לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום לימודי משפטים

לומדים משפטים? רוצים ללמוד משפטים? מחפשים כבר התמחות?ברוכים הבאים לפורום לימודי משפטים!אם המילים: אקטוס ריאוס, פוזיטיביזם, אוביטר וקוגנטי מוכרות לכם...אם פס"ד "בנק המזרחי נ' מגדל" מעורר בכם זיכרונות לא נעימים...אם גם אתם מאיימים על כל העולם בתביעות...ואם אתם מעריצים את השופט בדימ' חשין אבל לא מבינים מה הוא כותב...וגם אם אתם מעוניינים להיות חלק מעולם המשפט בעתיד...אזי מקומכם עימנו! פורום לימודי משפטים, כשמו- כן הוא, מיועד למי שלומד משפטים או למי שמתעתד ללמוד את המקצוע. כאן תוכלו להחליף חוויות, לקטר, להתייעץ, לברר על ההתמחות, לקבל מידע על אופי הלימודים ותנאי הקבלה, ולהיעזר בחברי הפורום בכל בעיה ומטלה. בהצלחה לכולם,עדי (sacrament)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לימודי משפטים

לומדים משפטים? רוצים ללמוד משפטים? מחפשים כבר התמחות?ברוכים הבאים לפורום לימודי משפטים!אם המילים: אקטוס ריאוס, פוזיטיביזם, אוביטר וקוגנטי מוכרות לכם...אם פס"ד "בנק המזרחי נ' מגדל" מעורר בכם זיכרונות לא נעימים...אם גם אתם מאיימים על כל העולם בתביעות...ואם אתם מעריצים את השופט בדימ' חשין אבל לא מבינים מה הוא כותב...וגם אם אתם מעוניינים להיות חלק מעולם המשפט בעתיד...אזי מקומכם עימנו! פורום לימודי משפטים, כשמו- כן הוא, מיועד למי שלומד משפטים או למי שמתעתד ללמוד את המקצוע. כאן תוכלו להחליף חוויות, לקטר, להתייעץ, לברר על ההתמחות, לקבל מידע על אופי הלימודים ותנאי הקבלה, ולהיעזר בחברי הפורום בכל בעיה ומטלה. בהצלחה לכולם,עדי (sacrament)
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום זה הינו לימודי בלבד. בקשות למתן ייעוץ משפטי- תימחקנה!!!
נא לקרוא את התקנון לפני כתיבת הודעה
המשך >>

לצפיה ב-'התמחות בתחום הציבורי'
התמחות בתחום הציבורי
01/12/2016 | 11:19
1
38
שלום,
אשמח לדעת איזה התמחויות בתחום הציבורי נחשבות יוקרתיות ולא יחסמו מעבר לתחום הפרטי בהמשך.
כרגע צריכה להחליט בנוגע למשרות במשרד המשפטים אך אשמח לכל עצה.
תודה.
לצפיה ב-'למשל מחלקת בג"צים'
למשל מחלקת בג"צים
02/12/2016 | 13:31
31
מיסוי וכלכלה. גם מתמחי הפרקליטויות השונות בהחלט לא מוצאים את עצמם מחוסרי עבודה לאחר ההתמחות.
את מוזמנת לשאול על מחלקות ספציפיות, ואז יהיה יותר קל לענות ולכוון.
לצפיה ב-'מכירת חזיר במרכז העיר .....'
מכירת חזיר במרכז העיר .....
29/11/2016 | 11:16
1
32
בעקבות עתירה לבג"ץ ב-2004    הרכב מורחב של בג"ץ קבע שמותר למכור חזיר במרכז העיר.   לדעתי ממש ממש באותו יום  תם עידן בישראל -   למרות שזה לא צויין,   "מות המשפט".
לצפיה ב-'וזה קשור לפורום כי...?'
וזה קשור לפורום כי...?
02/12/2016 | 13:28
12
עוד הודעה אחת שלא קשורה לנושא הפורום, ואת תחסמי.
לצפיה ב-'משכורת בפרקליטות'
משכורת בפרקליטות
18/11/2016 | 00:02
3
60
שלום,
אני שוקל להתמחות בפרקליטות. האם יש שוני בשכר בין המחלקות השונות בפרקליטות? מה השכר בערך וכמה משלמים על שעות נוספת? כמה משמעותית הקפיצה בין שכר מתמחה לשכר עו"ד מתחיל?
אשמח למידע רב זה יעזור לי מאוד! :)
לצפיה ב-'אין שוני בשכר בין המחלקות השונות בפרקליטות'
אין שוני בשכר בין המחלקות השונות בפרקליטות
18/11/2016 | 16:58
2
59
למשל, מתמחה במחלקת נזיקין מקבל אותו שכר כמו מתמחה במחלקת מקרקעיו. שכר הבסיס סביב ה- 5,000 ש"ח. עם שעות נוספות אפשר להגיע ל-6,000, אולי 6,500, כמובן ברוטו.
ממה שידוע לי, פרקליט בשנתו הראשונה מקבל בערך 9,000 ש"ח אולי 10,000 ש"ח עם שעות נוספות.
כמובן שהתמחות בפרקליטות לא נותנת אופציה להישאר שם כפרקליט לאחר מכן. צריך לחכות למכרז ולתקנים.
לצפיה ב-'את יודעת כמה שעות נוספות ניתן לעשות במגזר הציבורי?'
את יודעת כמה שעות נוספות ניתן לעשות במגזר הציבורי?
19/11/2016 | 20:36
1
39
תודה!
לצפיה ב-'מתמחים בפרקליטות מוגבלים ל- 22 שעות נוספות בחודש'
מתמחים בפרקליטות מוגבלים ל- 22 שעות נוספות בחודש
20/11/2016 | 00:11
56
אבל אם רואים שהמכסה תכף נגמרת ויש צורך בעוד שעות, ניתן להגיש בקשה מנומקת לאחראי של המתמחים לאישור שעות נוספות נוספות. יש לו סמכות לאשר עד 50 שעות נוספות בחודש.
לצפיה ב-'גרוס או הורוביץ?'
גרוס או הורוביץ?
14/11/2016 | 12:46
6
111
אהלן, אני אמור להתחיל את ההתחות במרץ הקרוב בש. הורוביץ כאשר תחומי העניין שלי הם בעיקר הפן המסחרי/חברות ופחות ליטיגציה. יש לי אפשרות לעבור לגרוס ולהתחיל שם את ההתמחות, האם כדאי? למי מהם יש "שם" יותר טוב בתחומים הנ"ל? אשמח לתובנות על 2 המשרדים ככל שמישהו מכיר, שמע וכיוצ"ב....
לצפיה ב-'אתה באמת שואל?'
אתה באמת שואל?
23/11/2016 | 02:12
5
71
אין מה להשוות בין השניים. להורוביץ אין תחרות בתחומים שהזכרת.
לצפיה ב-'דווקא לא..'
דווקא לא..
23/11/2016 | 21:58
4
91
אם הכוונה למסחרי/חברות וכו' אז דווקא לגרוס יש שם יותר נחשב. ככל שהתכוונת לליטיגציה או IP אז הורוביץ עדיף בהרבה (אולי הטובים בארץ בתחומים אלו).
לצפיה ב-''
24/11/2016 | 20:00
3
51
עקרונית זה נכון, אבל צריך להתייחס לדברים בפרופורציה. שניהם משרדים מעולים ומובילים, ואחרי התמחות בכל אחד מהם ממש לא אמורה להיות בעיה למצוא עבודה ככל שלא נשארים שם.
לצפיה ב-'צר לי, אך בשום אופן לא ניתן להשוות את גרוס להורוביץ'
צר לי, אך בשום אופן לא ניתן להשוות את גרוס להורוביץ
29/11/2016 | 00:06
2
18
לצפיה ב-'ברור........'
ברור........
01/12/2016 | 17:31
7
לצפיה ב-'איזה שטויות....גרוס BY FAR'
איזה שטויות....גרוס BY FAR
04/12/2016 | 15:09
14
עדיפים בכל הקשור לעסקאות מסחריות ועסקאות בינלאומיות (היי טק, ניירות ערך וכו וכו). הם נמצאים כמעט בכל עסקה גדולה - למען האמת, רוב המשרדים בטופ 8 עדיפים על הורוביץ אם הכיוון שלך זה עסקאות. זה כמובן לא אומר שהורוביץ לא טובים, פשוט לא מחלקת העסקאות/מסחרי הביא להם את השם שיש להם אלא יותר מחלקת הליטיגיצה.
לצפיה ב-'עזרה בקורסי בחירה '
עזרה בקורסי בחירה
11/11/2016 | 01:35
1
84
נשאר לי קורס אחד לבחור ואני מתלבט כמה קורסים ... הכל נשמע מעניין ונראה מעניין..  אשמח אם תעזרו לי -
דיני הגבלים עסקיים/ היבטי נדלן וקניין בסוגיות אקטואליות/ מיזוגים ורכישות.. 
תודה מראש. 

לצפיה ב-'בין כמה קורסים*'
בין כמה קורסים*
11/11/2016 | 01:37
36
לצפיה ב-'שאלה בנושא חוקתי'
שאלה בנושא חוקתי
09/11/2016 | 22:18
42
האם חוק סינון האתרים של הפורנו, פוגע בזכות יסוד כבוד האדם או משנה אותה? או האם גם וגם?
לצפיה ב-'דמי אבטלה בתקופת הלימוד למבחני הלשכה'
דמי אבטלה בתקופת הלימוד למבחני הלשכה
06/11/2016 | 03:09
2
92
היי,
הבנתי שבתקופת לימוד למבחני הלשכה אשר נמשכת בדרך כלל כחודשיים (במידה ועוברים בפעם הראשונה) אין אפשרות לעבוד וגם לא מקבלים דמי אבטלה. אני כעת בהתמחות ועובר לדירה מושכרת עם החברה שלי, מה שלא כל כך ברור לי זה כיצד אשלם את דמי השכירות בלי לעבוד חודשיים?! מי ששעבר פה את התקופה הנוראית הזו....איך התמודדתם...אין לי אפשרות לחזור להורים (וגם אם הייתה לא ממש  הייתי רוצה בכך).
תודה רבה.
לצפיה ב-'הלוואה'
הלוואה
08/11/2016 | 22:58
60
תקחי הלוואה עם תכנית תשלומים מותאמת.
לצפיה ב-'חסכונות'
חסכונות
10/11/2016 | 23:31
54
אכן תקופה לא קלה למי שלא חסך ולא התכונן אליה מראש. יש אנשים שעבדו, אבל זה לא פשוט ולא מומלץ. החברה פשוט תצטרך לשנס מותניים בחודשיים האלה ולהבין את המצב.
לצפיה ב-'עורכת דין צעירה לענייני משפחה'
עורכת דין צעירה לענייני משפחה
07/11/2016 | 18:01
63
מחפשת עבור קרובת משפחה עולה חדשה, עורכת דין צעירה עם התמחות בענייני משפחה להגשת תביעות לאבהות, מזונות ומשמורת ויתכן גם לתביעה להשבת הוצאות ומזונות בגין העבר. תשלום הוגן למתמחה צעירה בתחום. סולי 0507719896
לצפיה ב-'מבחני לשכה בניו יורק'
מבחני לשכה בניו יורק
04/11/2016 | 22:41
68
היי,
אני ניגשת לבחינות ביולי ואני מעוניינת בעצות והמלצות בנוגע לסדר הלמידה וההתמודדות מול הקושי בשפה האגלית.

אם זה רלוונטי לפורום הזה, כל עצה תתקבל בברכה

שני
לצפיה ב-'איפה חוץ מהאוניברסיטה העברית אפשר ללמוד משפטים'
איפה חוץ מהאוניברסיטה העברית אפשר ללמוד משפטים
04/11/2016 | 19:37
2
93
עם דגש על דיני נאמנות ?
אני רוצה ללמוד משפטים לתואר ראשון ושני, אבל עם דגש על דיני נאמנות.
בדקתי בגוגל קורסים של לימודי משפטים של כל מיני מוסדות אקדמיים ומצאתי שרק באוניברסיטה העברית בירושלים קיים קורס שנקרא דיני נאמנות.
זה אומר, שאני מוגבלת מבחינת אפשרויות כך שאם אני רוצה ללמוד משפטים עם דגש על דיני נאמנות אז אני צריכה להירשם ללימודי משפטים רק באוניברסיטה העברית ולא באף מקום אחר. 

וכאן המקום לשאול האם ידוע לכם על מקומות נוספות שבהם קיים קורס בנושא דיני נאמנות שאולי שמו של הקורס הוא שם שונה מהשם "דיני נאמנות" אבל התוכן שלו הוא למעשה דיני נאמנות.
אשמח לדעת
שבת שלום
לצפיה ב-'קורס אחד זה לא "דגש"'
קורס אחד זה לא "דגש"
04/11/2016 | 21:28
1
71
זה כמו להגיד, שבגלל שיש קורס שנקרא "דיני חוזים", אז יש במוסד הלימודים דגש על דיני חוזים.
את באמת רוצה לבחור מוסד לימודים רק על בסיס קורס אחד? בתואר הראשון אין דגש על כלום. יש הרבה קורסים בכל מיני נושאים, חלקם חובה וחלקם בחירה, שאז יש לך יכולת לבחור דברם שיותר מעניינים אותך, אבל גם זה בהנחה שיש מקום פנוי ותספיקי להירשם אליהם.
רק בתואר השני יש "דגש" כלשהו על משהו, כי רק בתואר השני את למעשה בוחרת מסלול לימודים - מסחרי, פלילי וכו'.
לצפיה ב-'תודה, האם יש קורסים שחופפים לדיני נאמנות אבל בשמות אחרים?'
תודה, האם יש קורסים שחופפים לדיני נאמנות אבל בשמות אחרים?
08/11/2016 | 08:19
32
ייתכן שבמוסדות אקדמאיים לומדים דיני נאמנות, אלא שהם ממציאים לקורסים האלה שמות אחרים (ולא "דיני נאמנות").
בדקתי באוניברסיטת תל אביב, וראיתי שיש להם מה שהם קוראים לו "החטיבה השלישית", מדובר ברשימת קורסים שחלקם מסחריים כך שאפשר להרכיב מסלול מסחרי שמורכב מאותם קורסי בחירה מסחריים. 
השאלה שלי איזה קורסים מתוך הקורסים האלה קשורים לדיני נאמנות.

לצפיה ב-'ספרים של מחשבות'
ספרים של מחשבות
02/11/2016 | 20:52
2
70
היי,
אני שנה א' רציתי לדעת האם הספרים של מחשבות נחוצים לשנה א' והאם כדאי להשקיע בהם את הכסף?
לצפיה ב-'לא ממש'
לא ממש
03/11/2016 | 23:14
1
64
אם את מתכוונת להגיע פחות או יותר לשיעורים ולסכם/להקשיב, אין בהם ממש צורך.
לא קניתי שום ספר מחשבות וצלחתי את התואר בלי שום בעיה. אם ממש בא לך, אז אולי רק ספר פסיקה בחוזים.
לצפיה ב-'הבנתי, תודה רבה (:'
הבנתי, תודה רבה (:
04/11/2016 | 09:29
19
לצפיה ב-'לימודי משפטים בספיר?'
לימודי משפטים בספיר?
26/10/2016 | 21:15
5
98
אהלן,
אשמח לשמוע חוות דעת על מכללת ספיר או שאם כבר אני הולך על מכללות וזאת כי לא צערי לא הספיק לי הפסיכומטרי האם זה רק ראשון או הבנתחומי?
לצפיה ב-'ממה ששמעתי'
ממה ששמעתי
28/10/2016 | 12:15
4
126
מכללת ספיר נחשבת למכללה טובה. אומנם פחות מהבינתחומי או המנהל, אבל יותר מהשאר.
לצפיה ב-'לפי מה הקביעה השניה?'
לפי מה הקביעה השניה?
05/11/2016 | 00:46
3
73
 *גילוי נאות - למדתי שנה א׳ בספיר ועכשיו שנה ג׳ בת״א*
עם החלק הראשון אני מסכים, ספיר בהחלט מכללה טובה. איך הקביעה שהיא פחות טובה מהבינתחומי והמכללה למנהל?
טיב מוסד נמדד בהמון פרמטרים, אם זה מעבר מבחנים לשכה, סגל מרצים, יחס אישי, הצלחת הבוגרים וכן עלויות כלכליות. ולדעתי במכלול הדברים, עולה ספיר על המרכז הבינתחומי ועל המכללה למנהל. 
אין שום הצדק לשלם 150-170 אלף ש״ח על תואר ראשון במשפטים.

לצפיה ב-'ואיך הצלחת לעבור לתא ללמוד משפטים?'
ואיך הצלחת לעבור לתא ללמוד משפטים?
05/11/2016 | 18:32
1
67
ואיך הצלחת לעבור לתא ללמוד משפטים? מה היית צריכה כדי לעבור שם? האם זאת הייתה פרוצדורה מסובכת?
לצפיה ב-'כמו בכל תואר ומוסד'
כמו בכל תואר ומוסד
08/11/2016 | 14:14
64
ניתן להרשם לשנה ב׳. לכל מוסד (בין אם מכללה או אוניברסיטה) ומסלול (הנדסה, עבודה סוציאלית, משפטים וכו׳) יש נוהל ורף ציונים מסויים. אנו נדרשנו לגיליון ציונים (עם מיקום בכתה כיוון שיש מוסדות שאין בהם פקטור - דבר הנלקח בחשבון), פסיכומטרי כרף הקבלה לחוג, מכתב מוטיבציה לעבור והעתק קו״ח.
לצפיה ב-'מה לעשות שהמשרדים הגדולים'
מה לעשות שהמשרדים הגדולים
16/11/2016 | 22:44
34
אלה שמראיינים מועמדים להתמחות, חולקים עלייך?

בין אם מוצדק ובין אם לא, נכון להיום הבינתחומי והמכללה למנהל מובילות על ספיר בשוק העבודה.

אולי עוד כמה שנים זה ישתנה, אבל ספיר עוד לא מספיק זמן בשטח כדי לעקוף את שתי אלה מבחינת המעסיקים.
לצפיה ב-'קניית ספרים בתחומים שהם לא משפטים...'
קניית ספרים בתחומים שהם לא משפטים...
24/10/2016 | 11:47
1
64
שלום לכולם. יש לי איזו תמיהה...אנחנו מוכרים ספרים ולאחרונה שמתי לב שיש עורכי דין בתחומי נזיקין שקונים ספרים שלחלוטין לא בתחום המשפט, למשל ביוטכנולוגיה, כימיה, פיזיקה- מה יכולה להיות הסיבה לכך?
לצפיה ב-'לפעמים קונים ספרים על מנת להכיר את התחום'
לפעמים קונים ספרים על מנת להכיר את התחום
25/10/2016 | 13:55
50
למשל, אני קניתי לפני כחודש ספר שנקרא MRI המדריך המלא על מנת להכיר את התחום ותביעות אפשריות בו ברמת בטיחות (כמובן שבדקתי שיש שם פרק שקשור לעניין). בשביל לעסוק בתחום אתה צריך להכיר אותו טוב ולדעת איזה פוטנציאל יש בו.
לצפיה ב-'היום בעליון "מדינת ישראל נגד טל פחימה"...'
היום בעליון "מדינת ישראל נגד טל פחימה"...
25/10/2016 | 08:10
47
בשעה 1400 . מצאתי את זה באתר האינטרנט של בית המשפט.  נוכחות של קהל בבית המשפט העליון היא שהופכת את המשפט למשפט פומבי - מבקשת מכם בכל לשון של בקשה.... בואו לראות את הדמוקרטיה = אולי מחר תהיו גם אתם שופטים  וזה חלק עיקרי בהשכלה שלכם.
לצפיה ב-'משפטים לאקדמאים'
משפטים לאקדמאים
25/10/2016 | 02:22
53
היי,
יש לי כמה שאלות על המסלולים שמציעים בבינתחומי ובמכללה למנהל לבעלי תארים אקדמאיים. ראיתי שמציעים גם באונו, אבל אני לא בטוחה בקשר למכללה עצמה.
אני מסיימת השנה תואר כפול בפסיכולוגיה וקרימינולוגיה, בחול. במהלך לימודי הקרימינולוגיה שלי נחשפתי לעולם המשפטים קצת יותר והבנתי שזה מדבר אליי ועכשיו אני שוקלת לחזור לארץ וללמוד משפטים. מעניין אותי לדעת על תהליך הקבלה לבעלי תואר ראשון. ועל הלימודים עצמם? כמה אינטנסיבים הם במתכונת של יומיים בשבוע? מן הסתם המטרה היא לשלב עבודה עם הלימודים.
אני שואלת על מכללות בלבד כי אוניברסיטאות דורשות פסיכומטרי ואני לא מתכוונת לעשות פסיכומטרי בשביל תואר ראשון נוסף. ובטח לא ללמוד ב״משרה״ מלאה לעוד 3-4 שנים.
אם זה משנה, תחום הפלילים מעניין אותי, וגם תחום ההיי-טק/חוזים בינלאומיים.
תודה!

לצפיה ב-'מעבר ממכללה לאונ''
מעבר ממכללה לאונ'
22/10/2016 | 14:43
1
117
היי,
בהנחה ומסיימים שנה א' בבינתחומי עם ממוצע 90. יש סיכוי לעבור לאוניברסיטה כלשהי בלי פסיכומטרי?
לצפיה ב-'רק בחיפה, רק אם אתה ב-5% העליונים בשנתון שלך או עם ממוצע 93+'
רק בחיפה, רק אם אתה ב-5% העליונים בשנתון שלך או עם ממוצע 93+
23/10/2016 | 09:57
45
לצפיה ב-'עזרה'
עזרה
20/10/2016 | 14:52
57
הי חברים
בבקשה תעזרו לנו לסיים את התואר
הניסוי שלנו יגזול מזמנכם רק דקות בודדות!
רק חשוב מאוד להשלים אותו עד הסוף אחרת לא נוכל להשתמש בנתונים.
ההשתתפות אנונימית לחלוטין
נ.ב
חשוב מאוד שמי שמעוניין להגיב או לשאול אותי משהו לגבי הניסוי יעשה זאת באופן פרטי. המייל שלי והשותף שלי טימור מפורסם בגוף השאלון
אז המון תודה לכל המשתתפים
לצפיה ב-'חובת הגעת התובע לבימ"ש'
חובת הגעת התובע לבימ"ש
18/10/2016 | 19:11
1
58
1. בתביעה אזרחית, במידה והתובע מביא ראיות רפואיות,כי הוא מנוע מלהגיע לבימ"ש, מה מאפשר החוק :
1.1 לאור בקשת הנתבע, האם ניתן לכפות בדיקה של רופא מתאם הסנגוריה?
או, בימ"ש הוא שימנה רופא מתאמו ?

1.2 האם החוק מאפשר לבימ"ש לנהל כל הדיונים ללא נוכחות התובע ,ועד כמה סביר? והיה וכן, כיצד מתנהל הדיון ,בכל הקשור לתיחקור התובע ???

תודה.
לצפיה ב-'האם מדובר במקרה אמיתי'
האם מדובר במקרה אמיתי
19/10/2016 | 21:07
34
או משהו שקשור ללימודים?
לצפיה ב-'ממוצע בר אילן'
ממוצע בר אילן
18/10/2016 | 12:18
1
204
סיימתי שנה ב' עם ממוצע 85.7 משפטים ו86.7 תואר. האם לדעתכם תיהיה לי בעיה לקבל זימונים למשרדים גדולים? (כמובן שאני שואל נטו ממוצע ולא על קורות חיים)
לצפיה ב-'התשובה היבשה והפשוטה היא, שככל הנראה כן.'
התשובה היבשה והפשוטה היא, שככל הנראה כן.
19/10/2016 | 21:05
112
כלומר, בהיעדר נתונים נוספים, ההנחה הכנה שלי היא, שתקבל מספר זימונים למשרדים הגדולים, אבל ככל הנראה לא הרבה, וגם זה אם יסתכלו על ממוצע התואר הכללי.
יחד עם זאת, לא הייתי נלחצת כבר מעכשיו. כרגע זה רק הנחות והשערות, והדבר תלוי עוד בהרבה גורמים אחרים.
לצפיה ב-'החלפת תחום התמחות'
החלפת תחום התמחות
14/10/2016 | 15:05
3
99
שלום,
אם אני למשל הולכת להתמחות בפרקליטות, ואני רוצה לאחר ההתמחות לעבוד במשרד פרטי - זה אפשרי?
האם בחירה במסלול מסוים (ציבורי, פרטי) חוסם בפני את להחליף האפשרות מסלול מאוחר יותר? השאלה גם מכוונת גם לרמת הנושא שבחרתי להתמקצע/להתמחות בו (כלומר בחרתי להתמחות במשרד פרטי שעוסק בפלילים ואני מתמחה בנושא, ולאחר כמה שנים אני רוצה לעבור לפרקליטות/סנגוריה).
החשש שלי הוא לבחור להתמחות במחלקה מסוימת "ולהיתקע" שמה (ברור לי שניתן להחליף מסלול - השאלה אם זה משהו מקובל שעושים או שזה ממש חריג). אשמח לשמוע דוגמאות לתהליכי מעבר.
תודה!
לצפיה ב-'הכול אפשרי ושום דבר לא סופי'
הכול אפשרי ושום דבר לא סופי
19/10/2016 | 21:01
2
58
השאלה עד כמה קשה זה יהיה. אם תתמחי בפרקליטות, לא תהיה לך ברירה אלא להשתלב בשוק הפרטי, כי בפרקליטות לא תוכלי להישאר. שם זה עניין של מכרזים ותקנים.
מי שמתמחה בפרקליטות האזרחית, משתלב לאחר מכן במשרדים הפרטיים בתחומי הנזיקין, מנהלי, נדל"ן וכו'. קצת יותר קשה להשתלב בתחום המסחרי, אבל יש בהחלט משרדים שמוכנים לתת הזדמנות גם ליוצאי פרקליטות, שאין להם ניסיון בתחום המסחרי, אבל יש להם נתונים מרשימים אחרים.
מי שהתמחה בפרקליטות הפלילית יהיה לו קצת יותר קשה להשתלב בשוק הפרטי מהסיבה הפשוטה, שאין הרבה משרדים פליליים שמחפשים לשכור שכירים. יחד עם זאת, אם אין קיבעון דווקא על התחום הפלילי, אז ניתן להשתלב בתחום הנזיקין, פשיטות רגל וכו' (אלו דוגמאות ספציפיות של חבריי שהתמחו בפרקליטות הפלילית).
בקיצור, הכל אפשרי ובסוף כל אחד מוצא את מקומו, אבל צריך לקחת בחשבון שזה יכול להיות לא פשוט ולקחת זמן, ולהתאזר בסבלנות.
לצפיה ב-'המשך'
המשך
26/10/2016 | 08:33
1
28
ומה עם המגזר הפרטי? האם המעבר בו פחות אפשרי? ולגבי המגזר הציבורי (אוף טופיק) - מה זאת אומרת אין תקנים? את באה לעשות התמחות בידיעה מראש שרוב הסיכויים שלא יקלטו אותך? לא מוסיפים כל שנה תקנים עבור מתמחים שיהפכו להיות עו"ד (ממה שהבנתי מדבריך - כמות העו"ד לא אמורה לגדול בפרקליטות באופן משמעותי כל שנה)?

ושוב תודה על התשובה :)
לצפיה ב-'עבודה במגזר הציבורי אחרי התמחות'
עבודה במגזר הציבורי אחרי התמחות
12/11/2016 | 20:44
15
כמו שכתבו לך, כדי להתקבל לעבודה במגזר הציבורי תצטרכי לעבור מכרז, וזה בהנחה שיש תקן.
המגזר הציבורי לא פועל כמו השוק הפרטי, התקנים מוקצים בלי קשר לכמות האנשים הטובים שהתמחו במחזור נתון.
לרוב, כמות התקנים שייפתחו תהיה קטנה (שלא לומר, קטנה בהרבה) מכמות המתמחים שסיימו התמחות.
עם זאת, אם את רוצה לעבוד במגזר הציבורי, התמחות במגזר הציבורי תעניק לך יתרון ברור, לדעתי. המעבר מהתמחות במגזר הפרטי לעבודה במגזר הציבורי היא לא משהו שראיתי קורה הרבה (מצד שני, יתכן שמי שהתמחה במגזר הפרטי פשוט לא מנסה לגשת למכרזים במגזר הציבורי כי הוא לא מעוניין בכך, לא בדקתי).
מבחינתי (התמחתי במשרד המשפטים) כל החברים שלי מההתמחות שרצו להישאר במגזר הציבורי עובדים היום במגזר הציבורי (על אף שרובם לא במשרד המשפטים אלא ברשות המסים, אוצר, חקלאות, חינוך וכו').  
מבחינת התחום המשפטי, לתחושתי זה פחות קריטי ואפשר לעבור מאחד לשני, אבל לא ניסיתי בעצמי.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

קנגרו שירותי הגירה בע
קנגרו שירותי הגירה בע"מ
עו
עו"ד נאוה אור ספיר
עו
משרד עו"ד גדעון איזנשטיין

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה