לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום לימודי משפטים

לומדים משפטים? רוצים ללמוד משפטים? מחפשים כבר התמחות?ברוכים הבאים לפורום לימודי משפטים!אם המילים: אקטוס ריאוס, פוזיטיביזם, אוביטר וקוגנטי מוכרות לכם...אם פס"ד "בנק המזרחי נ' מגדל" מעורר בכם זיכרונות לא נעימים...אם גם אתם מאיימים על כל העולם בתביעות...ואם אתם מעריצים את השופט בדימ' חשין אבל לא מבינים מה הוא כותב...וגם אם אתם מעוניינים להיות חלק מעולם המשפט בעתיד...אזי מקומכם עימנו! פורום לימודי משפטים, כשמו- כן הוא, מיועד למי שלומד משפטים או למי שמתעתד ללמוד את המקצוע. כאן תוכלו להחליף חוויות, לקטר, להתייעץ, לברר על ההתמחות, לקבל מידע על אופי הלימודים ותנאי הקבלה, ולהיעזר בחברי הפורום בכל בעיה ומטלה. בהצלחה לכולם,עדי (sacrament)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לימודי משפטים

לומדים משפטים? רוצים ללמוד משפטים? מחפשים כבר התמחות?ברוכים הבאים לפורום לימודי משפטים!אם המילים: אקטוס ריאוס, פוזיטיביזם, אוביטר וקוגנטי מוכרות לכם...אם פס"ד "בנק המזרחי נ' מגדל" מעורר בכם זיכרונות לא נעימים...אם גם אתם מאיימים על כל העולם בתביעות...ואם אתם מעריצים את השופט בדימ' חשין אבל לא מבינים מה הוא כותב...וגם אם אתם מעוניינים להיות חלק מעולם המשפט בעתיד...אזי מקומכם עימנו! פורום לימודי משפטים, כשמו- כן הוא, מיועד למי שלומד משפטים או למי שמתעתד ללמוד את המקצוע. כאן תוכלו להחליף חוויות, לקטר, להתייעץ, לברר על ההתמחות, לקבל מידע על אופי הלימודים ותנאי הקבלה, ולהיעזר בחברי הפורום בכל בעיה ומטלה. בהצלחה לכולם,עדי (sacrament)
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום זה הינו לימודי בלבד. בקשות למתן ייעוץ משפטי- תימחקנה!!!
נא לקרוא את התקנון לפני כתיבת הודעה
המשך >>

לצפיה ב-'מחלקת הבג"צים'
מחלקת הבג"צים
22/01/2017 | 13:54
1
15
היי, מישהו/מישהי כבר קיבל/ה זימון במקרה למחלקת הבג"צים?
מעוניין לדעת אם הם התחילו לזמן כבר.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
22/01/2017 | 14:03
15
כן, ביום חמישי האחרון הם התחילו לשלוח זימונים בקודקס.
בהצלחה!
לצפיה ב-'התמחות וראיונות- סטודנטים מהמכללה'
התמחות וראיונות- סטודנטים מהמכללה
19/01/2017 | 19:04
5
52
שלום,
אני סטודנטית שנה ג' ממכללה "לא נחשבת" אם ציון מעל 90. הגשתי המון מועמדויות בקודקס והתפשרתי על כל אזורי הארץ (זה נבע מכך שהלחיצו אותנו שגם לסטודנטים מצטיינים במכללה מאוד קשה למצוא התמחות- ואכן צדקו, עד כו לא קיבלתי זימונים מהמרכז).
על כן, אני רואה שמרבית חבריי עם ממוצע 89 ומטה עד עכשיו ללא זימונים בכלל או עם זימון אחד במקסימום.
אליי אומנם לא חזרו המשרדים הפרטיים הגדולים (מלבד אחד), אך קיבלתי כמה ראיונות לא רעים בכלל.
כיוון שאני מעוניינת להתמחות במגזר הציבורי בפרט בתחום הפלילי אני כרגע זומנתי לכמה ראיונות שדי קורצים לי, מה בין כולם הכי יעזור לי בהמשך למצוא עבודה טובה?
-פרקליטות פלילית דרום
-פרקליטות המדינה- מחלקת עררים
-הסנגוריה הציבורית בחיפה
-המשנה ליעומ"ש- ענייני חקיקה פלילית (שזה אגב הכי מעניין בעייני, אבל הבנתי שיהיה לי קשה להשתלב בשוק אחרי התמחות כזאת תאורטית).

אומנם אלו לא התפקידים שכנראה קיבלו מצטיינים מאוניברסיטאות, אך יחסית למצב במחזור שלנו, המצב שלי בהחלט טוב, אך כמובן אצטרך לעבוד הרבה יותר קשה ע"מ להוכיח את עצמי בראיונות.
לצפיה ב-'שלום לך, בתור אחד שעבר את זה'
שלום לך, בתור אחד שעבר את זה
19/01/2017 | 19:28
4
41
בתור בוגר מכללה שגם היא "אינה נחשבת" הייתי ממליץ לך:
לשפץ עד כמה שניתן את קורות החיים. כמובן לא לכתוב דברים לא נכונים, אך עד כמה שניתן להבליט יתרונות ולהצניע חסרונות. (אגב זה נכון לכל אחד, אבל מי שבמכללה צריך להתאמץ יותר בשביל למצוא התמחות...סטודנט עם 90 מהעברית ימצא בלי בעיה התמחות גם אם קורות החיים שלו לא מי יודע מה).

לנסח מכתבי פניה רלוונטיים בו את פונה בצורה פחות רשמית ומספרת על עצמך קצת ו עד כמה את רוצה את ההתמחות הזו והזו ולמה את מתאימה וכו' וכו'. רק לא להגזים ולא להיראות נואשת....

ייתכן שגם יישאלו בראיונות אותך למה בחרת ללמוד במכללה. כדאי לחשוב על תשובה שתציג את זה כיתרון ולא כחסרון.

להתקשר למשרדים. לשלוח קורות חיים לא רק דרך קודקס. לי זה עבד כמה פעמים. אם צריך להגיע פיזית עם קורות חיים ואת יכולה, עשי זאת.

להפעיל קשרים. זאת לא בושה.

בשלב הזה תקחי כל מה שנותנים לך, תשאפי להתקבל לכל המקומות וגם תראי למראיינים את זה, ואחר כך תבחרי מה שנראה לך.. לפעמים אחרי שבאים לראיון, מדברים עם אנשים שעובדים שם ורואים את הסביבה יוצאים בהרגשה אחרת.

כתבי לכל המשרדים שאת מעוניינת בטרום התמחות. זה פותח דלתות.

מרץ או ספטמבר 18 זה לא מחר. לא להיות אדישים אך לא להיכנס להיסטריה.

אני יכול להעיד על עצמי שעל אף הממוצע הגבוה לא קיבלתי בתחילה זימונים כלל. בשלב השני כן קיבלתי (פברואר- מרץ וגם אחר כך, יחד עם עוד בוגרי מכללות), ויכול מאוד להיות שזה יהיה הזמן שלך להרשים.

לא משנה מה, את ההשתדלות שלך את צריכה לעשות.

בהצלחה
לצפיה ב-'היי, תודה רבה על התגובה המפורטת'
היי, תודה רבה על התגובה המפורטת
19/01/2017 | 20:14
3
35
ותודה על התשובה הרצינית.
אז ככה, לצערי טרום התמחות אסור לי לעשות כי אני בקליניקה של סיוע לשופט- וזה ניגוד עניינים.
בכל מקרה, ערכתי את קורות החיים בקפידה, הדגשתי יתרונות מבלי להשמע משתחצנת ואף ניסחתי מכתב אישי שמחד, אני מסבירה על היתרונות שבי, מאידך כותבת שאני לא יכולה להעיד על עצמי באופן אובייקטיבי מספיק ואשמח להשאיר זאת לשיקול דעתם. וכמובן סיפרתי כמה אני משתוקקת לעבוד אצלם.
כרגע זימנו אותי ל6 ראיונות ומקווה שיהיו עוד, אך כמובן שזה לא אותם הראיונות שיכלתי לקבל אם הייתי יוצאת אוניברסיטה.

האם זה שחזרו אלייך בפברואר ומרץ יכול להיות שנובע מכך שכמה סטודנטים וויתרו על הראיונות? כי אני מניחה שיתכן ואם מקומות מובילים התחילו מכל הסטודנטים של האוניברסיטאות, המכללה למנהל והבינתחומי ומילאו את מכסת הראיונות, ובסוף הסטודנטים וויתרו, אז בטח הם מתחילים לפנות למצטיינים במכללות.

לגבי השאלה למה בחרתי ללמוד במכללה, זאת השאלה הכי קלה בעייני- כסף וזמן. לא כל הסטודנטים יכולים להרשות לעצמם לא לעבוד או לחילופין לגשת לפסיכומטרי ולהשבית את החיים, בטח לא סטודנטים שממנים את עצמם לבד :)

בכל מקרה תודה רבה על הטיפים! 
לצפיה ב-'הנה התקדמנו קצת'
הנה התקדמנו קצת
19/01/2017 | 21:19
2
34
את כותבת שאת בקליניקה של סיוע לשופט - תבליטי את זה כמה שאפשר. משרדים פרטיים אולי פחות יתעניינו בזה, אך שופטים, רשמים, בתי משפט כמובן ואולי פרקליטויות יראו בזה יתרון. בכלל,  טרום התמחות וקליניקות הן תמיד יתרון.
לגבי ה"להעיד על עצמי באופן אובייקטיבי" לא הייתי כותב. הייתי כותב את היתרונות ושהם יעשו עם זה מה שנכון בעיניהם.
כמובן אם צריך כמה מכתבי פנייה כדאי להכין. מה שקשה לאחרים-לבוגרי מכללות קשה יותר.
לגבי העובדה שזימנו אותך לראיונות, אני בתקופה המקבילה קיבלתי פחות מ-6 (קיבלתי 4). אבל אחרי שהסטודנטים מהאוניברסיטאות סוגרים, מן הסתם נשארים מקומות פנויים כי יש אנשים שמתקבלים לכמה מקומות. בשלב הזה, וכך היה אצלי הזמינו בוגרי מכללות גם למקומות יותר נחשבים. לא ש.הורביץ אבל כן משרדים ברמה של פירון, ואפילו גולדפרב זליגמן, משרדי ממשלה ופרקליטויות. 

גם אחר כך יש עוד סבבים אחרי שאנשים מבטלים מכל מיני סיבות. אם את טובה בסוף תמצאי.

תנסי  להבליט את העובדה שהלכת למכללה כי אין לך את הפריבילגיה להיות סטודנטית באוניברסיטה. 
אני יודע (מידיעה, לא מהשערה)שבתחילה לא זימנו אנשים מהמוסד שאני למדתי בו למקומות מסוימים באופן גורף בלי לבדוק בקורות החיים, אבל בשלב השני כשכן זימנו הבלטתי את העובדה שכנשוי ואב לכמה ילדים אני חייב לעבוד במשרה מלאה וללמוד בו-זמנית. (נתוני הבגרות והפסיכומטרי שלי שווים קבלה לעברית ולתל אביב).

בקיצור תראי רצינות, אולי לשלוח דוגמאות כתיבה ויהיה בסדר גם אם ייקח זמן.

נכון שלא כל הסטודנטים במכללות הם העפרון הכי מחודד בקלמר, אבל יש הרבה אנשים חכמים ומוצלחים שנסיבות החיים שלהם הובילו אותם ללמוד במכללה, ופשוט לא זוכים לקבל הזדמנות. כל אחד עם הבחירות שלו וסדר העדיפות שלו.

נשמי נשימה עמוקה, תאמיני שיהיה בסדר, ומתוך 300 קורות חיים שתשלחי לאחד תתקבלי, ויום אחרי תשכחי את כל ה-299 האחרים.
שיהיה בהצלחה.
לצפיה ב-'כתבתי בטעות בכותרת "סטודנט ממכללה". אני כבר לא סטודנט....'
כתבתי בטעות בכותרת "סטודנט ממכללה". אני כבר לא סטודנט....
19/01/2017 | 21:21
1
13
לצפיה ב-'ללא ספק העלת לי את המורל!'
ללא ספק העלת לי את המורל!
20/01/2017 | 00:04
28
באמת שזה מנחם. ואומנם אני יכולה להבין את שיקולי המעסיק לבחור את הסטודנטים מהאוניברסיטאות, אך יחד עם זאת, זו צורת מיון מיושנת שלא משקפת כלום. נכון שכנראה 90% מהסטודנטים באוניברסיטאות הם יותר איכותיים מ90% מחבריהם מהמכללות, אך בכל כלל יש יוצא מן הכלל ומאוד עצוב לי לראות שיש משרדים שאפילו לא מציצים בקורות חייהם של סטודנטים יוצאי מכללות.

תמיד תפסתי מאנשי משפחה שהלכו ללמוד, באמת כל הכבוד לך! זה לא קל לסטודנט בלי ילדים ופי כמה וכמה לא קל לאיש משפחה שחייב לדאוג לבית ולא יכול להתפנק על חופשים יזומים מהעבודה.

בכל מקרה, ש.הורוביץ ודומיו לא ממש בראש מעייני, ככה שגם אם הם היו מסתכלים לכיווני, סיכוי גדול שהייתי מוותרת עליהם. יותר כיוונתי לפרקליטות המדינה בתחום הפלילי או למשרה אצל פרקליט המדינה, קיבלתי פרקליטות המדינה- עררים ופרקליטות פלילית, וזה בהחלט לא כזה נורא :) השאלה מה יהיה יום אחרי מעבר מבחני הלשכה חחח

אגב, אם אפשר לשאול, אצל מי בחרת לעשות בסוף את ההתמחות? 
והאם המעסיקים מחייבים להחזיר להם תשובה מיידית במקרה והתקבלתי לאחד מהם?

לצפיה ב-'זימונים וכאלה'
זימונים וכאלה
19/01/2017 | 19:16
44
מישהו קיבל זימון מהרשות לניירות ערך כבר?
והאם עדיין אפשר להתברג לראיונות במשרדים הגדולים, כי כשאני מתקשר חלק אומרים שעדיין מזמנים.
לצפיה ב-'**עם ממוצע (מצטערת).'
**עם ממוצע (מצטערת).
19/01/2017 | 19:05
26
לצפיה ב-'שואל מנסיונכם'
שואל מנסיונכם
16/01/2017 | 10:31
6
84
שואל מנסיונכם

יש לי ממוצע 88 ממכללה.
למדתי מקצוע נוסף באוניברסיטה ואני עובד בתחום זה ולומד משפטים בלימודי ערב (זו הסיבה שאני במכללה)
שלחתי קורות חיים ומהמשרדים הגדולים לא חזרו אלי.

האם יש סיכוי שיחזרו או שלא לבנות על זה? לדעתי הם פשוט רואים את שם המוסד ומסננים בלי לבדוק לעומק מה עוד יש לי להציע..

(בלי קשר אני שולח גם לבינוניים ולציבורי אבל ברור שההעדפה לגדולים)

תודה
לצפיה ב-'ממוצע'
ממוצע
17/01/2017 | 09:19
1
67
קודם כל יש לך ממוצע גבוה ושזה בהחלט מרשים...
השאלה הגדולה מאיזה מכללה אתה. אם אתה מהממכלה למנהל או מהבינתחומי זה קצת תמוה לי שלא זימנו אותך. לגבי שאר המכללות אני חושש שזה מספיק. המשרדים הגדולים בדרך כלל דורשים ממוצע הרבה יותר גבוה מזה עבור בוגרי מכללות שאינן הבינתחומי/למנהל.
בנוסף, כפי הידוע לי רוב המשרדים הגדולים והבינוניים סיימו לגייס לזימונים.
תגיש למשרדים הקטנים ותתקשר למשרדים הגדולים.
לצפיה ב-'היי תודה,'
היי תודה,
20/01/2017 | 00:10
37
תודה על המענה. אגב, אני אישה :)
אני לומדת במכללה שהיא די חדשה בשוק ולא יצאו ממנה הרבה מחזורים ככה שזה בעייתי. אומנם משרד אחד טוב זימן אותי אך פה זה נגמר, כמו שציינתי קיבלתי זימונים גם מפרקליטות והמשנה ליועמ"ש אך אף אחד לא במרכז הארץ.
הממוצע שלי כרגע כמעט 92, בשנה א' הייתי מצטיינת וכל זה כמובן מצויין בקו"ח.
מצד שני, שנה שעברה מרבית המחזור (כולל המצטיינים) לא מצאו התמחות, כנראה זה נובע מכך שהמכללה רק נכנסה "לשוק האקדמי". בנוסף גם ציינתי בקו"ח שאני עושה קליניקה אצל שופט ומשתתפת במשפט מבויים (שעל פניו, גם זה אמור להיות יתרון כלשהו).
בכל מקרה, אני פחות רציתי משרדים פרטיים ויותר משרדי ממשלה אלו ואחרים או גופים ציבוריים שונים, וקיבלתי אך לא מספיק ולא בדיוק מה שרציתי- ולהם לא ניתן להגיש באופן אישי, לצערי.
לצפיה ב-'הואיל ולכאורה אתה בעמדת נחיתות'
הואיל ולכאורה אתה בעמדת נחיתות
19/01/2017 | 23:17
3
35
בגלל מוסד הלימודים, לא הייתי סומכת על קודקס, אלא שולחת קו"ח בצירוף מכתב נלווה, המעיד על הסיבות שבגללן אתה לומד במכללה ועל היכולות והמוטיבציה שלך, למשרדים שאתה רוצה שיחזרו אלייך.
לצפיה ב-'היי'
היי
20/01/2017 | 00:13
2
33
היי, פחות משרדים, בעיקר פרקליטויות. 
קיבלתי זימון ל2 פרקליטויות אך לא בדיוק מה שרציתי- להם לא ניתן לשלוח באופן אישי (גם כששלחתי הוספתי מכתב פנייה וציינתי שאני  מאוד רוצה להתמחות אצלם). 
אגב, לגופים ציבוריים לא צריך להסביר לגבי הסיבה שבגללה אני במכללה כיוון שהם אמורים על פניו לקבל את הסטודנטים בשוויון מלא.
לצפיה ב-'שאלת על משרדים גדולים'
שאלת על משרדים גדולים
20/01/2017 | 11:10
1
34
ועניתי בהתאם.
אכן, הפרקליטויות שמות פחות דגש על מוסד הלימודים.
לצפיה ב-'הי LOL65'
הי LOL65
21/01/2017 | 21:23
25
אכן שאלתי על משרדים גדולים ותודה על התשובה.

אני חושב ש"סטודנטית ממכללה" לא שירשרה נכון את ההודעות שלה...ולא אוסיף.

לצפיה ב-'שאלת נבחן חוזר.'
שאלת נבחן חוזר.
14/01/2017 | 06:00
1
60
שלום לכולם, אני הולך לגשת לבחינת ההסמכה הקרובה אחרי שנכשלתי בקודמת. רציתי לשמוע את דעתכם לגבי הצורך ברכישת ספרים פעם נוספת (העלות במתמחה היא 980 ש"ח) לעומת הסתמכות על הספרים מהפעם הקודמת.
על פניו נראה לי שיש טעם לרכוש את הספרים המעודכנים מן הסיבה שהם, ובכן, יותר עדכניים (ולהבנתי גם יוציאו למשל ספר יותר מפורט על מיסוי מקרקעין ש"כיכב" בבחינה האחרונה). אבל שמעתי על אנשים שמתכוונים להשתמש בספרים מהבחינה הקודמת.
מן הכתוב לעיל אתם יכולים להבין גם שאינני מתכוון לקחת את הקורס לנבחנים חוזרים.
אשמח לשמוע את דעתכם, בעיקר לגבי הספרים.
לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
14/01/2017 | 17:35
38
זה לא שווה את הסיכון שהיו תיקונים או חומרים שלא נכללו בספרים משנה שעברה, ולא תדע עליהם כי הם לא נכללו בהם.
אבל זו דעתי.
לצפיה ב-'חשבתי לעשות ניסוי'
חשבתי לעשות ניסוי
12/01/2017 | 11:16
2
60
לרשום את הפרטים בקודקס
ולאחר מכן לשנות את שם המוסד, נניח ממכללה לאוניברסיטה ולהיפך ולראות את היענות המשרדים. האם לגיטימי?
לצפיה ב-'לגיטימי מאיזו בחינה?'
לגיטימי מאיזו בחינה?
13/01/2017 | 17:17
46
לאן זה יקדם אותך?
אתה רוצה לקבל זימונים או לעשות ניסוי בשביל הכיף?
אם זה בשביל זימונים, אז זה חסר טעם. הרי ברגע שתזומן לראיון ותלך אליו, תצטרך להגיד באיזה מוסד אתה לומד, כלומר להודות ששיקרת, וזה ישרוף אותך.
לצפיה ב-'ברור שהמוסד משפיע'
ברור שהמוסד משפיע
14/01/2017 | 17:11
49
מה שאני לא מבינה זה למה אתה יוצא מנקודת הנחה שזה לא בסדר שיעדיפו בוגרי אוניברסיטה על בוגרי מכללה?

לצפיה ב-'הסבת מקצוע'
הסבת מקצוע
11/01/2017 | 10:19
4
46
שלום שלום,
אני לומד משפטים שנה ג' באחת האוניברסיטאות המובילות וגיליתי קצת מאוחר מדי שכנראה עריכת דין זה לא בשבילי.
אני לא מספיק אסרטיבי, תחמן וכו' לעומת חברי לספסל הלימודים. סביר להניח שאמצא איזשהיא התמחות כי יש לי ציונים סבירים-טובים, אבל בכל מקרה לאחר ההתמחות ארצה לעשות הסבת מקצוע.
האם זה מקובל/לא מקובל? מומלץ? מה כדאי לי לבדוק? האם תואר במשפטים והסמכה לעריכת דין יעזרו לי למצוא עבודה בתחום הכלכלי/מסחרי גם ללא ניסיון? האם כדאי לי ללמוד תואר אחר, למשל, כלכלה?
כל תשובה תתקבל :)
לצפיה ב-'אם זה לא בשבילך בשביל מה לך לשרוף שנה על התמחות בידיעה '
אם זה לא בשבילך בשביל מה לך לשרוף שנה על התמחות בידיעה
12/01/2017 | 11:12
1
36
שלא תמשיך?
זה לא שאתה רוצה להיות עורך דין אחר כך
לצפיה ב-'אם הגעתי עד הלום לא חבל לבזבז 3.5 שנים מהחיים שלי בלי הסמכה?'
אם הגעתי עד הלום לא חבל לבזבז 3.5 שנים מהחיים שלי בלי הסמכה?
12/01/2017 | 21:08
34
תואר במשפטים ללא הסמכה זה לא מציאה גדולה לפי מה שאני יודע.
לצפיה ב-'אם אתה חושב שבשביל להיות עו"ד, אתה צריך להיות תחמן'
אם אתה חושב שבשביל להיות עו"ד, אתה צריך להיות תחמן
13/01/2017 | 17:24
36
אז זה באמת לא בשבילך :)
ברור שזה מקובל. חלק גדול מעורכי הדין לא עוסקים בעריכת דין בפועל. אין מומלץ או לא מומלץ. אם אתה לא רוצה להיות עו"ד, אז מה השאלה?
אני כן חושבת שבשביל הסבת מקצוע כדאי לך לעשות תואר נוסף בתחום שמעניין אותך. רקע וידע במשפטים בהחלט יכולים לעזור, ואין צורך בהסמכה אם אין לך כוונה לעשות בה שימוש. אולי רק לדברים נקודתיים, כמו אימות תצהירים, שאולי תצטרך לעשות כ"שירות נוסף" למעסיק שלך בתחום אחר (למשל, אם תעבוד בחברה כלשהי).

לצפיה ב-'דרך הניתוח שלך מעניינת'
דרך הניתוח שלך מעניינת
13/01/2017 | 20:55
38
מאופיים של חבריך לספסל הלימודים (אני מניחה שרק חלקם אגב) הסקת מהם ה"כישורים" הנדרשים כדי להיות עו"ד, למרות שאף אחד מהם אינו עו"ד...
לדעתי השאלה הרלוונטית היא לא מהו אופיים של חבריך לספסל הלימודים אלא אם אתה מוצא עניין בקורסים/ במקצוע. ישנו מגוון של תפקידים משפטיים ומקומות עבודה לעו"ד, וכל אחד מהם דורש סט שונה של כישורים ומתאים לאופי שונה.
אם אתה מוצא עניין במשפטים, אני מציעה שקודם תצא לעולם "האמיתי", תעשה התמחות (תבחר היטב מקום ואופי עבודה שיתאים לאופייך) ואז תוכל לחשוב לאן להתקדם משם.
אם זה לא מעניין אותך, ואתה בטוח שגם העבודה הפרקטית לא תעניין אותך, אני באמת לא רואה את הטעם לעשות התמחות, אבל כשלעצמי נראה לי שקשה לדעת מראש דבר כזה.
באופן אישי, חשבתי שלא אבלה יום אחד בעבודה כעו"ד. לפני שהתחלתי את ההתמחות, חשבתי אעשה התמחות ואת מבחני הלשכה ואחזור ישר לאקדמיה. אבל עשיתי התמחות במקום שהתאים לי מאוד, ואני שם עד היום, 5 שנים אח"כ.
ועוד מילה - יש לי הרבה חברים עו"ד, גם מהלימודים, גם מהעבודה. אף אחד מהם לא תחמן (אחרת הם לא היו חברים שלי ) ורובם גם לא היו אסרטיביים באופן מיוחד לפני הכניסה למקצוע, וחלקם גם לא חייבים להיות נורא אסרטיביים בעבודתם היום. הרבה מהכישורים באים עם הזמן, הניסיון והידע המקצועי.
לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 17:50
2
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

לצפיה ב-'ספרי מחשבות'
ספרי מחשבות
09/01/2017 | 06:18
1
31
שלום לכולם,

האם מישהו/י מעוניינם למסור ספרי "מחשבות" משנת 2014 ומעלה?

תודה רבה! (אשמח לפנייה בפרטי).

לצפיה ב-'...'
...
12/01/2017 | 17:52
12
Anyone?
לצפיה ב-'זימונים'
זימונים
08/01/2017 | 15:11
3
65
מה הסיכוי שהמשרדים הפרטיים יזמנו לראיון בקודקס או יתקשרו אם עדיין לא עשו זאת? יכול להיות שבאמת ב 15 לחודש הם יתחילו ליצור קשר?
לצפיה ב-'תנסה לשלוח מייל למשרד'
תנסה לשלוח מייל למשרד
13/01/2017 | 22:45
2
34
אני שלחתי מועמדות לש.הורוביץ בקודקס ונורא התאכזבתי שהם לא זימנו אותי.
שלחתי להם ממש שבוע לפני מועד הראיונות מייל עם קו"ח וגיליון ציונים - ויום למחרת התקשרו לזמן אותי לראיון.
תנסה, מה יש לך להפסיד?
לצפיה ב-'שלחתי מיילים'
שלחתי מיילים
14/01/2017 | 10:03
1
31
מיילים כבר נשלחו, יתכן שהמכתב בגוף המייל לא מספק את הסחורה? אני מציג את עצמי, היכן אני לומד, אם יש תחום ספציפי במשרד שאני מעוניין בו אז מוסיף עוד שורה, ומציין שמצורפים קורו החיים וגליון הציונים. יש המלצה למכתב פנייה טוב שיכול לשנות את המצב??
לצפיה ב-'תרים טלפון'
תרים טלפון
15/01/2017 | 20:51
26
תתקשר אליהם זה שיטה שעובדת. אולי הם לא יזמנו אותך על המקום אבל זה יסמן אותך כמי שרוצה אותם. לי זה סייע עם כמה משרדים.
ולדעתי, לפי מה שאני יודע רוב המשרדים הגדולים ואפילו הבינוניים כבר סימנו או לקראת סיום גיוס.. אבל ייתכן שיהיו ביטולים עכשיו כשהציבורי החל לזמן.
לצפיה ב-'סטטוסים בקודקס'
סטטוסים בקודקס
01/01/2017 | 15:11
4
70
היי, איך הולך עניין הסטטוסים בקודקס?

האם הסטטוס של המשרדים שלא זימנו אותי עדיין ישתנו בהכרח מתישהו ללא רלוונטים או בהמתנה?

מתי זה בדיוק אמור לקרות?

המון תודה!
לצפיה ב-'המשרדים הם אלה שמעדכנים'
המשרדים הם אלה שמעדכנים
01/01/2017 | 20:57
3
64
אז הסטטוס משתנה ברגע שהם נזכרים לעשות את זה.
לצפיה ב-'ברור לי שהמשרדים הם אלה שמעדכנים'
ברור לי שהמשרדים הם אלה שמעדכנים
02/01/2017 | 11:51
2
64
השאלה שלי אם הם באמת עושים את זה או משאירים את הסטטוס שלך במצב הנוכחי. האם בתקנון של קודקס הם מחוייבים אחרי זמן מסויים לשנות את הסטטוס?
לצפיה ב-'את זה אני לא יודעת'
את זה אני לא יודעת
02/01/2017 | 23:39
53
כדאי לשאול את קודקס עצמם.
לצפיה ב-'אצלי רוב המשרדים בקודקס לא עדכנו סטטוסים (לפני שנה)'
אצלי רוב המשרדים בקודקס לא עדכנו סטטוסים (לפני שנה)
05/01/2017 | 09:47
38
לצפיה ב-'משלוח קורות חיים'
משלוח קורות חיים
28/12/2016 | 20:27
3
68
רציתי לשאול אם צריך לשלוח את הקורות חיים למשרדים הפרטיים רק בקודקס או שעדיף/כדאי/מומלץ לשלוח גם במייל הפרטי וגם איך זה שכבר עכשיו משרדים פונים לסטודנטים, זה לא אמור להתחיל בינואר?
תודה
לצפיה ב-'אם יש משרד שאת ממש רוצה'
אם יש משרד שאת ממש רוצה
28/12/2016 | 22:40
67
אז כדאי לשלוח גם באופן פרטי. רוב המשרדים באמת מתמקדים בקורות החיים, שהם מקבלים מקודקס, אבל אם תשלחי גם באופן פרטי, אולי תבלטי לטובה.
לגבי השאלה השנייה, אין הרבה קשר בין מה שאמור להיות לבין מה שקורה בפועל.
לצפיה ב-'אני לא יודע איפה את לומדת אבל אני לומד באת"א'
אני לא יודע איפה את לומדת אבל אני לומד באת"א
29/12/2016 | 08:41
1
83
וכבר התחילו לזמן כבר לאורך כל חודש דצמבר (גם כאלו שלא באופק או בשחקים). אני פניתי לכמה משרדים ישירות וזה עזר. ממליץ לך לבדוק מתי יש אצלכם יריד תעסוקה, זה מאוד עוזר.
לצפיה ב-'לאיזה משרדים התקשרת וקיבלת ?'
לאיזה משרדים התקשרת וקיבלת ?
29/12/2016 | 17:08
49
לצפיה ב-'שאלת השאלות'
שאלת השאלות
26/12/2016 | 22:31
9
120
מה דעתכם - מה משרדים יוקרתיים/מחלקות נחשבות בפרקליטות יעדיפו סטודנט מאוניברסיטאות נחשבות (תל אביב/העברית) עם ממוצע 80 או סטודנט ממכללות טובות (הבינתחומי/למנהל/אונו וכו') עם ממוצע 90 בהנחה שהקורות חיים די דומים.
לצפיה ב-'הפרקליטויות פחות בררניות מבחינת מוסד הלימודים והממוצע'
הפרקליטויות פחות בררניות מבחינת מוסד הלימודים והממוצע
27/12/2016 | 23:24
8
93
הן יותר שמות דגש על "החומר האנושי", והרושם שתעשה בראיון, נוסף לתחושת השליחות שתביע, והם אלו שיכריעו את הכף.
לעומת זאת המשרדים הגדולים מסננים קודם לפי מוסד הלימודים, ובוחנים קודם כל קו"ח של סטודנטים מהאוניברסיטאות והבינתחומי (אולי גם מהמכללה למנהל) ורק אח"כ את כל השאר, אם בכלל. מכללת אונו ממש לא באותה קטגוריה של הבינתחומי.
לצפיה ב-'זאת אומרת אין ממש יתרון של בוגרי אוניברסיטאות מובילות על פני'
זאת אומרת אין ממש יתרון של בוגרי אוניברסיטאות מובילות על פני
28/12/2016 | 09:14
7
93
הבינתחומי, בר אילן וחיפה? היתרון הוא רק כלפי מכללות אחרות?
לצפיה ב-'בעיקר בעליון'
בעיקר בעליון
28/12/2016 | 16:52
82
היתרון בא לידי ביטוי בעיקר בעיקר בעליון.....
לצפיה ב-'לא מדויק'
לא מדויק
28/12/2016 | 22:37
5
83
יש משרדים גדולים שעושים קודם כל את הסינון בין בוגרי העברית/את"א ואז בין בוגרי בר אילן/חיפה/בינתחומי ואז, אולי, בין כל השאר אם יש צורך ונשאר מקום.
לצפיה ב-'אז את אומרת שבעצם אין הבדל בין הטובים ביותר בכל המוסדות'
אז את אומרת שבעצם אין הבדל בין הטובים ביותר בכל המוסדות
29/12/2016 | 08:38
4
71
שהזכרת? ונגיד מצטיין מבר אילן/חיפה עדיף על את"א/העברית
לצפיה ב-'מה זאת אומרת אין הבדל?'
מה זאת אומרת אין הבדל?
30/12/2016 | 01:43
3
69
בהנחה שכל שאר הנתונים זהים, למצטיין של העברית/את"א יש סיכוי יותר גדול (לא בהפרש מאוד משמעותי) להתקבל למשרד מוביל מאשר למצטיין של בר אילן, למשל.
לצפיה ב-'הנקודה הזאת די ברורה'
הנקודה הזאת די ברורה
30/12/2016 | 10:33
2
67
ברור שיעדיפו סטודנט עם ממוצע 90 מהעברית/את"א על פני סטדונט מבר אילן עם ממוצע זהה. השאלה היא האם יעדיפו סטודנט מהעברית/את"א עם ממוצע 85 או במקרה קיצוני יותר 80 על פני סטדונט מבר אילן/הבינתחומי וכו' עם ממוצע 90.
לצפיה ב-'באמת שאין על זה תשובה חד משמעית'
באמת שאין על זה תשובה חד משמעית
30/12/2016 | 15:20
59
זה משתנה ממשרד למשרד ומשותף לשותף באותו משרד.
לצפיה ב-'ולכן יעשו ראיונות ויכריעו לפי זה. '
ולכן יעשו ראיונות ויכריעו לפי זה.
12/01/2017 | 11:14
19
לצפיה ב-'עזרה'
עזרה
23/12/2016 | 18:58
1
71
היי,סיימתי השנה את לימודי המשפטים, אני מעוניין בשעות הפנויות שיש לי לקרוא וללמוד כמה שיותר , חומר משפטי שיעזור לי בהמשך הדרך, מישהו/י מכיר/ה איזשהו אתר שניתן להיעזר בו ולמלא את החסר?
תודה מראש
לצפיה ב-'תיכנס לנבו ותקדין'
תיכנס לנבו ותקדין
24/12/2016 | 14:39
38
תסמן שם שאתה רוצה לקבל במייל עדכוני פסיקה, ויהיה לך חומר עדכני לקרוא.
לצפיה ב-'תואר שני בחו"ל משפטים'
תואר שני בחו"ל משפטים
17/12/2016 | 14:04
61
שלום רב,
לאחר שיטוטים בפורום לימודים בחו"ל באתר החלטתי לבדוק האם יש מישהו שבדק ספציפית לימודי תואר שני בחו"ל של משפטים?
הכוונה היא בעיקר ללונדון (אולי אוקספורד) אבל גם ארה:"ב, מילגות, תנאים קבלה, מגורים (משפחה עם 2 ילדים).
תודה
לצפיה ב-'עזרה במשפט חוקתי- שאלה קטנה!'
עזרה במשפט חוקתי- שאלה קטנה!
11/12/2016 | 23:25
2
70
היי, לא יודעת אם זה המקום המתאים אבל אני אבודה- יש לי שאלה לגבי משהו שלא הבנתי בקורס משפט חוקתי.
אם מישהו יכול לעזור לי, אני אודה לו או לה לנצח נצחים!
לצפיה ב-'זה בהחלט המקום המתאים'
זה בהחלט המקום המתאים
12/12/2016 | 22:39
1
59
מוזמנת לשאול, ונשתדל לעזור.
לצפיה ב-'תודה! שלחתי לך מסר. '
תודה! שלחתי לך מסר.
15/12/2016 | 00:27
21
לצפיה ב-'זימונים לראיונות'
זימונים לראיונות
11/12/2016 | 09:57
117
היי,

חלק מהחברים שלי שבפרויקט "אופק" קיבלו כבר זימונים לראיונות, ואני טרם קיבלתי זימונים למרות ששלחתי בקשות כבר לפני שבוע.

מישהו יודע אם הם התחילו לזמן גם כאלו שלא באופק? האם צריך להתחיל לדאוג? מה עושים במצב כזה?
לצפיה ב-'תאריך ראיונות להתמחות'
תאריך ראיונות להתמחות
08/12/2016 | 22:11
3
123
הי, רציתי לשאול האם יש חשיבות מתי זימנו אותי לראיון במשרד מסוים. נגיד אם זומנתי לראיון ב-16-15 זה אומר שהם שמים עין עלי או שזה ממש לא אומר כלום ובמקרה בסידור זה ככה יצא(אקראיות)
לצפיה ב-'לא אומר כלום'
לא אומר כלום
09/12/2016 | 22:51
2
85
רוב המשרדים הגדולים מרכזים את הראיונות ל15-16, בחלקם עושים ראיון שני שבוע לאחר מכן. אבל זה ממש לא אומר כלום. התקבלתי גם למקום שראיין אותי לקראת סוף השבוע וגם למקום שראיין אותי בתחילת השבוע.
לצפיה ב-'ותבדוק במשרדים שעושים שני ראיונות מתי הראיון השני'
ותבדוק במשרדים שעושים שני ראיונות מתי הראיון השני
09/12/2016 | 22:54
1
75
משרד אחד (גדול מאוד) ראיין אותי ביום השני לראיונות. הם הפתיעו אותי ועשו לי ראיון ראשון+שני יחד במשך כשעתיים. היו במשרד מחלקות אחרות שהפרידו בין הראיונות, אבל המחלקה הספציפית הזאת איחדה ביניהם..
זה יכול להשפיע מאוד על הלו"ז של אותו יום ולכן מציעה בחום לשאול מה הצפי.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
10/12/2016 | 20:48
78
שאלתי מה הצפי ואמרו לי שיש לי שני ראיונות באותו יום עם הפסקה על חצי שעה וכל ראיון 40 דקות. על איזה משרד אתה מדבר?(אם מותר לשאול).
אני מדבר על מיתר
לצפיה ב-'התמחות בתחום הציבורי'
התמחות בתחום הציבורי
01/12/2016 | 11:19
7
131
שלום,
אשמח לדעת איזה התמחויות בתחום הציבורי נחשבות יוקרתיות ולא יחסמו מעבר לתחום הפרטי בהמשך.
כרגע צריכה להחליט בנוגע למשרות במשרד המשפטים אך אשמח לכל עצה.
תודה.
לצפיה ב-'למשל מחלקת בג"צים'
למשל מחלקת בג"צים
02/12/2016 | 13:31
6
116
מיסוי וכלכלה. גם מתמחי הפרקליטויות השונות בהחלט לא מוצאים את עצמם מחוסרי עבודה לאחר ההתמחות.
את מוזמנת לשאול על מחלקות ספציפיות, ואז יהיה יותר קל לענות ולכוון.
לצפיה ב-'תודה רבה! ממקדת-'
תודה רבה! ממקדת-
09/12/2016 | 18:11
5
63
אני לא מעוניינת להתמחות בירושלים אלא רק באיזור המרכז. 
פנו אליי כבר ממספר משרדים גדולים אך אני מחפשת להתמחות בתחום הציבורי, בתפקיד יוקרתי בתל אביב שלא יחסום אותי מתפקידים שונים, גם בתחום הפרטי- אם ארצה בעתיד. יש המלצות ספציפית לתל אביב? פרקליטות מרכז אזרחי/פלילי נחשבות טובות? יש משהו שנחשב יותר?
מלא תודה:)
לצפיה ב-'הפרקליטויות מצוינות בעיקר לליטיגציה'
הפרקליטויות מצוינות בעיקר לליטיגציה
10/12/2016 | 14:36
4
70
פרקליטות פלילית מן הסתם תגביל אותך לתחום הפלילי. יש לי חברים ללימודים שהתמחו בפרקליטות הפלילית ואחר כך עברו לתחום האזרחי, בעיקר לנזיקין, אבל לא במשרדים גדולים ומוכרים. זה בהחלט מגביל אם אין לך רצון עז לעסוק דווקא בתחום הפלילי.
התמחות בפרקליטות האזרחית מגבילה פחות מבחינת התחומים (מנהלי, נזיקין, מקרקעין וכו'), אבל די מקבעת לליטיגציה. כלומר, לא יהיה פשוט לעבור מעיסוק בליטיגציה בהתמחות לעיסוק בהייטק או בשוק ההון, למשל, במגזר הפרטי. אומנם תמיד יש משרדים שלא מחפשים ניסיון וכן מוכנים לתת הזדמנות למי שאין לו ניסיון דווקא בתחומים האלה, אבל זה יהיה יותר קשה.
חוץ מהפרקליטויות, איזה עוד משרדי ממשלה עומדים על הפרק במרכז מבחינתך?
לצפיה ב-'תודה לך על העזרה!'
תודה לך על העזרה!
12/12/2016 | 18:06
3
40
ואין לי מושג. 
אני מחפשת התמחות בתחום הציבורי שנחשבת יוקרתית ולא תגביל אותי בקבלה לעבודה במשרדים פרטיים גדולים, באם אהיה מעוניינת בכך בעתיד.
לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
15/12/2016 | 11:11
2
60
מה שמגביל אותך הוא בעיקר האזור שבו את מחפשת התמחות. התמחות שנחשבת "יוקרתית" במגזר הציבורי תמצאי בעיקר בירושלים. כמו שכתבו לך - מחלקת בג"צים, פרקליטויות מדינה, ייעוץ משפטי לממשלה (היועץ עצמו או מחלקת ייעוץ וחקיקה), ייעוץ משפטי בכנסת וגם ייעוץ משפטי למשרדי ממשלה "נחשבים" (אוצר, משפטים וחוץ) - כולם בירושלים למעט חריגים בודדים - למשל מחלקת ייעוץ וחקיקה בינ"ל שיושבת בת"א.
אגב, רק חשוב לי להבהיר שאני לא בהכרח אומרת שההתמחויות האלה מעניינות יותר מאחרות. למשל, המתמחים בבג"צים עושים הרבה עבודה טכנית מעצבנת לדעתי כמו לסרוק מסמכים, בעוד שבפרקליטויות מחוז מתמחים יכולים גם לייצג בעצמם בבימ"ש במקרים מסוימים.
בכל מקרה, אם מה שמנחה אותך זה מה ש"נחשב", הייתי מציעה לך לשקול שוב את עניין ההתמחות רק במרכז.
אני בעצמי נוסעת מהמרכז למשרד ממשלתי בירושלים כל יום במשך שנים (כולל התמחות).
לצפיה ב-'תודה לך!'
תודה לך!
17/12/2016 | 02:28
1
39
בגלל שיש לך ידע בנושא- האם את יודעת איך נחשבת התמחות ברשות לניירות ערך?
ומי שמתמחה בבג"צים, לדוגמא, יוכל להמשיך שם לאחר ההתמחות? האם השכר גבוה יותר מאשר פרקליט מחוז? 
תודה רבה- כל מידע יועיל.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
17/12/2016 | 11:05
44
הרשות לניירות ערך נחשבת יחידה קטנה ומאוד מקצועית. אני לא יודעת איך היא נתפסת מחוץ לשירות המדינה. לדעתי חלק מהפעילות של הרשות, כלומר חלק מהפרקליטים הפליליים של הרשות, יושבים בת"א.
כדי להמשיך כעו"ד בשירות המדינה צריך לעבור מכרז. המדינה שונה ממעסיק פרטי בכך שגם אם מרוצים ממך עד הגג, עדיין כדי להישאר בעבודה כעו"ד תצטרכי שיהיה לך תקן, ולעבור מכרז. עם זאת, אם את רואה את עתידך במגזר הציבורי, לדעתי באופן חד משמעי עדיף להתמחות במגזר הציבורי. מאוד קשה להיכנס מבחוץ פנימה (למיטב ידיעתי, הרבה יותר מלהיפך).
לגבי השכר, למיטב ידיעתי תנאי השכר של כל הפרקליטים שווים, אבל אני לא יכולה להתחייב על זה. אני יודעת שישנם הבדלים בין תנאי השכר של פרקליטים לבין תנאי השכר של יועצים משפטיים (בלשכות משפטיות/ ייעוץ וחקיקה) בשירות המדינה, אבל בעיני הם לא הבדלים משמעותיים (למשל, השכר יכול להיות קצת יותר גבוה אבל עם קצת פחות ימי חופש, או להיפך).  
בהצלחה!

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום הגירה לאוסטרליה
פורום הגירה לאוסטרליה
פורום עיזבון ואפוטרופסות
פורום עיזבון ואפוטרופסות
עו
עו"ד חגית שווקי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה