לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום הינו פורום תמיכה.  הייעוץ בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי.
אנא קראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בפורום.
גלישה נעימה
המשך >>

לצפיה ב-'אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה '
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
( לעמוד שלי בתפוז )
22/03/2017 | 12:02
17
בעבר, לפני שהיו כלים מדעיים וטכנולוגיים מתקדמים, זוגות שהיו נשאים של מחלות גנטיות ורצו להביא ילדים לעולם, נאלצו לקחת את הסיכון שיוולד להם ילד חולה. זוגות אחרים שהתקשו להרות או סבלו מהפלות חוזרות ונשנות, נאלצו לחוות תסכול מהקושי להרות ולא פעם אף לוותר על החלום.

כיום, שיטות מתקדמות מאפשרות לבצע בדיקות גנטיות בעוברים, לפני שהם מוחזרים לרחם, ובכך להגדיל את הסיכויים לכניסה להריון, וללידת תינוק בריא.

אבחון PGD מאפשר לזוגות שהם נשאים של גן פגוע לבצע אבחון גנטי של העובר לפני שהוא מוחזר לרחם, ובכך לזהות מחלות גנטיות עוד לפני תחילת ההיריון ולהחזיר לרחם רק את העוברים הבריאים. שירות נוסף הניתן במרכז הוא סריקה גנטית טרום השרשה – PGS – טכניקה המאפשרת לאתר בעיות כרומוזומליות ולבחור בעוברים עם סיכויי ההישרדות הגבוהים ביותר. בדיקה זו מתאימה לנשים שעברו הפלות חוזרות או זוגות שחוו כישלונות חוזרים בטיפולי פוריות. שתי הבדיקות מחייבות תהליך של הפריה חוץ-גופית (IVF) .

באירוח יינתן מענה לשאלות הנוגעות בין היתר לנושאים אלה:
 למי מתאים תהליך של אבחון גנטי טרום השרשה?
 כיצד מתקבלת ההחלטה אילו עוברים מוחזרים לרחם?
 איך מתבצע תהליך האבחון?
 מהם יתרונות וחסרונות התהליך?
 מה היעילות שלו? מהם אחוזי ההצלחה שלו?
 האם צריך לבצע בדיקת מי שפיר אם בוצע אבחון גנטי טרום השרשה?

אנו שמחים לארח את ד"ר ברוך פלדמן, מומחה בגנטיקה רפואית, יילוד וגניקולוגיה ומנהל את מרכז ה- PGD (אבחון וסקר גנטי בעוברים טרום השרשה) באסותא מרכזים רפואיים ביום רביעי ה- 29.3 בין השעות 20:00-18:00

אתם מוזמנים לשרשר את שאלותיכם כבר עכשיו!

למידע נוסף
https://www.assuta.co.il/?catid=%7B5A2E7B55-752A-4C85-AC70-F4135A7BDD13%7D
או בטלפון: 03-7644668

לצפיה ב-'שלום דר' פלדמן'
שלום דר' פלדמן
22/03/2017 | 14:56
אני בת 44.5, לקראת אימהות יחידנית (תרומת זרע), מזה כשנתיים וחצי ב- IVF עם 2 הפלות מעוברים טריים (הראשונה בשבוע 6+ והשניה בשבוע 8+5) ו- 2 הריונות כימיים מעוברים מוקפאים.
מעבר לכך, כל נסיון החזרת עוברים כשל טוטאלית.
לאחר ההפלה השניה הופניתי למומחה קרישיות יתר ואכן, הומלץ שאזריק 100 קלקסן מההחזרה ואבלע 10 מ"ג פרדניזון גם כן מההחזרה.
בהחזרת המוקפאים האחרונה התחלתי עם הקלקסן והפרדניזון אך כפי שכתבתי, היה זה הריון כימי.
מאחר ואני אוטוטו בסיום הטיפולים מבחינת קופות החולים, האם מתאים לי תהליך של אבחון גנטי טרום השרשה? למי לפנות לשם כך?
תודה רבה
לצפיה ב-' כל הכבוד, אירוח חשוב מאוד!'
כל הכבוד, אירוח חשוב מאוד!
22/03/2017 | 15:21
אני פה רק להגיד שיש קומונה של PGD בתפוז - למי שצריכה לעבור PGD או שכבר עוברת (וגם לבני הזוג).

בנוסף - יש גם קבוצת ווסטאפ פעילה - מי שרוצה - מוזמנת לכתוב לי מסר ואצרף אותה.

קישור לקומונה -

לצפיה ב-'לא ידעתי שעושים את זה גם באסותא - חשבתי שרק בציבורי'
לא ידעתי שעושים את זה גם באסותא - חשבתי שרק בציבורי
22/03/2017 | 18:39
זה מעודד, כי אני מטופלת באסותא ראשון, האם גם שם מתבצע האבחון? ומה העלות שלו?
(כללית מושלם).
אצלנו ברקע בעיית זרע (מורפולוגיה 1% + תנועתיות נמוכה), הפלות חוזרות (5) בשבועות מוקדמים, כל שאר הבדיקות תקינות, קריוטיפ - טרם חזרה התשובה...
לצפיה ב-'שלום ד"ר פלדמן, וברוך הבא אלינו לפורום'
שלום ד"ר פלדמן, וברוך הבא אלינו לפורום
24/03/2017 | 10:17

שתי שאלות ברשותך:

1. האם אבחון PGD ואבחון PGS נעשים גם אצל זוגות עם מיעוט עוברים?
אין הכוונה היא למצב שבו תוכנית טיפול זו או אחרת הניבה באופן חד פעמים מספר מועט של הפריות, אלא למצב כרוני שבו באופן קבוע מתקבלים 1-2 עוברים.
2. האם אבחון PGS חוסך ביצוע צ'יפ גנטי לעובר כחלק מבדיקת מי השפיר? האם אבחון כזה כולל את כל התסמונות הנבדקות בצ'יפ גנטי?

תודה על המענה.
לצפיה ב-'מאניה דיפרסיה'
מאניה דיפרסיה
23/03/2017 | 23:40
לאחד מבני הזוג
לצורך העניין-לאישה
האם אפשר לבדוק אם יש גטיקה בזה שעוברת לעובר?
לצפיה ב-'מספר שאלות'
מספר שאלות
24/03/2017 | 03:12
א. נולדתי בדרום אמריקה ללא שורשים יהודיים. האם הבדיקה הגנטית שעושים בארץ בודקת רק מחלות ובעיות שכיחות בקרב האוכלוסיה בארץ או מכל העולם?
ב. האם פער גדול במוצא האתני של בני הזוג, מוריד את הסבירות לבעיות גנטיות/מולדות?
ג. על רקע הדיונים בנושא תעודות הזהות הביומטריות, האם נתוניו של מי שמבצע את הבדיקה הגנטית נשמרים במקום כלשהו? ולמי יש גישה לנתונים הללו?

בתודה מראש,
לצפיה ב-'שלום דר פלדמן. שאלה לגבי pgs'
שלום דר פלדמן. שאלה לגבי pgs
24/03/2017 | 12:24

1. האם בגיל מבוגר (43), כאשר יש רזרבה שחלתית גבוהה מאוד, עוברים מצויינים מעבדתית והרבה קפואים כל מחזור טיפול עדיף מבחינת סיכוי ״ ליפול״ על עובר תקין כרומוזומלית לעשות pgs או להחזיר למשל שני בלסטוציסטים ? שמעתי את הטענה שהסיכוי בשני בלסטוציסטים ״ מעולים״ שווה לעובר שנדגם. האומנם?
2. האם זה יכול להיות פתרון לצמצום הפסקות הריון עקב בעיה כרומוזומלית תלויית גיל?
3. האם זה יכול , במידה ובדיקות סקר סטטיסטיות בדם תקינות, להחליף או להוריד משמעותית סיכוי לממצא לא תקין במי שפיר ? 
4. האם במידה ובדיקה מורחבת למחלות גנטיות ברוק תקינה , פלוס בדיקות סקר סטטיסטיות תקינות פלוס אקו לב עובר תקין , להפחית צורך במי שפיר?
5. שאלה אחרונה - האם קיימים כבר יותר מחקרים שמדגימים את בטיחות ביצוע השיטה על מומים עובריים לאחר הלידה ?
המון תודה ��
לצפיה ב-'שאלה לגבי PGS'
שאלה לגבי PGS
24/03/2017 | 15:58
שלום,
ד"ר תודה רבה רבה לך על זמנך..

1. האם ניתן לעשות PGS לעוברים קיימים שהוקפאו ביום 5?

2. האם נדרש אישורים מיוחדים כדי לעשות PGS בפרטי? והאם החל מכמות מסויימת של כימיים/הפלות בשלב מוקדם יש סיבסוד של המדינה?

3. מנסיונך, האם אתה ממליץ על pgs לזוג עם עבר של מספר הריונות כימיים כשנשללו כל הגורמים האחרים? (יש בעיה בזרע שבגללה אנחנו ב ivf אך עשינו מיון זרע ברטוב, אין בעיית קרישיות/מבנית/אוטואמיוני, קריוטיפ של שנינו תקין וכו).
לצפיה ב-'כישלונות חוזרים '
כישלונות חוזרים
26/03/2017 | 16:51
אם יש לי רזרבה שחלתית נמוכה ואדנומיוזיס
באף אחת מההחזרות לא נקלטתי
היה בטא חיובית אחת מiui אך לא התפתח תקין
וכשיש הפריות יש עוברים דרגה 1 האם מומלץ לעשות איבחון טרום השרשה?
לצפיה ב-'שלום ד"ר פלדמן'
שלום ד"ר פלדמן
26/03/2017 | 19:04
1. האם ישנם הוכחות לכך שPGS עוזר במקרים של הפלות חוזרות?
2. האם ניתן לעשות PGS למוקפאים מיום 5?
3. היכן בארץ מבצעים PGS וממתי הוא מתבצע בארץ?
תודה

לצפיה ב-'שלום ד"ר פלדמן'
שלום ד"ר פלדמן
27/03/2017 | 00:42
ראשית ,תודה רבה לך על כניסתך לפורום ותרומתך האדיבה על ידי מענה לנשים שנמצאות בפרשת דרכים כל כך קשה, שזקוקות לכל אוזן קשבת ומתן מענה מקצועי, אז שוב תודה.. 
ועכשיו על עצמי-
בת 27 אמא לילד בן שנתיים, ההריון הושג ע"י ivf (בסבב הראשון ) בשל רקע זיכרי-מרפולוגיה. 
לאחר שנה מלידת בני הוחזר עובר מקופא מאותו סבב, בשבוע 13 בביקורת שגרתית נמצא עובר ללא דופק עם ציסטק היגרומה, עברתי הפלה אך סרבתי לשלוח לפתלוגיה כי רציתי כ"כ לקבור אותו, בדיעבד מצטערת על כך.. 
לאחר שלושה חודשים שוב הוחזר עובר מוקפא מאותו סבב, ושוב אותו ממצא בשבוע 14 ציסטק היגרומה אך עדיין היה דופק,ביעוץ גנטי הופנתי לסיסי שלייה, ביום של הסיסי שליה נדם הדופק אך הוחלט לעשות את הבדיקה בכל מצב על מנת שיהיה חומר הריוני לשלול נשאות לבעיות גנטיות מושרשות. שוב עברתי הפלה וגרידה העובר נשלח לפתלוגיה אך טרם הגיעו התוצאות. 
היום שוחחתי עם הגנטיקאית לדבריה-לעוברית היה תסמנות טרנר. 
לפי מה שהבנתי קראתי וחקרתי וכמובן לפי דבריה תסמונת טרנר אינה מושרשת וקוראת באופן רנדומלי. 
רציתי בבקשה לדעת לגבי עתידי. 
מאחר ושתי הריונות רצופים היה את אותו ממצא ציסטק היגרומה, במקרה הראשון לא ידוע בדיוק מה היה אך היה ציסטק היגרומה, במקרה השני ציסטק היגרומה ונמצא-טרנר, האם אני נכנסת לתוך סיכון מוגבר להריונות עתידיים? האם להערכתך יפנו אותו לpgd? 
מאיזו סיבה אם לא תורשתית יכול להיות מקרה שני שחןזר על עצמו ברציפות? האם זה הכשלון ספציפי באותו סבב? יש לי עוד עובר אחד בן 5 ימים מוקפא,בהנחה שאין צורך בPGD, אתה ממליץ לי לוותר על אותו עובר ולהתחיל סבב חדש? 

תודה רבה רבה לך על גמולך הטוב.!!
לצפיה ב-'התייעצות'
התייעצות
27/03/2017 | 10:07
שלום ד"ר פלדמן,
בת 41, בעברי 3 לידות קיסרי, הריון רביעי שק הריון ריק ובוצעה גרידה.
שלושת ההריונות ספונטניים.

מאז הגרידה לא הצלחתי להרות בשנית (עברה יותר משנה).

ביום השלישי פרופיל הורמונלי:

FSH  15.2 IU/L
LH  7.6  
פרולקטין 208 MLU/L
TSH  0.83

** בהיסטרוסקופיה אבחנתית נמצא שיש לי נישה גדולה ועמוקה.

אני ובעלי נשאים של SMA (למרות זאת כמו שציינתי ההריונות ספונטניים וללא התערבות, נעשה סיסי שילייה).

שאלות:

1)  מה הסיכוי שלי בהפרייה מהביציות שלי בתוספת PGD? יש לי רזרבה שחלתית נמוכה, הגיל, הנישה  וPGD ידוע כמוריד מהסיכויים?

2)האם יש סיכוי להיקלטת בהפריית מבחנה ללא PGD מביציות שלי לאור הממצאים שציינתי?

3)כרגע אני בטיפול בעזרת תרומת ביצית (מעולם לא ניסיתי הפריית מבחנה מביציות שלי), שני נסיונות שנכשלו, האם יש קשר לנישה הגדולה והעמוקה שנוצרה מהקיסריים הקודמים ומונעת את היקלטות העובר או שאין קשר?

אני יודעת שהסיכוי להיקלט מתרומת ביצית גבוה יותר אך אודה לך אם תתייחס לשאלות הראשונה והשנייה בקשר לסיכויים והאם בכלל יש הצלחות עם נישה גדולה ועמוקה בצלקת הניתוחית בהפריות.

תודה רבה

לצפיה ב-'pgs'
pgs
27/03/2017 | 12:53
שלום ד״ר פלדמן ותודה שאתה מקדיש לנו מזמנך.
תהיתי האם יש חידושים בתחום ה
pgs -
האם יש שינויים בצורת הביצוע?
למי היום מומלצת הבדיקה ומה הסיכונים בביצועה?
איפה ניתן לבצע את הבדיקה היום בארץ?

ראיתי זוגות שטופלו בחו״ל ועברו
pgs
לכל העוברים כבר בטיפול הראשון ללא התוויה מיוחדת. האם גם בארץ זה יקרה או שיש לנו סיבה טובה להמנע מכך.

תודה.
לצפיה ב-'שאלה לגבי הסתברויות .. שמעתי דעות סותרות '
שאלה לגבי הסתברויות .. שמעתי דעות סותרות
27/03/2017 | 19:36
לגבי סיכויי השרשה של עוברים לאחר תהליך - PGD - PGS . נדמה כי הדיעה הרווחת כי התהליך עצמו מוריד לכשעצמו את סיכויי ההשרשה של עובר חרי תהליך ומנגד יש הטוענים שדווקא אלו אשר הוכיחו תקינות כרומוזומלית - סיכוייהם גוברים.
מה עמדתך ? האם בעיית זרע שהיא סיבה לאי פריון , מהווה פקטור בתהליך , כלומר האם בבבעית זרע היית ממליץ פחות על PGD בשל סיכויי הפרייה הנמוכים יותר מלכתחילה ?
תודה רבה על השרשור החשוב הזה !!
לצפיה ב-'גילוי תסמונת דאון'
גילוי תסמונת דאון
28/03/2017 | 11:31
שלום ד"ר פלדמן,

עברתי הפסקת הריון מאוחרת בשבוע 22 עקב תסמונת דאון ויש לנו עוברים מוקפאים ביום 3. האם ניתן לבצע להם בדיקת PGS על מנת לוודא שאין להם טריזומיות לפני החזרה?

תודה!
לצפיה ב-'בעיות כרומוזומליות של העובר '
בעיות כרומוזומליות של העובר
28/03/2017 | 13:07
שלום ד"ר פלדמן. רציתי לברר האם תהליך של PGS אפשרי לאחר שתי הפלות עקב הפסקת דופק עוברי בשבוע 8-9 , נאמר לי כי הבעיה הינה כרומוזומלית בשל גילי (41, מציינת כי ההפלות נגרמו משני תורמים שונים ) . האם לדעתך יש צורך במידה ובדיקת הקריוטיפ לא תהיה תקינה? או שבכל מקרה, כדאי לפנות לאופציה זו? מה היית ממליץ בסיטואציה כזו? תודה רבה מראש על הסיוע . 
לצפיה ב-'החזרות כושלות של עוברים אחרי PGS'
החזרות כושלות של עוברים אחרי PGS
28/03/2017 | 19:57
שלום ד"ר פלדמן.
בת 29 עם שחלות פוליצסטיות, אחרי שתי גרידות עקב הפסקות דופק בשבועות 7-8 (מהזרעות) הרופא המליץ לנסות IVF+PGS. ארבעה מתוך שבעה בלסטוציסטים יצאו תקינים. היום אני אחרי שלוש החזרות כושלות של עוברים שעברו PGS, לקראת ההחזרה הרביעית והאחרונה לסבב זה.

1. האם לעוברים כאלה יש סיכויי קליטה נמוכים יותר?
2. האם כדאי לעשות עוד סבב של PGS למרות הכשלונות החוזרים, או לקחת סיכון להפלה נוספת לאור ההיסטוריה שלי ותוצאות סבב ה-PGS האחרון שלי (4 תקינים מתוך 7 שנבדקו)?

תודה!

לצפיה ב-'חוזרת אליכן... מנסה לקבוע תור לברקוביץ''
חוזרת אליכן... מנסה לקבוע תור לברקוביץ'
28/03/2017 | 16:57
3
היי בנות,
הייתי די פעילה כאן בעבר ואני כעת חוזרת לטיפולים לילד שני.
אני מנסה לקבוע תור לד"ר ברקוביץ' אך ללא הצלחה מרובה.
בטלפון לא עונים, יש הודעה לשלוח סמס ולא חוזרים אלי...
יש למישהי מושג איך אני מצליחה לקבוע תור?
לצפיה ב-'היי...אני יודעת שהוא בחול עד ה-30.3....'
היי...אני יודעת שהוא בחול עד ה-30.3....
28/03/2017 | 17:53
1
אז יכול להיות שבגלל זה אין לך מענה...ממליצה לך לנסות אחרי ה-30 אבל לפני פסח כי הבנתי שהוא שוב יוצא לחופש....
שיהיה המון בהצלחה:)

לצפיה ב-'כדי לקבוע תור צריך להתקשר למזכירה שלו'
כדי לקבוע תור צריך להתקשר למזכירה שלו
28/03/2017 | 20:03
בהמשך הקשר  דרכו בSMS כמו שאת בוודאי יודעת

יתכן שהוא בחופשה, כמו שכתבו לך

נסי במספר של המזכירה, בשעות אחהצ
0545553009
לצפיה ב-'תודה רבה לכן! '
תודה רבה לכן!
28/03/2017 | 20:18
לצפיה ב-'בערוגת הגינה....?'
בערוגת הגינה....?
26/03/2017 | 17:36
17
היי אחה"צ צהלולים
מישהי פה (צריכה אחת עם סניוריטי מספיק מכובד ) עשתה "ערוגות " ויכולה  - 
1.לספר במה דברים אמורים?
2.להגיד האם זה שינה במשהו את מהלך הטיפולים?  האם הגיעה ההצלחה?

חוזרת סופר מותשת ממפגש ייעוץ אצל פרופסור משיח  - עברתי כבר לא מעט תחנות בדרך - מייבש כמו היום כבר הרבה זמן לא קרה לי  - ראויה לקפה
לצפיה ב-'משתפת בחוויות ממפגש בוקר מעייף'
משתפת בחוויות ממפגש בוקר מעייף
26/03/2017 | 20:13
11
הגענו בעשר כמתכונן בידיעה שיש רופא מקדים לפגישה עם הפרופסור.
אחרי המתנה לא מכובדת של חצי שעה איחור נכנסו .
הרופא המקדים החל לעבור על התיק שלי ולהעתיק נתונים לכרטיסיות קטנטנות.לאחר כעשרים דקות ביקש שנצא להפסקה - הוא הלך לחדרו של הפרופסור עם לקוחה אחרת.
לאחר המתנה של כשעה הרופא המקדים חזר לחדר והמשיך להעתיק נתונים +בדיקה שלי .
הבנתי אז שהם מתאמים יותר ממטופלת אחת על אותה שעה ולסירוגין עושים רופא מקדים +פרופסור משיח.
לאחר המתנה נוספת של שעה וחצי נכנסנו לפרופסור משיח והרופא המקדים התחיל פשוט להקריא לו את 7 הכרטיסיות שסיכם מהתיק שלי. הם דיברו עם עצמם בעיקר ולא ממש התייחסו לכך שחצי ואני יושבות בחדר מולם.
הוזמנו לעשר יצאנו בחמישה לשלוש - פגישה בפועל עם הפרופסור - חצי שעה.
בהתחשב בעובדה ששילמתי על זה 1500 שקל אני מודה שיצאתי מעט מופתעת מהעדר הכבוד לזמן שלי /לזמן של חצי . תובנות רפואיות מועטות יצאו משם אבל זה לגמרי לא החלק הקשה בעניין. אני מבינה שכבודו של המשיח במקומו מונח אבל זה באמת היה הזוי - לא מכובד. מזל שאנחנו גרות במרחק 3 דקות מהקליניקה ....

לצפיה ב-'חוסר כבוד לזמן שלנו , כמטופלות פוריות, זה משהו שכנראה עובר'
חוסר כבוד לזמן שלנו , כמטופלות פוריות, זה משהו שכנראה עובר
26/03/2017 | 22:34
5
בין מקומות. תור לקבלת מרשמים בסורוקה יכול לקחת בשקט 3 שעות.
בדיקות בבוקר יכולות לקחת שעה-שעה וחצי, בשעות קריטיות של הבוקר,
במקום לבוא לקראת המטופלות שגם ככה כל החיים משתבשים לנו...

אני מקווה שלפחות משהו מהמידע שקיבלת, מהתובנות המעוטות יעזור לכן להגשים
את החלום שלכן, כי באמת שהגיע הזמן שלך גם.

(מה זה ערוגות??)

שיהיה סיבוב מנצח סוף סוף.
חיבוק גדול
לצפיה ב-'הביקור היה קשה אבל לפחות זה בקצה הרחוב שלנו'
הביקור היה קשה אבל לפחות זה בקצה הרחוב שלנו
26/03/2017 | 22:46
4
היה לי מפגש בסגנון כזה בפתח תקווה
מעל שלוש שעות של ייבוש אבל עם תוספת של נסיעה הביתה.
ההתנהלות היום תאמה בית חולים ציבורי ביום רע.
אני בהלם שעל זה שילמתי כל כך הרבה כסף.
ברור שמשלמים על שם אבל זה באמת היה הזוי
מקווה שזה לא יום מייצג שם.
מחכה שבוגרת "ערוגות" תבוא לספר מה זה.
נשמע כמו פרוייקט יוקרתי של הצבא.... תלפיות... ערוגות...
לצפיה ב-'קראתי בהמשך שכבר הבנת מה זה, אז זה לפחות'
קראתי בהמשך שכבר הבנת מה זה, אז זה לפחות
27/03/2017 | 20:07
3
משהו חדש, שעוד לא עברת.. מקווה שהפעם זה יעזור!!

חיבוק גדול

לצפיה ב-'לא בטוחה שיקרה אבל תודה'
לא בטוחה שיקרה אבל תודה
27/03/2017 | 22:00
2
לצפיה ב-'הלוואי יום אחד תחבקי שני ילדים'
הלוואי יום אחד תחבקי שני ילדים
28/03/2017 | 16:23
1
שני אחים, שיגיעו כל אחד בדרכו המיוחדת שלו,
בשני הקווים המקבילים והכל כך שלובים זה בזה,
בדרך שאתן נמצאות בה.

הלוואי
לצפיה ב-'חותמת '
חותמת
28/03/2017 | 17:33
לצפיה ב-'רשמתי בפניי למי *לא* ללכת '
רשמתי בפניי למי *לא* ללכת
27/03/2017 | 09:37
1
בהחזרה האחרונה שלי, שהתבצעה לראשונה במסלול ציבורי ולא דרך שר"פ, הוזמנתי ל-10:30 ויצאתי משם בסביבות 13:30.
אבל - מדובר בבי"ח ציבורי ועיקר העיכוב נבע משאיבות שהתארכו.
התסריט של שהיה של כמעט 5 שעות בתור לרופא פרטי במחיר מוגזם לחלוטין הוא פשוט הזוי.
ומי זה הרופא המקדים הזה? מתמחה?
לצפיה ב-'דר פרנקל - לא יודעת שם פרטי'
דר פרנקל - לא יודעת שם פרטי
27/03/2017 | 11:26
סיכם וסיכם חזר ובדק את הניירת ושוב כתב
בדק אותי גופנית וטכנאית עשתה א.סאונד
ואז הקריא את הסיכום לפרופסור משיח - מקווה (בצחוק כמובן) שזה לשם כבוד עניין ההקראה
לצפיה ב-'ממש חוסר כבוד למטופלות '
ממש חוסר כבוד למטופלות
27/03/2017 | 15:33
זו הבעיה עם רופאים שנחשבים מומחים והם יודעים את זה שלא משנה מה, יהיה להם לקוחות אבל זה על חשבונן של המטופלות עצמן שלפעמים אין להן ברירה אלא לפנות לרופאים הספציפים ולהיעזר במומחיות שלהם.
לצפיה ב-'מי שממליכים אותו, הופך למלך'
מי שממליכים אותו, הופך למלך
27/03/2017 | 15:57
1
ולגבי הערוגות..מסקרנות עשיתי גוגל. ראיתי שקלריס נהרי כותבת על זה באתר שלה. זה סוג של פיפל בכמה אזורים ברחם. היא טוענת שהדעות חלוקות ויש טוענים שזה יכול לגרום לזיהום ברחם. היא עצמה אומרת שהיא מבצעת את זה.
עוד אמרה שהמינוח הלועזי זה גרובינג. לא מצאתי על זה שום דבר באנגלית. יתכן ולא עליתי על התרגום כמו שצריך..

לצפיה ב-'מלך יש בתאילנד וגם בשמיים (?) '
מלך יש בתאילנד וגם בשמיים (?)
27/03/2017 | 17:56
הבנתי את מהות הפעולה   - סוג של פיפל עמוק
אבל מחפשת בוגרת "ערוגות" ששרדה כדי לספר....
לצפיה ב-'אני עשיתי "גרובינג" (נראה לי שזה מה שאת התכוונת)'
אני עשיתי "גרובינג" (נראה לי שזה מה שאת התכוונת)
27/03/2017 | 18:47
1
עשיתי לפני שנה וחצי בערך אצל פרופסור גולדנברג. אני עשיתי כי יש לי בעיית רירית דקה. מה שעושים זה סוג של "פציעות" ברירית כדי שהרירית תזרים דם ובתקווה גם תתעבה... 
אני עשיתי את הפעולה באסותא רמת החייל והיא הייתה בהרדמה. מאוד דומה להיסטרוסקופיה ניתוחית.
מקווה שעזרתי....
שיהיה בהצלחה
לצפיה ב-'שלחתי לך מסר - נופית'
שלחתי לך מסר - נופית
27/03/2017 | 19:57
לצפיה ב-'עברתי ניתוח ערוגות'
עברתי ניתוח ערוגות
28/03/2017 | 07:21
2
היה דימום, היו יומיים של כאבים. בסיומו של תהליך לא עזר במקרה שלי.
לצפיה ב-'תודה טוליתי על המענה'
תודה טוליתי על המענה
28/03/2017 | 10:58
1
אני בנקודת זמן כזאת שלא עפה מיד על כל פרוצדורה אלימה שמציעים לי.נכון שרע יותר מעכשיו מבחינת הרחם כבר לא יכול להיות ורירית דקה כבר יש לי אבל אני תוהה מדוע לי אולי לסכן את מה שיש לי. הרדמה וכניסה עם מכשירים זה מסוכן.בפעם האחרונה של ניתוחית סיימתי עם נזק

לצפיה ב-'אני איתך. '
אני איתך.
28/03/2017 | 20:31
לצפיה ב-'דימום כבד + בטא חיובית קרה למישהי?'
דימום כבד + בטא חיובית קרה למישהי?
28/03/2017 | 13:23
4
אז הלכתי היום לעשות בטא אחרי שכבר לפני יומיים התחיל מחזור והפסקתי תמיכה.
לא דימום קטן אלא דימום כבד של מחזור עם כאבי גב בטן וכו'.
כבר נתנו לי בבוקר פרוטוקול להחזרת מוקפא במידה והבטא שלילית והופ- האחות התקשרה ואמרה שהבטא 52.
הגיוני???
קרה למישהי דימום כבד עם בטא חיובית?
מה הסיכו להכפלה עוד יומיים?
כבר חצי שנה של נסיונות וכ"כ בא לי שזה יהיה אמיתי
לצפיה ב-'אני לא חושבת שנוכל לנבא'
אני לא חושבת שנוכל לנבא
28/03/2017 | 14:07
1
ואת ההוכחה לזה שבנות כותבות פה שוב ושוב לא להפסיק
תמיכות גם אם מקבלים 'מחזור' אז אני מקווה כמובן שחזרת
לקחת את התמיכה ואולי אפילו תני תגבור בכפוף להתייעצות
עם הרופא שלך והלוואי ותהיינה לך בשורות טובות  
לצפיה ב-'חזרתי לקחת כמובן'
חזרתי לקחת כמובן
28/03/2017 | 15:31
לצפיה ב-'כן, לחברה שלי'
כן, לחברה שלי
28/03/2017 | 14:55
1
חלק נכבד מחודשי ההריון היתה עם דימומים כבדים והיום הילד בן 4 חודשים

לצפיה ב-'מעודד. תודה'
מעודד. תודה
28/03/2017 | 15:31
לצפיה ב-'שאלה לגבי ה-E2'
שאלה לגבי ה-E2
28/03/2017 | 12:47
2
שאלה טכנית לגבי משמעות ה-E2
אני אחרי פעמיים הזרעה שלא הצליחה,
בשתי ההזרעות היה את אותו הפרוטוקול: איקוקלמין פעמיים ביום במשך חמישה ימים, פרוגינובה החל מהיום השישי עד בדיקת הבטא ואוביטרל לתזמון הביוץ.
בפעם הראשונה שעשיתי ביום התוצאות ה-E2 היה - 355 pg/ml והפרוגסטרון 15.28ng/ml ואילו בפעם הנוכחית 686pg/ml ופרוגסטרון 19.3ng/ml (שימו לב ליחידות המדידה), מה בעצם המשמעות של ההבדל הזה בין הפעמים? בשתי הפעמים אגב היה זקיק אחד מוביל לפי מעקב הזקיקים, בכלל למה ביום הבטא בודקים גם E2 מה המשמעות שלו בשלב הזה?
תודה.
לצפיה ב-'שכחתי פרט חשוב,'
שכחתי פרט חשוב,
28/03/2017 | 14:15
1
בהזרעה הקודמת לקחתי פרוגינובה כדור ביום בלבד החל מהיום השישי ועד יום הבטא השלילית.
הפעם לקחתי מהיום השישי ועד העשירי כדור ביום, ומהעשירי ועד היום הוא העלה לי לשני כדורים בגלל שהרירית הייתה יחסית דקה. היום בעצם אפסיק לגמרי לקחת.

לצפיה ב-'ההבדלים באסטרדיול נובעים מהבדלי מינון של פרוגינובה'
ההבדלים באסטרדיול נובעים מהבדלי מינון של פרוגינובה
28/03/2017 | 14:26
גם לי בהזרעות היו בודקים תמיד E2 ופרוגסטרון ביום הבטא, אני מניחה שזה חשוב במקרה שההריון נקלט ורוצים לוודא ששאר ההורמונים תקינים או שיש צורך להגביר תמיכה.
לצפיה ב-'יאוש. בטא 40, אחרי שלפני יומיים 30. נגמר'
יאוש. בטא 40, אחרי שלפני יומיים 30. נגמר
28/03/2017 | 10:37
6
אין לי כוח
לצפיה ב-'מצטערת מאוד לשמוע '
מצטערת מאוד לשמוע
28/03/2017 | 11:24
3
הייתי בטוחה שהכל יהיה בסדר ושסתם בדקת מוקדם.
אמן והסבב הבא יהיה הסבב המנצח.
לצפיה ב-'תודה..'
תודה..
28/03/2017 | 11:44
2
בגלל הגיל אני ככ בלחץ... בחיים לא היתי בתחושה של כזה מירוץ נגד הזמן... וההרגשה של הטמטום שדחיתי את הנסיונות כניסה להריון ככ הרבה זמן והבאתי את עצמי לקצה גיל הפריון לא מרפות.... חיכיתי 4 שנים לאחר הלידה הראשונה כשהגיל שלי היה ברור וידוע. טמטום 
לצפיה ב-'אני מסווגת מחשבות כאלה כ"לא מועילות" וזורקת אותן לפח '
אני מסווגת מחשבות כאלה כ"לא מועילות" וזורקת אותן לפח
28/03/2017 | 13:23
1
גם אני, בגיל 35, כשנתקלתי בקשיים בכניסה להריון התחלתי לכעוס על עצמי שדחיתי את האמהות סתם והנה עכשיו אכלתי אותה...
אבל הבנתי שהמחשבות האלה אין בהן כל תועלת חוץ מעינוי הנשמה. הן לא מקדמות, לא עוזרות, רק מדכאות.
תנסי "לסנן" - להתמקד במטרה ובדברים שאת יכולה לעשות כדי להתקדם, ולא בדברים שאת כבר לא יכולה לשנות.
זה נשמע כמו משהו שיותר קל להגיד מאשר לעשות, אבל אצלי זה עבד. 
ובסוף זה יקרה לך. 
לצפיה ב-'אכן קשה ליישם..............תודה בכל מקרה'
אכן קשה ליישם..............תודה בכל מקרה
28/03/2017 | 13:43
לצפיה ב-'באסה :('
באסה :(
28/03/2017 | 12:07
אבל לפחות השתרש.. מקווה שפעם הבאה ימשיך טוב!
לצפיה ב-'מצטערת מאוד צומבה '
מצטערת מאוד צומבה
28/03/2017 | 14:40
לצפיה ב-'זמינות תורים לPGD+IVF בשערי צדק'
זמינות תורים לPGD+IVF בשערי צדק
27/03/2017 | 08:37
2
בוקר טוב לכולם,
אשמח להתייעץ איתכם לגבי זמינות התורים בשערי צדק.
לצערנו מדובר על ניסיון שני, אחרי שהחודש כל העוברים, 10 במספרם, לא היו תקינים להחזרה (PGD) ולא בוצעה החזרה.
קיבלתי אתמול שיחת טלפון לגבי תיאום מועד משוער לשאיבה חדשה, ומדובר על תחילת יוני, כלומר 3 חודשים אחרים השאיבה הראשונה. התאריך אפילו לא נקבע ונאמר שידברו איתי בשבוע הבא פעם נוספת.
האם מדובר על פרק זמן סביר בין הטיפולים? מרגיש לי ארוך מידי, במיוחד שאת התור הראשון קבעו לנו כחודש מהרגע שמערכת הגנטית היתה מוכנה.
איך זמינות התורים במקומות אחרים?
תודה מראש!
לצפיה ב-'pgd+ivf באיכילוב'
pgd+ivf באיכילוב
27/03/2017 | 11:38
אני מטופלת באיכילוב. מלבד ההמתנה הארוכה במחלקת גנטיקה כל התורים היו בטווח קצר.
כלומר מרגע שהועברנו ל ivf הוקמה מערכת מיד ותוך שבועיים הודיעו שהמערכת מוכנה ואפשר לקבוע פרוטוקול שהתחיל במחזור הקרוב שהיה.
עכשיו אחרי 2 החזרות שלא צלחו, קבעו לי תור בטווח של שבוע לפרוטוקול חדש לשאיבה נוספת.

לדעתי זה הכי מהיר שאפשר..
תנסי לבקש לזרז.. לפעמים קצת לחץ עוזר
לצפיה ב-'קומונת PGD'
קומונת PGD
28/03/2017 | 13:21
יש בקומונות קומונת PGD. ממליצה לך להצטרף. יש הרבה מידע של נשים כמוך חלקן גם מטופלות בשערי צדק. אולי ידעו לתת מידע "פנים"
לצפיה ב-'מפחדת שאלה. '
מפחדת שאלה.
27/03/2017 | 20:52
6
היי בנות.

עשיתי בטא והיא חיובית!! אבל אני מפחדת לשמוח כי הפעם הקודמת הסתימה בהפלה...
אני מרגישה תחושה מוזרה אותה לא הרגשתי בעבר: כאילו יש בלון בתוך הבטן שזז כאשר אני מזיזה את האגן וזה גם טיפונת כואב. בנוסף, כואב לי ללחוץ על הבטן. האם נורמאלי??
לצפיה ב-'ורוניקה מזל טוב!'
ורוניקה מזל טוב!
27/03/2017 | 23:13
1
מזדהה מאד עם החשש לשמוח -ובכל זאת הבטא החיובית מביאה איתה תקווה, על אף החששות. לגבי מיחושים שונים ומשונים בתחילת הריון, אני חושבת שהכל אפשרי ותקין אלא אם מדובר בכאב שמקשה עלייך לזוז, חום גבוה, הקאות וסימפטומים דרמטיים ממין זה. המיחושים מכינים את הגוף להחזיק את העובר למשך כל ההריון. מאחלת לך ידיים מלאות!
לצפיה ב-'תודה איןאריותכאלו! '
תודה איןאריותכאלו!
28/03/2017 | 07:59
הלוואי שזה באמת יצליח סוף סוף! מגיע לנו, לא?? כבר קשה להאמין שהדבר הזה יכול לקרות סתם כך, בלי שיבושים...כמו לרוב האוכלוסיה...
ועדין, אם מישהי חוותה הרגשה כפי שתיארתי, מאוד ירגיע אותי! אז אשמח לשמוע. 
לצפיה ב-'קודם כל בשעה טובה ושימשיך רגוע ותקין '
קודם כל בשעה טובה ושימשיך רגוע ותקין
28/03/2017 | 11:21
3
שנית, האם את אחרי החזרת עוברים טריים, כלומר אחרי שאיבה?
התחושה של הבלון בבטן מאוד מזכירה לי את התחושה שהייתה לי כשהייתי עם גירוי יתר.
אם זה המצב, חשוב לשתות הרבה, לעקוב אחרי הנוזלים שאת מוציאה ולשים לב שהמצב לא מחמיר.

לצפיה ב-'לא נראה לי...'
לא נראה לי...
28/03/2017 | 12:28
2
תודה a morph!! 

"לצערי" לא יכולה להתנחם בזה שזה אולי גירוי יתר...כי זה היה בהזרעה (ואמורים להיות סימנים נוספים לגירוי יתר, לא?). 
אני אפילו לא יודעת איך להסביר את התחושה הזו...זה כאילו יש משהו בבטן כאשר אני מזיזה אותה לצדדים (כמו שק עם מים או משהו כזה). זה לא מורגש בהליכה רגילה...

תודה שוב! 
לצפיה ב-'גם בהזרעה עם הורמונים יכול להיות גירוי יתר'
גם בהזרעה עם הורמונים יכול להיות גירוי יתר
28/03/2017 | 12:38
ואם לא עובר או מחמיר , את יכולה בשביל השקט הנפשי שלך תמיד לעשות אולטרסאונד. 
לצפיה ב-'בהחלט ייתכן גירוי יתר אחרי הזרעה'
בהחלט ייתכן גירוי יתר אחרי הזרעה
28/03/2017 | 13:09
תלוי מה היו רמות האסטרדיול וכמה זקיקים... והריון מגביר את הסיכון לגירוי יתר מעצם קיומו  כי beta-HCG "מזין" את התהליך.
לגירוי יתר יש מגוון ביטויים שלא כולם חייבים להופיע יחד, לי למשל לא היו כאבים בכלל, אבל התחושה שאת מתארת זה בדיוק כמו שזה התחיל אצלי.
תשתי הרבה ותשימי לב לצבע השתן, אם מופיעים קשיי נשימה או החמרה בכאבים - תגשי לבדיקה.
לצפיה ב-'מעבדות - אסותא רמת החייל או מדיקל?'
מעבדות - אסותא רמת החייל או מדיקל?
28/03/2017 | 12:26
לצפיה ב-'משהו קטן וטוב - שרשור חברתי '
משהו קטן וטוב - שרשור חברתי
27/03/2017 | 11:33
1
נשים יקרות,
נשמח להתחיל מסורת בפורום של שרשורים חברתיים, כי מגיע לנו לחשוב על עוד משהו מלבד זקיקים
אז השבוע - שרשור משהו קטן וטוב
ספרי לנו על משהו טוב שעשית עבור עצמך לאחרונה (טיול כייפי, ספר טוב, סרט טוב, חופשה, קניות, יום כייף עם חברות, הכול הולך!)
ואתגר לאמיצות - עשי השבוע משהו קטן וטוב עבור עצמך, משהו שאולי הרבה זמן חשבת עליו ולא הרשית לעצמך מכל סיבה שהיא. מוזמנות לספר לנו מה אתן מתכוונות לעשות (:
גם הקוראות הסמויות מוזמנות להצטרף כמובן
לצפיה ב-'כמה דברים טובים שעשיתי לעצמי בזמן האחרון'
כמה דברים טובים שעשיתי לעצמי בזמן האחרון
28/03/2017 | 07:28
1. לישון וכמה שיותר - נשמע פשוט, אבל לא כשלוח הזמנים כה עמוס. מנסה להיכנס למיטה מוקדם יותר, וכך נחה גם אם לא נרדמת ממש. השינה עוזרת לי להתמודד טוב יותר עם היום שאחרי.
2. להיפטר מחפצים ישנים - בכל שבוע תורמת משהו. כמה סיפוק יש בתרומה של חפצים שלא מסיבים לי יותר נחת, אך יכולים להפוך אדם אחר למאושר.
3. להתחיל להתעמל בקביעות- קשה לי להתמיד בספורט, אבל החשיבות ברורה. אז "גונבת" לעצמי במהלך היום בכל פעם כמה דקות של התעמלות. זה גורם לי להרגיש טוב יותר.
טוב, מספיק להיום.
יום טוב לכולנו

לצפיה ב-'היסטרוסקופיה ומשכחי כאבים'
היסטרוסקופיה ומשכחי כאבים
26/03/2017 | 14:18
10
היי,
אני אמורה לעשות היסטרוסקופיה אבחנתית,
אני אחרי קיסרי לפני כשנתיים והחזרה אחרונה (ויחידה אחרי הקיסרי) היתה גהנום,
קבעתי לדר חן גולדשמיט אבל הוא לא עושה בהרדמה אלא אם יש לגיטימציה לניתוחית,
מה דעתכן? ללכת לציבורי בהרדמה מלאה או לנסות אצלו?
איזה משכך כאבים כדאי ?

וגם שאלת עיתוי, הרופאה אמרה לעשות ביום 21, בגלל פסח יוצא יום 15 או יום 29, מה עדיף?
או לחכות לחודש הבא?
( אני אתייעץ גם עם הרופאה כמובן)

תודה לכן

לצפיה ב-'עיתוי'
עיתוי
26/03/2017 | 15:09
2
היסטרוסקופיה אבחנתית מומלץ לעשות אחרי סיום הדימום הוסתי ולפני הביוץ, רצוי כמה שיותר מוקדם אחרי סיום הדימום, כך שההמלצה לעשות ביום 21 נשמעת לי קצת לא שגרתית, אלא אם כן אצלך זה יוצא לפני הביוץ.
אפשר לשאול באיזה אופן ההחזרה הייתה גיהנום?
לצפיה ב-'הכוונה לנצל את היסטרוסקופיה לסוג של פיפל'
הכוונה לנצל את היסטרוסקופיה לסוג של פיפל
26/03/2017 | 21:34
1
במקום לעשות פיפל בנוסף, בעצם כהכנה לטיפול הבא.
לגבי ההחזרה האחרונה,  הרופאה פשוט לא הצליחה להכנס לרחם והכאיבה לי מאוד תוך כדי הניסיון לעשות את זה.
זו רופאה שמלווה אותי הרבה שנים ווסבב הקודם היו החזרות חלקות ופשוטות.
וכאן פשוט כאבי תופת, ברמה שכמעט התעלפתי בהחזרה.
בסבב הקודם ממש לא הייתי רגישהוהמחשבה עכשיו שבגלל הקיסרי הרבה יותר קשה להכנס לרחם.
לצפיה ב-'הבנתי. תראי,'
הבנתי. תראי,
27/03/2017 | 09:28
הרצון לשלב היסטרו' ופיפל יחד מובן לי, אבל אני הייתי מפרידה כוחות, כי היעילות של היסטרו' אבחנתית ביום 21 למחזור לא ברורה.
לפעמים עושים פיפל פעמיים באותו מחזור - סביב יום 9 וסביב יום 21, ואז את הראשון בהחלט אפשר וכדאי לשלב עם היסטרו, אבל לא שמעתי שמשלבים ביום 21.
לגבי הכאבים בהחדרת הצנתר, אם זה ברמות כאלה אז הייתי עושה את זה במקום שמאפשר לעבור להרדמה במידת הצורך, זה גם מאפשר לעבור להיסטרו' טיפולית במידת הצורך. תתחילי בלי, ותראי איך זה הולך.
בהצלחה, מקווה מאוד שיעבור בלי כאבים ובלי סיבוכים. 
לצפיה ב-'מה היה סיוט בהחזרה ? כאבים בהכנסת התנצר?'
מה היה סיוט בהחזרה ? כאבים בהכנסת התנצר?
26/03/2017 | 16:17
2
כי אם זו הסיבה אולי כן שווה לדבר עם גולדשמיט ולהסביר לו את חששך. אני פחדתי פחד מוות מהבדיקה ופעם ראשונה עשיתי אצל בר חווה עם מרדים.... בפעם השניה באתי לאולטרסאונד לבר חווה כשלערב היה מוזמן המרדים והוא ממש לחץ שנעשה את זה ונגמור. ולהפתעתי ממש לא הרגשתי כלום חוץ מאי נוחות קלה מאוד. מאז עשיתי עוד 2 כאלו וזה הרגיש אותו דבר. ממש כלום ... 
אני היתי מתייעצת איתו כאמור, ואם את עדיין חוששת אולי הולכת למומחה טוב אחר שעושה עם הרדמה. בהצלחה !
לצפיה ב-'אני גם מתה מפחד...'
אני גם מתה מפחד...
26/03/2017 | 21:38
1
מצילום רחם לא פחדתי ככה אבל בעצם הכל בגלל ההחזרה האחרונה.
ההחזרה האחרונה היתה בעיה להכנס לרחם והרופאה הכאיבה לי מאוד תוך כדי ההחזרה.
כביכול הפחד הוא לא מהבדיקה עצמה אלא יותר מהדרך לרחם.
לא מאוד בא לי לעשות בדיקה כלכך קצרה  עם הרדמה לכן ההתלבטות.
לצפיה ב-'אגיד לך מה היתי עושה ...'
אגיד לך מה היתי עושה ...
27/03/2017 | 09:10
בזמנו כשפחדתי , בר חווה אמר לי שאם ארגיש שכואב הוא יפסיק באותה שניה. כפי שרשמתי לך לא כאב כלל וכלל. זה ברור שזה אינדיבידואלי, וגם ללחץ לפני יש אפקט על הכאב ומניחה שגם למיומנות הרופא המבצע. דברי עם הרופא שאם יכאב לך יפסיק את הבדיקה ואז תעשי עם הרדמה. קחי משככי כאבים לפני ואולי כדור שמרגיע כמו ואליום או משהו כזה (אני לא רופאה , אל תקחי כלום בלי להתייעץ - תתייעצי איתו מה בדיוק). רוב הסיכויים שגם אם יהיה לא נעים לא יהיה נורא ויעבור . זו גם באמת בדיקה קצרה מאוד מאוד. אני עשיתי הסטרו ניתוחית להסרת שארית גרידה אצל גולדשמיט והוא עשה עלי רושם מקצועי ונעים. בהצלחה 
לצפיה ב-'תודה לכן'
תודה לכן
27/03/2017 | 18:29
קבעתי תור בתקווה שיעבור מהר וללא כאבים.
לצפיה ב-'היסטורוסקופיה- המלצות (גולדברג) ואזהרות '
היסטורוסקופיה- המלצות (גולדברג) ואזהרות
27/03/2017 | 19:31
2
עשיתי היסטרוסקופיה אצל בר חווה.
אין ספק שמדובר ברופא מוכשר ביותר, אבל הוא פיספס פוליפ די משמעותי ועוד בעיה במבנה הרחם.
אח"כ הלכתי לד"ר דורון גולדברג המקסים, היסודי והצנוע שאמר לי "אני שולח למומחה להיסטרוסקופיה. לטעמי צריך ללכת למומחה בכל תחום והיסטרוסקופיה מצריכה מומחיות."
הוא נתן לי כמה שמות והמליץ מאד על ד"ר שלומי כהן איילון, שמצא את הפוליפ והבעיה וניתח, כמובן.
וכן, זה בהחלט עזר מאד :)
לגבי הכאב- לפני הניתוח הוא היה בלתי נסבל בעליל.
אחרי הניתוח הוא היה נסבל מאד.
גולדברג המקסים "מאמין" במטופלות מבוגרות יותר ואמר לי :"אנחנו הרופאים מתמקדים הרבה פעמים רק בגיל של המטופלת כמכשול, אבל זו טעות. חשוב לשים לב גם לבעיות מכניות ומבניות בגוף המטופלת ולראות אותה כמכלול. היה לי ברור שאצלך הבעיה העיקרית היא מבנה הרחם, כנראה...."
התוצאות הראו שכנראה הוא צדק.
(בלי קשר להרבה מאד בעיות נוספות שהיו ויש לי בנושא)
אז ממליצה לכולן ללכת למומחה לעניין, שעוסק בזה באינטנסיביות, מה שמקנה לו יותר ידע ומיומנות, ולא לרופא פוריות, שעם כל ההערכה אליו, זו לא בהכרח התמחותו.
לצפיה ב-' מסכימה לגבי הצורך ללכת למומחה. עשיתי גרידא אצל מוטי גולדנבר'
מסכימה לגבי הצורך ללכת למומחה. עשיתי גרידא אצל מוטי גולדנבר
28/03/2017 | 05:24
1
ולא אצל בר חווה בדיוק מהסיבה הזו. אני נפלתי על הצד הלא טוב של הסטטיסטיקה או שזו היתה רשלנות נטו.  עד היום לא יודעת. ..אצלי היה קצת סיפור שונה - ה- מומחה , פרופ מוטי גולדנברג,  ביצע לי גרידא עם הסטרוסקופיה. הסתכל (??) ככ טוב שהשאיר שארית של מעל סנטימטר. ואז התנער ממני ורק בטלפון ״ הסכים ״ שכדאי שאקח ציטוטק וזה בטח קריש דם ... וכשרציתי שיבדוק אותי אמר שאבוא עוד חודש... והשארית לא יצאה ... והיתי צריכה עוד הסטרוסקופיה ניתוחית. אז אחרי רמת הזלזול וחוסר המקצועיות שלו העדפתי את בר חווה שזיהה את השארית גם בהסטרוסקופיה ועשה אולטרסאונד לפני זה עם זרימות ( שאף אחד קודם , לא מובן לי איך, לא עשה ...). בקיצור גם המומחה הגדול יכול לעשות פשלה נוראית. 
לצפיה ב-'ודאי שמומחה זו לא ערובה לכלום, אבל זה משפר סיכויים'
ודאי שמומחה זו לא ערובה לכלום, אבל זה משפר סיכויים
28/03/2017 | 11:56
לצפיה ב-'גונל למסירה בדרום '
גונל למסירה בדרום
27/03/2017 | 21:11
היי בנות.

למעונינות נשאר 250 מ״ל גונל. תוקף של עד 4/4.

למעונינות, תפנו בפרטי.
לצפיה ב-'מאוכזבת ולחוצה- זקוקה לעזרתכן'
מאוכזבת ולחוצה- זקוקה לעזרתכן
26/03/2017 | 14:58
9
אחרי ניסיון שני שלא הצליח.. (היום עשיתי בדיקות דם. בטא שואפת לאפס) :(

יותר מהדיכאון וההלם שעכשיו צריך שוב שאיבה כי נגמרו המוקפאים. יש לי פחד שזה יקח מלא זמן... והסבלנות שלי כבר עכשיו פגה, אז איך אני אשרוד את ההמשך??

במיוחד שאין לי בעיית פוריות. (ככל שידוע לי..) אלא רק צורך באבחון גנטי (pgd). ומשום מה הייתה לי מחשבה כזאת שברוררר שיצליח בפעם הראשונה גג בשניה. ועכשיו נחתתי למציאות העגומה..

אני ממששש אשמח אם תשתפו אותי, מי שבהריון או הייתה בעבר, באיזה ניסיון זה הצליח? וכמה עוברים החזרתן?

הפחד הזה שאני נכנסת לסטטיסטיקה של טיפולים ארוכים ומתישים. זה מלחיץ ומשתק!!! בבקשה תנו לי תקווה ותשתפו ..

לצפיה ב-'לכולנו הייתה מחשבה כזאת... '
לכולנו הייתה מחשבה כזאת...
26/03/2017 | 15:18
2
מה שצריך לזכור זה ש-IVF זה לא קסם ובכל החזרה הסיכויים עומדים על כ-30% בלבד.
2 החזרות לא מוצלחות הן לגמרי בגדר הנורמה, במיוחד לאור העובדה שתהליך PGD לפעמים פוגע בעובר ומוריד את סיכוייו להשתרש.
אם גילך בתפוז מעודכן, ובהיעדר בעיות מיוחדות, יש לך סיכויים מצוינים להרות בקרוב מאוד.
אני לא יודעת עד כמה סקרים כאלה מועילים, מעודדים או להיפך, כי כל אחת והרקע והנסיבות שלה:
יש נשים עם בעיות מוגדרות ומאובחנות שנקלטות אחרי טיפול אחד, ויש כאלה שמוגדרות עם "אי פריון לא מוסבר" שלוקח להן כמה וכמה ניסיונות, לפעמים גם בלי כל סיבה מיוחדת מלבד סטטיסטיקה מרושעת.
לצפיה ב-'זה מה שהכי לא מובן לי'
זה מה שהכי לא מובן לי
26/03/2017 | 15:25
1
שדווקא בגלל הגיל שלי (26) והעובדה שאין רקע בעייתי, חשבתי שזה יהיה עניין פשוט. אין לי מושג מאיפה שאבתי את האופטימיות המוגזמת הזאת...
מה שלא מובן לי זה איך אני שומעת ורואה הרבה מסביבי יותר מבוגרות ועם רקע בעייתי ונכנסות להריון בטיפול הראשון. שמחה בשביל כולן. אני לא כותבת חס וחלילה מצרות עין. אבל אני לא מפסיקה לחשוב- מה לא בסדר בגוף שלי???

ואל תשפטו על זה שאני כותבת רק אחרי 2 נסיונות... אני מבינה שיש פה כאלה שניסו הרבה אבל אני לא יודעת למה זה לא עוזב לי את הראש מהשניה שראיתי בבוקר את התוצאות של הבדיקות.. בטוחה שעוד יומיים ארגע אבל בינתיים... חייבת להעסיק את עצמי עם מידע ומחשבות על זה..
לצפיה ב-'גם אני כתבתי פוסט דומה אחרי 2 החזרות '
גם אני כתבתי פוסט דומה אחרי 2 החזרות
26/03/2017 | 15:45
אולי אפילו אחרי אחת, לא זוכרת. בשלישית נקלט הריון, אך הפסיק להתפתח בשבוע 6. 
העובדה ש-IVF נותן פתרון למי שלא מצליחה להרות באופן טבעי, וגם העובדה שקוראים ושומעים הרבה סיפורי "ניסים" ב-IVF בתקשורת ונותנת תחושה ש"הנה, זה בטוח יעבוד ומיד."
אז כשזה לא קורה, זה מכניס להלם וללחץ.
אחכ מתאוששים ולאט לאט מבינים שזה תהליך, שזה יכול לקחת זמן, שבסוף כולנו נהיה אמהות, ופשוט מתקדמים צעד צעד ומתמודדים עם כל דבר בעתו.
ושוב, תזכרי שאת עושה PGD, ועצם התהליך עלול להקטין את סיכויי הקליטה של העובר. יש קומונה של PGD בתפוז, אם את מעוניינת ביותר מידע ותמיכה בנושא.
בהצלחה רבה
לצפיה ב-'אנחנו הצלחנו בהחזרה רביעית בסבב הראשון'
אנחנו הצלחנו בהחזרה רביעית בסבב הראשון
26/03/2017 | 15:35
2
ודווקא עם העוברים הכי פחות טובים שלנו מבחינת המדדים.

אני גם הייתי תמימה וחשבתי ש-IVF מחייב הצלחה ואין מצב שלא נצליח ישר, הייתי מאוד אופטימית במיוחד שהגעתי לטיפולים במחשבה שהזרעה אחת או שתיים ואני בהריון.

לאט לאט איבדתי את התמימות והבנתי שזה לא עובד ככה

מצטערת על השלילי ומבאס שצריך לעשות שאיבה שוב אבל תנסי אפילו לקחת הפסקה קצרה של חודש, לאגור כוחות ואנרגיות ואז להיכנס לטיפולים מחדש. מניסיון לי הפסקה של כמה חודשים ממש עזרה ואני הרבה יותר מבוגרת ממך.

אני החזרתי 2 עובריות, הן היו הכי פחות טובות שלנו אבל ה-PGS אישר אותם. באתי כל כך בלי ציפיות שכשהייתי בביקור בארץ קניתי זריקות לשאיבה מרוב שלא סמכתי על ההחזרה הזו, התכוונתי לוותר עליה ופשוט לעשות שאיבת ביציות ואז הביטוח פה לא אישר את זה ורצה שאעשה את ההחזרה ומזל.

עכשיו אני בשבוע 33 עם בת בדרך. מאחלת לך לחבוק במהרה ילד/ה משלך.
לצפיה ב-'איזה כיף לשמוע סיום טוב כזה!!'
איזה כיף לשמוע סיום טוב כזה!!
26/03/2017 | 15:41
1
את לא מבינה כמה זה נותן הרגשה טובה לשמוע סיפורים כמו שלך. מאחלת לך לידה קלה ובריאה וילדה מושלמת!!

תודה על העידוד, בהחלט עזר!!!
לצפיה ב-'שמחה שעודדתי אותך'
שמחה שעודדתי אותך
27/03/2017 | 15:30
הטיפולים האלה לא קלים, בלשון המעטה...
כל טיפול שלא מצליח הוא כמו אבן שמתגלגלת ומתגלגלת ואת לא יודעת איפה תעצור.
כל טיפול מחדש - הכל לא צפוי ולא ידוע ואפשר בקלות ללכת לאיבוד בזה.

מקווה לשמוע בשורות טובות מכולן פה בקרוב
לצפיה ב-'הפחד והתסכול מובנים לגמרי '
הפחד והתסכול מובנים לגמרי
26/03/2017 | 16:24
אבל יכולה להגיד לך, ממרום גילי המופלג ..(43) שכשאין בעיה שנמצאה , הגיל הוא אחד הפקטורים הכי חשובים. בגיל כמו שלך, למרות שאני מבינה את כל הרצון והתסכול, יש לך באמת מה להיות רגועה . צריך לזכור שזה לוקח זמן , גם בגיל צעיר- תחשבי על זוגות צעירים שמנסים ספונטני - לא כולם נכנסים להריון בחודשים הראשונים וזה לא אומר שמשהו לא בסדר...אין חוקיות בדברים האלו.. לא הכל מובן עדיין לגמרי באיך ולמה הריון נקלט או לא.. אני נכנסתי להריון לפני 7 שנים בהיותי בת 36 לאחר שנתיים נסיונות , ב, ivf ראשון, החזרה של עוברית 1..,,היתי בטוחה שבעתיד זה גם יחזור על עצמו .. ומאז ממש מתענה כבר שנתיים בסיפורים כאלו ואחרים ... תנסי לעשות דברים שמרגיעים אותך ותנשמי עמוק. בטוחה שזה יגיע !! צריך סבלנות וזמן. וזה מצרך שיש לך. מאחלת לך לפעם הבאה המוצלחת !!
לצפיה ב-'חיבוק גדול'
חיבוק גדול
27/03/2017 | 12:55
זה כל כך מתסכל - הרי להריון רגיל היית נכנסת כנראה בקלות ופה את צריכה להתאמץ שוב ושוב.
הסטטיסטיקה אומרת כש80% מהזוגות יהרו תוך 6 טיפולים.
לא מאוד מעודד לצערי.
אבל זה נכון - רוב הזוגות אכן יצליחו בשישה טיפולים הראשונים.
מקווה שאצלך זה יקרה כבר בטיפול הבאץ
לצפיה ב-'גם אני הייתי בטוחה שלוקחת בהליכה את הסבב הראשון'
גם אני הייתי בטוחה שלוקחת בהליכה את הסבב הראשון
27/03/2017 | 20:37
ועוד פחדתי מתאומים
מפה לשם, נקלטתי בהחזרה השישית. עם שני עוברים (תמיד הוחזרו שניים חוץ מפעם אחת שהוחזרו שלושה). נולד אחד מהם.
בהצלחה!

אני אגב טופלתי בגיל 28, שזה לא הרבה יותר מבוגרת ממך. פשוט ככה זה
לצפיה ב-'Borderlin בשחלה ואנדומטיוזיס לקינוח'
Borderlin בשחלה ואנדומטיוזיס לקינוח
27/03/2017 | 12:48
1
היי בנות!
אני מאובחנת עם בורדרליין לא אלים בשחלה ימינית, אין שחלה שמאלית. בנוסף אחרי לפרוסקופיה נתגלה שיש לי גם אנדו.
עשיתי כבר 3 החזרות- פעמיים טרי ופעם אחת מוקפאים- ללא הצלחה . הרחם שלי תקין לחלטין ובגדול אין באמת סיבה לא להקלט, אך עובדה עדיין לא הצלחתי להרות.

אשמח לשמוע מבנות שיש להם בעיה דומה או אותה בעיה, והכל עבר בשלום-קצת מילות עידוד ותמיכה.

כי אני קצת אובדת עצות ואבודה. אין באמת סיבה לחוסר הצלחה.
תודה!
לצפיה ב-'אנדומטריוזיס'
אנדומטריוזיס
27/03/2017 | 19:40
אני אובחנתי עם אנדומטריוזיס קשה לאחר שהובהלתי למיון לפני שנתיים כשהופיעו כאבי מחזור משתקים ודימום חזק מאוד. כמובן שלא רציתי להתחיל טיפול בגלולות מה שהיה מעכב את ההפריות לפחות בחצי שנה. 
נקלטתי בהפרייה השלישית. בעיקרון האנדו לא אמור להכשיל את תהליך הivf. בהחלט משפיע על הפוריות אך הרופא שלי מעולם לא התרגש ממנו. תמיד אמר שהתרופה הכי טובה היא להיכנס להיריון. מקווה בשבילך שאת לא כמוני שזה כואב גם בקיום יחסי מין ובקושי המחזורים.... מקווה שתיקלטי במהרה. 
לא מכירה את נושא הבורדרליין. 
לצפיה ב-'מישהי יודעת האם מותר לי להמשיך עם הDHEA בזמן הזריקות?בבקשה !'
מישהי יודעת האם מותר לי להמשיך עם הDHEA בזמן הזריקות?בבקשה !
27/03/2017 | 11:55
7
לקראת סבב טיפול שני של IVF  התחלתי לפני שבועיים לקחת DHEA לשחלה חלשה והבנתי שלא כדאי לערבב בגלל הפרוגסטרון .. מישהי שניסתה והשתמשה בעבר בDHEA האם מותר לי להמשיך עם הDHEA בזמן הזריקות ?
לצפיה ב-'יקירה, אני חושבת שזו שאלה לרופא'
יקירה, אני חושבת שזו שאלה לרופא
27/03/2017 | 12:14
1
אם את לא מצליחה להשיג את הרופא שלך, יש פורומים רפואיים בנושאי IVF שבהם ניתן להתייעץ, מכיוון שזו שאלה כללית אין בעיה לשאול בפורום.
אני לא מכירה את DHEA בכלל אבל אם יש ספק - חייבים לברר מול מקור מוסמך.
בהצלחה בטיפול. 
לצפיה ב-'תודה רבה לך על המענה '
תודה רבה לך על המענה
27/03/2017 | 12:35
לצפיה ב-'אני המשכתי באישור הרופא'
אני המשכתי באישור הרופא
27/03/2017 | 16:12
1
ביום 3 עשיתי בדיקה והפרוגסטורון היה ברמה נורמלית אז המשכתי. הפסקתי בהחזרה וחזרתי ליטול בבטא שלילית.

לצפיה ב-'תודה רבה ☺☺'
תודה רבה ☺☺
27/03/2017 | 20:04
לצפיה ב-'הרופאה שלי אמרה לי להפסיק'
הרופאה שלי אמרה לי להפסיק
27/03/2017 | 17:44
עם הדיאה לכשאתחיל עם הזריקות

לצפיה ב-'גם לי נאמר להפסיק '
גם לי נאמר להפסיק
27/03/2017 | 18:49
1
כשמתחילה סבב. לא ביקש ממני לבדוק רמות פרוג...מראש אמר שאפסיק כשמתחילה להזריק.
לצפיה ב-'תודה רבה לכן .. אבדוק עם הרופא .. ☺☺'
תודה רבה לכן .. אבדוק עם הרופא .. ☺☺
27/03/2017 | 20:06
לצפיה ב-'שאיבה והחזרה כשהרופא המטפל בחו״ל'
שאיבה והחזרה כשהרופא המטפל בחו״ל
26/03/2017 | 15:31
7
שלום לכולם, 

התחלתי פרוטוקול ארוך אצל פרופסור זיידמן. אני מטופלת שמגיעה מחו״ל לבצע את התהליך. כרגע הודיעו לי כי זיידמן יהיה בחו״ל בתאריכים מסוימים ואני חוששת שזה יצא בדיוק על השבוע של השאיבה וההחזרה. המרפאה ציינה כי הוא עושה מעקבים מחו״ל. 

אני מאוד מודאגת שמא הייתי צריכה לחכות לחודש הבא. יש כבר כרטיסי טיסה ויותר מכך המוכנות הנפשית והפיזית שכרוכה בתהליך.. 

מה קורה כשהרופא המטפל בדיוק בחו״ל בשבוע של השאיבה וההחזרה?

תודה והמשך יום טוב!
לצפיה ב-'אמור להיות רופא מחליף, לא?'
אמור להיות רופא מחליף, לא?
26/03/2017 | 15:37
4
אני גם בארה"ב ופה לכל רופא יש רופא מקביל שעובד איתו ומחליף אותו כשהוא איננו.

לצפיה ב-'אני בטוחה שיש מחליף'
אני בטוחה שיש מחליף
26/03/2017 | 15:47
3
השאלה אם מישהי מרגישה שזה משנה אם הרופא המטפל הוא לא זה שמבצע את התהליך עצמו?

לצפיה ב-'לי זה היה מאוד חשוב בטיפולים שרק הרופא שלי יעשה '
לי זה היה מאוד חשוב בטיפולים שרק הרופא שלי יעשה
26/03/2017 | 16:15
2
שאיבה והחזרות- אבל את הבדיקות השונות בד"כ טכנאיות אולטרסאונד או מתמחים עשו ורק בסבב האחרון יצא שהוא עשה לי בד"כ כי זה היה סבב שהוא די הכריח אותי לעשות כי כמעט והרמתי ידיים והיה לו חשוב ללוות אותי יותר מקרוב.
לצפיה ב-'תודה על השיתוף'
תודה על השיתוף
26/03/2017 | 22:41
1
אקח בחשבון את מה שאת אומרת אבל מכיוון שכבר התחלנו סבב אני לא חושבת שאהיה מסוגלת לוותר עליו כעת... 

לצפיה ב-'אם התחלת סבב- זה משהו אחר '
אם התחלת סבב- זה משהו אחר
27/03/2017 | 15:27
מכירה את הקבוצה בפייסבוק "מטופלות פוריות בחו"ל"?
לצפיה ב-'קרה לי'
קרה לי
27/03/2017 | 13:03
הוא באמת עושה את המעקבים בעצמו מחו״ל -קיבלתי ממנו הודעה בשעות הזויות לגבי משהו ששאלתי במרפאה קודם.
לגבי השאיבה וההחזרה - זה אכן פחות נעים, רצית רופא מסוים וקיבלת מישהו אחר. בדרך כלל הוא בוחר מחליפים מוצלחים ואין סיבה לדאגה חוץ מהתחושה האישית.
מקווה שהתאריכים יסתדרו והוא כן יהיה בארץ לשאיבה שלך.
לצפיה ב-'גם לי זה קרה'
גם לי זה קרה
27/03/2017 | 14:09
בעיקרון אין לך הרבה ברירה... את כבר אחרי כל הטיפול
ולקראת השאיבה אז ממש לא משנה עכשיו שחבל שלא חיכית  
אבל אני יכולה לומר לך שאחת השאיבות שלי נפלו על חופשה של 
הרופא שלי והמחליף שלו היה מקסים ומקצועי שגם ביצע לי את 
ההחזרה הראשון (יום 3) והרופא שלי השלים את ההחזרה השנייה (יום 6)
כלומר ביצעו החזרה כפולה, ז"א פונקתי ע"י שניהם 

בקיצור - קחי את זה ברוח טובה, יהיה בסדר
אני בטוחה שהרופא החלופי לא פחות טוב כי הרופא שלך לא ייקח
מחליף שיהרוס את העבודה שלו... 
לצפיה ב-'ערכי פרוגסטרון'
ערכי פרוגסטרון
27/03/2017 | 14:18
היי לכן, עדכנתי ביום חמישי על תוצאות בטא חיובית ופרוגסטרון 52 שבועיים אחרי הזרעה. הלכתי לבדוק הכפלה ביום ראשון והבטא באמת עלתה יפה (962), אבל הפרוגסטרון ירד ל44, כרגע לוקחת קרינון אחד ביום.
הייתי אצל הרופא אתמול כי חששתי מהירידה בפרוגסטרון ובהתחלה הוא אמר לי לא לדאוג , להמשיך עם קרינון ביום ולהגיע אליו עוד שבועיים.
אחרי שהזכתי לו שהיה לי הריון כימי (שהתחיל מבטא מאוד נמוכה) הוא הוסיף לי עוד 3 קרינון ביום, 4 כדורי דופסטון ביום וזריקת פרוגסטרון כל שלושה ימים. פתאום זה נשמע לי מלא. כאילו מאפס למאה. מתלבטת מה לעשות.
האם אין סיכוי שכ"כ הרבה פרוגסטרון יכול גם להזיק? מה דעתכן?
לצפיה ב-'כן או לא?'
כן או לא?
27/03/2017 | 08:39
2
הי בנות,
אחרי החזרה של בלסטו ועוד 2 עוברים בני 3 ימים.
ביום שישי עשיתי בטא יצא 44.5
ביום ראשון בדקתי הכפלה יצא 93.
אצל הרופא אמרו שההכפלה יפה אך הערכים עדיין נמוכים וביקשו שאעשה שוב בטא מחר.
היום בבוקר היה ממש מעט דימום (ממש ממש קצת) אבל הספקולציות בראש ללא הפסקה.
אני אחרי 2 הפלות בשבועות ראשונים ושואלת עד מתי.
כל פיפס מקפיץ אותי, איך אפשר לשמור על שפיות ככה?
בנוסף, ביום שבת יש לי יומולדת 30 וממש בא לי בשורות טובות...
דעתכן?
לצפיה ב-'אני בסרט דומה .. אצלי עוד לא ראיתי הכפלה..'
אני בסרט דומה .. אצלי עוד לא ראיתי הכפלה..
27/03/2017 | 10:30
כמה ימים אחרי ההחזרה בצעת את הבטא? בכל מקרה אם היתה הכפלה תשארי אופטימית.  כל הרופאים טוענים שיכולות להיות הפרשות / דימום בהתחלה וזה לא בהכרח מעיד על הסוף. בדקת הורמונים ? פרוגסטרון ?אולי צריכה תמיכה בלי קשר... 
לצפיה ב-'נבואות'
נבואות
27/03/2017 | 13:06
הלוואי והייתה לי יכולת נבואית ויכולתי להגיד לך שהכל יהיה בסדר.
מקווה שתקבלי בטא יפה ליום הולדת ואת יום הולדת 31 תחגגי עם תינוק על הידיים.
לצפיה ב-'סדנאות גוף-נפש פוריות בירושלים אחרי פסח'
סדנאות גוף-נפש פוריות בירושלים אחרי פסח
27/03/2017 | 11:15
קרן גפן מציעה סדנאות גוף-נפש חדשות אחרי פסח בירושלים!
ימי שלישי 18:00 או ימי רביעי 19:15
הסדנאות ללא עלות
לפרטים נוספים והרשמה: info@kerengefen.org

לצפיה ב-'פס חלשלושששששש ? 6 ימים אחרי 2 בלסטו '
פס חלשלושששששש ? 6 ימים אחרי 2 בלסטו
25/03/2017 | 09:16
24
אני בלי שום תמיכה הורמונלית. לוקחת רק קלקסן ופרדינזון. יו אני ככ לא רוצה לפתח ציפיות שוב סתם .... כרגע גם קליר בלו וגם לייף פה חלשלוש בלתי נראה. זה הגיוני 6 ימים אחרי החזרת 2 בלסטו קפואים ??
לצפיה ב-'לגמרי הגיוני'
לגמרי הגיוני
25/03/2017 | 09:36
5
איזה כיף! לפי המחקר שלי ביטיוב.. :) נשים ראו פס החל מ 4 ימים אחרי החזרה של בלסט..
אם את רוצה תעשי שם חיפוש 6dp5dt pregnency test
זה קיצור של:
6DaysPost5DayTransfer
לצפיה ב-'אוי הלוואי'
אוי הלוואי
25/03/2017 | 09:51
2
האמת שראיתי יום קודם משהו אבל זה היה ככ שקוף שהיה צריך להיות ממש משוגע לראות. ואז נעלם אז כבר חשבתי שלא.. אבל היום רואים בשתי הבדיקות. גם לייף שהיא ממש לא מהרגישות. יואו מחכה לעשות בדיקות מחר למרות שבר חווה ביקש רק ב.. רביעי .... רוצה לראות שגם כל ההורמונים תקינים. תודה לך !!!!!
לצפיה ב-'שיהיה בהצלחה ותעדכני!'
שיהיה בהצלחה ותעדכני!
25/03/2017 | 09:56
1
אם לא לקחת תמיכה..זה זה! רק שימשיך טוב מעכשיו!!! אמן!
תעדכני! בטוחה שתיהיה בטא מוחשית מחר..הפס לא נראה כמו בטא 7 מבלבלת..
לצפיה ב-'אעדכן ... תודה '
אעדכן ... תודה
25/03/2017 | 16:18
לצפיה ב-'דרך אגב תודה על הקישור מתי רואים פס לאחר החזרת בלסטו!'
דרך אגב תודה על הקישור מתי רואים פס לאחר החזרת בלסטו!
25/03/2017 | 23:36
1
זה מדהים ! יש שם ממש מאות נשים שרשמו מתי ראו פס לאחר החזרת בלסטו בבדיקה ביתית. מצרפת עוד קישור , וגם את הסקר כתמונה. ממש מעניין !!
לצפיה ב-'אני יודעת :)'
אני יודעת :)
26/03/2017 | 07:45
לציערי היו לי לא מעט המתנות לבטא..בחלק גדול מהזמן צפיתי בסרטונים, ונכנסתי לפורומים בחו"ל.. בדיוק בשביל האינפורמציה הזו. 
הקליר בלו והפירסט רספונס (שאין בארץ למיטב ידיעתי) מזהים מבטא 6. המון נשים רואות פס כשעובר בן 9-11 ימים. 
לצפיה ב-'הגיוני כי בדקת מוקדם מידי... בהצלחה !!'
הגיוני כי בדקת מוקדם מידי... בהצלחה !!
25/03/2017 | 12:00
לצפיה ב-'צומבה אני כל כך שמחה בשבילך !!!!!!!'
צומבה אני כל כך שמחה בשבילך !!!!!!!
25/03/2017 | 16:03
2
בידיים מלאות אמן !!!!!!!
לצפיה ב-'תודה איןאריותכאלו...'
תודה איןאריותכאלו...
25/03/2017 | 18:07
1
ככ מקווה שזה אמיתי וימשיך כך...אם לפני הילדה הראשונה חשבתי שצריך להכנס להריון ואז זה כבר בסדר.. היום, 7 שנים אחרי , אני מבינה כמה הדרך , במיוחד בגיל שלי לא פשוטה ולא צפויה ... אבל כרגע מתמקדת בשני הפסים החלשלושים שראיתי הבוקר ומקווה .... לפני 7 שנים בדיוק, ביום הולדת של אבא שלי גיליתי שאני בהריון בבדיקה ביתית וסיפרתי את זה להורים כי חשבתי שזו תהיה המתנה הכי טובה בשבילו... היום במקרה  זה יום ההולדת של אבא שלי ... בניגוד לאז כמובן שלא ספרתי, אבל אולי יש משהו בסמליות. הלוואי.  
לצפיה ב-'הלוואי הלוואי הלוואי !!!!!!!!!!!!!'
הלוואי הלוואי הלוואי !!!!!!!!!!!!!
25/03/2017 | 20:59
הדרך באמת ארוכה ומפחידה, אבל אין ברירה, אלא לעבור אותה יום אחרי יום אחרי יום..... וההתחלה היא שני הפסים.
מקווה בכל מאודי שתזכי לסיים את ההריון במועד ובידיים מלאות!
לצפיה ב-'יווו'
יווו
25/03/2017 | 23:56
1
נראה כמו הריון..תעדכני;)
לצפיה ב-''
26/03/2017 | 01:14
מה חדש אצלך ? יש החלטות לגבי הרופא ?
לצפיה ב-'כל הפסים נחלשו / נעלמו. יאוש '
כל הפסים נחלשו / נעלמו. יאוש
26/03/2017 | 09:32
2
קליר בלו נחלש ולייף נעלם ....... נחכה לדם אבל זה כבר די ברור  
לצפיה ב-'מחזיקה לך אצבעות. '
מחזיקה לך אצבעות.
26/03/2017 | 10:31
לצפיה ב-'אל יאוש'
אל יאוש
26/03/2017 | 10:33
העוברים שלך מגיעים ליום 5 זו סיבה לאופטימיות. אם לא הזרקת חומר עם HCG אז בטוח זה הגוף שלך שייצר. הבדיקות לא יזהו משהו שלא קיים. יתכן והשתרשות הופסקה בשלב מוקדם. זה גם משהו שהייתי רוצה לדעת ולעקוב אחריו. תיהי אופטימית. אם לא הפעם זה יקרה בקרוב. חיבוק
לצפיה ב-'בטא 30 .... לא יודעת מה לחשוב'
בטא 30 .... לא יודעת מה לחשוב
26/03/2017 | 10:44
4
השניה הגיע. לא עומדת ברכבת הרים הנפשית הזו. ההחזרה של 2 הבלסטו היתה ביום ראשון שעבר. יש סיכוי ?....
לצפיה ב-'לא להספיד! '
לא להספיד!
26/03/2017 | 13:39
זה הריון... צריך להיזהר כי הבטא יחסית נמוכה
אבל כבר קראנו פה על ילדים שהתחילו בבטאות נמוכות
מאלה, ואפילו תאומים אז תעשי בטא מחרתיים והלוואי
ותהיה תוצאה יפה 
לצפיה ב-'אני אומרת לנסות להירגע ולבדוק הכפלה בשלישי'
אני אומרת לנסות להירגע ולבדוק הכפלה בשלישי
26/03/2017 | 14:00
2
כל כך מוזר שהקליר בלו לא נתנה פס חזק ל 30 הזה..
אל תילחצי, זה גם לא יעזור. טווח הבטא רחב. ממוצע ליום 12 זה 50
לפי הטבלה הזו. אבל כמו שאת רואה הכי נמוך שנמדד (והגיע לדופק) היה 3. 
אין מה לעשות אלא לקוות ולהמשיך לבדוק. מחזיקה לך אצבעות.
לצפיה ב-'היתה לי עכשיו הפרשה ורודה בניגוב. וכאב בטן כמו לפני מחזור. '
היתה לי עכשיו הפרשה ורודה בניגוב. וכאב בטן כמו לפני מחזור.
26/03/2017 | 14:14
1
ברור שאבדוק הכפלה בשלישי... 12 יום מה ביוץ זה שונה אם זה ביוץ רגיל או החזרת קפואים? גם אני לא מבינה את כל הבדיקות הביתיות האלו .... אם אני ככה לחוצה מהכפלה איך אעביר הריון אם יצליח מתישהו ?? בשלב זה הכל ספקולציות. נחכה ונראה 
לצפיה ב-'אומרים שמוקפאים איטיים יותר בהפרשת HCG'
אומרים שמוקפאים איטיים יותר בהפרשת HCG
26/03/2017 | 14:34
שכחתי לציין..שזה טוב.
כאבי מחזור היה לי גם כשנקלטתי.
דימום..לא להיט אבל גם שכיח.
בגילנו כבר אין הריון כיפי נראה לי..אולי מחודש שישי..גם לא בטוח ;)

לצפיה ב-'היום כבר פס שמנמן וחמוד.. הלוואי הלוואי'
היום כבר פס שמנמן וחמוד.. הלוואי הלוואי
27/03/2017 | 10:59
3
ממשיכה תחושת מחזור והפרשה חומה ורודה בניגוב ... מחזיקה לי אצבעות 
לצפיה ב-'מחזיקה לך אצבעות '
מחזיקה לך אצבעות
27/03/2017 | 12:22
לצפיה ב-'נראה טוב תמשיכי לעדכן!'
נראה טוב תמשיכי לעדכן!
27/03/2017 | 13:03
לצפיה ב-'מקווה שמחר תהיה בטא יפה שלא תשאיר מקום לספק'
מקווה שמחר תהיה בטא יפה שלא תשאיר מקום לספק
27/03/2017 | 13:07

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל
Developy - Your First Step as a Parnt
Developy - התפתחות, תזונה
ד
מתקשים בפוריות?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה