לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2709127,091 עוקבים אודות עסקים

פורום פוריות

ברוכים הבאים לפורום פוריות. הפורום פתוח לכל הנשים והגברים המתמודדים עם אתגרי הפריון והמעוניינים לקבל מידע ו/או תמיכה, ללא קשר למצבם האישי, המשפחתי, וללא הבדלי דת, גזע ומין 
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי מקצועי. 

לתשומת לבכם-תקנון זה מוסיף על תקנון אתר "תפוז" ומרחיב חלק מהתקנות הקיימות. מטרת התוספת היא לתת מענה לאופי הייחודי של פורום פוריות, בהיותו בית חם למטופלות הפוריות ומקום בטוח עבורן לקבל ולתת תמיכה ולהתייעץ בנוגע לטיפולים. 

1. שרשור הודעות-
לשרשר פירושו להכניס תגובה להודעה קיימת כדי ליצור שרשרת (פתיל) הודעות, כלומר לא להכניס הודעה חדשה אם אפשר להכניס אותה כתגובה להודעה קיימת.
מה הרציונל? בעמוד אחד יש 15-20 הודעות ראשיות, ואינסוף הודעות משניות. 
כל הודעה חדשה שנכנסת דוחקת אחורה לעמוד הקודם את ההודעה האחרונה בעמוד. כל הודעה שמוקפצת מעמודים קודמים דוחקת גם היא את ההודעה האחרונה לעמוד הבא. הודעה שנדחקה אחורה כבר פחות נצפית, ופחות מקבלת תגובות.
מתי אפשר לשרשר?
- כשיש שרשורי נושא (כגון- "שאלות בנושא הורמונים", "המלצות רופאים")
- אם רוצים לכתוב על משהו שכבר כתבו עליו באותו עמוד
- אם רוצים לכתוב למישהו שכתב כבר. גם אם זה לא ממש לענין, אבל זה משהו שבאמת חבל לפתוח עליו הודעה ראשית, פשוט מכניסים הודעת "נצל"ש" (ניצול שרשור).
מתי אסור לשרשר הודעות ?   
- כאשר ההודעה או פתיל ההודעות עוסקים במשהו אישי או רציני מדי
-כאשר מישהי מכניסה הודעה על כשלון, או מספרת על משהו כאוב/חשוב/ רציני שקרה לה (לדוגמא-הודעות על כשלון טיפול, הודעות על בטא חיובית).

2. בהתאם לתקנון "תפוז"- אין לפרסם על גבי הפורום תרופות למסירה/ למכירה/ בקשה לקבלת תרופות. הודעות אלה תמחקנה.  

3. בהתאם לתקנון "תפוז"-  הפרסום באתר הוא בתשלום. אין לפרסם על גבי הפורום ללא אישור של הנהלת האתר.  
בנוגע לפרסום של קבוצות תמיכה או פעילויות ללא תשלום הנוגעות למטופלי פריון- יש לפנות להנהלת פורום פוריות לקבלת אישור טרם הפרסום. 
מפרסמים המעוניינים לקבל הצעה לפרסום מוזמנים לפנות ל"תפוז עסקים".

4. פרסום בקשת השתתפות במחקר מותנה באישור הנהלת פורום פוריות.

5. יש להתבטא מעל גבי הפורום בשפה נאותה. הודעות בהן נעשה שימוש בקללות תימחקנה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכים הבאים לפורום פוריות. הפורום פתוח לכל הנשים והגברים המתמודדים עם אתגרי הפריון והמעוניינים לקבל מידע ו/או תמיכה, ללא קשר למצבם האישי, המשפחתי, וללא הבדלי דת, גזע ומין 
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי מקצועי. 

לתשומת לבכם-תקנון זה מוסיף על תקנון אתר "תפוז" ומרחיב חלק מהתקנות הקיימות. מטרת התוספת היא לתת מענה לאופי הייחודי של פורום פוריות, בהיותו בית חם למטופלות הפוריות ומקום בטוח עבורן לקבל ולתת תמיכה ולהתייעץ בנוגע לטיפולים. 

1. שרשור הודעות-
לשרשר פירושו להכניס תגובה להודעה קיימת כדי ליצור שרשרת (פתיל) הודעות, כלומר לא להכניס הודעה חדשה אם אפשר להכניס אותה כתגובה להודעה קיימת.
מה הרציונל? בעמוד אחד יש 15-20 הודעות ראשיות, ואינסוף הודעות משניות. 
כל הודעה חדשה שנכנסת דוחקת אחורה לעמוד הקודם את ההודעה האחרונה בעמוד. כל הודעה שמוקפצת מעמודים קודמים דוחקת גם היא את ההודעה האחרונה לעמוד הבא. הודעה שנדחקה אחורה כבר פחות נצפית, ופחות מקבלת תגובות.
מתי אפשר לשרשר?
- כשיש שרשורי נושא (כגון- "שאלות בנושא הורמונים", "המלצות רופאים")
- אם רוצים לכתוב על משהו שכבר כתבו עליו באותו עמוד
- אם רוצים לכתוב למישהו שכתב כבר. גם אם זה לא ממש לענין, אבל זה משהו שבאמת חבל לפתוח עליו הודעה ראשית, פשוט מכניסים הודעת "נצל"ש" (ניצול שרשור).
מתי אסור לשרשר הודעות ?   
- כאשר ההודעה או פתיל ההודעות עוסקים במשהו אישי או רציני מדי
-כאשר מישהי מכניסה הודעה על כשלון, או מספרת על משהו כאוב/חשוב/ רציני שקרה לה (לדוגמא-הודעות על כשלון טיפול, הודעות על בטא חיובית).

2. בהתאם לתקנון "תפוז"- אין לפרסם על גבי הפורום תרופות למסירה/ למכירה/ בקשה לקבלת תרופות. הודעות אלה תמחקנה.  

3. בהתאם לתקנון "תפוז"-  הפרסום באתר הוא בתשלום. אין לפרסם על גבי הפורום ללא אישור של הנהלת האתר.  
בנוגע לפרסום של קבוצות תמיכה או פעילויות ללא תשלום הנוגעות למטופלי פריון- יש לפנות להנהלת פורום פוריות לקבלת אישור טרם הפרסום. 
מפרסמים המעוניינים לקבל הצעה לפרסום מוזמנים לפנות ל"תפוז עסקים".

4. פרסום בקשת השתתפות במחקר מותנה באישור הנהלת פורום פוריות.

5. יש להתבטא מעל גבי הפורום בשפה נאותה. הודעות בהן נעשה שימוש בקללות תימחקנה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'ערכי פרוגסטרון'
ערכי פרוגסטרון
20/01/2019 | 14:00
8
הי בנות,

אז עשיתי בדיקת דם וגם היא יצאה שלילית (לא חשבתי אחרת).

בהמלצת הבנות כאן הוספתי גם בדיקת פרוגסטרון.

האם ערך 38 ביום 16 אחרי ביוץ זה נורמטיבי במקרה שאין היריון?
לצפיה ב-'כן'
כן
20/01/2019 | 14:20
7
אני תמיד בודקת 16-17 ימים אחרי ביוץ, והפרוג' שלי תמיד סביב ה-40.
מצטערת על השלילי 
לצפיה ב-'מה שבאמת מתסכל'
מה שבאמת מתסכל
20/01/2019 | 14:44
6
זה שלכאורה הזרע תקין ומשיגים ביוץ ל 2-3 זקיקים יפים יחסית בקלות
וזה פשוט לא עובד כבר פעם שנייה...
מה יגרום לזה לעבוד בפעם הבאה?
לצפיה ב-'כל חודש יש כ-20% סיכוי להכנס להריון'
כל חודש יש כ-20% סיכוי להכנס להריון
20/01/2019 | 14:52
5
בלי בעיות פוריות. ככה סתם.
אז מה יכול לגרום לזה לעבוד?
שהמזל ישתנה והפעם תפלי בצד הנכון של הסטטיסטיקה.
בהנחה שבאמת הכל תקין ואין בעיה. 
וגם יכול להיות שזה יקח זמן... צריך המון אורך רוח בתהליך הזה.
לצפיה ב-'ממש גלגל המזל....'
ממש גלגל המזל....
20/01/2019 | 15:22
4
איך גורמים לזה להפוך לחלק מהחיים ולא להשפיע עליהם כ"כ.?? זאת השאלה...
בשלב הזריקות- אני מרגישה בדכאון/בעצבים...
בשלב שאחרי ההזרעה- המתנה מורטת עצבים וקושי להתרכז בעבודה....

איך עושים את ההפרדה? איך לא חושבים על זה כל הזמן? אוףף

לצפיה ב-'את לא תאהבי לשמוע את התשובה שלי'
את לא תאהבי לשמוע את התשובה שלי
20/01/2019 | 15:48
3
אני ממש מצטערת אם אני מדכאת אותך-
מה שאצלי "עזר" כדי לא לחזור על זה כל הזמן, זה האדישות שפתחתי עם הכשלונות החוזרים. 
מקווה שלא תגיעי לשלב הזה, ותמשיכי להתרגש ולחשוב על זה כל הזמן, זה הרבה יותר כייף כשיש תקווה.

אבל בגדול, תשתדלי להיות עסוקה כל הזמן. בעבודה, בחיפוש רעיונות לעיצוב הבית, בלפתח תחביב חדש. 
אני לא יודעת מה דעתך בנושא תזונה - אבל אני ממשיכה להתנהג כרגיל עד לבטא, ככה שגם בשלב הזריקות אני לא מרגישה שהטיפולים משפיעים לי על החיים. אני ממשיכה בשלי, ופעם ביום עושה הפסקה קטנה בשביל הזריקה.
אם רוצים לצאת לחופשה - אז יוצאים ולא חושבים אם נפסיד או לא נפסיד טיפול.

לגבי הדכאון והעצבים שאת מרגישה בזמן הזריקות - תנסי לעשות ספורט. גם אם את לא רגילה לפעילות מאומצת, תעשי הליכות. זה מנקה את הראש, ממריץ את הדם ועוזר להפחית עצבים.
תעשי מדיטציות - אני ממש לא בן אדם שמתחבר לרוגע ושאנטי, אבל בתקופות שהרגשתי שאני על סף פיצוץ הייתי עושה קטעים קצרים מיוטיוב וזה היה עוזר.
לצפיה ב-'לא מדכאת'
לא מדכאת
20/01/2019 | 18:55
2
ריאלית.
צריכה לאמץ את הגישה הזו גם.....

אני עושה ספורט באופן קבוע אבל אחרי ההזרעה הרופא המליץ לי לנוח...אז היו לי שבועיים בלי ספורט וזה רק חירפן אותי יותר...

לצפיה ב-'אגב- מה דעתך על הפסקה בין מחזורי טיפול?'
אגב- מה דעתך על הפסקה בין מחזורי טיפול?
20/01/2019 | 18:56
1
כדאי? לא כדאי? לא משנה?...
לצפיה ב-'אני לא בעד הפסקה'
אני לא בעד הפסקה
20/01/2019 | 21:06
זה מחרפן אותי, מה שמחזיק אותי זה הידיעה שעם המחזור מתחיל עוד סבב.
תמיד יש הפסקות-פגרות בחגים, חופשות שלי...
אני מאמינה שאת לא לוקחת מינון גבוה של הורמונים, אז הייתי ממשיכה רצוף.

עניין הספורט משתנה מרופא לרופא, אצלי הם בדעה של להמשיך כרגיל. אחרי החזרות אני מורידה הילוך לשלושה ימים וממשיכה כרגיל לאחר מכן.
הסופרט עוזר לשמור על שפיות, לפחות תעשי הליכות.
לצפיה ב-'שאלת בטא- קצת פריקה'
שאלת בטא- קצת פריקה
20/01/2019 | 15:55
1
אני מטופלת IVF במרפאה של בר חווה. 
ולפני שבועיים הוחזר לי עובר טרי (5 ימים) אחרי שאיבה באיכות טובה (זאת כבר החזרה 3 של עובר כזה, ובעבר עוד 4 עוברים ביום 2).
העברתי בנעימים את הזמן עד הבטא (כלומר לא כססתי את הציפורניים עד הבשר אלא רק קצת...) וביום הבטא הראשונה התקבל ערך, עם מספר (לפעמים אפילו לראות מספר בלי סימן לפניו זאת התרגשות)- 59. וההנחיות היו לבדוק שוב את הבטא אחרי יומיים. כאן אני כבר לא מצליחה לא להריץ סרטים (אף אחד מהם לא חיובי) בראש (אבל אני עדיין בוגרת ולא עשיתי סתם בדיקת שתן.....זה יאמר לזכותי). והיום קיבלתי ערך של 89.
כלומר ביומיים עלייה מ-59 ל89.
עכשיו נכון שאני מחכה להוראות, אבל עכשיו ההמתנה מחרפנת, והעלייה נראית לי לא תקינה. 
יש למישהי תובנות עם זאת בטא סבירה (לא מבדרת על גבוהה אבל נתחיל ממספר סביר), ואם העליה יכולה להראות תקינה באיזשהו פקטור?
אני תכף משתגעת כאן!!!!!
לצפיה ב-'מנסה...'
מנסה...
20/01/2019 | 20:22
יש פה עלייה של פי 1.5
מממ... לא ממש בקיאה הייקום המקביל הז של בטאות חיוביות אבל נשמע לי שמצפים לקצת יותר.
אבל................
ראיתי פה הכל מהכל אבל מממש הכל
בטאות תלת ספרתיות שהתגלו כשק הריון ריק לא עלינו ובטאות של כלום ושום דבר שעלו לאט אבל בטוח עד להריון שלם ובריא - רוצה לומר...
קשה אבל אין ברירה רק להמתין לעוד בטא אחת לפחות.
בהצלחה
לצפיה ב-'האם איתור כתובת במשרד הפנים'
האם איתור כתובת במשרד הפנים
20/01/2019 | 17:20
1
עולה כסף. זה מה גיליתי באתר שלהם. ממש חוצפה. יש אפשרות אחרת? יש לי ת.ז. של הנבדק. תודה
לצפיה ב-'סליחה טעות בפורום'
סליחה טעות בפורום
20/01/2019 | 17:27
לצפיה ב-'עוברים קפואים יום 2'
עוברים קפואים יום 2
19/01/2019 | 20:52
2
יש לי 3 עוברים קפואים יום 2 (4 תאים). מישי התנסתה בהחזרת עוברים כאלה בהצלחה? האם עדיף לגדל לפני ההחזרה, או להחזיר בלי לגדל?
לצפיה ב-'השאלה היא, בין היתר, למה הם הוקפאו ביום 2?'
השאלה היא, בין היתר, למה הם הוקפאו ביום 2?
20/01/2019 | 10:18
לפעמים מחזירים טריים ביום 2, אבל טרם שמעתי שמקפיאים ביום זה, בדרך כלל מקפיאים ביום 3 (לפחות).
אם החליטו להקפיא כך בגלל אילוצים טכניים (שבת\חג) אז אולי אפשר לנסות לגדלם, כמובן בהתייעצות עם הרופא שמכיר אותך, את העוברים ואת ההיסטוריה הטיפולית שלך.
אבל אם החליטו להקפיא ביום 2 כי חששו שלא ישרדו ליום 3, אז עדיף לא לסכן אותם ולהחזיר כמו שהם.
לצפיה ב-'כן'
כן
20/01/2019 | 14:39
הצליח, בת 3.5 היום :)
לצפיה ב-'בדיקות דם ביואב 9 לאחר הזרעה, אשמח לשמוע דיעות:'
בדיקות דם ביואב 9 לאחר הזרעה, אשמח לשמוע דיעות:
20/01/2019 | 13:45
רקע - פוליציסטית, הזרעה שנייה על מנופור 50 יחידות, הריון כימי בהזרעה הקודמת, כרגע על תמיכה של קרינון. אה וכמובן היה אוביטרל.

אסטרדיול - 2257.0 pmol/l
פרוגסטרון 62.6
LH - (נכתוב משהו שיתהפך לעברית) - קטן מ-0.5 IU/L
ובטא 5

אז...... יש לי מלא שאלות!
האסטרדיול מממש גבוה, למה?
הפרוגסטרון סבבה, כל הכבוד לקרינון.
ה-LH בחיים לא היה לי כזה נמוך, נראה שאין בכלל. מה זה אומר?? בהסבר לתוצאות היה כתוב PREGNANT <0.1-1.5, ואלה התוצאות היחידות במקרא שמתאימות למה שיצא.
והבטא, הו הבטא. בייצתי כנראה בשבת שעברה לפנות בוקר, כלומר שבת היה יואב 1, כלומר אני היום יואב 9. הזרקתי אוביטרל בחמישי בערב לפני ההזרעה. אז שאלת מליון הדולר - מה הסיכוי שאני רואה שאריות מהתמיכה?
אשמח לשמוע פרשנויות כי בדיקה כזאת עוד לא יצאה לי ואני לא יודעת איך להבין אותה.
לצפיה ב-'איך מתחילים שוב?'
איך מתחילים שוב?
18/01/2019 | 22:31
7
שלום לכולם.
אני בת 35, אמא ל 2 בנים. הראשון בן 6 מהזרעה של דר אריה ברקוביץ והשני בן 4 טבעי ספונטני.

אנחנו מנסים כבר 8 חודשים ללא הצלחה...

הבדיקות של שנינו תקינות

אני מאזור המרכז שייכת לקופח לאומית ויש לי גם ביטוח פרטי של הפניקס.

הבנתי שדר ברקוביץ אינו עוסק בתחום יותר. אני לא מוצאת רופא פוריות זמין.
כל רופאי הפוריות דרך הקופה מקבלים פעם בשבוע (איך אפשר לעשות מעקב זקיקים כך)?

האם יש גם רופאי נשים (שיש יותר מהם והם יותר זמינים) שעושים טיפולי פוריות?

כל עצה תתקבל בברכה

לצפיה ב-'עונה'
עונה
19/01/2019 | 09:42
5
עד כמה שידוע לי - אריה ברקוביץ' בהחלט ממשיך לעסוק בתחום. אני לא יודעת אם בציבורי, ואני לא יודעת אם בלאומית, אבל כן עוסק.

למעקב זקיקים לא צריך להגיע לרופא שלך. מספיק טכנאי אולטרסאונד. את צריכה להגיע לרופא לקבלת פרוטוקול וזהו בערך. את ההנחיות בשותף מקבלים מהאחיות לאחר שהן מדווחות את תוצאות המעקבים שלך לרופא.

לצפיה ב-'תודה על התגובה ושאלה'
תודה על התגובה ושאלה
19/01/2019 | 10:35
4
הייתי אצל רופא פוריות שהיה מאוד לא נחמד אבל ראיתי שיש עליו המלצות בפורום והוא הכי זמין...
הוא נתן לי הפניה לפרופיל הורמונלי שיש לבצע ביום 3-5 למחזור
מתי אני צריכה להגיע אליו? (באיזה יום של המחזור?)

הוא מקבל בימי שני ואני עדיין לא קיבלתי ווסת...כנראה אקבל ביומיים הקרובים ואז ביום שני זה יהיה מוקדם מדי להגיע אליו....השאלה האם אפשר להגיע שבוע אחרי? זה לא יהיה מאוחר מדי?

אני לא זוכרת באיזה יום של המחזור מתחילים את הפרוטוקול...עברו יותר מ 6 שנים מאז שהייתי בתוך העסק...
לצפיה ב-'הפרופיל ההורמונלי הוא בדיקת דם, לא אצל הרופא'
הפרופיל ההורמונלי הוא בדיקת דם, לא אצל הרופא
19/01/2019 | 11:06
יש סידרת בדיקות שחייבים לעשות לפני שמתחילים טיפולים כך שלצערי לא נראה לי שתתחילו בוסת הקרובה.
עם התוצאות , תחזרי לרופא והוא יתן לך מרשם לתרופות עם הנחיות לגבי מתי לקחת אותן במהלך המחזור.
לצפיה ב-'אכן נראה שהחודש הזה אבוד'
אכן נראה שהחודש הזה אבוד
19/01/2019 | 13:01
2
כפי שאיזדרכת אמרה, מדובר בבדיקת דם. את לא צריכה להגיע פיזית לרופא בשבילה, זו בדיקת מעבדה רגילה. עם התוצאות את הולכת לרופא.
במידה ואת מתחילה עם הורמונים - יהיה מאוחר מדי לחודש הנוכחי, אם אני זוכרת נכון מתחילים גירוי ביום ה-5.
אם את מתכוונת לעשות רק מעקבי זקיקים ויחסים מתוזמנים, או הזרעות על בסיס טבעי ולכן לא צריכה גירוי - את יכולה להתחיל עוד החודש.
אם חשוב לך לא לבזבז זמן, אולי תנסו בלי הורמונים החודש הזה, ובמידת הצורך בחודש הבא תתחילי פרוטוקול עם הורמונים.
לצפיה ב-'אני יודעת שזו בדיקת דם '
אני יודעת שזו בדיקת דם
19/01/2019 | 18:44
1
החשש שלי הוא שאם רופא מקבל רק פעם בשבוע, אפשר בקלות לפספס מחזור טיפול אם יוצא שהוא לא מקבל בימים הראשונים של הווסת...או שאולי ניתן לעשות את התהליך בשלט רחוק?

אני פשוט זוכרת שכשטופלתי אצל ד"ר ברקוביץ, הגעתי למרפאה שלו מס' ימים בשבוע כדי לעשות את כל התהליך...
לצפיה ב-'אין צורך להפגש עם הרופא תוך כדי הטיפול'
אין צורך להפגש עם הרופא תוך כדי הטיפול
19/01/2019 | 21:27
נפגשים איתו כדי לקבל פרוטוקול, וברגע שמתחילה הוסת רצים על זה.
ההתנהלות שהייתה אצלי בקופה:
הייתי מגיעה לאולטרסאונד אצל טכנאי תורן+בדיקות דם אצל האחיות. בצהריים כשהיו מגיעות תוצאות בדיקות הדם, האחיות היו מדברות עם הרופאה שלי ומתקשרות אלי עם ההנחיות שלה - להגיע בעוד X ימים ובינתיים להזריק כמות כזאת וכזאת.
אני לא חושבת שהייתי מגיעה אליה בין פרוטוקולים אלא מקבלת את הפרוטוקול החדש בטלפון.
לצפיה ב-'הי'
הי
19/01/2019 | 10:49
יכולה להגיד שגם אני בנסיונות לילד שלישי, ומבוגרת ממך, בת 41. ולאחר גם הריונות טבעיים בעבר.
אני אישית ממליצה לפנות לפרטי, במיוחד אם יש לך ביטוח הפניקס שכולל פוריות, ולא לבזבז את הזמן בקופת חולים.
ונשמע בנתונים שלך שרופא פרטי טוב ישיג את התוצאה מהר. 
לצפיה ב-'שאלה בקשר לדימום בהפלה של שק הריון ריק'
שאלה בקשר לדימום בהפלה של שק הריון ריק
19/01/2019 | 18:23
הי,
סליחה שמעלה נושא לא נעים- אבל אני קצת מודאגת. אחרי שהתברר שיש לי שק הריון ריק התחילה לי הפלה טבעית.
ביום שבת לפני שבוע התחיל דימום ממש מאסיבי עם כאבים חזקים, קרישי דם וכיף גדול. זה היה ככה יומיים וביום שני היתה לי כבר הקלה בכאבים, קרישי הדם הלכו והתמעטו. עדיין יש דימום די כבד. אתמול יצא (בלי כאבים) קריש דם ממש ממש גדול, אני משערת שזה השק.
בכל מקרה, עבר שבוע, דימום עדיין כבד. שאלתי במרפאה ואמרו לי שזה נורמלי.
זה עדיין מרגיש לי הרבה דם. לעוד מישהי היה ככה? זה די מלחיץ...
מתי זה כבר ייגמר?
כמה דם כבר יכול להיות ברחם כלכך קטן?
לצפיה ב-'דעתכם/עצתכן'
דעתכם/עצתכן
17/01/2019 | 23:31
1
היי, אז עשיתי החזרה בדיוק לפני שבוע של ארטיק קטנטן וחמוד.
אתמול שכבתי עם בעלי -  זה לא קורה בדרכ בשבועים של החיכיון כי קצת קשה לי עם האוטרוגסטן והשילוב, אבל הרופא אמר שאפשר. וגם לפני ההחזרה, עם המחזור והדיכאון מהסבב הקודם, לא ממש שכבנו. ועכשיו זה קרה. 
קודם כל היה כיף :) 
אבל היום בבוקר התעוררתי בניגוב של התשובה בבוקר היה פס דק דק דק ואדום. כמו של שערה (סליחה על התיאור הגרפי). ואז גם כאבי מחזור .
מרגישהכבר שבא לי למות והסבב הלך

וגם שואלת
יש קשר לדעתכן? לסקס?
ובאופן כללי האם כדאי להתקשר לרופא? להוסיף תמיכה? לבדוק משהו? כמובן שמחר שישי אז גם האפשרויות מוגבלות .... 
קיצר התחרפנתי 
לצפיה ב-'קודם כל נהנית וזה העיקר '
קודם כל נהנית וזה העיקר
19/01/2019 | 18:17
הכי חשוב למצוא זמן גם לדברים נורמלים כאלו- במיוחד שכל הטיפולים לא ממש מעוררים חשק...
לפי מה שאני זוכרת, אין ממש מניעה לקיום יחסים אחרי החזרה (אני כמעט ולא עושה את זה לצערי, בגלל תמיכה, חוסר חשק או שחלות מנופחות...) ואם הרופא אמר שזה בסדר אז אני לא חושבת שזו בעיה.
לפעמים הורמונים גורמים לשינויים במרקם של צוואר הרחם והוא הופך קצת רגיש יותר, ובמיוחד שלא שכבתם כמה זמן- יכול להיות שזה פשוט שפשוף קל.
בתכלס, קורה. קרה לי בהריון עם הבת שלי. בסוף מהלחץ סביב זה לא שכבנו כל ההריון 
אם את רואה שזה ממשיך או מתגבר- תשאלי את הרופא.
אל תתייאשי ואל תספידי 
שיהיה בהצלחה (: 
לצפיה ב-'שאלת דופסטון ושאלה כללית.'
שאלת דופסטון ושאלה כללית.
17/01/2019 | 20:43
3
ביום ראשון בדיקת בטא אחרי סבב IVF ראשון, אין לי הרגשה טובה אבל נחכה לתוצאות המעבדה.

אני לוקחת דופסטון וזה גורם לי להרגיש את דפיקות הלב שלי בכל הגוף,
זה מטריף אותי, זאת אחת מתופעות הלוואי של הורמונים, (גם עם הגונאל יש לי את זה). האם מישהי מכירה שיטה להרגיע את זה? לפעמים נשימות עמוקות עוזרות לי להרגיע את זה אבל בדרך כלל זה פשוט "רעש" בגוף וזה מטריף אותי.

מה הדעה פה על תחתוניות ליומיום?
האם אתן משתמשות בתחתוניות או לא?
אני כל הזמן מתלבטת.
לצפיה ב-'קודם כל מחזיקה אצבעות לבטא'
קודם כל מחזיקה אצבעות לבטא
17/01/2019 | 23:23
דבר שני ממליצה בחום לחפש ביוטיוב הרפיות עם ברוך אליצור, לישם אוזניות, לעצום עיניים ולהרדם  :) תחזיקי מעמד
לצפיה ב-'היי'
היי
18/01/2019 | 13:13
אני משתמשת בתחתוניות מכותנה. כל הזמן ובטח בתקופה של שימוש בתמיכה של נרות.
לגבי הדפיקות לב, נראה לי שכדאי להפחית בקפאין כשאת לוקחת את הדופסטון או לאכול משהו מתוק, לי זה עוזר כשלחץ הדם שלי יורד.
בהצלחה רבה בראשון
לצפיה ב-'תחתוניות'
תחתוניות
19/01/2019 | 09:46
דעתי מאוד שלילית לגבי תחתוניות.
הייתי סובלת מפטריות חוזרות עד שרופא אמר לי להעיף אותן - ומאז הפסקתי לסבול.
התחתוניות מעודדות יצירת הפרשות. לאחר תקופת הסתגלות בלי תחתוניות, ההפרשות פוחתות ואין בתחתוניות צורך.
בתקופת הטיפולים אין ברירה, בגלל הנזילות של התמיכה.
בפעם הראשונה שהשתמשתי באנדומטרין - הייתה לי פטריה שרציתי למות. בעצת מישהי מהפורום עברתי לתחתוניות אורגניות (יש בחנויות טבע אבל אני קונה בגרושים אונליין בויטה קוסט) וזה פתר את הבעיה. 

לגבי דופסטון אין לי עצה כי לשמחתי אני לא סובלת מתופעות לוואי.
לצפיה ב-'מעבר לפרטי, ענייני מעבדות, קריוטיפ ושאר שאלות'
מעבר לפרטי, ענייני מעבדות, קריוטיפ ושאר שאלות
17/01/2019 | 11:12
21
היי,
אז אתמול עשינו צעד והתחלנו לברר לגבי מעבר לפרטי.
היום הייתה לי פגישה עם הרופאה מהציבורי ועד שכבר חשבתי שאני מגבשת החלטה לגבי מעבר, התבלבלתי לגמרי...
אני לא אמרתי מילה - הרופאה שלי בעצמה העלתה את רעיון הפרטי, אבל הוסיפה שהיא בדיוק הייתה בכנס ושאחד הנושאים שעלה שם זה שהמעבדות בפרטי (היא ציינה ספציפית את אסותא) עמוסות בעוברים, ושנעשות שאיבות גם ב-1:00 בלילה שזה אומר שבן אדם בודק עוברים ב-1:00 בלילה ושזה לא מצב אידיאלי.
היא אמרה שזה דווקא היתרון של בי"ח עם פחות מטופלות, כי העוברים מקבלים תשומת לב מלאה ועירנית, ושהמעבדה בבי"ח מצויינת.
נשמע הגיוני וערער אותי... מה דעתכן? יש מצב שבפרטי, עם ציוד סופר משוכלל יתכנו יותר טעויות ופספוסים עקב עומסים ועייפות?

עוד הצעה שהיא העלתה היא לעשות קריוטיפ. היא התייחסה לזה מאוד בחשדנות ואמרה שגם במקרים של הפלות חוזרות זה שופך מעט מאוד מידע, אז על אחת כמה וכמה במקרה שלנו, אבל זה עוד כיוון בדיקה אפשרי ונתנה לי הפניה ליעוץ גנטי.
היא אמרה שזה עולה הרבה כסף - מישהי יודעת כמה זה אמור לעלות?

הבנתי שבאסותא מקפיאים רק את העוברים הכי טובים. אני לא מוכנה שלא יקפיאו לי עוברים טובים דיים רק כי הם לא מצטיינים. אני מאמינה בהם, ואין לי כוונה סתם לזרוק כספים בשאיבות חוזרות ובטח שלא לפוצץ את עצמי בהורמונים.
ידוע לכן איך זה מתנהל במדיקל סנטר? האם הם נותנים צ'אנס גם לעוברים בינוניים?

איך עוברים בי"ח? האם אני צריכה לקבל דוחות מעבדה ו/או את התיק שלי מהבי"ח הישן? זה משהו שהם משחררים בקלות, או שצריך להתעקש על זה? זה עולה כסף?
או שבכלל מתחילים מאפס ולא מסתכלים על ההסטוריה?

אני מתחילה עכשיו סבב על בסיס הורמונלי ואחזיר את שני העוברים האחרונים שלי.
לצפיה ב-'אני טופלתי במדיקל'
אני טופלתי במדיקל
17/01/2019 | 12:11
3
אחרי שעברתי לשם מהיחידה בציבורי שאת בה כעת. יש עומס, כן. לא יודעת לגבי אסותא, אבל במדיקל עובדים 7 ימים בשבוע (כולל שאיבות/החזרות וכולל מעבדה). אני בספק אם עובדי מעבדה נמצאים שם גם בלילות. לי החזירו שם גם עוברים מצטיינים וגם כאלה בדרגה ב'. אפשר להתקשר למעבדה ולשאול הכל, אין להתבייש. לגבי קריוטיפ, אנחנו התחלנו טיפולים בגלל בעיית זרע של בעלי והרופא שבתחילה בדק אותו, דרש שנעשה גם את זה וגם כרומוזום Y. וזה אכן מתחיל בייעוץ גנטי (שאותו אפשר לעשות דרך הקופה ובמימון שלה). קריוטיפ זו בדיקה שעולה איזה 1,800 ש"ח. לגבי מימון - זה תלוי בקופה. של הבעלול לא מימנה למיטב זכרוני, אז קיבלנו החזר חלקי בדיעבד. לגבי מעבר ליחידה אחרת - זכותך לדרוש ולקבל את התיק שלך. הכי הרבה הם יכולים לסרוק ולשלוח למייל שלך ואת תעבירי ליחידה החדשה. זה לא אמור לעלות. זה חלק מזכויותייך בחוק זכויות החולה, כמטופלת.
שהסבב הבא יהיה האחרון, אמן סלה.
לצפיה ב-'תודה רבה יקירה!'
תודה רבה יקירה!
17/01/2019 | 12:31
2
השאלה אם במעבדה יתנו לי את האינפורמציה הזאת ויודו מראש שהם מקפיאים רק את המובחרים. מרגיש לדעת שהקפיאו לך גם פחות טובים.
הקריוטיפ עולה 1800 לשניכם יחד? הרופאה אמרה לי שלא יהיה מימון, כנראה בגלל שלכאורה אין לנו סיבה. אני כרגע שמה את זה בהולד עד שאעבור מרפאה ואשמע חוו"ד של רופא נוסף כי היא אמרה שזה כנראה חסר תועלת, אבל שומרת את האופציה בראש שלי.

תודה רבה, מקווה שלא יעשו לי בעיות עם קבלת המידע. בשביל לקבל העתק של צילום הרחם ביקשו כסף, גם זה מידע רפואי שלי... (אמנם הבקשה לא נעשתה מהיחידה אלא מהארכיון, אבל מדובר באותו בי"ח)
לצפיה ב-'לי מעולם לא הקפיאו. כי לא היו לי די.'
לי מעולם לא הקפיאו. כי לא היו לי די.
17/01/2019 | 12:44
1
החזירו לי טריים שהיו פחות בדרגה, לזה התכוונתי. מחילה אם הטעיתי. אני אישית לא עשיתי קריוטיפ, הוא נדרש רק לבעלול. לדעתי זה שתי עלויות נפרדות, אבל בכל קופה יש וועדת חריגים וגם אם לא ישיבו לכם הכל, ישיבו משהו. אם הזרע של הבעלול תקין, בקריוטיפ עדיף להתחיל בך. ארכיון בביה"ח לוקחים כסף, אבל לא מקובל לדעתי לדרוש כסף, כשזה העברה מיחידת IVF אחת לאחרת (מה גם שזה במייל). 
מה גם, שאת יכולה לשחזר דברים עם סיכומי המחלה שבטח שמרת אצלך ולבקש מהיחידה רק ניירת ספציפית שחסרה לך. אם תפתחי תיק במקום אחר, תעברי ראיון פתיחה ותוכלי לשאול שאלות על המעבדה ולבקש להיפגש עם נציגתה. 
לצפיה ב-'ממש תודה!'
ממש תודה!
17/01/2019 | 13:43
אז עדיין נשארתי בסימן שאלה לגבי המוקפאים. אבדוק איתם, אני אעשה היום סבב טלפונים.
באמת יש לי תיעוד מלא של הפרוטוקולים שרשמתי לעצמי בטלפון אז בגדול אני לא צריכה את החומר הזה. המידע העיקרי שחסר לי זה הדוחות מעבדה - אין לי שום מושג לגבי איכות העוברים חוץ מזה שאומרים לי בע"פ שהם טובים.
לצפיה ב-'עונה רק לגבי ייעוץ גנטי'
עונה רק לגבי ייעוץ גנטי
17/01/2019 | 13:55
2
היי,
אז אנחנו עשינו הכל דרך קופת חולים (מכבי), גם ייעוץ גנטי וגם קריוטיפ ולא עלה לנו כסף.
הבדיקה לוקחת עד חודש ימים, אז כדאי להזדרז.
בנוסף לקריוטיפ עשינו גם בדיקות גנטיות גם זה במסגרת של קופת חולים, ללא עלות.
לגבי מעבדה פרטית - מה זה בעצם אומר? לא מכירה דבר כזה, אשמח לשמוע איפה יש מעבדות פרטיות שלא במסגרת של בתי חולים (כולל אסותא)
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
17/01/2019 | 14:49
1
ב"מעבדות בפרטי" התכוונתי למעבדות של בתי חולים פרטיים, כלומר לאסותות ולמדיקל.

הייתה לכם סיבה ממשית לביצוע הבדיקות? או שפשוט מכבי מאוד נדיבים?
כי הבנתי שבגלל שכביכול אין לנו הצדקה ולכן כללית לא ישתתפו.
בכל מקרה, בינתיים אני רק מבררת בתאוריה, אני לא מאמינה שאעשה את זה בזמן הקרוב.
לצפיה ב-'לא הייתה הצדקה'
לא הייתה הצדקה
17/01/2019 | 14:54
פשוט ביקשתי מהרופא בדיקות גנטיות, הלכנו לייעוץ גנטי, קיבלנו הפניה ועשינו בדיקות. לא יודעת איך זה עובד בכללית.
שיהיה בהצלחה !
לצפיה ב-'על רוב הדברים אין לי תובנות'
על רוב הדברים אין לי תובנות
17/01/2019 | 13:58
כי לא טופלתי בבי"ח פרטי (טופלתי בשר"פ, אבל ההתנהלות שם היא אחרת, זה מתנהל בתוך בי"ח ציבורי ובאותה מעבדה).
רק לגבי העברת נתונים: הם מחויבים ע"פ חוק לספק לך העתקים מהתיק הרפואי שלך, אבל זה כן כרוך בתשלום. לא זוכרת כמה, אבל אלו תעריפים מוסדרים במחירון משרד הבריאות, את יכולה למצוא אותו באינטרנט.
לצפיה ב-'בחויה שלי עם שלוש מעבדות (תה"ש, מדיקל, אסותא ראשון)'
בחויה שלי עם שלוש מעבדות (תה"ש, מדיקל, אסותא ראשון)
17/01/2019 | 14:15
4
זה בכלל עניין של הרופא..
כלומר הרופא שלך מנהל את הדיון עם המעבדה וביחד מחליטים מה ואיך להקפיא...
אצלי גם החלטות כאלו התקבלו איתי ביום 3 כשהייתי מגיעה להחזרה ונדרשנו להחליט איזה עובר להחזיר, כמה ומה לעשות עם השאר..
מה שכן, בתור מי שעוברים טובים הם לא הצד החזק שלה, בדיון עם 2 רופאים פרטיים שונים כל פעם השתכנעתי מחדש שבאמת אין מה להקפיא עוברים לא טובים. כן החזרתי פעמיים עוברים לא מצטיינים טריים, מאחד מהם אני בהריון אבל בדיוק באותה נשימה הרופא גם הסביר לי שאין שום סיכוי שהעובר הזה היה שורד הקפאה
לצפיה ב-'ועוד משהו...'
ועוד משהו...
17/01/2019 | 14:18
3
בכל ארבעת המחזורים שלי בפרטי מעולם לא קראו לי בשעות הזויות, ומעולם גם לא הרגשתי עומס... להפך - גם במדיקל וגם באסותא הייתה לי חויה כל כך הרבה יותר טובה כמטופלת מאשר מתל השומר, כולל בגמישות שלהם, בתנאי האשפוז, ובתקשורת מול היחידה
לצפיה ב-'בנושא היחס אין לי תלונות'
בנושא היחס אין לי תלונות
17/01/2019 | 15:03
2
אחת הסיבות שקשה לי לעזוב.
חוץ מזה שאני חושבת שהרופאה שלי סופר מקצועית ואני מתה עליה ברמה האישית, כל הצוות מקסים, היחס נפלא, הכל אישי ומתוקתק והקרבה היחסית לבית מאוד נוחה. 
בהחזרה האחרונה הייתי בלי בעלי ואחת האחיות ביקשה ממני לבחור שיר לזמן ההחזרה והחזיקה לי את היד במקום בעלי. אחרי זה היא גם הזריקה לי את הפרוגסטרון ושוב הציעה לשים לי את השיר.
היום ראיתי אותה כשהמתנתי לרופאה, היא שאלה מה שלומי, ואני, שעוד לא התאוששתי מהשלילי האחרון, רק מלראות את העיניים הטובות שלה ואת האיכפתיות שלה התחלתי לבכות. אז שוב היא החזיקה לי את היד, הציעה מים...
הם באמת מקסימים.

במדיקל הייתי מאושפזת למשך שבוע (לא קשור לפוריות) וגם שם הייתה לי חוויה טובה.
או שכולם אחלה, או שהסטנדרטים שלי לא גבוהים 

כנראה שאין ברירה אלא לנסות לעבור. לחזור חזרה תמיד אפשר.
לצפיה ב-'למה הרופאה חושבת שכדאי לך לנסות פרטי?'
למה הרופאה חושבת שכדאי לך לנסות פרטי?
17/01/2019 | 15:14
1
הקילומטראז שלי בטיפולי פוריות מאד קצר אז לא ידוע לי עדיין על הבדלים בין מעבדות שונות.
לדעתי, מתחומים אחרים, לפעמים זה פשוט עניין של משנה מקום משנה מזל . לא כי מקום מסויים עדיף אלא כי נוצר שילוב מוצלח עם רופא חדש וצוות מעבדה שונה שאולי יניב תוצאה אחרת.
לצפיה ב-'היא העלתה את הרעיון של "לעבור למקום אחר"'
היא העלתה את הרעיון של "לעבור למקום אחר"
19/01/2019 | 09:37
לא בהכרח פרטי. 
בגלל שעל פניו הכל טוב, ובגלל שמקריאה בפורום נראה שיש הבדל במעבדות בין פרטי לציבורי, ובגלל שעלתה מחשבה שאולי כדאי להחליף מעבדה, מבחינתי לעבור למקום אחר זה רק לפרטי.
היא העלתה את זה כרעיון, וגם ציינה את הנושא (שהיא לא מאמינה בו ולמעשה גם אני לא) של "משנה מקום משנה מזל".
לצפיה ב-'מעבר לפרטי'
מעבר לפרטי
17/01/2019 | 20:23
3
קודם כל אני חושבת שבפרטי יש היתרון של רופא שלך שזמין לך. זאת הרגשה ממש טובה לפחות מבחינתי. לגבי המעבדה את תמיד יכולה לדרוש דוח של העוברים ולהיות מעורבת בכל שלב. אני מכירה רק את אסותא ושם השאיבות וההחזרות הן בשעה נורמלית תמיד. יכולה להגיד שאני גם ביקשתי להקפיא אחד אחד והרופא זרם איתי. ממליצה לך להתייעץ בדף של ה"קסם מאחורי המיקרוסקופ" בפייסבוק. אם את לא מכירה זה דף של אמבריולוגית שכותבת המון פוסטים על תהליכי המעבדה. היא גם תמיד עונה על שאלות גם "קשות".  והכי חשוב שיהיה בהצלחה ושבעזרת השם הסבב ההזמנה יהיה המנצח!!!!
לצפיה ב-'לא מצאתי דף זה'
לא מצאתי דף זה
17/01/2019 | 23:29
1
בפייסבוק 
לצפיה ב-'קישור'
קישור
18/01/2019 | 00:46

או שתכתבי :
Ivf- הקסם מאחורי המיקרוסקופ, ענת פורת- כץ
זה השם המלא
לצפיה ב-'תודה! מעניין מאוד, מתחילה לחפור שם'
תודה! מעניין מאוד, מתחילה לחפור שם
19/01/2019 | 09:39
לצפיה ב-'דבר שטות שזכה הרבה זמן לא שמעתי'
דבר שטות שזכה הרבה זמן לא שמעתי
18/01/2019 | 11:35
את IVF 6 עד 14 עשיתי באסותא רמת החייל
מעולם לא עשו לי שאיבה או החזרה בשעה שלא סבירה.
צוות המעבדה משובח והמכשור בהתאם.
עוברים טובים תמיד יש לי ואין למעבדה קשר לכך.
גם מוקפאים יש  - כי יש ולא כי המעבדה מחליטה שהם יגיעו לדרגה מסויימת.
אם יש לך חוסר הסכמה איתם ויש עוברים של בספק - אז תחזירי אותם.
השירות של אסותא בכל אופן ברמה גבוהה והם זמינים במייל במהירות.
עשי את הבחירות שלך אבל בצורה מושכלת.
לצפיה ב-'דווקא אני בדעה מאוד טובה על אסותא'
דווקא אני בדעה מאוד טובה על אסותא
18/01/2019 | 14:15
2
אני חושבת שאסותא הם מצוינים וגם מעבדה שלהם טובה.
וגם פעם ראיתי ביוטיוב תוכנית על מכשיר מיוחד שעוקב אחרי התפתחות של העוברים. ורק את הטובים שמתפתחים טוב מחזירים. ואמרו שבאסותא יש את המכשיר הזה. (שכחתי שמו).
לצפיה ב-'אמבריוסקופ'
אמבריוסקופ
18/01/2019 | 22:31
1
העוברים נכנסים ממש ל"בית האח הגדול"
מסתכליםעליהם באדיקות
לצפיה ב-'נכון! '
נכון!
18/01/2019 | 23:04
לצפיה ב-'Fhs גבוה'
Fhs גבוה
18/01/2019 | 00:07
4
היי לכולן,
אשמח לעזרתכן.
קיבלתי תוצאות של פרופיל הורמונלי. תוצאת הfhs נמצאת מעל הטווח התקין 11.5.
את הבדיקה עשיתי ביום הרבעי של הווסת.
הסיפור שלי הוא כזה גרידה בשבוע 15. ווסת ראשונה חודש בדיוק אחרי הגרידה, הווסת עצמה הייתה מריחה של כמה ימים ולא משהו אופייני. ווסת שניה 50 יום אחרי, דימום אינטנסיבי, בווסת הזו גם ביצעתי את הפרופיל. האם מנסיונכן יש טעם לבצע בדיקה נוספת, שאולי הערך ירד?
האם יש כאן מישהי שעשתה בדיקה חוזרת והערך ירד?

לצפיה ב-'FSH לא מדד אמין'
FSH לא מדד אמין
18/01/2019 | 11:29
3
בהחלט יש שינויים בFSH מחודש לחודש, גם אם הווסת אופיינית, כך שאפשר לעשות את הבדיקה פעמיים ושבפעם השנייה הערך יהיה נמוך יותר, אבל לא ברור שיש לזה משמעות. לרוב הרופאים מתייחסים לערך הכי גרוע מבין הפעמים שהFSH נמדד בתור אינדיקציה. אבל הרבה רופאים די לא מתייחסים לFSH כיוון שזה מדד לא אמין (חלק סומכים יותר על AMH, חלק גם על זה לא).
כן אולי שווה לחזור על הבדיקה ביום 2-3 למחזור, יום 4 נשמע לי קצת מאוחר (אחד הרופאים אמר לי שלדעתו יום 2 יותר אמין), ואם זו הייתה ווסת מאוחרת ולא אופיינית אז אולי זה גם השפיע.
לא הייתי נבהלת יותר מדי מהFSH שיצא לך - הוא לא כ"כ רחוק מהנורמה ובנות נכנסות להריון גם עם FSH גבוה בהרבה (מה גם שנשמע שזה היה מחזור לא סטנדרטי).
לצפיה ב-'תודה רבה לך על העידוד'
תודה רבה לך על העידוד
18/01/2019 | 17:20
2
תודה לך, נתת לי קצת אור ותקווה.
אנחנו בתחילת דרכנו בטיפולי ivf, וכל הבדיקות האלו פשוט מלחיצות אותי. כל תוצאה שהיא לא בנורמה מוציאה אותי מדעתי, ובעיקר שוברת אותי נפשית.
יש כל כך הרבה אינפורמציה ואת כבר לא יודעת למה להאמין ולמה לא. אני חושבת שחוסר הידע שלי וההבנה הם אלו שמכניסים אותי קצת לסטרס. ובטח חוסר ההסברים של הרופאים לפעמים.

לצפיה ב-'מובן מאד'
מובן מאד
18/01/2019 | 18:47
1
זו דרך לא פשוטה וההתחלה מאד מלחיצה, אבל יש הרבה מקום לתקווה. כשראיתי FSH 15 הרגשתי שנתנו לי סטירה מצלצלת. אבל בהדרגה מגלים שיש לרופאים הרבה מה להציע וגם שהמדדים האלה מאד לא מדוייקים ולא צריך לפרש אותם יותר מדי. כל אחת שונה ואפילו כל מחזור שונה. מה שעוזר לי אישית זה ללמוד להכיר את הגוף שלי - למדוד ולעקוב, למשל תמיד מודדת טמפרטורה ועושה בדיקות ביוץ, גם בחודשים שאני לא עושה ניסיון.
מאחלת לכם שהדרך תהיה קצרה.
לצפיה ב-'מקווה לתקופות יותר טובות'
מקווה לתקופות יותר טובות
18/01/2019 | 23:39
מאחלת גם לך דרך קצרה ככל הניתן.
לצפיה ב-'פרופיל הורמונלי'
פרופיל הורמונלי
17/01/2019 | 10:17
1
שלום בנות יקרות,
אני חדשה בקבוצה..
אשמח מאוד לשמוע ממי שמבינה מאחר והתור שלי לרופא עוד כשבועיים ומודאגת.
בדיקה בוצעה ביום השלישי למחזור.
E2-292
Fsh-5.6
Lh-5
Progesteron-1.2
ראיתי ברשת שאם הe2 גדול מ200 יכול להראות על רזרבה שחלתית נמוכה...
תודה לכולן מראש 
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
17/01/2019 | 14:42
אני לא יודעת לענות לגבי האסטרדיול, אבל סתם רציתי להגיד ברוכה הבאה. לא יצא לי לקרוא על אסטרדיול ורזרבה שחלתית, אבל הFSH שלך נמוך, שזה לרוב סימן טוב. יש גם בדיקת AMH שאפשר לעשות באופן פרטי, והרופאים חלוקים בדעותיהם בקשר לאמינות שלה.
לצפיה ב-'שאלת החזרה- מה דעתכן'
שאלת החזרה- מה דעתכן
16/01/2019 | 20:06
4
הי, שאלתי כאן, אבל המועד מתקרב ואני בדילמה..
יש לי 4 מוקפאים. הציעו לי לגדל את כולם ולראות מי גדל לבלסטוציסט ואז להחזיר.
לחילופין- הציעו כאן בנות להחזיר 2 החודש ו 2 חודש הבא.
מה דעתכן, מה בד"כ רופאים ממליצים?
תודה!
לצפיה ב-'היי'
היי
17/01/2019 | 10:02
1
אני לא הייתי מגדלת את כולם ליום 5, הייתי מנסה אופציות אחרות, למשל מחזירה 2 יום 3 ומגדלת שניים ליום חמש (בהנחה שאת מחזירה בכל פעם שניים) או עושה החזרה כפולה מחזירה אחד יום שלוש ואחד יום 5. לא הייתי מסתכנת שהם לא ישרדו, ברחם יש להם סיכוי טוב יותר

לצפיה ב-'תודה..'
תודה..
17/01/2019 | 10:08
זה הכיוון שחשבתי. הם מוקפאים אז ממה שהבנתי אי אפשר לגדל ולהקפיא שוב.
לצפיה ב-'אין דבר כזה "בדרך כלל ממליצים" '
אין דבר כזה "בדרך כלל ממליצים"
17/01/2019 | 11:02
זה מאוד תלוי בהיסטוריה הטיפולית שלך.
האם ניסו בעבר לגדל לך בלסטוציסטים? האם הניסיונות צלחו?
אצלי הניסיונות להפשיר עוברי יום 3 ולגדלם לבלסטוציסטים הוכתרו בכישלון מוחץ.
לעומת זאת כשהפשירו והחזירו עוברי יום 3 כפי שהם, בלי לגדל, זכיתי ב"ה בהריון תקין.
כל מקרה לגופו, אבל ככלל הגידול לבלסטוציסט הוא עסק מסוכן, ועוד יותר כשמדובר בעוברים מופשרים.
לצפיה ב-'אצלי הפשירו ארבעה עוברי יום 3 מוקפאים'
אצלי הפשירו ארבעה עוברי יום 3 מוקפאים
17/01/2019 | 14:33
1 הוחזר ביום 3 ואת השלושה האחרים ניסו לגדל ליום 5, כשהמחשבה הייתה שאם יגדל אחד יחזירו אותו בהחזרה כפולה ואם יהיו יותר, יקפיאו אותם שוב. באמת רק אחד הצליח להגיע ליום 5 וגם אותו החזירו. מהניסיון הזה נולדה לי ילדה לפני שבועיים (:
לצפיה ב-'תעודדו אותי...'
תעודדו אותי...
16/01/2019 | 16:02
9
בטא ביום ראשון (אחרי הזרעה בשישי לפני כמעט שבועיים). לוקחת תמיכה אוטרוגסטן.

כבר כמה ימים ממש מרגישה כאבי מחזור..וממש מתבאסת :(   אני יודעת שרוב הסיכויים שלא יהיה דימום עם התמיכה ולכן זה שאין דימום עד עכשיו זו לא אינדיקציה לכלום.

מה דעתכן? להספיד או לחכות לבטא? לא רוצה לפתח ציפיות יותר מידי ומנסה להיות ריאלית...
לצפיה ב-'עוד לא להספיד'
עוד לא להספיד
16/01/2019 | 16:21
2
השבועיים האלו הם באמת תקופה בלתי נסבלת, מצד אחד לא רוצים לפתח תקוות שווא ולהתאכזב ומצד שני כן רוצים לשמור על אופטימיות. וכל סימן הופך להיות רגע סימן שזה הצליח ורגע סימן שזה לא. אבל באמת אי אפשר לדעת עד הבטא. ההשפעות של התמיכה, הסממנים של מחזור והסממנים של הריון פשוט דומים מדי. קשה כל-כך לחכות בלי לדעת ובלי שיש מה לעשות, אבל אין ברירה אלא להמשיך לחכות. מחזיקה אצבעות לבטא חיובית
לצפיה ב-'תודה רכבת הרים'
תודה רכבת הרים
16/01/2019 | 16:27
1
תיארת במדויק! כל סימן הכי קטן אני מנסה לנתח....כמובן שלשלילה...מקווה לבשר בשורות טובות בקרוב <3 
לצפיה ב-''
16/01/2019 | 16:49
לצפיה ב-'למה להספיד? תמיד לחכות לבטא'
למה להספיד? תמיד לחכות לבטא
16/01/2019 | 21:17
5
סימנים של הריון וסימנים של מחזור הם בדיוק אותו דבר. אם את שואלת אותי,
זה העונש האמיתי של נשים (ולא "בצער תלדי בנים")
ההמתנה בשבועיים האלו היא מאוד מייאשת, ואז גם כל תסמיני המחזור שלא ברור על מה מסמנים... זה מורט עצבים, בחיי. 

אל תתייאשי. מחזיקה לך אצבעות לבשורות טובות ובטא גבוהה שלא תשאיר מקום לספק (: 
לצפיה ב-'אז עשיתי בדיקה הבוקר יום אחד לפני איחור וכמובן שלילי...'
אז עשיתי בדיקה הבוקר יום אחד לפני איחור וכמובן שלילי...
17/01/2019 | 09:43
4
מניחה שאפשר להגיד ביי ביי לחודש הזה...אוף :(
לצפיה ב-'תהיי עצובה כמה שצריך, אבל אל לך להתייאש חמודתי.'
תהיי עצובה כמה שצריך, אבל אל לך להתייאש חמודתי.
17/01/2019 | 11:09
3
אם זה באמת שלילי (מאחלת לך שהבדיקה טעתה), תזכירי לעצמך שאת בת 27. ב"ה יש עם מה לעבוד. עובדה שהתחלתם קודם עם הזרעות ולא חלילה ישר עם IVF. סימן שהרופא שלך חושב שהזרעה יכולה לעבוד פה. תלכי לעשות עבור עצמך משהו כיפי היום. מניקור, שופינג, קפה. התעמלות עושה יופי גם. 

תראי שעוד יום יומיים כבר תהיי בשוונג להמשיך הלאה. שיהיה בהצלחה ובידיים מלאות במהרה, בע"ה.
לצפיה ב-'מסכימה עם כל מילה. זה באמת מאוד מאכזב אבל אל תתייאשי'
מסכימה עם כל מילה. זה באמת מאוד מאכזב אבל אל תתייאשי
17/01/2019 | 11:48
2
לצפיה ב-'תודה לכן'
תודה לכן
17/01/2019 | 12:34
1
נראה לי שאני יוצאת להפסקה מכל הדבר הזה לחודש חודשיים
זה פשוט שואב כוחות נפש בצורה בלתי רגילה��
לצפיה ב-'קחי חודש. לדעתי מיד אחריו יבוא לך להתחיל שוב.'
קחי חודש. לדעתי מיד אחריו יבוא לך להתחיל שוב.
17/01/2019 | 12:45
אבל כן, חופש זה בהחלט רעיון טוב. 
לצפיה ב-'זקוקה לתמיכה וגם למידע על בר חוה'
זקוקה לתמיכה וגם למידע על בר חוה
15/01/2019 | 21:29
2
קצת עלי- אני בת 41.3 מהצפון בשנתיים האחרונות עשיתי 2 IVFים וילדתי את התינוקת שלי היום בת 7.5 חודשים. הזמן רץ לכן חזרתי לטיפולים ואני כרגע באמצע סבב 3 IVF שמסתמן ככשלון. מטופלת ציבורי בבי"ח פרטי הרופא נתן לי את אותו פרוטוקול עם אותו מינון מלפני יותר משנה וחצי ומה שאז הניב 9 ביציות היום לפי בדיקת הUS הוציא 3 זקיקים. החשש שלי שלא יהיה בכלל עובר להחזיר.
אני כל כך שונאת את מה שהטיפולים האלה עושים לי את חוסר השליטה, אי הוודאות ותחושת הכישלון. אני רוצה להחזיר לעצמי לפחות את אשליית השליטה ולבנות תכנית לטיפול הבא ואני צריכה את עזרתכן. חשבתי לעבור לפרטי ואם כבר אז לבר חוה ויש לי כמה שאלות:
ראיתי שבר חוה מקבל דרך כללית מושלם לייעוץ זה אמיתי? טיפול במרפאה של בר חוה אומר שהוא נותן את הפרוטוקול גם אם הוא לא הרופא בפועל? מישהי במקרה טופלה ע"י דר תמר סוקל ארנון מהמרפאה שלו בחיפה ויכולה לחלוק רשמים? העניין הלוגיסטי של המרחק בין מקום המגורים למקום הטיפול מאד מטריד אותי. ואני אשמח לדעת איך פתרתן אותו- איפה עושים בדיקות דם וUS והאם צריך להמיר מרשמים. בקיצור כל מידע שתוכלו לחלוק על הלוגיסטיקה של הטיפול אצל בר חוה יתקבל בברכה.
לפני שחזרתי לטיפולים הייתי די מרוצה מהחיים שלי ועכשיו אני מרגישה הפוכה ומבולבלת וההורמונים בטח לא עוזרים אוףףף.
לצפיה ב-'אני'
אני
16/01/2019 | 00:03
מהדרום. הגעתי רק לשאיבה והחזרה באסותה, מעקבים עשיתי בקופת חולים ושלחתי למייל המרפאה, הנחיות גם קיבלתי במייל. 
לצפיה ב-'אנסה לעזור'
אנסה לעזור
16/01/2019 | 21:16
אני מטופלת של ד''ר בר חוה וגרה באיזור חיפה. לגבי העניינים הטכניים - בדיקות דם אני עושה בקופה, בכל מרפאה שאני בוחרת (לפי תורים זמינים, מרחק מהעבודה וכו'). יש מרפאות שהרבה יותר נח לעשות בהן בדיקות, ויש כאלה שלא... אם תרצי אמליץ לך. 
מעקב זקיקים - בלין. לא צריך לקבוע תור, אבל לפעמים מחכים לא מעט... אני מניחה שתלוי באיזו שעה את מגיעה.
מרשמים - אם יש לך את המקור, הוא מתקבל בכל בית מרקחת (עד כמה שידוע לי). אם אין, את צריכה להמיר אצל רופא המשפחה. שימי לב שיש תרופות שרופא המשפחה לא יכול לרשום, רק רופא פוריות. מכיוון שיוצא לי להגיע למרפאה ברמת אביב מדי פעם, אני מבקשת מהבנות שיתנו לי מרשמים לכל תרופה אפשרית... לא תמיד זה עובד חלק, ויש בלת"מים, לצערי. אבל מנסים להתכונן לכל תרחיש 
ד''ר ארנון, אגב, יכולה גם להמיר מרשמים. אפשר לבקש מהבנות שישלחו במייל, ולהביא לד"ר ארנון שתחתום עליהם. לא השתמשתי באופציה הזאת אף פעם, אבל יודעת שהיא קיימת.
ולגבי ד''ר ארנון - לפעמים ד''ר בר חוה מבקש לעשות אולטרסאונד אצל רופא, אם הוא רוצה לדייק את הבדיקה מסיבות שונות. אפשר לנסוע אליו למרפאה, ואפשר לנסות לתאם עם ד"ר ארנון. מניסיוני היא לא הכי זמינה, אבל תמיד שווה לנסות. 
ד''ר בר חוה אכן מקבל ליעוץ דרך כללית מושלם. תשלמי 150 ש' אם אני לא טועה.
מקווה שעזרתי לך קצת והלוואי שלא תצטרכי!
אם יש לך עוד שאלות, בשמחה.

לצפיה ב-'החזרים ממכבי על טיפולים בפרטי'
החזרים ממכבי על טיפולים בפרטי
16/01/2019 | 17:04
כיוון שבינתיים התהליך שעברתי היה קצת משונה (הזרעות טבעיות בחו"ל, עכשיו הקפאת עוברים שהיא כמובן פרטית ורק אז אעבור להזרעות עם הורמונים), אני בעצם לא ממש יודעת איך דברים מתנהלים.

אני מתלבטת אם כבר להמשיך ולעשות הזרעות אצל בר חווה, או לחזור לוייסמן (שאצלו הייתי אמורה לעשות הזרעות לפני שעלה עניין ההקפאה) להזרעות, ולחזור שוב לבר חווה אם ההזרעות לא יעבדו ואצטרך הפרייה.

לא הצלחתי להבין איך הדברים עובדים לוגיסטית כשעושים את הטיפולים בפרטי - מה הקופה מממנת ומה לא, איך ממירים מרשמים למרשמים של מכבי ואיך אני מקבלת אח"כ אישור IVF אם אין לי רופא פיריון של מכבי. מצד אחד נראה לי לא משהו לדלג הלוך-חזור בין רופאים, אבל מצד שני יהיה נחמד לחסוך את הלוגיסטיקה והעלות של הזרעה בפרטי.

בקיצור - אשמח לשמוע ממי שמטופלת בקליניקה פרטית וחברת מכבי איך עובד כל העניין (גם בהזרעות וגם בהפרייה)

תודה!
לצפיה ב-'לטרוזול'
לטרוזול
16/01/2019 | 15:54
1
היי, אני אחרי הזרעה ראשונה שלא הצליחה, כשלפניה לקחתי איקקלומין (כדור ליום) שלא הוביל לביוץ, וחיכינו לביוץ הטבעי שקרה סביב היום ה30 למחזור. החודש מנסה לקחת לטרוזול (2 כדורים ביום). למישהי יש ניסיון עם התרופה הזו?
לצפיה ב-'להבנתי'
להבנתי
16/01/2019 | 16:05
הלטרזול זה בדיוק כמו איקוקלמין רק בלי תופעת הלוואי של דיקוק הרירית. 
ככה שזה אמור להיות מעולה :)
הייתי אמורה לקחת ובסוף לקחתי איקוקלמין בגלל שטויות של הקופה...
לצפיה ב-'עוברים מושלמים אבל שוב בטא שלילית :('
עוברים מושלמים אבל שוב בטא שלילית :(
16/01/2019 | 13:01
6
שאיבה 5 , הוחזרו 2 עוברים  טריים איכותיים מאוד (6A ו8A) אין מוקפאים..
הרירית הייתה מצויינת, תמיכה חזקה ולא נקלט...
ביולי עברתי גרידה בשבוע 20 בשל מומים קשים של העובר.
עד כה תמיד הצלחתי להקלט בהחזרת עוברים טריים מאיכות A (לפני הגרידה היה הריון נוסף שלא צלח - הדופק פסק בשבוע 8) 
לכאורה היו את כל התנאים להתפתחות הריון ובכל זאת שלילי..ממש חוששת שהגרידה גרמה לי לנזק ולכן לא נקלטתי
מיואשת
לצפיה ב-'מצטערת לשמוע, עשית היסטרוסקופיה?'
מצטערת לשמוע, עשית היסטרוסקופיה?
16/01/2019 | 13:21
5
לצפיה ב-'לא..הרופא המטפל אמר שלדעתו אם היה משהו היה רואה באולטרסאונד'
לא..הרופא המטפל אמר שלדעתו אם היה משהו היה רואה באולטרסאונד
16/01/2019 | 14:39
4
עשיתי לפני ההגרידה האחרונה
אבל נראה לי שאתעקש לעשות בכל זאת רק כדי להיות רגועה מהבחינה הזו לפני סבב נוסף
לצפיה ב-'תעשי. אפילו פרטי. גם הרופא שלי חשב שאין צורך בהיסטרו''
תעשי. אפילו פרטי. גם הרופא שלי חשב שאין צורך בהיסטרו'
16/01/2019 | 15:15
3
הוא חשב כך גם אחרי שעשיתי אותה, כשהתברר שהרירית מעוותת לגמרי בגלל פוליפ שהתנחל בה וצריך להוריד אותו, כי הוא עשוי להפריע לעוברים להשתרש. הוא חשב כך גם אחרי ההיסטרו' הניתוחית. אבל העובדה היא, שהטיפול שבא אחרי ההיסטרו' הניתוחית שהסירה מה שצריך, היה המנצח ב"ה.

אני חושבת שזה על אחת כמה וכמה מתבקש למי שעברה גרידה. הלוואי שלא ימצאו כלום ושרק צריך במקרה שלכם לחכות לסטטיסטיקה טובה. בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה רבה! יש לך המלצות להיסטרוסקופיה?אצל מי עשית?'
תודה רבה! יש לך המלצות להיסטרוסקופיה?אצל מי עשית?
16/01/2019 | 15:28
2
לצפיה ב-'אצל ד"ר שלומי כהן אילון'
אצל ד"ר שלומי כהן אילון
16/01/2019 | 15:41
1
במדיקל סנטר. יש לו ידי זהב (בתור מי שסובלת מבדיקות פולשניות, הוא ממש עשה לי תיקון בנושא). אבל יש פה עוד המלצות. על ד"ר חן גולדשמיט ברמת גן. 
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
16/01/2019 | 16:42
לצפיה ב-'תמיכה לא עובדת'
תמיכה לא עובדת
15/01/2019 | 12:15
30
היי,
עוד מלפני ההחזרה היה לי ברור שהבטא תיהיה שלילית...
בינתיים הגיעו התוצאות רק לפרוגסטרון ולא לבטא - ואני לא מבינה איך עם כל התמיכה המאסיבית שקיבלתי הוא כ"כ נמוך?
בד"כ התמיכה  שלי היא 3 אנדומטרין ביום והפרוגסטרון עומד על 40.

הפעם קיבלתי: 3 אנדומטרין, 3 אסטרופם, 2 דופסטון ושתי זריקות של פרוגסטרון ריטארד (ביום ההחזרה ואחרי שבוע) והפרוגסטרון - 35.1.
איך כל התמיכה הזאת לא מדגדגת לי ומה אפשר לשנות?
לצפיה ב-'באופן כללי 35 זה לא נמוך'
באופן כללי 35 זה לא נמוך
15/01/2019 | 12:39
5
כלומר אם את בהריון (אמן), זה לא ערך נמוך להתחיל ממנו, אבל ביחס לכל מה שלקחת נראה לי שאולי היה צריך להיות גבוה יותר. חודש שעבר לקחתי 3 אנדרומטרין וכמוך פרוגרסטרון ריטאר ביום ההחזרה ושבוע אחרי והפרוגרסטרון היה 48 ביום של הבטא השלילית. אולי כדאי לך לבדוק באמצע ולא רק ביום של בדיקת בטא שאולי אז זה מאוחר מדי.
יכולה לומר לך שלגבי הדופסטון, היה חודש שלקחתי רק את זה כתמיכה ביחד עם אסטרופם והפרוגרסטרון היה נמוך באופן קיצוני במיוחד, נבהלתי נורא והבהלתי את הרופא שלי, זה גרם לו ללכת לקרוא מאמרים ולהתייעץ והוא חזר אלי עם תשובה שיש פער בין הרמה שבאה לידי ביטוי בבדיקת דם לבין רמת הפרוגרסטרון בפועל ברחם, כשלוקחים פרוגרסטרון  באופן פומי .
בינתיים מקווה שתקבלי תשובת בטא חיובית ואז הרופאה שלך תחשוב על דרכים לתגבר את הפרוגרסטרון.
לצפיה ב-'להחזיק הריון זה יכול, אני פשוט לא מבינה לאן נעלמה כל התמיכה '
להחזיק הריון זה יכול, אני פשוט לא מבינה לאן נעלמה כל התמיכה
15/01/2019 | 12:56
4
אף פעם לא עברתי את ה-40, אולי ב-2-3 יחידות.
ממש לא ציפיתי שעם ים תמיכה זה ירד, גם אם בקצת.
אני יודעת שהרמה ברחם גבוהה יותר, אבל עדיין יש כאן ירידה, גם אם זו לא הרמה האמיתית. 
מעניין שהדופסטון הוריד לך את הפרוגסטרון!
זו הפעם השלישית שאני לוקחת - לקחתי עד עכשיו רק בשני הסבבים של הטריים והיה סביר.
אני רואה שיש בנות שעם התמיכה יש להן מעל 100... אולי אני צריכה לנסות תמיכה אחרת.
או שזה לא משנה בכלל?
אם יש לי תוצאה של 100 לעומת תוצאה של 40, זה אומר שההריון יחזיק טוב יותר? או שהעיקר שזה בטווח?

בקיצר, אין לי עצבים. אני כ"כ פסימית שהתחלתי להספיד ולבכות כבר מאתמול ואני רק רוצה ללכת הביתה וזה שהתוצאות מתמהמהות לא עוזר.
אני כ"כ משוכנעת בשלילי שאמרתי לבעלי שאני לא מתכוונת לבדוק את התוצאות בכלל, אבל לא עמדתי בפיתוי ומרגע שנכנסתי לאתר לראשונה אני לא מספיקה לרפרש כל 5 שניות וזה ממש לא תורם לעצבים שלי.

לצפיה ב-'שלילי מספר 6'
שלילי מספר 6
15/01/2019 | 13:20
3
עם כל התמיכה ועם קלקסן.
לצפיה ב-'אוף מרגיז, קיוויתי שתבשרי בשורות אחרות'
אוף מרגיז, קיוויתי שתבשרי בשורות אחרות
15/01/2019 | 14:07
לצפיה ב-'אוףףף'
אוףףף
16/01/2019 | 00:21
1
חיבוק ענק על השלילי
מבינה שאת הולכת לסבב בפרטי עכשיו?
לצפיה ב-'תודה'
תודה
16/01/2019 | 07:22
לא עכשיו, אבל בקרוב.
בחודש הקרוב אני בחו"ל בדיוק סביב הביוץ ואח"כ יש לי עוד 2 עוברים שאני צריכה לחדוב מה עושים איתם.
לצפיה ב-'ניסית תמיכה אחרת?'
ניסית תמיכה אחרת?
15/01/2019 | 13:47
17
לא מבינה הרבה בתמיכה, אבל בר חוה נתן לי תמיד תמיכת סינרל. 5 ימים-שבוע אחרי החזרה/הזרעה הארכים תמיד היו בשמיים (90+, ואחרי שאיבה לפני חודשיים היה אפילו >127 ). רק שאם אין הריון, סינרל מתחיל לעבוד כדיכוי בסבב ארוך. ולי אישית עשה דיכוי יתר (יש הרבה בנות שעבד להם טוב כדיכוי ובר חוה טוען שסינרל דווקא יוצר תנאים אופטימלים לסבב הבא).
רק אוסיף-ההריון היחיד שנקלט לי-היה  בסבב קצרצר של הורמונים ויחסים, ותמיכה של אוטרוגסטן בלבד, הכי פשוט שיש. 
לצפיה ב-'כתבתי מה ניסיתי.'
כתבתי מה ניסיתי.
15/01/2019 | 14:03
16
ולא נראה לי שסינרל זה משהו שרווח בציבורי.

לצפיה ב-'עשיתי חיפוש בהודעות קודמות וראיתי שמ-30'
עשיתי חיפוש בהודעות קודמות וראיתי שמ-30
15/01/2019 | 14:13
3
זה נחשב תקין רמות של פרוגרסטרון. שולחת לך חיבוק, מקווה שלרופאה יהיו תשובות לגבי הפרוגרסטרון .
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
15/01/2019 | 14:22
2
לא בטוחה שתיהיה לרופאה הזדמנות לתת תשובות...
את החודש הקרוב אני כנראה מפספסת (טיסה קצרצרה לחו"ל, אבל ההחזרה נופלת בדיוק על הימים האלה) ואם אספיק לקבל תור בזמן - אני מקווה שהסבב הבא יהיה בפרטי. אם לא אספיק, אחזיר את 2 העוברים שנשארו ביחד (למרות שאני מתנגדת לזה באופן נחרץ). אם כן אספיק, אני מקווה שלא תיהיה בעיה מבחינת הקופה לוותר על העוברים ההם ולעשות שאיבה מחודשת (הם גם ככה לא באיכות טובה).
לצפיה ב-'אני חושבת שבדרך כלל לא מאשרים שאיבה כשיש עוברים מוקפאים'
אני חושבת שבדרך כלל לא מאשרים שאיבה כשיש עוברים מוקפאים
16/01/2019 | 07:07
1
אם כבר יש לך אישור לשאיבה אז זה דבר שונה. אני עשיתי פעם אחת שאיבה כשהיה לי עובר מוקפא - זה התאפשר כי נתנו לי מראש אישור ל-4 שאיבות אז לא הייתי צריכה לעבור דרך הועדה, רק לבקש מהמזכירה שתנפיק לי טופס 17.

לצפיה ב-'גם אני חושבת כמוך'
גם אני חושבת כמוך
16/01/2019 | 07:24
אז נראה לי שאחזיר את השניים בבת אחת כדי לסיים עם זה מהר.
לצפיה ב-'"אחרת" הכוונה למשהו אחר ממה שכתבת '
"אחרת" הכוונה למשהו אחר ממה שכתבת
15/01/2019 | 14:20
11
ובפרט סינרל. ראיתי לא פעם עדויות של בנות שעובד טוב כתמיכה. לא נראה לי שאם תבקשי בציבורי-לא ייתנו לך. בציבורי עובדים אותם רופאים פרטיים.
לצפיה ב-'שאלת אם ניסיתי...'
שאלת אם ניסיתי...
15/01/2019 | 14:25
10
כתבתי מה לקחתי, אז מן הסתם לא ניסיתי שום דבר אחר...

לא יודעת אם יש טעם להתעסק בזה. אם זו רמה מספקת של פרוגסטרון (במיוחד בהתחשב בכך שהרמה יותר גבוהה ממה שרואים בבדיקות הדם) אז אולי אני צריכה להניח לזה. סתם מוזר לי שלקחתי כ"כ הרבה והרמה רק ירדה.
השאלה אם יש יתרון לרמה גבוהה מאוד של פרוגסטרון על פני רמה תקינה אך נמוכה. כי אני מעדיפה לא להשתמש בחומרים שיש להן השפעות ארוכות טווח כמו סינרל.
לצפיה ב-'אני'
אני
15/01/2019 | 14:44
קראתי הרבה בנושא. ונראה לי שאצלי הוא גרם לדיכוי יתר כי משכו אותו יותר מדי זמן-פעם אחרונה 3 שבועות! ולא כדאי יותר משבועיים. כלומר עד שממרפאה התארגנו עם הנחיות אחרי בטא שלילי, הם אמרו להמשיך סינרל לעוד 5 ימים כדי להחזיק אותי מאופסת , וזה היה כבר יותר מדי. ופעם אחרונה בכלל הייתה ציסטה ומשכו עוד שבוע סינרל.  הסתבר שאגוניסט כן יכול לגרום לציסטות, יש את זה בהרבה ספרות. סינרל הכי נוח לשימוש אבל לא מתאים לכל אחת. עד תננסי לא תדעי. הבחירה שלך, כתבתי סתם למידע.

לי גם היה משהוא מוזר פעם-שבוע אחרי הזרעה ובלי שום תמיכה (!) פרוגסטרון היה 92, ופתאום עוד 4 ימים הופיע מחזור.
אולי אנחנו בכלל מדברות לא באותם היחידות..
לצפיה ב-'השפעות של סינרל'
השפעות של סינרל
15/01/2019 | 15:23
8
אשמח לשמוע אילו השפעות ארוכות טווח יש לזה (כי בדיוק לקחתי עכשיו, אולי אשקול מחדש אם לקחת בעתיד שוב)
לגבי פרוגסטרון - יש שינויים מאד גדולים בפרוגסטרון. לכן אומרים שאם רוצים מדד אמין של מצב הפרוגסטרון צריך למדוד שלוש פעמים (בפערים של כמה שעות אם אני זוכרת נכון). אז יכול להיות שבפעם שבה יצא 35 זה היה מקרי ובכלל בממוצע הפרוגסטרון היה גבוה יותר מבפעם שיצא 40
לצפיה ב-'מה ש"מבוגרת" כתבה בנוגע לדיכוי'
מה ש"מבוגרת" כתבה בנוגע לדיכוי
15/01/2019 | 15:42
7
וציסטות וכל הכייף שהיה לה. 

וואלה? לא ידעתי על הקטע עם השלוש מדידות, נשמע כמו העמסת סוכר 

לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
15/01/2019 | 16:14
2
הבנתי. חשבתי בהתחלה שהכוונה ארוכות טווח מעבר לסבב הבא. אני מראש לוקחת את זה כדיכוי, לא תמיכה, אז זה מצב אחר. אני גם נבהלתי מהחוויה שהייתה למבוגרת, אבל אצלי בינתיים זה בסדר

בהתחלה קראתי מאמרים כמו משוגעת על שלב לוטיאלי והיו כל מיני חילוקי דעות לגבי הדרך הטובה ביותר למדוד פרוגסטרון. גם הופתעתי לגלות שבדיקת דם היא בעצם לא הדבר הכי אמין, בייחוד כשמדובר בבדיקה אחת.
לא עשיתי העמסת סוכר, אבל נשמע לא כיף!
לצפיה ב-'סבב נאחרון כן לקחתי כדיכוי'
סבב נאחרון כן לקחתי כדיכוי
15/01/2019 | 16:16
תקראי תשובה שלי להייצ'
לצפיה ב-'גם אני לא עשיתי רק קראתי'
גם אני לא עשיתי רק קראתי
15/01/2019 | 16:20
לצפיה ב-'יש הרבה בנות '
יש הרבה בנות
15/01/2019 | 16:15
3
שטוב להן עם סינרל ונכנסות איתו להריון (תמיכה או המשך לסבב הבא אחרי בטא שלילי). ציסטות יכולות להווצר לאו דווקא עם סינרל, אלא מכל agonist שמשמש כדיכוי בפרוטוקול ארוך. זה לא קורה הרבה, אבל תופעה מוכרת. לי בטוח הייתה ציסטה ממנו כי עשיתי 3 מעקבי אולטרסאונד לפני ביוץ (הייתי בטוחה שתהיה החזרת קפואים לכן הרבה מעקבים) והכל היה תקין, סינרל קיבלתי יומיים אחרי הביוץ ולשבועיים. אחרי שבועיים-ציסטה 44 ממ, עוד שבוע סינרל, שאיבת ציסטה, 10 ימי זריקות-תגובה ירודה. סבב הזרעה הורמונלית באוגוסט-אותו דפוס: 18 ימים סינרל, זריקות, תגובה ירודה (שלהזרעה זה לא קריטי), עוד חודש-זקיק 17 ממ ביום שני של מחזור שזה כנראה ציסטה. לפי זה אני חושבת שלי אישית סינרל לא מתאים. ואם כבר-לא הרבנ ימים כי אני נכנסת לדיכוי די מהר.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
15/01/2019 | 16:25
2
בכל מקרה בינתיים כבר לקחתי והפסקתי, נראה איך יהיה הסבב הזה (אם כי הוא שינה עוד הרבה דברים בפרוטוקול). אכן לכל אחת מתאים פרוטוקול אחר, וקשה מאד לדעת מראש מה נכון. מבאס שאנחנו צריכות לעשות ניסויים על הגוף שלנו

לצפיה ב-'כמה זמן לקחת?'
כמה זמן לקחת?
15/01/2019 | 16:30
1
לצפיה ב-'שבועיים'
שבועיים
15/01/2019 | 16:57
לצפיה ב-'דופסטון'
דופסטון
15/01/2019 | 14:25
אם אני לא טועה, ואני לא אמורה
לי אמרו האחיות והרופאים, שדוםסטון בגלל שהוא דרך הפה, לא רואים תוצאות שלו בבדיקת דם של פרוגרסטרון ( כי הוא סינטטי או משהו כזה)..
לכן זה שהוספת אותו , לא תראי אותו בתוצאה..
וחייבת להגיד שעלי הוא עבד ועבד ממש טוב ( עיכב לי מחזור למשל כשהייתי צריכה)..
בהצלחה!!!!!
מחזיקה את כל האצבעות שזה השלילי האחרון שלך
לצפיה ב-'היי חייץ''
היי חייץ'
15/01/2019 | 20:53
1
ממש הצטערתי לשמוע על השלילי שלך.
לי יש ממש בעיה עם פרוגסטרון ותמיד נמוך אצלי. כעת בהריון ויכולה להגיד לך שההריון התחיל מבטאות והכפלות מצויינות ופרוגסטרון שהתחיל מ30 וירד ל25.. עכשיו כבר לא בודקת.. לקחתי 3 דופסטון 3 אסטרופם ו2 קרינון כל יום עד שבוע 12.
היחתי מאוד לחוצה מכך והרופא שלי (פרופסור פיש) הסביר לי שמחקרים הראו שתמיכה וגינלית לא מתבטאת בבדיקות דם ושרמות הפרוג' שבדם לא משקפות את הרמה ברחם. נשמע לי שהתמיכה שקיבלת מספיקה וגם הריונות טבעיים מתחילים מפרוגסטרון של כ30 לפי מה שאני יודעת...
הלוואי ותתבשרי ממש בקרוב בבשורות הטובות שלהן את מייחלת.
לצפיה ב-'תודה רבה רבה'
תודה רבה רבה
16/01/2019 | 07:25
לצפיה ב-'אין לי מושג למה, אבל שני דברים:'
אין לי מושג למה, אבל שני דברים:
16/01/2019 | 11:20
1. ההבדל בין 40 ל-35 לעניין ההריון הוא זניח. אני יודעת שזה לא מה ששאלת, ושאת תוהה איך יכול להיות שלמרות התמיכה המאסיבית יותר הפרוגסטרון לא רק לא גבוה יותר אלא אף נמוך יותר, אבל מבחינת היכולת להחזיק הריון שני הערכים תקינים וטובים וגם תכלס אין ביניהם הבדל... יכול להיות שאם היית בודקת יום קודם היית מקבלת 40 או 45.
2. לא בטוח בכלל שיותר פרוגסטרון = יותר סיכויים להריון תקין. הרמות של מעל 100 שלפעמים מגיעים אליהם בטיפולים הן לא רמות טבעיות ולעניות דעתי אין להן ערך מוסף. יכולה לשתף מניסיוני עם זריקות פרוגסטרון שהקפיצו לי את הערך למעל 120, הדבר היחיד שזה תרם לי היה עליית חום מסתורית שחזרה על עצמה כל ערב (פרוגסטרון מעלה חום) ותחושת חולי כללית. הריון תקין לא יצא מזה. זה היה הסבב היחיד שהסכמתי לתמיכה יותר מאסיבית, בשאר הייתי עם נרות אוטרוגסטן וזהו, וכך גם הריתי וילדתי.
לצפיה ב-'גם אצלי כשהבטא הייתי שלילית הפרוגסטרון היה נמוך'
גם אצלי כשהבטא הייתי שלילית הפרוגסטרון היה נמוך
18/01/2019 | 20:02
1
אפילו יותר נמוך מ- 30-40.

כשסופסוף נקלט הריון, הפרוגסטרון היה בסביבות 90-100.
אני לא חושבת שזו סיבה לדאגה, זה סביר שיש ירידה טבעית אם לא נקלט הריון. ברור שבלי תמיכה הערך היה נמוך משמעותית.
לצפיה ב-'כנראה שזה לא קשור לבטא'
כנראה שזה לא קשור לבטא
20/01/2019 | 08:45
הבנתי שבהריון רגיל גם ערך של 20 ואפילו פחות הוא תקין.
וגם אם זה בגלל שלא נקלט הריון - עדיין ציפיתי שהרמה תיהיה בהתאם לכמות המיכה.
ז"א שתמיד אני בודקת אחרי אותו מספר ימים מההחזרה, ותמיד הבטא שלילית, אז עדיין ציפיתי שאם אני לוקחת יותר פרוגסטרון זה יבוא לידי ביטוח בבדיקות.

הייתי אצל הרופאה והיא אמרה שלא כל סוגי התמיכה באים לידי ביטוי בבדיקות הדם (כמו שנאמר פה), ומה שהכי הוכיח לי את זה היה שהוסת הגיעה אחרי זמן כפול מהרגיל. ז"א שהרמה בגוף כנראה באמת הייתה גבוהה מהרגיל ולקח לה זמן לרדת, אפילו שבדם זה לא היה נראה ככה.
לצפיה ב-'שאיבה באסותא'
שאיבה באסותא
13/01/2019 | 11:31
25
למי שזוכרת סבב קודם באלישע הסתיים במפח נפש ואת הסבב הנוכחי עברתי לעשות אצל הרופא שטיפל בי כשגרתי במרכז ועובד עם אסותא רמת החייל. אז שאבו 9 ביציות והופרו 5. שזה כבר שיפור מאלישע. אבל, שניים במצב טוב, שניים במצב לא טוב (שזאת התפוקה שהשגתי באלישע) ואחד בסימן שאלה. אתמול היתה ההחזרה, ובגלל שלא עברו 3 ימים מלאים האימבריולוגית הציעה לגדל אותו ליום חמש ולראות אם ישרוד. אני בהתייעצות עם הרופא שלי חשבתי שהכי נכון להקפיא אותו אם מצבו יאפשר. אז היום צריכה לקבל תשובה לגביו. השיקול שלי היה שגם ככה הקופה (ובעלי) לא יאשרו לי שאיבה חודש אחרי חודש אז עדיף לי להחזיר מוקפא בחודש הבא, ליום חמש לא נראה לי שיש סיכוי שהיה מגיע.
אז החזרתי אתמול 2 במצב טוב, כי הרופא אמר שבגילי הריון תאומים הוא לא סביר.
מקווה לטוב.
באופן כללי עולם אחר אסותא, הרבה יותר מקצועי ונעים מאלישע. כ"כ מתבאסת שעשיתי שם סבב אחד.
לצפיה ב-'נשמע שאת בדרך הנכונה, מקווה שרק ימשיך להשתפר'
נשמע שאת בדרך הנכונה, מקווה שרק ימשיך להשתפר
13/01/2019 | 12:26
18
לצפיה ב-'תודה לך, אנחנו במצב דומה'
תודה לך, אנחנו במצב דומה
13/01/2019 | 12:41
17
ממש רוצה שזה יצליח. את יודעת כמה סבבים מאוחדת מממנת? יש לי מאוחדת שיא ואני בטיפולים לילד שלישי.
לצפיה ב-'גם אני'
גם אני
13/01/2019 | 12:48
7
לפי האתר עד 10 סבבים לילד, אבל בגילנו, ככל שימשכו זמן כך יצטרכו לממן פחות סבבים. אני גם לא בטוחה איך סופרים סבבים - יתכן שהחזרת מוקפאים הוא סבב נפרד.
לצפיה ב-'קודם כל בהצלחה לשתיכן'
קודם כל בהצלחה לשתיכן
13/01/2019 | 13:23
6
בקשר למאוחדת- מציעה לבדוק טוב טוב- לדעתי אצלם מוקפאים נחשבים לסבב מלא אז כדאי לקחת את זה בחשבון.
וגם הייתי בודקת אם אכן עשרה סבבים תקף גם לילד שלישי. לפי הזכור לי,  והסיבה בגללה ברחתי ממאוחדת, הם יותר קמצנים בטיפולים לעומת קופות אחרות.
לצפיה ב-'חיפשתי באינטרנט הגדרה ל"ניסיונות"'
חיפשתי באינטרנט הגדרה ל"ניסיונות"
13/01/2019 | 13:58
5
ולא מצאתי, באמת עושה רושם שהחזרת מוקפאים נחשבת לניסיון. בכל מקרה לא מיציתי 10 טיפולים.
לצפיה ב-'מקווה בשבילך שגם לא תמצי עשרה טיפולים'
מקווה בשבילך שגם לא תמצי עשרה טיפולים
13/01/2019 | 14:31
4
אבל אני מציעה לך לדבר עם המזכירות או אולי לברר מול המזכירות באסותא- ולשאול ספציפית לגבי מוקפאים וגם לילד שלישי.
משום מה, קופות חולים לא מניחות את כל הקלפים שלהן על השולחן, או ברשת לצורך העניין.
אני, אגב, גיליתי את זה עם מאוחדת בדרך הקשה בטיפולים לקראת ההריון השני שלי. הייתה לי שאיבה מטורפת עם 32 ביציות, ויצאו למעלה מעשרה עוברים (אף אחד לא נקלט- בעיקר רופא מעפן שגם לא ידע לעבוד נכון עם המעבדה). שאיבה אחרת עם עוד כמה עוברים וכו'. אז הגעתי לעשרה ניסיונות- רק על מוקפאים. לא ידעתי על זה בכלל- חשבתי שזה קלנדרי, ובטח לא ידעתי איך הם מחשבים החזרה (כי בקופות אחרות זה חצי סבב). גיליתי את זה כשניסיתי לאשר עוד החזרה או משהו (כבר עברתי לרופא אחר בשלב זה). 
בקיצור, עדיף תמיד לברר הכל מראש. לא כדאי להיות מופתעות פתאום. 
לצפיה ב-'ומי לדעתך יכולה להיות הכתובת הנכונה להנחות בנפתולי המערכת?'
ומי לדעתך יכולה להיות הכתובת הנכונה להנחות בנפתולי המערכת?
13/01/2019 | 14:38
2
זה באופן כללי הניסיון שלי עם מאוחדת, קשה מאד לקבל מהם תשובות ברורות ו"הסכנה" היא ליפול על מזכירה שלא יודעת ומסרבת לבקשות ליתר ביטחון.
לצפיה ב-'בגלל זה אולי כדאי לשאול באסותא את המזכירות'
בגלל זה אולי כדאי לשאול באסותא את המזכירות
13/01/2019 | 14:45
1
הן הרי מתעסקות גם בבירורקרטיה מול קופות החולים.
ומי שיש לה רופא פרטי- אולי לשאול במרפאה.

או פשוט לשבת על המזכירות של הקופה לתשובות ודאיות. 
גם אצלי בסניף לא היה להן מושג עד שלא קיבלנו אישור ואז הן עזרו לי לברר. 
לצפיה ב-'נראה לי שגם הרופא שלי יכול לדעת, הוא הרי עובד עם מאוחדת'
נראה לי שגם הרופא שלי יכול לדעת, הוא הרי עובד עם מאוחדת
13/01/2019 | 14:56
ונתקל במקרים דומים, אשאל אותו.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
13/01/2019 | 14:55
לצפיה ב-'לא ידעתי שיש מימון לילד שלישי'
לא ידעתי שיש מימון לילד שלישי
14/01/2019 | 01:03
8
איך זה הולך?
לצפיה ב-'תלוי באיזו קופה'
תלוי באיזו קופה
14/01/2019 | 09:52
6
בכללית למשל, עבור ילד שלישי אפשר עד שישה מחזורי טיפול בסה"כ (שאיבה+החזרה נחשב סבב, החזרת מוקפאים נחשב חצי סבב) .
שאר הקופות אין לי מושג.

*לילד ראשון ושני בכללית ניתן לקבל כ 5-6 מחזורי טיפול בשנה קלנדרית. לדעתי זה על אותו עיקרון במכבי אבל אני לא סגורה על זה.
* במאוחדת מותר עד עשרה טיפולים בסה"כ לכל ילד. איו לי מושג לגבי ילד שלישי- -צריך לברר אם אין על זה הגבלות. בכל מקרה, במאוחדת החזרת מוקפאים נחשב סבב מלא

לצפיה ב-'בכללית מגבילים ל-6 טיפולים בשנה לילד ראשון?'
בכללית מגבילים ל-6 טיפולים בשנה לילד ראשון?
14/01/2019 | 10:25
3
קיבלתי את הרושם שאפשר יותר. 
לצפיה ב-' מצ"ב קישור'
מצ"ב קישור
14/01/2019 | 10:52
2

זה גם מה שאני זוכרת שקראתי בפורום הזה לפני כמה שנים
לצפיה ב-'תודה בקישור ששלחת מדברים על'
תודה בקישור ששלחת מדברים על
16/01/2019 | 07:26
1
השתתפות של כללית מושלם במסלולי הסדר והחזר. אני לא בדיוק יודעת מה זה, אבל רשום שלא מדובר בטיפולים שמקבלים עבורם טופס 17: "לא תהיה השתתפות של כללית מושלם בגין טיפולי הפריה חוץ־גופית - לרבות בחירת רופא ו/או תרופות - הנעשים באמצעות טופס 17". אז אולי אפשר לעשות יותר טיפולים בשנה עם טופס 17? 

(לי בכל מקרה לא רלבנטי כרגע, סתם סקרנית. כשהייתי מטופלת עשיתי שאיבות בתדירות תכופה יחסית וקיבלתי מהרופא את הרושם שאני לא צריכה לדאוג שהקופה תגביל לי את כמות הטיפולים השנתית, אבל יכול להיות שהיתה שם אי הבנה). 

לצפיה ב-'אני באמת לא מומחית ובתכלס כל הידע המובא באינטרנט הוא עמום '
אני באמת לא מומחית ובתכלס כל הידע המובא באינטרנט הוא עמום
16/01/2019 | 11:50
לצערי, מניסיון, רופאים לא תמיד יודעים מה בדיוק הקופה מאשרת. 
אני גם לא ממש מבינה את הניסוחים של הכללית (וזה כל הקופות ככה. בדקתי כשעברתי ממאוחדת וחיפשתי קופה חדשה) ולכן אני מציעה לכל אחת, עם המקרה הפרטני שלה, לברר כמה שאפשר למה היא בדיוק זכאית.
לדעתי, מי שיודעות הן או המזכירות באסותא, או המזכירות במרפאות השונות שעובדות מול הקופות והאישורים. בקופה עצמה- צריך למצוא את אחת המזכירות בסניפים הגדולים. 
ולמה אני מדגישה את כל זה- כי לפעמים יש לזה השלכות על הטיפול עצמו. למשל, מספר עוברים להחזרה או הקפאה, ניהול נכון של טיפול וכו'. ותמיד טוב לדעת כדי לא להיות מופתעות. גם ככה יש כל כך הרבה בירורקרטיה וסידורים סביב זה.
אני כמעט נשברתי בעקבות המעבר ממאוחדת- ברגע האחרון נאלצתי לדחות סבב בשלושה חודשים- עד שעברתי קופה, וכל הבירורים וכל האישורים מסביב. אז עוד הייתי צעירה יותר, יש בנות שפקטור הזמן הוא הרבה יותר משמעותי בשבילן. 
לצפיה ב-'מי שבאסותא'
מי שבאסותא
15/01/2019 | 00:41
1
אחרי התשלום אפשר לקבל עוד החזר מהמושלם?
נגיד שילמתי להחזרה 300 שח את זה אפשר לקבל חזרה?
לצפיה ב-'לא חושבת. זו ההשתתפות העצמית לדעתי'
לא חושבת. זו ההשתתפות העצמית לדעתי
15/01/2019 | 09:03
לצפיה ב-'במאוחדת'
במאוחדת
14/01/2019 | 10:16
זה אכן 10 טיפולים, כנראה ברמת שהחזרת מוקפאים נחשב לסבב. אם יש לך מאוחדת שיא את משלמת 15 אחוז להורמונים. לגבי הרופא, שלי עובד עם אסותא, אני משלמת 100 ש"ח להתחייבות לכל סבב, באלישע אגב שילמתי 30 ש"ח.
לצפיה ב-'לי היו '
לי היו
13/01/2019 | 16:39
3
2 במצב לא טוב שרציתי להחזיר בנוסף ל2 במצב טוב. לא נתנו לי ואמרו שישאירו אותם לגדול, ברור שהם לא התפתחו וסתם נזרקו, עדיף היה להחזיר 4 כי בגילנו הריון מרובה עוברים לא סביר. 
לצפיה ב-'ועדיין באופן אישי '
ועדיין באופן אישי
13/01/2019 | 18:47
2
לא הייתי מחזירה 4 עוברים.
לצפיה ב-'ההפריה'
ההפריה
14/01/2019 | 10:00
1
היתה באיקסי או רגיל? 
לצפיה ב-'רגיל'
רגיל
14/01/2019 | 10:13
לצפיה ב-'מקווה איתך להחזרה מנצחת אני לגמרי בעד אסותא'
מקווה איתך להחזרה מנצחת אני לגמרי בעד אסותא
13/01/2019 | 21:59
1
לצפיה ב-'תודה'
תודה
14/01/2019 | 10:16

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום הורים בטיפולי פוריות
פורום הורים בטיפולי
ד
מתקשים בפוריות?
פורום פוריות הגבר
מתקשים להיכנס להריון?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה