לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2675626,756 עוקבים אודות עסקים

פורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום הינו פורום תמיכה.  הייעוץ בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי.
אנא קראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בפורום.
גלישה נעימה
המשך >>

לצפיה ב-'ציסטה ודיכאון'
ציסטה ודיכאון
12/08/2018 | 21:38
4
אשמח לשמוע את דעתכן...
בשבוע וחצי האחרון אני במעקב זקיקים לקראת החזרה טבעית. 
ב2 באולטרסאונדים הטכנאית לא ראתה זקיקים, גם ביום 14 , אבל היא כן ראתה "ממצא לא ברור" (23 ממ) שאחרי זה היא קראה לו "ציסטה" והכניסה אותי למתח של שבוע. היום עשיתי בדיקת דם, לפי ההורמונים הרופא אמר שהיה ביוץ אתצול ושמחר נעשה החזרה.
הוא ביצע אולטרסאונד וראה את הציסטה (שפתאום הפכה להיות 30 ממ) ואמר שלא כדאי להחזיר וצריך לחכות עוד חודש. שזה בעצם אומר חודשים בגלל החגים...
אני בדכאון ובלחץ.
מה זאת הציסטה הזאת? האם היא באמת תעלם עד החודש הבא כמו שהרופא אומר?
אשמח לשמוע מהנסיון שלכן... האם יתכן שהציסטה תשאר ואצטרך ניתוח?
תודה לעונות...

לצפיה ב-'בהנחה שהציסטה היא הורמונלית,'
בהנחה שהציסטה היא הורמונלית,
12/08/2018 | 21:56
2
והיא אכן כזאת, אם הרופא אמר שתיעלם בעוד כחודש, אז היא אכן תעלם.
ציסטה בגודל של 30 מ"מ אינה נחשבת גדולה, היא פשוט צריכה זמן כדי להיספג.
אל דאגה.
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
12/08/2018 | 22:49
1
קודם כל, תודה על התשובה הזריזה...
איך אפשר לדעת שהיא הורמונלית?
אני כבר 3 חודשים עם אסטרופם ועוד חברים ... ואף פעם לא היה לי משהו שראו באולטרסאונד.
האם ניתן להניח שזה הורמונלי?
אני יודעת שאף אחד לא יכול לדעת ביטחון, אבל הפורום הזה הוא בערך המקום היחיד שיש לי להתייעצות.
לצפיה ב-'ציסטות הורמונליות הן שכיחות מאוד.'
ציסטות הורמונליות הן שכיחות מאוד.
12/08/2018 | 22:57
האבחון הוא ב-US ולפעמים גם בבדיקות הדם. לרוב, ציסטות צלולות הן הורמונליות.
לצפיה ב-'ציסטה'
ציסטה
15/08/2018 | 00:47
גם לי היתה ציסטה צלולה. והיא דפקה לי את הסבב החזרה. מתסכל מאווווד. מצד שני בדקתי אצל שני רופאים (פוריות ורופא הנשים שלי) זה לא משהו חמור והן באמת נספגות אז זה רק עיכוב... נצלי את הזמן לנוח. אני טסה לטייל��
לצפיה ב-'תוך כמה זמן מקבלים תוצאות hiv במאוחדת?'
תוך כמה זמן מקבלים תוצאות hiv במאוחדת?
14/08/2018 | 20:00
1
הציעו לעשות שאיבה בשישי, אבל בן זוגי ביצע בדיקת דם רק ביום ראשון (שלשום). מניחה שלא נספיק...
לצפיה ב-'שבועיים-שלוש'
שבועיים-שלוש
14/08/2018 | 23:51
תבדקי בקופח לאיזה בית חולים שלחו את הבדיקה (עושים בדרך כלל בבית חולים שבו יש מרכז hiv) ותתקשרי אליהם ישירות ותבקשי להקדים (או שתבקשי מהמרפאה של הפוריות שיתקשרו בשבילך), באסותא רמת החייל הציעו לי את זה (כדי לא לשלם 300 שח על בדיקה במקום)
לצפיה ב-'בדיקת paps'
בדיקת paps
14/08/2018 | 14:09
9
דפדפתי פה ושם אני אמורב לעשות ומתקשה להימנע הרופא מתעקש לא רוצה כי יש לי קושי ויגינלי פחד הסטרי אילו מאולטראסאונד ויגינלי
הבנתי שהמכשיר ספוקולום וממנו דווקא אני הכי מפחדת
זה מפחיד או שרק בראשי אפשר לסבול לתוך כמה זמן
שאלה שנייה אפשר לעשות את הבדיקות סמוך לטיפול או לא מרשים טיפול רק אחרי שיש תוצאות
ותוך כמב זמן יש בדיקות
אני פשוט נלחצת בכמות הבדיקות ופתאום בוער בי רצון חזקקקק לתינוק
לצפיה ב-'התשובה של הפאפ תוך חודש'
התשובה של הפאפ תוך חודש
14/08/2018 | 14:40
2
השאר די מהר. אי אפשר להתחיל לפני, כי הכל תלוי בתוצאות. בהצלחה!
לצפיה ב-'והכאב ?'
והכאב ?
14/08/2018 | 15:15
1
נסבל או אני פשוט מפחדת
לצפיה ב-'בכלל לא נורא'
בכלל לא נורא
14/08/2018 | 17:14
אם את חוששת, קחי אופטלגין לפני הכניסה לרופא/ה. גיליתי שגווקא רופא עושה זאת בעדינות יותר
לצפיה ב-'כדאי לעבוד על הפחד הזה'
כדאי לעבוד על הפחד הזה
14/08/2018 | 17:27
כי אם את מתכוונת להתחיל טיפולים את תעברי הרבה בדיקות וגינליות וכדאי שתהיי מוכנה אליהן. 
הבדיקה עצמה לא נורא כואבת ועוברת מהר. הבעיה היא שאם את לחוצה את מכווצת את האזור וההחדרה של הספקולום נהיית הרבה יותר קשה. לכן כדאי לנסות להרגע לפני, אולי להביא בנזוג שיעזור להרגע. יש גם רופאים שמאפשרים למטופלת להכניס את הספקולום בעצמה והם רק עושים את ההתאמות הנדרשות. שווה לשאול את הרופא אם הוא מוכן לזה. 
לגבי מועד הבדיקה, כל הרופאים שאני ראיתי לא היו מוכנים להתחיל טיפול בלי לראות תוצאות של בדיקת פאפ תקינה. אם אין בעיה התוצאות מגיעות בערך אחרי חודש. 
לצפיה ב-'עשיתי pap שלשום'
עשיתי pap שלשום
14/08/2018 | 19:57
1
תוך כדי אני כבר קרוב לשבוע מזריקה גונל. החודש נגמר תוקף הבדיקה הקודמת (3 שנים), אז עשיתי. וזה כבר חודש שני של טיפול הזרעה עם הורמונים. במרפאה לא דרשו לחדש לפני הטיפול, ציינו שצריך לחדש בהמשך.

לצפיה ב-'היתה לך בדיקה בתוקף לפני תחילת הטיפולים'
היתה לך בדיקה בתוקף לפני תחילת הטיפולים
14/08/2018 | 22:03
לא צריך לעשות בדיקה חדשה לפני כל טיפול, צריך לחדש רק אם עברו 3 שנים. 
פותחת השרשור לא עשתה בדיקה בעבר ולכן לא סביר להניח שיתנו לה להתחיל טיפולים בלי בדיקה.
לצפיה ב-'אני התחלתי עם בדיקות וגינאליות רק לאחר נישואיי'
אני התחלתי עם בדיקות וגינאליות רק לאחר נישואיי
14/08/2018 | 20:47
2
והחשש, היה יותר גרוע מהמציאות. מצאתי עצמי די מהר, עוברת US וגינאליים, צילום רחם, פאפים, קולופוסקופיות, שאיבות, החזרות וגם היסטרוסקופיה. נכון, זה לא כיף שנדחפים לך לשם עם אינסטרומנטים, אבל זה גם קצר ולא נורא בעליל. כולל הפאפ. טיפ שקיבלתי מרופאת נשים: ללכת להתפנות לפני ובזמן הבדיקה, ללחוץ כמו ליציאה. זה מרחיב הפתח ומקל על החדרת הספקולום. להקפיד גם לבקש ספקולום ורגו, אם ניתן, שהוא קטן ומיועד לבתולות או לכאלה עם פתחים צרים, או למי שחוששת. 
גם להביא עמך מישהו, זה רעיון טוב. בהצלחה.
לצפיה ב-'אכן '
אכן
14/08/2018 | 22:14
1
פעם ראשונה שבקשו ממני וכבר עברתי שאיבות ההחזרות היו בהרדמה
טפלתי בהיופונוזה זה עזר אך חוששת שזמני עזר עם האולטראסאו ד הויגינלי שלקח לי חצי שנה עד שהצלחתי ואני מצליחה כאשר אני מתחילה ואז הרופא ממשיך...
וכמובן שאני מספרת לרופאים את הבעיה שלי לפני .
אך הספוקולום הייתה לי חוויה מאוד קשה שרופא החדיר אותו ללא גל בכוח ובקושי התכווצתי לא יכולתי ופשוט הטיפול נכשל זה זה בהזרעה אני זוכרת שבכיתי וצרחתי מכאב
אפילו אם יהיה פרטי  אנסה לחפש רופא טוב
וכן אבקש פקולום ורגו אפילו אם אצטרך לקנות
לצפיה ב-'מניסיוני'
מניסיוני
14/08/2018 | 23:37
לי יש וגיניזמוס/ וסטיבוליטיס (איך שתקראי לזה..) גם את מאובחנת עם זה?
לפני כמה שנים הלכתי לפגישות אצל פיזיותרפיסטית שמתמחה ברצפת האגן. למדתי אצלה הרבה תרגילים ולמדתי לעבוד נכון עם השרירים שם. זה הדבר היחידי שעזר קצת
לא אומר לך שלא כואב לי עדיין אבל אני מצליחה להתמודד עם זה (כשבעבר בכלל לא)
יש לי גם רופא פוריות מאוד עדין וכשאני צריכה רופאי נשים אני גם מחפשת לפי יחסי אנוש ועדינות
ההזרעות די כאבו לי ובדיקת pap זה פחות עמוק ובאמת פחות כאב...
אם תרצי את השם של הפיזיותרפיסטית או הרופא שאצלו עשיתי pap אשלח בפרטי.
בהצלחה!!!
לצפיה ב-'פרק זמן בין השבחת זרע להזרעה 3.5 שעות'
פרק זמן בין השבחת זרע להזרעה 3.5 שעות
14/08/2018 | 22:18
3
האם זה הגיוני?
השבחת זרע ב 9 והזרעה ב 12:30. 3.5 שעות זה לא יותר מודי זמן?

לצפיה ב-'ההשבחה לוקחת בערך שעה.'
ההשבחה לוקחת בערך שעה.
14/08/2018 | 22:23
2
פרק הזמן הגיוני.
בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
14/08/2018 | 23:21
1
אילוצים לוגיסטים של מרפאה ומכון שעושים בו השבחה. אם הפרק זמן כזה גדול לא מהווה בעיה, לא מבינה דרישה של המרפאה לעשות הכל במקום: למה אי אפשר לעשות השבחה בבאר-שבע ולהביא את המבחנה למרפאה בתל-אביב...זה הרבה יותר נוח בשבילנו וגם הדרך היא שעה וחצי ולא שעתיים וחצי (כמו המרווח בתורים הנוכחים). 

לצפיה ב-'אם משהו לא ברור לך, תשאלי את הרופא שלך'
אם משהו לא ברור לך, תשאלי את הרופא שלך
14/08/2018 | 23:32
שמתי לב שאת מתעסקת המון בעניינים בירוקרטיים וארגוניים ומבזבזת אנרגיה על דברים שבעיני הם פחות חשובים.
ממליצה לך להתרכז בעיקר, תשקיעי את הכוח של והאנרגיה במקומות שיקדמו אותך.
בחיים, צריך לעשות לפעמים בחירות מודעות ומושכלות ולבחור את הוויכוחים המיותרים. גם בתהליך הארוך והמתיש הזה כדאי להתרכז בעיקר, במה שמקדם אותך.
אם יש לך סימני שאלה לאורך התהליך, תשאלי את הרופא שלך, בטח אם הוא פרטי. אני לא מטופלת של בר חווה, אבל חברות שלי הצליחו איתו וסיפרו שאחרי שלומדים את התנהלות המרפאה הכל זורם.
מאחלת לך המון הצלחה בהזרעה!

לצפיה ב-'אשמח לסיפורים של מי שהצליחה להיקלט בIVF'
אשמח לסיפורים של מי שהצליחה להיקלט בIVF
13/08/2018 | 12:28
11
לצפיה ב-'אני'
אני
13/08/2018 | 13:21
בטיפול הרביעי
זה היה פרוטוקול לגמרי שונה, רופא שונה, אחרי הפסקה של כחצי שנה מהטיפול האחרון, לקחתי בזמן ההפסקה דאה, קו אנזים קיו 10.
זה גם היה הפרוטוקול היחיד שהיו לי מוקפאים
לצפיה ב-'אני'
אני
13/08/2018 | 13:25
שאיבה ראשונה, 10 מוקפאים ללא החזרה של טריים עקב חשש לגירוי יתר. החזרה ראשונה לא נקלט, החזרה שנייה, הפלה בשבוע 11, החזרה שלישית הריון כימי והחזרה רביעית כרגע בשבוע 17+
לצפיה ב-'אני'
אני
13/08/2018 | 13:44
בטיפול החמישי, אצל הרופא השלישי...
בת 36 עם רזרבה נמוכה יחסית.. אבל לא נורא
סבב ראשון בציבורי - מזעזע..
3 סבבים בפרטי דרך הקופה - התוצאות היו הרבה יותר טובות (מספר ביציות, מספר הפריות, איכות עוברים) - אבל לא נקלטתי
סבב ראשון אצל בר חוה - קסם שעכשיו בבטן שלי בשבוע 15, ועוד 2 מוקפאים באסותא
לצפיה ב-'אני'
אני
13/08/2018 | 14:18
הופנינו לIVF עקב בעיית זרע חמורה. טופלנו אצל ד"ר ברקוביץ'.
נשאבו 4 ביציות, הופרו 2 באיקסי לאחר מיון זרע, הוחזר אחד טרי, שהיום בועט בי בשבוע 22 
לצפיה ב-'בהחזרת עוברים ה 9, אחרי 5 שנים שניסינו להרות, ב"ה הצלחנו'
בהחזרת עוברים ה 9, אחרי 5 שנים שניסינו להרות, ב"ה הצלחנו
13/08/2018 | 14:41
לצפיה ב-'אני'
אני
13/08/2018 | 20:31
בלתי מוסברים
ארבע הזרעות שלא צלחו
IVF ראשון עם איקסי שמחכה לצאת כל יום
לצפיה ב-'גם אני'
גם אני
13/08/2018 | 21:56
8 חודשים של נסיונות להרות לבד.
6 הזרעות (3 בסבב טבעי ו-3 הורמונלי).
2 שאיבות ו-5 החזרות שהובילו לעוד אכזבות כולל 2 הריונות כימיים.
והריון תאומים אחד גדול ומרגש (עכשיו בשבוע 21) מהשאיבה השלישית.
בהצלחה! תאמיני, זה יגיע!
לצפיה ב-'אני'
אני
14/08/2018 | 12:02
1
אפס סיכויים.כמעט ואין תאי זרע וגם אלו שיש ללא תנועה
IVF ראשון,כיום בת שנה וחצי
הפשרת 6 מוקפאים שהלכו לפח
ואחד מוקפא אצלי בבטן
בהצלחה!ואין יאוש בעולם!!!
לצפיה ב-'וואו באמת מרגש בטירוף בהצלחה לכולן באמת מעודד '
וואו באמת מרגש בטירוף בהצלחה לכולן באמת מעודד
14/08/2018 | 14:52
לצפיה ב-'אני'
אני
14/08/2018 | 22:01
הפריה ראשונה אצל בר חוה! עכשיו בהריון, תודה לאל (:
(רזרבה נמוכה, שאבו 3, החזירו 2 נשאר אחד)
המון בהצלחה!
לצפיה ב-'אני. ויש עוד המון.. אל תתייאשו! '
אני. ויש עוד המון.. אל תתייאשו!
14/08/2018 | 22:18
טיפול שביעי שלי, ילדה קטנה ומתוקה. 
עכשיו עם עוד מוקפא בבטן, החזרה ראשונה על בסיס טבעי. מקווה שגדל לו בסבבה.. 
בהצלחה! 
לצפיה ב-'נסיון החזרה מס' 2 יוצא לדרך'
נסיון החזרה מס' 2 יוצא לדרך
14/08/2018 | 22:05
לאחר ביקור אצל הרופא שלי הוחלט על החזרה הורמונלית עם אסטרופם.
היום קיבלתי מחזור ומחר בדיקות דם ואולטרסאונד.
מקווה שזאת תהיה ההחזרה המנצחת.

הועלתה אפשרות לפיפל.
הבנתי שבפיפל מגרדים את רירית הרחם על מנת לאפשר לה לצמוח.
כיצד בדיוק זה עוזר להחזרה?
לצפיה ב-'תוצאות בדיקת זרע של ברטוב'
תוצאות בדיקת זרע של ברטוב
13/08/2018 | 17:14
10
גם עזרתכם לגבי מה זה אומר
וגם האם זה לא מוגזם? כלומר הרבה פעמים התוצאות מוגזמות כדי לתת שוק?
והאם שווה לעשות שאיבה נוספת? עם תוצאות כאלו?
לצפיה ב-'אני לא רואה קובץ'
אני לא רואה קובץ
13/08/2018 | 17:16
לצפיה ב-'תרשמי מה רשמו לך, לא מופיע פה קובץ'
תרשמי מה רשמו לך, לא מופיע פה קובץ
13/08/2018 | 17:34
בגדול.. יש את המקרים הקיצוניים בהם הם אומרים שאין טעם במיון זרע כי כל הזרע בלי יוצא מן הכלל עם פגמים בעייתיים. זה יחסית נדיר.
מהצד השני, יש מקרים בהם הם אומרים שהמורפולוגיה בהגדלה רגילה דומה לזו בהגדלה גדולה ואין צורך במיון אלא אפשר איקסי רגיל או ivf ללא איקסי.

בדכ התשובה באמצע. כנראה גם כשלא ממש חייבים מיון, הם יגידו שכדאי (למרות ששוב, היו כאן מקרים שאמרו להם שאין טעם במיון או אין צורך במיון כשהזרע היה בסדר, או ממש ממש בעייתי מהצד השני).
לצפיה ב-'מפגרת אני'
מפגרת אני
13/08/2018 | 17:42
2
לצפיה ב-'אני לא רגילה לטפסים של ברטוב'
אני לא רגילה לטפסים של ברטוב
13/08/2018 | 17:53
אלא לאלה של MFC אבל מורפולוגיה של 6% זה בעיניי מעולה ולא מצריך מיון זרע. אני חושבת שהייתי מקשיבה להם לגבי האנטיביוטיקה.
לצפיה ב-'הכמות לא גבוהה, המרפולוגיה כביכול מתחת לרף שלהם אך 6% זה מעו'
הכמות לא גבוהה, המרפולוגיה כביכול מתחת לרף שלהם אך 6% זה מעו
14/08/2018 | 20:40
יחסית להרבה אחרים פה.
עם כאלה נתונים ממש לא חושבת שיש לכם סיבה לשלם כסף רב על מיון זרע, אלא פשוט ללכת לאיקסי רגיל.

לגבי החיידק, לא כל החיידקים ברורה השפעתם על פריון. חד משמעית לדעתי כדאי לכם ללכת לפי ההמלצה וששניכם תיקחו אנטיביוטיקה. עם כל התרופות והטיפולים שמטופלות עוברות, זה באמת הרע במיעוטו.

למה מראש הלכתם לבדיקה?
לצפיה ב-'יש פה את עניין החיידק ותרבית '
יש פה את עניין החיידק ותרבית
13/08/2018 | 19:48
4
שצריך אנטביוטיקה.. שמעתם על זה???
לצפיה ב-'וואו, מדהים כמה שדרכנו מצטלבות...'
וואו, מדהים כמה שדרכנו מצטלבות...
13/08/2018 | 21:15
2
גם בסרט הזה כבר הייתי. גם אצל בעלי נמצאו חיידקים בדגימת הזרע. שנינו טופלנו באנטיביוטיקה. אני, אגב לא נבדקתי. הוחלט לתת גם לי טיפול

לדעתי, עדיף לטפל.
לצפיה ב-'קטעע'
קטעע
13/08/2018 | 21:47
1
למרות שקראתי שאין לזה שום השפעה על קליטה..עדיף לטפל ללידות וכזה..אולי אני טועה??
זה מנע ממך החזרה/ שאיבה?
לצפיה ב-'לא מנע'
לא מנע
13/08/2018 | 22:07
לצפיה ב-'ברטוב'
ברטוב
13/08/2018 | 20:43
גם אנחנו עשינו בדיקה אצל ברטוב.
בדיקה ראשונה הראתה חיידק מסוג מסוים ובעלי לקח אנטיביוטיקה.
חזרנו על בדיקה נוספת והיה את החיידק שיש אצלכם.
לרח שוב אנטיביוטיקה סוג אחר ולא חזרנו על בדיקה נוספת אצלם
כי כשעשינו השבחה במקום אחר כללנו גם בדיקה וראינו שהתנועה השתפרה מאד.

לגבי מורפולגיה ברטוב בוקים לפי who שהפרמטר הנמוך צריך להיות 30
ומעל זה טוב..

מקוה שעזרתי
לצפיה ב-'IVF6. בחלומות הכי גרועים שלי לא חשבתי שאגיע לזה'
IVF6. בחלומות הכי גרועים שלי לא חשבתי שאגיע לזה
13/08/2018 | 20:17
7
כל סבב היה בי שמץ תקוה שהפעם זה יצליח. 
איזו תמימות.
5 שאיבות
5 כשלונות
0 מוקפאים
זהו, נגמרה לי האופטימיות
מחלחלת ההבנה שאמא אני לא אהיה לעולם
לצפיה ב-''
13/08/2018 | 20:42
הרימי ראש, יקירה!
יש סיכוי גם לאחר כישלון חמישי. תילחמי כאילו מעולם לא נפלת,
כי את הרי לא תוותרי על החלום לזכות לחבק את התינוק שלך.
שולחת חיבוק גדול,
ומאחלת שהטיפול הבא יהיה הטיפול המנצח שלך.

לצפיה ב-'לא פשוט אבל מצטרפת לטוליתי'
לא פשוט אבל מצטרפת לטוליתי
13/08/2018 | 21:59
ומחזקת
אל תפסיקי להאמין! זה יקרה! מחזיקה לך אצבעות לסבב הבא מוצלח ופורה !
לצפיה ב-'אוי כמה עצב פה'
אוי כמה עצב פה
14/08/2018 | 08:10
2
יקירה לא מוכרת את זקוקה לחיבוק גדול וגם אם וירטואלי.
5 כישלונות זה קשה מוריד מצער מדכא ועוד הרבה מילים קשות שמתחילות באות מ'.
אני לא מכירה אותך או את הסיפור שלך אבל כל מיני שרוצה להיות אמא - תמצא את הדרך
אם לא בהריון ספונטני
הזרעות
לא הזרעות
הפריות
לא הפריות
הפריות עם ת.ביצית או זרע (אין לי מושג למה זה נקרא תרומה אבל ככה שיהיה)
לא תרומה  - פונדקאות ( TRNC שולטת )
לא הולך ככה
אימוץ
אומנה
מה רוצה לומר - גם אם את מרגישה שאת בדד - אנד - את ממש לא
היום עצובה
מחר ראש למעללה
ויאללה לסבב 6
לצפיה ב-'את ממש טובה!!'
את ממש טובה!!
14/08/2018 | 12:01
1
לצפיה ב-'שום טובה -מנוסה עד שריטה'
שום טובה -מנוסה עד שריטה
14/08/2018 | 18:22
לצפיה ב-'עם אמונה זה יבוא '
עם אמונה זה יבוא
14/08/2018 | 15:06
גם אני הייתי במצב שלך לפני שבוע , קשה שובר מאכזב אבל זה לא יעזור את חייבת להיות חזקה לקרוא הרבה על נסיונות של בנות אחרות זה מעודד ומעשיר מאוד תחשבי על דברים טובים ואל תתבישי להוציא את מה שיש לך בלב לבעלך או לחברה למשפחה זה יעזור אין כמו תמיכה , מאחלת לך הצלחה אני בטוחה שתהיי אמא נהדרתתתתת , שולחת לך חיבוק ענק 
לצפיה ב-'מצטערת לשמוע על מה שאת עוברת...'
מצטערת לשמוע על מה שאת עוברת...
14/08/2018 | 20:32
אני גם עברתי משבר סביב כישלון ההחזרה השבעית ב ivf. כבר התחלתי לאבד תקווה. אבל ב"ה ההחזרה ה 9 שלי הצליחה, 5 שנים אחרי שהתחלנו במסלול של להביא ילד, התגשם תודה לאל החלום.

אולי תספרי קצת יותר פרטים, לגבי איכות הזרע והביציות, מה בדקתם עד כה, האם היו השרשות בעבר או רק בטאות שליליות וכל מידע אינפורמטיבי אחר שאולי יעלה למישהי פה רעיונות להמשך...

בלי קשר, ממליצה לקבוע לאחד המומחים הגדולים (מנסיון אישי ממליצה על בר חוה), אם את לא כבר מטופלת אצל אחד כזה .

לצפיה ב-'גונל אף למסירה'
גונל אף למסירה
14/08/2018 | 16:16
1
היי בנות,
נשאר לי גונל אף 900 יח' שאשמח למסור ללא תמורה.
אז מי שצריכה מוזמנת (-:

לצפיה ב-'מאיפה?'
מאיפה?
14/08/2018 | 19:17
לצפיה ב-'שלב לוטאלי קצר - איך מטפלים?'
שלב לוטאלי קצר - איך מטפלים?
13/08/2018 | 10:30
7
היי,
רקע קצר- יש לי 2 ילדים ובנוסף היה לי לצערי הפלה בשבוע מוקדם ואח"כ הריון שהיה תקין אבל העובר התפתח לא תקין ונלאצתי לעבור הפסקת הריון בלידה שקטה.
לפני ההריון האחרון התחלתי תהליך של בירור פוריות לאחר שהווסת נהייתה לי דלילה מאד ולא הצלחתי להיקלט, היסטרו אבחנתית היתה תקינה, בסוף כאמור נקלטתי להריון שהייתי צריכה לסיים לצערי הרב. כיום חודשיים וחצי לאחר הלידה קיבלתי בפעם השניה מחזור ובשניהם יצא שקיבלתי 10 ימים לאחר הביוץ (אני יודעת לזהות ביוץ על פי כאבים + מקלוני ביוץ), חייבת לציין שבעבר השלב הלוטאלי שלי היה 14 יום.
יש לי תור לרופא פוריות עוד שבועיים וחצי ועד אז רציתי להבין מה בודקים בבדיקת דם כדי לדעת אם צריך תמיכה ואיזה תמיכה נותנים במקרים כאלו?
תודה מראש על המענה ומאחלת לכולן פה להיקלט במהרה ובקלות
לצפיה ב-'וונדל,'
וונדל,
13/08/2018 | 20:51
3
מצטערת על האובדן הנוראי שעברת.

בודקים אסטרדיול ופרוגסטרון.
סוגי התמיכות מגוונים. יש פרוגסטרון בנררות, בג'ל ובזריקות, יש תכשירים שגורמים לגוף להפריש מעצמו אסטרדיול ופרוגסטרון, יש תכשירים אסטרוגנים, בקיצור הבחירה תלויה בעיקר בגישת הרופא.
בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה. ומתי הזמן הכי נכון לבצע את הבדיקות האלו?'
תודה. ומתי הזמן הכי נכון לבצע את הבדיקות האלו?
14/08/2018 | 12:19
2
אני יודעת שצריך לבדוק פרוגסטרון ביום ה 21 למחזור אבל בעצם זה לא משתנה אצל כל אחת? כי כל אחת מבייצת ביום שונה וגם אורך המחזור שלנו שונה. אז חבל לי להפסיד את החודש הזה עד שהגיע לרופא פוריות ואבקש מהרופא משפחה רק צריכה לדעת מתי הכי נכון לבצע את הבדיקות דם האלו, לפני הביוץ או אחרי?
לצפיה ב-'אחרי הביוץ'
אחרי הביוץ
14/08/2018 | 13:48
1
לפני הביוץ הפרוגסטרון צריך להיות נמוך. אחרי הביוץ הוא צריך להיות מספיק גבוה כדי לתמוך בהריון.
אם את יודעת מתי בייצת אז הייתי בודקת 7 ימים אחרי הביוץ. זה כמו לבדוק ביום ה21 למחזור אם בייצת ביום ה14. 
לצפיה ב-'ואם רואים שהוא נמוך מתחילים מיד לקבל תמיכה?'
ואם רואים שהוא נמוך מתחילים מיד לקבל תמיכה?
14/08/2018 | 15:59
או שמחכים לחודש לאחר מכן כי צריך לקחת את התמיכה מתחילת החודש/מיום הביוץ?
לצפיה ב-'גם אצלי השלב הלוטלי התקצר אחרי ההפלה'
גם אצלי השלב הלוטלי התקצר אחרי ההפלה
14/08/2018 | 07:52
2
קודם כל מצטערת על האובדן, כואב לשמוע
אני עברתי שתי הפלות, אחת טבעית ואחת ציטוטק ואחרי הציטוטק השלב הלוטלי התקצר לי מ- 15-16 יום ל10 ימים. לאט לאט הוא התארך בעוד איזה יומיים.
השבוע עברתי שאיבה פעם ראשונה מאז (שנה אחרי) ו"נשאבתי" 11 יום אחרי הוסת (גם זה התקצר לי) וממתינה לראות מה יבוא קודם, הוסת או הבדיקת בטא.
בבדיקות דם בודקים פרוג' ואסטרדיאל ואני גם מבקשת LH
לצפיה ב-'תודה ועוד מספר שאלות אליך'
תודה ועוד מספר שאלות אליך
14/08/2018 | 12:26
1
לפני ההפלות נקלטת באופן טבעי ומאז בעצם לא הצלחת אז עברת ל IVF?
מה הרופאים אמרו לך על השינוי במחזור שהחל מאז ההפלות? מחזיקה לך אצבעות ומאחלת לך שתגיע הבטא ושזה יהיה החודש שלך.
לצפיה ב-'הריון ראשון גם היה IVF'
הריון ראשון גם היה IVF
14/08/2018 | 12:38
שנה אחרי הלידה חזרתי לטיפולים ואז היו ההפלות
הרופאים אמרו לי שזה מסתדר עם הזמן ויכול להיות שזה גם ישאר ככה ושזה לא כזה קריטי כי גם ככה אני עושה מעקבים לפני שאיבה אז יודעים בדיוק מתי הביוץ ואין קשר בין קליטת הריון לשלב לוטלי קצר.
תודה רבה, גם לך המון בהצלחה
לצפיה ב-'קצת בהלם אחרי פתיחת תיק לIVF'
קצת בהלם אחרי פתיחת תיק לIVF
13/08/2018 | 16:47
13
אז קצת רקע מאחר ואני לא ממש ותיקה פה...
בת 34.9, נמצאת בתהליך כבר כמעט שנה (דרך בנק הזרע).
עברתי 3 הזרעות : הראשונה ללא הורמונים - זקיק אחד של 15, השניה עם גונאל - עםן זקיק אחד של 15, השלישית עם פרגובריס וגונאל - זקיק 1 של 17.
אחרי שההזרעה השניה לא צלחה, עשיתי צילום רחם ובו נצפתה חצוצרה שמאלית חסומה - פתחו אותה עם לחץ חומר תוך כדי הצילום, חצוצרה ימנית לא הודגמה (חסימה פרוקסימלית).
הביוץ שלי מאוחר, עם זקיק בודד ולא גדול במיוחד.
עקב כל אלו, הרופאה שלי הגישה בקשה לIVF והבקשה אושרה.
היום הייתי בפתיחת תיק והרופא שפתח לי את התיק, עשה לי US (הרופא אגב, היה מאוד יסודי ומקצועי, לעומת הרופא שפתח לי תיק בבי"ח אחר) והודיע לי שיש לי שחלות פוליצסטיות.
הייתי קצת בהלם. עכשיו מנסה להבין איך ייתכן שכמעט שנה מאז שהתחלתי את התהליך, מאות בדיקות US ואף אחד לא אמר לי על שחלות פוליציסטיות???
המומה ומבולבלת... 
לצפיה ב-'ברוכה הבאה סיסטר '
ברוכה הבאה סיסטר
13/08/2018 | 16:53
5
שחלות פוליציסטיות או כאלה במראה פוליציסטי זאת תכלס סוג של מתנה.
את אמורה להגיב נפלא (ולפעמים נפלא מדי) ללא יותר מדי הורמונים בשלב של הגירוי השחלתי - רוצה לומר את בבסיסך תרנגולת נפלאה רק צריך רופא טוב שיידע להוציא ממך את המיטב.
אני מבוגרת ממך ועם אותו אפיון של השחלות וזה הדבר האחרון שמטריד אותי
לא לדאוג את עוד תהיה מלכת הלול.
לצפיה ב-'למרות שזה קצת מוזר שכפוליציסטית התגובה שלך'
למרות שזה קצת מוזר שכפוליציסטית התגובה שלך
13/08/2018 | 16:56
הייתה די מוגבלת להורמונים.   
מציעה שתבקשי מהרופא להבין את זה לפני שאת מתחילה
לצפיה ב-'צילהההה'
צילהההה
13/08/2018 | 22:02
1
גמרת אותי

אכן בivf הסיפור הזה הופך ליתרון לרוב.
אני בשל ריבוי זקיקים ממינוי מאוד נמוך עשיתי מהלך מהיר לIvf במקום הזרעה וכלל הגיעה לעולם הבת המקסימה שלי :-)
לצפיה ב-'בקטע טוב גם את אחות ללול אני מבינה'
בקטע טוב גם את אחות ללול אני מבינה
14/08/2018 | 07:34
לצפיה ב-'צילה, העלית לי חיוך בתוך כל העצבים '
צילה, העלית לי חיוך בתוך כל העצבים
14/08/2018 | 00:51
1
לצפיה ב-'שמחה שיכולתי להעביר תוכן בחיוך'
שמחה שיכולתי להעביר תוכן בחיוך
14/08/2018 | 07:35
לצפיה ב-''
13/08/2018 | 21:00
שחלות פוליציסטיות לרוב הן תופעה נפוצה, ויש נשים רבות שהן ולדניות וללא שום בעיות פוריות, ויש להן שחלות פוליציסטיות.
תבקשי להיבדק שוב, ובכל מקרה, לא מדובר בעניין בעייתי.
מאחלת לך שהשינוי יביא לשינוי המיוחל.
לצפיה ב-'תודה! עונה לכולכן יחד'
תודה! עונה לכולכן יחד
14/08/2018 | 01:29
3
אחרי כל מה ששמעתי היום, נשמע לי יותר כמו קללה ולא מתנה.
ייתכן שסתם מלחיצים אותי? כי שמעתי כל כך הרבה עצות היום שאת רובן אני לא זוכרת (סלקטיבית) אבל לדוג' :  "תורידי לפחות 10 קילו, אחרת לא ילך לך", "תורידי מהר את כל המתוקים, כי בטח תהיה לך סכרת", "וואו זה כבר מסבך את הכל, קשה לפוליציסטיות להיקלט גם בטיפולים" ועוד כל מיני משפטים מורידי מתח ולחץ.
סומכת על הניסיון שלכן, אבל עדיין לא מצליחה להבין איפה הפן החיובי פה... 
המחזור שלי סדיר בד"כ, ללא כאבים חריגים או דימום קשה, לא היו לי דלקות באגן... לכן מעולם לא חשבתי שייתכן ואני פוליציסטית בנוסף לכל המתנות הקטנות שהתגלו מאז שהתחלתי את התהליך.
היום בUS היו 20 זקיקים קטנים בימין ו-30 בשמאל.
באף אחד מהמעקבים שהיו לי עד היום , לא דיברו על כמויות כאלה (גם עם ההורמונים, תמיד אחד גדול ו-3 או 5 קטנים).
ואכן, התגובה שלי להורמונים כמעט לא מורגשת. הרופא מהיום אמר שנתחיל בטיפול עם מינונים גבוהים. בהזרעות הגעתי ל225 ביום והוא מדבר על להתחיל מ400. הוא אומר שצריך למצוא את המינון שיגרום להתפרצות או לשיא (או איך שיקראו לזה...) אבל צריך להיזהר שלא נגיע לגירוי יתר.
הוא גם הציע אופציה של IVM, שכמו שהבנתי זה הורמונים במינון נמוך ופשוט שואבים את כל הזקיקים הקטנים ומבשילים אותם במעבדה, אבל הוא לא רוצה שנלך על זה בפעם הראשונה.
הוא גם המליץ לי להפחית סוכרים ולהוריד קצת מהמשקל.
הכעס המהותי שלי מהבוקר הוא יותר בהתעסקות בשאלה איך ייתכן שעד היום במהלך כל הטיפולים, אף אחד לא ראה שחלות פוליציסטיות? רק רופא שעושה IVF מגלה את זה? די מרתיח אותי כל העניין...

לצפיה ב-'מסירה בפנייך את הכרבולת '
מסירה בפנייך את הכרבולת
14/08/2018 | 07:42
50 זקיקים ....אכן שחלות של מלכה
משהו לא מסתדר לי עם כמות כזאת ותגובה כזאת צנועה ל225. אני שואלת את עצמי האם נבחר עבורך ההורמון המתאים ... רוצה לומר אולי צריך אחר. אני בארבע השאיבות האחרונות הייתי עם 225 ובכולן מספר דו ספרתי של ביציות שנשאבו.
משהו כאן לא מסתדר...
להפחית סוכר ולהוריד במשקל נשמע לי כמו המלצה שטובה ל9 מתוך 10 אנשים.
למה לא ראו עד עכשיו  - אני מנחשת שא.סאונד לקראת IVF מדויק יותר ומעמיק יותר משל זה של הזרעה. אבל זאת ממש השערה.

כך או כך בהצלחה!@
לצפיה ב-'לדעתי זה מעולה'
לדעתי זה מעולה
14/08/2018 | 08:14
יש לך פוטנציאל תרנגולת טוב להגיע להרבה זקיקים וביציות משאיבה אחת והלוואי שתסיימי מהר עם הטיפולים לילד ראשון. אני לא מכירה את המשפט שלפוליציסטיות קשה יותר להיכנס להריון גם בטיפולים. לגבי המשקל אני אישית כן הקפדתי בטיפולים והשתדלתי להוריד בצורה מבוקרת.
לצפיה ב-'ימבה זקיקים'
ימבה זקיקים
14/08/2018 | 11:57
גם אני פוליציסטית וחוץ ממחזורים קצת ארוכים זה לא הפריע לי ממש. וגם אותך זה לא צריך להטריד, פשוט כשעושים הזרעות אז לא סופרים את הקטנים. אצלי תמיד במעקבים מצויינים הזקיקים הגדולים והטכנאית מוסיפה + קטנים רבים..
מה שכן עלול להטריד זה הגודל של הזקיק המבייץ ואם יש ביוץ תקין. את זה תוכלי לבדוק בהפריה חוץ גופית והכי חשוב, לעקוף את החצוצרות.
ההצעה של הרופא להתחיל מ400 נשמעת מוגזמת. בהזרעות מתחילים להזריק אחרי שהזקיקים המובילים כבר התחילו קצת לגדול ביום 5 אבל כשמתחילים להזריק ביום 2 מגייסים גם את הקטנטנים וזה לא לענין עם 50 זקיקים פוטנציאליים.
העיקר שיהיה הריון תקין בקרוב וידיים מלאות בסופו. בהצלחה.
לצפיה ב-'לאחרונה פעם בשבוע בערך צצה פה מישהי שמגלה שהיא פולציסטית '
לאחרונה פעם בשבוע בערך צצה פה מישהי שמגלה שהיא פולציסטית
14/08/2018 | 14:56
כ 10% מהנשים הן פולציסטיות. זו לא בעיה כל כך גדולה. ובפרט, מרגע שעברת ל ivf יש שרואים זאת אף כיתרון... בדכ ניתן להגיע לכמות ביציות גדולה מאשר אישה ממוצע עם מינון יותר נמוך...
יש גם סיכונים,  בפרט בידיים לא טובות יש סיכון גבוה יותר לגירוי יתר. אבל בידיים טובות בדכ פולציסטית תדרש לפחות שאיבות כדי להגיע לאותו מספר ביציות.

בקיצור.. אין לך סיבה להיות עצובה מזה, להפך..
ואגב, לא בטוחה מה הקשר, אך קראתי שלרוב פולציסטיות מתחילות את שלב הבלות מאוחר יותר. מהצד השני, יש סיכוי גבוה יותר לסכרת בהמשך החיים.

בברכה,
פולציסטית ששמחה שהיא פולציסטית למרות הכל.
לצפיה ב-'אותו אבחון כמו שלך אחרי שנה וחצי '
אותו אבחון כמו שלך אחרי שנה וחצי
14/08/2018 | 15:39
ומחזורים סדירים וביוץ מסודר ללא הורמונים, גם הייתי בשוק אבל החלטתי לא להתיקע על זה ולהאמין שהכל בסדר, הייתי אמורה לעשות הפרייה ראשונה עכשיו אבל נלחצתי ודחיתי לאחרי החגים בתקווה שלא אצטרך ואכנס טבעי ( הרבה אמונה), מאחלת לכולן ובעיקר לך בהצלחה ובשורות טובות בקרוב ממש. 
לצפיה ב-'מתנצלת מראש על התיאור'
מתנצלת מראש על התיאור
13/08/2018 | 22:47
6
עכשיו, כשאני יודעת שאני לא בהריון, נראה שהדימום היה באמת מחזור.
עכשיו יש לי הפרשות דמיות. זה קרה למישהי? כמובן שהפסקתי עם האנדומטרין ברגע שהבטא היתה שלילית, כלומר מיום ראשון.
תודה

לצפיה ב-'מקפיצה'
מקפיצה
14/08/2018 | 10:23
לצפיה ב-'מוסיפה לך תוכן כדי שזה גם יקפוץ'
מוסיפה לך תוכן כדי שזה גם יקפוץ
14/08/2018 | 12:05
לא ברורה השאלה
הבטא שלילית (בהצלחה בנסיון הבא) והתחילו הפרשות דמיות.. מחזור?
לצפיה ב-'השאלה לא ברורה'
השאלה לא ברורה
14/08/2018 | 12:09
1
מה הכוונה "הדימום היה באמת מחזור"? מתי היה הדימום הזה?
לצפיה ב-'לא חשוב. הרופאה אמרה לי שזה נורמלי'
לא חשוב. הרופאה אמרה לי שזה נורמלי
14/08/2018 | 13:32
לצפיה ב-'קרישי דם? קורה בפרט כשהרירית עבה, הרופא אמר לי שתקין'
קרישי דם? קורה בפרט כשהרירית עבה, הרופא אמר לי שתקין
14/08/2018 | 13:38
1
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
14/08/2018 | 15:09
לצפיה ב-'פרוגסטרון גבוה- קרה למישהי?'
פרוגסטרון גבוה- קרה למישהי?
13/08/2018 | 13:09
9
אני לפני שאיבה, יש מלא זקיקים, אבל פרוגסטרון ממש גבוה, 10, הרופא בכלל לא חושב שיש טעם בשאיבה, כי בסבב הקודם אותו דבר, פרוגסטרון היה ממש גבוה, כנראה ביוץ מוקדם ולא נשאבה אף ביצית.
קרה למישהי פה אולי, וכן היתה הצלחה בסוף? 
אני כבר שני סבבים לא מצליחה להגיע אפילו לשאיבה נורמלית.. זה פשוט סיוט

לצפיה ב-'אני'
אני
13/08/2018 | 14:54
2
ואצלי נותנים לי פרדניזון מהיום הראשון למחזור כדי לנרמל אותו. בשאיבה אצל ברקוביץ' קיבלתי 10 מג ובהחזרת מוקפאים 5 מג וטפו טפו טפו נקלטתי בשניהם
לצפיה ב-'קיבלתי גם'
קיבלתי גם
13/08/2018 | 15:13
1
פרדניזון 10, אבל זה לא עזר. למה זה קורה?
היה לך גם פרוגסטרון כזה גבוה לפני שאיבה והשאיבה היתה תקינה?
לצפיה ב-'הלוואי שהייתי יודעת למה'
הלוואי שהייתי יודעת למה
13/08/2018 | 15:28
זה התחיל אצלי אחרי הריון כימי ונשאר גבוה מאז. בפרופיל ההורמונלי היה לי פרוגסטרון של 10.5.. ואצלי הפרדניזון הצליח להוריד את הפרוגסטרון אז הגעתי לשאיבה עם פרוגסטרון תקין. אולי כדאי שתתייעצי עם אנדוקרינולוג או לנסות דקסמטזון במקום פרדניזון?
לצפיה ב-'כל סבב אצלי הפרוג' היה גבוה'
כל סבב אצלי הפרוג' היה גבוה
14/08/2018 | 08:09
4
איך שהתקרב ל- 3 התחלתי לקחת דקסמטזון וכבר למחרת ירד לי מתחת ל- 1
בפעם הראשונה עוד לפני שידעו שיש לי בעיית פרוג' אכן הגיע ל 6 ומעלה והרופא חשב לבטל את השאיבה אבל בסוף לא ביטל והצליחו לשאוב 5 ביציות (שזה קצת בשבילי).
בסבב האחרון שהיה השבוע לא הייתי צריכה את הכדור הזה והרופא רמז לי שזה בגלל שירדתי (הרבה) במשקל. וואללה לא יודעת להגיד אם זה נכון או לא
לצפיה ב-'אצלי אין קשר'
אצלי אין קשר
14/08/2018 | 08:10
1
גם עם bmi 21 היה לי פרוגסטרון גבוה לפני ביוץ
לצפיה ב-'אולי'
אולי
14/08/2018 | 08:18
זה ה BMI הכ"כ נמוך שגורם לזה?
לצפיה ב-'למה לבטל שאיבה?'
למה לבטל שאיבה?
14/08/2018 | 08:30
1
למה אין טעם לנסות לשאוב ולהקפיא? למה זה גורם לפחות בציות?
אני BMI 17-18
הכל משתבש לי :((
לצפיה ב-'נתנו לי דקסמטזון כי טענו שאחאת'
נתנו לי דקסמטזון כי טענו שאחאת
14/08/2018 | 11:30
יש סיכון שהפרוגרסטרון הגבוה יפגע באיכות הביציות.
אצלנו הרופא טען שהפרוגרסטרון גבוה בשל כמות הזקיקים (אני פולציסטית), ולא אמר כלום לגבי קשר למשקל שלי..
(רזה, ה bmi בזמנו היה 19).
לצפיה ב-'מרגע שהתחיל לעלות מעל 3-4 נתנו לי סטרואידים וירד לפחות מ 1'
מרגע שהתחיל לעלות מעל 3-4 נתנו לי סטרואידים וירד לפחות מ 1
14/08/2018 | 08:17
לצפיה ב-'תוצאות בדיקת זרע '
תוצאות בדיקת זרע
13/08/2018 | 13:10
16
היי,
לפני שנה וארבעה חודשים עברתי הפלה עם הריון ספונטני. ועכשיו בעלי סוף סוף עשה בדיקות זרע כי לא הצלחנו להיכנס להריון . אני מצרפת את התוצאות. מישהי יכולה לעזור בפיענוח לגביי מה יהיה הלאה? כעיקרון אמרו לו לחזור שוב על הבדיקה אבל מה הסיכוי שהתוצאות יהיו טובות יותר?
אני ממש ממש בסטרס ובדיכאון נוראי...
לצפיה ב-'מהסתכלות ראשונית ולא מקצועית'
מהסתכלות ראשונית ולא מקצועית
13/08/2018 | 14:01
נראה כי הבעיה היא מורפולוגיה נמוכה (0%)
הריכוז יפה מאוד

לצפיה ב-'המורפולוגיה היא בעיני המתבונן אז אישית'
המורפולוגיה היא בעיני המתבונן אז אישית
13/08/2018 | 15:02
13
הייתי קודם כל הולכת לבדיקה נוספת במעבדה אחרת ורואה אם גם שם מתקבלת אותה תוצאה
לצפיה ב-'הומלץ לו לבצע שוב את הבדיקה באותו המכון '
הומלץ לו לבצע שוב את הבדיקה באותו המכון
13/08/2018 | 15:03
1
והבעיה שהוא בלאומית והם לא עובדים עם מכון אחר חוץ מזה שהוא יבצע בו את הבדיקה. 
לצפיה ב-'יש להם עוד עובדים באותו מכון?'
יש להם עוד עובדים באותו מכון?
13/08/2018 | 15:09
לצפיה ב-'זה אמור להיות מכון טוב'
זה אמור להיות מכון טוב
13/08/2018 | 15:29
10
ממנו הרופא ביקש שנעשה את בדיקת הזרע השניה במכון שהוא סומך עליו, והמליץ על יונה ברק למרות שאין לה הסדר עם הקופ״ח של בן הזוג שלי. הוא גם ביקש שיונה תכתוב מה דעתה לגבי המשך הטיפול (גם אצלנו יש מורפולוגיה אפס בבדיקה רגילה והיתה התלבטות אם להמשיך הזרעות או להתקדם להפריה).

בסוף במקום בדיקת זרע רגילה בחרנו על דעת עצמנו לעשות אצלה אבחון זרע. בדיעבד אני שמחה שעשינו אבחון כבר בשלב הזה כי זה גרם לנו להגיע למיון זרע כבר בשאיבה השניה. 

יש לה כמה סניפים. את יכולה ללכת לסניף אחר אם את ממש רוצה לשנות. 

בהצלחה! 

לצפיה ב-'אז מה התהליך כשזו התוצאה? '
אז מה התהליך כשזו התוצאה?
13/08/2018 | 15:30
9
אין ממש קלולס בכל העניין זה וחוששת מאוד מהכל..
לצפיה ב-'זה תלוי בך וברופא שלך'
זה תלוי בך וברופא שלך
13/08/2018 | 16:13
1
קודם כל המצב שלך שונה משלי כי כן נכנסת בעבר להריון ספונטני, ואת גם צעירה יותר. 

בנוסף אני לא יודעת אילו עוד בדיקות עשו לך ואם הכל תקין. וגם לא מומחית גדולה. 

בכל מקרה כן כדאי לעשות עוד בדיקת זרע, כי המצב של הזרע הוא דינמי.

אם תרצו לנסות להאיץ את התהליך אז יש הרבה דברים שהרופא יכול להמליץ עליהם: לתת לך קצת כדורים הורמונליים (איקקלומין/לטרוזול) ולהמשיך לנסות בבית, או לנסות הזרעות (עם או בלי כדורים). אם הבעיה שלכם היא אכן המורפולוגיה אז הפתרונות האלו הם פתרונות שמתעלמים מהבעיה אבל עדיין יכולים לשפר מאד את הסיכויים שלכם. בגלל הגיל הצעיר והעובדה שנקלטת יש לך סיבות להיות אופטימית. 

הפתרון שמטפל באופן ישיר בבעית מורפולוגיה הוא הפריה חוץ גופית (ivf) בשיטת icsi.  זו הפריה של הביצית ע״י הזרע במעבדה,  בה לוקחים זרעון ומזריקים אותו לתוך הביצית. בצורה הזו מתגברים על בעיות בצורה של הזרע שמונעות ממנו להצליח לחדור לביצית. למרות שהפריה חוץ גופית זה ממש לא סוף העולם, נראה לי שאת רחוקה מאד ממצב בו זה הפתרון היחיד, ולכן יציעו לך לנסות את הפתרונות הקלים יותר.

מה שהרופא שלך אולי לא יציע לך, זה לנסות לשפר את מצב הזרע ע״י שינוי אורח החיים של בן זוגך: הפסקת עישון, הפחתת אלכוהול, ספורט, תוספי תזונה, דיקור סיני. אומרים שהדברים האלו עוזרים, אבל אני לא יודעת אם הם אמורים לעזור למורפולוגיה. לבן הזוג שלי לקח הרבה זמן לאמץ את השינויים (חוץ מדיקור, שהוא עוד לא ניסה) ואני לא יודעת אם זה באמת בגלל זה, אבל בטיפול האחרון הזרע קצר שבחים (אני לא יודעת אבל אם הם בודקים מורפולוגיה). 

דרך אגב - את מטופלת אצל רופא פוריות?

לצפיה ב-'תודה רבה על התגובה המפורטת! '
תודה רבה על התגובה המפורטת!
13/08/2018 | 16:32
אני עוד לא מטופלת אצל רופא פוריות..התור הקרוב הוא עוד שבוע פשוט רצינו להגיע אליו כבר עם תוצאות. כנראה שנגיע אליו עם התוצאות הקיימות ואחר כך נקבל את הבאות.
אני בזמנו נבדקתי אצל הרופא הרגיל שלי והכל היה תקין. עשיתי גם מעקב זקיקים.

אני ממש מבוהלת מכל העניין של ההפריות אז אם יהיה אפשר לפתור את העניין בהזרעה זה יהיה מעולה. בכל מקרה כמובן איהיה יותר חכמה בשני..

לצפיה ב-'זה תלוי'
זה תלוי
13/08/2018 | 17:06
6
יש מקרים שבהם יש צורה משפחתית מורפולוגית ששונה מהצורה הרגילה אבל היא עדיין תקינה. בתחילת הדרך שלי בטיפולים יצא לי להכיר מישהי עם בעיה דומה שלבעלה היה ריכוז מעולה ותנועתיות מעולה אבל מורפולוגיה 0. ממה שאני זוכרת הם קודם כל שלחו קרוב משפחה שלו שכבר אבא לילדים לבדיקה ואז ראו שאצלהם זה לא המצב ואז הם נכנסו בסוף להריון מהזרעה. אין שום סיבה להתחיל ישר עם IVF כשיש עם מה לעבוד.
לצפיה ב-'לא בטוחה שמסכימה איתך'
לא בטוחה שמסכימה איתך
13/08/2018 | 17:49
5
יש סוגים מסויימים של פגמי ראש שידועים כבעייתיים, ושגם אם נכנסים להריון אז הסיכוי להפלה בשליש ראשון גבוה משמעותית.
במקרים כאלה כן כדאי לדעתי לשקול ללכת ישירות ל ivf ומיון זרע.
אבל ממש לא בטוח שזה המקרה כאן, כדאי שני דברים, כמובן שאחרי שרואים שלא מדובר בבדיקה אחת חריגה..
1. בדיקת זרע בהגדלה גבוהה יותר, יש 3 מכונים כאלה בארץ ולצערי זה ממה שיודעת ללא השתתפות קופה.
2. ללכת לאורולוג מומחה בתחום הזרע, יש איזה 4-5 שמות מומלצים, תעשי פה חיפוש בקבוצה.

עניין אחרון.. רופאי פריון בקופה לעיתים מתעלמים מעניין הזרע וסתם נותנים הורמונים לאישה, כי זה מה שלימדו אותם לעשות. ממליצה ללכת לרופא שהמומחיות שלו גם בנושא הזרע או שאת קיבלת המלצות מזוגות שאצלם הזרע בעייתי והוא עזר להם ולא התעלם מהזרע.
המון הצלחה !!
לצפיה ב-'להם נולד ילד מאותה הזרעה עם מורפולוגיה 0 בכמה וכמה בדיקות'
להם נולד ילד מאותה הזרעה עם מורפולוגיה 0 בכמה וכמה בדיקות
13/08/2018 | 17:50
4
לצפיה ב-'יש מקרים ויש מקרים.. זה מה שניסיתי להגיד..'
יש מקרים ויש מקרים.. זה מה שניסיתי להגיד..
13/08/2018 | 17:58
3
אם יש פגם בעייתי בראש הזרע בכמעט 100% מהזרע, אז זה בהחלט משהו שכדאי לבדוק לפני שממשיכים להזרעות. יכול להיות שזה חסר משמעות ויכול להיות שזה לא. חבל לעבור כמה שנים בטיפולים מיותרים במקום לבדוק מראש.
לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
2
במקרים שבהם הכמות יפה, התנועתיות יפה, ואין בעיות צמיגות, אגלוטינציה וכו' והבעיה היחידה היא מורפולוגיה אין שום סיבה לרוץ לivf ויש סיכוי טוב להצליח לפני
לצפיה ב-'לא אמרתי לרוץ ל ivf, אמרתי לבדוק קודם לעומק'
לא אמרתי לרוץ ל ivf, אמרתי לבדוק קודם לעומק
14/08/2018 | 08:23
1
את הזרע ולפי זה להחליט. יש סוגי פגמים בראש הזרע שניתן להרות איתם אך הסיכון להפלה בשליש ראשון עולה באופן ניכר, לא עדיף להימנע מהכאב לב? או לפחות לעשות באופן מושכל את הבחירה לא ללכת ל ivf  אך להבין משמעויות וסיכון..
בנוסף, שלא נדע, יש חלילה מקרים שבהם אין כלל זרע שיכול להביא להריון תקין. זה מאודדדד נדיר, אבל אפילו היו פה מקרים כאלה. שגילו אחרי שנים רבות בטיפולים.. לא חבל?
רק אומרת, במקרים של מרפולוגיה 0 ובפרט בפגמי ראש, לפני שממשיכים, עדיף לבדוק לעומק מה בדיוק הבעיה ומה המשמעויות שלה.

לצפיה ב-'זה לא המקרה פה'
זה לא המקרה פה
14/08/2018 | 09:00
רשום להם פתולוגיית ראש 82% ולא 100% ודרך אגב הגענו לברקוביץ' דרך חברים של חברים שעוד עשו אצלו מיון זרע אצל ברטוב בתקופה שלפני mfc ובברטוב מצאו להם רק זרעונים עם דרגה מורפולוגית 3 ו4. בעקבות זה ברקוביץ' אמר להם שהמיון לא בשבילם ושזרעונים בדרגה 3 (פגמים בזנב) גם המעבדה באסותא ראשון יכולה למצוא. יש להם משתי השאיבות הבאות שנעשו בלי מיון 3 ילדים.
לצפיה ב-'מורפולוגיה 0% '
מורפולוגיה 0%
13/08/2018 | 18:19
יהיו פה הרבה המלצות למיון זרע, אני אביא זווית מעט שונה.
לבעלי יש מורפולוגיה 0%. בבדיקות הכי טובות שלו יצא 1% תקין. ריכוז, כמות, תנועתיות - כל השאר גבולי.
ועדיין, ב-4 שנים האחרונות נכנסנו ל-4 הריונות טבעיים. שניים הפלתי בגלל קרישיות ואת הרביעי הפסקנו בגלל בעיה גנטית שהתברר שאני נשאית שלה. ובאמצע נולדה לנו ילדה מקסימה.
4 הריונות אף אחד מההריונות לא פסק בגלל מורפולוגיה לא תקינה.
אני לא נגד מיון זרע, ובאופן ברור יש הרבה זוגות שהוא עוזר להם. אני רק אומרת שמורפולוגיה 0% לא *חייב* להיות קטסטרופלי.

המון המון בהצלחה שיהיה לך.
לצפיה ב-'מצטרפת לבאסה של החודשים'
מצטרפת לבאסה של החודשים
12/08/2018 | 20:53
19
האחרונים שלי.
שוב בטא שלילית.
זה ממש מוזר כי 3 שאיבות היו לי. ומכל שאיבה היו עוברים שנקלטו ( אחד ילד, 3 הפלות בכל מיני שבועות 13 12 ו7)..
יש לי תחושה שמשנו קרה לעוברים בשאיבה הזאת.. למרות שלעומת הקודמים הם כולם היו בלסטוציסטים .שכביכול זה יותר טוב..אבל אצלי זה לא עזר... יש מצב שדווקא בחסטוציסטים לא נקלטים לי? או שזה לא הגיוני? אולי הזרע היה לא תקין? ממש מבואסת
עשינו בדיקה אצל ברטוב...רק בדיקה של מצב הזרע. מחכה לתוצאה..
בשלישי רופא, ואז צריכה שוב שאיבה...... הבעיה שזה חודש לחוץ וספטמבר חגים, אז חייבת להצליח אכשהו לתקתק את השאיבה הזאת ( יש לי חופש ראשון עד חמישי שבוע אחרון לאוגוסט בעקבה ירדן- למרות שאם אצטרך אגיע גם ליוספטל לבדיקת זקיקים ודם)
אוף
לצפיה ב-'מצטערת ):'
מצטערת ):
12/08/2018 | 21:05
רק לגבי בדיקות דם וזקיקים באילת.
לקופת חולים כללית יש מרכז בריאות האישה שמבצע את הבדיקות.
בדקתי כי גם לי מתוכננת חופשה באילת.
לצפיה ב-''
12/08/2018 | 21:57
17
מצטערת על השלילי.

האם עברת היסטרוסקופיה?
האם עברת בדיקות לקרישיות יתר?
לצפיה ב-'עברתי הכל ( אירוני)'
עברתי הכל ( אירוני)
12/08/2018 | 22:46
16
והכל יצא תקין
הדבר היחיד שהזרע כביכול גבולי ( כמובן שיש את המשפט הקבוע - שאם הייתם עושים שנה שנתיים שלוש ללא התערבות זה גם היה קורה טבעי...בסססססדר)
כל השאר תקין אפילו עשינו את הגנטיקה ( לרגע ברח לי השם של זה, ששנינו לא נשאים)..
מרגישה שיש משהו שלא עולים עליו, או שיש לי מזל חרא... שזה גם אופציה
לצפיה ב-'וואו... כתבת בדיוק מה שאני מרגישה'
וואו... כתבת בדיוק מה שאני מרגישה
12/08/2018 | 23:42
פשוט נמאס לי לשמוע את המילה "סטטיסטיקה".
אך לצערי, אף אחד לא באמת יודע לשים את האצבע על הבעיה.
בעלי, כל הזמן אומר לי: תתיחסי אל זה כמו ריצת מרתון. זה לא ספרינט. 
ההכנה ארוכה והפרס בסוף.
מקווה עבורי ועבור כל אחד מכן שנזכה בפרס.
לצפיה ב-'האם עשית היסטרו אחרי ההפלוה האחרונה?'
האם עשית היסטרו אחרי ההפלוה האחרונה?
13/08/2018 | 00:56
14
מצטערת לשמוע על מה שעברת. מקווה שהריון תקין בקרוב.
לעיתים שהריון מהפלה מפריעות להשרשה.. כדאי לבדוק שזה לא משהו כזה..
בנוסף, היית אצל כרפ/קופרמינץ או מישהו אחר מהמומחים בהפלות חוזרות?
לגבי בדיקת זרע בהגדלה, אכן פגמים מסויימים גורמים להפלות בשליש ראשון, אך אם זו הבעיה אז מוזר שבפעם הראשונה הצליח לכם ואכ 3 הפלות רצופות. מבחינה סטטיסטית זה מוזר.. הייתי מצפה שמשהו שמפריע זה משהו שצץ אחרי הלידה..

אצל מי עשית את היסטאו האבחנתית? לפעמים רופאים פחות מנוסים מפספסים דברים.
ניסית קלקסן אמפירי?
בהצלחה יקרה
לצפיה ב-'היי'
היי
13/08/2018 | 07:45
13
עשיתי אבחנתית וניתוחית.אחרי ההפלה אחרונה.
הייתי אצל קופרמינץ לא רוצה להביע את דעתי עליו כי ההודעה תמחק...
כמובן שרצה לתת אמפירי. אולי גם אקח לכשאהיה בהריון אבל כל שאר הרופאים 3 במספר שאחד מהם מנהל הדסה בקרשיות אמר שאין צורך.

זהו כל השאר רק נאחס
לצפיה ב-'גם אצלי הוא המליץ קלקסן'
גם אצלי הוא המליץ קלקסן
13/08/2018 | 09:59
12
הרופא שלי (בר חוה) השתכנע רק בהחזרה ה 8 לתת קלקסן (אחרי כמה הריונות כימים, 2 מהם בשלב שעברנו ל ivf + הפלה בשלב מוקדם). החזרה 8 הייתה שלילית, אך החזרה 9 ב"ה הפכה אותי לאמא אחרי 5 שנים של ניסיונות להרות. לא יודעת אם זה בזכות הקלקסן (עוד שינוי שעשינו זה שזה היה הפעם הראשונה שהלכתי למקווה מאז החתונה וכן לקחתי כדורי פרוסלט נגד התכווצויות מהחזרה 7-8.. פרט לזה הפרוטוקול היה סטנדרטי לגמרי דומה לקודמים). ברור לי שכל החזרה נוספת שאעשה אי פעם תכלול קלקסן.
לצפיה ב-'אצלי הוא גם הציע קלקסן'
אצלי הוא גם הציע קלקסן
13/08/2018 | 10:16
11
בגלל שאני הומוזיגוטית לMTHFR. בהחזרה השלישית, החזרת הטריים של השאיבה השנייה, לקחתי את הקלקסן מההחזרה וקיבלתי שלילי. אחרי זה לא הסכמתי לקחת את הקלקסן לפני שיש בטא חיובית ובסוף החלטתי לוותר עליו לגמרי ובהחזרות הרביעית, החמישית והשישית נקלטתי, אלה שבהן לא נגעתי בזריקה הנוראית הזו לפני הבטא אז ברור לי שכל החזרה נוספת שאעשה אי פעם לא תכלול קלקסן..
לצפיה ב-'שוב את דעותי עליו לא ארשום'
שוב את דעותי עליו לא ארשום
13/08/2018 | 10:30
4
אבל בוא נגיד שלי המליץ ללא באמת סיבה. 
אני גם שוקלת כמו שכתבתי להזריק אם אכנס להריון ולא אחרי ההחזרה. וגם לא 9 לודשים ..אלא עד שבוע 14..אבל נו..שניכנס קודם חח
לצפיה ב-'גם לי קופרמניץ הציע קלקסן '
גם לי קופרמניץ הציע קלקסן
13/08/2018 | 11:08
ופרופסור כרף לא המליץ.
לבסוף הוחלט בהחזרה שלא צלחה לתת אמפירי.

לצפיה ב-'הלוואי שההריון התקין יגיע בקרוב'
הלוואי שההריון התקין יגיע בקרוב
13/08/2018 | 11:27
לצפיה ב-'רק מציינת שקלקסן אמפירי הוכח כמשפר סיכויים'
רק מציינת שקלקסן אמפירי הוכח כמשפר סיכויים
13/08/2018 | 11:28
1
להצלחה ב ivf, במקרים של בעיות סביב השרשה-כימים והפלות מוקדמות.
כלומר למי שיש ריבוי מקרים של בטא חיובית אך נמוכה במסגרת ivf, אם היא לוקחת קלקסן (בלי כל פקטור קרישיות ברקע) אז סטטיסית הראו שהסיכוי להצלחה (משארת שהכוונה הגעה למצב בו רואים דופק) עולה בטופן מובהק.

למען הסר ספק- לא בטוחה שאת המקרה הקלאסי עבורו כדאי קלקסן. אני רק מציינת מידע כללי.
לצפיה ב-'גם לי המליצו קלקסן אחרי 2 הפלות רצופות'
גם לי המליצו קלקסן אחרי 2 הפלות רצופות
בהחזרה שאחרי ההפלה השנייה לקחתי קלקסן 60 ולא נקלטתי. מאז עשיתי הפסקה של שנה, ירדתי במשקל ועכשיו שוב נתנו לי קלקסן 40 למרות שאין בעייתי קרישיות.
מקווה שזה יעזור, מוכנה לנסות הכל.
יש לי חברה רוקחת ואמרה שבתקופה האחרונה נותנים הרבה קלקסן אחרי הפריה גם כשאין בעיית קרישיות, אמרה שהיא שואלת כל אחת למה היא מקבלת (גם היא מאותגרת פוריות) ורוב התשובות היו שזה אמור לעזור להשרשה
נקווה שיעזור...
לצפיה ב-'אגב, כדאי בשליש שני לנטר ערכי הומצסטיאן במקרים כאלה'
אגב, כדאי בשליש שני לנטר ערכי הומצסטיאן במקרים כאלה
13/08/2018 | 11:21
5
ממה שקראתי ההקשר של הומוזיגוט mthfr (כשזה הפקטור היחיד, ללא פקטורים נוספים) להפלות שלא נדע, הוא בשליש שני ולא בשליש ראשון/כימים.
מה שכן, אם יש פקטור 5 + mthfr  או פקטור אחר עם mthfr, אז כן הראו ש mthfr מחמיר עוד יותר את הסטטיסטיקה גם בשליש ראשון. אך כשהוא לבדו.. הבעיה, לפחות מה שכן הוכח, זה בשליש שני.
למען הסר ספק, אין לזה קשר למתן קלקסן אמיפירי, שהוכח שגם ללא mthfr או פקטור אחר, במקרה של מטופלות פוריות, במקרים מסויימים, עוזר אם לוקחים ב 8-10 שבועות הראשונים (החל מההחזרה, עוד לפני בטא).
לצפיה ב-'בדקתי ויצא לי 7 '
בדקתי ויצא לי 7
13/08/2018 | 11:26
4
לצפיה ב-'מצויין !'
מצויין !
13/08/2018 | 11:29
לצפיה ב-'לא נמצאה אצלי קרישיות. נעשו כל '
לא נמצאה אצלי קרישיות. נעשו כל
13/08/2018 | 12:06
2
הבדיקות האפשריות.
הקלקסן הוא בעקבות כימיים מרובים (7)
ועל בסיס רעלת הריון קשה בהריונות הקודמים שהביאו לילוד.
לצפיה ב-'דווקא במקרה שלך הייתי אישית לוקחת קלקסן'
דווקא במקרה שלך הייתי אישית לוקחת קלקסן
13/08/2018 | 12:13
1
כי ההנחה היא שלא מצאו עד היום את כל הגורמים לקרישיות יתר ורעלת הריון באמת יכולה להיות קשורה.
לצפיה ב-'הפעם לקחתי, אבל לא נקלט בכלל'
הפעם לקחתי, אבל לא נקלט בכלל
13/08/2018 | 13:42
אקח גם בהחזרה הבאה
לצפיה ב-'יש כאן בנות מהצפון? '
יש כאן בנות מהצפון?
12/08/2018 | 21:53
5
אז ככה
אני מביאה בת דודה שלי מהצפון הרחוק (ממש צפון, גליל עליון) לאיזור השרון לרופא שלי . מה שקורה שם הוא לא סביר בעליל.
לדוגמא- עשתה 6 סבבי הזרעות בלי בדיקת דם אחת! 3 אקוקלומין, 3 גונל. הרופא עלק לא מאמין בבדיקות דם.
אני מההתחלה בתור מטופלת פוריות שאלתי שאלות ושום דבר לא בא לי שם טוב. הרגשה פשוט מתסכלת שהיא זוכה לטיפול כושל.
עכשיו השאלות:
האם יש כאן מטופלות שמגיעות מהצפון לטיפולים במרכז?
ואיזה בית חולים פרטי יש בצפון אם יש בכלל .. כמו אסותא או מדיקל. 
כי עכשיו גם הרופא הפסיק שטיפל בה הפסיק להגיע לצפון ואמר לה שהוא יכול לקבל אותה בפרטי ואני תהיתי לעצמי שנגיד שהייתה הולכת אליו.. באיזה ביח הוא היה מטפל בה בפרטי כאילו?
עצוב, עצוב לי על בנות הפריפריה שהן שוות פחות במדינה המחורבנת שלנו ולא מספיק הסבל הזה הוא צריך להיות גדול יותר בגלל מחסור באמצעים ושירותי רפואה הוגנים.

תודה לעונות!
לצפיה ב-'תשובה צפונית...'
תשובה צפונית...
12/08/2018 | 22:54
אני חושבת שכדאי לה לבדוק את מרפאת הפוריות של זבולון (קריית ביאליק).
אני לא יודעת איפה היא גרה בדיוק, אבל זה בערך 45 דקות נסיעה (שזה משהו סביר לאיזור הצפון).
יש שם רופאים שנחשבים לטובים (איסקוב, לויט ...) ואחיות שעושות בדיקות דם ואולטרסאונד.
חלק מהטיפולים היותר "ניתוחיים" כמו שאיבה נעשיים באלישע, בחיפה.
בהצלחה!
לצפיה ב-'מה עם המחלקה בנהריה?'
מה עם המחלקה בנהריה?
13/08/2018 | 10:10
1
היא מנוהלת על ידי לויט ויש לי חברה עם 2 ילדים משם.
ולגבי מטופלות שמגיעות מהצפון לטיפולים במרכז, אנחנו מגיעים מחיפה לברקוביץ' ואסותא ראשון. אני מכירה מהפורום עוד מישהי שמגיעה מקיבוץ בחור בצפון אליו ועוד מישהי שמגיעה מקריית שמונה לבר-חווה ואסותא ראשון. 
וכן, גם לי עצוב על המצב בפריפריה, עצוב לי שאין פה אף מעבדה למיון זרע ואין אף מתחרה לאלישע ברפואת IVF פרטית, עצוב לי שבאף בית חולים בצפון אסור לגברים להישאר במחלקת יולדות בלילה וכו' וכו' וכו'..
לצפיה ב-'אגב'
אגב
13/08/2018 | 19:31
היא מקריית שמונה
שם בכלל לא מדברים על הדברים האלה
בושה גדולה מי שישמע
לצפיה ב-'תודה יקירות'
תודה יקירות
13/08/2018 | 19:28
היא מתחילה פה במרכז סבב ivf מקווה שילך בקלות
תודה על האינפורמציה !
לצפיה ב-'אני טופלתי בצפון'
אני טופלתי בצפון
14/08/2018 | 00:06
אבל אני גרה באזור חיפה. טופלתי אצל רופא קופה (מכבי), שטיפל בי במקצועיות ובסבלנות. את ההפריה עשינו בבית חולים אלישע שהוא בית חולים פרטי בחיפה. הוא גם מקבל פרטי אבל הוא כאמור בחיפה.
כן יש רופאים בצפון..
לצפיה ב-'אלדר, חסון או ברקוביץ ?'
אלדר, חסון או ברקוביץ ?
13/08/2018 | 22:44
הי,
בת 43.5 , מתלבטת אצל מי לקבוע תור פרטי : אלדר, חסון או ברקוביץ .מי לדעתכן המתאים ביותר לטיפולים בגילי... ?
לצפיה ב-'האם להחזרה על בסיס טבעי יש יתרונות '
האם להחזרה על בסיס טבעי יש יתרונות
12/08/2018 | 22:19
4
על החזרה הורמונלית?
לצפיה ב-'אצלי החזרות ע"ב טבעי עבדו טוב יותר'
אצלי החזרות ע"ב טבעי עבדו טוב יותר
13/08/2018 | 09:09
לא יודעת אם זו רק סטטיסטיקה, אבל ב-3 מתוך 4 החזרות ע"ב טבעי עם אוביטרל לתזמון הביוץ, היה הריון (גם אם לא המשיך אח"כ) והחזרה יחידה ע"ב הורמונלי לא. גם מבחינת הורמונים כמובן, לקחתי פחות (לא היה צורך באסטרופם)
לצפיה ב-'מבחינת סיכויי הקליטה - מאוד אינדיבידואלי'
מבחינת סיכויי הקליטה - מאוד אינדיבידואלי
13/08/2018 | 09:27
יש כאלה שנקלטות טוב יותר בהחזרות טבעיות ויש כאלה שסבבה להן החזרות הורמונליות.
מבחינת לוגיסטיקה, החזרות הורמונליות לרוב "פשוטות יותר" כי אין מעקב ביוץ, לא עוקבים אחרי הזקיק ולא מתזמנים ביוץ, פשוט מחכים שהרירית תגיע לעובי אופטימלי ומחזירים. זה גם מעולה למי שאין לה ביוץ טבעי.
החזרות על ביוץ טבעי דורשות יותר מעקבים כי מחכים לביוץ, וכמובן שמי שאין לה ביוץ טבעי זה לא רלוונטי לגביה. 
אצלי אישית הייתה הצלחה מובהקת להחזרות טבעיות: 2 מתוך 2 נקלטו (1 נולד ) לעומת 2 החזרות הורמונליות שכשלו.
לצפיה ב-'אצלי'
אצלי
13/08/2018 | 10:00
החזרת מוקפאים על בסיס הורמונלי - קליטה של 2 עוברים מתוך 3. ההריון נגמר באובדן בגלל סיבות שלא קשורות לבסיס ההורמונלי.
החזרת מוקפאים על בסיס טבעי שנערכה בזמן - החזרה של אחת וקליטה של אחת.
מה שהיה נחמד יותר בהחזרה על בסיס טבעי היה שלא לקחתי אף הורמונים עד ההחזרה ואז קיבלתי רק קופסא אחת של אנדומטרין וכשהיא נגמרה בשבוע 4 וקצת סיימתי איתם לבינתיים.
החזרה אחרת על בסיס טבעי נכשלה כי הרופא הקודם לא החזיר בזמן למרות שהיה ברור בדיוק מתי היה הביוץ וזה כי הוא גרוע אז זה לדעתי החיסרון בהחזרות על בסיס טבעי, בהן חייבים להחזיר בזמן מסוים ובהחזרה הורמונלית אפשר לשחק עם זה, במיוחד בחודש כזה עם מלא חגים.
לצפיה ב-'בוודאי'
בוודאי
13/08/2018 | 20:54
הגוף לא עובר סטרס הורמונלי, הרירית נחשבת לאופטימלית יותר לקליטה ביחס לרירית הורמונלית.
אני אוהבת החזרות על בסיס טבעי.
לצפיה ב-'הזרעה שנייה - עזרה'
הזרעה שנייה - עזרה
13/08/2018 | 20:34
1
הי בנות
משום מה ההודעה שלי נמחקה לא ברור לי למה
אני עשיתי הזרעה שנייה עם גונאל אף 900 למשך שבוע מינון 75
לאחר מכן אוביטרל שזה היה יום שני שבוע שעבר , וביום שלישי 07.08.2018 עשיתי את ההזרעה בשעה שמונה בערב.
(אני מציינת שאת ההזרעה הראשונה עשיתי בלי הורמונים רק עם אוביטרל)
מהיום השלישי להזרעה שזה היה יום חמישי התחלתי לקחת כדורי תמיכה אוטרוגסטן 200
לוקחת 3 פעמים ביום.
שאלתי היא : הרופא שלי קבע לי תור למחר שזה 7 ימים אחרי ההזרעה , האם הוא יכול לראות משהו בשלב כל כך מתקדם ? אני מניחה שהוא יעשה לי אולטראסאונד אבל מה אפשר לראות ?
בהזרעה הראשונה פשוט חיכיתי 14 יום לבטא.
תודה מראש
לצפיה ב-'לא ברור לי למה התור.'
לא ברור לי למה התור.
13/08/2018 | 20:47
כדאי שתשאלי לפני שאת מגיעה, כדי לא לבזבז את זמנך לריק.
בהצלחה
לצפיה ב-'מישהי התנסתה בדקפפטיל 3.75? '
מישהי התנסתה בדקפפטיל 3.75?
13/08/2018 | 14:16
1
הרופא שלי הציע לנסות את זה בפעם הבאה, ואני מתה מפחד. 
הבנתי שזה יכול לגרום לדיכוי של חודשים ארוכים
מישהי עברה סבב עם זה והצליח? 
לצפיה ב-'עברתי סבב כזה '
עברתי סבב כזה
13/08/2018 | 20:46
ואצלי זה לא עבד, אבל יש לי חברה, בוגרת הפורום הזה, שהייתה צריכה לעבור IVF שמתחיל בדקפפטיל ארוך. היא קיבלה את הזריקה, נכנסה לדיכוי, חיכתה לווסת, והיא לא הופיעה, במקומו הופיע הריון משובח במיוחד, וכך קרה גם בפעם השנייה שנטלה את התכשיר....מקווה שכך יהיה אצלך.
אני לא יודעת מה הסיבה שבגדללה הומלץ לך על טיפול כזה, אבל אפשר לבדוק עם הרופא ליטול רק חצי מנה או 75% ממנה, כדי להקטין את הסיכוי לדיכוי ממושך.

חם בפורומים של תפוז

אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום פוריות הגבר
מתקשים להיכנס להריון?
טבורית- בנק דם טבורי
שימור דם טבורי
ד
מתקשים בפוריות?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה