה, אכן עודדת...בהצלחה ושנה טובה עם בשורות טובות
26/09/2016 | 20:07
לצפיה ב-'כדאי להחזיר מחר 1-2 לדעתי. אבל מה לגבי החזרה כפולה? '
כדאי להחזיר מחר 1-2 לדעתי. אבל מה לגבי החזרה כפולה?
26/09/2016 | 20:20
לגבי מחר, לדעתי בהחלט כדאי להחזיר. בפרט במקרה של רזרבה נמוכה כל עובר חשוב, והתנאים ברחם הם יותר אידיאלים עבורם מאשר במעבדה. אבל כמובן שלא כדאי להחזיר 4 מתוך חשש להריון מרובה עוברים.
מצד שני... בשלב כה מוקדם קשה לדעת תקינות העובר. אז יכול להיות שכדאי לך לשקול (לא בטוחה שזה מה שכדאי לעשות, סתם מציעה אפשרות שיש לשקול אותה...), להחזיר 1-2 ואת השאר לגדל עוד יום-יומים ואז להחזיר עובר נוסף.
אם את מחליטה לא לעשות החזרה כפולה, אז לדעתי גם עדיף לך שיקפיאו בהקדם את השניים הנוספים. ובכל מקרה שלא יגדלו אותם ליום 5 (תתעקשי על זה! יש מעבדות שעושות זאת מתוך קמצנות על מקום בפריזר!). כי הסטטיסטיקה אומרת שפחות מ 50% מהם ישרדו ליום 5.. כבר עדיף לך שיקפיאו שניים ולא אחד בוגר יותר (ובטח שלא אפס )-:).
לצפיה ב-'קודם כל תשמחי על ההישג'
קודם כל תשמחי על ההישג
27/09/2016 | 11:11
4 הפריות מתוך 5? וואו. לי תמיד אמרו לצפות ל 50% הפריות.
זה לא המקום של האחות להודיע לך על הדרגה. הרופא יכול להגיד לך במעמד ההחזרה. להגיד לך שזה יועיל לך? לא יודעת.
אם העוברים יפים והתפתחו טוב, את תשמחי. אם לא, תהיי מדוכאת ולא תאמיני בהם.

את במקום שאת צריכה להאמין בתהליך הזה ולקוות לטוב. כך אני נהגתי לפחות.
לא להחזיר 4, קודם כל כי זה סיכון עבורך ועבורם אם ייקלטו כולם. ושנית, חלק מהעוברים אולי יכולים להמשיך ולהתפתח ולחכות לך להחזרה הבאה כשתהיה.

אם הרופא בעד להחזיר ביום 2, בסדר גמור. לי תמיד החזירו ביום 2 וגם לי לא היו הרבה הפריות (וגם לא הרבה ביציות וגם לא היו בשלות).

אצלי תמיד היו החזרות יום 2.
החזרה 1 - עובר דרגה 2 נקלט אבל הפסיק דופק בשבוע 13.
החזרה 2 - 2 עוברים יום 2 (4 ו 5 תאים) הוחזרו, אחד נקלט, אוטוטו שבוע 27.

מאחלת לך הריון תקין במהרה ותשובות שמחות בחגים.
אני את שלי קיבלתי בפסח האחרון וזה עשה לי את החג

לצפיה ב-'אצלי החזירו 4 ביום 2'
אצלי החזירו 4 ביום 2
27/09/2016 | 14:25
שניים מצויינים, אחד טוב, אחד בינוני.
נקלטו שניים, אחד פרש מהמרוץ בשבוע 10.
בגילאים קצת יותר מבוגרים הסיכויים לקליטה של כל ה- 4 נמוכים למדי.
בכל מקרה כדאי לדעת מה מצבם, אם כל ה-4 ראויים להקפאה, אז שווה לשקול לא להחזיר את כולם. 
בהצלחה!
לצפיה ב-'מתי מפסיקות לנסות? '
מתי מפסיקות לנסות?
26/09/2016 | 16:27
3
הי,

אני בת 39. עד כה עשיתי שתי הזרעות, שלוש שאיבות וארבע החזרות. 
אני חייבת לומר שקצת נמאס לי. מילא הבירוקרטיה וההתרוצציות, אבל כל ההורמונים וההרדמות... המון עומס על הגוף :(
אני ובת זוגי החלטנו להקדיש את השנה (העברית) הקרובה להמשך הנסיונות, אבל האמת היא שכבר עכשיו אני קצת מיואשת...
אני מתארת לעצמי שזה מאוד סובייקטיבי, אבל אשמח לשמוע מכן -
כמה נסיונות עשיתן עד כה? 
מתי הייתן מפסיקות לנסות?

לצפיה ב-'6 הזרעות+10 שאיבות שהן קצת יותר מ20 החזרות.'
6 הזרעות+10 שאיבות שהן קצת יותר מ20 החזרות.
27/09/2016 | 06:34
הסיוט הזה מבחינתי נגמר.
עברנו לפונדקאות ואם חלילה לא ילך נעבור לתרומת ביצית.
אנחנו נהיה אמא
אני לא מנסה להרגיז אותך חלילה ואני האחרונה שתגיד לך שאת מגזימה כי אני מכירה את הקושי אבל מבחינת כמות הניסיונות את עדיים בטווח של הסטטיסטיקה
ייאוש עושה קמטים
רוצה לכתוב קצת מה עשית עד כה ואולי העיניים של הבנות פה יעזרו?
לצפיה ב-'אני בכל סבב החלטתי על הסבב הבא'
אני בכל סבב החלטתי על הסבב הבא
27/09/2016 | 10:39
זו שאלה שרק את יכולה לענות עליה, כמה את מסוגלת לספוג.

לא יודעת מתי הייתי מפסיקה, אני לבד... קשיים אחרים.
הצליח לי ב IVF השלישי.

(אני חושבת שאת עדיין בסטטיסטיקה של מספר טיפולים להצלחה)

בהצלחה

לצפיה ב-'לי בגיל 29 הצליח בהחזרה השישית'
לי בגיל 29 הצליח בהחזרה השישית
27/09/2016 | 14:21
ולפני כן היו 2 הזרעות שבאחת היה כימי ובשניה שלילי.
אל תתייאשי כל כך מהר
לצפיה ב-'פרופיל הורמונלי יום 5 למחזור'
פרופיל הורמונלי יום 5 למחזור
26/09/2016 | 09:45
3
היי בנות בוקר טוב. אשמח לדעת האם הפרופיל ההורמולי שלי תקין. עשיתי אותו ביום החמישי למחזור:   E2   292.58            FSH    10.12                       פרוגסטרון 0.60 
לצפיה ב-'אף אחת לא יודעת��'
אף אחת לא יודעת��
27/09/2016 | 08:07
אשמח אם מישהי ץענה לי...
לצפיה ב-'זה לא פרופיל הורמונלי מלא'
זה לא פרופיל הורמונלי מלא
27/09/2016 | 09:41
1
חסר LH למשל. היחס עם הFSH חשוב. 
בעיקרון האסטרדיול שלך גבוה וגם הFSH שיכולים להעיד על רזרבה נמוכה יחסית אבל עדיין, המספרים לא מאוד גבוהים. השאלה היא גם באיזה שלה את בטיפול - הזרעות? IVF? זה גם נתון חשוב בשביל מה הפרופיל.
לצפיה ב-'מאוחדת ביקשו לאישור חדש'
מאוחדת ביקשו לאישור חדש
27/09/2016 | 12:47
זה מה שביקשו ממני מקופת חולים מאוחדת על מנת לאשר לי טיפול חדש. יום 5 למחזור.

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ד
מתקשים בפוריות?
Developy - Your First Step as a Parnt
Developy - התפתחות, תזונה
ד
ד"ר אליהו לויטס

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה