לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2712327,123 עוקבים אודות עסקים

פורום פוריות

ברוכים הבאים לפורום פוריות. הפורום פתוח לכל הנשים והגברים המתמודדים עם אתגרי הפריון והמעוניינים לקבל מידע ו/או תמיכה, ללא קשר למצבם האישי, המשפחתי, וללא הבדלי דת, גזע ומין 
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי מקצועי. 

לתשומת לבכם-תקנון זה מוסיף על תקנון אתר "תפוז" ומרחיב חלק מהתקנות הקיימות. מטרת התוספת היא לתת מענה לאופי הייחודי של פורום פוריות, בהיותו בית חם למטופלות הפוריות ומקום בטוח עבורן לקבל ולתת תמיכה ולהתייעץ בנוגע לטיפולים. 

1. שרשור הודעות-
לשרשר פירושו להכניס תגובה להודעה קיימת כדי ליצור שרשרת (פתיל) הודעות, כלומר לא להכניס הודעה חדשה אם אפשר להכניס אותה כתגובה להודעה קיימת.
מה הרציונל? בעמוד אחד יש 15-20 הודעות ראשיות, ואינסוף הודעות משניות. 
כל הודעה חדשה שנכנסת דוחקת אחורה לעמוד הקודם את ההודעה האחרונה בעמוד. כל הודעה שמוקפצת מעמודים קודמים דוחקת גם היא את ההודעה האחרונה לעמוד הבא. הודעה שנדחקה אחורה כבר פחות נצפית, ופחות מקבלת תגובות.
מתי אפשר לשרשר?
- כשיש שרשורי נושא (כגון- "שאלות בנושא הורמונים", "המלצות רופאים")
- אם רוצים לכתוב על משהו שכבר כתבו עליו באותו עמוד
- אם רוצים לכתוב למישהו שכתב כבר. גם אם זה לא ממש לענין, אבל זה משהו שבאמת חבל לפתוח עליו הודעה ראשית, פשוט מכניסים הודעת "נצל"ש" (ניצול שרשור).
מתי אסור לשרשר הודעות ?   
- כאשר ההודעה או פתיל ההודעות עוסקים במשהו אישי או רציני מדי
-כאשר מישהי מכניסה הודעה על כשלון, או מספרת על משהו כאוב/חשוב/ רציני שקרה לה (לדוגמא-הודעות על כשלון טיפול, הודעות על בטא חיובית).

2. בהתאם לתקנון "תפוז"- אין לפרסם על גבי הפורום תרופות למסירה/ למכירה/ בקשה לקבלת תרופות. הודעות אלה תמחקנה.  

3. בהתאם לתקנון "תפוז"-  הפרסום באתר הוא בתשלום. אין לפרסם על גבי הפורום ללא אישור של הנהלת האתר.  
בנוגע לפרסום של קבוצות תמיכה או פעילויות ללא תשלום הנוגעות למטופלי פריון- יש לפנות להנהלת פורום פוריות לקבלת אישור טרם הפרסום. 
מפרסמים המעוניינים לקבל הצעה לפרסום מוזמנים לפנות ל"תפוז עסקים".

4. פרסום בקשת השתתפות במחקר מותנה באישור הנהלת פורום פוריות.

5. יש להתבטא מעל גבי הפורום בשפה נאותה. הודעות בהן נעשה שימוש בקללות תימחקנה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכים הבאים לפורום פוריות. הפורום פתוח לכל הנשים והגברים המתמודדים עם אתגרי הפריון והמעוניינים לקבל מידע ו/או תמיכה, ללא קשר למצבם האישי, המשפחתי, וללא הבדלי דת, גזע ומין 
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי מקצועי. 

לתשומת לבכם-תקנון זה מוסיף על תקנון אתר "תפוז" ומרחיב חלק מהתקנות הקיימות. מטרת התוספת היא לתת מענה לאופי הייחודי של פורום פוריות, בהיותו בית חם למטופלות הפוריות ומקום בטוח עבורן לקבל ולתת תמיכה ולהתייעץ בנוגע לטיפולים. 

1. שרשור הודעות-
לשרשר פירושו להכניס תגובה להודעה קיימת כדי ליצור שרשרת (פתיל) הודעות, כלומר לא להכניס הודעה חדשה אם אפשר להכניס אותה כתגובה להודעה קיימת.
מה הרציונל? בעמוד אחד יש 15-20 הודעות ראשיות, ואינסוף הודעות משניות. 
כל הודעה חדשה שנכנסת דוחקת אחורה לעמוד הקודם את ההודעה האחרונה בעמוד. כל הודעה שמוקפצת מעמודים קודמים דוחקת גם היא את ההודעה האחרונה לעמוד הבא. הודעה שנדחקה אחורה כבר פחות נצפית, ופחות מקבלת תגובות.
מתי אפשר לשרשר?
- כשיש שרשורי נושא (כגון- "שאלות בנושא הורמונים", "המלצות רופאים")
- אם רוצים לכתוב על משהו שכבר כתבו עליו באותו עמוד
- אם רוצים לכתוב למישהו שכתב כבר. גם אם זה לא ממש לענין, אבל זה משהו שבאמת חבל לפתוח עליו הודעה ראשית, פשוט מכניסים הודעת "נצל"ש" (ניצול שרשור).
מתי אסור לשרשר הודעות ?   
- כאשר ההודעה או פתיל ההודעות עוסקים במשהו אישי או רציני מדי
-כאשר מישהי מכניסה הודעה על כשלון, או מספרת על משהו כאוב/חשוב/ רציני שקרה לה (לדוגמא-הודעות על כשלון טיפול, הודעות על בטא חיובית).

2. בהתאם לתקנון "תפוז"- אין לפרסם על גבי הפורום תרופות למסירה/ למכירה/ בקשה לקבלת תרופות. הודעות אלה תמחקנה.  

3. בהתאם לתקנון "תפוז"-  הפרסום באתר הוא בתשלום. אין לפרסם על גבי הפורום ללא אישור של הנהלת האתר.  
בנוגע לפרסום של קבוצות תמיכה או פעילויות ללא תשלום הנוגעות למטופלי פריון- יש לפנות להנהלת פורום פוריות לקבלת אישור טרם הפרסום. 
מפרסמים המעוניינים לקבל הצעה לפרסום מוזמנים לפנות ל"תפוז עסקים".

4. פרסום בקשת השתתפות במחקר מותנה באישור הנהלת פורום פוריות.

5. יש להתבטא מעל גבי הפורום בשפה נאותה. הודעות בהן נעשה שימוש בקללות תימחקנה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'תחליף לאסטרופם'
תחליף לאסטרופם
16/02/2019 | 13:05
שלום לכולן,
קצת רקע - בת 31, בטיפולי פוריות מעל שנה. סובלת מPCOS והעדר וסת מוחלט.
עברתי שאיבה אחת. עקב השחלות הפוליציסטיות מחזירים לי רק מוקפאים (כדי לא לגרום לגירוי יתר של השחלות).
בכל החזרת מוקפאים אני נאלצת ליטול אסטרופם (4 כדורים ביום. פחות מזה לא יעיל עבורי).
לאחרונה עברתי הפלה בשבוע 12, ונטלתי את האסטרופם עד לרגע זה (כלומר 3 חודשים ברצף, שמתווספים לשאר מחזורי ההחזרה שעברתי בחודשים שקדמו להריון).
לאחרונה אבי אובחן בסרטן לבלב (אשר בחלק מהמקרים יכול להיות עקב מוטציה בגנים של brca1/2). כידוע מוטציה זו מעלה משמעותית את הסיכון גם לסרטן השד והשחלות. הבירור יקח עוד חודשים רבים (כי ככה מערכת הבריאות בארץ עובדת לצערי).
לאור כל זה, וגם בלי קשר לפיסקה האחרונה, אני ממש חוששת להמשיך ליטול אסטרופם. ההנחה היתה שתוך מספר קטן של טיפולים אכנס להריון, אך אני רואה שהתהליך ממש מתארך ולא מוכנה לסכן את עצמי יותר.
האם אתן מכירות תחליפים לאסטרופם שיכולים לעזור בעיבוי רירית הרחם ותזמון מדוייק של ההחזרה?
ראיתי פה אזכורים של לטרוזול, אך ממה שהבנתי, זו תרופה שמעכבת ארומטאז', כלומר בעצם מעכבת את ספיגת האסטרוגן בגוף.
קראתי גם על רלוקסיפן, אשר גם ההתוויה שלו היא לטיפול בסרטן השד, אך נראה שכן יכול לעבות את הרירית. מישהי מכירה?
לצפיה ב-'ערכי בטא'
ערכי בטא
15/02/2019 | 15:09
2
היי בנות שואלת כי לא מבינה.....בת 41 ללא ילדים ב 3/2 ביצעתי החזרה בני 3 ימים של עוברים טובים היום בטא 5.3 ממשיכה תמיכה האם יש סיכוי עדיין להריון? האם קרה למישהי הריון עם בטא כ"כ נמוכה
לצפיה ב-'היי בטי'
היי בטי
16/02/2019 | 02:35
הייתי במצבך. זאת סיטואציה מאד מבלבלת . מהמעט מאד נסיון שיש לי קיבלתי את הרושם שהסיכוי להתפתחות הריון תקין נמוך, אבל יש סיפורי ניסים על הריונות מוצלחים שהתחילו מבטאות מאד מאד נמוכות. חשוב להמשיך לעקוב אחרי התפתחות הבטא, ולהיות בקשר עם הרופא. מחזיקה לך אצבעות . תעדכני אותנו.

לצפיה ב-'הנחו אותך להמשיך עם תמיכה?'
הנחו אותך להמשיך עם תמיכה?
16/02/2019 | 12:56
בסורוקה היו מנחים לעשות את הבטא ביום ה 15 אחרי ההחזרה,
ואז בכאלו מספרים כבר היה ברור שאין הריון...

מה שלומך? יש חדש?

לצפיה ב-'אסטרופם הנורא מכל- התייעצות'
אסטרופם הנורא מכל- התייעצות
14/02/2019 | 14:03
4
מתחילה לבנות רירית (שוב) לקראת החסרת מוקפאים (שוב).
האסטרופם עושה לי תופעות לוואי נוראיות- נדודי שינה, חרדות, דפיקות לב ונפיחות בבטן. ביקשתי מהרופא שימצא תחליף- הוא אומר שיש רק פריגנובה ואי אפשר להשיג אותה יותר.
אתן מכירות את זה?
מכירות תחליף אחר?
לצפיה ב-'יש סיבה לא להחזיר טבעי?'
יש סיבה לא להחזיר טבעי?
14/02/2019 | 14:19
1
לצפיה ב-'אין לי וסת...'
אין לי וסת...
14/02/2019 | 15:12
אין לי ביוץ טבעי בכלל- אז אין דרך אחרת
לצפיה ב-'את לוקחת וגינלית?..'
את לוקחת וגינלית?..
15/02/2019 | 17:55
נתנו לי לקחת, וחוששת מכל מה שקוראת
לצפיה ב-'אולי עדיף לעבור לטיפול של זריקות?'
אולי עדיף לעבור לטיפול של זריקות?
16/02/2019 | 12:47
אני רגישה ללקטוז, ובטעות לקחתי אסטרופם תקופה, אז מעבר לכאבי ראש
היו לי גם כאבי בטן איומים.
לגבי פרוגינובה באחד הטיפולים הקודמים קניתי, הפסיקו את השימוש בה?
אני לא מוצאת את האריזה ,אם אמצא אכתוב לך, אני חושבת שהחזרתי למרפאה
עם כל התרופות שעבר להן התוקף.

לצפיה ב-'אנדומטרין'
אנדומטרין
16/02/2019 | 11:09
התחלתי היום, פעם ראשונה, עם אנדומטרין, (נרות וגינלים), לפני שעה
ומאז בוער לי הפרצוף בצורה קומית ממש, נראית כאילו רצתי מרתון.
אני צריכה לקחת גם כדור אסטרופם אבל אני אחכה עוד איזו שעה בשביל זה.

בעיות פוריות - המתנה שממשיכה לתת.
שבת חורפית ומהממת לכולנו.
לצפיה ב-'אסטרופם, ליזרוזול/ איקוקלמין ואוביטרל'
אסטרופם, ליזרוזול/ איקוקלמין ואוביטרל
14/02/2019 | 13:04
6
שלום לכולם, אני בת 35, במשך 4.5 שנים מנסים להרות ללא הצלחה. לא ניסינו עד היום טיפולים, הורמונים, גלולות וכו'. הבעיה היא כנראה ביוץ מוקדם- בימים 6-7-8 ואני שומרת נידה, לכן מפספסת את הביוץ. לא תמיד זה קורה. הזמן דוחק ופנינו למומחה פוריות, הוא ייעץ לי לקחת כדורי אסטרופם, 2 כדורים ביום, בימים 1-2 של המחוזר. כמו כן איקוקלמין 1 כדור ביום ליום 5-9. כשאמרתי לו שאני חוששת מאיקוקלמין בגלל התופעות וההשלכות, אמר שאקח במקום 1 כדור ליטרוזול כל יום, בימים 5-9 של המחזור. לאחר מכן לבצע מעקב זקיקים ולפי זה יתזמן לי הזרקת אוביטרל ונבצע הזרעה תוך רחמית. האם בשביל טיפול ראשון זה לא יותר מידי הורמונים, בשביל מישהי שלעולם לא לקחה? האם ליטרוזול זה טוב ומוכר מאיקוקלמין? לקרוא באינטרנט על כל זה מפחיד מאוד!!! איזה תופעות ואילו השלכות!!! מה כדאי? איקוקלמין או לוטריזול? מה התופעות של כל אחד? אסטרופם? אשמח לדעת מה עדיף, מאחר ולפי מה שקראתי באינטרנט (מפחיד לקרוא על כל התופעות וההשלכות) בכלל אין התוויה רפואית לפוריות לליטרוזול וזה שייך לסרטן השד. והאם זריקה של אוביטרל עם ההזרעה זה לא מספיק? , אשמח לחוות דעתכם, תודה מראש
לצפיה ב-'ניסית לקרוא פעם את העלון לצרכן של אקמול?'
ניסית לקרוא פעם את העלון לצרכן של אקמול?
14/02/2019 | 13:58
תופעות לוואי בד"כ מתארןת מקרי קיצון. רוב האנשים לא סובלים מתופעות לוואי קשות ואם סובלים - לכל תרופה יש תחליף.
אסטרופם להרבה אנשים עושה כאב ראש. עלי זה לא משפיע. 
בכדורים האחרים לא השתמשת.
לטרזול היא תרופה מוכרת בטיפולי פוריות.
במקרה שלך אוביטרל והזרעה לא מספיקים, כי את מבייצת מוקדם, את צריכה לעכב את הביוץ.
לצפיה ב-'לא מכירה לטרוזול'
לא מכירה לטרוזול
14/02/2019 | 14:00
איקקלומין זה טיפול נפוץ מאוד.
לגבי כל "התופעות וההשלכות" - לא בטוח בכלל שתחווי איזשהן תופעות דרמטיות, כנ"ל לגבי ההשלכות לטווח הרחוק. בסופו של דבר זו שאלה האם את רוצה להיות אמא. ניסיתם כבר 3.5 שנים (אגב, לא ברור לי למה, אם ידוע שהבעיה היא ביוץ מוקדם ואת שומרת נידה - אין טעם למרוח זמן ולנסות שוב ושוב, זה לא ישנה את התוצאה), ואם כבר פניתם למומחה פוריות וקיבלתם הנחיות - נראה לי הגיוני לפעול על פיהן ולא על פי כל מיני הפחדות באינטרנט.
רק זריקת אוביטרל לא תעזור במקרה שלך כי זה לא ישנה את העובדה שהביוץ שלך קורה בימים שאתם לא מקיימים יחסי מין.
לצפיה ב-'לא יודעת לענות על כל השאלות,'
לא יודעת לענות על כל השאלות,
14/02/2019 | 14:12
אבל כן על האחרונה - אוביטרל עם הזרעה זה לא מספיק, כי את מספרת שהמחזור הטבעי שלך לא "מספק את הסחורה". הוא אולי תקין פיזיולוגית, אבל בגלל הנידה, הוא בתכלס לא מאפשר לך לתפוס ביוץ. כל מה שאוביטרל עושה זה טריגר לשחרור של ביציות בשלות מהזקיקים שבתוכם גדלו. אין לו יכולת לזרז או להאיט את הגדילה הזאת, ולכן לא יעזור שתזריקי אוביטרל ביום שאת רוצה לבייץ בו - נגיד יום 14 למחזור - כשהביוץ שלך כבר חלף מזמן, כמו שאת מספרת, בימים 6,7,8.

אם כך יש לך בדיוק שתי אופציות: או לוותר על שמירת הנידה כדי לתפוס את הביוץ הטבעי  ביום שהוא מתרחש (מניחה שהפתרון הזה פחות מתאים לך), או לשנות את המחזור הטבעי כדי שמועד הביוץ יתעכב עד אחרי הנידה. אין אפשרות שלישית. בשביל לשנות מחזור טבעי, שהוא תהליך מאוד משמעותי בגוף, צריך תרופות, ולפעמים לא מעט, כל אחת והגוף שלה. לפעמים יש לתרופות האלה תופעות לוואי אבל לפעמים בכלל לא (אני לקחתי איקקלומין שני סבבים ולא הרגשתי שום כלום, והוא פעל על השחלות מצוין).

"להיכנע" לתרופות לדעתי מרגיש להרבה מאיתנו כמו סוג של תבוסה, אבל זו הפשרה שצריך לעשות. אני חושבת שהרוב יכולות לספר שבסך הכל זה בסוף לא נורא כמו שזה נראה, ושההתמודדות הקשה יותר היא בכלל עם עניינים רגשיים של המתנה וציפיה ואכזבה ולא דווקא מהתרופות וההליכים עצמם.

נ.ב. סליחה על הבורות, אבל מקריאה זריזה באינטרנט ראיתי שזה לא חד משמעי שאסור לעשות הזרעה לפני טבילה, בטח במקרים עם נסיבות מקלות כמו 4 שנים של חוסר פריון. בדקתם בכיוון הזה? זו האפשרות היחידה שתאפשר לך גם לשמור על הנידה וגם לשמור על המחזור הטבעי שלך בלי תרופות למעט אוביטרל.
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
14/02/2019 | 15:50
המטרה של האסטרופם בתחילת המחזור היא לדחות קצת את הביוץ.
אם את רוצה להמשיך לנסות בבית בלי לצלול לטיפולים את יכולה להסתפק באסטרופם ולעקוב עם מקלוני ביוץ.
אני לקחתי גם איקקלומין וגם לטרוזול ושניהם היו לי טובים באותה מידה. לשניהם אותה תוצאה עם מנגנון פעולה שונה. לטרוזול נחשב יותר "בריא" ואין הגבלה על מספר הסבבים שאפשר להשתמש בו.
אוביטרל מתזמן ביוץ והזרעה משפרת סיכויים להקלט.
נטילת כדורים זה בקטנה. מעקבים זה לא הכי נוח אבל מאוד יעיל. אוביטרל והזרעה זה עוד התעסקות מתישה אבל כאמור מגדילה את הסיכויים להקלט.
אלה השיקולים, תבחרי בחוכמה. אני הייתי הולכת עם הרופא. נראה שהוא לענין.
העיקר שתבשרי לנו בשורות טובות בקרוב:)
לצפיה ב-'ממליצה לך לעבוד על הצד הפסיכולוגי'
ממליצה לך לעבוד על הצד הפסיכולוגי
14/02/2019 | 16:45
נשמע שאת ממש חוששת מטיפולים (4.5 שנים של נסיונות בלי שום עזרה זה המון זמן). כדאי לך לקרוא קצת בפורום על סיפורים של אחרות, אולי להתיעץ בקבוצות פייסבוק ואם את רוצה מוזמנת לפנות בהודעה פרטית ולדבר קצת בהודעות או למצוא פה מישהי שתשב איתך על כוס קפה ותרגיע אותך. בכל מקרה, תשכנעי את עצמך שהשד לא כזה נורא.
בקשר לנידה, אני לא דתיה אבל שמעתי סיפורים על רבנים שהתירו קיצור של זמני נידה במקרים של עקרות הלכתית כמו שלך. כדאי לך לפנות לרב שלך ולבקש פתרון הלכתי ואם הוא לא עוזר אז לרב אחר עד שתמצאי רב שידע לעזור. זה לא הגיוני שבגלל שמירת נידה לא תוכלי להרות, זה נוגד לחלוטין כל עקרון של שמירת נידה.

לצפיה ב-'לטרוזול'
לטרוזול
16/02/2019 | 10:03
אני לקחתי לטרוזול ולא היו לי תופעות לוואי (כנ"ל לאחותי). זאת תרופה מאד עדינה. הרופא אמר לי לא לקרוא את העלון אבל כמובן שקראתי . לא זוכרת שהיה שם משהו מפחיד במיוחד, חוץ מזה שהעלון מיועד לנשים אחרי גיל הפוריות, כי ההתוויה בישראל, כמו שכתבת, היא לטיפול בסרטן השד ולא לפוריות. אין לי מושג למה אין עדיין התוויה ללטרוזול לטיפול בפוריות. מעניין. 

שיהיה בהצלחה! 

לצפיה ב-'תרופות פוריות למסירה'
תרופות פוריות למסירה
15/02/2019 | 01:56
1
שלום, 
מעוניינת למסור תרופות פוריות.
נמצאת באזור פתח תקווה.

רשימת  התרופות:
15 כדורים דופוסטון 10מ״ג תוקף 3/2023
16 כדורים אסטרופאם 2מ״ג תוקף 10/2019
30 כדורי אנדומטרין 100 מ״ג תוקף 6/2021
3 זריקות צטרוטייד 0.25 מ״ג תוקף 3/2020
10 זריקות קלקסן 0.4 תוקף 3/2019

בהצלחה
לצפיה ב-'יש דרך ליצור אתך קשר בפרטי?'
יש דרך ליצור אתך קשר בפרטי?
15/02/2019 | 21:22
אשמח לצטרוטייד אחד. משום מה אני לא מצליחה לשלוח לך מסר
תודה!
לצפיה ב-'תרופות למסירה'
תרופות למסירה
15/02/2019 | 18:06
הי,
אני גרה באזור חדרה ויכולה למסור תרופות למי שצריכה -
גונאל f - נשאר במזרק בערך 200-250
מנופור 1200 - קשה לי להעריך, בערך 500, ועוד אחד חדש של 1200.
לצפיה ב-'אסטרופם'
אסטרופם
15/02/2019 | 17:53
2
הי,
אמרו לי להתחיל לקחת אסטורפם (לפני החזרה) , וגינלית.
ממי שהתנסו, יש תופעות לוואי?
נשמע מעצבן  לקחת את כל זה.
לצפיה ב-'היי'
היי
15/02/2019 | 17:57
1
אני לוקחת וגינלי, לא היו לי תופעות לוואי מלבד לפעמים תחושה של לחץ בנרתיק. ההשפעה טובה יותר באופן הזה.
לצפיה ב-'יש שיפור? תוכלי להמשיך בסבב?'
יש שיפור? תוכלי להמשיך בסבב?
15/02/2019 | 21:56
לצפיה ב-'רופא פרטי'
רופא פרטי
15/02/2019 | 11:40
שלום
מישהי היתה או מטופלת של פרופ' ראול אורביטו ?
יודעת איך קובעים אצלו תור? קיבלתי את הטלפון (נייד) שלו , ממישהי שמכירה אותו 
ראיתי שהוא גם מקבל פרטי במרכז דניאל בגבעתיים (יום אחד בשבוע)
אשמח אם מישהי תכתוב לי כאן או בפרטי את התהליך של איך הכל קורה, 
זא מרגע שקובעים תור (איפה) דרך הטיפול , בקיצור את התהליך .
הייתי מטופלת דרך הקופה דרך רופא שעשה לי מעקב , אבל הרגשתי שזה לא מסודר . לכן החלטתי עדיף פרטי .
תודה , אפשר גם לכתוב לי בפרטי.

לצפיה ב-'אוביטרל זה בעצם preview להריון?'
אוביטרל זה בעצם preview להריון?
14/02/2019 | 21:08
1
עיפה, חלשה, רגישות לריחות, צמאה, פיפי כל דקה, מלאות ברחם, כאבי מחזור.
עברו 3 ימים מההזרעה וזה מתגבר כל יום.

לצפיה ב-'לא התנסיתי בהריון'
לא התנסיתי בהריון
14/02/2019 | 22:41
אבל קראתי שתופעות הלוואי של תמיכה (פרוגסטרון) דומות לתופעות של תחילת הריון. ונראה לי שאוביטרל מעלה פרוגסטרון (הבנתי שלפעמים נותנים אותו כתמיכה ולא רק להשראת ביוץ), אז בהחלט יתכן שזה preview. מצד שני, התגובות כל-כך שונות מאחת לשניה (ואפילו מפעם לפעם), שיכול להיות שהאוביטרל משפיע עליך חזק אבל בהריון דווקא לא יהיו לך תופעות לוואי. מקווה שתגלי בקרוב
לצפיה ב-'סיוע בפענוח בדיקת דם '
סיוע בפענוח בדיקת דם
13/02/2019 | 15:20
18
אשמח לעזרה. אם רלוונטי, אני פוליציסטית. 
אני בסבב שני של איקקלומין, כדור ביום למשך 5 ימים. היום זה היום ה-17 מאז הכדור הראשון בסבב הזה. הבוקר ביצעתי בדיקות דם ושלחתי לרופא. ביקש מחר בבוקר לחזור שוב על הבדיקות ולבצע מעקב זקיקים.
מישהי יודעת לעזור לי לפרש את הבדיקות? להבין אם יש סיכוי לביוץ בימים הקרובים ושהכדור עובד? מעקב זקיקים אחרון היה ביום חמישי ונראו רק זקיקים קטנים.

והאם בכלל ביום 17 מאז שהתחלתי איקקלומין יש עוד סיכוי שאבייץ החודש?

תודה מקסימות ��

לצפיה ב-'נראה'
נראה
13/02/2019 | 16:22
2
שאת לקראת ביוץ ביומיים הקרובים
תעשי את המעקב מחר
לצפיה ב-'באמת?? אני מחזיקה אצבעות, חשבתי שזה כבר לא יגיע הסבב הזה!! '
באמת?? אני מחזיקה אצבעות, חשבתי שזה כבר לא יגיע הסבב הזה!!
13/02/2019 | 16:26
1
לצפיה ב-'תראי מה קורה במעקב '
תראי מה קורה במעקב
13/02/2019 | 21:17
נקווה לטוב
לצפיה ב-'מצטערת, אני ממש לא חושבת שהביוץ קרוב..'
מצטערת, אני ממש לא חושבת שהביוץ קרוב..
13/02/2019 | 20:31
14
האסטרדיול נמוך מאוד ומתאים לימים ספורים אחרי תחילת המחזור. אם לא היו לך זקיקים מובילים לפני כמה ימים קשה לי להאמין שמשהו הספיק לגדול שם לגודל מספק לשם ביוץ - וגם זה משתקף באסטרדיול הנמוך (האסטרדיול עולה ככל שהזקיק מתבגר, וככל שיש יותר זקיקים בתהליכי הבשלה יש יותר אסטרדיול).

אני מניחה שהסיבה שמיס אנה () חושבת שאת לקראת ביוץ היא ה-LH הגבוה יחסית (הוא אמור לתת קפיצה יומיים לפני הביוץ, וזה משמש טריגר לביצית לפרוץ מהזקיק), אבל לצערי אני מכירה את התופעה מקרוב כפוליציסטית, ואצלי ה-LH יושב די קבוע על 20-30 במהלך החודש. איקקלומין עבד עלי יפה דווקא מבחינת הזקיקים, אבל רק הזרקה של מנופור הצליחה להוריד את ה-LH, ובמקרה או שלא במקרה, זו גם היתה הפעם הראשונה שהושג הריון (כימי).
לצפיה ב-'רק אציין'
רק אציין
13/02/2019 | 21:11
1
שהיא הולכת למעקב חוזר מחר אחרי שלא הייתה כמה ימים אז יתכן וכן יש זקיק. 300+  יכול בהחלט להיות זקיק. יש לי ילדה מאסטרדיול כזה.
לצפיה ב-'נחזיק לה אצבעות..'
נחזיק לה אצבעות..
13/02/2019 | 21:33
לצפיה ב-'לא בא לי להידקר ולהיבדק לחינם'
לא בא לי להידקר ולהיבדק לחינם
13/02/2019 | 22:04
11
את חושבת שאין טעם ללכת מחר לבדיקת דם ומעקב? וללכת עוד כמה ימים ?
לצפיה ב-'אני חושבת שחבל שעשית בדיקת דם בנפרד,'
אני חושבת שחבל שעשית בדיקת דם בנפרד,
13/02/2019 | 22:42
היית עושה כבר בבת אחת בדיקת דם ומעקב זקיקים באותו יום, וחוסכת את הריצה והדקירה הכפולות.
לדעתי כדאי שכן תעשי מעקב זקיקים... עבר כבר לא מעט זמן מהפעם הקודמת, אבל אולי על דם אפשר לוותר כי עשית ממש עכשיו.
נגיד ככה - לכי לזקיקים ואז תחליטי על המקום לפי התוצאות:
אם יהיו עדיין מלא זקיקים קטנים, אין מה לחזור על בדיקת הדם עוד פעם, כנראה לא השתנה בה הרבה.
אם כמו שאנה אומרת, אולי כן גדל שם משהו, אז תמשיכי למעבדה ותעשי שוב דם, פשוט שיהיה מסודר ושיהיה את הצמד הזה של תמונת אולטרסאונד לצד תמונת דם. תני פשוט את הזרוע השניה, ולהבא תשתדלי לא לפצל את הבדיקות.
לצפיה ב-'בעיני תמיד יש טעם'
בעיני תמיד יש טעם
13/02/2019 | 22:47
אם יש משהו שלמדתי בינתיים זה שכל גוף שונה וגם הגוף של כל אחת משתנה בתגובה מחודש לחודש. בכל פעם ניסיתי לפרש בדיקות ותוצאות לפי מה שראיתי שאמור להיות ובסוף הופתעתי שדברים לא התנהלו כמו שציפיתי. אני גם לא מחבבת במיוחד את הבדיקות האלה, אבל אני משתדלת לעשות כמה שיותר מעקבים ולא כמה שפחות (פעם אחת אפילו הלכתי למעקב נוסף שהרופא לא ביקש, רק כדי לוודא שלא בייצתי לפני שאיבה).
זו שאלה של מה יש להפסיד/להרוויח מכל אפשרות - החשש לפספס חודש בגלל מעקב מאוחר מול הכאב וחוסר הנוחות והזמן של מעקב. זה מאד אישי, ותלוי כמובן כמה את ממהרת וכמה את סובלת מהבדיקות, אבל אני הייתי בוחרת לעשות מעקב שמקסימום יתברר כמיותר (בייחוד כשעבר כמעט שבוע מאז המעקב הקודם).
לצפיה ב-'תעשי, לוותר על מעקב זה פתח לצרות'
תעשי, לוותר על מעקב זה פתח לצרות
14/02/2019 | 09:09
8
דברים יכולים להשתנות במכה.
ואז יהיו חסרות חל בדיקות בשביל לתת את התמונה המלאה.
נכון שזו טרחה, אבל זה חלק מהעניין... עדיךף לטרוח עכשיו ולעשות הכל מסודר.
לצפיה ב-'עשיתי בדיקת דם ומעקב זקיקים הבוקר'
עשיתי בדיקת דם ומעקב זקיקים הבוקר
14/02/2019 | 11:06
7
ביום ה18 לאיקקלומין (כדור ליום במשך חמישה ימים, לא יודעת אם משנה אבל הרופא הקודם נתן לי את הסבב השני ביום השמיני של המחזור ולא החמישי כפי שהבנתי שאמורים לקחת), ועדיין נראו רק הרבה זקיקים קטנים, ורירית 9.

אני מבינה שהחודש זה אבוד? זה אומר שהכדור לא עבד? 
לצפיה ב-'אני לא מבינה לא בפוליציסטיות ולא באיקקלומין'
אני לא מבינה לא בפוליציסטיות ולא באיקקלומין
14/02/2019 | 11:52
אבל לצערי זה לא נראה טוב.:(
יש לך רירית שמתאימה לביוץ, את לוקחת המון זמן כדורים ועדיין אין זקיקים שאפשר למדוד. לא נראה מבטיח...
יש חודשים שלא מגיבים טוב לתרופות, זה לא אומר שכך יהיה כל חודש.

לצפיה ב-'אני לא הגבתי לאיקקלומין'
אני לא הגבתי לאיקקלומין
14/02/2019 | 11:54
5
אולי את מקרה דומה.
תתייעצי עם הרופא
לצפיה ב-'סבב קודם הגבתי, הפעם לא'
סבב קודם הגבתי, הפעם לא
14/02/2019 | 12:08
4
אז מה זה אומר? אם לא הגבתי הפעם וחלפו כבר 18 ימים מאז הכדור הראשון בסבב הזה, אני אקבל מחזור בכלל בקרוב?? 
לצפיה ב-'קשה לומר.'
קשה לומר.
14/02/2019 | 14:18
3
יש שתי אפשרויות נראה לי. או שיהיה לך מחזור ללא ביוץ (תכלס אולי אפילו עם ביוץ) ופשוט תקבלי מתישהו - אבל אי אפשר לדעת מתי. לי היו גם מחזורים שהביוץ היה תקין לגמרי, רק שהוא היה ביו"מ 75...
או שמבחינת הגוף שלך המחזור עוד לא יצא לדרך, ולכן אולי אפשר להתחיל טיפול חדש, או עם תרופה אחרת (או מינון אחר), או להביא מחזור "בכוח" עם תרופה אחרת, ואז להתחיל טיפול חדש. דברי עם הרופא.
לצפיה ב-'שוחחתי עם הרופא לאחר שראה תוצאות'
שוחחתי עם הרופא לאחר שראה תוצאות
14/02/2019 | 15:41
2
אמר לי לבצע מעקב זקיקים ובדיקת דם יום ראשון ולהגיע אליו שבוע הבא ונבנה תוכנית טיפול הכוללת הזרקות, לא יודעת מה זה אומר כלכך הזרקות.
לצפיה ב-'הזרקות זה השלב הבא אחרי שמנסים איקקלומין.'
הזרקות זה השלב הבא אחרי שמנסים איקקלומין.
14/02/2019 | 18:08
1
את מזריקה לעצמך מינון נמוך של הורמונים, אצל פוליציסטיות פופולרי לתת מנופור (עלי הוא עובד נהדר כבר במינונים מאוד נמוכים), בערך מהיום ה-3 למחזור ועד שהזקיקים מבשילים ומגיע הזמן להזריק אוביטרל. בכמה סבבים שעשיתי יצא לי להזריק בין 7 ל-9 מנות של מנופור, נראה לי גם שזה הממוצע.
וזהו, מתקדמים בפרוטוקול עד שמצליח (או עד שעוברים ל-IVF, ואז ממשיכים עד שמצליח. בכל מקרה בסוף מצליח!)
לצפיה ב-'אם כרגע אין תגובה מהאיקקלומין'
אם כרגע אין תגובה מהאיקקלומין
14/02/2019 | 19:01
סביר שיתן לי כדורים כדי לקבל מחזור ואז מיד במחזור שיהיה אתחיל בהזרקות, נכון? אין טעם לחכות למחזור כי לא ברור אם יגיע בקרוב
לצפיה ב-'הזרעה'
הזרעה
13/02/2019 | 19:42
3
היי 
שאלה למי שיודעת , 
אני אמורה לעשות הזרעה ביום שישי , הרופא שלי לא עובד ביום הזה וגם המרפאה שלי לא פתוחה
הוא רשם לי להתקשר למוקד זימון תורים , אני בכללית
האם כל רופא נשים מבצע הזרעה ? אני מניחה שבמוקד הם לא יודעים מי מבצע הזרעה ומי לא
בקיצור אם מישהי עברה את תהליך ההזרעה ביום שישי והיא בכללית , אשמח אם יש לה תובנות לפרטים הטכניים , אפשר גם לרשום לי בפרטי .
תודה 
לצפיה ב-'הזרעה'
הזרעה
13/02/2019 | 20:12
היי, לא עברתי הזרעה ביום שישי אך בדר"כ לא הרופא שלי היה מבצע אותה. לא יודעת מאיזה איזור את בארץ אבל יש מרפאות שעובדות בשישי ואת יכולה להגיד שאת צריכה להגיע להזרעה ואז ימאו לך רופא שיוכל לעשות זאת עבורך :) בהצלחה!
לצפיה ב-'במוקד בריאות האשה'
במוקד בריאות האשה
13/02/2019 | 20:15
יש רופאים תורנים שאמורים לכסות על זה. אני בהזדמנות עשיתי הזרעה בשישי במרכז בריאות האשה של כללית ברמת אביב. את פשוט מגיעה מוקדם ואומרת לאחיות.
לצפיה ב-'מקווה שהסתדרת בינתיים'
מקווה שהסתדרת בינתיים
14/02/2019 | 09:21
הזרעות ביצעו לי רופאים תורנים. ביצעתי במרכז בריאות האשה, שאצלנו פתוח בשישי. את יכולה ללכת לכל מרפאה שפתוחה אבל תדברי עם המזכירה אם יש צורך בתור.
כמו כן, צריך לעבור במכון להשבחה קודם ולהתארגן על טפסי 17 להשבחה ולהזרעה.
לצפיה ב-'חדשה ו"פעורה": מתי אפשר לעשות בדיקת הריון אחרי "התערבות"?'
חדשה ו"פעורה": מתי אפשר לעשות בדיקת הריון אחרי "התערבות"?
12/02/2019 | 12:26
3
קצת רקע, מתנצלת מראש על החפירה: בת 41+, לקחתי גלולות ברצף בערך עשור, נושא הילדים עלה קצת בהפתעה והחלנו שננסה. הפסקתי לקחת לפני כ-3 חודשים, המחזור הראשון הגיע בדיוק 4 שבועות אחרי הגלולה האחרונה... ואחריו היה אחד קצת קצר (25 או 26 יום) ואז אחד של 27 יום. עוד לא כל כך ניסינו בשלב הזה כי היו כל מיני בדיקות והכנות להשלים.

רופאת הנשים שלחה אותי בהתחלה רק לבדיקות בסיסיות והייתה מאד "שאנטי" בקטע של "תנסו כמה חודשים" ו"לא צריך לבדוק הורמונים או זרע". ניסיתי חודש שעבר להשתמש במקלוני ביוץ ולא יצא לי כלום והייתי מוטרדת. היא קצת עצבנה אותי גם על משהו אחר והחלטתי שאני לא סומכת עליה יותר, אז בינתיים הלכתי לרופאה אחרת. היא אמרה שבגילי היא לא הייתה מחכה דקה והפנתה אותי לרופא פוריות.

הוא כבר שלח את שנינו לבדיקות, כשחזרנו לביקורת (זה יצא במקרה על השבוע של הפוריות וכבר התחלנו לנסות) הוא אמר שהכל יצא בסדר תודה לאל, אפילו רמות גבוהות של הורמונים אצלי. הוא עשה לי אולטרסאונד לשחלות ואמר שיש ביוץ יפה ממש עוד רגע, וכדי לא לפספס אותו חלילה (זה קורה?) רשם לי זריקה של אוביטרל שנתנה לי כבר האחות במרפאה, זה היה ביום שני אחה"צ לפני שבועיים (ויום).

התחלתי לבדוק ביוץ עם מקלונים עוד לפני התור, בשישי, שבת וראשון יצא שלילי. אבל קיימנו יחסים במוצ"ש.ביום שני (היום של הזריקה) לא בדקתי ביוץ (כי לא היה טעם) ועשינו גם סקס. בשלישי בדקתי, היה קו בעוצמה בינונית, פעם ראשונה שיצא לי אבל קו שנראה כמו משהו בכיוון. כנראה בגלל הזריקה, אבל בכל זאת... אבל הבנתי שאם זה לא ממש כהה אז זה לא. ברביעי יצא כבר קו כמו שצריך, 99% בעוצמה של קו הביקורת. אז ליתר ביטחון קיימנו יחסים לא רק בשני שלישי ורביעי אלא גם בחמישי, להיות מכוסים מכל הכיוונים.

מיום שישי בלילה (שזה היה יום 17 למחזור) התחלתי לקחת אוטרוגסטן פעמיים ביום בנרתיק כי הוא רשם לי לתמיכה. היום אני בעצם ביום ה-28 של המחזור הטבעי, רק שבדיעבד קלטתי שהוא כבר לא טבעי... ופתאום הבנתי שאני סתם מחכה והוא גם לא יגיע כשאני לוקחת את הגלולות האלה כי הן מונעות מרירית הרחם לנשור גם אם אין הריון, אבל מצד שני הזריקה של האוביטרל יכולה להוציא לי תוצאה חיובית בבדיקה...

לא נראה לי שאני בהריון אבל אני רוצה כמובן לבדוק בהקדם (אני די בסרטים מכל העניין) וכבר לא יודעת מתי אפשר לבדוק... ואני גם שואלת את עצמי אם לא התחלנו להתערב מוקדם מדי, כי בעצם לא ניסינו באופן טבעי בכלל, יצא שמהחודש הראשון שבאמת ניסינו ובדקנו שיש ביוץ גם התחילה התערבות הורמונלית ואני קצת חוששת מהשפעות בריאותיות וזה...

ועכשיו אני גם חוששת שאם אני ממשיכה לקחת אוטרוגסטן אז המחזור שלי יתעכב ואז הכל יתעכב, גם הביוץ הבא, וגם לא בא לי לעכב (השעון דופק...) וגם אני מפחדת שעם כל ההתערבויות האלה זה ישבש לי את המנגנון הטבעי בגוף ואז אולי אני גם אכנס למצב שאני צריכה יותר זריקות קבוע, וזה מלחיץ אותי יותר (גם הסיכוי שעולה להריון מרובה עוברים) ובכלל לא חסר לי עכשיו לחץ. בזריקה האחת שקיבלתי הייתי פחות מוטרדת כי היא הייתה רק אחת והוא אמר שרק בשחלה אחת יש ביוץ אז אין סיכוי מוגדל לתאומים (תאומים זהים זה בכל מקרה לא קשור לביוץ אז זה לא משנה, להבנתי.)

בקיצור... תודה למי שנשארה עד לכאן, אשמח לכל תובנה שלכן.
1) מתי אפשר לעשות בדיקת הריון? (אני אעשה ישר בדיקת דם, נראה לי, התוצאות בד"כ באותו יום?)
2) אנחנו כבר לא צעירים, אבל עד כמה כדאי באמת להתערב בשלב הזה?
3) עד כמה זה יהפוך אותי לתלויה בכדורים/זריקות?
4) עד כמה זה לא בריא? (בריאות חשובה לי נורא... וגם הריון מלחיץ אותי נורא, אם יהיה ועכשיו גם אם לא...)
5) אם הזרע בסדר עד כמה כדאי למהר לעבור להזרעה?

כל טיפ/רעיון/עצה יתקבלו בברכה. תודה!
לצפיה ב-'אף אחת לא הופכת להיות "תלויה" בכדורים וזריקות'
אף אחת לא הופכת להיות "תלויה" בכדורים וזריקות
12/02/2019 | 12:45
נשים פונות לטיפול כשלא מצליחות להרות, ולא "הופכות להיות תלויות" בטיפולים.
את יכולה כבר לעשות בדיקת הריון. 
לצפיה ב-'היי'
היי
12/02/2019 | 15:02
את חוששת שהמחזור שלך יתעכב בגלל שאת לוקחת תמיכה בגלל שהשעון דופק, אבל מצד שני את לא כ"כ רוצה להתערב בכלל, דבר שלכשעצמו בגילך יכול לעכב אותך הרבה יותר מהכמה ימים שהתמיכה תעכב, אז תחשבי עם עצמך עד כמה חשוב לך להאיץ את התהליך. נכון שתמיכה תעכב אותך, אבל ב-2-4 ימים. לעומת זאת כל חודש בו את מנסה טבעי ולא עוברת ל IVF יכול להיות מאוד משמעותי בגילך.

רק התחלת לנסות. אם לא בא לך לצלול לעולם ה-IVF, תחליטי שאת מנסה עוד X חודשים ואם לא רק אז תעברי ל-IVF. בינתיים תחשבי איפה את רוצה לעשות ותתחילי בתהליכים של פתיחת תיק כדי שכשתחליטי להתחיל לא יהיו עיכובים נוספים.

לגבי הריון מרובה עוברים - את זאת שמחליטה כמה עוברים להחזיר. את לא רוצה תאומים? תחזירי רק עובר אחד...

לא הבנתי את הכוונה להיות תלויה בכדורים וזריקות. כן, אם את מתחילה טיפול את צריכה להתמיד ולמלא אחר ההוראות. זה אומר שבמשך שבוע וחצי בממוצע את מזריקה כל יום. אח"כ זה רק תמיכה הורמונלית.

תראי, לא בריא זה משהו שקשה למדוד... לכל תרופה עשויות להיות תופעות לוואי. ייתכן ואת השלכות הטיפולים נראה רק שנים אח"כ... לרוב "בעיות הבריאות" שרואים את ההשפעה שלהן באופן מיידי הן ציסטות שעלולות להווצר (ובד"כ יספגו עם הוסת כך שזה מעכב את הטיפול הבא קצת), כאבי ראש/נפיחות וכד', ולפעמים אחרי שאיבה יכול להיות גירוי יתר שהוא לרוב קל ומתבטא בכאבים ונפיחות. ברור שהכי בריא זה להקלט טבעי...

רק כשהגעתי לשאלה האחרונה קלטתי שאת מדברת על הזרעה ולא על IVF...
אם תעשי הזרעה על בסיס טבעי (אפשר להשתמש בזריקת אוביטרל לתזמון הביוץ, זה עדיין נחשב טבעי) יש פחות סיכוי לתאומים. אם תקחי הורמונים, יש מצב שיהיה יותר מעובר אחד, קחי זאת לתשומת ליבך.

לצפיה ב-'עצה'
עצה
13/02/2019 | 16:12
אני מרשה לעצמי להיות קצת בוטה כי אנחנו בנות אותו גיל ומהשאלות שלך עולה שאת לא מתמצאת בתחום. השאלה העיקרית שאת צריכה לחשוב עליה היא עד כמה חשוב לך ללדת ילד שלך גנטית. אם התשובה היא לא מאד, אז זה מוציא את לחץ הזמן מהמשוואה. ואז את יכולה לנסות טבעי ולעשות הזרעות ללא הורמונים אם יצליח אז מעולה, לא יצליח תמיד יש אופציה לתרומת ביצית. אבל אם את רוצה ילד שלך גנטית את צריכה לשנות פאזה להבין שבגילך כל חודש שעובר פוגע בפוריות. אחרי גיל 40 יש ירידה משמעותית בפוריות שבאה לידי ביטוי בסיכוי להכנס להריון, טבעי וגם כתוצאה מטיפולים- הזרעות או IVF. אחרי גיל 42 יש ירידה נוספת ואז הסיכויים ממש קטנים. קחי חשבון גם שלא כל הריון מסתיים בלידה כי שיעור ההפלות גם עולה מאד בגילאים האלה. נכון נשים נכנסות להריון גם בגילאים האלה אבל לרוב אלה נשים שכבר ילדו. יש נשים ברות מזל שנקלטות מהר ובקלות טבעי או בהזרעה ואולי את תהיי אחת מהן אבל הסטטיסטיקה לא מזהירה בכלל. אני אישית מאמינה בהחלטות מושכלות ובשביל זה צריך מידע והוא קיים בשפע ברשת. קחי קצת זמן תקראי תביני מול מה את מתמודדת ואז תקבלי את ההחלטה הנכונה עבורך ועבור בן זוגך. אני התחלתי בגיל 39.5 עם הזרעה טבעית כושלת ואז גיליתי פוליפ ברחם, שההוצאה שלו עיכבה אותי בכמה חודשים . בשלב הזה כשהבנתי שאפשר להתקדם ישירות לIVF ושהסיכוי בו להריון גבוה בהרבה לא היתה לי הרבה התלבטות. חודש לפני גיל 40 נכנסתי להריון ונולדה לי בת. בגלל הזמן שדוחק חזרתי לטיפולים עכשיו כ- 8 חודשים אחרי הלידה. ברור לי שמה שנכון עבורי הוא לא בהכרח נכון למישהי אחרת אבל זאת דוגמא אחת לתהליך אפשרי.
לצפיה ב-'בדיקה ביתית שלילית אחרי הזרעה'
בדיקה ביתית שלילית אחרי הזרעה
12/02/2019 | 22:08
7
עשיתי הזרעה ביום שישי לפני שבוע וחצי בתאריך 1/2 ולא התאפקתי ועשיתי עכשיו בדיקה ביתית שיצאה שלילית
יום חמישי בטא... מה הסיכוי שבכל זאת יש משהו? 
לצפיה ב-'את לוקחת תמיכה?'
את לוקחת תמיכה?
12/02/2019 | 22:19
1
לצפיה ב-'לא..'
לא..
12/02/2019 | 22:38
לקחתי אסטרופם עד יום אחרי ההזרעה.. וזהו
לצפיה ב-'יש מחשבון'
יש מחשבון
12/02/2019 | 22:50
4
אני לא בטוחה כמה זה רעיון טוב, אני שיגעתי את עצמי עם המחשבון הזה, אבל הוא מראה לך לכל יום מה הסיכוי לקבל בדיקה חיובית אם את בודקת אז:
אבל קחי בחשבון שזה משתנה גם כתלות בבדיקה (יש בדיקות יותר ופחות רגישות)
לפי המחשבון, אם מישהי בהריון והיא עושה את הבדיקה ביום ה11 אחרי הביוץ, יש 80% סיכוי שהבדיקה תצא חיובית. אז עוד יש סיכוי אבל לא מאד גבוה.
מצטערת לשמוע על השלילי, אני מקווה שיהפוך לחיובי
לצפיה ב-'תודה!!'
תודה!!
12/02/2019 | 22:54
3
יכול להיות שזה שבדקתי בלילה גם מגדיל קצת את הסיכוי שיצא חיובי בהמשך?
לצפיה ב-'אני חוששת שאני לא יודעת '
אני חוששת שאני לא יודעת
12/02/2019 | 23:15
אני לא זוכרת אם אמורים לבדוק בשעות מסוימות. הימים האלה מחרפנים - יודעים שכנראה שלא ומקווים שכן ומחפשים כל סימן וכל סיבה שאולי זה כן ואולי זה לא. אני גם כל הזמן הסתכלתי וניסיתי להבין מה הסיכוי, אבל בסופו של דבר זה לא באמת עוזר. מצד שני, אני גם לא ממש מצליחה להמנע מזה
לצפיה ב-'לפני האיחור'
לפני האיחור
13/02/2019 | 15:51
1
כדאי לבדוק עם השתן של הבוקר שהוא מרוכז יותר. לדעתי יש עוד סיכוי לתשובה חיובית. הייתי כבר מחכה לבטא מחר.

בהצלחה! מחזיקה לך אצבעות.
לצפיה ב-'תודה אהובה!! '
תודה אהובה!!
13/02/2019 | 20:22
לצפיה ב-'אסטרופם וסבב טבעי'
אסטרופם וסבב טבעי
11/02/2019 | 15:56
8
לא מגיבה טוב פתאום ל אסטרופם, לקראת החזרת מוקפאים. הרירית שלי עולה אבל היא רק 5 ביום 16 למחזור. אני אומנם מבייצת סביב יום 17,אבל גם אם לא הייתי לוקחת אסטרופם היא אמורה היתה להיות עבה יותר. בכל מקרה, הרופא הציע שאבדוק שוב בחמישי ואם מצבה לא ישתפר נעבור לסבב טיבעי. אני יודעת שחייץ ואחרות כתבתן שאתן מעדיפות סבבים ללא הורמונים, אני בלחץ מזה, היה לי ניסיון אחד כזה שלא צלח. רוצה לשאול, האם אתן יודעות איך אפשר לעבור מסבב הורמונים לטבעי? אם אפסיק לקחת אסטרופם, מה אמור להיות? דימום? הרירית תצנח עוד יותר? זה אומר שאפספס חודש? מתפללת שתגדל ובינתיים אוכלת ושותה סלק. 

לצפיה ב-'לצערי לדעתי תפספסי חודש'
לצערי לדעתי תפספסי חודש
11/02/2019 | 16:12
4
כשמפסיקים עם אסטרופם אמורים לדמם.
אני עדיין מדממת, ואני כבר שבוע אחרי ההפסקה. נראה כאילו מחר בשעה טובה יסתיים הדימום, בדיוק בזמן לאולטרסאונד.
אולי אם מפסיקים עם אסטרופם ומתחילים ישר עם פרוגסטרון זה ימנע את התחלת הדימום, אבל זה זה בעצם יחייב את החזרת העובר תוך מספר ימים מדויק ולא בטוח שהרירית תתאים.
במחשבה שניה, במצב כזה זה גם לא סבב טבעי אלא ההמשך הרגיל של סבב הורמונלי (אסטרופם ואז פרוגסטרון) אז אני די משוכנעת שהכוונה של הרופא היא לפספס חודש (נראה לי שבפועל זה יוצא פחות מחודש, אולי שבועיים-שלושה).

אוכל להגיד לך מחר פחות או יותר מה קורה, אראה מה גודל הרירית שלי שבוע אחרי הפסקת האסטרופם ומה מצב ההורמונים, גם אני אמורה להתחיל סבב טבעי.
לצפיה ב-'מוסיפה עוד מידע'
מוסיפה עוד מידע
11/02/2019 | 16:18
3
לפני שיצאתי לחופשה הרירית הייתה 6.6.
יומיים אחרי שחזרתי הייתי אצל הרופאה, זה היה יומיים-שלושה אחרי שהפסקתי את האסטרופם - והרירית הייתה 3.
אני מניחה שהדימום שהיה לי תוך כדי האסטרופם זירז את הצניחה שלה, אבל הדימום היה די קל רוב הזמן, כך שאני מאמינה שהירידה המשמעותית הייתה בעקבות הפסקת האסטרופם.
לצפיה ב-'תיארתי לעצמי שזה כרוך בהפסד של חודש'
תיארתי לעצמי שזה כרוך בהפסד של חודש
12/02/2019 | 07:18
2
מקווה ממש שהרירית שלי תתעורר. תעדכני מה קורה עם הפוליפ, מקווה שנעלם כלא היה.
לצפיה ב-'יום שמח'
יום שמח
12/02/2019 | 09:43
1
היי,
אז מסתמן שאין פוליפ! הטכנאית ממש חיפשה בכח-ולא מצאה.
מחר יש לי US נוסף אצל המומחית ואני מקווה שזה ישלל סופית.

בנוסף, הרירית שלי משתפרת, היא 6.2 באופן טבעי, כשרק אתמול הפסקתי לדמם, וזה לעומת 6.6 אחרי שבוע וחצי עם אסטרופם.
נראה שהגוף מתאושש מהתסבוכת ההורמונלית ויש כבר זקיק 12 מ"מ.

מקווה שהסלק ישפר לך את המצב אבל אם לא - ממש שווה לתת צ'אנס לסבב טבעי לדעתי.

לצפיה ב-'ממש משמח שאין פוליפ'
ממש משמח שאין פוליפ
12/02/2019 | 21:18
יהיה מבאס לגלות שאחרי כל האסטרופם הסבב אבוד, אדע בחמישי
לצפיה ב-'יש אפשרות להוסיף הזרקות במינון נמוך כמו בהזרעות'
יש אפשרות להוסיף הזרקות במינון נמוך כמו בהזרעות
12/02/2019 | 10:58
2
כדי לתת פוש לרירית אם היא לא מספיק ידידותית במחזור טבעי.
אני עשיתי החזרה מנצחת עם לטרוזול בהמלצת הרופא שנתן את ההמלצה בעקבות מחקר שהראה שסיכויי ההקלטות עולים בנוכחות לטרוזול. אצלי זה עבד אז אני ממליצה.
בהצלחה גדולה!
לצפיה ב-'רק במחזור טבעי? '
רק במחזור טבעי?
12/02/2019 | 21:20
1
לצפיה ב-'זו הדרך היחידה שאני מכירה אבל שווה לשאול את הרופא'
זו הדרך היחידה שאני מכירה אבל שווה לשאול את הרופא
13/02/2019 | 11:51
אולי אפשר להתחיל כבר עכשיו..
לצפיה ב-'ד"ר דב בכר - המלצות'
ד"ר דב בכר - המלצות
11/02/2019 | 09:41
3
היי,
הייתי מטופלת בלאומית אצל ברקוביץ, הוא עזב ובמקומו הגיע ד"ר דב בכר.
מישהי מכירה אותו? היתה אצלו?

לצפיה ב-'אני'
אני
11/02/2019 | 21:51
חביב מאוד
זרם על הבקשות שלי שלא לומר נתן לי להחליט לבד על הכל אבל אני מקרה קיצון
אשתו ענת שהיא גם המזכירה מותק אמיתית
בהצלחה
לצפיה ב-'לאומית'
לאומית
13/02/2019 | 07:47
1
ברקוביץ לא עובד עם לאומית יותר? את מכירה עוד רופאי פוריות שעובדים עם לאומית? איפה דר׳ בכר מקבל? התורים רחוקים אצלו? הבנתי  שאין רופאי פוריות מומלצים (מהשמות הגדולים שמוזכרים) שעובדים עם לאומית..

לצפיה ב-'ברקוביץ כבר לא עובד עם לאומית'
ברקוביץ כבר לא עובד עם לאומית
14/02/2019 | 13:59
ד"ר בכר מקבל בסניף של לאומית בבני ברק...

לצפיה ב-'עזרה IVF ראשון'
עזרה IVF ראשון
11/02/2019 | 14:38
9
שלום ,
אני אמורה להתחיל החודש IVF ראשון, יש לי תור לרופא ביום רביעי וזה יוצא יום מחזור 4! האם זה בעייתי ? לא יכולים להקדים לי אלא באישור של הרופא. אני מפחדת שזה יהיה מאוחר מידי לסבב הזה. חוץ מזה אפשר קצת הסבר והרגעה? תודה !!
לצפיה ב-'קצת סדר...'
קצת סדר...
11/02/2019 | 15:37
היי שיהיה בהצלחה. .. פגישה עם רופא ובטח שלקראת טיפול 1 היא בדרך כלל לטובת וידוא בדיקות וקבלת פרוטוקול טיפול. אם תחליטו ללכת על פרוטוקול קצר בהגיון שלי זה מאוחר מדי לצאת לדרך כי את צריכה מרשמים קניות וכו ואז תתארגני ותחכי למחזור חדש -מתחילים בדרך כלל טיפול בגירוי החל מיום 3. אם תחליטו שעושים פרוטוקול ארוך אז מתחילים ביום 21 של המחזור הנוכחי . כך או כך שיהיה לך קל !
לצפיה ב-'היי'
היי
11/02/2019 | 15:42
חודש שעבר רציתי להתחיל הייתי ביום שלוש והרופא אמר שלא נתחיל טיפול 
הוא אמר שזה מאוחר 
אבל כל מקרה לגופו
לצפיה ב-'הרופא לא יכול לאשר?'
הרופא לא יכול לאשר?
11/02/2019 | 15:43
6
אני כבר לא זוכרת מתי בדיוק מתחילים אבל ראיתי שאת הסבב האחרון התחלתי ביום השני. תנסי להקדים ואם לא יצליח לפחות תקבלי פרוטוקול ותיהי מוכנה לחודש הבא, מקסימום תעשי החודש הזרעה אם זה רלוונטי אליך.

רצית הרגעה - אז אני יכולה להגיד לך שזה ממש לא נורא. לא כתבת רקע ואם הזרקת בעבר, אם כן אז את רגילה ואם לא אז מתרגלים ממש מהר, צריך רק להתגבר על המחסום הרגשי ואז מגלים שזה ממש לא נורא.
השאיבה עצמה היא די כייפית כי ישנים ומתעוררים בסטלה :) ואח"כ נהנים מכיומיים-שלושה חופש מחלה שזה גם כייף להזרק מול הטלויזיה, ולסנג'ר את הבן זוג (אם יש) לעשות את מטלות הבית.
החלק הקשה באמת הוא ההמתנה של השבועיים אחרי ההחזרה... עד אז יש התעסקות בזריקות ומעקבים ואח"כ יש מן רייקנות כזאת, אז כדאי לדאוג ללו"ז עמוס כדי לא להתחרפן ממחשבות. זה מזכיר לי שהייתי אחרי החתונה וכל הזמן הייתי באטרף של התעסקויות ופתאום בבום לא היה לי במה להתעסק 

התהליך: מזריקים לפי הוראות הרופא. אפשר להגיע לאחיות שידגימו או שיזריקו בעצמן, אפשר גם להעזר ביוטיוב. אחרי כמה ימים מגיעים לבדיקת דם ולאולטרסאונד זקיקים, ומחכים להנחיות מהצוות הרפואי - האם להמשיך באותו מינון או שמשנים משהו, ומתי להגיע למעקב נוסף. ככה ממשיכים עד שהזקיקים מגיעים לגודל מספק. בד"כ כשיש זקיקים גדולים מזריקים צטרורטייד כדי למנוע מהם לבייץ ולתת הזדמנות לאחרים לגדול. כשהגודל ותוצאות בדיקות הדם מספקות - מזריקים אוביטרל (או תחליף) וכעבור 36 שעות מגיעים לשאיבה, בצום.
מתקבלים בבי"ח, נותנים זרע (או בבית, אם ביה"ח מאפשר), עולים על חלוק מצחיק של בי"ח, מקבלים הסבר מהמעבדה, מדברים עם המרדים, מוודאים מליון פעם שאת זו אכן את (או שזה רלוונטי רק כשמחזירים את העוברים, אני לא זוכרת בדיוק) והולכים לישון.
קמים, בחלק מהמקומות מקבלים עוגיה או כריך ושתיה, הולכים לנוח בבית ומחכים לטלפון למחרת על מספר ההפריות. משתחררים עם הנחיות לגבי התמיכה ההורמונלית שצריך לקחת ועם הנחיות רפואיות שבגדול אומרות לנוח ולבוא אם יש משהו חריג. בהמשך מתקשרים לקבוע מועד להחזרה, בד"כ כשהעוברים בני 3 או 5 ימים.

אם יש שאלות נוספות - בכייף.
לצפיה ב-'ממש עזרתן'
ממש עזרתן
11/02/2019 | 15:51
5
אני אנסה לדבר עם הרופא שיאשר לי להגיע היום ! אפשר להתקשר אליו ב4 מקווה מאוד שיעזור לי. מאוד רוצה להתחיל החודש יש לנו כבר את כל הבדיקות מוכנות ואני קצת חסרת סבלנות כדי להתחיל רק חודש הבא. זריקות מוכרות לי במינון נמוך להזרעות מקווה שזה לא שונה מידי. כדאי שהבעל יגיע גם להחזרה או שאין צורך  ? ורק בשאיבה זה קריטי ?מנסה לראות איך לא לטרטר יותר מידי בגלל עבודה. אני עצמאית אולי זה יותר קל
לצפיה ב-'אל תתקשרי, פשוט תגיעי.'
אל תתקשרי, פשוט תגיעי.
11/02/2019 | 15:55
1
גם אני הייתי ככה בהתחלה, התקשרתי קודם, לא רציתי להטריד.
היום, אם אני צריכה משהו אני פשוט מגיעה, עם המון סבלנות וחיוך על הפנים.
תגידי שאת חוששת לאבד את החודש הזה ואין לך בעיה לחכות עד שהוא יוכל לקבל אותך ושאת מתנצלת אבל כל ההורמונים האלה משגעים לך את הראש ולכן את חייבת להכנס אליו היום.
לצפיה ב-'חחחחחחחחחחח ועוד לא התחלתי עם ההורמונים'
חחחחחחחחחחח ועוד לא התחלתי עם ההורמונים
11/02/2019 | 15:57
באמת כבר קרה שמחוץ לרופא פוריות שתי נשים התחילו לריב ממש ואני חשבתי לעצמי שזה שילוב ממש מסוכן של הורמונים ובנות שמחכות ביחד לתור....
לצפיה ב-'אותן זריקות, אולי מעט יותר תופעות לוואי בגלל המינון'
אותן זריקות, אולי מעט יותר תופעות לוואי בגלל המינון
11/02/2019 | 16:07
2
אבל ממש לא מחייב.

בעל שמגיע להחזרה זה עניין אישי.
קריטי זה בטוח לא. זה כמו הזרעה, אין הרדמה, קמים מיד אחרי והכל אמור להיות טוב.
אני באופן אישי אוהבת שהוא איתי כדי שיקח חלק בתהליך (תכלס שאיבה והחזרה זה המצב היחיד שהוא באמת פעיל, את הזריקות והריצות אני עושה לבד) וגם כדי שיחזיק לי את היד. בהחזרה האחרונה הוא לא היה. לא היה נורא ואחות מקסימה מילאה את מקומו, אבל הרגשתי בחסרונו.

לצפיה ב-'אז מחכים לחודש הבא'
אז מחכים לחודש הבא
12/02/2019 | 11:24
1
דווקא כל  הבדיקות יש לנו אבל צריך לפתוח תיק ולא הייתי מודעת לזה וגם "לנוח" למרות שחודש שעבר כבר נחתי, לקחתי את זה קצת קשה אבל מה אפשר לעשות. אולי במקרה החודש הזה יהיה לנו מזל בטבעי. 
בהצלחה לכולן 
לצפיה ב-'תהני מחודש אחרון של נחת לפני שאת נכנסת לטיפולים'
תהני מחודש אחרון של נחת לפני שאת נכנסת לטיפולים
12/02/2019 | 12:19
והלוואי שלא תצטרכי בסוף 
לצפיה ב-'מסירת דקפפטיל 0.1 ו-פוריגון 0.36'
מסירת דקפפטיל 0.1 ו-פוריגון 0.36
12/02/2019 | 11:52
1
ברצוני למסור דקפפטיל 0.1 (2 מזרקים) ו-פוריגון 0.36
הכל סגור, נשמר במקרר
אשמח אם זה יעזור לך כמו שזה עזר לי))
לצפיה ב-'מאיפה את? אשמח לדקפפטיל אם המיקום רלוונטי'
מאיפה את? אשמח לדקפפטיל אם המיקום רלוונטי
12/02/2019 | 12:11
לצפיה ב-'שחלות פוליציסטיות'
שחלות פוליציסטיות
11/02/2019 | 09:43
3
היי מקסימות,

(תקציר: כרגע ביום ה16 של הסבב השני של איקקלומין, במעקבים נראו רק זקיקים קטנים)

אתמול הייתי אצל ד"ר אלון קדם, מומחה פוריות.
רופא נעים, מקצועי ואנושי, בניגוד לרופא הנשים שמיהר לתת לי איקקלומין בלי לבצע שום בדיקה למעט מעקב זקיקים כי אני התעקשתי, אלון הפנה אותי הבוקר לפרופיל הורמונלי, ביצעתי את בדיקת הדם, אמר שצריך לבצע הבדיקה במחזור אבל כרגע מפנה בכל מקרה ונראה אם יש צורך בבדיקת חוזרת.
בנוסף, ובאופן מפתיע שאף רופא אחר לא ראה ואמר, אלון אמר לי שיש לי שחלות פוליציסטיות. נתן לי את הנייד שלו ואמר לי מחר שיתקבלו כל הבדיקות דם לשלוח לו אותן ואז נראה מהו המשך הטיפול האולטימטיבי. הוא עדיין לא רצה להרבות בהסברים אבל סיפר שיש טיפול שמסייע לתזמן את הביוץ ואמור לפתור את הבעיה.

אשמח לשמוע כל ידע וחוויה אישית שיש לבנות עם התופעה.
בעיקר להבין מהן הטיפולים השונים, האם כרוכים באי נעימות, מה הסיכויים להרות, כמה זמן לקחת לכן להרות עם הטיפולים.

תודה רבה ורק בשורות טובות לכולנו.

לצפיה ב-'ממש מזכיר לי אותי'
ממש מזכיר לי אותי
11/02/2019 | 23:31
1
גם אני הגעתי ביקרתי אצל שני רופאי נשים, שאחד מהם הוא גם רופא פוריות אגב ושניהם לא עלו על זה. רק כשהגעתי לרופא פרטי גיליתי שיש לי שחלות פוליציסטיות.
לפי מה שאני יודעת מתחילים בטיפול הפשוט, איקקלומין, מעקב זקיקים והזרעות.. אנחנו התחלנו ככה ועשינו שני סבבים כשבשני העלנו את המינון כיוון שלא הגבתי לטיפול, החודש גם אחרי העלאת המינון התגובה לא הייתה טובה אז החלטנו לעלות מדרגה ולהתחיל עם זריקות החודש.
יש לי חברה פוליציסטית שהשיגה שלושה הריונות בעזרת מקלוני ביוץ וללא טיפול תרופתי, כך שיש עוד תקווה!!
שיהיה לך המון בהצלחה ושנתבשר כולנו בבשורות טובות ומשמחות בקרוב!
לצפיה ב-'תודה'
תודה
12/02/2019 | 08:20
שמחה לשמוע ותודה על העידוד!
מקלוני ביוץ הראו לי באופן תמידי תשובה חיובית. אחרי שקראתי המון אתמול על השחלות המתוקות שלנו נתקלתי בהמון תגובות של נשים שכתבו שמקלוני הביוץ לא כלכך רלוונטים לנו כיוון שהתופעה גורמת לlh גבוה ובגלל זה מתקבלת תוצאה שגויה של ביוץ כמעט באופן תמידי. אז נשמע שלחברה שלך התופעה ברמה פחות חמורה כנראה.

אחרי שרופא השנים נתן שני סבבי איקקלומין בלי מעקב צמוד ורציני אני מקווה שאולי רופא הפוריות יעלה לי לשני כדורים ליום עם מעקב ויבדוק את התגובה לפני הזרקות.

איזה חומר מזריקים? הכוונה בשלב הבא במידה ואיקקלומין לא עוזר? ומה התדירות וכל כמה זמן מבצעים מעקב זקיקים ובדיקות דם במהלך ההזרקות?
לצפיה ב-'גם אצלי התגלו שחלות פולציסטיות מאוחר...'
גם אצלי התגלו שחלות פולציסטיות מאוחר...
12/02/2019 | 09:30
אחרי שלוש הזרעות וצילום רחם שגילה חסימה בשתי החצוצרות, עברתי לטיפול IVF ורק שם ביחידה, הרופא שבדק אותי אמר שבנוסף לחסימה בחצוצרות, יש לי שחלות פוליציסטיות וזה מאוד ברור ומוחלט... ואני לא הבנתי איך ייתכן שכמעט שנה של טיפולים ואף רופא לא ציין או אבחן זאת (מעל חמישים זקיקים במעקב).
מאחר ובהזרעות קיבלתי הורמונים במינון יחסית גבוה ולא היתה השפעה כמעט בכלל, הייתי מגיעה להזרעה עם זקיק אחד שגדל בקושי ל17.
לקראת השאיבה הראשונה קיבלתי מינון הורמונים מטורף שאכן הרגשתי את תופעות הלוואי היטב... הייתי במעקב צמוד כדי שלא אגיע למצב של גירוי יתר (שכיח אצל פוליציסטיות).
בסוף שאבו לי 18 זקיקים והיו 9 הפריות.
בהחזרה הראשונה לשמחתי קיבלתי תשובה חיובית והיום אני בשבוע 20.
אז כמובן שזה תלוי מה בדיוק הבעיות הנוספות אצל כל אחת, במידה ויש.
אבל גם עם שחלות פוליציסטיות יש נשים שנקלטות באופן טבעי אפילו...
שיהיה הרבה בהצלחה! ושהסבב הבא יהיה סבב מנצח 

לצפיה ב-'מישהי מטופלת בחוץ גופי נהריה? '
מישהי מטופלת בחוץ גופי נהריה?
11/02/2019 | 15:44
4
האם מרוצה? אני מתלבטת היכן להתחיל אלישע או נהריה 
אשמח לעזרה
לצפיה ב-'לא ממליצה על אלישע'
לא ממליצה על אלישע
11/02/2019 | 15:59
1
המעבדה שלהם לא משהו, עשיתי שם סבב אחד וחזרתי לאסותא רמת החייל. לא מכירה את המחלקה בנהריה, שמעתי דברים טובים על ד"ר לויט שעובד שם
לצפיה ב-'תודה רבה על תשובתך '
תודה רבה על תשובתך
11/02/2019 | 16:07
לצפיה ב-'אני דווקא מרוצה מאלישע'
אני דווקא מרוצה מאלישע
12/02/2019 | 09:17
1
עשיתי שם IVF אחד ונולד לי בן מתוק. יש גם מוקפאים.
כל אחת והחוויה שלה.
לצפיה ב-'ברור ��'
ברור ��
12/02/2019 | 09:24
לי מאוד חשוב לשמוע. במיוחד עם היה משהו חריג . 
הכי חשוב שיש לך בן מתוק ❤️

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ג'הארה דולה - בית מפנק ללידה טבעית
ג'הארה דולה
ד
מתקשים בפוריות?
פורום הורים בטיפולי פוריות
פורום הורים בטיפולי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה