לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2593025,930 עוקבים אודות עסקים

פורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום הינו פורום תמיכה.  הייעוץ בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי.
אנא קראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בפורום.
גלישה נעימה
המשך >>

לצפיה ב-'סימנים שאת/ם בטיפולי פוריות- רשימה שהכנתי לעצמי לעידוד '
סימנים שאת/ם בטיפולי פוריות- רשימה שהכנתי לעצמי לעידוד
22/10/2017 | 13:40
22
שלום חברות יקרות,

נעלמתי בשלושה חודשים האחרונים גם בגלל הרפתקאות שונות ומשונות בטיפולים וגם בגלל סיבות אחרות. מכל מקום, לאחר הרבה בירוקרטיה ותיסכול, עברתי החודש את סבב הIVF הראשון שלי!!  (כולל שאיבה והחזרה של עובר אחד חמוד- אני עדיין בשוק מזה!!! מעולם לא הייתי בהיריון ומעולם לא היה אצלי עובר בגוף!!!), וכרגע אני מחכה לבטא. מכל מקום, עברו עליי חודשים קשים, וכמובן שרק אתן מבינות, אז לצורך עידוד עצמי עשיתי רשימה הומוריסטית של דברים שרק מי שעובר/ת טיפולים יוכל להבין... קצת ארוך, אבל מקווה שתהנו ... :)

"ונתן בהם סימנים": סימנים שאת/ה/ם/ן עובר/ת/ים טיפולי פוריות:

# 1 – התקופה שבה ניסית/ם להביא ילדים "בדרך הטיבעית" נראית לך כמו חלום רחוק/ בדיחה טובה/ פנטזיה לא מציאותית/ שקר הוליוודי שנועד להגביר מכירות של בשמים/ וודקה/ תחרה ותו לא.
#2 – עשית בכלל תואר בקולנוע/ לימודי ארץ ישראל/ מדעי המחשב ,אבל את משוחחת בקלות ובשטף עם סטודנטים לרפואה משנים מתקדמות על זיגוטות, חלוקה של תאים, מינונים של הורמונים ורמות של אסטרדיול  תקין בכל יום בחודש.
#3 – את יודעת מה פירוש PTT, CMV, LH,TSH Treponema, Toxoplasma, Rubelle ושאר ירקות בבדיקות הדם ואת יודעת יותר טוב מהרופא משפחה מה טווח הנורמה בכל אחד מהם.
#4 – את מתקרבת לסודות השבטים האינדיאנים: את יודעת להגיד מה התאריך הלועזי והעברי לפי מולד הירח/ כיוון העננים/ הכוכבים / או כמה ציפורים נודדות חלפו בשמיים מאז ההחזרה.
#5 – ברשימת הcontacts בטלפון שלך שולטים ללא עוררין המספרים הבאים (לאו דווקא בסדר הזה):
א. מספרים של כל המחלקות הרדיולוגיות בכל הבתי חולים בארץ (בניסיונות הנואשים להשיג תור לצילום רחם),
ב. מספרי הטלפון של כל מחלקות הא.ס בכל הבתי חולים בארץ (בניסיונות הנואשים להשיג תור לא.ס תלת מימד),
ג. מספרי הטלפון של כל המכונים הגנטיים ברחבי הארץ (בניסיונות הנואשים להשיג תור לקריוטיפ).
#6 – בכלל, בסביבות 45% מהזמן שלך מתנהל בטלפונים, פקסים וקביעת תורים ופיתחת רוטינה של גיהוץ/ קיפול כביסה/ משחק בפלייסטיישן/ קריאת מיילים תוך כדי האזנה למנגינה הערבה של כללית מושלם/ מכבי/ אסותא/תל השומר.

#7 -  גם אם היית 3 יחידות מתמטיקה וגם אם את בקושי זוכרת את לוח הכפל- את יודעת לחשב בשניות את כל הכפולות/ חלוקות של  מספרים כגון 36, 24, 48, 21, 5....

# 8- למרות שאתם מחשיבים את עצמכם צעירים/ות ובריאים/ות -איכשהוא את/ה/תם/ן לוקחים שניכם ביחד וכל אחד לחוד יותר כדורים/טבליות/נרות/ זריקות- מקשישים גריאטרים באיכילוב. רשימה חלקית בלבד:
את: כדור/ים לבלוטת התריס, חומצה פולית, ויטמינים בשלל צבעי הקשת (B12, E, C, D וכולי), אסטרופם, אנדומטרין, קרינון וחבריו, כמובן ידידנו גונאל וחבריו, מנופור וחבריו, dhea, אוביטרל/ דקפפטיל, ומדי פעם איזה אקמול ואנטיביוטיקה אחרי שאיבה.
הוא: Q10, אבץ, אומגה 3, תמציות צמחים סיניות מרופא ברפואה הסינית שטיבעם לא ידוע, לשיפור התנועה/ ספירה, ברזל, ויטמין C, E, D.

# 8.2- בכלל, אם המשטרה/ הרשות למלחמה בסמים/ ה- FBI היו פושטים על המקרר שלך- זה היה נראה כאילו יש תשתית ראייתית יציבה לכתב אישום על סחר בתרופות מרשם, וזה בתקווה שהם פיספסו את המגירה הסודית עם כל התרופות שלא צריכות קירור.

# 9- אתם יודעים בעל פה את השעות פעילות של כל בית מרקחת בעיר, את שמות הרוקחים ובכלל, את כל המבצעים בסופרפארם.

# 10- אם באזור המרפאה שלך/ מרכז בריאות האישה/ מקום ביצוע מעקב הזקיקים- יש עצים, ספסלים ושאר סימני טבע- זה קצת כמו סימון טריטוריה ע"י כלבים- אין עץ רענן או ספסל רעוע שלא בכית לידו/ מתחתיו, מעליו או מצדדיו, לאחר קבלת תוצאות לא טובות.

# 11 – קיבלת כמו כולם את הקטלוג של איקאה בדואר, ושמת על השולחן במטבח סתם שיהיה. למחרת בבוקר, בזמן שהמתנת שירתחו המים בקומקום עילעלת להנאתך בקטלוג, להעביר את הזמן. ואז פתחת במקרה בעמוד 184, שמכיל תמונות של חדרי ילדים ופירוט מדוקדק כיצד הם "מייצרים צעצועים בטיחותיים לילדים!" ואת בוכה בהיסטריה עד שבן הזוג בא חצי לבוש, מביט בבהלה בלוח השנה שתלוי במטבח, לראות אם היום צריך לקבל תוצאות של איזו בדיקה, רואה שלא, ולא מבין למה את בוכה בזמן שאת מחזיקה קומקום ביד אחת וקטלוג של איקאה ביד שנייה?...
# 12- אלו מאיתנו כמוני, שאלו נסיונותיהם לילד ראשון ומעולם לא היו בהיריון (עדיין!!!)- מה שפעם היה מאוד מובן מאליו- סקס= היריון= ילד, היום נראה לכם יותר נשגב מהפירמידות. אתם לא מבינים איך גוף האדם יודע לעשות לבד את כל הדבר המופלא הזה- גם לגדל זקיקים, גם לייצר ביציות/ זרעים, גם להפגיש ביניהם וגם ליצור היריון תקין וילד בסוף! טירוף!. לא יכול להיות שזה קורה למישהו באופן טיבעי?? בלי אף רופא?? או איזה טכנאית אולטרא סאונד??! ואתם מרגישים שאתם קצת כמו טרומן ב"מופע של טרומן". יש איזה סוד שלא גילו לכם!.
#13 – מרגע השאיבה ועד רגע ההחזרה המיוחל, בזמן ההמתנה המתישה לתוצאות ההפריות, אתם מרגישים כמו הורים לחיילים במסע כומתה של גולני- אתם עמלתם קשה לעשות כל מה שאתם יכולים, ועכשיו זה הזמן שלהם לגדול קצת לבד. אתם רק יכולים לעמוד (מטאפורית) מהעבר השני של האינקובטור עם תפילה ושלטי עידוד:
Yes you can!.

# 14 את יושבת לאכול משהו, נגיד קינואה עם טופו. החתול שלך, ילדך היחיד ( לבינתיים!), קופץ על הכיסא לידך לרחרח מה יש בצלחת. בהשפעת ההורמונים כמובן, את נתקפת בהתקף בכי, ונושאת מול החתול נאום מלא פאתוס- כאילו את מינימום סרסיי  שמאיימת לכבוש את ווסטרוז- איך בקרוב, מתישהוא, יהיה לו אח אנושי!!!. החתול בתגובה לא מתרגש מהמעמד, מנצל את רגע החולשה, בודק מה יש בצלחת, מבין שזה רק טופו ובורח.

# 15 -  הלכת לאורתופד, סתם בגלל כאב בגב. פתאום מוזר לך שלא צריך להתפשט בשביל בדיקה??!.

# 164 -  המחשבה הראשונה בכל בוקר, והאחרונה שלכן/ם בכל ערב היא : בוא/י כבר! אימא/ אבא מחכים לכם...

לצפיה ב-'אני מוכנה להתחתן איתך היום !!!!!!!!))))))))))))))))))))'
אני מוכנה להתחתן איתך היום !!!!!!!!))))))))))))))))))))
22/10/2017 | 19:12
2
אני צורחת פה מצחוק!!!!!!!!!!!
לצפיה ב-'WOW'
WOW
22/10/2017 | 19:40
סעיף 6 BIG LIKE

לצפיה ב-'חה! מקסים (:'
חה! מקסים (:
23/10/2017 | 22:25
כתבת ממש מדליק, שמח ומחוייך.
עושה כייף, בין הקשיים צריך לקרוא ולהשתדל לחייך (:
בהצלחה בתהליך... מאחלת לך שבמהרה תתחילי לכתוב על השלבים הבאים
(:
לצפיה ב-'נהדרת (:'
נהדרת (:
22/10/2017 | 20:34
מי שלא עברה אכן לעולם לא תבין. מאחלת מכל הלב בטא מהממת בקרוב 
לצפיה ב-''
22/10/2017 | 20:39
מצחיק מאוד!
לגבי סעיף 15. באתי לא מזמן לרופא שיניים, ולפני שהתיישבתי על הכיסא עברה לי מחשבה: רגע איזה רופא זה? איזה בגד מורידים פה? מה עושים פה?
לצפיה ב-'ענק!'
ענק!
22/10/2017 | 20:53
הייתי פותחת את זה לשרשור...אני בטוחה שהיו מתווספות עוד הרבה נקודות משעשעות. סחטיין עלייך
לצפיה ב-'אם גרמתי לכן לחייך אני כבר מאושרת '
אם גרמתי לכן לחייך אני כבר מאושרת
22/10/2017 | 21:27
1
מנהלות אהובות- אולי באמת אפשר לפתוח לשירשור שכל אחת תוסיף דברים
שקרו לה....חיבוק לכולן
לצפיה ב-'חיבוק גדול ממני . ויש לי עוד כמה ברשותך:'
חיבוק גדול ממני . ויש לי עוד כמה ברשותך:
23/10/2017 | 08:40
# את צריכה לחדש את כל המלתחה שלך, כי ההורמונים עשו לך אגן ושדיי קרדשיאן (והבעל דווקא מרוצה, למרות ההוצאה הכלכלית).

# את את יודעת להגיד לטכנאי בלקיחת דמים איפה כדאי לו לתקוע את המחט, ותמיד קולעת בול. 

# המתמרים זוכים לחדור אלייך במהלך החודש הרבה יותר פעמים מהאיש שלך.

# את מכירה את השמות של כל צאצאיי הפקידה בקופת חולים, שמנפיקה לך ההתחייבויות (ושולטת היטב בפרטי הסכסוך בין בתה לכלתה).

# כבר התרגלת לחלוקים (אלה שאין דרך לסגור כמו שצריך מאחורה למרות שאנחנו כבר במאה ה - 21), ולא אכפת לך שלכולם במחלקה יש יופי של תצפית על התחת שלך.

לצפיה ב-'פשוט גדול... אין כמו הומור טוב!!! והמון הצלחה!!!'
פשוט גדול... אין כמו הומור טוב!!! והמון הצלחה!!!
23/10/2017 | 10:41
לצפיה ב-'מוסיפה משלי'
מוסיפה משלי
23/10/2017 | 11:31
2
# השלט מוקפאים בסופר עושה לך תחושה מוזרה
# את כבר מומחית לזריקות. יכולה בכיף להיות אחות
# עושים סקס באמת בשביל הכיף :)
# אין לך כבר על מה לדבר עם החברים שיש להם ילדים :( (ולא כדאי לדבר על הסקס, כנראה שלהם אין..)
# כשמדברים לידך בעבודה על שאיבה, לוקח כמה שניות להבין שהן מדברות על חלב
--סורי, אני שואבת ממקום אחר...

לצפיה ב-'כל השרשור מקסים! מוסיפה משהו משלי עם הסבר ועוד'
כל השרשור מקסים! מוסיפה משהו משלי עם הסבר ועוד
23/10/2017 | 12:03
בס"ד
חיפוש אובססיבי אחרי נופש תורמים לערכים או הידברות באיזור מרכז
הסבר : כדתיים שיצא לנו כמה שאיבות והחזרות בימי שישי קצרים
           שאין סיכוי שנצליח לחזור לצפון לפני שבת
           אז לפחות אחרי כל המתח הנפשי והפיזי שנתפנק במלון
            ואם אפשר בחינם הרי זה משובח נכון?
כשאני שומעת ילד אומר : אמא בא לי ארטיק
אני אומרת לעצמי אוי כמה בא לי ארטיק....
(אני וחברה קוראות למוקפאים ארטיקים ואף פעם לא היו לי מוקפאים הלוואי והיה אפילו אחד...)

ההסברים הורסים אבל רציתי לשתף...
לצפיה ב-''
23/10/2017 | 13:28
השלט בסופר קרע אותי מצחוק.
לצפיה ב-'חחחחחחח - סוף סופ חיוך. מס' 14 קורע (יש לי 5 כלבים)'
חחחחחחח - סוף סופ חיוך. מס' 14 קורע (יש לי 5 כלבים)
23/10/2017 | 11:45
2
אפשר להוסיף גם כמה משלי?
- כשהאזורים הפרטיים הם נחלת הכלל ומתמחים בגינקולוגיה מאוד שמחים כשאת באה כי כבר לא איכפת לך שעיוד אחד יציץ
- כשאת לוקחת חלק מחיות המחמד לטיול יחד עם חברים שלכולם יש ילדים ומקטרים על הילדים ואת מקטרת על זה שאתמול הם (החיות) רבו מכות והיית חייבת לרוץ לוטרינר ועכשיו יש תפרים ורק שלא יזדהם
- אני כבר יודעת מי מזריקה פרוגסטרון בצורה לא כואבת ומי היא "סתם" אחות מתחילה
- כשאת מרשה לעצמך לא לעשות ספורט "כי זה הכל ההורמונים"
- כשאת מבקשת יום חופש בעבודה וכולם תוהים אם היום את נשאבת / מוחזרת / עושה בדיקת דם/ או לא מגלה שכבר נכנסת להריון
- כשמציעים לך שמות של פסיכולוגים
- כמציעים לך שמות של מתקשרים ("אין אין, היא אלופה, כח מה שהיא אמרה לי קרה") ולא יודעים שכבר היית אצל כמה כולל היא ושהיא כבר הבטיחה לך ילד תוך חצי שנה וכבר עברה שנה וחצי
- כשמציעים לך ללכת לרב או קבר של רב וקורה מה שקרה בסעיף הקודם
- כשאומרים לך: "אם לא רואים אותך עכשיו, מה יהיה אחר כך" - וכל מה שאת רוצה זה לקבור את הבן אדם שאמר לך את זה עמוק עמוק כי "אחר כך" עוד לא הגיע (ואת כבר ממש מחכה לו) וכשיגיע "אחר כך" - אז כבר ממש לא יהיה לך אכפת את מי את רואה ואת מי לא
- כש (הבוקר) מספרים לך שמישהי נכנסה בטעות להריון תאומים (ילדים מס' 6 ו-7) ואת לא מבינה למה היא נדחפה לך בתור - את עומדת בתור כבר שנתיים
לצפיה ב-'כמעט שכחתי - כשקרטיבים במקפיא מקבלים משמעות חדשה לגמרי...'
כמעט שכחתי - כשקרטיבים במקפיא מקבלים משמעות חדשה לגמרי...
23/10/2017 | 12:01
לצפיה ב-'איזה כיף להוציא את הכל! מדהימות כולכן!!!'
איזה כיף להוציא את הכל! מדהימות כולכן!!!
23/10/2017 | 12:14
# כשדודה יכנע, גוערת בך באירוע משפחתי: "יש לך בעיה??? תטפלי!" ואת מהנהנת ממלמלת "בע"ה" ובלב מתפללת: "אינשאללה תחליקי כאן ועכשיו, **נה רכלנית".

# כשהבעל גומר נייר טואלט ולא שם גליל חדש במקום ואת שואגת עליו, עד כדי כך שהשכנים מזמינים משטרה.

# כשבא לך להפוך לרוצחת סדרתית ולא אכפת לך מאסר עולם, העיקר להשתיק כל מי שרק יעז לומר: "את חייבת להירגע, אחרת זה לא יקרה!"

# כשמרוב בדיקות, שכחת ועלית ברוב טמטומך עם גרביים מחליקים לכיסא, ל US.  

# כשאת והבעל והרופא המומחה, שלושתכם בחיבוק קבוצתי רווי דמעות, אחרי עוד שלילי. 

לצפיה ב-'את נהדרת|כתר'
את נהדרת|כתר
23/10/2017 | 13:31
יופי של שרשור פתחת כאן.
אמנם יש לנו שרשור דומה בהודעות נבחרות, אבל יש כאן בהחלט חידושים שווים
לצפיה ב-'מוסיפה משלי'
מוסיפה משלי
23/10/2017 | 13:42
1
אלה העצובים שלי:
* כשאת מבינה שבטא חיובית אין פירושה תינוק, וגם לא דופק
* כשאת מבינה שהסיוט של אתמול הוא החלום הרטוב של מחר (לפחות שתהיה בטא חיובית).
ואלה המחייכים:
* כשאת מתחילה לפתוח מכנסיים אצל רופא אף אוזן וגרון, ואז נזכרת שבעצם הפעם  לא צריך...
* כשאת מצליחה לפתור את המבחן בגניקולוגיה שנה ב רפואה, ללא טעויות
* כשפורום פוריות הוא מסך הבית שלך
* כשאת מכחילה בפורום פוריות
* כשאת משתתפת בכנס פוריות, ורואה שבפאנל רופאים יושבים כל מי שראה לך
*כשאת משתתפת בכנס פוריות, והמחשבה שעוברת לך בראש היא: "כל רופאי הפוריות הכי טובים נמצאים פה ברגע זה...מי ישאב אותי אם ייפול כאן טיל"

לצפיה ב-'נו.. עד קצת ותהיי רופאה באמת '
נו.. עד קצת ותהיי רופאה באמת
23/10/2017 | 16:45
לצפיה ב-'אני ממש מרגישה צעירה חחחחחחח'
אני ממש מרגישה צעירה חחחחחחח
23/10/2017 | 14:25
הרבה מהמונחים שנכתבו כאן לא מוכרים לי כלל, הלוואי שכך זה ישאר...
אבל זה ענק! וכיף שיש עם מי לחלוק תסכולים ותהיות...
מאחלת לכולנו ימבה הצלחה וידיים מלאות בקרוב קרוב קרוב!
לצפיה ב-'ואיך שכחת את הסלק??'
ואיך שכחת את הסלק??
23/10/2017 | 16:27
רשימה נהדרת

לקינואה ולטופו תוסיפי עדשים ירוקות, משדרג פלאים את האוכל
ואם את בקטע של עיבויי רירית, תוסיפי גם סלק ופטרוזיליה לאכלה סלט
לצפיה ב-'אהבתי מאוד את המונולוג '
אהבתי מאוד את המונולוג
23/10/2017 | 18:32
קראתי ומאוד הזדהתי איתך הכתיבה שלך מדהימה שתצליחי אמן
לצפיה ב-':)'
:)
24/10/2017 | 00:30
#כשאת נכנסת לשאיבה ומרגישה כאילו אושפזת עכשיו במחלקה פסיכאטרית עם כל הקשירות, והמציאות והדימיון מתחילים להתערבב, ואת בעצם לא מתפלא שאולי מאשפזים אותך בבית חולים פסיכאטרי בכפייה עם כל מה שאת עוברת.
# הhi light החודשי שלך זה ההרדמה בשאיבה
#כשלוקחים לך דם ומזהירים אותך שאת הולכת להרגיש דקירה...ובא לך להתפוצץ מצחוק ולהגיד לה ״את רצינית שאת מזהירה אותי מדקירה״?
#את רואה נשים בהריון ברחוב ונהיית ירוקה מרוב קנאה ובא לך לעצור את האישה ולהגיד לה יואווו איזה כיף לך...

לצפיה ב-'יש פה מישהי שעשתה IVF בלניאדו עם מעקבים בקופ"ח בחדרה?'
יש פה מישהי שעשתה IVF בלניאדו עם מעקבים בקופ"ח בחדרה?
22/10/2017 | 23:15
6
יש לי שאלות של לוגיסטיקה ובירוקרטיה.

לצפיה ב-'אני עשיתי IVF בלניאדו. אבל מעקבים בקופה בנתניה.'
אני עשיתי IVF בלניאדו. אבל מעקבים בקופה בנתניה.
23/10/2017 | 07:46
3
הרופא שטיפל שעובד בקופ"ח, ערך את המעקבים וגם עובד בלניאדו. 

אולי את יכולה לפרט שאלותייך? את לא מחויבת לעשות בדיקות במחלקה עצמה, למרות שאפשר. את פשוט מקבל את התוצאות מטכנאית/רופא נשים שעושים US וכן את תוצאות בדיקות הדם, ושולחת למחלקה במייל (או לרופא עצמו שעובד שם, הם בד"כ נותנים ניידים שלהם).
לצפיה ב-'מסבירה את השאלה'
מסבירה את השאלה
23/10/2017 | 08:40
2
אני מניחה שההתנהלות דומה.

עד עכשיו טופלתי במרכז בריאות האישה. הייתי מתקשרת לאחיות לעדכן שקיבלתי וסת והן כבר היו מזינות לי את ההפניות לבדיקות דם ונראה לי שגם תור, למרות שהוא לא לשעה ספציפית. הייתי מעבירה כרטיס במכונה והייתה יוצאת לי פתקית כאילו יש לי תור.
איך זה עובד עכשיו? כי הבנתי שאין סנכרון בין מה שקורה בבי"ח למה שקורה בקופ"ח. מי מזין לי את הבדיקות דם למעקבי זקיקים? מי דואג שיהיה לי תור? הבנתי של US לא צריך לקבוע כלום, רק לגשת למזכירה ולקחת מספר. אבל איך זה עובד עם התור לבדיקות דם?

ולגבי ה US - עד עכשיו התיק שלי היה אצל האחיות וכשהייתי מגיעה למעקב זקיקים הייתי עוברת אצל האחות לקחת אותו ומעבירה לטכנאית US. עכשיו נראה לי שאין לי תיק, כי סיימתי טיפול שם. אז אני מגיעה בלי כלום? ואיך אני מקבלת את התוצאות שעד עכשיו היו רושמים בכרטסת של הטיפול? פשוט רושמים את זה על פלט מהמחשב, או שעדיין התיק קיים איפשהו ואני צריכה להביא אותו?

שאלות מינהלתיות דביליות, אבל אני צריכה לדעת את כל האינפו' כדי להגיע פחות לחוצה :)

לצפיה ב-'את לא צריכה תורים לבדיקות דם. בגלל שאת בטיפולים,'
את לא צריכה תורים לבדיקות דם. בגלל שאת בטיפולים,
23/10/2017 | 08:43
1
מספיק שתעדכני בכך את מנהלת המעבדה, או אחת הטכנאיות. אז יכירו אותך ותיכנסי בין לבין ומי ששואל, תסבירי פשוט: "זו בדיקה דחופה" ואין יותר שאלות.

ב US יכולים להגיד לך עובי רירית וגודל זקיקים בעל פה, או פשוט להדפיס פלטים. תוצאות של בדיקות דם מופיעות בתיק קופ"ח שלך שאון ליין, ואז פשוט שולחים אותן למחלקה, או מסמסים לרופא. כנ"ל לגבי מועד קבלת וסת. את יכולה לקבל הנחיות מהמחלקה, או ישירות מהרופא.
לצפיה ב-'אוף, לא כייף ככה'
אוף, לא כייף ככה
23/10/2017 | 12:05
אני לא אוהבת שזה לא מסודר וצריך להסביר כל פעם :(
לצפיה ב-'מודה שלי זה נשמע מאוד מסורבל ואצלנו (ת"א) זה יותר פשוט'
מודה שלי זה נשמע מאוד מסורבל ואצלנו (ת"א) זה יותר פשוט
23/10/2017 | 12:13
1
הרופא המטפל שלי הוא גם רופא הקופה ולכן הוא מזין הפניות לבדיקות דם (פתוחות) וא"ס זקיקים.
לבדיקות דם ניתן להגיע ללא תור (אגב לכל מטופלת) ובלבד שיש לך הפנייה במחשב
לא"ס  - אני קובעת יום מראש
התוצאות מגיעות - אני מעבירה צילומים בווצאפ - ומקבלת הוראות להמשך.

לצפיה ב-'באיזה קופה את שצריך תור לבדיקות דם?'
באיזה קופה את שצריך תור לבדיקות דם?
23/10/2017 | 23:05
אני אצל רופא פרטי והוא מוציא לי הפניה לבדיקות דם ואס.
איתם אני מגיעה למעבדה של הקופה, הם מקבלים את זה
אני עושה שם את המעקב
ושולחת לו את התוצאות

אגב, הפניה לבדיקות דם אפשר להוציא גם מרופא משפחה/נשים
לצפיה ב-'היסטרוסקופיה'
היסטרוסקופיה
22/10/2017 | 14:01
7
הי בנות,
אחרי 2 מחזורים, פעמיים גירוי יתר ו5 החזרות בלי הריון , הצעתי לרופא לבצע היסטרוסקופיה אבחנתית. הוא לא התלהב מהרעיון, ואמר שאפשר אבל שאני ממש לא חייבת. 
ברקע- בת 29, ללא בעיית פוריות מאובחנת. עושים IVF כדי לעשות אבחון גנטי טרום השרשתי בשל נשאות גנטית. מעולם לא ניסינו טבעי, אז אני בכלל לא יודעת מה מצבינו היה ואם היה מצליח. 
הייתן עושות היסטרוסקופיה או פשוט ממשיכות החזרות? 
אני מתה מפחד מהבדיקה הזאת, במיוחד בגלל העובדה שאני רגישה מאוד לספקולום וכל אולטראסאונד אני מתכווצת מכאבים גם בלי תוספות מעניינות של מים לחלל הרחם

לצפיה ב-'בדיקה הרבה יותר פשוטה ממה שאת חושבת'
בדיקה הרבה יותר פשוטה ממה שאת חושבת
22/10/2017 | 19:42
לא משתמשים ב לספקולום,
אם את רוצה יש לי רופא מקסים להמליץ לך עליו שעשה לי גם ניתוחית וגם אבחנתית
לצפיה ב-'שני דברים'
שני דברים
22/10/2017 | 20:52
1) החוויות מבדיקת היסטרוסקופיה מאוד שונות מאישה לאישה, מחוויה אישית שלי אני יכולה להגיד לך שעבר לי מאוד בקלות. אכן מרגישים את הכנסת הספקולום, כמו בכל בדיקה גינקולוגית, אבל זה כל מה שהרגשתי. מניחה שזה תלוי גם במבנה צוואר הרחם וידי המבצע, אבל בהחלט ייתכן שתגלי שזו אחת הבדיקות הקלילות שתעברי.
2) אם אתם עושים PGD ומעולם לא ניסיתם להרות טבעי, לדעתי האישית אין לך שום סיבה למהר לעשות היסטרוסקופיה. בממוצע זוגות נכנסים להריון באופן טבעי תוך שנה, כלומר 12 ניסיונות בערך. אתם עדיין ב-5 ניסיונות, וקחי בחשבון גם שאתם עושים PGD, ועצם תהליך בדיקת העובר פוגע בסיכויי ההשרשה שלו, כך שלא רק שאתם בתחום הסטטיסטיקה, אתם עדיין בתחום הכי אופטימי שלה.
המון הצלחה.
לצפיה ב-'אני עשיתי אחרי 4 החזרות כושלות'
אני עשיתי אחרי 4 החזרות כושלות
22/10/2017 | 21:01
3
מטופלים בגלל בעיית זרע ואחרי 4 כשלונות התחלנו לחפש בעיות אצלי.
לצפיה ב-'תופעות לואי?'
תופעות לואי?
22/10/2017 | 21:33
2
תודה על התגובות...
יש תופעות לואי לבדיקה הזאת חוץ מכאבים?
עכשיו אני מתלבטת אם לבטל את הבדיקה...
יש לי עוד 3 מוקפאים אז מתלבטת אם פשוט להחזיר בלי היסטרוסקופיה.
מצד אחד זה מוריד לחץ מהבדיקה, מצד שני אני לא רוצה מצב שבו יש איזה בעיה לא מאובחנת ושלא יהיה לעוברים יכולת להשתרש.
וזה אחרי שהוצאתי מהרופא בדיקות קרישיות/ב.תריס ופקטורי קרישה למינהן.
מרגישה שנהייתי ממש לחוצה כל הזמן.
לצפיה ב-'תופעות לואי'
תופעות לואי
23/10/2017 | 09:49
היה לי דימום קל כמה ימים אחרי הבדיקה.
אני חיכיצי 4 החזרות כי בדיוק נגמרו לי המוקפאים. היה לי קשה לעשות הפסקה למען הבדיקה כשהיו מוקפאים.

לצפיה ב-'קצת תחושה של חוסר נעימות כמה שעות לאחר הבדיקה'
קצת תחושה של חוסר נעימות כמה שעות לאחר הבדיקה
23/10/2017 | 19:24
.
לצפיה ב-'עשיתי היסטרוסקופיה לאחר 3 החזרות שלא נקלטו'
עשיתי היסטרוסקופיה לאחר 3 החזרות שלא נקלטו
23/10/2017 | 22:54
מתתי מפחד... והאמת שהיה בכלל לא נורא.
שוטפים לך טוב טוב את צוואר הרחם וזה קצת לא נעים רק לכמה שניות שבהן ממש נכנסים עמוק לרחם. אני פחדנית ורגישה לכאב בטירוף.
יתרון נוסף (לא בטוחה אם יש קשר ישיר) נקלטתי בהחזרה שהיתה מיד אחרי.
העובר לצערי נפל אבל זה שנקלטתי היה התקדמות. עכשיו שוב צריכה לעבור את הבדיקה ואני לא מפחדת :)
לצפיה ב-'פרוגבריס'
פרוגבריס
23/10/2017 | 18:35
4
והפעם מנסים פרוטוקול ארוך...
הרופא רשם לי פרוגבריס..פעם ראשונה שאני צריכה להזריק משהו שמגיע ללא מחטים...
מישהי יודעת להסביר לי איזה מחטים אני צריכה לבקש בבית מרקחת? נשארו לי מחטים ממונפור אני יכולה להשתמש בהן?
מוכרים גם בסופר פארם?
תודה!
לצפיה ב-'מזרקים'
מזרקים
23/10/2017 | 19:37
לא יודעת אילו מזרקים יש לך, אם של המולטידוז (ואז יש לך מזרקים להזרקה) או האמפולות (ואז יש לך לערבוב וגם להזרקה). מניחה לפי השאלה שלך שיש לך את המזרקים של המולטידוז.
ממה שאני יודעת בסופר פארם מוכרים רק את המזרקים העבים (ירוקים) שהם טובים לערבוב של החומר. אז תקני. בשביל ההזרקה תשתמשי במזרקים של המנופור.
זו התעסקות קצת מעצבנת. הכי טוב זה מזרק שמתחברת אליו מחט עבה לערבוב של החומר ואז מחליפים לו את המחט לדקה להזרקה. אבל אי אפשר לקנות את זה בבית מרקחת. אז אני קניתי עבים בשביל הערבוב והשתמשתי באלו של המנופור להזרקה. שימי לב למינון שאת צריכה. אם נאמר לך להשתמש ב 3 אמפולות נניח, לא צריך לערבב כל אבקה עם נוזל ולהזריק, אפשר להשתמש בכמה אבקות על נוזל אחד, מאחר והחומר הפעיל הוא האבקה. תשאלי את הרופא. המזרקים של המונופור דיי קטנים, אז יכול להיות שתצטרכי יותר מאחד ( בגלל זה המזרק שמשמש גם וגם הוא הכי טוב)...מקסימום עוד דקירה...
לצפיה ב-'את יכולה לקבל מהאחות בקופת חולים'
את יכולה לקבל מהאחות בקופת חולים
23/10/2017 | 20:04
1
להביא איתך ליתר ביטחון קופסה אחת ולבקש ממנה מזרקים ומחטים 
מאיזה אזור את בארץ? אולי נשאר לי קצת 
לצפיה ב-'תודה! מראשל"צ'
תודה! מראשל"צ
23/10/2017 | 20:22
באסותא האחיות יתנו לי?
לצפיה ב-'אני אמורה להתחיל סבב קצר עם פרוגבריס '
אני אמורה להתחיל סבב קצר עם פרוגבריס
23/10/2017 | 22:37
בהצלחה!

צריך לבקש בנפרד את כל המזרקים והמחטים?

לצפיה ב-'Gonal - F - אשמח אם יש למישהי למסור / מרשם'
Gonal - F - אשמח אם יש למישהי למסור / מרשם
23/10/2017 | 21:32
סבב ללא מימון, נמצאת ברמת גן / תל אביב, אבל בשביל כמות משמעותית יכולה לקחת אוטובוס וציידנית ולצאת לטייל ברחבי הארץ :)

צריכה 3 מזרקים של 900 או מה שיש

תודה :)
לצפיה ב-'איזה DHEA ו-Q10 לקנות בארה״ב?'
איזה DHEA ו-Q10 לקנות בארה״ב?
21/10/2017 | 14:59
1
שלום לכולם,
הרופא המליץ לנו על DHEA ואף רשם מרשם ל-75 מ״ג ליום. אמר ש-Q10 לא בטוח מועיל אך נשמע שלא מזיק.

הבנו שבארה״ב זה זול בהרבה וגם ללא מרשם. האם מישהי יכולה להמליץ על איזה בדיוק כדאי לקנות?

תודה!
לצפיה ב-'dhea'
dhea
23/10/2017 | 21:29
את יכולה לקרוא באינטרנט כל מיני מחקרים והמלצות בנושא אך לפי מה שהבנתי מהרופא שלי לא נמצאו תוצאות מובהקות לגבי עדיפות של סוג אחד או אחר.

אני הזמנתי דרך האינטרנט DHEA של חברת NATROL, המחיר היה סביר והגיע תוך 3 ימים. אח"כ נתקלתי בפוסט שמישהי כתבה שהוא לא טוב, על סמך מחקרים מסוימים שהיא קראה. בכל מקרה  לי אישית היו תוצאות משמעותית יותר טובות אחרי שהתחלתי (אבל קשה לבודד כי זה לא היה השינוי היחיד שעשיתי בין הפרוטוקולים).

בהצלחה,
לצפיה ב-'מספר עוברים בחזרה'
מספר עוברים בחזרה
23/10/2017 | 20:26
1
שלום,
אשמח לדעתכם בנושא מספר עוברים להחזרה: אנחנו עומדים לעבור את ההחזרה השלישית שלנו (השנייה של מוקפאים) ואנחנו מתלבטים אם להחזיר אובליציסט אחד או שנייה. בהחזרה הקודמת החזרנו אובליציסט אחד ולצערי לא הייתה השרשה.
הרופא אמר שזו החלטה שלנו ולא נתן המלצה. אני מכירה רק שני זוגות שהיו בטיפולי IVF ושניהם החזירו 2 עוברים (לשני הזוגות יש היום ילד אחד), אבל אני יודעת שזה מדגם מאוד לא מייצג ולכן אשמח לשמוע את דעתכן.
תודה!
לצפיה ב-'מספר עוברים'
מספר עוברים
23/10/2017 | 21:08
במידה ואתם מוכנים לקחת את הסיכוי שיהיו לכם תאומים אפשר להחזיר שניים.
בהחזרות שלנו תמיד החזרנו שניים, נקלטו שניים ורק אחד מהם נולד, השני פרש בשלב הדופק.
אחרי הלידה כשכבר הבנתי מה זה ילד ידעתי שאין סיכוי שאחזיר יותר מאחד בפעם הבאה. בסוף הצלחצי להרות בלי ivf עם עובר אחד כמובן
לצפיה ב-'עולה כיתה, עוברת ל IVF, איך זה הולך עם הזרע?'
עולה כיתה, עוברת ל IVF, איך זה הולך עם הזרע?
23/10/2017 | 20:38
אנחנו עושים באסותא, 
בהזרעה היו מבאים את הזרע למכון השבחה ומשם נוסעים להזרע,
הבנתי שב IVF מביאים את הזרע ישר לבית חולים? האם כך?
האם ניתן להביא את הזרע בכוסית של בדיקת שתן מהבית?

אשמח להסברים
לצפיה ב-'גירוי יתר שחלתי'
גירוי יתר שחלתי
23/10/2017 | 16:06
במעקב זקיקים היום נצפו הרבה זקיקים יפים, אני יצאתי מבסוטה מהבדיקה כי חשבתי שזה סימן טוב
אחכ בבדיקת הדם יצא לי אסטרדיול 5740
התחלתי להילחץ שאולי זה לא טוב ומדובר בגירוי יתר שחלתי שיכול להביא להקפאת העוברים ודחיית ההחזרה עד שהשחלות ירגעו..
שחלה ימנית יש 6 זקיקים  + קטנים
שחלה שמאלית יש 13 זקיקים + קטנים
בדיקות הדם הראו - אסטרדיול 5740 , lh 0.60 , פרוגסטרון 2.30
השאיבה מתוכננת לרביעי

רגיעון??
לצפיה ב-'בדיקות ותהליך בירור בעיות פוריות, איך ואיפה מתחילים?'
בדיקות ותהליך בירור בעיות פוריות, איך ואיפה מתחילים?
23/10/2017 | 11:47
5
היי, אני אמא ל 2 ילדים (2 הריונות תקינים וספונטניים ב"ה) והריון ספונטני נוסף שהסתיים בהפלה בשלב מוקדם לאחר שנפסק הדופק. ההפלה התבצעה בגרידה לפני כחצי שנה ומאז אנחנו לא מצליחים להיקלט (5 מחזורים). בנוסף, שמתי לב שבחודשים האחרונים הדימום של הווסת התקצר משמעותית ויש לי בערך רק יומיים דימום וכל השאר הכתמות (בעבר היו לי לפחות 4 ימי דימום). רופאת הנשים שלי לא התרגשה מזה בכלל ואמרה שכל עוד זה מגיע פעם בחודש אז אין בעיות (בעיות הורמונליות היא שללה לטענתה בגלל שהיו הריונות בעבר וזה מעיד על מצב הורמונלי תקין ושרק לאחר שנה של נסיונות היא תתחיל איתנו תהליך בירור רפואי. אנחנו לא מוכנים לחכות שנה ורוצים כבר עכשיו ללכת אפילו לרופא פרטי (כזה שעובד בהסדר עם הכללית) כדי שנוכל להתחיל בבדיקות ובירור המצב. אז אשמח לשמוע מכן, מה הבדיקות שאני צריכה לדרוש (או לפחות לכוון לשם), עם מה מתחילים (מעקב זקיקים)? למי פונים? אשמח לכל עצה בנושא כי אני ממש אבודה.
לצפיה ב-'מהניסיון שלי..'
מהניסיון שלי..
23/10/2017 | 14:42
2
בהתחלה ניגשתי לרופאת פוריות בכללית, דרכה עשיתי את כל הבדיקות (צילום רחם, שד, דם וכו...). את הבירורים של בעלי ביצענו אצל אורולוג פרטי.
בגדול, בתור התחלה גשו לרופא בציבורי..תסבירו את המצב. אני לא יודעת איך זה מתנהל עם זוג שכבר הביא ילדים באופן טבעי, אבל סביר להניח שתעברו את כל הבדיקות הרגילות לבירור פוריות.
אני אישית ממליצה מאוד על ד״ר דורון גולדברג, הוא פרטי ועם הסדר בכללית.
לצפיה ב-'תודה על ההמלצה, איפה נמצא הרופא שהמלצת?'
תודה על ההמלצה, איפה נמצא הרופא שהמלצת?
23/10/2017 | 15:35
1
לצפיה ב-'הוא מקבל באופן פרטי ודרך הכללית'
הוא מקבל באופן פרטי ודרך הכללית
23/10/2017 | 15:59
פרטי במודיעין
כללית בלוד, מודיעין עילית
ואסותא רשל״צ
לצפיה ב-'לדעתי כדאי להתחיל מצילום רחם'
לדעתי כדאי להתחיל מצילום רחם
23/10/2017 | 15:27
1
אי קליטת הריון במשך 5 חודשים זה ממש לא מצב חריג בפני עצמו, אבל צמצום משמעותי בכמות הדימום הוסתי עלולה לרמז על הידבקויות ברחם אחרי הגרידה, וזה יכול להפריע לקליטת הריון חדש (וזה בכלל לא קשור להורמונים, תקינים ככל שיהיו).
אחרי הצילום תתקבל ההחלטה האם להתקדם הלאה ולעשות היסטרוסקופיה אבחנתית\ניתוחית.
לצפיה ב-'תודה על ההכוונה, נראה לי שבאמת אדרוש צילום רחם'
תודה על ההכוונה, נראה לי שבאמת אדרוש צילום רחם
23/10/2017 | 15:36
לצפיה ב-'מה ידוע לכן לגבי שאיבה ללא הרדמה?'
מה ידוע לכן לגבי שאיבה ללא הרדמה?
21/10/2017 | 11:22
21
האם הרדמה זה חובה?
האם ניתן להתמודד עם שאיבה ללא הרדמה?
מה דעת הרופים בנושא?
לצפיה ב-'זה לא דין תורה'
זה לא דין תורה
21/10/2017 | 16:26
1
מדובר בפעולה שהיא דקירה+שאיבה של הזקיק
אם יש זקיק 1 עד 2 נשמע לי שאפשר להתמודד (אבל למה בעצם...?  )
פונקציה של מס' זקיקים +כוח סבל :)

לצפיה ב-'תלוי במספר הזקיקים'
תלוי במספר הזקיקים
21/10/2017 | 21:08
אני ביצעתי שאיבה של שני זקיקים והיה ממש בסדר, אבל אם היו יותר זקיקים אז נראה לי שזה כבר היה קשה. לי באופן אישי ההתאוששות היא הרבה יותר קלה בלי הרדמה
לצפיה ב-'תלוי בגודל הזקיקים'
תלוי בגודל הזקיקים
21/10/2017 | 21:33
4
זקיקים גדולים - כשנשאבו אצלי הדקירה הורגשה כלחץ חזק.
זקיקים קטנים - כאב נורא!
אם הזקיקים גדולים ולא מתכוונים לשאוב זקיקים קטנים, עובר בקלות.
עברתי שאיבות ללא הרדמה מספר פעמים. גודל הזקיקים קבע אצלי את מידת הכאב. חוץ מזה, כיף ללכת הבייתה לאחר שעה במקום לאחר שעתיים וחצי-שלוש. כיף לשמוע: "יש ביצית".
בהצלחה
לצפיה ב-'סתם שאלה'
סתם שאלה
22/10/2017 | 07:57
3
למה לשאוב זקיקים קטנים? יכול לצאת מהם משהו?
לצפיה ב-'למה באמת לשאוב זקיקים קטנים?'
למה באמת לשאוב זקיקים קטנים?
22/10/2017 | 09:59
2
ת
לצפיה ב-'שתי סיבות מצוינות לשאיבת הזקיקים הקטנים:'
שתי סיבות מצוינות לשאיבת הזקיקים הקטנים:
22/10/2017 | 11:45
1
1. ביצית קטנה יכולה להגיע לבשלות במעבדה. נכון שהסיכויים שלה להפריה קטנים משל ביצית בשלה, אבל סיכויים קטנים אינם אפס סיכויים.
2. בשאיבה על בסיס טבעי הולכים "על כל הקופה", כלומר הכול תלוי בביצית אחת או שתים. אם התמזל המזל כדאי לשאוב את כל מה שיש, כי לעולם אין לדעת. אצלי היו מספר הפריות דווקא מהזקיקים הקטנים, ונתקלתי גם במקרה של מטופלת שבשאיבה טבעית הזקיק הגדול לא הכיל שום ביצית, הרופא המדהים שלה שאב גם זקיק של 8 מ"מ ובו הייתה ביצית קטנה, ויש היום תינוקת שצריכה להיות בערך בת שנה.   
לצפיה ב-'תודה על ההסבר!'
תודה על ההסבר!
22/10/2017 | 12:26
לצפיה ב-'שאיבה ללא הרדמה?'
שאיבה ללא הרדמה?
21/10/2017 | 23:35
8
לא ידעתי שקיימת אפשרות לשאוב ללא הרדמה...אין מצב לשאוב בהרדמה חלקית/טשטוש?
מצד אחד אני אוהבת הרדמות..תרדימו ותעשו מה שבא לכם....העיקר שאני לא ארגיש כלום ואהיה בסטלה אחכ חחח
מצד שני ברור שאם הכאב סביל אז עדיף בלי הרדמה...

לצפיה ב-'אני התחלתי עם בדיקות גינקולוגיות רק אחרי נישואיי'
אני התחלתי עם בדיקות גינקולוגיות רק אחרי נישואיי
22/10/2017 | 09:31
1
גם וגינסמוס היה לי. כך שהרדמה בשאיבה הייתה לי ברכה כי עוד לא התרגלתי לכל המשמושים והחדירות. לדעתי גם הטריד פחות את הרופאים. זו גם שנת צהריים שלרוב לא יוצא לי להכניס בלו"ז . בהחזרות למשל, ממש קשה לי. חבל שגם את זה לא נוהגים לעשות עם טשטוש.

למעשה, זו הרדמה מאוד מתונה ולא להרבה זמן. זה נשמע "וואוו", אבל זה לא ביג דיל. 
לצפיה ב-'לדעתי את יכולה לבקש טשטוש קל גם בהחזרות, חבל לסבול '
לדעתי את יכולה לבקש טשטוש קל גם בהחזרות, חבל לסבול
22/10/2017 | 15:23
נכון שעדיף כמה שפחות חומרי הרדמה, אבל זה לא עקרון שצריך לבוא על חשבון רווחה נפשית.
לצפיה ב-'הרדמה של שאיבה אכן יותר דומה לטשטוש עמוק,'
הרדמה של שאיבה אכן יותר דומה לטשטוש עמוק,
22/10/2017 | 11:47
5
היא אינה כוללת איטובציה (אין החדרה של צינור לקנה הנשימה) והיא נחשבת להרדמה קלה.
אני ניהנתי מאוד מרוב ההרדמות של ה- IVF .
לצפיה ב-'תוכלי קצת להרחיב'
תוכלי קצת להרחיב
22/10/2017 | 11:54
4
מה זה יותר דומה לטישטוש עמוק?

לצפיה ב-'הרדמה של שאיבה'
הרדמה של שאיבה
22/10/2017 | 11:59
2
היא במינונים יותר נמוכים של חומרי הרדמה, המטופלת נושמת בכוחות עצמה, ולכן אין החדרה של צינור לקנה הנשימה. משך ההרדמה קצר מאוד כרבע שעה, ולכן גם ההתאוששות מהירה מאוד.
לצפיה ב-'מתי מעירים?'
מתי מעירים?
22/10/2017 | 17:04
1
מתי אני מוצאת את עצמי ערה בחדר התאוששות או איפה ששואבים?
כפי שהבנתן אני בחרדות נוראיות
לצפיה ב-'החלק הכי ״כיף״ בטיפולים'
החלק הכי ״כיף״ בטיפולים
22/10/2017 | 20:59
תנסי ולא תצטערי :)
לצפיה ב-'כמו תנומת צהריים לא עמוקה.'
כמו תנומת צהריים לא עמוקה.
22/10/2017 | 12:10
לצפיה ב-'את רוב השאיבות עשיתי ללא הרדמה'
את רוב השאיבות עשיתי ללא הרדמה
22/10/2017 | 12:14
אם יש לך מעט זקיקים, זה אפשרי.
בשאיבה הראשונה שלי הרופא הציע וזרמתי איתו וזה באמת לא היה כ"כ נורא. 
לגבי טשטוש, בהדסה עשו לי טשטוש (הרדמה חלקית), בתל השומר אמרו שאין דבר כזה וזה היה בלי הרדמה בכלל. 
מקסימום ביציות ששאבו לי ללא הרדמה 6 וזה ממש לא היה נורא כ"כ, תמיד גם יש מרדים ככה שאם את רואה שזה בלתי נסבל את יכולה לבקש הרדמה, על כן בלי שום קשר את צריכה להיות בצום.
היתרון של שאיבה ללא הרדמה: שחרור מוקדם יותר, את רואה ומעורבת בתהליך, מתאים בעיקר לפריקיות של שליטה.

היתרון בהרדמה: אם את לא מסוגלת לשחרר, פוחדת, ורגישה לכאב - אולי כדאי לשחרר ולעשות הרדמה. 
בהצלחה!
לצפיה ב-'ומה בנוגע להחזרה?'
ומה בנוגע להחזרה?
22/10/2017 | 13:29
3
עדיין לא הגעתי לשלב ההחזרה אבל הבנתי שזה ללא כאבים..
זה נכון? דמיינתי את זה כמו תחושה בבדיקת פאפ (לא כואב אבל לא נעים..)
לצפיה ב-'נכון. כמו פאפ, או קולופוסקופיה אם עשית פעם. '
נכון. כמו פאפ, או קולופוסקופיה אם עשית פעם.
22/10/2017 | 13:33
1
לצפיה ב-'קולופוסקופיה לא עשיתי (אין לי מושג מה זה)'
קולופוסקופיה לא עשיתי (אין לי מושג מה זה)
22/10/2017 | 13:38
אבל פאפ כמובן שכן.
לא תענוג אבל זה כבר שטויות...
לצפיה ב-'כמו פאפ או כל בדיקה גינקולוגית אחרת בה מכניסים ספקולום'
כמו פאפ או כל בדיקה גינקולוגית אחרת בה מכניסים ספקולום
22/10/2017 | 15:18
הדבר היחיד שמרגישים בהחזרה (וגם בהזרעה) זה את הכנסת הספקולום, אז זה לא שונה בכלום מבדיקה גינקולוגית רגילה.
מי שרגישה להכנסת הספקולום או סובלת מוגיניסמוס, תסבול יותר מהפעולה, מי שלא רגישה או כבר רגילה לזה לא תסבול בכלל (אולי קצת משלפוחית השתן המלאה, אבל זה הכל. ).
לצפיה ב-'ביופסיה לא תקינה והקפאת ביציות'
ביופסיה לא תקינה והקפאת ביציות
22/10/2017 | 13:02
שלום. אני מתחילה הליך של הקפאת ביציות.במסגרתו נתבקשתי לעבור בדיקת פאפ שיצאה לא תקינה (ascus)ונשלחתי לבדיקת קולפוסקופיה עם ביופסיה שבה נמצא: Cin1- קטע רקקמה רך גמיש מחוספס בקוטר 0.5 ס"מ low grade squamous intrapithelial lesion (Lsil/Cin1 רציתי לדעת:1.האם הנ"ל עשוי להשפיע על הליך ההקפאה ביציות? 2. האם ההורמונים שאקבל בהליך ההקפאה עשויים להחמיר את הבעיה?
לצפיה ב-'הריון לא תקין שלישי ויש לי כמה שאלות'
הריון לא תקין שלישי ויש לי כמה שאלות
20/10/2017 | 00:09
8
שלום,

אז פעם ראשונה אצל ד"ר ברקוביץ, פעם ראשונה מיון מורפולוגי ופעם ראשונה טיפול עם קלקסן לפי ההנחיות של פרופ' קופרמינץ - וזה ההריון השלישי ברצף שאינו תקין.

יש לי ב"ה ילדה מקסימה מטיפול בבלינסון שנולדה שבוע 35 אך מאז רק כישלונות. 1. הפלה בשבוע 7 אחרי שראו כבר דופק בשלב די מוקדם. ההפלה עצמה היתה רק בשבוע 12-13 כי זה התגלה מאוחר. 2. חשד לחוץ רחמי - לא ראו כלום בגלל בטא נמוכה אבל היא ירדה ועלתה אז קיבלתי זריקת מטרוטוקסט . 3. ההריון הנוכחי, התחיל 54, הוכפל ל-102, דימום שהתחיל בשבוע 6+1, במיון לא רואים כלום בחוץ או בפנים ורק ציסטות גדולות ואז שלשום הבטא היתה 26  
עכשיו לשאלתי: 1. אז אני בלחץ שאולי זה חוץ רחמי ולא סתם הפלה/כימי... איך מבדילים כשהבטא נמוכה?? שלשום היה 26 אז חשבתי שזה כבר הסוף, היה לי דימום כבד בימים ההאחרונים אבל בניגוד להפלה הראשונה שלי שהיה דימום שנמשך המון זמן, דימום שיצא כמו מים כולל עובר וכו' הפעם זה הרגיש כמו וסת רגילה, החזה שלי מרגיש עדיין גדוש! אני ממש מפחדת שהבטא עלתה ואולי זה חוץ רחמי.... אני אמורה לעשות בטא רק יום ראשון. ידוע לכם אם הגיוני שהבטא אפסית או פחות מ-26 ועדיין יש גודש בחזה, ובמיוחד שנראה שהדימום בשלבי סיום לאחר כמה ימים בלבד? אני לא רוצה עוד זריקה ואני לא רוצה עוד הפסקה של שלושה חודשים  
2. במידה וזה חוץ רחמי שני - מהן הבדיקות המומלצות? מה לבקש מהרופאים לבדוק/ לתקן/לשפר?

3. במידה וזה הפלה/כימי - איזו עוד סיבה יכולה להיות להריונות לא תקינים חוזרים?? הרי הייתי עם קלקסן לאחר סדרת בדיקות קרישיות שנתן קופרמינץ ויצא לי פקטור 5 ליידן. עשיתי מיון מורפולוגי במעבדה בראשון כי לבעלי יש בעיית זרע חמורה עם מורפולוגיה 0%. יכול להיות שהעוברים עדיין לא תקינים כי מצאו רק דרגות 3-4? האם יש עוד בדיקות שכדאי לעשות כדי לברר סיבה להפלות מלבד קרישיות? אני ממש מיואשת. אני מרגישה שהפעם עשיתי הכל כמו שצריך והנה שוב לא הצליח אני כל כך רוצה לתת אח/ות לבת שלי, כולן סביבי יולדות בלי סוף ואני אובדת עצות.... 
דרך אגב עשיתי צילום רחם לפני ההריון הראשון שהיה תקין, וגם היסטרוסקופיה אחרי ההפלה הראשונה כולל ניתוחית אחרי שראו ממצא קטן בפנים.

אשמח לקבל מהניסיון שלכן עצות איך כדאי להתקדם הלאה/מה לשפר/בדיקות נוספות שכדאי לעשות...

תודה!
לצפיה ב-'מצטערת לשמוע על מה שאת עוברת'
מצטערת לשמוע על מה שאת עוברת
20/10/2017 | 18:33
1
נשמע באמת לא קל..
האמת שאני לא יודעת לענות לך לגבי בדיקות לאחר ההפלות כי נשמע שבאמת עברת כל מיני בדיקות... אולי יש כאן בנות חכמות ממני בנושא...
מקווה בשבילך שזו באמת הפלה ״רגילה״ או כימי ולא חוץ רחמי...
לא חושבת שרופא יכול לתת תשובה חד משמעית כרגע (אלא אם כן הבטא תעלה ואז זה פחות נשמע כמו הריון רחמי) כי בשלב כזה הרי לא רואים כלום באולטראסאונד
ממש מקווה שהבטא תתאפס!
יכולה להגיד לך מהניסיון שלי שבסוף שבוע 7 הייתה לי הפלה טבעית והדימום היה בערך כמו דימום של וסת.. לא חושבת שזה חייב להיות ממש דימום מאסיבי.. ולגבי הגודש בחזה גם עפ״י זה אי אפשר לומר בוודאות... הגוף עובר משהו לא פשוט...
חיבוק וירטואלי ומקווה שיגיעו ימים טובים יותר במהרה
לצפיה ב-'תודה רבה לך! עודדת אותי '
תודה רבה לך! עודדת אותי
21/10/2017 | 21:23
לצפיה ב-'היי '
היי
21/10/2017 | 09:56
2
מצטערת מאוד לשמוע על מה שאת עוברת בימים אלהץ 
לגבי ההריון הנוכחי - אם הבטא תרד ותתאפס, זה כנראה כימי, אבל אם היא תהיה תנודתית - בהחלט ייתכן שזה חוץ רחמי נוסף, ולמעשה אין מנוס ממעקב אחריה בשלב זה. לא ידוע לי על דרך למנוע הריונות חוץ רחמיים, למעט כריתת חצוצרות. מכיוון שמי שחוותה חוץ רחמי פעם אחת ״זוכה״ להסתברות של 10% לחוות זאת שוב - אולי תצטרכי לשקול את זה כשהכל יתבהר וייגמר. 
לגבי הפלות חוזרות - אני עצמי בוגרת של שלוש הפלות חוזרות בשבועות 7-9 בין השנים 2014-2015. אלו היו שלושה הריונות ספונטניים, שבכולם או שלא היה עובר, או שלא היה דופק או שהפסיק הדופק. כל זה - מסיבה שעד היום לא התבררה. כל ההפלות היו בנוכחות קלקסן (לפעמים במינון 60 מ״ג, לפעמים במינון 100 מ״ג), ולידיעתך - אין מחקרים שמראים שקלקסן מונע הפלות. מכיוון שיש לך בעיית קרישיות מוכחת, קיבלת מינון שאמור להגן עלייך, וחשוב כמובן שתקחי אותו, אבל אל תחשבי שבגלל שלא לקחת בהריונות קודמים נגרמו ההפלות.
מורפולוגיית זרע 0% בהחלט יכולה להיות סיבה להפלות, ומיון מורפולוגי לא בהכרח מספיק. למיטב ידיעתי יש לך שתי אפשרויות להתמודדות עם עוברים בעייתיים בגלל בעיית זרע:
אופציה א׳ - מיון ברטוב המכונה imsi. פרופ׳ ברטוב עושה מיון זרע במיקרוסקופ מיוחד, ובוחר את הזרעים שנראים טוב מורפולוגית. זה עולה בסביבות 4,000-5,000 ש״ח לסבב, ויש פה בפורום בנות שממליצות על זה בחום. חשוב שתדעי, שברטוב לא מסוגל להוכיח את יעילות השיטה, ולכן היא שנויה במחלוקת בקרב רופאי פיריון. עם זאת, המחיר אינו בשמיים, ואולי כדאי לנסות.
אופציה ב׳ - pgs. כאן מדובר בדגימת תאים מבלסטוציסטים מבחינה כרומוזומלית, והחזרה של העוברים התקינים בלבד. מחקר שהתפרסם באפריל השנה אודות ההשפעה של PGS על תוצאות ה IVF בגיל 38-41 מלמד על ירידה בשיעור ההפלות מ39% ל3%, ולידת חי כבר בהחזרה הראשונה 52% לעומת 24%. חסרונות השיטה הם שהוא מאוד יקר (2,700 ש״ח עובר) ואת צריכה שיהיו לך בלסטוציסטים. כמו כן, את צריכה לדעת שלפעמים בתהליך הדגימה ייהרסו עוברים טובים, כך שמדובר בתהליך שהוא גם יקר וגם ארוך... 
אופציה ג׳ - להמשיך לנסות ולקוות לטוב. אצלי נוצר הריון תקין אחרי שלוש הפלות וכימי אחד, ללא סיבה נראית לעין. הריון חוץ רחמי, אגב, הוא סתם ביש מזל, ולא קשור לתקינות העובר, כך שפורמלית הייתה לך רק הפלה אחת, וזה נורמלי לחלוטין. 
זה המידע שאני יכולה לחלוק איתך. אם יש לך שאלות, ויהיו לי תשובות, אשמח להשיב לך. חזקי ואמצי .

לצפיה ב-'תודה על התשובה המפורטת!'
תודה על התשובה המפורטת!
21/10/2017 | 21:32
1
1. כריתת חצוצרות נשמע מאוד מפחיד. מהן ההשלכות של זה? יש לזה השלכות מבחינת הפוריות שלי?
2. יכול להיות שהחוץ רחמי נגרם בגלל בעיה אנטומית שאפשר לסדר כמו חסימה בחצוצרות? זה משהו שהיסטרוסקופיה יכולה לפתור או לאבחן?
3. לגבי המיון המורפולוגי שעשינו - להבנתי זה היה בשיטת ברטוב רק שזה לא נעשה במעבדת ברטוב אלא במעבדה המתחרה בראשון לציון אם את/מישהי אחרת מכירה... בגלל זה תהיתי אם אולי העובדה שמצאו רק זרעים בדרגה 3-4 ולא 1-2 אומרת משהו על תקינות העוברים.... במעבדה טענו שלא. שיש עוברים תקינים בדרגות האלו ושיכול להיות אפילו שהבת שנולדה היתה בדרגה נמוכה מזה....
4. לגבי הPGS שמעתי שעושים את זה רק למי שיש בעיה גנטית ידועה שיודעים מה בדיוק לחפש...וואו זה באמת נשמע יקר....ומה זה בלסטוציסטים? 
5. וסליחה על החטטנות ההריון התקין שלך אחרי 3 הפלות הסתיים בטוב?
לצפיה ב-'היי שוב'
היי שוב
22/10/2017 | 14:13
1. ההשלכות הן, כפי שטוליתי כבר כתבה לך, שלעולם לא תוכלי להיכנס להריון באופן טבעי ללא ivf. נשים שלא רוצות להרות יותר מבקשות קשירת חצוצרות. 
2. יכול להיות שמבנה החצוצרות גורם לחוץ רחמי, אבל הפתרון היחיד הוא כריתתן...
3. למיטב ידעתי רק ברטוב עושה מיון בהגדלה של פי 6. את יכולה לבדוק את זה. 
4. מה שעושים למי שיש בעיה מוכרת זה pgd. אני מדברת על pgs, שזו בדיקה כרומוזומלית כללית של העובר. 
5. אני בשבוע 24, ובינתיים הכל נראה בסדר. מקווה בהחלט שיסתיים בטוב :)
לצפיה ב-''
22/10/2017 | 11:57
1
מורן היקרה,
מצטערת על ההריון הלא תקין, ועל הסאגה שאת חווה.
קצת תשובות:
1. את צריכה להמשיך לעקוב אחר הבטא עד להתאפסות מוחלטת. לא ניתן לדעת אם מדובר בכימי או בחוץ רחמי כשהבטא כה נמוכה, משום ששק הריון של חוץ רחמי ניתן לראות בבטא 500 במכשיר מתקדם, עם רופא מיומן במיוחד, ולפעמים גם נתונים אלה אינם מספיקים.
2. אם יש חוץ רחמי שני, לרוב ממליצים על כריתת חצוצרות. המשמעות היא שלא ניתן להרות ללא IVF. מבצעים לרוב בלפרסקופיה שזה ניתוח לכל דבר. אחרי הלפרסקופיה ובכלל, כדאי לעבור היסטרוסקופיה כדי לוודא שפתחי הרחם באזור החצוצרות (שהיו שם) פתוחים.
3. בת כמה את? מה מינון הקלקסן שאת מקבלת? מה משקלך?
תעני, וננסה לעזור.
ורק בקשה אחת של התחשבות, בפורום הזה רוב הנשים נלחמות לילד ראשון. הוחלט בתקנון הפורום כי מזכירים את הילד שבבית רק לצורך ההיסטוריה המיילדותית. נשמח להתחשבותך, כדי שכל הנשים ירגישו כאן בנוח. אם את מרגישה צורך לדבר על הילד שבבית, יש את פורום ה"הורים בטיפולי פוריות". תודה על ההתחשבות
לצפיה ב-'תודה על התשובות'
תודה על התשובות
22/10/2017 | 12:17
1. הבטא התאפסה. אז זה לא חוץ רחמי למיטב הבנתי. כריתת חצוצרות נשמעת די מפחידה. אמנם עם בעיית הזרע של בעלי אני מבינה שהסיכוי להרות באופן טבעי הוא כמעט אפסי ובכל מקרה תמיד נצטרך טיפולים. ועדיין. זה נשמע מלחיץ.
2. אני בת 29, קיבלתי מינון  60 של קלקסן ומשקלי נע בין 52-54. הקרישיות הרלבנטית היא פקטור 5 ליידן הטרוזיגוטית וקיבלתי את ההמלצה מפרופ' קופרמינץ. אני לא בטוחה אם יש בדיקות נוספות שעשיתי שלא קשורות לקרישיות. אני רק יודעת שעשיתי צילום רחם לפני ההריון הראשון שהיה תקין והיסרוסקופיה אבחנתית אחרי ההפלה הראשונה בשבוע 7 ואחריה ניתוחית להוצאת ממצא קטן. עשיתי גם בדיקות גנטיות בסיסיות שבד"כ נותנים בהתאם לעדה (אשכנזי ובת עדות המזרח). יש מקום לעשות היסטרוסקופיה עכשיו גם? ו/או בדיקות נוספות?
3. תודה על ההערה בעניין ההתחשבות. האמת שזה עבר לי בראש כשכתבתי וחשבתי שהייתי זהירה. אני מתנצלת מאוד מאוד אם מישהי נפגעה. העדפתי לכתוב בפורום הזה כי סברתי שיש כאן יותר משתמשות ולא רציתי לפספס תשובות שיוכלו לעזור לי. אזהר יותר להבא.
תודה על העזרה!

לצפיה ב-'היי'
היי
22/10/2017 | 13:34
גם אנחנו אצל ברקוביץ' וממחלקת הזרע עם 0% מורפולוגיה וזרעים מורפולוגים בדרגה 3-4 זה לא טוב.. עם זרע בדרגה 4 אין סיכוי להגיע לדופק ועם זרע בדרגה 3 יש סיכוי להריון תקין ולידה אבל הסיכוי מאוד נמוך יחסית לדרגה 1-2. בהחלט ייתכן שההפלות החוזרות קשורות לזרע.
אני נקלטתי עם 2 מוקפאים מזרע דרגה 4, אחד נפל בשבוע 6 בבית ואת השני גילינו שהוא הקים בית בחצוצרה וסיימנו את ההריון עם מטוטרקסט.
העצה שלי היא לשקול מיון אצל ברטוב בשאיבה הבאה. ברקוביץ' לא יאהב את זה אבל נתתם צ'אנס לmfc וזה לא הצליח. אם גם בברטוב לא יימצאו זרעים תקינים אז הייתי הולכת לאחד האורולוגים המומחים לנסות לברר אם אפשר לעשות משהו עם בעיית המורפולוגיה. אצלנו הבעיה מורכבת וכוללת גם ריכוז של פחות ממיליון, אשך טמיר, וריקוצלה וכו' וכו'. הניתוח וריקוצלה שעשינו לא ממש עזר לריכוז אבל אחריו מצאו לבעלי 7 זרעים דרגה 2 במיון ומהם יש לנו ילד.
לצפיה ב-'רירית לא סדירה'
רירית לא סדירה
22/10/2017 | 12:46
הי , צריכה להבין קצת יותר בנושא..וגם זקוקה להמלצה על רופא שיכול לתת חוות דעת שנייה . אני אחרי אולטרסאונד תלת מימד בו נמצאה רירית לא סידרה( האולטרסאונד נעשה לאחר סבב טיפול שלא צלח ויום לפני קבלת המחזור). בעבר הלא רחוק שתי היסטרוסקופיות ניתוחיות להוצאת שרירנים. כיום יש שרירין לא קטן בדופן אחורית. תודה רבה
לצפיה ב-'צטרוטייד מעצבן!!'
צטרוטייד מעצבן!!
21/10/2017 | 23:40
9
ההכנה של הצטרוטייד ממש מעצבנת! מלא אויר נכנס וכבר זרקתי שני מזרקים בגלל בועות אויר שלא יצאו כמו שצריך וחלק מהחומר יצא לפני שבועות האויר יצאו..יש למישהי טיפים להכנה נוחה ובטוחה של הזריקה המציקה הזו? עד כמה כל טיפה קריטית?
לצפיה ב-'אני כבר לא זוכרת את תהליך ההכנה, אבל'
אני כבר לא זוכרת את תהליך ההכנה, אבל
22/10/2017 | 05:52
לא זכור לי שנלחמתי עד כדי כך עם בועות אוויר וזה גם לא נשמע לי קריטי. אפשר להתקשר לחברה שמייצרת את התרופה (תמיד יש להם מספר טלפון לתמיכה) ולשאול, ו/או להתייעץ עם האחיות ביחידה בה את מטופלת.
למיטב ידיעתי, בועות אוויר חשוב להוציא כשמדובר בתרופה שמוזרקת לוריד, בהזרקה תוך-שרירית/בטנית זה הרבה פחות קריטי, ובטח לא שווה לזרוק מזרק שלם רק כי יש לך שם בועה עקשנית.
לצפיה ב-'היי לנשום עמוק !'
היי לנשום עמוק !
22/10/2017 | 06:07
קודם כל אם את מאזור תל אביב את בכיף באה אלי לסדנת צטרוטייד +קפה אני אסביר בשמחה.
לצטרוטייד באמת יש קצת הכנות אבל מעולם לא הקפדתי שם עם ענייני הבועה והנה שרדתי כדי לכתוב לך.
שחרור אויר חשוב כשאת מזריקה לוריד ופה זה לא המקרה.
לצפיה ב-'לי זה גם קרה בהזרקה הראשונה'
לי זה גם קרה בהזרקה הראשונה
22/10/2017 | 08:30
מבינה את הלחץ, וגם אני כתבתי הודעה דומה
אבל זה באמת לא משנה, לא הכמות המדויקת ולא הבועה.
לצפיה ב-'איזה מרגיעות אתן! תודה רבה..ירד הלחץ ((:'
איזה מרגיעות אתן! תודה רבה..ירד הלחץ ((:
22/10/2017 | 09:05
1
לצפיה ב-'לא כזה עקרוני. יש שם מספיק חומר שיעשה את העבודה.'
לא כזה עקרוני. יש שם מספיק חומר שיעשה את העבודה.
22/10/2017 | 09:25
טיפ ממני: אל תשמשי במזרקים המאסיביים שזה בא עמם. המזרקים הקטנים שבאים עם המנופור, שנמכרים בבודדים בבתי מרקחת, עושים העבודה ועם הרבה פחות בועות (ולמרות שהם נראים קטנים יותר ממזרקי הצטרו, אפשר לשאוב אליהם כל הכמות שבמבחנה). בנוסף - טפחי בעדינות עם האצבע על גוף המזרק. זה יפוגג כמה בועות. בהצלחה.
לצפיה ב-'את יכולה לבקש מהרופא להחליף תרופה'
את יכולה לבקש מהרופא להחליף תרופה
22/10/2017 | 10:53
3
אני הזרקתי אורגלוטרן. עושה את אותה עבודה כמו צטרוטייד.
אורגלוטרן מגיע במזרק מוכן אז לא צריך לערבב כלום.
לצפיה ב-'אני מקווה שסיימתי עם הצטרוטייד , ובכלל עם הזריקות..'
אני מקווה שסיימתי עם הצטרוטייד , ובכלל עם הזריקות..
22/10/2017 | 13:25
2
לצפיה ב-'הלוואי אמן!'
הלוואי אמן!
22/10/2017 | 13:30
1
מפזרת לך אבקת קסמים
לצפיה ב-'תודה!!! לכולנו כאן!!!'
תודה!!! לכולנו כאן!!!
22/10/2017 | 13:36
לצפיה ב-'יחסים לאחר הפלה'
יחסים לאחר הפלה
20/10/2017 | 15:36
2
היי
לפני 3 שבועות עברתי הפלה טבעית בשבוע 6+6. במיון לא ראו שאריות בכלל ומאז קיבלתי מחזור מאסיבי.
חיכיתי בסבלנות לאיפוס של הבטא וכשהתאפסה התחלתי הכנה להחזרה של עובר ע"י לטריזול.
הטכנאית במדיקל שבודקת זקיקים זיהתה שארית ברחם (ממש ממש קטנה 5×11 מ"מ ) הרופא ביקש שאפסיק את הטיפול ואפנה לטיפול בקופת החולים.
הרופאה שבדקה אותי היום (בקופת החולים ) אמרה שמדובר בשארית מאוד מאוד קטנה שכנראה תצא במחזור ונתנה הפנייה להיסטרוסקופיה לאחר המחזור.
כיוון שלקחתי לטריזול במשך שבוע אני מניחה שיהיה ביוץ בימים הקרובים, האם כדאי לנסות להיקלט באופן טבעי או שהשארית עלולה לעשות צרות?
לצפיה ב-'זוהי שאלה לרופא'
זוהי שאלה לרופא
22/10/2017 | 12:02
1
הרופא יידע לומר לך עד כמה השארית משמעותית.
אני לא רופאה, אך ההגיון שלי אומר, שאם יש צורך להסיר את השארית בהיסטרוסקופיה, היא אכן יכולה להפריע להריון.
לצפיה ב-'אין צורך להסיר את השארית. רק לעקוב שהיא יוצאת'
אין צורך להסיר את השארית. רק לעקוב שהיא יוצאת
22/10/2017 | 13:23
הספקתי להתייעץ עם הרופא ואכן עדיף להימנע מהיריון החודש, לקבל מחזור ולהתחיל מחדש.

תודה
לצפיה ב-'Ivf,השמנה וספורט'
Ivf,השמנה וספורט
20/10/2017 | 08:34
7
אחרי 2 הזרעות כושלות עוברים ל-ivf..
במסגרת ההזרעות הזרקתי 50 מ״ל גונאל ביום עליתי 2.5 והבטן שלי תפחה למימדי חודש שלישי לפחות,למרות שאכלתי מעט מאוד,עוד פחות מרגיל,ההורמונים גרמו לי לבחילה ותחושה של כבדות בבט.אני בדר״כ רזה ללא נטיה להשמנה...ב-ivf מדובר במינונים הרבה יותר גבוהים כמובן...
אשמח לשמוע עצות ממומחיות מה עושים כדי להלחם בזה..אני פוחדת לעשות ספורט ועושה רק מעט הליכות.
אתן ממשיכות בשגרת הספורט כרגיל?
מאחלת לכולנו בהצלחה רבה בקרוב מאוד!
לצפיה ב-'אני מזדהה עם השאלה'
אני מזדהה עם השאלה
21/10/2017 | 11:21
איך מתמודדים?

לצפיה ב-'תחיה כרגיל'
תחיה כרגיל
21/10/2017 | 21:27
5
לפני שהבן שלי נקלט הייתי עושה כושר כל יום. וגם אותו דבר אחרי ההחזרה שבה הוא נקלט. הלכתי על הליכון עד שבוע 30. אחרי שבוע 30 הלכתי מסביב לרחוב כל יום. אחרי שבוע 32 שנאמר לי שיש התקצרות צואר הרחם וגם ניהיה לי כבד, הפסקתי.
יכולה להגיד אליי שהסבבים שבהם שכבתי לא הצליחו. ועם הבן שלי מרוב יאוש ופחד שאני אלולה עם אי תזוזה לעשות יותר נזק מאשר תועלת, אני הייתי מאוד פעילה. וגם לקחתי לתשומת ליבי את המילים של הרופא שלי אחרי החזרה : להמשיך חיים כרגיל. ואת יכולה גם לרכוב על אופניים.
כמובן, תעשי הכל עם יעוץ עם הרופא שלך. לא בכל מחיר. אני ראיתי על בשרי שספורט מתון לא מונע קליטה והריון. 
לצפיה ב-'ואחרי השאיבה?'
ואחרי השאיבה?
22/10/2017 | 07:59
4
גם אני עושה ספורט כל יום (20-30 דקות של תרגילים שעובדים על כל הגוף) ותוהה איך לנהוג אחרי השאיבה.
לצפיה ב-'אני בטיפולים שנה וחצי. לא הפסקתי עם הספורט.'
אני בטיפולים שנה וחצי. לא הפסקתי עם הספורט.
22/10/2017 | 09:28
2
הוא ממתן את השפעת ההורמונים על מצב הרוח וגם שומר על השגרה. על המשקל פחות שמר לי. עליתי 8 קילו מאז תחילת הטיפולים לצערי. אני עושה פילאטיס מזרן/יוגה כמה פעמים בשבוע בדרגה בינונית ופעם אחת שיעור דינאמי של עיצוב חיטוב. הכל בהתייעצות רופא שלך כמובן, אבל אני אחרי שאיבות נחתי יום אחד ולמחרת שבתי לפעילות רגילה, אם כי לא לעיצוב חיטוב. פילאטיס כן. כנ"ל אחרי החזרות. מהליכות של יום יום לא נמנעתי. 
לצפיה ב-'תודה '
תודה
22/10/2017 | 10:44
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
22/10/2017 | 11:12
לצפיה ב-'בהנחה שאת מרגישה טוב, שאת לא בסיכון לגירוי יתר או חלילה '
בהנחה שאת מרגישה טוב, שאת לא בסיכון לגירוי יתר או חלילה
22/10/2017 | 11:49
לתסביב שחלתי, אין שום מניעה לעסוק בספורט. יתרה מכך, הספורט שומר על הגוף ועל מצב הרוח.
לצפיה ב-'דימום לאחר מחזור והחזרה שנכשלה:('
דימום לאחר מחזור והחזרה שנכשלה:(
19/10/2017 | 17:53
6
היי בנות. המחזור אחרי ההחזרה הכושלת נגמר לפני שבוע. והיום התחילו כתמים? זה בגלל כל ההורמונים שלקחתי יש חוסר איזון בגוף או סיבה אחרת? או העוברים שנפלטו אחרי המחזור? הרופא בחול.... ואין עם מי לדבר:(  ...אשמח לתשובות ממקרים שלכן
לצפיה ב-'יתכן שיבוש הורמונלי'
יתכן שיבוש הורמונלי
19/10/2017 | 18:29
5
זה לא העוברים, אם לא נוצר הריון, הרירית מתפרקת והכל יוצא במחזור
יתכן שיבוש הורמונלי שגורם להכתמות
אם תעשי בדיקת דם - תוכלי לדעת מה הסיבה לכך

בהצלחה
לצפיה ב-'נראה שכולן בהיריון ורק אני לא'
נראה שכולן בהיריון ורק אני לא
20/10/2017 | 21:24
4
המפורסמות בטלויזיה היריון שני שלישי כל אחת שניה ברחוב עם בטן היריונית, ואני כבר משנת 2014 בלי אחד!! עד מתי:(  התור להסטרסקופיה רק בדצמבר. מצתסכל. אין לי כוח בכלל לצאת מהמיטה. לעשות משהו
לצפיה ב-'אני טרנטה יותר ממך '
אני טרנטה יותר ממך
21/10/2017 | 21:18
אני טרנטה יותר (משנת 2008)
כל כך מבינה אותך...

ולצערי למדתי על בשרי שלא מספיק הריונות, הריונות היו לי כבר כמה- אבל ילדים לא יצאו לי מהם...

ההרגשה שאין כח לכלום, כלך מוכרת, עד כאב
אבל אל תקשי על עצמך, תתני לעצמך לבכות, לכאוב, לשכב, לא לצאת מהמיטה
אבל אחר כך-  לקום, להתרומם ולהמשיך לחיות
תנסי למצוא את הדברים הטובים בחיים (ותאמיני לי, שיש)
ולהיות עסוקה, לא רק בטיפולים...

לצפיה ב-'כך היה נדמה גם לי, '
כך היה נדמה גם לי,
21/10/2017 | 21:31
2
שכולן בהריון, כל הזמן. משנת 2004 ועד ללפני מספר חודשים דאבתי וסבלתי כשראיתי נשים בהריון, כי האחרות שבהריון הן תזכורת למה שאני לא, ומה שאני כל כך רוצה ואינו.
עד דצמבר, נסי למלא לעצמך מצברים, כדי שתוכלי לשרוד את התקופה הזו בצורה סבירה. ועד שזה יקרה, חיבוק גדול.
לצפיה ב-'תודה בנות'
תודה בנות
21/10/2017 | 23:43
1
אני מיואשת, מנסה להלחם בזה..
לצפיה ב-'חמודתי, אני בלי ילדים בכלל.'
חמודתי, אני בלי ילדים בכלל.
22/10/2017 | 10:55
וגם בהריון מעולם לא הייתי. גם לי קשה, כל המפורסמות שהרות ויולדות בכלל, ומעל גיל 40 בפרט (מירב בן ארי, עלמה זק, הדר לוי. כולן חצו/מגרדות 40, כולן היו בטיפולים ואף רופא פוריות לא העז לוותר עליהן, כי הן סלבס).

יש ימים בהם אני חשה בדיוק כמוך. אבל העצב הוא כמו עננה. הוא משייט לו למקום אחר, תוך זמן קצר ממה שנראה לך. אל תלחמי בשום מצב רוח. יבוא רגע בקרוב שתרגישי שהגיע הזמן לקום. חיבוק ואנרגיות טובות.
לצפיה ב-'המלצות על פרופ פרחי? '
המלצות על פרופ פרחי?
20/10/2017 | 13:29
2
או כל רופא פריון מצויין שעובד באסותא רמת החייל. 
לצפיה ב-'איש מקסים ורופא מעולה '
איש מקסים ורופא מעולה
22/10/2017 | 08:49
חייבת להודות שחוויתי טיפול איתו 'רק' בשאיבה והחזרה שבה החליף
את הרופא שלי שהיה בחו"ל.
הוא היה פשוט קסם לפני השאיבה וגם לאחריה ואותו כנ"ל בהחזרה.
הוא רופא מקצועי ומיומן וגם איש נעים וחם ולא אחד שתופס מעצמו....

ממליצה עליו בחום, אין לי צל של ספק שהוא כזה גם בהתנהלות היומיומית
מולו בטיפולים רק שאין לי מושג אם הוא מקבל דרך קופ"ח או רק פרטי.
לצפיה ב-'פרופ פרחי אנושי עדין ומקצועי מאד הראשון שהצליח לעשות לי '
פרופ פרחי אנושי עדין ומקצועי מאד הראשון שהצליח לעשות לי
22/10/2017 | 08:54
בס"ד
החזרה ללא הרדמה שזה הישג מול המגבלה המאתגרת שלי CP
הוא החליף את פרופ משיח (הרופא המדהים לא פחות שלי כשהיה בחו"ל
ב"הצלחה חודש ושבוע טוב
לצפיה ב-'האם טיפול אנטיביוטי יכול לרפא את הדלקת ובכך להחזיר את ייצור'
האם טיפול אנטיביוטי יכול לרפא את הדלקת ובכך להחזיר את ייצור
20/10/2017 | 10:45
4
שלום לכולם, חדשה בעולם הפוריות 
 הריון ראשון טבעי  עם ילד מקסים 
הריון שני - חוץ רחמי
בשנה האחרונה מנסים להיכנס ללא הצלחה
לאחר בדיקת זרע של בעלי , התגלה שיש מיעוט זרע בודדים 
בבדיקה במעבדה  התגלה שיש זרעונים אבל זרעוני צעירים לא בוגרים ולכן הפנו אותנו לתרבית זרע...השאלה שלי אם בתרבית יתגלה שיש דלקת האם טיפול אנטיביוטי יכול לרפא את הדלקת ובכך להחזיר  את ייצור הזרעונים???????.

לצפיה ב-'מקרה דומה קרה לנו'
מקרה דומה קרה לנו
20/10/2017 | 14:41
2
ורופא אחד אמר שאנטיביוטיקה תפתור את הבעיה, רופא אחר אמר שלא.
בסופו של דבר לאחר כמה בדיקות נוספות גילינו שהבעיה היא אחרת בכלל, טופלנו בהתאם.
לצפיה ב-'איך טופלתם? האם היית צריכה לעבור טיפולי IVF ?'
איך טופלתם? האם היית צריכה לעבור טיפולי IVF ?
20/10/2017 | 20:59
1
איך טופלתם? האם היית צריכה לעבור טיפולי IVF ?
לצפיה ב-'הבעיה אצלנו הייתה אחרת לבסוף'
הבעיה אצלנו הייתה אחרת לבסוף
21/10/2017 | 23:30
ההשערה הראשונית הייתה שמדובר בדלקת אבל בדיקות נוספות הראו שזה עניין אחר שהצריך התערבות ניתוחית קטנה.
ואני התחלתי ivf כן
לצפיה ב-'לפעמים אחרי טיפול באנטיביוטיקה'
לפעמים אחרי טיפול באנטיביוטיקה
21/10/2017 | 21:25
מצב הזרע משתפר מאוד. השאלה היא אם דלקת היא זו שגרמה לתמונת הזרע הנוכחית. אם כן, סביר שהאנטיביוטיקה תעזור. בכל מקרה, כדאי להמתין עם בדיקה נוספת כשלושה חודשים, כדי שתוכלו לראות שינוי.
מציעה גם להתייעץ עם הרופא על נטילת תוספים לגבר.
בהצלחה

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר
פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל
פונדקאות מנור מדיק
פונדקאות ישראלית בחו"ל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה