לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום חיסונים ורפואת מטיילים

טיולים ליעדים מרוחקים ואקזוטיים כבר מזמן אינם נחלתם הבלעדית של תרמילאים אחרי צבא. עם התפתחותו של הכפר הגלובלי, קבוצות אוכלוסיה שבעבר לא התאימו לפרופיל המטייל, נוסעות לטייל במזרח הרחוק, בדרום אמריקה ובאפריקה. לקבוצות אלו יש להוסיף גם את אנשי העסקים, שחוצים יבשות ואוקיינוסים. לרוב התרמילאים ידוע כי חלק בלתי נפרד מההכנות לטיול כוללות גם קבלת יעוץ וחיסונים מתאימים, בהתאם לארצות היעד ולמסלול הטיול. מעטים יודעים, שגם מבוגרים יותר הנוסעים לפרקי זמן קצרים בטיולים מאורגנים צריכים ואף מחויבים להתחסן בהתאם. על פי הנחיות משרד הבריאות המבוססות על הנחיות ארגון הבריאות העולמי, על כל הנוסעים למדינות מתפתחות (גם לנסיעות קצרות או למטרת עסקים בלבד) לקבל יעוץ טרם הנסיעה, על מנת להתחסן וליטול טיפול תרופתי למניעת מלריה במידת הצורך. רצוי להתחיל בהכנות כחודשיים לפני הנסיעה, שכן קיימים חיסונים הניתנים במספר זריקות במרווחים ביניהן. מטרת הפורום הינה לענות על שאלות המתעוררות תוך תיכנון הטיול – מידע לגבי חיסונים ( מה צריך? מתי להתחיל ? לאיזה איזור צריך?), מידע לגבי מלריה (איך למנוע? איפה יש ואיפה אין?), מחלות אחרות העלולות לפגוע במטיילים, כולל מחלות העוברות בעקיצות יתושים, במזון ובמים נגועים, מחלת גבהים ועוד. לשאלותיכם עונים בפורום רופאי היחידה למחלות זיהומיות ומרפאת המטיילים, "שירות רפואי לנוסע" (שר"ל) של המרכז הרפואי תל אביב: ד"ר דני אלון, מנהל השר"ל וד"ר מיכל קציר. שניהם מומחים במחלות זיהומיות.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חיסונים ורפואת מטיילים

טיולים ליעדים מרוחקים ואקזוטיים כבר מזמן אינם נחלתם הבלעדית של תרמילאים אחרי צבא. עם התפתחותו של הכפר הגלובלי, קבוצות אוכלוסיה שבעבר לא התאימו לפרופיל המטייל, נוסעות לטייל במזרח הרחוק, בדרום אמריקה ובאפריקה. לקבוצות אלו יש להוסיף גם את אנשי העסקים, שחוצים יבשות ואוקיינוסים. לרוב התרמילאים ידוע כי חלק בלתי נפרד מההכנות לטיול כוללות גם קבלת יעוץ וחיסונים מתאימים, בהתאם לארצות היעד ולמסלול הטיול. מעטים יודעים, שגם מבוגרים יותר הנוסעים לפרקי זמן קצרים בטיולים מאורגנים צריכים ואף מחויבים להתחסן בהתאם. על פי הנחיות משרד הבריאות המבוססות על הנחיות ארגון הבריאות העולמי, על כל הנוסעים למדינות מתפתחות (גם לנסיעות קצרות או למטרת עסקים בלבד) לקבל יעוץ טרם הנסיעה, על מנת להתחסן וליטול טיפול תרופתי למניעת מלריה במידת הצורך. רצוי להתחיל בהכנות כחודשיים לפני הנסיעה, שכן קיימים חיסונים הניתנים במספר זריקות במרווחים ביניהן. מטרת הפורום הינה לענות על שאלות המתעוררות תוך תיכנון הטיול – מידע לגבי חיסונים ( מה צריך? מתי להתחיל ? לאיזה איזור צריך?), מידע לגבי מלריה (איך למנוע? איפה יש ואיפה אין?), מחלות אחרות העלולות לפגוע במטיילים, כולל מחלות העוברות בעקיצות יתושים, במזון ובמים נגועים, מחלת גבהים ועוד. לשאלותיכם עונים בפורום רופאי היחידה למחלות זיהומיות ומרפאת המטיילים, "שירות רפואי לנוסע" (שר"ל) של המרכז הרפואי תל אביב: ד"ר דני אלון, מנהל השר"ל וד"ר מיכל קציר. שניהם מומחים במחלות זיהומיות.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר

לאתר השירות הרפואי למטייל: (שר"ל)- לחצו כאן!
המשך >>

לצפיה ב-' אירוח בנושא איבחון גנטי '
אירוח בנושא איבחון גנטי
( לעמוד שלי בתפוז )
23/03/2017 | 12:24
 יש לכם שאלות בנוגע לאיבחון מחלות גנטיות של עוברים בטרם החזרתם לרחם?
ביום רביעי, ה-29.3, נארח בפורום פוריות את ד"ר ברוך פלדמן, מומחה בגנטיקה רפואית, יילוד וגניקולוגיה ומנהל את מרכז ה- PGD שישיב על שאלותיכם בנושא.

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו
לצפיה ב-'חיסונים לתאילנד'
חיסונים לתאילנד
15/03/2017 | 13:15
7
היי,
טסה לתאילנד לחודש ימים , לצפון ולדרום.
רוצה להתחסן ב:

§                     טיפוס הבטן 
§                     צהבת A 
§                     צהבת B 
§                     טטנוס
האם יש איזה תקופה שהחיסונים מעלה תופסים ( אם התחסנתי לפני כמה שנים, עלי לעשות בדיק נוגדנים במקום להתחסן שוב? ) 
והאם זה חיוני להתחסן בדלקת מח יפנית - המחלה נדירה אך קיימת בצפון תאילנד, ואני טסה בחודש ספטמבר אוקטובר שעלולים להיות גשמים..
לצפיה ב-'אילו פרטים צריכים להופיע על כריכת פנקס החיסונים הצהוב ?'
אילו פרטים צריכים להופיע על כריכת פנקס החיסונים הצהוב ?
12/03/2017 | 12:44
3
היי, לפני מספר ימים עברתי כמה חיסונים לקראת נסיעה, וקיבלתי באותה הזדמנות פנקס חיסונים צהוב חדש במקום הקודם שאבד לי. החיסונים רשומים בתוך הפנקס אבל הפרטים שלי לא רשומים בשום מקום. ראיתי שעל פנקס חיסונים של מישהו אחר רשומים בעט על גבי הכריכה הקדמית שמו המלא באותיות גדולות באנגלית, ומתחת מופיע מספר בן 8 ספרות.

האם אלו פרטים שאני יכול למלא בעצמי בלי צורך לחזור למרפאה? מה זה המספר בן 8 הספרות? הבנתי שזה לא מספר תעודת זהות, מאיפה אני משיג את המספר הזה? האם הכרחי לרשום אותו? תודה!

לצפיה ב-'חיסונים לטסים ליפן'
חיסונים לטסים ליפן
27/02/2017 | 19:43
14
היי , טסה ליפן בעוד שבועיים טיול מאורגן בבתי מלון . . . האם יש צורך בחיסונים ??.
לצפיה ב-'זיקה וירוס בפיליפינים ליסוע או לא?'
זיקה וירוס בפיליפינים ליסוע או לא?
15/02/2017 | 01:53
7
שלום 
אני ואשתי אמורים לטוס בעוד כשבועיים לירח דבש בפיליפינים ורק ממש לאחרונה שמענו על הוירוס הזה שנקרא זיקה. אשתי לא בהריון אבל התכנון היה להתחיל לנסות להיכנס להריון מיד עם החזרה מהחופשה. קראנו על זה רבות וגם על ההמלצה של לחכות חצי שנה לאחר החזרה עד שמתחילים לנסות להיכנס להריון. אשתי ממש מפחדת ובעד לבטל את החופשה. היא אומרת שלפי מה שהיא קראה הכל עדיין דיי חדש ואין מספיק מידע ושלא בטוח שבאמת לחכות חצי שנה זה נכון או מספיק זמן. 
הייתי שמח לקבל מידע עדכני ככל האפשר האם אפשר לסמןך על התאוריה וההמלצות של לחכות חצי שנה ואז הכל בסדר. מה היית ממליץ לנו לעשות בנושא?
אני בן 33 אשתי בת 31 וכן התכנון הוא לנסות להיכנס להריון עם החזרה מהחופשה אבל אם נידע שאפשר לסמוך על ההמלצה של חכות חצי שנה ובטוח הכל יהיה בסדר אני מאמין שנוכל לחכות עוד קצת...
כל מידע,המלצה או דעה יעזרו!!!! בעיקר אם היית ממליץ ליסוע או לבטל???
תודה מראש,
גל.
לצפיה ב-'זנזיבר וחיסונים - שאלה דחופה'
זנזיבר וחיסונים - שאלה דחופה
01/02/2017 | 11:14
1
25
שלום, אני טסה עוד 4 ימים לזנזיבר עם קונקשן באתיופיה של 3.5 שעות. לא הייתי מודעת לכל עניין החיסונים לפני ולכן העניין לא טופל. יש סיכון כלשהו עבורנו בנסיעה? יתנו לנו להיכנס בכלל בלי פנקס חיסונים (בהתחשב בעובדה גם שיש לנו עצירה באתיופיה) מה לעשות? 
תודה לעונים הזריזים
לצפיה ב-'קישור לתשומת ליבך.'
קישור לתשומת ליבך.
02/02/2017 | 22:06
15

אין לי מושג עד כמה המידע מעודכן. היה רצוי שתבררי במקום מוסמך כמו מרפאת מטיילים, כדי להמנע ממצב שלא יתנו לך להכנס.
לצפיה ב-'חיסון לאיי האוקינוס ההודי'
חיסון לאיי האוקינוס ההודי
10/01/2017 | 08:50
9
שלום
אני רוצה לערוך שייט לאיי האוקינוס ההודי ל 14 יום. ירידה במדגסקר מריציוס איי שייסל. האם אני צריכה חיסון מיוחד?
אנחנו בסביבות   גיל 70.
  תודה מראש שרה

לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 17:50
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

לצפיה ב-'חיסונים ךהודו'
חיסונים ךהודו
08/12/2016 | 00:16
1
9
נוסעת ל10 ימים לדלהי והסביבה בטיול מאורגן האם צריך להתחסן , אני שבועיים לפני הנסיעה. אם כן אילו חיסונים?
לצפיה ב-'בטח חובה ואל תשכחי ביטוח!!!'
בטח חובה ואל תשכחי ביטוח!!!
08/12/2016 | 09:52
5
דוד שלי היה צריך לקבל חילוץ בטיול של שבועיים עם חברים ולא היה לא ביטוח 
אז עשו לו הטסה רפואית  , תיכנסי למחירים באתר ותראי ששווה לך לעשות ביטוח רפואי לפני ,רק להוסיף מדובר באדם בריא בן 45 ללא התקפים קודמים!!

חיסונים זה לוקח ציק צק במרפאת חול
לצפיה ב-'נטילת מלרון לפני הטיול'
נטילת מלרון לפני הטיול
05/12/2016 | 07:27
19
שלום,
אנחנו טסים לטנזניה בטיסת לילה - נוחתים בשש וחצי בבוקר.
האם מספיק להתחיל בנטילת מלרון בערב שלפני (אומר כ7 שעות לפני הנחיתה), או שצריך כיסוי של 24 שעות לפחות לפני הנחיתה - ואז צריך לקחת את הכדור בשני הערבים שלפני ההמראה.
אודה לתשובתכם.
לצפיה ב-'חיסון לפני נסיעה לזנזיבר(באפריקה)'
חיסון לפני נסיעה לזנזיבר(באפריקה)
09/10/2016 | 15:12
1
104
אם התחסנתי כבר לפני טיסה למקסיקו האם אני צריכה להתחסן גם לפני זנזיבר?
לצפיה ב-'חיסונים וטיסה לזנזיבר'
חיסונים וטיסה לזנזיבר
26/11/2016 | 06:56
31
יש פה כמה נקודות שלא העלית והן אלו חיסונים בדיוק עשית ומתי טסת למקסיקו. ניתן לשער שאם חוסנת לכל החיסונים הנדרשים בשנים האחרונות לא תהיה כל בעיה (מדובר על עשר שנים). בכל מקרה, מומלץ לקרוא מראש את כל המידע על טיול לטנזניה<font> </font>ולזנזיבר ואף לברר מול חברה המתמחה בטיולים כדי להיות בטוח שאכן אין צורך לבצע חיסונים נוספים.
לצפיה ב-' ושנה טובה לכל גולשי תפוז '
ושנה טובה לכל גולשי תפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
29/09/2016 | 11:33
1
שנה טובה ומתוקה לכולם!
שתהיה לנו שנה של התחלות חדשות, שינויים, בריאות ואושר.

כתיבה וחתימה טובה
צוות תפוז אנשים
לצפיה ב-'אנצפליטיס יפנית בהודו'
אנצפליטיס יפנית בהודו
25/09/2016 | 10:43
16
שלום רב,
בן זוגי ואני עתידים לטוס להודו בעוד יומיים, היינו במרפאת המטיילים לפני חודש וחצי וקיבלנו את החיסונים שהומלצו. לא קיבלנו חיסון לדלקת מוח יפנית משום שלא הומלץ לנו על כך. חברה שלי טסה להודו בעוד כמה שבועות ופנתה גם היא למרפאת המטיילים ונאמר לה כי יש התפרצות כעת של דלקת מוח יפנית וכי עליה להתחסן.
האם עלינו לנסות להשיג תור היום או מחר ולהתחסן לפני הנסיעה?
מהאתר של ה-CDC לא ברור לי אם אכן יש המלצה גורפת להתחסן כרגע.
יעדי הטיול- צפון הודו - לה, אמריטסר, דרמסלאה, מנאלי, אולי ורנאסי, רישיקש, אגרה, דלהי.

כמו כן, בעבר הייתה לי פריחה בכל הגוף בעקבות טיפול באנטיביוטיקה בשם דיספטיל פורטה (Trimethoprim + Sulfamethoxazole) והבנתי שחיסון דלקת מוח יפנית מכיל סולפה, האם עלי להימנע מהחיסון בשל התגובה שהייתה לי?

תודה רבה
שירז

לצפיה ב-'נסיעה לזנזיבר בהריון'
נסיעה לזנזיבר בהריון
17/09/2016 | 13:16
73
מתכננים לנסוע בשבוע 9-10 ל-7 ימים בטיסה ישירה.
האם יש סיכון?

תודה!
לצפיה ב-'חיסונים לנוסעים לחו"ל- השוואה בין קופות החולים'
חיסונים לנוסעים לחו"ל- השוואה בין קופות החולים
12/09/2016 | 13:52
76
באתר כל הבריאות תוכלו להשוות זכאויות, תשלומים והשתתפויות עצמיות בין כל קופות החולים(!) במגוון עצום של נושאים, כולל חיסונים לנוסעים לחו"ל, לגלות מה הקופה שלכם נותנת לעומת הקופות האחרות ולדעת אם השירות לו אתם זקוקים, נמצא בחוק ביטוח בריאות ממלכתי. כנסו וחיסכו זמן וכסף.
לצפיה ב-'יעילות PARKITO לטיול בוייטנאם'
יעילות PARKITO לטיול בוייטנאם
06/09/2016 | 20:31
27
האם דוחה יתושים PARKITO (נמכר כצמיד במטייל) יעיל ומספיק לטיול בוייטנאם?
לצפיה ב-'חיסונים לדרום אפריקה'
חיסונים לדרום אפריקה
05/09/2016 | 11:36
1
43
אני בת 70 ונוסעת בפברואר2017 לטיול מאורגן לדרום אפריקה הכולל את שמורת קרוגר,Chobe,שלושלואי בסוואזילנד ומפלי ויקטוריה. קיבלתי חיסוני צהבת a  c ולפני שנה קיבלתי חיסון לדלקת קרום המוח, טטנוס, וטיפוס הבטן. שאלתי:                        1. האם עלי לקבל שוב חיסון טיפוס הבטן?                                                            2. האם זה אזור עם קדחת צהובה כי מפאת גילי ועקב זה שעברתי ספלנקטומי אסור לי לקבל את החיסון לקדחת צהובה                                                              3.באיזה אזורים צריך לקחת כדורים נגד מלריה?                                                 4. האם יש צורך בחיסונים נוספים?
  אשמח לקבל תשובות

תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
18/12/2016 | 16:15
13
לא ידוע לי שיש סיכון לקדחת צהובה בדר''פ וגם חיסון לא נדרש.
למרות ההנחיות המתפרסמות, הסיכוי להדבק במלריה בדרום אפריקה
שואף לאפס. הייתי שם לאחרונה עם קבוצה. אף אחד מהקבוצה לא לקח כדורים
וכמובן שלא חלה. אין בדברי משום המלצה אלא רק חומר למחשבה.
לצפיה ב-'חשיפה לזיקה - נסיעה בעת הריון לארה"ב'
חשיפה לזיקה - נסיעה בעת הריון לארה"ב
04/09/2016 | 23:50
15

שלום
  אנו מתכננים נסיעה לארה"ב לפרק זמן של חודש. רוב השהיה מתוכננת להיות במיאמי ובטאמפה, פלורידה. הנסיעה כוללת נוסעת שהיא בטרימסטר ראשון להריון.
לאחרונה יש איזכורים של מיאמי וטאמפה כמוקדי הדבקה בוירוס זיקה על ידי יתושים מקומיים. מספר ההדבקות שנרשם הוא גדול יחסית לארה"ב, אבל מזערי יחסית למקומות שנחשבים מוכי מגיפת זיקה.
אשמח להתייחסותכם איך להתייחס אל (ואיך לנהל את) סיכון ההדבקה במיאמי ובטאמפה?
תודה

לצפיה ב-'מוכרת כדורים ב ז ו ל'
מוכרת כדורים ב ז ו ל
03/09/2016 | 16:25
14
מוכרת מלרון, כדורים לטיהור מים ואורמוקס (מחלת גבהים)
נמצא באריזה המקורית ומצורף העלון לצרכן 
הכל יחד 150 שח

יצירת קשר בפייסבוק YANA VAIZER
לצפיה ב-'חיסונים להודו'
חיסונים להודו
08/08/2016 | 01:01
20
שלום, אני אשמח לעזרה בנוגע לחיסונים להודו, בעוד כשבועיים טסים לצפון הודו, אני רוצה לדעת מה החשיבות של המנה השלישית בחיסון כלבת, האם בכך שאני עושה את 2 המנות הראשונות של החיסון אני מפתחת "מספיק" נוגדנים? 
היכן אני יכולה לקבל את החיסון שלא במרפאת מטיילים? או היכן ניתן לקנותה? 

מה הם הסיכונים בחיסון פוליו ומדוע רופא מומחה אחד לרפואת מטיילים כן נתן ורופא אחר לא? (שני הרופאים מומחים לרפואת מטיילים, האחד פועל מטעם כללית והשני מטעם מכון מור) - שניהם ידעו שהנוסע/ת מטיילים לצפון ומרכז הודו. 

תודה על העזרה!

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ