לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום הינו פורום תמיכה.  הייעוץ בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי.
אנא קראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בפורום.
גלישה נעימה
המשך >>

לצפיה ב-'כשל שחלתי'
כשל שחלתי
24/05/2017 | 14:19
3
היי בנות יקרות
אני בת 28 עם כשל שחלתי מגיל מוקדם, לוקחת גלולות. לא ניסיתי להיכנס אף פעם להיריון ולהפסיק את הגלולות.
אמרו לי שאצטרך תרומה. עשיתי בדיקת FSH יצא 11, עשיתי בדיקה של רזרבה שחלתית, AMH יצא קטן מ 0.100, עשיתי מעקב זקיקים והטכנאית לא ראתה זקיקים
אין סיכוי שאני ישר הולכת לתרומה מבלי לנסות כלום. השאלה מה הסיכוי ואם יש בכלל סיכוי? 
אולי יש הורמון אחר שאוכל לקחת במקום הגלולות ולבדוק מה קורה?
האם אתן מכירות רופא של הכללית שמתעסק בכשל שחלתי-טיפולים –תרומה שיכול לסייע לי בנושא הזה?
בינתיים יעצו לי להתחיל דיקור סיני, אעשה זאת. יש חוויות וניסיון ? 
תודה רבה!
לצפיה ב-'מצטערת שלמוע :( - ועונה באופן חלקי'
מצטערת שלמוע :( - ועונה באופן חלקי
24/05/2017 | 14:51
1. מהבנות בפורום הבנתי שד"ר בר חווה מומלץ בכשל שלחתי
2. לגבי דיקור סיני - אני הלכתי בהריון של ביתי והולכת גם עכשיו למדקר דורון לירן. הוא יקר אך מומלץ. אני עכשיו בהריון שני שכנראה לא תקין אבל בכל זאת אני מאמינה בו. אם תרצי פרטים תשלחי מסר
בהצלחה
לצפיה ב-'לדעתי שווה לנסות'
לדעתי שווה לנסות
24/05/2017 | 15:19
את עוד צעירה ולכן כדאי לנסות. 
כל רופא פוריות מתמחה בכשל שחלתי. זו אחת הבעיות הכי שכיחות שיש..
ישנם המון רופאים טובים, וזמינים, ואנושיים..
יש לך דרך הכללית: קלריס נהרי בחזון איש בבני ברק, גילה בירן בקונקורד בני ברק, גיל ירושלמי (הרופא המעולה שלי) ברמז ברחובות.
בהצלחה!

לצפיה ב-'מזדהה ומשתפת מניסיוני'
מזדהה ומשתפת מניסיוני
24/05/2017 | 17:24
הי
מכירה את המצב. אני בטיפולים כמעט שנה וזה הניסיון שלי:
כשלקחתי גלולות וגם אחרי הפסקת הגלולות לא ראו אף לא זקיק אחד גם לא זעיר ביותר, הרירית הייתה ממש דקה, לא הגבתי לטיפול ודיברו איתי על תרומה. אחרי שהפסקתי והתחלתי בבירור פתאום ראו זקיק ועובי רירית יפה..
מאז אני הולכת לדיקור באופן קבוע עושה רפלקסולוגיה ומתרגלת שיטת אביבה. ב3 מחזורי IVF האחרונים ראו זקיקים ונשאבו בין אחד לארבעה זקיקים עם ביציות בתוכן. היו גם הפריות של עוברים באיכות טובה מאד (לצערי לא השתרשו בינתיים)..
על אף האבחנה הלא פשוטה אני עדיין מקווה ומייחלת לביצית שתופרה, תתפתח לעובר שישתרש ויוולד בבריאות טובה :)
את עוד צעירה! במקומך הייתי בהחלט מנסה..
אם תרצי מידע כלשהו מוזמנת ליצור קשר בפרטי.
בהצלחה רבה וכל טוב ממני

לצפיה ב-'צילום רחם '
צילום רחם
24/05/2017 | 10:12
16
הי,
הולכת לאיבוד באדמיניסטרציה של כללית וצריכה עזרה.
הרופא נתן לי הפניה לצילום רחם ואמר לקבוע דרך *2700 או אם אני רוצה פרטי אצלו. 
על פניו נראית לי פרוצדורה פשוטה ואין הצדקה לקבוע פרטי.
במוקד של כללית הפנו אותי אל:
1. ביח השרון - אין תורים עד סוף יולי ועדיין לא נפתחה ההרשמה לאוגוסט (WTF???)
2. תל השומר - אפשר להרשם רק עם תחילת הוסת. אחרי תחקור נמרץ של הטלפנית היא הודתה שבאמת התורים לא מאוד זמינים

לעומת זאת במרפאת נשים הודיעו לי שאני בכלל יכולה לקבל טופס 17 רק ל:
1. בילינסון - מי ידע שהתאחד עם השרון... אין תורים כאמור
2. וולפסון ומאיר - שלא עושים צילום רחם!!

מרגישה באיבוד ועוד עם משהו שהיה אמור להיות קליל 

להמר על תל השומר ולנסות לריב על טופס 17? לקבוע פרטי? איפה בכלל קובעים? מישהי יודעת במקרה כמה זה עולה?
לצפיה ב-'לדעתי תקבעי בתל השומר'
לדעתי תקבעי בתל השומר
24/05/2017 | 10:30
ההתנהלות עם הבדיקה הזאת אכן מאוד מעצבנת ביחס לפשטות שלה. דווקא בירושלים הצלחתי לקבוע בקלות יחסית, כנראה נס, כי מה שאת מספרת זה סיפור מאוד טיפוסי...
תנסי לקבוע בתל השומר ואם התאריך לא מתאים לתזמון המומלץ לביצוע הבדיקה, פשוט תנסי מדי יום-יומיים ולנסות להקדים. בגלל חלון הזמן הצר לביצוע הבדיקה, ביטולים הם דבר מאוד שכיח.
מקסימום, אם לא ילך - תעשי פרטי אצל הרופא שלך. אין לי מושג מה עלות הבדיקה בפרטי.
לצפיה ב-'אני עשיתי בתל השומר'
אני עשיתי בתל השומר
24/05/2017 | 10:30
12
במחזור הראשון לא היה תור פנוי, במחזור השני כשהתקשרתי גם לא היה תור, אבל שמו אותי ברשימת המתנה וחזרו אלי למחרת לזמן אותי.
ואגב, בדקת מה קורה במעייני הישועה?
גם אני כבר היתי על סף יאוש אחרי שפניתי לכמה בתי חולים ולא היה תור, ניסיתי אפילו ברמב״ם בחיפה וגם שמה לא היה תור... 
אני לא יודעת אם קרה לי נס שהתפנה תור או שככה זה מתנהל, אבל היתי נותנת צ׳אנס לפני שפונה לפרטי...
בהצלחה!
לצפיה ב-'בי"ח'
בי"ח
24/05/2017 | 11:16
11
א. המון תודה על התשובות
ב. יודעות באיזה עוד בי"ח עושים את הבדיקה? 

אני עוד קצת בהלם מזה שבמרפאה הפנו אותי למאיר וולפסון שבכלל לא עושים את זה 

לגבי טופס 17 - מסתבר שזה כנראה יותר פשוט ממה שחשבתי. אחרי שסיפרתי את כל השתלשלות למזכירה היא פשוט ביקשה שאשלח להם את ההפניה ואת כל הסיפור בכתב והם יטפלו בטופס 17 לתל השומר. 
לצפיה ב-'לא מכירה באיזור המרכז'
לא מכירה באיזור המרכז
24/05/2017 | 11:29
2
אם את מוכנה להרחיק עד ירושלים - אז יש בשתי ההדסות ובשערי צדק (אני עשיתי בשע"צ וכאמור קבעתי בקלות, לא יודעת אם במקרה, בנס או מה).
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
24/05/2017 | 12:26
1
יודעת אם בחודשים שבהם לא עושים הזרעה אפשר גם אחרי יום הביוץ?
לצפיה ב-'לדעתי לא קריטי'
לדעתי לא קריטי
24/05/2017 | 12:51
אמנם אומרים שהחשיבות של ביצוע הבדיקה לפני הביוץ היא לא רק בגלל החשש להריון, אלא רירית דקה, אבל בצילום רחם זה נראה לי פחות קריטי מהיסטרוסקופיה.
מקסימום, את יכולה לקחת גלולות ולמנוע ביוץ באותו חודש, ואז בכלל תוכלי לעשות את הבדיקה מתי שבא לך.
לצפיה ב-'כשהייתי צריכה בדקתי בכמה בתי חולים שהפנו אותי אליהם:'
כשהייתי צריכה בדקתי בכמה בתי חולים שהפנו אותי אליהם:
24/05/2017 | 11:32
2
תל השומר, מעייני הישועה, אסף הרופא, שערי צדק, רמב״ם.
כשלא מאתי שום תור פניתי למנהלת הסניף בקופת חולים והסברתי לה את הדחיפות, בדקתי איתה לגבי אופציה של מימון צילום בפרטי, היא בדקה לי והציעה מימון חלקי למרות שזה לא מעוגן בחוק היבש.
אבל כאמור בסוף לא היתי צריכה את זה כי ב״ה הסתדר לי בתל השומר. אבל אם בכל זאת תחליטי ללכת לפרטי תנסי לפנות לקופה לבקש שיעזרו לך במימון.
לצפיה ב-'עושים את זה מול מרפאת הנשים?'
עושים את זה מול מרפאת הנשים?
24/05/2017 | 12:28
1
ותודה על התשובה
לצפיה ב-'לאו דוקא'
לאו דוקא
24/05/2017 | 12:54
אני דיברתי עם נציגות קשרי לקוחות והן העבירו אותי למנהלת הסניף
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
24/05/2017 | 12:24
2
אחרי שקצת נרגעתי ואם יש "קוראות שקטות" (כמוני בדר"כ) באותוה הסיטואציה אז להלן הממצאים - 
טופס 17 - צריך לדבר עם המזכירה הנכונה. הם יודעים שקשה לקבוע תורים לצילום רחם. צריך לקבוע לאן שיש והם יטפלו בטופס 17. אם נקבע לבי"ח שהוא לא במחוז שלהם אז הם לא מוציאים טופס 17 במקום אלא צריכים אישור. לוקח יום/יומיים.

תורים - האופציות הכי טובות שמצאתי - תל השומר + לניאדו - לשניהם צריך להתקשר איך שמתחילה הוסת ואז נקבע תור. בדר"כ לא מצליחים בחודש הראשון, מצד שני יש לפעמים ביטולים אז שווה להמשיך ולהתקשר. בלניאדו עושים בימי ראשון ושני ומתקשרים להזכיר יום לפני אז שווה לבדוק איתם בימי חמישי.

בהצלחה לכולנו...
לצפיה ב-'ורק לגבי האופציה הפרטית'
ורק לגבי האופציה הפרטית
24/05/2017 | 13:34
1
אני עשיתי אצל ד"ר טוגנדרייך בבני ברק, תור שנקבע תוך שבוע.
עלה 1,800 שח וקיבלתי 80% החזר מביטוח פרטי
לצפיה ב-'תודה + שאלה'
תודה + שאלה
24/05/2017 | 14:19
תודה רבה, תוספת חשובה!

תקנו אותי אם אני טועה אבל נראה לי שהיסטרו חשוב מי עושה, צילום רחם שהוא יותר טכני זה לא מאוד קריטי ואפשר לעשות סתם במקום הראשון שמתפנה, לא?
לצפיה ב-'אסף הרופא'
אסף הרופא
24/05/2017 | 16:07
1
גם אני נתקלתי בחוסר זמינות בשרון, תל השומר, מעייני הישועה ולניאדו. דווקא באסף הרופא קבעו לי תור לחודש שאחרי ובסופו של דבר אפילו הקדימו לי בכמה ימים כי מישהי בטלה. בכל מקרה, הייתי מתקשרת כל יומיים לכל אחד מבתי החולים כדי לברר אם התפנה משהו מתאים. 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
24/05/2017 | 17:48
לצפיה ב-'נסי להתקשר למרכז בריאות האשה בבאר שבע'
נסי להתקשר למרכז בריאות האשה בבאר שבע
24/05/2017 | 15:50
1
אני עשיתי שם והם הכניסו אותי בין התורים מעכשיו לעכשיו
לצפיה ב-'מעולה! תודה רבה'
מעולה! תודה רבה
24/05/2017 | 16:07
לצפיה ב-'שאלות על ציסטות'
שאלות על ציסטות
22/05/2017 | 14:35
13
אז החודש הזה לא יהיה טיפול, בגלל ציסטות :(
קצת רקע:
בת 32, 2 חצוצרות חסומות, 1 נפתחה בצילום רחם. התחלנו עם מעקבי זקיקים ללא טיפול הורמונלי ובחודשיים הללו בייצתי בצד החסום. החודש עשיתי טיפול לראשונה של גונאל+אוביטרל. בצד הפתוח היה זקיק אחד, בצד החסום שני זקיקים. כשהגעתי לזקיק 17 בצד הפתוח (ולשנייים קטנים יותר בצד השני), הורו לי לקחת עוד גונאל אחד ולמחרת אוביטרל ומאז לא נבדקתי.
היום ב US שלפני עוד סבב התגלו 2 ציסטות של 30 מ"מ ו20 ומשהו מ"מ בצד הפתוח.

יש לי כמה שאלות:
1. ממה שאני מבינה, ציסטה נוצרת מזקיקים שלא בייצו/שהתמלאו בנוזל אחרי הביוץ. אם היה לי רק זקיק אחד בצד הזה, מאיפה הגיעו 2 ציסטות?
2. יכול להיות שבכלל לא בייצתי מהצד הפתוח ושהזקיק המשיך לגדול, ובעצם גם החודש לא היה לי סיכוי להריון?

עייפתי....

לצפיה ב-'יש מצב לטעות?'
יש מצב לטעות?
22/05/2017 | 15:14
1
אולי הטכנאית טעתה בדיווח ו-2 הזקיקים היו למעשה בצד הפתוח וה-1 בצד החסום?
לצפיה ב-'אולי... מעניין...'
אולי... מעניין...
22/05/2017 | 16:08
אני מניחה שכבר אין דרך לדעת 
לצפיה ב-'היי'
היי
22/05/2017 | 15:43
6
לא יודעת לומר לגבי המקרה הספציפי שלך אבל בעיקרון ציסטות יכולות להיות מכל מיני סוגים, לא רק מזקיקים. ציסטות הורמונאליות, אנדומטריומות ועוד. בטיפולים ציסטות הן אפילו שכיחות יותר. זה אכן מתסכל וכל זמן שעובר מרגיש כמו הזדמנות מפוספסת אבל אין מה לעשות מלבד להמתין שזה יחלוף ולקוות לטוב בסבב הבא.
בינתיים תשתדלי ליהנות ולעשות דברים כיפיים שאולי לא היית עושה בזמן טיפול.
בהצלחה.
לצפיה ב-'מתסכל זו לא מילה...'
מתסכל זו לא מילה...
22/05/2017 | 16:13
5
גם ככה נכנסתי לטיפולים אחרי שנה וחצי של נסיונות שווא שבהם בכלל לא יכולתי להרות. ואז הביוצים האלו משמאל... ובהנחה שהגוף מבייץ כל חודש מצד אחר, הסיכוי שלי להרות ללא הורמונים הוא כל חודש שני בממוצע... ועם  המזל שלי כמובן שהיה רצף ביוצים מהצד החסום.. אז אני מאוד לחוצה מכל חודש שמתפספס, כי אין לדעת אם בחודש הבא יהיה לי בכלל סיכוי. אני לא נעשית צעירה יותר ואני גם רוצה יותר מילד אחד. אני יודעת שאין לי מה לעשות בקשר לזה אבל זה לא מונע את הבאסה.
לצפיה ב-'מבינה אותך'
מבינה אותך
23/05/2017 | 21:26
2
אני במקומך הייתי עוברת להפריות. כך עניין הצד של הביוץ לא חשוב.
זה נשמע מאיים יותר ממה שזה לטעמי. במצבך זה יכול מאוד לקצר הליכים...
בהצלחה!
לצפיה ב-'גם אני במקומי הייתי עוברת להפריות...'
גם אני במקומי הייתי עוברת להפריות...
24/05/2017 | 09:26
1
אבל אני בציבורי, יש סדר... אפילו הזרעות לא עשיתי...
לצפיה ב-'לדעתי את בהחלט יכולה לבקש להתחיל הזרעות'
לדעתי את בהחלט יכולה לבקש להתחיל הזרעות
24/05/2017 | 09:39
ציסטות תמיד יכולות להופיע בעקבות טיפולים הורמונליים, אין כל כך מה לעשות עם זה, אבל אם תתחילי הזרעות - לפחות תתחילי לצבור את מינימום ההזרעות שצריך לפני המעבר להפריות.
נראה לי חבל למשוך זמן, כי אף אחד לא מבטיח שבחודש הבא לא תבייצי שוב בצד החסום. אני זוכרת שבשלב ההזרעות היו כמה חודשים רצופים בהם בייצתי מאותו צד, ואז הגוף פתאום "עבר" לצד השני.
לצפיה ב-'למה את לא עוברת ל IVF? עוקף את כל החסימות'
למה את לא עוברת ל IVF? עוקף את כל החסימות
24/05/2017 | 17:22
1
וממקסם את התהליך...

לצפיה ב-'או.קיי סליחה קראתי...'
או.קיי סליחה קראתי...
24/05/2017 | 17:23
אבל אם יש חסימה מכאנית, גם אז לא מאפשרים לעבור להפריות?

כנראה שיש יתרון לגיל מופלג
לצפיה ב-'אצלי זה קרה אחרי הזרעות'
אצלי זה קרה אחרי הזרעות
22/05/2017 | 16:13
כל הזרעה עם הורמונים לוותה בחודש חופש..אפשר לקצר את החודש עם גלולות. במחזור הבא זה יסתדר
לצפיה ב-'אני באותו מצב..'
אני באותו מצב..
22/05/2017 | 16:55
2
עד עכשיו עשיתי 4 הזרעות שתיים עם גונאל ובפעמיים האלו היו לי ציסטות ובפעם האחרונה היו לי שתי ציסטות בשחלה שהיה בה רק זקיק אחד... לא הבנתי איך זה הגיוני ושאלתי את הרופא אם זה מעיד על כך שהביוץ לא היה תקין והוא אמר שאין שום קשר.....אז אני לא יודעת אולי יש זקיקים אחרים שהופכים לציסטות בגלל ההורמונים? זה ממש מתסכל!!

לצפיה ב-'מאוד מעודד לשמוע!'
מאוד מעודד לשמוע!
24/05/2017 | 09:33
1
למרות שבין אם היה ביוץ ובין אם לא - הריון בכל מקרה לא היה פה החודש... אבל טוב לדעת להבא.
אז יש מצב שבכל חודש עכשיו יהיו לי ציסטות ויהיה טיפול חודש כן-חודש לא? ה' יעזור לי, זה לא יגמר לעולם....
לצפיה ב-'בפעם הראשונה שהיו לי ציסטות'
בפעם הראשונה שהיו לי ציסטות
24/05/2017 | 16:48
הרופא אמר שזה בסיכוי של 50/50....משום מה אצלי מרגיש לי שפשוט ככה הגוף שלי מגיב לגונל...מבאס ממש כי זה מאריך כל כך את הטיפול וגם מרגיש כאילו זורקים את החודש לפח אבל תזכרי שאולי יש משהו טוב בלא להעמיס על הגוף חודש אחרי חודש רצוף...מה שבטוח אני בהחלט מבינה לליבך:(....
לצפיה ב-'בירור הפלות חוזרות-שאלה חשובה'
בירור הפלות חוזרות-שאלה חשובה
23/05/2017 | 00:29
15
אני לאחר הפלה נוספת עם שאריות עם זרימה שאצטרך להוציא
קיבלתי הפניות לבדיקות להפלות חוזרות (קרישיות יתר מקווה שיאשרו בקופה).
נאמר לי שלא לבצע אף אחת מהבדיקות כל עוד יש בטא בדם ושאריות ברחם
כי זה משנה את התוצאות.
האם בכל מקרה ידוע לכן על בדיקה שצריך לעשות דווקא בהריון?
(תופעות נרכשות בהריון)
כי אם כן זאת התקופה ושלא אאבד את המומנטום.
אשמח למידע ממי שיודעת
לצפיה ב-'כנראה שלא'
כנראה שלא
23/05/2017 | 10:30
10
גל יקרה, אני מבינה מדברייך שעברת עד כה שתי הפלות.
אם את יכולה לפרט, באלו שבועות הן קרו וכיצד, זה יוכל לעזור לאחרות לעזור לך.

יש עניין שלא קשור למצב הנוכחי שלך: האם בוצעה בדיקה גנטית לחומר ההפלה? 

לגבי בדיקת הקרישיות, למעשה אנחנו אמורות לעבור אותה פעמיים – כשאת לא בהריון, וכשאת כן בהריון. אם אני מבינה נכון, בארץ יש מגבלה של תורים לבדיקת קרישיות, כך שגם אם תזמיני תור עכשיו כדי לבדוק אם יש לך קרישיות נרכשת בזמן הריון, הרי שעד שהתור יהיה זמין, ממילא זו תהפוך להיות בדיקת קרישיות קבועה שלא בהריון. ואז, כאשר תיכנסי שוב להריון, תבצעי את הבדיקה שוב לצורך קרישיות נרכשת. זה מה שאני עשיתי.
בדיקת הקרישיות שלי היתה תקינה כשהסתיימה ההפלה השנייה, כשלא הייתי בהריון. ברגע שגיליתי שאני בהריון חדש עשו לי עוד בדיקת קרישיות ופתאום מצאו שני ערכים שהשתוללו להם, כלומר – מצב של קרישיות יתר נרכשת בהריון. כך יצא שהתחלתי ליטול אספירין וקלקסן גם יחד כשבוע לאחר שגיליתי על ההריון, כלומר בשבוע 4.3. מצד אחד, היה לי מזל שעשו לי את הבדיקה ממש יום אחרי הגילוי על ההריון, ולא הייתי צריכה לחכות שבועות. מצד שני, ברור שאם הייתי יודעת מראש שיש לי קרישיות נרכשת, הייתי יכולה להתחיל ליטול את התרופות הללו בשלב עוד יותר מוקדם. אבל זה מה שיש לעת עתה.
שימי לב, שגם ללא הוכחה ברורה של קרישיות יתר, יש רופאים שלאחר שתי הפלות נותנים מה שנקרא קלקסן ו\או אספירין אמפירי או מניעתי, כלומר ליתר ביטחון. יש סוגיה של מינון הקלקסן במצבים כאלה.

מעבר לזה, לצערי הרב גם התרופות לא מבטיחות שום דבר, חוסר השליטה הופך לרכיב מרכזי בחוויה שלנו. מאחלת לך ימים יותר שמחים מאלה, ומאמינה שהם עוד יבואו ובקרוב. 
לצפיה ב-'איזו בדיקת קרישיות צריך לעשות בהריון?'
איזו בדיקת קרישיות צריך לעשות בהריון?
23/05/2017 | 16:56
1
כשהייתי אצל קופרמינץ שלח לסט בדיקות ולא דיבר על כך. כולן אצלי נעשו לא בהריון. כעת בתחילת הריון ( מקווה...). מה צריך לעשות שוב?!?!...
לצפיה ב-'רשימת פרמטרים יותר מצומצת'
רשימת פרמטרים יותר מצומצת
23/05/2017 | 19:30
הי צומבה,
קודם כל אמן על ההריון!
קודם כל, חייבת להדגיש שאני לא מתגוררת בישראל ושאני מספרת רק על הניסיון שלי. 
הקרישיות שעברתי בהריון כוללת רק חלק מהפרמטרים שנבדקו בבדיקה המקיפה שעשיתי לפני שנכנסתי להריון. אגב, ההבדל בין הערכים שהיו לפני לערכים שהתקבלו לאחר הכניסה להריון בשני הפרמטרים הם דרמטיים. אם המקסימום צריך להיות מתחת ל-1, ועמדתי בו בסיבוב הראשון, הרי שפתאום הייתי 40...  

דוגמאות לפרמטרים:  
Beta-2-Glykoprotein IgG-Ak
Cardiolipin  IgG-Ak 
HematokriLeukoyzyten

אם זה יועיל אמצא דרך לפרסם את הרשימה המלאה כי כרגע נשברות לי העיניים מהמושגים. 
לצפיה ב-'לא מדויק. אספירין הוא טרטוגני,'
לא מדויק. אספירין הוא טרטוגני,
23/05/2017 | 20:48
5
עובר דרך השיליה, ולכן הוא ברירת המחדל האחרונה, וניתן במקרעם של אפלא (קרישיות על רקע אוטואימוני, שהיא נרכשת, כפי שכתבת), או במקרים שקלקסן לבדו, לא הועיל.

גם לכתוב שהתרופות לא מבטיחות דבר, זה לא מדויק, כי במקרים שבעיית הקרישיות היא הבעיה היחידה, התרופה קלקסן מועילה (לגבי אספירין, יש ספקות), וכבר יש לא רק ניסיון רב עם התרופה אלא מחקרים שהוכיחו שלקלקסן יעילות מובהקת אצל נשים עם קרישיות יתר.
לצפיה ב-'את בטח מבינה יותר'
את בטח מבינה יותר
23/05/2017 | 21:56
3
תודה טוליתי על האיחולים. לגבי האספירין את הרי טוענת שאני טועה, לא שאני לא מדייקת. אז בואי נדייק פה :)
למען האמת לא ידעתי בכלל שאספירין הוא ברירת מחדל אחרונה. הרושם שלי הוא אחר: רופאת הנשים שלי וגם ההמטולוגית המליצו לי כל אחת בנפרד ליטול אספירין מניעתי מייד שגיליתי על ההריון, עוד לפני שהגיעו תוצאות הבדיקות של הקרישיות ההריונית, שכל המידע בידיהן היה שהקרישיות הרגילה שלי תקינה. הן הודו שאין מחקר חד משמעי, אבל הסיכון מאוד שולי ויש מספיק מידע קורלטיבי, ושתיהן היו לוקחות בלי להניד עפעף במצבי. 

לגבי חוסר הדיוק שלי בשימוש במונח הבטחה: אם הבטחה זה אומר שיש סיכוי שישתפר לי הסיכוי להביא לעולם צאצא, ובכן, נראה לי שיש מילים יותר הולמות. התרופות לא מבטיחות דבר, במובן המילוני הפשוט שהבטחה היא התחייבות. אין שום חובה שאמורה להתקיים עכשיו, וזה בדיוק מה שניסיתי לבטא, מה שרבות מאיתנו משתוקקות לו - שתהיה הבטחה שהפעם הכל יצליח.  
לצפיה ב-'אספירין בעייתי מאוד, '
אספירין בעייתי מאוד,
23/05/2017 | 22:40
2
נכון שיש רופאים שששים לתת אותו בלי התראה ובלי לספר שהוא חודר שיליה, ואילו קלקסן שיש לו פחות תופעות לוואי והוא בטוח לשימוש - מעורר הרבה אנטגוניזם. השוני בגישות נובע, לפי דעתי, ואני לא רופאה, מכך שאספירין הוא כדור, ואילו קלקסן בא בזריקה, כך שנדמה שהזריקה יותר מזיקה (מה שלא נכון, לקלקסן יש פחות תופעות לוואי מאשר לאקמול, ואילו לאספירין יש תופעות לוואי בעייתיות מבחינת העובר, וצריך לתת אותו כשאין ברירה).

לגבי הסיפא של דבריך, אני מבינה את דברייך היטב,  אך חושבת שהנוסח מדכא, וזה קצת כמו לכתוב: "כלום לא בטוח בחיים" (מה שנכון, אבל מסרס עשייה).
לצפיה ב-'בדיוק. זה כמו שמעדיפים איקקלומין על פני גונדוטרופינים'
בדיוק. זה כמו שמעדיפים איקקלומין על פני גונדוטרופינים
24/05/2017 | 09:27
לצפיה ב-'תגובה מוזרה'
תגובה מוזרה
23/05/2017 | 23:29
א. מקודם קבעת שהאספירין הוא ברירת המחדל האחרונה. עכשיו את מודה שיש שתי גישות, ואת מצדדת באחת מהן על אף היעדר ידע רפואי. 
ב. את משערת שהשוני של הגישות נובע מאופן הנטילה. השערה תמוהה שכן לא מעניקה קרדיט לרופאים, שלא לומר מציגה אותם כמין מבולבלים. הייתי משערת הרבה יותר בביטחון שיש לעניין קשר עם אורך ההיסטוריה של השימוש בשתי התרופות ועם הידע שנצבר על השימושים השונים. 
ג. כתבתי שגם התרופות אינן מבטיחות לנו דבר, עכשיו כתבת שאת מבינה את דבריי ושהם נכונים. יפה. רק היה יותר טוב לולא היית מבטלת את דבריי ומותירה בידיי את הזכות לחשוף את השקפת עולמי, גם אם היא נשמעת לך מדכאת או מסרסת. אני לא צ'יר לידר, העולם אינו רחבת עידוד, ואין לי פונפונים להשכרה. את מוזמנת להציע תפיסת עולם חלופית. כל אחת ושלה, יש מספיק מקום.  
לצפיה ב-'עוד משהו לגבי אספירין'
עוד משהו לגבי אספירין
24/05/2017 | 06:28
היום יש רופאים שנותנים אספירין כי הוא יכול לעזור בדחיית רעלת היריון,
אני קיבלתי אספירין (מרופאת היריון בסיכון גבוה שמטפלת במטופלות IVF) משבוע מוקדם עד סוף ההיריון, ואחר כך הזרקתי שבוע קלקסן.

רופאים התווכחו מעל הראש שלי אם זה באמת עובד או לא,
אבל במבחן התוצאה, עם כל ההיסטוריה המשפחתית הצלחתי לסחוב הריון עד הסוף
וזה לא ברור מאליו....

חיבוק

לצפיה ב-'ובכל אופן, מצטערת לדעת שעברת הפלות'
ובכל אופן, מצטערת לדעת שעברת הפלות
23/05/2017 | 20:50
לצפיה ב-'ובכל אופן, מצטערת לדעת שעברת הפלות'
ובכל אופן, מצטערת לדעת שעברת הפלות
23/05/2017 | 20:50
לצפיה ב-'לצערי ההפלות היו מוקדמות'
לצערי ההפלות היו מוקדמות
23/05/2017 | 18:20
3
בשבועות 7-לא נצפה דופק כלל
ובהריון הזה בשבוע 9 לאחר דופק איטי ודימומים(המטומה)-ועובר קטן לגילו.
בנוסף  לצערי היה גם הריון חוץ רחמי שירד בזריקה.-סה"כ שלושה הריונות לא מוצלחים במיוחד.
זה נקרא כשתי הפלות -חוץ רחמי לא נחשב  הפלה.
האם ניתן לבדוק את השאריות שברחם או שצריך לבדוק את העובר?
והאם ההפלות מצביעות על בעיה כלשהי?
נאמר לי שברוב המקרים לא מוצאים סיבה?
האם שווה ללכת למומחה בכל זאת?
אשמח לדעת
ו

לצפיה ב-'גל, '
גל,
23/05/2017 | 20:52
2
מצטערת על האובדנים. עברת סבל רב.
חשוב לעבור בירור להפלות חוזרות ולבדוק:
1. קריוטיפ לשניכם.
2. היסטרוסקופיה, ואם לא עברת צילום רחם, אז יש בדיקה המשלבת בין השניים.
3. קרישיות יתר.

כשמתגלה בעיה, קל יותר לתת לה מענה.

לא ניתן לבדוק קריוטיפ מחומר שנשאר ברחם.

שולחת חיבוק גדול ומאחלת לך פיצוי על הדרך שעברת.

לצפיה ב-'תודה רבה על העידוד והעצות החכמות'
תודה רבה על העידוד והעצות החכמות
24/05/2017 | 16:11
לצפיה ב-'מה זאת אומרת שאספירין מסוכן?'
מה זאת אומרת שאספירין מסוכן?
24/05/2017 | 16:11
לצערי גילו לי אפלה והבנתי מהרופא שאצטרך בנוסף לקלקסן ..אספרין עד  הסוף...עכשיו אני מודאגת. במה אספירין מזיק לעובר? האם זה לא בטיחותי? האם באפלה אפשר בלעדיו?
לצפיה ב-'מוסרת תור לד"ר בר חוה ב 20/6'
מוסרת תור לד"ר בר חוה ב 20/6
24/05/2017 | 13:18
בפרטי
לצפיה ב-'מידע לגבי אסותא ראשלצ'
מידע לגבי אסותא ראשלצ
24/05/2017 | 11:49
היי בנות 
רציתי לוודא אתכן
האם התשלום לשאיבה מתבצע ביום השאיבה בלבד באסותא ראשלצ?
ומי שרוצה לעשות מעקבים אז ניתן לבצע גםלפניהתשלום?
לצפיה ב-'גונל אף למסירה'
גונל אף למסירה
24/05/2017 | 10:04
1
היי,
יש לי 300 מ״ל של גונל אף למסירה.
פתחתי עט של 900 מ״ל, בתאריך 06.05, והשתמשתי ב- 600 מ״ל בלבד.
כידוע, הוא טוב לשימוש במשך 28 יום ממועד פתיחתו.
אם יש מישהי שמעונינת אני אשמח למסור לה.
אני מאיזור המרכז.
לצפיה ב-'היי, אשמח לאסוף. כותבת בפרטי'
היי, אשמח לאסוף. כותבת בפרטי
24/05/2017 | 11:22
לצפיה ב-'מאמר מהארץ היום- אם מישהי תמצא בזה עניין- בעיות כרומוזומליות'
מאמר מהארץ היום- אם מישהי תמצא בזה עניין- בעיות כרומוזומליות
21/05/2017 | 20:07
21
מרבית ההפלות החוזרות נובעות מבעיה בעובר ולא מבעיה אימהית
מחקר שנערך במכון הגנטי באיכילוב מצא כי הסיבה השכיחה ביותר להפלות חוזרות היא הפרעה אקראית בהרכב הכרומוזומים בעובר
21.05.2017 13:30
יובל ירון
הפלות עצמוניות הן סיבוך שכיח המתרחש בכ-15% מההריונות. כרבע מכלל הנשים יחוו לפחות הפלה אחת במהלך חייהן, אך כ-1%-2% מהנשים יחוו הפלות חוזרות. הפלות חוזרות מוגדרות כאשר אישה עוברת שלוש הפלות גם אם הן לא ברצף והיתה לידה בין ההפלות. יש סיבות רבות להפלות חוזרות -  נוגדנים עצמיים, קרישיות יתר, מומי רחם מלידה (כגון מחיצה), או מומי רחם נרכשים (הידבקויות בחלל הרחם לאחר גרידה), הפרעות הורמונליות ועוד. אולם, מחקר שנערך במכון הגנטי בבי"ח איכילוב במשך יותר מעשור ואשר פורסם לאחרונה בכתב העת Journal of Maternal Fetal&Neonatal Medicine מצא כי הסיבה השכיחה ביותר להפלות חוזרות היא הפרעה בהרכב הכרומוזומים בעובר.
המחקר, שבוצע על 144 דגימות של חומר ההפלה מנשים שחוו אובדן הריון (חלקן בפעם השניה וחלקן אף מעל חמש פעמים), בין השנים 2004-2014, הראה כי הפרעות כרומוזומליות נצפו בממוצע בכ-54% מכלל ההפלות. בניגוד להנחה הרווחת שהפלות חוזרות נובעות מבעיה אימהית, הסיכוי להפרעה כרומוזומלית אקראית בכל אחת מההפלות היתה דומה. כך למשל לאחר 2 הפלות, הסיכוי להפרעה כרומוזומלית אקראית היה 57.4% ולאחר 5 הפלות ויותר הסיכוי להפרעה כרומוזומליתאקראית היתה 59.1%.
כך לדוגמא ב-18% מההפלות נמצא חוסר בכרומוזום X המוכר כתסמונת טרנר, ב-10% מההפלות נמצא עודף בכרומוזום 21 הקשור בתסמונת דאון (10%), ב-15% מההפלות נמצא עודף בכרומוזום 16 המסתיים תמיד בהפלה, וב-13% מההפלות נמצא עודף בכרומוזום 15, המסתיים גם הוא תמיד בהפלה. רק בחלק קטן מהמקרים הרקע להפלה היה הפרעה כרומוזומלית לא מאוזנת המורשת מההורה.
זיהוי הגורם להפלות חוזרות מאפשר להעריך את הסיכון להפלה נוספת וכן מאפשר להציע טיפולים המגדילים את הסיכוי להריון נוסף מוצלח. הבירור השגרתי של הפלות חוזרות כולל בדיקות דם לזיהוי נוגדנים עצמיים, הפרעות קרישה או ליקויים הורמונליים, בדיקת כרומוזומים להורים (קריוטיפ), וצילום רחם או היסטרוסקופיה לאיתור מומים ברחם. בדיקות אלה מורכבות, יקרות, חלקן כרוך באי-נוחות או סיכון וביצועם גורם לא פעם לעיכוב בכניסה מחודשת להריון.
ואולם, מחקרנו הראה כי כל הבירורים הללו מתייחסים רק לחלק קטן מהגורמים להפלות חוזרות. אם יערך תחילה בירור של חומר ההפלה ויתברר כי הרקע הוא הפרעה כרומוזומלית, הדבר ייתר את הבירורים המורכבים, היקרים והממושכים, ויאפשר להציע פתרונות מותאמים אישית: כך למשל, אם מתגלה הפרעה כרומוזומלית מורשת, ניתן למנוע הפלות חוזרות על ידי הליך של אבחון גנטי טרום השרשה (Preimplantation Genetic Diagnosis-PGD). בטכניקה זו מבצעים הפריה חוץ גופית (IVF), לאחר שאיבת ביציות והפרייתן מתקבלים מספר טרום-עוברים. בשלב בו כל טרום-עובר מכיל כ-8 תאים, דוגמים תא אחד או שניים מהעובר ובוחנים במעבדה האם התא מכיל הפרעה כרומוזומלית. לרחם מוחזרים רק עוברים ללא הפרעה כרומוזומלית. לעומת זאת, כאשר מתגלה כי מדובר בהפלה על רקע הפרעה כרומוזומלית אקראית, גדל אמנם הסיכון הסטטיסטי להפלה אקראית נוספת, אך זה ממילא לא ניתן למניעה אלא רק לאבחון מוקדם. לכן במקרה כזה אין כל צורך בהרחבת הבירור או מתן טיפול תרופתי וניתן להרות שוב ללא כל עיכוב.
יתר על כן, אבחון הסיבה הכרומוזומלית מייתרת טיפולים הניתנים לעתים קרובות ללא הצדקה או הוכחה רפואית כגון מתן נוגדי קרישה גם בהעדר הפרעת קרישה מוכחת או עירוי כדוריות דם לבנות של בן הזוג. טיפולים אלה הרי אינם נטולי סיכונים, ובוודאי שלא ימנעו הפלה על רקע הפרעה כרומוזומלית. לכן המלצתנו היא לבצע בדיקה כרומוזומלית בחומר ההפלה בכל מקרה של הפלה שלישית ואילך ובמידת האפשר, אפילו כבר בהפלה השניה.
פרופ' יובל ירון הוא רופא נשים וגנטיקאי רפואי, מנהל היחידה לאבחון גנטי טרום לידתי, המכון הגנטי איכילוב
לצפיה ב-'הבעיה היא שאצל הרבה נשים בטיפולים ההפלות הן לפני שבוע 9'
הבעיה היא שאצל הרבה נשים בטיפולים ההפלות הן לפני שבוע 9
21/05/2017 | 20:51
למיטב ידיעתי רק בהפלות בשבועות מתקדמים יותר, שלא נדע, ובתנאים מסויימים, ניתן לבדוק...

רק בריאות והצלחה לכולנו.. ללא חלילה כישלנות ואבדנים
לצפיה ב-'הבעיה שרופאים לא מכירים את זה'
הבעיה שרופאים לא מכירים את זה
21/05/2017 | 23:15
בהפלה האחרונה ביקשתי לעשות אבחון דיברתי עם שני רופאים שביררו ולא ידעו איך עושים את זה, מה הפרוצדורה ומה העלות. לבסוף ויתרתי ועברתי הפלה עם ציטוטק למרות שכבר הייתי בשבוע 12.
לצפיה ב-'עונה לגבי המאמר ולגבי ביצוע ועלות בדיקת קריוטיפ לעובר'
עונה לגבי המאמר ולגבי ביצוע ועלות בדיקת קריוטיפ לעובר
22/05/2017 | 08:33
2
ראשית ניתן לבצע קריוטיפ לעובר גם אם הגרידה מתבצעת כאשר גודלו מתאים לשבועות 7-8, אבל צריך שלרופא יהיו ידיים מיומנות וחשוב להסביר לו את החשיבות בכך. אצלי בגרידה בשבוע 9 לא הצליחו לאסוף מספיק "חומר" מההפלה, אך בגרידה כשהעובר התאים לשבוע 7, כן הצליחו, לאחר שהסברתי לרופא מה קרה בפעם הקודמת ושזו ההפלה הרביעית שלי.
אני עברתי את הגרידות בתל השומר. מעל מיון נשים יש את המכון הגנטי, אני עליתי לשם פיזית לאחר קביעת התור לגרידה, תאמתי עם המזכירה שם את ביצוע הבדיקה. היא נתנה לי טופס עם קוד כדי לקבל התחייבות מקופ"ח (מכבי לא אישרו גם בהפלה שלישית וגם ברביעית), לכן שילמתי כ-1,500 ש"ח עבור הבדיקה.
אני מסכימה מאוד שישנה חשיבות עצומה בהפלות חוזרות לבדוק את תקינות העובר שנפל, כדי כן לדעת לאן לכוון. בגדול עבורי קריוטיפ תקין לעובר גרם לנו לחשוב בכיוון של פונדקאות (וברור שבדיקת עובר אחד שהיה תקין לא מעידה על ארבעת האחרים, אבל זה עזר לנו לקבל החלטה).
עם זאת, אני לא מסכימה עם הפסקה האחרונה באופן גורף, כל מקרה לגופו. מכירה זוג יקר לליבי שלמרות PGD עברו מספר פעמים הפסקת דופק, ורק קלקסן במינון גבוה מאוד (מעל 1:1) עזר להחזיק הריון. קיום הפרעה כרמוזומלית בעובר אחד שנפל, לא מעיד על היתר שלא נבדקו, ולא שולל גורמים אמהיים להפלות.
אשמח לשמוע את דעתכן
לצפיה ב-'שאלה לאיילה ולמי שיודעת'
שאלה לאיילה ולמי שיודעת
22/05/2017 | 09:02
האם אפשר לעשות אבחון כזה גם במקרה של שק הריון ריק?
לצפיה ב-'אני חושבת שרב הנסתר על הגלוי במקרה הזה'
אני חושבת שרב הנסתר על הגלוי במקרה הזה
22/05/2017 | 09:38
כשאני עברתי הפלה לא ידעתי לבקש קריוטיפ לעובר. יומיים אחר כך כבר לא היה עם מי לדבר... אני גם חושבת שבמעייני הישועה, איפה שעברתי את הגרידה, פחות ידעו "לאכול" את הסיפור הזה.
מה שהיה הוא שהעובר היה בצקתי ולכן לא תקין לדברי הרופא. קריוטיפ עשינו שנינו ונמצאנו תקינים. ד"ר ארז יזהר שעשה לי את השקיפות והסקירות לבן שלי אמר לי - כמו שכתוב במאמר - שזה ברוב המקרים בעיה בעובר עצמו ולא בנו. הוא טען שכל העוברים הללו סובלים מתסמונת דאון אבל כמובן שיש הפרעות אחרות שעלולות לגרום לכך.
זה עצוב וכואב אבל כל הכבוד לטבע על הסינון שעשה כאן. 

לדעתי הלא מקצועית, כשבאים להפריה באים עם בעיה קיימת. כלומר יכולה להיות בעיה בביצית או בזרע שתגרום להפלות שאולי ייראו כקריוטיפ תקין כמו שקרה לך, איילה.
במעבדה של פרופסור ברטוב מרחיבים על הזרע אבל גם לביצית יש תפקיד חשוב מאד ואם היא לא תקינה, חלילה יכולות להיגרם הפלות.
אחרי שילדתי, ד"ר מיכה באום גילה לי שמאד חשש אצלי מזה כי כל הביציות שלי תמיד היו לא בשלות. הוא חשש שאנחנו הולכים להפלה אחרי הפלה בגללן (ולאו דווקא בגלל הזרע של בעלי שבגללו אנחנו ב IVF). 
מסתבר שההבדל בין הטיפולים - תוספת הורמונים פלוס מיון זרע - ככל הנראה עשה את העבודה.

אבל שוב, לדעתי יש עוד המון לגלות בגזרת המטען הגנטי כדי לדעת למה באמת זוגות חווים עוד ועוד הפלות - מתוכן של עוברים תקינים לחלוטין. או מנגד איך זוגות שוב ושוב גורמים ליצירת עובר לא תקין חלילה.

סתם מחשבות בעקבות הכתבה...
לצפיה ב-'אני מקווה שיהיה לי זמן לקרוא את המאמר עצמו, אבל בינתיים:'
אני מקווה שיהיה לי זמן לקרוא את המאמר עצמו, אבל בינתיים:
22/05/2017 | 10:36
12
העובדה שרוב מוחלט של ההפלות הוא על רקע גורמים כרומוזומליים היא לא דבר חדש בכלל. מה שאולי חדש במחקר הזה, זה שהם פילחו את הנתונים לפי מספר ההפלה.

מה שבעצם מסבך את הסקת המסקנות הוא שבכל מקרה, מומים כרומוזומליים בעובר קיימים באחוזים מסוימים. גם אם יש סיבה אימהית, זה לא סותר את זה שאחוז מסוים מהעוברים יהיה לא תקין גנטית. כך שגם אם מוצאים את הסיבה ומטפלים בה, עדיין יש סיכוי להפלות על רקע עוברי.

עוד דבר לשים לב אליו הוא שאחוז העוברים שלא תקינים גנטית עולה עם גיל האם. אבל גם סיבות אמהיות שונות, כמו למשל קרישיות, עולות עם גיל האם. כך ששוב, מכך שאחוז גבוה מהנפלים אינו תקין גנטית, לא ניתן להסיק שאין בנוסף גורם אימהי.

כמו שכבר כתבו מעלי - דווקא אם הקריוטיפ של הנפל מתברר כתקין, זו הוכחה לא רעה לבעיות אימהיות דווקא. אבל קריוטיפ לא תקין זה משהו שיותר קשה להסיק ממנו מסקנות. אמנם זה מקטין את הסיכוי שמדובר בגורם אימהי אבל לא שולל לגמרי. לפעמים אפשר לעלות על גורם עקבי - אם תמיד לנפלים יש את אותו פגם, או אם זה פגם לא שכיח שנוטה להיות מורש. אבל לרוב זה יהיה משהו אקראי.

אם לא פספסתי, לא הזכירו בכתבה גם את האפשרות של PGS. בשונה מ-PGD, ה-PGS מאפשר לאבחן לאו דווקא פגם מסוים אלא בודק מגוון רחב של פגמים שכיחים. לפעמים יש הפלות על רקע בעיות כרומוזומליות, אבל הבעיה היא עדיין באם (או בזוג), שיש לה נטיה גבוהה מהרגיל לתקלות בעת ההפריה. זה לא פגם מורש מסוים וזה לא חייב להיות תמיד אותו פגם, בגלל זה PGD לא יעזור. לנשים כאלו יתאים ההליך של PGS. (אבל להליך הזה יש גם חסרונות, שהם לא רק מחיר גבוה, כך שלרוב מציעים אותו רק למי שאצלה יש סיבה לחשוב  שיש אחוז גבוה של עוברים פגומים גנטית. היו על זה כמה דיונים מפורטים בפורום בעבר)

מה שכן, אם המחקר הזה באמת מוכיח שגם בהפלות חוזרות אחוז העוברים הפגומים גנטית לא שונה מהאחוז הרגיל, זו אכן ראיית נגד לאסכולת הקרישיות. לא ראייה מוחלטת למקרה מסוים, אבל כן לשיטה באופן כללי (גם ככה יש הרבה מחקרים שמראים שקלקסן אמפירי לא עוזר. אני אישית כן לוקחת קלקסן אמפירי אבל צריך לשים על שולחן את העובדה שמדובר בשיטה מאד שנויה במחלוקת).
לצפיה ב-'נכנסת בשאלה לגבי קלקסן והמינון שלו..'
נכנסת בשאלה לגבי קלקסן והמינון שלו..
22/05/2017 | 14:03
11
אצלי לאחר הפלה אחת ושתי החזרות שלא הצליחו , מבלי לראות תוצאות בדיקות קרישיות , קופאמינץ המליץ למניעה קלקסן ביחס 1:1 למשקל. הבדיקות חזרו תקינות ולכן אני לוקחת 40 מניעתי. יש עוד רופאים חוץ ממנו שממליצים על מינון טיפולי גבוה , תכלס בלי שום ממצא ובלי הפלות חוזרות .. בבית יש ילדה בת 6 מטיפולים , אולם היא היתה החזרה ראשונה ולפניה לא היו הריונות כימים / הפלות/ החזרות לא מוצלחות. 

לצפיה ב-'עד שיגיעו המומחיות'
עד שיגיעו המומחיות
22/05/2017 | 14:34
10
דעתי האישית היא שאם כבר לוקחים, אז לקחת מינון של 1:1 ביחס למשקל ולא פחות.
עד כמה שאני מכירה, מי שטוען שצריך קלקסן טוען שצריך מינון טיפולי. אז לקחת מינון מניעתי זה לא פה ולא שם, גם לוקחים תרופה לא לגמרי תמימה וגם זה לא מספיק כדי להועיל.
אבל תקנו אותי אם אני טועה.
לצפיה ב-'אצל בר חווה התעקשו שזה מספיק לגמרי 40'
אצל בר חווה התעקשו שזה מספיק לגמרי 40
22/05/2017 | 15:37
6
ושבמינון טיפולי כבר יש לא מעט סיכונים. אמרו שאם אני רוצה הם לא מתנגדים אבל ממש לא ממליצים ......אותו דבר חושב דורון גולדנברג ועוד כמה רופאים ששאלתי בפורומים. טוענים שזה לא אחראי לתת 1:1 בלי אינדיקציה ברורה. מה גם שבאמת , זה לא שהיו לי כמה הפלות ... עובר שהפסיק לו דופק בשבוע 8 בגיל 42 זה לא ככ נדיר....ועוד איזה 2 החזרות של עובר יחיד שלא נקלטו. עוד ספק כימי ספק חוץ רחמי אחד עם הקלקסן לפני חודשיים ...
לצפיה ב-'העניין הוא, שאם אני מבינה נכון'
העניין הוא, שאם אני מבינה נכון
22/05/2017 | 16:54
5
מינון מניעתי זה בבחינת "אם את רוצה קחי, זה לא מזיק". אני לא מכירה [אבל כאמור אני לא מומחית ויתכן מאד שפספסתי] דעות שאומרות ש*צריך* קלקסן, אבל מספיק מניעתי.
אז בשביל פלצבו אפשר לאכול שוקולד. אם כבר לוקחים את הסיכונים של התרופה, אז לקחת את כל עסקת החבילה. אמנם יש יותר סיכונים במינון הטיפולי, אבל לפחות יש תועלת, בעוד במינון המניעתי יש פחות סיכונים אבל הם מיותרים כי גם אין תועלת [שוב, בהנחה שמה שהבנתי אכן נכון, מה שכלל לא בטוח].

את צודקת שבגיל 42, הפלה אחת ושתי החזרות לא מוצלחות זה לא משהו יוצא דופן שאמור להחשיד בקרישיות או בכל בעיה עקבית אחרת. מצד שני, עם הגיל גם הקרישיות (ושאר הגורמים המושפעים מקלקסן) גם עולים. מצד שלישי, גם אין זמן לבזבז על טעויות, ועדיף להשקיע את מרב המאמצים בכל סבב, כלומר לירות לכל הכיוונים בבת אחת, גם אלו שהסיכוי שהם הכיוון הנכון הוא נמוך. [כמובן שהמחירים הבריאותיים והאחרים של זה גם צריכים להילקח בחשבון. לא יודעת מה האיזון הנכון.]
לצפיה ב-'מצד אחד חושבת כמוך אבל מצד שני יש מחקרים'
מצד אחד חושבת כמוך אבל מצד שני יש מחקרים
22/05/2017 | 21:57
4
שמראים בפירוש שאין הבדל בלידות החי בשימוש הקלקסן מניעתי או טיפולי במקרים בהם לא נמצאה קרישיות ״ מוכחת ״... והסיכונים מלחיצים אותי. בגלל זה שאלתי פה, אולי יש עוד שיכולות להאיר את הדברים .. 
לצפיה ב-'אני מבינה את ההתלבטות'
אני מבינה את ההתלבטות
23/05/2017 | 09:26
3
מה שניסיתי להגיד זה שאני לא מכירה דעות שאומרות שה-40 כן עוזר.
אכן יש הרבה מחקרים שמראים שקלקסן לא עוזר כשאין קרישיות מוכחת ורוב הרופאים יגידו לך שמסת הראיות בכיוון הזה הרבה יותר גדולה מאשר בכיוון התומך.
אבל יש מחקרים שאומרים שמינון טיפולי כן עוזר, ויש רופאים שמאמינים בגישה הזו. אז יש הגיון בלקיחת הסיכון הזו (אני לא אומרת שזו הדרך הנכונה, אבל זה משהו שהגיוני לשקול).
למיטב ידיעתי, למינון מניעתי אין תומכים. בעיני אין הגיון לקחת מינון מניעתי אם אין מי שטוען שזה עוזר, אלא רק "לא מזיק".
כלומר אני לא מנסה לטעון שצריך לקחת מינון טיפולי, אלא שאו שלוקחים טיפולי או שלא לוקחים בכלל.

[אני אישית כן לוקחת קלקסן + סטרואידים עד שבוע 14 לפי המלצת קופרמינץ, מאחרי ההפלה השלישית (בשניה הוא אמר שסטטיסטית זה לא מועיל). התרשמתי שהסיכונים, על אף שהם קיימים, לא כל כך גדולים, וצריך לקחת בחשבון שגם להפלות יש סיכונים לא מבוטלים. זה כבר ההריון השלישי שאני עושה את זה ובכולם עברתי את השליש הראשון (בפעם האשונה זה הסתיים בהפסקת הריון יזומה בגלל מומים, מהפעם שניה יש ילד והפעם השלישית היא עכשיו, חודש שישי). מוכיח משהו? מסתבר שלא, אבל כנראה שאקח גם בפעם הבאה...]
לצפיה ב-'גם לי הוא המליץ עד שבוע 14'
גם לי הוא המליץ עד שבוע 14
23/05/2017 | 09:32
2
אבל אצלי ( בלי סיבה שנמצאה ) המליץ זאת אחרי הפסקת דופק בשבוע 8. הפלה ראשונה ( מקווה שאחרונה..). לא יודעת. חושבת עם עצמי ואתייעץ עוד. בכל מקרה, הפסקת בשבוע 14? כי בכל מקרה גם זה מלחיץ ... כי אם יד בעיה שלא גילו ובגינה עזר קלקסן , אם מפסיקים זה לא מסוכן ?...
לצפיה ב-'הפסקתי בשבוע 14'
הפסקתי בשבוע 14
23/05/2017 | 10:21
1
יש בזה גם הגיון - לוקחים את הקלקסן בשלב שבו נוצרים הקשרים בין השילייה לרחם כדי שהם יווצרו כמו שצריך.
יש גם עוד מנגנונים שרלוונטיים בשלב ההתחלתי והקלקסן עשוי להשפיע עליהם. אני כבר לא זוכרת בדיוק אבל כל מיני דברים שקשורים למבנה הרירית, וגם האפקט האנטי-דלקתי רלוונטי במיוחד אז.
בואי נגיד ככה - אם קופרמינץ חושב שלא צריך יותר, כנראה שבאמת לא צריך יותר
לצפיה ב-'חחחח...לגמרי. תודה לך'
חחחח...לגמרי. תודה לך
23/05/2017 | 11:52
לצפיה ב-'לא בדיוק, '
לא בדיוק,
23/05/2017 | 20:58
2
קלקסן ניתן במינון של 40 מ"ג בין היתר כאשר אין בעית קרישה "על הנייר", ויש סבירות לדלקתיות. היות ומדובר בתכשיר אנטי דלקתי, מינון של 40 יכול לשמש גם נשים ששוקלות יותר מ-40 ק"ג.

זה נכון לומר שבנוכחות בעיית קרישה, מינון של 40 יועיל לאישה השוקלת 40...כלומר מינימום 1: 1 על משקל הגוף.
לצפיה ב-'תודה תוליטי. '
תודה תוליטי.
24/05/2017 | 00:04
אז יש טעם לקחת 40 בלי ממצא על הנייר? ככ חוששת לא לקחת 80 אבל גם חוששת מלקיחת מינון ככ גבוה , תכלס , סתם....
ובאמת שכשהגעתי לקופרמינץ לא היה לי עבר של הפלות או כימיים או החזרות כושלות. כולה הפלה מעובר יחיד שהוחזר בגיל 42, 2 החזרות של עובר בודד יום 3 שלא צלחו וזהו ... ולפני זה ילדה שנולדה כרגיל שהיתה IVF ראשון עם החזרה של עובר יחיד... כאמור אין לי משהו שמצביע על בעיה וכאמור כל הבדיקות יצאו תקינות. 
יש בדיקות קרישיות שעלי לעשות בהריון ? למה קופאמינץ לא אמר על זה כלום ?...
לצפיה ב-'תודה על התיקון. החכמת אותי.'
תודה על התיקון. החכמת אותי.
24/05/2017 | 09:43
כדי לוודא שהבנתי: אם החשד הוא קרישיות דווקא (גם כשאין הוכחה מעבדתית, אלא לפי היסטוריה קלינית ו/או משפחתית), אז כן צריך מינון 1:1? המינון המניעתי טוב רק למנגנונים האחרים?

טוב, יש לי מה להתלבט לגביו בהריון הבא... אם כי מאז שקיבלתי המלצה לקלקסן אמפירי, נוספה היסטוריה משפחתית שככל הנראה כן קשורה לקרישיות.

לצפיה ב-'זה לא ברור-לפי מה שהבנתי '
זה לא ברור-לפי מה שהבנתי
22/05/2017 | 22:48
2
אם ישנם הפרעות כרומוזמליות בעובר ב54% -59% מההפלות וגם החוזרות
להיכן נעלמים כל ה40% + האחרים?
לא הגויוני שללא סיבה נכון?
אם כך שבערך 40% מההפלות הינם בעיות נוספות שלא שייכות לתקינות העובר
בין היתר בעיה אימהית וזה די הרבה לדעתי
וראוי להיתייחסות רבה

לצפיה ב-'אלו ההפרעות הלא תורשתיות. יש גם תורשתיות.'
אלו ההפרעות הלא תורשתיות. יש גם תורשתיות.
23/05/2017 | 21:22
לצפיה ב-'אני צריכה לקרוא את המאמר כדי להיות בטוחה'
אני צריכה לקרוא את המאמר כדי להיות בטוחה
24/05/2017 | 09:47
אבל אני משערת שחלק מההסבר לכך הוא שבדקו סט מסוים של בעיות שהן גורמים שכיחים להפלות. אם יש בעיה כרומוזומלית שלא שייכת לסט הזה, היא לא נספרה באחוזים האלו. אפילו אם עשו צ'יפ מלא, מה שאני לא יודעת אם סביר לאור השנים שבהן נערך המחקר, זה מגלה רק מומים כרומוזומליים ולא מוטציות.
לצפיה ב-'טלפון של יואל בראון בבאר שבע ? '
טלפון של יואל בראון בבאר שבע ?
24/05/2017 | 09:35
תודה 
לצפיה ב-'מה הסיבה לבדיקת הכפלת בטא'
מה הסיבה לבדיקת הכפלת בטא
23/05/2017 | 16:41
6
הי כולן!
תוכלו להגיד לי מה הסיבה לכך שיש רופאים שמבקשים בדיקות הכפלת בטא חוזרות ונשנות לעומת רופאים שמסתפקים בבדיקה תקינה ראשונית? 
איזה סיבה יש לא לחכות כמה שבועות לאולטרסאונד?
תודה :)
לצפיה ב-'התפתחות תקינה'
התפתחות תקינה
23/05/2017 | 17:43
3
זה שהבטא חיובית, אין אומר שההריון חזק ותקין
בודקים הכפלה עד שהבטא עוברת את ה- 1,000
ולגבי US, דופק בממוצע רואים בסביבות שבוע 7-8, כך שאין טעם לפני
לצפיה ב-'תודה! אבל התכוונתי למשהו אחר..'
תודה! אבל התכוונתי למשהו אחר..
23/05/2017 | 19:26
2
השאלה שלי היתה מחולקת ל2:
1. מה הסיבה שחלק מהרופאים לא מתעקשים על בדיקות הכפלה
2. נגיד שיגלו משהו לא תקין בהכפלה - זה לא שיוכלו לתת תוסף שיעזור עם זה.. אז למה לא לחכות כמה שבועות לאולטרסאונד ואז לראות, במקום להילחץ כל יומיים מבדיקת בטא?

תודה שוב :)
לצפיה ב-'כי כשההכפלה לא תקינה מורים להפסיק תמיכה'
כי כשההכפלה לא תקינה מורים להפסיק תמיכה
23/05/2017 | 19:41
ולקבל וסת. לא חבל למשוך עד שבוע 7 לריק?
לגבי למה יש רופאים שמבקשים ויש כאלה שלא, כל אחד והשיטה שלו כנראה.
בהריון הראשון עשיתי הכפלה כעבור 48 שעות, אחר כך לאחר שבוע לוודא שיש עליה וזומנתי לשבוע 7 לדופק.
עכשיו עשיתי 4 הכפלות, סך הכל 5 בטאות (את האחרונה אני ביקשתי והרופא הסכים) של בטא וזומנתי למחרתיים לראות שק הריון.
כל אחד והגישה שלו. לפחות כך נראה לי.

לצפיה ב-'יש רופאים ובתי חולים בהם עובדים בדיוק כך'
יש רופאים ובתי חולים בהם עובדים בדיוק כך
24/05/2017 | 09:26
אם הבטא הראשונית טובה, לא בודקים הכפלות בכלל ומזמינים לעוד שבוע לבדיקת שק הריון. כמובן שבטא ראשונית גבוהה ממש לא מבטיחה הריון תקין (האמת שגם הכפלות לא מבטיחות), אבל ההנחה היא שאם היא נמוכה, יש מצב שזה בכלל כימי וכדאי לבדוק שוב ואם היא בירידה אז להפסיק תמיכה כי אין בה תועלת.
לצפיה ב-'הסיבה נעוצה בעיקר בגישת הרופא'
הסיבה נעוצה בעיקר בגישת הרופא
23/05/2017 | 20:53
ובעובדה שלפעמים חוסר הכפלות אינו מדד לתקינות הריון כמו שבטא מכפילה אינה מדד מוחלט לתקינות ההריון.

אני פריק קונטרול ובודקת תמיד הכפלות.
לצפיה ב-'אני לא יודעת אם יש רופא שמבקש הרבה בטאות'
אני לא יודעת אם יש רופא שמבקש הרבה בטאות
24/05/2017 | 09:15
אצלי הרופא ביקש 2 בהתחלה ועוד אחת כדי לבדוק שזה עובר את האלף. אני עשיתי בין לבין עוד קצת.
יש רופאים שבכוונה לא מבקשים כי זה משגע את המטופלות.
דווקא בהריון שלא החזיק, הכפיל בול פי 2.
בהריון של הבן שלי הייתה הכפלה של פי 1.6 או 1.7 פעם אחת וממש השתגעתי מזה יומיים שלמים.
לצפיה ב-'זקוקה למונופור מולטידוז '
זקוקה למונופור מולטידוז
23/05/2017 | 20:35
1
הי,
אשמח לקבל לטיפולים מונופור מולטידוז 1200 או 600.
יכולה לאסוף מאזור המרכז או ירושלים.
תודה מראש
עדי
לצפיה ב-'הי עדי, את מוזמנת לפנות אלי בפרטי. גרה במרכז.'
הי עדי, את מוזמנת לפנות אלי בפרטי. גרה במרכז.
24/05/2017 | 07:40
לצפיה ב-'באיזה אזור להזריק ? '
באיזה אזור להזריק ?
23/05/2017 | 14:54
2
ממש לפני הזרקה ראשונה של גונאל F ... מינון 75. האם חייבים להזריק באזור הטבור ? או שאפשר גם יותר בצד, לכיוון המותן, שם יש יותר שומנים לתפוס...אני שואלת כי עברתי ניתוח לפני כמה שנים לתיקון בקע טבורי ויש לי "רשת" מאחורי הטבור בתוך הבטן ולא מרגיש לי בטוח להזריק שם.

לצפיה ב-'יותר לכיוון המותן'
יותר לכיוון המותן
23/05/2017 | 15:28
שם פחות כואב...
בהצלחה :)
לצפיה ב-'4 אצבעות מהטבור ימינה ושמאלה ובאלכסון'
4 אצבעות מהטבור ימינה ושמאלה ובאלכסון
23/05/2017 | 20:54
מתחת לטבור יש כלי דם רבים יותר, וקל להיפצע.

בהצלחה
לצפיה ב-'כאבים בבטן תחתונה משמאל'
כאבים בבטן תחתונה משמאל
23/05/2017 | 20:02
1
היי לכולן
אני 5 ימים אחרי החזרה והתחילו לי היום כאבים בבטן תחתונה משמאל.. כאב דוקר ומשתק שבא והולך. האם זה אמור להדאיג אותי?  קרה למישהי?
תודה על המענה :)
לצפיה ב-'מיחושים שכיחים לאחר טיפול הורמונלי, '
מיחושים שכיחים לאחר טיפול הורמונלי,
23/05/2017 | 20:44
אחרי הכול, האזור נפוח ואם עברת שאיבה אז הדחלות דקורות, אבל אנחנו לא רופאות, ולכן אם את מרגישה לא טוב, פני לרופא או ליחידה שבה את מטופלת.

תרגישי טוב ובהצלחה
לצפיה ב-'מעבדות השבחת זרע'
מעבדות השבחת זרע
21/05/2017 | 18:44
3
היי מי מכירה מעבדה להשבחת זרע מומלצת באיזור המרכז?
לצפיה ב-'השבחה רגילה?'
השבחה רגילה?
22/05/2017 | 09:20
אנחנו הלכנו למכון שפרה. יש להם סניף בבית נח, ברחוב ז'בוטינסקי ברמת גן. לא רחוק מבית ב.ס.ר
לצפיה ב-'היי- יש מעבדה ברמת החייל בברזל 9, ממש נוח ונעים שם'
היי- יש מעבדה ברמת החייל בברזל 9, ממש נוח ונעים שם
22/05/2017 | 11:56
1
הם פתוחים גם בערב ונותנים להכנס למעבדה ומראים הכל. הייתי שם לפני חודשיים וממש הייתה הרגשה טובה
נדמה לי שקרואים להם המרכז הארצי לפוריות
לבנות שם קרואים תדהר ווילטה
לצפיה ב-'המרכז הארצי לפיריון'
המרכז הארצי לפיריון
23/05/2017 | 18:09
באמת קבעתי תור ועשינו שם את ההשבחה היה מעניין להיות נוכחת בטיפול והן באמת מקסימות ומקצועיות תודה על ההמלצה!
לצפיה ב-'אופפ אובדת עצות '
אופפ אובדת עצות
23/05/2017 | 13:09
2
אז ככה בקטנה, 
אני ובעלי צריכים לעבור טיפולי IVF בפעם הראשונה.בעיית זרע של בעלי.
שלחנו בקשה להתחיל את הטיפול בבי"ח וולפסון חולון, ולא אישרו לנו 
מהסיבה שיש בתי חולים טובים בהסדר (כללית) ונתנו לי רשימה השייכת למחוז בו קופ"ח אליה אני שייכת (מחוז השרון,עוד מלפני נישואיי) וכיום גרה במחוז דן פתח תקווה.
זה שקיבלתי את כל הנושא הזה של IVF וטיפולים קשה...כבר החלקתי את זה...
עכשיו שגם לא אישרו לנו עוד יותר קשה לי.
וטלפונים, ובירורים, ולא בטוח שיאשרו לך אם תערערי...
אני ממש רוצה להתחיל את הטיפול בבי"ח וולפסון מהסיבות שהרופאה שמטפלת בי בבריאות האישה עובדת שם במחלקה, וגם מהסיבה ששמעתי שהמחלקה של IVF בוולפסון טובה מאוד...
אני כבר לא יודעת מה לעשות....
אשמח לעצות (:
לצפיה ב-'פיתרון פשוט?'
פיתרון פשוט?
23/05/2017 | 14:53
1
ללכת למקום מגורייך להירשם למרפאה של הכללית באזור ולבקש בשנית?
לצפיה ב-'גם אז זה לא באותו מחוז '
גם אז זה לא באותו מחוז
23/05/2017 | 15:06
וולפסון שייך למחוז תל אביב. כיום אני גרה במחוז דן פתח תקווה.
השאלה אם כדאי לעשות העברה לקופח שבמחוז תל אביב...אם במשך הטיפולים אצטרך להגיע לקופח הרבה?
או שפשוט אבדוק את האפשרות לעבור לפרטי...
עוד דבר אלו הביח שהציעו לי במחוז הקרוב
ביח מאיר
ביח בלינסון
ביח הלל יפה
ביח לניאדו
או כל ביח של הכללית....למישהו יש המצלה? 
אציין שהבעיה אצלנו היא בעיית זרע, לכן די חשובה  המצלה על ביח עם מעבדה טובה.
לצפיה ב-'תוצאות בדיקת בטא אחרי IVF שלא הוכפלה'
תוצאות בדיקת בטא אחרי IVF שלא הוכפלה
21/05/2017 | 11:06
8
הי,
ביום שישי (היום ה 12 אחרי IVF) עשיתי בדיקת בטא והתוצאה היתה 107.2,
הבוקר עשיתי בדיקה נוספת והתוצאה היא 167.
אני יודעת שהבטא אמורה היתה להכפיל את עצמה היום, אבל זה לא קרה. מישהי יודעת להגיד לי מה זה אומר? האם זה אומר שאין היריון? האם זה אומר שמשהו לא תקין?
שלחתי הודעה לרופא אבל שהוא יענה, מישהי יכולה להציל אותי מהלחץ?
המון תודה
לצפיה ב-'לצערי'
לצערי
21/05/2017 | 11:38
זה לא סימן טוב. עדיין יתכן שימשיך תקין אבל הסיכויים נמוכים יותר.
הרופא בטח יבקש לבדוק שוב בשלישי. שיהיה בהצלחה!

לצפיה ב-'ממש לא היתי ממהרת להספיד !! תבדקי שוב עוד יומיים'
ממש לא היתי ממהרת להספיד !! תבדקי שוב עוד יומיים
21/05/2017 | 11:54
5
אצלי ביום ראשון היה 31 שלישי היה 96, יום חמישי 155 ( הכפלה של 1.6 בלבד)  והיום 3 ימים אחרי מעל פי 3!! 560 (!!) בקיצור, תנשמי עמוק ואין מנוס מלבדוק שוב. מחזיקה לך אצבעות 
לצפיה ב-'צומבה אני שמחה לשמוע! מחזיקה לך המון אצבעות'
צומבה אני שמחה לשמוע! מחזיקה לך המון אצבעות
21/05/2017 | 13:28
1
חיכיתי להודעה שלך, יאללה, ידיים מלאות הפעם, קבענו?
לצפיה ב-'הלוואי .. מנסה לקחת יום ביומו. לא רוצה להתאכזב שוב'
הלוואי .. מנסה לקחת יום ביומו. לא רוצה להתאכזב שוב
21/05/2017 | 14:48
לצפיה ב-'אעשה בדיקה נוספת בשלישי ואקווה לטוב '
אעשה בדיקה נוספת בשלישי ואקווה לטוב
21/05/2017 | 14:29
2
לצפיה ב-'אז כנראה שהפעם הסטטיסטיקה ניצחה :('
אז כנראה שהפעם הסטטיסטיקה ניצחה :(
23/05/2017 | 14:47
1
אז לכל מי שענתה והתעניינה - עשיתי בטא שלישית הבוקר ומסתבר שהיא יורדת, אז כנראה שזה כבר ברור ש(גם) הפעם זה לא צלח....
תודה לכולן על התמיכה
לצפיה ב-'מצטערת לשמוע ...'
מצטערת לשמוע ...
23/05/2017 | 16:54
לצפיה ב-'אולי בגלל זה רופא שלי מבקש לעשות את הבדיקות במרווח של שבוע'
אולי בגלל זה רופא שלי מבקש לעשות את הבדיקות במרווח של שבוע
21/05/2017 | 13:09
לצפיה ב-'חששות.. '
חששות..
22/05/2017 | 12:43
5
צהריים טובים בנות,
לאחר חודשים רבים של נסיונות להרות וללא הצלחה, שלח הרופא את בעלי לבדיקות זרע ואמר שלפי זה נבדוק האם להתחיל הזרעות.

בבדיקות הזרע התברר כי יש רק 1% של זרע תקין אצל בעלי. שלחתי את התשובות לרופא והוא ביקש שאגיע אליו יחד עם בעלי לבחינת התקדמות עם התהליך.

אני מאוד חוששת ולא כל כך מכירה את התהליך.
אני מפחדת לספר למשפחה כדי שלא כל פעם שנפגש, כל שהם יחשבו זה על התהליך עצמו ויסתכלו עלי כאל "הבחורה שעוברת טיפולים" ולא כאל אני עצמי.

שומרת את כל הרגשות והחששות אצלי וזה מאוד מעיק עלי.

אשמח לתמיכתכן ולשמוע איך אתן עברתן את השלב הראשוני של הכניסה לתהליך.
לצפיה ב-'משתפת'
משתפת
22/05/2017 | 14:47
1
קודם כל, בפורום הזה את לא לבד. זה המקום לחלוק את הרגשות והחששות שלך, כולנו באותה סירה!
אני לא מכירה את המשפחה שלך, אבל קשה לי להאמין שיסתכלו עליך כאל "הבחורה שעוברת טיפולים", מן הסתם אם תספרי להם אז ישאלו, יתעניינו ויחוו את דעתם שלא בהכרח תאהבי לשמוע, אבל זה רק חלק ממי שאת, הטיפולים ממש לא מייצגים אותך.

אני לא רציתי לספר למשפחה, המשפחה שלו רכלנית והמשפחה שלי חופרת מכוונה טוב. אין לי כח לכל השאלות האלה של נו? יש חדש? אל תתכופפי, קיבלת כבר? ועכשיו? ועכשיו? קבעת תור לרופא? אין לי סבלנות לזה. לכן ויתרתי, ובחרתי לי אנשים אחרים אותם נוח לי לשתף. אני מצאתי שיותר קל לי לשתף חברות שעברו טיפולים, כי מי שלא עברה פשוט לא מבינה... חושבת ש"לשחרר" זה מספיק. אז אני משתפת את אלה שעברו, ובפורומים, תחת מעטה האנונימיות.

מצד אחד היה לי מאוד קשה להכנס לתהליך, מצד שני הייתה תחושה של אקטיביות, שסוף סוף אני לא משאירה את זה לתקווה שהביצית והזרע יפגשו והכל יהיה בסדר, אלא אני נוקטת פעולות שיאפשרו את זה. השליטה חוזרת לידיים שלי. זה לא שהתהליך קל, ממש לא, יעיד על זה נהר הדמעות שלי מהיומיים האחרונים, אבל התמיכה של הפורום ושל החברות מאוד עוזרת, ואני גם קוראת הרבה באנגלית ומתעודדת מצרת רבים, עד כמה בעיות פוריות נפוצות בכל העולם.

שיהיה המון בהצלחה!! 
לצפיה ב-'היי. ראשית מורפולוגיה 1% זה בסדר גמור'
היי. ראשית מורפולוגיה 1% זה בסדר גמור
22/05/2017 | 17:21
1 זה לא 0. וגם עם 0 נולדים ילדים. זה אומר שיש לו זרעים בתנועה..וזה אומר גם שיש חומר לעבוד איתו. אצלנו זאת גם בעיית זרע. בעלי ממש חושש שהמשפחה תדע ולכן החלטנו שלא מספרים כלום. לא לאף אחד . לכולם עונים אותה תשובה - מתי שאלוקים יחליט יהיה. גם לאלה שדוחפים את האף...לא מספקים פרטים. רק לאימי אמרתי שאני בטיפולים אחרי שהבטיחה לא לספר...וגם לה לא בדיוק אמרתי למה. אני מסינה מאוד את בעלי בנוגע לרצון שלו לפרטיות מאוד אינטימית ומכבדת אותה. אישית ממני זה מוריד הרבה לחץ...יש כאלו שהפוך... אני מעדיפה לקרוא ומדיי פעם להתייעץ בפורום מאשר עם גורם שיתערב. 
לצפיה ב-'רק לגבי המשפחה...'
רק לגבי המשפחה...
22/05/2017 | 20:28
אנחנו גם עם בעיית זרע. יש לנו ילד בגיל שנה וקצת מהפריות. לא סיפרנו לא למשפחה שלו ולא למשפחה שלי על התהליך בדיוק בגלל זה. פשוט כל פעם היה לנו תירוץ אחר למה לא מתאים לנו ילדים כרגע (לימודים, מעבד דירה וכו).
לא חייבים לספר אם לא מתאים לכם מבטי רחמים וכניסה לתחתונים ובהחלט אפשר לחיות עם זה
לצפיה ב-'גם אצלנו מורפולוגיה 1%'
גם אצלנו מורפולוגיה 1%
22/05/2017 | 20:38
אבל צריך לעשות לפחות 2 בדיקות זרע. יש לי חברה שבעלה עשה התחיל ב1% וכל בדיקה היתה יותר טובה עד שהגיע ל 14%.
לגבי המשפחה - אנחנו אמרנו בהתחלה שאנחנו לא רוצים עדיין... ובאמת הייתי על גלולות שנה (אבל היינו בני 20+ כך שהיה הגיוני), ואחרי שראינו שנמשך סיפרתי להורים שלי ולמשפחה של בעלי. למשפחה שלו סיפרנו שזו בעיית זרע ואצלי לא סיפרנו, אמרנו יש בעיה... ולא רוצים לפרט. עד היום הם לא יודעים!
האמת הייתה הקלה כשידעו.
לצפיה ב-' אני קוראת אותך ורציתי להגיד לך דבר אחד'
אני קוראת אותך ורציתי להגיד לך דבר אחד
23/05/2017 | 14:23
אף אחד לא יעשה אותך "המטופלת" כל עוד לא תעשי את עצמך כזו.
אם הבעיה היא רק מורפולוגיה נמוכה, הרווחת. הזרעה זה לא טיפול כל כך קשה... באמת בקליל. והלוואי וזה יביא לך את הילד המיוחל. לפעמים צריך לעזור טיפטיפה לטבע.
בבדיקת זרע נהוג לעשות עוד בדיקה או שתיים כדי לוודא שבאמת זו אכן בעיה או משהו בבדיקה הנקודתית שעשיתם.
במידה וכן, זו בעיה שחוזרת על עצמה - יש לא מעט אופציות לטפל.
אצלנו המורפולוגיה היא 0 בכל הבדיקות ובגלל שאנחנו ממילא בהפריות, עשינו גם מיון ברטוב הפעם (בטיפול השני) ויש לי תינוק בן 5 חודשים. 

אם המשפחה שלך היא מהזן החטטן, טוב תעשי שלא תגידי. או שאת יכולה להגיד לבני משפחה יחידים. מה שתחליטי. 
ישר כשגילינו אמרתי להורים שלי. הם היו בטיול בחו"ל וצלצלתי עוד מהמשרד של הרופא. הייתי ממש בשוק. אחריהם סיפרתי לאחותי. האחות שקטנה ממני בשנתיים, שהיא הקרובה אליי ביותר. היא מאד פרקטית (בעוד שאני מאד רגשית) וישר אמרה לי שאין שום דבר, יש לה עובדות שלה שמטופלות פוריות וזה בסדר.. לא אמור לפגום בשום דבר או להביא אותי בסופו של דבר להיות מאד שמנה.
לימים היא גם תתייעץ איתי בנוגע לזכויות של מטופלות פוריות ואיפה עובר הגבול בין מטופלת באמצע תהליך לאחת שמנצלת אותו להיעדרויות ואיחורים תכופים.
אחריה לאט לאט אמרתי לכולם.

באותו מעמד שסיפרתי להורים שלי סיפרתי גם לגיסתו של בעלי. אצל בעלי במשפחה רוב הילדים מטופלי פוריות או בדרך. בעיה שגרמה כנראה לחמישה מתוך שבעה ילדים להיות פחות פוריים. להורים שלו סיפרנו כשנקלטתי להריון ראשון. אחרי שההריון ההוא נפל, המשכתי להיות איתם פתוחה שיבינו שמי שבמשפחה הזו לא זז עם טיפולים, רוב הסיכויים שלא יהיו לו ילדים. וזה אכן המצב.. שני האחים הקטנים של בעלי מתמהמהים. וכל עוד לא ייבדקו אפילו, ימשיכו לחכות.

צחוק הגורל, אנשים בחוץ חשבו שבגלל הגיל שלי זו הסיבה שאנחנו מתעכבים. להריון הראשון נכנסתי 9 חודשים מהחתונה ולשני שנה מהחתונה. כשהייתי כבר בהריון מתקדם, באה אליי שכנה של ההורים ושאלה "זה טבעי? זה טבעי?" אמרתי לה שכן. מה היא צריכה לדעת בדיוק?

בערב יום כיפור דיברתי עם בת דודה שלי בפייס. היא גרה בבלגיה. יש לה תאומים עם פיגור וגם אח ואחות עם פיגור. אני יודעת שהיא ניסתה כמה וכמה טיפולים ולא הצליחה. מסתבר שהיא נשאית איקס שביר (וגם אמא שלה) - והיא עברה בינתיים 5 הפלות ללא הצלחה בהריון תקין. באותה שיחה סיפרתי לה שגם אנחנו מטופלי IVF ומאז מצאנו סוג של שותפות גורל למרות שהיא עוברת PGD. 
בעוד חודש היא תגיע לארץ וסידרתי לה כאן תור להתחיל פה טיפולים. מקווה שמשנה מקום משנה מזל.

בקיצור יקירה, בוחרים את התמיכה הרצויה לך לפי היכרותך עם המשפחה שלך.

לצפיה ב-'שבוע לפני בדיקת בטא....'
שבוע לפני בדיקת בטא....
23/05/2017 | 08:27
2
שבוע אחרי הזרעה (ואוביטרל יום לפני)...
מכירות את התקופה הזו שמשתגעים מההמתנה? נדמה שהפטמות יותר רגישות?
איך חולפים את השבוע הזה?!?! (:
לצפיה ב-'אני תמיד צוחקת שזו ה-תקופה לעיסוקים'
אני תמיד צוחקת שזו ה-תקופה לעיסוקים
23/05/2017 | 10:56
שטחיים ואידיוטים ובלבד שיעבירו את הזמן הכי בסבבה
ובלי יותר מידי עיסוקים כבדים
אז זה הטיפ שלי  
לצפיה ב-'מתעסקים במה שטוב לך ועושה לך לשקוע'
מתעסקים במה שטוב לך ועושה לך לשקוע
23/05/2017 | 14:02
לשקוע בבחינת לא לחשוב על דברים אחרים. יש כאלה שעבודה עושה להם את זה, יש כאלה שקניות.. אצלי אפייה.
להתעסק, להוציא את עצמך, לקנות, להתפנק...
לצפיה ב-'עצובה.. '
עצובה..
22/05/2017 | 22:13
1
היי, אני אחרי חצי שנה של טיפולי פוריות שונים 4 הזרעות, אוביטרל ודווקא שיש תקווה עוד פעם היא נעלמת.. 
היום התחיל לי דימום 5 ימים לפני הזמן, אני פשוט לא מאמינה שדווקא הפעם שהרגשתי כל כך טוב עם עצמי היו המון סימנים טובים אבל אמרתי לעצמי לא לייחס לזה חשיבות אלא פשוט להשאר אופטימית ומה שיהיה יהיה.. 
היה לי תור לבדיקות דם ביום רביעי והווסת הייתה אמורה להגיע ביום שישי זה עוד חמישה ימים. מעולם לא הקדים לי עם גלולות, בלי גלולות, עם טיפולים תמיד אני מקבלת כל 28 יום כמו שעון ותמיד למשך 3/4 ימים. מהבוקר התחיל דימום קטן אמרתי לא נורא יהיה בסדר ואז הגיעה חולשה רצינית, סחרחורת, כאבי בטן תחתונה כמו דקירות וכאבי גב תחתון אין מה לעשות. 
האחות בכללית אמרה לי להגיע מחר לבדיקות דם במקום ברביעי אבל אני כל כך עצובה שכבר לא בא לי כלום. 
בא לי להשאר בבית עד שיעבור הכל עד שיתחדשו הכוחות. 
יש למישהי עצה? אולי איזה מטפל שיכול לעזור לי? 
לצפיה ב-'חכי עם העצבות..'
חכי עם העצבות..
23/05/2017 | 13:34
אולי אלו סימנים טובים?
אם זה יהיה שלילי, את במילא תהיי עצובה, אז למה להקדים את העצב?
הגישה שלי בזמן הציפייה לבטא הייתה אני בהריון כל עוד לא יוכח אחרת.
אז חכי קצת, תקשיבי לעצת האחות, תעשי בדיקת דם ותקווי לטוב.
לגבי מטפל - באיזה תחום? באיזה אזור?
אני עשיתי דיקור ושיאצו וזה עזר לי מבחינה גופנית ונפשית.
בהצלחה
לצפיה ב-'גודל זקיקים'
גודל זקיקים
23/05/2017 | 09:33
4
רציתי לדעת תוך כמה זמן הזקיקים גודלים עם זריקת מנופור?
בהתחלה הזרקתי 75 ולא היה שינוי ואז הרופא העלה לי את זה ל112.
התחלתי להזריק מיום ראשון שעבר
לצפיה ב-'זה לא מדע מדוייק'
זה לא מדע מדוייק
23/05/2017 | 09:58
3
כל אחת מגיבה אחרת וגם כל אחת יכולה להגיב אחרת עם אותו מינון בחודש שונה..
לצפיה ב-'גודל זקיקים'
גודל זקיקים
23/05/2017 | 10:16
2
ומאיזה גודל זקיקים בד״כ עושים הזרעה?
לצפיה ב-'מגודל'
מגודל
23/05/2017 | 12:49
1
17-18 בד"כ נותנים אוביטרל והם ממשיכים לגדול עד ההזרעה ל 20-22

לצפיה ב-'תודה'
תודה
23/05/2017 | 15:04

חם בפורומים של תפוז

מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום דם טבורי
פורום דם טבורי
פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל
מנור מדיקל- תרומת ביצית
מנור מדיקל תרומת ביצית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה