לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2591425,914 עוקבים אודות עסקים

פורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום הינו פורום תמיכה.  הייעוץ בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי.
אנא קראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בפורום.
גלישה נעימה
המשך >>

לצפיה ב-'דימום לאחר מחזור והחזרה שנכשלה:('
דימום לאחר מחזור והחזרה שנכשלה:(
19/10/2017 | 17:53
5
היי בנות. המחזור אחרי ההחזרה הכושלת נגמר לפני שבוע. והיום התחילו כתמים? זה בגלל כל ההורמונים שלקחתי יש חוסר איזון בגוף או סיבה אחרת? או העוברים שנפלטו אחרי המחזור? הרופא בחול.... ואין עם מי לדבר:(  ...אשמח לתשובות ממקרים שלכן
לצפיה ב-'יתכן שיבוש הורמונלי'
יתכן שיבוש הורמונלי
19/10/2017 | 18:29
4
זה לא העוברים, אם לא נוצר הריון, הרירית מתפרקת והכל יוצא במחזור
יתכן שיבוש הורמונלי שגורם להכתמות
אם תעשי בדיקת דם - תוכלי לדעת מה הסיבה לכך

בהצלחה
לצפיה ב-'נראה שכולן בהיריון ורק אני לא'
נראה שכולן בהיריון ורק אני לא
20/10/2017 | 21:24
3
המפורסמות בטלויזיה היריון שני שלישי כל אחת שניה ברחוב עם בטן היריונית, ואני כבר משנת 2014 בלי אחד!! עד מתי:(  התור להסטרסקופיה רק בדצמבר. מצתסכל. אין לי כוח בכלל לצאת מהמיטה. לעשות משהו
לצפיה ב-'אני טרנטה יותר ממך '
אני טרנטה יותר ממך
21/10/2017 | 21:18
אני טרנטה יותר (משנת 2008)
כל כך מבינה אותך...

ולצערי למדתי על בשרי שלא מספיק הריונות, הריונות היו לי כבר כמה- אבל ילדים לא יצאו לי מהם...

ההרגשה שאין כח לכלום, כלך מוכרת, עד כאב
אבל אל תקשי על עצמך, תתני לעצמך לבכות, לכאוב, לשכב, לא לצאת מהמיטה
אבל אחר כך-  לקום, להתרומם ולהמשיך לחיות
תנסי למצוא את הדברים הטובים בחיים (ותאמיני לי, שיש)
ולהיות עסוקה, לא רק בטיפולים...

לצפיה ב-'כך היה נדמה גם לי, '
כך היה נדמה גם לי,
21/10/2017 | 21:31
1
שכולן בהריון, כל הזמן. משנת 2004 ועד ללפני מספר חודשים דאבתי וסבלתי כשראיתי נשים בהריון, כי האחרות שבהריון הן תזכורת למה שאני לא, ומה שאני כל כך רוצה ואינו.
עד דצמבר, נסי למלא לעצמך מצברים, כדי שתוכלי לשרוד את התקופה הזו בצורה סבירה. ועד שזה יקרה, חיבוק גדול.
לצפיה ב-'תודה בנות'
תודה בנות
21/10/2017 | 23:43
אני מיואשת, מנסה להלחם בזה..
לצפיה ב-'צטרוטייד מעצבן!!'
צטרוטייד מעצבן!!
21/10/2017 | 23:40
ההכנה של הצטרוטייד ממש מעצבנת! מלא אויר נכנס וכבר זרקתי שני מזרקים בגלל בועות אויר שלא יצאו כמו שצריך וחלק מהחומר יצא לפני שבועות האויר יצאו..יש למישהי טיפים להכנה נוחה ובטוחה של הזריקה המציקה הזו? עד כמה כל טיפה קריטית?
לצפיה ב-'מה ידוע לכן לגבי שאיבה ללא הרדמה?'
מה ידוע לכן לגבי שאיבה ללא הרדמה?
21/10/2017 | 11:22
4
האם הרדמה זה חובה?
האם ניתן להתמודד עם שאיבה ללא הרדמה?
מה דעת הרופים בנושא?
לצפיה ב-'זה לא דין תורה'
זה לא דין תורה
21/10/2017 | 16:26
1
מדובר בפעולה שהיא דקירה+שאיבה של הזקיק
אם יש זקיק 1 עד 2 נשמע לי שאפשר להתמודד (אבל למה בעצם...?  )
פונקציה של מס' זקיקים +כוח סבל :)

לצפיה ב-'תלוי במספר הזקיקים'
תלוי במספר הזקיקים
21/10/2017 | 21:08
אני ביצעתי שאיבה של שני זקיקים והיה ממש בסדר, אבל אם היו יותר זקיקים אז נראה לי שזה כבר היה קשה. לי באופן אישי ההתאוששות היא הרבה יותר קלה בלי הרדמה
לצפיה ב-'תלוי בגודל הזקיקים'
תלוי בגודל הזקיקים
21/10/2017 | 21:33
זקיקים גדולים - כשנשאבו אצלי הדקירה הורגשה כלחץ חזק.
זקיקים קטנים - כאב נורא!
אם הזקיקים גדולים ולא מתכוונים לשאוב זקיקים קטנים, עובר בקלות.
עברתי שאיבות ללא הרדמה מספר פעמים. גודל הזקיקים קבע אצלי את מידת הכאב. חוץ מזה, כיף ללכת הבייתה לאחר שעה במקום לאחר שעתיים וחצי-שלוש. כיף לשמוע: "יש ביצית".
בהצלחה
לצפיה ב-'שאיבה ללא הרדמה?'
שאיבה ללא הרדמה?
21/10/2017 | 23:35
לא ידעתי שקיימת אפשרות לשאוב ללא הרדמה...אין מצב לשאוב בהרדמה חלקית/טשטוש?
מצד אחד אני אוהבת הרדמות..תרדימו ותעשו מה שבא לכם....העיקר שאני לא ארגיש כלום ואהיה בסטלה אחכ חחח
מצד שני ברור שאם הכאב סביל אז עדיף בלי הרדמה...

לצפיה ב-'האם טיפול אנטיביוטי יכול לרפא את הדלקת ובכך להחזיר את ייצור'
האם טיפול אנטיביוטי יכול לרפא את הדלקת ובכך להחזיר את ייצור
20/10/2017 | 10:45
4
שלום לכולם, חדשה בעולם הפוריות 
 הריון ראשון טבעי  עם ילד מקסים 
הריון שני - חוץ רחמי
בשנה האחרונה מנסים להיכנס ללא הצלחה
לאחר בדיקת זרע של בעלי , התגלה שיש מיעוט זרע בודדים 
בבדיקה במעבדה  התגלה שיש זרעונים אבל זרעוני צעירים לא בוגרים ולכן הפנו אותנו לתרבית זרע...השאלה שלי אם בתרבית יתגלה שיש דלקת האם טיפול אנטיביוטי יכול לרפא את הדלקת ובכך להחזיר  את ייצור הזרעונים???????.

לצפיה ב-'מקרה דומה קרה לנו'
מקרה דומה קרה לנו
20/10/2017 | 14:41
2
ורופא אחד אמר שאנטיביוטיקה תפתור את הבעיה, רופא אחר אמר שלא.
בסופו של דבר לאחר כמה בדיקות נוספות גילינו שהבעיה היא אחרת בכלל, טופלנו בהתאם.
לצפיה ב-'איך טופלתם? האם היית צריכה לעבור טיפולי IVF ?'
איך טופלתם? האם היית צריכה לעבור טיפולי IVF ?
20/10/2017 | 20:59
1
איך טופלתם? האם היית צריכה לעבור טיפולי IVF ?
לצפיה ב-'הבעיה אצלנו הייתה אחרת לבסוף'
הבעיה אצלנו הייתה אחרת לבסוף
21/10/2017 | 23:30
ההשערה הראשונית הייתה שמדובר בדלקת אבל בדיקות נוספות הראו שזה עניין אחר שהצריך התערבות ניתוחית קטנה.
ואני התחלתי ivf כן
לצפיה ב-'לפעמים אחרי טיפול באנטיביוטיקה'
לפעמים אחרי טיפול באנטיביוטיקה
21/10/2017 | 21:25
מצב הזרע משתפר מאוד. השאלה היא אם דלקת היא זו שגרמה לתמונת הזרע הנוכחית. אם כן, סביר שהאנטיביוטיקה תעזור. בכל מקרה, כדאי להמתין עם בדיקה נוספת כשלושה חודשים, כדי שתוכלו לראות שינוי.
מציעה גם להתייעץ עם הרופא על נטילת תוספים לגבר.
בהצלחה
לצפיה ב-'הריון לא תקין שלישי ויש לי כמה שאלות'
הריון לא תקין שלישי ויש לי כמה שאלות
20/10/2017 | 00:09
4
שלום,

אז פעם ראשונה אצל ד"ר ברקוביץ, פעם ראשונה מיון מורפולוגי ופעם ראשונה טיפול עם קלקסן לפי ההנחיות של פרופ' קופרמינץ - וזה ההריון השלישי ברצף שאינו תקין.

יש לי ב"ה ילדה מקסימה מטיפול בבלינסון שנולדה שבוע 35 אך מאז רק כישלונות. 1. הפלה בשבוע 7 אחרי שראו כבר דופק בשלב די מוקדם. ההפלה עצמה היתה רק בשבוע 12-13 כי זה התגלה מאוחר. 2. חשד לחוץ רחמי - לא ראו כלום בגלל בטא נמוכה אבל היא ירדה ועלתה אז קיבלתי זריקת מטרוטוקסט . 3. ההריון הנוכחי, התחיל 54, הוכפל ל-102, דימום שהתחיל בשבוע 6+1, במיון לא רואים כלום בחוץ או בפנים ורק ציסטות גדולות ואז שלשום הבטא היתה 26  
עכשיו לשאלתי: 1. אז אני בלחץ שאולי זה חוץ רחמי ולא סתם הפלה/כימי... איך מבדילים כשהבטא נמוכה?? שלשום היה 26 אז חשבתי שזה כבר הסוף, היה לי דימום כבד בימים ההאחרונים אבל בניגוד להפלה הראשונה שלי שהיה דימום שנמשך המון זמן, דימום שיצא כמו מים כולל עובר וכו' הפעם זה הרגיש כמו וסת רגילה, החזה שלי מרגיש עדיין גדוש! אני ממש מפחדת שהבטא עלתה ואולי זה חוץ רחמי.... אני אמורה לעשות בטא רק יום ראשון. ידוע לכם אם הגיוני שהבטא אפסית או פחות מ-26 ועדיין יש גודש בחזה, ובמיוחד שנראה שהדימום בשלבי סיום לאחר כמה ימים בלבד? אני לא רוצה עוד זריקה ואני לא רוצה עוד הפסקה של שלושה חודשים  
2. במידה וזה חוץ רחמי שני - מהן הבדיקות המומלצות? מה לבקש מהרופאים לבדוק/ לתקן/לשפר?

3. במידה וזה הפלה/כימי - איזו עוד סיבה יכולה להיות להריונות לא תקינים חוזרים?? הרי הייתי עם קלקסן לאחר סדרת בדיקות קרישיות שנתן קופרמינץ ויצא לי פקטור 5 ליידן. עשיתי מיון מורפולוגי במעבדה בראשון כי לבעלי יש בעיית זרע חמורה עם מורפולוגיה 0%. יכול להיות שהעוברים עדיין לא תקינים כי מצאו רק דרגות 3-4? האם יש עוד בדיקות שכדאי לעשות כדי לברר סיבה להפלות מלבד קרישיות? אני ממש מיואשת. אני מרגישה שהפעם עשיתי הכל כמו שצריך והנה שוב לא הצליח אני כל כך רוצה לתת אח/ות לבת שלי, כולן סביבי יולדות בלי סוף ואני אובדת עצות.... 
דרך אגב עשיתי צילום רחם לפני ההריון הראשון שהיה תקין, וגם היסטרוסקופיה אחרי ההפלה הראשונה כולל ניתוחית אחרי שראו ממצא קטן בפנים.

אשמח לקבל מהניסיון שלכן עצות איך כדאי להתקדם הלאה/מה לשפר/בדיקות נוספות שכדאי לעשות...

תודה!
לצפיה ב-'מצטערת לשמוע על מה שאת עוברת'
מצטערת לשמוע על מה שאת עוברת
20/10/2017 | 18:33
1
נשמע באמת לא קל..
האמת שאני לא יודעת לענות לך לגבי בדיקות לאחר ההפלות כי נשמע שבאמת עברת כל מיני בדיקות... אולי יש כאן בנות חכמות ממני בנושא...
מקווה בשבילך שזו באמת הפלה ״רגילה״ או כימי ולא חוץ רחמי...
לא חושבת שרופא יכול לתת תשובה חד משמעית כרגע (אלא אם כן הבטא תעלה ואז זה פחות נשמע כמו הריון רחמי) כי בשלב כזה הרי לא רואים כלום באולטראסאונד
ממש מקווה שהבטא תתאפס!
יכולה להגיד לך מהניסיון שלי שבסוף שבוע 7 הייתה לי הפלה טבעית והדימום היה בערך כמו דימום של וסת.. לא חושבת שזה חייב להיות ממש דימום מאסיבי.. ולגבי הגודש בחזה גם עפ״י זה אי אפשר לומר בוודאות... הגוף עובר משהו לא פשוט...
חיבוק וירטואלי ומקווה שיגיעו ימים טובים יותר במהרה
לצפיה ב-'תודה רבה לך! עודדת אותי '
תודה רבה לך! עודדת אותי
21/10/2017 | 21:23
לצפיה ב-'היי '
היי
21/10/2017 | 09:56
1
מצטערת מאוד לשמוע על מה שאת עוברת בימים אלהץ 
לגבי ההריון הנוכחי - אם הבטא תרד ותתאפס, זה כנראה כימי, אבל אם היא תהיה תנודתית - בהחלט ייתכן שזה חוץ רחמי נוסף, ולמעשה אין מנוס ממעקב אחריה בשלב זה. לא ידוע לי על דרך למנוע הריונות חוץ רחמיים, למעט כריתת חצוצרות. מכיוון שמי שחוותה חוץ רחמי פעם אחת ״זוכה״ להסתברות של 10% לחוות זאת שוב - אולי תצטרכי לשקול את זה כשהכל יתבהר וייגמר. 
לגבי הפלות חוזרות - אני עצמי בוגרת של שלוש הפלות חוזרות בשבועות 7-9 בין השנים 2014-2015. אלו היו שלושה הריונות ספונטניים, שבכולם או שלא היה עובר, או שלא היה דופק או שהפסיק הדופק. כל זה - מסיבה שעד היום לא התבררה. כל ההפלות היו בנוכחות קלקסן (לפעמים במינון 60 מ״ג, לפעמים במינון 100 מ״ג), ולידיעתך - אין מחקרים שמראים שקלקסן מונע הפלות. מכיוון שיש לך בעיית קרישיות מוכחת, קיבלת מינון שאמור להגן עלייך, וחשוב כמובן שתקחי אותו, אבל אל תחשבי שבגלל שלא לקחת בהריונות קודמים נגרמו ההפלות.
מורפולוגיית זרע 0% בהחלט יכולה להיות סיבה להפלות, ומיון מורפולוגי לא בהכרח מספיק. למיטב ידיעתי יש לך שתי אפשרויות להתמודדות עם עוברים בעייתיים בגלל בעיית זרע:
אופציה א׳ - מיון ברטוב המכונה imsi. פרופ׳ ברטוב עושה מיון זרע במיקרוסקופ מיוחד, ובוחר את הזרעים שנראים טוב מורפולוגית. זה עולה בסביבות 4,000-5,000 ש״ח לסבב, ויש פה בפורום בנות שממליצות על זה בחום. חשוב שתדעי, שברטוב לא מסוגל להוכיח את יעילות השיטה, ולכן היא שנויה במחלוקת בקרב רופאי פיריון. עם זאת, המחיר אינו בשמיים, ואולי כדאי לנסות.
אופציה ב׳ - pgs. כאן מדובר בדגימת תאים מבלסטוציסטים מבחינה כרומוזומלית, והחזרה של העוברים התקינים בלבד. מחקר שהתפרסם באפריל השנה אודות ההשפעה של PGS על תוצאות ה IVF בגיל 38-41 מלמד על ירידה בשיעור ההפלות מ39% ל3%, ולידת חי כבר בהחזרה הראשונה 52% לעומת 24%. חסרונות השיטה הם שהוא מאוד יקר (2,700 ש״ח עובר) ואת צריכה שיהיו לך בלסטוציסטים. כמו כן, את צריכה לדעת שלפעמים בתהליך הדגימה ייהרסו עוברים טובים, כך שמדובר בתהליך שהוא גם יקר וגם ארוך... 
אופציה ג׳ - להמשיך לנסות ולקוות לטוב. אצלי נוצר הריון תקין אחרי שלוש הפלות וכימי אחד, ללא סיבה נראית לעין. הריון חוץ רחמי, אגב, הוא סתם ביש מזל, ולא קשור לתקינות העובר, כך שפורמלית הייתה לך רק הפלה אחת, וזה נורמלי לחלוטין. 
זה המידע שאני יכולה לחלוק איתך. אם יש לך שאלות, ויהיו לי תשובות, אשמח להשיב לך. חזקי ואמצי .

לצפיה ב-'תודה על התשובה המפורטת!'
תודה על התשובה המפורטת!
21/10/2017 | 21:32
1. כריתת חצוצרות נשמע מאוד מפחיד. מהן ההשלכות של זה? יש לזה השלכות מבחינת הפוריות שלי?
2. יכול להיות שהחוץ רחמי נגרם בגלל בעיה אנטומית שאפשר לסדר כמו חסימה בחצוצרות? זה משהו שהיסטרוסקופיה יכולה לפתור או לאבחן?
3. לגבי המיון המורפולוגי שעשינו - להבנתי זה היה בשיטת ברטוב רק שזה לא נעשה במעבדת ברטוב אלא במעבדה המתחרה בראשון לציון אם את/מישהי אחרת מכירה... בגלל זה תהיתי אם אולי העובדה שמצאו רק זרעים בדרגה 3-4 ולא 1-2 אומרת משהו על תקינות העוברים.... במעבדה טענו שלא. שיש עוברים תקינים בדרגות האלו ושיכול להיות אפילו שהבת שנולדה היתה בדרגה נמוכה מזה....
4. לגבי הPGS שמעתי שעושים את זה רק למי שיש בעיה גנטית ידועה שיודעים מה בדיוק לחפש...וואו זה באמת נשמע יקר....ומה זה בלסטוציסטים? 
5. וסליחה על החטטנות ההריון התקין שלך אחרי 3 הפלות הסתיים בטוב?
לצפיה ב-'Ivf,השמנה וספורט'
Ivf,השמנה וספורט
20/10/2017 | 08:34
2
אחרי 2 הזרעות כושלות עוברים ל-ivf..
במסגרת ההזרעות הזרקתי 50 מ״ל גונאל ביום עליתי 2.5 והבטן שלי תפחה למימדי חודש שלישי לפחות,למרות שאכלתי מעט מאוד,עוד פחות מרגיל,ההורמונים גרמו לי לבחילה ותחושה של כבדות בבט.אני בדר״כ רזה ללא נטיה להשמנה...ב-ivf מדובר במינונים הרבה יותר גבוהים כמובן...
אשמח לשמוע עצות ממומחיות מה עושים כדי להלחם בזה..אני פוחדת לעשות ספורט ועושה רק מעט הליכות.
אתן ממשיכות בשגרת הספורט כרגיל?
מאחלת לכולנו בהצלחה רבה בקרוב מאוד!
לצפיה ב-'אני מזדהה עם השאלה'
אני מזדהה עם השאלה
21/10/2017 | 11:21
איך מתמודדים?

לצפיה ב-'תחיה כרגיל'
תחיה כרגיל
21/10/2017 | 21:27
לפני שהבן שלי נקלט הייתי עושה כושר כל יום. וגם אותו דבר אחרי ההחזרה שבה הוא נקלט. הלכתי על הליכון עד שבוע 30. אחרי שבוע 30 הלכתי מסביב לרחוב כל יום. אחרי שבוע 32 שנאמר לי שיש התקצרות צואר הרחם וגם ניהיה לי כבד, הפסקתי.
יכולה להגיד אליי שהסבבים שבהם שכבתי לא הצליחו. ועם הבן שלי מרוב יאוש ופחד שאני אלולה עם אי תזוזה לעשות יותר נזק מאשר תועלת, אני הייתי מאוד פעילה. וגם לקחתי לתשומת ליבי את המילים של הרופא שלי אחרי החזרה : להמשיך חיים כרגיל. ואת יכולה גם לרכוב על אופניים.
כמובן, תעשי הכל עם יעוץ עם הרופא שלך. לא בכל מחיר. אני ראיתי על בשרי שספורט מתון לא מונע קליטה והריון. 
לצפיה ב-'שירים שנכתבו על טיפולי הפוריות, או לפחות נשמעים כך'
שירים שנכתבו על טיפולי הפוריות, או לפחות נשמעים כך
18/10/2017 | 23:12
12
מכירות את זה שאתן שומעות שיר, והוא מתיישב בול על התחושות שלכן? קרה לכן ששמעתן שיר ישן, שפתאום יש לו פרשנות חדשה עבורכן?
בשביל שירים כאלה נועד השרשור שלנו.
שתפו, איזה שיר עושה לכן את זה בתקופת טיפולי הפוריות

משתפת את אחד השירים האהובים עליי:
לצפיה ב-'"היי שקטה" של ריקי גל. וגם "השיר שיביא לך אהבה" של גלי עטרי.'
"היי שקטה" של ריקי גל. וגם "השיר שיביא לך אהבה" של גלי עטרי.
19/10/2017 | 10:47
3
כשאני צריכה בוסט לביטחון, הם מאוד עוזרים. כשאני מחפשת להתפלל באופן פחות פורמלי, גם "שמע" של קובי אפללו, שזה שיר תחינה וגם "הללויה" של יונתן רזאל, שזה שיר הודיה.
לצפיה ב-'מתנות קטנות - רמי קליינשטיין'
מתנות קטנות - רמי קליינשטיין
19/10/2017 | 19:27
2
שרשור מקורי וחמוד
לצפיה ב-'תודה'
תודה
19/10/2017 | 22:04
לצפיה ב-'אהבתי '
אהבתי
20/10/2017 | 14:36
רעיון יפה 
לצפיה ב-'מחכה בביצוע של ריטה'
מחכה בביצוע של ריטה
19/10/2017 | 12:17
1
מחכה בביצוע של ריטה.. וגם בזמן האחרון השיר של עידן עמדי
לצפיה ב-'שיר מרגש מאוד'
שיר מרגש מאוד
19/10/2017 | 22:04
פעם הייתי שומעת אותו אחרי כל שלילי, בניסיון להתעודד.
לצפיה ב-'עטוף ברחמים -ריטה'
עטוף ברחמים -ריטה
19/10/2017 | 15:24
1

עד מחר- אביתר בנאי,
שיר לאמא- אלון עדרhttps://www.youtube.com/watch?v=Ovfet4GP9y0
לצפיה ב-'אור גדול של אמיר דדון וגם בלילה של עידן רייכל'
אור גדול של אמיר דדון וגם בלילה של עידן רייכל
19/10/2017 | 15:44
לצפיה ב-'קרולינה - אף אחד לא בא לי'
קרולינה - אף אחד לא בא לי
19/10/2017 | 21:18
לצפיה ב-'מחכה של ריטה'
מחכה של ריטה
21/10/2017 | 11:40
לצפיה ב-'מה שיהיה יהיה/התקווה 6'
מה שיהיה יהיה/התקווה 6
21/10/2017 | 12:49
אני רואה שוב את הרגע, מדמיין אותו היטב
נושם עמוק עד הנפש
סוגר את הפרטים האחרונים של הפרק
ובעין דמעה של הרגש
יש כל כך הרבה תמונות ניצחון
ומעט מדי כשלונות מפוארים
האש שבי עולה עולה גבוה
בעוד כולם לידי מסתכלים
והשעה טובה ובשעה טובה אני יוצא עם התקוות לנצח

מה שיהיה יהיה
אין לנו יד בזה
הגורל יסתדר עם עצמו
אנחנו כאן כדי לחיות עם זה
ועם כל מה שבא ויבוא
מה שיהיה יהיה
אין לנו יד בזה
הגורל יסתדר עם עצמו
אנחנו כאן כדי לחיות עם זה
ועם כל מה שבא ויבוא

יש חלומות שנותנים לנו להרגיש קרוב
התוכניות והחיים שלנו מקבילים לרוב
השמש תייבש תמיד כל מסלול רטוב
ואם ענן קטן יסתיר גם הוא בטח יעזוב
יודעים שיש מישהו ששם ידו בכל
אני מאלה שבוחרים לא לטמון ת׳ראש בחול
כי למרות הכל ולאן שלא אגיע
אין שער ומנעול נעול בדרך לרקיע
והשעה טובה ובשעה טובה אני יוצא עם התקוות לנצח

האש שבי עולה עולה גבוה
האש שבי עולה גבוה
האש שבי עולה עולה גבוה
מה שיהיה יהיה...
לצפיה ב-'שיר שמעודד אותי ונותן לי תקווה -'
שיר שמעודד אותי ונותן לי תקווה -
21/10/2017 | 17:09
"עננים"
של הדס קליינמן ואביב בכר

עננים התפזרו בינתיים
אפשר לראות באופק
קרן אור אחת
אך זאת רק אם נפתח
לרגע העיניים
כי הדרך לא נמדדת במרחק
ואנחנו הולכים בתלם
ומעלינו ענן אבק
ומחפשים שוב עקבות בדרך
את תראי שבסוף אולי נצחק
אז הושיטי ידיים והביטי רחוק
אהובה זאת הדרך לתחילת האינסוף
אז הושיטי ידיים והביטי רחוק
אהובה זאת הדרך לתחילת האינסוף
לצפיה ב-'איזה DHEA ו-Q10 לקנות בארה״ב?'
איזה DHEA ו-Q10 לקנות בארה״ב?
21/10/2017 | 14:59
שלום לכולם,
הרופא המליץ לנו על DHEA ואף רשם מרשם ל-75 מ״ג ליום. אמר ש-Q10 לא בטוח מועיל אך נשמע שלא מזיק.

הבנו שבארה״ב זה זול בהרבה וגם ללא מרשם. האם מישהי יכולה להמליץ על איזה בדיוק כדאי לקנות?

תודה!
לצפיה ב-'נפיחות בבטן כמו חודש שישי'
נפיחות בבטן כמו חודש שישי
21/10/2017 | 21:08
1
היי בנות.. אני שבוע אחרי החזרת מוקפאים על בסיס ביוץ טבעי(בשילוב לטריזול) בלי תמיכה.. ויש לי בטן נפוחה כמו בחודש שישי... משהו הזוי.. האם הגיוני כזאת נפיחות?????? איזה הזוי זה
לצפיה ב-'תגידי לרופא שלך'
תגידי לרופא שלך
21/10/2017 | 21:14
בהצלחה!
לצפיה ב-'יחסים לאחר הפלה'
יחסים לאחר הפלה
20/10/2017 | 15:36
היי
לפני 3 שבועות עברתי הפלה טבעית בשבוע 6+6. במיון לא ראו שאריות בכלל ומאז קיבלתי מחזור מאסיבי.
חיכיתי בסבלנות לאיפוס של הבטא וכשהתאפסה התחלתי הכנה להחזרה של עובר ע"י לטריזול.
הטכנאית במדיקל שבודקת זקיקים זיהתה שארית ברחם (ממש ממש קטנה 5×11 מ"מ ) הרופא ביקש שאפסיק את הטיפול ואפנה לטיפול בקופת החולים.
הרופאה שבדקה אותי היום (בקופת החולים ) אמרה שמדובר בשארית מאוד מאוד קטנה שכנראה תצא במחזור ונתנה הפנייה להיסטרוסקופיה לאחר המחזור.
כיוון שלקחתי לטריזול במשך שבוע אני מניחה שיהיה ביוץ בימים הקרובים, האם כדאי לנסות להיקלט באופן טבעי או שהשארית עלולה לעשות צרות?
לצפיה ב-'המלצות על פרופ פרחי? '
המלצות על פרופ פרחי?
20/10/2017 | 13:29
או כל רופא פריון מצויין שעובד באסותא רמת החייל. 
לצפיה ב-'חוזרת לעדכן - בטא 57 יומיים אחרי בטא 39'
חוזרת לעדכן - בטא 57 יומיים אחרי בטא 39
19/10/2017 | 17:21
2
כרגע לא בטיפולים. הרופא קבע לי בטא נוספת ביום ראשון.
יש תקווה?
הבטא הראשונה הייתה ביום של האיחור.

לפני שלושה חודשים היתה לי גם בטא נמוכה שעלתה יותר לאט.

אין לי כח.
רציתי לנסות טבעית ובלי לחץ כל עוד אני לא לחוצה על הריון נוסף (ילד בן שנתיים בבית+הסתדרו כמה דברים אחרי הלידה).
ופתאום אני "מצליחה" להכנס להריונות לא תקינים? מה הקטע? :(
לצפיה ב-'כמה ימי איחור היו כשבדקת את הערך הראשוני?'
כמה ימי איחור היו כשבדקת את הערך הראשוני?
19/10/2017 | 22:03
1
עם כל הניסיון שלי לעודד, זה לא נראה מבטיח.
מה עלה בגורל הבטא של ההריון הקודם?
יכול להיות שזה הזמן לעשות בירור לקרישיות יתר והיסטרוסקופיה.
האם עברת קיסרי או שהיה שיבוש כלשהו רחמי בלידה?
לצפיה ב-'תודה על הכנות'
תודה על הכנות
19/10/2017 | 22:43
לא היה יום איחור, אולי יום אחד, אין לי מחזור מדוייק, אבל יודעת מתי אני מבייצת בערך. 
ההריון הקודם לא הצליח, גם בטא שלא עלתה בצורה טובה, והייתי במעקב בחשד לחוץ רחמי. בסוף מצאו איזשהו חשד לשק ונתנו לי ציטוטק, והכל יצא.
לא עברתי קיסרי, ולא ידוע לי על שיבוש כלשהו בלידה. עברתי לידה עם אפידורל וזירוז.
מה זה היסטרוסקופיה?
והאם לא קשה לקבל הפניה לקרישיות יתר? או שאחרי שני הריונות לא מוצלחים אפשר לקבל?
מבינה שכדאי להתייעץ עם רופא פוריות? פעם קודמת הייתי עם קלדרון והיה לי מוצלח בסופו של דבר.
לצפיה ב-'מצטרפת חדשה '
מצטרפת חדשה
19/10/2017 | 09:35
4
היי כולן.
אני בת 29 ואנחנו מנסים כשנה להיכנס להריון. 
בבית יש לנו ילד בן 5. 
עשיתי פרופיל הורמונלי- יצא תקין, למרות שהרופאת פוריות המטפלת אמרה שרמת ההורמונים הנשיים נמצאת בצד הנמוך של הסקאלה ויעצה לי לעלות אחוז שומן ומשקל. (עד אז הייתי מתאמנת בצורה מאוד אינטנסיבית ואוכלת מוקפד) 
עשינו בדיקת זרע ויצא תקין.
עשינו צילום רחם, יצא תקין עם סיוג. הרופא שעשה את הבדיקה אמר שהכל תקין, הרופאה המטפלת אמרה שהיא לא בטוחה, לפי הצילום נראה שהנוזל לא התפשט כמו שצריך ברחם אבל היא לא בטוחה אם זה כתוצאה מהידבקות או כתוצאה מאופן ביצוע הבדיקה.
אמרה שתתייעץ ותחזיר לי תשובה היום. (אני מאמינה שאין הידבקויות כי עברתי לידה רגילה ולא קיסרי)
מה שכן נראה זה שיש מעבר של הנוזל מהרחם לחצוצרות. 
יש גם ביוץ וגם עובי רירית תקין (7 מ"מ) 

הרופאה שלנו המליצה על המשך טיפול באיקקלומין ובמידה ולא יעזור אז איקקלומין+הזרעה. 
היא חושדת שיש לי הפרעת ביוץ קלה בגלל שדיווחתי על הכתמות ומחזור קצת משובש. נותנת גם כאן פרטים- כמעט כל מחזור מתחיל אצלי בהכתמות,לפעמים אפילו 4 ימים. אין איזשהו דפוס קבוע (לפחות לא כזה שאני עליתי עליו) אבל בד"כ אין הרבה דם, ברמה שאני לפעמים לא זקוקה לטמפון אלא משתמשת בתחבושת היגיינית דקה. זה לא היה ככה בעבר למיטב זכרוני. הייתי מקבלת מחזור למשך 5 ימים ופה לפעמים אני יכולה להיגרר עם הכתמות טרום מחזור והכתמות לפני מחזור 10 ימים! 

השאלה שלי היא אם לפי המעקב ביוץ אני מבייצת, החצוצרות לא סתומות והזרע תקין- איך האיקקלומין יעזור? ואיך הזרעה תעזור? 
האם הטיפול הזה יהיה אפקטיבי עבורי?

לצפיה ב-'ברוכה הבאה אלינו'
ברוכה הבאה אלינו
19/10/2017 | 14:32
3
לשהות קצרצרה בלבד. אכן איקקלומין יעיל מאוד בנשים שאינן מבייצות. הזרעה מעלה את הסיכויים להריון. הרעיון של הרופאה הוא להתחיל עם משהו "קל", לא זריקות אלא כדור. בגלל ההכתמות שיש לך לאחר ביוץ, חשוב לבצע בדיקת אסטרדיול ופרוגסטרון ולוודא שהערכים אופטימלים להריון. אם הערכים נמוכים מדיי, נותנים תמיכה הורמונלית. שוחחי על כך עם הרופאה שלך. טיפול אפקטיבי הוא טיפול שנותן מענה לבעיה, ואת מתארת בעיה שנקראת "שלב לוטאלי קצר".
כולי תקווה שתהיה לכם הצלחה הפעם הזאת.חשוב לדעת שאצל חלק מהנשים האיקקלומין מדקק רירית. לא רצוי לנסותו יותר מפעם אחת, ובמידה והוא לא מצליח- לעבור בהקדם לזריקות, שלא גורמות לדיקוק הרירית. לרוב מסתבר שהן לא כל כך נוראיות.
מקווה שעזרתי.
בהצלחה.
לצפיה ב-'עוד דבר, '
עוד דבר,
19/10/2017 | 14:33
את בדיקת האסטרדיול והפרוגסטרון מבצעים יומיים שלושה לאחר הביוץ
לצפיה ב-'קודם כל'
קודם כל
19/10/2017 | 18:24
1
אין לך מושג כמה זה טוב לתת לבעיה שיש שם.
(אם אכן זאת הבעיה...) אני מאוד מעריכה את הרופאה שלי אבל יש לי קצת תחושת עמימות, היא לא מדברת איתי במושגים רפואיים מדוייקים. (כמו "הפרעת ביוץ קלה")
בדקתי אסטרדיול ופרוגסטרון בפרופיל ההורמונלי (3 ימים אחרי תחילת הוסת) לזה את מתכוונת? או שאני צריכה לעשות עוד בדיקה בזמן אחרי הביוץ כדי לאשר שאכן יש לי שלב לוטאלי קצר?
תמיכה הורמונלית- למה את מתכוונת? פרוגסטרון?
קיבלתי מהרופאה שלי מרשם לנרות אבל היא אמרה לי בינתיים לא להשתמש בזה.
אני יודעת שהאיקק' מדקק רירית (עושה במקביל דיקור סיני כדי למנוע זאת) אבל קצת מפחדת מזריקות, אין לי בעיה שיזריקו לי, אבל מלחיץ אותי להזריק לעצמי. יש אפשרות לקבל את הזריקות האלה בקופ"ח ע"י אחות לידיעתך?

תודה רבה על המענה!
לצפיה ב-'שמחה מאוד'
שמחה מאוד
19/10/2017 | 21:59
אכן, צריך לבדוק אסטרדיול ופרוגסטרון גם יומיים-שלושה לאחר הביוץ. הערכים של ההורמונים הללו משתנים במהלך מחזור (מחזור שלם, לא וסת), והכתמות יכולות לנבוע מירידה חדה של ההורמונים.
לרוב, תמיכה הורמונלית כוללת פרוגסטרון בגישה נרתיקית, והנרות שקיבלת (אוטרוגסטן או אנדומטרין?) אמורים לתת מענה לבעיה זו. לפעמים יש צורך לתת גם תכשיר אסטרוגני.
ניתן לקבל את הזריקות ע"י אחות, אבל מה שטוב זה שבהזרעות לרוב משתמשים בפיוריגון או בגונל F, שבאים כעטים פשוטים, וסביר שאחרי הדרכה קצרה, והדגמה אחת, תוכלי להסתדר לבד.

לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
19/10/2017 | 21:08
הי, שאלה , בעלי היה היום אצל רופא פריון הגבר, כעיקרון כבר ידענו שיש וריקוצלה אבל בזמנו לפני כשלוש שנים מצאו וריקוצלה קלה דרגה 1 ולא עשינו עם זה כלום , זה לא הפריע, גם ככה IVF , נולדה ילדה מהממת אז לא חשבנו על זה , עכשיו כבר 7-8 חודשים מנסים, 5 החזרות מוקפאים שכשלו, שאיבה והחזרה של שני עוברים טריים , גם היא נכשלה, אז החלטנו לנסות לחקור.
אז הלך לפריון הגבר - דר גיל רביב.  וגיל רביב בדק שוב אמר יש דרגה 3. ואולי לעשות ניתוח . וריקוצלה. נשמע ממש מפחיד.
האם יש פה מישהי שבעלה עבר ניתוח וריקוצלה? מישהי יכולה לשפוך אור על כמה עולה הניתוח  (איפושהו ראיתי 8000 שח ואיפושהוא ראיתי 20,000 )? האם יש החזר דרך הקופה  (מכבי) ,  איך ההחלמה? באיזה שיטה עושים ? מיקרו כירורגי או יש עוד משהו? אצל מי כדאי לעשות ?

לצפיה ב-'עצובה מאוד ...שק הריון ריק שבוע 6- מישהי יכולה לתת תקווה?'
עצובה מאוד ...שק הריון ריק שבוע 6- מישהי יכולה לתת תקווה?
18/10/2017 | 21:02
5
היי,
אני אחרי ivf  , החזרה של שני עוברים בני 3 ימים נעשתה ב-22.9
בטא לאחר 12 יום מההחזרה הייתה 700 ולאחר 4 ימים בטא הייתה 5500 ונראה כי הייתה הכפלה תקינה...
ביום שישי האחרון עשיתי בדיקה ונראה שק הריון והרופא אמר לי לחזור לבדיקה נוספת לאחר 5-7 ימים, הלכתי שוב היום (שבוע 6) שזה 5 ימים מהבדיקה הקודמת והרופא ראה שוב פעם שק הריון אך ללא עובר הוא אמר לי שזה יכול להיות הריון לא תקין ואמר לי להגיע אליו שבוע הבא ואם עדיין לא יראו עובר אז הוא ישלח אותי לבי"ח לעשות הפלה ואני פשוט לחוצה ולא מפסיקה לבכות ולבכות...
יש כאן בנות שחוו משהו דומה והיה לזה סוף טוב?
תודה.
לצפיה ב-'יש המון בנות שראו להן רק בשבוע 8 '
יש המון בנות שראו להן רק בשבוע 8
18/10/2017 | 21:18
1
אני הייתי מחכה ..ולא רצה לבית חולים
לצפיה ב-'תודה על המענה....מחזיקה אצבעות!!!'
תודה על המענה....מחזיקה אצבעות!!!
18/10/2017 | 21:51
לצפיה ב-''
19/10/2017 | 16:00
1
זה מאד קשה
עברתי את זה כמה פעמים. תמיד המתנתי לשבוע 9-10 לראות אולי בכל זאת משהו יתפתח או שייפול לבד. אצלי לא קרה הנס וכל פעם נאלצתי לעשות גרידה.
ינן בנות שאצלהן כן התפתח בשלב יותר מאוחר..
מקוה שאצלך גם יתפתח לעובר והריון תקין
מחזיקה  אצבעות
לצפיה ב-'תודה! גם אני מקווה...'
תודה! גם אני מקווה...
19/10/2017 | 17:11
אתמול בכיתי בלי סוף כי מלבד המצב עצמו מה שכאב לי יותר זה הגישה של הרופא.. אבל הבוקר התעוררתי עם תקווה ואופטימיות שאם זה שלי אז זה יהיה שלי ויהי מה! 
ומעבר לזה ההבנה שכרגע הלחץ מהגרוע ביותר וההמתנה עצמה היא זו שבעצם הורגת ...אבל מצד שני זה לא כ"כ תלוי בי אלא בבורא עולם ומה  אני כבר יכולה לעשות חוץ מלקוות ולקוות ולהאמין שיהיה טוב...
אז אני ממשיכה להאמין, להתפלל להחיזק אצבעות חזק חזק עד כמה שאפשר...
תודה על התמיכה!
לצפיה ב-'לא לאבד תקווה'
לא לאבד תקווה
19/10/2017 | 18:41
אני מכירה מקרים כמו שלך , ראו רק אחרי שבוע 8
מצד שני גם היו מקרים שזה אכן היה לא תקין..
הלוואי שבשבוע הבא תלכי והכל יהיה בסדר!!!!!!
בשורות טובות
לצפיה ב-'שאלה לגבי פרופיל הורמונלי'
שאלה לגבי פרופיל הורמונלי
19/10/2017 | 15:18
3
ביצעתי היום ( יום שני למחזור) פרופיל הורמונלי
מאחר והיום השלישי יוצא ביום שישי
תוצאות
FSH 6.5
E2 205
PROGESTERON 2.7
LH 4.5
האם זה תקין?
כמו כן, מישהי אמרה לי שהתוצאות ביום שני של FSH הן חצי ממה שהן ביום השלישי, יכול להיות שהיום 3 התוצאה עולה כלכ כך הרבה???
תודה על העזרה
לצפיה ב-'מישהי מבינה בערכים של הורמונים ויכולה להסביר בכמה קופצת'
מישהי מבינה בערכים של הורמונים ויכולה להסביר בכמה קופצת
19/10/2017 | 17:30
2
התוצאה ביום שלוש בבקשה?
לצפיה ב-' פרופיל הורמונלי מצויין!'
פרופיל הורמונלי מצויין!
19/10/2017 | 18:30
1
לגבי היום השני או השלישי- זה לא קריטי
אפשר לעשות גם ביום השני

והתוצאות שלך מצויינות
בהצלחה רבה
לצפיה ב-'תודה על העזרה :*'
תודה על העזרה :*
20/10/2017 | 08:03
לצפיה ב-'שאלה על צילום רחם'
שאלה על צילום רחם
18/10/2017 | 10:40
13
שלום
אשמח לעזרתכן. אני חברה בקופת חולים כללית. 
אמורה לעשות צילום רחם. צלצלתי לבית חולים השרון ושם אין תורים, וכל פעם כשאני מצלצלת הם אומרים שהיומנים לא נפתחים לחודש אחרי. ואין תורים בכלל. חוץ מד"ר טוגנרייך האם יש עוד רופא או מרפאה עליה אתן ממליצות לעשות צילום רחם? אשמח לעזרה. 

לצפיה ב-'אני עשיתי אצל פרופ' פרחי במדיקל סנטר בהרצליה'
אני עשיתי אצל פרופ' פרחי במדיקל סנטר בהרצליה
18/10/2017 | 12:37
2
הוא ממש מומלץ... אבל זה פרטי. יש תשלום למרפאה ותשלום עבורו. אפשר לקבל החזר חלקי מכללית.
לצפיה ב-'אפשר לשאול כמה עלה לך?'
אפשר לשאול כמה עלה לך?
18/10/2017 | 14:08
1
הוא רופא מעולה. לא ידעתי שהוא עושה
לצפיה ב-'1500 ש"ח עבור רופא ו-800 ש"ח למרפאה עצמה'
1500 ש"ח עבור רופא ו-800 ש"ח למרפאה עצמה
18/10/2017 | 21:28
הבנתי שלגבי התשלום עבור הרופא עצמו אני יכולה להגיש בקשה להחזר מהכללית (נראה לי שהם אמורים לתת בסביבות ה-600 ש"ח)
אני מודעת לזה שזה יקר יחסית אבל אני מאוד רגישה לכאבים בנרתיק ורציתי מישהו מומחה וסימפטי...
לצפיה ב-'אני עשיתי בלניאדו'
אני עשיתי בלניאדו
18/10/2017 | 12:45
8
קבעו לי תור לעוד שבועיים. לצערי זה נפל על הביוץ אז התפספס לי חודש של נסיונות, אבל העדפתי את זה מאשר לחכות לחודש הבא ולא לדעת אם אצליח לקבוע תור.
הבנתי שבנות פה עשו את הצילום במקומות רחוקים (אמרו שבב"ש יש זמינות תורים). כשסיפרתי את זה לחברה היא ניסתה לקבוע ונאמר לה שלא מקבלים ממחוזות אחרים, כנראה שזה תלוי מרפאה, שווה לך לנסות.

לצפיה ב-'אני עשיתי בלניאדו. שמחה שהייתה לכן חוויה טובה. לי היה מזוויע'
אני עשיתי בלניאדו. שמחה שהייתה לכן חוויה טובה. לי היה מזוויע
19/10/2017 | 10:57
7
הרופא התעכב בגלל בעיה בלו"ז שלו, והגיע עצבני וחסר סבלנות. ההסברים שלי שיש לי וגיניסמוס ולא הרבה ניסיון עם בדיקות גינקולוגיות, לא עזרו. הוא צעק עלי שאני מעכבת את כל התור, שאלך מפה אם אני לא רוצה לעשות הבדיקה. הייתה טכנאית חביבה שאחזה בידי עד שזה נגמר וזו הייתה נקודת האור היחידה.

אם הייתי יכולה, הייתי עושה עם טשטוש במקום פרטי. לא מבינה למה זה לא מנדטורי, הרדמה כלשהי לבדיקה כזו. היא ממש קשה.
לצפיה ב-'נשמע נורא '
נשמע נורא
19/10/2017 | 13:03
3
לפחות התלוננת על הרופא? זו התנהגות מבישה ולא מקובלת בעליל.
לצפיה ב-'טופלתי שם במחלקת ה IVF לא הרבה אחרי הצילום'
טופלתי שם במחלקת ה IVF לא הרבה אחרי הצילום
19/10/2017 | 13:38
2
הוא אמנם לא היה חלק ממנה, אבל בית החולים מקום קטן ולא רציתי לעורר אנטגוניזם. תגובה או שתיים בנט, דווקא החמיאו לו. כנראה שהתקהה עם השנים. אח"כ, הסתבר שגם מחלקת ה IVF, לא בשבילי. 

לנשים שמתקרבות לארבעים או אחרי, לא הייתי ממליצה להתקרב לשם. הם לא ערוכים להתמודד עם המקרים המאתגרים. המנהל בפועל שהיה גם הרופא שלי בקופת חולים, שלח אותי לתרומת ביצית אחרי כמה חודשים בודדים. 
לצפיה ב-' למה המחלקה שם לא בשבילך? אני עומדת להתחיל שם '
למה המחלקה שם לא בשבילך? אני עומדת להתחיל שם
19/10/2017 | 14:29
1
לצפיה ב-'המון הצלחה ושהות קצרה כאן ושם חמודתי.'
המון הצלחה ושהות קצרה כאן ושם חמודתי.
19/10/2017 | 14:41
כתבתי למה היא לא הייתה בשבילי. ראי בתגובות. יותר מזה לא ארחיב. לא כתבת בת כמה את. אני אישית, מצאתי שהטיפול בנשים "מבוגרות" בגילי, יצירתי ואופטימי יותר ברפואה הפרטית. וגם ישר ולעניין. הרי אין זמן לניסוי וטעיה. צעירות זה משהו אחר. 

המחלקה בלניאדו מלאה בתמונות של סיפורי הצלחה. תאומים ושלישיות. מכל המגזרים. אני והם פשוט לא היינו שידוך. רק על עצמי לספר ידעתי.
לצפיה ב-'מצטערת על החוויה הקשה שעברת'
מצטערת על החוויה הקשה שעברת
19/10/2017 | 14:23
נשמע מאוד לא מקצועי האופן שבו נהגו בך.

לצפיה ב-'מבאס הסיפור שלך'
מבאס הסיפור שלך
19/10/2017 | 14:37
1
זה לא שהיה לי פיקניק, הצליחו לבצע לי את הבדיקה רק בנסיון השלישי, והתפיסה של צוואר הרחם כ"כ כאבה לי אז לעבור את הסיוט הזה 3 פעמים... בפעם השניה כבר נכנסתי להיסטריה מהמחשבה של כמה פעמים עד שהוא יצליח. הוא גם לא היה סימפטי במיוחד, אבל גם לא היה מגעיל.
אבל, האחות שליוותה אותי לאורך הבדיקה הייתה מלאכית מדהימה שלא נראה לי שהייתי שורדת את זה בלעדיה והיא זו שעשתה לי את כל החוויה לנסבלת. בנוסף, אחרי הבדיקה, כנראה מכל הבכי, היה לי אודם באזור הצוואר וחששו שזו תגובה אלרגית אז השאירו אותי שם להשגחה וכל 5 דקות באו לבדוק מה שלומי, לקשקש איתי קצת, להרגיע ולתמוך.
לצפיה ב-'wonder woman פראיירית לידך יקירתי. תפיסה 3 פעמים?'
wonder woman פראיירית לידך יקירתי. תפיסה 3 פעמים?
19/10/2017 | 16:20
זה נראה לי זוועה יותר מהסרת שיער ברזילאית. תשואות ממני.
לצפיה ב-'אני'
אני
18/10/2017 | 15:08
עשיתי בלינאדו, דרך הכללית, עד כמה שזכור לי (עברה שנה) התור היה תוך כמה ימים.
הגעתי מאוד מפוחדת אבל הרופא (לא זוכרת את שמו) היה מאוד נחמד ומרגיע, כנ״ל האחיות
כשביררתי בזמנו איפה כדאי לעשות היו הרבה המלצות על לניאדו
לצפיה ב-'תובנות מ 10 שנות מטיפולי פוריות'
תובנות מ 10 שנות מטיפולי פוריות
19/10/2017 | 11:31
3

שלום ,
לאחר כ 10 שנים בטיפולי פוריות שלא צלחו ומשבר בחיים שהוביל גירושין אני מרגיש צורך לתרום מהידע שלי בתחום למען אלו שנמצאים בטיפולי פוריות.
1 – איכות הזרע.
לפני שאתן , בנות , מתחילות להזריק הורמונים  שילחו את בני זוגכן לבדיקה זרע.
יש סבירות שהבעיה היא אצל הגבר ואם כך הדבר יש מספר דרכים פשוטות לשיפור איכות הזרע.
- שיפור איכות הזרע
דיקור סיני – כמובן ללכת למוחים ולא לאלו שבקופת חולים
תזונה – להוסיף לארוחה חופן של גרעיני דלעת , גרעיני חמניות.
10 קשיו ביום ( לא קלויים ולא ממולחים)
10 שקדים מקולפים ביום ( לא קלויים ולא ממולחים)
3 אגוזי ברזיל ביום.
לאכול ביצה קשה בבוקר ומוצרי חלב בערב.
להמעיט בקפה .

– מומחים
תלכו לתותחים בתחום , ( לברן , שוקי דור , משיח ... ) – מחזור טיפול אצלם עולה כ 3000 ₪ וזה עדיף בגלל הידע הרב שיש להם.

– לצאת מאזור הנוחות
זה נכון לכל דבר בחיים אבל כאן זה מאוד חשוב , תיקראו מחקרים ותבואו עם שאלות לרופאים , הם לא תמיד אומרים הכל.
        יש פסוק האומר "עשה רצונו כרצונך, כדי שיעשה רצונך כרצונו." ( מסכת אבות · פרק ב · משנה ד ).
         אני לא מנסה להחזיר אף אחד בתשובה ( למרות שזה לא מזיק J ) אבל המשמעות היא שתעשו משהו בשביל הכלל.
         שמעתי על לא מעט מיקרים שזוגות שהרבה שנים היו חשוכי ילדים , הלכו והתנדבו למען הכלל זכו בסופו של דבר זכו להיות הורים.
– תרומת ביצית
אישה שמצליחה להתעבר מספר פעמים ומפילה , זה אומר שאיכות הביציות שלה לא תקינה ולכן עדיף ללכת לתרומת ביצית.
כשאתם שומעים על אישה בת 45 + שבהריון או שכבר ילדהזה תרומת ביצית !!!!.

– תיאבדו על זה .
הכוונה שלי היא לא לישון ולא לדחות דברים , ככל שעובר הזמן הסיכוי קטן.

– דיקור סיני
יכול לעזור.
לגרושתי זה עשה רק את ההיפך אבל לי זה עשה פלאים לאיכות הזרע.

– יחסי מין (סקס)
הזרע נישאר בנרתיק כ 3 ימים והאישה מבייצת ביום ה – 14 לערך מיום קבלת המחזור.
מאחר וקשה מאוד לתזמן את זמן הביוץ , פשוט תתחילו לקיים יחסים מהיום ה – 10 של המחזור , בהנחה שהאישה כבר נקייה.
כמובן שעדיף לקיים יחסים בבוקר כי אז הגבר יותר ערני והזרע יותר חזק וזו גם אחלה דרך להתחיל את היום J .

– החזרות עוברים
בדרך כלל רופאים עושים את ההחזרה ביום השלישי אך עדיך לעשות את ההחזרה ביום החמישי , כך הסיכוי להתעברות גדול יותר.

אני בטוח שיש לי עוד הרבה תובנות אבל זה מה שעולה לי בראש כרגע. 

לצפיה ב-'אשמח לתובנות גם לגבי תחזוק זוגיות. '
אשמח לתובנות גם לגבי תחזוק זוגיות.
19/10/2017 | 13:39
1
לצפיה ב-'תובנות גם לגבי תחזוק זוגיות. '
תובנות גם לגבי תחזוק זוגיות.
19/10/2017 | 13:52
זה כבר מאוד אינדבידואלי , כל אחד מה שטוב לו.
אני אדם של בית ושל ספר טוב אבל כל פשיכולוג בגרוש יגיש לצאת כמה שיותר ולבלות
לצפיה ב-'תודה על העצות'
תודה על העצות
19/10/2017 | 15:06
מאחלת לך רק טוב!
לצפיה ב-'רירית רחם ?'
רירית רחם ?
19/10/2017 | 11:31
7
ביום שני הייתי במעקב זקיקים ובדיקת דם , כדי להתחיל פרוטוקול.
רירית רחם הייתה 7 מ״מ
באותו ערב התחלתי גונאל 150
היום במעקב הרירית הופיעה 4.7 מ״מ

הגיוני? נורמלי? תקין?
לצפיה ב-'ולגבי lh'
ולגבי lh
19/10/2017 | 11:53
ביום שני היה 7.9 והיום היה 0.9
יום חמישי למחזור. מה זה אומר?
לצפיה ב-'כמה זמן אחרי המחזור הבדיקה הראשונה היתה?'
כמה זמן אחרי המחזור הבדיקה הראשונה היתה?
19/10/2017 | 12:22
4
לפעמים ביום הראשון או השני של המחזור הרירית עדיין לא הספיקה להתפרק לגמרי והיא עדיין עבה, מצב ההורמונים משלים את התמונה אם אפשר להתחיל טיפול או לא.
זה קרה לי בעבר והבנתי שזה נורמלי.

לצפיה ב-'בעיקרון...'
בעיקרון...
19/10/2017 | 12:34
3
ביום ראשון התחילו לי הכתמות, ביום שני עשיתי את הבדיקה הראשונה. אני אף פעם לא יודעת האם להחשיב את ההכתמות בתור יום ראשון למחזור..
ולגבי הLH זה נורמלי?
לצפיה ב-'סופרים מתחילת הדימום הרציני, לא ההכתמות'
סופרים מתחילת הדימום הרציני, לא ההכתמות
19/10/2017 | 12:52
1
אם נבדקת עוד בטרם התחיל הדימום המאסיבי, זה הגיוני שהייתה רירית 7, שבינתיים התפרקה. ה-LH תקין.
לצפיה ב-'נכון, טיפול מתחיל מהופעת דימום. לא כתמים.'
נכון, טיפול מתחיל מהופעת דימום. לא כתמים.
19/10/2017 | 13:01
לצפיה ב-'אז זה מסביר את הרירית העבה ביום הבדיקה'
אז זה מסביר את הרירית העבה ביום הבדיקה
19/10/2017 | 14:47
כנראה שההורמונים שלך התאפסו בגלל זה אמרו לך להתחיל להזריק, אם ההורמונים לא היו מתאפסים, היו אומרים לך ככל הנראה לבוא למחרת לבדיקות שוב.
מכאן זה צריך להעלות רק למעלה.

בהצלחה!!
לצפיה ב-'תודה לכולן! ����'
תודה לכולן! ����
19/10/2017 | 15:01
לצפיה ב-'ציסטה צלולה אחרי הפלה'
ציסטה צלולה אחרי הפלה
18/10/2017 | 20:15
10
לפני כחודש עברתי לצערי הפסקת הריון באמצעות 2 סבבי ציטוטק...הלכתי להבדק השבוע אצל רופא נשים שלא זיהה שאריות ברחם תודה לאל אבל ראה ציסטה צלולה בגודל 5x6 ס"מ (!!!) בשחלה השמאלית...
הוא אמר שזו הסיבה שאני לא מקבלת מחזור...
מה זה אומר ציסטה צלולה? ממה זה נגרם? איך מטפלים? האם זו יכולה להיות הסיבה לבחילות בזמן האחרון?
בנוסף הבטא יצאה 4 ..אם אין שאריות היא לא הייתה אמורה להתאפס?
תודה!
לצפיה ב-'ציסטה צלולה'
ציסטה צלולה
18/10/2017 | 22:55
9
לרוב מדובר בזקיק או במעטפת של זקיק שהתמלאה בנוזלים בגלל הורמונים גבוהים. המצב הזה דווקא די שכיח כאשר האסטרדיול גבוה, ובהריון הוא גבוה.
יש סיכוי שכעת האסטרדיול אצלך עדיין גבוה, ולכן הציסטה לא מתנוונת מעצמה. בטא 4 או אפס זה אותו הדבר.
אסטרדיול גבוה הוא סיבה "מצוינת" לבחילות, השאלה אם בדקת אותו..?
לצפיה ב-'האמת שלא בדקתי...'
האמת שלא בדקתי...
18/10/2017 | 23:32
8
במידה והוא אכן גבוה, מה הטיפול?
איך מזרזים את הגעת המחזור? (לא קיבלתי מאז ההפלה)
לצפיה ב-'מתכוונת לבדוק?'
מתכוונת לבדוק?
19/10/2017 | 08:07
7
ציסטות צריכות זמן. אפשר לבקש מהרופא גלולות או פשוט לחכות.
לעיתים רופאים ממליצים לשאוב. מה שכן, ציסטה שגודלת מעלה את הסיכון לתסביב שחלתי. שימי לב שאת לא מתאמצת מדיי.
לצפיה ב-'אז זהו שהיום'
אז זהו שהיום
19/10/2017 | 08:32
6
התחיל קצת דימום...יכול להיות התחלה של מחזור (למרות שהרופא אמר שהציסטה מעכבת את המחזור) או שזה יכול להיות דימום מהציסטה?
לצפיה ב-'בהחלט יכול להיות מחזור'
בהחלט יכול להיות מחזור
19/10/2017 | 09:25
4
לי היה מחזור אחרי גרידה ונשארה לי ציסטה.
אחרי תחילת הטיפול השני ראו שהציסטה לא קטנה, עצרו לי הכל אחרי הצטרוטייד, לקחתי ארגסט בערך 10 ימים, קיבלתי מחזור, התחלתי שוב טיפול ונקלטתי להריון שהניב בן מתוק.

טוב מאד לעשות טיפול אחרי הפלה כי הגוף עדיין הורמונלי, אם זה מסתדר לך פיזית ונפשית.
לצפיה ב-'אז אם זה אכן מחזור'
אז אם זה אכן מחזור
19/10/2017 | 09:33
3
אני יכולה להתחיל כבר עכשיו סבב נוסף או שיש צורך להמתין מחזור נוסף? 

לצפיה ב-'תלוי בציסטה'
תלוי בציסטה
19/10/2017 | 09:36
2
אם אחרי המחזור היא לא תהיה, תוכלי מייד.
אם כן, ממליצה לך לקחת גלולות קלות למעט זמן כדי לוודא שהציסטה תלך.
אני בהתחלה ממש לא רציתי לקחת גלולות אבל הוסבר לי שאם לא, אוכל לחכות כמה חודשים וחבל.
לצפיה ב-'אבל פרוטוקול מתחילים בזמן מחזור לא?'
אבל פרוטוקול מתחילים בזמן מחזור לא?
19/10/2017 | 09:55
1
אז אם אני צריכה לחכות לאחרי המחזור זה אומר שאני מפספסת את המחזור הקרוב לא?
לצפיה ב-'אכן, אם מדובר בפרוטוקול קצר, אז מתחילים בתחילת וסת, '
אכן, אם מדובר בפרוטוקול קצר, אז מתחילים בתחילת וסת,
19/10/2017 | 14:26
רק שלא נכון להתחיל בלי לוודא שרמות ההורמונים נמוכות דיין. עדיף לפספס חודש, עם כל הבאסה שבדבר, מאשר לעשות טיפול לא מוצלח עם סיכויים קטנים, שמבזבז לך טופס 17 של הקופה, שלא לדבר על המשאבים הנפשיים.
לצפיה ב-'את חייבת לבצע בדיקות הורמנליות כי:'
את חייבת לבצע בדיקות הורמנליות כי:
19/10/2017 | 14:24
א. לא מתחילים סבב ללא בדיקות הורמונליות, כדי לוודא שהגוף בתנאים אופטימלים להריון.
ב. אחרי אבחון הציסטה, במיוחד שאובחן שמדובר בציסטה צלולה, חשוב לראות שהאסטרדיול מספיק נמוך.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ד
ד"ר יואל שופרו
פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה