לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום לימודי משפטים

לומדים משפטים? רוצים ללמוד משפטים? מחפשים כבר התמחות?ברוכים הבאים לפורום לימודי משפטים!אם המילים: אקטוס ריאוס, פוזיטיביזם, אוביטר וקוגנטי מוכרות לכם...אם פס"ד "בנק המזרחי נ' מגדל" מעורר בכם זיכרונות לא נעימים...אם גם אתם מאיימים על כל העולם בתביעות...ואם אתם מעריצים את השופט בדימ' חשין אבל לא מבינים מה הוא כותב...וגם אם אתם מעוניינים להיות חלק מעולם המשפט בעתיד...אזי מקומכם עימנו! פורום לימודי משפטים, כשמו- כן הוא, מיועד למי שלומד משפטים או למי שמתעתד ללמוד את המקצוע. כאן תוכלו להחליף חוויות, לקטר, להתייעץ, לברר על ההתמחות, לקבל מידע על אופי הלימודים ותנאי הקבלה, ולהיעזר בחברי הפורום בכל בעיה ומטלה. בהצלחה לכולם,עדי (sacrament)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לימודי משפטים

לומדים משפטים? רוצים ללמוד משפטים? מחפשים כבר התמחות?ברוכים הבאים לפורום לימודי משפטים!אם המילים: אקטוס ריאוס, פוזיטיביזם, אוביטר וקוגנטי מוכרות לכם...אם פס"ד "בנק המזרחי נ' מגדל" מעורר בכם זיכרונות לא נעימים...אם גם אתם מאיימים על כל העולם בתביעות...ואם אתם מעריצים את השופט בדימ' חשין אבל לא מבינים מה הוא כותב...וגם אם אתם מעוניינים להיות חלק מעולם המשפט בעתיד...אזי מקומכם עימנו! פורום לימודי משפטים, כשמו- כן הוא, מיועד למי שלומד משפטים או למי שמתעתד ללמוד את המקצוע. כאן תוכלו להחליף חוויות, לקטר, להתייעץ, לברר על ההתמחות, לקבל מידע על אופי הלימודים ותנאי הקבלה, ולהיעזר בחברי הפורום בכל בעיה ומטלה. בהצלחה לכולם,עדי (sacrament)
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום זה הינו לימודי בלבד. בקשות למתן ייעוץ משפטי- תימחקנה!!!
נא לקרוא את התקנון לפני כתיבת הודעה
המשך >>

לצפיה ב-'סיורים בקודקס'
סיורים בקודקס
29/08/2016 | 18:17
3
מישהו יודע מה הממוצע שדורשים בשביל סיורים במשרדים הגדולים? ברור לי שזה תלוי גם בקורות חיים, אבל האם יש רף כמו ממוצע 80-85? האם לסטודנטים מאוניבסיטאות יותר קל להתקבל? האם ידוע כמה אנשים מתקבלים לתוכנית? האם סטודנטים שלא מתקבלים נמצאים בעמדת נחיתות לקבלה לאותם משרדים בתקופת הראיונות?
לצפיה ב-'סיוע בהכנת עבודות (בלווי הסטודנט)'
סיוע בהכנת עבודות (בלווי הסטודנט)
24/08/2016 | 20:00
18
עוזרת מחקר למרצים באקדמיה , בעלת תואר ראשון בהצטיינות מבר אילן מסייעת לסטודנטים בלווי צמוד לכל שלבי כתיבת העבודה / סיןע ספציפי-( תשומת הלב מדובר על סיוע ולא כתיבת העבודה עצמה) נסיון רב בתחום. ציונים מעולים מובטחים. 0523066318 
לצפיה ב-'קורות חיים'
קורות חיים
20/08/2016 | 23:39
4
45
היי, משתפת אתכם בדילמה כלשהי שיש לי.
אני תוהה אם לרשום בקורות חיים לקראת הראיונות להתמחות, על עבודה משפטית קצרה (אבל יחסית משמעותית) שהיתה לי במשרד מסוים, אבל היחסים איתו עלו על שרטון. 
הדילמה היא שאני קצת מפחדת שמשרד שאתראיין בו ירים טלפון לאותו משרד, מצד שני בהחלט אני מרגישה שרכשתי שם ניסיון משפטי רלוונטי שאני יכולה לדבר עליו.
מה אתם אומרים? נהוג בין המשרדים להרים טלפון למשרד אחר ו"לרחרח"? 
לצפיה ב-'בדרך כלל כל עניין ההמלצות'
בדרך כלל כל עניין ההמלצות
21/08/2016 | 21:52
3
45
והלהרים טלפון רלוונטי יותר לשלב חיפוש העבודה כעורך דין. ממה שיצא לי לחוות בשלב חיפוש ההתמחות לרוב לא מרימים טלפון "לרחרח", אבל אף פעם אי אפשר לדעת, בעיקר אם במקרה המראיין ומי שעבדת אצלו מכירים אחד את השני.
אם את באמת מרגישה שהניסיון שרכשת שם תורם לקורות החיים שלך בצורה משמעותית, אז הייתי לוקחת את הסיכון וכותבת את זה.
לצפיה ב-'זו לא המלצה'
זו לא המלצה
23/08/2016 | 23:14
2
36
פשוט רושמת בקורות חיים על העבודה הזו. לא חושבת שגם אעלה על שפתיי את שם העו"ד כי כפי שציינתי היחסים לא נגמרו טוב...

לצפיה ב-'לדעתי, תלוי במה מדובר בדיוק'
לדעתי, תלוי במה מדובר בדיוק
25/08/2016 | 00:27
27
לא פירטת מה בדיוק טיב השרטון המדובר, משיקולים שלך כמובן, אבל לדעתי כל עוד לא מדובר במשהו מאד מאד חמור, הייתי מציין את זה בקו"ח, זה בגדר סיכון סביר.
לצפיה ב-'איך זה סותר את מה שכתבתי?'
איך זה סותר את מה שכתבתי?
25/08/2016 | 22:38
20
הסיבה היחידה שמראיין ירים טלפון למעסיק הקודם שלך זה כי הוא רוצה לשמוע ממנו המלצה או דיס המלצה, וכמו שכתבתי, דבר כזה רלוונטי יותר לשלב, שאחרי ההתמחות.
לצפיה ב-'ממוצע דרוש להתמחויות'
ממוצע דרוש להתמחויות
21/08/2016 | 17:18
2
46
היי חברים,
אני יודע שזו שאלה שחוזרת על עצמה פעמים רבות בפורום, אבל אני מניח שהיא כן משתנה לאורך הזמן וכן רלוונטית למרבית הקוראים כאן.

אז, מה למעשה הממוצע הדרוש לצורך קבלה להתמחויות כאלו ואחרות? אני מניח שהעליון מהווה את הרף העליון, אבל יש עוד שלבים בדרך, ואשמח לדעת גם עליהם.

הממוצע שלי כעת הוא 87 באוני' העברית, כך שאשמח לדעת ספציפית לגבי הממוצע הזה, אבל לטובת כולם אשמח אם ניתן יהיה להתייחס גם לממוצעים אחרים.

תודה רבה על העזרה!
לצפיה ב-'האמת שהתשובה לא ממש משתנה עם הזמן'
האמת שהתשובה לא ממש משתנה עם הזמן
21/08/2016 | 21:55
48
ממוצע 87 מהעברית אמור להספיק לך כדי לקבל זימונים למשרדים המובילים, אבל לא לעליון. חברים שלי בזמנו עם ממוצע 88 מבר אילן זומנו למיתר ולהרצוג. כמובן שלא הכול זה ממוצע ודברים משתנים בהתאם לנתונים הנוספים שיש למועמד בקורות החיים, כמו עבודה מחקרית, התנדבות או שירות צבאי מרשים.
לצפיה ב-'המיקום בתוך המחזור עשוי להשפיע'
המיקום בתוך המחזור עשוי להשפיע
21/08/2016 | 23:15
45
במחזור שלי ממוצע 88 באוני' ת"א משמעו היה סיום התואר בהצטיינות.
היינו מחזור שסבל מכמה שביתות וכנראה שזה השפיע על הציונים של כולם באופן רוחבי. בהמשך לזה, סטודנטים עם ממוצע נמוך מ-90 שהיו מצטייני דיקאן וגם בעלי קו"ח מרשימים קיבלו גם זימונים לעליון.
אל תשכח שלא הכל זה ממוצע, ופעילויות אקדמיות נוספות (כתב עת, עבודה כעוזר/ת מחקר/ הוראה, התנדבות וכו') הן גם פקטור.
בהצלחה!
לצפיה ב-'ממוצע בר אילן'
ממוצע בר אילן
18/08/2016 | 10:18
3
64

האם כוונתכם שממוצע יפה הוא מעל 88 -האם נכלל בו מקצועות הבחירה המחוייבים בתואר(במקרה שלי המקצועות בתנך?)
האם המשרדים מסתכלים על ממוצע התואר (עם קורסי הבחירה שאנו מחויבים בהם) או שמא גם על ממוצע משפטים נטו?

לצפיה ב-'אני מניחה שהם מסתכלים גם וגם'
אני מניחה שהם מסתכלים גם וגם
18/08/2016 | 21:22
2
51
הייתי אומרת שממוצע יפה הוא מעל 88, לפחות ממה שראיתי אצל חבריי בזמנו לפי הזימונים שלהם לראיונות. כלומר, גם חבר'ה עם ממוצע 88 קיבלו זימונים למשרדים הגדולים.
מעבר להסתכלות על ממוצע התואר או על הממוצע במשפטים,  משרדים גם מסתכלים על ציונים בקורסים ספציפיים, כמו חוזים ודיני חברות. תלוי במה המשרד עוסק.
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
18/08/2016 | 23:21
1
45
תודה רבה.את מדברת על ממוצע מעל 88 ממוצע תואר או משפטים? אדם שרוצה להתמחות במשרד מסחרי מתחת לאיזה ציון הית מציעה לו לעשות מועד ב בחברות/חוזים?

לצפיה ב-'88 לתואר'
88 לתואר
20/08/2016 | 21:01
43
אבל מן הסתם, שאם הממוצע של הסטודנט במשפטים זה 82 וקורסים על רמב"ם העלו את הממוצע ל-88, זה לא ממש יעניין את המשרדים.
מתחת ל-85 בחוזים או חברות אני אישית הייתי עושה מועד ב'.
לצפיה ב-'איפה מוצאים משפט משווה?'
איפה מוצאים משפט משווה?
19/08/2016 | 10:42
1
35
שלום רב
אני כותב עבודה סמינריונית בנושא של רשלנות רפואית.
איפה אני יכול למצוא משפט משווה?
יש לי גישה לכל האתרים (תקדין, נבו וכו) דרך המכללה.
תודה רבה,
לצפיה ב-'בלקסיס'
בלקסיס
20/08/2016 | 20:59
16
ב- westlaw ובמאמרים בעברית, בהם לרוב יש פרק או תת פרק של משפט משווה או מינימום הפניות למאמרים באנגלית בהערות השוליים.
לצפיה ב-'בחינות-אוניברסיטה העברית- מדעי המוח'
בחינות-אוניברסיטה העברית- מדעי המוח
15/08/2016 | 14:05
2
43
היי ,
מישהו יכול לשלוח לי קישור לבנק מבחנים במדעי המוח של האוניברסיטה העברית?
או בפרט , של קורס "מדעי המוח הקוגנטיביים" 

אודה לכם המון
ליאור.
לצפיה ב-'אם זה לא הצאט אשמח לקישור לפורום רלוונטי '
אם זה לא הצאט אשמח לקישור לפורום רלוונטי
15/08/2016 | 14:25
1
18
אודה לכם מאוד, פשוט לא מצאתי פורום של האוניברסיטה העברית "מדעי המוח" אם מישהו יכול לעזור ולשלוח קישור, או שמכיר חבר שלומד את זה, ויכול להפנות אותי אליו.
זה יכול מאוד מאוד לעזור לי
זה חשוב לי! אודה מאד למי שייתן יד בדבר
לצפיה ב-'יש פורום כללי של האוניברסיטה העברית'
יש פורום כללי של האוניברסיטה העברית
16/08/2016 | 01:24
18
אני מניחה, שהסיכוי שתקבל שם עזרה גבוה יותר מהסיכוי, שתקבל עזרה בפורום "לימודי משפטים"...
לצפיה ב-'ראיונות להתמחות'
ראיונות להתמחות
12/08/2016 | 19:28
2
87
הזמן חולף ביעף ותקופת החיפושים אחרי ההתמחויות ממש מעבר לפינה.
וחוסר הביטחון גדול יותר מאי פעם, לצערי.

על הנייר, יש לי נתונים מאד טובים. ממוצע 90+, אוניברסיטה מובילה, מצטיין דיקן, עוזר מחקר, התנדבויות, חילופי סטודנטים. אני בטוח שאקבל זימון לאן שארצה, אולי חוץ מהעליון. על פניו, הכל טוב... אז זהו שלא.

למה, אתם שואלים? כי אני יודע שכל הנתונים האלו נעלמים ברגע שכף רגלי דורכת במשרד. בראיונות אני משום מה פשוט גרוע. תמיד לא הייתי טוב בזה, אני נלחץ מהר מאוד וזה ניכר. לא ברמה שאני לא מצליח להוציא מילה מהפה, אלא יותר בקטע שהראיונות תמיד חצי כוח, תמיד יהיו רגעים קטנים ומביכים של גמגום/שתיקה וכו'. כששואלים שאלות שמעולם לא חשבתי עליהן קשה לי להוציא תשובה סבירה בשלוף.
כמו שאתם רואים, אני קצת אובד עצות בעניין הזה.

בתור אנשים שחוו את התקופה הזו, מה אתם מציעים לעשות? 
סימולציות? כדורי הרגעה? הכנה מראש לכל שאלה אפשרית?
איך לעזאזל אני עובר את התקופה הזו מבלי להיכשל בצורה מוחלטת?!

תודה
לצפיה ב-'ממש מעבר לפינה'
ממש מעבר לפינה
14/08/2016 | 22:28
56
אנחנו רק באוגוסט. עוד מוקדם להילחץ ולהתבאס

מה שאתה מתאר, מאוד מוכר לי. אני גם כזו. שונאת ראיונות עבודה והם מלחיצים אותי. החדשות הטובות הן, שאתה לומד מראיון לראיון ומשתפר. מה שאומר, שבמידת האפשר, רצוי לקבוע את הראיונות ככה שתחילה תלך להתראיין במקומות שפחות בא לך עליהם, רק כדי להשתפשף, לשמוע שאלות, לחוות את המעמד, ככה שתגיע יותר מוכן לראיונות למשרדים שאתה כן רוצה.

סימולציות זו בהחלט דרך טובה להתכונן. האמת היא, שלא משנה כמה תתרגל תשובות לשאלת בנאליות, תמיד יכולים להפתיע אותך ולשאול משהו שלא חשבת עליו קודם, אבל סימולציות ומוכנות לשאלות הבסיסיות יביאו אותך מוכן יותר וככה גם רגוע יותר. אם יש לך חברים שכבר חוו את זה או קרובי משפחה שעושים ראיונות במסגרת העבודה שלהם, אז כדאי להתאמן איתם.

כמו כן, מומלץ לעבור על המחברות העיקריות לפני הראיונות כדי לשלוט יותר בחומר, שכבר הספקת לשכוח.

בגדול, תזכור, שלא משנה בכמה ראיונות לא תעבור, בסוף יהיה לפחות אחד שבו תצליח, וזה כנראה יהיה המקום שבו אתה צריך להיות.
לצפיה ב-'מה מחפשים באמת'
מה מחפשים באמת
17/08/2016 | 11:47
42
עזוב אותך מ"רשימת המכולת" השחוקה שכולם רודפים אחריה לקראת הראיונות, בסוף המראיינים מחפשים שני דברים: חשיבה יצירתית וביקורתית ויחסי אנוש טובים, ואם אין לך את זה גם לא תצליח לזייף.
לצפיה ב-'איך לימודי משפטים? (שאלה כללית, אבל אם חשוב - בר אילן)'
איך לימודי משפטים? (שאלה כללית, אבל אם חשוב - בר אילן)
11/08/2016 | 08:18
1
77
אני לא רוצה לחפור פה יותר מדי אז אני אגש לעיניין - 

מעניין אותי לדעת אם החומר באמת מעניין כמו שהוא נשמע. אני מודע לזה שלעבוד בתחום זה לא כמו שרואים בסדרות וסרטים, אבל מעניין אותי לדעת איך הלימודים עצמם.

האם מדובר בלימודים טובעניים שדורשים חרישה 24\7, או שבמסלול יותר רגוע? האם יש זמן פנוי, או שאין זמן לנשום?
האם החומר (ברובו) מעניין כפי שהוא נשמע, או שיש הרבה דברים פחות מעניינים? אני יודע ש"מעניין" זה בעיני המתבונן (או הקורא  ), אבל  אשמח לשמוע מה אתם חושבים. 

תודה!
לצפיה ב-'העניין בחומר תלוי בהרבה גורמים'
העניין בחומר תלוי בהרבה גורמים
11/08/2016 | 23:31
65
הסטודנט, תוכן הקורס והמרצה. אותו קורס יכול להינתן על-ידי מרצים שונים וזו תהיה חוויה שונה לחלוטין, לכן באמת שקשה מאוד לענות על זה. אתה יכול לקרוא קצת פסקי דין או מחברות קורס, שנמצאות ברשת, כדי להתרשם ולראות אם זה מדבר אלייך.

בהחלט יש זמן לנשום ויש זמן פנוי. אין צורך בחרישה 24/7. גם כאן זה תלוי בסטודנט - הן ביכולות הקוגנטיביות שלו ורמת הזיכרון שלו, כי בהחלט נדרש שינון בחלק מהקורסים, והן בשאיפות שלו מבחינת הציונים.

בנוסף, רוב הלחץ הוא בשנה א'. גם יש הרבה קורסים וגם לוקח זמן להבין איך ללמוד נכון, איזו שיטת לימוד מתאימה לך ועל מה לשים דגש. עם השנים לאנשים יש נטייה להיות פחות חרשניים :)
לצפיה ב-'משפט משווה'
משפט משווה
10/08/2016 | 10:34
2
46
שלום

אשמח להמלצות לדרכי חיפוש משפט משווה לסמינר.
מה הכי עובד לכם?

לצפיה ב-'לקסיס + להסתייע בשירותי הייעץ בספריה'
לקסיס + להסתייע בשירותי הייעץ בספריה
10/08/2016 | 22:39
20
קודם כל להבין מה המונח המשפטי המדויק שמחפשים. הרבה פעמים מונחים משפטיים משתנים במינוח ממדינה למדינה ולכן מומלץ מאוד להסתייע בשירותי הייעץ בספריה ובמרצה.
בנוסף, אם יש לך שם של פס"ד מוכר ומוביל בתחום מסוים קל יחסית פשוט לעשות חיפוש של פסק הדין הזה.
לצפיה ב-'בנוסף למה שנאמר'
בנוסף למה שנאמר
11/08/2016 | 01:01
25
כדאי לקרוא גם את הערות השוליים במאמרים בעברית בנושא המדובר. הרבה פעמים יש שם הפניות למקורות זרים.
לצפיה ב-'התמחות בסופ"ש'
התמחות בסופ"ש
07/08/2016 | 09:38
1
64
שלום,
בעוד כמה חודשים אתחיל את כל התהליך של ראיונות להתמחות. אני שומר שבת ורציתי לדעת אם זה יכול לפגוע בי במציאת התמחות. ידוע לי שיש מקומות כמו הפרקליטות שאסור להעביד בשבת. אך יש את המשרדים הפרטיים, מה נהלים שם? האם מתחשבים בדתיים/שומרי מסורת? מאלו מקומות כדאי לי מלכתחילה לוותר כדי שלא יווצר מצב שאפילו יבקשו ממני לעבוד בשבת? האם בכלל כדאי לציין את היותי שומר שבת במהלך הראיונות?
לצפיה ב-'עקרונית מותר לך לסרב לעבוד בשבת'
עקרונית מותר לך לסרב לעבוד בשבת
08/08/2016 | 00:23
43
ואסור למעביד לפטר על זה. פרקטית, עבודה במוצ"ש לעיתים היא כורח המציאות, כי יש דד ליין הגשה, שחייבים לעמוד בו.
אם אתה שומר שבת, או אפילו אם סתם לא מתאים לך לעבוד בסופ"ש, פשוט תצטרך להישאר יותר שעות כדי להספיק הכול במהלך השבוע. כל עוד אתה עומד ביעדים שלך, לא אמורה להיות בעיה מיוחדת.
לצפיה ב-'התלבטות לגבי התמחות'
התלבטות לגבי התמחות
06/08/2016 | 15:07
3
122
שלום לכולם,
כזכור במרץ הייתה סגירת התמחויות ומתוך הראיונות שהלכתי התקבלתי לכמה משרדים ובניהם ליפא מאיר ומ.פירון-
צמצמתי בכוונה לשניהם כי בשניהם הציעו לי את תחום הליטיגציה.
עשיתי בדיקות עם אנשים שמתמחים בשניהם ומשום מה על ליפא מאיר לא הייתה לי הרבה אינדיקציה- חוץ מהדבר היחיד שזכרתי שהיה לי הרבה יותר קשה להתקבל לשם (כנראה מהסיבה שיש מעט מקומות).
בסופו של דבר סגרתי במ.פירון כי חשבתי לעצמי שמאחר שהמשרד גדול יותר ובעל מוניטין גבוה וכן "שיטת ההצמדה" יקנו לי יכולת ללמוד יותר טוב ולהשתלב בעתיד בקלות יותר בשוק העבודה.

יצא לי לדבר עם כמה אנשים בדיעבד והסתבר לי שלא בהכרח כך הדבר ושאאלץ לעבוד גם בשבתות, בשעות מאוד ארוכות ושיחסי האנוש שם מאוד לא טובים- חשוב לי להדגיש כי אני לא מפחד מעבודה קשה, אבל מצד שני אני כן רוצה שתהיה לי הפרדה בין החיים האישיים שלי בסופי השבוע לעבודה במהלך השבוע..ומסתבר שעשיתי טעות מאחר שבליפא מאיר בהגדרה לא עובדים בשבתות ובחגים. מה גם שמשלמים שם יותר מפירון.אני יודע שמאוחר מידי להתחרט- אבל השאלה היא האם אכן השמועות על היחס הלא טוב ועל עבודה מאוד לא פרופורציונלית למתמחה-נכונות?

בהנחה שכן, מה הייתם ממליצים לעשות בשלב כזה?
לצפיה ב-'לדעתי לא עשית טעות'
לדעתי לא עשית טעות
06/08/2016 | 18:24
70
הייתי בליפא מאיר בסיור ובראיון וממש לא התרשמתי. אני מעריכה שההפרש במשכורות הוא זניח (אלא אם אתה צריך לשלם על חניה בפירון, כי בליפא מממנים כרטיס חניה). ממה שאני הבנתי, בליפא לא נוטים להשאיר מתמחים אחרי ההתמחות, וממש לא קשה להתקבל לשם. אני מניחה שזה אומר משהו על היוקרה של המקום.
לצפיה ב-'לא מאמינה בדבר הזה שנקרא "עשיתי טעות"'
לא מאמינה בדבר הזה שנקרא "עשיתי טעות"
07/08/2016 | 00:32
1
66
בחרת בחירה שנראתה לך כנכונה, ולא משנה מאיזו סיבה. לא משנה מה תבחר בחיים, תמיד אפשר לשאול ולתהות מה היה קורה אם הייתי בוחר אחרת.
במשרדים הגדולים והמדורגים עובדים שעות ארוכות, זה לא סוד. זה שבמקום מסויים לא עובדים בשבתות וחגים בהגדרה לא אומר שלא עובדים שם בשבתות וחגים בפועל. כלומר, אם יש דד ליין להגשה של משהו, אז עובדים אל תוך הלילה, ואם צריך, אז גם בסופ"ש. לא רק מתמחים. גם עורכי הדין. לרוב זו עבודה מהבית.
מנגד, אם הדד ליין יחסית רחוק, ואתה רואה שאתה מספיק את כל העבודה שיש לך גם בלי לעבוד בסופ"ש, גם זה בסדר. אף אחד לא ימציא לך עבודה, רק כדי שתעבוד בסופ"ש. כלומר, כשאומרים לך שבמקום מסוים עובדים בסופ"ש ובחגים, לרוב הכוונה היא שעובדים לפי הצורך, מידי פעם, ולא בכל סופ"ש ובכל חג.
לגבי יחסי האנוש, שמעתי דברים לפה ולשם גם לגבי מ.פירון וגם לגבי ליפא מאיר. בסוף זה יהיה תלוי בצוות שתעבוד איתו ובשותף שיהיה המאמן שלך, ואת זה אי אפשר לדעת מראש בכל מקרה.
ראיתי בהודעה לפני, שנכתב שלא כ"כ קשה להתקבל לליפא מאיר, ושהדבר כנראה מעיד על יוקרת המקום. אני לא יודעת מי המקור של כותב ההודעה, אבל להתקבל לליפא מאיר, כמו לכל משרד גדול ומדורג, זה לא פשוט ולא דבר מובן מאליו, אז ייתכן שמדובר בניסיון "לנחם אותך", אבל לטעמי, אין שום צורך לנחם אותך. ליפא מאיר מדורגים יפה מאוד ונחשבים למקום יוקרתי, אבל כך גם מ.פירון, ובסופו של דבר אין הבדל משמעותי בין כל המשרדים המדורגים מבחינת היכולת להשתלב בשוק העבודה לאחר ההתמחות באחד מהם.
ולבסוף, אל תשכח - מדובר בסך הכול בשנה אחת. זה נשמע הרבה אבל זה עובר מהר, אז לא צריך לצאת מפרופורציות.
אז מה שהייתי ממליצה לך, זה להתעלם מכל השמועות - כי על כל המשרדים יש שמועות מכל מיני סוגים - להתחיל את ההתמחות שלך בכיף במחשבה חיובית, ולחצות את הגשר אם וכאשר תגיע אליו.
הרבה בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
16/08/2016 | 13:10
16
זה מכניס קצת לפרופורציות..יש דברים במה שאמרתן וצריך פשוט לא לחשוב על זה בינתיים ואכן כשאגיע לגשר אחצה אותו..בסה"כ בכל מקום עובדים קשה ואין לדעת איך יהיו היחסים באף מקום..תודה
לצפיה ב-'נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016'
נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016
( לעמוד שלי בתפוז )
03/08/2016 | 14:17
1
המשחקים האולימפיים של קיץ 2016 עוד רגע כאן, ואנחנו מזמינים אתכם לפורום אולימפיאדה ריו 2016 כדי להתעדכן ולדבר על כל מה שחם!

היכנסו כבר עכשיו:
לצפיה ב-'מעבר מהבינתחומי לאוניברסיטה'
מעבר מהבינתחומי לאוניברסיטה
31/07/2016 | 13:50
2
116
שלום,
אני סטודנטית שסיימה שנה א' במשפטים-ממשל, בבינתחומי.
ממוצע הציונים במקצועות המשפטיים שלי הוא 91 (הציונים בממשל זה כבר סיפור אחר..) ואין לי פסיכומטרי.
מנסיונכם, מה הסיכוי להצליח לעבור לאוניברסיטה? עדיפות לתל אביב.
האם זה משנה משהו אם אני מתנדבת ופעילה חברתית?

תודה!
לצפיה ב-'אי אפשר בלי פסיכומטרי.'
אי אפשר בלי פסיכומטרי.
31/07/2016 | 20:40
85
רק בחיפה יש אפיק מעבר על סמך ציונים בשנה א' בלי פסיכומטרי, ולדעתי הם מבקשים ממוצע של 93+, אבל שווה לבדוק.
לצפיה ב-'תגובה קצת לא קשורה ובכל זאת'
תגובה קצת לא קשורה ובכל זאת
07/08/2016 | 17:03
65
גם אני לומד משפטים ממשל בבינתחומי, שנה מעלייך. 
שנה שעברה יכולתי לעבור בקלות ולא עשיתי את זה. חברים שלי שעברו לירושלים מתקשים להדביק פערים חברתיים/אקדמיים והם לא מצאו במעבר כל טעם בדיעבד.
אם השיקול הוא כלכלי זה דבר אחר. אם השיקול הוא מקצועי אקדמי- המסקנה שלהם הייתה שעדיף היה להישאר בבינתחומי גם בגלל היצע התכניות המשפטיות וגם בגלל האווירה הלימודית.
בהצלחה!
לצפיה ב-'לימודי משפטים בגיל 45 '
לימודי משפטים בגיל 45
29/07/2016 | 01:06
1
65
מחפש שינויי קריירה.
מכירים סטודנטים לא צעירים שלומדים משפטים ? 
ומה לגבי שוק העבודה ?

לצפיה ב-'היו איתי כמה אנשים יחסית מבוגרים בפקולטה'
היו איתי כמה אנשים יחסית מבוגרים בפקולטה
30/07/2016 | 01:30
65
האמת שאני לא יודעת מה קורה איתם היום, והאם הם מלכתחילה למדו כי רצו את ההשכלה המשפטית או כי תכננו לעבוד במקצוע.

שוק העבודה קשה, אבל השאלה היא מה אתה רוצה. ממה שאני רואה מסביב, למצוא עבודה במשרד קטן במשכורת שלא גבוה הרבה מהמינימום, זו לא ממש בעיה.

אם השאיפה היא להשתלב במשרד מוכר עם שכר ראוי, פה כבר יש תחרות גדולה. יש הרבה פרמטרים, כמו מאיזה מוסד לימודים יהיה התואר, באיזה ממוצע, מה המקצוע הקודם שלך, מה יש לך בקורות החיים מעבר לתואר וכו'.

עד שתסיים את התואר ואת ההתמחות כבר תהיה קרוב ל-50. מדובר בשינוי קריירה רציני שהוא לא פשוט בכלל וידרוש כסף, זמן ומאמץ, ובסוף שום דבר לא מובטח. לא הייתי עושה את זה בקלות ראש.

לדעתי, לפני שתחליט להיכנס לכל הדבר הזה, כדאי אולי ללכת למישהו מקצועי לייעוץ קריירה כדי שיעזור לך להגיע להחלטה הכי מתאימה ונכונה בשבילך.
לצפיה ב-'קבלה להתמחות'
קבלה להתמחות
27/07/2016 | 15:39
1
121
מעביר לפה שאלה של חבר:

אהלן. אני סטודנט למשפטים באונ' תל אביב. בשנה הבאה אני עתיד לנסות להתקבל להתמחות. שאלה ליודעי דבר - האם ממוצע 77 נחשב ממוצע נמוך שימנע ממני להתקבל למקומות בכלל ולמקומות נחשבים בפרט? ידוע לי שאונ' תל אביב מאוד נחשבת, האם זה משנה בקבלה להתמחות?

תודה רבה
לצפיה ב-'ממוצע 77'
ממוצע 77
27/07/2016 | 22:03
116
ממוצע 77 עלול להגביל אותך אפילו להגיע לראיונות למקומות נחשבים (ביהמ"ש העליון, משרדים מגה גדולים), אבל עדיין יש אנשים שמוצאים התמחות במקומות מעולים גם אם ממוצע נמוך (אבל זכור אלו רק חריגים). אם יש לך קו"ח מרשימים (התנדבויות, טרום התמחות, קליניקה וכדומה) זה עלול לשפר את הסיכויים אבל גם זה בעירבון מוגבל. כיוון שנשאר לך עוד סמסטר הייתי מנצל אותו כדי להעלות את הממוצע גם אם זה בקושי ישפר (תעשה מועדי ב', תבחר קורסים קלים). בכל מקרה, אני שמעתי על כמה אנשים עם ממוצעים כמו שלך שכן התקבלו למקומות שנחשבים טובים, אבל הם היו צריכים להתקשר למשרד עצמו כי הם לא היו בעדיפות הראשונה שלהם. החותמת של אוניברסיטת תל אביב היא בהחלט יתרון גדול, אבל יש גם ככה תחרות עצומה בתוך הפקולטה עצמה, וגם תחרות נגד פקולטות טובות לא פחות (הבינתחומי, המנהל, העברית, בר אילן, חיפה), ככה שאי אפשר להסתמך רק על להיות בוגר של אונ' תל אביב.
לצפיה ב-'נפתח פורום פוקימון GO'
נפתח פורום פוקימון GO
( לעמוד שלי בתפוז )
26/07/2016 | 12:01
11
 אם גם אתם נפלתם לטירוף החדש שמשגע את העולם, הפורום הזה נועד בדיוק בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום פוקימון GO בתפוז, שם מחכים לכם פוקימונים נדירים ביותר:
לצפיה ב-'נפתח פורום שמאות מקרקעין'
נפתח פורום שמאות מקרקעין
( לעמוד שלי בתפוז )
21/07/2016 | 10:00
1
 האם אתם לקראת רכישה או מכירה של נכס? נמצאים בהליך לקיחת משכנתא וזקוקים לסיוע או הכוונה בהתנהלות עם שמאי הבנק?

בפורום שמאות מקרקעין בתפוז תקבלו תשובות לכל השאלות:
לצפיה ב-'חיוב על קריאתת שירות בשל תלונה על תקלה'
חיוב על קריאתת שירות בשל תלונה על תקלה
19/07/2016 | 14:23
1
48

הזמנתי טכנאי שירות מחברת מזגנים לטיפול בתקלה במסגרת האחריות.
לאחר מספר ביקורים של טכנאים, החברה בחרה לשלוח טכנאי מזגנים בכיר והוכיחה כי התקלה היא באשמת גורם אחר ולא באשמתם.
עכשיו הם רוצים לחייב אותי באלפי שקלים בגין הטרחה שנגרמה להם.
לא סוכם כלל יהיה עלי לשלם סכום כלשהו אך בתאודת האחריות רשום כי החברה תהיה רשאית לגבות תשלום אם יתברר כי לא מדובר בתקלה שנגרמה באשמתם גם אם לא טיפלו בתקלה אך רק אבחנו אותה.
כאמור, לא יידעו אותי בשום שלב כי יהיה עלי לשלם על התהליך סכום כלשהו...
האם זה חוקי? מה עושים?
לצפיה ב-'אנחנו פורום סטודנטים'
אנחנו פורום סטודנטים
19/07/2016 | 21:45
26
ולא נותנים כאן ייעוץ משפטי.

תנסה לשאול בפורום "חוק ומשפט".
לצפיה ב-'שאלה לגבי טרום התמחות'
שאלה לגבי טרום התמחות
14/07/2016 | 20:58
88
שלום רב
אני מחפש התמחות בתקופה זו ואני נתקל בהרבה מקרים בהם אני נדרש לעשות טרום התמחות של חצי שנה לפני תחילת ההתמחות. אומרים לי ש-"אם יהיה הכל בסדר תעשה כאן את ההתמחות".
מדובר על טרום מתמחות בתור משרה מלאה, לחצי שנה.
עד כמה זה מקובל? האם יש הרבה מקרים בהם בסוף "משהו לא הסתדר"?
תודה,

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד חגית שווקי
יגאל ג'רבי- משרד עורכי דין
יגאל ג'רבי-משרד עורכי דין
עו
עו"ד סיגלית לירז

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה