לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
60636,063 עוקבים אודות עסקים

פורום חיסונים ורפואת מטיילים

טיולים ליעדים מרוחקים ואקזוטיים כבר מזמן אינם נחלתם הבלעדית של תרמילאים אחרי צבא. עם התפתחותו של הכפר הגלובלי, קבוצות אוכלוסיה שבעבר לא התאימו לפרופיל המטייל, נוסעות לטייל במזרח הרחוק, בדרום אמריקה ובאפריקה. לקבוצות אלו יש להוסיף גם את אנשי העסקים, שחוצים יבשות ואוקיינוסים. לרוב התרמילאים ידוע כי חלק בלתי נפרד מההכנות לטיול כוללות גם קבלת יעוץ וחיסונים מתאימים, בהתאם לארצות היעד ולמסלול הטיול. מעטים יודעים, שגם מבוגרים יותר הנוסעים לפרקי זמן קצרים בטיולים מאורגנים צריכים ואף מחויבים להתחסן בהתאם. על פי הנחיות משרד הבריאות המבוססות על הנחיות ארגון הבריאות העולמי, על כל הנוסעים למדינות מתפתחות (גם לנסיעות קצרות או למטרת עסקים בלבד) לקבל יעוץ טרם הנסיעה, על מנת להתחסן וליטול טיפול תרופתי למניעת מלריה במידת הצורך. רצוי להתחיל בהכנות כחודשיים לפני הנסיעה, שכן קיימים חיסונים הניתנים במספר זריקות במרווחים ביניהן. מטרת הפורום הינה לענות על שאלות המתעוררות תוך תיכנון הטיול – מידע לגבי חיסונים ( מה צריך? מתי להתחיל ? לאיזה איזור צריך?), מידע לגבי מלריה (איך למנוע? איפה יש ואיפה אין?), מחלות אחרות העלולות לפגוע במטיילים, כולל מחלות העוברות בעקיצות יתושים, במזון ובמים נגועים, מחלת גבהים ועוד. לשאלותיכם עונים בפורום רופאי היחידה למחלות זיהומיות ומרפאת המטיילים, "שירות רפואי לנוסע" (שר"ל) של המרכז הרפואי תל אביב: ד"ר דני אלון, מנהל השר"ל וד"ר מיכל קציר. שניהם מומחים במחלות זיהומיות.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חיסונים ורפואת מטיילים

טיולים ליעדים מרוחקים ואקזוטיים כבר מזמן אינם נחלתם הבלעדית של תרמילאים אחרי צבא. עם התפתחותו של הכפר הגלובלי, קבוצות אוכלוסיה שבעבר לא התאימו לפרופיל המטייל, נוסעות לטייל במזרח הרחוק, בדרום אמריקה ובאפריקה. לקבוצות אלו יש להוסיף גם את אנשי העסקים, שחוצים יבשות ואוקיינוסים. לרוב התרמילאים ידוע כי חלק בלתי נפרד מההכנות לטיול כוללות גם קבלת יעוץ וחיסונים מתאימים, בהתאם לארצות היעד ולמסלול הטיול. מעטים יודעים, שגם מבוגרים יותר הנוסעים לפרקי זמן קצרים בטיולים מאורגנים צריכים ואף מחויבים להתחסן בהתאם. על פי הנחיות משרד הבריאות המבוססות על הנחיות ארגון הבריאות העולמי, על כל הנוסעים למדינות מתפתחות (גם לנסיעות קצרות או למטרת עסקים בלבד) לקבל יעוץ טרם הנסיעה, על מנת להתחסן וליטול טיפול תרופתי למניעת מלריה במידת הצורך. רצוי להתחיל בהכנות כחודשיים לפני הנסיעה, שכן קיימים חיסונים הניתנים במספר זריקות במרווחים ביניהן. מטרת הפורום הינה לענות על שאלות המתעוררות תוך תיכנון הטיול – מידע לגבי חיסונים ( מה צריך? מתי להתחיל ? לאיזה איזור צריך?), מידע לגבי מלריה (איך למנוע? איפה יש ואיפה אין?), מחלות אחרות העלולות לפגוע במטיילים, כולל מחלות העוברות בעקיצות יתושים, במזון ובמים נגועים, מחלת גבהים ועוד. לשאלותיכם עונים בפורום רופאי היחידה למחלות זיהומיות ומרפאת המטיילים, "שירות רפואי לנוסע" (שר"ל) של המרכז הרפואי תל אביב: ד"ר דני אלון, מנהל השר"ל וד"ר מיכל קציר. שניהם מומחים במחלות זיהומיות.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר

לאתר השירות הרפואי למטייל: (שר"ל)- לחצו כאן!
המשך >>

לצפיה ב-' פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה '
פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/08/2017 | 16:04

פורום השקעות בקנדה הוקם כדי לתת לכם מענה לשאלות רבות החל מסוג ההשקעה, מקום ההשקעה, מיסוי, נושאים משפטיים, ניהול ההשקעה, רווחיות ומימוש השקעה.
רוצים להשקיע בקנדה זקוקים לייעוץ מעורך קנדי וישראלי היכנסו עכשיו לפורום החדש >>
לצפיה ב-' מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם '
מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם
( לעמוד שלי בתפוז )
23/07/2017 | 17:54
1

לא טובים בדייטים? מתקשים ביצירת קשר זוגי? בפורום מאמן אישי למציאת זוגיות תקבלו עצות בנושא 

מעדיפים דרכי טיפול טבעיים לגופכם? אתם צודקים! בפורום תרופות סבתא מחכים לכם

זקוקים לייעוץ משפטי בתחום הפלילי? המנהל החדש בפורום משפט פלילי, עו"ד אביתר גולני, מחכה לכם 

מקימים בריכת נוי או רוכשים אקווריום? גם בנושא הזה מומחה ישמח לייעץ לכם בפורום אקווריום ודגי נוי

בהריון? מתעניינת בתהליך שימור דם טבורי? היכנסי עכשיו לפורום דם טבורי לשאול הכל

מתמודדים עם קשיים ודילמות בזוגיות? לא מפסיקים לריב? כל אחד מאיתנו זקוק לטיפול זוגי לעיתים, אין לכם מה להפסיד

צו ראשון, שיבוץ, שמירות, שחרור משירות צבאי, השתמטות, עריקות, שיפוט: בפורום עורך דין צבאי יענו על כל השאלות בנושאים האלו

לצפיה ב-' מכירים את כל הפורומים בתפוז '
מכירים את כל הפורומים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/07/2017 | 13:02
1

אם לא, אתם מוזמנים לגלות כמה...

פורום פילוסופיה לכל חוגג 16 שנה של פעילות ומזמין אתכם לקחת בה חלק

כותבים למגירה? חבל בואו לשתף את הגולשים בפורום שירה ופרוזה 

בפורום שישים פלוס תגלו שבכל גיל אפשר להכיר חברים חדשים ברשת

מכורים לגיימינג? יש לכם עם מי לדבר על כל המשחקים בפורום קונסולות משחק 

אף פעם לא מאוחר מידי... בפורום חסרי ניסיון זוגי ומיני בגיל מאוחר תמצאו קהילה תומכת ומקום לשתף ולפרוק 

רוכבים מקצועיים? לא יורדים מהאופניים שלכם? אופני כביש הוא הפורום בשבילכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-' נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה '
נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/06/2017 | 13:17
2
 משפחות עם ילדים, טיולי בנות, צעירים, דתיים והגיל השלישי: גיאורגיה הפכה להיות היעד החם לחופשה מגוונת ולנו יש פורום חדש שיעזור לכם לתכנן את הטיול המושלם  היכנסו לפורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
לצפיה ב-'טיול לפרו- חיסונים'
טיול לפרו- חיסונים
23/06/2017 | 11:05
8
שלום רב,
אנחנו בחודשים האחרונים מתכננים טיול משפחתי בפרו. הטיול אמור לכלול נופים, תרבות, פעילויות והרבה חופש עם המשפחה. אני רוצה להמליץ לכל מי שמארגן טיול לאיזור פרו לבדוק את החיסונים שנדרשים לעבור לפני הגעה ליעד. 
לצפיה ב-' פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל '
פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2017 | 12:38
1
 מסוכסכים עם השכן על רכוש משותף? מתמודדים עם דייר סרבן תשלום? 
מומחה בפורום ועד בית- בתים משותפים מחכה לשאלות שלכם

נתקלתם במקרה של רשלנות רפואית? אתם צריכים ייעוץ משפטי בנושא? עו"ד מהתחום מחכה לייעץ לכם בפורום רשלנות רפואית

העסק נמצא בקשיים כלכליים? צריכים ייעוץ פיננסי? פורום הלוואות לעסקים וייעוץ עסקי זה המקום בשבילכם

הקריירה נתקעה? מתקשים למצוא כיוון תעסוקתי בחיים? בפורום ייעוץ קריירה מחכים לכם בקוצר רוח וישמחו לייעץ לכם

בעיות ראייה, משקפיים, מולטיפוקל, עדשות ראייה, צילינדר -  מומחה אופטומטריסט כאן בשבילכם בפורום עדשות מגע ומשקפיים 

הבניין שלכם עומד לעבור תמ"א 38? לא יודעים מה הזכויות שלכם בפרויקט פינוי בינוי? היכנסו לפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית ותקבלו תשובות להכל

מתמודדים עם בעיות בעסק? רוצים להתייעץ לגבי קידומו? בפורום עסקים תימצאו פיתרונות להכל
לצפיה ב-' נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ '
נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2017 | 10:38
 יזמים צעירים? הקמתם חברה חדשה? זקוקים לייעוץ עסקי-משפטי?
פורום חדש, חם מהתנור, יענה לכם על כל השאלות בנושאים כמו גיוסי הון, הסכמי בעלי מניות ועוד ועוד.

לצפיה ב-' פורום הישרדות נפתח מחדש '
פורום הישרדות נפתח מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2017 | 13:08
1
 שורדים אמיתיים מכורים להדחות ומשימות חסינות
פורום הישרדות נפתח ומחכה לכם, במיוחד לרגל העונה החדשה המשודרת בימי רביעי ושבת ערוץ 2.
היכנסו ושתפו מי הפייבוריט שלכם

לצפיה ב-'נוגדנים למחלת החצבת'
נוגדנים למחלת החצבת
08/06/2017 | 10:57
15
ידוע לי שהחיסון נגד חצבת משולב בחיסון נגד אדמת וחזרת. בשנת 2012 עשיתי בדיקה להמצאות נוגדנים נגד אדמת ונמצא שאיני מחוסנת מפני המחלה. האם ניתן להשליך מכך גם לגבי החיסון לחצבת או שעלי לעבור בדיקת נוגדנים נפרדת?

לצפיה ב-' פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם '
פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם
( לעמוד שלי בתפוז )
07/06/2017 | 13:54

מחכים לכם מנהלים חדשים ופורומים שצומחים מחדש 

זקוקים לייעוץ בנושאים כמו התאזרחות של בני זוג זרים, ויזה, הגירה או אשרת עבודה בארץ? היכנסו לפורום מעמד זרים ומומחה ישיב לשאילותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2569

חושדת שבעלך בוגד בך? רוצים לגלות פרטים על אדם מסוים? היכנסו לפורום חקירות פרטיות ותבררו הכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2456

בעלי עסק חדש ונתקלים בקשיים? מעוניינים בצמיחת החברה? בפורום עסקים תקבלו פיתרונות להכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2292

מתמודדים עם הפרעות אכילה? זקוקים לתמיכה נפשית? 
יש לכם את מי לשתף   http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/198

הבניין שלכם לקראת תהליך פינוי בנוי או תמ"א 38? מומחה בפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית מחכה לשאלותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2454
לצפיה ב-' פורומים נפתחים מחדש '
פורומים נפתחים מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2017 | 12:33
4
  סובלים מכאב כרוני ואין לכם את מי לשתף?
פורום כאב עצבי וכאב כרוני נפתח מחדש על מנת לדבר על ההתמודדות ולקבל תמיכה אחד מהשני!

צריכים ייעוץ לגבי זכויות יוצרים או מפתחים מוצר חדש?
פורום קניין רוחני ופטנטים נפתח מחדש לכל היזמים שבנינו, היכנסו ושאלו את המומחה!

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'חיסון לילדים בני 3 לטנזניה'
חיסון לילדים בני 3 לטנזניה
03/05/2017 | 13:12
17
שלום, מהי המלצתך לגבי טיול משפחה עם ילדים בני 3,4,7 לטנזניה בהיבט חיסונים. תודה

לצפיה ב-'טרק הקלימנג'רו'
טרק הקלימנג'רו
26/04/2017 | 17:41
8
היי,
אני רואה שרבים בפורום מחפשים המלצה על חברה טובה שניתן לתאם את כל הטיול דרכה עם מחירים נמוכים יותר. אני ממש ממליץ על החברה שאיתה אני טסתי לטנזניה. לעוד פרטים ניתן להיכנס לקישור: טרק לקילימנג'רו.
לצפיה ב-'חיסונים לטנזניה'
חיסונים לטנזניה
26/04/2017 | 17:26
40
שלום,
המשפחה שלנו חיפשה את היעד המושלם לחופשה עבור כל המשפחה. התלבטנו רבות אם ללכת ליעד אירופה או למקום אקזוטי יותר. למזלנו החלטנו לטוס לזנזיבר וטזמניה, ניתן למצוא שם נופים עוצרי נשימה, חיות במרחק נגיעה, תרבות מעניינת והרבה הרבה כיף עם המשפחה.
ניתן למצוא עוד פרטים בקישור:חיסונים לטנזניה
לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2017 | 17:04
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-'Tdap חיסון משולש'
Tdap חיסון משולש
24/03/2017 | 15:26
5
שלום רב,
קיבלתי הפניה ממקום העבודה, להתחסן בחיסון טטנוס משולש, הכולל שעלת.
במקום זה, הרופא שלח אותי, לעשות חיסון טטנוס רגיל, המשולב עם דיפטריה. 
כך, שיצא שאת החיסון של השעלת פספסתי ומבקשים עכשיו, שאעשה גם, את הטטנוס המשולש, כדי להשלים את השעלת.
השאלה היא :
1. האם צריך לעשות, גם את חיסון הטטנוס המשולש, כדי להשלים את השעלת?
2. האם המינון לא יהיה יותר מידי / מסוכן, עבור הגוף?
3. במידה וכן צריך לעשות, אחרי כמה זמן, אחרי החיסון, המשולב הראשון?
4. האם, יש אופציה לעשות, רק את חיסון השעלת בלבד? ואם כן, איפה?

בתודה מראש,
אורלי

לצפיה ב-'חיסונים לתאילנד'
חיסונים לתאילנד
15/03/2017 | 13:15
15
היי,
טסה לתאילנד לחודש ימים , לצפון ולדרום.
רוצה להתחסן ב:

§                     טיפוס הבטן 
§                     צהבת A 
§                     צהבת B 
§                     טטנוס
האם יש איזה תקופה שהחיסונים מעלה תופסים ( אם התחסנתי לפני כמה שנים, עלי לעשות בדיק נוגדנים במקום להתחסן שוב? ) 
והאם זה חיוני להתחסן בדלקת מח יפנית - המחלה נדירה אך קיימת בצפון תאילנד, ואני טסה בחודש ספטמבר אוקטובר שעלולים להיות גשמים..
לצפיה ב-'אילו פרטים צריכים להופיע על כריכת פנקס החיסונים הצהוב ?'
אילו פרטים צריכים להופיע על כריכת פנקס החיסונים הצהוב ?
12/03/2017 | 12:44
12
היי, לפני מספר ימים עברתי כמה חיסונים לקראת נסיעה, וקיבלתי באותה הזדמנות פנקס חיסונים צהוב חדש במקום הקודם שאבד לי. החיסונים רשומים בתוך הפנקס אבל הפרטים שלי לא רשומים בשום מקום. ראיתי שעל פנקס חיסונים של מישהו אחר רשומים בעט על גבי הכריכה הקדמית שמו המלא באותיות גדולות באנגלית, ומתחת מופיע מספר בן 8 ספרות.

האם אלו פרטים שאני יכול למלא בעצמי בלי צורך לחזור למרפאה? מה זה המספר בן 8 הספרות? הבנתי שזה לא מספר תעודת זהות, מאיפה אני משיג את המספר הזה? האם הכרחי לרשום אותו? תודה!

לצפיה ב-'חיסונים לטסים ליפן'
חיסונים לטסים ליפן
27/02/2017 | 19:43
25
היי , טסה ליפן בעוד שבועיים טיול מאורגן בבתי מלון . . . האם יש צורך בחיסונים ??.
לצפיה ב-'זיקה וירוס בפיליפינים ליסוע או לא?'
זיקה וירוס בפיליפינים ליסוע או לא?
15/02/2017 | 01:53
45
שלום 
אני ואשתי אמורים לטוס בעוד כשבועיים לירח דבש בפיליפינים ורק ממש לאחרונה שמענו על הוירוס הזה שנקרא זיקה. אשתי לא בהריון אבל התכנון היה להתחיל לנסות להיכנס להריון מיד עם החזרה מהחופשה. קראנו על זה רבות וגם על ההמלצה של לחכות חצי שנה לאחר החזרה עד שמתחילים לנסות להיכנס להריון. אשתי ממש מפחדת ובעד לבטל את החופשה. היא אומרת שלפי מה שהיא קראה הכל עדיין דיי חדש ואין מספיק מידע ושלא בטוח שבאמת לחכות חצי שנה זה נכון או מספיק זמן. 
הייתי שמח לקבל מידע עדכני ככל האפשר האם אפשר לסמןך על התאוריה וההמלצות של לחכות חצי שנה ואז הכל בסדר. מה היית ממליץ לנו לעשות בנושא?
אני בן 33 אשתי בת 31 וכן התכנון הוא לנסות להיכנס להריון עם החזרה מהחופשה אבל אם נידע שאפשר לסמוך על ההמלצה של חכות חצי שנה ובטוח הכל יהיה בסדר אני מאמין שנוכל לחכות עוד קצת...
כל מידע,המלצה או דעה יעזרו!!!! בעיקר אם היית ממליץ ליסוע או לבטל???
תודה מראש,
גל.

חם בפורומים של תפוז

תחרות מפלצתית עם פרסים שווים במיוחד!
תחרות מפלצתית עם...
משתפים אותנו בסיפורים בדיוניים וזוכים בכרטיסים...
תחרות מפלצתית עם פרסים שווים במיוחד!
תחרות מפלצתית עם...
משתפים אותנו בסיפורים בדיוניים וזוכים בכרטיסים...
אירוח מומחה בפורום בנושא אבטלה
אירוח מומחה בפורום...
ביום ראשון, 13.8, יתקיים אירוח בנושא אבטלה בו...
אירוח מומחה בפורום בנושא אבטלה
אירוח מומחה בפורום...
ביום ראשון, 13.8, יתקיים אירוח בנושא אבטלה בו...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ