לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2668726,687 עוקבים אודות עסקים

פורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום הינו פורום תמיכה.  הייעוץ בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי.
אנא קראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בפורום.
גלישה נעימה
המשך >>

לצפיה ב-'ימי הימנעות לפני הזרעה'
ימי הימנעות לפני הזרעה
17/07/2018 | 20:54
5
היי לכן,
רציתי לדעת כמה ימים אתן נמנעות (אם בכלל) מקיום יחסים לפני הזרעה?
כששאלתי את הרופא שלי הוא זרק יומיים אבל זה היה נראה שסתם "זרק".
אין לנו בעיית זרע...
קראתי בהמון מקומות שהימים הכי פוריים הם היומיים שלפני, ואם נמנעים יומיים הם מתבזבזים...

לצפיה ב-'גם הרופא שלי אומר יומיים'
גם הרופא שלי אומר יומיים
17/07/2018 | 21:29
2
ולברקוביץ' יש מושג בזרע..
אני לא חושבת שהיומיים מתבזבזים, ההזרעה מקצרת את הדרך של הזרע. כדאי לדעתי לעשות  יומיים לפני ההזרעה וביום שאחריה
בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה נועה (:'
תודה נועה (:
17/07/2018 | 21:35
1
אני קצת נכנסת לרזולוציות גבוהות אבל לצורך העניין-
אם ההזרעה ביום ראשון בשעה 13 בערך, האם קיום יחסים ביום שישי בבוקר זה מספיק זמן לפני או שפשוט ללכת על חמישי בערב?

לצפיה ב-'הייתי הולכת על שישי בבוקר'
הייתי הולכת על שישי בבוקר
17/07/2018 | 21:55
וגם על חמישי אם בא לכם
לצפיה ב-'לי'
לי
17/07/2018 | 23:52
1
אמרו אחרת.
התקשרו לפני שעה וחצי, קבעו הזרעה למחר בצהריים ואמרו לקיים הלילה יחסי מין גם כן. 
לצפיה ב-'בהצלחה!'
בהצלחה!
18/07/2018 | 12:51
שאלה לא קשורה- איך הצלחת לתאם עם מעבגת זרע להשבחה כל כך מהר? וטופס 17 וכל הפרוצדורה?
מקווה שעבר טוב ושבעוד שבועיים תקבלי הפתעה משמחת
לצפיה ב-'מחפשת המלצה לרופא פוריות '
מחפשת המלצה לרופא פוריות
17/07/2018 | 21:41
3
אשמח להמלצה לרופא מקצועי ובעל יחסי אנוש טובים שמקבל דרך מכבי, באזור חולון-ראשלצ-ת״א או הסביבה
לצפיה ב-'דוקטור אלדר עידו '
דוקטור אלדר עידו
17/07/2018 | 21:58
0508217712  - מיכל לתיאום
לצפיה ב-'פרופסור אריאל וייסמן'
פרופסור אריאל וייסמן
18/07/2018 | 10:15
מקבל במרכז בריאות האישה בראשל"צ, הזרעות עושים שם ו- IVF אפשר לעשות אצלו באסותא דרך מכבי.

לצפיה ב-'ד"ר ערן הורוביץ'
ד"ר ערן הורוביץ
18/07/2018 | 12:51
רופא מעולה! מנסיון אישי. 
מקבל מכבי ברמה"ש, ראשון ואשדוד.  
אם תרצי לשמוע פרטים נוספים, מוזמנת לשלוח לי הודעה
לצפיה ב-'קוסטינג והזרעה'
קוסטינג והזרעה
16/07/2018 | 08:20
38
כרגע מתוכננת הזרעה. עכשיו עושים קוסטינג. נראה לי שהבעיות עם הסבב הזה לא יגמרו לעולם...ועוד אוכל אותם אחרי שזה יסתיים.
למרות שהורידו לי מינון מ 300 גונל ל 75 (גונל ואחר כך מנופור בשילוב עם צטרוטייד), האסטרדיול טיפס ב 3 ימים (אותם 3 ימים של 75 מנופור +צטרוטייד) מ 1900 ל 4180. אתמול  בערב קיבלתי הנחיה לעצור זריקות. בסיכום אולטרסאונד - 7 זקיקים בגדלים 12-16 (אולי יש יותר, עשיתי בקופה ורופא לא ממש התאמץ).
אם כן תהיה או לא תהיה הזרעה-ישארו לי ציסטות? (הרי לא שואבים לי זקיקים). מה צריך לבדוק אחרי שהסבב ייסתים (בכלום חוץ מי הנזק לגוף)? איך בכלל לצאת מזה בהכי פחות נזק? אני לא בגירוי יתר במקרה? מפחיד ומבאס.
אני שואלת כי אף אחד לא מסביר לי כלום. שולחים הנחיות יבשות של משפט אחד. הרופא לא עונה למייל. ולדבר עם הבנות שעונות למיילים -מיותר...אחרי שאחת מהן שלחה לי מייל שבהזרעה אין לי סכנה של ריבוי עוברים, הבנתי שהן עונות סתם על דעת עצמן ולא תמיד מבינות במה מדובר.
אולי אני נתקלתי בכאלו ויש שם בנות עם יותר רקע, לא יודעת. אבל הן לא רופאות. 

לצפיה ב-'נראה לי שאין סיבה לחשוש מגירוי יתר'
נראה לי שאין סיבה לחשוש מגירוי יתר
16/07/2018 | 18:35
37
לגבי קוסטינג.. בשאיבה הראשונה שלי הפסיקו את ההורמונים לגמרי, פרט למבייץ, 5-4 ימים לפני השאיבה. ועדיין היו ביציות בשלות. סטטיסטית קוסטינג אלול לפגוע באיכות אך לא תמיד ולא בהכרח לכל הביציות.
לגבי ציסטות- הסיכוי עולה אם מבטלים סבב ולא מזריקים כלל מבייץ. אבל תמיד יש סיכון לזה, גם בהזרעה ואף ב ivf.
לצפיה ב-'תודה רבה לך על התשובה'
תודה רבה לך על התשובה
16/07/2018 | 18:48
36
האם אני מבינה נכון-להתעקש שיזריקו מבייץ? הרי אצלי לא תהיה שאיבה, לכן ישארו כל הזקיקים האלו :(. ואם לא יזריקו מבייץ הם יהפכו לציסטות? 
אני רוצה לחזור ולעשות ivf בספטמבר, ולהיות כמה שיותר מוכנה לזה. אם יהיו ציסטות-לא יתחילו טיפולים ואין לי זמן לחקות :(. 
לצפיה ב-'ראשית.. אין סיבה שציסטה בשל טיפול'
ראשית.. אין סיבה שציסטה בשל טיפול
16/07/2018 | 20:43
35
תישאר כל כך הרבה זמן. עד ספטמבר...

שנית.. להזרעה כמעט תמיד נותנים מבייץ בפרט אם לוקחים הורמונים אחרים (פרט לאיקוקלמין שבדכ לא נותנים מבייץ, תלוי במקרה).

אבל.. אם איכשהו יחליטו לא להזריק מבייץ אז כן הייתי מבקשת שכן. דקא או אביטרל.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
16/07/2018 | 22:02
34
אני מניחה שיזריקו מבייץ. כי נאמר לי שבגילי ניתן לעשות הזרעה עם מספר לא קטן של זקיקים. אם לא-אבקש שיזריקו.
לצפיה ב-'חייבת לומר לך'
חייבת לומר לך
16/07/2018 | 22:46
33
שלא חשוב מה הרופאים או הסטטיסטיקות אומרים אל תעשי הזרעה עם יותר משני זקיקים בשלים (16 ומעלה ממ לפני הזרקת מבייץ) ובמקרה שלך אפילו הייתי מתנזרת בבית לכמה ימים (4 ימים מיום הזרקת מבייץ).
בגלל שאת נקלטת בקלות הסיכון להריון מרובה עוברים הוא אמיתי ולא סטטיסטי.
הרופאים תמיד מנסים לשכנע אותי להחזיר שלושה עוברים בגלל הגיל שלי ואני מתעקשת תמיד על שניים כי אני רוצה תאומות אבל לא שלישיה.
ובאופן כללי, כבר אמרתי לך את דעתי אבל אני אחזור עליה כי את לא יוצאת מהסרטים, לדעתי את יכולה בכיף לעשות הזרעות עד שתעבור תקופת ההמתנה שלך לביטוח המשלים ואין לי ספק שתיהי בהריון תקין עד אז.
בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
16/07/2018 | 23:27
32
מחר אחרי בדיקות המצב יהיה יותר ברור. 
אני חושבת שנקלטתי לגמרי במקרה בסבב ראשון של הורמונים. 3 חודשים לפני זה לא נקלטתי טבעי. ובחודש שאחרי ההפלה גם לא נקלטתי, למרות שבדיוק ידעתי מתי הביוץ שלי. אם הייתי נקלטת בקלות-לא הייתי בפורום הזה . אבל הלוואי שתניה צודקת 
לצפיה ב-'3 חודשים לא להיקלט טבעי זה כלום'
3 חודשים לא להיקלט טבעי זה כלום
17/07/2018 | 07:33
31
בפרט שלא היה תיזמון מדויק של ביוץ וכו.
חודש אחרי הפלה הגוף עוד לא  בהכרח חזר לעצמו והביוץ יתכן ולא תקין באותו חודש.
בקיצור, מסכימה עם 'בפעם' לגבי זה שאת נחשבת לאישה שנקלטת בקלות, בפרט ביחס לגיל שלך.
אבל.. לא יודעת אם אכן אם יש 3 זקיקים מובילים כדאי לבטל... תעדכני פה אחרי הבדיקה
לצפיה ב-'מה זאת אומרת -״מעט נוזל בדוגלאס״?'
מה זאת אומרת -״מעט נוזל בדוגלאס״?
17/07/2018 | 08:59
30
זה מה רופא כתב אחרי us. מדאיג. קראתי שזה סימן לגירוי יתר ולציסטות. 
יש זקיקים 18, 18, 17, 16, 16, 14.4, 14.
זה היה לא הרופה המטפל שלי וus לא איכותי, סירב לתת לי תדפיס אפילו. והוא גם הכניס אתי לעוד יותר דכאון, אמר ״דווקא חבל לא לבצע שאיבה עכשיו״. אוף 
לצפיה ב-'7 זקיקים זה יפה, מי יודע מה היה אם לא היית משחקת עם הטיפול'
7 זקיקים זה יפה, מי יודע מה היה אם לא היית משחקת עם הטיפול
17/07/2018 | 09:08
21
הזה....

נראה לי חוסר אחריות לעשות הזרעה עם כזו כמות של זקיקים.
אולי בכל זאת תנסי שאיבה?

לצפיה ב-'אחרי הורדת המינון והפסקה מוחלטת'
אחרי הורדת המינון והפסקה מוחלטת
17/07/2018 | 09:47
20
נראה לי זה סיכון ללכת לשאיבה ועוד בעלות אסטרונומית. כי הורדת מינון והפסקה מוחלטת של הורמונים פוגעים כנראה באיכות, ובמיוחד במבוגרות. רוצה לחזור בספטמבר ולעשות את הivf מסודר וכמו שצריך, בלי משחקים.  
כל כך חבל שסחטתי את בשחלות סתם . ומי ידע האם אי פעם אגיע לכמות כזאת של זקיקים גדולים. דיכאון.
לצפיה ב-'שימי לב שספטמבר מלא חגים, לא כזה טוב להתחיל סבב בספטמבר'
שימי לב שספטמבר מלא חגים, לא כזה טוב להתחיל סבב בספטמבר
17/07/2018 | 12:45
3
אני לגמרי מתלבטת אם אפשר להתחיל באמצע אוגוסט...
ראש השנה יוצא מוקדם מאוד השנה.

לצפיה ב-'אני יכולהה להתחיל או ממש במחזור הבא'
אני יכולהה להתחיל או ממש במחזור הבא
17/07/2018 | 13:26
2
בתחילת אוגוסט או בסוף ספטמבר-תחילת אוקטובר (בעוד 2 מחזורים). כי מי 25.08 עד 15.09 נוסעת לחופשה משפיתית בחו״ל. מה את מציעה לי?
לצפיה ב-'קודם כל סיימי את הסבב הזה, תראי מתי זה יקרה, אולי הוא יצליח?'
קודם כל סיימי את הסבב הזה, תראי מתי זה יקרה, אולי הוא יצליח?
17/07/2018 | 14:44
1
ואם לא, בכל מקרה אני תמיד העדפתי לעשות הפסקה של ווסת אחת בין טיפולים,
איך שהוא תמיד יצא לי יותר, אבל כן לתת לגוף לנוח.

אם עוד לא סיימת טיפול, איך תקבלי מחזור בתחילת אוגוסט? לא נשמע הגיוני...

תתייעצי עם הרופא שלך מתי הכי טוב להתחיל ומתי המרפאה עובדת..

את האמת? הייתי מתחילה אחרי הטיול המשפחתי, תהני, תצברי כוחות,
תרגעי מהסבב הזה ותתחילי שוב.

לצפיה ב-'תודה על הדעה שלך'
תודה על הדעה שלך
17/07/2018 | 15:11
נראה לי שכבר עוד מעט יהיה ביוץ, אז שבועיים מביטץ-זה מחזור חדש. 
אני גם לא הייתי מתחילה לפני חופשה. אבל מראה מה הרופא יציע
לצפיה ב-'לגבי "סחיטת שחלות" זה לא ישפיע לך על טיפול עוד 3 חודשים'
לגבי "סחיטת שחלות" זה לא ישפיע לך על טיפול עוד 3 חודשים
17/07/2018 | 13:10
15
במקרה של אישה עם מימון מהמדינה, גם אני הייתי ממליצה על שאיבה.
אך ללא מימון... עדיף שלא מהשיקול הכספי.

לא חושבת שהייתי מסכימה להזרעה במקרה כזה. אולי כן לנסות ללא הזרעה, גם לא בטוח. בפרט אם אינך מוכנה לעשות דילול אם יהיה ריבוי עוברים.

מה ההמלצה של הרופא?
אגב, התגובה שלך יפה וזה מאוד מעודד
לצפיה ב-'התגובה הזאת '
התגובה הזאת
17/07/2018 | 13:24
10
התקבלה אחרי 3 ימים גונל 300 (!!), יום 150, יום 75 ויומיים מנופור 75. ועם צטרוטייד לפני והסוף. אחרי כמויות כאלה גדולות של הורמונים זה צפוי, לא? רק חבל שזה לחינם :(.
אני יכולה להתחיל ivf או ממש במחזור הבא (תחילת אוגוסט), או בעוד 2 מחזורים בתחילת אוקטובר( סוף ספטמבר). כי אני בחופשה בחו״ל מ 25.08 עד 15.09. מה את מציעה לי? מצד אחד לעשות תהליך הזה ממש לפני נסיעה משפחתית ערוכה -מפחיד. גם פוחדת שבלי הפסקה בהורמונים -האיכות של הביציות תפגע (היא גם כך לא משהוא בגלל הגיל). מצד שני אולי עדיף בגילי לא לחקות ולרוץ ישר לסבב הבא? כי מי יודע מה תהיה התגובה שלי עוד חודשיים. 
הרופא מחקה לתוצאות בדיקות דם, יהיו בסביבות 16:00. בטח הנחיה תגיע מאוחר בערב, אז אולי ליקנות אוביטרל כבר? יש לי דקפפטיל בבית. 
לצפיה ב-'ואם היית ממשיכה עם 300 גנראה גם הזקיקים שעוד'
ואם היית ממשיכה עם 300 גנראה גם הזקיקים שעוד
17/07/2018 | 15:29
9
קטנים היו גדלים והיה לך מעל 7 זקיקים מובילים. שזו תוצאה מדהימה לגילך, בתקווה שאכן מכילות ביציות תקינות.

בגלל שאת מתכננת רק סבב אחד של שאיבה לתקופה הקרובה.. ממליצה לך לחכות ולא לעשות חודש הבא. מה שכן.. כן ממליצה לשקול לעשות טיפול קליל של הזרעה/רק הורמונים חודש הבא. אך מינונים נמוכים מאוד.

לגבי למה לא למהר ל ivf חודש הבא-
כי צפויה תגובה פחות טובה אם החודש הייתה תגובה טובה
כי לא כדאי להסתכן שמשהו חלילה ישתבש וידחה לך את הטיסה (בדכ זה עובר חלק, אך הנסיון שלי עם שאיבות לא היה טוב, פעם אחת זיהום בשל השאיבה והייתי צריכה להתאשפז בגלל זה, בשאיבה אחרת גירוי יתר, לא כיף).
לצפיה ב-'נראה לי'
נראה לי
17/07/2018 | 16:38
8
שאוותר גם על סבב הורמונלי ממחזור הבא. שהגוף יתנקה אחרי מינונים שקיבלתי החודש.
עוד שאלה עליך (את ממש בקיאה בנושא) -למה e2 עולה?? אני מיום ראשון לא מזריקה כלום, ועלה ל 5154 ! לפני יומיים היה 4180. מה קורה ?
לצפיה ב-'באופן טבעי הוא אמור לעלות..'
באופן טבעי הוא אמור לעלות..
17/07/2018 | 21:38
7
גם ללא הורמונים. ככול שהזקיקים גדלים..
זה נכון שיש מקרים של קוסטינג מלא שיש ירידה. אך ממה שמבינה הירידה היא דווקא לא סממן חיובי. עליה איטית זה מצב יותר רצוי אחרי קוסטינג.
לצפיה ב-'משהו מוזר קורה'
משהו מוזר קורה
17/07/2018 | 23:57
6
התקשרו בסביבות 22:00, אמרו להזריק דקפפטיל עכשיו וקבעו הזרעה למחר בצהריים. ואמרו גם הלילה לקיים יחסי מין. 
נראה לי הזרעה תוך פחות מי 24 שעות מהזרקת מבייץ-ממש מוקדם. אולי אין להם תורים למחרותיים... כבר לא יודעת מה לחשוב. לא מצליחה לשכנע את עצמי לסמוך על המרפאה. אף פעם לא שמעתי על הזרעה בתווך של חצי יממה מהזרקת מבייץ.

לצפיה ב-'זה עדיין בחלון זמן התקין'
זה עדיין בחלון זמן התקין
18/07/2018 | 07:46
5
ואין מצב שזה עניין תורים. ממה שיודעת הם מעדיפים לעבוד ראשון שלישי חמישי.. אז בטוח היו מוצאים לך תור בחמישי.
לצפיה ב-'תודה רבה לך'
תודה רבה לך
18/07/2018 | 08:25
4
הם תלויים במכון שעושה השבחה, והמכון פתוח רק עד 13:00 היום. השבחה ב 12:15, והתור ב 14:45. קראתי שצריך להביא את הזרע תוך שעה מההשבחה.
כנראה גם אחכה שם לרופא עד איזה 15:30, יותר מידי זמן יעבור. וזה רק כי יש מרווח בשעות עבודה בין מכון למרפאה. אין לי מזל בסבב הזה, הכל מתוזמן לא טוב. גם שנינו אני ובן זוגי נפספס יום עבודה  (והוא מאוד כועס על זה). בניתי על זה שהמרפאה עובדת עד מאוחר ונעשה הכל אחרי עבודה, רק בגלל זה היה שווה לי לעשות פרטי אצלם. וכמובן נפלתי על יום הלא נכון ועל שעות הלא מתאימות. 
מתנצלת שאני מתלוננת. אני ממש בדאון מכל התזמון הלקוי בסבב הזה. כל מה שאני עושה-לא נכון. זאת מחשבה היחידה שאני נוסעת איתה להזרעה.
לצפיה ב-'כנראה שכבר פשוט התחלת לבייץ'
כנראה שכבר פשוט התחלת לבייץ
18/07/2018 | 08:54
3
(אני אומרת רק כי אמרת שאתמול היה לך כבר נוזל בדוגלס)...
בכל מקרה - אני קצת בהלם ששולחים אותך להזרעה עם כל כך הרבה זקיקים בשלים...
לצפיה ב-'כנראה בגלל הגיל זה בסדר לעשות הזרעה עם כמה זקיקים'
כנראה בגלל הגיל זה בסדר לעשות הזרעה עם כמה זקיקים
18/07/2018 | 09:41
2
בתיקווה שלפחות אחד מהזקיקים יופרה. כבר לא אכפת לי...רוצה רק שיסתיים הסבב המבולבל הזה, מקווה שלסבב בעוד חודשיים אהיה יותר מוכנה.

אמרו לקחת סינרל אחרי. יש לך ניסיון איתו? פעם שעברה לקחתי אוטרוג׳סטן. סינרל נדמה לי זה משהוא חזק, זה גם בתרסיס לאף-אז פועל כנראה יותר.
לצפיה ב-'מבחינתי סינרל זו התמיכה הכי טובה בעולם'
מבחינתי סינרל זו התמיכה הכי טובה בעולם
18/07/2018 | 11:09
1
לא מלכלך, לא כואב, לא מצריך לדחוף ידיים,  ומעלה את ההורמונים לרמות מעולות לתמיכת הריון
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
18/07/2018 | 11:25
הבנתי שסינרל יותר חזק מאוטרוגסטן. מקווה רק שהורמונים יתאפסו מהר לפני הווסת, אסטרדיול שלי גבוה. 

לצפיה ב-'ממש מסכימה עם חיוכי אהבה ועם חדשה'
ממש מסכימה עם חיוכי אהבה ועם חדשה
17/07/2018 | 13:24
3
חייבת להגיד שמניסיוני , בשנה שעברה הייתי בתחילת הטיפולים, באמת שלא הבנתי כלום מהחיים שלי, היו לי מספר זקיקים מובילים ובכלל לא דובר איתי על האפשרות של תאומים או הריון מרובה עוברים, גם המחשבה שלי ושל הרופא היתה שבגילי (אז 42.5) הסיכוי שאכנס להריון מהזרעה הוא נמוך וזה רק שלב ל ivf ובסוף נכנסתי להריון עם תאומים, שלצערי בהמשך הסתיים בשבוע 18. בקיצור, אני לא הייתי עושה במקומך הזרעה עם ככ הרבה זקיקים ומפתיע אותי שזאת ההמלצה של הרופאים.
לצפיה ב-'כל מה שאת אומרת הגיוני'
כל מה שאת אומרת הגיוני
17/07/2018 | 13:50
2
אבל אני לא רוצה להפסיד סבב שבו סחטתי את עצמי בכמויות של הורמונים . אני כבר בת 43, והבדל של אפילו שנה בגיל הזה-נראה לי עצום מבחינת פוטנציאל שחלתי. אז אני חושבת שאני הרבה מאחורייך מבחינה הזאת כשהיית בגיל 42. לא נראה לי שבגילי יהיה הריון של כמה, אפילו שאחד יקלט-הסיכוי מאוד נמוך.
אין עדיין הנחיה סופית. מחקים לתוצאות.
ויש רק 2-3 זקיקים גדולים כפי שאני מבינה.  
לצפיה ב-'אחלה, אז קחי בחשבון שיש מצב להריון מרובה עוברים'
אחלה, אז קחי בחשבון שיש מצב להריון מרובה עוברים
17/07/2018 | 14:51
1
נכנסת להריון לפני מספר חודשים, אין סיבה שלא תיכנסי גם הפעם. מה שלא תחליטי  שיהיה בהצלחה, תעדכני אותנו
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
17/07/2018 | 15:16
בינתיים מחקים לתוצאות בדיקות דם של היום. 
לצפיה ב-'נוזל בדוגלס זה סימן שצריך להזריק כבר מבייץ, את בדרך..'
נוזל בדוגלס זה סימן שצריך להזריק כבר מבייץ, את בדרך..
17/07/2018 | 13:48
7
הכל בסדר אל תילחצי אבל..
אין מצב להזרעה!!!!
כמו שאת, לכי לשאיבה, ותחשבי על המימון אחר כך.
חבל לוותר על היבול המצוין הזה...
בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
17/07/2018 | 13:55
6
אם הסבב היה מסודר-הייתי הולכת לשאיבה. אבל משחקים האלו והורדת מינונים והפסקה מוחלטת-זה מקור מאוד סביר לאיכות ירודה, במיוחד בגיל מבוגר. ראיתי שכותבים על זה לא פעם. רוצה ivf מסודר, בלי משחקים בחצי הדרך.
לצפיה ב-'למה את לא הולכת לשאיבה?'
למה את לא הולכת לשאיבה?
17/07/2018 | 14:47
5
יכול להיות שיהיו לך 7 עוברים נפלאים ולא תצטרכי שום דבר מעבר לזה.

כבר שילמת כל כך הרבה פיזית ונפשית על הסבב הזה, סיימי אותו כמו שצריך.

זה בעיניי.

תשמעי, אף אחד לא מבטיח לך שבסבב הבא יהיו יותר זקיקים.
תנצלי את מה שיש עכשיו.

לצפיה ב-'מה הרופא ממליץ לעשות??'
מה הרופא ממליץ לעשות??
17/07/2018 | 14:47
1
לצפיה ב-'מחקים לתוצאות בדיקות דם של היום'
מחקים לתוצאות בדיקות דם של היום
17/07/2018 | 15:13
לצפיה ב-'אין לה סבסוד. זה אומר תשלום של איזה 20 אלף שח '
אין לה סבסוד. זה אומר תשלום של איזה 20 אלף שח
17/07/2018 | 15:32
2
לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
17/07/2018 | 16:17
1
אני אשלם 20000 בכל מקרה, אם עכשיו או בעוד חודשיים. רק שחבל לי לבזבז את הסכום הזה על סבב כזה מבולגן, כאשר ידוע שקוסטינג יכול להשפיע לרעה על איכות ובמיוחד במבוגרות. הרי כמות וגודל הזקיקים זה לא מדד לאיכות הביציות. אם היה לי סיבסוד-בכלל לא הייתי חושבת והולכת על זה, כי מה זה משנה - עוד ניסיון מסובסד.
לצפיה ב-'הבנתי. חתיכת מחיר...'
הבנתי. חתיכת מחיר...
17/07/2018 | 16:27
לצפיה ב-'זקיקים קטנים ביום 10 לוסת'
זקיקים קטנים ביום 10 לוסת
18/07/2018 | 09:26
1
היי.
יש לי זקיקים 13,12,10
זה קרה לעוד מישהי ביום 10?
ביום 12 שוב בדיקת דם וUS- זה יהיה מחר.
מקווה שתהיה התקדמות....
לא היתה לי החזרה בפעם הקודמת כי לא היתה הפריה. הסיבה:ביציות צעירות. יכול להיות שהזקיקים לא מספיק גדלו לפי התכנון...

האם גם לכן זה קרה?
לצפיה ב-'זה גודל ממש יפה לזמן הזה, לדעתי.'
זה גודל ממש יפה לזמן הזה, לדעתי.
18/07/2018 | 10:50
כבר הייתי בסיטואציות של גדלים קטנים יותר ביום התשיעי, ואחרי כמה ימים וטיפול מתאים, הם גדלו ובשלו לשאיבה. 

בטוחה שיהיה בסדר. מחזיקה לך אצבעות לידיים מלאות במהרה.
לצפיה ב-'סקר הפסקות בין טיפול לטיפול'
סקר הפסקות בין טיפול לטיפול
17/07/2018 | 15:26
11
נושא שעולה כאן שוב ושוב, וודאי שרלוונטי לחודשי הקיץ והחגים הוא נושא ההפסקות בין הטיפולים. ענו על השאלות:
1. האם את יוזמת הפסקות בין טיפול לטיפול?  כן/לא
2. כיצד את מרגישה כשאת בהפסקה?
3. כיצד את מנצלת את ההפסקה?
4. נטיפ שלי להפסקה מוצלחת.

קיץ קריר ומיטיב

לצפיה ב-'סקר שתפור עלי :)'
סקר שתפור עלי :)
17/07/2018 | 16:07
1. בגדול לא. מבחינתי לתקתק חודש אחרי חודש. קשה לי מאוד עם החוסר מעש. כשעשיתי הזרעות פעמיים היו לי ציסטות - בפעם הראשונה היא לא נעלמה ונאלצתי לוותר על טיפול, בפעם השניה היא נעלמה עם הוסת ונשמתי לרווחה. עד כה עשיתי שאיבה אחת והחזרתי את כולם אחד אחרי השני.

2. עכשיו אני בהפסקה של כחצי שנה, אפילו יותר. טיפול אחרון בתחילת מרץ, ואני חוזרת מההפסקה באוקטובר או נובמבר (תלוי מתי תיהיה הוסת).
בחודשים הראשונים היה לי ממש ממש קשה! משהו כמו 3 חודשים. עם כל וסת נכנסתי לדכאון כי לא היה המוטיבציה שבתחילת טיפול חדש שתרים אותי. אבל עכשיו אני כ"כ נהנית!!! הייתי צריכה ללכת למרפאה של המעקבים כי זה בבניין גדול עם הרבה רופאים בנושאים שונים - וממש התעוררה בי חלחלה להכנס לשם. אני רוצה כבר להתקשר למרפאה כדי לקבוע פגישה עם הרופאה לקראת חזרה לטיפולים - ולא מסוגלת להביא את עצמי. אני לא משועבדת לשעות קבועות, יש לי חופש מתחתוניות ומאנדומטרין מטנף, אין את המתח של לפני כל בדיקה... תענוג.
3. תכננתי לנצל אותה בשביל לעשות בדיקות, היסטרו למשל, אבל הרופאה שלי חושבת שזה מיותר ובסוף כל הזמן הזה לא עשיתי שום דבר מיוחד.
בקרוב נטוס לטיול תרמילאים, אבל זה לא בדיוק דרך לנצח את ההפסקה אלא הסיבה להפסקה.
4. לא לחשוב על טיפולים, להנות מהחופש. היה לי חשוב לשאול את בר חווה באירוח שלו, אבל התבאסתי אחרי זה כי התשובה שלו הייתה לא פשוטה לעיכול וזה התחיל להעסיק ולהטריד אותי והרס לי את הרוגע.
לצפיה ב-'לא יזמתי אף הפסקה'
לא יזמתי אף הפסקה
17/07/2018 | 16:11
מצאתי את עצמי פעמיים תקועה בהפסקות כפויות של כמעט חצי שנה, פעם אחת אחרי חוץ רחמי ופעם שניה בגלל הדבקה ראשונית בcmv.
בשתי ההפסקות התבאסתי כי לא יזמתי אותן אבל את שתיהן ניצלתי לחזור לכושר ולרדת במשקל לפני החזרה לטיפולים ובשתיהן גם נסענו לחו"ל ומצאנו זמן להינות קצת
לצפיה ב-'איך שהוא יצא לי תמיד הבדל של 3-4 חודשים'
איך שהוא יצא לי תמיד הבדל של 3-4 חודשים
17/07/2018 | 16:31
בין טיפולים, הקצב של סורוקה סיוטי, ואיך שהוא זה כנראה התאים לי,
כי מאוד קשה לי להיעדר מהעבודה כל כך הרבה ברצף,
והעומס הנפשי כבד לי.

עכשיו אני לקראת פגישה עם אחד הרופאים, צריכה לחדש את כל הבדיקות מחדש,
הייתי מתחילה סבב חדש באוגוסט אבל יש לי תחושה שהוא ייפול על החגים,
והיות וגם אם יאשרו לי את סבב נוסף, זה יהיה האחרון באמת... אז אני נוטה
לחכות לאוקטובר.
בזמן הזה... אני הולכת לדיקור, יורדת במשקל לאט לאט, ובעיקר מקווה לטוב.

לצפיה ב-'לפעמים נראה לי שהפסקה של חודש'
לפעמים נראה לי שהפסקה של חודש
17/07/2018 | 17:03
יותר קשה מהפסקה של חצי שנה.
בהפסקה של חצי שנה יש לך זמן להתאפס ולחזור להיות אדם נורמלי שקיומו לא מתנהל סביב בדיקות, מעקבים, זריקות והורמונים.
בהפסקה של חודש אין זמן לעשות כלום. אני מתה להוריד קצת במשקל אבל אסור לי כי אני גם ככה במשקל יחסית נמוך ולא רוצה להכניס את הגוף לסטרס. לא חושבת שהייתי בוחרת להיות בהפסקה אבל בטוח שהיא הייתה תורמת לי.

1. לא יוזמת בינתיים, רק התחלנו IVF. כנראה שאוג'-ספט' יהיו ההפסקה שלי, בגלל הפגרה והחגים. שמישהי בבקשה תסביר לי למה בית חולים צריך פגרה באוגוסט.
2. בהתחלה ההפסקה מרגישה לי מאיימת, דריכה במקום, תקיעות. אח"כ מצליחה להשתחרר ולהרגע ולקראת סיום ההפסקה... כבר מתרגשת מהמחשבות לטיפול הבא ולתקווה שהוא יביא איתו.
3. לעשות ספורט בראבאק כמו שאני אוהבת, חוסכת כסף שברגיל "מתבזבז" על דיקורים ותרופות, לא אוכלת סלק! ספירולינה! אננס! אוכלת מה שבא לי.

לצפיה ב-'הפסקות...'
הפסקות...
17/07/2018 | 17:13
בתחילת הדרך אי שם בפרה היסטוריה תפרתי את ההזרעות חודש אחרי חודש. שום הפסקה לא באה בחשבון.  עם המעבר להפריות הרשתי לעצמי קצת אויר ועשיתי את הטיפולים רק בחודשים שבהם זה התאים לי .במהלך השנים שאני פה אני שמחה שלא ויתרתי על אף חופשה או משימה בגלל טיפול.  יש זמן לכל דבר. בהפסקות פשוט נחתי מהקימות המוקדמות ,מהלחץ של לאחר לעבודה ובעיקר מהתרופות. את התמיכות הפרוגסטרון המציאו בגיהנום��
לצפיה ב-'הפסקה לצורך חשיבה והתלבטות'
הפסקה לצורך חשיבה והתלבטות
17/07/2018 | 17:20
בדצמבר עשיתי שאיבה ראשונה ו-4 החזרות שלא צלחו.
יזמתי את ההפסקה, לא בטוחה שרוצה לחזור לטיפולים, מתלבטת. כרגע גם לא בקשר עם הרופא שלי, למרות שהוא מאוד בעד שאמשיך, הוא מהציבורי, אז לא מעורב כאן ענייני רווח.

אני בלחץ כי למעשה מהשלילי האחרון, ב-29/5 לא קיבלתי מחזור. הייתי כמה פעמים במעקבי זקיקים, לא הצלחתי להבין את השינויים בין בדיקה לבדיקה, מחר אעשה בדיקת דם ובחמיש קבעתי תור לרופא נשים, לא פריון.
כייף לי בלי הורמונים האמת, אני מתאמנת כמו שאני אוהבת בלי מגבלה של כבדות בגוף, בלי חשש כי זה לפני/אחרי החזרה.
אני מנצלת את ההפסקה כדי לחשוב. מאוד רוצה עוד ילד, אבל ממש קשה לי עם ההורמונים וכל התהליך, אז לוקחת את הזמן, למרות שהוא לא לטובתי בכלל בכלל.

לצפיה ב-'אני עשיתי 12 סבבים ב 16 חודשים'
אני עשיתי 12 סבבים ב 16 חודשים
17/07/2018 | 17:34
די פסיכי - ואפשרי רק כי המחזורים שלי קצרים ממש (25 יום)
6 הזרעות אחת אחרי השניה
ואז הריון כימי בהזרעה האחרונה שלקח לו 6 שבועות להתאפס, עוד מחזור, והתחלה של IVF - חמישה סבבים (3 מהם בפרוטוקול ארוך), 6 החזרות  - ב 8.5 חודשים...
לפני ה IVF האחרון כשעברתי לבר חווה לקחתי חודשיים וקצת הפסקה (3 מחזורים) - גם בגלל המעבר וגם כי היו לי תוכניות לבילוי עם חברים - זה עשה לי ממש טוב... כי זו הפעם הראשונה בשנה וחציי שלא היה לי מושג באיזה יום של המחזור אני  - ונהנתי מכל רגע
באופן כללי לא מנעתי מעצמי כלום (יין, יוגה, טיולים) בזמן הטיפולים אז לא היה הבדל בין תקופת הפסקה לטיפולים, להפך  - אני מרגישה שהיה לי יותר טוב בזמן פרוטוקול, כי לפחות הרגשתי שאני עושה משהו כדי לקדם את המטרה...
מצד שני, יש לי פריבליגיה ענקית, כי אני עובדת במקום שאין בו בוס ממונה או שעות עבודה מסודרות  - ומעולם לא הייתי צריכה לתמרן בדיקות, מעקבים וכיו"ב עם החיים האישים שלי.. אז זה מקל בטירוף
לצפיה ב-'לא יצא לי ממש ליזום הפסקה'
לא יצא לי ממש ליזום הפסקה
17/07/2018 | 18:03
עד עכשיו ההפסקות שלי היו תמיד מאולצות - או בגלל צילום רחם, או בגלל פיפל והיסטרוסקופיה אבחנתית, או הפלה...
אבל גם כשהייתה לי אפשרות תיאורטית לדחוף טיפול בין הפרוצדורות המאולצות הללו - סירבתי, כי הרגשתי שזה לא נכון לי ולגוף שלי לעשות דברים מתוך לחץ. 
לא יכולה להגיד שניצלתי את ההפסקות בצורה חכמה במיוחד... אחרי ההפלה יצאתי לנופש קצר, וזהו.
לצפיה ב-'קצת קשה לקחת הפסקה'
קצת קשה לקחת הפסקה
17/07/2018 | 18:23
כל פעם אני אומרת לעצמי שאני צריכה הפסקה אבל ברגע האמת אני כבר נכנסת לסבב הבא בלי יותר מידי התלבטויות...
עשיתי הפסקה קצת מאולצת מהמרפאה שסגרה בפסח, ויצאנו לחו"ל.
והחגים הקרובים.. לא ממש סגורה עוד מה יהיה נקווה שעד אז יהיה טוב:)

לצפיה ב-'אחרי ההפלה והגרידה'
אחרי ההפלה והגרידה
17/07/2018 | 18:34
חיכינו שהכל יסתדר חזרה. הכל הסתדר דווקא מהר וחזק לקדמותו. אחרי כ3 שבועות הופיע דימום. אחרי שבועיים מתחילת הדימום זוהה זקיק לפני ביוץ אצל הרופא באולטרסאונד. ניסינו לבד ולא הצליח. במחזור הבא חזרנו לטיפול.
הפסקה שכזאת..
רק רציתי להצליח כבר ושיסתיים הסבל הזה של האין.
כבר לא זוכרת הרבה.
לצפיה ב-'איזה יופי! עוד סקר! תודה טוליתי! '
איזה יופי! עוד סקר! תודה טוליתי!
18/07/2018 | 08:16

1. האם את יוזמת הפסקות בין טיפול לטיפול?  לא. מחכה שהרופא יזום. בד"כ זה כדי לאפס את המערכות שוב עם כדורים. 
2. כיצד את מרגישה כשאת בהפסקה? האמת, די נחמד. לא צריך לקום מוקדם בבוקר למעקבי זקיקים, או לרוץ לבתי מרקחת ולהמתין שם שעות, מחשש שחסרות זריקות כלשהן.
3. כיצד את מנצלת את ההפסקה? נהנית מזה שיש בגדים שעולים עליי, בעיקר . וגם - משתדלת להתעמל כמה שיותר ולעשות/לקנות כל מיני דברים לבית. חודש אחד, נסעתי עם הבעלול לצימר בצפון. אכלנו אצל הצ'רקסים ובעוד בית קפה חמוד, ראינו מלא ירוק וגשם, היינו בג'קוזי ופשוט התרגענו ונהנינו.
4. טיפ שלי להפסקה מוצלחת. להשתדל לא להיכנס למחשבות שחורות, כמו "אולי אני מפספסת חודש" וכו'. כי לדעתי הגוף צריך את זה. גם הנפש וגם הזוגיות. ואחרי, מחכים לטיפול הבא יותר בקוצר רוח וזה חשוב למוטיבציה.

לצפיה ב-'ירידה בבטא- יש מה לעשות?'
ירידה בבטא- יש מה לעשות?
17/07/2018 | 12:02
5
אשמח אם תוכלו להגיד לי אם יש מה לעשות מנסיונכן...
בטא ראשונה 18
לאחר יומיים 62
למחרת דימום
בטא למחרת הדימום 52
יש מה לעשות או שאבוד?
(שיהיה לי כיוון עד שאקבל תשובה מהרופא...)

תודה...
לצפיה ב-'הלוואי שהיה משהו שהיה אפשר לעשות'
הלוואי שהיה משהו שהיה אפשר לעשות
17/07/2018 | 12:43
3
לצערי זה נראה כמו הריון כימי. אני מקווה בשבילך שהבטא תתאפס מהר ושזה יהיה הפרומו להריון התקין שיגיע בקרוב
לצפיה ב-'תודה על התגובות ושאלה'
תודה על התגובות ושאלה
17/07/2018 | 22:54
2
מה המשמעות של התאפסות הבטא?
הרופאה אכן אמרה לי להפסיק את התמיכה ולבדוק שוב בטא.
עכשיו, אם זה לא הריון, מה אכפת לי מה הבטא?החשש שיש הריון חוץ רחמי?
לצפיה ב-'הסיכוי לחוץ רחמי נמוך מאוד, סביר יותר להניח שזה הריון כימי'
הסיכוי לחוץ רחמי נמוך מאוד, סביר יותר להניח שזה הריון כימי
18/07/2018 | 07:51
1
ועדיין.. הדבר האחראי לעשות הוא לוודא שהבטא מתאפסת. יש מקרים גם בהריון כימי שלוקח לה יותר זמן להתאפס, אך המטרה העיקרית היא אכן לשלול חוץ רחמי (ששוב, אין סיבה להניח שזה המקרה, זה נראה כמו כימי, אבל תמיד כדאי ללכת על בטוח ולוודא).
לצפיה ב-'תודה רבה!!! '
תודה רבה!!!
18/07/2018 | 10:25
לצפיה ב-''
17/07/2018 | 15:21
מצטערת מאוד. ההריון אינו נראה תקין.
חשוב לראות התאפסות של הבטא. מניחה שתקבלי הוראה מהרופא לבדוק בטא בעוד כמה ימים.
מאחלת לך שההריון הבא יגיע במהירות ובקלות ויביא לך אושר גדול.
לצפיה ב-'א"ס 8 ימים מהריון כימי'
א"ס 8 ימים מהריון כימי
17/07/2018 | 18:38
9
מה התוצאות אומרות? ומה זה עובי רירית הרחם? 
לצפיה ב-'ראית מה שכתוב למטה? מופנית לרופא כי לא ניתן לשלול הריון? '
ראית מה שכתוב למטה? מופנית לרופא כי לא ניתן לשלול הריון?
17/07/2018 | 18:50
לצפיה ב-'את צריכה לעשות בדיקת בטא חוזרת לוודא שאין הריון'
את צריכה לעשות בדיקת בטא חוזרת לוודא שאין הריון
17/07/2018 | 19:57
7
לצפיה ב-'תודהה'
תודהה
17/07/2018 | 20:24
6
הרופא לא אמר לי לעשות
הוא אמר שזה הריון כימי 
לצפיה ב-'לי בחוץ רחמי הבטא זגזגה'
לי בחוץ רחמי הבטא זגזגה
17/07/2018 | 21:30
5
עלתה, ירדה ואז שוב עלתה אז כדאי לעשות עוד בדיקה לוודא איפוס
לצפיה ב-'אם היה חוץ רחמי היו רואים לא? '
אם היה חוץ רחמי היו רואים לא?
17/07/2018 | 21:59
4
הא אמר שזה הריון כימי. מה שמוזר הוא הרירית שמאוד עבה 
לצפיה ב-'לא בשלב הזה'
לא בשלב הזה
17/07/2018 | 22:12
3
רק במכשירים מאוד טובים או כשהבטא מעל 700 מזהים חוץ רחמי
לצפיה ב-'תודהה הדימום נגמר אתמול '
תודהה הדימום נגמר אתמול
17/07/2018 | 22:20
2
וגם בבדיקות מאיביי אין כבר פס שני. מה גם שהבטא אפילו לא היתה 100 
מס ממש נמוך  40 
לצפיה ב-'הלוואי שאין כלום '
הלוואי שאין כלום
17/07/2018 | 22:26
1
אבל בגלל הרירית הלא מסונכרנת (היא אמורה להיות דקה במחזור) עדיף להידקר ולהיות בטוחים
לצפיה ב-'תודה '
תודה
18/07/2018 | 00:03
הדימום נגמר אתמול.. אני ממש לא מבינה ברירית ושאר ירקות
הרופא לא התרגש ואמר לחכות לביוץ
לצפיה ב-'התייעצות לפני החזרת מוקפאים בפעם הראשונה'
התייעצות לפני החזרת מוקפאים בפעם הראשונה
15/07/2018 | 16:17
28
היי בנות,
עברתי לפני שבועיים שאיבה ראשונה בעקבות בעיית זרע.
מתוך 16 הפריות (ו10 ביציות בשלות..)נוצרו 5 מוקפאים ביום 3.
הרופא לא היה בעד החזרה אחרי שאיבה מחשש לגירוי יתר ( אסטרוגן 10500 לפני האוביטרל..) ובדיעבד הוא צדק כי הרגשתי מאוד לא טוב בימים שאחרי.
עכשיו אני בהתלבטות מה הלאה.
הוא הציע שנחכה שני מחזורים ונחזיר אחרי הפגרה של אסותא ראשון (כלומר באוקטובר.) 
קיבלתי אתמול את המחזור הראשון אחרי הטיפולים שהקדים בכמה ימים וקלטתי ששני מחזורים זה אומר שאם הבא מגיע באמצע אוגוסט אוכל להספיק לעשות החזרה עוד לפני הפגרה.
הענייו הוא שהרופא אמר ששוב לפני החזרה צריך לקחת גלולות.
אם אקח גלולות זה לא מסתדר יותר עם לוח הזמנים של ספטמבר כי הוא נמצא בחופש עוד לפני הפגרה .
מה אתן מציעות לי לעשות?
לנסות להתעקש על החזרה במחזור הבא (לפני הפגרה) ולוותר על הגלולות?
כמה הכרחיות הגלולות?
לוותר ולעבור שלושה מחזורים ולדחות הכל לאוקטובר?
אני מרגישה שאני קופאת על השמרים וזו תחושה כל כך מבאסת....
תודה לכולן !
לצפיה ב-'תבררי איתו אם הגלולות הן חובה או לא'
תבררי איתו אם הגלולות הן חובה או לא
15/07/2018 | 19:35
7
אצלי כל סבבי השאיבות התחילו עם גלולות אבל בהחזרות מוקפאים על בסיס טבעי לא ביקשו ממני לקחת גלולות אלא התחלנו כשקיבלתי מחזור.
לצפיה ב-'למה הלכת על החזרה על בסיס טבעי? '
למה הלכת על החזרה על בסיס טבעי?
15/07/2018 | 19:55
6
ולא על בסיס הורמונלי? איך בוחרים? 
לצפיה ב-'2 הרופאים שהייתי אצלם העדיפו החזרה על בסיס טבעי'
2 הרופאים שהייתי אצלם העדיפו החזרה על בסיס טבעי
15/07/2018 | 20:37
היתה לי גם החזרה על בסיס הורמונלי שהיתה הראשונה שנקלטתי בה להריון לא תקין.
לצפיה ב-'אם יש לך מחזורים סדירים ומבייצים את יכולה להחזיר במחזור טבעי'
אם יש לך מחזורים סדירים ומבייצים את יכולה להחזיר במחזור טבעי
15/07/2018 | 23:25
2
ואם זה המצב ולחוץ לך להחזיר (אני באותו מצב ומבינה כמה זה קשה לחכות עם ההחזרה) את יכולה להחזיר גם במחזור הנוכחי שהתחיל או בזה שיבוא אחריו ואין צורך בגלולות.
אם המחזור לא סדיר או שאת לא מבייצת עדיף להחזיר הורמונלי וגם אז אפשר להתחיל היום עם הגלולות.
דברי עם הרופא..
לצפיה ב-'המחזור משתבש אחרי סבב שאיבה?'
המחזור משתבש אחרי סבב שאיבה?
16/07/2018 | 09:09
1
המחזורים שלי סדירים
אבל אין לי מושג מה ההשפעה של ההורמונים על המחזור הבא.
יכול להיות שהוא יפגע ?
לצפיה ב-'לפעמים יש איחור בחודש שאחרי שאיבה'
לפעמים יש איחור בחודש שאחרי שאיבה
16/07/2018 | 11:26
לא תמיד אבל. אצלי עשיתי שאיבה, חודש אחרי החזרת מוקפאים על בסיס טבעי, שאיבה, חודש אחרי החזרת מוקפאים על בסיס הורמונלי ואז הפסקה כפויה של קרוב לחצי שנה בגלל החוץ רחמי, ולא היו לי איחורים משמעותיים בחודשים של החזרת המקפאים.
לצפיה ב-'איך בוחרים'
איך בוחרים
16/07/2018 | 08:46
1
אני הבנתי מהרופא שההבדל העיקרי הוא בשליטה על מועד ההחזרה ובמעקבים הצפופים שיש בהחזרה על בסיס טבעי. ברגע שהבנתי שאפשר לתזמן את הביוץ עם אוביטרל גם בסבב "טבעי" זו כבר לא הייתה שאלה בעיניי כי העדפתי כמה שפחות הורמונים אחרי מה שהגוף עובר. 

לצפיה ב-'מעולה, נשמע טוב. תודה!'
מעולה, נשמע טוב. תודה!
16/07/2018 | 09:09
לצפיה ב-'בלי קשר לשאלה שלך.. תבקשי מהמעבדה דוח עוברים'
בלי קשר לשאלה שלך.. תבקשי מהמעבדה דוח עוברים
16/07/2018 | 07:49
11
16 הפריות ורק 3 עוברי יום 3 זה יחסית נמוך. גם אם לוקחים בחשבון ש 6 ביציות לא היו בשלות.

אם חלילה תצטרכי עוד שאיבה, ממליצה בחוםםםם לשקול מיון זרע.
לצפיה ב-'איך אתן מקבלות את הדוח?'
איך אתן מקבלות את הדוח?
16/07/2018 | 09:12
10
הבנתי שהוא מתפרסם באתר..
המעבדה לא מוכנה לתת לי אותו.
תודה רבה לך!
לצפיה ב-'באתר מתפרסם מכתב לקוני עם כמה הוקפאו ובאיזה ימים'
באתר מתפרסם מכתב לקוני עם כמה הוקפאו ובאיזה ימים
16/07/2018 | 11:31
1
הדו"ח המלא כולל את המידע של איך העוברים התפתחו בכל יום שעקבו אחריהם, מה היה הדירוג שלהם, כמה תאים היו להם וכו' ואפשר ללמוד ממנו למה את העוברים האלה הקפיאו ואת אלה החליטו להשאיר לגדל. אני בזמנו קיבלתי את התיק המלא באלישע אחרי ששילמתי על הצילום שלו. 
הייתי מבקשת מהרופא שייתן לי את המידע או קובעת פגישה עם המעבדה ומבקשת לעבור איתם על התיק. אישית באסותא ראשון היה לי מזל שכשהיינו בחדר ההחזרה ברקוביץ' נכנס למעבדה ודיבר על הדו"ח עם האימבריולוגית ואנחנו פשוט צותתנו..
לצפיה ב-' תודה !'
תודה !
16/07/2018 | 12:05
לצפיה ב-'אין דבר כזה לא מסכימים'
אין דבר כזה לא מסכימים
16/07/2018 | 12:14
זה מידע רפואי שנוגע אלייך, ועל פי חוק זכותך לקבל אותו!!!
באסותא רמת החייל המזכירות לא הבינו על מה אני מדברת ולקח זמן עד שמצאתי מישהו שהבין, ואז דרשו ממני ומבן הזוג שלי לחתום על מיליון אישורים בשביל זה. כלומר, אפשרי - אבל מנג'סים.
בסוף קיבלתי את הדוח מהרופא.
לצפיה ב-'כדי לקבל דוח מעבדה את ובן זוגך צריכים לחתום על טופס'
כדי לקבל דוח מעבדה את ובן זוגך צריכים לחתום על טופס
17/07/2018 | 01:13
6
ויתור על סודיות רפואית
דרך אגב שלא תצטרכי עוד שאיבה (5 מוקפאים זה מעולה!!! ובאסותא יש מעבדה מצוינת ומקפיאים רק עוברים איכותיים) צריך לחתום מחדש לכל שאיבה. גיליתי את זה בדיעבד אז אני משתפת.
דוח מעבדה באמת נותן תמונה מהימנה ותשובה ברורה לכל התהיות
לצפיה ב-'את גורמת ל"מקפיאים רק עוברים איכותיים"'
את גורמת ל"מקפיאים רק עוברים איכותיים"
17/07/2018 | 07:27
4
בהקשר של "מעבדה מצויינת" להישמע שזה לטובת המטופלות.

גם עובר דרגה B יכול לעבור הקפאה והפשרה ולהפוך לילד חמוד. והיו פה דוגמאות בקבוצה. אבל אסותא לא נותנים להם הזדמנות, מתוך קמצנות על מקום במקפיא.
פאט לסוגיה הזו (ונשות מעבדה שצריכות להיות עם קצת יותר טאקט בדיבור שלהן למטופלות ולא לפגוע ברגשותיהן), אני מרוצה מאודד מאסותא. אבל אני חושבת שמטופלות צריכות להתארגן ולמחות נגד המדיניות הקפאה שם. בבתי חולים רבים אחרים בארץ פחות קמצנים על מקום במקפיא.
לצפיה ב-'כן, קצת הגזמתי עם המחמאות אבל הדגש היה על כמות המוקפאים'
כן, קצת הגזמתי עם המחמאות אבל הדגש היה על כמות המוקפאים
17/07/2018 | 14:25
3
כמות מצוינת ביחס למדיניות הקמצנית של אסותא.. זאת הכוונה האמיתית:)
אני אשתף בעניני המעבדה כי פתחת את הדיון.
שתי השאיבות האחרונות שלי היו מאוד דומות מבחינת תנובת הביציות אבל שונות מהותית מבחינת אחוז ואיכות ההפריות, ההבדל, מיון אצל ברטוב.
עד עכשיו אני מדי פעם לוקחת את דף המעבדה ומתענגת, זה כל כך מקסים.
כשיהיה לי גם הריון מההחזרה הראשונה של ההפריות עם המיון בעזר השם, אני מקווה לעשות הבדל גם במעבדה ואני אשמח אם את ואחרות שרוצות להשמיע את קולן תבואו איתי..
לצפיה ב-'מה זא לעשות הבדל במעבדה?'
מה זא לעשות הבדל במעבדה?
17/07/2018 | 15:47
לצפיה ב-'דברי איתי כשזה יהיה רלוונטי'
דברי איתי כשזה יהיה רלוונטי
17/07/2018 | 21:58
אשמח לשמוע על מה חשבת.

רק רוצה לציין שעניין האי הקפאת עוברים דרגה B, זה משהו שמכעיס אותי אותי באופן כללי אך לא נוגע לי ספציפית. אצלנו לקח 9 החזרות של עוברים בדרגה הגבוהה ביותר אז שהגענו להריון המיוחל. אז דווקא במקרה שלי, לא התעקשתי איתם כלל ואפילו לא ביקשתי, שיקפיאו עוברים לא בדרגה גבוהה.
מה שכן ביקשתי, זה שיקפיאו את הבלסטו בבודדים. והאישה מהמעבדה ענתה לי בצורה מזלזלת ומעליבה. ומה שעוד יותר הכעיס זה שהרופאה שעשתה לי את ההחזרה (לא בר חוה), צידדה אותה, לא זוכרת את הניסוח המדויק אבל משהו לגבי זה שבטח הכנס להריון מהבלסטו הנוכחי אז מה אכפת לי מהמוקפאים. . הייתי ממש מופתעת כי פגשתי אותה בעבר (היא הייתה ביעוץ הראשון שלי אצל בר חוה) ודווקא התרשמתי ממנה ממש לטובה. והוויכוח שלי איתן, והצורך להזכיר לה שזו לא החזרה ראשונה אלא שישית שלי כך שלא בונה על ההחזרה היחידה שעשינו באותו יום, כמעט גרם לי לצאת מהחדר ההחזרה בדמעות בשל ההרגשה שמזלזלים בכל מה שעברתי בשביל שיהיה יותר מעובר אחד.
לצפיה ב-'אני הייתי רוצה לשנות את המדיניות של להקפיא 3'
אני הייתי רוצה לשנות את המדיניות של להקפיא 3
17/07/2018 | 22:17
נשארו לנו 3 מוקפאים באסותא שהוקפאו ביחד ואנחנו לא רוצים תאומים ולא רוצים יותר מ3 ילדים. חבל שהם לא מקפיאים מקסימום בזוגות ולא מאפשרים גם הקפאה ביחידים
לצפיה ב-'טוב לדעת ,תודה !'
טוב לדעת ,תודה !
17/07/2018 | 08:02
לצפיה ב-'מוזר.. לי החזירו עוברים עם אסטרוגן גבוהה יותר'
מוזר.. לי החזירו עוברים עם אסטרוגן גבוהה יותר
16/07/2018 | 08:10
7
ולקחתי גם קבותריום למניעת גירוי יתר

גם אני לא הרגשתי 100% אבל העדפתי להחזיר עובר טרי, כי הרשגשתי שככה יש סיכוי טוב יותר שהוא יקלט

אם אני לא טועה, הגלולות "מאפסות" את המערכת ומונעות מציסטות להתפתח

לצפיה ב-'התייעצנו על זה .. זו לא הייתה החלטה חד צדדית'
התייעצנו על זה .. זו לא הייתה החלטה חד צדדית
16/07/2018 | 09:14
2
אני מרגישה שאת אף פעם לא יכולה לדעת מה יהיה..
אין לי ים עוברים לבזבז.
בהחזרות זה עובד חודש אחרי חודש ?
כמו במחזור?
או שצריך המתנה ?
לצפיה ב-'חודש אחרי חודש אבל נקווה שלא תצטרכי יותר מהחזרה אחת..'
חודש אחרי חודש אבל נקווה שלא תצטרכי יותר מהחזרה אחת..
16/07/2018 | 11:31
1
לצפיה ב-'אמן(:'
אמן(:
16/07/2018 | 12:05
לצפיה ב-'אצלי החזירו אחרי e2 של 67 אלף יומים לפני'
אצלי החזירו אחרי e2 של 67 אלף יומים לפני
16/07/2018 | 18:30
3
הזרקת מבייץ כך שביום ההזרקה בטח עבר את ה 100 אלף. היתה בטא חיובית, היה גירוי יתר, כשהתחלתי להרגיש יותר טוב אז ההריון נפל. בדיעבד עשיתי טעות. לא הייתי צריכה לקחת סיכון ולהחזיר עם כזה ערך. אבל זו הייתה החזרה 6 ופרט לכימי לא נקלטתי לפני אז חשבתי שהסיכון נמוך.
לצפיה ב-'67 אלף ?? '
67 אלף ??
17/07/2018 | 10:59
2
איזה פחד.. במיוחד שאם העובר נקלט יש התגברות של הסימפטומים..

החזירו לו עם 12 אלף אבל לא הזרקתי אוביטרל אלא דקפטטיל

בכל מקרה זה לווה בכאב לא נורמלי במשך כשבוע
לצפיה ב-'גם אצלי כמובן השתמשו בדקא (×3) כמבייץ'
גם אצלי כמובן השתמשו בדקא (×3) כמבייץ
17/07/2018 | 13:22
לא היה גירוי יתר בהתחלה (התחיל רק ביום 8 מהשאיבה), אלא רק כאבים מהשאיבה ונפיחות.
ממש חששתי מהחזרה במצב כזה, אך הייתי פסימית שניקלט כי היה כבר מדובר בהחזרה שישית שלי.
בר חוה היה יחסית רגוע וכן תמך בהחזרה. אכ קיבל אותי לביקור אצלו ללא תור וללא תשלום (כדי להתרשם מהמצב של הגירוי יתר, שלמזלי לא היה חמור ולא דרש אישפוז).
בדיעבד עשיתי טעות. לא נכון היה להחזיר עם כאלה ערכים.

האמת, מראש לא הייתי צריכה להסכים לקחת מינון כזה. אותו מינון בשאיבה קודמת, אחרי 4-5 ימי הזרקה בלבד גרם ל e2 מעל 10 אלף ואז עשו קוסטינג מלא ל 4-5 ימים (כלומר פרט למבייץ לא הייתי על הורמונים עד השאיבה). לא יודעת איך הסכמתי שוב לקחת אותו מינון... גם בטיפול שהוביל ל e2 של מעל 67 אלף עשו קוסטינג אבל חלקי (הורידו מינון בחצי ב 3 ימים אחרונים).

אני זוכרת כמה נבהלתי כשראיתי את תוצאת הבדיקה. ממש חששתי שבר חוה יבטל את השאיבה.. (ראיתי המלצות למרפאות בארה"ב לוותר לגמרי על השאיבה עבור ערכים מעל 20 אלף). בסוף אפילו החזרה לא ביטל..
לצפיה ב-'לי החזירו עם אסטרדיול מעל 15000 יומיים לפני השאיבה'
לי החזירו עם אסטרדיול מעל 15000 יומיים לפני השאיבה
17/07/2018 | 14:30
והמבייץ היה אוביטרל. נקלטתי בהחזרה הזו להריון תקין והיה גירוי יתר קל אבל לא רציני
לצפיה ב-'פגרות/חגים ועיניינים'
פגרות/חגים ועיניינים
17/07/2018 | 20:28
אז איזו מרפאה/ מעבדה בחופשה ומתי?
לצפיה ב-'מישהי עברה מרופא שיש אצלו המתנה וביקשה לחזור ללא המתנה? '
מישהי עברה מרופא שיש אצלו המתנה וביקשה לחזור ללא המתנה?
15/07/2018 | 20:48
4
אחרי 4 IVF כושלים אני תוהה אם הגיע הזמן לעבור מבר חוה לרופא אחר. IVF 3 הניב blighted ovum (שלייה ללא עובר) והפלה טבעית בשבוע 7. אחר כך היריון כימי ואחריו IVF 4 - כלום. העוברים - עם הורמון גדילה - נראים יפה מאד ומגיעים לבלסטוציסטים. ולא נקלטים. אני עם אנדומטריוזיס וציסטה בגודל 17 מ"מ בשחלה, ללא כל כאבים שקשורים לאנדומטריוזיס. מקבלת סטריאודים וגם קלקסן לקרישיות יתר בפקטור 2. בת 38.5. 
אני חושבת לעבור לרופא אחר - מרגישה שחייבת לתת צ'אנס לעוד רופא, גם בגלל הגיל - אבל פוחדת שאם ארצה לחזור אצטרך לחכות שוב בהמתנה (ושוב עניין הגיל). עצות יעזרו פה מאד. 
לצפיה ב-'השאלה מה בר חוה מציע לך?'
השאלה מה בר חוה מציע לך?
16/07/2018 | 22:48
ומה הרופא שאליו את מעוניינת לעבור מציע לך?
את יכולה להתייעץ עם רופא אחר, ואז לפי ההצעה שלו, להחליט אם לעזוב ולעבור אליו, או דווקא להישאר.
לצפיה ב-'תזמיני תור לבר חוה מעכשיו'
תזמיני תור לבר חוה מעכשיו
17/07/2018 | 14:31
2
התור עליו בכל מקרה לעוד 7 חודשים. ובינתיים תעשי טיפולים במקום אחר. 
לצפיה ב-'היא כתבה שהיא מטופלת של בר חוה. '
היא כתבה שהיא מטופלת של בר חוה.
17/07/2018 | 15:16
1
לצפיה ב-'את זה הבנתי'
את זה הבנתי
17/07/2018 | 15:28
אבל אם היא מתכוונת לנסות במקום אחר-שתזמין תור מעכשיו בכל מקרה. אני גם מטופלת במרפאה הזאת, והזמנתי תור לפברואר כי לא נפגשתי אף פעם עם בר חוה, אבל הוראות  מדי פעם באות ממנו.  כאילו לא ברור אצל מי אני מטופלת מהרופאים. אני רוצה שיהיה לי תור מסודר לפגישה ודיון. 
לצפיה ב-'שלום, האם יש פה מישהי שיודעת '
שלום, האם יש פה מישהי שיודעת
17/07/2018 | 13:25
2
מה קורה במקרה שבו מזריקים אוביטרל, שעה-שעתיים לאחר שמזהים ביוץ בעזרת מקלון? זאת אומרת, שהאישה מזריקה אוביטרל דווקא לאחר זיהוי ביוץ בבדיקה ביתית ולא להיפך.. ? תודה
לצפיה ב-'המקלונים אמורים לזהות עלייה ברמת ה-LH'
המקלונים אמורים לזהות עלייה ברמת ה-LH
17/07/2018 | 15:19
1
השאלה היא איזו עלייה... אם העלייה מינורית, אז הביוץ בכל מקרה יהיה כ-36 שעות לאחר האוביטרל. אם מדובר ממש בביוץ, אז האוביטרל כבר לא יתזמן את הביוץ.
אני מאמינה שאת עושה עבודת בית, ולכן את משתמשת במקלונים, ואז האוביטרל יכול להעלות את ההורמונים ולתמוך בהריון המתפתח.
בהצלחה

מקווה מאוד שהאוביטרל אינו על דעת עצמך...
לצפיה ב-'ממש לא על דעת עצמי :] תודה על התשובה העוזרת, '
ממש לא על דעת עצמי :] תודה על התשובה העוזרת,
17/07/2018 | 15:25
בעז"ה נעשה ונצליח
לצפיה ב-'מודאגת- זיקיק ורירית הפסיקו לגדול'
מודאגת- זיקיק ורירית הפסיקו לגדול
16/07/2018 | 15:45
3
שלום, 
קודם כל חייבת לכתוב לכן שלומדת מכן המון גם אם לא כותבת.
ועכשיו לשאלה-
נמצאת בתהליך של החזרת מוקפא.
כרגע, יום 13 למחזור רירית 5 וזקיק 8.
כך היה גם ביום ה- 8 למחזור.
במה אמורים הדברים?
האם יש עוד תיקווה להחזה החודש?

מודה מראש לכל המגיבות (:
לצפיה ב-'ברוכה הבאה לשהות קצרצרה'
ברוכה הבאה לשהות קצרצרה
16/07/2018 | 17:04
1
ההחזרה על בסיס הורמונלי או טבעי?
לצפיה ב-'טבעי.'
טבעי.
16/07/2018 | 17:05
אך רכשתי טסטרופם בהוראת הרופא שלי. אמר שיעשה בו שימוש אם יהיה צורך.
לצפיה ב-'לפעמים יש חודשים כאלה'
לפעמים יש חודשים כאלה
17/07/2018 | 14:41
שהביוץ מתעכב או שאין ביוץ וזה לא אומר כלום לגבי החודש הבא, בחודש הבא עדיין יכול להיות ביוץ יפה. נראה לי שיש עוד תקווה כי היה לי חודש כזה שהביוץ איחר בו בשבועיים שלמים ועדיין כשהוא הגיע היה ביוץ תקין, אבל נראה לי שעדיף להחזיר את המוקפא בתנאים הכי טובים ומקסימום אולי לחכות עוד חודש
לצפיה ב-'חדשה.. '
חדשה..
16/07/2018 | 22:13
5
היי,
הרבה זמן שאני מציצה בפורום, והאמת- קיוויתי לא להגיע למצב שאני כותבת בו אבל הנה הגיע היום שגם אני "חלק מהסטטיסטיקה"....
בעלי ואני בני 32, מנסים להיכנס להיריון מזה כשנה, ועכשיו הגיע הזמן לעבור למרפאת פוריות. עוד כשהבנתי אחרי 4 חודשים שלא קורה כלום, שלחתי את שנינו לבדיקות. אצלי המחזור סדיר כל 28 יום, ופרופיל הורמונלי תקין. אצל בעלי בדיקת הזרע תקינה גם כן.
אני מעבירה חודשים ארוכים בבכי וייאוש, והכי שונאת כשאומרים לי "כשתרגעי זה יגיע".... ניסיתי להירגע בשלל דרכים, אני עושה ספורט על בסיס קבוע, עשיתי דיקור, אני עם מקלוני ביוץ שרק מהווים תמיכה למה שאני כבר יודעת (שהביוץ כל 14 יום...) וניסינו בכל חודש גישה אחרת מה'מוצעות' (יום כן יום לא וכו'...). אפילו קנינו איזה ג'ל מפגר מאמזון שאמור 'לתמוך' בזרעונים או שקר כלשהו.

נראה לי מיותר לכתוב שכל חברה שנכנסת להריון, פוצעת לי את הלב.
שההערות שהיו מנת חלקן של הרבה אנשים, כבר הפסיקו מזמן.
ושבעלי כבר לא יודע מה להגיד כשאני בוכה...
ולכן פניתי לפורום הזה. בתקווה שאוכל לשאוף מכאן תקווה, וגם בשביל עניינים טכניים שבטח יגיעו.
אז מאחר וזה השלב הראשון... אשמח להמלצה על רופא/ת פוריות מעולה אבל שיהיה גם נחמד כי אני בטוח אבכה לו, מאיזור חיפה עד זיכרון.

מעבר לזה אשמח לשמוע על סיפורים דומים לשלי... טיפים.. כל דבר שלדעתכן יכול לעזור במצבי.

תודה ורק בריאות לכולנו
לצפיה ב-'אני לא מאזור חיפה ואין לי לצערי המלצות לרופא באזור'
אני לא מאזור חיפה ואין לי לצערי המלצות לרופא באזור
17/07/2018 | 08:05
3
אבל בגילך הרך, הייתי קודם כל מנסה אצל רופא הפוריות שהקופה מציעה לך. קרוב יותר, זול יותר ומפני שאתם צעירים ואין בעיה מוגדרת, בלאו הכי מקסימום שתתחילו זה עם תרופות (נניח איקקלומין) ואולי אולי אולי גם הזרעות. 

את חייבת להתמקד ביתרונות, והם שאין שום בעיה מוגדרת ושאתם צעירים. יש המון חומר ביולוגי לעבוד עמו ודי זמן לכך. זה לא פשוט, אבל נסי לנטרל את ההערות של הסביבה, וגם את החברות ההריוניות (שיהיה להן לבריאות!) ולהתמקד בך ובכם בלבד. אל תיכנסי ללחץ מכל מיני הערות, עצות של נשמות טובות, או מבטים מוזרים, כי את עושה הכל נכון וזה לא עניינו של איש. תראי שזה יבוא גם לכם, בע"ה. בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה..'
תודה..
17/07/2018 | 08:52
2
אבל בהנחה ועל פניו הכל תקין... למה בעצם התרופות? הרי ברור בדיוק מתי אני מבייצת... וגם אשמח לדעת באיזה שלב מתחילים הזרעות?

תודה על התגובה המעודדת :)
לצפיה ב-'איקקלומין, זה כדי לחזק ביוץ ולהגביר אותו.'
איקקלומין, זה כדי לחזק ביוץ ולהגביר אותו.
17/07/2018 | 09:24
1
ומתי מתחילים הזרעות - זה כבר מחליט הרופא. אני לא הייתי מפגיזה עצמי ביותר מדי מידע בינתיים, כי אין צורך וזה גם יכול לבלבל ולהלחיץ. פשוט בודקת מה יש לקופה להציע מבחינת מומחי פוריות, בודקת כאן או בגוגל איזה חוות דעת יש עליהם, ניגשת ומתחילה לבדוק את המים. 

בהצלחה ובידיים מלאות במהרה, בע"ה
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
17/07/2018 | 10:48
לצפיה ב-'באיזו קופת חולים את?'
באיזו קופת חולים את?
17/07/2018 | 14:34
אצלנו המצב היה שונה כי התחלנו טיפולים עם בעיית זרע ולא היינו לא מוסברים. אם את מחפשת רופא פרטי באיזור הייתי הולכת ללויט אבל אם את במכבי יש גם אופציה לרופאי קופה באיזור
לצפיה ב-'פיענוח הבדיקות ההורמונליות (יש בפנים גם בדיקות דם רגילות)'
פיענוח הבדיקות ההורמונליות (יש בפנים גם בדיקות דם רגילות)
17/07/2018 | 09:02
פיענוח הבדיקות ההורמונליות (יש בפנים גם בדיקות דם רגילות)

תודה רבה
לצפיה ב-'דרכים להקל על ההזרקות'
דרכים להקל על ההזרקות
14/07/2018 | 21:37
9
היי בנות יקרות,
ביום רביעי התחלתי פרוטוקול חדש (יומיים ראשונים של הווסת דקאפפטיל 0.1 ומהיום השלישי להוסיף גם גונאל 225 ומונופור 225)
הזריקות כואבות לי  (בעיקר הדקאפפטיל והמונפור) יש לכן דרכים כיצד להקל על הכאב? קירור בקרחון לפני עוזר מעט....
האם יש גם איזושהי דרך שאתן מכירות שלא ירד דם? (אולי זאת שאלה טפשית אבל אני ממש שונאת לראות דם- עוד לפני כל הטיפולים והזריקות...)
תודה ושבוע טוב 
לצפיה ב-'אני עושה הכל נורא לאט וזה כמו "מפזר" את הכאב'
אני עושה הכל נורא לאט וזה כמו "מפזר" את הכאב
15/07/2018 | 23:44
1
למשל הדקאפפטיל שצורב ויש לו חוד קצת קהה, אני מסובבת את המזרק בעדינות כמו חופרת עד שזה נכנס ומזריקה לאט לאט. אני יודעת שזה נשמע מזוכיסטי אבל זה ממש מקל.
דם יצא לי אולי פעמיים שלוש מכל עשרות ההזרקות שהזרקתי.. אולי להיות יציבה עם החוד ולהוציא (גם לאט לאט) באותו כיוון שהכנסת.
יש מצב שאם מישהי אחרת תזריק לך זה יקל עליך מאוד.. אחות בקופח או חברה מנוסה
בהצלחה לסבב מנצח:)
לצפיה ב-'תודה על העצות '
תודה על העצות
16/07/2018 | 12:29
למרות שלהזריק לאט באמת נשמע עוד יותר מציק...
אני בחורה די עדינה ולא יודעת למה הפעם יש יחסית יותר דם וסימנים
לצפיה ב-'צובטת את עצמי ברגל'
צובטת את עצמי ברגל
16/07/2018 | 12:50
זה מסיח את דעתי לכאב של הצביטה. לא יודעת אם זה יעזור למי שמזריקה לבד, לי מזריק בן זוג.
את השיטה למדתי ממישהי במשפחה שיש לה חרדה ממחטים וזריקות
לצפיה ב-'תמרחי ארניקה אחרי'
תמרחי ארניקה אחרי
16/07/2018 | 18:14
3
לצפיה ב-'זו משחה טבעית להרגעה? יש בסופר פארם?'
זו משחה טבעית להרגעה? יש בסופר פארם?
17/07/2018 | 00:27
2
לצפיה ב-'כן, מעבירה את הכאב ומעלימה סימנים אדומים וכחולים'
כן, מעבירה את הכאב ומעלימה סימנים אדומים וכחולים
17/07/2018 | 09:04
1
יש בסופרפארם, ההתוויה שלה היא לעיסוי שרירים, אבל היא עוזרת להרבה דברים
נוספים... מכות כחולות / בומבות שחוטפים, וגיליתי שגם לאחר הזריקות.

גם משחת טראומיל יכולה לעזור, אני מעדיפה את הארניקה עצמה.
(טראומיל מכילה עוד צמחים, כולל ארניקה).

לצפיה ב-'תודה! אנסה'
תודה! אנסה
17/07/2018 | 10:55
לצפיה ב-'טיפים להזרקה'
טיפים להזרקה
16/07/2018 | 22:45
1
1. לקרר את המקום דקה לפני ההזרקה. גם אם יירד דם, יירד פחות, והקור מאלחש את הכאב.
2. דקפפטיל להזריק לאט תוך כדי נשימות (דונאל ממש לא כואב).
3. לדמיין תוך כדי הזרקה את כפות הרגליים המתוקות של התינוקת שתהיה לך, ממש לדמיין את המראה שלהן...ואז הכול פחות כואב.

לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
17/07/2018 | 00:26
אכן גונאל לא כואב
אנסה ליישם לגבי האחרות
לצפיה ב-'התייעצות'
התייעצות
14/07/2018 | 12:01
15
היי קצת רקע עליי, בת 29 פנינו לטיפולי פוריות לאחר שנה של ניסיונות, לאחר בירורים, חצוצרה ימנית חסומה פרוקסימלי, מאז 3 הזרעות כושלות ואחכ כבר התחלנו IVF, סבב ראשון גירוי יתר עם 23 זקיקים, בסופו של דבר יצאו 9 עוברים, בגלל הגירוי, היו החזרות רק של מוקפאים, שאף אחת לא צלחה, באחרון היה בטא 6 הכי גבוה שהיה לי כל השאר שליליים, לציין שהעוברים היו באיכות טובה וכולם שרדו הפשרות אבל אף אחד לא התפתח להריון.
בהמשך עשיתי סבב שאיבה נוסף, אומנם היום רק 13 ביציות אבל האסטרדיול היה גבוה, וגם בסבב הזה לא הייתה החזרה של עובר טרי, מהסבב הזה יש לי גם 9 עוברים, וכרגע עברתי החזרה ראשונה של 3 מוקפאים, בתקופה האחרונה דיי מבואסת, מרגישה שבגדול אין כל כך בעיה רק חצוצרה חסומה ובכל זאת שום דבר לא ניקלט מה לא ניסתי, דיקור סיני, עברתי פיפל, והרופא אופטמי ואומר שזה יקרה רק סבלמנות, אבל אחרי 7 בטא שליליים האופטימיות איפשהו נעלמת ואתה נכנס למעגל של רק פסימיות, מסביב כולן בהריון גם אלה שעברו טיפוליי הפרייה , האי שליטה במצב מקשה עוד יותר עם זאת יודעת שעושה את המיטב.
ההתייעצות שלי איתכן היא כזו, האם כדאי להחליף רופא?, בהזרעות הייתי אצל רופא אחד שלא התחברתי אליו ולאחר מכן כבר בשאיבות עברתי רופא שדווקא הכימיה טובה אבל מרגיש לי אוליי שאנחנו מפספסים משהו, יש לי חברות עם בעיות הרבה יותר קשות וכבר כולן בהריון אחריי החזרה 1-2.
ועוד דבר אני אחריי החזרה ביום חמישי האחרון, לוקחת 3 אסטרופם ו3 נרות אנדומטרין, לא יכולה להגיד שיש לי הפרשות אבל ?( וסליחה על התיאור) כשהנר מתמוסס לפעמים מקבל גוון חום בהיר אבל תמיד יש מצב שהתמיכה לא מספקת?
סליחה על החפירההה

לצפיה ב-'האם הוא שינה לך טיפול/מינון בהחזרות?'
האם הוא שינה לך טיפול/מינון בהחזרות?
14/07/2018 | 19:23
1
הי,
יכול להיות שהתשובה היא להחליף רופא, לא יודעת להגיד לצערי אם זה יעזור או לא.
השאלה היא האם לאורך כל הניסיונות האלו הפרוטוקול השתנה? היה ניסיון מצידו ללמוד מה הבעיות?
אם לא היה שינוי בפרוטוקול ממליצה לעבור רופא...
ועוד שאלה- הבחירה של להחזיר שלושה- מדוע? בד״כ מחזירים 1/2...

ברמה האישית יכולה להגיד שבסבב שנקלט מוקפא היתה לי תמיכה של 3 אסטרופם  ביום ו6 אוטרוגסטן  ביום.  אבל כמובן שזה אינדיוידואלי.

לצפיה ב-'תמיכה'
תמיכה
14/07/2018 | 20:35
התמיכה תמיד הייתה אתה תמיכה אסטרופם ואנדומטרין, בהכנה לשאיבה זה היה גונאל אף ודקאפפדיל וציטרוטייד, רק את המינון של גונאל הורדנו בסבב הזה ועדיין האסטרדיול עלה גבוה מהמצופה ואז הוא הןריד עוד קצת במינון ועדיין לא הצלחתי להגיע להחזרת טרי פחד מגירוי יתר 
לצפיה ב-'לא סביר שהבעיה היא בתמיכה, '
לא סביר שהבעיה היא בתמיכה,
14/07/2018 | 19:40
2
ו-7 שליליים זה ממש לא מעט, אבל יש הרבה נקודות אור בסיפור שלך. את צעירה ואיכות העוברים שלך מצוינת. העובדה שהתגובה השחלתית שלך טובה נותנת הרבה מקום לאופטימיות. יחד עם זאת, לא ברור לי מדוע הוחזרו לך 3 עוברים. גם תמיכה שמכילה אסטרופם, יכולה להשתנות, אני לא אוהבת את התכשיר הזה. יש נשים שהתכשיר ממש עושה להן רע.

כמה שאלות:
1. האם עברת החזרות של מוקפאים על בסיס טבעי?
2. מה עובי הרירית בדרכ?
3. האם עברת היסטרוסקופיה?
4. האם שללו קיומם של נוזלים בחצוצרה החסומה?

תעני, וננסה לעזור

לצפיה ב-'כל ההחזרות היו'
כל ההחזרות היו
14/07/2018 | 20:29
1
העל בסיס הורמונאלי, 3 אסטרופם ושלוש נרות אנדומטרין, עובי הרירית תמיד8-9
לפי הבנתיכשהחסימה פרוקסימלית אז הסיכוילנוזל קטן בגלל שזה החיבור בין החצוצרה לרחם וזה מה שחסום, הרופא אמר שאם הפעם לא יצליח נעשה בירור של קרישיות, היסטרו..

לצפיה ב-'יש נשים לא מעטות שהורמונים לא עושים להן טוב'
יש נשים לא מעטות שהורמונים לא עושים להן טוב
16/07/2018 | 22:50
אני בעד החזרה טבעית לאחר היסטרו.
לצפיה ב-'בני כמה העוברים שהוחזרו?'
בני כמה העוברים שהוחזרו?
14/07/2018 | 20:05
2
ניסו להחזיר בלסטו? בדקת תמיכה יחד עם הבטא או אחרי החזרה? כמה היו הערכים?

בלי קשר, לדעתי את עושה טעות שמחזירה 3 יחד. בגילך לא כדאי יותר מ 2.
לצפיה ב-'העוברים'
העוברים
14/07/2018 | 20:32
1

שהוחזרו היו בני שלושה ימים דווקא אני מכירה כמה וכמה שהחזירו להם 3 עוברים, הקפיאו את כולם בזוגות ואחד שלישיה בגלל שהיו 9

לצפיה ב-'כדאי לנסות לגדל עוברים לשלב בלסטו'
כדאי לנסות לגדל עוברים לשלב בלסטו
14/07/2018 | 21:44
במקרים כמו שלך אחרי מספר החזרות כושלות. לבלסטו סיכוי השרשה טובים יותר וכן, אם חלילה לא מצליחים לגדל עוברים כלל לשלב בלסטו אז זה עוזר בלאבחן (לעיתים הבעיה בזרע או בעיות אחרות).

אגב, אצלנו ההחזרה ה 9 הייתה החזרה שב"ה הסתיימה בידיים מלאות. לא לאבד תקווה!
לצפיה ב-'היי'
היי
15/07/2018 | 10:02
5
אני מנחשת שאת מטופלת באלישע בגלל איזור חיפה. גם אני הייתי מטופלת שם אצל רופא פרטי. אצלי ההצלחה הגיעה ברגע שברחנו מאלישע, אני מצטערת אבל בעיניי המחלקה שם בכלל לא טובה וכל הכשלונות שלנו היו בגלל טיפול לא נכון שקיבלנו שם (אנחנו ממחלקת הזרע ובכל הכשלונות החזירו לי עוברים מזרע לא תקין.)
גם לי החזירו שם 3 בהחזרה השלישית כשהייתי בת 32 ואצלי ההחזרה של 3 לא נגמרה טוב, היא נגמרה בהריון הטרוטופי עם עובר אחד בתוך הרחם שאותו איבדתי בהפלה טבעית ועובר אחד בחצוצרה שאת ההריון איתו היה צריך לסיים בזריקה ששלחה אותי להפסקה ארוכה של קרוב לחצי שנה. את הלקח שלי למדתי ויותר אני לא אסכים להחזיר שלושה ואני מציעה לך גם לא להסכים לזה יותר.
את יכולה לבדוק אם התמיכה מספיקה או לא אם תעשי בדיקת דם לאסטרדיול ופרוגסטרון ותראי מה הערכים. ב7 כשלונות, את מכלילה גם את ההזרעות או כל ה7 כשלונות הם החזרות כושלות בIVF?

לצפיה ב-'מכלילה'
מכלילה
15/07/2018 | 11:45
4
גם את ההזרעות סהכ 7 , שלוש הזרעות ו-4 של ivf 
איפה המשכת טיפולים אחרי אלישע ? 
לצפיה ב-'אז זה 4 שליליים'
אז זה 4 שליליים
15/07/2018 | 11:49
3
ההזרעות לא רלוונטיות כי אי אפשר לדעת אם בכלל היתה הפריה בהזרעה.
עברנו לברקוביץ' ואסותא ראשון.
לצפיה ב-'אומנם 4 שאיבות, אך ממה שהבנתי מכל שאיבה מספר החזרות..'
אומנם 4 שאיבות, אך ממה שהבנתי מכל שאיבה מספר החזרות..
15/07/2018 | 17:03
2
לצפיה ב-'היא כתבה על 2 שאיבות ו4 החזרות'
היא כתבה על 2 שאיבות ו4 החזרות
15/07/2018 | 19:37
1
לצפיה ב-'סליחה התבלבלתי עם פוסט אחר. צודקת...'
סליחה התבלבלתי עם פוסט אחר. צודקת...
15/07/2018 | 20:14
לצפיה ב-'גם אני עם חצוצרה סתומה וב"ה יש לי ילדה'
גם אני עם חצוצרה סתומה וב"ה יש לי ילדה
15/07/2018 | 13:42
ומקווה מאוד לתשובה חיובית להריון ילד 2 בע"ה.

אני יכולה להגיד לך שאחרי 3 הזרעות עשיתי 2 סבבים של ivf.
בסבב ה2 נקלטתי עם עוברים יום 3
מה שאהבתי אצל הרופא שלי מלבד שאני שרופה עליו וכימיה מעולה, הוא ששום פרוטוקול לא היה דומה לקודם, כל הזמן שינה.

מאחלת לך המון בהצלחה
לצפיה ב-'שאיבה/החזרה בסופש??'
שאיבה/החזרה בסופש??
15/07/2018 | 00:07
7
הי בנות, מה קורה כששאיבה החזרה נופלים על שישי ושבת? מקדימים או מאחרים?
(מנסה לסדר את הלוז בעבודה)
לצפיה ב-'איפה את מטופלת?'
איפה את מטופלת?
15/07/2018 | 09:53
1
יש מקומות כמו אסותא רמת החייל שעושים החזרות גם בשבת.
אני מטופלת באסותא ראשון ושם לא עובדים ביום שבת אבל עושים שאיבות והחזרות בשישי. 2 ההחזרות שלי שם עד היום היו ביום שישי.
לצפיה ב-'רמת החייל'
רמת החייל
15/07/2018 | 19:17
לצפיה ב-'אותי אישית הקדימו'
אותי אישית הקדימו
15/07/2018 | 09:54
1
אני שומרת שבת והקדימו לי את השאיבות לחמישי.
יצא שהביציות לא היו בשלות והבשילו בתנאי מעבדה.

בעיקרון שישי זה לא כזה מסובך (שבת נכנסת מאוחר אם את שומרת) והחזרות זה גם לא בשמיים.
אם את לא שומרת שבת - בתי החולים הפרטיים עובדים בשבת ועושים את הפרוצדורות... לגבי הציבוריים אני פחות יודעת.
לצפיה ב-'משלימה לגבי הציבורי'
משלימה לגבי הציבורי
15/07/2018 | 10:54
שאלתי במחלקה על החזרה בימי שישי ואמרו לי ש"אם צריך אז עושים". אני לא יודעת לגבי שאיבה, כי זה מצריך צוות יותר גדול.
מבחינת שאיבות - השאיבה היחידה שלי יצאה בחמישי. אני מניחה שמתזמנים עם ציטרוטייד ואוביטרל כדי להמנע מסופ"ש.
מבחינת החזרות - 
יש החזרה על בסיס הורמונלי, אז רק מחכים לגודל מתאים של הרירית וברגע שזה קורה אין בעיה לחכות את הסופ"ש ורק אז לבצע את ההחזרה. 
יש החזרה על בסיס טבעי, שבעצם עוקבת אחרי הביוץ הטבעי של הגוף. כאן אין לנו כ"כ משחק. זה הסיכון של החזרה על בסיס טבעי... אני העדפתי בסיס טבעי על פני הורמונלי אבל פחדתי שיפול על סופ"שים, לכן קיבלתי אוביטרל לתזמון, מה שהפך את ההחזרה לחצי טבעית ואפשר להמנע מהסופ"שים.
לצפיה ב-'לי עשו שאיבה והחזרה בשישי. לא יודעת לגבי שבת...'
לי עשו שאיבה והחזרה בשישי. לא יודעת לגבי שבת...
15/07/2018 | 13:45
הנ"ל מתייחס למדיקל הרצליה ואסותא ראשון
לצפיה ב-'תודה בנות! '
תודה בנות!
15/07/2018 | 19:19
כמו תמיד אתן הכי עוזרות
לצפיה ב-'עונה לגבי רמת החייל'
עונה לגבי רמת החייל
16/07/2018 | 22:44
שאיבה   - בעבר היה אבל כבר אין חדר ניתוח ביום שבת יותר. אם יש מצב לדעתי מושכים יום קדימה.
החזרות  - שבת יום רגיל לצורך העניין.

בהצלחה!
לצפיה ב-'הרגע הזה שהבנת שהפעם זה פשוט לא קורה'
הרגע הזה שהבנת שהפעם זה פשוט לא קורה
15/07/2018 | 19:27
9
הרגע הזה שאת מבינה שהטיפול לא הצליח ואת מנסה להבין מאיפה יהיה לי את הכוחות לעבור את כל זה שוב?!
ואז בעלי כותב לי בהודעה
"כשהיום יגיע, והוא יגיע. אני אחזיק לך את היד ואסתכל לך עמוק בעיניים ואנחנו ניהיה ממש מאושרים. והמחשבה הזו נותנת לי כוחות"

והדמעות שלי לא מפסיקות....

(אני הרבה זמן צופה מהצד בפורום וסוף סוף נרשמתי)

אני יודעת שבר חווה הוא בערך הגורו כאן ואני שוקלת לעבור ממרפאת פוריות של הקופה אליו, נוח זה כנראה לא יהיה בגלל הנסיעות והעבודה...
באיזה שלב של הטיפולים הבנתם שאתם עוברות לפרטי?

לצפיה ב-'אני גם מאזור חיפה'
אני גם מאזור חיפה
15/07/2018 | 19:55
ונשארתי אצל הרופא קופה והצלחתי. ילדתי לא מזמן בן מתוק.
לא חייבים לחפש רחוק. לא נראה לי שבר חווה היה עושה בשבילי משהו שהרופא שלי לא עשה.
לצפיה ב-'מהתחלה הלכנו לפרטי'
מהתחלה הלכנו לפרטי
16/07/2018 | 11:45
אבל הרופא הפרטי הראשון שלנו שהיה הרבה יותר יקר מהרופא הנוכחי פשוט לא היה טוב. הרופא הפרטי שלנו היום הוא רופא פרטי רק כי אנחנו לא בקופה הנכונה מהבחינה הזו, אם היינו במכבי אז הוא היה רופא קופה בחינם.
תוכלי לפרט על מה עברתם עד היום ומה הבעיה שבגללה אתם בטיפולים?
לצפיה ב-'בגיל 27, זה עוד מוקדם לפרטי לדעתי.'
בגיל 27, זה עוד מוקדם לפרטי לדעתי.
16/07/2018 | 12:21
אני פניתי לפרטי בגיל 40. הייתי צריכה לדעתי ישר כשהתחילו בעיות, אבל לוקח זמן עד שמבינים מי נגד מי בעולם הזה. לא כתבת מה הרקע לקושי וכמה טיפולים עברת עד כה, אבל מוקדם מכדי ללכת על התותחים הכבדים לדעתי. יש ממוצע סטטיסטי של מתי זה אמור לעבוד. את לדעתי אפילו מתחתיו, כי יש לך את יתרון הגיל. אם הרופא בקופה לא בא לך טוב, את יכולה לחפש מישהו אחר בקופה ולנסות לבדוק עליו פה או בנט. גם להתייעץ פרטי אפשר ללכת. אבל כדי להירגע, לא כדי להתחיל לזרוק חצים בכל מיני מקומות. זה לדעתי מבלבל ומייאש יותר.

שאלת מאין הכח לעבור את זה. שוב. האמת, שאחרי כל אכזבה לא חושבים שיש מאין להביא כוח. רוצים רק לשבור כלים ולשכוח מהכל. אבל אחת הדרכים לאגור כוחות, זה מפורומים כאלה. טוב שהצטרפת. נשמע לי שהפרטנר שלך מדהים . תטפחו את הזוגיות שלכם עד שזה יגיע, כי זה יגיע בע"ה. בהצלחה.
לצפיה ב-'נוח זה לא יהיה'
נוח זה לא יהיה
16/07/2018 | 12:41
ולא בגלל הנסיעות.
המשפט שלך ״נוח זה לא יהיה בגלל הנסיעות״ גרם לי לצחוק היסטרי. כי אני גם חשבתי כמוך, והסתבר שנסיעות הן  בעיה הכי קטנה בסיפור. 

לצפיה ב-'קצת עלי'
קצת עלי
16/07/2018 | 20:03
2
תודה לכן על המענה...
אחרי בערך שנה של נסיונות הלכנו למרפאת פוריות, עשינו את כל הבדיקות והכל יצא תקין.
נסינו קצת עם מעקבים והנחיות מהמרפאה, שלא הצליחו...
ואז פניתי אליהם ואמרתי להם שאני רוצה להתחיל טיפול, אז הטיפול הראשון היה אקוקלומין וזריקה אוביטרל ולראשונה אחרי שנה וחצי של נסיונות היו לנו 2 קווים...
וכמה שקיווינו שפס זה פס... בשבוע 6 אחרי שנצפה דופק... העליה של הבטא לא הייתה תקינה ולאט לא ירדה... ההפלה הייתה טבעית ללא התערבות חיצונית..
מאז כבר עברה חצי שנה.... המשכנו לנסות אקוקלומין ולא הצליח ואמרתי להם שאני רוצה להתחיל הזרעות כי אני יודעת שזה הדרך לIVF...
וגם אמרתי להם שאני רוצה לקבל תמיכה, כי להזיק זה לא יכול.
והחודש הטיפול היה עם גונאל אף ואוביטרל ולאחר יומים הזרעה ויום אחרי התחלתי לקחת תמיכה של פגסטרון של כדורי דופסטון.
וככל הנראה הטיפול לא הצליח :((((((
אני מרגישה שאני פשוט חוקרת וקוראת המון ודיי מנחה את האחיות ואת הרופאה מה אני רוצה... ונותנים לי... אז סך הכל אין לי תלונות כלפיהם 
חוץ מזה שבאמצע הרופאה שלי עזבה וידעתי על זה רק שבוע אחרי, אבל זה הקטע במרפאת פוריות שכל פעם האחיות פשוט שואלות את הרופא שנמצא שם.
אבל לא יודעת... המחשבה לעבור לפרטי זה כי אולי שם הטיפול יהיה יותר נכון, דברים שאני לא יודעת או שהם לא שמו על זה את האצבע עדין...
לצפיה ב-'לדעתי בחירת הרופא היא החשובה'
לדעתי בחירת הרופא היא החשובה
16/07/2018 | 21:59
הי,

גם אני מה"לא מוסברים".
לגבי פרטי / קופה - אני חושבת שיש טווח מאוד רחב של סגנונות טיפול ואת צריכה למצוא משהו שיתאים לך.

אני התחלתי הזרעות בפרטי, וזה היה טרטור רציני מבחינתי. הרופא התעקש לעשות אולטראסאונד אצלו במרפאה, אבל בדיקות דם עשיתי בקופה. לצערי גם הביוץ שלי מאוחר, אז היו שבועיים בכל מחזור שבו הייתי מתייצבת בבוקר בקופה, ואז בצהריים או בערב נוסעת למרפאה הפרטית, וזה גזל לי המון זמן.
היתרון בפרטי היה שהרופא היה ממש עדין ומקסים, ולפני כן הייתה לי טראומה ממעקב זקיקים בקופה שבו הטכנאית ממש הכאיבה לי.

דווקא ב- IVF עברתי לרופא קופה שעובד עם מדיקל סנטר. המעקבים שם דרשו ביקור אחד הן עבור השאיבה והן עבור בדיקת הדם, והם גם היו בתדירות נמוכה יותר כי אין חשש שיהיו יותר מדי זקיקים (ממילא רוצים שיהיו הרבה).

שני הרופאים היו בגישה יחסית אקטיביסטית, שחבל להאריך את התהליך כי הוא מאוד מתיש נפשית, ולכן הראשון המליץ ישירות על הזרעות עם גונאל, ושניהם המליצו לנסות IVF אחרי 3 הזרעות כושלות. אני אישית מאוד מרוצה מההמלצה הזו, בפרט לאור העובדה שהתהליך הזה עדיין לא קרוב לסיום ואני שמחה שלא בזבזנו יותר זמן על דברים שלא עבדו.

בהצלחה בכל מקרה!
לצפיה ב-'דבר ראשון, אל תספידי, לפחות עד הבטא'
דבר ראשון, אל תספידי, לפחות עד הבטא
16/07/2018 | 22:31
דבר שני, לא הייתי עוברת לפרטי בשביל הזרעות.
נראה שאת מעורבת מספיק בשביל למנוע פספוסים שנובעים מחוסר מקצועיות ול"נוחות" של מרפאת פוריות בקופה אין תחליף פרטי.
אם תצטרכי לעלות כיתה להפריה חוץ גופית, תוכלי לשקול בחירת רופא פרטי למרות שגם לזה יש פתרונות במסגרת הקופה.
אני למשל עשיתי טיפולים עם רופא הקופה בסבב ראשון והייתי מאוד מרוצה.
בהצלחה להריון מלא ותקין וקל כבר עכשיו מיד!
לצפיה ב-'אני מקווה שאת טועה'
אני מקווה שאת טועה
16/07/2018 | 22:41
ובכל זאת, רוצה על כל מקרה לחבק אותך חזק,
חיבוק אחד כזה - - על כל מה שהיה,
וגם כזה - - על מה שעוד יהיה.

יש לך בן זוג מקסים. פרטנר אמיתי לדרך. אין לך עדיין מושג כמה הוא צודק.
מקדישה לך את השיר הבא:

לצפיה ב-'באיזו קופה את?'
באיזו קופה את?
17/07/2018 | 18:29
לצפיה ב-'האם ניתן להצטרף לביטוח בריאות פרטי תוך כדי טיפולים?'
האם ניתן להצטרף לביטוח בריאות פרטי תוך כדי טיפולים?
16/07/2018 | 12:23
2
שלום לכולן,

עברתי לטיפול פרטי אצל בר חוה והעלויות מטורפות. יש לי פלטינום של הכללית, אבל 3 יעוצים בשנה זה ממש לא מקל. השאלה האם בשלב הזה אחרי שנה פלוס בטיפולים, יש בשוק איזושהי חברת ביטוח שתציע לי ביטוח שיכסה חלק מהעלויות המטורפות, או שזה בכלל לא רלוונטי לגבי? האם יש בנות שהצליחו להפחית עלויות בזכות ביטוח פרטי, אליו הצטרפו אחרי שכבר התחילו בטיפולים?? אשמח לשמוע פרטים.

תודה,
א.
לצפיה ב-'לרוב אנשים עושים ביטוח קבוצתי בעבודה'
לרוב אנשים עושים ביטוח קבוצתי בעבודה
16/07/2018 | 13:00
זה עולה לא הרבה ומכסה חלק מעלויות. אם יש אפשרות כזאת-כדאי לברר. אבל נראה לי שחותמים הצהרת בריאות ולבעיה קיימת יש תקופת המתנה. תבררי מה תקופת ההמתנה לכל דבר שתצטרכי (יעוץ רפואי, הפריה בבית חולים פרטי וחו׳). לי יש ביטוח של הראל.
לצפיה ב-'ביטוחים מחריגים בעיה ידועה, פרט'
ביטוחים מחריגים בעיה ידועה, פרט
16/07/2018 | 18:21
לחלק מהביטוחים הקיבוציים. ביטוח קיבוצי זה ביטוח למשל שניתן להצטרף אליו כשמתחילים מקום עבודה חדש, אם למקום העבודה יש הסדר כזה. בחלק מהמקרים לא דורשים למלא הצהרת בריאות ולא מחריגים בעיות רפואיות.
אך יש מעט מקומות עבודה עם הסדר כזה.
לצפיה ב-'בירוקרטיה- כללית'
בירוקרטיה- כללית
13/07/2018 | 18:24
22
שלום בנות,
המון זמן לא כתבתי כאן... הייתי כאן לפני מספר שנים כשהייתי בטפולים לילד ראשון.
קצת יותר משנה חזרתי לטיפולים לילד 2 ומאז עשיתי 9 טיפולים ללא הצלחה וללא השגת הריון. כעת קופת החולים רוצים להפסיק לי את הטיפולים. הגישו לי בקשה לחריגים לעוד טיפול אחד או שניים. השאלה מה עושים אם זה לא מצליח? אני בת 36 והסיכויים שלי להיכנס להריון לא ב IVF די אפסיים. מישהי יודעת מה צריך לעשות?

תודה
לצפיה ב-'אני חושבת שהייתי מנסה הכל כדי שזה כן יצליח'
אני חושבת שהייתי מנסה הכל כדי שזה כן יצליח
13/07/2018 | 21:01
5
תוכלי לפרט יותר על מה עברת ב9 הטיפולים ההם? עשית היסטרוסקופיה אבחנתית, בדיקות קרישיות וכו', ניסית קלקסן אמפירי? מיון זרע אולי גם רלוונטי?
לצפיה ב-'מנסה די הכל'
מנסה די הכל
14/07/2018 | 11:16
4
עשיתי היסטורסקופיה פעמיים
לוקחת קלקסן + אספירין + סטרואידים בכל החזרה
דיקור, כמוסות סלק ואוכלת סלק אננס וכו'
ואת כל התוספים שבר חווה ממליץ עליהם.
משום חשבתי שבילד שני זה יותר קל...

מה שכן אף פעם הם לא גדלים אצלי לבלסטו.
כאשר מחזירים לי ביום 2-3 מחזירים לי עוברים יפים רמה 1
כאשר משאירים אותם במעבדה הם לא מצליחים לגדול.
לצפיה ב-'ניסיתם מיון זרע?'
ניסיתם מיון זרע?
14/07/2018 | 11:59
3
גם בר-חווה אמר פה באירוח שלו בפורום שמהיום הרביעי נכנס האלמנט הגברי. אם העוברים יפים ביום 2-3 ולא גדלים לבלסטו מיון זרע אולי יוכל לעזור.
מה עם בדיקת era? שאיבה על בסיס המחזור הטבעי שלך? יש לבר-חווה עוד הצעות לדברים שעוד לא ניסיתם?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
14/07/2018 | 15:06
2
אנחנו שואבים על בסיס המחזור הטבעי שלי כי כך העוברים יותר טובים.
מה זה ERA?
לצפיה ב-'ERA'
ERA
15/07/2018 | 09:52
1
זו בדיקת חלון השרשה.
זה הקישור לאירוח של בר-חווה מחודש שעבר, אולי תמצאי בו עוד רעיונות
אני לא מסכימה עם מפעם כי צילה קיבלה תשובה שהיא צריכה להחזיר עוברים בני יום 3 ביום 4 של הרחם אז הבדיקה היא לא רק לבלסטוציסטים.
עוד אופציה שאולי כדאי לכם לנסות היא להקפיא עובר ביום 2 או 3 ולהחזיר את המוקפא בחודש הבא על בסיס טבעי כשיש לך גם גופיף צהוב שמוסיף תמיכה.
אני עכשיו בחודש חמישי עם עוברית שהוקפאה ביום 2 לפני 3 שנים אז גם לעוברים מוקפאים מימים 2 ו3 יש סיכוי להיקלט ולא חייבים להקפיא רק בלסטו.
ולקטע הקצת קריפי, אני זוכרת אותך מהמפגש פורום אצל איילה לפני 4 שנים ואני מקווה שבקרוב תהיי אמא ל2 ושיהיו לך את כל הטיפולים שאת צריכה לילד שלישי אם תרצו עוד אחד אחרי..

לצפיה ב-'מחילה על ההטעיה'
מחילה על ההטעיה
18/07/2018 | 00:51
לצפיה ב-'יקירתי, '
יקירתי,
14/07/2018 | 19:43
תיאבקי בבירוקרטיה בכל הכוח.
יש הרבה מה לעשות, מניסיון. יש פניות הציבור, ויש כתבת לענייני בריאות ויש את לשכת השר ליצמן.
אני איתך. עד הסוף הטוב
לצפיה ב-'גם אני תקועה עם הבירוקרטיה של הכללית'
גם אני תקועה עם הבירוקרטיה של הכללית
14/07/2018 | 22:40
14
אם עוברים קופה הניסיונות מתאפסים..
אמנם כל המעבר הוא בירוקרטיה בפני עצמה אבל בסופו של יום את מקבלת שמונה ניסיונות טריים..
לצפיה ב-'באמת?'
באמת?
14/07/2018 | 23:26
13
טוב לדעת... :)
לצפיה ב-'כך מסתמן, עשיתי רק בירור ראשוני בינתיים'
כך מסתמן, עשיתי רק בירור ראשוני בינתיים
15/07/2018 | 07:45
3
אבל שווה לשקול את זה במקרה שנתקעים בקיר.
במקרה שלי הרופא הגיש בקשה חריגה ובכל זאת קיבלתי תשובה לאקונית שמעידה שאף אחד לא טרח לקרוא. זה מאוד מאכזב, כאילו רוצים להכניס אותי למצב טרטור בכח. אז כן הגשתי בקשת ערר וישבתי עם הנהלת היחידה כדי למצוא פתרונות מימון אחרים אבל כל זה רק בגלל שזה קרה תוך כדי מהלך פעולה, אחרת הייתי מוותרת על התענוג, אומרת שלום ועוברת לקופה הקרובה הבאה.
סליחה על ההשתפכות, אני מנצלשת בשביל לפרוק.
בענין הבלסטוציסטים רציתי לשתף בדעתו המוערכת של פרופ' זיידמן שטען שאין טעם לתת לעוברים היפים להתיבש במעבדה והמקום הכי טוב להם זה ברחם. אז למלאת תקווה באמת שלא כדאי לגדל אם אתם שואבים במחזור טבעי כי אין הרבה ביציות אני מניחה וגם בדיקת era לא תעזור כי היא בודקת זמן השרשה אידיאלי ביחס ליום 5 בלבד.
אצלנו, הגענו לבלסטוציסטים כשהסטימולציה כללה lh (פרגובריס שגם הכפיל את מספר הביציות שנשאבו), כשהמבייץ היה שילוב של אוביטרל ודקאפפטיל ביחד, וכשעשינו גם מיון זרע שאז הכל נראה הרבה יותר טוב משמעותית.
בהצלחה

לצפיה ב-'כשאת מדובר במעבר קופת חולים'
כשאת מדובר במעבר קופת חולים
15/07/2018 | 09:53
2
והתחלה כאילו מדף נקי. את מדברת על מימון של מדינה עד שני ילדים (למה שתממן אם ניצלת כבר בקופת חולים אחרת?) או במימון של ביטוח משלים מילד שלישי (שם יש תקופת המתנה של שנה במקרה הטוב)?
טוב אם זה עובד, אבל לא נראה הגיוני.

עוד שאלה-על פרגובריס. אמרת שאיתו שיפרת את התוצאות. ניסית קודם מנופור (גם מכיל lh, ביחס שונה) או פרגובריס הוא היחיד המכיל lh שניסית? 
לצפיה ב-'מספר הנסיונות מתאפס'
מספר הנסיונות מתאפס
15/07/2018 | 12:16
1
לילד ראשון ושני 8 נסיונות לילד שלישי 6
הזכויות של הביטוח המשלים עוברות כמו שהן כולל הותק לביטוח המקביל בקופה החדשה. לכל קופה יש תקופת אכשרה שונה לזכויות שונות בביטוחים המשלימים השונים.
לגבי הlh, הטיפולים הקודמים היו עם גונאל והשניים האחרונים עם פרגובריס. יצא לי להזריק מונופור פעם אחת לקראת שאיבה בפרוטוקול עם גונאל (שהניב הריון) אבל לא בפרוטוקול מבוסס מונופור בלבד. נראה לי שזה אותו דבר בכל מקרה.
לצפיה ב-'הילד השלישי נראה לי רק דרך ביטוח משלים'
הילד השלישי נראה לי רק דרך ביטוח משלים
15/07/2018 | 15:06
באתר משרד הבריאות רשום עד שני ילדים לזוג. 
תודה על תשובה.
לצפיה ב-'היום קיבלתי מידע ממש מסעיר'
היום קיבלתי מידע ממש מסעיר
16/07/2018 | 00:05
8
במאוחדת לבעלות ביטוח משלים שמקביל לפלטינום בכללית ההשתתפות העצמית לכל פעולה (שאיבה/החזרה) היא 34 שח!?!
לצפיה ב-'אני יודעת על 130 ש''
אני יודעת על 130 ש'
16/07/2018 | 01:30
1
למבוטחות מאוחדת שיא.
לצערי יש לי עדיף (וההפרש מטורף), ותקופת ההמתנה ביניהם לצורך ההחזרה היא שנה אם לא יותר...
לצפיה ב-'אני שילמתי במאוחדת 100 ש"ח על ההחזרות לילד שלישי, יש לי '
אני שילמתי במאוחדת 100 ש"ח על ההחזרות לילד שלישי, יש לי
16/07/2018 | 12:24
מאוחדת שיא
לצפיה ב-'אני חושבת שיש בלבול בין השתתפות קופה (טופס 17) וביטוח משלים'
אני חושבת שיש בלבול בין השתתפות קופה (טופס 17) וביטוח משלים
16/07/2018 | 12:36
5
בגלל חוק ההסדרים בכל קופה (גם בכללית) ללא קשר לביטוח שיש לך, אם הרופא המטפל שלך הוא רופא של הקופה, אז זכאית לעבור טיפולים בעלות של טופס 17 (34 שח) גם במסלול הפרטי (אסותא/מדיקל)
העלות של הביטוח המשלים זה כבר משהו אחר, וזה במקרה שהרופא הפרטי שלך הוא לא רופא קופה...
לצפיה ב-'השתתפות הקופה נקבעת לפי סוג הביטוח המשלים'
השתתפות הקופה נקבעת לפי סוג הביטוח המשלים
16/07/2018 | 13:28
2
לטיפול פרטי (באסותא למשל).
לי יש למשל "מאוחדת עדיף" וההשתתפות העצמית שלי לסבב היא 1700 ש'.
אם היה לי "מאוחדת שיא" - הייתי משלמת בסביבות 100 ש'.
לצפיה ב-'פתאום קלטתי, 1700שח? זה יותר מדי!'
פתאום קלטתי, 1700שח? זה יותר מדי!
17/07/2018 | 00:54
1
בכללית אין הבדל בין המושלם לפלטינום מבחינת טיפולי פוריות
לרופא פרטי באסותא זה 600 שח לשאיבה לילד ראשון ושני, לא זוכרת כמה להחזרה אבל לשלישי זה 300 שח
אולי יש פה מבוטחות של מכבי שיכולות להציע משהו אחר..
לצפיה ב-'זה אפילו לא כולל את התשלום לרופא'
זה אפילו לא כולל את התשלום לרופא
17/07/2018 | 07:44
על שאיבה והחזרה (ובטח לא ייעוץ).
אכן, המון המון כסף.
שלא לדבר על עלות ההורמונים (גם אחרי סבסוד).
לא יודעת אם לעבור עכשיו קופה...
לצפיה ב-'כשהרופא לא של הקופה'
כשהרופא לא של הקופה
16/07/2018 | 13:30
כמובן
לצפיה ב-'נו, גם זה מידע מסעיר.. אחרי אלפי השקלים ששפכנו.. הכל לטובה:)'
נו, גם זה מידע מסעיר.. אחרי אלפי השקלים ששפכנו.. הכל לטובה:)
16/07/2018 | 22:10

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

מנור מדיקל- תרומת ביצית
מנור מדיקל תרומת ביצית
פורום דם טבורי
פורום דם טבורי
פורום לידה פעילה וביתית
לידה פעילה וביתית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה