לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום הינו פורום תמיכה.  הייעוץ בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי.
אנא קראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בפורום.
גלישה נעימה
המשך >>

לצפיה ב-'לכל מי שעברה אובדן הריון, אך לא רק להן. '
לכל מי שעברה אובדן הריון, אך לא רק להן.
27/07/2017 | 08:31
8
הגיע אליי פוסט מהפייסבוק של אישה יקרה בשם איילת אסטרייכר. 
האישה הזו, כמו רבות מאיתנו, עברה מספר פעמים את החוויה הקשה של אובדן הריון. 
בגילוי לב ובאומץ רב היא כותבת מדם ליבה על תגובות הסביבה ועל הדה-לגיטימציה לכאוב ולהתאבל. 
אני הזדהתי עם כל מילה שלה, בטוחה שרבות מהגולשות יוכלו להזדהות עימה. 

שלא נדע. שאף אחת לא תדע כאב כזה אף פעם!
לצפיה ב-'מזדהה מאוד ומוסיפה עוד שניים משלי'
מזדהה מאוד ומוסיפה עוד שניים משלי
27/07/2017 | 09:13
2
אל תציע ללכת לראות רכב חדש (כי הייתם אופטימיים ומכרתם את הרכב הקטן כדי לקנות אחד משפחתי) בדרך חזרה מבית החולים לאחר גרידה .
אל תגידי מזל טוב למישהי שיוצאת מחדר ניתוח כשאת לא יודעת אם היא יצאה בידיים מלאות, כי מה לעשות, גם מגרידות ולידות שקטות יוצאים באותו מסדרון עם היולדות.
מה כן - חיבוק. זהו, זה הדבר היחיד שניחם אותי.

לצפיה ב-'הכל לטובה ??'
הכל לטובה ??
27/07/2017 | 09:37
1
עברתי על הפוסט....
מעניין מאיזה כוכב הגיע בכל הציטוט
נמוך מאוד...

לצפיה ב-'יש תגובות כאלה'
יש תגובות כאלה
27/07/2017 | 10:38
אחרי שחוויתי הפלה, היו כאלה שאמרו שהכל לטובה מכיוון שזה היה עובר לא תקין ולכן טוב היה שלא נולד.

התגובה שהכי עצבנה אותי הייתה "למה את מתבכיינת" (מאמא שלי).

בגדול הרגשתי שאף אחד לא יודע מה אני עוברת. כי באמת אמא שלי ואחיות שלי מעולם לא עברו הפלות.
לצפיה ב-'טוליתי, את יכולה לפרסם את הפוסט גם באובדן הריון בבקשה?'
טוליתי, את יכולה לפרסם את הפוסט גם באובדן הריון בבקשה?
27/07/2017 | 10:03
1
לצפיה ב-'ברצון'
ברצון
27/07/2017 | 19:29
לצפיה ב-'זה ממש לא אותו השבר אבל מוסיפה הערה של אחרי סבב של שלא הצליח'
זה ממש לא אותו השבר אבל מוסיפה הערה של אחרי סבב של שלא הצליח
27/07/2017 | 20:08
1
לא נורא בפעם הבאה יצליח.
נכון, יש סיכוי שבפעם הבאה יצליח. אבל!!! זה לגיטימי להיות מתוסכלת מאי הצלחה של הסבב הנוכחי לפני שעוברים לאופטימיות של הסבב הבא. זה בסדר לקחת דקה לחשוב ולעכל לפני שרצים קדימה. ואם לא יודעים מה להגיד אז אל תגידו! 
לצפיה ב-'ומוסיפה'
ומוסיפה
27/07/2017 | 20:13
אף פעם לא הבנתי כמה ההערה "כשיהיו לך ילדים תביני" לא רגישה עד שהתחלתי את התהליך הזה.
מקווה שאזכור לא להגיד את המשפט הזה לאף אחד! בחיים!.
לצפיה ב-'״יהיה בסדר״ עם הפסקה לנשימה ארוכה וכבדה - זה שיגע אותי! '
״יהיה בסדר״ עם הפסקה לנשימה ארוכה וכבדה - זה שיגע אותי!
27/07/2017 | 23:13
אאאההה
יכלתי להתחרפן מזה.
זה כאילו הבנה ואמפתיה, אבל זה כל כך מעצבן.
לצפיה ב-'הזרעה עישון ואלכוהול'
הזרעה עישון ואלכוהול
27/07/2017 | 14:07
1
היי בנות, יש לי שאלה, אני מעשנת 2-3 סיגריות ביום, לפני יומיים עשיתי הזרעה, האם אני צריכה להפסיק את העישון עד שלא אדע אם נקלטתי? (במידה ונקלטתי כמובן שלא אעשן יותר). זאת אומרת האם העישון בכזו כמות יכול לגרום לחוסר הצלחה של ההזרעה? 
וגם אני הולכת לחתונה שבוע הבא, האם מותר לי לשתות כוס יין? או שעדיף להימנע מאלכוהול לגמרי?

תודה :) 
לצפיה ב-'לא משפיע על הצלחת הטיפול'
לא משפיע על הצלחת הטיפול
27/07/2017 | 23:11
בטח לא כמויות קטנות כאלה
לצפיה ב-'שאלה החזרה- אשמח שתענו לי בנות בבקשה'
שאלה החזרה- אשמח שתענו לי בנות בבקשה
27/07/2017 | 15:00
7
האם בכל החזרה הרופא מראה באולטראסונד את העוברים? או רק בפעם הראשונה? איך אפשר לדעת אם העוברים נכנסו אם לא מראה?  זה לא מוזר קצת??
לצפיה ב-'אצלי הראה בכל החזרה'
אצלי הראה בכל החזרה
27/07/2017 | 15:18
לא שאני יודעת להבדיל.
אמר שהנה הם והם נכנסים. הנהנתי וזהו.

בשניהם נקלט הריון אז כנראה שנכנסו...
לצפיה ב-'ואם יראו לך, תדעי? '
ואם יראו לך, תדעי?
27/07/2017 | 16:05
1
כמו שאמרה רויאל בלו, ממילא היכולת שלנו להבין מה אנחנו רואות שם היא מאוד מוגבלת, הרי אנחנו לא רופאות ואפילו לא טכנאיות אולטרסאונד.
אני לא זוכרת האם הקפידו להראות לי כל פעם, בפעם הראשונה אני זוכרת שכן ושלא הבנתי מה אני רואה ומה זה תורם שמראים לי.
אח"כ נראה לי לא הראו... וההחזרה האחרונה הייתה בלי הנחיית אולטרסאונד בכלל ובכל זאת נקלט הריון ב"ה.
אז לא, זה לא מוזר לכאן או לכאן ולא משנה.
לצפיה ב-'האם נחת מנוחה מוחלטת?'
האם נחת מנוחה מוחלטת?
27/07/2017 | 17:48
הלכתי ברגל בשמש איזה 15 שעה, וקצת ניקיתי בבית מה שהייתי חייבת, אז אני דואגת:( 
לצפיה ב-'נכון מנוכ לא תזיק אך פעם!!'
נכון מנוכ לא תזיק אך פעם!!
27/07/2017 | 18:32
לגוף ולנשמה בעיקר!
תודה מאמי❤️
לצפיה ב-'הרופא הראה לי באולטרסאונד'
הרופא הראה לי באולטרסאונד
27/07/2017 | 20:08
היה מקסים לראות, זה מרגש,
לא שברור לי מה ראיתי

לנוח תמיד טוב,
שתי ההחזרות הראשונות היו אחרי שאיבות, כך שלקחתי 3 ימי מחלה,
יום השאיבה, יום קבלת התשובה ויום ההחזרה, פשוט כי זה יותר עדיף מבחינת העבודה שלי.
כשהיתה לי רק החזרה - היה לי יום כל כך מטורף באותו היום,
בכל מקרה התוכנית שלי היתה לחזור לעבודה, לא התכוונתי לקחת ימי מחלה,
אבל התוכניות השתבשו לי...

אם את מרגישה טוב, אז תמשיכי בחייך כרגיל, בלי סושי ויין, ומה שאסור בהיריון,
ולא כדאי להרים דברים כבדים (למרות שאמרו לי שאין בעיה להרים ילדונת קטנה).

בהצלחה!!

לצפיה ב-'עוד שאלה. התכווצות הקאה'
עוד שאלה. התכווצות הקאה
27/07/2017 | 20:11
אכלתיהמבורגר עם ריבת בצל וזה עשה לי בחילה נוראית היה לי רפלקס כזה כמו של הקאה התכווצות. אני חוששת שזה ישפיע על הקליטה. מי המציא ריבת בצל בהמבורגר. פעם ראשונה אוכלת וזה נורא
לצפיה ב-'אי אפשר לראות את העוברים באולטרסאונד!'
אי אפשר לראות את העוברים באולטרסאונד!
27/07/2017 | 20:27
רק במיקרוסקופ. מה שהראו לכן כנראה תמונה של העובר על המסך מהמיקרוסקופ או את הקטטר בתוך הרחם. העוברים הם זעירים ולא ניתן לראות אותם באולטרסאונד, רק משבוע 5 ניתן להבחין בשק הריון ברחם.
אצלי אחרי החזרות האמבריולוגית לקחה את הקטטר לאחר ההחזרה ולקחה אותו למעבדה להעביר אותו תחץ מיקרוסקופ לוודא שהעוברים לא נשארו בקטטר אלא נכנסו פנימה.

לצפיה ב-'נעים להכיר '
נעים להכיר
27/07/2017 | 13:27
1
שלום לכולן,
אני קוראת כאן כבר כמה חודשים וכמעט אף פעם לא כותבת...
לפני הכל חשוב לי לומר שיש כאן נשים מדהימות שעוזרות ומשתפות מעצמן והתמיכה הזאת נפלאה!
קצת עליי-
אני נמצאת במהלך ניסיונות להיכנס להריון כשנה שבה קיימנו יחסים בתזמון של בדיקות ביוץ ביתיות.
בנוסף גילינו בעיית זרע (מדדיי ריכוז, תנועה ומורפולוגיה נמוכים)
לגביי צילום רחם תקין ופרופיל הורמונלי יחסית תקין אך FSH- 13 (הבנתי שזה יחסית גבוה?) לעומת פעם קודמת שיצא נמוך יותר.
עם כל הנתונים האלה נקלטתי פעם אחת להריון כימי ופעם אחת להריון שנפסק בהפלה טבעית בסוף שבוע 7 לאחר שנצפה רק שק הריון ללא עובר.
החודש אמורה לבצע הזרעה ראשונה ומאוד לחוצה... בעיקר מהזריקות (בבקשה לא לשפוט...)
רציתי לשאול לדעתכן כי בפגישה האחרונה עם הרופא הוא הסביר כ"כ מהר ולא חשבתי על כל השאלות מהלחץ...
1. הטיפול שהוא רשם לי הוא זריקות של גונל F מהיום החמישי לווסת ואז ביום התשיעי מעקב זקיקים ולא ציין בדיקות דם. הבנתי שזה קריטי וחשוב גם לבצע בדיקות דם? מה שכן, הוא רשם שלאחר היום התשיעי אקבל הנחיות לבדיקות נוספות אז אולי לזה הוא התכוון?
2. אני קוראת בהרבה מקומות שנהוג להתחיל עם סבביי איקקלומין לפני זריקות... האם זה היה עדיף עבורי? או שטוב שהתחלנו בגונל? יכול להיות שהוא הציע גונל בגלל בעיית הזרע? (הוא אמר שהוא רוצה לראות עם ההשבחה עוזרת כי אם לא נצטרך לעבור ל-ivf די מהר...)
יצא קצת ארוך...
תודה לכל מי שקראה ויכולה לייעץ...
מניחה שאתן יכולות לחוש את הלחץ שלי מבין השורות...

לצפיה ב-''
27/07/2017 | 20:09
המחשבה על הזריקות מאוד מלחיצה! אני הייתי צריכה להזריק בשבת וכל שישי-שבת ראיתי מליון סרטונים ביוטיוב. מה שהכי הרגיע אותי היה לראות סרטונים של בנות שהזריקו בפעם הראשונה, כי יכולתי להזדהות איתן יותר מאשר עם אלה שהזריקו כבר מאה פעם ועושות את זה בעינים עצומות. הייתי איתן בפחד שלהן, ואז ראיתי איך עם כל הלחץ שלהן ההזרקה הייתה קלילה, וזה הרגיע אותי שהשד לא כ"כ נורא. הייתי ממש עצבנית מהלחץ והכל יצא על בעלי, ובסוף מתוך עצבים לא היה לי כח אליו כדי שילווה אותי בזריקה, אז באתי, חיטאתי והכנסתי את המחט בבת אחת! זה היה קל להפליא, ממש בלתי מורגש ולקח כמה שניות לעומת סרטים שאכלתי במשך יומיים... עכשיו אני מתחילה IVF וממש קיוויתי להמשיך עם הגונאל, לשמחתי זה אכן מה שיקרה.
אז בתור מי שהייתה בלחץ בדיוק כמוך, אני אומרת לך שאת תופתעי מכמה שזה פשוט. חשוב להקפיד על הזרקה ב 90 מעלות. חברה שלי הייתה שמה קרח לפני כדי להרגיש פחות את המקום, בעיניי אין צורך אבל את יכולה לנסות ואולי זה יקל עליך.

אכן חשוב מאוד לעשות גם בדיקות דם, אצלי בפעם הראשונה הסבירו שזה אולטרסאונד ודם אבל מאז פשוט קראו לזה "מעקב זקיקים" וזה תמיד כלל את שתי הבדיקות. אני מניחה שהכוונה בהנחיות אחרי היום ה-9 הוא שיגידו לך מה לעשות - יכול להיות שתצטרכי להזריק עוד יום יומיים ולבוא שוב למעקב, או שיגידו לך כבר  מתי להזריק את המבייץ.
ההזרעה שאני עשיתי הייתה לא מורגשת בכלל ולא שמתי לב שהרופא סיים, פשוט לא הרגשתי כלום.

לגבי איקקלומין, אני לא בקיאה בזה אבל יודעת שאחת מתופעות הלוואי שלו היא פגיעה ברירית. 

לצפיה ב-'מחזיקה לך אצבעות!!! שיהיה בהצלחה!!!'
מחזיקה לך אצבעות!!! שיהיה בהצלחה!!!
27/07/2017 | 18:29
ברור שביום ההחזרה לא חשבתי על לחזור...
אבל המתח  וההמתנה הורג אותי!
אני עשיתי אתמול החזרה של שני עוברים 
(אחרי שארבעה לא צלחו) 
מקווה שזה יהיה ההחזרה האחרונה
דיי אין לי כוחות!!
מחזיקה לך אצבעות מאמי!!
שיהיה בהצלחה !����
לצפיה ב-'המזרקים חזרו לחיי...'
המזרקים חזרו לחיי...
25/07/2017 | 16:06
5
אחרי הביקור אצל בר חווה יצאנו כרגיל עם רשימת קניות חדשה.
החלטתי לקנות קצת יותר ממה שהמליצה הפקידה כדי שלא יתפסו אותנו לא מוכנים.
קניתי גם מונופור כי בפעמים הקודמות התבקשתי להזריק.
זכרתי שהערכה לא באה עם מחטים, אבל להפתעתי הערכה שקיבלתי נראית אחרת לגמרי.
אין יותר בקבוקונים, אלא רק מזרק עם אבקה.
האם שינו את הערכה?
או שקיבלתי משהו שונה?

היום התבקשתי להתחיל להזריק אורגלוטרן.
האמת ממש התרגשתי ממש.
היה הרבה יותר קל ממה שפחדתי.
גם מבחינת הכאב וגם ובעיקר מבחינה פסיכולוגית.
אני שמחה שאני לא צריכה לשבור שוב את מחסום הפחד.

ועוד שאלה חרדתית (כי אי אפשר בלי..):
מיד לאחר הזריקה התכופפתי לשולחן כי לקחת מטלית אלכוהול לנקות את האזור וראיתי שממקום ההזרקה יוצא נוזל שקוף. האם החומר יצא?? הוא יכול לצאת בכזאת קלות? כמה זמן צריך לחכות עד שבטוח לזוז?
תודה!

כל זריקה מקרבת אותי למטרה.
גיאלרוסה  

לצפיה ב-'גיאלרוסה,'
גיאלרוסה,
25/07/2017 | 17:06
את כותבת מדהים!!!

לא מכירה מספיק טוב את המולטידוז,
עונה על השאר.
אכן קל יותר להתרדש ממה שלפחד. בסופו של דבר, מרגש לעשות ילדים.
גם אם יצא קצת נוזל, לא נורא. השתדלי להרפות את היד האוחזת בעור לפני שאת מוציאה את המחט. מאמינה שכך תימנעי מנזילות.
בהצלחה
לצפיה ב-'קראת לי נראה לי ....'
קראת לי נראה לי ....
25/07/2017 | 17:44
מנופור מוליטידוז זה same same but different כמו שאומרים...

בתוך ערכה של 600 /1200 יש בקבוקון אחד/שניים של חומר פעיל וממיסים .
את מכינה את החומר פעם אחת ואז שואבת ממנו כל יום בעזרת המזרקים שיש לך בקופסא את המנה הרצויה . מברכת "בתאבון" ויאללה
אמור להיות מאוד נוח אבל הקלמזי שבי לא ממש מסתדרת עם המזרקים האלה...
היה סבב שאת חציו התחלתי למשל עם הזרקת אויר צח במקום חומר פעיל.
יש לי מנופור גם כעת לגמרי יודעת שאגש לאחיות לתזכורת .
בהצלחה!!
לצפיה ב-'הגישה שלך מהממת '
הגישה שלך מהממת
26/07/2017 | 08:35
2
לגבי המנופור - קיבלת כנראה מנופור מולטידוז. כמו שצילה הסבירה, יש בערכה של 1200 אבקה אחת ושתי תמיסות נוזל, אותן את מזריקה לאבקה ובתנועות סיבוביות ממיסה את השאריות עד שמתקבל נוזל שקוף ונקי.
בערכה של ה-600 יש נוזל אחד על אמפולת אבקה אחת.
לאחר מכן את שואבת עם אחד המזרקים החד פעמיים שקיבלת בערכה את הכמות הדרושה, ומאחסנת האמפולה (בטמפ' עד 25 מעלות ככל הזכור לי. אני מאחסנת במקרר בחום הזה) עד לשימוש הבא.

מאחלת לך שתגיעי למטרה במהרה

לצפיה ב-'גם אני חזרתי למזרקים '
גם אני חזרתי למזרקים
27/07/2017 | 17:38
והביאו לי את המולטידוז, זה נראה כמות קטנה
לצפיה ב-'איילה שכחת לברך...'
איילה שכחת לברך...
27/07/2017 | 19:21
לצפיה ב-'יודעת שמנוחה לא עוזרת אבל'
יודעת שמנוחה לא עוזרת אבל
27/07/2017 | 14:01
3
 בהחזרות הקודמות התנהגתי רגיל 
ולצערי לא נקלט.
אז אמרתי הפעם ננוח. ואולי יעזור
, בעזרת ה׳ בשורות טובות לכולן ����
לצפיה ב-'תנסי כל מה שאפשר ויתן לך הרגשה וובה'
תנסי כל מה שאפשר ויתן לך הרגשה וובה
27/07/2017 | 14:24
זה בכל מקרה בהגדרה של לא יזיק.
מחזיקה לך אצבעות ובהצלחה!
לצפיה ב-'בהצלחה רבה!'
בהצלחה רבה!
27/07/2017 | 14:42
אני עשיתי החזרה יום ראשון בפעם השניה (מקווה אחרונה לילד מספר 1). קבעתי לי שביום ההחזרה אני לא חוזרת לעבודה. קונה לי משהו שאני אוהבת והולכת לבית. לא בהכרח שוכבת כל הזמן, אבל ברגוע..אני בעד שתעשי מה שמרגיש לך נכון.

לצפיה ב-'בשורות טובות!'
בשורות טובות!
27/07/2017 | 14:08
אני לא ממש מאמינה שמנוחה או לא מנוחה משפיעים על הצלחת הטיפול.. אבל אני לא רופא ואולי אני טועה :)
בכל מקרה שיהיה בשורות טובות והריון בריא במהרה בעזרת השם!
לצפיה ב-' שרשור חברתי ליום שלישי '
שרשור חברתי ליום שלישי
25/07/2017 | 09:26
26
גולשות יקרות,
הפעם נשמח שתשפו אותנו במה שעוזר לכן להתנחם בתקופה הזו
ספרו לנו (ואולי תיתנו גם מתכון) על אוכל מנחם , חוויה כייפית שפירגתן לעצמכן , מנהג שמעודד אתכן בימים קשים , משהו שאתן בוחרות לפרגן לעצמכן!
תנו רעיונות אחת לשנייה, כי לכל אחת ואחת כאן מגיע 
שלכן,
טוליתי ואיילה
לצפיה ב-'מתחילה ומחכה לתשובות שלכן '
מתחילה ומחכה לתשובות שלכן
25/07/2017 | 09:35
2
מנהג שסיגלתי לי מההתחלה - שמלה חדשה לכל הזרעה/החזרה. לי זה כייף להגיע לטיפול בהרגשה של חדש
עכשיו יש לי ארון מלא שמלות כי מי חשב שיהיו כל כך הרבה כאלו

לצפיה ב-'רעיון טוב! אם כי באמת הופך את זה ליקר '
רעיון טוב! אם כי באמת הופך את זה ליקר
25/07/2017 | 11:19
1
לצפיה ב-''
25/07/2017 | 12:05
לצפיה ב-'שרשור בול בזמן'
שרשור בול בזמן
25/07/2017 | 10:02
1
בשני המחזורים האחרונים נשברתי לגמרי, למרות שידעתי מראש שאין סיכוי.
החלטתי של IVF אני חייבת להגיע חסינה יותר, למצוא דרכים להתמודד עם הכשלונות (בתקווה שלא יהיו כאלה!) כי אני מניחה שהנפילה תיהיה קשה אפילו יותר.
בינתיים התחלתי להכין פלייליסט של שירי מוטיבציה, וגם שמרתי איזה סרטון של מדיטציה - בחיים לא עשיתי ואני לא יודעת אם אתחבר, אבל אנסה..
אני גם רוצה להכין רשימה לבעל של DO'S AND DONT"S כי כשאני נשברת אני נאטמת לעולם, לא מתקשרת ומסתגרת בעצמי, והוא לא יודע מה לעשות איתי.
בין הדברים שברשימה: 
לקחת אותי לנשום אוויר של ים
לקנות לי משהו קטן של צומי
לעשות לי קיצי בלי לדבר
להזכיר לי שיש לי את הפלייליסט
להגיד לי כמה שאני חזקה
להוציא אותי להליכה
כשהוא יציע את כל זה ואני אגיד לו לא- לא לוותר לי
בינתיים ב DONT"S רשמתי רק שלא יגיד לי "יהיה בסדר", או "פעם הבאה", כי זה מביא לי את הג'ננה...
לצפיה ב-'רעיון מעולה!'
רעיון מעולה!
25/07/2017 | 12:05
אצלי זה הפוך, בעלי הוא זה שנאטם, אני אציע לו להכין לי רשימה כזו
לצפיה ב-'זה ממש רכבת הרים של תקווה ואכזבה נפילה והתרסקות '
זה ממש רכבת הרים של תקווה ואכזבה נפילה והתרסקות
25/07/2017 | 12:44
6
מה שהכי מעודד אותי מנחם אותי בימים האלה זה קניות של בגד יפה או קניות  בושם איכותי לאחרונה התחלתי לאפות עוגת שוקולד נימוחה ועסיסית  הרגשתי שאני ממש יוצרת משהו לי ממתיק לי את הכאב .....
לצפיה ב-'זו התמודדות לא פשוטה, ולדעתי חייבים משהו מנחם מידי פעם'
זו התמודדות לא פשוטה, ולדעתי חייבים משהו מנחם מידי פעם
25/07/2017 | 13:25
5
את מוזמנת לתת לנו מתכון אם בא לך לשתף, נראה לי שעוגת שוקולד חמה (עם גלידה בצד כן?) יכולה לעזור לכולנו להתנחם מידי פעם
לצפיה ב-'היי איילה שלחתי לכל בנות הפורום את המתכון מיוטיוב ותמונה '
היי איילה שלחתי לכל בנות הפורום את המתכון מיוטיוב ותמונה
25/07/2017 | 14:14
4
היי איילה ושאר בנות הפורם משתפת אותכם במתכון לעגות שוקולד מיטיוב פלוס תמונה של העוגה שככה ייצא לי   עוגת שוקולד שתמתיק  את הימים הקשים  אמרתי לעצמי שזו תהיה עוגת היום הולדת לילד או ילדה שיהיה לי  אני פשוט מתאמנת עכשו לעוגת השוקולד המושלמת......זה מעודד אותי....... בתקופה  כלכך מתלתלת   ריגשית נפשית  סוערת ולא יציבה מאחלת לכולן שנעבור את התקופה הזאת ושנזכה לחבק ולהעניק את כל האהבה ואת החום לילדים שיבואו וזה יגיע לכולן שולחת חיבוק ענקי לכולן אתן מהממות ומקסימות וכל אחת פה נותנת כוח אחת לשניה במידע בעידוד ובמילה טובה כי אף אחד איך זה מרגיש אם הוא לא שם תהיו חזקות תודה לכולכם.
לצפיה ב-'מקסימה תודה רבה על השיתוף!'
מקסימה תודה רבה על השיתוף!
25/07/2017 | 14:17
1
נראה מעולה ובהחלט מנחם ומשמח :)
לצפיה ב-'בכיף אתן מדהימות נותנות הרבה כוח וידע טוב שיש אותכן'
בכיף אתן מדהימות נותנות הרבה כוח וידע טוב שיש אותכן
25/07/2017 | 14:21
לצפיה ב-'איזו נחמה מתוקה'
איזו נחמה מתוקה
25/07/2017 | 17:12
1
מאחלת לך שבעוד פחות משנתיים תאפי את העוגה לבן/לבת שלך
לצפיה ב-'תודה מקסימה אמן שתצליחי גם את וכל הבנות פה '
תודה מקסימה אמן שתצליחי גם את וכל הבנות פה
25/07/2017 | 18:14
לצפיה ב-'דברים קטנים שיכולים לחזק'
דברים קטנים שיכולים לחזק
25/07/2017 | 13:48
7
אני אמנם עברתי רק IVF אחד שנכשל (עכשיו יומיים אחרי החזרה שנייה תאחלו לי בהצלחה) ולקחתי את זה קשה. פחות מתחברת לקניות בגדים שופינג וכאלה,אבל דברים קטנים שעושים לי טוב- להתחיל סדרה חדשה ולהיבלע למציאות אחרת, זה עוזר לי לנקות את הראש. או ספר חדש. כל מה שלוקח את המחשבה שלי רחוק מהטיפולים זה מבורך בעיני- כי גם ככה זה סביבי כמעט 24/7 (כן גם כבר חולמת על זה כל לילה). בסופש שאחרי שקיבלנו תשובה שלילית, העברנו את המזרון לסלון על הרצפה, נשאר שם כמה ימים ובילינו ככה סופש שלם מתחת לפוך עם מזגן וסדרה חדשה. וזה עשה לי ממש טוב.
אפיה, זה משהו שאני אוהבת ואני ככה גם עושה דברים טעימים לפעמים (שלשום הכנתי גלידה וניל עוגיות מהממת) אם כי הבאסה שזה נשאר בבית ונחשו מי אוכלת את הכל וגם ככה בעודף משקל? :)

לצפיה ב-'רעיון מקסים ו לבטא חיובית ומהממת'
רעיון מקסים ו לבטא חיובית ומהממת
25/07/2017 | 14:19
כל אחת ומה שעושה לה טוב, וכייף לקבל רעיונות שלא הייתי חושבת עליהם בעצמי.
אגב הגלידה הזו הולכת טוב עם העוגה שפרסמו מעליך? נשמח שתשתפי במתכון אם בא לך

לצפיה ב-'היי יעל שיהיה לך בהצלחה'
היי יעל שיהיה לך בהצלחה
25/07/2017 | 14:20
לגביי המישקל ההתנפחות בבטן זה נוזלים שהצתברו בגלל הזריקות הורמונים וכאלה גם אני קצת התנפחתי הגוף לא אותו דבר כמו לפני הטיפולים הכי חשוב זה התוצאה במישקל אני יטפל אחרי התוצאה איחולי הצלחה
לצפיה ב-'מתכון לגלידה ומהר !'
מתכון לגלידה ומהר !
25/07/2017 | 17:44
לצפיה ב-'מתכון לבקשתן'
מתכון לבקשתן
26/07/2017 | 08:35
3
תודה בנות אתן כל כך מחזקות!
אז גילדה טעימה בכלום זמן- 2 שמנת מתוקה להקציף עד יציבות(אבל לא יותר מדי שלא יישבר), להוסיף בפנים  פחית של חלב מרוכז ממותק (מוצאים בכל סופר נמצא בדרך כלל ליד המוצרי אפיה) ותוספות שרוצים- אני פוררתי אוריאו והוספתי לוניל עוגיות. אפשר בבלנדר פרי ולהוסיף כמחית- מה שאתן אוהבות. לערבב בעדינות (לקפל בקפצת כדי לא לשבור אותה) להעביר לכלי אחסון ולמקפיא לכמה שעות טובות, לפחות 6 ואם אפשר לילה שלם עדיף. וזהו מוכן.
יש שמוסיפות גם קצת אבקת סוכר- אני לא מרגישה צורך- תשחקו עם הטעם האישי שלכן.

בתיאבון!
לצפיה ב-' נשמע מעולה ומתאים בול לסופ"ש הקרוב עם '
נשמע מעולה ומתאים בול לסופ"ש הקרוב עם
26/07/2017 | 09:01
לצפיה ב-'צילה מבסוטה - הגלידה בפרזיר'
צילה מבסוטה - הגלידה בפרזיר
27/07/2017 | 16:40
1
זה כל כך טעים גם ככה שהתאפקתי ....
לצפיה ב-'גלידה מושלמת !!!'
גלידה מושלמת !!!
27/07/2017 | 20:54
לצפיה ב-'אני התנחמתי בכל מה שאסור...'
אני התנחמתי בכל מה שאסור...
25/07/2017 | 15:50
1
בגדים לא רציתי (בכיתי לבעלי שהבגד היחיד שאני רוצה זה בגדי הריון).
מצאתי נחמה כמעט כמחאה ובהתרסה בכל מה שהיה אסור אם התשובה היתה חיובית.
אכלתי הרבה סושי עם אלכוהול. התפנקתי עם בעלי בספא עם ג׳קוזי רותח.

לצפיה ב-'תענוג '
תענוג
26/07/2017 | 09:02
לצפיה ב-'הרשימה שלי'
הרשימה שלי
25/07/2017 | 16:53
1
ללכת לים
לבכות ולתת לבכי למצות את עצמו
לפרוק אצל חברות
לפרוק בפורום
לאכול ג'אנק (בעיקר חטיפים מלוחים)
לחשוב על התוכנית הבאה ולתכנן אותה לפרטי פרטים.
לצפיה ב-' כנ"ל לגבי הפריט האחרון ברשימה'
כנ"ל לגבי הפריט האחרון ברשימה
26/07/2017 | 09:03
לצפיה ב-'יין אדום, שוקולד ופחמימות'
יין אדום, שוקולד ופחמימות
25/07/2017 | 17:11
1
כאחרונת הקלישאות וכחובבת יין אדום, אני פותחת בקבוק בערב של יום מבאס, סושי ושוקולד מריר ומבלה ערב שקט שבו אני נותנת בכוונה לחושים להתערפל רק כדי לחשוב קצת פחות ולקום בבוקר כדי לגייס כוחות להמשך
לצפיה ב-''
26/07/2017 | 09:06
לצפיה ב-'שאלות מוזרות על אנדומנטרין'
שאלות מוזרות על אנדומנטרין
27/07/2017 | 10:25
5
אז אתמול עברתי את ההחזרה הראשונה שלי, יש עובר קטן וחמוד ואני מקווה שיהיה לו נעים ברחם שלי ושהוא (הלוואי היא) יתפתח.
בינתיים אני לוקחת אנדומטרין - אחד בבוקר אחד בלילה, אחרי שיומיים עם קרינון עשו בי שמות והותירו אותי עם תחושות בלתי נסבלות (TMI) של פטריה וגינלית.
אז האנדומטרין - 
בגלל שבעצם החלפתי מהקרינון לא הספקתי לשאול שאלות אולי תוכלו לעזור לי
אז אני מכניסה אחד בבוקר ואחד בלילה לפני השינה, מה שאומר שזה לא 12 שעות במדויק, יותר שבע-שמונה שעות מהלילה לבוקר והרבה יותר מ12 בין הבוקר ללילה  - זה משנה?
צריך לשכב אחרי? כי אם לא- זה פותר לי את הבעיה הראשונה ואני פשוט אכניס בעשר בבוקר וזהו
ולפינת השאלה ההזויה - 
בכל מקום שקראתי יש לאנדומטרין הפרשות גבינתיות דוחות שכל הנשים שונאות, אז לי (בינתיים) אין - המוח המעוות שלי החליט שזה סימן שאולי אני לא מפרקת את זה ושנוצר לי מאגר טבליות בצוואר הרחם - זה הגיוני? (כן שאלה הזויה אני יודעת)

בברכת - פליז תשתרש אין לי כח לעוד סבב IVF - 

לצפיה ב-'אין לי ניסיון ספציפית עם אנדומטרין, אבל'
אין לי ניסיון ספציפית עם אנדומטרין, אבל
27/07/2017 | 10:54
1
לגבי הנקודה האחרונה: אם כן היו לך הפרשות, סביר להניח שהמוח שלך פשוט היה מחליף צד ומספר לך שזה אומר שהכדור לא נספג מספיק טוב. 
כשמתחילים תמיכה, לוקח כמה ימים עד שמתחילות הפרשות משמעותיות, לפחות אצלי, אז זה עוד יכול לבוא. ובכל מקרה, הפרשות גבינתיות זה נשמע לי אופייני יותר לפטריה, שיכולה להיות סיבוך של כל תמיכה וגינלית.
לגבי פערי השעות - לי אמרו שזה לא קריטי בכלל והעיקר שאת לוקחת את הכמות שאת אמורה לקחת ליממה. (אותי אישית התשובה הזאת לא סיפקה והייתה מוסיפה קפסולה של אוטרוגסטן בצהריים על דעת עצמי, אבל אין לראות בוידוי זה המלצה רפואית. ).
אין לי מושג אם צריך לשכב.
לצפיה ב-'קודם כל שיהיה ב"הצלחה אני העדפתי להחליף אוטרגסטן 200 באנדו'
קודם כל שיהיה ב"הצלחה אני העדפתי להחליף אוטרגסטן 200 באנדו
27/07/2017 | 11:15
בס"ד
מטרין בגלל שהמוליך נוח
אני אישית צריכה כל פעם 3 ביום ובגלל קשיים טכניים (מגבלה)
ובגלל שעדיף לשכב אחרי אני פשוט מחדירה את שלושתם ביחד לפני השינה
משתדלת לשמור על שעה קבועה
ולגבי ההפרשות אני שמה פד כמו של מחזור כי בשלב מסויים הכמויות
מטורפות וזה לא אומר כלום על הספיגה או רמת התמיכה
לצפיה ב-'בהצלחה רבה'
בהצלחה רבה
27/07/2017 | 10:58
אני מקווה שתיקלטי ואכן לא תצטרכי עוד סבב.
לגבי האנדומטרין... אצלי לפחות ההפרשות המגעילות מתחילו אחרי כמה שעות ולא ישר (נגיד אם אני שמה בשבע בערב אז סביב אחת בלילה כזה) -אני חיה את חיי עם תחבושת כי תחתוניות אפילו לא סופגות את זה. מקווה שאצלך זה יהיה פחות.
מומלף לנוח כ20 דקות לפי הרופאה שלי ואני כן מקפידה על זה. אני גם מקפידה על 12 שעות הפרש (שמה בשש וחצי בבוקר ובסביבות 19 בערב ). אמרו לי לקחת 2 נרות בבוקר ו2 נרות בערב.
בסבב הקודם לקחתי נר בוקר צהריים וערב ובאמת היה לי יותר קשה להקפיד על הפרשי שעות בגלל העבודה- לא נקלטתי אבל אני לא חושבת שזה בגלל זה כי אמרו לי שהייתה תמיכה טובה והגוף הגיב טוב ופשוט לפעמים לא נקלט.

לצפיה ב-'עונה'
עונה
27/07/2017 | 13:12
בפעם הראשונה שהשתמשתי באנדומטרין לקחתי בערב לפנח השינה, ושוב ב 6 וחצי בבוקר, קמתי קצת לפני שקמתי בדרך כלל לעבודה כדי שיהיה לי זמן לשכב.לא עברו 12 שעות במדוייק וזה גם לא קריטי.
בפעם השניה שהשתמשתי באנדומטרין זה אחרי שהילדה מהפעם הראשונה כבר היתה פעוטה וגידלתי אותה בבית, שמתי לפני שהלכתי לישון (בין 22 ל 00) ובפעם השניה בצהריים כשהשכבתי אותה לשנ"צ (סביב 12-13). אני עכשיו בהריון עם אח שלה מהסבב הזה.
ההפרשות לא מתחילות על הפעם הראשונה שהחדרת.. יכול לקחת כמה ימים. אל תדאגי אין לך סתימת אנדומטרין חח. זה נמס בפנים.
הרופא שלי המליץ לשכב רבע שעה אחרי ההחדרה. לרוב שכבתי, כשלא הזדמן לשכב ישר קמתי.

אצלי ההפרשות לא היו גבינתיות אלא יותר כמו סיד או טיפקס נוזלי נשפך
לצפיה ב-'לא חייב 12 שעות במדוייק'
לא חייב 12 שעות במדוייק
27/07/2017 | 15:24
לא זכור לי שנורא הקפדתי על זה.
לגבי הפרשות לפעמים יש ולפעמים אין. תגידי תודה שהגוף סופג מה שצריך ובעזרת ה' גם רמות ההורמונים שלך יהיו מספיקות לתמוך בהריון שיבוא.

לצפיה ב-'הפסקת הריון בשבוע 9 לאחר US ללא דופק - דחוף!'
הפסקת הריון בשבוע 9 לאחר US ללא דופק - דחוף!
27/07/2017 | 00:34
6
שלום לכולן,
אשמח אם תוכלו לייעץ לי מנסיונכן כי החדשות נפלו עלי כרעם ביום בהיר ורוב הסיכויים שאני צריכה לבצע הפלה כמה שיותר מהר.

הריון לאחר IVF, שבוע 8+3. באולטרסאונד נצפה עובר עם גודל שמתאים לשבוע 7 ולא נמצא דופק. אני אעשה בדיקה נוספת אצל רופא פרטי מחר אבל רוב הסיכויים שהוא יאמת את מה ממצאי רופא קופ"ח, אשר הסתפק בהפניה למיון נשים ללא שום הסברים או פירוט לגבי מה שצפוי לי (!!!)

1. מה האופציות העומדות בפני? האם הפסקה באמצעות כדורים היא רק עד שבוע 7? או שזה תלוי בגודלו של העובר?
2. האם בשלב הזה עדיפה גרידה או שאיבה, כדי לוודא "ניקוי" כולל של הרחם?
3. האם יש פה מישהי שהפסיקה הריון בשלב הזה בכדורים ותוכל לשתף מנסיונה?
4. האם יש פה מישהי שהפסיקה הריון בגרידה ותוכל לשתף - האם עשתה בבי"ח ציבורי או באופן פרטי? מה עדיף?
5. האם יש חשיבות היכן מבצעים את הגרידה? זה פשוט נשמע לי כמו פרוצדוה מפחידה מדי לעבור בבי"ח ציבורי אצל רופא לא מוכר..האם בי"ח מאיר זה מקום "בטוח"?

אשמח לשמוע כל מידע בנושא. שוב - זה משהו שלא צפיתי ולכן אין לי כרגע שום מידע (וכמובן שהרופאים מקמצים במידע)

רב תודות לכן,
א.

לצפיה ב-'מצטרת לשמוע '
מצטרת לשמוע
27/07/2017 | 09:25
טוב מאוד שאת ניגשת לקבל עוד חוות דעת. לדעתי כדאי גם לגשת למיון בשעות הבוקר כדי שתוכלי להיבדק ביחידת האולטרסאונד.

תשובות לשאלות שלך, מניסיוני האישי
1. ציטוטק ניתן בהתאם לגודל העובר
2. בכל שיטה עלולות להישאר שאריות. אישית מעדיפה למנוע התערבות כירורגית היכן שניתן, שכן ישנם סיכונים. בכדורים לא תמיד זה מצליח בסבב הראשון  וזה גם סיכון שצריך לקחת בחשבון. אני עברתי שני סבבי ציטוטק, ולא היו שאריות. בגרידות פעם אחת הייתה שארית, שיצאה בוסת.
3. בסבב הראשון של הציטוטק סבלתי מכאבים חזקים מאוד ודימום, אופטלגין עזר לעמעם את הכאב והייתי בבית יום או יומיים לאחר מכן. הסבב השני היה לי קל יותר מבחינה פיזית. מניחהשכל אחת עוברת את זה אחרת.
4. גרידה עברתי בתה"ש פעמיים, עבר ללא תקלות תודה לאל, התעוררתי מההרדמה ללא כאבים. פיזית אחרי גרידה היה לי קל יותר מאשר ציטוטק, אבל זה באמת עניין של יום או יומיים.
5. חברה שלי עברה במאיר, עבר בסדר גמור. לא יודעת לפרט מעבר לכך.

השיקול העיקרי שלי האם גרידה או ציטוטק היה ביצוע בדיקת קריוטיפ לעובר (בוצעה במכון הגנטי של תה"ש, פרטי, עלות כ-1,500 ₪), מכיוון שזו לא הייתה ההפלה הראשונה או השנייה שלי.

עדכני אותנו לאחר הבדיקה היום אם תרצי
לצפיה ב-'הי יקירה, צר לי לשמוע '
הי יקירה, צר לי לשמוע
27/07/2017 | 09:48
1
בשבוע שלך בהחלט אפשר לעשות הפסקת הריון עם כדורי ציטוטק, עקרונית זה אפשרי אפילו עד שבוע 12 אם כי אחוזי ההצלחה גבוהים יותר ככל שהשבוע מוקדם יותר... במקרה שלך ההריון הפסיק להתפתח בשבוע 7 וזה בהחלט סביר.
אני עברתי הפלה עם הכדור בשבוע 9+, כשהעובר הפסיק להתפתח בשבוע 7. יש לכדור יתרונות וחסרונות, היתרון הבולט הוא כמובן הימנעות מפעולה כירורגית כמו גרידה, שיכולה לפגוע ברירית הרחם, להשאיר צלקות והידבקויות וכו'.
זה לא חייב לקרות, אבל זה קורה, וכבר יצא לי לקרוא כאן בפורומים סיפורים של נשים שעברו גדירה ואז נכנסו לסאגה ארוכה של עוד ועוד היסטרוסקופיות להסרת הידבקויות. זה לא נעים בלשון המעטה ומעכב מאוד את המשך הניסיונות להרות, אז אם יש אפשרות להימנע מזה - לדעתי כדאי לנסות.
החסרון הבולט של הכדור הזה הוא אחוז מסוים של כשלונות, כלומר יש נשים שאצלן הוא פשוט לא עובד (ואז המשך הטיפול הוא גרידה) או שנשארות שאריות שנאלצים להסיר בהיסטרוסקופיה (או גרידה אם זו שארית גדולה מאוד). 
עוד חסרון שלו הוא סיכוי לתופעות לוואי לא נעימות, לא אצל כולן אבל כדאי להכיר אותן כדי לא להיבהל. אצלי היו בערך כל התופעות שמפורטות בעלון לצרכן - כאבי בטן, שלשולים, צמרמורות וכאבי ראש - לעומת זאת חברה טובה שלי עברה את זה ללא תופעות לוואי כלל. אי אפשר לדעת מראש איך תגיבי.
אני קיבלתי שתי מנות ציטוטק בהפרש של 3 ימים, כי אחרי המנה הראשונה נשארה שארית כלשהי... המנה השנייה השלימה את העבודה ולהבדיל מהראשונה גם עברה ללא תופעות לוואי כלל.
הדימום יכול להימשך עד שבועיים אחרי הכדורים, לרוב הוא ייחלש בהדרגה או יעבור כמה פאזות של התחזקות והיחלשות, זה תקין לחלוטין כל עוד לא מתפתח דימום מאסיבי (זה מרמז לרוב על שארית ודורש פנייה למיון).
אין לי ניסיון עם גרידה אז לא יכולה להשוות.
הלוואי שהכל יעבור לך במהירות ובקלות, ושתזכי להריון תקין בהקדם!
לצפיה ב-' מצטערת לשמוע אני עברתי גרידה בבי"ח פוריה בשבוע 13 '
מצטערת לשמוע אני עברתי גרידה בבי"ח פוריה בשבוע 13
27/07/2017 | 10:17
בס"ד
כשהעובר התאים לשבוע 11
אחרי 2 מנות ציטוטק שלא עזרו בכלל
נשארתי עוד לילה להשגחה אבל עבר חלק ב"ה
ב"הצלחה מקווה שציטוטק יספיק
בשורות טובות לכולן אמן !
לצפיה ב-' משתפת מנסיוני'
משתפת מנסיוני
27/07/2017 | 10:20
2
1. תלוי בגודל העובר. בהפלה הראשונה עברתי ציטוטק בשבוע 8+4 כאשר העובר בגודל של שבוע 7 וכמה ימים.
2. אין שיטה עדיפה באופן מוחלט. שאריות יכולות להיות גם אחרי גרידה וגם אחרי ציטוטק. בשנה האחרונה זכיתי לחוות באופן אישי גם את זה וגם את זה.
3. ציטוטק משפיע על כך אחת באופן שונה, וגם אותה אישה יכולה לחוות ציטוטק שונה בין הפלה להפלה. ההפלה הראשונה שלי עם ציטוטק הסתיימה עם רחם נקי אחרי 2 מנות, בלי כאבים קשים ועם דימום כמו מחזור. ההפלה השניה שלי עם ציטוטק הסתיימה באשפוז עקב דימום כבד, כאבים נוראיים ושארית שהצריכה גרידה 9 ימים אחרי הציטוטק.
4. עברתי גרידות גם בציבורי וגם בפרטי. בפרטי מדובר על רופא שמלווה אותי כבר כמה שנים, מאוד רגיש ואמפתי ובחוויה האישית שלי מאוד מקצועי. הסיבה העיקרית שבגינה בחרתי לעבור את הגרידה האחרונה באופן פרטי, היתה שב-3 ההפלות שלפניה (2 גרידות, 1 ציטוטק) היו לי שאריות, וקיוויתי שהרופא הפרטי שלי יצליח להוציא אותי ללא שאריות. שעות העבודה של בתי חולים ציבוריים יותר קלות לי מבחינת הלו"ז של הצום וההתאוששות מההרדמה.
5. לא היתה לי בעיה לעבור גרידה בבי"ח ציבורי. רוב הרופאים שמבצעים גרידות בציבורי, הם אותם הרופאים שמבצעים בפרטי. לא מכירה את ביה"ח מאיר, אז לא יכולה לחוות דעה לגביהם.

אם תבחרי בציטוטק, כדאי:
להכין משככי כאבים: אקמול לכאבים קלים ואופטלגין נוזלי לכאבים קשים. 
להכין מלאי של תחבושות הגייניות, אסור להשתמש בטמפונים.
להימנע מחימום יתר של הבטן (מקלחת חמה או כרית חימום). החום עוזר להרפות את השרירים ולהפחית את הכאב, אבל עלול להגביר את הדימום.
להגיע לביקורת יומיים-שלושה אחרי המנה הראשונה.

צר לי על התהליך שאת עוברת וצר לי שאת נתקלת ברופאים שלא מספקים את כל המידע שאת מבקשת.
לפגישה עם הרופא הפרטי ולמיון (אם תגיעי לשם) ממליצה להכין רשימת שאלות ולהגיע עם דף מוכן מראש. אפשר גם להוסיף שאלות תוך כדי הפגישה.
באופן אישי אני אומרת לרופאים שאני מפחדת ושההתכוננות מראש עוזרת לי להתמודד עם המצב, בדרך כלל זה מוביל לשיתוף פעולה מצידם.
לצפיה ב-'תודה לכל המגיבות על תשובותיכן המפורטות '
תודה לכל המגיבות על תשובותיכן המפורטות
27/07/2017 | 10:54
1
בתוך החלום הרע הזה, התמיכה המדהימה שלכן היא קרן אור שנותנת לי תקווה. תודה ששיתפתן מהנסיון שלכן, אני יודעת שזה מאוד לא קל.

נקווה לבשורות טובות,
א.

לצפיה ב-'חיבוק. זה לא פשוט'
חיבוק. זה לא פשוט
27/07/2017 | 15:21
אני עברתי גרידה בשבוע 13 כשהעובר התאים לשבוע 11.
עברתי אותה במעייני הישועה וכאן אני רוצה להגיד לך שלמרות שמדובר בבית חולים ציבורי על כל המשתמע... היו איתי סופר עדינים ונחמדים. הגעתי מיוזמתי בצום כדי לבצע את הגרידה ועשו לי אותה יום למחרת (הסבירו לי יפה שהיום מלא וחבל שאפול על רופאים עייפים).
בגלל הטיפול היו לי ציסטות בשחלות וכאבי תופת. נתנו לי מיטה עוד לפני שבעלי בכלל חנה את הרכב.
לצפיה ב-'חושבת שיש לי אנדו- מה עושים עכשיו?'
חושבת שיש לי אנדו- מה עושים עכשיו?
24/07/2017 | 15:28
15
היי,
יש לי 2 ילדים מטיפולי פוריות בגלל בעיית זרע.
המחזורים האחרונים שלי היו קשים וכואבים מאוד והציעו לי לבדוק האם יש לי אנדומטריוזיס.
בנתיים ממה שביררתי, הרופאים הם רק פרטיים, ומצאתי רופא אחד במכבי שמקבל ברמת גן.
האם מספיק בדיקה ראשונית אצל הרופא נשים? או בכל זאת להגיע למומחה אנדו?
והאם תמיד זה מגיע עם בעיית פוריות?
צריכה קצת סדר בבלגן...
תודה!
לצפיה ב-'הי'
הי
24/07/2017 | 15:51
2
אומרים שכ-30 עד 50 אחוז מנשים שסובלות מאנדומטריוזיס יש בעיות פוריות. 
לדעתי כדאי ללכת לבדיקה אצל רופא מומחה לאנדו, אבל מצד שני גם להיזהר איתם. יש כאלה מומחים שכל אישה שיש לה אנדומטריוזיס הם שולחים לניתוח ולא צמיד צריך. 
אני יכולה להמליץ בצפון על ד''ר פילמר ממכבי או ד''ר קאופמן מכללית. ויש לי דיסהמלצה על ד''ר סוריאנו מהמרכז - הוא אחד מאלה שמנתחים כל מה שזז גם אם אין הצדקה. 
בהצלחה בהמשך הדרך. 
לצפיה ב-'אני גרה בשפלה'
אני גרה בשפלה
24/07/2017 | 16:25
1
מכירה רופא משם?
הייתי בפורום אנדו ואין שם כמעט תנועה...
לצפיה ב-'לא מכירה רופאים בשפלה'
לא מכירה רופאים בשפלה
25/07/2017 | 16:15
אני מחיפה, לכן אין לי הרבה הכרות עם רופאים בשפלה. אם אין לך בעיה להגיע לחיפה אפילו רק לפגישת יעוץ, אז שני הרופאים שהמלצתי לך עליהם הם נחשבים למאוד טובים בתחום. ובאמת ניתוח שעשה לי ד''ר פילמר היה מאוד מוצלח ושיפר משמעותית גם את כאבי המחזור וגם לדעתי תרם להצלחה בטיפולי ההפריה אחרי זה. 
לצפיה ב-'שכחתי לכתוב'
שכחתי לכתוב
24/07/2017 | 15:54
שקים גם פורום אנדומטריוזיס, בטח תוכלי לקבל שם המלצות על רופאים מומחים בתחום. 
לצפיה ב-'יש לי ניסיון לא טוב עם רופא נשים "רגיל" בנושא הזה'
יש לי ניסיון לא טוב עם רופא נשים "רגיל" בנושא הזה
24/07/2017 | 16:30
3
גם אני חשדתי בעבר שיש לי אנדו בגלל מחזורים כואבים בצורה חריגה, הייתי מגיעה למצבים שכאב לי אפילו להתפנות בשירותים בזמן הוסת...
ניגשתי לרופא נשים וציינתי את חשדותיי, הוא עשה לי בדיקה שטחית, אמר שלא רואה משהו חריג וכששאלתי אותו לפשר הכאבים ענה לי שהוא מציע לי ללדת בהקדם האפשרי, ושאחרי לידה זה לרוב מסתדר. 
בזמנו הריון כלל לא היה על סדר היום שלי ועצם העובדה שהוא הציע את זה כ"פתרון" לבעיה רפואית די הרתיחה אותי, אבל לא היה לי כוח להתחיל לחפש מומחים ולהמשיך את הבירור ועזבתי את זה.
לדעתי אם חשוב לך לעשות בירור מעמיק לכי למומחה ולא סתם רופא נשים... אם יומלץ לך ניתוח את לא חייבת להסכים, אבל לפחות תדעי שזכית להתייחסות רצינית.
לצפיה ב-'אוף.. היו לי כאבים כאלו מגיל 16 בערך, הייתי מתקפלת מכאבים'
אוף.. היו לי כאבים כאלו מגיל 16 בערך, הייתי מתקפלת מכאבים
24/07/2017 | 19:28
2
גם לי הציעו ללדת, לצערי זה ממש לא הקל על המחזורים מאז הלידה,
יש לי כאבים איומים. היום לפחות יש יותר מודעות לנושא של אנדו'.

לצפיה ב-'אכן, מכירה כמה נשים שכאבי המחזור דווקא החמירו להן אחרי הלידה'
אכן, מכירה כמה נשים שכאבי המחזור דווקא החמירו להן אחרי הלידה
25/07/2017 | 09:26
1
ומלבד העובדה שההמלצה הזאת לא מדויקת (בלשון המעטה), ההגיון מאחוריה נראה לי מעוות לחלוטין. ילדים מביאים כשרוצים, לא כדי לטפל בכאבי מחזור...לא?  
לצפיה ב-'בגילי המופלג העיקר להצליח להביא אותם '
בגילי המופלג העיקר להצליח להביא אותם
25/07/2017 | 18:55
איבופרופן פורטה הוא הכדור היחיד שמצליח להפחית לי כאבים.

לצפיה ב-'אני מניחה שכדאי להתייעץ עם הרופא של ה IVF'
אני מניחה שכדאי להתייעץ עם הרופא של ה IVF
24/07/2017 | 19:30
אני הבנתי מהקריאה בפורום שיש טיפולים שמומלצים לאנדו'
אני עברתי פרוטוקול קצר של אורגלוטרן ופיורגון שהיה לא מוצלח בכלל,
ופרוטוקול ארוך של דקפפטיל ופיורגון, שהיה יותר מוצלח.

כנראה שצריך להתאים את הטיפול בצורה ספצפית אליך,
כמובן שאם יש נגעים שהתפשטו זה משהו שצריך לבדוק...

בהצלחה

לצפיה ב-'שתינו באותה הסירה'
שתינו באותה הסירה
25/07/2017 | 14:52
אצלי אנדומטריוזיס היה תמיד ברקע הטיפולים ובטיפולים האחרונים באמת היו כאבים חזקים מאוד והתקפי כאבים לאחר מכן.
לאחר הפלה קשה מאוד (היריון ראשון) ותגובה לא טוב לכדורי ציטוטק הומלץ לי לבדוק את נושא האנדו שוב. הלכתי לדר קאופמן בפרטי (למרות שמקבל גם בכללית במרפאת לין או בבית חולים כרמל) והוא אבחן אנדומטריוזיס והמליץ על לפרוסקופיה. אני עדיין מתלבטת אם לעבור את הניתוח משום ששמעתי שהרבה רופאי ivf לא ממליצים לעבור אותו מתוך חשש לפגיעה בשחלות.
יש לי תור לחוות דעת נוספת אצל ד״ר סוריאנו ולאחר מכן אחליט.
לצפיה ב-'לגבי אנדו' - להתייעץ עם רופא מומחה לאנדו'
לגבי אנדו' - להתייעץ עם רופא מומחה לאנדו
25/07/2017 | 17:02
ממליצה על קאופמן. רופאי נשים רבים מפספסים את המחלה. כולל רופאי פוריות.
בנוסף, ממליצה ל תזונה מיוחדת לאנדומטריוזיס. כתבתי על כך פוסט ב"הודעות נבחרות".

מקווה שעזרתי.
בהצלחה
לצפיה ב-'היי'
היי
26/07/2017 | 08:19
1
קראתי רק חלק מהתגובות הקודמות מקווה שלא חוזרת על הכול.

אני מניחה שאת מתייחסת לד"ר זלוטי. הוא נחשב רופא טוב מאוד לעניין.

החוויה שלי עם סוריאנו היא אחרת - אמר מפורשות שלא לנתח וניבא לי הריון (וצדק) תוך שלושה סבבי IVF.

אנדו לא בהכרח גורם לבעיות פוריות (אני הריתי פעמיים במהירות מIVF ופעם שלישית ספונטנית).

בהצלחה במהרה,
יעל
לצפיה ב-'לגבי מרפאה של תל השומר'
לגבי מרפאה של תל השומר
27/07/2017 | 15:00
ישבתי שם בתור וראיתי שכל אישה שנכנסה לפני לבדיקה יצאה וקבעו לה תור לניתוח והיו די הרבה נשים שנכנסו לפני. היה הנראה לי חשוד קצת. כשאני נכנסתי אליו עשה לי בדיקה חפיפה ביותר וגם כן שלח אותי לניתוח. מזל שהלכתי ליעוץ אצל מומחה אחר שאמר שממצעים ש"נמצאו" אצל סוריאנו לא באמת קיימים והמצב שלי לא מחייב ניתוח. וצדק כי באמת בסבב IVF שעשיתי אחרי נקלטתי.
בקיצור במרפאה בתל השומר הייתה לי תחושה של בית חרושת לניתוחים. ולדעתי חשוב אחרי יעוץ אצלם ללכת ליעוץ נוסף במקום אחר. 
לצפיה ב-'תבררי בתל השומר'
תבררי בתל השומר
26/07/2017 | 18:49
כשהייתי בתל השומר ביולדות (אומנם לפני שנתיים) היו תלויים שם הודעות: אנדומטריוזיס? אל תסבלי, תבואי אלינו למרפאה.

משהו כזה.
לצפיה ב-'תודה על כל התשובות'
תודה על כל התשובות
26/07/2017 | 21:23
מחר נפגשת עם רופא הנשים שלי, ובראשון עם רופא הפוריות,  ומשם נראה איך ממשיכים.         תודה
לצפיה ב-'התייעצות...'
התייעצות...
25/07/2017 | 14:02
5
כמו שכבר סיפרתי השבוע קיבלתי בטא חיובית שלא התפתחה והתחילה לרדת, 
התחלנו 91 ואחרי שבוע ביום ראשון היה 73. 
היום עשיתי שוב בדיקה והתוצאה 100, 
זה חוץ רחמי? למה בלי שום תמיכה היא פשוט לא יורדת? ( החזרת טריים) 
אוף אוף אוף
לצפיה ב-'מצטערת לקרוא '
מצטערת לקרוא
25/07/2017 | 14:26
2
זה נכון שכשהבטא משחקת ולא יורדת החשד הוא הריון חוץ רחמי, אבל אבחנה סופית ניתן לקבל רק בבדיקת אולטרסאונד (בבטא כזו לא סביר שיראו משהו).
האם נבדקו גם הורמונים? נבדק עובי הרירית? אלו אינדיקציות שיכולות לתת כיוון.
מה הרופא אומר?
מצטערת על מה שאת עוברת
לצפיה ב-'אני בספק שיראו משהו ככה'
אני בספק שיראו משהו ככה
25/07/2017 | 14:29
1
זה מאוד נמוך,
עכשיו הודעתי ליחידה הם אמורים לחזור אלי,
מדאיג אותי שלא יפנו אותי ישר למיון . הורמונים לא נבדקו, אני אבקש פעם הבאה עם הורמונים ומחר אלך לעשות גם אולטרסאונד .
אם לא היה עדיין דימום זה סימן טוב?
תודה לך
לצפיה ב-'גם אצלי לא היה דימום, זה לא היה סימן טוב או רע'
גם אצלי לא היה דימום, זה לא היה סימן טוב או רע
26/07/2017 | 08:59
אני החזקתי עם בטא נמכוה שעלתה וירדה כמה שבועות, עד שהחלטתי לסיים את ההריון עם מטוטרקסט.
מאחלת לך שהבטא תרד מעצמה במהרה! חשוב מאוד מאוד לעקוב עד לאיפוס מוחלט, לפעמים זה מתיש עד שזה מגיע אבל חשוב לבדוק שאין קפיצה פתאומית למעלה.
שימי לב לכל כאב חריג, גם אם לא נראה לך שהוא קשור להריון, ודווחי מיד ליחידה או פני למוקד/מיון.
מקווה שהחלק הפיזי יסתיים במהרה
לצפיה ב-'מה שלומך?'
מה שלומך?
27/07/2017 | 11:13
1
לצפיה ב-'בדיוק חשבתי לחזור להתייעצות '
בדיוק חשבתי לחזור להתייעצות
27/07/2017 | 14:22
אני סך הכל מרגישה טוב אבל העובר העקשן שלי כנראה באמת החליט להשתרש איפשהו אבל לא ברחם. מבטא 100 עלה היום לבטא 222.  מצא זמן להכפלות...
באולטרסאונד ראו אולי משהו חשוד בחצוצרה שמאל אבל לא בטוחים.
כרגע שוב מעקב ביום ראשון ואז אם לא ירד מטטורקסט ( או איך שלא קוראים לזה) .
מה התחושות עם הזריקה? האם נותנים ומשחררים ישר? משאירים לאשפוז?
מתי חזרת אחרי? שלושה חודשים או ביקשו יותר?
אולי בכלל להתעקש על ניתוח?
לצפיה ב-'תמיכה (אוביטרל) יום אחרי הזרעה?!?'
תמיכה (אוביטרל) יום אחרי הזרעה?!?
27/07/2017 | 09:50
2
הי לכן,
אתמול סביב 11 עברתי הזרעה ראשונה (בנתיים אלו 24 השעות הארוכות ביקום, לא יודעת מה אעשה בשבועיים הקרובים). ביום שני ב22:30 הזרקתי אוביטרל ראשון.
נאמר לי שיום אחרי ההזרעה, כלומר היום, להזריק שוב אוביטרל לתמיכה ושלא משנה מתי.
מתי הכי מומלץ להזריק היום? אם יש דבר כזה מומלץ :)
תודה והחזיקו איתי אצבעות
לצפיה ב-'זה באמת לא משנה'
זה באמת לא משנה
27/07/2017 | 10:59
1
כשמזריקים אוביטרל לפני הזרעה\שאיבה, אז יש חשיבות לשעה כי זה מה שמתזמן את הביוץ. אבל אוביטרל שניתן לצורך תמיכה - שעת ההזרקה שלו באמת לא חשובה. אני הייתי לוקחת על הבוקר וזהו. בהצלחה!!! 
לצפיה ב-'המון תודה :) בוצע!'
המון תודה :) בוצע!
27/07/2017 | 13:41
לצפיה ב-'היי בנות האם מישהי עשתה היסטרוקפיה ניתוחית להסרת מחיצה?'
היי בנות האם מישהי עשתה היסטרוקפיה ניתוחית להסרת מחיצה?
24/07/2017 | 12:33
7
יש לי מחיצה של 20 אחוז אני אחרי 4 סבבים של ivf שניכשלו  ואומרים לי שאולי זו הבעייה  שרחם של לא תקין דו קרני קוראים לזה אלה של אולטרסונד אומרות לי שזה מעוות לי את הרירת של הרחם והם לא נותנת הבחנה מדיוקת  דיחיתי את הניתוח הזה כבר שנה וזה כבר בלתי נימנע אני חוששת שאולי בהחזרות שמים את זה על המחיצה או שזה נופל למחיצה  האם מישהי עברה הסרת מחיצה ? מה הסיכונים ? מישהי יכולה לתת לי עצות בנושא?
לצפיה ב-'שלום אליאן'
שלום אליאן
24/07/2017 | 13:24
6
אכן פעמים רבות לאחר הסרת מחיצה ההריון המיוחל מגיע. מקובל להסיר מחיצה של 30 אחוזים, ויש רופאים שממליצים להסיר גם מחיצות קטנות יותר.
ממליצה ליצור קשר עם ד"ר גולדשמיט. הוא רופא מנוסה בתחום, ואחראי להרבה הצלחות בתחום הזה.
לא חוויתי בעצמי, אך גולשות לא מעטות, בוגרות הפורום הזה, זכו להריון המיוחל לאחר הסרת מחיצה.
תוכלי לבצע חיפוש על הניקים: נונו2014, חתוליני, ספיקון ואלא רק מקצת מהנשים שהפכו לאימהות זמן קצר לאחר הסרת המחיצה.
מאחלת שכך יהיה גם אצלך.
מקווה שעזרתי.
בהצלחה
לצפיה ב-'היי טולית תודה על התגובה'
היי טולית תודה על התגובה
24/07/2017 | 16:03
5
אני אכן מנסה ליקבוע תור לדר גולשמיט להסרת המחיצה היה לי תור לפני שנה אילו להסרת המחיצה לפני שהתחלתי את סבבי הivf  לא המליצו לי די העררו את ביטחוני על הנושא והשלכות בסוף אני מוצאת את עצמי כל הזמן מתעסקת עם המחיצה כי כל הזמן מעירים לי בהחזרה של עוברים אני כבר הייתי לבושה להחזרה והרופא שמחזיר אומר לי  יש לך מחיצה לא כדי לך להחזיר  עוברים לרחם כזה כי ניקרא רחם דו קרני  ובכל זאת החזרתי ושוב נכשלתי .היום ניגשתי לפרופסור ביידר שאני מטופלת אצלו דרך בית חולים והתייעצתי סופית והוא הפנה אותי לדר גולשמיט . אני מנסה ליקבוע אילו תור בבלינסון אני מעדיפה להוציא את זה וזהו כי כל הזמן הרופאים  ואלה שמקבלות אותי לאולטרסונד בבוקר  עושות לי שחור שהמחיצה מפריעה  להם לתת תשובה מדיוקת על רירית הרחם  כי המחיצה מעוות להם את התמונה..תודה על העצה אכן עזרת לי
לצפיה ב-'אני לא מבינה... 20% זה ממש לא דו קרני'
אני לא מבינה... 20% זה ממש לא דו קרני
25/07/2017 | 06:44
4
אלא גבשושית קטנה... אצלי היה 25% והרופאים התעקשו שלא בגלל זה לא נקלטת. היעצתי אצל מספר מומחים נחשבים וכולם אמרו לי שזה לא גורם לחוסר היקלטות (רק מקרים חמורים בהרבה שגם לא מאפשרים לרירית לגדול תקין).הטענה שלהם הייתה שהסיכון של מחיצה הוא הפלה חלילה. ואכן אחרי שהייתה הפלה המליצו לי להסיר בטענה שרוב הסיכויים שזה לא קשור בכלל כי המחיצה קטנה מאוד "אבל לא לוקחים סיכון".
ואגב.. כשהמחיצה קטנה אז הרבה פעמים גם לא מצליחים להסיר אותה.
בקיצור.. נשמע לי שכדאי מאוד לחזור על הבדיקה אצל מישהו מיקירי הפורום ולקבל אבחנה מחדש. אני נבדקתי אצל דר חן גולדשטין וממליצה.

בהצלחה
לצפיה ב-'היי תודה על התגובה .....'
היי תודה על התגובה .....
25/07/2017 | 12:27
2
גם לי יש מחיצה 25% עד30% כמו שסיפרתי כבר הייתי לפני שנה בהתייעצות אצל דר גולשמיט שהמליץ להוציא אותה דחיתי את הקץ כמו שאומרים הייתי אמורה להוציא את המחיצה  לפני סבבי הivf שהתחלתי בהתחלה בבלינסון הם אמרו לי ננסה 3 סבבים ונחליט רק שחתכתי מבלינסון לאחר 2 סבבים ועברתי לתל השומר ששם גם אמרו זה לא הבעייה לא התמקדו בזה עזבתי את זה ככה לאחרונה המחיצה כן עלתה על הפרק כי הרירית לא הגיבה טוב בטיפולים  באולטרסנד  הרירית ירדה עלתה אפילו אמרו לי שהיא מעוותת ולא נתנו לה דיוק כמעט לא עשיתי החזרה בגלל זה אחרי 4 החזרות הבנתי  שמשהו לא מסתדר  גם ההערות של אלה מאולטרסנד הטריפו אותי כל בוקר שבאתי לבדיקת אולטרסנד ודם אז אלה מאלוטרסונד היו עושות לי שחור כמו 'הרחם שלך לא תקין המחיצה מעותת את הרירית אין לנו תשובה מדיוקת ' גם בהחזרה האחרונה הרופא שהחזיר אמר שהרחם לא ניראה טוב כדי ליבדוק את עניין  המחיצה כבר ניכשלתי בסבב 4  הייתי אמורה להחזיר מוקפא החודש לא עשיתי הפסקה בלי תמיכה על סיבוב טיבעי לא הגבתי ולא בייצתי והרירית עלתה ירדה זה היה מטורף עצרתי את הטיפול וניגשתי לפרופסור  שקיבל אותי בהתחלה ואמרתי לו שיתן לי הפנייה לייעוץ או להסרת מחיצה זה בגדול הסיפור שלי לא הייתי אף פעם בהריון רק הפחד בהחזרות זה נופל למחיצה זה עלה לי בראש כי מאוד קשה להחזיר לי יש לי נוסף לכל רחם שנוטא אחורה . בסוף קבעתי תור להתייעצות נוספת לדר גולשמיט בפרטי אשמח לדעת מה עשית בסוף עם המחיצה ? יש  לזה הרבה השלכות לפה ולפה?
לצפיה ב-'הסרתי אחרי ההפלה שהייתה'
הסרתי אחרי ההפלה שהייתה
25/07/2017 | 22:57
1
ניתוחון קל ופשוט והחלמה ממש ממש מהירה.
אבל.. מחיצות קטנות קשה להסיר ולמרות שבהיסטרו אבחנתית אמרו שזה סודר באולטרסאונד תלת מימד כן רואים שנותר.
אז זה בהחלט נראה לי פרוצדורה מיותרת במקרה שלי לפחות. אבל גם ממש פשוטה. הבאסה העיקרית זה "בזבוז הזמן"
לצפיה ב-'תודה על המידע'
תודה על המידע
27/07/2017 | 10:35
בהחלט זה ביזבוז זמן וזה תוקע לי את הטיפולים של ivf המחיצה שלי זה 25% עד30% קצת יותר גדולה ממה שהיה לך פשוט אני מוצאת את עצמי כל הזמן מתעסקת עם זה כל הזמן מעירים לי על זה אלה שעושות לי את האולטרסונד בבוקר נכון שהם לא למדו הרבה הם פשוט לא נותנו ת הבחנה מדיוקת על הרירית בגלל המחיצה כמעט גם ביטלו לי סבב כי הרירית לא הייתה ניראת  טוב  בסוף החזרתי ונכשלתי הרירית כן גודלת רק שהיא לא ניראת טוב באולטרסונד  וזה משבש לי את הטיפול ושוב שלחו אותי ליבדוק את עניין המחיצה התייעצתי עם פרופסור זיידמן ופרופסור ביידר השבוע והמליצו להסיר למרות שהם אמרו שזה לא הסיבה שאני לא ניקלטת אבל שאני יסיר את זה כי זה באמת  מעוות לי את הרחם בנוסף יצרתי קשר עם דר חן גולשמיט אחותי עובדת בבלינסון ואיך שהוא הראנו לו את החומר של הבדיקה הוא בדק אותי שנה שעברה הוא עבר על החומר במחשב ואמא שזה כן מיקרא של ניתוח אז קיבלתי 3 הבחנות השבוע ואת הניתוח אני יבצע באוגוסט לקחתי הפסקה מהטיפולים כי אין לי ברירה אחרת. בכל אופן תודה על המידע ושתצליחי אמן אמן
לצפיה ב-'קבעתי תור בלהתייעצות לדר חן גולדשטין'
קבעתי תור בלהתייעצות לדר חן גולדשטין
25/07/2017 | 12:31
לצפיה ב-'רופא פוריות'
רופא פוריות
26/07/2017 | 14:41
4
שלום רב,
מחפשת עבור חברה רופא פריון מומלץ מאזור המרכז אשר עובד עם מכבי.
מדובר באישה בת 40 עם הריון מוצלח בעבר הרחוק וכרגע אחרי 6 הפלות.
תודה מראש
לצפיה ב-'מצטערת לשמוע על ההפלות '
מצטערת לשמוע על ההפלות
26/07/2017 | 15:36
3
לפני ההמלצה על רופא פיריון, שאני בטוחה שעוד מעט ישיבו לך לגביה, חשוב לדעת האם היא עברה בירור הפלות חוזרות טהאם התייעצה עם מומחה בנושא זה.
האם ההריונות היו בטיפולים? באיזה שלב נפסקו? האם היא עברה היסטרוסקופיה, סט מלא של בדיקות קרישיות יתר, קריוטיפ?
האם ההפלות כולן עם אותו טיפול או שגם בנוכחות קלקסן ו/או סטרואידים היו הפלות? ובאיזה מינון?
לצפיה ב-'תודה'
תודה
26/07/2017 | 15:51
2
ההפלות התרחשו אחרי הדופק, סביב שבוע 6 ולדעתי היא לא טופלה נכון, כלומר לא נעשו בדיקות מקיפות
לצפיה ב-'אני מבינה שהיא הרתה בטיפולים ולכן מחפשת רופא פיריון?'
אני מבינה שהיא הרתה בטיפולים ולכן מחפשת רופא פיריון?
27/07/2017 | 09:09
1
במקביל הייתי ניגשת להתייעץ עם פרופ' קופרמינץ לעניין ההפלות.
רופא פיריון אני יכולה להמליץ בחום על הרופא שלי, פרופ' אורביטו (פרטי לא דרך מכבי).
לצפיה ב-'היי'
היי
27/07/2017 | 10:14
תודה על עזרתך, גם אני המלצתי לה גם על כמה רופאים בכירים פרטיים אך לדעתי היא מעדיפה דרך הקופה. מקריאה כאן ומניסיון אישי שלי המלצתי לה על ד"ר ערן הורוביץ ועל ברקוביץ.
כמובן שייעצתי לה על בדיקת קרישיות, היסטרוסקופיה ובדיקת זרע. יידעתי אותה גם על הפורום הנפלא הזה בתקווה שהשהות שלה ושל כולן תהיה קצרה ביותר.
יום נפלא
לצפיה ב-'כותבת כאן בהיסוס רב'
כותבת כאן בהיסוס רב
25/07/2017 | 22:53
9
היי לכולן,
אני קוראת סמויה שכן כבר שנה, מאז שהתחלתי את התהליך.
אני בת 39 ולפני שנה החלטתי שאני רוצה בכל מאודי להיות אמא גם אם זה אומר להביא ילד לבד.
זוגיות זה נושא מורכב אצלי בעיקר בגלל טראומות ילדות וקושי להיות באינטימיות זוגית. ההחלטה להביא ילד לבד לא היתה פשוטה עבורי, אבל אני שלמה איתה ויודעת שאהיה אמא נהדרת.
עשיתי את כל הבדיקות שיצאו טובות ותקינות.
3 הזרעות שלא הצליחו וסבב אחד שבוטל בגלל גירוי יתר, ואז עברתי ל- ivf עם תקווה מחודשת.
הורמונים, המון זקיקים, שאיבה. שאבו 14 ביציות ו- 8 הפריות. הייתי מאושרת.
החזירו בלסטוציסט. אחרי ההחזרה יש מן היי כזה, ואז ספקות. כן. לא. כן. לא.
הגיע מחזור. ואף עובר אחר לא שרד את החמישה ימים.

הרופא החליט על פרוטוקול חדש עם פחות הורמונים כדי שיהיו פחות ביציות ואולי איכותיות יותר.
הורמונים, שאיבה שנייה, 13 ביציות ו- 10 הפריות. ביום רביעי האחרון החזירו לי בלסטוציסט.
הפעם הרגשתי שזה הצליח.
יומיים אחרי ההחזרה כאבי בטן ודימום מוזר.. הייתי בטוחה שזו השתרשות. אתמול החל דימום מסיבי של מחזור. הקדים בשבוע המניאק... מצפצף על התמיכה המחזור שלי. עם תמיכה הוא תמיד מגיע.
הבטא אמורה להיות רק ביום שני... דיברתי עם המחלקה היום אמרו לבוא מחר לבטא אפילו שמוקדם...
אני כל כך עצובה..

אני רוצה להיות אמא
לצפיה ב-'קודם כל '
קודם כל
26/07/2017 | 08:55
2
ברוכה הבאה אלינו, מקווה שלשהות קצרצרה בלבד!
כולנו מכירות את העצב הזה, ואת מוזמנת תמיד לשתף כאן ולקבל חיבוק לפחות וירטואלי

ישנם עוברים שמגיעים ליום 5 וזה מצויין :) האם שקבלתם להחזיר גם ביום 3?
לעניין המוקפאים, אולי כדאי להבא לשקול עם הרופא להקפיא נניח את השניים הכי איכותיים ביום 3 ואת היתר לגדל?
הבטא הייתה היום? האם נבדקו גם הורמונים?
איזו תמיכה קיבלת והאם בסבבים הקודמים הוסת הקדימה עם אותה תמיכה או שניסו סוגים שונים? האם ניסית תמיכה בזריקות?

לצפיה ב-'תודה'
תודה
26/07/2017 | 19:21
1
אף פעם לא התערבתי לרופאים בהחלטה שלהם... הנחתי שהם יודעים יותר ממני מה עדיף...
לשאלותייך-
היום היתה הבטא, כמובן שהיתה שלילית.. בדקו גם הורמונים שתמכו בממצא. בנוסף הפנו אותי לאולטראוסאונד (עם המחזור ועם הכל, איכס) לבדוק שהכל בסדר שם.
כתמיכה קיבלתי אנדומטרין בסבב הראשון 3 פעמים ביום ובסבב הזה פעמיים ביום. שונאת את הג'יפה הזאת! לא הציעו לי משהו אחר. בכלל לא ידעתי שיש תמיכה בזריקות..

המחזור הקדים רק הפעם, תמיד הגיע בזמן כמו שעון שווייצרי מעצבן.

תודה על קבלת הפנים
לצפיה ב-'בהצלחה למוקפאים '
בהצלחה למוקפאים
27/07/2017 | 09:36
בעיניי, וזה לחלוטין תלוי אופי ולא מתאים לכל אחת, חשוב לנסות ולהבין מה ההיגיון מאחורי ההחלטות של הרופאים. כן יש מקום להציע, באופן מכבד, את דעתך ולשמוע את דעתם וההסבר מאחורי ההחלטות שלהם.
הוסת הגיעה בפעם הקודמת מספר ימים לאחר שהפסקת אנדומטרין? או ביום הבטא?
ראיתי שעכשיו קיבלת קרינון במקום, ייתכן ובאמת הוא ייספג אצלך טוב יותר. יש נשים שתמיכה וגינלית לא מספיקה והוסת מגיעה עוד לפני סיום נטילת התמיכה, במקרים אלו כדאי לשקול יחד עם הרופא מתן זריקות פרוגסטרון (זריקות לשריר).
מצטרפת להמלצות לבדוק הורמונים מספר ימים לאחר ההחזרה על מנת לוודא שהתמיכה אופטימלית.
מאחלת לך סבב מנצח
לצפיה ב-'יש לך מוקפאים מהסבב הזה?'
יש לך מוקפאים מהסבב הזה?
26/07/2017 | 09:23
1
אם לא, ממליצה לך בחום בסבב הבא להתעקש לא לגדל את כולם ליום 5. לא אצל כולן התרגיל הזה עובד, ובדרך הולכים לאיבוד המון עוברים טובים שיש סיכוי לא רע בכלל שיכלו להניב הריון.
אני לא מבינה רופאים שפעם אחר פעם מגדלים 10 עוברים לבלסטוציסט ובסוף משאירים את המטופלת עם עובר אחד במקרה הטוב. בעיניי זה גובל בהתעללות.
ואמא את תהיי. 

לצפיה ב-'נשארו 3 מוקפאים'
נשארו 3 מוקפאים
26/07/2017 | 19:24
היום אחרי הבטא היתה לי פגישה עם הרופאה, נתנה לי פרוטוקול להחזרת מוקפאים וקרינון כתמיכה.
יום שישי צריכה לעשות בדיקת דם ואולטרסאונד ואז יוחלט על המינונים..

הלוואי ואת צודקת
לצפיה ב-'תדרשי שיעשו גם בדיקה של e2 ופרטגרסטרון'
תדרשי שיעשו גם בדיקה של e2 ופרטגרסטרון
26/07/2017 | 12:14
1
זה אכן לא נראה אופטימי אבל לא למהר להספיד.
איזה תמיכה קיבלת ומה המינון? יתכן והתמיכה לא הספיקה ולכן הדימום.. יתכן מהצד השני שהייתה השתרשות על אזור עם כלי דם ולכן הדימום (אבל במקרים כאלה הרבה פעמים העובר שהשתרש יוצא עם הדימום.. לא ניתן לדעת בלי בטא).

המון הצלחה יקרה
לצפיה ב-'עשו...'
עשו...
26/07/2017 | 19:26
כמו שאמרתי התוצאה שלילית. קיבלתי אנדומטרין פעמיים ביום בסבב הזה.

תודה
לצפיה ב-'ברוכה הבאה אלינו, '
ברוכה הבאה אלינו,
26/07/2017 | 12:42
1
לשהות קצרצרה בלבד.
האם ביצעת בדיקת אסטרדיול ופרוגסטרון לאחר ההחזרה?
לעיתים השתרשות מתחילה בדימום.
איזו תמיכה את מקבלת?
את תהיי אימא.
מאחלת שבקרוב מאוד.
לצפיה ב-'אני מקווה שבקרוב מאד..'
אני מקווה שבקרוב מאד..
26/07/2017 | 19:27
אני כל כך רוצה..
לצפיה ב-'סימנים לפני מחזור או הריון..מבולבלת...'
סימנים לפני מחזור או הריון..מבולבלת...
26/07/2017 | 19:22
2
היי, עברתי החודש (לפני שבוע ויומיים) הזרעה ראשונה לאחר שנה של נסיונות (אני ובעלי מה"לא מוסברים"). לפני ההזרעה הזרקתי גונאל במינון יחסית נמוך ואוביטרל. לפני שאני אספיד גם את החודש כי אני לא ממש אופטימית רציתי לשאול משהו. יש לי תמיד הפרשות שקופות "נמתחות" לפני ובזמן ביוץ ושבוע לפני המחזור מתחילות לי הפרשות שנראות על התחתוניות צהובות דיי כהות (סליחה על התאורים). גם החודש אותו הסיפור...מעניין אותי לדעת האם יש פה מישהי שנכנסה להריון ולא חוותה בחודש הזה שינויים מבחינת הפרשות? או שהיו לה הפרשות צהובות? אני שואלת כי הבנתי מהרבה בנות שבחודש שגילו שהן בהריון היו להן הפרשות שונות ולבנות/ שקופות. זה ממש מעסיק אותי ואשמח לתגובות שלכן. תודה!

לצפיה ב-'מצטערת לבאס'
מצטערת לבאס
26/07/2017 | 21:13
1
אבל ממש אין דרך לדעת לפי ההפרשות, ואצל רוב הנשים גם אין שום אפשרות לדעת לפי 'סימנים' (פשוט כי הם זהים לפני מחזור ובראשית הריון). מה שכן - בטא בדם נותנת תשובה עד הצהרים (ומי שימציא בדיקה שמזהה הריון ביום ההתעברות יהיה עשיר יותר מצוקרברג).
מחזיקה לך אצבעות !
לצפיה ב-':)'
:)
26/07/2017 | 21:21
תודה! העלת לי חיוך :) בכל אופן עוד מוקדם מידי לבדיקת בטא. צריך לחכות לפחות שבועיים מההזרעה... אז בנתיים בעיקר אוכלת לעצמי את הראש. 
לצפיה ב-'חדשה כאן! אשמח להתייעצות'
חדשה כאן! אשמח להתייעצות
26/07/2017 | 00:35
3
שלום לכולן!
אני חדשה כאן בפורום ומקווה שלשהות קצרה!

אז קצת עליי-
אני לא מבייצת באופן טבעי. מכירה את התופעה מיום המחזור הראשון בערך. כל חיי לקחתי גלולות, מגיל 16 מה שאומר שאני כבר 10 שנים על גלולות.
אני בת 26 והחלטנו שהגיע הזמן להכנס להריון. כמובן שהמחזור (והביוץ) לא הגיעו והתחלנו בטיפול אצל הרופא שלי שהוא גם רופא פריון.

אז אני אחרי 2 סבבים של איקקלומין. כבר במהלך הסבב השני הכנתי את עצמי נפשית לסבב שלישי. השבוע עשיתי אולטרסאונד והרופא המליץ לסיים מיד את הטיפול ולעבור להזרקות גונאל F.
הייתי בהלם וממש נלחצתי. לא חשבתי שזה יגיע כ"כ מהר.
אני לא מפחדת מהטיפול עצמו, אלא שפשוט פתאום מרגישה שאני כבר ממש נכנסת לתוך עולם ה"טיפולים". עד עכשיו זה היה ככה בקטנה לבלוע כדורים ושאצליח לבייץ. פתאום הזרקות נשמע כבר הרבה יותר רציני ומלחיץ.

וכעת אשמח לשמוע מכן-
אני מאד סומכת על הרופא אבל האם זה לא נשמע מוזר שהוא מעביר אותי אחרי 2 סבבים של איקקלומין ישר להזרקות גונאל?
לגבי ההזרקות- הרופא אמר שיסביר לי בהמשך אבל סתם אשמח לדעת האם ניתן לקנות אותם בכל בית מרקחת? (יש לי מרשם) ומה סדר גודל של המחיר? והאם יש הנחה מהקופה? (אני במכבי)
ושאלה אחרונה- האם גם בהזרקות זה מתבצע בסבבים של אחד אחרי השני כמו באיקקלומין או שצריכים לעשות הפסקות באמצע?

תודה לכל מי שקראה עד הסוף.
לצפיה ב-'ברוכה הבאה לשהות קצרצרה '
ברוכה הבאה לשהות קצרצרה
26/07/2017 | 08:47
מקובל לעבור לזריקות לאחר 2-3 סבבי איקקלומין. איך השפיע האיקקלומין? היו עד 2
זקיקים ורירית סדירה ובעובי מתאים?
בגדול עם זריקות קל יותר לשלוט על כמות הזקיקים, שכן לא רצוי שיהיו מעל שני זקיקים שיבייצו, מחשש להריון מרובה עוברים. כמו כן לרוב זריקות אינן משפיעות לרעה על הרירית, כפי שעלול לקרות עם איקקלומין.
אם את לא מרגישה מוכנה, תעלי בפני הרופא את התחושה שלך ותשמעי מה ההסבר שלו, אני מאמינה שזה יעזור לך לקבל החלטה.

הורמונים במכבי ניתן לקנות רק בבית מרקחת של הקופה. תוודאי שבמרשם יהיה רשום שאת מיועדת להזרעות, כי אם נרשם שאת מיועדת לIVF כשאת לא, לא תוכלי לקנות.

לגבי העלות, בסבבים לילד ראשון ושני ישנו סבסוד של חלק ניכר מהעלות. אני לא זוכרת כיום ספציפית את המחיר של גונאל במכבי, מדובר בכמה מאוד שקלים, תלוי במינון ובכמות שתקבלי. בוודאי גולשות שמקבלות גונאל יוכלו לעזור יותר בעניין הזה :)

אני ביצעתי הזרעות עם הורמונים בזריקות ברצף, וללא הפסקות. קחי בחשבון שלפעמים נותרות ציסטות שעלולות לעכב טיפול, לכן תוכלי לדעת רק בתום הטיפול.
בכל מקרה, מאחלת לך שלא תצטרכי לגלות את התשובה לשאלה הזו, ותקלטי בסבב הקרוב
לצפיה ב-'רק מוסיפה לעניין הזרקת גונאל'
רק מוסיפה לעניין הזרקת גונאל
26/07/2017 | 21:22
1
זה נשמע ממש גדול אבל בפועל זאת מחט קטנטונת וזה ממש בקטנה
לצפיה ב-' :)'
:)
27/07/2017 | 09:27
לצפיה ב-'התייעצות לגבי fsh גבוה'
התייעצות לגבי fsh גבוה
25/07/2017 | 10:52
6
שואלת בשביל חברה-
בת 36.5, בדרכ על גלולות, מחזור קצר יחסית, כנראה עם בעיית קרישיות.
עשתה השבוע פעם ראשונה פרופיל הורמונלי ויצא fsh 18.3
ברור שזה לא טוב... עכשיו השאלה מה עושים?
כמו כן כרגע מטופלת של כללית אצל דר אמנון הדר בב"ש. מישהי מכירה? יש המלצות? יש המלצות למישהו אחר באיזור הדרום?

תודה מראש לעונות!!!
לצפיה ב-'האם עשית בדיקת AMH'
האם עשית בדיקת AMH
25/07/2017 | 13:54
1
מומלץ לעשות את הבדיקה (בדיקת דם פרטית) כדי להבין כמה ביציות נשארו במאגר..

לצפיה ב-'טרם...'
טרם...
25/07/2017 | 20:11
זו שאלה עבור חברה, לא עבורי.
היא עוד לא עשתה שום בדיקה נוספת.
לי נראה שעם נתונים כאלו היא צריכה:
א. לחזור על הבדיקה
ב. ללכת למומחה

אבל אני לא מבינה בזה כלום ולכן ההתייעצות...
לצפיה ב-'אין לי המלצות לרופא בדרום אבל'
אין לי המלצות לרופא בדרום אבל
26/07/2017 | 16:04
מסרי לחברתך שאפשר להרות גם עם ערך כזה.
קודם כל, הערך של FSH יכול להיות הפכפך כך ששווה לחזור על הבדיקה בחודש אחר (ואולי לא דרך הקופה כדי שאם חלילה יוצא גבוה יותר שלא יהיה בעוכריה).
דבר נוסף, תשאלי אותה באיזה יום בוצעה הבדיקה כי עדיף לבצע את הבדיקה ביום 2 למחזור ובמקרים שכבר נעשו ביום 2 אז כדי להיטיב עם התוצאות בשביל הקופה, אפשר לחזור על הבדיקה ביום ה-1.
ועוד דבר - זה שהתוצאה גבוהה (ואגב יש תוצאות גבוהות יותר שנשים פה הרו איתן) זה עדיין לא מבשר כיצד חברתך תגיב להורמונים במסגרת טיפול. ייתכן שהתגובה שלה תהיה טובה.
לגבי רופא - אין לי המלצות לאזור הדרום כי אני מהמרכז. אולי בהמשך עוד יענו לך.
בהצלחה לחברה.
לצפיה ב-'המלצה לגבי רופא'
המלצה לגבי רופא
26/07/2017 | 17:26
1
הייתי מטופלת של הדר אמנון לפני כשנה , ולדעתי הוא לא מטפל יותר במטופלות פוריות וגם אם כן מבצע הזרעות בלבד .
באותה המרפאה בנווה זאב יש את ד"ר עאטף זיאדנה שהוא מעולה , הוא עובד גם במחלה של ההפריה החוץ גופית בסורוקה וגם בטופן פרטי ( אם תצטרך לעבור להפריות אחרי ההזרעות).
אני מטופלת שלו באופן פרטי , והיא מוזמנת לשאול לגביו שאלות.

לצפיה ב-' '
26/07/2017 | 17:58
לצפיה ב-'תודה לכל העונות! '
תודה לכל העונות!
26/07/2017 | 21:11
הרבה תודה. אעביר את התשובות
לצפיה ב-'מנוחה או לא ��'
מנוחה או לא ��
26/07/2017 | 18:01
2

היי בנות...
מה שלומכן??
אני בדילמה, אולי תגובות פה יעזרו לי..
מנוחה או לחזור לעבודה אחרי החזרת עוברים?
קראתי קצת על המחקרים שהראו שאין במנוחה תועלת..מה לעשות????

לצפיה ב-'לחזור לעבודה'
לחזור לעבודה
26/07/2017 | 22:21
לצפיה ב-'אין סיבה לנוח. רק לא לעשות פעילות מאומצת. להתנהג רגיל'
אין סיבה לנוח. רק לא לעשות פעילות מאומצת. להתנהג רגיל
27/07/2017 | 11:36

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא ביטוח סיעודי
אירוח בנושא ביטוח...
בתאריך 2.8 נארח את גבי נקבלי, מומחה בתחום הבריאות...
אירוח בנושא ביטוח סיעודי
אירוח בנושא ביטוח...
בתאריך 2.8 נארח את גבי נקבלי, מומחה בתחום הבריאות...
אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל
ד
ד"ר ערן הורוביץ
פורום הורים בטיפולי פוריות
פורום הורים בטיפולי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה