לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2646126,461 עוקבים אודות עסקים

פורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום הינו פורום תמיכה.  הייעוץ בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי.
אנא קראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בפורום.
גלישה נעימה
המשך >>

לצפיה ב-'זריקות פרוגרסטרון'
זריקות פרוגרסטרון
18/04/2018 | 17:39
14
היי,
מישהי לקחה ויכולה לספר כמה זה נורא, האם אני מזריקה/האחות בקופ"ח אמורה להזריק לי?
תודה
לצפיה ב-'משתפת ממה שזוכרת'
משתפת ממה שזוכרת
18/04/2018 | 18:14
2
היוש,
משני הסבבים בהם נאלצתי לקבל פרוגסטרון בזריקות מדובר מבחינתי בעונש  - זריקות קשות.
זה חומר שומני ההזרקה מכאיבה ולאחרמכם יש גושים שצריך למוסס.
היו כבר שני מקרי דימום מביך מהישבן לאחר מכן.
(תמיכת סינרל סגרה לי את הצורך בזריקות אבל יש לחומר הזה את הקשיים שלו)
טיפים-
1.לחמם ממש טוב את האמפולה בין הידיים.
2.להחליף צדדים - ששני הצדדים של הישבן יהנו
3.אחרי הזרקה - לבקש מהאחות לסגור את מקום הזריקה עם צמר גפן סטייל בדיקת דם וללחוץ חזק כמה דקות טובות .
4.לעסות היטב את המקום ההזרקה

בהצלחה
לצפיה ב-'אוי ואבוי '
אוי ואבוי
18/04/2018 | 19:03
1
לצפיה ב-'אני לא הצלחתי להזריק לעצמי. אבל הזריקה עצמה לא הייתה'
אני לא הצלחתי להזריק לעצמי. אבל הזריקה עצמה לא הייתה
18/04/2018 | 19:52
כזו בעייתית עבורי. קצת הרגשה של שריר תפוס ל2 דקות. אבל.. זה תלוי מי מזריק. כשלא הזריקו לי טוב אז באמת כאב יותר זמן. גם הזריקה כאבה וגם ביממה שאחרי. כשמזריקים טוב זה ממש בקטנה.
לצפיה ב-'אל דאגה, ממש לא נורא! '
אל דאגה, ממש לא נורא!
18/04/2018 | 19:47
3
אני מקבלת אותה כבר מאז ההחזרה  ואני ממשיכה עד להודעה חדשה כל 3 ימים אצל האחות בקופה. תראי, זו לא זריקה כיפית אבל באמת שנסבלת ולא נוראית. מה אגיד לך ,גם לזה מתרגלים העיקר שתצליחי ! חזק ואמץ  
לצפיה ב-'מסכימה שתלוי יד זה שונה'
מסכימה שתלוי יד זה שונה
18/04/2018 | 20:32
כך או אחרת העיקר שיהיה מוצלח!
לצפיה ב-'אחת לשלושה ימים זה באמת לא נורא'
אחת לשלושה ימים זה באמת לא נורא
19/04/2018 | 00:36
1
אני הזרקתי כל יום, ואחרי שבועיים הטוסיק שלי היה קרוב למצב של נמק...
לצפיה ב-'זה באמת סיוט, כל יום .... ואוו '
זה באמת סיוט, כל יום .... ואוו
19/04/2018 | 07:51
ואיך שאני כותבת בדרכי לקבל זריקה ,,, 
לצפיה ב-'זה נורא'
זה נורא
19/04/2018 | 00:34
הזריקות האלה היו אחת החוויות הקשות בחיי. הכאבים בטוסיק (עזבי כאבים, היה לי קשה לשבת), החום שהיה עולה בגלים (תופעת לוואי של עודף פרוגסטרון, מסתבר), חוסר היכולת למצוא איזור לא כואב לזריקה הבאה... סיוט.
לגבי הזרקה עצמית, זה בעיקר תלוי ביכולות האקרובטיות שלך, כי צריך להזריק לטוסיק.
לצפיה ב-'עונה'
עונה
19/04/2018 | 06:08
ממש ממש לא נורא
זו זריקה שןמנית לשריר אז ממליצה אחות ולא בבית.
אני הלכתי כל 3 ימים לקופח.
לא כאב.
להחליף צד.
לנשום עמוק ולא לכווץ שרירים.
לא כואב.
מרוב שחששתי כל פעם מחדש הופתעתי שבכלל לא כאב.
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה לכולן, איעזר באחות מקופ"ח. מה עשיתן כשנפל על שבת?'
תודה לכולן, איעזר באחות מקופ"ח. מה עשיתן כשנפל על שבת?
19/04/2018 | 08:05
4
ועוד שאלה, צריך לשמור אותן בקירור? אצטרך לקחת אחת לשלושה ימים, מקווה שאשרוד.
לצפיה ב-'אין צורך , אבל לא מעל 25 מעלות. יש מוקד כמו עכשיו '
אין צורך , אבל לא מעל 25 מעלות. יש מוקד כמו עכשיו
19/04/2018 | 08:08
2
אני הולכת למוקד ביגאל אלון שנפתח בבוקר . תבררי בקופה לפני כן 
לצפיה ב-'תודה רבה, בהצלחה '
תודה רבה, בהצלחה
19/04/2018 | 08:11
1
לצפיה ב-'גם לך '
גם לך
19/04/2018 | 08:14
לצפיה ב-'הכי טןב שתלכי כמה פעמים יחד עם בן ההזוג'
הכי טןב שתלכי כמה פעמים יחד עם בן ההזוג
19/04/2018 | 12:30
ושילמד להזריק לך. לנו האחיות הסבירו עם הרבה סבלנות.
לפני כשנתיים הזרקתי ג'סטון במשך כשבועיים כל יום. שורדים את זה. לא כזה נורא.
לצפיה ב-'יום קשה במיוחד :('
יום קשה במיוחד :(
18/04/2018 | 14:38
24
חברה יצרה איתי קשר היום. זו חברה עם סיפור אישי שקשור ליום הזה וכשביקשה תמכתי בה ולוויתי.
לא דיברנו כמעט שנתיים, וזה היה לי די נח, עם כל המצב, לא לעדכן בכלום, במיוחד שפעם היא אמרה לי, בלי לחשוב:" בטח כבר ויתרת על ילדים משלך ובכל מקרה זה בטח לא היה מצליח לך, עם כל הבעיות שהיו לך והגיל"...
זה היה שבוע לפני שאיבה ופשוט שתקתי.
לה עצמה היתה הפלה והיו מאבקים, אבל יש לה ילדים.
ביום הזכרון לפני שנתיים, היו שלושה קטנטנים.
אז היום, עם כל הכובד הרגשי הנורא הזה באוויר, חשבתי שאולי זה זמן טוב לאינטימיות, לחמלה כזו ושיתוף. שאולי אפתח אליה ואספר לה קצת, שאולי זה יקל על המשא שלי, וחשבתי מה להגיד- כמה סבבים? כמה הפלות? לספר על השלישייה? על לספר רק על העובר שהגיע לשבוע משמעותי? לספר על הקושי הפיזי או זה בעבודה? על הניתוחים? על הכאבים הפיזיים? כמה לספר?
חשבתי שאני אספר רק קצת, ושאם זה יום כזה, אז היום זה מתאים, ונמאס לי להסתיר, ביחוד שהייתי שם בשבילה לא פעם ולהיפך.
בהתחלה שיתפתי אותה שבת משפחה שלי ילדה תאומים. היא העיזה לשאול מיד:"זה מטיפולים?" ושיקרתי שאין לי מושג, ושהם מקסימים וחסכתי לה את ההתחמקות שלי מלהגיע לאירוע לכבודם, כי אני באמת שמחה על לידתם והכל, אני פשוט עייפה מלהעמיד פנים וממבטי עצב ורחמים וממין טון זהיר מדי של אנשים....
ואז אמרתי די במובלע, בתחילת השיחה, שעברו עלי שנתיים עמוסות מאד בתלאות, והיא אמרה, "חייבות להיפגש, אני אנחת אצלך עם ארבע ילדים קטנים ורעשנים?"השתתקתי לרגע. לא פיזית, נפשית.
למזלי, או שלא, היא התעלמה לחלוטין ממה שאמרתי והמשיכה לדבר על הילדים שלה, על זה שבאמת לא עדכנה אותי בהולדת הרביעי, על והשמות שבחרה להם, וכמה חול הם מכניסים לבית וכמה הם מרעישים.
והכי חשוב- כמובן: "זה לא יקרה יותר, כי אחרי הרביעי קשרתי חצוצרות, כי באמת יש גבול לכמה ילדים אנחנו מוכנים".....
כל מילה שלה היתה סכין קטנה בלב העייף והפצוע שלי, וכל מה שיכולתי לחשוב עליו היה להגיע אל המסך הזה ולכתוב כאן, אולי במקום היחיד שיכול להבין אותי...
מצטערת, זה לא אופייני לי להשתפך כאן ככה, אבל הרגע הזה, מעך אותי לחלוטין...

לצפיה ב-'אני שמחה שהשתפכת.'
אני שמחה שהשתפכת.
18/04/2018 | 15:00
4
כי ככה נתת גם לי מזור וסעד. אני בזכותך מרגישה עכשיו נורמלית ולא איזו קלפטע מכשפה, עם בעיות אישיות קשות. אתמול סיפרתי לאמי מה עבר עלי ואני ממש מתביישת לכתוב את השטויות שאמרה לי, בין היתר: "לקח לי זמן להביא אותך אחרי האחים שלך" (הייתה 9 שנים צעירה ממני ועם שני ילדים כבר!), "גם אני הייתי צריכה טיפולים. עברתי בדיקות וטיפלו בי  עםנרות", "את הולכת מופסדת", "אסור לך להיות מתוסכלת", ושתביני אחותי: זו אותה אישה לפני כמה חודשים לא התביישה לשאול אותי: "עד מתי תמשיכי עם כל זה?". והיום אני אמורה לבלות בחברתה את יום העצמאות, ולא יודעת איך אעשה את זה. כל כך כועסת אני והיא הוסיפה.

ומה אני אגיד לך? שאני רוצה בכל מאודי שתחבקי כבר? שתהיי אימא מהממת, כי אין מצב שלא כשרוצים כל כך? זה בכלל שווה משהו? או עוזר? אז אני רק מחבקת ובוכה איתך. ולי יש בקשה מכל אחת כאן בפורום. שכשהלב שלה מעוך ופצוע במיוחד, דבר ראשון תיגש למחשב ותקליד פוסט. כדי שיהיה מי שיחבק ויבין כי בינינו: רק אנחנו יכולות להבין אותנו.
לצפיה ב-'את האומץ וההשראה לכתוב בגילוי לב קיבלתי ממך'
את האומץ וההשראה לכתוב בגילוי לב קיבלתי ממך
18/04/2018 | 15:12
3
ואם יש משהו שאת לא- זה קפלטע ומכשפה
את הבת אדם הכי מפרגנת שיש
כולך נתינה
כולך בלבך כבר אמא מושלמת
זכו בעלול וחתלתול
הלוואי ונגיע כבר לחוף מבטחים, כולנו
כי באמת כבר מגיע לנו :(
לצפיה ב-'ואת הכי אימא שיש.'
ואת הכי אימא שיש.
18/04/2018 | 15:25
2
לבושתי הרבה, בשבוע האחרון כעסתי הרבה על הבורא. אבל אם הייתי יכולה לבקש ממנו עכשיו משהו, זה שתיפקדי. אין יותר אימא ממך. חג עצמאות שמח. שנזכה להשתחרר מעול הטיפולים הזה בקרוב, רק לשמחות ולברכות.
לצפיה ב-'בברכתך תבורכי. המבקשת על חברתה נענית תחילה. חיבוק ענקי!'
בברכתך תבורכי. המבקשת על חברתה נענית תחילה. חיבוק ענקי!
18/04/2018 | 15:35
1
לצפיה ב-'חיבוק גם לך אהובה. '
חיבוק גם לך אהובה.
18/04/2018 | 16:03
לצפיה ב-'סוסבסלון יקרה'
סוסבסלון יקרה
18/04/2018 | 16:36
1
כמה שהמסע הזה פתלתל ואפל..
כנראה שזאת הייתה שיחת הפרידה שלכם ויותר לא תהיו בקשר. ואולי טוב שכך.. גם אותי אכזבו אנשים מסוימים לאורך החיים שהייתי להם לעזר ולחברה, לוא דווקא בהקשר של טיפולים.
בהקשר של הטיפולים אכזבה אותי דווקא המשפחה של בעלי. ומהם אין לי לאן לברוח וזה לא מציאותי ולא בריא לילד שאנחנו מחכים לו שאהיה ברוגז אתם על התקופה הזאת.
אני רוצה לחזק אותך.. את גיבורה שעומדת בניסיון הכי אכזרי שיש!
עזבי את החברה הזאת..
למדתי במסע הזה שמעטים הם האנשים שיכולים באמת להתחבר לסבל של אחר. במיוחד למשהו בסיסי כמו להביא ילדים לעולם.

מאחלת לך שיום המזל שלך יגיע וישכיח ממך את התלאות
לצפיה ב-'מוסמוס, את כל כך מדוייקת וצודקת'
מוסמוס, את כל כך מדוייקת וצודקת
18/04/2018 | 18:24
מוסמוס יקרה,
ריגשת אותי מאד.
תודה.
את כל כך צודקת, זה היה שיעור חשוב מאד לגביה, והיא אכן לא ראויה לחברות הזאת.
גם במשפחה שלי היו שאכזבו אותי בהקשר של הטיפולים, ואין לי לאן לברוח מהם. אני מעמידה פנים שהכל בסדר, אבל הקושי גדול.

מי נותן לאחותו לחזור מהפלה במונית כי אין לו סידור לילדים?!
אם תשאלי אותו- הוא התקשר כל חצי שעה כל היום והציע לבוא בערב עם אוכל..
מי משאירה הודעות לגיסתה שהיא תהיה מאושרת גם בלי ילדים וחבל על הכסף?
אם תשאלי אותה, זה היה מאד אכפתי ורגיש...
מי שולח ילדה בת 10 להגיד לי סטאטיסטיקות של סיכויי הצלחה?
אם תשאלי אותם, הם יגידו שרק ניסו לעזור לי להבין....

אומרים שחברה זו משפחה שבוחרים, אז זה מוגזם לראות בה משפחה, אבל ציפיתי ממנה לאיזו רגישות או הקשבה.

מבחוץ נראה כאילו אני מוקפת במעגל רחב של אנשים אוהבים ותומכים- משפחה שעוזרת לממן את הטיפולים, חברים קרובים, אנשים מהשכונה, מהעבודה, אבל דייקת: "מעטים הם האנשים שיכולים באמת להתחבר לסבל של אחר. במיוחד למשהו בסיסי כמו להביא ילדים לעולם"

את וכולכן סלע של נחמה בסערה האיומה הזאת.

הלוואי וכולנו נמצא עצמנו מחוייכות בצד השני שלי, במהרה בימינו, אמן.

תודה ענקית על המילים החכמות והטובות שלך.

ושהטוב ילווה אותך כל הדרך

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
18/04/2018 | 17:19
1
תודה רבה ששיתפת. גם לי הפוסט הזה גרם להבין שאני נורמלית והתגובות שלי לחוסר רגישות של אנשים הן נורמליות, ולא "את פשוט הורמונלית", "מרוב שאת עסוקה בזה הכל נראה לך נגדך" וכל מיני פנינים אחרות.
אני מחבקת אותך מרחוק, ורוצה מכל הלב לאחל לך להיות אמא, ושלא תצטרכי להיתקל באנשים חסרי רגש כאלה לעולם.
לצפיה ב-'את הכי נורמלית בעולם בסיטואציה הכי לא שפויה'
את הכי נורמלית בעולם בסיטואציה הכי לא שפויה
18/04/2018 | 18:30
אף אחד לא מכין אותנו לסיטואציה הלא נורמלית הזאת.
ואף אחד מבחוץ לא ממש מבין אותה.
כל תגובה שלך היא מצויינת- כי היא שלך, והיא נכונה ומדוייקת.
אנשים שאומרים משהו כמו "את פשוט הורמונלית" הם פשוט אטומים....
כי אין במצב שלנו שום דבר פשוט.
המילה פשוט מיותרת כאן לחלוטין.
את הורמונלית, וכואבת, ומוצפת, ואני בטוחה שנוכח הנסיבות את מתנהלת באורח מדהים.
לא יאמן שיש עוד אנשים שמעיזים לשפוט אותך.
שולחת לך חיבוק גדול בחזרה, ומאחלת לך אמהות מאושרת, ואנשים אוהבים ומבינים סביבך.
לצפיה ב-'יש לי חברה עם ארבעה ילדים'
יש לי חברה עם ארבעה ילדים
18/04/2018 | 17:42
3
נקלטה להיריון מאפצ'ים של בעלה, רובם לא היו מתוככנים בכלל
וגם היא קשרה חצוצרות בלידה האחרונה, כדי שלא יהיו עוד הפתעות.
ליוויתי אותה שנים, והריונות ולידות, ואירועים ובייביסיטרים,
עד שנגמר לי הכוח והחשק והדהתי את הקשר שלנו, לא ניתקתי לגמרי,
אבל ממש לא יכולתי להכיל את הקיטורים שלה על כל היש שלה (כולל בעל, בית,
עבודות טובות) לעומת האין הצורב שלי.
אז אני מבינה אותך, היש של אחרים יכול למוטט.

אני מאחלת לך שבקרוב תוכלי לנחות עליה עם ילד שניים, רעשנים ומלאי חול,
והחברות שלכן תחזור להתחזק, איך שיתאים גם לך

חיבוק גדול.

לצפיה ב-'תודה נשמה טובה'
תודה נשמה טובה
18/04/2018 | 18:33
2
באמת שיכולתי להכיל את היש שלה.
זו היתה כפיות הטובה הזו, הנפנוף הזה המובן מאליו של משהו שעבורנו נכסף כל כך וכרוך בכאלו ייסורים, זו היתה חוסר ההקשבה הזו, והעיסוק בחול וברעשים...
ואת צודקת, זה היה ממוטט באותו רגע.

תודה על המילים החכמות.

אין לי ספק שמי שחברה שלך- זכתה בחיים.

חיבוק ענקי.

לצפיה ב-'כן, אפשר להכיל, אבל יש רגע, אפילו מאית של שניה,'
כן, אפשר להכיל, אבל יש רגע, אפילו מאית של שניה,
18/04/2018 | 19:10
1
הרף עין, מבט, פעימה של הלב,
שבו התחושות קשות גם כלפי חברות טובות ואהובות,
זה בהחלט מייסר.

תודה
שיהיו בשורות טובות,
וכבר כמעט ואפשר להגיד חג שמח

לצפיה ב-'נכון ופיוטי, תודה ורק חיוכי אהבה, כשמך'
נכון ופיוטי, תודה ורק חיוכי אהבה, כשמך
18/04/2018 | 20:15
לצפיה ב-'איזה אנשים חסרי חמלה וטאקט. היא פשוט אגוצנטרית'
איזה אנשים חסרי חמלה וטאקט. היא פשוט אגוצנטרית
18/04/2018 | 19:44
2
לפעמים אנשים שקועים בסיפור שלהם ושוכחים עם מי מדברים.. סיפור שקרה לי איזה שנתיים וחצי אחרי שהתחלנו לנסות, כשהיינו כבר בטיפולים אך עוד לפני שעברנו ל ivf, אבל אז זה כבר היה נראה כנצח- חברה סיפרה שהם נכנסו להריון על הנסיון הראשון שלהם. ושהזמן בין הביוץ המשוער לאיחור בווסת "עבר כמו נצח", ושממש קשה היה לה החוסר וודאות אם היא בהריון או לא. ואז נזכרה כמה חודשים אני מנסה.. הייתה בשקט לרגע, ניסתה לבחור את המילים ומה שיצא לה היה "כל הכבוד לך שאת מתמודדת עם זה חודש אחרי חודש, לא יודעת מה הייתי עושה במצב כזה, הייתי מתאבדת". התלבטתי איך להשיב. בסוף נותרתי בשקט. כי ידעתי שהכוונה שלה הייתה להביע אמפטיה והיא פשוט חסרת טאקט מכדי שיצאו לה המילים נכון. בפעם אכ כשנפגשנו, היא הייתה בשבוע שכבר הבטן בלטה יפה, ותוך כדי שליטפה אותה אמרה לי שהיא לא מבינה איך אני מכניסה לגוף שלי את הרעלים האלה וההורמונים, בפרט כשיש כל כך הרבה ילדים ללא הורים. "למה לעבור טיפולים ולא פשוט לאמץ"?. מאז נמנעתי מלהיפגש איתה. באתי לביקור קטן של נימוס אחרי שילדה ומאז פשוט שמרתי מרחק.

מהצד השני.. זכיתי בחברה שבאמת אני רואה שמשתדלת ומנסה לא לומר דברים שיפגעו. אני זוכרת כמה היא התפתלה כשרצתה לספר לי שהם בהריון (כשראיתי שהיא קצת מגמגמת אז עזרתי לה כי כבר ניחשתי..).או כששמעה על כך שיש כנס לגבי פונדקאות, כשידעה שאנו שוקלים זאת.. אז ממש בעדינות סיפרה לי על זה, תוך כדי שהיא מתנצלת שלא בטוחה אם זה מעניין אותי ושזה בסדר שהיא אומרת.
לצפיה ב-'תודה, זה שיתוף חשוב מאד'
תודה, זה שיתוף חשוב מאד
18/04/2018 | 20:35
1
תודה, הדברים שלך חשובים מאד, כנים ומרגשים אותי.
קראתי שוב ושוב.
אולי זה מן מבחן כזה לחברות, מבחן אמת למי יוצאת רגע מהכונכייה שלה.

לפעמים הכוונה כאילו טובה, אבל האטימות וההתנשאות בעינה עומדת.
מישהי מהקהילה שלי שלחה לי הודעה נרגשת, שנשמעת לי ממש בסגנון של החברה שלך: "יש כאן זוג שאימץ שני ילדים אתיופים מקסימים, דיברתי איתם עלייך והם ישמחו לדבר איתך"...
למען הסר ספק, רק המחשבה על תינוק אתיופי/יפני/מהמאדים, מתוק נרדם בחיקי, מעלה דמעות של התרגשות, כמיהה ורוך בעיני, אבל אימוץ כזה הוא לא ריאלי מבחינתי.
יש באמירות האלה קו סמוי של ביקורת, כאילו אנחנו מתעקשות על הסיוט הזה ממקום אנוכי, שלא רוצה להציל ילדים, כאילו באמת אפשר "פשוט לאמץ"?" כאילו אם אני רק אסכים לתינוק אתיופי- עוד ניסוח מזעזע- הבעיה תסתדר.  או כאילו שאנחנו לא חושבות לבד כמה זה נורא להזריק את ה"רעלים האלה וההורמונים"...

אנשים מפנטזים דברים, במקום פשוט להקשיב.

וכן, את צודקת, מי שעומדת במבחן הזה, היא כנראה חברה אמיתית ונדירה, שצריך לחבק בשתי הידיים.

רוצה לאחל לך רק עגלות מלאות וידיים מלאות וחברויות אמיצות שעמדו במבחנים, לחלוק איתן את השמחות שעוד יבואו. 
לצפיה ב-'תודה רבה, מאחלת גם לך ידיים מלאות בקרוב '
תודה רבה, מאחלת גם לך ידיים מלאות בקרוב
18/04/2018 | 21:20
וממש מסכימה עם הדברים שרשמת..
מהחברה הראשונה עליה סיפרתי (עם הלאמץ) באמת הרגשתי טון של ביקורת, וזה באמת פגע בי למרות שאני אדם שלא נפגע בקלות. היה פחות פוגע בי אם מישהי ללא ילדים הייתה אומרת את זה.

לגבי החברה השניה (האמפטית), אחרי שרשמתי את ההודעה הקודמת, שלחתי לה ווצאפ בו אמרתי לה תודה.. רשמתי דברים שהרגשתי שיותר קל לי ופחות מביך לשתינו, אם ארשום ולא אגיד פנים על פנים.
לצפיה ב-'אכזבות ... '
אכזבות ...
18/04/2018 | 20:06
2
מבינה אותך לגמרי... בתוך התהליך הקשה הזה בשנתיים האחרונות גיליתי מהי חברות אמיתית. לצערי, לא הרבה שרדו בדרך.. גם לא חברות של 20 שנה ויותר לא ממש היו שם בשבילי, והיו כ"כ מרוכזות בקושי שלהם עם הילדים או בכלל , עד שנמאס לי להקשיב להן... ל"צרות של עשירים"... 
כנראה שגם הבחורה הזו, חברתך יש בה מן האגוצנטריות שהיא לא יכולה להיות שם באמת בשבילך עם כל האמפטיה שאת זקוקה לה ואפילו עושה את זה בצורה מכאיבה מאד ובלתי מתחשבת , לא ממש חברית. מה שהבנתי בדרך הפתלתלה הזו ,הוא שאנשים לא באמת יכולים להבין את הקושי  והמשמעות של התהליך המורכב הזה , בסופו של דבר בשורה התחתונה כל אחד מרוכז בעצמו ובחייו... לכן הורדתי ציפיות ולמדתי למצוא את האנשים טובי הלב, עם חיוך מנחם ויד מלטפת. דווקא ברגעים הקשים גיליתי את טוב ליבם של זרים ,עם מילה טובה וחיבוק אוהב שאיפשרו לי להניח את הראש כשהתרסקתי ולהזיל דמעה. אני מקווה שפה את תוכלי להתנחם בנו, להניח את הראש ולהתנחם שיש מי שמבין ושלא תרגישי בודדה.   
לצפיה ב-'את צודקת, וטוב הלב והמילים החמות שלך, הן דוגמא לכך'
את צודקת, וטוב הלב והמילים החמות שלך, הן דוגמא לכך
18/04/2018 | 20:40
1
כל כך נכון.
מי שתמכו בי היום הן נשות הפורום הזה, המיוחדות והמדהימות, וחברות שהכרתי במעקבי זקיקים ובקבוצות להחלפת תרופות, ובתגובות כאן בפרטי...
וכולכן כל כך מרגשות אותי, כך כך מחזקות ונוגעות לליבי.
כתבת יפה ורגיש וקראתי את דברייך אולי חמש פעמים...
תודה, תודה, תודה לך
עם רגישות כזו, עכשיו מסע האמהות חייב להצליח, כי את פשוט אמא אמיתית- רגישה, חומלת וחכמה, כמו שאני מאחלת לכל הילדים.
לצפיה ב-'מכל הלב '
מכל הלב
19/04/2018 | 07:49
שולחת לך חיבוק גדול , חם ומנחם. כי בסופו של דבר , זה הדבר שאנחנו הכי צריכות. 
לצפיה ב-'חוסר טאקט משווע'
חוסר טאקט משווע
19/04/2018 | 02:58
1
מילא לדבר על הילדים שלה אם היא לא הייתה יודעת מה עברת, אבל שניה אחרי שסיימת לספר לה? אלא אם היא ממש לא מבינה רמזים ולא הבינה כשאמרת לה שהיו לך שנתיים קשות...
גם לי יש חברה כזאת, שאני מאוד מנסה לנתק איתה את הקשר (אין לנו כבר כלום במשותף) והיא משקיעה ומתקשרת, ושתינו ניסינו להכנס להריון במקביל. אני הסברתי לה הכל על בדיקות ביוץ וכמה זמן הזרע שורד וכמה הביצית ואיך מחשבים את חלון הפוריות. חודש אחרי היא נקלטה, ופתאום הפכה לגורו בענייני הריון... "בכל הפעמים שכבנו בלילה ובפעם שנקלטנו שכבנו בבוקר, אז תשכבו בבוקר!" וכמובן את המשפט האלמותי "כשתרגעי את תקלטי"... לא עזרו ההסברים שלי שעם 2 חצוצרות חסומות שום רגיעון לא יעזור - היא בשלה. מאז עבר מלא זמן והיא כבר ילדה והבן שלה כמעט בן שנה. הבהרתי לה שאני לא מעוניינת לדבר איתה על נושא הטיפולים ולמרות זאת, היא לא מפספסת הזדמנות לשלוח לי תמונות של התינוק או לספר כמה האמהות עושה לה טוב...
מאז אני משתפת רק חברות שגם הן עברו טיפולים, למרות שאני מרגישה שגם הן כבר לא יכולות להבין את הקושי הנפשי, כי הן נקלטו אחרי מספר קטן של טיפולים.
באופן כללי די ניתקתי קשר עם חברות עם ילדים, כי אין לי עצבים לשמוע על הילדים שלהם ולשחק אותה מתעניינת ומפרגנת.
לצפיה ב-'אהובות שלי. כושלות הידיים על המקלדת.'
אהובות שלי. כושלות הידיים על המקלדת.
19/04/2018 | 09:54
סוסבלון, אל תתביישי לענות ברוגע אבל בחדות לאנשים שדוקרים אותך, אפילו הם משפחה.

אח שלי שיהיה בריא, אמר בקשיחות שאין לי ברירה אלא להמשיך קדימה ואני התחננתי שלפחות יבינו את נקודת השבירה שלי ולא ישפטו כל הזמן, כי בין כל ההורמונים והחיים העמוסים, האופטימיות פשוט נעלמת. אין מאיפה להביא אותה ואין באמת סיבה לכעוס על מי שעצוב. 
וכמו כל המלכות פה, אני מסכימה שיש אנשים שעדיף לנתק אותם מהחיים, כי כל אמצעי לגייס לעצמנו שמחת חיים ורוגע, הוא כשר בעיניי. אף אחד לא היה רוצה לאמץ כאופציה ראשונה להביא ילדים, ואני לא מבינה למה בעיני אנשים זה הגיוני להגיד את זה למטופלות פוריות, בייחוד כשלהם עצמם יש רק ילדים טבעיים.
גם להגיע להלך הרוח של אופציות אחרות, זה תהליך. אני יודעת שעכשיו, כשגיסתי בהריון, אין מצב שאני מפסיקה לנסות. מעניין לי את התחת האושר שלהם, אני רוצה משלי ומגיע לי שיהיה לי. כמו לכולן פה. 
סוסבלון, אני הייתי רוצה שתעני למי שמדבר אלייך לא יפה. עם כל הכבוד למשפחה, גם רגישות צריך, לא רק תמיכה כלכלית. ואני שוב מחבקת פה את כולן ומקווה שתמיד תהיה לנו העצמאות לבחור את מי אנחנו רוצות ואת מי לא בחיינו ואיך לעצב אותם כפי ראות עינינו. בלי שום הקשבה לקולות מסביב. 
לצפיה ב-'גם לי יש חברות כאלו'
גם לי יש חברות כאלו
19/04/2018 | 10:24
2
אני חושבת על אחת במיוחד שלא מסוגלת כל כך להיות אמפטית
 (למרות שהיא כל הזמן אומרת לי שהיא גם יכולה להקשיב).
אני זוכרת שיחה אחת איתה פעם (לא בנושאי פוריות) שהחלטתי שאני משתפת.
התגובה שלה היתה לספר לי איך וכמה היא יותר מסכנה.
למדתי לקיים איתה קשרי חברות אחרים ומן הסתם קצת התרחקנו
שקיבלתי את ההודעה שבשאיבה האחרונה לא הצליחו לשאוב ביצית אחת תקינה,
חברה משותפת אמרה לי שאותה חברה (שיש לה 2 ילדים) עברה הפלה טבעית והיא בדיכאון.
ידעתי שהיא מחפשת אותי לבכות על מר גורלה. אבל לא הייתי מסוגלת. הייתי כל כך שקועה בשחור שלי.
אולי אם הייתה משהי אחרת הייתי מתקשרת והיינו בוכות יחד.

חברות אמורה לחזק אותנו ולהעצים. לפעמים אנחנו משתנים אבל הקשר נשאר אותו דבר.
אם יש קשר שעושה לך רע, את באמת צריכה לשאול את עצמךשאלות לגביו.
אני יודעת כמה זה קשה לעמוד מול חברה שאמורה להיות שם בשבילך ולהרגיש הכי בודדה ושקופה.
לי קשה לנתק קשרים בכלל. אני פשוט מחליטה לשנות לעצמי את מה שאני מצפה מהקשר.
שלא מצפים יותר קל.
חיבוק

לצפיה ב-'גיאלרוסה, אהבתי מה שכתבת'
גיאלרוסה, אהבתי מה שכתבת
19/04/2018 | 10:41
1
לפעמים עלינו להיות אגואיסטיות, כי זו הדרך היחידה לצלוח את המסע הזה. אי אפשר לצפות מאתנו, עם כל החוסר שלנו, לשמש כתף תומכת למי שיש לה אמנם צרות, אבל "צרות של עשירים". וזה אני אומרת עם כל האמפטיה, בתור מישהי שתמיד שימשה "זאת שמחזיקה את הנר", תומכת ומסייעת לחברות שלה, והיום אין לה איש מכל אלה להישען עליה.
לצפיה ב-'כמה שאת צודקת... '
כמה שאת צודקת...
19/04/2018 | 10:48
אם יש משהו שלימד אותי המסע הקשה הזה, הוא להפוך להיות לאגואיסטית. להפסיק כל הזמן להתחשב ברגישותם של האחרים , כשהם לא מתחשבים ורגישים כלפיי. נמאס כל הזמן לעזור ולעזור וכשאת שוכבת לך לבד אחרי הפלות בבית ,אף אחד לא שם עלייך קצוץ ... וכעמט אף אחד לא מציע עזרה בכלל בכל התהליך . מצד אחד , הפכתי למרירה מצד שני, אולי זו המציאות בסוף להבין שאנשים פשוט מאד אגואיסטים בבסיס שלהם והם רואים בסוף רק את עצמם... אולי צריך לבחור להשאר בקשרים מסוימים, אבל על אש נמוכה כדי לא לנתק לגמרי ולהבין שצריך למצוא אנשים טובים יותר. לא כאלו שיכיניסו לך מתחת לחגורה דווקא כשאת במצב שכזה ... כמו שחברתי כתבה כאן למעלה וכן, ללמוד לענות להם שלפעמים ישתקו... 
לצפיה ב-'ופתאום דימום '
ופתאום דימום
18/04/2018 | 22:28
7
פתאום ככה מופיע דימום. כהה עם כאבי מחזור.
אני מיועדת לשאיבה ביום ראשון.
מה זה????
בא לי לבכות.
אתמול עשיתי בדיקת דם ה-LH היה 5.6. פרוג׳ קטן מ-2.
המחזור שלי בדרך כלל נמשך שבוע. אבל בפעם האחרונה אולי
בגלל שהתחלתי לקחת גלולות הוא נפסק באמצע.
יכול להיות שאלו השאריות??
הרירית יכולה להתפתח בזמן דימום?
אוף אחד גדול
לצפיה ב-'עשית גם אולטראסאונד?'
עשית גם אולטראסאונד?
18/04/2018 | 22:39
3
מה שלום ריריתוש ....?
לצפיה ב-'איזה מזל שאת לא רוקדת הורה עכשיו '
איזה מזל שאת לא רוקדת הורה עכשיו
18/04/2018 | 22:50
2
כן.
עשיתי גם בקופח וגם אצל בר חווה (במרפאה).
הרירית היתה 6 אבל לא אמרו לי שיש נוזל ברחם.
בדרך כלל שאני באה לפני סיום המחזור הטכנאים אומרים
שהם רואים נוזל ברחם.

לצפיה ב-'במחילה- לא ראיתי שענית אמש'
במחילה- לא ראיתי שענית אמש
19/04/2018 | 08:14
1
שאלתי כי תהיתי אולי ראו משהו חריג אצל ריריתוש.6 מ"מ ללא ממצא חריג לא נשמע כמו משהו שאמור להתפרק לבד ואת קרוב לוודאי גם עם צטרוטייד או אורגלוטרן כך שנשמע לי שאין קרייסס.  זמן לעדכן רופא��
לצפיה ב-'הכל בסדר. נרגעתי רק מלקרוא את שמך '
הכל בסדר. נרגעתי רק מלקרוא את שמך
19/04/2018 | 09:31
לצפיה ב-'תכתבי לבר חוה מייל '
תכתבי לבר חוה מייל
19/04/2018 | 07:53
הי. בר חוה אצלי תמיד היה מאד מדויק , תכתבי לו מיייל פרטי ותבררי איתו . לדעתי זה דבר שאפשר להתגבר עליו. אל תלחצי. הוא עונה במייל אם זה משהו דחוף . בהצלחה 
לצפיה ב-'לא יודעת למה דימום, אבל יודעת'
לא יודעת למה דימום, אבל יודעת
19/04/2018 | 08:25
שכשהתנאים לא אופטימלים, עדיף לבטל שאיבה. לא רוצה שהקופה תחליט שהיא לא מאשרת לך יותר טיפולים.
לצפיה ב-'תודה רבה בנות'
תודה רבה בנות
19/04/2018 | 09:36
כתבתי מייל לבר חווה.
האמת שהתבקשתי לבצע גם מחר בדיקות מעקב רגע לפני שמחליטים סופית על שאיבה.
נראה מה יהיה.
ניסיתי למצוא תשובות באינטרנט אבל לא מצאתי תקדים לדימום לפני שאיבה.
הוא ממש חזק ומרגיש כאילו קיבלתי מחזור.
האם יאשרו לי רק שאיבה?
מרגישה שהגוף שלי יורד מהפסים.
חג עצמאות שמח  
לצפיה ב-'זקיק 21 - להזריק אובריטל'
זקיק 21 - להזריק אובריטל
18/04/2018 | 12:06
6
היי

עשיתי בדיקות היום
זקיק 21
E2 1300
פרוסטרון קטן מ 1.5

הרופאה אמרה היום ב 22 להזריק אובריטל, ובשישי ב 10 הזרעה.

אני מרגישה עכשיו קצת כאבים. אין סיכוי שאני אבייץ לפני היום ב 22 ואז ההזרעה לא שווה כלום?

אם אזריק עכשיו במקום ב 22-
הביוץ בטוח לא יקרה היום?
ההזרעה תהיה 10 שעות אחרי הביוץ- זה נורא?

תודה!
לצפיה ב-'בדקו גם LH?'
בדקו גם LH?
18/04/2018 | 12:44
4
לצפיה ב-'לא'
לא
18/04/2018 | 12:46
3

אמרו שבגלל שהפרוסטרון קטן מ 1.5 אז אני לא אמורה לבייץ היום בכלל.
זה נכון?
לצפיה ב-'זה נכון'
זה נכון
18/04/2018 | 13:08
2
אבל עדיין יכול להיות שתהליך הביוץ כבר התחיל ואז כבר פחות משנה מתי את מזריקה את האוביטרל.
האוביטרל ייקבע שהביוץ יהיה 36-40 שעות מהזריקה רק אם הLH לא התחיל כבר לעלות.
אצלי למשל בביוץ האחרון יומיים לפני הביוץ יצא לי בבדיקה
אסטרדיול 1188
פרוגסטרון 1.3
LH 12.8 
והLH הראה שהתחיל תהליך הביוץ
לצפיה ב-'הבנתי '
הבנתי
18/04/2018 | 13:15
1
ומאחר שלא עשיתי LH, אז כדאי להזריק עכשיו במקום ב 22? עכשיו יותר סיכוי שה LH עוד לא עלה, מאשר בערב.

ואז ההזרעה לא תהיה אחרי 36 שעות, אלא אחרי 45 שעות. ההזרעה עדיין תיהיה אפקטיבית? או חייבים רק אחרי 36 שעות?
לצפיה ב-'תראי'
תראי
18/04/2018 | 13:35
אישית אני חושבת שעדיין הייתי מזריקה ב10 כמו שהרופאה אמרה. בכל מקרה ההזרעה תהיה אפקטיבית גם אם היא תהיה כשכבר היה ביוץ כי מהרגע שיש ביוץ יש לזרע 24 שעות להגיע לביצית ולשניהם יש דרך לעשות בחצוצרה אחרי ההזרעה עד שהם נפגשים, אז מקסימום הם ייפגשו במקום טוב באמצע.
בהצלחה בהזרעה!

לצפיה ב-'את במקרה הזה לא ממש "אדון לעצמך"'
את במקרה הזה לא ממש "אדון לעצמך"
18/04/2018 | 18:10
ללא קשר לעניין פרק הזמן שעומד לרשותך -
הרופאה שלך אחראית על התהליך עד לסיומו כך שאם תזמנה לך את האוביטרל כל שנותר לך הוא לסמוך עלייה.
בהצלחה!

לצפיה ב-'דיקור- הייתן הולכות לדיקור יום אחרי שאיבה?'
דיקור- הייתן הולכות לדיקור יום אחרי שאיבה?
18/04/2018 | 06:38
5
לצפיה ב-'גם אני הייתי שמחה לשמוע מענה לשאלה כזו. תודה מיקה.'
גם אני הייתי שמחה לשמוע מענה לשאלה כזו. תודה מיקה.
18/04/2018 | 08:18
לצפיה ב-'תלוי אצל מי'
תלוי אצל מי
18/04/2018 | 09:40
1
המדקר צריך להיות עם ניסיון רב בטיפולי פוריות. לא הייתי הולכת ל"סתם" מדקר.
יכולה להמליץ מניסיון במרכז על קרן סלע ואביב מסינגר.
בצפון ממליצה על הרפלקסולוגית גלית שושן, שבעצמה הייתה מטופלת פוריות, וניהלה את הפורום הזה במשך שנים ביד רמה.  
הדיקור עזר לי בעיקר מול תופעות הלוואי של קוקטייל התמיכה שלקחתי.
לצפיה ב-'אביב מסינגר מעולה , הייתי גם מתייעצת איתו. '
אביב מסינגר מעולה , הייתי גם מתייעצת איתו.
18/04/2018 | 14:18
מומלץ בחום , גם בשל אישיותו ואנושיותו . מדקר מעולה 
לצפיה ב-'אני הולכת באופן קבוע פעם בשבוע, וכך הדיקור משתלב'
אני הולכת באופן קבוע פעם בשבוע, וכך הדיקור משתלב
18/04/2018 | 17:46
1
עם הטיפול והקצב שלו,
ביום של השאיבה לא הלכתי, יום אחרי בהחלט כן,
יום אחרי החזרה בכלל טוב.

איך שיוצא..

לצפיה ב-'המדקרת שלי ממליצה לבוא יום לפני'
המדקרת שלי ממליצה לבוא יום לפני
18/04/2018 | 19:49
לצפיה ב-'פיענוח בדיקות, חשבתי שאני מבינה :('
פיענוח בדיקות, חשבתי שאני מבינה :(
18/04/2018 | 16:20
1
היי,

עוברת מעקב פעם ראשונה באסותא לIVF ראשון.
עד עכשיו עברתי 3 הזרעות בקופ"ח.

אשמח להסבר עפ"י מה קובע הרופא את זמן השאיבה.
בבדיקות מהיום נצפו היום 10 זקיקים סה"כ בגדלים 11-15.
רירית- 11

בבדיקות דם:
Estradiol, 17beta-blood 2976.9pmol/l
Progresterone-3.1nmol/l

הרופא אמר להמשיך טיפול עם גונל וצטרוטייד ומעקב בשישי.

לפי מה נקבע שעוד לא הזמן המתאים לשאיבה?
האסטרודיול לא גבוה מדי?

תודה רבה מראש :)
לצפיה ב-'נראה מעולה'
נראה מעולה
18/04/2018 | 17:06
יש לך פוטנציאל ל10 ביציות ואולי יותר.
האסטרדיול לא גבוה מדי לשאיבה ויעלה עוד. הרירית מצויינת.
הזקיקים עוד לא גדולים מספיק לשאיבה ובגלל זה עוד לא קבעו לך את השאיבה. 
בהצלחה במעקב הבא
לצפיה ב-'פיספוס הזרעה בגלל ביוץ בסופ"ש '
פיספוס הזרעה בגלל ביוץ בסופ"ש
17/04/2018 | 05:00
29
התחלתי בירור פוריות באופן פרטי אצל פרופ מפורסם והוחלט על שני סבבים של הזרעות לפני שממשיכים לטיפולים יותר אגרסיביים..
הוסבר לי שההזרעה תתבצע ביחד עם הביוץ שלי ועל מנת לשלוט במועד שלו תינתן לי תרופה "שתכריח" את הגוף שלי לבייץ תוך 36 שעות.
ביצעתי מעקב זקיקים לקראת ההזרעה הראשונה, אך הרופא היה בחופשה ולכן לא נתן מרשם וגם ניתק איתי קשר במשך שבוע למרות שהבטיח שישמור על קשר.

לאחר שחזר מחופשתו כבר הייתי די קרובה לביוץ (זקיק בגודל 12 מ"מ) אך הוא היה מאוד באיזי ולא הראה שום תחושת דחיפות או שצריך לקחת את התרופה האמורה מתישהו בקרוב.
לבסוף הביוץ התרחש באופן טבעי מהלך הסופש והוא אמר שאין מה לעשות עם זה מכיוון שלא מתבצעות הזרעות בסוף השבוע.

אני מאוד מאוכזבת ומרגישה שהוא לגמרי פספס ואם היה נותן לי את התרופה באמצע השבוע כשהיה זקיק שהיה בשלבי בתפתחות מתקדמים (לפני הביוץ הטבעי) הייתה אפשרות לבצע את ההזרעה לפני הסופ"ש...

האם אני כועסת לחינם? יש דרך להימנע ממצב כזה שוב? יש עוד מישהי שעברה חוויה דומה? אשמח לעצה

לצפיה ב-'זקיק של 12 הוא לא קרוב לביוץ...'
זקיק של 12 הוא לא קרוב לביוץ...
17/04/2018 | 20:58
4
בכל מקרה, יותר מאשר מעיד הזקיק מעידות בדיקות הדם..
אם הוא לא שלח אותך לבדיקות דם - תחליפי רופא
לצפיה ב-'מה בודקים בבדיקות הדם?'
מה בודקים בבדיקות הדם?
17/04/2018 | 21:53
2
ראיתי בפורום שבודקים אסטרוגן והוא משמש למעקב זקיקים, אבל אשמח לשמוע קצת יותר מה בודקים ומה זה מוסיף מעבר לא.ס. כשראיתי שבארץ בודקים ניסיתי לשאול אצלי בקליניקה, אבל הם נפנפו אותי כאילו אני היפוכונדרית - אולי אם אבוא אליהם עם מידע יותר קונקרטי אוכל לסדר גם לעשות בדיקות דם
לצפיה ב-'בדיקות דם '
בדיקות דם
17/04/2018 | 22:42
1
במעקב  מסודר יש -
1. אולטראסאונד לבדיקת גודל הזקיקים.
2.בדיקת דם לאסטרדיול - יש קורלציה בינו לבין מספר הזקיקים הבשלים .
3.בדיקת דם לפרוגסטרון - אמור להשאר צנוע
4. LH - יתחיל לטפס לקראת ביוץ

לצפיה ב-'תודה על המידע'
תודה על המידע
17/04/2018 | 23:34
אנסה לראות אם אני מצליחה לסדר שיתנו לי לעשות את הבדיקות האלו

לצפיה ב-'תודה.גם בדיקות הדם שכמובן נערכו במקביל הראו על קיומו של ביוץ'
תודה.גם בדיקות הדם שכמובן נערכו במקביל הראו על קיומו של ביוץ
17/04/2018 | 23:55
לצפיה ב-'תלוי בדיוק בתאריכים'
תלוי בדיוק בתאריכים
17/04/2018 | 21:09
אם אני מבינה נכון, התרופה עליה מדובר היא אוביטרול. לרוב נותנים את התרופה רק כשהזקיק מגיע לשלב שהוא מספיק גדול כדי להעיד על ביצית כמעט בשלה - זה משתנה בין קליניקה לקליניקה, אבל נראה לי שלרוב לא יתנו אוביטרול עם זקיק קטן מ-17 מ"מ. כשיש זקיק בגודל 12, ממשיכים במעקב עד שהוא גדל (אצלנו בקליניקה בודקים פעם ביומיים). אז זה תלוי באיזה יום ראו זקיק בגודל 12 - אם למשל בחמישי, ואז בייצת בסופ"ש, נשמע שלא היה מה לעשות, אבל אם ראו ביום ראשון/שני ולא בדקו שוב, זה לא לעניין. בכל מקרה מתסכל שהוא אמר שיהיה בקשר ולא היה.
העסק הזה של הסופ"ש מאד מבאס, בקליניקה שאני נמצאת בה אם זה נופל על יום ראשון אין מה לעשות (אני לא בארץ), וזה יוצר הרבה מתח ונראה שאין הרבה לעשות נגד זה.
העניין של הגדילה של הזקיקים ממש לא צפוי - בינתיים יש לי ניסיון רק משני סבבים, אבל בסבב הראשון הם גדלו לאט, לאט ובסבב השני תוך יומיים אחד זינק ב-6ממ ואז האט את הקצב. כך שאולי הזקיק גדל מהר מהצפוי.
בכל מקרה יש פה בנות עם יותר ניסיון ממני, אולי הן יידעו לומר יותר
בהצלחה!
לצפיה ב-'בטוחה שזה היה הזקיק?'
בטוחה שזה היה הזקיק?
17/04/2018 | 22:44
1
מניסיון לא  קצר
זה לא גודל של זקיק שמצפים שיבייץ לבד.
אם זה אכן המצב  - ובדקת בעזרת בדיקות דם ואולטראסאונד שאת אכן אחרי ביוץ את חייבת לעשות את המעקבים הבאים צפופים הרבה יותר.
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה'
תודה
17/04/2018 | 23:53
תודה לך על המידע!!! זה מסביר לי למה הוא היה ממש בשאנטי כשהזקיק היה בגודל 12. הוא כנראה ציפה שזה ייקח יותר זמן ממה שזה לקח בפועל:

תוך ארבעה ימים הזקיק גדל מ- 12 ל- 20 וערכי בדיקות הדם קפצו משמעותית ואז התרחש ביוץ. 
כמובן שגם אולטראסאונד ובדיקת דם שעשיתי לאחר הסופ"ש אישרו שאכן היה ביוץ בשישי-שבת

למדתי למחזור הבא לעשות מעקבים צפופים יותר.
לצפיה ב-'תחליפי רופא'
תחליפי רופא
18/04/2018 | 02:30
1
קודם כל כמו שאמרו לפני זה לא מקצועי להסתכל רק על א"ס בלי בדיקות דם. 
דבר שני, אני מניחה שאת משלמת לפי סבב. רופא מקצועי אמור להגיד לך שבחודש מסויים הוא יהיה בחופשה למשך שבוע ולכן עדיף שתנסו לבד ותחכו חודש להזרעה. זה לגמרי לא מקצועי להתחיל סבב בידיעה שהוא לא יהיה נוכח לאורך הסבב. 
דבר שלישי, גם אם לא עושים הזרעה בסוף שבוע, רופא רציני ידע להגיד לך שהביוץ יגיע בסוף שבוע ולכן החודש לא תהיה הזרעה אבל לפחות תנסו לבד בבית. 
בנוסף, יש רופאים פרטיים שמבצעים החזרות גם בסוף שבוע, אני הייתי אצל דר' נתן לויט בחיפה, אם זה עוזר לך. 
לצפיה ב-'תודה לך על המידע החשוב'
תודה לך על המידע החשוב
18/04/2018 | 14:02
לצפיה ב-'לפעמים גם טועים בגודל הזקיק'
לפעמים גם טועים בגודל הזקיק
18/04/2018 | 06:15
1
פיענוח אולטרסאונד הוא הערכה ותלוי מיומנות.
אני מבצעת מעקבים בקופת חולים והרבה פעמים מבקשים ממני לבוא למרפאה
של בר חווה לאמת את הנתונים.
כמעט תמיד במרפאה מוצאים לי זקיקים גדולים יותר. לעיתים משמעותית.
יכול מאוד להיות שהזקיק לא היה של 12 מלתחילה.
בהחלט נשמע מבאס ומעצבן הסיפור שלך.
במיוחד היעלמות והתחושה שהרופא לא עם יד על הדופק.

לצפיה ב-'תכלס לא חשבתי על זה שזו יכולה להיות טעות של הטכנאית US ....'
תכלס לא חשבתי על זה שזו יכולה להיות טעות של הטכנאית US ....
18/04/2018 | 14:01
אחרי קריאה של כל התגובות, פתאום אני מבינה שזה באמת קצת מוזר שתוך שלושה ימים נוצר זקיק של 12 מאפס זקיקים קודם לכן ותוך 4 ימים נוספים התרחש ביוץ.
יש מצב שהאולטראסאונד לא היה מדוייק... ויש מצב שאצלי התהליך מאוד מהיר...
בכל מקרה, פעם הבאה אני אתייחס יותר לבדיקות הדם (שעד היום חשבתי שהן סתם תוספת)
לצפיה ב-'למה מלכתחילה לקפוץ לכל מיני פרופסורים?'
למה מלכתחילה לקפוץ לכל מיני פרופסורים?
18/04/2018 | 08:11
14
אני הייתי מתחילה אצל רופא קופה מומלץ.. זאת כולה הזרעה שכל רופא יכול לעשות.
חוץ מזה, כל אחת והגוף שלה וגם לרופא לפעמים לוקח סבב-שניים ללמוד אותו. אני לא חושבת שמעקב צמוד יותר ממה שנעשה לך היה משנה משהו. גם לי קרה מצב שהביוץ הרצוי נפל על שבת, ובעזרת אוביטרל כיוונו אותו לשישי בבוקר כדי שתתאפשר הזרעה. אם זאת, הרופא ציין בפני שהיום האידיאלי לביוץ הוא יום שבת מבחינת גודל הזריק ושהוא ממליץ לקיים יחסים במקום. הבחירה הייתה בידיים שלי וההזרעה האמורה לא הצליחה..
בקיצור, אני ממליצה לך למצוא רופא קופה מנוסה ורק אם יש לך/תתגלה לך בעיה יותר משמעותית שצריכה התייחסות ממש מיוחדת, אז לחפש מומחה לאותו עניין.
טופלתי אצל רופא קופה מדהים וקבלתי יחס של פרטי.. כדאי.
לצפיה ב-'לא בכל קופה יש רופאי קופה וכל אחת בוחרת את המעקב שמתאים לה'
לא בכל קופה יש רופאי קופה וכל אחת בוחרת את המעקב שמתאים לה
18/04/2018 | 11:03
10
לי התאים ללכת לפרטי גם בהזרעות ולעשות בדיקות דם ומעקבים ב7 בבוקר בלי לאחר לעבודה והתאים לי שאותו רופא ייראה את הגוף שלי גם בהזרעות עם הורמונים וגם בIVF ויידע בתקווה להתאים את הפרוטוקול בהתאם למה שהוא ראה בהזרעות.
לצפיה ב-'נועה יקרה'
נועה יקרה
9
אני ממש שמחה בשבילך באמת מכל הלב שהצליח לכם.
באמת באמת..
אבל
תפסיקי כבר לעקוץ את ההודעות שלי.
זכותי לכתוב איך שאני רוצה ולייעץ מהניסיון שלי בו את מזלזלת בלי סוף.
שיהיה לך חג שמח.
לצפיה ב-'מי שמזלזלת פה זו את חמודה'
מי שמזלזלת פה זו את חמודה
18/04/2018 | 12:43
8
את בחרת להעביר ביקורת על ההחלטה של פותחת השרשור ללכת לרופא פרטי ולא לרופא קופה וזכותי המלאה להעביר ביקורת על הביקורת שלך.
שיהיה לך בהצלחה.
לצפיה ב-'אל תיתתמי לי פה'
אל תיתתמי לי פה
18/04/2018 | 12:55
7
סבבה?
זאת לא פעם ראשונה שככה את מדברת, מזלזלת ומעליבה!
את יכולה פשוט לא להגיב למה שאני אומרת.
כל אחת כאן יש לה את האג'נדה שלה והניסיון שלה וזכותה להביע אותה ולשתף. לא לכל הודעה שלי את חייבת להגיב.
אישה מעצבנת!

את ואת ואת ואת.. והכל את יודעת!

גועל נפש..

ותפסיקי כבר להגיב להודעות שלי!!!

לצפיה ב-'מי שמעצבנת פה זה את'
מי שמעצבנת פה זה את
18/04/2018 | 13:05
6
את מוזמנת לחסום אותי חמודה.
אני אמשיך להגיב להודעות שלדעתי דורשות תגובה ואת לא תסתמי לי את הפה.
והמילים "גועל נפש" מתאימות לתיאור התגובות שלך.
לצפיה ב-'את פשוט כל כך אוהבת להגיב להודעות שלי'
את פשוט כל כך אוהבת להגיב להודעות שלי
18/04/2018 | 13:26
5
מתה על זה..
פשוט חייבת.
אם זכור לי, רציתי להפסיק לעזור לבנות בפורום בגללך לפני מספר חודשים.
תודה לך על ההרגשה הנעימה..
ואת יודעת על מה אני מדברת גברת פרופסור אלופת הטיפולים נועה.
ביי
לצפיה ב-'תפסיקי להגיב'
תפסיקי להגיב
18/04/2018 | 13:31
4
את לא מאיימת על אף אחת פה
זכורה לי התגובה המטומטמת שלך מאז שמישהי עם CMV פעיל לא צריכה לחכות דקה אלא ישר לחזור לטיפולים וש"אין סכנה לעובר".
מזל שלא הקשבתי לך גברת פרופסור וחיכיתי קרוב לחצי שנה מהרגע שנדבקתי בCMV לחזור לטיפולים כדי לא לסכן את העובר.

לצפיה ב-'חחח'
חחח
18/04/2018 | 16:48
3
ישנן עבודות רבות על סיכויי ההדבקה בcmv שכנראה פשוט לא התעניינת בהן.
ואת ממש לא תקראי לתגובות שלי מטומטמות וגם לא לרופא שלי.
ואגיב כמה שארצה..
קודם את תעזרי להמונים אנשים מכל הלב להביא ילדים לעולם ואח"כ תזלזלי ברופאים שהקדישו את החיים שלהם בעזרה לאחרים.
את לא מסכימה עם גישה של רופא? סבבה
אבל מה את יודעת?
האיש הזה שזלזלת בו כאילו יצא מהאשפתות עשה ניסים במשפחה האישית שלי עליהם לא ארחיב כי לא בי מדובר.
לא מתאים לך אל תחכי ואל תמליצי.
זאת רפואה והיא לא מדע מדויק!
יש הרבה גישות ולכולן יש זכות להישמע..
וכל דבר אפשר להגיד ולא להסכים בלי לזלזל!!
איזה גועל נפש בכזה מקום שאמור להיות פתוח ומכיל..
לצפיה ב-'לסיכום בלה בלה בלה'
לסיכום בלה בלה בלה
18/04/2018 | 16:54
2
תמשיכי בתגובות המטומטמות והמגעילות ואת עוד מעיזה לבקר אחרים ולזלזל בתגובות שלי, למה מי את בכלל?
ודרך אגב הרופא שלך גם פישל עם עוד חברה שלנו, שהגיעה אליו בשבוע 22 עם דימום והוא לא בדק לה את צוואר הרחם. בסוף היא ילדה ילד מדהים בשבוע 25 אחרי שהיא היתה מאושפזת עם הרגליים למעלה וצוואר מחוק משבוע 23.
לצפיה ב-'הרופא שלך הכניס מלא בנות'
הרופא שלך הכניס מלא בנות
18/04/2018 | 16:59
1
להריון מרובה עוברים ולא נקט משנה זהירות בבנות צעירות והחזיר על ההתחלה יותר מעובר אחד כדי להגדיל את סיכויי ההצלחה שלו.
זה מקסים!
אבל..
מה זה משנה?
ההודעות שלי מגעילות.. חחח
לפחות עכשיו יש מסמך עמדה של משרד הבריאות שאוסר על זה..
לצפיה ב-'הלוואי שהוא היה היחיד'
הלוואי שהוא היה היחיד
18/04/2018 | 17:03
הרופא הראשון הגרוע שלי שאני לא אזכיר את השם שלו החזיר לי 3 בהחזרה שנייה בגיל 32.
אני מכירה גם מישהי שלויט החזיר לה קבוצת כדורגל (5) בנהריה.
לצערי זה חטא שיותר מדי רופאים נופלים בו אבל לפחות כשהרופא שאני אצלו עכשיו הכניס חברים שלנו להריון שלישייה (בהחזרה ה22 שלה) הוא היה איתם, שלח אותם לרופא שעשה להם דילול, והתעניין בשלומם בתהליך ואחרי הם חזרו אליו לעוד ילד (ואז הוא כבר החזיר להם אחד).
לצפיה ב-'כנראה שהמשך הטיפול יהיה ברפואה הציבורית'
כנראה שהמשך הטיפול יהיה ברפואה הציבורית
18/04/2018 | 13:55
2
האמת שאם הייתי יודעת מראש שרופא פרטי כל כך יסבך לי את הטיפול (להמיר כל מרשם וכל הפניה אצל רופאי הקופה) אז אולי באמת הייתי מתחלה בציבורי.

תודה בכל מקרה על ההתייחסות לגוף העניין.
בהחלט עזרת לי להבין קצת יותר את התהליך ולהרגיש פחות מאוכזבת מאיך שדברים קרו.
לצפיה ב-'בהצלחה לך'
בהצלחה לך
18/04/2018 | 14:30
ומאחלת לך שדרכך תתקצר ותשכחי מזה במהירה..

מה שאני למדתי מהטיפולים זה בין היתר שלא כל הנוצץ זהב, גם בעולם הטיפולים. ובכלל, הרבה הצלחות הן פשוט יד המקרה. יכול להיות אפילו שהמקרה שלנו הוא כזה. גם כשהרופא מכיר את התגובה שלך לתרופות סה"כ, יכול להיות סבב שיקרה בו משהו לא צפוי. יכול להיות סבב שפתאום יעבוד.. קשה להתמודד עם זה.

אני לא שמעתי על מקום שעושה הזרעות ביום שבת. זאת אכן קצת בעיה. עם אוביטרל אפשר לכוון את הביוץ, אבל זה לא תמיד אידיאלי.
הרופא שלי בהזרעה האמורה הביע הסתייגות עם למשוך את הביוץ ליום ראשון כי אז הביצית תהיה בשלה מדי שזה גם לא טוב. ביצית לא בשלה זה לא טוב..

גם בתהליך הכל כך מחושב הזה צריך שהכל יסתדר עם הכל ולא תמיד הרופא אשם/יכול לעשות משהו אחרת. צריך גם מזל. ויום המזל שלך בטוח יגיע כמו לכל אחת פה

לצפיה ב-'זה כנראה הרופא הספיציפי'
זה כנראה הרופא הספיציפי
18/04/2018 | 14:40
אני הייתי מטופלת אצל שני רופאים פרטיים, אחד שהייעוץ הראשוני אצלו היה דרך הקופה ושאר הטיפול לא והשני שלא עובד עם הקופה שלי, ואף פעם לא הייתי צריכה להמיר מרשמים. אצל הרופא הראשון כל ההפניות לבדיקות דם ואולטרסאונד גם היו כלולות ואצל השני, רק בדיקות דם עשיתי בקופה והייתי צריכה לבקש מהרופאת משפחה שלי שתזין לי בדיקת דם כל יומיים למשך חודש. זה דווקא היה נחמד כי תמיד היתה לי בדיקת דם כשהייתי צריכה ויכולתי לבדוק שהתמיכה מספיקה וכו' כשרציתי.
לצפיה ב-'גם אני הייתי מחליפה רופא'
גם אני הייתי מחליפה רופא
18/04/2018 | 11:05
1
לא הייתי ממשיכה עם רופא שלא נתן מרשם ולא קבע עוד מעקב ולא שלח לעוד בדיקות דם.
לצפיה ב-'כן... זו גם התחושה שלי...'
כן... זו גם התחושה שלי...
18/04/2018 | 13:56
לצפיה ב-'שוב דחוף'
שוב דחוף
18/04/2018 | 16:52
1
הקשבתי לעצתכם בעניין הדימום המוזר ועשיתי בטא. יצא שלילי ובאותו היום (שזה אתמול) גם הופיע הדימום החזק דל המחזור. היום אני אמורה להתחיל בזריקה של דקפפטיל כי זה למעשה היום השני של המחזור אלא שהיום התעוררתי ואין אפילו טיםה קטנה של דימום. קטע ממש ממש מוזר.  מה זה יכול להיות והאם כל התהליך יעבוד לי בכלל כשאני כבר לא במחזור? יש טעם בכלל לזריקות ? הצילו. 
לצפיה ב-'הדימום פחות משנה'
הדימום פחות משנה
18/04/2018 | 16:59
בדקו לך אתמול גם פרוגסטרון ואסטרדיול? כל עוד שניהם נמוכים אין שום בעיה להתחיל להזריק היום גם אם אין עוד דימום. בהצלחה.
לצפיה ב-'שאלה למומחיות'
שאלה למומחיות
17/04/2018 | 22:30
2
מחפשת רופא (ה) מומחה בנושא פוריות במרכז, או מטעם מכבי או מומלץ אחר.

חשוב ידע  ויחס.

תודה
לצפיה ב-'אנחנו חיבבנו מאוד את אליצור'
אנחנו חיבבנו מאוד את אליצור
18/04/2018 | 11:49
כשהיינו מטופלים בשיבא.
ואף שקלנו ללכת אליו (עובד באסותא רמת החייל).
אבל בסוף החלטנו ללכת לבר חוה. כי גם ממה שהבנו ברמת החייל פחות תומכים במיון זרע וזה היה חשוב לנו.
לצפיה ב-'אישית אני ממליצה על ברקוביץ''
אישית אני ממליצה על ברקוביץ'
18/04/2018 | 13:39
בעיניי הוא רופא מעולה ויש לו המון ידע. ביחס הוא לא הכי חזק.. הוא ציני ולא כל אחת מסתדרת איתו אבל בידע אצלו הרגשתי שאנחנו בידיים טובות.
לצפיה ב-'פיוריגון למסירה'
פיוריגון למסירה
17/04/2018 | 19:07
1
למסירה פיוריגון 900, קופסא שלא נעשה בה שימוש כלל, תוקף 7/2018. היתה בקירור מרגע שנרכשה.
איסוף מס ציונה, ניצן לפנות בהודעה אישית לתיאום איסוף.
לצפיה ב-'אשמח..'
אשמח..
18/04/2018 | 13:10
שלחתי בפרטי
לצפיה ב-'בדיקות דם יום שיישי - דחוף!!!'
בדיקות דם יום שיישי - דחוף!!!
18/04/2018 | 09:06
5
היי יקירות, זקוקה לתשובה בדחיפות.
עליי לעשות בדיקת דם + או"ס למעקב זקיקים. אני גרה בחיפה.
מטופלת באופן פרטי אצת ברקוביץ. הוא שלח אותי לאסותא בראשון. למען האמת קשה ללי להגיע עד לראשל"צ בשביל הבדיקה הקצרה הזו.
איפה אפשר לעשות את הבדיקות באזור חיפה אני חייבת לקבל את התוצאה באותו היום. כדי לדעת איך להתקדם ומתי תהיה השאיבה.
תודה וחג עצמאות שמח

לצפיה ב-'לא כתבת באיזה קופה את'
לא כתבת באיזה קופה את
18/04/2018 | 10:05
תתקשרי לכל מרכזי בריאות האישה שבאזור שלך ותבדקי מי עושה בדיקות ביום שישי.
בכללית בכל אזור אני יודעת שיש מרפאה שפתוחה בשישי גם לדם וגם ל US

לצפיה ב-'בדיקות בשישי'
בדיקות בשישי
18/04/2018 | 10:17
1
א. אם את מטופלת באסותא, את יכולה לעשות בדיקות בכל סניף.
תבררי אם יש אסותא באזור חיפה עם מחלקת פוריות. ת
ב. אני שייכת לכללית ובזמנו שהייתי צריכה לעשות בדיקות ביום שישי עשיתי בדיקת דם במיון נשים בבית חולים ואולטרסאונד במרפאת נשים.
הכי טוב שתתקשרי למרפאת הנשים שלך והן יעזרו לך ויכוונו אותך למי לפנות.
העיקר שיהיו תוצאות טובות!
לצפיה ב-'אין באסותא חיפה מחלקת פוריות'
אין באסותא חיפה מחלקת פוריות
18/04/2018 | 10:51
לצפיה ב-'גם אנחנו מחיפה אצל ברקוביץ' ונסענו לראשון'
גם אנחנו מחיפה אצל ברקוביץ' ונסענו לראשון
18/04/2018 | 10:55
וזו גם ההמלצה שלי אלייך.
את יכולה לנסות להתקשר לאלישע ולשלם להם כמה מאות שקלים לבדיקת דם בשישי אם בא לך (באסותא ראשון זה יהיה לך חינם) אבל אני לא מכירה שירות שבו הם עושים גם אולטרסאונד למישהי שהיא לא מטופלת שלהם והאולטרסאונד מאוד חשוב פה.
אנחנו נסענו שנינו והפכנו את זה ליום כיף במרכז, נפגשנו עם מלא חברים ועם אחותי וגיסי, בילינו בחוף ובטיילת וחזרנו בערב לחיפה. בצהריים ברקוביץ' התקשר עם התוצאות של המעקב וזימן אותי אליו בראשון ובשני הוא כבר אמר לי להזריק אוביטרל בלילה וגם בשישי שאחרי עשינו יום כיף במרכז אחרי ההחזרה.
מהשאיבה הזו נולד לנו משתוללי. אני מקווה שגם אצלך השאיבה הזו תסתיים בהצלחה.
לצפיה ב-'אם את בכללית'
אם את בכללית
בדיקת דם את יכולה לעשות בכל מרפאה שפתוחה בשישי ולקחת בעצמך את הדם למעבדה בנשר. עשיתי את זה כמה פעמים.
אולטרסאונד אני לא יודעת אבל כדאי לבדוק אם אפשר לעשות בלין.
לצפיה ב-'שאלה בנושא חומצה פולית'
שאלה בנושא חומצה פולית
15/04/2018 | 20:50
14
הבנתי שה-5 מ"ג סיננטי והחומצה פולית לא הכי פעילה,
ואם אני קונה פולאט של סולגאר זה נספג יותר טוב ולא עושה המרה,  הפולאט של סולגאר זה 400 מק"ג  במקרה שלי שצריכה ליצור באופן מוגבר כדור אחד ביום יעשה את העבודה או לקחת 2??
תודה על התשובה
לצפיה ב-'למה לצרוך מוגבר? הומוזיגוט mthfr?'
למה לצרוך מוגבר? הומוזיגוט mthfr?
15/04/2018 | 21:40
5
ראיתי בהרבה מקומות שההמלצה היא לקחת רק 0.8-1 מג (קופרמינץ אפילו אמר לי 0.4) אך לעקוב אחרי רמות הומצסטיין בדם.
אך הרבה מהומטולוגים בקופה שמרנים או שלא טורחים לקרוא מאמרים אלא רק כותרות ולכן אומרים שאין טעם לבדוק הומצסטיין. יש אפשרות לבדוק בפרטי ב 200-300 שח.
לצפיה ב-'אכן אני הומוזיגוטית ל- mthf, בדקתי הומוציסיטאין יציא לי 6...'
אכן אני הומוזיגוטית ל- mthf, בדקתי הומוציסיטאין יציא לי 6...
15/04/2018 | 22:39
4
אז את אומרת אם אקנה את הפולאט הפעיל של סולגאר של ה-400 זה מספיק?
הרופא פוריות פשוט אמר לי לקחת בעקבות ההפלות מינון מוגבר..שגם לי נראה מיותר
לצפיה ב-'אם רופא אמר לך.. קטונטי מלהמליץ אחרת'
אם רופא אמר לך.. קטונטי מלהמליץ אחרת
15/04/2018 | 22:47
3
אבל את מוזמנת לדבר עם קופרמינץ על זה. הוא ממש התעקש איתי שזה מיותר.
יש גם תכשיר של אקוסאפ שנספג טוב יותר. השתמשתי בו תקופה. עד שנשמט לי מהיד והתפוצץ לרסיסים (בקבוקון זכוכית).

כדאי לבדוק הומצסטיין בכל מקרה לדעתי. כי גם אם לוקחת מינון מוגבר, אם הבעיה היא בחוסר ספיגה.. זה לא אומר שזה יעזור. אם ההומצסטיין נמוך אז ממש לא בטוחה שיש צורך במינון 5 מג. אבל שוב.. אינני רופאה.
אישית למרות שהרופא פריון שלי גם מתעקש על 5 מג אני לוקחת פחות. אבל זה לא אומר שזה הדבר הנכון לעשות.

אגב.. לא יודעת לגבי היסטורית רקע שלך.. אך חשוב לציין שלא מצאו שום קשר סטטיסטית בין הפלות בשלב מוקדם לבין MTHFR כשהוא מופיע לבדו ללא פקטור קרישיות אחר (פקטור 5 לידן וכו). Mthfr כן נמצא בשכיחות גבוה יותר אצל נשים אשר, שלא נדע, עברו הפלה בשבועות יותר מתקדמים. הסיבה המשערת- רק בשליש השני החומרים המופרשים בגוף גורמים לעלייה בהומצסטיין. לכן יש חשיבות לדעתי לבדוק הומצסטיין בשליש שני, ואם הוא גבוה ולא מצליחים להוריד אז לקחת מדללי דם.
לצפיה ב-'יש לי גם פקטור 5 ליידן...אחרי 2 הפלות-הומלץ על קלקסן'
יש לי גם פקטור 5 ליידן...אחרי 2 הפלות-הומלץ על קלקסן
15/04/2018 | 23:37
לצפיה ב-'לגבי ההומוציסטאין בשליש שני'
לגבי ההומוציסטאין בשליש שני
16/04/2018 | 13:00
1
אני חייבת לציין שגם אצל הומוזיגוטיות לMTHFR הוא לא בהכרח יעלה. אצלי בהריון עם הבן שלי ההומוציסטאין דווקא ירד מתחת לטווח בשליש השני במקום לעלות.
לצפיה ב-'ברור.. לא אצל כולן.. '
ברור.. לא אצל כולן..
16/04/2018 | 17:49
לצפיה ב-'חומצה פולית'
חומצה פולית
15/04/2018 | 21:15
1
היי גלי,
כדי להגיע עם חומצה פולית של 400 מק"ג לחומצה פולית של 5 מ"ג את צריכה הרבה יותר משני כדורים...
אני הייתי מתייעצת עם הרופה המטפל ולוקחת את ה5 מ"ג לתקופה הראשונה כדי ליצור מחסנים!
(בעיות העוברים שנוצרות כתוצאה מחוסר בחומצה פולית הן ממש רעות)
בהצלחה
לצפיה ב-'טל.. בעבר טענו שעודף חומצה פולית לא מזיק.. אבל..'
טל.. בעבר טענו שעודף חומצה פולית לא מזיק.. אבל..
15/04/2018 | 22:51
מחקרים מהשנים האחרונות מראים שאם חלילה כבר יש סרטן בגוף בשלב התחלתי, אז עודף חומצה פולית מאיץ את העניין.
לבעלות דיפקט בגן MTHFR ובפרט לבעלות 2 אללים דפוקים, החומצה פולית פחות תיספג טוב איכן שאמורה ולכן יש שטוענים שהסכנה אף גדולה יותר כי יש יותר עודפים זמינים בגוף.
שוב.. יש חוסר הסכמה בין רופאים לגבי ה 5 מג. ממש לא אומרת למישהי פה לא ללכת עם המלצת רופא.. פשוט מציעה לוודא שאכן מתייעצת עם רופא שבאמת מומחה בנושא הספציפי.
לצפיה ב-'גם אני הומוזיגוטית לMTHFR'
גם אני הומוזיגוטית לMTHFR
16/04/2018 | 09:27
5
ו400 פולאט לגמרי מספיק. עודף חומצה פולית בגוף זה גם מצב לא טוב שרצוי לא להגיע אליו.
תיקחי 400 ותבקשי לבדוק את רמת החומצה הפולית בגוף בבדיקת דם פשוטה וכמובן שכדאי לבדוק גם הומוציסטאין במהלך הריון.
לצפיה ב-'הבנתי שגם כשרמת החומצה פולית בדם גבוה זה לא אומר'
הבנתי שגם כשרמת החומצה פולית בדם גבוה זה לא אומר
16/04/2018 | 17:51
שהגוף מצליח לנצל אותה ולכן בפרט בהקשר של MTHFR דיי חסר חשיבות (בהנחה שלא נמוך מאוד, אבל גם מינון נמוך יביא אותך לערך גבוה). המדד הנכון הוא הומצסטיין.
לצפיה ב-'את קונה פולאט של סולגאר?'
את קונה פולאט של סולגאר?
16/04/2018 | 18:39
3
לצפיה ב-'אני משתמשת בנוזלי של אקוסאפ'
אני משתמשת בנוזלי של אקוסאפ
17/04/2018 | 09:38
2
וגם יש לי פרנטל מiherb עם פולאט ואני מגוונת ביניהם.
לצפיה ב-'נשמט לי בקבוק שלהם מהיד'
נשמט לי בקבוק שלהם מהיד
17/04/2018 | 19:14
1
התפוצץ והרסיסים הקטנים עפו למרחקים.
תזהרי שלא יפול לך
לצפיה ב-'אני משתמשת בויטמינים שלהם כבר 5 שנים בערך'
אני משתמשת בויטמינים שלהם כבר 5 שנים בערך
18/04/2018 | 11:08
ודווקא קופסת זכוכית ישנה של פרנטל של אלטמן עפה לי מהיד והתנפצה לפני כמה שנים. זה יכול לקרות עם כל דבר מזכוכית..
לצפיה ב-'אתמול כמעט קיבלתי התקף לב מרוב לחץ '
אתמול כמעט קיבלתי התקף לב מרוב לחץ
17/04/2018 | 08:19
10
אני רגועה מאוד בד"כ.  אתמול אחרי הכפלות בטא תקינות הגעתי לא"ס לבדוק שיש שק הריון ברחם.  נשכבת על המיטה,  הטכנאית מתחילה לבדוק,  ואומרת לי שהיא לא רואה כלום.....  הלב שלי צנח לרצפה.  יותר מעשר דקות היא מחפשת ומחפשת... מתחקרת אותי מה היתה הבטא האחרונה ומתי-  אמרתי לה שהיום לפי החישוב שלי צריך להיות בערך 4000,  ואמרה שבערך כזה בהחלט אמורים לראות שק הריון. ביקשתי שתבדוק גם בחצוצרות ובאזור סביב הרחם,  אולי חוץ-רחמי,  אמרה שחיפשה גם שם ולא רואה כלום....

בשניה אחת חזרתי לאפיזודה הנוראית  לפני שנה,  כשאני שבוע 7 במיון נשים והמתמחה חצי שעה מחפש שק הריון ברחם ולא מוצא ובסוף קורא לרופאה בכירה שמוצאת שק הריון של שבוע 5....

בשלב כלשהו הטכנאית מבקשת את רשותי לקרוא לטכנאית אחרת,  ואני מסכימה כמובן.  היא משאירה את המתמר בתוכי (וזה כבד ולא נעים....) ורצה להביא מישהי אחרת.  נכנסת טכנאית מבוגרת יותר וכנראה מנוסה יותר,  שתוך 10 שניות מוצאת שק הריון ברחם,  מתאים לשבוע 5+5,  וטוענת  שגם רואה חלמון עוברי אבל לא קוטב עוברי. 

קיבלתי הנחיות להגיע לבדיקה חוזרת ביום שישי \ ראשון כדי לראות קוטב עוברי.

לקח לי שעות להתאושש מהנפילה הרגשית,  ולהשתחרר מהתחושה שמשהו לא תקין.  למרות שיש לי צילום שמראה על שק הריון ברחם, האפיזודה הקשה הזו המשיכה ללוות  אותי.

בנוסף התחלתי לדאוג לגבי קוטב עוברי -  מתי אמורים לראות אותו ?  האם זה תקין שלא רואים עדיין בשבוע 5+5 ? 

לצפיה ב-'מחבקת קודם כל. ומצטערת שהיית צריכה לעבור את זה'
מחבקת קודם כל. ומצטערת שהיית צריכה לעבור את זה
17/04/2018 | 08:43
מצרפת לך משהו שמצאתי, שאלה של הריונית אחרת, עם נסיבות מאוד דומות לשלך, כשלפי מענה הרופא שניתן לה בפורום אחר, בהחלט זה יכול להיות תקין.

אני מצטערת על מה שעברת. אל תשכחי לשתות ולאכול טוב. זה חשוב. גם למצב הרוח. אולי גם תנסי עד ליום שישי קצת מדיטציות מהיוטוב לנשים הרות.
נותנת את הבמה ליתר המלכות פה, כי אני אישית לא הייתי במצב הזה. 

חיבוק שוב ובידיים מלאות. 
לצפיה ב-'חיבוק גדול ומחזיקה אצבעות'
חיבוק גדול ומחזיקה אצבעות
17/04/2018 | 08:52
נשמע שהטכנאית הראשונה היתה לא מנוסה.

מחזיקה לך אצבעות שכשתחזרי תראי קוטב עוברי ושמכאן הכל ימשיך תקין ומשעמם.
לצפיה ב-'תקין לחלוטין'
תקין לחלוטין
17/04/2018 | 13:54
1
היה לי בדיוק אותו דבר בשבוע 5...עוד לפני שהרופא התחיל לבדוק אמר מראש "אל תצפי לראות קוטב ואל תתאכזבי". שק חלמון זה סימן נהדר!
אצלי אח"כ בשבוע 7 ראו גם קוטב וגם דופק, ועכשיו אני בשבוע 9 (נכון לאתמול הדופק המתוק עדיין פועם )

אני מצטערת על החוויה המיותרת שעברת, ומקווה שמפה ילך חלק!
לצפיה ב-'תודה רבה על ההרגעה!! ממש מקווה לראות בבדיקה הבאה מה שצריך'
תודה רבה על ההרגעה!! ממש מקווה לראות בבדיקה הבאה מה שצריך
17/04/2018 | 14:21
לצפיה ב-'למה הלכת להיבדק?'
למה הלכת להיבדק?
17/04/2018 | 15:12
1
בשבוע הזה , פעם מזמן... הייתי במיון כי היו לי כאבים חזקים והרופאה מצאה שק, ואמרה שעוד לא רואים מעבר לשק, ולחזור לבדיקת דופק.

תרגישי טוב, תשמרי על עצמך

לצפיה ב-'זו ההנחיה מהמחלקה, לוודא ששק ההריון בתוך הרחם'
זו ההנחיה מהמחלקה, לוודא ששק ההריון בתוך הרחם
18/04/2018 | 07:41
לצפיה ב-'לא אמורים לראות בשלב כזה בכלל דופק'
לא אמורים לראות בשלב כזה בכלל דופק
17/04/2018 | 17:11
3
יש בנות שרואים אצלהן בשבוע 6+0, יש בנות שרואים אצלהן רק ב 7+0. ברוב המקרים, סביב 6+2 כבר רואים דופק.

בהחזרת עוברים ה 9 שלי (ב ivf, היה גם עשרות שליליים בנסיונות וטיפולים שלפני), אחרי מספר כימים והפלה, הגעתי לרופא נשים בשבוע 6+0 (אחרי שכשבוע קודם ראינו שק, אך בגלל שההריון התחיל עם ערכי בטא מוזרים והכפלות מוזרות.. התעקשתי לבדוק שוב).
הרופא מסתכל, אמר שהשק נראה מאורך מאוד ולא כמו שק תקין. חיפש עובר בנרות ולא ראה משהו שנראה אפילו כהתחלה.. חרץ שההריון לא תקין ושנחכה שבוע לראות אם הטבע יעשה את שלו או נדרשת התערבות. יצאנו שבורים מהפגישה. אני הייתי עם בחילות קשות והקאות שהחמירו מיום ליום. יומיים אכ הקאתי כל כך הרבה בלי הפסקה, היה יום חם, והגעתי למוקד מחשש להתייבשות. תודה לאל ראו עובר פיצפון ודופק. תקין לשבוע שלו. המשך ההריון לא היה חף מחששות 'מוצדקות' (דימומים במשך תקופה ארוכה, ממצא חריג בסקירה שדרש מי שפיר ובדיקות נוספות, קיצור צוואר וצירים סדירים כל 2 דקות, משבוע מוקדם מאוד, אישפוז שאחריו שמירת הריון ארוכה..), אבל היה שווה הכל ב"ה.
הריון בכללי רצוף חששות ופחדים, הריון אחרי שנות טיפולים ארוכים- עוד יותר. לעיתים רופאים וטכנאים חורצים גורלות, חשוב להיות בידיים טובות וללכת רק למקצוענים ביותר.
שיהיה הריון "משעמם" יקירה
לצפיה ב-'לא ציפיתי לראות דופק, ברור שזה מוקדם מידי!'
לא ציפיתי לראות דופק, ברור שזה מוקדם מידי!
18/04/2018 | 07:44
2
אבל כן קיוויתי לראות קוטב עוברי.
לצפיה ב-'מקווה שמיותר התקף הלב..'
מקווה שמיותר התקף הלב..
18/04/2018 | 07:53
הרופא שלי עשה לי את כל האולטרסאונדים בעצמו והוא מאד מאד מאד ותיק שלא נאמר עתיק.
אחרי ההכפלה השניה של הבטא הוא הזמין אותי לשבוע 6+1 במטרה לראות עובר עם דופק ודילג על לראות את השק בכלל.
זה הריון אחרי הפלה כואבת ואני התפגרתי לגמרי בהמתנה. אבל כנראה שזה עדיף..
שיהיה לך בהצלחה!
לצפיה ב-'גם לדעתי זה מעקב מיותר'
גם לדעתי זה מעקב מיותר
18/04/2018 | 11:06
אני בוגרת הריון מחוץ לרחם ועדיין העדפתי לדלג על השלב המלחיץ סתם של לבדוק שק ולחכות בסבלנות מהבטא למעקב הדופק שהרופא קבע לי. אם חס וחלילה היה עוד חוץ רחמי, גם בבדיקת דופק אפשר לזהות אותו ולטפל בו בזמן ואין צורך סתם להילחץ מעוד מעקבים.
לצפיה ב-'עיסוי רחם/שחלות לגרום לביוץ פעם ידעתי לעשות לבד ...'
עיסוי רחם/שחלות לגרום לביוץ פעם ידעתי לעשות לבד ...
18/04/2018 | 10:20
בהיותי פולציסטית פעם באחד הפורומים הסיניים שלח לי מישהו תרשים איך עושים עיסוי שחלות לגרום לביוץ וזה אכן עזר !!!
רק ששכחתי את הכללים לעיסוי!(זה היה לפני עשור פלוס!)
מישהי מכירה?
בגדול זה היה לעסות את הבטן בנקודת השחלות 34 פעמים פנימה 34 החוצה בנקודות ספציפיות
רק לא זוכרת את המיקום המדוייק ואם עושים קודם פנימה או החוצה
קיצקצ מישהי מכירה????
לצפיה ב-'הורמון גדילה- יש בנות עם נסיון?'
הורמון גדילה- יש בנות עם נסיון?
15/04/2018 | 13:38
6
השלב הבא בטיפולינו הוא הורמון גדילה.
האם יש בנות שלקחו ויכולות לספר.
כמה נוראית הזריקה והכי חשוב, האם באמת היה שיפור באיכות הביציות?
אני מרגישה שבר חווה מנסה לירות לכל הכיוונים ומנסה ממש להוציא שפן מהכובע.
אני מפחדת שאם גם פה אכשל, בר חווה, הגורו של השחלות המזדקנות, ישלח אותי
לחפש ביציות אחרות באוקריינה.
פחות משנתיים עברו מאז הסבבים הקודמים וכאילו הגוף שלי הזקין בעשרות שנים.
תקופה מייאשת מאוד
לצפיה ב-'הי - אני מתחילה סבב עכשיו עם הורמון גדילה'
הי - אני מתחילה סבב עכשיו עם הורמון גדילה
15/04/2018 | 14:06
אין לי ממש ידע מניסיון, אבל עוד שבועיים כן
וזה יהיה קצת ארוך, אבל ההודעה שלך ממש עוררה בי זרם מחשבות...  אני הכי מזדהה איתך בעולם, בחיי... בניגוד אלייך - אצלי הכל לכאורה תקין, שאיבות סבבה, לא מספיק עוברים אבל מה שיש מהמם ואני אחרי 5 החזרות (ועוד 6 הזרעות לפני) ואני בת 36 - וואללה אין כלום... לא הריון, לא כימי, לא כלום...
אז הלכתי עכשיו לבר חוה - בהנחה שאם לא הוא אף אחד כבר לא יצליח, ואני ממש זורמת על כל מה שהוא מציע (טסטומקס, הורמון גדילה, ERA, ווטאבר - שברתתי קופת חסכון ואני זורמת)...
אבל מלכתחילה נקודת המבט שלי ששום דבר הוא לא נורא.. ושחוץ מכסף ולא מעט שברון לב - תמיד יש עוד סיבוב ועוד סיבוב ומתישהו זה יצליח. ואני יכולה לחשוב ככה בדיוק בגלל נשים כמוך, שוואלה  - ניסו והצליחו..
אני לא אגיד לך לאמץ גישה חיויבת (כי זה נורא מעצבן) - אבל אני מודה שאחד הדברים שעוזרים לי בשנה וחצי האחרונות, זה ממש לקחת את כל הדברים הללו על הדרך... אני החלטתי שנאי מפסיקה להתרגש.. מהתגובה להורמונים, מכמויות הביציות, מההפריות, ומהכשלולנות.. אני פשוט לא מתרגשת.. ואני עושה כל מה שהרופא אומר, כי אמר לי פעם רופא אחר - נחמד וכן - משפט שנשאר איתי עד היום.. והוא היה בסגנון של וואלה - אין פה שום מדע, ואפילו לא סטטיסטיקה, אנחנו יכולים לנסות כל מיני דברים, ולפעמים זה מצליח... השליטה שלנו מוגבלת..
אז הקונטרול פריק שבי משחררת שליטה...
ובמקרה שלך - אם התסריט הגרוע ביותר מבחינתך שזה שבר חווה ימליץ לך על תרומת ביצית, אז לא ברור לך שכדאי לך לנסות כל מה שהוא מציע דרך כדי למנוע את זה? כלומר -על מה מבוסס הפחד שלך?
אני ישבתי עם עצמי לפני כמה חודשים אחרי השלילי האני לא יודעת כמה.. ואמרתי לעצמי - מה הפלאן בי? הסכמתי שאני מוכנה ללכת לתרומת ביצית, והחלטתי שזה יהיה אחרי X סבבים ו/או עד גיל מסויים... ומהרגע הזה שיש לי פלאן בי,  - הכל טוב.. ואני אמשיך לעשות ככל שביכולתי כדי שפלאן A תעבוד - ואם לא, יש לי פלאן B - גם אם תאריך היעד שלה הוא לפחות שנה וחצי היום...

לצפיה ב-'הורמון גדילה'
הורמון גדילה
15/04/2018 | 16:45
עשיתי סבב יחיד עם הורמון גדילה.
הזריקות לא מורגשות כלל, הכי עדין שיש.
לא הרגשתי תופעות לוואי חריגות לעומת כ-13 סבבים בלי ההורמון.
מקווה שהצליח (כבר אחרי דופק, עדיין מלאה בחרדות). לפני כן שנתיים רצופות של טיפולים שנכשלו.
לצפיה ב-'אני עשיתי סבב אחד עם GH'
אני עשיתי סבב אחד עם GH
15/04/2018 | 22:44
זה היה סבב שני. כשעוד חשבו שהורמונים פועלים עלי.
הסבב היה יותר מוצלח מקודמו. 4 ביציות , 2 הפריות, החזרה אחת בלבד. ללא הריון. הזריקות לא נוראיות ולא היו לי תופעות לוואי. נלקח עם 4 פרוגבריס +/-.
אחד הרופאים שהתייעצתי איתו טוען שההורמון מסייע להשגת ביצית אחת נוספת וזהו. יחד עם זאת הוא אמר עוד הרבה דברים שהתבררו לא מדוייקים..
איך שאני רואה את זה, בר חווה הוא הקוסם שיכול אולי לשלוף שפן מהכובע..
שיהיה בהצלחה רבה!!!!
לצפיה ב-'אין לי ניסיון אבל זה בדיוק הגדולה של בר-חווה'
אין לי ניסיון אבל זה בדיוק הגדולה של בר-חווה
16/04/2018 | 09:30
שהוא לא מוותר מהר, קורא מחקרים, ומנסה את כל מה שאפשר לנסות לפני שהוא חורץ גורלות. אני מקווה שהסבב הזה יהיה הסבב המנצח שלך.
לצפיה ב-'התחלתי היום להזריק הורמון גדילה'
התחלתי היום להזריק הורמון גדילה
17/04/2018 | 22:47
1
קודם כל, המון תודה על התגובות
קראתי כל מילה.
תודה על החיזוק והשיתוף. עזרתן לי מאוד!
לונדי, הזדהתי מאוד עם הזהירות. אני זוכרת יום קשה שעבר עלי כי הרגשתי שהגעתי למבוי סתום. ואז עצרתי ואמרתי לעצמי שאני משלמת הרבה כסף לרופא שישבור את הראש במקומי.
היום מצאו לי חמישה זקיקים. (לא ידעתי שהורמון הגדילה משפיע גם מהמקרר...). זה בערך פי 5 זקיקים ממה שמצאו לי פעם. אבל אני יודעת שלא כל הזהב נוצץ ושקנקן אינו מעיד תוכנו ושתפסת מרובה לא תפסת ועוד קלישאות שאומרות ולי שזקיקים בשחלה לא שווים לביצית מופרת.
״הריון בקרוב״/ מאחלת לך הריון עכשיוי מאוד ארוך, תקין ומשמעם מבחינה רפואית.
את ו-GNews78x  נתתן לי תקווה.
ונועה, מסכימה כי בר חווה נותן תחושה של רופא שבאמת מנסה למצוא פתרון. אחד שמחפש את המקרים המאתגרים ומייחס אליהם כחידה מרתקת.

ומילה על הורמון הגדילה למי שאולי תצעד גם בדרך זו.
ביום חמישי שעבר התבקשתי על ידי המרפאה לרכוש את הורמון הגדילה, ובכלל שנאמר לי שלוקח שבועיים עד שמקבלים אישור ממשרד הבריאות, קיבלתי גלולות להקפאת המצב.
ביום ראשון התקשרתי לאחד מבתי המרקחת שהומלץ לי ושלחתי את הבקשה.
אחרי ארבע שעות התקשרו ואמרו שקיבלתי אישור! באותו ערב ההורמון כבר היה בידי!

אז היום התחלתי להזריק. הודעתי לבעלי שיש מצב שאקום 1.80.
הוא סקפטי.
גיאלרוסה הגדולה

לצפיה ב-'חחח בהצלחה תעדכני אותנו'
חחח בהצלחה תעדכני אותנו
18/04/2018 | 08:21
לצפיה ב-'מחזורים של 31 יום באלו ימים להתמקד בניסיונות להרות?'
מחזורים של 31 יום באלו ימים להתמקד בניסיונות להרות?
17/04/2018 | 20:08
4
לצפיה ב-'לבדוק עם מקלוני ביוץ כשבועיים לפני ווסת. '
לבדוק עם מקלוני ביוץ כשבועיים לפני ווסת.
17/04/2018 | 21:17
3
תקני מקלונים מאייבי.. פחות מעשירית מהמחיר מאשר בארץ.
אין לי המלצה על קישור.. עברו מספר שנים לא מועטות מאז התייאשתי מלנסות טבעי.
לצפיה ב-'ועוד משהו.. אני מניחה שאת פולציסטית?'
ועוד משהו.. אני מניחה שאת פולציסטית?
17/04/2018 | 21:21
2
בגלל האורך מחזור הארוך.. אם אכן כך.. ממליצה מאוד לעשות פרופיל הורמונלי 3-4 ימים אחרי תחילת הווסת (תבקשי הפמיה מרופא נשים) וכן לבדוק כשבוע אחרי שזיהית ביוץ ערכי פרוגרסטרון. יש פולציסטיות שהגוף מגיב כאילו בייץ אך הפרוגרסטרון נותר נמוך. במקרה כזה ללא התערבות רפואית (למשל תרופה שתאלץ ביוץ או תמיכת פרוגרסטרון כתלות בסיבה..) סיכוי נמוך מאוד להרות טבעי.
לצפיה ב-'תודה אני לא פולציסטית, המחזורים סדירים כל 30 יום..'
תודה אני לא פולציסטית, המחזורים סדירים כל 30 יום..
17/04/2018 | 23:08
1
לצפיה ב-'סליחה.. היה לי בראש כאילו רשמת 51.. לא שמתי לב'
סליחה.. היה לי בראש כאילו רשמת 51.. לא שמתי לב
18/04/2018 | 11:45
לצפיה ב-'עייפות קיצונית אחרי שאיבה'
עייפות קיצונית אחרי שאיבה
17/04/2018 | 00:13
1
מאז השאיבה אני בעייפות קיצונית, הרופא אמר שזה קשור לעליית פרוגסטרון, אבל אני לא הייתי כך בשאיבה הקודמת ואני רואה נשים אחרות שלא מגיבות כך.
אני כבר כמה ימים כמו סמרטוט, מטושטשת, לא קמה מהמיטה, רק אוכלת ושותה המון. נבדק לי חום ולחץ דם.
חוששת שזה ישפיע לרעה על ההשרשה.
לצפיה ב-'דווקא חולשה יכולה לעזור להשרשה'
דווקא חולשה יכולה לעזור להשרשה
17/04/2018 | 21:15
הגוף מתייחס לעובר כפולש. ולעיתים אף "נלחם נגדו". אם את חלשה הגוף עסוק בדברים אחרים ולא ישים לב לעובר המשתרש. אפילו לעיתים נותנים תרופות מדקאות מערכת חיסונית כדי להגדיל סיכויים.

אבל.. בלי קשר.. חשוב להבין מה הסיבה. הייתי מתעקשת לעשות ספירת דם בהקדם האפשרי. לוודא שאין חלילה דימום איפשהו. וכן לוודא שאין גירוי יתר (גם ניתן לראות בספירת דם) למרות שחולשה זה לא אחד הסממנים העיקריים.

תרגישי טוב ובהצלחה !!
לצפיה ב-'כמה זמן מהתחלת הזריקות ועד לשאיבה '
כמה זמן מהתחלת הזריקות ועד לשאיבה
17/04/2018 | 14:38
4
אני יודעת שזו שאלה כמעט בלתי אפשרית, וזה אינדיבדואלי, וכו וכו, אבל אשמח לקבל סדר גודל / מושג כללי.

אני מתחילה להזריק בעוד יומיים (יום חמישי, בטוח שיש שם איזו סמליות שעוד לא עליתי עליה שאני מתחילה להזריק ביום העצמאות), אחרי כמה שבועות של גלולות בגלל ציסטות - כלומר הכל אצלי ממש מאופס.
הולכת להזריק גונל 300 + מנופור 150

מה הסבירות שתוך 10 ימים מרגע תחילת הזריקות אגיע לשאיבה?

תודה!!
לצפיה ב-'היי '
היי
17/04/2018 | 15:24
זה תלוי בתוצאות  בדיקות  דם ומעקב זקיקים של כל אישה 
אם הזקיקים  יהיו בגודל מתאים לרוב מזריקים אוביטרל או חומר דומה 
ואחרי 36 מהזריקה הזו  מתבצעת השאיבה 
בהצלחה 

לצפיה ב-'אכן אינדיוידואלי '
אכן אינדיוידואלי
17/04/2018 | 17:38
אני הייתי רק עם גונל ולא עם מונפור ולקח לי 13 יום מיום הזריקה הראשונה (יום שני של המחזור) עד לשאיבה .
אבל אין מה להגיד בהחלט זה יתרון שמידעים אותך מראש לפחות יומיים שלושה לפי ההתקדמות וגם מתזמנים את השאיבה במדויק (לעומת ההזרעות אצלי שידעו אותי מהיום למחר)
לצפיה ב-'מה שלמדתי שלמרות שיש לי נסיון'
מה שלמדתי שלמרות שיש לי נסיון
17/04/2018 | 18:12
כל סבב מפתיע מחדש
ולמרות שאני מרגישה שאני יודעת הבנתי שלגוף יש תוכניות משלו 
לצפיה ב-'אצלי 11-13 יום מהתחלת ההזרקות לשאיבות'
אצלי 11-13 יום מהתחלת ההזרקות לשאיבות
18/04/2018 | 08:38
לצפיה ב-'אולטרסאונד שד'
אולטרסאונד שד
14/04/2018 | 18:38
8
שלום לכולן,
אני צריכה לעשות אולטרסונד שד כמה שיותר מהר, והתורים של כללית ממש רחוקים...
האם מישהי עשתה בפרטי ויודעת להגיד כמה זה עולה?
תודה!
לצפיה ב-'איפה את גרה?'
איפה את גרה?
15/04/2018 | 12:09
אני בכללית ועשיתי במכון מור בבני ברק (לא קרוב למקום מגוריי) ויש להם תורים זמינים.
לצפיה ב-'התורים לעיתים הם פחות הבעיה הבעיה היותר גדולה בכללית....'
התורים לעיתים הם פחות הבעיה הבעיה היותר גדולה בכללית....
15/04/2018 | 17:09
1
היא למצוא אח"כ תור לכירורגית שד... :)
בכל מקרה - מציעה לך להתקשר שוב למוקד של הכללית ולבדוק מקומות אחרים בארץ (לפעמים שם יש תורים מהירים יותר במרחק לא כל כך גדול)
בנוסף - מכון מור עובדים יחד עם הכללית, תתקשרי אליהם ותבדקי אם להם יש תור קרוב...
ותתאמי כבר תור לכירורגית שד שיהיה לך כשבועיים אחרי האולטרסאונד עם התוצאות... (איתה תמיד נתקעתי לתור של מינימום 3 חודשים קדימה... )
בהצלחה
לצפיה ב-'לא צריך כירוג שד'
לא צריך כירוג שד
16/04/2018 | 23:17
הפניה מרופאת משפחה וטופס 17 ממרפאת האם מספיקה למכון מור
לצפיה ב-'אופציה יקרה יותר'
אופציה יקרה יותר
15/04/2018 | 18:02
יש כירורגיות שד שאפשר להגיע אליהם דרך המושלם של הכללית, בתמורה ל-150 ש"ח. התורים סבירים בהרבה יותר מאשר דרך הקופה. אפשר בתוך ימים בודדים להשיג תור.
דוגמה לכך, ד"ר רונית ברק, מקבלת בקריית אונו.
לצפיה ב-'תדברי עם המוקד ושיעברו על כל המכונים באיזור עד שימצא התור'
תדברי עם המוקד ושיעברו על כל המכונים באיזור עד שימצא התור
15/04/2018 | 21:12
אני עשיתי בבת ים וזה היה בתוך כמה ימים מהשיחה עם המוקד
לצפיה ב-'ממליצה בחום על כרוגית שד שמקבלת גם דרך המושלם וגם בכללית'
ממליצה בחום על כרוגית שד שמקבלת גם דרך המושלם וגם בכללית
17/04/2018 | 05:47
במושלם תור מעכשיו לעכשיו ( מקבלת במושב בשרון) ממליצה בחום, שווה את הנסיעה
ד"ר לוי נעה בנדט 0505859654
היא מקבלת גם בבני ברק ובפתח תקווה דרך *2700
Us עשיתי ב ראשון לציון, אם אני זוכרת זה מ.א.ר ראשון יכול להיות, לא בטוחה שזה השם של המקום, תור קיבלתי תוך שבוע וחצי, היתרון שקיבלתי רופא שעשתה לי את ה us ולא טכנאית כך שהתוצאות מקבלים במקום
זה הכתובת (הוצאתי מהקלנדר) אבל אין לי שם שדרות נים 2 מגדל עסקים קומה 4 ראשון לציון
לצפיה ב-'תתקשרי ותבקשי תור, תדגישי שחשוב לך כי את מטופלת פוריות'
תתקשרי ותבקשי תור, תדגישי שחשוב לך כי את מטופלת פוריות
17/04/2018 | 15:16
1
ויכול להיות שתקבלי תור של מישהי שביטלה,
ככה קיבלתי תור לממוגרפיה מעכשיו לעכשיו...
פשוט ביקשתי

וגם הרעיון של ללכת למוכנים שבהסדר מצוין.

לצפיה ב-'אני קובעת בכמה מקומות במקביל'
אני קובעת בכמה מקומות במקביל
17/04/2018 | 16:05
ואז אני מתקשרת כל יום ומנדנדת ובודקת האם ניתן לבטל 
לצפיה ב-'הערכת זמן גסה להחזרה? עזרה בחישוב/ האם אפשר לשחק בימים?'
הערכת זמן גסה להחזרה? עזרה בחישוב/ האם אפשר לשחק בימים?
17/04/2018 | 08:57
7
אני בחודש של הפסקה (אחרי גירוי יתר ושאיבה של 22 ביציות) 
המחזור שלי (אחרי השאיבה) הגיע ב 3/4.  
בחודש מאי יש מספר אירועים שאני צריכה בעבודה לבצע נסיעות (שאני צריכה לתאם מראש בימים הקרובים, ולאחר מכן לא אוכל לדחות אותם)
האם יש אפשרות להזיז את מועד ההחזרה ו"לשחק" איתו בהתאם לימים שיקבעו? 
יודעת שכשיגיע המחזור הבא אקבל הנחיות ביום המחזור מלאות אבל על רגל אחת כבר אמרו לי שרק אצטרך לקחת כדורים 3 פעמים ביום(שכדורים להבדיל מהזריקות הרי אפשר לקחת בכל מקום..).
אשמח לכל עזרה ותובנה, תודה מראש  

לצפיה ב-'אני מניחה שהכדורים הם אסטרופם או פרוגינובה'
אני מניחה שהכדורים הם אסטרופם או פרוגינובה
17/04/2018 | 09:34
1
במצב הזה מדובר בהחזרה על בסיס הורמונלי והכדורים אמורים למנוע ביוץ עצמוני אז יש יותר אפשרות לשחק בתאריכים ולהחזיר בזמן מתאים.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
17/04/2018 | 10:13
לצפיה ב-'מחזקת את התשובה של נועה'
מחזקת את התשובה של נועה
17/04/2018 | 10:03
4
בסבב ההורמונלי חששתי שההחזרה תיפול על סופ"ש. הרופאה הרגיעה אותי שמרגע שהרירית מגיעה לגודל המתאים אפשר לשחק עם יום ההחזרה.
אצלי לקח 8 ימים עד שהרירית הגיעה לעובי המתאים באמצעות האסטורפם (כלומר, המעקב זקיקים הראשוני שלי היה אחרי 8 ימים, והרירית כבר הייתה בסדר). אחר כך צריך לקחת פרוגסטרון (אנדומטרין או מקביליו) למשך X ימים כגיל העובר המוחזר. היום בו מתחילים לקחת פרוג' הוא יום ה"ביוץ", אני לא בטוחה אבל אני חושבת שברגע שמתחילים לקחת את הפרוג' כבר אי אפשר לשחק עם הימים. כלומר, כשהרירית שלך מגיעה לעובי המתאים, קחי בחשבון את מספר הימים של האנדומטרין בהתאם לגיל העובר ואז אם נגיד יוצא שההחזרה נופלת לך ביום שלישי וזה לא מתאים לך, תבקשי מהרופאה להתחיל את האנדומטרין יום אחרי כך שההחזרה תיפול על יום רביעי.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
17/04/2018 | 10:12
לצפיה ב-'למה בעצם צריך מעקב זקיקים ? רירית ברור... אבל מה המשמעות '
למה בעצם צריך מעקב זקיקים ? רירית ברור... אבל מה המשמעות
17/04/2018 | 10:14
2
מה המשמעות של הזקיקים אם מבצעים החזרה ?
לצפיה ב-'סתם קראתי לזה ככה כי ככה אני אומרת כשאני מתקשרת לקבוע תור'
סתם קראתי לזה ככה כי ככה אני אומרת כשאני מתקשרת לקבוע תור
17/04/2018 | 10:23
בודקים רק את הרירית (כן מציצים על הזקיקים כי יש מקרים בהם האסטרופם לא מונע את הביוץ הטבעי).
לצפיה ב-'לבדוק את הרירית ולראות שאין זקיקים גדולים'
לבדוק את הרירית ולראות שאין זקיקים גדולים
17/04/2018 | 10:59
ושהאסטרופם/פרוגינובה עובד. לפעמים עדיין יש ביוץ עצמוני.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום הורים בטיפולי פוריות
פורום הורים בטיפולי
מנור מדיקל- תרומת ביצית
מנור מדיקל תרומת ביצית
פרופ' יוסף שלו- ייעוץ אישי מי שפיר
ייעוץ אישי - מי שפיר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה