לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
80858,085 עוקבים אודות עסקים

פורום לימודי משפטים

לומדים משפטים? רוצים ללמוד משפטים? מחפשים כבר התמחות?ברוכים הבאים לפורום לימודי משפטים!אם המילים: אקטוס ריאוס, פוזיטיביזם, אוביטר וקוגנטי מוכרות לכם...אם פס"ד "בנק המזרחי נ' מגדל" מעורר בכם זיכרונות לא נעימים...אם גם אתם מאיימים על כל העולם בתביעות...ואם אתם מעריצים את השופט בדימ' חשין אבל לא מבינים מה הוא כותב...וגם אם אתם מעוניינים להיות חלק מעולם המשפט בעתיד...אזי מקומכם עימנו! פורום לימודי משפטים, כשמו- כן הוא, מיועד למי שלומד משפטים או למי שמתעתד ללמוד את המקצוע. כאן תוכלו להחליף חוויות, לקטר, להתייעץ, לברר על ההתמחות, לקבל מידע על אופי הלימודים ותנאי הקבלה, ולהיעזר בחברי הפורום בכל בעיה ומטלה. בהצלחה לכולם,עדי (sacrament)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לימודי משפטים

לומדים משפטים? רוצים ללמוד משפטים? מחפשים כבר התמחות?ברוכים הבאים לפורום לימודי משפטים!אם המילים: אקטוס ריאוס, פוזיטיביזם, אוביטר וקוגנטי מוכרות לכם...אם פס"ד "בנק המזרחי נ' מגדל" מעורר בכם זיכרונות לא נעימים...אם גם אתם מאיימים על כל העולם בתביעות...ואם אתם מעריצים את השופט בדימ' חשין אבל לא מבינים מה הוא כותב...וגם אם אתם מעוניינים להיות חלק מעולם המשפט בעתיד...אזי מקומכם עימנו! פורום לימודי משפטים, כשמו- כן הוא, מיועד למי שלומד משפטים או למי שמתעתד ללמוד את המקצוע. כאן תוכלו להחליף חוויות, לקטר, להתייעץ, לברר על ההתמחות, לקבל מידע על אופי הלימודים ותנאי הקבלה, ולהיעזר בחברי הפורום בכל בעיה ומטלה. בהצלחה לכולם,עדי (sacrament)
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום זה הינו לימודי בלבד. בקשות למתן ייעוץ משפטי- תימחקנה!!!
נא לקרוא את התקנון לפני כתיבת הודעה
המשך >>

לצפיה ב-'אוניברסיטה ע"ח המתנה של שנתיים!!!'
אוניברסיטה ע"ח המתנה של שנתיים!!!
16/10/2017 | 15:16
6
35
כרגע אני לא מתקבלת לאוניברסיטה למשפטים .
אני מתלבטת בין להתחיל ללמוד משפטים בבינתחומי/במכללה למנהל כבר השנה
או להתחיל השנה לימודים באוניברסיטה אבל בתחום אחר שהוא לא משפטים (תואר לא פרקטי אבל בכל זאת תואר )ואז בסיומו להגיש מועמדות לאוניברסיטה לתואר במשפטים , כשיש לי סיכוי גדול להתקבל מכיוון שאהיה קרובה לגיל 30 ויהיו לי הקלות וגם אהיה בוגרת תואר ראשון דבר שעוזר בקבלה , בנוסף אוכל לשפר את סיכויי הקבלה לאונ' בזמן הזה ...
השיקול המהותי הוא הרצון להיות בוגרת אוניברסיטה , אני רוצה שכל הדלתות יהיו פתוחות בפני ולא מוכנה להתפשר גם אם זה אומר לחכות עוד זמן!
השאלה אם המתנה כזאת משתלמת לי ?(בכל זאת, אהיה בוגרת תואר , זה לא שאני לא עושה כלום בזמן הזה ) , האם במחיר כזה?....אני גם לא בתחילת שנות העשרים ולכן אתחיל את התואר במשפטים באונ' רק בגיל 30 , כאשר אני יכולה לסיים אותם בגיל הזה במכללה ...
דבר נוסף,  אני לא אגיד שמשפטים זה חלום חיי , אני גם לא מאמינה שכל מי שלומד את זה (או כל תחום אחר) ומצליח זה היה חלום חייו , אלא מניחה שמגלים דברים במהלך הלימודים וכל תחום יש לו יתרונות וחסרונות ועד שלא נכנסים לשם לא יודעים באמת ...

לצפיה ב-'קבלה'
קבלה
16/10/2017 | 21:48
27
לא לומדת בבינתחומי, אבל הבינתחומי זה הכי לא התפשרות. הבוגרים שם מתברגים למשרדים הכי נחשבים (תפתחי רשימת עו"ד בכל משרד נחשב ותראי בעצמך). בתור בוגרת של תואר ראשון ראשון, נתנו לי פטורים בגובה של אולי 16 נק"ז אז זה לא כזה ביג דיל. אם יש לך כסף, הייתי הולכת על הבינתחומי by far .
לצפיה ב-'מה שהיא אמרה'
מה שהיא אמרה
16/10/2017 | 22:22
4
27
הבינתחומי/המכללה למנהל הן מכללות מובילות (בעיקר הראשונה), וכל הדלתות פתוחות בפני בוגריהן.
אם יש לך את הכסף ואת עומדת בתנאי הקבלה, אז באמת שאין שום סיבה לחכות ולהתעסק בינתיים בדברים אחרים, אם השיקול הוא נטו עניין האוניברסיטה.
ולגבי חלומות, נו, לפעמים חלומות לחוד ומציאות לחוד :)
לצפיה ב-'אז כנראה שקיבלתי החלטה. רק עזרה אחרונה:)'
אז כנראה שקיבלתי החלטה. רק עזרה אחרונה:)
17/10/2017 | 11:50
3
20
אלך על המכללה למנהל ככל הנראה
הסיבה שלא הבינתחומי היא בעיקר נוחות ההגעה. הבנתי שמבין השניים שתיהן מצויינות (תקני אותי אם אני טועה) . האמת ששיקול נוסף להתחיל באונ׳ ולא במכללה היה העדיפות החברתית, הבנתי בבמכללות האלה הטיפוסים שונים מבאונ׳ , בנות מתעסקות הרבה בתפל(לבוש,עקבים) וממש לא בא לי להיות סביב חברה כזו. שוב , אולי זו אני ששמעה יותר מדי סטיגמות
לצפיה ב-'הבינתחומי!'
הבינתחומי!
17/10/2017 | 14:48
2
22
אני לא יודעת מה הפער באלפים בין המכללה למנהל לבינתחומי, אבל עדיין הייתי הולכת לבינתחומי (אם תפתחי את התוצאות תראי שבמבחנים האחרונים המכללה למנהל קצת מפקששת והבינתחומי נותר במקום טוב). מבחינת הקטע החברתי- ברור שחלק גדול מהסטודנטים שם נולדו עם כפית זהב בפה, אבל זה לא אומר כלום, בראיונות רוצים לראות גם דברים אחרים, ודווקא במכללות הפרטיות יש על זה דגש, אז שוב, הבינתחומי (בתור בוגרת תואר ראשון של המכללה למנהל).
לצפיה ב-'את בוגרת תואר ראשון שלהם במשפטים?'
את בוגרת תואר ראשון שלהם במשפטים?
17/10/2017 | 17:41
1
18
ובכל זאת ..? המכללה למנהל ...
כנראה שהבינתחומי כבר לא אופציה , בדקתי אופציות הגעה וזה סירבול רציני ודירה להשכיר לא באה בחשבון, קיצר או לא הבינתחומי אז לוותר ולחכות שנתיים לאוני'..?
לצפיה ב-'..'
..
17/10/2017 | 20:32
13
בוגרת תואר אחר ועושה תואר ראשון במשפטים.
לא הייתי מחכה שנתיים, לכי תדעי מה יהיה עם ההתמחות עד אז, אז לכי למנהל, אחלה מקום, קצת פחות מהבינתחומי לדעתי.
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים '
מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים
16/10/2017 | 15:56

מתכננים טיול בחו"ל
רוצים להתייעץ עם מדריך טיולים שייתן לכם את כל הטיפים השווים

אתם מוזמנים לפורומים החדשים שלנו 

פורום חדש על המדינות הבלטיות לתכנן טיול בצפון-מזרח אירופה

בואו לברר על האטרקציות הכי שוות בפורום טיולים באירופה

הודו, נפאל, הפיליפינים... אתם מוזמנים לפורום המזרח הרחוק לשאול הכל

טיול לכבוד הפנסיה? טיול אחרי צבא? ירח דבש? הכל בפורום דרום ומרכז אמריקה

רואים רק לבן בעיניים? פורום חופשות סקי הוא הפורום שלכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'מה עושים בתור עורכי דין?'
מה עושים בתור עורכי דין?
11/10/2017 | 01:57
2
48
מקובל לחשוב בציבור שעורכי דין בעיקר הולכים ומייצגים בדיונים בבית משפט את הלקוחות. זה נכון? שמעתי שהיום יש מחלקות שלמות שזה התפקיד שלהן ושאם תבחר במחלקה אחרת, כל תחום אחר, אז דיונים בבית משפט לא יהיו חלק מהעבודה היומיומית שלך זה נכון? תודה. ככל שזה רלוונטי, השאלה היא בעיקר לגבי המשרדים הגדולים
לצפיה ב-'בעיקרון עבודת הייצוג בבית המשפט'
בעיקרון עבודת הייצוג בבית המשפט
12/10/2017 | 00:24
1
41
נתונה לעורכי דין שעוסקים בליטיגציה, שזה למעשה עיסוק בכל מה שקורה בבית המשפט כשיש תובע ונתבע (הכנת כתבי בית דין, ייצוג בבית המשפט בדיונים וכו').
במשרדים הגדולים מי שבעיקר הולכים לייצג בבית המשפט אלו השותפים ויכולים לעבור כמה שנים טובות עד שיתנו לעורך דין שכיר להופיע בבית המשפט, וגם זה יהיה מקסימום בדיון הראשון.
עורכי דין אחרים, שאינם עוסקים בליטיגציה, עוסקים בדברים אחרים שלא כוללים הופעה בבית המשפט כמו כתיבת חוזים, ליווי סטארטאפים, ייעוץ משפטי שוטף וכו'. זה בגדול.
לצפיה ב-'תודה רבה לך!'
תודה רבה לך!
12/10/2017 | 19:43
11
לצפיה ב-'מישהו מספיר שקיבל מעל 80 בדיני עונשין בסמסטר ב'?'
מישהו מספיר שקיבל מעל 80 בדיני עונשין בסמסטר ב'?
09/10/2017 | 19:00
1
37
לצפיה ב-'ציון מעל 80...'
ציון מעל 80...
09/10/2017 | 23:06
25
לצפיה ב-'חברים תעזרו בבקשה לסיים את התואר'
חברים תעזרו בבקשה לסיים את התואר
18/09/2017 | 04:58
1
101
בבקשה תמלאו את השאלון ותעזרו לי לסיים את התואר. זה לא ייקח לכם יותר מ-8 דקות:
לצפיה ב-'עדיין רלוונטי?'
עדיין רלוונטי?
21/09/2017 | 15:19
46
הקישור לא עובד.
לצפיה ב-'התייעצות -'
התייעצות -
05/09/2017 | 12:08
2
167
היי חברים.
אני בן 35 , איש הייטק מגיל 20 - עוסק בתחום ה IT -
מתגבשת אצלי הדיעה , להתחיל ללמוד משפטים .
התקבלתי לנתניה , עם ממוצע בגרות של 90 .
ברצוני לשאול כמה שאלות בנוגע ללימודים עצמם.
1 : אחרי לימודי המשפטים אני מעוניין לעסוק בתחום ההייטק - עריכת דין , האם עליי לפנות לתחום הפלילי / המסחרי ?
2 : מהם המכללות המומלצות חוץ מנתניה , ואשמח לדעת גם למה ?
3 : האם ניתן לעסוק בתחום כבר בשנה הראשונה , שמעתי מכמה קולגות לעבודה שלי , שניתן לעבוד בשנה הראשונה , כתרום התמחות .
אני מתכנן ללמוד מסלול בוקר בכדי לסיים את זה בתוך 3-3.5 שנים , הבנתי שההתמחות כיום היא שנתיים ואמור לרדת לשנה וחצי (תקנו אותי במידה ואני טועה)
אשמח לדעת את התשובות שלכם בנוגע לשאלות שלי .

תודה!
נ
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
15/09/2017 | 17:42
1
140

1. לא זה ולא זה. במהלך התואר יהיו לך קורסי בחירה, אז תבחר קורסים עם אוריינטציה "הייטקית". אין הרבה כאלה, וזה בכל מקרה לא ממש משנה. אחרי שתסיים את התואר ותחפש התמחות, פשוט תגיש קורות חיים רק למחלקות הייטק ומשרדים שמתמחים בהייטק.
2. לא ממש הבנתי מאיפה המידע שנתניה היא מכללה מומלצת. המכללות המובילות הן הבינתחומי והמכללה למנהל. גם מכללת ספיר תופסת תאוצה.
3. אין מניעה לעבוד כטרום מתמחה בתחום בשום שלב. העיקר זה למצוא איפה דרוש טרום מתמחה בתחום הזה. בדר"כ טרום התמחות עושים שנה-שנתיים לפני ההתמחות.
נ.ב
אי אפשר לסיים לימודי משפטים תוך 3 שנים. 3.5 שנים זו דרישת המל"ג.
בהצלחה!

לצפיה ב-'למיטב זכרוני, דרישת המל"ג היא 7 סמסטרים.'
למיטב זכרוני, דרישת המל"ג היא 7 סמסטרים.
16/09/2017 | 09:21
68
ככה שאם לומדים סמסטר קיץ, אכן אפשר לסיים תוך 3 שנים.

לצפיה ב-'שאלה בקשר להתמחות.'
שאלה בקשר להתמחות.
03/09/2017 | 23:21
2
154
שלום,
שתי שאלות: אחת, התחלתי התמחות עכשיו אבל מאחר ונותרו לי עוד שבועיים של הרצאות לסיום חובות השמיעה בתואר, ימים אלה לא יספרו לי במסגרת שנת ההתמחות. האם אפשר לכסות על ימים אלה דרך צבירת ימי חופשה המגיעים לי, כך שאסיים את ההתמחות בתחילת ספטמבר? ושנייה, האם נדרש לבקש אישור מיוחד לעבודה נוספת בזמן ההתמחות.? מדובר במשמרת אחת בשבוע. ככל שכן, איך עושים זאת? יש טופס בקשה ?

תודה רבה
לצפיה ב-'לגבי השאלה הראשונה'
לגבי השאלה הראשונה
15/09/2017 | 17:46
1
67
תבדוק בכללי לשכת עורכי הדין (רישום מתמחים ופיקוח על התמחות).
לגבי השאלה השנייה, התשובה היא כן. לא יודעת מה בדיוק הפרוצדורה.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
16/09/2017 | 09:21
40
..
לצפיה ב-'מועד ב על ההתמחות'
מועד ב על ההתמחות
27/08/2017 | 16:09
4
118
אז אני מתחילה התמחות שבוע הבא ולצרערי אמור להיות לי מועד ב בשבוה הראשון להתמחות. האם מקובל לבקש לצאת למבחן כבר בשבוע הראשון להתמחות/ מישהו שמכיר או נתקל בסיטואציה כזו (ההתמחות באחד המשרדים הגדולים ככל שזה משנה)?
לצפיה ב-'מקובל או לא מקובל זה המצב'
מקובל או לא מקובל זה המצב
28/08/2017 | 00:01
3
86
יש לך מועד ב'. את לא הולכת לשחק דוקים, אלא לשפר ולהשתפר. הם אמורים להעריך את זה. פשוט תיגשי למאמן/ת שלך או למי שאחראי עלייך כבר ביום הראשון ותבקשי. הם יחיו עם זה, אל תדאגי.
לצפיה ב-'אכן'
אכן
28/08/2017 | 00:24
2
68
אני מניחה שלא יגידו לי "לא", פשוט חוששת שזה ישדר חוסר רצינות בנוגע למקום העבודה....או שאני סתם פרנואידית...
לצפיה ב-'פרנואידית :)'
פרנואידית :)
28/08/2017 | 10:58
1
68
מבינה את החשש לפני ההתמחות, אבל שוב, את רוצה לצאת למבחן, לא למסיבת סלסה.
לצפיה ב-'אין שום בעיה'
אין שום בעיה
28/08/2017 | 21:37
71
למיטב הבנתי, אפשר להתחיל את ההתמחות כשחסרים 2 ציונים, אז בטח נתקלו בזה בעבר. בנוסף, אם המבחן בבוקר, את יכולה להגיע אחרי (כמה זמן מבחן- 3 שעות).
לצפיה ב-'תואר שני בחו"ל'
תואר שני בחו"ל
21/08/2017 | 18:27
67
שלום! הרבה אנשים סביבי מדברים על תואר שני המשפטים בחו"ל, בייחוד בארה"ב באחת מהאוניברסיטאות היוקרתיות. אשמח לדעת מה החשיבות של תואר כזה מבחינת המשך הקריירה - האם הייתם אומרים שזה "מאסט" בשביל להגיע למקומות מסויימים בהמשך? יש יתרונות משמעותיים שמתלווים לעניין?
לצפיה ב-'איזה תחום "נחשב"?'
איזה תחום "נחשב"?
10/08/2017 | 21:17
2
145
אז ככה, יש לי עוד זמן עד ההתמחות כי רק שנה הבאה אנו מתחילים להתראיין למשרדים, עם זאת אני מניח שיש לי נתונים מספיק טובים להתקבל לרוב המשרדים ה-"מובילים". בכל מקרה, אני סגור על זה שאני רוצה מסחרי ופחות ליטיגציה אבל לא כ"כ יודע איזה תחום לבחור במסחרי (מעדיף להיות סגור על זה עכשיו ולא בדקה ה-90 לפני ההתמחות). דעתכם מניסיון או שמועות איזה תחום נחשב חם (עם ביקוש) וגם מעניין?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
13/08/2017 | 06:04
1
144
זה מאוד תלוי במשרד וגם בתוך המשרד זה משתנה בין צוות לצוות. קשה להצביע על תחום שהוא "חם". על פניו, היי-טק נראה כתחום כזה אבל בפועל (מתבסס על שמועות לא היכרות אישית) זה לא נוצץ כפי שמנסים מבחוץ לשווק וזה מאוד תלוי עד כמה הצוות איתו אתה עובד פעיל. זה כמובן לא מונע נהירה של מתמחים לתחום הזה אבל במקומך הייתי מנסה לבדוק לעומק כל תחום ולראות פשוט למה אתה הכי מתחבר - באמת שלא חשוב איזה תחום זה כי בכל תחום יש משרדים או צוותים שהם מובילים ויש כאלה שלא...
לצפיה ב-'דווקא חשבתי ללכת על היי-טק, מה רע בזה?'
דווקא חשבתי ללכת על היי-טק, מה רע בזה?
20/08/2017 | 11:59
46
לצפיה ב-'מתי צריך להתחיל לחפש התמחות ולשלוח קורות חיים?'
מתי צריך להתחיל לחפש התמחות ולשלוח קורות חיים?
08/08/2017 | 19:03
3
100
שלום, אני מסיימת שנה ב' ורציתי לשאול מתי אנשים מתחילים לשלוח קורות חיים? אני יודעת שעל פי החוק לא יכולים לקבל לפני מרץ, זה נכון? אבל יכול להיות שעדיין מזמנים לפני, לא? ואז עדיף לשלוח לפני כדי שלא יסגרו על מועמדים אחרים... 
תודה מראש
לצפיה ב-'שולחים קו"ח בסוף סמסטר א' של שנה ג''
שולחים קו"ח בסוף סמסטר א' של שנה ג'
13/08/2017 | 01:52
1
51
לצפיה ב-'אפילו לפני'
אפילו לפני
14/08/2017 | 16:23
75
אצלנו (השנה) שלחנו באמצע הסמסטר, נגיד הקודקס נסגר באמצע ינואר למיטב זכרוני. בכל מקרה אין מה להלחץ, מניחה שידברו אתכם על זה ויהיה קשה לפספס כשזה יגיע...
לצפיה ב-'כמה שיותר מוקדם'
כמה שיותר מוקדם
15/08/2017 | 10:27
84
לשבת על הקורות חיים ולסדר אותם להתחיל לשלוח כבר בנובמבר, כי המשרדים הגדולים לא מחכים ומזמנים מוקדם את הטובים ואת זה חלק מהמוסדות לא יגידו לסטודנטים
לצפיה ב-'ממוצע הדרוש לצורך מלגה לתואר שני בארה"ב'
ממוצע הדרוש לצורך מלגה לתואר שני בארה"ב
05/08/2017 | 11:26
81
שלום,

אשמח לדעת מהו ההמממוצע הדרוש בסיום לימודי תואר ראשון במשפטים ע"מ לקבל מלגה מקרן פולברייט (או מקרנות דומות אם יש); האם צריך להגיע ללמוצע הצטיינות?. אציין כי לימודי התואר הראשון התבצעו באוניבריסטה.

תודה לעונים
לצפיה ב-'לימודי משפטים לאחר תואר ברוקחות'
לימודי משפטים לאחר תואר ברוקחות
03/08/2017 | 01:39
6
112
היי,
באתי להתייעץ.
קצת נתונים יבשים על עצמי: תואר ברוקחות מהאוניברסיטה העברית בממוצע 93, פסיכומטרי 708.
רוצה ללמוד משפטים, ואולי לעסוק בעתיד בנושא של פטנטים בתחום הפארמה(בגלל שאני רוקח וכו, זה יכול להיות מאוד טבעי בשבילי). אך זו רק מחשבה ואולי אפנה בכלל לתחום אחר. 
אז יש לי כמה שאלות בעניין:
1. האם אני צריך להשלים לימודי משפטים מלאים? 3.5 שנים? או שיש הקלות כלשהן עבור בעלי תואר ראשון?
2. האם השעות הן אותן השעות שלומדים סטודנטים שאינם בעלי תואר? או שיש ריכוז ליומיים בשבוע לדוגמא?
3. היכן מומלץ ללמוד? אוניברסיטה(תל אביב/בר אילן)? או שמא מכללה?
4. שמעתי שיש תואר במשפטים ללא משפטנים(או משהו כזה) - מה ההבדל בינו לבין תואר במשפטים? האם גם שם אני מסיים עם LLM?
5. עד כמה הלימודים טובעניים? האם ניתן לשלב עבודה במשרה מלאה? חיי משפחה, ילדים וכו?

תודה! :)

לצפיה ב-'למיטב ידיעתי'
למיטב ידיעתי
04/08/2017 | 00:35
106
גם אם יש לך כבר תואר כלשהו, לימודי תואר ראשון במשפטים עדיין יהיו 3.5 שנים, והשעות הן אותן השעות כמו כל סטודנט אחר.
מומלץ ללמוד באוניברסיטה או באחת מהמכללות המובילות - הבינתחומי והמכללה למנהל. גם מכללת ספיר תופסת תאוצה.
בבר אילן יש תואר שני ללא משפטים. התואר הוא סוג של העשרה, ובלי תואר ראשון במשפטים אתה לא יכול להיות עורך דין ולעסוק במקצוע.
הלימודים תובעניים בעיקר בשנה א'. מהפן הזה יותר קל ללמוד במכללה, כי יש לימודי ערב ופחות נוכחות חובה, אבל גם באוניברסיטה הנוכחות היא חובה בעיקר בקורסים שנלמדים בשנה א'. בכל מקרה, משרה מלאה לא יהיה פשוט, אבל יש כאלה שעשו את זה, ואפילו שמרו על רמת ציונים טובה.
לצפיה ב-'ספיר'
ספיר
04/08/2017 | 17:50
2
96
התואר שדיברת עליו בבר אילן- זה אומר שלא תהיה עו"ד אלא רק משפטן.
לעניין תואר ראשון- אני לומדת בספיר וגם לי תואר ראשון קודם. סה"כ נקז לתואר זה באיזור 140 נקז, ובספיר הורידו לי 16 (8 בחירה ו- 8 כלליים), כלומר אתה עושה פחות קורסים. הלימודים בספיר הם 3 ימים בשבוע, ויש גם לימודי ערב (מסלול ערב מורכב ברובו מסטודנטים עם תארים מתקדמים שמחפשים העשרה או קריירה שנייה). לעניין שנות הלימוד- זה 3.5 שנים בגלל דרישת המלג. 
לצפיה ב-'אחלה תודה רבה!'
אחלה תודה רבה!
07/08/2017 | 17:20
1
64
ספיר - בגלל שהשוק כלכך רווי, את לא מפחדת שיתעדפו תלמידי אוניברסיטה במשרדים הגדולים? 

לצפיה ב-'ספיר'
ספיר
07/08/2017 | 21:50
74
התקבלתי לשלוש התמחויות-  2 משרדים מובילים ועוד משרד ציבורי שרציתי...אז אין מה לפחד
לצפיה ב-'בעברית זה 3 שנים לבעלי תואר קודם'
בעברית זה 3 שנים לבעלי תואר קודם
14/08/2017 | 16:26
60
ככל הנראה, לפחות לפי בעלי תואר קודם שלומדים איתי. אבל כדאי לברר עם המזכירות הרלוונטית. לגבי נוכחות בשיעורים וזה - כן הלימודים באוניברסיטה תובעניים, ובאופן כללי יוצאים מנק' הנחה שאין לך מה לעשות בחיים חוץ מללמוד. כך שלא ינסו באופן מיוחד לעזור לך עם סידור המערכת לשעות נוחות או למס' ימים קטן - אולי אם יש לך בעיה ממש מיוחדת אז יתחשבו, אבל באופן כללי הם לא בונים את זה ככה. אצלנו בפקולטה יש תחושה שמס' הקורסים עם נוכחות חובה עולה משנה לשנה. צריך להיות מוכנים לכך....
לצפיה ב-'אפשר לסיים גם בשלוש שנים'
אפשר לסיים גם בשלוש שנים
02/09/2017 | 17:42
37
עשיתי תואר במדעי המדינה באונ' בר אילן ולאחר מכן עשיתי תואר במשפטים במכללה למנהל, סיימתי ב-3 שנים והורידו לי כמה קורסי בחירה.
לצפיה ב-'מציאת התמחות'
מציאת התמחות
01/08/2017 | 10:34
1
136
שלום לכולם ,
אני שוקלת ללמוד משפטים ולא יכולה להתעלם מהקולות מסביב לגבי הקושי במציאת התמחות ועבודה.
אשמח להתייעצות בפרטי עם מי שמחפש התמחות או התחיל , מחפש עבודה או התחיל וגם עם כאלה שכבר שנים בתחום .
תודה ויום מקסים !
לצפיה ב-'זה פשוט מאוד'
זה פשוט מאוד
02/08/2017 | 22:09
143
מי שלומד במוסד נחשב (אוניברסיטה, הבינתחומי או המכללה למנהל) ויש לו ממוצע גבוה (מעל 80, תלוי בנתונים נוספים בקורות החיים), לא יהיה לו שום קושי למצוא התמחות.
לצפיה ב-'לומד משפטים, ולא נראה לי שאני רוצה להיות עורך דין, להמשיך?'
לומד משפטים, ולא נראה לי שאני רוצה להיות עורך דין, להמשיך?
30/07/2017 | 22:33
3
127
שלום לכולם..

אז ככה, אני לומד משפטים , בהתחלה ממש נהנתי מהלימוד עצמו
כרגע עדיין דיי מעניין אותי כתואר וללמוד את זה נראה לי דיי חשוב..

השאלה כזו, אם אני לא באמת רוצה להיות עורך דין...
האם כדאי לעזוב וללכת לתואר אחר?(סיימתי כבר שנה שניה)
או שכדאי להמשיך לסיים את התואר והתתמחות?
או שכדאי רק להמשיך ולסיים את התואר?

מה הייתם מציעים?
אשמח לשמוע דעתכם בעניין...תודה:)
לצפיה ב-'אתה לא רוצה להיות עורך דין'
אתה לא רוצה להיות עורך דין
30/07/2017 | 22:40
2
155
אבל אתה יודע מה אתה כן רוצה להיות?
אני מהאנשים שנוטים לסיים את מה שהתחילו, ותואר במשפטים לא יזיק.
תחשוב אם יש תואר אחר שאתה יכול לשלב עם התואר במשפטים, שבו גם תרצה לעסוק.
לצפיה ב-'כן, משחר נעורי היו מקצועות ותחומים שכן משכו אותי'
כן, משחר נעורי היו מקצועות ותחומים שכן משכו אותי
31/07/2017 | 16:02
1
112
האמת ללימוד משפטים הגעתי דיי במקרה...כלומר , לא ממש תכננתי אבל ככה יצא..
האמת אני דיי נהנה מהלימודים עצמם...עם הזמן הבנתי שלקבל רשיון של עורך דין אחרי ההתמחות אם אין ממש כוונה לעסוק בזה...כלומר אם מראש אני בונה לעסוק בתחומים אחרים אז יצא שבזבתי את זמני אם אגש להתמחות ולמבחני הלשכה,
האם זה באמת  כך ? 
אשמח לשמוע דעתך:)תודה

לצפיה ב-'אם באמת אין לך שום כוונה לעסוק במקצוע'
אם באמת אין לך שום כוונה לעסוק במקצוע
02/08/2017 | 22:05
88
אז עם השינויים החדשים - בחינות פסיכיות והתמחות של שנה וחצי - אולי זה באמת בזבוז זמן.
השכלה משפטית תהיה לך. מה שלא יהיה לך זה את היכולת לחתום על תצהירים. לא נורא. ואם מתישהו תגיע למסקנה אחרת, תמיד תוכל להשלים את ההתמחות ולגשת לבחינות. זו לא החלטה בלתי הפיכה.
לצפיה ב-'פס"דים קצרים'
פס"דים קצרים
17/07/2017 | 10:32
87
אהלן אהלן!
מחפש פסקי דין, של העליון בלבד, עד עשרה עמודים. עדיפות לכאלה עם מעט עניין בהם.
יש חיה כזאת? תודה!
לצפיה ב-'מעבר לאוניברסיטה ממכלה בסוף שנה ב''
מעבר לאוניברסיטה ממכלה בסוף שנה ב'
11/07/2017 | 01:54
11
174
האם זה כדאי "לוותר" על שנה אדמית , כדי להתחיל שנה ב' מחדש באוניברסיטה?
והאם זה אפשרי בכלל? 
אשמח לעצות טובות...
השיקולים הם :

1.לסיים באוניברסיטה זה מעט שונה ממכללה (מבחינת אופציות).
2. גובה השכר לימוד .
3.מעונות (ובמכללה אין מעונות).

אודה לכל עצה מחכימה וטובה
תודה לכם.

לצפיה ב-'תלוי במכללה'
תלוי במכללה
14/07/2017 | 00:16
10
122
בהנחה שלא מדובר באחת מהמכללות המובילות, אז היתרון לטווח הרחוק, שבסיום התואר באוניברסיטה הוא ברור.
לא הבנתי למה זה לוותר על שנה? 
לצפיה ב-'אני סיימתי שנה ב' , והבנתי שאם ארצה לעשות מעבר אצטרך '
אני סיימתי שנה ב' , והבנתי שאם ארצה לעשות מעבר אצטרך
14/07/2017 | 09:18
9
151
לוות על שנה אקדמית , כי אני נכנס שוב לשנה ב'...

או שבאמת אכן אפשר לעבור ישירות לשנה ג'?..האם את מכרה מישהו או משהי 
שעשו מעבר כזה ישירות לשנה ג'?
אשמח אם כן לשמוע...

תודה :)

לצפיה ב-'למיטב ידיעתי, אתה צודק'
למיטב ידיעתי, אתה צודק
21/07/2017 | 15:19
8
92
מעברים אכן נעשים רק בסיום שנה א'.
לצפיה ב-'אז לדעתך ניתן לעבור בסוף שנה ב'? (עם וויתור על שנה אקדמית)'
אז לדעתך ניתן לעבור בסוף שנה ב'? (עם וויתור על שנה אקדמית)
21/07/2017 | 16:46
7
65
ואם כן...
האם כדאי 'לוותר' על שנה אקדמית כדי להמשיך באוניברסיטה ?

אשמח לתשובה מפורטית:)
תודה 
לצפיה ב-'אין לי מושג אם זה אפשרי'
אין לי מושג אם זה אפשרי
21/07/2017 | 20:31
6
69
את זה צריך לבדוק מול האוניברסיטאות עצמן.
לגבי השאלה האם זה כדאי, כמו שאמרתי למעלה. זה תלוי במכללה שבה אתה לומד. השוק לא קל וסיום לימודים באוניברסיטה לרוב יתן יתרון בזימון לראיונות (כמובן תלוי בנתונים נוספים) לעומת סיום לימודים באחת מהמכללות הלא מובילות.

לצפיה ב-'ואם נניח מסיימים בהצטיינות באחת המכללות הפחות מובילות?'
ואם נניח מסיימים בהצטיינות באחת המכללות הפחות מובילות?
24/07/2017 | 23:21
5
79
האם זה דומה  למצב של סיום אוניברסיטה בציון סביר?
או שעדיין יהיה יתרון יחסי לבוגר אוניברסיטה גם שסיים בציון ממוצע על בוגר מכללה שלא הכי נחשבת בסיים בהצטיינות???

לצפיה ב-'באמת שאין לזה תשובה חד משמעית'
באמת שאין לזה תשובה חד משמעית
27/07/2017 | 00:48
4
70
זה תלוי בהרבה גורמים, כמו מי האדם שקוה"ח שלך יפלו לידיו ואיזה עוד נתונים יש בהם.
לצפיה ב-' למעשה שווה לעבור לשנה ב באוניברסיטה ?'
למעשה שווה לעבור לשנה ב באוניברסיטה ?
30/07/2017 | 18:07
3
55
אז אשמח לשמוע את דעתכם הכנה...
האם שווה לעשות מעבר מהמכללה  ולהכנס ללמוד באוניברסיטה שנה ב' (כלומר לחזור על שנה ב') כדי להיות בוגר אוניברסיטה....במידה וארצה לעבור הבנתי
שאני זקוק לעשת פסיכומטרי...ואו שאין חובה לעשות פסיכומטרי?..

השיקולים הנוספים לגבי מעבר הם :
1.להיות בוגר אוניברסיטה...
2.שכר לימוד מופחת (באוניברסיטה) .
3.אפשרות למעונות..(שזה דיי חשוב לי).
4. גיבוש חברתי (בתקווה שזה אכן קל יותר באוניברסיטה).

תודה לכם אנשים יקרים...
אני ממש מתלבט ואשמח לעצות מפורטות:)
ושוב תודה :)
לצפיה ב-'לגבי פסיכומטרי אתה צריך לברר מול האוניברסיטה עצמה'
לגבי פסיכומטרי אתה צריך לברר מול האוניברסיטה עצמה
30/07/2017 | 22:43
2
56
אם יש כ"כ הרבה יתרונות מבחינתך, וזה רק עוד שנה אחת, אז למה לא? בטווח הרחוק זה ישתלם. שוב, זה בהנחה שמדובר במכללה לא מהמובילות.
לצפיה ב-'אז ככה, יש סיכוי להגיש בקשה לקבלה מיוחדת גם אם לא עשיתי'
אז ככה, יש סיכוי להגיש בקשה לקבלה מיוחדת גם אם לא עשיתי
31/07/2017 | 16:36
1
57
פסיכומטרי ?

בבירור ראשוני (טלפוני) הבנתי משני אוניברסיטאות שהם כן דורשים פסיכומטרי
וגם אם מדובר שהמועמד מעל גיל 30 עדיין הם דורשים...
מה לעשות? איך אפשר לנסות בכל זאת ?
לצפיה ב-'אין ממש מה לעשות...'
אין ממש מה לעשות...
02/08/2017 | 22:08
49
אפשר אולי לנסות לכתוב פניה לועדת חריגים, להסביר את הנסיבות, לנסות לשכנע למה צריך לוותר לך על הפסיכומטרי, אבל אני באמת לא יודעת עד כמה זה יעזור. תנסה, אין לך מה להפסיד.
לצפיה ב-'מספיק?'
מספיק?
10/07/2017 | 20:44
1
195
יש לי שאלה לגבי מציאת התמחות טובה. אני מסיים כרגע את שנה ב' באוניברסיטה, כשנכון לסוף לסמסטר הקודם הממוצע שלי הוא 91. במקביל ללימודיי, אני עובד משרה כמעט מלאה+ התנדבות אחת שקשור לחקיקה. אשמח לדעת האם אקבל זימונים טובים למשרדים הגדולים כשלא הרבתי בהתנדבויות וכדומה. שאלה נוספת בהקשר הזה, מרצה בכיר הציע לי להיות עוזר מחקר שלו, אך הבעיה שזה דורש ממני השקעה לא מעטה, האם בכל זאת ללכת על זה?
לצפיה ב-'התשובה היא כן'
התשובה היא כן
14/07/2017 | 00:20
131
עם ממוצע כזה מאוניברסיטה אתה תקבל זימונים למשרדים הגדולים גם אם לא היית מתנדב בכלל, בטח כשיש לך דברים נוספים בקו"ח.
לגבי השאלה השנייה, אם אתה רוצה להתמחות בעליון, אז לך על זה. אם לא, אז זה פחות קריטי, אבל אם אתה מוכן להשקיע על חשבון זמנך הפנוי, לפחות למשך שנה אחת, אז לא הייתי ממהרת לדחות את ההצעה.
לצפיה ב-'בתי המשפט והשופטים הרשעים'
בתי המשפט והשופטים הרשעים
08/07/2017 | 21:55
76
קטע מעניין על הבעל שם טוב -וכמה זה מקביל לימינו

לצפיה ב-' נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה '
נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
26/06/2017 | 13:18
3
 משפחות עם ילדים, טיולי בנות, צעירים, דתיים והגיל השלישי: גיאורגיה הפכה להיות היעד החם לחופשה מגוונת ולנו יש פורום חדש שיעזור לכם לתכנן את הטיול המושלם  היכנסו לפורום טיולים בגיאורגיה וארמניה

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום קניין רוחני ופטנטים
פורום קניין רוחני ופטנטים
סייט חקירות
חושדים בבן זוג בוגד?
היבטים- פסיכותרפיה קוגנטיבית התנהגותית
מרפאת היבטים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה