לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום לימודי משפטים

לומדים משפטים? רוצים ללמוד משפטים? מחפשים כבר התמחות?ברוכים הבאים לפורום לימודי משפטים!אם המילים: אקטוס ריאוס, פוזיטיביזם, אוביטר וקוגנטי מוכרות לכם...אם פס"ד "בנק המזרחי נ' מגדל" מעורר בכם זיכרונות לא נעימים...אם גם אתם מאיימים על כל העולם בתביעות...ואם אתם מעריצים את השופט בדימ' חשין אבל לא מבינים מה הוא כותב...וגם אם אתם מעוניינים להיות חלק מעולם המשפט בעתיד...אזי מקומכם עימנו! פורום לימודי משפטים, כשמו- כן הוא, מיועד למי שלומד משפטים או למי שמתעתד ללמוד את המקצוע. כאן תוכלו להחליף חוויות, לקטר, להתייעץ, לברר על ההתמחות, לקבל מידע על אופי הלימודים ותנאי הקבלה, ולהיעזר בחברי הפורום בכל בעיה ומטלה. בהצלחה לכולם,עדי (sacrament)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לימודי משפטים

לומדים משפטים? רוצים ללמוד משפטים? מחפשים כבר התמחות?ברוכים הבאים לפורום לימודי משפטים!אם המילים: אקטוס ריאוס, פוזיטיביזם, אוביטר וקוגנטי מוכרות לכם...אם פס"ד "בנק המזרחי נ' מגדל" מעורר בכם זיכרונות לא נעימים...אם גם אתם מאיימים על כל העולם בתביעות...ואם אתם מעריצים את השופט בדימ' חשין אבל לא מבינים מה הוא כותב...וגם אם אתם מעוניינים להיות חלק מעולם המשפט בעתיד...אזי מקומכם עימנו! פורום לימודי משפטים, כשמו- כן הוא, מיועד למי שלומד משפטים או למי שמתעתד ללמוד את המקצוע. כאן תוכלו להחליף חוויות, לקטר, להתייעץ, לברר על ההתמחות, לקבל מידע על אופי הלימודים ותנאי הקבלה, ולהיעזר בחברי הפורום בכל בעיה ומטלה. בהצלחה לכולם,עדי (sacrament)
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום זה הינו לימודי בלבד. בקשות למתן ייעוץ משפטי- תימחקנה!!!
נא לקרוא את התקנון לפני כתיבת הודעה
המשך >>

לצפיה ב-'שאלה בדיני מיסים'
שאלה בדיני מיסים
22/02/2017 | 16:06
1
4
אם אני, אזרח ישראל, לקחתי הלוואה מבנק בחו"ל, ושילמתי לו הוצאות ריבית. מבחינת הבנק- הכנסות הריבית הן הכנסות מעסק לפי 2(1) ולא הכנסות לפי 2(4). האם מקום הפקת ההכנסה של הבנק הוא לפי ס' 4א(א)(1)-מקום הפעילות העסקית, או לפי ס' 4א(א)(5)- מקום מושבו של המשלם?
תודה לעונים
לצפיה ב-'לא הבנתי'
לא הבנתי
23/02/2017 | 01:19
3
אתה יוצא מנקודת הנחה שעל הבנק חלים דיני המס הישראלים?

כי אם זה בנק מחו"ל שאין לו קשר לישראל ונוצרה לו הכנסה, יחולו עליו דיני המס המקומיים, ואז אתה צריך לבדוק בדין המקומי. הסעיפים שאתה כותב כאן 2(1) 2(4) וכד' יהיו רלוונטיים רק כשחל דין המס השראלי. למשל בנק ישראלי עם סניף בחו"ל. אבל אם זה סתם בנק בחו"ל שקיבל הכנסה מה לו ולסעיף 2(1), זה לא רלוונטי לגביו.

תקן אותי אם לא הבנתי נכון.
לצפיה ב-'שאלה לגבי התמחות כעורכת פטנטים + התמחות לבחינות לשכה'
שאלה לגבי התמחות כעורכת פטנטים + התמחות לבחינות לשכה
18/02/2017 | 10:54
1
37
היי, שאלה לי! אני בעלת תואר הנדסי (BSC מערכות מידע) , והבנתי כי בכדי להיות עורכת פטנטים עליי לעשות כעת התמחות של שנתיים במשרד עורך פטנטים. (ובהמשך בחינות). בנוסף, בלי קשר, למדתי במהלך לימודי ההנדסה 30 נקז במשפטים, ואני מתכננת להמשיך לימודים אלו לתואר ראשון במשפטים, ובסופו של דבר לעשות שנת התמחות ובחינות לשכה מתוך מטרה להיות עו"ד. שאלתי היא, האם השנתיים התמחות כעורך פטנטים כוללת במצב כזה את ההתמחות של תואר במשפטים? אשמח לתכנן את מסלולי בהתאם ולראות האם כל הנושא משתלם:) תודה רבה
השב 

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
20/02/2017 | 19:33
16
לא זה שני דברים שונים
לצפיה ב-'הרטבי בורנשטיין בסון'
הרטבי בורנשטיין בסון
15/02/2017 | 21:32
35
היי, מישהו שמע / התמחה / היה בראיון במשרד הרטבי בורנשטיין בסון ויכול לתת מידע על המשרד? שכר,האם נחשבים בחוץ, יחס למתמחים וכו'.
תודה רבה!
לצפיה ב-'לימודי משפטים תואר ראשון בלבד'
לימודי משפטים תואר ראשון בלבד
14/02/2017 | 21:05
1
56
​אני מעוניין ללמוד משפטים אך ורק תואר ראשון מה דעתכם מבחינת התקדמות במקצוע
לצפיה ב-'לרוב עורכי הדין יש רק תואר ראשון'
לרוב עורכי הדין יש רק תואר ראשון
17/02/2017 | 23:47
28
לא נדרש תואר שני או תואר נוסף. אז לא ברורה לי השאלה.
לצפיה ב-'רשות מקרקעי ישראל'
רשות מקרקעי ישראל
12/02/2017 | 13:42
1
73
שלום לכולם,
זומנתי לראיון להתמחות ברשות מקרקעי ישראל
אני ממש לחוצה כי זה הראיון הראשון שלי ודווקא הרשות שהכי רציתי להתמחות בה.

מישהו יודע איך עליי להתכונן לראיון? על איזה חומר לעבור לפניי?
במה הלשכה המשפטית של הרשות עוסקת בעיקרה?

אני מאוד חוששת מפני שאני סטודנטית ממכללה ולא מאוניברסיטה, חבריי לספסל הלימודים הלחיצו אותי מאוד וטענו כי אין לנו סיכוי.
עם זאת, יש לי ממוצע 90 וניסיון משפטי...
אובדת עצות :(

לצפיה ב-'ממש אין מה להילחץ'
ממש אין מה להילחץ
14/02/2017 | 00:08
49
רשות מקרעי ישראל, כמו רוב הרשויות הציבוריות, שמה יותר דגש על זהות האדם שמתראיין, על הרקע הכללי שלו ועל "הרעל" שלו להתמחות דווקא בציבורי, ופחות על מוסד הלימודים שלו. אז מהבחינה הזו באמת שאין לך מה לדאוג.
האם למדת משהו שקשור לנושא של מקרקעין? אם כן, אז זה בהחלט חומר שצריך לחזור עליו לקראת הראיון. כמו גם קורסים בחוזים וקניין.
מעבר לזה, תתכונני לענות על שאלות אישיות, כמו "למה דווקא משפטים?", "למה דווקא רשות מקרקעי ישראל?", "איזה נושאים עניינו אותך בלימודים?" וכו', וגם תתכונני לספר על הניסיון המשפטי שלך.
אני לא יודעת לגבי כל הדברים שהלשכה המשפטית של רשות מקרקעי ישראל עושה, אבל אחד הדברים זה לתת עמדות לפרקליטות כשמוגשות תביעות נגד רשות מקרקעי ישראל.
המון בהצלחה!
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
11/02/2017 | 00:06
1
77
אני סטודנט בבר אילן וזומנתי להרבה מאוד משרדים טובים: מיתר הרצוג שיבולת שהורביץ תדמור וכדומה. ההמוצע הוא 87. אבל יש לי ציון בחוזים/חברות של 80 . האם אתם חושבים שזה יהווה בעיה? האם נראלכם שהסתכלו על ציונים אלו לפני הקבלה או דיי החליק להם? אם אגיד לראיון עם ידע והסבר לגבי הציונים לדעתכם עלולה להיות בעיה?
לצפיה ב-'ציון אחד זה לא מה שיכריע את הכף'
ציון אחד זה לא מה שיכריע את הכף
11/02/2017 | 23:35
57
אבל רוב הסיכויים שישאלו אותך על הציון הזה ותצטרך להסביר אותו. תתכונן טוב על הנושא של חוזים, אבל לא רק על זה, כדי שתוכל "לכפר" על הציון הזה בחשיבה משפטית וידע בתחומים אחרים.
בסופו של דבר הרושם הכללי שתשאיר עליהם בראיון זה מה שיקבע. אם הציון הזה לבדו היה מהווה מבחינתם מכשול לקבלה, מלכתחילה לא היו מזמנים אותך.
לצפיה ב-'ראיון בגורניצקי'
ראיון בגורניצקי
07/02/2017 | 19:28
3
74
קבעו לי ראיון לגורניצקי אבל לא אמרו לי לאיזה מחלקה או מי יראיין אותי. הגיוני? להתקשר לקראת הראיון ולנסות לברר שוב?
לצפיה ב-'אולי המזכירה שכחה להגיד'
אולי המזכירה שכחה להגיד
08/02/2017 | 00:13
2
55
חבל שלא שאלת בעצמך.
בכל מקרה, לא רואה מניעה להתקשר ולשאול.
לצפיה ב-'שאלתי'
שאלתי
08/02/2017 | 10:15
1
58
דווקא שאלתי אותה ספציפית, מי המראיין, לאיזה מחלקה, והיא אמרה שהיא לא יודעת. זה קורה בד"כ? כי בכל המשרדים האחרים אמרו לי
לצפיה ב-'נתקלתי במשרדים'
נתקלתי במשרדים
11/02/2017 | 23:27
50
שלא רצו להגיד למתראיינים מי יראיין אותם או לאיזו מחלקה. לא ברור לי למה זה טוב. אולי לא רוצים שהמתמודד יקרא על המראיין ויבוא עם דעה קדומה או שיתכונן יותר מידי.
לצפיה ב-'בר אילן ות"א'
בר אילן ות"א
31/01/2017 | 00:38
7
123
אז החלום היה מאז ומתמיד ללמוד בעברית או בת"א. לצערי לעיתים דברים מתגלגלים אחרת.
לאחר פסיכומטרי שני, עדיין לא מתקבל לת"א, אך מתקבל לבר אילן. השאלה היא כמה זה נורא? האם BY FAR מדובר באונ' יוקרתית פחות מת"א? ומה בנוגע ללימודי הדת? אציין שאני די סולד מדת, אבל זה לא מה שיעצור אותי בדרך להגשמת החלום.
האם קיימת אופציה לעבור לת"א בשנה ב'? כמה קשה זה יהיה? ואם כן, האם הציונים יהיו לפי הציונים בבר אילן או פשוט עובר? פסיכומטרי נוסף הוא כרגע אופציה אחרונה ומאוד לא מועדפת. החלום נותר בעינו.
תודה.

לצפיה ב-'מסלול חדש'
מסלול חדש
31/01/2017 | 21:36
75
שמעת שיש עכשיו בת"א את המסלול העוקף פסיכומטרי? שווה לברר ולנסות
לצפיה ב-'הייתי במצב שלך'
הייתי במצב שלך
02/02/2017 | 20:46
84
ובסוף בחרתי ללמוד בבר אילן. הייתה לי חוויה מעולה (למרות שאני חילוני) והתקבלתי (כמו רבים מחבריי במחזור) להתמחות מעולה. 

תמיד יש את האפשרות לעבור בשנה ב', אבל ברגע שמתחילים ומתרגלים כבר קשה לעשות את המעבר. בר אילן זו אוניברסיטה מצוינת ואני ממליץ עליה מאוד, אבל אם המטרה היא לעבור - עדיף כבר לעשות עוד פסיכומרי ולהתחיל מראש במקום אחר.

בהצלחה!
לצפיה ב-'נורא?'
נורא?
02/02/2017 | 22:56
3
82
ממש לא. בר אילן היא אוניברסיטה מעולה, ובוגריה בעליי הציונים הטובים מתקבלים לכל המשרדים הגדולים. לאת"א יש שם יותר יוקרתי, לכן בהינתן שכל שאר הנתונים זהים, לבוגרי בר אילן נדרש ממוצע קצת יותר גבוה כדי לקבל זימון לראיונות באותם מקומות כמו בוגרי את"א, אבל לא מדובר בהפרש משמעותי.
גם לימודי הדת לא נוראים. יש שלושה קורסים של יהדות, והחל משנה ב' ניתן לעשות קורסים מקוונים, כלומר בלי נוכחות, רק ללמוד ממחברת ולהיבחן. הקורסים עצמם, אגב, בהחלט מעניינים, ואין לי שום קשר לדת. לימודי הקורסים במשפט העברי יכולים להיות קצת מייגעים, אבל גם זה נסבל.
בסה"כ הייתה לי אחלה חוויה לימודית וחברתית בבר אילן, וממש לא הייתי מתבאסת במקומך. יחד עם זאת, כמובן שתמיד קיימת אפשרות המעבר לאת"א בשנה ב'. מה התנאים לכך? זה כבר צריך לברר מול את"א.
לצפיה ב-'חריגים ת"א'
חריגים ת"א
09/02/2017 | 16:02
2
43
תודה על חוות הדעת, אכן זה מנחם.
אגב סתם לידע כללי, האם החיזוי שבאתר האינטרנט של את"א הוא סופי ואי עמידה בנתונים משמעה אי קבלה? או שתמיד יש החרגה? מהם הקריטריונים לחריגים? עם מי יוצרים קשר כדי לברר? מזכירת החוג? האם יש אפשרות לקבוע ראיון עם בכיר בחוג ולנסות לשכנע או שהנתונים היבשים הם נתוני סף ובלעדיהם זה קרב אבוד מראש?

תודה לך ולבר אילני על הייעוץ.

לצפיה ב-'מתי נסגרת ההרשמה?'
מתי נסגרת ההרשמה?
11/02/2017 | 23:32
30
לפעמים סף הדחייה משתנה כשזה יותר קרוב למועד סגירת ההרשמה. 
לגבי חריגים צריך לברר מול הפקולטה עצמה. אין דבר כזה ראיון עם בכיר בחוג ולשכנע.
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
20/02/2017 | 19:41
11
 במקום לעשות ספקולציות פשוט תרשם גם לת"א בסוף מקבלים לפי אלו שנרשמים באותה שנה
מניסיון.
לצפיה ב-'היי אלעד '
היי אלעד
20/02/2017 | 19:39
17
 שלום,
 אני לא מתחום המשפטים אבל למדתי בשתי האוניברסיטאות.
 בכל מקרה כל מי שלומד בבר אילן לומד קורסי מסורת גם אני שנאתי את זה אבל.... אתה יודע איך זה יכול להקפיץ לך את הממוצע :)
 אלו קורסים קלים  זה מתחלק לתנ"ך, היסטוריה של העם היהודי, תלמוד, ויש גם קורסים מתוקשבים.
 אישית לקחתי בעיקר תלמוד כי זה ענייני חג ודיני אישות ויש מבחנים אמרקאיים תמיד לקחתי קורס של מבחנים אמרקאיים ותמיד למדתי יום לפני מבחן.
 שנאתי את זה אבל ברגע שהנתי זה נכנס לממוצע פשוט בנקל אפשר להוציא 90.

לעניין הבא: מסתבר שבר אילן במשפטים נחשבת לאחת הטובות סתם ליידע כללי גם באחוזי מעבר.

ולעניין האחר: ממש לא משנה מאיזה אוניברסיטה ותתפלא גם לא משנה מכללה כן גם אני בעד אוניברסיטה אבל כבר יצא לי להכיר בוגרי מכללות שעובדים במשרדים נחשבים.

מסקנה: חבל לבזבז שנה מהחיים תתחיל ללמוד  מקסימום תנסה לעבור בשנה ב'.
לצפיה ב-'אשמח אם מישהו יוכל לענות '
אשמח אם מישהו יוכל לענות
27/01/2017 | 12:57
108
מהו חוק מצווה ומהו חוק מדריך. 
תודה
לצפיה ב-'רשות ניירות ערך'
רשות ניירות ערך
26/01/2017 | 18:21
1
67
מישהו יודע/שמע האם התחילו לזמן או שסיימו כבר?
לצפיה ב-'סיימו לזמן'
סיימו לזמן
27/01/2017 | 09:38
67
הם התחילו לזמן כנראה דיי ממזמן (כמו הרשות להגבלים עסקיים). הם לא חלק ממשרד המשפטים לכן הם לא מחויביים להתחיל לזמן רק מה-15 בינואר.

נסה להתקשר אליהם בכל זאת, אולי ישימו אותך ברשימת המתנה/יזמנו אותך בכל זאת.
לצפיה ב-'עד איזה מועד ניתן לצפות לזימונים ?'
עד איזה מועד ניתן לצפות לזימונים ?
24/01/2017 | 17:16
1
112
שלום, עד איזה מועד ניתן לצפות לזימונים?
שלחתי בעיקר לפרקליטויות ורשויות המדינה למינהן, עד איזה תאריך הם חוזרים?
והבנתי שמשרדים פרטיים חוזרים גם במרץ, האם זה נכון?
לצפיה ב-'כן'
כן
24/01/2017 | 21:10
32
לצפיה ב-'מחלקת הבג"צים'
מחלקת הבג"צים
22/01/2017 | 13:54
1
93
היי, מישהו/מישהי כבר קיבל/ה זימון במקרה למחלקת הבג"צים?
מעוניין לדעת אם הם התחילו לזמן כבר.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
22/01/2017 | 14:03
96
כן, ביום חמישי האחרון הם התחילו לשלוח זימונים בקודקס.
בהצלחה!
לצפיה ב-'התמחות וראיונות- סטודנטים מהמכללה'
התמחות וראיונות- סטודנטים מהמכללה
19/01/2017 | 19:04
5
146
שלום,
אני סטודנטית שנה ג' ממכללה "לא נחשבת" אם ציון מעל 90. הגשתי המון מועמדויות בקודקס והתפשרתי על כל אזורי הארץ (זה נבע מכך שהלחיצו אותנו שגם לסטודנטים מצטיינים במכללה מאוד קשה למצוא התמחות- ואכן צדקו, עד כו לא קיבלתי זימונים מהמרכז).
על כן, אני רואה שמרבית חבריי עם ממוצע 89 ומטה עד עכשיו ללא זימונים בכלל או עם זימון אחד במקסימום.
אליי אומנם לא חזרו המשרדים הפרטיים הגדולים (מלבד אחד), אך קיבלתי כמה ראיונות לא רעים בכלל.
כיוון שאני מעוניינת להתמחות במגזר הציבורי בפרט בתחום הפלילי אני כרגע זומנתי לכמה ראיונות שדי קורצים לי, מה בין כולם הכי יעזור לי בהמשך למצוא עבודה טובה?
-פרקליטות פלילית דרום
-פרקליטות המדינה- מחלקת עררים
-הסנגוריה הציבורית בחיפה
-המשנה ליעומ"ש- ענייני חקיקה פלילית (שזה אגב הכי מעניין בעייני, אבל הבנתי שיהיה לי קשה להשתלב בשוק אחרי התמחות כזאת תאורטית).

אומנם אלו לא התפקידים שכנראה קיבלו מצטיינים מאוניברסיטאות, אך יחסית למצב במחזור שלנו, המצב שלי בהחלט טוב, אך כמובן אצטרך לעבוד הרבה יותר קשה ע"מ להוכיח את עצמי בראיונות.
לצפיה ב-'שלום לך, בתור אחד שעבר את זה'
שלום לך, בתור אחד שעבר את זה
19/01/2017 | 19:28
4
123
בתור בוגר מכללה שגם היא "אינה נחשבת" הייתי ממליץ לך:
לשפץ עד כמה שניתן את קורות החיים. כמובן לא לכתוב דברים לא נכונים, אך עד כמה שניתן להבליט יתרונות ולהצניע חסרונות. (אגב זה נכון לכל אחד, אבל מי שבמכללה צריך להתאמץ יותר בשביל למצוא התמחות...סטודנט עם 90 מהעברית ימצא בלי בעיה התמחות גם אם קורות החיים שלו לא מי יודע מה).

לנסח מכתבי פניה רלוונטיים בו את פונה בצורה פחות רשמית ומספרת על עצמך קצת ו עד כמה את רוצה את ההתמחות הזו והזו ולמה את מתאימה וכו' וכו'. רק לא להגזים ולא להיראות נואשת....

ייתכן שגם יישאלו בראיונות אותך למה בחרת ללמוד במכללה. כדאי לחשוב על תשובה שתציג את זה כיתרון ולא כחסרון.

להתקשר למשרדים. לשלוח קורות חיים לא רק דרך קודקס. לי זה עבד כמה פעמים. אם צריך להגיע פיזית עם קורות חיים ואת יכולה, עשי זאת.

להפעיל קשרים. זאת לא בושה.

בשלב הזה תקחי כל מה שנותנים לך, תשאפי להתקבל לכל המקומות וגם תראי למראיינים את זה, ואחר כך תבחרי מה שנראה לך.. לפעמים אחרי שבאים לראיון, מדברים עם אנשים שעובדים שם ורואים את הסביבה יוצאים בהרגשה אחרת.

כתבי לכל המשרדים שאת מעוניינת בטרום התמחות. זה פותח דלתות.

מרץ או ספטמבר 18 זה לא מחר. לא להיות אדישים אך לא להיכנס להיסטריה.

אני יכול להעיד על עצמי שעל אף הממוצע הגבוה לא קיבלתי בתחילה זימונים כלל. בשלב השני כן קיבלתי (פברואר- מרץ וגם אחר כך, יחד עם עוד בוגרי מכללות), ויכול מאוד להיות שזה יהיה הזמן שלך להרשים.

לא משנה מה, את ההשתדלות שלך את צריכה לעשות.

בהצלחה
לצפיה ב-'היי, תודה רבה על התגובה המפורטת'
היי, תודה רבה על התגובה המפורטת
19/01/2017 | 20:14
3
88
ותודה על התשובה הרצינית.
אז ככה, לצערי טרום התמחות אסור לי לעשות כי אני בקליניקה של סיוע לשופט- וזה ניגוד עניינים.
בכל מקרה, ערכתי את קורות החיים בקפידה, הדגשתי יתרונות מבלי להשמע משתחצנת ואף ניסחתי מכתב אישי שמחד, אני מסבירה על היתרונות שבי, מאידך כותבת שאני לא יכולה להעיד על עצמי באופן אובייקטיבי מספיק ואשמח להשאיר זאת לשיקול דעתם. וכמובן סיפרתי כמה אני משתוקקת לעבוד אצלם.
כרגע זימנו אותי ל6 ראיונות ומקווה שיהיו עוד, אך כמובן שזה לא אותם הראיונות שיכלתי לקבל אם הייתי יוצאת אוניברסיטה.

האם זה שחזרו אלייך בפברואר ומרץ יכול להיות שנובע מכך שכמה סטודנטים וויתרו על הראיונות? כי אני מניחה שיתכן ואם מקומות מובילים התחילו מכל הסטודנטים של האוניברסיטאות, המכללה למנהל והבינתחומי ומילאו את מכסת הראיונות, ובסוף הסטודנטים וויתרו, אז בטח הם מתחילים לפנות למצטיינים במכללות.

לגבי השאלה למה בחרתי ללמוד במכללה, זאת השאלה הכי קלה בעייני- כסף וזמן. לא כל הסטודנטים יכולים להרשות לעצמם לא לעבוד או לחילופין לגשת לפסיכומטרי ולהשבית את החיים, בטח לא סטודנטים שממנים את עצמם לבד :)

בכל מקרה תודה רבה על הטיפים! 
לצפיה ב-'הנה התקדמנו קצת'
הנה התקדמנו קצת
19/01/2017 | 21:19
2
92
את כותבת שאת בקליניקה של סיוע לשופט - תבליטי את זה כמה שאפשר. משרדים פרטיים אולי פחות יתעניינו בזה, אך שופטים, רשמים, בתי משפט כמובן ואולי פרקליטויות יראו בזה יתרון. בכלל,  טרום התמחות וקליניקות הן תמיד יתרון.
לגבי ה"להעיד על עצמי באופן אובייקטיבי" לא הייתי כותב. הייתי כותב את היתרונות ושהם יעשו עם זה מה שנכון בעיניהם.
כמובן אם צריך כמה מכתבי פנייה כדאי להכין. מה שקשה לאחרים-לבוגרי מכללות קשה יותר.
לגבי העובדה שזימנו אותך לראיונות, אני בתקופה המקבילה קיבלתי פחות מ-6 (קיבלתי 4). אבל אחרי שהסטודנטים מהאוניברסיטאות סוגרים, מן הסתם נשארים מקומות פנויים כי יש אנשים שמתקבלים לכמה מקומות. בשלב הזה, וכך היה אצלי הזמינו בוגרי מכללות גם למקומות יותר נחשבים. לא ש.הורביץ אבל כן משרדים ברמה של פירון, ואפילו גולדפרב זליגמן, משרדי ממשלה ופרקליטויות. 

גם אחר כך יש עוד סבבים אחרי שאנשים מבטלים מכל מיני סיבות. אם את טובה בסוף תמצאי.

תנסי  להבליט את העובדה שהלכת למכללה כי אין לך את הפריבילגיה להיות סטודנטית באוניברסיטה. 
אני יודע (מידיעה, לא מהשערה)שבתחילה לא זימנו אנשים מהמוסד שאני למדתי בו למקומות מסוימים באופן גורף בלי לבדוק בקורות החיים, אבל בשלב השני כשכן זימנו הבלטתי את העובדה שכנשוי ואב לכמה ילדים אני חייב לעבוד במשרה מלאה וללמוד בו-זמנית. (נתוני הבגרות והפסיכומטרי שלי שווים קבלה לעברית ולתל אביב).

בקיצור תראי רצינות, אולי לשלוח דוגמאות כתיבה ויהיה בסדר גם אם ייקח זמן.

נכון שלא כל הסטודנטים במכללות הם העפרון הכי מחודד בקלמר, אבל יש הרבה אנשים חכמים ומוצלחים שנסיבות החיים שלהם הובילו אותם ללמוד במכללה, ופשוט לא זוכים לקבל הזדמנות. כל אחד עם הבחירות שלו וסדר העדיפות שלו.

נשמי נשימה עמוקה, תאמיני שיהיה בסדר, ומתוך 300 קורות חיים שתשלחי לאחד תתקבלי, ויום אחרי תשכחי את כל ה-299 האחרים.
שיהיה בהצלחה.
לצפיה ב-'כתבתי בטעות בכותרת "סטודנט ממכללה". אני כבר לא סטודנט....'
כתבתי בטעות בכותרת "סטודנט ממכללה". אני כבר לא סטודנט....
19/01/2017 | 21:21
1
44
לצפיה ב-'ללא ספק העלת לי את המורל!'
ללא ספק העלת לי את המורל!
20/01/2017 | 00:04
71
באמת שזה מנחם. ואומנם אני יכולה להבין את שיקולי המעסיק לבחור את הסטודנטים מהאוניברסיטאות, אך יחד עם זאת, זו צורת מיון מיושנת שלא משקפת כלום. נכון שכנראה 90% מהסטודנטים באוניברסיטאות הם יותר איכותיים מ90% מחבריהם מהמכללות, אך בכל כלל יש יוצא מן הכלל ומאוד עצוב לי לראות שיש משרדים שאפילו לא מציצים בקורות חייהם של סטודנטים יוצאי מכללות.

תמיד תפסתי מאנשי משפחה שהלכו ללמוד, באמת כל הכבוד לך! זה לא קל לסטודנט בלי ילדים ופי כמה וכמה לא קל לאיש משפחה שחייב לדאוג לבית ולא יכול להתפנק על חופשים יזומים מהעבודה.

בכל מקרה, ש.הורוביץ ודומיו לא ממש בראש מעייני, ככה שגם אם הם היו מסתכלים לכיווני, סיכוי גדול שהייתי מוותרת עליהם. יותר כיוונתי לפרקליטות המדינה בתחום הפלילי או למשרה אצל פרקליט המדינה, קיבלתי פרקליטות המדינה- עררים ופרקליטות פלילית, וזה בהחלט לא כזה נורא :) השאלה מה יהיה יום אחרי מעבר מבחני הלשכה חחח

אגב, אם אפשר לשאול, אצל מי בחרת לעשות בסוף את ההתמחות? 
והאם המעסיקים מחייבים להחזיר להם תשובה מיידית במקרה והתקבלתי לאחד מהם?

לצפיה ב-'זימונים וכאלה'
זימונים וכאלה
19/01/2017 | 19:16
113
מישהו קיבל זימון מהרשות לניירות ערך כבר?
והאם עדיין אפשר להתברג לראיונות במשרדים הגדולים, כי כשאני מתקשר חלק אומרים שעדיין מזמנים.
לצפיה ב-'**עם ממוצע (מצטערת).'
**עם ממוצע (מצטערת).
19/01/2017 | 19:05
71
לצפיה ב-'שואל מנסיונכם'
שואל מנסיונכם
16/01/2017 | 10:31
7
172
שואל מנסיונכם

יש לי ממוצע 88 ממכללה.
למדתי מקצוע נוסף באוניברסיטה ואני עובד בתחום זה ולומד משפטים בלימודי ערב (זו הסיבה שאני במכללה)
שלחתי קורות חיים ומהמשרדים הגדולים לא חזרו אלי.

האם יש סיכוי שיחזרו או שלא לבנות על זה? לדעתי הם פשוט רואים את שם המוסד ומסננים בלי לבדוק לעומק מה עוד יש לי להציע..

(בלי קשר אני שולח גם לבינוניים ולציבורי אבל ברור שההעדפה לגדולים)

תודה
לצפיה ב-'ממוצע'
ממוצע
17/01/2017 | 09:19
1
129
קודם כל יש לך ממוצע גבוה ושזה בהחלט מרשים...
השאלה הגדולה מאיזה מכללה אתה. אם אתה מהממכלה למנהל או מהבינתחומי זה קצת תמוה לי שלא זימנו אותך. לגבי שאר המכללות אני חושש שזה מספיק. המשרדים הגדולים בדרך כלל דורשים ממוצע הרבה יותר גבוה מזה עבור בוגרי מכללות שאינן הבינתחומי/למנהל.
בנוסף, כפי הידוע לי רוב המשרדים הגדולים והבינוניים סיימו לגייס לזימונים.
תגיש למשרדים הקטנים ותתקשר למשרדים הגדולים.
לצפיה ב-'היי תודה,'
היי תודה,
20/01/2017 | 00:10
76
תודה על המענה. אגב, אני אישה :)
אני לומדת במכללה שהיא די חדשה בשוק ולא יצאו ממנה הרבה מחזורים ככה שזה בעייתי. אומנם משרד אחד טוב זימן אותי אך פה זה נגמר, כמו שציינתי קיבלתי זימונים גם מפרקליטות והמשנה ליועמ"ש אך אף אחד לא במרכז הארץ.
הממוצע שלי כרגע כמעט 92, בשנה א' הייתי מצטיינת וכל זה כמובן מצויין בקו"ח.
מצד שני, שנה שעברה מרבית המחזור (כולל המצטיינים) לא מצאו התמחות, כנראה זה נובע מכך שהמכללה רק נכנסה "לשוק האקדמי". בנוסף גם ציינתי בקו"ח שאני עושה קליניקה אצל שופט ומשתתפת במשפט מבויים (שעל פניו, גם זה אמור להיות יתרון כלשהו).
בכל מקרה, אני פחות רציתי משרדים פרטיים ויותר משרדי ממשלה אלו ואחרים או גופים ציבוריים שונים, וקיבלתי אך לא מספיק ולא בדיוק מה שרציתי- ולהם לא ניתן להגיש באופן אישי, לצערי.
לצפיה ב-'הואיל ולכאורה אתה בעמדת נחיתות'
הואיל ולכאורה אתה בעמדת נחיתות
19/01/2017 | 23:17
3
87
בגלל מוסד הלימודים, לא הייתי סומכת על קודקס, אלא שולחת קו"ח בצירוף מכתב נלווה, המעיד על הסיבות שבגללן אתה לומד במכללה ועל היכולות והמוטיבציה שלך, למשרדים שאתה רוצה שיחזרו אלייך.
לצפיה ב-'היי'
היי
20/01/2017 | 00:13
2
66
היי, פחות משרדים, בעיקר פרקליטויות. 
קיבלתי זימון ל2 פרקליטויות אך לא בדיוק מה שרציתי- להם לא ניתן לשלוח באופן אישי (גם כששלחתי הוספתי מכתב פנייה וציינתי שאני  מאוד רוצה להתמחות אצלם). 
אגב, לגופים ציבוריים לא צריך להסביר לגבי הסיבה שבגללה אני במכללה כיוון שהם אמורים על פניו לקבל את הסטודנטים בשוויון מלא.
לצפיה ב-'שאלת על משרדים גדולים'
שאלת על משרדים גדולים
20/01/2017 | 11:10
1
71
ועניתי בהתאם.
אכן, הפרקליטויות שמות פחות דגש על מוסד הלימודים.
לצפיה ב-'הי LOL65'
הי LOL65
21/01/2017 | 21:23
65
אכן שאלתי על משרדים גדולים ותודה על התשובה.

אני חושב ש"סטודנטית ממכללה" לא שירשרה נכון את ההודעות שלה...ולא אוסיף.

לצפיה ב-'אין קשר '
אין קשר
20/02/2017 | 19:44
9
 תמיד זה נראה כסטודנט, שאם אתה ממכללה...
 אז כמו שכתבת יש לך תואר גם מאוניברסיטה.
 מעסיקים מתעניינים בך בקו"ח באישיות.
 בסופו של דבר כולם עוברים את המבחן  הארצי..
 אני מכירה גם כאלו ממכללה שהצליחו למשל את רויטל סוויד העו"ד היא למדה במכללת נתניה.
 אני מכירה רופא שלומד משפטים אז מה ראה לך שילמד כמו ילד באוניברסיטה? לא הוא לומד בערב במכללה.
לצפיה ב-'שאלת נבחן חוזר.'
שאלת נבחן חוזר.
14/01/2017 | 06:00
1
99
שלום לכולם, אני הולך לגשת לבחינת ההסמכה הקרובה אחרי שנכשלתי בקודמת. רציתי לשמוע את דעתכם לגבי הצורך ברכישת ספרים פעם נוספת (העלות במתמחה היא 980 ש"ח) לעומת הסתמכות על הספרים מהפעם הקודמת.
על פניו נראה לי שיש טעם לרכוש את הספרים המעודכנים מן הסיבה שהם, ובכן, יותר עדכניים (ולהבנתי גם יוציאו למשל ספר יותר מפורט על מיסוי מקרקעין ש"כיכב" בבחינה האחרונה). אבל שמעתי על אנשים שמתכוונים להשתמש בספרים מהבחינה הקודמת.
מן הכתוב לעיל אתם יכולים להבין גם שאינני מתכוון לקחת את הקורס לנבחנים חוזרים.
אשמח לשמוע את דעתכם, בעיקר לגבי הספרים.
לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
14/01/2017 | 17:35
65
זה לא שווה את הסיכון שהיו תיקונים או חומרים שלא נכללו בספרים משנה שעברה, ולא תדע עליהם כי הם לא נכללו בהם.
אבל זו דעתי.
לצפיה ב-'חשבתי לעשות ניסוי'
חשבתי לעשות ניסוי
12/01/2017 | 11:16
2
101
לרשום את הפרטים בקודקס
ולאחר מכן לשנות את שם המוסד, נניח ממכללה לאוניברסיטה ולהיפך ולראות את היענות המשרדים. האם לגיטימי?
לצפיה ב-'לגיטימי מאיזו בחינה?'
לגיטימי מאיזו בחינה?
13/01/2017 | 17:17
76
לאן זה יקדם אותך?
אתה רוצה לקבל זימונים או לעשות ניסוי בשביל הכיף?
אם זה בשביל זימונים, אז זה חסר טעם. הרי ברגע שתזומן לראיון ותלך אליו, תצטרך להגיד באיזה מוסד אתה לומד, כלומר להודות ששיקרת, וזה ישרוף אותך.
לצפיה ב-'ברור שהמוסד משפיע'
ברור שהמוסד משפיע
14/01/2017 | 17:11
88
מה שאני לא מבינה זה למה אתה יוצא מנקודת הנחה שזה לא בסדר שיעדיפו בוגרי אוניברסיטה על בוגרי מכללה?

לצפיה ב-'הסבת מקצוע'
הסבת מקצוע
11/01/2017 | 10:19
5
89
שלום שלום,
אני לומד משפטים שנה ג' באחת האוניברסיטאות המובילות וגיליתי קצת מאוחר מדי שכנראה עריכת דין זה לא בשבילי.
אני לא מספיק אסרטיבי, תחמן וכו' לעומת חברי לספסל הלימודים. סביר להניח שאמצא איזשהיא התמחות כי יש לי ציונים סבירים-טובים, אבל בכל מקרה לאחר ההתמחות ארצה לעשות הסבת מקצוע.
האם זה מקובל/לא מקובל? מומלץ? מה כדאי לי לבדוק? האם תואר במשפטים והסמכה לעריכת דין יעזרו לי למצוא עבודה בתחום הכלכלי/מסחרי גם ללא ניסיון? האם כדאי לי ללמוד תואר אחר, למשל, כלכלה?
כל תשובה תתקבל :)
לצפיה ב-'אם זה לא בשבילך בשביל מה לך לשרוף שנה על התמחות בידיעה '
אם זה לא בשבילך בשביל מה לך לשרוף שנה על התמחות בידיעה
12/01/2017 | 11:12
1
66
שלא תמשיך?
זה לא שאתה רוצה להיות עורך דין אחר כך
לצפיה ב-'אם הגעתי עד הלום לא חבל לבזבז 3.5 שנים מהחיים שלי בלי הסמכה?'
אם הגעתי עד הלום לא חבל לבזבז 3.5 שנים מהחיים שלי בלי הסמכה?
12/01/2017 | 21:08
61
תואר במשפטים ללא הסמכה זה לא מציאה גדולה לפי מה שאני יודע.
לצפיה ב-'אם אתה חושב שבשביל להיות עו"ד, אתה צריך להיות תחמן'
אם אתה חושב שבשביל להיות עו"ד, אתה צריך להיות תחמן
13/01/2017 | 17:24
71
אז זה באמת לא בשבילך :)
ברור שזה מקובל. חלק גדול מעורכי הדין לא עוסקים בעריכת דין בפועל. אין מומלץ או לא מומלץ. אם אתה לא רוצה להיות עו"ד, אז מה השאלה?
אני כן חושבת שבשביל הסבת מקצוע כדאי לך לעשות תואר נוסף בתחום שמעניין אותך. רקע וידע במשפטים בהחלט יכולים לעזור, ואין צורך בהסמכה אם אין לך כוונה לעשות בה שימוש. אולי רק לדברים נקודתיים, כמו אימות תצהירים, שאולי תצטרך לעשות כ"שירות נוסף" למעסיק שלך בתחום אחר (למשל, אם תעבוד בחברה כלשהי).

לצפיה ב-'דרך הניתוח שלך מעניינת'
דרך הניתוח שלך מעניינת
13/01/2017 | 20:55
66
מאופיים של חבריך לספסל הלימודים (אני מניחה שרק חלקם אגב) הסקת מהם ה"כישורים" הנדרשים כדי להיות עו"ד, למרות שאף אחד מהם אינו עו"ד...
לדעתי השאלה הרלוונטית היא לא מהו אופיים של חבריך לספסל הלימודים אלא אם אתה מוצא עניין בקורסים/ במקצוע. ישנו מגוון של תפקידים משפטיים ומקומות עבודה לעו"ד, וכל אחד מהם דורש סט שונה של כישורים ומתאים לאופי שונה.
אם אתה מוצא עניין במשפטים, אני מציעה שקודם תצא לעולם "האמיתי", תעשה התמחות (תבחר היטב מקום ואופי עבודה שיתאים לאופייך) ואז תוכל לחשוב לאן להתקדם משם.
אם זה לא מעניין אותך, ואתה בטוח שגם העבודה הפרקטית לא תעניין אותך, אני באמת לא רואה את הטעם לעשות התמחות, אבל כשלעצמי נראה לי שקשה לדעת מראש דבר כזה.
באופן אישי, חשבתי שלא אבלה יום אחד בעבודה כעו"ד. לפני שהתחלתי את ההתמחות, חשבתי אעשה התמחות ואת מבחני הלשכה ואחזור ישר לאקדמיה. אבל עשיתי התמחות במקום שהתאים לי מאוד, ואני שם עד היום, 5 שנים אח"כ.
ועוד מילה - יש לי הרבה חברים עו"ד, גם מהלימודים, גם מהעבודה. אף אחד מהם לא תחמן (אחרת הם לא היו חברים שלי ) ורובם גם לא היו אסרטיביים באופן מיוחד לפני הכניסה למקצוע, וחלקם גם לא חייבים להיות נורא אסרטיביים בעבודתם היום. הרבה מהכישורים באים עם הזמן, הניסיון והידע המקצועי.
לצפיה ב-'לדני'
לדני
20/02/2017 | 19:49
6
 מבינה אותך.. אתה בעצם לא רוצה לעסוק בייצוג וכל התחום הרגשי לא בשבילך כמו פלילי דיני משפחה..
 אבל יש תחומים פחות מעורב בהם רגש למשל מיסים ,רשלנות רפואית ,נדלן ,התחום המסחרי קניין רוחני.
 לדעתי תעשה התמחות גם אם לא תעסוק בזה בסה"כ זה שנה.
וחותמת עו"ד זו חותמת ששווה לך .
 תמיד תוכל גם לעבוד כמזכיר משפטי, חתם בחברות ביטוח אולי תצטרך קורס, פוליטקה ממשל.  יש עוד תחומים.
לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 17:50
3
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
משרד עו"ד גדעון איזנשטיין
היבטים- פסיכותרפיה קוגנטיבית התנהגותית
מרפאת היבטים
פורום עיזבון ואפוטרופסות
פורום עיזבון ואפוטרופסות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה