לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום לימודי משפטים
לומדים משפטים? רוצים ללמוד משפטים? מחפשים כבר התמחות?ברוכים הבאים לפורום לימודי משפטים!אם המילים: אקטוס ריאוס, פוזיטיביזם, אוביטר וקוגנטי מוכרות לכם...אם פס"ד "בנק המזרחי נ' מגדל" מעורר בכם זיכרונות לא נעימים...אם גם אתם מאיימים על כל העולם בתביעות...ואם אתם מעריצים את השופט בדימ' חשין אבל לא מבינים מה הוא כותב...וגם אם אתם מעוניינים להיות חלק מעולם המשפט בעתיד...אזי מקומכם עימנו! פורום לימודי משפטים, כשמו- כן הוא, מיועד למי שלומד משפטים או למי שמתעתד ללמוד את המקצוע. כאן תוכלו להחליף חוויות, לקטר, להתייעץ, לברר על ההתמחות, לקבל מידע על אופי הלימודים ותנאי הקבלה, ולהיעזר בחברי הפורום בכל בעיה ומטלה. בהצלחה לכולם,עדי (sacrament)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לימודי משפטים

לומדים משפטים? רוצים ללמוד משפטים? מחפשים כבר התמחות?ברוכים הבאים לפורום לימודי משפטים!אם המילים: אקטוס ריאוס, פוזיטיביזם, אוביטר וקוגנטי מוכרות לכם...אם פס"ד "בנק המזרחי נ' מגדל" מעורר בכם זיכרונות לא נעימים...אם גם אתם מאיימים על כל העולם בתביעות...ואם אתם מעריצים את השופט בדימ' חשין אבל לא מבינים מה הוא כותב...וגם אם אתם מעוניינים להיות חלק מעולם המשפט בעתיד...אזי מקומכם עימנו! פורום לימודי משפטים, כשמו- כן הוא, מיועד למי שלומד משפטים או למי שמתעתד ללמוד את המקצוע. כאן תוכלו להחליף חוויות, לקטר, להתייעץ, לברר על ההתמחות, לקבל מידע על אופי הלימודים ותנאי הקבלה, ולהיעזר בחברי הפורום בכל בעיה ומטלה. בהצלחה לכולם,עדי (sacrament)
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום זה הינו לימודי בלבד. בקשות למתן ייעוץ משפטי- תימחקנה!!!
נא לקרוא את התקנון לפני כתיבת הודעה
המשך >>

מאוכזב מזימונים למרות הממוצע והמוסד
10/02/2016 | 04:03
6
44
שלום לכולם אני חייב להודות שאני די מאוכזב מזימונים שקיבלתי, אני בעל ממוצע 88.7מאוניברסיטת בר אילן, השתתפתי בעבר בהתנדבויות משפטיות, הייתי עוזר מחקר וכמו כן בעל רמת אנגלית כמעט ברמת שפת האם. למרות כל זאת, לא קיבלתי זימונים ממספר משרדים מאוד נחשבים בתחומם:מיתר, גולדפרב,גורניצקי, ויגאל ארנון. איך הדבר ייתכן? תמיד אמרו לנו שכל עוד יש קו"ח טובים ומעניינים מספיק וממוצע מעל 87 אז מקבלים זימונים מכל משרד. לא רק שזה לא קרה לי, אלה אנשים עם בעלי ממוצע נמוך יותר ממני כן קיבלו את מיתר ואת גורניצקי משהו שממש לא מובן לי........יש למישהו הסבר הגיוני לעניין הזימונים?

יגאל ארנון ספציפית מעדיפים את העברית
10/02/2016 | 10:19
1
40
לגבי כל היתר יש לך עוד למעלה מחודש, כדאי להמתין.
מה הסיבה להמתין?
10/02/2016 | 15:04
27
גורניצקי מזמנים כבר במשך החודש וגם יגאל ארנון למה שיזמנו בהמשך? אני מאמין שיסגרו רשימות אם כבר לא סגרו.לפי מה שהבנתי, גולדפרב סגרו רשימות מזמן.
אתה למעשה מאוכזב מזימונים שלא קיבלת
11/02/2016 | 02:56
2
28
או שגם מאלו שכן קיבלת?
המשרדים האלה מוצפים במאות קורות חיים, חלקם דומים אחד לשני, ולוקח זמן למיין את כולם. יכול להיות שעדיין לא סיימו לזמן, או שמישהו יבטל ראיון ואז יזמנו עוד או שפשוט משרד מסוים החליט שהוא מזמן רק 50 סטודנטים שהנתונים שלהם הכי מרשימים וזהו, ולפעמים עם כל הנתונים הטובים שיש לסטודנט מסוים עדיין קשה לבלוט כי יש עוד סטודנטים עם נתונים מרשימים באותה המידה.
עקרונית, זה נכון שעם ממוצע גבוה מאוניברסיטה ועוד כמה נתונים נחמדים נוספים אתה אמור לקבל זימונים מהמשרדים האלה ללא בעיה, אבל עם כל הכבוד מדובר בסה"כ ב-4 משרדים מתוך עשרות, שאני מניחה ששלחת להם קו"ח, שלא זימנו אותך. אתה לא באמת ציפית לקבל זימון מכל אחד מהמשרדים ששלחת להם קו"ח, נכון? אני מבטיחה לך שיש סטודנטים עם נתונים כמו שלך או מרשימים יותר שגם כן לא קיבלו זימונים מכל המשרדים שהם שלחו להם קו"ח.
מעבר לכך, יש יריד השמה בבר אילן, וחלק מהמשרדים שלא מזמנים אותך לראיון במשרד שלהם אולי יחליטו לראיין אותך ביריד. למדו איתי כמה חבר'ה שבאו ליריד ופשוט ביקשו להיכנס לראיון במשרדים מסוימים גם אם אותם משרדים לא זימנו אותם אפילו לראיון ביריד, ונתנו להם להיכנס. בנוסף, אם ממש בוער לך להתמחות דווקא במשרדים האלה, אתה יכול לשלוח להם קו"ח דרך האתר האישי שלהם, ואז הם לא יתערבבו עם קוה"ח שמגיעים אליהם דרך קודקס.
אם לא באמת בוער לך להתמחות דווקא באחד מהמשרדים האלה, אלא מדובר רק באגו פצוע, אז אולי פשוט כדאי שתהיה קצת יותר מציאותי.
ומן הסתם כל מה שאמרת
11/02/2016 | 08:40
1
25
היה נכון במידה והייתי מקבל הרבה זימונים אחרים ,אך למעשה גם במספר המשרדים אחרים זימנו אותי רק למחלקה ספיצפית ותו לא (כלומר גם  בהם אינני יכול להגיע לראיון ולהתראיין באופן כללי לכל המשרד). ואני אכן שלחתי מיילים ופניתי לרוב המשרדים באופן אישי (עזר לי רק במספר מצומצם ), לגבי היריד לצערי לא נוכחתי כי הייתי בחילופי סטודנטים באותה תקופה. ממש לא מדובר פה על אגו פצוע, כיצד את מסבירה שמתוך 15 משרדים מובילים הוזמנתי רק ל8 (חלקם לא בשלושת הימים הראשונים שזה גם סוג של בעיה לפי מה שאני מבין). אני מאוד הייתי רוצה להגיע ולהתראיין במשרדים שציינתי בגלל התחומים שמעניינים אותי ולא בגלל  "אגו פצוע" או משהו בסגנון. ואני כן בתדהמה מסויימת שיש מספר אנשים שאני מכיר באופן אישי שקיבלו זימונים למשרדים הללו עם נתונים פחות טובים משלי  גם מבחינת הממוצע  (לפעמים נמוך במספר נקודות) וגם בפעילות משפטית שמחוץ ללימודים. לי אין לזה הסבר הגיוני לזה....
וגם לא יהיה לך
11/02/2016 | 17:51
12
אני לגמרי מבינה אותך ואת התסכול כשקורה משהו שאין לנו הסבר לו, ולא יודעים על מה לשים את האצבע. העניין הוא שאתה לא יכול לדעת מה השיקולים של כל משרד ואיזה קשרים ומכרים יש לאותם סטודנטים עם נתונים פחות מרשימים שכן קיבלו זימונים לשם.
דרך אגב, אני לא יודעת אם אתה יודע, אבל המשרדים לא מקבלים את קובץ קוה"ח שלך ששמת בקודקס (זה פנימי בשביל קודקס), אלא רק את הפרופיל שמילאת. האם שמת תמונה? האם כתבת מכתב פניה? הדברים הללו יכולים לעבוד לטובתך או לרעתך. גם זה אינדיבידואלי. המקסימום שאתה יכול לעשות, כבר עשית אותו. כל השאר לא תלוי בך וחבל לאכול את עצמך בשאלות שאין לך תשובות אליהן. גם לי קרה שאנשים עם ממוצע נמוך משלי או עם נתונים פחות טובים משלי קיבלו זימונים למשרדים שלא קיבלתי אליהם, ואין לי הסבר לזה.
השאלה היא האם המשרדים שכן זימנו אותך הם משרדים שאתה רוצה להתמחות בהם. רוב המשרדים הגדולים עוסקים בערך באותם התחומים, אז גם אם גולדפרב לא זימנו אותך ופישר כן זימנו, אז זה לא באמת כ"כ משנה.
8 זימונים מתוך 15 זה לא "רק", זה יותר מחצי. יש לך מבחר, ועדיין כל מה שכתבתי בחלק הראשון של התגובה רלוונטי.
לפעמים מה שכותבים במכתב הפנייה מאוד משפיע
12/02/2016 | 10:53
4
שיהיה ברור - אני לא אומרת שזה המקרה אצלך, אלא משתפת מהצד של מי שממיין קו"ח.
בסבב האחרון של מיון קורות החיים, היו סטודנטים עם נתונים מאוד טובים שוויתרנו על זימון שלהם בשל מכתב פניה שלא העיד עליהם טובות. אני מתכוונת למלבן שמוצב בעמ' הראשון, לא ללשונית נפרדת, וזה למעשה הדבר הראשון שמי שממיין את קוה"ח קורא.
ככלל, הייתי מציעה להימנע מהילול עצמי מופרז, מהסברים מיותרים למה נמנעו ממך פעילויות כאלה ואחרות במסגרת הלימודים, ומהתנצלויות לגבי הממוצע.
וגם - לעשות הגהה!!!
דרישת אנגלית כשפת האם במחלקות היי טק
12/02/2016 | 04:31
1
5
היי חברה, אני מעוניין להתמחות באחד המשרדים הגדולים שאליהם קיבלתי זימון,ספציפית מעניינת אותי מאוד מחלקת היי טק. לדעתי, יש לי את כל הנתונים חוץ מאנגלית שפת האם, יש לי אנגלית רהוטה ושוטפת אבל היא לא ברמת השפת אם. האם אפשר להתקבל למחלקות האלה גם ללא אנגלית שפת האם, אלא עם אנגלית ברמה גבוהה\גבוהה מאוד?
FYI
12/02/2016 | 09:43
3
כשהמשרדים מתכונים לאמגלית ב"רמת שפת אם" אז הכוונה שלהם לאנשים שאנגלית אינה שפת אמם אך היא ברמה גבוהה מאוד. אני לא חושב שהם באמת מגייסים דוברי אנגלית עם שפת אם כי פשוט אין מספיק כאלה בארץ, בטח שלא סטודנטים למשפטים (כמה דוברי אנגלית כבר יצא לך לפגוש במהלך התואר - הכוונה לא לחברה שגרו כמה שנים בחו"ל אלא לחברה שנולדו וחיו רוב חייהם באנגליה/ארה"ב וכו'). לכן לא הייתתי חושש מזה כ"כ, בטח אם אכן אכן יש לך אנגלית רהוטה ושוטפת. המשרדים פשוט מנסים להציב "רף" ראשוני גבוה אבל לרוב זה לא באמת מעיד המתמחים שהם מגייסים בפועל....
האם ללמוד משפטים ?
10/02/2016 | 13:55
2
28
היי אשמח לעזרתכם כי אני בהתלבטות נוראית בנוגע למה ללמוד.
בבית הספר הייתי תלמידה מצטיינת תמיד והרחבת פיזיקה כימיה ביוטכנולוגיה אנגלית ומתמטיקה הכל 5 יח"ל. ממוצע הבגרויות שלי הוא 108. אני כרגע עומדת להשתחרר מהצבא ממקום בעל שם רב ואצא ממנו עם המלצות מעולות. כל מי שמכיר אותי יודע שלימוד משפטים תפורים עליי אך אני נורא חוששת ללכת ללמוד מקצוע זה בגלל השוק המוצף. הייתי ביום פתוח באוניברסיטת תל אביב והחלטתי שזה באמת תפור עליי כמובן אם אבחר משפטים אלך לתואר משולב. אשמח לשמוע מסטודנטים שנמצאים כרגע בלימודים אם הם מרוצים האם התקבלו להתמחות במשרדים מובלים. אם אלך ללמוד אבחר באוניברסיטת תל אביב או העברית בירושלים. איזו עדיפה ? מה כדאי לשלב ? האם המקצוע לא מת ? 
סליחה על החפירה תודה מראש לעונים .
המקצוע לא מת
11/02/2016 | 03:31
17
השוק אכן קשה ומוצף, אבל ממש לא אבוד והטובים מצליחים. השאלה אם אחרים מרוצים או לא היא לא רלוונטית אליך כי מה שעושה לאחרים טוב לא בהכרח יעשה לך טוב ומה שיעניין אותך לא בהכרח יעניין מישהו אחר. יש סטודנטים שמתמוגגים מכל שיעור ויש כאלה שכבר אחרי סמסטר א' מבינים שזה לא בשבילם, וזה בסדר גמור.
סטודנטים ממוסד לימודים נחשב, עם ממוצע גבוה ועם עוד קישוטים בקו"ח מתקבלים להתמחות במשרדים המובילים. אם תעני על הנתונים הללו תקבלי זימונים לאותם משרדים מובילים ומשם זה כבר יהיה תלוי בך וביכולת שלך להרשים בראיון, שזה נכון לכל תחום. בהמשך, חלק גדול מהסטודנטים שמתמחים במשרדים המובילים לרוב גם נשארים לעבוד בהם, ואלה שלא, מתקבלים לעבודה במשרדים מובילים מקבילים (ככל שיהיה להם הסבר סביר לשאלה למה המשרד שבו הם התמחו החליט לא להשאיר אותם).
אם את באמת סגורה שזה התחום שתפור עלייך וזה מה שמעניין אותך, לא הייתי מוותרת על זה בגלל הפחד מהשוק המוצף. עם זאת, קחי בחשבון שעכשיו השתנו כללי המשחק, ואם תעשי תואר משולב, אז במסגרת אותו תואר תצטרכי לעשות "מיני סטאז'" של 80 שעות במשפטים בנוסף להתמחות הרגילה, וגם המתכונת של בחינת הלשכה תשתנה- לא עוד שאלות אמריקאיות אלא בחינה של הדין המהותי.
אם את מתכוונת להתחיל ללמוד כבר באוקטובר הקרוב, זה אומר שאת צריכה לגשת לפסיכומטרי באפריל (בהנחה שלא עשית אותו כבר) ומיד לאחר קבלת הציון להירשם ללימודים. גם אם ציון הפסיכומטרי שלך יספיק/מספיק להתקבל לאת"א או לעברית כבר השנה, את בטוחה שאת לא רוצה לקחת שנה לנוח קצת, לטייל ולחסוך לתקופת הלימודים? אולי בזמן הזה גם תבשילי יותר ותהיי בטוחה יותר לגבי התחום שאת רוצה ללמוד. אולי אפילו תלכי לאבחון מקצועי.
למה את חושבת שלימודי המשפטים תפורים עלייך? מאיזו בחינה? איך את מתארת אותם לעצמך ואת מקצוע עריכת הדין?
מבחינת הרמה אין כ"כ הבדל בין העברית לאת"א. למיטב הבנתי, לאת"א יש נטייה יותר מסחרית מבחינת תחום ההתמחות אליו מכוונים הסטודנטים של את"א. בשאלה הזו הייתי בוחרת לפי מיקום גיאוגרפי ואווירה חברתית/פוליטית שאת יותר מתחברת אליה.
לגבי השילוב, אם למשל תחום הקניין הרוחני והפטנטים מעניין אותך, הייתי משלבת עם ביוכימיה או משהו מהתחום הזה, שנראה שזה גם התחום שחזק אצלך. אם תטי יותר לכיוון המסחרי, אז שילוב עם חשבונאות או כלכלה יהיה יעיל יותר. אם התחום המנהלי מדבר אלייך, שילוב עם מדעי המדינה יכול להיות נחמד. יש המשלבים עם מנהל עסקים או פסיכולוגיה, אבל בעניי זה פחות פרקטי ויותר בשביל הרחבת האופקים, שזה גם אחלה. רק שימי לב שהשילוב לא יפגע לך בממוצע התואר במשפטים, אבל זה כרגע רחוק מידי...
תשובה
12/02/2016 | 01:19
7
המוסדות המובילים הם אוניברסיטת ת"א והאוניברסיטה העברית. אין הבדל בין שני המוסדות מבחינת היוקרה.
אלה שמסיימים את לימודיהם באחד משני המוסדות שהוזכרו בממוצע סביר (מעל 80) לא יתקשו למצוא עבודה במשרדים המובילים.
שכר המתמחים במשרדים אלה הוא כ-8000 ש"ח ברוטו. 
שכר עורך דין שנה ראשונה במשרדים אלה נע בין 11000 ל 13000 ש"ח ברוטו, כאשר בכל שנה השכר משתדרג, לא בהרבה.
אם לא משתלבים כשותפים זוטרים בטווח של 5-10 שנים מיום סיום ההתמחות, לא מרוויחים מספיק ביחס לכמות העבודה.
העבודה במשרדים הנחשקים היא עבודה מרובת שעות, ולא משאירה הרבה זמן פנוי.
אמרת שלמדת בהצלחה פיזיקה ומתמטיקה וכל מיני דברים שעורכי דין לא מבינים. אם אין לך תשוקה מאד חזקה למקצוע (עריכת דין), לכי ללמוד מדעי המחשב. ביום שבו תעזבי את האוניברסיטה תרוויחי 15,000 שקל ברוטו, תהיי בסביבה אנושית טובה ותסיימי לעבוד ב-18:00.
התמחות בדיני משפחה
11/02/2016 | 18:38
6
היי, מישהו מכיר משרדים ששמתעסקים בתחום דיני המשפחה, ירושה וגישור שמחפשים מתמחים למרץ / ספטמבר 2017 ?
איך ניתן לשלוח אליהם קורות חיים ?
מועדי זמנים לשליחת קו"ח להתמחות
11/02/2016 | 16:58
1
17
למיטב הבנתי ישנם מועדים מוגדרים שבהם ניתן לשלוח קו"ח למשרדים לצורך התמחות .שאלתי היא כזו אני שנה ג' ללימודים ומסיבות כאלה ואחרות ייתכן שלא אצא לי לשלוח קו"ח כבר השנה לכן רציתי לדעת אם עלולות להיות בעיות במידה ואעביר את קו"ח שנה הבאה ,שנה ד', לצורך התמחות של אוקטובר 17

תודה רבה לעונים
כל המשרדים מחפשים עכשיו מתמחים
11/02/2016 | 18:00
11
למועדי מרץ וספטמבר 17, והם יסגרו את המקומות הללו כבר במרץ הקרוב. קו"ח שתעבירי בשנה ד' יהיו רלוונטים רק למועד' מרץ וספטמבר 2018 (כלומר, תחפשי התמחות יחד עם המחזור שמתחתייך). כמובן שיכולים לקרות מקרים בהם פתאום איזה מתמחה מבטל את ההתמחות שלו במקום מסוים מאיזושהי סיבה ואז יתפנה מקום, אבל הסיכוי ממש קלוש ולא הייתי בונה על זה.
הדברים נכונים בעיקר למשרדים הגדולים/מדורגים. משרדים קטנים ו/או פחות מוכרים מחפשים מתמחים במהלך כל השנה. כמו כן, למגזר הציבורי יש מועדים מוגדרים בהם נפתח מכרז ורק בהם ניתן לשלוח קו"ח, אלא אם כן שוב מישהו יבטל ברגע האחרון.
אני לא יודעת מה הסיבות שלך, אבל אם בכל זאת יש לך את האפשרות לעשות מאמץ ולשלוח קו"ח עכשיו וגם להגיע להתראיין, אז תעשי זאת. אם לא, זה לא סוף העולם. מקסימום תדחי את ההתמחות בחצי שנה למרץ 18, תנוחי קצת, תטיילי, תסיימי סמנריונים וכו'. יש הרבה שעושים את זה.
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2016 | 14:55
1
 יש לכם שאלות בנוגע לבריאות הפה? מתעניינים בהלבנת שיניים?
בפורום שיקום הפה תוכלו לשאול ולהתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2555

סובלים מעור פנים בעייתי? רוצים לדעת כיצד להיפטר מפצעי הבגרות?
בואו לדבר על זה בפורום אקנה - טיפול ושיקום העור
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2103

רוצה לצמצם את היקף הבטן ולעצב את פלג הגוף המרכזי?
פורום מתיחת בטן הוא המקום בשבילך!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2548

סובלת מעור עודף? רוצה לדעת כיצד להתמודד עם התופעה?
בפורום הסרת עודפי עור תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2547

יש לכם שאלות בנוגע לתטא הילינג? מתעניינים בשיטת הריפוי האנרגטית העוצמתית ביותר?
בואו לדבר על זה עכשיו בפורום תטא הילינג!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2423

התמחות באגף לסיוע משפטי בחיפה
07/02/2016 | 11:15
1
34
היי ! מישהו קיבל זימון לקבוע ריאיון איתם דרך קודקס ? 
מישהו הצליח לתפוס אותם ?
מופיע מספר טלפון של המזכירה גלית אך אין תשובה כבר במשך למעלה משבועיים...
לרוב כשמקבלים זימון דרך קודקס
08/02/2016 | 03:06
30
אז מי שמזמן אמור גם ליצור קשר עם המועמד לשם קביעת הראיון. אם בכל זאת כתוב לך שאת אמורה ליצור קשר איתם, ואין קול ואין עונה, אז אני מציעה לך לפנות לקודקס שינסו לבדוק לך את העניין הזה, או לחפש בגוגל מספר אחר שלהם.
לימודי משפטים בגיל 40 פלוס...מכירים כאלו ?
04/02/2016 | 10:09
1
46
עצמאי בתחום מחשבים הרבה מאוד שנים. שוקל ללמוד משפטים. מודע לכך שזה שוק רווי , התמחות ארוכה. ומבחן לקבלת רישיון מאתגר. מכירים ' מבוגרים ' שעשו הסבה ?
יש חיה כזו
04/02/2016 | 23:00
46
למדו איתי כמה חבר'ה בסביבות גיל 40 וגם בהתמחות היה איתי בחור בערך בגיל הזה, אולי אפילו יותר. אנשים עושים את זה. האמת היא שאין לי מושג מה קורה איתם היום והאם הם הצליחו להשתלב בשוק.
בגלל הגיל שלך אני מניחה שיש לך ילדים שצריך לפרנס, לכן ככל הנראה תרצה ללמוד במקום עם מסלול ערב, וזה רק במכללות ולא במדורגות שביניהן, דבר שיקשה עלייך יותר מהגיל שלך למצוא אח"כ התמחות.
זה לא בלתי אפשרי, אבל צריך להיות מציאותי, וקל זה לא יהיה. אם אתה מוכן לאתגר הזה, ובאמת רוצה לעסוק בזה, אז לך על זה.
עם זאת, לפני צעד כ"כ משמעותי, אני באמת ממליצה לך ללכת לאיזו פגישת ייעוץ עם גורם רלוונטי.
מצ"ב לינק למאמר מעניין שנתקלתי בו בתפוז בנושא הזה:
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2016 | 15:26
1
 מתעניינים בצורפות? מחפשים טבעות נישואין וזקוקים להכוונה?
בפורום צורפות טבעות נישואין תוכלו לשאול ולהתייעץ!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2550

מעצבים את הסלון מחדש וזקוקים לייעוץ לגבי הוילונות? מתלבטים בין וילון ארוך לקצר?
בפורום וילונות תוכלו להתייעץ עם מומחה מתחום הוילונות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2549 

מעוניינים לדעת מהם הכלים הטובים ביותר להשקעה נבונה וחסכונית? רוצים לנסות להשיג את המקסימום משוק ההון?
בפורום ייעוץ השקעות תוכלו לקבל מענה לכל השאלות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/1591 

מתעניינים בעולם הגאדג'טים ורוצים לדעת מהם החידושים הכי חמים בתחום? היכנסו עכשיו לפורום גאדג'טים בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/673

יש לכם שאלות בנושא בריאות הגוף והנפש? מתעניינים בשיטת הרפואה הפונקציונלית?
בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2552 

רוצה לתקן את נזקי הזמן ולהעניק לפנים מראה צעיר יותר? מתעניינת בניתוח למתיחת פנים?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום מתיחת פנים!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2046

עבירות צווארון לבן- עו"ד אביה אלף- אונ' תל אביב
01/02/2016 | 22:37
40
אשמח לקבל מחברת\ סיכומים עדכניים מהשנה של הקורס הנ"ל!!!
תואר ראשון במנהל עסקים ומשפטים
31/01/2016 | 11:33
1
47
שלום לכולם,
התחלתי ללמוד בקריה האקדמית אונו השנה מנהל עסקים בהתמחות במימון. במהלך הסמסטר הראשון הרגשתי שאני רוצה יותר לאתגר את עצמי ולשלב עם תואר זה גם תואר במשפטים .
מה דעתכם?
האם תואר ראשון במנהל עסקים ותואר ראשון במשפטים עוזרים בשוק העבודה?
או עדיף לעשות תואר ראשון ושני ?
השאלה היא מה את רוצה להיות
31/01/2016 | 17:35
43
אם את רוצה להיות עורכת דין, אז את חייבת תואר ראשון במשפטים. אומנם בבר אילן יש מסלול לתואר שני במשפטים ללא משפטים, אבל עם התואר הזה לא תוכלי להיות עורכת דין.
אם את בטוחה שאת לא רוצה להיות עורכת דין, אלא רוצה את הידע להשכלה כללית ושיראה טוב בקו"ח, אז גם תואר ראשון במנהל עסקים ותואר שני במשפטים ללא משפטנים יכול לעזור לך.
לי נראה שעדיף תואר ראשון בשניהם כדי לא לסגור לעצמך את האופציה כן לעשות התמחות ולהוציא רישיון של עו"ד.
מבחן ללא קובץ חקיקה
22/01/2016 | 19:46
3
83
שלום לכולם, אשמח לחוות דעתכם:
מבלי לנקוב בשמות, בעוד מספר ימים מתקיים מבחן גמר בקורס דיני נזיקין באחד המוסדות המובילים. המרצה החליט שבמסגרת המבחן לא ייעשה שימוש בשום חומר עזר- לרבות קובץ חקיקה. מבחן סגור ביותר.
טענות לגבי חומר פתוח וסגור יש לכאן ולכאן (אני אישית מעדיף סגור)- אך האם שמעתם אי פעם על מצב בו באחד הקורסים החשובים, העמוסים והמרכזיים בתואר- בו לומדים מעבר לפקנ"ז גם חוקים רבים אחרים (עוולות מסחריות וכו'), לא יהיה זמין לסטודנטים אפילו קובץ חקיקה? האם ההחלטה הזאת נראית לכם סבירה?
יוער כי אין שום הנמקה ברורה של המרצה להחלטה הזאת וככל הנראה אין בבסיסה הסבר מהותי אמיתי.
אשמח לשמוע את דעתכם והאם הייתם פונים לדיקן בעניין ההחלטה הזאת. תודה לכולכם ובהצלחה בבחינות!
לפנות לדיקן? על מה?
22/01/2016 | 20:19
67
אני עשיתי מבחן בדיני חוזים ללא חוק, וציפו ממני לזכור גם סעיפי חוק בע"פ.
אין מה לעשות, כל מרצה והחופש האקדמי שלו.
אני לא מסכימה עם זה, ובאופן כללי, לדעתי כל המבחנים במשפטים צריכים להיות עם חומר פתוח - זוהי ההכנה האמיתית למציאות. אבל זה לא משהו שאפשר להתלונן עליו.
אם אין איזושהי הוראה מפורשת בעניין הזה
25/01/2016 | 23:37
49
בתקנון הפקולטה, אז אין כ"כ מה לפנות לדיקן.
אין לכם אגודה?
06/02/2016 | 15:30
15
תנסו לפנות דרכה..
שאלה לגבי התמחות בפישר בכר, גרוס, גורניצקי, מיתר והרצוג פוקס
20/01/2016 | 19:30
1
117
היי.
אשמח לשמוע חוויות ממי שעבר את תקופת ההתמחות שלו באחד מן המשרדים הנ"ל בדגש על הסיפוק בעבודה, הלמידה, הלחץ והדרישות מהמתמחה, היקף שעות העבודה, היחס כלפי המתמחה והשכר.

תודה.
תנסה לחפש באתר של קודקס
26/01/2016 | 17:46
57
יש שם משובי התמחות.
בחינה במחשב או בכתב?
19/01/2016 | 20:58
3
76
יש חסרונות להיבחן במחשב במקום בכתב שאתם יכולים לחשוב עליהם?
ממש לא
19/01/2016 | 23:59
20
רק אם חס וחלילה משהו קורה למחשב בזמן המבחן...
20/01/2016 | 04:35
20
לא, נח בטירוף! פשוט לשמור כל הזמן את הקובץ.
21/01/2016 | 11:34
16
שאלה בדיני מיסים על קיזוז הפסדים
19/01/2016 | 19:28
22
שלום, שאלה תאורטית:
בשנה נוכחית היה לי הפסד ובשנה קודמת היה לי רווח.
אם היה ניתן לקזז הפסדים לאחור, זה היה מטיב עם הנישום?
 אמרו לי שבמקרה כזה הטבת המס הגלומה בהפסד תאבד מערכה עבור הנישום בגלל ערך הזמן של הכסף. זה הגיוני?
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
18/01/2016 | 15:51
 יש לכם שאלות לגבי עולם השייט הבינלאומי? חולמים על חופשה חלומית וזקוקים למידע?
בפורום טיולי שייט תקבלו את כל המידע הדרוש!

מתעניינים בקסמים וטלפתיה? רוצים ללמוד עוד על העולם הקסום והמיסתורי הזה?

סובלת מנשירת שיער וחולמת על פיתרון? מתעניינת בתוספות שיער לקראת אירוע ורוצה לקבל טיפים ורעיונות?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום תוספות שיער!

מהן האבחנות הרפואיות בתחום ההמטולוגיה? ממה הן נגרמות ומהם התסמינים שלהן? 
מוזמנים לדבר על זה עכשיו בפורום המטולוגיה כללי!

יש לך שאלות מתחום הרדיולוגיה? נמצא לפני בדיקה פולשנית ויש לך חששות?
בפורום רדיולוגיה תוכל להתייעץ עם מומחה מהתחום!

סובלים מפטרת ציפורנים? רוצים להתייעץ עם מומחה מהתחום לגבי דרכי טיפול אפשריות?
היכנסו עכשיו לפורום פטרת בציפורנים ותקבלו מענה אמין ומקצועי!

לימודי משפטים מתלבט בין ת"א לבר אילן
15/01/2016 | 11:26
1
106
שלום לכולם!

אני נמצא עכשיו מול החלטה האם להירשם לבר אילן או לת"א. אני בחור דתי, אבל השיקול שלי העיקרי שלי בבחירת מקום הלימודים לא מגיע מטעמי דת. המסלול שאני רוצה להגיע אליו הוא ציבורי, פרקליטות, בתי משפט וכו', ורציתי לדעת באיזו אוניברסיטה עדיף לבחור. אני מאמין שהלימודים בת"א קשים (אמנם לא בהרבה) מבר אילן, ויכול להיות שאצטיין בבר אילן ובת"א אהיה תלמיד ממוצע. מה עדיף?
לא ממש ברור לי על סמך מה האמונה שלך בעניין זה
15/01/2016 | 18:30
111
זה נכון שמבחינת הביקוש בשוק את"א נחשבת יוקרתית יותר, אבל הדירוג הזה לא בהכרח מבוסס על קושי לימודי. ייתכן שבאת"א נותנים יותר עבודות הגשה או שיש יותר עומס, אין לי מושג כי אף פעם לא עשיתי השוואה כזו, אבל בבר אילן יש מרצים מצויינים ובסופו של דבר החומר הוא אותו חומר והמבחנים מנורמלים בשני המוסדות.
אם המסלול שאתה רוצה הוא ציבורי אז הבחירה היא פחות קריטית. המגזר הציבורי הרבה יותר סלחן בעניין מוסד הלימודים והממוצע, אלא אם כן אתה שואף להתמחות בעליון, ואז בלי ספק תלך לאת"א. משם יש יותר סיכוי להתקבל לעליון.
אם השיקול שלך הוא לא דתי, ואתה מתקבל לשני המוסדות וגם שניהם נוחים לך מבחינת הגעה, אז תלך לאת"א כי זה יפתח לך יותר דלתות. השאלה אם תהיה מצטיין או ממוצע בסופו של דבר, למרות הנרמול, תלויה בך.
אם גם העניין החברתי חשוב לך, ואולי אפילו האווירה הפוליטית במוסד הלימודים, אז אולי הייתי חושבת פעמיים בעניין זה.
שאלה למי שלומד באוניברסיטה העברית: איפה נמצא מכון הארי סאקר?
14/01/2016 | 10:58
44
שאלת התמצאות בקמפוס: האם מישהו יודע איפה נמצא מכון הארי סאקר?

תודה
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2016 | 16:13
2
 נמצאים בשנות העשרים לחייכם ומחפשים מקום לדבר בו על הכול?
פורום עשרים פלוס הוא המקום בשבילכם! היכנסו עכשיו!

מתעניינים בשייט יאכטות? חולמים על חוויה רומנטית או הרפתקה כיפית לכל המשפחה?
היכנסו עכשיו לפורום יאכטות ותקבלו את המידע הדרוש

מתכננים אירוע משפחתי ומעוניינים באטרקציות מגניבות וייחודיות?
בפורום אטרקציות לאירועים תקבלו רעיונות שיהפכו את האירוע שלכם למושלם!

יש לכם שאלות לגבי מערכת אבטחה טובה ואיכותית לעסק שלכם או לבית המגורים?
היכנסו לפורום מערכות אבטחה ותקבלו מידע מקצועי ואמין!

מתלבטים אילו צמחים כדאי לשתול בעונה הנוכחית? יש לכם שאלות לגבי השקייה או דישון?
בפורום צמחים לגינה ולבית תוכלו לשאול ולשתף!
שאלה לגבי עבירה 336
04/01/2016 | 21:34
2
78
הי לכולם!
אני מתלבטת איך לנתח את העבירה.
אמרו לנו שכיום נהוג לסווג את כל יצירת הסכנות כעבירות התנהגותיות, וזה לא כל כך מסתדר עם הסעיף הזה. יש למישהו מושג איך מנתחים את היסוד העובדתי של העבירה?
מה אף אחד לא יודע/יכול לענות לי?
05/01/2016 | 15:39
15
לדעתי זו עבירה תוצאתית
06/01/2016 | 02:54
41
"הגורם שלא כדין שיפעילו על אדם או שאדם יקח רעל או דבר מזיק אחר, בכוונה לפגוע בו או בזולתו או להרגיזם, דינו – מאסר שלוש שנים; סיכן בכך את חיי האדם או גרם לו בכך חבלה חמורה, דינו – מאסר ארבע-עשרה שנים".

ברגע שכתוב לך "הגורם ל..." זה סימן לעבירה תוצאתית, כי אתה גורם למשהו לקרות. אם המשהו הזה לא קורה, אז אין עבירה. כלומר, נדרשת תוצאה.

במקרה הזה כדי שתתקיים העבירה אדם כלשהו צריך לקחת רעל עקב פעולה כלשהי שעשית. אציין שעברו כמה שנים מאז שלמדתי דיני עונשין, אז יכול להיות שדברים השתנו. לא זכור לי שנאמר לנו בזמנו שנהוג לסווג עבירות של יצירת סיכון כהתנהגותיות.

הגורם ל- התנהגות. שלא כדין ואדם- - נסיבות, יפעילו או יקח רעל או דבר מזיק אחר- תוצאה. סיכן בכך את חיי האדם או גרם לו...- גם תוצאה (חמורה יותר).

להבא, נא לצטט את סעיף העבירה הנדונה בגוף ההודעה.
חם בפורומים של תפוז
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
יגאל ג'רבי- משרד עורכי דין
יגאל ג'רבי-משרד עורכי דין
היבטים- פסיכותרפיה קוגנטיבית התנהגותית
מרפאת היבטים
פורום טיולים בסין
פורום טיולים בסין
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה