לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום הינו פורום תמיכה.  הייעוץ בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי.
אנא קראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בפורום.
גלישה נעימה
המשך >>

לצפיה ב-'מטופלות של בר חוה- יש לכן מושג מה קורה עם המרפאה שלו?'
מטופלות של בר חוה- יש לכן מושג מה קורה עם המרפאה שלו?
31/08/2016 | 01:54
3
אני שבועיים לאחר תחילת המחזור ושבוע וחצי לאחר בטא שלילית (בסבב האחרון ניסינו הזרעה טבעית בלי תמיכה אז המחזור הגיע עוד לפני הבטא)

החודש אני אמורה לעבור שאיבה על בסיס ביוץ טבעי (פלוס מינוס, כי בר חוה כן רוצה להוסיף קצת הורמונים במינון נמוך יחסית על מנת לנסות בכל זאת להוציא עוד ביצית או שתיים בשלות) אבל כשאני מנסה לברר מולם מה בדיוק קורה בסבב הנוכחי- אין תשובה
כבר עשיתי בדיקות דם על דעת עצמי- שבוע לאחר תחילת המחזור, כי חששתי שהביוץ מתקרב- ההורמונים היו נמוכים יחסית עדיין, אבל מאז עבר שבוע, שלחתי כמה וכמה מיילים וחוץ ממייל אחד של "תתאזרי בסבלנות, איתי יחזור אלייך עם תשובה בקרוב" הם פשוט לא עונים לי למיילים ולבקשות

כיתבתי היום גם את קורין ויעלה (מעבר למייל הקבוע לבנות) וביקשתי בפירוש הסבר לעיכוב ולחוסר התגובה שלהם- וביקשתי שיצרו איתי קשר היום- ואין שום תגובה

הם בחופשה או משהו כזה? אני זוכרת שדיברו על כך שד"ר בר חוה יהיה בחו"ל מתישהו בסוף אוגוסט, אבל כששאלתי אמרו לי בפירוש שהמרפאה תתנהל כרגיל, ההנחיות ינתנו כרגיל והוא ימשיך לתת פרוטוקולים והנחיות על פי הצורך, כך שלא צפויה שום בעיה

זה ממש מוזר, יכול להיות שהביוץ שלי בפתח (בכל זאת יום 14 למחזור) ואני עדיין לא יודעת אם תהיה לי שאיבה החודש!
אם היו מיידעים אותי מראש בכך שהחודש תהיה בעיה, אולי היינו מתכננים חופשה קצרה- אבל ידעתי שתהיה שאיבה ויהיו הזרקות, אז נמנעתי מזה
מעבר לכך- גם ביצענו פיפל בחודש הקודם על מנת שיהיה רלוונטי גם להחזרה הנוכחית וחבל לי לפספס את ההשפעה שלו.
אני מטופלת אצלו כבר שנה ומעולם לא נתקלתי במצב כזה, אמנם לפעמים יש עיכובים וטעויות, אבל כמעט תמיד ענו לי ביום בו שלחתי את המייל, בטח אם שלחתי כבר כמה מיילים במהלך השבוע ושבוע שעבר

מישהי יודעת מה העניין? יש פה מישהי שכן קיבלה מהם תשובות/הייתה במרפאה בשבוע- שבועיים האחרונים? אני קצת בלחץ... 

תודה! 
לצפיה ב-' מישהי יודעת מתי בר חוה חוזר מחופש?'
מישהי יודעת מתי בר חוה חוזר מחופש?
31/08/2016 | 08:42
לצפיה ב-'הם לא בחופש'
הם לא בחופש
31/08/2016 | 09:22
בר חוה לא בחופש, הוא חזר.
לעומת זאת קורין בחופש.
אני מאוד מבינה על מה את מדברת, גם אני נתקלתי בחוסר התייחסות.
כתבי מייל לבר חוה ישירות, כולל על חוסר ההתייחסות וההתנהלות הכושלת, זה מה שאני עשיתי ואז ענו לי.
לצפיה ב-'מוזר...'
מוזר...
31/08/2016 | 10:47
עברתי הכל כרגיל פחות או יותר החודש...
לדעתי איתי כבר חזר ביום ראשון.
לצפיה ב-'חדשה בפורום וצריכה עזרה- בדיקות זרע לא תקינות'
חדשה בפורום וצריכה עזרה- בדיקות זרע לא תקינות
29/08/2016 | 08:45
7
שלום לכולם,
אנחנו בני 32 מנסים להרות שנה וחצי. התחלנו לפני כמה חודשים בדיקות מקיפות למה אנחנו לא מצליחים. אצלי הכל יצא תקין עד כה.
אצל בעלי נתגלתה בעיה בבדיקת זרע שלאחר סרכוז נמצא תא זרע בודד בתנועה חלשה. נשלח לבדיקה חוזרת שבה לא נמצאו תאים בכלל.
אנחנו מאוד לחוצים מהתוצאות, לא מבינים ככ מה זה אומר ומה המשך הדרך... כמובן שעד עכשיו, שנה וחצי, אנחנו לא דיברנו עם אף אחד על הניסיונות ומה שעובר עלינו ואני מרגישה שאני עומדת להשבר.
מישהי שעברה משהו דומה יכולה להסביר לי מה עושים מכאן? אם יש בכלל תקווה?
אני מרגישה נורא מיואשת...
לצפיה ב-'מבינה את הלחץ'
מבינה את הלחץ
30/08/2016 | 11:12
לצערי אני לא ממש מבינה בתחום הזרע
בהמשך יכנסו בנות שמבינות ובטוחה שתקבלי מענה
לצפיה ב-'הייתם אצל אורולוג מומחה ?'
הייתם אצל אורולוג מומחה ?
30/08/2016 | 11:17
4
שמות שאני מכירה - דר' שי שפי (מקבל גם דרך מכבי), דר' מג'ר.

לצפיה ב-'תוצאה של א.ס'
תוצאה של א.ס
31/08/2016 | 08:29
3
הוא עשה א.ס אשכים. שם רשום וריקוצלה בינונית.... אנחנו מטופלים על ידי רופא פוריות דרך הכללית. לא ראיתי מומחה באופן פרטי...

לצפיה ב-'חשוב ללכת לאורולוג מומחה פריון הגבר להתייעצות'
חשוב ללכת לאורולוג מומחה פריון הגבר להתייעצות
31/08/2016 | 08:38
2
בכל קופה יש כאלה.. לפעמים נדרש ליסוע לעיר אחרת לייעוץ.  אך זה חובה! אורולוג רגיל או רופא פריון נשים לא יידע להגיד לכם אם ניתוח וריקוצלה יעזור או לא מבלי לבדוק את בעלך.

הגב.. למיטב ידעתי בהרבה מקרים כאלה של רמה בינונית אכן מנתחים.. אחרי הניתוח בתקווה הזרע תקין ולא נדרש ivf.
במקרים מסויימים ההצלחה היא רק חלקית ונדרש גם וגם. מקווה שזה לא המקרה.

בכל מקרה.. לא לסמוך על רופא פריון נשים שיתן לכם טיפול מתאים, זה לא תחום העיסוק שלו.. אם תגיעו ישלחו אתכם ל ivf גם אם המצב של בעלך בר טיפול...

בהצלחה
לצפיה ב-'המלצה על אורולוג'
המלצה על אורולוג
31/08/2016 | 08:56
1
תודה! את יודעת אם צריך הפניה כדי להגיע לאורולוג דרך הקופה? או פשוט לקבוע תור עצמאית?
לצפיה ב-'...'
...
31/08/2016 | 10:30
צריך הפניה או לא - זה יגידו לך בעת קביעת תור. אבל תלכו רק למישהו שיש לו תת התמחות פריון הגבר, אחרת זה בזבוז זמן.
ראיתי שבבילינסון יש יחדה לפריון הגבר.
או שאולי עדיף ללכת לאחד הרופאים המומחים פרטי ולקבל החזר דרך מושלם.
לצפיה ב-'.לגבי בדיקות זרע ודרכי טיפול'
.לגבי בדיקות זרע ודרכי טיפול
31/08/2016 | 10:36
היי יעל, מה שלומך?
אני מבינה שזה קצת מזעזע את העולם שלך לגלות את מה שגיליתם.
ממליצה מאד לדלג על אורולוג רגיל מקופת חולים. המקרה שלכם מצריך מומחה ממש.
יש כמה כאלה. אנחנו פנינו לד"ר שי שפי, יש כאלה שפנו לד"ר רענן טל, ד"ר מדג'ר..  לרופאים הללו יש התמחות גבוהה יותר בפוריות הגבר שנקראת אנדרולוגיה.
עם כל הכבוד לאורולוגים של קופת חולים, אתם צריכים יותר מזה עכשיו.

זה אכן עולה לא מעט אבל אפשר לקבל החזרים מקופת חולים על חלק מהייעוצים הפרטיים. אצלנו ד"ר שי שפי שלח אותנו לא.ס אשכים מיוחד ולהקפאת זרע בבנק הזרע בתל השומר, שם לדבריו יש את הדו"ח המפורט ביותר.

המצב אצלנו שונה כי לבעלי יש ירידה בכל הפרמטרים אבל עדיין יש זרע. אז במצב שלכם בכלל הייתי פועלת עם כל התותחים הכבדים בתחום.
אם יש וריקוצלה בינונית שניתוח יביא לשיפור, יגידו לכם את זה. גם אם תצטרכו הפריות אבל הזרע יהיה טוב יותר - ובכלל יהיה יותר זרע - זה עדיף תמיד על המצב הנוכחי. 

קחו את הזמן לעכל את הדברים, קבעו פגישה אצל אחד המובילים בתחום ולכו על פי ההמלצות שלו.

מחזיקה לך אצבעות ושום דבר הוא לא סוף העולם.

לצפיה ב-'IVF מול הזרעה'
IVF מול הזרעה
29/08/2016 | 17:22
5
היי לכולן, יש לי שאלה...
את ההריון הקודם שלי השגתי באמצעות הזרעה (שחלות פוליציסטיות) היו לי המון זקיקים ורק 2 מתוכן הגיעו לגודל המתאים.
הפעם הרופא שלי ממליץ ללכת על הפריה, וזה בגלל שהוא אומר שיש לי סיכויים גדולים לתאומים ואפילו שלישיות עקב ריבוי הזקיקים, הוא אומר שכמובן בהפריה ניתן לשלוט בזה...
אתן יודעות על יתרונות נוספים שיש להפרייה על פני הזרעה? כי לא לגמרי הבנתי אותו עד הסוף...אמר משהו על גירוי יתר שחלתי אבל זה דבר שקיים גם בהפריה, אז לא הבנתי.
מפחדת קצת מכל הנושא הזה.
לצפיה ב-'היי'
היי
29/08/2016 | 18:04
גם אני פוליסצטית ולכן בצענו ivf ולא הזרעה מסכנה להריון מרובה עוברים.
בגדול זה יותר מבוקר ו״מקצר את התהליך״ כלומר בהזרעה ההפרייה צריכה לעשות באופן טבעי ובivf מבצעים את ההפריה בתנאי מעבדה- מקצרים את הדרך. זה לא מבטיח היקלטות של 100 אחוז אבל לדעתי (לא בדקתי מחקרית ) בivf הסיכוי גדול יותר מבהזרעה...
בהצלחה!
לצפיה ב-'גם אני פולציסטית, והייתי נשארת בהזרעות אם היה לנו סיכוי בהזר'
גם אני פולציסטית, והייתי נשארת בהזרעות אם היה לנו סיכוי בהזר
29/08/2016 | 19:40
1
אך גם הזרע בעייתי. ללא בהבעיה בזרע אין לי ספק שהייתי נשארת בהזרעות (בהנחה שכמו אצלך יש הוכחה שזה יכול לעבוד..).
יש מקרים בהם נשים פולציסטיות אשר: א. לא מבייצות טבעי ב.לא מגיבות כלל למינון נמוך ג. מגיבות בריבוי זקיקים גדולים למינון גבוה בטיפה. במקרים כאלה הרבה פעמים גם שולחים ל ivf, אך גם כאן יש רופאים שיטענו כנראה שאפשר אחרת (בפרוטוקול יותר יצירתי).
יש גם מקרים של נשים שהגיבו בהיפר בטיפול הזרעה ולכן החליטו לשלוח אותן לשאיבה לא מתוכננת כדי לשאוב את כל הזקיקים.

אם היו אצלך שני זקיקים מובילים לא ברור לי בכללללל למה הרופא בכלל מציע ivf !  הצעה הזויה לדעתי, בפרט בהינתן זה שיש לך הוכחה בבית לגבי זה שהזרעה עובד אצלך...

גירוי יתר הרבבבבבההההה יותר נפוץ ב ivf מאשר בהזרעות, כמו כן זיהומים וסכנות נוספות (בשל ההליך הפולשני, בשל המינונים היותר גבוהיים, בשל ההרדמה וכו וכו...).
במקרה כמו אצלך הייתי נעמדת על רגליים אחוריות ולא מוכנה ל ivf.
זה כמו שיציאו לך במקום לרכב באופניים כל בוקר לעבודה שבמרחק 2 ק"מ מהבית לקחת מסוק! כן מסוק זה יותר מהיר, אך העלות היא אחרת ! (ולא מדברת על עלות כספית אלא על הרבה מעבר לכך).

מתוך סקרנות שלי... מדובר ברופא פרטי? או לחילופין ברופא שעושה הזרעות בקופה אך אם תרצי ivf תצטרכי לשלם לו בפרטי?
לצפיה ב-'מדובר ברופא פרטי ולא סתם... פרופסור משיח'
מדובר ברופא פרטי ולא סתם... פרופסור משיח
31/08/2016 | 10:18
שוב... מה החסרונות של הפרייה אל מול הזרעות? חוץ מהעלויות הכספיות?

תודה
לצפיה ב-'לדעתי הזרעה עדיף'
לדעתי הזרעה עדיף
29/08/2016 | 19:52
לי יש ילד מהזרעה,
ואני חושבת שיש משהו בתהליך שהוא יותר טיבעי אבל אם אין ברירה אז הפריה כמובן .
בסוף דבר העיקר שיהיה ילד
לצפיה ב-'לא הייתי ממהרת...'
לא הייתי ממהרת...
30/08/2016 | 06:45
גם אני פוליציסטית... והייתי מנסה קודם הזרעות בייחוד שכבר נכנסת להריון בעבר בדרך הזו. וכמו שאמרו הבנות בתגובות לא ברור למה הוא מיהר לעבור להפריות אם בהריון הקודם הבשיל רק זקיק אחד.. הסיכון להריון מרובה עוברים תמיד קיים והבעיה אצל פוליציסטיות בין היתר היא ריבוי הזקיקים הקטנים שלא מבשילים בסופו של דבר.. חבל למהר להליך פולשני. הרבה הצלחה:)
לצפיה ב-'עבודה חדשה וטיפולים'
עבודה חדשה וטיפולים
30/08/2016 | 13:56
11
הי בנות
הגעתי לשלבים מתקדמים בראיון רציתי לשאול
מה עושים במצב כזה?
האם לספר בראיון שאני עוברת תהליך רפואי ואצטרך להעדר?
או להסתיר?
או להתחיל עבודה חדשה ובנתיים לעשות הפסקה עם הטיפולים?
לצפיה ב-'להסתיר '
להסתיר
30/08/2016 | 14:03
ובקשר להמשך הטיפולים לא יודעת זו החלטה קשה כי אם נניח תקלטי בטיפול הקרוב אז בזמן שתצטרכי לספר למעסיק עדין לא יהיו לך 6 חודשים ואז לא תיהי מוגנת מפיטורים.
תלוי בך ובכמה את מאמינה בסיכויים שלך בכל טיפול.
הייתי מחכה חודשיים ובנתיים מסדרת כל מיני ענינים בירוקרטיים אם יש לך, תזונה, ספורט , אוספת תרופות אם את בקטע. כדי לא להרגיש שאת לגמרי לא מתקדמת בנושא. לי זה עזר :)

בהצלחה בעבודה ובטיפולים!!!
לצפיה ב-'הייתי באותה סיטואציה לפני מעל לשנתיים'
הייתי באותה סיטואציה לפני מעל לשנתיים
30/08/2016 | 14:12
הבחירה שאני עשיתי הייתה לא להזכיר זאת, וכן לקחת הפסקה של 3-4 חודשים מהטיפולים, דווקא לא מחשש להיעדר אלא לא ראיתי לנכון להרות מייד עם החלפת עבודה (זה היה שלב שעוד היינו יותר אופטיימים ). אז היו מוקפאים שחיכו לנו בסבלנות...

אני חושבת שעשיתי את ההחלטה הנכונה.. לא יכולתי לדעת אז שהדרך תתארך. אבל מצד שני לא יכולה להחליט עבור אחרות..

בהצלחה!
לצפיה ב-'בשעה טובה:)'
בשעה טובה:)
30/08/2016 | 16:29
1
והצלחה בעבטדה החדשה. אני חושבת שכל התהליכים האלה מתרחשים במקביל. אני לא הודעתי אף פעם. התחלתי עבודות חדשות והמשכתי בשגרת הטיפולים. החיים ממשיכים. זו דעתי. דברים מסתדרים כמו שצריך.
לצפיה ב-'תודה:)אבל עוד לא התקבלתי '
תודה:)אבל עוד לא התקבלתי
30/08/2016 | 16:37
תודה על המענה בנות
יקרות.
רציתי לברר איתכן לגבי הנושא:)
לצפיה ב-'להסתיר כמובן'
להסתיר כמובן
30/08/2016 | 16:51
תמתיני לכשתתקבלי בעזרת השם ורק לאחר שבאמת ידעו מי את וכמה את תורמת למקום העבודה תספרי.
עברתי בדיוק אותו הדבר לאחרונה. אני כבר 3 חודשים במקום עבודה חדש וטרם סיפרתי. משתדלת לקבוע הזרעות למועדים נוחים מוקדם או אחרי העבודה. בנתיים מנסה לתת פוש שלא יחשבו לוותר עלי ביום שיגלו...נכון שיש חוקים בנושא אבל לצערנו מאוד קל לעקוף אותם...
לצפיה ב-'אין מה לספר בשלב שאת לא יודעת מי הנפשות הפועלות'
אין מה לספר בשלב שאת לא יודעת מי הנפשות הפועלות
30/08/2016 | 17:14
מעסיקים לא אוהבים טיפולים (בהכללה כמובן).
תתקבלי לעבודה, ואז תוציאי חופשת מחלה לפי הצורך. אף אחד לא צריך לדעת מכלום.
לצפיה ב-'אני בדיוק בעניין הזה כרגע '
אני בדיוק בעניין הזה כרגע
30/08/2016 | 20:00
1
מתחילה עבודה ב1 לחודש והחזרה תהיה ב15 לחודש. אמרתי שאאחר פעמיים בשל בדיקות דם ושיום אחד איעדר לצורך בדיקה רפואית כל היום.
כמובן שלא אמרתי כלום לפני שהתקבלתי לעבודה ועד כמה שאפשר גם לא מתכוונת לומר.
גם אני לא אהיה מוגנת אם אקלט החודש כי אהיה שם פחות מחצי שנה. אבל אני חושבת שאספיק להוכיח את עצמי ולא תרצה שאעזוב..
מה גם שאני משתדלת להפסיק לתכנן לפי הטיפולים ומתכננת את החיים ומכניסה את הטיפולים בפנים.
שיהיה בהצלחה :)
לצפיה ב-'צודקת. זה בדיוק המקרה שלי'
צודקת. זה בדיוק המקרה שלי
30/08/2016 | 21:12
צריך לשלב את הטיפולים ביחד עם החיים הדינאמיים
לצפיה ב-'באותה סיטואציה בדיוק בימים אלו ממש'
באותה סיטואציה בדיוק בימים אלו ממש
30/08/2016 | 22:14
זה חצי משרה (בחצי השני יודעים), אז זה אפילו עוד יותר קריטי - כי להעדר ביומיים שאני שם בשבוע זה מאוד לא אחראי...

החלטתי לא לספר, מתוך עיקרון מנחה לא לתת לטיפולי הפוריות להשתלט לי על החיים אלא לחיות לצידם. מקווה שיהיה בסדר...
לצפיה ב-'אני סיפרתי כשדיברו איתי על חוזה קונקרטי'
אני סיפרתי כשדיברו איתי על חוזה קונקרטי
31/08/2016 | 03:32
לא עשיתי מזה סיפור, אמרתי עובדתית איך זה ישפיע (בגלל שעובדת בגן ילדים ואחרי החזרה משתדלת לא להרים ילדים ולהיות יותר באיזי). קיבלו את זה מאוד יפה ומאוד באים לקראתי.

אבל אני באופן אישי לא ממש מסתירה את הטיפולים ודי פתוחה לגבי זה.
לצפיה ב-'בדיוק מה שאני עוברת'
בדיוק מה שאני עוברת
31/08/2016 | 10:14
עברתי את זה פעמיים,
בפעם הראשונה הסתרתי, נכנסתי להריון ממש חודשיים- שלוש לאחר תחילת עבודה חדשה והבוס שלי היה מקסים וקיבל את זה ממש בהבנה.. זה לא מובן מאליו.
בימים אלו אני עושה מעבר לעבודה חדשה ושוב אני בטיפולים. מתכוונת להסתיר שוב ולקוות שיהיה בסדר...
מה שכן כל השינויים האלו, גם בעבודה וגם שזה מתלווה בטיפולי פוריות עושים לי ממש רע :(
הלוואי שהתקופה הזאת תיגמר מהר
לצפיה ב-'Pycnogenol ומורפולוגיה'
Pycnogenol ומורפולוגיה
31/08/2016 | 07:56
1
אתמול חפשתי לי תוספי תזונה מעניינים, ונתקלתי בתוסף תזונה שבכותרת, שנכתב שהוא מצויין לשיפור מראה העור.
אחרי שקצת בדקתי לגביו, ראיתי שנכתב שהוא משפר משמעותית גם את המורפולוגיה ושקיימים גם מחקרים לגבי זה.

אין לי מושג אם זה נכון או לא, אבל רציתי לשתף אתכן, למקרה שזה באמת יכול לעזור.
לצפיה ב-'מעניין.. עד כה נתקלתי שרק e400 משפיע על פגם מסויים'
מעניין.. עד כה נתקלתי שרק e400 משפיע על פגם מסויים
31/08/2016 | 08:40
ושתוספי מזון אחרים שמומלצים בנושאי זרע משפיעים על פרמטרים אחרים כגון תנועתיות וכו.

אם אכן כך הדבר מוזר שלא נתקלתי במאמרים על כך כשבדקתי.. אולי מדובר במחקר חדש..

תודה על העדכון
לצפיה ב-'פענוח בדיקת דם מהיום...'
פענוח בדיקת דם מהיום...
30/08/2016 | 15:10
4
היי בנות....

צריכה את עזרתכן... היום בבוקר עשיתי בדיקת דם.  המעקב האחרון היה שלשלום ובו נצפה זקיק 16 ממ שכנראה עליו בונים כי היה עוד אחד די קטן (13 מ"מ...)

באותו יום עשיתי גם בדיקת דם, e2 - 757
Pro- 0.98
Lh- 2.2.

יש לציין שהיום עשיתי את בדיקת הדם על דעת עצמי ע"מ לראות האם התקדם משהו... התוצאות מהיום:
E2- 2041
Pro- 2.8
LH- 2.7

האם העלייה המשמעותית תוך יומיים של ה e2 אמורה להדאיג? ומה בנוגע ל LH? הוא לא אמור לעלות לאחר זריקת האוביטרל??

אני כזו חששנית כי אני לא בטוחה שבסבב הקודם לא באמת בייצתי... דרך אגב, יכול להיות באמת מצב שבו לא מגיעים להיות לאחר זריקת אוביטרל? 

סורי על החפירה.... ��

לצפיה ב-'העליה ב lh זניחה. העלייה ב e2 '
העליה ב lh זניחה. העלייה ב e2
30/08/2016 | 15:55
1
גבוהה מהממוצע אך עדיין תקינה.. (הקפיצה גבוהה לא בהכרך הערך עצמו).
אם את לשאיבה, זה שה e2עלה זה מעולה יתכן ויש עוד זקיקים...

אגב.. באופן כללי, אם את כבר עושה בדיקה על דעת עצמך.. עדיף לבדוק גם אולטרסאונד.. קצת קשה לענות לך מבלי לדעת מה היה במעקב זקיקים.

בהצלחה
לצפיה ב-'הייתה לי הרגשה חזקה'
הייתה לי הרגשה חזקה
30/08/2016 | 16:47
שאני אצטרך לעשות לפחות עוד מעקב אחד לראות באמת מה קורה עם גדילת הזקיק היחידי והאם הקטן יותר התפתח.. אבל האחות התעקשה שאין צורך לכן לא קבעתי תור... העקשנות שלי לא עזבה אותי והתנחמתי בכך שאני יכולה לפחות לגשת לכל סניף במרפאה על מנת לקחת דם.. 

אני ממש מקווה שהעלייה החדה של ה e2 מסמנת על התפתחותו של הזקיק הנוסף שהיה!!
זקיק אחד בלבד נשמע לי ממש מעט הסיכויים קטנים יותר שיקלט...

ואגב, אנחנו על תקן יחסים בלבד (זה זה"כ ניסיון שני שלנו וב"ה אין בעית זרע העניין הוא שאני פוליציסטית קשה ) אז עדיין ממתינים לראות אם נצליח באופן טבעי בהתחשב בזה שבאמת אני מצליחה לבייץ .. אנחנו דתיים ולקבל היתר מרב ל ivf זה תהליך קצת יותר מסובך....

ממש מקווה שהפעם יצליח לנו. . 

תודה רבה על המענה!
לצפיה ב-'האם עשית גם בדיקת אולטרסאונד?'
האם עשית גם בדיקת אולטרסאונד?
30/08/2016 | 19:42
1
כי בלעדיה הכל בגדר ניחוש
אבל לא הייתי מודאגת מעליית ה e2
משערת שמשמעו שהזריק הקטן גדל ואולי הצטרף עוד אחד
לצפיה ב-'היי... :)'
היי... :)
31/08/2016 | 07:14
לא עשיתי מעקב בנוסף... למרות שתחושת הבטן שלי (שעדיין קיימת) היא שהייתי צריכה לעשות...

אני ממש מקווה שזה כמו שאת מתארת... שהתפתח הזקיק היותר קטן ואולי עוד נוספים... כשקיבלתי את הטלפון מהאחות והיא הנחתה היא להזריק את האוביטרל רק עם זקיק יחידי של 16 מ"מ?!!?!? (שאולי גדל בעוד 1-2 מ"מ) עד שהזרקתי את האוביטרל... נשמע לי ממש ניסיון קלוש...

הציפייה הורגתתת אותי....
לצפיה ב-'תהייה אחרי בטא שלילית'
תהייה אחרי בטא שלילית
30/08/2016 | 20:05
4
ערב טוב לחברות הקבוצה הכל כך מכילה הזו!

היום עשיתי בדיקת בטא שאת תוצאתה ידעתי מראש - שלילית (אחרי החזרת מוקפא). 
לא הופתעתי כי כבר ביומיים האחרונים החלו לי תסמיני המחזור הרגילים, הכוללים הופעת החצ'קון המסורתי וקצת כאבי ראש. 
ומכאן גם עולה השאלה/תהייה - הייתי בסבב של מוקפא, עם פרוגינובה ואוטרוגוסטן. לא היה זקיק מוביל. איך יכול להיות שיש תסמיני מחזור במועד שבו הם היו מופיעים לו היה מדובר במחזור רגיל? 
הרי, האסטרדיול גבוה, הפרוגסטרון גבוה.. איך בעצם זה קורה?
אשמח אם מישהי תוכל לתרום לסקרנות :)
לצפיה ב-'שאלה.. בדקת לראות מה רמת התמיכה אחרי ההחזרה?'
שאלה.. בדקת לראות מה רמת התמיכה אחרי ההחזרה?
30/08/2016 | 20:24
2
לצפיה ב-'בדקתי ביחד עם הבטא'
בדקתי ביחד עם הבטא
30/08/2016 | 20:47
1
ויצא אסטרדיול 888 ופרוגסטרון 37.
אבל לא בדקתי שבוע אחרי ההחזרה.
לצפיה ב-'אמממ.. הערכים מספיק גבוהים כדי שהתסמינים שתיארת'
אמממ.. הערכים מספיק גבוהים כדי שהתסמינים שתיארת
30/08/2016 | 23:50
כנראה לא קשורים לווסת.. אם מבינה נכון תהליך הווסת מתחיל עם צניחת הערכים.
הפרוגרסטרון לא משהו.. אבל גם לא נמוך.. בכל מקרה בהחזרה הבאה לדרוש תמיכה יותר מסיבית לדעתי...

נשמע שמה שהרגשת זו תגובה לתמיכה ולא תסמינים על בואו של הווסת..
לצפיה ב-'החזרה'
החזרה
30/08/2016 | 22:14
כאשר עושים החזרה עם הורמונים מחקים את הביוץ הטבעי (על אף שאין זקיק) ובעצם מחקים את ה 14 יום עד הביוץ על עלית ההורמונים ובניית הרירית.
אז מחזירים את המוקפא ואז ממשיך למעשה התהליך אם בקליטה ואם בכישלון.
יחד אם זאת יש לבדוק האם התמיכה מספיקה
כי אצלי לא הייתי מקבלת אלא כמה ימים לאחר הפסקת התמיכה ולאחר בדיקת הבטא
לצפיה ב-'אז חוץ רחמי'
אז חוץ רחמי
30/08/2016 | 16:48
15
היי בנות, לא יודעת אם אתן זוכרות אותי - אני כבר שבועיים עם סיפור מוזר של בטא שמכפילה את עצמה אבל לא תמיד ודימומים וכאבים ופרוגסטרון נמוך
וכעת אני כותבת לכן ממיטת בית החולים אשפזו אותי להשגחה עם אבחנה של חוץ רחמי
ומחר בבוקר כנראה יתנו לי מתותרקסט שזו תרופה שניתנת בזריקה ואמורה לעזור להריון להתמוסס לו.. 
אני שבורה ולא מצליחה להפסיק לבכות
ידעתי מהתחלה שזה לא הריון תקין ואיכשהו היום הכל נפל עליי
היום הבנתי שזה הסרט שלי
ובעיקר בעיקר העובדה שאסור יהיה לנו להמשיך בנסיונות עכשיו למשך שלושה חודשים ופשוט אי אפשר לנחם אותי.. אני יודעת שאין ברירה ושזה "רק" שלושה חודשים ובתמונה הגדולה זה לא משנה.. אבל אני פשוט לא רואה איך אני אשרוד שלושה חודשים עכשיו, אני לא יודעת איך לא אהיה בדיכאון כל שנייה. אני לא יודעת פשוט איך לחיות עם החוסר הזה לידי בלי שאני תוקפת אותו ומנסה לשנות אותו. 
אני כל כך כל כך עצובה וחסרת אונים
ואני לא יודעת למה זה קורה לי. 
ואין אף אחד שמבין חוץ ממי שעובר את זה..
לצפיה ב-''
30/08/2016 | 17:18
1
מזה חששתי.
אני מקווה שאת ללא כאבים, לפחות.
ושמהר מאוד הסאגה הזו תהיה מאחורייך.

זהו אכן חוסר שליטה והכאב הוא רב. לא יודעת אם זה מעודד, אבל עברתי כמה פעמים את הסיפור הזה, ובכל פעם לא האמנתי שאצליח לקום על רגליי, אבל אחרי תקופה קשה, קמתי והמשכתי הלאה. זה לא פשוט, אבל תזכרי ששום דבר לא יניע אותך מהמטרה שלך.

הבשורה הטובה היא שיש לך עוברים מעולים, עד כדי כך שהם יכולים להשתרש גם בתנאים לא מתאימים, כמו שיש מחוץ לרחם.

שולחת חיבוק גדול, לימים הקשים שהגיעו

לצפיה ב-'תודה טוליתי. לא יכולה לתאר לעבור את הכאב הזה שוב'
תודה טוליתי. לא יכולה לתאר לעבור את הכאב הזה שוב
30/08/2016 | 20:06
אבל כנראה שאנחנו מסתגלים ויכולות להתמודד עם הכל בסוף
לצפיה ב-''
30/08/2016 | 17:18
מזה חששתי.
אני מקווה שאת ללא כאבים, לפחות.
ושמהר מאוד הסאגה הזו תהיה מאחורייך.

זהו אכן חוסר שליטה והכאב הוא רב. לא יודעת אם זה מעודד, אבל עברתי כמה פעמים את הסיפור הזה, ובכל פעם לא האמנתי שאצליח לקום על רגליי, אבל אחרי תקופה קשה, קמתי והמשכתי הלאה. זה לא פשוט, אבל תזכרי ששום דבר לא יניע אותך מהמטרה שלך.

הבשורה הטובה היא שיש לך עוברים מעולים, עד כדי כך שהם יכולים להשתרש גם בתנאים לא מתאימים, כמו שיש מחוץ לרחם.

שולחת חיבוק גדול, לימים הקשים שהגיעו

לצפיה ב-''
30/08/2016 | 17:12
1
אין לי מילים. הכאב שלך זועק.
שולחת חיבוק גדול וכוחות להמשך הדרך.
תני לעצמך להתפרק זה באמת שובר... אל תחשבי יותר מדי הלאה...
מקווה שבקרוב יהיו לך בשורות טובות והריון תקין אמן.
לצפיה ב-'תודה כנראה שבאמת צריך לקחת את זה דקה דקה '
תודה כנראה שבאמת צריך לקחת את זה דקה דקה
30/08/2016 | 20:07
ולא לחשוב יותר מדי על העתיד
לצפיה ב-'אוי כמה רע...'
אוי כמה רע...
30/08/2016 | 18:12
1
קראתי את הפוסט הקודם שלך וכל כך כיוויתי שיהיה לזה סוף טוב. לפחות תקווי שלא יהיה צורך בפלישה כירוגית וגרידה והכל יעבור אחרי הזריקה.
שלושה חודשים זה באמת לא הרבה ולא נורא. את צעירה, הפוריות שלך לא תפגע. להפך , אחרי ההפסקה תגיע לטיפולים עם כוחות חדשים, זה לא אנושי לא לעשות כלל הפסקות. גם אם ההפסקה לא מיוזמתך. עליי גם כפו הפסקה ויצא שכמעט חודשיים הייתי ללא טיפול וחזרתי עם אנרגיות להמשיך שבכלל לא חשבתי שיש לי.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
30/08/2016 | 20:09
אולי באמת אצליח לקחת את זה כהפסקה ומנוחה , כזאת שלא הייתי יכולה לקחת ביוזמתי.. כרגע זה פשוט נראה כואב ובלתי אפשרי
לצפיה ב-'מצטערת כל כך, תהיי חזקה '
מצטערת כל כך, תהיי חזקה
30/08/2016 | 19:33
2
לצפיה ב-'חיבוק גדול גדול גדול'
חיבוק גדול גדול גדול
30/08/2016 | 19:54
1
זה הריון חוץ רחמי מהזרעה?
לצפיה ב-'תודה על כל התמיכה'
תודה על כל התמיכה
30/08/2016 | 20:04
כן זה מהזרעה, עם צילום רחם תקין ובלי גורמי סיכון להריון חוץ רחמי
לצפיה ב-''
30/08/2016 | 20:31
אוי, יקירה, אני כל כך מבינה אותך. שולחת לך חיבוק.
אני כל כך מבינה מה עובר עליך. שלוש חודשים זה המון. צד שני, זה בדיוק הזמן שהיה נחוץ לי אחרי הפלות לחזור לחייך. 
בשלושת החודשים האלה תוכלי להשלים בירורים שאולי צריך. את תהי בדכאון , עד שלאט לאט תצופי למעלה - ואני מבטיחה שזה יקרה.

לצפיה ב-' רפואה שלמה!'
רפואה שלמה!
30/08/2016 | 21:14
לצפיה ב-'מצטערת לשמוע '
מצטערת לשמוע
30/08/2016 | 22:21
אני מאוד מבינה את הקושי הבשורה שצריך לחכות 3 חודשים. עברתי את זה כשגיליתי שאני צריכה לעבור ניתוח כריתת ציונה - שזה אומר לחכות חודש וחצי לניתוח ואז החלמה של 3 חודשים. זה נראה לי נצח
השתמשנו בזמן הזה בשביל לעשות את כל התהליכים והברורים האפשריים. אבל בהתחלה זה לא ניחם אותי. איכשהוא הזמן כן עבר בסוף והתחלתי סבב החודש.

קחי לך את הזמן להחלים,להתאכזב,לבכות ולהתאושש. ואני מקווה שהזמן יעבור לך מהר והסבב הבא יהיה זה שיצליח.
לצפיה ב-'זוכרת ומצטערת לשמוע '
זוכרת ומצטערת לשמוע
30/08/2016 | 22:47
כל כך מרגיז וכל כך מאכזב אני ממש מצטערת לשמוע שאת צריכה לעבור את זה

אני מאוד מבינה אותך להמתין 3 חודשים זה כל כך קשה ומתסכל.
אני הייתי צריכה להמתין אחרי ההפלה יותר מחודשיים והיה לי מאוד קשה לקבל את זה בהתחלה.אבל אחר כך החלטתי שאני אנסה לנצל את ההפסקה הכפוייה ולהנות מכל הדברים שאני לא אוכל לעשות בטיפולים או בהריון (סושי ארכוהול וכו).

שוב אני ממש מצטערת לשמוע ושולחת לך חיבוק גדול
לצפיה ב-'תהיי חזקה '
תהיי חזקה
31/08/2016 | 02:59
לצפיה ב-'הודעה משמחתת'
הודעה משמחתת
29/08/2016 | 13:32
11
פורום יקר רציתי להודות לכן על כול התקופה של ההקשבה והעזרה! על העיצות , על התמיכה בעת הקושי ואחרי שלילי מאכזב! תודה שהייתן לי למשענת בתקופת הטיפולים שלא היה עם מי לדבר ולשתף! ברוך ה' ילדתי לפני חודשים תאומים בן ובת אחרי כמעט 6 שנות ציפיה ודרך ארוכה ומופתלת...אני רוצה לחזק אתכן בנות שאין שום יאוש בעולם כלל! גם שנראה שהכול כבר אבוד ואין סיכוי הישועה יכולה לבוא! ברוך ה' אנחנו באמת הוכחה שיש ניסים! בעלי אזוספרמי והיינו ביאוש ולא חשבנו שהיום הזה יבוא וברוך ה' זה קרה! ברוך ה' עם המון תפילות וגם השתדלות גדולה ! אז אני באמת רוצה לחזק ולתת תקווה ומאחלת לכול אחת ואחת שתזכו בקרוב לפרי בטן בבריאות ובקלות! אוהבת מאוד
לצפיה ב-'איזה כיף,שיהיה לכם המון במזל טוב בהחלט מחזק'
איזה כיף,שיהיה לכם המון במזל טוב בהחלט מחזק
30/08/2016 | 09:24
לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
30/08/2016 | 09:43
לצפיה ב-'איזו שמחה גדולה. אושר ובריאות לכולכם! תהני מהם.'
איזו שמחה גדולה. אושר ובריאות לכולכם! תהני מהם.
30/08/2016 | 09:55
לצפיה ב-'המון המון מזל טוב !'
המון המון מזל טוב !
30/08/2016 | 11:21
איזה כיף לקרוא ! 
מתרגשת יחד איתך !
לצפיה ב-'אני זוכרת אותך!!'
אני זוכרת אותך!!
30/08/2016 | 12:28
איך אני שמחה לקרוא את ההודעה הזאת.
בשעה טובה תהני מהם.
לצפיה ב-'איזה משמח לראות הודעה כזאת!'
איזה משמח לראות הודעה כזאת!
30/08/2016 | 14:07
שהיה המון המון מזל טוב תגדלו אותם בהמון אושר אהבה ונחת !
בקרוב אצל כולן אמן!!
לצפיה ב-'בשעה טובה ומוצלחת'
בשעה טובה ומוצלחת
30/08/2016 | 17:20
נשמח שתכתבי מה היה שונה בטיפול המנצח כדי שנשים נוספות יוכלו להיתרם מכך.

תודה
לצפיה ב-'איזה יופי! איזו הודעה משמחת.'
איזה יופי! איזו הודעה משמחת.
30/08/2016 | 22:24
שתראו הרבה נחת ואושר
לצפיה ב-'איזה כיף לקרוא! '
איזה כיף לקרוא!
30/08/2016 | 22:41
מזל טוב!!!
גם אנחנו אזוספרמים ויש לנו בן יחיד מניתוח טסה ועכשיו אנחנו בטיפולים לילד שני.
אשמח אם תוכלי לספר איך בסוף הצלחתם להיכנס להריון
תודה
ושוב המון מזל טוב!
לצפיה ב-'מזל טוב, בהחלט מעודד '
מזל טוב, בהחלט מעודד
31/08/2016 | 02:48
לצפיה ב-'הודעה משמחת בשעה טובה, המון מזל טוב!'
הודעה משמחת בשעה טובה, המון מזל טוב!
31/08/2016 | 03:00
לצפיה ב-'חוזרת שוב למסע הזה'
חוזרת שוב למסע הזה
30/08/2016 | 15:30
4
הי בנות, הייתי כאן לפני תקופה לIVF של הבן שלי שכרגע בן שנה ן9 חודשים עכשיו אנחנו חוזרים לנסות שוב להרחיב את המשפחה...
מאז ועד עכשיו אני נכנסת לפורום לקרוא ואני מרגישה את החום והאכפתיות שיש כאן. -התמכרתי. אין דברים כאלו....
רק כאן אני מרגישה שיש עוד שמבינות את  התחושות שאני עוברת.

אם אפשר כמה שאלות
1. אני עכשיו בתהליך של פרוטוקול קצר- שמתארך.... אני ביום 19 למחזור ועדיין מזריקה הורמונים. אני פוליצסטית ופשוט לא היה תגובה הזרקתי 125 פיוריגון למשך 5 ימים ואז עברתי למונופור 187+ צטרוטטיד- מאז כל יום צטרוטייד +מנופור שבמינון שעולה נכון להיום אמרה לי להזריק 300 מנופור ולבוא לבדיקות דם מחר
המצב היום: רירית 13, זקיקים: יש 18, 16 ,16 ועוד 12 זקיקים של 10-14

בדיקת דם:
פרוגסטרון 2
אסטרדיול: 2800

אני כבר אחרי 15 ימים של זריקות ואשמח לשמוע תוך כמה זמן לדעתכן אפשר לשאר שיהיה שאיבה.

2. בעלי התחיל לפני שנה עבודה וביטח אותנו בביטוח קולקטיבי מטעם העבודה ללא הצהרת בריאות... - בפוליסה כתוב שממנים 2 סבבים של IVF- האם זה אומר שיחזירו לי את העלות של הIVF או שבגלל שעברתי בעבר IVF אז הם לא יסכימו לשלם?
שואלת גם לגבי תרופות את אותה השאלה (לא ראיתי החרגות בפוליסה לתרופות פוריות).
אם התשובה חיובית האם משהי יודעת אילו מסמכים אני צריכה להגיש? אשמח לכל טיפ ומידע.

תודה רבה לכן!!! מאחלת לכולנו הצלחה בקרוב!!!
לצפיה ב-'לגבי הפוליסה'
לגבי הפוליסה
30/08/2016 | 17:49
3
כדאי לברר עם סוכן הביטוח אם יש נספחים (ועוד כל מיני "אותיות קטנות")... כי הקופות עוזרות בסבסוד לשני ילדים ראשונים, והביטוחים הפרטיים, לרוב, אך לא תמיד, נותנים החזרים מהילד השלישי (וגם זה רק אם השניים הראשונים הם לא ivf).
וגם אם מחזירים - זה עד תקרה מסוימת.
עוד נתון שכדאי לבדוק לגבי הפוליסה הוא תקופת האכשרה. לעיתים יש להמתין שנתיים כדי לקבל כיסוי לטיפולים מסוימים.

לצפיה ב-'דווקא בביטוחים הקולקטיביים הרבה פעמים זה לא מוגבל מילד '
דווקא בביטוחים הקולקטיביים הרבה פעמים זה לא מוגבל מילד
30/08/2016 | 19:26
2
שלישי לפחות לא בביטוחים שאני נתקלתי בהם (חברה שעובדת במשרד ראש ממשלה, מישהי אחרת שבחברת הייטק גדולה, בשני המקרים הייתה השתתפות, ולא החריגו כי ההצטרפות הייתה בעת תחילת העבודה ואז לא נדרשו למלא הצהרת בריאות).. בחלק גדול מהביטוחים הפרטיים זה אכן כפי שציינת. לגבי קולקטיבים לא בטוחה.
לגבי תקופת אכשרה צודקת וחשוב לבדוק את זה.
עניין נוסף.. לעיתים הביטוח של העובד ושל בן הזוג הם לא זהים.. הכי טוב לשאול את החברה המבטחת.
לגבי מימון השני סבבים, לא ברור הניסוח, שני סבבים לכל הילד? שני סבבים בשנה או שני סבבים בתקופת הביטוח?

מצרפת לדוגמה את מה שצירפתי פה אתמול (ביטוח קלקטיבי שחברה שלי מבוטחת בו)
לצפיה ב-'גם אצלנו יש ביטוח קולקטיבי'
גם אצלנו יש ביטוח קולקטיבי
30/08/2016 | 20:05
1
ויש את מה שכתוב בפוליסה ויש את הנספח של הפוליסה...
קיצור, כדאי לבדוק עם הסוכן. הוא מחוייב לסודיות, אז אין מה לדאוג לברר איתו את כל הזכויות (כולל בדיקות בהריון).

לצפיה ב-'מרגיז.. אז בביטוחים שציינתי זה לא היה ככה..כי בשני המקרים'
מרגיז.. אז בביטוחים שציינתי זה לא היה ככה..כי בשני המקרים
30/08/2016 | 20:21
השתמשו בזה זוגות ללא ילדים..
לצפיה ב-'עצות ועידוד? - סירוב מקופ"ח כללית ל ivf'
עצות ועידוד? - סירוב מקופ"ח כללית ל ivf
30/08/2016 | 12:22
11
הי חברות, בא לי למות ובאופן כללי להבעיר את קופת חולים כללית.
עשיתי שם 3 הזרעות אצל רופא שבכלל לא בדק אותי בדיקה גניקולוגית - אפילו לא פעם אחת ופשוט שלח אותי להזרעות. בהזרעה ה-4 עברתי באופן פרטי לזיידמן שגם הוא אגב לא בדק אותי ועשיתי שוב הזרעה שלא צלחה. בהזרעה ה-5 עברתי כבר לבר חוה ועשיתי הזרעה עם הורמונים. בר חוה בדק אותי ואיבחן שיש לי אנדומטריוזיס. למעשה לפני שנתיים הגעתי לבי"ח וכמעט נותחתי למקרה אפנדציט אבל החליטו לעשות MRI וראו שאין שום דבר באפנדציט שלי. בין הנתונים גם כתבו שיש לי "ציסטה קטנה בשחלה שמאל". רק אצל בר חוה אובחנתי שזאת למעשה "ציסטת שוקולד" - אנדומטריוזיס (גם בהזרעות אגב במעקב זקיקים ראתה הטכנאית את הציסטה ולעיתים כתבה אנדו ולא הבנתי מה היא רוצה).
ההזרעה ה-5 עם הורמונים אצל בר חוה לא צלחה.
ה-fsh שלי התחיל במקביל להשתנות. עשיתי שתי בדיקות שבהן היה מתחת ל-10 ובדיקה אחת יצא 13.4 . אני בת 37 באוקטובר.
כעת - קופת חולים שמטעמה רופא לא בדק אותי מעולם דחתה את הבקשה של בר חוה ל IVF. הם רוצים לעשות עוד 2 הזרעות עם הורמונים.
איך אני מערערת? מה יש לי לעשות בנדון? במקרה הכי גרוע - מישהי יודעת מה עלות IVF פרטי?
תודה
לצפיה ב-'עלות פרטי'
עלות פרטי
30/08/2016 | 12:38
2
השאיבה..כ 18,000
התרופות...תלוי במינונים. המינונים הגבוהים (נניח 375) כ 10,000 ש"ח לסבב.
יקר נורא.
לצפיה ב-'איך יכול להיות שהקופה במקרה שלי מחליטה לא לממן??'
איך יכול להיות שהקופה במקרה שלי מחליטה לא לממן??
30/08/2016 | 12:49
1
הרי זה מקרה קלאסי שדורש מימון - 
גיל 37 // 4 הזרעות רגילות אחת עם הורמונים - כשלו // אנדומטריוזיס // fsh לא יציב
מה אפשר לעשות במקרים כאלה? האם כדאי לי לעבור למכבי?

לצפיה ב-'מכבי נחשבת לקופה ממש לא טובה בהקשר של טיפול פריון והריון'
מכבי נחשבת לקופה ממש לא טובה בהקשר של טיפול פריון והריון
30/08/2016 | 13:48
לצפיה ב-'...'
...
30/08/2016 | 13:02
2
זה תפקיד של בר חווה לכתוב המלצה שקופה תהיה חייבת לאשר. רופאים יודעים לעשות זאת. 
לצפיה ב-'כן ובכל זאת'
כן ובכל זאת
30/08/2016 | 13:29
1
אני גם לגמרי עומדת בנתונים לבקשת IVF אני באמת לא יודעת איך זה קרה. הייתי רוצה פשוט לעברו למכבי אבל נראה לי שיחייבו אותי בכל התהליך מהתחלה. מעולם לא השתמשתי הרבה תודה לאל בקופת חולים, וכעת כשצריכים אותם הם מתגלים כמאכזבים מאד. אשמח למי שיש לה לתת לי עוד עצות למה אני יכולה לעשות בנידון, אני ממש מטפסת על הקירות כאן :/
לצפיה ב-'כצעד ראשון'
כצעד ראשון
30/08/2016 | 19:48
תגידי ערער על ההחלטה ותנמקי מדוע עלייך לעבור להפריה
לצפיה ב-'לא הבנתי.. כמה הזרעות הורמונאליות עשית בסהכ?'
לא הבנתי.. כמה הזרעות הורמונאליות עשית בסהכ?
30/08/2016 | 13:46
פחות מ 3?
כי לפי התיאור שלך נשמע שיותר.
אם עשית 3 הזרעות או יותר עם הורמונים ממה שמבינה הקופה אמורה לאשר לך..
אולי היה בעיה ברישום בבקשה ל ivf? שלא רשמו שעשית מעל 3 הזרעות?

לצפיה ב-'מוזר מאוד'
מוזר מאוד
30/08/2016 | 16:33
2
אם עשית 5 עם הורמונים את אמורה לעבור לIVF. בטח עם אנדו ועוד בגילך. 
אני הייתי פונה לפניות הציבור. אם לא, עוברת קופה. רוב הסיכויים שאת צריכה פרוטוקול ארוך והזרעות יכולות (לא בהכרח) להיות בזבוז של זמן. IVF הוא גם כלי אבחוני ולכן חשוב במצבך לעלות כיתה.
לצפיה ב-'הסבר לשתי תגובות אחרונות: 4 ההזרעות רגילות. הזרעה 1 הורמונים'
הסבר לשתי תגובות אחרונות: 4 ההזרעות רגילות. הזרעה 1 הורמונים
30/08/2016 | 16:54
1
הם נצמדו בכללית לכך שעשיתי "רק" הזרעה אחת עם הורמונים, אבל (!) - 
1. בת 37
2. אנדומטריוזיס + ציסטה אנדומטריומה
3. fsh קופץ ולא יציב
4. כבר נעשו 4 הזרעות בלי הורמונים ו-1 הזרעה עם ולא הצליח.

אני מקווה שאפשר יהיה לשנות את דעתם, כי זה באמת מקרה הגיוני לבקש בו IVF
הבנתי שיש להם גם ועדת חריגים, אני מקווה שאולי ישנו את דעתם לפני.
לצפיה ב-'מרגיז.. אך לפי ההנחיות היבשות אם אכן לא חייבים לממן '
מרגיז.. אך לפי ההנחיות היבשות אם אכן לא חייבים לממן
30/08/2016 | 19:45
אם זוכרת נכון אפשר לוותר על שלב ההזרעות רק החל מגיל 39, ולפני זה דורשים לפחות 3 הזרעות על בסיס הורמונלי.

אנחנו כמוך גם עשינו בעיקר הזרעות ללא הורמונים ואחת עם, אבל בשל בעיית הזרע אישרו לנו.
אני זוכרת כמה הרגיז אותנו שאחרי שהרופא אמר שצריך לעבור ל IVF כי עם הזרע שלנו הסיכוי אפסי (סוף סוף הודה בזה אחרי שבמעבדה של ההשבחה חזרו ואמרו לנו כל פעם שאין טעם עם הדגימה הזו לעשות הזרעה), הוא נזכר להגיד לנו ש"האה.. אופס.. עשיתי לכם רק הזרעות על בסיס טבעי, אז נעשה עוד 3 הורמונאלי אחרת לא יממנו לכם". כל כך התעצבנו שעברנו מרפאה... שם אמרו שהקופה כנראה תאשר בשל הזרע, אך הם התעקשו על הזרעה נוספת כי אמרו שאחרת לא יידעו איזה מינון לתת לי בשאיבה.

האם גם הרופא שלך (אצל מי שעשית הזרעות על בסיס טבעי) לא אמר לך מראש שאם ההזרעות לא על בסיס הורמונאלי אז יש סיכוי שלא יממנו לך?

לגבי המקרה שלך.. שמעתי כבר על מספר מקרים פה שאחרי עירעור שינו החלטה.. בהחלט שווה לנסות.. ואולי להדגיש עוד יותר את עניין האנדו... בכל מקרה לא הייתי מנסה לעמוד בעלויות בלי סיבסוד..
לצפיה ב-'תכתבי מכתב קורע לב אך זועם לשירות לקוחות'
תכתבי מכתב קורע לב אך זועם לשירות לקוחות
30/08/2016 | 17:12
אל המכתב תצרפי המלצה של בר חוה.
זה סירוב מטופש, וברור שתקבלי טיפול.
לצפיה ב-'פיענוח מעקב זקיקים ובדיקת דם ביום ה-2 למחזור'
פיענוח מעקב זקיקים ובדיקת דם ביום ה-2 למחזור
30/08/2016 | 18:18
שלום לכל האמיצות שבפורום,
התחלתי סבב IVF חדש. ביום השני למחזור עשיתי מעקב זקיקים ובדיקות דם. באולטאסאונד ראו זקיקים קטנים ועובי רירית 5.5.
בבדיקות הדם
האסטרדיול 127.9
פרוגסטרון 2.6 
LH 12.4.
האם תוצאות בדיקות הדם ועובי הרירית לא גבוהים מידי ליום ה- 2 למחזור? בפרוטוקול הקודם שעשיתי עובי הרירית היה 6 רק ביום ה- 10.
אשמח אם מישהי יכולה להסביר לאיזה תוצאות יש לצפות בתחילת המחזור לגבי בדיקות הדם ועובי הרירית.
תודה רבה לעונות 
לצפיה ב-'שאלת רופאים שוב'
שאלת רופאים שוב
28/08/2016 | 19:06
12
שוב אני מתוסכלת ומחפשת את מי להאשים. אולי באמת כדאי לשנות מקום (כרגע באסף הרופא, אחרי שאיבה שניה שקדמו לה 3 סבבי מוקפאים שבוטלו כל פעם כי הרירית לא הייתה עבה מספיק) או לפחות להתיעץ עם משהו נוסף.
דיברתי עם חברה שעשתה טיפולים אצל פרופסור אריאל וייסמן. היא מאוד משבחת אותו וכרגע בהריון מהטיפול שלו ( שאיבה שלישית שלה, ללא סבבי מוקפאים). גם כאן בפורום ראיתי עליו תגובות מאוד טובות.
העניין הוא שהיא טופלה אצלו דרך מכבי ואני בכללית. מי יודעת כמה עולה אצלו סבב שלם? ביררתי ויעוץ עולה 1300 בפעם הראשונה ו 1000 בפעמים הבאות.
אילו עוד רופאים מומלצים יש לכן שעובדים באסותא ראשון? רצוי בהסדר עם כללית ולא הכי יקרים.
תודה לעונות
לצפיה ב-'רופאים'
רופאים
28/08/2016 | 19:58
6
נסי את דר אריה ברקוביץ
או דר אמנון בוצ׳ן
לצפיה ב-'ד״ר בוצ׳ן'
ד״ר בוצ׳ן
28/08/2016 | 20:14
5
את מכירה פחות או יותר את המחירים שהוא גובה?
לצפיה ב-'שניהם מקבלים דרך הקופה'
שניהם מקבלים דרך הקופה
28/08/2016 | 20:20
4
אין צורך לשלם להם פרטי
לצפיה ב-'סליחה זה קצת לא ברור לי...'
סליחה זה קצת לא ברור לי...
28/08/2016 | 20:27
1
הם גם יעשו את השאיבה/ החזרה באסותא? זה לא עניין של רופא פרטי שאז יודעים שהוא יעשה? ואם אני רוצה לשאול שאלות באופן אישי? האם זה נחשב רופא שמלווה אותי לאורך כל התהליך או רק לקביעת פרוטוקול?
לצפיה ב-'אני אסביר'
אני אסביר
28/08/2016 | 20:44
את אותו תהליך שאת עוברת עם רופא פרטי, את יכולה לעבור בקופה.
נכון שיש רופאים בקופה שרק נותנים לך את הפרוטוקול.
אצל שניהם, את עובדת מולם ישירות, הם נותנים לך את הכל, דואגים למעקב ועושים את השאיבה וההחזרה.
דר בוצ'ן באסותא רמת החייל ודר' ברקוביץ עד כמה שהבנתי באסותא ראשון.
לצפיה ב-'היי את בטוחה שבוצן מקבל דרך הכללית? '
היי את בטוחה שבוצן מקבל דרך הכללית?
29/08/2016 | 22:46
1
ללא תשלום פרטי מראש?
אם כן. את יודעת איפה?

לצפיה ב-'בוצ'ן'
בוצ'ן
30/08/2016 | 08:03
אני יודעת שמקבל הכללית כי חברה שלי מטופלת אצלו דרך הקופה.
התקשרי למרפאה שלו בויצמן 14 ותשאלי איך קובעים תור דרך כללית.
הוא עובד עם כללית ופרטי.
מאוד נחמד ומוצלח!
לצפיה ב-'לגבי וייסמן'
לגבי וייסמן
28/08/2016 | 20:25
4
אני בררתי וניתן לקבל החזר מהכללית. הם נותנים החזר של עד 80% או 650 ש"ח אם ה80% יותר מזה (לא יודעת אם יש החזרים ליותר מיעוץ אחד)- שאלתי ספציפית לגבי וייסמן ועם כללית מושלם/פלטינום אלו ההחזרים.

בהצלחה <3
לצפיה ב-'וכמה עולות אצלו החזרות/ שאיבות?'
וכמה עולות אצלו החזרות/ שאיבות?
28/08/2016 | 20:28
3
טופלת אצלו? היית מרוצה?
לצפיה ב-'לא הייתי אצלו'
לא הייתי אצלו
28/08/2016 | 20:40
2
בסוף החלטתי עדיין לא ללכת אליו אלא לרופא אחר, שאליו הגעתי בעלות של 170 ש"ח לייעוץ דרך הכללית. החלטתי להתחיל משם כי אני רק בתחילת הדרך ושומרת את ה"תותחים הכבדים" להמשך (לא יודעת אם זאת החלטה נכונה, נגלה בעתיד כנראה). בכל מקרה שמעתי עליו *המון* המלצות ואם לא אהיה מרוצה אצל הרופא הנוכחי כנראה שאלך אליו.

לצפיה ב-'וייסמן- סוף- סוף ביררתי'
וייסמן- סוף- סוף ביררתי
30/08/2016 | 17:48
1
הצלחתי לדבר עם האחות שעובדת איתו במכון מור. המחירים הם 1300 לייעוץ ראשון, 1000 ליעוצים הבאים. כללית מחזירים 600 . בשנה מותר 3 יעוצים.
שאבה+החזרה אצלו 1000 ש״ח. כך שעם החזר הסבב יעלה כ 1400. מעניין אם עבור סבב של רק החזרה הוא לוקח פחות...
לצפיה ב-'תודה על העדכון <3'
תודה על העדכון <3
30/08/2016 | 22:08
לצפיה ב-'לחץץץץץץץץץ'
לחץץץץץץץץץ
30/08/2016 | 09:15
1
הי בנות יקרות,
אני בת 44 ו9 חודשים.
הלכתי לד"ר גירטלר ממכבי כי אליו היו התורים הקרובים והוא ממוקם קל"ב יחסית- מרפאת בריאות האישה ביגאל אלון... הוא היה חסר תקווה לגביי וישר המליץ על תרומת ביצית, התחננתי שייתן לי הזדמנות לילד משלי... הסכים בקושי לנסיון אחד שלא צלח... ועכשיו יש לי בקושי חודשיים לנסות שוב.. אני צריכה מכן, המלצה מהירה לרופא פריון שמאמין בניסים ושייתן לי עוד ניסיונות. באזור המרכז. אלפי תודות :)
לצפיה ב-'הלכת לרופא הלא נכון. '
הלכת לרופא הלא נכון.
30/08/2016 | 17:31
יש רופאים שממהרים לשלוח לתרומה, בלי לנסות.  בהנחה שהפרופיל ההורמונלי תקין, ושבטיפול שלא צלח היה בכל זאת עובר טוב, אז בהחלט שווה לנסותץ
נסי לשלוח מייל לבר חוה, ולציין את גילך.
נסי לפנות לפרופ' זיידמן.

אני לא חושבת שאף אחד מהם מאמין בניסים, אבל מדובר ברופאים שלא מפנים באוטומט לתרומת ביצית.

נשמח לעדכונים ושיהיו רק בשורות טובות
לצפיה ב-'ד"ר דוד איסקוב '
ד"ר דוד איסקוב
29/08/2016 | 23:53
3
האם אתן מכירות את ד"ר דוד איסקוב מהצפון?
אשמח לשמוע מטופלות האם אתן מרוצות או לא...
תודה ☺
לצפיה ב-'אלה שלא אכפת להם מחוסר יחסי אנוש מרוצות'
אלה שלא אכפת להם מחוסר יחסי אנוש מרוצות
30/08/2016 | 10:57
1
הוא בהחלט נחשב לטוב, יחד עם זאת חוסר יחסי אנוש גמור...

לצפיה ב-'להם=להן כמובן '
להם=להן כמובן
31/08/2016 | 07:07
לצפיה ב-': פאשון!'
: פאשון!
30/08/2016 | 17:25
ועד שפאשון תגיע, נסי לעשות חיפוש על השם הזה.
לצפיה ב-'אחרי פרוטוקולים קצרים ושליליים, פעם ראשונה פרוטוקול ארוך'
אחרי פרוטוקולים קצרים ושליליים, פעם ראשונה פרוטוקול ארוך
30/08/2016 | 09:27
1
שבוע שעבר שיתפתי שאחרי 3 הזרעות ו2 החזרות, תוצאות שליליות.
בכל הטיפולים פרוטוקול שונה , אבל קצר.
הרופא שלי הציע שהפעם נלך על פרוטוקול ארוך.

מה דעתכןן??
לצפיה ב-'משנה פרוטוקול - משנה מזל...'
משנה פרוטוקול - משנה מזל...
30/08/2016 | 17:24
בהצלחה
לצפיה ב-'הפרשות מוזרות לפני קבלת מחזור'
הפרשות מוזרות לפני קבלת מחזור
28/08/2016 | 23:33
1
שלום,
אנו מנסים להיכנס להריון מעל שנה. (יש 2 ילדים בית אחרי הריונות ללא קשיים). מאז שהפסקתי את הגלולות , כמה ימים לפני קבלת מחזור מתחיל לי הפרשות מוזרות. תחילה ריריות אדמדמות (אדום ישן) ואז גם חום ושחור. מלווה בכאב צריבה כלשהו \ כאבי מחזור .\נכון שזה מוזר? מה יכול לגרום לכך? הרופא אומר שזה טבעי ואין מה לעשות נגד זה. כמו כן, האם בוודאות, כאשר מופיעים הפרשות אלו, אז גם המחזור מגיע? ואז אין סיכוי להריון בחודש זה?
בתודה,
וסליחה על החפירה. אני די נואשת!
לצפיה ב-'צריך לוודא שהשלב הלוטאלי שלך תקין'
צריך לוודא שהשלב הלוטאלי שלך תקין
30/08/2016 | 17:23
עקרוניץ, מביוץ ועד לווסת צריכים לעבור 14 ימים. ייתכן וההכתמות שאת מתארת נובעים משלב לוטאלי קצר, כלומר חוסר בפרוגסטרון, שיש לו תפקיד של תמיכה.

זה לא אומר שאין סיכוי להריון, אבל צריך לבדוק אסטרדיול ופרוגסטרון כשבוע לאחר ביוץ, ושוב לאחר 10 ימים.  אם השלב הלוטאלי קצר, הפתרון פשוט וקל, כך שאין מה להתייאש בכלל

בהצלחה
לצפיה ב-'שאלות תרופות, מרגישה אבודה-עזרה בבקשה'
שאלות תרופות, מרגישה אבודה-עזרה בבקשה
30/08/2016 | 15:08
3
מונופור וצטרוטייד-יודעת מה לעשות. פרוגנובה-אין לי מושג מה לעשות איתה ומתי לקחת. אוטרוגסטן-גם אין לי מושג. פניתי לרופא בינתיים אין מענה. מישהיייי פליייזזז
לצפיה ב-'יודעת רק לגבי אוטרוגסטן'
יודעת רק לגבי אוטרוגסטן
30/08/2016 | 16:01
אותי הנחו מיום אחרי שאיבה לשים 2 טבליות אוטרוגסטן (200)  3 פעמים ביום.
יש רופאים שפחות אוהבים פרוגסטרון, אז הם נותנים פחות.
אבל כמובן, צריך הוראה מרופא.
לצפיה ב-'פרוגינובה בולעים או לנרתיק, תלוי מה הרופא מבקש.'
פרוגינובה בולעים או לנרתיק, תלוי מה הרופא מבקש.
30/08/2016 | 17:19
1
מה השאלה?
לצפיה ב-'באיזה שלב לוקחים את התרופה?'
באיזה שלב לוקחים את התרופה?
30/08/2016 | 19:51
לצפיה ב-'מישהי מוסרת תרופות?'
מישהי מוסרת תרופות?
30/08/2016 | 17:02
1
היי אשמח לקבל גונאל וקלקסן אם מישהי מוסרת .תודה רבה

לצפיה ב-'מסירת תרופות ע"ג הפורום אסורה על פי תקנון "תפוז"'
מסירת תרופות ע"ג הפורום אסורה על פי תקנון "תפוז"
30/08/2016 | 17:10
לצפיה ב-'היי שאלה בנוגע לזריקה אורגלוטרן'
היי שאלה בנוגע לזריקה אורגלוטרן
30/08/2016 | 14:10
3
עד עכשיו הייתי מזריקה צטרוטייד והסבב הזה החלפתי לאורגלוטרן במזרק עצמו יש בועת אוויר כזאת גדולה האם אני צריכה להוציא אותה ואז להזריק או להזריק את זה כמו שזה ? כמו עם האוביטרל זה אותו סוג של מזרק.

תודהה מראש
לצפיה ב-'אני תמיד הוצאתי את הבועה... בזו ובכל שאר הזריקות למעט קלקסן'
אני תמיד הוצאתי את הבועה... בזו ובכל שאר הזריקות למעט קלקסן
30/08/2016 | 14:13
(בקלקסן רשום מפורש לא להוציא)
לצפיה ב-'לא מוציאים את הבועה'
לא מוציאים את הבועה
30/08/2016 | 16:27
ההזרקה היא תת עורית ולכן לא אמורים להזריק את הבועה. זה לא נכון לעשות ככה.להפך. הזרקת האויר גורמת לוודא שהכל אכן הוזרק ואין שאריות במחט למשל.
לצפיה ב-'אין צורך'
אין צורך
30/08/2016 | 17:19

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

טבורית- בנק דם טבורי
שימור דם טבורי
פרופסור ברטוב- המרכז המקיף לפוריות הגבר
פרופסור ברטוב
פורום דם טבורי
פורום דם טבורי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה