לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום הינו פורום תמיכה.  הייעוץ בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי.
אנא קראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בפורום.
גלישה נעימה
המשך >>

לצפיה ב-'שאלה לגבי תמיכה פריגנובה'
שאלה לגבי תמיכה פריגנובה
22/06/2017 | 14:40
3
היי בננות
אני אחרי שאיבה והחזרת עוברים
הרופא הביא לי אנדומטרין שלוש פעם ביום דאקפטיל אחד ופריגנובה פעמיים ביום
השאלה שלי היא אם הרירית שלי היא בסדר ואני נוטלת גם אנדומטרין אז למה צריך פריגנובה להעלאת אסטרדיול בגוף?
האם אחרי שאיבה הוא לא גם ככה גבוה?
בכלל למה צריך את זה? עד כה קיבלתי אנדומטרין ואוביטרל והיה בסדר לא היה דימום לפני וסת/בדיקת בטא
אשמח להסבר מכם.
לצפיה ב-'לגבי האסטרדיול'
לגבי האסטרדיול
22/06/2017 | 15:03
אמנם לא קיבלתי פריגנובה אלא אסטרופם לשלב עם אנדומטרין . אני גם אחרי החזרה. ויכולה להעיד שבאופן כללי הכל אצלי "תקין" עד עכשיו ובכלל הגעתי לIVF בגלל בעיית זרע. 
עד כמה שידוע לי אסטרופם הוא גם להעלאת האסטרדיול, אז אני יכולה להניח שזה פרוטוקול מקובל באופן כללי פשוט.

בטוחה שיענו לך באופן יותר מקצועי גם בנות שנוטלות את התרופה או יודעות יותר.
לצפיה ב-'תשאלי אותו'
תשאלי אותו
22/06/2017 | 17:48
1
אולי ערכי האסטרדיול היו אצלך נמוכים בעבר לאחר שאיבה?
עקרונית, אם הערך האסטרדיול הוא מעל 360 יחידות, פחות נהוג להוסיף אסטרוגן.

בהצלחה
לצפיה ב-'אשאל אותו בהיזדמנות'
אשאל אותו בהיזדמנות
22/06/2017 | 22:12
לפני השאיבה היה 9750 אסטרודיל
פשוט קראתי את העלון של הפרגנובה ונילחצתי ממה שכתוב שם
לצפיה ב-'משכך כאבים ?'
משכך כאבים ?
22/06/2017 | 06:18
4
אני בעינוי  עם כאבי בטן .
מותר משככך כאבים אחרי החזרה של עוברים?

לצפיה ב-'כן, אופטלגין או אקמול'
כן, אופטלגין או אקמול
22/06/2017 | 07:52
לי אמרו שאם יש כאבים חזקים להתקשר ליחידה ולדבר איתם,
אם יש דימומים כנ"ל.. ללכת אליהם להיבדק.

ובכל מקרה... את יודעת את הנוהל, לא להפסיק תמיכה עד בטא.

נספור ימים לטיפוס על הקירות ביחד?

חיבוק גדול
לצפיה ב-'בוודאי'
בוודאי
22/06/2017 | 07:55
במכתב שחרור שאני מקבלת מאסותא רשום במפורש שאם יש כאבים יש לקחת משכחי כאבים (אופטלגין או אקמול)
למה לסבול אם אפשר להקל...
המון בהצלחה
לצפיה ב-'מה שלומך?'
מה שלומך?
22/06/2017 | 18:31
1
לצפיה ב-'כמו אחרי שאיבה - ואני לא'
כמו אחרי שאיבה - ואני לא
22/06/2017 | 21:12
פחות קיצוני מהדקירות של הלילה אבל לא נעים.
תודה על הדאגה
לצפיה ב-'היי בנות האם מישהי עשתה החזרה של עוברים בהרדמה כללית?'
היי בנות האם מישהי עשתה החזרה של עוברים בהרדמה כללית?
21/06/2017 | 15:59
23
מכיון שיש לי רחם  שהוא קצת הפוך וההחזרה מאוד מכאיבה לי אני ממש מתכווצת אז המליצו לי לעשות החזרה בהרדמה האם מישהי עברה החזרה בהרדמה?  האם זה יהיה מסוכן לעובר? אני בסרטים מה אתן אומרות אשמח לעצות ........
לצפיה ב-'אם המליצו לך לעשות הרדמה'
אם המליצו לך לעשות הרדמה
21/06/2017 | 16:57
11
אז אין סיבה שתהיה פגיעה בעובר,
אלו הרדמות מאוד קלות,
גם ההרדמה של השאיבה די קלה,
אל תפחדי, אם קשה לך בלי הרדמה,
אז זה פתרון טוב וטוב שיש אותו

לצפיה ב-'היי לגבי הרדמה'
היי לגבי הרדמה
21/06/2017 | 17:12
10
הרופאה של השאיבה המליצה לי על  הרדמה הרופאים טוענים שיש לי קצת רחם הפוך  יש לי מחיצה ברחם דו קרני לכן ההחזרה ברגיל מאוד כואבת וארוכה לדעתי אני גם מתכווצת בהחזרה אני מקווה שעשיתי החלטה נכונה הבנתי שגם ההחזרה בהרדמה עם מצלמה אופטית מה שלא עושים לדעתי בהחזרה רגילה אני יהיה רפויה יהיה להם יותר קל להחדיר לדעתי אז זה לא נורא לדעתך ? ניסית אישית לעשות  החזרה בהרדמה ?
לצפיה ב-'אני בעד לעבור טיפולים בלי כאבים'
אני בעד לעבור טיפולים בלי כאבים
21/06/2017 | 17:23
9
אם זו האופציה שהציעו לך, אז כדאי ללכת על זה, אולי הרוגע יעזור
ולא יכאב לב, וזה יקל עליך נפשית ופיזית.
לא עברתי החזרה בהרדמה - אני פשוט אומרת מראש לרופא שהספקולום מפחיד אותי
ומכאיב לי מאוד, ועד כה רוב הרופאים שנגעו בי במהלך השנים ניסו להיות עדינים,
בפעם האחרונה כשהרופא הבין שהספקולום הרגיל לא טוב לי, הביאו משהו
דק וארוך, ועם זה עשה את הפעולה. וזה בסדר. היה פחות נורא מהזיכרון שלי.
כנראה שהמוח והגוף שלנו זוכרים את הפעם הכי כואבת וזה מה שנצרב לי בכל
הטיפולים ובכל פעם אני פוחדת מהכאב הזה. אבל לשמחתי זה באמת רגע ועובר.

הרחם שלי אחורי, כנראה שלזה את מתכוונת שאת אומרת הפוך?
הוא לא הולך בכיוון 'הנכון', אם יש דבר כזה נכון...
לגבי המחיצה- מקריאה פה בפורום לאורך השנים, הבנתי שכדאי להסיר מחיצות,
וזה מעלה את הסיכויים להיריון אחר כך.

בקיצור, אם הרופאים אומרים שכדאי לך לעבור תהליך בהרדמה,
אולי שווה ללכת על זה. בעיניי - ההרדמה של השאיבות היא החלק הכי כיף בתהליך

לצפיה ב-'היי תודה על התגובה של הרדמה זה הרגיע אותי'
היי תודה על התגובה של הרדמה זה הרגיע אותי
21/06/2017 | 18:47
8
טוב שהרופאה העלתה בפני את האופצייה הזאת היום  של הרדמה בהחזרה לא הגיד לך שזה לא עלה במחשבה שלי רק לא העזתי לישאול ..זו החזרה רביעית שלי וכל החזרה הייתי רואה כוכבים כאבים מכיון  שהרחם שלי קצת אחורי ככה אני מבינה מהרופאים שעשו לי בעבר החזרה הם לא רואים את הפתח כניסה לרחם אז הם מושכים אותו וזה כאב  בלתי ניסבל זה באמת יותר כאב מאשר פחד על זה אני מתגברת יש ברירה מצב נתון ולגביי מה שרשמת אני בריאה לחלוטין פיזית ונפשית זה רק עניין של כאב בלתי ניסבל בגלל שיש לי מחיצה זה ניראה שקשה להם ליראות בהחזרה לכן אולי כדי לנסות את השיטה של הרדמה .שוב תודה על תגובתך קצת סידרת לי את המחשבות
לצפיה ב-'אז קדימה '
אז קדימה
21/06/2017 | 19:47
7
עברת 4 החזרות? לא אמרו לך לטפל במחיצה הזו?

אולי כדאי לפנות לרופא מומחה למחיצות? אני לא יודעת למי, אבל שווה לבדוק את זה.

לצפיה ב-'היי לגביי המחיצה שלי הייתה לי הפנייה עוד לפני שהתחלתי את ivf'
היי לגביי המחיצה שלי הייתה לי הפנייה עוד לפני שהתחלתי את ivf
21/06/2017 | 20:15
6
זה הזוי כי את המחיצה גילתה לי רופאת הנשים שלי שהיא מומחית לפיריון  שם הכל הסרט הרע  שלי התחיל הייתי מועדת להזרעה ותוך כדי שאני לוקחתי אילקוקמין כבר הכנתי את הגוף אז בבדיקת אולטרסונד וגנלי זה עלה על הפרק עצרתי את הטיפול  של ההזרעה כמובן שהוא לא בוצע הייתי חדשה בסרט ביקשתי את כל הבדיקות המקיפות צילום רחם עשיתי וגילו חצוצרות סתומות עשיתי היסטרוקופיה וגילו רחם דו קרני מחיצה 20 אחוז וקצת רחם אחורי זה מה שאומרים בהחזרות אז היה לי תור להסרת המחיצה  אך ביטלתי התגובות מרופאים הלחיצו אותי לא המליצו  אמרו שזה יכול לעשות נזק יותר חמור ברחם כמו  חור ברחם משהו כזה ואז לא יהיה סיכוי בכלל אמרו לי  נתחיל את סבבי ההפרייה במידה שנכשל עד 3 סבבים נטפל במחיצה  הספקתי לעבור בית חולים בעקבות יחס מחפיר וחוסר אירגון שם עכשו בבית חולים  הזה הם מצביעים על בעייה בבציות שאני לא מגיבה מספיק 6 בציות לגירוי של זריקות 3 שבועות זה כלום...קיצור ההסרת מחיצה כן על הפרק אני אמורה לעשות את ההחזרה הזאת ואז ליראות איך אני מתקדמת נעשה יותר גרוע אצלי מרגע לרגע  ממש מזל רע  לא ידעתי שזה יהיה כלכך מסובך הקטע הזה. .
לצפיה ב-'קודם כל, טוב שגילו את המחיצה לפני שעשית הרבה סבבים של'
קודם כל, טוב שגילו את המחיצה לפני שעשית הרבה סבבים של
21/06/2017 | 23:23
5
הזרעות, ואחר כך הזרעות עם הורמונים, חסכת לעצמך איזה 8 סבבים כושלים, לחינם.
אז אולי יש לך מזל רע עם הכל ביחד, אבל בסך הכל הכללי - דווקא מזל מצוין שעלו על כך שיש בעיה לפני שהלכה לך שנה של ניסיונות על כלום.
חצוצרות סתומות גם לי יש- IVF עוקף את הבעיה הזו,
רחם אחורי... גם לי יש... מעולם לא אמרו לי שזו בעיה חוץ מזה שהמנח שלו אחר מהרגיל.

לגבי המחיצה אני באמת לא יודעת מה להגיד לך, אבל נראה לי שכרגע כדאי להתמודד עם הסבב שאת נמצאת בו כרגע, בתקווה שיצליח ולא תצטרכי 'לחשב מסלול מחדש' כי נראה לי שכן כדאי ללכת לאחד התותחים בנושא ולהיבדק אצלו.

לגבי חוסר תגובה, לא כולן מפיקות לול שלם... מעולם לא היו לי יותר מ 4 ביציות, ולפעמים רק 2 הופרו. היה לי גם סיבוב של שאיבה שהניבה 0. גם זה קורה.
(הזרקתי 35 ימים!!) מה שחשוב זה להגיע לעובר המנצח שייקלט ויישאר איתך.

אל תחשבי שיש לך מזל רע, תחשבי איזה מזל נפלא יש לך, שיש רפואה מתקדמת,
שבדקת ונבדקת ואת יודעת מה הבעיה, ואני מאמינה שגם תגיעי לפתרון של הבעיה.
ככה באמצע ההחזרה, כשהרופא שם לי את הקרינון, וצחק שהוא שם לי קרינון על חשבוני, ואמרתי לו שזה מוצר יקר להפליא, אמר לי לחשוב על כמה מזל יש לי שאני גרה במדינת ישראל שמעודדת טיפולי פוריות ומסבסדת את רוב התרופות. וזה נכון. זה לא ברור מאליו.

אני לא בטוחה שאני מעודדת אותך,
אבל אני כן חושבת שכדאי לחפש את הטוב, את המזל הטוב שיש לך,
על כך שאת מטופלת, את יודעת שיש בעיה, ויש דרכים לטפל בה / להתעלם ממנה...
וזה בסדר.

בכל מקרה אחרי 4 טיפולים את עדיין בתוך הסטטיסטיקות... אז לא להתייאש.

חיבוק גדול ומאחלת לך שהסבב הזה יהיה מוצלח,
שתעברי אותו בקלות, ובלי כאב.

לצפיה ב-'אני רק רוצה להגיב על הרפואה בישראל..'
אני רק רוצה להגיב על הרפואה בישראל..
22/06/2017 | 06:50
3
זה באמת מזל!!! אני גרה בגרמניה (ולא, אני לא יכולה לבוא לארץ לעשות טיפולים, אחרי 5 שנים מאבדים את התושבות ואת הביטוח הרפואי גם אם משלמים הכל בזמן) ופה כל הנושא של טיפולים כמעט 100 פרטי. כל דבר קטן צריך לשלם לבד וזה נורא קשה. למשל: שבוע הבא יש לי צילום רחם: 150 יורו. ובכלל הם נכנסים לך לתחתונים: צריך להיות מעל 25 ומתחת ל40 ונשואים ואז רק 3 הזרעות ו3 ivf שבהם הקופה משלמת עד 50 אחוז לרוב (והשאר אתה משלם: ביררתי כבר: 50 אחוז מחצי טיפול של הפריה מלאכותית עולה 2500-3000 יורו). אז בהחלט צריך לשמוח על הרפואה בארץ(: אה, ומה עושים אלו שאין להם כסף? נשארים בלי ילדים וזה נחשב לבסדר. להרבה אין פה ילדים.
לצפיה ב-'מעניין אם יש קשר בין הנורמה של אין ילדים לבין העלות של להביא'
מעניין אם יש קשר בין הנורמה של אין ילדים לבין העלות של להביא
22/06/2017 | 07:40
2
אותם לעולם...

בדקת כמה יעלה לך סבב פרטי וטיסה לארץ לעומת העלויות בגרמניה?

מה עושות נשים יחידניות, אין כאלו בגרמניה?

שיהיה לך בהצלחה וכמה שיותר מהר...
לצפיה ב-'לא חשבתי האמת על זה..'
לא חשבתי האמת על זה..
22/06/2017 | 13:12
1
אבל באופן עקרוני אנשים בקושי מתחתנים ויולדים ילדים.. בגלל זה שיש ילודה שלילית באירופה/: לא..פה יש לי ביטוח בריאות שלפחות ממן חלק.. עדיף מהכל פרטי..אממ.. אז צריך לשלם הכל פרטי (5000-6000 יורו למחזור ivf אחד.. ועוד כמה שזרע עולה בבנק זרע..) 
לצפיה ב-''
22/06/2017 | 14:18
לצפיה ב-'היי תודה ענקית על התגובה '
היי תודה ענקית על התגובה
22/06/2017 | 19:31
ממש עודדת אותי אהבתי את הניסוח של התגובה שלך  אכן חסכתי לי את ההזרעות כנראה שהייתה לי את האניטואצייה ברגע שהרופאת נשים שלי מצאה את המחיצה הבנתי שאנ י עוצרת טיפול תוך כדי גילו חצוצרות סתומות  אז זה באמת כאב שניחסך ממני אבל לא  ניחסך ממני הרבה בעיות אחרות ברחם  אכן הרפואה מתקדמת ברור לי שיש פיתרון לכל דבר   מנסה לימצוא את הטוב כרגע זה קצת הפוך כמו מנהרה חשוכה שאין בה קצה אור  תודה על האיחולים אני שולחת לך גם חיבוק מעודד בחזרה תודה על הכוח שערבת לי דרך ההודעה  אנחנו נשתמע פה
לצפיה ב-'כמה הצעות'
כמה הצעות
21/06/2017 | 19:45
8
  1. מנסיון אישי עם רחם אחורי ועוד הרבה צרות מוזרות במבנה הרחם- היו לי החזרות מאד כואבות. בדיעבד גיליתי שנזקקתי לניתוח של הרחם וכן שמי שהחזיר עשה זאת לא טוב.
    ניתוח והחלפת רופא עזרו.
    אני מבינה לגמרי את הכאב שלי, זה אכן יכול להיות כאבמ נוארי (גדלתי בישוב חקלאי, אני תמיד נזכרת כמה חלק מהפרות צורחות בהזרעות, ומזועזעת איך אנחנו גורמים לחיות את הכאב הזה כל החיים שלהן ומבינות אותו רק כשקורה לנו משהו נורא :( זה כאב איום)
  2. עשית נכון שפנית לשאול. מציעה לך להמשיך לקחת אחריות על הטיפולים. לקרוא, ללמוד ולהבין.
    אם את לא יודעת מה זה "רחם הפוך" (בטח התכוונת לאחורי), תקראי או תשאלי כאן. זה יעזור לך לקבל החלטות.
    אז גם תגלי שזו בדרך כלל לא סיבה לכאבים כל כך קשים.
  3. כאבים בהחזרה הם אכן בעיה גדולה. הם גורמים להתכווציות. לפי מחקרים עד 15% מההחזרות העוברים מחוץ לרחם זמן קצר אח"כ בגלל התכווציות או החזרה לא מדוייקת.
  4. צריך לבדוק את הסיבה לכאבים. לעשות היסטרוסקופיה אצל מומחה ולראות אם יש עוד בעיה חוץ מהרחם האחורי.מכירה היטב בנות עם רחם אחורי ואין להן כאבים כאלו קיצוניים בהחזרה.
    אולי זה אכן מבנה הרחם ואולי פוליפ/משהו במחיצה/רחם צר מדי.
    יש מומחים נפלאים לעניין.
  5. מהנסיון שלי, הרבה מהכאב קשור בידיים של מי שעושה את ההחזרה. היה רופא בכיר שבהחזרות שלו צרחתי, שהקירות רעדו. עם מבנה הרחם ההזוי שלי, והמוסר של משפחת לוחמים שאסור להתבכיין בה, האשמתי את עצמי על הבכיינות. ממש כעסתי על עצמי. אבל אז החלפתי רופא ואצל רופאים אחרים לא הרגשתי את ההחזרות כמעט. קל לרופאים להאשים את הרחם שלך ולא את הידיים שלהם...
    לא בטוח שהרופאים הם הבעיה, וכמו שאמרתי, צריך לבדוק את הרחם, אבל יש אפשרות שמי שהחזיר לא מספיק מיומן או עדין.
    תשאלי מטופלות של דורון גולדברג או של גילה בן דוד ויגידו לך כמה הם עדינים בהחזרות. זה תלוי רופא לחלוטין.
  6. אחרי כל זה הייתי שוקלת גם הרדמה, אין בזה שום בעיה, אבל אם יש בעיה במבנה הרחם או שהרופא לא מחזיר טוב, ההרדמה המלאה לא תמיד תעזור.

בהצלחה
לצפיה ב-''
21/06/2017 | 19:50
ואני ממש מסכימה עם סעיף 5, לפעמים זה באמת קשור לידיים של הרופא.
לצפיה ב-'היי ממש הזדהתי עם מה שרשמת'
היי ממש הזדהתי עם מה שרשמת
21/06/2017 | 20:38
6
נישמע שעברת הרבה קצת דומה לסרט הרע שלי נישמע שאת בחורה עם ראש על הכתפיים לוחמת אמיתי ובסוף תצליחי חייבים  אין מה לעשות וקצת לא קשור לגביי הפרות נישמע אכזרי ביותר אני לא צימחונית אבל אוכלת בקטנה שניצל אבל קשה לישמוע שמתעללים בחיות זה עושה לי רע מאוד לפעמיים עדיף לא לדעת  זה באמת קשה לישמוע מה שסיפרת.  ולענין   יש מצב שבהחזרה התכווצתי זה עלה לי במחשבה הרבה פעמיים הרופא העיר בפני האחיות שהוא לא רואה את הפתח  את  של הרחם וביקש כמו מלקחים  כאלה  ממה שיכלתי ליראות עם הכאבים שהיו לי שם יכול להיות באמת חוסר נסיון של רופא כי גם בזה ניתקלתי בהחזרה בבית חולים הראשון שהייתי הרופא עשה את זה בדקה ממש זרק את זה לפנים בלי להתאמץ ככה  בעלי סיפר לי הוא היה הייתי בחדר אני לא יכלתי להיות ערנית  זאת אומרת עם הראש  את יודעת כואב ולחץ באותם רגעים  כמובן שזה ניכשל אותו סבב של החזרה בשתי דקות   שיצאנו הבית חולים בעלי אמר שזה לא היה אמיתי אני לא יודעת איך הגעתי  לכל הבלאגן ברחם     בעלי  היה הראשון  שלי לא עשיתי שטיות עשיתי הרבה ספורט  הרבה אירובי ואליכות מהירות היה לי גוף פצצה לפני הטיפולים אולי זהה הספוט אני ממש לא יודעת להסביר את כל הבלאגן ברחם שלי  מאיפה זה בא לי אומרים לי שיש לי סיכוי אבל כמה באמת לא אומרים את האמת אני כרגע בסבב טיפול לאחר הטיפול שמקווה שיצא חיובי אני מתכוונת לטפל בעניין המחיצה רק שזה יכול להעקב את המשך טיפולי ההפריה וגם הגיל שלי עולה עוד חודשיים הגוף לא מגיב כלכך להורומונים   ממש 6 זקיקים רק בצד ימין אחרי 3 שבועות של זריקות לא נעימות  אני באמת לא יודעת מה עושים עם הרחם הזה ואיך זה נפל עליי  אני מקווה שההרדמה בהחזרה תעשה טוב איך את אישית מטפלת בבעייה ברחם מה הפיתרון לדעתך? השמח לישמוע את דגובתך?
לצפיה ב-'בטח שלא היית מרוכזת, היית לחוצה וכאב לך כל כך'
בטח שלא היית מרוכזת, היית לחוצה וכאב לך כל כך
21/06/2017 | 23:58
5
מסכנונת, בטח שלא היית מרוכזת.
היית לחוצה וכאב לך כל כך.

הסבר על המלקחיים
המלקחיים היו כנראה מפסק או בלועזית ספקולום. זה מכשיר שבאמת דומה מאד למלקחיים, ומשמש להרחיב את צוואר הרחם, על מנת שלרופא תהיה גישה טובה יותר לרחם. המכשיר הזה מכאיב לפעמים ןהכאבים גורמים להתכווציות, מה שבכלל לא טוב לעוברים היקרים שלנו.

הסבר על רחם אחורי
מה עשית? חמודה, לא עשית כלום.
אל תאשימי את עצמך.
יחסי מין לא משנים את מיקום הרחם, כמו שהם לא משנים את צבע העיניים,  נולדת ככה.
את יכולה לבחור לשכב עם מי שתרצי ומתאים לך, אין לזה שום השפעה על מבנה הרחם. יחסי מין הם דבר כיפי מאד  (לרוב :)) וחשוב, אבל יחסי מין לא יכולים לשנות מיקום של איברים בתוף הגוף.
ספורט? גם הוא נהדר לבריאות הנפשית והפיזית, אבל כמו שספורט לא משנה צבע שיער הוא לא משנה מבנה רחם.
לשליש  מהנשים יש רחם אחורי. הוא פשוט יותר צמוד לכיוון של הגב מאשר לכיוון של הבטן. הן נולדות ככה.
את מיוחדת :)
הרופא מאד לא רגיש והיה צריך להסביר לך מה הוא אמר ומה המשמעות (אין לזה הרבה משמעות)
הנה רופא שעונה שאין לזה חשיבות (היום הוא כבר פרופסור, לברן):

http://www.starmed.co.il/forum-52/msg-58945#axzz4kffYEYOX

והנה עוד תשובה מעולה:
https://www.doctors.co.il/forum-263/message-146498/#message-146712

העתקתי לך אותה לכאן, למקרה שהלינק לא עובד:
"70% מהנשים נולדו עם רחם קדמי, כלומר, נוטה כלפי דופן הבטן, ו-30% עם רחם אחורי, כלומר, נוטה לכוון הגב. אין לכך כל משמעות, פרט לכך שהרופא , בעת ביצוע פרוצדורות כגון הכנסת התקן או ביצוע גרידה, צריך לדעת על כך. לעיתים רחם אחורי גורם גם לכאבים חזקים יותר בעת מחזור, אך לא תמיד. הדבר איננו תורשיתי ואיננו נחשב להפרעה או למחלה.. לעיתים מדגימים רחם אחורי פחות טוב באולטרסאונד וגינלי, ואז מבצעים אולטרסאונד בגישה בטנית. מבחינת חייך - אין למנח הרחם משמעות מיוחדת. לגבי צילום רחם - לרחם אחורי נוטה להיות צואר רחם קדמי אליו יש להכנס בעת הצילום, אך אין כל בעייה לרופא המבצע להתגבר 
על כך."

בקיצור, רופא עם נסיון ו"יד טובה" יכול להתגבר בדרך כלל על רחם אחורי.
הבעיה כנראה פחות בך ויותר בצורה שהעוברים הוחזרו.
לעניין המחיצה אתייחס בהודעה נוספת.
לצפיה ב-'זה היה על רחם אחורי ועכשיו על מחיצה ברחם'
זה היה על רחם אחורי ועכשיו על מחיצה ברחם
22/06/2017 | 00:11
1

מחיצה ברחם זו בעיה שכיחה.
שוב , לא גרמת לה ואת לא יכולה להשפיע עליה בכלום.
כמו שלא יכולנו, גם אם היינו רוצות, להזיז את מיקום הריאות שלנו או הטחול או לשנות את הצורה של איזה איבר... זה מה שיש :)
בודקים את המשמעות של מחיצה בבדיקה שנקראת היסטרוספיה אבחנתית (היסטרו- רחם סקופיה- לצפות/לראות), כלומר התבוננת ברחם על מנת לאבחן אותו.
יש כאן די הרבה רופאים מומלצים ע"י שבנות הפורום מציינות:
ד"ר חן גולדשמיט, ד"ר שלומי כהן איילון, ד"ר מוטי גולדברג

אם מגיעים למסקנה שהמחיצה פוגעת בפוריות, חושבים איך ניתן לעזור והרבה פעמים מחליטים לנתח אותה.

הנה הסבר על מחיצה:

http://www.4-women.co.il/%D7%9B%D7%A8%D7%99%D7%AA%D7%AA-%D7%9E%D7%97%D7%99%D7%A6%D7%94-%D7%AA%D7%95%D7%9A-%D7%A8%D7%97%D7%9E%D7%99%D7%AA-%D7%91%D7%94%D7%99%D7%A1%D7%98%D7%A8%D7%95%D7%A1%D7%A7%D7%95%D7%A4%D7%99%D7%94

לצפיה ב-'אז חבל שאת מאשימה את עצמך'
אז חבל שאת מאשימה את עצמך
22/06/2017 | 00:32
גם ככה התהליך הזה קשה.
אין לך מה להאשים את עצמך.
בטח לא בעניין של יחסי מין או עם כמה גברים היית או כמה את בכושר.
זה בכלל לא תלוי בך.
ועכשיו, תחליטי איך להתקדם ולפתור את המצב :)
לצפיה ב-'היי תודה על התגובה ועל מה ששלחת לי '
היי תודה על התגובה ועל מה ששלחת לי
22/06/2017 | 19:47
2
אהבתי את הנוסח שלך של ההודעה תודה על מה ששלחת לי אכן פתחתי וקראתי על הרחם האחורי ועודדת אותי  מאוד תודה על העצות  אני אכן הולכת לעשות את ההחזרה בהרדמה בגלל הכאבים .קצת סידרת לי את המחשבות  על מה שרשמת לי על הרחם האחורי  תודה על המאמרים ששלחת לי בנושא תודה על האיחולים חיזקת אותי  את נישמעת לי בחורה עם ראש על הכתפיים  אחת שמבינה שולחת לך חיזוקיים חיוביים בחזרה תודה ענקית על הכל  שהיה לך הצלחה ענקית שיעבור לך גם בקלות שרק תצליח אמן אמן ונשתמע פה
לצפיה ב-'אמן נשמה, לכולנו, שימשיך יותר קל'
אמן נשמה, לכולנו, שימשיך יותר קל
22/06/2017 | 19:58
1
היתה לך התחלה קשה, ונשמע שהרופאים שלך, לפחות חלקם, לא מסבירים לך דברים ולא מתחשבים. זה באמת לא הוגן.
מגיע לך לקבל את היחס הכי טוב, מכבד ורגיש ואת כל ההסברים המלאים.
אל תהססי לשאול כאן בנות על כל דבר.
יש כאן המון בנות עם ידע שישמחו לתמוך ולהסביר.
לגבי הרדמה- עשר דקות של שינה כיפית, אם תלכי על זה- תתפנקי :)
בהצלחה נשמה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
22/06/2017 | 20:11
לצפיה ב-'כן, עברתי מספר פעמים ואת יכולה לישון בשקט'
כן, עברתי מספר פעמים ואת יכולה לישון בשקט
22/06/2017 | 17:51
1
הסירי דאגה מליבך. לעובר ממש לא מעניין בשלב הזה מה קורה למערכת העצבים המרכזית שלך, גם אם היא רדומה.
לצפיה ב-'היי תודה על התגובה חבל שלא ידעתי שיש אפשרות כזאת'
היי תודה על התגובה חבל שלא ידעתי שיש אפשרות כזאת
22/06/2017 | 19:53
לא ידעתי שאפשר לעשות החזרה בהרדמה כללית רק עכשו העלו את זה בפניי  בשאיבה שהייתי לפני יומים ההחזרה אצלי ממש עינוי כאבים חזקים  עדיף לי להיות באמת מנוטרלת  תודה על העצה אני באמת הולכת לישון שם קצת בשקט ושיהיה לך גם הרבה בהצלחה 
לצפיה ב-'הוקל לי'
הוקל לי
22/06/2017 | 19:38
יום שני של המחזור ועשיתי פרופיל וזה מה שיצא
ESTRADIOL(E2)                109.50 PMOL/L

FSH                           12.57 MIU/ML

LH                             3.64 MIU/ML

PROGESTERONE                   0.95 NMOL/L

יחסית לגילי, 43, אני בהקלה גדולה מה fsh.
פתחתי תיק ivf בבית חולים ומחכה לאישור הקופה וחששתי מאוד שלא יאשרו, אבל תודה לאל נראה שיש סיכוי.
מחכה גם לתוצאות של amh ולבדיקות של בן הזוג.

בשורות טובות מבחינתי so far!!

מישהי יודעת אם שאר הערכים תקינים?
תודה רבה
לצפיה ב-'לפי הנתונים - יכול להיות שאבייץ לפני ההזרעה?'
לפי הנתונים - יכול להיות שאבייץ לפני ההזרעה?
22/06/2017 | 19:08
היי, אני לקראת הזרעה ראשונה ביום ראשון.
היום אני ביום ה-8 מהוסת.
מהיום ה-3 מזריקה גונאל 100.

אתמול (היום ה-7) הייתי במעקב זקיקים.
אסטרודיל 1604
LH 2.3
פרוגסטרון קטן מ 2.
בצד שמאל (החצוצרה חסומה ולכן מהצד הזה לא תבוא הישועה) היה זקיק של 15 ועוד שניים של 12.
בצד ימין היה זקיק אחד של 14 וזקיק אחד של 12.
הונחתי להזריק שוב גונאל ולבוא היום למעקב נוסף.
תוצאות המעקב של היום, היום ה-8 לוסת:
אסטרודיל 3033
LH 5.3
פרוג' קטן מ-2.
זקיקים צד שמאל: הגדול ביותר הוא 18, לא ממש עקבתי אחרי השאר.
זקיקים צד ימין: זקיק אחד של 14 (לא גדל בכלל מאתמול??) ועוד 3 זקיקים של 13 (כלומר, אחד גדל ב-1 מ"מ. לא ברור לי מאיפה צצו עוד שניים, יכול להיות שפספסו אותם במעקב אתמול? לא נראה לי הגיוני שב-24 שעות הם הביאו כזה זינוק...)

אחרי שהתקבלו התוצאות הונחתי להזריק היום ומחר גונאל 100, ומחרתיים (בשבת) להזריק אוביטרל בבוקר ולעשות סקס. ההזרעה תיהיה ביום א' בבוקר.

הנתונים של הבדיקות דם לא אומרים לי הרבה, אבל הזקיק של ה-18 קפץ ב-24 שעות ב-3 מ"מ, לא יכול להיות שהוא יבייץ לפני האוביטרל? אם הוא יגדל באותו קצב, כבר מחר בבוקר הוא יהיה 21 מ"מ.
חשבתי לעשות סקס גם מחר ליתר בטחון, אבל אני מפחדת שאם נשכב גם בשישי וגם בשבת, הזרע לא יהיה במיטבו ביום ראשון.

מה אתן אומרות? יש סיבה לדאגה?
ושאלה נוספת: אני מבינה שהאוביטרל מביא לביוץ תוך 36 שעות, אבל מה קורה אם הגוף על סף ביוץ ואז מזריקים אוביטרל - האם הוא עוצר את הביוץ ומעכב אותו עד פחות או יותר לתום ה-36 שעות, או שאם אני כבר נגיעה מביוץ אז הביוץ יקרה מוקדם למרות ההזרקה של האוביטרל?

תודה וסליחה על החפירה 
לצפיה ב-'האם מישהי לוקחת מיקרופירין?'
האם מישהי לוקחת מיקרופירין?
21/06/2017 | 06:44
3
דיברתי עכשיו עם חברה שלי שעברה הרבה (מאוד) הפלות.
עשו לה בדיקת קרישיות ויצא תקין ובכל זאת המליצו לה לקחת מיקרופירין 150 מ"ג ביום ולטענתה זה עזר כי אלו ההריונות היחידים שלה שהחזיקו מעמד.
האם מישהי לוקחת תרופה זו (עם/בלי המלצת רופא) והאם זה עוזר לה?
לצפיה ב-'אני לקחתי ו..'
אני לקחתי ו..
21/06/2017 | 11:29
1
לקחתי בהריון קודם עד שבוע 4-5 וההריון נפסק בשבוע 12 (הפסקת דופק).

בהריון לאחר מכן המשכתי לקחת על דעת עצמי, היו לי דימומים מידי פעם, כשהייתי אצל פרופ' כרפ במעקב אמרתי לו על זה והוא אמר לי - "תפסיקי מיד!!!!!" הוא ממש כעס עלי!! וזה עוד לפני שסיפרתי לו שהיו לי דימומים. כך שאני חושבת שבשום אופן לא לעשות זאת ללא הנחיית רופא או לפחות התייעצות עם רופא מומחה, כל מקרה לגופו.

עד איזה שבוע חברה שלך לקחה את המיקרופירין?
לצפיה ב-'עד שבוע 36'
עד שבוע 36
22/06/2017 | 07:57
זה במקרה של הלידה שהצליח
במקרה נוסף הייתה הפסקת הריון בגלל תסמונת אז לקחה עד ההפסקה
לצפיה ב-'בכל מקרה, את חייבת להיוועץ ברופא מכיוון'
בכל מקרה, את חייבת להיוועץ ברופא מכיוון
22/06/2017 | 17:53
שמדובר בתכשיר טרטוגני.
לצפיה ב-'בבקשה דחוף '
בבקשה דחוף
21/06/2017 | 21:05
3
האם משהיא נקלטה להריון בתהליך הכנה לIVF
האם ניתן להיכנס להריון בזמן תהליך הזרקת דקפפטיל ווגונל F..
בבקשה חשוב לי לדעת
תודה
לצפיה ב-'לא קרה לי, אבל זה אפשרי. רוצה לספר מה קרה?'
לא קרה לי, אבל זה אפשרי. רוצה לספר מה קרה?
22/06/2017 | 09:19
2
לצפיה ב-'משהוא מאוד מוזר '
משהוא מאוד מוזר
22/06/2017 | 12:58
1
אני עשרה ימים אחרי ווסת, החל מהיום הראשון עם דקפפטיל ומהיום השלישי תוספות של גונל ומנופרו... יש לי בחילות נוראיות כמו בהריון הראשון ותהיתי האם זה בכלל אפשרי ? הרי דקפפטיל דוחה ביוץ 

לצפיה ב-'בחילות יכולות להיות תוצאה של תופעות רבות'
בחילות יכולות להיות תוצאה של תופעות רבות
22/06/2017 | 17:47
כמו וירוסים, מצוקה רגשית ועוד
לצפיה ב-'חוסר אמונה של רופא'
חוסר אמונה של רופא
21/06/2017 | 12:50
3
שלום לכולם, 
הסיפור שלי ארוך ומורכב, אכתוב בקצרה. 
בת 41 עוד מעט, בטיפול שנה וחצי. בעבר היו שני הריונות אחד נפל, שני הניב ילד מקסים בן 3. 
בעיות פוריות: רזרבה שחלתית נמוכה, ובעיית זרע- זרעים בודדים 
טופלתי: 
1. רופא קופ"ח מאוחדת - טען שרק הזרעות יעזרו פה - חצי שנה מיותרת
2. איכלוב- סיבוב IVF אחד הניב 2 עוברים ( אוג' שנה שעברה) אח"כ שני סבבים שבהם פוספס הביוץ( מומש שלב א' בלבד)  
3. בר חוה- 4 טיפולים ללא עוברים:
אחרי הטיפול הראשון אצל בר חוה- הקופה לא היתה מוכנה לתת לי טופס 17. בגלל שבאיכלוב פיספו את הביוץ פעמיים והטיפול הראשון אצל בר חוה לא הניב תוצאות 
בר חוה כתב מכתב - נתנו לי עוד צ'אנס- לא הצליח 
בר חוה- לטעמי קצת התייאש מאז שהבין שהקופה לא תיתן כאן טיפולים לאורך זמן, וכל פעם מפנה אותי לתרומת ביצית ועשיו כבר לא בטוח לגבי בן הזוג שלי גם עם תרומת ביצית.
אני מחפשת רופא שיאמין בי, בר חוה הוא רופא מעולה ושמעתי עליו מחברותי סיפורי הצלחה, אבל הוא לא מאמין בי יותר. אני כן מאמינה. במיוחד שבפעם האחרונה הגיעו להם 7 זקיקים( לפני זה רק 2 בכל מחזור) 
אני גרה באזור המרכז, אני אשמח אם תוכלו לשלוח אלי בפרטי, המלצות על רופאים, אפילו מישהו צעיר, שילחם עלי ולא יוותר כל מהר. 
אם תוכלו לעזור, זה יהיה נפלא. תודה רבה
לצפיה ב-'ממליצה'
ממליצה
22/06/2017 | 13:34
2
על ד"ר רונית מכטינגר, דורון גולדברג, גיל ירושלמי. שלושתם רופאים צעירים, מוכשרים ואנושיים. האחרון הוא הרופא שלי. אני לפני כמה חודשים התחלתי לקחת דאה שמאד שיפרה את המצב. (הזמנתי מאתר IHERB של חברת Natures plus)
בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה רבה- איפה הם מקבלים?'
תודה רבה- איפה הם מקבלים?
22/06/2017 | 13:41
1
לצפיה ב-'בכיף'
בכיף
22/06/2017 | 14:45
מכטינגר וירושלמי מקבלים ברמת החייל בבניין מול אסותא (במשרד של פרופ דור)
גולדברג מקבל במודיעין (לפי האתר שלו..עשי גוגל. יש לו גם בלוג בפייסבוק).
ממליצה לך להתקשר, לנסות קודם להתייעץ טלפונית ואם מרגיש לך לקבוע. כל אלא הם אנושיים וישמחו להקשיב ולתת מזמנם כדי לעזור. 
אני אתן לך מספרי טלפון: 
מכטינגר: 053-3379809
ירושלמי: 054-4979108
גולדברג: 052-7531122

לצפיה ב-'אולי מישהי מוסרת פיורגון?'
אולי מישהי מוסרת פיורגון?
22/06/2017 | 13:09
היי, אני מתחילה טיפול לא ממומן וזקוקה לפיורגון. גם מרשם ממומן יעזור מאוד..
מישהי? 
לצפיה ב-'מישהי ערה??? שאלה דחופה על זריקת פרגניל'
מישהי ערה??? שאלה דחופה על זריקת פרגניל
20/06/2017 | 05:05
2
אני צריכה להזריק עכשיו דחוף פרגניל, הזרקתי לבטן ואני רואה שכתוב על זה לשריר, טעיתי?????
יש לי שאיבה ברביעי חייבת אותה עכשיו....
לצפיה ב-'מקווה שהכל בסדר...'
מקווה שהכל בסדר...
20/06/2017 | 10:50
אכן זריקה תוך שרירית. בד"כ בישבן
לצפיה ב-'חשוב לדעת- יש מי שעוזר להזריק'
חשוב לדעת- יש מי שעוזר להזריק
22/06/2017 | 11:09
פנרגיל אכן מזריקים לישבן.
כדאי מאוד לדעת ולזכור שניתן להגיע בכל שעה ביום ובלילה למיון נשים
בבית חולים עם הזריקה ומכתב מרופא המפרט מתי וכמה להזריק והאחות
תעשה זאת ללא בעיה.
את המכתב מבקשים מהרופא
בהצלחה
לצפיה ב-'היי רציתי לשאול ולהתייעץ ...'
היי רציתי לשאול ולהתייעץ ...
20/06/2017 | 22:05
10
ישנה אחות בקופת חולים שאינה מוכנה לעזור כשאני מגיעה לקבל טיפול . מה הכוונה היא כל הזמן שולחת אותי לעכו כי יש שם מרכז בריאות ענק לאישה... שהם עושים הכל פשוט... בלי תור ובלי בטיח אבל מה זה רחוק ממני בערך 20 דקות... עכשיו הטיפול שאני צריכה באולטראסונד זה בדיוק 5 דקות.. בדיקת הדם בדיוק דקה... אז למה היא עושה מזה כזה עניין שלא קבעתי תור? היא מבינה את דוחק השעה ודוחק העניין... וכאילו היא עושה בכוונה שזה בעיה שלי שלא קבעתי תור. והיא כל פעם אומרת לי שזה לא התפקיד שלהם ושיש את המרפאה הזאת בעכו... 
השאלה שלי אם כדאי לי להתלונן עליה או לחכות עד שאסיים טיפול? לעומתה יש אחות שממש עוזרת ומבינה עניין ואפילו לקחה לי דם באותו הרגע... זה פשוט מכעיס ומרגיז... איך אני יכולה לקבוע תור בלי לדעת מראש? מה עושים? אשמח לעצתכן המנוסה.. 
לצפיה ב-'מה יש להתלונן?'
מה יש להתלונן?
21/06/2017 | 10:15
כל מרפאה והנהלים שלה. אם את מגיעה למרפאה שבה לפי הנוהל את צריכה לקבוע תור מראש, ולא קבעת תור - זה לא תקין, והאחיות לא מחויבות כל פעם להתחשב בך.
קחי בחשבון שכל פעם שאת עושה את זה והן "מתחשבות" בך, ההתחשבות הזאת באה על חשבון מישהו\י שכן קבע תור וצריך עוד להספיק לעבודה, או שצריך טיפול\בדיקה דחופים וכו'.
או שתקבעי תור מראש, או שתלכי למרפאה בה הבדיקות מתבצעות בלי תור.
לצפיה ב-'הפוך על הפוך'
הפוך על הפוך
21/06/2017 | 12:44
1
אולי במקום להתלונן עליה, נסי בדיוק ההפך. בפעם הבאה שאת באה תביאי עוגיות לאחיות, תחייכי אליה, אולי אפילו תשתפי אותה במתח שמלווה אותך, בצורה כנה ולא בצורת האשמה. שווה לבדוק אם זה עובד
לצפיה ב-'רעיון מעולה'
רעיון מעולה
21/06/2017 | 13:59
כל מי שמגיע בלי לקבוע תור, פשוט שיכנס לרופא\אחות עם עוגיות ושוקולדים ויתחיל לשתף אותם במתחים שלו, בזמן שמי שקבע תור מתייבש בחוץ.
לצפיה ב-'בדיקת דם ואולטרסאונד-עם להתפשט/להתלבש, לקחת דם, להוציא טפסים'
בדיקת דם ואולטרסאונד-עם להתפשט/להתלבש, לקחת דם, להוציא טפסים
21/06/2017 | 17:04
4
וכו' וכו' וכו' זה סיפור של רבע שעה,
כל פעם שאת נדחפת בין תורים - את מפריעה לכל אלו שהגיעו עם תור,
וגם להן יש רק דקה בדיקת דם, ו בדיקת אולטרסאונד וגם הן מאחרות לעבודה תכף,
ואת יודעת מה ... זה מעצבן! שבוע שעבר מישהי 'מקורבת' נדחפה ככה לפני,
ואני איחרתי בעוד חצי שעה לעבודה. זה מעצבן מאוד מאוד מאוד!!

חוץ מזה , אם יש יותר מאחת שלא קבעה תור, אז...?

בקיצור, תהיי בסדר, תעשי מה שצריך, תקבעי תור כמו כולם,
או תיסעי למרכז בריאות האישה שם עושים מעקבים כאלו.
ואני , אגב, נסעתי באוטובוסים, יותר מ 20 דקות.

אז להתלונן? ממש לא,
תגידי תודה שמישהי נחמדה כן עזרה לך, אם יש אפשרות - זה נפלא!

למה לא לדעת מראש, בדרך כלל מקבלים הוראות אחר הצהריים לפני,
תתקשרי ישר למוקד הזמנת תורים ותזמיני תור או דרך המחשב.

לצפיה ב-'אבל זאת הבעיה שכבר אין תורים בצהריים והתור הבא הוא רק '
אבל זאת הבעיה שכבר אין תורים בצהריים והתור הבא הוא רק
21/06/2017 | 20:51
3
לעוד יומיים ומה אז? אני צריכה באותו רגע עזרה לא בעוד יומיים... בבית החולים לא מחכים ולא מעניין אותם...אתן בתור נשים שעוברות את אותו תהליך בוודאי נתקלתן בזה אני ממש מופתעת מהתגובות... זה לא שאני מבקשת להידחף... גם ככה אצל הרופאה הזאת אין תור... וגם למיון נשים? למה לא לתת שם תור? 
לצפיה ב-'אז נוסעים למקום ששם עושים את הבדיקות האלו..'
אז נוסעים למקום ששם עושים את הבדיקות האלו..
21/06/2017 | 21:18
האחות אמרה לך בצורה מפורשת שהיא לא עושה כאלו בדיקות, ואם כן זה רק עם תור.

למה את מופתעת מהתגובות? את כן מבקשת להידחף בתור...
כל פעם שמגיעה אישה בלי תור- היא דוחקת את אלו שקבעו תור, וגם להן יש עניינים אחרים על הבוקר חוץ מלהתעכב כי מישהי ממש חייבת תור עכשיו. ואם הגיעו שתיים שלוש כמוך, אז כל אלו שקבעו תור צריכות להיתקע שעה נוספת? תחשבי על זה.. זה לא הוגן!

אם זה היה משהו חד פעמי, אז לא נורא, אבל המעקבים האלו הם פעם בכמה ימים, לאורך תקופה של שבועיים, חודש, ואפילו יותר...

את יכולה לבקש להיות אחרונה בתור, ולחכות את כל התור של הבוקר, ואז לא תעכבי אף אחת שהגיעה עם תור מסודר, שווה ניסיון.

בהצלחה

לצפיה ב-'אני תמיד עשיתי את הבדיקות במרכז בריאות האישה'
אני תמיד עשיתי את הבדיקות במרכז בריאות האישה
22/06/2017 | 09:07
1
שם יש חדר ייעודי ללקיחת דמים למטופלות פוריות, אין צורך לקבוע תור מראש, פשוט מגיעים בבוקר, מוציאים מספר וזהו, ואח"כ ממשיכים לאולטרסאונד.
ממה שאת מתארת, כנראה שאת מגיעה למרפאה רגילה, וברוב המרפאות האלה היום אכן צריך לקבוע תור מראש, וכן, מי שמגיע בלי תור למקום בו מקבלים לפי תור, למעשה "נדחף" ומפריע לאחרים, ומכאן אי הרצון של האחות לקבל אותך.
לצפיה ב-''
22/06/2017 | 09:37
לצפיה ב-'עדיף לקבוע תורים עודפים ולבטל'
עדיף לקבוע תורים עודפים ולבטל
22/06/2017 | 10:54
1
גם אני הלכתי בעיקר למרפאת נשים שלא מצריכה לקבוע תור לדמים. אבל כן לאולטרסאונד.
יכולתי להעריך מתי אצטרך ומראש קבעתי תורים מרובים.
אם ראיתי שאין צורך התקשרתי יום לפני וביטלתי.
לא קרה הרבה, אבל זה עדיף.
ובמקרה שהגיע בקשה לאולטרסאונד וכבר לא היו תורים?
נסעתי לעיר אחרת.
לא פשוט, מסובך, לוקח המון זמן, אבל זה מה יש.
הטיפולים לקחו ממני הרבה אנרגיה. השתדלתי שלא להתרגש מדברים שאני לא יכולה לשנות
ולנסות למצוא פתרונות עוד לפני שצצה הבעיה.
בהצלחה.

לצפיה ב-'אי אפשר לקבוע כמה תורים תור מבטל טור רחוק יותר...'
אי אפשר לקבוע כמה תורים תור מבטל טור רחוק יותר...
22/06/2017 | 14:20
לצפיה ב-'אשמח לעזרה..'
אשמח לעזרה..
22/06/2017 | 10:34
היי בנות, אני נמצאת פה וקוראת אך לצערי לא פעילה.
אני ובעלי מנסים 10 חודשים להכנס להריון וטרם נקלטתי. כל הבדיקות כולל צילום רחם ובדיקת זרע תקינות. הרופא נשים אמר לי שקודם כל לפני שמתחילים ivf אפשר לנסות לעשות הזרעה בלבד. מישהי פה עשתה את זה ויכולה לספר על התהליך ועל הסיכויים להקלט בעקבות ההזרעה?תודה רבה!!

לצפיה ב-'מישהי יודעת כמה עולה אסטרופם בלי מרשם?'
מישהי יודעת כמה עולה אסטרופם בלי מרשם?
21/06/2017 | 19:10
3
לצפיה ב-'אי אפשר לקנות אסטרופם ללא מרשם'
אי אפשר לקנות אסטרופם ללא מרשם
21/06/2017 | 20:44
1
אם את מתכוונת ללא מימון, אז אני לא יודעת.
לצפיה ב-'הבנתי טוב תודה '
הבנתי טוב תודה
21/06/2017 | 21:09
לצפיה ב-'זו תרופה זולה גם במחיר מלא'
זו תרופה זולה גם במחיר מלא
22/06/2017 | 10:08
אריזה של אסטרופם עולה כ-25 שקלים במחיר מלא. השאלה היא האם אפשר לקנות אסטרופם ללא מרשם...
לצפיה ב-'התיעצות - מעבר קופת חולים בזמן טיפולים'
התיעצות - מעבר קופת חולים בזמן טיפולים
22/06/2017 | 09:55
היי,
אני חברה בקופת חולים לאומית ושוקלת לעבור למכבי.
מה הפרוצדורה כשעוברים בזמן טיפולי פוריות? בעיקרון אני בסוף שלב ההזרעות - נשארה לי הזרעה אחת לפני קבלת אישור למעבר להפריות.
האם אהיה זכאית להמשיך בטיפולים מיד עם המעבר?

ועוד שאלה...
האם באופן כללי מכבי עדיפה מלאומית בתחום טיפולי הפוריות?

לצפיה ב-'מעקב זקיקים'
מעקב זקיקים
20/06/2017 | 21:35
3
היום היום ה11, עשיתי מעקב זקיקים (בלי בדיקת דם).

יש לי רירית 11, זקיק בגודל 14 מ"מ וזקיק בגודל 8 מ"מ.

3 שאלות: מתי צפוי להיות ביוץ? והאם יש סיכוי לתאומים, או שה8 יתפוגג? והאם 11 זה בסדר? זה לא עבה מדי?

תודה!
לצפיה ב-'לא בטוחה שמבינה מספיק אבל...'
לא בטוחה שמבינה מספיק אבל...
21/06/2017 | 19:54
ביוץ בטח ביום 13-14.
חשוב להשלים את התמונה עם בדיקות דם כך לדעת בדיוק.

לצפיה ב-'צריך בדיקות דם כדי להשלים את התמונה'
צריך בדיקות דם כדי להשלים את התמונה
21/06/2017 | 20:03
זקיק 8 מ"מ אינו מכיל (ככל הנראה) ביצית בשלה
והשני גם עדיין צעיר לביוץ.
עוד קצת...
לצפיה ב-'זקיקים צריכים להיות מעל 16\17'
זקיקים צריכים להיות מעל 16\17
22/06/2017 | 09:54
כדי שיהיה אפשר להפרות אותם

זקיק בגודל 8 ..צריך להתבשל עוד קצת
לצפיה ב-'האם לבלוטת התריס יש קשר להפלות/אי ליטת עובר'
האם לבלוטת התריס יש קשר להפלות/אי ליטת עובר
21/06/2017 | 17:53
3
היי עברתי ivf ראשון הנפל לי בשבוע 7 ,בעבר עשיתי 4 הזרעות מתוכם הזרעה ראשונה נקלטתי ונפל בשבוע 4 .כל זמן זה הבלוטת התריס שלי לא היתה מאוזנת וכל פעם ששאלתי רופאים ופרופסורים כולם מסרו שאין קשר ישר אך מבדיקה מרחיבה באינטרנט וממקרה של חברה הבנתי שיש קשר..מה אומרות? 
יש לי עודף בלוטת התריס
לצפיה ב-'אני לא היתי מאוזנת ושנתיים לא הצלחתי להרות בכלל'
אני לא היתי מאוזנת ושנתיים לא הצלחתי להרות בכלל
21/06/2017 | 21:21
לא טבעי ולא הזרעות. מיד כשהבנתי שיש בעיה והיא אוזנה עברתי IVF ראשון ובהחזרת עובר יחיד יום 3 נקלטתי והיא היום בת 6.5. אין לדעת אם זו עצם ההפריה או האיזון של הבלוטה. לדעתי חבל להמשיך ולנסות מבלי לדעת שנושא הבלוטה סגור ומאוזן. דרך אגב בדקת נוגדנים של בלוטת התריס ? זה גם עלול לגרום להפלות וחוסר קליטה. מאחלת לך בהצלחה !
לצפיה ב-'לדעתי , יש קשר. '
לדעתי , יש קשר.
21/06/2017 | 22:55
ממש מוזר לי שרופאים טיפלו בך לפני שבלוטה הייתה מאוזנת.

לצפיה ב-'ברגע שראו שיש לי בעיה בבלוטת התריס'
ברגע שראו שיש לי בעיה בבלוטת התריס
22/06/2017 | 09:51
אמרו לי לטפל בה עוד לפני שהתחלנו משהו
ברור שיש לזה קשר להפלות בעיקר להשרשה

לצפיה ב-'היי , צריכה את עזרתכן לגבי רופא טוב לא בר חווה ולא קופרמינץ'
היי , צריכה את עזרתכן לגבי רופא טוב לא בר חווה ולא קופרמינץ
21/06/2017 | 20:14
4
תודה רבה לכל העונות 
לא נמצאה אצלי ואצל בעלי בעיה עשינו את כללללללל הבדיקות האפשריות .קיבלתי תרופות וזריקות לחיזוק השחלה וגופיף הצהוב כלום לא עוזר . 8 הפלות בשבועות 7-9 .ולא נמצאה בעיה.
צריכה רופא טוב ומומחה ..תודה רבה מראש לכל העונות 
לצפיה ב-'קודם כל מצטערת לשמוע על כל האובדנים ..'
קודם כל מצטערת לשמוע על כל האובדנים ..
21/06/2017 | 21:17
מניחה שאם כתבת לא בר חווה ולא קופרמינץ זה כי הית אצלם ?... קיבלת קלקסן ? סטרואידים ? מי מהעוברים שהפסיקו להתפתח נשלחו לבדיקה ? היתם ביעוץ גנטי ? עשיתם קריוטיפ ? אני לא מומחית הכי גדולה בתחום ושני אלו שרשמת לא המלצה עליהם מטפלים בי ... אבל גם לי הסתייגות ותהיות ולגבי הטיפול המניעתי . יש את כארפ שגם ידוע בתחום. מעבר לכך אשמח לשמוע מה יענו לך ... אולי אחכים גם. מאחלת לך שההריון הבא ימשך ויסתיים בידיים מלאות. ליבי איתך. לא פשוט. 
לצפיה ב-'המלצה שלי'
המלצה שלי
21/06/2017 | 22:57
מצטערת שעברת את ההפלות.
מאוד ממליצה על רופא שטיפל בי - פרופ ירון רבינוביץ.
כרגע אין לי זמן לכתוב תשובה מפורטת, אני אכתוב יותר מאוחר.
לצפיה ב-'מפרטת'
מפרטת
21/06/2017 | 23:37
1
לי היו "רק" 3 הפלות, אבל הרגשתי מאוד חסרת אונים. רופא של קופ"ח היה בטוח שאני פשוט צריכה להמשיך להכנס להריון ו"יהיה בסדר". לי זה לא נשמע הגיוני. תוך כדי עשיתי את כל הבדיקות האפשריות בטבע. לגמרי במקרה נחשפתי לסיפור של קולגה שלי. הסתבר שלבת שלה היו 8 הפלות, היא טופלה על ידי כל העולם ואישתו, כולל כארפ, ללא הצלחה. עד שהגיעה לפרופ' רבינוביץ. ואיתו "עשתה" שני ילדים.
עד אותה שיחה אפילו לא הכרתי שם של פרופ רבינוביץ (למרות שאני עובדת באותו בית חולים).
מדובר ברופא אמפטי והכי חשוב - חושב, עם ראש פתוח. הוא ישב איתנו שעה, הפך כל מסמך, שאל את כל השאלות , הניח מה הייתה הבעיה - ופתר אותה. 
כמובן, ממליצה להגיע אליו עם כל הבדיקות, על מנת לא לבזבז זמן. אני אכתוב לך רשימה שלמה :
- בדיקת זרע לבעל (לדעתי גם רגילה וגם של ברטוב, למרות שרב הרופאים מזלזלים בשיטה שלו)
-קריוטיפ לשניכם (בחלק ממקומות ציבוריים תורים ארוכים, אפשר לעשות בפרטי)
-פרופיל קרישה מורחב, כולל דברים שלא בסל
-תרבית וגינלית, כולל PCR (לגילוי STD)
-היסטרוסקופיה אבחנתית  (בחלק ממקומות ציבוריים תורים ארוכים, אפשר לעשות בפרטי עם השתתפות של ביטוח משלים).
-בדיקות הורמונליות, כולל תריס ופרולקטין
-בדיקות פרופיל אוטואימוני
-בדיקת סוכר בצום
לצפיה ב-'אפשר לשאול מה הוא מצא / טיפל שונה'
אפשר לשאול מה הוא מצא / טיפל שונה
22/06/2017 | 08:06
שאחרים לא מצאו / עשו?... מרגישה שאצלי , מעבר לגיל משהו שאולי לא מטופל ... והזמן אוזל לחלוטין .... אשמח לתובנות. תודה
לצפיה ב-'עזרו בבקשה לבחורה נחמדה אכולת סרטים אחרי הזרעה רביעית'
עזרו בבקשה לבחורה נחמדה אכולת סרטים אחרי הזרעה רביעית
19/06/2017 | 09:16
9
היי בנות חמודות!
ביום רביעי שעבר הייתי אצל הרופא שלי והוא אמר שלפי הבדיקת דם והUS היום האופטימלי להזרעה נופל על שבת. בשבת כמובן לא עושים הזרעות.. אז חשבנו אולי ננסה סקס לבד כי הזרע תקין.
אבל אחרי כל ההזרקות האלה - איך לא נעשה הזרעה?
אז קבענו שאזריק גונאל פעם נוספת ברביעי ואוביטרל בחמישי. הרופא שלי לא נמצא ביום שישי, אז הוא הפנה אותי לשני רופאים אחרים שעוזרים לו בעניינים כאלה כשהוא לא נמצא. קבעתי עם אחד מהם להזרעה ב7:30 ביום שישי.
הרופא הנחה אותי להזריק אוביטרל בחמישי ב7:30 בבוקר.

וכאן מתחיל הסרט 

כל הלילה בין רביעי לחמישי ישנתי ממש רע ואכלתי סרטים שבעצם הביציות לא יהיו בשלות מספיק אם אזריק אוביטרל בחמישי בבוקר. כל אותו יום הרגשתי לחוצה בצורה בלתי רגילה והייתי עייפה כמו זומבי כל היום כי לא ישנתי. 

במקום ללכת לישון מוקדם - נתקענו כמעט עד 23:00 בלילה עם הקבלן של הדירה שאנחנו משפצים בתיאומים לקראת השיפוץ. עד שהלכנו לישון עד ש.. אווףףף!
קמנו ביום שישי ב5:45 והלכנו להשבחה. הרגשתי מאד זומבי אבל פחות לחוצה. הגענו לרופא עם המבחנה ו..

התחילה ההזרעה. הוא מבקש מבעלי לעמוד לי ליד הראש וקורא לו "אבא". אכן מרגש.
ואז.. "אני מביא עוד מכשיר, צוואר הרחם שלך צר מבפנים, עברת לידה?" וואלה.. הלוואי והייתי עוברת לידה..
ואז.. מתחיל לשאול אותי שאלות מטרידות, לדבר אתי על היסטרוסקופיה ועל הגרידה שעברתי לפני 3 חודשים.
סיים את ההזרעה ונתן לי לשכב 10 דקות. התחלתי לבכות.
לפני פחות מחודש עשינו הזרעה אצל הרופא שלי ולא הייתה שום בעיה להכניס את הקטטר. לא מבינה איך זה קרה ומה המשמעות.

בכל אופן, ביום שישי, יום ההזרעה הייתי לחוצה עד כדי חוסר באוויר ובכיתי.. ביום שבת בערב אני ובעלי רבנו וייללתי כמו חיה פצועה. הוא התחיל לדבר אתי על הפריות ואיך אנחנו לא יכולים לעשות את זה במהלך השיפוץ.. מה אתה מדבר אתי על הפריות עכשיו?!?! למה לא לעודד אותי שהכל בסדר ושלהזרעה הזאת יש סיכוי!

עכשיו אני בטוחה שבעקבות זה לא נצליח.. כל הלחץ והבכי הזה. שאני לא אמורה להיות כל כך עצובה ולחוצה ביום של הזרעה.. שעוד מאמץ הלך לפח.
בשמונה וחצי בערב בערך הרגשתי את הביוץ חח והכל נעשה תכלס בזמן. אבל אני מפחדת ששוב המצב הנפשי שלי היה על הפנים.

כמה באמת אתן חושבות שזה משפיע?
נמאס לי כבר! אני עושה הכל כדי להירגע ולהרגיש טוב.
ותמיד ככה זה יוצא! ואני עוד כועסת על עצמי שאני נותנת לעצמי ככה להתדרדר.

יש לזה סיכוי בכלל??
לצפיה ב-'כל כך מבינה אותך..'
כל כך מבינה אותך..
19/06/2017 | 09:34
1
גם אני כל פעם שהייתי עושה הזרעות הייתי כל כך מפחדת לא להיות במצב רוח רע ואז זה דווקא היה קורה ודווקא היינו רבים עם בעלי ואז כבר הרגשתי ישר כאילו זה הרסתי לעצמי גם הפעם.. האמת שגם אני אשמח לדעת איך יוצאים מכל מעגל הלחץ והסטרס הזה..
בכל מקרה תהיי חזקה ואל תאשימי את עצמך! זה משהו שכולן עוברות אני חושבת.. 
קשה מאוד להתנתק ממחשבות ולנסות להיות "אדישים".. 
מתפללת בשבילך שייתפוס! :)
לצפיה ב-'תודה יקירה :)'
תודה יקירה :)
19/06/2017 | 09:36
קצת "נחמד" לדעת שזאת לא רק אני ככה..
לצפיה ב-'נשים נכנסו להריונות בשואה, מאונס ועוד הרבה זוועות'
נשים נכנסו להריונות בשואה, מאונס ועוד הרבה זוועות
19/06/2017 | 12:57
אז אל תדאגי בקטע הזה
לצפיה ב-'להורמונים בגוף שלנו יש חיים משלהם לפעמים'
להורמונים בגוף שלנו יש חיים משלהם לפעמים
19/06/2017 | 15:03
5
זה לא מה שאמור למנוע ממך להיקלט. ברור שיותר נעים להיות במצב רוח טוב,
ולישון טוב וכל זה... אבל אם צריך להיווצר היריון תקין, הוא יהיה, ואם לא... אז לא.

לגבי הבדיקה עצמה, לפעמים זה יד של רופא וזווית של השכיבה שלנו,
הספקולום גומר אותי מכאבים, וגיליתי שזה ממש תלוי מי שם אותו,
וכדאי להצמיד את העקבים כמה שיותר לטוסיק, זה עוזר.

בהצלחה, שיהיה סבב מנצח
ושיפוצים נעימים.

לצפיה ב-'האמת היא שמתחילת הניסיונות אני ככה'
האמת היא שמתחילת הניסיונות אני ככה
20/06/2017 | 09:56
4
עוד כשניסינו לבד די מההתחלה היה לי חוסר ביטחון. וכל פעם הייתי אומרת לעצמי שאני צריכה להיות כמה שיותר שמחה ורגועה ולא להיכנס לסטרס ומריבות מיותרות סביב הימים הפוריים שלי במיוחד.
וכל פעם שככה הייתי מרגישה רע, עצבנית ורבה וכו'.. הייתי מלקה את עצמי על זה שהנה.. שוב לא הצלחנו כי אני פשוט לא מצליחה להתנהג כמו בחורה נורמלית.
ועכשיו כשאני כבר בטיפולים זה ממש קשה כי כבר יש התערבות וריצות לרופא, לבדיקות דם והזרקות..
בעע
לצפיה ב-'את בחורה נורמלית על הורמונים '
את בחורה נורמלית על הורמונים
20/06/2017 | 15:52
לצפיה ב-'הכי מבינה אותך אבל זה הכי לא משפיע'
הכי מבינה אותך אבל זה הכי לא משפיע
20/06/2017 | 22:33
2
אני גם עושה הזרעות (גם אצלי לא בגלל בעיית זרע - אין לי ביוץ סדיר בכלל), יש לי ילדה מהזרעה ראשונה שההריון איתה הגיע אחרי 35(!) ימי הזרקת גונל והייתי בטוחה שאין מצב שהביצית תיהיי תקינה אחרי 35 ימי זריקות. גם היתי במצב נפשי על הפנים. 
עכשיו אנחנו בסבב שני - בהזרעה ראשונה שהלכה חלק והייתי אז גם בחופש (במקרה) והקפדתי פחות להרים את הילדה שלי ועל פחות קפה וזה - שלילי. בהזרעה שניה שרבתי בטירוף עם בעלי ביום ההזרעה, וגם התוצאות של ההשבחה היו ממש פחות טובות וגם עבדתי קשה בטירוף פיזית הרמתי מלא את הילדה וזה נקלטתי - אומנם ההריון נפל בשבוע 7 לצערי אבל זה בטח כי העובר לא היה תקין  עדיין ההזרעה נקלטה והיה הריון.... בקרוב מקווה לנסות שוב.
בקיצור - לך ולמה שעובר עליך יש מעט מאוד השפעה, השאלה האם במפגש הזה מסתדר לזרע להפגש עם הביצית ולהשתרש ברחם, וזה לא קשור לעצבנות שלך או לריבים עם הבעל. תשכחי מזה באמת המחשבות האלה רק גורמות לנו לסבל. 
הלוואי ועוד שבועיים תשובה חיובית!
לצפיה ב-'גוגו יקרה'
גוגו יקרה
21/06/2017 | 01:12
1
תודה על תגובתך. ברור שזה לא רציונלי.. אבל אני כמעט כל חודש מוצאת את עצמי במקום הזה וזה מתיש נפשית.
לפעמים אני פשוט חושבת לעצמי שאלו הם החיים וצריך לקחת דברים יותר בקלות ולהחליק.. אחרת אי אפשר לשרוד כשכל כך רגישים.

עכשיו חזרתי לצפון אחרי טקס הענקת תארים בבן גוריון בב"ש. קבלתי תואר שני. זה היה קשה. לא האמנתי שהשם שלי מתנוסס מעל תעודה כזאת. וכן.. זה קרה :) זה לא אותו דבר כמו הריון.. אבל צריך להאמין.

מה שלומך גוגו? איך את מתאוששת?
לצפיה ב-'כל הכבוד!'
כל הכבוד!
21/06/2017 | 22:02
זה ממש חשוב להנות מדברים ולהמשיך להתנהל עם החיים בדרך לההריון ובמהלכו. אי אפשר שכל החיים יתנהלו סביב הטיפול והאם הצליח או לא - זה פשוט גןרם לאומללות. הוודאי שיש ציפיה ויש אכזבה אם זה שלילי, והכי לגטימי לבכות יום יומיים ואז אוספים א עצמינו וממשיכים הלאה. הסיכוי בכל סבב לא גדול אבל הסיכוי במצטהר מצויין. בטח לבחורה צעירה כמוך.
אני מתאוששת, היתה לי הפלה טבעית שלא הצריכה התערבות, הרבה כאב והרבה אכזבה אבל אם העובר לא היה תקין באמת עדיף ככה מאשר חלילה בשבוע מתקדם. כן שמחתי לראות ששוב נכנסתי להריון ושזה אפשרי גם בפעם השניה, מקווה בקרוב להריון תקין :)
מאחלת לך גם כמובן!
לצפיה ב-'בעיית זרע ואי הגעה להפריה'
בעיית זרע ואי הגעה להפריה
21/06/2017 | 21:14
בעיית זרע קשה, ללא תאי זרע בכלל. אשכים קטנים מאוד(7 סמ"ק), קריוטיפ תקין ובדיקות גנטיות תקינות. לאחר שינוי תזונה ודיקור סיני נמצאו תאים בודדים.
בשל העובדה שאני נשא של הפטיטיס B יכולים לבצע את הסבבים אך ורק ברמב"ם. שם גם מצאו תאי זרע בודדים והקפיאו 7 מנות(בכל מנה סדר גודל של כ100 תאים בודדים בתנועה)
בסבב הראשון לא היו כלל הפריות למרות ששאבו 12 ביציות.
כעת, בבית החולים אומרים שיש לעשות ניסיון נוסף עם תוספת של קלציום מונופור. שזה יכול להיות מאוד מה שהיה חסר לזרע. על פנ...יו הם לא יכולים להגיד אם הבעיה היא בזרע או בביצית אבל מניחים שהבעיה בזרע בגלל הרקע ממנו באנו.
יש לכם ניסיון טוב עם קלציום מונופור(אקטיבציה)? קצת הסבר לעומק? האם באמת זה יכול לעזור? ואם גם זה לא יעזור מה אפשר לעשות?

מציין שאינני יכול לפנות למעבדת ברטוב וMFC בשל נשאותי להפטיטיס, ואין צורך לבצע שטיפה בשל העובדה שמדובר בתאים בודדים שלא ישרדו את השטיפה.
לצפיה ב-'שלום, שאלה לגבי בדיקות'
שלום, שאלה לגבי בדיקות
19/06/2017 | 13:38
10
שלום רב,
אני חדשה פה בפורום ועוקבת אחרי ההודעות. ראיתי פה את המלותיכן השונות שצריך להיבדק. אני ובעלי בסך הכל מנסים באופן טיבעי זה החודש החמישי. גילינו שיש לו בעיית זרע (במקרה, בגלל כאבים מוריקוצלה דרגה 1).
שאלתי היא- איך יודעים איזה בדיקות צריך? האם כדאי שבעלי ילך לאורולוג ויברר על ניתוח הבנתי שזה ניתוח בעייתי שלא תמיד מצליח?

כמו כן, הרופא פיריון עשה לי הזרעה ראשונה השבוע (נתוני זרע "סבירים" להזרעה  מורפולוגיה 2%, ריכוז לפני השבחה 6 מיליון, אחרי השבחה 23 מיליון, מתוכם בתנועה 7.5 מיליון). ללא זריקות וללא כלום, אפילו לא אולטראסאונד, זאת כי הוא אמר שבגלל שיש לי מחזור מאוד סדיר וביוץ תקין שמזוהה ע"י ערכות ביוץ, וכמו כן בדיקה גיקולוגית רגילה הכל תקין וגם פרופיל הורמונלי תקין, אמר שבגלל שיש "בעיית זרע", אין כרגע צורך לשלוח אותי לעוד בדיקות?
האם זה נורמלי? האם לדרוש עוד בדיקות? או לעשות כמה הזרעות ואז שילח אותי?? מאוד מבולבלת... תודה מראש!!
לצפיה ב-'הי'
הי
20/06/2017 | 08:08
9
לנו גם יש בעיית מורפולוגיה( 1%) וכל שאר המדדים בסדר, אבל הרופא שלח גם אותי לעשות בדיקות כדי לשלול בעיות נוספות , במויחד כדאי לעשות צילום רחם ופרופיל הורמונאלי אם לא עשית .אצלינו הוא אמר שעדיף לעשות ישר הזרעות עם הורמונים כי אם הם לא מצליחות לעבור יש ל IVF (התחלתי דרך מכבי והם דורשים 3 סבבים של הזרעות עם הורמונים כדי לאשר IVF) . לא רצינו לבזבז זמן (הייתי בת 34). וטוב שכך כי לקח לי חודשיים רק להשלים את כל הבדיקות וגם היה סבב עם גירוי יתר ... בסופו של דבר התחלנו IVF חצי שנה אחרי שהתחלנו בתהליך . מקווה שיצליך לך כבר בסבב הזה , אני הייתי משלימה את הבדיקות
לצפיה ב-'היי חברה! תודה על התשובה, עוד שאלה :)'
היי חברה! תודה על התשובה, עוד שאלה :)
20/06/2017 | 10:24
8
מתי כדאי לבקש צילום רחם? אני בסך הכל בתחילת התהליך, והרופא אמר שכדאי קודם לנסות הזרעות, האם צילום רחם זה במקביל? או נחשב "עליית מדרגה"? כי הבנתי שזו בדיקה מאוד כואבת?
פרופיל הורמונלי עשיתי ויצא הכל מצוין. 
אפילו אולטראסאונד זקיקים הוא לא עשה לי, לדבריו אם יש לי מחזור מאוד סדיר וערכות ביוץ מזהות ביוץ, אז אין צורך. זה נורמלי?? וגם אמר שכרגע אין צורך בזריקות הורמונים... האמת שאני חוששת לקחת הורמונים, הרי נראה שאצלי הכל סדיר , והבעיה ככל הנראה בזרע, אז למה לא הזרעות על בסיס הביוץ הטיבעי?

האם אצלך הייתה בעיה בביוץ ובגלל זה היה צריך הורמונים? 
אוף אני לא מבינה מה כדאי לעשות . נראה אני אני אלך לחוו"ד שנייה...
לצפיה ב-'מקרה דומה- מנסה לעזור'
מקרה דומה- מנסה לעזור
20/06/2017 | 19:24
היי,
אני לא מאד מנוסה פה, אבל אנסה לתת את השיקולים שלי ומנסיוני :-)

אנחנו ''לא מוסברים'' והרופא המליץ על סדרת בדיקות שציינת וגם צילום רחם.
עברתי הזרעה ראשונה לפני שבןע (תחזיקי אצבעות!).
אני לא עשיתי צילום רחם כרגע... נכון שיש סיכוי שהחצוצרה סתומה וכו', ונכון שיש את אגדת צילום הרחם- שהשטיפה מנקה את המערכת ומשפרת את הסיכויים **אבל** מדובר גם בבדיקה עם כמות קרינה לא מבוטלת בדיוק לאזור היקר לי, ועל כן כרגע, מתוך אמונה שפיסית הכל בסדר, אני לא הולכת לשם. פלוס כמובן הידיעה שמדובר בבדיקה לא נעימה.
כמובן שאם בהמשך נראה שאין התקדמות אעשה אותה.
בשביל ההזרעה עברתי מעקב זקיקים (ובדיקת דם) שזה 'סתם ניג'וס' אבל תאכלס שטויות. והיות והביוצים שלי סדירים אז גם לא לקחתי אוביטרל.

זהו... מקווה שתרמתי במשהו :-) ובהצלחה!
לצפיה ב-'כמה תשובות'
כמה תשובות
21/06/2017 | 07:45
6
אצלי לא הייתה שום בעייה, הרופא אמר שיש סיכוי מאד נמוך להיכנס להריון טבעי או עם הזרעות עם מורפולוגיה כמו שלנו (1%) , כמובן אצלך המצב קצת יותר טוב ...ומלכתכילה אמר שכנראה IVF זה הסיכוי הטוב ביותר שלנו , מה שכן אני גם לא הכי צעירה (34 כשהתחלנו). בגלל שמכבי מאשרים IVF רק אחרי 3 הזרעות עם הורמונים אז עשינו אותם , היינו יכולים לנסות כמה סבבים על ביוץ טבעי אבל אמרנו שאם כבר טיפולים אז נעשה כל מה שאפשר. בהצלחה :)
לצפיה ב-'תודה על התשובות אתן מרגיעות אותי..'
תודה על התשובות אתן מרגיעות אותי..
21/06/2017 | 13:52
5
היי חמודות. סליחה על החפירה..
קודם כל אלמוגית מחזיקה לך אצבעות חזק חזק, גם אני עברתי הזרעה ראשונה לפני כמה ימים ואני נראה לי אחטוף התקף לב רק מהמתח... (עצות איך להתמודד???)
עיפהה (וכל מי שיודעת)- איך ידעת ש"אצלך אין בעיה"? אילו בדיקות עשו לך כדי לשלול בעיה אצלך ובאיזה שלב? מצד אחד אני רוצה להיות יסודית ולא לבזבז זמן, מצד שני לא רוצה להיות היסטרית ולעבור בדיקות קשות ללא צורך, למשל צילום רחם. לא מבינה מתי מומלץ לעשות את הצילום הזה...(כאשר בדיקות דם ופרופיל תקינים). 

מדוע גם אמרו לך שאין סיכוי עם הזרעות? האם רק בגלל נתוני זרע בעייתים? כי הבנתי שגם עם מורפולוגיה נמוכה (אצלנו 2%) הרופא אמר שיש סיכוי סביר היכנס להיריון ועוד גם באופן טיבעי! אז על מה ביסס הרופא שלך את הקביעה?

דבר נוסף שלא ברור לי- מדוע דורשים סבבים של הזרעות עם הורמונים אם אישה מבייצת תקין והכל תקין אצלה?? ממש לא בא לי לדחוף הורמונים סתם לגוף אם הבעיה רק בזרע... אוף איתם!!! הרופא אפילו מעקב זקיקים לא עשה לי כי אמר שאין צורך שיש מחזור מאוד סדיר וביוץ תקין (לפי ערכות ביוץ לפחות...). לדרוש ממנו מעקב זקיקים?

לצפיה ב-'לא מבינה'
לא מבינה
21/06/2017 | 14:35
איך עשו לך הזרעה בלי מעקב זקיקים??
אני סופר מתוזמנת ועדיין הייתי חייבת מעקב זקיקים ואז עוד הסתבר שהביוץ השובב שלי איחר לי דווקא והרופא הזמין אותי להזרעה נוספת( שלא יכולתי להגיע אליה מסיבות טכניות )-: ).
הרופא שלי המליץ על אוביטרל, אבל לא ככ זרמתי והוא הסכים איתי שזה לא חובה (אם כי הנה- אולי התפספס לי בגלל זה).
צריך לדעת בדיוק באיזה שלב את כדי לתזמן הזרעה נכון וחבל סתם להתפספס. אז תדרשי מעקב זקיקים +בדיקות דם, גם לעבודת בית ובטח להזרעות.

אני עשיתי כמו שכתבת- פרופיל, בדיקות כלליות וא''ס אצל הרופא. בנזוגי עשה בדיקת זרע. הדבר היחיד שנותר 'פתוח' זה החצוצרות, אבל לא יודעת, לא נראה לי שבאמת יש בעיה, ברור שאני לא יכולה לדעת, אבל לא רוצה לטגן ביציות לשווא.
מניחה שעוד כמה ניסיונות ואשבר )-:

בהצלחה! אין לי עצות טובות, כי אני על סף איבוד השפיות... :)
לצפיה ב-'אני נורא מחבבת אותך(: אבל..'
אני נורא מחבבת אותך(: אבל..
21/06/2017 | 17:06
3
לא ברצינות, אני חושבת שאת בחורה מאוד חכמה וחמודה ונחמדה. אבל אני חייבת להגיד לך שנורא צורמת לי ההודעות שלך. את כל הזמן כותבת שלך ״אין בעיה״ ומבייצת כמו שעון וכו׳. ולי אישית, שיש לה ״בעיה״ מאוד רצינית (בכלל לא מבייצת) נורא קשה לשמןע כל הזמן שאת 100 אחוז ורק בעלך ״אשם״. הייתי הורגת את בעלי אם הוא היה מתנסח ככה. זה שהוא 100 בריא, ואני ממש לא, לא אומר שהוא לא היה צריך ללכת לעשות בדיקת זרע, ואולי אפילו נגיע להזרעות, אז הוא ״מסכן שכמוהו״ (כמו שאת די מתארת את עצמך כל הזמן) צריך יהיה לעשות איתי ילדים בדרך ״לא טבעית״.. אז מה!!!!!! הרופא אמר לו שיש לו זרע כזה טוב שהוא יכול להכניס 100 נשים להריון, אבל זה לא משנה לסיטואציה שלי, ואני הייתי מתגרשת ממנו אם הוא היה מאשים אותי ככה ומדבר עליי ככה., אני באמת מקווה שאת לא אומרת לו בפרצוף כל הזמן שבגלוו עוד את תצטרכי לקחת הורמונים.. אז מה!! כולנו פה בפורום לוקחות הורמונים..ובעלי אפילו הציע להזריק לי בעצמו בשביל לעזור לי.. את צריכה לעודד את בעלך ולהבין שבזה אתם ביחד.. ואם את תצטרכי לקחת הורמונים ״בגללו״ זה לא סוף העולם. 

לצפיה ב-'שום דבר זה לא סוף העולם..'
שום דבר זה לא סוף העולם..
21/06/2017 | 20:21
לא נמצאה שום בעיה אצל מי מאיתנו... הרופא אומר שיש לי ביוצים טבעיים נהדרים. גם אצל החצי הכל טוב.

וזה לא מצליח. כבר כמעט שנתיים.

כבר הזרעה רביעית הזרקתי הורמונים.

הכל יכול לקרות. וכשכותבים כאן בהחלט יש דרך להביע דברים בלי לפגוע באחרות.

והמשפחות של שנינו שיא הפוריים. וזה לא קל בכלל. אבל מתמודדים.

אף אחד לא חושב שזה יקרה לו.
לצפיה ב-'האמת שלא כל כך הבנתי את התגובה שלך'
האמת שלא כל כך הבנתי את התגובה שלך
21/06/2017 | 20:22
1
לא ראיתי משפט אחד שהצביע על כך שהיא מאשימה את בעלה(וגם אם כן זה שלב נורמטיבי לחלוטין שעוברים בטיפולים בייחוד כאשר הבעיה אצל הגבר והאישה עוברת את התהליך הפיזי).
בתחילת הדרך בדיוק כמותה, גם אני תהיתי מדוע עליי לקבל הורמונים אם בדיקותיי תקינות, זאת מפני שלא הייתה לי כלל הבנה בנושא. וכן כשאומרים לך שהכל תקין אצלך עולות שאלות כמו שהיא שאלה זה נורמלי לחלוטין ואף חשוב לשאול ולהבין כל שלב ושלב!
יכולה להעיד על עצמי שהייתי נודניקית לא קטנה ושאלתי כל הזמן וזה עזר לי לא מעט.
פה, בפורום הזה, זה בדיוק המקום לשאול, לפרוק ולהתייעץ וחבל לבקר אחת את השנייה ולשפוט. לדעתי בכל אופן.

לצפיה ב-''
21/06/2017 | 20:40
waiting for it יקרה, קודם כל אני מצטערת אם פגעתי בך או בכל אחת אחרת בכל אופן. אני ממש ממש בתחילת הדרך ועדיין לא מבינה מספיק ושואלת מלא שאלות בתום לב גמור! ובאמת כי אני מרגישה שמהרופא אני לא מקבלת מספיק תשובות למה לעשות משהו/לא לעשות משהו אחר.
את הבנת אותי ממש לא נכון, אני לא מאשימה אף אחד, בטח שלא את אהובי היקר לי מכל, שאני איתו באש ובמים לכל אורך הדרך ולא משנה מה הבעיה ואצל מי הבעיה ואני בטח לא אומרת או חושבת מה מהדברים שאמרת (שהוא מסכן, אשם, וכולי).
ואני רק שואלת כדי לדעת מה עוד אפשר לעשות . מאוד העציב אותי לקרוא מה שכתבת ושהודעתי צרמה לך- זו לא הייתה כוונתי ואני מצטערת. אני מעריכה ומעריצה כל מי שכאן ומאחלת לכולנו רק בריאות והגשמה של המשאלות שלהן. 
אני מוצאת בפורום הזה מקום מופלא שאין לו אח ורע בעוצמתו ורגישותו . 

לגבי למה לקחת הורמונים זו באמת שאלה ממקום שאין לי ידע ואני לא מבינה, כמו שאני למשל צמחונית ואם פתאום היו אומרים לי שאני צריכה לאכול בשר נניח, הייתי שואלת למה?באמת בקטע של חסר לי ידע רפואי ואני לא מבינה. אני כמובן אעשה הכל ואטוס לירח אם צריך. אבל בבקשה תביני שרק לפני שבועיים גילינו הכל ואנחנו ממש בשלב אקוטי של עיכול, ולדעתי זה בסדר להרגיש כל מיני רגשות. זה אולי החיסרון של כתיבה, לפעמים אתה לא מתנסח כמו שצריך ומלוא עוצמת הרגש ומה שרצית להגיד לא עובר כמו שצריך.

בכל מקרה, מאוד מאוד העציב אותי (ממש ירדו לי דמעות לקרוא זאת!!) אני שוב מצטערת מכל הלב אם משהו מדבריי קודם צרם או העליב אותך (או כל אחת אחרת) ואני אבקש ממנהלות הפורום להסיר את ההודעה. 

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

טבורית- בנק דם טבורי
שימור דם טבורי
ד
ד"ר ערן הורוביץ
פונדקאות מנור מדיק
פונדקאות ישראלית בחו"ל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה