לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום לימודי משפטים

לומדים משפטים? רוצים ללמוד משפטים? מחפשים כבר התמחות?ברוכים הבאים לפורום לימודי משפטים!אם המילים: אקטוס ריאוס, פוזיטיביזם, אוביטר וקוגנטי מוכרות לכם...אם פס"ד "בנק המזרחי נ' מגדל" מעורר בכם זיכרונות לא נעימים...אם גם אתם מאיימים על כל העולם בתביעות...ואם אתם מעריצים את השופט בדימ' חשין אבל לא מבינים מה הוא כותב...וגם אם אתם מעוניינים להיות חלק מעולם המשפט בעתיד...אזי מקומכם עימנו! פורום לימודי משפטים, כשמו- כן הוא, מיועד למי שלומד משפטים או למי שמתעתד ללמוד את המקצוע. כאן תוכלו להחליף חוויות, לקטר, להתייעץ, לברר על ההתמחות, לקבל מידע על אופי הלימודים ותנאי הקבלה, ולהיעזר בחברי הפורום בכל בעיה ומטלה. בהצלחה לכולם,עדי (sacrament)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לימודי משפטים

לומדים משפטים? רוצים ללמוד משפטים? מחפשים כבר התמחות?ברוכים הבאים לפורום לימודי משפטים!אם המילים: אקטוס ריאוס, פוזיטיביזם, אוביטר וקוגנטי מוכרות לכם...אם פס"ד "בנק המזרחי נ' מגדל" מעורר בכם זיכרונות לא נעימים...אם גם אתם מאיימים על כל העולם בתביעות...ואם אתם מעריצים את השופט בדימ' חשין אבל לא מבינים מה הוא כותב...וגם אם אתם מעוניינים להיות חלק מעולם המשפט בעתיד...אזי מקומכם עימנו! פורום לימודי משפטים, כשמו- כן הוא, מיועד למי שלומד משפטים או למי שמתעתד ללמוד את המקצוע. כאן תוכלו להחליף חוויות, לקטר, להתייעץ, לברר על ההתמחות, לקבל מידע על אופי הלימודים ותנאי הקבלה, ולהיעזר בחברי הפורום בכל בעיה ומטלה. בהצלחה לכולם,עדי (sacrament)
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום זה הינו לימודי בלבד. בקשות למתן ייעוץ משפטי- תימחקנה!!!
נא לקרוא את התקנון לפני כתיבת הודעה
המשך >>

לצפיה ב-'טיפים בנושא התמחות'
טיפים בנושא התמחות
26/03/2017 | 00:14
3
110
שלום לכולם,
מחר יתקשרו (לפחות אני מקווה) ב-8:00 בבוקר ואני אסיים עם הסיוט הזה שנקרא חיפוש התמחות. כיוון שברוב התהליך הזה לא ממש היה לי מידע וגיליתי הרבה דברים מאוד חשובים אשמח לפרט פה את החוויה האישית שלי מהתהליך ולנסות לעזור בלבטים של מתמחי 2019.
א - ממוצע כן קובע; אני לא יודע למה די מקובל להגיד דברים כמו בוגר אוניברסיטה תמיד עדיף על בוגר מכללה. המשפט הזה נכון במידה והשניים בעלי ממוצע זהה. לרוב גם סטדונטים ממכללות נחשבות יצליחו לקבל זימונים למקומות טובים אם יש להם ממוצע טוב על פני בוגרי אוניברסיטאות בעלי ממוצע פחות טוב. יש הבדל בין 81 ל-84 ובין 84 ל-87. המשרדים בדרך כלל עובדים עם חתכי קבלה ולכן אם אתם נמצאים מתחת יהיה להם יותר קשה (אמנם זה לא אומר שזה לא אפשרי) להשיג מהם זימונים. אני אישית לא ממש הצלחתי להשיג זימונים מעבר למה שקיבלתי מקודקס, אבל שמעתי על חברים שהצליחו.
ב - קחו בערבון מוגבל את הסיורים; לדעתי סיורים במשרדים ממש מיותרים. כן זה נחמד ללכת ולראות משרד ואיך הוא פועל, אבל בפועל הכל הצגה אחת גדולה. הדרך הטובה לדעת על מקום מסוים הוא לחקור עליו בדירוגים (עדיף בינ"ל, הדירוגים בארץ קצת לא משקפים), לברר מול אנשים שהתמחו שם, לברר על לקוחות וכל מיני פרטים אחרים שנראים לכם קריטים. אני הלכתי ללא מעט סיורים כדי להשיג זימונים, ממליץ לוותר.
ג - תהיו כנים עם עצמכם; חושבים שאתם רוצים לעסוק במסחרי? אז תבדקו מה זה. עדיף לדעת כמובן מראש במה אתם רוצים לעסוק ולדעת מה טיב העבודה. במציאות זה יכול להשתנות, ואם אתם מספיק טובים תוכלו להתנייד (גםפרט שחשוב לבדוק). אל תלכו כמו עדר כי כולם הולכים למחלקה מסחרית במשרדים פרטיים תבדקו טוב טוב מה אתם רוצים.
ד - אל תעמיסו בזימונים; קבעתי למעלה מ-20 ראיונות שהלכתי בפועל היו בערך כמחצית. עוד היו לי כמה ראיונות שניים. ממש ממש מיותר. לא צריך כל כך הרבה. כמובן זה פונקציה של איזה מוסד אתה לומד, על איזה משרות אתה מתמודד (מקומות עם הקצאה של מתמחה 1 מול מקום של הקצאה של 20 מתמחים), ממוצע, קורות חיים, ביטחון עצמי בראיונות וכו'. לדעתי, צריך לעשות באיזור 8-10 וגם עכשיו כשעוד שבוע הראיונות טרי מבחינתי זה נראה לי הרבה. לא צריך לעשות המון ראיונות זה מיותר ואחר כך רק יוביל אתכם להתלבטויות בין האופציות שיש לכם.
ה - לא ללמוד כמו מטורפים לראיונות; אם אתם הולכים למגזר הפרטי ישאלו אתכם בעיקר על הקורות חיים שלכם וסביר להניח שיבקשו מכם להעלות סוגיה שהכנתם מראש. לרוב לא נתקלתי בשאלות צ'קליסטיות, אבל גם אם כן יותר נדרשת חשיבה משפטית מאר הקאת חומר משפטי. חשוב שתתכונו אישית לראיון; לא לקטוע את המראיינים, לדעת איך לשבת, ליצור קשר עין, לדעת מאיזה סוגיות כדי להימנע ועל מה עדיף להתמקד. לצורך העניין, אותי שאלו הרבה על הקליניקה ועל הטרום התמחות. עדיף שיהיו לכם נושאי שיחה מעניינים שתוכלו לנתב את הראיון למקום שנוח לכם להיות בו.
ו - אל תתבישו להציק למשרדים; אחרי שכבר התראיינתם אל תרגישו פדיחות ואל תהססו להרים טלפון כמה שצריך כדי לדעת איפה אתם עומדים. עדיף שתדגישו שאתם מאוד רוצים את המקום. למרות החוק המטופש של ה-25.3 כולם לא באמת אוכפים אותו ואין סיבה שדווקא אתם כן תקיימו אותו.
ז - חושבים שטעיתם שבחרתם משהו? נכון שקשה להחליף תחום התמחות, אבל זה לא סוף העולם. לזכור שזה בסך הכל רק שנה אחת.
ח - נושא השכר; אין ספק שהמשרדים הפרטיים מאוד נדיבים במשכורות (הגדולים כבר נותנים שכר של למעלה מ-9,000 ש"ח) לעומת המזגר הציבורי (מינימום שזה באמת ביזיון), אבל עדיין עדיף שזה לא יהיה השיקול העיקרי שלכם. נסו ללכת אחרי האינטואציה, ולא לבחור במשרד פרטי מסוים רק בגלל שהוא משלם טוב.
ט - אל תתעסקו עם זה כל הזמן; עוברים בערך כ-5 חודשים בכל התהליך הזה. ממליץ לא לשקוע לזה כל הזמן הזה. זה מאוד קשה לא להישאב לזה, אבל נסו להמשיך בחיים שלכם ברגיל. [אני יודע שזה עצה מוזרה אבל בהחלט זה תהליך מייגע שלפעמים סוחף יותר מדי].
כמובן שכל "הטיפים" האלו הם ניסיון אישי שלי ואם יש אנשים שחוו משהו אחר אשמח אם ישתפו כדי שזה באמת יוכל לעזור לדורות הבאים. 
ובינתיים בהצלחה לכולם!
לצפיה ב-'איזה יופי!'
איזה יופי!
26/03/2017 | 23:11
42
תודה! לגמרי חסרות הודעות כאלה בפורום
לצפיה ב-'כל הכבוד!'
כל הכבוד!
27/03/2017 | 21:07
28
תודה רבה על השיתוף 
לצפיה ב-'עוד טיפים'
עוד טיפים
28/03/2017 | 09:29
31
כל הכבוד על היוזמה!

אני אוסיף שצריך לקחת בעירבון מוגבל את הרמזים שמשרדים נותנים - יצא כבר שאותתו לי ממקום ובסוף לא התקשרו (ברמה שדיברתי איתם יומיים לפני ה-26.3 והם אמרו לי שאני אצלם ברשימה הראשונית).
לגבי התכוננות למגזר הציבורי, לדעתי, צריך להראות בעיקר מוטיבציה וכן נדרש לחזור על החומר הרלוונטי כי הם כן שואלים שאלות משפטיות.
סידור ראיונות התמחות - עדיף רווח של 2-2.5 שעות תלוי מיקום. יש מקומות ש-2 זה ממש סבבה ועוד יהיה לכם זמן לנשום (מגדל אלקטרה, עזריאלי, ויצמן, ברוקביץ).

מקווה שהטיפים יעזרו. :)
לצפיה ב-'מעבר בתחומי התמחות'
מעבר בתחומי התמחות
27/03/2017 | 15:16
3
46
שלום,

התחלתי בספטמבר האחרון התמחות בתחום הצווארון הלבן באחד המשרדים הגדולים. הבנתי שזה כנראה לא התחום שלי (למעשה, כל התחום הפלילי כבר לא קורץ לי כמו באקדמיה). האם נראה לכם שאוכל לעשות הסבת מקצוע נגיד לתחום המסחרי? האם ניתן לעבור מתחום לתחום גם כשהחפיפה היא לא גדולה. אציין רק שאני מעוניינת לעבור לתחום המסחרי.

לצפיה ב-'זה לא הסבת מקצוע'
זה לא הסבת מקצוע
27/03/2017 | 21:02
2
28
זה אותו מקצוע, פשוט בתחום אחר.
לא הבנתי - את רוצה לעשות התמחות בתחום אחר או שאת שואלת אם תצליחי למצוא עבודה בתחום המסחרי אחרי שתסיימי התמחות בתחום הצווארון הלבן?
לצפיה ב-'הכוונה לאפשרות השנייה'
הכוונה לאפשרות השנייה
27/03/2017 | 23:31
1
18
אני רות לעבור  המסחרי/מיסים במשפטים. האם מעבר כזה אפשרי? היה לי כל מיני תיקים עם עבירות כלכלית לרבות מיסים שחיפשתי בהם. האם ניסיון כזה עוזר?
לצפיה ב-'המעבר אפשרי'
המעבר אפשרי
28/03/2017 | 00:07
26
אין לא אפשרי. לא בטוח שיהיה קל או מהיר, ואולי יקח כמה חודשים עד שמישהו יסכים לתת לך הזדמנות בתחום המסחרי למרות שלא התמחת בזה, אבל בסוף זה יקרה. רק תתכונני להתעזר בסבלנות.
לצפיה ב-'מעבר לאוניברסיטה'
מעבר לאוניברסיטה
27/03/2017 | 15:41
1
33
אני סטודנט במכללה בשנה ג', לא מרוצה בכלל מהמקום אליו התקבלתי. הממוצע כמעט 90, פסיכומטרי 620, בן 30. היה לי מאוד חשוב להתקבל למשרד ובסוף התקבלתי למגזר הציבורי. האם כדאי לי לנסות ולעבור לאוניברסיטת תל אביב בשנה הבאה לשנה ג ובעצם להתחיל את כל התהליך מחדש ולאבד שנה? האם אני יכול לנסות ולחפש התמחות אחרת למרות שכבר חתמתי? עצות יתקבלו בברכה!
לצפיה ב-'אי אפשר לעבור אחרי שנה ב''
אי אפשר לעבור אחרי שנה ב'
27/03/2017 | 20:59
25
אז אין לך את האופציה הזו.
בכל מקרה,גם אם תתמחה במגזר הציבורי זה לא אומר שלא תוכל לעבוד במגזר הפרטי אחרי ההתמחות.
לצפיה ב-'לימודי משפטים'
לימודי משפטים
26/03/2017 | 12:06
1
56
שלום,

אני בת 23 ומעוניינת לעשות תואר במשפטים.
מכל התארים שקיימים, תואר במשפטים הכי מעניין אותי (לא אעשה תואר אחר שלא מעניין אותי רק לשם עשיית תואר) אך אני לא מעוניינת להיות עורכת דין (אני עובדת בעסק משפחתי ומאוד רוצה להמשיך לעבוד בו).
רציתי לדעת האם כדאי ללמוד משפטים בלי לגשת למבחני לשכה ולא להיות עורכת דין? 
בנוסף במידה ולא אמשיך בעסק המשפחתי, מה משפטן רשאי לעשות?

לצפיה ב-'אם את רוצה תואר'
אם את רוצה תואר
27/03/2017 | 20:57
21
והתואר במשפטים הוא היחיד שמעניין אותך, אז מה ההתלבטות?
ידע זה תמיד טוב, ותואר במשפטים בטוח לא יזיק.
לצפיה ב-'התמחות בסנגוריה'
התמחות בסנגוריה
26/03/2017 | 11:13
1
57
שלום לכולם,
לאחר שבוע מורט עצבים הגיע יום ראשון המיוחל.
מתוך 8 מקומות שהתראיינתי אליהם, התקבלתי ל2.
רציתי מאוד את הפרקליטות הפלילית אך לצערי לא התקבלתי.
הסנגוריה הציבורית הייתה בעדיפות שנייה ואלייה התקבלתי וסגרתי איתם.
אני יודעת שפרקליטות יותר נחשבת, אך האם לדעתכם הסנגוריה היא מקום התמחות טוב למי שרוצה לעסוק בתחום הפלילי? והאם זה לא נחשב למקום התמחות לא מבוקש שיסגור לי דלתות?
לצפיה ב-'אם את רוצה להמשיך לעסוק בפלילי גם אחרי ההתמחות'
אם את רוצה להמשיך לעסוק בפלילי גם אחרי ההתמחות
27/03/2017 | 20:53
18
אז התמחות בסנגוריה ממש לא תסגור לך דלתות.
לצפיה ב-'אין רמיזה מאף משרד'
אין רמיזה מאף משרד
24/03/2017 | 20:25
7
91
שלום, 
עשיתי השבוע ראיונות בכל המשרדים הגדולים, ואף אחד מהם לא נתן לי אינדיקציה או חזר אליי.
אני עם ממוצע מאוד גבוה מאחת האונברסיטאות במרכז הארץ. יש לי קורות חיים אפילו מאוד טובים, אבל בראיון כנראה שלא הצלחתי להביא את עצמי לידי ביטוי במאה אחוז. חלקם היו גרועים וחלקם עברו בסדר.
אני נורא חוששת מיום ראשון. בזמן שאף אחד לא נתן לי אינדיקציה, המון מחבריי קיבלו. נניח שביום ראשון אף טלפון לא מצלצל, מה שסביר להניח שיקרה, מה אני אמורה לעשות? האם ייתכן שמשרד יתקשר על אף שלא יצר איתי קשר לפני יום ראשון?

לצפיה ב-'לא הייתי דואג'
לא הייתי דואג
25/03/2017 | 12:32
5
81
שנה שעברה קיבלתי רמיזות ממשרד מספרים (פישר, גולדפרב ועוד) שבסוף לא התקשרו אליי או שהתקשרו ב8:30 בערך ומנגד משרדים אחרים שלא "נתנו רמז" התקשרו אליי עוד לפנ 8:00 (הרצוג, מיתר וגרוס) - לכן לא הייתי נותן יותר מדי משקל לאיתותים האלה. הייתי ממליץ לך להתקשר לחלק מהמשרדים כבר ב7:30 ולשאול היכן את עומדת מבחינתם, לי אישית זה מאוד עזר להחליט לסגור במשרד שרציתי בו (גרוס) עוד בטרם כל המשרדים התחילו להתקשר. בהצלחה!
לצפיה ב-'אבל יש אנשים שקיבלו רמיזות ממיתר, הרצוג וכו''
אבל יש אנשים שקיבלו רמיזות ממיתר, הרצוג וכו'
25/03/2017 | 13:02
3
65
ואני ממש לא יודעת איפה זה מעמיד אותי.
התגובה שלך נותנת לי תקווה אך מנגד נאמר לי שאם אף אחד לא התקשר, זה סימן לא טוב ומעיד על כך שגם אין למשרדים כוונה להתקשר מחר.
לצפיה ב-'לכן'
לכן
25/03/2017 | 14:24
2
66
לכן העליתי את המקרה שלי כדוגמא (ועוד להרבה מהמסלול שלנו קרה דבר דומה...). קבלת רמיזה ממשרד פלוני אינה מהווה בטוחה לכך שאותו משרד אכן יתקשר בזמן "הנכון", היינו ייתרכן בהחלט שהוא יתקשר בזמן מאוחר יותר, לאחר שמספר מועמדים אחרים "הבריזו" לו. מאידך, אין באי קבלת רמז/קריצה וכל יתר האיתותים בכדי לשלול את העובדה כי משרד מסוים אכן יתקשר אלייך במועד מוקדם מהמועד הרשמי לקבלת תשובות.
לצפיה ב-'כמו שאמרתי, בינתיים אף משרד לא "קרץ"'
כמו שאמרתי, בינתיים אף משרד לא "קרץ"
25/03/2017 | 15:14
1
48
כך שלא אשאר מופתעת אם משרד כלשהו לא יתקשר.
להפך, אם משרד שלא יצר קשר בשום צורה (בזמן שעשה זאת עם מועמדים אחרים) יתקשר מחר - זאת תהיה הפתעה מבחינתי. גם זה קרה להרבה אנשים מהמסלול שלך?
לצפיה ב-'זה קרה לי'
זה קרה לי
25/03/2017 | 15:23
58
:) לכן לא צריך להיות מופתעים. באחריות אני יכול להגיד לך שלא מעט מאלו שקיבלו רמזים לא יקבלו שיחה ב8:00 או לפני כן אלא במקרה הטוב לאחר שעה אולי או בכלל לא. וכמובן יהיו כאלה שיקבלו שיחות אף על פי שלא יצרו איתם קשר לפני כן - אין כאן איזשהו כלל נוקשה. המלצה שלי - תתקשרי למשרדים שמועדפים אליך כבר ב7:30 או אפילו מוקדים יותר כדי לברר היכן את עומדת מבחינתם: מנסיון, הם לא ימרחו אותך סתם בשלב הזה וזה גם יכול לשדר מחויבות מצדך לגבי קבלת ההצעה שלהם, גם אם הם לא רמזו לך לפני כן. למשל, בשנה שעברה בתלבטתי בין משרד גרוס להרצוג, ומשניהם לא קיבלתי איתותים (וממשרדים אחרים כן) וביום קבלת התשובות התקשרתי לשניהם כדי לברר האם הם בסוף יצרו איתי קשר - בשניהם אמרו לי כהם הולכים לשלוך לי מייל לצורך אישור ההתמחות וכך הם גם עשו בערך 20-30 דקות לפני המועד ה"הרשמי" לקבלת תשובות.
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
25/03/2017 | 13:28
56
משרד שאני מאוד רוצה (תקן מתמחה ספציפי) אמר לי שאני במקום השני, ושאם מועמד הבחירה הראשונה יסרב, למרות לדעתם הוא אמור להסכים, הם יפנו אלי. בהנחה שמדובר בבחירה הראשונה איכותית (כלומר סטודנט מאוניברסיטה, ממוצע טוב), מה הסיכוי שהוא יסרב (המשרד נתפס כמוביל בשני תחומים) ודווקא יקבל הצעה אחרת?
ומה אני עושה כשמתקשרים אלי ואני רוצה לחשוב על ההצעה?
תודה
לצפיה ב-'אינדיקציה'
אינדיקציה
25/03/2017 | 17:23
64
האם אינדיקציה לדעתכם זה כרטיס ביקור מהמראיין?
לצפיה ב-'תשובות לגבי ההתמחות'
תשובות לגבי ההתמחות
24/03/2017 | 15:27
84
הראיונות נגמרו, והבנתי שהיו כאלו שקיבלו רמזים האם הם התקבלו או לא. האם מישהו קיבל רמזים מפרקליטויות או סנגוריות פליליות?
התראיינתי בעיקר לפרקליטויות, סנגוריות וכמה תפקידים במגזר הציבורי. כל מקום שאליו התראיינתי התראיינו עוד כ200 מועמדים מה שאומר שהסיכוי להתקבל לא גבוה.
אני ממש בלחץ ומפחדת שלא אקבל תשובה חיובית איפה שחשוב לי לקבל אותה.
האם מניסיון העבר יש מישהו שלא רמזו לו דבר ובסוף התקבל?
והאם במידה ועד 10 לא חוזר אליי אף אחד, זה לגיטימי להתקשר ולבקש לדעת איפה אני עומדת?
לצפיה ב-'רמיזות ממשרדים'
רמיזות ממשרדים
21/03/2017 | 20:22
1
96
כשמשרד אומר שאני יכול להיות איתם בקשר ביום חמישי (בין עם המראיין הראשון ובין עם השותף המראיין השני), או לחילופין שהם יהיו איתי בקשר, צריך להבין שהם באמת יתקשרו?
ומשרד נוסף אמר שהם יתקשרו ביום חמישי, והם מצפים שאני אהיה כן כמו שהם כנים איתי לגבי התשובה ביום ראשון, זה גם רמז?
ועוד משהו- משרד אחד לא רמז כלום, אמרו שאוספים מסקנות בסופ"ש, אפשר להתקשר/לשלוח מייל לשותף/עו"ד שראיינו ולציין שאני מאוד מעוניין בהתמחות אצלם?
תודה לעונים
לצפיה ב-'אולי רמז אולי לא'
אולי רמז אולי לא
21/03/2017 | 23:54
81
אני מבינה שהציפיה קשה ויש המון מתח באוויר, אבל אין באמת דרך לדעת אם רומזים לך משהו או שאתה סתם אוכל סרט.
אני באמת ממליצה להסיח את דעתך במשהו אחר ולהמתין בסבלנות כמה ימים עד שיהיו תשובות. כל השאר זה בזבוז אנרגיה.
ולא, לא הייתי שולחת מייל או מתקשרת לשותף כדי להגיד לו, שאני מעוניינת בהתמחות אצלם. קצת נואש, לטעמי.
לצפיה ב-'דו חוגי או חד חוגי?'
דו חוגי או חד חוגי?
21/03/2017 | 21:00
32
היי חברים,
אני נרשמת בקרוב לאוניברסיטת ירושלים ללימודי משפטים, וכעת ההתלבטות הגדולה שלי היא בן הדו חוגי לחד חוגי.
חשוב לי לציין כי אני אלמד משפטים כי זה התחום שהכי מעניין אותי- אך לא בטוחה שאהיה בסוף עורכת דין, ויכול להיות שתואר זה יהווה רק כבסיס לדברים אחרים. 
השאלות שלי הן כאלה:
-מהם בעצם היתרונות 'בשטח' של בוגרי הדו-חוגי לעומת בוגרי החד חוגי? האמת באמת לחוג הנוסף יש איזשהיא משמעות? 
- משפטים בשילוב מדעי המדינה: מומלץ? כרגע זה השילוב היחיד שמעניין אותי.
-כמה עמוס יותר הלוז של הסטודנטים לדו חוגי לעומת הסטודנטים לחד חוגי?

זהו בגדול, אני מבולבלת מאוד ולא יודעת מה כדאי :) 
לצפיה ב-'כמה שעות ביום עובד מתמחה?'
כמה שעות ביום עובד מתמחה?
20/03/2017 | 18:09
1
47
כמה שעות ביום עובד מתמחה? הכוונה במשרד פרטי, באזור המרכז.
בבקשה אל תענו "תלוי" או משהו כזה, אלא משהו רציני יותר.
תודה, עידן
לצפיה ב-'בין 10 ל- 12 שעות. כמו עורכי הדין.'
בין 10 ל- 12 שעות. כמו עורכי הדין.
20/03/2017 | 23:51
68
אם יש משהו דחוף, אז נשארים גם יותר.
אבל כן, זה תלוי. תלוי בגודל המשרד ובתחום שלו. התשובה שלי מכוונת בעיקר למשרדים המסחריים.
לצפיה ב-'התמחות'
התמחות
18/03/2017 | 03:41
2
117
לילה טוב! אני סטודנט שנה ב' למשפטים מבר אילן. ממוצע הציונים שלי הוא 91 (קניין- 92, חוזים- 95) אני קצת חושש לקראת ההתחמות, כי הקורות חיים שלי לא מרשימים (אני חוזר בשאלה). הציעו לי משרת טרום התמחות אצל עו"ד מיכל ברנד (אשה נורא נחמדה), האם מישהו יודע על המשרד? (כי באינטרנט אין מידע). עוד שאלה: המליצו לי על התנדבות, השאלה היא התנדבות במה, והאם באמת. שאלה נוספת: פר"ח מעניין מישהו? או שלימדתי לבגרויות במכינה קדם אקדמית? (לדעת אם להבליט בעתיד).

לצפיה ב-'דווקא היותך חוזר בשאלה יכול לעניין'
דווקא היותך חוזר בשאלה יכול לעניין
18/03/2017 | 18:17
69
כלומר, אם קורות החיים שלך יהיו מלווים גם במכתב שמספר עלייך, עבר "מעניין" זה משהו שהמראיינים דווקא שמים עליו עין.
בנוסף, התנדבויות בכל מיני ארגונים משפטיים כמו הל"ב במשפט ושכר מצווה או מחלקות משפטיות של עמותות שונות זה בהחלט משהו שמשפר את קורות החיים. יחד עם זאת, הכי חשוב זה לשמור על הממוצע. אם תהיה בוגר אוניברסיטה עם ממוצע גבוה, אתה תהיה בסדר.
לצפיה ב-'התנדבות לפני התמחות'
התנדבות לפני התמחות
20/03/2017 | 18:00
57
שלום לך
עשיתי קליניקה ב-"שכר מצווה" של לשכת עורכי הדין (חפש על זה בגוגל). לאחר סיום הקליניקה המשכתי להתנדב שם, פעם-פעמיים בשבוע, כל פעם 4 שעות. שנה שלמה התנדבתי!
כאשר באתי לראיון להתמחות, ראו את זה בתור "טרום-התמחות" ובתור נסיון. אכן עשו בשכל. 
בברכה, עדי
לצפיה ב-'רמזים והתלבטויות'
רמזים והתלבטויות
20/03/2017 | 09:38
2
91
אהלן, אז קיבלתי כמה "רמזים" לגבי תשובה חיובית מ-3 המשרדים המועדפים עליי - גרוס חודק, מיתר ויגאל ארנון. מישהו כאן יכול לשפוך קצת אור על המשרדים מבחינת האוורירה, יחסי אנוש ו"יוקרה" בשוק כיא אני די אדיש לגבי כל אחד מהם..תודה!
לצפיה ב-'רמזים'
רמזים
20/03/2017 | 14:32
81
לא כל כך קשור לתוכן השאלה שלך אך בעניין רמזים, האם ניתן באמת לקחת אותם ברצינות ולראות את זה כמשהו סגור?
לצפיה ב-'מישהו?'
מישהו?
25/03/2017 | 15:31
5
לצפיה ב-'משכורת מתמחה'
משכורת מתמחה
17/03/2017 | 11:18
5
100
שלום רב לכולם,

אם יש בנמצא מי שהתמחה במגזר הציבורי, אשמח לדעת האם שכר המתמחים הוא שכר מינימום או יותר מכך? 
בייחוד ברצוני לברר על הפרקליטות, הסניגוריה ויועמ"ש

תודה רבה 
לצפיה ב-'מינימום'
מינימום
17/03/2017 | 12:47
84
5,000 שזה מינימום פלוס שעות נוספות (מגיע עד ל-1,000-1,200 לחודש). אכן חרפת רעב. אגב כנראה יעלו את זה בינואר 2018 ל-5,300.
לצפיה ב-'לפני 6 שנים'
לפני 6 שנים
18/03/2017 | 15:46
3
70
המשכורת שלי הייתה בערך 6,500 ש"ח נטו (עם שעות נוספות ונסיעות מהמרכז לירושלים).
לא מסכימה שזו "חרפת רעב", בעיקר בחישוב שכר לשעה מול המגזר הפרטי.
לצפיה ב-'כנראה שהרבה השתנה מלפני 6 שנים'
כנראה שהרבה השתנה מלפני 6 שנים
18/03/2017 | 18:12
2
70
לפחות בפרקליטויות המשכורת היא אכן מינימום (או קצת יותר) פלוס שעות נוספות, שאז זה יוצא בערך 6,000 ש"ח. במקומות התמחות ציבוריים אחרים, כמו בכנסת למשל, השכר יותר גבוה, סביב ה- 8,000 ש"ח (ממש לא ברור למה).
לצפיה ב-'המשכורות האלה כוללות שעות נוספות?'
המשכורות האלה כוללות שעות נוספות?
21/03/2017 | 01:33
1
52
המשרדים המסחריים שמפרסמים משכורת למתמחה 8-9 אלף זה כולל שעות נוספות?
לצפיה ב-'תקרא שוב את התגובה'
תקרא שוב את התגובה
21/03/2017 | 18:44
43
כתוב שהמשכורת היא מינימום, אבל עם שעות נוספות יוצא סביב ה- 6,000 ש"ח.
לגבי המסחריים, 8-9 אלף זה כולל שעות נוספות.
לצפיה ב-'רישיון עריכת דין בניו יורק ואפשרויות תעסוקה בעקבותיו'
רישיון עריכת דין בניו יורק ואפשרויות תעסוקה בעקבותיו
18/03/2017 | 14:07
33
שלום,
שמעתי שיש אפשרות לבצע רישיון עריכת דין בניו יורק בסיום התואר הראשון.
האם הרישיון הזה נותן אופק תעסוקתי בארה"ב או שישנה העדפה שבנוסף לרישיון גם חלק מהלימודים (תואר שני לדוג') יבוצע שם?

תודה!
לצפיה ב-'איתותים ורמיזות מהמשרדים ומהמגדר הציבורי'
איתותים ורמיזות מהמשרדים ומהמגדר הציבורי
17/03/2017 | 11:20
91
היי,

כמו רבים וטובים שמתראיינים עכשיו למגזר הציבורי ולפרטי הייתי מעוניין לדעת על הרמזים שניתנים ועד כמה אפשר להסתמך עליהם.

האם זה נכון שכמסיימים ראיון במגזר הפרטי והמראיין אומר משפט כמו "נשמח לראות אותך במגזר הציבורי" זה מהווה אינדיקציה?

הזמנה בסוף הראיון לאירוע ממשרד פרטי גם נחשב לרמז?

מה צריך לעשות? להתקשר למשרדים ולמגזר הציבורי? או שעדיף לחכות שיפנו אלי?
לצפיה ב-'התייעצות ללימודי משפטים'
התייעצות ללימודי משפטים
13/03/2017 | 11:32
11
111
שלום , אני בן 24 וחושב בעתיד ללמוד משפטים .
עכשיו מבירור קליל שעשיתי הבנתי שאני יכול להיכנס ללמוד במכללת נתניה ללא פסיכומטרי/ מכינה .
ציון הבגרויות שלי מספיק (ממוצע 81)
רציתי לדעת עד כמה הלימודים כוללים מתמטיקה ? (לא מסתדר עם מספרים)
ואם מכללת נתניה היא מכללה סבירה ומומלצת ?
או שכדאי לבזבז עוד שנת לימודים על מכינה ולהיכנס למכללה אחרת ?

לצפיה ב-'המלצה חמה'
המלצה חמה
13/03/2017 | 18:34
5
95
אנשים שיוצאים ממכלת נתניה לא מוצאים התמחות. נקודה. גם אנשים מוכשרים ומוצלחים. זה אומר שתוציא הרבה כסף על תואר ולא יהיה לך מה לעשות איתו. ממש ככה.
אם מכללה - רק הבינתחומי או המכללה למנהל. 

לצפיה ב-'זה ממש לא נכון'
זה ממש לא נכון
13/03/2017 | 19:38
2
91
אני מצטער אבל מה שנכתב מעליי אינו נכון. אני סטודנט לשעבר ממכללת נתניה וסיימתי את התואר וכן מצאתי התמחות מצוינת בתחום שעניין אותי וכרגע אני עו"ד מן המניין במשרד נחשב.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
13/03/2017 | 22:00
92
אני אומר את זה על סמך חברים וקרובי משפחה שראיתי נאבקים להשיג זימונים לראיונות ומפעילים את כל הקשרים בעולם, בזמן שחברים אחרים מאוניברסיטה פשוט עשו את התואר, הוציאו ציונים סבירים - והגיעו לאן שרצו. 

יש מצב שעברו כמה שנים מאז שסיימת? אין ספק שזו תופעה שהחמירה בשנים האחרונות...

ובכל מקרה, אתה לא מסכים שליוצא מכללה קשה פי כמה וכמה?

אני הייתי מעדיף להתחיל כמו שצריך ולא להצטער אחר כך, אבל זה רק אני.
לצפיה ב-'נשמע יותר כאילו אתה עובד בשיווק של מכללת נתניה'
נשמע יותר כאילו אתה עובד בשיווק של מכללת נתניה
21/03/2017 | 21:36
22
סורי
לצפיה ב-'תודה על הייעוץ '
תודה על הייעוץ
14/03/2017 | 10:03
1
61
יש עוד מכללות שנחשבות יחסית לטובות מלבד אוניברסיטה ?
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי'
למיטב ידיעתי
14/03/2017 | 12:13
71
המכללות היחידות שהן בקונצנזוס ושהסטודנטים מהם מקבלים זימונים ברמה דומה לאוניברסיטאות הן הבינתחומי והמכללה למנהל, ומכללת ספיר החדשה מתחילה לצבור שם טוב יחסית, אבל קצת מוקדם לדעת.

אני רוצה להבהיר משהו - התופעה המדוברת נוגעת במשרדים הכי טובים ובמקומות הכי יוקרתיים בשירות הציבורי.  אם אתה בסדר גם עם משרדי נישה קטנים, או אם יש לך קשרים שיכניסו אותך למשרד בכל מקרה - אתה תהיה בסדר. אבל אם זה לא המצב ואתה רוצה נקודת זינוק הכי טובה שאפשר, לדעתי כדאי לקחת כמה זמן שצריך ולעשות עוד פסיכומטרי - כי זה ישתלם אחר כך.

לצפיה ב-'מה לגבי המרכז האקדמי למדע ומשפט ?'
מה לגבי המרכז האקדמי למדע ומשפט ?
14/03/2017 | 10:52
37
לצפיה ב-'חבל על הכסף'
חבל על הכסף
17/03/2017 | 12:56
3
60
גם בתור בוגרת אוניברסיטה מובילה אני יכולה להעיד לך שאם אין לך ממוצע טוב לא תמצא מקום במשרדים החזקים. לרוב בוגרי אוניברסיטה יהיו בסדר ויסגרו גם במקומות בינוניים וטובים. אבל לבוגרי מכללות הרבה יותר קשה אלא אם יש לך ממוצע מאוד גבוה ואתה מהבינתחומי או מהמכללה למנהל.

בקיצור, אם אתה באמת מחליט לעשות את הטעות הזאת ומתחיל ללמוד משפטים אז תפנים שני דברים; 1 - תכוון כמה שיותר גבוה. אל תלך לאיזה מכללה שהסיכוי למצוא בה התמחות הוא נמוך, נסה להגיע למוסדות כמו ספיר, מנהל, בינתחומי וכמובן אם אפשרי אוניברסיטאות. 2 - הכל מבוסס על ממוצע. שלא יבלבלו לך את השכל - ממוצע זה חזות הכל, התנדבויות עבודה וכדומה זה ממש יפה אבל אתה לא תקבל זימונים למקומות טובים ללא ממוצע גבוה אפילו אם אתה בוגר אוניברסיטה. 
לצפיה ב-'אז בשורה התחתונה מי שלא באוניברסיטה או מכללה יקרה'
אז בשורה התחתונה מי שלא באוניברסיטה או מכללה יקרה
19/03/2017 | 08:42
2
56
אין לו מה לחפש במשפטים ?

לצפיה ב-'לא צריך להגזים'
לא צריך להגזים
20/03/2017 | 23:47
1
39
מי שהתחום באמת מעניין אותו, שילך על זה גם אם לא באוניברסיטה או מכללה יקרה, רק שיקח בחשבון שהדרך תהיה יותר קשה.
לצפיה ב-'לא מסכימה עם מרבית הדברים שנאמרו מעליי'
לא מסכימה עם מרבית הדברים שנאמרו מעליי
23/03/2017 | 00:38
33
נכון שאונ' או מכללות כגון המכללה למנהל או הבינתחומי יפתחו לך הרבה יותר דלתות. אך אם תהיה טוב, גם מכללה בינונית ומטה תפתח לך דלתות.
אני במכללה לא מוכרת ולא נחשבת, עומדת על ממוצע של 91.6 וקיבלתי זימונים  ממספר פרקליטויות, סנגוריות ואפילו מהמשנה ליועמ"ש (למען הכנות אומנם לא באזור המרכז, אך עדיין זה טוב). יש לי חברים שסוגרים בימים אלו התמחויות במשרדים שהם דיי נחשבים כמו גינדי כספי, בלטר גוט אלוני ושות', הורוביץ ועוד....
ככה שבסופו של דבר- הרבה תלוי בך.
בהצלחה!
לצפיה ב-'סוגייה משפטית בראיונות'
סוגייה משפטית בראיונות
11/03/2017 | 13:33
4
107
ראיונות במשרדים מסחריים לצורך העניין.
האם אני יכולה להעלות סוגיה בדיני משפחה למשל ולאו דווקא בחוזים/חברות/קניין? אני פחות מתחברת לפסקי דין בנושאים האלה, וגם לא רוצה שיתעמקו איתי מדי בחומר שאני לא זוכרת. אז מעדיפה להעלות נושא במשפחה או חוקתי וכדו'. מנסיונכם זה בסדר?

לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
11/03/2017 | 14:21
3
73
אני לא מדברת מניסיון אלא מכך שאני מתחילה את הראיונות בעוד מספר ימים. אם את הולכת להתראיין במשרד שעוסק במשפחה אז תקחי סוגיה מהענף הזה (תבדקי באתר מה התחומים של המשרד). אם הוא לא עוסק בזה לא הייתי מעלה כי מה המראיין זוכר מהתואר מהקורס במשפחה. אני כן עברתי בימים האחרונים על מחברות חוזים ותאגידים כי זה הלב של המשרדים הפרטיים. תזכרי שיש לך רק הזדמנות אחת להרשים אותם, את נבחרת להתראיין על פני אחרים שלא קיבלו זימון, אז תשקיעי את ה extra mile, יש לך 3 וחצי ימים ללטש את השתלשלות הראיון אז תנצלי אותם בחוכמה. :)
לצפיה ב-'אני מתראיינת רק למסחרי. מצד שני'
אני מתראיינת רק למסחרי. מצד שני
11/03/2017 | 16:58
2
74
אני לא מרגישה הכי בנוח להעלות סוגיה מדיני חברות או חוזים (מה גם שאין לי רעיון לסוגיה כזו), כי זה נושאים שבמשרד מסחרי הרבה יותר שולטים בהם ואני לא ממש זוכרת את החומר, כך שאם יתקילו אותי יכול להיות שלא ייגמר טוב. דווקא העובדה שהמראיין לא זוכר דיני משפחה או עונשין משחקת לטובתי. 
זה גם יכול להיות מעניין להעלות סוגייה שהיא מעניינת ולאו דווקא נוגעת לתחום המשרד.

אבל כן, אולי יראו את זה בעין לא יפה ומזה אני חוששת. קצת אובדת עיצות בעניין...
לצפיה ב-'חד משמעית לכי על סוגיה מסחרית'
חד משמעית לכי על סוגיה מסחרית
12/03/2017 | 17:36
54
אם הם לא יכירו את הנושא הם לא יוכלו לפתח איתך שיח משפטי מעניין ולראות את החשיבה המשפטית שלך. המטרה היא בדיוק ש"יתקילו" אותך - ושאת תראי איך את מתמודדת גם עם תשובה שאת לא יודעת את התשובה עליה. עדיף שיח כזה מאשר שהשיחה תתקע אחרי דקה ולא יזכרו ממך כלום.
וכמו שאמרו מעליי - יש לך עוד כמה ימים, וזה לגמרי הזמן לרענן את הזיכרון בנושאים המרכזיים בתחום הזה.

בהצלחה!
לצפיה ב-'למה את מתראיינת רק למסחרי'
למה את מתראיינת רק למסחרי
14/03/2017 | 10:09
51
אם נושאי הליבה כלל לא מעניינים אותך?
לצפיה ב-'למה בחרת ללמוד משפטים'
למה בחרת ללמוד משפטים
12/03/2017 | 17:47
68
למישהו יש תשובה באמת טובה לשאלה הזאת ושתופסת מבחינת המראיינים?
ובנוסף, שאלת הסיום- יש עוד דבר שתרצה לדעת/לשאול? שאלות מקוריות יתקבלו בהערכה רבה
לצפיה ב-'טולצ'ינסקי, גורניצקי ופירט וילנסקי'
טולצ'ינסקי, גורניצקי ופירט וילנסקי
10/03/2017 | 18:20
1
89
רציתי לדעת אם מישהו כאן יודע איזה שאלות מרבים לשאול בראיונות אצלם ובכלל חוות דעת עליהם, מה חשוב לדעת שיכול לעזור לצלוח את הראיון? תודה
לצפיה ב-'גורניצקי'
גורניצקי
10/03/2017 | 22:43
104
לא יודע לגבי פירט וילנסקי וטולצקינסקי (לא הייתי שנה שעברה) אבל לגבי גורניצקי: הראיון היה באורך של 40-50 דק', הכי ארוך שיצא לי להיות בו, ורובו ככולו עסק בשאלות אישיות שלדעתי בחנו בעיקר התאמה אישית וסיווג ל-"DNA" של המשרד. ממה שיצא לי לשמוע מאחרים, כמעט ולא שואלים שאלות משפטיות אז עדיף שתתמקד או תתכונן לשאלות עם פן אישי.
לצפיה ב-'שאלות מקצועיות בראיון'
שאלות מקצועיות בראיון
07/03/2017 | 12:55
1
103
רואים הרבה דוגמאות על שאלות אישיות. איזה שאלות מקצועיות, אם אפשר לתת דוגמאות, נותנים בראיונות?
אני מתראיינת בעיקרבמשרדים מסחריים, איזה קייס ממליצים להכין כדוגמא, במידה וישאלו?
תודה לעונים
לצפיה ב-'בדרך כלל שואלים על פסק דין שאהבת או לא אהבת'
בדרך כלל שואלים על פסק דין שאהבת או לא אהבת
10/03/2017 | 01:11
80
ולמה או שהמראיין נותן קייס שהוא המציא או שקייס שהיה לו במשרד, לכן קשה להתכונן לזה. בעיקרון אם יש שליטה בחוזים וקניין, אז הקייס לא אמור להיות מסובך מידי.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום הגירה לאוסטרליה
פורום הגירה לאוסטרליה
קנגרו שירותי הגירה בע
קנגרו שירותי הגירה בע"מ
פורום טיפול CBT
פורום טיפולי CBT

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה