לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום הינו פורום תמיכה.  הייעוץ בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי.
אנא קראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בפורום.
גלישה נעימה
המשך >>

לצפיה ב-'שיטת בר טוב למניעת הפלות-האומנם?'
שיטת בר טוב למניעת הפלות-האומנם?
27/05/2017 | 15:54
2
הי בנות,
האם מישהי השתמשה בשיטת בר טוב כשלא הייתה בעיית זרע אלא לצורך שימוש באלטרנטיבה נוספת למניעת הפלות? הסיפור שלנו הוא פחות קליטת הריון אלא מציאת עובר תקין לאור הגיל...
רקע: בת 41, טיפולים לילד 2.
הרופא לא ממליץ במיוחד כי לפי 90% מההפלות זה הביצית ורק 10% זה הזרע. מורפולגיה 4% נבדקה לפני מס' שנים.
ברקע 3 הפלות כל אחת מעט שונה (נוטלת קלקסן אין בעיית קרישיות) 1. עובר שהפסיק להתפתח בשבוע 6.
2. הפסקת הריון על רקע עובר לא תקין.
 אני תוהה האם כדאי להשקיע כמה אלפי שקלים בבדיקת המיון.
אשמח להארות בנושא.
לצפיה ב-'הפסקת הריון על רקע עובר לא תקין - לא אמור להיות קשור למיון'
הפסקת הריון על רקע עובר לא תקין - לא אמור להיות קשור למיון
27/05/2017 | 22:53
המיון אמור למנוע פגמים גנטיים בעובר שנגרמים מ"אריזה" לא טובה של הזרע שגורמת לכך שחומר גנטי נפגם בעת ההפריה.
אם מתרחשת תקלה כזו, היא אמורה בדרך כלל להיות מספיק חמורה כדי לגרום להפלה עצמונית בשליש ראשון. ככל שידוע לי אין מי שטוען שמיון זרע מפחית הפלות מאוחרות או שיעור מומים בעובר.

באופן כללי מיון זרע הוא גישה שנויה במחלוקת. יש מחקרים שמראים שהיא מועילה ומחקרים שמראים שהיא לא מועילה. רוב הרופאים חושבים שזה לא מועיל, למעט במקרים מסוימים כגון כשלונות השרשה חוזרים שלגביהם די מוסכם שזה כן מועיל.
דעתי אישית היא שכדאי להתייחס למיון כאל "תותח כבד". משהו שלפעמים כדאי לשקול אבל לא ממהרים להשתמש בו.

כאמור לעיל, את הפסקת ההיריון לא הייתי סופרת במניין ההפלות כשאת שוקלת אם לבצע מיון, כי לא אמור להיות קשר. האם השתיים האחרות הן סיבה לבצע מיון? קשה לומר בלי נתונים נוספים. צריך להסתכל גם על הסיפור של כל הפלה וגם על היסטוריית הטיפולים.

האם ידוע מה בדיוק היה לא תקין בהריון שהופסק? האם זוהתה בעיה גנטית? אם כן, האם מדובר בבעיה תורשתית / עקבית, או בבעיה מקרית? אם לא קיבלתם ייעוץ גנטי מסודר עם התייחסות לאפשרות של חזרה של הבעיה הזו או בעיה אחת בהריונות הבאים, כדאי לעשות זאת עכשיו. בהתאם למסקנות, יכול להיות שווה לשקול PGS/PGD.
לצפיה ב-'עונה מנסיוני'
עונה מנסיוני
28/05/2017 | 00:16
גם אני אחרי שלוש הפלות בשל הפסקת דופק או היעדרו בשבעות 7-9.
אני מטופלת של ד״ר גולדברג, ולאחר ארבע החזרות שהניבו הריון כימי אחד ושלושה כשלונות, ביקשתי ״לחשב מסלול מחדש״. מה שהוא הסביר לי זה ככה: רוב ההפלות, וכן כשלונות חוזרים, מתרחשים בשל פגם בעובר. מיון ברטוב אינו מוכח מחקרית, למרות שניסו להוכיח את יעילותו, ולכן הוא לא ממליץ עליו בדרך כלל למטופלות שלו. pgs, לעומת זאת, היא שיטה שכבר משתמשים בה בארצות הברית בכל ivf, והיא מעלה את הסיכוי לקליטת הריון תקין ל-70%. החסרונות הם שבארץ אין את זה בכל מקום (הבנתי שיש באסותא רמת החי״ל ובמדיקל סנטר בהרצליה), צריך בלסטוציסט, הוא צריך להיות מוקפא, לפעמים ייפסל עובר שיכול היה להתפתח בצורה תקינה רק מפני שבתא הנדגם היה פגם כרומוזומלי שלא בהכרח היה משתכפל, והשוס - זה עולה 2,700 ש״ח לעובר (וזה כמובן לא ממומן). כלומר, במקרה כמו שלי, שנשאבות כעשר ביציות מתוכן יש בדרך כלל שני בלסטוציסטים, זה יכול לעלות מעל 5,000 ש״ח לסבב, ואולי בסוף גם לא יהיה מה להחזיר. הרופא סיכם ואמר שברטוב זה מעין pgs לעניים, כי זה עולה רק 5,000 ש״ח. אני מתכננת לעשות pgs בסבב הבא, כי אין לי יותר סבלנות (אני כרגע בהמתנה לבטא אחרי החזרה חמישית). 
לצפיה ב-'חזרה לטיפולים אחרי יותר משנה-שאלה'
חזרה לטיפולים אחרי יותר משנה-שאלה
26/05/2017 | 01:12
9
היי בנות, חוזרת לכאן אחרי יותר משנה.. מקווה שעם כוחות מחודשים..שוב הכל מההתחלה. רציתי לדעת האם בשביל החזרת עוברים מוקפאים שוב אצטרך לעבור את כל הבדיקות ולהוציא טופס התחייבות מחדש? טופס ההתחייבות הוא רק לשנה, או לפי מחזורי טיפול? אשמח לתשובות
לצפיה ב-'בדיקות והתחייבות'
בדיקות והתחייבות
26/05/2017 | 05:59
2
בדיקות - תקפות לשנה
התחייבות - לטיפול
בהצלחה
לצפיה ב-'גם אם זה עדיין לילד ראשון? '
גם אם זה עדיין לילד ראשון?
26/05/2017 | 09:19
1
מה זאת אומרת התחייבות לטיפול? צריך כל שנה מחדש? 
לצפיה ב-'התחייבות'
התחייבות
26/05/2017 | 10:07
צריך לכל סבב חדש. גם שאיבה+החזרה וגם רק להחזרה.
אצלי (בכללית) הרופא שולח. יש קופות שצריך לשלוח עצמאית.

לצפיה ב-'הכל מההתחלה, כולל בדיקת פאפ'
הכל מההתחלה, כולל בדיקת פאפ
26/05/2017 | 16:47
5
לגבי ממוגרפיה, אם עברת גיל 40, אני חודשת שגם כן צריך מחדש,
וצילום ריאות, ואק"ג. בקיצור כל הרשימה.

תתקשרי למקום בו את עושה את הטיפולים תשאלי, תבקשי את הדף שישלחו לך,
תקבעי גם תור לרופא...

בהצלחה!

לצפיה ב-'באסותא ראשון לא ביקשו פאפ'
באסותא ראשון לא ביקשו פאפ
26/05/2017 | 17:55
4
עשיתי רק פעם אחת ב2012 ולא ביקשו ממני מאז ועשיתי שאיבות והחזרות.
לצפיה ב-'כמה זמן לוקח'
כמה זמן לוקח
26/05/2017 | 18:16
כמה זמן לוקח להשיג ההתחחייבו ולעשות כל הבדיקות מחדש. והאם בטוח הכל צריך מחדש? 
לצפיה ב-'מוזר. כדאי לעשות פאפ. חשוב.'
מוזר. כדאי לעשות פאפ. חשוב.
26/05/2017 | 21:54
לצפיה ב-'והיית צריכה לעשות שוב בדיקות?'
והיית צריכה לעשות שוב בדיקות?
27/05/2017 | 23:13
1
והתחייבות לאסותא מי טיפל לך בזה?
לצפיה ב-'בוודאי את כל השאר פעם בשנה'
בוודאי את כל השאר פעם בשנה
27/05/2017 | 23:48
דם - ספירה, צהבת cmv hiv ועוד כמה
בנוסף כירוג שד
לגבי ההתחייבות הרופא המטפל שלח, לא התעסקתי עם זה בכלל אבל הוא מגיש רק באמצע הסבב.
לצפיה ב-'עצות לקראת ניסיון שני - מוקפאים .. '
עצות לקראת ניסיון שני - מוקפאים ..
27/05/2017 | 22:23
4
זהו ההריון החוץ רחמי בדרך להיות סופי (בטא 22 ירידה מ1500 - תודה לאל זה היה תהליך קשוח)
עכשיו בדרך לניסיון שני ממוקפאים ..
אז מה אתן אומרות? איך להכין את עצמי? מה לעשות? מה לא לעשות?
עצות יתקבלו בברכה וכמו כן גם סתם עידודים
לצפיה ב-''
27/05/2017 | 22:31
1
את עושה דיקור סיני?
מה מבחינת תזונה?
איזו תמיכה קיבלת?
בתכל'ס אחרי החזרה לא ללכת לבריכה / ים / להכנס לג'קוזי (בגלל הטמפ' של המים)
יש לשרה מעוז בפייסבוק המלצה לחליטת צמחים מרגיעה ומחזקת
ולהקפיד לעשות דברים כיפיים כמה שאפשר
(גם אומרים שהצחוק מסייע, אז לכי לאיזה סטנד-אפ)
לצפיה ב-'עשיתי דיקור - זה מה שהצליח לגרום להפלה טבעית אצלי'
עשיתי דיקור - זה מה שהצליח לגרום להפלה טבעית אצלי
27/05/2017 | 22:49
התמיכה הקודמת הייתה לשאיבה אז זה היה פיורוגון, דאקא ועוד זריקה שאני אף פעם לא יודעת להגיד אותה חחחחחח
תזונה בעיקבות ההריון הקודם גיליתי אלרגיה לבשר ועוף (חלב היה לי עוד קודם....) אז אני לא אוכלת סויה ומוצריו אבל כמעט וכלום אחר (דגים מידי פעם)...
דברים כיפיים זה חשוב!!! איזה עוד דברים כיפיים אפשר לעשות?
לצפיה ב-'לא יודעת אם יש צורך לעשות משהו מיוחד'
לא יודעת אם יש צורך לעשות משהו מיוחד
27/05/2017 | 22:37
1
בעיקרון להצמד להנחיות הרופא לאחר החזרה ולהמשיך בשגרת היומיום.
מצטערת לשמוע על החוץ רחמי.
ויש לי בת 1.5 ממוקפאים אם זה מעודד.
לצפיה ב-'מעודד מאוד !!! תודה '
מעודד מאוד !!! תודה
27/05/2017 | 22:50
לצפיה ב-'מתי עושים צילום רחם והיסטרוסקופיה? ולמה לא הופניתי?'
מתי עושים צילום רחם והיסטרוסקופיה? ולמה לא הופניתי?
25/05/2017 | 19:05
4
שלום לכולן,

אני קוראת פה הרבה על צילום רחם והיסטרוסקופיה ותוהה מדוע 2 רופאים שמטפלים בי (מומחה פריון של הקופה ופרופ' זיידמן) לא טרחו לשלוח אותי לבדיקות הללו טרם הזרעות ו IVF (עברתי רק שתי הזרעות וכנראה עוברת ל IVF בגלל הגיל). הייתי אצל מדקרת סינית שממש נרעשה כשספרתי לה שלא הופניתי לבדיקת צילום רחם. אמרה שזה אלמנטרי...

האם מישהי יכולה לתאר לי מהן הבדיקות הללו ומתי חובה לגשת? איך משלבים את זה עם מחזור טיפול עכשיו?

תודה,
א.
לצפיה ב-'צילום רחם + היסטרו'
צילום רחם + היסטרו
25/05/2017 | 21:39
2
איכשהו יצא שבחודש האחרון עליתי מאפס לשניים...

היסטרוסקופיה  היא בדיקה בה מזרימים לרחם נוזל או גז כדי לנפח אותו ואז המנתח מכניס או אמצעי איתו ניתן לצפות ברחם (אבחנתית) כך שניתן לאתר פוליפים, מחיצות וכו' או שמכניס אמצעי איתו ניתן גם לבצע ניתוח (ניתוחית) למשל להסיר פוליפ, מחיצה וכו'.

צילום רחם - מזריקים יוד ועוקבים אחר ההתפשטות שלו ברנטגן. כך ניתן לראות אם ה"צינורות" פתוחים (רחם, חצוצרות...). בדר"כ עושים רק אם יש חשד לחסימה כלשהי.
הרופא שלי (ואני יודעת שגם אחרים) בגישה שאם משתמשים בתרומת זרע אז גם אם אין סיבה רפואית קונקרטית לעשות צילום רחם (=אין היסטוריה של כשלונות) אז לא יזיק לעשות. לפעמים היוד בצילום רחם שוטף חסימות שהיו ואז יש הריונות לאחר מכן.

למדתי רק אחרי ההיסטרו האבחנתית שלמעשה היות ומזרימים נוזל לרחם אז הוא יכול לבצע את אותה ה"שטיפה" שהיוד מבצע רק צריך לעקוב אחר ההתפשטות שלו מה שבדר"כ לא עושים 

אם הכל תקין אצלך לא חושבת שיש סיבה לעשות היסטרו. צילום רחם - למה לא... לא יזיק
לצפיה ב-'צילום רחם'
צילום רחם
25/05/2017 | 21:42
1
אגב לעניין קביעת צילום רחם את מוזמנת להעזר בידע שצברתי בשלושה ימים האחרונים בנבכי קביעת צילום רחם בקופ"ח כללית כולו מצוי בשרשור בנושא...

לפחות שיחסוך למישהי אחרת את העצבים.

אני קבעתי בסורוקה בלי בעיה
לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
25/05/2017 | 22:50
לצפיה ב-'עברתי את שתיהן בזמנו'
עברתי את שתיהן בזמנו
27/05/2017 | 22:47
את הצילום לפני שהתחלנו ivf, את ההיסטרוסקופיה לאחר 4 החזרות עוברים לא מוצלחות.
לצפיה ב-'שאיבת ביציות'
שאיבת ביציות
26/05/2017 | 21:23
7
היי ...
אני פעם ראשונה פה בפורום, לא יודעת אם זה הפורום הנכון אבל אשמח לשמוע מהניסיון שלכן.
אני בת 37, אין לי בן זוג כרגע, לא משהו רציני בכל אופן, ואני חושבת על הקפאת ביציות. כלומר: כבר עשו לי את כל הבדיקות הדרושות והתייעצתי קצת פה ושם.
אני רוצה לשאול מהניסיון שלכן, מה מבין השניים הוא בית החולים המתקדם יותר בתחום מבחינה רפואית, הדסה עין כרם או שערי צדק (באזור המגורים שלי). אשמח לשמוע גם המלצות על רופאות/ים ספציפיים אבל אולי עדיף בפרטי.
כמו כן, אם יש כאן נשים שהרו לאחר הקפאת ביציות אשמח לשמוע על התהליך ואם יש לכן המלצות ועצות.
בטוחה שתוכלו לעזור לי להגיע להחלטות הנכונות. 

תודה ובהצלחה לכולכן  
לצפיה ב-'ברוכה הבאה אלינו, גלי'
ברוכה הבאה אלינו, גלי
27/05/2017 | 16:44
1
לשהות קצרצרה בלבד.

עד שהגולשות יגיעו לעזור (בשישי-שבת התנועה כאן דלילה), אוכל לספר לך על תהליך שאיבת הביציות. התהליך כרוך בנטילת הורמונים, לרוב בזריקות, בבדיקות דם ואולטרסאונד וגינלי, ולבסוף - היום הגדול - השאיבה. כאשר הזקיקים גדולים מספיק, וכאשר ההורמונים מתאימים לשאיבה, אז את מוזמנת לשאיבה. השאיבה עצמה עורכת בהרדמה מלאה, ובכל התהליך הזה, מדובר בחלק הכי כייפי שיש.
נשמע מורכב, אבל לרוב ה"שד" מסתבר כלא נורא.

מאחלת לך שיעבור בקלות, ושהתוצאות תהיינה שוות במיוחד.
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה '
תודה רבה על התשובה
27/05/2017 | 21:54
את כל הבדיקות כבר עברתי (חוץ ממשהו אחד שלא קשור ישירות אבל המליצו לי לעשות). עכשיו אני מתלבטת היכן לעשות את התהליך עצמו.
הבנתי מעוד מישהי שהגיבה לי כאן שזה משהו שהוא נדיר יחסית? כלומר: הריון מביצית מוקפאת? זה נכון? באמת לא עצרתי לחשוב ולא שאלתי כמה נשים הרו מזה.
לצפיה ב-'בהצלחה רבה (:'
בהצלחה רבה (:
27/05/2017 | 18:31
1
ככל הידוע לי, מקריאה ולא מניסיון אישי, לשערי צדק יש ניסיון מצוין עם הקפאת ביציות, פורסמו כעשרה מקרים בהם נולדו ילדים מביציות מוקפאות.
לא שמעתי על הדסה בהקשר הזה, מקווה שבנות ידעו לענות מניסיון
בהצלחה רבה בשאיבה (:
לצפיה ב-'תודה על התשובה... '
תודה על התשובה...
27/05/2017 | 21:50
רק עשרה מקרים? וואו! הייתי בטוחה שזה נפוץ הרבה יותר.
אני אשמח לקבל עוד תשובות... במהלך השבוע.
לצפיה ב-'שניהם מקצועיים'
שניהם מקצועיים
27/05/2017 | 21:48
1
אבל חשוב לדעת (בעיניי) ששערי צדק לא מאפשר טיפולי פוריות לנשים שאינן נשואות ברבנות, וזה כולל רווקות, לסביות, נשואות בנישואין אזרחיים, סתם בני זוג לא נשואים, שותפים להורות וכו'. 
הקפאת ביציות הם כן מאפשרים (כי זה "רק" ביציות) אבל אני חושבת שזה מידע חשוב שצריך לקחת בחשבון, גם כי אני לא בטוחה מה יעלה בגורל הביציות האלה במידה ותרצי להפרות אותן מזרע תורם, וגם כי לי לפחות זה מפריע ברמה העקרונית.
לצפיה ב-'תודה ממש על התשובה '
תודה ממש על התשובה
27/05/2017 | 21:55
זה מאוד מאוד חשוב מה שאת כותבת לי כאן.
זה אומר שאם אני אהיה רווקה גם בזמן שארצה לממש את הביציות, לא יאפשרו לי הריון? וואו! קשה לי מש להאמין אבל אני הולכת לבדוק זאת.

אפשר לכתוב לך בפרטי?
לצפיה ב-'אני מכירה מישהי שעברה תהליך של שימור פוריות'
אני מכירה מישהי שעברה תהליך של שימור פוריות
27/05/2017 | 22:41
היום, כמה שנים אחרי, היא מנסה להרות מהביציות הללו עם זרע תורם.
אני לא יודעת להגיד במספרים, אבל היו לה כמה סבבים שלא הצליחו,
היו מקרים שלא היו הפריות , ואחר כך לא נקלט...

אני הייתי ממליצה לך לנסות להקפיא חלק כעוברים...

בהצלחה

לצפיה ב-'לא חשבתי שאני אתרגש ככה שאני אכנס לפה??'
לא חשבתי שאני אתרגש ככה שאני אכנס לפה??
27/05/2017 | 20:49
2
היי בנות,
לא אשכח את הפורום הזה אף פעם.
לפני שנה וחודשיים ילדתי את בתי לאחר טיפול ivf ועכשיו חוזרת שוב. יותר נכון כמה וכמה טיפולים...????????
ממש שמחה שיש אתכן לפרוק ולספר.
ממש התרגשתי שנכסתי לפורום והיתי חייבת לכתוב לכן.
ביום רביעי האחרון עשינו החזרה של מוקפא (יום 6) על ביוץ טבעי.
רק רציתי לעדכן
תודה
ואני יודעת שיש פורום להורים בטיפולי פוריות אבל אני ממש אוהבת את הפורום הזה.. מקווה שזה בסדר
לצפיה ב-'פורום הורים הטיפולים הפך לפורום מקצועי וזה די באסה'
פורום הורים הטיפולים הפך לפורום מקצועי וזה די באסה
27/05/2017 | 21:26
1
שיהיה בהצלחה לעוברון המוקפא!
לצפיה ב-'תודה רבה!!'
תודה רבה!!
27/05/2017 | 21:32
לצפיה ב-'מיואשת ועצובה'
מיואשת ועצובה
26/05/2017 | 18:45
4
 היי בנות, 

חייבת לשפוך את הלב כיוון שקשה לסחוב את זה בפנים. 
כמעט איש אינו יודע (פרט לבעלי והההורים)  שאני עוברת טיפולי פוריות. 
אחרי שנה שניסינו רגיל כול חודש הגיע המחזור ונתן סטירה לפנים, אז הלכנו לבירורים ואין הסבר מדוע ולמה לא מצליחים להיקלט אז התחלנו טיפולים ואנחנו אחרי שלוש הזרעות שלא צלחו כי בדיוק יומיים לפני שעוברים ה14 יום שאחריהם מבצעים בדיקת הריון מגיעים הסימנים החומים כאילו אומרים לי בשקט בשקט שתיכף המחזור מתפרץ לו ושלא אחיה באשליות גם הפעם לא ניקלטנו. 
אני עייפתי מזה, כמות העצבים והעייפות מהתהליך ומה שהגוף עובר כבר שברו אותי. רואה ילדים של אחרים צובט לי בלב במחשבה למה לי זה לא הולך, רואה תמונה או סרטון של תינוק פורצת בבכי מטאורי.  ה' נותן אגוזים למי שאין שיניים... אנשים נכנסים להריון "בטעות" ו"בלי כוונה או תיכנון" ודווקא אלו שכול כך רוצים להקים משפחה לא מצליחים. 
אני טיפוס שבדברים כאלו לא נוטה לשתף את הסביבה ולכן אין חברה אחת שיודעת שאני בכלל מנסה להיכנס להריון ובטח לא שאני בטיפולים. 
חברה שלא מזמן ילדה זרקה משהו לגבי דיקור שעוזר להריון... האם מישהי מכירה? עברה? ממליצה?  אשמח לשמוע.
אני מיואשת ������אין לי כוחות יותר.
לצפיה ב-'מצטערת על אי הצלחת ההזרעות'
מצטערת על אי הצלחת ההזרעות
27/05/2017 | 16:53
1
רויתוש, את לא לבד יקירה. הרגשות שלך טבעיים. את רוצה את הדבר הכי יקר בעולם, אך הכי טבעי שיקרה בקלות, והנה, כזה (עדיין) לא קורה, התסכול והאכזבה קשים.
אם תערכי כאן סקר, תראי כי רבות מנשים העוברות טיפולי פוריות מגיבות כמוך: בוכות, כואבות ומרגישות שאין כוח. זה באמת תהליך קשה.
יחד עם זאת, יש תקווה. הרוב המכריע של הנשים נקלטות תוך זמן קצר יחסית, וסביר שאי ההצלחה אצלך הוא רק עניין של סטטיסטיקה מרשעת.
אגב, מה גילך? מה מצב הזרע? עשית צילום רחם? האם שקלתם להתחיל בIVF?
IVF הוא תותח רציני, הוא גם כלי אבחוני למצב הביציות, וגם מתגבר על בעיות פוריות רבות.

תעני, וננסה לעזור.

לגבי דיקור, תכתבי באיזה אזורים נוח לך, וננסה לעזור.

לצפיה ב-'טוליתי תודה על תגובתך'
טוליתי תודה על תגובתך
27/05/2017 | 20:30
לגבי מה ששאלת:
אני בת 34, הזרע תקין, עשינו צילום רחם לפני תחילת ההזרעות.
הרופאה אמרה שאחרי שלושת הסבבים ממשיכים לIVF.
מבחינת אזורי דיקור, זה בעיקר אזור הדרום אשדוד וסביבתה.

המון תודה ��
לצפיה ב-'חיבוק ענקי '
חיבוק ענקי
27/05/2017 | 19:34
1
זה לא קל כשהתמימות נשברת ומבינים שלא תמיד זה קל להיכנס להריון וגם אם ההזרעה לא הצליחה אולי אחרת תצליח ואולי IVF יצליח- מנסים כל מיני כיוונים עד שמוצאים את הנוסחא הנכונה.

אני עברתי בארץ דיקור ושיאצו קצת לפני ההחזרה המנצחת- לומר שזו הסיבה להצלחת ההחזרה, לא בטוחה אבל זה הרגיע אותי והיה חלק מהפסקה של כמה חודשים שלקחתי כאילוץ ובעיקר נהניתי מהשיאצו שממש ממש הרגיע (וגם האיש שעשה לי את השיאצו בעצמו עבר עם אישתו טיפולים אז היה לנו שיחות מאוד מעניינות סביב זה).
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
27/05/2017 | 20:32
לצפיה ב-'מוקפאים'
מוקפאים
26/05/2017 | 10:27
8
שלום בנות, כרגע יש לי 6 עוברים מוקפאים בעקבות השאיבה, האם החזרת מוקפאים היא אפקטיבית? נכנסים להריון ממנה? או שעדיף לעשות שאיבה שוב?
לצפיה ב-'בוודאי'
בוודאי
26/05/2017 | 18:00
5
מחקר ענק שפורסם לפני שנים בודדות הראה שהסיכויים ללידת חי גבוהים יותר בהריון ממוקפאים.
מבחינה טכנית, לרוב, קופות החולים לא מאשרות שאיבות נוספות, כל עוד יש מוקפאים.

מאחלת שהארטיקים שלך יהפכו לילדים חמודים
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
26/05/2017 | 19:29
3
כלומר קודם להחזיר את המוקפאים?
לצפיה ב-'כן, זאת היתה כוונתה'
כן, זאת היתה כוונתה
26/05/2017 | 21:23
2
וכן, זה מצליח. אני עכשיו בהריון שני שלי והוא ממוקפאים. חמסה.
שיהיה בהצלחה!
לצפיה ב-'איזה יופי, בשעה טובה! '
איזה יופי, בשעה טובה!
26/05/2017 | 21:55
1
לצפיה ב-'תודה מותק! '
תודה מותק!
27/05/2017 | 06:48
לצפיה ב-'האם החזרתם מוקפאים על בסיס טבעי ? האם נתנה לכם תמיכה רק של א'
האם החזרתם מוקפאים על בסיס טבעי ? האם נתנה לכם תמיכה רק של א
27/05/2017 | 18:13
אנדמוטרין ? והאם הרגשתם משהו עד בדיקת הבטא ?
לצפיה ב-'יש לי ילדה ממוקפאים יום 3. בהצלחה!'
יש לי ילדה ממוקפאים יום 3. בהצלחה!
26/05/2017 | 20:15
לצפיה ב-'אני עכשיו יושבת בשקט בסלון כדי לא להעיר את'
אני עכשיו יושבת בשקט בסלון כדי לא להעיר את
27/05/2017 | 19:30
המוקפאת החביבה עליי, שהייתה ברמה הכי נמוכה מכל אלו שהוחזרו ונקלטה - בת חמישה שבועות
לרוב אם מוקפאים שורדים סימן שהם באיכות טובה וגבוהה ולכן יש סיכוי גבוה להצלחה.

לא חושבת שיאשרו לך לעשות שאיבה אם יש לך מוקפאים.
לצפיה ב-'המלצה למטפלות רגשיות פסיכותרפיה שעובדות עם כללית'
המלצה למטפלות רגשיות פסיכותרפיה שעובדות עם כללית
27/05/2017 | 15:44
1
הי בנות,
אשמח לעזרתכן.
אשמח לקבל המלצה מניסיון על מטפלת רגשית בעלת התמחות בתחום של פריון ,אובדן וכו רצוי מישהי שעובדת בהסכם עם קופ"ח כללית.  באיזור השפלה. ראשון לציון והסביבה,נס ציונה,רחובות.

תודה מראש(:
לצפיה ב-''
27/05/2017 | 16:39
מצטערת על האובדן.

לא מכירה אשת מקצוע העונה על ההגדרות שלך. מקווה שהגולשות יוכלו לעזור,
ומציעה לקחת שמות של עובדות סוציאליות מהמרכזים לבריאות האישה של הכללית באזורים שנוחים לך, ולנסות לגגל או לשאול כאן, אם מישהי טופלה אצלן.
לצפיה ב-'מוסרת תור לד"ר בר חוה ב 20/6'
מוסרת תור לד"ר בר חוה ב 20/6
24/05/2017 | 13:18
3
בפרטי
לצפיה ב-'אשמח. כתבתי לך בפרטי'
אשמח. כתבתי לך בפרטי
25/05/2017 | 10:02
2
לצפיה ב-'פרופ' פאינרו'
פרופ' פאינרו
26/05/2017 | 15:03
היי צעירונת. אני ממש התאכזתי מדר' בר חוה, הרגשתי לאחרונה שהפך להיות ממוסחר מידי, ואז קיבלתי המלצה על רופא רגיש, סבלני ומעולה, פרופ' פאינרו, שהקשיב והכיל את כל הסיפור היחסית מורכב שלי ונתן לי המון תקווה. ממליצה מכל הלב.
לצפיה ב-'רופא נהדר'
רופא נהדר
26/05/2017 | 18:01
את בידיים מצוינות.
לצפיה ב-'שאלה של מתחילות'
שאלה של מתחילות
25/05/2017 | 17:21
3
שלום לכן. נמצאת יומיים לפני שאיבה. אמורה להזריק דקפפטיל 36 לפני. האם באוותו יום מזריקים את התרופות הרגילות גם? (מונופור ואורגוטן). יש לי E2 11000 ופרוגסטרון 2.6 LH 0.2. יש לי 15 זקיקים בין 24-17 ממ.
תודה. אני ממש בלחץ
לצפיה ב-'לרוב ביום של נטילת המבייץ '
לרוב ביום של נטילת המבייץ
26/05/2017 | 04:28
אכן מזריקים את שאר התרופות, אבל היות ואת מקבלת דקפפטיל כמבייץ, והיות והאסטרדיול שלך גבוה, בהחלט תיתכן גם הוראת רופא שלא להזריק את שאר התרופות.

את צריכה לפנות לרופא שלך לקבלת הוראות ברורות.

ולגבי הלחץ, הוא טבעי, יום השאיבה הוא יום מרגש,
מאחלת לך שיעבור בקלות ושהריון מוצלח.
אם יש לך שאלות נוספות, אנחנו כאן.
לצפיה ב-'הקפאת עוברים'
הקפאת עוברים
26/05/2017 | 12:10
1
האם נהוג להקפיא עוברים ביום השני? את העוברים לא מחזרים אלי אלא פונדקאית בחול.
לצפיה ב-'בהחלט. '
בהחלט.
26/05/2017 | 17:54
לרוב מקפיאים ביום 2 וביום 3.
לעיתים, אם יש מספיק עוברים, ממתינים ליום 5, ומקפיאים ביום 5 בלסטוציסטים - עוברים בני כ-100 תאים) שסיכוייהם להשתרש מצוינים.

בהצלחה בתהליך המפרך שאתם עוברים.
בשרי לנו בשורות טובות בקרוב.
לצפיה ב-'זקוקה דחוף לפיורגון או גונאל f'
זקוקה דחוף לפיורגון או גונאל f
26/05/2017 | 09:36
2
מנסה את מזלי שוב... התחלתי טיפול ללא מימון והעלויות מטורפות. צריכה דחוף פיורגון או גונאל f, אם יש למישהי למסירה או מרשם ממומן זה ממש ממש יעזור.
תודה ובהצלחה לכולן ����
לצפיה ב-'יש לי גונאל בתוקף עד היום...'
יש לי גונאל בתוקף עד היום...
26/05/2017 | 11:05
1
היום זה היום ה-28 לפתיחה.
בטח לא שווה לך לטרוח בשביל מנה אחת, אבל אם כן - את מוזמנת בשמחה, אני בחדרה.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
26/05/2017 | 11:24
תודה אבל אני מהדרום הרחוק ולא אוכל להגיע היום לחדרה
לצפיה ב-'שלילי'
שלילי
24/05/2017 | 22:02
10
שלום לכולן, ממש כייף שיש את הפורום הזה, ורציתי לשתף אתכן באכזבה של היום ..... 
לפני כמעט שבועיים החזרנו עובר מוקפא אחד.
ביום שני האחרון עשיתי בדיקתבטא ויצא חיובי. 
היום עשיישובבדיקת דם והבטא ירדה. 
ממש עצוב לי. כלכך רציתי שיצליח, ( ויש לנו מתוקון אחד מivf  מוצלח) 
מרגיש ממש עצוב.

לצפיה ב-''
25/05/2017 | 08:20
הכי קשה כשמתנפץ החלום אחרי חיובי...
לצפיה ב-'אוייש רניקה כל כך מבינה אותך'
אוייש רניקה כל כך מבינה אותך
25/05/2017 | 18:48
3
גם לי כנראה שלילי. עשיתי בדיקת דם ויצא שלילי. היום זה היום ה9 להחזרת בלסטו קפוא. הוא דורג aa  הופשר כולו 100% וטיפה לפני פתאום בזקיקים הטכנאית רואה פוליפ ברחם. הרופא אומר שאולי זה קפל ברירית ושבכל זאת נחזיר... במקרה כזה בדרך כלל עושים היסרוסקופיה אבחנתית...אבל כבר הטיפול בשיאו וזה לא בטוח והופ...ושלילי!!! ועוד על עובר מעולה...זהו אני חייבת הפסקה לנשימת אוויר. מאיפה הגיע עכשיו הפוליפ הזה? האפלה? כל הזריקות קלקסן האלה יחד עם אספירין אסטורם ונרות קרינון הפכו אותי לעצבנית ....מאחלת לך ילד/ה בריא/ה עם הריון קל בעזרת השם!!!  שלילי זה אף פעם לא קל... 
לצפיה ב-'שימי לב רניקה שגם כימי נחשב'
שימי לב רניקה שגם כימי נחשב
25/05/2017 | 18:50
הפלה. למרות שיש רופאים שלא מתייחסים לזה כהפלה.
לצפיה ב-''
25/05/2017 | 19:56
1
ממש הפתיע אותי שהבטא ירדה לה, לא צפוי .

לצפיה ב-'את צודקת כל כך'
את צודקת כל כך
25/05/2017 | 20:55
הפלה סה יותר גרוע משלילי...לצערי עברתי כבר 3. הדבר החיובי היחיד זה שהרחם דלך הראה לך שהוא יודע להשריש עובר. אולי העובר לא היה תקין ...ככה לי אמרו בהפלה הראשונה ...ולכן נפל...ממש מאחלת לך ולכולן פה הריון ועובר בריא.
לצפיה ב-''
25/05/2017 | 20:41
2
לצפיה ב-'מפחדת '
מפחדת
25/05/2017 | 21:42
1
אני חייבת להוציא את זה, אני ממש מפחדת ממה שעומד להיות, מתי יתפתח הריון תקין נוסף???
האם נצליח אני ובן זוגי?
כמה זמן זה יקח??? לשאלה הזאת אני יודעת שאין תשובה.
יממה אחרי התשובה השלילית אני מעכלת ובוכה, בעיקר עצובה. רק עכשיו אני מרשה לעצמי לבכות .
לצפיה ב-'זו תחושה איומה, ממש אבל. מותר לך לבכות'
זו תחושה איומה, ממש אבל. מותר לך לבכות
25/05/2017 | 22:18
להיות עצובה, לפחד. אלו רגשות לגיטמיים לגמרי.
תני לעצמך יום יומיים כמה שאת צריכה לבכות,
ואז חושבים מה הלאה. ואיך הלאה.

כמה זמן זה ייקח, זו שאלה של מיליון דולר. הלוואי והיתה תשובה.

חיבוק גדול, ומקווה שהסבב הבא יהיה מוצלח עד סוף טוב.
חיבוק

לצפיה ב-''
26/05/2017 | 08:29
איזו אכזבה!
שולחת לך חיבוק גדול, ומאחלת שבטיפול הבא יגיע הריון תקין.
לצפיה ב-''
27/05/2017 | 09:57
לצפיה ב-'בירור הפלות חוזרות-שאלה חשובה'
בירור הפלות חוזרות-שאלה חשובה
23/05/2017 | 00:29
29
אני לאחר הפלה נוספת עם שאריות עם זרימה שאצטרך להוציא
קיבלתי הפניות לבדיקות להפלות חוזרות (קרישיות יתר מקווה שיאשרו בקופה).
נאמר לי שלא לבצע אף אחת מהבדיקות כל עוד יש בטא בדם ושאריות ברחם
כי זה משנה את התוצאות.
האם בכל מקרה ידוע לכן על בדיקה שצריך לעשות דווקא בהריון?
(תופעות נרכשות בהריון)
כי אם כן זאת התקופה ושלא אאבד את המומנטום.
אשמח למידע ממי שיודעת
לצפיה ב-'כנראה שלא'
כנראה שלא
23/05/2017 | 10:30
17
גל יקרה, אני מבינה מדברייך שעברת עד כה שתי הפלות.
אם את יכולה לפרט, באלו שבועות הן קרו וכיצד, זה יוכל לעזור לאחרות לעזור לך.

יש עניין שלא קשור למצב הנוכחי שלך: האם בוצעה בדיקה גנטית לחומר ההפלה? 

לגבי בדיקת הקרישיות, למעשה אנחנו אמורות לעבור אותה פעמיים – כשאת לא בהריון, וכשאת כן בהריון. אם אני מבינה נכון, בארץ יש מגבלה של תורים לבדיקת קרישיות, כך שגם אם תזמיני תור עכשיו כדי לבדוק אם יש לך קרישיות נרכשת בזמן הריון, הרי שעד שהתור יהיה זמין, ממילא זו תהפוך להיות בדיקת קרישיות קבועה שלא בהריון. ואז, כאשר תיכנסי שוב להריון, תבצעי את הבדיקה שוב לצורך קרישיות נרכשת. זה מה שאני עשיתי.
בדיקת הקרישיות שלי היתה תקינה כשהסתיימה ההפלה השנייה, כשלא הייתי בהריון. ברגע שגיליתי שאני בהריון חדש עשו לי עוד בדיקת קרישיות ופתאום מצאו שני ערכים שהשתוללו להם, כלומר – מצב של קרישיות יתר נרכשת בהריון. כך יצא שהתחלתי ליטול אספירין וקלקסן גם יחד כשבוע לאחר שגיליתי על ההריון, כלומר בשבוע 4.3. מצד אחד, היה לי מזל שעשו לי את הבדיקה ממש יום אחרי הגילוי על ההריון, ולא הייתי צריכה לחכות שבועות. מצד שני, ברור שאם הייתי יודעת מראש שיש לי קרישיות נרכשת, הייתי יכולה להתחיל ליטול את התרופות הללו בשלב עוד יותר מוקדם. אבל זה מה שיש לעת עתה.
שימי לב, שגם ללא הוכחה ברורה של קרישיות יתר, יש רופאים שלאחר שתי הפלות נותנים מה שנקרא קלקסן ו\או אספירין אמפירי או מניעתי, כלומר ליתר ביטחון. יש סוגיה של מינון הקלקסן במצבים כאלה.

מעבר לזה, לצערי הרב גם התרופות לא מבטיחות שום דבר, חוסר השליטה הופך לרכיב מרכזי בחוויה שלנו. מאחלת לך ימים יותר שמחים מאלה, ומאמינה שהם עוד יבואו ובקרוב. 
לצפיה ב-'איזו בדיקת קרישיות צריך לעשות בהריון?'
איזו בדיקת קרישיות צריך לעשות בהריון?
23/05/2017 | 16:56
3
כשהייתי אצל קופרמינץ שלח לסט בדיקות ולא דיבר על כך. כולן אצלי נעשו לא בהריון. כעת בתחילת הריון ( מקווה...). מה צריך לעשות שוב?!?!...
לצפיה ב-'רשימת פרמטרים יותר מצומצת'
רשימת פרמטרים יותר מצומצת
23/05/2017 | 19:30
2
הי צומבה,
קודם כל אמן על ההריון!
קודם כל, חייבת להדגיש שאני לא מתגוררת בישראל ושאני מספרת רק על הניסיון שלי. 
הקרישיות שעברתי בהריון כוללת רק חלק מהפרמטרים שנבדקו בבדיקה המקיפה שעשיתי לפני שנכנסתי להריון. אגב, ההבדל בין הערכים שהיו לפני לערכים שהתקבלו לאחר הכניסה להריון בשני הפרמטרים הם דרמטיים. אם המקסימום צריך להיות מתחת ל-1, ועמדתי בו בסיבוב הראשון, הרי שפתאום הייתי 40...  

דוגמאות לפרמטרים:  
Beta-2-Glykoprotein IgG-Ak
Cardiolipin  IgG-Ak 
HematokriLeukoyzyten

אם זה יועיל אמצא דרך לפרסם את הרשימה המלאה כי כרגע נשברות לי העיניים מהמושגים. 
לצפיה ב-'וואו זה מטורף. אז אני חייבת לבדוק שוב !'
וואו זה מטורף. אז אני חייבת לבדוק שוב !
24/05/2017 | 21:12
1
איך יתכן שאף אחד לא אמר לי כלום על זה ? לא קופרמינץ, לא בר חווה... ואני לוקחת 40 ולא 80 קלקסן כפי שקופרמינץ רצה ״ בלי סיבה ״.. אז אולי יש סיבה ? אם יש רשימה מדוייקת של מה לעשות שוב אשמח לקבלה  .
לצפיה ב-'רשימת פרמטרים לקרישיות נרכשת'
רשימת פרמטרים לקרישיות נרכשת
25/05/2017 | 19:07
צומבה יקרה,
אני באמת לא יודעת מספיק ויותר מזה - אני לא מתגוררת בישראל. 

אני מעבירה לך את הרשימה המלאה של הפרמטרים בבדיקה שעברתי לאחר זיהוי ההריון. שימי לב, הבדיקה הראשונה של הקרישיות הכללית שנעשתה לפני ההריון היתה ארוכה הרבה יותר. אגב, אני לוקחת מאז הגילוי 60 פלוס אספירין. 

מחכה לעדכונים ומאחלת לך בהצלחה גדולה! 

Beta-2-Glykoprotein IgG-Ak
Beta-2-Glykoprotein  IgM-Ak
Cardiolipin  IgG Ak 
Cardiolipin  IgM Ak
D-Dimer Fibrinspaltprodukt (quant)
 Erythozyten
Fibrinogen (funk.)
Hemoglobin
MCH (HbE)
Hematokrit
Leukozyten
LA Screen (DRVVT)
MCHC
middle Cell Volume
PTT
RDW-CV
Thrombozyts
TSH basal

לצפיה ב-'לא מדויק. אספירין הוא טרטוגני,'
לא מדויק. אספירין הוא טרטוגני,
23/05/2017 | 20:48
10
עובר דרך השיליה, ולכן הוא ברירת המחדל האחרונה, וניתן במקרעם של אפלא (קרישיות על רקע אוטואימוני, שהיא נרכשת, כפי שכתבת), או במקרים שקלקסן לבדו, לא הועיל.

גם לכתוב שהתרופות לא מבטיחות דבר, זה לא מדויק, כי במקרים שבעיית הקרישיות היא הבעיה היחידה, התרופה קלקסן מועילה (לגבי אספירין, יש ספקות), וכבר יש לא רק ניסיון רב עם התרופה אלא מחקרים שהוכיחו שלקלקסן יעילות מובהקת אצל נשים עם קרישיות יתר.
לצפיה ב-'את בטח מבינה יותר'
את בטח מבינה יותר
23/05/2017 | 21:56
8
תודה טוליתי על האיחולים. לגבי האספירין את הרי טוענת שאני טועה, לא שאני לא מדייקת. אז בואי נדייק פה :)
למען האמת לא ידעתי בכלל שאספירין הוא ברירת מחדל אחרונה. הרושם שלי הוא אחר: רופאת הנשים שלי וגם ההמטולוגית המליצו לי כל אחת בנפרד ליטול אספירין מניעתי מייד שגיליתי על ההריון, עוד לפני שהגיעו תוצאות הבדיקות של הקרישיות ההריונית, שכל המידע בידיהן היה שהקרישיות הרגילה שלי תקינה. הן הודו שאין מחקר חד משמעי, אבל הסיכון מאוד שולי ויש מספיק מידע קורלטיבי, ושתיהן היו לוקחות בלי להניד עפעף במצבי. 

לגבי חוסר הדיוק שלי בשימוש במונח הבטחה: אם הבטחה זה אומר שיש סיכוי שישתפר לי הסיכוי להביא לעולם צאצא, ובכן, נראה לי שיש מילים יותר הולמות. התרופות לא מבטיחות דבר, במובן המילוני הפשוט שהבטחה היא התחייבות. אין שום חובה שאמורה להתקיים עכשיו, וזה בדיוק מה שניסיתי לבטא, מה שרבות מאיתנו משתוקקות לו - שתהיה הבטחה שהפעם הכל יצליח.  
לצפיה ב-'אספירין בעייתי מאוד, '
אספירין בעייתי מאוד,
23/05/2017 | 22:40
7
נכון שיש רופאים שששים לתת אותו בלי התראה ובלי לספר שהוא חודר שיליה, ואילו קלקסן שיש לו פחות תופעות לוואי והוא בטוח לשימוש - מעורר הרבה אנטגוניזם. השוני בגישות נובע, לפי דעתי, ואני לא רופאה, מכך שאספירין הוא כדור, ואילו קלקסן בא בזריקה, כך שנדמה שהזריקה יותר מזיקה (מה שלא נכון, לקלקסן יש פחות תופעות לוואי מאשר לאקמול, ואילו לאספירין יש תופעות לוואי בעייתיות מבחינת העובר, וצריך לתת אותו כשאין ברירה).

לגבי הסיפא של דבריך, אני מבינה את דברייך היטב,  אך חושבת שהנוסח מדכא, וזה קצת כמו לכתוב: "כלום לא בטוח בחיים" (מה שנכון, אבל מסרס עשייה).
לצפיה ב-'בדיוק. זה כמו שמעדיפים איקקלומין על פני גונדוטרופינים'
בדיוק. זה כמו שמעדיפים איקקלומין על פני גונדוטרופינים
24/05/2017 | 09:27
1
לצפיה ב-'נכון מאוד'
נכון מאוד
24/05/2017 | 22:07
לצפיה ב-'תגובה מוזרה'
תגובה מוזרה
23/05/2017 | 23:29
1
א. מקודם קבעת שהאספירין הוא ברירת המחדל האחרונה. עכשיו את מודה שיש שתי גישות, ואת מצדדת באחת מהן על אף היעדר ידע רפואי. 
ב. את משערת שהשוני של הגישות נובע מאופן הנטילה. השערה תמוהה שכן לא מעניקה קרדיט לרופאים, שלא לומר מציגה אותם כמין מבולבלים. הייתי משערת הרבה יותר בביטחון שיש לעניין קשר עם אורך ההיסטוריה של השימוש בשתי התרופות ועם הידע שנצבר על השימושים השונים. 
ג. כתבתי שגם התרופות אינן מבטיחות לנו דבר, עכשיו כתבת שאת מבינה את דבריי ושהם נכונים. יפה. רק היה יותר טוב לולא היית מבטלת את דבריי ומותירה בידיי את הזכות לחשוף את השקפת עולמי, גם אם היא נשמעת לך מדכאת או מסרסת. אני לא צ'יר לידר, העולם אינו רחבת עידוד, ואין לי פונפונים להשכרה. את מוזמנת להציע תפיסת עולם חלופית. כל אחת ושלה, יש מספיק מקום.  
לצפיה ב-'הפעם עונה לך. '
הפעם עונה לך.
24/05/2017 | 22:07
סעיף א - רישא - הוא שאמרתי. אספירין הינו ברירת מחדל אחרונה בהיותו חודר שליה. אספירין נוטלים בהינתן מצב של אפלא, או כשקלקסן לבדו לא עזר.  בשני המצבים האחרונים רבה התועלת על הסיכון.
לעניין הגישות, יש הרבה גישות של רופאים וחלקן לא לגיטימיות. רוצה דוגמה מהחיים שלי, בבקשה: לומר לאישה שהפילה 4 פעמים ויש לה בעית קרישה מוכחת, שאם בפעם החמישית תפיל, אז תקקבל קלקסן. זוהי גישה, אבל גישה לגיטימית היא לא.
סעיף ב - כמטופלת פוריות ותיקה נתקלתי פעמים לא מעטות ברופאים שנרתעים מלתת קלקסן ומחלקים אספירין (שלא עושה את אותה עבודה של קלקסן) על אף שהוא חודר שיליה.
סעיף ג' - מקבלת את טענתך, ויחד עם זאת, זכותי לומר שגישתך מדכאת ומצמצמת תקווה שלא לצורך, ואנחנו כאן בפורום של תמיכה.

לגבי הסיפא של סעיף א - יש לי ידע רפואי רב. לא כל בעלי הידע הרפואי הרב הם רופאים. ויש רופאים עם ידע רפואי מוגבל. במשך כל שנות תרומתי לפורום הזה, מעולם לא "זכיתי" לטענה כזו.

אם יש לך ביקורת נוספת, אנא פני לפורום משוב.
לצפיה ב-'טוליתי-תסלחי לי, אבל התשובות שלך לא נכונות מבחינה מקצועית '
טוליתי-תסלחי לי, אבל התשובות שלך לא נכונות מבחינה מקצועית
25/05/2017 | 19:08
2
ואת מטעה.
ההבדל בין קלקסן לאספירין הוא שאספירין עובד על טסיות הדם ואילו הקלקסן עובד על פקטורי קרישה. 2 מנגנונים שונים לחלוטין. 
אמנם 2 התרופות הן תחת הכותרת מדללי דם, אך הן עובדות על מרכיבים שונים בדם. וההחלטה הרפואית  לא נקבעת על פי מתן טבליה לעומת מתן זריקות, אלא לפי הבעיות הרפואיות של האישה. לפחות בין 2 התרופות הספציפיות הללו. 
לצפיה ב-'לא הטעתי כלל. אין שום ויכוח ביננו על מה כל תרופה עובדת'
לא הטעתי כלל. אין שום ויכוח ביננו על מה כל תרופה עובדת
25/05/2017 | 23:48
אבל מתוך הכירות רבה עם נושא הקרישיות, ומפגש עם רופאים רבים, אני מצטערת לומר שאספירין מחולק לפעמים בלי מחשבה רבה, רק משום היותו כדור.
איפה ראיתי שהטעתי???
לצפיה ב-'כתבתי באחת התשובות מתי משתמשים בכל תרופה. '
כתבתי באחת התשובות מתי משתמשים בכל תרופה.
25/05/2017 | 23:50
לא נחזור על זה.
לצפיה ב-'עוד משהו לגבי אספירין'
עוד משהו לגבי אספירין
24/05/2017 | 06:28
היום יש רופאים שנותנים אספירין כי הוא יכול לעזור בדחיית רעלת היריון,
אני קיבלתי אספירין (מרופאת היריון בסיכון גבוה שמטפלת במטופלות IVF) משבוע מוקדם עד סוף ההיריון, ואחר כך הזרקתי שבוע קלקסן.

רופאים התווכחו מעל הראש שלי אם זה באמת עובד או לא,
אבל במבחן התוצאה, עם כל ההיסטוריה המשפחתית הצלחתי לסחוב הריון עד הסוף
וזה לא ברור מאליו....

חיבוק

לצפיה ב-'ובכל אופן, מצטערת לדעת שעברת הפלות'
ובכל אופן, מצטערת לדעת שעברת הפלות
23/05/2017 | 20:50
לצפיה ב-'ובכל אופן, מצטערת לדעת שעברת הפלות'
ובכל אופן, מצטערת לדעת שעברת הפלות
23/05/2017 | 20:50
לצפיה ב-'לצערי ההפלות היו מוקדמות'
לצערי ההפלות היו מוקדמות
23/05/2017 | 18:20
10
בשבועות 7-לא נצפה דופק כלל
ובהריון הזה בשבוע 9 לאחר דופק איטי ודימומים(המטומה)-ועובר קטן לגילו.
בנוסף  לצערי היה גם הריון חוץ רחמי שירד בזריקה.-סה"כ שלושה הריונות לא מוצלחים במיוחד.
זה נקרא כשתי הפלות -חוץ רחמי לא נחשב  הפלה.
האם ניתן לבדוק את השאריות שברחם או שצריך לבדוק את העובר?
והאם ההפלות מצביעות על בעיה כלשהי?
נאמר לי שברוב המקרים לא מוצאים סיבה?
האם שווה ללכת למומחה בכל זאת?
אשמח לדעת
ו

לצפיה ב-'גל, '
גל,
23/05/2017 | 20:52
9
מצטערת על האובדנים. עברת סבל רב.
חשוב לעבור בירור להפלות חוזרות ולבדוק:
1. קריוטיפ לשניכם.
2. היסטרוסקופיה, ואם לא עברת צילום רחם, אז יש בדיקה המשלבת בין השניים.
3. קרישיות יתר.

כשמתגלה בעיה, קל יותר לתת לה מענה.

לא ניתן לבדוק קריוטיפ מחומר שנשאר ברחם.

שולחת חיבוק גדול ומאחלת לך פיצוי על הדרך שעברת.

לצפיה ב-'תודה רבה על העידוד והעצות החכמות'
תודה רבה על העידוד והעצות החכמות
24/05/2017 | 16:11
לצפיה ב-'מה זאת אומרת שאספירין מסוכן?'
מה זאת אומרת שאספירין מסוכן?
24/05/2017 | 16:11
7
לצערי גילו לי אפלה והבנתי מהרופא שאצטרך בנוסף לקלקסן ..אספרין עד  הסוף...עכשיו אני מודאגת. במה אספירין מזיק לעובר? האם זה לא בטיחותי? האם באפלה אפשר בלעדיו?
לצפיה ב-'מצטרפת לשאלה על אספירין - האם מסוכן?'
מצטרפת לשאלה על אספירין - האם מסוכן?
24/05/2017 | 19:12
1
עובר שיליה ו... לאיזה נזקים יכול לגרום לעובר?
לצפיה ב-'תלוי במינון'
תלוי במינון
24/05/2017 | 19:39
ד״ר דורית בליקשטיין הסבירה לי שאספירין במינון נמוך לא מזיק לעובר. אני מצטטת ממה שכתבה לי במסמך סיכום הייעוץ (ההדגשה במקור): ״תוספת אספרין 100 מ"ג ליום מתחילת ההיריון- ההמלצה עקב כישלון לכאורה של קלקסן במניעת הפלות, על בסיס יעילות אספרין בנשים עם תסמונת אנטיפוספוליפיד, ועל בסיס מאמרים בודדים בספרות שהראו יעילות לאספרין (ע"י מניעת פעילות טסיות משופעלות) עם או ללא הפרין״.      
לצפיה ב-'אם יש אפלא, חייבים אספירין, ורבה התועלת על הסיכון.'
אם יש אפלא, חייבים אספירין, ורבה התועלת על הסיכון.
24/05/2017 | 22:38
4
יש סיכון שקשור לשינויים בכמות טסיות הדם אצל העובר, אבל הסיכון הזה בטל בשישים לעומת הסיכון שהאפלא מביאה להריון.
יכולה לעודד אותך שכשמזהים בעיה, לרוב הדרך לילד מתקצרת. זיהו אצלך אפלא, זו בעיה שיש לה פתרון ותקצר בע"ה את הדרך לילד.
לצפיה ב-'תודה טוליתי. הבעיה שעדין לא '
תודה טוליתי. הבעיה שעדין לא
25/05/2017 | 18:40
3
נקלטתי מאז....ואין לי מושג אם זאת רק אני אבל הזריקה הזאת קלקסן פשוט נוראית....יהיה רצון שנקלט כולנו בעוברים בריאים .
לצפיה ב-'כמה סבבים ניסית? '
כמה סבבים ניסית?
25/05/2017 | 23:53
2
האם נשללה בעיה רחמית? באיזה שבועות ארעו האובדנים?
לגבי הקלקסן, נסי לקרר את המקום לפני, להזריק לאט, ולקבוע לעצמך פעילות אותה את עושה מייד לאחרי ההזרקה כדי להסיח את הדעת מהכאב.
צר לי על התארכות הדרך שלך.
תעני ואנסה לעזור.
לצפיה ב-'ברוך השם לא עברתי הרבה סבבים'
ברוך השם לא עברתי הרבה סבבים
26/05/2017 | 08:17
1
בכל סבב טרי הצלחתי להקלט אך הפלתי. ההפלות היו בתחילת ההריון אך גם לאחר שקיפות.  מאז במוקפאים לא הצלחתי להקלט למרות שהעוברים הוגדרו מצויינים. ובשלב בלסטו ..אני כבר לא יודעת אם אין עוד בעיה? עכשיו אעשה היסטרוסקופיה אבחנתית בגלל הפוליפ. אני צריכה להחזיר רק עובר אחד כל פעם. אני חושבת שמה ששבר אותי יותר מכל זה ההפלות...האם לדעתך צריך מיון זרע אם הזרע ממש גרוע? ועדין העוברים מדורגים טוב?
לצפיה ב-'עוד שאלות ורעיונות'
עוד שאלות ורעיונות
26/05/2017 | 08:28
עם מי התייעצת בעניין ההפלות?
האם חלק מההפלות היו בגלל שקיפות לא תקינה?
באיזה שבועות היו ההפלות?
האם לא הומלץ להסיר את הפוליפ? בהנחה שהעוברים יפים, מאוד יכול להיות שאחרי ההיסטרוסקופיה יגיע ההריון המיוחל.
בנוסף, כדאי לבצע קריוטיפ לשניכם, אם עד כה לא ביצעתם.
לצפיה ב-'צילום רחם '
צילום רחם
24/05/2017 | 10:12
21
הי,
הולכת לאיבוד באדמיניסטרציה של כללית וצריכה עזרה.
הרופא נתן לי הפניה לצילום רחם ואמר לקבוע דרך *2700 או אם אני רוצה פרטי אצלו. 
על פניו נראית לי פרוצדורה פשוטה ואין הצדקה לקבוע פרטי.
במוקד של כללית הפנו אותי אל:
1. ביח השרון - אין תורים עד סוף יולי ועדיין לא נפתחה ההרשמה לאוגוסט (WTF???)
2. תל השומר - אפשר להרשם רק עם תחילת הוסת. אחרי תחקור נמרץ של הטלפנית היא הודתה שבאמת התורים לא מאוד זמינים

לעומת זאת במרפאת נשים הודיעו לי שאני בכלל יכולה לקבל טופס 17 רק ל:
1. בילינסון - מי ידע שהתאחד עם השרון... אין תורים כאמור
2. וולפסון ומאיר - שלא עושים צילום רחם!!

מרגישה באיבוד ועוד עם משהו שהיה אמור להיות קליל 

להמר על תל השומר ולנסות לריב על טופס 17? לקבוע פרטי? איפה בכלל קובעים? מישהי יודעת במקרה כמה זה עולה?
לצפיה ב-'לדעתי תקבעי בתל השומר'
לדעתי תקבעי בתל השומר
24/05/2017 | 10:30
ההתנהלות עם הבדיקה הזאת אכן מאוד מעצבנת ביחס לפשטות שלה. דווקא בירושלים הצלחתי לקבוע בקלות יחסית, כנראה נס, כי מה שאת מספרת זה סיפור מאוד טיפוסי...
תנסי לקבוע בתל השומר ואם התאריך לא מתאים לתזמון המומלץ לביצוע הבדיקה, פשוט תנסי מדי יום-יומיים ולנסות להקדים. בגלל חלון הזמן הצר לביצוע הבדיקה, ביטולים הם דבר מאוד שכיח.
מקסימום, אם לא ילך - תעשי פרטי אצל הרופא שלך. אין לי מושג מה עלות הבדיקה בפרטי.
לצפיה ב-'אני עשיתי בתל השומר'
אני עשיתי בתל השומר
24/05/2017 | 10:30
17
במחזור הראשון לא היה תור פנוי, במחזור השני כשהתקשרתי גם לא היה תור, אבל שמו אותי ברשימת המתנה וחזרו אלי למחרת לזמן אותי.
ואגב, בדקת מה קורה במעייני הישועה?
גם אני כבר היתי על סף יאוש אחרי שפניתי לכמה בתי חולים ולא היה תור, ניסיתי אפילו ברמב״ם בחיפה וגם שמה לא היה תור... 
אני לא יודעת אם קרה לי נס שהתפנה תור או שככה זה מתנהל, אבל היתי נותנת צ׳אנס לפני שפונה לפרטי...
בהצלחה!
לצפיה ב-'בי"ח'
בי"ח
24/05/2017 | 11:16
16
א. המון תודה על התשובות
ב. יודעות באיזה עוד בי"ח עושים את הבדיקה? 

אני עוד קצת בהלם מזה שבמרפאה הפנו אותי למאיר וולפסון שבכלל לא עושים את זה 

לגבי טופס 17 - מסתבר שזה כנראה יותר פשוט ממה שחשבתי. אחרי שסיפרתי את כל השתלשלות למזכירה היא פשוט ביקשה שאשלח להם את ההפניה ואת כל הסיפור בכתב והם יטפלו בטופס 17 לתל השומר. 
לצפיה ב-'לא מכירה באיזור המרכז'
לא מכירה באיזור המרכז
24/05/2017 | 11:29
2
אם את מוכנה להרחיק עד ירושלים - אז יש בשתי ההדסות ובשערי צדק (אני עשיתי בשע"צ וכאמור קבעתי בקלות, לא יודעת אם במקרה, בנס או מה).
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
24/05/2017 | 12:26
1
יודעת אם בחודשים שבהם לא עושים הזרעה אפשר גם אחרי יום הביוץ?
לצפיה ב-'לדעתי לא קריטי'
לדעתי לא קריטי
24/05/2017 | 12:51
אמנם אומרים שהחשיבות של ביצוע הבדיקה לפני הביוץ היא לא רק בגלל החשש להריון, אלא רירית דקה, אבל בצילום רחם זה נראה לי פחות קריטי מהיסטרוסקופיה.
מקסימום, את יכולה לקחת גלולות ולמנוע ביוץ באותו חודש, ואז בכלל תוכלי לעשות את הבדיקה מתי שבא לך.
לצפיה ב-'כשהייתי צריכה בדקתי בכמה בתי חולים שהפנו אותי אליהם:'
כשהייתי צריכה בדקתי בכמה בתי חולים שהפנו אותי אליהם:
24/05/2017 | 11:32
2
תל השומר, מעייני הישועה, אסף הרופא, שערי צדק, רמב״ם.
כשלא מאתי שום תור פניתי למנהלת הסניף בקופת חולים והסברתי לה את הדחיפות, בדקתי איתה לגבי אופציה של מימון צילום בפרטי, היא בדקה לי והציעה מימון חלקי למרות שזה לא מעוגן בחוק היבש.
אבל כאמור בסוף לא היתי צריכה את זה כי ב״ה הסתדר לי בתל השומר. אבל אם בכל זאת תחליטי ללכת לפרטי תנסי לפנות לקופה לבקש שיעזרו לך במימון.
לצפיה ב-'עושים את זה מול מרפאת הנשים?'
עושים את זה מול מרפאת הנשים?
24/05/2017 | 12:28
1
ותודה על התשובה
לצפיה ב-'לאו דוקא'
לאו דוקא
24/05/2017 | 12:54
אני דיברתי עם נציגות קשרי לקוחות והן העבירו אותי למנהלת הסניף
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
24/05/2017 | 12:24
5
אחרי שקצת נרגעתי ואם יש "קוראות שקטות" (כמוני בדר"כ) באותוה הסיטואציה אז להלן הממצאים - 
טופס 17 - צריך לדבר עם המזכירה הנכונה. הם יודעים שקשה לקבוע תורים לצילום רחם. צריך לקבוע לאן שיש והם יטפלו בטופס 17. אם נקבע לבי"ח שהוא לא במחוז שלהם אז הם לא מוציאים טופס 17 במקום אלא צריכים אישור. לוקח יום/יומיים.

תורים - האופציות הכי טובות שמצאתי - תל השומר + לניאדו - לשניהם צריך להתקשר איך שמתחילה הוסת ואז נקבע תור. בדר"כ לא מצליחים בחודש הראשון, מצד שני יש לפעמים ביטולים אז שווה להמשיך ולהתקשר. בלניאדו עושים בימי ראשון ושני ומתקשרים להזכיר יום לפני אז שווה לבדוק איתם בימי חמישי.

בהצלחה לכולנו...
לצפיה ב-'ורק לגבי האופציה הפרטית'
ורק לגבי האופציה הפרטית
24/05/2017 | 13:34
4
אני עשיתי אצל ד"ר טוגנדרייך בבני ברק, תור שנקבע תוך שבוע.
עלה 1,800 שח וקיבלתי 80% החזר מביטוח פרטי
לצפיה ב-'תודה + שאלה'
תודה + שאלה
24/05/2017 | 14:19
3
תודה רבה, תוספת חשובה!

תקנו אותי אם אני טועה אבל נראה לי שהיסטרו חשוב מי עושה, צילום רחם שהוא יותר טכני זה לא מאוד קריטי ואפשר לעשות סתם במקום הראשון שמתפנה, לא?
לצפיה ב-'צילום רחם באופן פרטי'
צילום רחם באופן פרטי
25/05/2017 | 10:01
2
הי nhrc3
אני גם ניסיתי לקבוע תור בבי"ח השרון ולא היו תורים.
החלטתי לא לבזבז זמן ולעשות פרטי אצל ד"ר טוגנדנרייך בנארא ברמת גן. לא זוכרת בכמה עלתה הבדיקה אבל מהחוויה האישית שלי זה היה שווה את ההשקעה הכספית. ד"ר טוגנדנרייך היה סופר מקצועי ורגיש וממש עזר לי לעבור את הבדיקה (יש נשים שעוברות אותה יותר בקלות ויש כאלה שזה יותר כואב להן).
בכל מקרה שיהיה בהצלחה ובשורות טובות!
לצפיה ב-'תודה'
תודה
25/05/2017 | 21:44
1
תודה אבל בדיוק השקעתי את מיטב כספי בשתי היסטרו בנארא אז אני מרגישה שלפרנסה שלהם כבר תרמתי :)

בנתיים מצאתי בקלות מפתיעה תור בסורוקה.
לצפיה ב-'שיהיה בהצלחה!'
שיהיה בהצלחה!
27/05/2017 | 09:58
לצפיה ב-'אסף הרופא'
אסף הרופא
24/05/2017 | 16:07
1
גם אני נתקלתי בחוסר זמינות בשרון, תל השומר, מעייני הישועה ולניאדו. דווקא באסף הרופא קבעו לי תור לחודש שאחרי ובסופו של דבר אפילו הקדימו לי בכמה ימים כי מישהי בטלה. בכל מקרה, הייתי מתקשרת כל יומיים לכל אחד מבתי החולים כדי לברר אם התפנה משהו מתאים. 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
24/05/2017 | 17:48
לצפיה ב-'אני עשיתי בלניאדו'
אני עשיתי בלניאדו
25/05/2017 | 15:20
1
צריך להתקשר ביום קבלת הוסת. לא הצלחתי לקבוע ממש לימים שאחרי, ונאלצתי להתפשר על תור בדיוק ביום הביוץ, ככה שפספסתי חודש של נסיונות. מצד שני, בדיעבד התברר שבלי הבדיקה גם ככה לא הייתי יכולה להכנס להריון, אז יצא לטובה.
עושים שם צילומים רק יומיים בשבוע, בגלל זה הזמינות הנמוכה ועדיין, תור בטווח של שבועיים זה לא רע.
היחס היה מהמם, כולם שם היו מדהימים ובמיוחד הטכנאית שליוותה אותה לאורך כל הבדיקה. 

את התור קבעתי בפברואר. אחרי שלא מצאתי במועד המתאים בלניאדו, התקשרתי למאיר ושם אמרו לי שאין תורים עד אפריל, אז הבנתי ששבועיים זה באמת הרע במיעוטו.
לצפיה ב-'סורוקה'
סורוקה
25/05/2017 | 21:40
תודה על התשובה. בנתיים קבעתי תור בקלילות בסורוקה אז אסע לב"ש...
לצפיה ב-'נסי להתקשר למרכז בריאות האשה בבאר שבע'
נסי להתקשר למרכז בריאות האשה בבאר שבע
24/05/2017 | 15:50
1
אני עשיתי שם והם הכניסו אותי בין התורים מעכשיו לעכשיו
לצפיה ב-'מעולה! תודה רבה'
מעולה! תודה רבה
24/05/2017 | 16:07
לצפיה ב-'טיפול ללא מימון, זקוקה לצטרוטייד ופיורגון '
טיפול ללא מימון, זקוקה לצטרוטייד ופיורגון
25/05/2017 | 14:54
6
אם נשאר למישהי... אשמח לקבל 6 צטרוטייד ופיורגון. (אזור דרום/מרכז)
לצפיה ב-'נשאר לי צטרוטייד אחד ויחיד'
נשאר לי צטרוטייד אחד ויחיד
25/05/2017 | 16:58
1
באיזור ירושלים, אם את מעוניינת פני בפרטי.
לצפיה ב-'תודה! שלחתי מסר בפרטי'
תודה! שלחתי מסר בפרטי
25/05/2017 | 23:37
לצפיה ב-'יש לי שני פיוריגון'
יש לי שני פיוריגון
25/05/2017 | 18:44
1
אני מיד אליהו בתל אביב 052-2744745. 
לצפיה ב-'מצוין! אתקשר בבוקר'
מצוין! אתקשר בבוקר
25/05/2017 | 23:38
לצפיה ב-'הי יש לי 6 צטרוטייד - מוזמנת'
הי יש לי 6 צטרוטייד - מוזמנת
26/05/2017 | 19:53
1
לצפיה ב-'מעולה תודה! שולחת הודעה בפרטי'
מעולה תודה! שולחת הודעה בפרטי
26/05/2017 | 20:00
לצפיה ב-'שאלות על ציסטות'
שאלות על ציסטות
22/05/2017 | 14:35
23
אז החודש הזה לא יהיה טיפול, בגלל ציסטות :(
קצת רקע:
בת 32, 2 חצוצרות חסומות, 1 נפתחה בצילום רחם. התחלנו עם מעקבי זקיקים ללא טיפול הורמונלי ובחודשיים הללו בייצתי בצד החסום. החודש עשיתי טיפול לראשונה של גונאל+אוביטרל. בצד הפתוח היה זקיק אחד, בצד החסום שני זקיקים. כשהגעתי לזקיק 17 בצד הפתוח (ולשנייים קטנים יותר בצד השני), הורו לי לקחת עוד גונאל אחד ולמחרת אוביטרל ומאז לא נבדקתי.
היום ב US שלפני עוד סבב התגלו 2 ציסטות של 30 מ"מ ו20 ומשהו מ"מ בצד הפתוח.

יש לי כמה שאלות:
1. ממה שאני מבינה, ציסטה נוצרת מזקיקים שלא בייצו/שהתמלאו בנוזל אחרי הביוץ. אם היה לי רק זקיק אחד בצד הזה, מאיפה הגיעו 2 ציסטות?
2. יכול להיות שבכלל לא בייצתי מהצד הפתוח ושהזקיק המשיך לגדול, ובעצם גם החודש לא היה לי סיכוי להריון?

עייפתי....

לצפיה ב-'יש מצב לטעות?'
יש מצב לטעות?
22/05/2017 | 15:14
1
אולי הטכנאית טעתה בדיווח ו-2 הזקיקים היו למעשה בצד הפתוח וה-1 בצד החסום?
לצפיה ב-'אולי... מעניין...'
אולי... מעניין...
22/05/2017 | 16:08
אני מניחה שכבר אין דרך לדעת 
לצפיה ב-'היי'
היי
22/05/2017 | 15:43
10
לא יודעת לומר לגבי המקרה הספציפי שלך אבל בעיקרון ציסטות יכולות להיות מכל מיני סוגים, לא רק מזקיקים. ציסטות הורמונאליות, אנדומטריומות ועוד. בטיפולים ציסטות הן אפילו שכיחות יותר. זה אכן מתסכל וכל זמן שעובר מרגיש כמו הזדמנות מפוספסת אבל אין מה לעשות מלבד להמתין שזה יחלוף ולקוות לטוב בסבב הבא.
בינתיים תשתדלי ליהנות ולעשות דברים כיפיים שאולי לא היית עושה בזמן טיפול.
בהצלחה.
לצפיה ב-'מתסכל זו לא מילה...'
מתסכל זו לא מילה...
22/05/2017 | 16:13
9
גם ככה נכנסתי לטיפולים אחרי שנה וחצי של נסיונות שווא שבהם בכלל לא יכולתי להרות. ואז הביוצים האלו משמאל... ובהנחה שהגוף מבייץ כל חודש מצד אחר, הסיכוי שלי להרות ללא הורמונים הוא כל חודש שני בממוצע... ועם  המזל שלי כמובן שהיה רצף ביוצים מהצד החסום.. אז אני מאוד לחוצה מכל חודש שמתפספס, כי אין לדעת אם בחודש הבא יהיה לי בכלל סיכוי. אני לא נעשית צעירה יותר ואני גם רוצה יותר מילד אחד. אני יודעת שאין לי מה לעשות בקשר לזה אבל זה לא מונע את הבאסה.
לצפיה ב-'מבינה אותך'
מבינה אותך
23/05/2017 | 21:26
4
אני במקומך הייתי עוברת להפריות. כך עניין הצד של הביוץ לא חשוב.
זה נשמע מאיים יותר ממה שזה לטעמי. במצבך זה יכול מאוד לקצר הליכים...
בהצלחה!
לצפיה ב-'גם אני במקומי הייתי עוברת להפריות...'
גם אני במקומי הייתי עוברת להפריות...
24/05/2017 | 09:26
3
אבל אני בציבורי, יש סדר... אפילו הזרעות לא עשיתי...
לצפיה ב-'לדעתי את בהחלט יכולה לבקש להתחיל הזרעות'
לדעתי את בהחלט יכולה לבקש להתחיל הזרעות
24/05/2017 | 09:39
1
ציסטות תמיד יכולות להופיע בעקבות טיפולים הורמונליים, אין כל כך מה לעשות עם זה, אבל אם תתחילי הזרעות - לפחות תתחילי לצבור את מינימום ההזרעות שצריך לפני המעבר להפריות.
נראה לי חבל למשוך זמן, כי אף אחד לא מבטיח שבחודש הבא לא תבייצי שוב בצד החסום. אני זוכרת שבשלב ההזרעות היו כמה חודשים רצופים בהם בייצתי מאותו צד, ואז הגוף פתאום "עבר" לצד השני.
לצפיה ב-'את ממש צודקת'
את ממש צודקת
25/05/2017 | 08:21
לכל מפגש עם הרופאה אני מגיעה בידיעה שאבקש הזרעות, ואז איכשהו היא מיוזמתה מציינת עד כמה זה לא נחוץ ואני יורדת מזה. מנסה למצוא את האיזון בין לא להיות היסטרית ולרוץ בין השלבים בלי לתת הזדמנות, לבין החוסר סבלנות והחשיבה הפסימית לגבי העתיד שדוחקת בי להתכונן לקראת IVF
לצפיה ב-'הבנתי... מבאס'
הבנתי... מבאס
24/05/2017 | 20:11
לצפיה ב-'למה את לא עוברת ל IVF? עוקף את כל החסימות'
למה את לא עוברת ל IVF? עוקף את כל החסימות
24/05/2017 | 17:22
3
וממקסם את התהליך...

לצפיה ב-'או.קיי סליחה קראתי...'
או.קיי סליחה קראתי...
24/05/2017 | 17:23
2
אבל אם יש חסימה מכאנית, גם אז לא מאפשרים לעבור להפריות?

כנראה שיש יתרון לגיל מופלג
לצפיה ב-'יש לי צד אחד פתוח, אז לא...'
יש לי צד אחד פתוח, אז לא...
25/05/2017 | 08:18
1
לצפיה ב-'גם אצלי צד אחד פתוח ואחד חסום'
גם אצלי צד אחד פתוח ואחד חסום
25/05/2017 | 20:45
אבל אני מבוגרת ממך באיזה 11  שנים טובות,
אז רופא הפוריות אמר שחבל על הזמן שלי ושאלך ישר להפריות.

שיהיה בהצלחה!!

לצפיה ב-'אצלי זה קרה אחרי הזרעות'
אצלי זה קרה אחרי הזרעות
22/05/2017 | 16:13
כל הזרעה עם הורמונים לוותה בחודש חופש..אפשר לקצר את החודש עם גלולות. במחזור הבא זה יסתדר
לצפיה ב-'אני באותו מצב..'
אני באותו מצב..
22/05/2017 | 16:55
8
עד עכשיו עשיתי 4 הזרעות שתיים עם גונאל ובפעמיים האלו היו לי ציסטות ובפעם האחרונה היו לי שתי ציסטות בשחלה שהיה בה רק זקיק אחד... לא הבנתי איך זה הגיוני ושאלתי את הרופא אם זה מעיד על כך שהביוץ לא היה תקין והוא אמר שאין שום קשר.....אז אני לא יודעת אולי יש זקיקים אחרים שהופכים לציסטות בגלל ההורמונים? זה ממש מתסכל!!

לצפיה ב-'מאוד מעודד לשמוע!'
מאוד מעודד לשמוע!
24/05/2017 | 09:33
7
למרות שבין אם היה ביוץ ובין אם לא - הריון בכל מקרה לא היה פה החודש... אבל טוב לדעת להבא.
אז יש מצב שבכל חודש עכשיו יהיו לי ציסטות ויהיה טיפול חודש כן-חודש לא? ה' יעזור לי, זה לא יגמר לעולם....
לצפיה ב-'בפעם הראשונה שהיו לי ציסטות'
בפעם הראשונה שהיו לי ציסטות
24/05/2017 | 16:48
6
הרופא אמר שזה בסיכוי של 50/50....משום מה אצלי מרגיש לי שפשוט ככה הגוף שלי מגיב לגונל...מבאס ממש כי זה מאריך כל כך את הטיפול וגם מרגיש כאילו זורקים את החודש לפח אבל תזכרי שאולי יש משהו טוב בלא להעמיס על הגוף חודש אחרי חודש רצוף...מה שבטוח אני בהחלט מבינה לליבך:(....
לצפיה ב-'חבל לי גם על הכסף '
חבל לי גם על הכסף
25/05/2017 | 08:23
5
היה לי גונאל 900. השתמשתי בשליש בטיפול הקודם. אם הייתי מתחילה טיפול כמתוכנן, התוקף עדיין היה תקין. סתם מלא כסף שנזרק לפח.
אני הכי בעד לנקות את הגוף, אבל קשה לי הידיעה שבחודש נקיון הזה אין לנו סיכוי להקלט טבעי 
צרת רבות חצי נחמה 
לצפיה ב-'מה באמת אתן עושות כדי להימנע משאריות?'
מה באמת אתן עושות כדי להימנע משאריות?
25/05/2017 | 08:37
4
הרופא רושם לי גונל 900 וכל פעם נשאר לי מיותר (בינתים מסרתי פה באהבה לבנות בפורום)... אבל אולי בכל זאת עדיף לקנות  עטים של כמויות קטנות יותר ומקסימום אחד ישאר סגור ויוכל לשמש בסבב הבא?
האם יש הפרש גדול במחיר בין עט של 900 ל-2 של 450?
ואם החלטתי שעדיף לי לקנות 2 של 450 האם אני צריכה לבקש מהרופא שיעדכן את זה במרשם? או שבבית מרקחת יוכלו לספק לי את זה עבור מרשם של 900?
לצפיה ב-'אני קונה גונאל 300'
אני קונה גונאל 300
25/05/2017 | 08:52
3
הרופא נותן לי מרשם ל 3*300, ואני כל פעם קונה אחד...(80 שקל ליחידה) - אבל זה כי המינון שלי יחסית נמוך 50-75 והביוץ שלי יחסית מוקדם (מזריקה 4-6 ימים)
באופן כללי, למדתי לקנות רק ביום ההזרקה ורק אחרי הוראות מהאחיות לגבי שינוי מינון/הזרקת אוביטרל וכאלה

גילוי נאות: אני גרה דקה הליכה מסופרפארם ענק שפתוח עד 23:00 בלילה ומחזיק גונאל באופן קבוע...
לצפיה ב-'בסופר פארם מקבלים הנחה מלאה כמו ברכישה מהקופה?'
בסופר פארם מקבלים הנחה מלאה כמו ברכישה מהקופה?
25/05/2017 | 09:13
2
לצפיה ב-'כן'
כן
25/05/2017 | 17:56
לצפיה ב-'רק באלו שעובדים עם הכללית, לא כולם עובדים עם הכללית... שימי '
רק באלו שעובדים עם הכללית, לא כולם עובדים עם הכללית... שימי
25/05/2017 | 20:48
לב לזה, כבר נאלצתי לרוץ בשעות מוזרות לחפש סופר פארם פתוח שעובד עם הכללית,
כי זה שיחסית קרוב הביתה לא עובד איתם.

והם גם לא תמיד מחזיקים את כל התרופות, שווה לבדוק לפני שמחכים לרגע האחרון.
לצפיה ב-'אופפ אובדת עצות '
אופפ אובדת עצות
23/05/2017 | 13:09
5
אז ככה בקטנה, 
אני ובעלי צריכים לעבור טיפולי IVF בפעם הראשונה.בעיית זרע של בעלי.
שלחנו בקשה להתחיל את הטיפול בבי"ח וולפסון חולון, ולא אישרו לנו 
מהסיבה שיש בתי חולים טובים בהסדר (כללית) ונתנו לי רשימה השייכת למחוז בו קופ"ח אליה אני שייכת (מחוז השרון,עוד מלפני נישואיי) וכיום גרה במחוז דן פתח תקווה.
זה שקיבלתי את כל הנושא הזה של IVF וטיפולים קשה...כבר החלקתי את זה...
עכשיו שגם לא אישרו לנו עוד יותר קשה לי.
וטלפונים, ובירורים, ולא בטוח שיאשרו לך אם תערערי...
אני ממש רוצה להתחיל את הטיפול בבי"ח וולפסון מהסיבות שהרופאה שמטפלת בי בבריאות האישה עובדת שם במחלקה, וגם מהסיבה ששמעתי שהמחלקה של IVF בוולפסון טובה מאוד...
אני כבר לא יודעת מה לעשות....
אשמח לעצות (:
לצפיה ב-'פיתרון פשוט?'
פיתרון פשוט?
23/05/2017 | 14:53
3
ללכת למקום מגורייך להירשם למרפאה של הכללית באזור ולבקש בשנית?
לצפיה ב-'גם אז זה לא באותו מחוז '
גם אז זה לא באותו מחוז
23/05/2017 | 15:06
2
וולפסון שייך למחוז תל אביב. כיום אני גרה במחוז דן פתח תקווה.
השאלה אם כדאי לעשות העברה לקופח שבמחוז תל אביב...אם במשך הטיפולים אצטרך להגיע לקופח הרבה?
או שפשוט אבדוק את האפשרות לעבור לפרטי...
עוד דבר אלו הביח שהציעו לי במחוז הקרוב
ביח מאיר
ביח בלינסון
ביח הלל יפה
ביח לניאדו
או כל ביח של הכללית....למישהו יש המצלה? 
אציין שהבעיה אצלנו היא בעיית זרע, לכן די חשובה  המצלה על ביח עם מעבדה טובה.
לצפיה ב-'תל השומר הוא אופציה עבורכם?'
תל השומר הוא אופציה עבורכם?
24/05/2017 | 23:46
במידה וכן תגיעי עם בעלך פעם ראשונה באופן פרטי לפרופ גיל רביב(מומחה לפריון הגבר)תקחו את הסיכום תנמקו כי חשוב שמומחה פוריות ברמתו יטפל בכם ואז תשיכו את הטיפולים גם לשם.
עלות ביקור בלי התחייבות נדמה לי שעולה באיזור ה150 שח
לצפיה ב-'תעבירי כתובת ומרפאה, מקסימום תחזירי אחר כך'
תעבירי כתובת ומרפאה, מקסימום תחזירי אחר כך
25/05/2017 | 21:00
לצפיה ב-'נסי להגיש מכתב לועדת ערר'
נסי להגיש מכתב לועדת ערר
26/05/2017 | 17:57
כתבי את הנימוקים לבקשה, והוסיפי כל מה שלגעתך יכול להשפיע לטובה.
מספר פעמים במהלך הטיפולים הצלחתי לגרום לקופות החולים לשנות את החלטותיהן,
ולמדתי שתמיד יש סיכוי לשינוי.
לצפיה ב-'חששות.. '
חששות..
22/05/2017 | 12:43
6
צהריים טובים בנות,
לאחר חודשים רבים של נסיונות להרות וללא הצלחה, שלח הרופא את בעלי לבדיקות זרע ואמר שלפי זה נבדוק האם להתחיל הזרעות.

בבדיקות הזרע התברר כי יש רק 1% של זרע תקין אצל בעלי. שלחתי את התשובות לרופא והוא ביקש שאגיע אליו יחד עם בעלי לבחינת התקדמות עם התהליך.

אני מאוד חוששת ולא כל כך מכירה את התהליך.
אני מפחדת לספר למשפחה כדי שלא כל פעם שנפגש, כל שהם יחשבו זה על התהליך עצמו ויסתכלו עלי כאל "הבחורה שעוברת טיפולים" ולא כאל אני עצמי.

שומרת את כל הרגשות והחששות אצלי וזה מאוד מעיק עלי.

אשמח לתמיכתכן ולשמוע איך אתן עברתן את השלב הראשוני של הכניסה לתהליך.
לצפיה ב-'משתפת'
משתפת
22/05/2017 | 14:47
1
קודם כל, בפורום הזה את לא לבד. זה המקום לחלוק את הרגשות והחששות שלך, כולנו באותה סירה!
אני לא מכירה את המשפחה שלך, אבל קשה לי להאמין שיסתכלו עליך כאל "הבחורה שעוברת טיפולים", מן הסתם אם תספרי להם אז ישאלו, יתעניינו ויחוו את דעתם שלא בהכרח תאהבי לשמוע, אבל זה רק חלק ממי שאת, הטיפולים ממש לא מייצגים אותך.

אני לא רציתי לספר למשפחה, המשפחה שלו רכלנית והמשפחה שלי חופרת מכוונה טוב. אין לי כח לכל השאלות האלה של נו? יש חדש? אל תתכופפי, קיבלת כבר? ועכשיו? ועכשיו? קבעת תור לרופא? אין לי סבלנות לזה. לכן ויתרתי, ובחרתי לי אנשים אחרים אותם נוח לי לשתף. אני מצאתי שיותר קל לי לשתף חברות שעברו טיפולים, כי מי שלא עברה פשוט לא מבינה... חושבת ש"לשחרר" זה מספיק. אז אני משתפת את אלה שעברו, ובפורומים, תחת מעטה האנונימיות.

מצד אחד היה לי מאוד קשה להכנס לתהליך, מצד שני הייתה תחושה של אקטיביות, שסוף סוף אני לא משאירה את זה לתקווה שהביצית והזרע יפגשו והכל יהיה בסדר, אלא אני נוקטת פעולות שיאפשרו את זה. השליטה חוזרת לידיים שלי. זה לא שהתהליך קל, ממש לא, יעיד על זה נהר הדמעות שלי מהיומיים האחרונים, אבל התמיכה של הפורום ושל החברות מאוד עוזרת, ואני גם קוראת הרבה באנגלית ומתעודדת מצרת רבים, עד כמה בעיות פוריות נפוצות בכל העולם.

שיהיה המון בהצלחה!! 
לצפיה ב-'היי. ראשית מורפולוגיה 1% זה בסדר גמור'
היי. ראשית מורפולוגיה 1% זה בסדר גמור
22/05/2017 | 17:21
1 זה לא 0. וגם עם 0 נולדים ילדים. זה אומר שיש לו זרעים בתנועה..וזה אומר גם שיש חומר לעבוד איתו. אצלנו זאת גם בעיית זרע. בעלי ממש חושש שהמשפחה תדע ולכן החלטנו שלא מספרים כלום. לא לאף אחד . לכולם עונים אותה תשובה - מתי שאלוקים יחליט יהיה. גם לאלה שדוחפים את האף...לא מספקים פרטים. רק לאימי אמרתי שאני בטיפולים אחרי שהבטיחה לא לספר...וגם לה לא בדיוק אמרתי למה. אני מסינה מאוד את בעלי בנוגע לרצון שלו לפרטיות מאוד אינטימית ומכבדת אותה. אישית ממני זה מוריד הרבה לחץ...יש כאלו שהפוך... אני מעדיפה לקרוא ומדיי פעם להתייעץ בפורום מאשר עם גורם שיתערב. 
לצפיה ב-'רק לגבי המשפחה...'
רק לגבי המשפחה...
22/05/2017 | 20:28
אנחנו גם עם בעיית זרע. יש לנו ילד בגיל שנה וקצת מהפריות. לא סיפרנו לא למשפחה שלו ולא למשפחה שלי על התהליך בדיוק בגלל זה. פשוט כל פעם היה לנו תירוץ אחר למה לא מתאים לנו ילדים כרגע (לימודים, מעבד דירה וכו).
לא חייבים לספר אם לא מתאים לכם מבטי רחמים וכניסה לתחתונים ובהחלט אפשר לחיות עם זה
לצפיה ב-'גם אצלנו מורפולוגיה 1%'
גם אצלנו מורפולוגיה 1%
22/05/2017 | 20:38
אבל צריך לעשות לפחות 2 בדיקות זרע. יש לי חברה שבעלה עשה התחיל ב1% וכל בדיקה היתה יותר טובה עד שהגיע ל 14%.
לגבי המשפחה - אנחנו אמרנו בהתחלה שאנחנו לא רוצים עדיין... ובאמת הייתי על גלולות שנה (אבל היינו בני 20+ כך שהיה הגיוני), ואחרי שראינו שנמשך סיפרתי להורים שלי ולמשפחה של בעלי. למשפחה שלו סיפרנו שזו בעיית זרע ואצלי לא סיפרנו, אמרנו יש בעיה... ולא רוצים לפרט. עד היום הם לא יודעים!
האמת הייתה הקלה כשידעו.
לצפיה ב-' אני קוראת אותך ורציתי להגיד לך דבר אחד'
אני קוראת אותך ורציתי להגיד לך דבר אחד
23/05/2017 | 14:23
אף אחד לא יעשה אותך "המטופלת" כל עוד לא תעשי את עצמך כזו.
אם הבעיה היא רק מורפולוגיה נמוכה, הרווחת. הזרעה זה לא טיפול כל כך קשה... באמת בקליל. והלוואי וזה יביא לך את הילד המיוחל. לפעמים צריך לעזור טיפטיפה לטבע.
בבדיקת זרע נהוג לעשות עוד בדיקה או שתיים כדי לוודא שבאמת זו אכן בעיה או משהו בבדיקה הנקודתית שעשיתם.
במידה וכן, זו בעיה שחוזרת על עצמה - יש לא מעט אופציות לטפל.
אצלנו המורפולוגיה היא 0 בכל הבדיקות ובגלל שאנחנו ממילא בהפריות, עשינו גם מיון ברטוב הפעם (בטיפול השני) ויש לי תינוק בן 5 חודשים. 

אם המשפחה שלך היא מהזן החטטן, טוב תעשי שלא תגידי. או שאת יכולה להגיד לבני משפחה יחידים. מה שתחליטי. 
ישר כשגילינו אמרתי להורים שלי. הם היו בטיול בחו"ל וצלצלתי עוד מהמשרד של הרופא. הייתי ממש בשוק. אחריהם סיפרתי לאחותי. האחות שקטנה ממני בשנתיים, שהיא הקרובה אליי ביותר. היא מאד פרקטית (בעוד שאני מאד רגשית) וישר אמרה לי שאין שום דבר, יש לה עובדות שלה שמטופלות פוריות וזה בסדר.. לא אמור לפגום בשום דבר או להביא אותי בסופו של דבר להיות מאד שמנה.
לימים היא גם תתייעץ איתי בנוגע לזכויות של מטופלות פוריות ואיפה עובר הגבול בין מטופלת באמצע תהליך לאחת שמנצלת אותו להיעדרויות ואיחורים תכופים.
אחריה לאט לאט אמרתי לכולם.

באותו מעמד שסיפרתי להורים שלי סיפרתי גם לגיסתו של בעלי. אצל בעלי במשפחה רוב הילדים מטופלי פוריות או בדרך. בעיה שגרמה כנראה לחמישה מתוך שבעה ילדים להיות פחות פוריים. להורים שלו סיפרנו כשנקלטתי להריון ראשון. אחרי שההריון ההוא נפל, המשכתי להיות איתם פתוחה שיבינו שמי שבמשפחה הזו לא זז עם טיפולים, רוב הסיכויים שלא יהיו לו ילדים. וזה אכן המצב.. שני האחים הקטנים של בעלי מתמהמהים. וכל עוד לא ייבדקו אפילו, ימשיכו לחכות.

צחוק הגורל, אנשים בחוץ חשבו שבגלל הגיל שלי זו הסיבה שאנחנו מתעכבים. להריון הראשון נכנסתי 9 חודשים מהחתונה ולשני שנה מהחתונה. כשהייתי כבר בהריון מתקדם, באה אליי שכנה של ההורים ושאלה "זה טבעי? זה טבעי?" אמרתי לה שכן. מה היא צריכה לדעת בדיוק?

בערב יום כיפור דיברתי עם בת דודה שלי בפייס. היא גרה בבלגיה. יש לה תאומים עם פיגור וגם אח ואחות עם פיגור. אני יודעת שהיא ניסתה כמה וכמה טיפולים ולא הצליחה. מסתבר שהיא נשאית איקס שביר (וגם אמא שלה) - והיא עברה בינתיים 5 הפלות ללא הצלחה בהריון תקין. באותה שיחה סיפרתי לה שגם אנחנו מטופלי IVF ומאז מצאנו סוג של שותפות גורל למרות שהיא עוברת PGD. 
בעוד חודש היא תגיע לארץ וסידרתי לה כאן תור להתחיל פה טיפולים. מקווה שמשנה מקום משנה מזל.

בקיצור יקירה, בוחרים את התמיכה הרצויה לך לפי היכרותך עם המשפחה שלך.

לצפיה ב-'מאוד מסכימה עם מה שהבנות פה רשמו'
מאוד מסכימה עם מה שהבנות פה רשמו
24/05/2017 | 21:36
זה בסדר שתחליטי מתי ועם מי ואם בכלל לספר על התהליך שאת עוברת.
אישית לקח לי זמן לשתף את אמא שלי.. זאת מן פצצה כזאת שנוחתת עליך כרעם ביום בהיר...
בדיוק היום שמעתי שיר של הכניסה לחופה שלנו ונזכרתי באותו הערב ואמרתי לעצמי כמה נאיביים היינו אז.. בכלל לא חשבנו שאנחנו דווקא אאנחנו נעבור טיפולים... אז זה  כן משהו שלוקח זמן לעכל , להסתגל ולהפנים את הרעיון הזה שרוב הסיכויים שהדברים לא יקרו בדרך הטבע וכנראה שזה מסע ארוך  וללא ספק מטלטל וכן יש ימים של תקוות מטורפות וימים של שברונות ודמעות אבל כמו שרשמו לך כאן מצד שני יש בזה מן משהו שאת יודעת שאת עושה משהו אקטיבי ולא רק מחכה למשהו שאולי יקרה ואולי לא ( לא שהאקטיבי הזה אומר הצלחה בהכרח אבל עדיין בזמן הטיפול את מרגישה  שליטה מסויימת).
מאחלת לך שזאת תהיה דרך קצרה ופשוטה , ותעשי את הכל לפי  המוכנות שלך לשתף/ ולספר ..
לצפיה ב-'הוצאת מדבקות אסותא ראשון'
הוצאת מדבקות אסותא ראשון
24/05/2017 | 18:45
2
הי בנות,
צריכה לעשות מעקב ביום שישי בבוקר. אני מתחילה לעבוד מוקדם ורוצה לקצר תהליכים, בנוסף ל-להגיע מוקדם האם ניתן להוציא מחר (חמישי) מדבקות , ואם ניתן, עד איזו שעה הפקידות נמצאות.
סליחה על האורך ותודה לעונות.

לצפיה ב-'אפשר'
אפשר
24/05/2017 | 19:14
1
לי אמרו שאפשר להשתמש במדבקות בכל הסבב, אז אמרו לי לשמור וכך לא אצטרך לעבור במזכירות.
לצפיה ב-'תודה. ידוע לך עד איזו שעה הפקידות נמצאות שם?'
תודה. ידוע לך עד איזו שעה הפקידות נמצאות שם?
24/05/2017 | 20:01

חם בפורומים של תפוז

מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ד
מתקשים בפוריות?
פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל
ד
ד"ר אבי צפריר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה