לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום לימודי משפטים

לומדים משפטים? רוצים ללמוד משפטים? מחפשים כבר התמחות?ברוכים הבאים לפורום לימודי משפטים!אם המילים: אקטוס ריאוס, פוזיטיביזם, אוביטר וקוגנטי מוכרות לכם...אם פס"ד "בנק המזרחי נ' מגדל" מעורר בכם זיכרונות לא נעימים...אם גם אתם מאיימים על כל העולם בתביעות...ואם אתם מעריצים את השופט בדימ' חשין אבל לא מבינים מה הוא כותב...וגם אם אתם מעוניינים להיות חלק מעולם המשפט בעתיד...אזי מקומכם עימנו! פורום לימודי משפטים, כשמו- כן הוא, מיועד למי שלומד משפטים או למי שמתעתד ללמוד את המקצוע. כאן תוכלו להחליף חוויות, לקטר, להתייעץ, לברר על ההתמחות, לקבל מידע על אופי הלימודים ותנאי הקבלה, ולהיעזר בחברי הפורום בכל בעיה ומטלה. בהצלחה לכולם,עדי (sacrament)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לימודי משפטים

לומדים משפטים? רוצים ללמוד משפטים? מחפשים כבר התמחות?ברוכים הבאים לפורום לימודי משפטים!אם המילים: אקטוס ריאוס, פוזיטיביזם, אוביטר וקוגנטי מוכרות לכם...אם פס"ד "בנק המזרחי נ' מגדל" מעורר בכם זיכרונות לא נעימים...אם גם אתם מאיימים על כל העולם בתביעות...ואם אתם מעריצים את השופט בדימ' חשין אבל לא מבינים מה הוא כותב...וגם אם אתם מעוניינים להיות חלק מעולם המשפט בעתיד...אזי מקומכם עימנו! פורום לימודי משפטים, כשמו- כן הוא, מיועד למי שלומד משפטים או למי שמתעתד ללמוד את המקצוע. כאן תוכלו להחליף חוויות, לקטר, להתייעץ, לברר על ההתמחות, לקבל מידע על אופי הלימודים ותנאי הקבלה, ולהיעזר בחברי הפורום בכל בעיה ומטלה. בהצלחה לכולם,עדי (sacrament)
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום זה הינו לימודי בלבד. בקשות למתן ייעוץ משפטי- תימחקנה!!!
נא לקרוא את התקנון לפני כתיבת הודעה
המשך >>

לצפיה ב-'לימודי משפטים בגיל 45 '
לימודי משפטים בגיל 45
29/07/2016 | 01:06
1
23
מחפש שינויי קריירה.
מכירים סטודנטים לא צעירים שלומדים משפטים ? 
ומה לגבי שוק העבודה ?

לצפיה ב-'היו איתי כמה אנשים יחסית מבוגרים בפקולטה'
היו איתי כמה אנשים יחסית מבוגרים בפקולטה
30/07/2016 | 01:30
12
האמת שאני לא יודעת מה קורה איתם היום, והאם הם מלכתחילה למדו כי רצו את ההשכלה המשפטית או כי תכננו לעבוד במקצוע.

שוק העבודה קשה, אבל השאלה היא מה אתה רוצה. ממה שאני רואה מסביב, למצוא עבודה במשרד קטן במשכורת שלא גבוה הרבה מהמינימום, זו לא ממש בעיה.

אם השאיפה היא להשתלב במשרד מוכר עם שכר ראוי, פה כבר יש תחרות גדולה. יש הרבה פרמטרים, כמו מאיזה מוסד לימודים יהיה התואר, באיזה ממוצע, מה המקצוע הקודם שלך, מה יש לך בקורות החיים מעבר לתואר וכו'.

עד שתסיים את התואר ואת ההתמחות כבר תהיה קרוב ל-50. מדובר בשינוי קריירה רציני שהוא לא פשוט בכלל וידרוש כסף, זמן ומאמץ, ובסוף שום דבר לא מובטח. לא הייתי עושה את זה בקלות ראש.

לדעתי, לפני שתחליט להיכנס לכל הדבר הזה, כדאי אולי ללכת למישהו מקצועי לייעוץ קריירה כדי שיעזור לך להגיע להחלטה הכי מתאימה ונכונה בשבילך.
לצפיה ב-'קבלה להתמחות'
קבלה להתמחות
27/07/2016 | 15:39
1
44
מעביר לפה שאלה של חבר:

אהלן. אני סטודנט למשפטים באונ' תל אביב. בשנה הבאה אני עתיד לנסות להתקבל להתמחות. שאלה ליודעי דבר - האם ממוצע 77 נחשב ממוצע נמוך שימנע ממני להתקבל למקומות בכלל ולמקומות נחשבים בפרט? ידוע לי שאונ' תל אביב מאוד נחשבת, האם זה משנה בקבלה להתמחות?

תודה רבה
לצפיה ב-'ממוצע 77'
ממוצע 77
27/07/2016 | 22:03
31
ממוצע 77 עלול להגביל אותך אפילו להגיע לראיונות למקומות נחשבים (ביהמ"ש העליון, משרדים מגה גדולים), אבל עדיין יש אנשים שמוצאים התמחות במקומות מעולים גם אם ממוצע נמוך (אבל זכור אלו רק חריגים). אם יש לך קו"ח מרשימים (התנדבויות, טרום התמחות, קליניקה וכדומה) זה עלול לשפר את הסיכויים אבל גם זה בעירבון מוגבל. כיוון שנשאר לך עוד סמסטר הייתי מנצל אותו כדי להעלות את הממוצע גם אם זה בקושי ישפר (תעשה מועדי ב', תבחר קורסים קלים). בכל מקרה, אני שמעתי על כמה אנשים עם ממוצעים כמו שלך שכן התקבלו למקומות שנחשבים טובים, אבל הם היו צריכים להתקשר למשרד עצמו כי הם לא היו בעדיפות הראשונה שלהם. החותמת של אוניברסיטת תל אביב היא בהחלט יתרון גדול, אבל יש גם ככה תחרות עצומה בתוך הפקולטה עצמה, וגם תחרות נגד פקולטות טובות לא פחות (הבינתחומי, המנהל, העברית, בר אילן, חיפה), ככה שאי אפשר להסתמך רק על להיות בוגר של אונ' תל אביב.
לצפיה ב-'נפתח פורום פוקימון GO'
נפתח פורום פוקימון GO
( לעמוד שלי בתפוז )
26/07/2016 | 12:01
4
 אם גם אתם נפלתם לטירוף החדש שמשגע את העולם, הפורום הזה נועד בדיוק בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום פוקימון GO בתפוז, שם מחכים לכם פוקימונים נדירים ביותר:
לצפיה ב-'נפתח פורום שמאות מקרקעין'
נפתח פורום שמאות מקרקעין
( לעמוד שלי בתפוז )
21/07/2016 | 10:00
1
 האם אתם לקראת רכישה או מכירה של נכס? נמצאים בהליך לקיחת משכנתא וזקוקים לסיוע או הכוונה בהתנהלות עם שמאי הבנק?

בפורום שמאות מקרקעין בתפוז תקבלו תשובות לכל השאלות:
לצפיה ב-'חיוב על קריאתת שירות בשל תלונה על תקלה'
חיוב על קריאתת שירות בשל תלונה על תקלה
19/07/2016 | 14:23
1
30

הזמנתי טכנאי שירות מחברת מזגנים לטיפול בתקלה במסגרת האחריות.
לאחר מספר ביקורים של טכנאים, החברה בחרה לשלוח טכנאי מזגנים בכיר והוכיחה כי התקלה היא באשמת גורם אחר ולא באשמתם.
עכשיו הם רוצים לחייב אותי באלפי שקלים בגין הטרחה שנגרמה להם.
לא סוכם כלל יהיה עלי לשלם סכום כלשהו אך בתאודת האחריות רשום כי החברה תהיה רשאית לגבות תשלום אם יתברר כי לא מדובר בתקלה שנגרמה באשמתם גם אם לא טיפלו בתקלה אך רק אבחנו אותה.
כאמור, לא יידעו אותי בשום שלב כי יהיה עלי לשלם על התהליך סכום כלשהו...
האם זה חוקי? מה עושים?
לצפיה ב-'אנחנו פורום סטודנטים'
אנחנו פורום סטודנטים
19/07/2016 | 21:45
19
ולא נותנים כאן ייעוץ משפטי.

תנסה לשאול בפורום "חוק ומשפט".
לצפיה ב-'שאלה לגבי טרום התמחות'
שאלה לגבי טרום התמחות
14/07/2016 | 20:58
61
שלום רב
אני מחפש התמחות בתקופה זו ואני נתקל בהרבה מקרים בהם אני נדרש לעשות טרום התמחות של חצי שנה לפני תחילת ההתמחות. אומרים לי ש-"אם יהיה הכל בסדר תעשה כאן את ההתמחות".
מדובר על טרום מתמחות בתור משרה מלאה, לחצי שנה.
עד כמה זה מקובל? האם יש הרבה מקרים בהם בסוף "משהו לא הסתדר"?
תודה,
לצפיה ב-'מכינה של משפטים בבר אילן '
מכינה של משפטים בבר אילן
11/07/2016 | 22:12
1
74
שלום אנשים,
אשמח לעזרה.
חסר לי חצי נקודה בסכם כדי להתקבל לבר אילן והציעו לי מכינה של שבוע.
(שאם עוברים אותה בציון של 85+ מתקבלים לתואר)
השאלה שלי היא, האם אתם מכירים אנשים שעשו את זה?(אם כן אשמח שתקשרו אותי אליהם)
מה הסיכוי לעבור אותה? האם הרוב עוברים או שלא? 
לצפיה ב-'אני לא מכירה את המכינה'
אני לא מכירה את המכינה
15/07/2016 | 12:47
42
אבל אם היא דומה ללימודי המשפטים עצמם, ואני מניחה שכן, אז כנראה שהרוב עוברים אותה ואין לך מה להילחץ.
לצפיה ב-'דרוש עוזר/ת מחקר בתחום הפלילי'
דרוש עוזר/ת מחקר בתחום הפלילי
30/06/2016 | 15:37
79
דרוש/ה עוזר/ת מחקר לסיוע בכתיבת מאמרים באנגלית בתחום הפלילי.
דרישות התפקיד: בעל/ת תואר ראשון במשפטים, ידע בתפעול מאגרי מידע משפטיים באנגלית, אנגלית (כתיבה) ברמת שפת אם, ניסיון קודם – יתרון.
לשליחת קו"ח ודוגמאות כתיבה (אם ישנן): lawresearch.le@gmail.com

לצפיה ב-'סטודנט לקראת לימודים, תהיות (משפטים לבד, או עם תואר נוסף)'
סטודנט לקראת לימודים, תהיות (משפטים לבד, או עם תואר נוסף)
22/06/2016 | 16:07
2
145
קודם כל אציין, שכמו רבים (אני מניח) אני לא סגור במאה אחוז לגבי המקצוע אותו אלמד. תמיד הצטיינתי גם במקצועות ריאליים וגם במקצועות הומניים. בהתלבטות בין מדעי המחשב ומשפטים, יש כרגע העדפה (קלה) למשפטים.

בכל מקרה, התקבלתי למשפטים - חשבונואות באת"א. מאז עברו כמה חודשים, וחשבתי לוותר על חשבונאות, משום שאין לי כל רצון לעסוק במקצוע (כלומר הוצאת רשיון וכו'). בנוסף, יש את בחינות הפטור שיש לסיים, ומכינה לא התחלתי (יש תכניות אחרות לקיץ). מאז אני בהלתבטות, בין ללמוד משפטים לבד או עם מקצוע אחר, יותר רלוונטי (כלכלה או ניהול).
מבדיקה שערכתי, באת"א בכל מקרה לימוד של החוגים הנ"ל במקביל למשפטים הם בצורה של מעין "תואר וחצי" (לא דו חוגי,השלמה של תואר נוסף) - כך נאמר בפקולטה לניהול לפחות, ההגדרה עם כלכלה וחשבונאות דיי זהה. כלומר לימודים עמוסים יותר, ואף יקרים יותר (לגבי השכ"ל, הוא באמת גבוה פי 1.5? כלומר יש לשלם חצי שכ"ל שנתי על התואר הנוסף?)

מניסיונכם, האם כדאי ללמוד בחוג נוסף במקביל למשפטים? אומנם רוכשים מקצוע נוסף, אך העומס רב יותר. אם אלמד רק משפטים אוכל החל משנה ב' (?) לעבוד ב"טרום התמחות" דבר שלבטח יעזור לי בהמשך, או בשלל פעילויות אחרות שאמצא לנכון.
בכלל, אני מניח שלא יהיה ניתן לעבוד במקביל ללימודים של תואר נוסף (אפשרות לכלכל את עצמי במהלך הלימודים לא קריטית, אבל דיי חשובה, מדובר ב4 שנים).

האם התואר הנוסף באמת "מוסיף" כל כך הרבה (מלבד אפשרות היותו גיבוי)? הכוונה לחשבונאות, כלכלה (ביקורות רעות), ניהול...או שעדיף פשוט ללמוד משפטים לבד, להוציא ציונים טובים, לעבוד תוך כדי התואר (בטרום התמחות, מה טוב)/ לעסוק בפעילויות מיטיבות, להתקבל להתמחות טובה. מה דעתכם?

שאלה נוספת וקצת חורגת מהנושא, האם משפטנים במשרדים גדולים (ובכלל) נדרשים להיות מגולחים? יש מעין הסכמה לא כתובה? האם בחור שלא מתגלח נפגע מבחינת רושם בראיונות\קבלה של משרות (מדובר על זיפים עד זקן קצר, לא זקן היפסטרי או משהו בולט).

תודה
לצפיה ב-'משלבים'
משלבים
23/06/2016 | 10:09
1
96
תראה זה ממש עניין סוביקטיבי. אני שילבתי משפטים וכלכלה באת"א, ומהר מאוד פרשתי כמו הרבה אחרים מהשנתון שלי. באת"א ובפרט בפקולטה למשפטים יש נטייה מוזרה כזאת לא ממש להתחשב במשלבים. המערכת שלי נראתה די מזעזעת ותקופת המבחנים עוד יותר גרוע. חשבונואות זה תואר מאוד כבד, השאלה עד כמה אתה באמת רוצה ללמוד את זה ואם אתה מודע להשלכות של זה. יש לי חברים משלבים שממש התקשו להרכיב מערכת נורמלית בשנה ב' גם בגלל הבידינג (בפקולטה למשפטים נותנים העדפה לשנים הגבוהות יותר בבחירת קורסים) וגם בגלל אילוצי המשלבים. שלא לדבר על זה שמשפטים גם ככה לא מקצוע כ"כ קל וצריך להשקיע בו הרבה, ואם אתה בוחר לשלב תדע שזה יבוא על חשבון משהו אחר כמו עבודה. מצד שני, יש לי גם הרבה חברים שממש נהנים מהשילוב למרות שאני חייב לציין שרובם לומדים מקצועות יותר הומניים כמו מדעי המדינה, היסוטריה וכו'. זה נותן בונוס נחמד לראיונות להתמחות ובכללי נחמד ללמוד כמה דברים במקביל ולא לקרוא כל היום פסקי דין. ממליץ לך להתחיל ללמוד רק משפטים במיוחד אם אתה לא ממש מתעניין בחשבונאות, ולקראת שנה ב' להוסיף אם תרצה מקצוע נוסף. לגבי יתרון כלשהוא - לנו אמרו בשבוע אורנטציה שזה לא ממש נותן יתרון אמיתי ושזה תמיד נחמד להוסיף משהו לידע הכללי וכו', האם זה נכון? לדעתי, אי אפשר להגיד תשובה מוחלטת.
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
23/06/2016 | 16:32
89
מה היתרונות והחסרונות בהוספה של חוג החל מהשנה השנייה? האם הכל יהיה עמוס יותר? האם באפשרות הראשונה (שילוב מהשנה הראשונה) נהוג לפרוס את התואר המקביל על 8 סמסטרים או שמסיימים אחרי שלוש שנים (ואז ברביעית מסיימים את התואר במשפטים בראש שקט, מתחילים התמחות וכו').

מקצוע החשבונאות לא מעניין אותי, הן מבחינת עיסוק והן מבחינת הלימוד עצמו. בחרתי בשילוב דיי מזמן רק בגלל שסף הקבלה שם גבוה יחסית למקצוע שלא שייך למדעים (קצת מרגיש מוזר כל ה הoverqualification הזה, אבל עובר לי לאט לאט).
על כלכלה באמת שמעתי ביקורות רעות (לגבי השילוב) - לא שווה את הטרחה וכו'. אולי ניהול הוא חוג מתאים יותר? חוג מעניין בעקרון (ברור לי שהוא דיי תיאורטי).
עוד לא קיבלתי תשובה לגבי המחיר, אם השילוב של ניהול אכן יעלה לי פי 1.5 שכ"ל שנתי, זה גם עניין שאני לוקח בחשבון (הרי זה יהיה שכר גבוה פי 1.5 לכל שנת לימודים??). במזכירות שם היא הגדירה את השילוב כמעין "תואר וחצי", וציינה שהוא עמוס יותר מתואר דו חוגי ואכן דורש הרבה.
שילוב עם מקצוע הומני נוסף, "רגוע יותר" יכול להיות מעניין, אבל אני חושב שיחסר לי משהו ריאלי...
לצפיה ב-'מבחן לדוגמא'
מבחן לדוגמא
20/06/2016 | 12:26
99
אני מחפש מבחן לדוגמה ב- פגיעה והתעללות בילד במסגרת המשפחה של תמר מורג..
לצפיה ב-'אשמח לעזרה..'
אשמח לעזרה..
10/06/2016 | 02:46
1
145
התקבלתי להתמחות במחלקה משפטית בנציבות שירות המדינה ששיך למשרד ראש הממשלה. שההתמחות תעסוק בדיני חוזים,עבודה ומשפט מנהלי
רציתי לדעת, ראשית האם העבודה תאפשר לי בעתיד להגיע למשרד פרטי? על אף שאני אהיה במשרד ממשלתי..
האם מישהו מכיר את הנציבות? אני את האמת די מתבאס כי זה עתירות של עובדי מדינה וכו'... וזה נראה לי פחות נחשב..
אני נורא פוחד שאתאכזב.. עם למישהו יש ניסיון עם הנציבות..אשמח לדעת

תודה ולילה טוב
לצפיה ב-'תלוי באיזה תחום תרצה להשתלב במשרד פרטי'
תלוי באיזה תחום תרצה להשתלב במשרד פרטי
10/06/2016 | 17:06
87
בתחום המנהלי לא אמורה להיות לך בעיה. במסחרי אולי יהיה קצת קשה.
אני לא מכירה את ההתמחות הספציפית שם, אבל אני יכולה להגיד לך שכמעט כולם חוששים מההתמחות. חוששים שיתאכזבו, שלא יאהבו, לא יהנו וכו', כמו לפני כל דבר חדש שאתה לא יודע מה ואיך הוא יהיה.
לפעמים החשש מתברר כמוצדק ולפעמים לא. לפעמים גם אם אתה לא ממש נהנה מהעבודה, אתה נהנה מהאנשים ואז ההתמחות עוברת לך בכיף או להיפך- אנשים מבאסים אבל העבודה סבבה. אי אפשר לדעת.
התקבלת כבר, אז אל תחשוב על זה וכשיגיע הזמן, תנסה להפיק מזה את המיטב. חבל לאכול סרטים כבר מעכשיו.
לצפיה ב-'סיוע לסטודנטים למשפטים '
סיוע לסטודנטים למשפטים
05/06/2016 | 10:50
122
עו"ד מוסמכת בעלת תואר במשפטים בהצטיינות מאוניברסיטת בר אילן וניסיון רב כעוזרת מחקר משפטית מעבירה שיעורים פרטיים במשפטים, הכנה למבחנים וכן סיוע והכוונה לסטודנטים בהכנת עבודות – כולל באנגלית משפטית.
נסיון רב בתחום, יחס אישי, שירות מצוין וציונים גבוהים מובטחים !!!!
מתאים ליחידים ולקבוצות!
מתאים גם לסטודנטים לתואר שני!
לתשומת לבכם מטעמי חוקיות אין המדובר בכתיבת העבודה עצמה אלא בהדרכה צמודה
אורה 052-3066318. Ora20043@gmail.com

לצפיה ב-'תואר שני'
תואר שני
01/06/2016 | 17:26
1
107
שלום, אני תכף מתחיל התמחות, ורציתי לדעת אם זה אפשרי מיד לאחר סיום התואר להתחיל תואר שני. בנוסף, זה אפשרי  בכלל לשלב לימודי תואר שני, בשנה של ההתמחות או בשנים הראשונות לאחר ההכשרה כעו"ד עקב עומס השעות הרב והצפייה להישאר במשרד עד לשעות מאוחרות?
לצפיה ב-'יש תוכניות מובנות לתואר שני ואז זה יותר פשוט'
יש תוכניות מובנות לתואר שני ואז זה יותר פשוט
02/06/2016 | 22:48
86
למשל התואר השני העיוני באוני' ת"א או התוכניות המיוחדות של ת"א (פחות מכירה באוניברסיטאות אחרות).
אבל הוא עדיין מתקיים ביום שלישי מאחה"צ (סביבות 16:00) עד הלילה, וביום שישי. למיטב זכרוני ברוב השיעורים אין חובת נוכחות.
בנוסף אתה יכול אולי לפרוס את התואר על יותר סמסטרים ולהפחית את העומס.
בכל מקרה, חייבת להגיד שאלא אם כן יש איזו דחיפות מיוחדת, אני לא הייתי רצה להתחיל את שני הדברים יחד אלא משקיעה בשנת ההתמחות ואח"כ רואה מה הלאה. בעיני תואר שני במשפטים גם ככה לא מוסיף המון, אלא אם אתה בונה על דוקטורט, ואז זה כבר סיפור אחר לגמרי.
לצפיה ב-'שאלה בקשר למשרדים הגדולים בתל אביב.'
שאלה בקשר למשרדים הגדולים בתל אביב.
19/05/2016 | 00:47
1
188
הכוונה למשרדים כמו מיתר, הרצוג וכו'. רציתי לדעת האם השיטת גבייה מלקוחות המקובלת במשרדים אלו היא הBILLABLE HOUR, כמו באמריקה (לפי שעות עבודה) והאם זו בעצם הסיבה ששעות העבודה כל כך ארוכות במשרדים אלו. תודה מראש.
לצפיה ב-'לא רק במשרדים הגדולים'
לא רק במשרדים הגדולים
20/05/2016 | 16:25
131
בהרבה מאוד משרדים שיטת הגבייה היא לפי שעות. זה יכול להיות סכום קבוע פר שעה וזה יכול להיות מדורג (כלומר, שעה של שותף שווה יותר משעה של עו"ד צעיר). יש גם שיטות גבייה אחרות, כמו ריטיינר, שזה בעצם סכום גובלי שמשלום למשרד על שירות מסוים ללא קשר לכמות השעות שהמשרד ישקיע בטיפול בעניין (או עם קשר חלקי).
בהרבה מקרים בהם הגבייה היא לפי שעות אז מסכמים כמות שעות מקסימלית עליה ניתן לחייב, אז קשה לומר שזו הסיבה ששעות העבודה הן כאלה ארוכות.
למשרדים הגדולים יש לקוחות גדולים שמתעסקים עם סכומים גדולים ותיקים רבים במקביל, ולכן יש הרבה עבודה, שבאה לידי ביטוי בשעות עבודה רבות.
כדי שלקוח ימשיך להיות הלקוח שלך, צריכים להיות ביניכם יחסי אימון. אם תחייב לקוח על 10 שעות עבודה בגין משהו שאמור לקחת שעתיים, יחסי האמון הללו יפגעו, וזה לא משהו שהמשרדים מעוניינים בו. נכון שלרוב הלקוח לא באמת יכול לדעת כמה זמן עבדת על משהו או כמה זמן היית אמור לעבוד על משהו, אבל יש היגיון בסיסי, שבעזרתו הלקוח יכול להעריך כמה זמן בערך נראה הגיוני שתשקיע בכתיבת כתב הגנה, למשל, בהתאם למורכבות של התיק, לכן גם אם משרד מסוים היה רוצה "לנפח" את שעות העבודה שלו, עדיין יש גבול לכמה ניתן לעשות זאת.
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2016 | 12:18
11
 עונה חדשה של "המירוץ למליון" עולה למסך, והפורום חוזר לפעולה!
אז בואו נצא לסיבוב מסביב לעולם עכשיו בפורום המירוץ למליון!

יש לכם שאלות לגבי תביעות סיעוד נגד חברות הביטוח?
עכשיו בפורום תביעות ביטוח סיעודי תוכלו לקבל מידע מקצועי ומהימן!

חושבים על מעבר לאוסטרליה? יש לכם שאלות בנוגע לתהליך?
היכנסו עכשיו לפורום הגירה לאוסטרליה בתפוז!
לצפיה ב-'למי שפספס את תוצאות בחינת ההסמכה ללשכת עוה"ד'
למי שפספס את תוצאות בחינת ההסמכה ללשכת עוה"ד
12/05/2016 | 13:06
104
לצפיה ב-'האם אתם כסטודנטים משתמשים באייפד פרו?'
האם אתם כסטודנטים משתמשים באייפד פרו?
10/05/2016 | 14:30
65
האם אתם משתמשים באייפד פרו לצרכי לימוד? באיזה אייפד פרו אתם משתמשים ללימודים שלכם: בקטן או בגדול? באילו תוכנות (אפליקציות) אתם משתמשים בו? באם אתם משתמשים בו בנוסף למחשב נייד או נייח, או כתחליף לו?

תודה רבה!
לצפיה ב-'קורס קדם משפטים בר אילן'
קורס קדם משפטים בר אילן
04/05/2016 | 17:54
1
150
שלום
בשנה שעברה אוניברסיטת בר אילן החלה בקיום קורס קדם משפטים לסטודנטים שהגיעו כמעט לסף הקבלה למשפטים (אבל לא ממש עברו אותו).
האם מישהו עשה את הקורס הזה בשנה שעברה או לחילופין יכול לשתף בסילבוס של הקורס?
האם מישהו מכיר סטודנט שלמד בקורס ויכול לתת לי מידע לגבי רמת הקושי, אחוז העוברים ומידע באופן כללי?

לצפיה ב-'עשיתי'
עשיתי
07/05/2016 | 12:03
122
מדובר בקורס של שבוע במהלכו מלמדים אותך קמצוץ במשפט חוקתי, עונשין ועוד כל מיני פרוצדורות כלליות. בסוף הקורס מתקיים מבחן. מעל 85 מתקבל. מתחת ל 85 יש וועדת חריגים. אאלט שנה שעברה מתוך 70 סטודנטים התקבלו בסביבות ה50.
הקורס אינטנסיבי מאוד כי דוחסים בשבוע אחד הרבה מאוד חומר, יחד עם זאת אם תשקיעי אין סיבה שלא תעברי, לא הייתי אומר שרמת הקושי גבוהה מידי. ( לא חושב שנשארו  לי חומרים כלשהם). בהצלחה !
לצפיה ב-'התייעצות'
התייעצות
30/04/2016 | 09:08
1
231
שלום לכולם, 
אז ככה... היו לי לפחות 6-5 ראיונות בזמן האחרון ואצל אף אחד לא התקבלתי...
הציונים הגבוהים שלי הם שמובילים אותי לראיון, אבל בפועל, כשאני מגיע לראיון אני לא מצליח להתבטא כמו שצריך.
ניסתי לעבור ראיון ראיון ולראות מה עשיתי לא נכון...אני חושב שעצם זה שלעפמים יוצא לי גמגום ואני מזיע מאוד ?
אני פשוט מתוסכל ..ולא מבין מה עשיתי לא טוב. 
מעבר לכך זה גורם לי לחשוש להגיע לראיונות נוספים מהפחד...וההשפלה שאני כביכול עובר

לצפיה ב-'אתה לא לבד בזה'
אתה לא לבד בזה
30/04/2016 | 18:35
159
זה קורה להרבה. אתה מרגיש כאילו אתה במבחן בעל פה וזה מלחיץ אותך. יש כאלה שמצליחים להתגבר על זה ולשלוט על זה, ויש כאלה שזה יותר קשה להם, ואז זה מכניס אותך למין לופ שבו "הכישלון" בראיון אחד מלחיץ אותך עוד יותר לקראת הראיון הבא.
מה שהייתי מנסה זה לעשות סימולציות עם חברים או קרובי משפחה שעברו ראיונות, ויותר טוב עם כאלה שבעבודתם מראיינים בעצמם. עם קצת אימון (ואולי קצת רסקיו) זה ישתפר.
לצפיה ב-'התמחות '
התמחות
25/04/2016 | 00:01
4
258
שלום,
אמנם אני אתחיל להתראיין להתמחויות בעוד כשנה, אבל רציתי לדעת אם כדאי לי להגיש קו"ח לכל משרד שאני מתעניין למרות שיש סיכוי רב שאני לא אתקבל כי הממוצע שלי יחסית נמוך (80-81). אני משלב חוץ מהלימודים גם פעילויות כמו התנדבויות/עבודת מחקר/עבודה במשרד עו"ד, האם זה 'מחפה' על הממוצע הנמוך שלי? האם עצם זה שאני לומד באוניברסיטת תל אביב מהווה יתרון בקבלה למשרדים מסחריים?
תודה מראש :)
לצפיה ב-'כן וכן'
כן וכן
25/04/2016 | 14:02
3
175
ראשית, יש לך עוד את המבחנים בקיץ כדי לשפר את הממוצע. שנית, העובדה שאתה לומד באת"א, כמו גם הדברים הנוספים שאתה עושה, בהחלט מהווים יתרון בזימון לראיון למשרדים המסחריים. שלישית, תמיד כדאי לשלוח קו"ח לכל מקום שמעניין אותך. אין לך מה להפסיד ותמיד יש סיכוי שתזומן, אם לא בסבב הראשון אז בסבב השני.
לצפיה ב-'אבל'
אבל
25/04/2016 | 17:39
2
158
ראיתי שהרבה משרדים כמו פוקס-הרצוג-נאמן, מיתר וכו' מציבים רף של ממוצע 85 ומעלה, את אומרת שזה תנאי סף לא מחייב?
לצפיה ב-'ציונים'
ציונים
25/04/2016 | 18:11
168
יש עוד משרדים מסחריים חוץ מהגדולים.
בכל אופן, כדאי שתבליט בקורות החיים את הפעילויות הנוספות שעשית.
לצפיה ב-'אני אומרת שרף הממוצע יורד'
אני אומרת שרף הממוצע יורד
25/04/2016 | 23:33
182
ככל שיוקרת מוסד הלימודים עולה. הממוצע שלך לא בשמים, אבל הוא לא נורא, בטח לא ליוצא את"א. תדגיש את שאר הדברים שאתה עושה, תנסה לעלות את הממוצע בסמסטר הקרוב ובעיקר לא לרדת בו, ויהיה בסדר.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

היבטים- פסיכותרפיה קוגנטיבית התנהגותית
מרפאת היבטים
פורום הגירה לאוסטרליה
פורום הגירה לאוסטרליה
יגאל ג'רבי- משרד עורכי דין
יגאל ג'רבי-משרד עורכי דין

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה