לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום הינו פורום תמיכה.  הייעוץ בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי.
אנא קראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בפורום.
גלישה נעימה
המשך >>

לצפיה ב-'שאלה מורכבת בצומת קבלת החלטות'
שאלה מורכבת בצומת קבלת החלטות
26/06/2017 | 12:00
11
שלום לכולן!
(בכוונה אני כותבת את הסיפור בלי להזכיר את שמות הרופאים עליהם אני כותבת).
אנחנו זוג ללא ילדים. שלוש וחצי שנים בטיפולי פוריות, כשלונות מרובים, 7 הזרעות ו8 סבבי החזרה של IVF, בשניים הראשונים החזרה של עוברים יום 3 וכל השאר בלסטוציסטים.
בהיסטוריה שלי מלפני ארבע וחצי שנים ניתוח מורכב של כריתת שחלה שמאל בעקבות סיצטה דרמואיד 11 ס"מ שפקעה ולא נשארה רקמת שחלה בריאה. הניתוח הסתיים בפתיחה של הבטן ובשבועות שלאחריו נצפו אבצסים בסביבת האגן.
כלל הטיפולים עד כה לא הניבו הריון למעט טיפול אחד לפני כמה חודשים שהניב הריון כימי (בטא 1900 שירדה לאחר יומיים). 
כמות ההפריות בכל הטיפולים אינה גבוה ועוד יותר גרוע הוא אחוז הבשלת הבלסטוציסטים. גם לאחר שאיבה של 17 ביציות גדלו רק שני בלסטוציסטים. במחזור השאיבה האחרון לא נשארו בלסטוציסטים להחזרה.
בשבוע שעבר התקבלו תוצאות בדיקת fmr1 שלי: "התקבל סינגל המתאים ל22 ו29 חזרות CGG". הרופא שלנו הסביר שמדובר בנשאות של "תת-מוטציה" לX-שביר וזה מסביר את העובדה שהעוברים שגדלים אינם תקינים ולא מצליחים לייצר עוברים. המלצתו החד משמעית היא לעבור להליך של תרומת ביצית. הוא אמר שאין הרבה רופאים שמבינים בזה אבל המחקרים מראים שגם נשאות קלה כמו זו גורמת לתופעות של בלות מוקדמת ואיכות ירודה של ביציות.
פרופ' אחר אליו שלחנו גם את התוצאות אמר שהתוצאה תקינה לחלוטין. הוא ממליץ ללכת עכשיו על כמה סבבי טיפול "פשוטים יותר", כלומר החזרה של 2-3 עוברים יום 2-3, כי "אין מה לעשות. יש זוגות שהעוברים שלהם לא אוהבים התחכמויות וטכנולוגיות של מעבדה".
אנחנו כמובן מבולבלים מאוד, בעיקר בקשר לסתירה התהומית בפענוח המשמעות לבדיקת הFMR1 וההשלכות לכך.
אשמח לקבל פה תובנות מהבנות שיש להם ניסיון והכרות עם התחום ו/או המלצות על רופא מומחה עם הבנה מעמיקה בנושא של גנטיקה ואי פריון (יש בעיה שבד"כ מדברים על X שביר בהקשר לתסמונת המועברת לעובר ופחות מתעסקים עם זה בהקשר לאי פריון של האישה).
כל טוב ובשורות טובות.
לצפיה ב-'בכל מקרה, ובלי קשר לנשאות של X שביר'
בכל מקרה, ובלי קשר לנשאות של X שביר
26/06/2017 | 12:22
הייתי בהחלט מנסה להחזיר עוברי יום 3.
כן, בהחלט יש נשים שלא מצליחים לקבל אצלם בלסטוציסטים איכותיים במעבדה וכן נקלטות מעוברי יום 3, ואני דוגמא חיה לכך.
אני לא יודעת אם זה קשור לעוברים המסוימים, או למעבדות שאולי לא כאלה מהממות כמו שרוצים שנחשוב, אבל זה המצב.
להבהרה: עובר (איכותי) יום 5 הוא בעל סיכויי השתרשות גבוהים יותר, זהו. זה לא מעיד כלום על איכותו הגנטית ומי שטוען אחרת חוטא בספקולציה.
לטעמי, מצב שבו מתוך 17 עוברים מגדלים את כולם ליום 5 ושורדים רק שניים, והרופאים עדיין ממשיכים להתעקש לגדל את כולם ליום 5 - גובל בהתעללות במטופלת.
לגבי הנשאות של X שביר, באמת שאינני מומחית, מקווה שמישהי תוכל לייעץ.
לצפיה ב-'תראי אני לא רופאה.. אבל נשמע מאד מוזר הרופא שלך'
תראי אני לא רופאה.. אבל נשמע מאד מוזר הרופא שלך
26/06/2017 | 12:23
1
לפי מה שאני מבינה, אם זו כמות החזרות אז זה תקין לחלוטין.
מעל 55 חזרות או משהו כזה זו פרה-מוטציה של איקס שביר. אני ממש מופתעת ממה שאת אומרת. לא כל כך משנה מי הרופא, אבל זה נשמע שהוא רוצה לדחוף אותך לתרומה של ביצית אולי מכוונות לא טהורות כל כך. זה הרופא היחיד שטיפל בך כל השנים?
מי שאמור להסביר לך את תוצאות הבדיקה הגנטית וגם לדבר איתך על השלכות כאלה ואחרות זה גנטיקאי ולא הרופא שלך (שיכול להגיד רק באופן כללי מה הוא חושב ונראה לי שחייב להפנות לאיש המקצוע המתאים).
הנה תראי בוויקיפדיה: https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%AA%D7%A1%D7%9E%D...
וזה מה שכותב בנושא הגנטיקאי פרופ' מוטי שוחט http://genopedia.co.il/index.php/%D7%AA%D7%A1%D7%9...
לצפיה ב-'בשורה התחתונה מה שאני אומרת'
בשורה התחתונה מה שאני אומרת
26/06/2017 | 13:16
זה שאני מסכימה עם הרופא השני. בכלל לדעתי כדאי להחליף רופא לאחר מספר ניסיונות.
לצפיה ב-'אני לא מומחית אבל'
אני לא מומחית אבל
26/06/2017 | 12:24
הייתי קודם כל מנסה את מה שהרופא השני אמר, כלומר טיפולים פשוטים יותר. למה? כי אם את הולכת על תרומת ביצית במילא לא הכי משנה אם את מחכה עוד חצי שנה - הרי הביצית לא שלך ולא מושפעת מזמן ההמתנה.

מה היו תוצאות הFSH שלך? אם הן היו חריגות מעט הייתי מבצעת בדיקת AMH וא"ס ששכחתי איך קוראים לו שמראה כמה ביציות קטניות יש בשחלה.

אכן X שביר יכול להשפיע לרעה על פורית האשה אבל אם אין לך X שביר אז אני לא ממש מבינה למה תהיה לך בעיה.

הרבה הצלחה!
לצפיה ב-'פרופסור שוחט הוא הכתובת'
פרופסור שוחט הוא הכתובת
26/06/2017 | 20:32
1
רק 150 ש"ח לביקור בפרטי, רופא מאוד סימפטי 
לצפיה ב-'יותר נכון 950 שח אם אני לא טועה... ומקבלים החזר מהקופה'
יותר נכון 950 שח אם אני לא טועה... ומקבלים החזר מהקופה
26/06/2017 | 23:15
לצפיה ב-'X שביר, רזרבה נמוכה ואפשרויות טיפול'
X שביר, רזרבה נמוכה ואפשרויות טיפול
27/06/2017 | 10:32
4
שלום זהבית,
ראשית, מצטערת על אובדן השחלה ועל הסיבוך שעברת לאחר הניתוח. נשמע שעברה עלייך תקופה קשה.
באופן כללי, יש קשר בין רזרבה נמוכה ל-X שביר. מי שנשאית ל-X שביר לרוב תהיה גם בעלת רזרבה נמוכה, וברוב המקרים יומלץ על אבחון תרום השתרשותי (PGD), ובמקרה שהרזרבה נמוכה, ואין אפשרות בחירה של עוברים תקינים, יומלץ על תרומת ביצית, או על כניסה להריון בבית (אם אפשרי) +ביצוע סיסי שילייה. יחד עם זאת, כפי שנכתב לך, הדבר תלוי במספר החזרות. פרופ' שוחט הוא אכן הכתובת להתייעצות.
באופן ספציפי, שאיבה של 17 ביציות מעידה על רזרבה מצוינת!!! ובטח שלא על רזרבה נמוכה. העובדה שהיו בלסטוציסטים אינה עניין של מה בכך. מרבית הנשים העוברות טיפולים לא זוכות כלל לבלסטוציסטים. איני רופאה, אך המסקנה של הרופא שלך תמוהה בעיניי. רופאים עובדים עם רזרבה נמוכה ועם ביצית אחת למחזור טיפול. במקרה שיש נשאות גנטית ספציפית ורזרבה תקינה, כמו שלך, הולכים על PGD.

הייתה כאן גולשת מקסימה בשם עוגיית מזל (עם מספר כלשהו) עם רזרבה נמוכה ומספר חזרות רב משלך. אצלה הפתרון היה יחסים +סיסי שילייה. זה לא היה פשוט כלל, כי בשתי בדיקות סיסי שילייה היא נאלצה לעבור הפלה, אך ההליך הזה הביא בסופו של דבר לתוצאה המיוחלת שצריכה להיות היום בערך בגיל 4.

ועוד דבר, לא ציינת את שם הרופא, אך נדמה כי דפוס התגובה שלו מוכר לי היטב.

נשמע מורכב, אך הבשורות הטובות הן שעלו על בעיה, ומכאן הדרך לפתרון לרוב קצרה יותר.

חיבוק גדול,
וגם כזה - על מה שעוד יהיה!

לצפיה ב-'הנקודה כאן היא לא רק מספר החזרות אלא התמונה הכוללת'
הנקודה כאן היא לא רק מספר החזרות אלא התמונה הכוללת
27/06/2017 | 10:52
2
כלומר בודאי שאם תבוא בחורה בת 20 עם תוצאה כמו שלי בבדיקת fmr1 הוא לא ישלח אותה לתרומת ביצית, אצלי הרי היו כשלונות מרובים מאוד כולל קושי בהשגת עוברים נורמלים אפילו ביום 3. בשאיבה של 17 ביציות היו 7 הפריות (למחרת השאיבה) ושני בלסטו. בטיפול האחרון שאבו 6 ביציות, היו נראה לי 3 הפריות ולא נשארו בכלל בלסטו.
כלומר לדעתו של הרופא התוצאה של הבדיקה מסבירה את הכשלונות שלי בלפתח עוברים נורמלים (מזכירה שגם עברתי הריון כימי אחד) ולכן ההמלצה לעבור לתרומת ביצית. הבדיקת fmr1 היא לא האינדיקציה למעבר לתרומת ביצית אלא התמונה הכוללת.
אני לא מבינה מה קשור פה pgd? לא מדובר אצלי בנשאות למחלה שצריך למנוע ממנה לעבור לעובר אלא בבעיה שקיימת אצלי בכלל לפתח עוברים תקינים.
אני אציין עוד שהרופא שב והדגיש באוזניי שתוצאת הבדיקה שלי לא מחשבת נשאות לx שביר אבל מחקרים מוכיחים שגם תוצאה כמו שלי עחולה לגרום לתופעה של חוסר יכולת לפתח עוברים נורמלים.
לצפיה ב-'ממש לא נכון!'
ממש לא נכון!
27/06/2017 | 11:44
הסטטיסטיקה שלך היא 5 הפריות! אצל רוב הנשים אין בלסטו כלל!!!
מאוד יכול להיות שפרוטוקול טוב יניב מספר יפה של ביציות ומספר יפה של עוברים ואיכות טובה של עוברים.
לא ציינת מה דרגת העוברים, כך שאני לא יכולה להתייחס לטענה "כשלונות בלפתח עוברים נורמלים/תקינים). אפילו אם העוברים נראים לא תקינים, לא עוברים לתרומה בלי לנסות תוכניות טיפול אחרות.
לגבי PGD, בהנחה שיש חזרות רבות של מוטציה של X שביר, PGD הוא אכן הפתרון.
כדי לפסוק שהעוברים שלך לא נורמלים צריך:
1. הרבה יותר מחזורי טיפול
2. תוכניות טיפול משתנות
3. יעוץ גנטי
4. ציוני מעבדה של העוברים

בהיעדר כל הנ"ל, לא ניתן להגיע למסקנה כה חד משמעית...ובכלל, בתחום אניגמטי כמו טיפולי פוריות, מידת הענווה היא מידת המקצועיות.
לצפיה ב-'יקירה כנסי בבקשה'
יקירה כנסי בבקשה
27/06/2017 | 11:51
פעם הייתה תקופה שהתעניינתי מאד בנושא. מאז עשיתי בדיקה גנטית לX שביר ולמחלות נוספות והתגלה שאני לא נשאית של כלום.
אבל ממה שאני יודעת, מספר החזרות שלך תקין לחלוטין!!! לרוב האנשים בעולם יש מספר חזרות כמו שלך.
הרופא שלך ממש מטעה אותך.
מאד עצוב לשמוע דברים כאלה.

נכון, X שביר יכול להשפיע לרעה על פוריות האישה. אבל זה לא המקרה שלך. לא ראיתי אף מחקר שאומר שעם מספר כזה של חזרות כמו שלך חלילה עלולה להיות בעיה בפוריות או ביצירת עוברים טובים. אם כבר, מדובר בנשים עם 50-55 חזרות ומעלה לפחות! בעיה רצינית נוצרת כאשר לאישה יש 70 חזרות ומעלה, וזו גורמת פעמים רבות לבלות מוקדמת ולרזרבה נמוכה. וגם זה קורה בדר"כ כאשר הן יורשות את האלל הלא תקין מאביהן.

pgd דווקא מאד קשור אם לאישה יש פרה-מוטציה לX שביר שכן מספר החזרות אצל העובר יכול לעלות על 200 ולגרום להופעת התסמונת המלאה ולמחלה אצל הילוד. את זה הרופא שלך היה צריך להסביר לך.

אגב בדיקות גנטיות.. ממליצה לך לעשות את הסט המלא לפי מוצא. יש הרבה בדיקות (בכללן גם X שביר) אשר ניתנות בחינם ממשרד הבריאות ועוד כאלה שאת יכולה להוסיף בתשלום. זה מומלץ לכל זוג שרוצה להיכנס להריון ובמיוחד אם עושים טיפולים. יש אחות גנטיקה בקופת חולים שעושה תשאול ולוקחת דם.

במצבך ועם כל מה שעברת הייתי מנסה רופא אחר. אולי אני טועה אבל נשמע שהרופא שלך לא כל כך ישר איתך. הבנתי שדר' דורון גולדברג עוסק גם בגנטיקה וpgd. שווה לך להתייעץ איתו בנושא, אני חושבת.
לצפיה ב-'טוליתי אין שם בעיה כנראה'
טוליתי אין שם בעיה כנראה
27/06/2017 | 11:54
מספר החזרות שלה תקין. משהו שם מוזר ביותר. מספר חזרות כזה קיים לפי מיטב ידיעתי אצל רוב האנשים בעולם... מעל 55 חזרות ואפילו 70 זאת תת-מוטציה.

לצפיה ב-'בטא נמוכה'
בטא נמוכה
27/06/2017 | 11:17
1
הי בנות... 
הריון ראשון היה לי לאחר מספר סבבים של טיפולים (איקקולומין ואז זריקות).
שבסופו של דבר הצליח בזמן "הפסקה" על בסיס ביוץ טבעי (פלוס הזרעה ותמיכה של נרות).
עכשיו החלטתי החודש שנתחיל לנסות על בסיס ביוץ טבעי לבד ונראה מה יהיה. בכוונה רציתי להוריד ממני את הלחץ שהייתי נתונה בו ולהנות יותר מהתהליך.

ופתאום ראיתי שהמחזור מאחר, נתתי לעצמי לקוות למרות שהוא לא מאוד סדיר. ביום ראשון בדיקת בטא הראתה 70, והיום יומיים אחרי הבדיקה 84 (ופרוגסטרון 26.9). בקיצור כימי? :(

מה לעשות? אמורים פשוט לחכות? ללכת למיון נשים בכללית שרופא נשים יסתכל עלי?
יש לי תור לרופא נשים עוד הרבה זמן.
מעצבן שרציתי להוריד מעצמי את הלחץ ולהנות מהתהליך ושוב אני נמצאת סביב זה ועצובה. 
לצפיה ב-'הייתי בודקת שוב בעוד יומיים'
הייתי בודקת שוב בעוד יומיים
27/06/2017 | 11:47
בשל הסיכוי שאולי מדובר בטעות מעבדה.
בבטא כזאת שום רופא לא יוכל לתת לך שום טיפול, ואם ההרין באמת כימי, הוא ייפול מעצמו.
את צריכה להמתין, וזה מעצבן נורא.
שולחת חיבוק גדול.

תעדכני, אם בא לך.
לצפיה ב-'יש עוד סיכוי לביוץ?'
יש עוד סיכוי לביוץ?
26/06/2017 | 09:17
6
היי
מעקב זקיקים ראשון שלי. היום ה11 למחזור נצפה זקיק 11 מ״מ עובי רירית 6.3. המחזורים שלי סדירים פחות או יותר של 27 יום. אם כך אני מבינה שהזקיק קטן מדי ליום שלי במחזור? יש עוד סיכוי?
אמורה לעבור סבב טבעי של הזרעה.
תודה
לצפיה ב-'למה לא?'
למה לא?
26/06/2017 | 09:36
5
הגוף הוא לא מכונה, לפעמים זקיקים מתפתחים לאט יותר, קורה... צריך לראות מה קורה בבדיקות הדם כדי לדעת יותר טוב אם יש התקדמות לקראת ביוץ.
לצפיה ב-'נכון...'
נכון...
26/06/2017 | 09:56
4
פשוט יש לי מחזורים קצרים יחסית ואני מבייצת לרוב סביב יום ה14, מה שנראה פתאום לא רלוונטי עם זקיק קטן. הרופא הנחה אותי לא לעשות בדיקות דם... לא יודעת למה. כנראה מתוך הנחה שיש לי מחזור סדיר אז גם ביוץ. אני פשוט ככ בלחץ מזה
לצפיה ב-'חושבת שכדאי לעשות בדיקת דם למעקב בכל זאת'
חושבת שכדאי לעשות בדיקת דם למעקב בכל זאת
26/06/2017 | 21:49
3
ומסכימה עם מה שכתבו מעלי. זאת לא תמיד התקדמות לינארית...
לצפיה ב-'שאלתי שוב'
שאלתי שוב
26/06/2017 | 21:56
2
הרופא אמר שאני ממש לא צריכה לעשות בדיקת דם ושבגיל 38 יכול להיות מחזורים ללא ביוץ. לא יודעת למה הוא מתעקש שלא אעשה אבל אזרום איתו... מקוה שלא לחינם. אולי מרוב לחץ הביוץ מתעכב...
לצפיה ב-'אוי...'
אוי...
27/06/2017 | 09:15
1
קודם כל, איחור\שיבוש בביוץ יכול לקרות בכל גיל. 
ואם נניח הוא חושב שהשיבוש אצלך קשור לגיל (על מה הטענה הזאת מבוססת בכלל? האם הוא עשה לך בדיקת פרופיל הורמונלי? בדק את הרזרבה השחלתית?), אז על אחת כמה וכמה צריך לעקוב יחד עם בדיקות דם, אחרת זה קריאה בקפה.
שנית, האם מדובר במומחה פריון? אני מאוד מאוד ממליצה לא לבזבז זמן וכוחות נפשיים על מעקבים אצל רופא שאינו מומחה פריון, רופא שמסרב לעשות מעקבים אמיתיים (US+דם), וכל רופא אחר שמזלזל ושולף תשובות מהת**. 
זה החיים שלך, המשפחה העתידית שלך, אם כבר הגעת עד הלום והתחלת מעקבים - תעשי את זה כמו שצריך. והמון בהצלחה. 
לצפיה ב-'מומחה פריון כן.'
מומחה פריון כן.
27/06/2017 | 10:56
מומחה פוריות לא... אני בת 38. הייתי בהריון 3 פעמים השנה אבל גם 3 הפלות...
לצפיה ב-'צבע לשון וטעם בפה'
צבע לשון וטעם בפה
25/06/2017 | 11:59
4
בנות, אני 5 ימים אחרי החזרה ושמתי לב מהבוקר שיש לי טעם ממש לא נעים בפה לא משנה כמה מים אני שותה. עכשיו הסתכלתי במראה וראיתי שיש ממש שכבה לבנה על הלשון. אני לוקחת 3 אנדומטרין ביום ו2 אסטרופם. 
מלבד זה אין לי שום תופעות אחרות שאני יכולה להעיד. 
מעבר לעובדה שאני קצת משתגעת בהמתנה ומודאגת שאני לא מרגישה שום דבר שונה בגוף (אני יודעת שאומרים לא לחפש סימנים ועדיין זה חזק ממני ומדאיג אותי שאין לי כלום) פתאום הלשון שנראית ככה קצת מדאיגה אותי.
זה קרה למישהי? אתן יודעות אם זה תופעת לוואי של תרופות או משהו?
לצפיה ב-'זה קורה,ולא סביר שקיימת בעיה'
זה קורה,ולא סביר שקיימת בעיה
25/06/2017 | 12:37
ההורמונים הגבוהים גורמים לשלל תופעות במערכת העיכול. ההריון שיבוא עלייך לטובה, יחריף אותן.

בהצלחה
לצפיה ב-'כן, גם לי היתה תופעה כזו חלפה מיד עם הפסקת התרופות. '
כן, גם לי היתה תופעה כזו חלפה מיד עם הפסקת התרופות.
26/06/2017 | 12:31
יש סיכוי שזה האסטרופם... אני לא זוכרת בדיוק... 
לצפיה ב-'תודה בנות'
תודה בנות
26/06/2017 | 14:59
1
גם היום יש לי לבן אבל הטעם קצת נעלם.
בכלל אני די מתחילה לאכול את עצמי. אני שבוע אחרי החזרת בלסטוציסט וכל מה שאני מרגישה זה ריקנות! אפילו הנפיחות של התרופות ירדה ואני ממש ממש לא מרגישה שום דבר ומרגישה ממש ריקה מבפנים לא יודעת איך להסביר את זה. 
ראיתי שהיו בנות שלא הרגישו כלום ועדיין הופתעו אבל לא יודעת איך להסביר את התחושה הזו. כל כך מייאש..
לצפיה ב-'מכירה ילדונת בת 7 שהתחילה את דרכה'
מכירה ילדונת בת 7 שהתחילה את דרכה
27/06/2017 | 10:51
כבלסטוציסט. מאחלת שכך יהיה גם אצלך.
לצפיה ב-'מי נחשב לרופא הכי טוב היום'
מי נחשב לרופא הכי טוב היום
24/06/2017 | 17:24
15
היי לכולן,
אני אחרי שנתיים של טיפולי IVF ו...השעון כבר עוד רגע יפסיק לתקתק (קרובה מאד ל 45) ו...כבר לא נקלטת אפילו. (בהתחלה היו 3 הפלות). יש ביציות, יש הפריות, החזרות אבל כבר אין הריון. עכשיו אני בשלב שהחלטתי לנסות ניסיון אחרון אצל מי שנחשב הכי טוב בתחום. צריכה עזרה להבין מי זה. בבקשה המלצות לניסיון אחרון להיות אמא עם ילד משלי. תודה רבה
לצפיה ב-'יקירה, שלחו אותך לבדיקות כמו צילום רחם?'
יקירה, שלחו אותך לבדיקות כמו צילום רחם?
25/06/2017 | 08:55
5
או היסט' אבחנתית, קרישיות וכו'? 

כי הן חשובות לא פחות.
לפי הנתונים שלך, יש לך פוטנציאל, אפילו הפלות זה סימן חיובי (כמה שזה אבסורד) אבל גם על הפלות חוזרות צריך לעשות בירורים.

בקיצור, שלחו אותך לבירורים?

לצפיה ב-'הפלות זה לא סימן חיובי'
הפלות זה לא סימן חיובי
25/06/2017 | 12:41
2
לצפיה ב-'ברור שלא אבל אשה שמצליחה להיקלט'
ברור שלא אבל אשה שמצליחה להיקלט
25/06/2017 | 13:07
1
מראה על יכולתה (!) להיקלט ואת ההפלות צריך לבחון לעומק, לזה התכוונתי
לצפיה ב-'לצערנו זה לא מדויק'
לצערנו זה לא מדויק
25/06/2017 | 15:33
הפלות יכולות לנבוע מסיבות רבות שלחלקן לצערנו אין פתרון.
לצפיה ב-'ביצעתי בדיקות'
ביצעתי בדיקות
25/06/2017 | 16:38
1
היי, כן. צילום רחם, בדיקת קרישיות מלאה . היסטרוסקופיה חוזרים ואומרים שאין צורך.
לצפיה ב-'דווקא להיסטרוסקופיה לא שלחו אותך? '
דווקא להיסטרוסקופיה לא שלחו אותך?
26/06/2017 | 08:01
לצפיה ב-'בר חוה. מצליח והצליח היכן שאחרים נכשלו!'
בר חוה. מצליח והצליח היכן שאחרים נכשלו!
25/06/2017 | 12:35
לצפיה ב-'בר חוה ה-'
בר חוה ה-
25/06/2017 | 12:42
2
ממרום 12 שנות טיפולי פוריות אצל מיטב הרופאים,
אין רופא הדומה לו במקצועיותו. תמיד סבלני.
לצפיה ב-'מה לגבי שיף או משיח'
מה לגבי שיף או משיח
26/06/2017 | 06:56
1
אולי אני לא מעודכנת אבל משיח או שיף לא נחשבים להכין טובים? אגב, מקווה לא להגיע לשם, אבל מישהו מהם מתעסק גם עם תרומת ביציות?
לצפיה ב-'משיח!'
משיח!
26/06/2017 | 08:38
אנחנו דווקא לא ממעריצי בר-חווה.
אצל משיח אנחנו חדשים, אבל הרושם עד עכשיו - רמה אחרת! מקצועיות, יסודיות וידע שלא נתקלנו בה.
ממש לא יכולה להגיד עד זה על בר-חווה ובמיוחד לא על המרפאה המאד בעייתית שלו (מבחינת התנהלות).
וכן, משיח בהחלט מתעסק עם תרומת ביצית, לדעתי כל הגדולים מתעסקים בזה היום.

לצפיה ב-'אין לה זמן לחכות בר חווה וגם לא כולן חושבות'
אין לה זמן לחכות בר חווה וגם לא כולן חושבות
25/06/2017 | 15:25
3
שהוא כזה מלך..אולי ביחסי ציבור.
אני הייתי ממליצה לך על זיידמן.
לצפיה ב-'א. כל אחת ומה שהיא מרגישה או חווה.'
א. כל אחת ומה שהיא מרגישה או חווה.
25/06/2017 | 15:32
1
ב. כשאומרים למזכירה שמדובר במישהי בגיל המתקרב ל-45, היא מראש נכנסת לרשימת המתנה, ופעמים רבות התור מוקדם.

בר חוה אינו זקוק ליחסי ציבור. ממרום 12 שנות טיפולים אני יכולה לומר שדברים שאמר לפני עשור, והיו אז לא מקובלים כלל בקרב ציבור הרופאים, מיושמים היום ע"י כל מי שלעג וצחק.

זיידמן מקסים, אבל יצירתי הוא לא.
לצפיה ב-'.'
.
26/06/2017 | 23:19
אני טופלתי אצל זיידמן 4 טיפול IVF, אחד הרופאים המקסימים והאנושיים, בגלל זה היה לי קשה לעזוב אותו כאשר הגיע התור לבר חווה, אבל כמו שאמרו- הרגשתי שאני צריכה יצירתיות ובנוסף רציתי מישהו נחשב לרזרבה נמוכה. למזלי- הבחירה שלי הייתה טובה והצלחתי בטיפול ההזרעה ה-1. להגיד שזה היה פשוט נס או מזל? אולי... רק שאחרי הלידה חזרתי אליו שוב ומיד נקלטתי בשנית באותו הטיפול...
לדעתי זיידמן רופא מעולה אבל לרזרבה נמוכה- עדיף ללכת לבר חווה.
גםלי אין "אחוזים" אצלו ואני לא משווקת, פשוט מספרת את המקרה שלי .
בהצלחה

לצפיה ב-'את כותבת ש"אין לה זמן לחכות" ושולחת אותה לרופא'
את כותבת ש"אין לה זמן לחכות" ושולחת אותה לרופא
26/06/2017 | 08:50
שהוא באמת מקסים אבל פחות יצירתי. יותר מקובע ופחות חושב "אחרת" אז את סותרת את עצמך עם העצה שלך
אין לה זמן לחכות לכן היא חייבת ללכת להכי טוב, הכי תותח, הכי יצירתי וזה-בר חוה! זה מוכח שהוא הצליח ומצליח עם נשים שרוב הרופאים התייאשו מהןןןןן כולל אני!  עזבו התנהלות מרפאה, עזבו פחות מחייך.  אתן רוצות היריון??? רוצות להיות אמהות??  אז זהו. זאת התשובה!  בהצלחה רבה ואל תבזבזי את זמנך.
לצפיה ב-'מניסיון אישי ושל חברות, רק בר חוה '
מניסיון אישי ושל חברות, רק בר חוה
26/06/2017 | 02:32
המון בהצלחה
לצפיה ב-'דחוף דחוף'
דחוף דחוף
26/06/2017 | 19:40
3
שלום לכולכן!

אחרי הרבה זמן אני חוזרת..... וזקוקה לעזרתכן.
אני צריכה להתחיל היום להזריק לעצמי פיורגון אבל לא קיבלתי את העט שמחברים עליו את המחט והחומר אשמח
לדעת איפה אוכל להשיג את העט
לצפיה ב-'קנית את החומר?'
קנית את החומר?
26/06/2017 | 22:18
תקפצי לבית מרקחת תבקשי את העט עצמו ומחטים.

במרשם של הפיורגון אמורה להיות שורה של עט, ושורות של כמות חומר,
לפחות ככה היה אצלי, תשימי לב שאת קונה גם מחטים, עט וחומר.

בהצלחה!
לצפיה ב-'קיבלתי אותו מהיחידה בבית החולים'
קיבלתי אותו מהיחידה בבית החולים
27/06/2017 | 08:16
לדעתי הם אמורים להביא לך.
מקווה שהסתדרת
לצפיה ב-'אכן, צריך להיות במרשם'
אכן, צריך להיות במרשם
27/06/2017 | 09:23
במרשם הראשון שמקבלים לפיורגון צריכים להיות שני פריטים: האמפולה והעט.
במידה והרופא שכח לרשום גם את העט, אפשר להיעזר באחיות בקופ"ח\בי"ח.
לצפיה ב-'לפני ivf ראשון'
לפני ivf ראשון
26/06/2017 | 16:53
3
שלום בנות, אני אחרי הזרעה שלישית ואמורה להתחיל את התהליך לivf ברגע שאקבל מחזור. לפי מה שראיתי בכל מיני אתרים אחת הבדיקות שצריך לפני ivf היא לנוגדנים לאדמת. לפני שנתיים כשרק התחלנו את התהליך עשיתי את הבדיקה ורמת הנוגדנים יצאה נמוכה מהרצוי אך נאמר לי שאין צורך בחיסון מכיוון שבפנקס החיסונים מופיע שבוצע חיסון בילדות (פעמיים אם אני לא טועה), השאלה שלי אם יכול להיות שפתאום יגידו לי שרמת הנוגדנים נמוכה ושאני צריכה חיסון, שלפי הבנתי צריך לחכות שלושה חודשים אחריו לפני שנכנסים להריון...וממש ממש לא בא לי לחכות עוד שלושה חודשים...:(((
תודה!
לצפיה ב-'היי , את לא צריכה לעשות שוב '
היי , את לא צריכה לעשות שוב
26/06/2017 | 22:49
2
מצבי זהה לשלך , אם חוסנת בעבר ב2 מנות גם אם תעשי שוב את החיסון לא ממש ישפיע , יש אנשים שרמת הנוגדנים אצלם תמיד תהיה נמוכה וחיסון נוסף לא יעזור , אני התחלתי ivf בלי שהתחסנתי שוב , בהצלחה ��
לצפיה ב-'אם קיבלת 2 מנות בעבר לא נותנים יותר'
אם קיבלת 2 מנות בעבר לא נותנים יותר
27/06/2017 | 07:39
1
ככה שאין מה לעשות עם זה
לצפיה ב-'תודה רבה!! מרגיע...'
תודה רבה!! מרגיע...
27/06/2017 | 09:44
לצפיה ב-'תוצאות בדיקות דם - למעקב ביוץ'
תוצאות בדיקות דם - למעקב ביוץ
26/06/2017 | 17:10
2
היום 14 יום אחרי המחזור...

ה E2 עולה
הפרוג יורד וה LH יורד מיום ליום .... ועדיין לא עבר את ה 10...
אמור לעלות?
האם לא היה ביוץ???

לצפיה ב-'מנסיוני הממש מוגבל חושבת שה LH בשיא בביוץ. התכוונת לעולה?'
מנסיוני הממש מוגבל חושבת שה LH בשיא בביוץ. התכוונת לעולה?
26/06/2017 | 21:45
1
מה שקצת מוזר בתיאור שלך הוא שחושבת שאחרי הביוץ הפרוגסטרון אמור לעלות.

אם את מרגישה בנוח מציעה שתעלי את התוצאות המדוייקות ובטח בנות מנוסות יותר יוכלו לפענח
לצפיה ב-'ה LH יורד כבר כמה ימים...כאילו אחרי ביוץ'
ה LH יורד כבר כמה ימים...כאילו אחרי ביוץ
26/06/2017 | 21:52
אבל הרופא אמר שהכל בסדר...  
לצפיה ב-'חדשה בפורום אשמח לעזרה??'
חדשה בפורום אשמח לעזרה??
26/06/2017 | 15:41
2
הייי בנות . אני חדשה בפורום פוריות:) אני קוראת סמויה ואני מאוד שמחה שיש את הפורום הזה. החודש אני מתחילה טיפול הפריה ראשון , הזרקתי במשך 3 ימים גונאל אף במינון של150 , היום עשיתי בדיקת דם וu.s ויש לי זקיק בגודל של 18 מ"מ , הרופא בעקש שאזריק היום גונאל במינון 175 וסטרוטייד , אני בשוק!! האם זה חריג גודל כזה אחרי 3 ימי זריקה בלבד? האם תקין? .. האם מישהי נתקלה בזה? יש לי מה לחשוש? הרי קיבלתי וסת רק לפני שבוע.. האם יכול להיות שלא תיהיה הפריה החודש? אני ממש חדשה בתחום הזה.. וטיפה מבוהלת מהתהליך. שאלה אחרונה, האם אפשר לקיים יחסי מין בתהליך? או שזה מפריע? הכוונה כמה ימים לפני או אחרי שאיבה והחזרה. חשבתי אולי לקיים יחסי מין היום על מנת שלא נפספס את הביוץ . תודה לעונות וסליחה אם חפרתי.
לצפיה ב-'מנסה'
מנסה
26/06/2017 | 16:49
1
הייי בנות . (היי קשת )אני חדשה בפורום פוריות:) (ברוכה הבאה אבל שלא תתרגלי) אני קוראת סמויה ואני מאוד שמחה שיש את הפורום הזה.(תכלס - הוא הבית) החודש אני מתחילה טיפול הפריה ראשון (שאת ספרינג צ'יקן ) , הזרקתי במשך 3 ימים גונאל אף במינון של150 , היום עשיתי בדיקת דם וu.s ויש לי זקיק בגודל של 18 מ"מ (שאת זריזה), הרופא בעקש שאזריק היום גונאל במינון 175(אני דווקא לא הייתי עולה במינון אבל אני לא רופאה)וסטרוטייד , אני בשוק!! האם זה חריג גודל כזה אחרי 3 ימי זריקה בלבד? האם תקין? .. האם מישהי נתקלה בזה? יש לי מה לחשוש? הרי קיבלתי וסת רק לפני שבוע.. האם יכול להיות שלא תיהיה הפריה החודש?(מה הקשר? למה שלא תהיה ?) אני ממש חדשה בתחום הזה.. וטיפה מבוהלת מהתהליך. שאלה אחרונה, האם אפשר לקיים יחסי מין בתהליך? או שזה מפריע? הכוונה כמה ימים לפני או אחרי שאיבה והחזרה.(נראה לי שעדיף לא לפני שאיבה כדי לא לפגוע בכמות איכות ולא אחרי החזרה בימים הראשונים)ובטח ל חשבתי אולי לקיים יחסי מין היום על מנת שלא נפספס את הביוץ . (אם את עם צטרוטייד לא תבייצי)תודה לעונות וסליחה אם חפרתי.(את מותק)
לצפיה ב-'תודה על המענה'
תודה על המענה
26/06/2017 | 20:51
צילה תודה רבה על המענה, את אלופה!! הרגעת אותי בטירוף... שמחה שיש את הפורום הזה:) תודהה
לצפיה ב-'המלצה לרופא IVF בהתחייבות ממאוחדת'
המלצה לרופא IVF בהתחייבות ממאוחדת
25/06/2017 | 15:45
7
היי בננות, 

על מי אתן ממליצות כדי לא לחכות חודשים ארוכים לתור?  מקופת חולים מאוחדת נאמר לי שמקבלים התחייבות לבית חולים ציבורי או פרטי לפי הרופא.  
אין לי עדיין מושג איזה רופא לבחור ומי מומלץ.  
איך לחפש את הרופאים הללו לפי רשימות של רופאים בבתי החולים?באסותא?

תודה :)
לצפיה ב-'ממליצה בחום על ד"ר דורון גולדברג'
ממליצה בחום על ד"ר דורון גולדברג
25/06/2017 | 18:33
4
הוא רופא של מאוחדת, מקבל במודיעין ובבית שמש, ועושה שאיבות והחזרות באסותא ראשל"צ. 
אם את רוצה לבחור מתוך רשימה, למיטב ידיעתי את צריכה להתעניין אצל הבנות פה מי נחשבים רופאי פוריות טובים, ואז מתוך אלה הנבחרים לברר אחד אחד מי בהסדר עם מאוחדת. 
לצפיה ב-'תודה, שאלונת :)'
תודה, שאלונת :)
25/06/2017 | 20:20
3
לגבי דר' גולדברג, גם הייעוץ של המפגש הראשון נעשה באזור מודיעין?  או שמא ניתן לגשת אחיו במיקום אחר?

תודה :)
לצפיה ב-'אני חושבת שכן'
אני חושבת שכן
26/06/2017 | 00:44
2
אני נסעתי אליו בפעם הראשונה, אבל אחר כך לא מייבים. הוא ממש זמין בוואטסאפ, וזוכר אותך, אז קל לתקשר איתו.
לצפיה ב-'תודה רבה רבה :)'
תודה רבה רבה :)
26/06/2017 | 17:15
1
יש לך מושג אילו תוצאות בדיקות צריך להביא לו?
לצפיה ב-'אני לא זוכרת שהתבקשתי להביא משהו מיוחד'
אני לא זוכרת שהתבקשתי להביא משהו מיוחד
26/06/2017 | 19:01
אבל התיק הרפואי שלי כבר עב כרס, אז הבאתי אותו בכל מקרה. 
אני מציעה שתבררי איתו לפני כן. הוא גם יכול לשלוח לך הפניות בוואטסאפ. 
לצפיה ב-'רופא מאוחדת'
רופא מאוחדת
25/06/2017 | 17:30
1
הי רוית, אם את מאיזור המרכז את יכולה ללכת לפרופ' פרידלר שמקבל בפנקס 14 בתל אביב. הולכים אליו דרך הקופה ואת השאיבה וההחזרה הוא עושה במדיקל סנטר או באסותא, אם יש לך ביטוח עדיף את משלמת 1500 שח ואם יש לך שיא אז את משלמת 100 שח. הקופה מגבילה עשרה טיפולים לכל ילד. אני ממליצה על פרידלר, למרות שהוא לא מתאים לכל אחת, הוא קצת שונה. מישהי הגדירה אותו כמו גויאבה או שאוהבים או ששונאים. בכל אופן שיהיה בהצלחה. אם את צריכה עוד פרטים תפני אליי בפרטי.
לצפיה ב-'תודה רבה :)'
תודה רבה :)
26/06/2017 | 17:16
לצפיה ב-'היי בנות האנדומטרין גורם לי לעייפות ובחילות מציקות האם מישהי'
היי בנות האנדומטרין גורם לי לעייפות ובחילות מציקות האם מישהי
26/06/2017 | 18:38
האם מישהי חוותה את אותם תופעות לוואי של זה? השמח לעצות.....
לצפיה ב-'פעילות אנטיטרומבין גדול מ100%'
פעילות אנטיטרומבין גדול מ100%
26/06/2017 | 11:13
מה זה אומר? יש לזה טיפול?
(ברקע 2 הריונות תקינים ו3 הפלות)
לצפיה ב-'שאלה לגבי רצף טיפולים'
שאלה לגבי רצף טיפולים
25/06/2017 | 01:03
3
בנות פורום יקרות שלום,

בת 41, עשיתי IVF ראשון ומחר אמורה לעשות בדיקת בטא. עשיתי פרוטוקול קצר, הוחזרו לי 2 עוברים והוקפאו 2. אני בטיפולו המסור של פרופסור זיידמן, אבל לא דברתי איתו על המשך הטיפול במיקרה ואצטרך. יש לי המון שאלות, לכן עד שאדבר איתו (בתקווה שמחר), אשמח לשמוע מנסיונכן - מה נהוג ומקובל, בהתחשב בגילי ובקריטיות של כל חודש שחולף?

1. האם נהוג לקחת חודש מנוחה ולעשות שאיבה נוספת בחודש הבא?
2. האם יש יתרון לשמור על המוקפאים כרזרבה עתידית ולבצע סבבי שאיבות כל עוד אפשר? האם הקופות מאשרות זאת?
3. האם כדאי להחזיר עוברים מוקפאים ואם כן - מתי? החודש? בחודש הבא?
4. האם החזרת מוקפאים נחשבת cycle מבחינת הזרקות של הורמונים ולכן מקובל לתת לגוף חודש מנוחה בין IVF  להחזרת מוקפאים?
5. אם מחזירה עוברים מוקפאים - האם מומלץ על בסיס טבעי (בגלל גילי) או על בסיס הורמונלי?

תודה מראש על התשובות. אתן מדהימות 
א.
לצפיה ב-'מנסה לעזור'
מנסה לעזור
25/06/2017 | 09:14
1
1. תלוי בהמלצת הרופא, שתהיה תלויה בין היתר בתגובה שלך לשאיבה הקודמת, אם התגובה ההורמונלית הייתה סוערת - לרוב יומלץ על חודש מנוחה. אבל יש גם כאלה שעושות שאיבות חודש אחרי חודש.
2. אם הרופא ידווח לקופה שיש לך מוקפאים, לא יהיה אישור לשאיבה נוספת. אם הוא יהיה מוכן "להעלים" את העובדה הזאת אז כמובן כן, אז זה די תלוי בו.
3. עקרונית כמו סעיף 1, אבל מכיוון שבהחזרות מוקפאים העומס הטיפולי הוא הרבה יותר נמוך בהשוואה לשאיבה, לרוב (חוץ ממקרים של גירוי יתר חמור) אפשר להחזיר בחודש העוקב לשאיבה בלי בעיה.
4. החזרת מוקפאים לא דורשת הזרקת הורמונים (למעט מקרים נדירים ביותר של פרוטוקולים מיוחדים). אם היא נעשית על בסיס הורמונלי, אז היא דורשת הכנה עם כדורי אסטרוגן, אבל זה לא גירוי שחלתי כמו לפני שאיבה ולכן, כמו שאמרתי בסעיף 3, לרוב אין בעיה לעשות החזרה חודש אחרי חודש, גם חודש אחרי שאיבה.
5. זה די עניין של ניסוי וטעייה, יש כאלה שנקלטות מעולה בהחזרות על בסיס הורמונלי ויש כאלה שלא, ולדעתי אין קשר לגיל - זה פשוט מאוד אינדיבידואלי. אני למשל לא נקלטתי בהחזרות הורמונליות, וברגע שעברתי להחזרות על ביוץ טבעי נקלטתי מיד, פעמיים ברציפות. אם יש לך ביוץ סדיר, את בהחלט יכולה לעשות החזרות מוקפאים על בסיס ביוץ טבעי, מה שבטוח, ובלי קשר לסיכויי קליטת הריון - זה מרגיש הרבה יותר נעים בגוף.
והכי חשוב - בהצלחה! ושלא תצטרכי שום דבר מזה בגלל בטא חיובית ומהממת.
לצפיה ב-'תודה רבה! '
תודה רבה!
25/06/2017 | 09:43
לצפיה ב-'טופלתי לפני עשור בדיוק'
טופלתי לפני עשור בדיוק
26/06/2017 | 10:39
הייתי בול בגיל שלך.החזירו 2. הוקפאו 2  (מהם יש לי בת).
אצלנו לא היתה הפסקה בכלל בין טיפולים..אני מדברת על טיפולים לילד שני..כל מחזור-טיפול.
לגבי לשמור המוקפאים-בשביל מה?תחזירי.יש סיכוי של הריון וככה לא תצטרכי לעבור סבב מלא.
לי המוקפאים הוחזרו עם הורמונים...
לצפיה ב-'איך נקראות הבדיקות של בלוטת התריס'
איך נקראות הבדיקות של בלוטת התריס
26/06/2017 | 00:07
3
בבדיקת דם...
לצפיה ב-'TSH, T3,T4'
TSH, T3,T4
26/06/2017 | 05:39
בהצלחה
לצפיה ב-'חשוב מאוד לבדוק גם נוגדנים'
חשוב מאוד לבדוק גם נוגדנים
26/06/2017 | 08:37
1
לבלוטת התריס, לא זוכרת איך קוראים להם , אבל תבדקי לא מתייחסים לזה וזה משפיע מאוד
לצפיה ב-'תודה, איך זה נקרא? '
תודה, איך זה נקרא?
26/06/2017 | 17:03
לצפיה ב-'סבב טבעי'
סבב טבעי
24/06/2017 | 21:12
2
שלום בנות יקרות, 
אני החודש עושה סבב טבעי עם שאיבה והכל אך ללא הורמונים. פעם ראשונה ככה. בינתיים ביום ה 12 למחזור ראו זקיק בגודל 9 שיומים לפני היה 6. הרופא שולח אותי שוב למעקב מחר אבל הוא לא אופטימי וטוען שלא ממש מתפתח. מבאס אותי חוסר האופטימיות. אולי זה לוקח יותר זמן?  מישהי עשתה סבב טבעי? 
לצפיה ב-'האם את פוליציסטית?'
האם את פוליציסטית?
26/06/2017 | 05:41
1
אכן סבב טבעי יכול לקחת אצל נשים מסוימות זמן רב יותר מסבב הורמונלי, ולהפך.
איני רופאה, אבל אני דווקא אופטימית. זקיק של 9 שהיה לפני כן 6 יכול להיות תחילתה של דרך מופלאה.
לצפיה ב-'אני לא פוליציסטית'
אני לא פוליציסטית
26/06/2017 | 06:40
תודה! אתמול היה זקיק 13 ורק מחר אעשה שוב מעקב. הרירית 5.5 מקווה שכם תתעבה. החלטנו על טבעי כי לקחתי בעבר כמות מאד גדולה של מנופור, ונוצרו לי רק 2, 3 זקיקים ופעם אחרונה גם לא היו טובים אז הצעתי לרופה כי הרגשתי שאין לי מה להפסיד וההורמונים עשו לי רע. זה כבר כמה סבבים עם ההורמונים. לצערי יש לי fsh קצת גבוה. 
תודה רבה! 
לצפיה ב-'פרוגסטרון גבוה 5.5 לפני שאיבה '
פרוגסטרון גבוה 5.5 לפני שאיבה
25/06/2017 | 13:30
2
הי בנות. היום (ראשון) פרוגסטרון 5.5. השאיבה אמרוה להיות ברביעי. מה עושים במצב כזה??
לצפיה ב-'בגדול'
בגדול
25/06/2017 | 15:23
צריך לא להגיע לזה. ביום הזרקת האוביטרל הפרוגסטורון צריך להיות מתחת ל 5.
לי יש נטייה לקפיצת פרוגסטרון כבר מיום 10-11 ולצערי מקדים לי את השאיבה גם אם רוב הזקיקים לא בשלים. 
אם כבר מגיעים לשלב הזה עדיף לשאוב כמה שיותר מהר על מנת לא לפגוע באיכות הביציות. והחזרה רק חודש הבא כיוון שברגע שהפרגסטרון עולה הגוף כבר לא יהיה בסינכרון. בהצלחה!
לצפיה ב-' בר חווה נותן סטרואידים'
בר חווה נותן סטרואידים
26/06/2017 | 03:08
על מנת להוריד את הפרוגסטרון. אולי שווה לך לשאול.
לצפיה ב-'זקוקה להמלצה לגבי דר' הירש מיכאל, דר' לנדסברג יסכה ודר' ..'
זקוקה להמלצה לגבי דר' הירש מיכאל, דר' לנדסברג יסכה ודר' ..
25/06/2017 | 16:14
2

היי אודה לעזרתכן האם יש למשהי נסיון עם אחד הרופאים הבאים ויכולה להמליץ או לא להמליץ על הרופאים הבאים (כולם רופאים למעקב הריון בסיכון גבוה ) ? 
ד"ר הירש מיכאל
ד"ר לנדסברג יסכה
ד"ר קרייזר דורון  
קצת דחוף לי אז תודה לכל העונות

לצפיה ב-'פני לפורומי הריון'
פני לפורומי הריון
25/06/2017 | 16:41
בהצלחה
לצפיה ב-'מיכאל הירש לא ממליצה. היתר לא מכירה. בהצלחה. '
מיכאל הירש לא ממליצה. היתר לא מכירה. בהצלחה.
26/06/2017 | 18:48
לצפיה ב-'שאלה לגבי רגישות בחזה - אם היא נעלמת אין הריון?'
שאלה לגבי רגישות בחזה - אם היא נעלמת אין הריון?
25/06/2017 | 09:34
4
היי יקרות!

אני בשלבי התפגרות מתקדמים...

אני שבוע ויומיים אחרי הזרעה עם תמיכה של 200 אוטרוגסטן פעם ביום לפני השינה.
כמה ימים אחרי הזרקת האוביטרל התנפח לי החזה כמו שצריך. לפני שלושה ימים ככה התחיל לחזור בו.. 
זה בהכרח אומר שאין הריון? אני מאד עצובה כי זה תמיד סימן לכך שלא הצלחתי. 
מה אתן אומרות? יש כאן בנות שהיה להן ככה ובכל זאת התברר שכן יש הריון?

כבר אין כוח לזה. וכנראה שאם לא הצליח עכשיו אנחנו עוברים להפריות. שזה לא כזה נורא אבל כמובן שלא מתחשק להגיע לשם. 
לצפיה ב-'התחלת לטפס על הקירות?'
התחלת לטפס על הקירות?
25/06/2017 | 12:39
2
חיפוש סימנים וסיבות לעצב הם סמפטומים לשלב הטיפוס על הקירות.
אין שום חשיבות לנפיחות בחזה. היא מתרחשת, בין היתר,  בגלל הפרוגסטרון שאת לוקחת.
מקווה שתופתעי לטובה.

בינתיים, נסי להעסיק את עצמך בשלל מטלות של הסחת הדעת, כי באמת את בשלב שבו המתח עולה.
עדכני אותנו
בהצלחה
לצפיה ב-'אז זהו שבדיוק בגלל זה אני מוטרדת..'
אז זהו שבדיוק בגלל זה אני מוטרדת..
25/06/2017 | 12:50
1
שלמרות הפרוגסטרון שאני לוקחת החזה צונח :(
לצפיה ב-'באמת שצניחת חזה לא מעידה על כלום'
באמת שצניחת חזה לא מעידה על כלום
25/06/2017 | 13:49
לצפיה ב-'לא אומר כלום'
לא אומר כלום
25/06/2017 | 13:46
לצפיה ב-'היי , צריכה את עזרתכן לגבי רופא טוב לא בר חווה ולא קופרמינץ'
היי , צריכה את עזרתכן לגבי רופא טוב לא בר חווה ולא קופרמינץ
21/06/2017 | 20:14
16
תודה רבה לכל העונות 
לא נמצאה אצלי ואצל בעלי בעיה עשינו את כללללללל הבדיקות האפשריות .קיבלתי תרופות וזריקות לחיזוק השחלה וגופיף הצהוב כלום לא עוזר . 8 הפלות בשבועות 7-9 .ולא נמצאה בעיה.
צריכה רופא טוב ומומחה ..תודה רבה מראש לכל העונות 
לצפיה ב-'קודם כל מצטערת לשמוע על כל האובדנים ..'
קודם כל מצטערת לשמוע על כל האובדנים ..
21/06/2017 | 21:17
2
מניחה שאם כתבת לא בר חווה ולא קופרמינץ זה כי הית אצלם ?... קיבלת קלקסן ? סטרואידים ? מי מהעוברים שהפסיקו להתפתח נשלחו לבדיקה ? היתם ביעוץ גנטי ? עשיתם קריוטיפ ? אני לא מומחית הכי גדולה בתחום ושני אלו שרשמת לא המלצה עליהם מטפלים בי ... אבל גם לי הסתייגות ותהיות ולגבי הטיפול המניעתי . יש את כארפ שגם ידוע בתחום. מעבר לכך אשמח לשמוע מה יענו לך ... אולי אחכים גם. מאחלת לך שההריון הבא ימשך ויסתיים בידיים מלאות. ליבי איתך. לא פשוט. 
לצפיה ב-'מה לגבי פרופ' כרפ? מומחה להפלות '
מה לגבי פרופ' כרפ? מומחה להפלות
24/06/2017 | 10:56
1
קודם כל, מצטערת לשמוע על האובדנים הרבים שעברת. אני עברתי שתי הפלות ועשיתי את כל הבדיקות האפשריות ששלח אותי הרופא שלי. בכל זאת, הייתי בהתייעצות אצל כרפ, מאד מקצועי ומתאים למקרים של הפלות חוזרות. הבנתי שמאד עזר לנשים שדיברתי איתן בתור . ממליצה בחום לנסות, אמפטי, אדיב ומקצועי ביותר. בהצלחה. 
לצפיה ב-'דיס המלצה על כארפ- לא מומחה ולא נעליים. מעבר לזה- '
דיס המלצה על כארפ- לא מומחה ולא נעליים. מעבר לזה-
24/06/2017 | 22:07
אני מזמינה את כותבת ההודעה להיכנס לפורום שבניהולי, פורום אובדן הריון. 
כתבי שם ונענה לך וננסה לחשוב יחד איתך. 

שירה. 

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028
לצפיה ב-'המלצה שלי'
המלצה שלי
21/06/2017 | 22:57
מצטערת שעברת את ההפלות.
מאוד ממליצה על רופא שטיפל בי - פרופ ירון רבינוביץ.
כרגע אין לי זמן לכתוב תשובה מפורטת, אני אכתוב יותר מאוחר.
לצפיה ב-'מפרטת'
מפרטת
21/06/2017 | 23:37
6
לי היו "רק" 3 הפלות, אבל הרגשתי מאוד חסרת אונים. רופא של קופ"ח היה בטוח שאני פשוט צריכה להמשיך להכנס להריון ו"יהיה בסדר". לי זה לא נשמע הגיוני. תוך כדי עשיתי את כל הבדיקות האפשריות בטבע. לגמרי במקרה נחשפתי לסיפור של קולגה שלי. הסתבר שלבת שלה היו 8 הפלות, היא טופלה על ידי כל העולם ואישתו, כולל כארפ, ללא הצלחה. עד שהגיעה לפרופ' רבינוביץ. ואיתו "עשתה" שני ילדים.
עד אותה שיחה אפילו לא הכרתי שם של פרופ רבינוביץ (למרות שאני עובדת באותו בית חולים).
מדובר ברופא אמפטי והכי חשוב - חושב, עם ראש פתוח. הוא ישב איתנו שעה, הפך כל מסמך, שאל את כל השאלות , הניח מה הייתה הבעיה - ופתר אותה. 
כמובן, ממליצה להגיע אליו עם כל הבדיקות, על מנת לא לבזבז זמן. אני אכתוב לך רשימה שלמה :
- בדיקת זרע לבעל (לדעתי גם רגילה וגם של ברטוב, למרות שרב הרופאים מזלזלים בשיטה שלו)
-קריוטיפ לשניכם (בחלק ממקומות ציבוריים תורים ארוכים, אפשר לעשות בפרטי)
-פרופיל קרישה מורחב, כולל דברים שלא בסל
-תרבית וגינלית, כולל PCR (לגילוי STD)
-היסטרוסקופיה אבחנתית  (בחלק ממקומות ציבוריים תורים ארוכים, אפשר לעשות בפרטי עם השתתפות של ביטוח משלים).
-בדיקות הורמונליות, כולל תריס ופרולקטין
-בדיקות פרופיל אוטואימוני
-בדיקת סוכר בצום
לצפיה ב-'אפשר לשאול מה הוא מצא / טיפל שונה'
אפשר לשאול מה הוא מצא / טיפל שונה
22/06/2017 | 08:06
4
שאחרים לא מצאו / עשו?... מרגישה שאצלי , מעבר לגיל משהו שאולי לא מטופל ... והזמן אוזל לחלוטין .... אשמח לתובנות. תודה
לצפיה ב-'דיס המלצה רציני על רבינוביץ׳'
דיס המלצה רציני על רבינוביץ׳
24/06/2017 | 18:39
3
חייבת להתערב כדי לאזן את התמונה. אני ממש לא ממליצה עליו. טופלתי אצלו במשך כמה וכמה סבבים. כמעט כל פעם שנפגשתי איתו יצאתי ממנו בוכה. הוא פשוט הוריד לי את המטראל כל פעם וברחתי ממנו רגע לפני שהרגשתי שהוא ממליץ לי על תרומת ביצית (אגב, לחברת פורום אחרת המליץ לחשוב על תרומה באם הטיפול הבא אצלו לא יצליח והיא היתה בת 33. בהמלצתי ברחה ממנו והיום כעבור מס׳ טיפולים אצל בר חווה חובקת בן).
הוא אמר לי משפטים כמו ״השחלות שלך לא זזות״ והאשים אותי כשכאב לי בהחזרות אצלו- ״מה שלוקח עם כל אחת אחרת 3 דק אצל ענבל 3 שעות״. וכשהריתי אצלו (הריון שנפל בהמשך) הוא הופתע ומצא לנכון לחלוק איתי דווקא בעיתוי המשמח של מציאת דופק שזה מאוד מפתיע כי הביציות שלי ממש לא טובות. מאז שעזבתי אותו גיליתי גם שהוא טיפל בי עם הורמון שלא מתאים לי כיוון שיש לי אנדומטריוזיס ושלל פרוטוקול ארוך כי כאמור השחלות שלי לא זזות על אף שכשעברתי לבר חווה התגלה שזה בדיוק מה שטוב לי. מהרגע שעזבתי אותו הריתי וילדתי מיד. כל התוצאות השתנו. בקיצור, אני ממש ממליצה להתרחק ממנו.

לצפיה ב-'וואו ! מחקתי אותו מהרשימה ...'
וואו ! מחקתי אותו מהרשימה ...
24/06/2017 | 20:43
2
אני מטופלת של בר חווה אולם בכל הקשור להפלות ההמלצות לגבי קלקסן מניעתי/ פרדניזון לא ברורות לי. בר חווה לא הסכים עם קלקסן טיפולי שלא לצורך ואמר שניתן ״ אם אני רוצה״ 40. לאחר שנמצא דופק תמך בהמלצת קלקסן 80. היות שהתקשורת היתה דרך הבנות החדשות שם הלא ממש מתקשרות לא הצלחתי להבין מה שינה את דעתו. אני ממש חששתי ממינון 80 של קלקסן והפרדניזון שלקחתי עד שבוע 9 ( ואח ההריון היה ממשיך היתי אמורה לפי קופרמינץ להמשיך עד שבוע 12) גרם לי תופעות נוראיןת בהפסקה שלו וגם הבנתי כמה זו תרופה עם סיכונים רבים בשימוש ממושך כגון פגיעות במפרקים ועצמות. חייבת למצוא מישהו ליעוץ לפני ההריון הבא לגבי כל התרופות האלו. לא מוכנה לקחת אותן בהריון הבא רק כי קופרמינץ מחלק לכולן . אשמח לשמוע כך המלצה או מישהי עם נסיון. תודה
לצפיה ב-'לצומבה1'
לצומבה1
24/06/2017 | 22:00
1
תראי, לי כמובן לא משנה שעל סמך דיסהמלצה אחת את מוחקת אותו מרשימה. זכותך המלאה לבחור רופא לפי ראות עינייך. לא ברור אבל למה נסיון טוב שלי "מפסיד" לנסיון רע איתו אצל ענבל.
כל אחת צריכה למצוא את הרופא שלה. 
אז נראה לי כבר לא רלוונטי שאני אכתוב מה הוא עשה שונה.
מאחלת לך למצוא רופא שלך ושיהיו בשורות טובות.
לצפיה ב-'מתנצלת אם נשמע שאני מזלזלת בהמלצה שלך'
מתנצלת אם נשמע שאני מזלזלת בהמלצה שלך
25/06/2017 | 01:17
בגלל מה שרשמתי. ממש לא זו היתה הכוונה. מעריכה מאוד את כל מה שרשמת והנסיון הטוב שיש לך איתו. באמת. הדיס המלצה נגעה בי רק בקטע של היחס שלו שהיא רשמה. אני במקום רע נפשית ולא מסוגלת לחשוב על מישהו שעוד יעיר לי משהו שיגרום לי להרגיש יותר רע משמרגישה כרגע ... פרשנות ויחס לדברי אנשים זה דבר סובייקטיבי ויתכן מאוד שיש כאן הרבה דעות לכאן ולכאן. מניחה שזה מאוד אישי מה שכל אחת חווה מכל רופא פשוט זה ה שתפס אותי ולכן אמרתי שלא אלך אליו. כאמור מכבדת את נסיונך הטוב איתו ונסיונך הכנה לעזור פה לאחרות. שוב סליחה אם נפגעת. 
לצפיה ב-'יש לך במקרה רשימות ספציפיות של בגיקות?'
יש לך במקרה רשימות ספציפיות של בגיקות?
24/06/2017 | 17:20
קרישיות מורחב- היתי אצל קופאמינץ- האם מה שהוא נותן זו כוונתך?
פרופיל אוטואימוני- מה הכוונה? לאילו בדיקות ? וכאמור, אשמח לדעת במה הוא מצא או התעמק שכארפ או קופרמינץ לא.. האם הוא בעד קלקסן או סטרואידים מניעתי גם ללא ממצא? תודה ... מנסה למצוא תשובות להריון הבא ......
לצפיה ב-'מהן אותן תרופות וזריקות שקיבלת לחיזוק השחלה והגופיף הצהוב?'
מהן אותן תרופות וזריקות שקיבלת לחיזוק השחלה והגופיף הצהוב?
24/06/2017 | 23:43
3
אני אחרי 5 הפלות. מטופלת אצל כרפ, אחרי שרופאת הנשים שלי שלחה אותי אליו, היא אמרה שיש לה הרבה מטופלות שאצלו והוא ממש מחזיק להן את ההריון.
לגבי רופא פוריות - ממליצה על ברקוביץ.
ושוב חוזרת לשאלתי -
מהן אותן תרופות וזריקות שקיבלת לחיזוק השחלה והגופיף הצהוב?
לצפיה ב-'מעניין אותי לשמוע איך כארפ "מחזיק" להן את ההריון? '
מעניין אותי לשמוע איך כארפ "מחזיק" להן את ההריון?
25/06/2017 | 09:32
2
לצפיה ב-'היא אמרה שהיא מאוד יצירתי'
היא אמרה שהיא מאוד יצירתי
25/06/2017 | 19:07
1
ויש לה מטופלות שמקבלות גם 5 דברים במקביל... היא אמרה לי שמות של כל מיני דברים אבל אני לא זוכרת.

לצפיה ב-'הוא סתם יורה לכל הכיוונים- '
הוא סתם יורה לכל הכיוונים-
25/06/2017 | 22:30
אין לו שום פיתרון יצירתי כאשר מדובר על הפלות שהבירור לגביהן הסתיים בלא כלום (כלומר- שלא גילו משהו משמעותי שניתן לטפל בו). 
הוא תמיד ממליץ על פרגניל, וקופרמינץ על קלקסן. 
אני מתארת לעצמי שהמליץ גם על סוג של סטרואידים ועל אספירין או מדלל דם אחר שהוא לא קלקסן. אם ההריונות המשיכו- זה בזכות זה שנוצר עובר תקין. 
אישה שאין לה בעיה רפואית ידועה כלשהי, כל מה שניתן לתת לה זה טיפולים אמפיריים, ולהתפלל לעובר תקין.
עוד משהו שכארפ מציע ושביררתי בזמנו ולא הלכתי לכיוון הזה, זה עירוי דם של נוגדנים, יעני להרגיע את המערכת החיסונית של האם שיעני תוקפת את העובר. 
מעניין שהוא מציע זאת לכל אישה מעל 5 הפלות, גם כאשר הבדיקה הספציפית שהוא עושה- תקינה. זה מה הקטע? 
אז הוא לא יצירתי. מצטערת. הוא מנסה. לפעמים- מצליח לו, כי יש עובר סוף סוף תקין. ולפעמים- למרות כל הטיפולים- עדיין יש עוד הפלה

סליחה שאני נשמעת עצבנית. שוחחתי עימו בזמנו טלפונית וממש לא התרשמתי שיהיה לו מה להציע לי. סטרואידים יכול היה לרשום לי גם הרופא שלי דאז. וכנ"ל לגבי כל הטיפולים האמפיריים האחרים. 

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.

09-7749028

לצפיה ב-'תודה רבה לכל מי שענתה ושיתפה '
תודה רבה לכל מי שענתה ושיתפה
25/06/2017 | 12:07
כנראה שזה מאד אינדיבידואלי ואישי (מבחינה רפואית) ההתחברות לרופאים הייתי אצל קופרמינץ אמר שאני צריכה 80 קלקסן והכל טוב. בר חווה היה בהלם מהכמות נתן רק 40 + כדור אספירין ופרדניזון ועוד כדורים שאני כבר לא זוכרת את שמם על מנת לחזק את כלהמערכות,לא צלח . לצערי אני כבר במקום שאני מיואשת מכל הבדיקות  דם החוזרות ,ושוב ושוב להסביר . עשינו בדיקות גנטיות מקיפות,קריוטיפ, בדיקת זרע,היסטרוקופיה פעמיים בדיקות דם בלוטה הכללללל. לא מצאו כלום.
חברה אמרה לי שלפעמים פשוט אין התאמה בין הגבר והאישה וזה לא מצליח...לצערי מתחילה להאמין בזה.
מיואשתתתת מתוסכלתתת מתחילה לחשוב על פונדקאות או תרומת ביצית ..משהו שיחולל נס בבית. 
לצפיה ב-'עשיתי החזרה בהרדמה אכן היה נחמד לא הרגשתי כלום'
עשיתי החזרה בהרדמה אכן היה נחמד לא הרגשתי כלום
24/06/2017 | 11:40
7
איך אתן ממליצות לי להתנהג הכי נכון אחרי החזרה?מבחינת מנוחה ? אוכל? מה הקטע עם הנס קפה  למה לא?....... השמח לעצות
לצפיה ב-'יופי, נהדר '
יופי, נהדר
24/06/2017 | 11:52
6
את עכשיו בהריון, ולכן צריכה להתנהג כך - ללא יין, סושי, בשר חי למינהו,
ולגבי קפה - מותר עד 3 פעמים ביום (ייאיי שכחתי מזה, אני שותה 3-4 נס ביום...)

מנוחה רק אם את מרגישה צורך, את גם אחרי שאיבה, נכון?
אל תתאמצי יותר מידי.

בהצלחה, ושיהיה הריון מנצח!

לצפיה ב-'היי אני השאיבה וחזרה את ההחזרה עשיתי הרדמה '
היי אני השאיבה וחזרה את ההחזרה עשיתי הרדמה
24/06/2017 | 12:01
5
רציתי לעתכן שטוב שעשיתי החזרה בהרדמה הכאב נחסך ממני מה גם שהרופא שהחזיר אמר שהיה קצת מסובך בגלל שהרחם קצת נוטה אחורה וגם המחיצה  בקיצור עכשו אני נחה . תודה על העצה אני חולת נס קפה אני ירד לכוס אחת יין  לא שותה ושוסי לא אוהבת  לגביי מנוחה עדיף לשכב במיטה לגמרי ביומים הראשונים כיאלו מנוטרלת כזה.? תודה אמן ......
לצפיה ב-'ממש לא צריך לשכב, בכלל לא צריך לנוח '
ממש לא צריך לשכב, בכלל לא צריך לנוח
24/06/2017 | 13:34
4
בגלל שאת אחרי שאיבה, וגם אחרי 2 הרדמות, כן הייתי נחה קצת,
אבל אם את מרגישה טוב, אז לחזור לחיים הרגילים שלך, רק תחת הנחה
שאת צריכה לשמור על מה ששומרים בהיריון
(אני מניחה שאת לא פועלת בניין / מרימה משאות כבדים...)

אני אחרי החזרה, וזה היה השבוע הכי מטורף שהיה לי בזמן האחרון,
ברמה של לצאת מבית החולים לטוס לעבודה, ובכלל לשכוח שאני אחרי

וכן, לחסוך כאב זה מצוין. אני בעד

לצפיה ב-'חחח עצה טובה'
חחח עצה טובה
24/06/2017 | 14:20
3
אני לא פועלת בניין אני עובדת עם רופא שיניים זה עבודה די מאומצת לא ממש יושבים שם את כל  הזמן מתרוצצצת ויש קרינה של רנגן וגז צחוק וחומרים רעילים  אז אני לקחתי פסק זמן ......
לצפיה ב-'בהחלט לגיטימי לקחת פסק זמן אם את מרגישה צורך'
בהחלט לגיטימי לקחת פסק זמן אם את מרגישה צורך
24/06/2017 | 17:41
2
אבל זה לא אומר שאת צריכה לנוח במיטה, את יכולה בכיף לטייל,
וליהנות מהימים האלו שלקחת לעצמך

שיהיו בשורות טובות!

לצפיה ב-'תודה גם לך בשורות טובות אמן אמן'
תודה גם לך בשורות טובות אמן אמן
25/06/2017 | 10:00
1
לצפיה ב-' '
25/06/2017 | 13:34

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ד
מתקשים בפוריות?
טבורית- בנק דם טבורי
שימור דם טבורי
פורום פוריות הגבר
מתקשים להיכנס להריון?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה