לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2669326,693 עוקבים אודות עסקים

פורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום הינו פורום תמיכה.  הייעוץ בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי.
אנא קראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בפורום.
גלישה נעימה
המשך >>

לצפיה ב-'שאלה, האים לדעתכן יש הבדלים בשאיבה מבחינת כאבים שאחרי'
שאלה, האים לדעתכן יש הבדלים בשאיבה מבחינת כאבים שאחרי
18/07/2018 | 20:36
8
בין הרופאים השונים? כמובן שבפעולה עצמה בהרדמה לא מרגישים, הכוונה לכאבים בימים שאחרי. 
וגם בהחזרה האים יש רופאים שאיתם פחות כואב, עם יד יותר טובה?
אשמח לדעות מהניסיון שלכן..
תודה
לצפיה ב-'כמו שצילה ענתה לחוששת ממש יש אלמנט סובייקטיבי'
כמו שצילה ענתה לחוששת ממש יש אלמנט סובייקטיבי
19/07/2018 | 07:04
4
אבל בגלל שאני עושה שאיבות ללא הרדמה אני יכולה אולי לחדש במשהו..
עברתי שאיבה ע"י שלושה רופאים, שניים היו סבבה ואחד הכאיב לי נורא, לא השאיבה עצמה אלא הניקוי שאחרי, מה שגורם לי לחשוד שהכאבים של אחרי שאת מדברת עליהם, נובעים מהניקוי שיש מצב שבגלל שהמטופלות מורדמות הרופאים השואבים לא טורחים להיות עדינים מספיק..
בהחזרות פגשתי חמישה רופאים, ארבעה מהם היו סבבה ואחד קרע לי את הצורה. זה היה אותו רופא שהכאיב לי בשאיבה.
אז אני יכולה להעיד שהרוב מתחשבים ועדינים אבל יש גם קצבים בתחום וזה לא כיף לפול תחת ידם.
לצפיה ב-'מה זה הניקוי שאחרי?'
מה זה הניקוי שאחרי?
19/07/2018 | 09:57
1
לצפיה ב-'כמו בזריקות כשאת מנקה עם אלכוהול לפני ואחרי'
כמו בזריקות כשאת מנקה עם אלכוהול לפני ואחרי
19/07/2018 | 10:55
כך גם בשאיבות, לא יודעת עם איזה חומר, מעבירים פד לחיטוי לפני החדרת המחט השואבת ואחרי השאיבה גם כן פד לחיטוי האיזור של הדקירות.
לצפיה ב-'זה החשש שלי.. שהרופא לא עדין מספיק. '
זה החשש שלי.. שהרופא לא עדין מספיק.
19/07/2018 | 22:20
1
אבל אל יודעת אם זה ממש משנה לכאבים שאחרי.
אצלו הזרעה הייתה לי משהו לא נסבל, לכן חוששת..
מצד שני מה עדיף, רופא עדין ואנטיפט, או נחמד מאוד ופחות עדין?..
לצפיה ב-'לא מענין כמה הרופא נחמד יותר חשוב מקצועיות וזה כולל רגישות'
לא מענין כמה הרופא נחמד יותר חשוב מקצועיות וזה כולל רגישות
20/07/2018 | 00:01
אבל אם את מתקשרת איתו טוב אז תשתפי אותו במה שהרגשת בהזרעה ותבקשי ממנו להתחשב, אחרי הכל הוא נחמד. אם את חוששת שזה יעכיר את האווירה את יכולה לקחת את האשמה עליך ולהגיד שאת רגישה במיוחד..
כמו שנועה שיתפה יש אפשרות לקבל נר לשיכוך כאבים, תבקשי מהאחות שבודקת אותך לפני השאיבה.
אני לא דוגמא בעניני כאבים, לא ממש כואב לי לא בזמן ולא אחרי. נראה לי שהרופא שהתעלל בי פשוט שונא דוסים ומצא דרך יצירתית לבטא את זה, קשה לי לקבל את חוסר הרגישות במקצוע שכל כך דורש אותה.
לצפיה ב-'לי ממש כאב בשאיבה הראשונה'
לי ממש כאב בשאיבה הראשונה
19/07/2018 | 09:27
כשהראשונה והשנייה נעשו אצל אותו רופא. מאז ביקשתי לקבל משככי כאבים מראש ואז הכאבים היו הרבה יותר נסבלים בשאיבה השנייה והשלישית
לצפיה ב-'מאוד סובייקטיבי'
מאוד סובייקטיבי
19/07/2018 | 10:53
אני חושבת שזה תלוי גם כמה שאבו לך. ככל שיש יותר זקיקים, יש גם יותר כאבים אחרי. אני אישית, סבלתי פה ושם התכווצויות כואבות בסגנון כאבי מחזור, כי בגילי המופלג הכי הרבה ששאבו לי, היו 4. אבל לא לקחתי מעולם משכך, כי תמיד היה נסבל. מי שכן סובלת, מותר לקחת משכך.

שאבו לי 4 רופאים ולא שמתי לב להבדל, אולי כי אני תמיד עושה שאיבות, בהרדמה. 
לצפיה ב-'סופר סובייקטיבי'
סופר סובייקטיבי
19/07/2018 | 11:12
את השאיבה עשתה הרופאה שלי.
אני הרגשתי נהדר.
איתי בהתאוששות היו עוד 2 בנות, שתיהן סבלו מכאבים, אחת ממש בכתה. לשתיהן נשאבו פחות ביציות מלי.
ככה שאותה רופאה שאבה את שלושתינו, וכל אחת חוותה את זה אחרת.

לגבי ההחזרה, עברתי 4, 2 עם רופא אחד ו2 עם רופאה אחרת (לא שלי). הרגשתי שהרופא היה עדין יותר.
לצפיה ב-'ארגז שלם של קלקסן 60 למסירה מחיפה'
ארגז שלם של קלקסן 60 למסירה מחיפה
19/07/2018 | 22:01
תיאום בפרטי, עם הצגת מרשם רופא בתוקף. 
לצפיה ב-'מעבר בין קופות חולים אחרי כישלון ivf לילד שלישי..'
מעבר בין קופות חולים אחרי כישלון ivf לילד שלישי..
19/07/2018 | 21:56
1

היי,

תהיתי האם אפשר לעבור קופה ולהתחיל טיפולי ivf נוספים לילד שלישי לאחר ש-6 הטיפולים הניתנים בכללית לא צולחים.
האם למישהו שנמצא ברובד הביטוחי הגבוה גם כן צריך לחכות שנתיים לפני שמאפשרים לו להתחיל טיפולים נוספים או שיש מעבר "בהנחה" כמו שעושים ברוב המקרים?

תודה רבה!

לצפיה ב-'לפי מה שהבנתי, הותק נשמר במעבר'
לפי מה שהבנתי, הותק נשמר במעבר
20/07/2018 | 00:09
לצפיה ב-'בדיקת בטא אחרי בלסטו'
בדיקת בטא אחרי בלסטו
19/07/2018 | 21:07
4
היוש
מחר עושים החזרה של בלסטו
בעקרון מה ההנחיה תהיה? אחרי כמה ימים בודקים בטא?
שאיבה נעשתה ביום ראשון האחרון
אוביטרל בשישי לפני שבוע

תודה לעונות
לצפיה ב-'אני לא יודעת'
אני לא יודעת
19/07/2018 | 21:29
3
אבל זוכרת אותך מלפני כשנתיים... מאחלת לך אץ כל ההצלחה שבעולם!!!
לצפיה ב-':-) מבקרת כאן מידי פעם'
:-) מבקרת כאן מידי פעם
19/07/2018 | 22:26
קוראת וזוכרת המון שמות בחיי שאני יכולה ימים לשבת ולשמוע סיפורים של אחת אחת.
לצפיה ב-'ותודה כמובן'
ותודה כמובן
19/07/2018 | 22:27
1
הגיע הזמן לעשות אח/ אחות
החזרה של מוקפא מהסבב ההוא לפני שנתיים לא צלחה
כאת שאבו 9 הופרו 6 מחר אדע כמה שרדו .. מחזיקים אצבעות
לצפיה ב-'מחזיקה לך אצבעות'
מחזיקה לך אצבעות
19/07/2018 | 23:40
תעדכני....
לצפיה ב-'גירוי יתר וסנרל'
גירוי יתר וסנרל
19/07/2018 | 17:48
10
האם אפשר לקחת סנרל כתמיכה במקרה של גירוי יתר? אתמול אחרי הזרעה אמרו לקחת מהיום בערב-2 שאיפות בבוקר ו2 בערב. היום אני בגירוי יתר מאוד כואב (למה לא? בנוסף לכל הצ׳ופרים של הסבב הזה). לא יודעת האם אפשר לקחת סנרל כמו שאמרו. מהמרפאה לא עונים למייל שלי. 
לצפיה ב-' במחילה - זאת לא שאלה לפה'
במחילה - זאת לא שאלה לפה
19/07/2018 | 18:12
9
אם המרפאה נתנה לך הנחייה לתמיכה היצמדי אליה. אף אחת פה לא תורה לך לקחת או תאשר לך להפסיק תמיכה.
סינרל מניסיון זאת תמיכה - מ-ע-ו-ל-ה!
האם אובחן גירוי יתר או שזאת תחושה?
לצפיה ב-'צודקת'
צודקת
19/07/2018 | 18:28
8
ועכשיו ענו מהמרפאה.
זה לא אמור להיות גירוי יתר. כי מבייץ היה דכפפטיל, אסטרדיול שלשום היה 5200, וכי אני מבוגרת לדברים כאלה. וכי זריקת ההורמונים הפסקתי לפני  5 ימים, ולפני זה גם ירדתי במינון. 
אבל זה מורגש כי גירוי יתר וזה לא אמורות להיות תחושות אחרי הזרעה פשוטה-כאבים בכל הבטן וגם בצדדים, לא יכולה לקום ולהתישב בלי כאבים, הולכת בלי להתיישר כי כואב, כל הבטן רכישה ונפוחה, ואני לא יכולה לשכב על הצד-כואב. 
לא יודעת מה זה. מחר אולי אצליח להכנס לרופא נשים בקופה (קשה בלי תור, ואין מוקד נשים בלאומית).
אגב, בשביל לקנות סינרל נסענו אתמול לעיר בדואית, כי זה מקום היחיד שהוא היה שם (אחד ובמקרה) בכל הדרום.
לצפיה ב-'יכולים להיות כאבים גם בלי גירוי יתר'
יכולים להיות כאבים גם בלי גירוי יתר
19/07/2018 | 18:49
1
אם הכאבים ימשיכו גם מחר אז תלכי להיבדק
לצפיה ב-'תודה'
תודה
19/07/2018 | 19:50
פתאום חשבתי-אין לי שום ניירת או סיכום מהמרפאה על טיפול שעברתי. איך לפנות לרופא או בית חולים במקרה אם צריך?
זו היתה הזרעה פרטית, אבל צריך להיות סיכום קצר, לא?
לצפיה ב-'זה לא גירוי יתר, בלי קשר לגיל'
זה לא גירוי יתר, בלי קשר לגיל
19/07/2018 | 19:49
5
גירוי יתר זה לא שם כולל לתופעות של כאבים ונפיחות וכו בעקבות ריבוי ביציות, אלא שם לתהליך מאוד ספציפי בו כלי הדם הופכים לעבירים והנוזלים יוצאים, מה שגורם להתייבשות ולמילוי חלל הבטן, ואכ חלילה הריאות וכו בנוזלים.
לא יכול להיות גירוי יתר ללא בטא ונגזורתיה. כלומר אם לא הזרקת אוביטרל, ומקודם מידי להשרשה של עובר אז גם הבטא אפס, לא יכול להיות גירוי יתר.

מה שכן, בהחלט יכולים להיות חלילה סיבוכים אחרים. אז תעקבי אחרי מה שוקרה ותעדכני את המרפאה אם אין שיפור.

תרגישי טוב!!
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
19/07/2018 | 19:56
4
מחר אנסה להגיע לרופא בקופת חולים. רק שאין לי שום סיכום מהמרפאה על טיפול שעשו כדי להראות לרופא.
אין לי חום. זה יכול להיות זיהום? 
לצפיה ב-'אצלי החום עלה יום וחצי בערך אחרי החמרת הכאבים. '
אצלי החום עלה יום וחצי בערך אחרי החמרת הכאבים.
19/07/2018 | 20:21
3
אז תאורטית יכול להיות.
כאב לי כאבים נוראיים. אפילו לצחוק כאב בטירוף. כל תזוזנת הכי קטנה כאבה.. אצלי זה היה שיחוב של ריבוי נוזלים באגן וזיהום מהשאיבה שהתפשט.
הגעתי לבית חולים לתור שנקבע מראש (להחזרה) עוד לפני שעלה החום. בטעות בתחילה איבחנו כגירוי יתר רופאים לא מנוסים (אכ מומחים שללו מכל למרות e2  מעל 10 אלף מאחר והוזרק דקא כמבייץ). חוץ מזה שבדיקות דם שעשו במקום (ואילצו אותי להמתין לתשובות) הראו חד משמעית שזה לא גירוי יתר.. ועדיין שוחררנו הבית עם אבחנה של כביכול גירוי יתר וללא החזרה (מבחינת הרופאים הנל יכולתי להחזיר, אני החלטתי שלא). 12 שעות אכ חזרתי למיון עם חום גבוה. כל המומחים איתם דברתי אכ טענו שהאבחנה של גירוי יתר הייתה שטות של רופאים חסרי נסיון ושלא יתכן היה לחטוף גירוי יתר במצב הזה.
ואכן.. שנה וחצי אכ חטפתי בשאיבה אחרת גירוי יתר. תסמינים והרגשה שונה לגמרי. (אגב הזיהום היה כואב בהרבה).
לצפיה ב-'תודה רבה שאת משתפת'
תודה רבה שאת משתפת
19/07/2018 | 20:57
2
חטפת די הרבה עם הטיפולים האלה אני רואה .
אהיה עם היד על הדופק. אם לא ישתפר-אלך מחר לרופא נשים בקופה, ליתר בטחון, ואם צריך-למיון. 
עוד שאלה - קראתי פה פעם שנתוני הזרע מתקבלים שונים בין מעבדות. אז אתמול במעבדה שעשינו השבחה יצא ריכוז הרבה יותר נמוך (39 מיליון)  מאשר בבדיקה שעשינו לפני חודשיים במקום שונה (120 מיליון). פעם ראשונה היתה המנעות של 6 ימים והפעם חצי יום (אמרו לקיים יחסים לילה לפני ההזרעה, וגם לילה לפני קיימנו ליתר בטחון). גם הכמות להשבחה הייתה קטנה (אפשר לנחש למה).  אז אני תוהה-האם ריכוז כזה נמוך - אחרי השבחה נהיה 30 מיליון- בכלל טוב להזרעה? אולי כדאי גם היום לקיים יחסים (לא לצחוק )? אני רוצה לכסות את כל התווך אם כבר כל כך סבלתי.
לצפיה ב-'30 מיליון זו כמות מעולה להזרעה'
30 מיליון זו כמות מעולה להזרעה
19/07/2018 | 23:26
1
והגיוני שהכמות תהיה נמוכה יותר אחרי פחות מיום של הימנעות
לצפיה ב-'תודה! עוד שאלה-הרופא אמר שאפשר לקום מייד'
תודה! עוד שאלה-הרופא אמר שאפשר לקום מייד
19/07/2018 | 23:39
אבל שכבתי עוד איזה 2 דקות. ראיתי בכמה מקומות שמציינים שצריך לשכב 10-15 דקות אחרי הזרעה. אולי את יודעת-מה נכון? לשכב או אפשר שלא?
לצפיה ב-'אז מה עושים עם טיפולים בחודשיים הקרובים?'
אז מה עושים עם טיפולים בחודשיים הקרובים?
19/07/2018 | 08:47
4
בתקווה שיאשרו לי עוד טיפול, יש לי תור בסוף החודש,
הווסת הבאה באמצע אוגוסט והופ ראש השנה,
אחר כך ... סוכות וכל החגים.
אז מה, ככה הולכים חודשיים וקופצים לאוקטובר?

לצפיה ב-'לא חייבים לעצור כלום'
לא חייבים לעצור כלום
19/07/2018 | 09:20
אני עשיתי בזמנו החזרת מוקפאים בספטמבר ושאיבה באוקטובר אפילו כשהבית חולים שהייתי בו היה בפגרה בסוכות. הרופא המשיך לעבוד והשאיבה תוזמנה עם גלולות בתחילת הסבב ככה שהיא לא נפלה על סוכות.
לצפיה ב-'אני עשיתי שאיבה בחגי תשרי'
אני עשיתי שאיבה בחגי תשרי
19/07/2018 | 19:56
1
היה מורכב, במיוחד שאסותא עבדו רק חלקי יום, והיתה בעיה עם מיון זרע, אבל בסוף הכל הסתדר לטובה.
זה מאוד תלוי במרפאה. כשהייתי לעומת זאת ב ivf בציבורי אז נאלצתי לנפסקה ארוכה בעקבות החגים ופגרה שלהם והמתנה שהכריחו אותי לעשות לפני בשל כימי, אז יצא איזה 3 חודשים ללא טיפול
לצפיה ב-'הטיפול הראשון ראשון שלי התחרבש לגמרי בגלל פסח...'
הטיפול הראשון ראשון שלי התחרבש לגמרי בגלל פסח...
19/07/2018 | 20:49
אני ממש חוששת להתחיל על חגים ולדחות בדיקות בגלל החגים,
וגם לחרב את החגים עצמם.
מתיש
העניין הזה מתיש

לצפיה ב-' אני מעדיפנ לחכות עד סוף החגים'
אני מעדיפנ לחכות עד סוף החגים
19/07/2018 | 23:34
כי הרבה חגים נופלים על ימי חול, אז חצי מספטמבר לא תהיה לא מעבדה ולא רופאים. גם כשאין אין חגים צריך תזמון קפדני... וכשחצי מהחודש הכל יהיה סגור (בנוסף לשישי-שבת), בשבילי זה לא יילך. אולי למי שעושה הכל בבית חולים-יסתדר לה, אני עושה מעקבים בקופת חולים.
בלי קשר, למרות הגיל אני מחקה שני מחזורים (כשהשני נופל על חגים). למרות שרופא ששאלתי אותו אתמול בהזרעה ״מתי כדאי להתחיל סבב ivf, ענה ״כמה שיותר מהר, אין בעיה להתחיל במחזור הבא״. נראה לי שזה יפגע בהצלחה של ivf אם הגוף שלי המפוצץ מהורמונים לא יקבל מנוחה לפחות חודש.

לצפיה ב-'נרות אנדומטרין'
נרות אנדומטרין
19/07/2018 | 20:02
2
בנות יש חשיבות לשעות לקיחת נרות אנדומטרין עד עכשיו לא יחסתי חשיבות לזמן  לא הקפדתי על מרווחי זמן שווים בין מנה למנה
לצפיה ב-'אני לא יודעת לומר'
אני לא יודעת לומר
19/07/2018 | 22:28
אבל אני בקטע של נוחות הייתי שמה בבוקר, בעבודה ולפני שהולכת לישון ואז פחות או יותר זמנים קבועים
לצפיה ב-'אף פעם לא הקפדתי על זמנים'
אף פעם לא הקפדתי על זמנים
19/07/2018 | 23:21
ונקלטתי עם אנדומטרין 3 פעמים
לצפיה ב-'פיענוח הבדיקות ההורמונליות (יש בפנים גם בדיקות דם רגילות)'
פיענוח הבדיקות ההורמונליות (יש בפנים גם בדיקות דם רגילות)
17/07/2018 | 09:02
8
פיענוח הבדיקות ההורמונליות (יש בפנים גם בדיקות דם רגילות)

תודה רבה
לצפיה ב-'נראה מצוין'
נראה מצוין
19/07/2018 | 13:17
7
אם את מדברת על פרופיל הורמונלי - בימים הראשונים של המחזור
נראה מצוין

לצפיה ב-'בדיקות'
בדיקות
19/07/2018 | 13:32
6
אחת הרופאות אצלינו שנתנה לי לעשות את הבדיקה טוענת שזה לא תקני וצריך מרפאה לפריון 
לצפיה ב-'אמרה על איזה רקע? כי ה FSH שלך יופי טופי. '
אמרה על איזה רקע? כי ה FSH שלך יופי טופי.
19/07/2018 | 13:41
5
אינשאללה כולנו ככה
לצפיה ב-'בדיקות'
בדיקות
19/07/2018 | 13:44
4
זהו שפעם 1 הייתי אצלה נתנה לעשות את הבדיקות- מנסה חצי שנה להיכנס להריון  רציתי רק לראות שהכל בסדר.. כשראתה את הבדיקות אמרה שצריכה מרפאה לפריון.. לא ברור אה? 

אני אחרי 2 לידות טבעיות..
לצפיה ב-'באיזה יום של המחזור עשית אותם?'
באיזה יום של המחזור עשית אותם?
19/07/2018 | 22:44
2
לצפיה ב-'אם לא טועה ביום השלישי'
אם לא טועה ביום השלישי
19/07/2018 | 23:09
לצפיה ב-'לגבי מה שרשמת למטה לא מצליחה להגיב שם'
לגבי מה שרשמת למטה לא מצליחה להגיב שם
19/07/2018 | 23:11
צודקת לגמרי..! לגבי הגיל בכרטיסיה הוא נכון..  תודה רבה!!
לגבי האלרגיה הייתי באותו זמן עם אלרגיה מהמזג אוויר ככה שזה בסדר

לצפיה ב-'אני לא מבינה מה הרופאה רוצה ממך- הכל מצוין'
אני לא מבינה מה הרופאה רוצה ממך- הכל מצוין
19/07/2018 | 22:51
אני לא מבינה מה הרופאה רוצה ממך- הכל מצוין
חצי שנה, זה לגמרי תקין, לחלוטין! (בהנחה שאת לא מתקרבת ל-40, והגיל בכרטיס נכון)
תמשיכי לחיות ולהנות
אין שום סיבה ללכת למרפאת פריון!

דרך אגב, יש שם בדיקה, שלא קשורה לפריון, אבל בשביל אלרגיה או משהו כזה, הערך שם גבוה, תבדקי עם רופא משפחה.

לצפיה ב-'שאיבת בציות לצורך שימור פוריות'
שאיבת בציות לצורך שימור פוריות
19/07/2018 | 16:57
2
תוכלו להמליץ לי אולי על רופא באזור המרכז?
ואיך זה הולך מבחינת עלויות? אין מימון על כלום? גם לא סבסוד תרופות?
משנה מבחינת קופות?
תודהה מראש! :)
לצפיה ב-'בבקשה'
בבקשה
19/07/2018 | 19:20
אני שואלת האמת בשביל חברה. 
אני יודעת שכל רופא פוריות עושה גם שאיבה לשימור פוריות. 
אז אם תוכלו להמליץ לי על רופאים נחמדים.. שהתהליך יהיה יותר קל..
לצפיה ב-'אני לא יודעת לענות לך על השאלות...'
אני לא יודעת לענות לך על השאלות...
19/07/2018 | 19:54
אבל כדאי לחשוב להקפיא גם עוברים (זרע תורם), להבנתי יש יותר הצלחה עם עוברים
מוקפאים וביציות הן עדיין מדע יותר טריקי מעוברים.
(תהליך של כניסה להריון מזרע תורם מסובסד).

בהצלחה

לצפיה ב-'שאיבה ביום ראשון... מעדכנת'
שאיבה ביום ראשון... מעדכנת
19/07/2018 | 16:43
3
אז אחרי הדכאון מהזקיקים שלא גדלו, הרופא (איזה כיף שמצאתי אותו!) המשיך להאמין והנה גדלו להם 4 זקיקים בגודל 16-17 ואנחנו הולכים לשאיבה ביום ראשון הקרוב.
זו תהיה הפעם הראשונה שלי בהרדמה ואני מאוד מפחדת מזריקות, כל בדיקת דם והזרקה היא סיוט (והזרקתי הכל לבד) והבנתי ששם צריך עירוי... בקיצור... תחזיקו לי אצבעות בבקשה...
אשמח לטיפים לפני ואחרי
לצפיה ב-'בהצלחה!'
בהצלחה!
19/07/2018 | 18:51
1
גם אני מפחדת מזריקות ולא נראה לי שזה אי פעם יעבור לי אבל מסתדרים.. תנסי לחשוב שזה בשביל הילד שלך ובשבילו זה שווה את זה
לצפיה ב-'תודה! כולי אופטימיות :)'
תודה! כולי אופטימיות :)
19/07/2018 | 23:28
לצפיה ב-'מי הרופא אם אפשר לשאול?'
מי הרופא אם אפשר לשאול?
19/07/2018 | 22:44
לצפיה ב-'כאבים ונפיחות אחרי הזרעה'
כאבים ונפיחות אחרי הזרעה
19/07/2018 | 09:16
5

חשבתי שכבר סיימתי עם השאלות לסבב הזה..
אתמול עברתי הזרעה. מהבוקר יש לי כאבים בבטן התחתונה ונפיחות נוראית. כאילו אני עמדת להתפוצץ. בקושי זזה בעבודה, בקושי מתיישבת על הכיסא.
אף פעם לא חוויתי כאבים ונפיחויות כאלה. מפחיד. מה לעשות? 

לצפיה ב-'לשתות הרבה מים ולנוח'
לשתות הרבה מים ולנוח
19/07/2018 | 14:53
4
ממש קיוויתי לשמוע שויתרת על הזרעה אבל כעת איחולי בהצלחה!! מנוחה רבה ומים יעזרו לגוף להרגע.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
19/07/2018 | 15:05
3
בר חוה אמר שזה בסדר לעשות הזרעה. אלדר ביצע את ההליך.
שותה המון אבל לא הולכת לשירותים משום מה.. (סליחה על פרטים), כואב לי מכל תזוזה עדינה אפילו. מפחיד אותי כל זה. ועוד המון עבודה ודיונים בעניני עבודה.  
מחכה לרגע שאחזור הביתה ואשכב. 
לצפיה ב-'יד טובה לאלדר יש'
יד טובה לאלדר יש
19/07/2018 | 17:09
1
שימי לב - משטר המים אמור להיות מאוזן. אם לא יוצא מה שנכנס את צריכה ללכת לבדוק מה קורה.תרגישי טוב !
לצפיה ב-'תודה רבה לך'
תודה רבה לך
19/07/2018 | 17:13
אכן ההזרעה כלל לא היתה מורגשת.
 גירוי יתר התחיל אתמול בערב למעשה, אבל חשבתי שזה משהו בתחום גאסטרו. אחרת לא הייתי הולכת לעבודה. 

לצפיה ב-'תבדקי מידי פעם חום, אם יש חום אז חובה ללכת להיבדק בהקדם'
תבדקי מידי פעם חום, אם יש חום אז חובה ללכת להיבדק בהקדם
19/07/2018 | 19:51
לצפיה ב-'חדשה.. '
חדשה..
16/07/2018 | 22:13
10
היי,
הרבה זמן שאני מציצה בפורום, והאמת- קיוויתי לא להגיע למצב שאני כותבת בו אבל הנה הגיע היום שגם אני "חלק מהסטטיסטיקה"....
בעלי ואני בני 32, מנסים להיכנס להיריון מזה כשנה, ועכשיו הגיע הזמן לעבור למרפאת פוריות. עוד כשהבנתי אחרי 4 חודשים שלא קורה כלום, שלחתי את שנינו לבדיקות. אצלי המחזור סדיר כל 28 יום, ופרופיל הורמונלי תקין. אצל בעלי בדיקת הזרע תקינה גם כן.
אני מעבירה חודשים ארוכים בבכי וייאוש, והכי שונאת כשאומרים לי "כשתרגעי זה יגיע".... ניסיתי להירגע בשלל דרכים, אני עושה ספורט על בסיס קבוע, עשיתי דיקור, אני עם מקלוני ביוץ שרק מהווים תמיכה למה שאני כבר יודעת (שהביוץ כל 14 יום...) וניסינו בכל חודש גישה אחרת מה'מוצעות' (יום כן יום לא וכו'...). אפילו קנינו איזה ג'ל מפגר מאמזון שאמור 'לתמוך' בזרעונים או שקר כלשהו.

נראה לי מיותר לכתוב שכל חברה שנכנסת להריון, פוצעת לי את הלב.
שההערות שהיו מנת חלקן של הרבה אנשים, כבר הפסיקו מזמן.
ושבעלי כבר לא יודע מה להגיד כשאני בוכה...
ולכן פניתי לפורום הזה. בתקווה שאוכל לשאוף מכאן תקווה, וגם בשביל עניינים טכניים שבטח יגיעו.
אז מאחר וזה השלב הראשון... אשמח להמלצה על רופא/ת פוריות מעולה אבל שיהיה גם נחמד כי אני בטוח אבכה לו, מאיזור חיפה עד זיכרון.

מעבר לזה אשמח לשמוע על סיפורים דומים לשלי... טיפים.. כל דבר שלדעתכן יכול לעזור במצבי.

תודה ורק בריאות לכולנו
לצפיה ב-'אני לא מאזור חיפה ואין לי לצערי המלצות לרופא באזור'
אני לא מאזור חיפה ואין לי לצערי המלצות לרופא באזור
17/07/2018 | 08:05
3
אבל בגילך הרך, הייתי קודם כל מנסה אצל רופא הפוריות שהקופה מציעה לך. קרוב יותר, זול יותר ומפני שאתם צעירים ואין בעיה מוגדרת, בלאו הכי מקסימום שתתחילו זה עם תרופות (נניח איקקלומין) ואולי אולי אולי גם הזרעות. 

את חייבת להתמקד ביתרונות, והם שאין שום בעיה מוגדרת ושאתם צעירים. יש המון חומר ביולוגי לעבוד עמו ודי זמן לכך. זה לא פשוט, אבל נסי לנטרל את ההערות של הסביבה, וגם את החברות ההריוניות (שיהיה להן לבריאות!) ולהתמקד בך ובכם בלבד. אל תיכנסי ללחץ מכל מיני הערות, עצות של נשמות טובות, או מבטים מוזרים, כי את עושה הכל נכון וזה לא עניינו של איש. תראי שזה יבוא גם לכם, בע"ה. בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה..'
תודה..
17/07/2018 | 08:52
2
אבל בהנחה ועל פניו הכל תקין... למה בעצם התרופות? הרי ברור בדיוק מתי אני מבייצת... וגם אשמח לדעת באיזה שלב מתחילים הזרעות?

תודה על התגובה המעודדת :)
לצפיה ב-'איקקלומין, זה כדי לחזק ביוץ ולהגביר אותו.'
איקקלומין, זה כדי לחזק ביוץ ולהגביר אותו.
17/07/2018 | 09:24
1
ומתי מתחילים הזרעות - זה כבר מחליט הרופא. אני לא הייתי מפגיזה עצמי ביותר מדי מידע בינתיים, כי אין צורך וזה גם יכול לבלבל ולהלחיץ. פשוט בודקת מה יש לקופה להציע מבחינת מומחי פוריות, בודקת כאן או בגוגל איזה חוות דעת יש עליהם, ניגשת ומתחילה לבדוק את המים. 

בהצלחה ובידיים מלאות במהרה, בע"ה
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
17/07/2018 | 10:48
לצפיה ב-'באיזו קופת חולים את?'
באיזו קופת חולים את?
17/07/2018 | 14:34
4
אצלנו המצב היה שונה כי התחלנו טיפולים עם בעיית זרע ולא היינו לא מוסברים. אם את מחפשת רופא פרטי באיזור הייתי הולכת ללויט אבל אם את במכבי יש גם אופציה לרופאי קופה באיזור
לצפיה ב-'היי, בכללית'
היי, בכללית
18/07/2018 | 21:49
3
על לויט שמעתי מחברה שלא ממליצה.
נראה מה הרופאת נשים תמליץ ואתייעץ פה ��
תודה
לצפיה ב-'ממליצה בחום על בית חולים כרמל'
ממליצה בחום על בית חולים כרמל
18/07/2018 | 22:35
2
זה לא רופא ספציפי. אבל אישית התרשמתי מהם מאוד לטובה.
בקשר למה שהחברה שלך אמרה על לוית- בציבורי היחס שלו שונה מהפרטי לפי מה שהבנתי. מי שבפרטי היתה מרוצה, מי שבציבורי אצלו- לא. אבל זה רק ממה שאני שמעתי.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
18/07/2018 | 22:47
לצפיה ב-'כרמל אכן מקסימים אבל עובדים מאד BY THE BOOK ז"א שברגע '
כרמל אכן מקסימים אבל עובדים מאד BY THE BOOK ז"א שברגע
19/07/2018 | 14:05
בס"ד
שעניינים מסתבכים קצת הם מוותרים ...
שיהיה ב"הצלחה
לצפיה ב-'גם אני הייתי בסרט שלך'
גם אני הייתי בסרט שלך
19/07/2018 | 15:44
ביליתי שנתיים בבכי ויאוש.. מבינה אותך מאד.
גם לי ולבעלי אין שום בעיה וזה פשוט לא צלח. עשינו הזרעות עם הורמונים. בהזרעה השניה הצלחנו והפלתי על ההתחלה. אח"כ עשינו עוד שתי הזרעות שלא צלחו. אח"כ עברנו לivf והצלחנו בהחזרה ראשונה. זכיתי בהריון מהמם והיום אני אמא לבן מתוק.
הרופא שלנו משוכנע שזה יכול פשוט להצליח לנו בפעם הבאה..
אני במכבי ועשיתי את כל הטיפולים ואת מעקה ההריון אצל רופא הקופה יוחנן ארליך. הוא גם מקבל פרטי.
יש לי חברה טובה גם בכללית ויש פחות אופציות בשבילכם דרך הקופה בחיפה. אולי כדאי לעבור.

לצפיה ב-'האם ניתן להצטרף לביטוח בריאות פרטי תוך כדי טיפולים?'
האם ניתן להצטרף לביטוח בריאות פרטי תוך כדי טיפולים?
16/07/2018 | 12:23
15
שלום לכולן,

עברתי לטיפול פרטי אצל בר חוה והעלויות מטורפות. יש לי פלטינום של הכללית, אבל 3 יעוצים בשנה זה ממש לא מקל. השאלה האם בשלב הזה אחרי שנה פלוס בטיפולים, יש בשוק איזושהי חברת ביטוח שתציע לי ביטוח שיכסה חלק מהעלויות המטורפות, או שזה בכלל לא רלוונטי לגבי? האם יש בנות שהצליחו להפחית עלויות בזכות ביטוח פרטי, אליו הצטרפו אחרי שכבר התחילו בטיפולים?? אשמח לשמוע פרטים.

תודה,
א.
לצפיה ב-'לרוב אנשים עושים ביטוח קבוצתי בעבודה'
לרוב אנשים עושים ביטוח קבוצתי בעבודה
16/07/2018 | 13:00
זה עולה לא הרבה ומכסה חלק מעלויות. אם יש אפשרות כזאת-כדאי לברר. אבל נראה לי שחותמים הצהרת בריאות ולבעיה קיימת יש תקופת המתנה. תבררי מה תקופת ההמתנה לכל דבר שתצטרכי (יעוץ רפואי, הפריה בבית חולים פרטי וחו׳). לי יש ביטוח של הראל.
לצפיה ב-'ביטוחים מחריגים בעיה ידועה, פרט'
ביטוחים מחריגים בעיה ידועה, פרט
16/07/2018 | 18:21
לחלק מהביטוחים הקיבוציים. ביטוח קיבוצי זה ביטוח למשל שניתן להצטרף אליו כשמתחילים מקום עבודה חדש, אם למקום העבודה יש הסדר כזה. בחלק מהמקרים לא דורשים למלא הצהרת בריאות ולא מחריגים בעיות רפואיות.
אך יש מעט מקומות עבודה עם הסדר כזה.
לצפיה ב-'אצלי בעבודה '
אצלי בעבודה
18/07/2018 | 14:24
11
הביטוח הוא קולקטיבי לכל אחד עם כל בעיה
לא נדרש למלא הצהרת בריאות
הכל מכוסה מההתחלה
לצפיה ב-'איזה כייף לך'
איזה כייף לך
18/07/2018 | 17:24
7
אצלי אני לא זוכרת אם נדרשת הצהרת בריאות, אבל בכל מקרה כל מה שקשור לפוריות מוחרג :(
לצפיה ב-'למה מוחרג ?'
למה מוחרג ?
18/07/2018 | 23:51
6
אני מחר אתקשר לבדוק ואעדכן. מעניין באמת...מבוטחת במגדל
לצפיה ב-'כי הם יכולים :)'
כי הם יכולים :)
19/07/2018 | 08:34
5
נבלות.

חברה שלי הייתה צריכה לעשות היסטר' ניתוחית בגלל נישה בצלקת של הקיסרי שהפריעה לעוברים להקלט.
בנוסף, היא דתיה והבינה מהרופא שהדם נאגר בנישה, ככה שהיא בעצם אף פעם לא נקיה מבחינה הלכתית.
חברת הביטוח סרבה לשלם על ההיסטרו' כי זה תחת הקטגוריה של טיפולי פוריות. בסוף הם שילמו רק כי הרופא היה נחמד מספיק בשביל להדגיש שהניתוח הוא בגלל הטהרה ולא בגלל פוריות.
אם זה מטעמי דת - אז סבבה. אם חלילה את "רק" רוצה להביא ילד - זה לא 
לצפיה ב-'אצלנו'
אצלנו
19/07/2018 | 09:25
4
לי יש ביטוח מהעבודה שכולל טיפולי פוריות לילד ראשון ושני. לבעלי יש ביטוח מהעבודה שכולל טיפולי פוריות החל מהילד השלישי. כמובן ששנינו כלולים בביטוח אחד של השני והביטוח שלי שילם על הניתוח וריקוצלה שלו. מה שכן, גילינו את הצורך בטיפולים כשכבר היה לי את הביטוח.
לצפיה ב-'יש לי עוד ביטוח'
יש לי עוד ביטוח
19/07/2018 | 10:51
3
אבל הוא מהעבודה של אבא שלי ואני מעדיפה שההורים לא ידעו על הטיפולים עד כמה שאוכל למשוך.
אבל זה מעניין מה שאת אומרת, לא חשבתי על הביטוח של בעלי. מעניין מה הוא כולל. בטח יש גם תקופת אכשרה.
לצפיה ב-'תבדקי'
תבדקי
19/07/2018 | 10:58
2
אצלי גילינו שבעלי נכנס אוטומטית לביטוח כשמילאתי את הטופס 101 וכו' והצהרתי שהתחתנו בלי שמילאתי טופס מיוחד לביטוח ובעצם התקופת אכשרה עברה לפני שגילינו את הבעיה והתחלנו טיפולים.
אצלו זו פוליסה יחסית חדשה שכבר היה לנו את הבן שלנו כשהוא הצטרף אז הוא הוסיף את שנינו ביחד איתו בלי הצהרת בריאות.
לצפיה ב-'שלחתי אותו לבדוק'
שלחתי אותו לבדוק
19/07/2018 | 11:14
מסתבר שכמוני, הוא מבוטח באותה חברה ועם אותה פוליסה.
אבל יש שם פוליסה מורחבת, אז נבדוק לגבי הרחבה שלה, מה היא כוללת ואם זה אפשרי. רעיון מעולה.
לצפיה ב-'שימי לב שזה לא חינם. את משלמת על זה הטבת מס לפי המס השולי'
שימי לב שזה לא חינם. את משלמת על זה הטבת מס לפי המס השולי
19/07/2018 | 19:52
לצפיה ב-'תודה לכל מי שענתה '
תודה לכל מי שענתה
18/07/2018 | 22:59
פעם היה לי ביטוח כזה מטעם מקום העבודה, אבל מזה מספר שנים כבר לא עובדת שם ולצערי לא המשכתי את הביטוח (על אף שבחלוף השנים ובמצטבר היה עולה לי לא מעט להמשיכו באופן פרטי). ביטוחי בריאות מטעם העבודה הם לא כאלו נפוצים כמו שנראה לאלו ברות המזל, אם אני לא טועה מציעים אותם רק במוסדות ובארגונים גדולים או בחברות הייטק, וגם שם - רק במבוססות ווהגדולות שבהן.

בכל מקרה אברר בהראל על משהו פרטי.

בהצלחה לכולנו ובשורות טובות,
א.
לצפיה ב-'לבחורה שאין עליה - נשמע טוב - איפה את עובדת? '
לבחורה שאין עליה - נשמע טוב - איפה את עובדת?
18/07/2018 | 23:05
1
ומה זה אומר לגבי הפרוצדורות שעברת - מה כיסו לך?

א.
לצפיה ב-'בנתיים עברתי רק הזרעות בקופה '
בנתיים עברתי רק הזרעות בקופה
18/07/2018 | 23:49
חודש הבא מתחילה ivf והאמת עוד לא בדקתי מה מגיע לי . מגישה בנתיים מושלם. אבל עשיתי ניתוח לפרוסקופיה לאנדומטריוזיס אצל שינמן באופן פרטי והחזירו לי כמעט הכל. עובדת בטבע :) והשם משתמש פה מגיל 14 אולי חחח
לצפיה ב-'יש לי ביטוח בריאות פרטי והוא לא מכסה כלום'
יש לי ביטוח בריאות פרטי והוא לא מכסה כלום
19/07/2018 | 10:27
איזה כיסוי צריך כדי לקבל החזר על טיפולים, מישהי יודעת?
לצפיה ב-'כמה עולה גונל אף 450 עם מימון?'
כמה עולה גונל אף 450 עם מימון?
19/07/2018 | 07:53
1
הרופא נתן לי פרוטוקול וחשכו עיני
פרוטוקול ארוך, כל יום צריכה להזריק 450 גונל אף
גם עם מימון זה נשמע לי יקר מאוד
זה לא הרבה מדי 450 גונל כל יום?
נראה לי אפשוט רגל אחרי הטיפול הזה (אלא אם כן זה ממש זול)
לצפיה ב-'בערך 150 שקל'
בערך 150 שקל
19/07/2018 | 08:01
לי הייתה תקרה רבעונית של 900 שח... והפסקתי  לשלם על תרופות מעל לסכום הזה
לצפיה ב-'קוסטינג והזרעה'
קוסטינג והזרעה
16/07/2018 | 08:20
44
כרגע מתוכננת הזרעה. עכשיו עושים קוסטינג. נראה לי שהבעיות עם הסבב הזה לא יגמרו לעולם...ועוד אוכל אותם אחרי שזה יסתיים.
למרות שהורידו לי מינון מ 300 גונל ל 75 (גונל ואחר כך מנופור בשילוב עם צטרוטייד), האסטרדיול טיפס ב 3 ימים (אותם 3 ימים של 75 מנופור +צטרוטייד) מ 1900 ל 4180. אתמול  בערב...
המשך>>
כרגע מתוכננת הזרעה. עכשיו עושים קוסטינג. נראה לי שהבעיות עם הסבב הזה לא יגמרו לעולם...ועוד אוכל אותם אחרי שזה יסתיים.
למרות שהורידו לי מינון מ 300 גונל ל 75 (גונל ואחר כך מנופור בשילוב עם צטרוטייד), האסטרדיול טיפס ב 3 ימים (אותם 3 ימים של 75 מנופור +צטרוטייד) מ 1900 ל 4180. אתמול  בערב קיבלתי הנחיה לעצור זריקות. בסיכום אולטרסאונד - 7 זקיקים בגדלים 12-16 (אולי יש יותר, עשיתי בקופה ורופא לא ממש התאמץ).
אם כן תהיה או לא תהיה הזרעה-ישארו לי ציסטות? (הרי לא שואבים לי זקיקים). מה צריך לבדוק אחרי שהסבב ייסתים (בכלום חוץ מי הנזק לגוף)? איך בכלל לצאת מזה בהכי פחות נזק? אני לא בגירוי יתר במקרה? מפחיד ומבאס.
אני שואלת כי אף אחד לא מסביר לי כלום. שולחים הנחיות יבשות של משפט אחד. הרופא לא עונה למייל. ולדבר עם הבנות שעונות למיילים -מיותר...אחרי שאחת מהן שלחה לי מייל שבהזרעה אין לי סכנה של ריבוי עוברים, הבנתי שהן עונות סתם על דעת עצמן ולא תמיד מבינות במה מדובר.
אולי אני נתקלתי בכאלו ויש שם בנות עם יותר רקע, לא יודעת. אבל הן לא רופאות. 

לצפיה ב-'שאלה לגבי צביעת שיער וטיפולי שיניים לאחר החזרה'
שאלה לגבי צביעת שיער וטיפולי שיניים לאחר החזרה
18/07/2018 | 23:34
1
הי בנות,

אני מאלו שצובעות שיער כל חודש (ולא בגלל הכייף, אלא כי השיער שלי הלבין בטרם עת), רציתי לדעת מבנות שצובעות בתדירות כזו - באילו צבעים השתמשתן בשלב הקריטי לאחר ההחזרה ועד סוף טרימסטר ראשון? הבנתי שישנם חומרים שמומלץ מאוד להמנע מהם. האם ניתן להשיג בחנויות טבע צבעים בלתי מזיקים אבל שכן מכסים שיער לבן?

בנוסף, אני צריכה לעבור טיפול שיניים דחוף, עם הרדמה, והשאלה מה ההמלצות לגבי זה? מותר \ אסור אחרי החזרה? אשמח לדעת.

תודה, ובשורות טובות לכולן :)
א.
לצפיה ב-'טיפול שיניים עדיף לפני ההחזרה'
טיפול שיניים עדיף לפני ההחזרה
19/07/2018 | 06:20
ככה לפחות אמרה רופאת השיניים שלי, אני עשיתי בתקופת בהזרקות לשאיבה.
לגבי השיער, סופר מבינה אותך , אני מלבינה  מגיל 18!בגדול קראתי שאין בעיה עם צבע במיוחד עם הוא ללא אמוניה.  כן יכולה לספר שהחלטתי לפני שנה בערך להפסיק לצבוע ומאז אני נושאת בגאווה פסים לבנים בשיער. לקח כמה חודשים עד שזה נראה נורמלי... אבל עכשיו אני מתה על זה
לצפיה ב-'בר חוה ומרשמים'
בר חוה ומרשמים
18/07/2018 | 23:26
3
שלום לכל הגיבורות :)

מי שמטופלת אצל בר חוה - מה אתן עושות עם הסטפה של המרשמים שאתן מקבלות לקראת הטיפול? מן הסתם, אני לא רצה לקנות את כל התרופות שרשומות שם ולפתוח בית מרקחת קטן, ומצד שני לא תמיד הם מיידעים מראש מה מתוך הרשימה אני אצטרך להזריק (כי לפעמים הם מחליטים על הנחיות תוך כדי הטיפול), וכך נוצר מצב כמו שקרה לי היום שהודיעו לי להזריק דקפפטיל ולא היה לי וכל בתי המרקחת של הכללית סגורים בימי רביעי משעה שתיים, מסתבר. במקרה כזה אפשר ללכת לסופרפארם רק עם מרשמים מומרים, וגם זה סיפור - איך ממירים את הסטפה הזו?

בקיצור - איך אתן מתנהלות? אשמח לדעת.

תודה,
א.
לצפיה ב-'עוברת איתם על הרשימה'
עוברת איתם על הרשימה
18/07/2018 | 23:33
ומבקשת לדעת מה יש סיכוי אפסי שאצטרך. את כל השאר קונה (לעיתים בכמות חלקית). בפרט דברים כמו פרגניל, דקא ואוביטרל- עדיף לקנות.
גם אני למדתי את זה בדרך הקשה (של לקנות אוביטרל במחיר מלא).
לצפיה ב-'לא ממירה מרשמים'
לא ממירה מרשמים
18/07/2018 | 23:48
קודם כל שואלת את הבנות מה אצטרך לטיפול כי הרי יש פרוטוקול שלפיו עובדים. דואגת שיהיו התרופות שהן ציינו. לפעמים צריך לקנות תוספות ולפעמים נשארים עודפים...
למה את צריכה להמיר מרשמים לסופר פארם? כשגרתי במרכז הייתי קונה קבוע בסופרפארם של מגדל המאה את התרופות עם המרשמים של בר חוה. הם מכניסים את המספר רישוי של הרופא החתום למחשב ורואים שהוא רופא פיריון.
לצפיה ב-'אפשר לקנות בסופר פארם עם המרשמים של בר חוה'
אפשר לקנות בסופר פארם עם המרשמים של בר חוה
19/07/2018 | 06:15
אני אישית רכשתי בזה של קניון רמת אביב
לצפיה ב-'מחפשת חוות דעת על החזרת עוברים אצל פרופ' שחר קול'
מחפשת חוות דעת על החזרת עוברים אצל פרופ' שחר קול
18/07/2018 | 19:54
1
היי לכולן,

לאלה מכן שעברו החזרת עוברים שבוצעה ע"י פרופ' שחר קול, אשמח לשמוע על החוויה שלכן איתו, בעיקר מהפרוצדורה עצמה. האם היה עדין או שהכאיב לכן במהלך הפרוצדורה?

אמורה לעבור החזרה אצלו, ומעדיפה לדעת מראש למה לצפות.
לצפיה ב-'זאת שאלה טריקית'
זאת שאלה טריקית
18/07/2018 | 20:19
עונה ממרומי 5.5 שנים פה-אין משהו יותר סובייקטיבי מכאב. מה שלאחת ייחשב שטות לאחרת ייחשב טרגדיה ולהפך. אני לא מכירה את הרופא שלך אבל יד הרופא בהחלט נחשבת לחשובה בכל הליך בדרך. רק אצל הרופא הנוכחי למדתי שהחזרות לא מכאיבות ושפיפל לא חייב לכסח את הצורה ��
לצפיה ב-'סקר הפסקות בין טיפול לטיפול'
סקר הפסקות בין טיפול לטיפול
17/07/2018 | 15:26
16
נושא שעולה כאן שוב ושוב, וודאי שרלוונטי לחודשי הקיץ והחגים הוא נושא ההפסקות בין הטיפולים. ענו על השאלות:
1. האם את יוזמת הפסקות בין טיפול לטיפול?  כן/לא
2. כיצד את מרגישה כשאת בהפסקה?
3. כיצד את מנצלת את ההפסקה?
4. נטיפ שלי להפסקה מוצלחת.

קיץ קריר ומיטיב

לצפיה ב-'סקר שתפור עלי :)'
סקר שתפור עלי :)
17/07/2018 | 16:07
2
1. בגדול לא. מבחינתי לתקתק חודש אחרי חודש. קשה לי מאוד עם החוסר מעש. כשעשיתי הזרעות פעמיים היו לי ציסטות - בפעם הראשונה היא לא נעלמה ונאלצתי לוותר על טיפול, בפעם השניה היא נעלמה עם הוסת ונשמתי לרווחה. עד כה עשיתי שאיבה אחת והחזרתי את כולם אחד אחרי השני.

2. עכשיו אני בהפסקה של כחצי שנה, אפילו יותר. טיפול אחרון בתחילת מרץ, ואני חוזרת מההפסקה באוקטובר או נובמבר (תלוי מתי תיהיה הוסת).
בחודשים הראשונים היה לי ממש ממש קשה! משהו כמו 3 חודשים. עם כל וסת נכנסתי לדכאון כי לא היה המוטיבציה שבתחילת טיפול חדש שתרים אותי. אבל עכשיו אני כ"כ נהנית!!! הייתי צריכה ללכת למרפאה של המעקבים כי זה בבניין גדול עם הרבה רופאים בנושאים שונים - וממש התעוררה בי חלחלה להכנס לשם. אני רוצה כבר להתקשר למרפאה כדי לקבוע פגישה עם הרופאה לקראת חזרה לטיפולים - ולא מסוגלת להביא את עצמי. אני לא משועבדת לשעות קבועות, יש לי חופש מתחתוניות ומאנדומטרין מטנף, אין את המתח של לפני כל בדיקה... תענוג.
3. תכננתי לנצל אותה בשביל לעשות בדיקות, היסטרו למשל, אבל הרופאה שלי חושבת שזה מיותר ובסוף כל הזמן הזה לא עשיתי שום דבר מיוחד.
בקרוב נטוס לטיול תרמילאים, אבל זה לא בדיוק דרך לנצח את ההפסקה אלא הסיבה להפסקה.
4. לא לחשוב על טיפולים, להנות מהחופש. היה לי חשוב לשאול את בר חווה באירוח שלו, אבל התבאסתי אחרי זה כי התשובה שלו הייתה לא פשוטה לעיכול וזה התחיל להעסיק ולהטריד אותי והרס לי את הרוגע.
לצפיה ב-'תיהנו!'
תיהנו!
18/07/2018 | 15:57
1
והלוואי שכבר יצליח לכם.
לא זוכרת מה ענה לך באירוח...
לצפיה ב-'המליץ'
המליץ
18/07/2018 | 17:22
להכין מלאי של עוברים ולהוריד את החצוצרה.
לצפיה ב-'לא יזמתי אף הפסקה'
לא יזמתי אף הפסקה
17/07/2018 | 16:11
מצאתי את עצמי פעמיים תקועה בהפסקות כפויות של כמעט חצי שנה, פעם אחת אחרי חוץ רחמי ופעם שניה בגלל הדבקה ראשונית בcmv.
בשתי ההפסקות התבאסתי כי לא יזמתי אותן אבל את שתיהן ניצלתי לחזור לכושר ולרדת במשקל לפני החזרה לטיפולים ובשתיהן גם נסענו לחו"ל ומצאנו זמן להינות קצת
לצפיה ב-'איך שהוא יצא לי תמיד הבדל של 3-4 חודשים'
איך שהוא יצא לי תמיד הבדל של 3-4 חודשים
17/07/2018 | 16:31
בין טיפולים, הקצב של סורוקה סיוטי, ואיך שהוא זה כנראה התאים לי,
כי מאוד קשה לי להיעדר מהעבודה כל כך הרבה ברצף,
והעומס הנפשי כבד לי.

עכשיו אני לקראת פגישה עם אחד הרופאים, צריכה לחדש את כל הבדיקות מחדש,
הייתי מתחילה סבב חדש באוגוסט אבל יש לי תחושה שהוא ייפול על החגים,
והיות וגם אם יאשרו לי את סבב נוסף, זה יהיה האחרון באמת... אז אני נוטה
לחכות לאוקטובר.
בזמן הזה... אני הולכת לדיקור, יורדת במשקל לאט לאט, ובעיקר מקווה לטוב.

לצפיה ב-'לפעמים נראה לי שהפסקה של חודש'
לפעמים נראה לי שהפסקה של חודש
17/07/2018 | 17:03
יותר קשה מהפסקה של חצי שנה.
בהפסקה של חצי שנה יש לך זמן להתאפס ולחזור להיות אדם נורמלי שקיומו לא מתנהל סביב בדיקות, מעקבים, זריקות והורמונים.
בהפסקה של חודש אין זמן לעשות כלום. אני מתה להוריד קצת במשקל אבל אסור לי כי אני גם ככה במשקל יחסית נמוך ולא רוצה להכניס את הגוף לסטרס. לא חושבת שהייתי בוחרת להיות בהפסקה אבל בטוח שהיא הייתה תורמת לי.

1. לא יוזמת בינתיים, רק התחלנו IVF. כנראה שאוג'-ספט' יהיו ההפסקה שלי, בגלל הפגרה והחגים. שמישהי בבקשה תסביר לי למה בית חולים צריך פגרה באוגוסט.
2. בהתחלה ההפסקה מרגישה לי מאיימת, דריכה במקום, תקיעות. אח"כ מצליחה להשתחרר ולהרגע ולקראת סיום ההפסקה... כבר מתרגשת מהמחשבות לטיפול הבא ולתקווה שהוא יביא איתו.
3. לעשות ספורט בראבאק כמו שאני אוהבת, חוסכת כסף שברגיל "מתבזבז" על דיקורים ותרופות, לא אוכלת סלק! ספירולינה! אננס! אוכלת מה שבא לי.

לצפיה ב-'הפסקות...'
הפסקות...
17/07/2018 | 17:13
בתחילת הדרך אי שם בפרה היסטוריה תפרתי את ההזרעות חודש אחרי חודש. שום הפסקה לא באה בחשבון.  עם המעבר להפריות הרשתי לעצמי קצת אויר ועשיתי את הטיפולים רק בחודשים שבהם זה התאים לי .במהלך השנים שאני פה אני שמחה שלא ויתרתי על אף חופשה או משימה בגלל טיפול.  יש זמן לכל דבר. בהפסקות פשוט נחתי מהקימות המוקדמות ,מהלחץ של לאחר לעבודה ובעיקר מהתרופות. את התמיכות הפרוגסטרון המציאו בגיהנום��
לצפיה ב-'הפסקה לצורך חשיבה והתלבטות'
הפסקה לצורך חשיבה והתלבטות
17/07/2018 | 17:20
בדצמבר עשיתי שאיבה ראשונה ו-4 החזרות שלא צלחו.
יזמתי את ההפסקה, לא בטוחה שרוצה לחזור לטיפולים, מתלבטת. כרגע גם לא בקשר עם הרופא שלי, למרות שהוא מאוד בעד שאמשיך, הוא מהציבורי, אז לא מעורב כאן ענייני רווח.

אני בלחץ כי למעשה מהשלילי האחרון, ב-29/5 לא קיבלתי מחזור. הייתי כמה פעמים במעקבי זקיקים, לא הצלחתי להבין את השינויים בין בדיקה לבדיקה, מחר אעשה בדיקת דם ובחמיש קבעתי תור לרופא נשים, לא פריון.
כייף לי בלי הורמונים האמת, אני מתאמנת כמו שאני אוהבת בלי מגבלה של כבדות בגוף, בלי חשש כי זה לפני/אחרי החזרה.
אני מנצלת את ההפסקה כדי לחשוב. מאוד רוצה עוד ילד, אבל ממש קשה לי עם ההורמונים וכל התהליך, אז לוקחת את הזמן, למרות שהוא לא לטובתי בכלל בכלל.

לצפיה ב-'אני עשיתי 12 סבבים ב 16 חודשים'
אני עשיתי 12 סבבים ב 16 חודשים
17/07/2018 | 17:34
1
די פסיכי - ואפשרי רק כי המחזורים שלי קצרים ממש (25 יום)
6 הזרעות אחת אחרי השניה
ואז הריון כימי בהזרעה האחרונה שלקח לו 6 שבועות להתאפס, עוד מחזור, והתחלה של IVF - חמישה סבבים (3 מהם בפרוטוקול ארוך), 6 החזרות  - ב 8.5 חודשים...
לפני ה IVF האחרון כשעברתי לבר חווה לקחתי חודשיים וקצת הפסקה (3 מחזורים) - גם בגלל המעבר וגם כי היו לי תוכניות לבילוי עם חברים - זה עשה לי ממש טוב... כי זו הפעם הראשונה בשנה וחציי שלא היה לי מושג באיזה יום של המחזור אני  - ונהנתי מכל רגע
באופן כללי לא מנעתי מעצמי כלום (יין, יוגה, טיולים) בזמן הטיפולים אז לא היה הבדל בין תקופת הפסקה לטיפולים, להפך  - אני מרגישה שהיה לי יותר טוב בזמן פרוטוקול, כי לפחות הרגשתי שאני עושה משהו כדי לקדם את המטרה...
מצד שני, יש לי פריבליגיה ענקית, כי אני עובדת במקום שאין בו בוס ממונה או שעות עבודה מסודרות  - ומעולם לא הייתי צריכה לתמרן בדיקות, מעקבים וכיו"ב עם החיים האישים שלי.. אז זה מקל בטירוף
לצפיה ב-'וואו'
וואו
18/07/2018 | 15:59
שברת אפילו את השיא שלי!
לצפיה ב-'לא יצא לי ממש ליזום הפסקה'
לא יצא לי ממש ליזום הפסקה
17/07/2018 | 18:03
עד עכשיו ההפסקות שלי היו תמיד מאולצות - או בגלל צילום רחם, או בגלל פיפל והיסטרוסקופיה אבחנתית, או הפלה...
אבל גם כשהייתה לי אפשרות תיאורטית לדחוף טיפול בין הפרוצדורות המאולצות הללו - סירבתי, כי הרגשתי שזה לא נכון לי ולגוף שלי לעשות דברים מתוך לחץ. 
לא יכולה להגיד שניצלתי את ההפסקות בצורה חכמה במיוחד... אחרי ההפלה יצאתי לנופש קצר, וזהו.
לצפיה ב-'קצת קשה לקחת הפסקה'
קצת קשה לקחת הפסקה
17/07/2018 | 18:23
כל פעם אני אומרת לעצמי שאני צריכה הפסקה אבל ברגע האמת אני כבר נכנסת לסבב הבא בלי יותר מידי התלבטויות...
עשיתי הפסקה קצת מאולצת מהמרפאה שסגרה בפסח, ויצאנו לחו"ל.
והחגים הקרובים.. לא ממש סגורה עוד מה יהיה נקווה שעד אז יהיה טוב:)

לצפיה ב-'אחרי ההפלה והגרידה'
אחרי ההפלה והגרידה
17/07/2018 | 18:34
חיכינו שהכל יסתדר חזרה. הכל הסתדר דווקא מהר וחזק לקדמותו. אחרי כ3 שבועות הופיע דימום. אחרי שבועיים מתחילת הדימום זוהה זקיק לפני ביוץ אצל הרופא באולטרסאונד. ניסינו לבד ולא הצליח. במחזור הבא חזרנו לטיפול.
הפסקה שכזאת..
רק רציתי להצליח כבר ושיסתיים הסבל הזה של האין.
כבר לא זוכרת הרבה.
לצפיה ב-'איזה יופי! עוד סקר! תודה טוליתי! '
איזה יופי! עוד סקר! תודה טוליתי!
18/07/2018 | 08:16
1

1. האם את יוזמת הפסקות בין טיפול לטיפול?  לא. מחכה שהרופא יזום. בד"כ זה כדי לאפס את המערכות שוב עם כדורים. 
2. כיצד את מרגישה כשאת בהפסקה? האמת, די נחמד. לא צריך לקום מוקדם בבוקר למעקבי זקיקים, או לרוץ לבתי מרקחת ולהמתין שם שעות, מחשש שחסרות זריקות כלשהן.
3. כיצד את מנצלת את ההפסקה? נהנית מזה שיש בגדים שעולים עליי, בעיקר . וגם - משתדלת להתעמל כמה שיותר ולעשות/לקנות כל מיני דברים לבית. חודש אחד, נסעתי עם הבעלול לצימר בצפון. אכלנו אצל הצ'רקסים ובעוד בית קפה חמוד, ראינו מלא ירוק וגשם, היינו בג'קוזי ופשוט התרגענו ונהנינו.
4. טיפ שלי להפסקה מוצלחת. להשתדל לא להיכנס למחשבות שחורות, כמו "אולי אני מפספסת חודש" וכו'. כי לדעתי הגוף צריך את זה. גם הנפש וגם הזוגיות. ואחרי, מחכים לטיפול הבא יותר בקוצר רוח וזה חשוב למוטיבציה.

לצפיה ב-'בכיף'
בכיף
18/07/2018 | 16:00
רוצה לראות אותך כבר בסקרים מסוג אחר, בפרומים אחרים...
לצפיה ב-'אני אני'
אני אני
18/07/2018 | 19:44
לא עשיתי הפסקה יזומה..תמיד זה עולה לי בראש, אבל מיד אני פוסלת את זה.
עשיתי לעצמי איזה מוטו כזה, שאני במלחמה, במלחמה שאני לא מרימה ידיים, ולא נחה, לא בוכה, ולא מתיאשת.
בסוף.התהליך אבכה.

זה לא אומר שלא היו הפסקות, כי היו 2 גרידות, והייתה היסטרוסקופיה ניתוחית כי היה שארית פעם אחת. 

אני משתדלת לא לעצור את החיים שלי, ואני מארגנת טיסות מראש, לרוב זה נופל לי על חגים וחופשות כאלו ככה שאכשהו זה כמעט זורם ..

אני חושבת שברגע שאני לא עוצרת את החיים שלי בשביל מנוחה, אז כביכול זה לא משפיע עלי...כביכול..
והפוך כל עוד אני דרוכה לטיפול הבא, כביכול אין זמן להתאבל על מה שלא צלח...כביכול...
מקווה להגיע לשלב שבו זה יגמר, ואז אצליח לבכות ולראות כמה קשה ומטורף המסע הזה היה
לצפיה ב-'שלום, האם יש פה מישהי שיודעת '
שלום, האם יש פה מישהי שיודעת
17/07/2018 | 13:25
3
מה קורה במקרה שבו מזריקים אוביטרל, שעה-שעתיים לאחר שמזהים ביוץ בעזרת מקלון? זאת אומרת, שהאישה מזריקה אוביטרל דווקא לאחר זיהוי ביוץ בבדיקה ביתית ולא להיפך.. ? תודה
לצפיה ב-'המקלונים אמורים לזהות עלייה ברמת ה-LH'
המקלונים אמורים לזהות עלייה ברמת ה-LH
17/07/2018 | 15:19
2
השאלה היא איזו עלייה... אם העלייה מינורית, אז הביוץ בכל מקרה יהיה כ-36 שעות לאחר האוביטרל. אם מדובר ממש בביוץ, אז האוביטרל כבר לא יתזמן את הביוץ.
אני מאמינה שאת עושה עבודת בית, ולכן את משתמשת במקלונים, ואז האוביטרל יכול להעלות את ההורמונים ולתמוך בהריון המתפתח.
בהצלחה

מקווה מאוד שהאוביטרל אינו על דעת עצמך...
לצפיה ב-'ממש לא על דעת עצמי :] תודה על התשובה העוזרת, '
ממש לא על דעת עצמי :] תודה על התשובה העוזרת,
17/07/2018 | 15:25
1
בעז"ה נעשה ונצליח
לצפיה ב-''
18/07/2018 | 15:55
אמן ואמן!

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פרופ' יוסף שלו- ייעוץ אישי מי שפיר
ייעוץ אישי - מי שפיר
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר
פורום דם טבורי
פורום דם טבורי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה