לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2669626,696 עוקבים אודות עסקים

פורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום הינו פורום תמיכה.  הייעוץ בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי.
אנא קראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בפורום.
גלישה נעימה
המשך >>

לצפיה ב-'רופאים אורחים בפורום - נשמח לחוות דעתכן'
רופאים אורחים בפורום - נשמח לחוות דעתכן
21/07/2018 | 20:51
4
יקרות שלנו,

על מנת שנוכל ליזום אירוחים נוספים בפורום נשמח שתשיבו על כמה שאלות :

1. באיזו מידה אירוח ד״ר בר חוה אשר היה לאחרונה סייע/חידש/תרם לך אישית אם בכלל?
2. מה דעתך על האירוח של ד״ר בר חוה באופן כללי?
3. אילו סוגי אורחים מקצועיים תרצי לראות בפורום? ניתן לנקוב בשמו של אדם מסויים או תחום כללי.

כמובן שמי שמעוניינת להיב רק על חלק מהשאלות מוזמנת מאוד (:

לינק לאירוח האחרון של ד״ר בר חוה למי שמעוניינת http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/180/18338479...

תודה מראש על שיתוף הפעולה,
טוליתי ואיילה
לצפיה ב-'לדעתי האירוח היה מעולה ולמדתי ממנו'
לדעתי האירוח היה מעולה ולמדתי ממנו
21/07/2018 | 20:59
1
הייתי רוצה גם אירוח של אימבריולוגית, ללמוד יותר על הצד של המעבדה בתהליך, וגם לא הייתי מתנגדת לאירוח של אחד האורולוגים המומחים לזרע, למשל שפי או רענן טל..
לצפיה ב-'לגבי אמבריולוגית'
לגבי אמבריולוגית
22/07/2018 | 00:51
ממליצה על דף הפייסבוק של ענת כץ: "הקסם מאחורי המיקרוסקופ".
ואולי היא גם תסכים להתארח?
לצפיה ב-'מצטרפת לנועה'
מצטרפת לנועה
21/07/2018 | 21:15
האירוח של בר חווה היה מעולה.
אומנם בחרתי לא לשאול שאלות דרך הפורום (מטופלת שלו ומה שרציתי לשאול אותו כבר שאלתי..), אבל בהחלט מרגישה שהחכמתי משאלות של אחרות ותשובות שלו.

מאוד תומכת בהמשך הבאת מומחים לפורום. עוד רופאי פריון, וכמו שנועה רשמה גם אמבריולוגית ומומחה זרע.

האמת, היה גם אירוח לפני כשנתיים של ברטוב בפורום אחר, שהיה מאוד מוצלח. ונראה לי שגם על סמך ריבוי השאלות הנוגעות בנושא ששאלו את בר חוה, כדאי להזמין את אחד המומחים מאחד משלושת המכונים למיון זרע בארץ.
אירוח נוסף מוצלח, כבר לא זוכרת אם היה בפורום זה או פורום אובדן הריון , היה של קופרמינץ'. גם נראה לי שכדאי מומחה עם נסיון בענייני קרישיות/הריונות כימים והפלות שיבוא לפורום.

המון המון תודה !
לצפיה ב-'גם לדעתי כדאי אימביריולוגית או מומחה זרע'
גם לדעתי כדאי אימביריולוגית או מומחה זרע
22/07/2018 | 07:04
זה רוב השאלות שעולות פה והכי ניתן קשה לקבל מענה עליהן. יש לי חברה שבעלה עם בעיית זרע קשה והיא לא מוצאת תשובות להרבה שאלות שקשורה למעבדה ולמיון זרע.
ותודה על האירוח של בר חוה המלך. הוא הרופא שלי. הוא נתן מענה מספק להרבה שאלות של הבנות ובכלל יש גם פורומים של רופאי פוריות אז אולי עדיף להביא מישהו בתחום המעבדה והזרע ואולי גם תזונה וטיפולים משלימים שיכולים להקל על תופעות ההורמונים..... תודה :)
לצפיה ב-'אם לכולם מגיע משפחה אז גם לי מגיע'
אם לכולם מגיע משפחה אז גם לי מגיע
20/07/2018 | 15:57
28
כל הפייסבוק לי מפוצץ בזה לאחרונה וגורם לי לרצות לצעוק שאם לכולם כל כך מגיע אז בבקשה שמישהו יבוא ויתן לי תינוק עכשיו כי גם לי מגיע!!

סתם רציתי לפרוק עצבים
לצפיה ב-'ברור שגם לך מגיע'
ברור שגם לך מגיע
20/07/2018 | 15:59
1
לכולם מגיע והלוואי שהנס שלך יגיע בקרוב
לצפיה ב-'תודה. והלוואי שגם לך'
תודה. והלוואי שגם לך
20/07/2018 | 16:17
הבעיה היא שכל פוסט כזה מתחיל ב"תדמיינו שאתם ממש רוצים ילד אבל משהו מונע מכם". תודה באמת על התזכורת על הבוקר, אני לא צריכה לדמיין, אני מרגישה את זה כל בוקר.
לצפיה ב-'ואני אנצל את הפוסט לקרוא לכולן להצטרף למאבק'
ואני אנצל את הפוסט לקרוא לכולן להצטרף למאבק
20/07/2018 | 17:01
24
אני לא להטבית.... אבל המאבק האישי שלי בניסיון להרות ולהורות חידד אצלי לא מעט מחשבות על הזכות להורות ועל דרכים לצמצם אי שיוויון ואפליה. על אף שפונדקאות מהווה סוגיה מורכבת כל ניסיון להסדיר את הנושא, אסור שיהיה מעוגן באפליה.  כי באמת שלכולם מגיעה משפחה...
בואו להפגין בראשון
לצפיה ב-'לא הייתי מעלה את הדיון פה'
לא הייתי מעלה את הדיון פה
20/07/2018 | 19:45
23
נתחיל בזה שאני נגד הפליה ולכן חושבת שהחוק שמפלה גברים בפונדקאות הוא פסול.
אבל.. אסור לשכוח שאת המחיר הכבד על העברה של חוק כזה, ישלמו חברותינו לקבוצה פה.
תתארי לך מישהי פה שניסתה 7-10 שנים להיכנס להריון ללא הצלחה, או שנכנסת להריון אך לא מצליחה להחזיק אותו. אחרי שנים מרובות ב ivf, כישלון אחר כישלון, הרופאים ממליצים פונדקאות.
כיום, היא צריכה לעבור וועדה להוכיח שאכן "מגיע לה" לעשות פונדקאות בארץ (הליך שלוקח כמה חודשים), לגייס מעל 200 אלף שח, לחפש במשך שנה וחצי שנתיים פונדקאית (הביקוש כבר היום עולה על ההיצע) ורק אז להתחיל את ההליך.
ברגע שיעבור התיקון לחוק (שאינני נגדו!!) במקום שנתיים חיפוש פונדקאית, כמה זה יהיה? כנראה מעל 5 שנים. כי כמות האנשים שיהיו זכאים לפונדקאות בארץ תגדל פי כמה.

אז אותה בחורה, אחרי שנים רבות בטיפולים תצטרך לעמוד בתור לחיפוש פונדקאית כמו זוג גברים שכעת מיסדו זוגיות ורוצים ילד. תוסיפי על זה את העובדה ששנות הפוריות של האישה מועטות יותר, ויוצא מכל העניין שחלק מחברותינו פה לקבוצה יהפכו להיות אלו שמופלות. אומנם לא לפי חוק, אלא הפלייה בפועל מכורך המציאות.

ויש סוגיה נוספת.. נשים דתיות שאני מניחה (תקנו אותי אם טועה) שהן מחוייבות לפי הדת לפונדקאית יהודיה ואולי אף שומרת כשרות (?). ואין להן חלופה אחרת בשום מקום בעולם לפונדקאות בארץ. ישימו אותן במצב שצריכות לבחור בין להיות אמאות לבין לבגוד באמונה ובערכים שלהן. כי אם ירצו פונדקאות זה רק בחול (לא יהודיות) כי בארץ פשוט לא יהיה מספיק פונדקאיות..

הפתרון הוא לא למנוע מגברים מה שזכותן של נשים. זה לא חוקי, ולא לגיטמי לדעתי. אך כן יש למצוא פתרון.. כי לומר לכל אחד יש זכות לפונדקאות בישראל זה שגוי. זה שגוי כי זה מתעלם מהעובדה שראשית כל לרוב הנשים האופציה נפתחת רק אחרי שנים מרובות בטיפולים ואחרי חוות דעת רפואית שאין היא יכולה לשאת הריון. ושנית זה מתעלם מהעובדה שפשוט אין מספיק פונדקאיות...

כנראה הפתרון היחיד לזה לצערי היא שהפונדקאיות בישראל יקבלו סכום גבוה בהרבה, כך שמצד אחד זה ימשוך יותר נשים להיות פונדקאיות, מצד שני זה ישווה עלויות לפונדקאות בארהב, כך שפחות יקסום לאנשים לעשות בארץ.
הבעיה, גם ככה הסכומים מטורפים, וקשה לרבים מאוד לעמוד בהם. גם אם מוותרים על אופציה לדירה משלהם וכו.

בקיצור.. בעייתי מאוד כל הנושא.
לצפיה ב-'זה הרבה יותר מורכב, נראה לי'
זה הרבה יותר מורכב, נראה לי
20/07/2018 | 20:44
5
לכל אחד זכות להורות,
תחשבי על כך שבארץ יש טיפולי פוריות מסובסדים לנשים, כולל רווקות,
מה שמאפשר לי להיות אמא, ולגבר לא - כי אין לו רחם.

יש מקום לכולם, אולי זוג גברים מוצא לעצמו פונדקאית שמוכנה להרות בשבילם
אבל היא לא ברשימות של אחרים, לכי תדעי. עכשיו לפחות הם נלחמים שיאפשרו להם את הדרך הזו.

אני מבינה שיש מצוקת פונדקאיות בארץ, אבל לאסור על מגזר שלם את השימוש
בדרך הזו, זה עצוב. לנשים יש מהבחינה הזו יותר אופציות.

לצפיה ב-'לחלק מהנשים יש יותר אופציות'
לחלק מהנשים יש יותר אופציות
20/07/2018 | 21:35
4
למי שמגיעה לפונדקאות לא.. הטיפולים שהמדינה ממנת לי ולך, לא עוזרים להן אם צריכות לממן עוד רבע מליון שח מכיסן.
הן באוכלוסיה שהכי יפגעו מאיפשור פונדקאות לכולן, וכואב לי הלב עבורן.
אבל.. עדיין.. אין שום לגיטמיות חוקית לא לאפשר לגברים פונדקאות.

מקווה שיפתחו בשנים הקרובוצ יכולת השתלת רחם לגברים... הפיתרון האידיאלי.
לצפיה ב-'יש דבר כזה? השתלת רחם? פששש '
יש דבר כזה? השתלת רחם? פששש
20/07/2018 | 21:43
3
תשמעי, ברור שזה לא עוזר למי שזקוקה לפונדקאות,
אבל תחילת הדרך של רצון להורות - לאישה יש יותר סיכויי להגשים את החלום במהרה,
לעומת הגברים. הם חייבים פונדקאות מטבע הדברים, ולכן לאסור עליהם בארץ זה פשוט לא הוגן. להגיד לא לגברים כי לא יהיה לנשים? לזוגות? לא חושבת שזה הפתרון.
תמצאו פתרונות יותר הוגנים. כולל עזרה כלכלית, מימון. וכדומה.

לצפיה ב-'היה לאחרונה השתלת רחם אצל אישה עם מום מולד'
היה לאחרונה השתלת רחם אצל אישה עם מום מולד
21/07/2018 | 08:13
2
לצפיה ב-'אצל אישה זה יותר הגיוני כי זה משהו שכבר היה לה, הגוף מכיר.'
אצל אישה זה יותר הגיוני כי זה משהו שכבר היה לה, הגוף מכיר.
21/07/2018 | 09:22
1
לצפיה ב-'מאמינה שיגיע יום שגם אצל גברים יהיה אפשר'
מאמינה שיגיע יום שגם אצל גברים יהיה אפשר
21/07/2018 | 09:31
לצפיה ב-'אל תשכחי'
אל תשכחי
20/07/2018 | 23:34
5
שלזוג גברים גם אין אופציות, אין להם למשל אפשרות ללכת לפונדקאות בהודו או בגיאורגיה. אנחנו לא יכולים לשנות את הנהלים במדינות אחרות אבל אנחנו כן יכולים לשנות אותם פה אצלנו. בן של חברים של ההורים שלי הצליח אחרי הרבה מאבקים להביא ילדה עם בעלו בפונדקאות בארה"ב וזה עלה להם יותר מ600 אלף שקל והם עכשיו בתהליך לעוד ילד. אמנם מבחינת הטיפולים הפיזיים הם עברו פסיק ממה שאנחנו הנשים עוברות, אבל מבחינה רגשית גם הם עברו כשלונות, גם הם חיכו שנים לילד, גם הם איבדו הריון תאומים לפני שההריון התקין הגיע, וגם להם מגיע. חוץ מזה בסופו של דבר בארץ גם הפונדקאית צריכה לבחור בזוג, אם הפונדקאית מעוניינת בזוג דתי למשל היא לא תהיה פונדקאית לזוג גברים. צריך חיבור בין שני הצדדים ובגלל זה אני לא מסכימה ואני לא חושבת שזה יאריך את התור.
לצפיה ב-'מילה על הודו וגיאורגיה'
מילה על הודו וגיאורגיה
21/07/2018 | 08:08
4
הודו - אין בכלל . המסלול לישראלים נסגר. לגבי שאר הארצות אין לי מושג.
גיאורגיה - פתוח רק לזוגות סטרייטים.
רוצה לומר - גם לזוג נשים או לאישה יחידנית אין מה לחפש שם.
לצפיה ב-'נכון'
נכון
21/07/2018 | 08:23
3
אבל עכשיו ממה שהבנתי נשים יחידניות יוכלו לעבור פונדקאות בארץ עם החוק החדש ואני מקווה שגם זוג נשים יוכלו, ואז נשארו רק הגברים שגם אותם הייתי רוצה להכניס לחוק
לצפיה ב-'על זוגיות חד מינית בתהליך...'
על זוגיות חד מינית בתהליך...
21/07/2018 | 10:35
2
למעט ארה"ב שם פונדקאות לזוגות חד מיניים מוכרת ומקובלת אין כיום שום מסלול פתוח ופעיל בישראל.
גם בקפריסין השכנה בה אני החלוצה אני רשומה כיחידה/אם מיועדת יחדינית למרות שאם  יש משהו אחד שאני "לא" זה יחידנית. אני מודה שהיה לי קשה מצפונית ל"מחוק" את החצי שלי מהתהליך אבל האמצעים מקשים את המטרה.
זה פשוט לא קביל.
במדינתו בה החושך המהלך על פני תהום שלמרות שהשנה היא 2018 שום סיכוי - מטעמי דת - כמובן שיאשרו לזוגות חד מיניים לעבור את התהליך כזהים לזוג סטרייטי -לא יפרקו ממשלה על זה .
בישראל חוסים תחת צילה של האחות הגדולה אבל בתחום הליברליות אנחנו עוד לא שם.
לצפיה ב-'צריך לאפשר לכולם בארץ'
צריך לאפשר לכולם בארץ
21/07/2018 | 10:57
1
לזוג של גבר ואישה, גבר וגבר, אישה ואישה, לנשים וגברים יחידנים, לכולם.. והלוואי שגם היו מאפשרים בארץ לקרובות משפחה להיות פונדקאיות כמו שבארה"ב אמא יכולה ללדת את התינוק של הבת שלה.
לצפיה ב-'במהרה בימינו'
במהרה בימינו
21/07/2018 | 11:18
לצפיה ב-'ומה לגבי גברים יחידים? הרי גם להם מגיע, כמו לנשים יחידניות'
ומה לגבי גברים יחידים? הרי גם להם מגיע, כמו לנשים יחידניות
21/07/2018 | 00:34
לצפיה ב-'מצטערת... הזכות של כל אישה שווה לזכות של כל גבר'
מצטערת... הזכות של כל אישה שווה לזכות של כל גבר
21/07/2018 | 07:01
5
במקביל לדרך החתחתים שלי אני חווה גם את דרך החתחתים של החבר הכי טוב שלי עם בן זוגו בפונדקאות בארה"ב - התסריט שונה, החוויות זהות, הרצון לממש הורות שווה. יותר מזה, בדיוק כמו שלי יש בעיה רפואית שעיכבה את יכולתי להרות, לו יש עניין רפואי/פיזי שמונע ממנו להרות. באמת, אין לו שום אלטרנטיבה אחרת...

תהליך הפריון והפורום הזה - לימדו אותי חמלה, הסרת שיפוטיות ובעיקר המון המון סולידריות... הלוואי וכל מי שרוצה להיות הורה - יהיה הורה.

ובדיוק כמו שחיכיתי 6 חודשים לתור לבר חווה כי יש עוד נשים שצריכות את שירותיו, הייתי ממתינה לתור לפונדקאית אם היה צורך..
לצפיה ב-'כיום התור הוא שנתיים. מה יהיה בעתיד??'
כיום התור הוא שנתיים. מה יהיה בעתיד??
21/07/2018 | 08:19
4
כנראה יותר מכפול. כי פשוט אין מספיק פונדקאיות בארץ.

ושוב מציינת, מנסה להראות משמעויות שנובעות מזה והבעיות שצצות. אך כמו שציינתי אני נגד לאסור על גברים פונדקאות בארץ- זה פשוט ללא שום הצדקה חוקית.
לצפיה ב-'התור הוא לא שנתיים'
התור הוא לא שנתיים
21/07/2018 | 08:28
יש לי חברה שהיא ובעלה עברו פונדקאות בארץ ונולדו להם תאומים מקסימים. הבירוקרטיה בארץ לוקחת שנתיים אבל את הפונדקאית עצמה הם מצאו הרבה לפני. עכשיו הם רוצים ילד שלישי ומחכים כבר כמה חודשים למצוא פונדקאית כי הרוב רוצות לעזור לזוג חשוך ילדים, אבל אין להם דרך אחרת להוליד עוד ילד וגם להם מגיע להגשים את החלום שלהם ללפחות 3 ילדים אז אני מקווה בשבילם שהם יימצאו פונדקאית בקרוב.
לצפיה ב-'יש מישהי בחברה שלי'
יש מישהי בחברה שלי
21/07/2018 | 09:14
2
שהביאו (היא ובעלה) ילדים מפונדוכאות באוקראינה. כנראה בחרו בדרך יותר מהירה, ואולי גם יותר זולה.
לצפיה ב-'זה אכן יותר זול ויותר מהיר בחו"ל'
זה אכן יותר זול ויותר מהיר בחו"ל
21/07/2018 | 09:45
1
אבל החברה שלי רצתה להיות נוכחת בכל בדיקה בהריון של התאומים שלה, מספיק זה שהיא לא יכלה לחוות אותם גדלים בתוכה, והם מצאו פונדקאית שגרה מספיק קרוב ככה שכל פעם שהיה משהו שהצריך ביקור במיון יולדות, היא ישר עדכנה אותם והם רצו לשם. עכשיו הם גם רוצים פונדקאות בארץ כי אחרי הלידה נתקעים בסביבות חודש בחו"ל עד שמוכיחים את הקשר הגנטי ועוברים את כל הפרוצדורה והבירוקרטיה לרשום את הילד/ה החדש/ה בארץ והם לא רוצים לקרוע את הילדים שלהם מהסביבה שלהם למשך חודש ולהיתקע איתם בארץ זרה.
לצפיה ב-'מהיר יותר - בהחלט '
מהיר יותר - בהחלט
21/07/2018 | 10:37
לגבי תמחור -
קשה גם בארץ זה הולך להיות.
לצפיה ב-'זה בדיוק המקום שהדיון בו צריך להעלות '
זה בדיוק המקום שהדיון בו צריך להעלות
22/07/2018 | 08:45
הנשים פה מתמודדות עם קשיים לא פחות דומים משל הקהילה ואנחנו צריכות לתמוך בקהילה , כולנו יודעות מה המשמעות של אי היכולת להביא ילד בצורה רגילה. לכן, הדיון פה חשוב מאד וצריך לאפשר לאנשים לומר שאת על ליבם בנושא 
לצפיה ב-'המחסור בפונדקאיות הוא לא שיקול לדעתי'
המחסור בפונדקאיות הוא לא שיקול לדעתי
22/07/2018 | 09:25
זה שאין מספיק פונדקאיות לא מהווה שיקול לשאלה האם להדיר ציבור שלם מהזכות להורות. זה קצת כמו להגיד שגם כך אין מספיק תרומות איברים בארץ, אז מה יהיה "אם יתירו" גם לערבים לקבל תרומת איברים... (הדוגמה היא רק לצורך הפרחת הטיעון, ברור לי שלא אמרת דבר כזה).
מחסור הוא מחסור הוא מחסור, וההתמודדות איתו ישנה ותהיה כמו עם כל מחסור אחר, אבל הסוגיה של הדרת ציבור שלם מעצם האפשרות להיות הורים היא סוגיה חברתית שהגיע הזמן לפתור.
שמעתי היום ברדיו מישהי מעמותת פריון כלשהי שדיברה על הנושא ואמרה שהם נמנעים מלהשתתף במאבק כי העמותה שלהם מתמקדת במאבק של הורים שיש להם בעיה רפואית להרות, ואילו סוגיית הלה"טבים היא סוגיה חברתית. בעיניי זו אחת העמדות הפחדניות ביותר שיש. אם ההגדרה של "בעיה רפואית" היא חוסר היכולת להרות, איך בדיוק זוג הומואים *לא* עומד בהגדרה הזאת?
לצפיה ב-'את מעלה נקודה חשובה'
את מעלה נקודה חשובה
22/07/2018 | 13:54
1
מעניין אם יכול להמצא לה פיתרון-
לדוגמא-
לעשות מעין "מדד" מסויים שמחליט על קדימות
כמו לעניין השתלות.. אולי זה יעבוד
לצפיה ב-'תגובה לחדשהפה2012..'
תגובה לחדשהפה2012..
22/07/2018 | 13:55
לצפיה ב-'נתקלתי לא מזמן בפוסט נוראי'
נתקלתי לא מזמן בפוסט נוראי
22/07/2018 | 13:38
מפרסם הפוסט כתב שהמדינה מבזבזת הון שאינו מוצדק על טיפולי פוריות לנשים ולטענתו יש לעצור את העברת הכספים ולנתבם לנושאים חשובים יותר כמו הנכים, חולים במחלות קשות וכדו'.
הוא הוסיף ונימק את טענתו בכך שמי שלא יכולה להביא ילדים בדרך "הרגילה והטבעית", לא צריכה להילחם ולעבור טיפולים, בטח שלא על חשבון המדינה ובעיקר לא נשים יחידניות.
אז בואו נשים בצד את נושא הכספים שהמדינה מעבירה או לא מעבירה לטובת טיפולי הפוריות, כי אני לא באמת חקרתי את העניין (רק יודעת שאנחנו משלמות הון תועפות מכיסנו ולא בדיוק ברור לי איפה כל הכסף הזה שמגיע מהמדינה...).
אבל הטענה המרכזית שהשתמעה מהפוסט ומתגובותיו של המפרסם, היא שרק למי שמצאה את בחיר ליבה (הוא חייב להיות בן המין השני, כן?), שנקלטת באופן טבעי (או כשעושים עליה אפצ'י) - לה ורק לה (ולאיש שלה) יש זכות להיות הורה.
עכשיו תחשבו שלאותו אדם שכתב את הפוסט הזה היתה השפעה בהחלטות המדינה וחוקיה והיו מעבירים חוק שאישה שאינה נשואה/בזוגיות עם גבר, או זוג של גבר ואישה שאינם מצליחים להביא ילדים באופן "טבעי" - כך נגזר עליהם ואין לאפשר להם לקבל טיפולי פריון.
רק תחשבו על זה לרגע... 
אז כן, אף אחד/ת אינו/ה קודם/ת לאף אחד/ת 
ולכולם מגיעה הזדמנות שווה להיות הורים 

לצפיה ב-'יומיים לפני בטא - בדיקה ביתית שלילית '
יומיים לפני בטא - בדיקה ביתית שלילית
22/07/2018 | 10:28
2
מחר יש לי תור לבדיקת בטא, 13 יום לאחר הזרעה שלישית (שאליה הלכתי בלב כבד וללא תקוות גדולות).
אתמול, לא עמדתי בזה יותר ועשיתי בדיקה ביתית שיצאה שלילי.
בהזרעות הקודמות התגברתי על הדחף ולא בדקתי עד הבטא.
מנסה לחשוב חיובי, אבל כבר ממש איבדתי תקווה... 
יש מישהי שבדיקה ביתית הראתה שלילי ויומיים אחרי קיבלה בדיקת בטא חיובית? מה הסיכויים? 

לצפיה ב-'אני ממליצה לא לבזבז כסף על בדיקות ביתיות'
אני ממליצה לא לבזבז כסף על בדיקות ביתיות
22/07/2018 | 11:14
1
כי יש לא מעט מקרים שהן היו לא נכונות, למשל כאן
בהצלחה מחר בבטא!
לצפיה ב-'תודה נועה '
תודה נועה
22/07/2018 | 11:59
מודעת לזה שמיותר לקנות בדיקות ביתיות, הפעם היה קשה לי להתאפק...
השרשור שצירפת אכן מעודד...
רק אוסיף, בהמשך להודעות הקודמות שלי,  בשבוע שעבר ישבתי עם הרופאה שלי שהפעם הקשיבה לכל מה שהיה לי לומר והסכימה איתי.
הגשנו בקשה לIVF וממתינים לאישור - במידה וחלילה מחר אתאכזב בשלישית.
לצפיה ב-'מה לגבי שירשור סיפורי הצלחה- "יש אור בקצה המנהרה"?'
מה לגבי שירשור סיפורי הצלחה- "יש אור בקצה המנהרה"?
20/07/2018 | 07:03
20
היי, הצעה לשירשור חדש ואופטימי לסופש..
מה לגבי לעשות שירשור של בנות שהדרך התארכה להן ועכשיו תודה לאל אמאות? בו לציין מה לדעתך פרט למזל עשה את השינוי המיוחל בסבב המוצלח. או אם רופאים הציעו תרומת ביצית או זרע ועדיין הצלחתם ללא, או אם שלחו לפונדקאות ועדיין הצלחתם ללא.. וכל הניסים שקרו בקבוצה המדהימה הזו ויכולים לשמש השראה לבנות שהדרך מתארכת להן וכבר מאבדות תקווה.
גם סיפורים בעלי השראה או משהו חיובי שניתן ללמוד מהן שעדיין לא הסתיימו בהריון אך יתנו מוטיבציה לאחרות- יתקבלו בברכה.. למשל מישהי שאמרו לה ללכת לתרומת ביצית אך עם שינוי פרוטוקול השיגו עוברים יפים וחמודים.

אפשר להעתיק קישור לפוסט מהעבר אם כבר רשמת פוסט כזה.

מה דעתכן?
לצפיה ב-'מחדדת?'
מחדדת?
20/07/2018 | 08:31
5
האם מי שפנתה בעצת רופא לתרומת ביצית והצליחה כך להרות / פנתה לפונדקאות וכך הפכה לאמא גם מוזמנת?
האם גם היא במוצלחות?
לצפיה ב-'צילה לא הייתי פה שנים- מגיע לך מזל טוב??'
צילה לא הייתי פה שנים- מגיע לך מזל טוב??
20/07/2018 | 09:12
1
לצפיה ב-'טרם'
טרם
20/07/2018 | 11:22
לצפיה ב-'לגמרי :)'
לגמרי :)
20/07/2018 | 10:50
לצפיה ב-'מי שהצליחה להפוך לאמא או לעשות צעד חיובי בדרך לאמאות '
מי שהצליחה להפוך לאמא או לעשות צעד חיובי בדרך לאמאות
20/07/2018 | 13:55
לא התכוונתי חלילה לרמוז אחרת, כל מי שהדרך התארכה לה, אך הצליחה להפוך לאמא, היא סיפור הצלחה שנותן מוטיבציה למי שבנעלים דומות לשלה אך לפני הצלחה. וכולן יותר ממוזמנות לשתף.

מאחלת לך המון הצלחה יקירה, כל כך מגיע לך להיות אמא, והבייבי שלך יהיה בר מזל. מחזיקה אצבעות!

לצפיה ב-'חיבוק אהובה '
חיבוק אהובה
20/07/2018 | 15:55
לצפיה ב-'חפשי את גנדלפית- טיפול מספר 15 בטא ראשונה 14 ותינוק אחד בריא'
חפשי את גנדלפית- טיפול מספר 15 בטא ראשונה 14 ותינוק אחד בריא
20/07/2018 | 12:42
1
לגבי ההצלחה בילד השני בגיל 43 בדרך לא פחות ואולי יותר מורכבת שגם היא כללה , 15 טיפולים לפחות, 2 הפלות, הסטרוסקופיות, גרידה, רופא חסר אנמונה שתלה את חוסר ההצלחה בגיל, ורופא אחד אופטימי יותר מאיתנו  שהוביל אותנו לילד בריא אחרי הכל  ובראיה רגישה ומעמיקה עלה על המכשולים האפשריים ופיתח פרוטוקול יצירתי במיוחד ( לאותה תקופה לפני 6 שנים) ואפרט בפעם אחרת
משתפת רק כדי להראות שלפעמים, גם כשהדרך מתארכת , גם כשנראה שאין יותר תקווה , וגם כשה פסימיות משתלטת עדיין יש אור. מאחלת לכל אחת ולכל אחד, לא חשובה הדרך בה בחרתם, להיות הורים בקרוב
לצפיה ב-''
20/07/2018 | 15:59
לצפיה ב-'חפשי את גנדלפית- Ivfמספר 15 בטא ראשונה 14 וילד אחד בריא'
חפשי את גנדלפית- Ivfמספר 15 בטא ראשונה 14 וילד אחד בריא
20/07/2018 | 13:44
הרגשתי צורך לשתף שוב , אולי יתן קצת תקווה למישהו,אם הקובץ המצורף לא יעלה אז בקצרה, מעל 10 שנים בטיפולים, 15 טיפולים לילד ראשון בגיל 37( לא כולל מוקפאים) הסרת חצוצרות, 2 הריונות מחוץ לרחם( אחרי ההסרה)
3 לפרסקופיות, אין סוף היהסטרוסקופיות, כמעט שוק מדימום רציני בחלל הבטן, פיפל, לקרבן, סטרואידים, גסטון( בטח שכחתי משהו) דימומים עד שבוע 25, וילד מקסים ובריא- זה היה לילד ראשון, לשני, גיל 43, טיפול 15 או 16 - הפסקתי לספור, 2 הריונות שלא צלחו, בעיות שנוספות, רופא אחד שמטיל את כל האשמה בגיל, רופא אופטימי יוצר מאיתנו, פרוטוקול חדשני, המון המון פסימיות,גישוש לפונדקאות, ושוב בלסטוציסטים, פיפל, סטראוידים, קלקסן אמפירי, עליה על בעיות נוספות שכאילו לא קשורות אבל כנראה מאד קשורות, אספירין,והפתעה ענקית - ילד בריא
גם כשהדרך מתארכת ו והכל מרגיש חשוך עדיין יש אור בקצה המנהרה. מאחלת לכולם לחבוק במהרה ילד בריא בידיים בכל דרך שנבחר
לצפיה ב-'תנסי לחשוב עוד קצת...'
תנסי לחשוב עוד קצת...
21/07/2018 | 15:29
9
נוסח ההודעה שלך בעייתי מאוד. אני מבינה שבעינייך להיעזר בתרומת זרע או ביצית או בפונדקאות זו לא הצלחה, אז הריני להעמידך על טעותך, בשם כל האנשים שפנו למסלולים אלה או יפנו למסלולים אלה.
נוסח ההודעה שלך בז למאמצים הנפשיים הרבים הכרוכים בחישוב מסלול מחדש.
נוסח ההודעה שלך מראה על חוסר הבנה בסיסי, שכל אדם שאת רואה בחייך הוא נס. כל כך הרבה יכול להשתבש בדרך (האמיני לי, על רחמי אני יודעת), עד שמי שנולד צלח את כל המכשולים בדרך, והוא באמת נס (גם אם היה מעורב בלידתו זרע של תורם).
נוסח ההודעה שלך מראה כי זכית, ואינך יודעת כי כדי ללכת במסלול המורכב שנקרא: "פונדקאות" חייבים להתגבר על מכשולים רבים, צריך לעמוד איתנים מול הרבה אתגרים, עד כדי כך שטיפול IVF רגיל (כמה התגעגעתי לכך), כזה שעושים בו שאיבה והחזרה, ורק מסתבכים עם גירוי יתר או אפילו איזה כימי, נחשב למלון 5 כוכבים ליד חודש בתהליך פונדקאות. כן, כן, IVF הוא שיא הקלות ליד פונדקאות (וברור שהוא לא קל, אבל אין מה להשוות).
ההודעה שלך מראה שאין לך מושג כמה כוח אישה צריכה להשקיע כדי לוותר על הריון אצלה. מדובר במעשה שהוא מנוגד לצורך האבולוציוני ולכל היגיון ורגש אימהיים. רק מלכתוב את השורה הזו אני מצטמררת.
נוסח ההודעה שלך מתעלם מההתעלות הנדרשת מאימא שעושה פונדקאות להכיל את הפונדקאית שלה, את קיטוריה על ההריון, את רצונותיה ודרישותיה, גם אם הם על חשבונך!...את נדרשת להכיל אישה שלמה, ולא רק את ההריון שלך.
ההודעה  שלך בזה למאמץ הנפשי האדיר שנדרש מאישה שפצועה מטיפולי הפוריות, ונאלצת לוותר על חוויה מתקנת בחדר הלידה לאחר ההפלות שעברה בעצמה.
ההודעה שלך מכאיבה למי שצריכה להתעלות יום יום כששואלים אותה איך הייתה הלידה, והיא לא ילדה את הילד שלה.
ועוד לא נגעתי במאמץ הכספי, אך אעצור כאן. אני מאוד מקווה שאת מבינה שכל ניסוח הפוסט שלך אינו מכיר בהצלחות אם הן לא הגיעו מ-IVF, אלא רואה בפונדקאות ובתרומת זרע/ביצית סוג של כישלון, דבר שבהכרח לא נכון, ופוגעני כל כך.
ההגדרה שלך למושג הצלחה אינה רק "מצומצמת", אלא בזה לכוחות הרבים (הרבה יותר מאשר להתחיל עוד IVF) הנדרשים כדי ללכת במסלולים האחרים.

צורם מאוד הניסוח שלך. מאמינה שהוא רק משקף תפיסת חיים, שמראה שמי שלא היה שם, לא באמת יודע, ושלא התכוונת לרע, אך כך יצא.

לצפיה ב-'לא נראה לי שזה מה שהיא כתבה, ובטח לא לזה התכוונה'
לא נראה לי שזה מה שהיא כתבה, ובטח לא לזה התכוונה
21/07/2018 | 15:44
3
אני לא הבנתי ממה שהיא כתבה דבר ממה שכעסת עליה.
היא רוצה לשמוע סיפורי הצלחה, היא לא זילזלה באלו אשר הצליחו עם פונדקאית / תרומת ביצית / זרע.. היא פשוט נתנה כמה דוגמאות לשיבושי דרך אך בסופן הצלחות.
לצפיה ב-'"אם הרופאים הציעו פונדקאות והצלחתם ללא..."'
"אם הרופאים הציעו פונדקאות והצלחתם ללא..."
21/07/2018 | 18:11
2
בעייתי יקירתי. וגם עצוב.
זהו פורום פוריות, יש פה הכול מהכול.

לצפיה ב-'באותה מידה "ואם הרופאים הפנו ל ivf אך הצלחתן ללא.."'
באותה מידה "ואם הרופאים הפנו ל ivf אך הצלחתן ללא.."
21/07/2018 | 19:11
לא רשמתי זאת, אבל באותה מידה יכולתי לרשום. זה לא שתינוק מ ivf זו לא הצלחה. אבל אם מישהי נחסך ממנה ivf, והצליחה ללא, זה יכול לעודד נשים שבנעלים שלה.

ההתרשמות שלי מהסיפורים פה בקבוצה ומסיפורים שמכירה אישית, שלעיתים קרובות יש רופאים שקובעים דעה לגבי לאיזה כיוון צריך ללכת הזוג המטופל עוד לפני שניסו מספיק בדרכים אחרות.
אם מישהי הצליחה גם מבלי להקשיב לאותו רופא- זה בהחלט סיפור שיתכן ואפשר ללמוד ממנו ושיכול לתת למישהי אחרת השראה. זה לא ש ivf זו כזו מפלצת, אך גם מי מאיתנו שהרתה ב ivf הייתה מעדיפה "להצליח" בהזרעות ולא להצטרך ivf. ומי שהצליחה בהזרעות הייתה מעדיפה להצליח טבעי.
ומי שהצליחה להפוך לאמא אחרי פונדקאות, כנראה הייתה מעדיפה להפוך לאמא ב ivf.  היא לא פחות אמא, וכשהיא הרימה לראשונה את הילד שלה בידיים וחיבקה אותו חזק בטוחה שהדבר האחרון שהעסיק אותה באותו רגע זה איפה הוא היה ב 9 חודשים הקודמים. אמא זו אמא.
לצפיה ב-'מצורף פוסט של מלפני שנתיים וחצי, שאולת שאלות בפורום פונדקאות'
מצורף פוסט של מלפני שנתיים וחצי, שאולת שאלות בפורום פונדקאות
21/07/2018 | 20:47
אחרי הרבה כשלונות, כימים והפלה, כשכבר התחלתי לאבד תקווה ונכנסתי למצב נפשי לא פשוט ובקושי הכרתי את עצמי. כשכבר רציתי להיות אמא בכל מחיר ומבחינתי ללכת לפונדקאות היה השלב הבא. שוכנעתי בסוף לתת עוד כמה הזדמנויות ל ivf (שבסוף באמת ב"ה הצליח, אז כנראה שאכן הרמתי ידיים מ ivf "מוקדם" מידי), אבל כבר הייתי נכונה להתחיל בהליך.

אז שוב. לא רואה בהצלחה בפונדקאות ככישלון. ממש לא. אבל כן חושבת שמישהי שהרופאים אמרו לה שאין סיכוי ושלחו לפונדקאות, אך מצאה רופא שכן היה אופטימי ונכנסה להריון ילגה וכעת אמא- כסיפור ששווה לספר, כדי שיתן כוח לבנות שמרגישות שהרופא שלח אותן מוקדם מידי לפונדקאות ורוצות להמשיך ולמצות דרכים אחרות, ורק מחפשות שביב תקווה.
לצפיה ב-'זו ממש אבל ממש לא הייתה הכוונה שלי!! שקלנו פונדקאות בעצמנו'
זו ממש אבל ממש לא הייתה הכוונה שלי!! שקלנו פונדקאות בעצמנו
21/07/2018 | 18:57
4
התחלתי מכך שמעודדת נשים שהפכו לאמאות לספר את סיפורן. לא הגבלתי כמובן, וגם לא הייתה לי כל כוונה להגביל. אמא זו אמא, ללא קשר לאיך הפכה לאחת.

ואז רשמתי "או" וציינתי לגבי בנות שהרופאים ניסו לכוון אותן לדרך מסויימת אך בסוף הצליחו בדרך אחרת.

לא רק שאינני רואה ילד מפונדקאות  לא כהצלחה, בהחלט שקלתי זאת בעצמי. ראיתי שהחזרה אחרי החזרה נכשלת והחלטתי שקודם כל רוצה להיות אמא, גם אם זה דרך פונדקאות, ואכ לחזור לטיפולים לילד שני. התחלתי לחסוך, החלטתי לא לקנות רכב כדי שיהיה את הסכום הראשוני לפונדקאות, התחלתי בירורים, וקבעתי לעצמי סף של 2 החזרות נוספות לפני שפונה לדרך זו (למזלי ב"ה נקלטנו באחת מהן). אגב, אין לי ספק שרוב הבנות פה בקבוצה היו אומרות שזה "מוקדם מידי" אך הייתי רציתי כבר להיות אמא, ואם המחיר הוא שהתינוק לא יגדל ברחם שלי, זה מחיר שבשלב בו הייתי כבר הסכמתי לוותר עליו, ובטח שעל הכסף המדובר, הסכמתי לוותר הרבה יותר בקלות (קרי להשתאבד להלוואות), העיקר להיות אמא ומהר.

אז שוב.. ממש לא רואה זאת כחוסר הצלחה, מי שזכתה להיות אמא, זכתה, הצליחה, גם אם זה לא היה בדיוק כפי שרצתה.

המטרה של הפוסט היה לעודד בנות לספר על הנס שקרה להן, בפרט אם נותן השראה. המקום ממנו הגיע מה שרשמתי לגבי תרומת זרע/ביצית או פונדקאות היה *אך ורק * בהקשר לזה שראיתי פה בנות בקבוצה שרופאים מהירו לתת להן המלצה ללכת על אופציה כזו, אך הצליחו להיות אמאות או להתקדם לכיוון הזה, גם מבלי להקשיב לעצת אותו רופא. וזה יכול לתת השראה לבנות אחרות שניסים כן יכולים לקרות, ולא למהר להקשיב לרופא שהרים ידיים עוד לפני שניסתה מספיק (מספיק= כל אחת והסף שלה). לא היה בכך שום רצון להגיד שמי שמיצתה אופציות אחרות והפכה לאמא בזכות אחת האופציות הנל היא חלילה לא הצליחה.

חבל לי שלא הובנתי נכון. אם הניסוח היה מבלבל, מתנצלת כל כך. הכוונות שלי ממש לא הובנו נכון.
לצפיה ב-''
21/07/2018 | 20:58
3
אין לי ספק שזו לא הייתה כוונתך...
אני חושבת שאת אחת הבנות הכי רגישות ותורמות לפורום, תמיד עונה בהרחבה, משתפת וחולקת מידע חשוב. תודה לך על זה.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
21/07/2018 | 21:06
לצפיה ב-'מסכימה לגמרי'
מסכימה לגמרי
21/07/2018 | 22:44
1
לצפיה ב-''
22/07/2018 | 07:27
לצפיה ב-'חייבת לציין שהייתי נזהרת...'
חייבת לציין שהייתי נזהרת...
22/07/2018 | 11:05
מצאתי פה (ובמקומות אחרים) הרבה מקרים שכביכול דומים לשלי: אותו הגיל, אותם קשיים, פרוטוקולים דומים, אפילו אותם רופאים. רק שלאותן נשים זה הצליח - ולי לא.

כי באמת כל אחת לגופה, וגם אם אמצא כאן את "תאומת הטיפולים" שלי, הרי שזה לא אומר כלום עליי ואני מאוד פוחדת לפתח בעקבות זאת תקוות שווא ולהיכנס ללופ טיפולי חסר תוחלת (מבחינתי)...
זו דעתי.

לצפיה ב-'עיבוי רירית על בסיס הורמונלי'
עיבוי רירית על בסיס הורמונלי
21/07/2018 | 11:34
2
אז לאחר שנסיון להחזרת מוקפא בעזרת מעקב זקיקים על בסיס טבעי לא צלח (זקיקים לא גדלו ובהתאם הרירית) הועברתי לעיבוי הרירית עי אסטרופם 2 מג 3 פעמים ביום.
מהו פרק הזמן (בערך, יודעת שזה אינדיבידואלי) שלוקח לרירית להתעבות?
התחלתי מרירית 5  
לצפיה ב-'אינדבידואלי לחלוטין'
אינדבידואלי לחלוטין
21/07/2018 | 15:00
בדיוק כמו שכתבת.
בהצלחה
לצפיה ב-'היה לי חודש כזה'
היה לי חודש כזה
22/07/2018 | 09:36
כנראה אינדיבידואלי, לי לקח 13 ימים מרגע שהתחלתי לקחת את האסטרופם ועד להחזרה. בהצלחה.
לצפיה ב-'מוסרת תרופות באזור עפולה '
מוסרת תרופות באזור עפולה
20/07/2018 | 18:39
שלום,
אני מוסרת את התרופות הבאות למי שיכולה להגיע לאזור עפולה (אחד המושבים בין עפולה לבית שאן). אפשר גם בסופ"ש.
נא לפנות בפרטי.
תרופות בקירור
GONAL 900 IU
GONAL 300 IU
אוביטרל 250 מיקרוגרם
DECAPEPTYL 0.1 mg (שתי זריקות)
תרופות לא בקירור
אנדומטרין 100 מיליגרם (30 טבליות)
צטרוטייד 0.25 מיליגרם (5 זריקות)

לצפיה ב-'בלבול בין הזריקות - דחוף!!!'
בלבול בין הזריקות - דחוף!!!
20/07/2018 | 00:54
2
בנות חברה ביום העשירי לתוך הטיפול והזריקה דקא' 0.1 במקום אורגלוטרן 0.25,  אין מענה בתל השומר ובמוקד של הקופ"ח לא יודעים לענות לה.
כמה קריטי זה?

אני יודעת ששניהם מונעים ביוץ לא?!
לצפיה ב-'דקא גם יכול לשמש בתור מבייץ אז יכול להיות שזה כן בעייתי'
דקא גם יכול לשמש בתור מבייץ אז יכול להיות שזה כן בעייתי
20/07/2018 | 16:03
יש גם פורומים של רופאים לפוריות כמו
אני ממליצה לשאול גם שם עד שהיא תקבל תשובה מתל השומר
לצפיה ב-'דקא בשלב כזה יכול לגרום לביוץ '
דקא בשלב כזה יכול לגרום לביוץ
20/07/2018 | 16:03
חשוב שתקבל מענה. במקומה הייתי הולכת פיסית לת השומר ומחפשת מישהו במחלקת נשים שיעזור לה לקבל טלפון של מישהו רלוונטי מ ivf.
לצפיה ב-'שאיבה ביום ראשון... מעדכנת'
שאיבה ביום ראשון... מעדכנת
19/07/2018 | 16:43
8
אז אחרי הדכאון מהזקיקים שלא גדלו, הרופא (איזה כיף שמצאתי אותו!) המשיך להאמין והנה גדלו להם 4 זקיקים בגודל 16-17 ואנחנו הולכים לשאיבה ביום ראשון הקרוב.
זו תהיה הפעם הראשונה שלי בהרדמה ואני מאוד מפחדת מזריקות, כל בדיקת דם והזרקה היא סיוט (והזרקתי הכל לבד) והבנתי ששם צריך עירוי... בקיצור... תחזיקו לי אצבעות בבקשה...
אשמח לטיפים לפני ואחרי
לצפיה ב-'בהצלחה!'
בהצלחה!
19/07/2018 | 18:51
1
גם אני מפחדת מזריקות ולא נראה לי שזה אי פעם יעבור לי אבל מסתדרים.. תנסי לחשוב שזה בשביל הילד שלך ובשבילו זה שווה את זה
לצפיה ב-'תודה! כולי אופטימיות :)'
תודה! כולי אופטימיות :)
19/07/2018 | 23:28
לצפיה ב-'מי הרופא אם אפשר לשאול?'
מי הרופא אם אפשר לשאול?
19/07/2018 | 22:44
לצפיה ב-'לפני השאיבה הראשונה שלי, הפחד הכי גדול שלי היה האינפוזיה.'
לפני השאיבה הראשונה שלי, הפחד הכי גדול שלי היה האינפוזיה.
20/07/2018 | 10:37
בילדותי אושפזתי בגלל התייבשות והעירוי כאב והיה לא נעים בעליל. ההבדל בשאיבה, הוא ששם עושה את העירוי המרדים בעצמו. נפגש עמך לפני, בודק את הורידים ובאמת שהוא די מקצועי כדי לתקתק אותה בחדר הניתוח, לפני שאפילו תספיקי לומר "איה". הטיפ שלי? תביטי על התקרה ותנשכי מעט את הלשון. עובד כמו קסם. בהצלחה ובידיים מלאות בע"ה
לצפיה ב-'זה החלק הכיפי בתהליך '
זה החלק הכיפי בתהליך
20/07/2018 | 11:10
2
בעיני - השאיבה היא החלק הכיפי מכל הסיפור. נגמרו הזריקות, יש לך שבועיים בלי בדיקות דם (שונאת אותן, פעם הייתי מתעלפת), נגמרו הריצות - שבועיים מנוחה ותקווה. אז יש עוד דקירה אחת, אבל כמה דקות אחרי הדקירה שמים חומר הרדמה - וזהו, את לא שם, לא מרגישה כלום ולא את האינפוזיה. וכאשר אני מתעוררת דבר ראשון מבקשת להוריד אינפוזיה (יש פעמים שמכבדים את בקשתי ויש פעמים שלא מיד).
לצפיה ב-'גם אני אוהבת את זה'
גם אני אוהבת את זה
20/07/2018 | 11:59
1
החלק הכי טוב
זה עשר 9 8 7 6
שעושים לפני שאת מורדמת
מתה על ההרגשה הזאת..
אני חושבת שלפחות משהו טוב קרה מהטיפולים
א. לא מפחדת מדקירות
ב. גם לא מאינפוזיה ( בעבר ר מהמחט הייתי מקיאה).
ג. מתה על התחושה של ההרדמה
אולי זה רק אני
לצפיה ב-'ממש לא רק את '
ממש לא רק את
20/07/2018 | 15:03
ההרדמה היא כמו שנ"ץ עמוק וכיפי במיוחד. למרות שהיא קצרה, זה לא מרגיש ככה ולהתעורר מאוד נעים. גם להרגיש את החומר זורם בורידים ומערפל, זה נעים. פסיכי, אבל לדעתי זה אחד הדברים הכי כיפיים בהרדמה.
לצפיה ב-'מקווה שגם זה יעבור בשלום'
מקווה שגם זה יעבור בשלום
20/07/2018 | 15:51
בינתיים אפילו לא התקשרו אלי להגיד מתי להזריק את האוביטרל :(
לצפיה ב-'החזרת עובר קפוא'
החזרת עובר קפוא
20/07/2018 | 11:37
1
הי,
התחלתי בתהליך של החזרת עובר קפוא על בסיס ביוץ טבעי. ביום ה-  13 למחזור הרירית היתה 5 והזקיק 8. גם במעקב נוסף ביום ה 16 הנתונים נשארו זהים.
רמות ההורמונים בהתאם e2 ערך של 218 ו lh ערך של 9.
הרופא שלי החליט על מעבר להחזרה על בסיס אסטרופם 3 פעמים ביום ומעקב ביום חמישי הבא.
ועכשיו לשאלתי, כיצד פועל האסטרופם?
האם הוא מבטל את הביוץ הטבעי, או שעדיין עלול להתרחש ביוץ בעת השימוש בו?

בשום מקום לא קראתי שמתחילים טיפול באסטרופם ביום ה - 16 למחזור. ההתחלה מתאפשרת לאור רמת ההורמונים הנמוכה?

אני מתארת לעצמי שהתקיעות היא בעקבות השימוש בדקפפטיל כמביץ בחודש שעבר.
מודה לעונות (:
לצפיה ב-'האסטרופם מעבה את הרירית'
האסטרופם מעבה את הרירית
20/07/2018 | 14:19
עברת לבסיס הורמונלי (למיטב הבנתי) האסטרופם דואג לעיבוי הרירית. ברגע שיחליטו שהרירית עבה מספיק ובדיקות הדם יתאימו אז יתנו לך כנראה נרות הכנה (כגיל העובר) ואז תתבצע ההחזרה (ותמשיכי עם תמיכת אסטרופם ונרות אי שם עד שבוע 9-11)
שיהיה בהצלחה (:
לצפיה ב-'מעבר בין קופות חולים אחרי כישלון ivf לילד שלישי..'
מעבר בין קופות חולים אחרי כישלון ivf לילד שלישי..
19/07/2018 | 21:56
2

היי,

תהיתי האם אפשר לעבור קופה ולהתחיל טיפולי ivf נוספים לילד שלישי לאחר ש-6 הטיפולים הניתנים בכללית לא צולחים.
האם למישהו שנמצא ברובד הביטוחי הגבוה גם כן צריך לחכות שנתיים לפני שמאפשרים לו להתחיל טיפולים נוספים או שיש מעבר "בהנחה" כמו שעושים ברוב המקרים?

תודה רבה!

לצפיה ב-'לפי מה שהבנתי, הותק נשמר במעבר'
לפי מה שהבנתי, הותק נשמר במעבר
20/07/2018 | 00:09
לצפיה ב-'מתוך אתר אינטרנת'
מתוך אתר אינטרנת
20/07/2018 | 09:03

״תקופת הכשרה – בכדי למנוע מעבר מקופה לקופה רק לצורך מימון הטיפולים, קבעו קופות החולים תקופת הכשרה. עם זאת, טיפולי הפריה חוץ גופית עבור שני הילדים הראשונים אינם מצריכים תקופת הכשרה במקרה ופונים לבתי החולים הציבוריים.״

לא יודעת האם זה נכון, סתם חיפשתי מידע. אבל נשמע מאוד הגיוני. אחרת מעברי קופת חולים  לצורך טיפולי הפריה היו תופעה גורפת
לצפיה ב-'שאלה, האים לדעתכן יש הבדלים בשאיבה מבחינת כאבים שאחרי'
שאלה, האים לדעתכן יש הבדלים בשאיבה מבחינת כאבים שאחרי
18/07/2018 | 20:36
8
בין הרופאים השונים? כמובן שבפעולה עצמה בהרדמה לא מרגישים, הכוונה לכאבים בימים שאחרי. 
וגם בהחזרה האים יש רופאים שאיתם פחות כואב, עם יד יותר טובה?
אשמח לדעות מהניסיון שלכן..
תודה
לצפיה ב-'כמו שצילה ענתה לחוששת ממש יש אלמנט סובייקטיבי'
כמו שצילה ענתה לחוששת ממש יש אלמנט סובייקטיבי
19/07/2018 | 07:04
4
אבל בגלל שאני עושה שאיבות ללא הרדמה אני יכולה אולי לחדש במשהו..
עברתי שאיבה ע"י שלושה רופאים, שניים היו סבבה ואחד הכאיב לי נורא, לא השאיבה עצמה אלא הניקוי שאחרי, מה שגורם לי לחשוד שהכאבים של אחרי שאת מדברת עליהם, נובעים מהניקוי שיש מצב שבגלל שהמטופלות מורדמות הרופאים השואבים לא טורחים להיות עדינים מספיק..
בהחזרות פגשתי חמישה רופאים, ארבעה מהם היו סבבה ואחד קרע לי את הצורה. זה היה אותו רופא שהכאיב לי בשאיבה.
אז אני יכולה להעיד שהרוב מתחשבים ועדינים אבל יש גם קצבים בתחום וזה לא כיף לפול תחת ידם.
לצפיה ב-'מה זה הניקוי שאחרי?'
מה זה הניקוי שאחרי?
19/07/2018 | 09:57
1
לצפיה ב-'כמו בזריקות כשאת מנקה עם אלכוהול לפני ואחרי'
כמו בזריקות כשאת מנקה עם אלכוהול לפני ואחרי
19/07/2018 | 10:55
כך גם בשאיבות, לא יודעת עם איזה חומר, מעבירים פד לחיטוי לפני החדרת המחט השואבת ואחרי השאיבה גם כן פד לחיטוי האיזור של הדקירות.
לצפיה ב-'זה החשש שלי.. שהרופא לא עדין מספיק. '
זה החשש שלי.. שהרופא לא עדין מספיק.
19/07/2018 | 22:20
1
אבל אל יודעת אם זה ממש משנה לכאבים שאחרי.
אצלו הזרעה הייתה לי משהו לא נסבל, לכן חוששת..
מצד שני מה עדיף, רופא עדין ואנטיפט, או נחמד מאוד ופחות עדין?..
לצפיה ב-'לא מענין כמה הרופא נחמד יותר חשוב מקצועיות וזה כולל רגישות'
לא מענין כמה הרופא נחמד יותר חשוב מקצועיות וזה כולל רגישות
20/07/2018 | 00:01
אבל אם את מתקשרת איתו טוב אז תשתפי אותו במה שהרגשת בהזרעה ותבקשי ממנו להתחשב, אחרי הכל הוא נחמד. אם את חוששת שזה יעכיר את האווירה את יכולה לקחת את האשמה עליך ולהגיד שאת רגישה במיוחד..
כמו שנועה שיתפה יש אפשרות לקבל נר לשיכוך כאבים, תבקשי מהאחות שבודקת אותך לפני השאיבה.
אני לא דוגמא בעניני כאבים, לא ממש כואב לי לא בזמן ולא אחרי. נראה לי שהרופא שהתעלל בי פשוט שונא דוסים ומצא דרך יצירתית לבטא את זה, קשה לי לקבל את חוסר הרגישות במקצוע שכל כך דורש אותה.
לצפיה ב-'לי ממש כאב בשאיבה הראשונה'
לי ממש כאב בשאיבה הראשונה
19/07/2018 | 09:27
כשהראשונה והשנייה נעשו אצל אותו רופא. מאז ביקשתי לקבל משככי כאבים מראש ואז הכאבים היו הרבה יותר נסבלים בשאיבה השנייה והשלישית
לצפיה ב-'מאוד סובייקטיבי'
מאוד סובייקטיבי
19/07/2018 | 10:53
אני חושבת שזה תלוי גם כמה שאבו לך. ככל שיש יותר זקיקים, יש גם יותר כאבים אחרי. אני אישית, סבלתי פה ושם התכווצויות כואבות בסגנון כאבי מחזור, כי בגילי המופלג הכי הרבה ששאבו לי, היו 4. אבל לא לקחתי מעולם משכך, כי תמיד היה נסבל. מי שכן סובלת, מותר לקחת משכך.

שאבו לי 4 רופאים ולא שמתי לב להבדל, אולי כי אני תמיד עושה שאיבות, בהרדמה. 
לצפיה ב-'סופר סובייקטיבי'
סופר סובייקטיבי
19/07/2018 | 11:12
את השאיבה עשתה הרופאה שלי.
אני הרגשתי נהדר.
איתי בהתאוששות היו עוד 2 בנות, שתיהן סבלו מכאבים, אחת ממש בכתה. לשתיהן נשאבו פחות ביציות מלי.
ככה שאותה רופאה שאבה את שלושתינו, וכל אחת חוותה את זה אחרת.

לגבי ההחזרה, עברתי 4, 2 עם רופא אחד ו2 עם רופאה אחרת (לא שלי). הרגשתי שהרופא היה עדין יותר.
לצפיה ב-'ארגז שלם של קלקסן 60 למסירה מחיפה'
ארגז שלם של קלקסן 60 למסירה מחיפה
19/07/2018 | 22:01
תיאום בפרטי, עם הצגת מרשם רופא בתוקף. 
לצפיה ב-'בדיקת בטא אחרי בלסטו'
בדיקת בטא אחרי בלסטו
19/07/2018 | 21:07
4
היוש
מחר עושים החזרה של בלסטו
בעקרון מה ההנחיה תהיה? אחרי כמה ימים בודקים בטא?
שאיבה נעשתה ביום ראשון האחרון
אוביטרל בשישי לפני שבוע

תודה לעונות
לצפיה ב-'אני לא יודעת'
אני לא יודעת
19/07/2018 | 21:29
3
אבל זוכרת אותך מלפני כשנתיים... מאחלת לך אץ כל ההצלחה שבעולם!!!
לצפיה ב-':-) מבקרת כאן מידי פעם'
:-) מבקרת כאן מידי פעם
19/07/2018 | 22:26
קוראת וזוכרת המון שמות בחיי שאני יכולה ימים לשבת ולשמוע סיפורים של אחת אחת.
לצפיה ב-'ותודה כמובן'
ותודה כמובן
19/07/2018 | 22:27
1
הגיע הזמן לעשות אח/ אחות
החזרה של מוקפא מהסבב ההוא לפני שנתיים לא צלחה
כאת שאבו 9 הופרו 6 מחר אדע כמה שרדו .. מחזיקים אצבעות
לצפיה ב-'מחזיקה לך אצבעות'
מחזיקה לך אצבעות
19/07/2018 | 23:40
תעדכני....
לצפיה ב-'גירוי יתר וסנרל'
גירוי יתר וסנרל
19/07/2018 | 17:48
10
האם אפשר לקחת סנרל כתמיכה במקרה של גירוי יתר? אתמול אחרי הזרעה אמרו לקחת מהיום בערב-2 שאיפות בבוקר ו2 בערב. היום אני בגירוי יתר מאוד כואב (למה לא? בנוסף לכל הצ׳ופרים של הסבב הזה). לא יודעת האם אפשר לקחת סנרל כמו שאמרו. מהמרפאה לא עונים למייל שלי. 
לצפיה ב-' במחילה - זאת לא שאלה לפה'
במחילה - זאת לא שאלה לפה
19/07/2018 | 18:12
9
אם המרפאה נתנה לך הנחייה לתמיכה היצמדי אליה. אף אחת פה לא תורה לך לקחת או תאשר לך להפסיק תמיכה.
סינרל מניסיון זאת תמיכה - מ-ע-ו-ל-ה!
האם אובחן גירוי יתר או שזאת תחושה?
לצפיה ב-'צודקת'
צודקת
19/07/2018 | 18:28
8
ועכשיו ענו מהמרפאה.
זה לא אמור להיות גירוי יתר. כי מבייץ היה דכפפטיל, אסטרדיול שלשום היה 5200, וכי אני מבוגרת לדברים כאלה. וכי זריקת ההורמונים הפסקתי לפני  5 ימים, ולפני זה גם ירדתי במינון. 
אבל זה מורגש כי גירוי יתר וזה לא אמורות להיות תחושות אחרי הזרעה פשוטה-כאבים בכל הבטן וגם בצדדים, לא יכולה לקום ולהתישב בלי כאבים, הולכת בלי להתיישר כי כואב, כל הבטן רכישה ונפוחה, ואני לא יכולה לשכב על הצד-כואב. 
לא יודעת מה זה. מחר אולי אצליח להכנס לרופא נשים בקופה (קשה בלי תור, ואין מוקד נשים בלאומית).
אגב, בשביל לקנות סינרל נסענו אתמול לעיר בדואית, כי זה מקום היחיד שהוא היה שם (אחד ובמקרה) בכל הדרום.
לצפיה ב-'יכולים להיות כאבים גם בלי גירוי יתר'
יכולים להיות כאבים גם בלי גירוי יתר
19/07/2018 | 18:49
1
אם הכאבים ימשיכו גם מחר אז תלכי להיבדק
לצפיה ב-'תודה'
תודה
19/07/2018 | 19:50
פתאום חשבתי-אין לי שום ניירת או סיכום מהמרפאה על טיפול שעברתי. איך לפנות לרופא או בית חולים במקרה אם צריך?
זו היתה הזרעה פרטית, אבל צריך להיות סיכום קצר, לא?
לצפיה ב-'זה לא גירוי יתר, בלי קשר לגיל'
זה לא גירוי יתר, בלי קשר לגיל
19/07/2018 | 19:49
5
גירוי יתר זה לא שם כולל לתופעות של כאבים ונפיחות וכו בעקבות ריבוי ביציות, אלא שם לתהליך מאוד ספציפי בו כלי הדם הופכים לעבירים והנוזלים יוצאים, מה שגורם להתייבשות ולמילוי חלל הבטן, ואכ חלילה הריאות וכו בנוזלים.
לא יכול להיות גירוי יתר ללא בטא ונגזורתיה. כלומר אם לא הזרקת אוביטרל, ומקודם מידי להשרשה של עובר אז גם הבטא אפס, לא יכול להיות גירוי יתר.

מה שכן, בהחלט יכולים להיות חלילה סיבוכים אחרים. אז תעקבי אחרי מה שוקרה ותעדכני את המרפאה אם אין שיפור.

תרגישי טוב!!
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
19/07/2018 | 19:56
4
מחר אנסה להגיע לרופא בקופת חולים. רק שאין לי שום סיכום מהמרפאה על טיפול שעשו כדי להראות לרופא.
אין לי חום. זה יכול להיות זיהום? 
לצפיה ב-'אצלי החום עלה יום וחצי בערך אחרי החמרת הכאבים. '
אצלי החום עלה יום וחצי בערך אחרי החמרת הכאבים.
19/07/2018 | 20:21
3
אז תאורטית יכול להיות.
כאב לי כאבים נוראיים. אפילו לצחוק כאב בטירוף. כל תזוזנת הכי קטנה כאבה.. אצלי זה היה שיחוב של ריבוי נוזלים באגן וזיהום מהשאיבה שהתפשט.
הגעתי לבית חולים לתור שנקבע מראש (להחזרה) עוד לפני שעלה החום. בטעות בתחילה איבחנו כגירוי יתר רופאים לא מנוסים (אכ מומחים שללו מכל למרות e2  מעל 10 אלף מאחר והוזרק דקא כמבייץ). חוץ מזה שבדיקות דם שעשו במקום (ואילצו אותי להמתין לתשובות) הראו חד משמעית שזה לא גירוי יתר.. ועדיין שוחררנו הבית עם אבחנה של כביכול גירוי יתר וללא החזרה (מבחינת הרופאים הנל יכולתי להחזיר, אני החלטתי שלא). 12 שעות אכ חזרתי למיון עם חום גבוה. כל המומחים איתם דברתי אכ טענו שהאבחנה של גירוי יתר הייתה שטות של רופאים חסרי נסיון ושלא יתכן היה לחטוף גירוי יתר במצב הזה.
ואכן.. שנה וחצי אכ חטפתי בשאיבה אחרת גירוי יתר. תסמינים והרגשה שונה לגמרי. (אגב הזיהום היה כואב בהרבה).
לצפיה ב-'תודה רבה שאת משתפת'
תודה רבה שאת משתפת
19/07/2018 | 20:57
2
חטפת די הרבה עם הטיפולים האלה אני רואה .
אהיה עם היד על הדופק. אם לא ישתפר-אלך מחר לרופא נשים בקופה, ליתר בטחון, ואם צריך-למיון. 
עוד שאלה - קראתי פה פעם שנתוני הזרע מתקבלים שונים בין מעבדות. אז אתמול במעבדה שעשינו השבחה יצא ריכוז הרבה יותר נמוך (39 מיליון)  מאשר בבדיקה שעשינו לפני חודשיים במקום שונה (120 מיליון). פעם ראשונה היתה המנעות של 6 ימים והפעם חצי יום (אמרו לקיים יחסים לילה לפני ההזרעה, וגם לילה לפני קיימנו ליתר בטחון). גם הכמות להשבחה הייתה קטנה (אפשר לנחש למה).  אז אני תוהה-האם ריכוז כזה נמוך - אחרי השבחה נהיה 30 מיליון- בכלל טוב להזרעה? אולי כדאי גם היום לקיים יחסים (לא לצחוק )? אני רוצה לכסות את כל התווך אם כבר כל כך סבלתי.
לצפיה ב-'30 מיליון זו כמות מעולה להזרעה'
30 מיליון זו כמות מעולה להזרעה
19/07/2018 | 23:26
1
והגיוני שהכמות תהיה נמוכה יותר אחרי פחות מיום של הימנעות
לצפיה ב-'תודה! עוד שאלה-הרופא אמר שאפשר לקום מייד'
תודה! עוד שאלה-הרופא אמר שאפשר לקום מייד
19/07/2018 | 23:39
אבל שכבתי עוד איזה 2 דקות. ראיתי בכמה מקומות שמציינים שצריך לשכב 10-15 דקות אחרי הזרעה. אולי את יודעת-מה נכון? לשכב או אפשר שלא?
לצפיה ב-'אז מה עושים עם טיפולים בחודשיים הקרובים?'
אז מה עושים עם טיפולים בחודשיים הקרובים?
19/07/2018 | 08:47
4
בתקווה שיאשרו לי עוד טיפול, יש לי תור בסוף החודש,
הווסת הבאה באמצע אוגוסט והופ ראש השנה,
אחר כך ... סוכות וכל החגים.
אז מה, ככה הולכים חודשיים וקופצים לאוקטובר?

לצפיה ב-'לא חייבים לעצור כלום'
לא חייבים לעצור כלום
19/07/2018 | 09:20
אני עשיתי בזמנו החזרת מוקפאים בספטמבר ושאיבה באוקטובר אפילו כשהבית חולים שהייתי בו היה בפגרה בסוכות. הרופא המשיך לעבוד והשאיבה תוזמנה עם גלולות בתחילת הסבב ככה שהיא לא נפלה על סוכות.
לצפיה ב-'אני עשיתי שאיבה בחגי תשרי'
אני עשיתי שאיבה בחגי תשרי
19/07/2018 | 19:56
1
היה מורכב, במיוחד שאסותא עבדו רק חלקי יום, והיתה בעיה עם מיון זרע, אבל בסוף הכל הסתדר לטובה.
זה מאוד תלוי במרפאה. כשהייתי לעומת זאת ב ivf בציבורי אז נאלצתי לנפסקה ארוכה בעקבות החגים ופגרה שלהם והמתנה שהכריחו אותי לעשות לפני בשל כימי, אז יצא איזה 3 חודשים ללא טיפול
לצפיה ב-'הטיפול הראשון ראשון שלי התחרבש לגמרי בגלל פסח...'
הטיפול הראשון ראשון שלי התחרבש לגמרי בגלל פסח...
19/07/2018 | 20:49
אני ממש חוששת להתחיל על חגים ולדחות בדיקות בגלל החגים,
וגם לחרב את החגים עצמם.
מתיש
העניין הזה מתיש

לצפיה ב-' אני מעדיפנ לחכות עד סוף החגים'
אני מעדיפנ לחכות עד סוף החגים
19/07/2018 | 23:34
כי הרבה חגים נופלים על ימי חול, אז חצי מספטמבר לא תהיה לא מעבדה ולא רופאים. גם כשאין אין חגים צריך תזמון קפדני... וכשחצי מהחודש הכל יהיה סגור (בנוסף לשישי-שבת), בשבילי זה לא יילך. אולי למי שעושה הכל בבית חולים-יסתדר לה, אני עושה מעקבים בקופת חולים.
בלי קשר, למרות הגיל אני מחקה שני מחזורים (כשהשני נופל על חגים). למרות שרופא ששאלתי אותו אתמול בהזרעה ״מתי כדאי להתחיל סבב ivf, ענה ״כמה שיותר מהר, אין בעיה להתחיל במחזור הבא״. נראה לי שזה יפגע בהצלחה של ivf אם הגוף שלי המפוצץ מהורמונים לא יקבל מנוחה לפחות חודש.

לצפיה ב-'נרות אנדומטרין'
נרות אנדומטרין
19/07/2018 | 20:02
4
בנות יש חשיבות לשעות לקיחת נרות אנדומטרין עד עכשיו לא יחסתי חשיבות לזמן  לא הקפדתי על מרווחי זמן שווים בין מנה למנה
לצפיה ב-'אני לא יודעת לומר'
אני לא יודעת לומר
19/07/2018 | 22:28
1
אבל אני בקטע של נוחות הייתי שמה בבוקר, בעבודה ולפני שהולכת לישון ואז פחות או יותר זמנים קבועים
לצפיה ב-'תודה על המענה '
תודה על המענה
20/07/2018 | 10:01
לצפיה ב-'אף פעם לא הקפדתי על זמנים'
אף פעם לא הקפדתי על זמנים
19/07/2018 | 23:21
1
ונקלטתי עם אנדומטרין 3 פעמים
לצפיה ב-'��������כן גם אני לוקחת 3 פעמים ביום, תודה ��'
��������כן גם אני לוקחת 3 פעמים ביום, תודה ��
20/07/2018 | 10:02
לצפיה ב-'פיענוח הבדיקות ההורמונליות (יש בפנים גם בדיקות דם רגילות)'
פיענוח הבדיקות ההורמונליות (יש בפנים גם בדיקות דם רגילות)
17/07/2018 | 09:02
8
פיענוח הבדיקות ההורמונליות (יש בפנים גם בדיקות דם רגילות)

תודה רבה
לצפיה ב-'נראה מצוין'
נראה מצוין
19/07/2018 | 13:17
7
אם את מדברת על פרופיל הורמונלי - בימים הראשונים של המחזור
נראה מצוין

לצפיה ב-'בדיקות'
בדיקות
19/07/2018 | 13:32
6
אחת הרופאות אצלינו שנתנה לי לעשות את הבדיקה טוענת שזה לא תקני וצריך מרפאה לפריון 
לצפיה ב-'אמרה על איזה רקע? כי ה FSH שלך יופי טופי. '
אמרה על איזה רקע? כי ה FSH שלך יופי טופי.
19/07/2018 | 13:41
5
אינשאללה כולנו ככה
לצפיה ב-'בדיקות'
בדיקות
19/07/2018 | 13:44
4
זהו שפעם 1 הייתי אצלה נתנה לעשות את הבדיקות- מנסה חצי שנה להיכנס להריון  רציתי רק לראות שהכל בסדר.. כשראתה את הבדיקות אמרה שצריכה מרפאה לפריון.. לא ברור אה? 

אני אחרי 2 לידות טבעיות..
לצפיה ב-'באיזה יום של המחזור עשית אותם?'
באיזה יום של המחזור עשית אותם?
19/07/2018 | 22:44
2
לצפיה ב-'אם לא טועה ביום השלישי'
אם לא טועה ביום השלישי
19/07/2018 | 23:09
לצפיה ב-'לגבי מה שרשמת למטה לא מצליחה להגיב שם'
לגבי מה שרשמת למטה לא מצליחה להגיב שם
19/07/2018 | 23:11
צודקת לגמרי..! לגבי הגיל בכרטיסיה הוא נכון..  תודה רבה!!
לגבי האלרגיה הייתי באותו זמן עם אלרגיה מהמזג אוויר ככה שזה בסדר

לצפיה ב-'אני לא מבינה מה הרופאה רוצה ממך- הכל מצוין'
אני לא מבינה מה הרופאה רוצה ממך- הכל מצוין
19/07/2018 | 22:51
אני לא מבינה מה הרופאה רוצה ממך- הכל מצוין
חצי שנה, זה לגמרי תקין, לחלוטין! (בהנחה שאת לא מתקרבת ל-40, והגיל בכרטיס נכון)
תמשיכי לחיות ולהנות
אין שום סיבה ללכת למרפאת פריון!

דרך אגב, יש שם בדיקה, שלא קשורה לפריון, אבל בשביל אלרגיה או משהו כזה, הערך שם גבוה, תבדקי עם רופא משפחה.

לצפיה ב-'שאיבת בציות לצורך שימור פוריות'
שאיבת בציות לצורך שימור פוריות
19/07/2018 | 16:57
2
תוכלו להמליץ לי אולי על רופא באזור המרכז?
ואיך זה הולך מבחינת עלויות? אין מימון על כלום? גם לא סבסוד תרופות?
משנה מבחינת קופות?
תודהה מראש! :)
לצפיה ב-'בבקשה'
בבקשה
19/07/2018 | 19:20
אני שואלת האמת בשביל חברה. 
אני יודעת שכל רופא פוריות עושה גם שאיבה לשימור פוריות. 
אז אם תוכלו להמליץ לי על רופאים נחמדים.. שהתהליך יהיה יותר קל..
לצפיה ב-'אני לא יודעת לענות לך על השאלות...'
אני לא יודעת לענות לך על השאלות...
19/07/2018 | 19:54
אבל כדאי לחשוב להקפיא גם עוברים (זרע תורם), להבנתי יש יותר הצלחה עם עוברים
מוקפאים וביציות הן עדיין מדע יותר טריקי מעוברים.
(תהליך של כניסה להריון מזרע תורם מסובסד).

בהצלחה

לצפיה ב-'כאבים ונפיחות אחרי הזרעה'
כאבים ונפיחות אחרי הזרעה
19/07/2018 | 09:16
5

חשבתי שכבר סיימתי עם השאלות לסבב הזה..
אתמול עברתי הזרעה. מהבוקר יש לי כאבים בבטן התחתונה ונפיחות נוראית. כאילו אני עמדת להתפוצץ. בקושי זזה בעבודה, בקושי מתיישבת על הכיסא.
אף פעם לא חוויתי כאבים ונפיחויות כאלה. מפחיד. מה לעשות? 

לצפיה ב-'לשתות הרבה מים ולנוח'
לשתות הרבה מים ולנוח
19/07/2018 | 14:53
4
ממש קיוויתי לשמוע שויתרת על הזרעה אבל כעת איחולי בהצלחה!! מנוחה רבה ומים יעזרו לגוף להרגע.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
19/07/2018 | 15:05
3
בר חוה אמר שזה בסדר לעשות הזרעה. אלדר ביצע את ההליך.
שותה המון אבל לא הולכת לשירותים משום מה.. (סליחה על פרטים), כואב לי מכל תזוזה עדינה אפילו. מפחיד אותי כל זה. ועוד המון עבודה ודיונים בעניני עבודה.  
מחכה לרגע שאחזור הביתה ואשכב. 
לצפיה ב-'יד טובה לאלדר יש'
יד טובה לאלדר יש
19/07/2018 | 17:09
1
שימי לב - משטר המים אמור להיות מאוזן. אם לא יוצא מה שנכנס את צריכה ללכת לבדוק מה קורה.תרגישי טוב !
לצפיה ב-'תודה רבה לך'
תודה רבה לך
19/07/2018 | 17:13
אכן ההזרעה כלל לא היתה מורגשת.
 גירוי יתר התחיל אתמול בערב למעשה, אבל חשבתי שזה משהו בתחום גאסטרו. אחרת לא הייתי הולכת לעבודה. 

לצפיה ב-'תבדקי מידי פעם חום, אם יש חום אז חובה ללכת להיבדק בהקדם'
תבדקי מידי פעם חום, אם יש חום אז חובה ללכת להיבדק בהקדם
19/07/2018 | 19:51
לצפיה ב-'חדשה.. '
חדשה..
16/07/2018 | 22:13
11
היי,
הרבה זמן שאני מציצה בפורום, והאמת- קיוויתי לא להגיע למצב שאני כותבת בו אבל הנה הגיע היום שגם אני "חלק מהסטטיסטיקה"....
בעלי ואני בני 32, מנסים להיכנס להיריון מזה כשנה, ועכשיו הגיע הזמן לעבור למרפאת פוריות. עוד כשהבנתי אחרי 4 חודשים שלא קורה כלום, שלחתי את שנינו לבדיקות. אצלי המחזור סדיר כל 28 יום, ופרופיל הורמונלי תקין. אצל בעלי בדיקת הזרע תקינה גם כן.
אני מעבירה חודשים ארוכים בבכי וייאוש, והכי שונאת כשאומרים לי "כשתרגעי זה יגיע".... ניסיתי להירגע בשלל דרכים, אני עושה ספורט על בסיס קבוע, עשיתי דיקור, אני עם מקלוני ביוץ שרק מהווים תמיכה למה שאני כבר יודעת (שהביוץ כל 14 יום...) וניסינו בכל חודש גישה אחרת מה'מוצעות' (יום כן יום לא וכו'...). אפילו קנינו איזה ג'ל מפגר מאמזון שאמור 'לתמוך' בזרעונים או שקר כלשהו.

נראה לי מיותר לכתוב שכל חברה שנכנסת להריון, פוצעת לי את הלב.
שההערות שהיו מנת חלקן של הרבה אנשים, כבר הפסיקו מזמן.
ושבעלי כבר לא יודע מה להגיד כשאני בוכה...
ולכן פניתי לפורום הזה. בתקווה שאוכל לשאוף מכאן תקווה, וגם בשביל עניינים טכניים שבטח יגיעו.
אז מאחר וזה השלב הראשון... אשמח להמלצה על רופא/ת פוריות מעולה אבל שיהיה גם נחמד כי אני בטוח אבכה לו, מאיזור חיפה עד זיכרון.

מעבר לזה אשמח לשמוע על סיפורים דומים לשלי... טיפים.. כל דבר שלדעתכן יכול לעזור במצבי.

תודה ורק בריאות לכולנו
לצפיה ב-'אני לא מאזור חיפה ואין לי לצערי המלצות לרופא באזור'
אני לא מאזור חיפה ואין לי לצערי המלצות לרופא באזור
17/07/2018 | 08:05
3
אבל בגילך הרך, הייתי קודם כל מנסה אצל רופא הפוריות שהקופה מציעה לך. קרוב יותר, זול יותר ומפני שאתם צעירים ואין בעיה מוגדרת, בלאו הכי מקסימום שתתחילו זה עם תרופות (נניח איקקלומין) ואולי אולי אולי גם הזרעות. 

את חייבת להתמקד ביתרונות, והם שאין שום בעיה מוגדרת ושאתם צעירים. יש המון חומר ביולוגי לעבוד עמו ודי זמן לכך. זה לא פשוט, אבל נסי לנטרל את ההערות של הסביבה, וגם את החברות ההריוניות (שיהיה להן לבריאות!) ולהתמקד בך ובכם בלבד. אל תיכנסי ללחץ מכל מיני הערות, עצות של נשמות טובות, או מבטים מוזרים, כי את עושה הכל נכון וזה לא עניינו של איש. תראי שזה יבוא גם לכם, בע"ה. בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה..'
תודה..
17/07/2018 | 08:52
2
אבל בהנחה ועל פניו הכל תקין... למה בעצם התרופות? הרי ברור בדיוק מתי אני מבייצת... וגם אשמח לדעת באיזה שלב מתחילים הזרעות?

תודה על התגובה המעודדת :)
לצפיה ב-'איקקלומין, זה כדי לחזק ביוץ ולהגביר אותו.'
איקקלומין, זה כדי לחזק ביוץ ולהגביר אותו.
17/07/2018 | 09:24
1
ומתי מתחילים הזרעות - זה כבר מחליט הרופא. אני לא הייתי מפגיזה עצמי ביותר מדי מידע בינתיים, כי אין צורך וזה גם יכול לבלבל ולהלחיץ. פשוט בודקת מה יש לקופה להציע מבחינת מומחי פוריות, בודקת כאן או בגוגל איזה חוות דעת יש עליהם, ניגשת ומתחילה לבדוק את המים. 

בהצלחה ובידיים מלאות במהרה, בע"ה
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
17/07/2018 | 10:48
לצפיה ב-'באיזו קופת חולים את?'
באיזו קופת חולים את?
17/07/2018 | 14:34
4
אצלנו המצב היה שונה כי התחלנו טיפולים עם בעיית זרע ולא היינו לא מוסברים. אם את מחפשת רופא פרטי באיזור הייתי הולכת ללויט אבל אם את במכבי יש גם אופציה לרופאי קופה באיזור
לצפיה ב-'היי, בכללית'
היי, בכללית
18/07/2018 | 21:49
3
על לויט שמעתי מחברה שלא ממליצה.
נראה מה הרופאת נשים תמליץ ואתייעץ פה ��
תודה
לצפיה ב-'ממליצה בחום על בית חולים כרמל'
ממליצה בחום על בית חולים כרמל
18/07/2018 | 22:35
2
זה לא רופא ספציפי. אבל אישית התרשמתי מהם מאוד לטובה.
בקשר למה שהחברה שלך אמרה על לוית- בציבורי היחס שלו שונה מהפרטי לפי מה שהבנתי. מי שבפרטי היתה מרוצה, מי שבציבורי אצלו- לא. אבל זה רק ממה שאני שמעתי.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
18/07/2018 | 22:47
לצפיה ב-'כרמל אכן מקסימים אבל עובדים מאד BY THE BOOK ז"א שברגע '
כרמל אכן מקסימים אבל עובדים מאד BY THE BOOK ז"א שברגע
19/07/2018 | 14:05
בס"ד
שעניינים מסתבכים קצת הם מוותרים ...
שיהיה ב"הצלחה
לצפיה ב-'גם אני הייתי בסרט שלך'
גם אני הייתי בסרט שלך
19/07/2018 | 15:44
1
ביליתי שנתיים בבכי ויאוש.. מבינה אותך מאד.
גם לי ולבעלי אין שום בעיה וזה פשוט לא צלח. עשינו הזרעות עם הורמונים. בהזרעה השניה הצלחנו והפלתי על ההתחלה. אח"כ עשינו עוד שתי הזרעות שלא צלחו. אח"כ עברנו לivf והצלחנו בהחזרה ראשונה. זכיתי בהריון מהמם והיום אני אמא לבן מתוק.
הרופא שלנו משוכנע שזה יכול פשוט להצליח לנו בפעם הבאה..
אני במכבי ועשיתי את כל הטיפולים ואת מעקה ההריון אצל רופא הקופה יוחנן ארליך. הוא גם מקבל פרטי.
יש לי חברה טובה גם בכללית ויש פחות אופציות בשבילכם דרך הקופה בחיפה. אולי כדאי לעבור.

לצפיה ב-'וואו'
וואו
20/07/2018 | 08:38
לא פשוט אבל איזה סוף משמח 
מעניין מה תהיה הדרך שלי...
לא מאמינה שנעבור קופה בשלב הזה אבל נראה מה הרופאה מציעה באיזור שלנו ונתחיל משם...
תודה

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל
פורום פוריות הגבר
מתקשים להיכנס להריון?
פורום דם טבורי
פורום דם טבורי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה