לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2720127,201 עוקבים אודות עסקים

פורום פוריות

ברוכים הבאים לפורום פוריות. הפורום פתוח לכל הנשים והגברים המתמודדים עם אתגרי הפריון והמעוניינים לקבל מידע ו/או תמיכה, ללא קשר למצבם האישי, המשפחתי, וללא הבדלי דת, גזע ומין 
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי מקצועי. 

לתשומת לבכם-תקנון זה מוסיף על תקנון אתר "תפוז" ומרחיב חלק מהתקנות הקיימות. מטרת התוספת היא לתת מענה לאופי הייחודי של פורום פוריות, בהיותו בית חם למטופלות הפוריות ומקום בטוח עבורן לקבל ולתת תמיכה ולהתייעץ בנוגע לטיפולים. 

1. שרשור הודעות-
לשרשר פירושו להכניס תגובה להודעה קיימת כדי ליצור שרשרת (פתיל) הודעות, כלומר לא להכניס הודעה חדשה אם אפשר להכניס אותה כתגובה להודעה קיימת.
מה הרציונל? בעמוד אחד יש 15-20 הודעות ראשיות, ואינסוף הודעות משניות. 
כל הודעה חדשה שנכנסת דוחקת אחורה לעמוד הקודם את ההודעה האחרונה בעמוד. כל הודעה שמוקפצת מעמודים קודמים דוחקת גם היא את ההודעה האחרונה לעמוד הבא. הודעה שנדחקה אחורה כבר פחות נצפית, ופחות מקבלת תגובות.
מתי אפשר לשרשר?
- כשיש שרשורי נושא (כגון- "שאלות בנושא הורמונים", "המלצות רופאים")
- אם רוצים לכתוב על משהו שכבר כתבו עליו באותו עמוד
- אם רוצים לכתוב למישהו שכתב כבר. גם אם זה לא ממש לענין, אבל זה משהו שבאמת חבל לפתוח עליו הודעה ראשית, פשוט מכניסים הודעת "נצל"ש" (ניצול שרשור).
מתי אסור לשרשר הודעות ?   
- כאשר ההודעה או פתיל ההודעות עוסקים במשהו אישי או רציני מדי
-כאשר מישהי מכניסה הודעה על כשלון, או מספרת על משהו כאוב/חשוב/ רציני שקרה לה (לדוגמא-הודעות על כשלון טיפול, הודעות על בטא חיובית).

2. בהתאם לתקנון "תפוז"- אין לפרסם על גבי הפורום תרופות למסירה/ למכירה/ בקשה לקבלת תרופות. הודעות אלה תמחקנה.  

3. בהתאם לתקנון "תפוז"-  הפרסום באתר הוא בתשלום. אין לפרסם על גבי הפורום ללא אישור של הנהלת האתר.  
בנוגע לפרסום של קבוצות תמיכה או פעילויות ללא תשלום הנוגעות למטופלי פריון- יש לפנות להנהלת פורום פוריות לקבלת אישור טרם הפרסום. 
מפרסמים המעוניינים לקבל הצעה לפרסום מוזמנים לפנות ל"תפוז עסקים".

4. פרסום בקשת השתתפות במחקר מותנה באישור הנהלת פורום פוריות.

5. יש להתבטא מעל גבי הפורום בשפה נאותה. הודעות בהן נעשה שימוש בקללות תימחקנה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכים הבאים לפורום פוריות. הפורום פתוח לכל הנשים והגברים המתמודדים עם אתגרי הפריון והמעוניינים לקבל מידע ו/או תמיכה, ללא קשר למצבם האישי, המשפחתי, וללא הבדלי דת, גזע ומין 
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי מקצועי. 

לתשומת לבכם-תקנון זה מוסיף על תקנון אתר "תפוז" ומרחיב חלק מהתקנות הקיימות. מטרת התוספת היא לתת מענה לאופי הייחודי של פורום פוריות, בהיותו בית חם למטופלות הפוריות ומקום בטוח עבורן לקבל ולתת תמיכה ולהתייעץ בנוגע לטיפולים. 

1. שרשור הודעות-
לשרשר פירושו להכניס תגובה להודעה קיימת כדי ליצור שרשרת (פתיל) הודעות, כלומר לא להכניס הודעה חדשה אם אפשר להכניס אותה כתגובה להודעה קיימת.
מה הרציונל? בעמוד אחד יש 15-20 הודעות ראשיות, ואינסוף הודעות משניות. 
כל הודעה חדשה שנכנסת דוחקת אחורה לעמוד הקודם את ההודעה האחרונה בעמוד. כל הודעה שמוקפצת מעמודים קודמים דוחקת גם היא את ההודעה האחרונה לעמוד הבא. הודעה שנדחקה אחורה כבר פחות נצפית, ופחות מקבלת תגובות.
מתי אפשר לשרשר?
- כשיש שרשורי נושא (כגון- "שאלות בנושא הורמונים", "המלצות רופאים")
- אם רוצים לכתוב על משהו שכבר כתבו עליו באותו עמוד
- אם רוצים לכתוב למישהו שכתב כבר. גם אם זה לא ממש לענין, אבל זה משהו שבאמת חבל לפתוח עליו הודעה ראשית, פשוט מכניסים הודעת "נצל"ש" (ניצול שרשור).
מתי אסור לשרשר הודעות ?   
- כאשר ההודעה או פתיל ההודעות עוסקים במשהו אישי או רציני מדי
-כאשר מישהי מכניסה הודעה על כשלון, או מספרת על משהו כאוב/חשוב/ רציני שקרה לה (לדוגמא-הודעות על כשלון טיפול, הודעות על בטא חיובית).

2. בהתאם לתקנון "תפוז"- אין לפרסם על גבי הפורום תרופות למסירה/ למכירה/ בקשה לקבלת תרופות. הודעות אלה תמחקנה.  

3. בהתאם לתקנון "תפוז"-  הפרסום באתר הוא בתשלום. אין לפרסם על גבי הפורום ללא אישור של הנהלת האתר.  
בנוגע לפרסום של קבוצות תמיכה או פעילויות ללא תשלום הנוגעות למטופלי פריון- יש לפנות להנהלת פורום פוריות לקבלת אישור טרם הפרסום. 
מפרסמים המעוניינים לקבל הצעה לפרסום מוזמנים לפנות ל"תפוז עסקים".

4. פרסום בקשת השתתפות במחקר מותנה באישור הנהלת פורום פוריות.

5. יש להתבטא מעל גבי הפורום בשפה נאותה. הודעות בהן נעשה שימוש בקללות תימחקנה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'כמה שאלות תמימות ::'
כמה שאלות תמימות ::
25/03/2019 | 21:09
4
קיבלתי מרופא פרטי מרשם לתרופות , יש לוגו של כללית למעלה אבל זה מרשם בכתב . האם אני יכולה לקנות עם זה את התרופות או שצריך להמיר למרשם דיגיטלי והאם רופא משפחה יכול להוציא ? 
שאלה שניה — אני צריכה גם לקבל בדיקות דם למעקב זקיקים , אני מניחה שאצטרך להמיר להפניה מהקופה , כמה בדיקות כדאי לבקש?
שאלה אחרונה - לפני חודשיים קיבלתי הפניה לאולטרהסאונד זקיקים מרופא של הקופה האם אני יכולה להשתמש בהפניה זו או שאני אצטרך לבקש חדש? לא ראיתי שיש לזה תוקף , והאם רופא משפחה יכול להוציא? 
אני לפני הזרעה ראשונה דרך רופא פרטי . 
תודה לכל מענה ��
לצפיה ב-'תשובות חלקיות'
תשובות חלקיות
26/03/2019 | 07:55
1
1. אין בעיה עם מרשם בכתב. לא בקיאה בעבודה מול רופא פרטי, אבל אם יש על זה לוגו של כללית זה מרשם של הקופה. כל המרשמים שלי כתובים בכתב יד.

2. שוב-לא יודעת אם צריך להמיר או לא, אבל מבחינת כמות אני תמיד מבקשת לשבוע. את יכולה לבקש מרופא המשפחה דרך האתר, אז מקסימום אם תראי שלקראת סוף ההפניות שלך אז עדיין בטיפול-פשוט תבקשי עוד.
אני יודעת שיש דבר כזה הפניה רב פעמית אבל אני לא יודעת איך זה עובד ואם הרופא שלי מודע לזה בכלל ועובד לי יופי לבקש הפניות דרך האתר אז לא טרחתי לבדוק.

3. אצלי במרפאה לא צריך שום הפניה לאולטרסאונד זקיקים. מעולם לא הוציאו לי ומעולם לא ביקשו.
לצפיה ב-'נראה שזה באמת תלוי מרפאה ולא תקבלי פה תשובה ברורה'
נראה שזה באמת תלוי מרפאה ולא תקבלי פה תשובה ברורה
26/03/2019 | 10:04
כמו שאת רואה, כל אחת עונה משהו אחר על האולטרסאונד.
מעולם לא הזדקקתי להפניה. עד לאחרונה היה צריך לקבוע תור לאולטרסאונד ועכשיו גם את זה לא צריך. מגיעים לדם והם אוטומטית מעבירות את המספר לאולטרסאונד.

הכי טוב שתתקשרי ותקבלי את המידע הרלוונטי לאזור מגורייך.
לצפיה ב-'עונה מהניסיון שלי..'
עונה מהניסיון שלי..
26/03/2019 | 08:46
1. מרשמים בכתב יד נקראים ״מרשם ידני״ , הם תקפים ואין שום בעיה. אם מופיע לך סבל של הכללית אז מדובר במרשם של הקופה ואז זה מסובסד.

2. הרופא שלי עובד גם פרטי וגם עם הקופה אז הוא מכניס לי אוטומטית כמות מספקת של הבדיקות וההפניות שצריך ואם חסר משהו אני מסמסת לו והוא מכניס למחשב. אולי כדאי שתבררי איתו או מול הקופה איך מתנהל העניין הזה כדי שלא יהיו לך הפתעות ועיכובים באמצע הטיפול.

3. לאולטרסאונד זקיקים צריך הפניה אבל לא צריך תור. להפניה אמור להיות תוקף, תסתכלי טוב. אם היא בתוקף והיא לזקיקים את יכולה להשתמש. רופא משפחה לא יכול להוציא את רופא נשים כן.
לצפיה ב-'את המרשם אין צורך להמיר, אבל להחתים כדי לקבל הנחה'
את המרשם אין צורך להמיר, אבל להחתים כדי לקבל הנחה
26/03/2019 | 09:41
אם יש על המרשם סמל של כללית - כנראה שהרופא שלך מורשה חתימה של כללית ולא צריך להמיר כלום, אבל כן צריך להחתים את המרשם במזכירות כדי שתוכלי לקבל את ההנחה של עד 2 ילדים.
הפניות כן צריך להמיר, אלא אם כן הרופא שלך מקבל גם בקופה (ויש סיכוי לא רע שזה המצב, אם הוא מורשה חתימה) ואז הוא יכול להכניס לך את כל ההפניות למחשב.
למיטב זכרוני ההפניה למעקב זקיקים בכללית הייתה תקפה לרבעון, אבל כל חודש היה צריך להוציא את הדף מחדש ואז כל מעקב החתימו עליו, משהו כזה... אולי זו שטות של המרפאה שטופלתי בה, לא יודעת, תבדקי את זה נקודתית עם המרפאה שלך.
לצפיה ב-'גונל f והזרעות'
גונל f והזרעות
24/03/2019 | 19:15
5
היי בנות, התחלתי לאחרונה טיפול בסורוקה. רציתי לשאול אם גם אצלכן נהוג לעשות טיפול חודש כן וחודש לא? כלומר הפסקה של חודש בין הטיפולים.. קצת מבאס ומאכזב כי זה ממש יכול להתעכב בגלל זה. ובוא נגיד שגם ככה אנחנו אחרי לא מעט זמן של נסיונות טבעיים. 
אם יש למישהי מכן המלצה למרפאה פרטית באזור ב״ש אשמח לשמוע, זה בהחלט יכול להיות אלטרנטיבה בשבילנו.
ועוד שאלונת, התחלנו את הטיפול עם זריקות של גונל f במינון של 50 שאני יודעת שזה דיי נמוך אבל מעדיפה להתקדם לאט ובטוח, השאלה שלי היא מה קורה במצב שבו מגיעים למעקב זקיקים ורואים שלא הייתה תגובה כמו שציפו? הולך החודש או שממשיכים להזריק במינון גבוה יותר?  

תודה על העזרה וחודש מוצלח לכולן
לצפיה ב-'הזרעות'
הזרעות
25/03/2019 | 15:11
2
היי :) לא יודעת למה מבקשים ממך לחכות. אני לא חיכיתי בין ההזרעות וגן אין ממש טעם אז אולי תבררי שוב למה מבקשים ממך לחכות. אני אגב עשיתי טיפולים במרכז לבריאות האישה בקופח שיש שם רופא פוריות והוא עשה איתי את כל התהליך. לגבי המינון, גונל 50 זה מינון מקובל להתחיל הזרעות. שאין תגובה מעלים מינוו. אני גם לפעמים הייתי לוקחת 100 שהיה צריך. בהצלחה רבה!
לצפיה ב-'היי, השאלה שלי היא '
היי, השאלה שלי היא
25/03/2019 | 20:30
1
האם מעלים את המינון עוד החודש או שכבר מחכים למחזור הבא ורק אז מעלים את המינון?
לצפיה ב-'באותו החודש'
באותו החודש
25/03/2019 | 22:59
לצפיה ב-'עונה רק לגבי המינון'
עונה רק לגבי המינון
26/03/2019 | 05:09
עשיתי הזרעות עם פיורגון 50 שזה אותו העקרון כמו הגונל. לא היתה תגובה ואחרי שבוע העלו קצת מינון. יש לי ילד מאותו הסבב. בהצלחה!
לצפיה ב-'זה מינון ממש בסדר'
זה מינון ממש בסדר
26/03/2019 | 07:50
בהזרעות צריך להיות מאוד עדינים כי לא רוצים להגיע לריבוי זקיקים.

לי לא היה חודש הפסקה בין הטיפולים, למעט פעם אחת שהייתה ציסטה. אבל ככלל אפשר היה לעשות חודש אחרי חודש.
לצפיה ב-'חוויית ההזרעה'
חוויית ההזרעה
23/03/2019 | 08:51
16
עשיתי אתמול הזרעה, פעם ראשונה שאני עושה בארץ. כל החוויה הייתה מאד שונה מזו בחו"ל, לטוב ולרע. זה הרגיש קצת כמו סרט נע, זה היה מאד מהיר (וגם פחות כואב). בקושי הספקתי לקלוט מה קורה אבל נדמה לי שהרופא לא שטף בהתחלה ובעיקר מה שמטריד אותי זה שהוא הכניס את הצינורית ומייד הזריק את המנה. בחו"ל הם שיחקו עם הצינורית כדי להביא אותה כמה שיותר קרוב לחצוצרות.

אני לא יודעת אם זה הבדל תרבותי, או קשור למקום הספציפי בו עשיתי את ההזרעה, אז אשמח לשמוע חוויות של בנות ממקומות אחרים. זה תמיד כך בארץ? או שבחלק מהמקומות כן לוקחים את הזמן כדי למקם את הצינורית במקום הטוב ביותר? אני לא יודעת אם זה באמת משנה.

תודה
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
23/03/2019 | 12:16
1
מעודד לשמוע
העניין הזה עם הסתרת ההודעות נהיה הזוי לגמרי, תיכף גם יסתירו כל הודעה עם המילה ביצית או פוריות
לצפיה ב-'חחח כן'
חחח כן
23/03/2019 | 19:09
מעצבן הקטע עם ההודעות המוסתרות
לצפיה ב-'היא 321!!'
היא 321!!
25/03/2019 | 21:15
4
את שוב בהריון?
אני כמעט לא נכנסת לכאן כבר אחרי שילדתי לפני 11 חודשים וכבר לא ממש עוקבת. אבל זוכרת אותך!
אני מניקה עדיין ורק היום קבלתי את המחזור הראשון אחרי הלידה.
את כבר לא אצל טל יוסף?
לצפיה ב-'היי'
היי
25/03/2019 | 21:34
3
נכנסתי להריון מהזרעה עוד בתחילת דרכי בטיפולים אבל היה הריון כימי. אחכ עברתי טיפולי ivf מהם יש לי ילדה.
לפני כשנתיים נכנסתי להריון מהזרעה אצל דר טל יוסף, הילד בן שנה וחודשיים.
עכשיו אני בשבוע 8 בהריון טבעי ולא מתוכנן. כלומר לא מתוכנן אך גם לא נמנע כי פשוט חשבנו שאנחנו לא יכולים.. אני גם עדיין מניקה את הילד. היינו מאוד מופתעים.
איזה יופי שקיבלת מחזור. מתכוונת לחזור לטיפולים בקרוב?
לצפיה ב-'וואו!'
וואו!
25/03/2019 | 21:49
2
לא סתם נכנסתי לפורום היום! כמה אני שמחה לקרוא את ההודעה שלך.
אנחנו בלתי מוסברים והצלחנו להכנס להריון מהזרעה שנפל ואחרי חצי שנה הצלחנו בהחזרה ראשונה בivf ראשון.
ארליך בטוח שאנחנו יכולים לבד ושאין שום בעיה. באמת גם הבדיקות של שנינו לא העלו כלום.
רק אני לא מאמינה.
מקווה שתבוא עלינו המתנה גם ככה בהפתעה הלוואי.
אני לא ממהרת לחזור לטיפולים וגם ארליך אמר שכל עוד אני מניקה את הילד אין על מה לדבר על טיפולים.
לצפיה ב-'אכן'
אכן
25/03/2019 | 23:04
1
גם לי בזמנו נאמר שכל עוד מניקה לא ניתן לחזור לטיפולים.
אצלנו היתה בעיית זרע, יש לבעלי וריקוצלה דרגה 2. יש תקופות שהזרע טוב יותר (בחורף) ויש תקופות שממש גרוע. בכל מקרה אנחנו נשואים 6 שנים ועד היום מעולם לא נכנסתי להריון טבעי, אז חשבתי מה הסיכוי.
בלא מוסברים דווקא יש יותר תקוות. הלוואי ויקרה טבעי
לצפיה ב-'איזה כיף לקרוא את שתיכן שוב ולשמוע את החדשות המשמחות!!! '
איזה כיף לקרוא את שתיכן שוב ולשמוע את החדשות המשמחות!!!
26/03/2019 | 10:00
לצפיה ב-'לא נראה לי קריטי'
לא נראה לי קריטי
23/03/2019 | 22:11
6
עשיתי שלוש הזרעות, לפעמים לקח זמן ולפעמים לא..
הצינורית להבנתי מגיעה לאותו מקום בסופו של דבר..
קיצר לא נראה לי שיש לך מה לדאוג (:
לצפיה ב-'תודה, זה מעודד'
תודה, זה מעודד
24/03/2019 | 18:49
5
לצפיה ב-'עברתי שלוש הזרעות אצל שלושה רופאים שונים.'
עברתי שלוש הזרעות אצל שלושה רופאים שונים.
24/03/2019 | 21:03
4
אצל אחד מהם ממש הרגשתי שהוא "השקיע" ובדק וכיוון עד שהזריע ואצל אחד ממש הרגשתי שעשה את זה בזלזול, כאילו ידע שזה לא יצליח אבל רק בשביל הפרוטוקול.
לצפיה ב-'מעניין אם זה משפיע'
מעניין אם זה משפיע
24/03/2019 | 21:12
לא ממש הצלחתי למצוא מידע על זה באינטרנט. אנסה לשאול את הרופא שלי (לא הוא עשה את ההזרעה, עשיתי באיכילוב כי הזרע שם)
לצפיה ב-'ואולי.. רק אולי, דווקא זה שאת מרגישה שהשקיע לא יודע '
ואולי.. רק אולי, דווקא זה שאת מרגישה שהשקיע לא יודע
25/03/2019 | 19:05
2
טוב את העבודה שלו, והוא בודק ומכוון שוב ושוב.

לצפיה ב-'צודקת, באמת אי אפשר לדעת'
צודקת, באמת אי אפשר לדעת
25/03/2019 | 20:00
לצפיה ב-'נכון מאוד, זה גם עניין של מיומנות'
נכון מאוד, זה גם עניין של מיומנות
26/03/2019 | 09:55
לצפיה ב-'זה תלוי בעיקר ברופא'
זה תלוי בעיקר ברופא
26/03/2019 | 09:54
טכניקות של הזרעה והחזרה יכולות להיות מאוד שונות מרופא לרופא. כשהייתי בשלב ההזרעות, היו רופאים שהתעסקו עם הצינורית מלא זמן והיו כאלה שהזריקו מיד, זה לא שינה את האפס תוצאות (במקרה שלי). 
גם ב-IVF, הייתה רופאה שהקפידה לעשות את ההחזרות בשיא הדיוק, בהנחיית אולטרסאונד וכו'. אח"כ הגיעה רופאה שעשתה לי את ההחזרה בשניות, בלי אולטרסאונד ובלי להתעכב יותר מדי, מרוב שזה היה מהיר הייתי בהלם ולא קלטתי שהיא לא עשתה אולטרסאונד עד שזה נגמר כבר... ודווקא מההחזרה ההיא יש לי בן אלוף.  
לצפיה ב-'מרפאת פריון'
מרפאת פריון
24/03/2019 | 18:42
1
שלום,
איך אפשר לקבוע תור לדר' גיא בר באשדוד ?
הפנו אותי לאסותא אשדוד, אבל לא הצלחתי להשיג תור כי כל פעם העבירו אותי מנציג לנציג ובסוף לא ענו.
תודה 
לצפיה ב-'זימון תורים'
זימון תורים
25/03/2019 | 21:58
דרכי תקשורת עם היחידה.
לצפיה ב-'בעיות קרישה - טיפולים - טיסות'
בעיות קרישה - טיפולים - טיסות
24/03/2019 | 10:23
1
היי,
בעקבות לידה שקטה שעברתי, נמצא לי פקטור קרישה 8 ברמה גבוהה מהנורמה. רופאת הריון בסיכון אמרה לי שאם אכנס שוב להריון אצטרך להזריק קלקסן. 
עברתי החודש מחזור IVF כולל שאיבה והחזרה (לא הצליח) והרופא התעקש שאין צורך בקלקסן במהלך הטיפול, רק אם אקלט להריון. 
בעוד שלושה שבועות אני טסה לארה"ב, טיסה ארוכה, ואני לא יודעת מה לעשות עם העניין הזה של הפקטור 8... מגביר סיכון לקריש דם בטיסה? צריך טיפול מונע? רק כשאני בטיפול הורמונלי? הסתבכתי.... 
לצפיה ב-'אולי כדאי להתייעץ עם מרפאה המטולוגית?'
אולי כדאי להתייעץ עם מרפאה המטולוגית?
25/03/2019 | 19:00
צר לי לשמוע מה שעברת
שהטיפול הבא יהיה טוב יותר

לצפיה ב-'החזר מהקופה'
החזר מהקופה
24/03/2019 | 20:26
6
היי כולן, אחרי הרבה שנים ומידי פעם הופעה פה אני עכשיו באופן רישמי מתחילה סיבוב ראשון שלי ב IVF
קניתי את כול הרשימת זריקות הארוכה בהוצאה של כ1000 ש"ח ורציתי לדעת אם יש בכלל החזר מהקופה? (אני במכבי) או אולי מביטוח פרטי?
תודה!
לצפיה ב-'נשמע שזה אחרי השתתפות הקופה'
נשמע שזה אחרי השתתפות הקופה
24/03/2019 | 20:42
4
התרופות עצמן הרבה יותר יקרות. אני עשיתי סבב פרטי והוצאתי אלפים רבים של שקלים. אני חושבת שהשתתפות עצמית היא 15%, אז נשמע לי שזה המחיר אחרי מה שמכבי מכסה.
מבחינת ביטוח פרטי, זה תלוי איזה ביטוח יש לך - כדאי לך לבדוק ישירות מולם מה הם מכסים.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
25/03/2019 | 07:59
3
הייתי טיפה בשוק! עד היום רק קניתי אקאמול ולא ציפיתי לכזה מחיר!
לצפיה ב-'כן, זה תהליך יקר מאד'
כן, זה תהליך יקר מאד
25/03/2019 | 08:29
2
אבל עדיין מסובסד מאד לעומת מדינות אחרות
לצפיה ב-'כן... קראתי שבארה"ב משלמים על הכול...'
כן... קראתי שבארה"ב משלמים על הכול...
25/03/2019 | 17:48
1
אני מקווה שאני לא אהיה הרבה זמן בתהליך!
לצפיה ב-'מחזיקה לך אצבעות '
מחזיקה לך אצבעות
25/03/2019 | 17:53
לצפיה ב-'יצאת בזול כבר שילמתי גם כפול.. והרבה יותר.'
יצאת בזול כבר שילמתי גם כפול.. והרבה יותר.
25/03/2019 | 18:19
שיהיה בקלות ובטוב ובבשורות טובות.
לצפיה ב-'אסטרופם ודקא מעכבים מחזור?'
אסטרופם ודקא מעכבים מחזור?
24/03/2019 | 11:37
14
התחלתי עם דקא 0.1 ביום ה22 +אסטרופם 2 מג פעמיים ביום  (פרוטוקול ארוך) 
המחזור מאחר לי כבר ב4 ימים...האם הדקא והאסטרופם ידועים כמעכבים? מתי אני אמורה לקבל?
לצפיה ב-'תעשי us ותבדקי שאין ציסטות'
תעשי us ותבדקי שאין ציסטות
24/03/2019 | 14:47
13
לי באותו פרוטוקול (עם סינגל במקום דקפפטיל) התפתחה ציסטה ענקית ששיבשה מחזור
לצפיה ב-'ואז מה קורה? הסבב מבוטל?'
ואז מה קורה? הסבב מבוטל?
24/03/2019 | 16:26
5
מה קורה אם זה חלילה המצב? יבטלו את הסבב? קצת חוששת מזה כי גם האסטרופם והפרוג' היו מאוד גבוהים בבדיקה לפני הסבב..

לצפיה ב-'לא בטוח שיבטלו'
לא בטוח שיבטלו
24/03/2019 | 17:17
4
אם מגלים ציסטה-בודקים הורמונים, אם היא לא מפרישה אסטרדיול -אולי יתחילו טיפול בנוכחותה. אצלי קיבלתי דיכוי לעוד שבוע, בתיקווה שציסטה תקטן. זה לא קרה, שאבו לי אותה והתחילו סבב, אבל בסוף הכל יצא מצ׳וקמק ובגלל דיכוי ממושך לא הייתה תגובה טובה, ובסוף ביטלתי שאיבה ועשיתי הזרעה במקום. לרוב נותנים גלולות לשבועיים-חודש, ומחכים שציסטה תספג. 
לצפיה ב-'האמת שבבדיקה '
האמת שבבדיקה
24/03/2019 | 17:35
3
לפני הזרקת הדקא והאסטרופם, כלומר בגוף שאמור להיות נקי מהורמונים, יצאו הערכים הבאים:
 אסטרודיול 1520 ופרוגסטרון 74
נשמע שהציסטה מפרישה הורמונים..אם ככה לא ברור לי למה הרופא אמר לי להתחיל עם הדקא, לא יותר הגיוני שהיה מברר ומטפל בציסטה קודם?
אוף..כבר מעל שבוע עם הדקא הכואבת הזו, מקווה מאוד שלא לחינם
לצפיה ב-'ציסטות בודקים בתחילת מחזור'
ציסטות בודקים בתחילת מחזור
24/03/2019 | 20:32
2
ביום 2-5. לפי אסטרדיול באמצע מחזור (סביבות הביוץ) אי אפשר לדעת מה יש שם, כי רוב הציסטות נספגות בדימום ווסתי. ידוע שבחלק מהנשים בפרוטוקול ארוך יכולות להווצר ציסטות. דקפפטיל וכדומיו פועלים כך שבהתחלה יש זינוק בהורמונים ורק אחרי כמה ימים מגיע דיכוי. כנראה שזינוק זה של הורמונים גורם לציסטות בחלק קטן ממטופלות. במיוחד כשמתחילים בדיכוי אחרי ביוץ טבעי, ולא בסבב טיפול הפריה (בהפריה שואבים את כל הזקיקים ואין גופיף הצהוב, אז אין מה שיהפוך לציסטה). 
לי ציסטה נוצרה בחודש בלי טיפולים, עקבתי אחרי ביוץ לפי בדיקות דם ומעקב זקיקים, לפני הביוץ הכל היה לפי הספר-זקיק מוביל אחד וקטנים, וכשעבר ביוץ-קיבלתי הוראה להתחיל דיכוי, ואחרי שבועיים הופיעה ציסטה ענקית.
לצפיה ב-'וקיבלת מחזור למרות הציסטה?'
וקיבלת מחזור למרות הציסטה?
25/03/2019 | 07:26
1
כלומר אם כן קיבלתי עכשיו אז אני לא צריכה לדאוג בקשר לציסטה?
לצפיה ב-'קיבלתי די חלש'
קיבלתי די חלש
25/03/2019 | 13:05
אבל לפני כל סבב אני עושה דם+ אולטרסאונד לבדוק ציסטות, ביום 2-3 של מחזור
לצפיה ב-'איפה מצאת סינרל?'
איפה מצאת סינרל?
24/03/2019 | 19:22
6
להזמין ייקח מעל שבוע... ואז אולי כבר לא יהיה צורך, בינתיים מזריקה דקפפטיל.
לצפיה ב-'אני עם דקא לא סינרל..'
אני עם דקא לא סינרל..
24/03/2019 | 19:55
1
לצפיה ב-'הם פועלים על אותו עקרון'
הם פועלים על אותו עקרון
24/03/2019 | 20:36
לצפיה ב-'היה לי אחד ספר'
היה לי אחד ספר
24/03/2019 | 20:19
3
גם במרפאה נדהמו לפני חודש שיש לי סינרל, כי לא היה בכל הארץ.. רשמו לי אותו כתמיכה, אבל אמרו שדקה וסינרל זה אותו דבר מבחינתם. בכל אופן אני לא נוגעת יותר בסינרל, כמה שהוא נוח-יוצר לי ציסטות בפרוטוקול ארוך  ומדכא לנצח כתמיכה. 

לצפיה ב-'ההבדל הוא שאחד בשאיפה ואחד בזריקה..'
ההבדל הוא שאחד בשאיפה ואחד בזריקה..
24/03/2019 | 23:03
2
חוץ מזה שאחד לא צריך מקרר והשני כן צריך מקרר...

בכל מקרה, אפשר להזמין, אבל הזמנה תיקח מעל שבוע, ואז כבר אולי לא יהיה צורך,
והעלות קרובה ל 200 שקלים... יקר.

בפרוטוקול ארוך גם דקא מדכא את הנשמה, הטיפול שממנו יצאה הילדונת שלי היה
עם דיכויי ארוך מאוד. הייתי מעל 35 ימים עם דקפפטיל ובהמשך נוסף פיורגון, אורגלוטרן ואוביטרל לקינוח. אבל הרבה מים זרמו מאז.

בהצלחה!!!
לצפיה ב-'בלאומית עלה לי 80'
בלאומית עלה לי 80
25/03/2019 | 13:06
1
לצפיה ב-'בכללית אמרו לי 190, האמת שטפשות שלא הזמנתי...'
בכללית אמרו לי 190, האמת שטפשות שלא הזמנתי...
25/03/2019 | 18:11
אולי זה היה מקל עליי לכמה ימים. אבל יאללה , כבר לא הזמנתי.

לצפיה ב-'בדיקת בטא'
בדיקת בטא
25/03/2019 | 12:17
3
היי .. שבוע לאחר החזאת עובר מוקפא
ב1/4 אני צריכה לעשות בדיקת בטא 
אני לוקחת תמיכה כול 3 ימים של אובריטל 
הבנתי שיש צורך לחכות לפחות שבוע ממועד זריקת אובריטל  האחרונה עד לבדיקת בטא 
האם אני צריכה לדחות את בדיקת בטא 
(צריכה להזריק אובריטל ב27/3)
לצפיה ב-'נשמע לי מוקדם מדי'
נשמע לי מוקדם מדי
25/03/2019 | 15:25
2
ממה שקראתי, זמן מחצית חיים הוא 29 שעות, כלומר בכל 29 שעות (בערך) הרמה בדם אמורה לרדת לחצי. אוביטרל מקביל ל6500, אז זה אומר שרק אחרי 12 יום הבדיקה תהיה אמינה. וזה אם לוקחים זריקה אחת, אם לקחת זריקות בימים הקודמים, הרמה תהיה עוד יותר גבוהה. מה שכן, אצל כל אחת זה מתפרק בקצב קצת שונה, אז את יכולה לעשות בדיקה קודם ואז אם חיובי לעשות שוב ולראות אם הערך עלה או ירד (אבל זה נראה לי קשה מאד נפשית).
הייתי שואלת את הרופא מה הכי מוקדם שבדיקת בטא תהיה אמינה

לצפיה ב-'בדיקת בטא'
בדיקת בטא
25/03/2019 | 15:50
1
גם עם אני מזריקה חצי אבריטל כלומר 125 ולא 250
לצפיה ב-'אז את יכולה בערך יום קודם'
אז את יכולה בערך יום קודם
25/03/2019 | 15:57
אם את מזריקה חצי, את מתחילה מראש ב-3250 במקום 6500, כלומר זה אמור לקחת 29 שעות פחות (כי זה יורד לחצי תוך 29 שעות). אבל יכול להיות שהחישוב שלי לא נכון, כדאי לשאול את הרופא מתי אפשר
לצפיה ב-'גונאל אף ואורגלוטרן ביחד - עזרה! '
גונאל אף ואורגלוטרן ביחד - עזרה!
24/03/2019 | 21:45
1
הי
מזריקה גונאל אף וצריכה להוסיף מחר גם אורגלוטרן.  
1. האם האוגלוטרן כואב? ואם כן האם יש דרך להקל? 
2. האם זה בסדר להזריק את שניהם באותו הזמן בערב בבטן משני הצדדים? כי את הגונאל התחלתי בערב ואמרו לי את האורגלוטרן לקחת גם בערב. 
 ואם כן,  אז זה אומר שכל יום אזריק בשני הצדדים של הבטן על הזריקה הקודמת?   יש דרך אחרת? 

תודה
לצפיה ב-'לי הוא לא כאב יותר מהזריקות האחרות, קל להזריק אותו.'
לי הוא לא כאב יותר מהזריקות האחרות, קל להזריק אותו.
24/03/2019 | 22:41
לגבי הכיוונים, היו לי טיפולים שהעדפתי שתי זריקות אחת ליד השניה,
והיו ימים שהעדפתי כל אחת בצד אחר. בכל מקרה, אחרי כמה דקות תמרחי משחת ארניקה זה עוזר לכחולים ולכאב.
את יכולה לקרר קצת את המקום של ההזרקה עם קרח. אני לא טורחת. אין לי סבלנות.

לגבי הזמן, ברוב הטיפולים שלי אמרו לי להזריק אורגלוטרן בערב, והזרקתי את כל הזריקות אחת אחרי השניה, בטיפול הנוכחי הזרקתי אורגלוטרן בבוקר, וגונאל בערב.

בהצלחה!

לצפיה ב-'גיל מתקדם'
גיל מתקדם
22/03/2019 | 16:08
13
אני בת 42.5 מגיל 38 עשיתי טיפולי פוריות, 6 סבבים ללא הצלחה עם הפסקות, אין סיבה לכך שהיריון לא נקלט, כל הבדיקות יצאו תקינות. השאלה היא האם כדאי להמשיך לנסות? או שזה כבר אבוד מראש וגם אשמח להמלצה על הרופא רצוי שעובד עם אסותא ברמת החייל, מהדרום או מרכז, רופא פרטי. תודה והמשך חג שמח
לצפיה ב-'ארה'
ארה
24/03/2019 | 10:25
10
ממליצה מאוד לא לוותר עד שלא מבצעים בדיקת ארה. הבדיקה בודקת אם יש לך סטייה בחלון ההשרשה - ואז למעשה יתכן שאת מחזירה עוברים שהיו משתרשים בתנאים שהרחם שלך כבר לא קולט אותם (כי הוא לא מוכן לקליטה עדיין או כי הוא כבר עבר את שלב המוכנות שלו והרירית "הזדקנה" - כמו במקרה שלי שהוא די נדיר). מי שמבצע אותה לדעתי זה בר חווה שהתורים אליו מאוד ארוכים אבל גם ד"ר עידו אלדר שהתורים אליו קצרים. בטוחה שיש גם עוד רופאים. לא להתייאש!
לצפיה ב-'ארה'
ארה
24/03/2019 | 11:27
9
קראתי דעות חלוקות על הבדיקה. מומלץ לבצע אותה?
תראי בין היתר מה כתב דר דורון גולדברג בבלוג שלו. שאין שום הוכחות, ומדובר בבדיקה יקרה מאוד.
לצפיה ב-'אותי פחות מפחידה העלות '
אותי פחות מפחידה העלות
24/03/2019 | 11:50
8
אלא יותר שזה לא יעזור, ואז בעצם סתם מבזבזים עוברים.
נגיד שיוצא לי חלון הסטה ואנחנו מחזירים לפי זה ולא נקלט.
אי אפשר לדעת אם לא נקלט כי ממילא כל חודש יש כ-25% סיכוי גם ב-IVF רגיל, או שהשיטה הזאת עדיין לא מדויקת מספיק. אפשר להמשיך להחזיר חודש אחרי חודש בחלון החדש ולא יקלט כי הבדיקה לא אמינה. 

הרופאה שלי עצמה העלתה את הרעיון של ארה (ואני עוד בציבורי. מפתיע). זה כרגע באוויר ואם אגיד כן יעשו את זה, אבל מנהל המחלקה לא מתלהב בגלל התקפות של זה ואני עצמי מאוד חוששת מהסיבה שציינתי. גם הרופאה שלי מפקפקת בזה, אבל אחרי כ"כ הרבה כשלונות אומרת שאני מקרה קלאסי לבדיקה הזאת.

לצפיה ב-'אז אולי כדאי לך.. דילמה'
אז אולי כדאי לך.. דילמה
24/03/2019 | 12:04
7
תראי מה רשם על הבדיקה.
לצפיה ב-'תודה שסיפרת'
תודה שסיפרת
24/03/2019 | 14:42
2
אני גם מטלבטת מזמן לגבי הבדיקה, הבעיה אצלי -גיל בלבד (43.9).
לכן 2 שאלות:
1) האם הדיקת era תקפה יותר לגבי בלסטוציסטים? או גם לגבי עוברים יום 3? אני בגלל הגיל אף פעם לא מחכה לבלבטוציסטים, מחזירים/מקפיאים יום 2-3.
2) האם הבנתי נכון - רק החזרה מס׳ 2 הצליחה לך עם חלון השרשה חדש שגילו? כלומר פעם ראשונה לפי era לא הצליח לך.

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
24/03/2019 | 15:01
1
1. היא תקפה לכל גיל של עובר, גם עוברים יום 3 למשל, לפי מה שנמסר לי.
2. כן, זה הצליח בהחזרה השנייה, שזה לגמרי בסטטיסטיקה (בערך 1 מכל 5-6 עוברים אמור להקלט בנשים צעירות (מתחת ל-35), גם לפי הפרופסור הקודם שטיפל בי). בהתחשב בזה שלפי בר חווה כל הניסיונות הקודמים שלי "לא שווים" כי התנאים לא היו נכונים החזרה שנייה זה להבנתי בסדר. כמובן שהתרסקתי כשלא הצליח בראשונה שניסינו לפי ארה, אבל בהחלט הייתה בי יותר אופטימיות להמשך...
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
24/03/2019 | 15:13
ושיהיה לך המשך הריון תקין ומשעמם 
לצפיה ב-'וואו יש לנו סיפור מאוד דומה, אבל המסקנות של בר חווה '
וואו יש לנו סיפור מאוד דומה, אבל המסקנות של בר חווה
24/03/2019 | 15:21
2
היו שונות לגבי
אני נכנסתי להריון ראשון ב IVF ראשון עקב בעית זרע. אצלי עלה חשד לפוליציסטית
אבל לא ממש התייחסו לזה כי ממילא היינו צריכים הפריה. כאמור- הריון ראשון "בלי בעיה" (כי בעולם הטיפולים מה זה כבר IVF אחד?), והכל היה בסדר.
ניסיון להכנס להריון שני- שלוש שאיבות, סה"כ יותר מעשרים עוברים (כולם יפים ומצטיינים, חלקם בלסטו') הוחזרו- ואף אחד לא נקלט ולא היתה שום סיבה מראית לעין. עשיתי את כל הבדיקות האפשריות. היה כאן שילוב נסיבות- כנראה רופא לא משהו שלא ידע למצות את יכולות המעבדה.
היה לי תור לפרופ' פרידלר שאמר שלדעתו כנראה יש בעיה בחלון ההשרשה וצריך להחזיר את העוברים במועד אחר. איכשהו כמה ימים אחרי התפנה תור לבר חווה והלכתי גם אליו- הוא אמר במפורש- אצלך אין בעיה ובעוברים אין בעיה. לטענתו בהחזרות שלי צריך לדמות את התנאים שהצליחו בהפריה הראשונה (ההריון הראשון)- היינו, גירוי שחלתי, קצת סטריאודים ותמיכה מינימלית. 
ואשכרה נקלטתי אצלו על השאיבה הראשונה (אחרי עשרים+ עוברים, כן?)
עכשיו חזרנו אליו להחזיר שני עוברים מוקפאים מאותו סבב. ראשון "טבעי"- לא תפס. שני עם אותו גירוי שחלתי, קצת סטריאודים- והופ- נקלט. בהמשך זה לא התפתח אבל זה לא קשור.
בקיצור, לא ממש קשור לכלום, סתם חפרתי. אבל הסיפור שלך הזכיר לי את שלי, אבל מדהים איך המסקנות שלו שונות ומותאמות לכל אחת. אני מאוד מתרשמת מזה. 
לצפיה ב-'תודה ששיתפת ואחדד משהו - דמיון רציני בינינו'
תודה ששיתפת ואחדד משהו - דמיון רציני בינינו
24/03/2019 | 15:36
1
הסיפור שלי יותר ארוך אבל באמת רציתי לחכות להצלחה האמיתית כדי לחלוק, אאלץ לחפור....

גם לי יש בת מהפריה ראשונה והחזרה ראשונה לאחר שכאמור הופנינו מיד להפריות כשהתגלתה בעיה קשה בזרע. גם אצלי יש חשד רציני לפוליציסטיות (למרות שמאז ומתמיד מחזור סדיר, אך בגלל מבנה השחלות וכי ההפרש בין מחזור למחזור אצלי התארך - אבל שוב למי אכפת גם ככה אנחנו בהפריות).

אז אצלנו הסיפור באמת היה בעייתי - נכנסו להריון פשוט בהחזרה ראשונה, מבלי להתאמץ יותר מידי, מה שהקשה עוד יותר לזהות את הבעיה. בנוסף, נקלטנו לשני הריונות כימיים בסבב השני - שוב קושי לזהות את הבעיה כי אני נקלטת (רק חוסר מזל, תמתיני בסבלנות נאמר לי....).

עם זאת, בר חווה מיד אמר שהוא עדיין מסתכל על הנתונים ואומר שזה חלון השרשה. כשהגיעה התשובה ההסבר שלו היה שהבת שלי הייתה עובר מצטיין (ממש ממש) שהצליח להתחלק מאוד מהר ו"לתפוס" את חלון ההשרשה המוסט שלי. סיטואציה דומה לא הייתה קורית אם הסטייה שלי הייתה קדימה (כאמור הסטייה שלי אחורה היא יחסית נדירה, בערך 2% מהנשים). בשורה התחתונה הבת שלי היא נס ואני מאמינה בניסים. ואני באמת לא יכולה לפקפק בהצלחת הארה, כי על אותה "הצלחה אחת" עם הבת שלי היו לי כל כך הרבה כשלונות ואכזבות. עוד חיזוק שיש לי לעניין הוא שההריון עם הבת שלי התחיל עם התכווצויות מאוד קשות, כאבי מחזור מטורפים ונוראיים. תחילה חשבתי שזה הסימן שלי להצלחה - אבל גם 2 ההריונות הכימיים שלי (בסבב לילד שני) היו מלווים באותן התכווצויות נוראיות והסתיימו באכזבה. לעומת זאת, ההריון הזה שנעשה בהחזרה לפי הארה לא התחיל עם שום התכווצות ולמעשה ממש בלי סימן. בנוסף, יש לי נקודת השוואה לעניין ערך הבטא. עם הבת שלי הבטא הייתה 128 ביום הבדיקה. בהריון הזה בדקתי את הבטא בדיוק באותו יום שבו בדקתי בהריון התקין עם הבת שלי והתקבלה תוצאה כפולה - כמעט 300 (מה שמצביע שאכן הייתה השתרשות ביום 4 כי הבטא הייתה מאוד גבוהה ועם עובר אחד).

וזו החפירה כולה למעשה....

ועוד מילה לסיום לגבי בר חווה. הגעתי אליו הרבה בזכות ההמלצות של טוליתי (למי שזוכרת), שהמליצה עליו פה במשך שנים. הוא לא נחמד כמו הרופא המקסים שהיה לי, והוא יותר אגרסיבי מבחינתי בייעוץ ובפרוצדורות. אבל בסופו של יום הוא אבחן אותנו בצורה מדויקת, בזמן מועט והתרשמתי שעבר בצורה מאוד יסודית על התיק שלנו וביצע בדיקה יסודית. הגעתי לשלב שיחסי אנוש והכלה פחות עניינו אותי ורק רציתי לראות את התוצאה שייחלתי לה. אני מרגישה שאני בידיים טובות.
לצפיה ב-'נראה שאצלך הוא היה הפיתרון..'
נראה שאצלך הוא היה הפיתרון..
24/03/2019 | 19:49
אבל מסכימה שמבחינת יחס הוא קשוח משהו... ויחס חם לא ממש בנמצא.. 
אצלך לפחות עשה את הפעולות בעצמו? 
הבדיקה שנויה במחלוקת, אבל אצלך נראה שממש עזרה.
שיעבור בקלות! 
לצפיה ב-'עניתי בפירוט לגבי הסיפור שלי שהוסתר משום מה....'
עניתי בפירוט לגבי הסיפור שלי שהוסתר משום מה....
24/03/2019 | 12:31
1
לצפיה ב-'וואו . זה מחזק את הדילמה.'
וואו . זה מחזק את הדילמה.
24/03/2019 | 13:25
נשמע שאצלך באמת מזל שעשית.. 
לצפיה ב-'יום 17 אחרי הזרעה בדיקת בטא בשתן שלילית'
יום 17 אחרי הזרעה בדיקת בטא בשתן שלילית
24/03/2019 | 19:48
ווסת לא הגיעה אבל יש הפרשות אופייניות של לפני ווסת...אני מבנה שאין מנוס מבדיקת דם אבל מה הסיכוי שבדיקת השתן לא אמינה?

אגב, יום ההזרעה נחשב יום 1 או יום 0 בספירה?

לצפיה ב-'הזרעה בכרמל בשישי'
הזרעה בכרמל בשישי
24/03/2019 | 19:32
היי החודש אני אמורה לבייץ שישי-שבת.
ואנחנו אמורים לעשות הזרעה על בסיס טבעי.
מישהי יודעת אם מבצעים הזרעות בשישי בבית חולים  כרמל?

לצפיה ב-'מישהי יודעת אם בשערי צדק קיים החזרת בלסטוציסט(עובר יום 5)??'
מישהי יודעת אם בשערי צדק קיים החזרת בלסטוציסט(עובר יום 5)??
24/03/2019 | 16:24
לצפיה ב-'Dhea של נטרול '
Dhea של נטרול
24/03/2019 | 15:03
מישהו שמע על Dhea של חברת natrol ? קניתי בחול דרך iherb . ואני מפחדת שעשיתי טעות. 3 חודשים לקחתי dhea של סופר פארם ועשיתי בדיקת דם והfsh ירד מ12.8 ל10.4 . והe2 גם ירד משמעותית. הייתי שמחה ואז בשביל לחסוך בכסף קניתי מהאינטרנט של חברת נטרול, אחרי חודשיים עשיתי בדיקת דם וראיתי שהfsh עלה שוב ל11.8 וגם הe2 . השאלה שלי האם הבדיקות דם לא באמת מראות את השםעת הdhea וזה סתם מקרי שזה ירד באותו חודש או שזה כן השפעת הכדורים. והאם 3 החודשים שכן לקחתי של סופרפארם נמחקו וההשפעה שלהם כבר לא רלבנטית אחרי חודשיים שלושה חודשים שעברו עם כדורים מהאינטרנט? לא נשאר יותר האפקט של הכדורים מהסופר פארם? תודה
לצפיה ב-'איפה צריך להדביק מדבקות אוורל?'
איפה צריך להדביק מדבקות אוורל?
22/03/2019 | 16:54
2
אני צריכה להדביק 3 מדבקות כל יומיים
לצפיה ב-'מישהי יודעת??'
מישהי יודעת??
24/03/2019 | 08:30
1
לצפיה ב-'לפני ivf ראשון -אשמח להסבר כללי'
לפני ivf ראשון -אשמח להסבר כללי
23/03/2019 | 22:00
3
הי בנות,

אנחנו לפני הזרעה רביעית והחלטתי יחד עם הרופא שאם זה לא מצליח הפעם עוברים ל ivf.

אשמח להסבר כללי איך הדברים עובדים (אני בקופת חולים כללית) ואם יש בדיקות מסוימות שכדאי שכבר אקבע להן תור מראש בינתיים כדי לא לבזבז זמן יקר.

שאלה נוספת-הרופא שלי עובד בקליניקה פרטית ולא בבית חולים, זה אומר שבשביל ivf  אני אהיה חייבת לעבור רופא??

תעשו לי סדר בבקשה מנסיונכן...תודה!!! אשמח כמובן גם להמלצות...
לצפיה ב-'בהצלחה!'
בהצלחה!
24/03/2019 | 08:24
2
בשביל המלצות כדאי שתכתבי אזור גאוגרפי.

בדיקות שיש לבצע: כירורג שד, פאפ, איידס (יש עוד מחלות זיהומיות, נראה לי שביניהן צהבת, אבל לאיידס לוקח הכי הרבה זמן לקבל תשובות), פרופיל הורמונלי, ספירת דם. הרופא יתן לך הפניה מסודרת.
אם  הרופא שלך עושה IVF הוא חייב לעשות אותו בבי"ח, גם הרופאים הפרטיים מהשמות הגדולים פה בפורום מקבלים בקליניקה אבל מטפלים בבי"ח. 
צריך לקבל את אישור הקופה ל-IVF - הרופא ממלא טופס וזה עובר לאישור שמגיע תוך 2-5 ימים. 
צריך לפתוח תיק בבי"ח בו יערכו הטיפולים - גם בשביל זה צריך לקבוע תור.

לצפיה ב-'תודה יקירתי! אני מאזור פתח תקווה...'
תודה יקירתי! אני מאזור פתח תקווה...
24/03/2019 | 08:46
1
האמת אני לא יודעת אם הוא עושה ivf או לא, צריכה לשאול..

לצפיה ב-'המלצה לא ממקור ראשון'
המלצה לא ממקור ראשון
24/03/2019 | 09:07
רופא שהשם שלו חוזר בהמלצות, וגם לי המליצו עליו: ד"ר גיא גוטמן, מקבל בהוד"ש ועושה טיפולים בבי"ח פרטי (לא זוכרת איזה).
לצפיה ב-'מנסה את מזלי גם כאן'
מנסה את מזלי גם כאן
22/03/2019 | 11:33
6
אתמול בטא שלילית והיום התחיל לי מחזור, בדרך כלל מגיע יומיים שלושה אחרי הפסקת התמיכה. אתמול הרופא שלי לא עבד בגלל החג טרק בראשון הוא יוכל להגיש בקשה לוועדה לאישור של עוד סבב. אני לא רוצה לוותר על חודש, מנסה לארגן לי גונאל ליום ראשון  למישהי יש אולי למסור/למכור? אני צריכה 375 , יכולה גם להחזיר בהמשך. מגיעה היום לאזור המרכז
תודה
לצפיה ב-'תנסי בפייסבוק'
תנסי בפייסבוק
22/03/2019 | 12:18
2
קודם כל חיבוק על השלישי,
יש קבוצות בפייסבוק של תרופות פוריות למסירה.
אבל, קחי בחשבון שיש את פסח באפריל, תעשי חשבון אם בכלל את מספיקה לעשות את הסבב הזה לפני החג ובכלל האם הרופא שלך יעבוד.
בהצלחה !
לצפיה ב-'פרסמתי בפייסבוק'
פרסמתי בפייסבוק
22/03/2019 | 12:35
1
למיטב הבנתי אסותא רמת החייל עובדים בפסח, הסתמסתי עם הרופא אתמול והיום, לא הזכיר חופש
לצפיה ב-'גם מנופור מהול יכול לעזור'
גם מנופור מהול יכול לעזור
22/03/2019 | 13:34
לצפיה ב-'הסתדרת?'
הסתדרת?
23/03/2019 | 16:39
2
ראיתי בפייס שכתבת שגם מנופור בסדר.
יש לי כ-300 מהול בחדרה.
לצפיה ב-'לגמרי נחשפתי '
לגמרי נחשפתי
23/03/2019 | 17:15
1
האמת שאין לי בעיה עם זה.
אתמול הייתי במרכז ומישהי מאלקנה מסרה לי.
מן סיטואציה מעצבנת וחסרת וודאות. רק מחר בשתיים הרופא שלי מתחיל לעבוד ורק אז יגיש את הבקשה. בדרך כלל זה לוקח יום יומיים. כשהתחילו לי הכתמות הרופא אמר לי לחזור לקחת את התמיכה כדי לעכב את המחזור וזה עזר. מחר אפסיק, יש לי גונאל ליום אחד ועד שאצטרך להמשיך כבר יגיע האישור.
אבל איזה לחץ מרגיז.
לצפיה ב-'ממש מלחיץ!'
ממש מלחיץ!
23/03/2019 | 17:47
טוב לדעת שאפשר לעקב מחזור גם אחרי שהוא מתחיל.
גם אני בסבב האחרון קיבלתי במפתיע. תמיד יש לי הכתמות יומיים אחרי הפסקת התמיכה והפעם קיבלתי ישר מחזור. מזל שלמחרת היה היום היחיד שהרופאה שלי עבדה אז הספקתי להתארגן על מרשמים כדי להתחיל להזריק באותו יום.
שונאת להיות על הקצה!
לצפיה ב-'ממוגרפיה'
ממוגרפיה
23/03/2019 | 17:06
1
שאלה, לקראת חזרה אפשרית לIVF קיבלנו רשימת בדיקות לעשות בהדסה עין כרם. בינהם לא שמתי לב וגם ממוגרפיה (אם הייתי שמה לב הייתי שואלת). אתמול הייתי אצל כירורג שד לבדיקה והוא אמר שאין טעם ללכת לממוגרפיה בגיל הזה אם אין ממצא כי לא יראו כלום. מציינת שאני בת 36 ובלי גורמי סיכון מיוחדים. 
מטבע הדברים אני נורא לא רוצה ללכת ודוחה את הבדיקה... מישהי יודעת אם זאת בדיקה שגרתית? מחויבת בגיל הזה?
לצפיה ב-'מגיל 40 מחייבים'
מגיל 40 מחייבים
23/03/2019 | 17:10
לצפיה ב-'אסטרופם '
אסטרופם
20/03/2019 | 21:50
6
היי, הרופא שלי רשם לי לקחת אסטרופם פעמיים ביום, למשך 5 ימים..
כשבאתי לרכוש את התרופה,הרוקח סירב להביא לי,ואמר שהמינון גבוהה מידי 2מג .. ואולי הרופא התבלבל...
הגיוני מה שהוא אומר,המינון שרשמו לי באמת  גבוה?
איזה תופעות יכולות להיות?

לצפיה ב-'גם לקחתי 2 מג פעמיים ביום'
גם לקחתי 2 מג פעמיים ביום
21/03/2019 | 09:01
1
ואף רוקח לא חשב שזה מוזר. אמרת לרוקח שזה לטיפולי פוריות ולא למנופאוזה?
יש כל מיני תופעות שיכולות להיות (כמו לכל תרופות הפוריות). רשימות תופעות הלוואי תמיד מפחידות, אבל כל אחת חווה רק חלק (וברות המזל לא חוות בכלל תופעות לוואי). אישית הדבר המרכזי שהרגשתי זה שהפנים שלי נהיו אדומות וחמות, אנשים אמרו לי שאני נראית שזופה :)
את יכולה לוודא שוב עם הרופא אם את חוששת שהמינון גבוה מדי בטעות
לצפיה ב-'היי '
היי
21/03/2019 | 23:30
הרופא אמר לי פעמיים ביום בוקר וערב
לקחתי כבר את הכדור הזה,פעם ביום...והתופעות שהיו לי בעיקר עייפות,כאב ראש ולפעמים סחרחורת..
לצפיה ב-'זה מינון נורמלי לגמרי'
זה מינון נורמלי לגמרי
21/03/2019 | 09:37
1
תמיד אני מקבלת אותו.
לצפיה ב-'גם אני לקחתי פעמיים ביום.'
גם אני לקחתי פעמיים ביום.
21/03/2019 | 11:19
לצפיה ב-'לקחתי 8 מ״ג ביום במשך חודשיים...'
לקחתי 8 מ״ג ביום במשך חודשיים...
23/03/2019 | 03:37
1
בסבב של מוקפאים. 3 מ״ג בכדור בבליעה בבוקר, 3 מ״ג בכדור בבליעה בערב, ועוד 2 מ״ג בכדור בנרתיק... לא שמעתי שום שאלות משום רוקח/ת...
לצפיה ב-'אסטרופם'
אסטרופם
24/03/2019 | 09:43
היי,
אני הייתי נוטלת 3 כדורי אסטרופם ביום, כשכל כדור במינון של 2 מ"ג.
לדעתי זה מינון נורמלי בעיקר לאחר החזרת עוברים.
בכל מקרה, עדיף להתייעץ עם רופא.
לצפיה ב-'שאלה לבנות שלוקחות דיאה '
שאלה לבנות שלוקחות דיאה
21/03/2019 | 21:37
2
היי, 
לקראת ההליך של החזרת מוקפא הפסקתי לקחת דיאה, בהצעת הרופא שלי. היום קיבלתי תוצאת בטא שלילית ואני מתלבטת האם לחזור כבר מחר לקחת, לקראת הסבב הבא, או שכדאי להתחיל לאחר קבלת המחזור? התחלתי לקחת בהצעת הרופא הקודם, לאחר שבדיקת דם הראתה שיש לי ערך נמוך של דיאה. הרופא הנוכחי טוען שאין מספיק מחקרים שתומכים שזה מועיל, אבל הוא לא ביטא התנגדות שאקח. 
לצפיה ב-'אני לוקחת בין הסבבים'
אני לוקחת בין הסבבים
22/03/2019 | 18:28
1
כלומר מרגע קבלת השלילי ועד התחלת המעקבים
לצפיה ב-'לא עד לשאיבה? '
לא עד לשאיבה?
22/03/2019 | 18:30
אז זה בעצם יוצא ימים ספורים לא?

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ג'הארה דולה - בית מפנק ללידה טבעית
ג'הארה דולה
פורום לידה פעילה וביתית
לידה פעילה וביתית
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה