לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2548625,486 עוקבים אודות עסקים

פורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום הינו פורום תמיכה.  הייעוץ בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי.
אנא קראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בפורום.
גלישה נעימה
המשך >>

לצפיה ב-'זמן הזרקה לא קבוע ועוד שאלה.... '
זמן הזרקה לא קבוע ועוד שאלה....
16/08/2017 | 21:45
1
היי אני בהליך IVF נוסף
יום 11 למחזור
מזריקה כרגע 300 מנופור + צטרוטייד ( כואב!!! )
לא מצליחה להזריק בשעה קבועה
אני בעבודה דינמית עם שעות לא שעות
ולא תמיד מצליחה לתפוס את הרגע המתאים
הטווח הוא של כשעתיים יצא לי גם  חריגה של שעה נוספת
האם זה משפיע על הטיפול???
התפתחו לי עד עכשיו שני זקיקים בכל צד
בגדלים של 10 ו 12
ועוד הרבה קטנים...
מחר על הבוקר בדיקת דם ומעקב זקיקים
אני עייפה, מתוסכלת ולא מצליחה לחשוב טוב....  
בנוסף העבודה שלי בשטח
כמה זמן אפשר להחזיק חומר ללא מקרר
אני שמה בצידנית עם קרח לכמה שעות
האם זה בסדר?
אשמח לתגובות
תודה לכל העונות
לצפיה ב-'העדיפות לשעה קבוע'
העדיפות לשעה קבוע
16/08/2017 | 23:53
אבל, גם לי יצאו ימים שהזרקתי ב12 בלילה במקום סביב 9 בערב וזה בסדר.
עדיף לשמור בבית בקרור נורמלי ולהזריק בשעה קצת יותר מאוחרת מאשר להסתכן בזה שהתרופה לא תחזיק מעמד בציידנית. לפחות זו דעתי בנושא.
לצפיה ב-'אחרי שאיבה'
אחרי שאיבה
16/08/2017 | 15:38
1
היי בנות יקרות,
אתמול עברתי שאיבה ראשונה, 28 ביציות! בגלל הכמות לא תהייה החזרה החודש.
הייתי בשוק כשהתעוררתי מההרדמה ואמרו "נשאבו 28". אמרתי לעצמי ששמעתי לא נכון וזה 8, כי יומיים לפני כן במעקב אמרו שרואים 13 זקיקים, ולא תמיד יש ביצית בכל זקיק. הסתכלתי שוב ושוב בטופס הסיכום ואכן כתוב 28.
התקשרו מבית החולים היום ותיאמו פגישה ליום ראשון כדי לחתום על טופס הקפאת עוברים. אחרי שלחצתי קצת הסכימו להגיד שיש 10 הפריות, אבל רק בראשון יגידו לנו בוודאות.
נשמע לכן הגיוני? 10 מ-28?
משהו מרגיש לי מוזר... לכל הבנות שעברו איתי את השאיבה נשאבו מעל 22 ביציות. אני עוקבת זמן רב אחר הודעות בפורומים והכמות שמציינות הבנות לא כל כך גבוהה בד"כ.
זקוקה למילים מחזקות. הבעל מסרב לדבר איתי על זה כי "זה עושה מזל רע" ואחותי צעקה עליי שמה זה משנה כי גם ככה אין לי מה לעשות עם זה. מרגישה שוב כ"כ לבד אחרי דרך ארוכה שעשיתי החודש ואין עם מי לחלוק...
לצפיה ב-'28 בהחלט נשמע המון!'
28 בהחלט נשמע המון!
16/08/2017 | 23:50
בטח לא כולן היו בשלות או טובות מספיק ולכן נשמע הגיוני שרק 10 הצליחו להפרות... בהצלחה!
לצפיה ב-'התיעצות לגבי שאיבה של ביצית אחת��'
התיעצות לגבי שאיבה של ביצית אחת��
16/08/2017 | 17:51
1
היי ..חייבת עצה 
אני מזריקה פעמיים ביום מונופור במשך כבר שבועיים ויש רק זקיק אחד בגודל 16ממ ואחד 5 ממ התקשרו ואמרו שרוצים לעשות לי שאיבה של ביצית אחת האם כדאי לעשות או לחכות לטיפול הבא שיהיה יותר זקיקים.. ( אני מעל גיל 40) מה לעשות ??? צריכה להזריק היום את האוביטרל לעשות שאיבה? או לוותר? 
לצפיה ב-'לא לוותר!!!!!'
לא לוותר!!!!!
16/08/2017 | 23:27
זקיק אחד ובודד הביא לי ילד.
לפעמים דווקא הזקיקים הבודדים יותר איכותיים
בהצלחה!!!
לצפיה ב-'מישהי הקפיאה בודדים (באסותא)?'
מישהי הקפיאה בודדים (באסותא)?
14/08/2017 | 15:26
19
ממש חשוב לי אחרי השאיבה הקרובה להקפיא עוברים בודדים ולא בזוגות (יש לי תאומים :) ).  מישהי עשתה זאת עם רופא של מכבי ולא פרטי? אם כן, מי היה הרופא? אם מישהי היתה עם האוזר או משה רויבורט ממש אשמח לדעת מה הגישה שלהם בנושא. שוקלת ללכת לרופא פרטי רק בגלל זה. יש מכשולים בירוקרטיים שצריך לעבור? 
תודה רבה רבה ����

לצפיה ב-'צרות של עשירות '
צרות של עשירות
14/08/2017 | 20:22
4
לא מידיעה אבל זה נשמע לי כמו החלטה של מעבדה בשילוב עם הרופא.רוצה לומר שלא ממש בטוח שאת צריכה רופא פרטי רק בשביל זה.
יש לך קלף מצויין שלא לומר 2 בבית.
בהצלחה
לצפיה ב-'הלוואי קודם אחד יהיה לי��'
הלוואי קודם אחד יהיה לי��
15/08/2017 | 00:43
הלוואי קודם אחד
לצפיה ב-'אכן עשירה!'
אכן עשירה!
15/08/2017 | 11:34
2
צודקת, יש לי שני בנים מדהימים!!!! אבל... רק חסר לי עוד זוג תאומים בנים.. לא אצליח להתמודד
לצפיה ב-'הזהרי בלשונך יקירה'
הזהרי בלשונך יקירה
15/08/2017 | 14:57
1
את תתמודדי עם כל מה שתקבלי. יש פה בנות (לא מכחישה -גם אני ) שהיו מתחלפות איתך בחצי דקה. 
לצפיה ב-'צודקת'
צודקת
15/08/2017 | 15:10
הכל ברוח טובה, כמובן. הלוואי עליי ועל כולם לקבל עוד ילדים מדהימים כמו שלי. אני כיום במצב שונה לחלוטין ממה שהייתי בזמנו לפני שנקלטתי איתם, ויכולה מאוד מאוד להזדהות איתך. בסוף זה קורה ויש אהבה ואושר גדולים.
עושה חשק לעוד! ולא מוותרת. אבל, אין ספק שיהיה לא פשוט כלכלית ותפעולית. לכן רציתי לבדוק אם אני יכולה להשפיע ולנהל כמה שאפשר מראש, בלי לוותר על עוברים - להקפיא בבודדים.
בכל מקרה תודה והרבה בהצלחה
לצפיה ב-'לי לא הסכימו להקפיא בודדים'
לי לא הסכימו להקפיא בודדים
15/08/2017 | 07:32
1
ולא רק זה, בפעם הראשונה עוד הקפיאו לי בשלישיות (לא ידעתי בזמנו שעלי לבקש אחרת)
בפעם השנייה ביקשתי אז אמרו לי רק בזוגות, זה המינימום
זה באסותא ת"א, אמרו לי שיש מצוקת מקום ולכן כך הם מקפיאים. אבל טופלתי ע"י רופא צוות ולא רופא פרטי אז אולי זה משנה, לא יודעת...
באסותא ראשון חברה הקפיאה בודדים, היו לה רקשניים אז הסכימו. אולי זה גם תלוי בכמות שיש לך
לצפיה ב-'מעניין אם במדיקל זה אחרת כי גוף פרטי'
מעניין אם במדיקל זה אחרת כי גוף פרטי
15/08/2017 | 11:32
הקטע שלפי ההתרשמות שלי אסותא הרבה יותר מקצועיים, במדיקל ממש אין פרטיות למטופלות
לצפיה ב-'אני לא מאמינה שזה קשור לרופא פרטי'
אני לא מאמינה שזה קשור לרופא פרטי
15/08/2017 | 11:27
1
יש מצוקת מקום במקפיאים, ולרוב לא מסכימים להקפיא בודדים, אלא אם כן יש רק עוברים בודדים ברי הקפאה או שמדובר בהקפאה חוזרת.
רופא יכול להשפיע על זה עד לרמה מסוימת, נניח לבקש להקפיא "רק" בזוגות ולא בשלישיות, אבל אם יש הרבה עוברים קשה לי להאמין שיסכימו להקפיא את כולם בבודדים.
מה שכן אפשר לעשות זה לבקש להקפיא את העוברים ביום 3, ואז להפשיר, להחזיר אחד, ואת השני להקפיא מחדש (לרוב זה יהיה אחרי גידול ליום 5). אבל בשביל זה לא צריך רופא פרטי...
לצפיה ב-'זה בדיוק מה שעשיתי עם המוקפאים שנשארו'
זה בדיוק מה שעשיתי עם המוקפאים שנשארו
15/08/2017 | 11:37
בזמנו הקפיאו בזוגות כי לא ידעתי שישנה אפשרות אחרת, אבל אחכ שמעתי שיש בנות שהקפיאו בודדים, זה היה עם פרטי אבל מעניין אותי אם זה הגורם המשפיע היחיד.
לצערי זה לא עבד, כל העוברים שהשארתי לגדל היו יפים ביום 5 אבל לא שרדו את ההקפאה, כך שממש חתך לי למחצית מספר נסיונות
לצפיה ב-'לי הקפיאו בודדים '
לי הקפיאו בודדים
15/08/2017 | 12:35
4
באסותא ראשון , בל בעיות ( הקיפאו 4 כל אחד בקשית נפרדת )
לצפיה ב-'תודה!!'
תודה!!
15/08/2017 | 15:11
3
רופא של הקופה או פרטי?
לצפיה ב-'פרטי'
פרטי
15/08/2017 | 15:16
לא נראה לי שזה קשור לזה שהרופא פרטי או של הקופה אלא לרופא עצמו לכל רופא יש גישה משלו , ב2 החזרות הראשונות הוא לא היה מוכן להחזיר לי יותר מעובר 1 ולכן מניחה שזאת הייתה ההנחיה
לצפיה ב-'גם לי הקפיאו חלק בבודדים. גם רופא פרטי '
גם לי הקפיאו חלק בבודדים. גם רופא פרטי
15/08/2017 | 21:59
1
לצפיה ב-'באיזה מכון?'
באיזה מכון?
16/08/2017 | 22:20
אכפת לך לשתף באיזה מכון ואיזה רופא בבקשה?
לצפיה ב-'אני, ברמת החי"ל עם אליצור כרופא פרטי'
אני, ברמת החי"ל עם אליצור כרופא פרטי
15/08/2017 | 20:39
1
(נשמע כמו: עם פמוט בחדר הרחצה, עם פרופסור חרדלי)
לצפיה ב-'מעולה!'
מעולה!
16/08/2017 | 22:22
היו הרבה עוברים? לא עשו בעיות עם זה?
לצפיה ב-'בלסטוציסטים הקפיאו בבודדים בהנחיית הרופא הפרטי'
בלסטוציסטים הקפיאו בבודדים בהנחיית הרופא הפרטי
16/08/2017 | 09:39
עוברי יום 3 הקפיאו בזוגות, כאשר תמיד אחד העוברים מדורג גבוה והשני פחות, אך עדיין מספיק איכותי להקפאה.
כשהיה נותר מספר אי זוגי, הקפיאו לי זוג ובודד, ולא בשלישייה.
תמיד ההחלטה על ההקפאה מתקבלת עקרונית בעת קבלת הפרוטוקול, ולאחר ההחזרה, בהתאם לעוברים שיש בפועל, מחליטים סופית על החלוקה.
אני חושבת שזה תלוי איכות העוברים ומספרם.
לצפיה ב-'באסותא ראשון לציון'
באסותא ראשון לציון
16/08/2017 | 13:27
1
מההתחלה נתתי הנחיה לרופא שלי (דורון גולדברג, דרך הכללית) להקפיא בבודדים, וכל הזמן חזרתי ואמרתי את זה. הקפיאו בבודדים.

לדעתי זו חוצפה שהמעבדה לא מאפשרת להקפיא בבודדים, זה עוברים שלך! ויש לך זכות לבקש להקפיא בבודדים כדי להחזיר אח"כ אחד אחד ולא לסכן את העובר השני שיופשר ויוקפא שוב (במידה וישרוד).
בכל מקרה לא חושבת שצריך רופא פרטי בשביל זה - רק לעמוד על שלך שוב ושוב ושוב ושוב ולא לוותר.
בהצלחה!

לצפיה ב-'נכון!!'
נכון!!
16/08/2017 | 22:26
בשאיבה הקודמת הקפיאו בזוגות בלי לשאול אותי, למרות שהרופא ידע בפירוש שאני לא רוצה להחזיר שניים, ולכן עכשיו ״הלכו״ חצי מההחזרות כי העובר השני, כל פעם, שרד הפשרה וגם גדל ליום 5 אבל לא שרד הקפאה נוספת.. כואב הלב, כל כך חבל
לצפיה ב-'המסע לIVF, בירוקרטיה מעצבנת- אודה לעזרתכן'
המסע לIVF, בירוקרטיה מעצבנת- אודה לעזרתכן
16/08/2017 | 16:02
3
היי בנות,
אני חברה בקופת חולים כללית ומטופלת אצל רופא פרטי. אחרי נסיונות טבעיים של שנתיים ו 5 הזרעות (השתיים האחרונות כבר היו עם טיפולים הורמונליים) הוחלט שנעלה לשלב הבא.
שם התחיל סיוט הבירוקרטיה- הרופא המטפל מילא טופס הפניה להפריה חוץ גופית, כשפניתי לכללית התברר שמדובר בטופס שמהווה בקשה לטופס 17, מכיוון שאסותא הוא לא בית חולים ציבורי, אין טעם בטופס 17. ניסיתי לברר מול אסותא מה נדרש אך הם לא יודעים להגיד לי, המזכירה של הרופא לא יודעת איזה טופס נדרש שם, פניתי מס' פעמים לכללית (כולל מרפאה של בריאות האישה, מוקד של הביטוח המשלים שדרכו בעצם מגיע לי ההסדר שם גם עשו לי פינג פונג של 3 ימים שבמהלכם אני לא מצליחה להוציא תשובה מאף אחד). האם ידוע לכן איזה טופס הרופא שלי צריך למלא עבור בתי חולים שנמצאים בהסדר? הזוי בעיניי שאף אחד לא יכול לעזור..  האם יש כאן מטופלות שעברו את הפרוצדורה באסותא ראשל"צ ועשו זאת דרך הכללית (עם החזר של הפלטינום)?

לצפיה ב-'כתוב על הדף-'
כתוב על הדף-
16/08/2017 | 17:00
1
אל: ועדת אי פריון מחוז...
טופס בקשב לאישור טיפול במסגרת יחידת הפריה חוץ גופית.
אלו שלושה דפים שעליהם יש:
מדבקת שם
היסטוריה רפואית אישה
היסטוריה רפואית גבר/או כותבים תורם
אבחנה
עבר מילדותי
פרופיל הורמונלי
בדיקת זרע / כתוב תורם
סיכום טיפולי הזרעות בעבר
סיכום טיפולי IVF בעבר
אבחנות

זהו,
את הדפים האלו לוקחים למרפאת האם, שם הם מפקססים את זה לבקשה לועדה.
יש ועדות פעם בשבועיים...

בהצלחה

לצפיה ב-'זה מה שהגשתי לכללית, אבל אני שייכת לכללית ומטופלת בסורוקה'
זה מה שהגשתי לכללית, אבל אני שייכת לכללית ומטופלת בסורוקה
16/08/2017 | 17:04
קראתי שוב ואת שואלת על טיפולים בהסדר, וזה אני לא יודעת.
אני מניחה שזה אותו הדבר, כי קודם כל מבקשים אישור כללי מהכללית,
אחרי שמקבלים את האישור, בסורוקה מבקשים 3 טפסי 17 והם נותנים מספרי קוד,
אז אסותא נותנים קודים אחרים, אבל זה רק אחרי שמקבלים אישור לטיפולים.

לצפיה ב-'הרופא הפרטי אמור לעשות את זה'
הרופא הפרטי אמור לעשות את זה
16/08/2017 | 22:11
הרופא הפרטי אמור לטפל בענייני הביורוקרטיה האלו, כולל הגשה לוועדה.
אצל בר חווה אמרו לי, תודיעי לנו כשאת מקבלת ווסת ואנחנו נטפל באישורים.
עדיין לא התחלתי טיפול אצלו, אבל זה מה שנאמר לי.
לצפיה ב-'היסטרוסקופיה אבחנתית'
היסטרוסקופיה אבחנתית
16/08/2017 | 14:56
היי לכולן,
הופניתי להיסטרוסקופיה אבחנתית וכנראה שזה יצא  ביום ה- 8-12 למחזור.
רציתי להתחיל טיפול נוסף החודש, השאלה אם אפשר לעשות את הבדיקה תוך כדי נטילת הורמונים?
תודה
לצפיה ב-'מקום עבודה וטיפולי פוריות התייעצות'
מקום עבודה וטיפולי פוריות התייעצות
14/08/2017 | 14:21
10
היי בנות יקרות מאוד,
רוצה להתייעץ איתכן מה הייתן עושות במקומי...קצת רקע: אני יחידנית עם תינוקת בת שנה. בהסטורית הטיפולים עשיתי הזרעה ללא הורמונים, 3 עם הורמונים, ובהפריה השניה ( לא היו מוקפאים מהראשונה) נקלטתי.
לפני חמישה חודשים התחלתי עבודה חדשה...בהתחלה חשבתי שעשיתי עסקה טובה אבל מהר מאוד הבנתי שאכלתי אותה לצערי הרב. החברה במצב על הפנים, תחלופה גדולה מאוד ובאסה גדולה להיות פה. 
החודש חזרתי לטיפולים ( אם לא הייתי בת 40 כנראה הייתי מחכה...) מצד אחד הטיפולים "מחזיקים" אותי כי אני מקווה להכנס להריון ולא לחזור אחרי חופשת הלידה.. מצד שני הרי ברור לי מניסיון שזו לא תוכנית כבקשתך ויכול לקחת חודשים רבים עד שאקלט�� לא יודעת מה לעשות. לחפש עבודה חדשה? איך מתחילים עבודה חדשה בטיפולי פוריות? אני לא יכולה לחשוב על לעצור טיפולים.
מה דעתכן? 
תודה רבה רבה

לצפיה ב-'הוצאת לי את המילים מהמקלדת!'
הוצאת לי את המילים מהמקלדת!
14/08/2017 | 16:34
6
אני בדיוק מדברת על זה בטלפון עם בעלי, ונכנסתי לפורום כדי לכתוב את אותה הודעה שאת כתבת!
לצערי אין לי עצות, רק חיבוק והבנה למצב המתסכל הזה :(
אני עובדת במקום העבודה שנה וקצת. אני לא אגיד שאני סובלת, אבל מאוד לא כייף לי. התפקיד ממש ממש לא מספק, המנהלת שלי נוראית והעבודה נורא רחוקה מהבית. אני גם מתניידת בתחב"צ, מה שאומר שכל מעקב זקיקים של חצי שעה עולה לי בהפסד של שעתיים עבודה. (ובשלוש שעות נסיעה ביום בלי קשר לטיפולים).
מה שהחזיק אותי עד עכשיו זה המחשבה שהתחלנו טיפולים ובטח אוטוטו נקלט. גם אני תכננתי לצאת מפה לחל"ד ולא לחזור, אבל הדרך מתארכת, היאוש גובר והסבלנות נגמרת. אני מתחילה הפריות אחרי החגים וגם אם אני הולכת על התסריט הכי אופטימי, שנקלט בפעם הראשונה ושההריון ילך חלק, רק המחשבה על להיות פה עוד 9 חודשים קשה לי מאוד.

מצד שני, איך אפשר להתחיל מקום חדש במצב כזה?
אני מאבדת את הותק שלי שמגן עלי מפני פיטורין ויוכלו לפטר אותי בלי להתאמץ. אחת לחודש אצטרך לקחת כמה ימי מחלה, וזה בלי להזכיר עיכובים יום-יומיים בתקופה של מעקבי זקיקים, ומי ירצה אותי בכלל במחשבה שאני גם בטיפולים וגם מבחינתם אני מגיעה לזמן קצר ויוצאת לחל"ד? ונגיד ואפול על ארגון מכיל ודואג... אפילו ימי מחלה לטיפולים לא יהיו לי.
מצד שלישי, אני כבר שנתיים חושבת שאוטוטו אני נקלטת וזה מונע בעדי מללכת בדרכים מסויימות. טיפולים זה לא תוכנית כבקשתך וזה יכול לקחת עוד המון זמן שאין סיכוי שאצליח להחזיק בעבודה הנוכחית.

אני ממש אובדת עצות :(
סליחה שנדחפתי לך לשרשור, הייתי חייבת לשפוך את מה שממילא התכוונתי לכתוב.
לצפיה ב-'טוב שנדחפת '
טוב שנדחפת
15/08/2017 | 09:13
5
באסה מה אגיד לך.. בשונה ממך לי ממש נוח במובן הטכני..אני ניידת, המשרד 5 דקות נסיעה מאסותא ועם זאת...סובלת, משתעממת, זה לא מה ש"מכרו" לי בתהליך הקבלה- קטן עלי בכמה מידות. החשש שלי ממקום חדש זה פחות הגנה מפיטורין אלא יותר החוסר נעימות של טיפולים ואפילו היריון במהרה.
מעצבן שהריונות וטיפולים נכנסים כשיקול משמעותי בקריירה.
יכולה להגיד לך שבמקום העבודה שלי התחילה לאחרונה לעבוד בחורה ותוך חודשיים סיפרה שבהריון. אף אחד לא פצה פה, עם זאת לי לא נעים ממצב כזה....
לצפיה ב-'מבינה את עניין הלא נעים'
מבינה את עניין הלא נעים
15/08/2017 | 09:37
4
גם אני בן אדם שלא נעים לו מדברים והייתי מתה מבושה לספר שניה אחרי שהתקבלתי שאני בהריון, או להסתיר את זה בתהליך הקבלה. אבל... אם זה מה שצריך אז זה מה שצריך. מה שיותר לא נעים לי זה להגיע לעבודה ולהתחיל להעדר ולאחר לפני שהספקתי להוכיח את עצמי, ולכי תגעי לכמה זמן. בהריון אני לפחות יודעת שאני אתן את כל כולי 9 חודשים. אבל מבחינת טיפולים אני מרגישה שאני צריכה "להרוויח" את הימי חופש והאיחורים, שצריכים קודם לראות שאני עובדת חרוצה, מסורה ומשלימה פערים. 
אני חושבת שבמקרה שלך הייתי נשארת. גם אני משתעממת למוות, העיקר ששאלו אותי בראיון איך אני מתמודדת עם מצבי לחץ... איזה לחץ איזה? 
יש לך עבודה במיקום נח, כבר מכירים אותך, בתור חד הורית נשמע לי שעדיף להשאר במקום יציב בתקופה של העדרויות וטיפולים. אך סה"כ טוב לך חוץ מהשיעמום והסיפוק, אני לא הייתי נכנסת להרפתקאות.
מצד שני, אני לא בדיוק בן אדם שלוקח סיכונים 
לצפיה ב-'צודקת...'
צודקת...
15/08/2017 | 09:52
3
אוף איך מעבירים את הזמן??
לצפיה ב-'קנדי קרש '
קנדי קרש
15/08/2017 | 10:29
לצפיה ב-'סידורים אישיים '
סידורים אישיים
15/08/2017 | 11:18
אני כרגע מתכננת את הטיול בחו"ל.
השלב הבא הוא עיצוב הבית.
אחרי החגים כבר לא יהיה לי במה להתעסק..
אבל אז הטיפולים יחזרו להעסיק אותי.
לצפיה ב-'פעם עבדתי בעבודה משעממת ממש, אבל הכסף היה טוב'
פעם עבדתי בעבודה משעממת ממש, אבל הכסף היה טוב
15/08/2017 | 20:25
והייתי סטודנטית באותו הזמן, תקתקתי עבודה כל כך מהר,
והיה לי זמן לחכות עד סוף היום (חלק מהתפקיד היה פניות טלפוניות,
כך שהייתי כבולה למקום), למדתי!

קחו קורסים להעשרה / אוניברסיטה פתוחה / קרושה סקול ברשת,
יש המון דברים שאפשר ללמוד...

לצפיה ב-'דילמה רצינית'
דילמה רצינית
15/08/2017 | 07:50
1
קחי בחשבון שגם אם את עוברת עבודה ונקלטת ממש מהר אח"כ, את לא מוגנת מפיטורין לכשיגלו על ההריון.
אומנם אסור לפטר בגלל הריון גם עובדת חדשה, אבל מספיק שיגידו שהם בצימצומים והם מפטרים את הכי חדשים, כבר יאשרו להם...
אם את לא סובלת בעבודה שלך הייתי מציעה להשאר שם.
אם את סובלת וממש רע לך ומגעיל לך לקום בבוקר וללכת לשם, כן הייתי מציעה לך לחפש משהו אחר. זה יכול להשפיע נפשית ואף לעכב את ההקלטות להריון (כך אומרים, אני פחות מאמינה בזה).
האם המעקבים בבוקר גורמים לך לאחר לעבודה ואת צריכה לתת על זה הסברים?
אצלנו לדוג' הבוס עבר בעצמו עם אישתו שנים של טיפולים. כל הנושא הזה רגיש אצלנו והוא הכי תומך בעולם. אפילו הציע פעם אחת להקפיץ אותי להחזרה...
זה תלוי בבוסים, אולי תמצאי עבודה שתומכת בנשים ותבין אותך ותקלוט אותך אליהם בחיבוק רחב. אולי כדאי לך לחפש עבודה וכשאת הולכת לראיון עבודה להיות הכי פתוחה בעולם ולספר על הטיפולים (רק בראיון, לא לכל העבודה).
קחי בחשבון שלא הרבה ימהרו לגייס לכוחותיהם יחידנית שמנסה להכנס להריון (גם אני יחידנית שמנסה שוב).
אני בטוחה שבלבלתי אותך יותר עם התשובה שלי. אולי לא?
לצפיה ב-'עונה ..'
עונה ..
15/08/2017 | 09:25
סובלת משיעמום!! זה נחשב?? אני גם נוטה לחשוב שעדיף לנסות להישאר ולמשוך.. בסבב הטיפולים הקודם במקום עבודה אחר מה שהחזיק אותי היה העומס, השכיח ממני הכל.ועכשיו...פשוט משועממת. חוץ מזה אין לי בעיה של התחשבות. אף אחד לא יודע ומבחינתי לא צריך עדיין לדעת. אני מתקתקת מעקבים לפני העבודה (קרובה מאוד לאסותא) 
ביננו, גם אם אחליט לחפש מקום אחר מי אמר שאמצא במהרה...עוד תיק. ולא, אין מצב שאגיד בראיון על הטיפולים. אין מצב זה באמת לא עניינם.

לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
16/08/2017 | 13:31
תתחילי לחפש, כשמתמצאי משהו רלוונטי -תעשי את השיקולים של בעד ונגד. איך אומרים - לחפש לא עולה כסף (רק קצת זמן) ויכול להביא אותך קדימה למשרת חלומות..

יכולה להגיד לך מניסיון שלי - אני גם יחידנית, אחרי הלידה הייתי בתקופת משבר בעבודה, חיפשתי מקום אחר, היו לי גם כמה הצעות אבל פסלתי אותן. תוך כדי המשכתי בטיפולים לילד/ה שני/ה. 

נקלטתי להריון ובמקביל הבנתי שמכל השיקולים והבחינות - עדיף לי להשאר במקום הנוכחי. והשלמתי עם זה ועכשיו טוב לי פה. 

לצפיה ב-'אתמול כמעט התמוטטתי '
אתמול כמעט התמוטטתי
15/08/2017 | 12:20
7
ממש נשברתי.. אפילו בכיתי באוטובוס וזה משהו שאני אף פעם לא עושה..
אני בסבב השני של איקקלומין.. ואין זקיקים גדולים.. היד שלי נראת כמו של מכורה לסמים מרוב בדיקות דם ואני מכווצת את הנרתיק בבדיקות אולטאסאונד (שזה מאוד לא רגיל בשבילי..).. 
אז נשברתי.. אני כולה בת 26.. מה אני צריכה את זה? למה הכנסתי את עצמי? הייתי במצב נוראי.. (ניראה לי שאפילו הבהלתי אנשים ברחוב וכמעט נדרסתי! /: ).. אני פשוט לא יכולה להיכנס להריון ככה.. אין לי עם מה.. הרופא טוען שהזקיקים איטיים כי ההורומנים בסדר, הרירית מעולה (יש לי רירית מושלמת של 8 מ״מ אפילו עם איקקלומין) והזרע טוב עד כדי כך שלא צריך הזרעות, רק יחסים בבית.. ״בקרוב״ ניכנס להריון.. מתי??? איך אני אכנס להריון אם אין לי ביצית? אני כבר חושבת שמה שיעזור לנו זה רק ivf..אני צריכה הורמונים חזקים בשביל לגדל את כל הזקיקים שלי (יש לי 10 בכל צד!!! רק כולם לא רוצים לגדול..והוא מפחד לתת גוגנל.. כי ההורומונים מראים שאני לקראת ביוץ.. ואני יכולה עם גוגנל לקבל 10 זקיקים בשלים..גירוי יתר וכאלה..)..
תודה למי שקראה..

כמובן שלא נשברתי סופית והסכמתי לבוא שוב למעקב.. אבל אני כבר לא מאמינה שיצא משהו בסבב הזה..
לצפיה ב-'צר לי לשמוע על מה שאת עוברת'
צר לי לשמוע על מה שאת עוברת
15/08/2017 | 16:17
זה באמת מתסכל... כמה שזה עצוב אפשר גם להבין את הרופא שכנראה לא רוצה לתת גונל כי הוא יכול להשפיע באמת על כך שיהיו יותר מידי זקיקים בשלים ואז זה מסוכן...
מקווה שהמצב ישתפר במהרה או לפחות שבחודש הבא כבר יהיה לפחות זקיק בשל...
מחזיקה לך אצבעות!!!
דרך אגב- לגבי הכיווץ באולטראסאונד- את בלחץ במהלך הבדיקה? (מי כמוני יודעת שזה לא תמיד קשור ללחץ אבל שואלת בכל אופן כי אמרת שזה לא רגיל)
אני מנסה להרפות (את האזור פיזיולוגית) בעזרת שיטות שלימדה אותי פעם פיזיותרפיסטית של רצפת האגן... אם תרצי לדעת יותר אוכל לכתוב לך בפרטי..
לצפיה ב-'זאת תקופה קשה כל כך, מבינה לליבך'
זאת תקופה קשה כל כך, מבינה לליבך
15/08/2017 | 16:39
לא יצא לי לקחת איקקלומין אלא רק גונאל ואוביטרול, הבנתי שכמו כל תרופה הורמונלית יש תופעות לוואי שפשוט מחרפנות את הגוף. תסמכי על הרופא שימצא פתרונות למצב שבו את נמצאת, במידה ופרוטוקול הטיפול הזה לא יצליח הוא ינסה משהו אחר ויהיו לך מספיק זקיקים את תראי.הגיוני שהרופא מפחד לתת גונאל כשיש הרבה זקיקים (לי היו פחות ולכן המשכתי להזריק ובסופו של דבר התפתחו 3 מצד אחד ועוד אחד מצד אחר, הסיכון הוא היריון מרובה עוברים) . תסמכי על זה שהגוף שלך עובד ולפעמים אחרי כמה ימים פתאום יש זקיקים שמתפתחים, לפעמים הביוץ קצת יותר איטי וזה גם טבעי בעקבות הלחץ הפיזי, תאמיני בזה שהגוף שלך יודע מה הוא עושה. גם דיקור יכול לעזור אגב (אני הולכת פעמיים בחודש בתור תמיכה לסבב).
גם אני שם, בציפיה, בהמתנה מורטת השערות, בתחושה שנשבר כבר מהכל סופית (ועוברת לIVF מהסבב הבא), אמנם קצת יותר רחוקה ממך בגיל (30) אבל מבינה לליבך. צריך הרבה מאוד אמונה מסתבר וכל הכבוד לך שלא נשברת, ואם לא יצא מהסבב הזה יצא מההבא.
לגבי הכיווץ, זה הכי טבעי בעולם ואת לא לבד בזה ... אבל מה שכן כמו מי שהציעה מעליי, תרגילי רצפת אגן יכולים מאוד לעזור, לשכב או לשבת ולכווץ את השרירים מטה כמה חזרות ואז להרפות יכול לעזור, stress ball כזה שתכווצי ביד בזמן הבדיקה או חפץ כלשהו שמרגיע אותך בנוסף לתרגילים. אני יודעת עד כמה קשה לקחת נשימה עמוקה, זה הכי הכי מתסכל בעולם. מאחלת לך שהדברים יעבדו ובמהרה וכאן אם את צריכה :)
לצפיה ב-'חייבת לעודד'
חייבת לעודד
15/08/2017 | 18:22
האם את פוליציסטית? כי זה נשמע שאם יש הרבה זקיקים קטנים בכל צד אז כן.
אגב - גם אני, אין לי ביוץ טבעי, וגם כשלקחתי איקקלומין, בסבב הראשון עוד הצלחתי להצמיח זקיק בודד, אבל בסבב השני לא הייתה שום תגובה ואחרי המון מעקבים תמיד היו רק זקיקים קטנים בכל צד וויתרתי על הסבב.
אין מה להתרגש מזה, כי איקקלומין לא מתאים לכל אחת. דווקא כשהזרקתי גונל במינון ממש נמוך אז הצלחתי לגדל זקיק יפה, וממנו גם נקלטתי בהזרעה הראשונה, זה שלעובר הייתה תסמונת דאון, זה כבר סיפור אחר. 
מה שחשוב, זה שיהיה לך רופא טוב שמלווה אותך שהוא גם מומחה פוריות, יכול להיות גם בקופה.
שיהיה בהצלחה, ובאמת שכמה שזה לא נעים - פשוט תזכרי שזה למטרה טובה :)
לצפיה ב-'תודה רבה לכולן '
תודה רבה לכולן
15/08/2017 | 22:52
1
ואכן אני פוליצסטית מובהקת.. 
אני מבינה שזה יכול לקרות וכנראה סבב הבא יהיה עם גוגנל (שיהיה רק באוקטובר עקב חופשה..).. 
בקשר לכיווץ, דווקא אני נורא בסדר עם בדיקות אולטאסאונד (אפילו כשהכניסו קטטר בהיסטרו׳ אבחנתית לא כאב לי בכלל) וכל הזמן מתלוצצת. אבל בפעמים האחרונות אני ממש מכווצת את השרירים בהתחלה.. אחר כך אני מרפה ולא כואב לי ואני לא מרגישה כלום.. זה סתם לא נעים כי הרופא בעצמו אומר לי להירגע.. ואז אני נלחצת עוד יותר
לצפיה ב-'רק נכנסתי לתת '
רק נכנסתי לתת
16/08/2017 | 09:16
לצפיה ב-'שולחת לך חיבוק גדול!!!'
שולחת לך חיבוק גדול!!!
16/08/2017 | 10:32
כל כך מבינה את התסכול לך והתחושה של חוסר אונים.
אני ממש מנסה לא לשבור יותר מידי את הראש ואומרת לעצמי שבשביל זה אני משלמת הרבה כסף לרופא.
שהוא ישבור את הראש.
זה כמובן לא תמיד עוזר.
אני מאוד מקווה ומתפללת שהסבב הזה יסתדר בסופו של דבר.
אבל אם לא, תזכרי שאת לא הולכת אחורה אלא תמיד קדימה.
במקרה הכי גרוע תצאי מהסבב הזה עם עוד מידע על איך הגוף שלך מגיב להורמונים.
הרופא ידע לתקן ולשנות בפעם הבאה.
מאחלת שמהמסע שלך לא יתארך.
לצפיה ב-'שולחת לך הרבה כוחות'
שולחת לך הרבה כוחות
16/08/2017 | 11:00
ראשית הרשי לי לעודד אותך, שגם אני מוצאת את עצמי בוכה תחת כל עץ רענן: במרפאה (במגוון תחנות: אצל האחות שלוקחת דם, בקבלה, סתם ליד קשישים ביציאה...), ברחוב והיד עוד נטויה. אז אל תרגישי רע עם עצמך, זה טבעי וזה מותר ושכולם יקפצו, נראה אותם עוברים את זה.

שנית, אני כבר כמה ימים אומרת לבן זוגי שיש נרקומנים בתחנה המרכזית בתל אביב עם פחות חורים ביד ממני שלא לדבר על הסימנים הכחולים... אני נראית מוכה ממש.  אחותי הנשמה המהממת היא סטודנטית לרפואה ומבריקה באופן כללי, ובגלל שלא סיפרנו לאף אחד, היא שולחת בידיים שלי מבטים מוזרים וניסתה לשאול בעדינות מה לעזאזל קרה לי בידיים... חח נאלצתי בלב כבד לשקר לה, שזה בכלל קשה כי אנחנו מאוד קרובות. 

חס וחלילה שלא תיפלי באוטובוס או בכל מקום אחר, תנסי לעצור , אפילו בספסל ברחוב, לשבת כמה דקות לאסוף את עצמך, לנשום נשימות עמוקות, כדי לעמוד ביציבות על שתי רגליים. זה יישמע טיפשי, אבל גם אני כמעט נפלתי ברחוב, שהלכתי לאוטו כולי בוכה ולא שמתי לב על מה אני דורכת...

לגבי הזקיקים כתבו לך פה חכמות ממני, אני רק יכולה לספר לך שהצד השני של המטבע גם לא אידיאלי... (רק עכשיו התבטל לי סבב בגלל ריבוי זקיקים להזרעה וזה ממש עצוב). זו דרך ארוכה ובאמת הייתי מנסה להתעודד (ולו במעט) מהצד החיובי (הגיל  הצעיר שלך, הצד הגברי המעולה ). יכולה לספר לך שאני בת 33 וכל הזמן כועסת על עצמי למה חיכיתי כלכך הרבה, שעכשיו לא נשאר לי הרבה זמן, ועוד כל מיני פנינים. שזה כמובן מחשבה לא רציונלית, כי לפני שנתיים נגיד, לא היינו מוכנים בכלל נפשית!.

הרופא שלך נשמע מאוד אחראי וכמו שכתבו פה בנות מנוסות , בטוח יימצא הפרוטוקול שיתאים לך, ממה שאני קוראת פה שוב ושוב פוליציסטיות זה בעיה שיש לה פתרונות ובנות נכנסות להריון יחסית מהר.

המון חיזוקים להמשך הדרך, לפעמים שקשה לי, אני מנסה לדמיין אנשים אחרים במצבי שהולכים איתי באותו השביל ומחכים ומחכים בדיוק כמוני...כמו כל הנשים החזקות פה. המון הצלחה לסבב הבא!!
לצפיה ב-'גרידה או ציטוטק?'
גרידה או ציטוטק?
13/08/2017 | 16:38
14
אז אחרי רכבת הרים ארוכה של חודש אנחנו נאלצים לפנות להתערבות. 
מה עדיף? ציטוטק או גרידה? 
יש שק, בטא 4500 , כחודש אחרי בטא חיובית ראשונה. 
אשמח להמלצות ותובנות. 
לצפיה ב-'מצטערת מאוד על האובדן'
מצטערת מאוד על האובדן
13/08/2017 | 18:43
1
אישית ציטוטק עבר עליי קשה פיזית והייתי זקוקה לסבב נוסף כי היו שאריות, אבל עדיין היתרון שלו הוא שאין התערבות כירורגית (אלא אם יש שאריות שלא יוצאות בווסת שלאחר מכן ואז נדרשת לפעמים התערבות כירורגית בכל מקרה).
גרידות עברו עליי קל יותר מהבחינה הפיזית. השיקול העיקרי שלי היה הרצון לבצע בדיקת קריוטיפ לעוברים, אחרת אישית כן הייתי בוחרת בציטוטק.
מאחלת לך שהחלק הפיזי יעבור ושההריון הבא יסתיים בידיים מלאות
לצפיה ב-'נורא מפחיד אותי הכאבים מהציטוטק'
נורא מפחיד אותי הכאבים מהציטוטק
13/08/2017 | 21:52
מצד שני כולן אומרות שעדיף מאשר ההתערבות בעיקר כי מאוד קטן.
מאמינה שבבית החולים ימליצו על ציטוטק.
אוף ותודה.
לצפיה ב-'עצובה איתך'
עצובה איתך
13/08/2017 | 23:08
הציטוטק הראשון שלי עבר חלק לגמרי: 2 מנות בהפרש של 48 שעות זו מזו, כאבים מינוריים (הסתפקתי באקמול), דימום כמו וסת והרחם התנקה.
הציטוטק השני והאחרון שלי עבר קשה מאוד שלא לומר נורא: כאבים חזקים ודימום כבד מאוד שהצריך חזרה למיון ואשפוז ללילה. בגלל הדימום הכבד לא קיבלתי מנה שניה. הדימום פסק ליומיים ואז חזר שוב בעוצמה חזקה, ולמרות זאת נותרה שארית ברחם. לבסוף עברתי גרידה 9 ימים אחרי הציטוטק.

לצערי זכיתי לשאריות גם אחרי 2 הפלות בגרידות בבי"ח ציבורי, כך שמבחינתי אין לגרידה יתרון בהקשר של הימנעות משאריות.
אחרי 3 הפלות רצופות עם שארית, את הגרידה האחרונה בחרתי לעשות אצל הרופא הפרטי שלי והיא הסתיימה עם רחם נקי וללא שאריות.

בלי קשר למה שתבחרי בין שתי האפשרויות הרעות הללו, מאחלת לך שיסתיים במהרה ובשלום 
לצפיה ב-''
13/08/2017 | 23:09
1
הי, דרקונית !
מצטערת שאת צריכה לעבור את זה.
רופא לא הציע לך לחכות שיפול לבד ? אפשר לשאול האם הוא מסכים שתחכי קצת, כי תכלס זאת אופציה הכי טובה (לדעתי). היו לי 2 גרידות ואחר כך - הפלה טבעית עם שארית. נתנו לי ציטוטק וגינלי והכל יצא בשלום ובלי כאבים.
מה שלא תבחרי - שיעבור בקלות !
לצפיה ב-'חיכינו ועוד קצת חיכינו'
חיכינו ועוד קצת חיכינו
14/08/2017 | 17:41
אבל לצערי זה לא הולך לשום מקום ואין ברירה.
מבאס מאוד.
לצפיה ב-'אני עברתי ציטוטק'
אני עברתי ציטוטק
14/08/2017 | 09:18
וממליצה עליו, עד כמה שהמונח "ממליצה" צורם בהקשר הזה.
יכולות להיות לו תופעות לוואי לא נעימות, ולאו דווקא כאבים (עליהם ניתן להתגבר עם משככי כאבים), אלא הרגשה כללית שמזכירה שפעת, כאבי ראש ושלשולים.
לא לכולן יש תופעות לוואי, אבל אי אפשר לדעת באיזה צד של הסטטיסטיקה תפלי, אני מכירה שתי נשים שלא היה להן כלום ולעומת זאת לי היו כל תופעות הלוואי המפורטות, זה נמשך כמה שעות אחרי החדרת הכדורים.
ועדיין, למרות התופעות, לדעתי זה שווה את הסיכוי להימנע מהתערבות כירורגית כי יש בהתערבויות כאלה סיכונים שהם הרבה מעבר לסבל של כמה שעות.
ממליצה לך מאוד, אם תבחרי בציטוטק, לא להיות גיבורה ולקחת מיד משככי כאבים (עליי אופטלגין נוזלי עבד כמו קסם), לפני שהכאבים מגיעים לרמות לא הגיוניות.
ייתכן מאוד גם שתצטרכי שתי מנות ציטוטק כי לעתים נשארות שאריות, החדשות הטובות הן שבמנה השנייה כבר לא מרגישים תופעות לוואי, רק כאבי מחזור.
והכי חשוב, שתזכי במהרה בסבב מנצח. 
לצפיה ב-'ציטוטק, לא קיבלתי, אבל עברתי גרידה לפני יותר משנה ורק לאחרונ'
ציטוטק, לא קיבלתי, אבל עברתי גרידה לפני יותר משנה ורק לאחרונ
14/08/2017 | 10:10
לאחרונה סיימתי עם כל הבלאגן
לצפיה ב-' אם כבר נגזר לעשות הפלה ממליצה על ציטוטק'
אם כבר נגזר לעשות הפלה ממליצה על ציטוטק
14/08/2017 | 10:24
לא שהיתה לי התנסות עם גרידה אבל עברתי שתי הפלות עם ציטוטק.
הראשונה היתה קצת יותר מלווה בכאבים כי לא לקחתי את האופטלגין בהתחלה, השניה עברה יותר חלק.
ממליצה לקחת אופטלגין כחצי שעה לאחר הפעולה, יתכן ותרגישי גלי חום אבל הכאבים יהיו הרבה פחות משמעותיים.
בשתי ההפלות שעברתי, התוכן יצא בפעם אחת ולא הייתי זקוקה להתערבות נוספת/התערבות כירורגית.
הפחד מפגיעה של הגרידה ברחם והחוסר מידיות (צריך לחכות לתור לגרידה וציטוטק היה במקום) שכנעו אותי לכיוון הזה.
מאחלת לך שיעבור בשלום וההריון הבריא והמיוחל יגיע במהרה.

לצפיה ב-'תודה לכן, '
תודה לכן,
14/08/2017 | 17:43
1
נראה לי שהכיוון ברור על ציטוטק כרגע אבל מחר נתייעץ בבית חולים.
מקווה לסיים טת זה מהר ולא יותר מידי סבל.
לצפיה ב-'אני אחרי שתי הפלות'
אני אחרי שתי הפלות
15/08/2017 | 07:39
אחת טבעית שהכל יצא בבת אחת
אחת עם ציטוטק.
חייבת לציין משהו לגבי הציטוטק. קיבלתי אותו פעמיים אחרי שהמנה הראשונה לא הוציאה הכל: במנה הראשונה סבלתי מכאבים וסחרחורות ובחילות והכי גרוע מבחינתי היה הצמרמורות. אבל... זה נמשך כמה שעות וזהו, כמו שבא ככה הלך.
במנה השנייה לא היו לי כאבים בכלל ומלבד שלשולים לא היו תופעות לוואי בכלל בכלל.
אני כבר לא יודעת מה עדיף ואם חלילה אצטרך שוב לא בטוח שלא אבחר בציטוטק שוב...
המון בהצלחה
לצפיה ב-'עדכון'
עדכון
15/08/2017 | 21:34
3
הלכנו על ציטוטק,
כאבים של כמה שעות שפסקו והדימום לחלוטין לא בשמיים מ שמאוד מטריד אותי.
עכשיו צריך לחכות ליום חמישי לביקורת לראות אם הכל יצא.
תחזיקו לי אצבעות!
לצפיה ב-' שהחלק הפיזי מאחוריך'
שהחלק הפיזי מאחוריך
16/08/2017 | 09:18
ומאחלת לך ידיים מלאות בקרוב
לצפיה ב-' מחזיקה לך אצבעות ובהונות'
מחזיקה לך אצבעות ובהונות
16/08/2017 | 10:24
ושולחת חיבוק גדול.
מי ינתן והכל יהפך בקרוב לזכרון מעמועם.
לצפיה ב-'גם אצלי הדימום לא היה היסטרי'
גם אצלי הדימום לא היה היסטרי
16/08/2017 | 10:30
היו לי מחזורים כבדים יותר... השק יכול להיפלט כיממה ויותר אחרי הכדורים, וזה לא מחייב דימום מאסיבי, זה מה שהיה לי, אז אל תהיי מוטרדת בינתיים וחכי בסבלנות לביקורת. 
לצפיה ב-'לפני החזרת מוקפאים+ הזרעה..שאלה חשובה לכן..'
לפני החזרת מוקפאים+ הזרעה..שאלה חשובה לכן..
15/08/2017 | 16:24
3
היי בנות,
היום הינו היום ה8 למחזור ,עשיתי היסטרוסקופיה היום והבדיקה יצאה תקינה .
עברתי גרידה לפני חודש ואילו היום בדקתי מדדים כדי לדעת אם ניתן לגשת להחזרה ולהזרעה בימים הקרובים.
אני לא יודעת אם זה יקרה בגלל רירית הרחם(מעולם לא היתה לי בעיה איתה והיא נראת דקה מאוד ליום שמונה ואני לחוצה אם זה מהגרידה /פגע במשהו)
הממצאים ליום 8:
LH 8.7
אסטרידול 153
פרוגסטרון 0.5
רירית רחם - ופה הבעיה היא 2.9
זקיק ימין 8.1
זקיק שמאל 11.5
בבקשה תעדכנו אותי למי שהיתה במצב כזה שהרירית כה דקה (יום 8) לפני ביוץ..
בנוסף אני לא גרה בישראל אז חייבת לרכוש כרטיס ליום שבת,ככה שזה הפך להיות מורכב הסיפור..
תודה
לצפיה ב-'תמונת הרירית תואמת לתמונה ההורמונלית'
תמונת הרירית תואמת לתמונה ההורמונלית
15/08/2017 | 20:32
2
מה שגורם לרירית להתעבות זה האסטרדיול, והאסטרדיול שלך נמוך כמו בתחילת השלב הפוליקולרי, לכן גם הרירית דקה בהתאם.
לדעתי אין לך סיבה לחשוש מפגיעה ברירית עקב גרידה, לפחות לא בשלב זה, כנראה פשוט יש לך עיכוב בתהליכי הביוץ החודש, שיבושים כאלה מאוד נפוצים בהפסקות בין טיפולים בכלל ואחרי הפלות בפרט.
לצפיה ב-'אבל אני ביום 8..'
אבל אני ביום 8..
15/08/2017 | 22:07
1
והזקיק הוא 12 ואני מבייצת בדרכ ב18..
הנתונים לא תואמים..עם רירית כזאת צריך להיות זקיק קטן יותר ולהפך..לא?
הבעיה שאני אמורה לסיים את התהליך של הזרעה והחזרה יום 3 עד ה27/8 כי אני קונה כרטיס לישראל עד התאריך הזה ואני לא מצליחה להבין מתי הביוץ בערך אמור לקרות..
לצפיה ב-'לא ניתן לדעת לפי הנתונים האלו מתי תבייצי, מוקדם מידי'
לא ניתן לדעת לפי הנתונים האלו מתי תבייצי, מוקדם מידי
16/08/2017 | 09:24
כמו שכתבה לך a morph, אחרי הפלות הגוף לא תמיד מתפקד מיד כפי שתפקד לפני כן וישנם שיבושים.
מניסיוני האישי, תמונת הדם לא מתאימה לזקיק 12, אולי הטכנאית טעתה במדידה? מה הרופא אומר?
מתי את עושה מעקב נוסף? אולי תתיעצי עם הרופא האם כדאי להזיז את מועד הטיסה?
לצפיה ב-'לפני שאיבה '
לפני שאיבה
15/08/2017 | 19:11
2
היי בנות חדשה כאן ... אני בסיום של ivf אחרי 6 שנים ( עשיתי לפני 6 שנים ויש לי ילד בן 6 ) עכשיו חזרתי שוב ... אני אמורה לקחת היום ב11 בלילה 2 זריקות של דקפפטיל ועוד אחד של אוטריבל...כי ביום חמישי בשעה 9 בבוקר השאיבה בע״ה ��חייבת תמיכה קצת ולדעת זה למה בעצם כל הזריקות ביחד ������מקווה לבשורות טובות 
לצפיה ב-'גם אני עשיתי פרוטוקול כזה'
גם אני עשיתי פרוטוקול כזה
15/08/2017 | 22:19
זה כנראה פרוטוקול יחסית חדש ולא הרבה רופאים עדיין משתמשים בו. 
לי יש ילד מפרוטוקול כזה. 
שיהיה בהצלחה. 
לצפיה ב-'3 מבייצים '
3 מבייצים
15/08/2017 | 22:45
נותן פוש לכל הזקיקים
בהחלט מוכר לי מפרוטוקולים קודמים
בהצלחה
לצפיה ב-'בלחץ'
בלחץ
15/08/2017 | 19:28
2
בתור פוליציסטית נדיר שמקבלת מחזור לפני כמה חודשים ( כשהייתי בהפסקה מטיפולים) תקף אותי איזה בוקר אחד כאב בטן תחתונה מטורף! לא יכלתי לעמוד או להתישר. נשכבתי בתנוחה עוברית על השולחן בעבודה ולקח לכאב הזה כחצי שעה לעבור. שבוע אח״כ קיבלתי מחזור טבעי.
היום תקף אותי כאב דומה רק שהפעם אני שבוע וחצי אחרי ivf ושבוע אחרי החזרת 2 עוברים. מישהי חוותה משהו דומה?
לצפיה ב-'זה מזכיר קצת כאבי ביוץ, אבל כדאי ללכת ולהיבדק...'
זה מזכיר קצת כאבי ביוץ, אבל כדאי ללכת ולהיבדק...
15/08/2017 | 20:22
1
כאבים חדים אחרי טיפול זה משהו שכדאי לבדוק.

שיהיו בשורות טובות
לצפיה ב-'כן כאבי ביוץ ממש חזקים'
כן כאבי ביוץ ממש חזקים
15/08/2017 | 21:19
אבל זה מוזר שזה אחרי החזרה.... לא הגיוני שיש ביוץ עכשיו. בכל אופן נכון לעכשיו זה עבר אם יחזור אלך לרופא
לצפיה ב-'שאלה דחופה... לא יודעת מה לעשות'
שאלה דחופה... לא יודעת מה לעשות
15/08/2017 | 18:59
2
התחלנו בירורים לפני טיפולים.. חדשים בנושא הטיפולי פריון.. לא חשבתי שיהיה קשה להכנס להריון 3.. עשיתי את כל הבדיקות.. בדיקת שד..בעלי בדיקת זרע פרופיל הורמונלי.. יצא שיש לי שחלות פוליציסטיות.. ובגלל זה הבלאגן כנראה. השאלה הרופא נתן לי לעשות בדיקות דם ביום השני או השלישי למחזור ןלא קיבלתי.. כנראה מהסטרס.. מה ממליצות לי לעשות?? יש לי תור אליו ב28.8 ורוצה עד אז לעשות את כללל הבדיקות ונשאר לי רק את זו שעושים בזמן מחזור.. והמחזור לא מגיע.. ואני לא בהריון בדקתי כבר פעמיים..תודה לעונות!
לצפיה ב-'עד ה 28.8 הכל פתוח'
עד ה 28.8 הכל פתוח
15/08/2017 | 19:14
ובהחלט יש סבירות גבוהה שתקבלי
לצפיה ב-'יש לך זמן עד אז, לתשובות לוקח כמה שעות להגיע...'
יש לך זמן עד אז, לתשובות לוקח כמה שעות להגיע...
15/08/2017 | 20:21
הלחץ לא עושה טוב, גם לי איחר בכמה ימים החודש...

לצפיה ב-'קלקסן'
קלקסן
15/08/2017 | 13:09
2
מנסה שוב...
למסירה מראשל"צ, ערכות סגורות ובקרור, למי שצריכה...
לצפיה ב-'היי, שווה לציין מה המינון. תודה!'
היי, שווה לציין מה המינון. תודה!
15/08/2017 | 17:45
לצפיה ב-'מזרקים של 40 מ"ג'
מזרקים של 40 מ"ג
15/08/2017 | 23:00
לצפיה ב-'חייבת עזרה דחוף. כל מי שיכולה לתרום ידע או כח או מילה מנחמת!'
חייבת עזרה דחוף. כל מי שיכולה לתרום ידע או כח או מילה מנחמת!
14/08/2017 | 09:47
16
אמנם אני חדשה פה ולרוב נוהגת רק לקרוא מהצד כי אני מתביישת לחשוף... אבל אני בשבר נוראי כרגע ואשמח לעצתכן החכמה.
אני נשואה 3.5 שנים. כבר שנתיים בטיפולים. מוגדרים כאי פריון לא מוסבר. הכל ב"ה מעולה ומצויין ולרופאים באמת אין מושג מה קורה.. רק לאחרונה החלטנו לעבור לIVF. עשינו פרוטוקול קצר. שאבו 6. מתוכם הוחזר עובר אחד ועוד אחד עבר להקפאה. השאיבה היתה ב14.7. ההחזרה ב17.7. וכמובן נשארתי עם קרינון עפמיים ביום . עשיתי בדיקת בטא כעבור שבועיים ויצא 300 אחרי יומיים יצא 642. הרופאה אמרה שזה תקין ואגיע ב13.8 לאולטראסאונד ראשון. אני לא יכולה לתאר לכן מה הרגשתי... אני בכיתי כמו מטורפת מהתרגשות. בימים האחרונים התחלתי לחוש כאבי מחזור/ביוץ. התייעצתי עם אחות קופ"ח והיא אמרה שאגיע להיבדק. הגעתי להיבדק... נרגשת... הרופא אמר שכנראה אני בשבוע 5+3 לפי תאריך הווסת האחרון ולפי דעתו נשמע דופק. אולם לאחר בדיקה ארוכה ארוכה הוא אמר שהוא בכלל לא רואה שק הריון!!!!!!!! הוא אפילו לא התסכל לי בעיניים! הוא החל לגמגם משהו שהוא לא חורץ גורלות כי הוא לא הרופא שלי... אבל אולי המכשיר לא טוב... מיותר לציין כמה רחמים היתה בנימה שלו..  עשיתי שוב בדיקת בטא למחרת והתוצאה היתה 1400. הרופאה שלי הרגיעה אותי ואמרה שכנראה הכל בסדר.
אתמול אולטראסאונד ראשון, פרפרים בבטן. הולכים שלמוע דופק.. פעם ראשונה אחרי כמעט 4 שנים אכזריות החלום שלי עומד להתגשם!
שוב שוכבת שם, הטכנאית מהללת את המכשיר הטוב שלה ויוצאים לדרך...
בעלי מחזיק לי אתה יד ואנחנו מחכים...
ומחכים.... ומחכים....ושום דבר ... הטכנאית מבולבלת.. מתנצלת אם מכאיבה..
ואני מתחילה לבכות לא כי כואב אלא כי אני מתחילה להבין שמשהו לא בסדר...
לאחר כ10 דק' מורטות עצבים.. היא אומרת זהו.. ומתיישבת מול המחשב.. שוב לא מביטה בי בעיניים. אני שאלת מה קורה והיא עונה בטון מגומגם שאין כלום... אין שק הריון לא ברחם ולא בחצוצרה ולא בשום מקום למעשה והיא לא יודעת מה זה אומר... אבל הרופאה כבר תגיד הכל!
אני עוברת אל הרופאה בהמשך המסדרון שנראה לי לפתע ארוך כמו הגלות. מתישיבת על הכסיא ונלחמת בדמעות שלי (הרופאה שלי קשוחה ולא מקבלת דמעות בשום צורה ואופן) היא מסבירה לי שרוב הסיכויים שההריון לא תקין עדיין לא יודעת אם זה תוך רחמי או חוץ רחמי כי לא רואים כלום... ושאהיה עירנית אם כואב לי כאבים עזים.... ואז להתפנות למיון במיידי כי מדובר בסכנת חיים (כואב לי כאבים עזים אבל לא בבטן!!!! אלוקים!!!!) היא שולחת אותי לבטא נוספת (שעשיתי היום-בכדי לבדוק אולי הבטא יורד ואז הגוף ייפתר מזה באופן טבעי-עדיין ללא תוצאות) הרופאה לא מדברת בינתיים מה ייקרה אם ההריון לא תקין תוך/חוץ ריחמי... והגוף לא נפתר מזה עצמוני!!! מה קורה אז?!!?!?!?!! אני גם לא זוכרת לשאול את זה....
רק שואלת בקול רועד אם ההריון בשום אופן לא יכול להיות תקין היא עונה שאולי אם יהיה נס! ופתאום יצוץ הריון!!!!!
מישהי פה מכירה ניסים שכאלה?!!?!?!?!?!?
מה קורה אם אה לא תקין והבטא לא יורדת-- מה עושים אז?!!?!?
איך מתפקדים עכשיו בכלל!?!?!?!?
אני מרגישה ריקה וחלולה ואין בי כוחות לכלום!!!!!!
הצילו!!!!!!
לצפיה ב-'קוראת ומחבקת מרחוק'
קוראת ומחבקת מרחוק
14/08/2017 | 09:53
אין לי איך לעזור מעבר לזה
עוד לא הייתי במצב כזה.
אני מניחה כי חייבים להבין מה קורה אצלך בגוף מחשש לבריאותך
הריון מחוץ לרחם זה דבר לא פשוט
מקווה שהיום תביני יותר טוב מה קורה
לצפיה ב-'אני מצטערת'
אני מצטערת
14/08/2017 | 11:37
כבר אין סיכוי לדעתי שמדובר בהריון תקין.
אני לא חושבת שמדובר בחוץ רחמי כי העלייה ההתחלתית של הבטא לא מתאימה לחוץ רחמי (היה לי..) וכי הוחזר רק עובר אחד. אני מקווה שהיום תקבלי תשובה נמוכה יותר לבטא ושהיא תתאפס לבד בלי התערבות.
קחי לך את הזמן להתאבל ואני מקווה שההריון הבא יגיע במהירות ויסתיים בידיים מלאות.
לצפיה ב-''
14/08/2017 | 11:53
ממש מצטערת לקרוא.
איזה מפח נפש נוראי.
מאמינה שזה לא הריון חוץ רחמי לפי המגמה של הבטא...
הלוואי והיום הערך יירד ולא תצטרכי לקחת כדורים כדי להפיל.
והלוואי הלוואי שתקבלי פיצוי על החוויה הנוראית הזו כבר בחודש הבא.
מחזיקה לך אצבעות
לצפיה ב-'מחזקת אותך'
מחזקת אותך
14/08/2017 | 12:53
ממש מצטערת לשמוע שזה מה שעובר עליך (אני לקראת ivf ופחות מכירה את הנושא המדובר), אבל אמן ויהיו רק בשורות טובות והכי חשוב שתרגישי טוב ותשמרי על עצמך. מחזקת אותך מרחוק.
לצפיה ב-'אני מעדכנת...'
אני מעדכנת...
14/08/2017 | 13:22
5
הבטא יצאה 187... צריך להודות לה' שזה לא חוץ ריחמי...
אבל זה גם לא הריון!
אני בסוף לא הולכת להיות אמא בפסח כמו שאמרו לי...
העגלות שהסתכלי עליהם- נכון לרגע זה כבר לא רלוונטיות....
ומעקב שבועות ההריון שקראתי באנטרנט בצורה אובססיבית רק גורם לי לסבל כרגע... מה יכול היה להיות ומה כבר איננו....
לצפיה ב-' מבינה אותך. לצערי, הייתי שם. אכזבה מרה ונוראית'
מבינה אותך. לצערי, הייתי שם. אכזבה מרה ונוראית
14/08/2017 | 13:39
לצפיה ב-'גם אני הייתי שם'
גם אני הייתי שם
14/08/2017 | 13:46
אתמול מלאו שנתיים לתל"מ שהיה אמור להיות ולא היה.. ויש לי מתוק בן שנה וחצי בבית. אני מקווה שבפסח תהיי כבר בהריון הבא שיסתיים בתקווה בידיים מלאות
לצפיה ב-'מצטערת מאוד'
מצטערת מאוד
14/08/2017 | 13:54
אובדן הריון זה אובדן החלומות.
תבכי כמה שהדמעות מבקשות לרדת.
מאחלת לך שמדובר ב"פרומו" להריון התקין שלך,
ובינתיים שולחת חיבוק גדול לימים הקשים שהגיעו.
לצפיה ב-'יקרות שלי!'
יקרות שלי!
14/08/2017 | 13:57
1
תודה רבה על המילים המנחמות!!!
אני יושבת בעבודה בוכה וקוראת את התגובות המרגשות והמחבקות שלכן!!!
אני חושבת שבלעדייכן הייתי פשוט יוצאת מדעתי!!!!
תודה!
מאחלת לכולנו שהפורום הנפלא הזה יחליף שם בקרוב לפורום לאמהות טריות מכיון שלא יהיה מי שיתאים להגדרה של בעיות פיריון.. וכולנו נזכה להיות אמהות גאות בקלות ובמהירות לתינוקות בריאים ושלמים!!!
עד אז כותבת לכן כאן בדמעות ....
לצפיה ב-'רגע יש לי שאלה....'
רגע יש לי שאלה....
14/08/2017 | 16:24
אם רמת הפרוגסטרון שלי היא 67 פלוס משהו
והבטא 187 אז מתי אני אמורה לקבל????
מישהי אולי יודעת מהנסיון שלה?
לצפיה ב-'מתוקה שולחת לך חיבוק גדול'
מתוקה שולחת לך חיבוק גדול
14/08/2017 | 13:23
עצוב לי מאוד לקרוא מה שכתבת ויש לי ממש דמעות לשמוע על החדשות המבאסות האלה! לצערי אני לא יכולה לתת לך כל עצה רפואית כי מעולם עוד לא ניקלטתי, ואני חושבת לעצמי איזו תחושה בלתי נתפסת!!! שזה ממש כבר בקצות האצבעות! אני ממש חשה את הכאב שלך, ואני מחזיקה לך אצבעות שיקרה נס! זה אובדן לכל דבר ועניין וכמו שאמרו פה, צריך לקחת את הזמן ולהתאבל על זה!. התהליך הזה הוא סחרחרה ריגשית מטורפת, ואני יכולה לספר לך שרק אתמול בוטל לי סבב  שכה ציפיתי לו, בגלל רשלנות של רופא וזה כאב נוראי (כאין וכאפס לעומת מה שאת מתארת כמובן) ורק מי שעובר את זה מבין...

אין לי כל עצה חוץ מלהגיד לך שאת בליבי ואני כל יום מתפללת בשביל כל בנות הפורום היקרות פה שיקבלו את משאלת ליבן. אני מאחלת לך כמו לעצמי, שהסבב הבא יהיה האחרון בדרך הארוכה הזאת ואני שואבת השראה מסיפורים של נשים חזקות כמוך וכמו כל השאר פה שמאוד מנחמות. 

אולי בנות מנוסות פה יוכלו להסביר מתי אפשר לדעת אם זה תוך או חוץ רחמי אם לא רואים כלום?
לצפיה ב-'רגע יש לי שאלה....'
רגע יש לי שאלה....
14/08/2017 | 16:26
1
אם רמת הפרוגסטרון שלי כרעג היא 67 והבטא 187 ... מתי אני אמורה לקבל? מישהי יודעת אולי מניוסנה?
אשמח לתשובה בהקדם אם יש לי זמן להתנחם בצימר עם בעלי...
לצפיה ב-'בגדול בטא יורדת בlogs בשבוע'
בגדול בטא יורדת בlogs בשבוע
14/08/2017 | 17:11
כלומר שבוע מאלפים למאות, שבוע ממאות לעשרות שבוע מעשרות לפחות ל 10 ואז יהיה דימום אבל לפעמים זה לוקח טיפה יותר. מהניסיון המר שלי יש לך עוד שבוע לפחות (אבל אני דיממתי תוך כדי דימום קל)

לצפיה ב-'כמה מבאס וכואב'
כמה מבאס וכואב
14/08/2017 | 18:19
2
יקרה..
כמה זה מבאס המצב הזה. גם אני איבדתי הריון שמאד חיכיתי לו לפני כחצי שנה.
היה לי משהו דומה שהבטא הייתה גבוהה ולא ראו שק. בסוף ראו שק קטנטן ולאחר יומיים פשוט הפלתי.
אני רוצה לחזק אותך בסוף נשכח מכל הייסורים האלה והכל מתגמד.
לצפיה ב-'אני מזמינה אותך לפורום אובדן הריון בתפוז'
אני מזמינה אותך לפורום אובדן הריון בתפוז
14/08/2017 | 18:49
1
מצטערת מאד לקרוא על האובדן שלך, על דמעות השמחה וההתרגשות שהתחלפו בדמעות של כאב ועצב. יש שם קהילה חמה, תומכת, קשובה ומכילה, שהמכנה המשותף שלה הוא אובדן חלום ה "2 פסים = ילד עוד 9 חודשים".
שולחת לך חיבוק גדול על ההתמודדות הקשה.
לצפיה ב-'אני דווקא מעדיפה לשכוח'
אני דווקא מעדיפה לשכוח
14/08/2017 | 22:02
ולטעמי אין כבר מה להגיד יותר. חצי שנה עברה וסוג של המשכתי הלאה. לפחות אני יודעת שגם לי זה יכול לקרות ואני יכולה להיות בהריון..
לצפיה ב-'אולטרסאונד זקיקים ובדיקות דם מכבי'
אולטרסאונד זקיקים ובדיקות דם מכבי
11/08/2017 | 20:48
6
שלום לכולן,
אני התחלתי לקחת פיוריגון השבוע לראשונה וחדשה בכל עולם הפוריות.
אני הולכת למומחה פריון פרטי אבל חברה בקופח מכבי.
ביום א אמורה להתחיל בדיקות דם ואולטרסאונד זקיקים מידי יום לפני הזרעה.
האם ניתן לעשות את שתי הבדיקות ביחד ביגאל אלון בתא בלי לקבוע תור?
מאיזה שעה?
את המרשם שנתן לי הרופא הפרטי קיבלו בבית המרקחת של מכבי בלי בעיה. האם יקבלו גם את ההפניה שלו לבדיקות?
מודה מראש לכל העונות :)
לצפיה ב-'הפניות'
הפניות
14/08/2017 | 20:15
1
מכבי מכבדת הפניות של רופא פריון פרטי ל- I've ללא צורך בהמרה של ההפניה
לצפיה ב-'עד כמה שידוע לי, רק ככל שהרופא עולה במחשב. לא כל רופא פרטי..'
עד כמה שידוע לי, רק ככל שהרופא עולה במחשב. לא כל רופא פרטי..
15/08/2017 | 08:19
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
15/08/2017 | 09:05
3
היי וברוכה הבאה.
ראשית שאלה, מדוע בדיקות כל יום? ככה הרופא הנחה אותך? לא נהוג לבצע מעקב כה צמוד...
בד"כ גם כשמזריקים הורמונים מתחילים מעקב ובדיקות לאחר 4-6 ימים ובהמשך לפי התוצאות הרופא מנחה מתי המעקב הבא...
לגבי תורים לביצוע הבדיקות- אין צורך בקביעת תור אלא רק בהפניות לאולטר' זקיקים ולבדיקות דם (מספיק הפניה אחת שניתן לצלמה). את פשוט צריכה לגשת לאחת המעבדות בעיר שנוחה לך- בתל אביב יש כמה וכמה, את מגיעה ללא תור על הבוקר ומבצעת את שתי הפרוצדורות ביחד. כדי לברר היכן עושים גם בדיקות מעבדה וגם זקיקים צלצלי למוקד מכבי או בדקי באתר כי אני לא מכירה בתל אביב.
את מקבלת עוד באותו יום את התשובות לבדיקות הדם ולאולט' זקיקים מקבלים במקום.
לגבי המרת ההפנייה- אני למשל לא הייתי צריכה להמיר אבל תמיד אמרו לי שזה תלוי רופא. אם הוא מופיע במחשב של מכבי אז אין בעיה להשתמש בהפניה מבלי להמיר אבל אם לא, אז צריך להמיר. מי ברופא? אולי אני אדע לומר לך.
שיהיה בהצלחה,
ענבל
לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
15/08/2017 | 19:54
תודה רבה!
הסתדרתי בסוף ובאמת לא הייתי צריכה לא תור ולא להמיר את ההפניה.

לצפיה ב-'ואיפה עושים במרכז ביום שישי?'
ואיפה עושים במרכז ביום שישי?
15/08/2017 | 22:49
1
לצפיה ב-'אני'
אני
16/08/2017 | 02:14
הייתי עושה בבני ברק. יש סניף ברחוב כהנמן אבל נדמה לי שזה עבר לסניף אחר בבני ברק ברחוב רבי עקיבא. גם מחוץ לבני ברק יש, רק צריך לבדוק באתר אילו מעבדות נותנות שירות בשישי...
לצפיה ב-'הי, שוקלת מעבר לרופא חדש וזקוקה לעצתכן'
הי, שוקלת מעבר לרופא חדש וזקוקה לעצתכן
13/08/2017 | 10:19
7
אז אחרי עוד בטא שלילית.. אנחנו סוגרים שנה וחצי של נסיונות, שאיבות והחזרות טריים ומוקפאים.

את השאיבה האחרונה והחזרות המוקפאים עשיתי אצל ד"ר בר חוה, שפניתי אליו לאחר ים המלצות.. באמת התרשמתי ממנו לטובה. אבל, אודה ולא אבוש, היצירתיות שמאפיינת אותו וזוכה לשבחים, גורמת לי להרגיש כמו בובת ניסויים שמפציצים אותה בהורמונים וחומרים.. ואני ניגשת לסבב איתו ברגשות מעורבים (מי יודע מה עושים כל ההורמונים האלה לגוף?!..)

אני נמצאת בצומת ועלי להחליט אם לתת עוד צ'אנס לסבב אצלו או לחפש רופא אחר.

אשמח לשמוע את תובנותיכן, וגם לקבל המלצה על רופאים, באזור המרכז. לא מחפשת נחמד ולא מעניין, אלא מקצועי שיביא תוצאות

לצפיה ב-'אני טופלתי אצל פרופ' אורבייטו בתה"ש '
אני טופלתי אצל פרופ' אורבייטו בתה"ש
13/08/2017 | 10:49
2
9 סבבים ו5 החזרות, הוא טיפל בנו באופן אישי ומסור ולא הרים ידיים ואמר שעדיין תמיד יש סיכוי שניקלט, עשינו גם PGD שצמצם משמעותית את מספר העוברים שהופרו. היום אני בחודש השביעי להיריוני ב"ה, כנראה שעשה שם משהו טוב. הוא מאוד מקצועי ורואה דברים בצורה רחבה, נותן מקום לשאלות, מחשבות וכו'. כשאני בגעתי לד"ר בר חוה בעקבות המלצות הפורום ליעוץ לאחר 9 חודשי המתנה, לא יכולה לומר שזה הצדיק את כל החודשי המתנה, הוא היה נחמד, מקצועי, אבל לא יוצא מהרגיל. יכולה להמליץ על פרופ' אורבייטו בחום.

מאחלת לך בהצלחה במהרה!

לצפיה ב-'תודה סליחה על הבורות אבל מה זה PGD?'
תודה סליחה על הבורות אבל מה זה PGD?
13/08/2017 | 10:52
לצפיה ב-'היי דנה (:'
היי דנה (:
14/08/2017 | 12:12
קודם כל מזל טוב ענקי!כיף לשמוע��
שנית רציתי לדעת האם את מטופלת של  פרופ' אורבייטו באופן פרטי או דרך קופ"ח?
מה הגישה שלו באופן כללי ומה רמת הזמינות שלו?
תודה רבה!
לצפיה ב-'היי יקרה'
היי יקרה
13/08/2017 | 13:57
1
אני הריתי אצל בר חווה אז אני משוחדת אבל נראה לי שכדאי לתת לו עוד לפחות ניסיון אחד או שניים. טיפול ראשון הוא טיפול שממנו מפיקים לקחים ונראה לי חבל לא לתת לו להפיק את הלקחים ולנסות כאשר היום הוא חכם יותר לגבייך...
לפי מה שאת כותבצ מעניינת אותך מקצועיות ותוצאות, ואם כך- אז בר חווה היא הכתובת.
אני מבינה את תחושתך אבל אצלי המטרה קידשה את כל האמצעים. הייתי שמה את המחשבות האלה בצד קצת ומתרכזת בזה שהוא יכול להוביל אותך אל האושר. כמובן שזה לא אומר שלא הייתי מתעניינת ושואלת לגבי כל הורמון מה מטרתו. לא מומלץ ללכת אחרי אף רופא בעיניים עצומות ותמיד כדאי להיות בשליטה...
אם אני הייתי את - הייתי מנסה סה"כ 4 פעמים אצל אותו רופא ואז שוקלת ברצינות מעבר. כרגע זה נשמע לי מוקדם מדי.
שיהיה בהצלחה רבה
לצפיה ב-'תודה. אכן אשקול זאת'
תודה. אכן אשקול זאת
14/08/2017 | 09:29
לצפיה ב-'משוחדת'
משוחדת
14/08/2017 | 20:12
הייתי ממשיכה עם בר חוה

אבל...
זה טוב לנפש לכוח להמשיך, להיות עם רופא שסומכים עליו.

לא שזה ישנה את התוצאה לדעתי, אם תאמיני או לא.
אבל זה חשוב לצאת למסע עם רופא שסומכים עליו
לצפיה ב-'ממליצה בחום על פרופ' לברן. מקצוען ויסודי וגם בן אדם מדהים'
ממליצה בחום על פרופ' לברן. מקצוען ויסודי וגם בן אדם מדהים
14/08/2017 | 23:22
לצפיה ב-'מה הנסיון שלכן עם דיקור סיני?'
מה הנסיון שלכן עם דיקור סיני?
13/08/2017 | 14:45
15
היי בנות,
אני ממש מתלבטת - חברה סיפרה לי שלאמא שלה יש מדקר שהיא מאוד מרוצה ממנו, ובין היתר הוא מתמחה בפריון.
חשבתי לנסות גם את הכיוון הזה, אבל קשה לי לראות איך הוא יכול לעזור לי.
ההורמונים שלי טובים טפו טפו, הוסת סדירה, את החסימה שלי בחצוצרה הוא כנראה לא יפתח...
יכול להיות שהוא יכול לעודד ביוץ בצד הפתוח והלא דומיננטי שלי?

מקריאה בשרשורים ישנים, נראה שלרוב הבנות הדיקור לא עזר, אבל עדיין מדברים עליו טובות.
מה דעתכן?

והאם יש חשיבות למטפל מומחה בפיריון על פני מטפל "רגיל"?
מה הופך מומחה לכזה? "סתם" נסיון? או שלימודים ספציפיים?
קשה לי לבזבז סכומי כסף כאלה על משהו שאני לא לגמרי מאמינה בו. השאלה אם יש חשיבות להתמחות, או שאפשר לעשות בכללית ואז לעשות טיפול במחיר מוזל יותר.
לצפיה ב-'תלוי אמונה'
תלוי אמונה
13/08/2017 | 15:13
4
היי
אני חושבת שזה מאד תלוי אמונה. זה כמו עם רופא. את צריכה להאמין בו ולהאמין שהוא יעזור לך, אחרת זה לא יעבוד.
אני עשיתי קצת דיקור אצל מישהי מקסימה. אבל מעבר למפגש אחד לא הרגשתי שזה עוזר לי להירגע או משהו אחר. זה היה כשעוד ניסינו לבד וכשאמרתי לה שאני לא רוצה להמשיך היא עודדה אותי ללכת לרופא לקבל מרשם לאיקקלומין. ככה הבנתי שהיא גם לא מבינה כלום. מי מייעץ ככה על תרופה כאילו זה סוכריות?
אני לא עושה דיקור וכו' כי אני פשוט לא מאמינה שזה יעזור לי.
לצפיה ב-'אני התנסתי, אבל לא אחזור'
אני התנסתי, אבל לא אחזור
13/08/2017 | 17:54
2
בסבב הקודם הקפדתי ללכת למדקר של כללית מומלץ לפוריות.
שני טיפולים עברתי עם דיקורים לפני, בזמן ואחרי הטיפול (IVF).
בטיפול השלישי לא הספקתי לעבוד טיפול בדיקור, בגלל מהירותו והעובדה שנפל על חגים.
דווקא בטיפול הזה נקלטתי.
גם לחברה שלי קרה כך.
הפעם לא אחזור לדיקור.
אבל אני מסכימה שזה גם הרבה עניין של אמונה והרגשה.
אם את מרגישה שזה עוזר ומאמינה בזה זה באמת יעזור.
הייתי ממליצה לך לנסות טיפול אחד ולראות איך את מתחברת לזה.
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה, אין לי מושג אם אני מאמינה'
תודה, אין לי מושג אם אני מאמינה
13/08/2017 | 19:54
1
אני אאמין רק אחרי שאראה תוצאות, וגם אז אי אפשר לדעת אם זה בגלל הטיפול או לא...
אולי באמת אנסה טיפול אחת, דרך כללית. השאלה אם מטיפול אחד אפשר להסיק משהו. נראה לי שאני יותר מדי ריאליסטית בשביל להתחבר לדברים האלה, מצד שני, להזיק זה בטח לא..
לצפיה ב-'תוכלי לראות אם את מתחברת לזה. '
תוכלי לראות אם את מתחברת לזה.
13/08/2017 | 20:48
כמובן שלא תוכלי לדעת אם זה עוזר.
יש כל מיני טיפולים אלטרנטיבים.
גם אני לא מתחברת באופן אישי לכל הטיפולים האלטרנטיבים
אבל עשיתי דיקור כי הרבה המליצו.
עשיתי גם רפלקסולוגיה, כי אישית אני יותר מאמינה שזה משפיע על הגוף.
באופן אישי מה שהרגיש לי הכי נוח לגוף ולנשמה שלי היה יוגה.
לכן אני מאמינה שפחות חשוב מה את בוחרת. יותר חשוב שתרגישי שזה הדבר הנכון לך.
אם תלכי דרך הכללית תחויבי להפגש עם רופא מכוון לפני תחילת הטיפולים.
תתיעצי איתו לגבי הטיפולים המוצעים במרפאה שלו והעדפות שלך.
בהצלחה!
לצפיה ב-'נשמע שזה לא בשבילי '
נשמע שזה לא בשבילי
13/08/2017 | 19:59
אולי אעשה טיפול אחד כדי להרגיש שאני לא שוללת (,כשהציעו לי ישר סרבתי, ואז החלטתי לא להיות כזאת אנטי ולתת צ'אנס).
לצפיה ב-'אני ניסיתי לפרק זמן קצר'
אני ניסיתי לפרק זמן קצר
13/08/2017 | 19:52
1
זה היה נעים (באופן מפתיע) אבל גם אני לא ממש מאמינה שזה עוזר ביולוגית (אני טיפוס של רפואה מודרנית), מכאן פרק הזמן הקצר. יתרון של הדיקור הוא פינה שקטה רק לעצמך, דבר חשוב בפני עצמו.
לצפיה ב-'גם אני טיפוס של רפואה מודרנית'
גם אני טיפוס של רפואה מודרנית
13/08/2017 | 20:00
כנראה שבאמת אם לא מאמינים זה לא יעזור.
בשביל להרגע אני מעדיפה מסאג' 
לצפיה ב-'התנסתי'
התנסתי
13/08/2017 | 20:12
אני התנסתי בסבב המנצח בלבד. הייתי כ 8 חודשים בטיפולים ובהפריה מלווה בדיקור נקלטתי. האם הייתי נקלטת גם בלי הדיקור? מי יודע.....
עכשיו כשחזרתי לטיפולים אני חוזרת למדקרת, מומחית בפריון.
לצפיה ב-'אם את הולכת'
אם את הולכת
14/08/2017 | 00:24
כדאי ללכת למישהו עם התמחות בפיריון. הם לא רופאי פוריות, אבל מבינים את המושגים והלקסיקון, ישאלו בדרכ באיזה שלב את של הסבב ויכוונו לפי זה את הטיפול.
לי הדיקור עוזר פלאים ספציפית לציסטות. כמעט אחרי כל סבב יש לי ציסטות שצריך לחכות שיספגו כדי להתחיל סבב נוסף, הדיקור מזרז את העלמותם בצורה מדהימה.
אפשר לשאול גם במרפאות רפואה משלימה אם יש מישהו שמוכוון פוריות. אני הלכתי למישהו כזה בגבעתיים
דרך קופת חולים ואז העלויות יותר נמוכות...
לצפיה ב-'אני הלכתי לדיקור טרם טיפולים'
אני הלכתי לדיקור טרם טיפולים
14/08/2017 | 03:31
פחות עושה לי את זה באופן ספציפי. אני חושבת שיותר עזר לי השיאצו (במיוחד שהיה מלווה בשיחות מאוד מעניינות עם המטפל שגם אישתו מטופלת פוריות).
לצפיה ב-'תודה רבה לכולן!'
תודה רבה לכולן!
14/08/2017 | 08:48
כנראה ששווה לתת צ'אנס, במקרה הרע אשאר באותו מצב, במקרה הטוב נצליח :)
לצפיה ב-'אני טופלתי בדיקור ונטורופטיה כמעט שנתיים'
אני טופלתי בדיקור ונטורופטיה כמעט שנתיים
14/08/2017 | 08:58
1
במהלך הטיפולים להיריון ומהלך כל ההיריון,
שינויי תזונתי ודיקור איזנו לי את בלוטת התריס לפני ההיריון,
כך שנמנעתי מלקחת תרופות,
שינויי תזונתי עושה טוב באופן כללי (חבל שלא הצלחתי להקפיד מאז),
אני די בטוחה שההיריון היה ארוך וטוב, למרות שלל הבעיות שליוו אותי, בזכות הדיקור.
אני מאמינה גם שהדיקור עוזר לנפש, לגוף רגוע, להירגע, וזה גם חשוב.
לתת לעצמי חצי שעה בשבוע לשכב ולנוח, לתת לגוף להירגע, להיות מטופלת,
זה שווה הרבה.
לי זה עזר.

אני מאמינה שהרפואה המשלימה יכולה לעוזר מאוד, לגוף ולנפש,
וחושבת שמאוד כדאי למצוא משהו שיעזור, דיקור, נטורופטיה, רפלקסולוגיה, וכו' וכו'.
יש כל כך הרבה דרכים לעזור!

חזרתי לדיקור גם עכשיו

לצפיה ב-'עוד משהו, קחי בחשבון שכדאי לעבור סדרה של טיפולים'
עוד משהו, קחי בחשבון שכדאי לעבור סדרה של טיפולים
14/08/2017 | 09:02
זה לא זבנג וגמרנו, כדאי לפחות כמה טיפולים, לא סתם כללית מציעים
חבילה של 10...

לצפיה ב-'לי לא עזר'
לי לא עזר
14/08/2017 | 16:11
ניסיתי גם דיקור וגם רפלקסולוגיה ושניהם לא הניבו תוצאה רצויה. 
אגב כשבסוף נכנסתי להריון מIVF ונכנסתי לשבוע 40 של הריון עשיתי טיפולי רפלקסולוגיה על מנת לזרז את הלידה וגם לא עזר....
לצפיה ב-'דיקור'
דיקור
14/08/2017 | 20:09
ובכן
חשוב של דקר תהייה איזו התמחות בפריון.

ודווקא לא עניין של אמונה
היו כמה מחקרים שבטיפולי Ivf דיקור עוזר
לצפיה ב-'הפרו לי את כל הביציות באיקסי - זה מקובל?'
הפרו לי את כל הביציות באיקסי - זה מקובל?
14/08/2017 | 13:23
5
היי יקרות
אז אתמול עברתי שאיבה ראשונה. דווקא היה בסדר גמור :) 
למרות שהרופא אמר שכנראה יהיו 7-8 ביציות בסוף נשאבו 11.
דיברו אתי היום מהמעבדה ואמרו שהיו 8 הפריות. כולן באיקסי.
דווקא אין לנו בעיית זרע וגם הצלחנו להיכנס להריון שנפל בהזרעה.
הבחורה מהמעבדה אמרה לי שהיה ריכוז קצת נמוך של זרעים בתנועה ולכן הם החליטו להזריק זרע ישירות לביצית.
מה אתן אומרות? אולי בגלל זה אנחנו לא מצליחים טבעי? כי לפעמים זה מה שיוצא? זה בסדר איקסי?
לצפיה ב-'לפי מה שאת כותבת'
לפי מה שאת כותבת
14/08/2017 | 13:42
זה לא שאלה של מה מקובל ברגיל, כי הם ראו מצב ספציפי לנגד עיניהם שהריכוז היה נמוך.
במצב כזה הגיוני ורצוי לפעול לפי נתוני הזרע מאשר לנסות להפרות רגיל ושאז התוצאות יהיו לא טובות.
בוודאי שזה בסדר איקסי. זה מצוין.
יש לי ילדה בבית מאיקסי ובעזרת השם עוד אחד בקרוב.
תהיי אופטימית ובהצלחה
לצפיה ב-'הייתי מבקשת את דו"ח הזרע'
הייתי מבקשת את דו"ח הזרע
14/08/2017 | 13:50
מה היה הריכוז, התנועתיות, איך היתה המורפולוגיה, אם הזרעונים שהשתמשו בהם לאיקסי נראו תקינים.
הריכוז צריך להיות יותר מקצת נמוך בשביל שהם יחליטו להפרות את כל הביציות באיקסי במקום חלק ואכן הזרע יכול להיות הבעיה שבגללה לא הצלחתם עד עכשיו.
לגבי האיקסי יש לי איקסי קטן בבית מIVF עם מיון זרע בגלל בעיית זרע קשה.
לצפיה ב-'אצלכם הייתה סיטואציה ספציפית שדרשה התייחסות מיוחדת,'
אצלכם הייתה סיטואציה ספציפית שדרשה התייחסות מיוחדת,
14/08/2017 | 13:50
לרוב לא מקובל להפרות באיקסי את כל ההפריות, ומקובל לתת צ'אנס בהפריה רגילה, גם כשהריכוז נמוך, לפחות לחלק מהביציות.
8 הפריות מתוך 11, זו חגיגה גדולה. לא צריך טבעי. ב-IVF נולדים ילדים יפים יותר
בהצלחה
לצפיה ב-'קציר יפה!'
קציר יפה!
14/08/2017 | 16:08
הם נתנו לך הסבר הגיוני לגבי למה עשו איקסי לכולם. ובאמת עדיף שיהיו לך 8 עוברים במקום נניח 3 הפריות מאיקסי וכל השאר שלא הצליחו.
ואיקסי לדעתי זה בסדר. בגלל שבני נולד מאיקסי קראתי על זה מאמרים ולא ראיתי שיש הוכחה חד משמעית שלילדים האלה יש יותר בעיות מלילדים אחרים.

לצפיה ב-'אצלי'
אצלי
14/08/2017 | 20:02
סגרתי עם הרופא
כלומר ביקשתי שההנחיה תהייה שלו למעבדה.
בקשתי היתה שחלק יהייה באיקסי וחלק רגיל
אבל...
השארתי לו שיקול דעת להחליט ולהורות למעבדה אחרת אם הנסיבות מצריכות את זה.

יענו שינחה את המעבדה
ואם יש בעיה שיתקשרו אליו.

בהצלחה בפעם הזו
ושלא תצטרכי את ההמלצה שלי
לצפיה ב-'דימום בעקבות נרות/טבליות אסטרוגן (אנדומטרין)'
דימום בעקבות נרות/טבליות אסטרוגן (אנדומטרין)
14/08/2017 | 14:20
1
היי לכן,
אני נמצאת בטיפולי פוריות. אתמול בדיקת בטא חיובית הראתה 820, 14 יום אחרי החזרה. העניין הוא שיש לי דימומים קטנים כאלה שבאים והולכים. כל דימום כזה מקפיץ לי את הלב ומבאס אותי. האחיות אמרו שיכול להיות שזה קורה מהחדרת המוליך או שאולי חסר פרוגסטרון. האם למישהי זה קרה? מחר יש לי בדיקת בטא נוספת, רוצה לדעת מה להגיד לאחיות...
לצפיה ב-'תבקשי לבדוק גם אסטרדיול ופרוגסטרון'
תבקשי לבדוק גם אסטרדיול ופרוגסטרון
14/08/2017 | 16:54
כמו שהאחיות אמור לך אם זה רק הכתמות קלות יש אפשרות שזה מהמוליך או חוסר בפרוגסטרון.
אם הבטא תעלה מחר על ה 1500 לדעתי אפשר כבר לראות שק, אז תבקשי הפניה ואז אפשר גם אולי לראות אם יש דימום ברחם.

נקווה לבשורות טובות

חם בפורומים של תפוז

תחרות מפלצתית עם פרסים שווים במיוחד!
תחרות מפלצתית עם...
משתפים אותנו בסיפורים בדיוניים וזוכים בכרטיסים...
תחרות מפלצתית עם פרסים שווים במיוחד!
תחרות מפלצתית עם...
משתפים אותנו בסיפורים בדיוניים וזוכים בכרטיסים...
אירוח מומחה בפורום בנושא אבטלה
אירוח מומחה בפורום...
ביום ראשון, 13.8, יתקיים אירוח בנושא אבטלה בו...
אירוח מומחה בפורום בנושא אבטלה
אירוח מומחה בפורום...
ביום ראשון, 13.8, יתקיים אירוח בנושא אבטלה בו...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום פוריות הגבר
מתקשים להיכנס להריון?
פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל
מנור מדיקל- תרומת ביצית
מנור מדיקל תרומת ביצית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה