לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום לימודי משפטים

לומדים משפטים? רוצים ללמוד משפטים? מחפשים כבר התמחות?ברוכים הבאים לפורום לימודי משפטים!אם המילים: אקטוס ריאוס, פוזיטיביזם, אוביטר וקוגנטי מוכרות לכם...אם פס"ד "בנק המזרחי נ' מגדל" מעורר בכם זיכרונות לא נעימים...אם גם אתם מאיימים על כל העולם בתביעות...ואם אתם מעריצים את השופט בדימ' חשין אבל לא מבינים מה הוא כותב...וגם אם אתם מעוניינים להיות חלק מעולם המשפט בעתיד...אזי מקומכם עימנו! פורום לימודי משפטים, כשמו- כן הוא, מיועד למי שלומד משפטים או למי שמתעתד ללמוד את המקצוע. כאן תוכלו להחליף חוויות, לקטר, להתייעץ, לברר על ההתמחות, לקבל מידע על אופי הלימודים ותנאי הקבלה, ולהיעזר בחברי הפורום בכל בעיה ומטלה. בהצלחה לכולם,עדי (sacrament)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לימודי משפטים

לומדים משפטים? רוצים ללמוד משפטים? מחפשים כבר התמחות?ברוכים הבאים לפורום לימודי משפטים!אם המילים: אקטוס ריאוס, פוזיטיביזם, אוביטר וקוגנטי מוכרות לכם...אם פס"ד "בנק המזרחי נ' מגדל" מעורר בכם זיכרונות לא נעימים...אם גם אתם מאיימים על כל העולם בתביעות...ואם אתם מעריצים את השופט בדימ' חשין אבל לא מבינים מה הוא כותב...וגם אם אתם מעוניינים להיות חלק מעולם המשפט בעתיד...אזי מקומכם עימנו! פורום לימודי משפטים, כשמו- כן הוא, מיועד למי שלומד משפטים או למי שמתעתד ללמוד את המקצוע. כאן תוכלו להחליף חוויות, לקטר, להתייעץ, לברר על ההתמחות, לקבל מידע על אופי הלימודים ותנאי הקבלה, ולהיעזר בחברי הפורום בכל בעיה ומטלה. בהצלחה לכולם,עדי (sacrament)
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום זה הינו לימודי בלבד. בקשות למתן ייעוץ משפטי- תימחקנה!!!
נא לקרוא את התקנון לפני כתיבת הודעה
המשך >>

לצפיה ב-'מבחנים של פרופ' סינקלר במשפט ביו רפואי השוואתי'
מבחנים של פרופ' סינקלר במשפט ביו רפואי השוואתי
23/05/2017 | 19:27
11
היי, רציתי לשאול אם יש למישהו מבחנים של פרופ' סינקלר במשפט ביו רפואי השוואתי? אני יותר מאשמח לקבל אפילו בתשלום.. 
תודה מראש..!
לצפיה ב-'העתיד אחרי תואר במשפטים וחשבונאות'
העתיד אחרי תואר במשפטים וחשבונאות
23/05/2017 | 14:27
14
היי לכם!

אני לומדת באת"א משפטים וחשבונאות וכרגע אני לקראת סוף השנה השנייה שלי. בעוד שנה כלומר בסוף שנה ג מתחילה השנת השלמה בחשבונאות שעושים אותה לפני המבחנים של המועצה. מן הסתם השאלה שלי מכוונת לאנשים עם רקע בתחום (אם יתמזל מזלי אז יקרא את ההודעה מישהו שסיים כבר תואר במשפטים חשבונאות) והיא כזו.. אני מאוד מתחברת דווקא לתחום של המשפטים. לשם הדיוק אני אגיד שיש לי ציונים יפים גם בחשבונאות אבל אני גם פחות טובה בזה יחסית לציונים במשפטים וגם פחות אוהבת את זה (וכנראה שיש קשר בין זה לזה...) 

עכשיו הדילמה הגדולה שלי היא האם לעשות שנה ד' בחשבונאות או לא ואז להיות עם תואר בחשבונאות שיש לו ערך מסוים אבל לא ברור לי מה הערך שלו. מלכתחילה נכנסתי לשילוב הזה כדי שיהיה לי את שתי האופציות ואוכל לבחור האם להיות עורכת דין או רואת חשבון אבל אמנם אחרי שנתיים בתוך התואר אני כבר רואה שהכיוון הוא לפן המשפטי אבל אני עדין לא בטוחה אוף :( זה ממש מתסכל, כי ההחלטה האם לעשות שנה ד' או לא היא קריטית (היא עולה בלי קשר 20 אלף והיא גם קשה ביותר) ואני לא בטוחה שיש טעם לעשות אותה אם בפועל 80% שאהיה עורכת דין, והפן החשבונאי אולי יכוון אותי בתוך זה לתחום של מיסים או משהו כזה.. מצד שני, יש 20% עדין שאולי ארצה להיות רואת חשבון דווקא ויש אלף ואחת סיבות כמו למשל שאראה שבפרקטיקה אני שונאת את המקצוע של עריכת דין הבעיה שאני צריכה להחליט החלטה חשובה (האם לעשות שנה ד' בחשבונאות או לא) לפני שאני יודעת בוודאות שאני לא רוצה את התחום של ראיית חשבון. 

טוב חפרתי קצת אז אני פשוט אזקק את השאלה שלי: מה היתרונות שיש לתואר בחשבונאות בלי שנת השלמה למי שלמד משפטים ביחס לאנשים אחרים שלמדו משפטים, אם בכלל? וביחס לשתי האפשרויות שהצגתי ולאור השיקולים שרלוונטים לגביי, האם כדאי לי לעשות שנת השלמה או לא? הבעיה היא שאני לא מודעת כנראה לאפשרויות ההתפתחות בקריירה שלי בעתיד ומה יעזור לי כל סוג של ידע אז אם אתם יודעים יותר ממני יותר מאשמח לשמוע :)

תודה!
לצפיה ב-'תואר שני במהלך ההתמחות'
תואר שני במהלך ההתמחות
19/05/2017 | 10:43
2
31
היי, יש מישהו שעשה תואר שני במהלך ההתמחות ויכול לספר איך היה?
אני מתחילה את ההתמחות ב-03.2018, ומתכננת את לימודי תואר שני ב-09.2018. האם זה שאני הולכת למגזר הציבורי יקל עלי?
האם תואר שני באמת הכרחי? האם שווה לדחות אותו לאחר ההתמחות או כדאי לעשות עכשיו כדי לסמן וי?
לצפיה ב-'הכרחי הוא בטוח לא'
הכרחי הוא בטוח לא
21/05/2017 | 02:06
19
בטח לא במגזר הפרטי. שם זה לא יתן לך יותר מידי, חוץ מאולי נקודה בראיון עבודה. תלוי מה עוד יש לך בקו"ח.
זה שאת תתמחי במגזר הציבורי, בהחלט יקל עלייך לשלב את ההתמחות עם לימודי התואר. בכל זאת, יש יותר גמישות והשעות יותר שפויות. חוץ מזה,תמיד תוכלי להתחיל ומקסימום להקפיא אם תראי שעמוס לך מידי.
לצפיה ב-'לדעתי עמוס מדי'
לדעתי עמוס מדי
21/05/2017 | 21:29
20
כמו שכתבו לך, תואר שני לא הכרחי, ולדעתי, עמוס מדי לעשות אותו יחד עם התמחות - לדעתי עדיף להשקיע בהתמחות, ללמוד כל מה שאפשר במהלכה, וכן, גם להספיק לחיות קצת תוך כדי, מאשר להתאמץ לעשות הכל יחד ובסוף להרגיש שלא משקיעים מספיק לא בהתמחות ולא בלימודים.
בנוסף, נקודה למחשבה היא תקופת מבחני הלשכה - אם תוך כדי הלימדים למבחן הלשכה צריך להמשיך עם הקורסים והמבחנים גם זה עלול להיות עמוס.
לצפיה ב-'התמחות שנייה'
התמחות שנייה
13/05/2017 | 23:06
3
53
אם אני מתמחה בתחום ספציפי האם אני אצטרך לעשות ממש התמחות שנייה במידה וארצה לשנות תחום? לצורך העניין מעבר מהתחום הפלילי במגזר הציבורי לתחום המסחרי בינלאומי/הייטק במגזר הפרטי.
תודה מראש!
לצפיה ב-'לא'
לא
13/05/2017 | 23:11
2
33
התמחות עושים פעם אחת כתנאי לבחינות לשכה וזהו.
לצפיה ב-'אז איך נעשה מעבר?'
אז איך נעשה מעבר?
14/05/2017 | 18:25
1
27
אם אני רוצה להגיש קו"ח לתחום אחר, פשוט להגיש ולקוות שיזמנו אותי לראיון?
אין הליך מסודר? יש סיכוי למעבר כזה בכלל?
לצפיה ב-'אין הליך מסודר'
אין הליך מסודר
16/05/2017 | 00:34
28
שולחים קו"ח לאן שרוצים ומקווים שיזמנו. אם מדובר בתחום שונה לחלוטין, אפשר ורצוי לצרף מכתב נלווה שמספר קצת עלייך, על היכולות שלך ועל הרצון שלך להשתלב בתחום הזה.
זה לא פשוט אבל בהחלט אפשרי ועושים את זה כל הזמן. רק צריך להתאזר בסבלנות.
לצפיה ב-'התמיינות לכתב עת'
התמיינות לכתב עת
14/05/2017 | 14:15
1
52
היי, הגשתי מועמדות לכתב עת והביאו לנו מאמר לתת עליו הערות כחלר מהמיונים-לאנשים שהיו בכתבי עת בעבר או בכתבי עת יש לכם טיפים/המלצות?
אף פעם לא התנסיתי בלתת הערות והייתי שמחה לעצות במה כדאי להתמקד וכו':)
לצפיה ב-'היי דנה'
היי דנה
15/05/2017 | 13:00
35

היי דנה,
אין כללי אצבע אבל יש דברים שמבין קריאה של חבר מערכת לקריאה של סתם סטודנט:
קראי את המאמר פעם אחת קריאה זורמת, בלי למרקר, לחפש דברים. ואז קריאה שניה, החל מהכותרת, ואז להערות שוליים. חפשי את הטיעון המרכזי (ככל שהמבחרת לא ציינה אותו במפורש) האם משכנע? אם כן מדוע, אם לא מדוע? 
* נסי לחשוב כיצד ניתן לחזק את הטיעון, בלי להוסיף חומרים חיצוניים (זו עבודת השיפוט החיצוני של הקוראים האנונימיים). 
שנית האם מהלך הטיעון הלוגי תקין? האם כל חלק תורם לבניית הטיעון. 
נקודה חשובה נוספת היא התמודדות עם ביקורת, חיצונית ופנימית. האם המחברת התעלמה מביקורת הגיונית שעולה, האם התמודדה איתה במישרין בגוף הטקסט או בהערת שוליים.
סביר להניח שנתנו לכם מאמר שיש הרבה מה לאמר עליו, תתמקדי במספר נקודות, ושימי לב לא להיתלות על אילנות גבוהים, תטעני מה שאת יכולה לשכנע בו.
לסיום - חשדנות לא עוינות - שימי לב המטרה בעבודת המערכת היא לשפר מאמרים ולא להרוס אותם. המטרה היא שהמאמרים כן יתפרסו בצורה הטובה ביותר.

בהצלחה, כתב עת היא חוויה מעולה.

לצפיה ב-' פורומים נפתחים מחדש '
פורומים נפתחים מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2017 | 12:33
3
  סובלים מכאב כרוני ואין לכם את מי לשתף?
פורום כאב עצבי וכאב כרוני נפתח מחדש על מנת לדבר על ההתמודדות ולקבל תמיכה אחד מהשני!

צריכים ייעוץ לגבי זכויות יוצרים או מפתחים מוצר חדש?
פורום קניין רוחני ופטנטים נפתח מחדש לכל היזמים שבנינו, היכנסו ושאלו את המומחה!

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'משבר סוף תואר'
משבר סוף תואר
06/05/2017 | 12:59
3
96
אז אני אמור לסיים את התואר בחודשים הקרובים באחד מהמוסדות המובילים בארץ (בהצטיינות) וסגרתי כבר התמחות באחד המשרדים הגדולים והמובילים (כיוון של מסחרי בינ"ל והיי טק) ובכל זאת הייתי רוצה לשמוע האם כדאי להיכנס לכל ההליך הזה (התמחות+בחינות לשכה) נוכח המצב העגום, לכאורה, שם "בחוץ". האם העבודה באמת כ"כ משעממת/לא מתגמלת ויש עודף ביקוש לכל משרה, גם אם מדובר בבוגר שסיים בהצטיינות במקום מוביל? אציין כי אני לא משלב עם תואר ריאלי כמו חשבונאות או כלכלה אלא עם פסיכולוגיה לכן לא ידוע עד כמה זה יכול לפתוח לי אפיקים נוספים? דעתכם בנושא?
לצפיה ב-'על מה אתה בוכה?'
על מה אתה בוכה?
07/05/2017 | 22:09
1
90
בוא ננסה להבין משהו אחד - על מה בדיוק התלונה? הרי אתה עומד לסיים בהצטיינות תואר לא פשוט (לא במקום קקיוני כפי שאתה מתאר), שזה כשלעצמו יכול לפתח לך הרבה דלתות בתחומים אחרים, ובאמת שזה יהיה תלוי רק בך לאיזה כיוון תיקח את זה (זה ממש לא קלישאה, ב-2017 הרבה משרות נחשקות, לאו דווקא בענף המשפט, דורשים מועמדים איכותיים ללא כל קשר לתחום הספציפי אותו למדו).

לגופו של עניין, אכן המצב בשוק לא פשוט, אך הרי זה היה ידוע לכל אותם מתלוננים, טרם החליטו את לימודיהם ולכן אני לא רואה כל סיבה להתרעמות. עוד לא התחלת את ההתמחות שלך, ויכול להיות שדווקא תאהב את מה שאתה עושה (עד כמה שניתן לאהוב את זה, אבל את זה ניתן להגיד על כל עבודה), וזה עוד בלי להזכיר את העובדה שאתה הולך להתעסק בתחום מאוד מבוקש (היי טק/בינלאומי), שממה שאני מכיר, מרוויחים בו מאוד יפה. נכון השעות ארוכות (זה נכון אגב גם להיי-טק, אך השכר שם יותר גבוה), ויש את אלו שיגידו שאין בכלל ביקוש למקצוע ועל כך ניתן לענות שהרוב מבין אלו שמתלוננים - א) לא מצאו התמחות במקום מוביל או נורמלי, דבר שמקשה עליהם בהמשך הקריירה, ב) היו נאיבים מספיק לבחור תחום נישתי עם אפס ביקוש (כל מיני פליליסטים או בתחום המשפחה), ג) אלו שיש להם את היכולת וה-credentials (לא מצאתי מילה בעברית) אך פשוט לא בנויים למקצוע מבחינת השעות והתובענות.
כעת, להערכתי מצבך בתור בוגר מצטיין במשפטים ממקום מוביל באמת לא כזה רע כמו שאתה מנסה לתאר, לשם השוואה:
- בוגרי כלכלה: תואר אולי הכיר מיותר שישנו בשוק הישראלי (נוכח ההיצע). יש ביקוש דל מאוד למקצועות של High Finance בישראל נוכח מיקומה של ישראל כמרכז פיננסי (שאינו גבוה מדי). מה שזה אומר שיש מעט מאוד מוסדות פיננסיים בינ"ל ורציניים שמגייסים בוגרים בשוק המקומי וללכת לעבוד בכל מיני בתי השקעות מקומיים, זה, בוא נגיד, לא להיט (בלשון המעטה). מכאן, יש כל מיני תפקידי משנה די מעפניים בכל מיני חברות ככלכלן או אנליסט פיננסי שהם גם כן לא מרשימים במיוחד.
-מנע"ס/חשבואות: כנ"ל כמו כלכלה והיש להוסיף כי המצב בחשבונאות גרוע יותר מהמצב במשפטים (נוכח היצע המקומות המובילים והתנאים בהמשך).
- פסיכולוגיה: שוב, מדובר בתואר די סתמי אך גם כאן מי שמצטיין ויש לו רקע רלוונטי והוא/היא באמתר עם "ראש על הכתפיים", אז הוא/היא ת/יסתדר. (נעזוב רגע את כל העניין של קשרים כי זה רלוונטי בכל תחום)
מדמ"ח/הנדסה: יש משום מה דחף מאוד גדול של כל מיני גורמים לדחוף אנשים ללמוד את המקצועות האלו, שהם אחלה אם אתה באמת טוב ואוהב את זה. לצד גיל 40 הקסום שכולם מזכירים (ובצדק) יש את נושא ההתמקצעות. בניגוד לתחומים כמו משפטים או ראיית חשבון, במדמ"ח או תכנות ניתן להבחין באופן מאוד חד וברור בין מישהו שהוא כוכב לבין הממוצע, והפערים הם גדולים (מאוד אפילו). העניין הוא שאתה יכול לסיים תואר במדמ"ח, להשתכר יפה עם סיום הלימודים ולהרגיש סבבה עם עצמך, הבעיה עולה במצב בוא אתה ממוצע - או אז אתה תהיה לא יותר מפינג פונג בכל חברה שלא תהיה, בר שמלווה כמובן בהעדר יציבות תעסוקתית, לא במובן שתהיה מובטל, אלא פשוט לא תוכל לפתח לעצמך אופק תעסוקתי סביר. לאור זאת, נעזוב רגע את העובדה שמדובר בתואר עם דגש מתמטי מאוד מהותי (בניגוד לכלכלה/מנע"ס וכל השטויות), יכול מאוד להיות שפשוט לא תהיה טוב במצקוע הזה.

במקומך הייתי מנסה להפיק את המירב במהלך ההתמחות, רוב הסטודנטים למשפטים היו מתים לסגור התמחויות במקומות מובילים ולסיים בהצטיינות במוסד מוביל לכן לא הייתי לוקח את זה כמובן מאליו (אלא אם כן אתה בטוח שאתה עילוי אבל אז זה כבר בעיה אחרת אצלך ).
לצפיה ב-'אני חייב לציין שאני ממש לא אוהב את סוף התגובה הזו'
אני חייב לציין שאני ממש לא אוהב את סוף התגובה הזו
10/05/2017 | 01:44
60
אם הוא סטודנט מצטיין והרבה אחרים היו רוצים להיות במצב שלו, אז הוא איבד את הזכות לתהות האם הוא מעוניין בזה?
או שזה בהכרח מישהו שהיה צריך להבין לפני התואר שהוא לא מסוגל להתמודד

כן יש הבנה מאד קשה במהלך התואר שמשפטים זה חרא יוצא דופן. משתעבדים לעבודה והמעסיקים לא יודעים לכבד שום גבול, הרעיון של חיים אישיים הוא מותרות של עצלנים אם רוצים להתקדם והשכר עצמו בהתחשב בדרישות לא מדהים. באופן כללי לאורך התואר באוניברסיטה אדם פוגש לא מעט עורכי דין מצליחים למדי ומתוסכלים אף יותר.

אני יודע שאם ארצה שנה הבאה אני כנראה אתקבל לכל משרד שאחפוץ בו (אלא אם אקבל 60 בערך בסמסטר הקרוב), וסביר שאני אצליח לבנות קריירה לפחות סבירה אבל אני תוהה תהייה דומה, והגישה הזו של מי שמך להתלונן יש אנשים במכללת אונו שמתפללים להתמחות נראית לי פשוט חצופה ולא רלוונטית. אפשר להציג מה טוב, אפשר גם להזדהות, לספר לי שיש מוכי רעב באפריקה וסדנאות יזע בסין ששם מתים לתנאי התעסוקה הצפויים שלו, פרט ללבטל את התהיות הלגיטימיות שלו לא מחדש כלום.
לצפיה ב-'השאלה'
השאלה
10/05/2017 | 20:04
49
השאלה האם התמחות במשרד גדול ומוביל יתרום משהו לקו"ח בהנחה וארצה בהמשך לעסוק בתחום שלא קשור ישירות לעריכת דין (אך כן במסגרת עסקתי-מסחרית), או שעדיף לוותר על שנת ההתמחות?
לצפיה ב-'התייעצות ממש חשובה לפני לימודים '
התייעצות ממש חשובה לפני לימודים
05/05/2017 | 09:13
4
103
אחרי שחקרתי קצת את השטח ..אני מעוניין להתחיל ללמוד משפטים באחת מהמכללות הבאות :
-מכללת מדע ומשפט 
-המכללה האקדמית לעסקים ומשפטים
-מכללת קריית אונו 
-מכללת נתניה
מה הכי מומלץ לדעתכם ?
לצפיה ב-'אף אחת'
אף אחת
05/05/2017 | 12:56
2
78
אף אחת מהן- לא ראית את התוצאות האחרונות? כל המכללות האלה באזור של 30-40% עוברים. אם כבר לך לספיר, צוות מצוין, הנתונים מדברים בעד עצמם (מקום 1 במכללות), 3 ימים בשבוע, יש גם מסלול ערב
לצפיה ב-'חבל על הזמן'
חבל על הזמן
05/05/2017 | 14:05
1
78
אף אחת מהן לא שווה את המאמץ ואת ההשקעה, בוא נעשה דירוג של המוסדות באופן מאוד גנרי:
1, העברית, ת"א (הפקולטות הטובות ללימודי משפטים בארץ....).
2, חיפה, בר אילן והבינתחומי (אין הבדל מהותי בין השלושה, ולמרות שהבינתחומי הינה מכללה, היא לא נופלת מ-2 המוסדות האחרות - ואף עולה אליהן בהיבטים מסוימים - אך החיסרון הכי משמעותי אולי זה שכ"ל הגבוה למדי).
3, המכללה למנהל (מוסד לא רע, אם כי בשנים האחרונות קצת ירד ברמה שלו, בכל מקרה היא עדיפה על שאר המכללות שציינת בהודעה שלך).
-
-
-
-
- כל השאר (אונו, ר"ג, שערי משפט ושות') - כאמור, חבל על הזמן שלך - המוסדות האלו ברמה מאוד ירודה ולא יקדמו אותך יותר מדי (יש חריגים אבל זה באמת נדיר).

יש לציין גם את מכללת ספיר שהיא גם מעולה וכרגע קצת בעייתי לדרג אותה בגלל שרק לפני שנתיים בערך היא "שחררה" את המחזור הראשון שלה, אבל ככל הנראה היא איפשהו בין חיפה/בר אילן/ הבינתחומי לבין המכללה למנהל - לשיקולך.

לצפיה ב-'*עליהן'
*עליהן
05/05/2017 | 14:06
28
לצפיה ב-'זה חלק מהמכללות שאני עובר תנאי קבלה '
זה חלק מהמכללות שאני עובר תנאי קבלה
07/05/2017 | 08:34
66
זה המכללות שאני עובר עם ממוצע בגרות שלי ...כל השאר זה להוסיף פסיכומטרי או מכינה ...ואני מעוניין להתחיל באוקטובר ואין לי מספיק זמן לפסיכומטרי ..ומכינה זה שנה נוספת ועוד הוצאה כלכלית
לצפיה ב-'ממוצע ציונים - את"א'
ממוצע ציונים - את"א
28/04/2017 | 10:59
4
111
שלום, אני כרגע שנה ב' בת"א בממוצע סביב ה-90-91 ורציתי לשאול על טיפים להעלאת הממוצע? לא שאני מבואס על הממוצע :) אבל אני מכוון לעליון לכן רצוי ממוצע כמה שיותר גבוה.
שנית, בהקשר לממוצע הציונים, אני שם לב שיש סטודנטים שמסיימים שנים עם ממוצעים של 95-96 ומעלה, מישהו יכול לשפוך קצת אור על התופעות האלה? יש לנו הרבה קורסים שבהם יש מעט מאוד סטודנטים שמקבלים מעל 90 לכן תהיתי כיצד אנשים מגיעים לממוצעים כאלה...(מניח שזה לא בהכרח קשור להשקעה)
לצפיה ב-'קורסים להעלאת הממוצע'
קורסים להעלאת הממוצע
28/04/2017 | 21:53
1
81
ראשית, אציין שלמדתי לפי התוכנית הישנה באוניברסיטה (סיימתי ב-2016), אבל אני מניח שלפחות חלק מהדברים הללו רלבנטיים גם לתוכנית החדשה. בקצרה, הקורסים שאין בהם מבחן בסוף (או שיש מבחן בית, ביחס לקורסים באנגלית) הם לרוב אלה שיקפיצו לך את הממוצע. 

ובפירוט רב יותר, הנה כמה סוגי קורסים שתוכל לקחת שהסיכוי להעלאת הממוצע בהם יהיה גבוה:

1. סדנאות - אמנם יש ניירות עמדה כל שבוע כמעט וזה עלול להיות מעיק, אבל אין מבחן בסוף, מפרגנים בציונים כמעט תמיד, אפשר לקחת יותר מאחת (במיוחד אם אתה לא משלב ויש לך הרבה מקום לקורסי חטיבה שלישית) - ומי יודע, חלק מנושאי המאמרים עלולים להיות אשכרה מעניינים...

2. קליניקות - דומה לסדנה, לרוב ממוצע 90+- - וזה 8 נ"ז!

3. פרו"ס/סמינר - חובה לקחת אחד ואחד, אבל תכל'ס אין מגבלה לקחת יותר - אפילו שלא הייתי עושה את זה לעצמי, לאור כמות ההשקעה הנדרשת.

4. קורסים מרוכזים באנגלית - החובה היא לקחת שניים, אבל אפשר (היה?) לקחת בלי הגבלה עד תקרת מכסת הקורסים בחטיבה השלישית. החל מהקורס השני אפשר להמיר את הציון לעובר בינארי שלא משפיע לך על הממוצע - כך שאם הממוצע שלך הוא גם ככה גבוה, זה WIN/WIN SITUATION. מרצים שם בד"כ מפרגנים בציונים וגם הנושאים מעניינים מאוד.

בהצלחה!

לצפיה ב-'קליניקות - לבדוק לפני'
קליניקות - לבדוק לפני
29/04/2017 | 00:34
63
הרוב נכון חוץ מעניין הקליניקות - אכן לרוב הציון יהיה 90 ומעלה אבל מנסיון אישי ושל אחרים (סטודנטים מצטיינים יש לציין), לפעמים נופלים על הקליניקה הלא נכונה שלא בהכרח יפרגנו בה בציונים מכל מיני סיבות. לכן, רצוי לבדוק לפני שאתה נכנס לזה כי זה יכול לגזול לא מעט זמן על חשבון דברים אחרים (עבודה, פרוייקטים אחרים וכו')
לצפיה ב-'קצת מזל'
קצת מזל
29/04/2017 | 17:20
80
ממוצע של 95 ומעלה - יותר מזל משכל או בקיצור לא שווה את ההשקעה. בכל מקרה, מדובר בתואר במשפטים לא באסטרופיזיקה בטכניון (עם כל הכבוד לכל המשפטנים, גם לאלו שלומדים בת"א והעברית), לכן הפער בין מישהו עם ממוצע של 96 לאחד עם "רק" 92 לא כזה גדול כמו שחושבים.....ובהצלחה בהמשך הדרך
לצפיה ב-'כל כך מיותר..'
כל כך מיותר..
05/05/2017 | 14:10
60
לא מבינה מה אנשים כמוך מתעסקים בממוצע שלהם, שהיא מספיק גבוה לכל מקום. אלא אם כן אתה רוצה לקבל מלגת מחיה ולימודים מאוניברסיטה יוקרתית בחו"ל (שאז אכן נדרש ממוצע כמה שיותר גבוה), הממוצע אחרי סף מסוים (לרוב 89-90) כבר פחות רלוונטי. זה כמובן כולל קבלה ללימודים מתקדמים בחו"ל ובוודאי כאשר מדובר בקבלה לעבודה - שם זה כמעט ולא רלוונטי בהמשך הקריירה שלך.
לצפיה ב-' פורום שיחת גברים '
פורום שיחת גברים
( לעמוד שלי בתפוז )
26/04/2017 | 14:04
9
 רוצים להתייעץ על נשים? לדון על פוליטיקה, כסף וספורט? 
 היכנסו לפורום לדבר על הכל:
לצפיה ב-'תואר שני תל אביב במשפטים'
תואר שני תל אביב במשפטים
25/04/2017 | 20:36
1
58
שלום, יש מישהוא שניסה להתקבל לתואר שני עם תזה לתא ויודע מה הממוצע הנדרש?
לצפיה ב-'למיטב זכרוני נדרש ממוצע 80 של תואר ראשון לתואר שני'
למיטב זכרוני נדרש ממוצע 80 של תואר ראשון לתואר שני
13/05/2017 | 22:49
9
ממליצה לך בחום לבדוק בידיעון/תקנון של הפקולטה למשפטים. שמה מצוין בפירוט כל דרישות הקדם לתואר שני.
המון בהצלחה!
לצפיה ב-'שכר מתמחה במגזר הציבורי'
שכר מתמחה במגזר הציבורי
24/04/2017 | 19:24
1
74
מישהו במקרה יודע מה הרמות שכר במגזר הציבורי(האפוטרופוס בת"א)
לצפיה ב-'מינימום'
מינימום
13/05/2017 | 22:53
10
לא סגורה על זה; 27.5 לשעה. שעות נוספות (עד 22 שעות לא נדרש אישור) - 35 לשעה. מעל 10 שעות 42 לשעה.
עובדים 8.5 שעות ביום.
בממוצע מקבלים משהו כמו 6,300 ש"ח לחודש ברוטו. החל מינואר 2018 זה יעלה טיפה כנראה למשהו כמו 6,600 ש"ח ברוטו.

לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2017 | 17:04
6
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-'התמחות בפרקליטות'
התמחות בפרקליטות
04/04/2017 | 09:21
6
141
היי,
למרות שיש עוד הרבה זמן עד לשבוע הראיונות הבא התחלתי כבר לחשוב על ההתמחויות. די ברור לי כרגע שאני רוצה להתמחות במגזר הציבורי ובפרט בפרקליטות. אני יודע שזה שאלה כללית (כרגע אני די גמיש מבחינת תחום התמחות; פלילי, אזרחי, מיסים) אבל איזה פרקליטויות נחשבות כמקפצה לקריירה? אני יודע שהבג"צים מאוד נחשבים. בנוסף, מה הסיכויים להישאר אחר כך? מה העניין הזה עם התקנים והמכרזים שיש בפרקליטות?
תודה מראש על התשובה :)
לצפיה ב-'נתחיל מהסוף'
נתחיל מהסוף
04/04/2017 | 22:59
5
132
אין סיכוי להישאר בפרקליטות אחרי ההתמחות. אין חיה כזו. פעם בכמה זמן יוצא מכרז פומבי, שאליו יכול לגשת כל עורך דין ולהגיש את קורות החיים שלו (יש עדיפות מסוימת למי שהתמחה בפרקליטות).
אחרי הגשת קורות החיים אתה מוזמן למיונים פסיכוטכניים ומבחנים מקצועיים, אם עוברים את השלב הזה יש שלב של דינמיקה קבוצתית, ואם עוברים את זה אז יש גם ראיון סופי. אחרי כל זה המועמד מקבל מספר בתור ומחכה שיצא תקן. כלומר, גם אם עברת את כל השלבים, עדיין לא מובטח לך שתיכנס לעבוד בפרקליטות (למרות שלרוב יש תקנים זמניים - כמו החלפה בחופשת לידה - שאחריהם כבר נקלטים על תקן קבוע). נגיד וקיבלת את המספר 5, אם תוך שנה לא יתפנו 5 תקנים, המספר שלך כבר לא יהיה בתוקף, ותצטרך לעשות את כל תהליך המיון מחדש במכרז הבא. בקיצור, מייגע ביותר.
רוב המשרדים הפרטיים הם מסחריים (אלא אם כן תתעניין בתחום הפלילי), ופרקליטויות לא מתעסקות כמעט בתחום המסחרי. יש משרדים פרטיים שמתנשאים על יוצאי פרקליטות ויש משרדים פרטיים שדווקא תופסים מיוצאי פרקליטות בגלל שמתמחי פרקליטות נזרקים ישר למים ומנהלים תיקים כמעט בעצמם כולל הופעות בבתי משפט (בפרקליטויות מחוז).
התמחות בפרקליטות תיתן לך ניסיון טוב בליטיגציה (אזרחית או פלילית). פרקליטות המדינה נחשבת למקום התמחות טוב, אבל גם פרקליטויות המחוז (בעיקר במרכז) הן מקומות התמחות טובים.
לצפיה ב-'פרקליטות'
פרקליטות
05/04/2017 | 19:58
3
80
הבנתי.
אז לאן כל מתמחי הפרקליטויות הולכים אחרי ההתמחות אם גם אין מקום בפרקליטות וגם המשרדים הפרטיים לא רוצים אותם?

אגב, איזה פרקליטויות מתעסקות במסחרי?

ומבין פרקליטויות המחוז הבאות מה יותר נחשב; תל אביב אזרחי, תל אביב מרכז ותל אביב מיסוי וכלכלה?
לצפיה ב-'המשרדים הפרטיים רוצים אותם'
המשרדים הפרטיים רוצים אותם
06/04/2017 | 00:12
2
107
אל דאגה. נכון שיש פה ושם משרדים פרטיים מתנשאים, או כאלה שפוסלים בגלל חוסר הניסיון בתחום המסחרי, אבל רוב המשרדים הפרטיים מזמנים את יוצאי הפרקליטויות לראיונות, ומשם זה כבר תלוי בך.
יש מחלקה מסחרית בכל פרקליטות מחוז (יש פרקליטויות שלא מחולקות למחלקות), אבל זה מסחרי שונה מהמסחרי הפרטי. כלומר, במסחרי הפרטי יהיו לך תביעות נגזרות, סכסוכים בין בעלי מניות וכו', ובמסחרי הציבורי זה בדר"כ תביעות נגד המדינה על הפרת חוזה, למשל.
אין דבר כזה "תל אביב מרכז". יש פרקליטות מחוז תל אביב (אזרחי) ופרקליטות מחוז מרכז (אזרחי). אין הבדל ביניהן חוץ מהמיקום ובתי המשפט בהם מופיעים הפרקליטים שלהן. מיסוי וכלכלה זו פרקליטות פלילית, שעוסקת בעבירות מס, הברחות למיניהן וכו'. תחום מעניין אבל נשייתי, אז זה כבר שאלה של עניין אישי.
לצפיה ב-'המשך'
המשך
06/04/2017 | 11:04
1
66
אז לפי מה שאת אומרת עדיף לי ללכת לפרקליטויות אזרחיות (מרכז או תל אביב) אם אני רוצה שיהיה לי סיכוי בקבלה במשרדים הפרטיים? זה אומר שמיסוי וכלכלה פחות נחשבים? מיסוי וכלכלה לא יכול לעזור בכלל בתחומים מסחריים או מיסים?
לצפיה ב-'מיסוי וכלכלה'
מיסוי וכלכלה
06/04/2017 | 22:10
78
יוכל לעזור בתחום הצווארון הלבן, למשל, אם זה משהו שמעניין אותך, אבל פחות בתכנון מס, לדוגמא.
יחד עם זאת, שום דבר הוא לא סוף פסוק. יש הרבה אנשים שהתמחו במשהו אחד ואחר כך עבדו בתחום אחר. זה אולי יותר קשה מהמסלול הרגיל, אבל לא בלתי אפשרי.
זו כמובן דעתי בלבד.
לצפיה ב-'לפי ההודעה של איילת שקד'
לפי ההודעה של איילת שקד
06/05/2017 | 01:02
26
מהמחזור הבא יפתחו בפני מתמחי משרד המשפטים גם מכרזים פנימיים, אז אני מניחה שזה ישפר את העניין.
אמנם עדיין לא התחלתי התמחות אבל מאנשים שאני מכירה יש גם כאלה שמצליחים להגיע לכל מיני משרדי ממשלה או משרות אחרות במשרד המשפטים שאינן בפרקליטות אחרי ההתמחות, ומשם כבר יותר קל.
לצפיה ב-'אפשרות לביטול התמחות מצד המשרד'
אפשרות לביטול התמחות מצד המשרד
05/04/2017 | 20:18
84
שלום,
האם אחרי קבלה למשרד מסוים עומדת בפני המשרד לבטל את ההתמחות (אם לוקחים לדוגמא יותר ממה שהיו צריכים)?
יש איזשהי תקנה נגד דברים כאלה?

לצפיה ב-'גמול השתלמות מלימודים קודמים'
גמול השתלמות מלימודים קודמים
05/04/2017 | 15:57
37
היי,
לפני לימודי המשפטים למדתי באוניברסיטה קורסים בכימה-הפסקתי את התואר לאחר שנה וכאשר נצברו מספר מכובד של קורסים.
האם אפשר להשתמש בקורסים במסגרת גמול השתלמות ? במגזר הפרטי? במגזר הציבורי?
תודה!
לצפיה ב-'עד כמה מקובל להחליף מקום התמחות?'
עד כמה מקובל להחליף מקום התמחות?
04/04/2017 | 17:22
1
90
שלום רב
עד כמה מקובל שמישהו עושה התמחות במקום מסויים, ואחרי חודש וחצי מחליף מקום? 
תודה, עידן
לצפיה ב-'לא ממש...'
לא ממש...
04/04/2017 | 23:07
88
אלא אם כן אתה ממש סובל או מרגיש, שאתה לא לומד כלום.
לצפיה ב-'סיום בהצטיינות/יתרה'
סיום בהצטיינות/יתרה
30/03/2017 | 11:10
7
159
היי, אז לאחר סחבת הראיונות, הייתי רוצה לשמוע כמה תובנות על נושא סיום ההצטיינות בתואר. אני כרגע בשנה ג' באת"א והממוצע שלי נע סביב ה-91-92 והמיקום שלי כרגע הוא 10 מתוך 200 ומשהו במסלול הלימודים. השאלה שלי היא האם כדאי לתת פושט בשנה וחצי שנותרו (כולל שיפור קורסים בהם הציון שלי יחסית נמוך), על מנת לנסות ולסיים בהצטיינות יתרה? האם יש הבדל מהותי בין לסיים בהצטיינות (cum laude) לבין הצטיינות יתרה (magna cum laude) כאשר המיקום שלי במסלול כנראה ישאר גבוה? אציין כי כבר סגרתי התמחות במשרד שרציתי בו לכן מן הסתם זה לא רלוונטי לכל הנושא של ההתמחות...תודה וסורי על החפירה..
לצפיה ב-'לא כזה משנה'
לא כזה משנה
31/03/2017 | 10:51
111
לא הייתי שובר על זה את הראש יותר מדי. ככל שכבר סגרת התמחות אז השיקול בדבר ממוצע הציונים הולך ופוחת ככל שתתקדמי במקצוע. שנית, בחו"ל לרוב מבקשים את המיקום והאחוזון שלך במסלול ופחות משנה להם סוג ההצטיינות שהמוסד שלך מעניק, וזאת משום שאין התאמה בין המוסדות לעניין זה (למשל, בארה"ב מעניקים תואר של MAGNA CUM LAUDE לעשירון העליון בכל מסלול בלא מעט מוסדות ואילו בישראל יש מסלולים שבהם אף אחד לא יקבל הצטיינות יתרה כי אף סטודנט לא עבר את סף הציונים להצטיינות יתרה, גם לא זה שסיים ראשון במסלול).....שלישית, ההבדל בין 85 ל-92 הוא משמעותי, עם זאת ככל שתתקדמי בסקלת הציונים תגלי שההבדל הופך להיות פחות רלוונטי (למשל, בין 92 ל95) ולמען האמת בטווח הציונים הזה זה יותר עניין של מזל מאשר שכל להוציא ממוצע גבוה יותר, לכן במקומך הייתי מפחית קצת הילוך לפני ההתמחות....
לצפיה ב-'אם אני לא טועה'
אם אני לא טועה
01/04/2017 | 18:55
2
95
באוני' ת"א סיום בהצטיינות יתרה הוא ציון בממוצע 95 ומעלה (ככה לפחות זה בתואר שני).
לדעתי, לא שווה את ההשקעה בכלל, וגם יהיה לך, לדעתי, קשה מאוד להעלות את הממוצע ל-95.
יש לך ממוצע מעולה, קיבלת את ההתמחות שרצית, אני לא רואה שום יתרון משמעותי ללמרר לעצמך את החיים מעכשיו עד סוף התואר
אגב המונחים הם magna cum laude (בהצטיינות) מול summa cum laude (בהצטיינות יתרה).
בהצלחה!
לצפיה ב-'בטוח?'
בטוח?
01/04/2017 | 19:17
1
71
הצטיינות זה לא CUM LAUDE והצטיינות יתרה זה MAGNA CUM LAUDE או SUMMA CUM LAUDE (לפחות בחיפה זה ככה...)?
לצפיה ב-'זה מה שאני מכירה'
זה מה שאני מכירה
01/04/2017 | 19:34
74
וככה זה כתוב בקו"ח שלי.
אין לי מושג איפה התעודות סיום תואר ראשון ושני שלי אחרת הייתי מסתכלת בהן
לצפיה ב-'אין כל כך הבדל'
אין כל כך הבדל
01/04/2017 | 22:45
83
את יכולה לרשום בקו"ח שסיימת magna cum laude ולא cum laude, זה לא כזה משנה וכפי שציינו זה תלוי באיך שהמוסד שלך מסווג את סוג ההצטינות (שזה די בולשיט כי זה לא תואם לרוב לסקאלה בחו"ל). אין הבדל מהותי ובחו"ל לרוב המונח cum laude מתייחס ל15%-20% העליונים במסלול ואילו המיקם שלך גבוה לכן לא הייתי יותר מדי חשיבות למונח באנגלית שמוסד הלימודים שלך מקנה להצטיינות.
לצפיה ב-'איך מבררים איזה מיקום את?'
איך מבררים איזה מיקום את?
06/05/2017 | 01:00
1
16
לפחות בעברית אין לנו איזה דירוג שאפשר לראות. כלומר אפשר במצטייני דיקן אבל זה לא כולל אנשים ששיפרו במועדי ב'.
עד כמה אפשרי לקבל מלגות לתואר שני עם ממוצע בסביבות ה-93 והצטיינויות דיקן (בעברית), אבל בלי הצטיינות יתרה? זה בתכלס מה שמעניין אותי עכשיו, ואני לא ממש מעוניינת לשפר קורסים למיניהם.
לצפיה ב-'מיקום'
16
שוב, תלוי מה מיקום שלך, אותו אמורים לדעת בסוף התואר. לדוגמא, גם אם הממוצע שלך 93 אבל המיקום שלך הוא ב-10% במסלול שלך יכול להיות שיעדיפו מישהו שהוא לכאורה אם ממוצע נמוך יותר (92) אבל נמצא ב-5% העליונים במסלול. לכן הדגש צריך להיות פחות על הממוצע הסופי (שמשתנה בין מסלול למסלול ובין מוסד למוסד) אלא על המיקום הכיתתי.
לצפיה ב-'טיפים בנושא התמחות'
טיפים בנושא התמחות
26/03/2017 | 00:14
3
215
שלום לכולם,
מחר יתקשרו (לפחות אני מקווה) ב-8:00 בבוקר ואני אסיים עם הסיוט הזה שנקרא חיפוש התמחות. כיוון שברוב התהליך הזה לא ממש היה לי מידע וגיליתי הרבה דברים מאוד חשובים אשמח לפרט פה את החוויה האישית שלי מהתהליך ולנסות לעזור בלבטים של מתמחי 2019.
א - ממוצע כן קובע; אני לא יודע למה די מקובל להגיד דברים כמו בוגר אוניברסיטה תמיד עדיף על בוגר מכללה. המשפט הזה נכון במידה והשניים בעלי ממוצע זהה. לרוב גם סטדונטים ממכללות נחשבות יצליחו לקבל זימונים למקומות טובים אם יש להם ממוצע טוב על פני בוגרי אוניברסיטאות בעלי ממוצע פחות טוב. יש הבדל בין 81 ל-84 ובין 84 ל-87. המשרדים בדרך כלל עובדים עם חתכי קבלה ולכן אם אתם נמצאים מתחת יהיה להם יותר קשה (אמנם זה לא אומר שזה לא אפשרי) להשיג מהם זימונים. אני אישית לא ממש הצלחתי להשיג זימונים מעבר למה שקיבלתי מקודקס, אבל שמעתי על חברים שהצליחו.
ב - קחו בערבון מוגבל את הסיורים; לדעתי סיורים במשרדים ממש מיותרים. כן זה נחמד ללכת ולראות משרד ואיך הוא פועל, אבל בפועל הכל הצגה אחת גדולה. הדרך הטובה לדעת על מקום מסוים הוא לחקור עליו בדירוגים (עדיף בינ"ל, הדירוגים בארץ קצת לא משקפים), לברר מול אנשים שהתמחו שם, לברר על לקוחות וכל מיני פרטים אחרים שנראים לכם קריטים. אני הלכתי ללא מעט סיורים כדי להשיג זימונים, ממליץ לוותר.
ג - תהיו כנים עם עצמכם; חושבים שאתם רוצים לעסוק במסחרי? אז תבדקו מה זה. עדיף לדעת כמובן מראש במה אתם רוצים לעסוק ולדעת מה טיב העבודה. במציאות זה יכול להשתנות, ואם אתם מספיק טובים תוכלו להתנייד (גםפרט שחשוב לבדוק). אל תלכו כמו עדר כי כולם הולכים למחלקה מסחרית במשרדים פרטיים תבדקו טוב טוב מה אתם רוצים.
ד - אל תעמיסו בזימונים; קבעתי למעלה מ-20 ראיונות שהלכתי בפועל היו בערך כמחצית. עוד היו לי כמה ראיונות שניים. ממש ממש מיותר. לא צריך כל כך הרבה. כמובן זה פונקציה של איזה מוסד אתה לומד, על איזה משרות אתה מתמודד (מקומות עם הקצאה של מתמחה 1 מול מקום של הקצאה של 20 מתמחים), ממוצע, קורות חיים, ביטחון עצמי בראיונות וכו'. לדעתי, צריך לעשות באיזור 8-10 וגם עכשיו כשעוד שבוע הראיונות טרי מבחינתי זה נראה לי הרבה. לא צריך לעשות המון ראיונות זה מיותר ואחר כך רק יוביל אתכם להתלבטויות בין האופציות שיש לכם.
ה - לא ללמוד כמו מטורפים לראיונות; אם אתם הולכים למגזר הפרטי ישאלו אתכם בעיקר על הקורות חיים שלכם וסביר להניח שיבקשו מכם להעלות סוגיה שהכנתם מראש. לרוב לא נתקלתי בשאלות צ'קליסטיות, אבל גם אם כן יותר נדרשת חשיבה משפטית מאר הקאת חומר משפטי. חשוב שתתכונו אישית לראיון; לא לקטוע את המראיינים, לדעת איך לשבת, ליצור קשר עין, לדעת מאיזה סוגיות כדי להימנע ועל מה עדיף להתמקד. לצורך העניין, אותי שאלו הרבה על הקליניקה ועל הטרום התמחות. עדיף שיהיו לכם נושאי שיחה מעניינים שתוכלו לנתב את הראיון למקום שנוח לכם להיות בו.
ו - אל תתבישו להציק למשרדים; אחרי שכבר התראיינתם אל תרגישו פדיחות ואל תהססו להרים טלפון כמה שצריך כדי לדעת איפה אתם עומדים. עדיף שתדגישו שאתם מאוד רוצים את המקום. למרות החוק המטופש של ה-25.3 כולם לא באמת אוכפים אותו ואין סיבה שדווקא אתם כן תקיימו אותו.
ז - חושבים שטעיתם שבחרתם משהו? נכון שקשה להחליף תחום התמחות, אבל זה לא סוף העולם. לזכור שזה בסך הכל רק שנה אחת.
ח - נושא השכר; אין ספק שהמשרדים הפרטיים מאוד נדיבים במשכורות (הגדולים כבר נותנים שכר של למעלה מ-9,000 ש"ח) לעומת המזגר הציבורי (מינימום שזה באמת ביזיון), אבל עדיין עדיף שזה לא יהיה השיקול העיקרי שלכם. נסו ללכת אחרי האינטואציה, ולא לבחור במשרד פרטי מסוים רק בגלל שהוא משלם טוב.
ט - אל תתעסקו עם זה כל הזמן; עוברים בערך כ-5 חודשים בכל התהליך הזה. ממליץ לא לשקוע לזה כל הזמן הזה. זה מאוד קשה לא להישאב לזה, אבל נסו להמשיך בחיים שלכם ברגיל. [אני יודע שזה עצה מוזרה אבל בהחלט זה תהליך מייגע שלפעמים סוחף יותר מדי].
כמובן שכל "הטיפים" האלו הם ניסיון אישי שלי ואם יש אנשים שחוו משהו אחר אשמח אם ישתפו כדי שזה באמת יוכל לעזור לדורות הבאים. 
ובינתיים בהצלחה לכולם!
לצפיה ב-'איזה יופי!'
איזה יופי!
26/03/2017 | 23:11
93
תודה! לגמרי חסרות הודעות כאלה בפורום
לצפיה ב-'כל הכבוד!'
כל הכבוד!
27/03/2017 | 21:07
75
תודה רבה על השיתוף 
לצפיה ב-'עוד טיפים'
עוד טיפים
28/03/2017 | 09:29
115
כל הכבוד על היוזמה!

אני אוסיף שצריך לקחת בעירבון מוגבל את הרמזים שמשרדים נותנים - יצא כבר שאותתו לי ממקום ובסוף לא התקשרו (ברמה שדיברתי איתם יומיים לפני ה-26.3 והם אמרו לי שאני אצלם ברשימה הראשונית).
לגבי התכוננות למגזר הציבורי, לדעתי, צריך להראות בעיקר מוטיבציה וכן נדרש לחזור על החומר הרלוונטי כי הם כן שואלים שאלות משפטיות.
סידור ראיונות התמחות - עדיף רווח של 2-2.5 שעות תלוי מיקום. יש מקומות ש-2 זה ממש סבבה ועוד יהיה לכם זמן לנשום (מגדל אלקטרה, עזריאלי, ויצמן, ברוקביץ).

מקווה שהטיפים יעזרו. :)
לצפיה ב-'מעבר בתחומי התמחות'
מעבר בתחומי התמחות
27/03/2017 | 15:16
3
88
שלום,

התחלתי בספטמבר האחרון התמחות בתחום הצווארון הלבן באחד המשרדים הגדולים. הבנתי שזה כנראה לא התחום שלי (למעשה, כל התחום הפלילי כבר לא קורץ לי כמו באקדמיה). האם נראה לכם שאוכל לעשות הסבת מקצוע נגיד לתחום המסחרי? האם ניתן לעבור מתחום לתחום גם כשהחפיפה היא לא גדולה. אציין רק שאני מעוניינת לעבור לתחום המסחרי.

לצפיה ב-'זה לא הסבת מקצוע'
זה לא הסבת מקצוע
27/03/2017 | 21:02
2
67
זה אותו מקצוע, פשוט בתחום אחר.
לא הבנתי - את רוצה לעשות התמחות בתחום אחר או שאת שואלת אם תצליחי למצוא עבודה בתחום המסחרי אחרי שתסיימי התמחות בתחום הצווארון הלבן?
לצפיה ב-'הכוונה לאפשרות השנייה'
הכוונה לאפשרות השנייה
27/03/2017 | 23:31
1
47
אני רות לעבור  המסחרי/מיסים במשפטים. האם מעבר כזה אפשרי? היה לי כל מיני תיקים עם עבירות כלכלית לרבות מיסים שחיפשתי בהם. האם ניסיון כזה עוזר?
לצפיה ב-'המעבר אפשרי'
המעבר אפשרי
28/03/2017 | 00:07
71
אין לא אפשרי. לא בטוח שיהיה קל או מהיר, ואולי יקח כמה חודשים עד שמישהו יסכים לתת לך הזדמנות בתחום המסחרי למרות שלא התמחת בזה, אבל בסוף זה יקרה. רק תתכונני להתעזר בסבלנות.

חם בפורומים של תפוז

מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום קניין רוחני ופטנטים
פורום קניין רוחני ופטנטים
פורום עיזבון ואפוטרופסות
פורום עיזבון ואפוטרופסות
סייט חקירות
חושדים בבן זוג בוגד?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה