לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום הינו פורום תמיכה.  הייעוץ בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי.
אנא קראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בפורום.
גלישה נעימה
המשך >>

לצפיה ב-'מייל לבר חוה'
מייל לבר חוה
31/07/2016 | 02:34
היי בנות,
מישהי יודעת במקרה מה המייל הפרטי של בר חוה? לא זה שעובר דרך המזכירות שלו?
לצפיה ב-'למסירה מרחובות'
למסירה מרחובות
29/07/2016 | 16:39
1
2 זריקות אוביטרל סגורות שמורות במקרר..
התוקף עד אוקטובר 2016
לצפיה ב-'למסירה מנתניה/ חיפה'
למסירה מנתניה/ חיפה
31/07/2016 | 01:05
אוביטרל סגור
אוטרגוסטן נרות כמה חבילות סגורות
לצפיה ב-'כמה שאלות אם תוכלו לענות :) '
כמה שאלות אם תוכלו לענות :)
29/07/2016 | 20:34
5
כמה ימים לפני שאיבה מודיעים  על זמן שאיבה ושעה? האם יכולים לספר לי על תהליך שאיבה באסותא ראשון לציון ? איך מתקשרים עם ברקוביץ יש לו איזה טלפון עם פקידות? הוא לא עונה לסמסים .תודה
לצפיה ב-'היי יקרה'
היי יקרה
29/07/2016 | 22:20
4
שאיבה מתוזמנת עם אוביטרל שניתן כ-36 שעות לפני השאיבה כך שאת תדעי על מועד השאיבה יומיים מראש לפחות. כלומר, אם השאיבה ברביעי אז ביום שני תצטרכי להזריק אוביטרל ובד״כ יום לפני הזרקת האוביטרל יודיעו לך על כך.
לגבי ברקוביץ׳- הוא משיב לאסמסים בד״כ תוך יום בכך שהוא מצלצל. לפעמים הוא מסמס אבל לא כשמדובר בהוראות הזרקה. לעתים לא יענה תוך יום כשהוא סבור שלא מדובר במשהו דחוף...
לגבי אסותא ראשל״צ- המעבדה שם מצוינת. השאיבה היא הליך קצר של כרבע שעה בטשטוש עמוק (את ישנה לגמרי). תביאי איתך גרביים שלא יהיה לך קר. לאחר כשעתיים את תשתחררי הביתה. אם אני זוכרת נכון הם נותנים שם וופל או כריך בזמן שאת שם.
יכולים להיות כאבים אחרי ותוכלי לבקש משכך, אם כי נראה לי שהם שמים שם בסוף השכיבה נר נגד כאבים (אם את לא רוצה אז תגידי מראש שלא ישימו).
לא חייבים להיות כאבים אגב. לי לא היו.
מאחלת לך שיעבור בקלות ושיהיה מוצלח
לצפיה ב-'תודה לך :) '
תודה לך :)
30/07/2016 | 09:50
לצפיה ב-'האם הגבר צריך לתת זרע גם באסותא או מקום אחר? '
האם הגבר צריך לתת זרע גם באסותא או מקום אחר?
30/07/2016 | 18:53
2
לצפיה ב-'כן'
כן
30/07/2016 | 20:43
1
הוא מוסר ביום השאיבה זרע באסותא אלא אם מתוכנן מיון זרע ואז הוא מוסר ב-mfc שזו מעבדה ליד אסותא ראשלצ.
אם לא דובר על מיון זרע, אז הוא מוסר באסותא.
בכיף ובהצלחה שוב
לצפיה ב-'חשוב לציין שאמנם השאיבה עצמה רבע שעה אבל'
חשוב לציין שאמנם השאיבה עצמה רבע שעה אבל
31/07/2016 | 01:03
צריך להגיע כשעה לפני
ונשארים כשעתיים אחרי..
לי די נשרף יום
לצפיה ב-'תזמון קלקלסן?'
תזמון קלקלסן?
30/07/2016 | 21:25
3
היי שבוע טוב
על פי הנחייה לוקחת קלקלסן מיום החזרת העוברים.שום תועלת לא רואה מכך כבר הרבה זמן.
באינטואיציה חשבתי לנסות לקחת את המעדן הזה החל מתחילת החודש היינו מתום הדימום ועד לבטא. בדמיוני דילול הדם יאפשר זרימה טובה יותר אל ריריתוש.
פרופסור קופרמינץ לא מתנגד.
סקרנית האם אני בכיוון נכון? יש פה מנוסות בלקיחת קלקלסן מתחילת המחזור?

שבוע טוב

לצפיה ב-'הי צילה אני התחלתי יום לפני ההחזרה, לא מכירה'
הי צילה אני התחלתי יום לפני ההחזרה, לא מכירה
30/07/2016 | 21:44
2
מתחילת המחזור. מאחלת לך המון הצלחה!
לצפיה ב-'תודה -'
תודה -
30/07/2016 | 23:00
1
מפחדת כבר מהרעיונות המיואשים של עצמי.
אולי זה מוגזם...?

לצפיה ב-'לא מוגזם'
לא מוגזם
31/07/2016 | 01:00
דווקא לנו אמרו לקחת כל החודש באמת.. רק לא לפני השאיבה..
לצפיה ב-'האם איקקלומין באמת כל כך גרוע? '
האם איקקלומין באמת כל כך גרוע?
30/07/2016 | 21:49
4
היי כולן, אשמח לכל עזרה שלכן בנושא:

אני פוליציסטית, הבדיקות זרע של בעלי יצאו לא תקינות (בעיה בתנועתיות, פרט לכך תקין).

בביקור אצל רופא פוריות שהסתכל על תוצאות בדיקות הזרע הוא אמר כי "זה זרע בינוני אבל זרע שיכול להכניס להריון. *כרגע* זה נראה כמו בעיה של ביוץ", נתן לי פרוברה ואמר שננסה שלושה חודשים פרוטוקול של איקקלומין ויחסי מין-  ואם לא יהיה הריון לאחר 3 מחזורים כאלו נעבור הלאה.
אני אמורה לקחת איקקלומין למשך חמישה ימים (יום 5-9) ולעשות אולטרסאונד זקיקים ביום 12/13, לשלוח לו את תוצאות הבדיקה והוא יסביר לי האם הכל תקין או שאני אצטרך לעשות עוד מעקב זקיקים לדוגמא.

אני קוראת ברחבי האינטרנט כל כך הרבה דברים שליליים על האיקקלומין ומתה מפחד. אני ממש כמעט ולא קוראת דברים חיוביים וזה מלחיץ. האם פשוט נותנים לכולן כברירת מחדל איקקלומין?

אז אחרי כל ההקדמה הארוכה מספר שאלות (ואני יודעת שזה לא פורום רפואי אך יש פה בנות עם המון נסיון ואני אשמח לכל מידע)-
1. האם לדעתכן חובה לעשות בדיקת דם יחד עם האולטסאונד זקיקים? כי הוא לא נתן לי הפנייה לבדיקות דם
2. אז עד כמה גרוע זה לקחת איקקלומין לשלושה חודשים? אני יודעת שכל אחת מגיבה לתרופה אחרת ובכל זאת...

אני באמת מקווה שעם תוצאות בדיקת זרע "בינוני" שכזה אני לא מבזבזת זמן עם איקקלומין במקום הזרעות.

תודה מראש לכל מי שטורחת ועונה, זה ממש לא מובן מאליו.

לצפיה ב-'היי '
היי
30/07/2016 | 22:06
אני לא חושבת שאיקקלומין כל כך גרוע.. ממה שאני יודעת אצל רוב הנשים הוא גורם לבייץ וחלק לא מועט מהן נכנסות להריון. אז אם אפשר לעשות את זה ככה פשוט עדיף. 
יש לו תופעת לוואי שהוא מדקק את רירית הרחם. אין לי מושג מה עושים במקרה הזה, כי אצלי אישית זה לא עשה את התופעה בכלל אז הרווחתי. אבל הבנתי שבמקרים מסוימים נותנים תרופה שתעבה את רירית הרחם. 
יש שאומרים שיש קשר בין שימוש ארוך טווח של התרופה ובין סרטן ולכן לא נותנים יותר מ3 חודשים. מהבחינה הזאת הרופא שומר עלייך ועושה את הדבר הנכון.

לגבי זרע, אני אישית לא מבינה בזה, יכול להיות שבנות אחרות יוכלו לומר לך אבל להגיד בינוני זה לא ממש נותן אינפורמציה אולי תכתבי פה את הנתונים המדויקים.

לגבי בדיקות דם, כן, כדאי מאוד. אי אפשר לדעת איך את תגיבי ובדיוק בגלל זה כדאי לעשות. אני אישית בקושי הגבתי לאיקקלומין ככה שאצלי זאת לא הייתה בעיה. אבל נגיד ותגיבי חזק? זאת אומרת שיהיו הרבה זקיקים. תמונת הדם משלימה את האולטרסאונד. לא תמיד מהUs יודעים הכל. 
למשל, כשהייתי עם זריקות לקראת הזרעה, היה רופא שעשה לי את הבדיקה והוא טען שאין זקיקים שלא רואים כלום. שזקיקים בגודל 12 זה לא נחשב. בבדיקת דם נחשי כמה האסטרדיול היה גבוה? יותר מאלף...שזה מצביע על גדילה של זקיקים רבים ביחד. היה צורך להוריד לי מינון. אם הרופא לא היה בודק גם דם הייתי מגדלת עוד זקיקים שזה מסוכן. שורה תחתונה, היו לי 18 ביציות!

כמו שהבנת מדבריי, אני בעד איקקלומין, רק צריך לעקוב. לראות איך את מגיבה ובהתאם לפעול. 

לצפיה ב-'במקומך הייתי הולכת להזרעות'
במקומך הייתי הולכת להזרעות
30/07/2016 | 22:11
2
בעיה בתנועתיות זה בהחלט משהו שהזרעות יסייעו בו. יכול להיות שאתם יכולים להרות גם בלי זה.. אבל למה לא למקסם סיכויים?

לגבי איקוקלמין.. לא מכירה מישהי שנכנסה להריון תקין מזה. ברור לי שיש כאלה.. אך איכשהו כל הבנות שמכירה באופן אישי זה דפק להן את הרירית.. וזה גם הרבה פעמים משאיר ציסטות אכ. אישית אני ממליצה דווקא ללכת על גונל במינון נמוך. שמהרבה בחינות הרבה יותר טוב.  מהנקודת מבט שלי.. יש לו רק חיסרון אחד ביחס לאיקוקלמין שזה זריקה.. אבל זריקה ממש ממש ממש קלה..

לשיקולך... (עם הרופא כמובן)

לגבי בעלך- יש גברים שתוסף תזונה Q10 מסייע אצלם בבעיית תנועתיות. שווה לנסות. שימו לב שזה משפיע לא ברמה של כמה ימים אלא 2-3 חודשים קדימה. צריך להתמיד.

מקווה שאת מטופלת אצל רופא פריון ולא רופא נשים. זה קריטי.
לצפיה ב-'תודה לשתיכן'
תודה לשתיכן
30/07/2016 | 22:20
1
מצרפת את תוצאות בדיקת הזרע (זאת בדיקה שנייה, התוצאות יצאו בה טובות יותר מהראשונה אך עדיין לא בנורמה).

אני מטופלת כרגע אצל פרופסור בנימין אלמוג, עברתי אליו מרופא הנשים שלי שאמר לי לחזור אליו כשאני אקבל מחזור, (כשכמובן אי אפשר לדעת אם ומתי זה יקרה, לפוליציסטית כמוני), אז החלטתי ללכת לפרופסור אלמוג שעד כמה שידוע לי הוא אכן רופא פוריות.

אמרתי לו שאני חוששת מאיקקלומין והוא אמר שהוא כרגע חושב שזה הפתרון ולא זריקות או הזרעות כי זה נראה כרגע כ"רק" בעיה של ביוץ. מקווה ממש שזה לא פשוט עוד פרוטוקול שנותנים לכולן ואני סתם אתאכזב...
אני אפילו לא יודעת אם יש לי מקום להחליט שאני רוצה ישר הזרעות, אולי לפי הקופה אמור להיות שלב מקדים (כמו איקקלומין)
לצפיה ב-'לא יודעת לגבי איקקלומין...'
לא יודעת לגבי איקקלומין...
31/07/2016 | 00:53
אבל אותנו שלחו ישר להזרעות עם זרע באיכות קצת פחות טובה ממה שאצלכם.
גם לדעתי כדאי להתחיל ישר עם הזרעות, במילא בהזרעה טבעית לא עושים הרבה, רק דואגים שהזרע יגיע למקום הנכון בזמן הנכון... אז עדיף להגדיל את הסיכויים, במיוחד אם את צריכה לקחת תרופה לא ממש סימפטית כדי לבייץ. חבל לבזבז 3 חודשים בניסיונות טבעיים רק כדי חו"ח לגלות אח"כ שיש עוד בעיה
לצפיה ב-'שאלת ויטמינים שוב'
שאלת ויטמינים שוב
30/07/2016 | 16:22
5
פרנטל מכיל ויטמין a. הדעות חלוקות לגבי לקיחתו בהריון או לפני. או שזו רק סוגיה של מינון? ודבר שני...האם הכמות המומלצת של חומצה פולית היא 0.4? ואם כן...חמה לוקחים אותה בנוסף לפרנטל שגם בו יש כבר חומצה פולית??
בנוסף..עם איזה מזון מומלץ לקחת אותן? לא כדאי עם מוצרי חלב?
וגם לגבי אומגה 3 ופרוביוטיקה..עם איזה מזון מומלץ לקחת?
תודה לעונות
לצפיה ב-'ויטמינים'
ויטמינים
30/07/2016 | 18:13
2
אני לקחתי פרנטל של אלטמן ואומגה 3 של סופהרב לפני ההריון (בזמן הטיפולים).
רצוי לקחת את זה רחוק מקפאין ומוצרי חלב וקרוב לאוכל המכיל ויטמין סי.
אם לוקחת פרנטל לא חייבת חומצה פולית בנוסף.
פרוביוטיקה לא יודעת, לא לקחתי
לצפיה ב-'הרופא לא אמר לי שצריך ויטמנים זה מתוך המלצה רפואית?'
הרופא לא אמר לי שצריך ויטמנים זה מתוך המלצה רפואית?
30/07/2016 | 18:52
1
לצפיה ב-'לא. רק חומצה פולית מתוך המלצה רפואית'
לא. רק חומצה פולית מתוך המלצה רפואית
30/07/2016 | 21:29
השאר סתם לכיף שלי ;)
לצפיה ב-'פרוביוטיקה - חצי שעה לפני האוכל'
פרוביוטיקה - חצי שעה לפני האוכל
30/07/2016 | 19:45
לצפיה ב-'תודה. מה לבין ויטמין A'
תודה. מה לבין ויטמין A
31/07/2016 | 00:37
הוא נמצא בפרנטל..ואומרים שאסור לפני הריון. איך זה מסתדר?
לצפיה ב-'שאלה לגבי החזרה'
שאלה לגבי החזרה
30/07/2016 | 23:00
2
היי,
מחר אני אמורה לעשות החזרה, השאיבה היתה בחמישי.
הרופא שלי לא נמצא ושולח רופא בשם דר' עידו אלדר.
חיפשתי המלצות עליו ברשת וממה שראיתי הוא על הפנים.
מישהי יודעת אם אפשר לדחות את ההחזרה בעוד יום? 
עד כמה זה קריטי שהוא זה שעושה את ההחזרה?
תודה!
לצפיה ב-'אם זה הרופא שעובד אצל דר' בר חווה - הוא מהמם!'
אם זה הרופא שעובד אצל דר' בר חווה - הוא מהמם!
30/07/2016 | 23:15
1
לצפיה ב-'כן '
כן
30/07/2016 | 23:17
זה הוא, עברת טיפול כלשהו איתו?
האם הוא מקצועי?
לצפיה ב-'התייעצות- היסטרוסקופיה'
התייעצות- היסטרוסקופיה
30/07/2016 | 22:17
3
הסיפור הוא כזה, בהריון השני, היה חשד שמדובר בכימי. הבטא התחילה בערך נמוך דישדשה ולא הכפילה והגיע רק בערך לערכים של 100.. הרופא אז אמר שנצטרך לעשות בדיקות מקיפות כולל היסטרו. הפסקנו את התמיכה כביכול הגיע מחזור ואני כבר מיהרתי לקבוע לד"ר גולדשמיט. כשהייתי אצלו, למרבה ההפתעה הוא ראה שק.
כמובן שההריון היה לא תקין בכל מקרה וזה נגמר בגרידה.
לאחר מכן עשיתי עוד היסטרוסקופיה אבל אצל הרופא שלי.. הוא עשה לי את זה באופן פרטי בחינם. כך שלא הייתי צריכה להוציא עוד. אני יודעת שהוא עשה סקירה טובה התעמק ואמר שיש שמץ קטן קטן של מחיצה אבל זה לא משהו שיכול להסביר או להפריע להריון.

זה אומר שכשהייתי אצל גולדשמיט הוא לא יכל לראות את זה, יכול להיות שההריון ישב על זה.
כדאי ללכת אליו שוב? אולי הוא יראה משהו שהרופא שלי לא ראה?
כאמור, אחרי 2 הפלות שבבדיקות הכל תקין.
לצפיה ב-'אופציה נוספת.. מה לגבי אולטרסאונד תלת מימד?'
אופציה נוספת.. מה לגבי אולטרסאונד תלת מימד?
30/07/2016 | 22:36
1
אם החשש שלך הוא ממחיצה (כי ההיסטרו שללה הדבקויות ושאריות אך כן ראו מחיצה), מחיצה ניתן לראות בצורה טובה (ויש שיגידו אף טובה וכמותית יותר) באולטרסאונד תלת מימד.
זה לא פולשני והעלות נמוכה יותר. בהחלט כדאי לך לשקול זאת אם אינך מרגישה שלמה עם הקביעה של הרופא.
לצפיה ב-'לא חשבתי על זה בכלל '
לא חשבתי על זה בכלל
30/07/2016 | 22:48
אברר את האופציה.
האמת, שאם לא הייתי מתוודעת פה למקרים שבהם פספסו מחיצות לא הייתי בספק עם מה שהרופא שלי קבע.. אני מאמינה שהוא יודע מה הוא עושה ועם זאת, כמו שקורה פה מסתבר שהיו דברים מעולם.
אבדוק זאת. תודה על העלאת האופציה.
לצפיה ב-'אני עשיתי את 2'
אני עשיתי את 2
30/07/2016 | 23:16
דר גולדשמיט אבחן מחיצה שלא היתה קיימת לדברי הרופא שעשה לי א.ס 3 מימד.
פרופסר שלו  אם זה משנה
לצפיה ב-'הבטא נקבע לרביעי. יש מצב שאני אצליח להקדים ביום? מרגישה שזה '
הבטא נקבע לרביעי. יש מצב שאני אצליח להקדים ביום? מרגישה שזה
30/07/2016 | 20:51
7
ולא בא לי למרוח עוד יום ען תמיכה מיותרת.
מרגישה את סימני המחזור ויש גם קצת דם. לא נראה לי שזה השרשה כי גם היה לי בפעמים הקודמות. מחזור ביחד עם התמיכה..
הדבר היחיד שעובד אצלי בגוף זה המחזור שמגיע בול בזמן לא מזיז לו שאיבה החזרה או תמיכה...
לצפיה ב-'מרגישה ויודעת שזה שלילי'
מרגישה ויודעת שזה שלילי
30/07/2016 | 20:54
לצפיה ב-'תני עוד קצת פרטים'
תני עוד קצת פרטים
30/07/2016 | 21:20
2
החזרת טריים?
מוקפאים?
יום 3 ?
יום 5?
אולי יש מצב להנחה)
לצפיה ב-'אחד טרי.. אחרי שאיבה מיום רבעי לפני שבוע וחצי'
אחד טרי.. אחרי שאיבה מיום רבעי לפני שבוע וחצי
30/07/2016 | 22:16
1
אז הוא מהיום 3
תמיכה:
אסטרופם 2 ביום. סיוט...
אוסטרגון 3 פעמים 400 סיוט נוסף...

אם אתקשר ואומר בנונשלנטיות למזכירה שתקדים לי ביום?
נראה לכן שתיהיה בעיה?
לצפיה ב-'זאת אומרת הבדיקה במקור'
זאת אומרת הבדיקה במקור
30/07/2016 | 22:21
אחרי 12 יום?
לא חושבת שיסכימו להקדים.. כי חושבת שבמקרה הזה ראו דברים מעולם. אני עשיתי לעצמי הנחה והורדתי מ14 ל12 אבל לא חושבת שיש אפשרות לפחות מזה.
אף על פי שאומר לך שבטא אפשר לראות כבר יותר מוקדם אם כי היא נמוכה לפעמים ולכן לא כדאי אבל הבטא כבר אמורה להיות חיובית או שלילית די בוודאות. 
לצפיה ב-'על פי הרופא שלי מחכים 12 יום מההחזרה (שהיא יום ס)'
על פי הרופא שלי מחכים 12 יום מההחזרה (שהיא יום ס)
30/07/2016 | 22:34
2
לומר את יכולה לבדוק בטא ביום ב הקרוב אם זה שלילי זה שלילי ואם זה חיובי זה סבבה.
יהיו שיגידו שזה יכול לבלבל עם בטא נמוכה אבל בכל מקרה תצטרכי לבדוק הכפלות
בכל תאריך שתבחרי
בהצלחה
לצפיה ב-'ההחזרה גם נחשבת בספירה? כי אם כן זה כבר יוצא היום ה15'
ההחזרה גם נחשבת בספירה? כי אם כן זה כבר יוצא היום ה15
30/07/2016 | 22:58
1
הם פשוט קבעו לבוא שבועיים מיום ההחזרה..
אז נראה לי שבאמת אין בעיה
מקווה שהמזכירות לא יעשו לי בעיות..
לצפיה ב-'החזרה זה יום 0'
החזרה זה יום 0
30/07/2016 | 23:01
לא מבינה למה את ככה בדילמה
קחי הפנייה לבדיקת דם ותעשי בדיקה
עם התוצאות תדעי כבר איך להתקדם
לצפיה ב-'קיבלתי אגרוף בבטן'
קיבלתי אגרוף בבטן
29/07/2016 | 11:13
21
מישהי קרובה שמודעת לטיפולים ומודעת לגילי שאלה אותי לאור זה שאני אחרי שלילי מה אני חושבת על לפנות לפונדקאות.
מה פונדקאות?! הצילו! אני בת 26 אין לי שום בעיה ונקלטתי כבר פעמיים...
למה שזה לא יצליח????

לצפיה ב-'לא שווה את ההתיחסות שלך'
לא שווה את ההתיחסות שלך
29/07/2016 | 11:30
1
ואת העצבים. פלטה מרוב הטימטום שלה. אין לה מושג בטיפולי פוריות. שמעה מילה פה, מילה שם....
רוב הבנות בגילך בכלל לא חושבות על ילדים. תראי שבסבב הבא תיכנסי כבר להריון תקין ותלדי.
לצפיה ב-' נכון... אין לה מושג בפוריות '
נכון... אין לה מושג בפוריות
29/07/2016 | 16:26
לצפיה ב-'ראשית היא סתומה:)'
ראשית היא סתומה:)
29/07/2016 | 12:36
שנית, אולי זו אותה אחת ששאלה אותי השבוע אם חשבתי על אופציות אחרות..כן כן. ואני אחרי החזרה וממתינה. בקיצור אל תתייחסי ואם אפשר, גם תתרחקי ממנה. את לא צריכה בכלל לשקול לקחת אותה ברצינות כי זו בורות ותו לא. ההצלחה תגיע כשתגיע מה לעשות שלפעמים הולך קצת יותר מורכב. זה לא אומר שזה לא טוב או חריג או שזו אינדיקציה חלילה לכך שזה לא יקרה בכלל.
לצפיה ב-'תקשיבי, לאנשים אין מושג'
תקשיבי, לאנשים אין מושג
29/07/2016 | 12:40
פולטים שטויות כאילו אין מחר. 

להנהן עם הראש ולהמשיך הלאה, אני בטוחה שיש לך דברים חשובים יותר להתעסק איתם.
לצפיה ב-'חולה על אנשים כאלה'
חולה על אנשים כאלה
29/07/2016 | 12:47
1
מעודדים. תומכים. נותנים תקווה..
ובעיקר סתומים
לצפיה ב-'מדויק. ממש התמלאתי תקווה..'
מדויק. ממש התמלאתי תקווה..
29/07/2016 | 16:27
לצפיה ב-'לפני יותר משנתיים שאלה אותי חברה'
לפני יותר משנתיים שאלה אותי חברה
29/07/2016 | 12:49
למה אני לא מאמצת וזהו. שהתרופות שלוקחת לא טובות, ויש ילדים בעולם ללא אמא. אז היא לא מבינה למה אני 'מרעילה' את עצמי בהורמונים במקום לאמץ ילד מסכן ללא אמא. ואמרה זאת בטון מטיף..
ממש התרגזתי... בפרט שהיא הייתה אז בהריון מתקדם עם ילדה ביולוגית שלה... הערה זו והערות חסרות טאקט ורגישות נוספות שלה זו הסיבה למה בקושי שמרתי איתה על קשר בשנתיים האחרונות.

חברה אחרת שלי ניסתה לעודד אותי לכיוון פונדקאות.. (שאלה כל הזמן אם כבר פנינו לוועדה, שלחה לי פרטים לגבי כנס פונדקאות וכו). אך עליה לא כועסת, הכוונה שלה לגמרי טהורה ומתוך רצון לעזור. בפרט שאני העלתי בפניה קודם לכן ששוקלים פונדקאות.

לצפיה ב-'תודה לכן.. '
תודה לכן..
29/07/2016 | 16:07
והיא לא מדאיגה אותי. יותר הצלחתי להיבהל... מזה שאולי זה לא ילך. למרות שאין סיבה שלא.
והיא דווקא אישה חכמה חח פסיכולוגית.. אבל לא רופאת פוריות ואין לה מושג בזה.
לצפיה ב-'אני חייבת להגיד שאני עונה לאנשים כאלה'
אני חייבת להגיד שאני עונה לאנשים כאלה
29/07/2016 | 16:36
2
במיוחד אם זו מישהי קרובה או מישהי שאת באינטראקציה לא חד-פעמית איתה. צריך לדעתי לחנך אנשים כאלה שלא יחזרו על הטעות ויפגעו בנשים נוספות. הרבה פעמים הם לא מודעים שאומרים משהו לא רגיש או לא נכון, והם מאוד מצטערים אחרי שמסבירים להם את הטעות או כמה פגעו.
לצפיה ב-'זאת מישהי קרובה'
זאת מישהי קרובה
29/07/2016 | 16:47
1
ולרוב היא אומרת את הדברים הנכונים ומאוד תומכת. והפעם הייתי בשוק.. ואמרתי לה מה?? פונדקאות זה רחוק ממני שנות אור והיא לא הבינה למה... אין שום סיבה כרגע שלא אהיה בהריון. אז נפגעתי. ואני שוקלת אם באמת להגיד על זה עוד משהו. 
לצפיה ב-'אם היא קרובה אז מתנצלת שאמרתי סתומה:)'
אם היא קרובה אז מתנצלת שאמרתי סתומה:)
29/07/2016 | 17:13
אבל בכל מקרה כנראה שהיא באמת מנותקת ממש מעולם הטיפולים, אחרת היתה מבינה שזה לא רלוונטי. זה לא רק חוסר טאקט, זה ממש לא להבין בנושא. מקווה שנרגעת ולא לקחת ללב מידי, תמשיכי בשלך ותגיעי לזה כמו גדולה!
לצפיה ב-'אל תתני לאנשים להלחיץ אותך '
אל תתני לאנשים להלחיץ אותך
29/07/2016 | 17:58
אנשים לא מבינים. ואת יכולה להגיד לה שאת מצפה ממני לתמיכה ולא להגיד דברים שמייאשים אותך. ובאמת שאין לך מה להתייאש, כמו שאת אמרת את צעירה, ואין לך שום בעיה ואת תצליחי!
לצפיה ב-'נסי בעל שמציע את זה...'
נסי בעל שמציע את זה...
30/07/2016 | 13:05
והוא יודע מאוד כמה העסק הזה קשה וכואב .

לשמחתי, הרופא הבהיר לו שאנחנו ממש ממש לא שם.
לצפיה ב-'מדגדג לי להגיב '
מדגדג לי להגיב
30/07/2016 | 16:58
5
מתחילה בזה ש"פונדקאות" היא לא מילה גסה
אין בינה לבין "גיל" או "קליטת הריון" כלום ושום דבר.
אני יודעת שזה לא המקרה שלך אבל אני מניחה שיש בחורות צעירות שמצליחות להתחיל הריון אבל לא לסיים אותו או לסיים אותו בידיים מלאות.
אם נפגעת ממנה אין סיבה לשמור דברים בבטן אבל אני מקווה שאת לא רואה באקט הזה משהו שלילי. היא לא הציעה לך משהו רע / לא חוקי וכו'.
אגרוף בבטן.... כל בטא שלילית היא אגרוף בבטן . בלב. וגם בארנק
מאחלת לך בהצלחה בפעם הבאה.
לצפיה ב-'זה לא שפונדקאות זו אופציה רעה'
זה לא שפונדקאות זו אופציה רעה
30/07/2016 | 17:05
4
זו אופציה טובה לגמרי, אבל כשגם ככה את מרגישה רע לגבי הגוף שלך בגלל הטיפולים ושאת לא מצליחה להיקלט/להחזיק הריון- כשמישהו שהוא לא רופא מציע את זה- זה מרגיש עוד יותר כישלון (לפחות אצלי).

אני לקחתי את זה מאוד קשה כשבעלי העלה את זה. הוא כמובן העלה את זה מהמקום שקשה לו לראות אותי סובלת אבל לי היה קשה לראות את זה כי באמת בהרגשה שלי אנחנו ממש לא שם.

לצפיה ב-'כולם לטובה בעיקר בעלך.'
כולם לטובה בעיקר בעלך.
30/07/2016 | 17:56
לצפיה ב-'צילה, בדיוק מה שפרפרית אומרת'
צילה, בדיוק מה שפרפרית אומרת
30/07/2016 | 21:49
2
זו לא שזאת לא אופציה טובה, פשוט אני לא במקום הזה בכלל. ואני די בטוחה שגם במקרה הזה יש קשר לגיל. ויותר מזה, אין שום עדות לכך שאני לא יכולה להחזיק הריון.. אין לי שום בעיה ברחם. וצעירה גם במובן שבכלל עוד לא ניסיתי שום דבר. לא עברתי הרבה מבחינת נסיונות וטיפולים סהכ. וזה היה משהו שגרם לי לייאוש.. כי פונדקאות עולה כאופציה אחרי שמבינים שכנראה שאין אפשרות להחזיק את ההריון בעצמך לא סתם ככה, ואני לא שם.

ופרפרי אני מאמינה כמה זה פי כמה וכמה קשה לשמוע את זה מהבעל... כאילו הוא לא מאמין בך שאת יכולה להחזיק את העובר שלכם. 
אבל הרופא יודע הכי טוב :)

לצפיה ב-'אצל הבעל זה לגמרי נבע מהמקום הזה שכואב לו לראות '
אצל הבעל זה לגמרי נבע מהמקום הזה שכואב לו לראות
30/07/2016 | 22:25
1
אותי מתאכזבת וכואבת כל כך והוא כיאה לעצמו שהוא טכני יותר ומחפש פתרונות- חשב שאולי זו תהיה אופציה טובה אבל אנחנו ממש לא שם- יש עוד כל כך הרבה מה לנסות ולעשות. מאוד שמחתי שהרופא הרגיש כמונו ודי נזף בו שיש עוד הרבה מה לנסות לפני שמגיעים לפונדקאות.

מקווה שכולנו במהרה נהיה אמהות
לצפיה ב-'לא שוללת אף אחת מכן'
לא שוללת אף אחת מכן
30/07/2016 | 22:31
ניסיתי להציג זוויות אחרת
אני לגמרי "על זה "
עייפה מאגרופים בבטן אבל עדיין לא מקפלת את הדגל
לצפיה ב-'אני שונאת להתעצבן מאנשים בורים'
אני שונאת להתעצבן מאנשים בורים
30/07/2016 | 19:49
1
והיא אולי חברה שלך אבל רגישה היא לא וגם ידע אין לה....ואני מתנצלת שאני נחרצת ככה אבל זה מרתיח מה שהיא אמרה לך.
מקומם אפילו. יש המון אנשים שיש להם פנינות חוכמה שלפעמים בא לי לענות להם. ולפעמים אני מסתכלת עליהם ומרחמת עליהם על הבורות ומקנאה בתמימות....
וזה שהרית פעמיים ואת צעירה זה רק אומר שאת תכנסי במהרה להריון ואין סיבה שלא יצליח!!!
ואני רוצה גם לומר לך - ילדים שבאים אחרי קושי מסוים היא הכי מיוחדים שיש. ואת תראי שהאימהות שלך תהיה אחרת. בשלה יותר ובוגרת יותר. 
בהצלחה בסבב הבא
לצפיה ב-'תודה '
תודה
30/07/2016 | 21:54
ואותי זה הצליח להכניס לבהלה.. ופחות הכעיס. ממש לרגע נבהלתי שלא אצליח להביא ילדים בעצמי. 
כל חיי אני חולמת על ילדים. מאז שהבנתי שזאת אופציה בערך אחרי שקיבלתי ווסת לראשונה,  בגיל 12 הבנתי שאני רוצה להיות אמא אפילו לפני שהבנתי שאני רוצה זוגיות. כבר בגיל כזה דמיינתי את עצמי בוגרת ובהריון.. אני עובדת עם ילדים, אני גננת, וזה מה שאני רוצה בחיים. אז זה כאילו להגיד, תשכחי מהחלום שלך...
בקיצור, את מבינה אותי :)
תודה. 

לצפיה ב-' רופאות ומרפאות '
רופאות ומרפאות
28/07/2016 | 19:39
23
לצפיה ב-' '
28/07/2016 | 19:40
8
לצפיה ב-'פרופסור זיידמן דניאל'
פרופסור זיידמן דניאל
27/07/2016 | 15:24
7
היי לכולן,
חדשה כאן... :)
האם יש כאן מטופלות אצל פרו' דניאל זיידמן? אשמח לשמוע את דעתך לגביו...
לצפיה ב-'לא הייתי אצלו אבל כמה מילדי חברות הפורום'
לא הייתי אצלו אבל כמה מילדי חברות הפורום
28/07/2016 | 19:08
נולדו בזכותו. נחשב לרופא מומלץ. אני התלבטתי בזמנו בינו לבין בר חוה.
לצפיה ב-'אני מטופלת מרוצה'
אני מטופלת מרוצה
28/07/2016 | 19:38
טופלתי אצלו בשני הסבבים שלי.
יש לי הרבה מילים חמות לומר עליו הן באופן אישי והן באופן מקצועי.
אם ארצה לחזור לטיפולים - הטלפון הראשון יהיה אליו.
לצפיה ב-'אני מטופלת שלו'
אני מטופלת שלו
28/07/2016 | 21:12
יש לי ילד אחד מסבב קודם עם זיידמן ועכשיו אנחנו בסבב שני. מקווה שגם פה תהיה הצלחה. ממליצה.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
28/07/2016 | 23:55
תודה רבה לכל העונות :)
מאוד עוזר לשמוע חוות דעת חיוביות. אני ממש בתחילת התהליך והכל עדיין מאוד חדש, לא ידוע ומבלבל....
לצפיה ב-'לצערי מוסיפה'
לצערי מוסיפה
29/07/2016 | 07:02
אמנם מאוד נחמד ואנושי ומחזיק את היד אבל לצערי אצלי פספס שרירן והמשכנו בהמלצתו בעוד ועוד ועוד טיפולים עד שהגיע ל מימדים שהיה צורך בניתוח בטן פתוח. רק לאחר שעברתי רופא שאבחן את הבעיה ושלח לניתוח הריתי וילדתי בקלות. יש לטעות הזו מחיר עצום ולכן לצערי אני לא ממליצה עליו.
לצפיה ב-'גם אני לא ממליצה'
גם אני לא ממליצה
29/07/2016 | 13:09
קודם כל בכל בעיית זרע הוא מזלזל ולא מטפל כראוי.
שנית הוא מבטיח דברים שלא מתקיימים.
שלישית מתנגד לכל דבר חדשני.
מכירה כבר כמה נוספים שהתייאשו ממנו והצליחו אצל אחרים.
ועם זאת עשה לחברה שלי תאומים ולחברה אחרת 2 ילדים ולהן זה התאים - כי לא היתה בעיה קשה ולא בזרע. אלה היו מקרים קלים מאוד של שחלה פוליציסטית. אם זה המקרה שלך אז אולי, אם המקרה מורכב אז לדעתי הוא לא טוב מספיק.
לצפיה ב-'המקרה שלי'
המקרה שלי
29/07/2016 | 18:02
רירית דקה מאוד!
לפני כשנתיים נכנסתי להריון ובשבוע 8 לא היה דופק... לקחתי ציטוטק ונשארו שאריות שהפכו להידבקיות. עברתי כבר 3 היסטרוסקופיות ניתוחיות כשלבסוף נשארתי עם רירית דקה מאוד שלא מצליחים לעבות אותה עם שום טיפול. כבר הפנו אותי לפונדקאות... 
על מי אתן כן ממליצות?
ותודה לכל העונות זה מאוד עוזר לי :)
לצפיה ב-' '
4
לצפיה ב-'שלום מישהי יכולה למסור לי נייד של דר ברקוביץ? '
שלום מישהי יכולה למסור לי נייד של דר ברקוביץ?
28/07/2016 | 07:53
3
לצפיה ב-'נייד'
נייד
28/07/2016 | 12:32
1
0545920932
לצפיה ב-'תודה לך '
תודה לך
28/07/2016 | 12:33
לצפיה ב-'בבקשה...'
בבקשה...
28/07/2016 | 12:01
054-5920932
לצפיה ב-' '
7
לצפיה ב-' אפשר המלצה להמטולוג/ית?'
אפשר המלצה להמטולוג/ית?
28/07/2016 | 12:26
6
עדיף מהכללית באזור המרכז, אבל אפשר גם מישהו פרטי או שמקבל/ת במסגרת כללית מושלם (פלטינום).

תודה רבה!

לצפיה ב-'אם זה עבור הפניה לבדיקות קרישיות'
אם זה עבור הפניה לבדיקות קרישיות
28/07/2016 | 19:07
2
תבדקי מראש האם הקופה שלך מקבלת הפניות לזה רק מרופאים שלהם או גם מרופאים פרטיים עם הסדר. מאחר והבדיקות יקרות הם מנסים להקשות כמה שרק יכולים..
לצפיה ב-'תודה, זה לא עבור בדיקות קרישיות'
תודה, זה לא עבור בדיקות קרישיות
30/07/2016 | 22:08
1
עשיתי כבר בדיקות, אני רוצה חוות דעת עליהן. וגם בעיית ברזל ממש נמוך..

לצפיה ב-'אני מאוד התאכזבתי מההומטולוגית בקופה'
אני מאוד התאכזבתי מההומטולוגית בקופה
30/07/2016 | 22:18
אין לה שום מושג בדברים הקשורים לפריון או הפלות בהקשר של קרישיות. לא אומרת שזה תפקיד שלה לדעת.. רק מציינת שציפיתי ליותר.
תשקלי אולי ללכת למומחה פריון שמנוסה גם בזה.. אין הרבה כאלה.. יכולה להמליץ מנסיוני על קופרמינץ אך האמת קצת התאכזבתי שהוא ביקושי עבר על הבדיקות ויש אמר שבכל מקרה ממליץ קלקסן (בשל כמות הכשלונות שהיו לנו וכן הריונות שהפסיקו בשלב מוקדם). קיוותי שלפחות ישלח לעוד בדיקות רלוונטיות אם יש..
לצפיה ב-'אאידה ענבל המטולוגית תותחית'
אאידה ענבל המטולוגית תותחית
29/07/2016 | 18:21
2
לצפיה ב-'תודה, היא בכללית?'
תודה, היא בכללית?
30/07/2016 | 22:08
1
איפה היא מקבלת?

לצפיה ב-'פרטים מהאינטרנט'
פרטים מהאינטרנט
30/07/2016 | 22:13
אני לא יודעת, בת דודה שלי הלכה אליה פרטי ועלה לה 1200 שח.
צרי קשר עם המרפאה שלה ותשאלי:
פרופ' אאידה עינבל Prof. Aida Inbal
טיפול ויעוץ במחלות קרישת הדם והמטולוגיה
זימון תורים: טלפון:035114443 Tel
(24 שעות ביממה)
טלפון לבירורים: 0547537939
רשום שיש הסדרים עם כללית מושלם, לא יודעת מה זה אומר.
זה האתר שלה:
לצפיה ב-' '
לצפיה ב-'לבעלות הניסיון ב-IVF - יש מצב לעבור ל-IVF לפני 3 הזרעות?'
לבעלות הניסיון ב-IVF - יש מצב לעבור ל-IVF לפני 3 הזרעות?
30/07/2016 | 18:00
2
אני חופרת פה הרבה לאחרונה, תודה מראש לעונות...
הבוקר (שבת!) הרופא שלי עשה לי מעקב זקיקים בעצמו לקראת הזרעה.. ייתכן ויש גירוי יתר
הוא אמר משהו על זה שאם זה מה שיקרה נעבור ל-IVF
האם זה אומר שאני אהיה חייבת לעשות עוד ניסיון להזרעה, כדי שיהיו 3 כפי שמחוייב על פי הקופה?! או שלעיתים מאשרים באופן חריג?
אני עוד לא מספידה, עוד מוקדם לדעת לטענת הרופא אבל אם כן תכלס מעדיפה כבר לעבור ל-IVF.. הסבלנות שלי פוקעת
זה מחזור שלישי שאנחנו מנסים לעשות הזרעה ולא מגיעים לזה בכלל , ראשון עם אקוקלומין  וביוץ מוקדם (אקוקלומין לא נספר ב-3 ניסיונות להזרעה), שני עם גונל שהופסק בגלל ציסטה וביוץ מוקדם, ועכשיו גונל עם חשש לגירוי יתר.
ו.. היום באופן חד משמעי הוא אמר שאני פוליסצטית (בהסוואה)... מלבד ריבוי זקיקים ו- LH מעט גבוה אין לי שום סממן..
זה קצת מעודד אותי שסוף סוף יודעים משהו שזה אומר שיודעים במה לטפל...
לצפיה ב-'אני עברתי לפני 3 עם הורמונים'
אני עברתי לפני 3 עם הורמונים
30/07/2016 | 19:46
1
וזה היה פשוט מזל כי בIVF ראו שיש לי בעיה עפ הביציות.
עשיתי 3 איקקלומין ו-2 עם גונל.
הלכתי לרופא פרטי והוא המליץ על IVF וכתב מה שצריך לועדה והיה אישור תוך יומיים. 
זה שיש לך פוליציסטיות זה לא אומר שיודעים במה לטפל. פוליציסטיות לא אומרת קושי להיכנס להריון...בהכרח....זה אומר שאת יכולה להגיב במהירות להורמונים. וזה מה שקורה לך. אני מקווה שבIVF תקבלי תשואה יפה של עוברים יפים ומשם הדרך להריון תתקצר ולא יתגלו עוד בעיות....
ואגב, הרבה מאוד פוליציסטיות לא יודעות על הבעיה ונכנסות במהירות להריון. לא חייבים סממנים. מה שכן - וזה אני אומרת לכל מטופלת פוריות ובעיקר פוליציסטיות בהסוואה, תבדקו סוכר בצום והמוגלובין מסוכרר!!!! זה סממן שכדאי לבדוק והרבה רופאים מפספסים אותו. וזה לא קשור למשקל.
אגב, תבדקי עם הרופא האם יש אפשרות לIVF חירום. יש פעמים שזה אפשרי בהתראה קצרה לעשות את זה ואז לא תפספסי חודש.
לצפיה ב-' תודה על התשובה המפורטת!'
תודה על התשובה המפורטת!
30/07/2016 | 20:36
אני למדה המון ממה שאני קוראת כאן זה מדהים..
את יכולה להסביר מה זה אומר הבדיקות שציינת שקשורות לסוכר? איך זה קשור לפוליסצטיות?
אגב, אני בחורה רזה (52 קג על 170 גובה)
רשמת מוגלובין מסוכר, המוגלובין שלי נמוך ואני לוקחת ברזל ועכשיו הכל דיי יציב
גם כולסטרול היה גבוה אבל עכשיו מאוזן כבר לא מעט זמן
אני רוצה להבין כדי לדעת לאן לחתור עם הרופא..
לצפיה ב-' תרופות ותופעות '
תרופות ותופעות
28/07/2016 | 19:45
39
לצפיה ב-' '
10
לצפיה ב-'הזרקת צטרוטייד כואבבב '
הזרקת צטרוטייד כואבבב
27/07/2016 | 19:06
9
הזריקה הארורה הזאת ממשש כואבת לי להבדיל מהגונאל F והמנופור... השאלה היא האם אני מזריקה נכון? היא גם כואבת לכן ???? ואם אפשר להחליף מזרק ולהזריק עם המזרקים שמקבלים עם המונפור ? הם קצת יותר דקים והכי חשוב לא כואבים לי :)))

תודהה מראש למגיבות
לצפיה ב-'זו זריקה פחות 'כייפית' מגונל. אין ספק'
זו זריקה פחות 'כייפית' מגונל. אין ספק
27/07/2016 | 19:12
1
לא חושבת שמותר להחליף מחט כי גם הצמיגות של התמיסות שונה.. מה שכן.. אני אישית אהבתי יותר אורגלוטרן.. ברוב המקרים ניתן להחליף בין התרופות. תתיעצי עם הרופא.
לצפיה ב-'מקווה שאחרי הטיפול'
מקווה שאחרי הטיפול
27/07/2016 | 19:29
הזה כבר לא אצטרך עוד להזריק :)))  אתייעץ עם האחיות במדיקל מחר בנושא
לצפיה ב-'תנסי להזריק לצידי הירך'
תנסי להזריק לצידי הירך
28/07/2016 | 08:35
מותר, וזה בעיני כואב פחות.
בהצלחה 
יעל
לצפיה ב-'טיפים!!!'
טיפים!!!
28/07/2016 | 10:45
1
לי זה נורא כאב גם.
טיפ1: להחליף לאורגלוטרן, אם את יכולה. פחות כואב לי אישית ופחות חומר. גם פחות תגובה אדומה מקומית אצלי. וגם בלי ערבוב!
2: לנוח אחרי הזריקה בשכיבה. לי זה עזר ממש. ממש להזריק ואז לשכב עם איזו תוכנית טלויזיה.
3. יש אומרות למרוח ארניקה או משהו אחר מרגיע כמו אלוורה על האדום הנפוח שזה משאיר.
4. לגרד במקום אחר בגוף כשאת מזריקה או לקרוא משהו - להסיח הדעת מהכאב השורף...

הכי חשוב שזה באמת פועל ועוזר להפריה. תזכרי את המטרה.
לצפיה ב-'גם לי זה עושה אדמומיותת ונפיחות קלה ומגרד בטרוף...'
גם לי זה עושה אדמומיותת ונפיחות קלה ומגרד בטרוף...
28/07/2016 | 16:22
ועד שהמחט נכנסת לוקח זמן...

שאלתי את האחיות במדיקל אם אפשר להזריק עם המזרק של המונפור היא רשמה שזה לא מהווה בעיה כלשהי...
לצפיה ב-'תקפיאי את המקום עם קובית קרח לפני ההזרקה - זה הטיפ המנצח שלי'
תקפיאי את המקום עם קובית קרח לפני ההזרקה - זה הטיפ המנצח שלי
28/07/2016 | 10:54
1
לזריקה הנוראית הזו
לצפיה ב-'קרח לגמרי'
קרח לגמרי
28/07/2016 | 22:46
לצפיה ב-'לי לא כל כך כאב '
לי לא כל כך כאב
28/07/2016 | 12:29
וגם לא השאיר סימנים.
חברה שהיא רופאה הראתה לי איך להזריק.. אז אולי זה כן קשור לאופן הזרקה? מעניין. אולי תבקשי מאחות פעם אחת להראות לך. הבנתי שהרבה לא עושות את זה נכון אם אכן זה כואב כל כך.
לצפיה ב-'תודה בנות '
תודה בנות
28/07/2016 | 16:21
תודה רבה לכולן , אעזר בטיפים שלכן בהזרקות הקרובות :) 
מקווה שלא אצטרך עוד פעם את ההזרקות אם  ויהיה אז נראה לי שבאמת
אבקש לשנות לסוג השני ...
לצפיה ב-' '
5
לצפיה ב-'מנופור - לאחר השימוש'
מנופור - לאחר השימוש
26/07/2016 | 23:53
4
הייי בנות,  היכן אתן משאירות  את המונפור לאחר השימוש כאשר נשאר עוד חומר כמובן?  בחורף הייתי משאירה בחדר,  עכשיו קצת יותר חם...  מה עושים?  מכניסים למקרר? האם זה תקין? 
לצפיה ב-'אני שמה במקרר'
אני שמה במקרר
27/07/2016 | 08:17
ותזכרי שתקף רק ל28 יום מרגע הפתיחה
לצפיה ב-'אני הבנתי שחובה להכניס למקרר....'
אני הבנתי שחובה להכניס למקרר....
27/07/2016 | 12:19
1
לצפיה ב-'דף הוראות'
דף הוראות
27/07/2016 | 19:01
בדף הוראות רשום עד טמפרטורה של 25 מעלות ... מקווה שעד עכשיו פעלתי בסדר, נראה לי שמהבקבוקון הבא אכניס למקרר...
תודה בנות 
לצפיה ב-'גם אני צריכה להתחיל מנופור'
גם אני צריכה להתחיל מנופור
28/07/2016 | 07:09
וגם לי לא היה ממש ברור מה הכוונה מתחת ל 25. אם זאת אני חושבת שעדיף מקרר כי בחום הישראלי אין סיכוי שבבית יהיה פחות. וגם לא חושבת שזה יזיק כי את האבקה שומרים במקרר. והורמונים באבקות תמיד יותר יציבים כימית מאשר בתמיסות.
לצפיה ב-' '
4
לצפיה ב-'שאלת אנדומטרין'
שאלת אנדומטרין
28/07/2016 | 12:16
3
אני יודעת שאחרי קרינון צריך ללכת קצת.
הבנתי שאחרי אנדומטרין זה לא מומלץ. צריך לשכב? כמה זמן?
לצפיה ב-'ההמלצה היא 20-30 דקות'
ההמלצה היא 20-30 דקות
28/07/2016 | 12:52
לצפיה ב-'לא שכבתי והכול היה טוב'
לא שכבתי והכול היה טוב
28/07/2016 | 14:02
זה מתחיל לנזול אחרי כמה שעות. מיד אחרי ששמים אמורים לשכב מעט אבל אני לא שכבתי.
לצפיה ב-'גם אני לא שכבתי אחרי אנדומטרין'
גם אני לא שכבתי אחרי אנדומטרין
28/07/2016 | 20:47
בכלל לא זוכרת שנאמר לי (או קראתי) משהו על זה. בכל מקרה, אם לוקחים אחד בצהריים בשירותים של מקום העבודה - איפה נשכב? אני אפילו לא מעיזה שם לשבת.......
לצפיה ב-' '
14
לצפיה ב-'2 אוביטרל-מה הסיבה?'
2 אוביטרל-מה הסיבה?
26/07/2016 | 15:58
13
הי
ביום חמישי תהיה שאיבה.
הנתונים: עד עכשיו הזרקתי מונופר 225 ואורגלוטרן והרופא ביקש אתמול והיום להגדיל מינון ל 300 מונפור.
זקיקים מהבוקר- 16.17.18.19 ועוד 10.10.11
מה הסיכוי שהקטנים יגדלו בזמן כזה קצר? למה ביקש 2 אוביטרל כשתמיד אני מזריקה 1? משהו מרגיש לי לא טוב בסבב הזה. גם 2 אוביטרל וגם שהעלה את המינון באמצע. מישהי יכולה לשער מה קורה?
תודה
לצפיה ב-'נותנים 2 להבשלה טובה יותר. זה משתנה לפי גודל זקיקים אבל גם'
נותנים 2 להבשלה טובה יותר. זה משתנה לפי גודל זקיקים אבל גם
26/07/2016 | 16:08
לפי ערכי הדם ועוד גומרים שהרופא לוקח בחשבון במקרה הפרטי.
העלאת המינון היא דבר מאוד שכיח. התכנית המקורית היא הרבה פעמים רק תכנון שאפשר לבצע בו שינויים לפי התקדמות ותגובת הגוף. 
לצפיה ב-'שאלתי את הרופא'
שאלתי את הרופא
26/07/2016 | 16:09
1
אמר שרמת האסטרדיול לא גבוהה.
מה זה אומר? ממש בלחץ מהסבב הזה. מפחדת שהוא לחינם.
לצפיה ב-'כן אסטרדיול לא גבוה זו אחת הסיבות לתת 2 במקום 1.'
כן אסטרדיול לא גבוה זו אחת הסיבות לתת 2 במקום 1.
26/07/2016 | 16:22
אבל זה קורה ובאמת לא ביג דיל. כנל לגבי העלאת המינון של המנופור.
זה מאוד שכיח אין לך ממה להלחץ 300 מנופור זה לא המון יש שמתחילות בזה ועולות ויש שמתחילות ביותר. 
מה גם שיש לך יופי של זקיקים. לא נשמע כמו סבב לחינם בכלל!:)
לצפיה ב-'חששות לקראת מחר'
חששות לקראת מחר
27/07/2016 | 20:30
9
מחר השאיבה, בסבבים קודמים שאבו לי מספר ביציות לפי מספר הזקיקים, בדכ 6-7. הפעם אני ממש חוששת שבגלל האסטרדיול שהיה נמוך זה אומר שהביציות לא איכותיות ולא יופרו ואולי הזקיקים בכלל ריקים. מי יכולה לתרום מנסיונה?
תודה.
לצפיה ב-'דווקא זקיקים ריקים'
דווקא זקיקים ריקים
27/07/2016 | 22:39
הם הרבה פעמים דווקא עם e2 גבוה יותר מהצפוי. או לפחות במקרים בהם ה e2 גבוה באופן משמעותי ביחס לכמות הזקיקים (ומבלי שיהיה מלא זקיקים קטנים שלא נספרים) אז דווקא אז עולה החשש שיש זקיקים ריקים.

אבל יכול להיות שגם ההפך אמר ריקים... לא  שידוע לי.

מה שכן.. אם ה e2 נמוך יותר סיכוי שיהיו ביציות לא בשלות. אז מקווה שלפחות חיכו שהזקיקים יגדלו מספיק.

בהצלחה יקירה!
לצפיה ב-'מעודדת'
מעודדת
28/07/2016 | 15:27
7
קודם כל מקווה שאת כבר אחרי והופתעת לטובה.
לי בסבב שבו היה אסטרדיול נמוך במיוחד וממש לא תואם למצב הזקיקים הייתה את השאיבה הכי איכותית שלי.
הוקפא! מספר דו ספרתי של עוברים, מחציתם בלסטוציסטים.
אני הולכת לאסוף עוד רגע מהגן את התוצאת של הסבב הזה.
הלוואי וגם אצלך.

לצפיה ב-'אני אחרי השאיבה'
אני אחרי השאיבה
28/07/2016 | 15:55
1
תודה רבה על העידוד. נשאבו 7 ביציות, לא הרבה, אבל מצד שני בכל סבב נשאבות אצלי 6-7 ביציות. הרופא אמר שהן היו גדולות, כשהכי קטנה מבינהן היתה בגודל 16, מקווה שזה מספיק טוב. מחר אדע כמה הופרו, הלוואי וכולן.
לגבי החזרה הרופא שלי יהיה בחו"ל ומי שיעשה את ההחזרה זה שולמן. אני לא מכירה אותו ומקווה שהוא יעשה לי את ההחזרה המנצחת :)
לצפיה ב-'מקווה בשבילך.'
מקווה בשבילך.
28/07/2016 | 19:48
לצפיה ב-'מעדכנת'
מעדכנת
29/07/2016 | 11:42
4
התקשרו מאסותא (רמת החיל) מתוך 7 ביציות הופרו 4 ו- 3 בהמתנה. מה זה אומר בהמתנה? נותנים להם עוד זמן? עושים עליהם איקסי? כמובן שמי שהתקשרה לא ידעה לענות.
לצפיה ב-'נותנים להם זמן לראות אולי יתפתח עובר בכל זאת'
נותנים להם זמן לראות אולי יתפתח עובר בכל זאת
29/07/2016 | 12:38
1
אך ככול שהזמן מהמפגש עם הזרע ארוך יותר כך יש פחות סיכוי זאכן יתפתח עובר.

המון הצלחה לעוברים !!
לצפיה ב-'מבואסת'
מבואסת
29/07/2016 | 13:34
באופן מפתיע התקשרו שוב מאסותא ואמרו שה 3 שנשארו לא טובות. נשארתי רק עם 4 שהופרו. מנסיוני הקודם אף פעם לא כל מה שהפרו טוב. ממש מדוכאת. כל הסבב הזה היה עקום.
לצפיה ב-'המתנה זה לראות אם יופרו אבל לא איקסי'
המתנה זה לראות אם יופרו אבל לא איקסי
29/07/2016 | 16:35
1
איקסי ניתן לעשות בהתחלה בלבד. אם לא עושים אז זהו...
לצפיה ב-' האם גם דרגה 2 הוכח כמעלה סיכון להפלה בשליש ראשון?'
האם גם דרגה 2 הוכח כמעלה סיכון להפלה בשליש ראשון?
30/07/2016 | 10:37
אצלנו לא מצאו מספיק דרגה 1, וחלק מהביציות הופרו עם דרגה 2.. אינני יודעת מי מהעוברים.. אך מאז מיון היתה הפלה וכימי (היה גם כימי לפני מיון, אך לפני מיון בעיקר לא נקלטו..).
האם ידוע לך במקרה האם לפי ברטוב גם זרע דרגה 2 מעלה באופן מובהק סיכוי חלילה להפלה?
לצפיה ב-' '
1
לצפיה ב-'פרופיל הורמונלי'
פרופיל הורמונלי
30/07/2016 | 18:02
עושים ביום ה 3-5 נכון?
אבל מה קורה אם כבר מיום חמישי יש לי כאילו מחזור, ואין דימום אמיתי,
מתי סופרים את ההתחלה?
כשיש דימום ממשי? זה יעבור את מסגרת חמשת הימים מצד אחד,
מצד שני אם אין דימום ממשי...??

לצפיה ב-'פרוטוקול שמתחיל עם גלולות ואתמול שכחתי לקחת '
פרוטוקול שמתחיל עם גלולות ואתמול שכחתי לקחת
30/07/2016 | 09:22
3
התחלתי לקחת ביום רביעי 27.7 שהיה היום הראשון למחזור.
ואני צריכה לקחת במשך 10 ימים.
אתמול בערב שכחתי.... אוף
כמה זה נורא לדעתכן?
לצפיה ב-'לקחת כשנזכרת ששכחת?'
לקחת כשנזכרת ששכחת?
30/07/2016 | 10:08
2
נראה לי שזה מה שצריך לעשות..
לצפיה ב-'נזכרתי רק עכשיו בבוקר '
נזכרתי רק עכשיו בבוקר
30/07/2016 | 10:54
1
לצפיה ב-'לא נורא, תקחי הבוקר ובערב.'
לא נורא, תקחי הבוקר ובערב.
30/07/2016 | 13:04
סה"כ זה מיועד לאתחול כל המדדים בגוף ואת ממש בהתחלה.

לצפיה ב-'שאלת חומצה פולית ובעיות קרישיות'
שאלת חומצה פולית ובעיות קרישיות
30/07/2016 | 07:27
8
היי לכן שוב,

לבנות עם בעיות קרישיות... איזו חומצה פולית אתן נוטלות? אני נוטלת את זו של ה400 מיקרוגרם של דרך חיים שמוכרים בקופ"ח כללית. קופרמינץ לא המליץ על 5 מ"ג כמו שקראתי ברחבי האינטרנט. מה שכן, הבנתי לאחרונה שיש כמה סוגים של חומצה פולית וחלק נספגים טוב יותר וחלק פחות... מישהי בעלת ניסיון ויכולה לאמל"ק?

תודה
לצפיה ב-'אני שקלתי להחליף למטאפולין'
אני שקלתי להחליף למטאפולין
30/07/2016 | 10:27
7
שזו נגזרת אחרת של חומצה פולית, שיותר קלה לספיגה. אך דיאטנית במרפאה בה מטופלת אמרה שזה לא נבדק מספיק ולחץ לא ממליצה עדין.
לפי האינטרנט יש לזה גם תופעות לוואי לא נחמדות.

לגבי מינון.. לרוב ממליצים על 400 מיקרוגם (פרט לבר חוה ורופאים מועטים שממליצים על 5) אלא אם יש לך פגם ב MTHFR. למי שיש את הפגם הנל רוב הרופאים טוענים שיש לקחת 1-5, קופרמינץ עדיין טוען ש 0.4 מספיק. אבל כאן הוא נראה לי שבדעת מיעוט.
לצפיה ב-'יש הומוזיגוט בMTHFR'
יש הומוזיגוט בMTHFR
30/07/2016 | 10:34
6
ואכן קופרמינץ המליץ להישאר על 0.4. בפורום של כללית הומלץ לי על 5. מתלבטת כי ראיתי דיבורים על זה שגם יותר מדי זה לא בריא לעובר (שהלוואי ויהיה כבר כזה שוב פעם).

בשביל לקחת נגיד 1 צריך מרשם רופא?
לצפיה ב-'לא צריך מרשם גם לא ל 5...'
לא צריך מרשם גם לא ל 5...
30/07/2016 | 10:49
2
לא יודעת מה להגיד לך.. גם אני המוזיגוט, ומתלבטת כל הזמן.

המחקר שהראה שכביכול עודף מעלה סיכון חלילה להיות על הספקטרום האטיזים (שלא נדע), הוא מחקר ביזיוני. היו להם סהכ 3 נשים כאלה אם זוכרת נכון, על 3 נשים לא בונים סטטיסטיקה !!!

מה שכן הוכח זה שחומצה פולית מאיצה תהליכים סרטניים. כלומר אם חסר וחלילה יש סרטן בשלב התחלתי, ככול שלוקחים יותר כך הסיכון עולה.
מהצד ההפוך.. לך כהומזיגוט, גם בלי קשר לטיפולים (ואדרבה במקרה של טיפולים והריון) אם לא ייספג מספיק חומצה פולית ההומצסטיין יעלה, והסיכון לתרשת עורקים ועוד בעיות קשות עולה. הסיכון לכך ממה שמבינה עוד יותר גבוה בעת שההורמונים גבוהים. כך שככול הנראה (וזו הסקה שלי) עדיף לקחת מינון גבוה יותר מ 0.4. אני מקפידה לקחת לפחות 0.8, לפעמים יותר.  אינני זוכרת כמה לקחתי בשבועות שלפני השאיבה (מצאו את ה mthfr אחריה ומאז עשיתי 4 החזרות מאותה שאיבה), אך נראה לי שבדיעבד הייתי לוקחת מינון גבוה יותר אז..

אני יודעת שלא נתתי תשובות.. אולי אפילו בילבלתי.. אך זה לא שיש המלצה חד משמעית על זה..
לצפיה ב-'כן, ברור לי שאין משהו חד משמעי '
כן, ברור לי שאין משהו חד משמעי
30/07/2016 | 10:54
1
ובאמת מחקר בס"ג כזה הוא בדיחה...על דבר כזה לא מפרסמים מאמר בכלל.

הבעיה היא שהרופא לא טורח לבדוק לי הומוציסטאינים בזמן כל ההורמונים שהוא דוחף לי, ככה שאין לי איך לדעת כמה יש לי ברגיל וכמה יש לי כשאני בטיפול.

חובבנות.
לצפיה ב-'כן.. זה ממש מרגיז'
כן.. זה ממש מרגיז
30/07/2016 | 11:07
גם אותי שלחו רק פעם אחת ופעם אחרת הלכתי בפרטי. ואגב היו שינויים בין השניים. מה שככול הנראה יגרום לי להמשיך לבדוק כל כמה חודשים. לצערי בפרטי כי ההומטולוגית טוענת שאין צורך.
העלות בפרטי היא סביב 300 שח ויש מספר מכונים שעושים.

הסיבה שההמטולוגית טוענת שאין צורך היא שלטענתה הוכח שאם למישהו היה הומצסטיין גבוה הורדה שלו לא מקטינה סיכון לשבץ או התקף לב. הלכתי ובדקתי אחרי הפגישה איתה, קראתי את המאמרים. טענה מופרחת לגמרי.. מה שהוכח, וגם הגיוני, זה לאנשים שיש תרשת עורקים אם מורידים את ההומצסטיין זה לא עוזר בהקטנת הסיכון. אבל ברור שלא.. אם הומצסטיין גורם לתרשת, והתרשת גורמת לשאר הסיבוכים, אם כבר יש תרשת מה יעזור לטפל בדיעבד אחרי שנוצר נזק במה שגרם לו????? בקיצור, אני החלטתי לא להקשיב לשטויות שלה (וחוסר חשיבה לוגית) ואם היא לא נותנת הפנייה אז לעקוב בפרטי. מאחר וההשפעה לא מיידית אין צורך לבדוק בהפרשים קטנים, אלא רק כל כמה חודשים.

ממש אשמח לשמוע מה קופרמינץ אמר לך לגבי קלקסן...

לגבי המחקר ההוא שאמרתי עם 3 נבדקות.. מטרת המחקר הייתה אחרת, ועל הדרך עלו על כך שמבין הנשים שהיה להן עודף בחומצה פולית הובחן מה שאובחן (שלא נדע) בילד. ואז כתבות פופוליסטיות לקחו את זה ופרסמו מה שפירסמו...
לצפיה ב-'אגב.. סתם מסקרנות.. הוא המליץ לך גם על קלקסן?'
אגב.. סתם מסקרנות.. הוא המליץ לך גם על קלקסן?
30/07/2016 | 10:52
2
פשוט תוהה אם הוא מציע ל mthfr גם כשאין כשלונות ב ivf או רקע של הפלות..
אם כן הציע, מאיזה שלב אמר לך להתחיל (בהזרעה? בטא חיובית?), ועד איזה שלב? (שליש ראשון? אחרי לידה?).

תודה
לצפיה ב-'לצערי הסקרנות של תיוותר כשהיתה'
לצערי הסקרנות של תיוותר כשהיתה
30/07/2016 | 11:19
1
אני אחרי שתי הפלות :(

הוא אמר שכשאין רקע של הריונות מחוץ לרחם אז הוא נותן רק מבטא חיובית.

אז את הולכת להמטולוג בפרטי? לא כ"כ הבנתי איזה מכונים נותנים שירות כזה... אני מהצפון, כך שלא יפתיע אותי אם אין סידור נוח כמו במרכז.
לצפיה ב-'מצטערת.. שכחתי את פרטי המקרה שלך '
מצטערת.. שכחתי את פרטי המקרה שלך
30/07/2016 | 11:52
הולכת להומטולוגית של הקופה. יש מלא מכונים שעושים את הבדיקה, ואפילו שירות שבאים לעשות לך בביתך (משארת שיקר בהרבה). תבדקי באינטרנט.. כמעט כל מקום שמאפשר לעשות בדיקות סקר תקופתיות באופן פרטי עושה גם את הבדיקה הנ"ל.
לא נדרש הפנייה בשביל בדיקה פרטית..
לצפיה ב-'שאלה דחופה..'
שאלה דחופה..
29/07/2016 | 12:14
1
הי בנות, בתחילת השבוע עשיתי היסטרו' ניתוחית, הכל עבר בסדר, היה לי דימום קל קצת אחרי ויום למחרת עבר לי לגמרי, באותו יום גם התחלתי לקחת פרוגילוטון, היום התחילו לי התכווצויות וממש דימום כמו מחזור, זה הגיוני?? מה זה? חשבתי שאני אמורה להיות בלי מחזור עד שאסיים עם הכדורים..
תודה!
לצפיה ב-'את לא אמורה לקבל ווסת'
את לא אמורה לקבל ווסת
30/07/2016 | 10:32
לא זכור לי כאבים שבוע אחרי.. חשוב שתעדכני את הרופא.

בלי קשר, מקווה שקבעת תור לעוד אבחנתית עוד כחודשיים.. ועדיף אצל רופא אחר מהניתוחית.

תרגישי טוב !!
לצפיה ב-'מנסה להבין את התשובות'
מנסה להבין את התשובות
28/07/2016 | 17:18
8
אחרי 4 ימים של גונל
14 זקיקים בגדלים 7-12 (היו עוד קטנים יותר)
רירית 6
אני ביום מחזור 5
E2 1033
Lh 4.3
פרוג׳ קטן מ-2

הנחיית הרופא להמשיך היום להזריק 37 ומחר להזריק 50

מה התוצאות אומרות? המצב טוב?
אנחנו מתכוננים להזרעה אחרי חודשיים לא מוצלחים שבהם הביוצים הקדימו ופיספסנו
לצפיה ב-'בהזרעה מכוונים לכך שיהיו 2 זקיקים גדולים'
בהזרעה מכוונים לכך שיהיו 2 זקיקים גדולים
28/07/2016 | 19:03
לא ברור בשלב הזה כמה מהזקיקים אצלך יהיו בעת הביוץ 15+
מוזר שמדדו יחד גם כאלה שהם 7 שסיכוי פחות גבוה שיגדלו מספיק עד המבייץ.
אם יהיו יותר מ 2-3 ממליצה לך בחום לשקול לוותר על החודש. מאחלת לך שזה לא יהיה המצב.
בהצלחה
לצפיה ב-'מצטרפת לחדשה'
מצטרפת לחדשה
28/07/2016 | 19:55
5
יש לך אסטרדיול יחסית גבוה וזקיקים יחסית גדולים ליום מחזור 5.
הזרקת משהו לפני? איך המחזור שלך ללא טיפולים?
וכמו שחדשה רשמה, אם כל הזקיקים האלו יצמחו - לא הייתי עושה הזרעה החודש מחשש להריון מרובה עוברים.
לצפיה ב-'תודה על התשובות'
תודה על התשובות
28/07/2016 | 21:51
4
הרופא שלי ביקש לבדוק אותי בעצמו
ביום שבת (!)
אנחנו אחרי חודשיים שבהם התכוננו להזרעה ולא הגענו לבצע בגלל תגובות לא צפויות
חודש ראשון עם אקוקלומין בייצתי ביום 10
ובחודש השני עם גונל כנראה שהייתה ציסטה מחודש קודם שלא נספגה הטיפול הופסק קיבלתי וסת ביום ה-19
ולקחתי גלולות למשך שבועיים

לפני כל הסיפורים האלה הכל היה יציב וסדיר
מעניין איך זה יתפתח אם באמת יהיו 2 זקיקים מובילים או יותר..
מה המשמעות של e2 גבוה בשלב מוקדם?
שני הערכים השניים אני כבר מבינה הLh עולה בסמוך לביוץ והפרוגסטרון עולה אחרי
מה הe2 אומר? האם הוא מושפע מההורמונים שלקחתי, לכן גבוה?
לצפיה ב-'שאלה לגבי הריבוי זקיקים'
שאלה לגבי הריבוי זקיקים
28/07/2016 | 22:16
3
נגיד ויהיו מעל 2 זקיקים מובילים
ניתן לדעת אם בכולם יש ביציות ? וכמו כן האם הם איכותיות ?
אנחנו שנה לא נכנסים להריון אז מה פתאום עכשיו יקלטו כמה במכה?! נשמע לי לא סביר..
לצפיה ב-'לא תוכלי לדעת על איכות הביציות'
לא תוכלי לדעת על איכות הביציות
28/07/2016 | 22:37
1
רק בהפריה ב IVF. אבל אין סיבה שיהיו לא איכותיות או ריקות. הסיכוי לזה יחסית נמוך ורוב הבנות נקלטות כבר בשלב ההזרעות.
אבל הטיפול בהזרעות גורם לביוץ אחר מביוץ ללא הורמונים ולכן יש סיכוי שייקלטו כמה במכה. 
זה לא שנקלטת שנה זה לא אומר כלום. עכשיו עם הורמונים הדברים עובדים אחרת.
יכול להיות שההורמונים גורמים לך לבייץ מהר יחסית. זה קרה גם לי בהזרעות. 
הרופא יבדוק אותך ביום שבת וזה אחראי מצידו. 
בהצלחה!!
לצפיה ב-' תודה, אמתין לשבת'
תודה, אמתין לשבת
28/07/2016 | 23:36
האמת שבבוקר לא היה לי מושג מה המשמעות של ערמת הזקיקים הזאת.. חשבתי שזה מעולה..
אהיה חכמה יותר ביום שבת..
ייתכן שאני סתם אוכלת עכשיו סרטים לחינם
אחרי שני ניסיונות שלא התרחשו אני כבר רק רוצה לעשות משהו.. זה מרגיש לי שאני מטופלת בכאילו עד עכשיו..

תודה שוב על ההתייחסות
לצפיה ב-'אולי נשמע לך לא סביר, אך זה בהחלט קורה לפעמים.'
אולי נשמע לך לא סביר, אך זה בהחלט קורה לפעמים.
28/07/2016 | 23:33
לצפיה ב-'עדכון!'
עדכון!
30/07/2016 | 10:18
חזרתי עכשיו מאולטרסאונד
הרופא התייחס רק לזקיקים הגדולים , 3 בגודל 12
אמר שאני מגיבה חזק למינון מאוד נמוך
ולכן עכשיו הוא משחק עם המינון (יום 37 יום 50 של גונל)
ביום שני אולטסאונד ובדיקות דם ונראה מה מתפתח ,השאיפה
באמת שלא יהיו יותר מ2-3 גדולים
תחזיקו אצבעות חזק שסוף סוף נעשה הזרעה ראשונה אחרי 3 חודשים
ואגב, רק היום הוא אמר בפה מלא שאני פוליציסטית חד משמעית
עד כה זה היה על הגבול / מאפיינים של וכו׳...

לצפיה ב-'חוזרת לדווח בעצבים רבים'
חוזרת לדווח בעצבים רבים
27/07/2016 | 18:01
11
היי לכן,
וסת אחרונה התחילה ב16 לחודש. הגעתי לרופא ביום ראשון, אחרי השלמת טיפול איקקלומין ראשון בחיי, בלי תמיכת אסטרוגן. 
קודם כל, כשגרתו של הרופא...וכנראה מה שיגרום לי לעזוב אותו, הוא לא הקשיב לי כשאמרתי לו את תאריך המחזור (שלוש פעמים) וטעה בחישוב הימים בהם אני נמצאת. הסתכל על הזקיקים, ראה שיש הרבה, שלח אותי הביתה ואמר לי לחזור היום. חזרתי - אולטראסאונד+בדיקת דם. 7 זקיקים, שניים בגודל 17 מ"מ, חמישה בגודל 15 ס"מ נמצאים כרגע - LH=13, אסטרוגן מעל 3000. רירית דפוקה לחלוטין שלא שווה כלום. 
הייתי צריכה להזכיר לו שטופלתי החודש באיקקלומין, הייתי צריכה להעלות את נושא תמיכת האסטרוגן לבד ואז הוא ציין בנונשלנטיות "נכון, היינו צריכים להתחיל כבר ממזמן". אמר לי שאין הרבה סיכויים, שהוא נותן לי תמיכת אסטרוגן ושאחזור ביום ראשון (יום 16 למחזור)!!! למעקב ובדיקת דם (מה הטעם לבדיקת דם אם אני לוקחת אסטרוגן). 

אני שבורה, ומותשת ושבורה. אין לי כוחות לרופא שלא אכפת לו! אני הפקדתי את עצמי בידיו, והייתי בטוחה שהוא יודע מה הוא עושה ואני מוצאת את עצמי ממליצה לו מה הוא צריך לתת לי.

תכל'ס, הסיבה היחידה שנשארתי עד עכשיו היא אחות הפוריות... כל כך הייתי נשברת בלעדיה. איך מתחילים שוב במקום אחר? 

הצפי - עוד חודש מבוזבז. חודש הבא כנראה גונל.
נפשית - קבעתי פגישה עם עובדת סוציאלית בתחילת שבוע הבא
אופרטיבית - קבעתי פגישת ייעוץ לעוד שבועיים במקום אחר.
לצפיה ב-'גם לי היה רופא כזה בתחילת הדרך...'
גם לי היה רופא כזה בתחילת הדרך...
27/07/2016 | 18:31
"אה לא נתתי לך לעשות בדיקת דם?"
"רגע, למה אנחנו עושים הזרעה?"
"בטח שנספיק לעשות הזרעה לפני שאסע לחו"ל, תתחילי הורמונים" (וטס לחו"ל לפני שהספקנו הזרעה).

אל תמשיכי איתו, גם אם זה אומר שתפספסי מחזור.  זה מעצבן ומכעיס ברמות שאין לתאר שמזלזלים בך ככה אבל עדיף שתמצאי מישהו מקצועי שיקח אותך ברצינות. את תראי איך פתאום את מרגישה טוב יותר, אופטימית וחיובית יותר.

מאחלת לך שלא תחווי יחס כזה שוב וכמובן שתצליחי במהרה.
לצפיה ב-'צר לי שאת נאלצת לעבור את מה שאת עוברת '
צר לי שאת נאלצת לעבור את מה שאת עוברת
27/07/2016 | 18:33
אבל זה בדיוק העניין.
שכשכבר מבינים שהמקום מוצא ומיצית אותו עד סופו,
זה הזמן לסגור את הדלת ולפתוח דלת חדשה.
זה מה שקרה לי. טופלתי על ידי רופא. הכל טוב ויפה.
עשיתי כמה מחזורי טיפול והרגשתי שזה כבר לא זה מכל מיני סיבות,
אז עברתי לרופא אחר. ככה פשוט.
גם עכשיו אצל הרופא הנוכחי, אני יודעת שאני בטיפול האחרון שם
לפני שאני עוברת הלאה...וכבר יש לי תור לייעוץ אצל רופא אחר.
אין מה לחכות. כשלא מרוצים, אומרים יפה שלום, ועוברים לרופא אחר.

מאחלת לך מכל ליבי שבמקום החדש זה יהיה המקום האחרון שבו תכנסי להריון. אמן
לצפיה ב-'מבאס מאוד'
מבאס מאוד
27/07/2016 | 21:23
1
סתם מעניין רופא דרך הקופא או פרטי?!
אני כל הזמן בחשש שהרופא שלי לא יזכור וכל מפעם שאני מדברת איתו אני מזכירה לו מה מו כדי לראות שהוא בעניינים
אבל פה מה שאת מתארת לא נראה תקין בכלל. גם חסר רגישות... כל אחת מאיתנו הוא עולם ומלאו והיחס הזה נותן תחושה נוראית.
את כבר בדרך לרופא אחר אז באמת נותר לאחל בהצלחה!
לצפיה ב-'קופה'
קופה
27/07/2016 | 21:38
לצפיה ב-'רופא רשלן רגיל... יש הרבה כאלה...'
רופא רשלן רגיל... יש הרבה כאלה...
28/07/2016 | 10:41
אל תדרכי אצלו יותר לעולם...
תלכי למומחה, עדיף פרטי, שיזכור, יידע ויעקוב. מה שהוא אמר לך בכלל לא הגיוני, אין איך לשקם כרגע את הרירית ואוטוטו את מבייצת והטיפול אבוד לצערי. אין טעם לבדיקת דם! כמו כן, אם תבייצי לבד בלי אוביטרל יכול להיות שיישארו ציסטות גדולות. לא יודעת מה עדיף.
לקחת תרופה לא פשוטה ודי מסוכנת וזה היה לחינם אך ורק בגללו. מעצבן מאוד מאוד.
חודש הבא תתחילי אצל מישהו אחראי.
לצפיה ב-'מה שם הרופא? נראה לי שגם אנקי הייתי אצלו'
מה שם הרופא? נראה לי שגם אנקי הייתי אצלו
28/07/2016 | 13:45
1
לצפיה ב-'אני מהצפון, קשה לי להאמין'
אני מהצפון, קשה לי להאמין
28/07/2016 | 18:16
לצפיה ב-'גררררר'
גררררר
28/07/2016 | 19:52
שונאת רופאים כאלו.
רוצה לספר לי את שמו, אפילו בפרטי? שנדע לא להמליץ עליו.
מקווה שתמצאי רופא מוצלח במהרה ותוך חודש כבר תהיי בהריון.
לצפיה ב-'זה מעצבן ברמות על'
זה מעצבן ברמות על
29/07/2016 | 16:14
1
נכון שאני פריק קונטרול
ונכון
שתמיד אפנה ואשאל את הרופא אם ההוראות לא מסתדרות עם תמונת ההורמונים
אבל מצפה ממנו להיות קפדן ובמיוחד אם אני טורחת להפנות את תשומת ליבו.
תשאלי את אחות הפוריות אם תוכלי להגיע כליה גם דרך רופא אחר

אם את לא סומכת על הרופא, עדיף לטעמי למצוא אחר
לצפיה ב-'לא נראה לי שאפשר'
לא נראה לי שאפשר
29/07/2016 | 17:36
הוא רופא הפוריות היחיד שם והוא גם מנהל מחלקת בריאות האישה שם.

אני הולכת לדבר איתה ולהגיד לה שאנחנו עוזבים - נראה לי שהיא ממש תבין :(

אני רק תוהה אם המעבר הזה לא ידפוק לי חודש... פגישת הייעוץ הכי מוקדמת שהצלחתי לקבוע נופלת על השבוע שאני מתחילה בו מחזור. יש מצב שלא אספיק לראות רופא במידה ויחליטו להעביר אותי לגונל שעל זה אני בונה...

לצפיה ב-'לא ישנתי כל הלילה'
לא ישנתי כל הלילה
30/07/2016 | 07:31
הבטן מגורה והמחשבות מטרידות.
מתפוצצת מעצבים ומתסכול ולא מצליחה להסיח את הדעת. 
בא לי להגיד לרופא הזה כל כך הרבה דברים... אבל אני בטוחה שזה לא יזיז לוץ
מתי כל זה יסתיים? 
לצפיה ב-'כמה יקר זה ללכת לרופא פוריות פרטי? '
כמה יקר זה ללכת לרופא פוריות פרטי?
29/07/2016 | 18:03
8
והאם יש איזשהי יכולת לקבל החזרים במידה ויש ביטוח בריאות פרטי?
לצפיה ב-'מחירים'
מחירים
29/07/2016 | 18:17
3
לי יצא להיות מטופלת של 2 רופאים פרטיים.
בממוצע על סבב של שאיבה אחת הם לוקחים בסביבות 2500 שח פלוס מינוס.
בנוסף יש לך את הפגישה הראשונית שהיא בסביבות 1200-1400 שח.
אין הבדל בין רפואה פרטית הציבורית למעט החיסכון הזה.
הלכתי לייעוץ אצל רופא הציבורית אבל כשהגעתי אליו הייתי באמצע סבב ונראה מה יהיה ההחזרה ביום ראשון.
המינוס הציבורית הוא שלוקח זמן עד שמתחילים להגיע לרופא טוב שקיבלת עליו המלצות, לכן ממליצה לקבוע תור הציבורית אצל מישהו מומלץ וללכת בינתיים לפרטי כדי לא לבזבז זמן.
לגבי החזרים, דרך קופת חולים אין, דרך ביטוח פרטי בעיקרון יש, תבררי לגבי טיפולי הפריה, אצלי הפוליסה מכסה עד סכום מסויים.
לצפיה ב-'מה לגבי הזרעות'
מה לגבי הזרעות
29/07/2016 | 18:23
2
אני עוד לא (ומקווה שלא להגיע) בהפריות.

על מעקב זקיקים לוקחים כסף? איך הולכות בדיקות הדם במרפאה פרטית?
לצפיה ב-'הזרעות ומעבדות'
הזרעות ומעבדות
29/07/2016 | 18:29
1
הזרעות ניתנות לביצוע אצל הרופא הפרטי ואז המחיר בסביבות 350 שח בערך.
את המעקב את יכולה לעשות בקופת החולים ובדיקות הדם במרכז לבריאות האישה.
אם את עושה את טיפול השאיבה באסותא הם לוקחים 765 שח כולל ההשתתפות על השאיבה עצמה ואז את יכולה לעשות את המעקב והדם אצלם.
כמו כן, יש רופאים שעושים את מעקב הזקיקים במרפאה הפרטית, זה חלק מ2500 שח שאת משלמת וחלק שלא עושים בקליניקה, זה תלוי איזה רופא תגיעי אליו.
לצפיה ב-'מחיר ההזרעות בהרבה מקומות הוא יותר מכפול.. תלוי רופא'
מחיר ההזרעות בהרבה מקומות הוא יותר מכפול.. תלוי רופא
29/07/2016 | 18:56
לצפיה ב-'יש רופאים יותר זולים'
יש רופאים יותר זולים
29/07/2016 | 18:58
2
יש רופאים טובים (אבל לא פרופסורים) שלוקחים בין 1300-2000 שקל לכל הסבב כולל שאיבות והחזרות. את צריכה לברר המלצות ופשוט להתקשר ולברר מחירים, אין מה לעשות, כל דבר זה כסף. לגבי החזרים מגיע לך 3 יעוצים בשנה עם רופא מומחה ובטח מביטוח פרטי גם משהו כזה. אצלי ביטוח פרטי לא מכסה את עניין הפוריות כך שאם אבקש החזר לא לציין שהייעוץ הוא לפוריות, סתם יעוץ גניקולוגי.
היתרון בפרטי הוא שאת יודעת שהרופא שנתן את הפרוטוקול הוא זה שיבצע את השאיבה/ החזרה. כמו כן התקשורת היא עם אותו רופא גם לשאלות ובקשות. בציבורי את מטופלת ע״י צוות רופאים ויקבל אותך רופא שעובד באותו יום.
לדעתי לשלב ההזרעות אין שום סיבה ללכת לפרטי, ההליך מאוד פשוט ואין הרבה אופציות ״תמרון״ בפרוטוקולים כך שרופא פוריות טוב יוכל להתמודד עם זה ללא בעיה. גם אם ביום ההחזרה הוא לא מקבל כל רופא נשים במרפאה יכול לעשות החזרה. מה שחשוב זה המעקב והפרוטוקול.
בהצלחה!
לצפיה ב-'אני מרגישה שבעיקר אני לא נלקחתי ברצינות אצל רופא בציבורית'
אני מרגישה שבעיקר אני לא נלקחתי ברצינות אצל רופא בציבורית
29/07/2016 | 19:05
1
אני נותנת לזה עוד כמה נסיונות במרפאה ציבורית אחרת, אבל אם זה יימשך ככה לא תהיה לי ברירה... אני לא נהיית צעירה עם השנים...בזבזתי מספיק זמן.
לצפיה ב-'יכול להיות באמת שנפלת על רופא לא טוב'
יכול להיות באמת שנפלת על רופא לא טוב
29/07/2016 | 19:07
אני הייתי בהזרעות עם רופא ממש נחמד וטוב אבל לצערי ״ עליתי כתה״ אחרי 4 ניסיונות
לצפיה ב-'החזרים'
החזרים
29/07/2016 | 22:12
זה יקר, אין ספק.
אפשר לקבל החזרים ( אני מכירה בכללית ולאומית) 3 פעמים בשנה על ״ייעוץ״. זה מה שהרופא כותב על החשבונית. גם בן הזוג יכול לקבל. אז יוצא 6 החזרים בשנה בקופות שציינתי. פשוט מוצאים את החשבונית על שם בן הזוג. התקרה להחזר היא 600 וקצת. ככה שבדרכ תשלמי יותר לרופא ותקבלי החזר חלקי. מי שיש לה ביטוח פרטי יכולה בטח לקבל את ההשלמה אבל את זה צריך לבדוק בפרטי הביטוח.
לצפיה ב-'אני בלחץ.... בבקשה עזרה!'
אני בלחץ.... בבקשה עזרה!
29/07/2016 | 09:43
12
היי,
אתמול עשיתי שאיבה באסותא ראשון לציון, עדיין לא קיבלתי תשובות אם הצליחו להפרות.
בפעם הקודמת לא הצליחו בכלל להפרות ולכן אני בלחץ.
מישהי יודעת איך אפשר לברר או מתי הם מחזירים תשובה?
תודה,
מיכל
לצפיה ב-'לפחות יממה אחרי כמדומני'
לפחות יממה אחרי כמדומני
29/07/2016 | 10:01
לומר קחי 24 שעות ממועד שהאיבה בערך ואז כבר צריכות להיות הפריות
לגבי אסותא רמת החייל אני יודעת להגיד שהן מתקשרות לעדכן גג עד כניסת השבת
בהצלחה
לצפיה ב-'הם נודניקים! אצלי לא הסכימו להגיד טלפונית'
הם נודניקים! אצלי לא הסכימו להגיד טלפונית
29/07/2016 | 10:04
6
אני מטופלת אצל רופא פרטי וביקשתי מהמרפאה שלי לברר לי ולקח כמה ימים עד שקיבלתי תשובה לגבי מספר העוברים.
אצלנו זה היה מעל המצופה. מאחלת לך גם להיות מופתעת לטובה
לצפיה ב-'התקשרתי עכשיו הם לא הסכימו להגיד טלפונית'
התקשרתי עכשיו הם לא הסכימו להגיד טלפונית
29/07/2016 | 10:20
5
עברו כבר 26 שעות, כל דקה נראית כמו נצח....
שלחתי מייל לרופא מקווה שיענה מהר ותשובה חיובית לשם שינוי
לצפיה ב-'מה זה השטויות האלו'
מה זה השטויות האלו
29/07/2016 | 11:16
4
למה לא להגיד בטלפון? מבררים פרטים מזהים וזהו... מה לשגע את המטופלת?
ממש טמטום המדיניות הזאת.
לצפיה ב-'כי זה עובר דרך הרופא'
כי זה עובר דרך הרופא
29/07/2016 | 13:09
3
המעבדה אין תפקידה להודיע למטופלת דברים.
לצפיה ב-'אוקיי. אצלנו זה אחרת.. '
אוקיי. אצלנו זה אחרת..
29/07/2016 | 13:55
2
וגם, הייתה לי שיחה שלמה על העוברים שלי עם המעבדה פשוט התקשרתי וביקשו פרטים מזהים. למה זאת כזאת בעיה? אני לא מבינה..
לצפיה ב-'אין תשובה'
אין תשובה
29/07/2016 | 14:37
1
אז כבר 14:30, אף אחד לא נתן לי תשובה... רק מבינה מזה שאין סיכוי... ממש קשה.
לצפיה ב-'תבקשי שיפקססו דו״ח מעבדה לרופא'
תבקשי שיפקססו דו״ח מעבדה לרופא
29/07/2016 | 16:33
אסותא לא מוכנים לתת מידע בטלפון אבל כן מוכנים לומר אם כבר יש דו״ח מעבדה או לא. במידה ויש, תבקשי שיפקססו לרופא שלך ותיידעי אותו שאמור להגיע, והוא כבר יודיע לך מה התוצאות. זה עבד אצלי מעולה, אחרת חיכיתי למכתבים מאסותא בדואר לפעמים גם שלושה שבועות
לצפיה ב-'לא קרה לי אבל הרופא שלך צריך להודיע ולא הם'
לא קרה לי אבל הרופא שלך צריך להודיע ולא הם
29/07/2016 | 13:05
3
תמיד תמיד הרופא שלי או מזכירתו התקשרו להודיע אחרי יממה או פחות כמה הפריות יש. לא קרה לי שלא התקשרו.
לצפיה ב-'אותה מרפאה ואצלי הודיעו כמה ימים אחרי ההקפאה'
אותה מרפאה ואצלי הודיעו כמה ימים אחרי ההקפאה
29/07/2016 | 15:15
2
כשהתקשרו לתאם החזרה אמרו שיש הפריות אך לא ידעו כמותית להגיד לי. אסותא התעקשו כל הזמן שישלחו לי בדואר את כל המידע.. והמרפאה של הרופא אמרו שיבררו אך לקח להם זמן.
לצפיה ב-'יש הפריה'
יש הפריה
29/07/2016 | 18:03
1
טוב יש הפריה, ברוך השם.
הרגו אותי עם ההמתנה היום, ממש מייאש.
מקווה שעד ראשון הכל יהיה בסדר ואז בראשון ההחזרה
תודה לכולן
לצפיה ב-'מחזיקים לך אצבעות !! בהצלחה!!'
מחזיקים לך אצבעות !! בהצלחה!!
29/07/2016 | 18:55

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

דר ערן הורוביץ-מומחה לבעיות פריון
ד"ר ערן הורוביץ
מנור מדיקל- תרומת ביצית
מנור מדיקל תרומת ביצית
פורום הורים בטיפולי פוריות
פורום הורים בטיפולי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה