לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום איביי ופייפל ebay and paypal

פורום זה הוקם כדי לעזור למוכרים וקונים אשר משתמשים או מעוניינים להשתמש באתר EBAY ובשירותים תומכי EBAY כגון PAYPAL.
חברי הפורום משתפים בדעות שלהם ,בנסיון שלהם , בהמלצות שלהם ובידע אותו צברו מתוך נסיונם האישי, על מנת לעזור לשאר החברים.
מספר כללים למען הסדר הטוב של הפורום:
1. לא לקלל.
2. לא להשמיץ .
3. לא לרשום הערות גזעניות כלפי משתמשים אחרים או בכלל.
4. לא לפרסם , ניתן לפרסם אך ורק בלוחות הפורום. קישורים לאתרים המעניקים שירותים משלימים כאן בישראל ניתן למקם בלוחות או בחתימה בלבד!
5. לא לפתוח נושאים שאינם קשורים לתחום.
6. לא יתקבלו הצפות או הודעות חוזרות.
7. לא לנהל שיחות פרטיות על גבי הפורום, בשביל זה יש את צאט הפורום וניתן לקרוא לחבר או חברים לשיחה.
8. במידה ושרשורים ייתארכו יתר על המידה עקב התנצחויות אישיות ומאבקי כח השרשור יימחק.
9. למנהלי הפורום שיקול הדעת למחוק תכנים שנוגדים את מהות הפורום ומסיתים נגד השימוש באיביי .

הפורום הזה מיועד לכול מי שמעוניין ללמוד ,לחלוק ולשתף ואנחנו רוצים שיהיה מועיל , יעיל וחוויתי .

כל הפרה של כללי היסוד הנ"ל תסתיים בחסימה זמנית או קבועה. וכמובן, הערות והארות יתקבלו בשמחה גלישה נעימה,

הנהלת הפורום:

אודות הפורום איביי ופייפל ebay and paypal

פורום זה הוקם כדי לעזור למוכרים וקונים אשר משתמשים או מעוניינים להשתמש באתר EBAY ובשירותים תומכי EBAY כגון PAYPAL.
חברי הפורום משתפים בדעות שלהם ,בנסיון שלהם , בהמלצות שלהם ובידע אותו צברו מתוך נסיונם האישי, על מנת לעזור לשאר החברים.
מספר כללים למען הסדר הטוב של הפורום:
1. לא לקלל.
2. לא להשמיץ .
3. לא לרשום הערות גזעניות כלפי משתמשים אחרים או בכלל.
4. לא לפרסם , ניתן לפרסם אך ורק בלוחות הפורום. קישורים לאתרים המעניקים שירותים משלימים כאן בישראל ניתן למקם בלוחות או בחתימה בלבד!
5. לא לפתוח נושאים שאינם קשורים לתחום.
6. לא יתקבלו הצפות או הודעות חוזרות.
7. לא לנהל שיחות פרטיות על גבי הפורום, בשביל זה יש את צאט הפורום וניתן לקרוא לחבר או חברים לשיחה.
8. במידה ושרשורים ייתארכו יתר על המידה עקב התנצחויות אישיות ומאבקי כח השרשור יימחק.
9. למנהלי הפורום שיקול הדעת למחוק תכנים שנוגדים את מהות הפורום ומסיתים נגד השימוש באיביי .

הפורום הזה מיועד לכול מי שמעוניין ללמוד ,לחלוק ולשתף ואנחנו רוצים שיהיה מועיל , יעיל וחוויתי .

כל הפרה של כללי היסוד הנ"ל תסתיים בחסימה זמנית או קבועה. וכמובן, הערות והארות יתקבלו בשמחה גלישה נעימה,
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'קנייה בלי כרטיס אשראי'
קנייה בלי כרטיס אשראי
24/09/2016 | 14:08
21
45
אני מעוניין לקנות באתרים כמו איביי ועליאקספרס  ואין לי כרטיס אשראי
יש לי חשבון בבנק דואר וויזה נטען לא נראה לי משתלם מבחינת עמלות
האם אני יכול לעשות את הדבר הבא
לפתוח חשבון פייפל,ולבקש ממישהו שיש לו כרטיס אשראי להעביר כסף לחשבון פייפל
ואם אני אסגור את  הפיי פייפל להעביר חזרה למישהו עם אשראי

או לחילופין  יותר נוח ויעיל כבר לפתוח חשבון בנק רגיל עם כרטיס אשראי
לצפיה ב-'הכי רצוי לדעתי זה לקנות עם פייפאל.'
הכי רצוי לדעתי זה לקנות עם פייפאל.
24/09/2016 | 16:08
31
ועלי לא מקבלים פייפאל.
אז תעשה את השיקולים שלך מה עדיף לך.
במקומך לא הייתי לוקח את הסיכונים שהזכרת.

ודרך אגב, אתה באמת בן 7 ?
לא שזה חשוב וזאת לא עקיצה, והפורום פתוח לכולם, והילדים של היום זה דור מיוחד...
אבל זה מעניין אותי כדרך אגב...
לצפיה ב-'אתה יכול לפתוח חשבון פייפל ולקבל אליו כספים, אבל תשלם עמלה'
אתה יכול לפתוח חשבון פייפל ולקבל אליו כספים, אבל תשלם עמלה
24/09/2016 | 16:13
6
23
(לפייפל) על הכסף שתקבל. כמו כן אם יעבירו לך שקלים (כלומר תהיה לך יתרה שקלית בפייפל) תשלם את עמלת ההמרה של פייפל בכל פעם שתבצע עסקה במט"ח. אם יעבירו לך כסף זר, למשל דולר אמריקני, מי שישלם לך ישלם (כנראה) עמלת המרה (אלא אם יש לו כבר חשבון דולרי) ותוכל לקנות רק בדולר אמריקני בלי לשלם עמלת המרה לפייפל. בקיצור, שיטה אפשרית אך לא יעילה או זולה במיוחד.

מדוע לא לקנות כרטיס (דביט) נטען בדואר?
לצפיה ב-'אז לא עדיף כבר לפתוח חשבון בנק רגיל'
אז לא עדיף כבר לפתוח חשבון בנק רגיל
25/09/2016 | 00:59
5
16
עם כרטיס אשראי בינלאומי ולחסוך את העמלות של הנטען?
לפי הבנתי בכרטיס אישי דרך חשבון בנק,יש ביטוח אז אם מספרו נגנב ובוצעו איתו קניות  אתה מקבל החזר על הקניות שבוצעו במרמה

אני לא יודע עם זה אותו הדבר עם ויזה נטען $
לצפיה ב-'לא יודעת, לא חישבתי. גם בחשבון בנק רגיל יש עמלות'
לא יודעת, לא חישבתי. גם בחשבון בנק רגיל יש עמלות
25/09/2016 | 01:04
4
9
וגם בכרטיס אשראי יש לא פעם תשלום חודשי ויש עמלות המרת מט"ח וכו'.
גם אני לא יודעת מהם תנאי ויזה נטען דולרי כי לא קראתי; מעולם לא שקלתי לקנות. אבל הם כתובים שם באתר הדואר, אז מי שזה מעניין אותו יכול לקרוא ולדעת.
לצפיה ב-'ליד הבית שלי יש הרבה סניפיי בנקים'
ליד הבית שלי יש הרבה סניפיי בנקים
25/09/2016 | 01:11
3
9
אחרי בדיקה מקיפה בנק הבינלאומי נותן חשבון עוש  ללא עמלות בתנאי שכל הפעילות היא לא דרך פקיד
וכרטיס אשראי לשנה חינם עד כמה שהבנתי,אני אבדוק מחר

איך את עושה את הקניות באינטרנט?
לצפיה ב-'סבבה, בחר במה שמתאים לך. רוב האנשים מחזיקים בחשבון בנק'
סבבה, בחר במה שמתאים לך. רוב האנשים מחזיקים בחשבון בנק
25/09/2016 | 01:14
2
11
כדי לנהל את הכספים שלהם בישראל (למשל, לקבל משכורת) ולא עבור קניות במרשתת. עבור האחרונות אין צורך בחשבון בנק כלל, כאמור...

אני קונה בחו"ל די כמו כולם: באמצעות כרטיס אשראי שיורד מחשבון הבנק או דרך פייפל (שמחייבים את כרטיס האשראי שיורד מחשבון הבנק...).
לצפיה ב-'חן חן על העזרה '
חן חן על העזרה
25/09/2016 | 01:24
1
6
לצפיה ב-'אין בעד מה אגב, בנושא בנקים כדאי להתייעץ בפורום צרכנות.'
אין בעד מה אגב, בנושא בנקים כדאי להתייעץ בפורום צרכנות.
25/09/2016 | 01:25
6
לצפיה ב-'משהו בעצם לא ברור לי....'
משהו בעצם לא ברור לי....
24/09/2016 | 16:14
12
26
נירשמת לתפוז בטרם נולדת?

נא לא לכעוס על החדירה לפרטיות. קבל זאת ברוח טובה.
אני פשוט מנסה להביא לפה קצת חיוכים.
לצפיה ב-'אם כך שלח לו מסר, זה הרי לא קשור לנושא השרשור או לפורום'
אם כך שלח לו מסר, זה הרי לא קשור לנושא השרשור או לפורום
24/09/2016 | 16:26
2
23
התשובה הברורה מאליה (והיא נכונה לגולשים רבים בתפוז, אם לא שמת לב) היא שרבים לא מזינים את תאריך הלידה שלהם אלא סתם מחרטטים משהו וחסל. לדעתי אין שום טעם להתעמק בכך, אבל אם פרטיו האישיים של גולש זה או אחר מסקרנים אותך אישית, הדבר הנכון לעשות הוא לשלוח לו מסר אישי.
לצפיה ב-'אם היית מנהלת הפורום סביר שהייתי את הצעתך... '
אם היית מנהלת הפורום סביר שהייתי את הצעתך...
24/09/2016 | 17:17
1
10
לצפיה ב-'מהתגובה הקודמת נשמטה המילה שוקל. צ.ל. הייתי שוקל את הצעתך...'
מהתגובה הקודמת נשמטה המילה שוקל. צ.ל. הייתי שוקל את הצעתך...
24/09/2016 | 18:17
7
לצפיה ב-'זה בסדר,זו לא חדירה לפרטיות'
זה בסדר,זו לא חדירה לפרטיות
25/09/2016 | 01:02
8
21
אני לא בן 7
לצפיה ב-'תודה על הכנות. ולאור תשובתך אני חושב שאני יכול להמליץ לך'
תודה על הכנות. ולאור תשובתך אני חושב שאני יכול להמליץ לך
25/09/2016 | 04:36
7
94
לפתוח חשבון בנק, אם עדיין אין לך, ולהזמין בבנק כרטיס אשראי, ואז להירשם עם הכרטיס באתר פייפאל ולערוך באמצעות פייפאל את הקניות, כי לטעמי האישי ומנסיוני זה הכי בטוח.

כמובן שאתה יכול גם לרכוש בדואר כרטיס ניטען ולעשות באמצעותו את הקניות, אבל לדעתי העמלות של הכרטיסים האלה קצת גבוהה מידי.

וקיימת האפשרות לקנות באינטרנט על כרטיס האשראי שלך, אך בעיני זה טומן בחובו כמה סכנות.

בדרך כלל יש פתרונות טובים לסכנות האלה, אך למה להיות "חכם לאחר מעשה"?
זאת בכל אופן דעתי האישית שבאה מתוך נסיוני האישי.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
26/09/2016 | 02:58
6
7
אבל הבנתי שפייפל לא מתאים לעליאקספרס ולעוד אתרים אז איך אתה  מסתדר עם זה?
לצפיה ב-'אני לא קונה בעלי. וקונה רק במעט אתרים שלא מכבדים פייפאל.'
אני לא קונה בעלי. וקונה רק במעט אתרים שלא מכבדים פייפאל.
26/09/2016 | 05:07
5
12
הכל לפי שיקולים שאני עושה ולפי בדיקות שונות.
לא כל מוכר יזכה לשזוף את עיניו במספר כרטיס האשראי שלי, רק מי שהחלטתי שאני יכול לבטוח בו.
לצפיה ב-'אז נשאלת השאלה'
אז נשאלת השאלה
26/09/2016 | 05:49
4
13
מה מונע מכל מוכר בארץ או בחול להשתמש בכרטיס אשראי שאתה קונה בו מרחוק?חוץ מאתיקה כמובן
ואותו דבר לגביי פייפל ,שהוא בעצם כרטיס מאובטח ,מה מונע מגוף שנתת אותו לו מלהשתמש בו לרעה
לצפיה ב-'התשובה במילה אחת: אמינות. (אני חושב שכדאי לכולם לקרוא את זה)'
התשובה במילה אחת: אמינות. (אני חושב שכדאי לכולם לקרוא את זה)
26/09/2016 | 06:05
39
בעבר חששתי מאוד "להפקיר" את מספר כרטיס האשראי שלי ברשת.
עד שגיליתי שהמצב לא נורא כל כך.

קודם כל רוב האתרים משתמשים בשיטת הצפנה כזאת או אחרת.
כאן אני עושה לפעמים ניסיון מאוד פשוט, אחרי שאני נרשם לאתר כלשהו.

אולי אנשים לא חשבו על זה, אבל ראו מה אני עושה:
אני מבצע באתר כאילו שחזור סיסמה, כלומר כאילו שכחתי את הסיסמה שלי אליהם.
יש אתרים שפשוט שולחים לי את הסיסמה שלי !
אתר שכזה שהסיסמה שלי גלויה אצלו - אני פוסל על הסף, כי סיסמה אמורה להיות מוצפנת.
ואם הסיסמה לא מוצפנת, לא אקח סיכון עם מספרו של כרטיס האשראי.

אבל אם לעומת האפשרות הקודמת אני מקבל בתשובה ל"שכחתי סיסמה" מייל שמקשה עלי את החיים, כלומר יש בו קישור ללא כל פרטים, אך כזה הדורש ממני לזכור ולהזכיר את שם נעוריה של אמי, או את שנת לידתו של סבא שלי ז''ל ( הכל בהתאם לפרטים שהכנסתי בעת ההרשמה לצורך זיהוי עתידי) - או אז זה אומר לי ואמור להגיד גם לך שהאתר הזה מאובטח, וככל הנראה הוא גם מוצפן בצורה יותר יעילה, והוא נכנס לרשימת האתרים שאוכל לשים בהם את מבטחי.

האם אתה יורד לסוף דעתי ?

ודרך אגב: את הקטע שלהלן הוספתי בעריכה:
כמה מבין אלה שקוראים ברגע זה ממש את התגובה הזאת חשבו לעשות ניסיון כפי שסיפרתי שאני עושה?
אני שואל זאת במלוא הרצינות ואשמח לקבל תגובות מהמשתתפים.
לצפיה ב-'העובדה שרוב האנשים אינם גונבים, ואלה שכן עלולים להיתפס ולשלם'
העובדה שרוב האנשים אינם גונבים, ואלה שכן עלולים להיתפס ולשלם
26/09/2016 | 12:33
2
8
על כך. מעבר לכך אין מה שמונע משימוש לרעה בכרטיס האשראי שלך בפועל, מלבד מערכות חכמות בחברת האשראי שנועדו לנטר ולחפש שימושים לרעה, ומניסיוני הן עושות עבודה לא רעה בכלל...

במשך עשור הזמנתי במרשתת משלל אתרים בחצי עולם (אמריקה, אירופה, מזרח אסיה, אוסטרליה...) רק באמצעות כרטיס אשראי, בלי שום פייפל. אז עוד לא קניתי שטויות סיניות זולות, ובפעם היחידה שרציתי משהו מאיביי חבר הזמין עבורי. גם כיום אני משתמשת בפייפל לא פעם משיקולי נוחות (יותר קצר להקליד ססמה מלהקליד את כל פרטי האשראי ו/או פרטים אישיים נוספים) ולא כי אני חוששת למסור את האשראי. אני לא.

מתוך כל זה רק פעם אחת עשו שימוש לרעה בפרטי הכרטיס שלי. קיבלתי מסרון עם חיוב חשוד (אפשר להגדיר בחברת האשראי קבלת מסרון על כל קנייה במסמך חסר) ועוד לפני שהספקתי להתקשר לשירות הלקוחות ולברר, הם כבר יצרו איתי קשר כי הם חשדו בכך בעצמם. ביטלו לי את הכרטיס והנפיקו חדש.

כמו כן בפרשת ה"האקר הסעודי" (שקרתה בגלל מסד נתונים של אתר ישראלי) עלה בגורל גם כרטיס האשראי שלי, אבל לא נעשה בו שימוש לרעה וגם כאן חברת האשראי טיפלה בכך בלי שהייתי צריכה להתאמץ.

הפעם היחידה שבה חגגו לי על הכרטיס הייתה כשהארנק שלי נגנב (פיזית) ואפילו אז לא הייתה בעיה, חברת האשראי עלתה על כך שהכרטיס לא אצלי, יצרה איתי קשר (כך גיליתי שהארנק כבר לא עליי... הייתי בבית אז לא שמתי לב), חסמה את הכרטיס ובהמשך עברו איתי על כל החיובים וזיכו אותי על כולם (אלפי שקלים).

חשוב להבין שכרטיסי אשראי בישראל מספקים הגנה מפני שימוש לא מורשה, כל זה מעוגן בחוק כרטיסי חיוב:

וכאמור, זו לא רק הגנה בחוק, היא קיימת גם בפועל, ועמדה לצדי כשנזקקתי לה. כפי שאפשר לראות, למרות קניות מקיפות ברחבי העולם, הבעיות קרו דווקא כאן בבית, והחיוב הכי גדול קרה כשהכרטיס עצמו היה ביד הגנב, לא בגלל הקניות במרשתת. אז לא, אני לא דואגת ואני לא עורכת תחקיר על כל חנות שאני קונה בה. די לי בכך שהיא עושה עליי רושם אמין (בדיוק כמו חנויות שאני קונה בהן פיזית). אם לא, אני לא ארצה לקנות בה בכל מקרה, בלי קשר לפרטי האשראי.
לצפיה ב-'מרשתת? יפה. ניראה לי את הראשונה שמשתמשת'
מרשתת? יפה. ניראה לי את הראשונה שמשתמשת
26/09/2016 | 13:11
1
10
אני אוהב להשתמש במילה "כרוכית" במקום שטרודל כשאני רוצה שישלחו לי מייל. 
לצפיה ב-'ממש לא, אבל אולי בפורום הזה '
ממש לא, אבל אולי בפורום הזה
26/09/2016 | 13:17
6
לצפיה ב-'מיואשת...'
מיואשת...
26/09/2016 | 11:13
6
24
איך אפשר להתחרות עם המוכרים הסיניים?
משווקים את איביי ככסף קל.. בתור אחת עם נסיון בתחום וידע אני לא מצליחה להבין איך אפשר למכור מוצרים ולהרוויח.
תנו טיפים קצת למתחילים
תעזרו לי לא להתייאש

לצפיה ב-'פשוט: אל תתחרי בהם,תמכרי רק מותגים'
פשוט: אל תתחרי בהם,תמכרי רק מותגים
26/09/2016 | 11:16
4
21
אל תמכרי את המוצרים הזבל שהם מוכרים.
תמצאי לך נישה עם מותגים מספק טוב ותמכרי.
הם לא מתחרים בך במותגים.
הם מוכרים מוצרים זולים בשקל וחצי.
לצפיה ב-'קודם כל תודה'
קודם כל תודה
26/09/2016 | 11:24
3
17
מעריכה מאוד את העזרה.. איך אני מוצאת ספקים טובים לא סיניים??
לצפיה ב-'זו שאלת השאלות'
זו שאלת השאלות
26/09/2016 | 11:33
2
20
זה ההבדל בין יזם לשכיר.
האם את חדשה?
אם כן הייית מציע לך לא לקפוץ מייד לנושא המסחרי ולמכור קודם דברים מהבית , או לקבל שטיוות מחברים.
הזדמנויות קורות תוך כדי תנועה.
לצפיה ב-'עמירם צודק גם אני התחלתי לפני חודשיים'
עמירם צודק גם אני התחלתי לפני חודשיים
26/09/2016 | 12:32
1
13
ורציתי ישר לעשות דרושיפינג , שאלתי את אותם שאלות כמוך ותאמת קצת ביעס התשובה שקיבלתי מעמירם , אבל היום אני מבינה שזה נכון להתחיל עם מוצרים מהבית לפחות חודש ואפילו קצת יותר , אני בטוחה שאם הייתי עושה דרו הייתי נמחקת מאיביי ההצעה שקיבלתי מעמירם , ללכת לקנות דברים זולים וכך עשיתי , לאט לאט ממש כמו לבנות עסק , זאת הדרך , הפורום כאן מקסים לכולם עוזרים ושוב תודה אני כ חודשיים בעניין , אבל צריך סבלנות ותיקחי את העצות של עמירם במאה אחוז אני מדברת מניסיון , כל מה שהוא אמר קרה ויסתדר בהצלחה וספקים להמשך ? לא נראה לי שזה בעיה תאמיני לי שאם יש כסף את יכולה למצוא אחלה דילים גם בלי דרו שיפינג ממש כמו חנות רגילה , תיקני מזומן וכמות תקבלי הנחה ולדעתי ה אפילו קל ובטוח יותר לדרושיפנג , את מכירה את המוצר , שולטת בו וככל שתגדילי כמויות תקבלי עוד הנחה בהצלחהההה
לצפיה ב-'תודה על העזרה והטיפים!'
תודה על העזרה והטיפים!
26/09/2016 | 12:46
10
זה בדיוק מה שאני עושה מוכרת דברים מהבית או דברים בזול אבל אין ממש ביקוש. עכשיו אני מבינה שכדאי ללכת על מותגים אולי באמת אני אנסה :)
לצפיה ב-'טיפ קטן ועובד'
טיפ קטן ועובד
26/09/2016 | 12:38
15
עכשיו חגים יש הנחות מטורפות על בשמים ומוצרי איפור , תעשי קודם סקר שוק באיביי על בשמים מובילים ומוצרי איפור , תמצאי מוצר או שניים ( אין מצב שלא תמצאי ) לכי תיקני כמות מהמוצר ( זה כמה אלפי שקלים ) ותמכרי , בכל אופן אני עשיתי את זה והעליתי מוצר תוך שעה נמכר ( ולא בביד ) לצערי אין אפשרות לקנות גדולה , היה מבצע בסופר פארם , אני גם חשבתי בהתחלה ראש קטן , דרושיפינג ויאלה להתעשר , מסתבר זה לא כך , לפחות לא בהתחלה , צריך ללכת , לקנות, לצלם, להעלות למכירה אטרקטיבית , לארוז , ללכת לשלוח ממש כמו עסק רגיל בהצלחה מקווה שהטיפ יועיל לך
לצפיה ב-'קניית מסור מתקפל'
קניית מסור מתקפל
26/09/2016 | 08:17
2
23
שלום,
במידה ואני קונה מסור מתקפל עם להב משונן (להב באורך 19 ס"מ אם זה חשוב) האם ידוע לכם אם זה יעבור במכס או שתהיה עם זה בעיה?
המסור משמש לעבודה בגינה.
תודה לעוזרים.
לצפיה ב-'ממליצה לשאול בפורום גינון או בפורום עשו זאת במו ידיכם'
ממליצה לשאול בפורום גינון או בפורום עשו זאת במו ידיכם
26/09/2016 | 12:22
1
5
יכולה רק להפנות אותך למדריך רשות המסים:
מעבר לכך לא נראה לי שתמצא כאן בעלי ניסיון בייבוא מסורים, סביר יותר שבפורומים שציינתי.
לצפיה ב-'תודה אני אשאל שם'
תודה אני אשאל שם
26/09/2016 | 13:28
9
לצפיה ב-'לקוחה לא מעוניינת במוצר כי לטענתה הגיע מאוחר מדי'
לקוחה לא מעוניינת במוצר כי לטענתה הגיע מאוחר מדי
26/09/2016 | 08:43
14
45
אודה לכם אם תייעצו לי כיצד להתנהל:
התשלום התקבל ב- 23/8, נשלח 25/8, והיום היא כתבה לי שהיא קיבלה את המוצר, אך כבר לא מעוניינת ורוצה להחזיר. לטענתה זמן ההגעה המשוער האחרון היה ב-14/9, לא מובן לי כיצד זה אפשרי, מסומן אצלי משלוח עד 23 ימי עסקים (שבת וראשון הרי לא נכללים, נכון?), אמור היה להיות עד 23/9. 
לדעתי, עמדתי בתנאי המשלוח. מסומן אצלי שאין החזרות.
האם יש לה קייס נגדי? עד איזה תאריך יש לה אפשרות לתת פידבק? 

היא מעוניינת שאשלם לה על המשלוח חזרה מקנדה, מדובר במוצר יחסית זול אך כבד, כך שמאוד לא משתלם לי. משלוח אליה עלה לי 50 ש"ח. 
האם קייס שייפתח בפייפאל ייפסק לטובתה?
תודה!
לצפיה ב-'לפי דעתי גם אם היא תפתח מחלוקת, היא לא תזכה. '
לפי דעתי גם אם היא תפתח מחלוקת, היא לא תזכה.
26/09/2016 | 09:32
21
ברגע שכתבת בדף המכירה את הזמן שבו המוצר אמור להגיע, היא יכולה לתפוס בקיר ולצעוק עד מחר. לגבי פידבק שלילי, חכה למומחים (כמו עמירם) שיענו לך :)
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
26/09/2016 | 10:02
9
23
אם התחייבת למשלוח אקונומי (11-23 ימים) אז עמדת בתנאי המשלוח. כמה ימי טיפול הגדרת? 
מה שאיביי עושה, מחשבים ממוצע של זמני משלוח בין 11- ל-23 שהגדרת ונותנים ללקוח הערכה של הגעת המוצר. זו לא התחייבות. הבעיה שלקוחות מסתמכים על זה. אני חושב שזה לא הגון מצידם.
מה שאני הייתי עושה, הייתי מסביר ללקוחה בנימוס את העובדה הזו. מסביר לה שתבדוק בתוך תנאי המשלוח שלך שאת מחוייבת ל-23 ימים לא כולל ימי הטיפול והאריזה. (את יכולה לשלוח לה צילום מסך של פוליסת המשלוח בליסט שלך) 
במידה והיא מתעקשת להחזיר, נא שתפתח קייס להחזרה. בקייס היא תהיה מחוייבת לספק סיבה להחזרה. הסיבה שהיא תספק לא תזכה אותה בהחזר למשלוח. על חשבונך.
בזמן שקייס פתוח היא לא יכולה לתת לך שלילי.
במידה והקייס יסגר לטובתך (ואני מאמין שזה מה שיקרה, איביי חוסמים את הלקוח מלתת שלילי) הייתי ממליץ לך להתקשר הערב לאיביי. יש מספר שיחת חינם בסקייפ. תחפשי בפורום. רשמנו אותו לא פעם. +1866... לא זוכר.
שווה להתייעץ איתם בטלפון.
לשאלתך ברמה הכללית לקוח יכול לתת שלילי עד 60 יום מיום הרכישה.
בהצלחה
עמירם
לצפיה ב-'תודה עמירם'
תודה עמירם
26/09/2016 | 10:32
8
23
מוגדרים אצלי 3 ימי טיפול ומשלוח אקונומי.
אין לי בליסט שום פוליסת משלוח משלי (מלל מקורי), מופיע רק מה שמוגדר ע"י איביי. כך שבעצם ייתכן ואין ללקוחה שום דרך לדעת שהגדרתי 23 ימים, אם כמו שאמרת איביי מספק את הממוצע... אין לי גם לאן להפנות אותה.
מה היית ממליץ לי לעשות? לעודד אותה לפתוח קייס החזרה, או פשוט לספוג את ההפסד (כ100 ש"ח עם המשלוח)?
לצפיה ב-'היא אגב כבר איימה בפידבק שלילי:'
היא אגב כבר איימה בפידבק שלילי:
26/09/2016 | 10:42
7
25
וזה אכן מפחיד אותי... 
We received the order late. There was no option for expedited shipping and the latest estimated arrival date was September 14. I will be returning the order and I will ask you to provide the full refund including return shipping as you did not fulfill the order appropriately. Otherwise i will have to file with pay pall and you will receive the
negative review
thank you
לצפיה ב-'נהדר!!! איימה על שלילי? עשתה את הטעות שלה'
נהדר!!! איימה על שלילי? עשתה את הטעות שלה
26/09/2016 | 11:06
16
על פי חוקי אייבי איום לפידבק שלילי אסור בתכלית האיסור.
נא תתקשרי לאיביי הערב, הפני אותם להתכתבות שירשמו אצלם בחשבון שאם היא נותנת לך פידבק שלילי, הם יסירו לך.
היא עשתה לך עבודה קלה.
תמשיכי עם מה שאמרתי, אחרי שתדברי עם איביי הערב.
בלי קשר, ממליץ לך להגידר אפשרות להחזרות עד 30 יום. את מפסידה כך לקוחות.
את יכולה להכניס הערה שההחזרה תהיה על חשבון הלקוח, אלא אם הגיע מוצר פגום / לא כמתואר.
לצפיה ב-'אפשר לשאול שאלה בבקשה?'
אפשר לשאול שאלה בבקשה?
26/09/2016 | 11:31
5
19
ואני שואל במלוא הרצינות:
זה באמת כל כך משלם כל העסק הזה?

וכשאני אומר כל העסק אני מתכוון ללחץ, למתח, לפחד שמא יכתבו שלילי, שמא משהו ששולחים לא יגיע, שמא איביי או פייפאל יפסקו לרעתנו, וכו' וכו'.

לעניות דעתי הרווח צריך להיות גדול בצורה ברורה על מנת לכסות על כל המגרעות שציינתי.

באופן אישי אני אדם שמעדיף רוגע נפשי, ומשכורת בטוחה, גם אם היא צנועה מאוד.
אבל כל אחד רשאי כמובן לעסוק בעיסוקים כרצונו ואני מכבד כל אחד.

אם מישהו או מישהי ירצו להגיב בנינוחות אכיר לו/לה תודה.

לצפיה ב-'אני חושב שזה מאוד שווה'
אני חושב שזה מאוד שווה
26/09/2016 | 11:40
1
14
יש כאלה שמתפרנסים מזה כהכנסה בלעדית.
מעבר לכסף, זה גם ממכר ברמת עיסוק . כמו ספורט.
אין כמו לקום בבוקר ולראות שמכרת כמה דברים.
אני שנים עובד בהייטק. עזבתי מקום עבודה מסודר שמונה שנים על מנת לעבוד במקום חלומי - חברת בטר פליייס.
המציאות דפקה לי בוקס בפנים.
פוטרתי אחרי חצי שנה בלבד,כידוע החברה נסגרה,  ומצאתי את עצמי מובטל במשך שנה עם אשה ושלושה ילדים.
הבנתי את מה שאחי (שמתעסק באיביי כבר 14 שנה) הסביר לי ולא הייתי פתוח להבין.
בגילי, גילנו (הכוונה אחרי 45) שום דבר לא בטוח.
הבנתי עם עצמי שאני חייב לייצר לעצמי אלטרנטיבה.
אני עדיין עובד שכיר כי , כמו שאמרת, זה נוח לקבל הכנסה קבועה ובטוחה (אני במובן הזה כמוך)
אבל, אני במקביל מנהל את העסק הזה. אצלי הוא בתור תחביב, אם כי מכניס לא רע ונותן לי לחפש כלכלי לקנות מה שבא לי בלי לשאול את זוגתי.
אני מתחיל השבוע ללמוד במכללה E-commerce שזה שיוק דיגיטאלי וניהול חנויות, אתרים וקידום בגוגל ופייסבוק. מקווה שזה יביא אותי להסבת מקצוע מלאה.
אני כבר לא נהנה בהייטק והשעות שאני צריך להשקיע גוזלות לי זמן עם הילדים שלי.
לצפיה ב-'תודה על התשובה הכנה והמעניינת, הייתי משוכנע שתענה לי.'
תודה על התשובה הכנה והמעניינת, הייתי משוכנע שתענה לי.
26/09/2016 | 11:46
15
שנה טובה וכל טוב.
לצפיה ב-'עם הזמן אתה מפסיק לפחוד משליליים '
עם הזמן אתה מפסיק לפחוד משליליים
26/09/2016 | 11:43
2
12
כשהחשבון שלך גדל ומתחזק, שלילי פה ושם זה דבר טבעי ולא משפיע על החשבון בצורה דרסטית. תלונות תמיד יהיו בכל עסק.
אני משדר ללקוחות שמצד אחד אני אתן להם שירות הכי טוב שביכולתי לתת, אבל אני לא נכנע לאיומים, כי השלילייים האלה וגם הקייסים שנפתחים מהווים מנוף לסחיטה ללקוחות.
לצפיה ב-'אפשר לשאול מה אתה מוכר?'
אפשר לשאול מה אתה מוכר?
26/09/2016 | 11:50
10
אולי תפרסם פה קישור למכירות שלך? אם זה מקובל?
ואם לא, אשמח במסר אישי, אם תרצה.
לצפיה ב-' להיות בעל עסק כרוך בלחץ... ובכל זאת רבים בוחרים בכך'
להיות בעל עסק כרוך בלחץ... ובכל זאת רבים בוחרים בכך
26/09/2016 | 12:11
10
כדי להגשים את חלומם / לעסוק במה שהם אוהבים / להיות אדון לעצמם וכו'. בכל דבר בחיים יש יתרונות וחסרונות, כל אחד מוצא את האיזון שלו. עם הזמן והניסיון אפשר להירגע ובדיוק כפי שכתבת, להבין שתמיד יהיו גם לקוחות לא מרוצים והיו פה ושם הפסדים וזה לא בהכרח תלוי בך, זה פשוט חלק מהחיים. מי שמנסה להיות מושלם מגלה במוקדם או במאוחר שזה גוזל יותר מדי אנרגיות ושקט נפשי; אבל כדי לנהל עסק לא צריך להיות מושלם, רק שיהיה טוב דיו (ורצוי הטוב ביותר שאתה יכול להציע, כפי שציינת).
לצפיה ב-'נא צרפי את הנוסח הזה (תנאי משלוח החזרות וכ..לכל ליסט שלך'
נא צרפי את הנוסח הזה (תנאי משלוח החזרות וכ..לכל ליסט שלך
26/09/2016 | 11:15
2
14
<Account Name> Shipping and Return Policy
Payment:  We accept only approved PayPal Immediate Pay so we can send your item to you as soon as possible.
Shipping: We ship worldwide to most countries via economy int'l shipping. For other shipping methods please contact us. For more details please see our Shipping Policy 
Your item will ship out within 3  business dayד. Most items arrive within 11-23 business days but in our experience in some countries it may take up to 30 business days depending on local mail services. 

Returns: We Pride ourselves on customer service. We want you to have an amazing experience shopping with us. 
If there is an issue with your order please contact us first 
Please read the description and measurements carefully before making a purchase.
For sportswear- please consult the attached Size List for maximum fit. 
We guarantee that all items are brand new.
Returns can be made within 30 days of arrival date – Unopened in original box only
But please call us within 3 days for any question or uncertainty

Buyer pays return shipping,
Prior to opening a case or requesting a return please contact us so we can address it properly and issue you a refund authorization if you choose.

If you are happy with the item and purchase – positive feedback will be much appreciated

International Buyers – Please Note:
Import duties, taxes, and charges are not included in the item price or shipping cost. These charges are the buyer's responsibility.
Please check with your country's customs office to determine what these additional costs will be prior to buying or bidding.
לצפיה ב-'תודה רבה, אצרף את זה אצלי'
תודה רבה, אצרף את זה אצלי
26/09/2016 | 11:54
1
15
אבל מה לעשות כרגע עם הלקוחה?
אם שלילי יהיה קריטי לחשבון שלי, עדיף פשוט לזכות וזהו?
איך אני מרוויחה מהאיום שלה?
לצפיה ב-'הסברתי'
הסברתי
26/09/2016 | 12:05
8
את לא עונה לה כרגע. את מתקשרת לאיביי אחר הצהרים ומתייעצת איתם.
חשוב שיראו מה שהיא כתבה לך.
הם יסמנו את התגובה וירשמו לעצמם שהפידבק יוסר במידה ויתקבל.
אסור לאיים בשלילי.
החזרה על חשבונך , לטעמי , לא מגיעה לה.
לצפיה ב-'האם כדאי להתחיל למכור באיביי רק דרך דרופשיפינג?'
האם כדאי להתחיל למכור באיביי רק דרך דרופשיפינג?
26/09/2016 | 11:19
3
11
לצפיה ב-'לא מומלץ'
לא מומלץ
26/09/2016 | 11:45
6
לצפיה ב-'להתחיל לא בדרופ,אם יש בעיות ויתכנו בעיות החשבון יושעה מיידית'
להתחיל לא בדרופ,אם יש בעיות ויתכנו בעיות החשבון יושעה מיידית
26/09/2016 | 11:46
1
17
אני מאוד אוהב את השירשור הזה ובמיוחד את המידע המעניין שתרם מיודעינו עמירם

תקראי את כל השירשור.
בגדול מה הקאץ' בדרופ:
כשאת עובדת בהיקפים קטנים (מאות ליסטינגז) הסכומים קטנים אבל את עדיין בשליטה.
כשאת עובדת בהיקפים גדולים (אלפי ועשרות אלפי מודעות) את לא בשליטה ואת צריכה כלים עוצמתיים שיגנו עליך משינויי מחירים ואיפוס מלאי. הכלים עולים הרבה כסף ואוכלים לך את כל הרווח. כמו כן נדרש הרבה שירות לקוחות שדורש עובד בשכר שייתן שירות לקוחות.

הוסף לזה שאיביי מנטרת את הפעילות הזאת ומעיפה מודעות כאלה.

אין מה להתרשם מאנשים שמוכרים בדרופ בעשרות אלפי דולרים בחודש.
גם אני יודע למכור 15 טלויזיות שעולות 2000$ מהוולמארט ולהרויח 20$ לטלויזיה.

להראות מחזורים גדולים בדרופ זה חרטא.

אז למה כולם מדברים על זה? כדי למכור קורסים. הם עושים כסף טוב מהדרופ.
לצפיה ב-'תודה! אז איך אתם ממליצים?'
תודה! אז איך אתם ממליצים?
26/09/2016 | 12:28
4
לצפיה ב-'פתיחת תיק עסקי בוקר טוב לכולם'
פתיחת תיק עסקי בוקר טוב לכולם
26/09/2016 | 11:04
2
11
מתי השלב שבו צריך לפתוח תיק במע"מ וכיוב', האם יש תקופת ניסיון ?אם אני מוכרת יוצרים מהבית עדיין חייב תיק? האם משהו יודע לתת דעה בנושא לפני שאני הולכת לרואה חשבון שיתחיל להלחיץ ולחייב אותי לפתוח כדי לשלם לו תודה
לצפיה ב-'זה תלוי בכמות הטרנזקציות שמבוצעות בחודש'
זה תלוי בכמות הטרנזקציות שמבוצעות בחודש
26/09/2016 | 11:09
1
10
אם את רק בהתחלה, הייתי ממליץ לך לתת לזה תקופת מבחן לראות אם זה מה שאת רוצה לעשות לפרנסתך.
בלי קשר,פגישה עם רואה חשבון במקביל, לא תזיק לדעת את הזכויות שלך ולתכן את המטרות.
לצפיה ב-'תודה עמירם אעשה זאת '
תודה עמירם אעשה זאת
26/09/2016 | 11:12
5
לצפיה ב-'חשבון פרמיום בפייפאל'
חשבון פרמיום בפייפאל
25/09/2016 | 16:16
12
37
שלום, אני מתחיל לקרוא על נושא של מסחר באיביי, אני ממש בהתחלה כרגע, קניתי בדואר ויזה נטען דולר, בpaypal הבנתי שעליי לפתוח חשבון פרמיום, אבל שנכנסתי לpaypal משום מה הייתה לי אפשרות לחשבון פרטי/או עסקי בלבד. מישהו יודע לאן נעלמה האפשרו לעשות חשבון פרמיום, ואם לא, אשמח לצירוף קישור, תודה
לצפיה ב-'למה הכוונה בחשבון פייפל פרמיום?'
למה הכוונה בחשבון פייפל פרמיום?
25/09/2016 | 16:23
21
אני השתמשתי בחשבון אישי בהתחלה ואחר כך עברתי לעסקי.
אשמח שתאיר את עיני למה השימוש בפרמיום ומה היתרונות
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי כבר כמה שנים אין חשבונות פרמיום בפייפל'
למיטב ידיעתי כבר כמה שנים אין חשבונות פרמיום בפייפל
25/09/2016 | 16:35
10
12
לצפיה ב-'נרשמתי עם ויזה נטען דולר'
נרשמתי עם ויזה נטען דולר
25/09/2016 | 18:26
9
19
הכנסתי פרטי אשראי, נאמר לי שבחיוב עוד כמה ימים אראה קוד אישור בפרטי חיוב, כנראה אחרי שיחייבו אותי ב 1$ לבדוק תקינות
לצפיה ב-'הדואר נותן debit card ולכן זה לא יעבוד'
הדואר נותן debit card ולכן זה לא יעבוד
25/09/2016 | 18:36
8
23
היחידי שיכול לטעון את הכרטיס הזה זה אתה.

פייפאל ינסו להכניס חזרה לשם את ה 8 שח אבל לא יצליחו ואז יגידו לך שהכרטיס לא יכול לשמש אותך למכירות
לצפיה ב-'אה, הם יגידו לי שאני יכול רק לקנות איתו?'
אה, הם יגידו לי שאני יכול רק לקנות איתו?
25/09/2016 | 18:39
7
17
כי שמעתי שאפשר לסחור באיביי עם ויזה נטען?, שהנפקתי אפילו פתחו לי חשבון בבנק הדואר
לצפיה ב-'הכרטיס עצמו לא יכול לקבל כסף אבל חשבון הבנק כן'
הכרטיס עצמו לא יכול לקבל כסף אבל חשבון הבנק כן
25/09/2016 | 18:45
6
17
אם תוסיף את החשבון של בנק הדואר זה יכול לעבוד.

הכרטיס עצמו לא יעזור לך.

כשתבצע משיכות של כסף שהצטבר תהיה חייב למשוך אותם לחשבון, לא לכרטיס.
אם תמשוך לכרטיס הכסף ייעלם במרחבי הסייבר. פייפאל לא ידעו מה איתו ומפיקת הכרטיס לא תדע מה איתו.
לצפיה ב-'בהמשך לדיון הזה יש לי שאלה בנושא Debit card של הדואר.'
בהמשך לדיון הזה יש לי שאלה בנושא Debit card של הדואר.
25/09/2016 | 20:09
13
איזה מבין הכרטיסים הנטענים הכי מומלץ לצורך שימוש ברכישות באינטרנט, בין באמצעות פייאפל ובין ברכישה ישירה באמצעות הכרטיס?
אני רואה שם 3 סוגים שונים. איזה מביניהם עדיף?
בעבר היה לי "ויזה נטען" אבל בהרבה מקומות לא קיבלו אותו.
לצפיה ב-'אוקיי, אז אם במקביל'
אוקיי, אז אם במקביל
25/09/2016 | 20:34
1
10
אכניס את פרטי חשבון בנק הדואר, זה יסתדר?
לצפיה ב-'כנראה שלא יסתדר, אך מסיבה אחרת. העמלה של פייפאל.'
כנראה שלא יסתדר, אך מסיבה אחרת. העמלה של פייפאל.
25/09/2016 | 20:54
13
האם היקף המכירות שלך יצדיק את העמלה על משיכת הכסף? מציע שתבדוק קודם איזו עמלה הם גובים. אני מנסה לומר שלמשוך תוכל. השאלה שאני מנסה להעלות היא האם זה ישתלם לך?
לצפיה ב-'בררתי מה שאמרת בדואר'
בררתי מה שאמרת בדואר
25/09/2016 | 21:33
2
25
והם אמרו שאין פרטי חשבון על כרטיס נטען, ככה שאי אפשר למשוך לחשבון....
לצפיה ב-'אל תקחי את מה שפקידה א אומרת כתורה מסיני'
אל תקחי את מה שפקידה א אומרת כתורה מסיני
25/09/2016 | 23:33
20
לא כולן בקיאות בכל המוצרים של הדואר.
בבקשה הנה:
בקישור הבא כתוב:
"לכל לקוח הוצמד מספר חשבון יחודי בבנק הדואר. הכנסו לחשבונכם באתר הבנק שלכם ובצעו העברה לחשבון הייחודי בבנק הדואר."

לצפיה ב-'ממה שאני רואה בירור יתרה לוקח אותך לאתר של payoneer'
ממה שאני רואה בירור יתרה לוקח אותך לאתר של payoneer
26/09/2016 | 00:15
14
שנמצא על שרתי בנק הדואר.
שם כנראה צריך להכניס פרטי חשבון בנק וסיסמא ומגיעים לחשבון של payoneer

לטעמי כבר יותר טוב להזמין כרטיס של payoneer ובפייפאל להוסיף חשבון בנק אמריקאי ש payoneer נותנים לך

לצפיה ב-'שאלה דחופה תודה'
שאלה דחופה תודה
25/09/2016 | 13:26
3
48
אני רוצה לשלוח חבילה לרוסיה וכאשר אני בודקת את פרטי הכתובת בין איביי ופייפאל , אני רואה שרשום לי בפייפאל מתחת לכתובת את המילה : NOTPROVIDED לפני הבנתי התרגום של זה " לא מסופק" מה זה אומר? שלא ניתן לשלוח ? או?
לצפיה ב-'זה שטויות'
זה שטויות
25/09/2016 | 13:36
22
לצפיה ב-'סבבה תודה אשלח בלי להתייחס לזה '
סבבה תודה אשלח בלי להתייחס לזה
25/09/2016 | 13:37
19
לצפיה ב-'NOTPROVIDED אומר שלא סיפקו את המידע ברובריקה הזאת'
NOTPROVIDED אומר שלא סיפקו את המידע ברובריקה הזאת
25/09/2016 | 20:56
19
תראי את זה הרבה,
תמחקי מהכתובת. לגבי שאלתך על הרבה חבילות. יש מדפסת מדבקות שנקראת DYMO 450. ממליצה בחום. היא לא כ"כ יקרה, את יכולה לקנות מאיביי עולה בערך 400 שח. המדבקות יקרות אבל יש דילים מאוד טובים למדבקות באיביי שמוזילים את המחיר למחיר מאוד הגיוני. יש שיטות זולות יותר אבל לטעמי הן מסורבלות יותר וזאת שיטה נוחה ולא יקרה. אני ממליצה. ידני זאת לא אופציה גם כי זה המון עבודה וגם כי זה מקור לטעויות.
לצפיה ב-' את המוצרים שאני מוכרת באיביי אני רוצה להתחיל להעלות'
את המוצרים שאני מוכרת באיביי אני רוצה להתחיל להעלות
25/09/2016 | 18:56
1
36
גם באמזון. איפה מתחילים?
האם יש תנאי הכרחי לפתיחת חשבון מוכר?
לצפיה ב-'בהחלט'
בהחלט
25/09/2016 | 20:42
27
וזה לא כזה פשוט עמו אייי כי את חייבת לחבר את החשבון לחשובן בנק כמו פיוניר על מנת לקבל את הכסף.
זה נושא בפני עצמו שצריך ללמוד.
זה לא כזה פשוט
לצפיה ב-'ביצע קנייה, טרם שילם והתחרט'
ביצע קנייה, טרם שילם והתחרט
25/09/2016 | 10:20
2
39
שלום לכולם,
הצעתי למכירה פריט באי.ביי. רוכש מסין קנה את המוצר, אך לא שילם עליו. לדאבוני - איך לי מושג איך - שלחתי לו בטעות את המוצר (טעות, טועים, טעינו). פניתי אליו מספר פעמים בנושא, אך זה בחר שלא לענות לי יותר משבועיים. בינתיים המוצר הגיע לידיו, אך זה הודיע לפתע שהוא מתחרט ואינו מעוניין בו. 
מה עושים? האם לאדם הרוכש מוצר, על אף שטרם שילם עליו, אין כל אחריות? מה אומר התקנון בנושא?
פתחתי נגדו קייס, אך אשמח לשמוע דעתכם...
לצפיה ב-'לא היית צריך לפתוח קייס'
לא היית צריך לפתוח קייס
25/09/2016 | 10:34
39
אם הוא רוצה להחזיר שיפתח הוא החזרה באיביי וישלח (על חשבונו כמובן) את המוצר.
בגדול אתה בידיים שלו כי אם היה מחליט להשאיר את המוצר, קצת בעייתי לגבות את הכסף.
אחרי שתקבל ממנו תשובה, במידה ולא תספק אותך, כדאי להתקשר לאיביי ולהתייעץ.
לצפיה ב-'עד כמה המוצר יקר? האם שווה לך להתעסק בהחזרה שלו?'
עד כמה המוצר יקר? האם שווה לך להתעסק בהחזרה שלו?
25/09/2016 | 20:19
21
גם אם כן, לך תסמוך עליו שבאמת יחזיר את המוצר, כמו שצריך... הסינים לא חזקים באמינות. אם לא מדובר במשהו יקר במיוחד או נדיר, הייתי מוותרת ורואה בכך "שכר לימוד". בכל עסק יש הפסדים על טעויות, וכולם טועים במוקדם או במאוחר.

אם ההחזרה קריטית ואתה סומך על הקונה (במידה מספקת...), הצע לו שתחזיר לו את עלות המשלוח חזרה (המשלוחים מסין אמורים להיות די זולים, אז זה לא נורא), אולי זה ידרבן אותו. אמנם לפי החוק היבש באיביי ברגע שהוא קנה הוא התחייב, אבל בפועל הוא לא שילם, כלומר הוא לא השלים את הקנייה ומבחינתו הוא בעצם לא קנה, מן הסתם לא העלה בדעתו שתשלח לו בכל זאת...

צריך לזכור שהכללים של איביי כאן חריגים, כי באף חנות אתה לא "קונה" בלי לשלם. אין "התחייבות" לקנייה, יש קנייה. תשלום = קנייה. זה מבלבל לא מעט קונים. כמו כן מבחינת הכללים גם אתה כמוכר לא אמור לשלוח מוצר לקונה שלא שילם... יש כאן גם טעות שלך (ואתה הצד המקצועי בעסקה).

לסיכום, הוא כרגע קיבל מוצר שבסופו של דבר לא רצה בו (ולכן כנראה לא שילם) ואני לא בטוחה אם הוא חייב לשלם (כאן נכנסת לתמונה עצתו של עמירם להתקשר לאיביי) אבל (גם) במקרה כזה נראה לי שעדיף להיות חכם ולא צודק. אם המוצר יקר ואתה רוצה אותו בחזרה, הצע לו לשלם עבור ההחזרה, העיקר שיחזיר (בדואר רשום, כמובן).
לצפיה ב-'חבל שדיעות קדומות ומועקות מהעבר משבשות דעתם של אנשים'
חבל שדיעות קדומות ומועקות מהעבר משבשות דעתם של אנשים
25/09/2016 | 06:24
46
108
אני כותבת בשמי בלבד ולא בשם מקום עבודתי, כי חורה לי מאוד כשאני קוראת בכל מיני פורומים כל מיני התקפות שלוחות רסן על דואר ישראל. אז נכון שלא הכל מושלם בעולמנו הצר וגם לא בדואר ישראל. אבל בחודשים האחרונים חל שיפור עצום בדואר וחבל שאתם לא באים לראות את תהליך המיון כי הייתם יכולים להיווכח במו עיניכם...
המשך>>
אני כותבת בשמי בלבד ולא בשם מקום עבודתי, כי חורה לי מאוד כשאני קוראת בכל מיני פורומים כל מיני התקפות שלוחות רסן על דואר ישראל. אז נכון שלא הכל מושלם בעולמנו הצר וגם לא בדואר ישראל. אבל בחודשים האחרונים חל שיפור עצום בדואר וחבל שאתם לא באים לראות את תהליך המיון כי הייתם יכולים להיווכח במו עיניכם בכמות החבילות העצומה שרק גודלת מיום ליום בעוד תהליכי "רפורמות" וצימצומים גרמו להפחתה בכוח האדם שלנו.
יש ימים שאני חוזרת הביתה ממוטטת בשעת לילה מאוחרת כי אנחנו עובדות ועובדים עד לשעה 20:00 ברוב הסניפים שלוש פעמים בשבוע.
ומי שסובלים אלה הבעלים והנשים והילדים שלנו, אבל את הכל אני ועמיתי לעבודה עושים בכדי שתקבלו שרות טוב.
כמות ההזמנות שלכם באינטרנט מחו"ל עלתה בשנים האחרונות בעשרות מונים וכל תהליכי ההפרטה והרפורמה רק צמצמו אצלנו בכוח האדם. ולמרות זאת אנחנו משתדלים מאוד. אז לבוא ולהטיח בנו האשמות זה לא הוגן.
אני יודעת שיש ליקויים לפעמים וגם אני לא קיבלתי מכתבים שנשלחו אלי כמו גם כאלה ששלחתי ולא הגיעו ליעדם. אבל האם אנחנו עובדי הדואר הם האשמים בבעייה הזאת? התשובה היא חד משמעית לא ולא.
גם להגיד שדואר ישראל אחראי על מכתבים שנשלחו לארה''ב אחרי שהם חזרו מארה''ב זאת האשמה שאין לה כל בסיס.

אפילו כשיש קבלה עם מספר משלוח או מספר מעקב וקורית תקלה בחו''ל זאת עדיין לא סיבה שבגללה צריך להטיל עלינו את האשמה, כי לא אנחנו עשינו את הטעות.  אז נכון שהלקוחות יכולים לפנות לסניף שבו הם שלחו את המכתב ולמלא טפסים ולבקש טיפול, אבל תחשבו בהגיון מי עשה את הטעות ואל תטיחו ישר האשמות לא נכונות.
אנחנו יכולים באמצעות קשרי הדואר בין מדינות לפנות לדואר האמריקני על מנת שיחקרו שם מה קרה. אבל אין לצפות לתשובה מהירה במקרים כאלה ואם מדובר ב"סתם" מעטפה הרי שמנסיוני רב השנים בדואר אני ממליצה על ראשי התיבות הידועים: חבל''ז. כי חבל''ז שלכם וגם שלנו. ולמרות זאת זכותכם המלאה להגיש את הבקשה לחקירת דבר דואר שנעלם.

ובנוגע לשני המקרים שתוארו כאן שלשום ואתמול בהרחבה רבה וגרמו לעימותים בין משתתפים בפורום אני מציעה קודם כל לכולכם להירגע. ואז לחשוב בהגיון: הרי מדובר במכתבים שנשלחו בדואר אוויר רגיל, ודואר ישראל עשה את המוטל עליו והמכתבים הגיעו לארה''ב, אבל הוחזרו ארצה מהדואר האמריקני בגלל סיבה שאיננו יודעים אותה.
אז למה למען ה', או למה לעזאזל כפי שהשתמשה אחת הכותבות בביטוי לא פוליטיקלי קוקרט כלפי משתתף אחר בפורום, ולא אכנס לריבים המצחיקים ביניכם, אבל למה להטיל עלינו את האחריות למקרה הזה? או לשני המקרים הזהים הללו? מה עשינו רע שככה כותבת ומתעקשת אחת הכותבות הפעילות ביותר בפורום הזה? אני מציעה לך לגשת לאחד ממרכזי המיון ולהתרשם מהעבודה הקשה והמסורה של העובדים ונראה לי שתשני את דעתך.  מה גם שבכל מקרה דעתך מוטעית ולא מבוססת על שום דבר אלא אולי על מה שכתבתי בכותרת שאיתה גם אסיים: דיעות קדומות ומועקות עבר.
כן, לא תמיד היה טוב בדואר ועם הדואר, גם לכם וגם לנו. אבל למה דווקא כשהעסק מתחיל לעבוד כמו שצריך, למה גם אז השצף והקצף יוצאים עלינו?

לצפיה ב-'שאלה בעניין משלוח'
שאלה בעניין משלוח
25/09/2016 | 17:32
9
32
בשעה טובה נמכרו לי כ 50 פריטים , עשיתי סנכרון עם פייפאל בעניין תאימות הכתובות , נראה לי קצת מסובך , מה עושים כשיש מאות מוצרים? זה יום שלם לארוז לא? האם יש אפשרות להדפיס כתובות במכה אחת? אשמח לעזרתכם תודה
לצפיה ב-'ואגב זה לא מובן מאליו '
ואגב זה לא מובן מאליו
25/09/2016 | 17:34
20
המון תודות לכולם על העזרה ובעיקר לעמירם שנהגתי כפי שהסברת לי וזה עובד , למרות שצריך עוד קצת להשתפר המון תודה
לצפיה ב-'50 פריטים בבת אחת?'
50 פריטים בבת אחת?
25/09/2016 | 17:38
4
24
ל-50 אנשים שונים? אדם אחד?
קצת חשוד.
את מעלה ליסט לאיביי עם 50 יחידות?
תבדקי האם היוזרים שקנו ממך הם עם אפס פידבקים.
מתי פתחו את החשבון? האם נתנו לך פידבק חזרה באותו הרגע?
מאיזו מדינה הם? האם כולם מאותה המדינה?
אני הייתי בודק טוב לפני שהייתי ממהר לשלוח, מתקשר מחר לפייפל ופותח צתיק בדיקה. לא הייתי שולח ככה סתם חמישים פריטים. זה יכול להיות משיהו שפרץ לחשבון של משיהו אחר, פתח יוזרים שונים וקונה מהם. אחר כך יעשה לך בעל החשבון המקורי הכחשת עסקה.
חבל
לצפיה ב-'לא מה פתאום'
לא מה פתאום
25/09/2016 | 17:44
3
26
עשיתי מכירה בבדים למוצרים קטנים וקלים המכירה הסתיימה אתמול לחמישים אנשים שונים , חלקם רוסיה ,חלקם ארצות הברית , ברזיל, ברברדוס , ישראל וגם תאילנד ואגב נגיד שזה לאדם אחד והוא שילם מה החשוד כאן? לרוסיה יש לי רק 3
לצפיה ב-'בסדר. מאשר לשלוח '
בסדר. מאשר לשלוח
25/09/2016 | 17:50
2
25
לצפיה ב-'חחחחח אבל'
חחחחח אבל
25/09/2016 | 18:00
1
21
מה עושים עם הכתובות ? ככה ידני אחד אחד? מה עושה מי שייש לו אלפי מוצרים? שבוע שלם רושם כתובות חחח?
לצפיה ב-'תוכנות הנהלת חשבונות תומכות בהדפסה אוטו'
תוכנות הנהלת חשבונות תומכות בהדפסה אוטו
25/09/2016 | 18:27
18
על גבי מדבקות
לצפיה ב-'כל החמישים נמכרו לרוסיה???'
כל החמישים נמכרו לרוסיה???
25/09/2016 | 17:39
2
21
אומר דרשני.
לצפיה ב-'זה היה מעניין אגב'
זה היה מעניין אגב
25/09/2016 | 17:45
1
22
קונים שלחו לי הודעות ושאלו לגבי המוצר הייתה חוויה מעניינת במיוחד בימים האחרונים של המכירה פומבית
לצפיה ב-'היה קונה מרוסיה שלא שילם והתחיל לספר'
היה קונה מרוסיה שלא שילם והתחיל לספר
25/09/2016 | 17:47
20
שאין לו פייפאל התייעצתי כאן לפני יומיים אמרו לי לחתוך וכך עשיתי ,אני תמיד מסתכלת על ההיסטוריה של הקונה
לצפיה ב-'העלאת מוצרים ללא UPC או AEN לאמזון'
העלאת מוצרים ללא UPC או AEN לאמזון
25/09/2016 | 17:54
3
19
איך מעלים מוצרים לאמזון שאין להם מס upc   או  aen 
רוב המוצרים הסינים הקטנים אין להם מספרי ברקוד וכו

אמיר
לצפיה ב-'שאלה נוספת'
שאלה נוספת
25/09/2016 | 18:14
2
19
מה זה    Reference Batch ID.
באמזון
----------------
נ.ב
אגב הייתי גולש בתפוז עד לפני עשר שנים...אבל אי הנוחות כמות הפרסומות,,הרגו אותי  אז ברחתי..היום אני חוזר אני רואה שהפלטפורמה של תפוז נהיתה עוד יותר איטית,עמוסת פרסומות....קטסטרופה  
לצפיה ב-'כל האתרים מפוצצים בפרסומות'
כל האתרים מפוצצים בפרסומות
25/09/2016 | 18:15
12
גם ב YNET אתה כל הזמן מופנה לאתר משנה. משגעים אותנו
לצפיה ב-'יש לכך פתרונות טכנולוגיים די פשוטים, אתם יודעים...'
יש לכך פתרונות טכנולוגיים די פשוטים, אתם יודעים...
25/09/2016 | 18:55
7
לצפיה ב-'מאיפה אני קונה מעטפות מרופדות - קרטון? כמו בתמונה:'
מאיפה אני קונה מעטפות מרופדות - קרטון? כמו בתמונה:
25/09/2016 | 16:36
9
29
לצפיה ב-'נא תצרף תמונה'
נא תצרף תמונה
25/09/2016 | 16:40
8
18
ותציין מה אתה מתכנן לשלוח, אילו סוגי מוצרים?
לצפיה ב-'תמונה:'
תמונה:
25/09/2016 | 16:57
7
33
מתכוון לשלוח דברים קטנים - מתכת או פלסטיק.

תודה רבה לך על כל העזרה שלך! אתה אחד התותחים כאן!
לצפיה ב-'תודה. יש מעטפות דומות לקנות בדואר ישראל'
תודה. יש מעטפות דומות לקנות בדואר ישראל
25/09/2016 | 17:00
6
22
זה נירי קרטון דק אך חזק .  שבתוכו פצפצים.
יש שני גדלים. גודל של דיסק וגודל כמו נייר A3
אני קונה בארגז, כמות של מאה. עולה לי כ-180 שקלים לארגז.
כשאני שולח מוצרים קטנים אני גוזר את המעטפה לשתיים או לארבע.
במוצרי מתכת הייתי ממליץ לשלוח בקופסת קרטון קטנה שתכין בעצמך.
לצפיה ב-'הדואר מוכר כאלה בכמויות? יש יותר זולים מהדואר אולי?'
הדואר מוכר כאלה בכמויות? יש יותר זולים מהדואר אולי?
25/09/2016 | 17:06
5
8
לצפיה ב-'לא חקרתי את המחירים'
לא חקרתי את המחירים
25/09/2016 | 17:18
4
23
בדואר המחירים סבירים לחלוטין וזה זמין לי ליד הבית.
יש לדעתי אתרים שבהם ניתן להזמין מעטפות. תבדוק בגוגל.
לצפיה ב-'תודה רבה איש יקר!'
תודה רבה איש יקר!
25/09/2016 | 17:30
8
לצפיה ב-'אני הזמנתי מעלי אקספרס '
אני הזמנתי מעלי אקספרס
25/09/2016 | 17:35
2
27
הגיעו אלי אחרי חודש אבל עכשיו אדאג להזמין כמויות מראש
לצפיה ב-'להסתמך על אליאקספרס בתור ספק חומרי אריזה זה לא רציני'
להסתמך על אליאקספרס בתור ספק חומרי אריזה זה לא רציני
25/09/2016 | 18:15
1
22
למה?
א. כי זמן אספקה של חודש זה סיכון שקשה לנהל אותו. צריך ספק שיכול לספק תוך יום יומיים. לא חודש.
ב. כי אם תזמיני כמות גדולה מראש יכולים לעצור לך את הסחורה במכס ולבקש רשיון ייבוא מסחרי.
ג. כי כמות גדולה המשקל/נפח כבר גדול ואז הסינים כבר לא אטרקטיבים מול הארץ.

לטעמי חומרי אריזה מזמינים בארץ ואם חופרים היטב באינטרנט או עם קולגות מבינים איפה להזמין בזול.
לצפיה ב-'תודה רבה לך!'
תודה רבה לך!
26/09/2016 | 09:35
3
לצפיה ב-'סינכרון זמני משלוח איביי עם אמזון, שאלות של מתחילים'
סינכרון זמני משלוח איביי עם אמזון, שאלות של מתחילים
23/09/2016 | 06:30
4
36
שלום, אשמח לסיוע בנוגע לכמה נושאים:

1. כאשר מעלים ליסט באיביי, שמקושר למוצר באמזון, עם משלוח סטנדרטי, לא פריים (4-5 ימי עסקים זה הברירת מחדל אם אינני טועה), מה אני צריך לבחור מכל רשימת צורות המשלוח באיביי?
הכי קרוב שמצאתי זה USPS First Class 1-6 Business days.

2. כאשר אני מזין את כתובת הלקוח באמזון, אני מחוייב על מס.שאותו כאמור אני מגלם במחיר שלי ללקוח, מה שמשאיר לי רווח זעום ביותר (דולר לרוב). האם יש מחשבון שמחשב גם את המס, בנוסף לעמלות?

3. שמעתי בוויבנרים הרבה על הכלים הזמינים להוזלת את הרכישה באמזון, (Gift Card, CashBack וכו')

אבל לא יצא לי לקבל הסבר מסודר ל- Begginers כמוני-
כמה הם עולים? נדרש אשראי מיוחד? Fly Card?

תודה רבה!
לצפיה ב-'שאלה נוספת בנוגע למיסים'
שאלה נוספת בנוגע למיסים
23/09/2016 | 06:55
1
23
1. יש אתרים בהם ניתן להפריד Billing Adress ו- Shipping Adress.

במקרה בו אני מזין כתובת ישראלית ב-Billing, אך אמריקאית ב- Shipping,האם אני פטור ממיסים מקומיים (ארה"ב)?
לצפיה ב-'לא. כי אתה מצהיר שמיקום המוצרים שלך בארה"ב'
לא. כי אתה מצהיר שמיקום המוצרים שלך בארה"ב
25/09/2016 | 17:27
4
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
25/09/2016 | 17:32
1
12
1. לא הייתי ממליץ לך לעבוד עם חשבון שאינו פריים. המשלוחים שם איטיים ואתה תעשה נזק לעצמך בחשבון.
תתחבר לקבוצה הזו בפייסבוק ותשאל את כל השאלות. אתה יכול לעשות פריים סטודנט.

2/ במידה ואתה מתעקש לא לעבוד פריים, יש להגדיר משלוח 1-6 ימים אבל עם שלושה ימי טיפול. הבעיה היא הזמן של קבלת מספר המעקב. אם תפספס ירד לך ניקוד.
3. בנוגע למיסים, יש טבלה בגוגל של המיסים של כל מדינה ומדינה.
תיקח בחשבון שאתה משלם מס על סכום הקנייה מאמזון ולא מהמחיר של המכירה באיביי.
אם תבדוק את המוכרים פולפילמנט למטה מימין (לא amazon.com עצמו) תגלה שהרבה מהם מוכרים באותו מחיר בלי לקחת מס.
תעשה לך מעין "סימולצית קנייה" עם כמה מוכרים ותבדוק מי לא גובה לך מס.
ברגע שהזנת את כתובת המשלוח, בחירה של ספק כזה או אחר זה רק עניין של לחיצת כפתור
לצפיה ב-'תודה Amiram!'
תודה Amiram!
25/09/2016 | 17:39
5
לצפיה ב-'★חשבון US eBay למכירה - הגבלות גבוהות!★'
★חשבון US eBay למכירה - הגבלות גבוהות!★
25/09/2016 | 11:20
40
למכירה חשבון US eBay,

מה כלול:
★חשבון US eBay מאומת
★הגבלות מכירה של 1000 מוצרים ו 25,000$
★חשבון PayPal מאומת
★המייל שמשוייך לחשבון האייבי וה-PayPal
★VCC מלא

מה לא כלול:
★ VPN להתחברות דרך ארה"ב - עולה 6$ לחודש

כמובן שעם החשבון ניתן מדריך מפורט על דרך ניהול החשבון מישראל ללא בעיות.

*החשבון ללא פידבקים, עבר בקשה להגבלות גבוהות ואושר, החשבון מוכן לליסטים.
*מהרגע שעשיתם את הליסט הראשון שלכם ולפי המדריך המצורף - יש לכם אחריות מלאה על MC999 ל 30 יום.

נכון לכרגע 3 חשבונות נשארו במלאי.

ניתן ליצור קשר במייל להלן:
Admin AT OSTGroup.co.il
או להשאיר לי פניה כאן

★מחיר - 199$ ( בבקשה לא לפנות אלי בפניות לגבי המחיר, המחיר הינו סופי)
דרכי תשלום - PayPal, Payza. Payoneer,BTC,העברה בנקאית.
לצפיה ב-'משלוחים שחזרו לשולח (אלי) - אחריות הדואר'
משלוחים שחזרו לשולח (אלי) - אחריות הדואר
22/09/2016 | 18:44
26
70
חזרו אלי היום שני מכתבים ששלחתי בדואר אוויר רגיל (לא רשום) לשני לקוחות בארה"ב. שניהם גם נשלחו באותו יום.
על כל מכתב הודבק פתק צהוב עם כיתוב לא כ"כ ברור אבל זיהיתי שכנראה כתוב שם גם not deliverable. בדקתי עם הלקוחות והם אישרו את הכתובת שרשומה על המעטפה וגם סיכמתי איתם שאשלח שנית.
השאלה שלי, האם הדואר ייקח אחריות על זה שהמכתבים לא הגיעו ליעדם והוחזרו או שאצטרך לשלם מחדש על משלוח?
לצפיה ב-'האם המכתבים חזרו מארה''ב או שהדואר בכלל לא העביר אותם לשם?'
האם המכתבים חזרו מארה''ב או שהדואר בכלל לא העביר אותם לשם?
22/09/2016 | 19:22
37
אם הם חזרו מארה''ב, באיזו טענה תוכל לבוא בכלל לדואר ?
אם הם נשארו בארץ זה כבר סיפור אחר.
לצפיה ב-'אם כתוב באנגלית כניראה שהגיעו לארה"ב'
אם כתוב באנגלית כניראה שהגיעו לארה"ב
22/09/2016 | 21:15
23
38
יכול להוית שהלקוחות פשוט לא אספו את המכתבים.
כדאי לברר בסניף דואר מה הסיבה שהם חזרו.
במקרה וזו היתה אחריות הלקוח , אתה אמור לחייב אותו על המשלוח חזרה.
לצפיה ב-'חזר מארה"ב'
חזר מארה"ב
22/09/2016 | 22:45
22
35
תודה לשניכם על התשובות.
קשה לי להאמין שהבעיה היתה שהלקוחות לא אספו, גם מהסיבה שאלו מעטפות רגילות שנכנסות בקלות לכל תיבת דואר (לא חבילה שצריך לאסוף), וגם כ מדובר בשני מכתבים מאותו תאריך. לי זה מרגיש כמו פקיד במיון הראשוני בארה"ב שהתבלבל בין המוען לנמען, המדבקות הצהובות עם הכיתוב הודבקו בצד של השולח דווקא.

לצפיה ב-'תשובתך רק מוכיחה לי שצדקתי בהערכה שלי'
תשובתך רק מוכיחה לי שצדקתי בהערכה שלי
23/09/2016 | 04:49
21
44
ולכן אין לך לבוא בטענות לדואר ישראל במקרים הללו.
כעת אשאל אותך שאלה פשוטה כזאת:
האם היה כתוב בצורה ברורה TO ו- FROM ?
לצפיה ב-'גם אם דואר ארה"ב פישל הכתובת היא דואר ישראל. כך זה תמיד.'
גם אם דואר ארה"ב פישל הכתובת היא דואר ישראל. כך זה תמיד.
24/09/2016 | 16:56
15
20
הלקוח (השולח) מקבל את השירות הבסיסי ביחידת הדואר המקומית שלו וגם אם יש בעיה בהמשך השרשרת הם אחראים לבדוק / לפצות במידת הצורך (ואח"כ להתקזז/להתחשבן עם רשויות דואר זרות). זה נכון באותה מידה למוכר בארה"ב ששולח לישראל ודואר ישראל פישל. הוא בא בטענות לדואר ארה"ב והם כבר מתנהלים מול דואר ישראל. בקיצור, בשורה התחתונה לא משנה איזה דואר פישל אלא רק אם זו בכלל אשמת הדואר. אם זו אשמת המוכר (למשל כי לא כתב את הכתובות בצורה תקינה) או אז אין לו במה לבוא לדואר בטענות. אבל אם הפשלה היא בדואר ארה"ב הוא בהחלט יכול לבוא בטענות לדואר ישראל (אם כי אני לא יודעת אם הוא אכן מכוסה ביטוחית במקרה כזה כי מידת האחריות תלויה גם בסוג השירות שהוא שילם עליו).
לצפיה ב-'תגידי...'
תגידי...
24/09/2016 | 17:13
14
21
האם יתכן מצב שתסכימי פעם אחת לפחות עם משהו שאני כותב?

הערה: זאת היתה שאלה רטורית לחלוטין כי התשובה הרי ברורה לשנינו...

ובקיצור: מה שתגידי... כרגיל...
לצפיה ב-'אומרת: זו לא סוגיה של הסכמה, אין כאן דעות אלא עובדות'
אומרת: זו לא סוגיה של הסכמה, אין כאן דעות אלא עובדות
24/09/2016 | 17:16
13
17
רצה הגורל וממש לפני דקה הגבתי לך בשרשור אחר באותו נקודה...
אז כדי לא לחזור על עצמי, זו אותה שורה תחתונה:
לצפיה ב-'ראי את תגובתי האחרונה שלי אליך.'
ראי את תגובתי האחרונה שלי אליך.
24/09/2016 | 17:42
12
13
דרך אגב, האם לא ידוע לך שהחיפזון מהשטן?

לאיפה את ממהרת?
ולמה את שולפת ולא חושבת לפני שאת שולחת את התגובות שלך?

אני לא מסיים לכתוב לך תגובה, הדף בקושי מתרענן, וכבר קופצת לי פה החלונית הכחולה הקטנה עם תגובתך על תגובתי שבקושי עלתה...
ובעוד אני כותב תגובה זו הנה קפצה לה עוד חלונית כחולה עם תגובה נחפזת שלך.
הלו, תעצרי קצת, תחשבי, אל תרוצי כל כך מהר... אינני עומד בקצב שלך...
לצפיה ב-'לא רלוונטית לנקודה שלי. ושוב אתה כותב לגופו של אדם'
לא רלוונטית לנקודה שלי. ושוב אתה כותב לגופו של אדם
24/09/2016 | 17:47
11
20
ולא לגופו של עניין (ואח"כ אתה עוד מדבר על נימוס וטוב טעם... ). מי שמך לשפוט את מהירות הכתיבה שלי? מה זה עניינך? אודה לך אם תתייחס לתוכן בלבד, לא אליי, לא לגיל שלי, לא לעניינים שאינם קשורים לנושא הנידון.

לצערי אני מבינה ש"אין פרטנר". הקפדתי לענות לך בתשובות ענייניות לגופו של עניין, אך שוב ושוב אתה גולש לעניינים אחרים. חבל לי שבמקום ללמוד ולומר בפשטות "ואללה, לא ידעתי, תודה, השכלתי" אתה בוחר לקחת את זה למקום של זלזול באינטליגנציה והיעלבויות. בכל מקרה, שיהיה כרצונך; מיציתי. מעתה לא אגיב יותר ישירות אליך. אם תכתוב לגולשים מידע לא מדויק/שגוי, אגיב להם בציון המידע הרלוונטי ותו לא.
לצפיה ב-'סבבה. '
סבבה.
24/09/2016 | 17:52
1
15
רק מכיוון שלדעתי אינני מטעה אף אחד ואף פעם לא הטעיתי אף אחד,  אלא הדגשתי תמיד שאני כותב רק מתוך נסיוני, הרי שתצטרכי לציין שלדעתך אני טועה בניסיון שלי שזאת מחשבה מגוחכת כשלעצמה, ולא תוכלי להגיד שאני טועה. כי אדם לא יכול לטעות במה שהוא מרגיש...
קחי זאת לתשומת לבך.

לצפיה ב-'לא, שוב, לא מדובר בדעה שלי. אין משמעות ל"לדעתי אתה טועה"'
לא, שוב, לא מדובר בדעה שלי. אין משמעות ל"לדעתי אתה טועה"
24/09/2016 | 17:57
15
בעובדות יש רק נכון או שגוי. כשאתה כותב לגולש "אם הם חזרו מארה''ב, באיזו טענה תוכל לבוא בכלל לדואר?" זו תשובה לא נכונה. כי, כאמור, גם אם הם חזרו מארה"ב (באשמת הדואר, לא באשמת השולח) עדיין הגורם לבוא אליו בטענות הוא דואר ישראל. אין כאן קשר לניסיון שלך (או שלי) אלא לאופן שבו הדואר עובד, הכרת הנהלים. קח זאת לתשומת לבך.
לצפיה ב-'רק דרך אגב'
רק דרך אגב
24/09/2016 | 18:14
8
15
קראתי שוב את תגובתך שאני מגיב עליה כעת, כי האסימון כנראה ירד לי קצת מאוחר, ואני רואה בה יותר משמץ של איום, בלתי מרומז אפילו, בסגנון של אם תעשה כך אני אעשה כך, וחושבני שזה לא מכובד לכתוב איומים.
אני בכל אופן לא איימתי.

גם בנושא שכתבת בתגובתך הבאה לא טעיתי ולא הטעיתי, רק שאלתי על מה ולמה להאשים את דואר ישראל על מכתבים שחזרו מארה''ב.
ואני עדיין חושב שדואר ישראל לא יכול להיות אשם בזה, ואין לבוא בטענות לדואר ישראל !!!

יתכן שאפשר לפנות לדואר ישראל על מנת שהוא יפעל מול הדואר האמריקני, אך אני חושב ואפילו עומד בתוקף על מחשבתי שאין זאת אחריותו של דואר ישראל על מכתבים שהוא העביר כפי שצריך ושהדואר האמריקני החזיר אותם.
על כך הגבתי, ודעתי בעניין הזה לא תשתנה.
וכשאת כותבת "עדיין הגורם לבוא אליו בטענות הוא דואר ישראל" את טועה ומטעה !
אפשר לבקש מדואר ישראל שיסייע מול הדואר האמריקני, כי אנחנו אנשים קטנים והם גופים גדולים, אבל להגיד שעדיין הגורם לבוא אליו בטענות הוא דואר ישראל זאת טעות בעיני.
לצפיה ב-'אין ולא היה שמץ איום בתגובתי. קראת בין השורות דברים שאינם שם'
אין ולא היה שמץ איום בתגובתי. קראת בין השורות דברים שאינם שם
24/09/2016 | 18:28
7
13
איני מתנהלת באיומים וכאמור, גם לא בפנקסנות. אני לא נוהגת לכתוב "אתה טועה ומטעה" וגם לא "אני צודקת" כי זו לא תחרות וזה לא אישי. זה לא קשור אליי או אליך. אני חוזרת ומבהירה שאני מגיבה לגופו של עניין ולא לגופו של אדם. יש כאן מידע לא מדויק, לפיכך העמדתי דברים על דיוקם.

מאותה סיבה גם "טעות בעיניי" זו אמירה חסרת משמעות בהקשר זה. כשמדובר בעובדות זו טעות או לא, בלי קשר להשקפתו של אדם כזה או אחר. בנקודה הזאת אחריות הדואר נקבעת לפי נהלים בין לאומיים ולא לפי מה שאתה או אני חושבים.

לדוגמה, חבילה ששלחתי מישראל לארה"ב הגיעה לארה"ב אך לא נמסרה ליעדה באשמת USPS (איבדו אותה או שהיא הושחתה והם לא הצליחו למסור אותה, עד היום לא לגמרי ברור לי למה). הגשתי תלונה לדואר ישראל (הם ספקי השירות שלי, להם שילמתי) והם ערכו את הבדיקות שלהם מול USPS וענו לי שהחבילה לא אותרה ואני זכאית לקבל מהם פיצוי. הוגן/נכון בעיניך? לא רלוונטי. כך עובדת השיטה. אותו הדבר קורה גם בכיוון ההפוך – אם אדם בארה"ב שולח חבילה לישראל ודואר ישראל מפשלים, עדיין USPS הם אלה שמפצים (ואח"כ מתקזזים או מתחשבנים או לא יודעת מה נעשה מאחורי הקלעים; לא ענייני).

לסיכום, כך עובדת אחריות של דואר בינ"ל בכל העולם. אתה יכול לקבל את העובדה או להמשיך להתווכח (על מה ולמה, לא ברור לי) אך אולי עדיף שזה לא יהיה איתי. אולי אם אחרים יסבירו לך תשתכנע.

מכיוון שהנקודה הובהרה ומוצתה (לפחות מבחינתי) ואתה (ככל הנראה) מסרב לקבל מידע כשהוא בא ממני (קטונתי) אני חושבת שהגיע הזמן לעצור כאן. בשלב זה אודה לך אם תכבד את הצהרתך כי "סיימת את המכסה שלך איתי להיום". כבר הפסקתי להגיב לך אך מכיוון שהמשכת להגיב לי תוך שאתה מאשים אותי בהתנהלות שאינה התנהלותי, לא הותרת לי בררה אלא להעמיד דברים על דיוקם.
לצפיה ב-'בדברים שכתבת היה איום. זה דבר אחד.'
בדברים שכתבת היה איום. זה דבר אחד.
24/09/2016 | 19:29
6
13
אלא אם כן את לא יודע מה משמעות המילה איום. זה היה איום. נקודה.

ואחריות יש על דבר דואר שנשלח רשום או במסירה מיוחדת אחרת ושיש עליו מספר מעקב.
לכן אני משתדל להתעקש על משלוחים כאלה, למרות שאת חושבת אחרת. זכותך.

ותגידי מה שתגידי, הרי את יודעת הכי הכי טוב ואת תמיד צודקת.

שיהיה...
לצפיה ב-'על מה אתה מדבר לעזאזל? במה אני יכולה לאיים עליך בדיוק? '
על מה אתה מדבר לעזאזל? במה אני יכולה לאיים עליך בדיוק?
24/09/2016 | 19:44
5
21
הבהרתי שאמשיך לעשות את מה שאני עושה תמיד: אם אראה מידע שגוי או לא מדויק, אגיב (אם אתה מרגיש מאוים מעצם הרעיון הזה, זה מעיד רק עליך). רק שזה לא יהיה ישירות אליך כי אין טעם, מאחר שאתה שוב ושוב לוקח את זה למקום של התנצחות אישית במקום לנהל דיון עובדתי וענייני.

אז אולי לא להגיב להודעותיך זה "איום"? גם כאן לא ברור לי איך, הרי אתה בלאו הכי לא באמת מתייחס לדבריי... עכשיו אתה גם יודע יותר טוב ממני למה התכוונתי... תהיה בריא.

הבהרה אחרונה, אבי, כי באמת תש כוחי: לא יודעת אם שמת לב, אני אדם מאוד ישיר. אני כותבת את מה שאני חושבת. אני מגיבה במילים פשוטות וברורות, בצורה מפורשת; לא ברמזים ולא בעקיצות. זו אינה דרכי. לו רציתי לאיים (ואני לא, על מה ולמה? ) הייתי עושה זאת באופן מילולי ברור ובלתי משתמע, ומשתמשת במילה "איום". אני אכן לא יכולה להתווכח עם תחושותיך, אבל אני יכולה להבהיר חד משמעית שאתה חש דברים שאינם כוונותיי, גם לא ברמז.
לצפיה ב-'הופה. התחממת עכשיו... '
הופה. התחממת עכשיו...
24/09/2016 | 20:00
4
10
"לעזאזל"...
יפה יפה...
אני שמח שתש כוחך. אנא אל תתייחסי אלי יותר. לא אלי אישית ולא להודעותי.
אינני זקוק לעזרתך.
שאי ברכה והצלחה בכל מעשיך, רק עזבי אותי לנפשי בבקשה עם נסיונך לחנך אותי.
וכדאי שבאמת תעצרי פה ולא תגיבי יותר.
לצפיה ב-'זהו?? סיימתם??? אפשר לתת תשובה אמינה ועניינית?'
זהו?? סיימתם??? אפשר לתת תשובה אמינה ועניינית?
25/09/2016 | 00:35
3
19
כל מה שנשאל אי שם בראשית השרשור האחרוך והמיותר הזה...
באם דואר ישראל יחייב בגין משלוח חוזר או יפצה עבור המשלוח שחזר לשולח.

אחריות הדואר קיימת לגבי דואר שאבד, נגנב, ניזוק ולא הגיע ליעדו.
אין שום אחריות על אי מסירה והחזרה לשולח.

לצפיה ב-'הפעם הנודניק הפך לקרציה? או שזאת סתם קרציה חדשה?'
הפעם הנודניק הפך לקרציה? או שזאת סתם קרציה חדשה?
25/09/2016 | 00:37
11
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
25/09/2016 | 00:40
9
לצפיה ב-'הקישור כאן מתייחס לפיצויים לתכולה; מן הסתם אין בכך צורך'
הקישור כאן מתייחס לפיצויים לתכולה; מן הסתם אין בכך צורך
25/09/2016 | 01:02
11
כשהיא חזרה לשולח. השאלה רק אם הוא זכאי להחזר עבור דמי המשלוח ששילם מאחר שהמוצר לא הגיע ליעדו (= לא נמסר ולכן הוחזר, בפועל זה אותו הדבר). כמו כן המסמך הנ"ל מתייחס לדואר רשום, והוא שלח לא רשום... ככל הנראה לא יקבל מהדואר דבר, אבל אני עדיין הייתי ניגשת לברר במה מדובר.

חשוב לי להבהיר שלא טענתי בשום שלב שהוא זכאי לפיצוי כלשהו; החידוד שכתבתי לדבריו של אבי היה בהקשר לגורם הנושא באחריות, לא לעצם הפיצוי (אם בכלל). בתגובותיו הוא התייחס לכך שאם הטעות/בעיה קרתה בארה"ב אין מה לבוא בתלונה לדואר ישראל, כי הוא לא אשם, והוא רק יכול "לסייע" מול דואר ארה"ב. הנקודה שניסיתי להבהיר (לשווא) היא שהשולח תמיד פונה לדואר המקומי שלו בבעיות שקרו למכתב/חבילה, הוא הגוף האחראי מבחינתו. במילים אחרות, כל בדיקה או תלונה נעשית לדואר ישראל כאן בארץ ואם ניתן פיצוי / החזר / ווטאבר הוא ניתן מדואר ישראל וזה לא משנה אם הוא עצמו "אשם" או לא (הבדיקות או ההתקזזויות מול רשויות דואר אחרות הן מאחורי הקלעים ואינן מעניינו של השולח).
לצפיה ב-'הכל היה תקין'
הכל היה תקין
24/09/2016 | 20:53
4
15
אין זו הפעם הראשונה שאני שולח מכתבים לחו"ל. הכל כתוב תקין כולל ship to ו-ship from, בדקתי היטב, כולל עם הלקוחות שהכתובות תקינות בצילום של המעטפה.
אין לי ספק שמדובר כאן בטעות בתום לב או שלא (לא שזה משנה) של פקיד במיון ראשוני של הדואר האמריקאי.
בכל מקרה, כיוון שכל משלוח היה 8.30 ש"ח, ולמזלי שני הלקוחות היו נחמדים ומבינים, לא נגרם הרבה נזק וספגתי את העלויות הנוספות.
לצפיה ב-'אם יש לך כוח וזמן, כשתהיה בסניף הדואר נסה לברר את הסיבה'
אם יש לך כוח וזמן, כשתהיה בסניף הדואר נסה לברר את הסיבה
24/09/2016 | 23:58
12
גם אם לא יקחו אחריות ויפצו (בסה"כ סכום נמוך) אולי לפחות תלמד משהו להבא (ותשתף גם אותנו ).
לצפיה ב-'אם הכל היה תקין אז להבא אולי יהיה לך כדאי להתאמץ קצת יותר'
אם הכל היה תקין אז להבא אולי יהיה לך כדאי להתאמץ קצת יותר
25/09/2016 | 00:35
2
14
על מנת שיהיה יותר תקין, גם אם יעלה לך יותר כסף.
כלומר: לשלוח דברי דואר לחו"ל בדואר רשום  או EMS או Eco Post .

לצפיה ב-'לא חושב שיש כאן קשר למאמץ'
לא חושב שיש כאן קשר למאמץ
25/09/2016 | 00:40
1
15
זה שיקול כלכלי קר של עלות מול תועלת.
אני שולח גם באמצעים שציינת כשזה מוצדק כלכלית.
לצפיה ב-'תארתי לעצמי שזאת תהיה תשובתך, שככה יהיה לי טוב. '
תארתי לעצמי שזאת תהיה תשובתך, שככה יהיה לי טוב.
25/09/2016 | 00:45
12
ולכן השיקול הקר היה צריך לדעתי למנוע מראש את השאלה שנשאלה בפתיחת השרשור, כי השיקול הקר היה אמור לדעת שיש תמורה רק בעד האגרה...

שיהיה לכולנו שבוע נעים.
לצפיה ב-'בעניין אחריות הדואר:'
בעניין אחריות הדואר:
25/09/2016 | 00:36
18
להלן מידע בעניין אחריות ופיצויים.
לצפיה ב-'aliexpress - הארכת הגנת הקונה?!'
aliexpress - הארכת הגנת הקונה?!
24/09/2016 | 08:52
6
27
גם המוכר וגם הקונה יכולים לבקש להאריך את תוקף הגנת הקונה.
מדוע הגנת הקונה (-החזר כספי בגין מוצר שלא נשלח או לא כפי שתואר)
מוגבלת בזמן מראש (כחודש) וצריך לחדשה?
המצחיק הוא שכדי שהקונה יוכל לבקש החזר בגין מוצר שלא הגיע (וגם המעקב מראה שהוא לא עומד לבוא), הוא חייב להמתין פרק זמן מסויים ממועד המשלוח (נגיד 40 יום) פרק זמן זה עולה על פרק הזמן המוקצב להגנת הקונה, כך שנוצר מצב שאם הלקוח פשוט ממתין שהחבילה תבוא יתברר לו שהיא לא תגיע רק אחרי שתוקף ההגנה שלו כבר הסתיים...
לצפיה ב-'נראה לי שראוי לשנות את השם של הפורום הזה ולהוסיף את עלי ...'
נראה לי שראוי לשנות את השם של הפורום הזה ולהוסיף את עלי ...
24/09/2016 | 11:52
23
יש כל כך הרבה עניינים עם עלי שזה הפך כבר לחצי פורום עלי...

אבל רגע... אופססס... מה, לעוד אנשים יש השגות בקשר לעלי?
חשבתי שרק לי יש השגות בקשר לעלי...

הערה: לצערי אין לי תשובה לשאלה שלך. הם פשוט לא טרחו להגיב אף פעם לשאלות ששאלתי בצורה עניינית.
וכשאני כותב נגדם טוענים נגדי כל מיני טענות כאילו אני לא מבין ואני הבעייתי פה ולא עלי...

ואותך אשאל: האם לא עדיף לקנות ממי שמקבל פייפאל עם הגנת הקונה המעולה שלהם???
חומר למחשבה.
לצפיה ב-'זה יותר מחודש; וזו לא הארכת ההגנה אלא הארכת זמן הגעת המוצר'
זה יותר מחודש; וזו לא הארכת ההגנה אלא הארכת זמן הגעת המוצר
24/09/2016 | 16:23
4
12
כלומר ההארכה הזאת היא למעשה לטובת המוכר, כי משמעותה שהקונה מוכן להמשיך להמתין אף שהמוצר טרם הגיע אליו. לעלי אקספרס יש כאן שני יתרונות על איביי, בעיניי:
א. היכולת להאריך את הזמן (בהסכמת שני הצדדים) ולא להישאר מקובע לבררת המחדל של לוח הזמנים;
ב. התזכורות בדואל לפני שתם הזמן (איביי לא עושים זאת וקונים רבים מפספסים!).

קרו לי מקרים שמוצרים לא הגיעו בטווח הזמן שהוקצב. מכיוון שאני סבלנית ויודעת שהמשלוחים מסין איטיים וש(כמעט) הכול מגיע, התאים לי לחכות ולכן ביקשתי הארכה מהמוכרים. היו מוכרים שהסכימו, האריכו, המוצר הגיע ובזאת תם העניין. היה לפחות מוכר אחד שהתעלם לחלוטין מפניותיי ולכן לא נותרה לי בררה אלא לפתוח תלונה על מוצר שלא התקבל וכספי הוחזר (המוצר אכן לא הגיע בסופו של דבר).

אין לי מושג ע"ס מה כתבת שהגנת הקונה מתסיימת לפני הזמן המוקצב להגעת המוצר. לא נתקלתי בכזה דבר. יש חפיפה בין הזמנים. רוצה לומר, הזמן (כבררת מחדל) שעלי אקספרס מקצים להגעת המוצר הוא הזמן שבו ניתן להתלונן שהוא לא הגיע, וכאמור, לפני שהזמן הזה מסתיים הם שולחים תזכורות כדי שתעשה אחת מבין האפשרויות:
א. אם המוצר הגיע, תאשר את קבלתו.
ב. אם המוצר לא הגיע, תבקש הארכת זמן (אם אתה מוכן להמתין עוד).
ג. אם המוצר לא הגיע, תפתח תלונה על אי קבלת המוצר.

לא ראיתי שום דבר אחר, וכאמור, כך פעלתי בעבר ללא כל בעיה. השיטה עבדה מצוין.
לצפיה ב-'תודה לכם. הבעיה שבאמת יש חפיפה בין הזמנים כך שאם לא פעלת מיד'
תודה לכם. הבעיה שבאמת יש חפיפה בין הזמנים כך שאם לא פעלת מיד
24/09/2016 | 23:31
3
14
1. אתה מאבד את היכולת לקבל החזר.
מסכים איתך שיפה שהם שולחים תזכורות במייל, אבל לדעתי פחות יפה שאת צריכה למהר כל כך לפעול כי את עלולה להפסיד את ההגנת הקונה שעומדת להסתיים דווקא ברגע שבו את מתחילה להזדקק לה.

2. אם המוצר מתעכב בדרך אליך, למיטב הבנתי הוא יגיע אליך בין אם תבחרי בהארכת הגנת הקונה ובין אם תפתחי מחלוקת ותבקשי החזר כספי בגין אי קבלת המוצר. (אלא אם הוא לא נשלח מלכתחילה או אבד בדרך או תקוע במכס כמובן)
לכן לכאורה אין שום עניין לקונה להמנע מלפתוח מחלוקת על אי קבלת המוצר במקרה של מוצר שמתעכב גם אם הוא עדין מעוניין בו.

3. ממה שהבנתי (גם בזכותך) להארכת הגנת הקונה משמעות נוספת של דחיית התאריך בו הקונה יכול לקבל החזר על אי קבלה. לכן מוזר לי שעליאקספרס מאפשרים למוכר להאריך את הגנת הקונה על דעת עצמו. - כלומר הם למעשה מאפשרים למוכר לתת לעצמו דחייה במועד האספקה שאליו התחייב..?

לצפיה ב-'דווקא לא כ"כ "מיד"; התזכורות בדואל מתחילות כשבוע לפני'
דווקא לא כ"כ "מיד"; התזכורות בדואל מתחילות כשבוע לפני
24/09/2016 | 23:53
2
194
1. שזה סביר מאוד ולא צריך למהר במיוחד. נתקלתי בהרבה מקרים באיביי שקונים נתקעו כי בכלל לא ידעו.

2. נכון, אבל אני אדם הגון ואם יגיע אליי המוצר אחרי שקיבלתי החזר ארצה לשלם שוב למוכר וזו טרחה בעיניי. אני מעדיפה להאריך את הזמן מראש.

3. לא ידוע לי שהמוכר יכול להאריך את הזמן על דעת עצמו. בכל המקרים שבהם הוארך הזמן זה היה לבקשתי. כך או כך זה לא ממש משנה לי... או שאקבל את המוצר או שאקבל את הכסף. האשראי יורד לי מהבנק פעם בחודש וההחזרים מתקזזים באותו מועד, אז מה אכפת לי אם זה עכשיו או בעוד עשרה ימים? גם לחכות עוד חודש להחזר בפועל לא באמת אכפת לי, אלה גם ככה סכומים נמוכים. אני לא קונה מוצרים יקרים מסין בכלל או מעלי אקספרס בפרט.
לצפיה ב-'תודה לך. לגבי 3 שימי לב לתמונה שהוספתי שם'
תודה לך. לגבי 3 שימי לב לתמונה שהוספתי שם
25/09/2016 | 00:12
1
6
לצפיה ב-'שמתי לב עוד קודם לכן, אבל לא ניתן להבין ממנה שזה קרה ביוזמתו'
שמתי לב עוד קודם לכן, אבל לא ניתן להבין ממנה שזה קרה ביוזמתו
25/09/2016 | 00:22
205
גם אני קיבלתי הודעות כאלה מעלי אקספרס כשמוכרים האריכו את הזמן, אבל זה היה רק אחרי שלחצתי על הכפתור ששולח אליהם פנייה להארכה (כפי שמופיע בסעיף 3 בתמונה). עוד לא קרה לי שמוכר האריך את הזמן מיוזמתו ומה שאתה כותב די מוזר, בעיקר כי זה לא משתלם לו.

כפי שכתוב לך ממש בשורה התחתונה, בתאריך הנקוב הגנת הקונה מסתיימת והכסף משוחרר למוכר. פירוש הדבר הוא שאם המוכר מאריך את התאריך, אם הקונה לא יאשר לפני כן שהוא קיבל את המוצר, הוא יחכה זמן רב יותר לקבלת כספו. ואם הקונה לא קיבל את המוצר ולא התלונן בזמן, בכלל רווח נקי מבחינתו... אז איזה אינטרס יש למוכר להאריך סתם כך את התאריך מיוזמתו?

כמו כן, כפי שכתוב לך שם בסעיף 2, שאתה עדיין יכול לפתוח תלונה על כך שהמוצר לא הגיע, אתה לא חייב להמתין ליום האחרון בהארכת ההגנה. אישית לא בדקתי ממתי אפשר, כי שוב, אני מעדיפה לחכות ורק אם באמת לא מגיע לדרוש את הזיכוי. אני באמת לא רואה שום יתרון בבקשה זיכוי מוקדם, אני לא לחוצה על הכסף עד כדי כך...
לצפיה ב-'עבודה סימנריונית במהלך התואר למערכות מידע'
עבודה סימנריונית במהלך התואר למערכות מידע
24/09/2016 | 22:23
18

הי חברים,

אני עושה עבודה סימנריונית במהלך התואר למערכות מידע על טכנולגיית RFID והשפעתה על רמת ביטחון הצרכן לקנייה מחו"ל.
אשמח אם תקדישו 2 דקות לענות על שאלון ממש קצר שעשיתי .
תודה מראש לכל המישיבים.

https://docs.google.com/forms/d/11-1YxWb8UzLWg_pdr...
לצפיה ב-'עדכון בהמשך לשאלה ששאלתי על רכישה ללא תשלום בפועל.'
עדכון בהמשך לשאלה ששאלתי על רכישה ללא תשלום בפועל.
22/09/2016 | 06:49
8
47
אני פותח שרשור חדש מכיוון שהקודם ירד למטה ולא יעלה אחרי שחלפו יותר מ72 שעות מפתיחתו, ואני עושה זאת מכיוון שלעניות דעתי יש כאן מידע/עדכון/הסבר שיכול לעניין ולהחכים גם משתתפים אחרים.

להלן המידע החדש:
אחרי שויתרתי על הרכישה מאותו מוכר כי הוא לא הצליח למצוא פתרון לבעיה, קרה לי הבוקר מקרה דומה עם מוכר אחר ועם מוצר אחר, שהמוכר הציע אותו במשלוח חינם חסכוני ללא מספר מעקב.

שוב פניתי למוכר והתעניינתי באפשרות של משלוח בדואר רשום עם מספר מעקב, וציינתי שאני מוכן לשלם עבור משלוח בדואר רשום עם מספר מעקב.

להלן תשובתו של המוכר, שמן הסתם היתה יכולה לעבוד גם במקרה הקודם, אשמח אם תקראו את תשובתו, ואם יש מביניכם בעלי ניסיון במקרים דומים - אשמח אם יאירו/יעירו על כך.

Dear friend,
you can pay Extra USD 1.9  / GBP 1.7  for the registered mail with a tracking number. I hope you understand it.
You can send the payment to My PayPal account:  xyz @ yahoo.com .
To send payment:   login in www.PayPal.com, then press  “Send Money” tab and pay it.
Then please email us the transaction ID immediately after send money and make order, so that we can ship out your item with the tracking number to you as soon as we can.
Thank you for your understanding.
Sincerely, 
xyz
(כמובן ששיניתי את הפרטים המזהים)
אם יש מביניכם בעלי ניסיון עם מקרים דומים - אשמח אם תגיבו על כך. 
תודה ויום נעים לכולם.

לצפיה ב-'מה השאלה?'
מה השאלה?
22/09/2016 | 08:27
7
31
תשלח לו כסף וזהו
לצפיה ב-'חושבני שהשאלה היתה ברורה. למרות שבעצם לא היתה בדיוק שאלה'
חושבני שהשאלה היתה ברורה. למרות שבעצם לא היתה בדיוק שאלה
22/09/2016 | 09:10
6
35
ההודעה החדשה מיועדת בעיקר למשתתפי הדיון הקודם, אך תודה כמובן גם לך על ההשתתפות...
אני כבר שילמתי לו והמשלוח כבר בדרך.
הסיבה שבגללה פתחתי שרשור חדש זה היא שקצת תמהתי הבוקר לאור הצעתו של מוכר זה, שכעת נראית לי ברורה מאליה, כי אני מתפלא שאף אחד מהמומחים פה לא חשב להציע לי פתרון כזה בפעם הקודמת !
אז חשבתי ועודני חושב שהיה ראוי מצידי לכתוב על כך לטובת הכלל, ואולי מישהו מהמגיבים הקודמים יביע את דעתו, למרות שאני כבר שילמתי, כאמור לעיל.
זה הכל...
לצפיה ב-'כנראה שהמגיבים הקודמים'
כנראה שהמגיבים הקודמים
22/09/2016 | 10:19
5
26
לא התנסו בכך. דרך מקובלת מאוד להוספת תשלום למרות שחשוב לזכור מסירת פרטים כמו אימייל - פרטי או פייפאל - אסורה באיביי. כלל התשלומים אמור להיעשות דרך המערכת.
ועוד דבר קטן מניסיוני גם כקונה, ואני קונה הרבה, אין שום חשיבות למספר המעקב. המשלוחים מגיעים או לא בלי שום קשר למעקב. המעקב הוא אינטרס של המוכר בלבד! אתה מוגן כך או כך. אם המוכר לא רוצה להפסיד כסף על פיצוי מיותר שישלח עם מספר.
לצפיה ב-'דווקא המגיבים הקודמים הם מאושיות הפורום הזה.'
דווקא המגיבים הקודמים הם מאושיות הפורום הזה.
22/09/2016 | 15:51
4
23
בעיני הם נחשבים לאורים ולתומים בענייני איביי ופייפאל, ואני אומר זאת בכל הרצינות, עם כל הכבוד וחלילה לא בציניות.

ואם הם לא ידעו על האפשרות הזאת, או לא חשבו להציע לי אותה, מי אני הקטן שאדע עליה?

ואם זה אסור, אז מדוע המוכר הציע זאת? אציין שלא מדובר במוכר זוטר אלא בחנות גדולה ומכובדת, שקשה לי להאמין שהיתה לוקחת סיכון כזה.  אבל מצד שני אנשים לוקחים סיכונים כל החיים... (אישית אני משתדל להימנע מלקיחת סיכונים במודע !) .

דרך אגב, הבהרתי חזור והבהר לאורך הזמן הלא קצר שאני משתתף כאן שאני מהצד של הקונים ולא של המוכרים.

ודרך אגב 2: למה אין חשיבות למספר המעקב?
מנסיוני הלא דל כקונה, זה מסייע לי רבות, והמשלוח היחידי שטרם קבלתי ונשלח אלי כבר לפני חודשיים, נשלח ללא מספר מעקב מ... עזבו, לא משנה... זה קשור לשרשור אחר...
ואם זה אינטרס של המוכר, למה הם לא מציעים את זה כדי למנוע מעצמם בעיות?
לצפיה ב-'למה אתה מצפה שיציעו לך הצעה מיותרת שסותרת את כללי איביי?'
למה אתה מצפה שיציעו לך הצעה מיותרת שסותרת את כללי איביי?
24/09/2016 | 17:05
3
12
כפי שענו לך כאן, מעקב הוא אינטרס של המוכר, לא של הקונה. הקונה מוגן בכל מקרה. כמו כן מבחינת איביי כל התשלומים אמורים להיות רשמית במסגרת העסקה (כלומר אם יש תוספת בדיעבד, המוכר צריך לעדכן את המחיר ולשלוח חשבונית עם הסכום הכולל) ולא להעביר אח"כ תשלומים באופן פרטי דרך פייפל. למעשה במסרים של איביי אסור להעביר כתובות דואל בין משתמשים.

לגבי השיקולים של מוכר בשליחה עם מעקב, הנה לך הסבר טרי ממוכר כאן בפורום:
בקצרה, משלוח רשום מייקר ורוב הקונים (בניגוד אליך) מעדיפים לחסוך ולא רוצים לשלם יותר. מנגד, המוכרים לא רוצים לגבות יותר כדי להישאר תחרותיים. יש מוכרים שמעדכנים מראש אפשרות למשלוח משודרג (הקונה יכול לבחור בעת ההזמנה) אבל רבים לא רוצים להתעסק בזה (עוד זמן, טרחה וכו'). סביר להניח שהמוכר הציע לך רק כי ביקשת במיוחד, הוא מנסה לרצות אותך כלקוח. אתה באמת שואל מדוע הוא מוכן לעבור על הכללים? זה חדש לך שכך בני אדם (רבים) מתנהגים?
לצפיה ב-'מכיוון שאת עושה רושם של אשה חכמה'
מכיוון שאת עושה רושם של אשה חכמה
24/09/2016 | 17:25
2
13
ואני אומר זאת במלוא הרצינות, את צריכה להבין גם את המילים שבין המילים.

אני לא מוכר ולא מכיר את החוקים האלה, ואם מוכר מחנות מכובדת עם 99.9% פידבקים חיוביים ומכירות של אלפי מוצרים הציע לי את ההצעה הנ"ל, מאיפה לי לדעת שהיה אסור לו להציע הצעה שכזאת?

וחוץ מזה שכאשר כתבתי על כך אתמול לא את ולא עמירם, ששניכם מהפעילים כאן, לא הגבתם ולא הערתם שזה אסור.

וחוץ מזה שזאת אמורה להיות בעייה של המוכר ולא שלי.
ודבר אחרון לבינתיים: אולי אני שונה, אבל מנסיוני הלא דל אני כקונה מעדיף לא להתקמצן ולשלם עוד עמה גרושים עבור מספר מעקב.

זאת הסטיה שלי: לעקוב אחרי מספרי מעקב...
לצפיה ב-'גם אני לא מוכרת, אני מכירה את הכללים כי טרחתי לקרוא אותם'
גם אני לא מוכרת, אני מכירה את הכללים כי טרחתי לקרוא אותם
24/09/2016 | 17:39
1
14
איביי מפרסמים את הנהלים לכולם, ואותי בתור קונה מעניין מאוד מה הנהלים שמחייבים את המוכרים, כי החובות שלהם הן הזכויות שלי. אז מאיפה לך לדעת? מאותו המקום שאני ידעתי. אני לא שופטת אותך על כך שלא קראת (זה בסדר, רוב הקונים לא טורחים, למעשה יש אפילו מוכרים שלא עושים זאת... ) אבל הכללים והנהלים זמינים לך כפי שהם זמינים לי ולכל אחד אחר.

לא ראיתי את התגובה שכתבת אתמול, כפי שציינת, השרשור כבר שקע לעמוד השני. פרט לכך אני לא תמיד קוראת כל הודעה (וגם לא תמיד נכנסת לפורום יום יום) כך שלא בהכרח אשים לב או אגיב לכל דבר. העובדה שהוא הציע לך הצעה הנוגדת לכללי איביי לא בהכרח צריכה להפריע לך, היא בעיקר צריכה להפריע לו. הגבתי הפעם רק מפני שטרחת לציין ש"לא הציעו לך" את הרעיון הזה... וניסיתי להסביר לך למה לא הייתה סיבה להציע לך אותו.

זה בסדר שזו העדפה (או סטייה) שלך לשלם יותר כדי לעקוב; אבל למה אתה מצפה לקבל עצות מאחרים לפי הראש שלך ולא לפי הראש שלהם? אני לא חושבת כמוך, למה שאציע לך הצעה שלא נראית לי הגיונית?
לצפיה ב-'סיימתי את המיכסה שלי איתך להיום.'
סיימתי את המיכסה שלי איתך להיום.
24/09/2016 | 17:47
15
אני מבין שאת צעירה ונמרצת ואילו אני קשיש שעוסק בפנקסנות...

נו שוין, שיהיה.

רק הערה נוספת קטנה לסיום:
חשבתי שאת יותר חכמה אבל טעיתי, מתנצל.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא גירושין בשיתוף פעולה
אירוח בנושא גירושין...
עו``ד אלונה לוי תענה על שאלותיכם בנושא גירושין...
אירוח בנושא גירושין בשיתוף פעולה
אירוח בנושא גירושין...
עו``ד אלונה לוי תענה על שאלותיכם בנושא גירושין...
אירוח בנושא נכויות ותאונות
אירוח בנושא נכויות...
מומחי ביטוח לאומי כאן כדי לענות לכם על כל השאלות...
אירוח בנושא נכויות ותאונות
אירוח בנושא נכויות...
מומחי ביטוח לאומי כאן כדי לענות לכם על כל השאלות...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה