לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
84898,489 עוקבים אודות עסקים

פורום לימודי משפטים

לומדים משפטים? רוצים ללמוד משפטים? מחפשים כבר התמחות?ברוכים הבאים לפורום לימודי משפטים!אם המילים: אקטוס ריאוס, פוזיטיביזם, אוביטר וקוגנטי מוכרות לכם...אם פס"ד "בנק המזרחי נ' מגדל" מעורר בכם זיכרונות לא נעימים...אם גם אתם מאיימים על כל העולם בתביעות...ואם אתם מעריצים את השופט בדימ' חשין אבל לא מבינים מה הוא כותב...וגם אם אתם מעוניינים להיות חלק מעולם המשפט בעתיד...אזי מקומכם עימנו! פורום לימודי משפטים, כשמו- כן הוא, מיועד למי שלומד משפטים או למי שמתעתד ללמוד את המקצוע. כאן תוכלו להחליף חוויות, לקטר, להתייעץ, לברר על ההתמחות, לקבל מידע על אופי הלימודים ותנאי הקבלה, ולהיעזר בחברי הפורום בכל בעיה ומטלה. בהצלחה לכולם,עדי (sacrament)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לימודי משפטים

לומדים משפטים? רוצים ללמוד משפטים? מחפשים כבר התמחות?ברוכים הבאים לפורום לימודי משפטים!אם המילים: אקטוס ריאוס, פוזיטיביזם, אוביטר וקוגנטי מוכרות לכם...אם פס"ד "בנק המזרחי נ' מגדל" מעורר בכם זיכרונות לא נעימים...אם גם אתם מאיימים על כל העולם בתביעות...ואם אתם מעריצים את השופט בדימ' חשין אבל לא מבינים מה הוא כותב...וגם אם אתם מעוניינים להיות חלק מעולם המשפט בעתיד...אזי מקומכם עימנו! פורום לימודי משפטים, כשמו- כן הוא, מיועד למי שלומד משפטים או למי שמתעתד ללמוד את המקצוע. כאן תוכלו להחליף חוויות, לקטר, להתייעץ, לברר על ההתמחות, לקבל מידע על אופי הלימודים ותנאי הקבלה, ולהיעזר בחברי הפורום בכל בעיה ומטלה. בהצלחה לכולם,עדי (sacrament)
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום זה הינו לימודי בלבד. בקשות למתן ייעוץ משפטי- תימחקנה!!!
נא לקרוא את התקנון לפני כתיבת הודעה
המשך >>

לצפיה ב-'זימון לראיון בעליון'
זימון לראיון בעליון
21/02/2018 | 15:59
1
42
מישהו קיבל כבר זימון או יודע מתי מתחילים לזמן?
לצפיה ב-'התחילו'
התחילו
21/02/2018 | 20:00
32
כבר מחצית מהלשכות זימנו. אני יודע על מינץ, דפנה ברק ארז, הנדל ומלצר שכבר סיימו את הזימונים שלהם. בנוסף מזוז ואלרון התחילו לזמן לא יודע אם סיימו כי הם התחילו להתקשר רק היום.
לצפיה ב-'איך להתכונן לריאיונות?'
איך להתכונן לריאיונות?
19/02/2018 | 23:40
1
30
היי, 

הראיונות מתקרבים ואני שואל בעיקר על ריאיונות למשרדים פרטיים.

לא מבחינת סוג השאלות האישיות אלא המקצועיות - על החומר המשפטי.

באיזו רמה לדעת? או במילים אחרות מה ללמוד? לחזור על סכמות של קורסים? ואם כן, אילו קורסים? אם יש למישהו קובץ כזה עם חומר שמכין לריאיונות אשמח שיעלה כאן

תודה!
לצפיה ב-'תלוי באיזה תחום אתה מתראיין'
תלוי באיזה תחום אתה מתראיין
20/02/2018 | 22:21
28
מן הסתם שאם אתה מתראיין למשרד מסחרי, קצת פחות רלוונטי לחזור על מחברת נזיקין.
בגדול, מה שרוצים לראות בראיונות האלה זה את החשיבה המשפטית שלך. תיקח את הקורסים העיקריים - חברות, קניין וחוזים - ותלמד מכל אחד מהם פסק דין שאתה מסכים איתו ופסק דין שאתה לא מסכים איתו ותדע לנמק לפה או לשם.
כמובן, רצוי גם להכיר את עיקרי הקורסים הנ"ל מבחינה מהותית. כלומר, למשל בחוזים לדעת מה הן העילות לביטול חוזה.
בנוסף, מומלץ גם שתהיה לך דעה על איזושהי סוגיה משפטית אקטואלית, שתוכל לנהל עליה דיון.
זה בגדול. לרוב לא יכנסו איתך לפינות, ותמיד אפשר להגיד שאתה לא יודע כרגע את התשובה, אבל היית בודק במקום כזה וכזה ומחפש ככה וככה עד שהיית מגיע לתשובה.
לצפיה ב-'לימודי משפטים - את"א או העברית'
לימודי משפטים - את"א או העברית
18/02/2018 | 09:25
3
43
היי, נרשמתי השנה ללימודי משפטים באוניברסיטאות העברית ותל אביב, אל שתיהן התקבלתי. כרגע אני מתעניין בתחום המשפט המנהלי\ציבורי\חוקתי, אם כי אני מבין כי אין לי יכולת אמיתית להבין לעומק את התחום בשלב זה. השאיפה שלי היא לעבוד בתחום זה ולא בתחום המסחרי\אזרחי. שוב, זה מבוסס על השערה ראשונית בלבד.
לכאורה לפי מה שקראתי פה בפורום אז האופציה העדיפה היא העברית. אבל, אם אלמד באוניברסיטת תל אביב, אוכל להמשיך לגור בבית, דבר שיחסוך לי בערך 90 אלף ש"ח של הוצאות נלוות על שכר דירה ואוכל וכו'. 
שאלתי היא עד כמה הדבר קריטי? מה הסיכוי של בוגר תל אביב להתקבל להתמחות במקומות ציבוריים, כמו בית המשפט העליון, פרקליטויות המדינה ומחלקת הבג"צים למשל? האם מישהו כאן יודע האם מעסיקים במקומות הנ"ל שמים דגש על כך שהבוגר למד בהעברית ולא בתל אביב למשל? אם מישהו יוכל להרחיב מעט ולענות על שאלותיי אודה לו. תודה!
לצפיה ב-'בתור סטודנט בעברית'
בתור סטודנט בעברית
19/02/2018 | 23:38
2
30
אני אמנם רק סטודנט והתשובה שאני אומר לך היא לא כתוצאה ממידע ישיר אלא מרושם כללי של סטודנט שנה ג': אין שום משמעות לדבר הזה. העברית ותל אביב הן אותו הדבר. נכון הוא, כנראה, שהנטייה של יוצאי העברית היא להשתלב במגזר הציבורי לעומת יוצאי תל-אביב, אבל זה לא בהכרח קשור לאוניברסיטה אלא אולי לסוג האנשים שבאים ללמוד שם מלכתחילה. בכל מקרה, גם אם יש עדיפות מסוימת לעברית היא בוודאי מינורית ולכן אם בגלל הסיבה *הזו* שציינת אתה רוצה לעבור לירושלים - תישאר בבית.
לצפיה ב-''
20/02/2018 | 22:15
15
מה שהוא אמר.
לצפיה ב-'אבל לעברית יש יתרון משמעותי'
אבל לעברית יש יתרון משמעותי
21/02/2018 | 13:46
19
בהקשר של אלו המעוניינים בציבורי שזה המיקום שלו.
מבחינת קבלה וכל זה עברית ותל אביב זה אותו דבר בדיוק, אבל כדי להתקבל להתמחויות שאתה מדבר עליהם, טרום התמחות במשרד המשפטים/יועמ"ש/בגצים וכדומה מאד מאד מועילים, וזה כמעט בלתי אפשרי בתל אביב ומאד נפוץ בירושלים.

הכל נכון רק להיפך בנוגע לפרטי דרך אגב, יש בדיוק שלושה משרדים פרטיים גדולים בירושלים
לצפיה ב-'שאלה בעונשין - משדל ופטור עקב חרטה '
שאלה בעונשין - משדל ופטור עקב חרטה
13/02/2018 | 08:57
1
33
דני שכנע את יוסי להתאבד באמצעות כדורים
יוסי השתכנע ולכן נטל הרבה כדורים, דני ראה את יוסי גוסס, ופחד למצבו של יוסי, דני התחרט מהמעשה ולכן לקח אותו לבית חולים שם קיבל טיפול רפואי שהציל אותו ממוות.
סעיף 302 לחוק העונשין:
302. המביא אדם לידי התאבדות, בשידול או בעצה, או מסייע אדם להתאבד, דינו - מאסר עשרים שנים.

מכיוון שדני הביע חרטה ממעשיו וגם הציל את יוסי מכיוון שלקח אותו בעצמו לבית החולים שם קיבל טיפול רפואי וניצל הוא יכול לטעון פטור עקב חרטה 
השאלה על פי סעיף 28 או על פי סעיף 34?

פטור עקב חרטה (תיקון מס' 39) תשנ"ד-1994
28.  מי שניסה לעבור עבירה, לא יישא באחריות פלילית לנסיון, אם הוכיח שמחפץ נפשו בלבד ומתוך חרטה, חדל מהשלמת המעשה או תרם תרומה של ממש למניעת התוצאות שבהן מותנית השלמת העבירה; ואולם, אין באמור כדי לגרוע מאחריותו הפלילית בשל עבירה מושלמת אחרת שבמעשה.

פטור עקב חרטה (תיקון מס' 39) תשנ"ד-1994
34.  (א)  משדל או מסייע לא יישא באחריות פלילית לשידול או לסיוע, או לנסיון לשידול, אם מנע את עשיית העבירה או את השלמתה, או אם הודיע בעוד מועד לרשויות על העבירה לשם מניעת עשייתה או השלמתה ועשה למטרה זו כמיטב יכולתו בדרך אחרת; ואולם, אין באמור כדי לגרוע מאחריות פלילית לעבירה מושלמת אחרת שבמעשה.
          (ב)  "רשויות", לענין סעיף זה - משטרת ישראל, או גוף אחר המוסמך על פי דין למנוע את עשיית העבירה או את השלמתה.

לצפיה ב-'לדעתי, לפי סעיף 28'
לדעתי, לפי סעיף 28
15/02/2018 | 23:33
18
סעיף 34 מדבר על שידול או סיוע בביצוע עבירה. התאבדות זו לא עבירה, ולכן דני הוא לא משדל או מסייע לעבירה. דני עצמו הוא מבצע העבירה - העבירה היא להביא אדם להתאבדות, ולא משנה באיזו דרך. לכן, נראה לי שהפטור של דני יבוא מסעיף 28, אבל זה בהחלט לא חד משמעי.
לצפיה ב-'קורות חיים ללשכת עורכי הדין'
קורות חיים ללשכת עורכי הדין
11/02/2018 | 15:54
1
43
אני צריכה לשלוח את כל הטפסים ללשכה וצריך גם לצרף קורות חיים. מה הנוהג לגבי פירוט בקורות החיים לגבי עבודות סטודנטיאליות? לרשום למשל תפקיד מכירות או ממש לפרט? זה רלוונטי?
לצפיה ב-'אין צורך לפרט תפקידים שלא רלוונטיים לתחום העבודה.'
אין צורך לפרט תפקידים שלא רלוונטיים לתחום העבודה.
15/02/2018 | 23:35
11
לצפיה ב-'יש מסלול לימודים שהוא גם לימודי ערב וגם לבעלי תואר אקדמי?'
יש מסלול לימודים שהוא גם לימודי ערב וגם לבעלי תואר אקדמי?
09/02/2018 | 20:55
3
36
שלום לכם. האם יש תכנית לימודים שהיא גם לימודי ערב וגם קצרה יותר לבעלי תואר אקדמי בתחום כלשהו? או שלפחות יתנו פטורים על לימודים קודמים? העדיפות היא לאיזור המרכז. תודה לעונים.
לצפיה ב-'מה מעניין אותך?'
מה מעניין אותך?
12/02/2018 | 21:48
2
37
יודע לספר שבמרכז האקדמי ברמת גן מציעים מערכת שעות גמישה של פעמיים - שלוש אחה"צ, ןבמסגרת הלימודים יש קורסים שאפשר להשתתף בהם אונליין מהבית או מכל מקום אחר שנוח לך. לגבי פטורים/נק"ז על לימודים/קורסים קודמים תצטרך לברר איתם. לדעתי הם כבר פתחו את ההרשמה לשנה"ל הקרובה...
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה'
תודה רבה על התשובה
13/02/2018 | 22:52
1
24
מה שמעניין אותי בעיקר זה חוק הנכים (תגמולים ושיקום) וקצת דיני נזיקין, ובעיקר שתהיה לי תוספת של 'עו"ד' לפני שם המשפחה כי רק כך ניתן לתת ייעוץ משפטי, אחרת הוא ייקרא פרא-משפטי, בדומה לייעוץ פרא-רפואי. הבנתי שלא בכל מקום שלומדים משפטים מלמדים על החוק הזה. מצבם של נכי צה"ל הוא עגום ביותר ועורכי הדין שעובדים בתחום הזה איבדו כל בושה ומבקשים שכר טרחה שהוא דימיוני מכל בחינה. אני רוצה להיכנס לתחום ופשוט לעזור לנכים.
לצפיה ב-'זה משהו ששווה לבדוק מול מוסד הלימודים'
זה משהו ששווה לבדוק מול מוסד הלימודים
14/02/2018 | 20:21
19
אבל אהבתי את הכיוון והמחשבה.
לצפיה ב-'פרקליטות מיסוי וכלכלה'
פרקליטות מיסוי וכלכלה
08/02/2018 | 18:58
58
היי, מישהו שמה על הפרקליטות הזאת? היא נחשבת?
זה נשמע מאוד מעניין צווארון לבן, אבל זה לא נישה שתוחמת אותי להמשך הקריירה? האם זה יכול לעזור לי אם ארצה להתעסק במיסים או בתאגידים?
האם קשה להתקבל לשם? האם חייבים להיות בוגרי אוניברסיטה עם ציונים גבוהים?
תודה :)
לצפיה ב-'חוו"ד על מכללת ספיר'
חוו"ד על מכללת ספיר
06/02/2018 | 22:45
1
42
שלום לכולם,
מישהו יכול אולי לתת לי קצת מידע על מכללת ספיר מבחינת רמת הלימודים? ממה שראיתי הם במשך שנים נמצאים במקומות הראשונים של בחינת ההסמכה, אבל לא הצלחתי כמעט למצוא ביקורות עליהם באינטרנט. שכר הלימוד שם מאוד אטרקטיבי ודרישות הקבלה די נמוכות, אז רציתי לדעת אם אולי מישהו פה יוכל לשפוך אור על הרמה שם ואם כדאי ללמוד שם.
תודה מראש
לצפיה ב-'מכללה טובה, אבל'
מכללה טובה, אבל
12/02/2018 | 21:42
35
קח בחשבון ש"אחוז העוברים את בחינות ההסמכה" לא בהכרח מייצג את המצב כפי שהוא באמת.
לצפיה ב-'קיפוח המיעוט'
קיפוח המיעוט
30/01/2018 | 00:59
2
44
אהלן!

אני עושה עבודה סמינריונית על הנושא שבכותרת (או יותר נכון שואף לעשות).

תהיתי אם תוכלו לעזור לי במיקוד שאלת המחקר.
אם אשאל "כיצד בא לידי ביטוי קיפוח בדיני חברות?" - לא אסיים את העבודה בעשור הקרוב :P

האם לדעתכם יש נושא יותר ספציפי עליו ניתן להתמקד?

תודה מראש!!
לצפיה ב-'אפשר להתמקד באפשרויות המשפטיות העומדות בפני מיעוט מקופח'
אפשר להתמקד באפשרויות המשפטיות העומדות בפני מיעוט מקופח
30/01/2018 | 01:08
38
וללכת לכיוון של משפט משווה, למשל.
לצפיה ב-'כהנא נ מכתשים אגן יסדר אותך'
כהנא נ מכתשים אגן יסדר אותך
30/01/2018 | 20:24
19
לצפיה ב-'תואר שני במשפטים '
תואר שני במשפטים
20/01/2018 | 09:48
7
127
שלום לכולם,
אני בעלת תואר ראשון במנהל עסקים b.a
ותמיד עניי אותי תחום המשפט, חשבתי על תואר שני במשפטים ללא משפטנים, האם התואר הנ"ל מעניין / פרקטי ומהם אפשרויות העבודה וההתפתחות לאחר סיום התואר, 

אשמח לשמוע חוות דעת וביקורות.
לצפיה ב-'שילוב מנצח אם את מתעניינת'
שילוב מנצח אם את מתעניינת
25/01/2018 | 01:05
6
72
בהיבטים המשפטיים של עולם העסקים. השילוב בין לימודי משפט ועסקים טומן בחובו הרבה הזדמנויות תעסוקתיות, כדאי לבחור במוסד שיש לו הכוון תעסוקתי חזק שיעזור להגיע למשרות טובות אח"כ - יש את זה בדר"כ רק במכללות... בכל אופן המון הצלחה!
לצפיה ב-'אמרת נכון'
אמרת נכון
25/01/2018 | 12:07
5
54
השילוב יכול לפתוח הרבה דלתות בפנייך. אני מצטרפת למה שאמרה הצודקת פה שחשוב לבחור ללמוד במקום שמציע הכוון תעסוקתי חזק ויעיל. את יכולה לבדוק במקומות כמו המרכז האקדמי למשפט ועסקים בר"ג, אני מכירה מי שלמד שם תואר ראשון במשפטים ואז הצליחו להתברג למשרדים מהעשיריה הראשונה. מקווה שזה יעזור... הכי חשוב בהצלחה
לצפיה ב-'ללא משפטנים'
ללא משפטנים
25/01/2018 | 13:32
4
58
תודה על התשובות, אבל אני מדגישה כי התואר השני במשפטים לא מקנה לי את היכולת להיות עורכת דין, בכל זאת עדיין התואר יהיה שימושי לדעתכם?
לצפיה ב-'לא יודעת אם שימושי'
לא יודעת אם שימושי
30/01/2018 | 01:06
2
39
אבל בטח לא יזיק. ידע משפטי זה תמיד טוב.
השאלה היא מה המטרה הסופית? במה את רוצה לעסוק?
בהתאם לתשובה שלך, יהיה יותר קל לתת לך תשובה קונקרטית יותר.
לצפיה ב-'תעסוקה'
תעסוקה
01/02/2018 | 01:31
1
32
אני כרגע מתעסק בנדל"ן ועסקים, חשבתי שידע משפטי יכול לעזור לי להתקדם בתחום, ואולי אפילו לתת ייעוץ משפטי לבחברות ולבעלי עסקים.
לצפיה ב-'ייעוץ משפטי יכולים לתת רק עורכי דין'
ייעוץ משפטי יכולים לתת רק עורכי דין
03/02/2018 | 01:37
18
לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
30/01/2018 | 09:59
45
כאמור ללא ספק שהשילוב של משפטים עם מנהל עסקים יכול לפתוח דלתות גם אם מדובר בתואר ללא משפטנים. מה שחשוב זה בחירת מוסד שיש לו הכוון תעסוקתי עם נטוורקינג טוב, זה פשוט יקל עלייך להשתלב בשוק אחרי הלימודים או לפעמים גם במהלכם
לצפיה ב-'לימודי משפטים באוניברסיטת חיפה'
לימודי משפטים באוניברסיטת חיפה
18/01/2018 | 12:23
61
שלום
באוניברסיטת חיפה מתחת לסכם מסויים יש לעשות מבחן התאמה שלאחריו ניתן להתקבל לתואר.
מישהו מכיר את המבחן? ויודע לספר עליו?
לצפיה ב-'מהי דוקטרינה ?'
מהי דוקטרינה ?
13/01/2018 | 13:40
1
65
לצפיה ב-'עבודה בעונשין '
עבודה בעונשין
09/01/2018 | 20:47
2
82
שלום לכולם!
יש כאן אולי סטודנט שנה ב' ג' או ד' שיכול לענות לי על כמה שאלות ?
תודה לעונים :)
לצפיה ב-'תשאלי כאן'
תשאלי כאן
13/01/2018 | 15:05
55
ומי שיוכל, אני בטוחה שישתדל לענות.
לצפיה ב-'את יכולה לשאול פה'
את יכולה לשאול פה
25/01/2018 | 12:02
16
יש פה חברה שידעו לענות
לצפיה ב-'ראיון לכאן תרבות'
ראיון לכאן תרבות
07/01/2018 | 11:28
56
בקשה לראיון
שמי פאר לי שחר מכאן תרבות .מקיימים מוחורתיים יום שלישי תוכנית על מצבם של הסטודנטים למשפטים הקשיים הדרישות אם אפשר להתקשר לתאם מרואיינים 0526600239

לצפיה ב-' פורומים חדשים מחכים לכם '
פורומים חדשים מחכים לכם
24/12/2017 | 13:19
10

פורום חדש יעסוק בדיני המס כולל תחום המיסוי הפלילי, בו תקבלו ייעוץ מעו"ד מומחה, לשעבר מנהל תחום במחלקת החקירות של רשות המיסים 
היכנסו עכשיו לפורום דיני מע"מ ומס הכנסה 

פורום חדש מרכז ייעוץ משפטי ומענה על שאלות בנושאים של ויזה, דרכון זר, הגירה, אזרחות ואשרת עבודה בחו"ל, בבריטניה וארה"ב בעיקר
היכנסו עכשיו לפורום ויזה ואזרחות בבריטניה וארה"ב
לצפיה ב-'ללמוד משפטים'
ללמוד משפטים
20/12/2017 | 14:00
4
174
אנסה את מזלי גם פה, מקווה שזה בסדר. חברה שלי אחרי שיחרור וחושבת ללמוד משפטים. התחום מעניין אותה אבל היא לא רוצה לחכות עד לשנה הבאה אז היא רוצה לבדוק אופציות אם אפשרי להתחיל ללמוד כבר עכשיו? תודה
לצפיה ב-'אם היא רוצה ללמוד במוסד טוב, אז התשובה היא לא'
אם היא רוצה ללמוד במוסד טוב, אז התשובה היא לא
22/12/2017 | 15:13
150
למיטב ידיעתי, גם במוסדות פחות טובים אי אפשר להתחיל ללמוד משפטים באמצע השנה האקדמית.
לצפיה ב-'יש מקומות שכן פתחו הרשמה לסמסטר חורף'
יש מקומות שכן פתחו הרשמה לסמסטר חורף
24/12/2017 | 01:40
98
ראיתי השבוע פרסום שבמרכז האקדמי למשפט ועסקים, נפתחה ההרשמה ללימודי משפטים. בשנים האחרונות הסטודנטים שלהם נותנים תחרות לא רעה לאלה שיוצאים מהמוסדות הגדולים, הם הצליחו להתברג במשרדים מובילים. תציע לה לבדוק שם.
לצפיה ב-'ללמוד משפטים?!'
ללמוד משפטים?!
25/12/2017 | 12:06
117
אם כוונת הלימודים היא להשיג תואר עו"ד כדי לעסוק במקצוע, אז חבל על הזמן והכסף, שכן שערי המקצוע נסגרו ע"י לשכת עורכי הדין.

מומלץ לך להתעדכן אצל המתמחים שניגשו למבחני ההסמכה השערורייתיים בשנים האחרונות.
לצפיה ב-'אולי אפשר לעשות קורסים מסוימים באוניברסיטה פתוחה'
אולי אפשר לעשות קורסים מסוימים באוניברסיטה פתוחה
09/02/2018 | 20:59
8
ואחר כך לקבל פטורים כשהיא כבר תגיע ללימודים במוסד אקדמי אחר. שווה לבדוק קודם על מה יתנו פטור ועל מה לא.
לצפיה ב-'דיווח ללשכה על תלונה'
דיווח ללשכה על תלונה
20/12/2017 | 12:32
1
137
היי במסגרת קורס באתיקה משפטית עלתה השאלה - האם מתמחה נדרש לדווח ללשכה על תלונה שהוגשה נגדו במשטרה? האם עו״ד נדרש?

מעיון  בחקיקה בחוק לשכת עורכי הדין על פניו נראה שלא - הסעיפים שעוסקים בברור תלונות/דחיית מתמחה/עו״ד הם 26,27 44(א) על שני תתי סעיפיו. הקטע שרשום שתתברר תלונה שהוגשה - האם זה רק ראקטיבי הלשכה מפרסמת רשימת מועמדים והציבור יכול להגיש תלונה/לדווח.
כלומר, אם הדבר אכן כך - מהיכן הסמכות בטופס הרשמה להתמחות רשום שצריך לציין על עברך? (לא מדבר על רישום פלילי שזה בחריגים לחוק המרשם וכו׳).
בנוסף לא מצאתי שום דבר בכללי הלשכה (אתיקה מקצועית).

הפסיקה (לפחות זו שניתנה לעבודה) לא העלתה משהו ברור, אבל השאלה נשאלת גם לגבי מתמחה וגם לגבי עו״ד. בחלק מפסקי הדין השופט.ת ציינו שהמועמד להתמחות/עו״ד דיווח באחרים לא התייחסו אבל לא הייתה כל אמירה נורמטיבית לגבי זה שניתן לבסס עליה טיעון.

מה דעתכן.ם? 
לצפיה ב-'לומד באת״א? תנחומיי'
לומד באת״א? תנחומיי
11/01/2018 | 08:19
53
ממה ששמעתי על חבריך ללימודים מחברה שלי לא הייתי הולך לשם גם אם היו משלמים לי. לשאלתך: בפועל הלשכה מחייבת דיווח על תלונות בטפסים שמתמחים נדרשים למלא בתחילת ההתמחות. 
לצפיה ב-'שאלה למתמחים או לאלה שכבר סיימו התמחות'
שאלה למתמחים או לאלה שכבר סיימו התמחות
19/12/2017 | 11:23
2
126
בקרוב אני מתחיל התמחות בתחום הנזיקין/ביטוח. השאלה שלי היא - עד כמה הידע האקדמי שרכשתם חשוב לעבודה? כלומר, מהבחינה הפרקטית.
אני מפחד שאגיע ויצפו ממני לדעת דברים שמבחינתם הם בסיסיים ושאני כבר הספקתי לשכוח. האם כולם מתחילים מאפס ולומדים את העבודה הפרקטית תוך כדי תנועה? 

תודה לעוזרים!
לצפיה ב-'השאלה שלך נכונה לכל תחום ולא רק לנזיקין'
השאלה שלך נכונה לכל תחום ולא רק לנזיקין
22/12/2017 | 15:10
1
82
אין לך ממה לפחד. אף אחד לא מצפה ממתמחה לדעת את מה שעורכי הדין במשרד יודעים. מה שלמדת בלימודים הוא כמובן רלוונטי מהפן התיאורטי, כלומר עלייך לדעת מהן יסודות עוולת הרשלנות, למשל, כדי לדעת מה עלייך להוכיח אם תתבע בעילה זו.
מצד שני, לא מלמדים באקדמיה איך לחשב נזק, אחוזי נכות וכו'. זה דברים שלומדים רק בפרקטיקה. אם היינו מסיימים את התואר ויודעים הכל, לא היינו צריכים התמחות :)
לצפיה ב-'ההתמחות נועדה כדי לרכוש ידע פרקטי'
ההתמחות נועדה כדי לרכוש ידע פרקטי
24/12/2017 | 01:45
34
לצפיה ב-'התמחות בלשכת משנה לפרקליט'
התמחות בלשכת משנה לפרקליט
03/12/2017 | 12:50
99
שלום,
אני לומד באוניברסיטת ת"א, והחלטתי להגיש מועמדות לכמה לשכות של משנה לפרקליט המדינה. רציתי לשאול עד כמה מדובר בהתמחות "נחשבת" שיכולה לפתוח דלתות לאחר מכן, בפרט במגזר הציבורי.
תודה על העזרה!
לצפיה ב-'יש לי בעיה עצומה בקשר להתמחות'
יש לי בעיה עצומה בקשר להתמחות
26/11/2017 | 12:53
1
187
אני לא מסוגל להתמודד עם שאלות משפטיות בראיונות התמחות. הלחץ, החרדה, המצב הלא טבעי הזה פשוט מביא אותי לכך שאני לא חד, מהסס ופשוט גורם לי להרתע בכלל מלהגיש מועמדויות למשרדים.
אני אפילו לא יודע איך להתכונן לזה, הרי הם יכולים לשאול אותי כל שאלה שהיא בנושא של המחלקה, וגם אם הם "רק רוצים לראות חשיבה משפטית", הם יקבלו ממני חשיבה משפטית לקויה רק בגלל שאיני מסוגל להתמודד גם עם התקלות וגם עם הלחץ של הריאיון.

מישהו יכול לעזור לי מה אני אמור לעשות? לקרוא מחברות בחינה שלמות לפני? אני כבר מיואש.
לצפיה ב-'אתה מציין חרדה ולחץ'
אתה מציין חרדה ולחץ
26/11/2017 | 15:01
128
לאנשים במצבך עם '' חרדת בחינות" ממליצים לקחת תרופה נגד חרדה כשעתיים לפני הבחינה/ראיון. מומלץ להתייעץ עם רופא על תרופה מתאימה שאיננה פוגעת בערנות
ולא מרדימה.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא קניות באינטרנט
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
אירוח בנושא קניות באינטרנט
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום טיפול CBT
פורום טיפולי CBT
פורום ירושה, עיזבון ואפוטרופסות
פורום עיזבון ואפוטרופסות
DRSI Law Office
הגירה, ויזה ואזרחות בחו"ל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה