לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום לימודי משפטים
לומדים משפטים? רוצים ללמוד משפטים? מחפשים כבר התמחות?ברוכים הבאים לפורום לימודי משפטים!אם המילים: אקטוס ריאוס, פוזיטיביזם, אוביטר וקוגנטי מוכרות לכם...אם פס"ד "בנק המזרחי נ' מגדל" מעורר בכם זיכרונות לא נעימים...אם גם אתם מאיימים על כל העולם בתביעות...ואם אתם מעריצים את השופט בדימ' חשין אבל לא מבינים מה הוא כותב...וגם אם אתם מעוניינים להיות חלק מעולם המשפט בעתיד...אזי מקומכם עימנו! פורום לימודי משפטים, כשמו- כן הוא, מיועד למי שלומד משפטים או למי שמתעתד ללמוד את המקצוע. כאן תוכלו להחליף חוויות, לקטר, להתייעץ, לברר על ההתמחות, לקבל מידע על אופי הלימודים ותנאי הקבלה, ולהיעזר בחברי הפורום בכל בעיה ומטלה. בהצלחה לכולם,עדי (sacrament)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לימודי משפטים

לומדים משפטים? רוצים ללמוד משפטים? מחפשים כבר התמחות?ברוכים הבאים לפורום לימודי משפטים!אם המילים: אקטוס ריאוס, פוזיטיביזם, אוביטר וקוגנטי מוכרות לכם...אם פס"ד "בנק המזרחי נ' מגדל" מעורר בכם זיכרונות לא נעימים...אם גם אתם מאיימים על כל העולם בתביעות...ואם אתם מעריצים את השופט בדימ' חשין אבל לא מבינים מה הוא כותב...וגם אם אתם מעוניינים להיות חלק מעולם המשפט בעתיד...אזי מקומכם עימנו! פורום לימודי משפטים, כשמו- כן הוא, מיועד למי שלומד משפטים או למי שמתעתד ללמוד את המקצוע. כאן תוכלו להחליף חוויות, לקטר, להתייעץ, לברר על ההתמחות, לקבל מידע על אופי הלימודים ותנאי הקבלה, ולהיעזר בחברי הפורום בכל בעיה ומטלה. בהצלחה לכולם,עדי (sacrament)
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום זה הינו לימודי בלבד. בקשות למתן ייעוץ משפטי- תימחקנה!!!
נא לקרוא את התקנון לפני כתיבת הודעה
המשך >>

שאלה בקשר למשרדים הגדולים בתל אביב.
19/05/2016 | 00:47
1
52
הכוונה למשרדים כמו מיתר, הרצוג וכו'. רציתי לדעת האם השיטת גבייה מלקוחות המקובלת במשרדים אלו היא הBILLABLE HOUR, כמו באמריקה (לפי שעות עבודה) והאם זו בעצם הסיבה ששעות העבודה כל כך ארוכות במשרדים אלו. תודה מראש.
לא רק במשרדים הגדולים
20/05/2016 | 16:25
40
בהרבה מאוד משרדים שיטת הגבייה היא לפי שעות. זה יכול להיות סכום קבוע פר שעה וזה יכול להיות מדורג (כלומר, שעה של שותף שווה יותר משעה של עו"ד צעיר). יש גם שיטות גבייה אחרות, כמו ריטיינר, שזה בעצם סכום גובלי שמשלום למשרד על שירות מסוים ללא קשר לכמות השעות שהמשרד ישקיע בטיפול בעניין (או עם קשר חלקי).
בהרבה מקרים בהם הגבייה היא לפי שעות אז מסכמים כמות שעות מקסימלית עליה ניתן לחייב, אז קשה לומר שזו הסיבה ששעות העבודה הן כאלה ארוכות.
למשרדים הגדולים יש לקוחות גדולים שמתעסקים עם סכומים גדולים ותיקים רבים במקביל, ולכן יש הרבה עבודה, שבאה לידי ביטוי בשעות עבודה רבות.
כדי שלקוח ימשיך להיות הלקוח שלך, צריכים להיות ביניכם יחסי אימון. אם תחייב לקוח על 10 שעות עבודה בגין משהו שאמור לקחת שעתיים, יחסי האמון הללו יפגעו, וזה לא משהו שהמשרדים מעוניינים בו. נכון שלרוב הלקוח לא באמת יכול לדעת כמה זמן עבדת על משהו או כמה זמן היית אמור לעבוד על משהו, אבל יש היגיון בסיסי, שבעזרתו הלקוח יכול להעריך כמה זמן בערך נראה הגיוני שתשקיע בכתיבת כתב הגנה, למשל, בהתאם למורכבות של התיק, לכן גם אם משרד מסוים היה רוצה "לנפח" את שעות העבודה שלו, עדיין יש גבול לכמה ניתן לעשות זאת.
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2016 | 12:18
3
 עונה חדשה של "המירוץ למליון" עולה למסך, והפורום חוזר לפעולה!
אז בואו נצא לסיבוב מסביב לעולם עכשיו בפורום המירוץ למליון!

יש לכם שאלות לגבי תביעות סיעוד נגד חברות הביטוח?
עכשיו בפורום תביעות ביטוח סיעודי תוכלו לקבל מידע מקצועי ומהימן!

חושבים על מעבר לאוסטרליה? יש לכם שאלות בנוגע לתהליך?
היכנסו עכשיו לפורום הגירה לאוסטרליה בתפוז!
למי שפספס את תוצאות בחינת ההסמכה ללשכת עוה"ד
12/05/2016 | 13:06
50
האם אתם כסטודנטים משתמשים באייפד פרו?
10/05/2016 | 14:30
33
האם אתם משתמשים באייפד פרו לצרכי לימוד? באיזה אייפד פרו אתם משתמשים ללימודים שלכם: בקטן או בגדול? באילו תוכנות (אפליקציות) אתם משתמשים בו? באם אתם משתמשים בו בנוסף למחשב נייד או נייח, או כתחליף לו?

תודה רבה!
קורס קדם משפטים בר אילן
04/05/2016 | 17:54
1
71
שלום
בשנה שעברה אוניברסיטת בר אילן החלה בקיום קורס קדם משפטים לסטודנטים שהגיעו כמעט לסף הקבלה למשפטים (אבל לא ממש עברו אותו).
האם מישהו עשה את הקורס הזה בשנה שעברה או לחילופין יכול לשתף בסילבוס של הקורס?
האם מישהו מכיר סטודנט שלמד בקורס ויכול לתת לי מידע לגבי רמת הקושי, אחוז העוברים ומידע באופן כללי?

עשיתי
07/05/2016 | 12:03
54
מדובר בקורס של שבוע במהלכו מלמדים אותך קמצוץ במשפט חוקתי, עונשין ועוד כל מיני פרוצדורות כלליות. בסוף הקורס מתקיים מבחן. מעל 85 מתקבל. מתחת ל 85 יש וועדת חריגים. אאלט שנה שעברה מתוך 70 סטודנטים התקבלו בסביבות ה50.
הקורס אינטנסיבי מאוד כי דוחסים בשבוע אחד הרבה מאוד חומר, יחד עם זאת אם תשקיעי אין סיבה שלא תעברי, לא הייתי אומר שרמת הקושי גבוהה מידי. ( לא חושב שנשארו  לי חומרים כלשהם). בהצלחה !
התייעצות
30/04/2016 | 09:08
1
115
שלום לכולם, 
אז ככה... היו לי לפחות 6-5 ראיונות בזמן האחרון ואצל אף אחד לא התקבלתי...
הציונים הגבוהים שלי הם שמובילים אותי לראיון, אבל בפועל, כשאני מגיע לראיון אני לא מצליח להתבטא כמו שצריך.
ניסתי לעבור ראיון ראיון ולראות מה עשיתי לא נכון...אני חושב שעצם זה שלעפמים יוצא לי גמגום ואני מזיע מאוד ?
אני פשוט מתוסכל ..ולא מבין מה עשיתי לא טוב. 
מעבר לכך זה גורם לי לחשוש להגיע לראיונות נוספים מהפחד...וההשפלה שאני כביכול עובר

אתה לא לבד בזה
30/04/2016 | 18:35
78
זה קורה להרבה. אתה מרגיש כאילו אתה במבחן בעל פה וזה מלחיץ אותך. יש כאלה שמצליחים להתגבר על זה ולשלוט על זה, ויש כאלה שזה יותר קשה להם, ואז זה מכניס אותך למין לופ שבו "הכישלון" בראיון אחד מלחיץ אותך עוד יותר לקראת הראיון הבא.
מה שהייתי מנסה זה לעשות סימולציות עם חברים או קרובי משפחה שעברו ראיונות, ויותר טוב עם כאלה שבעבודתם מראיינים בעצמם. עם קצת אימון (ואולי קצת רסקיו) זה ישתפר.
התמחות
25/04/2016 | 00:01
4
129
שלום,
אמנם אני אתחיל להתראיין להתמחויות בעוד כשנה, אבל רציתי לדעת אם כדאי לי להגיש קו"ח לכל משרד שאני מתעניין למרות שיש סיכוי רב שאני לא אתקבל כי הממוצע שלי יחסית נמוך (80-81). אני משלב חוץ מהלימודים גם פעילויות כמו התנדבויות/עבודת מחקר/עבודה במשרד עו"ד, האם זה 'מחפה' על הממוצע הנמוך שלי? האם עצם זה שאני לומד באוניברסיטת תל אביב מהווה יתרון בקבלה למשרדים מסחריים?
תודה מראש :)
כן וכן
25/04/2016 | 14:02
3
87
ראשית, יש לך עוד את המבחנים בקיץ כדי לשפר את הממוצע. שנית, העובדה שאתה לומד באת"א, כמו גם הדברים הנוספים שאתה עושה, בהחלט מהווים יתרון בזימון לראיון למשרדים המסחריים. שלישית, תמיד כדאי לשלוח קו"ח לכל מקום שמעניין אותך. אין לך מה להפסיד ותמיד יש סיכוי שתזומן, אם לא בסבב הראשון אז בסבב השני.
אבל
25/04/2016 | 17:39
2
92
ראיתי שהרבה משרדים כמו פוקס-הרצוג-נאמן, מיתר וכו' מציבים רף של ממוצע 85 ומעלה, את אומרת שזה תנאי סף לא מחייב?
ציונים
25/04/2016 | 18:11
93
יש עוד משרדים מסחריים חוץ מהגדולים.
בכל אופן, כדאי שתבליט בקורות החיים את הפעילויות הנוספות שעשית.
אני אומרת שרף הממוצע יורד
25/04/2016 | 23:33
102
ככל שיוקרת מוסד הלימודים עולה. הממוצע שלך לא בשמים, אבל הוא לא נורא, בטח לא ליוצא את"א. תדגיש את שאר הדברים שאתה עושה, תנסה לעלות את הממוצע בסמסטר הקרוב ובעיקר לא לרדת בו, ויהיה בסדר.
לימודי משפטים
20/04/2016 | 19:04
2
125
היי , אני מעוניינת להתחיל ללמוד משפטים.
אני מתגוררת בבאר שבע והבנתי שהכי מומלץ ללמוד במכללת ספיר  ובבינתחומי כיוון שהפקולטות שם מאוד טובה למשפטים ו80 אחוז מהבוגרים עוברים בפעם הראשונה מבחני לשכה וגם מתקבלים למשרדים מצויינים. האם זה נכון? ובאמת מומלץ ל^למוד שם על פני אוניברסיטאות כמו בר אילן ותל אביב?
ובכל אופן האם אתם ממליצים ללכת לכיוון הזה או שבאמת אין עבודה במקצוע כי יש יותר מדי בוגרים וקצת מקומות עבודה?
תודה מראש
תשובות :)
22/04/2016 | 12:29
109
היי שירלי, 
אם את מכוונת למכללות אז הבינתחומי (וגם המכללה למנהל) הן המומלצות ביותר. לאחרונה גם ספיר בונה לעצמה שם טוב בתחום אך המסלול שם עוד חדש מכדי לדעת בוודאות. חשוב לציין כי באמת במכללת ספיר היו אחוזי מעבר גבוהים במיוחד של מבחני הלשכה, אך ניתן לייחס את זה לכך שניגשו מעט אנשים מאחר שכאמור זה מסלול חדש יחסית (אפשר לראות את כמות הניגשים בנתוני המעבר). ברוב המקומות כן יש העדפה לבוגרי אוניברסיטאות, רצוי תל אביב או העברית, אך גם בוגרי בר אילן, חיפה וגם המכללות שצויינו משתלבים טוב בשוק כל עוד שומרים על ממוצע טוב (80-85 לפחות). אם השיקול הוא לימודים קרוב לבית כן מומלץ לברר עם סטודנטים ובוגרים בספיר על החוויות שלהם וההשתלבות לאחר מכן. בהצלחה :)
הכי נחשב בעברית ובת"א ואל תאמיני למי שאומר לך אחרת.
23/04/2016 | 17:47
105
מעבר לזה כמובן שיכולים להיות לך שיקולים נוספים כמו קרבה לבית, העיר עצמה, האווירה בפקולטות וכו'. משערת שמכללות (בטח כמו הבינתחומי, אני לא יודעת על ספיר) יותר מנגישות את עצמן לתלמידים מהאוניברסיטאות. לגבי עבודה להמשך, עוד מוקדם בשבילי להגיד..
להתקשר או לא?
20/04/2016 | 09:16
1
93
שלום.
לפני כשבוע וחצי היה לי ראיון. בתום הראיון לא נאמר לי כמה זמן יקח עד שיודיעיו ומה ההליך. רק נאמר לי שהם מראיינים עוד אנשים ויתכן ויקח זמן.
עד כמה נהוג להתקשר למשרד לשאול אם יש חדש? או שאם לא מתקשרים עליי להבין את הרמז?
אבל באופן כללי גם אשמח לדעת אם נהוג לחזור למשרד בו התראיינת ולשאול במזכירות האם ישנה תשובה? גם תשובה שלילית זו תשובה
אודה לעזרה תודה
בהחלט נהוג
22/04/2016 | 18:04
56
אין שום בעיה להתקשר למשרד, ולשאול אם יש תשובה.
פסח כשר ושמח
( לעמוד שלי בתפוז )
21/04/2016 | 10:54
2
גולשות וגולשים יקרים,
אנו רוצים לאחל לכם חג פסח כשר ושמח!
מי ייתן והאביב יביא עימו התחלות חדשות,
הנאות מתוקות והמון הפתעות מרגשות.

לקראת החג הכנו לכם מהדורה חגיגית וכשרה לפסח
של חם בתפוז.

את כל הקישורים לאייטמים בכתבה תוכלו למצוא (כמו בכל שבוע)
בעמוד הפייסבוק שלנו

חג פסח שמח!
לימודי משפטים
20/04/2016 | 19:11
2
99
היי , אני מעוניינת להתחיל ללמוד משפטים.
אני מתגוררת בבאר שבע והבנתי שהכי מומלץ ללמוד במכללת ספיר  ובבינתחומי כיוון שהפקולטות שם מאוד טובה למשפטים ו80 אחוז מהבוגרים עוברים בפעם הראשונה מבחני לשכה וגם מתקבלים למשרדים מצויינים. האם זה נכון? ובאמת מומלץ ל^למוד שם על פני אוניברסיטאות כמו בר אילן ותל אביב?
ובכל אופן האם אתם ממליצים ללכת לכיוון הזה או שבאמת אין עבודה במקצוע כי יש יותר מדי בוגרים וקצת מקומות עבודה?
תודה מראש
אני לא יודע מאיפה שמעת על זה
26/04/2016 | 16:16
1
60
זה די ידוע שהאוניברסיטאות בירושלים ותל אביב מובילות בתחום המשפטים, ולרוב אחוזי מעבר מבחני הלשכה במוסדות אלו הכי גבוהים (ואגב זה לא מדד בכלל). אם יש לך אפשרות תלמדי בתל אביב, ירושלים או בבר אילן. גם הבינתחומי והמכללה למנהל נחשבים למוסדות מעולים. על ספיר אני פחות יודע, אבל הפקולטה שם יחסית חדשה אבל מאוד מצליחה ביינתים. אני אישית מכיר מישהי שלמדה בספיר ועכשיו היא עו"ד באחד המשרדים הכי גדולים בארץ. קחי בחשבון שככל שתבחרי מוסד פחות נחשב תצטרכי להתאמץ להוציא ציונים גבוהים יותר. אבל גם לבחירת מוסד 'נחשב' כמו תל אביב או העברית יש מחיר; אני למדתי בתל אביב והיחס לסטודנטים הוא מחפיר וגם החברים ללימודים די אנטיפטים ותחרותיים. לשיקולך!
לגבי ת"א
29/04/2016 | 20:03
28
לעניין חברים ללימודים - יש ויש.
למדו איתי אנשים נוראיים ותחרותיים, ובניגוד אליהם גם אנשים מצוינים - יש לי חברים מאוד טובים משם גם היום, שנים אחרי שסיימנו ללמוד.
ראיון התמחות עיריית באר שבע
19/04/2016 | 23:53
1
69
היי לכולם. מחר, או יותר נכון בעוד 14 שעות יש לי ראיון התמחות בעיריית באר שבע. אשמח אם יש פה מישהו שהיה בראיון בעיריות בכלל, וכמובן בעיריית באר שבע בפרט. אשמח לייעוץ מה ללמוד יותר מה לחזק.
כמובן שעד כה חזרתי על המשפט המנהלי, פס"ד מרכזיים, הלכות מרכזיות, קראתי פס"ד של העירייה. ועדיין אינני שקטה.
האם יש כאן מישהו שיוכל לגאול אותי מהלחץ ולמקד אותי אף יותר???
מניסיון שלי בראיונות
20/04/2016 | 09:14
67
פשוט תהיה אתה. אל תהיה בלחץ מדי ותראה ביטחון
אולי תקרא פסדים שונים לפי שם העירייה . תבדוק לאיזה מחלקה אתה מיועד (מסחרי/חוזים/וכד') ותעבור קצת על החומר
הם בעיקר שואלים שאלות כדי לראות את החשיבה המשפטית שלך וכו'.
בהצלחה!!!
התייעצות
17/04/2016 | 20:05
3
108
שלום לכם, 
אני בן 32 חודש הבא, עומד לסיים שנה ראשונה של תואר שני באונ' תל אביב במדעי החברה.
אחד הקורסים שלקחתי השנה הוא "משפט חוקתי" ומצאתי שהתחום מדבר אלי מאוד מבחינת הרבה אספקטים ואני שוקל בחיוב להירשם לתואר ראשון במשפטים באונ' תל אביב - בדקתי ואני מתקבל. 
השאלה שלי היא: בהנחה שאכן אסיים את התואר ב3 שנים במקום שלוש וחצי, האם מבחינת הגיל שאהיה בו (35-36) - אהיה עדיין אטרקטיבי? האם הגיל לא מהווה מכשול בדרך לתעסוקה בתחום, ובכלל - לא פספסתי את הרכבת? הכיוון הוא בגדול וללא היכרות על עולם המשפט בארץ - הוא פרקליטות ולא משרדים גדולים.. 
אשמח לדעתכם! תודה!
78
לדעתי גיל והשכלה נוספת הם יתרונות במקצוע הזה.

עם זאת, יהיו מעסיקים שיירתעו מלהעסיק מישהו שאפשר פחות להסתכל עליו מלמעלה (לא בטוח שחיסרון). יש לציין גם שבתחום המשפטים בכללותו יש דברים שדומים למשפט חוקתי ויש דברים שלא. המחקר האקדמי יותר דומה מאשר העבודה היומיומית. יש הרבה תחומים במשפטים שהנושאים בהם אינם דומים למשפט חוקתי (תחומים שדומים הם אולי משפט מנהלי ומשפט בין לאומי פומבי).
ולהתקבל למחלקת הבג"צים בפרקליטות (שבירושלים) זה לא כ"כ קל. עליך לחשוב גם לאיזה צד (שאותו תייצג) אתה מרגיש יותר מחובר.

כמו כן, אתה צריך לבחון עם עצמך אם אתה רוצה לעשות את הדרך הנוספת הזאת, לאור ההצפה במקצוע.
תשובה
23/04/2016 | 17:51
1
36
לסיים ב-3 שנים - קודם כל תבדוק אם זו בכלל אופציה... בעברית אצלנו לא מאפשרים.
לגבי גיל איתי גם לומדים אנשים קצת יותר מבוגרים ובמסגרת קריירה שנייה, אנשים עושים את זה. אני לא יודעת אם זה שונה מכל קריירה שנייה אחרת שתלך אליה. מה שכן נראה לי הגיוני שהאופן בו מלמדים משפט חוקתי לאנשים לא משפטנים הוא שונה מאשר למשפטנים, וגם לא כל התחומים שתתעסק בהם במהלך הלימודים יהיו דומים לזה. לכן הייתי ממליצה לך לעשות קצת מחקר נוסף לפני ההחלטה.
תיקון
27/04/2016 | 21:12
18
בניגוד לנאמר לעיל, בעברית, למי שכבר יש תואר ראשון, לא רק שניתן לסיים את התואר בשלוש שנים - חובה לסיים את התואר בשלוש שנים.
חם בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
14/04/2016 | 14:24
7
סופ"ש נעים!
את כל האייטמים שבכתבה תוכלו למצוא בעמוד הפייסבוק שלנו-
לא סגרתי התמחות..
11/04/2016 | 17:22
4
123
שלום לכולם,
הייתי ב-5 ראיונות בתקופה האחרונה, מיותר לציין שלא קיבלתי תשובה מאף אחד מהמשרדים עד היום.
המצב הוא די מלחיץ, אני מפחד להישאר ללא מקום התמחות.
למישהו יש הצעות, טיפים שיכולים להרגיע אותי? \=
אתה לא לבד
11/04/2016 | 23:48
91
היו פה לפחות שני שרשורים בתקופה האחרונה של חבר'ה במצבך, שטרם סגרו התמחות, ומטבע הדברים, גם הם היו בלחץ.
עוד לא הכול אבוד, והשאלה היא מה אתה מחפש. נכון שהמשרדים הגדולים כבר סגרו את מכסת המתמחים שלהם, אלא אם כן מישהו יבטל להם, אבל יש הרבה משרדים אחרים, קטנים יותר ואולי פחות מוכרים שעדיין מחפשים. אפילו בקבוצות בפייסבוק אני רואה מידי פעם מודעה שדרוש מתמחה.
אז אני מציעה לחפור בקבוצות בפייסבוק, במודעות דרושים בכל מיני אתרים ופורומים משפטיים, ואפילו לשלוח קו"ח למשרדים שלא פירסמו מודעה אבל מעניינים אותך, ולך תדע, אולי הם יחליטו לזמן.
העיקר לא להתייאש. וגם אם תצטרך לדחות את ההתמחות, זה לא סוף העולם. יש דברים אחרים שאפשר לעשות בזמן הזה.
ממליצה לחפש גם בקודקס
12/04/2016 | 19:35
2
81
אצלנו במשרד למשל (משרד ממשלתי) נשארו עדיין מקומות התמחות פתוחים.
בהצלחה!
יש עדין משרות התמחות במגזר הציבורי?
13/04/2016 | 00:27
1
77
אם כן היכן ניתן להגיש מועמדות?
יש. הגשת מועמדות דרך קודקס.
13/04/2016 | 19:13
31
למסירה ספרים של "מחשבות"
11/04/2016 | 00:16
1
68
איסוף מראשון לציון , למעוניינים להשאיר שם וטלפון בפרטי .
נמסר
25/04/2016 | 18:38
3
שכ"ט עו"ד
10/04/2016 | 03:14
1
70
לאחרונה הסתיים משפט בענייני בביה"ד לדיני עבודה לגבי פיטורין שלא כדין. המשפט הסתיים בדיון שנקבע כדיון הוכחות אך מיד בתחילתו הציע השופט פשרה שהתקבלה מניה וביה על ידי שני הצדדים (ליתר דיוק, השופט הציע פיצוי בגבולות שקבע, כשהפיצוי הסופי נתון לשיקולו בתוך הטווח שהוצע) והדיון הסתיים בזה לאחר סיכומים קצרים של שני הצדדים. לא התקיים דיון הוכחות והשופט נתן את החלטתו במועד מאוחר יותר בטווח הפשרה שהציע. שאלתי נוגעת לשכ"ט עורך הדין שייצג אותי, שחייב אותי בדיון הוכחות ובאחוזים ע"פ פסק דין (הייתי אמור לשלם פחות על דיון "רגיל" ואחוז נמוך משמעותית במקרה של פשרה) - האם במקרה שתיארתי הייתי אמור להיות מחויב לפי דיון רגיל ופשרה או שעורך הדין שלי צודק ומדובר כאן בדיון הוכחות (למרות שבפועל לא התקיים דיון הוכחות) ובפסק דין לכל דבר (למרות שהצדדים קיבלו למעשה את הפשרה שהציע השופט והאחרון רק נתן לפשרה תוקף בפסק דין). תודה מראש על תשובתך!
אנחנו פורום סטודנטים
10/04/2016 | 21:26
26
ולא נותנים ייעוץ משפטי.
תנסה לשאול בפורום "חוק ומשפט".
שאלה- התמחות במשרד
05/04/2016 | 15:56
2
137
אהלן,
רציתי לשאול מהם ההיתרונות והחסרונות להתמחות במשרד שמתמחה במספר גדול של תחומים ועבודת המתמחה היא בשיטת פוול כך שבעצם לא יוצא למתחמה להתמקצע בתחום קונקרטי.
האם עובדה זו תעמוד לרעתי לאחר ההסמכה .? כשבעצם עסקתי בהכל אך לא התעמקתי בשום תחום.

תודה רבה,

נתחיל בזה שאתה ממילא לא תתמקצע בשום תחום תוך שנה אחת
05/04/2016 | 21:53
106
היתרון הוא בעצם גם החיסרון, בדיוק כמו שאמרת. מצד אחד, אתה תיחשף למגוון תחומים, וככה תוכל לראות מה מוצא חן בעינייך. מצד שני, לא תתעמק (עד כמה שאפשר) בשום תחום.
לדעתי, שיטת הפול היא שיטה די מלחיצה. כל עורך דין במשרד יכול לבוא אלייך ולהפיל עלייך משהו בלי שזה יהיה מתואם עם עורכי הדין האחרים, ככה שכל עורך דין לא יודע מה הפילו עלייך עורכי הדין האחרים, ואתה תצטרך לתמרן בין כל המשימות, ולדאוג לבדוק את התעדוף של כל משימה מול זה שנתן לך אותה.
מצד שני, בשיטת הפול אתה תיחשף לשיטות עבודה שונות, וגם לא יקרה מצב שתיתקע שנה שלמה עם שותף אחד בלבד, שאתה לא מסתדר איתו.
למיטב ידיעתי, ברוב המשרדים שיטת ההתמחות היא בפול ולא בהצמדה. בסופו של דבר מה שחשוב ומה שישפיע על עתידך המקצועי לאחר ההסמכה זה השם של המשרד, ולא שיטת ההתמחות בו.
בשיטת ההצמדה
08/04/2016 | 13:21
64
תלוי מאוד במאמן ובתחומים בהם הוא עוסק.
התמחות ברשות מקרקעי ישראל
06/04/2016 | 10:57
57
מה דעתכם על התמחות זו? איך היא נחשבת בעיני משרדים פרטיים? האם היא כדאית למי שרוצה להתמחות בנדל"ן?
מסחר בינלאומי
03/04/2016 | 15:45
1
75
שלום, הבנתי שהתחום של מסחר בינלאומי מתחזק בקרב המשרדים ונהפך להיות תחום בולט. הצלחתי להבין באופן שטחי במה התחום עוסק, רציתי לדעת איזה קורסי נישה כדאי לקחת כדי להבין יותר לעומק את הנושא (מלבד תאגידים וחוזים)? האם אכן משתלם להתמחות בתחום, או שמדובר בתחום טרנדי?

תחום המסחר הבינ"ל
08/04/2016 | 13:38
47
נראה לי שתהליך הגלובליזציה ימשיך, אלא אם יהיה משבר כלכלי נוסף.

אולי קורסים של דיני היי-טק, בוררות בינ"ל, סגירת עסקאות, חוזים מיוחדים כמו הפצה, זכיינות וכו', בדיקות נאותות, מיזוגים ורכישות, קורסים באנגלית, משפט משווה בתחומים הרלוונטיים, משפט בינ"ל פרטי ואולי גם פומבי, וגם קורסים שעוסקים בממשק לכלכלה או לחשבונאות.
חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
פורום קניין רוחני ופטנטים
פורום קניין רוחני ופטנטים
יגאל ג'רבי- משרד עורכי דין
יגאל ג'רבי-משרד עורכי דין
היבטים- פסיכותרפיה קוגנטיבית התנהגותית
מרפאת היבטים
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום