לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום פוריות
ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום הינו פורום תמיכה.  הייעוץ בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי.
אנא קראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בפורום.
גלישה נעימה
המשך >>

11 יום אחרי החזרה בדיקת סטיק שלילית
12/02/2016 | 22:43
3

היי, 
ב 1/2 עברתי החזרת עובר מוקפא כ- 5 שנים. הוא היה במצב מעולה. 
לא התאפקתי ועשיתי בדיקת סטיק היום. 11 יום אחרי ההחזרה. יצא שלילי.
ביום שני אני אמורה לעשות בטא בדם. האם לוותר? יש סיכוי שיצא חיובי? 
 מתבאסת ללכת ולהתאכזב. 

בהחלט יש סיכוי
12/02/2016 | 22:47
1
עשיתי בדיקה ביתית אחרי 12 יום יצא שלילי, ולמחרת יום 13 בדיקת הדם יצאה חיובית.
מחזיקה אצבעות!!
א-מ-ן
12/02/2016 | 23:39
שמחה לשמוע שיש מקרים... 
בדיקה ביתית מזייפת מלאאאא. תעשי בדיקת דם..
13/02/2016 | 02:46
אצלי בבוקר של בדיקת דם בה הבטא הייתה 80- בדיקה ביתית שרגישה מבטא 25 יצא שלילית למרות שזה היה שתן ראשון בבוקר.
בהזדמנות אחרת.. כמה שבועות אחרי הפלה, רציתי לוודא שהבטא התאפסה- בדיקה ביתית הייתה שלילית לגמרי, בדיקת דם כמה ימים אכ הראתה בטא מעל 100... ובטא אחרי הפלה היא במגמת ירידה.. כך שסביר שהייתה אף יותר כמה ימים קודם...

בהצלחה בבדיקת דם. אל תתיחסי לבדיקה הביתית
שאלה לגבי מדיקל סנטר הרצליה
12/02/2016 | 22:35
1
הי בנות יקרות. מתחילה טיפול אוטוטו אצל ד"ר ערן הורוביץ. הוא אמר שהוא עובד גם עם אסותא וגם עם המדיקל סנטר בהרצליה והמליץ לי ללכת על המדיקל. אמרתי אוקיי , הוציאו לי כבר טופס 17 ורק אז נזכרתי לעשות חיפוש בפורום... וראיתי תגובות לא חיוביות... אשמח לשמוע דעות נוספות מהמנוסות והיודעות שבכן.
תודה מראש!
בהצלחה לכולן. אמן!

גם אני עם הורוביץ במדיקל סנטר
13/02/2016 | 01:03
הוא שולח את כל החדשות למדיקל משום מה. לי הוא אמר שזה בגלל שאסותא רחוקה לו מהבית... לא בטוחה עד כמה זה נכון.
המדיקל סנטר בסדר גמור דווקא. איפה קראת אחרת ? פעם היה להם שם לא טוב אבל זה היה מזמן.
כיום הרופאים אומרים שהמעבדה שלהם מעולה. אני חושבת שבית חולים שעובד בשבת זה פלוס עצום . אסותא ראשון (שגם להם שם מעולה) לא מבצעים שאיבות והחזרות בשבת , זה פחות טוב.
ראיונות עבודה וטיפולי פוריות
12/02/2016 | 15:00
12
הגן שלי עומד להיסגר בעוד מספר חודשים והתחלתי לחפש עבודה.
אצלי זה די חיפוש מוגבל כי אין לי תעודות הוראה אמריקאיות אז מסתמכת על מקומות פרטיים שמקבלים את התעודה מהארץ ועוד הגבלה אצלי-צריכה מקום שיקבל את זה שאני מטופלת פוריות ולעיתים צריכה לאחר/להיעדר.

אני עד עכשיו האמנתי שצריך כן להעלות את הנושא אחרי שמוכיחה את עצמי בשלב ראיון העבודה ולפני חתימת החוזה מתוך הרצון להראות שאני אדם כנה ולומר שאני אעשה הכל כדי שלא יפגע בעבודה עצמה. 

אני כרגע מתחילה את שלב הראיונות ותוהה אם להמשיך להעלות את זה בשלב ראיון העבודה אחרי שהוכחתי את עצמי בפניהם-כלומר לקראת סוף הראיון?

מה דעתכן? מה אתן עושות?

צריך לזכור שהטיפולים כן סה"כ משפיעים על העבודה עם כמה שאני מנסה לא לתת לזה להשפיע: זה אומר היעדרויות אחרי החזרות, זה אומר שאני לא 100 אחוז או יותר נכון במקרה שלי: במקום להיות 300 אחוז כמו שרגילה אני רק 100 אחוז ) , זה אומר בשלב של אחרי ההחזרה לא להרים ילדים...
אני לא הייתי מספרת
12/02/2016 | 16:36
1
אני גם גננת, בארץ. 
התחלתי את הטיפולים כשהייתי בלימודים וכאשר התקבלתי לעבודה לא סיפרתי לממונים עליי.
לדעתי זה יכול לתת להם פתח לסרב לקבל אותך בלי קשר ליכולות שלך.למה להם להכניס "ראש בריא למיטה חולה" (סליחה על המשפט). תוכיחי להם ששווה להם לשמור אותך, תראי להם כמה את משקיעה בעבודה ואיך הילדים אוהבים אותך. 
כמה פעמים בסבב את מחסירה? שאיבה והחזרה לא יוצא כל שבוע וגם לא כל חודש. 
אחרי שתרגישי קצת יותר בטוחה במקום העבודה שלך תספרי להם. (הם לא חייבים לדעת שהתחלת את הטיפולים לפני שהתחלת לעבוד שם)
אני לרוב לוקחת 3 ימי חופש עבור ההחזרה
12/02/2016 | 23:21
אבל לפעמים צריכה לאחר בגלל בדיקות דם או פגישות רפואיות שאין לי ברירה אלא לקבוע במהלך היום כי זו הדרך היחידה להגיע לפגישה.

אני קצת מתקשה להסתיר את הנושא של הטיפולים במיוחד בראיונות עבודה כי מדובר במשהו די בומבסטי.
בראיון עבודה בגן הנוכחי שאני עובדת בו, העליתי את זה וקיבלו את זה בהבנה ובאמת עם כל הטענות שיש  לי נגד הגן, בכל מה שקשור לטיפולים יש לי לגמרי יד חופשית ומקבלת כל יום חופש/איחור שצריכה.
דילמה רצינית. מצד אחד רצון להיות הגונה
12/02/2016 | 18:06
1
ושקופה בטח בעבודה כמו שלך (באמת מה תעשי כבר על ההתחלה? ), מצד שני הסיכוי והסיכון הממשי שזה יפעל נגדך בקבלה. לא כל כך מאמינה ב- "להוכיח את עצמי בראיון עבודה" (יכול להיות  שאני מאוד מושפעת מהגונגל התעסוקתי בארץ).  מה אומר  החוק בארה"ב?
לפי מה שיודעת, אין חוק לגבי זה.
12/02/2016 | 23:23
אני ממש מרגישה שמשקרת כשמסתירה משהו כזה.
בכל זאת, כאשר גננת "נעלמת" לכמה ימים צריך לארגן לה מחליפה, צריך לתת הסבר מסוים להורים- צריך להיערך לזה.

לרוב במיוחד בגנים/בתי ספר יהודים יש נטייה לעודד ולתמוך במקרה של טיפולי פוריות כך שיודעת שאמצא את מקומי בסופו של דבר, אבל קצת פוחדת שיכעסו שהסתרתי את המידע הזה ולכן הנטייה כן לומר ולא לעשות מזה סיפור אלא בצורה עובדתית.
אל תספרי בראיון
12/02/2016 | 18:46
1
כמו שג'יי אמרה...
בחודש הראשון שתצטרכי להעדר תוציאי מחלה רגיל. אני מניחה שלאחר מכן חודש הפסקה. ובחודש השלישי תספרי
אני לא עושה הפסקה בין טיפול לטיפול.
12/02/2016 | 23:37
כך שאם אין הצלחה, זה אומר חודש אחרי חודש להיעדר כל פעם ל-3 ימים.
גם אני לא הייתי מספרת בראיון אם את ממש חייבת עבודה (בהנחה
12/02/2016 | 19:19
1
שאין חוק שדורש ממך לספר). לצערי הרב המצב הוא שהסכיוי להתקבל לעבודה, אם תספרי, הוא ממש נמוך.. אם את חייבת את הפרנסה הזו אז אין לך ברירה, ואל תספרי.. קשה לי להאמין שיש חוק שדורש ממך- אבל תבדקי זאת..

אישית מה שהייתי עושה במקומך, זה שגם אם יש לך עדיין מוקפאים, לשקול לעשות שאיבה נוספת- כדי שבטוח לא תצטרכי שאיבה נוספת בשנה הקרובה אלא רק החזרות (ואם כן תהרי אז יהיה לך לילד הבא.. בטוחה שיש אפילו אפשרות שינוע לארץ אם צריך). ולחכות חודשיים מתחילת הגן לפני שעושה החזרה נוספת.. אני אישית חיכיתי שלושה חודשים אחרי שהתחלתי עבודה חדשה, לפני שעשינו החזרה.. לדעתי זה היה הדבר הנכון לעשות...

מאחלת לך שתהרי כבר בהחזרה הבאה להריון מלא ותקין, ושההתלבטות תהיה האם לספר להם שאת בהריון או לא... 
לא יכולה להרשות לעצמי לחכות עם ההחזרות
12/02/2016 | 23:47
אני לא נעשית צעירה
וגם באופן אישי- לא רוצה לחכות.

קודם כל מי שישכור אותך ירוויח :)
12/02/2016 | 19:27
1
אני באמת לא יודעת מה לענות לך.
אם תרצי מסררי לי בפרטי, אחותי גרה בג'רזי אולי היא תוכל לעזור בהפניה לגנים דוברי עברית.
תודה מותק, מקומות לא חסר- אני בקשר עם כל בית ספר/גן יהודי
12/02/2016 | 23:48
לא רק שאין חוק שחייב לספר להפך
12/02/2016 | 23:30
1
בארה"ב אסור למעסיק לשאול את את נשואה, אם יש לך ילדים או אם את סובלת מבעיה רפואית כל שהיא שלא קשורה לעבודה (למשל סבלות וכ'ו). אם את מעלה את זה בראיון עבודה ואז לא מתקבלת את בעצם מזמינה אפשרות לתביעה מצידך על אפליה על בסיס רפואי. לכן זה חוסר כנות אלא מקצועיות נטו, כי הם צריכים לשפוט אותך לפי הרזומה שלך והידע המקצועי ולא לפי בעיות רפואיות שלא נמצאות בשליטתך. החוק האמריקאי לצידך תנצלי את זה. 
טוב לדעת תודה לך ולכולן
12/02/2016 | 23:49
להתעקש ולהילחם או לוותר
12/02/2016 | 06:12
11
באמצע אפריל הקרוב "נחגוג" 5 שנים למסע הזה שנקרא לנסות להיכנס להריון.
אנחנו מהלא מוסברים...

היינו מותשים ועייפים פיזית ובעיקר רגשית ואז הגיע קצה אור במנהרה
הכרתי מישהי שגם הייתה לא מוסברת והיא עברה גהינום עד שהגיעה לרופא X ושם הכל השתנה, הכל הסתדר והיום היא אימא לילד מקסים

התקשרתי לקבוע תור... התור שהיה הכי קרוב היה לעוד חמישה חודשים... היה לי ברור שאני קובעת... מה זה חמישה חודשים לעומת חמש שנים...

חיכיתי שלושה חודשים... נשארו חודשיים לתור... מתרגשת... ואז טלפון מהמרפאה... הרופא לוקח חופש והתורים מבוטלים.... אפשר לקבוע תור חדש אבל רק לעוד כשבעה חודשים... כמו כולם.... לא מעניין אותם שחיכיתי כבר שלושה חודשים... מי שמתקשרת לקבוע עכשיו מקבלת אותו תור כמו מישהי שחיכתה שלושה חודשים והתור בוטל שלא באשמתה... קצת לא פייר.... אבל זה מה יש... נחכה... במצטבר זה אומר שנחכה מעל תשעה חודשים, כבר אפשר ללדת אבל קודם צריך להיכנס להריון.... מבררת קצת על דוקטור X... באמת רופא תותח אז או קיי שיהיה מסכימה לחכות עוד כשבעה חודשים....

כעבור כמה שעות חוזרים אלי... הייתה תקלה... הם לא יכולים לקבוע לי תור.. למה? נורא פשוט, דוקטור X לא מקבל כרגע מטופלים חדשים.... אז כן הוא קיבל לפני שלושה חודשים כשקבעתי את התור המקורי... אבל לא זה לא מעניין אותם... עכשיו הוא לא מקבל חדשים.... אני בוכה לטלפון ומנסה להסביר שאני לא חדשה כי הרי קבעתי תור עוד לפני שלושה חודשים כשהוא קיבל מטופלים חדשים ומה זה אשמתי שהוא ביטל... מעברו השני ש הקו פקידה שזה לא מעניין אותה... הוא לא ראה אותי מכאן שאני מטופלת חדשה וחדשים הוא לא מקבל....

כל כך לא פייר... כל כך לא אנושי.... בינתיים דיברתי עם עוד מישהי שהרופא הזה עשה את השינוי שהיא הייתה צריכה כדי להרות...

אז כן אפשר לנסות להילחם ולהיאבק... אבל אנחנו כבר מותשים... מילא להיאבק על כניסה להריון אבל גם על כניסה לרופא?

הבעל אומר לוותר... אומר שמי צריך להתעסק עם אנשים כאלה שאין להם טיפת פייריות ורגישות... אני מוכנה לבלוע הכל רק שיהיו כבר שני פסים... רק שהמחזור כבר לא יגיע?

אז מה אתן הייתן עושות? מוצאות את הכוחות שאין ונלחמות? או מוותרות ואומרות שעם גישה כזאת עדיף שלא? להילחם? לוותר? ואגב אני צודקת שזה לא פייר שאחרי ביטול הם רושמים גם את המבוטלים וגם את החדשים לאותו תאריך? האםאני צודקת שגם אם הוא לא מקבל חדשים הוא אמור לקבל אותי כי קבעתי תור עוד כשהוא קיבל חדשים וזה לא אשמתי שהוא ביטל...

לא יודעת אם להיאבק עליו או לוותר? כרגע מעדפה לא לחשוף את שם הרופא כדי לקבל דעות שלא קשורות אליו אישית אלא רק לסיטואציה...

לכי לבר חווה
12/02/2016 | 08:17
4
זו ההמלצה שלי. הוא מקבל חדשות ואם תבקשי מקורין, ותסבירי את המצב ואם גילך קצת מתקדם, תוכלי לקבל אולי תור שהתבטל כשיהיה ביטול.
תקבעי לרופא אחר
12/02/2016 | 08:53
2
יש הרבה רופאים טובים. הייתי קובעת לבר חוה לאור גילך וזה שאתם לא מוסברים.
את מתעצבנת ובצדק. זה פשוט מקומם!

אבל תתעודדי יקירה. כנראה שכך צריך להיות (לפחות כך אני מאמינה)ורופא אחר יביא לך את הישועה להריון מלא ותקין ובידיים מלאות. בהצלחה!
זה בדיוק מה שבעלי אמר
12/02/2016 | 10:55
שכנראה זה סימן מלמעלה שככה זה צריך להיות
לגבי הגיל שלי
12/02/2016 | 10:58
אני לא בת 39
אף אחד במשחה ובחברים לא יודע על הטיפולים
כשנרשמתי לפה פחדתי שיזהו אותי אז שיניתי את הגיל
אני עוד מעט בת 32
לקחלי כמה ימים טובים למצוא אומץ לכתוב פה
לא שיש לי במה להתבייש אבל לא רוצה שאנשים שאני מכירה ידעו
שישאלו נו איך הולך
שירחמו
מסכימה. אבל אם אין תואים חצי שנה אפשר
12/02/2016 | 16:15
לקבוע לדר בן דוד שעובדת אצלו ותחת הפרוטוקולים שלו. היא מקסימה ולהיות אצלה לדעתי זה להיות בידיים כמעט כמו של בר חווה.
בהצלחה
תקבעי לרופא אחר
12/02/2016 | 09:49
2
או ״תזרקי אותו״ כמו שאמרה הפסיכולוגית מהניינטיז..
יש המון רופאים, חלקם גם יקבלו אותך תוך שבועיים.
הכל בסדר, זה לא שנקבע בגורלך או הרופא הזה או אף אחד.
קשה מאוד, ארוך ומייגע, אם את רוצה לפרוש מהמירוץ את יכולה, אבל תפרשי כי את רוצה, לא כי איזה רופא תיסכל אותך בדרך..
ברור שאני לא אפרוש מהתהליך עצמו
12/02/2016 | 11:00
1
רק מתלבטת לגבי הרופא
אם התור הכי קרוב אליו זה עוד כשבעה חודשים אולי זה אומר עליו משהו? מן הסתם זה לא מקרי שיש לו כזה עומס
לטעמי זה לא אומר כלום
12/02/2016 | 19:33
אם יש לך בד וייבס מהמרפאה את צריכה ללכת למישהו אחר.
איזה מרגיז!
12/02/2016 | 14:55
איפה האנושיות וההבנה שמתעסקים עם נשים במצב לא פשוט.
אם כבר קבעו לך תור- גם אם טרם היית שם (במיוחד אם זה בגללם)-היו צריכים לקבל אותך.

אני חושבת שההתנהלות שם ממש לא לעניין, לא בטוחה שעם כל הניסיון המקצועי שלו, הייתי הולכת אליו.

אני אישית לא הייתי נלחמת ומנסה אופציות אחרות. בהצלחה
לא יודעת מי הרופא ומי מרשה לעצמו להתנהג כך
12/02/2016 | 17:50
לא הבנתי על מה יש להילחם? רופא שלא רוצה אותך כפציינטית שלו (וככה בדיוק זה נשמע) לא ראוי שתיהי כזו. לא מדובר כבר על זמן המתנה ארוך (שזה לגיטימי ומקובל) אלא על התנהלות הזויה, מוזרה ובלתי מקצועית בעליל שבעיני אין בה סימן לברכה עתידית. אגב, אני הייתי מחפשת ומתאמצת למצוא את המייל האישי של אותו רופא על מנת לעדכן אותו. זה נשמע כל כך מופרך שאולי אפילו אין לו מושג שככה הוא מנוהל
יקירה... נשמע מאד לא קל הסיפור כולו, ההמתנה הארוכה ובייחוד
12/02/2016 | 22:53
הסיפור ההזוי עם הרופא הזה.
אני מרשה לעצמי להתנסח פחות בעדינות מהדרך בה את כתבת- הם חוצפנים שם ברמות אחרות, גועליים ביותר, חסרי רגש אנושי בסיסי, ונשמע לי כאילו it's a blessing in disguise עבורך.
אולי יש כאן שמירה מלמעלה...
כך או כך אני בהחלט הייתי מפרסמת את שם המרפאה או הרופא. לא מסכימה שצריך לבלוע את כל הצפרדעים כדי שיעשו לנו טובה ויקבלו אותנו כמטופלות. 
הסיפור שלך ממש הצליח להעלות לי את הסעיף והחזיר אותי לסיטואציות דומות-שונות בסבב הטיפולים הקודם שלי (שאחרי תקופה לא קצרה, מפחי נפש רבים והפלה - הניב הריון ובייבי מקסים תודה לאל).
ואגב- גם אנחנו היינו לא מוסברים, למרות שבתוכי ידעתי מה עשוי להיות ההסבר ורק אחרי שרופא אחד זרם איתי, ונתן לי פרוטוקול תואם למחשבותיי- הריתי.
יקירה- אל תאמרי נואש אבל גם אל תרשי לעצמך לקבל כל צפרדע שמכריחים אותך לבלוע!!!
ונסי גם לברר אצל הבחורה שהכרת- מה היה שונה בטיפול אצלו. אולי תוכלי להביא את הרעיון בפני הרופא שלך/רופא אחר והוא יזרום... כך היה אצלי.
מחזקת מרחוק.
בתקווה לבשורות טובות וסיום המסע המייגע.
הזרעות
12/02/2016 | 21:56
1
חדשה פה
ברוכה הבאה- שתלכי מפה מהר...
12/02/2016 | 22:15
זמן לשאול /לתהות/לקטר/לשחרר
תוצאות מעקב זקיקים
12/02/2016 | 17:01
2
היי
תוכלו לעזור לי להבין את תוצאות הבדיקות - דם וUS מיו"מ 11 ?

מצורפת תמונה של שניהם יחד
מה תרצי לדעת?
12/02/2016 | 19:32
1
יש לך שני זקיקים, רירית סבבה והכול נראה מעולה. את הולכת להזרעה?
מציקה לי התהייה
12/02/2016 | 19:42
אם הרופא הזמין אותי להזרעה (IUI) מאוחר מידי - יומיים אחרי הבדיקה הזו, בלי בדיקה נוספת לפני או אחרי. הזרעה ראשונה.
זה נראה קרוב ממש לביוץ או שיש סיכוי שהביוץ התרחש רק 60 שעות אחרי הבדיקה?...
החזרה לפני חמישה ימים ודימום
12/02/2016 | 18:07
3
אני בלחץ.. ביום ראשון האחרון החזירו לי עובר טרי אחד. היום בצהריים היה דימום( אדום..) חד פעמי.. מה זה?? מה לעשות? יש טעם ללכת למיון? הרי אי אפשר לראות כלום עדיין..
מדובר בעובר יום 2-3? אם כן,נשמע לגמרי תקין- יתכן דימום השרשה
12/02/2016 | 19:22
מאוד נפוץ.. 
בנוסף, יתכן שפצעת את עצמך בזמן שימוש עם מוליך במידה והתמיכה וגינאלית.

לדעתי אין שום סיבה ללכת למיון אם אין תופעות נוספות אלא רק דימום.

ממליצה, בכל מקרה, גם לו לא היה לך דימום, לבדוק בדיקת דם לראות שהתמיכה בסדר.

בהצלחה!
מצטרפת לחדשה - זה מעולה
12/02/2016 | 19:34
כנראה דימום השרשה. זה מתאים מבחינת התזמון.
תודה רבה לכן! נקווה לטוב
12/02/2016 | 20:11
מה פה קורה פה??
11/02/2016 | 18:49
10
בחודש שעבר עשיתי IVF רווי הורמונים, שהניב עוברים, אך לא באיכות טובה, החזרה שלא צלחה

בחודש הבא הרופא ממליץ על טיפול במחזור טבעי, ואני לא מבינה:
למה לעשות IVF אם ממילא הוא מכוון לביצית אחת?
שהרי בהזרעה טבעית אשיג את אותו הדבר - ביצית אחת.

התשובה שניתנה לי - ב- IVF הסיכוי יותר גבוה.

מישהי יודעת להסביר?
כי אני ממש לא הבנתי.. זה נשמע לי יותר כמו בזבוז משאבים (בשביל מה להוציא את הביצית בכלל?)
ביצית אחת איכותית יותר= עובר איכותי יותר, לא?
11/02/2016 | 19:15
3
האם הרופא לא רוצה שתקחי שום הורמונים בכלל?

לדעתי הרציונל הוא שהביצית הטבעית והאיכותית שלך תניב עובר איכותי. קונספט של איכות אשר עדיפה על כמות.
בהזרעה אין אפשרות "לוודא" שהזרע יפגוש את הביצית אבל בIVF יש. העובר האיכותי בעל סיכוי גבוה יותר להשתרש ולהתנהג יפה מאשר 2 שאינם איכותיים.

איך הרופא הסביר את זה? 
הרופא הסביר
11/02/2016 | 23:03
2
שסיכויי הקליטה גבוהים יותר

אבל אני לא מבינה: ביצית שמופרית בהזרעה טבעית היא לא בעלת סיכוי יותר גבוה להיקלט על פני ביצית שהוצאה מהגוף, הופרתה בצלחת והוחזרה לגוף??

לא ברור
אם הזרע תקין אז למה לא הזרעה באמת?
12/02/2016 | 01:50
ב
ר
סיכויי ההפריה הם גבוהים יותר, לא הקליטה
12/02/2016 | 08:15
בהזרעה יכול להיות שלא תהיה הפריה (כמו בטבע) ואילו בIVF סיכוי גבוה מאוד להפריה. זה ההבדל אני מניחה.
מה הסיבה שהגעתם לIVF?
11/02/2016 | 19:36
5
אם הסיבה היא שלא נכנסת להריון באופן טבעי, אז הנה התשובה שלך. צריך להוציא את הביצית כדי להפרות אותה במעבדה במידה ויש בעיה בזרע או אין הפריה טבעית באופן לא מוסבר.
זו אני שהגעתי ל IVF
11/02/2016 | 23:06
4
הזרע מתורם, אז הוא כנראה בסדר
וראו ב IVF הקודם שהיו הפריות, אז למה להוציא את הביצית החוצה, רק כדי לוודא שהיתה הפריה??

כמו שאמר הרופא
12/02/2016 | 08:09
2
כי יש יותר סיכוי.
אם הגעת לIVF אני מניחה שלא נכנסת להריון בהזרעות (ניסית?). לכן יש היגיון לא ללכת אחורה. אבל את כן יכולה לבצע הזרעה חד פעמית אם בא לך, זה יכול להצליח.
ההבדל הוא שבהזרעה הסיכוי הוא משהו כמו 15% ובהפריה עולה ל25-30%. מכאן - החלטה שלך.
התחלתי מהפריות
12/02/2016 | 14:52
1
בשל הגיל שלי ועלות הזרע 
אני מבינה אם כך שהסיכוי בהפריה עולה רק אם עושים מיקרומניפולציה נכון?
כי אחרת זה כמו בהזרעה

הגיוני שכך
12/02/2016 | 19:31
אם כי יש עוד גורמים, כמו למשל, אם לא עשית צילום רחם לא ידוע אם שלך החצוצרות פתוחות. בהזרעה יש לזרע מסלול מכשולים (צוואר הרחם, חצוצרות) לעבור לפני שהוא מגיע לביצית.
גם עם זרע תורם לא מובטחות הפריות...
12/02/2016 | 21:31
חזרתי לעדכון +שאלות
11/02/2016 | 14:16
5
היי שוב בנות תזכורת , אחרי החזרת 2 מוקפאים  אחד בן 3 ושני בלסטוציסט בן 5.
בטא 1 יום 13 108
בטא 2 יום 15 213
בטא 3 יום 17 389
כאן הרופא ביקש לבטל טיול לחו"ל שתוכנן מראש  ולעשות בטא חוזרת .
בטא 4  יום 18 581 פרוגסטרון 37.4 ,E2 910 (בערב היו דימומים חזקים)
בטא 5 יום 20 319 פרוגסטרון 32 , E2 1100 (כאן הרופא ביקש להפסיק תמיכה ולחזור על בטא נוספת עוד 3 ימים )
בטא 6 יום 23 533 פרוגסטרון 2.6, E2 194 (כאן הרופא ביקש לרוץ למיון בגלל חשד להריון חוץ רחמי)
במיון נמצא שק בתוך הרחם באינו תואם לגילו , ביקש לחזור לרופא כדי לברר אם יש טעם לחזור לקחת תמיכה.
הרופא ביקש לחזור לקחת תמיכה (לוקחת 4 אנדומטרין ו3 אסטרופם ביום ) וכמובן לעשות בטא חוזרת.

שאלה שלי כזו , האם יש עדיין סיכוי להריון תקין ? אוף כל כך קשה 
תודה רבה 

היי מותק
11/02/2016 | 14:45
אוף, כמה מתח זה...
לצערי, המצב לא נשמע מעודד כל כך.
גם השק לא מתאים בגודל וגם הירידה של הבטא...
חשבתי על אופציה שאולי עובר אחד פרש ובגלל זה הבטא ירדה אבל גם יחסית לעובר אחד, הבטא נמוכה מדי ליום 23...
הלוואי שאני טועה...
כמה קשה
11/02/2016 | 19:40
מזל שביטלת את הטיול... מקווה שעוד יהיה נס! לא יודעת לענות מעבר לכך.
עדכון מהיום
12/02/2016 | 13:39
1
בטא 7 יום  25 872 פרוגסטרון 46.9 , E2 995
זה נראה בסדר? יש סיכוי?

שוב תודה 
בעיני חשוב מאוד להבדק שוב בהקדם
12/02/2016 | 18:58
את השק ברחם ראו בבטא מאוד נמוכה, זה שלא נראה היה חוץ רחמי לצערי לא שולל אותו בשלב הזה ולצערנו גם יתכן מצב של הריון הטרוטרופי (אחד ברחם ואחד בחצוצורה ).
מתפללת איתך שפשוט מדובר בעובר אחד שפרש והשני ידביק את הקצב, אבל אנא היי מאוד עירנית ובכל כאב הכי קטן רוצי לבדיקת us.
בכל מקרה ביום ראשון לדעתי חובה להבדק שוב!
הלוואי הלוואי ותהיי אחד הנסים שאנחנו שומעים עליהם מפעם לפעם אבל בנתיים רמת החשד חייבת להשאר גבוהה מאוד!
עדכני בבקשה
לא מבינה במדדים, אז רק מחזיקה אצבעות
12/02/2016 | 14:52
זקוקה לעזרה
11/02/2016 | 21:59
3
מחר החזרה... אחרי אחת כושלת. 
לא עשיתי אפילו הפסקה בין ההחזרות ועכשיו בדיעבד מבינה שהייתה טעות. 
כי אני מגיעה להחזרה הזאת בלי רזרבות נפשיות, בלי כוח , בלי חוסן נפשי...
והמצב הגופני גם הוא בכי רע, במקום לשמור על אכילה מאוזנת ובריאה לא הפסקתי לטחון שטויות מהסוג הכי מתועש שיש... פשוט כי כל מה שרציתי זה לברוח מהכל
מרגישה כל כך מיואשת 
לא יודעת למה אבל אני פשוט מרגישה שאף פעם לא מצליח לי .. מרגישה שיש לי דרך ארוכה לעבור. והלב מתכווץ... 
מבינה אותך מאוד
12/02/2016 | 01:23
מצד אחד, רוצים להתקדם ולהמשיך מחודש לחודש ולנסות בכל הכוח ומצד שני- כבר אין כוח, לא פיזי ולא נפשי. זה קושי מאוד גדול ולא תמיד יודעים אם כדאי או לא לקחת הפסקה.
אני למשל עושה הכל בלי הפסקות בגלל שאני מעדיפה להמשיך ולנסות. רק החודש כנראה נעשה הפסקה לצורך בדיקות שונות ואולי זה לטובה- לא יזיק לי חודש ללא זריקות ומיליון כדורים- הגוף שלי בטח יודה על זה.

מקווה שהטיפול הקרוב יהיה המנצח ובקרוב כל זה יהיה רק זיכרון ישן... .
מידי פעם אני שומעת
12/02/2016 | 09:53
1
על בנות שנקלטו דווקא בחודש שהכי הזניחו.
אז לכי תדעי..
תחשבי שמרגע ההחזרה הכל מתאפס
ואת כבר בהריון (;
אמן ..
12/02/2016 | 16:13
הלוואי ואזכה..
בטא לא מכפילה ומוזרה - מי יכולה לעזור?
12/02/2016 | 11:40
3
שלום לכולן, אשמח להתייעץ:

בבדיקה 11 יום לאחר החזרת שני בלסטוציסטים יפים:
E2 - 6128
פרוג - 187
בטא - 447
יומיים אח״כ:
E2 - 6908
פרוג - 177
בטא - 495
יום אח״כ:
E2 - 7010
פרוג - 173
בטא - 539
חוששת שלא נראה כמו כימי אלא כמו הריון חוץ רחמי (או תאום שנספג?...). האם להמתין לראשון או ללכת למיון?
תודה!
קודם כל מקוה שזה לא כימי אלא תאום שנספג
12/02/2016 | 16:11
2
לגבי מיון לא נראה לי שיוכלו לעזור, צריך לעשות עוד בדיקה בראשון עד כמה שזה מחרפן להמתין ככה. זה לא נראה לי חוץ רחמי בגלל פרוגסטורון אבל אף פעם לא ניתן לדעת וצריך לחכות לראות מה קורה עם הבטא.
מחזיקה לך אצבעות.
שבת שלום
זה משנה שהפרוגסטורון קצת יורד?...
12/02/2016 | 20:22
1
ממש לא.. הפרוגרסטרון יפיפה..
13/02/2016 | 02:47
מרגישה רע
11/02/2016 | 19:58
5
למרות שכביכול לא אמורה להיות. אחרי שתי ההפלות בערך באותו שלב- אחת לפני דופק בשנייה נצפה רק חלמון.
קרישיות-תקין, קריוטיפ-תקין, היסטרוסקופיה שעשיתי לפני כשעה תקין.
אפילו ביקשתי בדיקות לצליאק וויטמינים. הכל בסדר.
עכשיו נותר רק להמשיך הלאה ולקוות שהכל היה מקרי. אבל אני כל כך מפחדת כל כך.
ברור שתפחדי!
11/02/2016 | 20:28
1
עברת שני אובדנים. זה לא דבר טריויאלי. לא תמיד יש הסבר. לפעמים זו פשוט סטטיסטיקה מרושעת.
אני מניחה שאם יודעים מה הבעיה ומטפלים בה משהו נרגע אבל לא לחלוטין. על אחת כמה וכמה כשלא מגלים.
עשית בדיקות קרישיות מקיפות? TSH? קריוטיפ? בדיקות גנטיות?
תראי, אנחנו ממשיכות הלאה כי אנחנו לביאות. נשים חזקות שחותרות להגשים חלום. תקווה זה מה שנשאר לנו. אחרת, לא נשאר לנו כלום.
אוף אני כל כך מבינה אותך. וזוכרת את התחושה. מאחלת לך שההריון התקין יגיע במהרה והכל יהיה זיכרון סגור במגירה בלב.
תודה על ההבנה
12/02/2016 | 09:25
לצערי רבות כאן מבינות.
אפילו לא הזכרתי את בלוטת התריס כי זה חודשים כבר מטופל ובמצב מעולה. כמובן עשיתי נוגדנים וכולי..
וכן עשיתי בירור קרישיות מקיף. הכי מקיף שיכול להיות.
כן מאמינה שחזקים עד כמה שמתבקש אבל חוששת שגם לי יש גבול ולא אעמוד בעוד אסונות...
אני בדיוק כמוך
11/02/2016 | 21:35
1
זה מטריף את השכל!
אני כל הזמן מדברת לעצמי ואומרת שאין מה לעשות חוץ מלהיות אופטימית.
רוצה להאמין שזו סתם הייתה סטטיסטיקה מבאסת..
הלוואי ויהיה טוב בקרוב!
הלוואי הלוואי
12/02/2016 | 09:26
הגורל אכזרי לצערנו.
מובן בהחלט
12/02/2016 | 01:20
מקווה שתקבלי בקרוב תשובות ושהדרך לבייבי תהיה קצרה ומהירה .

מחטים ומזרקים עבור מונפור
11/02/2016 | 21:04
2
חברה שלי צריכה להתחיל כנראה ביום ראשון פרוטוקול. האם אתן יודעות איפה אפשר להשיג כאלו?
לי יש
12/02/2016 | 00:24
מוזמנת ליצור קשר בפרטי לתאם מסירה
יש ערכה שמחלקים אצל הרופא או ביחידות IVF
12/02/2016 | 08:10
פשוט הולכים לשם ומבקשים את הערכה ,היא מכילה המון מזרקים ומחטים.
בדיקות דם אחרי אוביטרל
11/02/2016 | 16:19
3
שלום ליפות ולאמיצות
ביום חמישי שעבר הזרקתי אוביטרל לביוץ
מאז לא לקחתי כלום( וכל החודש הזה טבעי בלי הורמונים ובלי הזרעה למעט האוביטרל ותזמון יחסים)
היום :
פרוגסטרון 62
אסטרדיול 690
אני מבינה שזה די טוב ואומר שאין צורך בתמיכה, מעניין אותי האם זה מושפע מאוביטרל?האם זו תוצאה מרגשת איכשהו?

לא בגלל/בזכות האוביטרל:)
11/02/2016 | 20:33
2
תהני מהתוצאות המהממות שלך! אני הייתי מתרגשת....
הלוואי ובסוף תגלי הפתעה שתחבקי עוד 9 חודשים:) 
פאשון האופטימית
11/02/2016 | 21:19
1
תודה! אכן גם שאלתי במייל את המרפאה וכתבו לי שאוביטרל לפני שבוע לא הוא אחראי על התוצאות אז גם אם לא יהיה הריון זה מחזיר לי את האמון בגוף, דבר שהלך לי לאיבוד בתוך הטיפולים
הלוואי מחזיקה אצבעות לתוצאות טובות וחיוביות מאוד
12/02/2016 | 01:25
בדיקת היסטרוסקופיה
10/02/2016 | 11:32
9
הי בנות, נתבקשתי על ידי הרופא לבצע בדיקת היסטרוסקופיה אבחנתית
ונדרשתי להגיע עם מלווה.
אני קצת חוששת מהבדיקה ולכן אשמח לשמוע מכן תגובות / מידע לגבי הבדיקה מנסיונכן האישי.
אודה על התייחסותכן
עברתי את הבדיקה לפני כחודשיים
10/02/2016 | 11:38
1
ועבר ממש בסדר. הבדיקה אורכת כ5 דקות ויש לחץ בבטן התחתונה, כמו כאבי מחזור. ממש לא נורא. אחרי הבדיקה היה לי דימום במשך יומיים-שלושה וזהו.
בעלי היה איתי אבל תכלס זה היה ממש מיותר.

אם עברת צילום רחם אז היסטרוסקופיה קטן עלייך.
ככה בכל אופן היה אצלי...
מעולה. הרגעת אותי, תודה רבה
10/02/2016 | 11:53
את האמת לא עברתי עדיין  צילום רחם ובעקבות כל התגובות על צילום הרחם נלחצתי לגבי הבדיקה הזאת.
תודה רבה על התגובה והחיזוק
הניסיון שלי
10/02/2016 | 13:44
כמו אולטרסאונד. אולי טיפה פחות נעים.. עשיתי פעם אחת והולכת לעשות שוב. יש לציין שבפעם הראשונה עשיתי אצל גולדשמיט אז אולי הציוד והניסיון שלו עושים את ההבדל. אדווח מחר שוב אם את רוצה :)
אצלי היה ממש בסדר
10/02/2016 | 19:26
קצת כמו כאב מחזור בזמן הבדיקה ואחר כך עבר, יש לציין שלא היו הידבקויות או בעיות אחרות. הלכתי לבד.
אין מה לחשוש זה עובר מהר.
לא כאב לי
10/02/2016 | 19:26
פחות הפריע מהחזרה.
עשיתי בקופה.
יש גם בנות שכואב להן, אפילו מאוד, נראה שלרוב זה בכלל לא נורא.
לא יודעים איך תגיבי, אז עדיף שיהיה מלווה, האמת שממש נחמד לראות את הכל מבפנים.
לי זו היתהתחוויה מאוד לא נעימה
10/02/2016 | 21:45
עשיתי במרכז לבריאות האישה במכבי בתל אביב.
היה ממש בלתי נסבל

ממליצה כן להגיע עם מלווה
10/02/2016 | 22:00
לי היה מאוד לא נעים, לא כואב אבל מאוד לא נעים וגם כנראה מהסטרס נכנסתי להיפרונטילציה והתחלתי להרגיש נימול באצבאות ועקצוצים שבעקבותם הכניסו אותי לחדר התאוששות . אחרי חצי שעה חזרתי לעצמי אבל הרגשתי שרצתי מרטון ולא ישנתי שבוע, מאוד שמחתי שבעלי נהג חזרה.
עשיתי פעמים. פחות מכאבי מחזור לכמה שניות.. לא נורא בכלל
10/02/2016 | 23:01
לי לא כאב
11/02/2016 | 20:59
גם ירד גשם באותו יום אז אחרי הבדיקה בעלי ואני רצנו כמו משוגעים לאוטו. כלומר - הרגשתי די טוב:)
גם הבדיקה עצמה - חששתי אבל פשוט לא כאב לי. הרגשתי רק את הנוזל נשפך. זהו. בעלי לא היה צריך לתמוך בי פיסית. מה שכן שמעתי על בנות שכאב להן...

זה נגמר בשבוע 13...
10/02/2016 | 10:59
24
האמת עוד לפני לפי דברי הרופא...

הגענו לשקיפות עורפית והתברר שהעובר הפסיק לחיות, מלא בבצקות ולא תקין.
עברתי גרידה. לא היה לי דימום כל ההריון.

הרקע שלנו: בעיית זרע.
נקלטתי בפעם הראשונה. הפריה אחת (שתי ביציות שהבשילו יותר מאוחר).
לא שאלתי את מצב העובר כי גם לא היה שייך. היה רק אחד. למה לא לשמוח?

לא עשינו ברטוב. הפעם בבוודאות נעשה.
את התמיכה הפסקתי בשבוע 11+3 לאחר שרופא הפוריות ראה עובר עם דופק ואמר שאפשר להפסיק.

מה יכולה להיות הסיבה?
בעיית הזרע? בעיית קרישיות? הפסקת תמיכה? בעיה אחרת?

אשמח לתובנות.

נ.ב עכשיו נעשה קריוטיפ, ברטוב וכל מה שצריך. כולל בדיקות נוספות לחצי (א.ס אשכים למשל שהזנחנו. עשינו הקפאה ואחר כך הייתה השאיבה המנצחת).
אוי, איזה כאב לב
10/02/2016 | 11:10
6
מצטערת כל כך לשמוע.
גם לי הייתה חוויה דומה בהריון הקודם כשבשבוע 10+6 גילו שאין דופק לעובר.
לפעמים אין לזה סיבה ממש, מלבד זה שהעובר היה לא בריא. כלומר, מזל נאחס... 1 מתוך 4 או 5 הריונות מסתיימים כך...
בכל מקרה, טוב שתעשו את כל הבדיקות שהצעת. ברטוב זה מצוין, כי הם אכן טוענים שהם מקטינים את הסיכוי להפלה אז שווה לנסות (גם אנחנו עשינו ועכשיו בהריון מתקדם).
לא נראה לי שזה הפסקת התמיכה. הפסקת בשלב נורמלי לגמרי.
קרישיות? בהחלט כדאי שתעשי בדיקות.
מאחלת לך המון הצלחה ובפעם הבאה הריון תקין וידיים מלאות.

תודה. עשית ברטוב גם פעם ראשונה?
10/02/2016 | 13:44
5
עשיתי בעבר פעם אחת בר טוב
10/02/2016 | 14:26
4
אבל זה היה בתחילת הדרך, לפני שהסרתי חצוצרה עם נוזל כך שהסיכוי להריון אז היה קלוש...
הפעם האחרונה, שבה הריתי, היתה הפעם השנייה שעשיתי ברטוב.
הפעם שבה הדופק הפסיק היתה ללא ברטוב.
היי ענבל
10/02/2016 | 14:44
1
איך עלית על הנוזל בחצוצרה?
בצילום רחם ראו חצוצרה נפוחה מלאה בנוזל
10/02/2016 | 22:18
סליחה בנות אבל מה זה ברטוב? בדיקה?
10/02/2016 | 14:58
1
ברטוב
10/02/2016 | 23:10
ברטוב זה שם של מעבדה שנקראת למעשה ספרמה. ברטוב הוא זה שהמציא שיטה שנקראת מיון זרע לכן קוראים פה לשיטה/למעבדה- ברטוב. מיון זרע זה שיטה לבחירה של זרעונים תחת הגדלת מיקרוסקופ פי 6,000. הם טוענים שכך בוחרים זרע שסביר שיהיה תקין כרומוזומלית והסיכוי להריון גדל בהרבה והסיכון להפלה קטן. השיטה מיועדת לבעיות זרע חמורות...
נורא.תנחומי.
10/02/2016 | 11:53
10/02/2016 | 13:04
שולחת לך חיבוק!
10/02/2016 | 14:45
מקווה שברטוב יהיה עבורכם הפתרון.. תהיי חזקה!
מצטערת לשמוע החזרת אותי אחורה
10/02/2016 | 15:44
היה לי אותו מקרה.
הגעתי לשקיפות עורפית בשבוע 13 והסתבר שהעובר הפסיק להתפתח כבר שבוע וחצי לפני.
אני לא יודעת לגבי בעית הזרע, אבל שווה לבדוק את מה שכתבת.
לגב הפסקת תמיכה, אני יודעת שיש כאלה שאומרים להפסיק בשבוע 10 ויש כאלה שבשבוע 12

שיהיה בהצלחה בפעם הבאה!
10/02/2016 | 16:23
אוף, קורע...

אני כל כך מצטערת
10/02/2016 | 18:19
3
אכן, צריך לעשות מעשה.
לסיים את הבירור של בעלך - חבל כל כך שהזנחתם. בירור וריקוצלה חובה.
ברור שמיון ברטוב. ברור. הרי זה כלי מעולה, אני לא מבינה את מי שלא משתמש בכל הכלים שיש.
תמיכה לא קשורה בכלל - מפסיקים בשבוע 9 ככה שאת עוד לקחת מעבר לדרוש.
הפלות קשורות ישירות למצב הזרע, ברטוב יסביר לך בדיוק אם תשאלי אותו, ולדבריו עוברים מזרע לקוי מסוים מחזיקים רק עד שבוע 12 - וזה בדיוק מה שקרה לך.
את נחרצת היכן שאין שום מקום לנחרצות.
10/02/2016 | 19:13
1
רובן של ההפלות נגרמות מבעיות כרומוזומלית של העובר (ולא של ההורים, אלא מוטציה שנוצרת בשלב העובר), חלקן בגלל קרישיות וחלקן בגלל אוטואימוניות. ברטוב סובר שבגלל זרע, אבל הוא סובר, זה לא הוכח. אני מבינה שברטוב הוא האורים והתומים שלך, אבל בבקשה ממך, פוריות זהו תחום אניגמטי, ומכיוון שכך, אין מקום לקבוע נחרצות שום דבר, פשוט שום דבר! גם אנחנו כמנהלות משתדלות שלא לחטוא, ומשתמשות במילים: "סביר", "כנראה", "לרוב" וכיוצ"ב, מילים שמשאירות מקום לתהייה ובירור.

מעבר לזה, אני מציעה שלא לעשות שלא לצורך רגשות אשמה מיותרים לגולשת שצריכה עכשיו חיבוק והכלה. תודה על ההתחשבות.
תודה טוליתי
11/02/2016 | 13:09
כמו תמיד את צודקת. מתנצלת. להבא אשים לב.
סוג של "הזנחנו"
11/02/2016 | 09:32
אמרו לי שאם לא ניקלט בפעם הראשונה, נמשיך לברטוב. לתת סיכוי קודם כל ככה.
נקלטתי בפעם הראשונה. 
בינינו סיכמנו שבשלב כלשהו נמשיך בירור. היינו עדיין תחת האופוריה של הריון מהפריה ראשונה והריון בכלל.
עכשיו ברור שנמשיך מאיפה שהפסקנו.
משתתפת בצערך
10/02/2016 | 19:07
1
זה נורא. פשוט נורא. לא סביר שהבצקות קשורות לזרע.
האם נלקח קריוטיפ עוברי?
לא קשורה לכאן תמיכה וקרישיות.
סביר שהעובר הזה היה לא תקין מההתחלה ולכן הדופק פסק (וזאת, כי במקרה שיש ממצא נוסף, והיה כזה אצלך, הסבירות היא שהייתה מוטציה כרומוזומלית).
כנראה נפלת בצד הנוראי של הסטטיסטיקה.
קריוטים חשוב במקרה שלך, לא הייתי עושה משהו שונה ממה שעשיתם. אני יודעת שיש תחושת אשמה, אבל היא לא נובעת מאשמה אמיתית שיש. בסך הכול הצלחתם בפעם הראשונה.

ליבי איתך יקירה.
חיבוק לימים הנוראיים שהגיעו.

תודה! לגבי בדיקות...
11/02/2016 | 09:39
לא נלקח קריוטיפ עוברי כי לא ידעתי לבקש. יום אחרי הגרידה דיברתי עם גנטיקאית שאמרה לי שנעשה קריוטיפ לשנינו וקריוטיפ לעובר. אבל כשהתקשרתי לבית חולים, הם כבר לא ידעו איך להשיג את הדגימה. הרב אמר לי שהם קוברים את העוברים אחרי שבודקים בדיקה ראשונית (שאת הדו"ח שלה נקבל כנראה בשבועיים הקרובים).
הגנטיקאית אמרה שלרוב הקריוטיפ יוצא תקין אבל שנעשה בכל זאת. ואולי זו הייתה בעיה באמת בעובר עצמו.
היה רק עובר אחד אז גם לא הייתה שאלה איזה עובר להחזיר. עד היום אין לי מושג את הדרגה שלו. והאמת? מה זה היה משנה? הרי יש עוברים שמדורגים מעולה ולא נקלטים ומאידך יש סיפורים על עוברים שדורגו ממש גרוע והפכו לילדים. לכן בזמנו החלטתי גם לא לשאול. ואני עדיין בדעה הזו.

בדיקות גנטיות עשיתי לפני ההפריה ואני לא נשאית של כלום ברוך ה'.
אם צריך נעשה עוד בדיקות כאלה.

דווקא אשמה אין לי כי באמת זה לא משהו שקרה בגללי (חבר של בעלי, רופא נשים, העלה אולי בעיית קרישיות אבל כאן אמרת שזה לא שייך).
אבל לא דיממתי בכלל בהריון, הרחם לא דחה את העובר והוא לא נפל לבד. לא הייתה לי דלקת בדרכי השתן או מחלה או משהו.הוא פשוט הפסיק להתפתח.
ואני שמחה לפחות שנקלטתי בפעם הראשונה. כי הגוף שלי יודע לקלוט הריון. אז אשריי.
ובתקווה להריון תקין יותר בפעם הבאה בעזרת ה'.
כל כך מצטערת
10/02/2016 | 20:45
מצטערת ממש לשמוע! כואב הלב
11/02/2016 | 00:07
1
איזה כאב לב... משתפת בצערך
11/02/2016 | 09:56
הלוואי שזו המהמורה האחרונה בדרככם
11/02/2016 | 13:01
קודם כל מצטערת על אובדנך
11/02/2016 | 13:51
זה כל כך קשה ועצוב.. גם לי זה קרה בשבוע 15 בסקירה עובר ללא דופק שאפסיק שבוע קודם.
הבנות המליצו על ברטוב ועניין הזרע. לא מבינה בזה ולא יודעת אם זו הבעיה. רק מבקשת ממך לעשות בדיקת קרישיות ובמיוחד אפלה שזו קרישיות נרכשת. מתאפיינת בהפסקת דופק מעל שבוע 10. לי יש אותה. היא גרמה להפלה אצלנו.. עובר בצקתי זה יכול מאד להיות כי היה ללא דופק כמה ימים . כמו אצלנו..
מאחלת לך שתמצא הבעיה ואיתה הפתרון שיביא להריון תקין במהרה
מצטערת לשמוע
11/02/2016 | 20:46
אכן אובדן קשה קשה.
אני לא יודעת אם הייתי רצה לבדיקות אחרי הפלה אחת...לרוב זו פשוט סטטיסטיקה מרושעת ובעיות גנטיות בעובר. אני מבינה את תחשצ האשמה אבל עשית את המיטב כדי להביא ילד לעולם. לפעמים יש מהמורות בדרך. אם תעשי בדיקות יכול להיות שגם תמצאי דברים שלא בהכרח באו לידי ביטוי. סיבות שאם כבר הייתי מבררת בשלב הזה הם: קרישיות, סוכר, תריס,צליאק...
בדרכ בגרידה נקבלים דוח. לפני הכל תבקשי שיבצעו קריוטיפ עובר. לחברה שלי עשו והיא גילתה טריזומיה של כרומוזום 14. פשוט חוסר מזל...
לבעלך תעשו בדיקות אם זה מה שמרגיע. אבל שתדעי, זה לא בהכרח בגלל הזרע...
אני ממש מצטערת. זה כאב לב איום.
מאחלת לך שההריון התקין יגיע במהרה ויסתיים בידיים מלאות.
חיבוק
מחלקת IVF תל השומר - טובים?
10/02/2016 | 16:44
7
שלום, רציתי לדעת האם יש כאן מטופלות IVF בתל השומר ואיך הם? מקצועיים?
אני בתל השומר
10/02/2016 | 20:54
1
יש יתרונות ויש חסרונות בעיניי:
*מבחינת יתרונות- רופאים מקצועיים, מעקבים מסודרים, האחיות נחמדות ועוזרות במידת הצורך. 
*מבחינת חסרונות- אין יחס אישי, במהלך הסבב את מקבלת הוראות מהאחיות ולא נפגשת עם רופא (אלא אם את מבקשת באופן ספציפי), רופאים מתחלפים- אין רופא אחד שמלווה אותך לאורך הטיפול אלא כל פעם רופא אחר מקבל החלטות לגבייך- שזה לדעתי החיסרון הכי גדול והוא משפיע על הטיפול
זה כמובן מניסיון אישי שלי.. כל אחת עם נקודת מבטה שלה. 
גם הדעה שלי דומה... הייתי שם שנה וחצי ב IVF ואכ עברתי לפרטי
10/02/2016 | 22:55
יחסית לציבורי זה מקום טוב, רופאים מאוד מקצועיים, אבל כמו ברוב המקרים ברפואה ציבורית.. אין יחס אישי..
לפני שהגענו לשם עשינו הזרעות בפרטי.. היחס שקיבלנו בפרטי בזמנו לא היה "אישי" יותר ובטח לא מקצועי יותר. כך שלא תמיד מקבלים תמורה לכסף.. כעת אצל רופא מהטובים בארץ.. אז מרגישים בהבדל.
בהצלחה
לא הייתי בתל השומר אבל
11/02/2016 | 10:47
4
שמעתי נקודת מבט אחרת לגבי בתי חולים מכמה נשים.
הן אמרו שהן דווקא מעדיפות בית חולים על פני טיפול עם רופא פרטי כי הן חושבות שסיעור המוחות בין הרופאים השונים וזה שכל אחד תורם מעצמו דווקא מוביל לטיפול מיטבי. לא יודעת אם זה נכון אבל כך הן מרגישות.
בהצלחה!
איך מתבצע הטיפול שם? לא הבנתי
11/02/2016 | 11:50
2
אני מתחילה עם רופא אחד ואז ממשיכה איתו טיפול שלם ואז בטיפול הבא הרופא מתחלף? או שבסבב טיפול אחד מתחלפים רופאים?
ומסתומרת מקבלים הוראות מהאחיות, הם שואלות את הרופא ואז מנחים אותנו מה לעשות, לא?
תודה
עונה באופן כללי לגבי טיפול בבתי חולים
11/02/2016 | 11:56
1
ממה שידוע לי וגם כפי שעולה מהתשובות פה הרופאים מתחלפים באותו סבב. זה לא אומר שאת רואה בהכרח כמה רופאים כי אני לא בטוחה שבכלל נפגשים עם רופא יותר מפעם אחת, אבל ההוראות מתקבלות ע"י "הרופא התורן" שמוסר אותן לאחיות ואז הן מוסרות לך.
מה שכן, אני הבנתי מחברות שהרבה פעמים הרופאים מתייעצים לגבי מטופלת ומקבלים החלטות ביחד ואת זה דווקא חברות שלי אהבו.
לשיקולך.
הסבר מדוייק
11/02/2016 | 18:59
בתל השומר את מקבלת פרוטוקול מרופא אחד ותוך כדי המעקב כל פעם רופא אחר נותן הוראות שמעביר לאחיות והן מעבירות אלייך. את לא נפגשת עם רופא במהלך הסבב אלא רק בקבלת הפרוטוקול וביום השאיבה. כמובן שאפשר לבקש גם במהלך הסבב אבל זה לא הברירת מחדל, לעומת בתי חולים אחרים כגון איכילוב, ששם הרופאים עצמם מבצעים מעקבים ומסבירים לך על ההחלטות הרפואיות.
יש עוד משהו חיובי בציבורי לדעתי (מעבר לזה, ומעבר לעלות)
11/02/2016 | 20:25
בפרטי, יש יותר אינטרס (אינטרס קר, כלכלי) של הרופא והמרפאה שדווקא לא תצליחי, ושתישארי יותר זמן מטופלת. באזורים בחו"ל בהן המרפאות מחוייבות לפרסם אחוזי הצלחה, זה כמובן לא ככה, כי האינטרס הכלכלי שלהם זה להציג נתונים יפים.. אבל בארץ, מרפאה עם מעט מטופלות, האינטרס שלה שהמעט מטופלות האלה ישארו אצלה.

ולבנות כאן שיגידו שזו "רק חשיבה כלכלית" ואנשים לא חושבים רק ככה, אלא מסתכלים גם על המטופלת המסכנה שמולם ורוצים בהצלחתה.. אומר שמאמינה באמת שזה נכון לחלק מהרופאים, אבל ממש לא לכולם.. ויש לו מעט עדויות מהעולם על רופאים שנתנו לחולים טיפול לא טוב כדי להשאיר אותם.. (ולמשל המקרה שהתגלה לפני כמה חודשים על רופא שרשם טיפולי כיומוטרפיה לאנשים בריאים, כדי להרוויח גם עוד מטופלים, וגם להרוויח מכך שאחרי כמה חודשים יכל להגיד שהם נרפאו מסרטן, סרטן שמעולם לא חלו בו, הוא רק רימה אותם לחשוב שחולים- מזעזע!!!). 
זו אחת הסיבות, אך ממש לא היחידה, שלדעתי בפרט מי שמטופלת בפרטי (אך לא רק) כדאי לה מאוד להחליף כל ~2 סבבים כושלים רופא. או לחילופין, ללכת לרופא מומלץ במיוחד, שגם ככה יש לו רשימת המתנה של כמה חודשים ואין לו שום אינטרס להשאיר את המטופלת אצלו.

ההתנסות שלנו: אקדים ואתן רקע: אני פולציסטית עם ביוץ לא סדיר (וחשד שיש אי ספיקת גופיף צהוב / ביוץ לא תקין- כי הפרוגרסטרון נמוך אחרי "ביוץ") ובעלי עם זרע עם אגלוטונציה, תנועתיות אפס, מורפולוגיה בעייתית, כמות בעייתית.
היינו למשך כשנה אצל רופא פרטי (לפני יותר מ 3 שנים), והרופא הנ"ל גרר אותנו להזרעה אחרי הזרעה (X4).. על בסיס טבעי ! (כלומר מבלי להתייחס לבעיה שלי), ולמרות שהזרע מאוד בעייתי. כאשר הטכנאיות שטיפלו בזרע אמרו לנו פעם אחר פעם שאין לנו מה להשתמש בזרע כי לא הצליחו להפריד אותו בשל האגלוטונציה והוא כל הזמן התעקש שזה בסדר, עד שאמר לנו אחרי ההזרעה האחרונה ש "זה היה נועד לכשלון מראש" ושהוא ממליץ על IVF, אך מאחר והקופה אולי לא תאשר כי ההזרעות היו על בסיס טבעי, הוא ממליץ לעשות גם כמה סבבים על בסיס הורמונלי, כדי לרצות אותם. בשלב הזה אמרנו לו ביי.. עברנו לציבורי- לשיבא, היינו שם שנה וחצי, ובאמת הרגשנו שחלק מהרופאים שם נתנו לנו יותר יחס אישי ויותר הסברים מאשר הרופא הפרטי! אחרי שנה וחצי בשיבא, עברנו לבר חוה, ומאוד מרוצים. לראשונה עם רופא שסומכת עליו..

שיהיה המון הצלחה
זקוקה לעזרה
11/02/2016 | 15:55
2
1. בתאריך 08.02. החזרת מוקפאים הירגשתי כעבים בזמן הפעולה ואמרתי לרופא. תמיכה לוקחת קרינון פעם ביום
בתאריך 10.02 בניגוב ראיתי חתיכת ממש קטנה של קרינון בצבעה חום, אותו דבר  11.02 בבוקר.
מה זה יכול להיות?
עוד שאלה
2. בתאריך 10.02 גם אני מצוננת ומתעטשת עם חום 37.2. היום 11.02 אין חום אבל משתעלת קצת.
יש סיכוי שזה יצליח במצב כזה?
תודה מראש
מנסה לענות...
11/02/2016 | 19:48
1
קרינון עודף (שלא נספג) נלטמהגוף בכל מיני צבעים שלא תאמיני שהגוף מכין.
לגבי חום - חסר משמעות
בהצלחה
תודה
11/02/2016 | 20:44
בלסטוציסטים מוקפאים
09/02/2016 | 21:49
6
חייבת לשתף אתכן שאני שומעת כל כך הרבה דעות שונות על סיכויהם של בלסטוציסטים מוקפאים.
מעניין אותי לדעת ממי שנקלטה מבלסטו באיזו דרגה הם היו והאם הם שרדו הפשרה.
חשוב לי לדעת בגלל שאני כבר לא יודעת מה נכון מה טוב ומה לא שהדעות כל כך חלוקות ושונות מרופא לרופא.
תודה לעונות.
בלסטוציסטים מוקפאים
10/02/2016 | 01:02
1
היי, יכולה לספר לך מניסיון/ודאגה שלי, הוקפאו אצלנו 3 בלסטוציסטים בדרגות:
1. Aa
2. Bb
3. Bc
וב״ה כולם שרדו את ההפשרה בדרגות דומות להקפאה.
את התוצאה נדע בעז״ה בעוד כעשרה ימים..

בהצלחה רבה.
אצלי גם היו כמו שלך רק ש..
10/02/2016 | 10:13
AA- איבד המון תאים והיה לו נמק
AB- ירד בדרגה.
החזירו לי את שניהם ולא נכנסתי להיריון.
בהחזרה הנוכחית בלסטו שהוקפא BB הופשר 100 אחוז ונשאר באותה דרגה.
אבל אני מפחדת שמראש הוא לא כל כך טוב משום שהוא B.
מבלסטו מוקפאים יוצאים תינוקות מהממים
10/02/2016 | 06:19
2
כמובן דעה לא משוחדת בכלל
אצלי שרדו בשלמותם הקפאה והפשרה היו דרגה g4ab

שיהיה המון בהצלחה
אני חייבת להבין- מה משמעות תחילת הדירוג של הבלסטו'?
11/02/2016 | 00:18
1
למשל בדוגמא שלך g4? (זה g? בדו"ח שקיבלתי מאסותא ראשל"צ זה נראה כמו 6 גדול ולידו 4 קטן)
את כל הAA AB BB אני מבינה פחות או יותר, אבל ההתחלה לא ברורה לי
יש לי למשל עובר מוקפא g3AB
וגם g4BB
(היו גם שני g4AB שלא נקלטו)

איזה מבין אלה שנשארו טוב יותר? מצד אחד, אני מבינה שAB טוב יותר מBB
מצד שני- מה זה g3?
תשובה
11/02/2016 | 05:57
ל-g אין משמעות ממה שהבנתי. אולי זה פשוט מסמל את המילה grade. כשלעצמו זה שום דבר.
המספר שאת רואה מסמל את התפתחות החלל הפנימי שמכיל נוזל (fluid cavity).
זה דירוג מ-1-6, כשלמיטב הבנתי השלב הכי מפותח שמגיעים אליו במעבדה הוא 4. 5-6 כבר קורים ברחם בהנחה שהעובר ממשיך להתפתח...
באסותא ראשל״צ למשל, שמעתי אמבריולוגית אומרת שהם לא מקפאים בלסטו׳ פחות מדרגה 3.
הנה קישור להסבר מאתר באנגלית על דירוג בלסטו׳.
בהצלחה!
בלסטו מוקפאים
11/02/2016 | 17:52
היי,
התאומות שלי היו בלסטו בדרגות ab ו-bb.
אני חושבת (לא בטוחה) שאולי הפשרה של בלסטו היא מורכבת יותר, אבל במידה וההפשרה עוברת בשלום הסיכוי להריון גבוה, כיוון שמדובר בעובר ביום החמישי ששרד הקפאה והפשרה ולכן ככל הנראה מדובר בעובר איכותי.
בהצלחה :)
שאלה fsh
10/02/2016 | 21:52
2
היי.
קיבלתי תוצאת fsh 15.4
אני בת 39
מה זה אומר
מישהי?
11/02/2016 | 14:35
קצת גבוה.
11/02/2016 | 17:37
אבל מה שתופס זה התגובה של הגוף בסופו של דבר.
חם בפורומים של תפוז
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל
ד
מתקשים בפוריות?
פורום דם טבורי
פורום דם טבורי
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה