לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2712527,125 עוקבים אודות עסקים

פורום פוריות

ברוכים הבאים לפורום פוריות. הפורום פתוח לכל הנשים והגברים המתמודדים עם אתגרי הפריון והמעוניינים לקבל מידע ו/או תמיכה, ללא קשר למצבם האישי, המשפחתי, וללא הבדלי דת, גזע ומין 
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי מקצועי. 

לתשומת לבכם-תקנון זה מוסיף על תקנון אתר "תפוז" ומרחיב חלק מהתקנות הקיימות. מטרת התוספת היא לתת מענה לאופי הייחודי של פורום פוריות, בהיותו בית חם למטופלות הפוריות ומקום בטוח עבורן לקבל ולתת תמיכה ולהתייעץ בנוגע לטיפולים. 

1. שרשור הודעות-
לשרשר פירושו להכניס תגובה להודעה קיימת כדי ליצור שרשרת (פתיל) הודעות, כלומר לא להכניס הודעה חדשה אם אפשר להכניס אותה כתגובה להודעה קיימת.
מה הרציונל? בעמוד אחד יש 15-20 הודעות ראשיות, ואינסוף הודעות משניות. 
כל הודעה חדשה שנכנסת דוחקת אחורה לעמוד הקודם את ההודעה האחרונה בעמוד. כל הודעה שמוקפצת מעמודים קודמים דוחקת גם היא את ההודעה האחרונה לעמוד הבא. הודעה שנדחקה אחורה כבר פחות נצפית, ופחות מקבלת תגובות.
מתי אפשר לשרשר?
- כשיש שרשורי נושא (כגון- "שאלות בנושא הורמונים", "המלצות רופאים")
- אם רוצים לכתוב על משהו שכבר כתבו עליו באותו עמוד
- אם רוצים לכתוב למישהו שכתב כבר. גם אם זה לא ממש לענין, אבל זה משהו שבאמת חבל לפתוח עליו הודעה ראשית, פשוט מכניסים הודעת "נצל"ש" (ניצול שרשור).
מתי אסור לשרשר הודעות ?   
- כאשר ההודעה או פתיל ההודעות עוסקים במשהו אישי או רציני מדי
-כאשר מישהי מכניסה הודעה על כשלון, או מספרת על משהו כאוב/חשוב/ רציני שקרה לה (לדוגמא-הודעות על כשלון טיפול, הודעות על בטא חיובית).

2. בהתאם לתקנון "תפוז"- אין לפרסם על גבי הפורום תרופות למסירה/ למכירה/ בקשה לקבלת תרופות. הודעות אלה תמחקנה.  

3. בהתאם לתקנון "תפוז"-  הפרסום באתר הוא בתשלום. אין לפרסם על גבי הפורום ללא אישור של הנהלת האתר.  
בנוגע לפרסום של קבוצות תמיכה או פעילויות ללא תשלום הנוגעות למטופלי פריון- יש לפנות להנהלת פורום פוריות לקבלת אישור טרם הפרסום. 
מפרסמים המעוניינים לקבל הצעה לפרסום מוזמנים לפנות ל"תפוז עסקים".

4. פרסום בקשת השתתפות במחקר מותנה באישור הנהלת פורום פוריות.

5. יש להתבטא מעל גבי הפורום בשפה נאותה. הודעות בהן נעשה שימוש בקללות תימחקנה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכים הבאים לפורום פוריות. הפורום פתוח לכל הנשים והגברים המתמודדים עם אתגרי הפריון והמעוניינים לקבל מידע ו/או תמיכה, ללא קשר למצבם האישי, המשפחתי, וללא הבדלי דת, גזע ומין 
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי מקצועי. 

לתשומת לבכם-תקנון זה מוסיף על תקנון אתר "תפוז" ומרחיב חלק מהתקנות הקיימות. מטרת התוספת היא לתת מענה לאופי הייחודי של פורום פוריות, בהיותו בית חם למטופלות הפוריות ומקום בטוח עבורן לקבל ולתת תמיכה ולהתייעץ בנוגע לטיפולים. 

1. שרשור הודעות-
לשרשר פירושו להכניס תגובה להודעה קיימת כדי ליצור שרשרת (פתיל) הודעות, כלומר לא להכניס הודעה חדשה אם אפשר להכניס אותה כתגובה להודעה קיימת.
מה הרציונל? בעמוד אחד יש 15-20 הודעות ראשיות, ואינסוף הודעות משניות. 
כל הודעה חדשה שנכנסת דוחקת אחורה לעמוד הקודם את ההודעה האחרונה בעמוד. כל הודעה שמוקפצת מעמודים קודמים דוחקת גם היא את ההודעה האחרונה לעמוד הבא. הודעה שנדחקה אחורה כבר פחות נצפית, ופחות מקבלת תגובות.
מתי אפשר לשרשר?
- כשיש שרשורי נושא (כגון- "שאלות בנושא הורמונים", "המלצות רופאים")
- אם רוצים לכתוב על משהו שכבר כתבו עליו באותו עמוד
- אם רוצים לכתוב למישהו שכתב כבר. גם אם זה לא ממש לענין, אבל זה משהו שבאמת חבל לפתוח עליו הודעה ראשית, פשוט מכניסים הודעת "נצל"ש" (ניצול שרשור).
מתי אסור לשרשר הודעות ?   
- כאשר ההודעה או פתיל ההודעות עוסקים במשהו אישי או רציני מדי
-כאשר מישהי מכניסה הודעה על כשלון, או מספרת על משהו כאוב/חשוב/ רציני שקרה לה (לדוגמא-הודעות על כשלון טיפול, הודעות על בטא חיובית).

2. בהתאם לתקנון "תפוז"- אין לפרסם על גבי הפורום תרופות למסירה/ למכירה/ בקשה לקבלת תרופות. הודעות אלה תמחקנה.  

3. בהתאם לתקנון "תפוז"-  הפרסום באתר הוא בתשלום. אין לפרסם על גבי הפורום ללא אישור של הנהלת האתר.  
בנוגע לפרסום של קבוצות תמיכה או פעילויות ללא תשלום הנוגעות למטופלי פריון- יש לפנות להנהלת פורום פוריות לקבלת אישור טרם הפרסום. 
מפרסמים המעוניינים לקבל הצעה לפרסום מוזמנים לפנות ל"תפוז עסקים".

4. פרסום בקשת השתתפות במחקר מותנה באישור הנהלת פורום פוריות.

5. יש להתבטא מעל גבי הפורום בשפה נאותה. הודעות בהן נעשה שימוש בקללות תימחקנה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'בטא'
בטא
17/02/2019 | 18:18
3
האםם מישהי בדקה בטא שלושה ימים אחרי ההחזרה?

לצפיה ב-'למה לעשות דבר כזה? אין לזה שום משמעות'
למה לעשות דבר כזה? אין לזה שום משמעות
17/02/2019 | 18:53
לצפיה ב-'באיזה גיל העוברים שהוחזרו?'
באיזה גיל העוברים שהוחזרו?
17/02/2019 | 18:59
עוד לא עשיתי החזרה, אבל זה בטח תלוי בגיל העוברים - כשמחזירים עוברים בני 5 ימים, בטח אפשר לבדוק יותר מוקדם מאשר עם עוברים של 3 ימים
וגם - זה תלוי אם ההחזרה בסבב שהייתה בו שאיבה (כי אז עוד יכולות להיות שאריות מהטריגר)
בכל מקרה 3 ימים נשמע לי טיפה מוקדם, אבל אני לא באמת יודעת - אני רק מנחשת לפי הזמן שצריך לחכות בהזרעה עד שאפשר לראות משהו
לצפיה ב-'בטח קיבלת אוביטרל, ולכן אין שום משמעות לבדיקה...'
בטח קיבלת אוביטרל, ולכן אין שום משמעות לבדיקה...
17/02/2019 | 19:22
האוביטרל יכול להישאר בגוף ולהראות בטא חיובית גם עשרה ימים אחרי שהוזרק.
בקיצור, חארם על הבדיקה, ועוד יותר חבל על סטיקים..

לצפיה ב-'זריקות להשראת ביוץ'
זריקות להשראת ביוץ
17/02/2019 | 04:55
14
היי בנות, באיזה יום של המחזור בדר״כ מתחילים את הזריקות?
אני שואלת כי נקבע לנו תור לפתיחת תיק במרפאת פוריות ביום שלישי הקרוב וקיבלתי הרגע מחזור. מתבאסת לגמרי שהחודש הזה ילך עכשיו לפח. אני אהיה ביום השלישי למחזור כשנגיע לשם, יש סיכוי שיתחילו בטיפול כבר החודש? או שירצו לבדוק אותי לפני שוב למרות שאני מגיעה אליהם לאחר הפניה ממומחה פוריות? אנחנו עוברים לשם עקב אי תגובה לאיקקלומין..(פוליציסטית)

לצפיה ב-'אני מבינה שאת מתכוונת לזריקות לגיוס זקיקים, לא להשראת ביוץ'
אני מבינה שאת מתכוונת לזריקות לגיוס זקיקים, לא להשראת ביוץ
17/02/2019 | 06:38
12
מתחילים נראה לי מהיום השני, אני מניחה שאפשר גם ביום השלישי.
אבל, לפחות איפה שאני מטופלת, אין קשר בין פתיחת התיק לתחילת טיפול- זה לא קורה באותו מעמד.
את אמורה להפגש עם הרופא באותו יום? או שיש לך כבר פרוטוקול ביד?

לצפיה ב-'היי כן טעות שלי'
היי כן טעות שלי
17/02/2019 | 07:43
11
כן, אפגש עם הרופא ביום הזה.אני ממש מקווה שלא יתפספס לנו החודש עכשיו בגלל השטות הזו...

לצפיה ב-'יש לך הפניות לבדיקות דם וזקיקים?'
יש לך הפניות לבדיקות דם וזקיקים?
17/02/2019 | 08:27
4
כמובן שאי אפשר להבטיח כלום, אבל אולי תוכלי לפעול עצמאית כדי להגדיל את הסיכוי שתתחילי כבר ביום הפגישה.
לא מתחילים הזרקות בלי מעקב זקיקים ובדיקות דם ביו"מ 2-3, שנותנים בייס-ליין. אם תבואי לרופא עם בדיקות כאלה ביד (כלומר שתבצעי אותן מחר או מחרתיים בבוקר), אז תיאורטית אין סיבה שלא יוכל לתת לך מרשם בפגישה, אותו מיד תקני בבית מרקחת של הקופת חולים, ותזריקי בבית בערב. מה שבטוח זה שהוא לא יכול לתת לך הוראה להתחיל להזריק לפני שהוא רואה שעשית את הבדיקות האלה.
אצלי בדרך כלל מתחילים הזרקות בערב של יו"מ 3 כך שאת לא מאחרת מהבחינה הזאת. אולי עוד אפשר להציל את החודש.
לצפיה ב-'אין לי הפניות לצערי'
אין לי הפניות לצערי
17/02/2019 | 09:07
איזה הפניות צריך? אני אולי יכולה לבקש מהרופאת משפחה שלי, פרופיל הורמונלי עשיתי בחודש שעבר ובחודש שקדם לו ביום 2.. ממש מקווה שלא יתפספס החודש 

לצפיה ב-'לא חייבים באופן הזה'
לא חייבים באופן הזה
17/02/2019 | 09:23
2
אצלי בתחילת סבב עושים רק אולטרסאונד, ולא דם. רק כדי לבדוק שאין ציסטות מפעם קודמת.
אם היא נפגשת עם הרופא הוא יכול לעשות לה בעצמו.
לצפיה ב-'במכבי חדרה אין לרופא פוריות אולטרסאונד.'
במכבי חדרה אין לרופא פוריות אולטרסאונד.
17/02/2019 | 13:30
1
זאת אומרת שאם רונה בונה על הרופא שיעשה לה במקום, יש סיכון שהיא במרפאה מהסוג שלי ולא מהסוג שלך, ועל זה יכול ליפול כל החודש, כי כאמור הם באמת נוקשים ולא מתחילים טיפול אחרת.
אם רונה תדאג בעצמה לשתי הבדיקות היא מבטיחה שלפחות מהצד שלה היא עשתה כל מה שרק אפשר כדי לא לפספס.
לצפיה ב-'הזוים'
הזוים
17/02/2019 | 13:53
זה לא בסיסי שלרופא פוריות יהיה US?
אני בכללית בחדרה, ולרופאים (לפחות לשלי) יש מכשיר.

בכל מקרה, בתשובה שלי יצאתי מנקודת הנחה שהיא מגיעה לבי"ח, כי היא הולכת לפתוח תיק ל-IVF ואת זה עושים בבי"ח. ושם, מן הסתם (או לפחות אני מאוד מקווה...) יש US.

לצפיה ב-'אז נראה לי שזה עוד אפשרי'
אז נראה לי שזה עוד אפשרי
17/02/2019 | 09:25
5
אם יש לך את כל הבדיקות הנדרשות, ואת נפגשת עם הרופא שיתן פרוטוקול ומרשמים - זה אמור להיות סבבה. 
שיעשה לך US אצלו במשרד ואז אין בעיה להתחיל.
לצפיה ב-'עושים us גם בזמן וסת?'
עושים us גם בזמן וסת?
17/02/2019 | 10:25
4
איזה נסיכות אתן באמת! כיף שיש עם מי להתייעץ

לצפיה ב-'עושים, ומתישהו זה מפסיק להיות מביך...'
עושים, ומתישהו זה מפסיק להיות מביך...
17/02/2019 | 10:26
3
לטכנאים/רופאים לא איכפת, הם רגילים.
כל סבב צריך להתחיל באולטרסאונד בימים הראשונים של הוסת.
אני אוהבת להגיע עם טמפון (למרות שברגיל אני לא משתמשת) ולהוציא ממש לפני הכניסה לרופא, ככה אני מרגישה יחסית נקיה.
לצפיה ב-'אצלי לא אמרו לעשות מעקב בימים הראשונים'
אצלי לא אמרו לעשות מעקב בימים הראשונים
17/02/2019 | 10:50
2
מעניין, אצלי אמרו לעשות מעקב ראשון רק כמה ימים אחרי ההזרקה הראשונה
לצפיה ב-'זה אפילו לא מעקב זקיקים'
זה אפילו לא מעקב זקיקים
17/02/2019 | 11:01
1
בודקים שאין ציסטות מטיפול קודם, לא מודדים כלום.
הם כ"כ נוקשים לגבי זה, שלמרות שעשיתי US אצל הרופאה שלי יום אחרי בטא שלילית והפסקת תמיכה, עדיין אמרו לי לעשות בדיקה נוספת ביום השני של הוסת.

כל מקום והנהלים שלו, מסתבר...
לאחת אומרים לעשות גם דם, לאחת רק US ולאחת כלום...
לצפיה ב-'באמת תלוי רופא כנראה'
באמת תלוי רופא כנראה
17/02/2019 | 12:04
הלוואי והיו מוסכמות, אז היה מרגיש שעושים משהו מוגדר, ופחות ירייה באפלה. אבל כנראה שאין ברירה אלא לקבל את זה שפשוט מנסים כל מיני ניסיונות עד שמשהו מצליח
לצפיה ב-'מדובר על מרפאה של הקופה?'
מדובר על מרפאה של הקופה?
17/02/2019 | 19:00
אם כן, סיכוי נמוך שמיד עם פתיחת התיק יתחילו בטיפול. יש אוסף של בדיקות שהם דורשים לפני ההתחלה. צריך פאפס מעודכן, בדיקה עדכנית של כירורג שד, פרופיל הורמונלי מיום 3 של המחזור ומיום 20 של המחזור, בדיקת נוגדנים למחלות מסויימות ואולי עוד דברים שאני לא זוכרת
לצפיה ב-'בדיקת קריוטיפ'
בדיקת קריוטיפ
17/02/2019 | 11:29
5
הי, אני חדשה כאן.. אנחנו מתחילים תהליך אצל בר חוה, עם הסטוריה של הפלות חוזרות, המליץ לשנינו לעבור בדיקת קריוטיפ. אני בכללית והוא במכבי. אולי תוכלו לעזור לי להבין איך משיגים הפניה וטופס 17 (לגשת לרופא משפחה? רופא נשים? רופא גנטי?) ואיפה כדאי לקבוע תור? אני מבינה שלוקח לא מעט זמן לקבל תוצאות..  
לצפיה ב-'תשובה חלקית'
תשובה חלקית
17/02/2019 | 12:10
4
אני עדיין לא מתכוונת לעשות את הבדיקה, אבל קיבלתי הפניה מרופאת הפוריות שלי - בר חוה לא נתן לך הפניה?
טופס 17 זה ממרפאת האם שלך.
הרופאה שלי הייתה בכנס שהתמקדו בו בקריוטיפ ודיברו על התורים הארוכים, ואחת המרצות שם הייתה מבי"ח בנהריה ואמרה שבגלל שהם בפריפריה התורים אליהם יחסית קצרים.
אני מניחה שאם אחליט לעשות את הבדיקה - אעשה שם.
היא אמרה לי שצריך להתקשר למכון הגנטי כדי לקבוע תור.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
17/02/2019 | 12:20
3
בר חוה נתן לי הפניה אבל משום מה הנחתי שהפניה של רופא פרטי לא תהיה תקפה לטובת טופס 17 בקופה.. 
אגב את יודעת אם במכון גנטי בביה"ח הבדיקה עולה כסף? סליחה על הבורות.. אני ממש חדשה בתחום :) 
לצפיה ב-'עם ההפניה של בר חוה את הולכת לרופא משפחה'
עם ההפניה של בר חוה את הולכת לרופא משפחה
17/02/2019 | 12:26
1
והוא מוציא הפניה זהה מטעמו.

אני חושבת שהפגישה במכון הגנטי לא עולה (פרט לעלות טופס 17), רק הבדיקות עצמן, ואז העלות מאוד גבוהה - זה מה שמונע ממני בינתיים לעשות את הבדיקה.
לצפיה ב-'הבנתי '
הבנתי
17/02/2019 | 12:47
המון תודה ובהצלחה
לצפיה ב-'היי'
היי
17/02/2019 | 17:54
מניסיון שלי הבדיקה יקרה לקופה ואצלי הם לא מיהרו לאשר (עשו לי קצת בעיות בירוקרטיות מציקות אבל בסוף הצלחתי)
הקופה בעיקרון מוכנה לממן מ-3 הפלות ומעלה (אצלי היו 2 וכימי אז הרופא רשם 3)
פניתי למרפאת כללית הרגילה והם שלחו את זה בפקס את ההפניה של הרופא וצירפתי גם מכתב ממני למחוז כדי לקבל טופס 17. לא נתנו לי לעשות במכון גנטי בכל בית חולים אלא רק בבית חולים ששייך למחוז ולכללית (יש בתי חולים בארץ שמסונפים לכללית ויש כאלה שלא)
כדאי לקבוע תור למכון גנטי בבית חולים כזה לפני שמקבלים טופס 17 אפילו כי ההמתנה לתור לבדיקה לדעתי לקחה בסביבות חודש או יותר..
את הבדיקה מבצעים לשניכם אז כל אחד צריך טופס 17 (אני לא יודעת איך הפרוצדורה עובדת במכבי ובאיזה בית חולים הם מאפשרים לעשות..)
ברגע שיש טופס 17 לבדיקה ולייעוץ גנטי (ביום של הבדיקה נפגשים גם עם רופאה גנטיקאית) אז זה לא אמור לעלות כסף..
אם אין לך כוח לפרוצדורות האלה אז נראה לי שמספיק רק הפניה לבדיקה ואז נותר לך לברר מול המכונים הגנטיים לגבי תור ומחיר..
מישהי פה פעם כתבה נדמה לי שזה עולה בערך 1000 ש״ח בפרטי לכל אחד אז תכפילי ב-2...
אני שונאת בירוקרטיות וגם טיפולים עשיתי הכל פרטי אבל כאן התעקשתי כי בבדיקת דם היה לי חבל (כל עוד זה לא כולל התעסקות פולשנית/ חודרנית כפי שאנחנו עוברות...)
שיהיה המון בהצלחה!!!
מוזמנת לכתוב לי בפרטי גם אם משהו לא ברור
לצפיה ב-'אסטרופם'
אסטרופם
15/02/2019 | 17:53
33
הי,
אמרו לי להתחיל לקחת אסטורפם (לפני החזרה) , וגינלית.
ממי שהתנסו, יש תופעות לוואי?
נשמע מעצבן  לקחת את כל זה.
לצפיה ב-'היי'
היי
15/02/2019 | 17:57
23
אני לוקחת וגינלי, לא היו לי תופעות לוואי מלבד לפעמים תחושה של לחץ בנרתיק. ההשפעה טובה יותר באופן הזה.
לצפיה ב-'יש שיפור? תוכלי להמשיך בסבב?'
יש שיפור? תוכלי להמשיך בסבב?
15/02/2019 | 21:56
22
לצפיה ב-'לצערי לא'
לצערי לא
16/02/2019 | 17:17
21
יום חמישי הרירית היתה 6.1. הרופא שלי התקשר בערב ואמר שכדאי להפסיק לקחת אסטרופם כי לקחתי שבועיים ומחקרים מראים שמעל 20 יום זה מפחית את הסיכוי להיכנס להריון. הוא היה כ"כ אמפתי ונחמד, ממש הזדהה עם האכזבה שלי. בכל אופן הציע שאפסיק עם האסטרופם, אקח אוטרגוסטרן למשך 3 ימים ואז ביום השלישי לדימום, אבדוק שהרירית צנחה ואתחיל אסטרופם, הפעם וגינלי מההתחלה. הציע גם שנעשה החזרה על בסיס טבעי, אבל מאז הטיפולים ואולי גם בהשפעת הגיל, המחזור לא סדיר.
מבאס אבל עדיף ככה. הרירית שלי ממש התמרדה החודש, לרוב היא גדלה יפה עם אסטרופם.
מה איתך? מה עם הפוליפ?

לצפיה ב-'אצלי הכל טוב'
אצלי הכל טוב
16/02/2019 | 19:07
7
אין פוליפ, לא ברור מה הטכנאית ראתה (כי זה נראה בבירור בתמונת האולטרסאונד שהיא הדפיסה). המומחית ממש החמיאה למבנה הרחם והרירית ולא ראתה שום חריג.
מחר יש לי US רגיל בקופה ואני מאמינה שאני כבר אהיה על סף ביוץ - בטח בראשון או שני. הבעיה שאם אבייץ בשני זה אומר החזרה בשבת, שזה אומר שעוד חודש מתפספס :(
אני מקווה שאיכשהו זה כן יסתדר.

נשמע שאת בידיים ממש טובות עם רופא טוב, ולא פחות חשוב - אנושי! טוב שעברת.
מעניין העניין של הוגינאלי, אשאל את הרופאה שלי על זה כשאעבור שאיבה, כי אני מניחה שלא יהיה מנוס מלקחת אותו שוב ואני כבר ממש נרתעת ממנו. הלוואי שוגינאלי יהיה יותר טוב. רק שזה די מגעיל לדחוף לשם בזמן מחזור 
לצפיה ב-'למה בשבת?'
למה בשבת?
16/02/2019 | 19:44
6
שני שאיבה רביעי החזרה.. (ככה היה אצלי..)
לצפיה ב-'אני מחזירה מוקפאים'
אני מחזירה מוקפאים
16/02/2019 | 22:25
5
יש לי יום 5.
אם אני מבייצת ביום שני - ההחזרה נופלת על שבת.
בגלל שזה במחזור טבעי אז אין פה יותר מדי משחק, אולי רק אוביטרל אבל בטח יהיה מאוחר מדי לקחת ובכל מקרה לא תיהיה לי אפשרות להתארגן על מרשם בזמן. אני מקווה שיפול על מחר, אבל בהערכה גסה שעשיתי לפי קצב גדילת הזקיקים הוא צפוי בשני.
לצפיה ב-'זה קורה לך הרבה שמתפספס בגלל השבת? אולי כדאי כן לקחת '
זה קורה לך הרבה שמתפספס בגלל השבת? אולי כדאי כן לקחת
17/02/2019 | 15:53
4
הורמונים כדי להגיע ליום שאפשר להחזיר...

חיבוק ובהצלחה
לצפיה ב-'יש דרך ביניים'
יש דרך ביניים
17/02/2019 | 16:04
3
אפשר לקחת אוביטרל.
הורמונים, כל עוד זה תלוי בי, אני לא לוקחת יותר בהחזרות.
הספיק לי החודש שעבר שגם הלחיצו אותי עם הפוליפ וגם האסטרופם דפק לי את הסבב.

בד"כ יש לי מרשם לאוביטרל ליתר בטחון, ואז אם רואים שההחזרה עשויה להיות בשבת מתזמנים עם אוביטרל. יצא איזה פעמיים שהזרקתי. הפעם הרופאה לא נתנה, ואני לא ביקשתי (זה ישב לי איפשהו בראש אבל הייתי מוטרדת מענייני הפוליפ והרירית אז זה לא עלה לי למודעות). מתישהו נזכרתי בזה אבל לא היה לי כח להתחיל לשבור את הראש איך אני משיגה מרשם עכשיו, אז העדפתי להשאיר את זה ליד הגורל.

כמו שכתבתי, בסוף זה כביכול כן הסתדר (לא ברור לי למה אבל אמרו לי שההחזרה בחמישי) אבל כן אקפיד לבקש מרשם לאוביטרל בפעם הבאה.

תודה רבה 
לצפיה ב-'רופא משפחה יכול להוציא מרשמים לתרופות'
רופא משפחה יכול להוציא מרשמים לתרופות
17/02/2019 | 16:11
2
אותי הפתיעו עם - תזריקי עכשיו צטרוטייד, אמרתי להם שאין לי והם לא נתנו לי מרשם לזה
אבל יש לי אורגלוטרן בבית מהסבב הקודם, אז הזרקתי אורגלוטרן...
ואוביטרל היה לי בבית מהסבב הקודם, כי הוא בוטל באמצע...

מחזיקה לך אצבעות,
אגב, קראתי פה בעבר על העיניין הזה של שינויי ימים וגיל עובר,
אולי דווקא השינוי הזה זה בדיוק מה שאת צריכה כדי להצליח!! |אמן|

לצפיה ב-'בדיוק מה שחשבתי!'
בדיוק מה שחשבתי!
17/02/2019 | 16:14
1
שאולי סידרו לי שינוי של ERA בלי שאצטרך לשלם על הבדיקה  בגלל זה אני לא חופרת להם על זה עוד, גם ככה העוברים לא מוצלחים, וגם יש את העניין של ההסטה של חלון ההשתרשות, בסוף זה עוד יהיה לטובה ובמקרה הגרוע הפסדתי עוברים די כושלים (סתם, כפרה עליהם, אני מאמינה באנדרדוגס שלי).
לצפיה ב-'הכל לטובה, משתדלת להאמין בזה גם כלפי עצמי, הכל לטובה '
הכל לטובה, משתדלת להאמין בזה גם כלפי עצמי, הכל לטובה
17/02/2019 | 16:16
לצפיה ב-'מי הרופא שלך? '
מי הרופא שלך?
16/02/2019 | 19:15
2
רופא שהתקשר.. נשמע לי כמו מדע בדיוני.
לצפיה ב-'לא יודעת אם זה אותו רופא שלה'
לא יודעת אם זה אותו רופא שלה
16/02/2019 | 20:11
1
אבל גם שלי מתקשר.. וזה באמת הכי מרגיע שיש... ד"ר דורון גולדברג
לצפיה ב-'גם שלי מתקשרת לפעמים, ואני עוד בציבורי'
גם שלי מתקשרת לפעמים, ואני עוד בציבורי
16/02/2019 | 22:26
זה כבר באמת מד"ב...

לצפיה ב-'היי לכולן'
היי לכולן
17/02/2019 | 14:00
9
חייץ ממש שמחה לשמוע שאין ולא היה פוליפ. מוזר שלא מבצעים החזרה בשבת, באסותא רצת החייל כן, זה ממש מגביל.
הרופא המקסים שלי הוא ד"ר חסון. בדיוק אתמול אמרתי לבעלי שבגלל שאני די לבד בתהליך הזה (בעלי פאסיבי, לא ממש רוצה עוד ילד אבל גם לא ממש מתנגד ובעיקר לא מבין את הטרפת שאני עוברת בגילי, אז אני לא משתפת כמעט כדי לא להעיר את המפלצת) יש לי מזל גדול שיש לי את הרופא הזה. הוא כ"כ מקסים, זמין כל הזמן בהודעות, מקשר, מנחם, מעודד והוא רופא של הקופה. רק בזכות האמפתיה שלו לא ממש הייתי מדוכאת , כי הבנתי שזה לטובתי ועדיף להפסיק את השימוש.
המחזורים שלי קצרים, אז יום שלישי כמעט ואין דימום ולכן אין לי בעיה עם להחדיר את הכדור הפצפון הזה וגינלי.
מצחיק דקה לפני שהוא התקשר חוויתי הרעלת סלק, שתיתי מיץ ואכלתי אחד טרי מרוב ייאוש ואח"כ הרגתי כ"כ רע, מהטעם ומהתחושה. שעכשיו ועד ליום 3 לדימום לא מתקרבת לזה. גם קניתי כמוסות סלק, ראיתי בפורום בפייסבוק שזה מומלץ
הולכת לתקוף את זה מכל חזית אפשרית. מקווה שזה יהיה לשביעות רצונה של הרירית.
לצפיה ב-'אני מטופלת בבי"ח דתי...'
אני מטופלת בבי"ח דתי...
17/02/2019 | 14:14
4
אבל בכל מקרה, אני לא חושבת שבציבורי מחזירים בשבת.
הקטע ההזוי שהרגע התקשרו לתאם לי החזרה.
אני כבר הספדתי, כי בבדיקות שהיום היה פיק של LH וזקיק של 21, ככה שהביוץ צפוי מחר וההחזרה אכן תפול על שבת. התקשרו ואמרו לי להגיע להחזרה ביום חמישי. אמרתי לה כמה פעמים שיש לי עוברים יום חמש ואם זה בטוח שזה נכון והיא אמרה שכן. זה לא מסתדר לי כי אני יודעת שלא סופרים את יום הביוץ (כך היה עד עכשיו) מה גם שעוד לא בייצתי... אולי בגלל שהעוברים שלי איטיים? הרופאה אמרה שהתייחסו אליהם כאל early blasto שזה אומר שהם התפתחו לאט.
בכל מקרה אני מבסוטה! 1. כבר הספדתי וזו הפתעה משמחת. 2. חשבתי שבמקרה הטוב תיהיה החזרה ביום ו' ונורא רציתי החזרה באמצ"ש כדי שיהיה לי חופש... 3. סוף סוף יוצא לי להחזיר ביום שהרופאה שלי עובדת, שהיא היחידה במחלקה שעוד לא החזירה לי ואולי ממנה תבוא הישועה 

מישהי פרסמה השבוע בפייסבוק שהיא קיבלה תרגילי יוגה לעיבוי הרירית. מעניין אותך לנסות גם את החזית הזאת? ביקשתי ממנה לשלוח לי אבל עדיין לא בדקתי אם היא שלחה. בכל מקרה אני מניחה שאפשר למצוא ביוטיוב. אני הכי לא בן אדם של יוגה, אבל החלטתי לתת לזה צ'אנס החודש ואני עושה אימונים שמזרימים דם למערכת הרביה. לא יודעת אם יעזור, אבל זה לחלוטין עוזר ללחץ נפשי.

טוב עשית שקנית כמוסות סלק... אני לוקחת מאקה באבקה  וזה פשוט דוחה! אבל בגלל שזה עובד פחדתי לעבור לקפסולות והזמנתי עוד שתי חבילות של אבקה. באמצע החבילה הנוכחית נשברתי, והזמנתי קפסולות שיהיה לי אחרי שהאבקות יגמרו. אני מערבבת את האבקה עם האוכל וזה הורס לי את כל הכייף. מקווה שזה ישפיע באותה מידה, אבל מגיע לנו להנות מאוכל!
לצפיה ב-'לא בעניין של יוגה אבל עושה ספורט באופן קבוע 3-4 '
לא בעניין של יוגה אבל עושה ספורט באופן קבוע 3-4
17/02/2019 | 15:21
פעמים בשבוע, הבנתי שגם זה עוזר. בהצלחה רבה בהחזרה.
לצפיה ב-'מיום ההחזרה תאכלו אננס, לחתוך אותו לעיגולים'
מיום ההחזרה תאכלו אננס, לחתוך אותו לעיגולים
17/02/2019 | 16:07
2
לאכול כל יום עיגול כולל האמצע, לא זוכרת אם חותכים לשלושה חלקים או לחמישה,
אבל אפשר לגגל, אולי מאוחר יותר אחפש לכן.
אננס טרי, עם העלים, את העלים אפשר לגדל בעציץ אחר כך.

ולגבי האוכל, פזרי על שני ביסים או בקצת מים אם אפשר ושאר האוכל יהיה לך טעים,
חבל לחרב את כל האוכל.

לצפיה ב-'זה כפית, זה מאוד דומיננטי'
זה כפית, זה מאוד דומיננטי
17/02/2019 | 16:12
1
הטעם בסדר, זה הריח שמחליא אותי. 
בגלל שאני שותה קפה רק בעבודה ובגלל שאני בד"כ לא אוכלת ארוחת ערב, אין לי איפה  להכניס את זה, אז אני מערבבת ביוגורט עם הפירות שאני אוכלת בבוקר. אני משתדלת לנשום מהאף כמה שפחות...
בימים של מעקבים אני כן שותה קפה בבית ואז אני מוסיפה לכפית של הנס כפית של מאקה וזה לא הורס יותר מדי את הטעם, אבל שוב, הריח...

בדיוק חשבתי לנסות החודש את עניין האננס. השאלה איך זה עובד עם יום 5, כי ביום הזה כבר מתחילה השתרשות, לא? אולי כדאי להתחיל לאכול קודם?
לצפיה ב-'בעיניי זה יעבוד כי העוברים יהיו חדשים בבטן שלך!'
בעיניי זה יעבוד כי העוברים יהיו חדשים בבטן שלך!
17/02/2019 | 16:15
חוץ מזה שאננס טרי הוא טעים ברמות, ופינוק אמיתי כי זה יקר.

לגבי הריח - את יכולה לערבב את האבקה עם קצת מיץ תפוזים? או מיץ פטל?
לשתות את זה בשני שלוקים ולאכול את האוכל שלך בכיף...

לצפיה ב-'בהצלחה שחר,'
בהצלחה שחר,
17/02/2019 | 15:09
1
מקווה שהיום הראשון של המחזור הבא יהיה היום הראשון של ההריון שיגיע.

לצפיה ב-'אמן תודה'
אמן תודה
17/02/2019 | 15:19
לצפיה ב-'חסון שעובד עם בר חווה?'
חסון שעובד עם בר חווה?
17/02/2019 | 16:05
1
אם כן, הוא מקסים! . 
לצפיה ב-'כן, שם הוא עובד באופן פרטי'
כן, שם הוא עובד באופן פרטי
17/02/2019 | 17:49
לצפיה ב-'אני לוקחת אסטרדיול (אני חושבת שזה אותו דבר)'
אני לוקחת אסטרדיול (אני חושבת שזה אותו דבר)
16/02/2019 | 18:39
8
והתופעת לוואי העיקרית היא שבגלל שהגלולה כחולה התחתוניות שלי נראות כמו בפרסומת של אולוויז אולטרה
אישית לא הרגשתי תופעות לוואי חוץ מזה.
לצפיה ב-'חחח תודה'
חחח תודה
16/02/2019 | 19:08
7
רק מבאס, אצטרך לסוע לחול לכמה ימים עם ג'ל תמיכה, אסטורפם ופרוביוטיקה ווגינלית. נראה לי הרופא הגזים..
לצפיה ב-'מה מטרת הפרוביוטיקה?'
מה מטרת הפרוביוטיקה?
16/02/2019 | 22:28
6
מה הקשר שלה לטיפולים?
לצפיה ב-'האמת- לא ממש יודעת...'
האמת- לא ממש יודעת...
16/02/2019 | 22:58
אולי למנוע מצב של פטרייה?
אבל נראה לי קצת מוגזם לשים גם אסטרופם, גם אנדומנטין ועוד פרוביוטיקה..קצת מעיק.
לצפיה ב-'ממה שהבנתי'
ממה שהבנתי
16/02/2019 | 23:12
3
ראו שאצל נשים שעוברות IVF יש לפעמים מאזן שונה של חיידקים וגינליים, ושיש חיידקים מסויימים (lactobacillus) שכשיש יותר מהם נראה שיש סיכויי הצלחה גבוהים יותר. אז נותנים לפעמים פרוביוטיקה ספציפית שאמורה לעזור. אם זה באמת למטרה הזו, נראה שאפשר לקחת את הפרוביוטיקה גם ככדורים (אבל מבחינת החיידקים שיש בהם, הם שונים מפרוביוטיקה שלוקחים לעיכול, אז לא כל פרוביוטיקה תעשה את העבודה).
נראה לי שהעדויות התומכות בינתיים עוד לא מאד חזקות, אבל גם לא ראיתי משהו נגד זה
לצפיה ב-'מעניין!'
מעניין!
17/02/2019 | 09:29
1
הייתי תקופה ארוכה על פרוביוטיקה (אבל לא וגינלית וכן כזאת לעיכול) ומבחית הטיפולים זה לא השפיע.

יש כ"כ הרבה דברים ש"אולי" עוזרים... הדבר הזה זה מסחטת כסף אדירה. קראתי על ויטמין E... ויטמין די, אומגה 3...
לקחתי מולטיויטמין תקופה ארוכה שאני מניחה שכלל לפחות די ואי ולא עזר. פרוביטיקה לא עזרה. אומגה 3 קניתי אבל מתוך מחשבה שיהיה להריון (רציתי לנצל דמי משלוח של חבילה שגם ככה הזמנתי) ועכשי והזמנתי ויטמין די אחרי שהתגלה אצלי חוסר קל.
לצפיה ב-'ממש קשה לדעת'
ממש קשה לדעת
17/02/2019 | 10:46
באמת יש כל כך הרבה טענות על מה שאולי עוזר ומה שלא, וקשה לדעת. אני מאמינה שהדברים האלה בגדול כן עוזרים (חלקם), אבל הם בטח עוזרים כי הם משפרים את המצב אצל כאלו שבעיות הפוריות להן נובעות ממשהו ספציפי, ואז לרוב האחרות הם לא עוזרים. על חלק מהדברים יש מחקרים שמגבים אותם (אבל לרוב מראים שיפור סטטיסטי מאד קל) ועל חלק לא מצאתי. אם יש דברים ספציפיים שאת מתלבטת לגביהם אני יכולה לנסות לעזור בחיפושים.
אפילו חומצה פולית שהיא הדבר שכולם מסכימים עליו שחשוב בתחילת ההריון - כשניסיתי לחפש מחקרים ראיתי שהם בעיקר מעידים שזה עוזר אצל מי שיש לה מחסור בחומצה פולית. לא נראה שמישהו טרח לבדוק אם זה עוזר (או בכלל אולי מזיק) אצל מי שיש לה חומצה פולית גבוהה.
לצפיה ב-'אויי אז אני קניתי פרוביוטיקה שאני יכולה לקחת והיא לא חלבית'
אויי אז אני קניתי פרוביוטיקה שאני יכולה לקחת והיא לא חלבית
17/02/2019 | 16:19
ולא את הפרוביוטיקה שאמרו לי לקחת. נו טוב... זה מה יש.

לצפיה ב-'לי אמרו לקחת פרוביוטיקה כל השבוע'
לי אמרו לקחת פרוביוטיקה כל השבוע
17/02/2019 | 16:12
אני לא יכולה ווגינלית כי היא מכילה לקטוז, אז אמרו לי לקחת בבליעה.

לצפיה ב-'שאיבה בלי הרדמה'
שאיבה בלי הרדמה
16/02/2019 | 16:41
12
עד כמה זה כואב / סיוט / מציק?

עברתי היסטו' אבחנתית בלי הרדמה וזה היה כואב,
אבל שמחתי לקום וללכת הביתה ישר אחר כך.

למישהי יש תובנות?
(3 זקיקים)

לצפיה ב-'תלוי איך את עם כאב'
תלוי איך את עם כאב
16/02/2019 | 22:32
1
לא ניסיתי שאיבה בלי הרדמה, אפילו לא שקלתי את זה, אבל אני לא מסתדרת טוב עם כאב.
לצפיה ב-'אחרי שעוברים את הספקולום אני בסדר עם הכאב '
אחרי שעוברים את הספקולום אני בסדר עם הכאב
17/02/2019 | 15:55
לצפיה ב-'דווקא לי האבחנתית הייתה סבב"ה '
דווקא לי האבחנתית הייתה סבב"ה
17/02/2019 | 08:32
3
3 זקיקים זה בד"כ מה היה לי בכל שאיבה ושאיבה, אבל מעולם לא העזתי לעבור שאיבות בלי הרדמות (פעם לא מצאו לי וריד לעירוי חומר ההרדמה, והרופאה ששאבה ניסתה לשדל אותי לעשות בלעדיה מחוסר זמן, וסירבתי נמרצות). ידעתי כמה קשה היה לי עם בדיקות פאפ, החזרות ובהתחלה גם עם מעקבי זקיקים ב US. אני כן זוכרת כשהמתנתי באחת השאיבות שלי, מישהי שבאה כולה כמו טווס להשתחרר ואמרה לאחות ביהירות: "בשביל זה לעשות הרדמה כללית? זה כ"כ שטויות!". אז כנראה שזה נורא תלוי בסף הסבל שלך. 

לצפיה ב-'עברתי בסוף עם הרדמה, האמת ששאלתי לגבי בלי הרדמה'
עברתי בסוף עם הרדמה, האמת ששאלתי לגבי בלי הרדמה
17/02/2019 | 15:56
2
והרופא אמר לי שהזקיקים קטנים והוא מעדיף עם הרדמה,
אז הוא החליט וזה חסך לי הרבה פחד וכאבים...
ת'כלס רציתי בלי הרדמה כדי לקום מהר וללכת,
אבל בכל מקרה קמתי מהר והלכתי. אז יצא לטובה

לצפיה ב-'טוב שעשית עם הרדמה'
טוב שעשית עם הרדמה
17/02/2019 | 16:07
1
זו גם שינה כייפית, וגם אם כאב לך בהיסטרוסקופיה, שלא נחשבת לפעולה כואבת במיוחד (לי לא כאב), יש מצב שהיה כואב לך. ובכלל, נראה לי שהייתי רוצה הרדמה רק מהחשש שאזוז בגלל הכאב ושיגרם איזשהו נזק (לי או לזקיקים).

הכי טוב שעבר לך בקלות ומהר! נחזיק אצבעות לעוברים מצטיינים.
לצפיה ב-'האמת שכן...'
האמת שכן...
17/02/2019 | 16:09
להפתעתי השאיבה הפעם עברה ממש ללא כאבים,
אני זוכרת את ההתעוררות מהשאיבה הקודמת עם כאבים מאוד חזקים
ובסורוקה שמים נר וולטרן בטוסיק אחרי השאיבה,  ועדיין כאב לי.

אמן אמן אמן

לצפיה ב-'אני עברתי ללא הרדמה'
אני עברתי ללא הרדמה
17/02/2019 | 13:31
1
לא נורא.
בפעם אחרונה שאבו לי 10 זקיקים, לפני זה 6.
מה שחשוב שתהיה משוחררת, לא לפחד ולא לזוז.
מרגישים דקירה קטנה כזו, כמו דקירה של בדיקות דם, רק שכמובן שהמקום יותר רגיש.
ומה שחשוב את מיד יודעת מה קורה, כמה ביציות יש.
השחרור הרבה יותר מהר, 10 דקות אחרי השאיבות כבר התלבשתי וכחצי שעה אחרי זה הלכתי.
אבל זה כמובן מאוד תלוי בך.
יכולה להגיד לך שעברתי פיפל שכאב לי הרבה יותר, במשך יומיים סבלתי אחרי זה.
שיהיה בהצלחה.
לצפיה ב-'וואוו, אמרו לי שרק אם יש 3-4 זקיקים חושבים על בלי הרדמה'
וואוו, אמרו לי שרק אם יש 3-4 זקיקים חושבים על בלי הרדמה
17/02/2019 | 15:58
כל הכבוד לך

בסוף עברתי עם הרדמה...
היה בסדר גמור, ולהפתעתי התחיל לכאוב לי מעט רק כמה שעות אחרי... עכשיו,
אבל בהחלט נסבל.

לצפיה ב-'עבורי 4 זקיקים לא היו בעיה (אני עם סף כאב גבוה) '
עבורי 4 זקיקים לא היו בעיה (אני עם סף כאב גבוה)
17/02/2019 | 14:44
3
כמו שאומרים - לא נעים אבל לא נורא.
מאד רציתי להמנע מהרדמה כללית ואני שמחה שניסיתי את השאיבה בלי הרדמה. חיפשתי כאן בפורום הודעות בנושא והבנתי שבהחלט אפשר לעמוד בזה. אני מכירה את עצמי ויודעת שאני מאלו שמעדיפות להתמודד עם כאב מאשר לאבד שליטה.
מרגישים מעין צביטה בפנים שנוצרת לדעתי מהשאיבה עצמה של הזקיק ולא מהדקירה של השחלה ולחץ בנרתיק מהמכשירים.
לצפיה ב-'אני לא נוהגת לישון צהריים, אז התמכרתי להרדמות בשאיבות '
אני לא נוהגת לישון צהריים, אז התמכרתי להרדמות בשאיבות
17/02/2019 | 16:00
1
זה כמו שנ"צ של שישי. שעתיים מרוכזות לתוך חצי שעה. מגניב
לצפיה ב-'חחח בדיוק מה שחשבתי לעצמי, לפחות שינה טובה ! '
חחח בדיוק מה שחשבתי לעצמי, לפחות שינה טובה !
17/02/2019 | 16:03
אמרתי למרדים, רגע.. מגרד לי באף
אמר לי.. תגרדי, אבל זה לא משנה תכף תשני גם ככה

לצפיה ב-'תודה '
תודה
17/02/2019 | 16:01
לצפיה ב-'ערכי בטא'
ערכי בטא
15/02/2019 | 15:09
4
היי בנות שואלת כי לא מבינה.....בת 41 ללא ילדים ב 3/2 ביצעתי החזרה בני 3 ימים של עוברים טובים היום בטא 5.3 ממשיכה תמיכה האם יש סיכוי עדיין להריון? האם קרה למישהי הריון עם בטא כ"כ נמוכה
לצפיה ב-'היי בטי'
היי בטי
16/02/2019 | 02:35
הייתי במצבך. זאת סיטואציה מאד מבלבלת . מהמעט מאד נסיון שיש לי קיבלתי את הרושם שהסיכוי להתפתחות הריון תקין נמוך, אבל יש סיפורי ניסים על הריונות מוצלחים שהתחילו מבטאות מאד מאד נמוכות. חשוב להמשיך לעקוב אחרי התפתחות הבטא, ולהיות בקשר עם הרופא. מחזיקה לך אצבעות . תעדכני אותנו.

לצפיה ב-'הנחו אותך להמשיך עם תמיכה?'
הנחו אותך להמשיך עם תמיכה?
16/02/2019 | 12:56
בסורוקה היו מנחים לעשות את הבטא ביום ה 15 אחרי ההחזרה,
ואז בכאלו מספרים כבר היה ברור שאין הריון...

מה שלומך? יש חדש?

לצפיה ב-'ערכי בטא'
ערכי בטא
17/02/2019 | 16:00
1
תודה לכן על העידוד מאוכזבת .....מקווה  בפעם הבאה
לצפיה ב-'אוף '
אוף
17/02/2019 | 16:04
לצפיה ב-'פרוטוקול '
פרוטוקול
17/02/2019 | 15:35
1
אשמח לדעת ב ivf ראשון, מי שמעל גיל 35 לא מוסברים, מה הפרוטוקול שקיבלתם, מהיום הראשון ועד ההחזרה.
תודה!
לצפיה ב-'כמעט בגיל הזה'
כמעט בגיל הזה
17/02/2019 | 15:39
לא יודעת עד כמה ההבדלים משמעותיים כשקופצים בגיל, נראה לי שהכי חשובה התגובה שלך. עשיתי שאיבה בגיל 32 ובגיל 33 ונשארתי עם אותו פרוטוקול שאני מניחה שימש אותי גם בשאיבה הבאה שתיהיה כבר בגיל 34.

גם אנחנו לא מוסברים.

קיבלתי 37.5 גונאל+אמפולה אחת של פרגובריס. אחרי 4 ימים הוסיפו צטרוטייד למשך 3 ימים נוספים. לאחר מכן היה יום שכלל את כל הנ"ל+אוביטרל.
 בין השאיבה להחזרה לקחתי 2 אנדומטרין, ואחרי ההחזרה לקחתי 3 אנדומטרין+2 אסטרופם+2דופסטון.
לצפיה ב-'דלקת פרקים, האם למישהי עזר לקיחת קלקסן להרות?'
דלקת פרקים, האם למישהי עזר לקיחת קלקסן להרות?
17/02/2019 | 14:42
שלום רב,
אני בד"כ משתתפת סמויה פה בפורום. וזה תורם לי הרבה, אז תודה לכולן.
אחרי אכזבות רבות, החלטתי לבדוק את הכיוון הזה. למרות, שהרופא שלי לא התייחס לנושא הזה, אני מתכוונת לאפשרות שהדלקת פרקים שלי גורמת לגוף לדחות את ההריון, ואיך אפשר להתגבר על זה?
קראתי פה וגם שמעתי מחברה, שלפעמים לקיחה של קלקסן או פרדניזון יכולה להועיל. האם יש פה משיהי עם היסטוריה דומה שעזר לה לקיחה של תרופה מסוג זה להיכנס להריון?
תודה, אשמח מאוד לקבל כל מידע בעניין
לצפיה ב-'זריקות פרוגסטרון'
זריקות פרוגסטרון
17/02/2019 | 06:14
1
שלום לכולן!
תושבת חוזרת אחרי הרבה שנים... בתהליכים למספר 2, אחרי שמספר 1 הגיעה בסוף אחרי כל התלאות!  
קיבלתי הוראה להזריק פרוגסטרון. זה כל יום זריקה בשריר, וכבר כואב לי הטוסיק נורא... ראיתי שאפשר להזריק גם בכתף ובירך אבל אני מתה מפחד... בכל מקרה בן זוגי מזריק לי כי אני פחדנית שלא מסוגלת להזריק לעצמי בשריר (משום מה עם הקלקסן וההורמונים לקפלים של הבטן הסתדרתי יופי).
עיצות? טיפים? המלצות? תודה ובהצלחה לכולן!!!!

לצפיה ב-'כאב נוראי אבל בהחלט יש מקום להקל'
כאב נוראי אבל בהחלט יש מקום להקל
17/02/2019 | 14:06
אני הייתי שמה את האמפולה בחזייה, חצי שעה לפני ההזרקה. תמיד הלכתי לאחות שתזריק לי בישבן, גם כי זו זריקה שומנית וגם כי לא תמיד מגיעים לאזור הרצוי. אחרי הזריקה הייתי מעסה את המקום בערך 10 דקות וגם שמה כרית חימום, זה ממש ממש הקל על הכאב. בפעם הראשונה, כשלא עשיתי את זה הכאב היה בלתי נסבל.
חוץ מזה פרוגרסטרון ריטארד כאב לי הרבה פחות מפרוגנטס, (בטוח לא כתבתי את זה נכון).
לא יודעת על הכתף והירך.
בהצלחה.
לצפיה ב-'תרופות פוריות למסירה'
תרופות פוריות למסירה
15/02/2019 | 01:56
2
שלום, 
מעוניינת למסור תרופות פוריות.
נמצאת באזור פתח תקווה.

רשימת  התרופות:
15 כדורים דופוסטון 10מ״ג תוקף 3/2023
16 כדורים אסטרופאם 2מ״ג תוקף 10/2019
30 כדורי אנדומטרין 100 מ״ג תוקף 6/2021
3 זריקות צטרוטייד 0.25 מ״ג תוקף 3/2020
10 זריקות קלקסן 0.4 תוקף 3/2019

בהצלחה
לצפיה ב-'יש דרך ליצור אתך קשר בפרטי?'
יש דרך ליצור אתך קשר בפרטי?
15/02/2019 | 21:22
אשמח לצטרוטייד אחד. משום מה אני לא מצליחה לשלוח לך מסר
תודה!
לצפיה ב-'אשמח לאנדומטרין'
אשמח לאנדומטרין
17/02/2019 | 13:18
אי אפשר לכתוב לך מסר כי כתבת מיוזר ארעי.
בבקשה צרי קשר במסרים
תודה

לצפיה ב-'אנדומטרין'
אנדומטרין
16/02/2019 | 11:09
2
התחלתי היום, פעם ראשונה, עם אנדומטרין, (נרות וגינלים), לפני שעה
ומאז בוער לי הפרצוף בצורה קומית ממש, נראית כאילו רצתי מרתון.
אני צריכה לקחת גם כדור אסטרופם אבל אני אחכה עוד איזו שעה בשביל זה.

בעיות פוריות - המתנה שממשיכה לתת.
שבת חורפית ומהממת לכולנו.
לצפיה ב-'היה לי משהו דומה עם אסטרופם'
היה לי משהו דומה עם אסטרופם
16/02/2019 | 22:30
כולם אמרו שאני נראית שזופה

לצפיה ב-'לי זה היה בגלל חומר הניגוד שהזריקו בצילום הרחם'
לי זה היה בגלל חומר הניגוד שהזריקו בצילום הרחם
17/02/2019 | 12:58
הסתובבתי יומיים עם פרצוף אדום, שנראה כמו ליצן מאופר לפורים באופן פסיכודאלי במיוחד. 
לצפיה ב-' למישהי יש גונאל F מיותר?!'
למישהי יש גונאל F מיותר?!
17/02/2019 | 10:16
1
היי בנות יקרות,
אולי למשהי יש גונאל F  מיותר / EXTRA ? אני אשמח לרכוש. 
זה דחוף 

המון תודה 

לצפיה ב-'פרסמי בפייסבוק בקבוצות של פוריות - אני רואה כל הזמן שמציעים'
פרסמי בפייסבוק בקבוצות של פוריות - אני רואה כל הזמן שמציעים
17/02/2019 | 10:25
תרופות פוריות מוסרים באהבה
או
טיפולי פוריות - תמיכה עד להצלחה
לצפיה ב-'שילשולים לאחר שאיבה'
שילשולים לאחר שאיבה
17/02/2019 | 10:24
היי לכולם,
אני אחרי שאיבה שבוצעה ב- 12.2 וצאז שילשולים לא פוסקים.
למישהי זה עוד קרה?
לצפיה ב-'אסטרופם הנורא מכל- התייעצות'
אסטרופם הנורא מכל- התייעצות
14/02/2019 | 14:03
10
מתחילה לבנות רירית (שוב) לקראת החסרת מוקפאים (שוב).
האסטרופם עושה לי תופעות לוואי נוראיות- נדודי שינה, חרדות, דפיקות לב ונפיחות בבטן. ביקשתי מהרופא שימצא תחליף- הוא אומר שיש רק פריגנובה ואי אפשר להשיג אותה יותר.
אתן מכירות את זה?
מכירות תחליף אחר?
לצפיה ב-'יש סיבה לא להחזיר טבעי?'
יש סיבה לא להחזיר טבעי?
14/02/2019 | 14:19
1
לצפיה ב-'אין לי וסת...'
אין לי וסת...
14/02/2019 | 15:12
אין לי ביוץ טבעי בכלל- אז אין דרך אחרת
לצפיה ב-'את לוקחת וגינלית?..'
את לוקחת וגינלית?..
15/02/2019 | 17:55
1
נתנו לי לקחת, וחוששת מכל מה שקוראת
לצפיה ב-'כן'
כן
16/02/2019 | 19:51
שניים וגינליים ביום. אבל זה ממש תלוי, קראתי פה על בנות שזה לא עשה להן כלום... 
לצפיה ב-'אולי עדיף לעבור לטיפול של זריקות?'
אולי עדיף לעבור לטיפול של זריקות?
16/02/2019 | 12:47
3
אני רגישה ללקטוז, ובטעות לקחתי אסטרופם תקופה, אז מעבר לכאבי ראש
היו לי גם כאבי בטן איומים.
לגבי פרוגינובה באחד הטיפולים הקודמים קניתי, הפסיקו את השימוש בה?
אני לא מוצאת את האריזה ,אם אמצא אכתוב לך, אני חושבת שהחזרתי למרפאה
עם כל התרופות שעבר להן התוקף.

לצפיה ב-'איזה זריקות? '
איזה זריקות?
16/02/2019 | 20:03
2
מנופור ושות'? אני לקראת החזרת מוקפאים, לא רוצים שאבייץ... 
לצפיה ב-'לא יודעת, תשאלי את הרופא, בטח יש פתרונות...'
לא יודעת, תשאלי את הרופא, בטח יש פתרונות...
16/02/2019 | 20:15
לצפיה ב-'היי'
היי
17/02/2019 | 09:59
אני השתמשתי פעמיים בהחזרת מוקפאים במנופור + אורגלוטרן (כדי למנוע ביוץ עצמוני) +אוביטרל לתזמון מדויק של הביוץ והחזרה לפי בדיקת ארהם, בעיקר כי נקלטתי רק במחזורי שאיבות (שכוללים הקפצת ההורמונים לשמיים לרוב, בטח לעומת מצב הנורמה)/החזרות מוקפאים שהיה בהם חיזוק הורמונלי לרירית - שבהם השתמשתי במנופור + אורגלוטרן. אין שום סיבה שלא תבייצי, האוביטרל יתזמן את הביוץ במדויק ויידעו לתאם את ההחזרה בהתאם לגיל העוברים. אצלי לפחות האסטרופם לא השפיע לחיוב על הרירית, ובמחזורים טבעיים + מחזורי מנופור היא הייתה טובה. השאלה היא אם העניין הזה מתאים לך בגלל שכתבת בהתחלה שאת לא מבייצת...
לצפיה ב-'גם אני בסבב של החזרת מוקפאים, כתבתי קודם שהפסקתי '
גם אני בסבב של החזרת מוקפאים, כתבתי קודם שהפסקתי
17/02/2019 | 14:10
כי הרירית לא גדלה מספיק ולקחתי כבר די הרבה זמן אסטרופם. הרופא אכן בדק איתי אם יש לי בבית שאריות של גונאל/מונפור כי זאת גם שיטה יעילה לתרום לעיבוי של הרירית. לצערי לא נשאר לי, אני תמיד מוסרת מה שנשאר אחרי שאיבה ובסבב של החזרת מוקפאים אין אישור לרכוש את ההורמונים האלה. אז כנראה זה בהחלט תחליף ראוי. את הפרוגינובה כבר לא מייצרים.
לצפיה ב-'יש מדבקות, שזה יותר עדיין. לא זוכרת את השם, אני אבדוק בבית.'
יש מדבקות, שזה יותר עדיין. לא זוכרת את השם, אני אבדוק בבית.
17/02/2019 | 14:43
לצפיה ב-'תחליף לאסטרופם'
תחליף לאסטרופם
16/02/2019 | 13:05
7
שלום לכולן,
קצת רקע - בת 31, בטיפולי פוריות מעל שנה. סובלת מPCOS והעדר וסת מוחלט.
עברתי שאיבה אחת. עקב השחלות הפוליציסטיות מחזירים לי רק מוקפאים (כדי לא לגרום לגירוי יתר של השחלות).
בכל החזרת מוקפאים אני נאלצת ליטול אסטרופם (4 כדורים ביום. פחות מזה לא יעיל עבורי).
לאחרונה עברתי הפלה בשבוע 12, ונטלתי את האסטרופם עד לרגע זה (כלומר 3 חודשים ברצף, שמתווספים לשאר מחזורי ההחזרה שעברתי בחודשים שקדמו להריון).
לאחרונה אבי אובחן בסרטן לבלב (אשר בחלק מהמקרים יכול להיות עקב מוטציה בגנים של brca1/2). כידוע מוטציה זו מעלה משמעותית את הסיכון גם לסרטן השד והשחלות. הבירור יקח עוד חודשים רבים (כי ככה מערכת הבריאות בארץ עובדת לצערי).
לאור כל זה, וגם בלי קשר לפיסקה האחרונה, אני ממש חוששת להמשיך ליטול אסטרופם. ההנחה היתה שתוך מספר קטן של טיפולים אכנס להריון, אך אני רואה שהתהליך ממש מתארך ולא מוכנה לסכן את עצמי יותר.
האם אתן מכירות תחליפים לאסטרופם שיכולים לעזור בעיבוי רירית הרחם ותזמון מדוייק של ההחזרה?
ראיתי פה אזכורים של לטרוזול, אך ממה שהבנתי, זו תרופה שמעכבת ארומטאז', כלומר בעצם מעכבת את ספיגת האסטרוגן בגוף.
קראתי גם על רלוקסיפן, אשר גם ההתוויה שלו היא לטיפול בסרטן השד, אך נראה שכן יכול לעבות את הרירית. מישהי מכירה?
לצפיה ב-'מצטערת לשמוע'
מצטערת לשמוע
16/02/2019 | 13:54
2
איפה ראית שזה יכול לעבות את הרירית? חיפשתי עכשיו מחקרים וממה שראיתי העדויות הן שזה לא משפיע על עובי הרירית (אם כבר גורם לה אולי להיות טיפה יותר דקה)

לצפיה ב-'לא בטוחה לאיזו מהתרופות את מתכוונת'
לא בטוחה לאיזו מהתרופות את מתכוונת
16/02/2019 | 18:59
1
על לטרוזול אני לא יודעת כלום, רק עשיתי על זה גוגל אחרי שראיתי בפורום אזכורים שלה.
לגבי התרופה השניה, לא הספקתי לקרוא מאמרים, מה שכן קראתי (ממש בקצרה ובעקבות זאת שאלתי פה) שזה בעצם אסטרוגן אבל יש לו השפעה שונה באזורים שונים בגוף (SERM = Selective estrogen receptor modulator). בחיפוש מחודש אני רואה שהתרופה הספציפית שציינתי היא באמת בעלת אפקט אנטי-אסטרוגני ברחם, ולכן לא מתאימה.
השאלה אם יש תרופות דומות שכן משפיעות על הרחם אבל לא על השד למשל.
לצפיה ב-'התכוונתי לרלוקסיפן'
התכוונתי לרלוקסיפן
16/02/2019 | 19:13
חשבתי שעליה את שואלת. אני חוששת שאני לא מכירה את הנושא, רק חיפשתי קצת כשראיתי את השאלה שלך. אני לא מכירה תרופות אחרות, מבין התרופות עם השפעה אסטרוגנית, יצא לי לקחת רק אסטרופם.
אני מקווה שתמצאי משהו, ובעיקר שתמצאי דרך לקבל תשובות מהירות (ושליליות) לגבי נשאות של הגן.
בהצלחה
לצפיה ב-'אני עם pcos קשה ברמות'
אני עם pcos קשה ברמות
16/02/2019 | 15:46
1
תמיד מחזירים מוקפאים מאותה הסיבה.
אף פעם לא נתנו אסטרופם.
נתנו פרוגינובה ואנדומטרין.
לצפיה ב-'פרוגינובה זו אותו סיפור כמו אסטרופם מבחינת הסיכון לסרטן'
פרוגינובה זו אותו סיפור כמו אסטרופם מבחינת הסיכון לסרטן
16/02/2019 | 18:53
בלי קשר, לי נאמר שמאד קשה להשיג כיום פרוגינובה כי הפסיקו לשווק אותה בארץ.
את עדיין מצליחה לקנות פרוגינובה ללא בעיה?
לצפיה ב-'צר לי לשמוע ממש קשה '
צר לי לשמוע ממש קשה
16/02/2019 | 16:44
1
הייתי מציעה לך ללכת לבירור רפואי גנטי באופן פרטי,
אני לא זוכרת איפה אבל באחד מבתי החולים עושים בדיקות גנטיות ובירורים כאלו
די מהר. זה יכול לחסוך לך זמן.

אני לא מכירה תרופות אחרות

חיבוק והחלמה מהירה ומלאה לאביך
לצפיה ב-'תודה רבה, נקווה!'
תודה רבה, נקווה!
16/02/2019 | 18:51
לגבי בירור גנטי, כבר הייתי באחד כזה לפני כמה ימים בהקשר של ההפלה, אבל על הדרך העליתי גם את הסוגיה של BRCA.
עדיין לא קיבלתי אפילו מכתב סיכום של הייעוץ לפחות בהקשר של עריכת בדיקה כזו לאבי. (מקווה ששבוע הבא אקבל את הסיכום).
ביקשתי לבצע לי את הבדיקה הנ"ל (מה גם שגם ככה לקחו לי דם בייעוץ הזה), אבל נאמר לי שבשביל זה אני צריכה לקבוע תור לייעוץ נפרד (שזה ללכת לרופא משפחה, אח"כ לחכות לאישור של הקופה, ואז לחכות לתור לייעוץ), ורק אחריו אולי אפשר יהיה לעשות לי את הבדיקה (שהתוצאות שלה מגיעות תוך חודשיים), וגם זה ללא מימון הקופה, אלא על חשבוני.
אם את מכירה מקום ספציפי שעושה את הבדיקה הזו בפחות מאמץ, אשמח לשמוע.
לצפיה ב-'ד"ר אלי גבע'
ד"ר אלי גבע
16/02/2019 | 13:46
מישהי מכירה במקרה?
לצפיה ב-'אסטרופם, ליזרוזול/ איקוקלמין ואוביטרל'
אסטרופם, ליזרוזול/ איקוקלמין ואוביטרל
14/02/2019 | 13:04
6
שלום לכולם, אני בת 35, במשך 4.5 שנים מנסים להרות ללא הצלחה. לא ניסינו עד היום טיפולים, הורמונים, גלולות וכו'. הבעיה היא כנראה ביוץ מוקדם- בימים 6-7-8 ואני שומרת נידה, לכן מפספסת את הביוץ. לא תמיד זה קורה. הזמן דוחק ופנינו למומחה פוריות, הוא ייעץ לי לקחת כדורי אסטרופם, 2 כדורים ביום, בימים 1-2 של המחוזר. כמו כן איקוקלמין 1 כדור ביום ליום 5-9. כשאמרתי לו שאני חוששת מאיקוקלמין בגלל התופעות וההשלכות, אמר שאקח במקום 1 כדור ליטרוזול כל יום, בימים 5-9 של המחזור. לאחר מכן לבצע מעקב זקיקים ולפי זה יתזמן לי הזרקת אוביטרל ונבצע הזרעה תוך רחמית. האם בשביל טיפול ראשון זה לא יותר מידי הורמונים, בשביל מישהי שלעולם לא לקחה? האם ליטרוזול זה טוב ומוכר מאיקוקלמין? לקרוא באינטרנט על כל זה מפחיד מאוד!!! איזה תופעות ואילו השלכות!!! מה כדאי? איקוקלמין או לוטריזול? מה התופעות של כל אחד? אסטרופם? אשמח לדעת מה עדיף, מאחר ולפי מה שקראתי באינטרנט (מפחיד לקרוא על כל התופעות וההשלכות) בכלל אין התוויה רפואית לפוריות לליטרוזול וזה שייך לסרטן השד. והאם זריקה של אוביטרל עם ההזרעה זה לא מספיק? , אשמח לחוות דעתכם, תודה מראש
לצפיה ב-'ניסית לקרוא פעם את העלון לצרכן של אקמול?'
ניסית לקרוא פעם את העלון לצרכן של אקמול?
14/02/2019 | 13:58
תופעות לוואי בד"כ מתארןת מקרי קיצון. רוב האנשים לא סובלים מתופעות לוואי קשות ואם סובלים - לכל תרופה יש תחליף.
אסטרופם להרבה אנשים עושה כאב ראש. עלי זה לא משפיע. 
בכדורים האחרים לא השתמשת.
לטרזול היא תרופה מוכרת בטיפולי פוריות.
במקרה שלך אוביטרל והזרעה לא מספיקים, כי את מבייצת מוקדם, את צריכה לעכב את הביוץ.
לצפיה ב-'לא מכירה לטרוזול'
לא מכירה לטרוזול
14/02/2019 | 14:00
איקקלומין זה טיפול נפוץ מאוד.
לגבי כל "התופעות וההשלכות" - לא בטוח בכלל שתחווי איזשהן תופעות דרמטיות, כנ"ל לגבי ההשלכות לטווח הרחוק. בסופו של דבר זו שאלה האם את רוצה להיות אמא. ניסיתם כבר 3.5 שנים (אגב, לא ברור לי למה, אם ידוע שהבעיה היא ביוץ מוקדם ואת שומרת נידה - אין טעם למרוח זמן ולנסות שוב ושוב, זה לא ישנה את התוצאה), ואם כבר פניתם למומחה פוריות וקיבלתם הנחיות - נראה לי הגיוני לפעול על פיהן ולא על פי כל מיני הפחדות באינטרנט.
רק זריקת אוביטרל לא תעזור במקרה שלך כי זה לא ישנה את העובדה שהביוץ שלך קורה בימים שאתם לא מקיימים יחסי מין.
לצפיה ב-'לא יודעת לענות על כל השאלות,'
לא יודעת לענות על כל השאלות,
14/02/2019 | 14:12
אבל כן על האחרונה - אוביטרל עם הזרעה זה לא מספיק, כי את מספרת שהמחזור הטבעי שלך לא "מספק את הסחורה". הוא אולי תקין פיזיולוגית, אבל בגלל הנידה, הוא בתכלס לא מאפשר לך לתפוס ביוץ. כל מה שאוביטרל עושה זה טריגר לשחרור של ביציות בשלות מהזקיקים שבתוכם גדלו. אין לו יכולת לזרז או להאיט את הגדילה הזאת, ולכן לא יעזור שתזריקי אוביטרל ביום שאת רוצה לבייץ בו - נגיד יום 14 למחזור - כשהביוץ שלך כבר חלף מזמן, כמו שאת מספרת, בימים 6,7,8.

אם כך יש לך בדיוק שתי אופציות: או לוותר על שמירת הנידה כדי לתפוס את הביוץ הטבעי  ביום שהוא מתרחש (מניחה שהפתרון הזה פחות מתאים לך), או לשנות את המחזור הטבעי כדי שמועד הביוץ יתעכב עד אחרי הנידה. אין אפשרות שלישית. בשביל לשנות מחזור טבעי, שהוא תהליך מאוד משמעותי בגוף, צריך תרופות, ולפעמים לא מעט, כל אחת והגוף שלה. לפעמים יש לתרופות האלה תופעות לוואי אבל לפעמים בכלל לא (אני לקחתי איקקלומין שני סבבים ולא הרגשתי שום כלום, והוא פעל על השחלות מצוין).

"להיכנע" לתרופות לדעתי מרגיש להרבה מאיתנו כמו סוג של תבוסה, אבל זו הפשרה שצריך לעשות. אני חושבת שהרוב יכולות לספר שבסך הכל זה בסוף לא נורא כמו שזה נראה, ושההתמודדות הקשה יותר היא בכלל עם עניינים רגשיים של המתנה וציפיה ואכזבה ולא דווקא מהתרופות וההליכים עצמם.

נ.ב. סליחה על הבורות, אבל מקריאה זריזה באינטרנט ראיתי שזה לא חד משמעי שאסור לעשות הזרעה לפני טבילה, בטח במקרים עם נסיבות מקלות כמו 4 שנים של חוסר פריון. בדקתם בכיוון הזה? זו האפשרות היחידה שתאפשר לך גם לשמור על הנידה וגם לשמור על המחזור הטבעי שלך בלי תרופות למעט אוביטרל.
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
14/02/2019 | 15:50
המטרה של האסטרופם בתחילת המחזור היא לדחות קצת את הביוץ.
אם את רוצה להמשיך לנסות בבית בלי לצלול לטיפולים את יכולה להסתפק באסטרופם ולעקוב עם מקלוני ביוץ.
אני לקחתי גם איקקלומין וגם לטרוזול ושניהם היו לי טובים באותה מידה. לשניהם אותה תוצאה עם מנגנון פעולה שונה. לטרוזול נחשב יותר "בריא" ואין הגבלה על מספר הסבבים שאפשר להשתמש בו.
אוביטרל מתזמן ביוץ והזרעה משפרת סיכויים להקלט.
נטילת כדורים זה בקטנה. מעקבים זה לא הכי נוח אבל מאוד יעיל. אוביטרל והזרעה זה עוד התעסקות מתישה אבל כאמור מגדילה את הסיכויים להקלט.
אלה השיקולים, תבחרי בחוכמה. אני הייתי הולכת עם הרופא. נראה שהוא לענין.
העיקר שתבשרי לנו בשורות טובות בקרוב:)
לצפיה ב-'ממליצה לך לעבוד על הצד הפסיכולוגי'
ממליצה לך לעבוד על הצד הפסיכולוגי
14/02/2019 | 16:45
נשמע שאת ממש חוששת מטיפולים (4.5 שנים של נסיונות בלי שום עזרה זה המון זמן). כדאי לך לקרוא קצת בפורום על סיפורים של אחרות, אולי להתיעץ בקבוצות פייסבוק ואם את רוצה מוזמנת לפנות בהודעה פרטית ולדבר קצת בהודעות או למצוא פה מישהי שתשב איתך על כוס קפה ותרגיע אותך. בכל מקרה, תשכנעי את עצמך שהשד לא כזה נורא.
בקשר לנידה, אני לא דתיה אבל שמעתי סיפורים על רבנים שהתירו קיצור של זמני נידה במקרים של עקרות הלכתית כמו שלך. כדאי לך לפנות לרב שלך ולבקש פתרון הלכתי ואם הוא לא עוזר אז לרב אחר עד שתמצאי רב שידע לעזור. זה לא הגיוני שבגלל שמירת נידה לא תוכלי להרות, זה נוגד לחלוטין כל עקרון של שמירת נידה.

לצפיה ב-'לטרוזול'
לטרוזול
16/02/2019 | 10:03
אני לקחתי לטרוזול ולא היו לי תופעות לוואי (כנ"ל לאחותי). זאת תרופה מאד עדינה. הרופא אמר לי לא לקרוא את העלון אבל כמובן שקראתי . לא זוכרת שהיה שם משהו מפחיד במיוחד, חוץ מזה שהעלון מיועד לנשים אחרי גיל הפוריות, כי ההתוויה בישראל, כמו שכתבת, היא לטיפול בסרטן השד ולא לפוריות. אין לי מושג למה אין עדיין התוויה ללטרוזול לטיפול בפוריות. מעניין. 

שיהיה בהצלחה! 

לצפיה ב-'תרופות למסירה'
תרופות למסירה
15/02/2019 | 18:06
הי,
אני גרה באזור חדרה ויכולה למסור תרופות למי שצריכה -
גונאל f - נשאר במזרק בערך 200-250
מנופור 1200 - קשה לי להעריך, בערך 500, ועוד אחד חדש של 1200.
לצפיה ב-'רופא פרטי'
רופא פרטי
15/02/2019 | 11:40
שלום
מישהי היתה או מטופלת של פרופ' ראול אורביטו ?
יודעת איך קובעים אצלו תור? קיבלתי את הטלפון (נייד) שלו , ממישהי שמכירה אותו 
ראיתי שהוא גם מקבל פרטי במרכז דניאל בגבעתיים (יום אחד בשבוע)
אשמח אם מישהי תכתוב לי כאן או בפרטי את התהליך של איך הכל קורה, 
זא מרגע שקובעים תור (איפה) דרך הטיפול , בקיצור את התהליך .
הייתי מטופלת דרך הקופה דרך רופא שעשה לי מעקב , אבל הרגשתי שזה לא מסודר . לכן החלטתי עדיף פרטי .
תודה , אפשר גם לכתוב לי בפרטי.

לצפיה ב-'אוביטרל זה בעצם preview להריון?'
אוביטרל זה בעצם preview להריון?
14/02/2019 | 21:08
1
עיפה, חלשה, רגישות לריחות, צמאה, פיפי כל דקה, מלאות ברחם, כאבי מחזור.
עברו 3 ימים מההזרעה וזה מתגבר כל יום.

לצפיה ב-'לא התנסיתי בהריון'
לא התנסיתי בהריון
14/02/2019 | 22:41
אבל קראתי שתופעות הלוואי של תמיכה (פרוגסטרון) דומות לתופעות של תחילת הריון. ונראה לי שאוביטרל מעלה פרוגסטרון (הבנתי שלפעמים נותנים אותו כתמיכה ולא רק להשראת ביוץ), אז בהחלט יתכן שזה preview. מצד שני, התגובות כל-כך שונות מאחת לשניה (ואפילו מפעם לפעם), שיכול להיות שהאוביטרל משפיע עליך חזק אבל בהריון דווקא לא יהיו לך תופעות לוואי. מקווה שתגלי בקרוב

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום הורים בטיפולי פוריות
פורום הורים בטיפולי
מנור מדיקל- תרומת ביצית
מנור מדיקל תרומת ביצית
ד
מתקשים בפוריות?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה